לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
2118121,181 עוקבים אודות עסקים
פורום הנקה
איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

תזוזה על השד
28/04/2016 | 18:49
4
21
היי בני בן 3 שבועות לאחרונה החל לזוז עם פיו על הפטמה וזה מאוד מכאיב. כשהוא זז אני מוציאה לו את הפטמה ומפסיקה את ההנקה לדקה-שתיים וחוזרת שוב להניק וכך הוא ממשיך לזוז. אני מניקה ובנוסף נותנת בקבוק פעם ביום. איך להפסיק את התזוזות הללו????
אולי לנסות תנוחה אחרת
30/04/2016 | 09:11
8
את בטוחה שהתנוחה בה את מיניקה תומכת בו מספיק? שהוא בגובה הנכון? אולי הוא זז כי הוא מרגיש שהוא מחליק ומנסה להיאחז טוב יותר.

אפשר לנסות "הנקה אינסטינקטיבית" - הישענות אחורה ולשים אותו על החזה שלך, עם תמיכה על הישבן והגב, ולתת לו להתלבש על הפטמה בעצמו.
צריך לעשות הערכה של ההנקה
01/05/2016 | 09:16
2
4
כל כמה זמן יונק, האם פעיל על השד, עולה יפה במשקל, יש הרבה יציאות? האם כואב בהנקה, מעבר לתזוזות?
וגם- הבקבוק האחד ביום בגיל הזה יכול בהחלט להשפיע על ההנקה. גם מבחינת הקטנת כמויות החלב וגם מבחינת הציפיה שלו לזרימה החזקה של הבקבוק, שיכולה לגרום לחוסר שקט בהנקה.
הערכה
01/05/2016 | 10:02
1
6
הוא יונק בערך כל שעתיים. תמיד יש חלב אך הזרימה פוחתת בעיקר בערב שאז הוא זז הרבה על השד. אני נותנת תחליף או שאוב כשאין ברירה- בכי רב לאחר העברה מצד לצד מס' פעמים. ניסיתי לתת תוספת עם טפטפת אך הוא לא אהב את זה. מבחינת עליה במשקל- ישנה עליה מספקת אך יציאות אין רק עם עזרה מצידנו, כך זה היה מאז שהשחררנו מהבי'ח והיינו אצל רופאים אך אין פתרון. שתן יש הרבה בין 8-12 ביום.
מה זה עלייה מספקת?
01/05/2016 | 10:26
2
התמונה שאת מתארת לא תקינה מבחינת ההנקה, אם זה משהו שחשוב לך לאפשר (הנקה), כדאי להפגש עם יועצת הנקה.
אשמח להכוונה...
30/04/2016 | 13:45
5
19
בן שנה ושבעה חודשים, יונק לפני שינה (צהריים ולילה) וכן, בסביבות 5-5:30, לאחר הנקה זו חוזר לישון ומתעורר בסביבות 7:30-7:45.
שתי שאלות:
האם בגילו אמור לינוק בשעות אלו או, שאמור לינוק רק כשמתעורר?
קורה מדי פעם, בתקופה האחרונה שהתעורר רק בשעה 6 לינוק, במקרים אלו, הוא פשוט לא מצליח לחזור לישון . כך שיוצא שחסרות לו שעות שינה, הוא קצת נודניק במהלך היום וכמובן, שעייף מוקדם מהרגיל. שאלתי היא מה לעשות, האם להעיר אותו בחמש וחצי בכל מקרה ולהניק כדי שישן טוב ?
האם לוותר לחלוטין על ההנקה הזו ולהניק רק בבוקר כשמתעורר?

והיום... התעורר בחמש ולא חזר לישון
01/05/2016 | 07:01
6
אוףףף, מה עושים? לא להניק בכלל ולהחזיר לישון עד הבוקר?
חמש-שש זה תחילת היום להרבה תינוקות...
01/05/2016 | 09:12
3
11
וזה דינאמי. משתנה כל הזמן, בהתאם לצרכים של התינוק ועונות השנה, שעון קיץ-חורף וכד.
אין כללים- הוא לא אמור לינוק בזמן זה או אחר, הוא אמור לינוק כשמתאים לשניכם. יש תינוקות שיונקים יותר פעמים ביום בגיל הזה, יש תינוקות שפעם ביום...
לא הבנתי איך לא להניק בכלל בחמש יפתור את הבעיה... הוא יחזור לישון?
לא להניק ב5 ירגיל אותו לא לקום ולהמשיך...
01/05/2016 | 09:21
2
10
לישון עד הבוקר??
ברור לי שיש שינויים בצרכים וזה בדיוק מה שאני מרגישה שקורה לו עכשיו. נראה שהוא מתחיל להרחיב את הפער בין הנקת הלילה להנקה של הבוקר, אולי העובדה שאני מניקה אותו מעירה אותו?
שינוי כל כך דרסטי, בבת אחת לישון שעתיים- שלוש פחות, זה נראה לי מאוד חריג ועובדתית, חסרות לו שעות השינה, הוא מאוד עייף ונודניק במהלך היום. בשנת הצהריים, הוא משלים את החסר וישן שלוש שעות + במקום השעה וחצי- שעתיים שישן בדר"כ.
אולי ירגיל, אולי לא....
01/05/2016 | 09:27
1
11
והשאלה באיזה מחיר. אם הוא בכיף שלו מתמסר ותוך חמש דקות נרדם חזרה- ברור ששווה ללכת על זה.
אם זו סאגה ארוכה שמלווה בבכי ותסכול- זה משהו אחר.
בימים כאלו שהוא מתעורר מאד מוקדם, אולי הוא צריך שנת בוקר...? ובכל מקרה נכון, יש תקופת הסתגלות. בדומה לפעוטות שמוותרים על שנת צהריים. מי שעברה את זה יודעת כמה קשה להעביר אחה"צ עם פעוט שלא ישן צהריים, ומצד שני אם הוא כן ישן- נרדם ב 11 בלילה... זה חלק מהעניין :).
תודה
01/05/2016 | 09:46
3
אני צריכה לחשוב על זה, נראה איך יהיו הימים הקרובים.
זה פשוט נראה לי מאוד מוזר שבמשך כל השבוע האחרון למשל, הוא התעורר בשעות 7:30-7:45, היה לילה אחד שהוא התעורר והיה ער כשעה ולכן, באותו בוקר התעורר רק ב 8:30!
ופתאום ביומיים האחרונים , קם ב6 או 5...
לישון רק 8.5-9 שעות בלילה, מרגיש מעט מדי בגיל שלו... אני מקווה שזה יסתדר.
חלב מימי?
27/04/2016 | 06:38
3
44
שלום!
אני שואבת חלב עבור בני בן הכמעט 10 חודשים.
עד גיל חצי שנה ינק בלעדית, ומאז (מכל מיני סיבות) הפסקתי להניק והוא מקבל מוצקים + חלב שאוב.
בהתחלה שאבתי 6 פעמים ביום, ומאז מדי פעם מורידה שאיבה כשהוא מוריד ארוחת חלב. כרגע שואבת 3 פעמים ביום.
בימים האחרונים שמתי לב שהחלב שלי ממש מימי. אני משאירה במקרר בקבוק של 150 מ"ל, והשכבה השומנית שהייתה פעם ממש עבה ויפה, עכשיו היא פס דק ממש.
לא אמור להיות חלב יותר שומני ומשביע עבור תינוק גדול יותר? זה הגיוני? הוא אוכל ארוחת ערב די קטנה ובקבוק לפני השינה, ואני חוששת שהוא לא ממש שבע מזה...
אני מניחה שזה בגלל החום
27/04/2016 | 07:32
30
אני מניחה שבגלל שהחלב מותאם לצרכי התינוק, והימים הם ימי שרב - הגוף מייצר חלב מימי יותר כדי שהתינוק יקבל יותר מים ופחות שומן. אבל אולי למישהי יש תובנה אחרת.. :)
חלב אם הוא תמיד מימי
27/04/2016 | 14:17
1
37
למעשה-היחס בן הנוזלים בחלב לעומת המוצקים בחלב עומד על
10:90 -כלומר 90 אחוזים של נוזלים בממוצע
כמובן שבתוך המוצקים,יש לא רק שומנים, אלא למעשה כל הרכיבים שאינם
מסיסים במים- כולל פחמימות שונות, חלבונים,וגם סוכרים כךשאי אפשר לדעת
רק לפי העין-כמה אחוז שומן יש בחלב.

תחשבי על זה- אילו לא היית שואבת,לא היית בכלל חושבת או מודאגת
מכמה  מוצקים יש לעומת נוזלים- וזה בדיוק מה שקורה אצל מיניקות
שפשוט אי אפשר למדוד.אלא- פשוט  לתת לתינוק וזהו.
אם את חושבת שהוא עוד רעב,תדגברי לו את הארוחת ערב במוצקים שונים
אפשר עוד מנת דייסה בכפית
אולי מנה של אשל/יוגורט עם פרי
אוליבטטה עם קוטג
אולי  ממרח אבוקדו וטחינה  על פרוסה
אולי דווקא משהו בשרי- פסטה, אורז, קטניות, ירקות מבושלים,ביצה,או למעשה
כל  מה  שנראה  לך

אח"כ  השלימי עם החלב המושלם שלך
מלא ועשיר  בכל גורמי  החיסון הנדרשים  לגופו

יישר  כוח  על  השאיבה הבלעדית

את אלופה !!!
תודה!
30/04/2016 | 07:21
7
הרגעת אותי, כרגיל :)
דלקת בשד
24/04/2016 | 11:36
1
27
היי אמהות יקרות, אני מניקה את בני בן השבועיים מיום היוולדו. לאחר החזרה מהבי''ח התחילה דלקת בשד ולקחתי אנטיביוטיקה במשך 6 ימים, שעזרה לדלקת אך  הורידה את כמות החלב. מרגע שסיימתי את השימוש באנטיביוטיקה חזרו הכאבים בשד. כרגע אני מורחת טראומיל וזה עוזר. מה דעתכן האם לקחת שוב אנטיביוטיקה ולהסתכן בירידה בכמות החלב או שלתת לגוף להתרפא לבד ולהמשיך עם הטראומיל. תודה 

דלקת או כאבים הם לא מצב רגיל בהנקה
25/04/2016 | 04:48
25
העובדה שכנראה יש דלקת חוזרת תוך זמן כל כך קצר היא סימן שיש בעיה כל שהיא בהנקה.
כדאי ליצור קשר עם יועצת הנקה על מנת לראות האם הכאבים באמת מעידים על דלקת חוזרת ולראות מה אפשר לשפר או לשנות בניהול ההנקה כדי למנוע את הכאבים ואת התפתחות הדלקת.

בהרבה מקרים, ריקון טוב של השד ברגע שמרגישים שמתחילה להיווצר סתימה ימנע את התפתחות הדלקת למצב שדורש טיפול אנטיביוטי.
נסיעה לחו"ל
21/04/2016 | 00:01
4
66
שלום לכל חברות הפורום!
אני אמא לתינוק בן 3.5 חודשים, בהנקה מלאה. עתידה לחזור לעבוד לאחר הפסח ואז אשאב פעם אחת או פעמיים ביום. מתכננת להניק בשעות הערב והבוקר ולהיעזר בסטוק מוקפאים, וביתר הזמן תמ"ל. 
בעוד כחודשיים כשהתינוק יהיה בן קרוב לחצי שנה, נקבעה לי נסיעה עסקית לשלושה ימים ושני לילות. אני רוצה לנסוע אבל חוששת מאוד לעתיד ההנקה. האם משמעות הנסיעה היא שנגמרה ההנקה? מה דעתכן? אני יודעת שיש עוד זמן אבל אני ממש מודאגת מזה, אז אשמח לשמוע את דעתכן.
חג שמח!!

יהיה בסדר!
21/04/2016 | 02:24
3
160
הנקה בדרך כלל מתחילה להיגמר כשיש שילוב של בקבוקים שניתנים *על ידי האם*. אבל כשהאמא לא שם ומישהו אחר נותן אותם, זה בד"כ בסדר גמור.

אם את רק נוסעת לשלושה ימים, הוא ישמח לחזור אלייך ואל הציצי כשחזרי.

ומהצד שלך - תצטרכי לשאוב בשלושת הימים האלה, כדי לשמור על תפוקת חלב סבירה וכדי שלא יהיה גודש. לדעתי תוכלי להסתפק במספר שאיבות שהוא קצת פחות ממספר ההנקות+שאיבות שאת עושה ביום עבודה אופייני (כלומר, ב- 24 שעות של יום כזה).

אם היונק יונק בלילה, אז מן הסתם לא תרצי להתעורר בלילה לשאיבה , פשוט תשאבי דבר ראשון בבוקר, ודבר אחרון לפני השינה.
אם גודש ואי-נוחות יעירו אותך בלילה, תמיד אפשר לסחוט קצת בחושך לתוך חיתול בד, עד להקלה, ולחזור לישון.

כשתחזרי, תתני לו זמן ציצי חופשי ללא הגבלות כשאתם בבית, זה יחזיר את תפוקת החלב לרמה הנדרשת.

כיוון שיש לך זמן עד הנסיעה, אני ממליצה לך בחום להקדיש את הזמן הזה ללמוד איך לשאוב ידנית. הטכניקה פשוטה, היא רק דורשת אימון ותרגול (חמש דקות ביום, מתאים לך? יש סרטוני הדרכה ביוטיוב, ואני בזמנו כתבתי על זה מאמר בפורום), וזה יקל עלייך לא לסחוב משאבה לנסיעה, ולא להיטרד בניקוי ובתחזוקה. מתיישבים באיזו פינה, רוחצים ידיים לפני כן - וזהו!
תודה טחינה עם דבש!
21/04/2016 | 17:58
1
36
כשמך כן את, ממש מתוקה וטובה להנקה :)

לגבי השאיבה הידנית, לא חשבתי על זה, תודה רבה זה נשמע רעיון נפלא. רק לוודא שהתכוונת לשאיבות רק לצורכי "התרוקנות" ושמירה על משק החלב, נכון? לא שאיבות שישמשו את היונק. 

תלוי למה את מתכוונת
26/04/2016 | 09:48
22
אם את מתכוונת לשאיבות במשך הנסיעה, אז ברור שהן לא לשמירה וליונק.

אם את מתכוונת לשאיבות ידיניות בכלל, אז חליבה ידנית היא טכניקת שאיבה מוכרת ויעילה לכל צורך שהוא - כולל כדי לאחסן את החלב ולתת אותו לתינוק.
מבחינת היגיינה, כל מה שאת צריכה לעשות זה לשטוף היטב ידיים במיים וסבון לפני שאת מתחילה, לנגב במגבת נקייה או במגבת נייר חדשה, ו... להתחיל לעבוד

אישית, אני יכולה לספר לך שבחמש שנות הנקה החזה שלי לא נגע מעולם במשאבה כלשהי (מה שדי מצחיק, כי יש לי בבית שלוש משאבות ביתחולימיות להשכרה לנשים שזקוקות להן), ורק סחטתי ידנית כשהייתי זקוקה לכך, כולל 5 ליטר חלב שתרמתי לבנק החלב המקומי (1-2 שאיבות ביום למשך חודשיים). וגם הם, שהיו קפדניים לגבי רקע רפואי, היגיינה וכולי, היו בסדר גמור עם סחיטה ידנית.

משאבות הן פשוט לא כוס התה שלי, העדפתי ללמוד לחלוב ידנית אחרי הלידה של הראשון, וכיוון שלא הייתי בלחץ בזמן ויכולתי לבסס את הטכניקה לפני שהיה צורך ממשי, (מה שלקח בערך ששה-שבעה נסיונות) מעולם לא ראיתי צורך במשאבה. נעים לי ונוח יותר לשאוב ביד: אין צורך להתעסק עם פלסטיקים, לקחת אותם ללמקומות, לנקות אותם, ולדעתי הגוף שלי מגיב יותר טוב למגע עור-בעור ורפלקס שחרור החלב קל יותר ומהיר יותר מאשר היה לי עם משאבה.
(אני גם גרופי של עיסוי שד ופטמות לפני השאיבה כדי לגרום לרפלקס להגיע. שתי דקות של תנועות מעגליות עדינות, והשד מתמלא ורק רוצה שתקחי ממנו את החלב הזה)
וגם חשוב ללמוד על מתן בקבוק בצורה תומכת האכלה
29/04/2016 | 12:44
9
ולהנחות את המאכילים לתנאים המתבקשים.
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:43
2
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
עזרה לגבי משאבה ותפריט לגיל 8 חודשים
16/04/2016 | 22:45
1
44
היי !

יש לי נסיעת עבודה והקטנה מצטרפת כמובן. כיום אני שואבת פעם ביום, לא תמיד משתמשים בזה, לפעמים עושים מזה קצת דייסה. 
סביר להניח שאצטרך לשאוב בחו"ל פעם או פעמיים ביום תלוי בתדירות שאצליח לפגוש אותה במהלך היום. אני צריכה משהו קטן וקומפקטי שיכנס לתיק. 
כנראה שמשאבה ידנית זו האופציה הכי נכונה אבל אני חוששת שיהיה לי קשה ואתעייף מהר. 
יש דרך שניתן לנסות לראות אם זה מתאים לי? 
מה דעתכן על המשאבה של MAM שבמבצע עכשיו בשילב? 
אולי עדיף משהו חשמלי קטן של מדלה? 
אולי בכלל יש מקום שאפשר להשכיר ממנו כזה דבר לשבוע?

ולגבי תפריט לגיל 8 חודשים - כרגע מקבלת בבוקר ארוחת פרי (בד"כ בננה ואגס או תפוח עם שקדיה או טחינה) ואחה"צ שילוב של פחמימה עם חלבון מן החי - בטטה עם עוף או תפו"א וטונה למשל. מה עוד אפשר לתת לה? ובאיזה מצב צבירה? עדיין לא יצאו לה שיניים.. 
לא תמיד היא מסיימת את הארוחות, כדאי בכל זאת לנסות להוסיף לה ארוחה?

תודה רבה מראש !! שבוע טוב !
לגבי משאבה
19/04/2016 | 20:45
31
אם מדובר על שבוע ואת רוצה משהו ממש קומפקטי,  אפשר לשקול את המיני אלקטריק של מדלה.
חוץ מהעובדה שהיא מרעישה בשאיבה, היא נהדרת לנסיעה  - קטנה, קלה, זולה, עובדת על בטריות.
עליה לא מספקת במשקל
17/04/2016 | 14:14
9
82

שלום,

פשושה בת ארבעה חודשים, יונקת באופן מלא מיום היוולדה. לא לוקחת מוצץ.

שוברת עקומות כלפי מטה :
בלידה 3060 (אחוזון 30 בערך)
בגיל שלושה שבועות 3640 (אחוזון 30 בערך)
בגיל חודשיים 4500 (אחוזון 14)
בגיל ארבעה חודשים 5335 (אחוזון 7).

יונקת כשמונה פעמים ביממה, הנקות לא ארוכות (לכל היותר עשרים דקות) מאז ומתמיד, אני תמיד מציעה צד שלישי וגם נשנושים פה ושם (נרדמת בהנקה). מאד רגועה בין הנקות, יש שפע חיתולים רטובים (וגם מלוכלכים, לא שזו אינדיקציה), לא היתה חולה. מתפתחת היטב מוטורית וקוגניטיבית. פולטת (בלי בכי), היו תקופות שפלטה כמויות נכבדות, עכשיו פחות.

אז למה היא לא עולה מספיק במשקל?בהתחלה עלתה יפה, מה עלול היה להשתבש בלי ששמתי לב?

חוששת המצב רק יחמיר כי היא הגיעה לגיל הנפלא הזה שבו הסביבה מאד מעניינת אותה ועיניה נודדות בזמן ההנקה וגם תשומת הלב שלה... אני מנסה להניק אותה בסביבה נטולת גירויים ככל האפשר אבל גם התקרה מרתקת אותה ... וההנקות מתקצרות ונראות לי פחות יעילות.  

מתלבטת מאד מה לעשות. מההריון הקודם (תאומים) יש לי תסביכי אין-לי-מספיק-חלב (האחים שלה עלו במשקל רק בזכות שילוב כמות נכבדת של תמ״ל, חילבה ומוטיליום אחרי שעברתי אצל מיטב יועצות ההנקה בארץ). בעבר, כלומר בהריון הקודם, לא הצלחתי לשאוב כמות שהצדיקה את זמן השאיבה (ניסיתי המון, עם מדלה לקטינה. לא הלך -מעולם לא הגעתי ל60 סיסי למשל).
לנסות תוספים כדוגמת חילבה?
לנסות לשאוב בכל זאת? באיזה עיתוי? המלצות קונקרטיות על משאבה? יש לי מדלה סווינג קצת ישנה -מוכנה לשקול משהו אחר.
יועצת הנקה? קשה לי להאמין שיש לשון קשורה שפיספסנו (יועצת בדקה אותה ביום הלידה). ניהול הנקה שונה? (היא יונקת לפי דרישה, לא לפי שעון).

עוד פריט מידע (כאילו לא חפרתי מספיק) -יש לי צד אחד שמניב פחות חלב, והיא לא מחבבת אותו. אני משתדלת להתחיל את כל ההנקות (וגם את הנשנושים) מהצד החלש דווקא כדי שהיא לא תזנח אותו לחלוטין. בכל מקרה היא יונקת מהצד השני, הטוב, יותר זמן ויותר בשקיקה מאשר מהצד החלש הראשון.

אודה מאד לעצות ותמיכה.
נשמע שיש לך תינוקת מקסימה שם
18/04/2016 | 04:08
2
56
ושאת עושה הכל-הכל כמו שצריך.
האם היא היתה חולה בזמן הזה? האם התחילה עם צמיחת שיניים? (שני דברים שגורמים להאטה נורמלית בצבירת משקל, ואפיל לאבדן משקל זמני)

במצבך, אני הייתי שוקלת להתייעץ עם איזה איש מקצוע טוב, שיוכל מצד אחד להרגיע אותי במקרה הצורך, ומצד שני לעלות על המשהו-שעלול-להיות-לא-בסדר - אם באמת יש משהו כזה.

כי נשמע שמבחינת ניהול הנקה ותנובת חלב, הכל אצלך ממש בסדר. היא יונקת לפי דרישה, את מציעה לה המון צדדים, יש לה המון חיתולים רטובים וקקי רך - זה אומר שהחלב שצריך להיכנס אליה, אכן נכנס.

אז אולי הכל הכל הכל בסדר, וזה רק דפוס אישי שלה, או אולי היה משהו זמני שמפריע, (למשל שיניים) ואין צורך לדאוג בגללו. או שאולי יש איזה קושי בגדילה בצד שלה. ושיחה עם איש מקצוע טוב, אולי יועצת הנקה שהיא גם רופאה, יכולה מאוד לעזור בהתייחסות שלך למצב.

כיוון שניהול ההנקה שלך טוב מאוד, והיא נראית סה"כ שמחה לא הייתי נכנסת כרגע לסרט של השאיבות. כי אם יש לך מספיק חלב והיא יונקת כל צרכה, למה להעיק על עצמך עם הנטל הזה? הגישה שלי היא, קודם להבין מה קורה, ורק אז להתחיל לעבוד בכיוון הנכון

את צודקת
18/04/2016 | 09:20
1
40
היא באמת מקסימה
כל כך מקסימה וטובת מזג שאני חוששת שגם אם משהו מפריע לה, למשל רעב, היא לא תתבכיין יותר מדי ...
היא לא היתה חולה ואני לא חושבת שהשיניים קרובות - יש מעט ריור ומעט תחיבת ידיים לפה.

אני מודה לך מכל הלב על התגובה התומכת, ועל שהנעת אותי לקבוע תור לד"ר ליבוביץ (קודם קצת התעצלתי לנסוע) - מבין הברירות של לדאוג, לשאוב או להתייעץ - מעדיפה להתייעץ
המו ןבהצלחה! מקווה שהיא תהיה בצד המרגיע
19/04/2016 | 08:21
4
מנצלשת - איך מגיעים לד"ר ליבוביץ'?
18/04/2016 | 10:07
5
35
גם הקטנה שלי עולה מאווווד לאט במשקל ומגרדת את אחוזון 4. איך מגיעים לד"ר ליבוביץ'? אני בכללית...
תודה!
היא מקבלת במעייני הישועה
18/04/2016 | 13:21
4
40
פעמיים בשבוע. את יכולה לחפש בפייסבוק ״המרכז הרפואי להנקה״ או פשוט להתקשר לזימון תורים של מעייני הישועה.
התשלום הוא פרטי ללא קשר לקופה (אולי ליולדות במעייני הישועה זה אחרת).

בהצלחה
תודה! ראיתי שהיא מקבלת גם במרפאה
18/04/2016 | 14:31
3
37
באודים אם איני טועה, במסגרת קופ"ח כללית. יכול להיות?
לא יודעת, חשבתי שהמרפאה באודים נסגרה ....
18/04/2016 | 18:12
1
32
תעדכני אם את מוצאת שלא.
אני חושבת שהיא אכן נסגרה
18/04/2016 | 19:22
31
לפחות זה נכון ללפני כמה חודשים.
בסופו של דבר הצלחתי לגרור את עצמי (+את התינוק כמובן ) למעייני הישועה. קובעים תור במוקד של מעייני הישועה.
בגלגול ההנקה הקודם הייתי אצלה באודים, שאומנם יותר רחוק לי גיאוגרפית, אבל לטעמי היה שם הרבה יותר נעים ממענייני הישועה, פשוט כי זה לא בית חולים שתקוע באיזור מעפן  אבל מה, ד"ר ליבוביץ' היתה עדיין מקסימה כהרגלה, לא חשוב איפה פוגשים אותה. 
המרפאה באודים סגורה זה זמן רב
20/04/2016 | 14:18
4
רגישות לחלב פרה בתינוק יונק?
16/04/2016 | 22:09
4
42
היי, מאוד מאוד מתוסכלת. בני כמעט בן חודשיים על הנקה מלאה מיום היוולדו. חוסר שקט ובכי בהנקה התחילו בגיל 3 שבועות בערך ביום וגם בערב. רופאת ילדים אמרה שכנראה מדובר בריפלוקס סמוי והתחלנו טיפול תרופתי והייתה הקלה במצב כעבור יומיים. מאז בעיקר בערבים שוב מצבי בכי בהנקות: מתחיל לינוק ולאחר כמה יניקות ממש בכי גדול של כאב. שבוע שעבר היו יומיים של אי שקט משמעותי ובכי ופעם אחת קקי ירוק עם מעט דם ובמוקד איבחנו פיסורה בפי הטבעת. יום למחרת צלצלתי לרופא הילדים והוא ביקש להוריד לחלוטין מוצרי חלב מהתפריט. מה דעתכן? ביקשתי הפניה לאלרגולוג אך הוא אמר שאין טעם ולא ניתן לאבחן לדבריו בגיל זה. הייתי רוצה לדעת האם זה וודאי כי הוא רגיש לחלב. יש לי אלרגיה לגלוטן ואני נמענת מגלוטן והימנעות נוספת מאוד מצמצמת את התפריט שלי. אשמח לתובנות/עזרה/כל דבר..
מוצרי חלב הם החשודים ביותר
17/04/2016 | 12:43
2
44
מבחינת מזונה של המיניקה למצב של אי שקט אצל יונקים
אם העליה במשקל של התינוק שלך תקינה
הוא נותן מספיק שתן וצואה רכה ביממה
אם הוא יונק בתדירות טובה ומרוצה מכמויות החלב
ואם הכל נראה בסדר, פרט לאי השקט של התינוק
ואני גם מתייחסת להמשך אי שקט למרות טיפול סותר חומציות
אזי בהחלט שווה לחשוב על הפסקה של צריכת מוצרי חלב שלך
לתקופה של שבועיים שלושה, לאחר תקופה זו תנסי לשפוט בעצמך האם יש
או אין שיפור במצבו ...
אכן אלרגולוגים מקבלים תינוקות רק לאחר גיל שנה, לפני כן בדכ לא מקבלים
אלא במצבים מאוד קצוניים שבהם גם הרופא ילדים יכול לסייע

יפה לרופא ילדים שלך שהמליץ לך המלצה נכונה לגבי מוצרי החלב
ולא שפט "משהו לא בסדר עם החלב שלך" "תתני לו תמל.." - כי זה בעצם
הדבר הכי פחוצת נכון שאפשר להמליץ במצב שלכם

תודה פשושיהעניין הוא
18/04/2016 | 10:57
1
19
שחברה סיפרה לי על בדיקת טסט לרגישות בתינוק בן חודש שהתחיל להקיא אחרי הנקות ולכן הייתי רוצה לדעת בוודאות לפני צמצום נוסף של התפריט שלי..ממש קשה לי לראות את התינוק שלי סובל והייתי רוצה לדעת ממה זה.
הגיוני שרגישות לחלב פרה תתבטא בבכי לאחר כמה לגימות של הנקה? זה גורם להם לכאבי בטן מיידיים?
הגיוני לחלוטין
18/04/2016 | 12:44
22
יש תינוקות שממש צורחים וזועקים מתקפלים מתכווצים ללא שום סימפטומים גופניים
אחרים: כמו ממצאים על העור, פריחות, אודם, הקאות, שלשולים, קושי נשימתי חוח ועוד
סימפטומים חמורים יותר

זה כמובן שבתנאי שכל שאר המדדים תקינים - כלומר יציאות, שתן, עליה במשקל, התפתחות
גדילה וכדומה.

טסט בגיל חודש איננו משהו שעושים לכל אחד - ממש ממש לא
מה גם שאלרגולוגים רבים יטענו שהבדיקות הללו לא אמינות בגיל זה
אם יש חשד מאוד מאוד סביר אפשר לבצע בדיקות דם לגילוי רגישות - או אי סבילות
ואם יש חשד ללא ממצאים - כמו אצלך- מניעה היא דרך טיפול לחלוטין לגימיטית
ואז לומדים בדיעבד האם יש שיפור או לא ומסיקים אחורנית
חבל לגרור את התינוק לסדרה של בדיקות פולשניות שבסופו של התהליך יאמרו
למנוע חשיפה למוצרי חלב, אם אפשר פשוט למנוע ולראות אם זה עוזר
מקסימום זה לא יעזור - ואז יהיה צורך ממש כמו בלש
להתחיל לחשוב מה כן יכול לגרום לענין ובאלמינציה לשלול אחד אחד

הסיפור של גיא שלי
18/04/2016 | 13:29
48
האבחנה אצלנו מאוד טרייה. שבוע. אבל אני קוראת את ההודעה שלך וזוכרת את עצמי. הילד שלי שבר את כל המוסכמות. עלה מצוין בהנקה עד ששאלו אותי אם אני בטוחה שאני רק מניקה. אבל מה? הוא מגיל שבועיים בכה בלי הפסקה ובכה ובכה.
מה לא אמרו לי? ריפלוקס, אי סבילות ללקטוז, קוליק פינוק ועוד. בייאוש רב מלראות את התינוק שלי סובל שוטטתי באינטרנט וקראתי על אלרגיה לחלב פרה. כמובן שכולם הגיבו שאני משוגעת ושזה גזים. הפסקתי מוצרי חלב וקיבלתי אחרי שבועיים ילד רגוע לחלוטין. אפילו אחרי עצירות של 12 יום הרופא ילדים התעקש שאין לו אלרגיה לחלב. בערך שהיה בן ארבעה חודשים חזרתי לאכול חלב והכול היה בסדר...הרופא ילדים טען שזה היה קוליק ועבר. הוא נכנס לגן והתחיל להיות עם נזלת תמידית. שוב חשדתי באלרגיה לחלב ושוב ניפנף אותי הרופא ילדים. אחרי שהופיע לו אטופיק דרמטיטיס קל שוב שאלתי ושוב ניפנפו אותי ....כל הזמן אמרו לי שאי אפשר לבדוק. הקש היה שבקשתי שיתנו קצת מטרנה בגן. הוא כבר היה בן חצי שנה. חזרתי לעבודה ורציתי שיהיה גיבוי בנוסף לשאיבות. הוא הקיא הכול. רופא הילדים התעקש שוב על אי סבילות ללקטוז. בקיצור לקחתי אותו לאלרגולוג פרטי לפני שבוע. רבע שעה והייתה לי תשובה. הילד אלרגי לחלב. אז כן אפשר לעשות טסט עורי לפני גיל שנה. גיא שלי בן שבעה חודשים. הוא הגיב לטיפת חלב כל כך נורא שאני אומרת שמזל שלקחתי אותו לפני שנתנו לו דניאלה בגן. אז אל תקשיבי לאף אחד רק לעצמך. גם אני התענתי כמה חודשים ככה וגם אני מתה על מוצרי חלב והיה לי קשה להפסיק אבל לפחות עכשיו אני יודעת שזה מוצדק. 
שורה תחתונה: אמא תמיד צודקת!!!!!!
עלייה במשקל של תינוק קטן
17/04/2016 | 14:05
1
48
שלום לכולן,

רציתי לשאול לגבי דפוס העליה במשקל של הבן שלי. האחות והרופאה בטיפת חלב אומרות שהכל בסדר, וזה כנראה המצב, אבל הגנים הפולנים שלי משתלטים ואני צריכה חוות דעת נוספת. אז ברשותכן.. 

הוא נולד ב29.1 במשקל של 2.660 (שבוע 38+5),
ב2.2 בשקילה ראשונה בטפ"ח כבר החזיר משקל לידה (2.640),
ב9.2 שקל 2.99,
ב8.3 3.72
וב11.4 4.32

אני חוששת שאולי בגלל שבגיל שבועיים התחלתי לתת לו מוצץ אז הגדילה שלו הואטה. הוא עלה בשבוע 350 גרם ואח"כ בחודש שלם 700. אני יודעת ש700 גרם זה בסדר, אבל זה לא נראה לכן כמו הבדל קצת קיצוני?

הוא נולד קטן ושומר על האחוזון שלו (אחוזון 3). אני מניחה שפשוט ציפיתי שיעלה עם הזמן באחוזונים. זו לא ציפייה ריאלית?
יש תינוקות שעולים באחוזונים ויש תינוקות שלא
18/04/2016 | 03:55
35
כך שכשלעצמו זה בסדר.
הרי מישהו צריך להיות הכי קטן בכיתה... אי אפשר להסתפק בשני הכי קטן, ושהמקום הראשון יהיה ריק

לטעמי, יש יותר מדי פוקוס על עלייה במשקל כמדד בודד. אני תמיד מעדיפה להסתכל על המשקל כחלק מהתמונה הכללית: התינוק יונק היטב? אחיזה טובה? יש מספיק חיתולים ביום? קקי רך? פיפי בהיר או שקוף? התינוק מרוצה מהחיים לפחות חלק מהיום?
אם כן, ואם הוא לא שובר אחוזונים כלפי מטה, אז הכל בסדר.

אם את חוששת שהמוצץ מפריע לדפוסי היניקה, אז פשוט תשתדלי לתת לו פחות מוצץ. נניח, רק בשעות הכי קשות של היום, או מקרים שאתם ממש לא מסתדרים בלעדיו.
טיפול באולטרסאונד לדלקות וסתימות
16/04/2016 | 17:11
5
45
הנה מאמר מעניין על טיפול (פיזיותרפיה) באולטרסאונד במקרים של דלקות שד לא-בקטריאליות וסתימות בצינוריות החלב.

היא מסבירה שם למה יש בעייתיות בטיפול המקובל באנטיביוטיקה, וגם מרחיבה לגבי עיסוי שד, ואיך עיסוי חזק מדי עלול להחמיר את הבעיה ולגרום להגברת או חזרת הדלקת.

מנסה שוב את הקישור
16/04/2016 | 17:12
4
28
הלוואי וזו היתה הגישה בארץ לדלקות חוזרות
20/04/2016 | 14:23
3
32
סתיצמות ומכאובים

התשובה הרווחת יותר אצלנו היא ---תפסיקי להניק
את צוחקת עלי...
21/04/2016 | 02:06
2
22
הרי בטווח הקצר זה רק מגריע את המצב!
בטווח הקצר וגם בטווח הארוך
21/04/2016 | 07:21
1
25
ועלול לא רק שלא לפתור את הבעייה
אלא גם עלול לגרום לפגיעות בשד עד התערבויות כירורגיות מזעזעות

לצערי כבר ראיתי מקרים כאלו
אוי ואבוי
21/04/2016 | 12:49
1
הנקה לטווח ארוך וכאבים בפטמה
14/04/2016 | 07:05
15
81
הי
מניקה בן 2:4. יונק כ-3 פעמים ביום.בשבוע האחרון יש לי כאבים חדים בפטמה בשני הצדדים, בעיקר בתחילת ההנקה, אח"כ הכאב מתקהה אם כי נשאר.
לא השתנה משהו באופן ההנקה או בכמות. הפטמה נראית כרגיל, אולי קשה יותר.  מה זה יכול להיות?
הריון? מחזור?
14/04/2016 | 11:53
9
18
לא הריון בוודאות.אולי קצת בלאגן הורמונלי
14/04/2016 | 17:43
8
58
בגלל נטילה משובשת של הסרזט. הפסיקתי לשבוע וחזרתי שוב (בד"כ לוקחת רצוף).אבל אני מניקה כבר שנתיים+, היו לי הפסקות/נטילה אי סדירה (אבל באמת שאני לא בהריון ) ולא היה כאב כזה...
הלוואי וזה רק זה.
כנראה זה יותר מקצת שיבוש הורמונלי
16/04/2016 | 10:24
7
46
אולי זה הרבה שיבוש הורמונלי ?...
לכי תדעי-
אם היונק מרוצה,
אם יש חלב בכמות מספקת עבורו
אם אין פצע , אודם, לובן, או שינוי כל שהוא על השד
אם את מרגישה טוב ללא חום, תחושה כללית טובה
אז...לפעול כמו שפועלים "כרגיל" במצבים כאלו
מונעים מגע מיותר, בעדינות עם ביגוד לוחץ ואולי גם לשקול למנוע שימוש בסבון
ישירות עם הפטמה בזמן המקלחת, בזמן ההנקה לוודא "פה פעור גדול" לשקול
שימוש בלנולין אם יש סדק / פצע נסתר - תבדקי ממש מסביב לפעמים יש משהו
שמתחבא , לודא שהמקום חמים כי התחושה יכולה להתגבר בקור
ולחכות...כי אם זה אכן שיבוש הורמונלי אז זה יכול להיות קשור לביוץ,
או הכנות של הגוף לקחת מחזור... או כל משהו באמצע...אז לחכות זו התשובה הנכונה

אם הכאב ממשיך ללא שום שינוי לעוד כמה ימים, לפנות לרופא הנשים שלך
לבדיקתו
תודה. רעיון טוב לבדוק איפה הלנולין שלי..
16/04/2016 | 16:35
6
29
הלוואי והיונק היה קצת פחות מרוצה. אני אשמח להפחית קצת הנקות אבל אין לי כח לתהליך הזה עכשיו. לא אתנגד שזה יבוא ממנו
אם את לא מוצאת
17/04/2016 | 12:38
3
31
את יכולה בנתיים למרוח שמן זית
זה פתרון טוב עד שיהיה לך משהו אחר

נכון! או...
18/04/2016 | 03:07
2
22
כל משחה שלא מכילה חומרים זרים וטובה לפגעי עור פשוטים.
כאן יש לנו משחת פפאיה, שטובה מאוד לעקיצות, כוויות קלות, שריטות, שפתיים סדוקות ושאר מרעין בישין של העור.
הבעיה שבארץ גם המשחות הטבעיות
18/04/2016 | 12:49
1
29
מכילות מגוון כה רחב של רכיבים שאת לא באמת יודעת כמה יש מכל דבר
ומה זה בכלל עושה

לכן אני אוהבת להמליץ על הבטוח- שמן זית שיש לכל אחת בבית
רק שמן זית , בלי XYZ- למרות שעדיין לנולין עדיף כי הוא ללא ריח, טעם,
וגם נמרח יותר בקלות...

זה גם הטיפול המומלץ דרך אגב למי שרגישה ללנולין
- כותבת עבור אמהות, טחינה אני יודעת שאת מכירה את זה

דווקא לא ידעתי!
19/04/2016 | 08:22
15
תודה על הטיפ ועל המידע
אם את באיזור ירושלים אשמח למסור לך את הלנולין שלי
18/04/2016 | 19:24
1
16
של לנסינו, סגור.
תודה רבה!נחמד נורא מצידך!מצאתי (ואני לא מי-ם..)
18/04/2016 | 22:43
2
היה לי סיפור דומה לאחרונה...
16/04/2016 | 17:07
4
64
יונק בן שלוש כמעט, כאבים קהים שהלכו והתפתחו בפטמה אחת, ובסוף משהו שנראה כמו סדק בעטרה.
הורדתי הנקות מהצד הזה, הקפדתי יותר על תפיסה, מרחתי משחה, מנעתי ממנו למולל את הפטמה הזו כשינק מצד שני (משהו שהוא מאוד אהב ) ו... לא ממש עזר. כמעט החלים, ואז התחיל לכאוב שוב.
בסופו של דבר, אחרי כמה ימים התפתח שם משהו שנראה כמו חצ'קון, ופעם-פעמיים סחטתי אותו ורוקנתי אותו קצת, בעדינות.
ויום אחד, באמבטיה, התחלתי לסחוט שוב, בסגנון "ננסה קצת ונראה מה יהיה", ומה שקרה זה שאחרי כמה דקות של עבודה, יצא משם משהו לבנבן ועגלגל שנראה כמו קצה של צינורית והיה לו מרקם של רקמת עור. ברגע שהוא יצא - ראיתי שהפטמה חוזרת לצורה המקורית שלה והכל שם החלים באופן יוצא מן הכלל תוך יום-יומיים.

כל העסק הזה היה מוזר בעיני, אני לא סגורה על מה בדיוק קרה שם, ומה שלמדתי מזה שלפעמים קורים בשד דברים שקשה להגדיר אותם במדויק, אבל אם עוקבים בסבלנות ומסייעים להחלמה (אני בטוחה שהמשחה עזרה לי, למשל, וגם להתעקש על יחס עדין יותר מצד הפעוט), בסוף איכשהו מבינים-בערך מה העניין והדברים מסתדרים פחות-או-יותר מעצמם, עם קצת עזרה מבחוץ.

מקווה שגם לך יסתדר!
17/04/2016 | 12:38
37
צינורית סתומה אוויייששש...כמה שזה כואב
גם אם יש "רק" גולה קטנה בקצה
אוי, מוזר..הכאבים קצת פחתו. אני מקפידה יותר על תפיסה
18/04/2016 | 22:46
1
36
ומנסה קצת לקצר הנקות ("תראה ציפור!" <לובשת מהר חולצה> )

רק שלא ייסתם כלום. נשמע כואב (כבר הגעתי למיון פעם עם דלקת בשד כשהוא היה בן 9 חודשים. זה היה סיוט!)
20/04/2016 | 14:20
2
דווקא לא כאב מי יודע מה...
19/04/2016 | 08:19
23
סתם היה מציק ומוזר.
רפואה שלמה!
כמה פעמים ביממה בן 8 חודשים צריך לינוק?
12/04/2016 | 14:39
6
68
היי
הקטן מאז ומתמיד עם כאבי בטן וריפלוקס, מה שאומר שרוב ההנקות הן דיי סיוטיות עם עשרות התנתקויות כל הנקה. בנוסף סרבן בקבוקים ובנוסף עד לא מזמן היה גם סרבן מוצקים!

לאחרונה התחיל להסכים לאכול מוצקים מה שמאוד מאוד עוזר לי בחיים!

סדר היום שלו מבחינת האוכל הוא בערך כזה:

בוקר: הנקה אחת וסנדוויץ' עם שקדיה

צהריים: עוף ובטטה והנקה

אחה"צ: פרי\בייבי ביס\טבעונים

ערב: דייסת קוואקר והנקה

בלילה הוא אוכל בערך פעמיים כרגע, לפעמים 3.

אז בעצם סה"כ יש 4 הנקות ושאר האוכל זה מוצקים. מעט מדי??

אני לא מצליחה כל כך להניק אותו יותר מזה כי הוא נורא נורא סקרן ובלתי אפשרי להניק אותו במהלך היום גם לא מתחת לשכמיית הנקה (אחותו בת השנתיים מסתובבת פה ועושה בלגן והוא לא מסוגל להתרכז בהנקה...)
תיקון
12/04/2016 | 21:56
5
39
יונק כ5 פעמים ביממה אבל לא כל ההנקות הן ממש הנקות מלאות.....
כמה שאלות ...
13/04/2016 | 18:05
4
42
מה קורה מבחינת נוזלים אחר הצהריים - אוכל פרי / בייבי ביס וכו..ולאחר מכן ?
אם הוא מסתפק "רק" במוצקים הללו, שהם לא ממש ובאמת מוצקים
אלא יותר טעימות קטנות, ופרט לפרי שהוא בסדר מבחינת ערכים תזונתיים- גם הבייביס
וגם הטבעוניים הללו אינם באמת ארוחה. מבחינה קלורית יש ערכים מאוד נמוכים וגם
מבחינת הויטמינים והמינרליים הכל באמת זניח.
אפשר לדחוף עוד הנקה לאחר הנשנוש הזה
או בכלל לעבות את הארוחה הזו- בתוספת של פרוסה, עם ממרח מזין כמו
אבוקדו, טחינה, ממרח חומוס ביתי, גבינה צהובה,
מממ...למעשה הוא עדיין לא ממש התחיל לאכול כי צריך לתת לו עוד מגוון
להוסיף דגנים, כמו אורז, גם קטניות - כמו אפונה, עדשים, , לשלב עוד פעם או פעמים
פרוסת לחם עם תוספת של מה שהוא אוהב, להוסיף בצהרים לבטטה - עוד ירקות
גם פסטה , ולמעשה לעבות את המרק למחית עשירה בכל מה שניתן לעלות על דעתך
את הדייסה בערב, אפשר שוב לנסות לעבות ולהעשיר בפרות העונה, או גם שקדיה וטחינה
לא חייבים להמתיק, כי הפרות מתוקים בעצמם אבל אם את רוצה אפשר עם סילאן מלא
חוץ מזה
כדי לדעת האם זה מספיק לו מבחינת הנוזלים
שימי לב מה הכמות של השתן בטיטולים ביממה
אם הוא מגיע לכ6 טיטולים רטובים
ועוד צואה רכה - זה אומר שהוא בסדר
כמובן שגם עליה במשקל שניתן לבדוק בטיפת חלב זה מדד טוב לדעת
האם הוא יונק מספיק
תודה פשושי!
13/04/2016 | 21:08
3
27
קשה לי מאוד מאוד להוסיף עוד הנקה במהלך היום כי כאמור הוא מסכים לינוק רק בחדר חשוך ושקט (וגם אז עושה בעיות....), מה שאומר שזה רק בזמנים שאחותו ישנה (שניהם איתי בבית). ניסיתי מיליון פעם להניק אותו כשהיא בסביבה והוא ממש ממש לא מוכן גם אם הכי רעב בעולם......

לגבי המוצקים: מאז שנולד הוא סובל מכאבי בטן והמוצקים כמובן החמירו את זה...עצירויות מדי פעם, גזים וכו' אז אני דווקא משתדלת לא להעמיס יותר מדי דברים חדשים וכן לשמר את הקיים עד שהוא יתאפס על עצמו

אני חושבת שאחה"צ באמת לא מספיק לו הפרי כי אני שמה לב שהוא מגיע מאוד רעב לארוחת הערב אז אולי באמת אוסיף עוד פרוסה עם טחינה\אבוקדו\שקדייה (למי יש זמן להכין ממרח חומוס ביתי?? )

אז בעצם כל כמה זמן הוא אמור לאכול? כל שעתיים? כל שלוש? איך זה עובד עם המוצקים? הוא לא כל כך אכלן וכל עוד הוא עסוק הוא יכול למשוך ולא לאכול אז קשה לי לדעת בדיוק מתי וכמה הוא רעב.......

וכן, יש מספיק חיתולים רטובים 
אז למה לא לתת תמ'ל?
14/04/2016 | 19:23
1
28
את מניקה מספיק. אם הוא צריך עוד נוזלים וקלוריות, למה לא להוסיף תמ'ל?
אצלי הוא יונק, אחרי זה פירות עם קוואקר, מרק, בקבוק שאוב, הנקה ועוד הנקה. ועוד פעם אחת בלילה וכנראה אעבור לפעמיים כי מתעורר המון.
הלוואי....אבל הוא פשוט לא מסכים להכניס את זה לפה!
15/04/2016 | 01:33
3
סלט חומוס ביתי
15/04/2016 | 16:24
30
אני מכינה מראש את המרכיבים שתובעים מלא זמן - משרה כמות גדולה של חומוסים
עם מים, מחליפה גם מידי כמה שעות, מבשלת לגמרי, מצננת ולאחר קירור מחלקת
למנות של כ 200-300 גרם - בערך. ומקפיאה בכלים שמתאימים.
אחכ בכל פעם מוציאה לילה מראש למקרר להפשרה, מוסיפה מים , טחינה, תבלינים,
מעט שמן, בצל או ירוקים לפי הטעם - ויחסית די מהר יש לנו חומוס סבבה ללא חומרים
משמרים, ..
כל המשפחה נהנת מזה לא רק התינוקות
אממ...
אכן, יש הרבה פעוטות קטנטנים שירצו לאכול במהלך שעות היממה בכל שעתיים
בערך וזה נורמלי לחלוטין כי הם אוכלים כמויות קטנות בכל ארוחה.
שלוש שעות...הייתי אומרת שלקראת גיל שנה אפשר לצפות למרווחים כאלו.
אם יש מספיק טיטולים רטובים,
והוא עולה במשקל בצורה סבירה
אז כנראה זה בסדר
תדירות היניקות עלולה להמשיך ולהשנות עוד כמה וכמה פעמים במהלך
השבועות הקרובים, ובכלל בחודשים הקרובים
כל עוד את זמינה אליו
זה יהיה בסדר
מבינה את הקושי שלו לינוק בסביבה מרעישה
מבטיחה, זה גם יסתדר במהלך הזמן והוא יצליח לינוק
גם כאשר מסביב יהיה מלא מלא גירויים
לגבי חשיפה מדורגת של מוצקים - את יכולה לחשוף למזון חדש בכל כמה ימים
ולראות איך ישפיע, אני בטוחה שתגלי די מהר שהוא יכול להתמודד יפה
עם רוב המאכלים ותוכלי לצמצם את המפריעים לבודדים בלבד

שיהיה בהצלחה
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:09
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
צקצוקים והתנתקויות בהנקה
13/04/2016 | 21:29
2
44
בתי בת השבועיים וחצי ינקה נהדר מההתחלה. זו ילדתי הרביעית ואת כולם הנקתי כך שאני יודעת מהי התפיסה הנכונה וכד'.
אלא שפתאום ביומיים האחרונים אני שומעת המון צקצוקים תוך כדי ההנקה, מעין התנתקויות כאלו שמשמיעות רעש ונראה כאילו אין בכלל וואקום..
במקביל היא התחילה להיות באי שקט- בוכה הרבה ומתפתלת. אני מקשרת בין השניים..
עצות למישהו?...
תודה רבה מראש
קרה לי עם הילדה הראשונה...
14/04/2016 | 10:43
31
ממש מה שאת מתארת - צקצוקים שהתחילו בגיל שבועיים והתפתלויות...
לצערי בגלל שהיא עלתה במשקל וזו היתה ילדה ראשונה חשבתי שזה נורמלי ורק בגיל 3 חודשים אבחנו לה רגישות לחלב וריפלוקס
ממליצה לך לבדוק את זה מעכשיו......
לפעמים זה קורה כשיש הרבה חלב
14/04/2016 | 11:51
39
התינוקות שוברים את הואקום כשמנסים להתגבר על הזרם. 
לפעמים תינוקות מצקצקים כשהלשון שלהם קשורה.
את מרגישה שיש לך המון חלב?
בכל אופן- הצמדה מיטבית עוזרת. אם יש שפע חלב- להשען לאחור.
אם זו הלשון כמובן צריך הערכה מקצועית.

שאיבת חלב כל שבע שעות
11/04/2016 | 21:52
2
48
שלום ביתי בת חודשיים נולדה חודש מוקדם והתקשתה לינוק לכן אני שואבת כמעט בלעדית ומאכילה החלב השאוב בבקבוק ולפעמים גם מניקה קצת. 
למעשה אני שואבת אחת לשבע שעות ויש מספיק חלב עבורה כ600 סמק ביום. 
התינוקת אוכלת כל שלוש שעות ואילו אני שואבת כל שבע שעות.
שאלתי: האם תדירות השאיבה  פעם ב7 שעות משנה את תרכובת החלב?
או שהחלב טוב ומתאים לצרכיה בכל מקרה. 
תודה
תדירות השאיבה לא משפיעה על הרכב החלב
12/04/2016 | 11:26
37
אבל שאיבה במרווחים גדולים יכולה להשפיע על כמויות.

יתכן ובהמשך תצטרכי להגדיל את תדירות השאיבה כדי להגדיל כמויות.
חלב שעומד זמן רב בשד
13/04/2016 | 18:09
43
אכן יכול לשנות מעט את הרכבו, אם כי  
בגלל שהחלב נוצר ממש תו"כ השאיבה וההאכלה אז קשה לדעת
בכל אופן, ברור שהחלב שלך טוב ומופלא עבור התינוקת שלך
כן רצוי לשקול לעבור לניהול שאיבות תדיר יותר
שיאותת לשד לייצר כמות חלב שמתאימה לסד"כ שהתינוקת שלך כן מסוגלת לינוק
לאט לאט היא תתחזק , תצליח לינוק יותר ויהיה יותר קל מבחינת העומס על השאיבות
אם את מעוניינת בכך
ממליצה לך לשקול להיפגש עם יועצת הנקה על מנת להבין באיזה תהליך מדובר
ומה את מצפה מהתהליך, וממה שעומד להיות
חשוב לשמוע ולהבין איך לשמר את ייצור החלב
ומה לעשות כדי שהוא ימשיך בצורה שתספק אותך ואת התינוקת כמובן

תרומת חלב שאוב
13/04/2016 | 12:07
36
מנסה פעם נוספת לפני שזורקת...
יש לי כ-20 שקיות חלב שאוב כל אחת בנפח של כ 120 מ"ל. הן מאופסנות כראוי, הותיקה שבניהן מסוף נובמבר...
מישהי מכירה מישהי שזקוקה להן? כואב לי הלב לזרוק אבל הן לא בשימוש והמקום בפריזר נדרש ביותר...
אנא עזרו לשואבת מצטיינת בדימוס...
לוח מודעות
11/04/2016 | 07:12
3
3
אם אתם וילדיכם חובבי יצירה, פורום "יוצרים עם ילדים"
10/04/2016 | 15:56
10
הוא ה- עבורכם

נתראה בפורום
זכאות ליעוץ והדרכה בנושא הנקה-אתר כל הבריאות של משרד הבריאות
04/04/2016 | 13:06
1
46
כנסו ובדקו זכאותכן ליעוץ והדרכה בנושא הנקה בקופה שלכן, ובהשוואה לקופות האחרות. 
באתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות, תמצאו כ-8,000 (!!) ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות וזכויות בתחומי הרפואה. 
שיהיה בהצלחה!

כך תדפיסו מכתב רשמי של משרד הבריאות בנושא זכאות לייעוץ הנקה:
18/04/2016 | 13:06
13
1. היכנסו לאתר כל הבריאות 
2. הקלידו את הערך המבוקש, למשל: ייעוץ והדרכה בנושא הנקה
3. הקלידו על "הדפס" בצד שמאל למעלה במסך.
4. תקבלו מכתב רשמי עם סימן מים של משרד הבריאות, מה שאומר - מכתב רשמי בנושא שבחרתם.
5. בהצלחה וחג שמח!
עזרה דחופה- סתימה
08/04/2016 | 18:39
4
56
מאמצע הלילה הקודם אני עם גוש כואב בשד, ואני מבינה שזו סתימה.
בן שמונה חודשים יונק ומוצקים.

עד כה הנקתי לעיתים תכופות (למרות שלעיתים מתעצבן לינוק מהשד החסום), הנקתי בתנוחות שונות, מקלחות חמות, עיסוי, קומפרסים חמים וקרים ושאיבה (שלא יצא כמעט כלום).

מה עוד אפשר לעשות? זה לא עובר.
יכול להיות שזה אף פעם לא יעבור???

סליחה על ההיסטריה אך אני סובלת מאוד
מקווה שכבר השתפר!
09/04/2016 | 10:37
49
קטע ממש, יכולתי לכתוב אתמול בדיוק את אותה ההודעה, סתימה שהתחילה באמצע אותו לילה וגרמה גם אצלי לכאבי תופת נוראיים (בן כמעט 10 חודשים, ממש התנגד לינוק מהצד הסתום ובשאיבה כמעט ולא יצא. קשה!!! תרתי משמע...).
לא יודעת מה בסוף עזר, אולי הרבה קומפרסים  חמים שעשיתי אתמול בערב, אבל הבוקר קמתי עם שיפור משמעותי.
וזה אחרי שעברתי משהו דומה רק לפני 3 שבועות   
סחיטה ידנית
10/04/2016 | 10:13
2
53
סחיטה ממוקדת לאזור החסום. נסי לזהות את הצינורית הסתומה ואת אופן הלחיצה שמוציא חלב מהכיוון שלה. ואז תסחטי בכיוון הנכון תוך כדי לחיצה / עיסוי של הגוש. ובלי לרחם - לעשות עיסוי עמוק אפילו שזה כואב.
אם אפשר לעשות את כל זה באמבטיה חמה, עוד יותר טוב. או לפחות להניח קומפרס חם לפני.

בתור התחלה את יכולה לנסות תוך כדי הנקה או שאיבה לעסות את הגוש, אולי זה יספיק. אבל הניסיון האישי שלי אומר שזה טוב כשיש גודש, אבל כשזה כבר מגיע למצב של סתימה, רק סחיטה ידנית עיקשת עובדת.
זהירות! לא לעבוד נגד כאב!
11/04/2016 | 03:47
1
58
דיברתי לאחרונה עם פיזיותרפיסטית שמתמחה בבריאות האשה (היא חוקרת עכשיו טיפול באולטרסאונד נגד סתימות ודלקות בשד)  והיא אמרה לי במפורש:
מאוד לא מומלץ למסז' את השד בכוח, זה עלול לגרום לחבלות ופציעה של רקמת השד, וזה לא אפקטיבי יותר ממסז' עדין.
מסז' לפתיחת סתימות צריך להיות עדין, ולעולם לא נגד כאב (אם השד כואב ממילא, אז מן הסתם הוא יכאב גם במסז', אבל להקפיד שהמסז' לא יכאיב יותר מאשר בזמן מנוחה)

מניסיוני, מסז' עדין, בתנועות עיגוליות, שמתחיל משולי הסתימה, עובר מסביב לה  ומתקרב לאט ובהדרגה למרכז - מאוד יעיל.
מסז' כזה אפשר להמשיך לעשות עוד ועוד, כל פעם שאת נזכרת את יכולה להיא אותה בכמה עיגולים. ככה כל רבע שעה או חצי שעה. אפשר להשתמש במעט שמן (זית או אחר) כדי למנוע שפשוף של העור.

המטרה היא לא לפתוח את הסתימה בכוח, אלא לעודד תנועה של הנוזלים בתוך רקמת השד, והם כבר ימצאו את הדרך הנכונה להתנקז.
13/04/2016 | 18:11
32
עיסוי צריך להיות כזה שהוא נוח לך ,
כזה שיהיה בגדר הנסבל
לא סתם ליטוף שד מצד אחד
ומצד שני לא פעולה אלימה שעלולה בטעות לגרום לחבלה
שטפי דם, או "רק" כאבים
קומפרס קריר לאחר סיום הסחיטה/שאיבה/עיסוי, מאוד מאוד מקל
מסייע לכייץ כלי הדם ומפחית כאב

מותר סטרפסילס בהנקה?
10/04/2016 | 22:57
1
8
מותר.
11/04/2016 | 07:08
7
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה