לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2416724,167 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'ירידה בחלב, הילד לא מצליח לינוק. עזרה בבקשה'
ירידה בחלב, הילד לא מצליח לינוק. עזרה בבקשה
10/12/2017 | 10:24
3
16
הבן שלי בן חודש. בשבועיים הראשונים ינק ועלה במשקל. בגיל שבועיים עבר התרת לשון והתרת שפה עליונה והרופא אמר שהסיבה שעד כה הצליח לינוק היא כי היה לי הרבה חלב ולמעשה הבייבי שתה ולא ינק בפועל. לאחר שבוע הייתי אצל יועצת הנקה שנתנה כמה טיפים להנקה אבל לא התרשמה שהוא שותה אלא יונק, לאחר כמה ימים החלה לי ירידה משמעותית בייצור החלב, החזה מרגיש ממש מרוקן, וקרה מספר פעמים שלא הצלחתי להניק, התינוק מנסה לינוק ולא מצליח וכשאני מנסה לסחוט לא יוצא כלום. הצלחתי לשפר את המצב באמצעות שאיבה אבל זה ייצר שוב גודש גדול בחזה ונזילות של ממש. אני תוהה אם הוא באמת "שותה" ולא יונק ובגלל זה הבעיות... היועצת שהייתי אצלה לא זמינה ולא חוזרת אלי אז מחפשת המלצה למישהי סבלנית מקצועית ומקסימה :)
לצפיה ב-'רק להוסיף, רוב הזמן התינוק אוכל ונראה שבע, פשוט.....'
רק להוסיף, רוב הזמן התינוק אוכל ונראה שבע, פשוט.....
10/12/2017 | 11:05
1
11
רוב הזמן התינוק אוכל ונראה שבע, פשוט יש פעמים שנראה שהוא לא מקבל אוכל כי הוא מנסה לינוק וממש בוכה כשלא מצליח ובסחיטה לא יוצא

שוב תודה רבה,
לצפיה ב-'לפי התיאור, זה נשמע כמו קפיצת הגדילה של גיל 3 שבועות'
לפי התיאור, זה נשמע כמו קפיצת הגדילה של גיל 3 שבועות
10/12/2017 | 13:58
9
בקפיצת גדילה התינוק מבקש לינוק שוב ושוב וההרגשה היא שאין חלב. זה לוקח כיומיים של הנקה מרובה ואחר כך חוזרים לשיגרה.

קפיצת הגדילה הבאה בגיל 6 שבועות.
לצפיה ב-'היועצת הנקה שלי אמרה שכל עוד הוא עושה קקי הכל בסדר'
היועצת הנקה שלי אמרה שכל עוד הוא עושה קקי הכל בסדר
10/12/2017 | 23:17
1
כמו שכתבו לך, אולי זו קפיצת גדילה. אני הרגשתי היטב קפיצות גדילה עם התינוקת שלי. היא פשוט הייתה מוטרפת בימים האלו.
בכל מקרה אני ממליצה על יועצת הנקה מוסמכת שתבוא אלייך הביתה ותעזור לך.
חפשי בגוגל יועצות הנקה של Ibcd ותזמיני על פי מיקום מגורייך.
בהצלחה
לצפיה ב-'היי שוב'
היי שוב
01/12/2017 | 06:42
2
53
טוב אז הילדה בת 8 חודשים
במהלך היום אוכלת 2 ארוחות מוצקים וחוץ מזה יונקת.
בלילה היא קמה בדרך כלל כל 3 שעות לפעמים קצת יותר לפעמים פחות... ונרדמת רק לאחר הנקה רוב הפעמים... פעם מוצץ היה מרגים אותה חלק מהפעמים עכשיו היא רק מתעצבנת , כשאני בעבודה אז אבא שלה מצליח  להגדיל קצת תמרווחים אבל עדיין לא באופן משמעותי. 
באחוזון של המשקל היא אחוזון 5 בערך אבל שומרת עליו מלידה ובאחוזון של הגובה ירדה, אחות טיפת חלב אמרה שזה כי היא מתעוררת הרבה בלילה.
*טוב אז שאלה ראשונה : האם זה הגיוני להמשיך להניק בגיל הזה כל 3 שעות בלילה ?
(אגב, לא ציינתי שאני לא מאמינה שהיא רעבה ... אולי 2 הנקות הן בשביל האוכל לדעתי...  ועוד 2 שאוכל זה לא הסיבה כי היא גם נרדמת מהר על הציצי... ) 
ועוד דבר, ביום היא נרדמת במיטה לבד כשאני יושבת בחדר לידה רוב הפעמים. 
* ושאלה שנייה איך בכל אופן אני יכולה לצמצם בהדרגתיות את ההנקות של הלילה לפחות המיותרות? 
ועוד דבר אם אני מנסה להרדים אותה בלי ההנקה אז בזמן האחרון היא פשוט מתעוררת לגמרי ... וממש קשה לי לעמוד בזה ... 
ודבר אחרון זה שאני ישנה איתה בחדר ... 
מצטערת על החפירה, אשמח לאיזה עצה או טיפ :) 

לצפיה ב-'זה גיל בעייתי'
זה גיל בעייתי
03/12/2017 | 13:32
1
28
התעוררויות צפופות בגיל הזה הן עניין מאד נפוץ. לא שמעתי עד כה שזה משפיע על גובה. להתעורר כל 3 שעות בלילה זה לא כל כך צפוף.

גם בערב היא נרדמת במיטה לבד? אם כן, תעשי בהתעוררויות הלייליות בדיוק מה שאת עושה בהרדמה בערב.

אם היא לא נרדמת בערב לבד, זה השינוי הראשון שכדאי לעשות לשיפור הלילות.

נסי להעביר אותה לחדר נפרד. יתכן שהיא מתעוררת בגלל שהיא שומעת אותך בחדר איתה, או שאת מתעוררת ונגשת אליה גם בהתעוררויות שהיא הייתה יכולה לחזור להרדם לבד אם לא היו ניגשים אליה.

גם אם תצליחי לפתור את בעיית ההתעוררויות עכשיו, תיכף יתחילו שיניים ומחלות חורף ויתכן שתצטרכי להתחיל את כל התהליך מחדש.
עדיף לדחות את תחילת התהליך לגיל שנה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/12/2017 | 23:57
15
תודה תודה תודההה !!!! מממש תודה לך על התגובה !! 
לצפיה ב-' פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש '
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר נפתח מחדש
28/11/2017 | 11:41
4

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר

פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד
בפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר שנפתח מחדש
היכנסו לשאול אותו שאלות

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'אלכוהול בהנקה'
אלכוהול בהנקה
27/11/2017 | 14:34
2
33
היי
התינוק שלי בן חודשיים, על הנקה מלאה ובלעדית .
שתיתי בפאב כוס קאווה ולצערי 40 דקות אחרי שסיימתי לשתות,
התינוק התעורר לינוק.
לדעתכן יהיו לזה השלכות ?
אכלתי יחד עם השתייה מנה בשרית ופחמימה .
לצפיה ב-'רק כוס אחת?'
רק כוס אחת?
27/11/2017 | 15:27
1
30
לא הייתי דואגת.

במידה ואת מתכננת לשתות כמות גדולה יותר, חשוב להקפיד על מרווח גדול יותר.
לצפיה ב-'כן אחת , '
כן אחת ,
27/11/2017 | 16:48
25
תודה
נרגעתי קצת
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר '
מחכים לכם בפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
22/11/2017 | 16:26
4

זקוקים לתשובות מקצועיות על ההריון והעובר
פרופ' יוסי שלו מייעץ לכם בנושאי אולטרסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר, בדיקות סיסי שליה ועוד.
היכנסו עכשיו לפורום אולטרסאונד נשים- מי שפיר המחודש

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'היי'
היי
21/11/2017 | 21:07
2
46
יש לי גוזלית בת 8 חודשים עוד כמה ימים בע"ה על הנקה רוב הזמן , כשאני בעבודה לפעמים שואבת לפעמים מביאים לי אותה להנקה ולעיתים (כ 4 ארוחות בשבוע _ תמל) כחודשיים אוכל מוצקים כרגע 2 ארוחות מוצקים ביום (ב12 בערך וב 17:00 בערך) אוכלת ממש סבבה, ההנקות ממשיכות כל 3 שעות, בלילה קמה בדכ פעמיים ואני מניקה אותה (לא בטוחה שרעבה אבל אם לא נרדמת ישר עם מוצץ אני מניקה כי גמורה מעייפות).
בכל אופן סליחה על החפירה, השאלה היא באיזה אופן המוצקים מחליפים הנקה?? האם אני צריכה באופן יזום לעשות את זה או להמשיך להניק כל 3 שעות עד שהילדה לא תרצה ... ? היא אוהבת מאוד לינוק, אוהבת מאוד לאכול, היא קטנה באחוזון 5 או משהו כזה... שומרת על האחוזון מלידה, מתפתחת טוב ומבסוטה...
לצפיה ב-'עם הזמן היא תאכל יותר מוצקים ותבקש פחות הנקה'
עם הזמן היא תאכל יותר מוצקים ותבקש פחות הנקה
22/11/2017 | 15:47
1
25
בדרך כלל, כשרק מתחילים את המוצקים, אוכלים ארוחת מוצקים ומשלימים עם הנקה.
כשארוחת המוצקים מגיעה לכמות של בערך כוס, ההנקה באותה ארוחה כבר נעשית מיותרת.

לא צריך לעשות משהו יזום. זה קורה לבד.
בלי לשים לב, פתאום יהיה פחות צורך בשאיבות בעבודה.
את יכולה, באופן יזום, לבקש שפחות יביאו אותה אלייך להנקה, ואז תראי איך יצליחו להסתדר עם יותר מוצקים ופחות הנקות/שאוב.
לצפיה ב-'מעולה :) תודה רבה '
מעולה :) תודה רבה
22/11/2017 | 19:58
4
לצפיה ב-'הנקה ומחזור '
הנקה ומחזור
20/11/2017 | 17:16
8
55
שלום רב,
יש לי תינוקת בת שנה ו 10 חודשים.
רציתי כבר לגמול אותה מהנקה, אבל בינתיים זה קשה לה... אז אני זורמת איתה ומניקה.
שאלה שלי : כשהיא הייתה בת שנה וחודש בערך אז קיבלתי מחזור פעם הראשונה אחרי הלידה. מאז המחזור חזר להיות סדיר כ 27 יום.
בספטמבר היא נכנסה לגן. ברגע שאני לוקחת אותה מהגן היא היסטרית לציצי ויונקת יחסית הרבה ולפעמים גם בלילה.
כלומר, יש מצב שבחודשיים וחצי אני מניקה הרבה יותר ממה שהיה לפני כן כשהיא הייתה עם סבתא בבית כי אז כמעט סיימתי עם הנקה.
במחזור הקודם היה לי איחור של כשבוע, אבל לא עשיתי עם זה כלום כי קיבלתי... המחזור לא הגיע החודש ויש איחור כבר כשבועיים.
לפני מספר ימים הייתי אצל רופא ועשיתי אולטרסאונד ובדיקות דם והכל תקין אצלי.
האם יש מצב שהמחזור לא מגיע כי בתקופה זאת מניקה הרבה יותר מבעבר? או שזה אולי עייפות או דברים אחרים?
רופא נתן לי כדורים כדי לקבל מחזור אך לא ממהרת לקחת אותם... מה דעתכן?
לצפיה ב-'זה מצב יוצא דופן'
זה מצב יוצא דופן
21/11/2017 | 10:08
2
34
בדרך כלל כשהמחזור כבר מגיע, הוא ממשיך באופן מסודר גם כשמגבירים את כמות ההנקות.
עם זאת, בהחלט יכול להיות מצב יוצא דופן שבו השינוי ההורמונלי של הגברת ההנקות הוא עד כדי כך שתהיה דחייה של המחזור.
איך המחזור אצלך בדרך כלל? תמיד סדיר או שעייפות ולחץ משפיעים על הסדירות?

לצפיה ב-'היה לי תמיד סדיר שהשתנה רק מספטמבר'
היה לי תמיד סדיר שהשתנה רק מספטמבר
21/11/2017 | 10:29
1
29
בדיקת דם שללה בעיות הורמונליים
אין לי לחץ מיוחד לאחרונה אולי עייפות, אבל זה ברגיל.
חשבתי שזה בגלל הגברת הנקה, אך נראה לי שצריך לבצע בדיקות מקיפות...
לצפיה ב-''
21/11/2017 | 12:57
17
הרבה בריאות
לצפיה ב-'הריון?'
הריון?
21/11/2017 | 20:32
1
10
לצפיה ב-'לא. עשיתי אולטרסאונד '
לא. עשיתי אולטרסאונד
22/11/2017 | 07:27
9
לצפיה ב-'כדי לבדוק את הורמון הפרולקטין '
כדי לבדוק את הורמון הפרולקטין
21/11/2017 | 22:05
2
28
הורמון הפרולקטין עולה בהנקה. פרולקטין גבוה יכול לעקב/ לשבש מחזור. אם באמת זה המקרה, אני לא הייתי דואגת, כשתרד ההנקה, ירד הפרולקטין, וסביר שבמחזור יחזור לשיגרה. (רופא אנדקרינולוג עוסק בהורמונים).
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
22/11/2017 | 07:31
1
27
עשיתי בדיקת דם אם אין בעיות הורמונליות ולא יצא משהו חריג.
אבקש מהרופא לשלוח לבדיקת הורמון הפרולקטין.
הרופא רשם לי כדורים כדי להקדים מחזור. אולי לא קלט שאני מניקה למרות שאמרתי לו. כדורים אלו אסורים בהנקה. קראתי אלון טרם רכישת הכדורים. אדבר עם רופא בטלפון.
לצפיה ב-'בדקתי את תוצאות הבדיקה שלי.'
בדקתי את תוצאות הבדיקה שלי.
22/11/2017 | 11:51
29
בדקו פרולקטין. הוא בנורמה (422 כאשר נורמה 70-630)
לצפיה ב-'חזרה לעבודה...'
חזרה לעבודה...
18/11/2017 | 08:07
1
39
שלום לכולן,
אני צפוייה לחזור לעבודה בעוד כחודשיים, כשהקטנה תהיה בת חמישה חודשים. כרגע היא העל הנקה מלאה (אוכלת מבקבוק רק כאשר אנחנו יוצאים והיא עם סבא וסבתא).
אני מתלבטת איזו משאבה לקנות.., אני מבינה שבשביל כמויות החלב שהיא תצטרך כאשר תהיה בגן, אצטרך כנראה לשאוב בעבודה, ובאופן יעיל...
מצד שני, המחירים כ"כ גבוהים... 
מה ההמלצות שלכן?

לצפיה ב-'בחירת משאבה'
בחירת משאבה
20/11/2017 | 10:58
29
באיזו משאבה את משתמשת עכשיו? היא נוחה ויעילה? האם השאיבה באה בקלות?

לשאיבה בעבודה מומלץ בדרך כלל להצטייד במשאבה חשמלי דו"צ.
את יכולה למצוא בקישור המצורף סקירה מקיפה של המשאבות האפשריות

מומלצות מנסיון של שואבות אחרות בפורום - מדלה פריסטייל, מדלה סווינג מקסי, דיו 350, אמדה לקטליין.
לצפיה ב-'מים'
מים
19/11/2017 | 22:30
2
39
ביתי בת 5 חודשים, יונקת + מקבלת תוספת קטנה של פורמולה בבקבוק. אנחנו בעיצומן של טעימות מוצלחות, ובהמלצת אחות טיפת חלב נתחיל ארוחות מלאות בקרוב, כשבוע לפני הכניסה למסגרת.

כשבקשתי מהמטפלת רשימת "מה להביא", היא בקשה בקבוק נוסף למים. אני יודעת שמציעים מים לאחר ארוחת מוצקים, אבל תוהה: עברתי דרך ארוכה כל כך כדי לבסס את ההנקה. חפרתי למטפלת ולכל מי שנתן בקבוק עד כה איך מאכילים בצורה תומכת הנקה. החרדה הנוכחית שלי היא שלמרות כל המאמצים, הילדה תפתח העדפת בקבוק ותפסיק לינוק ממני כשאחזור לעבודה. האם הגיוני לבקש מהמטפלת להציע לתינוקת בת חצי שנה מים בכוס פטנט או בצורה אחרת? או שאני מגזימה ואין דין מים כדין חלב?

לא יודעת אם רלוונטי, אציין שהילדה לא לוקחת מוצץ. המתנו עד שההנקה תהיה לחלוטין מבוססת והתחלנו להציע מוצץ רק בגיל 3 חודשים. היא עוד לא ממש הבינה מה לעשות איתו (אבל לפעמים היא משחקת איתו כשהוא בפיה וזה מרגיע אותה). 

תודה!
לצפיה ב-'עם מים זה פחות בעייתי'
עם מים זה פחות בעייתי
20/11/2017 | 10:47
1
28
זה לא אוכל והחשש להעדפת בקבוק במתן מים בבקבוק הוא פחות בעייתי.
עם זאת, מנסיון אישי, אין שום בעייה להביא כוס פטנט למים במקום בקבוק. מומלץ ללמד את היונקת לשתות ממנו מים לפני שהיא נכנסת למסגרת.

בהצלחה עם החזרה למסגרת
לצפיה ב-'תודה רבה! נראה לי שננסה כוס בכל מקרה.'
תודה רבה! נראה לי שננסה כוס בכל מקרה.
20/11/2017 | 15:00
4
לצפיה ב-'תינוקת גדולה רווח בין הנקות'
תינוקת גדולה רווח בין הנקות
12/11/2017 | 12:20
1
53
שלום התינוקת שלי בת 6 שבועות ונולדה במשקל 3.800
היא יונקת הנקה מלאה ועלה הרבה במשקל בגיל חודש עלתה קילו מהלידה
היא ישנה ולא מבקשת לאכול 5-6 שעות מהנקה להנקה
אחרי הנקה נראית מותשת ונהיית מאוד כבדה
בערך פעמיים ביום משתנקת מהחלב,
אציין שניסיתי במשך כמה ימים להניק בכל ארוחה רק מצד אחד ואז היא באמת קמה לאכול אחרי 3 שעות
השאלה היא האם להניק מצד אחד בלבד בכל ארוחה אמרו לי חברות שזה לא תקין וצריל משתי צדדים
או להמשיך כך עם רווחים של 5-6 שעות?
אציין שאני גם חוששת מהשמנה, זה בגנים שלה ואחיה עלה 10 קילו עד גיל חצי שנה, אני יודעת שבתור מבוגרים מומלץ שלא יהיו מרוחים גדולים בין האוכל כ3 שעות
לצפיה ב-'תני לה לינוק לפי מה שהיא מבקשת'
תני לה לינוק לפי מה שהיא מבקשת
14/11/2017 | 13:50
31
כל עוד היא רגועה וקצב העליה במשקל הוא תקין, אין בעיה לתת לה לפתוח מרווחים גדולים יותר בין הנקות.

ההמלצה היא להניק מצד אחד עד שהיא עוזבת אותו ואז להציע את הצד השני. היא לא חייבת לקחת את הצד השני אבל מומלץ שאת תציעי, לפחות בהתחלה, עד שתלמדי את ההתנהגות ותדעי אם הוא נחוץ. ימים של קפיצות גדילה, גם תינוקות שמסתפקים בצד אחד בדרך כלל, צריכים שני צדדים.
לצפיה ב-'תינוק "שמן" וגבוה - כל הזמן על הציצי'
תינוק "שמן" וגבוה - כל הזמן על הציצי
10/11/2017 | 14:46
2
69
לא קפיצת גדילה ולא הנקת צבר - יכול להיות שבגלל העלייה המואצת (500 גרם בשבוע. יונק לפי דרישה בנוסף לבקבוקים של שאוב כי נשאר רעב) במשקל (בן 5 שבועות והיא כזאת מאז שנולד!) לטובת צרכיו הגופניים ההנקה באמת לא מספיקה לו?

לצפיה ב-'שיהנה! הוא בן חמישה שבועות, תני לו מה שצריך'
שיהנה! הוא בן חמישה שבועות, תני לו מה שצריך
11/11/2017 | 17:16
40
לכל תינוק הצרכים שלו.
שלי עלתה קילו בחודש הראשון, שלך חצי קילו בשבוע, גם זה הגיוני וגם זה.
אין על יונקים שמנמנים עם לחיים (:
לצפיה ב-'אפשר להניק בהצלחה גם תינוק "שמן" וגבוה'
אפשר להניק בהצלחה גם תינוק "שמן" וגבוה
14/11/2017 | 13:46
61
הנקה היא מספיקה גם להנקה של תאומים, אז בטח מספיקה להנקה של אחד גם אם הוא "שמן" וגבוה.
עם הזמן זה יתמתן.

חשוב להקפיד שההאכלה מהבקבוק היא עם בשיטה שמתאימה לשילוב על הנקה, אחרת יכול להתרחש מצב שבו הוא מתרגל לכמויות גדולות יותר של חלב בגלל ששותה מהר מדי מהבקבוק ולכן מבקש בהנקה יותר ממה שהוא צריך.
לצפיה ב-'על סף ייאוש משאיבות'
על סף ייאוש משאיבות
02/11/2017 | 01:13
4
104
הבת שלי בת חודש וחצי אובחנה עם רפלוקס, בשבועיים הראשונים קיבלה רק חלב שלי ואז הצלקת מהניתוח הזדהמה והכמויות ירדו בגלל האנטיביוטיקה וחוסר יכולת שלי לשאוב, הייתי חייבת לשלב לה תמ"ל. מאז הכמויות שאיבה לא ממש עלו וגם קשה לי לשאוב כל 3 שעות, יוצא שאני מתעסקת כל היום בלשאוב ויוצאת מדעתי. אם בהתחלה הייתי מצליחה בשאיבה אחת להגיע ל-150 היום אני בקושי מגיעה ל-50.
מאז שהיא אובחנה עם רפלוקס אני משתדלת לשאוב יותר כי ראיתי שהתמ"ל שמיועד לרפלוקס עושה לה עצירות וכשהיא מקבלת אפילו חצי מנה שלי זה ממש עוזר לה.
מחר אמורה להגיע אלי משאבה חדשה פרי סטייל של מדלה, כי המשאבה עד עכשיו השתמשתי בה הייתה ישנה וכשניסיתי לשאוב משני הצדדים במקביל המשאבה עבדה בצורה ממש חלשה (בבי"ח שאבתי כמויות משני הצדדים בלי בעיה).
איך אני מגדילה כמויות? אני אוכלת חילבה, שקדים וכו' ושותה המון מים. ממש קשה לי לשאוב בלילה, אם אשאב במהלך היום כל שעתיים זה יגדיל את התפוקה של החלב? יש המלצה ללו"ז שאיבות אפקטיבי? איך כדאי לי לנהל את השאיבות ואולי גם להקפיא למקרה הצורך חלב? כרגע אני שואבת במהלך היום 6 פעמים למשך 15-20 דקות ברצף, שמתי לב שבשעה 20:00-21:00 בקושי יוצא חלב
המטרה שלי היא להגיע למצב ש 5-6 בקבוקים יהיו מהחלב שלי והשאר תמ"ל.
אשמח לעצות וטיפים שיצילו את השאיבות
לצפיה ב-'שאיבה דו-צדדית תעזור להגביר כמויות בשאיבה'
שאיבה דו-צדדית תעזור להגביר כמויות בשאיבה
02/11/2017 | 14:39
56
כך שיש סיכוי טוב שברגע שתתחילי להשתמש במשאבה החדשה, כבר תראי שיפור.

את אוכלת חילבה או לוקחת כדורי חילבה? קשה להגיע לכמות חילבה שמשפרת את כמויות החלב שלא בעזרת כדורים.

כדי להגביר כמויות בשאיבה, אפשר לעשות יום-יומיים של Power-pumping. שואבים 5-10 דקות כל שעה.

לצפיה ב-'למה שלא תנסי לתת לתינוקת לינוק מדי פעם במקום לשאוב ?'
למה שלא תנסי לתת לתינוקת לינוק מדי פעם במקום לשאוב ?
08/11/2017 | 19:21
18
לצפיה ב-'טיפים משואבת..'
טיפים משואבת..
11/11/2017 | 17:59
1
46
אין לי סבלנות לכתוב כאן. כותבת לך באישי. טלפון שלי, אם תרצי ליצור קשר.
אני שואבת בלעדית כבר 9 חודשים
לצפיה ב-'כשיהיה לך זמן וסבלנות'
כשיהיה לך זמן וסבלנות
14/11/2017 | 13:51
25
אשמח אם תוכלי לכתוב גם כאן טיפים לשאיבה בלעדית ואוסיף אותם למאמרי הפורום לטובת שואבות בלעדיות עתידיות.
לצפיה ב-'איך אפשר להאכיל יונק במקום על ידי בקבוק'
איך אפשר להאכיל יונק במקום על ידי בקבוק
29/10/2017 | 22:59
2
80
כשימלאו בע"ה חצי שנה לבני, אחזור לעבוד. מה אפשר לתת במקום בקבוק על מנת שלא יחבל בהנקה? 
עבדתי קשה על הנקה היות ולא ילדתי, ומדובר בהשראת הנקה, עדיין עובדת על כמויות ומאכילה בSNS. לא רוצה שההנקה תיפגע.
תודה על התשובות. 
לצפיה ב-'אפשר לתת בכוס או בכפית'
אפשר לתת בכוס או בכפית
30/10/2017 | 16:39
45
אם נותנים בכפית, אפשר להסמיך את החלב ע"י קורנפלור ולהפוך אותו לדייסה.

לקראת גיל חצי שנה אפשר כבר להתחיל מוצקים ותוך חודש-חודשיים ארוחות המוצקים יכולות להחליף 1-2 ארוחות חלב.

כל הכבוד על המאמץ וההשקעה בהשראת הנקה.
ככל שהוא יאכל יותר מוצקים הצורך בחלב יפחת וכבר לא תצטרכי לעבוד על הגברת כמויות.
לצפיה ב-'כל הכבוד! '
כל הכבוד!
01/11/2017 | 18:01
45
אפשר גם במזרק.
בגן של הבת שלי יש תינוק שמקבל חלב במזרק בזמן שהוא מוצץ אצבעות (:
אבל זה מעצבן את הגננות כי זה לוקח המון זמן להאכיל אותו.
לצפיה ב-'ויטמין די בהנקה מלאה'
ויטמין די בהנקה מלאה
25/10/2017 | 14:49
1
88
היי ,
האם נראה לכן הכרחי לתת יום יום לתינוק 2 טיפות ויטמין די
בהנחה שאני מטיילת כל יום בחוץ גם בשמש ובטוח לא חסר לי
ויטמין די, בנוסף מדי פעם לוקחת פרנטל (לקחתי גם בהיריון)
שגם בו יש ויטמין די .
לצפיה ב-'זו הנחיה גורפת'
זו הנחיה גורפת
26/10/2017 | 10:14
61
חוסר בויטמין D יכול לגרום לנזק להתפתחות התינוק.

עדיף לתת מאשר להסתכן בחוסר.

לצפיה ב-'שילוב בקבוק והנקה'
שילוב בקבוק והנקה
24/10/2017 | 07:17
2
110
בוקר טוב, 
הבן שלי בן 3 חודשים, על הנקה מלאה בלבד
(קיבל אולי 3 בקבוקים כשרק נולד עקב כאבי תחילת הנקה) . 
בגיל חצי שנה הוא ייכנס למסגרת (עד השעה 16 או 17) 
ואני רוצה להמשיך להניק בבוקר לפני הגן ואחרי הגן ושבמהלך הגן
הוא יקבל מזון מוצק ובקבוקים של תמ"ל. 
איך עושים את זה נכון ? 
(אני רוצה להתחיל להרגיל לתמ"ל כחודש לפני שייכנס למסגרת
כדי לוודא שאין בעייה ) . 
תודה רבה מראש 
לצפיה ב-'כניסה למסגרת'
כניסה למסגרת
25/10/2017 | 16:12
1
50
אני מצרפת לך סיכום טיפים למניקה החוזרת לעבודה.
בערך מאמצע המאמר תוכלי למצוא טיפים למניקות שאינן מתכוונות לשאוב בעבודה.
אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/10/2017 | 09:03
6
לצפיה ב-'כאבי בטן עצירות ופליטות'
כאבי בטן עצירות ופליטות
23/10/2017 | 12:31
1
57
חוזרת להתייעץ אחרי הנקה מוצלחת של הבן הראשון במשך כמעט שנה. מצטערת מראש על החפירה..

הקטן בן שלושה שבועות, על הנקה מלאה מאז הלידה. הייתה בעיית התחברות ופצעים, אבל אחרי פגישה עם יועצת הנקה הכל הסתדר.
בשבוע האחרון התחילו לקטני כאבי בטן- מתכווץ מאוד, אדום בפנים, עושה צלילים של מאמץ ובוכה. לפעמים מתכווץ תוך כדי הנקה. בנוסף עושה קקי אחת ליום/יומיים. הקקי נוזלי וחרדלי כמו שאמור להיות. לפי היועצת כל עוד עולה במשקל- הכל תקין. עולה במשקל בצורה יפה- נולד 3360 ובשקילה השבוע היה 4300. 
בנוסף, בזמן ההתקפים של כאבי הבטן פולט יחסית הרבה.
בתחושה שלי שאחרי שעושה קקי מרגיש הרבה יותר טוב.

אציין שעם הקטן לא חווינו גזים וכאזי בטן בתקופה הזאת בכלל אז אני קצת אבודה בנושא.

האם המצב באמת בגדר הנורמה? כדאי לבדוק ריפלוקס? האם יש דרך לעזור לו לעשות קקי בצורה יותר סדירה? 
תודה רבה!
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך, זה בגדר הנורמה'
לפי התיאור שלך, זה בגדר הנורמה
24/10/2017 | 09:21
28
הגיוני שאת רואה אותו מתכווץ לקקי תוך כדי הנקה. פעולת האכילה מפעילה את המעיים והרבה פעמים תהיה יציאה מייד אחרי הנקה.
קקי פעם בכמה ימים הוא תקין, כל עוד הוא רך והעלייה במשקל ממשיכה להיות תקינה.

יש תנוחות שיכולות לעזור להרגיע את הקטן, למשל "נמר על עץ".

נסי לעשות מעקב אחרי מה שאת אוכלת. יתכן ומשהו בתזונה שלך משפיע. בדרך כלל אחרי המנעות של יומיים תראי שיפור אצלו.

התיאור שלך לא נשמע כמו ריפלוקס.

ברוכה החוזרת
לצפיה ב-'2 צדדים בהנקה '
2 צדדים בהנקה
17/10/2017 | 18:49
3
99
הי אני מניקה את התינוקת המתוקה שלי לפי דרישה. היא בת שבועיים וחצי. בכל הנקה היא יונקת טוב מצד אחד ממש מרוקנת אותו ולא רוצה לינוק גם מהצד השני. אני עושה לה הפסקה של גרפס והחלפת חיתול בין צד לצד אך היא לא רוצה להמשיך לינוק גם מהצד השני. בפעמים הבודדות שהיא כן יונקת מעט גם מהצד השני היא פולטת אחרי זה...
השאלה שלי האם זה בסדר? האם כדאי לי לשאוב מהצד שלא ינקה למרות שבנתיים אין לי צורך בחלב שאוב?

אשמח לתשובות מהמומחיות
לצפיה ב-'מקפיצה לתשובות בבקשה'
מקפיצה לתשובות בבקשה
18/10/2017 | 22:14
23
לצפיה ב-'את צריכה להציע שני צדדים'
את צריכה להציע שני צדדים
19/10/2017 | 12:58
66
היא לא חייבת לקחת את הצד השני.

אם היא לא לקחה את הצד השני, אין צורך לשאוב.
לצפיה ב-'אם היא רוקנה צד אחד ורגועה אחרי, '
אם היא רוקנה צד אחד ורגועה אחרי,
24/10/2017 | 07:06
48
פשוט תציעי את הצד השני פעם הבאה .
אם אחרי צד אחד את רואה שהיא עוד בוכה ולא רגועה תציעי צד שני .
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:51
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מוזר! שעות שאיבה קבועות'
מוזר! שעות שאיבה קבועות
13/10/2017 | 07:40
1
89
שואבת כבר כשמונה חודשים.
כפי שציינתי מאז קבלת המחזור חלה הפחתה בכמויות שלא התאוששה.
בנוסף להפחתה יש עוד עובדה מוזרה, שהחלב לא משתחרר לפני שעת השאיבה הרגילה, גם אם זה חצי שעה קודם. בעיקר בלילה

אני רגילה לשאוב בארבע לפנות בוקר עם שעון מעורר. אך לעיתים הפשוש מתעורר נגיד בשלוש וחצי, וזה מטורף- החלב לא יוצא אז. פשוט בשאיבה של רבע שעה לא יוצא טיפה!!!
וזה חצי שעה לפני שעת השאיבה הרגילה.

אוף. אני נואשת לעזרה.
זה מתסכל וקשה.
זאת תופעה מוכרת?????

לצפיה ב-'נשמע שרפלקס שחרור החלב'
נשמע שרפלקס שחרור החלב
17/10/2017 | 02:04
65
פשוט לא הגיע. 
תנסי לשתות משהו חם, אולי עיסוי קל של השד. מעבר שאיבדה בצד שני . או...
הפסקה קלה . תחזרי לשאוב מקסימום
מעט מאוחר יותר. 
ו...כן בהחלט לפעמים זה קורה ובאמת זה נורא מתסכל. 
לצפיה ב-'מתיאשת'
מתיאשת
08/10/2017 | 01:34
5
220
פעם ראשונה שלי בפורום הזה, ואני מרגישה שחייבת לציין שאני לא מאלו ש"מתאבדות" על הנקה ושני הגדולים שלי גדלו על סימילאק לאחר שלא הצלחתי להניק. ברם אולם...
ילדתי לפני חודש (בדיוק) את ביתי השלישית בהפרש של 7 שנים מהלידה האחרונה. היות ואני מגיעה לילדה הזו וללידה הזו ממקום רגשי אחר מקודמיהן (הרבה יותר בוגרת, מנוסה ורגועה), חשבתי לתומי שאולי הפעם ההנקה תצליח, למרות שמראש התכוננתי לאפשרות שלא ילך ולא נורא.
אז בבית החולים היא התחברה טוב לציצי אבל היתה מאוד ישנונית, בדיוק כמו בלידות הקודמות. אחרי כמה מציצות היתה נרדמת. הורדתי לה את הבגדים וניסיתי עור-לעור אבל לא כל כך עזר. בסוף ירדה הרבה במשקל (מ 3200 ל 2950) ונתנו לה בקבוק.
בשבוע הראשון בבית היא היתה רק על הציצי + שאוב. אחרי שבוע היא לא עלתה בכלל במשקל אז התחלתי לתת לה סימילאק אחד ביום כי במשאבה יצא רק 30-40. בשבוע השני היא כבר לא הסכימה לחזור לציצי. היא ממש התעצבנה וצרחה כל פעם כשניסיתי. אז עברתי לשאיבות בלבד. בגלל שבעלי השיג חופשה ארוכה והוא איתי בבית, היה לי קל לשאוב, ובהתחלה הגעתי גם ל 60 בשאיבה אחת של כמעט שעה. בכל פעם יצא לי פחות ופחות. לצערי היו גם כמה ימים שבקושי היה לי זמן לשאוב בגלל אילוצים שונים של החגים ושל שני הגדולים שלי וגם בלילות אני לא מצליחה להביא את עצמי לשאוב.
עכשיו יוצא לי בקושי 30 בשאיבה של כמעט שעה. אני שואבת עם משאבה חשמלית של יד שרה (לא הרגיש לי נכון לקנות משאבה ללידה האחרונה שלי...).
בקיצור, זה אותו המקרה שקרה לי עם השניים הגדולים שגם להם שאבתי חודש בערך עד שהחלב התמעט כל כך ונשברתי. 
אבל משהו בי מתקשה להיפרד הפעם. אולי כי זו הפעם האחרונה...
האם ניתן בשלב הזה להגביר את כמות החלב? גם אם לא שואבים בלילה?
בחיים לא היה לי גודש. תמיד כמות החלב שלי היתה קטנה. כשהפסקתי לשאוב בעבר החלב פשוט התייבש מעצמו.
יש סיכוי להחזיר את הגלגל אחורה הפעם?
אני שותה תוך כדי השאיבה, משתדלת להסתכל על הקטנה ולהריח איזה בגד שלה אבל הזרימה לא גוברת.
האם לוותר כי אני לא מספיק מחוייבת?

לצפיה ב-' הנקה בשאיבה זה לא קל'
הנקה בשאיבה זה לא קל
10/10/2017 | 09:09
4
104
קשה לתחזק כמויות חלב בשאיבה בלבד.

האם נפגשת עם יועצת הנקה בתחילת הדרך?  יועצת תוכל לראות אם היונקת לא ידעה להתחבר נכון או שאת שייכת לאחוז הקטן של נשים שהגוף שלהן לא מסוגל לייצר מספיק חלב.

גם אם הגוף מייצר מעט חלב, אפשר להגיע למצב של הנקה/שאיבה חלקית.
גם בשלב הנוכחי עדיין כדאי להפגש עם יועצת.

שאיבה של שעה רצופה היא לא יעילה. עדיף לשאוב 10 דקות פעם בשעה מאשר שעה רצופה פעם בשלוש שעות.

יש ליד שרה  כמה סוגים של משאבות. אולי כדאי לנסות סוג אחר של משאבה.

בכל מקרה, הנקה או האכלה מבקבוק לא קובעת את סוג האמא שאת ובטח לא אומרת שאת פחות מחוייבת. אני הייתי קובעת פעם אחת עם יועצת הנקה תותחית, למשל דר ליבוביץ, כדי להתחיל (או לסיים) את פרק ההנקה הנוכחי בצורה הטובה ביותר.

לצפיה ב-'קודם כל תודה רבה על התשובה '
קודם כל תודה רבה על התשובה
10/10/2017 | 09:25
3
73
ביומיים האחרונים עשיתי כמה ניסיונות.
חיכיתי לשלב שבו היא תהיה רגועה יותר, אחרי שאכלה 30-40 cc מהבקבוק ואז חיברתי אותה.
ראיתי שבאופן מיידי היה לי חלב והיא עשתה תנועות יניקה עם הפה במשך כדקה בערך עד שהתחילה לבכות ולהוציא את הפטמה מהפה. ניסיתי קצת להרגיע אותה וזהיא המשיכה עוד חצי דקה בערך וחזרה לבכי שנהיה היסטרי אז הפסקתי. אבל ראיתי שהפה שלה היה רטוב כך שהיא כן ינקה קצת. לחצתי על השד והחלב ממש השפריץ וזה עזר לשאיבה אחר כך.
להמשיך ככה?
לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
11/10/2017 | 09:11
2
82
תוודאי שאת משתמשת בבקבוק שמתאים לשילוב עם הנקה ומאכילה בצורה תומכת הנקה.

הבקבוק צריך להיות עם פיטמה רחבה, נוקשה, שמתרחבת בהדרגה, כמו אוונט קלאסי או מאמ.
כשמאכילים מהבקבוק צריך להחזיק את הבקבוק כמעט אופקי, כשרק קצה הפיטמה מלא חלב.
עדיף שמישהו אחר יאכיל אותה מהבקבוק.

כשאת מניקה ישירות, כדאי לעסות את השד תוך כדי הנקה. זה מעודד את זרימת החלב ויעודד אותה להמשיך לינוק.
לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
11/10/2017 | 09:59
1
53
הבקבוק הוא אוונט (לצערי לא מוצאת טומי טיפי).
כשאני מעסה את השד אז כנראה משפריץ לה ואז היא מתחילה לבכות. בדרך כלל איך שאני מחברת אותה היא מתחילה עם פעילות בבטן (גזים או קקי) וכשהיא מסיימת היא כנראה מתפנה להתרכז בזה שהיא על השד ולא עם בקבוק ואז היא מתחילה לבכות וממש לצרוח אם אני לא מפסיקה.
אגב המשאבה שלי היא clinicare מיד שרה ואני חושבת שהיא לא טובה.
לצפיה ב-'אולי כדאי להשיג משאבה טובה יותר'
אולי כדאי להשיג משאבה טובה יותר
17/10/2017 | 15:39
34
אם את רואה שאת באמת מגיעה למצב של הנקה בשאיבה בלבד, כדאי להצטייד במשאבה טובה יותר שתאפשר לך שאיבה יעילה יותר, דו-צדדית, בפחות זמן.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה