לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2397323,973 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'זמן הנקה התקצר - תינוק בן 3 שבועות'
זמן הנקה התקצר - תינוק בן 3 שבועות
14/09/2016 | 14:54
5
118
שלום לכולן,
אשמח לעצה מהמנוסות שבכן.
יש לי בן בן 3 שבועות. ינק מהרגע הראשון בחדר לידה ועוד כשהייתי בבי"ח שילבתי הנקה מטרנה שחילקו שם להשלמה. תמיד התחלתי בהנקה ולא דילגתי ישר לבקבוק. 
התחלתי להניק כל 3 שעות בממוצע לפי הצורך, כחצי שעה כל פעם, כשאני מחליפה שד לפי הגודש.
הענין הוא שלעיתים הוא נרדם תוך כדי / מגיב בעצבנות ובבכי וכך לא יונק. אז אני נאלצת  להשלים עם מטרנה, מכינה עד 50 60 מ"ל, כאשר לא תמיד הוא גומר את הכמות (תלוי כמה הוא ינק לפני). 
בימים האחרונים הוא קיצר את משך ההנקה. לעיתים יונק משד אחד 10 - 15 דקות, עושה הפסקות / נרדם, (ואז אני מחליפה לו חיתול שקצת יתעורר ונותנת את השד השניׂ). האם זו התנהגות נורמלית לתינוק בן 3 שבועות?
לפעמים הוא נראה שבע למרות משך ההנקה שהתקצר, אחרת היה בוכה ומראה סימני רעב. פשוט מרגיש לי שהוא יונק מעט. האם יכול להיות שיש יותר חלב / הוא יונק באופן טוב יותר ולכן לא זקוק להרבה זמן? 
קצת מודאגת ולא מתחשק לי להסתמך יותר מדי על תחליפים בשלב הזה. 
עוד מוקדם לדעתי.
אשמח לעזרה ממי שיודעת למה התקצר לו משך ההנקה...
תודה רבה
לצפיה ב-'קשה לדעת'
קשה לדעת
14/09/2016 | 17:49
4
94
יכולות להיות כמה אפשרויות:

יכול להיות שהוא התייעל בהנקה ולכן צריך פחות זמן לינוק כדי להוציא כמות חלב גדולה יותר, או שיכול להיות שזו התחלת של העדפת בקבוק וזמן ההנקה מתקצר כי הוא רוצה כבר להגיע אל הבקבוק שאחרי ההנקה.

כמה בקבוקים הוא מקבל ביום/שבוע? מי נותן אותם? באיזה בקבוק משתמשים?

לצפיה ב-'היי מיכל, תודה על תשובתך ולשאלותיך,'
היי מיכל, תודה על תשובתך ולשאלותיך,
14/09/2016 | 21:55
2
78
לענין מס' הבקבוקים ליום, זה לא אחיד. יכול להיות שביום אחד אתן שניים או שלושה (ולא תמיד הוא רוצה לגמור אותם), ואני עושה את זה כשאני חוששת שלא ינק מספיק, לא כפיתרון מספר 1. היום למשל נתתי לו רק בערב בקבוק אחד של 60 מ"ל שהוא גמר את כולו, כי הוא ממש לא היה רגוע ולא נראה שהוא מסוגל לינוק במצב הזה. אח"כ הוא ניסה להרדם ולא הצליח, ואחרי כשעה הוא ינק מספר דקות, נרגע ואז נרדם. 

לענין סוגי הבקבוקים: משתמשת בשלושה סוגים: אוונט, בי פרי, ומאם. 

אגב, הרגע שמתי לב לדבר מעניין: על ספה מסויימת בחדר X הוא פחות רגוע, ומסתכל כל הזמן למעלה, לעומת חדר אחר שאני מניקה אותו על המיטה, שם הוא רגוע יותר (בדיוק עכשיו לקחתי אותו לחדר שבו הוא נרגע ונרדם אחרי שהיה עצבני). רק עכשיו עליתי על זה ואני אנסה לבדוק את הענין.
זה הגיוני?
האם יתכן שגם לחדר או הספה שאני יושבת עליה יש קשר לנינוחות שלו בעת הנקה? 

תודה על העזרה :)

לצפיה ב-'תאמיני בעצמך יותר'
תאמיני בעצמך יותר
15/09/2016 | 10:35
1
86
הגוף שלך מייצר מספיק חלב בשביל היונק והיונק מסוגל להוציא מספיק חלב כדי לשבוע.
אם נראה לך שהוא לא ינק מספיק, תעבירי לצד השני (והשלישי, והרביעי) ותמשיכי להניק עד שישבע.
מתן הבקבוקים בשלב כל כך מוקדם פוגע בהצלחת ההנקה.

אם מוכרחים לתת בקבוק תשתמשו רק באוונט קלאסי או במאם. את הבקבוק צריך לתת רק כשאת לא בסביבה, כשהתינוק במצב של כמעט ישיבה והבקבוק אופקי, כשרק קצה הפיטמה מלא בחלב.
אם נותנים בקבוק, את צריכה לשאוב במקביל, כדי לעודד את הגוף לייצר יותר חלב.

בהחלטה יתכן שבחדר אחד היונק מרגיש יותר רגוע. יכול להיות שזה קשור בנוחות של הישיבה שלך. אם לך יותר נוח, גם היונק יהיה יותר נינוח.

אם את לא רגועה לגבי יעילות ההנקה, כדאי לפגוש יועצת הנקה. אפשר לפנות ליעוץ פרטי, יעוץ דרך קופ"ח, או ליעוץ קבוצתי.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה! '
תודה רבה על התגובה!
15/09/2016 | 18:20
15
לצפיה ב-'את הבקבוקים אני או אמא שלי נותנות, לסירוגין.'
את הבקבוקים אני או אמא שלי נותנות, לסירוגין.
15/09/2016 | 07:10
17
לצפיה ב-'שאלות מוצקים והנקה לבת 7.5 חודשים'
שאלות מוצקים והנקה לבת 7.5 חודשים
12/09/2016 | 20:20
4
62
שלום לכולן/ם.
בת 7.5 חודשים, עד עכשיו הייתה איתי בבית, ביססנו שתי ארוחות מוצקים ובשאר הזמן ינקה.
עכשיו שתינו נכנסות למסגרת- היא למשפחתון ואני לעבודה.
היא מסרבת לקחת בקבוק (תקופה ארוכה ניסינו בבית ללא הצלחה, וגם בגן מסרבת- אין לה בעיה עם הטכניקה, מים שותה בשמחה ולחלב- השאוב- מסרבת).
יוצא שזה מעלה אותה לשלוש ארוחות מוצקים- נראה לי סביר (נכון?)
הבעיה היא, שלפחות פעם בשבוע אני אסיים לעבוד מאוחר (סביב 18:00), כך שגם היניקה של אחרי הגן (16:00) תתבטל.
האם זה סביר בגילה שבחלק מהימים תאכל 4 ארוחות של מוצקים? מה מומלץ לתת במקום הנקה סביב 16:00?
כמו כן- עד מתי נראה לכן שיש טעם להתעקש על ניסיונות להרגיל לבקבוק (ועד מתי להתעקש על שאיבות...)?

תודה!
לצפיה ב-'לא חייבים בקבוק'
לא חייבים בקבוק
13/09/2016 | 07:20
2
56
אם היא לא רוצה את החלב מהבקבוק לארוחה של 16 אפשר להכין לה דייסה על בסיס החלב ולהאכיל אותה בכפית או להציע מחית פירות.
עוד כמה חודשים כבר אפשר יהיה להציע לה כריך או מעדן חלב.

ביום שאת מסיימת מאוחר כדאי שאת תשאבי במקום ההנקה של 16, אפילו אם היא לא מתלהבת מהשאוב. זה יעזור לשמר כמויות ולמנוע גודש.

אם רק עכשיו נכנסה למסגרת יכול להיות שהסירוב לחלב בבקבוק זה חלק מתהליך ההסתגלות. בהמשך, כשתתרגל למקום החדש ותראה תינוקות אחרים מקבלים בקבוק, יש סיכוי שגם היא תרצה.
לצפיה ב-'תודה ושאלת המשך'
תודה ושאלת המשך
13/09/2016 | 12:14
1
45
מיכל תודה רבה.
לוודא שהבנתי נכון-
בימים שאגיע מאוחר זה יהיה בסדר שתאכל 3 ארוחות מוצקים רגילות (בשעות הגן),
ועוד ארוחת מוצקים מבוססת על חלב אם (למשל דיסה), במקום ההנקה של 16:00?

תודה!
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
13/09/2016 | 13:01
9
לצפיה ב-'הגדול שלי מגיל 6 חודשים ויתר על בקבוק'
הגדול שלי מגיל 6 חודשים ויתר על בקבוק
22/09/2016 | 09:51
27
הוא אכל רק מוצקים, אבל לא ויתרנו על התמ"ל והיינו מערבבים לו עם דייסה.
לצפיה ב-'חזרה לעבודה'
חזרה לעבודה
09/09/2016 | 18:33
5
80
הי
אני חוזרת לעבודה בעוד כחודש כאשר הילדה תהיה בת 5 חודשים. עד היום יונקת הנקה מלאה.
אני רוצה להמשיך להניק גם אחרי החזרה ואני מפחדת שאם בגן יתנו לה בקבוק שאוב/תמ"ל היא תתרגל ולא תרצה לינוק יותר. אציין שאני לא   מצליחה כל כך לשאוב.
שאלתי האם זה מוקדם מדי להתחיל להרגיל אותה למוצקים על מנת שבשעות שהותה בגן תוכל מוצקים.
תודה
לצפיה ב-'לוקח זמן לבסס תזונת מוצקים'
לוקח זמן לבסס תזונת מוצקים
11/09/2016 | 07:13
2
59
וגיל 5 חודשים הוא מוקדם מדי בשביל שכל הארוחות במהלך היום כבר יהיו מוצקים.

כדי לחזור לעבודה בלי לאבד את ההנקה צריך ללמוד איך לשלב נכון את הבקבוק.
תביאי לגן בקבוק שמתאים לשילוב עם הנקה עם פיטמה שלב 1. אל תעברי לפיטמה עם זרימה מהירה יותר כל עוד את מניקה.
תבקשי שיאכילו בצורה תומכת הנקה - בקבוק כמעט אופקי כשרק קצה הפיטמה מלא חלב.
בבית תקפידי לא לתת בקבוק בעצמך אף פעם, גם אם לפעמים זה נראה נוח. היונקת צריכה להיות רגילה שאצל אמא רק יונקים.

תזכרי תמיד שזה לגמרי אפשרי לחזור לעבודה ולהמשיך להניק, גם אם עוברים להנקה חלקית. אל תתני לאחרים ליאש אותך. אנחנו כאן לתמיכה.

אם את מתכוונת לשאוב בעבודה, יש במאמרי הפורום מאמר עם טיפים לשאיבה בעבודה וגם דף הנחיות למטפלת לטיפול בחלב שאוב.
לצפיה ב-'חזרה לעבודה'
חזרה לעבודה
11/09/2016 | 07:18
1
40
אשמח לדעת מנסיונך איזה בקבוק מתאיםמלשילוב עם הנקה
לצפיה ב-'בקבוקים שמתאימים לשילוב עם הנקה'
בקבוקים שמתאימים לשילוב עם הנקה
11/09/2016 | 10:32
140
הפיטמה הכי מתאימה היא פטמת קאלמה של מדלה שדורשת יניקה אקטיבית כדי שהחלב יצא מהבקבוק.

כשמדובר בפטמות רגילות, מחפשים בקבוק רחב עם פיטמה נוקשה שמתרחבת בהדרגה.
הבקבוקים שהכי מתאימים הם MAM ואוונט קלאסי.

לצפיה ב-'אולי המשאבה פחות מתאימה לך?'
אולי המשאבה פחות מתאימה לך?
12/09/2016 | 15:04
1
52
חוצמזה כששואבים תוך כדי הנקה ולא במקום הנקות אני מניחה שלוקח זמן להגביר את קצב הייצור כדי שבאמת תהיה מנה שאובה מלאה וחלב מספיק גם להנקה מלאה, אז יכול להיות שבגלל זה את לא מצליחה לשאוב?
אני חזרתי בשתי החלד שלי אחרי חצי שנה של הנקה מלאה, לא שאבתי בכלל לפני (אולי רק הפעלתי וחיברתי לראות שכל החלקים עובדים, משאבות חשמליות מיד שרה) ובשעות ההנקה שאבתי בעבודה במקום להניק. בחלד הראשונה אני אפילו חושבת שניסיתי לעשות ניסוי כלים בבית ובאמת לא הצלחתי לשאוב, אבל כשהגיע זמן האמת וזה היה לגמרי במקום להניק אז זה הצליח. אם לא ניסית עם משאבה חשמלית אולי כדאי שתשאילי אחת מיד שרה ותראי איך זה זורם לך, ואולי פשוט תנסי על היום הראשון כשאת לא לצד התינוקת לראות אם הולך.חוצמזה רק להרגיע שאחרי תקופה ממושכת על הנקה הם לא מוותרים על זה כל כך מהר, אז שווה לנסות.
לצפיה ב-'תודה על העצה'
תודה על העצה
12/09/2016 | 15:26
32
תודה על ההרגעה.
אני ממש מקווה להצליח לשמר את ההנקה.
לצפיה ב-'עליה תקינה במשקל לתינוק יונק'
עליה תקינה במשקל לתינוק יונק
11/09/2016 | 13:26
4
88
שלום לכולן. הייתי בטיפת חלב עכשיו והאחות אמרה לי לשקול לתת
תוספות תמ"ל מכיוון שמצופה מהתינוק לעלות יותר במשקל.
כמו כן, היא הפנתה אותי לפיזותרפיסט כי הוא סובל מגמישות יתר. בקיצור
דיכאון טוטלי.
התינוק יונק מלא, בן חודשיים.
10.7.16 נולד 3.770 ק"ג
אחרי 3 יום-
13.07.16 שוחרר  3.394 ק"ג
אחרי 39 יום (קצת פחות מ 6 שבועות)-
21.08.16 5.040 ק"ג
אחרי 21 יום-
11.09.16 5.410 ק"ג
מה דעתכן? תודה לעונות
לצפיה ב-'בשלושת החודשים הראשונים'
בשלושת החודשים הראשונים
12/09/2016 | 07:01
91
מצפים שתינוק יעלה לפחות 650 גרם בחודש.
לפי הפירוט, בחודש הראשון הוא עלה מעבר לזה, בחודש שאחריו כנראה גם יגיע לזה למרות שקצת יותר איטי.
קחי לשקילה נוספת עוד שבוע כדי לראות אם באמת הקצב הואט או שיש שקילה מטעה.

תינוקות יונקים עולים בקפיצות, לא בהכרח בקו רציף, כך שיכול להיות שעוד שבוע יעשה קפיצה שתחזיר אותו לקצב דומה לחודש הקודם.

לצפיה ב-'עלייה במשקל היא רק מדד אחד!'
עלייה במשקל היא רק מדד אחד!
16/09/2016 | 03:06
2
60
וצריכה להישקל ביחד עם עוד מדדים.
המד הכי חשוב: חיתולים רטובים וקקי רך.
כמו כן: אם התינוק נראה רגוע ושמח אחרי רוב ההנקות (יש זמנים שבהם תינוקות לא רגועים ושמחים - וזה בסדר גמור). אם הלחיים וורודות, העיניים מבריקות, אם הוא ערני כשהוא ער ושם לב למה שקורה סביבו, אם הוא נראה באופן כללי כמו מישהו שאוכל טוב, אם הגובה והיקף הראש גדלים, ואם ההתפתחות תקינה.
(במקרה שלך, אם הוא סובל מגמישות יתר אז המדד הזה נהיה קצת לא-רלוונטי. צריך לקזז)

דרך אגב, חשוב לזכור שהגרף של העלייה במשקל מראה *ממוצע* של עלייה של הרבה מאוד תינוקות. אם היו מציגים לך גרפים של תינוקות אינדיווידואליים, היית רואה שזה זזים כל אחד בקצב אחר, עם תקופות של עלייה ותקופות של "פלאטו" ושינוי מזערי ואפילו ירידה זמנית (בייחוד בזמני מחלה ובקיעת שיניים).

יש נטייה אצל אנשי מקצוע מסוימים להתקבע רק על מדד אחד, ולשכוח להסתכל על כל התמונה - וחבל.

אם התמונה הכללית נראית לך בסדר, ואת מיניקה לפי דרישה ונענית לאיתותי הרעב המוקדמים שלו, אני הייתי הולכת שוב לשקילה עוד שבוע-שבועיים, ובלי לדאוג יותר מדי

לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
21/09/2016 | 12:14
1
34
התינוק בן חודשיים וקצת וכבר מתהפך מהגב לבטן. יכול להיות שזה קשור לגמישות היתר שהיא דברה עליה?
אני קצתמודאגת כי הוא התחיל למצוץ אצבע ואז כשהוא רעב הוא פשוט מוצץ אצבע
במקום לאותת שהוא רעב ולבכות (גם בלילה)
חוץ מזה אני רוצה לשאוב כדי לצאת לבד מהבית ולא יוצא כלום. מה אפשר לעשות?
ניסיתי לשאוב אגב אחרי שהוא ינק וממש כלום לא יצא.
לצפיה ב-'תינוקות לא מרעיבים את עצמם '
תינוקות לא מרעיבים את עצמם
22/09/2016 | 06:20
41
בגיל חודשיים, אם הוא באמת רעב הוא לא יסתפק באצבע.
הוא מצא דרך להרגיע את עצמו וזה מצוין.

בשביל שיהיה נוח לצאת איתו מהבית כדאי להתאמן להניק בדיסקרטיות, כדי שיהיה נוח להניק בחוץ. להתחיל להתעסק עם בקבוקים ושאיבות זה סרבול מיותר.
סינור הנקה עם קשת יכול לעזור בהתחלה.

היונק יותר יעיל מהמשאבה ולכן מאד הגיוני שאחרי שהיונק בדיוק סיים לרוקן את השד, לא תצליחי להוציא כלום בשאיבה. נסי לשאוב שעה לפני או אחרי הנקה.
עוד טיפים להתחלת שאיבות יש במאמרי הפורום.
לצפיה ב-'תחליף להנקה/ לחלב שאוב במעון- עיצות בבקשה'
תחליף להנקה/ לחלב שאוב במעון- עיצות בבקשה
09/09/2016 | 00:46
7
87
שלום לכן, מניקות ומעניקות יקרות.
עזרתן לי לא פעם ותמיד בחן ובאכפתיות,
על כן אני פונה אליכן שוב.

רקע-
תינוקת בת 9 חודשים יונקת ואוכלת 2 מנות ביום- ירקות עם בשר ופירות. ביתר היום יונקת. אוכלת יפה.
את אחיה הגדול הנקתי עד שנה ועשרה חודשים, כך שברור שאני נהנית ואוהבת את זה  :)
אחיה הובא למעון בגיל שנה, כשהיו כבר שיניים, ולא היתה לו בעיה לנשנש לחם עם ממרח בצהרים.
הבעיה-
הקטנטונת ללא שיניים עדיין. היא יונקת בשש וחצי (אי אפשר לדחות את השעה, לפעמים אפילו בשש); 9:30 מנת פירות במעון; 12:30 מנת ירקות במעון;
המטפלות טוענות שהיא רעבה בשעה 15:00.
יתר הילדים בגילה מקבלים תחליפי חלב- אני לא מוכנה בשום אופן.
אתמול הצעתי להביא ביסקוטים לתינוקות, כדי שתנשנש עד שאגיע בשלוש וחצי.
היום הביאו לה, אך נאמר לי שביקשו מהם להפסיק. זה מעון מפוקח והם חוששים. השאלה שלי מה לעשות?

היום, למשל, הגענו הבית הבארבע וחצי ומיד הנקתי. הרגיש לי שהיא עדיין רעבה! זה לא קרה קודם... (אבל עד עכשיו היא היתה איתי בבית רוב הזמן, כך שינקה יותר). לכן אחרי ההנקה נתתי ל העוד מנת פירות.

מה לא בא בחשבון?- חלב שאוב.
אתמול בדיוק החזרתי את המשאבה. אני לא מסוגלת לשאוב יותר. ברגע שאני מפסיקה לאיזה חודש, אני פשוט לא מסוגלת לחזור.
מה לא בא בחשבון?- תחליפי חלב

על מה כן חשבתי?
מעדן (אמנם יהיה חדש לה) ואולי אולי דייסה של תחליפי חלב? 
אף פעם לא נתתי... אני לא בעד. אבל מה עושים?
אני פוגשת אותה בשעה 15:40 ויכולה להניק אותה רק בארבע וחצי, כשמגיעה הביתה. היא חייבת משהו בשעה שלוש...
אודה לעיצותכן.
המון תודה!

לצפיה ב-'עוד משהו-'
עוד משהו-
09/09/2016 | 00:53
52
למעון אין אוכל לתת בשעה הזו, כי המטבח כבר נסגר...

עוד רעיון שחשבתי עליו, אבל הוא לא ממש נוח-
אני עובדת  דקה הליכה מהמעון, אך לא זמינה כל הזמן. חשבתי איכשהו להכין אצלי בעבודה מחית פירות ולתת להם בשעה 14:30- 15:00,
אבל אני חוששת שלא תמיד אוכל לעמוד בזה. בכל זאת... אני בעבודה.

לצפיה ב-'כמה מחשבות'
כמה מחשבות
09/09/2016 | 06:56
61
יכולים לתת לה כריך. לא צריך שיניים בשביל ללעוס, החניכיים מספיק חזקות.
אולי צריך לבקש שיחתכו את הכריך יותר קטן.

לתת לה מחית פירות גם אפשרות נוחה. אפשר לקנות בסופרמרקט רסק תפוחים מוכן בכוסות פלסטיק של מנה בודדת. זה יחסוך לך את הצורך להכין בעבודה.

אין כל רע במתן תמ"ל כשצריך, זה רק עוד סוג של מוצק. אם לא מתאים לך לשאוב יותר, זה כנראה הפתרון הנוח. אני לא רואה הבדל בין בקבוק תמ"ל לבין מעדן חלב בגיל שלה. אם אין לך בעיה שתקבל בקבוק, אז תאפשרי להן לתת בקבוק תמ"ל.  אם את מעדיפה שתאכל בכפית, אז שייתנו דייסה סמיכה על בסיס תמ"ל .
לצפיה ב-'דייסת שיבולת שועל. המטבח אמנם סגור אבל להרתיח מים רותחים'
דייסת שיבולת שועל. המטבח אמנם סגור אבל להרתיח מים רותחים
09/09/2016 | 20:14
55
אפשר? לשפוך קצת מעל כמה כפות של קוואקר ולתת לזה להיספג. זה לא טרחה מבחינת ההכנה ומצד שני גם לא שיא הטעם (בדרך כלל אני מעדיפה את זה מועשר) אבל יעשה את העבודה...
לצפיה ב-'הבן שלי מגיל 9 חודשים'
הבן שלי מגיל 9 חודשים
11/09/2016 | 08:07
51
אוכל בגן כריך ומעדן במקום הבקבוק של 3.
נותנים להם רק את הבפנים של הלחם והם יכולים לאכול את זה בלי בעיה עם החניכיים.
אגב הוא בן שנה ויש לו רק שתי שיניים מקדימה ואוכל הכולללל בלי בעיה בכלל.
אצלנו בגן נותנים דניאלה . אני מביאה במקום מחית אורגנית תפוח ובננה. יש בכל מיני טעמים.
לצפיה ב-'תודה רבה על העיצות :)'
תודה רבה על העיצות :)
11/09/2016 | 20:59
2
42
הן לא מוכנות לתת מעדן, כי אז ילדים נוספים ירצו...
התפשרנו על מנת מרק שנשאר מהצהריים או מחית פירות קנויה, שאביא להן מראש.
אני מקווה שזה יעזור
לצפיה ב-'מרק שנשאר מהצהריים '
מרק שנשאר מהצהריים
16/09/2016 | 12:32
1
43
לא ממליצה לך...את לא יודעת איך שומרים את המרק..והאם עמד בחוץ ?...
מחית פירות - רעיון טוב= אבל מבטיחה לך ---עוד ילדים יירצו זה לא תירוץ...
אפשרי גם דייסה -ושוב לא מבטיח שאחרים לא יירצו (תמיד יש התירוץ הזה )
אבל...בגיל 9 חודשים היא כבר די מוכנה להתנסות במזון אצבעות
ואין יותר קל ונוח לתת לה בישיבה , משהו ללעוס אותו
צריך להתאים את המזון שלה לפי קבוצת הגיל שלה.
הכל יכול להתאים, פירות במחית , עוגייה (לאו דווקא תוצרת בית כדי שלא יהיה עניין
של הכנסת מזון ביתי למעון) , כריך עם ממרח כל שהוא, פרי בחתיכות..ועוד..
תתחילי לנסות בבית ותראי איך הולך..

וכמובן...לשתות מים

בתאבון
לצפיה ב-'המון תודה לך!'
המון תודה לך!
16/09/2016 | 18:39
29
לא זכרתי שניתן כריך בגיל הזה. חששתי מחנק...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה