לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2471824,718 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'שנה של הנקה - פוסט של תקווה למושרות הנקה'
שנה של הנקה - פוסט של תקווה למושרות הנקה
16/06/2018 | 09:55
2
21
כבר 14 חודשים שאני שואבת חלב של אהבה. בהתחלה רק 1 CC שנראו עכורים צהובים והכי רחוקים מלהיראות חלב אם, אחרי יממה 5 CC, אחרי שבוע 10 CC, כך במשך 8 שבועות, כל 3-4 שעות התחברתי למדלה שלי ולתמונות האולטראסאונד של בני (כי המדלה לבד, בלי להביט בבן שלי, לא ממש הוציאה חלב), אוגרת באהבה כל טיפה לבנה בשקיות ייעודיות במקפיא. 
הייתי שנים ארוכות אימא ללא תינוק, אימא שנלחמה מלחמות גדולות כדי לזכות לחבק את הילד שלה, אימא שאיבדה הריונות כה יקרים, שהושגו בכאבי הרחם והנפש. בתקופה הזו היה חלום שחזר על עצמו. חלמתי שאני מיניקה את התינוק שלי, ובכל פעם שרציתי להרגיש את ההנקה, הקצתי מהחלום המתוק אל הריק שבחיי, וכאבתי כל כך. 
בלב דואב וברחם כואב(ה) יצאתי לדרך אחרת, לדרך הפונדקאות, שהיא קשה ומורכבת באופן שעוד לא הומצאו מספיק מילים לתאר, אך בסופה תקווה. תהליך השראת ההנקה נתן לי תקווה רבה בתוך הדרך הקשה. 
היונק שלי כבר בן שנה, ואני עוד שואבת וסוחטת ומיניקה, מתמסרת בהנאה לכל הנקה כאילו הייתה זו ההנקה הראשונה, זו שכל כך רציתי להרגיש שנים ארוכות מדיי. 
ההנקה בשבילי היא חיים אחרים, חיים של רוך, של חיבוק ושל אהבה, במקום חיי המלחמה שהיו לי קודם. בכל סיום הנקה אני מודה לו: "תודה שאתה יונק", והוא מחייך לתוך עיניי בהתמסרות שממיסה את הלב ובכוונה רבה, כמו יודע בדיוק למה אני מתכוונת. 
זהו מסר שאני מקווה שייתן תקווה, לכל מי שלא הרתה ומעוניינת להיניק. זה אפשרי, וזה מדהים. 
תודה ליועצת ההנקה המדהימה שלי, 
תודה לרופא שלי שמאמין בהנקה, 
תודה ליועצת ההנקה בבית החולים שבו נולד בני, שדאגה שאניק אותו מייד לאחר הלידה, 
תודה לילד שלי,
תודה

לצפיה ב-'כל הכבוד '
כל הכבוד
17/06/2018 | 10:00
1
10
אני זוכרת את ההתייעצות הראשונה שלך בפורום לפני תחילת התהליך.
מאמץ אדיר שהביא להצלחה גדולה.
לצפיה ב-'מקסים שזכרת.'
מקסים שזכרת.
17/06/2018 | 15:09
6
תודה רבה
לצפיה ב-'הקפאת חלב שאוב'
הקפאת חלב שאוב
14/06/2018 | 09:13
2
13
בוקר טוב.
כמה זמו ניתן לשמור חלב שאוב במקרר עד שמקפיאים אותו?
תודה
לצפיה ב-'24 שעות'
24 שעות
16/06/2018 | 14:16
1
3
לצפיה ב-''
17/06/2018 | 09:56
1
לצפיה ב-'תינוקת בת פחות מ 3 ימים'
תינוקת בת פחות מ 3 ימים
09/06/2018 | 13:42
1
26
ביתי נולדה במשקל 2820 ואתמול בבוקר נשקלה 2590 היום בבוקר נשקלה 2580.

ביתי עם צהבת ילודים בערך 10.

ישנו קולוסטרום רב והקטנה יונקת אך רדומה נורא.

ביתי מטופלת בתאורה להורדת הבילירובין וצריכה לשהות מתחת למנורה 3 שעות רצוף ואז יכולה להניק.
אך משקלה נורא בעייתי, איך להעלות אותה במשקל ירדה נורא במשקל?

ביממה האחרונה היו 6 יציאות ו 4 שתן.
התייעצתי עם יועצת הנקה בבית חולים אנחנו עדיין מאושפזות והיועצת אומרת כי הצהבת גורמת לה להיות עייפה וזה מה שגרם לירידה במשקל ולעייפות שלה.

אני נורא לא שקטה, איך לנהל הנקה נכונה?
איך לגרום לה להעלות במשקל?

תודה רבה.

לצפיה ב-'מזל טוב וברוכה הבאה '
מזל טוב וברוכה הבאה
10/06/2018 | 10:02
18
הדרך הכי טובה היא להניק כמה שיותר.
מציעים צד אחד וכשהיא משחררת מציעים את הצד השני עד שהיא משחררת גם אותו.
אם אחרי הצד השני את רואה שהיא עדיין רעבה, תציעי שוב את הצד הראשון.

תניקי כמה שאת יכולה בזמן שהיא לא תחת המנורה. ככל שהיא תאכל יותר, הצהבת תעבור מהר יותר.

כמות היציאות שיש לה נשמעת תקינה לגילה.

מצרפת לך מידע נוסף לגבי צהבת ילודים אצל יונקים

לצפיה ב-'מחפשת שסתום למשאבת חלב אוונט ידנית'
מחפשת שסתום למשאבת חלב אוונט ידנית
14/05/2018 | 20:27
1
20
שלום לכולם,
השסתום של משאבת החלב שלי (אוונט נטורל ידנית) נקרע, מחפשת חלופי..
למישהי יש מיותר אולי?
או אולי מישהי יודעת היכן ניתן לקנות באזור המרכז?
תודה מראש
דבורה
054-3162979
לצפיה ב-'אפשר לקנות באתרים שונים ברשת'
אפשר לקנות באתרים שונים ברשת
15/05/2018 | 10:14
15
לדוגמא, אצל הנקה טובה

או שאפשר לפנות ישירות ליבואן של אוונט
גם הם שולחים בדואר

בזמנו ניתן היה לקנות חלפים בחנויות שילב. אני לא יודעת אם עדיין ניתן.
לצפיה ב-'שימוש בתרופה בזמן הנקה'
שימוש בתרופה בזמן הנקה
11/05/2018 | 11:14
2
40
הי.
שאלה נוספת-
רופא רשם לי תרופה לטיפול בדלקת.
הוא יודע שאני מניקה ולכן חיפש תרופה מתאימה.
לדבריו, כיוון שהתרופה מותאמת לשימוש בתינוקות מעל 6 חודשים, ניתן לקחת אותה בהנקה גם לתינוקות קטנים יותר (שלי בת 3.5 חודשים), כיוון שזה לא עובר באופן ישיר.
האם להיות רגועה ולהסתמך על זה?
יש מה להיעזר במרכז הטרטולוגי, או שהם מסייעים בתרופות בהריון בלבד?
תודה
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
11/05/2018 | 14:26
1
30
הי.
אם מישהי גם מתלבטת לגבי תרופות, מעדכנת שהתקשרתי למרכז הטרטולוגי ברמבם.
הם פתוחים גם בשישי (לא יודעת לגבי שבת ולילות). הרופא שענה היה מאד נחמד, מקצועי ועוזר.
בגדול, הם בודקים לגבי התרופה האם היא עוברת בחלב אם (רובן כן) ומה תופעות הלוואי.
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
13/05/2018 | 09:31
21
טוב שיש מענה מקצועי למניקות.
לצפיה ב-'תוספי מזון בהנקה'
תוספי מזון בהנקה
11/05/2018 | 10:32
32
הי.
צמחונית, מניקה.
לוקחת-
אומגה 3
ויטמין D
ויטמין B12
חומצה פולית
ועוד כדור שאני צריכה לקחת קבוע מסיבות בראותיות.
זה המון כדורים.... מכירות איזה תוסף שנותן את כולם/חלקם יחד?
דרך אגב- אין לי בעיה של מחסור בברזל.
תודה מראש לעונות
לצפיה ב-'כניסה למעון'
כניסה למעון
08/05/2018 | 11:25
1
44
בוקר טוב, 
בני בן ה11 חודשים עומד להיכנס למעון. הוא יונק בוקר וערב, מעולם לא קיבל בקבוק. אוכל 3 ארוחות מוצקים ביום.
חשוב לי לציין כי עמלתי ועודני עמלה יום יום על ההנקה, כי אני עם השראת הנקה, ואת כל התוספות (חלב אם ותמ"ל, כשאין ברירה) קיבל בהנקה עם SNS. 
הגננת ביקשה שנביא בקבוק ואת התמ"ל שלו, ומבחינתי זה ללכת אחורנית. הוא אוכל מוצקים, אז למה לתת בקבוק עם תמ"ל? לו היה לי חלב בשפע הייתי שולחת חלב שאוב, אבל מבחינת השעות שלו במעון, הוא לא אמור לצרוך חלב, אלא אוכל. 
אני מבינה שבחלק מהגנים נותנים בקבוק עם תמ"ל לפני השינה, אבל איני רואה צורך בכך. 
כיצד נהוג בגנים של ילדיכם? מה אפשר לעשות? 
אשמח לכל עצה. 
תודה רבה ויום נפלא

לצפיה ב-'דברי עם הגננת'
דברי עם הגננת
08/05/2018 | 15:09
31
נכון שעבורה זה נוח לתת לו בקבוק לפני השינה, אבל אם הוא לא רגיל לזה אין סיבה להכניס לו הרגל חדש שאחר כך יהיה קשה לגמול אותו ממנו.
בגיל כמעט שנה הוא יכול להסתדר יום שלם במעון ללא בקבוק בכלל.

לא יהיה קל בשיחה עם הגננת, אבל זה אפשרי.
קחי בחשבון שיתכן שהוא יראה את כל הילדים האחרים מקבלים בקבוק ויבקש בעצמו.

כל הכבוד על הנקה כל כך ארוכה עם השראת הנקה. לא מובן מאליו.
לצפיה ב-'דנכול בהנקה'
דנכול בהנקה
24/04/2018 | 10:33
4
446
היי אני מעוניינת להוריד כולסטרול רע והרופאה המליצה על דנכול. על האריזה כתוב לא מומלץ לנשים מניקות. הקטע הוא שהתינוק יונק בלחץ פעם ביום וגם אז לוקח שלוק ורבע... האם יש סיכון כלשהו? האם לא כדאי לשתות?
לצפיה ב-'התינוק בן 10 חודשים'
התינוק בן 10 חודשים
24/04/2018 | 10:33
17
לצפיה ב-'עד כמה הכולסטרול גבוה?'
עד כמה הכולסטרול גבוה?
24/04/2018 | 17:01
2
30
אצל נשים מניקות תוצאות כולסטרול בבדיקות דם הן גבוהות יותר מאשר אצל נשים לא מניקות. זה המצב התקין ואינו פוגע במניקה. לא כל רופאי המשפחה מודעים לכך.

לאחר סיום תקופת ההנקה הכולסטרול חוזר לרמה התקינה.
לצפיה ב-'250, יש לי גם שחלות פוליציסטיות '
250, יש לי גם שחלות פוליציסטיות
26/04/2018 | 06:03
1
28
ומאז ומתמיד הכולסטרול שלי היה גבוה
לצפיה ב-'אני לא יודעת לגבי שחלות פוליציסטיות'
אני לא יודעת לגבי שחלות פוליציסטיות
26/04/2018 | 09:56
32
אבל לגבי אישה מניקה, זה סביר.

לגבי הסיכון של פיטוסטרולים (המרכיב הפעיל בדנכול) שעוברים לתינוק דרך החלב, אפשר להתייעץ עם המרכז הטרטולוגי

לצפיה ב-'בקבוק מתאים להנקה'
בקבוק מתאים להנקה
24/04/2018 | 20:22
2
48
הי,
בשעה טובה הגיע גם זמני להצטרף לפורום הזה.
בתי נולדה בניתוח קיסרי לפני שישה ימים ובגלל ההתחלה הקשה - ההנקה לא הולכת כל כך. יש לי שאלות רבות אבל כרגע עניין אחד: אני רוצה לקנות בקבוק/פטמה שיתמוך בהנקה. ראיתי בכמה אתרים את העקרונות (פטמה רחבה, נוקשה, אטית) אבל אשמח לקבל המלצה על דגם, שם מסוים של פטמה שאני יכולה לבקש בסופר פארם. 
תודה!
לצפיה ב-'שני סוגים אפשריים'
שני סוגים אפשריים
25/04/2018 | 09:32
1
45
אוונט קלאסיק (לא אוונט נטורל), מאמ . בשניהם להקפיד על פטמה שלב 1.

כדי שמתן הבקבוק יתמוך בהנקה צריך להקפיד לא רק על הבקבוק אלא על צורת מתן הבקבוק.
נותנים בקבוק כשהוא כמעט אופקי, רק קצה הפטמה מלא בחלב. עושים הפסקות תוך כדי האכילה. מומלץ שאת הבקבוק יתן מישהו אחר כשאת לא נמצאת בסביבה.

אני מקווה שאת כבר בקשר עם יועצת הנקה שעוזרת לך להתגבר על הקשיים.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
26/04/2018 | 19:43
8
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:40
18

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'עצה להגברת ייצור חלב'
עצה להגברת ייצור חלב
14/04/2018 | 00:04
5
152
שלום

מזה כשבועיים שאני נוטלת כדורי חילבה של הדס - 3 כדורים 3 פעמים ביום. אני מרגישה שיפור רק בנקה בבוקר ולאור הכמות הגדולה שאני לוקחת נראה לי שזה לא סביר.
המליצו לי לשלב כמוסות מורינגה או מגה מילק יחד עם החילבה. אחד מהרכיבים במגה מילק הוא שומר ויצא לי לקרוא על בנות שכתבו ששומר דווקא יכול לגרום לייבוש חלב. לא יודעת אם יש שומר גם במורינגה. במידה וקורה דבר כזה האם מדובר במצב הפיך לאחר הפסקת נטילת הכדור?
למישהי יצא להתנסות עם שילוב של חילבה ומורינגה או חילבה ומגה מילק ויכולה להמליץ?
אני מפחדת קצת מהשילוב. שלא יעבור משהו לחלב ושיעשה נזק. 

תודה על העזרה
מוריה
לצפיה ב-'כן'
כן
14/04/2018 | 20:42
4
69
אני נטלתי חילבה 3*3 בשילוב עם מורינגה תקופה ארוכה, ותגברתי עם שאיבות. מאוד עזר להגברת החלב.
ילדתי כעת בת 10 חודשים והחלב התמעט משמעותית כשהפסקתי לשאוב אז היא פחות יונקת, אבל עד לפני חודש וחצי לקחתי באדיקות והנקתי / שאבתי והיה מצוין.
לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה קטנה'
תודה ועוד שאלה קטנה
15/04/2018 | 18:21
3
57
איך שילבת את המורינגה? יחד עם החילבה או בהפרש שעות ביניהם? וכמה כדורים לקחת?
אין סיכוי שמהשילוב הזה עובר מזה משהו בחלב שיכול להזיק לתינוק?
לצפיה ב-'אני לוקחת בכיף את שניהם'
אני לוקחת בכיף את שניהם
08/05/2018 | 11:32
2
30
חילבה לפני האוכל (כך אלטמן מציעים), ומורינגה לאחר הארוחה.
לא ראיתי השפעה על היונק שלי.

עצה נוספת להגברת כמות החלב היא שאיבות בין ההנקות.
לצפיה ב-'תודה על התגובה. לגבי שאיבות'
תודה על התגובה. לגבי שאיבות
10/05/2018 | 12:42
1
25
אתמול בלילה שאבתי (בערך 40) אחרי שהנקתי ובמהלך הלילה כשהנקתי ובבוקר לא הרגשתי מלאות כמו שהייתי מרגישה לפני כן. התחלתי לשאוב בשביל להגביר תפוקת חלב ואני מרגישה שהשגתי תוצאה הפוכה. למה זה קרה? וזה אחרי שאני כבר יותר מחודש מתגברת בכדורי חילבה (2 כדורים 3 פעמים ביום).
לצפיה ב-'לא צריך להרגיש מלאות כל הזמן'
לא צריך להרגיש מלאות כל הזמן
13/05/2018 | 09:37
22
השד הוא "מפעל ייצור" ולא "מחסן". רוב החלב נוצר תוך כדי הנקה.
הרגשת המלאות היא תופעה של תחילת תקופת ההנקה ובדרך כלל עוברת עם הזמן.

להצליח לשאוב 40 מ"ל מייד אחרי סיום הנקה בערב זה מצויין.

למה את מנסה להגביר תפוקת חלב?
לצפיה ב-'שאלות הנקה - בן שבועיים'
שאלות הנקה - בן שבועיים
11/04/2018 | 14:36
2
84
אז הילדון בן שבועיים, מהרגע הראשון מתחבר ויונק יפה, רק שהוא יונק בממוצע כל שעתיים (בד"כ כל קצת פחות משעתיים, אבל בשעות הבוקר והערב ישן טיפה יותר אז יוצא יותר לכיוון ה-3 שעות). אוכל יפה בד"כ משני הצדדים, לא מעט זמן. 
איך אפשר לרווח לו את ההנקות , בעיקר בלילה? (בלילה הוא בד"כ נרדם על צד אחד אז אני מחזירה אותו למיטה ולא מעירה אותו לצד שני...)

ושאלה נוספת: מדי פעם, בין ההנקות, אני מרגישה את הדקירות האלה בציצי שאומרות שהגיע הזמן להניק, רק שבניגוד למה שהיה עם הילדים הקודמים, הפעם הציצים ממש כואבים . זה כמו גל כזה שעובר אחרי חצי דקה-דקה, אבל לא נעים. האם זה תקין? האם צפוי להסתדר בהמשך? (הגודש של ההתחלה כבר ירד וההנקות פחות או יותר בשעות קבועות, והכאב הזה מגיע תמיד בין ההנקות- בין השעות הקבועות של ההנקה...)

תודה רבה! 
לצפיה ב-'ההנקות יתרווחו מעצמן'
ההנקות יתרווחו מעצמן
13/04/2018 | 10:55
1
55
תניקי לפי דרישה. את תראי שעם הזמן, תוך כמה שבועות, המרווחים יגדלו. כרגע הוא מאד צעיר וזה מה שהוא צריך.

הדקירות בשד הן מצב תקין בשלב הנוכחי. בהחלט יתכן שזה קורה עכשיו למרות שלא קרה בהנקות הקודמות. זה יעלם לקראת גיל 6 שבועות. מחזיקה לך אצבעות שיעלם מוקדם יותר כי באמת שלב לא נעים.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות '
תודה רבה על התשובות
13/04/2018 | 15:49
12
לצפיה ב-'בת 3 חודשים'
בת 3 חודשים
08/04/2018 | 15:21
2
55
שלום,
ביתי בעוד 4 ימים בת 3 חודשים, יונקת.
עד כה הייתה יונקת בשעה 23 לאחר מכן מתעוררת סביב 1 בלילה ואז שוב רק ב-6 בבוקר.
בשבוע האחרון יונקת בלילה כל שעתיים (ממש אוכלת כי אני שומעת לגימות) ולא רק מוצצת. במהלך היום אוכלת כל שעתיים וחצי.
כמו כן מתקשה להרדם גם ביום וגם לשינת לילה . לפעמים לוקחת המון זמן להחזיר אותה לישון לאחר ההנקה בלילה (בעבר הייתה נרדמת תוך כדי ההנקה).
עלתה המחשבה שאולי היא לא שובעת לכן קמה הרבה פעמים. ניסינו להוסיף תמ"ל בסוף מספר ארוחות לראות אם היא עדין רוצה לאכול אך ברוב הפעמים היא לוגמת ממש מעט ואז דוחפת את הבקבוק החוצה ובפעם הבודדת כשכן אכלה עוד  התעוררה עדין באותם המרווחים.
מדוע קרה השינוי? האם בגיל 3 חודשים לא אמורים להתחיל לרווח מעט את זמני הארוחות? האם יכול להיות שזהו ביטוי לקפיצת גדילה (שהתחיל בגיל חודשיים וחצי?) ונמשך כבר שבוע?
איך ניתן להקל עליה לישון ועליי (חוזרת עוד מעט לעבודה ומוטתת מעייפות). האם יש משהו שאפשר לעשות?
מיואשת.

תודה.

לצפיה ב-'קפיצת גדילה פלוס משבר גיל הארבעה חודשים..'
קפיצת גדילה פלוס משבר גיל הארבעה חודשים..
08/04/2018 | 23:00
1
49
אחח זמנים נפלאים (;
אין ספק שזו תקופה קשה.
תמשיכי הנקה על פי דרישה, תישני כשהיא ישנה, תבקשי הרבה עזרה ותזכרי תמיד שזה משתפר עם הזמן!
לצפיה ב-''
13/04/2018 | 10:50
5
לצפיה ב-'ירידה בתפוקת החלב בשד ימין'
ירידה בתפוקת החלב בשד ימין
02/04/2018 | 22:30
5
51

שלום,

הייתה לי סתימה בצינורית שכמעט הגיעה לדלקת, ושלמזלי הצלחתי לעצור בזמן. הסתימה נמשכה הרבה מאוד זמן (אני מעריכה שסביב חודש on and off), עם תחושות מציקות בשד.
התחלתי לקחת לציטין ומאז נעלמו התחושות הלא נעימות בשד, והוא רך.
הבעיה היא שמאז היתה גם ירידה בתפוקת החלב באותו שד. בשאיבה יוצא בין חצי לשליש לעומת שד שמאל (מצב שלא היה קורה בעבר), ויתכן שהיונקים רעבים יותר אחרי שיונקים משד ימין (מניקה תאומים).

אני יודעת שכשיונקים יוצא יותר מכששואבים, אבל (1) ההבדל בשאיבה ממש קיצוני, (2) אני שומעת שה״שלוקים״ פחות מלאים כשהם יונקים מהצד הימני, ו-(3) לאחרונה הם רוצים לינוק לעיתים תכופות יותר (בני 9 חודשים בקרוב).

מה אפשר לעשות כדי להחזיר את תפוקת החלב בשד?
תודה רבה!
לצפיה ב-'נסי לתגבר הנקות או שאיבות מהצד החלש'
נסי לתגבר הנקות או שאיבות מהצד החלש
03/04/2018 | 04:07
4
32
כדי לעודד את ייצור החלב בו.
הייתי מציעה חילבה אבל זה עלול להיות בעייתי במצב של רגישות לסתימות.

בגיל 9 חודשים ולקראת גיל שנה והלאה המוצקים כבר מחליפים הנקות כך שירידת הכמויות פחות קריטית.

לצפיה ב-'איך היית עושה את זה?'
איך היית עושה את זה?
04/04/2018 | 21:54
3
32
תודה על התגובה!

כדאי לשאוב בזמן קבוע כל יום או שזה לא משנה במקרה הזה?
לצפיה ב-'יש כמה אפשרויות'
יש כמה אפשרויות
07/04/2018 | 00:08
2
38
השיטה הכי פשוטה היא לשאוב כמה דקות בסיום כל הנקה.
כדי לחסוך בניקוי וחיטוי, אפשר לשמור את המשאבה במקרר בין שאיבות ולרחוץ רק פעם אחת ביום.
לצפיה ב-'רעיון מצוין, תודה רבה!'
רעיון מצוין, תודה רבה!
08/04/2018 | 19:28
1
28
בכמה דקות האלה היית מצפה שיצא משהו או שזה לשם הגירוי עצמו?
כמה דקות בערך היית מוסיפה עם משאבה חשמלית?
לצפיה ב-'המטרה היא להגביר את הגירוי לשד'
המטרה היא להגביר את הגירוי לשד
13/04/2018 | 10:48
19
כך שבסופו של דבר אני לא בטוחה שתראי משהו בשאיבה כי היונקים יאכלו יותר ברגע שהכמות תגדל.

תשאבי 5 עד 10 דקות בסיום ההנקה. לא מעבר לזה.

מצטערת על האיחור בתגובה. אני בחופשה.
לצפיה ב-'מודאגת מאוד! תינוק בן 4 חודשים שעלה 250 גר בשבועיים!!!!!'
מודאגת מאוד! תינוק בן 4 חודשים שעלה 250 גר בשבועיים!!!!!
17/03/2018 | 20:36
2
113
אשמח מאוד לעזרתן הדחופה שכן ילדנו בן 4 חודשים ועלה רק 250 גרם בחודשיים האחרונים.

בנינו נולד ב7.11.17 במשקל 3.510, לידה והריון תקינים. בגיל חודשיים שקל 6.250 וגובה 62 ס"מ , ובגיל 4 חודשים (לפי מדידות מיום חמישי האחרון 15.3.18) שקל 6.5 ק"ג וגובה 67 ס"מ. התזונה שלו מבוססת על הנקה בלבד, עד לפני כשבועיים היה אוכל בקבוק אחד ביום של 180 כשהיה קם בלילה לאכול. כעת ישן לילה מלא של 11 שעות ולא אוכל מבקבוק כלל.
הוא מתפתח היטב לפי השאלות של טיפת חלב (מחייך, מתהפך, עוקב עם המבט, מושיט יד לצעצועים.. הוא תינוק חייכן ) ורגוע בסיום יניקה. אוכל לרוב 6 פעמים ביממה לפי דרישתו.

ביומיים האחרונים ניסיתי לשלב לו 2 בקבוקים ביום של 180 ובמקביל שאבתי. ראיתי כי בשאיבה עד ריקון מוחלט אני מצליחה לייצר כ90 מ"ל. אני מאוד הייתי רוצה להמשיך להניק, אבל בעלי ואני מודאגים שאני לא מספקת לו את הדרוש לו, ובעיקר לא כ"כ יודעים מה לעשות עכשיו :/
זה קרה למישהי בעבר? מה עושים? אני מפחדת שהוא לא מתפתח כמו שצריך?
לצפיה ב-'את מלחיצה את עצמך בזה שאת חושבת ״אין לך מספיק״ יש לך! '
את מלחיצה את עצמך בזה שאת חושבת ״אין לך מספיק״ יש לך!
18/03/2018 | 07:24
58
הגוף שלך בנוי כדי להניק אותו ואת בעצמך אומרת שהוא מתפתח היטב, חייכן, מתקשר ואפילו ישן לילה רצוף!
תינוק מצטיין!
תאמיני בעצמך ובגוף שלך.
אין צורך לשאוב ללא סיבה ואם יותר נוח לך לשלב בקבוק אחד, עשי זאת, אבל זה לא יותר מזין מהנקה.
אחרי גיל שלושה חודשים בערך הגדילה היא לא בפערים גדולים כמו בהתחלה.
הוא גם מתחיל לזוז קצת ומבחינתו זו התאמצות אדירה ושריפת קלוריות משמעותית..
כל עוד יש קקי, כל עוד הוא מחייך ורגוע לא הייתי נלחצת בכלל.
תאמיני בעצמך!
אם אין ירידה במשקל הכל טוב.
לצפיה ב-'קחי אותו לשקילה חוזרת היום או מחר'
קחי אותו לשקילה חוזרת היום או מחר
18/03/2018 | 12:01
58
לפני שנלחצים חשוב לוודא שאין טעות בשקילה.
לצפיה ב-'הנקת תאומים'
הנקת תאומים
13/03/2018 | 07:53
5
85
היי,
מניקה תאומים בני 3 שבועות. עולים יפה במשקל. נולדו 2.600 בשבוע 35+4. ירדו ל 2300 וכרגע שוקלים 2770, 2760. עולים בין 120-200 גרם בשבוע.
יש לי שתי שאלות:
1. אני מנסה שינקו אחד אחרי השני ואני מעוניינית להגביר כמויות חלב. הבעיה שאם אני שואבת אחרי ההנקה של השני אני כבר לוקחת מהננקה הבאה של הראשון ... אז מה עושים?
2. ש/אלה דומה. אני שואבת בלילה אז אם אני שואבת לראשון אני צריכה לתת לו ואז לשאוב לשני כי אם אשאב רק בזמן שהראשון היה צריך לאכול לא יהיה מספיק. אני שואבת כל פעם רבע שעה במשאבה דו צדדית פריסטייל של מדלה.
3. במידה ואני נותנת בקבוק יכולים בלילה להחזיק יותר משלוש שעות. האם להתעורר לשאוב אחרי 3 שעות? עשיתי את זה פעם ובארוחה הבאה הם היו רעבים. הרגיש ששאבתי להם את הארוחה.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
13/03/2018 | 10:44
4
51
עדיף עוד לא להתעסק עם שאיבות ובקבוקים בשלב כל כך מוקדם. עדיף לחכות עוד כמה שבועות, שההנקה תתבסס, לפני שאת מוסיפה לעצמך את העומס של שאיבות.
מומלץ לדחות את הצגת הבקבוקים ליונקים כדי להקטין את החשש לבלבול פטמות. אם היונקים מקבלים בקבוק, מומלץ שזה יהיה ממישהו אחר כשאת לא בחדר.

כדי להגביר כמויות מוסיפים שאיבה בשעה קבועה כל יום. אחרי כמה ימים הגוף יתרגל לדרישה המוגברת ויווצר יותר חלב באותה שעה. הגברת הכמויות אומרת שאת חייבת לשאוב כל יום באותה שעה, אחרת יווצר גודש במידה ולא תוכלי לשאוב באחד הימים.
אם אין צורך אמיתי, עדיף לא להגביר כמויות מעבר לצרכים של היונקים.

השד הוא "מפעל ייצור", לא מחסן. רוב החלב נוצר תוך כדי הנקה, כך שאין בעיה אם את שואבת בסוף ההנקה הקודמת. היונק כבר יגרום לשד ליצור מספיק חלב בשבילו.

מומלץ לא לוותר על הנקות/שאיבות בלילה בשלב של התבססות ההנקה. ההנקות הליליות עוזרות לביסוס ההנקה.
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
15/03/2018 | 08:34
3
43
הם כבר בני כמעט חודש
היו עושים מלא קקי
פתאום אין קקי בכלל
נינוחים. קמים לאכןל כל 3 שעות. צורחים שרעבים אבל שאר הזמן רגועים. אין גזים או כאבי בטן
בטוחה שאוכלים מספיק כי עולים במשקל
בקבוק אוכלים 90 בערך כל הנקה טיטול מפוצץ פיפי
האם תקין?
לצפיה ב-'נשמע תקין'
נשמע תקין
15/03/2018 | 12:30
2
32
זה קורה הרבה אצל יונקים בגיל 4-6 שבועות .
כל עוד העליה במשקל ממשיכה להיות תקינה וכשהיציאה מגיע בסופו של דבר (עד פעם בשבוע) היא רכה, זה בסדר.
לצפיה ב-'עוד שאלות'
עוד שאלות
16/03/2018 | 15:44
1
31
אני חושבת שעכשיו הם בקפיצת גדילה... כל הזמן רעבים. יש לי עוד ילד בן שנתיים וחצי וכשהוא בבית בלתי אפשרי שאשב עם הציצי כל הזמן. הוא מאוד מקנא ורוצה תשומת לב. איך להתנהל עם שילוב תמל והנקה? נגיד שהחלטתי לתת תמל פעם אחת ביום בשעות הערב כשהוא איתי וביום שישי יותר. בשבת סבא וסבתא לוקחים אותו. ואני שואבת מיד אחרי...לא יוצא לי כמות מספיקה לשניהם...הם אוכלים בערך 80 או אפילו 100 וכשאני שואבת יוצא לי 100 משני הציצים. נגיד שבארוחה הבאה אני נותנת את ה 100 לאחד ומניקה את השני איך מכינים בקבוק לארוחה שאחרי? מתי לשאוב?.
אם הגדול היה כל כל קל...פשוט הנקתי לפי דרישה. עכשיו זה מרגיש כאילו אני רודפת אחרי הזנב של עצמי. הם לא רגועים וכל הזמן רעבים. רק אחרי בקבוק או מטרנה רגועים. ואני יודעת למה. אני מניקה אחד ואז השני קם ואני מפסיקה לראשום ומחליפה בניהם וככה זה לוקח שעתיים ואז הם צריכים לאכול שוב...
לצפיה ב-'את צריכה עזרה בתקופה הקרובה'
את צריכה עזרה בתקופה הקרובה
18/03/2018 | 11:58
35
אפילו תיכוניסטית שתהיה איתך בבית ותעזור עם הגדול בזמן שאת מטפלת בקטנים.

אם תצליחי ללמוד להניק את שניהם יחד, אחד מכל צד, זה יעזור לקצר זמנים.

כמות של 80, ובטח כמות של 100, היא גבוהה מדי בשביל תינוקות שעוד לא שוקלים 3 קילו. לפי החישוב הם לא צריכים לאכול יותר מ 60-70 מ"ל בכל ארוחת בקבוק.
תבדקי שאתם נותנים את הבקבוק בצורה נכונה, כשהוא כמעט אופקי ורק קצה הפטמה מלא חלב.
לצפיה ב-'סטריליזציה של חלקי משאבה'
סטריליזציה של חלקי משאבה
13/03/2018 | 21:03
2
115
שלום,

אני עושה סטריליזציה לחלקי המשאבה אחרי כל שימוש, ואז מאחסנת בקופסא סגורה.
תהיתי האם כדאי לעשות סטריליזציה גם לפני השימוש הבא?
בדר״כ עוברים כמה ימים בין שאיבה אחת לשניה.

תודה
לצפיה ב-'אם את שומרת בקופסא סגורה'
אם את שומרת בקופסא סגורה
14/03/2018 | 09:40
1
55
אין צורך לעשות סטריליזציה לפני השימוש הבא.
תקפידי שחלקי המשאבה יהיו יבשים לגמרי לפני האחסון.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/03/2018 | 13:33
5
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
8

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-'האם יכול להיות מצב של ייצור יתר של חלב'
האם יכול להיות מצב של ייצור יתר של חלב
10/03/2018 | 20:40
1
102
כבר בהריון (טפטוף תכוף של חלב) וגודש עם הלידה מה שלא מאפשר ליילוד להתחבר?
לצפיה ב-'קיים מצב של ייצור יתר של חלב'
קיים מצב של ייצור יתר של חלב
11/03/2018 | 09:43
76
אחרי הלידה יש שיטות לניהול הנקה שעוזרות לפתור את הבעיה.
לצפיה ב-'התארגנות לקראת יציאה ללימודים'
התארגנות לקראת יציאה ללימודים
06/03/2018 | 09:19
2
38
הי לכולן,
אני אמורה עוד כשבועיים לחזור ליום לימודים ארוך אחד בשבוע (הקטנה תהיה בת חודש).
אני מתכוונת לשאוב כל שלוש שעות כמובן, אבל אין לי איפה לאחסן את החלב כל היום. הבנתי שאפשר לקחת צידנית וקרחונים אבל עדיין זה לא יהיה מספיק קר כל היום ( 8 עד 18) ובטח לא שיתחמם קצת מזג האויר.
אני לא יכולה לזרוק את חלב הזה כי הבת שלי לא אוכלת תמ"ל ואני חייבת אותו לשבוע אחר כך לאותו יום...
איך אני יכולה לשמור אותו? יש לכן רעיונות...? 
הרי גם אם אצליח לקרר אותו הוא לא יחזיק שבוע בקירור, הוא צריך הקפאה לדעתי...

שאלה נוספת- אם יש לי חלב שאוב מאתמול שישר אחרי ששאבתי הכנסתי למקרר,
האם אני יכולה היום להכניס אותו למקפיא...?

לצפיה ב-'איפה את לומדת?'
איפה את לומדת?
06/03/2018 | 09:42
33
ברוב האוניברסיטאות והמכללות יש חדר שאיבה וגם מקרר שבו אפשר לשמור את החלב השאוב. אפשר לשאול באגודת הסטודנטים.
אם אין חדר יעודי, אני בטוחה שבמזכירות יבינו את הבעיה ויעזרו למצוא פתרון באחד המקררים.
אם לא תרצי לאחסן שם את החלב עצמו, תוכלי להעזר במקררים כדי להחליף קרחונים בצידנית שתהיה איתך.

אפשר להקפיא חלב שנשמר בקירור עד 24 שעות אחרי השאיבה, כך שאין בעיה להקפיא היום את מה ששאבת אתמול או להקפיא בסוף היום את מה ששאבת במהלך יום לימודים.
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה ריאלי, אבל יש מקרר נייד. '
אני לא יודעת אם זה ריאלי, אבל יש מקרר נייד.
06/03/2018 | 22:00
35
זה מקרר קטן שבדרך כלל מתאים למכוניות. המקרר מתחבר לחשמל ואת יכולה להזיז אותו ממקום למקום.
אז למשל את יכולה לשאוב בחדר שאיבה, בכיתת ההרצאה לחבר את המקרר לחשמל ולהניח את החלב השאוב שם.
שוב, לא יודעת אם זה ריאלי..

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
עו
מירב אשל משרד עו"ד
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה