לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2521225,212 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'שאלות על שאיבה'
שאלות על שאיבה
17/02/2019 | 13:10
1
5
היי, יש לי שאלות לגבי שאיבת חלב. אשמח לעזרתכן.
כמה פרטים לפני כן:
תינוק בן 6 שבועות, על הנקה בלבד.
משאבה מסוג מדלה לקטינה, שאיבה דו צדדית.
שואבת לפחות פעם ביום, אחרי האכלת בוקר, כרבע שעה דו צדדי, כחודש ימים.
בכל שאיבה, מתקבלת כמות של 30-40 מ"ל, לא יותר מזה. מבצעת מסאז' וניעור לפני השאיבה.
מבקשת ללמוד ולהבין:
1. קראתי ששואבת ממוצעת שואבת כ 100 מ"ל בשאיבה. אני בכלל לא מתקרבת לכמות הזו. איך אפשר להגיע אליה?
2. אני רוצה להגיע למצב בו אוכל לצאת מהבית ולהשאיר בקבוק חלב שאוב לתינוק. איך אוכל לעשות זאת? אני בקושי מצליחה לשאוב פעם ביום כי התינוק רוב הזמן על הידיים ובקושי ישן ביום. 
3. פעם בכמה זמן כדאי לשאוב? כלומר, אחרי כ 10 דקות שאיבה לא יוצא יותר חלב. מתי כדאי לנסות שוב כדי להגדיל את הכמות בבקבוק?
4. האם ניתן לשאוב לתוך בקבוק שנותרו בו כמה טיפות מים לאחר השטיפה והייבוש הקודם? או חייב לחכות שהבקבוקים והחלקים יתייבשו לחלוטין לפני השאיבה?
5. כשרק ילדתי, יועצת ההנקה אמרה לי שהעוצמה המירבית של השאיבה שמתאימה לי היא ה'אמצע' של הבוכנה, כיוון שהתינוק קטן והשאיבה אמורה לחקות את עוצמת היניקה של התינוק כדי לא לפגוע בייצור החלב. באיזה גיל אני יכולה להעלות את עוצמת השאיבה? ולאיזו עוצמה? האם זה אמור לסייע בהפקת יותר חלב בשאיבה?

תודה רבה! 
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
18/02/2019 | 10:20
6
בשאיבה מייד לאחר הנקה, כמות של 30-40 מ"ל זה בכלל לא רע.
אחרי 3-4 ימים של שאיבות כאלו, תצטבר לך כמות מספיק גדולה כדי להשאיר בקבוק שאוב ולצאת מהבית.
כשתחזרי הביתה, תשאבי לפני שאת מניקה. בגלל שזו תהיה שאיבה אחרי דילוג על הנקה, תצא כמות גדולה יותר שתוכל לשמש ליציאה הבאה מהבית בלעדיו.

במשאבה דו-צדדית, שאיבה של 10-15 דקות היא מספיקה.
אם רוצים להגדיל כמויות, אפשר לשאוב אחרי הפסקה של שעה.
חשוב לזכור שאם את מגדילה כמויות, את חייבת לשאוב באופן קבוע, אחרת יווצר גודש בגלל הכמות העודפת.

אין בעיה לשאוב לתוך בקבוק שעדין קצת רטוב.

אין בעיה לשחק עם עוצמת השאיבה עד שתגיעי לעוצמה שמתאימה לך. עוצמה יותר גדולה כנראה תוציא כמות גדולה יותר. בדרך כלל שואבים בעוצמה יותר גדולה בהתחלה, ואחר כך מורידים את העוצמה. אל תשאבי בעוצמה גדולה מדי לאורך זמן. זה עלול לפצוע.
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
12/02/2019 | 12:53
4
9

אני אמא ל6 ילדים בילד הראשון שאבתי ולאחר מכן הבטחתי שאני לא חוזרת לזה. בשאר הילדים הנקתי עד גיל 4-12 חודשים.
יש לי בת בת כמעט 5 חודשים. תמיד עם כל הילדים שלי לא חוויתי גודש , תמיד מרגישה שאין ממש "שפע" ואני בטוחה שהיא הייתה שמחה אם היה לי יותר כי עכשיו כשהתחלתי לשלב שני בקבוקים ביום היא מתרגשת ממש לראות את הבקבוק. אני מאוד אוהבת להניק אבל כשאני לא משלבת היא יכולה לשבת לי שעות על החזה והגוף לא מגדיל כמויות. לצערי היה כך עם כל הילדים שלי רק שבילדים הקודמים לא שילבתי בקבוק והם פשוט היו עליי רוב היום. יש פתרון להגברת החלב שבאמת יעבוד? תודה מראש מיטל

לצפיה ב-'לא חייבים לחוות גודש'
לא חייבים לחוות גודש
12/02/2019 | 13:47
3
10
אם אין גודש, זה אומר שהגוף מאוזן ומייצר בדיוק כמה שהיונקת צריכה.

אם התינוקות שלך עלו במשקל בצורה תקינה גם בתקופה שבה לא שילבת בקבוק בכלל, זו האינדיקציה שלך שהגוף מייצר מספיק חלב.

בשביל להגביר כמויות חלב מומלץ לקחת כדורי חילבה, 9 כדורים ביום, 3X3.

שימי לב שההתרגשות של הבת שלך אל הבקבוק כרגע היא התחלה של העדפת בקבוק מה שיכול לגרום לסיום ההנקה מוקדם יותר ממה שאת מתכננת.
לצפיה ב-'היא עולה במשקל בסדר, אבל'
היא עולה במשקל בסדר, אבל
12/02/2019 | 13:53
2
9
לפני הבקבוק היא הייתה עושה פיפי בכמויות רגילות אבל קקי רק אחד ורק פעם ביומיים או שלושה. היא לא ישנה כלל במהלך היום ואני מרגישה שזה מקל עליה התוספת של הבקבוק היא הרבה יותר נינוחה. הכדורים יעזרו? 
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
12/02/2019 | 13:58
7
הקקי עד גיל 3 חודשים היה תקין מבחינת הכמות. 

לצפיה ב-'אצל תינוקות שיונקים בלבד'
אצל תינוקות שיונקים בלבד
12/02/2019 | 17:10
11
קקי פעם בכמה ימים זה מצב תקין ורגיל. כל עוד כשהיציאה מגיעה היא רכה לא מדובר בעצירות.

הכדורים עוזרים להגביר כמויות חלב כאשר הלקיחה שלהם מלווה בהנקה/שאיבה מספקת.

לצפיה ב-'שאלה על צבע הקקי'
שאלה על צבע הקקי
07/02/2019 | 13:56
4
15
בת 5 שבועותת יונקת מלא לפי דרישה והכל נראה בסדר
הקקי שלה התחיל צהוב ועם הזמן נהיה ירוק בהיר. הטקסטורה נראית בסדר רק הצבע.
זה גם משתנה במשך היום, בבוקר יותר צהוב ובערב כבר ממש ירוק.
לאחרונה גם התחילו כמו חוטים אדומים או נקודות אדומות
קראתי וראיתי שהאדום יכול להיות אלרגיה וההמצלה להפסיק לאכול מוצרי חלב - כך עשיתי כבר שבוע ובאמת האדום נעלם אבל הירוק נשאר
קראתי שזה יכול להיות ענין של חלב קידמי ואחורי, אני מנסה לתת לה כל פעם רק מצד אחד אבל איך באמת אני יכולה לודא שהיא שאבה את הכל? 
מה דעתכן?
לצפיה ב-'וחוץ מהצבע, איך היונקת?'
וחוץ מהצבע, איך היונקת?
07/02/2019 | 15:23
3
11
רגועה? עולה במשקל בצורה תקינה?

יונקת צפוף? מרווח?
לצפיה ב-'תשובות...'
תשובות...
07/02/2019 | 18:10
2
10
רגועה - בסך הכל בסדר יש ימים ויש ימים.
גודלת מתפתחת בסדר, יש לי שקילה רק שבוע הבא, אבל היא נראית בסדר גמור
יונקת כל 2-3 שעות, אני חושבת שאני מציעה לה ציצי יותר ממה שהיא רוצה
אין לי שום דאגות חוץ מהצבע
לצפיה ב-'נשמע שהכל בסדר'
נשמע שהכל בסדר
09/02/2019 | 17:36
1
12
קקי של יונקים יכול לבוא בהרבה צבעים וזה לא בהכרח מצביע על בעיה.
מעקב אחרי התנהגות היונקת וקצב העליה במשקל הוא אינדיקציה יותר נכונה.

מציע להחליף חיתולים עם משקפי שמש כדי לא להיות מודאגת מהצבע .
לצפיה ב-':)))) תודה!'
:)))) תודה!
11/02/2019 | 22:51
2
לצפיה ב-'היי שאלה על שמירת חלב אם '
היי שאלה על שמירת חלב אם
02/02/2019 | 18:12
1
19
אני שואבת 3 פעמים ביום ופעם אחת בלילה בעיקר כדי להגביר כמויות ולהחליף בקבוקי תמ"ל , זה  במקביל ל4-5 הנקות ביום. השאר מקבל תמ"ל מיוחד AR בהשלמות . זו הוראה של רופאת הילדים . 

אני מאחדת את כל החלב אם באותו בקבוק של מדלה שנמצא במקרר , ומכיוון שלא מצליחה לשאוב הרבה חלב,  בד"כ פעם ביום הוא מקבל בקבוק שאוב מכל היום,  במקום בקבוק תמ"ל אחד. 

השאלה שלי, אם אני יוצאת איתו מחוץ לבית  - ורוצה להוציא את הבקבוק  חלב אם , של מדלה שהיה במקרר (ללא חימום)  - כמה זמן הוא ישמר בחוץ בתוך תיק צידנית קטן כזה ללא קרחון ? אני לא רוצה שהחלב יהיה קר מידי כשהוא יאכל, לכן לא שמה קרחון. 
כמה זמן עכשיו שלא חם יכול להחזיק ככה בחוץ ? כמה בקיץ יכול להחזיק ? 
לצפיה ב-'עדיף לא להסתכן בקלקול החלב'
עדיף לא להסתכן בקלקול החלב
03/02/2019 | 11:28
11
קחי אותו בתיק צידנית עם קרחום, ובנוסף קחי תרמוס עם מים חמים כך שתוכלי לטבול את הבקבוק בכוס מים חמים כדי לשבור את הקור.
רוב התינוקות יסכימו לאכול גם חלב קר ישר מהמקרר. לא בהכרח חייבים לחמם
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה על יועצת בחיפה'
זקוקה להמלצה על יועצת בחיפה
30/01/2019 | 09:43
2
18
בוקר טוב לכולן
היונק שזיכה אותי בחברות בפורום יחגוג 15 בקרוב.
פעם הייתי צפונית לחוצה ואח"כ הייתי lcילנה. מניחה שהותיקות יזהו את  שמות המשתמש :)
חוזרת בשביל בת של חברה שעובדת איתי.
היונק האחרון שלי בכיתה ב אז אני כבר לא בסצנת ההנקה.  שלחתי לחברה מספר שמות של יועצות בחיפה ולא הצליחו לקבוע עם אף אחת.
אשמח לקבל המלצות על יועצות שאני כבר זקנה מכדי להכיר את שמותיהן.
תודה לכולן
לצפיה ב-'זוכרת, בטח שזוכרת'
זוכרת, בטח שזוכרת
30/01/2019 | 09:56
1
16
תגידי לחברה שתנסה לחפש את

ליליה קוגן
ענת יערי
יוליה רבינוביץ'
שלומית מרקוביץ'

אני בטוחה שיש עוד, אבל אילו עולות בדעתי כרגע.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
30/01/2019 | 10:18
3
לצפיה ב-'משאבה'
משאבה
27/01/2019 | 13:26
4
13
מבקשת המלצה על דגם משאבת חלב שניתן להשכיר מ-יד שרה או שניתן לרכוש בקופת החולים/פארם
לצפיה ב-'סוג המשאבה שאת קונה תלוי בצורכי השאיבה שלך'
סוג המשאבה שאת קונה תלוי בצורכי השאיבה שלך
28/01/2019 | 10:11
3
19
מי ששואבת באופן קבוע צריכה משאבה יותר חזקה מאשר מי שתשאב פעם בשבוע.
גם ביד שרה יש כמה סוגים של משאבות שתלויים בצורכי השאיבה.

לאיזה צורך את מחפשת משאבה?
לצפיה ב-'תודה ו...:'
תודה ו...:
05/02/2019 | 10:55
2
6
כבר בחודש הראשון אני אאלץ לעזוב את התינוק לפרקי זמן ארוכים
צריכה שיהיה לי מלאי של חלב שאוב
מניחה שאני צריכה דגם חזק/מתקדם

לצפיה ב-'תבדקי מה יש בסניף יד שרה ליד מקום מגורייך'
תבדקי מה יש בסניף יד שרה ליד מקום מגורייך
05/02/2019 | 15:17
1
7
לא בכל הסניפים יש את אותן משאבות.
המשאבה הכי מוצלחת ביד שרה היא מדלה סימפוני, שהיא משאבה חשמלית דו-צדדית שנחשבת ליעילה ביותר. לא קיימת בכל הסניפים ולעיתים מבקשים מכתב מיועצת הנקה כדי לשכור אותן.
בזמנו היו להם גם משאבות ספקטרה 2 ו-3 שנחשבות מוצלחות. 2 יותר חזקה מ-3. אני לא יודעת אם עדיין מחזיקים אותן שם.

אם את רוצה לרכוש משאבה, מדלה pump-in-style, מדלה free-style, משאבת dewy

גם המשאבות של אמדה נחשבות למוצלחות. תחפשי אמדה לקטליין.

המשאבות שניתן לרכוש בקופת חולים הן מדלה מיני אלקטריק ומשאבות ידניות. הן פחות מתאימות לשאיבות יום יומיות ולשאיבה של כמות גדולה.

מומלץ שתבחרי דגם שיכול לעבוד על סוללות, כדי שתוכלי לשאוב גם מחוץ לבית וכך להמנע מגודש.
רצוי משאבה דו-צדדית, מה שמקצר את זמני השאיבה.
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע!!'
תודה רבה על המידע!!
06/02/2019 | 11:02
2
לצפיה ב-'יונק 24/7'
יונק 24/7
17/01/2019 | 17:04
1
26
היי, יש לי תינוק כמעט בן שבועיים. אני רוצה להניק אותו הנקה מלאה. כשהיינו בבית החולים ובמלונית, ינק אחת לכ2-3 שעות, והגיע לשובע מההנקה ונרדם. מאז שחזרנו הביתה (כשבוע) , התינוקי כל הזמן מראה סימני רעב, לא רגוע ולא מוכן להירגע רק עם הנקה. כך המצב גם ביום וגם בלילה. הוא יונק ויונק ונרדם, ולא 'עוזב' את הפיטמה בעצמו, אלא נרדם באמצע הנקה. כשאני מצליחה להפריד אותו מהפיטמה כשהוא עוד ישן, הוא לא מוכן לעבור לעריסה, מתעורר מיד ושוב מראה סימני רעב וחוסר נחת. אני שוקלת לתת לו מוצץ, אך מבינה שצריך להמתין לפחות עוד שבועיים עד לביסוס ההנקה.
אשמח לקבל עצה מה ניתן לעשות במצב בו התינוק יונק 24/7 ללא הפסקות? 
חשוב לציין, שהיה לתינוקי צהבת בבית החולים והיה יממה בטיפול אור.
תודה!
לצפיה ב-'נשמע מאד מתאים לגיל שלו'
נשמע מאד מתאים לגיל שלו
17/01/2019 | 17:42
18
יש הרבה תינוקות שרוצים להיות הרבה על הידיים בהתחלה.
זה חלק מתהליך ההסתגלות לעולם. הוא היה רגיל להיות צמוד אלייך 24/7 ורוצה להמשיך.
מנשא בד בתנוחת ערסול יכול להקל עלייך מאד.
חשוב לזכור שבשבועות הראשונים יש מספר קפיצות גדילה קרובות זו לזו. אילו במיוחד הם ימים שבהם יונקים כמעט רצוף.

זה זמן טוב לבקש עזרה מכל מי שסובב אותך. הם יוכלו לערסל אותו בזמן שאת תוכלי קצת לנוח.

אם הקושי מאד גדול, אפשר לנסות להציע מוצץ גם קצת יותר מוקדם, אבל לעשות זאת בזהירות ותוך מעקב מתמיד. אם את רואה שיש השפעה לרעה, אפילו קלה ביותר על ההנקה, למשל שפתאום יותר קשה לו לתפוס את הפטמה, להפסיק מייד ולחכות עוד שבוע לפני שמנסים שוב.

חשוב לקחת אותו לשקילה בטיפת חלב כדי לוודא שההנקה תקינה והוא התחיל לעלות במשקל.
לצפיה ב-'יועצת ההנקה הראשונה בארץ'
יועצת ההנקה הראשונה בארץ
25/12/2018 | 10:08
1
249
אסתר גרוניס הייתה יועצת ההנקה הראשונה בבית חולים בארץ. לרגל יציאתה לגמלאות היא מסכמת 40 שנות ייעוץ לאימהות.

הסיפור של אסתר גרוניס הוא סיפורו של מקצוע ייעוץ ההנקה - משירות איזוטרי הניתן רק לנשים בודדות, לסטנדרט שמצוי בכל מחלקות היולדות בכל בתי החולים בארץ.

יועצת ההנקה מתארת כי בראשית ימי מהפכת האינטרנט היא ניהלה פורום בו אימהות יכלו לשאול שאלות. "נשים מכל הארץ נכנסו לפורום ושאלו על הנקה. חלק מהן אף הגיעו במיוחד ללדת בליס כי הן רצו שאסייע להן אחרי הלידה.

אסתר ניהלה את פורום ייעוץ הנקה כאן בתפוז והייתה גם משתתפת פעילה כאן, בפורום הנקה.
מצרפת קישור למאמר מצויין שלה על תחילת הנקה
המאמר הזה הוא רק אחד מרבים שנמצאים אצלנו במאמרי הפורום.
לצפיה ב-'מיואשת - אשמח לתמיכה - סליחה על האורך '
מיואשת - אשמח לתמיכה - סליחה על האורך
23/12/2018 | 19:20
3
72
שלום 

יש לי תינוק (ילד ראשון) בן 5 שבועות , שנולד חודש לפני הזמן בשבוע 35+5 במשקל 2 קילו וקצת. עכשיו כבר קרוב ל3 קילו. 
בשבועיים ראשונים לחייו, היה בפגייה ולא הנקתי בכלל כי לא יכלתי שם , מהיום ה4 לחייו התחלתי לשאוב לו עוד בבית חולים, וכמה שהיה היו נותנים.

לצערי הרב מאד, זה אף פעם לא היה רק חלב אם כי לא הגעתי ל8 שאיבות  ביום. הכי הרבה שאני מצליחה זה 6  ביום אז בכל יום מקבל גם חצי מהארוחות תמ"ל ולפעמים יותר מחצי לצערי.
זה גורם לי להרגיש מאד רע בתור אמא וזה הכי רחוק ממה שתכננתי בהריון. היתי חולמת בלילות שמניקה תינוק עוד בהריון .

אני לוקחת גם כדורי חילבה להגברה והשכרתי מכונה בהרבה כסף כמו של בתי החולים,  מרגישה שעושה הכי הרבה באמת שאני מסוגלת בלי לאבד שפיות.

נפגשתי עם יועצת מוסמכת שחזרנו הביתה והיתה נוראית אז לא עזרה ואחרי שבוע הזמנתי אחת אחרת שהיא גם אחות ועזרה מאד. 
 המליצה להתחיל מהנקה ביום וכל 3 4 ימים לעלות ל2 3 הנקות בהדרגה, אבל עם פיטמת סיליקיון כי קשה לו בלי .  במקביל להמשיך שאיבות רגיל. זה מה שעושים. 

מאז עברו 10 ימים ואנחנו מתמידים בהנקות . היום הגענו ל3 פעמים ביום הנקה.  לא תמיד קל ולפעמים הוא צורח ובוכה נורא עד שמתחבר ויונק. הרבה פעמים שקלתי לוותר רק כי הוא סובל, אבל לרוב זה כן עובד בסדר.

אין לי אינדקציה כמה יונק ולכן משלימה לו בבקבוק לאחר ההנקה (משלימה חצי מכמות הארוחה שהוא בד"כ אוכל)   יונק אולי 12 דקות מכל צד בד"כ. 
היועצת אמרה לי לנסות לא להשלים בקבוק כמה שזה קשה ,ולראות מתי רעב אבל בד"כ רעב מאד מהר ,חצי שעה-  שעה אחריי ואני מרחמת עליו . 

השאלה איך מתקדמים מפה ?  לתת לו לינוק כל שעה בלי להשלים מבקבוק ?  איך מגיעים למצב ששבע מהנקה בכלל  ? רק אם מנסים לתת לו ציצי בכל פעם שרכב ? שה בעצם הנקה מלאה ?  
האם זה משהו שיכול להשתפר ?

אני שואפת להגיע ל5 הנקות ביום מתוך ה8 ארוחות שלו  ולא בהכרח למלאה כי התחלנו מאוחר. אני לא יודעת אם זה ריאלי בכלל במצב הזה ואם מ5 6 הנקות ביום כן יוכל לשבוע.
האם זה הגיוני לצפות לעלות בכמות כזו ? האם החלב יעלה בהתאם והוא יוכל לשבוע ? ? 

אשמח לעצות וסתם תמיכה כי אני שבורה מזה ובוכה המון 
תודה מראש 
לצפיה ב-'את עושה את הטוב ביותר בשביל הבן שלך'
את עושה את הטוב ביותר בשביל הבן שלך
24/12/2018 | 10:06
2
61
להיות אמא זה הרבה מעבר למה שהתינוק אוכל וגם הנקה חלקית היא מצויינת. את נותנת לו התחלה מצויינת.

תנסי לפעול לפי העיצה של יועצת ההנקה המוצלחת - כשיש ארוחת הנקה אל תשלימי מבקבוק. אם הוא רעב שוב חצי שעה אחר כך, תציעי לו לינוק שוב. אין בעיה להעביר מצד לצד שוב ושוב, לתת צד שלישי ורביעי, עד שיהיה שבע.
אם החלטת שארוחה היא ארוחת הנקה, אז במשך השעתיים מתחילת ההנקה הזו תציעי רק הנקה, גם אם זה אומר שתניקי כל חצי שעה. ההנקה הצפופה עוזרת להגביר את כמויות החלב וגם עוזרת להרגיל את התינוק לשבוע מההנקה.
כשאת מציעה לו בקבוק אחרי כל הנקה הוא לומד שהוא לא צריך להתאמץ בהנקה כי במילא יגיע בקבוק אחר כך.

הבכי שלו לפני שהוא מתחבר ויונק זה לא סימן של סבל. זה סימן של התחלה של העדפת בקבוק. צריך לוודא שהוא מקבל בקבוק שמתאים לשילוב עם הנקה (פטמה רחבה, קשיחה, מתרחבת בהדרגה) ובצורה שמתאימה להמשך הנקה (הבקבוק כמעט אופקי, רק קצה הפיטמה מלא בחלב, לעשות הפסקות תוך כדי האכלה). מומלץ שאת הבקבוק יתן מישהו אחר כשאת לא נמצאת בסביבה.

כמה כדורי חילבה את לוקחת ביום?
תשאלי את יועצת ההנקה לגבי שילוב של מוטיליום. זו תרופה שהיא במקור לבחילות, ומסתבר שהיא עוזרת להגביר כמויות חלב. עובד יפה בשילוב עם החילבה, כל עוד במקביל יש הנקה/שאיבה מרובה.

לצפיה ב-'היי תודה '
היי תודה
24/12/2018 | 21:18
1
29
אני עושה הכי הרבה שאני מרגישה שאני יכולה אבל כמובן מרגישה רע שלא עושה יותר ושעדין לא עברנו להנקה יותר מלאה / יותר שאיבות. זה קשה . 

אני לוקחת 6 כדורי חילבה ביום. לא שמעתי על התרופה הזו אבל אבדוק.

השאלה אם נצטרך להמשיך לשלב בקבוקים עד בעצם גיל שנה - האם זה יהיה אפשרי , או שהאופציות הן רק או הנקה מלאה או רק בקבוקים ? הכוונה גם מבחינתו שיתרגל לבקבוקים יותר וגם מבחינת ייצור החלב. 

תודההה

לצפיה ב-'לא קל להיות אמא'
לא קל להיות אמא
25/12/2018 | 09:36
27
לצורך הגברת כמויות חלב לוקחים 9 כדורי חילבה ביום 3X3.

ברגע שמתחילים לשלב מזון מוצק, בגיל חצי שנה, הצורך בבקבוקים יורד, כך שגם מי שבהתחלה צריכה להוסיף בקבוקים יכולה לוותר עליהם ולהגיע לגיל שנה עם מוצקים+הנקה בלבד.

אי אפשר לדעת מראש אם תתפתח העדפת בקבוק או לא. כל תינוק הוא אחר. את תעשי כמיטב יכולתך, הוא יעשה מה שהכי מתאים לו, וביחד תגיעו למצב שהכי מתאים לשניכם יחד.
לצפיה ב-'מדלה דו צדדית'
מדלה דו צדדית
17/12/2018 | 16:50
35
משאבת הנקה דו צדדית למכירה מעןלם לא שומשה
לצפיה ב-'האם לתת מטרנה לתינוק שיורד באחוזונים?'
האם לתת מטרנה לתינוק שיורד באחוזונים?
10/12/2018 | 13:24
8
43
שלום.
התינוק שלי לא עולה כמו שצריך במשקל. הוא נורא רזה ויורד באחוזונים.
נולד ב 20/08- 3.45
אחרי יומיים השתחרר- 3.3
19/10- 4.6
10/12- 5.1
עלה חצי מקילו בכמעט חודשיים. האחות נתנה לי הפניה לרופא ילדים ואמרה
לי לתת לו תוספות כי הוא לא עולה מספיק במשקל והוא יורד באחוזונים.
הוא באמת נורא רזה. אני מניקה לפי דרישה משני הצדדים. אולי אין לי מספיק חלב?
סה"כ הוא נראה מרוצה, מחייך, ישן טוב יש חיתולים רטובים. אני לא יודעת
למה הוא כזה רזה. מאוד מתלבטת מה לעשות.
אין לי כוונה לשאוב בשום אופן. אם אני אתן תוספת זה יהיה רק מטרנה.
מתי אפשר להתחיל טעימות? אולי ככה אני אצליח להשמין אותו
תודה רבה לעונות

לצפיה ב-'לא היו שקילות נוספות?'
לא היו שקילות נוספות?
10/12/2018 | 13:33
7
29
במידה ובין אוקטובר לדצמבר לא היו שקילות נוספות מעבר לאילו שפירטת, הייתי הולכת עוד יומיים לשקילה חוזרת כדי לוודא שלא הייתה טעות בשקילה.
חשוב להקפיד שכל השקילות יהיו באותו משקל היות ויכולות להיות סטיות לא קטנות בין מכשירים שונים.
במידה ובשקילה החוזרת מסתבר שיש בעייה בקצב העליה במשקל, בשלב ראשון הייתי פונה ליועצת הנקה.
היונקת תבדוק האם יש בעיה בהנקה ותתן עצות לשיפור.
במידה ויסתבר שצריך תוספת תמ"ל, היועצת תתן הנחייה איך לתת את התוספת בצורה שלא תפגע בהמשך ההנקה.

כשפונים לרופא הילדים כדאי לבקש הפנייה לבדיקות כלליות ליונק. יכולות להיות סיבות לעלייה איטית במשקל שלא קשורות לתזונה וכדאי לברר גם בנוגע לאפשרות הזו.
לצפיה ב-'תודה על התשובה. '
תודה על התשובה.
10/12/2018 | 13:55
24
שקלתי אותו בבית אבל אני לא זוכרת..
הייתי פעמיים בטיפת חלב.
הלכתי לרופא ילדים, הוא אמר לי להגיע אליו כל שבועיים מעכשיו למעקב
שקילה. אצל הרופא זה גם היה    5.1
אני באמת מנסה לחשוב במה יכולה לעזור לי יועצת הנקה אם אין לי מספיק חלב.
אולי אני אקח כדורים? אבל הוא יונק ורגוע התינוק...
מתחילה לדאוג
אוף

לצפיה ב-'איזה עוד אפשרויות יש לאי עלייה במשקל?'
איזה עוד אפשרויות יש לאי עלייה במשקל?
10/12/2018 | 13:57
5
11
לצפיה ב-'יכולה להיות מחלה של היונק'
יכולה להיות מחלה של היונק
10/12/2018 | 15:21
4
31
למשל דלקת בשלפוחית השתן, שיכולה להיות ללא סימפטומים נוספים חוץ מעליה איטית במשקל.

מעבר לזה, יש תינוקות שפשוט עולים לאט במשקל ללא קשר למה שהם אוכלים וחבל להתחיל תוספות ולהגיע למצב של הפסקת הנקה ובסופו של דבר להשאר באותו המצב, עם יונק שעולה לאט במשקל גם על תמ"ל.

בגלל זה מציעה להתייעץ גם עם יועצת הנקה ולא רק עם רופא. לא להזניח את העליה האיטית במשקל אבל גם לא להניח מראש שהסיבה היחידה היא הנקה לא מספקת או שהפתרון היחיד הוא תוספת תמ"ל.
לצפיה ב-'החלטתי לתגבר הנקות'
החלטתי לתגבר הנקות
10/12/2018 | 21:04
3
33
פשוט להציע לו גם כשהוא לא בוכה. הנקתי אותו יותר היום, הוא בתגובה
פלט מלא (בדרכ ממש לא פולט).
הרופא ילדים אמר לי להגיע אליו כל שבוע לעקוב אחרי העליה במשקל שלו.
בינתיים אני לא נותנת תמל. נעקוב ונראה.
תודה על התשובה
לצפיה ב-'התחלה טובה'
התחלה טובה
11/12/2018 | 09:47
2
29
אשמח אם תחזרי לספר איך הולך.
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
14/02/2019 | 15:21
1
5
אז חלפו חודשיים מאז הביקור בטיפת חלב, בו האחות טיפת חלב אמרה לי
ש "אני אלך לקפלן לראות מה קורה לתינוקות שלא עולים במשקל", וכששאלתי אותה למה היא מתכוונת הפנתה אותי לגוגל..
בחודשיים האלה שחלפו לא קרה הרבה האמת, המשכתי להניק רגיל והתחלתי לחשוף למזון רגיל טחון (נותנת מנת פירות וקצת ירקות) והתינוק נשאר באחוזונים נמוכים (עלה קילו בחודשיים). הוא תינוק מרוצה, היציאות שלו בסדר, הוא מחייך מתקשר וישן סביר. הוא פשוט רזה- כרגע שוקל 6.1 קילו (תיכף בן חצי שנה).
זה הילד הרביעי שלי כולם אצלי ינקו והיו שמנמנים ראו את האחוזונים מלמעלה.
רק זה עושה לי ב"ס מה שנקרא. אבל אני לא מודאגת כי הוא מתפתח בסדר והוא חמוד נורא:)

לצפיה ב-'שמחה שחזרת'
שמחה שחזרת
14/02/2019 | 16:10
1
נשמע שהכל בסדר. חצי קילו בחודש בגיל 5-6 חודשים זה בכלל לא רע.

חשוב לזכור שהמזון הטחון של ההתחלה הוא דל קלוריות, יחסית לחלב אם, אז מומלץ להעשיר אותו קלורית.
אפשר להוסיף טחינה, או קורנפלור, או ביסקויט טחון לפירות.
לירקות אפשר להוסיף קטניות או תפו"א.
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:15
1
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'סימנים להריון בהנקה'
סימנים להריון בהנקה
02/12/2018 | 01:51
1
51
היי,
האם היה לכם סימנים של תחילת הריון תוך כדי הנקה ? ואם כן אלו סימנים ?

לצפיה ב-'אשמח להבהרה של השאלה'
אשמח להבהרה של השאלה
02/12/2018 | 09:43
33
את מניקה ובתחילת הריון ומצפה לסימנים של תחילת הריון כמו שהיו בתחילת ההריון הקודם?
או שאת מניקה ויש לך סימנים של תחילת הריון ואת תוהה האם זה באמת הריון?

מה גיל היונק/ת?
לצפיה ב-'הורדת תדירות שאיבות'
הורדת תדירות שאיבות
18/11/2018 | 17:53
3
50
שלום
נכון להיום שואבת כל 3 שעות עם משאבה מושכרת מיד שרה. סובלת מאוד מגודש כל כמה ימים. הבנתי שעל מנת להמשיך בשאיבה בלעדית ללא גודש יש להשתמש במשאבה מקצועית של מדלה למשל?
בנוסף, מעוניינת להוריד תדירות שאיבות ל3-4 פעמים ביום במקום 7, איך כדאי לעשות את זה?

תודה.
לצפיה ב-'הגודש הוא כנראה כי השאיבה לא מספיק יעילה'
הגודש הוא כנראה כי השאיבה לא מספיק יעילה
19/11/2018 | 10:03
2
47
כך שיש סיכוי שמעבר למשאבה טובה יותר יפתור את הבעיה.

כדי להקטין את תדירות השאיבות צריך בהדרגה להגדיל את המרווחים בין השאיבות ובכל שאיבה לשאוב כמות גדולה יותר.
חשוב לעשות את הגדלת המרווחים בצורה מספיק הדרגתית שלא תיצור גודש.
שימי לב לכמויות היומיות של חלב כשאת מתחילה להפחית שאיבות. לא כל מניקה יכולה לרדת ל 3-4 שאיבות ביום ועדיין להפיק כמות חלב שתספיק להנקה מלאה. יתכן ויהיה צורך בתגבור ע"י תמ"ל.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
21/11/2018 | 16:19
1
24
התחלתי להשתמש במשאבה מקצועית ביומיים האחרונים. שואבת כל 4 שעות בערך אך נוצר מצב שלא מצליחה לשאוב כנראה בגלל סתימה של צינוריות חלב. כרגע סוחטת את השד ידנית כדי להקל אך הבנתי שזה לא מומלץ ולא יביא לפתרון. האם יש מה לעשות? להמשיך לנסות לשאוב?  
לצפיה ב-'אין בעיה לסחוט ידנית'
אין בעיה לסחוט ידנית
22/11/2018 | 09:54
20
יש נשים שמצליחות בסחיטה ידנית להוציא יותר חלב מאשר במשאבה.
עיסוי השד תוך כדי שאיבה יכול להביא לשיפור בכמויות הנשאבות.

אם יש סתימה של צינוריות, הסחיטה הידנית יכולה לפתוח את הסתימה וכך לאפשר המשך שאיבה.

במידת הצורך אפשר לדבר עם יועצת הנקה. היא תוכל לתמוך בך בנושא השאיבות.
לצפיה ב-'מחקר מטעם רשויות הבריאות בארה"ב: '
מחקר מטעם רשויות הבריאות בארה"ב:
16/11/2018 | 13:58
8
89
הנקה פוגעת ביעילות חיסון הרוטה, יש לשקול דחיית הנקה בתקופת החיסונים
לצפיה ב-'מציע לקרוא עד הסוף ולא רק את הכותרת'
מציע לקרוא עד הסוף ולא רק את הכותרת
18/11/2018 | 10:54
7
44
מדברים על בעיה בארצות עולם שלישי, למשל בהודו וויטנאם, שלא קיימת בארצות מפותחות, כך שלא רלוונטי בארץ.
ובכל מקרה, כשאומרים דחיית הנקה, הכוונה היא לחכות כמה שעות בין החיסון לבין ההנקה הבאה. לא סיפור גדול בכל מקרה.
לצפיה ב-'אבל, לחיסון לוקח להיטמע בגוף כ-3-4 חודשים'
אבל, לחיסון לוקח להיטמע בגוף כ-3-4 חודשים
18/11/2018 | 15:22
6
23
לכן, למשל ממליצים לעשות את חיסון השפעת באוקטובר לפני שהחורף מתחיל בכדי שבנובמבר כבר הגוף יהיה מחוסן, כי בסמוך לחיסון, הוא לא יעיל בכלל.
לצפיה ב-'3-4 חודשים זה הזמן שלוקח לגוף לפתח נוגדנים אחרי שנחשף לוירוס'
3-4 חודשים זה הזמן שלוקח לגוף לפתח נוגדנים אחרי שנחשף לוירוס
18/11/2018 | 17:02
5
19
ניתן להניח שהיות ומדובר בחיסון חי שנלקח אוראלי, הנוגדנים שבחלב האם שנמצא במערכת העיכול של היונק מחסלים את הוירוס המוחלש לפני שהוא נכנס למערכת הדם של התינוק ואז המטרה תהיה לאפשר מרווח של כמה שעות כדי שהחיסון יצא ממערכת העיכול ויכנס לדם בלי להחשף לחלב אם טרי.

הנוגדנים שבחלב האם הם הסיבה העיקרית שתינוקות יונקים פחות חולים ברוטה, וגם כאשר הם נדבקים, הם מבריאים מהר יותר מתינוקות שאינם יונקים.

היתרונות של הנקה הם מספיק גדולים שאף אחד לא יעלה בדעתו שעדיף להפסיק לחלוטין להניק (שזו המשמעות הישירה של "דחיית הנקה ב 3-4 חודשים) בגלל ההשפעה המינורית על יעילות חיסון הרוטה.
לצפיה ב-'כתבתי חודשים אך התכוונתי לשבועות (3-4 שבועות)'
כתבתי חודשים אך התכוונתי לשבועות (3-4 שבועות)
18/11/2018 | 18:16
4
9
כמו בדוגמתי על שפעת מאוקטובר לנובמבר זה 4 שבועות.

הבעיה בחיסון הרוטה, אם אני זוכר נכון, שיש מס' מנות בהפרש של חודשיים זה מזה, כך שיוסטון, יש לנו בעיה ...

בנוסף, הוא מתחיל בגיל חודשיים, ששיבוש ההנקה, יכול לגרור להפסקת הנקה.
לצפיה ב-'לא משנה את התשובה שלי'
לא משנה את התשובה שלי
19/11/2018 | 09:59
3
14
ולא רלוונטי ליונקים בארצות מפותחות.
בחירה של ההורים אם לעשות את החיסון או לא.
לצפיה ב-'אגב, מה זה משנה לחיסון, אם הארץ מפותחת או לא?'
אגב, מה זה משנה לחיסון, אם הארץ מפותחת או לא?
19/11/2018 | 14:00
2
12
אלא אם כן, הם מקבלים חיסון אחר?
לצפיה ב-'זו מסקנת המחקר, לא המסקנה שלי'
זו מסקנת המחקר, לא המסקנה שלי
19/11/2018 | 16:24
1
17
אתה יכול לפנות לחוקרים ולשאול אותם למה לדעתם יש הבדל.
לצפיה ב-'הם לא פירטו?'
הם לא פירטו?
19/11/2018 | 22:12
3
לצפיה ב-'חוסר איזון הורמונלי של האם'
חוסר איזון הורמונלי של האם
15/11/2018 | 02:23
1
37
האם אמא שסובלת מאי ספיקת שחלות יכולה להניק? החוסר איזון הורמונלי לא פוגע בתינוק?
לצפיה ב-'תלוי מה רמתו'
תלוי מה רמתו
15/11/2018 | 09:42
25
במרבית המקרים, אם כבר יש השפעה על ההנקה, ההשפעה היא על האם ועלולה להשפיע על היכולת של האם להניק.
כדאי להתיעץ עם רופאה שהיא גם יועצת הנקה, למשל ד"ר דינה צימרמרן או ד"ר מירה ליבוביץ', לגבי השפעה אפשרית, אם בכלל, על התינוק.
לצפיה ב-'המלצה למשאבה ידנית'
המלצה למשאבה ידנית
17/10/2018 | 09:10
4
40
שלום,
אני צריכה לקנות משאבה ידנית ולא יודעת מה מומלץ היום.. (היה לי את הבי פרי בלידות הקודמות והיא בסדר אבל לא הכי...) אני אצטרך לעשות בה שימוש בערך פעם בשבוע אבל אני רוצה שהיא תהיה איכותית וטובה...
תודה רבה על העזרה!!
לצפיה ב-'מזמינה מניקות נוספות להמליץ מנסיונן'
מזמינה מניקות נוספות להמליץ מנסיונן
17/10/2018 | 10:57
3
42
אני השתמשתי במשאבה הידנית של אוונט והייתי מאד מרוצה.

ממליצה לך לשקול קניה של משאבה חשמלית קטנה במקום משאבה ידנית. ההבדל בנוחות השימוש הוא משמעותי. באופן אישי שאבתי יותר פעמים ותקופה ארוכה יותר כשעברתי למשאבה חשמלית במקום הידנית.
לצפיה ב-'יש לי משאבה חשמלית'
יש לי משאבה חשמלית
17/10/2018 | 11:09
2
50
יש לי את מדלה פריסטייל והיא מעולה..
אבל אני רק שואבת ואני צריכה משאבה רק ליום שבת שתהיה ידנית.. בגלל זה שאלתי על ידני
לצפיה ב-''
17/10/2018 | 13:15
1
25
אם כך, אז הידנית של אוונט תתאים.
לצפיה ב-'תודה רבה!!����'
תודה רבה!!����
17/10/2018 | 23:19
27
לצפיה ב-'הנקה לפי דרישה'
הנקה לפי דרישה
28/09/2018 | 21:50
1
133
שלום, אשמח לעצתכם.
יש לי יונק מתוק בן 3.5 שבועות.
נולד בזמן ועולה יפה במשקל. ילד שלישי, כך שאני מזהה שיונק יעיל, נצמד כמו שצריך.
הוא רגוע רק כאשר ישן, או יונק. בזמן ערות לרוב בוכה. גם כשהוא על הידיים. נראה שיש לו גזים כי נרגע מעט לאחר שמוציא (אבל אחרי דקה מתחיל לבכות שוב), וגם אנו חוששים לרפלוקס. לא פולט המון, אבל כל הזמן אנו שומעים אותו בולע, גם שעה אחרי הנקה, כאילו החלב עולה לו שוב והוא בולע אותו.
אני מקפידה על תנוחה אנכית כמה שניתן, גרעפס וכו'.
השאלה שלי לגבי הנקה: אני רוצה להניק לפי דרישה כמובן, אבל מפחדת שיינק יותר מדי וזה יכביד עליו. מצד שני, כל פעם שבוכה הדבר היחיד שמרגיע אותו זה הנקה (גם חצי שעה אחרי שסיים לינוק, אם לא נרדם). בעלי יכול להחזיק אותו חצי שעה על הידיים בכל תנוחה אפשרית, והוא צורח.
האם זה בסדר להניק הרבה הנקות קצרות, אם זה מה שהוא דורש?
בימים מסויימים שמצליח להירדם, יכול לישון גם שעתיים-שלוש ואז כמובן מתעורר רעב. השאלה לגבי הימים שלא מצליח להירדם בקלות ומבקש לינוק חצי שעה / שעה אחרי שסיים הנקה יעילה משני הצדדים, וזאת לאורך כל היום או הלילה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'כדאי להתיעץ עם רופא ילדים תומך הנקה'
כדאי להתיעץ עם רופא ילדים תומך הנקה
01/10/2018 | 13:12
52
אם זה ריפלוקס, יש טיפול תרופתי שימנע את הצרבת ויעזור להרגעה.

אני מדגישה את החשיבות של רופא תומך הנקה, כי רופאים שאינם תומכי הנקה עלולים להמליץ לעבור לפורמולה סמיכה או להוסיף דייסת קורנפלור לחלב שאוב במקום למצוא פתרון שמתאים להנקה.

אם את מרגישה שהוא שבע, אחרי שינק משני צדדים ומבקש שוב לאכול, את יכולה להציע שוב את הצד האחרון שינק ממנו.

לצפיה ב-'הנקה ושמן עץ התה'
הנקה ושמן עץ התה
14/09/2018 | 15:13
2
61
היי, רציתי לבדוק אם אפשר לשלב הנקה בזמן טיפול בפטרת ציפורניים עם שמן עץ התה או שמן הליקריסום? תודה
לצפיה ב-'טיפול בפטריות'
טיפול בפטריות
17/09/2018 | 23:08
1
47
הי.
לגבי שמן עץ התה- בטוחה כמעט לחלוטין שאפשר בהנקה. יותר מזה- ביררתי בכמה מקומות ואמרו שגם אין מניעה בהריון (לטיפול בפטריות ברגליים).
כמו כן, ניתן לטפל באמצעות שמן אורגנו. מותר בהנקה.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
21/09/2018 | 19:41
5
לצפיה ב-'שימוש במדבקות אוורל בזמן הנקה'
שימוש במדבקות אוורל בזמן הנקה
06/09/2018 | 16:07
1
43
האם מותר? 
האם משפיע על תפוקת החלב? 
הפעוט כבר אוכל יפה מוצקים. יונק כי אוהב להירדם ככה. 

לצפיה ב-'אני ממליצה לפנות למרכז טרטולוגי להתייעצות'
אני ממליצה לפנות למרכז טרטולוגי להתייעצות
13/09/2018 | 16:29
8

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
מירב אשל משרד עו"ד
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה