לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
2139121,391 עוקבים אודות עסקים
פורום הנקה
איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

יונק פתאום מסרב לבקבוק
24/05/2016 | 13:19
3
27
שלום 
הקטן תיכף בן 8 חודשים. מגיל 4 חודשים התחיל לקבל לפני השינה בקבוק מטרנה של 120 בנוסף להנקה.
בשלושת השבועות האחרונים הוא מסרב לקחת את הבקבוק. למרות שלא השתנה כלום- השעה, מי שמאכיל, המקום. פשוט דוחף את הבקבוק ומתחיל לבכות. כתוצאה מכך יש רגרסיה- חזרתי להניק אותו באמצע הלילה.
יש פיתרון לזה?
אני אוסיף ואומר שהוא גם בעייתי במוצקים. לא פותח את הפה
אני מיואשת!
לתינוקות יש דעה משל עצמם...
25/05/2016 | 10:27
2
15
ואם הוא נחוש בעניין, אז אין מה לעשות - הוא לא ייקח את הבקבוק.
מבינה שקשה לך עם ההנקה בלילות. אולי ינחם אותך לדעת שהרבה תינוקות עושים "סלגן" בלילה בגיל הזה - הרבה התעוררויות, הרבה שיניים. זה בא, זה עובר. עוזר לדעת שזה לא בגלל שעשית משהו לא בסדר - פשוט ככה זה.

בעניין המוצקים, יש הרבה מה לעשות:
א. לזכור שתינוקות מתחילים מוצקים בגילאים שונים - יש כאלה שמוכנים רק בגיל 9 חודשים, וזה בסדר. חלב בכל מקרה יהיה המקור התזונתי העיקרי שלהם עד גיל שנה.
ב. לזכור שאי אפשר להכריח בנאדם לאכול, וככל שתדחפי יותר, הוא ידחף בחזרה חזק יותר. עדיף לתת לו שליטה בתהליך מלכתחילה.
ג. להמשיך להציע. לתת לו משהו בצלחת כמה פעמים ביום, ולא להתרגש אם הוא לא נוגע בזה.
ד. דברים שעוזרים: לאכול יחד אתו, לתת לו לאכול מהצלחת שלך (יש תינוקות שמוכנים לנסות רק אחרי שאת לקחת את הביס הראשון), לתת לו שליטה על ההאכלה (תמיד עדיף שהתינוק יאכיל את עצמו ואת רק תעזרי כשהוא מבקש), לתת לו לאכול כל דבר ביד אם הוא  לא אוהב כפיות. להציע מרקמים שונים.
ה. ואולי הכי חשוב: לזכור שהשלבים הראשונים באכילה כוללים ראייה, הרחה, נגיעה, מעיכה, מריחה על הידיים, הראש והפנים, לקיקה, מציצה, יריקה - ורק אחר כך לעיסה ובליעה. תני זמן ומקום לתהליך!
תודה על התשובה המפורטת
25/05/2016 | 20:42
1
7
דבר נוסף באותו עניין- באיזה גיל מתחילים להושיב בכיסא אוכל?
בנתיים אנחנו עם טרמפולינה
כשהוא יכול לשבת עצמאית על הרצפה
26/05/2016 | 03:48
3
ויכול לשבת למשך זמן הארוחה על הכסא בלי לגלוש.

האם הוא כבר יושב? מתיישב לבד?

ודרך אגב, לענין ישיבה ואכילה:
א. הרבה יותר קשה לאכול בתנוחת טרמפולינה - ישיבה זקופה מקלה על תהליך הבליעה וסנכרון בליעה ונשימה.
ב. אחד הסימנים למוכנות למוצקים הוא היכולת לשבת זקוף, עצמאית, ללא תמיכה. אם התינוק שלך עדיין לא שם, לא פלא שהוא לא מתלהב ממוצקים.
כאב בהנקה בצד אחד
25/05/2016 | 16:10
1
11
שלום לכולן,
בת חודש יונקת מלידתה ועולה היטב במשקל.
הנקה משד שמאל הולכת חלק. בהנקה משד ימין יש כאבים בפטמה וכשהיא מסיימת  לינוק הפטמה  נראית בצורת משולש. זכור לי גם מהילד הגדול שההנקה משמאל היתה קלה יותר אך לא היו כאבים או עיוות הפטמה מימין.
מדוע זה קורה? ואיך ניתן לשפר?
תודה על עזרתכן
נשמע שיש בעיה בתפיסה בצד ימין
25/05/2016 | 17:08
9
תקפידי להחזיק אותה טוב יותר, קרוב אל הפיטמה, ותוודאי שהיא פותחת גדול את הפה.

אם את לא מצליחה לתקן בעצמך, כדאי להפגש עם יועצת.
יש סיכוי להרגיל תינוק יונק לתמ"ל??
23/05/2016 | 22:45
1
33
היי
דיי מזמן לא כתבתי פה
אני מניקה תינוק בן 9.5 חודשים ואני בהריון - שבוע 9.
התינוקי מאז ומתמיד ינק, קיבל פעם אחת בחיים בקבוק של חלב שאוב ומעולם לא קיבל תמ"ל.
החלב שלי התמעט ומתמעט ואני שמה לב לזה בעיקר בחיתולים שלא מספיק רטובים כמו פעם (למרות שאני מתגברת אותו כמה שאפשר עם מים במהלך היום).
אני גם פוחדת שהוא לא מקבל את כל הויטמינים והמינרלים שהוא צריך כי הוא רגיש לחלב אז התזונה שלו יחסית מוגבלת.

אני אשמח לכתוב פחות או יותר מה הלו"ז שלו מבחינת אכילה ולשמוע את דעתכן מה צריך להוסיף ואם צריך להתעקש על להרגיל אותו לתמ"ל (שניסיתי המון ללא הצלחה):

7:30 - יונק ממש מעט
9:00- סנדוויץ' עם שקדייה\טחינה
11:30 - א.צהריים: פחמימה+חלבון (פסטה בולונז\קציצות ואורז\מרק וקוסקוס וכו')
13:30- יונק לא הנקה מלאה
15:30-לפעמים יונק קצת לפעמים לא
16:00- פירות\פרי עם טחינה
18:00- א.ערב (דייסת קוואקר\ביצה עם לחם)
19:00- הנקה

יונק עוד פעם-פעמיים בלילה לא תמיד הנקות שמרגישות ארוכות ומשביעות.....

מבחינת חיתולים אני מחליפה אולי 4 פעמים ביום ורק הטיטול של הלילה ספוג ממש....בכל השאר יש פיפי אבל לא המון המון
יציאה בד"כ פעם ביום

אני לא יודעת עוד כמה זמן ימשיך להיות לי חלב ואני לא יודעת כמה נשאר. כרגע אבל אני לא בטוחה שזה מספיק לו
להתעקש על התמ"ל? אם כן אז איך? הוא ממש לא מוכן לטעום את זה למרות שניסיתי המון פעמים......
אפשר להרגיל, לא בטוח שצריך
24/05/2016 | 09:44
27
לפי הפירוט שלך תזונת המוצקים שלו די מגוונת. לארוחת הצהריים ניתן להוסיף גם ירקות  מבושלים.

אם את חוששת לגבי ויטמינים ומינרלים כדאי להתייעץ עם דיאטנית לגבי בניית תפריט מוצקים לילד שרגיש לחלב ולדבר עם רופא הילדים לגבי מתן תוסף ויטמינים/מינרלים במידת הצורך.

תמ"ל שמתאים לתינוקות שרגישים לחלב הוא די  ואני לגמרי מבינה את התינוק שלא רוצה לטעום ממנו. אם ממש מוכרחים, אפשר לערבב כמות קטנה של תמ"ל בתוך בקבוק של חלב אם ובהדרגה להעלות את כמות התמ"ל בתערובת.

אם את רק רוצה "משהו נוזלי בבקבוק" אפשר לנסות חלב אורז או חלב שקדים. רק צריך לזכור שהם מהווים מנה של פחמימות ולא מנה של חלב.
השמשה של משאבה לקראת הלידה
22/05/2016 | 09:15
2
43
בוקר טוב,
צריכה ללדת בערך בעוד חודש ומתכוונת כמובן להניק.
בהריון הראשון רכשתי מדלה סווינג ששימשה אותי נאמנה לאורך כל תקופת ההנקה.
המשאבה בת 3 שנים ואני תוהה אם צריך להחליף חלק מהחלקים לפני השימוש האינטנסיבי הבא? כמו השסתום, הגומי, אולי הצינור אויר.... מישהי יודעת? חיפשתי בהוראות יצרן ולא רשום על זה כלום.
אם זה עובד אין מה להחליף
22/05/2016 | 12:58
1
30
תנפחי בלון ותצמידי את הבלון ותראי אם יוצר ואקום
אם יש בעייה
אכן-חלקי המשאבה הרכים הם אלו המועדים לפורענות
ואותם יהיה צריך כנראה להחליף
תנסי להסתכל אם יש קרעים / חתכים / בלאי

תתקשר לחברת בפקס- יבואן שלמדלה בארץ ותתיעצי איתם מה הכי נכון לעשות

בשעה טובה
תודה רבה
22/05/2016 | 14:26
1
חסר לי חלב..
18/05/2016 | 07:08
9
105
היי, 
בן 10 חודשים, אלרגי לחלב (אם זה משנה) 
נכנס לגן לפני כשבועיים.
בגן הוא אוכל רק מוצקים (אוהב לאכול)  ובבוקר בעלי נותן לו בקבוק נוטרימגן. 
בערב ובלילה אני מניקה. אני מרגישה שמאז שהפסקתי להניק במשך היום כמויות החלב ירדו מאד גם בערב. 
ממש כאילו הוא יונק על ריק. הוא לא גומע כמו פעם, מסיים מאד מהר ולא נראה שמספיק לו. הוא גם התחיל להתעורר פעמיים שלוש בלילה לאוכל מה שלא היה בעבר. 
אתמול הנקתי ב5 בבוקר, וב7 בבוקר בעלי נתן לו בקבוק של 180 והוא חיסל אותו. מרגישה שאני מרעיבה את הילד, אבל מאד רציתי להמשיך עוד עם ההנקה.. מה עושים? 

אם את רוצה להמשיך
18/05/2016 | 09:34
2
64
ומרגישה שיש פחות, אז תתני גם בקבוק וגם תמשיכי. בשביל הויטמינים, המערכת החיסונית והקרבה.
אני הפסקתי להניק את שתי בנותי כשהרגשתי שכבר יש לי פחות. היום אני מצטערת על זה. מה היה אכפת לי לשמור על האופציה? תני לו באותם זמנים ואם רעב תשלימי עם בקבוק..
בהצלחה
גם לי יש אותה הבעיה
18/05/2016 | 17:50
48
הקטן רעב אחרי ההנקה, לפעמים מייד ולפעמים אחרי שעה. מתסכל מאד.
לא בא לי בקבוק
18/05/2016 | 22:46
44
מרגיש לי מוזר לתת לו בקבוק כשאני לידו.. מעדיפה להניק
אבל נראה שאין ברירה אוף
יש לך אפשרות לשאוב?
18/05/2016 | 20:35
1
42
אולי אם תוכלי לשלב שאיבה במהלך היום ייצור החלב ישתפר?
ככה גם יהיה לך בקבוק שאוב לתת כהשלמה במקום תמ"ל
לא יכולה לשאוב
18/05/2016 | 22:44
15
אז תעשי מה שאני עושה
19/05/2016 | 08:04
1
69
התחלתי להרגיש שאין מספיק חלב לפני השינה. אז אני נותנת לו ארוחת ערב קלה, ואז מניקה. עובד מצויין.
מוסיפים ארוחת מוצקים
22/05/2016 | 10:10
31
ככל שמתקרבים לגיל שנה החלק של המוצקים בתזונה צריך לגדול עד שמגיעים לתזונה שמבוססת כמעט רק עליהם.
חלב כבר לא מרגיש להם מספיק כארוחה מלאה, בדיוק כמו מבוגרים שלא יסתפקו בארוחה של שתיה בלבד.
כן ,מאוד חשוב שאלרגי לחלב פרה
22/05/2016 | 20:51
1
44
כי האופציות מאוד מצטמצמות
בעקרון, ככל שתמשיכי להניק באותם השעות יהיה חלב לאותם הזמנים
אז- הקפידי להניק ככל שידרש בערב, בלילה ובבוקר
אם אין אפשרות לשאוב קצת או לסחוט וכך לעודד את ייצור החלב
הקפידי- לשתות מספיק נוזלים כדי לא להיות מיובשת
לא בהנקות של הלילה
ולא בזו של הלפנות בוקר - אחרי הצום של הלילה
היקיצות בלילה - אולי קשורות, אולי בכלל לא
כי בגיל שלו, שיניים בוקעות, וגם רוצים עוד ועוד מאמא, במיוחד אם הוא
לא מרגיש בטוב או שזקוק ליותר יניקות
מתגעגע לאמא - בעקבות הכנניסה לגן - רוצה להשלים שעות עם אמא
ובכלל כל הענין של הנפרדות מאמא בשעות הלילה- זה ממש נושא
שמאוד קשה להם להתמודד איתו בגיל הזה
כי הוא מבין, כבר לא תינוק קטנטן, הראש עובד, ויודע

בקבוק אחרי הנקה נו זה באמת לא בר השוואה
בקבוק זה קל וכמויות גדולות של נוזל עוברות אליו בלא מאמץ
הנקה - זה חיבוקי ופינוקי עם אמא, יניקה, מציצה, שוב יניקה, אכילה איטית
וזרם החלב לעומת המתחרה המהיר מאוד - זרם החלב מאוזן, פעם מהיר יותר
פעם איטי יותר.
שימי לב, שגיל 10 חודשים הוא גיל קלאסי לשביתות הנקה
כי זה גיל שהתינוקות מתחילים "לכעוס" ו"להעניש" - אז הקפידי שאת לא תתני
את הבקבוקים, רק מישהו אחר
אפשר להניק לפנות בוקר
ואז על הבוקר לפני היציאה לגן לתת לו משהו לאכול מוצק
כל מה שנראה לך - זה סבבה - לא חייבים בקבוק
אפשר גם דייסה, פרי, פרוסה קטנה, אולי מאפה שהכנת, או כל מה שיש
בגילכם- אפשר להתחיל ממש לאכול כמו גדולים, גם אם אין את כל השיניים
לשתות - בגן מים
או תמל להשלמה מנה אחת גם אפשר
ו...ממשיכים
עוברים את הימים המאתגרים
ונותנים הנקה ככל שאת , והוא רוצים

יישר כוח על ההנקה ארוכת הימים
תודה רבה על התגובה
25/05/2016 | 22:19
5
בנתיים הוספתי לו ארוחת ערב , ומניקה לאחר מכן.
נראה שיש שיפור, אני מקווה שלא יתחיל לסרב בקרוב
כדאי לשלב תחליף חלב בגיל חצי שנה?
16/05/2016 | 12:34
5
61
הי, הקטנה (חצי שנה) על הנקה מלאה, התחלתי טעימות ועוד מעט נגיע לשלב המרק, מוצקים וכו'. אני שוקלת לתת לה גם לטעום סימילאק בבקבוק. הסיבה - פשוט זה מצריך פחות סידורים מאשר השאיבה, ויאפשר לי חירות גדולה יותר אם ארצה לצאת לסידורים ולהשאיר עם הבעל/סבתא. הכוונה להרגיל אותה לטעם ואז אם צריכה לצאת באופן דחוף להשאיר את מי שנשאר איתה עם בקבוק סימילאק למקרה הצורך.
מה דעתכן? קראתי מחקרים שעד גיל חצי שנה חשיפה לתחליף משנה את פלורת המעי, האם יש משמעות לחשיפה לאחר גיל חצי שנה? הרי זה בעצם כמו כל מוצק אחר, לא? 
אם ארצה בהמשך לשאוב (מבחינתי דורש המון התארגנות, סטרליזציה והתעסקות) ולהשאיר בבקבוק, יכול להיות בעיה שהיא התרגלה לסימילאק בבקבוק או שבכל מקרה תשתה את חלב האם אותו היא מכירה?
בהמשך - האם מתן תחליף חלב עלול לגרום לעצירות בהתחלה?
16/05/2016 | 12:48
1
6
לא חובה
16/05/2016 | 14:06
47
אבל בהחלט אם עוברים בפתאומיות ללא הדרגה
לתזונה שבבסיסה רק תמל
אכן יכול להיות מצב לעצירות
לא חובה בכלל
נכון
16/05/2016 | 14:05
1
51
חשיפה של תמל בגיל שלכם,הוא בבחינת עוד סוג של מוצק
ו...ככזה- אולי עדיף לעמול ולחשוף ולהתמקד במוצקים, שהם טבעיים
ללא מגע יד, ולמעשה מה שהתינוקת שלך צריכה
ברור...תמיד חלב אם טוב יותר מכל תמל שיש
מכל הבחינות!
לכן- אם תוכלי לשאוב-ולתת לה חלב שאוב- זה הכי טוב
וממש לא דורש הרבה - כאשר מתארגנים נכון
אם אין ברירה, ואין חלב אם - ואת חייבת לתת לה מנה של חלב
אכן-ההמלצה החד משמעית של משרד הבריאות היא - עד גיל שנה
לתת תמל
מעבר לגבי שנה- לא חייבים
אי אפשר לדעת מראש- איך היא תגיב לטעמו של התמל או להגשה שלו
בצורה של בקבוק
צריך..מממ..לנסות כמה וכמה פעמים-כדי לדעת

תודה רבה
18/05/2016 | 12:46
6
מה הענין עם הסטריליזציה?
19/05/2016 | 03:01
36
אין צורך לסטרל משאבות. אם את שואבת פעם ביום או פחות, יש לשטוף את המשאבה במים חמים עם סבון. אם את שואבת יותר מפעם ביום, אפשר אחרי הפעם הראשונה לשטוף רק במים קרים ולשים בקופסה נקייה במקרר עד השאיבה הבאה.
גם בקבוקים ומיכלים של חלב שאוב לא זקוקים לסטריליזציה.

מסכימה שחלב שאוב דורש התעסקות, אבל אני מצאתי שחליבה ידנית מאוד הקלה עלי בעניין הזה. צריך רק לרחוץ ידיים לפני כן.
אחרי כמה פעמים ותרגולים יכולתי לשאוב מנה של 60-100מ"ל, פעם-פעמיים ביום.
הנקה ואלכוהול
14/05/2016 | 20:16
2
83
היי לכולן,
קטנצ'יק בן שנה. יונק בשעות 20:00 ו- 05:00 (בשארית הזמן אוכל כמו גדול..)
השבוע אני ממש רוצה לצאת לשתות קצת בירה (אחרי כמעט שנתיים)  ולבלות עם הבנזוג בכיף.
מתכוונת להניק לפני שיוצאת, אבל מה עם ההנקה הבאה? החלב יהיה טוב או שעדיף להפשיר שאוב?

אשמח לתשובה.
תודה רבה!
כעיקרון
15/05/2016 | 03:47
75
אם את לא רוצה שיהיה אלכוהול בחלב, יש לתת לאלכוהול זמן להתפרק ולהתפנות מזרם הדם: שעתיים לכל מנה של אלכוהול.
כך שאם תשתי בערב שתיים-שלוש בירות, והאחרונה תהיה נניח ב- 11 בלילה, ואחר כך תלכי לישון, תוכלי להניק בחמש בבוקר בלי בעיה.

תזכורת: אלכוהול מייבש, ולכן כדאי מאוד לשתות מים תוך כדי או אחרי. אני אישית הייתי חוזרת מלילות שתייה, יושבת במטבח ושותה לאט לאט, שאפתי לכוס מים על כל מנת אלכוהול ששתיתי. מאוד עזר לי להרגיש טוב יותר בבוקר שאחרי הרבה מההנגאובר הוא תוצאה של התייבשות.

טחינה צודקת
16/05/2016 | 14:11
54
אבל...
אם תצאי על בטן מלאה
אם תשתי שתיים, אולי שלוש בירות
בלי לנהוג  האא!!!
אז....זה לא ימוטט אותך
ואני מאמינה שתרגישי די טוב אחרי שעתיים
או גג שלוש שעות
תוכלי להניק את בן השנתיים שלך בשקט
וללא דאגה

אם את ממש...ממש שיכורה, לא יכולה להסתכל ישר
אז...ברור שקודם כל לדאוג לעצמך,
לשתות נוזלים
לאכול משהו
ו...ממש לא לטפל בפעוט
גם לא להניק

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:07
2
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
נגמר לי החלב
10/05/2016 | 12:29
4
138
מתחיל להיגמר לי החלב. מנסה לקחת חילבה, אב לשוכחת.
הקטן בן 9 חודשים.
מניקה ב-6, שואבת ב- 12, מניקה ב- 5, ב- 7:30, ב- 2.
ב- 5 יש מלא חלב, אפילו גודש.
ב- 2 אין בעיה.
ב-6 זה משתנה, במיוחד יש בעיה אם הנקתי ב- 3 במקום ב- 2. לרוב סביר, כי גם הקטן לא רעב אם אכל מאוחר.
ב-7:30 זה משתנה, תלוי כמה אכל ב- 5. כאן הבעיה הכי גדולה שלי: אם אין מספיק חלב, הוא מתעצבן ונושך. בפעם האחרונה פצע אותי ממש קשה, דם, סימנים וכד'. משתמש במשחה שעוזרת מאד, אחרי 3 ימים כואב קצת, בהתחלה היו כאבי תופת.
בשאיבה רואים באופן בולט את השינוי לרעה. לפני כמה שבועות שאבתי 160-170, וזה יורד ולא מצליחה לעצור. לרוב, אחרי מאמץ, מגיעה ל-90. הוא אוכל 140. מפחדת מה יהיה מחר בהנקה, שלא ינשך אותי שוב מהרעב.
בנתיים אני נותנת מנה קפואה, ואז שומרת את השאוב למחרת, ומאחדת אותו עם הטרי, ואת השאריות דוחה לעוד יום. בקטע הזה אין בעיה. מצד שני, תוהה האם שווה לטרוח בשביל 90, אם יש עוד הנקות ביום.
והפחד להינשך ממש פוגע. אתמול פחדתי שאין מספיק חלב, אז נתתי לו ארוחת ערב לפני ההנקה. זה פוגע לי בכיף, בזמן האיכות.
לא יודעת מה לעשות.
בואי ננסה לעשות קצת סדר
10/05/2016 | 22:37
1
94
קודם, נבין, שכל כמות של חלב אם שאת נותת לו היא מתנה
ברור- הכי נוח להניק - אף אחד לא מודד לך כמויות והוא לוקח כמה שהוא רוצה וצריך
בנוסף - את גם שואבת מעבר להנקות ישירות- שזה ממש אבל ממש מופלא

בגילו, כאשר התוספת של הבקבוק בגן מגיעה במקביל למוצקים, אז..כמעט
כל כמות אמורה  להספיק לו .אפשר לתת לו מים אחרי ארוחת בוקר ,
לאחר ארוחת צהרים, להשלים עם החלב השאוב
וכאשר מתעורר שוב מוצקים עם מים
כך...כאשר תיפגשו- הוא יינק "טוב טוב" ירוקן את שני הצדדים
וכך ייצור החלב ימשיך להיות טוב בשעה זו
בשעות הבוקר, הלחוצות של העבודה - אמהות רבות חשות- שיש פחות חלב
וזה בסדר
גם לתת ארוחת ערב לפני הנקה זהבסדר גמור וזה הדרך הדרך הטבעית
של העיניינים
להמשיך להניק לפי דרישה זה הרעיון המנחה גם בגילכם
ובגילו - הוא כבר יודע לרוקן את השד
צריך לזכור - לפעמים יש שיבושים מסויימים ביכולת לשאוב - לחץ, דאגה,
אי שתיה מספקת,וגם ביוץ / מחזור עלולים להפריע גם הם
הרעיון הוא- שאם את בוחרת להמשיך ולתת לו חלב אם שאוב כי הוא עוד
צריך ולא אוכל מספיק מוצקים בנתיים,אז..כל כמות שאת מצליחה וככל שתתמידי
למרות הקושי לשאוב זה יהיה טוב

מציעה לך שבימים שאת איתו בבית בחופשות, תזימי הנקות בכל זמן שיבקש
תצמידי לשד, גם אם זהפוגע בלוח הזמנים של הארוחות הרגילות שלו
תני לו לינוק משני הצדדים פעמים ספורות
זה יעודד מאוד את ייצור החלב
וגם יהיה לשיניכם נעים

לגבי הביסים- אולי קשור אולי לא קשור
תנוקות רבים נושכים בזמן ההנקה בגלל כאבי בקיעת השיניים
נשיכות כאלו- שהם סוג של "בלי כוונה" בגלל שהמקום כואב,לוחץ, מציק,
והשד..ידוע שהוא מפיג כאבים - לפעמים התינוק טועה ונושך
שימי לב שרגע לפני הנשיכה, התינוק משחרר את הואקום , מעביר את הלשון
מ- מתחת לפטמה, לאחורי הפטמה, חושף את החניכיים / שיניים קיימות
ואז נושך
זה לוקח שנייה אבל אם שמים לב אפשר מייד לזהות ולשחרר את השד
-הניקי עם האצבע ב"היכן" עד שיילמד "לא נעים לאמא" לשחרור מהיר

בהצלחה

החלב הוא ארוחה, לא סתם השלמה
13/05/2016 | 09:22
43
הוא אוכל מנת פירות, מרק, ובקבוק. מה שכן, הוא אוכל בשלוש, ואני יכולה להניק קצת לפני חמש. אז חשבתי שבשלב מסוים לא יהיה צורך בבקבוק אלא במשהו קטן שהם ייתנו, אבל הם טוענים שהם נותנים ככה לכולם עד גיל שנה, עד שיעבור בשנה הבאה לקבוצה הבאה. ויכול להיות שהוא יישאר שם עוד קצת, אם ההליכה תתעכב.
אני מפחדת להניק יותר מפעם אחת כי אז בארוחה 'האמיתית' לא יהיה לי מה לתת.
שמתי לב שכבר כמעט שבוע הוא ממש רעב שעתיים אחרי הנקת בוקר. אני באמת קיבלתי מחזור, אבל נראה לי שזה יותר מזה.
ולגבי הביסים,  אני בטוחה שזה קורה רק כשהשד ריק לחלוטין. אני ממש מרגישה שאין חלב כשזה קורה. כבר למדתי לזהות כשזה מתקרב, כי קודם כל השד מתרוקן,  ואז הקטן מתחיל להשמיע קיטור כזה, ממש אותו צליל כל פעם. ככה אתמול בשניה האחרונה עצרתי אותו, ממש בתחילת ההנשיכה.
רוצה לחדד לגבי שני דברים:
12/05/2016 | 04:33
1
79
(וכל מה שפשושי אמרה )

א. המון נשים, בגיל הזה, רואות ירידות בכמויות שהן מצליחות לשאוב. זה לא אומר שהחלב "נגמר" זה פשוט אומר שרפלקס שחרור החלב משתנה, והגוף משחרר חלב באופן יותר ספציפי, רק לתינוק ופחות מזה למשאבה.

ב. כמו שפשושי אמרה, הנשיכות לא מעידות על מחסור בחלב. המו ןתינוקות עוברים פאזה של נשיכות. אפשר וצריך ללמד אותם לא לנשוך (מפסיקים מיד להניק, אומרים "בעדינות", מחכים כמה שניות או דקות, מחזירים את התינוק לשד ומשבחים אותו על תפיסה ויניקה טובה). תינוקות בדרך כלל נושכים או בסוף ההנקה או בהתחלה.

יכול להיות שבשעה הזאת של היום זרימת החלב היא איטית יותר, אז התינוק שלך לא יונק במלוא המרץ, הוא צריך למצוץ את המציצות המהירות והשטוחות שמאותתות לגוף להגביר את זרימת החלב,  ויש לו אופציה לנשוך.
דברים שאפשר לעשות כדי לעודד זרימת חלב טובה: לעצור, לבחור כורסה נוחה במיוחד כדי להניק,, אולי אפילו להיכנס למיטה, למסז' בעדינות את הכתפיים והצוואר כדי להרפות את השרירים, ולשתות כוס מים לפני שמתחילים להניק.

לא, אני בטוחה שאין לי חלב
13/05/2016 | 09:24
52
חילבה בגיל הזה יכול לעזור? לקחתי לפני חודשיים תקופה קצרה. המצב השתפר קצת, לא יודעת האם מעצמו או בגלל החילבה
בת שנה וחודשיים
12/05/2016 | 22:51
4
66
יונקת בבוקר איך שמתעוררת (מה שמאפשר לי להשאיר אותה איתי במיטה) ובערב לפני השינה.
פעמיים בשבוע אני עובדת עד מאוחר ולא נמצאת איתה בערב ולכן אני שואבת כשאני חוזרת הביתה. בימים שאני לא בבית היא מקבלת בקבוק של חלב שאוב- 150 מ"ל במקום הנקת הערב.
עד לאחרונה הייתי שואבת יחסית בסבבה אבל בחודש האחרון אני נאבקת ובקושי מצליחה לשאוב 90-100 מ"ל, מה שיוצר אצלי תסכול רב שאולי נגמר לי החלב ואולי הגיע הזמן לפרוש.
יש דרך להקל על השאיבה?

כמה שאלות...
17/05/2016 | 13:31
3
27
האם המשאבה תקינה? עובדת טוב?
האם את שואבת באותו המקום ובאותם התנאים ?
האם היה איזה שהוא שינוי -וסת?מחזור?
האם את שותה תקין ? האם את מרגישה טוב?
האם כאשר היא יונקת היא מרוצה?
מה קורה בסופ"ש כאשר כן יש לה הזדמנות לינוק יותר....האם בסדר מבחינתה ?

כמה תשובות
19/05/2016 | 17:46
2
14
המשאבה תקינה (ידנית של אוונט), עד לא מזמן שאבתי איתה יפה מאוד. ניסיתי גם בחשמלית כי חשבתי שהבעיה במשאבה אבל לא היה הבדל.
אני שואבת בבית כשאני חוזרת מהעבודה (זה יותר מאוחר ממה שאני רגילה להניק. בד"כ יונקת בשבע ואני שואבת בסביבות 9-10. אין לי אפשרות או רצון לשאוב בעבודה בשעות האלו). אתמול למשל שאבתי רק 70... מה בעלי יתן לה בפען הבאה שלא אהיה בבית...?
לא יודעת על שינוי כלשהו.
שותה בסדר.
גם כשהיא יונקת אני מרגישה שזה פחות מבעבר. היא אוכלת מוצקים יפה מאוד ובשבוע האחרון הוספתי גם ארוחת בוקר של מוצקים (יונקת כשמתעוררת, בין חמש וחצי לשש וחצי וארוחת בוקר בסביבות שמונה).
בסופשבוע אני מניקה בדיוק כמו במהלך השבוע, בוקר וערב, כך שאין לה הזדמנות לינוק יותר. 
אוקיי...תשמעי
20/05/2016 | 19:38
1
16
אם היא מסתדרת טוב בזמן שהיא יונקת זה מעולה ומנחם
יווו....את שואבת במקביל בבית...אין פלא זה ממש אבל ממש ממש קשה
אפילו אני, כמניקה וותיקה - של המון שנים האמיני לי- לא רואה את עצמי מצליחה
לשאוב כאלו כמויות בערבים
זו תופעה מאוד נורמלית והגיונית שיש פחות חלב בערבים
במיוחד בימים החמים של הקיץ
כאשר  רובנו די מיובשות
מה בעלך ייתן לה
אוכל יקירה, אוכל
ולשתייה - מים או כל נוזל אחר שנראה לך לתת לה
כמובן שהיא ממש אבל ממש לא חייבת תמל - אז גם משקה חלב יעשה את העבודה
אפשר לבחור במוצר אורגני מלא ואיכותי - שעורה, אורז, שקדים, סויה, או כל משהו אחר
או אפילו חלב פרה אם את מחפשת את מעט הסידן שיש בחלב ניגר
אפשר ברור לתת מים, ולהעשיר את המזון המוצק הטרי שלה
לשמור את ההנקות שכן יש לכן זמן  ופנאי אליהן
וככל שאלו ימשכו, כך ימשיך להיות חלב בשד בזמן זה
כמובן שאם תבחרי להניק יותר בסופשים, ובמקום לשאוב-להניק ישירות
סבבה
מה טוב ומה נחמד
ו...לשאר ימי השבוע
בוודאי - להתסדר איתה מבחינת השתיה והמזון שלה- בדיוק כפי
שעושים עם ילדים
יישר כוח על ההנקה ארוכתתתתת הימים

פשושי תודה רבה על העידוד והמילים החמות
23/05/2016 | 22:39
1
אכילה לא מנומסת בלילה
11/05/2016 | 10:36
3
101
הי בנות
אשמח לעצה אם יש למישהי.
יש לי תינוק בן חמישה וחצי חודשים. בהנקה חלקית מגיל חודשיים. בלילות אם מתעורר מקבל רק הנקה.
לאחרונה כשהוא יונק בלילה (אני מניקה בשכיבה) הוא מתנתק כל שניה וחוזר. וכשהוא חוזר זה לפעמים תוך מעיכת הציצי בצורה ממש לא נעימה. ולפעמים אני צריכה להכניס לו את הציצי לפה כי יש חושך. לפעמים הוא מסתדר לבד.
אני מחליפה צד והוא יונק קצת נורמלי ואז שוב.
חשבתי שאולי החלב התמעט וזה מעצבן אותו, אבל הרבה פעמים כשהוא מוציא את הראש החלב נשפך לו מהפה או שהוא בולע בקול.
בסוף אני פשוט שמה אותו בעריסה שלו (בעבר פשוט היינו נרדמים ביחד) והוא נרדם מיד חזרה.
מישהי חוותה משהו דומה או שזה נראה לה הגיוני?
הוא קם אחרי מלא שעות, נגיד החל משתיים בלילה עד חמש כזה... אז אני די בטוחה שרעב
יכול להיות שהוא מתנתק בגלל זרם חלב חזק מידי
12/05/2016 | 20:13
61
יכול להיות שהוא מתנתק בגלל זרם חלב חזק מידי שיוצא מהשד.
מתאים לתאור שלך שנשפך לו חלב מהפה
מסכימה עם קודמתי,...
17/05/2016 | 13:36
1
34
נשמע לפי כל מה שאת מתארת..שיש די הרבה חלב בשד בזמן הזה
לעומת מה שהוא רוצה באותו הרגע...
אולי,למרות שאתם בהנקה חלקית,הזרם של החלב מהיר וחזק ואז...
במקום לינוק בניחותא - כפי שהוא רגיל ואוהב...הוא נאבק עם זרם חזק
אולי...ואני הולכת למקום אחר לגמרי...אולי הוא "רק" רוצה להיות צמוד אליך
למצוץ את השד אבל במקום זה-מגיע חלב
ולכן הוא נאבק
לא נשמע לי שאלו הן תופעות של"חלב מתמעט"
אלא יותר תופעות- של"רוצה פחות מקבל יותר"
לא סיפרת מה קורה איתו במהלך שאר היממה,מבחינת האכלות שלו
ולכן...אני רק מנחשת - כי כתבת שהוא יונק חלקית

האם יש הנקות שהוא יותר נינוח ?  שהוא יונק בקלות מבלי קולות?

תודה על התגובות
18/05/2016 | 09:31
21
בלילות הבאים הפסקתי להניק כשהוא התחיל לעשות את זה. והחזרתי למיטה שלו.
זה נרגע.
עכשיו הוא יונק רגיל ורגוע וחוזר לישון.
אז מי יודע מה קרה? לא נדע לעולם :)
ארגון הבריאות העולמי נגד תחליפי חלב אם
10/05/2016 | 09:10
3
142
דו"ח מיוחד של ארגון הבריאות העולמי, יוניצ"ף וארגון הפעולה למזון לתינוקות קורא, בין השאר, לאסור קידום מכירות של תחליפים אלה.

הדו"ח משנה את השיח הקיים וממקד אותו בחסרונות של אי הנקה. לפי הקוד של ארגון הבריאות העולמי, העוסק בשיווק תרכובות מזון לתינוקות (תמ"לים), על אריזות המוצרים צריך לציין מהן הסכנות באי הנקה, אסור לייחס סגולות בריאותיות למזון לתינוקות ואסור לפרסם על האריזה תמונות שמראות שהוא מזון אידיאלי.

"הנחיות ארגון הבריאות מחזירות את הנשים אחורה בזמן"
10/05/2016 | 15:11
2
78
ארגון הבריאות העולמי הכריז מלחמה חסרת תקדים בפורמולות לתינוקות במטרה לעודד הנקה והתגובות סוערות. "מגבירים את הלחץ שגם ככה קיים אצל אמהות צעירות. כולן יודעות שהנקה היא חשובה ובריאה, אין כאן שום חידוש"
השינוי הוא בעיקר סמנטי
10/05/2016 | 22:30
1
93
במקום להגיד: ההנקה מקטינה את החשש למוות בעריסה, יגידו: מתן תמ"ל הוא אחד הגורמים שמעלים את החשש למוות בעריסה.

השאלה היא בעיקר האם הצוות הרפואי (רופאי ילדים ואחיות טיפ"ח) יקבלו סוף סוף מספיק מידע עדכני כדי לתת תמיכה נכונה לאמהות טריות בענייני הנקה.
להפעיל לחץ בלי לספק תמיכה לא מעודד אף אחת.

זה לא יתקבל בוודאות-בטח לא אצלנו
10/05/2016 | 22:40
89
הנקה לא רק מונעת מוות בעריסה ואי הנקה מגביר מוות בעריסה- סטטיסטית
אפשר גם לדבר על נושא - סרטן, סוכרת, מחלות לחץ דם,  ולמעשה מחלות
רבותתתתתת נוספות

לצערי, עם כל התמיכה ומה שיודעים היום על הנקה
עדיין המצב בארץ ע-ג-ו-ם
ובמקומות רבים, כולל בתי חולים
פועלים בצורה בלתי מתקבלת על הדעת
בתחום ההנקה
וחבל
כי מי שעוסק בתחום מוכן לבוא, ללמד, להסביר, לתת , להעניק
- לא תמיד זה מתקבל בצד המוסדי
פטמות שקועות
06/05/2016 | 11:21
4
85
היי,
אני בהריון בשבוע 31, נורא חשוב לי להניק אך יחד עם זאת יש לי פטמות שקועות ואני חוששת שזה יקשה על ההנקה. לכן רוצה להיות כמה שיותר מוכנה לקראת זה.
קיבלתי המלצה של שימוש במעצב פטמה של מדלה, אשמח לשמוע המלצות וטיפים נוספים ??
ממי קיבלת את ההמלצה?
06/05/2016 | 12:56
2
76
שימוש במעצב פטמות, או בניפלט -של אוונט- במהלך ההריון ללא יעוץ מקצועי
עלול להיות בעייתי
משום שהשימוש באביזרים מסוג זה, יוצר לחץ על הפטמה מה שעלול בשימוש ארוך
להתחיל שרשרת של תגובות שבסופו של דבר יגרמו לצירים, מוקדמים, מדומים או אמיתיים

בעקרון, אין שום בעיה להניק עם פטמות שקועות, התינוק יונק חלב מהשד
ובחיבור נכון, הפטמה היא - רק- מוליך. אם הפטמה שלך רכה וגמישה הוא יציליח
די בקלות לינוק מהפטמה ולהעביר חלב.
למעשה , תינוקות נולדים עם פהקטן ולכן הם מאוד אוהבים פטמות קטנות. ומסתדרים
נהדר עם רוב הפטמות.
כן רצוי וכדאי ללמוד על חיבור לשד, מיקום, זיהוי סימנים לחיבור נכון, וטיפים
רבים מאווודד על איך לדעת - האם התינוק יונק נכון וטוב והאם מקבל חלב.
את מוזמנת להתחיל לקרוא במאמרי הפורום השונים על תחום ההנקה
לראות מה מדבר לליבך
לעיין בחוברת עלמה למיניקות ולשאוב משום מידע
ולשקול להשתתף במפגש הכנה להנקה שהוא כלי מאוווד יעיל להצלחת הדרך
בה בחרת

בהצלחה ושיהיה המשך הריון קל , נעים , עגול ומשעמם ולידה טובה וקלה

תודה על התשובה המהירה
07/05/2016 | 11:27
1
53
אחות ההריון התייעצה עם יועצת ההנקה ואמרה לי ליצור קשר עם מדלה ולשאול אותם מתי כדאי להתחיל.. אני חוששת שאני מבזבזת זמן קריטי לפני הלידה עכשיו ושאני יכולה להכין את עצמי באיזשהי צורה ואני לא עושה זאת..
אני מאמינה שלו היית מתייעצת
07/05/2016 | 12:04
60
ישירות עם מדלה - זו התשובה שהיית מקבלת
בעקרון אפשר ללא חשש לבצע שימוש במעצב פטמות, לפני ההריון
בשליש ההריון הראשון-רק בתנאי שהכל תקין ללא שום בעיות
גם תו"כ תחילת ההריון וגם בשליש שני
לגבי שליש שלישי,יהיה ניתן להשתמש בתנאי שהכל תקין ולהיות
בפיקוח ובתשומת לב שלא גורר צירים
אני - כמי שעוסקת בהנקה, לא ממליצה לאישה בשבוע 31
להתחיל טיפול מסוג כזה
בשל החשש להריון
וכן להתמקד בתחום הלימודי שזו ההכנה הטובה ביותר
והבטוחה ביותר עבורך
אין פה בזבוז של זמן
גם אם היית מתחילה עם שימוש במעצב פטמות , או כל אביזר אחר
להוצאת הפטמה לפני תחילת ההריון
ללא רכישת שום ידע לגבי ההנקה
זה לא מבטיח שלא יהיו בעיות

שוב-מדגישה- ראיתי לא מעט תינוקות רכים שלאחר הלידה
יכולים להיצמד לכל איבר בגוף - אצבעות ידיים של עצמם ושל אחרים, גב היד,
אמה של האמא- קיצור - רפלקס יניקה ומציצה ח-ז-ק  ברמות של להיצמד לכל דבר
כמובן שגם זה לא מבטיח שלא יהיה קושי בהנקה, כי
אין מה לעשות, אנחנו לא חשופות לנשים מיניקות ולכן לא רואות איך מניקים
איך עושים את זה
מה צריך ואיפה להחזיק
איך לתמוך
איך לעזור לעצמנו ולתינוק שלנו
את זה - אחות ההריון לא יכולה לעזור - אלא אם היא יועצת הנקה
ואין דבר שמחליף תמיכה ולימוד והכוונה לאמהות בזמן בו את נמצאת
זה הפתיח לדרך ההנקה

מנסיון אישי
08/05/2016 | 08:50
54
יש לי בעיה דומה.
לא התייעצתי לפני הלידה. אחרי הלידה בעקבות בעיות חיבור יועצת הנקה המליצה לי על פטמת סיליקון (של מדלה).
הפטמה הצילה את ההנקה גם עם הבאים בתור בשלב הראשוני כשהשד קשה ומתוח.
אחרי כמה שבועות כשהגודש הסתדר והשד נהיה רך יותר הפסקתי את השימוש בפטמת הסיליקון והמשכתי בהנקה רגילה עוד הרבה חודשים.
זהו, מפסיקים... איך עושים את זה נכון?
07/05/2016 | 07:51
1
111
הי
הקטנצ'יק בן שנתיים בסוף החודש. הקדים אותי קצת ולפני יומיים הודיע באופן פתאומי ומפתיע, "אמא, לא רוצה חלב!". הוא מתמיד מאז.
אני מניקה אחת ליום, לפני השינה. אז אני שואבת בלילה עד להקלה, אבל גדוש וכואב לי. 
חשבתי לבקש מרשם לכדור שמייבש את החלב, אבל אני לא מכירה אותו כל כך ולא יודעת אם זה באמת הדבר הנכון או שפשוט לתת לזה כמה ימים.. ירדנו לאחת ליום לפני חודשיים והשבועיים הראשונים היו לי כואבים. מצד שני, עדיין הנקתי בערב.
אשמח לעצות.
תודה!
גלי
בחור דעתן
07/05/2016 | 09:59
90
תני לזה כמה ימים.
תשאבי ממש מעט, רק להקלה.
אם בהורדת ההנקה הקודמת לקח שבועיים עד שהסתדר, סביר להניח שהפעם יקח תקופה דומה.
אין טעם לבקש כדורים ליבוש חלב. הם יעילים בעיקר רק בימים הראשונים אחרי לידה, לפני שהחלב מגיע.
הנקה של ילד שלישי
05/05/2016 | 18:43
3
115
יש לי שני בנים. את הגדול לא הצלחתי להניק בכלל ורק שאבתי לו במשך שלושה חודשים (סיוט!) ואת הקטן  הנקתי שנה.
במשך כל הזמן שהנקתי את שניהם היו לי כאבים ושנאתי כל דקה. ממש סבלתי מכאבים. אני יודעת שזה לא אמור לכאוב אבל למרות שהייתי אצל יועצת הנקה
(בשניהם) זה לא עזר.
מה גם שהקטן שלי העביר את כל השנה הראשונה שלו בבכי (אבל רק ביום, בלילה הוא ריחם עלי ורק קם פעם אחת לינוק). אני מפחדת שאולי החלב שלי לא מספיק מזין/ אין מספיק. כשעברתי לתמל החיים שלי השתפרו פלאים והיה לי הרבה יותר קל. (אם כי מצד שני זה כיף בלי כל הבקבוקים/ מחלקי מנות למינהן).
אני בהריון עכשיו חודש שמיני ואני בהחלט מודעת לכל היתרונות בהנקה ולחשיבות חלב האם ומאוד רוצה להניק. מצד שני מאוד קשה לי לחשוב שכאבי ההנקה יחזרו והסיוט שוב יחל. האם יש דרך להתכונן לזה? למנוע את הכאבים הנ"ל? תודה רבה לעונות

יש מה לעשות
05/05/2016 | 21:38
2
75
מציעה לך לפנות ליועצת הנקה שלה
לשוחח עימה על העניין
ללמוד ולנסות לבדוק מבחינת הפקדת לקחים מה חשוב
יש הרבה פרטים שחסר וצריך לשבת איתך ולבדוק נושא נושא
על מנת לדעת, מה קרה,למה,ומה ניתן לעשות כדי להימנע
בוודאי שיש מה לעשות מבחינת כאבים
וגם מבחינת הצד של התינוק - יש תמיד מה לשפר ולתקן ולמנוע
אבל...קשה ואף לא פייר ולא מקצועי לעשות זאת  דרך פורום אינטרנטי
כדאי להיפגש אישית עם מישהי שמכירה אותך או לחלופין
עם יועצת חדשה ולעשות לימוד ובירור ו...אכן  עדיף עוד טרם הלידה

שיהיה בשעה טובה
ולידה קלה
תודה על התשובה. זה היה לפני יותר מחמש
06/05/2016 | 06:21
1
55
שנים ואני לא מתכוונת לחזור אליה (יועצת של קופת  חולים), היא לא עזרה לי.
אני רוצה יועצת הנקה תותחית הפעם. אשמח להמלצות באיזור המרכז (בני ברק, רמת גן,גבעתיים). תודה רבה
ואווו יש המון
06/05/2016 | 12:50
55
האם אם רוצה יועצת  םרטית ?
האם את מוכנה לסוע טיפ טיפה כדי להגיע ליועצת ?
אולי ייעוץ להכנה להנקה קבוצתי להתחלה - שאלו הם מפגשים מעט פחות יקרים
אבל טובים לא פחות
תנסי להציץ ברשימת יועצות הנקה של הפורום ותראי מי נמצאת קרובה אליך...
הנקה אחרי עגיל בפטמה
03/05/2016 | 08:32
1
79
בוקר טוב
בעבר הרחוק (גיל 19 בו חשבתי שהנקה זה איכס ומי צריך את זה בכלל) היה לי עגיל בפטמה. לא רק זה, אלא שאותה פטמה חוררה פעמיים, בגבהים שונים.
עשור מאוחר יותר... אני בהריון ומאוד רוצה להניק, האם צפויות לי בעיות בגלל העגיל הזה (שהיום הוא בכלל צלקת)?
האם יש דרך להיערך למשהו כזה?
תודה מראש!
מממ....
05/05/2016 | 21:49
69
כמה זמן אינך עם פירסינג ?

בעקרון לא אמורות להיות בעיות קשות מאוד בשל הפירסינג
הגוף מתקן את עצמו,וגם אם יש צינוריות שניפגעו בגלל החור
הגוף יכול לנקז את החלב במקומות אחרים צדדיים
יש נשים שמספרות שהמקום דולף חלב
יש מקרים שעלול להיות יותר מקרים של סתימות, כאבים, דלקות,גודש
ועד הפחתה בייצור החלב
אבל ----ברוב המצבים זה בסדר גמור בייחוד בגלל שהחור סגור
ולא פתוח
בכל אופן, עד הלידה, אי אפשר יהיה לנבא בצורה וודאית מה יהיה
- אלא אם תעשי- MRI או לפחות US מקומי
אבל זו לגמרי לא סיבה לבצע בדיקה כזו ולא נראה לי שיש איזו שהיא
קופת חולים שתסכים לבצע -רק כדי לבדוק מה אם....
מה שכן מומלץ- וזה ללא שום קשר לפירסינג
- מומלץ ללמוד על חיבור נכון לשד, הצמדה נכונה,תנוחות תומכות וטובות
ובכלל ללמוד על הנקה טרם הלידה ולהתכונן ..

שיהיה בשעה טובה
לידה טובה וקלה
מתעניינת בלימודי ייעוץ הנקה
04/05/2016 | 23:01
3
53
שלום :)

אני מתגוררת בירושלים ומחפשת באיזור שלי מוסד לימודים להדרכת הנקה שאפשר להתקדם ממנו לייעוץ מוסמך ואף לגשת למבחן של ibclc...

שמעתי על ד"ר ג'ינה ויסמן שהיא מדהימה ומלמדת בווינגייט בנתניה..

למישהי יש המלצות עבורי על מקום יותר קרוב וברמה טובה וגבוהה?

תודה!

היום תחום ייעוץ ההנקה
05/05/2016 | 21:43
2
81
ובייחוד מבחני הIBCLC ממממ.....די הפכו להיות מיועדים
בצורה די מכעיסה לעושים ברפואה
אם אינך מגיעה מהתחום
יהיה די קשה
אבל אם הנושא מעניין אותך
ואם יש בך את הרצון והדחף לסייע לאחרות בתחום ההנקה
תשקלי להתחיל בלימוד הדרכת ותמיכה בהנקה
ואחכ תראי איך את מתקדמת
גינה ויסמן מופלאה
אולי כדאי לפנות אליה ולבקש את עצתה על מקום לימודים
קרוב יותר אליך
אני מאמינה שהיא תמליץ גם אם לא מדובר על לימודים ישירות אצלה
תפני למרכז ההנקה שלה
שיהיה בהצלחה !!
פשושי היקרה
08/05/2016 | 22:36
1
29
תודה על התגובה הכנה
את תמיד שם כשצריך
10/05/2016 | 13:11
9
קצת ערערו אותי
02/05/2016 | 22:22
4
163
יונק בן תשעה חודשים. נכנס למסגרת לפני כחודש.

לפני שנכנס, בבית התבסס על תזונת מוצקים והנקה כהשלמה לא באופן קבוע, אלא לפי דרישה. סדר היום מבחינת ארוחות כרגע הוא כזה:
6:00 קם ויונק
8:30 מנת פירות בגן
11:30 מנה בשרית+ ירק בגן
15:00 בקבוק שאוב + כריך לפעמים
17:00 הנקה
ומהשלב הזה יונק לפי דרישה עם עוד הנקה לפני השינה ובלילה כמה שמבקש.

הבעיה שלי היא כזו- אני תארתי לעצמי שאת הבקבוק השאוב בגן נוריד בהדרגה, וינשנש משהו עד שאגיע. אני שואבת בעבודה פעם אחת. הייתי שולחת לו 150 מ"ל והיה טורף את זה בגן. ביקשו שאביא עוד קצת אז העליתי ל 180. יוצא לי יותר אם אני רוצה, אבל אני חושבת שזה מיותר כי המטרה היא שלאט לאט יוריד את זה ולא יעלה בכמות.

הן התחילו בגן לתת לו את הבקבוק לפני שנת צהריים לפעמים, מיד אחרי שאוכל ארוחת צהריים (מניחה שזה עוזר להרדים אותו). השבוע ממש התרגזתי כי נתנו לו בקבוק של 180, אחרי ארוחת הצהריים והוא סיים את כולו. אין סיכוי בעיני שהוא צריך את כל הכמות הזו אם אכל צהריים טוב כפי שהן אומרות שאכל.
התעקשתי שהיום לא ייתנו לפני השינה וזה נתקל בהרמת גבות ואמירה שמקסימום אפסיק לשאוב ויעבור לתמ"ל (לא הולך לקרות). התוצאה הייתה שאכל צהריים יפה, כשהתעורר לקח מהבקבוק רק 30 מ"ל (150 הלכו לפח!) ולא רצה עוד.

אני בלבטים האם כן לאפשר את הבקבוק לפני השינה. מפחדת שזה יתקבע כהרגל והוא לא זקוק לזה כי נרדם נפלא בלי.
בנוסף, אין לי שום בעיה להמשיך לשאוב בעבודה אבל אני מניחה שלקראת גיל 10/11 חודשים מתישהו נוכל להוריד את הבקבוק זה.

אשמח להכוונה. די נשבר לי הלב שהחלב נשפך ושאולי היה שותה אותו אם היה מקבל לפני השינה.
הבעיה היא בגן, לא אצלך
03/05/2016 | 09:14
2
75
למטפלות נוח פחות להתאמץ עם ארוחת הצהריים ולהשלים ולהרדים עם בקבוק. זה עניין של נוחות ולא צורך.
אם הוא נרדם יפה ללא בקבוק, עדיף שזה ימשיך כך ולא לאפשר את הבקבוק לפני השינה. זה הרגל בעייתי שיכול להשפיע לא טוב גם על שנת הלילה.

אל תחשבי על החלב שנשפך. זה רק אומר שהוא כבר תיכף מוכן לוותר על הבקבוק השאוב של אחרי השינה ותוכלי להפסיק לשאוב. זה גם אומר שאכל יפה את ארוחת הצהריים לפני השינה ושהבקבוק לפני השינה הוא מיותר.

בגילו, ולפי סדר הארוחות, הייתי מתחילה להציע כבר ארוחת ערב של מוצקים בבית.
תודה!
03/05/2016 | 21:14
39
הרגעת אותי ללכת לפי האינטואיציה שלי.
:)
סדר היום שלך זהה לחלוטין לשלי
08/05/2016 | 14:33
28
הקטן בן 9 חודשים בדיוק.
רק שאצלי אין הנקה לפי דרישה, אני מניקה בסביבות 17:30 ולפני השינה ב- 19:30.
אני שואבת 130-140 כי זה מה יש. לאחרונה הכמויות התחילו לרדת. כשהבאתי פעם אחת 110 נזפו בי שהוא יהיה ממש רעב ויבכה אחרי סיום הבקבוק. ושכדאי לתת סימילק.
אמרתי שאשתדל להביא יותר, ולא המשכתי את הדיון.
לדעתי 180 זה המון.
אגב, אני רציתי שייתנו בקבוק ב- 12 ואת המרק ב- 15, ואמרו לי שלא כדאי. שהם מאכילים את כולם בצהריים, יש תגבור מבחינת הצוות. וב- 15 כבר מתחילים להחליף לקראת האיסוף, ההורים מגיעים, וכדאי שהצוות יוכל להקדיש את תשומת הלב שהאכלה במרק מצריכה.
קיבלתי את זה.
מעולם לא שקלו לתת בקבוק אחרי המרק.
זה שפעם אחת לא רצה, לא אומר כלום. אגב, למה לזרוק? חלב אפשר לתת גם אחרי כמה שעות. מקסימום, תתני יותר מאוחר.
אני בכלל חשבתי לבקש לוותר על הבקבוק של השעה 3, כי אני אוספת ב- 16:30 והוא מבקש לינוק. ומדובר בהפרש קטן מדי. אבל הם אומרים שככה זה הולך אצלם בגן עד גיל שנה (מי שנותן תמ"ל ברור שזה לא משנה, אבל למניקות לדעתי זה כן משנה כי אפשר לוותר חלוטין על השאיבות בעבודה. ראיתי שעוד אמא אחת מביאה חלב שאוב לגן, אז אנחנו במיעוט.) אז כרגע אני דוחה את ההנקה עד אחרי 17, גם ככה יש סידורים. ולא יודעת כמה מוצקים הוא אוכל, אז זה גם נותן ביטחון, הבקבוק הנוסף הזה.
** אל תוותרי. בשבילם בקבוק=פתרון קל להרגעה לפני השינה
08/05/2016 | 22:38
21
אבל זה לא כורח המציאות. הם יכולים בהחלט למצוא אסטרגטיות אחרות לעזור לו להתכנס לשינה שלא כוללות סוטול של בקבוק.
מוצקים וויתור על שאיבה
03/05/2016 | 20:08
1
56
שלום :) ,

תינוקת בת 8.5 חודשים, עולה יפה במשקל (נולדה 3275, ולפני חודש שקלה בערך 7900). אני יוצאת ללימודים סביב 7:00 בבוקר, לכן בד"כ מניקה ב6:30, ושואבת בהפסקת צהריים בשעה 12. אם לא מספיקה להניק בבוקר התחלתי קצת לסחוט ידנית על מנת להקל אם השד מרגיש מלא (וגם אם לא...). כשחוזרת מהלימודים ב-16 מניקה ואז עוד הנקה לפני השינה ובד"כ עוד 2 הנקות בלילה, הולכת לישון ב-18:30-19).

כמה שאלות:
1. כנראה שבקבוקים הם לא כוס התה שלה, ולעומת זאת אוהבת מאוד לאכול מוצקים. אני שואבת לה (ב-12, כאמור כשש שעות אחרי  שהנקתי בבוקר) כ-100-150 (יכולה גם לשאוב עוד, אבל מעדיפה לנוח בהפסקת הצהריים) ובד"כ לא שותה אותם. אולי שותה 60. גם כשהייתה לוקחת בקבוק, ברוב הפעמים הייתה "מפצלת" לנגלות של 60 כל פעם. תלוי ברעב. גם אכילת המוצקים היא "לפי דרישה" אבל היא מגלה בהם הרבה עניין לשמחתי :).
לכן אני שואלת לדעתכן- האם כדאי להתחיל להוריד את השאיבה הזאת, וכך להישאר בלי הנקה מ6-16. האם יפגע באספקת החלב בשלב כזה?
2. לגבי סחיטה: האם הטכניקה חשובה? אני סוחטת כאמור כשהשד מלא ופשוט לוחצת עליו עם האגודל. זה מספק אותי שיוצא חלב, שאלתי היא האם עיסוי כזה יכול לפגוע ברקמת השד.
3. אחרונה חביבה אם כי אני יודעת שלא קשורה לפורופ הזה.. האם אתן מכירות דיאטנית טובה שיכולה לייעץ לי על גידול תינוקות צמחוניים?

תודה רבה
אין לה ארוחת בקבוק בכלל?
13/05/2016 | 09:40
12
רק כתוספת למוצקים? אצלי בן 9 חודשים יונק ב 6, פירות ב 9, מרק ב 12, בקבוק 140 ב 3, הנקה ב 17:30 וב 19:30 לפני השינה. ובלילה יונק בסביבות 2. אתם מצליחים לתת מים? אם כן, אז אני מניחה שאפשר לאכול 3 ארוחות מוצקים. זה מה שקורה אצלכם?
ולגבי להפסיק לשאוב, לדעתי אין בעיה. הרי את שואבת רק פעם אחת, ולא כמויות מטורפות
הנקה לפגים
02/05/2016 | 18:15
1
58
אני אמא לבת חודש שנולדה בשבוע 33, משבוע 34 יונקת+שאוב+תמל. עולה יפה במשקל (נולדה 1.800 עכשיו שוקלת 2.550)  אני לא יודעת אם אחרי כל הנקה להשלים בבקבוק או לא..איך אדע? תודה
כמה תמ"ל היא מקבלת ביום?
03/05/2016 | 09:08
37
כמה שאוב?

את צריכה קודם להגדיל את כמויות החלב שהגוף שלך מייצר ולהגיע למצב שבו לא יהיה צורך בתמ"ל בכלל לפני שניתן יהיה לשקול על ויתור על הבקבוק.

צריך לתכנן תהליך שבו בהדרגה תעלה כמות החלב שהגוף מייצר עד שלא יהיה צורך בתמ"ל בכלל. צריך גם לראות אם התינוקת יונקת בצורה מספיק יעילה כך שניתן לוותר על הבקבוק.
מומלץ לקבוע פגישה עם יועצת הנקה ולבנות יחד איתה את התהליך של המעבר להנקה בלבד, ללא צורך בבקבוקים.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
ד
ד"ר רון טנצר
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום ניתוחי חזה
פורום ניתוחי חזה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה