לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2252022,520 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'הגדלת כמויות חלב- התייעצות וקצת בכי..'
הגדלת כמויות חלב- התייעצות וקצת בכי..
04/12/2016 | 00:41
5
32
הי לכולן (איזה כיף שיש את הפורומים של תפוז..). זהירות חפירה:

הקטנה בת חודש (ויום). בהנקה מלאה. התחלנו יפה בבית החולים ועשרה ימים ראשונים אכלה טוב, ישנה טוב, מלא קקי ופיפי ועלתה במשקל יפה. אבל מההתחלה ההנקות היו קצרות מאד- סיפור של 5-10 דקות גג מכל ציץ.  בהתחלה זה עבד, ואז התחלנו להתדרדר-  זמני היניקה התקצרו לדקות ספורות מכל ציץ, מסיימת בבכי ולא ישנה טוב. בשקילה בטיפת חלב הבחנו שהיא לא עולה במשקל יפה. ברור לי שכמויות החלב שלי מועטות- אני בטוחה שהיא מתחברת טוב ויונקת כי אני שומעת בבירור את השלוקים אבל הם נמשכים מעט מאד זמן. בהתייעצות עם יועצת הנקה אמרה שצריך לפחות 8 הנקות ביממה ולאחר כל הנקה לשאוב.
אז כבר שישה ימים אני מניקה ושואבת מיד אחרי (נניח התחלתי הנקה ב7:00 אז עד שהיא מסיימת ציץ+גרפס+החלפת טיטול+ציץ שני+גרפס+ להירדם אתחיל את השאיבה לשאיבה בערך ב7:40 עד 8:00).
בהתחלה לא יצא לי כלום בשאיבה, היום יוצא לי בממוצע 30-40 מ״ל סה״כ משני הציצים בכל שאיבה. השינוי שחל מאז תחילת השאיבה הוא שגם בהנקה וגם בשאיבה ישר בהתחלה אני מרגישה את ההתמלאות של החלב בציצים אבל בשאיבה ממש רואים שמגיע חלב ואז אחרי דקה מפסיק. אחרי 5-6 דקות יש שוב זרם לדקה ומפסיק. לדעתי כך גם בהנקה רק שלה אין סבלנות לחכות 5-6 דקות לזרם הבא.
כשאני רואה שלא הספיק לה ההנקה אני מתגברת בחלב שאוב. בשלושת הימים האחרונים נתתי לה 60-70 מ״ל בסביבות 12 בצהריים ובסביבות 20:00 בערב. היא אכלה הכל ונרדמה רגועה וחייכנית אחרי.
ביום חמישי (4 ימים אחרי שהתחלתי בפרוייקט השאיבות) נשקלה בטיפת חלב ועלתה 110 גרם). השאלה איך ממשיכים מכאן? מטרת השאיבות היתה לתגבר את החלב בהנקה אבל אני לא מרגישה שזה קורה. אני לא מסוגלת להמשיך עם הנקה+שאיבה מסביב לשעון- אני לא מספיקה לעשות כלום חוץ מלהניק לשאוב ולנקות בקבוקים........

אני שותה גם חליטה של תה שומר, משתדלת לאכול ולישון עד כמה שאפשר.. מייאש כל הסיפור הזה. מתישב גם על טראומה מהילד הראשון שהיה רעב וירד באחוזונים עד שעברתי לתמ״ל בגיל 3.5 חודשים ... הלפ? מישהו? עצות?

לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
04/12/2016 | 17:37
1
10
אמממ....תשמעי, באמת באמת לא קל ולא פשוט
גם להניק
גם לשאוב
גם שילוב בקבוקים בשלב מוקדם יחסית

חוזרת על ...אממ...
נראה לי שיש פה מקום להתייעץ שוב עם יועצת ההנקה שלך
לבקש שתבוא אליך לביקור בית
שתראה את החיבור לשד
ותעריך העברת חלב מהשד בלבד (על ידי שקילות) ובכלל
שתבנה לך תוכנית שאכן תהיה ברת השגה
כי...אכן ....זה מאוד מאוד קשה לעשות גם וגם וגם
בקיצור כדי לתת לך תשובות מלאות ונכונות ומותאמות במיוחד לה ולבייבי שלך
צריך להיפגש איתך פנים אל פנים ולראות מה הכי נכון לעשות
ואיך , וכמה מהר לדלג או להמשיך עם ...
קשה לדעת בודאות דרך המדיה הזו של המחשב

לצפיה ב-'תודה פשושי'
תודה פשושי
04/12/2016 | 18:17
6
אכן לא פשוט
לגבי יועצת ההנקה ״שלי״, זו הבעיה, שזו היועצת של טיפת חלב שיכולה להיפגש איתי רק שבוע הבא.. אני לא אשרוד עד שבוע הבא..
יש אולי המלצה על מישהי טובה באיזור הקריות?  חיפה גם טוב..
לצפיה ב-'מנסה שוב- יועצת הנקה מומלצת בחיפה והקריות?'
מנסה שוב- יועצת הנקה מומלצת בחיפה והקריות?
05/12/2016 | 11:51
2
4
לצפיה ב-'יועצות אפשריות באיזור חיפה והצפון'
יועצות אפשריות באיזור חיפה והצפון
06/12/2016 | 06:40
1
1
רשימה חלקית:

ענת יערי
ענת ברגר
נעמה סלע
שלומית מרקוביץ.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/12/2016 | 09:31
לצפיה ב-'קפיצות גדילה - מתי? כמה? איך? '
קפיצות גדילה - מתי? כמה? איך?
04/12/2016 | 19:04
1
15
לאחרונה אני שומעת הרבה את המושג קפיצת גדילה בכל מקום. אז מה זה אומר בעצם?
איך מזהים קפיצת גדילה ולא מבלבלים את הבכי עם בכי של גזים?
התינוקת שלי בת 6 שבועות, האם היא בקפיצה שכזו?
לצפיה ב-'קפיצות גדילה הן ימים של הנקות צפופות'
קפיצות גדילה הן ימים של הנקות צפופות
05/12/2016 | 07:09
10
במשך כיומיים, היונקת תבקש לינוק במרווחים קטנים בהרבה מאשר כרגיל.
קפיצות גדילה מתרחשות בגיל 10 ימים, 3 שבועות, 6 שבועות, 3 חודשים, 6 חודשים ושנה.

בכי של גזים הוא בדרך כלל בשעות הערב. קפיצת גדילה בדרך כלל תהיה לאורך כל היום.

בגיל 6 שבועות יש קפיצת גדילה. הדרך הטובה ביותר לעבור אותה בהצלחה היא לקחת פסק זמן מכל מה שמסביב, להכנס יחד עם היונקת למיטה או לתפוס את הספה האהובה עליכן, ולהניק כמה שהיא מבקשת. יומיים וזה מאחוריכן.
לצפיה ב-'צריכה ריענון - אני ממש לא זוכרת כלום .'
צריכה ריענון - אני ממש לא זוכרת כלום .
03/12/2016 | 14:40
9
48
היי לכולם.
ילדתי לפני מס' ימים (לידה שלישית), הפעם, בניגוד לפעמים הקודמות, נראה שההנקה זורמת יפה (תרתי משמע), החל להיווצר חלב והפטמות שלי עדיין שלמות .
ההנקה היא לפי דרישה (נע בין פעם בשעה לכל רבע שעה, או פעם בשלוש שעות). מתי/באיזה גיל אפשר לרווח יותר את ההנקות?
התחלתי מעט מאוד עם מוצץ - תקין? מבלבל? מה מומלץ?

אשמח לכל טיפ, הערה והארה שתוכלו לתת!

!
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
03/12/2016 | 16:15
1
16
רק לגבי המוצץ, לי אמרו להציע מוצץ סביב גיל חודש.
מזל טוב על הפיכתך לאמא לשלושה (;
לצפיה ב-'תודה '
תודה
04/12/2016 | 13:58
3
לצפיה ב-' ברוכה החוזרת'
ברוכה החוזרת
04/12/2016 | 10:09
5
16
לא מתחילים לרווח הנקות לפני גיל 3 חודשים. ברוב המקרים, ההנקות יתרווחו מאליהן גם ללא הכוונה מצידך.

מומלץ לא לתת מוצץ לפני שההנקה מתבססת מחשש לבלבול פטמות.
אם את רואה שפתאום החיבור לשד מתחיל להתקלקל, אחרי שהיה כבר בסדר, סיכוי גדול שזה בגלל המוצץ.

אם כבר שכחת, אז אני מזכירה שבהתחלה הלילות הם נוראיים. תינוקות ערים בלילה וישנים ביום. לוקח כמה שבועות עד שזה מסתדר.
קפיצת גדילה ראשונה אוטוטו לפנייך (בגיל 10 ימים), והשניה ממש לא רחוק אחריה (בגיל 3 שבועות). כשאת נכנסת לסחרור של הנקות צפופות תזכרי שזו רק קפיצת גדילה ותוך יומיים זה עובר. בואי לקטר כאן כשזה ממש מעיק .

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/12/2016 | 13:59
1
לצפיה ב-'ושכחתי לשאול לגבי שאיבות - מתי מומלץ להתחיל - בהנחה'
ושכחתי לשאול לגבי שאיבות - מתי מומלץ להתחיל - בהנחה
04/12/2016 | 16:36
3
13
שמנסיון קודם היה יוצא ממש מעט חלב בשאיבה והייתי צריכה לשאוב מס' פעמים כדי למלא 100 מל' - כך שהשאיבות התחילו ממש מוקדם.

לצפיה ב-'למה את צריכה לשאוב כה מוקדם ? '
למה את צריכה לשאוב כה מוקדם ?
04/12/2016 | 17:46
1
11
האם יש סיבה לכך ..?
אם התינוק יונק יפה טוב, עולה במשקל
את מרוצה, אין כאבים
ואין צורך לשאיבה
לא חייבים לשאוב

אלא מאוחר יותר אפשר נאמר לשם יצירת איזה שהוא סטוק של חלב אם
בנתיים תהני מההנקה הישירה ללא הפרעות

לצפיה ב-'אכן מיועד ליצירת סטוק. מה גם, שאני לא מאלה '
אכן מיועד ליצירת סטוק. מה גם, שאני לא מאלה
04/12/2016 | 18:38
14
שמניקות בפומבי (טרם פיצחתי את השיטה ) ואם יוצאים לאנשהו אתן בקבוק.
לצפיה ב-'רק כשיהיה צורך אמיתי'
רק כשיהיה צורך אמיתי
04/12/2016 | 17:46
17
ולא לפני גיל 4-6 שבועות, שבמילא לא מומלץ לתת בקבוק.

לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
04/12/2016 | 17:44
2
לצפיה ב-'סיום הנקה בגיל שנה ושמונה'
סיום הנקה בגיל שנה ושמונה
03/12/2016 | 12:42
2
18
החלטתי לסיים להניק (בחודשים האחרונים ינקה רק בבוקר ובערב לפני השינה).
דווקא מבחינת הקטנה נראה שהיא תתמודד בסדר עם העניין.
אבל איך האמא מתמודדת ומה עושים עם החלב בציצי? בינתיים עבר יום וחצי והציצי מלא חלב. מה עושים כדי להפסיק ולהקל?
תודה מראש 
לצפיה ב-'מבחינתך, עדיף לגמול יותר לאט'
מבחינתך, עדיף לגמול יותר לאט
03/12/2016 | 15:56
20
יורדים להנקה אחת ביום, אחרי כמה ימים כאלו עוברים להנקה פעם ביומיים, אחרי כמה ימים הגמילה עוברת בקלות ולא מרגישים גודש.

אם מבחינת היונקת כבר גמלת ואת לא רוצה לחזור אחורה בגמילה שלה, את יכולה להמשיך את התהליך ההדרגתי עם משאבה. תשאבי להקלה כשיש גודש מציק. תוך כמה ימים תרגישי שכבר אין צורך בשאיבות להקלה.

כל הכבוד על הנקה ארוכה
לצפיה ב-''
04/12/2016 | 17:42
5
לצפיה ב-'הנקה והריון'
הנקה והריון
30/11/2016 | 22:55
4
28
שלום
רקע - ילדתי לפני שמנה וחצי חודשים. הנקה מלאה וכיום מוצקים והנקה (אין ולא היה תמל בתפריט). לאחרונה התחיל הריון ואני ממשיכה באותו אופן.
תמיד העולל מתעורר גם בלילה להנקה. אם כי רעב, או כי סיום מחזור שינה ולא נירדם. מתעורר הרבה, 4 עד 6 פעמים.איתי הוא נירדם בעזרת הנקה. הרבה פעמים הנקה ארוכה. (אבא שלו יודע להרדים אותו על הידיים). והשאלה- לפעמים אני תוהה אם יש לי מספיק חלב. כי אני יודעת שבהריון החלב יכול להפסיק. אולי הוא מתעורר בלילה מכיוון שרעב ולא ממש שבע?

תודה

לצפיה ב-'התעוררויות מרובות בלילה'
התעוררויות מרובות בלילה
01/12/2016 | 06:22
3
29
זה מצב נפוץ בגיל 8-9 חודשים.
אם אצל אבא הוא נרדם ללא הנקה, הייתי מניחה שהבעיה היא לא רעב.
אפשר להתחיל לחשוב על להפריד באופן קבוע בין ההנקה להרדמה כדי לשפר את הלילות.

אם את חוששת שהחלב יתחיל להתמעט במהלך בהריון, מה שקורה בדרך כלל רק מהטרימסטר השני ולא ישר מההתחלה, אפשר להגדיל כמויות של מוצקים ולהתחיל לתת ארוחת ערב.

שיהיה בשעה טובה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/12/2016 | 22:49
3
לצפיה ב-'יקיצות בלילה'
יקיצות בלילה
04/12/2016 | 17:42
1
6
הם תופעה ידועה אצל יונקים רבים (וגם אצל לא יונקים)
אבל לא תמיד ניתן לדעת בוודאות מה קורה מבחינת ייצור החלב בשעה
שאמא בהריון
[יש אכן נשים, שייצור החלב לא יושפע כלל, או יושפע במידה קטנה מאוד
בשליש הראשון
אך..לאחרות כבר מתחילתו של ההריון מורגשת ומדווחת ירידה משמעותית בייצור
החלב (הדבר תלוי בכל מיני גורמים כמו- רמת ייצור החלב ההתחלתית, גיל התינוק,
מאפיינים גנטיים וכו)

אם ופעתו, מדווחת על חשש על כמויות החלב
ואם כמויות המוצקים עדיין לא מספיק גבוהות על מנת לבסס ארוחה על מוצקים
יש לשקול , לפי מה שהאם מדווחת לשלב תוספות של תמל לתזונת התינוק
ובמקביל להמשיך את ההנקה עד ולפי רצונה של האם / והתינוק.

כל הכבוד על המשך ההנקה, גםבזמן ההריון
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/12/2016 | 20:35
1
לצפיה ב-'היי. מישהי משתמשת בטיפות מאמי מילק? '
היי. מישהי משתמשת בטיפות מאמי מילק?
28/11/2016 | 20:20
4
17
או בתוסף תזונה אחר שאמור לשפר ייצור חלב?
המלצות או הסגות על מאמי מילק או על תוספים אחרים?
לצפיה ב-'אני השתמשתי מידי פעם'
אני השתמשתי מידי פעם
30/11/2016 | 06:42
20
נראה לי שעזר.אחרי מחלות וכאלה כשהתמעט לי החלב..
לצפיה ב-'מחקרים לגבי יעילות בשיפור ייצור חלב'
מחקרים לגבי יעילות בשיפור ייצור חלב
30/11/2016 | 15:50
2
25
בוצעו רק עבור חילבה, ואכן הוכח שחילבה משפר את ייצור החלב.
אחד המרכיבים של מאמי מילק הוא חילבה. אני לא יודעת להשוות את היעילות של מאמי מילק לעומת היעילות של כדורי חילבה.

במידה ותרצי לקחת חילבה, המינון להגברת ייצור חלב הוא 3X3 ולא כפי שמופיע על הקופסא.

כמויות החלב יגדלו רק אם בנוסף ללקיחת התוסף יהיו גם הנקות/שאיבות מוגברות.
לצפיה ב-'תודה! טוב לדעת'
תודה! טוב לדעת
30/11/2016 | 18:01
1
9
מה זאת אומרת 3*3?
לצפיה ב-'3 פעמים ביום, 3 כדורים כל פעם'
3 פעמים ביום, 3 כדורים כל פעם
30/11/2016 | 19:31
2
לצפיה ב-'הנקה ושאיבה'
הנקה ושאיבה
22/11/2016 | 21:17
2
68
יש לי בעיה לא ברורה... התינוקת שלי בת חודש וחצי והיא רק בהנקה מלאה... עד לפני שבועיים היא אכלה מהציצי בסדר גמור ולפני שבועיים היא התחיחה לבכות בזמן ההנקה, מוצאיה את הציצי מהפה ואז שוב מחפשת אותו וככה כול הזמן האוכל, עכשיו היא מנסה לאכול אבל היא מתחילה להשתעל... הבנתי שזה בגלל שהזרם של החלב חזק כי אפילו כשהיא מוציאה את הציצי מהפה זה ממשיך להשפריץ עד שאני לא מניחה משהו לעצור את זה. התחלתי לשאוב חלב לבקבוק והיא אוכלת יפה מאוד, אבל הציצי שלי מתמלה ממש מהר ואני ממלה בקבוק של 180 מ״ל משד אחד ב8 דקות... והשאיבה ממש כואבת לי... כל יום אני מנסה לתת לה לאכול מהציצי אבל אותו סיפור... וגם אם היא אוכלת שזה קורה לא הרבה אחרכך אני מרימה אותה לגרעפס היא מקיאה את כל מה שאכלה... מבקבוק זה לא קורה. מה אני יכולה לעשות? כי השאיבות נוראה כואבות לי
לצפיה ב-'נשמע שיכולה להיות כאן בעיה של ייצור יתר'
נשמע שיכולה להיות כאן בעיה של ייצור יתר
23/11/2016 | 07:49
47
נסי לסחוט קצת מהשד לפני תחילת ההנקה כדי שהזרם הראשוני כשהיא יונקת לא יהיה מהיר מדי.
כשאת מניקה תשעני לאחור כך שכח הכובד עוזר נגד ההשפרצה של החלב.
כל הנקה תניקי מצד אחד. אל תציעי שני צדדים. תחליפי בין צדדים פעם ב 3 שעות.

הנקה מצד אחד כל פעם גורמת להקטנת כמויות החלב. שימי לב שהן לא יקטנו יותר מדי ולפי הצורך תחזרי להניק משני צדדים.
לצפיה ב-'וגם...'
וגם...
23/11/2016 | 17:06
49
כמה דברים שאפשר לנסות :...
1 להניק כאשר את שוכבת על הגב. לחבר אותה רגיל ואז ממש להישען לאחור. אפשר לשים את הראש שלך על כרית, כדי שתוכלי להיסתכל על התינוקת . כך שהתינוקת ממש שוכבת עליך ויונקת בניגוד לכוח המשיכה.
2  לא לחבר את התינוקת לשד כאשר השד שלך מלא. אם לא ינקה הרבה זמן מהשד, להוציא
קצת חלב (בסחיטה לא חייבים שאיבה) ואז לחבר אותה.
לגבי השאיבה...אם את חייבת לשאוב כי כואב ומלא לך. תשאבי. אבל ממש דקה או שתי דקות רק כדי קצת לשחרר קצת חלב ולא כדי למלא בקבוק. תזדקקי לכמה וכמה שאיבות
כאלו במהלך היממה, כדי שלא תסבלי מגודש.

בנוסף...שילוב בקבוקים בשלב מוקדם של ההנקה, טרם התבססותה (שזה בממוצע כ 6 שבועות) לרוב איננו מומלץ. אם את חייבת לתת בקבוק (יוצאת למקום שאין כניסה לתינוקות...פגישות...אירועים)...השתדלי שמישהו אחר ייתן את הבקבוק. כדי שהתינוקת
לא תקשר את הבקבוק עם אמא.
אמא נותת ציצי בלבד ...

מסייגת- שכל ההנחיות שרשמתי, הם בתנאי, שהתינוקת נולדה בשבוע תקין, בריאה
עולה כמצופה במשקל .
לצפיה ב-'הנקה פעם ב'
הנקה פעם ב
22/11/2016 | 11:26
1
64
הי
זו שוב אני��
לא הצלחנו לעבור ליותר מהנקה אחת ביום.
שאלתי האם על מנת שאוכל להמשיך להניק בבוקר עלי להתחבר במהלך היום למשאבה או סחיטה ידנית על מנת לשמור על החלב או שהגוף יודע להתאים את עצמו?
לצפיה ב-'הגוף מתאים את עצמו לדרישות'
הגוף מתאים את עצמו לדרישות
23/11/2016 | 07:52
32
אבל עדיף בכל זאת לשאוב פעם נוספת במהלך היום כדי לעזור לשמור על הכמויות ולספק לה עוד בקבוק של חלב שאוב ביום.

תמשיכי להציע לה לינוק עוד פעם אחת במהלך היום באופן קבוע. אולי היא תפתיע אותך בהמשך.
לצפיה ב-'שד שכמעט לא מוציא חלב אחרי דלקת'
שד שכמעט לא מוציא חלב אחרי דלקת
20/11/2016 | 15:29
2
38
שלום,
בתי בת שלושה שבועות. ינקה מההתחלה בלי בעיות מיוחדות. לפני שבוע התעוררתי בבוקר עם כאבים בשד השמאלי וכתמים אדומים עליו. בהמשך היום היה לי חום של 38.4 מעלות. המשכתי להניק משני השדיים, ויום אחרי זה החום עבר, וגם הכאב, אבל השד שנראה לי שחטף דלקת מקומית הפך מאז משד מניב ומשפריץ לשד כמעט ללא חלב. אני רואה את זה בשאיבות, שאין כמעט חלב ממנו, וגם בהנקה, השד השני מתמלא תוף 3 שעות מההנקה, שופע ומשפריץ, והשד שהיה מודלק כמעט אף פעם לא מתמלא, ואני ממש צריכה לסחוט אותו כדי שיטפטף חלב לפה של התינוקת. הוא גם לא נותן שפריצים של חלב. אני ממשיכה להציע לה את שני הצדדים אבל זה רק גורר תסכול ובכי וגם כאב כשהיא נלחמת על חלב מהפיטמה הזו. האם השד ישתקם מתישהו? מה אפשר לעשות? תודה מראש לעונות:)
לצפיה ב-'שד אחרי דלקת נותן פחות חלב אבל זה משתפר'
שד אחרי דלקת נותן פחות חלב אבל זה משתפר
21/11/2016 | 04:27
1
27
מנסיון אישי, אחרי ארבעה סבבי דלקות- השד המודלק נתן פחות חלב אבל אחרי תקופה זה משתפר. ככל שהילדה תהיה יותר מחוברת אליו זה לטובה כי גם הריקון שלה הכי אפקטיבי וגם ככה הגוף ידע להעלות חזרה את תפוקת החלב.
תתחילי הנקה בצד השני כדי שהילדה לא תהיה מתוסכלת ותתני לה לינוק מהצד המודלק אחרי כמה שלוקים. גם שלי עשה קונצים עם הציצי המודלק אבל עבר לו :) 
תמשיכי להקפיד אבל על ריקון שלו, אחרי הנקה תסחטי ידנית או תשאבי, כי חשוב לשחרר חסימות וגודשים אם יש כאלה ואם זו הסיבה לדלקת
אח"ב שימי קומפרס קר (שקית ירקות קפואים) כדי לצמצם כלי דם ולמנוע כאב
בהצלחה ורפואה מהירה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/11/2016 | 14:17
19
תודה רבה! איישם ומקווה שזה יעזור. נתת תקוה:)
לצפיה ב-'חלב שאוב, איך עובדים איתו? '
חלב שאוב, איך עובדים איתו?
19/11/2016 | 12:38
5
49
יש לי שלוש שקיות של חלב קפוא, בכל שקית מעט חלב יחסית.
איך אני מאחדת את השקיות לבקבוק אחד?
ביום שני הקרוב נצטרך לצאת איתה מהבית לזמן ארוך, אז אני רוצה להיות מוכנה..
ומה ניתן לעשות עם החלב לאחר הפשרה אם היא לא מסיימת? כמה זמן ניתן לשמור וכיצד את החלב המופשר?
תודה
לצפיה ב-'עדיף לקחת אותן קפואות'
עדיף לקחת אותן קפואות
19/11/2016 | 20:19
4
39
ולהפשיר כל אחת רק במידה וצריך.
חלב שהופשר ניתן לשמור בקירור עד 24 שעות מההפשרה.
חלב מופשר שטעמו ממנו צריך לזרוק אחרי שעה, בגלל זה עדיף לא לאחד החלב בבקבוק אחד.

את החלב אפשר להפשיר בכוס עם מים חמים או מתחת לזרם של מים חמים.

לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי - אסור לאחד בין השקיות?'
לא כל כך הבנתי - אסור לאחד בין השקיות?
20/11/2016 | 18:23
3
20
אסור לאחד בין השקיות או שלא מומלץ בגלל שצריך לזרוק?
ועוד שאלה - מדוע צריך לזרוק חלב מופשר שטעמו ממנו? 
מסובך כל הקטע הזה.. 
יש כאן בפורום או איזה אתר טוב לכללים עם חלב שאוב? 
לצפיה ב-'לא מומלץ לאחד בגלל שצריך לזרוק'
לא מומלץ לאחד בגלל שצריך לזרוק
21/11/2016 | 06:27
27
צריך לזרוק חלב מופשר שטעמו ממנו כי החיידקים שברוק מתחילים לפרק אותו והוא מתקלקל.

בחלב אם טרי יש רכיבים חיים ששומרים על החלב שלא יתקלקל ולכן את הטרי ניתן לשמור עד הארוחה הבאה.

במאמרי הפורום יש מספר מאמרים על שאיבות וטיפול בחלב שאוב.

אם אתם יוצאים מהבית ביחד עם היונקת, הכי נוח יהיה ללמוד להניק מחוץ לבית, מה שיחסוך לכם את כל ההתעסקות עם הבקבוקים.
לצפיה ב-'הנחיות לטיפול לחלב שאוב'
הנחיות לטיפול לחלב שאוב
21/11/2016 | 06:35
1
23
לצפיה ב-'תודה רבה על כל התשובות '
תודה רבה על כל התשובות
21/11/2016 | 12:45
6
לצפיה ב-'איך לשכנע לינוק משני צדדים בהנקה אחת?'
איך לשכנע לינוק משני צדדים בהנקה אחת?
19/11/2016 | 21:56
4
56
שלום לכולן,

אני עצובה ומיואשת
הקטנה שלי בת 4 חודשים. נולדה במשקל נמוך - 2.400.
הנקה מלאה, עלתה מאד יפה בחודשיים הראשונים, האטה בחודש השלישי ובחודש האחרון היא ממש תקועה.

נראה שהיא פשוט לא אוהבת לאכול יותר מידי... ההנקות קצרות, ולרוב מוכנה לינוק רק משד אחד. ביום מסרבת לשד השני, לעיתים תהיה מוכנה לינוק שוב רק לאחר שעה, ואם נרדמה, רק לאחר השינה. בלילה - נרדמת ממש חזק לאחר יניקה משד אחד בלבד.

לדברי יועצת הנקה, וגם להרגשתי, אין בעיה בכמות חלב אצלי. סביר שירדה בגלל שהיא לא אוכלת הרבה, אבל אני מרגישה את השדיים מתמלאים, גם בין ההנקות וגם לאחר תחילת היניקה שלה, ושואבת די בקלות.

הרופאה אמרה להוסיף שני בקבוקים של חלב שאוב או פורמולה ביום - אבל היא לא מוכנה בשום אופן לקבל בקבוק, לא ממני ולא מאף אדם אחר שניסה.

יועצת הנקה אמרה שחשוב שתינק משני הצדדים בכל הנקה, אך לא היה לה רעיון כיצד לעשות זאת כשתינוקת פשוט לא מעוניינת...

אשמח מאד לכל עצה או רעיון...

תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'שכחתי לציין שהיא מתפתחת מאד יפה'
שכחתי לציין שהיא מתפתחת מאד יפה
19/11/2016 | 21:59
29
חייכנית, רגועה, יוצרת קשר עין, משחקת בצעצועים תלויים ואפילו כבר מתהפכת בטן-גב וגב-בטן...
לצפיה ב-'תציעי לינוק במרווחים קטנים יותר'
תציעי לינוק במרווחים קטנים יותר
20/11/2016 | 07:12
2
40
ותעסי את השד תוך כדי הנקה כך שהחלב יזרום מהר יותר בזמן שהיא יונקת.

בסופו של דבר, אם יש לך מספיק חלב, כנראה שזו הילדה וזה כמה שהיא צריכה.
בקשי מהרופאה לעשות בירור רפואי מלא ולא להניח מייד שיש בעיה בהנקה וצריך להוסיף בקבוקים .
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/11/2016 | 14:30
1
23
ברור רפואי מלא = בדיקות דם? עוד משהו שאפשר לעשות?
המון תודה
לצפיה ב-'מתחילים מבדיקות דם'
מתחילים מבדיקות דם
20/11/2016 | 17:41
21
בדרך כלל מוסיפים גם בדיקת שתן לסט הבדיקות הראשוני.
לצפיה ב-'שיטות לריפוי פטמות פצועות'
שיטות לריפוי פטמות פצועות
18/11/2016 | 19:17
9
52
שלום,

בת שבועיים ושוב פצעתי את עצמי ולדברי יועצת ההנקה החיבור תקין. כבר עשיתי ניתוק לשון קשורה ובסך הכול (חוץ מהחיבור לשד) ההנקה אינה כואבת.

אך הפצעים אינם מתרפאים!

אני מאווררת את הפטמות כול הזמן, בעיקר אחרי הנקות, גם אבל לא רק עם הקונכיות האלה של מדלה, משתמשת ברפידות נורסיקר ובמשחה של לנסינו.

מה עוד אפשר לעשות??

אני מתלבטת בין שתי אפשרויות:
לעשות הפסקה של כמה ימים ולשאוב. הסכנה ברורה - העדפת בקבוק. היתרון - הריפוי יהיה מלא.

לעבור לפטמת סיליקון. לא מתה עליה כי נפצעתי קשות איתה לפני שבוע וחצי ובהנקה קודמת יש לי הרגשה שהיא הנציחה אחיזה לא נכונה. אני צודקת?? אולי זה תלוי בגודל פטמת הסיליקון? וגם אני יודעת שלא בטוח שאצליח להתרפא.

אשמח לשמוע עוד רעיונות ותובנות. תודה רבה!

לצפיה ב-'להמשיך להקפיד על חיבור תקין'
להמשיך להקפיד על חיבור תקין
19/11/2016 | 09:32
2
37
אם כבר היו כמה ימים טובים ואז נפצעת שוב, הייתי מניחה שהתרשלת בחיבור באחת הפעמים, אולי מעייפות בהנקה ליילית, ובגלל זה נפצעת שוב.
אם החיבור תקין הפטמות יתרפאו גם תוך כדי המשך ההנקה.
בינתיים נשמע שאת עושה את כל הדברים הנכונים.

שימוש בפטמות סיליקון לא בהכרח יעזור, כי כמו שאת יודעת, גם איתן אפשר להפצע אם החיבור לא טוב.

לצפיה ב-'זה באמת מה שאני מנסה לעשות'
זה באמת מה שאני מנסה לעשות
19/11/2016 | 22:25
1
21
יש לי הרגשה שאני מחברת טוב אבל התינוקת שלי מתעייפת מאוד מהר מהיניקה, אחרי 5 דקות בערך היא מתחילה לנמנם לי על השד ולינוק יניקה אחת פעם בכמה שניות. נראה לי שבמצב הזה האחיזה שלה נשמטת מהשד וזאת הבעיה. כי במצב הנימנום הזה היא יכולה לינוק עוד רבע שעה אבל היניקה ממש לא יעילה.

נשמע לך הגיוני? אני ממש לא בטוחה...

מה שאני מנסה לעשות בימים האחרונים זה "לצמצם נשנשת", כלומר לנתק אותה כשהיא מפסיקה עם היניקות העמוקות בקצב המהיר. זה מבעס אותה אבל אני באמת לא יודעת מה עוד לעשות. לפחות היא עולה מאוד יפה במשקל ככה שאני לא מרגישה רע עם זה שהיא אוכלת פחות.
לצפיה ב-'נשמע הגיוני'
נשמע הגיוני
20/11/2016 | 07:04
18
בשלב שבו היא מנמנמת ונשמטת  החיבור מתקלקל ואת נפצעת. אל תאפשרי לזה לקרות. תנתקי ותחברי מחדש.
זה מצב מאד רגיל אצל תינוקות בגיל שבועיים.
ככל שהיא תגדל היא תהיה ערנית יותר ותפסיק להרדם כל כך מוקדם ביניקה.
גם הפה שלה יהיה יותר גדול ושינויים קטנים בחיבור פחות יפצעו אותך.

לצפיה ב-'קומפרסים של מי מלח'
קומפרסים של מי מלח
19/11/2016 | 22:03
3
23
כמה דקות, פעמיים ביום בערך. זה מסייע לריפוי מהיר של פטמות פצועות ופצעים בכלל.
זה טיפ שקיבלתי מיועצת הנקה.
אפשר גם להשתמש במשחות כמו ויטה מרפן, רק שצריך לשטוף לפני הנקה.
לצפיה ב-'מעניין!'
מעניין!
19/11/2016 | 22:28
2
20
באיזה ריכוז עושים את הקומפרס?
זה נשמע כואב (פצעים ומלח) אבל גם ככה כואב לי
אחרי שעושים אותם אני אמורה לשטוף במים רגילים את המלח?

לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון, כפית מלח בכוס מים'
אם אני זוכרת נכון, כפית מלח בכוס מים
19/11/2016 | 22:34
1
22
זה אכן נשמע מפחיד אבל זה לא כואב, אולי לחצי שניה.
אחר כך כדאי לשטוף כדי שלתינוקת לא יהיה מלוח
לצפיה ב-'תודה רבה, אני אוסיף לנוהל הריפוי שלי '
תודה רבה, אני אוסיף לנוהל הריפוי שלי
19/11/2016 | 22:35
6
לצפיה ב-'ריפוי פטמות פצועות'
ריפוי פטמות פצועות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2016 | 11:33
28
הי,
תקני שמן קוקוס אורגני ותמרחי על הפטמות.
הכי טבעי, לא תרופה ולא רעיל לתינוק.
עובד יפה על פצעים, סדקים ואפילו על סימני מתיחה של ההריון.
מומלץ שיהיה בבית - יש לו מיליון שימושים.
מאחלת לך שיעזור במהרה ותהני מההנקה.
לצפיה ב-'ומה עם העיצות הרגילות "המסורתיות" ...'
ומה עם העיצות הרגילות "המסורתיות" ...
23/11/2016 | 17:09
17
להמשיך בכל הנקה במשחת לנולין ניסית ?
רפידות נרסיקר  עם לנולין ?

האם ראית יועצת הנקה אחרי השחרור
נשמע שאם היא פותחת שוב ושוב את הפצע במקום, כנראה שיש פה מקום
לשפר משהו בחיבור/תפיסה/מיקום מול השד למרות השחרור .
לצפיה ב-'אולי נגמר לי החלב?'
אולי נגמר לי החלב?
18/11/2016 | 20:57
3
59
היי בנות,
הבת שלי בת 10.5 חודשים. פיצפונת בגודל ואני בסרטים תמידיים שאין לי מספיק חלב. היא מנוזלת מאתמול.
ינקה עכשיו לפני השינה ולא הייתה נראית רגועה. הבאתי לה בקבוק של 120 מ"ל תמ"ל והיא גמעה כמעט את כולו.
מה קרה? למה היא נשארה רעבה אחרי היניקה? הייתכן שנגמר לי החלב? התחלתי לשאול את עצמי האם כל ה-10.5 חודשים האחרונים היא נרדמה מעייפות ולא משובע?? הייתכן שהרעבתי אותה כל הזמן הזה?? (בד"כ אני לא מנסה לתת תמ"ל אחרי יניקה. אולי הייתי צריכה?). יש לציין שההנקה לא באה לי בקלות ובהתחלה היו קשיים של ממש בביסוס כמויות חלב.
אשמח לתובנות או הרגעות...
לצפיה ב-'הכל בסדר'
הכל בסדר
19/11/2016 | 09:46
2
48
היא גדלה והגיע לגיל שבו מרבית התזונה צריכה להיות מוצקים.
אם נראה לך שההנקה כבר לא מספיקה כארוחת ערב כנראה הגיע הזמן שבו צריך להציע לה ארוחת ערב של מוצקים וההנקה תהיה רק הקינוח לסיום.
לצפיה ב-'היא אוכלת ארוחת ערב רגילה'
היא אוכלת ארוחת ערב רגילה
22/11/2016 | 21:00
1
15
כלומר מוצקים, אבל כמות די קטנה. כמה ביסים וזהו...
ואז אני מציעה לה הנקה לפני השינה והיא נראית לפעמים לא רגועה. אני מביאה לה השלמת תמ"ל ורק אז נרגעת... מה זה אומר?? לא בא לי לסיים את ההנקה, עדיין... :-/
לצפיה ב-'זה נשמע שהיא מחכה לבקבוק'
זה נשמע שהיא מחכה לבקבוק
23/11/2016 | 18:14
11
אם היא לא רגועה בסיום ההנקה תציעי צד נוסף, מוצקים או תשכיבי לישון.
נסי לא להציע בקבוק בכלל.

לצפיה ב-'שאלה בנושא גרפצים'
שאלה בנושא גרפצים
18/11/2016 | 21:38
1
32
ערב טוב בנות
הקטנה שלי בת חודשיים בהנקה מלאה. הולך נהדר ובכיף. עד לפני שבוע בסיום כל ארוחה היתה עושה גרפץ אחד ואז ממשיכה לאכול אם עוד רעבה. בשבוע האחרון מספר הגרפצים בסיום כל ארוחה גדלו משמעותית. זה ממש יושב עליה ומעיק ולוקח הרבה זמן עד שמשתחרר לה.. אחד ועוד אחד ועוד אחד ועוד אחד... יודעות למה זה קשור? אני מנסה להניק אותה כשהיא זקופה יותר לא יודעת אם זה קשור..
בכלל מעניין אותי עד איזה גיל הם עושים גרפצים ככה?
תודה מראש למי שיש תובנה בנושא.
לצפיה ב-'עושים כל עוד הם צריכים לעשות '
עושים כל עוד הם צריכים לעשות
23/11/2016 | 17:11
14
למעשה ..גם מבוגרים עושים גרעפסים על ימין ועל שמאל, גם ילדים
גם פעוטות...למעשה כולם

פ]שוט....קטנטנים צריכים עזרה עם העניין
כי הם לא יודעת לשבת לבד וקשה להם להחזיק את הראש ולהיות יציבים
ואז...צריך סבלנות
לצפיה ב-'גם אצלי יש שביתת הנקה...'
גם אצלי יש שביתת הנקה...
12/11/2016 | 20:03
11
161
שלום לכולן, 
כמו בסיפור שלפניי, אצלי קרה משהו דומה אבל שונה.
זה הסיפור שלי והוא קצת מתסכל... 
יש לי תינוק בן חודשיים וחצי. הוא ינק יפה ולפני כחודש החלה נסיגה בהנקה, בגלל שלא היה שבע מהנקה, ושילבתי מטרנה. עם הזמן העדפת הבקבוק הזמין והקל מבחינתי, הפכה לברורה וחד משמעית, עד כדי כך שאם הוא יונק 5 דקות פעמיים בלילה, אני אומרת תודה על זה שהוא מקל על הגודש...
הילד פשוט מסרב לינוק. לא משנה מה אני עושה, הוא מתנגד, מותח את הרגליים, מרים את הראש למעלה, מתמרד ומחפש במבט את הבקבוק. אם הוא לא רואה אותו הוא ממש בוכה. גם אם הוא מסכים קצת לינוק, זה בד"כ רק בלילה בחושך כשהוא חצי ישן, וכשהוא קולט מה קורה, ש"עבדתי עליו" הוא מתמרד ובוכה. 
לתחושתי, המפגש עם הבקבוק הרס את הכל, מבלי שהייתי מודעת לכך שזה מה שיקרה, כי הוא בהתחלה לא הפסיק לינוק, עד שכבר לא יכולתי יותר, והשלמתי עם בקבוק. לא דמיינתי שהוא לא ירצה לינוק בכלל, כי הוא כל כך אהב את זה.
כתוצאה מכך, אני מוצאת את עצמי, שואבת לו כל יום בקבוק טרי של 130 מ"ל, ועוד מה שאני מצליחה לשאוב לקראת הלילה, בין 60 ל- 100 מ"ל נוספים, וגם זה אם יש לי כוח, כשאני אוטוטו מסיימת חופשת לידה ובקרוב בקושי יהיה לי כוחות וזמן גם לזה..  
יועצת הנקה של קופ"ח הציעה לי לתגבר חלב עם חילבה, אגוזי מקדמיה, עלי מורינגה ושאר ירקות כדי שלא יגמר לי החלב לגמרי.
לענין השאיבה, אמרה לי שכדאי להיפטר ממנה שאובה עדיף באותו יום, כך שאני מוצאת את עצמי שואבת (באופן ידני ללא מכונה) שעתיים לפני שעת האכלה משוערת ומרגישה ממושטרת לגמרי סביב הסיפור הזה, כי זה לא תמיד נגמר בחצי שעה וזהו..
הבנתי גם שיש ענין עם הבדלי טמפרטורות, כך שאם לא שאבתי מנה מלאה ושמתי אותה במקרר, אני צריכה את יתרת המנה העתידית לשים גם במקרר בבקבוק נפרד, להשוות את הטמפרטורה, ורק אז למזג לבקבוק אחד. 
האם כך זה באמת? אני יודעת שאפשר לשים חלב קר במקרר עד 8 ימים. 
שאלתי, אחרי כל הסיפור הזה:
האם אפשרי לשאוב מנה בלי לחץ, וכמה שיוצא לשים במקרר, ולהשלים אותה למחרת? בינתיים שואבת שעתיים לפני שעת האכלה וזה מתיש... 

תודה לעונות :)

לצפיה ב-'העדפת הבקבוק הזמין והקל "מבחינתי" = התכוונתי "מבחינתו"'
העדפת הבקבוק הזמין והקל "מבחינתי" = התכוונתי "מבחינתו"
12/11/2016 | 20:06
4
23
לצפיה ב-'את יכולה להמשיך לשאוב למחרת בלי חשש!!'
את יכולה להמשיך לשאוב למחרת בלי חשש!!
13/11/2016 | 08:07
3
56
אני עושה את זה כמעט קבוע, שואבת בשתי פעמים נפרדות ובסוף מאחדת את שתיהם לבקבוק אחד.

לצפיה ב-'תודה רבה. ועוד שאלה קטנה'
תודה רבה. ועוד שאלה קטנה
13/11/2016 | 18:49
2
50
האם זה נכון שאסור לערב מטרנה עם חלב אם - כלומר יש לתת בבקבוק נפרד חלב אם נקי ואז להשלים את יתרת המנה עם מטרנה ? 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
13/11/2016 | 20:05
9
לצפיה ב-'נכון משום שכדאי להעדיף שיקבל קודם את החלב שלך'
נכון משום שכדאי להעדיף שיקבל קודם את החלב שלך
17/11/2016 | 23:17
32
כך שתהי בטוחה שהוא אוכל את כל החלב שלך
ולא תזרקי שאריות של חלב אם (אם יש)
משום ששאריות של תמל , אי אפשר לשמור , אלא להכין ולזרוק

אם תערבבי עם חלב אם, לא תוכלי לשמור את השאריות ו...
באמת שחבל על כל טיפת חלב שאת שואבת במאמץ כה רב
לצפיה ב-''
14/11/2016 | 06:18
5
48
נשמע כאילו פספסתם את קפיצת הגדילה של גיל 6 שבועות.
גיל חודשיים-שלושה הוא השיא של שביתות הנקה.

אם הוא עדיין מסכים לינוק כשהוא מנומנם, ניתן לנסות להתגבר על שביתת ההנקה. זה יצריך הרבה מאמץ ועקשנות מצידך.

אין בעיה לצרף שאיבות משני ימים עוקבים למנה אחת. עם זאת, כמו שהסבירו לך בטיפת חלב, לא שואבים את החלב הטרי לתוך הבקבוק עם החלב הקר, אלא אם את מתכוונת להאכיל מייד בסיום השאיבה השניה. אחרת, מקררים בנפרד ורק אז מאחדים.
לצפיה ב-'היי'
היי
14/11/2016 | 21:08
4
43
הוא מסכים לינוק כשהוא מנומנם וזה הולך ומתקצר.. מדובר ב 2 עד 5 דקות, וגם אז הוא לא ממש נינוח כמו כשהיה לפני חודשיים.. כל דבר קטן מסיח את דעתו. נראה שהוא מכיר את הטכניקה, אבל אולי מתעצל ויודע שיקבל בסוף את הבקבוק, כי מה לעשות שצריך לאכול בכל זאת. 
לפי מה שאת אומרת, מותר למזג חלב אם טרי לתוך בקבוק שהיה במקרר בתנאי שנותנים אותו בהאכלה הקרובה? ככה עשיתי, עד שקראתי שיש חילוקי דעות בכל מיני אתרים, והמחמירים כותבים שענין הטמפרטורות תקף בכל מצב. תמיד צריך להשוות טמפרטורות, ולא להשלים את השאיבה לתוך בקבוק קר בהאכלה הבאה לפני שמוודאים שהטמפרטורה זהה.

לכן אני לא לוקחת סיכון ושואבת מנה אחת בטווח של 3 שעות לקראת האכלה הבאה. בפעם השניה ביום, כשהשד פחות מלא, משלימה עם מטרנה בנפרד. לא יכולה כל היום להתעסק סביב זה, מתנחמת בעובדה שלפחות הוא מקבל משהו מחלב אם במקום בכלל לא. 

לצפיה ב-'השלב הנוכחי'
השלב הנוכחי
14/11/2016 | 23:45
3
40
שבו הוא עדיין מסכים לינוק כשמנומנם, הוא השלב שעדיין יש בו סיכוי להתגבר על שביתת ההנקה.
אם יש לך את הכח ועצבי הפלדה להתמודד מול הבכי, את יכולה להתעקש על הנקה, להניק רק כשהוא מנומנם. יום יומיים, לראות אם עובד.

נסי להניק עור לעור, להניק באמבטיה משותפת, לשכב יחד במיטה ולתת לו לגשת לבד אל השד.

לא מוזגים חלב חם אל חלב שקורר כי זה שינוי הטמפרטורה יכול להביא להתפתחות חיידקים.
אם את במילא נותנת את הבקבוק קצת אחרי זה, זה חסר משמעות.
לצפיה ב-'תודה ושאלה אחרונה שצצה לי..'
תודה ושאלה אחרונה שצצה לי..
15/11/2016 | 16:14
2
36
מה קורה אם הוא לא מסיים בקבוק ונרדם ממש חזק לקראת שנת הלילה, כשאני יודעת שאין סיכוי לתת לו בעוד שעה ? 
האם אפשר לשמור את היתרה במקרר (ולהעביר לכלי נקי ולא להשאיר בבקבוק) ולהאכיל מחר או שצריך לזרוק? 
מצטערת על כל השאלות, כל כך הרבה פרטים קטנים יש בסיפור הזה...
תודה על העצות עד כה :)
לצפיה ב-'אם זה בקבוק שאוב טרי (שלא עבר הקפאה)'
אם זה בקבוק שאוב טרי (שלא עבר הקפאה)
15/11/2016 | 16:55
1
39
אפשר לשמור במקרר עד לארוחה הבאה, גם אם היא תהיה בבוקר.
אם זה תמ"ל או חלב שאוב שעבר הקפאה, צריך לזרוק.
לצפיה ב-'תודה רבה על כל התשובות '
תודה רבה על כל התשובות
15/11/2016 | 18:39
10
לצפיה ב-'חדשה בפורום '
חדשה בפורום
13/11/2016 | 09:40
3
74
שלום לכולן,

יש לי שלושה ילדים. את הגדולים לא הנקתי בכלל אבל את הקטנה, בת כמעט 3 חודשים - כן. בינתיים הולך בסדר גמור.
הבעיה העיקרית היא שמסרבת לבקבוק. ההורים שלי או בעלי מנסים לתת לה כשאני בסידורים מחוץ לבית והיא לא מוכנה. קראתי את המאמר בפורום ואנסה ליישם. יש עוד רעיונות חוץ ממה שכתוב שם?
אחזור לעבודה כשתהיה בת 6 חודשים וחצי. אני מקווה לרדת לחצי משרה. האם בגיל הזה תינוק יכול להחזיק 6 שעות בלי חלב?
ושאלה אחרונה -עדיין לא קיבלתי מחזור. יכול להיות שזה קשור להנקה?ואם כן, האם זה אומר שאני מוגנת מפני כניסה להריון?
תןדה!
לצפיה ב-'הי, מזל טוב :)'
הי, מזל טוב :)
13/11/2016 | 11:57
40
בגיל הזה התינוק בד"כ פחות מתנגד לבקבוק, וגם אם כן אפשר לנסות להתעקש איתו.
הבת שלי לא הסכימה בקבוק עד גיל 4 חודשים, ויום יום המטפלת ניסתה לתת לה, היא היתה נותת לה במזרק / מטפטפת לה לפה, ואחרי שבועיים (!) היא הסכימה פתאום. היום היא בת חצי שנה ואוכלת בקבוק כמו תינוק שמוכן מימים ימימה... מחזקת אותך לא להתייאש!!!!

זה שעדיין לא קיבלת מחזור זה נורמלי ביותר, יש כאלו שלוקח להם גם שנה - ואפילו נדיר, אבל יש שלוקח להם גם שנתיים לקבל מחזור

אבל זה לא אומר שאת מוגנת מפני כניסה להריון, כי הביוץ יכול להתרחש פתאום בלי הודעה (מכירה חברה שנכנסה להריון בלי מחזור בכלל)

בהצלחה!!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
14/11/2016 | 06:28
1
30
טוב שמנסים לתת בקבוק רק כשאת לא בסביבה.
אל תלחצו מחוסר ההצלחה בינתיים.
גם אם לא יצליחו להרגיל אותה לבקבוק עד שתכנס למסגרת, אפשר יהיה למצוא דרכים להאכיל אותה.
בגיל חצי שנה מתחילים מוצקים ויש בהחלט סיכוי שניתן יהיה להסתדר ללא חלב במשך 6 שעות.

כמו שכתבו לך, סביר שעדיין לא קיבלת מחזור עקב ההנקה, אבל היות והביוץ מגיע לפני המחזור לא הייתי מסתמכת על ההנקה כהגנה בלעדית בפני הריון.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/11/2016 | 09:01
4
לצפיה ב-'הפסקת הנקה'
הפסקת הנקה
10/11/2016 | 13:49
4
91
הי
אולי זה לא המקום ל"בעיה" שלי אבל תמיד התשובות שלך היו ענייניות ומעודדות. הקטנה בת 6.5 חודשיםנכנסה לפני חודש לגן התחילה גם לאכול מוצקים.
בהתחלה עשתה בעיות עם בקבוק כעת עושה רושם אחרי חודש שהיא מעדיפה בקבוק על ציצי ולא ממש רוצה לינוק.
אני מנסה להציע ציצי ולפעמים זה מצליח
קשה לי מאוד עם זה מאוד מרגישה רגשות אשם עם העובדה שהכרתי לילדה את הבקבוק.
איך משלימים עם העובדה שההנקה נגמרה?

לצפיה ב-'זה לא בהכרח סוף ההנקה'
זה לא בהכרח סוף ההנקה
11/11/2016 | 07:00
3
55
זו שביתת הנקה ואפשר לנסות להתגבר עליה.

איזה בקבוק היא מקבלת? איזו פיטמה? האם הקפדת לא לתת בקבוק בבית?
יש במאמרי הפורום מאמר שמכיל הרבה טיפים להתגברות על שביתת הנקה.

אין סיבה לרגשות אשם. היה צורך בבקבוק אז הצגתם אותו. בקבוק או הנקה זה לא כל מהות ההורות. זו רק ההתחלה ואת יודעת שגם אם לא תצליחו להתגבר על שביתת ההנקה, נתת לה התחלה טובה.

ה"תינוקת" שלי שהפסיקה לינוק בגיל 7 חודשים בגלל שביתת הנקה, כי התרגלה לבקבוקים אחרי שנכנסה לגן, גדלה להיות נערה נהדרת. הגמילה מהנקה הייתה רק שלב אחד בהתפתחות וגם אם לי זה היה נראה מוקדם מדי, זה לא פגע בה.
לצפיה ב-'הפסקת הנקה'
הפסקת הנקה
12/11/2016 | 19:13
1
49
שלום

קודם כל תודה על התשובה המעודדת.
הצלחתי להגיע למצב של הנקה אחת לפנות בוקר שבה יחסית היא יונקת יפה והנקה נוספת אחהצ אומנם ההנקה הנל קצרה והיא לא שבע ורוצה השלמה של בקבוק.
שאלתי האם יש טעם להמשיך ולהתעקש על ההנקה האחת?
אציין שאינני מצליחה לשאוב ( כנראה משהו פסיכולגי) ניסיתי כמה משאבות גם חשמליות וגם ידניות אז קשה לי לשמור על כמות החלב אני מנסה על שעה בערך לבצע סחיטה ידנית ל 5 דקות לערך.
לצפיה ב-'גם הנקה אחת תורמת'
גם הנקה אחת תורמת
14/11/2016 | 06:09
39
וכל עוד היא מסכימה, הייתי ממשיכה.
נסי גם בהנקה של אחה"צ להאריך את ההנקה, ולתת גם צד שלישי ורביעי.

סחיטה ידנית היא פתרון טוב למי שלא מצליחה לשאוב עם משאבה. סחיטה קצרה כל שעה היא שיטה מומלצת להעלות את הכמויות.
לצפיה ב-'זו באמת תשובה מעודדת'
זו באמת תשובה מעודדת
01/12/2016 | 13:35
4
גם אני מנסה למשוך בכוח הנקה, עד כדי שהפכנו למקרה קלאסי של "יותר ממה שהעגל רוצה לינוק". 
אני נאחזת בזה בכוח- הבן שלי בן שמונה חודשים, נמצא עם מטפלת ומקבל בקבוק שאוב אחד ביום, אבל גם את זה כבר קשה לי לייצר. כשאני אתו אני משתדלת להניק בלבד כדי שימשיך ייצור החלב, אבל הוא יונק ממש ממש קצת ממני, בטח שלא מנה שמשביעה אותו. אני עדיין מנסה לשאוב, אבל עם הזמן גם כמות החלב השאוב יורדת וזה כבר לא מספיק. שאלתי בשרשור אחר לגבי ווסת וכמות חלב- כי אני רוצה לראות אם אחרי שתגמר הווסת הכמות תעלה שוב. במידה ולא, אפסיק לשאוב. ואנסה להמשיך להציע לו לינוק, בתקווה שימשיך לנשנש קצת חלב מדי פעם ולא יפסיק לגמרי. 
אני מבואסת מזה, ומצד שני, להכריח אותו לינוק זה בלתי אפשרי ונראה לי לא הוגן.

לצפיה ב-'מחזורים בהנקה'
מחזורים בהנקה
10/11/2016 | 07:57
12
89
הי,
ילדתי לפני כמעט חצי שנה
פתאום קיבלתי מחזור :(

זה אומר שאני הולכת לקבל עכשיו כל חודש, כמו לפני ההריון???
שתפו אותי במה שהיה לכם

תודה רבה
לצפיה ב-'שאלת מליון הדולר'
שאלת מליון הדולר
11/11/2016 | 07:05
2
58
אין כללים אחידים לגבי חזרת המחזור בהנקה.
יכול להיות שמעכשיו יחזור באופן סדיר כל חודש, יכול להיות שעכשיו יהיה לא סדיר ויקח כמה חודשים עד שיסתדר.

עם הגדולים שלי, המחזור הגיע כשלושה חודשים אחרי גמילה מלאה מהנקה.
עם הצעיר, המחזור הגיע תוך כדי הנקה מלאה בגיל 5 חודשים.

לצפיה ב-'אבל בדר"כ אחרי שהגיע הראשון זה נהיה סדיר כל חודש?'
אבל בדר"כ אחרי שהגיע הראשון זה נהיה סדיר כל חודש?
13/11/2016 | 07:57
1
21
שלום, תודה על התגובה :)

מה קורה בדרך כלל? הנורמלי הוא שאחרי שפעם אחת הגיע, זה נהפך לסדיר
או שיכול להגיע - ואז כמה חודשים לא להגיע בכלל??

או שפשוט לחכות ולראות.....
לצפיה ב-'פשוט לחכות ולראות'
פשוט לחכות ולראות
13/11/2016 | 14:49
19
אין נורמלי כאן. כל אחת אחרת.
למיטב זכרוני היותר נפוץ הוא שהמחזור בהתחלה לא סדיר.
לצפיה ב-'אין חוקיות קבועה, כל אישה באשר היא '
אין חוקיות קבועה, כל אישה באשר היא
13/11/2016 | 17:07
20
יש הרבה גורמים שמתערבים
כמו: תדירות ההנקות, תדירות הנקות גם בלילה, הוספת מזונות משלימים נוספים
והחשוב ביותר מכל - מטען גנטי של האישה. , גיל , ועוד גורמים שאינם בשליטתינו (יש אישה שמהווסת הראשונה תביץ באופן סדיר ואחרת...רק חודשים רבים אחרי שתגמול מהנקות הלילה ועד חודשים לאחר סיום ההנקה באופן כללי).

אצלי לדוגמא - בסבב הראשון - וסת בחודש הרביעי לאחר הלידה
בסבב השני- רביעי, וסת לאחר גמילה בלילה, לקראת גיל שנה וחצי בערך.
בסבב הנוכחי- גמולה מהלילה כבר  חודשיים ועדיין הוסת המיוחלת טרם הגיעה

לצפיה ב-'מצטרפת לשרשור: אני קיבלתי אחרי 4 חודשים'
מצטרפת לשרשור: אני קיבלתי אחרי 4 חודשים
14/11/2016 | 14:07
1
30
עם הנקה מלאה ומאז מקבלת באופן סדיר- עדיין עם הנקה כמעט מלאה (תינוק בן שבעה וחצי חודשים שבגלל שיונק עדיין כל שלוש שעות- גם עם ארוחות מוצקים- החלטתי להוריד שתיים ולשלב תמ"ל. מה לעשות, אני כבר לא עומדת בעומס ובמחסור השינה...).
בכל אופן, לעניינו, אני גם מקבלת מחזור, שבאופן אירוני מבאס אותי ממש. למה אירוני? כי זה היה הריון אחרי יותר משנתיים של טיפולים והייתן חושבות שהייתי שמחה לדעת שהגוף שלי פורה ו"בעניין". הבעיה שאני ממש לא... לא רוצה עדיין להכנס שוב להריון. קיוויתי שההנקה תגבה אותי בזה, אבל לא. 
זהו. סיימתי להתלונן. 
לצפיה ב-'יש מחזורים בלי ביוץ'
יש מחזורים בלי ביוץ
14/11/2016 | 14:19
24
אני שמעתי שהרבה פעמים, גם אם מקבלים מחזור כל חודש בהנקה מלאה זה יכול להיות מחזור בלי ביוץ, או עם ביוץ חלש
לצפיה ב-'שנתיים ושנתיים'
שנתיים ושנתיים
15/11/2016 | 01:05
3
56
משתפת:
שני הילדים שלי היו יונקים מסורים ונלהבים
בילד הראשון לא היה לי מחזור בכלל עד שהוא גמל את עצמו  בבת אחת, מהיום למחר, בגיל שנתיים וחודש.
חודש או משהו אחר כך חזר לי המחזור. נדמה לי שבהתחלה המחזורים היו מרווחים זה מזה, אבל תוך כמה סיבובים זה התייצב.

בילד השני, שלא הפסיק לינוק ולא היה מפסיק עד היום אם הייתי נותנת לו (גמלתי ביום חמישי שעבר ), המחזור חזר מעצמו תוך כדי הנקה, בערך בגיל שנתיים וחצי או קצת פחות. והיה סדיר מאז.

עכשיו פתאום קיבלתי מחזור בהקדמה של שבוע, ואני תוהה אם זה בגלל הגמילה...

דרך אגב, הפסקה ארוכה בקבלת מחזור עקב הנקה היא בריאה מאוד לשחלות, עוזרת בהורדת הסיכוי לסרטן, כך אומרים לי.
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
15/11/2016 | 07:02
2
29
איך עברה הגמילה?
בן כמה הגמול הטרי?
לצפיה ב-'בן שלוש וחצי'
בן שלוש וחצי
17/11/2016 | 09:17
1
26
עבר ממש בסדר.
הוא עדיין מבקש לינוק מדי פעם, אבל ממשיך הלאה בקלות.
היו לי כמה ימים קשים, כנראה שההורמונים השתוללו קצת, וקיבלתי את המחזור ממש ממש מוקדם מהצפוי, אבל עכשיו נראה לי שהמצברוח ורמת האנרגיה התייצבו.
לצפיה ב-'ואוו...כל הכבוד !'
ואוו...כל הכבוד !
17/11/2016 | 23:15
17
ו..אכן יש מחקרים שמעידים שתקופת ה"על וסת" הזו שנשים עוברות מסייעות
בהורדת הסיכוי הסטטיסטי לסוגי סרטן שונים נשיים (שחלות,רחם,צוואר הרחם, שד)
אבל גם להורמוני ההנקה באופן כללי יש השפעה לפי מחקרים נוספים על הורדת הסיכוייםן
הללו. כך שאם אישה מניקה , באשר היא (כלומר אם קיבלה או לא קיבלה מחזור,
אם יש ביוץ או אין) באופן סטטיסטי (די חזק לפי מחקרים מסויימים) הסיכויים הולכים
ויורדים ככל שההנקה ממושכת בחודשים ובסבבי הנקה מרובים, אלו מורידים את הסיכוי
מבחינה סטטיסטית לכל סוגי הסרטן הנשיים .

לצערנו, כמובן שאלו הם "רק" סיכויים סטטיסטיים ועדיין יש סיכוי מאוד גבוה באוכלוסית
הנשים לקבלת אחד מסוגי הסרטן הנשי (הקיים רק באברי הרבייה הנשיים) .
יש לא מעט סיפורים של נשים שגילו סרטן בשד תוך כדי תקופת ההנקה
או לאחר סיום תקופת הנקה
או אפילו תינוקות שלא רצו לינוק בגלל סרטן בשד שטרם התגלה.

לצפיה ב-'שאלה בקשר לווסת והנקה'
שאלה בקשר לווסת והנקה
01/12/2016 | 13:30
1
4
האם הווסת משפיעה על כמות החלב? או על טעמו?
יש לי תחושה שכל פעם שאני מקבלת מחזור כמות החלב יורדת- גם הבן שלי יונק פחות, וגם מצליחה לשאוב פחות.

לצפיה ב-'התחושה שלך נכונה'
התחושה שלך נכונה
01/12/2016 | 16:44
4
לפחות במחזורים הראשונים, אצל הרבה נשים יש ירידת כמויות זמנית כשהמחזור מגיע ואחר כך הכמויות עולות בחזרה כשהוא מסתיים.

ככל שהיונק יגדל ויאכל יותר מוצקים, הירידה הזמנית בכמויות תשפיע פחות.
לצפיה ב-'התלבטות קשה'
התלבטות קשה
09/11/2016 | 10:02
4
254
גיא שלי כבר בן שנה וחודש. לפני כחודש קיבל חיסון של גיל שנה ולאחר מיכן חלה מאוד והיה סיפור של עצירות וכל מיני. בדיעבד מסתבר שזה היה CMV. כי עכשיו אני נדבקתי. מה שקרה שהוא היה איתי שבועיים כמעט רצוף בבית גם בגלל החגים ואז שחזר לגן היה רעב כל הזמן ובכה כל הזמן ברגע שראה את המדרגות של הגן. הוא פיתח תלות קשה בהנקה ולא הסכים לאכול ארוחת ערב ובוקר והיה מגיע לגן מורעב וצורח ומפחד שהאוכל שלו ילך. אחרי שהבנו את זה גמלתי אותו מהנקה אחרי הגן ובלילה. זה שיפר בהתחלה את המצב פלאים. דבר ראשון הוא אוכל ארוחת ערב ענקית ומזינה. הוא כבר לא מבקש לינוק אחרי הגן . והייתה תקופה שפיתח עצמאות והיה מוכן לשחק איתי או לבד אחרי הגן מאוד יפה. התחיל לישון יפה בלילה. משבע עד 12 1 ואז קם. הייתי מרדימה ואז בשלוש וחצי ארבע הנקה ושוב נרדם. לאחרונה התחיל שוב להתעורר מ12 כל שעה בלילה. הוא פשוט בוכה אמא אמא רוצה חיבוקים שאין לי בעיה לתת אבל הוא פשוט לא מוכן לחזור לישון. אחרי מאמץ רב הוא נרדם במיטה שלו תוך כדי ליטופים ומתעורר אחרי שעה וככה עד חמש. לא אני ולא הוא ישנים מ 12. ובבוקר הוא מאוד עצבני שוב. רוצה רק הנקה למרות שהנקתי בחמש ולמרות שרעב לא מוכן לאכול.
אני תוהה אם בשלב זה לא כדאי להפסיק להניק לחלוטין. הגמילת לילה הייתה קשה מנשוא בשבילי.
לצפיה ב-'זה נשמע כמו בעיית שינה'
זה נשמע כמו בעיית שינה
10/11/2016 | 11:00
3
65
ולא כבעיית הנקה.

התעוררות כל שעה יכולה להצביע על התחלה של מחלה, אולי בקיעה של שיניים.
אולי קשה לו בגן וההתעוררויות הצפופות בלילה הן התגובה לכך?

לי זה נשמע כמו משהו זמני שעובר עליו וישתפר מאליו. תני לו עוד שבוע שבועיים. אולי עדיין מתאושש מהמחלה.

בהתעוררות של 12 בלילה את יכולה לקחת אותך אלייך למיטה. זה יכול לעזור מאד לשפר את הלילות והבקרים שלכם.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
10/11/2016 | 12:32
2
73
הוא ממש ממש רעב לאחרונה. כנראה קפיצת גדילה אז הגננת נותנת לו דייסה לפני השינה בצהריים בכפית. אתמול אחרי ארוחת הערב נתנו לו גם וישן משמונה בערב עד שלוש!!!
בשלוש קם והנקתי אותו ואז הוא מתחיל להתעורר כל שעה וקם סופית בחמש.
כולם אומרים לי לא להניק בשלוש ושהוא לא רעב ובלה בלה אבל אני מרגישה שהוא צריך את זה. הבעיה היא שאחרי זה הוא מתעורר שוב בארבע וחצי ואני לוקחת אותו למיטה שלי והוא לא חוזר לישון. הוא נאבק בי עד שקם בחמש.
עוד דבר שונה שעשיתי אתמול זה לשבת איתו חצי שעה אחרי המקלחת ולשחק איתו לבד אני והוא. אחר כך חיבקתי אותו הרבה ולקחנו בובה איתו לחדר. כלומר הארכתי את טקס השינה וזה מאוד עזר. הוא נרדם תוך דקה בלי בעיה.
אבל איך לגרום לו לחזור לישון בשלוש לפחות עד חמש? חמש וחצי?מה הדרך הנכונה?

לצפיה ב-'אני מרגישה כאילו ה CMV הזה גמר לי את החלב'
אני מרגישה כאילו ה CMV הזה גמר לי את החלב
10/11/2016 | 12:37
1
70
ושזה כבר לא מספיק לו בשלוש בבוקר.אני מניקה הרבה זמן משני הצדדים ועדיין הוא קם אחרי שעה שוב ואני שמה אותו לידי במיטה והוא לא נרדם. לא רגוע. מסתובב מצד לצד עד שמוצא את הציצי ואחר כך כבר מתעורר. ובכלל אני מרגישה שלא נשאר לי כלום בציצי. שהוא מרוקן לחלוטין
לצפיה ב-'זה קושי זמני שלא קשור לרעב'
זה קושי זמני שלא קשור לרעב
11/11/2016 | 06:47
56
אני מניחה שזה עדיין קשור להזזת השעון לפני שבועיים והוא קם מוקדם כי עדיין לא התרגל לשינוי.

עוד קצת סבלנות. נשמע שאתם בדרך הנכונה.
הוא מחפש את השד שהוא מתעורר לא רגוע בגלל שהוא יודע שזה יעזור לו להרגע. לא בגלל שהוא מחפש אוכל.
לצפיה ב-'על הלקאה עצמית...'
על הלקאה עצמית...
06/11/2016 | 12:26
13
116
היי בנות.
רוצה את עזרתכן בהרגעה. קצת בדיעבד, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא?
אז ככה: הבת שלי בת 10 חודשים. נולדה במשקל תקין לגמרי של 3 ק"ג. מההתחלה התעקשתי על הנקה מלאה אבל היו קשיים... הייתה לה לשון קשורה שהותרה בגיל שבוע, אבל בגלל שכנראה במשך שבוע היא ינקה בצורה לא יעילה כמויות החלב שלי פחתו כבר בהתחלה. רק מאוחר יותר אמרו לי שהייתי צריכה לשאוב כדי לשמר את כמויות החלב עד התרת הלשון... נעזרתי ב-2 יועצות הנקה שאיששו את החשש שלי שאין לי מספיק חלב. בשבועיים הראשונים בקושי היו חיתולים מלוכלכים, זה העלה את החשד שאכן יש בעיה באספקת החלב.
כנראה שלא שאבתי מספיק או יעיל כדי להגדיל את כמויות החלב. היא חזרה למשקל לידה רק בגיל שבועיים וחצי. ומאז עלתה באופן עקבי אבל מ-א-ו-ד לאט. מאחוזון 40 בלידה היא ירדה לאחוזון 5 ושם נשארה עד היום.
בשלב כלשהו התחלתי להאכיל עם צינורית תוספת של חלב שאוב ואחרי זמן מה כשהרגשתי שכבר אין צורך אז הפסקתי.

אני עסוקה מדי יום בהלקאה עצמית שלא שילבתי בקבוקי תמ"ל בהתחלה ולכן היא התרסקה באחוזונים. אני תוהה האם בעיות ההנקה וכמויות החלב בהתחלה גרמו לה "להסתפק במועט". עד היום היא לא אכלנית ויש לה קיבה של ציפור כמו שאומרים. אוכלת 2 ביסים וסוגרת את הפה.
האם לדעתכן יש אמת בחששות שלי? האם בעיות החלב בחודש הראשון יכלו לגרום לכך שהיא עד היום פיצית ממש?

סליחה שכתבתי קצת מבולגן, אני כותבת מהטלפון וזה יוצא לי קצת מחורבש.
אשמח לתובנותיכן... תודה!
לצפיה ב-'דבר ראשון תפסיקי להלקות את עצמך.'
דבר ראשון תפסיקי להלקות את עצמך.
06/11/2016 | 22:59
3
54
דבר שני - בנוגע להנקה צרי קשר עם ענבל בונה.
יועצת הנקה מופלאה שאבחנה לנו לשון קשורה שחמש (!) יועצות לפניה פספסו.
אמרו לי שהוא לא מצליח לינוק כי נולד קטן מאוד (2.320) ושאצטרך לשאוב מסביב לשעון ולתת בבקבוק.
לא היה לי מספיק ולא מצאתי זמן לשאוב בקצב הנדרש אז השלמתי עם תמ"ל.
הוא חזר למשקל הלידה בגיל 6 ימים, היום אנחנו 7.5 שבועות אחרי הלידה והוא עלה 1.675 ק"ג.
על פניו - אפשר להמשיך ככה, הוא אוכל במהלך היום תמ"ל ושאוב - כמה שיש.
אבל הלשון הקשורה עלולה להשפיע על עוד דברים.

חשוב לדעת שניתוק לשון קשורה עלול להיות לא שלם, לפעמים גם צריך לחזור על ההליך.
לא כל לשון קשורה היא תת-תפקודית, ולא כל לשון תת-תפקודית היא קשורה.
ממליצה לך לברר בכיוון הזה, לשון תת תפקודית עלולה להשפיע על הרבה דברים מעבר להנקה.
מידע נוסף את יכולה למצוא פה.
לצפיה ב-'הלשון הקשורה הותרה בגיל שבוע :)'
הלשון הקשורה הותרה בגיל שבוע :)
07/11/2016 | 00:23
2
15
לצפיה ב-'מחזירה אותך לפסקה השניה.'
מחזירה אותך לפסקה השניה.
07/11/2016 | 07:24
1
41
לעתים יש צורך לחזור על ההליך.
רק אתמול פגשתי אמא שסיפרה שהבן שלה נאלץ לעבור שני ניתוקים.
לצפיה ב-'יועצת הנקה שראתה אותה אמרה שהלשון בסדר'
יועצת הנקה שראתה אותה אמרה שהלשון בסדר
07/11/2016 | 10:22
43
והיניקה שלה בסדר גמור מאז התרת הלשון. בנוסף, היא משרבבת לשון החוצה אז לא נראה לי שהלשון קשורה...
תודה על ההתייחסות
לצפיה ב-'ומה היה קורה אילו...'
ומה היה קורה אילו...
07/11/2016 | 11:57
8
71
היית מוסיפה תמ"ל, ואז התפוקה באמת היתה יורדת, ולא ממש מצליחה לעלות, וההנקה היתה פחות-או-יותר נגמרת לכן בגיל חצי שנה?
לא היית מלקה את עצמך על זה?

כל רגע נתון בהורות הוא פוטנציאל לשגיאה, ואם את בקטע הזה אז תמיד תצליחי להגיד משהו רע על עצמך ועל הבחירות שלך... בתכלס, החיים הם בחירה אינסופית בין אפשרויות גרועות וגרועות פחות, ורוב הזמן אין לנו באמת מושג מה ייצא מההחלטות שלנו.

את קיבלת את ההחלטה הטובה ביותר שהתאפשר לך לקבל באותה תקופה, על סמך כל מה שידעת וחשבת והרגשת, והתוצאה לא רעה בכלל - הנקה מלאה של תינוקת בריאה, חייכנית וחמודה (ראיתי. הצצתי לך מעבר לכתף כשהקלדת), גם אם קטנה.

והניסיון להסיק מהרגלי האכילה שלה משהו על השבועות הראשונים של חייה ממש גרם לי לחייך. בחייך, היא בת 10 חודשים! המון תינוקות בקושי אוכלים כמויות כלשהן בגיל הזה, ולא שומעים בכלל על "ארוחות".
הפעוט שלי, למשל, שנולד גדול ושמנמן ונשאר גדול שמנמן לאורך כל הדרך, אכל פירורים וביסים בודדים עד גיל שנה וחצי לפחות (חוץ מאשר במסיבות ממש גדולות). כל השאר - הנקה. גם הגדול שלי עשה את הסוויץ' האמיתי למוצקים רק בגיל שנה וחודש. עד אז זה היה יותר בגדר משחק, התלכלכות, התנסות ומריחות. וזה לא כזה נדיר.
בקיצור, בנקודה הזאת את ממש מחפשת את עצמך על לא עוול בכפך

עצה קטנה: בפעם הבאה שההלקאה האינסופית מתחילה, תעצרי כל דבר שאת עושה, תקחי נשימה עמוקה, תגידי לקול הפנימי הזה: "שמעתי, הבנתי, ונמאס לי לשמוע פעם עשירית את התקליט השבור הזה. תודה שקפצת לבקר". ואז תתמקדי, בכל הקשב והריכוז שיש לך, על הכאן והעכשיו והדבר החדש והרענן שאליו את צריכה לשים לב ברגע זה ממש. להיות בהווה, והכי בהווה שאפשר.
כמו שאומרים בערבית: "איל פאט, מאט". מה שהיה - היה ונגמר. פאסה.
לצפיה ב-'איזו תגובה מהממת'
איזו תגובה מהממת
07/11/2016 | 13:00
7
49
וואו, תודה על מה שכתבת. באמת ששימחת אותי.
מה שכתבת בהתחלה זה בדיוק מה שחששתי ממנו. ידעתי שברגע שאני מתחילה עם תוספות תמ"ל זה יהיה סוף ההנקה. אז נלחמתי בשיניים על כל טיפת חלב. ועכשיו אוכלת את עצמי...
אמא שלי הכניסה לי את הדבר הזה לראש ומאז זה נתקע - שהיא קיבלה מעט חלב בהתחלה וזה יצר אצלה מצב של קיבה קטנה וקיבולת קטנה ולכן היא פיצפונת מאז.
אני מקווה שהיא תשלים את הפער מתישהו.

שוב הרבה תודה על ההתייחסות ועל מה שכתבת.
לצפיה ב-'לא בטוח שבכלל יש כאן פער שצריך להשלים'
לא בטוח שבכלל יש כאן פער שצריך להשלים
07/11/2016 | 23:05
2
45
האחוזון שבו נולדים לא אומר כלום על האחוזון שעליו מתייצבים בסוף.
הבן הגדול שלי נולד ענקי, כמעט 4 קילו, עלה עד מעבר לאחוזון 95 בגיל 4 חודשים ואחר כך עד גיל שנה ירד בהדרגה לאחוזון 25 ונשאר שם.

יכול להיות שאחוזון 5 זה האחוזון שלה, יכול להיות שהיא תעלה בהמשך, שניהם תקינים.
אם היא בריאה ומתפתחת בקצב תקין זה טוב, לא משנה באיזה אחוזון.
לצפיה ב-' בדיוק מה שרציתי לכתוב!'
בדיוק מה שרציתי לכתוב!
08/11/2016 | 01:23
9
לצפיה ב-' אם זה האחוזון "שלה" אז אני בסדר עם זה '
אם זה האחוזון "שלה" אז אני בסדר עם זה
08/11/2016 | 10:46
27
המון תודה על התגובה שלך. 
לצפיה ב-'בדיוק להיפך '
בדיוק להיפך
08/11/2016 | 01:36
3
43
אנשים שהורעבו בשלב מסוים בחיים נוטים לפצות על זה באכילת יתר ברגע שיש להם אוכל זמין, וכך הם מרחיבים את קיבולת הקיבה שלהם.
חוצמזה הגוף בדרך כלל מגיב לתקופות של רעב בשינוי המטאבוליזם שלו, כך שפחות שומן יישרף ויותר שומן ייאגר בגוף ויישמר, כדי להתכונן לתקופת הרעב הבאה.

כך שהעובדה שהיא נשארה רזה דווקא מעידה על כך *שלא* היה לה מחסור משמעותי בקלוריות בתקופה הראשונה.
לצפיה ב-'שימחת אותי ממש '
שימחת אותי ממש
08/11/2016 | 10:50
2
35
אני עוד אתחיל לחשוב בטעות שהיה לי מספיק חלב!  
(אגב, עד היום, אם אני שואבת 100 מ"ל אני חושבת לעצמי - "זה לא שלי, אין סיכוי שיש לי 100 מ"ל חלב, זה בטח משהו חד פעמי..."). 
תודה רבה. באמת!
לצפיה ב-''
09/11/2016 | 00:04
2
לצפיה ב-''
13/11/2016 | 17:10
18
זה בעיקר מה שיש לי לומר לך

אלופה

אין על אמא נחושה , שיודעת ומאמינה בעצמה
שאפו

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום ניתוחי חזה
פורום ניתוחי חזה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה