לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2477324,773 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'שיטות לריפוי פטמות פצועות'
שיטות לריפוי פטמות פצועות
18/11/2016 | 19:17
9
75
שלום,

בת שבועיים ושוב פצעתי את עצמי ולדברי יועצת ההנקה החיבור תקין. כבר עשיתי ניתוק לשון קשורה ובסך הכול (חוץ מהחיבור לשד) ההנקה אינה כואבת.

אך הפצעים אינם מתרפאים!

אני מאווררת את הפטמות כול הזמן, בעיקר אחרי הנקות, גם אבל לא רק עם הקונכיות האלה של מדלה, משתמשת ברפידות נורסיקר ובמשחה של לנסינו.

מה עוד אפשר לעשות??

אני מתלבטת בין שתי אפשרויות:
לעשות הפסקה של כמה ימים ולשאוב. הסכנה ברורה - העדפת בקבוק. היתרון - הריפוי יהיה מלא.

לעבור לפטמת סיליקון. לא מתה עליה כי נפצעתי קשות איתה לפני שבוע וחצי ובהנקה קודמת יש לי הרגשה שהיא הנציחה אחיזה לא נכונה. אני צודקת?? אולי זה תלוי בגודל פטמת הסיליקון? וגם אני יודעת שלא בטוח שאצליח להתרפא.

אשמח לשמוע עוד רעיונות ותובנות. תודה רבה!

לצפיה ב-'להמשיך להקפיד על חיבור תקין'
להמשיך להקפיד על חיבור תקין
19/11/2016 | 09:32
2
59
אם כבר היו כמה ימים טובים ואז נפצעת שוב, הייתי מניחה שהתרשלת בחיבור באחת הפעמים, אולי מעייפות בהנקה ליילית, ובגלל זה נפצעת שוב.
אם החיבור תקין הפטמות יתרפאו גם תוך כדי המשך ההנקה.
בינתיים נשמע שאת עושה את כל הדברים הנכונים.

שימוש בפטמות סיליקון לא בהכרח יעזור, כי כמו שאת יודעת, גם איתן אפשר להפצע אם החיבור לא טוב.

לצפיה ב-'זה באמת מה שאני מנסה לעשות'
זה באמת מה שאני מנסה לעשות
19/11/2016 | 22:25
1
35
יש לי הרגשה שאני מחברת טוב אבל התינוקת שלי מתעייפת מאוד מהר מהיניקה, אחרי 5 דקות בערך היא מתחילה לנמנם לי על השד ולינוק יניקה אחת פעם בכמה שניות. נראה לי שבמצב הזה האחיזה שלה נשמטת מהשד וזאת הבעיה. כי במצב הנימנום הזה היא יכולה לינוק עוד רבע שעה אבל היניקה ממש לא יעילה.

נשמע לך הגיוני? אני ממש לא בטוחה...

מה שאני מנסה לעשות בימים האחרונים זה "לצמצם נשנשת", כלומר לנתק אותה כשהיא מפסיקה עם היניקות העמוקות בקצב המהיר. זה מבעס אותה אבל אני באמת לא יודעת מה עוד לעשות. לפחות היא עולה מאוד יפה במשקל ככה שאני לא מרגישה רע עם זה שהיא אוכלת פחות.
לצפיה ב-'נשמע הגיוני'
נשמע הגיוני
20/11/2016 | 07:04
29
בשלב שבו היא מנמנמת ונשמטת  החיבור מתקלקל ואת נפצעת. אל תאפשרי לזה לקרות. תנתקי ותחברי מחדש.
זה מצב מאד רגיל אצל תינוקות בגיל שבועיים.
ככל שהיא תגדל היא תהיה ערנית יותר ותפסיק להרדם כל כך מוקדם ביניקה.
גם הפה שלה יהיה יותר גדול ושינויים קטנים בחיבור פחות יפצעו אותך.

לצפיה ב-'קומפרסים של מי מלח'
קומפרסים של מי מלח
19/11/2016 | 22:03
3
44
כמה דקות, פעמיים ביום בערך. זה מסייע לריפוי מהיר של פטמות פצועות ופצעים בכלל.
זה טיפ שקיבלתי מיועצת הנקה.
אפשר גם להשתמש במשחות כמו ויטה מרפן, רק שצריך לשטוף לפני הנקה.
לצפיה ב-'מעניין!'
מעניין!
19/11/2016 | 22:28
2
33
באיזה ריכוז עושים את הקומפרס?
זה נשמע כואב (פצעים ומלח) אבל גם ככה כואב לי
אחרי שעושים אותם אני אמורה לשטוף במים רגילים את המלח?

לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון, כפית מלח בכוס מים'
אם אני זוכרת נכון, כפית מלח בכוס מים
19/11/2016 | 22:34
1
34
זה אכן נשמע מפחיד אבל זה לא כואב, אולי לחצי שניה.
אחר כך כדאי לשטוף כדי שלתינוקת לא יהיה מלוח
לצפיה ב-'תודה רבה, אני אוסיף לנוהל הריפוי שלי '
תודה רבה, אני אוסיף לנוהל הריפוי שלי
19/11/2016 | 22:35
8
לצפיה ב-'ריפוי פטמות פצועות'
ריפוי פטמות פצועות
20/11/2016 | 11:33
56
הי,
תקני שמן קוקוס אורגני ותמרחי על הפטמות.
הכי טבעי, לא תרופה ולא רעיל לתינוק.
עובד יפה על פצעים, סדקים ואפילו על סימני מתיחה של ההריון.
מומלץ שיהיה בבית - יש לו מיליון שימושים.
מאחלת לך שיעזור במהרה ותהני מההנקה.
לצפיה ב-'ומה עם העיצות הרגילות "המסורתיות" ...'
ומה עם העיצות הרגילות "המסורתיות" ...
23/11/2016 | 17:09
38
להמשיך בכל הנקה במשחת לנולין ניסית ?
רפידות נרסיקר  עם לנולין ?

האם ראית יועצת הנקה אחרי השחרור
נשמע שאם היא פותחת שוב ושוב את הפצע במקום, כנראה שיש פה מקום
לשפר משהו בחיבור/תפיסה/מיקום מול השד למרות השחרור .
לצפיה ב-'אולי נגמר לי החלב?'
אולי נגמר לי החלב?
18/11/2016 | 20:57
3
96
היי בנות,
הבת שלי בת 10.5 חודשים. פיצפונת בגודל ואני בסרטים תמידיים שאין לי מספיק חלב. היא מנוזלת מאתמול.
ינקה עכשיו לפני השינה ולא הייתה נראית רגועה. הבאתי לה בקבוק של 120 מ"ל תמ"ל והיא גמעה כמעט את כולו.
מה קרה? למה היא נשארה רעבה אחרי היניקה? הייתכן שנגמר לי החלב? התחלתי לשאול את עצמי האם כל ה-10.5 חודשים האחרונים היא נרדמה מעייפות ולא משובע?? הייתכן שהרעבתי אותה כל הזמן הזה?? (בד"כ אני לא מנסה לתת תמ"ל אחרי יניקה. אולי הייתי צריכה?). יש לציין שההנקה לא באה לי בקלות ובהתחלה היו קשיים של ממש בביסוס כמויות חלב.
אשמח לתובנות או הרגעות...
לצפיה ב-'הכל בסדר'
הכל בסדר
19/11/2016 | 09:46
2
75
היא גדלה והגיע לגיל שבו מרבית התזונה צריכה להיות מוצקים.
אם נראה לך שההנקה כבר לא מספיקה כארוחת ערב כנראה הגיע הזמן שבו צריך להציע לה ארוחת ערב של מוצקים וההנקה תהיה רק הקינוח לסיום.
לצפיה ב-'היא אוכלת ארוחת ערב רגילה'
היא אוכלת ארוחת ערב רגילה
22/11/2016 | 21:00
1
27
כלומר מוצקים, אבל כמות די קטנה. כמה ביסים וזהו...
ואז אני מציעה לה הנקה לפני השינה והיא נראית לפעמים לא רגועה. אני מביאה לה השלמת תמ"ל ורק אז נרגעת... מה זה אומר?? לא בא לי לסיים את ההנקה, עדיין... :-/
לצפיה ב-'זה נשמע שהיא מחכה לבקבוק'
זה נשמע שהיא מחכה לבקבוק
23/11/2016 | 18:14
26
אם היא לא רגועה בסיום ההנקה תציעי צד נוסף, מוצקים או תשכיבי לישון.
נסי לא להציע בקבוק בכלל.

לצפיה ב-'שאלה בנושא גרפצים'
שאלה בנושא גרפצים
18/11/2016 | 21:38
1
56
ערב טוב בנות
הקטנה שלי בת חודשיים בהנקה מלאה. הולך נהדר ובכיף. עד לפני שבוע בסיום כל ארוחה היתה עושה גרפץ אחד ואז ממשיכה לאכול אם עוד רעבה. בשבוע האחרון מספר הגרפצים בסיום כל ארוחה גדלו משמעותית. זה ממש יושב עליה ומעיק ולוקח הרבה זמן עד שמשתחרר לה.. אחד ועוד אחד ועוד אחד ועוד אחד... יודעות למה זה קשור? אני מנסה להניק אותה כשהיא זקופה יותר לא יודעת אם זה קשור..
בכלל מעניין אותי עד איזה גיל הם עושים גרפצים ככה?
תודה מראש למי שיש תובנה בנושא.
לצפיה ב-'עושים כל עוד הם צריכים לעשות '
עושים כל עוד הם צריכים לעשות
23/11/2016 | 17:11
32
למעשה ..גם מבוגרים עושים גרעפסים על ימין ועל שמאל, גם ילדים
גם פעוטות...למעשה כולם

פ]שוט....קטנטנים צריכים עזרה עם העניין
כי הם לא יודעת לשבת לבד וקשה להם להחזיק את הראש ולהיות יציבים
ואז...צריך סבלנות
לצפיה ב-'גם אצלי יש שביתת הנקה...'
גם אצלי יש שביתת הנקה...
12/11/2016 | 20:03
11
191
שלום לכולן, 
כמו בסיפור שלפניי, אצלי קרה משהו דומה אבל שונה.
זה הסיפור שלי והוא קצת מתסכל... 
יש לי תינוק בן חודשיים וחצי. הוא ינק יפה ולפני כחודש החלה נסיגה בהנקה, בגלל שלא היה שבע מהנקה, ושילבתי מטרנה. עם הזמן העדפת הבקבוק הזמין והקל מבחינתי, הפכה לברורה וחד משמעית, עד כדי כך שאם הוא יונק 5 דקות פעמיים בלילה, אני אומרת תודה על זה שהוא מקל על הגודש...
הילד פשוט מסרב לינוק. לא משנה מה אני עושה, הוא מתנגד, מותח את הרגליים, מרים את הראש למעלה, מתמרד ומחפש במבט את הבקבוק. אם הוא לא רואה אותו הוא ממש בוכה. גם אם הוא מסכים קצת לינוק, זה בד"כ רק בלילה בחושך כשהוא חצי ישן, וכשהוא קולט מה קורה, ש"עבדתי עליו" הוא מתמרד ובוכה. 
לתחושתי, המפגש עם הבקבוק הרס את הכל, מבלי שהייתי מודעת לכך שזה מה שיקרה, כי הוא בהתחלה לא הפסיק לינוק, עד שכבר לא יכולתי יותר, והשלמתי עם בקבוק. לא דמיינתי שהוא לא ירצה לינוק בכלל, כי הוא כל כך אהב את זה.
כתוצאה מכך, אני מוצאת את עצמי, שואבת לו כל יום בקבוק טרי של 130 מ"ל, ועוד מה שאני מצליחה לשאוב לקראת הלילה, בין 60 ל- 100 מ"ל נוספים, וגם זה אם יש לי כוח, כשאני אוטוטו מסיימת חופשת לידה ובקרוב בקושי יהיה לי כוחות וזמן גם לזה..  
יועצת הנקה של קופ"ח הציעה לי לתגבר חלב עם חילבה, אגוזי מקדמיה, עלי מורינגה ושאר ירקות כדי שלא יגמר לי החלב לגמרי.
לענין השאיבה, אמרה לי שכדאי להיפטר ממנה שאובה עדיף באותו יום, כך שאני מוצאת את עצמי שואבת (באופן ידני ללא מכונה) שעתיים לפני שעת האכלה משוערת ומרגישה ממושטרת לגמרי סביב הסיפור הזה, כי זה לא תמיד נגמר בחצי שעה וזהו..
הבנתי גם שיש ענין עם הבדלי טמפרטורות, כך שאם לא שאבתי מנה מלאה ושמתי אותה במקרר, אני צריכה את יתרת המנה העתידית לשים גם במקרר בבקבוק נפרד, להשוות את הטמפרטורה, ורק אז למזג לבקבוק אחד. 
האם כך זה באמת? אני יודעת שאפשר לשים חלב קר במקרר עד 8 ימים. 
שאלתי, אחרי כל הסיפור הזה:
האם אפשרי לשאוב מנה בלי לחץ, וכמה שיוצא לשים במקרר, ולהשלים אותה למחרת? בינתיים שואבת שעתיים לפני שעת האכלה וזה מתיש... 

תודה לעונות :)

לצפיה ב-'העדפת הבקבוק הזמין והקל "מבחינתי" = התכוונתי "מבחינתו"'
העדפת הבקבוק הזמין והקל "מבחינתי" = התכוונתי "מבחינתו"
12/11/2016 | 20:06
4
31
לצפיה ב-'את יכולה להמשיך לשאוב למחרת בלי חשש!!'
את יכולה להמשיך לשאוב למחרת בלי חשש!!
13/11/2016 | 08:07
3
71
אני עושה את זה כמעט קבוע, שואבת בשתי פעמים נפרדות ובסוף מאחדת את שתיהם לבקבוק אחד.

לצפיה ב-'תודה רבה. ועוד שאלה קטנה'
תודה רבה. ועוד שאלה קטנה
13/11/2016 | 18:49
2
64
האם זה נכון שאסור לערב מטרנה עם חלב אם - כלומר יש לתת בבקבוק נפרד חלב אם נקי ואז להשלים את יתרת המנה עם מטרנה ? 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
13/11/2016 | 20:05
12
לצפיה ב-'נכון משום שכדאי להעדיף שיקבל קודם את החלב שלך'
נכון משום שכדאי להעדיף שיקבל קודם את החלב שלך
17/11/2016 | 23:17
45
כך שתהי בטוחה שהוא אוכל את כל החלב שלך
ולא תזרקי שאריות של חלב אם (אם יש)
משום ששאריות של תמל , אי אפשר לשמור , אלא להכין ולזרוק

אם תערבבי עם חלב אם, לא תוכלי לשמור את השאריות ו...
באמת שחבל על כל טיפת חלב שאת שואבת במאמץ כה רב
לצפיה ב-''
14/11/2016 | 06:18
5
59
נשמע כאילו פספסתם את קפיצת הגדילה של גיל 6 שבועות.
גיל חודשיים-שלושה הוא השיא של שביתות הנקה.

אם הוא עדיין מסכים לינוק כשהוא מנומנם, ניתן לנסות להתגבר על שביתת ההנקה. זה יצריך הרבה מאמץ ועקשנות מצידך.

אין בעיה לצרף שאיבות משני ימים עוקבים למנה אחת. עם זאת, כמו שהסבירו לך בטיפת חלב, לא שואבים את החלב הטרי לתוך הבקבוק עם החלב הקר, אלא אם את מתכוונת להאכיל מייד בסיום השאיבה השניה. אחרת, מקררים בנפרד ורק אז מאחדים.
לצפיה ב-'היי'
היי
14/11/2016 | 21:08
4
52
הוא מסכים לינוק כשהוא מנומנם וזה הולך ומתקצר.. מדובר ב 2 עד 5 דקות, וגם אז הוא לא ממש נינוח כמו כשהיה לפני חודשיים.. כל דבר קטן מסיח את דעתו. נראה שהוא מכיר את הטכניקה, אבל אולי מתעצל ויודע שיקבל בסוף את הבקבוק, כי מה לעשות שצריך לאכול בכל זאת. 
לפי מה שאת אומרת, מותר למזג חלב אם טרי לתוך בקבוק שהיה במקרר בתנאי שנותנים אותו בהאכלה הקרובה? ככה עשיתי, עד שקראתי שיש חילוקי דעות בכל מיני אתרים, והמחמירים כותבים שענין הטמפרטורות תקף בכל מצב. תמיד צריך להשוות טמפרטורות, ולא להשלים את השאיבה לתוך בקבוק קר בהאכלה הבאה לפני שמוודאים שהטמפרטורה זהה.

לכן אני לא לוקחת סיכון ושואבת מנה אחת בטווח של 3 שעות לקראת האכלה הבאה. בפעם השניה ביום, כשהשד פחות מלא, משלימה עם מטרנה בנפרד. לא יכולה כל היום להתעסק סביב זה, מתנחמת בעובדה שלפחות הוא מקבל משהו מחלב אם במקום בכלל לא. 

לצפיה ב-'השלב הנוכחי'
השלב הנוכחי
14/11/2016 | 23:45
3
52
שבו הוא עדיין מסכים לינוק כשמנומנם, הוא השלב שעדיין יש בו סיכוי להתגבר על שביתת ההנקה.
אם יש לך את הכח ועצבי הפלדה להתמודד מול הבכי, את יכולה להתעקש על הנקה, להניק רק כשהוא מנומנם. יום יומיים, לראות אם עובד.

נסי להניק עור לעור, להניק באמבטיה משותפת, לשכב יחד במיטה ולתת לו לגשת לבד אל השד.

לא מוזגים חלב חם אל חלב שקורר כי זה שינוי הטמפרטורה יכול להביא להתפתחות חיידקים.
אם את במילא נותנת את הבקבוק קצת אחרי זה, זה חסר משמעות.
לצפיה ב-'תודה ושאלה אחרונה שצצה לי..'
תודה ושאלה אחרונה שצצה לי..
15/11/2016 | 16:14
2
46
מה קורה אם הוא לא מסיים בקבוק ונרדם ממש חזק לקראת שנת הלילה, כשאני יודעת שאין סיכוי לתת לו בעוד שעה ? 
האם אפשר לשמור את היתרה במקרר (ולהעביר לכלי נקי ולא להשאיר בבקבוק) ולהאכיל מחר או שצריך לזרוק? 
מצטערת על כל השאלות, כל כך הרבה פרטים קטנים יש בסיפור הזה...
תודה על העצות עד כה :)
לצפיה ב-'אם זה בקבוק שאוב טרי (שלא עבר הקפאה)'
אם זה בקבוק שאוב טרי (שלא עבר הקפאה)
15/11/2016 | 16:55
1
47
אפשר לשמור במקרר עד לארוחה הבאה, גם אם היא תהיה בבוקר.
אם זה תמ"ל או חלב שאוב שעבר הקפאה, צריך לזרוק.
לצפיה ב-'תודה רבה על כל התשובות '
תודה רבה על כל התשובות
15/11/2016 | 18:39
10
לצפיה ב-'חדשה בפורום '
חדשה בפורום
13/11/2016 | 09:40
3
94
שלום לכולן,

יש לי שלושה ילדים. את הגדולים לא הנקתי בכלל אבל את הקטנה, בת כמעט 3 חודשים - כן. בינתיים הולך בסדר גמור.
הבעיה העיקרית היא שמסרבת לבקבוק. ההורים שלי או בעלי מנסים לתת לה כשאני בסידורים מחוץ לבית והיא לא מוכנה. קראתי את המאמר בפורום ואנסה ליישם. יש עוד רעיונות חוץ ממה שכתוב שם?
אחזור לעבודה כשתהיה בת 6 חודשים וחצי. אני מקווה לרדת לחצי משרה. האם בגיל הזה תינוק יכול להחזיק 6 שעות בלי חלב?
ושאלה אחרונה -עדיין לא קיבלתי מחזור. יכול להיות שזה קשור להנקה?ואם כן, האם זה אומר שאני מוגנת מפני כניסה להריון?
תןדה!
לצפיה ב-'הי, מזל טוב :)'
הי, מזל טוב :)
13/11/2016 | 11:57
49
בגיל הזה התינוק בד"כ פחות מתנגד לבקבוק, וגם אם כן אפשר לנסות להתעקש איתו.
הבת שלי לא הסכימה בקבוק עד גיל 4 חודשים, ויום יום המטפלת ניסתה לתת לה, היא היתה נותת לה במזרק / מטפטפת לה לפה, ואחרי שבועיים (!) היא הסכימה פתאום. היום היא בת חצי שנה ואוכלת בקבוק כמו תינוק שמוכן מימים ימימה... מחזקת אותך לא להתייאש!!!!

זה שעדיין לא קיבלת מחזור זה נורמלי ביותר, יש כאלו שלוקח להם גם שנה - ואפילו נדיר, אבל יש שלוקח להם גם שנתיים לקבל מחזור

אבל זה לא אומר שאת מוגנת מפני כניסה להריון, כי הביוץ יכול להתרחש פתאום בלי הודעה (מכירה חברה שנכנסה להריון בלי מחזור בכלל)

בהצלחה!!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
14/11/2016 | 06:28
1
38
טוב שמנסים לתת בקבוק רק כשאת לא בסביבה.
אל תלחצו מחוסר ההצלחה בינתיים.
גם אם לא יצליחו להרגיל אותה לבקבוק עד שתכנס למסגרת, אפשר יהיה למצוא דרכים להאכיל אותה.
בגיל חצי שנה מתחילים מוצקים ויש בהחלט סיכוי שניתן יהיה להסתדר ללא חלב במשך 6 שעות.

כמו שכתבו לך, סביר שעדיין לא קיבלת מחזור עקב ההנקה, אבל היות והביוץ מגיע לפני המחזור לא הייתי מסתמכת על ההנקה כהגנה בלעדית בפני הריון.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/11/2016 | 09:01
5
לצפיה ב-'הפסקת הנקה'
הפסקת הנקה
10/11/2016 | 13:49
4
117
הי
אולי זה לא המקום ל"בעיה" שלי אבל תמיד התשובות שלך היו ענייניות ומעודדות. הקטנה בת 6.5 חודשיםנכנסה לפני חודש לגן התחילה גם לאכול מוצקים.
בהתחלה עשתה בעיות עם בקבוק כעת עושה רושם אחרי חודש שהיא מעדיפה בקבוק על ציצי ולא ממש רוצה לינוק.
אני מנסה להציע ציצי ולפעמים זה מצליח
קשה לי מאוד עם זה מאוד מרגישה רגשות אשם עם העובדה שהכרתי לילדה את הבקבוק.
איך משלימים עם העובדה שההנקה נגמרה?

לצפיה ב-'זה לא בהכרח סוף ההנקה'
זה לא בהכרח סוף ההנקה
11/11/2016 | 07:00
3
70
זו שביתת הנקה ואפשר לנסות להתגבר עליה.

איזה בקבוק היא מקבלת? איזו פיטמה? האם הקפדת לא לתת בקבוק בבית?
יש במאמרי הפורום מאמר שמכיל הרבה טיפים להתגברות על שביתת הנקה.

אין סיבה לרגשות אשם. היה צורך בבקבוק אז הצגתם אותו. בקבוק או הנקה זה לא כל מהות ההורות. זו רק ההתחלה ואת יודעת שגם אם לא תצליחו להתגבר על שביתת ההנקה, נתת לה התחלה טובה.

ה"תינוקת" שלי שהפסיקה לינוק בגיל 7 חודשים בגלל שביתת הנקה, כי התרגלה לבקבוקים אחרי שנכנסה לגן, גדלה להיות נערה נהדרת. הגמילה מהנקה הייתה רק שלב אחד בהתפתחות וגם אם לי זה היה נראה מוקדם מדי, זה לא פגע בה.
לצפיה ב-'הפסקת הנקה'
הפסקת הנקה
12/11/2016 | 19:13
1
64
שלום

קודם כל תודה על התשובה המעודדת.
הצלחתי להגיע למצב של הנקה אחת לפנות בוקר שבה יחסית היא יונקת יפה והנקה נוספת אחהצ אומנם ההנקה הנל קצרה והיא לא שבע ורוצה השלמה של בקבוק.
שאלתי האם יש טעם להמשיך ולהתעקש על ההנקה האחת?
אציין שאינני מצליחה לשאוב ( כנראה משהו פסיכולגי) ניסיתי כמה משאבות גם חשמליות וגם ידניות אז קשה לי לשמור על כמות החלב אני מנסה על שעה בערך לבצע סחיטה ידנית ל 5 דקות לערך.
לצפיה ב-'גם הנקה אחת תורמת'
גם הנקה אחת תורמת
14/11/2016 | 06:09
50
וכל עוד היא מסכימה, הייתי ממשיכה.
נסי גם בהנקה של אחה"צ להאריך את ההנקה, ולתת גם צד שלישי ורביעי.

סחיטה ידנית היא פתרון טוב למי שלא מצליחה לשאוב עם משאבה. סחיטה קצרה כל שעה היא שיטה מומלצת להעלות את הכמויות.
לצפיה ב-'זו באמת תשובה מעודדת'
זו באמת תשובה מעודדת
01/12/2016 | 13:35
12
גם אני מנסה למשוך בכוח הנקה, עד כדי שהפכנו למקרה קלאסי של "יותר ממה שהעגל רוצה לינוק". 
אני נאחזת בזה בכוח- הבן שלי בן שמונה חודשים, נמצא עם מטפלת ומקבל בקבוק שאוב אחד ביום, אבל גם את זה כבר קשה לי לייצר. כשאני אתו אני משתדלת להניק בלבד כדי שימשיך ייצור החלב, אבל הוא יונק ממש ממש קצת ממני, בטח שלא מנה שמשביעה אותו. אני עדיין מנסה לשאוב, אבל עם הזמן גם כמות החלב השאוב יורדת וזה כבר לא מספיק. שאלתי בשרשור אחר לגבי ווסת וכמות חלב- כי אני רוצה לראות אם אחרי שתגמר הווסת הכמות תעלה שוב. במידה ולא, אפסיק לשאוב. ואנסה להמשיך להציע לו לינוק, בתקווה שימשיך לנשנש קצת חלב מדי פעם ולא יפסיק לגמרי. 
אני מבואסת מזה, ומצד שני, להכריח אותו לינוק זה בלתי אפשרי ונראה לי לא הוגן.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
עו
מירב אשל משרד עו"ד
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה