לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'כיתה ו, 'ילד שבוע' מפעיל את הכיתה במסגרת שיעור חברה. '
כיתה ו, 'ילד שבוע' מפעיל את הכיתה במסגרת שיעור חברה.
15/06/2016 | 07:42
22
255
נפל עלינו קצת 'כרעם' - היא היתה בטוחה שלא תהיה כי נגמרה שנה, ועכשיו הגיע תורה - ועשו אצלם כבר כל דבר אפשרי...

היא עצמה לפני שבוע הפעילה את הכיתה במסגרת עבודה במורשת עם תוכנת kahoot. היה מצוין אבל היא לא רוצה להשתמש באותו 'טריק' פעמיים.

הם 35 ילדים, יושבים בקבוצות. אשמח מאד מאד לרעיונות. כי הדבר היחיד שהיא (ואני) מצליחות לחשוב עליו שטרם היה זה pictionary...

תודה רבה מראש!

לצפיה ב-'אני לא יודעת כמה זמן צריכה להיות ההפעלה, אבל אם גם ככה הם'
אני לא יודעת כמה זמן צריכה להיות ההפעלה, אבל אם גם ככה הם
15/06/2016 | 07:54
1
225
יושבים בקבוצות, אפשר לעשות תחרות בין הקבוצות עם כמה משחקים יחסית קצרים:
1. המחשה של מילים (המחשה ויזואלית או שאפשר לנסות להסביר מילולית אבל בלי להשתמש במילה עצמה) ששולפים מתוך כובע (כל פעם נציג מקבוצה אחת עולה) - קבוצה שמנחשת מקבלת נקודה. כל קבוצה עושה לפחות פעם או פעמיים, וככה זה שורף זמן.
2. במשך דקה לכתוב על דף כמה שיותר מילים בעברית שמתחילות באות ש, במשך דקה לכתוב על דף כמה שיותר שמות של חיות וכו'. הקבוצה שכתבה הכי הרבה מילים מקבלת נקודה. לעשות כמה סיבובים של זה עם אותיות או קבוצות שונות.
3. "האיש התלוי" (מכירה, נכון?)

אפשר לחשוב על עוד כמה משחקים פשוטים כאלו. בסוף סוכמים נקודות לכל הקבוצות וזהו.

לצפיה ב-'זה הכיוון, הבעיה שיושם כבר, ויותר מפעם אחת...הילדים מיצו '
זה הכיוון, הבעיה שיושם כבר, ויותר מפעם אחת...הילדים מיצו
15/06/2016 | 12:33
28
לצפיה ב-'בינגו'
בינגו
15/06/2016 | 16:56
1
115
חפש את המטמון ברחבי בית ספר
תפזורת מילות קיץ וחופש
ללמד את כל הכיתה קיפול אוריגמי של ספינה/ פרח/ ציפור
לכל קבוצה פאזל שאתם יצרתם מהדבקת תמונת מחזור שלהם- ותחרות בהרכבתו

איזה מן סיוט מסוייט

לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/06/2016 | 20:31
10
לצפיה ב-'הרצאה על נושא ממש מעניין'
הרצאה על נושא ממש מעניין
15/06/2016 | 20:05
12
272
הבן שלי פעם נתן הרצאה על יפן בכיתה. לקחנו דוגמאות מ"חוויה יפנית" של שפרה הורן על חיי היום יום שם,  לא חסרות דוגמאות שנראות לנו הזויות לגמרי.
חוץ מזה הוא הביא צ'ופסיקס ומרשמלו לכל הכיתה והם תירגלו אכילה בעזרת המקלות. היה מאוד מוצלח.
וחוץ מזה, אני חושבת שהרעיון עצמו די מעצבן והמורה היא זו שצריכה להעביר שעור חברה ולא התלמידים, אבל מילא.
לצפיה ב-'רעיון מדליק! לפעם הבאה (בתקווה שלא תהיה...)'
רעיון מדליק! לפעם הבאה (בתקווה שלא תהיה...)
15/06/2016 | 20:31
26
לצפיה ב-'לא פלא שהדוגמאות שם הזויות לגמרי.'
לא פלא שהדוגמאות שם הזויות לגמרי.
16/06/2016 | 08:14
10
235
כשגרנו ביפן הבאתי איתי את הספר, ותירגמתי אותו לחברים יפנים. הם לא האמינו למשמע אוזניהם.
הספר קריא ומשעשע, אבל לא כדאי ללמוד ממנו לקראת הנסיעה הבאה לשם
לצפיה ב-'איזה מוזר. הרי היא לא הייתה ממציאה כזה דבר... אני מקווה.'
איזה מוזר. הרי היא לא הייתה ממציאה כזה דבר... אני מקווה.
16/06/2016 | 21:43
5
30
לצפיה ב-'אנשים שדיברנו איתם בשגרירות ישראל, והכירו אותה,'
אנשים שדיברנו איתם בשגרירות ישראל, והכירו אותה,
17/06/2016 | 06:54
4
162
אמרו שהיא לא ידעה יפנית.
חוסר ההבנה שלה את השפה ואת האנשים שסביבה, והצורך לפרסם טור קבוע בעיתון, יצרו את סיפורי האגדה.
כבר עברו שנים מאז קראתי את הספר, אבל אני יכולה להבטיח מהזיכרון המעורפל שלי,שרק בפרקים בודדים יש גרעין של אמת. 
לצפיה ב-' אני בשוק. גם אני קראתי בזמנו וזוכרת היטב את הסיפורים...'
אני בשוק. גם אני קראתי בזמנו וזוכרת היטב את הסיפורים...
17/06/2016 | 07:22
2
27
לצפיה ב-'כולם קראו את הספר בזמנו, והאמינו.'
כולם קראו את הספר בזמנו, והאמינו.
17/06/2016 | 08:39
1
136
אני אפילו הגדלתי לעשות, והתייחסתי אליו כאל ספר הדרכה לפני הנסיעה שלנו. לפני 20 שנה לא היה אינטרנט כמו בימנו, ולעבור לגור בארץ כ"כ זרה ורחוקה, עם 2 ילדים היה ממש מפחיד.
ממש התבאסתי לגלות שאף אחד מהשכנים לא בא לקבל את פני, ולא הביא לי שום דבר
לצפיה ב-''
17/06/2016 | 08:56
9
לצפיה ב-'כל כך ישראלי...'
כל כך ישראלי...
21/06/2016 | 19:49
28
גם את גרת ביפן, בראוו, וכמובן את חייבת להראות שאת היא המומחית, לא היא. היא לא חוקרת תרבויות אקדמית, היא אחת שגרה ביפן וכותבת מכוח הנסיון שלה וראיית העולם שלה. 
לצפיה ב-'אורחת בפורום, הגעתי במקרה'
אורחת בפורום, הגעתי במקרה
22/06/2016 | 12:01
3
34
גם לי יש את הספר ומאוד התרשמתי ממנו, רק שיש לי גם חבר טוב יפני אסלי, וכשדיברתי איתו על חלק מהחוויות שהיא תיארה בספר הוא גם אמר שאין ממש קשר בין לא מעט דברים שהיא תיארה למציאות היפנית.  

דרך אגב - כשהוא מגיע לבקר בארץ הוא תמיד מביא לי מתנה מהסוג האכיל, ובהתחלה חששתי מהמחשבה שהוא מצפה למתנה בתמורה וכל השטויות שהיא כתבה, אבל מסתבר שהוא עושה את זה יותר בקטע מערבי.

לצפיה ב-'לאו דווקא קטע מערבי.'
לאו דווקא קטע מערבי.
22/06/2016 | 12:27
2
23
האורח תמיד מביא מתנה, בד"כ מתכלה.  המארח נותן את האירוח.
אפשר לתת לו מזכרת לקחת הביתה לפני שהוא עוזב.
לצפיה ב-'האמת שזה משהו שאני מכירה מהרבה מקומות '
האמת שזה משהו שאני מכירה מהרבה מקומות
22/06/2016 | 12:34
1
33
כולל ישראל, מצאתי את עצמי לא אחת מול אורחות ישראליות שהעמידו אותי במצב מביך, זה הגיע בין היתר לחקירות לפני הזמנה לאירוח אם יש משהו שאני צריכה לבית או ספר שאני מאוד רוצה לקרוא (כשהיה מדובר בארוחת ערב ללא אירוע מיוחד, הדלקת נרות בחנוכה וכדומה), מתנות אכילות זה עוד משהו מובן, במיוחד אם מזמינים לארוחה, וזו גם מסורת ישראלית לתת לאורחים doggy bag בסיום הארוחה (אולי זה משהו שלקוח מהתרבות היפנית? )

לצפיה ב-'אין לי מושג. אפילו החברים הטובים שלנו'
אין לי מושג. אפילו החברים הטובים שלנו
22/06/2016 | 13:02
27
לא הזמינו אותנו לדירות הצפופות שלהם (גם אנחנו גרנו עם שני ילדים בדירת 40 מ"ר). תמיד אכלנו במסעדות. בעיקר עממיות.
לאורחות ישראליות עקשניות אני תמיד אומרת שאין לי מקום בבית לדקורציות חדשות, וספרים אני לוקחת בספריה. אז אני מוסיפה שממש חסרה בארוחה מנה מסוימת, ואשמח אם הם יוכלו להכין מנת תפו"א, או עוגה, או מה שעולה בדעתי באותו רגע. עד היום זה תמיד עבד.
דוגיבגס אנחנו נותנים תמיד לרווקים, או לזוגות צעירים. בד"כ בעלי משפחות לא נוהגים לקחת מהאוכל. להיפך, מעבירים את  שאריות המנה שהביאו לכלי של בעלי הבית, ומשאירים למארחים.
לצפיה ב-'הגברת הצעירה ואני סערנו מוחות היום מקוות שיהנו:'
הגברת הצעירה ואני סערנו מוחות היום מקוות שיהנו:
15/06/2016 | 20:33
2
229
היא באה עם הצעה:
'אולי אבחר נושא, ואז אסדר את המשימות לפיו וזה יכוון אותי'
בחרה אגדות.

משימת היפיפיה הנרדמת: 
היא המציאה לחש הרדמות בחרוזים בהשראת מליפיסנט. תקריא לכיתה ואז כל קבוצה תצטרך לשחזר את הלחש מדוייק ככל הניתן.

משימת לשבור את הקרח:
כל קבוצה מקבלת כוס קוביות קרח, המטרה להמיס אותם מהר ככל הניתן

משימת עמי ותמי: 
הוצאת מנטוס בודדים מצלחת קמח. קשה יותר מהמשימה הרגילה כי המנטוס קטנים חלקלקים וללא עטיפה. 
אם המורה לא תרשה בגלל הקמח הכינה אלטרנטיבה / משימה נוספת של עמי ותמי: נציג אחר מכל קבוצה מקבל טעמי שהיה במקרר, סכום פלסטיק, המטרה לסיים את הטעמי ראשונים כשאסור להשתמש בידיים אלא בסכו"ם בלבד.

משימת שלגיה:
בכל קבוצה יש שלגיה, תפקידו/תפקידה לעצב את חברי הקבוצה כדמויות הגמדים, כל אחד בקבוצה גמד שונה, בפנטומימה וללא מגע. מימיקה, שפת גוף, אביזרים...

משימת כיפה אדומה: 
תניח בסלסלה פריטים, תציג את הסלסלה ותשנה פריטים. בכל קבוצה יצטרכו לנחש מה השתנה.

מקווה שיהנו.
היא ואני נהנינו לחשוב על זה

לצפיה ב-'בהצלחה! ספרי לנו איך הלך.'
בהצלחה! ספרי לנו איך הלך.
16/06/2016 | 07:37
15
לצפיה ב-'נשמע יופי ! שיהיה לה בהצלחה'
נשמע יופי ! שיהיה לה בהצלחה
18/06/2016 | 15:50
3
לצפיה ב-'בחמישי התקיימה הפעילות. בסה"כ - הצלחה גדולה פעילות '
בחמישי התקיימה הפעילות. בסה"כ - הצלחה גדולה פעילות
19/06/2016 | 10:36
1
68
אחת לא עלתה יפה - המסת הקרח היתה בעייתי משום שהשקיות בהן היה הקרח נזלו וזה יצר אובר בלגן (למי שמעוניין לשחזר הפעילות כדאי לחשוב על דרך חלופית לבצע בשקית / אטום) ,
אבל מלבד זאת לפי דיווח הנערונת כל השאר היה משובח
הפעילות המוצלחת והמצחיקה ביותר היתה אכילת הטעמי בסכין ומזלג.

הכי כיף היה לבעלי, שאסף 2 בנות מהכיתה שלה בטרמפ (היא לא היתה נוכחת) והן דיווחו לו בהתלהבות בלי ששאל כמה היה מוצלח ואיזה כיף שסוף סוף השקיעו בפעילות ושהיה מצחיק ושווה.

בקיצור -
מומלץ
לצפיה ב-'כיף לשמוע!'
כיף לשמוע!
19/06/2016 | 12:34
3
לצפיה ב-'האם יש כאן הורים שבביה"ס שלהם פוצלו כיתות?'
האם יש כאן הורים שבביה"ס שלהם פוצלו כיתות?
15/06/2016 | 18:50
6
318
שלום לכולם!

אשמח לשמוע על מקרים בהם פיצלו כיתות, כאשר כמות הילדים בשכבה הייתה מתחת לתקן הפיצול של 120 ילד - אני מתייחסת לשכבת כיתה ב' של השנה הנוכחית או שכבת כיתה א' בשנה שעברה.

אנו שכבת כיתה ב' במרכז הארץ וסך הילדים עומד על 117 ואנו רוצים להיאבק על פתיחת כיתה רביעית בעקבות הצפיפות הנוראית בכיתות.

אודה לכולם אם תוכלו לשתף את המקרה שלם

לצפיה ב-'כן..אצלנו מספר פעמים'
כן..אצלנו מספר פעמים
15/06/2016 | 19:19
1
178
מה את בדיוק רוצה לדעת
לצפיה ב-'אשמח אם נוכל להמשיך לדבר בפרטי'
אשמח אם נוכל להמשיך לדבר בפרטי
15/06/2016 | 19:28
39
לצפיה ב-'אשמח לעוד מקרים זהים בבתי ספר במרכז - תודה !!!!'
אשמח לעוד מקרים זהים בבתי ספר במרכז - תודה !!!!
16/06/2016 | 09:05
33
לצפיה ב-'לנו בכיתה א אבל הוגדרו כקבוצות לימוד'
לנו בכיתה א אבל הוגדרו כקבוצות לימוד
16/06/2016 | 15:56
138
ולא ניתנו לנו שעות אופק - פרטניות....במהלך שנה זו כי זו לא הייתה כיתה תיקנית.

בכיתה ב' כבר נרשמו תלמידים נוספים והכיתה הפכה לתיקנית.
לצפיה ב-'אנחנו ניסינו ולא הצלחנו..'
אנחנו ניסינו ולא הצלחנו..
20/06/2016 | 15:06
38
אבל אצלנו פחות תלמידים בשכבה.
לדעתי זה לגמרי תלוי ברצון העירייה/מועצה (וביכולת ההורים לשלם..)
לצפיה ב-'מקפיצה את הבקשה'
מקפיצה את הבקשה
22/06/2016 | 12:10
9
האם ידוע לכם על שכבה שפוצלה למרות שהיו מתחת לתקן של 40 ילד בכיתה?
אבקש מקרים משנת הלימודים הנוכחית או מהשנה שעברה.

המון תודה לעוזרים !!!
לצפיה ב-'ושאלת חבר חדש'
ושאלת חבר חדש
16/06/2016 | 09:32
2
303
לכיתה של בני בן ה- 7 הגיע ילד חדש, והוא והבן שלי מסתדרים נהדר. הם כל הזמן קובעים להיפגש, הולכים אחד לשני ומשחקים יפה. איפה הבעיה: הבנתי שלילד יש בעיות חברתיות. אני לא יודעת מה זה אומר, אני רק יודעת שהוא נמצא בגלל זה בטיפול. וגם שאלתי את בני איך הוא בבית ספר, אז הוא אמר שלרוב שלילי, אבל הוא ועוד כמה ילדים לא רואים את זה. לא הצלחתי להבין מה זה אומר, ולא נראה לי שאצליח לקבל הסבר טוב יותר.
גם הבן שלי לא מאד מקובל חברתית, ועם קהל מתאים נוטה לעשות שטויות. אני מפחת שיכולה להיות כאן השפעה שלילית.
אבל כרגע אין לי הוכחות שמשהו לא טוב.

לצפיה ב-'אל תחפשי צרות איפה שאין'
אל תחפשי צרות איפה שאין
16/06/2016 | 14:05
168
לכיתה של הבן שלי (כיתה ה) הצטרף ילד עם המון בעיות, אבל אני מדברת על בעיות רציניות.
ועדיין הבן שלי מצא איתו שפה משותפת.
הבן שלי מאד מקובל ויש לו חברים אבל הוא טרח והכיר את הילד החדש ומצא בו איכויות יפות והם התחברו.
הן מבקרים זה אצל זה, ישנים אחד אצל השני וכל מיני כאלה והכל אחלה.
ואז קרה מקרה ואותו הילד התנהג בצורה קשה, מתוקף הבעיות שלו, והבן שלי חווה את זה בצורה לא נעימה והחליט לתפוס מרחק מעצמו.
אני עודדתי אותו לאורך כל הדרך לבחון את הילד על פי הקשר שלהם, ולא לפי המוסכמות החברתיות, ואני שמחה שכך עשה.
הם עדיין בקשר, אבל פחות אינטנסיבי מקודם.
המלצתי לתת לילד שלך לעשות מה שטוב לו, כל עוד הילד השני לא מזיק לו, ואם יגיע הצורך להפריד, אז תפרידי, לא לפני.

איך אומרים אצלנו בביה"ס כל השנה - האחר הוא אני...
לצפיה ב-'ילדים הולכים לטיפולים מכל מיני סיבות. זה לא אומר '
ילדים הולכים לטיפולים מכל מיני סיבות. זה לא אומר
16/06/2016 | 15:09
166
שצריך להתרחק מהם ושהם השפעה שלילית. גם לאמירה הכללית מאוד "בעיות חברתיות" יכולות להיות אלף ואחת משמעויות.
כל עוד הבן שלך והילד הזה מסתדרים טוב והיחסים ביניהם טובים, דעתי האישית היא שאין שום צורך לחפש הוכחות לשום דבר, אלא לתת להם להסתדר ביניהם וזהו.
לצפיה ב-'קייטנה איכותית לבד או קייטנה עם ילדים שמכירים?'
קייטנה איכותית לבד או קייטנה עם ילדים שמכירים?
16/06/2016 | 09:12
5
290
אני עומדת לרשום את שני הבנים שלי לקייטנת ספורט שאמורה להיות איכותית. הרבה פעילות ספורטיבית, מעט זמן בשמש או מול המסך. הבעיה היא שהם לא יכירו ילדים שיהיו איתם. בן 7 הולך עם חבר ממש טוב שלו, ובן 10לבד. במהלך השנה הם שוחים באותו המקום, אז אולי כן יכירו מישהו, ואולי לא. בכל מקרה, המקום עצמו לא זר להם.
לעומת זאת, אני יכולה לשלוח אותם לקייטנה ליד הבית, המונית ו"רגילה". שם בטוח יהיו ילדים שהם מכירים. מבחינת הגדול, לא יהיה שם אף חבר שלו, אבל כן יהיו ילדים מהכיתה שהוא מכיר. גם השני אני מניחה יכיר משם ילדים.
מה נראה לכן עדיף?
הגדול כן רצה ללכת לקייטנה ההמונית, אבל אין לו בעיה ללכת גם לקייטנת הספורט. לקטן לא ניתנה אופציה להחליט, אבל הוא מאד שמח ללכת לקייטנת הספורט. במיוחד שיהיה שם החבר שלו.
לצפיה ב-'אני בעד להיענות לבקשת הילדים'
אני בעד להיענות לבקשת הילדים
16/06/2016 | 09:43
3
146
יש איזו סיבה לא לשלוח לקייטנה ה״המונית״? את חוששת שהוא לא ייהנה ממנה?

לצפיה ב-'כי קייטנת הספורט שווה יותר'
כי קייטנת הספורט שווה יותר
16/06/2016 | 10:14
2
155
כי זה כולל שחיה ועוד דברים.
וגם הקטן קצת הולך לאיבוד כשיש הרבה ילדים.
לצפיה ב-'קייטנת ספורט תדרוש ממני להסיע'
קייטנת ספורט תדרוש ממני להסיע
16/06/2016 | 10:16
152
בגלל שיש עוד אמא, אז רק כיוון אחד, אבל זה נסיעה של 15 דקות בכיוון הפוך לעבודה שלי.
הקייטנה ההמונית היא במרחק הליכה.
אבל אז הם יחזרו הביתה ב- 13 (שבגדול זה לא מאד משנה כי גם ככה רק יוכלו וינוחו עד שאגיע).
לצפיה ב-'אפשר שכל ילד יילך לקייטנה אחרת?'
אפשר שכל ילד יילך לקייטנה אחרת?
16/06/2016 | 13:12
108
אם זה קרוב לבית, והילד יכול ללכת ולחזור בעצמו - אולי שלא יהיה באותה קייטנה כמו אחיו?

זה שהקייטנה ״שווה״ יותר - אולי. אבל יש לילד עוד שיקולים. למשל - אולי הוא לא רוצה להיות עם ילדים זרים. אולי לא בא לו על ספורט כל היום... אולי הוא שמע דברים טובים על הקייטנה ה״המונית״ משנה שעברה?
לצפיה ב-'ילדים מתחברים מהר , האווירה בקייטנה מאוד כיפית '
ילדים מתחברים מהר , האווירה בקייטנה מאוד כיפית
20/06/2016 | 22:09
19
אם הם לא ביישנים , הם יכירו חברים חדשים  . זו בסך הכל  פעילות זמנית  .
אני לא  אוהבת שלוקחים ילדים לבריכה , אז מעדיפה  בלי  .
נראה שהם ייהנו  בכל מקרה  .
בהצלחה

לצפיה ב-'שאלות בקשר לתלמיד כיתה ו.'
שאלות בקשר לתלמיד כיתה ו.
13/06/2016 | 01:10
13
512
שלום לחברי וחברות הפורום. מנסה לעזור לילד בכיתה ו שהוריו עלו מרוסיה ואין להם הידע לעזור לו.
1.הילד כותב עם המון שגיאות כתיב מחליף בין ח-כ,ת-ט,ע-א-ה,ק-כ.
למיטב ידיעתי הוא לא דיסלקטי ובבית מדברים הרבה ברוסית.
מחפש עבורו אפליקציה ,אתר,אשר מתקן את שגיאות הכתיב.בדקתי באינטרנט אתרים שונים אבל  בכולם אם ישנה מילה כזו(לדוגמא המילים עם - אם) אז האתר לא מתקן את הכתיב.
ידוע לי ואני משתמש לשפה האנגלית בתוכנה של גינגר אשר מתקנת את הכתיב גם לפי מובן המשפט אשר אני כותב ולא רק לפי שגיאות הכתיב של מילה מסויימת.
מחפש דבר כזה גם לעברית ,תוכנה אשר תתקן את שגיאות הכתיב גם לפי הקונטקסט של המשפט כולו.
מישהו המליץ על מדפסת לסמרט פון שנקראת סוויפטקי.האם למישהו יש ניסיון איתה? האם היא מתקנת כתיב במובן של משפט שלם ולא רק מילה בודדת?
אשמח לשמוע מכם רעיונות לתוכנות או אפליקציות כמו גינגר שציינתי.
2.הילד מתקשה בלימודי תנך עם הטקסט המקראי.האם יש אתרים עם באורים-פרשנויות לתוכן המקרא הנלמד של תלמידי כיתה ו שמתאים לגיל שלו.
תודה מראש לכל מי אשר ינדב מידע לשאלותי.
לצפיה ב-'אני לא מכירה אף אחד מהדברים שציינת בהודעה, אבל האם הילד'
אני לא מכירה אף אחד מהדברים שציינת בהודעה, אבל האם הילד
13/06/2016 | 07:53
223
לא מקבל עזרה כלשהי במסגרת בית הספר? לילדים במצבו אפשר גם לנסות לקבל עזרה דרך הרווחה (מועדוניות של הרווחה פועלות אחרי שעות בית הספר) ואפשר גם לבקש עזרה של סטודנט פר"ח לשנה הבאה, שיעזור בהכנת שיעורי הבית.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי אתרים, '
לא יודעת לגבי אתרים,
13/06/2016 | 13:39
6
174
אבל עבור מקרא - בסופו של דבר מצאתי שספרי קאסוטו הם היו הכי מוצלחים ומובנים עבור ילדיי הפרטיים. ממש הסתדרו והבינו אותם בצורה מעולה.
לצפיה ב-'תודה למגיבים עד כה.יש אצלי קסוטו לתנך'
תודה למגיבים עד כה.יש אצלי קסוטו לתנך
13/06/2016 | 14:16
5
162
ואני אתן אותו לילד,  אבל אני חושב שאולי הפירוש שלו מתאים יותר לתלמידי תיכון ולא כל כך ליסודי.
אגב מה הקריטריונים לעזרה של סטודנט פרח והאם חובה לפנות לשם כך לרווחה ?
לצפיה ב-'הוא עולה לכיתה ז? אז הפתרון יכול להיות בתוך בית הספר'
הוא עולה לכיתה ז? אז הפתרון יכול להיות בתוך בית הספר
13/06/2016 | 14:40
3
115
נכון להיום, תלמידי כיתות י (ו/או י״א ו/או י״ב) מחוייבים לפעילות מחוייבות אישית. ולפי מה ששמעתי, ברוב בתי הספר יש יותר תלמידים מאשר מקומות התנדבות... יש שם כבר די אבטלה לא מאד סמויה

אז המחשבה שלי היא כזאת - אפשר לדבר עם הנהלת בית הספר שיצמידו לילד חונך. וזה ייספר לחונך בתור חלק מהמחוייבות האישית. ואז, לדעתי, אפילו לא צריך אישור מהרווחה או משהו כזה.
לצפיה ב-'את שוכחת שיש גם חט"ב שהן נפרדות מהחט"ע....'
את שוכחת שיש גם חט"ב שהן נפרדות מהחט"ע....
13/06/2016 | 14:45
2
107
לצורך עניין הפרח - אני לא ממש מעורה בפרטים. נדמה לי שהכי טוב יהיה לשאול בבית הספר איך מתבצעת הפרוצדורה.
לצפיה ב-'נכון, רק הצעתי שיבדוק.....'
נכון, רק הצעתי שיבדוק.....
13/06/2016 | 15:41
1
17
לצפיה ב-''
13/06/2016 | 18:59
2
לצפיה ב-'אנסה להשיב,'
אנסה להשיב,
13/06/2016 | 17:48
88
קאסוטו הוא פירוש הכתוב באותיות שהוא מכיר,
כדאי לזכור שתנ"ך היא כמעט שפה חדשה, והוא שמתמודד עם העברית כשפה חדשה,
ברור שיתקשה.
הוא צריך 'מתורגמן' ושיסביר ויפענח לבד--בקריאה לא יוכל. ולדעתי צריך 
גם להשלים חוסרים וידע בסיסי.

לגבי פר"ח, לא לא צריך רוחה, (בפניה אישית, כפי שמוכר)
צריך לגשת למחנכת וליועצת, למלא טופס, והם עושים את הפרוצדורה.
לא נראה לי שיהיה קשה להשיג פר"ח.רק שמישהו ריך לדאוג לדבר.
 הוא זכאי וראוי. נראה לי שגם מגיעה לו עזרה מביה"ס.
(תלוי כמה שנים הוא עולה חדש)

לגבי מחויבות אישית----לבדוק היטב את מי מצמידים לו, 
אם זה לא מישהו ממש רציני--אז פשוט לא כדאי, עדיף לותר.
ברור גם שזו יכולה להיותת תוספת ולא במקום פר"ח או עזרה ממורים בביה"ס.

לצפיה ב-'יש תנ"ך עם תרגום לרוסית. בקרוב יתחיל שבוע הספר, אז אולי יהיה'
יש תנ"ך עם תרגום לרוסית. בקרוב יתחיל שבוע הספר, אז אולי יהיה
13/06/2016 | 19:17
2
96
קל יותר (מאשר "סתם" במהלך השנה) להשיג.
לצפיה ב-'אפשר גם לקנות במרשתת:'
אפשר גם לקנות במרשתת:
13/06/2016 | 19:18
80
לצפיה ב-'אם רוצים תרגום לרוסית'
אם רוצים תרגום לרוסית
13/06/2016 | 22:07
88
הכי פשוט לגשת למועצה הדתית ולבקש.
לצפיה ב-'אפשר גם לפנות לעמותת פוש'
אפשר גם לפנות לעמותת פוש
13/06/2016 | 23:05
1
109
הנה הקישור: http://www.pushedu.org/
יש באתר שלהם רשימה של רכזים אזוריים. אפשר לפנות לרכז במקום מגורי הילד ולבקש עזרה בהכנת שיעורי בית בעברית ובתנ"ך. זה בחינם.
לצפיה ב-'תודה רבה מאוד לכל העונות לשאלותי.הצעתן מסלולי תמיכה '
תודה רבה מאוד לכל העונות לשאלותי.הצעתן מסלולי תמיכה
14/06/2016 | 00:52
126
ללימוד הילד שלא חשבתי עליהם.בהחלט אעביר את כל המידע להוריו על מנת שיפעלו בנדון וגם אנסה כמיטב יכולתי גם כן לעזור לילד.ושוב תודה לכולן.
לצפיה ב-'קבוצות ווטס אפ בכיתה'
קבוצות ווטס אפ בכיתה
10/06/2016 | 11:38
15
536
שלום לכולם,
אני לראשונה בפורום ..
ברצוני להתייעץ לגבי סוגיה הנוגעת לקבוצות ווטס אפ בכיתה.
יש לנו בכיתה קבוצות ווטס אפ למיניהן: קבוצה כיתתית (כל ילדי הכיתה), קבוצת הבנים (כל הבנים בכיתה), קבוצות הבנות (כל הבנות בכיתה), קבוצת ילדי הצופים, קבוצת הכדורסלנים, קבוצת הכדורגלנים, קבוצת בעלי האקס בוקס וכולי.
לאחרונה קמה קבוצה חדשה. קבוצה של שישה ילדים: שלוש בנות ושלוש בנים. המכנה המשותף בין השישיה הזו היא העובדה שהילדים חברים טובים, הם אוהבים להיפגש יחד בסופי שבוע ולעשות דברים במשותף. פרט נוסף: בתוך השישיה הזו ישנם שני זוגות חברים. (הכוונה לזוג: בן ובת).
השבוע התלונן אב של אחת הבנות מהכיתה (בת שאינה חלק מהקבוצה) שזה לא תקין שקמה קבוצת החברים הזו, שהם ניפגשים ומבלים מבלי לשתף ילדים נוספים מהכיתה ולביתו זה מפריע. הוא מסכים לעובדה שזכותם של הילדים (כלומר, לשישיה המדוברת) להיפגש בניפרד אבל עצם קיומה של קבוצת הווטס אפ מפריעה לו.

מה דעתכם על הסוגיה? האם טענתו היא make sense?, האם לדעתכם יש בקיומה של קבוצת ווטס אפ זו טעם ניפגם? בעיה מוסרית? חוסר לגיטימיות?
תודה רבה! סוף שבוע נעים.
לצפיה ב-'יש בעייתיות מסוימת אבל '
יש בעייתיות מסוימת אבל
10/06/2016 | 11:56
329
זו דרכו של עולם. 
לא ציינת מה גיל הילדים. 
אצלנו, בכיתה ד', בכל קבוצה יש חבר-הורה-משגיח, ונכון לעכשיו הכלל הוא שכל מי שרוצה להיכנס לכל קבוצה - רשאי. יש כ 10, אולי יותר, קבוצות. 

בנוסף, יש כלל שימי הולדת נחגגים או בפורום של כל הכיתה, או רק בנים/בנות, או עד 4 מוזמנים. מצאנו שקבוצה גדולה יותר גורמת לילדים אחרים שלא הוזמנו להרגיש לא נוח. (כאילו הם היחידים שלא הוזמנו). 

בגדול - כאשר שומעים על פעילות שיכולה לעניין את הילדים - מודיעים עליה בווטסאפ של ההורים. 
לצפיה ב-'גם אצל הבכור שלי - כיתה ה' - יש קבוצות כאלו. אישית אני לא '
גם אצל הבכור שלי - כיתה ה' - יש קבוצות כאלו. אישית אני לא
10/06/2016 | 12:47
312
רואה בזה שום בעיה.
לצפיה ב-'לא, it makes no sense at all'
לא, it makes no sense at all
10/06/2016 | 14:03
296
אני עונה, למרות שההודעה נראית כמו שטף ההודעות המוזרות של הימים האחרונים.

הוא ״מסכים״ שילדים אחרים ייפגשו ביניהם בלי להזמין את בתו (באמת תודה רבה), אבל הוא לא מסכים שהם יעשו את זה בשיחת ווטסאפ? 

כל עוד אין מצב שבו יש קבוצה שמטרתה להעליב ילדים, וכל עוד אין חרמות (כלומר - קבוצה שרק ילדים בודדים מודרים ממנה) זה לא העסק של אף אחד מההורים מי מדבר עם מי באיזו קבוצה
לצפיה ב-'אני באמת לא מבינה מה הבעיה. זכותם. אילו זו היתה קבוצה של'
אני באמת לא מבינה מה הבעיה. זכותם. אילו זו היתה קבוצה של
10/06/2016 | 14:06
245
כל ילדי הכיתה חוץ מכמה, זה היה בעייתי. אבל שישה ילדים חברים ביניהם?!
אני מבינה שלבתו זה מפריע. כנראה בגלל שהם לא רוצים לשתף אותה. אבל זו זכותם.
האב עצמו מסכים שזכותם להיפגש, ורק עניין הקבוצה בווטסאפ מפריע לו. מוזר.
לצפיה ב-'האמת שאלה הזויה,'
האמת שאלה הזויה,
10/06/2016 | 15:00
241
לא הבנתי יש לי בערך 50 קבוצות ויחידים בווטצאפ,
למי אכפת שאני בקשר עם זו ולא עם זה?
יש לי קבוצת ווטצאפ של כל המשפחה שלנו--אנחנו ההורים עם הילדים,
ובנפרד עם כל ילד.--אז מה?
מה מענין את האחד מה אני שואלת--מתענינת או עושה עם האחר?
למה הילדה הזו בכלל יודעת על קבוצת הווטצאפ הזו?
לצפיה ב-'לא מבינה מה הבעיה ולדעתי אותו אב ממש חצוף.'
לא מבינה מה הבעיה ולדעתי אותו אב ממש חצוף.
10/06/2016 | 15:39
213
הייתה מבינה אם היה מדובר בקבוצה קטנה של ילדים שקובעים להיפגש ומדברים על מגוון פעילויות בהם הם היו בתוך הקבוצה הכיתתית.
הילדים שלא בילו איתם היו יכולים להיפגע שלא הוזמנו או משהו כזה.

אבל מדובר בקבוצה נפרדת של חברים, מדוע אסור להם לפתוח קבוצה משלהם?
זה לא קשור לכיתה ואני לא חושבת שהוא (או למורה לצורך העניין) יש זכות להתערב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/06/2016 | 16:12
188
תודה רבה על התגובות. עזר לי מאוד!

לצפיה ב-'קבוצות וואטסאפ הן עובדה קיימת- כדאי שיפנים את זה.'
קבוצות וואטסאפ הן עובדה קיימת- כדאי שיפנים את זה.
10/06/2016 | 16:26
278
כל עוד לא נעשה שימוש פוגעני בדבר הזה,
וכל עוד לא מדובר בקבוצה "לא מדברים עם שושנה" או "הולכים לים בלי משה".... אין עם זה בעיה.

חבורות תמיד היו נושא בעייתי , מקובלים ולא מקובלים , זה ההיי לייט של גילאים מסויימים.

אגב, לא כתבת באיזו כיתה מדובר... אבל ככל שזה יותר גדולים, ככה זה כבר באמת פחות ענין של ההורים...
לצפיה ב-'לא. זה לא הגיוני בכלל.'
לא. זה לא הגיוני בכלל.
11/06/2016 | 10:11
4
352
ילדים שמלמדים אותם לנהוג במידת החברות והחמלה, ולא בביריונות, ינהגו ככה בכל מדיום, בכלל זה הוואטסאפ.

לצפיה ב-'אני ממש לא מסכימה איתך. אין שום בריונות בזה ששישה ילדים, שהם'
אני ממש לא מסכימה איתך. אין שום בריונות בזה ששישה ילדים, שהם
11/06/2016 | 10:58
3
281
חברים טובים ומסתדרים ביחד, משתמשים בוואטסאפ כאמצעי תקשורת כדי לקבוע תוכניות. לפני 30 שנה הם היו מתקשרים טלפונית אחד לשני ומתאמים ביניהם בדרך ארוכה ומסורבלת, או קובעים להיפגש ליד שער בית הספר בסוף יום הלימודים כדי לקבוע איפה ומתי נפגשים אחה"צ. היום הם עושים אותו הדבר, רק בדרך הרבה יותר קצרה, תוך שימוש באמצעי טכנולוגי יעיל של ימינו. כל עוד הם לא משתמשים בקבוצה הזו כדי לנגח ילדים אחרים, זה בסך הכול אמצעי ליעל את התקשורת ביניהם ותו לא, ואני ממש לא מאמינה שלמישהו מהמבוגרים יש זכות לאסור את זה עליהם.
זה נכון שיש אפשרות להשתמש בוואטסאפ כאמצעי בריונות, אבל מה שמתארת כותבת הפוסט המקורי רחוק מאוד מזה.
לצפיה ב-'מה? לא הבנתי מה הקשר למה שכתבתי.'
מה? לא הבנתי מה הקשר למה שכתבתי.
13/06/2016 | 11:50
2
39
לצפיה ב-'יכול להיות שהבנתי אותך לא נכון. סורי '
יכול להיות שהבנתי אותך לא נכון. סורי
13/06/2016 | 12:17
1
31
לצפיה ב-' הכל בסדר. '
הכל בסדר.
13/06/2016 | 12:19
24
לצפיה ב-'גם אני לא רואה עם זה בעיה'
גם אני לא רואה עם זה בעיה
11/06/2016 | 11:34
45
לצפיה ב-'הייתי שולחת אותו למצוא תחביב'
הייתי שולחת אותו למצוא תחביב
13/06/2016 | 11:19
202
ל6 ילדים אסור להיות חברים?
מותר להם להיות חברים אבל אסור להם לדבר אחד עם השני/ה?
מותר להם לדבר אבל אסור להם להסתמס?
מותר להם להסתמס אבל אסור להם להסתמס בקבוצה?

נו באמת, הורים, get a life

הבן שלי אוהב לגלוש על סקייט, אז יש לו קבוצה של סקייטרים.
הבן שלי בצופים, אז יש לו קבוצה של צופיפניקים
הבן שלי אוהב סרטי קולנוע אז יש להם קבוצת קולנוע

שיקום מי שיגיד שאסור לו להיות באחת הקבוצות האלו.

לצפיה ב-'חג שמח לכולםאיך עברו עליכם ארוחות החג'
חג שמח לכולםאיך עברו עליכם ארוחות החג
12/06/2016 | 09:01
4
136
ומה התוכניות שלכם להיום?
אצלנו היה בסך הכול בסדר. הדינמיקות הרגילות, לטוב ולפחות טוב. אבל מישהו אחר אירח (חמותי) ומבחינתי זה לא פחות חשוב... נשארו מלא עוגות אם מישהו לא אכל מספיק
כאן הוחלט פה אחד שכולם גדולים מדי בשביל כל פעילויות החג הרגילות של ילדים ולכן הוחלט לוותר. הקטן בכלל עדיין ישן.... הגדול אמור להיפגש עם חבר כדי להכין איזו עבודה, נראה אם יצליח להוציא את זה לפועל. באופן כללי,נראה שעומד בפנינו עוד יום עצל ונעים בבית, ואין לי שום בעיה עם זה
חג שמח לכולם
לצפיה ב-'הבוקר נשבענו שלא נאכל כלום השבוע '
הבוקר נשבענו שלא נאכל כלום השבוע
12/06/2016 | 09:45
162
זה היה חג עתיר ארוחות משפחתיות נחמדות ונעימות מאוד אבל ברמת האוכל 
מוכרחים לנוח קצת....
לצפיה ב-'מועדים לשמחה. ארוחת החג עברה בנעימים.'
מועדים לשמחה. ארוחת החג עברה בנעימים.
12/06/2016 | 10:03
110
היום אין הרבה בתכנון.
לצפיה ב-'האמת שהיה טעים ונחמד '
האמת שהיה טעים ונחמד
13/06/2016 | 06:39
128
קצת אובר משפחתיות אבל יחסית היה רגוע- הצלחתי לא להתרגז על כל מיליון ההערות הביקורתיות של אחותי

אמא שלי שיחררה לגמרי ונתנה לי להכין כמעט הכל- גם בערב חג וגם בחג עצמו.
הספקתי להכין בראוניז גבינה-שוקולד עם האחיינים- יצאה נשמתי קצת באמצע כי הקטנה מאוד חסרת סבלנות ועדיין בג'ט לג וכל עשר שניות בכתה על משהו אחר. בסוף יצא ממש טעים והם התלהבו שהכנו את זה ביחד וכבר מחכים למתי שנכין עוד דברים.

בין לבין שיחקתי איתם בכל מיני משחקי קופסא כמו סולמות וחבלים, דמקה (לא יודעת לשחק, האחיינית ניסתה ללמד אותי ) ועוד...

בערב הייתי כבר די גמורה שלדעתי נרדמתי סביב עשר וחצי בלילה
לצפיה ב-'היה כייף. טעים מאוד. זה החג האהוב עליי מבחינה קולינרית.'
היה כייף. טעים מאוד. זה החג האהוב עליי מבחינה קולינרית.
13/06/2016 | 19:25
16
לצפיה ב-'הבוקר אנחנו ב 11 בבית כנסת '
הבוקר אנחנו ב 11 בבית כנסת
12/06/2016 | 10:09
8
360
לפני כמה שנים הגיע לשכונה חבדניק צעיר שהחליט שהשכונה החילונית שלנו צריכה טאצ' של חב"ד. כחילונים מובהקים היינו די משועשעים מהקטע . לאט לאט התגבשה מסורת של הגעה בחגים לבית הכנסת הקטן והמוזנח בקצה השכונה(שהיה שנים סגור ונעול)
בעיקר הורים לילדים צעירים מצאו הרבה נעימות באירועים קהילתיים קטנים כמו הקראת המגילה בפורים וכו'.
אז הבוקר יש הקראת עשרת הדברות בבית הכנסת. יגיעו חלק מהתושבים כשכיבוד קל בידהם וגם כמה בקבוקי יין. נרים כוסית לחיים, נפטפט עם השכנים. נחמד.

לצפיה ב-'נשמע מקסים'
נשמע מקסים
12/06/2016 | 15:00
25
לצפיה ב-'איך היה?'
איך היה?
12/06/2016 | 16:42
4
38
לצפיה ב-'בעיקר קצר ...'
בעיקר קצר ...
12/06/2016 | 23:51
3
262
הבעל לא הרגיש טוב אז עברנו שם בזריזות והמשכנו למרל"מ של מכבי.
לצפיה ב-'אוי ומה שלומו הבוקר?'
אוי ומה שלומו הבוקר?
13/06/2016 | 07:52
2
22
לצפיה ב-'הוא בבדיקות. תודה'
הוא בבדיקות. תודה
13/06/2016 | 23:07
1
25
לצפיה ב-'רק בריאות '
רק בריאות
13/06/2016 | 23:14
6
לצפיה ב-'רעיון יפה. איך בעלך מרגיש?'
רעיון יפה. איך בעלך מרגיש?
13/06/2016 | 19:22
1
17
לצפיה ב-''
13/06/2016 | 23:07
20
לצפיה ב-'יום שישי של סו"ש ארוך וחג הגיע! מה בסירים?'
יום שישי של סו"ש ארוך וחג הגיע! מה בסירים?
10/06/2016 | 09:43
11
42
לצפיה ב-'אצלי כל סוף השבוע הארוך הזה כבר מתוכנן'
אצלי כל סוף השבוע הארוך הזה כבר מתוכנן
10/06/2016 | 09:47
3
214
היום -
סלט כרוב עם חמוציות, סלט חצילים עם סויה ולימון (זה שנתתי את המתכון שלו כאן בשבוע שעבר - מנסה אותו היום לראשונה), טחינה-יוגורט עם חלה (מהשוק ), שניצלים, אדממה ופתיתים.
אחה"צ אכין את התרומות שלי לארוחת השבועות מחר - עוגת גבינה ולוטוס, רולדת ריקוטה ונקטרינות צלויות.

מחר - פרגיות עם תפ"א ושעועית ירוקה ברוטב מייפל וסויה, עם אורז לבן.
וביום ראשון () - קנלוני ממולא בשר ברוטב עגבניות ומוצרלה, כרובית בתנור "כמו מטוגנת".
זהו!
מוזמנים בכיף לספר כאן לא רק על הבישולים להיום אלא לשתף גם בארוחות החג
לצפיה ב-'אה, וגם.....'
אה, וגם.....
10/06/2016 | 10:38
2
153
בן הזוג הביא מהשוק תירס וברוקולי טריים, אז גם יצטרפו לארוחת הצהריים של היום.
בקיצור - יש הרבה מה לאכול! מישהו רוצה להצטרף?
לצפיה ב-'אחחחחח, לו הייתי צפונית...'
אחחחחח, לו הייתי צפונית...
10/06/2016 | 13:17
1
19
לצפיה ב-''
10/06/2016 | 13:44
8
לצפיה ב-'בסירים כלום! רק בתנור ובקעריות. '
בסירים כלום! רק בתנור ובקעריות.
10/06/2016 | 12:45
5
210
הבוקר הוזמנו לפעילות בבית הספר, אז נתתי לעצמי פטור גורף מכל בישולי יום שישי.
מייד אחרי הפעילות שמנו פעמנו לאחת ממעצמות האוכל המוכן בעיר ועשינו רכישה ענקית. מקווה שיהיה טעים.
בשבת אנחנו מוזמנים. אביא איתי פשטידה, סלט גזר וסלט לבבות ארטישוק עם עגבניות שרי וטבעות זיתים שחורים.
לצפיה ב-'אני יכולה בבקשה את הסלט ארטישוק? נשמע מעולה. '
אני יכולה בבקשה את הסלט ארטישוק? נשמע מעולה.
11/06/2016 | 18:19
4
20
לצפיה ב-'אויש. את המתכון כלומר. בבקשה. תודה. '
אויש. את המתכון כלומר. בבקשה. תודה.
11/06/2016 | 18:20
3
23
לצפיה ב-'בשמחה, אבל טעיתי, ואלה לבבות דקל. הנה: הכי קל בעולם:'
בשמחה, אבל טעיתי, ואלה לבבות דקל. הנה: הכי קל בעולם:
11/06/2016 | 19:08
2
149
קופסת לבבות דקל, לחתוך לטבעות לא עבות.
סלסלת עגבניות שרי. אני מעדיפה שרי תמר. אם יש בכמה צבעים, זה בכלל נפלא. לחתוך
איך שרוצים.
טבעות זיתים שחורים. כמות לפי העין.
שמן זית וקצת מלח.
במתכון יש גם פלפל, אבל לא שמתי.
לצפיה ב-'נשמע נפלא. תודה. '
נשמע נפלא. תודה.
12/06/2016 | 19:19
1
10
לצפיה ב-''
13/06/2016 | 19:25
2
לצפיה ב-'אתמול התארחנו אצל אחותי '
אתמול התארחנו אצל אחותי
11/06/2016 | 15:06
161
איזה כיף להתארח 
אמנם הבאתי איתי משהו אבל זה לגמרי אחרת כזה בבית אחר.
בצהריים נשנשנו סיר אורז עם קציצות ובערב כאמור זללנו אצל אחותי.
לצפיה ב-'יש לכם טיפים נגד בחילות בטיסה?'
יש לכם טיפים נגד בחילות בטיסה?
10/06/2016 | 14:08
6
63
לצפיה ב-'כדור נגד בחילות?...'
כדור נגד בחילות?...
10/06/2016 | 15:41
103
האקס שלי היה לוקח כדור שינה כדי לישון במהל הטיסה...
לצפיה ב-'אני לוקחת חצי כדור טרבמין כשעה-חצי שעה לפני'
אני לוקחת חצי כדור טרבמין כשעה-חצי שעה לפני
11/06/2016 | 05:52
89
ההמראה. עוזר.
לצפיה ב-'לא לאכול בשעה שקודמת לטיסה'
לא לאכול בשעה שקודמת לטיסה
11/06/2016 | 07:45
100
קרקרים בהיכון

בהצלחה וטיסה נעימה!
לצפיה ב-'שלושה טיפים (בסדר עדיפות זה)'
שלושה טיפים (בסדר עדיפות זה)
11/06/2016 | 10:06
168
1. אל תאכלי ארוחות מלאות לפני הטיסה. ואל תאכלי במהלך הטיסה.
2. נסי להשיג מושב בקידמת המטוס, תחלופת האויר שם טובה יותר (המחיר הוא שגם קר יותר, אז תלבשי שכבות)
3. אל תנסי לעלות למטוס עייפה כדי להרדם. עדיף לעלות כשהגוף לא במצוקה של עייפות. בכל מקרה תרדמי מתישהו.

לצפיה ב-'כל מיני '
כל מיני
11/06/2016 | 18:25
122
בייגלה
סוכריות חמוצות
מסטיקים
מים/תה עם ג'ינג'ר - אפשר להעלות תיונים למטוס ולבקשה מים חמים

ואפשר לנסות את הצמיד נגד מחלת ים. יש לי חברים שאומרים שזה הדבר הכי מדהים עלי האדמות ואחרים שלא השפיע עליהם. שווה לנסות.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/06/2016 | 18:58
13
לצפיה ב-'מישהו התארח בתאי ווילג''
מישהו התארח בתאי ווילג'
10/06/2016 | 01:10
6
277
בשדה נחמיה ?
חוות דעת ?
לצפיה ב-'התארחנו שם שנתיים ברציפות'
התארחנו שם שנתיים ברציפות
10/06/2016 | 16:22
1
315
במתחם הישן, שלדעתי כבר לא קיים.
היינו 8 משפחות עם המון המון זאטוטים והיה נורא נחמד. הרמה בסיסית ביותר ובחלק מהבקתות היו בעיות  ניקיון קלות...

זה היה לפני משהו כמו 5-6 שנים, מאז הבנתי שהעסק רק הולך ומתדרדר..... הרשת מלאה ביקורות גרועות על המקום. לא נראה לי שהייתי לוקחת היום סיכון
לצפיה ב-'לא מומלץ ....'
לא מומלץ ....
10/06/2016 | 19:10
240
היינו שם  בנופש חורף דרך  העבודה , היה זוועה !!
אוכל יבש וחסר טעם , חדרים  לא משהו , שירות נוראי . לא מומלץ בכלל
לצפיה ב-'אחנו התארחנו פעמיים'
אחנו התארחנו פעמיים
10/06/2016 | 19:10
241
ונהנינו מאוד
המחיר סביר
יש כר דשא ענק ומתאים לילדים
האוכל סביר, לא גורמה, אבל בהחלט מתאים למשפחה
חדרים נעימים
לא הייתה בעיה מיוחדת
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
11/06/2016 | 11:39
2
197
נלך על בטוח. נזמין במקום אחר.
הרשת מלאה ביקורת זוועה לצד כמה ביקורות מהללות.
החלטתי לא לקחת סיכון.
לצפיה ב-'כשיש יותר מדי ביקורות זוועתיות, אני מתחילה להטיל ספק '
כשיש יותר מדי ביקורות זוועתיות, אני מתחילה להטיל ספק
11/06/2016 | 12:01
1
237
במהימנות של הביקורות "המהללות" - בעיקר אם הן יותר מדי מהללות, ולא רק "בסדר".

לצפיה ב-'כן, גם אני'
כן, גם אני
11/06/2016 | 15:08
165
לכן לא הזמנו שם לבסוף.
לצפיה ב-'שיר האהבה האולטימטיבי '
שיר האהבה האולטימטיבי
08/06/2016 | 20:23
5
367
הבן הצעיר שלי הראה לי את הקליפ הזה מתוך ארץ נהדרת.
שיר אהבה מזרחי אולטימטיבי אחת ולתמיד.
להמשך שבוע מחוייך 
לצפיה ב-'שבוע מחויך זה כבר לא יהיה'
שבוע מחויך זה כבר לא יהיה
08/06/2016 | 22:35
2
268
אבל תודה על הניסיון (שכמובן היה לפני כל מה שקרה). באופן כללי ארץ נהדרת חזרה חזקה מאוד.
לצפיה ב-'גם לי לפני כשעה נמחק החיוך מהפנים '
גם לי לפני כשעה נמחק החיוך מהפנים
08/06/2016 | 23:36
1
219
מה יהיה ?
לצפיה ב-' '
09/06/2016 | 04:55
12
לצפיה ב-'יש כבר פארודיה לפארודיה '
יש כבר פארודיה לפארודיה
11/06/2016 | 12:58
1
148
לצפיה ב-'אהבתי.'
אהבתי.
12/06/2016 | 16:55
11
לצפיה ב-'בוקר טוב לכולם! מה התוכניות לערב החג הממשמש ובא?'
בוקר טוב לכולם! מה התוכניות לערב החג הממשמש ובא?
11/06/2016 | 09:51
3
66
כאן כל הזכרים בבית יצאו כבר לבריכה, ואני נשארתי ל - לאפות רולדת ריקוטה ונקטרינות, לקפל XXX, להחליף מצעים, להכין ארוחת צהריים ולנוח
אחה"צ זכרי הבית יסיימו לראות איזה סרט שהתחילו לראות אתמול (משהו בסדרה האינסופית והבלתי מסתיימת של האוונג'רס לסוגיו... לא כוס התה שלי), נתלבש יפה, נתחתך ונלך לחמותי לארוחת החג.
ארוחה מצומצמת - אנחנו, הוריי, חמותי וגיסתי. הולך להיות טעים מאוד ומשמין מאוד
שתהיה שבת נעימה וחג שמח לכולם
לצפיה ב-'אצלנו ארוחת חג בבית. כרגע אני על הספה.'
אצלנו ארוחת חג בבית. כרגע אני על הספה.
11/06/2016 | 11:25
24
לצפיה ב-'ארוחת חג אצלנו ב 12'
ארוחת חג אצלנו ב 12
11/06/2016 | 11:36
1
110
הזמנתי ל 11. כצפוי הגדולים התקשרו להודיע שמאחרים ודחינו ל 12.
זה שיפור. פעם פשוט היו מגיעים שעה-שעה וחצי אחרי מבלי לאמר כלום...

יהיה חלבי ועתיר קלוריות.
חג שמח 
לצפיה ב-'לפחות יש למידה '
לפחות יש למידה
11/06/2016 | 12:00
19
לצפיה ב-'למה ילדים כאלה רעים?'
למה ילדים כאלה רעים?
07/06/2016 | 11:22
36
1538
אתמול היה לבתי יום הולדת. חודש כבר היא מתכוננת לזה ומתרגשת וכולה מחוייכת, יום הולדת 8. אנחנו תכננו הכל ביחד, קנינו חטיפים ומתנות, הכנו פעילויות והזמנו הרבה אוכל וגם מפעיל . הזמנו את הילדים בשעה 18:00. ניפחנו בלונים.

כשהגיע היום, היא הודיעה לכל הילדים בכיתה שיש לה יום הולדת, אמרו מזל טוב ובירכו אותה לפי מה שהיא מספרת. היא הזכירה שבערב היא מזמינה את כל הכיתה ליום הולדת בביתה, וגם המורה הזכירה זאת בסוף היום והיא חילקה הזמנות חמישה ימים לפניי.

הגיע השעה, 18:00 ואין אף אחד. היא התחילה לחשוב שאולי הם חושבים שהמסיבה נערכת ב18:30 או בכלל ב19:00, אז חיכתה ליד הדלת בקוצר רוח עם השמלה שקניתי לה, היא הייתי פשוט יפיפיה. אני כל כך אוהבת את הילדה הזאת, למה זה מגיע לה?

לבסוף הגיעו 2 בנות, בשעה 18:40 ועשו מסיבה רק הן. היא עשתה את עצמה שמחה וכשהן הלכו (20:00) התחילה להתפרץ בבכי ולא ידעה מה לעשות. כמובן המפעילה הלכה הבייתה, היא לא יכולה לעשות יום הולדת רק ל3, והיא גם אמרה שזה קורה ולא נורא, החזירה את הכסף ששולם וזהו.

למה ילדים כאלה רעים? למה? מה היא עשתה להם? יום למחרת המורה שאלה בבית הספר מי הגיע ורק שתי הבנות הצביעו והכיתה צחקה והצביעה עליה. כך היא סיפרה לי.

היא בדיכאון ולא רוצה לאכול, היא הייתה כל כך לחוצה ומתרגשת והכל התנפץ . למה הם כאלה רעים? מה לעשות עכשיו?
לצפיה ב-'זה נורא ואיום. באמת!'
זה נורא ואיום. באמת!
07/06/2016 | 11:35
589
ולא תמיד נובע מרוע. יש לילדים חוגים, להורים עיסוקים. היתה טעות בהתנהלות. צריך לבקש אישור שמגיעים. בדיוק כמו בחתונות. ואם לילדה יש בעיה חברתית, וצופים בעיה בהגעה, לא חייבים ללכת עם הראש בקיר! לא מזמינים כיתה שלמה. מזמינים שתיים- שלוש חברות קרובות, אפילו בנות משפחה קרובות בגיל, והולכים יחד לסרט, הצגה, פעילות מהנה.
לצפיה ב-'עצוב מה שאת.מספרת.'
עצוב מה שאת.מספרת.
07/06/2016 | 11:40
577
הלקחים שהייתי מפיקה מהעניין הם: לשים לב למה קורה באופן כללי בכיתה מבחינת מסיבות. יש כיתות שבהן כולם מגיעים, וכיתות בהן הם לא.
לשריין תאריך הרבה זמן מראש ולשלוח אימייל להורי הילדים עם בקשת אישור הגעה. אם הזמנת רק חמישה ימים לפני - זו התרעה קצרה מדי. ואם עושים מסיבה באמצע השבוע, יש הרבה ילדים שזה לא נוח להם, וצריך להתארגן מראש.
דבר נוסף - להתאים את פורמט המסיבה למצבה החברתי של הילדה בכיתה. אם מצבה לא משהו אפשר להזמין רק קבוצה מצומצמת של חברות ולהוסיף מוזמנים אחרים כמו חברות לא מהכיתה או קרובי משפחה בגיל המתאים. אפשרות אחרת כשהמצב החברתי לא טוב היא לעשות מסיבה מושקעת מחוץ לבית במקום מפתה. אצלנו כמעט כל המסיבות הן כאלה - ולמען האמת חשוב לבדוק מה מקובל אצלכם. כי אם כולם עושים מסיבות סופר מגניבות מחוץ לבית ורק אחד או שניים עושים מסיבה בבית, זה גם יכול להיות פקטור בעניין שהגיעו רק שתיים.

מאוד חשוב לא רק לחלק הזמנות כמה ימים מראש ורק לילדים - אלא לוודא שההורים מיודעים גם הם. בגיל הזה חלק מהילדים בקושי יודעים מה קורה מתי, וגם מאוד יכול להיות שההורים ישפיעו על הילדים כן להגיע, כי ההורים כן יותר רגישים מהילדים מהבחינה הזאת.
לצפיה ב-'גרוע מזה'
גרוע מזה
07/06/2016 | 12:02
3
618
מדובר בסיפור קשה, חוויה שהיא טראומה לכל החיים, ואני יודעת על מה אני מדברת.
אל לך לעבור על זה בשתיקה.
מספר שאלות אליך, ברשותך:
מה מצבה החברתי של הילדה בכיתה? מה את יודעת על ההתנהלות היומיומית, עם מי היא משחקת, האם היא מוזמנת ומזימינה, האם משתפים אותה בפעילויות?
האם לא נהוג אצלכם בגיל צעיר כזה להודיע על ימי הולדת להורים? אצלנו על כל מיבה מודיעים בווטסאפ הכיתתי (גם בכיתה ה שם חוגגים כבר 11) ולא מסתמכים על הילדים, וככה מוודאים שאם קיימת בעיה וילדים מביעים אי רצון, ההורים יכולים לדווח הויית יודעת מראש.
אני מציעה לפנות למורה ולעשות בירור מקיף, וגם לבוא ולספר לילדים בדיוק מה קרה כתוצאה מההחלטה הכיתית (זה לא מקרי בכלל שכל הכיתה לא הגיעה) להשפיל ילדה ביום הולדתה.
כמה שזה קשה לך, ולבי יוצא אליך כאמא, את חייבת למנוע מזה שלא יקרה שוב.
יש בעיה חברתית וחייבים להתעורר ועכשיו.
לא ידעת על זה קודם?
לצפיה ב-'לא נעים וקשה מובן אבל טראומה לחיים?'
לא נעים וקשה מובן אבל טראומה לחיים?
08/06/2016 | 09:54
2
95
לצפיה ב-'מזמינה אותך לדבר עם מי שזה קרה לו'
מזמינה אותך לדבר עם מי שזה קרה לו
10/06/2016 | 07:41
1
124
הוא בן 45 היום וזוכר את זה עד היום.
הדימוי העצמי שלנו נבנה עוד אז על ידי המעגל החברתי שלו, והוא נותר מצולק
מהאורע הזה ועדו כמה ארועים שהיו חלק מהבריונות שהוא חווה.
בואי נאמר שהסבירות היא שזה לא במקרה שאף אחד ל אהגיע, זה חלק ממשהו גדול יותר.
חרמות כיתתיות יש להן השלכות עד גיל בוגר.
וזה ממישהי שסחבה איתה 30 שנה טראומה מילדות (לא משהו שאת היית חושבת שהוא טראומתי) ובעקבותיו הפרעות אכילה, ורק עכשיו מצליחה להתנקות מהכל בגלל שחפרתי מספיק אחורה להבין מאיפה הטראומה נובעת.
לצפיה ב-'לא ברור שכאן זה המקרה,של חרם מתמשך ובריונות'
לא ברור שכאן זה המקרה,של חרם מתמשך ובריונות
10/06/2016 | 09:40
78
כמו שזה נראה מכאן זה היה חד פעמי.
היתה כתבה בזמנו על קרבנות בריונות בבית הספר וחלקם-הפוגעים והנפגעים-הסכימו להיפגש אחרי עשרות שנים בהם הנפגעים סחבו את הטראומה ולהבין מה בעצם קרה ולמה.אחד הקרבנות היה נער רזה וחלש והפך לבונה שרירים.
היתה לי מורה (ועוד מחנכת) בכיתה ז' -מפלצת,אין לי דרך אחרת להגדירה.אני זוכר עד היום אבל זה לא מזיז לי ולא השפיע עלי.
לצפיה ב-'ליבי נכמר על הילדה, חוויה קשה'
ליבי נכמר על הילדה, חוויה קשה
07/06/2016 | 13:26
431
מסכימה עם מי שכתבו לך שזה לא מיקרי, אף פעם לא כולם מגיעים, אבל 2 זה כבר אומר משהו.
קודם כל הייתי עובדת על חיזוק הילדה, לתת לה כלים לעבד ולהתמודד עם מה שקרה, כי לבד היא לא תוכל לעשות את זה. בנוסף הייתי מבררת מה מצבה החברתי של הילדה בשוטף, ומחזקת אותה במה שצריך.

לצפיה ב-' הבכור שלי עבר את זה פעמיים.'
הבכור שלי עבר את זה פעמיים.
07/06/2016 | 16:23
552
במקרה שלנו אני הייתי זו שבכתה לכרית שעות.
הילדים לא רעים, אם לא מדובר בחרם יזום זה פשוט קורה ולא ממש אישי (אצלנו למשל הייתה סופה פעמיים- ככה זה כשהילד מגיח לעולם בדצמבר) אבל זה עדיין כואב.

אני הייתי בודקת מה קורה ביתר הזמן, הייתי מפצה אותה בחגיגת אמא-בת, ומעודדת אותה להמשיך הלאה.

רק לא ברור לי, היא הודיעה על המסיבה באותו היום? נהוג לתת התראה....
לצפיה ב-'עצוב שולחת לכן '
עצוב שולחת לכן
07/06/2016 | 17:40
387
דוקא במקרה שלך, שהמורה יידעה את הכיתה--
נראה לי שחשוב לערב אותה.
לברר איתה אם היא יודעת על מצבה של הילדה מבחינה חברתית.
ועם קצת רצון טוב אפשר לעשות הרבה.
השאלה מה קורה יותר לעומק.
ולשאלתך למה ילדים רעים?
כי יש גם הרבה מבוגרים כאלה.
לצפיה ב-''
07/06/2016 | 17:46
250
מסכימה עם כל מה שכתבו לך לפני.
לצפיה ב-''
07/06/2016 | 19:38
63
לצפיה ב-'אם יש לך כסף, יש לי תכנית נקמה.'
אם יש לך כסף, יש לי תכנית נקמה.
08/06/2016 | 09:57
15
571

פשוט תקחי את הבת ואת שתי הבנות לטיול לחו"ל לדיסני. בטוחה שהכתה תתפוצץ מקנאה. אבל זו תוכנית גרנדיוזית. לא בטוח שהבת שלך תקבל את האהדה לה היא זקוקה.
ילדים מטבעם בעלי מרץ, אימפולסיביים ומה לעשות גם רעים, כפי שנאמר 'יצר לב האדם רע מנעוריו'. צריך פשוט לכוון את האופי הזה לאפיקים חיוביים. ילדים גם מחפשים שעיר לעזאזל כדי לצחוק וללעוג לו. ככה האגו שלהם עולה בפני עצמם. אגב גם מבוגרים לא חפים מהטבע הזה. הבת שלך צריכה מצד אחד לעבור על זה בשתיקה כדי לא ללבות את האש לכיוון שלה. מצד שני שבאמת לא תקח ללב.
תסבירי לה שיש גם ילדים כאלה. כדאי להתעניין ולראות מי מנהיג/ת הכיתה. אולי כדאי להתקרב אליו ולהתידד איתו. אולי ככה הבת שלך תהיה מוגנת מהתנקלויות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'חברים אמיתיים תמיד יבואו, גם בגיל 8 וגם בגיל 80'
חברים אמיתיים תמיד יבואו, גם בגיל 8 וגם בגיל 80
08/06/2016 | 11:26
14
480
לדעתי זו הייתה טעות להזמין את כל הכיתה וגם לעשות כזו הפקה....אף פעם אין מצב שכל הכיתה הם באמת חברים של מישהו....אין כל כך מקום לדעתי ללכת למורה, לעשות רעש וכו' ו"לברר מצב חברתי"-הוא גם כך די ברור, כנראה לילדה יש כמה חברות בודדות וזה בסדר גמור.גם זה מטומטם לזרוק כסף כדי "להתנקם ולהוכיח משהו" לחבורת בני 8, שכן, הם אכזריים.מאוד.בעיקר לחזק את הבת ולהעביר את המסר שאין צורך שכל הכיתה יהיו חברים שלה וזה פשוט בלתי אפשרי...נראה לי גם די מוזר שאמא תברר מי מנהיג הכיתה ותגרום לבת שלה להתקרב אליו/אליה כדי להמנע מהתנקלויות?קודם כל כל הדברים האלה הם בין הילדה לילדים ואי אפשר ללכת לעשות שם סדר, הבת, אומנם קטנה, היא בן אדם נפרד והיא חייבת ללמוד להתמודד, גם עם הדברים הלא נעימים לבד, ולא להתחבא מאחורי הגב של הורים. הרבה יותר הצלחה תהיה אם היא תלמד פשוט להיות עצמאית ולא לתת יותר מידי חשבון למנהיג ולהגן על עצמה, מאשר ללקק ולהתקרב אליו בצורה מלאכותית "כדי למנוע התנקליות".אם תהיה חזקה, נפשית ופיזית, זה ימנע התנקלויות הכי טוב ועל זה צריך לעבוד.
לצפיה ב-' תשובה טובה '
תשובה טובה
08/06/2016 | 11:37
68
לצפיה ב-'כמה שתחזקי את הילד/ה זה לא מספיק.'
כמה שתחזקי את הילד/ה זה לא מספיק.
08/06/2016 | 11:46
11
319
זה בכלל לא נורמלי שמכל הכתה יש לה רק שתי חברות, לא, זה לא בסדר! יש עליה כנראה חרם שההורים וגם הילדה בעצמה לא מודעים לזה. ואם לא ישימו לזה סוף, זה יכול להתדרדר, אולי אפילו לפגיעות פיזית. היא כן זקוקה להגנה ולהתערבות. ילדה לא יכולה להתמודד לבד מול כל הכתה!! כבר שמענו על מיקרים כאלה שהובילו לא עלינו להתאבדויות. אמנם המקרה הזה לא הגיע לידי כך, אבל אם לא ישימו לזה סוף עכשיו, ולא משנה איך, זה יכול להחריף יותר. ההתקרבות למנהיג לא אומרת ליקוק. יש דרכים, או על ידי המורה או ההורים עצמם שיכולים לגרום לזה שמארגן את כל החרם שירגע ושיפסיק עם ההתנכלויות. אחד כזה, שהכתה נשמעת לו, יכול לחולל פלאים. ואתם יודעים מה? יש גם מורים שמזהים מנהיג, וכשהוא מתחיל להפריע ולגרום לכיתה לצחוק על המורה, הם דווקא מנצלים את התכונה הזו לטובתם. אז בהחלט כדאי לברר את הנושא הזה, ולא לזלזל בו.
לצפיה ב-'בטח שהיא יכולה'
בטח שהיא יכולה
08/06/2016 | 12:06
10
255
אני מספרת מניסיון אישי. כשניסו להחרים אותי, בכיתה ה', החרם התמוסס בעצמו תוך כמה ימים. כי לא נפגעתי ממנו, לא יחסתי לו חשיבות, ופשוט המשכתי את חיי.

אפשר לפגוע באדם רק אם הוא מייחס חשיבות למשהו. אם מישהו מאמין בחשיבות של כמות גדולה של ידידים וקשרים חברתיים, ושמי שיש לו הרבה קשרים חברתיים שווה יותר ממי שיש לו פחות, אז ברור שהוא יפגע. כשהמציאות היא שיש אנשים שבאופן טבעי מעדיפים ורוצים לתחזק הרבה קשרים חברתיים רדודים, ויש כאלו שמעדיפים כמה קשרים של חברות אמת, ואין קבוצה אחת עדיפה על האחרת.

יותר מזה, המסר שאת משדרת - שצריך להשתתף במשחק החברתי ולנצח, זה מסר שעלול לשדר לילדה שעליה ללכת נגד הנטיות הטבעיות שלה, ושהנטיות הטבעיות שלה, שמי שהיא באמת, הן לא בסדר.
זה מסר מחליש שאני קיבלתי, ולצערי האמנתי לו זמן רב, וניזוקתי ממנו בילדותי

לשדר לילדה שמי שהיא זה לא בסדר ושהיא צריכה לשנות את עצמה כדי להתאים לתבנית  זה לא מחזק - זה מחליש.

נכון שלא כל הילדים הם מאלו שיכולים לנצח כיתה שלמה - אבל לחזק אותה זה תמיד טוב. ולנסות לשנות אותה זה תמיד מחליש.

חוץ מזה, דוגמאות מהשרשור הזה מראות בברור שיום הולדת שכזה לא מראה על חרם. שלא לדבר על זה שיש שתי ילדות שבאו. אם יש לה שתי חברות טובות, אז יש לה מסםפיק חברות כדי לשים פס על כל השאר, גם אם שאר הכיתה באמת מחרימה אותה.
לצפיה ב-'באף מקום לא כתבתי שהילדה צריכה לשנות את עצמה.'
באף מקום לא כתבתי שהילדה צריכה לשנות את עצמה.
08/06/2016 | 13:42
5
183
אבל כן כתבתי שאם יש מנהיג לכיתה שמנהל את המהלכים, אותו צריך לנטרל, אם על ידי התקרבות או על ידי שכנוע כלשהו שיפסיק את מעלליו. ובכלל מה זה 'הנטיות הטבעיות שלה'? מה היא לסבית או משהו? בסך הכל ילדה, שכנראה יש לה איזושהי בעיה חברתית, שלא היא ולא ההורים יודעים ומודעים לכך. ואם הילדה יודעת שיש מישהו=הורים שאכפת להם ממנה, זה דווקא מחזק ולא מחליש. את טוענת שהילדה צריכה להתמודד מול הכיתה לבד? זה לא אנושי, ובכלל לא ישים. לחזק אותה, זה להראות שאכפת להורה, או למורה ממה שקורה לה. לא להתערב ולתת לה להתמודד לבד, זה לזרוק אותה למים בלי אמצעי הגנה=להפקיר. 
לצפיה ב-'בהחלט כתבת, גם אם לא שמת לב'
בהחלט כתבת, גם אם לא שמת לב
08/06/2016 | 15:49
4
111
ההנחה שמישהי צריכה לבחור את החברים שלה לפי שיקולי תועלת היא עקומה לפי כל קנה מידה סביר.

ואני לא חשבת שהורים שאומרים לה להתחבר עם מי שמחרימה איתה זה תומך או מחזק או מראה אכפתיות.

בכלל לא ברור שיש לילדה בעיה חברתית. מה שברור שלילדים בכיתה יש בעיה חברתית עצומה - הם מגעילים. באסה להם. אתרע מזלה של הילדה והיא נמצאת בחברה רעה.

אני לא טוענת שהילדה צריכה להתמודד עם הכיתה לבד. אני בכלל לא טוענת שהיא צריכה להתמודד. לא להתמודד זה פתרון נפלא, בשביל הילדים שהפתרון הזה מתאים להם. אני טוענת שהאסטרטגיה שלך לעשות את זה היא ההפך מחיזוק.

בחיי הנוכחיים, שלא כוללים בית ספר, אם אנשים מתנהגים אלי בצורה מגעילה, אני מתרחקת מהם. לא מנסה להתקרב אליהם בתקווה שזה יגרום להם להתנהג אלי טוב יותר. זו התנהגות קורבנית, ואני לא מוצאת שום דבר חיובי בהורים שמועדדים את הבת שלהם להתנהג בצורה קורבנית, ולנסות להתקרב למי שמתאכזר אליה.

מי שזרק אותה למים בלי אמצעי הגנה זו אמא שלה, שארגנה לה מסיבה כיתתית והזמינה את כולם. בכלל לא ברור אם היא רצתה את המסיבה הזו, ולא העדיפה מסיבה עם שתי חברות טובות. יותר מזה, בכלל לא ברור עד כמה הרצון למסיבה כיתתית הוא אותנטי, ולא פרי התפיסות החברתיות של האמא והחברה סביבה, שמניחים שזה מה שצריך.

אני בעד שההורים והמורה יראו שאכפת. באופן כללי, אני חושבת ששמחה לאיד זה דבר רע, והמורה כנראה כשלה בתפקידה.

אבל אני לא רוצה לזרוק את הילדה למים. בכלל. לא עם אמצעי הגנה ולא בלעדיהם. אני פשוט לא רוצה לזרוק אותה למים. בשביל מה?
לצפיה ב-'האמא כותבת במפורש '
האמא כותבת במפורש
08/06/2016 | 16:47
3
116
האמא כותבת במפורש שהיא והבת תכננו ביחד את המסיבה וקנו ביחד את הממתקים, אז איך החלטת שהילדה בכלל לא רוצה מסיבה כזו? הרי זה השאיפה של כל ילד, מסיבת יום הולדת עם ילדי הכתה או הגן. ואת לא יכולה עכשיו לזרוק את האשמה על האמא, שבסך הכל רצתה לעשות טוב לבת שלה.
לתת לילדה להתמודד לבד מול כתה שלמה זה לזרוק אותה למים ללא אמצעי הגנה, זה מה שזה.
לצפיה ב-'אז למה להתעקש שהיא צריכה להתמודד?'
אז למה להתעקש שהיא צריכה להתמודד?
08/06/2016 | 17:31
2
122
מה שהמורה עשתה, כשהיא שאלה על המסיבה בפומבי, כשהיא יודעת שהילדים לא הגיעו - זה לזרוק את הילדה למים. מה שעשתה האמא, כשארגנה את המסיבה (וכנראה שלא בכוונה), זה לזרוק את הילדה למים.

אני מציעה בדיוק ההפך - *לא* לזרוק אותה למים.

ובנוגע למה שכתבה האמא - ילדים נוטים להפנים אמונות של ההורים שלהם.  בוודאי ילדים בגיל כה צעיר. בוודאי אם הורים כמוך, שחושבים שזו השאיפה של כל ילד. זו לא הייתה השאיפה שלי, אבל לא בטוח שהייתי מעזה לומר לך את זה, לו היית אמא שלי.

הכוונות הטובות של אמא שלה מובילות את הילדה שלה לגיהנום. אז אולי כדאי שתחליף את הכוונות הטובות שלה בכוונות טובות וידע? כי הכוונות הטובות שלה לא כל כך עזרו לילדה שלה...
לצפיה ב-'תגידי את רצינית?'
תגידי את רצינית?
08/06/2016 | 17:48
1
102

נראה לי שאפסיק את הדיון איתך, כי אני לא מוצאת הגיון במה שאת אומרת.
מצטערת.
לצפיה ב-'רגשות הם לא הגיוניים. הם רגשות'
רגשות הם לא הגיוניים. הם רגשות
08/06/2016 | 18:29
84
זו זכותך המלאה לא להאמין שיש אנשים שמרגישים כמוני, רק כי זה לא מתאים לתפיסת העולם שלך. את לא תהיי הראשונה ולא האחרונה שמתעלמת מעובדות כשהן לא מתאימות לתפיסת המציאות שלך.

ואני אמשיך לחשוב שלהעמיד ילדה במצב בו אף אחד לא מגיעה למסיבה שלה זה לא בסדר (ולהשתמש בסיפור ממוצא כזה בשביל לעורר תנועה בפורום זה מטופש. אנשים, תתקינו חוסמי פרסומות!), ולהביך ילדה מול כל הכיתה זה לא בסדר.

לצפיה ב-'ההשוואה'
ההשוואה
08/06/2016 | 13:59
3
198
בין ילד בן 11 לילד בן 8 פשוט לא נכונה.

לא שאני חושבת שלא צריך להתייחס לחרם על ילד בן 11 (כיתה ה')
אבל ילדה בת 8 שבכוונה הילדים בכיתה לא הגיעו ליום הולדתה ועוד צחקו על זה בפני המורה והתלמידה, מעיד על משהו חמור, זה לא משנה שיש לה 2 חברות, היא לא צריכה להתמודד עם זה לבד וחשוב מאוד לטפל בזה מול הילד שכנראה הנהיג את החרם.
לצפיה ב-'זה אכן מעיד על משהו חמור - אבל מה זה קשור לילדה?'
זה אכן מעיד על משהו חמור - אבל מה זה קשור לילדה?
08/06/2016 | 15:53
2
116
זה מעיד על כך שהילדים בכיתה מתנהגים בצורה אכזרית, שהם לא מחונכים, שהם חברה רעה שכדאי להתרחק ממנה בהקדם.
כל הכבוד לילדה, שלא משתלבת בחברה רעה שכזו.

חשוב מאוד לטפל בילדים האלו. אבל זו בעיה שלהם. ואין סיבה להפוך את זה לבעיה של הילדה.

לו היית במקרה מגלה את עצמך בסביבה של ביריונים אלימים, היית מנסה לתקרב אליהם ולהתידד איתם, או להתרחק מהם בהקדם האפשרי?

לצפיה ב-'זה קשור לילדה'
זה קשור לילדה
08/06/2016 | 15:59
1
104
בכך שהיא לומדת בכיתה הזו
ומה לעשות, בני אדם הם יצורים חברתיים
ולילדה הזו יש עוד 4 שנים של לימודים עם אותם הילדים.
6 פעמים בשבוע, 6 שעות כל יום במשך 4 שנים.
אז להתרחק מכל הכיתה שלה למעט 2 חברות ולסבול מחרמות ומדחייה חברתית זו לא אופציה.
את מדברת מעיניה של אישה בוגרת ולא מעיניה של ילדה בת 8.
קשרים חברתיים זה משהו חשוב והם יכולים לבנות או למוטט את הביטחון העצמי.

לצפיה ב-'בדיוק להפך, אני מדברת בתור הילדה שהוחרמה'
בדיוק להפך, אני מדברת בתור הילדה שהוחרמה
08/06/2016 | 16:20
103
בתור זו שהחרם לא הפריע לה - באמת לא הפריע. בתור מי שבזבזה שתיים עשרה שנים על לחפש חברים שלא הייתי צריכה. כי "בעיה חברתית" וכי צריך שיהיו לי חברים מהכיתה, וכי יש לי עוד (הכניסי כי מספר אפשרי - הוא יהיה נכון) ללמוד איתם.

ורק אחרי שסיימתי את התיכון, רק אז הבנתי - איזה בזבוז! לא הפריע לי שלא היו לי חברים לכיתה. בכלל. מה שהפריע לי זה הלחץ. התחושה שאם אין לי חברים אז אני "לא בסדר". שאני צריכה לחפש אותם.

אם הייתי יכולה להגיד משהו לעצמי-הילדה, הייתי אומרת לה שזה בסדר לחלוטין שלא יהיו לה חברים בכיתה. יש שכונה, ויש חוגים, ויש את כל החיים לפני. ומותר לי לקרוא ספר בהפסקות, או להכין את שיעורי הבית במתמטיקה. וזה בסדר! לי אין שום בעיה. יש בעיה למורים, וליועצת. לא לי.

מה שפגע בבטחון העצמי שלי (אבל לא מוטט אותו) זה ההנחה שאני אמורה לסבול. הסיבה שהוא לא התמוטט היא ההורים שלי (תודה ענקית ועצומה לשניהם!). שחשבו שבית ספר זה ללימודים. לו הייתי בת להורים של ימינו, שחושבים שבית ספר זה שביל קשרים חברתיים, הייתי כנראה מאמינה להם, ומפנימה שאני כשלון.

קשרים חברתיים זה משהו חשוב. ויש לה אותם! קשרים חברתיים "כמו שצריך" זה לא רק לא חשוב - זה ההפך מחברתיות. ולהתחבר למישהי שמחרימה אותך כדי שתפסיק להחרים, זה קשרים אנטי-חברתיים.
לצפיה ב-'יש הרבה דברים'
יש הרבה דברים
08/06/2016 | 12:21
154
שקל לי להזדהות איתם, 
אבל, יש כאן בעיה של מודעות מה קורה לילדה בכיתה.
אי אפשר לזלזל במצב חברתי, היה כאן סיפור על סיטואציה 'כואבת'
שלא מטופלת, כשהמורה שאלה מי היה --והתלמידים צחקו--
קוראים לזה לגלוג, זה גורם להרגשה רעה--
וכן מותר לאם לברר מקומה החברתי של הבת--אולי צריך לעזור לה?
אולי בטיפול, 
מי אמר להצמיד למנהיג הכיתה? יש הרבה אופציות אחרות,
ואולי גם תפקיד המחנכת -לומר לילדים הלעגנים שהם לא בסדר.
אולי אם האמא תהיה מעורבת ויודעת להעביר כיתה או בי"ס.
הילדה צעירה ומספיק שנים יש לה עוד לשרוד את המציאות האכזרית הזו.
לצפיה ב-'אני הייתי מנסה שוב והפעם מערבת את ההורים'
אני הייתי מנסה שוב והפעם מערבת את ההורים
08/06/2016 | 12:04
222
אמנם הילדה נפגעה ואי אפשר להחזיר את הגלגל אבל אפשר לנסות לתקן...
אם הילדה מקובלת או לא, זה ממש לא אמור לשנות אם להגיע ליומולדת. יש יומולדת אז הולכים. ואם ההורים לא ידעו אז פה אולי הייתה הבעיה (האם עדכנת את ההורים בדרך כלשהי במייל או בוואטסאפ כיתתי אם יש לכם?) למרות שגם הזמנה הייתה אמורה להספיק. ואם הבאת מפעיל אז בד"כ הם מביאים שלט לתלות בכיתה וכו'.
וכשיש יומולדת לילד מהגן/כיתה של הילדים שלי וזה "נופל" על חוג, היומולדת בעדיפות עליונה ונעשה מאמצים להגיע.
מדובר במעשה כל-כך פוגע וכואב לילדה, לכן הייתי מנסה לתקן בכל דרך אפשרית את הנעשה וכך הייתי עושה...
מניחה שיש לכם קבוצת וואטסאפ כיתתית או תפוצת מייל, הייתי שולחת הודעה בעניין היומולדת להורים (ואם את צריכה עזרה עם הנוסח אעזור בשמחה בפרטי), ובנוסף הייתי מעדכנת שברצוני לתקן את הנעשה ואת עוגמת הנפש ולתכנן מסיבה (הפתעה אולי?) נוספת לילדה. כי אף אחד לא היה רוצה שזה יקרה לילד שלו. מעדכנת אותם ביום ובשעה ומבקשת אישור בהודעה/בטלפון.
ואם ילדי הכיתה לא מעוניינים להגיע אני בטוחה שאחרים ישמחו לבוא בשמחה.
אפשר לפרסם הודעה בפייס (בשמך או בעילום שם שלך אם תרצי) על המקרה שנעשה ושמתוכננת מסיבה נוספת לילדה לפרסם את המקום ואת השעה ואני בטוחה שאנשים יבואו בשמחה!!!
עם ישראל ידוע באיחודו ברגעים כאלה ואני בטוחה שיגיעו לשמח את הילדה!!! 
ואם את לא בעניין של לעשות יומולדת נוספת (ואפשר להבין) הודעה להורים הייתי שולחת בכל מקרה "למען יראו וייראו", אבל זאת אני...
שום דבר לא יכול להצדיק את מה שקרה (ואומנם כן, מדובר רק ביומולדת אנשים יגידו שנכנס לפורפורציות) אבל אף אחד לא היה רוצה להתחלף איתכן.
מבינה מאוד לליבך ואשמח לעזור בכל אשר תרצי 

לצפיה ב-'רק אני חושדת שההודעה נכתבה ע"י צוות תפוז, כדי למשוך קוראים?'
רק אני חושדת שההודעה נכתבה ע"י צוות תפוז, כדי למשוך קוראים?
08/06/2016 | 16:00
2
421
הכותבת כתבה בדם ליבה אך לא חזרה להגיב
אמא בת 27 לילדה בת 8 
יום הולדת 8, כתה ב' בשש בערב
פעם הוזמן מפעיל ופעם מפעילה
דפוס דומה מאד להודעות שצצות עכשיו בפורומים שונים - הודעה על אירוע מאד דרמטי ועם זאת מנוסחת היטב, הכותבת אינה חוזרת למגיבים
לצפיה ב-'צודקת...'
צודקת...
08/06/2016 | 16:37
367
אני מרגישה מרומה.
לצפיה ב-' למה?? איזו שיטה מעוותת !!'
למה?? איזו שיטה מעוותת !!
09/06/2016 | 06:08
59
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
08/06/2016 | 19:34
1
284
אני מבינה שמדובר בכיתה ב. הילדים עדיין תלויים בהורים. תמיד יש הורים שלא יכולים להסיע, עקב עבודה, אירוע ועוד. יש כאלו שמייחסים פחות חשיבות. אני דוגלת בגישה שיום הולדת כמו חתונה וכל אירוע הם אירועים פרטיים ואין צורך להזמין את כל העולם ואישתו. כאשר מזמינים המון אנשים לחתונה תמיד מגיעים חצי וחלקם עוד מתרגזים. בפעם הבאה תזמיני כמה חברות וזהו.
לצפיה ב-' '
12/06/2016 | 08:41
17
וגם לשבת עם הילדה, לחבק, להכיל אבל גם לא להפוך את זה לטרגדיה. להסביר לה שזה משהו שממנו צריך ללמוד איך כן כדאי לחגוג יום הולדת (עם כמה חברות קרובות, בפעילות ממש כייפית שהיא בוחרת).
לצפיה ב-'מסכנה הילדה, וההורים, שעברתם כזו חוויה איומה'
מסכנה הילדה, וההורים, שעברתם כזו חוויה איומה
08/06/2016 | 22:54
1
172
דבר כזה קרה אצלנו כשהייתי ילדה, בכתה ג. היתה ילדה בכיתה שלי לא היה שום דבר נגדה, אבל לא הייתי מיודדת איתה במיוחד. כשהיה לה יום הולדת, ברגע האחרון החלטתי על דעת עצמי שלא מתחשק לי ללכת אחרי שהחברה הכי טובה שלי (שהיתה גם שכנה) אמרה שהיא לא יכולה לבוא ולא רציתי ללכת לבד לשם. זה לא היה משהו יוצא דופן, כי מדי פעם היו ימי הולדת שלא התחשק לי ללכת, או כי רציתי לראות תוכנית בטלויזיה, או היה נחמד בבית ורציתי להשאר, או אם יום ההולדת היה רחוק יחסית ולא היה לי עם מי ללכת. 
למחרת המורה התנפלה על הילדים. מסתבר שאף אחד לא הגיע ליום ההולדת, והמורה היתה משוכנעת שעשינו יד אחת נגד הילדה (וזה בוודאות לא היה המקרה). אני הרגשתי ממש ממש רע שאף אחד לא הגיע אליה. אני גם מאוד נעלבתי שהמורה צועקת ומאשימה את כל הילדים ולא הבנתי למה לימי הולדת אחרים שלא הלכתי אליהם זה בסדר, ועכשיו פתאום צורחים עלי. בנוסף, זה מיתג לי את הילדה כילדה בודדה ומסכנה, ועד אותה  נקודה התייחסתי אליה כמו לאחת מכולן. 
המסקנה שלי היא שכאשר קורה מקרה מצער שכזה, דבר ראשון לא להאשים את הילדים. נכון שההסתברות שפתאום לכולם סתם כך לא יתחשק לבוא היא נמוכה, אבל זה עדיין יכול להיות. עוד מסקנה, לא לעשות דרמה מזה, לא לשאול ילדים מדוע לא באו, לא לבקש מהמורה לדבר עם הכיתה. ודבר אחרון, שכבר לא רלוונטי אבל בכל זאת, אם משהו כזה קורה, לא להתבייש להתקשר לילדים מהכתה ולהסביר לאמהות שאת מבקשת שיבואו. אני יודעת שאני הייתי מיד רצה לאותה יום הולדת אם הייתי מקבלת טלפון. 
אגיד לך משהו שקרה לי מספר שנים לאחר מכן. היתה ילדה אחת בכיתה שלא היתה מקובלת במיוחד ולי לא היה קשר מיוחד איתה. האמא שלה יום אחד ביקשה ממני שאארגן לילדה מסיבת הפתעה, סתם כך, לא ליום הולדת או שום סיבה אחרת. היא אמרה שהיא מרגישה שזה יעזור לילדה להפתח כשהיא תרגיש שהיא אהובה. אני מאוד הוחמאתי שהיא פונה אלי משתפת אותי וסומכת עלי, ואירגנתי מספר בנות ובתיאום עם האם עשינו לה מסיבת הפתעה בבית שלה. היה ממש ממש מוצלח, וזה אפילו עזר לה להשתלב יותר. 
אני חושבת שכדאי לדבר עם המורה בדיסקרטיות ולבדוק אם יש לילדה בעיות חברתיות מיוחדות. אם לא, אולי כדאי לשקול לבקש מבת מהכיתה שתארגן לה מסיבת הפתעה שכזו? משהו שישכיח ממנה את העלבון שספגה ביום ההולדת?

מקווה שהילדה תתגבר, זו בהחלט סיטואציה כואבת מאוד  
לצפיה ב-'את מזכירה לי תופעה דומה'
את מזכירה לי תופעה דומה
09/06/2016 | 12:02
205
בילדותי גרתי במושב שהיה שייך למועצה אזורית שאיגדה מושבים "מפוזרים", כשהיו ילדים שגרו במושבים מרוחקים יותר  שכללו מרחק נסיעה ממושך - לפחות זה היה נראה אז, אבל זה היה דקות בודדות מול חצי שעה והסביבה להורה שמסיע (שזה היה גם הלוך חזור). היה מקובל לפיכך שלמסיבות יום הולדת מתארגנים והורה אחד מסיע את כל הילדים מהמושב והורה אחר מחזיר (כל הילדים - לרוב מדובר ב-3-4 ילדים גג מכל מושב), כשבמקרים של המושבים המרוחקים יותר, תמיד היו בעיות - משני הצדדים, כששם אם יצא ששני ילדים או יותר לא באים, לרוב כל הילדים מאותו מושב לא הגיעו, וזה יצר אווירה לא נעימה יותר מפעם אחת, וגם בכיתות הנמוכות המורות התערבו בנושא כשהיו חששות יותר לכיוון ימי ההולדת של הילדים המרוחקים, אבל מהר מאוד הן קלטו שהבעיה קיימת גם מהצד ההפוך. לא זכור לי מקרה שהגיעו ילדים בודדים למסיבה כלשהי, אבל בהתחשב בנסיבות, תרחיש כזה היה בהחלט אפשרי.
לצפיה ב-'גם אם ההודעה מתוזמנת.. תופעת החרם קיימת.'
גם אם ההודעה מתוזמנת.. תופעת החרם קיימת.
10/06/2016 | 13:31
154
תופעת החרמות קיימת וויש וחובה לדבר עליה. להציף אותה ולהלחם בה חברתית.
את החרמות 99% מנהלות בנות/נשים. קנאיות ושתלטניות. זו לא שליטה, זו טיפשות.
לא להגיע ליום הולדת זוהי קנאה גרידא בילדה החוגגת אותה.
כאישה בוגרת ומבוגרת מחובתך להתנהל בשקיפות עם בתך ולהציף את זה חברתית.
כמבוגרים אנחנו יודעים טוב מאוד מי יגיע ןמי לא יגיע ולמה. גם שאר המכרים שלנו יבינו למה הוא או היא גם לא יופיעו ..מה גם יש לנו את החוסן והבגרות להבין שתופעות כאלה נעשות ונוצרות מסיבות לא שונות של ילדים שלא יודעיפ להתמודד מול קינאה וחוסר ביטחון.
על כן, מחובתך להציף את זה בכיתה, ברשתות חברתיות ובכל מדיה כזאת שתהיה ואז המחרימות יקבלו אנטי גדול יותר מזה שכבר מרגישים אלו שמושפעים מהן.
מחובתך ולא פחות לשבת איתה ולהסביר לה שמיקומה מול המחרימות הוא כאות יריבות לפופולריות וכמובן לקנאה בלתי מטופלת בה כאדם ואישיות.
העונש? בדיוק מה שאת עושה היום אבל עם קצת יותר חשיפה, יותר חוצפה ותעוזה.
לא מדובר שתיים חארות שלא הגיעו אלא מרבית הילדים שמושפעים מאחת או שתיים קלפטעות שתפסו מקום שההורים לא יודעים להגביל. משמע, מאחורי ילדה כזו קיימת אימא דומה או שונה ותלושה.
ולאימא שהבת או הבן שלהם עוברים דבר כזה  = לא לפחד! לטפל, להציף ולשים את המחרימים במקום הקטן שהן נמצאות.

לצפיה ב-'השרשור השבועי להמלצות '
השרשור השבועי להמלצות
10/06/2016 | 08:36
1
14
לצפיה ב-'אוכל מוכן מדי פעם.'
אוכל מוכן מדי פעם.
14/06/2016 | 22:28
17
לראשונה מזה שנים קניתי אוכל מוכן.
כל שישי בבוקר אני נכנסת למטבח וממלאת את המקרר. השבוע היה לי מפגש בבית הספר, אז קנינו אוכל מוכן. קנינו המון, והספיק לנו עד אתמול.
כייף לצאת קצת להפוגה מהמטבח.
לצפיה ב-'סקר ימי מחלה'
סקר ימי מחלה
08/06/2016 | 08:43
11
298
כשהילדים חולים, אפילו קצת, הם נשארים בבית. אנחנו, לעומת זאת, כן הולכים לעבודה. ברור שאם משהוא משבית, אז לא. אבל נניח דלקת בגרון בלי חום גבוה אני כן הולכת. או הייתה לי דלקת ראות בלי חום, רק שיעול קשה, אז גם הלכתי.
אני שואלת כי היום היה לי ויכוח עם אמא שלי. היא חושבת, וזאת הייתה השיטה ברוסיה, שעם דלקת גרון נשארים שבועיים בבית. פשוט היום אני בבית כי יש לי דלקת גרון קשה, אתמול הלכתי לעבודה, ובערב הרגשתי ממש רע. גם היום המצב לא מדהים. אז אמרתי לה שמחר כן אלך. חשוב לציין שאני בעבודה שאין שום סכנה שהעדרות שלי תפגע בי, אבל עדיין לא נראה לי הגיוני להישאר בבית במקום ללכת למשרד ולשבת כל היום מול מחשב.
לצפיה ב-'כשאני חולה'
כשאני חולה
08/06/2016 | 09:46
193
וזה נדיר כי אני חיה חיים סופר בריאים, אז אני נשארת בבית למנוחה מלאה.
בעבר לא עשיתי את זה, הייתי מלעיטה את עצמי בתרופות ורצה לעבוד ולתפקד רגיל, ולכן דלקת הגרון החיידקית היתה חוזרת אליי 3 פעמים בשנה.
מאז שלמדתי לקחת הפוגה, כשיש מחלה אני נשארת בבית 4-5 ימים, ללא תרופות בכלל, צום של 72 שעות, ואחרי שהמחלה חולפת עוד 24 שעות של מנוחה מלאה כדי לתת לגוף לחזור לעצמו.
אני יכולה לאמר שבשנתיים האחרונות חליתי פעם אחת בלבד ברמה שממש השביתה אותי, בפעם השניה כבר 72 שעות צום היו מעל ומעבר, המחלה נסוגה אחרי 48 שעות לגמרי (והיא אכן היתה דלקת חיידקית), וזה ללא שום משככי כאבים או אנטיביוטיקה.
המסקנה היא שאם תקשיבי לגוף, תפסיקי את המירוץ, ותתני לו לנוח, תרוויחי לטווח הרחוק, כי תהיי חולה פחות פעמים במהלך השנה.
לצפיה ב-'כשמדבקים - נשארים בבית.'
כשמדבקים - נשארים בבית.
08/06/2016 | 10:10
148
ודלקת בגרון עם חום - חשודה בעיני כמדבקת.

מעבר לזה - אם אני מרגישה רע, אני נשארת בבית. אם אני מסוגלת לעבוד - אני נוסעת לעבודה.
ממה שאת כתבת - ברור שאת צריכה להישאר בבית ולנוח. להכריח את הגוף שלך למאמץ, רק יאריך את תקופת המחלה.
לצפיה ב-'אז למה ללכת לעבודה?'
אז למה ללכת לעבודה?
08/06/2016 | 11:01
2
170
הרי חלק מטיפול במחלה הוא מנוחה
נכון שבהרבה עבודות את לא בדיוק מתאמצת "לשבת כל היום מול מחשב"
אבל עצם הנסיעה והריכוז המחשבתי והרעשים מסביב הם מעמסה על הגוף והוא מתקשה גם להתמודד עם זה וגם עם ההתנגדות לחידקים/ וירוסים.

מעבר לזה לפעמים כשחולים לא שוכבים כל הזמן במיטה אבל כשאת בבית אם פתאום את עיפה את יכולה לשכב ולנוח/ להרדם
אם את מרגישה שאת צרכה אויר נקי- אפשר לצאת החוצה/ למרפסת
סתם אם בא לך להאנח ולרחם על עצמך- את עושה זאת בחופשיות.

גם לי יש לפעמים את "הגיבורה" שאם אני לא מושבתת אני אמשיך הלאה. עם השנים אני מבינה כמה זה טיפשי ולא נכון

שלא לדבר על הדבקה של חבריך לעבודה והיתכנות שאח,כ הם ידביקו אותך שוב וזה מעגל.
לצפיה ב-'נתחיל מזה שהדבר הקשה '
נתחיל מזה שהדבר הקשה
08/06/2016 | 12:38
1
185
הוא לטפל בילדים, וזה לא משתנה. אז נכון שהיום שלחתי את כולם מוקדם, אבל עדיין טיפלתי בכולם שעתיים בבוקר כי הקטן קם בחמש וחצי. עוד מעט אלך לאסוף את השני כי אין טעם שיחכה לגדול אם אני בבית. ואז בארבע אלך לאסוף את שני הקטנים ולהיות איתם שעתיים.
אז נכון שישנתי כל הבוקר,  אבל עדיין. לא יודעת.
ואני לא חושבת שאני מדבקת, כי הרי אני לא שותה עם אף אחד מאותה הכוס.
מה שכן, באמת זאת כבר הפעם השלישית שיש לי דלקת גרון. אבל תמיד טיפלתי באנטיביוטיקה, איך מנוחה יכולה לשנות משהו?
בנוסף, היום אני לבד. מחר או אמא שלי או חמותי או אפילו שתיהן יבואו. במקום לנוח רק אתעצבן כל הזמן.

לצפיה ב-'זה כבר משהו אחר. אני תמיד אומרת שמורידה את הכובע'
זה כבר משהו אחר. אני תמיד אומרת שמורידה את הכובע
08/06/2016 | 16:17
125
בפני נשים שמטפלות בילדים כשהן עם חום וחולות. לא קל
אבל הי.. תחשבי על כך שאם הית בעבודה אז אחרי כל היום בעבודה עוד הית צרכה לחזור ולטפל בהם
כך לפחות ישנת עוד קצת.

ואם באים לעזור לך, תגידי תודה יפה, סגרי את דלת חדר השינה ותשני/ תקראי/תראי TV/בנייד כל דבר העיקר להפריד זירות.

להדביק זה לא רק בנוזלי גוף. זה בשיעול/ עיטוש/ ניגוב אף ואז מגע במקלדת וכד'.

ומנוחה עוזרת לגוף, משאירה לו עוד אנרגיה להלחם במזיקים.
לצפיה ב-'אני לא מבינה'
אני לא מבינה
08/06/2016 | 12:02
5
286
למה אנשים חולים מרשים לעצמם להגיע לעבודה ולהדביק את כל מי שמסביבם?
זה כאילו שהם מחכים למשאית של המדליות שתעצור ותאמר להם כל הכבוד.
אז לא, זה לא יקרה.
תישארו בבית, תבריאו ואל תדביקו את מי שמסביבכם.
לצפיה ב-'כי'
כי
08/06/2016 | 19:40
4
241
בעבודה יש בוסים שלא רואים העדרויות בעין יפה. לפני כמה חודשים היה לי חום 40. גברת בוסית צרחה עלי בטלפון שאני מפונקת, וכשיש חום 40 אפשר לקחת אקמול ולהגיע לעבודה.
אז אין לנו הרבה ברירה, אלא לבוא חולים. בעבודה אחרת כאשר עשיתי תאונה 10 דקות לפני הגעה לעבודה נאמר לי שלמיון אפשר ללכת גם אחרי יום עבודה.
לצפיה ב-'אני בהלם'
אני בהלם
08/06/2016 | 21:09
3
234
פשוט בוסים חלאות

אבל נגיד במקרה כמו אצל פותחת השרשור (היא כתבה שזה בסדר לקחת ימי מחלה), לא ברור בשביל מה להגיע לעבודה.
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
08/06/2016 | 23:39
2
40
לצפיה ב-'האמת'
האמת
09/06/2016 | 06:48
1
200
היא שלא מדובר במקום עבודה אחד, אלא בכמה מקומות שלא מאפשרים לעובדים לקחת ימי מחלה.
לצפיה ב-'זה לא כלכך חוקי....'
זה לא כלכך חוקי....
09/06/2016 | 08:21
40
לצפיה ב-' יש לכן המלצה למפעיל לערב נשים? נהיה כ 60-70 נשים'
יש לכן המלצה למפעיל לערב נשים? נהיה כ 60-70 נשים
08/06/2016 | 13:28
2
96
יש תקציב אבל מוגבל
ואין לנו רעיונות. רוב השמות המוכרים עולים המווווווווווון כסף.
יש לכן נסיון אישי עם אמן / מפעיל כלשהו (סטנדאפ, אומן חושים או כל רעיון אחר)
שהפעיל אתכם, היה מוצלח,
וטרם היתה לו את הפריצה הגדולה כך שהוא גם במחיר שפוי ויתאים לקהל קטן?

תודה רבה מראש על כל הפניה
לצפיה ב-'יש לי המלצה, אבל אין לי מושג מה העלות. טל קרביץ. היה אצלנו '
יש לי המלצה, אבל אין לי מושג מה העלות. טל קרביץ. היה אצלנו
08/06/2016 | 17:52
1
138
מטעם העבודה.
יש לו אתר.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
09/06/2016 | 12:29
10
לצפיה ב-'מחפשת בית מלון עם סוויטות'
מחפשת בית מלון עם סוויטות
07/06/2016 | 09:28
9
266
יש אחד באילת, אני יודעת. איפה יש עוד? איך אפשר לבדוק בלי לבדוק כל מלון בנפרד?
אנחנו זוג עם 4 ילדים ורציתי להזמין נופש באוגוסט. יש משהו מסובסד דרך העבודה בכפר גלעדי, אז אמרתי שווה.
מסתבר שלמשפחה עם ילדים בגילאים 10, 7, 3, 1 הם מתייחסים כשני זוגות ושני ילדים וצריך שני חדרים. וזה יוצא ממש ירק, מן הסתם.
לא מאד איכפת לנו איפה, סתם רצינו לנסוע לכמה ימים.
לצפיה ב-'תסתכלי כאן'
תסתכלי כאן
07/06/2016 | 09:40
4
171

אחרי שתמצאו מקום תזמינו ישירות מהם.

יש עוד אפשרויות דומות בהמוני צימרים בארץ.
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
07/06/2016 | 15:49
14
לצפיה ב-'רצוי לבדוק.'
רצוי לבדוק.
07/06/2016 | 16:27
2
102
במרס היינו באילת, ההזמנה דרך בוקינג הייתה זולה יותר מאשר מוקד ההזמנות או המלון ישירות.
לצפיה ב-'המחיר בבוקינג הוא לא המחיר הסופי'
המחיר בבוקינג הוא לא המחיר הסופי
07/06/2016 | 22:51
1
102
לתושבי הארץ עוד מוסיפים מס לתשלום.
זה כתוב למטה, באותיות הקטנות.
לצפיה ב-'מוסיפים מע"מ, באילת זה לא רלוונטי.'
מוסיפים מע"מ, באילת זה לא רלוונטי.
08/06/2016 | 05:30
79
בכל מקרה הייתי בודקת כי יכול להיות שגם עם הוספת מע"מ היה יוצא יותר זול.
לצפיה ב-'תקחי בחשבון שבאוגוסט הכול מאוד יקר בארץ...'
תקחי בחשבון שבאוגוסט הכול מאוד יקר בארץ...
07/06/2016 | 16:12
30
לצפיה ב-'לפני שנתיים היינו עם כל הילדים'
לפני שנתיים היינו עם כל הילדים
07/06/2016 | 22:32
153
בני זוגם הנכדים וכו' באסיינדה ביער במעלות תרשיחא. חוץ מזה שהמקום מקסים והמחיר היה סביר הזמנו לבן הנשוי +שניים (אז. היום + שלושה ) חדר משפחה שהיה מורכב משני חדרים עם דלת מקשרת ועם מבואה קטנה משותפת סגורה משלהם. הם היו מבסוטים מאוד ואמרו שהסידור היה מאוד מאוד נח. הילדים היו אז בני 8 ו- 5.
ובאופן כללי אם את לא מוצאת חדר משפחה אחד גדול נסי שני חדרים עם דלת מקשרת שתישאר פתוחה כל הזמן. קיים כמעט בכל בית מלון.
לצפיה ב-'תנסי ברויאל גארדן או בקלאב הוטל- חדרים ל-6 אין במלונות בכלל.'
תנסי ברויאל גארדן או בקלאב הוטל- חדרים ל-6 אין במלונות בכלל.
08/06/2016 | 12:39
1
137
אנחנו זוג + 3 ודי ירדו מהקטע של מלונות בגלל זה, זה פשוט לא עובד לנו....
היינו לפני שנתיים בערך באורכידאה, שם אפשר לדחוף 3 ילדים בקומת גלרייה, לא יודעת אם זה יכול לעבוד עם 4......

עברנו לנפוש רק בבתי נופש דרך Airbnb או דומיו. כשצריך חדר במלון (נניח ללון בסמיכות לשדה תעופה לקראת טיסת בוקר מוקדמת)- לוקחים 2 חדרים. אין ברירה.

לצפיה ב-'ברויאל ביץ' אפשר זוג + 4 '
ברויאל ביץ' אפשר זוג + 4
08/06/2016 | 15:48
88
חדר הורים + חדרון ל-2 ילדים + 2 ילדים בסלון.

לצפיה ב-'חובת הדיווח - המלצה רותחת ליומולדת 'אבירי השולחן העגול' '
חובת הדיווח - המלצה רותחת ליומולדת 'אבירי השולחן העגול'
08/06/2016 | 13:34
142
היה מושלם. באמת שאין לי מילה אחרת.
היו 17 בנים. רובם רחוקים להפליא מעולם הפנטזיה.
הם ישבו מרותקים לאורך ההסבר. לא חשבתי שאפשרי שבני 9 + ישבו זמן רב כ"כ ופשוט יקשיבו להסבר וישאלו מדי פעם.
הם כל כך נהנו!
כולם לבשו את התחפושות והתאפרו. גם אלו שלא רצו בהתחלה שינו דעתם כשראו את האיפור על חבריהם.
הם שחקו לפי הכללים. הייתי בהלם. לא כולם שם ילדים רגועים. וכולם נלחמו עם החרבות בצורה הוגנת ולא הכו במקומות אסורים. הם צייתו לכללים גם כשאיש לא השגיח. למשל - אם אתה מת אתה צריך לשבת כפוף, לספור על 40 ורק אז לרוץ עם ידיים על הראש כרוח רפאים חזרה למחנה שלך. ברחבי הפארק ראית ילדים כפופים כשאין איש סביבם, מצייתים לכללים!
הם שתפו פעולה ביניהם, כרתו בריתות וזממו מזימות. כולם היו שותפים, גם אלו שאני יודעת שפחות אהודים.
הם היו מרותקים.
שתפו פעולה שהמפעיל התחפש לדמות זו אחרת וחד להם חידות או נלחם איתם / עבורם.
הם לא רצו לסיים
שמעתי אותם זורקים אחד לשני 'איזה יומולדת שווה' או 'הכי כיף שהיה אי פעם!'.
בסוף היומולדת כבר דיברו עם הבן שלי על איזה דמויות הם רוצים כשייעשה את אותו יום הולדת בפעם הבאה.
קיבלתי אחרי טלפונים מאמהות שבקשו פרטים.

הבן שלי היה מאושר.
הילדים היו מאושרים.
ואנחנו? איך בעלי אמר - זה היום הולדת שעבדתי בו הכי פחות אי פעם.
לא היינו צריכים להתעסק איתם. אולי רק למזוג כוסות שתהיה בהפסקות.
אפילו את העוגה לא הוצאנו כי הם נצלו כל שניה להמשך המשחק. הבאנו אותה למחרת לכיתה.

מווווווווושלם.

לצפיה ב-'רק לי נדמה שיש באחרונה מתקפת טרולים?'
רק לי נדמה שיש באחרונה מתקפת טרולים?
08/06/2016 | 12:29
3
237
בכל מיני פורומים עולות בימים האחרונים הודעות עם סיפורים דרמטים ומוזרים, על ידי כותבים לא מוכרים, שגם לא חוזרים להגיב להתגובות שקיבלו

לצפיה ב-'יש מצב שזה ניסיון של תפוז להעיר קצת את הפורומים המנומנמים...'
יש מצב שזה ניסיון של תפוז להעיר קצת את הפורומים המנומנמים...
08/06/2016 | 12:30
2
230
הפורום הזה הוא אחד מהם.
ישן על האף.
נהיה ממש ממש משעמם ואיטי להחריד (בתוכן, לא בטכני..)- יכול להיות שמנסים קצת להעיר את הענינים....
לצפיה ב-'לגבי זה אני באמת לא יודעת. מה שאני כן יכולה להבטיח זה '
לגבי זה אני באמת לא יודעת. מה שאני כן יכולה להבטיח זה
08/06/2016 | 12:40
1
230
שזה לא אני
לצפיה ב-'כנ"ל '
כנ"ל
08/06/2016 | 17:52
10

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
מרכז קשרים לטיפול בהתמכרויות
מרכז קשרים
ד
הבטן כבר לא מה שהייתה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה