לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516725,167 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'יונק 24/7'
יונק 24/7
17/01/2019 | 17:04
1
2
היי, יש לי תינוק כמעט בן שבועיים. אני רוצה להניק אותו הנקה מלאה. כשהיינו בבית החולים ובמלונית, ינק אחת לכ2-3 שעות, והגיע לשובע מההנקה ונרדם. מאז שחזרנו הביתה (כשבוע) , התינוקי כל הזמן מראה סימני רעב, לא רגוע ולא מוכן להירגע רק עם הנקה. כך המצב גם ביום וגם בלילה. הוא יונק ויונק ונרדם, ולא 'עוזב' את הפיטמה בעצמו, אלא נרדם באמצע הנקה. כשאני מצליחה להפריד אותו מהפיטמה כשהוא עוד ישן, הוא לא מוכן לעבור לעריסה, מתעורר מיד ושוב מראה סימני רעב וחוסר נחת. אני שוקלת לתת לו מוצץ, אך מבינה שצריך להמתין לפחות עוד שבועיים עד לביסוס ההנקה.
אשמח לקבל עצה מה ניתן לעשות במצב בו התינוק יונק 24/7 ללא הפסקות? 
חשוב לציין, שהיה לתינוקי צהבת בבית החולים והיה יממה בטיפול אור.
תודה!
לצפיה ב-'נשמע מאד מתאים לגיל שלו'
נשמע מאד מתאים לגיל שלו
17/01/2019 | 17:42
1
יש הרבה תינוקות שרוצים להיות הרבה על הידיים בהתחלה.
זה חלק מתהליך ההסתגלות לעולם. הוא היה רגיל להיות צמוד אלייך 24/7 ורוצה להמשיך.
מנשא בד בתנוחת ערסול יכול להקל עלייך מאד.
חשוב לזכור שבשבועות הראשונים יש מספר קפיצות גדילה קרובות זו לזו. אילו במיוחד הם ימים שבהם יונקים כמעט רצוף.

זה זמן טוב לבקש עזרה מכל מי שסובב אותך. הם יוכלו לערסל אותו בזמן שאת תוכלי קצת לנוח.

אם הקושי מאד גדול, אפשר לנסות להציע מוצץ גם קצת יותר מוקדם, אבל לעשות זאת בזהירות ותוך מעקב מתמיד. אם את רואה שיש השפעה לרעה, אפילו קלה ביותר על ההנקה, למשל שפתאום יותר קשה לו לתפוס את הפטמה, להפסיק מייד ולחכות עוד שבוע לפני שמנסים שוב.

חשוב לקחת אותו לשקילה בטיפת חלב כדי לוודא שההנקה תקינה והוא התחיל לעלות במשקל.
לצפיה ב-'יועצת ההנקה הראשונה בארץ'
יועצת ההנקה הראשונה בארץ
25/12/2018 | 10:08
1
222
אסתר גרוניס הייתה יועצת ההנקה הראשונה בבית חולים בארץ. לרגל יציאתה לגמלאות היא מסכמת 40 שנות ייעוץ לאימהות.

הסיפור של אסתר גרוניס הוא סיפורו של מקצוע ייעוץ ההנקה - משירות איזוטרי הניתן רק לנשים בודדות, לסטנדרט שמצוי בכל מחלקות היולדות בכל בתי החולים בארץ.

יועצת ההנקה מתארת כי בראשית ימי מהפכת האינטרנט היא ניהלה פורום בו אימהות יכלו לשאול שאלות. "נשים מכל הארץ נכנסו לפורום ושאלו על הנקה. חלק מהן אף הגיעו במיוחד ללדת בליס כי הן רצו שאסייע להן אחרי הלידה.

אסתר ניהלה את פורום ייעוץ הנקה כאן בתפוז והייתה גם משתתפת פעילה כאן, בפורום הנקה.
מצרפת קישור למאמר מצויין שלה על תחילת הנקה
המאמר הזה הוא רק אחד מרבים שנמצאים אצלנו במאמרי הפורום.
לצפיה ב-'מיואשת - אשמח לתמיכה - סליחה על האורך '
מיואשת - אשמח לתמיכה - סליחה על האורך
23/12/2018 | 19:20
3
47
שלום 

יש לי תינוק (ילד ראשון) בן 5 שבועות , שנולד חודש לפני הזמן בשבוע 35+5 במשקל 2 קילו וקצת. עכשיו כבר קרוב ל3 קילו. 
בשבועיים ראשונים לחייו, היה בפגייה ולא הנקתי בכלל כי לא יכלתי שם , מהיום ה4 לחייו התחלתי לשאוב לו עוד בבית חולים, וכמה שהיה היו נותנים.

לצערי הרב מאד, זה אף פעם לא היה רק חלב אם כי לא הגעתי ל8 שאיבות  ביום. הכי הרבה שאני מצליחה זה 6  ביום אז בכל יום מקבל גם חצי מהארוחות תמ"ל ולפעמים יותר מחצי לצערי.
זה גורם לי להרגיש מאד רע בתור אמא וזה הכי רחוק ממה שתכננתי בהריון. היתי חולמת בלילות שמניקה תינוק עוד בהריון .

אני לוקחת גם כדורי חילבה להגברה והשכרתי מכונה בהרבה כסף כמו של בתי החולים,  מרגישה שעושה הכי הרבה באמת שאני מסוגלת בלי לאבד שפיות.

נפגשתי עם יועצת מוסמכת שחזרנו הביתה והיתה נוראית אז לא עזרה ואחרי שבוע הזמנתי אחת אחרת שהיא גם אחות ועזרה מאד. 
 המליצה להתחיל מהנקה ביום וכל 3 4 ימים לעלות ל2 3 הנקות בהדרגה, אבל עם פיטמת סיליקיון כי קשה לו בלי .  במקביל להמשיך שאיבות רגיל. זה מה שעושים. 

מאז עברו 10 ימים ואנחנו מתמידים בהנקות . היום הגענו ל3 פעמים ביום הנקה.  לא תמיד קל ולפעמים הוא צורח ובוכה נורא עד שמתחבר ויונק. הרבה פעמים שקלתי לוותר רק כי הוא סובל, אבל לרוב זה כן עובד בסדר.

אין לי אינדקציה כמה יונק ולכן משלימה לו בבקבוק לאחר ההנקה (משלימה חצי מכמות הארוחה שהוא בד"כ אוכל)   יונק אולי 12 דקות מכל צד בד"כ. 
היועצת אמרה לי לנסות לא להשלים בקבוק כמה שזה קשה ,ולראות מתי רעב אבל בד"כ רעב מאד מהר ,חצי שעה-  שעה אחריי ואני מרחמת עליו . 

השאלה איך מתקדמים מפה ?  לתת לו לינוק כל שעה בלי להשלים מבקבוק ?  איך מגיעים למצב ששבע מהנקה בכלל  ? רק אם מנסים לתת לו ציצי בכל פעם שרכב ? שה בעצם הנקה מלאה ?  
האם זה משהו שיכול להשתפר ?

אני שואפת להגיע ל5 הנקות ביום מתוך ה8 ארוחות שלו  ולא בהכרח למלאה כי התחלנו מאוחר. אני לא יודעת אם זה ריאלי בכלל במצב הזה ואם מ5 6 הנקות ביום כן יוכל לשבוע.
האם זה הגיוני לצפות לעלות בכמות כזו ? האם החלב יעלה בהתאם והוא יוכל לשבוע ? ? 

אשמח לעצות וסתם תמיכה כי אני שבורה מזה ובוכה המון 
תודה מראש 
לצפיה ב-'את עושה את הטוב ביותר בשביל הבן שלך'
את עושה את הטוב ביותר בשביל הבן שלך
24/12/2018 | 10:06
2
36
להיות אמא זה הרבה מעבר למה שהתינוק אוכל וגם הנקה חלקית היא מצויינת. את נותנת לו התחלה מצויינת.

תנסי לפעול לפי העיצה של יועצת ההנקה המוצלחת - כשיש ארוחת הנקה אל תשלימי מבקבוק. אם הוא רעב שוב חצי שעה אחר כך, תציעי לו לינוק שוב. אין בעיה להעביר מצד לצד שוב ושוב, לתת צד שלישי ורביעי, עד שיהיה שבע.
אם החלטת שארוחה היא ארוחת הנקה, אז במשך השעתיים מתחילת ההנקה הזו תציעי רק הנקה, גם אם זה אומר שתניקי כל חצי שעה. ההנקה הצפופה עוזרת להגביר את כמויות החלב וגם עוזרת להרגיל את התינוק לשבוע מההנקה.
כשאת מציעה לו בקבוק אחרי כל הנקה הוא לומד שהוא לא צריך להתאמץ בהנקה כי במילא יגיע בקבוק אחר כך.

הבכי שלו לפני שהוא מתחבר ויונק זה לא סימן של סבל. זה סימן של התחלה של העדפת בקבוק. צריך לוודא שהוא מקבל בקבוק שמתאים לשילוב עם הנקה (פטמה רחבה, קשיחה, מתרחבת בהדרגה) ובצורה שמתאימה להמשך הנקה (הבקבוק כמעט אופקי, רק קצה הפיטמה מלא בחלב, לעשות הפסקות תוך כדי האכלה). מומלץ שאת הבקבוק יתן מישהו אחר כשאת לא נמצאת בסביבה.

כמה כדורי חילבה את לוקחת ביום?
תשאלי את יועצת ההנקה לגבי שילוב של מוטיליום. זו תרופה שהיא במקור לבחילות, ומסתבר שהיא עוזרת להגביר כמויות חלב. עובד יפה בשילוב עם החילבה, כל עוד במקביל יש הנקה/שאיבה מרובה.

לצפיה ב-'היי תודה '
היי תודה
24/12/2018 | 21:18
1
21
אני עושה הכי הרבה שאני מרגישה שאני יכולה אבל כמובן מרגישה רע שלא עושה יותר ושעדין לא עברנו להנקה יותר מלאה / יותר שאיבות. זה קשה . 

אני לוקחת 6 כדורי חילבה ביום. לא שמעתי על התרופה הזו אבל אבדוק.

השאלה אם נצטרך להמשיך לשלב בקבוקים עד בעצם גיל שנה - האם זה יהיה אפשרי , או שהאופציות הן רק או הנקה מלאה או רק בקבוקים ? הכוונה גם מבחינתו שיתרגל לבקבוקים יותר וגם מבחינת ייצור החלב. 

תודההה

לצפיה ב-'לא קל להיות אמא'
לא קל להיות אמא
25/12/2018 | 09:36
19
לצורך הגברת כמויות חלב לוקחים 9 כדורי חילבה ביום 3X3.

ברגע שמתחילים לשלב מזון מוצק, בגיל חצי שנה, הצורך בבקבוקים יורד, כך שגם מי שבהתחלה צריכה להוסיף בקבוקים יכולה לוותר עליהם ולהגיע לגיל שנה עם מוצקים+הנקה בלבד.

אי אפשר לדעת מראש אם תתפתח העדפת בקבוק או לא. כל תינוק הוא אחר. את תעשי כמיטב יכולתך, הוא יעשה מה שהכי מתאים לו, וביחד תגיעו למצב שהכי מתאים לשניכם יחד.
לצפיה ב-'מדלה דו צדדית'
מדלה דו צדדית
17/12/2018 | 16:50
25
משאבת הנקה דו צדדית למכירה מעןלם לא שומשה
לצפיה ב-'האם לתת מטרנה לתינוק שיורד באחוזונים?'
האם לתת מטרנה לתינוק שיורד באחוזונים?
10/12/2018 | 13:24
6
26
שלום.
התינוק שלי לא עולה כמו שצריך במשקל. הוא נורא רזה ויורד באחוזונים.
נולד ב 20/08- 3.45
אחרי יומיים השתחרר- 3.3
19/10- 4.6
10/12- 5.1
עלה חצי מקילו בכמעט חודשיים. האחות נתנה לי הפניה לרופא ילדים ואמרה
לי לתת לו תוספות כי הוא לא עולה מספיק במשקל והוא יורד באחוזונים.
הוא באמת נורא רזה. אני מניקה לפי דרישה משני הצדדים. אולי אין לי מספיק חלב?
סה"כ הוא נראה מרוצה, מחייך, ישן טוב יש חיתולים רטובים. אני לא יודעת
למה הוא כזה רזה. מאוד מתלבטת מה לעשות.
אין לי כוונה לשאוב בשום אופן. אם אני אתן תוספת זה יהיה רק מטרנה.
מתי אפשר להתחיל טעימות? אולי ככה אני אצליח להשמין אותו
תודה רבה לעונות

לצפיה ב-'לא היו שקילות נוספות?'
לא היו שקילות נוספות?
10/12/2018 | 13:33
5
17
במידה ובין אוקטובר לדצמבר לא היו שקילות נוספות מעבר לאילו שפירטת, הייתי הולכת עוד יומיים לשקילה חוזרת כדי לוודא שלא הייתה טעות בשקילה.
חשוב להקפיד שכל השקילות יהיו באותו משקל היות ויכולות להיות סטיות לא קטנות בין מכשירים שונים.
במידה ובשקילה החוזרת מסתבר שיש בעייה בקצב העליה במשקל, בשלב ראשון הייתי פונה ליועצת הנקה.
היונקת תבדוק האם יש בעיה בהנקה ותתן עצות לשיפור.
במידה ויסתבר שצריך תוספת תמ"ל, היועצת תתן הנחייה איך לתת את התוספת בצורה שלא תפגע בהמשך ההנקה.

כשפונים לרופא הילדים כדאי לבקש הפנייה לבדיקות כלליות ליונק. יכולות להיות סיבות לעלייה איטית במשקל שלא קשורות לתזונה וכדאי לברר גם בנוגע לאפשרות הזו.
לצפיה ב-'תודה על התשובה. '
תודה על התשובה.
10/12/2018 | 13:55
18
שקלתי אותו בבית אבל אני לא זוכרת..
הייתי פעמיים בטיפת חלב.
הלכתי לרופא ילדים, הוא אמר לי להגיע אליו כל שבועיים מעכשיו למעקב
שקילה. אצל הרופא זה גם היה    5.1
אני באמת מנסה לחשוב במה יכולה לעזור לי יועצת הנקה אם אין לי מספיק חלב.
אולי אני אקח כדורים? אבל הוא יונק ורגוע התינוק...
מתחילה לדאוג
אוף

לצפיה ב-'איזה עוד אפשרויות יש לאי עלייה במשקל?'
איזה עוד אפשרויות יש לאי עלייה במשקל?
10/12/2018 | 13:57
3
10
לצפיה ב-'יכולה להיות מחלה של היונק'
יכולה להיות מחלה של היונק
10/12/2018 | 15:21
2
23
למשל דלקת בשלפוחית השתן, שיכולה להיות ללא סימפטומים נוספים חוץ מעליה איטית במשקל.

מעבר לזה, יש תינוקות שפשוט עולים לאט במשקל ללא קשר למה שהם אוכלים וחבל להתחיל תוספות ולהגיע למצב של הפסקת הנקה ובסופו של דבר להשאר באותו המצב, עם יונק שעולה לאט במשקל גם על תמ"ל.

בגלל זה מציעה להתייעץ גם עם יועצת הנקה ולא רק עם רופא. לא להזניח את העליה האיטית במשקל אבל גם לא להניח מראש שהסיבה היחידה היא הנקה לא מספקת או שהפתרון היחיד הוא תוספת תמ"ל.
לצפיה ב-'החלטתי לתגבר הנקות'
החלטתי לתגבר הנקות
10/12/2018 | 21:04
1
24
פשוט להציע לו גם כשהוא לא בוכה. הנקתי אותו יותר היום, הוא בתגובה
פלט מלא (בדרכ ממש לא פולט).
הרופא ילדים אמר לי להגיע אליו כל שבוע לעקוב אחרי העליה במשקל שלו.
בינתיים אני לא נותנת תמל. נעקוב ונראה.
תודה על התשובה
לצפיה ב-'התחלה טובה'
התחלה טובה
11/12/2018 | 09:47
22
אשמח אם תחזרי לספר איך הולך.
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:15
1
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'סימנים להריון בהנקה'
סימנים להריון בהנקה
02/12/2018 | 01:51
1
42
היי,
האם היה לכם סימנים של תחילת הריון תוך כדי הנקה ? ואם כן אלו סימנים ?

לצפיה ב-'אשמח להבהרה של השאלה'
אשמח להבהרה של השאלה
02/12/2018 | 09:43
24
את מניקה ובתחילת הריון ומצפה לסימנים של תחילת הריון כמו שהיו בתחילת ההריון הקודם?
או שאת מניקה ויש לך סימנים של תחילת הריון ואת תוהה האם זה באמת הריון?

מה גיל היונק/ת?
לצפיה ב-'הורדת תדירות שאיבות'
הורדת תדירות שאיבות
18/11/2018 | 17:53
3
40
שלום
נכון להיום שואבת כל 3 שעות עם משאבה מושכרת מיד שרה. סובלת מאוד מגודש כל כמה ימים. הבנתי שעל מנת להמשיך בשאיבה בלעדית ללא גודש יש להשתמש במשאבה מקצועית של מדלה למשל?
בנוסף, מעוניינת להוריד תדירות שאיבות ל3-4 פעמים ביום במקום 7, איך כדאי לעשות את זה?

תודה.
לצפיה ב-'הגודש הוא כנראה כי השאיבה לא מספיק יעילה'
הגודש הוא כנראה כי השאיבה לא מספיק יעילה
19/11/2018 | 10:03
2
37
כך שיש סיכוי שמעבר למשאבה טובה יותר יפתור את הבעיה.

כדי להקטין את תדירות השאיבות צריך בהדרגה להגדיל את המרווחים בין השאיבות ובכל שאיבה לשאוב כמות גדולה יותר.
חשוב לעשות את הגדלת המרווחים בצורה מספיק הדרגתית שלא תיצור גודש.
שימי לב לכמויות היומיות של חלב כשאת מתחילה להפחית שאיבות. לא כל מניקה יכולה לרדת ל 3-4 שאיבות ביום ועדיין להפיק כמות חלב שתספיק להנקה מלאה. יתכן ויהיה צורך בתגבור ע"י תמ"ל.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
21/11/2018 | 16:19
1
21
התחלתי להשתמש במשאבה מקצועית ביומיים האחרונים. שואבת כל 4 שעות בערך אך נוצר מצב שלא מצליחה לשאוב כנראה בגלל סתימה של צינוריות חלב. כרגע סוחטת את השד ידנית כדי להקל אך הבנתי שזה לא מומלץ ולא יביא לפתרון. האם יש מה לעשות? להמשיך לנסות לשאוב?  
לצפיה ב-'אין בעיה לסחוט ידנית'
אין בעיה לסחוט ידנית
22/11/2018 | 09:54
16
יש נשים שמצליחות בסחיטה ידנית להוציא יותר חלב מאשר במשאבה.
עיסוי השד תוך כדי שאיבה יכול להביא לשיפור בכמויות הנשאבות.

אם יש סתימה של צינוריות, הסחיטה הידנית יכולה לפתוח את הסתימה וכך לאפשר המשך שאיבה.

במידת הצורך אפשר לדבר עם יועצת הנקה. היא תוכל לתמוך בך בנושא השאיבות.
לצפיה ב-'מחקר מטעם רשויות הבריאות בארה"ב: '
מחקר מטעם רשויות הבריאות בארה"ב:
16/11/2018 | 13:58
8
77
הנקה פוגעת ביעילות חיסון הרוטה, יש לשקול דחיית הנקה בתקופת החיסונים
לצפיה ב-'מציע לקרוא עד הסוף ולא רק את הכותרת'
מציע לקרוא עד הסוף ולא רק את הכותרת
18/11/2018 | 10:54
7
38
מדברים על בעיה בארצות עולם שלישי, למשל בהודו וויטנאם, שלא קיימת בארצות מפותחות, כך שלא רלוונטי בארץ.
ובכל מקרה, כשאומרים דחיית הנקה, הכוונה היא לחכות כמה שעות בין החיסון לבין ההנקה הבאה. לא סיפור גדול בכל מקרה.
לצפיה ב-'אבל, לחיסון לוקח להיטמע בגוף כ-3-4 חודשים'
אבל, לחיסון לוקח להיטמע בגוף כ-3-4 חודשים
18/11/2018 | 15:22
6
20
לכן, למשל ממליצים לעשות את חיסון השפעת באוקטובר לפני שהחורף מתחיל בכדי שבנובמבר כבר הגוף יהיה מחוסן, כי בסמוך לחיסון, הוא לא יעיל בכלל.
לצפיה ב-'3-4 חודשים זה הזמן שלוקח לגוף לפתח נוגדנים אחרי שנחשף לוירוס'
3-4 חודשים זה הזמן שלוקח לגוף לפתח נוגדנים אחרי שנחשף לוירוס
18/11/2018 | 17:02
5
17
ניתן להניח שהיות ומדובר בחיסון חי שנלקח אוראלי, הנוגדנים שבחלב האם שנמצא במערכת העיכול של היונק מחסלים את הוירוס המוחלש לפני שהוא נכנס למערכת הדם של התינוק ואז המטרה תהיה לאפשר מרווח של כמה שעות כדי שהחיסון יצא ממערכת העיכול ויכנס לדם בלי להחשף לחלב אם טרי.

הנוגדנים שבחלב האם הם הסיבה העיקרית שתינוקות יונקים פחות חולים ברוטה, וגם כאשר הם נדבקים, הם מבריאים מהר יותר מתינוקות שאינם יונקים.

היתרונות של הנקה הם מספיק גדולים שאף אחד לא יעלה בדעתו שעדיף להפסיק לחלוטין להניק (שזו המשמעות הישירה של "דחיית הנקה ב 3-4 חודשים) בגלל ההשפעה המינורית על יעילות חיסון הרוטה.
לצפיה ב-'כתבתי חודשים אך התכוונתי לשבועות (3-4 שבועות)'
כתבתי חודשים אך התכוונתי לשבועות (3-4 שבועות)
18/11/2018 | 18:16
4
9
כמו בדוגמתי על שפעת מאוקטובר לנובמבר זה 4 שבועות.

הבעיה בחיסון הרוטה, אם אני זוכר נכון, שיש מס' מנות בהפרש של חודשיים זה מזה, כך שיוסטון, יש לנו בעיה ...

בנוסף, הוא מתחיל בגיל חודשיים, ששיבוש ההנקה, יכול לגרור להפסקת הנקה.
לצפיה ב-'לא משנה את התשובה שלי'
לא משנה את התשובה שלי
19/11/2018 | 09:59
3
12
ולא רלוונטי ליונקים בארצות מפותחות.
בחירה של ההורים אם לעשות את החיסון או לא.
לצפיה ב-'אגב, מה זה משנה לחיסון, אם הארץ מפותחת או לא?'
אגב, מה זה משנה לחיסון, אם הארץ מפותחת או לא?
19/11/2018 | 14:00
2
10
אלא אם כן, הם מקבלים חיסון אחר?
לצפיה ב-'זו מסקנת המחקר, לא המסקנה שלי'
זו מסקנת המחקר, לא המסקנה שלי
19/11/2018 | 16:24
1
17
אתה יכול לפנות לחוקרים ולשאול אותם למה לדעתם יש הבדל.
לצפיה ב-'הם לא פירטו?'
הם לא פירטו?
19/11/2018 | 22:12
3
לצפיה ב-'חוסר איזון הורמונלי של האם'
חוסר איזון הורמונלי של האם
15/11/2018 | 02:23
1
31
האם אמא שסובלת מאי ספיקת שחלות יכולה להניק? החוסר איזון הורמונלי לא פוגע בתינוק?
לצפיה ב-'תלוי מה רמתו'
תלוי מה רמתו
15/11/2018 | 09:42
21
במרבית המקרים, אם כבר יש השפעה על ההנקה, ההשפעה היא על האם ועלולה להשפיע על היכולת של האם להניק.
כדאי להתיעץ עם רופאה שהיא גם יועצת הנקה, למשל ד"ר דינה צימרמרן או ד"ר מירה ליבוביץ', לגבי השפעה אפשרית, אם בכלל, על התינוק.
לצפיה ב-'המלצה למשאבה ידנית'
המלצה למשאבה ידנית
17/10/2018 | 09:10
4
37
שלום,
אני צריכה לקנות משאבה ידנית ולא יודעת מה מומלץ היום.. (היה לי את הבי פרי בלידות הקודמות והיא בסדר אבל לא הכי...) אני אצטרך לעשות בה שימוש בערך פעם בשבוע אבל אני רוצה שהיא תהיה איכותית וטובה...
תודה רבה על העזרה!!
לצפיה ב-'מזמינה מניקות נוספות להמליץ מנסיונן'
מזמינה מניקות נוספות להמליץ מנסיונן
17/10/2018 | 10:57
3
39
אני השתמשתי במשאבה הידנית של אוונט והייתי מאד מרוצה.

ממליצה לך לשקול קניה של משאבה חשמלית קטנה במקום משאבה ידנית. ההבדל בנוחות השימוש הוא משמעותי. באופן אישי שאבתי יותר פעמים ותקופה ארוכה יותר כשעברתי למשאבה חשמלית במקום הידנית.
לצפיה ב-'יש לי משאבה חשמלית'
יש לי משאבה חשמלית
17/10/2018 | 11:09
2
46
יש לי את מדלה פריסטייל והיא מעולה..
אבל אני רק שואבת ואני צריכה משאבה רק ליום שבת שתהיה ידנית.. בגלל זה שאלתי על ידני
לצפיה ב-''
17/10/2018 | 13:15
1
23
אם כך, אז הידנית של אוונט תתאים.
לצפיה ב-'תודה רבה!!����'
תודה רבה!!����
17/10/2018 | 23:19
27
לצפיה ב-'הנקה לפי דרישה'
הנקה לפי דרישה
28/09/2018 | 21:50
1
123
שלום, אשמח לעצתכם.
יש לי יונק מתוק בן 3.5 שבועות.
נולד בזמן ועולה יפה במשקל. ילד שלישי, כך שאני מזהה שיונק יעיל, נצמד כמו שצריך.
הוא רגוע רק כאשר ישן, או יונק. בזמן ערות לרוב בוכה. גם כשהוא על הידיים. נראה שיש לו גזים כי נרגע מעט לאחר שמוציא (אבל אחרי דקה מתחיל לבכות שוב), וגם אנו חוששים לרפלוקס. לא פולט המון, אבל כל הזמן אנו שומעים אותו בולע, גם שעה אחרי הנקה, כאילו החלב עולה לו שוב והוא בולע אותו.
אני מקפידה על תנוחה אנכית כמה שניתן, גרעפס וכו'.
השאלה שלי לגבי הנקה: אני רוצה להניק לפי דרישה כמובן, אבל מפחדת שיינק יותר מדי וזה יכביד עליו. מצד שני, כל פעם שבוכה הדבר היחיד שמרגיע אותו זה הנקה (גם חצי שעה אחרי שסיים לינוק, אם לא נרדם). בעלי יכול להחזיק אותו חצי שעה על הידיים בכל תנוחה אפשרית, והוא צורח.
האם זה בסדר להניק הרבה הנקות קצרות, אם זה מה שהוא דורש?
בימים מסויימים שמצליח להירדם, יכול לישון גם שעתיים-שלוש ואז כמובן מתעורר רעב. השאלה לגבי הימים שלא מצליח להירדם בקלות ומבקש לינוק חצי שעה / שעה אחרי שסיים הנקה יעילה משני הצדדים, וזאת לאורך כל היום או הלילה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'כדאי להתיעץ עם רופא ילדים תומך הנקה'
כדאי להתיעץ עם רופא ילדים תומך הנקה
01/10/2018 | 13:12
50
אם זה ריפלוקס, יש טיפול תרופתי שימנע את הצרבת ויעזור להרגעה.

אני מדגישה את החשיבות של רופא תומך הנקה, כי רופאים שאינם תומכי הנקה עלולים להמליץ לעבור לפורמולה סמיכה או להוסיף דייסת קורנפלור לחלב שאוב במקום למצוא פתרון שמתאים להנקה.

אם את מרגישה שהוא שבע, אחרי שינק משני צדדים ומבקש שוב לאכול, את יכולה להציע שוב את הצד האחרון שינק ממנו.

לצפיה ב-'הנקה ושמן עץ התה'
הנקה ושמן עץ התה
14/09/2018 | 15:13
2
55
היי, רציתי לבדוק אם אפשר לשלב הנקה בזמן טיפול בפטרת ציפורניים עם שמן עץ התה או שמן הליקריסום? תודה
לצפיה ב-'טיפול בפטריות'
טיפול בפטריות
17/09/2018 | 23:08
1
42
הי.
לגבי שמן עץ התה- בטוחה כמעט לחלוטין שאפשר בהנקה. יותר מזה- ביררתי בכמה מקומות ואמרו שגם אין מניעה בהריון (לטיפול בפטריות ברגליים).
כמו כן, ניתן לטפל באמצעות שמן אורגנו. מותר בהנקה.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
21/09/2018 | 19:41
5
לצפיה ב-'שימוש במדבקות אוורל בזמן הנקה'
שימוש במדבקות אוורל בזמן הנקה
06/09/2018 | 16:07
1
42
האם מותר? 
האם משפיע על תפוקת החלב? 
הפעוט כבר אוכל יפה מוצקים. יונק כי אוהב להירדם ככה. 

לצפיה ב-'אני ממליצה לפנות למרכז טרטולוגי להתייעצות'
אני ממליצה לפנות למרכז טרטולוגי להתייעצות
13/09/2018 | 16:29
8
לצפיה ב-'עליה נמוכה במשקל'
עליה נמוכה במשקל
27/08/2018 | 10:02
11
88
שלום רב ביתי בת נולדה ב 7/6 במשקל 2820
נשקלה ב:
10/6 2625
12/6 2660
17/6 2920
26/6 3240
8/7 3774
19/7 4224
29/7 4.456
14/8 4.842
27/8 4950

היום נשקלה בטיפת חלב ב 14 יום עלתה 108 גרם שזה נורא מעט.

לפני כשבועיים לערך היתה לי דלקת בשד שמאל מאז יש ירידה בכמות החלב בשד זה.

אני מניקה את האפרוחה כל שעתיים ביום ובלילה לפי דרישה פעם ב 4/5 שעות בממוצע.

בלחץ מה עושים כדי שתעלה במשקל כמו שצריך?

תודה רבה.

לצפיה ב-'שקילה אחת לא מצביע על מגמה'
שקילה אחת לא מצביע על מגמה
27/08/2018 | 10:53
10
47
עד עכשיו נראה שהעליה במשקל טובה ותקינה.
ממליצה שתקחי אותה לשקילה חוזרת עוד שבוע לפני שנכנסת ללחץ.
המרווחים בין ההנקות נשמעים תקינים.
לצפיה ב-'האם יש משהו שאני בכל זאת יכולה לעשות?'
האם יש משהו שאני בכל זאת יכולה לעשות?
27/08/2018 | 11:03
9
33
חוץ מלהניק אותה כמה שיותר, האם להתחיל שאיבות אחרי כל הנקה?

והאם זה תקין שאחרי דלקת בשד יש ירידה בכמות החלב?

תודה
לצפיה ב-'אחרי דלקת יכולה להיות ירידה זמנית'
אחרי דלקת יכולה להיות ירידה זמנית
27/08/2018 | 13:40
8
36
שבדרך כלל תסתדר מאליה עם הזמן.

לשאוב אחרי כל הנקה יכול להיות בעייתי כי זה יגביר כמויות חלב ולא בטוח שהיונקת באמת תינק את הכמות המוגברת, מה שיכול לגרום לגודש ולדלקת חוזרת.

הדרך הכי טובה היא להמשיך להניק לפי דרישה.
אם היונקת רגועה אחרי הנקות והיציאות שלה תקינות, הייתי מחכה לשקילה החוזרת תוך כמה ימים לפני שמחפשת לשנות משהו בהתנהלות.
לצפיה ב-'עדיין מנסה להבין.'
עדיין מנסה להבין.
29/08/2018 | 19:16
7
34
מה נשתנה בחודש האחרון, בחלק מההנקות היא מוכנה לינוק מצד 1 לעומת מה שהיה בהתחלה שינקה משני צדדים,אם אני מעבירה לצד שני והיא לא רוצה מתחיל בכי.

בשבועיים האחרונים מאז הדלקת בשד אני סוחטת את השד תוך כדי הנקה כדי לרוקן כמה שיותר.

כמו כן אם מנסה להניק אותה לעיתים יותר תכופות נניח לאחר שעתיים היא מתנגדת.

היציאות שלה כמעט תמיד ירוקות בזמן האחרון צואה רירית בעיקר פעם ביום לעיתים רחוקות  פעמיים ביום.

איך מחשבים כמות שתן?

תודה רבה

לצפיה ב-'אתמול בלילה ישנה מעל ל6 שעות רצוף'
אתמול בלילה ישנה מעל ל6 שעות רצוף
30/08/2018 | 09:08
3
41
הערתי אותה אחרי 6 שעות משראיתי שלא קראה לי.
כל כמה זמן להעיר אותה בלילה?

אחרי שהערתי אותה והאכלתי אותה, היא לא רוקנה את כל השד יש צורך השאיבה כדי שלא תהיה ירידה בכמות החלב?
לצפיה ב-'אני מצטערת על החפירה'
אני מצטערת על החפירה
30/08/2018 | 10:31
1
46
הפסקתי לפני שלושה ימים מוצרי חלב והיום היתה לה יציאה צהובה חרדלית ולשם שינוי לא רירית האם להמשיך להפסיק עם מוצרי החלב?

שוב תודה.
לצפיה ב-'כן'
כן
30/08/2018 | 13:51
38
לפחות באופן זמני, כדי לראות אם זה משפיע, למרות שיתכן וזה משהו אחר.
לצפיה ב-'לא צריך להעיר אותה בלילה'
לא צריך להעיר אותה בלילה
30/08/2018 | 13:52
47
תני לה לישון כמה שהיא רוצה.
אם את רוצה להוסיף האכלות, רק במשך היום.
אין צורך בשאיבה אם לא רוקנה הכל. הגוף שלך יתאים את עצמו לצרכים המשתנים שלה במהלך היום.
לצפיה ב-'אין בעיה אם היא מסתפקת בצד אחד'
אין בעיה אם היא מסתפקת בצד אחד
30/08/2018 | 13:55
2
37
יכול להיות שאת מייצרת יותר חלב ולכן צד אחד מספיק לה.

את צריכה להציע צד שני, היא לא חייבת לקחת.
מאד יכול להיות שהיא פשוט לא רעבה אחרי שעתיים. תני לה לקבוע את המרווחים בין ההנקות וכמה היא אוכלת כל פעם.

צריך לראות שיש 4-5 חיתולים רטובים/צואים ביום.
לצפיה ב-'חוזרת לעדכן שקילה לאחר שבוע'
חוזרת לעדכן שקילה לאחר שבוע
03/09/2018 | 10:30
1
39
נשקלה היום במשקל אחר ועלתה 164 גרם.

אמשיך עם האכלות התכופות.

תודה על התמיכה.
לצפיה ב-'מצויין'
מצויין
03/09/2018 | 11:22
27
עלייה תקינה במשקל.
תמשיכי ככה.
לצפיה ב-'משברי הנקה'
משברי הנקה
28/08/2018 | 16:46
1
96
שלום,

אני מניקה הנקה מלאה את בני בן החדשיים וחצי.
שמתי לב שכמות החלב נמצאת בגלים כך שפעם בשבוע אני מרגישה שהשד ממש ריק. זה מתבטא בחוסר נינוחות שלו והנקות ארוכות ותכופות. העלייה במשקל שלו מצויינת אבל הגלים האלה פוגעים בשינה שלו ובזמן משחק ודורשים משאבים.
זה נפתר אם אני מוסיפה כמה שאיבות.
זה תקין? זה יוצר אצלי כמה משברים קטנים בהנקה ואני רוצה הפעם להצליח. עם הבת שלי שנולדה IUGR לא הצלחתי להניק ישירות מהשד ובמשך 8 חודשים שאבתי חלב ללא תמל בכלל.
אני ממש רוצה חוויה מתקנת ואשמח לעיצה מה כדאי לעשות.
חשוב לי לציין, אני לא יודעת אם קשור, הבן שלי נולד עם לשון קשורה באופן מלא ועבר התרה חלקית בביח. בנוסף - אני סוכרתית סוג 1 ועם רקע של בעיות בבלוטת התריס (בעיקר עודף פעילות - גרייבס והשימוטו לסירוגין).
בנוסף - הלשון שלו לבנה. זו לא פטריה כי אני יכולה לנקות את זה, אך הלובן חוזר כעבור מספר ימים. אולי בכלל ההתרה של הלשון לא היתה טובה וזה מה שיוצר את כל האתגרים האלו? 
לצפיה ב-'באופן כללי, נשמע תקין'
באופן כללי, נשמע תקין
29/08/2018 | 10:50
50
במהלך תקופת ההנקה יש תמיד קפיצות גדילה. זה מתבטא בחוסר נינוחות והנקות תכופות. בדרך כלל זה נפתר ע"י הנקה לפי דרישה.
אצל רוב היונקים קפיצות הגדילה הן בגילאים קבועים - 3 ימים, 10 ימים, 3 שבועות, 6 שבועות, 3 חודשים וכן הלאה. יש יונקים שלא קראו את הספר ואצלם יש קפיצות גדילה תכופות יותר.
אם את מצליחה לפתור את הבעיה יחסית בקלות ע"י שאיבה והעליה במשקל ממשיכה להיות תקינה, נראה שהמצב תקין.

לשון לבנה לא משפיעה על היכולת שלו לינוק. אין צורך לנקות.

אם בלוטת התריס מאוזנת (ע"י טיפול תרופתי למשל) זה לא משפיע על ייצור החלב.

יש מקרים שבהם ההתרה לא מושלמת ויש צורך בהתרה נוספת. אם את חושבת שזה העניין, כדאי לפנות שוב לרופא שביצע את ההתרה ולהתייעץ.

בהנקה ובכלל בגידול ילדים, תמיד יש משברים קטנים שצריך להתאמץ כדי להתגבר עליהם. נשמע שבינתיים את עושה כל מה שצריך ומתגברת בהצלחה על הקשיים
לצפיה ב-'סרבנית בקבוק! '
סרבנית בקבוק!
23/08/2018 | 18:20
1
72
1
זקוקה לסיעור מוחות,  הקטנה בת חצי שנה,  עטד שבוע וחצי נכנסת לגן.  כרגע על הנקה ושתי ארוחות מוצקים ביום,  קיבלה בקבוקים שאובים עד לפני חודשיים ומאז לא.  במזגרת ההכנה לגן ותחילת המוצקים התחלתי להביא לה מים טמנות שאובות,  מים עוד איכשהו עובר לה,  חלב לא מוכנה לשתות בכלל. 
אני שוברת את הראש מה לעשות בגן היות וחסרה לה ארוחה שכולם מקבלים בה בקבוק.. 
האם להתחיל תמל למרות שאכלה רק כשנולדה מטרנה בבית חולים,  האם לשאוב ולהביא לבם ושהם ינסו לתת לה בקבוק,  אולי להתחיל לתת לה ארוחה מוצקה שלישית ושתהיה בגן בלי חלב בכלל...(היא עדיין בלי שיניים אז זה גם בעייתי...) ?  האם להתעקש איתה עוד כמה ימים בתקווה שתיקח בקבוק בסופו של דבר...?  מה עושים?!  אני בלחץ... 
רופאת הילדים שלה אמרה לי שגם אם אני לא אצליח להרגיל אותה לסקבוק בגן יצליחו כי אני חא אהיה נוכחת אבל למי שם עש סבלנות לזה...?
 אשמח להארות והערות
בלחץ אטומי מהגן,  חשבתי שבילד שלישי זה כבר עובר חלק... 

לצפיה ב-'אני מסכימה עם רופאת הילדים'
אני מסכימה עם רופאת הילדים
26/08/2018 | 09:22
49
יש סיכוי הרבה יותר טוב שבגן יצליחו להרגיל אותה לבקבוק. כשאת מנסה לתת לה בקבוק היא יודעת שיש אופציה טובה יותר, של הנקה ישירה ולכן יותר מסרבת.
בגן יהיה ברור לה שאין אפשרות של בקבוק והיא גם תראה את יתר התינוקות מקבלים בקבוק.

חבל לקלקל את השבוע האחרון שלכן יחד במאמצים לבקבוק. תהנו יחד. היא תסתדר עם הכניסה לגן.
לצפיה ב-'הפשרת חלב אם'
הפשרת חלב אם
23/08/2018 | 14:46
1
57
הי, 
האם הפשרה של חלב אם במים רותחים מקלקלת את החלב.. ?  כבר פעמיחם הפשרתי ככה וכשאני טועמת את החלב יש לו טעם  לוואי מזעזע!  אני לא יודעת אם הוא מקולקל או שהוא מגעיל באופן כללי...  אנע מנסה להרגיל את הקטנה שלי לבקבוק  אז גם היא לא אוכלת את זה ואני לא יודעת אם זה בגלל שזה מקולקל או כי היא לא רגילה.   
לצפיה ב-'זה שני נושאים שונים'
זה שני נושאים שונים
26/08/2018 | 09:14
50
עדיף לא להפשיר חלב אם במים רותחים כי החום הורס את הרכיבים החיים של החלב. עדיף להפשיר במים פושרים, עד 60 מעלות.

הטעם המזעזע הוא בגלל ההקפאה, לא בגלל שיטת ההפשרה. יש אנזימים בחלב שממשיכים לעבוד גם כשהחלב קפוא והם מפרקים את השומן בחלב וגורמים לטעם המזעזע. החלב לא מקולקל, זה לא פוגע בערכים התזונתיים של החלב, ולמרבית התינוקות אין בעיה לשתות את החלב המופשר.
לצפיה ב-'כדור מוטיליום להגברת חלב'
כדור מוטיליום להגברת חלב
12/08/2018 | 05:19
1
60
הי, בתי בת ארבעה חודשים יונקת.
התחלתי לפני כמה ימים לקחת מוטיליום ע"מ להגביר חלב, ואחרי כמה ימים של הטיפול הופיע אצלי דימום (מה שלא היה עד עכשיו) יש למשהי נסיון ויודעת אולי אם זה קשור לכדור? אשמח לשמוע מכל מי שהתנסתה בענין. תודה!
לצפיה ב-'מוטיליום היא תרופה מוכרת להגברת כמויות חלב'
מוטיליום היא תרופה מוכרת להגברת כמויות חלב
12/08/2018 | 10:35
52
לא שמעתי על מצב של דימום בעקבות הכדור.
מציע ללכת להתייעץ עם הרופא.
לצפיה ב-'צריכה תשובה מהירה - גודש בסיום הנקה'
צריכה תשובה מהירה - גודש בסיום הנקה
04/08/2018 | 09:18
1
59
שלום, 
הפיצקית בת 9 חודשים והחלטתי לסיים את ההנקה. ב- 3 חודשים האחרונים מניקה 19 עד 7. בשבועיים האחרונים הורדתי כל פעם הנקה, יש 3-4 בשעות האלה, חיכיתי 3 ימים והורדתי עוד אחת. ביום שלישי או רביעי היה לי גודש רציני ונתתי לקטנטונת לינוק קצת לפני שנת לילה למרות שזו הנקה שכבר "ירדה". עבר. סיימתי להניק ביום חמישי לגמרי והיום יש לי גודש. צד אחד מלאות (מניחה שיעבור ויתאזן) וצד שני ממש כואב גם שלא נוגעים. לא מרגישה סתימה או גולה רצינית של חסימת צינורית אבל ממש כואב. 
מה לעשות? לשאוב רק את הצד הזה להקלה? לתת לפיצקית לנשנש? להשאיר ככה?
תודה! 
לצפיה ב-'אני הייתי מניקה או שואבת קצת כדי לשחרר הגודש'
אני הייתי מניקה או שואבת קצת כדי לשחרר הגודש
05/08/2018 | 07:48
47
גם אם לא, זה עובר בדרך כלל.
אפשר להעזר בכרוב להקלה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה