לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2476324,763 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'סטריליזציה של חלקי משאבה'
סטריליזציה של חלקי משאבה
13/03/2018 | 21:03
2
128
שלום,

אני עושה סטריליזציה לחלקי המשאבה אחרי כל שימוש, ואז מאחסנת בקופסא סגורה.
תהיתי האם כדאי לעשות סטריליזציה גם לפני השימוש הבא?
בדר״כ עוברים כמה ימים בין שאיבה אחת לשניה.

תודה
לצפיה ב-'אם את שומרת בקופסא סגורה'
אם את שומרת בקופסא סגורה
14/03/2018 | 09:40
1
63
אין צורך לעשות סטריליזציה לפני השימוש הבא.
תקפידי שחלקי המשאבה יהיו יבשים לגמרי לפני האחסון.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/03/2018 | 13:33
7
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
10

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-'האם יכול להיות מצב של ייצור יתר של חלב'
האם יכול להיות מצב של ייצור יתר של חלב
10/03/2018 | 20:40
1
112
כבר בהריון (טפטוף תכוף של חלב) וגודש עם הלידה מה שלא מאפשר ליילוד להתחבר?
לצפיה ב-'קיים מצב של ייצור יתר של חלב'
קיים מצב של ייצור יתר של חלב
11/03/2018 | 09:43
87
אחרי הלידה יש שיטות לניהול הנקה שעוזרות לפתור את הבעיה.
לצפיה ב-'התארגנות לקראת יציאה ללימודים'
התארגנות לקראת יציאה ללימודים
06/03/2018 | 09:19
2
42
הי לכולן,
אני אמורה עוד כשבועיים לחזור ליום לימודים ארוך אחד בשבוע (הקטנה תהיה בת חודש).
אני מתכוונת לשאוב כל שלוש שעות כמובן, אבל אין לי איפה לאחסן את החלב כל היום. הבנתי שאפשר לקחת צידנית וקרחונים אבל עדיין זה לא יהיה מספיק קר כל היום ( 8 עד 18) ובטח לא שיתחמם קצת מזג האויר.
אני לא יכולה לזרוק את חלב הזה כי הבת שלי לא אוכלת תמ"ל ואני חייבת אותו לשבוע אחר כך לאותו יום...
איך אני יכולה לשמור אותו? יש לכן רעיונות...? 
הרי גם אם אצליח לקרר אותו הוא לא יחזיק שבוע בקירור, הוא צריך הקפאה לדעתי...

שאלה נוספת- אם יש לי חלב שאוב מאתמול שישר אחרי ששאבתי הכנסתי למקרר,
האם אני יכולה היום להכניס אותו למקפיא...?

לצפיה ב-'איפה את לומדת?'
איפה את לומדת?
06/03/2018 | 09:42
35
ברוב האוניברסיטאות והמכללות יש חדר שאיבה וגם מקרר שבו אפשר לשמור את החלב השאוב. אפשר לשאול באגודת הסטודנטים.
אם אין חדר יעודי, אני בטוחה שבמזכירות יבינו את הבעיה ויעזרו למצוא פתרון באחד המקררים.
אם לא תרצי לאחסן שם את החלב עצמו, תוכלי להעזר במקררים כדי להחליף קרחונים בצידנית שתהיה איתך.

אפשר להקפיא חלב שנשמר בקירור עד 24 שעות אחרי השאיבה, כך שאין בעיה להקפיא היום את מה ששאבת אתמול או להקפיא בסוף היום את מה ששאבת במהלך יום לימודים.
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה ריאלי, אבל יש מקרר נייד. '
אני לא יודעת אם זה ריאלי, אבל יש מקרר נייד.
06/03/2018 | 22:00
37
זה מקרר קטן שבדרך כלל מתאים למכוניות. המקרר מתחבר לחשמל ואת יכולה להזיז אותו ממקום למקום.
אז למשל את יכולה לשאוב בחדר שאיבה, בכיתת ההרצאה לחבר את המקרר לחשמל ולהניח את החלב השאוב שם.
שוב, לא יודעת אם זה ריאלי..
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם '
מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם
06/03/2018 | 16:06
8

בפורום גישור תוכלו להתייעץ על פתרון קונפליקטים עם המשפחה או מכרים שונים עם עו"ד ומגשר מומחה

בפורום טיפול זוגי תשבו על הספה הווירטואלית של המטפלת לייעוץ על כל בעיה הקשורה לזוגיות

בפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה הנוגעת לצוואה, ירושה, זכויות בני משפחה ועוד מעו"ד מקצועי בתחום 

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'לקראת מתן בקבוק'
לקראת מתן בקבוק
19/02/2018 | 08:40
5
91
שלום.
בת ה-3 שבועות בהנקה מלאה.
בעוד כחודש אצטרך להשאיר אותה בלעדי לכמה שעות. אני מתכננת להשאיר לה בקבוק שאוב.
כמה שאלות בעניין-
כמה זמן לפני כדאי להתחיל להרגיל אותה לבקבוק? (כרגע היא גם לא יודעת ולא מצליחה לקחת מוצץ).
מניסיוני עם הבכורה, נראה שיש לי רגישות רבה לגודש וסתימות. סבלתי מזה רבות רבות, בעיקר במקרים בהם דילגתי על הנקות לטובת בקבוק שאוב. איך עלי לנהוג עכשיו עם השאיבות?- האם לשאוב לפרק זמן קצר וכמות קטנה ולאסוף למנה מלאה במשך כמה ימים?
וביום בו הבקבוק מחליף הנקה אחת- האם לשאוב לפני/אחרי, במקום ההנקה עליה אני מדלגת?
ומה אמורה להיות מנת הנקה/בקבוק בגיל כמעט חודשיים?

תודה!
לצפיה ב-'חודש זה הרבה זמן'
חודש זה הרבה זמן
20/02/2018 | 12:11
4
64
כדאי להתחיל להתכונן כשבועיים לפני הזמן. חשוב לבחור בקבוק שמתאים לשילוב עם ההנקה.
מומלץ שמישהו אחר יתן את הבקבוק כשאת לא בסביבה.
לא חייבים לתת ארוחה שלמה בבקבוק כדי לוודא שהיא מסתדרת איתו.

בגלל הרגישות לסתימות, כדאי לצרף כמה שאיבות קצרות לבקבוק אחד ולא שאיבה אחת ארוכה. בכל מקרה, כדאי לשקול לקחת כדורי לציטין שעוזרים נגד הסתימות.

ביום שבו הבקבוק מחליף הנקה כדאי לשאוב כמה שיותר קרוב לזמן שבו היית מניקה.

הכמות הדרושה בבקבוק נקבעת לפי משקל היונקת. החישוב הוא משקל היונקת בק"ג כפול 150 מ"ל לכל ק"ג מחולק למספר הארוחות ביום. הכמות עולה עד שמגיעים לכמות מקסימלית של כ-150 מ"ל לבקבוק ומעבר לזה לא עולה יותר גם כשהיונקת ממשיכה לעלות במשקל.

אני מצרפת לך מאמר הנחיות לשילוב בקבוק לתינוקות יונקים

לצפיה ב-'תודה והמשך שאלות'
תודה והמשך שאלות
21/02/2018 | 11:29
1
36
תודה רבה.
אני יוצאת רק לכמה שעות, כך שהבקבוק מחליף הנקה אחת בלבד. האם צריך לשאוב באותו יום (אין לי אפשרות לשאוב במקום אליו אני יוצאת)? החשש שלי הוא כאמור מסתימות. האם מספיק שאניק (או ארוקן/אשאב) כשאגיע חזרה הביתה?

לגבי הכמות- הכוונה היא שאם היונקת שוקלת 4 קילו, ואוכלת בערך 8 פעמים ביום, מנה צריכה לכלול 75 מ"ל?

לצפיה ב-'מומלץ לשאוב כמה שיותר קורב להנקה שהפסדת'
מומלץ לשאוב כמה שיותר קורב להנקה שהפסדת
21/02/2018 | 12:29
39
נסי להניק ממש לפני שאת יוצאת ולשאוב ברגע שתחזרי.
אם היונקת תהיה ממש רעבה כשאת חוזרת, אפשר להניק מצד אחד ולשאוב מצד שני.

החישוב שלך לגבי הכמות הוא נכון. כדאי להשאיר קצת יותר.
לצפיה ב-'יש אפשרות בהנחיות להוסיף סעיף לגבי כך שהבקבוק צריך להיות'
יש אפשרות בהנחיות להוסיף סעיף לגבי כך שהבקבוק צריך להיות
10/03/2018 | 21:35
1
25
מקביל לרצפה והפטמה (החלק הרחב שלה) צריכה להיות רק חצי מלאה על מנת למנוע טפטוף רציף ולהכריח את התינוק להתאמץ? גם חשוב כדי למנוע העדפת בקבוק וגם מאפשר האכלה איטית שעוזרת לתחושת השובע.
אני מבקבקת הרבה ושמה לב שהסעיף הזה הוא ממש משמעותי.
וגם לתת פטמה ריקה ולעלות את החלב רק אחרי כמה שניות, וגם במהלך האכילה לעשות את העצירות האלה - על מנת שהתינוק יווסת את הקצב.
לצפיה ב-'תודה על ההערה'
תודה על ההערה
11/03/2018 | 09:41
27
לא שמתי לב שזה לא מופיע שם.
אני אוסיף.
לצפיה ב-'פציעות הנקה נוראיות!!!'
פציעות הנקה נוראיות!!!
20/02/2018 | 14:30
1
69
הי,
ילדתי לפני חמישה ימים ומאז אני בהנקה מלאה (עם שניים- שלושה בקבוקי מטרנה סך הכל עקב םטמות סדוקות).
הבת שלי יונקת כל פעם משני הצדדים כך שאין כל כך הפוגה בין ההנקות. היום הפטמות שלי מעט דיממו והבת שלי פלטה מט דם אחרי שהיא אכלה. ניסיתי פטמות סיליקון אך היא לא מצליחה לינוק מהן, מתעצבנת ונרדמת אחרי כמה דקות.
השאלות שלי:
1) בלית ברירה עלי להפסיק להניק עד שהפטמות ירפאו קצת. יש לי משאבת חלב. במידה ו 24 שעות רק אשאב ואתן תמ"ל עד כמה זה הפיך אחר כך ולא יפגע לי בהנקה?
2) יועצת הנקה ראתה אותי כמה פעמים בבית החולים והילדה מתחברת כמו שצריך עכשיו. כמה זמן לוקח לפצעים האלה להגליד??!!
3) אמרו לי שעליי להתחיל כל הזמן עם צד אחד ולהציע את השני אם היא רוצה. היא אוכלת טוב (אני שומעת המון בליעות והיא יונקת כעשרים דקות מצד אחד עד שמתנתקת), אבכל זאת היא כל הזמן רוצה! הגיוני שכל הנקה אצטרך להניק בקביעות משני הצדדים?
4) פליטות אחרי האוכל- האם אומר שהיא מואבסת...? שאני צריכה לתת לה פחות?
5) בשעות הערב היא יונקת לי בתדירות גבוהה יותר ואז אני מרגישה שהחלב לא מספיק. היא לא רגועה ועצבנית יותר מאשר במשך היום. בשני הלילות האחרונים הבאתי מטרנה כהשלמה והיא נרגעה. איך אני מגבירה ייצור בערב..? להמשיך לחבר אותה כל הזמן?

תודה מראש.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
20/02/2018 | 16:20
50
ההתחלה היא לא קלה, אך משתפר בהמשך.

כשהחיבור בהנקה תקין ניתן להמשיך להניק גם כאשר הפטמות נפצעו קודם. לפי התיאור שלך, שהפטמות היום דיממו לאחר הנקה, נשמע שהחיבור עדיין לא תקין ואת ממשיכה להפצע.
אני ממליצה לקבוע פגישה עם יועצת הנקה מומלצת באיזורך שתוכל לעזור לפתור את בעיית החיבור. אם יש צורך בפטמות סיליקון באופן זמני, היועצת תוכל להתאים לך את הגודל הנכון של פטמות ולעזור ללמד את היונקת איך לינוק בעזרתן.

כדי להקל על הכאבים עקב הפצעים מומלץ להשתמש במשחת לנולין מטוהר. מומלץ לאוורר את הפטמות כמה שאפשר. הלנולין משאיר כתמים שלא יורדים בכביסה. כדאי לבחור חולצות שעליהן לא יראו את הכתמים או להגן עם פד הנקה.

ההנחייה להנקה תקינה היא כמו שאמרו לך, להתחיל עם צד אחד ולהציע את השני. בהנקה הבאה מתחילים בצד השני. זה בסדר גמור שהיא תמיד רוצה שני צדדים. יש יונקים שממשיכים לאכול משני צדדים לאורך כל תקופת ההנקה ויש כאלו שבהמשך מסתפקים בצד אחד. תראי בהמשך.

פליטות אחרי האוכל נגרמות בגלל חוסר בשלות של מערכת העיכול. זה  לא אומר שהיא אכלה יותר מדי. תני לה לינוק כמה שהיא רוצה.

ההנקה הצפופה בערב היא מצב נורמלי. נקראת "הנקת צבר cluster feeding". היא צוברת אוכל לקראת השינה ואז בלילה תצליח לפתוח מרווחים יותר גדולים. גם אם נדמה לך שהחלב נגמר, תמשיכי להניק. ככל שהיא יונקת יותר זמן החלב נעשה יותר עשיר בשומנים ולכן יותר משביע. תמשיכי להעביר מצד לצד עד שתרגע.

במידה ומשלבים בקבוק חשוב להשתמש בבקבוק שמתאים לשילוב עם הנקה, פיטמה רחבה ונוקשה, הבקבוק כמעט אופקי כשרק קצה הפיטמה מלא בחלב. מומלץ שאת הבקבוק יתן מישהו אחר כשהאם המניקה לא בסביבה.
עוד על שילוב בקבוק בהנקה במאמר המצורף

לצפיה ב-'משאבה חשמלית: ספקטרה 1 או מדלה פריסטייל? ואיפה לקנות'
משאבה חשמלית: ספקטרה 1 או מדלה פריסטייל? ואיפה לקנות
09/02/2018 | 00:11
1
41
איזו משאבה אתן מעדיפות, ספקטרה 1 או מדלה פריסטייל? ולמה?
עד כמה חשובה המערכת הסגורה שיש לספקטרה?

הספקטרה 1 נמכרת גם בארץ? אם כן, בכמה?

תודה מראש
לצפיה ב-'לאיזו מטרה את שואבת?'
לאיזו מטרה את שואבת?
11/02/2018 | 09:35
57
כמה פעמים ביום/בשבוע?

את מתכוונת לספקטרה S1?
למיטב ידיעתי היא לא נמכרת בארץ. זו משאבה ברמת בית חולים, שמיועדת לשאיבות מרובות.

מדלה פריסטייל נמכרת גם בארץ, ונחשבת למשאבה טובה לשאיבות יומיומיות.

מבחינת נוחיות של לקחת משאבה לעבודה, הפריסטייל קלה יותר ולכן עדיפה.
מבחינת עוצמה, ספקטרה S1 כנראה עדיפה, כך שלמטרות של הנקה בשאיבה היא תהיה עדיפה.
לצפיה ב-'השפעות מורינגה על התינוק היונק'
השפעות מורינגה על התינוק היונק
07/02/2018 | 15:19
16
146
הי,
יש פה מישהי עם ניסיון שלקחה מורינגה שתוכל לכתוב אם היו או לא היו השפעות על בנה\ בתה?
לצפיה ב-'לא מנסיון אישי'
לא מנסיון אישי
08/02/2018 | 09:52
9
83
אבל כמה מניקות בעבר כתבו שלקחו מורינגה וזה שיפר את המצב.

לחילבה יש השפעה חיובית מוכחת מחקרית על ייצור החלב. האם ניסית לקחת כדורי חילבה?
לצפיה ב-'ומוסיפה'
ומוסיפה
08/02/2018 | 09:56
8
58
קישור למאמר על תכונות המורינגה

מומלץ לקחת מורינגה יחד עם חילבה. את השיפור מתחילים לראות כ-3 ימים אחרי שמתחילים לקחת את הכדורים.
לצפיה ב-'אני מתכוונת לתינוק'
אני מתכוונת לתינוק
08/02/2018 | 13:29
5
52
הי, תודה, לא ניסיתי חילבה. אני מתכוונת איזה השפעה יש לחלב אם עם מורינגה על התינוק, מישהי שניסתה יודעת שהכל בסדר?
לצפיה ב-'לא ידוע על השפעה גורפת על יונקים'
לא ידוע על השפעה גורפת על יונקים
08/02/2018 | 16:58
4
41
המחקרים לגבי יעילות המורינגה להגברת חלב לא העלו שיש בעיה עם היונק.

כמו כל מזון שאת אוכלת, אם את מרגישה שיש השפעה על היונק, מפסיקים לכמה ימים כדי לבדוק.
לצפיה ב-'לא חקרו, לכן אני שואלת בעלות ניסיון'
לא חקרו, לכן אני שואלת בעלות ניסיון
08/02/2018 | 19:16
3
37
אני חוששת מטווח רחוק מכמה ימים, כמו בסמים
לצפיה ב-'עד כמה ששמעתי ממניקות שניסו'
עד כמה ששמעתי ממניקות שניסו
11/02/2018 | 09:25
2
83
לא הייתה השפעה על היונקים.
לצפיה ב-'יש אפשרות ליצור איתן קשר?'
יש אפשרות ליצור איתן קשר?
11/02/2018 | 10:50
1
16
לצפיה ב-'מצטערת'
מצטערת
11/02/2018 | 12:12
40
היכרות וירטואלית בלבד, לא מהזמן האחרון.

אם את מודאגת, אני מציע ליצור קשר עם יועצת ההנקה ורד לב שכתבה את המאמר שמדבר על תכונות המורינגה שקישרתי לך למעלה.
לצפיה ב-'יכולה בבקשה לפרט מאיפה ההמלצה?'
יכולה בבקשה לפרט מאיפה ההמלצה?
10/05/2018 | 13:31
1
10
מאיפה ההמלצה לשלב מורינגה וחילבה?
והאם ההמלצה תקפה גם כשמדובר בכדורי חילבה על מגנזיום (של אלטמן)

תודה
לצפיה ב-'המלצות מיועצות הנקה'
המלצות מיועצות הנקה
13/05/2018 | 09:41
9
יש לא מעט מניקות שסיפרו כאן בפורום שקיבלו המלצה מהיועצת לקחת את שניהם והיה יעיל.
לצפיה ב-'כן.'
כן.
12/02/2018 | 20:54
5
284
אני לוקחת מורינגה (בשילוב עם מינון גבוה של חילבה) לפי עצתה הטובה של יועצת הנקה שראתה אותי החל מכשבוע לאחר הלידה ועד היום. ביתי בת 8 חודשים. לא שמתי לב לתופעות מיוחדות אצלה, יונקת ואוכלת בהנאה רבה. וזה בהחלט עזר להגביר את תפוקת החלב.
לצפיה ב-'באיזה מינונים?'
באיזה מינונים?
13/02/2018 | 01:17
14
לצפיה ב-'באיזה מינונים?'
באיזה מינונים?
13/02/2018 | 16:10
3
13
לצפיה ב-'סליחה, אני בד"כ לא מול מחשב...'
סליחה, אני בד"כ לא מול מחשב...
04/03/2018 | 20:51
2
32
מורינגה 2 כדורים ביום. חילבה 3 כדורים 3 פעמים ביום. כך לקחתי עד לפני כשבועיים. מאז הורדתי את החילבה ל- 3 כדורים פעם אחת ביום ועדיין יש חלב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/03/2018 | 20:54
13
לצפיה ב-'כדורי חילבה של אלטמן?'
כדורי חילבה של אלטמן?
10/05/2018 | 13:28
11
היי אני מתכוונת האם כדורי החילבה שאת לוקחת הם של אלטמן? אלו עם תוספת המגנזיום?
לצפיה ב-'כורסת הנקה'
כורסת הנקה
03/02/2018 | 20:02
1
88
שלום לכולם,
מחפש כורסת הנקה יפה ואלגנטית.
אשמח להמלצות של מוצרים ו/או חברות איכותיות.

תודה רבה ושבוע נעים,
עומר
לצפיה ב-'כל כורסת טלוויזיה יכולה להתאים'
כל כורסת טלוויזיה יכולה להתאים
03/02/2018 | 21:52
44
מה שחשוב שיהיו משענות ידיים מרופדות ואפשרות להרים רגליים.

כדאי שהמניקה תנסה את הכורסה לפני הקניה. לכל אחת נוח משהו אחר.
לצפיה ב-'מחקר התמודדות רגשית בהורים לתינוקות וילדים בגיל הרך'
מחקר התמודדות רגשית בהורים לתינוקות וילדים בגיל הרך
24/01/2018 | 14:40
26
גולשות יקרות, כולנו יודעים שלא קל להיות הורים. אנו מבקשים את עזרתכן במילוי שאלון מחקרי בנושא הסתגלות להורות בגיל הרך (הורים לילדים עד גיל 4). השאלון מיועד להורים מכל המגדרים, הגילאים והנטיות. השאלון אנונימי ולוקח כ-10 דקות לענות עליו. נודה לכן מאוד אם תמלאו את השאלון. תודה :)

לצפיה ב-'לא יונקת לא בקבוק'
לא יונקת לא בקבוק
11/01/2018 | 14:07
4
123
הבת שלי בת 4 ח' הפסיקה לינוק בגיל חודש וחצי ואחרי שבועיים התחילה לעשות בעיות גם עם בקבוק 
היא מתקשחת וזורקת את הראש אחורה 
בד"כ את ה50 מ"ל הראשונים אוכלת רגוע עוצרת לגרפס ואח"כ- סיוט
מסכימה רק תו"כ הליכה אם אני מתיישבת מפסיקה וגם זה לא תמיד 
ניסיתי לטפל בריפלוקס ע"י אוסטואופט לא עזר  
למישהו זה קרה ???
לצפיה ב-'מה אומר רופא?'
מה אומר רופא?
14/01/2018 | 09:49
3
63
לפי התיאור זה נשמע כמו ריפלוקס.
אולי כדאי טיפול תרופתי? אולי לעבור לפורמולה שמותאמת לתינוקות עם ריפלוקס?
לצפיה ב-'הלכתי לרופא גסטרו'
הלכתי לרופא גסטרו
14/01/2018 | 10:40
2
63
יש אותו אצלינו רק פעם בחודש 
הוא טען שהיא משחקת בי וזה הפרעות אכילה רגשיות-רוצה שליטה 
ניסיתי לפעול כמו שאמר ולא עזר 
הוא אמר שאם לא יעזור אנסה טיפול תרופתי ולא כל כך בא לי אני מכירה משהי שנותנת כבר 5 חודשים טיפול תרופתי וכל הזמן מעלים לה את המינון 
אין אופציה אחרת? זה עובר טבעי באיזשהוא גיל?

לצפיה ב-'לכי להתייעץ עם רופא הילדים'
לכי להתייעץ עם רופא הילדים
14/01/2018 | 11:09
1
65
זה יותר שייך לתחום שלו.
להניח שבגיל 3-4 חודשים יש הפרעת אכילה רגשית נראה לי לא לעניין.
הריפלוקס משתפר ככל שהתינוקת גדלה ומערכת העיכול מסיימת להתפתח. בדרך כלל לקראת גיל חצי שנה רואים שיפור משמעותי.
לצפיה ב-'תודה לך נקווה לשיפור '
תודה לך נקווה לשיפור
14/01/2018 | 11:14
17
לצפיה ב-'הצילו תינוק יונק בן שנה וחצי'
הצילו תינוק יונק בן שנה וחצי
12/01/2018 | 12:59
2
145
היי, יש לי תינוק שגם כשבריא לא אוכל כמעט כלום ומעדיף לינוק בבית( יש לו חוסרים מטורפים של ברזל וצריכה לתת לו 20 טיפות ליום למרות ששוקל 10.8). 
עכשיו מחלים מברונכיט ומחובר אליי גם לילות וכך כבר שבוע מיום שישי שעבר איתי בבית. אני הייתי איתו כל היום כי נדבקתי ממנו וגם כי בעצם רק יונק 

מה עושים? זה הביא אותי לנקודה לשקול הורדת הנקה לגמרי למרות שרציתי להנות מיתרונות ההנקה גם בחורף זה 

מרגישה עצובה. לא לזה כיוונתי בהנקה בגיל כזה.
למישהי עצה? יש לי גם שתי בנות בנות 7 ו4 ונגמרו לי כל האנרגיות בגלל הקטן ואורח חיים זה שפיתח( או שאיפשרתי לו לפתח). 
לצפיה ב-'בעיה מוכרת, לא רק אצל יונקים'
בעיה מוכרת, לא רק אצל יונקים
14/01/2018 | 10:05
1
110
זו בעיה שלא יחודית לתינוקות יונקים אלא גם לתינוקות מבוקבקים, שלא רוצים מוצקים בבית ומסתפקים בקבוק בלבד, כך שגמילה מהנקה לא בהכרח פותרת את הבעיה.

הפתרון כרוך בהצבת גבולות מאד ברורים. תחליטי מתי את מסכימה להניק ומתי הוא חייב מבחינתך לאכול מוצקים ותעמדי בזה. תהיי מוכנה מראש שזה יהיה כרוך בהרבה בכי וקצת שביתת אכילה, כי בהתחלה יתעקש על ההנקה.

אם גם במעון הוא מסרב למוצקים, כדאי לעשות את השינוי בליווי מקצועי של דיאטנית, רצוי כזו שגם תומכת בהנקה ותדע לשלב את הכנסת המוצקים עם המשך הנקת פעוט.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/01/2018 | 17:58
16
לצפיה ב-'בהריון? מזמינים אותך להשתתף במחקר'
בהריון? מזמינים אותך להשתתף במחקר
24/12/2017 | 14:41
29
בהריון? מזמינים אותך להשתתף במחקר בנושא משבשים אנדוקריניים בינקות, חיידקי מעי והשמנת תינוקות: האם הנקה מגנה?
פרטים נוספים בקישור
https://www.tasmc.org.il/Research/Documents/%D7%90...
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:09
11

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'ירידה בחלב, הילד לא מצליח לינוק. עזרה בבקשה'
ירידה בחלב, הילד לא מצליח לינוק. עזרה בבקשה
10/12/2017 | 10:24
3
167
הבן שלי בן חודש. בשבועיים הראשונים ינק ועלה במשקל. בגיל שבועיים עבר התרת לשון והתרת שפה עליונה והרופא אמר שהסיבה שעד כה הצליח לינוק היא כי היה לי הרבה חלב ולמעשה הבייבי שתה ולא ינק בפועל. לאחר שבוע הייתי אצל יועצת הנקה שנתנה כמה טיפים להנקה אבל לא התרשמה שהוא שותה אלא יונק, לאחר כמה ימים החלה לי ירידה משמעותית בייצור החלב, החזה מרגיש ממש מרוקן, וקרה מספר פעמים שלא הצלחתי להניק, התינוק מנסה לינוק ולא מצליח וכשאני מנסה לסחוט לא יוצא כלום. הצלחתי לשפר את המצב באמצעות שאיבה אבל זה ייצר שוב גודש גדול בחזה ונזילות של ממש. אני תוהה אם הוא באמת "שותה" ולא יונק ובגלל זה הבעיות... היועצת שהייתי אצלה לא זמינה ולא חוזרת אלי אז מחפשת המלצה למישהי סבלנית מקצועית ומקסימה :)
לצפיה ב-'רק להוסיף, רוב הזמן התינוק אוכל ונראה שבע, פשוט.....'
רק להוסיף, רוב הזמן התינוק אוכל ונראה שבע, פשוט.....
10/12/2017 | 11:05
1
93
רוב הזמן התינוק אוכל ונראה שבע, פשוט יש פעמים שנראה שהוא לא מקבל אוכל כי הוא מנסה לינוק וממש בוכה כשלא מצליח ובסחיטה לא יוצא

שוב תודה רבה,
לצפיה ב-'לפי התיאור, זה נשמע כמו קפיצת הגדילה של גיל 3 שבועות'
לפי התיאור, זה נשמע כמו קפיצת הגדילה של גיל 3 שבועות
10/12/2017 | 13:58
85
בקפיצת גדילה התינוק מבקש לינוק שוב ושוב וההרגשה היא שאין חלב. זה לוקח כיומיים של הנקה מרובה ואחר כך חוזרים לשיגרה.

קפיצת הגדילה הבאה בגיל 6 שבועות.
לצפיה ב-'היועצת הנקה שלי אמרה שכל עוד הוא עושה קקי הכל בסדר'
היועצת הנקה שלי אמרה שכל עוד הוא עושה קקי הכל בסדר
10/12/2017 | 23:17
87
כמו שכתבו לך, אולי זו קפיצת גדילה. אני הרגשתי היטב קפיצות גדילה עם התינוקת שלי. היא פשוט הייתה מוטרפת בימים האלו.
בכל מקרה אני ממליצה על יועצת הנקה מוסמכת שתבוא אלייך הביתה ותעזור לך.
חפשי בגוגל יועצות הנקה של Ibcd ותזמיני על פי מיקום מגורייך.
בהצלחה
לצפיה ב-'היי שוב'
היי שוב
01/12/2017 | 06:42
2
190
טוב אז הילדה בת 8 חודשים
במהלך היום אוכלת 2 ארוחות מוצקים וחוץ מזה יונקת.
בלילה היא קמה בדרך כלל כל 3 שעות לפעמים קצת יותר לפעמים פחות... ונרדמת רק לאחר הנקה רוב הפעמים... פעם מוצץ היה מרגים אותה חלק מהפעמים עכשיו היא רק מתעצבנת , כשאני בעבודה אז אבא שלה מצליח  להגדיל קצת תמרווחים אבל עדיין לא באופן משמעותי. 
באחוזון של המשקל היא אחוזון 5 בערך אבל שומרת עליו מלידה ובאחוזון של הגובה ירדה, אחות טיפת חלב אמרה שזה כי היא מתעוררת הרבה בלילה.
*טוב אז שאלה ראשונה : האם זה הגיוני להמשיך להניק בגיל הזה כל 3 שעות בלילה ?
(אגב, לא ציינתי שאני לא מאמינה שהיא רעבה ... אולי 2 הנקות הן בשביל האוכל לדעתי...  ועוד 2 שאוכל זה לא הסיבה כי היא גם נרדמת מהר על הציצי... ) 
ועוד דבר, ביום היא נרדמת במיטה לבד כשאני יושבת בחדר לידה רוב הפעמים. 
* ושאלה שנייה איך בכל אופן אני יכולה לצמצם בהדרגתיות את ההנקות של הלילה לפחות המיותרות? 
ועוד דבר אם אני מנסה להרדים אותה בלי ההנקה אז בזמן האחרון היא פשוט מתעוררת לגמרי ... וממש קשה לי לעמוד בזה ... 
ודבר אחרון זה שאני ישנה איתה בחדר ... 
מצטערת על החפירה, אשמח לאיזה עצה או טיפ :) 

לצפיה ב-'זה גיל בעייתי'
זה גיל בעייתי
03/12/2017 | 13:32
1
100
התעוררויות צפופות בגיל הזה הן עניין מאד נפוץ. לא שמעתי עד כה שזה משפיע על גובה. להתעורר כל 3 שעות בלילה זה לא כל כך צפוף.

גם בערב היא נרדמת במיטה לבד? אם כן, תעשי בהתעוררויות הלייליות בדיוק מה שאת עושה בהרדמה בערב.

אם היא לא נרדמת בערב לבד, זה השינוי הראשון שכדאי לעשות לשיפור הלילות.

נסי להעביר אותה לחדר נפרד. יתכן שהיא מתעוררת בגלל שהיא שומעת אותך בחדר איתה, או שאת מתעוררת ונגשת אליה גם בהתעוררויות שהיא הייתה יכולה לחזור להרדם לבד אם לא היו ניגשים אליה.

גם אם תצליחי לפתור את בעיית ההתעוררויות עכשיו, תיכף יתחילו שיניים ומחלות חורף ויתכן שתצטרכי להתחיל את כל התהליך מחדש.
עדיף לדחות את תחילת התהליך לגיל שנה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/12/2017 | 23:57
41
תודה תודה תודההה !!!! מממש תודה לך על התגובה !! 
לצפיה ב-' פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש '
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש
28/11/2017 | 11:41
7

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר

פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד
בפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר שנפתח מחדש
היכנסו לשאול אותו שאלות

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'אלכוהול בהנקה'
אלכוהול בהנקה
27/11/2017 | 14:34
2
124
היי
התינוק שלי בן חודשיים, על הנקה מלאה ובלעדית .
שתיתי בפאב כוס קאווה ולצערי 40 דקות אחרי שסיימתי לשתות,
התינוק התעורר לינוק.
לדעתכן יהיו לזה השלכות ?
אכלתי יחד עם השתייה מנה בשרית ופחמימה .
לצפיה ב-'רק כוס אחת?'
רק כוס אחת?
27/11/2017 | 15:27
1
128
לא הייתי דואגת.

במידה ואת מתכננת לשתות כמות גדולה יותר, חשוב להקפיד על מרווח גדול יותר.
לצפיה ב-'כן אחת , '
כן אחת ,
27/11/2017 | 16:48
83
תודה
נרגעתי קצת
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר '
מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
22/11/2017 | 16:26
7

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר
פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד.
היכנסו עכשיו לפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר המחודש

המשך גלישה נעימה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
מגנייט- המזרונים האורטופדיים האייכותיים והייחודיים בישראל
מגנייט- המזרן הבריאותי
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה