לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
2065420,654 עוקבים אודות עסקים
פורום הנקה
איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

שאלה לגבי מגן שד של מדלה סווינג
13/02/2016 | 22:01
1
4
היי בנות
אני שואבת פעם פעמיים ביום עם מדלה סווינג כדי להגדיל כמות / להשאיר חלב שאוב כדי שאוכל לצאת מהבית.
אני מצליחה לשאוב כ-30-50 מ"ל בכל שאיבה וזה די מתסכל אותי. שוטטתי קצת באינטרנט וגיליתי שאני כנראה משתמשת במגן שד במידה גדולה מדי וזה כנראה הופך את השאיבה ללא יעילה - הואקום משתחרר, הפטמה רוקדת בתוך הקונוס וכו'... ידוע לכן היכן קונים מגן שד במידה קטנה? ושאלה נוספת - אם גם המגן הקטן יהיה גדול עבורי (פטמות קטנות...) - מה ניתן לעשות? אולי לעבור למשאבה אחרת?
אני מרגישה קצת אהבלה שעליתי על זה רק עכשיו. השאיבה שלי הייתה לא יעילה והתסכול היה רב...
תפני למעבדה של היבואן
14/02/2016 | 07:10
חברת בפקס bepex

אצלם אפשר לקנות חצוצרה במידה אחרת.

תינוק חולה מסרב לינוק
13/02/2016 | 20:21
2
7
בן כמעט 8 חודשים. בימים האחרונים חולה, לא ברור בדיוק במה. משהו מציק לו בפה, בוכה המון, כמעט לא מצליח לישון. אתמול רופא קבע ויראלי, לא אוזניים או משהו כזה.
היום בקושי הסכים לינוק, שלא לדבר על מוצקים  ניסינו קצת במזרק, בקושי הלך. כמובן שאנסה עוד שלפחות יקבל נוזלים, אבל יש למישהי רעיון מה לעשות
 איך להקל עליו? הוא ממש צורח באימה כשאני מקרבת אותו לשד. סיוט!!
ואיך להקל על הגודש שנהיה לי? אני כ"כ לא טובה בשאיבות, שגם עכשיו עם הגודש יוצא לי איזה 20מ"ל אחרי מלא זמן, והשד נשאר קשה. מנסה גם ללא הצלחה רבה סחיטה ידנית.
טוב, מניחה שאין פתרונות קסם, רק רציתי לפרוק 
אויייייייייי
13/02/2016 | 22:56
1
3
מסכנהההה!!!!!!!!!!!!!!
עברתי את זה לא מזמן אם את זוכרת....היה לו וירוס שהתבטא בפצעים בגרון והוא פשוט לא היה מוכן לאכול
מעבר לזה  הוא היה עם חום גבוה והוא ממש הגיע לסף התייבשות
לא הסכים גם ממזרק וכמובן שלא מבקבוק....היינו פעמיים בבי"ח, פעם אחת רצו לאשפז אותו אבל סירבתי
ואחרי כמה ימים קשים דברים התחילו להשתפר

תבדקי קודם כל אם זה באמת פצעים על הגרון
כי אנחנו היינו אצל רופא אחרי יום-יומיים עם חום והוא קבע שזה משהו ויראלי ושהגרון קצת אדום
יום אחר כך הוא כבר הפסיק לאכול לחלוטין ואז ראו שיצאו לו פצעים על הגרון

אם זה באמת משהו בגרון לנו מאוד מאוד מאוד עזר תרסיס שנקרא SOS
מרססים לתוך הפה וזה קצת מאלחש ואחרי כמה דקות אפשר לנסות להאכיל
דבר שני, כמובן שאקמול\נורופן (שונאת תרופות אבל כשאין ברירה אין ברירה...), גם יכול להקל על הכאבים כדי שלפחות יוכל לאכול אפילו מדי פעם!!!
לגבי השאיבות למה יוצא לך כל כך מעט בשאיבה? איזו משאבה יש לך?
נסי להשאיל משאבה אחרת מחברה או מיד שרה אולי?
אולי תנסי לתת לו דברים קרים ומתוקים? אולי משהו בסגנון של סורבה? אני חושבת שאפשר אולי לקנות סורבה טבעי מפירות בכל מני חנויות אולי כמו עדן טבע מרקט וכאלה? ויש גם גלידריות שעושות סורבה טבעי...אולי הוא יסכים לאכול את זה מומס? רק בשביל הנוזלים?

אוף איזה קשה זה אני כל כך מבינה אותך! זה היה פשוט סיוט לראות אותו ככה סובל, גמור מעייפות ומכאבים, כל הזמן בוכה, לא אוכל, על סף התייבשות....
אבל באמת מה שאת צריכה לעשות זה כמה שיותר לשחרר שליטה, להבין שאין לך שליטה על אם הוא יאכל או לא....ולא לבזבז אנרגיות מיותרות (כמו שאני עשיתי) על לנסות להאכיל אותו בלי הפסקה במשך כל שעות היממה....כי זה לא עובד. אם הוא לא ירצה לאכול הוא לא יאכל ואת סתם תגמרי את עצמך בנסיונות ודאגות...
ותזכרי שזה עובר, וזה עובר מהר. ממתי הוא ככה? אצלנו זה הסתכם ב4 ימי חום שמתוכם היו יומיים שלמים שבהם הוא לא רצה לאכול ועוד יומיים שבהם אכל קצת....

הלוואי שזה יעבור לכם מהר, שיחזור לעצמו כבר....

מוסיפה לעיצות הטובות
14/02/2016 | 07:08
חלב אם עוזר לריפוי פצעים בפה, אז לטפטף חלב שאוב עוזר.

במקום סורבה קנוי אפשר להציע קרטיב חלב אם בייתי.
הנקה לבת חודש וחצי
12/02/2016 | 19:12
3
23
שלום.
בתי בת חודש וחצי. בהתחלה מאוד התקשיתי להניק ולכן שאבתי ונתתי לה שאוב ביום ומטרנה בלילה. האחרוחות שלה היו מאוד מסודרות ואכלה כל 3 שעות.
בהמלצת אחות טיפת חלב התחלתי להניק. הגענו למצב של בקבוק מטרנה 1 ליום לפני השנת לילה כדי "להשתיק" אותה ל 3 שעות לפחות ולישון.
הבעיה היא שבגלל שההנקות לא מסודרות וזה לפי דרישה, לא עוברות 3 שעות בין הנקה להנקה. וגורם לה להתעורר בלילה כל שעה וחצי גג, דבר שפוגע בשינה שלי ובתפקוד והסבלנות שלי.
כשהיא יונקת בדרך כלל זה לא הרבה זמן. היא יונקת ומתנתקת לאחר כ 10 דקות לבד כי כנראה מספיק לה.
האם יש דרך ליצור פערים ארוכים יותר בין הנקה להנקה, בעיקר בלילה. כי אני לא יכולה להמשיך יותר ככה.

לא קל לקום בלילה....
13/02/2016 | 08:27
2
22
ועם זאת, זה מאד נפוץ בגיל הזה, שהנקות יהיו תכופות- גם בלילה.
איך העלייה שלה במשקל? יציאות?
בהנחה שהכל תקין, לפעמים עוזר "לייעל" מעט את ההנקה- אם אני מבינה נכון, היא לוקחת צד אחד. שווה לבדוק אם היא מעוניינת בעוד צד. גם אם היא נראית רדומה- להרים אותה, להחליף בעדינות חיתול. הרבה תינוקות יסכימו לעוד צד, וככה היא תקבל יותר חלב ואולי קצת יותר תרווח.
בשעות הערב את יכולה ליזום הרבה הנקות. הרבה תינוקות עושים את זה באופן טבעי- מבקשים המון לינוק בערב, וככה מכינים את עצמם לשנת הלילה.
עוד דבר שלפעמים עוזר לתינוקות לקבל עוד קצת חלב- זה סחיטות של השד. לקראת סוף ההנקה כשהיא כבר פחות פעילה- את סוחטת את השד תוך כדי הנקה. זה בדר"כ יגרום לה להיות פעילה לעוד כמה דקות ושוב- היא תקבל יותר חלב.

מבחינת השינה- זה עוזר אם תנוחי איתה גם במהלך היום.

בהצלחה!
תודה לך
13/02/2016 | 12:37
1
13
העליה במשקל והיציאות תקינות. האחות טיפת חלב אמרה להוריד לה את הבקבוק מטרנה הזה בלילה כי היא לא צריכה את זה (היא כנראה לא הבינה שזה בקבוק בשבילי יותר). וכן בדרך כל זה צד אחד.
אנסה את עצותייך.
ןעוד שאלה, בלי קשר ללילה כי זה קורה גם ביום וגם בלילה.
לפעמים היא נרדמת על הציצי וממשיכה למצוץ אותו מציצות קצרות כמו מוצץ ולא יניקות+בליעה. האם כדאי לנתק מהמציצות ולהעביר לעריסה? האם המציצות האלה ללא יניקה גם מעודדות את הגוף ליצור חלב?
אפשר לנתק בשלב הזה....
13/02/2016 | 20:37
9
זה פחות משמעותי לייצור החלב. הכוונה שלי בייעול ההנקה היא לזהות מהר כשהשלב הזה מגיע- ולא לתת לה להירדם. לנתק ולהעביר צד...
ניהול הנקה של הנקה מצד אחד תמיד, באופן כללי מוריד את כמויות החלב. אם יש לך המון חלב זה כנראה לא יפריע, אבל אם לא- באיזשהו שלב עלול להיות חוסר בחלב. רצוי מאד להניק משני הצדדים- ואפשר גם יותר...
שימוש בסטוקים
10/02/2016 | 00:22
2
36
אז קיבלתי את המצב שהגוף שלי לא מצליח לייצר הרבה חלב, יחד עם כל שלל התוספים שאני לוקחת ו(סוג) של קיבלתי את זה שאני צריכה להתחיל לשלב תמ"ל (מה שאף פעם לא רציתי לעשות ).
נשארו לי עוד 8-9 שקיות במקפיא ואני ממשיכה לשאוב כל יום. בימים טובים יוצאת לי מנה ליום שאחרי, בימים פחות טובים יוצאת לי חצי מנה.
השאלה היא אם בימים שלא שאבתי מספיק כדאי "לבזבז" מהסטוקים או לתת תמ"ל ולשמור את הקפוא לעתות משבר ומצוקה קריטיות יותר?
אשמח לתשובה
11/02/2016 | 19:06
3
תמיד יש העדפה לתת רק חלב אם
12/02/2016 | 18:23
12
הנה סדר העדיפויות לחלב :
1. חלב אם בהנקה ישירה.
2. חלב אם שאוב טרי.
3. חלב אם מופשר. (שהיה קפוא)
4. חלב אם מתרומה מאישה אחרת.
5. תמל.

אז...הנה התשובה - אם יש צורך לתת תוספת- תני חלב שלך מופשר

ביספינול A בערכת שאיבה מיד שרה?
10/02/2016 | 09:01
3
30
בוקר טוב חברותי המניקות :)
לקחתי אתמול משאבה של ספקטרה מיד שרה וגם רכשתי את ערכת השאיבה האישית.
המתנדב שהסביר לי עליה הבהיר שלא מרתיחים את החלקים אלא רק שוטפים במים חמים. כשהתעקשתי ושאלתי למה (מתוך זעזוע של איך אני אמורה להשתמש בזה בלי עיקור ראשוני אפילו...) הוא אמר שחבל כי החלקים יתעוותו לי.
אז באמת לא הרתחתי, רק שטפתי עם מים חמים וסבון, ולאחר מכן הנחתי בקערה עם מים חמים מהברז. פתאום שמתי לב שסביב החלקים נהיה מין קצף דק מאוד/אבקה לבנה ששחתה בשכבה העליונה במים. אני יכולה רק להניח שזה איזשהו חומר שמופרש מרכיבי הפלסטיק. בדקתי את טמפרטורת המים והיא הייתה 45... כלומר ממש ממש רחוק מהרתחה.
עכשיו אני מאוד חוששת להשתמש בערכה לשאיבה. חלב אם הוא בחום גוף אני מניחה בעת השאיבה, שזה בסביבות 37 מעלות ולא רחוק כל כך מ-45 המעלות שהיו במים. מה יכנס לאוכל של הקטנצ'יק???
די מבוהלת אשמח לעצתכן.
תודה!!
רוב הסיכויים שזו אבנית
10/02/2016 | 09:16
1
23
שהגיע מדוד המים החמים. זה לא מזיק.
עדיף להשרות במים שהרתחת בקומקום ולא במים חמים מהברז.

אוקיי, תודה על ההרגעה!
10/02/2016 | 09:28
בערכות שיש ביד שרה
12/02/2016 | 18:20
13
בוודאות אין ביספינול A - שהינו חומר פלסטי שאי אפשר
לראות בעין בלתי מזויינת

בכל אופן נשמע כמו אבנית
אפשר להשרות את הכלים עם מעט מלח לימון ולשטוף היטב
או גם מעט סודה זה גם עובד בפרוק האבנית

איזה משאבת חלב,
10/02/2016 | 12:00
1
29
מומלצת להשאלה מיד שרה, כאשר מדובר בתאומים ?
למיטב הבנתי יש משאבות, שיותר מהירות בזמן ובתפוקה שלהם וזה מאוד קריטי כאשר צריך להניק ולשאוב לשניים .
אשמח מאוד לתובנות והבנות בעניין.
אפשר לנסות להשיג ביד שרה
12/02/2016 | 18:18
9
לקטינה (יש להם במלאי מוגבל)
יש סניפים שדורשים מכתב מיועצת הנקה
יש סניפים שפחות מקפידים

יש כמה גמחים לחלב אם בארץ שמשכירים משאבות לקטינה
במחיר מוזל ומופחת - עד להתבססות ההנקה וכניסה לשגרה
ואח"כ אפשר יהיה להשתמש במשאבות רגילות (דוגמא הדיו שיש ביד שרה)
ללא שום בעיה.
קחי בחשבון שהמשאבות שיש היום ביד שרה (דיו) מתאימות לכל היונקים
גם לתאומים, ניתן לחבר למשאבה שני סטים של בקבוקנים ופעמונים ולשאוב
שני צדדים בו זמנים
אבל - עוצמת השאיבה / היניקה - מעט יורדת
לרוב האמהות זה לא מפריע
לנשים מסויימת זה כן מפריע ולכן באה ההמלצה ללקטינה

יישר כוח על ההנקה לתאומים !!
כל הכבוד
שאלות על בקבוק שאוב לגן - בן שנה וחודש
10/02/2016 | 20:54
3
44
שלום לנשות הפורום המקסימות.
הבן שלי בן שנה וחודש, הולך למעון מגיל 11 חודשים. הוא אוכל מוצקים באופן סביר ומקבל במעון בדרך כלל לאחר שמתעורר משנת הצהריים בקבוק חלב שאוב של בערך 120 מ"ל. את הבקבוק שאבתי לו בעיקר כדי להקל על המעבר מהשהייה איתי בבית אל המעון.

בבית הוא יונק - בבוקר, בארבע אחר הצהריים כשאנחנו חוזרים מהגן, בסביבות 18:30 לפני השינה וגם במהלך הלילה (לפעמים הרבה, לפעמים מעט).

אני מודה שכבר די נמאס לי לשאוב והרבה פעמים מוצאת את עצמי שואבת רגע לפני שיוצאת מהעבודה כדי לאסוף אותו. כשאמרתי למטפלות שאני רוצה לוותר על הבקבוק הן ציינו בפניי שהוא ממש מבקש אותו. החלטתי לסחוב עוד קצת אבל מרגישה שהשאיבות כבר ממש לא "כיפיות" ומבחינתי הנקה בשלב זה צריכה להיות מהנה ולא הכרח המציאות (כי כאמור אוכל). אני חושבת להחליף את הבקבוק לתמ"ל כדי שיהיה לפחות מזין. יש לי כמה שאלות:
1. כמה פעמים צריך להתנסות בתמ"ל בבית לפני שנחליף את הבקבוק השאוב?
2. כמה כדאי לי לתת לו? חשבתי להתחיל ב-60 ולראות אם מעוניין בעוד.
3. האם עדיף מסיבות כלשהן להציע משהו אחר? מוצקים אחרים לא בהכרח יתקבלו בשמחה (הפשוש לא אוהב או נהנה במיוחד לאכול).

תודה רבה!

עצה..
11/02/2016 | 10:20
27
אני, כשהגעתי לשלב הזה (בגיל שנה ו 4 חודשים נראה לי)
החלפתי את הבקבוק השאוב, בבקבוק של חלב פרה,
לקח לה שבוע בערך עד שהסתגלה והסכימה לקחת.

בקבוק זה לא הכרח המציאות
11/02/2016 | 10:32
31
המטפלות יכולות לתת לו משהו אחר אחרי השינה. זה ידרוש מהן טיפה יותר מאמץ אבל שווה לנסות לשכנע אותן לעשות את השינוי.
כשאני הפסקתי לשלוח שאוב לגן (שנה ו-4 חודשים) המטפלות נתנו מנה נוספת של פירות כשהתעורר.

אם הוא אוכל מוצרי חלב בבית, אפשר לשלוח תמ"ל לגן בלי להתנסות בבית. אפילו עדיף לא להתנסות בבית.
תבקשי שיתנו לו בבקבוק בדיוק אותה הכמות שהיית שולחת לו חלב שאוב, שלא יתרגל לכמויות ענק של תמ"ל ואחר כך יעשה בעיות בהנקה.
בגיל שנה וחודש
12/02/2016 | 18:13
11
זה גיל של התנסות ולימוד של עולם המוצקים
תינוקות רבים, עדיין בשלב זה (יונקים או לא יונקים)
מסוגלים ללעוס יפה, לבלוע, לשלוט טוב במיומנויות הלשון
ומצד שני, לומדים להביע (בקולי קולות) את דעתם על מוצרי המזון השונים
מעדיפים סוגי מזון מסויימים על אחרים
(טורפים X לא מכניסים לפה Y)
ומפתחים להם טעם אישי
זה בסדר
זה תקין
חשוב להציע לתינוק שלך מגוון יפה ומלא של כל המוצקים על כל המרקמים שלהם
ולצפות ממנו (פחות או יותר) לאכול ממזונות הבוגרים

לשאלתך, הכי קל ונוח לתת לתינוק שלך בקבוק. זה סוגר למטפלת פינה נוחה
וקלה כי הוא כבר מחזיק לבד ואז היא לא צריכה להתעסק עם האכלה שלו
בייחוד בשעת ההתארגנות לאיסופי הילדים
לדעתי - תעמדי על שלך, להתחיל בגמילה של ההרגל "בקבוק כאשר אני קם"
ובהחלט להיצמד לרעיון של אוכל
אפשר כשלב ביניים, אם יתעקשו לתת לו "מנה חלבית" - לתת לתינוק גבינה לבנה
בכפית, (אפשר לערבב עם סילאן, או מחית בננה / תות / או כל פרי אחר)
אפשר יוגורט (ןלהעדיף אם אפשר את אלו עם הפחות סוכר) יוגורט לבן פשוט
כמו - גיל או אשל בתוספת של כפית ריבה עושה עבודה מעולה
לצד המנה הזו אפשר פרוסה קטנה עם ממרח כל שהוא
בצד בקבוק מים שלו -
והנה ארוחה בדקות בודדות של תשומת לב להאכלתו
אין חובה לתמל - גם אם הוא לא אוכל "הרבה"
לאט לאט זה יגיע
לבקש שיתנו לו לשתות מים
ולצפות....שכאשר תיפגשו הוא ממש , ממש ירצה לינוק
אז אולי תצטרכי לשבת במשפחתון לכמה דקות
של שקט עם הבחור שיינק
אם עניין ה"מעדן" לא יתקבל בברכה במשפחתון,
אפשר לבקש מהן שיתנו לו בכפית- דייסת קוואקר שמבשלים בדקות
פרוסה עם ממרח (גבינה לבנה/אחר) ושוב שתיה של מים
אל תדאגי כרגע ל"מזין"- כי הוא עדיין מקבל ממך מספר הנקות מספיק ביממה
חבל לדחוק אותך לפינה עם תחושות מועקה של שאיבות מצד אחד
מצד שני - תמל איננו מצרך חובה לכל תינוק ובהחלט בגיל שנה +
אפשר להסתדר בלעדיו.

כמובן שניתן לתת לבנך- עדיין מנה של "בקבוק" ובו משקה חלב כמו משקה שעורה/אורז
שקדים/סויה וכו - ובכל פעם להחליף סוג .אפשר להמתיק
לא חייבים.  לא להתייחס למנה זו כמנה חלבית
אלא כעוד סוג של מוצק (כי בפירוש אין משקאות אלו משקאות שהם תחליפים לחלב אם)

מורינגה והגברת חלב
11/02/2016 | 11:27
1
20
היי ,
אני שואבת בלעדית ומעוניינת להתחיל ליטול כמוסות מורינגה להגברת החלב.
האם מישהו יכולה להמליץ על הכמוסות? האם באמת מסייע? כמו כן איזה סוג מומלץ...ראיתי  שיש כמה... אתר מומלץ לרכישה ....
אשמח לכל נתון מומלץ עבור המורינגה
רוב תודות וסופשבוע נפלא
הנה מאמר של ורד לב האלופה
12/02/2016 | 18:01
11
בנושא מורינגת הערבה

חייבת לציין שהמורינגה עובדת מצויין עם חילבה ולאו דווקא לבד

תינוק שלא רוצה לינוק יותר ):
10/02/2016 | 20:53
1
48
שלום,
צריכה את עזרתכם...
בני בן השלושה וחצי חודשים היה עד לפני שבוע על  הנקה כמעט מלאה (מלבד בקבוק תמ"ל אחד בערב).
לפני שבועיים שמתי לב שהוא לא כל כך רגוע כמו בדרך כלל ותחילה לא הבנתי למה, היתה לי תחושה שאין לי מספיק חלב והתחלתי להניק בצורה יותר תכופה.
כאשר זה לא עזר, הוספתי בקבוק תמ"ל בסוף ההנקה וזה באמת עזר.
לצערי היום הוא כבר לא הסכים להתקרב לציצי בכלל ולא ינק אפילו פעם אחת.
אני מבינה שזו התוצאה של התוספת תמ"ל שנתתי לו, אך לא יודעת מה לעשות עכשיו ואיך לחזור להנקה...
רק לציין שאני לא שואבת וגם אין ברשותי משאבה.
אשמח אם תוכלו לעזור לי..
תודה מראש
לא קל
11/02/2016 | 10:28
26
את מתארת מצב של שביתת הנקה. הוא התרגל לקלות שבה התמ"ל זורם מהבקבוק ולא רוצה להתאמץ לינוק.

אני מצרפת לך קישור למאמר עם טיפים להתגברות על שביתת הנקה

אל תתייאשי. אפשר להתגבר על שביתת הנקה.
שילוב תמ"ל ליונק
11/02/2016 | 08:30
1
32
שלום (כותבת על היוזר של בעלי),
בני בן 5.5 חודשים על הנקה מלאה,מתוכנן להיכנס למשפחתון בעוד כשבועיים ואני חוזרת לעבודה :(
מאחר ואני צופה קושי לשאוב במהלך העבודה, וכן הקטנצ'יק טרם ביסס מוצקים, תיכננתי להחליף את שתי הארוחות שאמור לקבל בשעות הגן, לתמ"ל.
אבל... כבר שבועיים שאני ובעלי מנסים לתת לו את כל סוגי התמ"ל האפשריים והילד פשוט מסרב!! ניסינו לטבול את פטמת הבקבוק בחלב אם, ניסינו שבעלי יתן את הבקבוק כשאני נעלמת מהשטח, החלפנו סוגי תמ"לים..אבל, הילד לא מסכים!! אציין, כי הפעם היחידה שהסכים לקבל תמ"ל, היתה בפעם הראשונה שהתחלנו ב"תהליך", הוא הסכים לשתות את המטרנה בכמות גדולה (180 מ"ל...) והגיב לזה מאוד לא טוב . אני לא יודעת אם כרגע בגלל הטראומה, או בגלל שאחרי הפעם הראשונה, הבין ש"לא יעבדו עליו יותר" הוא לא מוכן לכלום!! מה עושים? אשמח לעצות בדחיפות. 
איך הגיב לא טוב?
11/02/2016 | 10:25
19
הרגיש לא טוב? הקיא?
האם יתכן שיש לו אלרגיה לתמ"ל החלבי ולכן מסרב?

הנקה בשעות הערב
09/02/2016 | 07:19
6
59
שלום רב,
ביתי בת חודש וחצי בהנקה מלאה.
החל משעה 18:00 ועד 23:300 היא סוג של גרה עליי.
יונקת כל הזמן ולא מוכנה לישון.
יש לציין כי יש לי עוד שני ילדים- בת 7 כמעט ובן שנה וחודש.
אני צריכה לתפקד בבית וגם להתייחס ללילדים האחרים..
במהלך היום היא יונקת כל שעתיים בערת ויש טיטולים מלאים כל הזמן..
מה אני עושה?? אין משנים את זה? לתת אולי בקבוק שאוב בערב?
ומה קורה אם את נותנת אותה לבעלך?
09/02/2016 | 10:00
1
36
אצלי יכול להיות 5 שעות על הידיים של בעלי. ממני כל שעתיים דורש לינוק.
אז אולי גם אצלך זה יעבוד
בעלי 3 פעמים בשבוע עובד עד מאוחר..
10/02/2016 | 07:25
5
זו תופעה מאד מוכרת בערב
09/02/2016 | 10:16
1
47
נקראת "הנקת צבר". היא יונקת הרבה בערב ואחר כך תצליח לישון טוב יותר בלילה.

זו רק תקופה וישתנה תוך מספר שבועות. בינתיים כדאי להעזר באחרים בשעות האילו.

אפשר להתחיל את שגרת הערב של הגדולים קצת לפני 18:00 ולהניק לידם כשהם אוכלים ונכנסים למיטה. גם לספר סיפור לפני השינה אפשר עם יונקת על הידיים.
אולי בערב כבר חסר לה חלב
10/02/2016 | 10:01
25
אני אומרת כאן משהו בניגוד לאחרות, אבל זה מהנסיון האישי שלי.
בהנקה אצל מרבית ילדי, אפילו שאכלו טוב והיו רגועים במשך היום, בערב התיאור שלך מתאים בול להתנהגות שלהם, וזה היה מתיש לכולנו.
התחלתי לקחת תוספים להגברת ההנקה, והנה זה פלא - הערב היה נראה כמו הבקר, כל 3-4 שעות, וכמובן שינה רגועה!!! זה שינה לי (ולכולם) את החיים.
ומאז הילד הראשון, כל פעם שהגיע שלב (לפעמים בגיל חודשיים, לפעמים אח"כ) שהילד התחיל להדבק אלי בערבים, התחלתי לתגבר וזה הפסיק! וזה היה מדהים, כי אם שכחתי לקחת איזה יום, מיד חוסר הרוגע חזר! 
לענין התוספים, תשאלי בשאלה נפרדת, כי תמיד מתחדשים דברים. אני לקחתי כמוסות חילבה להנקה, הכמות השתנתה לפי הצרכים של התינוק התורן.
בהצלחה!
שווה לנסות
09/02/2016 | 13:38
1
52
מנשא מנשא ועוד קצת מנשא
להניק בזמנים שאת יכולה ובשעות ה"שיא" הלחץ
לאחר שהיא מסיימת לינוק, תכניסי אותה למנשא
היא תירדם
ולך יתפנו הידיים לעיסוקים עם  האחים
מקלחות, אוכל, הלבשות, גם סיפור
הכל אפשר לעשות בטווח של שעה וחצי שעתיים
כאשר היא עליך במנשא
טוב שתומך ב רך הנולד

שווה לנסות

יישר כוח על ההפרשים הקטנטנים
כל הכבוד
מנשא
10/02/2016 | 07:23
31
זה רעיון מעולה אבל במקלחת של האמצעי זאת בעיה כי אני הרבה מרימה אותו וזה עלול לפגוע בפיצית..
אבל בשאר העיסוקים כמו אוכל ולהקדים זה מצויין ??
תודה
אני עייפה!! האם פועלת נכון?
10/02/2016 | 07:15
2
27
המתוקי בן ארבעה חודשים ושלושה שבועות.
לפני בערך שבועיים התחיל משבר שינה. נרדם רק אחרי מאבק צרחות למרות שעייף מאוד ורק אצלי.
בנוסף התחיל לשנוא את הטרמפולינה , מאבד סבלנות מהר בכל צעצוע ובכללי רוצה שאהיה צמודה אליו כל הזמן.
ובנוסף להכול התחיל להתעורר לינוק מלא בלילה. כל שעתיים בערך. לא באמת אוכל אבל לא משחרר. שמה במיטה וצורח. לוקח לי כמה פעמים להרדים.
חשבתי שזאת בעיה בכמות החלב והזמנתי שוב יועצת הנקה. במקרה היא גם אחות טיפת חלב והוציאה את הגרפים שלו. אמרה שמאחלת לכל תינוק גרפים כאלה, בדקה איך הוא יונק ואמרה שהכול מושלם. לתת לו כל הזמן לינוק גם ביום וגם בלילה. כל פעם שהוא מראה סימני עצבנות. זה מה שעשיתי בשבוע האחרון וזה רק החמיר את התלות שלו בי. בנתיים קראתי וזה נראה מתאים למשבר גיל הארבעה חודשים אז אני פשוט זורמת ועושה מה שהוא רוצה לפחות עד שיגדל קצת.
האם אני עושה נכון?? אני עייפפפפפה

אשמח לעזרה ולתשובה
13/02/2016 | 15:00
1
3
הוא יונק ביום כל שעתיים. שעתיים וחצי. וגם בלילה.
אני מותשת. מה זה יכול להיות??

זה לגמרי משבר גיל 4 חודשים
14/02/2016 | 07:16
אבל זה יכול להיות גם לקראת בקיעה של שיניים.

אם זה שיניים זה ישתפר תוך כמה ימים, ברגע שהן יבקעו.

אם זה משבר שינה והוא נרדם תוך כדי צרחות, כדאי לחשוב על שיטת ההרדמה ולראות מה אפשר לשנות. איך הוא נרדם כיום?
גרד בשד בהנקה ואחרי הנקה
07/02/2016 | 16:38
3
26
שלום לכן, הקטנה בת 10 חוד', יונקת מלא מאז שנולדה. לא מסכימה לקחת בקבוק בשום אופן, לא שאוב ושלא נדבר על תמ"ל...
היא נולדה עם לשון קשורה שהתרנו בגיל חודשיים. מהתחלה היה נראה לי שהיא לא תופסת טוב את הפטמה (הנקתי תאומות לפניה ואצלן זה היה יותר טוב...) אבל היא ינקה ועלתה במשקל, ולי זה לא הפריע..
בחודשיים האחרונים התחילו בעיות, פתאום התחילו סדקים וכאבים בפטמות, ולאחרונה יש לי גרוד מטריף כל הנקה ולאחריה. הגרוד הוא בכל השד ולא דווקא בפטמות. הלכתי לרופאה והיא שללה פטריה אבל אמרה שלא נתקלה בדבר כזה.
אני ממש מיואשת, הגרוד ככ נורא שכל הנקה כשזה קורה אני פשוט פוצעת את עצמי מרוב גרוד, זה מציק כל כך וזה ממשיך גם אחרי, אם אני מניקה בלילה אני לא מצליחה להרדם אחכ מרוב שזה מגרד. אני מאד מאמינה בהנקה, ובד"כ נהנית ממנה אבל הגעתי למצב שאני רק רוצה לסיים עם זה ולגמול אותה, אני ממש סובלת. הבעיה שהיא מאד זקוקה לזה (יונקת בוקר, ערב, וכשקמה בלילה, יכול להיות גם כמה פעמים) והיא לא מוכנה לשתות מבקבוק. אני ממש לא יודעת מה לעשות, אשמח לעזרתכן.
האם הגרד על העור ?
08/02/2016 | 14:37
2
24
אם כן - לשקול ללכת לרופא עור
ובנתיים
לא להשתמש בכלל בכלל בסבון
ומצד שני להתייעץ עם רופא עור מה כן אפשר למרוח להקלה

האם הגרד הוא פנימי . רק גרד או צריבה ? האם הפטמה עדיין סדוקה ? כואבת ?
האם החלפת אבקת כביסה ? קרם חדש ? מרכך ? חזיה לוחצת ?

תודה תודה על ההתייחסות..
10/02/2016 | 00:26
1
17
הסדקים בפטמה הולכים ובאים, אני משתמשת בלנולין אז זה עוזר זמנית. לגבי הגרד, זה תמיד מתחיל בהנקה סביב הפטמה ומתפשט לכל השד, לעיתים אני מרגישה את זה בעור ולעיתים זה מרגיש לי מבפנים (כאילו כשהחלב זורם הגרד מתגבר), זה ממשיך גם אחרי שהיא מסיימת לינוק, יכול להיות גם שעה אחרי. לא בטוחה שאני מסבירה טוב, אבל אני לא יודעת אם רופא עור יכול לעזור. בכל מקרה אין איזשהו סימן על העור כמו פריחה, רק סימנים מהגרודים שלי...
בכל אופן לא החלפתי אבקת כביסה, לא משתמשת בקרמים והחזיות הן חזיות הנקה שני משתמשת מאז שילדתי...
איך הפטמה יוצאת מהפה של התינוקת
11/02/2016 | 13:40
12
ממש בשנייה לאחר שהיא מתנתקת ?
צבע ?
פחיסות ?

האם את יכולה להגדיר את הגרד כ"פנימי" ? "חיצוני" ?
אומגה 3 "9 חודשים" - פיקציה?
09/02/2016 | 16:08
1
20

שמתי לב שמארזי אומגה 3 "מיוחדים להריון" עולים משמעותית יותר, ואלו ההבדלים לעומת מארז רגיל:

1. הם מכילים גם חומצה פולית - אבל זה לא רלוונטי כאשר נוטלים חומצה פולית בנפרד.
2. חלקם מכילים גם ויטמין E - גם זה לא רלוונטי במידה ונוטלים בנפרד (דרך כמוסות פרנטל לדוגמא)

כלומר, התוספות לא רלוונטיות, לכן נותר להתמקד ב DHA ו EPA,
אחת המוכרות אמרה לי שמה שחשוב בהריון זה היחס בין DHA ל EPA, אבל יש 2 בעיות:

1. לא מצאתי סימוכין לכך, נהפוך הוא, קראתי שהיחס בין DHA ל EPA בהריון זהה ליחס הרגיל גם ללא הריון.

2. במארזי "9 חודשים" שונים יש יחסים שונים, לדוגמא:
באומגה 9 חודשים של אלטמן יש 300 מ"ג DHA ו 100 מ"ג EPA (יחס של 1:3)
ובאומגה 9 חודשים של תרי-אומגה יש 350 מ"ג DHA ו 140 מ"ג EPA (יחס של 1:2.5)
(ולשם השוואה, באומגה רגיל של תרי-אומגה יש DHA 400 ו EPA 160 (גם יחס של 1:2.5)

השאלה היא, בהנחה וצורכים חומצה פולית, ויטמין E ו D3 בנפרד,
יש סיבה כלשהי לרכוש אומגה 3 מיוחד להריון ("9 חודשים") ולא אומגה 3 רגיל?
האם יש אמת כלשהי בנוגע ליחס בין ה DHA ל EPA במיוחד בהריון?
(וגם אם כן, רואים שלמוצרים "9 חודשים" של חברות שונות יש יחס שונה,
בנוסף רואים שלאומגה 3 "9 חודשים" יש אותו היחס כמו לאומגה 3 רגיל, של אותה החברה.

מכיוון שאם לא, נשמע הגיוני יותר לרכוש אומגה 3 לא מיוחד להריון,
גם מכיוון שהוא זול יותר, וגם מכיוון שיש מוצרים עם כמות גדולה יותר של EPA ו DHA.

הייתי בדיוק בהתלבטות שלך
12/02/2016 | 18:27
6
שאלתי בזמנו את הרופא נשים שלי
את הרופא משפחה
את הרוקחת שלי

מכולם הסקתי מסקנה- וזו תשובה אישית
לא מקצועית
כאמא בלבד ולא כמדריכת הנקה

קחי את הסוג שהוא המשתלם יותר (כלכלית) שמכיל את הכמות הגבוהה
יותר של EPA וDHA
בכל אופן - הכמוית שיש בתוספי התזונה גבוהים מאוד לעומת שאר מקורות המזון
שלנו, כך שיש לך כיסוי טוב לכל מקרה

נכון בתקופת ההריון
נכון בתקופת ההנקה

(בהריון האחרון שלי בכלל לקחתי תוסף שהינו ממקור צמחי וזה היה לי מצויין)

בהצלחה !
עזרה דחופה!!!!!!!!
06/02/2016 | 18:14
27
88
היי, אני פה הרבה לאחרונה....אבל יכול להיות שזאת ההודעה האחרונה שלי (עד היונק הבא...)

התינוק בן 6 חודשים, על הנקה מלאה מהרגע הראשון. מעולם לא קיבל בקבוק ומעולם לא קיבל תמ"ל
אוכל כל 3 שעות, גם בלילה

ב3-4 ימים האחרונים החלב שלי כמעט כמעט התייבש לחלוטין בפתאומיות! אין לי מושג למה....

התינוק ממש ממש רעב
לא ישן בימים ולא ישן בלילות
עד כה היה נרדם עצמאית, פתאום צריך להרדים אותו על הידיים וגם אז מתעורר תוך חצי שעה
הוא כל הזמן רעב ואין לי מה לתת לו....

היום בלית ברירה ניסיתי להוסיך לו חלב שאוב שהיה לי במקפיא. הוא לא יודע לשתות מבקבוק אבל דיי הסתדר עם זה כי היה מאוד מאוד רעב. ורק לאחר מכן הצליח לישון לראשונה מזה כמה ימים.....

החלב השאוב נגמר לי, אין לי יותר מה לתת לו. ניסיתי נוטרמיגן (הוא רגיש לחלב ויש לי קופסה בבית למקרה הצורך) וניסיתי גם סימילאק סויה של הגדולה אבל הוא לא מוכן לשתות את זה

מה עושים???? אין לי מושג מה אני עומדת לתת לו בהנקה הבאה
אין לי חלב כמעט בכלל....אם אני לא אניק אותו אני חושבת שיהיה מספיק אולי ל2-3 ארוחות ביממה במקרה הטוב

איך מרגילים תינוק לתמ"ל? ומה קרה לחלב??
היה שינוי בימים האחרונים?
06/02/2016 | 18:34
11
54
מחלה, גלולות, מחזור?
שתית מספיק? נחת מספיק?
נראה לי שלא...
06/02/2016 | 19:20
10
50
אני אף פעם לא נחה מספיק כי כמו שאמרתי הוא קם כל 3 שעות לאכול...
ואני גם לא שותה המון
אבל מעולם לא התמעט לי עד כדי כך החלב

הגוף שלי כן רגיש לשינויים בכל הנוגע לחלב והיו הרבה פעמים שהוא התמעט וחזר לעצמו
אבל אף פעם זה לא הגיע למצב כזה שהתינוק עד כדי כך רעב

אני לא לוקחת גלולות (בעיקר כי פוחדת שזה ימעט את החלב)
קיבלתי מחזור כבר פעמיים בחודשיים האחרונים ואני צפויה לקבל שוב (אם אני לא בהריון...) בימים הקרובים אבל לא נראה לי שזו הסיבה 
בפעמים האחרונות שקיבלתי מחזור הרגשתי מיעוט משמעותי ביומיים שקדמו לו אבל זה לא היה כמו עכשיו....וזה הסתדר דיי מהר

כרגע אני כבר 3 ימים מלאים בלי חלב כמעט בכלל והמיעוט היה מאוד פתאומי (יום קודם הרגשתי שדווקא יש דיי הרבה חלב)

מבחינת התינוק, מאז שנולד היו לו הרבה בעיות בבטן ווירוסים וכל פעם החלב התמעט וחזר

בימים האחרונים יש לו קצת שלשולים וגם כנראה שהוא לקראת שיניים כי הוא כל הזמן מגרד את החניכיים עם השפתיים

אבל שום דבר מהדברים הנ"ל לא נראים לי קשורים למיעוט כזה פתאומי

אולי הריון באמת?? בפעם הקודמת נכנסתי להריון בהנקה והחלב התמעט אבל אני לא זוכרת אם עד כדי כך מהר וכל כך בפתאומיות? זה יכול להיות?

ומה לעשות עם התמ"ל? אני צריכה להאכיל אותו עוד חצי שעה ואני בלחץ 
נסי לעשות קפיצת גדילה יזומה
06/02/2016 | 20:29
9
48
להמשיך להעביר מצד לצד כדי לעודד את ייצור החלב ולוודא שישבע.
עם יש לך חברות אן שכנות מניקות אפשר לבקש תרומת חלב שאוב כדי לעבור את התקופה הקשה.

מחר בבוקר כדאי ליצור קשר עם יועצת הנקה ולראות אם אפשר בבירור פנים אל פנים לעלות על מקור הבעיה ולפתור אותו.

בהריון החלב מתמעט בד"כ בסוף השליש הראשון, לא מייד בהתחלה.
העברתי מצד לצד...
06/02/2016 | 20:43
8
40
אני מעבירה אותו מצד לצד בערך 8-10 פעמים בכל הנקה ואני מניקה כל שעתיים ולפעמים פחות אבל זה לא עוזר לצערי...הוא ממש רעב

בהאכלה האחרונה הצלחתי לתת לו 120 תמ"ל  ואחריו הוא עדיין היה רעב אז הנקתי אותו במה שהיה....

בהריון הקודם החלב התמעט לי משמעותית כבר מההתחלה אבל אני לא זוכרת אם זה היה ממש פתאומי כמו עכשיו

קשה לי להאמין שהחלב יחזור לעצמו ממצב כזה

תודה בכל מקרה על הכל

06/02/2016 | 22:07
9
07/02/2016 | 13:37
6
34
נשמע שאת מאד רוצה להניק והמצב נשמע לא פשוט.. נראה שאין מנוס מלתת תמ"ל, ותמיד אפשר לנסות להניק במקביל, כל טיפה שווה זהב :) גם אם חלב אם כבר לא יהי מקור עיקרי, זה עדיין יכול לתגבר מערכת חיסון, להציע נחמה ולשמור על הקשר המיוחד שלכם. 
בהצלחה
בגיל 6 חודשים
08/02/2016 | 23:19
5
38
לא חייבים לתת תמל, אם כי בהחלט ניתן לתת ולהתייחס אל התמל כאל עוד סוג של
מוצקים שמציגים - הרי תמל מבוסס על חלב פרה חלבי ולכן אכן זה סוג של מזון מוצק
אם כי,
בהחלט יש פה עניין של בחירה, כי תמל הינו תרכובת מזון שאינני טבעית
לכן ניתן לבחור לתת לתינוק בן ה 6 חודשים מזון שהינו קרוב יותר לטבע
כלומר, מוצקים אמיתיים, מרק ירקות ובשר, פירות ודייסה, ולמעשה כל מה שניתן למעוך
לטחון ולתת.
זה המקום לטעמי לתגבר את המוצקים כי באמת שתינוק בן 6 חודשים צריך
יותר קלוריות שמגיעות מהמוצקים.
להמשיך את ההנקה ככל שניתן לאחר סיום הארוחת המוצקים
ו...בנינו, כדי לדעת להחליט מה קורה מבחינת מאזן הנוזלים של התינוק
צריך קודם כל לבדוק - האם התינוק נותן די שתן ...מה המצב גם עם הצואה ?
(האם רכה ? משחתית ?)
מה קורה מבחינת העליה במשקל ?
תינוק שמעבירים אותו מצד לצד, ובאופן כללי נראה "לא מרוצה" יכול להיות סימן
לאו דווקא כנקודת מוצא של "חוסר בחלב"
אולי ...הוא לא מרגיש טוב ? אולי כואב לו משהו ? אולי התחלת בקיעת שיניים ?
יש מקרים מאוד מסויימים שממצב של הנקה מלאה מלאה ללא שום תוספים
"נעלם" החלב
זה לא קורה בד"כ
ברוב המקרים יש איזו שהוא הסבר הגיוני שמסתדר ככל שממשיכים להניק
וגם אם מוסיפים בקבוק פה ושם
(או לפי העדפה שלי - מוסיפים מוצקים ואפשר בגיל 6 חודשים גם 3 פעמים ביממה)
זה לא אומר סוף פסוק של ההנקה
כי ממשיכים להניק בין לבין ו..יצור החלב הגמיש מאוד בגיל זה
מתאזן שוב וחוזר
סה"כ מגיל 6 חודשים כל הממליצים בעולם ההנקה מדברים על הנקה בתוספת של מוצקים
ולא - המשך הנקה בלעדית .
צריך לזכור, התפקיד העיקרי של ההנקה בשלבים שבהם המוצקים מוצגים
איננו תפקיד תזונתי, הזנתי (כלומר אספקה של קלוריות- אם כי ברור שזה קיים)
אלא התפקיד העיקר, המהותי, הייחוד בטבע , הינו תפקיד חיסוני- תגבור ושמירה על
המערכת החיסונית של התינוק שאיננה מגיעה לבשלות (כשל מבוגר) אלא בגיל חמש (שנים)
אז...לקחת אוויר, ולקבל את ההחלטה הנכונה - במידה ואת בוחרת בהנקה
תנשמי, תשתי כוס מים, (או שוקו, או תה מה שעושה לך טוב)
תחבקי את התינוק שלך והמשיכי להניק
ביחד עם הצגת המוצקים,
המשיכי לעקוב אחר התפתחותו ותתפכי לעצמך על השכם
על ההנקה - ארוכת הימים שלכם
יישר כוח

מה כל כך נורא בתמ"ל?
09/02/2016 | 09:59
4
26
אני בטח בדעת מיעוט כאן, אבל מרשה לעצמי היות וכותבת תוך כדי שאיבת חלב לתינוק
ברור שהנקה זה הכי טוב. ברור שכדאי להמשיך גם אם אין הרבה, כי זאת גם אחת הדרכים ליצור קירבה עם התינוק.
אבל זה לא שווה את התסכול והסבל. אין מספיק חלב ומוקדם מדי למוצקים? אז בטח שלהוסיף את התמ"ל. זה לא רעל. ותינוקות גדלים עם זה מצויין. ובטח כשמדובר בתינוק בן חצי שנה.
לא נורא, אבל לא חובה
09/02/2016 | 10:19
30
הבעיה היא שבהרבה מקרים התחלת מתן תמ"ל ע"י האמא המניקה מסמן גם את התחלת סיום ההנקה.

זה בניגוד למתן תמ"ל בשעות שאמא לא בסביבה, שברוב המקרים לא מפריע להמשך הנקה מוצלח.
אצל תינוק בן 6 חודשים
09/02/2016 | 13:33
2
36
זה ממש לא מוקדם למוצקים
אלא זה בדיוק הזמן למוצקים
לא כתבתי בשום מקום- שתמל זה רעל חו"ח ...אוייש ממש סליחה אם זה מה שהבנת
אני האחרונה בעולם שתבוא לומר דבר כזה
אבל אם אמא לתינוק בן 6 חודשים שואלת אותי - האם לתת תמל או מוצקים
התשובה שלי המועדפת היא מוצקים
בדיוק כפי שאני מעדיפה להכין לילדיי דייסה תוצרת בית ולא דייסה קנויה
מעדיפה להכין עוגיות מאשר עוגיות קנויות
מעדיפה להכין שניצל בבית מאשר הקנוי
ובכלל- מעדיפה מזון שאני הכנתי, שהוא לא מעובד ככל הניתן "קרוב לטבע"
לעומת מזונות מוכנים תעשייתיים
מסכימה עם מיכל- כאשר חייבים לתת תמל, נותנים, כי צריך
אבל פעמים רבות ממהרים לתת תמל גם כאשר לא ממש חייבים
ופעמים רבות עוד יותר ממהרים"להאשים" את ההנקה ואת החלב אם "האשמות"
שהן לא תמיד נכונות ובוודאי שללא בדיקה מקצועית

לא מוקדם למוצקים,
09/02/2016 | 15:32
1
21
אבל כן מוקדם מידי ש*כל* התזונה של בן 6 חודשים תהיה מוצקים, ללא חלב כלשהו, לא?
מוקדם לתזונת מוצקים בלבד
09/02/2016 | 19:45
22
עד גיל שנה התינוק צריך לקבל לפחות 2 ארוחות חלב ביום.
אוי. מה שלומכם?
07/02/2016 | 19:47
7
אז התגלתה הסיבה.....
09/02/2016 | 13:41
13
39
מחזור+וירוס שנחתו עליי באותו היום 
מצד אחד מבאס
מצד שני אני מאמינה עכשיו שעוד יש סיכוי שהחלב יחזור!

כבר המצב קצת השתפר אבל עדיין הוא מבקש לאכול כל שעתיים וגם אז אין לו מספיק והוא נשאר רעב.....אז כן, אני מנסה להוסיף תמ"ל פה ושם

הייתי מתה לתת לו מוצקים וכמה שיותר אבל הוא ממש אטי עם זה. כרגע אני מצליחה (בקושי) לתת לו רבע בננה ביום. אגס הוא לא אוהב, תפוח הוא לא אוהב...

היום אני מכינה לו מרק מגזר וקישוא, נראה איך הוא יסתדר עם זה

אני יכולה כבר לתת דייסת קוואקר? ולהוסיף טחינה לפירות? ולהוסיף עוף למרק?
כל דבר כזה אני צריכה "להציג" לו במשך כמה ימים כמו עם הפירות והירקות או שאפשר לתת ככה בלי הכנות?
09/02/2016 | 15:30
2
17
טוב שגילית את הסיבות, ומקווה שכשהן יחלפו גם החלב יחזור במהרה!
בעקרון כל מה שרשמת כבר אפשר לתת. על פי ההמלצות אכן אמורים להציג כל מאכל כיומיים שלושה ברצף כדי לשלול אלרגיות, וככה פחות או יותר עשיתי עם הקטנצ'יק בגלל כל רגישויות הבטן שלו והחששות לאלרגיה (ואפילו עם הבכורה שלי לא הייתי ככה קפדנית..).
עם זאת, אני מניחה שאפשר גם לחפף קצת, במיוחד עם מאכלים שלא נחשבים כאלרגניים (נניח עם הטחינה כן הייתי נזהרת קצת יותר ועושה חשיפה הדרגתית, עם כמות מצומצמת).
מקווה שיאהב את המרק
ומה איתכם?
09/02/2016 | 23:31
1
15
איך הולך???
יום אסל יום בסל, פחות או יותר..
10/02/2016 | 09:35
10
עכשיו אנחנו בתקופת כאבי בטן-גזים-עצירות 
רוצה קצת שלווה בתחום העיכול והאוכל!!!!
יווו...שיה תרגישי טוב קודם כל
09/02/2016 | 22:43
16
אכן, בגיל 6 חודשים את יכולה להתחיל להציג מהכל
מבחינת פירות - בהחלט לבשל דייסת קוואקר ולאחר שהתקררה לטחון לתוכה
איזה פרי שאת רוצה מיקס של בננה, תפוח, ואפרסמון (ללא קליפה כמובן) זה שילוב
שבמשפחתון שלי מנצח (ללא תוספת של סוכר)
לפעמים מוסיפה מעט טחינה, אבל הטחינה גורמת לטעם מאוד משמעותי
לא כל התינוקות אוהבים באותה המידה  - אבל מאוד מאוד בריא

מבחינת מרק ירקות- תתני לו ירקות שאינם לדיאטה- גזר וקישוא הם דלי קלוריות
(ודלים די בהכל אם כבר ) הבישול מסלק את הויטמינים (ברובם) ואז את נשארת
עם רכיבי המזון ה"גדולים"- פחמימות, שומנים , חלבונים. בגזר יש מעט סוכרים
ובקישוא מעט סיבים תזונתיים - זהו.
לא שווה במיוחד לתינוק. אז תתני בטטה, תפוח אדמה, בשר (אצלי מעדיפים הילדודס
באופן די מובהק הודו נקבה) , קטניות "רכות" כמו עדשים/אפונה אפשר גם תירס או
שעועית ירוקה ועל זה כמובן את הדלי קלוריות לגיוון הטעם.
אפשר אחכ בהמשך להוסיף פחמימה/דגן  כמו אורז/פסטה/קינואה/סולת...וכו....
תטחני למרקם רך רך, ממש כמו גרבר מוכן, כלומר ממש לא בעל קושי לבליעה , מרקם
חלק, די מימי / נוזלי אפילו אם צריך להתחלה.
אפשר לתת בלי שום הכנות כי רוב המרכיבים שיש במרק אינם אלרגניים במיוחד
באוכלוסייה הכללית-
המזונות האלרגנים הם ביצים, מוצרי חלב, אגוזים למיניהם, גלוטן (אם יש היסטוריה
משפחתית),שומשום - אבל בנינו - אם אין במשפחה חבל לדאוג על זה

תבשלי שיהיה לו טעים
הפחיתי ככל הניתן בשימוש במלח, אבקות מרק (כן תבלינים )וסוכר
המזון מלוח ומתוק בצורה מאוד משמעותית - צריך לזכור
שבפה של התינוק יש פי 5 (ואף יותר) בלוטות טעם לעומת מבוגר, כלומר
אם המזון קצת מתוק- עבור התינוק המזון מאוד מאוד מתוק.
אם המזון מוצג במליחות הטבעית שלו- עבור התינוק זה מאוד מלוח.
אם המזון חמוץ (כמו לבנה / יוגורט) עבור התינוק זה חמוץ ברמה של הפנים הכי קפוצות שלך
ו...כמובן ...להציג את המזון שוב ושוב...שוב ושוב..
רק מהתנסות לומדים
יישר כוח על הבטחון שלך בהנקה שלכם
גם בימים לא פשוטים
התפתחויות לא קלות
09/02/2016 | 23:29
8
21
קודם כל תודה רבה על כל התמיכה

מדהים כמה מהר שוכחים מה צריך לעשות בכל שלב
פעם אחרונה שהייתי בשלב תחילת המוצקים היתה רק לפני שנה וחודשיים!!! וכבר שכחתי הכל....אבל האמת היא שעם הילדה שלי היה נורא קל, היא אכלה הכל והרבה מהרגע הראשון

אז היום נתתי לו גזר וקישוא בתור מרק והוא אכל את זה יחסית יפה. כמובן שאני לא שמה מלח או סוכר. עד היום אני ממתיקה את הדייסת קוואקר של הילדה רק עם פרי (אם בכלל)
אני בכללי נגד לתת אוכל לא בריא לתינוקות (וגם למבוגרים אבל על זה יותר קשה להקפיד...)

ואחה"צ נתתי לו בננה עם תפוח ושקדיה

ואז בערב לפני השינה הוא פתאום התחיל להקיא (פעם ראשונה בחיים שהוא מקיא) ובכמויות!!! אחרי שסיים והחפתי מצעים ובגדים הוא הלך לישון ולאחר כמה דקות התחיל להקיא מתוך שינה ושוב נרדם.
כשהרמתי אותו כדי לקלח אותו (הפעם הוא ממש התלכלך) הוא שוב הקיא עליי ועל הרצפה בדרך למקלחת.....
דיי נלחצתי
התחלתי לשחזר מה הוא אכל היום
זה בטוח לא הגזר והקישוא כי הוא אכל כבר כמה פעמים ולא היה שום דבר מיוחד
בננה הוא גם אכל כמה פעמים
תפוח הוא אכל פעם אחת עד היום ולא אהב אבל זה לא עשה לו שום דבר חריג

וכמובן שהכי קל להאשים את השקדיה! כי זה אלרגני....אבל מצד שני לא ראיתי פריחה על הגוף שלו ומאז ההקאות הוא ישן כאילו כלום.....

אני כבר לא יודעת מה יהיה עם הילד הזה...מהיום שהוא נולד הוא סובל מכאבי בטן, לא אוכל כמו שצריך, לפעמים משלשל לפעמים לא, קם מהשינה כמעט תמיד בבכי (למרות שיש לו אופי מאוד מאוד נוח ורגוע), מתנתק המון בהנקה (למרות שכבר מקבל זנטק)
חלב אני לא אוכלת, ביצים אני לא אוכלת. סויה לא אכלתי כמה חודשים וזה לא עזר אז חזרתי לזה ולא נראה שזה שינה משהו

אני לא יודעת אם הוא הקיא כי אכל יותר מדי מוצקים?
אולי הקיא כי יש לו איזשהו וירוס (בימים האחרונים מדי פעם שלשל)
אולי באמת השקדיה

הייתי כבר אצל כמה גסטרו וכולם אמרו לי שהילד בסדר ואין לו שום דבר

מחר אלך שוב לרופאה....

כל הזמן יש לי מחשבות להפסיק את ההנקה בתקווה שאולי זה ישפר אצלו משהו
אבל מצד שני זה גם יכול להחמיר לו את המצב
הלוואי הלוואי הלוואי שזו באמת השקדיה, מי יודע, אולי כל הזמן הזה הוא סובל כי אני אוכלת שקדים ופתאום הכל ייפתר ברגע אחד?...
אוי, קשה
10/02/2016 | 03:51
14
לדעתי, הכי הגיוני שהיה לו וירוס.
אל תדאגי בגלל השקדיה, כי הקאה זו לא תגובה אלרגית. ובכלל, טוב לתת מזונות אלרגניים לתינוקות בתחילת הדרך, כשעדיין מיניקים, כי אז סיכויי האלרגיה נמוכים יותר.

אולי זו היתה תגובה לשקדיה כמזון חדש ומוזר שלא יושב כל כך טוב בבטן, אבל אז הייתי מצפה להקאה אחת וגמרנו. עם כמה הקאות ברצף, נראה לי שתיאוריית הווירוס לוקחת.
תרגישו טוב!!
איך החלב עכשיו?

10/02/2016 | 09:34
8
מקווה שהמשך הלילה עבר עליכם יותר טוב. מסכנצ'יק! וגם לך מגיע חיבוק גדול, כל כך קשה כל ענייני האוכל שהולכים ככה מסובך..
הייתם אצל הרופאה? דרך אגב הגסטרו שאנחנו היינו אצלו כלל שקדים בדיאטה לשלילת אלרגיות. אבל באמת מציעה קודם כל לשלול דברים יותר סבירים, כמו וירוס וכו'. מי כמוני יודעת כמה "קל" להאשים כל מזון בצרות הבטן..

אז זה באמת וירוס!
10/02/2016 | 12:37
5
18
גם הילדה שלי קמה באמצע הלילה והקיאה על כל הספה....

החלב ממש מתחיל לחזור לעצמו לא ייאמן!!!!! אבל הפעם אין כל כך דרישה מצד התינוקי כי הוא לא במיטבו....
זה פשוט מתיש

טחינה עם דבש, מה את עושה ערות בשעות הלא הגיוניות האלה?!?! מניקה??

ושוליקה, מה יהיה?? 
אני ממש רוצה עוד ילד וזה מכניס אותי לפחדים שאני לא אסתדר.....הילדה הגדולה שלי היתה כל כך קלה עם שינה ואוכל
ואיתו זה פשוט בעיות בלי סוף
אני לא יודעת אם היא היוצאת דופן או שהוא היוצא דופן???
כי אם רוב התינוקות יותר דומים לו מאשר לה אז אני לא אהיה מסוגלת לעבור את זה עוד פעם......
גידול ילדים זו הרפתקאה
11/02/2016 | 10:35
11
אין יום משעמם. תמיד יש הפתעות.

כל ילד הוא אחר. אי אפשר לדעת מראש איך יהיה הילד הבא. פותחים מרווח מספיק גדול בין הילדים כדי שגם אם הילד הבא יהיה לא קל כמו הגדולה, יהיה לך את הכוח להתמודד.
אוייש לא קל
12/02/2016 | 17:55
2
10
מעבר לחיבוק חם שמבין, באמת באמת מכל הלב הקושי הוא בשמיים,
חייבת לתקן את קודמתי,
הקאה היא בפירוש תגובה אלרגית. בייחוד הקאה ללא ריסון.
(כותבת מנסיון אישי לצערי ולא בגלל שאני רופאה - כי אני לא )
שנית, במצב של מחלה, רצוי לעשות צעד וחצי לאחור, לעצור את הצגת המוצקים
ולחזור להנקה מלאה ללא תוספות. אם את מרגישה שהוא חלש מידי כדי לינוק
תשאבי, ותתני לו את השאוב במזרק, בכפית או בבקבוק לאט לאט

כאשר הוא ירגיש טוב, תחזרי לחשיפת המוצקים שהוא כבר מכיר ללא הפריטים
החדשים (אכן- שקדיה נחשב אלגרני לעומת שאר המוצקים שנתת)
אם במקרה תחזור ההקאה בחשיפה לשקדיה - לא לחשוף יותר עד להתייעצות עם
אלרגולוג ילדים (בדכ סביבות גיל שנה זה זמן לביקור ראשון)
ולהמשיך עם החשיפה של שאר המוצקים

בשלב זה- בוודאי לא לתת תמל, אלא לתגבר עם חלב אם שלך

ו.....ממממ....כל ילד מיוחד וייחודי, יש ילדים "קלים" ויש מאתגרים יותר
יש תקופות קשות שחולפות ושוכחים אותן מהר.
כמובן שכל זה עוד מוקדם כי הוא רק בן 6 חודשים עדיין תובע ממך את כל הזמן
שיש לך..המתיני עוד כמה חודשים ואז יהיה הרבה יותר קל לחשוב ולהחליט
מה ומתי הכי נכון לחשוב על הילד הבא

יישר כוח
קצת על אלרגיה
12/02/2016 | 17:58
7
מצאתי לך מקור בעברית קלה
לא מסובך,
לא באנגלית
יש קישורים לעוד מאמרים תקראי כדי קצת ללמוד בנושא

תודה פשושי
13/02/2016 | 22:41
1
את באמת עושה פה בפורומים עבודת קודש
באמת באמת
עוזרת בלי סוף לכולם ותמיד כל כך תומכת ומבינה ומסבירה ומחדשת....

הוא לא חלש מדי בשביל לינוק אבל קשה לו לאכול בימים האחרונים כי הוא עם כאבי בטן רוב הזמן וזה שוב מחזיר אותי לשאלה האם זה משהו שאני אוכלת או שזה וירוס שהתחיל בהקאות או שיש בעיה אחרת שמעולם לא עלו עליה....
אין הנקה שהוא לא מתנתק בה בסביבות ה10-20 פעמים
אף הנקה לא מסתיימת כשהוא שבע
הוא פשוט לא מצליח לאכול ומתפתל בלי סוף
הפסקתי את המוצקים כי הוא פשוט לא הסכים לאכול אותם....

נראה לי שזה וירוס כי כאמור גם הגדולה שלי קמה באותו הלילה והקיאה (וגם היא ילדה שלעולם לא מקיאה)

אבל כמובן ששקדיה אני כבר לא אעיז לתת....

לגבי הילד הבא.... אני נורא נורא רוצה עוד אחד ואם הוא לא היה כזה קשה עם האוכל לא הייתי מהססת....אבל אני לא יכולה לדמיין את עצמי עם העייפות של ההריון ואח"כ עם תינוק קטן, ממשיכה להיאבק בבעיות אכילה שלו....
איך עכשיו, התאוששתם קצת?
13/02/2016 | 20:24
3
וראי הודעתי המיואשת מהיות, לא יודעת מה יהיה חח
אני מניחה שרוב התינוקות הם איפשהו בסקאלה בין הגדולה שלך לקטן.
הגדולה שלי היתה תינוקת לא פשוטה (אוכל+שינה), ואומנם לקח זמן, אבל בהחלט בסוף הגיע החשק לעוד אחד ודרך אגב היא עדיין לא ממש בקטע של לישון ומשכימה את כולנו כל בוקר
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:43
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

חזרה לעבודה - תעשו לי סדר בבקשה
07/02/2016 | 17:02
2
45
יש עוד חודש, נראה לי שצריך להתחיל לחשוב על חזרה לעבודה. הילדון יהיה בן 14 שבועות ואני מתכוונת לשאוב.

יום אחד בשבוע (חמישי) אני באמת עובדת, ואני לא אהיה בבית מעשר בבוקר עד תשע בערב בערך. בשאר הזמן הילדון יהיה במעון כדי שאני אוכל ללמוד.

איך זה הולך עם השאיבות?

1) אני אמורה לשאוב בערך בתדירות שהוא יונק? יש חשיבות לשעות קבועות? (הוא לא יונק בשעות קבועות, וגם לא ממש בתדירות קבועה)

2) נראה לי שאני לא אשלח אותו למעון כל הזמן כי זה מבאס מדי, אלא אשאיר אותו קצת בבית. זה לא אמור לעשות בלגן עם השאיבות, נכון?
עדיף לעשות את זה בימים קבועים, או שאני יכולה מתי שבא לי להשאיר אותו בבית כל היום או חלק מהיום?

3) כמה חלב קפוא כדאי להחזיק לגיבוי, במיוחד לאור זה שיהיו ימים שהוא יהיה בבית ואני לא אשאב?

ועוד שאלה קטנה - כמה בקבוקים כדאי להחזיק? קניתי קלמה אחד כדי לנסות ואם זה יהיה טוב אני אקנה עוד. אבל זה יקר נורא אז אני לא רוצה לקנות יותר ממה שבאמת צריך.
בשביל להתחיל לסדר את המחשבות
07/02/2016 | 21:49
1
44
אני מצרפת לך קישור למאמר שמכיל טיפים לחזרה לעבודהhttp://www.tapuz.co.il/forums/articles/article/317...

תמצאי שם תשובות גם לשאלות שעוד לא שאלת אבל בטח יעלו בהמשך.

לפחות בהתחלה הייתי שולחת למעון יום יום. זה יעזור ההסתגלות שלו ולהתרגל לדמות מטפלת אחרת. זה גם יעזור לך להכנס שוב לאוירה של לימודים.

אחרי שתסתגלו שניכם לשגרה החדשה, את יכולה מדי פעם להשאיר בבית. לדעתי עדיף לשלוח לחצי יום מאשר לא לשלוח בכלל, בשביל פחות להוציא מהשיגרה.
תודה על הקישור! המאמר באמת מפורט ועוזר
08/02/2016 | 11:44
5
האם לתגבר עם מוצקים או עם תמ"ל?
07/02/2016 | 14:42
1
29
לא עוזר כלום, מצליחה לשאוב שתי מנות וחצי במקום שלוש. החצי הוא אוכל אחרי המוצקים. אבל אני מפחדת שזה לא מספיק.
חשבתי לחלק את החלב לשתי מנות, להגדיל אותן קצת ולהוסיף תמ"ל אחרי המוצקים. כי זה עדיין שלב של טעימות ולא של מנה גדולה. או שעדיף לתת מנת ירקות וטעימת פירות ולוותר על התמ"ל?
הוא בן שישה חודשים וקצת, טעם את הירקות ואהב מאד.
אני מצליחה לשאוב 350 בערך. המנות הרגילות הן של 130 ואני רוצה להגדיל קצת.
שתי האפשרויות בסדר
07/02/2016 | 21:43
27
תראי מה עובד טוב יותר.

אם עוד מנה מוצקים פותרת את הבעיה, זה יכול להיות הכי נוח והכי מקדם אתכם לקראת תזונת מוצקים מלאה.
לא מקבל יפה את הקפוא
04/02/2016 | 10:24
3
47
כל הזמן הסיפור חוזר על עצמו - הקטן אוכל קפוא ופולט המון. אחרי שאוב טרי לא פולט בכלל. מדובר חלב שהוקפא בתאריכים שונים, לרוב היה כחודש בהקפאה. אולי המקפיא שלי לא טוב? מריחים לפני ונראה תקין.
עד עכשיו נתתי רק כמה פעמים, אבל תמיד אותה התוצאה. הוא בן חצי שנה. מתלבטת האם בכלל שווה לי להקפיא
אפשרות
06/02/2016 | 08:03
2
31
נסי לחמם את החלב הטרי לפני שאת מקפיאה אותו, להגיע לטמפרטורה של כ 60 מעלות, בשלב שמתחילות להיווצר בועות בהיקף הסיר.
החימום הורס את האנזימים שגורמים לשינוי הטעם בחלב הקפוא  ויתכן ויפתור את הבעיה אצלכם.
הבעיה היא לא בטעם
06/02/2016 | 08:47
1
31
הוא אוכל בלי בעיות. אבל אחרי האוכל הוא לא מאד רגוע ופולט המון.
לדעתי כדאי לנסות
06/02/2016 | 11:32
11
לא קשור בכלל ל3י3י
05/02/2016 | 20:00
3
13
סדנה שעברתי היום
05/02/2016 | 20:04
2
56
שבת שלום לכן נשות חייל

06/02/2016 | 07:58
2
באמת וואו!! מהמם
07/02/2016 | 08:47
1
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום אסתטיקה וגינאלית
פורום אסתטיקה וגינאלית
פורום חינוך לילדים
פורום חינוך לילדים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה