לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83588,358 עוקבים אודות עסקים

פורום צוותי חירום

סירנות, אורות אדומים וכחולים וים של אדרנלין ? או אולי מדים סטריליים בין קירות לבנים ? אם גם היום שלכם נראה ככה, כנראה שאתם במקום הנכון...פורום "צוותי חירום" מזמין את כולכם – עובדי ומתנדבי מד"א, שירותי הכיבוי והמשטרה, צוותי מחלקות בתי החולים והסטודנטים שבדרך, חברי יחידות החילוץ וההצלה השונות וכל מי שמרגיש שייך לכאן – לבוא, לתת ובעיקר לקבל. בפורום תוכלו לשאול עמיתים למקצועות הכל כך מוזרים הללו את השאלות שנראות לכם הכי הגיוניות בעולם, ובכל זאת אף אחד מחוץ למעגל המקצועי הזה כנראה לא יבין... תוכלו לשתף בחוויות הקשות והשמחות... תוכלו להתייעץ איך אחרים היו נוהגים במקומכם והכי חשוב – תוכלו למצוא חברים חדשים בעלי אותו תחום עניין כמוכם...מה העניין שלי בכל זה, אתם שואלים ? זה גנטי כנראה, או אולי סתם חיידק מסוכן. נולדתי כדור שני למשפחת מד"א, גדלתי בין האמבולנסים וידעתי לדקלם את כל המספרים שלהם הרבה לפני שידעתי את לוח הכפל. בגיל 14 התחלתי להתנדב בארגון באופן רשמי ובכיתה י' כשכולם ניסו לגרד את 80 השעות השנתיות למחויבות האישית, אותי הכריחו להפחית קצת כי כבר אין מקום בכרטיס הרישום... במהלך השירות הצבאי, בשבתות הבודדות שיצאתי מהבסיס, הבית היה סוג של נקודת מעבר ממדים צבאיים לאלו של מד"א ואפילו בנות הזוג השונות שהיו לי, נאלצו להתרגל לעובדה שבאמצע הדייט הכי רומנטי הן מוצאות את עצמן נטושות לטובת "ההוא שכרגע צריך עזרה". זה המקום להודות לקודמיי בתפקיד – amitp ו paradan וכמובן לinbale, מקימת הפורום, על שהביאו אותו להיכן שהוא נמצא כיום, ולהצטרף לקריאתם לשמור על שפה נקייה ותרבות דיון וכמובן על חיסיון מלא של "הלקוחות" שלנו. הודעות בעלות שפה שאינה מקובלת, קללות, גידופים, אאוטינג לא רצוי לאנשים, השמצות כלפי אנשים או מוסדות מסוימים יימחקו מיידית. הודעות דרושים או מכירה וקנייה יפורסמו בלוחות המתאימים.

אודות הפורום צוותי חירום

סירנות, אורות אדומים וכחולים וים של אדרנלין ? או אולי מדים סטריליים בין קירות לבנים ? אם גם היום שלכם נראה ככה, כנראה שאתם במקום הנכון...פורום "צוותי חירום" מזמין את כולכם – עובדי ומתנדבי מד"א, שירותי הכיבוי והמשטרה, צוותי מחלקות בתי החולים והסטודנטים שבדרך, חברי יחידות החילוץ וההצלה השונות וכל מי שמרגיש שייך לכאן – לבוא, לתת ובעיקר לקבל. בפורום תוכלו לשאול עמיתים למקצועות הכל כך מוזרים הללו את השאלות שנראות לכם הכי הגיוניות בעולם, ובכל זאת אף אחד מחוץ למעגל המקצועי הזה כנראה לא יבין... תוכלו לשתף בחוויות הקשות והשמחות... תוכלו להתייעץ איך אחרים היו נוהגים במקומכם והכי חשוב – תוכלו למצוא חברים חדשים בעלי אותו תחום עניין כמוכם...מה העניין שלי בכל זה, אתם שואלים ? זה גנטי כנראה, או אולי סתם חיידק מסוכן. נולדתי כדור שני למשפחת מד"א, גדלתי בין האמבולנסים וידעתי לדקלם את כל המספרים שלהם הרבה לפני שידעתי את לוח הכפל. בגיל 14 התחלתי להתנדב בארגון באופן רשמי ובכיתה י' כשכולם ניסו לגרד את 80 השעות השנתיות למחויבות האישית, אותי הכריחו להפחית קצת כי כבר אין מקום בכרטיס הרישום... במהלך השירות הצבאי, בשבתות הבודדות שיצאתי מהבסיס, הבית היה סוג של נקודת מעבר ממדים צבאיים לאלו של מד"א ואפילו בנות הזוג השונות שהיו לי, נאלצו להתרגל לעובדה שבאמצע הדייט הכי רומנטי הן מוצאות את עצמן נטושות לטובת "ההוא שכרגע צריך עזרה". זה המקום להודות לקודמיי בתפקיד – amitp ו paradan וכמובן לinbale, מקימת הפורום, על שהביאו אותו להיכן שהוא נמצא כיום, ולהצטרף לקריאתם לשמור על שפה נקייה ותרבות דיון וכמובן על חיסיון מלא של "הלקוחות" שלנו. הודעות בעלות שפה שאינה מקובלת, קללות, גידופים, אאוטינג לא רצוי לאנשים, השמצות כלפי אנשים או מוסדות מסוימים יימחקו מיידית. הודעות דרושים או מכירה וקנייה יפורסמו בלוחות המתאימים.
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה מיועד לעוסקים ברפואה דחופה ואין למצוא בו מענה לבעיות רפואיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי
"תפוז אנשים" אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 מודעות דרושים ומכירה למיניהן ייפורסמו בלוחות המתאימים בלבד...
המשך >>

לצפיה ב-'חברה לצורך זוגיות עם ילד תסמונת דאון מדהים '
חברה לצורך זוגיות עם ילד תסמונת דאון מדהים
25/10/2012 | 16:45
104
שלום
אנחנו מחפשים עבור נער עם תסמונת דאון מפותח מאוד כבן 19, חברה לחיים, לצורך זוגיות או ידידות
לנער קוראים נתנאל והוא מקסים בחביבותו וההומור שבו..
נשמח אם תיצרו קשר
לפרטים נוספים: איריס- 0544561428
לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
21/07/2009 | 17:08
5
187
נוכח רמת הפעילות הנמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.

בהזדמנות זו אנו רוצים להודות לafiksambol שניהל את הפורום בצורה מוצלחת ומסורה.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-'זהו? נגמר?'
זהו? נגמר?
23/07/2009 | 14:14
1
95
לצפיה ב-'מסתבר...'
מסתבר...
24/07/2009 | 10:17
167
איימו עלינו כבר הרבה מאוד זמן שאם הפורום לא "יתחיל לזוז", אז הוא יסגר.
וכולנו (כן, כולל אותי), לא ממש השקענו.
אין הרבה הודעות חדשות.
אין כמעט תגובות להודעות.
לא משתלם לתפוז -> סוגרים...

אני ממש לא יודעת אם אפשר היאבק בהחלטה בשלב הזה, אבל תמיד אפשר לפתוח קומונה, או לצאת לרעות בשדות זרים"...

לכל מי שהיה פה לאורך השנים.
לענבל, פראדן, עמית ואפיק, שהקימו את הפורום וניהלו אותו לאורך השנים.
היה לי כאן תפוזי חם בשבע השנים האחרונות.
בזכותו נהייתי חובשת ומתנדבת במד"א, מה שפעם לא חלמתי שיקרה.
הכרתי כאן כמה אנשים שנהיו חברים בחיים האמיתיים, וזה רווח נקי מבחינתי.

להתראות....
גל.
לצפיה ב-'יש איזשהו פורום אחר?'
יש איזשהו פורום אחר?
23/07/2009 | 19:40
2
81
לצפיה ב-'ראה תשובתי לאורן'
ראה תשובתי לאורן
24/07/2009 | 10:17
1
85
לצפיה ב-'עצוב.. עצוב...'
עצוב.. עצוב...
27/07/2009 | 13:13
85
כבר שנים שאנחנו פה.. קוראים בסתר ולפעמים פעילים...
מה יהיה עכשיו?
אין אף פורום של רפואת חירום\ מד"א פעיל..?

עדי
לצפיה ב-'התנדבות ועבודה במד"א'
התנדבות ועבודה במד"א
19/07/2009 | 21:13
1
348
שלום,
אני גרה בקריית ביאליק, ורוצה להתנדב במד"א. שלחתי טופס בתנדבות דרך האתר לפני חודש וחצי בערך ועדיין לא חזרו אליי.
מאוד קשה לדעת/לברר מתי נפתח קורס באיזור שלי (חיפה, קריות, נשר).
מישהו אולי יודע את התשובה?

דבר נוסף,
אני מנסה לברר בקשר לעבודה כמוקדנית ב101. אני לא מוצאת באינטרנט פרטים בכלל. מישהו יודע אם יש מוקד כזה באיזור שלי ואיך מגיעים לעבודה כזו?

תודה,
שני.
לצפיה ב-'אני עונה לך בהודעה פרטית'
אני עונה לך בהודעה פרטית
20/07/2009 | 13:46
78
לצפיה ב-' הצוותים מבשלים'
הצוותים מבשלים
11/07/2009 | 11:43
1
119
זה לא סוד (ויעידו החברים מחו"ל, שגולשים כאן) שבמדינות אחרות צוותי ההצלה והחירום ידועים במטבח העשיר והמפורסם שלהם. החל מארוחות גורמה למשמרת הפעילה ועד לברביקיו המוני בבוהורי יום ראשון (Sunday Brunch) להאכלת שכונות שלמות... אפילו ספר מתכונים כבר הוציאו להם שם, "The Firehouse Cookbook" שמו והוא מרכז כ-150 מתכונים מתחנות כיבוי והצלה בחמישים המדינות.

גם אצלנו, לאט ובשקט, הבישול התחנתי נהיה אופנתי ומחליף בהדרגה את ה"התעכבות בהאזנה" המפורסמת ליד הפלאפל / פיצה / סנדביץ' בר.

כאן בדיוק אתם נכנסים לתמונה....

שתפו אותנו במתכון שלכם. לא משנה אם אתם אנשי מד"א, חדר מיון, כיבוי אש, משטרה או כל צוות חירום שהוא... לא ממש אכפת לנו אם זו משמרת בוקר שבת, ערב שישי, או סתם לילה של אמצע שבוע... בטח יש לכם איזשהו מתכון סודי שממלא את התחנה בריחות בישול וגורם לכולם להתחנן "רק שלא יזדקקו לנו עכשיו...".
ספרו את הסיפור שמאחורי המתכון וצרפו, אם בא לכם גם תמונה של הצוות מבשל או אוכל.

המתכונים הנבחרים יזכו להיכנס לחוברת (מה לעשות, ספר נראה לנו קפיצה מעל לפופיק....) שתופץ, בין הגולשים ומשם, בשאיפה, לכל התחנות.
לצפיה ב-'בין מד"א לחדר מיון'
בין מד"א לחדר מיון
12/07/2009 | 13:16
92
אני עובדת בית חולים. (ומתנדבת במד"א) אבל דווקא הריחות הטובים באים מהמשרד שלנו.
הקדמה קטנה, אנחנו מקבלים 3 פעמים בשבוע מלפפונים, עגבניות, גבינות

לפעמים אנחנו שמים לב שנשאר לנו מלא עגבניות, מה נזרוק אותם?
מה פתאום.
אנחנו חותחים אותם לקוביות, שמים שמן זית, מלח, פלפל, טיפה אבקת צ'ילי אם יש ו/או אבקת שום. שעה בתנור אובן......
איזה ריחות עולים... חבל על הזמן. והטעם...........

ואנחנו גם עושים גבינה
לצפיה ב-'"אישפזו את סבא הלילה..."'
"אישפזו את סבא הלילה..."
13/07/2009 | 22:13
3
121
טלפונים של 7 בבוקר אף פעם לא מביאים איתם בשורות טובות, אלו לא מתעוררות כל כך מוקדם. גם הטלפון של היום בבוקר לא היה שונה מחבריו לשעה המוזרה הזו. שיחה קצרה ואינפורמטיבית, עד כמה שניתן, שהופכת כל תכנית קודמת למשהו שצריך לבטל ופותחת חור אחד ארוך וגדול בלו"ז קדימה...

את שלב חדר המיון לא זכיתי לראות הפעם, אמא עשתה את זה יפה בלעדיי. הגעתי כדי לחפש אותם ברחבי בית החולים, משימה מורכבת לכשלעצמה. היא המתינה לתשובות של בדיקה מסויימת, הוא כבר הועבר לבדיקה הבאה בליווי פתק "נא להחזיר למקום בתום השימוש" (בניסוח קצת יותר עדין, אמנם, משהו עם המילים מחלקה ובדיקות, אבל הרעיון העקרוני זהה...). חצי שעה של המתנה לסניטר, שיבוא וייקח אותנו חזרה למחלקה, וכלום לא קורה. כלום - חוץ מחולים נוספים שמגיעים לבדיקה (עם סניטר, מן הסתם, שיוצא מן המכון בידיים ריקות) וטכנאית אחת, יחידה בסדום, שמנסה להבין למה האדון במיטה במסדרון עדיין לא הוחזר למחלקה. בסוף החזירו אותו.

יש משהו מאוד שונה בלהיות בצד. כשאני המטפל אני עושה את זה מכל הלב, כנ"ל כשאני המטופל. אבל המצב הזה, בצד, לא טבעי לי. כל קשיש שיצא לי לטפל בו קיבל את הטיפול המסוּר ביותר. תמיד עם חיוך וסבלנות אין קץ. למשפחות והצוותים שמסביב, ששאלו איך אני מצליח, נהגתי לענות שאני נותן לו את אותו הטיפול שהייתי מעניק לסבא שלי. פתאום זה שונה. זה אמנם הסבא שלי, אותו אחד מהתשובה, אבל הטיפול הוא לא אותו הטיפול שהייתי רוצה לתת לו. באותה סבלנות בדיוק, בלי להתעצבן עליו לרגע, אני מסביר לו בפעם השביעית שהוא לא יכול לרדת עכשיו מהמיטה לשירותים ושיש עליו טיטול בדיוק בשביל זה. והוא, בפרצוף מבוייש שרק ילד בן 91 יכול לעטות על פניו, מבין שאין לו ברירה ונשבר. הוא יודע שברגע שיסיים "יחליפו לו" אבל שנינו מופתעים לגלות ששוב צריך לרוץ מאחות אחת לאחרת, להתרוצץ קרוב לשעה במחלקה ולהתחנן שמישהו יבוא ויגאל אותו מהצרכים שעוטפים אותו (ולא, לא היתה שם החייאה בחדר אחר באותו הזמן, גם לא מצב חירום אחר...).

אישפזו את סבא הלילה ושוב אני מוצא את עצמי, בפעם השמינית בערך בשעה האחרונה, עונה לו איפה אנחנו נמצאים ומה זה הדבר הזה שיש לו על היד ולמה הכל כאן כל כך שונה מבית האבות ואני יודע שזה לא יעזור ותיכף הוא ישאל שוב בדיוק את אותן השאלות ואני אמשיך לענות לו את אותן התשובות באותה הסבלנות, כאילו זו הפעם הראשונה שהוא שואל, כי אני יודע שזה היחס שהייתי רוצה שסבא שלי יקבל...

ובכוונה לא כתבתי איפה אישפזו אותו, זה ממש לא משנה. נכון שזה מאוד פשוט לצאת לתקשורת עם מכתב מזעזע ולספר לכולם שבבית החולים X סבא שלי לא מקבל את היחס שהייתי רוצה שיקבל. במקום זה אני מבקש מכולנו, כאן בד' אמותינו הוירטואליות לקחת רגע אחד של מחשבה לפני שאנחנו מטפלים ב"זַקֵן" הבא שלנו. הפעם זה סבא שלי, מחר זה עלול להיות הסבא של כל אחד אחר.
לצפיה ב-'רפו"ש לסבא '
רפו"ש לסבא
14/07/2009 | 09:05
35
אני מבינה אותך, תמיד נראה שאנחנו המטפלים נותנים לאילו שזקוקים לעזרתנו את הטיפול הכיטוב, אז למה שאנחנו צריכים טיפול מזלזלים בנו?

לפני שבועיים הייתה תאונה עם האמבולנס (אחד מהם)
חברה טובה שלי הייתה שם, באמבולנס, שדברתי איתה בטלפון (התקשרתי בשביל משהו אחר ואז גילתי שהיא במיון רק מהצד השני)
ותבין, הם על מדים, הם ממד"א, הצוות מכיר אותם כי זה הבית חולים שאנחנו מפנים אליו הכי הרבה. ועדיין הם חיכו כל כך הרבה זמן שמישהו יעשה להם בדיקות, יגש אלהם..

שתמיד ניהיה מהצד הנותן ולא המקבל.
בשורות טובות.
לצפיה ב-'הרבה בריאות לסבא !'
הרבה בריאות לסבא !
18/07/2009 | 20:12
21
לצפיה ב-''
24/07/2009 | 10:20
18
מה שלום סבא? עדיין מאושפז?
עדיין מתייחסים אליו כמו "הזקן מהמסדרון", ולא כמו אדם אוהב ושאוהבים אותו?
בדקתם אפשרות להעביר אותו למקום אחר?

ענק. חושבת עליך הרבה. איתך בימים הלא פשוטים שבטח עוברים עליך.
לצפיה ב-'אמרו את זה קודם'
אמרו את זה קודם
07/07/2009 | 23:20
77
אני יודע, זה לא משנה, אבל לאחר שבטקס חלוקת אותות המלחמה מצא לנכון מנהל מח' ההדרכה במד"א, מר נתן קודינסקי, לצטט את עיתון "דבר" משנת 1935 יצאתי לחפש אחר הכתבה המלאה.
מתברר שכבר אז האמינו ששרותי ההצלה השונים צריכים לדור בכפיפה אחת ואפילו המשילו את אגודת מגן דוד אדום ואת שרותי הכבאות לתאומים סיאמים.

נשאלת השאלה עד כמה נכון האיחוד הזה ?

אצל האמריקאים זה הרי עובד יפה (ע"ע מודל ה-F.D.N.Y, שם שירותי האמבולנסים כפופים לתחנות הכיבוי), בכל זאת, זה יכול לחסוך המון בפן הלוגיסטי. מצד שני אנחנו לא באמת אמריקאים ולא כל רעיון שלהם יכול להצליח גם כאן, מי "יפקד" על מי ? מי יוותר על זכות הבכורה ?

עד שיחליטו על כך הגדולים והחשובים שלמעלה, מוזמנים כל גולשי הפורום כאחד - אנשי הרפואה הדחופה מחד ואנשי הכבאות וההצלה מאידך לחשוב איך זה ייראה כאן אצלנו.
לצפיה ב-'מכבה האש נגד אורית-סבטלנה זורין ....'
מכבה האש נגד אורית-סבטלנה זורין ....
08/07/2009 | 09:17
1
104
איך אפשר לבדוק האם "חוקר השריפות" משמש כדירקטור באיזו שהיא חברת הזנק?
לצפיה ב-'רשם החברות...'
רשם החברות...
11/07/2009 | 06:12
28
רשימת הדירקטורים של כל חברה נמצאת אצל רשם חברות.
לצפיה ב-'בית משפט זיכה כונן מד"א שנסע בשול לת.ד.'
בית משפט זיכה כונן מד"א שנסע בשול לת.ד.
09/07/2009 | 14:43
4
236
בית משפט לתעבורה בי-ם זיכה אתמול כונן מד"א שנסע בשול בכביש 1 ( ת"א - ירושלים) לתאונת דרכים ונעצר באופן אישי ע"י ראש אגף התנועה במשטרת ישראל ניצב אבי בן חמו.

ראש  אגף התנועה רשם דו"ח למתנדב- כונן,  על כך שנסע עם אורות וסירנה בדרך לת"ד (שלאחר מכן בוטל),
ואף זימן אותו למשפט בעוון "הפצת אורות מהבהבים שלא בשעת מילוי תפקידו"

את הכונן ייצג עו"ד דרור שוסהיים מירושלים שמייצג חלק מאנשי מד"א/הצלה/זק"א באופן קבוע.

הדיון התנהל בפני השופט טננבוים, כאשר עו"ד שוסהיים עמד על כך שיש לזכות את הנאשם מכל אשמה.

לדיון שהיה אמור להתקיים אתמול, זומן ראש אגף התנועה כדי להחקר על הדו"ח. בסופו של דבר לאור תכתובות שהיתה בין עו"ד שוסהיים ובין נציגי המשטרה, החליט ראש אגף התנועה בהתייעצות עם ראש אגף תביעות תעבורה בירושלים, כי אכן אין עילה לקיום הדו"ח.

ואכן בית המשפט זיכה מכל אשמה את הנאשם - כונן מד"א.

בית משפט אף שקל להטיל הוצאות על המשטרה בגין דו"ח זה, אך בכדי להשאיר את היחסים טובים עם נציגי המשטרה הוחלט כי במקרה זה לא ידרשו הוצאות לטובת הנאשם.

לצפיה ב-'נשמח אם תוכל להביא את הטיעונים'
נשמח אם תוכל להביא את הטיעונים
09/07/2009 | 15:15
2
78
לפיהם זוכה המתנדב, כיוון שעד כמה שאני יודע נוהל הפעלת הכוננים אוסר על כונן ברכבו הפרטי לבצע עבירות תנועה ומשליך את כל האחריות על הכונן עצמו...
לצפיה ב-'אכן'
אכן
09/07/2009 | 15:53
1
71
מבחינה חוקית אין הרשאה לכונן מד"א ברכבו הפרטי לנוע בשול, מכיוון שרכבו לא מוגדר כרכב בטחון,
אינני יודע מה היו בדיוק הטיעונים,
אך אם הוא זוכה בערכאה משפטית, ועוד מול ראש אגף התנועה במשטרה, כנראה שהיתה סיבה טובה לכך.
לצפיה ב-'אני לא קונה את הסיפור-'
אני לא קונה את הסיפור-
10/07/2009 | 17:08
84
עם זה היה נכון הרי הפסיקה היתה מעוררת רעש גדול, נא לפרסם כאן את הפסיקה אחרת נחשוב שמדובר בסתם כותרת משונה משהו,  בכל מקרה רכב שנהגו מבצע עברות תנועה כולל נסיעה על השול - יקבל דו"ח תנועה.
לצפיה ב-'לא הגיוני משפטית..'
לא הגיוני משפטית..
11/07/2009 | 06:10
71
במידה ואכן התובע המשטרתי מחליט כי אין עילה למתן דו"ח אז...אין  משפט , אין  פס"ד ואין "זיכוי" כביכול שכן התובע מודיע לשופט על ביטול הדו"ח וזה מצידו  דוחה את התביעה או מבטל אותה  ובמקרה כזה , מראש אין "הוצאות" לצד זה או אחר וכמו כן ביטול דו"ח שאינו מהווה פס"ד אינו מהווה תקדים (בכלל פס"ד שלא ניתן ע"י בית משפט עליון אינו מהווה תקדים).
לצפיה ב-'התנדבות למד"א - גיוס במרץ'
התנדבות למד"א - גיוס במרץ
07/07/2009 | 17:05
7
144
שלום לחברי הפורום,

אני רוצה להתנדב במד"א ותאריך הגיוס שלי הוא מרץ 2010. ראיתי באתר של מד"א שדרושה התחייבות לשנתיים על מנת להתנדב למד"א - האם אוכל להתנדב?
ועוד משהו - אני לא מצליח ליצור קשר עם איזשהו גורם שקשור להתנדבות במד"א - בטלפון ובאינטרנט. אם לא תוכלו לעזור לי פה, הצעד הבא הוא כמובן ללכת לתחנת מד"א בעיר שלי.

תודה מראש,
ירון
לצפיה ב-'ירון שלום, '
ירון שלום,
07/07/2009 | 20:43
6
52
לא כתבת היכן אתה מתגורר, דבר שיכול לסייע להחביר אותך לגורמים המתאימים במד"א.

לגבי ההתחייבות עליה אתה שואל, כידוע, לכל כלל תמיד ישנם יוצאים מן הכלל, הכל תלוי בך ובהנהלת הסניף בו תהיה מעוניין להתנדב.

במקביל, תוכל גם לנסות ולהסתייע ברשימת רכזי המתנדבים ברחבי הארץ, אך קח בחשבון כי חלק מבעלי התפקידים בה התחלפו וטרם עודכנו פרטי החדשים...

בהצלחה בכל מקרה וגיוס קל ונעים,

אפיק.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
07/07/2009 | 21:17
5
26
אם זה עוזר אני גר בפתח תקווה, יש תחנת מד"א קרובה לבית שלי ברחוב בר כוכבא נדמה לי.
השגתי את המספר שמופיע בדף שהבאת לי ולא עונים שם :S
לצפיה ב-'ממ...'
ממ...
09/07/2009 | 14:16
4
25
הבעיה היחידה היא שכנראה לא תספיק להשלים קורס עד מרץ 10,
עברת כבר 18?

מתן, מתנדב פ"ת
לצפיה ב-'לא עברתי 18.. יש לי עוד כמה חודשים'
לא עברתי 18.. יש לי עוד כמה חודשים
09/07/2009 | 14:47
1
27
לצפיה ב-'...'
...
14/07/2009 | 15:55
16
אתה יכול לנסות להכנס לקורס מער"ים באוגוסט, כמתנדב נוער, קורס יותר מתקדם אתה גם לא תספיק לעשות...
אם אתה מעוניין אני ייתן לך את המספר שלה האחראית, מסרש לי.
לצפיה ב-'מתן??'
מתן??
12/07/2009 | 13:19
1
26
ממצב?

*עכשיו יש לך 3 שניות לזהות אותי

|מקווה שזה אתה ולא עשיתי פדיחה|
לצפיה ב-':/'
:/
14/07/2009 | 15:57
14
מממ... לא נראה לי שזה אני... יותר מדי מתן בפ"ת...
לצפיה ב-'דליפה בבלון חמצן'
דליפה בבלון חמצן
27/06/2009 | 22:18
4
101
דליפה בחיבור ברז הברגה-בלון, ניתן לתקן ע"י סיליקון?
לצפיה ב-'ממש לא מומלץ'
ממש לא מומלץ
27/06/2009 | 22:38
3
45
אך ורק ע"י האטמים התקניים...
לצפיה ב-'אתה מתכוון'
אתה מתכוון
27/06/2009 | 22:46
2
39
אתה מתכוון לאטם בצורת דיסק? או לחומר אוטם אחר?
אין אטם דיסק לחיבור הזה, זה לא החיבור בין הוסת לברז, אלא בין הברז לבלון.
לצפיה ב-'הבלון שלך פרטי?'
הבלון שלך פרטי?
28/06/2009 | 10:11
1
34
או של מד"א? במידה ושל מד"א/גוף אחר התשובה היא מאוד פשוטה- קח אותו לאחראי הלוגיסטי.

במידה והבלון שלך פרטי- גש איתו למפעל מילוי חמצן, כחלק מתהליך המילוי יבצעו לך בדיקה שיגרתית.
לצפיה ב-'הבלון בבעלותי'
הבלון בבעלותי
28/06/2009 | 11:05
30
אבל אין מפעיל קרוב שיתקן (חו"ל). תודה בכל מקרה
לצפיה ב-'העברה באט"ן'
העברה באט"ן
23/06/2009 | 23:45
107
שלום לכולכם! אבי הוא מונשם כרוני, שמאושפז במוסד למונשמים. הוא בהכרה מלאה, יציב לחלוטין, אוכל בעצמו, אפילו הולך בעזרת הליכון.
חוץ מהסיוע הנשימתי שהוא מקבל הוא יציב המודינמית לחלוטין. מה שכן, הוא שבר שן, ואותה צריך לעקור בהלל יפה, במרפאת פה ולסת שם.

מכיוון שאני מתנדב, אני אוכל לקבל העברה באטן בסבסוד כמעט מלא (או מלא לחלוטין) אך להפתעתי שאמרתי לאחות האחראית שם ולרופאים שאני הולך להעביר אותו
באטן ללא רופא, הם אמרו שהם לא מסכימים ושכל חולה חייב  להגיע ולצאת מהמחלקה באמצעות נטן עם רופא.

אני רוצה שוב להדגיש שאבי יציב לחלוטין לא מחובר לשום מוניטור במקום שהוא שוהה או לעירוי ורידי או משהו כזה והוא גם לא חולה לבבי, ואין לי ספק שאט"ן יוכל להעביר אותו בביטחון מלא, במיוחד שמדובר בנסיעה של עשר דקות לכל היותר. מה שכן רובנו מודעים למקצועיות של הרוב המכריע של הפרמדיקים באטנים, ולעיתים רבות חשים באנמיות ובחוסר התועלת של חלק מהרופאים בנט"נים שלפעמים פשוט ממלאים את משבצת הרופא.

חפרתי הרבה, אבל השאלה שלי קצרה:

האם הם יכולים להכריח אותי להשתמש דווקא בנטן?
(אין לי בעיה לחתום על הסרת אחריות מהמחלקה או משהו בסגנון)

אבקש איזושהיא אסמכתא שאוכל להשתמש בה.
תודה, צחי

לצפיה ב-'עבודה כנהג/חובש במד"א לאחר סיום הקורס.'
עבודה כנהג/חובש במד"א לאחר סיום הקורס.
21/06/2009 | 14:04
2
282
היי..

אני עומד לעשות בעוד כמה שבועות  קורס של נהג חובש. אין לי רקע רפואי.
האם יש אפשרות למיטב ידיעתכם להשתלב  במד"א בעבודה כחובש נהג?
(בהדגשה על עבודה לא על התנדבות)!

מד"א מגייסת בכלל נהגים/חובשים  כעובדים? או רק כמתנדבים?

תודה
:)
לצפיה ב-'מטעם מי הקורס?'
מטעם מי הקורס?
23/06/2009 | 12:16
112
מד"א?
איזה סוג קורס אתה עושה בדיוק?
יש קורסים מרוכזים לחובשים-נהגים-עובדים, משהו כמו 5 שבועות כל יום בבקרים. שלאחר מכן מגייסים לעבודה.
אם עשית קורס למתנדבים תשאל את האחראי איזור שלך אם צריך עובדים.

בכ"א אתה צריך לחכות לטסט ולתעודה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מוטי שלום, '
מוטי שלום,
07/07/2009 | 20:55
125
לפי אתר האינטרנט של האירגון, מסתבר כי אכן דרושים חובשים/נהגים למערך האמבולנסים במד"א, כך שהאפשרות להשתלב כעובד במד"א אכן קיימת. מצד שני, יש לציין כי תקנים לעבודה (ובמיוחד עובדי משרה מלאה) הם משהו נדיר ואם באמת לשם אתה שואף כדאי לפתח כבר עכשיו יחסים טובים עם אגף כח האדם.
לצפיה ב-'תשובה לנושא מבוטחי מד"א'
תשובה לנושא מבוטחי מד"א
15/06/2009 | 05:39
1
191
מצ"ב קובץ שמתאים לכולם
לעיונכם.
לצפיה ב-'אהבתי את הסירוב טיפול/פינוי'
אהבתי את הסירוב טיפול/פינוי
15/06/2009 | 12:56
66
שצריכים להביא מכתב שחרור מבית החולים...
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לעבודה במדא'
שאלה בנוגע לעבודה במדא
14/06/2009 | 23:30
1
70
כיצד משובץ כוח אדם חדש בתחנות בארץ?
ולכמה זמן צריך לחתום?
תודה.
לצפיה ב-'הכוונה לשיבוץ מבחינת מיקום בארץ...'
הכוונה לשיבוץ מבחינת מיקום בארץ...
14/06/2009 | 23:32
42
לצפיה ב-'בשייייישיייייי לשייייישיייייי אלפיים ותשע...'
בשייייישיייייי לשייייישיייייי אלפיים ותשע...
06/06/2009 | 23:09
6
92
פעם היה נהוג כאן בפורום לאחל מזל טובים מכל הבא ליד ולמקלדת, אחר כך זה הפסיק (ולא, לא מחפשים אשמים).

אבל מסתובבת לה שמועה בפרדס, שטומי שלנו התבגר בשנה וסגר לו עוד יומולדת עגול.

אז מזל טוב, טומי, על חצי שעברת ועל חצי שנשאר לך לעבור - מה לעשות ? שישים זה באמת לא סתם גיל וזה לא הולך ברגל, אבל כמו שלמדנו בבית הספר : שישים זה עובר....
לצפיה ב-'מזל טוב לטומי'
מזל טוב לטומי
07/06/2009 | 08:54
21
ומזל טוב גם לך על הניהול....
לצפיה ב-'אומנם כבר עברו יומיים '
אומנם כבר עברו יומיים
08/06/2009 | 22:19
34
אבל בכל אופן תודה רבה !
לצפיה ב-'טומי למלא לך התחייבות?'
טומי למלא לך התחייבות?
08/06/2009 | 23:02
1
22
טומי למלא לך התחייבות? או שאתה משלם במזומן?
שומע אותך שומייע ,
מזל טוב ו...רק בריאות.
לצפיה ב-'תתפנה אתה בעצמך !'
תתפנה אתה בעצמך !
09/06/2009 | 14:04
16

סתאםםםםםםםם

תודה רבה!
לצפיה ב-'באיחור קל '
באיחור קל
09/06/2009 | 22:56
1
11
טומי -
ברכות חמות חמות, יומולדת, ובעיקר עגול, צריך להימשך לפחות שבוע
מקווה שאתה מקפיד על כך

אז המון המון מזל טוב,
ושפע ברכות.
כיף שאתה כאן, וכיף לראות את התמונות שאתה מביא לפה.
לדעתי יום אחד תצטרך לפתוח את מוזיאון צילומי האמבולנסים ופעילות מד"א. נראה לי שהאוסף שלך ואיכותו מצדיקים את זה

שתדע המון בריאות, נחת, הצלחה, אהבה ושלמות.
וכמקובל בימי הולדת:
|חרצית|
לצפיה ב-'Nikonit מודה לך מקרב '
Nikonit מודה לך מקרב
11/06/2009 | 15:26
12

על הברכות והאיחולים!
לצפיה ב-' מדוזות רבותי מדוזות'
מדוזות רבותי מדוזות
08/06/2009 | 23:00
38
ריכוזי מדוזות גבוהים ביותר עושים את דרכם אל חופי הארץ. להלן מספר עצות של מחלקת ההדרכה במד"א למתרחצים בדבר התנהגות במקרה של התקלות במדוזה

המדוזות - הגושים הכחלחלים, שוב נצפו בים התיכון והם אמורים להיפלט אל החוף כבר בימים הקרובים ולפי כל הסימנים גם בעונת הרחצה הקרובה נסבול מההפרשות הצורבות שלהן.

גוש הג'לי המכוער שנסחף אל החוף נראה כל כך לא מרשים, אבל לדעת המדענים המדוזות הן בעצם מהטורפים הנפוצים, היעילים והמתוחכמים ביותר - על פני הגלובוס. לא צריך לבוא במגע ישירות עם

המדוזה כדי לחוש צריבה. תאי הארס צורבים גם כאשר הם כבר לא על המדוזה עצמה. רבים מאלה שהצליחו לחמוק מהחוויה המפוקפקת של מפגש ישיר עם מדוזה, מכירים את תופעת 'המים הצורבים', או 'ביצי המדוזה'. אין מדוזות - רק צריבות.

צריבת המדוזה בדרך כלל איננה מסוכנת ולכן אין מקום לבהלה. בעת תחושת הצריבה יש לצאת מהים ולשטוף את מקום הצריבה בחומץ. החומץ מנטרל את הארס. באין חומץ אפשר לשטוף במי מלח ולא במים מתוקים, ולא לשפשף בחול - כך רק תעזרו להתבקעות התאים הארסיים ובהתפשטותם. לאחר החיטוי בחומץ יש לשטוף את המקום במי ברז רגילים וסבון.

במקרים חריגים של פגיעה קשה של הפרשות המדוזה המלווה בתחושת כאב עזה או קשיי נשימה, יש להזעיק את שירותי מד"א (טל' 101) כדי לפנות את הפגע בדחיפות למתקן רפואי קרוב.

לפני היציאה לים מומלץ להצטייד בבקבוקון המכיל חומץ ביתי, בנוסף לתכשיר להגנת העור מפני קרני השמש, שגם בהזדמנות זו חשוב להדגיש את חשיבותו.

מתוך קריות באינטרנט כתבתו של אמיר גולדשטיין
לצפיה ב-'לסוגיית מכשירי המירסים במד"א חברה מה דעתכם??'
לסוגיית מכשירי המירסים במד"א חברה מה דעתכם??
05/06/2009 | 17:22
3
50
נמצא פתרון עבור מתנדבי ועובדי מד"א החרדיים: פסק הלכה מיוחד מתיר להם להפעיל את מכשיר המירס בשבת, אבל בתנאי שיעשו זאת בעזרת השיניים.
בתקופה האחרונה החלו במד"א להחליף בהדרגה את מכשירי הביפר הישנים במכשירי מירס חדישים מצוידים בטכנולוגיית GPS, המאפשרת איתור המתנדבים הקרובים ביותר לאירוע ומקצרת את זמן התגובה של הצוותים בדרך להצלת חיים.
אולם לא כולם בירכו על השינוי וברחוב החרדי עלה החשש כי שימוש במכשיר המירס, בעל טכנולוגית ה-GPS, עלולה לחלל את השבת וקריאה נשמעה למתנדבי מד"א החרדיים להישאר עם מכשיר הזימונית הישן.
בניסיון למצוא לעניין פתרון הלכתי מקובל, פנה מגן דוד אדום לראש המכון המדעי הטכנולוגי להלכה, הרב לוי יצחק הלפרין.  
ראש המכון אישר את נשיאת המכשיר על ידי הכוננים החרדיים, והתנה את השימוש בו גם בשבתות וחגים בסדרת תנאים יצירתית: המכשירים יהיו פתוחים בכל העת ויונחו בנרתיק מיוחד אשר לא יאפשר את סגירתם. בנוסף, בשבתות וחגים יענו הכוננים לקריאות המוקד בעזרת תכשיט מאורך, אשר יניחו בין שיניהם וילחצו, כדי להגיב לקריאה ולהודיע כי הם יוצאים לזירה.  
מנכ"ל מד"א, אלי בין, ציין כי "מכשירי המירס יכולים לקצר משמעותית את זמני ההגעה של הצוותים לקריאה ולהציל חיים רבים. מד"א, כארגון רפואי מהמתקדמים בעולם, מחויב לאמץ את הטכנולוגיה, תוך הקפדה שלא לפגוע באורח חייהם ומנהגיהם של מתנדביו".
לצפיה ב-'מדוע שלא ינהגו ברכב בעזרת התכשיט?'
מדוע שלא ינהגו ברכב בעזרת התכשיט?
05/06/2009 | 20:42
16
לצפיה ב-'מכשיר טוב מאוד'
מכשיר טוב מאוד
06/06/2009 | 21:08
19
בתור כונן שמשתמש במירס יומיום אני יכול לומר שהמירס מכשיר מאוד טוב, הרעיון מאחוריו חכם מאוד והשימוש בו פשוט, ישנם כמה בעיות עם התוכנה שבעתיד הקרוב יפתרו ואני אף מכיר באופן אישי כמה חרדים שהחלו להשתמש במירס בימיו הראשונים והרבה לפני ההלכות החדשות שלדעתי מיותרות כיוון שאפילו אין צורך לפתוח את פומית המכשיר כדי לקרוא את ההודעה.

כל העניין הזה נובע ממלחמה של ארגוניי הצלה למניהם שאישית אני ממש לא נגדם אבל חושב שאין צורך במלחמות המיותרות האלה.
לצפיה ב-'נראה לי די מגוחך....'
נראה לי די מגוחך....
11/06/2009 | 06:36
11
בארה"ב, מתנדבי הצלה הולכים עם המכשירים האלו לבית כנסת.
מאוד מאוד מאוד נפוץ לראות אותם עם הקשר ביום שישי בערב בבית כנסת, גם אם הם לא כוננים.
(ידע אישי- חבר שלי מתנדב שלהם כבר שנים)
לצפיה ב-'סטטוסקופ'
סטטוסקופ
31/05/2009 | 10:17
2
98
היי.אני לומדת סיעוד פראמדיקים,יש לי סטטוסקופ פשוט (רק דיאפרגמה),אך אני רוצה לקנות סטטוסקופ קצת יותר טוב  ( עם דיאפרגמה ופעמון).
יש למישהו פה המלצות לסטטוסקופ טוב לשימוש אחות/פראמדיק? אם ידוע מחירו גם אשמח לדעת...
תודה רבה!
נ.ב- בינתיים המליצו לי על ליטמן...
לצפיה ב-'דמוי רפפורט'
דמוי רפפורט
31/05/2009 | 15:30
46
צינור כפול
יתרון- ארוך
חיסרון- כבד

בסביבות ה80 ש"ח בכל העסקים לציוד רפואי
לצפיה ב-' אין חכם כבעל הניסיון'
אין חכם כבעל הניסיון
31/05/2009 | 22:07
41
הליטמן הוא נוא IN וזה נחמד  שאת תולה אותו על הצוואר ,
זה עושה אותך חשובה
הינה לינק לאתר נחמד  ולסטטוסקופ נהדר במחירים שניתן גם לעמוד וגם לשבת,
http://www.buyemp.com/product/11229635.html
כנסי ובידקי  מה חביב עלייך,
ושוב הסטטוסקופים של ADC  נהדרים.
לצפיה ב-'אחראי מתנדבים שכיר.'
אחראי מתנדבים שכיר.
28/05/2009 | 20:33
8
68
בעקבות בעיות שהיו בעבר, הודחו חברי וועד המתנדבים, בסניף שאני מתנדב בו.(אחד הסניפים המרכזיים בארץ)..
מזה כשנתיים מתחלפים מנהלי המתנדבים בתחנה, שכולם שכירים שמונו על ידיי מנהל המחוז.
כולם למרבה "ההפתעה", פוגעים במתנדבים , ומדיחים מתפקיד את המעט שמנסים לעזור למתנדבים.
פניתי לנווה וכן לאלי יפה, למנהל האזור ואפילו לבין.
אף אחד לא עוזר לנו.
קיבלתי גם תלונות שיפגעו בי אם לא אחדל מהפניות לבכירים.
האם יש מישהו מהמתנדבים שמספיק אמיץ להחזיר מלחמה?
חשוב לציין.

לא באתי להרגיז או לפגוע באף אחד.
פשוט כואב לי היחס שמקבלים המתנדבים ובריחתם ממדא.
לא מסכים למשפט- מי שלא טוב לו, שיעזוב.
זה משפט של פושעים.אילו שלא אכפת להם מאף אחד.אילו שדואגים רק לעצמם.
רה המתנדבים הם בעלי רצון לנתינה, שכה חסר במדינה.
לצערי בלי להחזיר מלחמה, מדא נראית כמו שהיא.
יודע שהיו המון בעיות בנושא בעבר.
מבקש להיות חזקים ולא לפחד מהאיומים של האנשים שרק דואגים לעצמם.
תשלחו לי מיקרים מעניינים, ארכז את התלונות, ורק בצורה מרוכזת נוכל להראות את הביזיון.
יש אמצעים משפטיים שיחייבו כל גורם במדא לציית.כמו- הקמת וועדי מתנדבים
לצפיה ב-'אני מכיר את זה...'
אני מכיר את זה...
28/05/2009 | 20:57
4
40
לאחרונה פניתי בעצמי למשרד מבקר המדינה ופתחתי תלונה רשמית לאחר שמנהל האזור צעק עלי "לא רוצה לראות אותך מתנדב פה יותר".

פשוט חוצפה, לא הפריע לו עד עכשיו מקום עבודתי, מה פתאום עכשיו מפריע לו??
לצפיה ב-'אסור לו'
אסור לו
28/05/2009 | 21:21
2
32
תפנה לאלי יפה. נראה אם הוא יעזור. נבדוק אם הוא בכלל מתפקד או גם בובה במערכת.
לצפיה ב-'ניסיתי אותו'
ניסיתי אותו
29/05/2009 | 13:57
1
31
שלחתי לו מייל וניסיתי להתקשר כמה פעמים, הוא לא החזיר טלפון...
לצפיה ב-'שלח לי פרטים'
שלח לי פרטים
29/05/2009 | 14:29
24
שלח לי פרטי התקשרות עימך.
זה נשלח למייל שלי.
אבקש גם הבהרות לגביי המקרה שלך.
אחבור עם ארגון אומץ- לסיוע משפטי.
ואם צריך נבקש את עזרת הצלב האדום שמעבירה תקציבים לארגוני מתנדבין, שמדא חברה באירגון.
לצפיה ב-'מה הקשר למבקר המדינה???'
מה הקשר למבקר המדינה???
12/06/2009 | 16:58
26
מד"א הוא עמותה ומלכ"ר ומבקר המדינה לא יסייע לך. אנא פנה אלי באימייל...

אמנון מרגלית
יו"ר הוועדה העליונה לקבלת חברים במד"א
לצפיה ב-'צר לי לאכזב'
צר לי לאכזב
31/05/2009 | 13:31
27
אבל ניסיון של 19 שנה עם ארועים מסוג אלו הביאו אותי למסקנה שהמאבק אבוד. ואולי יש בכך היגיון מסוים- שכן הרעיון לפיו תהיינה שתי הנהלות לאותו ארגון- מחד הנהלת מתנדבים ומאידך הנהלת עובדים, הינו רעיון אווילי ולכל הפחות לא נכון מבחינה ניהולית. אין תחליף למנהל מרחב/מחוז הגיוני שמבין שטובת המתנדבים- טובתו שלו.
אינספור ארועים, גם כיו"ר ועד סניף בעבר, הביאו אותי למסקנה ולהכרה שאיש לא יתערב למנהל מרחב/מחוז בעניינים הנוגעים למתנדבים, ובעלי התפקידים אשר הוזכרו לעיל, גם אם הם רוצים- אין להם הכוח להשפיע אצל מנהל המרחב. יש אמנם תקנון, ותפקידו של ועד המתנדבים בסניף מוגדר היטב, ואכן אפשר לתקוף כל הפרה של התקנון משפטית- אולם הדרך ארוכה ויקרה.

הצעות אופרטיביות:
(1) להקטין ראש- ולהמתקד אך ורק בהתמקצעות. השאירו את ענייני הניהול/ פוליטיקה למנהלים/ פוליטיקאיים. אני עושה זאת בקנאות. ההרגשה מצוינת....
(2) נסיונות נושאים ולדעתי חסרי סיכוי- פנו לאמיר ליברטי ו/או עו"ד בצלאל הוכמן (ס. נשיא מד"א). שני אלו יכולים, אם ירצו, לעזור. ויש סיכוי שאפילו ירצו...  
(3) כך או כך, מציע שלא לזרוק שלל טענות מוזרות באוויר (על איזו עבודה אתה מדבר?), אלא להתמקד בעיקר, בעקרונות, ולא במקרה פרטני כזה או אחר אשר אמור להתברר במוסדות המתאימים/ ועדת משמעת עליונה וכו'.

בהצלחה
דרור
לצפיה ב-'אנא פנה אלי באימייל..'
אנא פנה אלי באימייל..
12/06/2009 | 16:57
25
צרף את כל הפרטים במדוייק ללא "רכילויות" ו"שמועות" ואני מבטיח שאטפל בהתאם לנהלי מד"א.

אמנון מרגלית
יו"ר הוועדה העליונה לקבלת חברים במד"א
לצפיה ב-'וזה מה שנקרא- ברוך הבא למד"א'
וזה מה שנקרא- ברוך הבא למד"א
29/06/2009 | 14:17
29
אגב,גם אני התנדבתי במשך שנים במד"א (16 שנה ליתר דיוק) וברחתי כל עוד נפשי בי ולפני שאני מוציאה אנרגיות שליליות בגלל עובדי מד"א ויחסם למתנדבים (בעיקר לנוער האומלל).
ניסיתי לשנות אך נתקלתי רק בחומות אטומות עד שהחלטתי שעדיף לי להשקיע בתחומים אחרים בחיי.
אין ספק שמתנדבי מד"א הם הדם הכחול הזורם במד"א וחבל שבכל כך הרבה תחנות מתייחסים למתנדבים כמו אילוצים של המערכת.

בהצלחה בקרב.
לצפיה ב-'EARTIP לליטמן'
EARTIP לליטמן
29/05/2009 | 20:11
3
30
שלום לכולם!

לצערי אבדה לי הגומי האפור שנכנס לאוזן (EARTIP) לליטמן ואין לי את החלופיים. איפה אפשר לקנות באיזור המרכז ומה העלות בערך?

תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'אם אתה מחפש את הקשיחים'
אם אתה מחפש את הקשיחים
29/05/2009 | 20:31
2
15
אני יכול להביא לך חינם אין כסף

בכל מקרה היבואן מדטכניקה בפתח תקווה מחזיק את כל חלקי החילוף
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/05/2009 | 20:40
1
12
אני מודה לך מאוד מאוד על ההצעה, אך לא נעים לי, אני אקנה :)

אם אני כבר קונה, לקנות רגילים (קשיחים) או רכים?
מה אתה אומר?

תודה וחג שמח!
אלון
לצפיה ב-'לפי הנוחות האישית...'
לפי הנוחות האישית...
29/05/2009 | 22:28
11
אני (ובעצם רוב מי שאני מכיר?) מעדיף את הרכים... (הרכים גם מגיעים מולבשים על הליטמן והקשיחים בשקית- אולי יש לזה סיבה?)

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ