לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'ראיתן את הצעת החוק החדשה? '
ראיתן את הצעת החוק החדשה?
09/08/2016 | 10:28
3
265
מה דעתכן?
לצפיה ב-'120 ליצנים מתקוטטים במשכן על רעיונות חקיקה שונים'
120 ליצנים מתקוטטים במשכן על רעיונות חקיקה שונים
09/08/2016 | 12:36
209
ומשונים, מופרכים יותר או פחות, רלוונטים יותר או פחות, מעניינים מישהו (פרט ללוביסט שיושב להם על הצוואר...) או פחות.....
מחוקקים מחוקקים מחוקקים...

כמה חבל שאין בקצה השני אף אחד שיאכוף את החוקים האלו.

ככל שרשימת החוקים הולכת ומתארכת והאכיפה הולכת ומתרופפת המדינה שלנו הופכת להיות יותר ויותר פאתט....
לצפיה ב-'איזו?'
איזו?
09/08/2016 | 16:13
10
לצפיה ב-'על מה מדובר?'
על מה מדובר?
09/08/2016 | 17:24
13
לצפיה ב-'זקוקה לעזרתכם! '
זקוקה לעזרתכם!
09/08/2016 | 12:02
74
שלום לכל ההורים!
במסגרת לימודי לתואר ראשון בפסיכולוגיה אני עורכת מחקר לגבי הקשר בין רגשות ושינה בילדות.
השאלון מיועד להורים לילדים בגילאי 5-7 וכולל מספר שאלונים. משך הזמן הכולל להשבה על השאלונים הינו 15 דק׳.
בין העונים על השאלונים במלואם יוגרלו 2 ארוחות בוקר זוגיות במתנה!
אשמח מאוד לעזרתכם!
השאלון בקישור המצורף
תודה :)

http://bgumanagement.qualtrics.com/SE/?SID=SV_bpju7WqpfRVH8TH
לצפיה ב-'אני קמצנית, או לא בעניינים?'
אני קמצנית, או לא בעניינים?
05/08/2016 | 14:18
27
790
התפרסמה בעיתון כתבה על טיפים:
מעולם לא חשבתי להשאיר טיפ לנהג מונית (לא שאני נוסעת כל כך הרבה במוניות...),
ולשליח של הפיצה אני נותנת טיפ של 5 ש"ח.
את המלצרים, משום מה, אני תמיד מפנקת. ולא בגלל שהייתי פעם מלצרית. מעולם לא מילצרתי.
איך אצלכם?

לצפיה ב-'אני כמוך...'
אני כמוך...
05/08/2016 | 16:10
379
לדעתי טיפ זה לא חובה ואם השירות היה רע, אני לא משאירה.
אני כן מקווה שסוף סוף הממשלה תטפל בנושא והמלצרים ירוויחו משכורות ותנאים סוציאליים כחוק. כמובן, שאזהם יצטרכו לשלם מס הכנסה כשאר אזרחי המדינה...

לצפיה ב-'רק הערה על השוואות בינלאומיות'
רק הערה על השוואות בינלאומיות
06/08/2016 | 08:50
5
405
בניו יורק אכן נותנים טיפים כמעט על כל דבר. אבל!....שם אפשר בכל מקום לתת את זה כחלק מהחשבון. משום מה (בית המשפט העליון...) בארץ נתינת טיפ היא מחוץ לחשבון ברוב המקרים. במצב כזה גם, אנחנו (נותני הטיפ), תורמים לכלכלה שחורה, וגם זה לא נוח לפעמים.
ואני מוכרחה לומר שזה גורם לי (להראות לפחות) להיות הרבה יותר קמצנית, כי לא תמיד יש לי כסף קטן לתת.
מחוץ לזה, אני נותנת טיפ למלצרים ולאנשים שאני במגע רב פעמי איתם (חופף, קוסמטיקאית) אם הם שכירים. מגוכח בעיני לתת טיפים לבעלי עסק.
לצפיה ב-'כי אי אפשר לחייב אותי לתת טיפ.'
כי אי אפשר לחייב אותי לתת טיפ.
06/08/2016 | 17:33
3
260
המחיר אמור לכלול את זה, אם הייתי מרוצה ואני רוצה לצ'פר את נותן המלצר אם נתן שרות טוב.

לצפיה ב-'לא בהכרח,ניתן במעמד התשלום לבקש לחייב טיפ מהחשבון'
לא בהכרח,ניתן במעמד התשלום לבקש לחייב טיפ מהחשבון
10/08/2016 | 11:16
2
21
לצפיה ב-'לבקש תמיד אפשר, לחייב לא.'
לבקש תמיד אפשר, לחייב לא.
11/08/2016 | 07:41
1
22
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר-עשית ככה שנים במסעדות בהרצליה פיתוח'
בוודאי שאפשר-עשית ככה שנים במסעדות בהרצליה פיתוח
11/08/2016 | 12:15
31
מקבלים חשבון ומבקשים לחייב את הכרטיס עם X שקלים טיפ.
לצפיה ב-'אני נותנת טיפים רק באשראי.'
אני נותנת טיפים רק באשראי.
07/08/2016 | 10:49
289
למעשה, כבר די מזמן הפסקתי להסתובב עם ארנק.... יש לי כרטיס אשראי בתוך המגן של הטלפון וזה הארנק שלי.
מי ש"לא יכול להוסיף טיפ באשראי"- חבל.

לגבי איפה כן ואיפה לא- אלו ה-Guidlines שלי...
למלצרים- אלא אם כן השירות לא היה טוב ואז אני פשוט לא משאירה כלום. כשהשירות טוב- 12% כשהשירות מעולה- 15%.
לחופפת במספרה- כשחופפת לי העובדת השכירה . לבעל הבית שלעיתים גם הוא חופף לא משאירה טיפ.
לשליחים שמביאים טייק אווי- רק כשהמחיר לא כולל דמי משלוח נפרדים. אין לי שום מוטיבציה לשלם פעמיים על אותו השירות.
לנהגי מוניות- רק מעגלת.

וזהו פחות או יותר.
לא חושבת שאני בן אדם קמצן, ויש הרי בחיים כל כך הרבה נקודות לבחון את זה פרט לנושא הזה. פשוט לא מתחברת לתרבות הטיפים על עצם העובדה הבסיסית שמישהו עושה את העבודה שלו.
לצפיה ב-'גם אני לא'
גם אני לא
06/08/2016 | 11:28
8
334
משאירה טיפים לנהגי מוניות .
גם לא לחופפים במספרה כי אני לא הולכת למספרות.
דוקא מלצרים אני מפנקת ביד רחבה זכר לשנות המלצרות הארוכות שלי.שליחי פיצה כנ"ל כי בד"כ מזמינים פיצה בפיצריה השכונתית והשליחים הם ילדי השכונה שגדלו עם ילדי.
לצפיה ב-'ועוד דבר'
ועוד דבר
06/08/2016 | 11:29
2
265
משתדלת תמיד לתת 5 ש"ח לחברה הצעירים שממלאים דלק לאחר שהבריקו את שמשות המכונית תוך כדי מילוי. 
לצפיה ב-'כבר שנים'
כבר שנים
06/08/2016 | 22:42
1
212
שאני ממלאת בעצמי את הדלק. אולי אני אקנה לי מתנה גדולה מכל החמישיות שחסכתי....
לצפיה ב-'גם אני מעדיפה'
גם אני מעדיפה
07/08/2016 | 08:42
179
שירות עצמי. בד"כ גם הרבה יותר מהיר.
אבל כשלא היתה האופציה, לא אהבתי ולא איפשרתי "ניקוי" חלון.
כך שלא הצטרכתי לתת חמישיות.
לצפיה ב-'גם אני בוגרת שנות מלצרות ארוכות מאוד (מאוד.....) '
גם אני בוגרת שנות מלצרות ארוכות מאוד (מאוד.....)
07/08/2016 | 10:52
4
326
ודווקא בגלל שאני מכירה את הנושא מבפנים - הייתי מלצרית במסעדות חוף, הייתי מלצרית בבתי קפה, הייתי מלצרית במועדונים ברים ודיסקוטקים והייתי מלצרית במסעדות יוקרה- אני יודעת שבכל מצב אפשר לתת שירות טוב. 
ומלצר שלא טורח לעשות את זה , פשוט לא מגיע לו טיפ.

אם יש משהו שאני שונאת בחיים האלו זה אנשים שלא עושים את העבודה שלהם כמו שצריך. שמחפפים. שעושים טובה שהם חיים. לא מגיע להם כלום בעיני.

לצפיה ב-'ואת מעזה לא לתת טיפ?'
ואת מעזה לא לתת טיפ?
08/08/2016 | 08:13
2
216
למרות שאין לי ברזומה שנות מלצרות ארוכות, עבדתי בכל מיני סוגי עבודות ויודעת טוב מאוד כשמזלזלים בי. אבל איכשהו הטיפ הפך להיות חלק מההוצאה על ארוחה ומגיע אוטומטית כאחוז של ההזמנה ( עשרה לדרעק ו15 לסביר ומעלה).  
האם את לא משאירה כשהשירות לא מצדיק זאת? ( ויש לא מעט פעמים שזה המצב, לצערי)
לצפיה ב-'מעיזה בהחלט! ומרגישה ממש בסדר גמור עם זה.'
מעיזה בהחלט! ומרגישה ממש בסדר גמור עם זה.
09/08/2016 | 12:41
179
אולי בגלל שנות המלצרות המרובות שלי אני יודעת כמה הבכי על "העבודה הקשה" הוא בולשיט.... זו עבודה כמו כל עבודה. והיא לא קשה במיוחד. והאמת? היא יכולה להיות גם מאוד נחמדה וכייפית- כשעושים אותה מכל הלב ונותנים שירות טוב לאנשים.

אני יודעת היטב שזו עבודה שאפשר בכייף לעשות אותה טוב. אפילו טוב מאוד. בכל תנאי (גם כשקורים דברים , גם כשמשתבשים דברים- וזה קורה... אפשר לבוא בחיוך וגישה נעימה ולתת לאנשים הרגשה טובה...)

ואם יש מלצר ש*בוחר* לא להבין את התפקיד או לא לעשות אותו כמו שצריך- שלא יתפלא שאין טיפ.

אני לא יודעת איפה את אוכלת שמכניסים לך את זה לחשבון, אני לא נתקלתי בזה....
אבל אם אתקל, וזה יהיה במצב בו אני לא רוצה להשאיר טיפ- לא אתבייש לבקש להוריד את זה.

חשוב להבהיר- אני משאיר טיפ לשירות ענייני וסביר ולא מצפה שיצאו מגדרם בשבילי- שירות סטנדרטי מקבל טיפ סטנדרטי.
שירות טוב במיוחד- מקבל טיפ טוב במיוחד.
שרות רע- נשאר עם הז*ן ביד.
לצפיה ב-'פעם נתנו טיפ של שקל באיזה פאב/מסעדה בתל אביב'
פעם נתנו טיפ של שקל באיזה פאב/מסעדה בתל אביב
09/08/2016 | 12:42
156
כי הזמנו בערך בחצות משהו, וקיבלנו את ההזמנה בסביבות 5 בבוקר... יכול להיות שהשעות לא מדויקות בדיוק (אולי הזמנו ב-1...), אבל זה היה סדר הגודל. לא בער להם שם...
לצפיה ב-'אני גם פועלת כך'
אני גם פועלת כך
10/08/2016 | 07:48
75
1.אם מלצר ייתן לי שירות גרוע אני משאירה בדיוק 10%(על האגורות ) ואם היה ממש על הפנים בכלל לא משאירה טיפ בכלל.

לשליחים אם סיפקו תוצר בזמן סביר אני נותנת 10%.

וזהו...אני לא רואה טעם להשאיר טיפ במספרה או למונית או לקוסמטיקאית...משלמים להם על לעשות עבודה,לא נראה לי במקום לשלם על השירותים האלה יותר כי במילא המחיר לא נמוך מדי.
לצפיה ב-'הכל יחסי.'
הכל יחסי.
06/08/2016 | 17:30
234
ביחס לבעלי אני חושבת שרוב האנשים קמצנים אותי זה משגע.
שליח הפיצה למשל יקבל אצלו לפחות 10 ש"ח ובד"כ גם יותר (לכן אנחנו משתדלים להיות אלה שמקבלים את השליחים ), הוא יכול להשאיר טיפ של 50 ש"ח גם אם אכלנו ב 100-120 ש"ח, בבתמיצווש של הבת כל מלצר קיבל מאיתנו 200 ש"ח טיפ (מזל שהיה ארוע קטן ).
ברפרוף מהיר, כל סעיף שהשתמשנו בו הוא נתן טיפ הרבה יותר גבוה מהכתוב, אני בד"כ קרובה לטקסט, אבל לא ברור לי מתן הטיפ כשהשרות לא היה טוב, גם לא כשהחופפת והפניסטית שלי היא הספרית העצמאית (ונעזוב את הנושא שהיא חברה וגם ככה הדיון על גובה התשלום בעייתי איתה ) וכנ"ל בונת הציפורניים (כשהיו לי כאלה...) והעצמאיים עצמם שקובעים את המחיר.
לצפיה ב-'הנושא כשלעצמו '
הנושא כשלעצמו
06/08/2016 | 21:44
6
256
מעצבן. 
לא מבינה למה אין חוק עבודת שכר מינימום וכל עובד יקבל את משכורתו.
למה אני צריכה על כל "שירות" לשלם עבורו כפול.
אם באתי למספרה ואני חופפת ומסתפרת ועושה פן, אני אמורה לשלם עבור המוצר
בשלימותו, שבעל/ת המספרה ישלמו לעובדים שלהם על מומחיותם.
אם קשה לה לשלם להם--כי מרויח/ה פחות מדי--מצוין שתעשה לבד. ולא תשכור בעלי מלאכה. למה אני צריכה לשלם על הכל וגם טיפ.

אגב, מענין איך לא משלמים טיפ למוכרנים בכל החנויות--
בד"כ זה שייך לרשת והם ברור לא הבעלים ולא המרויחים מקידומי מכירות.

אני מבינה שיש "מס חברתי" בנתינת הטיפ,
ונותנת מימנימום--לא מקמצנות--אלא מאג'נדת חיים.
לצפיה ב-'קודם כל לא חייבים.'
קודם כל לא חייבים.
06/08/2016 | 23:02
1
188
דווקא מוכרים בהרבה חנויות רשת כן מרוויחים לפי מכירות.

טיפ הוא מעין הוקרה על שרות-אובר, פעם הייתי מסתפרת אצל מישהי שהחופף היה ממש עושה עיסוי קרקפת, זה היה נעים נחמד והרבה מעבר לנדרש...
לצפיה ב-'כמה דברים,'
כמה דברים,
07/08/2016 | 04:56
158
1)לא חייבים--אולי מבחינת החוק, אבל אם זה גורר אח"כ אי שירות--
   אזי או שבכל פעם אעבור למקום אחר, או שאסתפק "בשביתה איטלקית"
   כלומר בעבודה לא טובה.
2)אולי שירות אובר הייתי מבינה, ומקבלת איכשהו, אבל בכתבה מדובר
    על שירות רגיל.וגם הדוגמא שהבאת--עיסוי קרקפת, זו בעצם חפיפה באמת.
     מה כ"כ אובר בזה.

לצפיה ב-'בוודאי שיש חוק שכר מינימום.'
בוודאי שיש חוק שכר מינימום.
07/08/2016 | 10:56
3
235
ואם בעלי העסקים שמהם אני קונה שירות ממלאים אותו או לא, זה לא באחריותי. תודה לאל.
היום יש גם מודעות מאוד מאוד גבוה בקרב הצעירים לגבי הזכויות שלהם (ברמה שמכניסה אותי לשוק כל פעם מחדש- כמה הם מעורים, ובענינים ולא פראיירים כמו שאנחנו היינו כשהיינו בגילם), והחבר'ה לא פראיירים. 
כך שאני מתייחסת לטיפ כאל אקסטרה שאני רוצה או לא רוצה לתת, ולא מתייחסת לעצמי כבעלת תפקיד בתיקון עוול ועושק.

לצפיה ב-'הרבה ממה שכתבת,'
הרבה ממה שכתבת,
07/08/2016 | 11:06
2
164
נכון,לגבי שכר מינימום וגם לעובדה שהצעירים של היום
פחות פראירים ממה שהיה כשהייתי צעירה,
אבל, זה נכון לגבי אוכלוסיה חזקה יותר.
בפריפריה כשהאופציות קטנות, והרוחים קטנים (הט' מוקדת בצירה)
והאוער עובד בשביל הלחם ולא בשביל החמאה--הניצול גדול יותר.
ואני הגדלתי את סכום טיפ שלי למלצרים באולמות שמחה--
כשלמדתי מתלמידי העובדים שזו משכורתם. זה כ"כ כאב לי.

לגבי האקסטרות--זה בסדר, אבל בכתבה היתה אמירה--שמי שלא
מקפיד לתת טיפ משמעותי מקבל שירות פחות טוב--זה מקומם.
את החובה עליהם למלא בצורה ראויה--כי על זה הם מקבלים שכר.

לצפיה ב-'לא קראתי את הכתבה, אבל יש בה כשל לוגי...'
לא קראתי את הכתבה, אבל יש בה כשל לוגי...
07/08/2016 | 11:25
1
240
ברוב המקומות בהם את משאירה טיפ- את לקוח מזדמן. במסעדות, במוניות, מול שליח כזה או אחר, באולם שמחות....

אין לנותן השירות יכולת לצפות איזה טיפ תתני לו. (למרות שמניסיוני- זה אחד העיסוקים החביבים על מלצרים כדי להכניס קצת עניין למשמרת )

במקומות כמו מספרה וכו'... לרוב האינטרס הוא לשמור עלייך כלקוחה חוזרת גם אם את לא סופר נדיבה לחופפת.....

ברור שבמקומות בהם את לקוח קבוע, שנותן טיפים יפים ומכובדים באופן קבוע- ישתדלו לפנק אותך ולתת לך אקסטרות. וזה בסדר גמור בעיני. זה לא גורע מהשירות שמישהו לידך מקבל.

לצפיה ב-'צודקת,'
צודקת,
07/08/2016 | 11:35
131
אי גם לא "מיגעת את מוחי" בעין הטיפים--
רק שקראתי אתמול על הענין--תמהתי, לא נראה לי שהשארתי טיפ
לבל בוי במלון שחזור אליו בסוכות--והוא לגמרי הציע את עזרתו --
יכולתי בלעדיו--פתאום בכתבה היתה "ספירת מלאי" למי וכמה נותנים--תהיתי....
לצפיה ב-'אני תמיד נותנת לאלו שעוזרים להכניס לשקיות בסופר'
אני תמיד נותנת לאלו שעוזרים להכניס לשקיות בסופר
07/08/2016 | 13:15
268
הם עובדים קשה (כל הזמן על הרגליים), אני מניחה שמרוויחים מעט מאוד ובעיקר - זה באמת עוזר לי שהם אורזים לשקיות וחוסכים לי המון זמן, גם בתור שלי וגם בהמתנה לתור שלי שיגיע...
מעבר לזה - טיפ קבוע בקפה השכונתי, למרות ששם אני די ממלצרת לעצמי... אבל המקום חמוד לאללה וסופר ידידותי אז כיף לפרגן להם (בסך הכל שקל או שניים כי אני בד"כ יושבת שם על קפה אז זה ממילא זניח)
במוניות - לא עולה בכלל על דעתי לתת טיפ
את שאר השירותים שמוזכרים שם אנחנו לא צורכים אבל אני קמצנית מדי להסתפר במספרה אז אפשר להניח שאילו הייתי בכל זאת הולכת למספרה אין מצב שהייתי מספיק נדיבה להשאיר גם טיפ...
לצפיה ב-'גם אני לא לנהגי מוניות אלא במקרים חריגים'
גם אני לא לנהגי מוניות אלא במקרים חריגים
09/08/2016 | 20:14
102
כמו נסיעה ממושכת עם המתנה ארוכה לארוע משפחתי
או אם יצא 45 אתן לו 50 ואוותר על העודף.
אבל זה חריג כי אני ממילא ממעט לנסוע במוניות.
לשליח 5-10 ,למלצר בסביבות 10% או קצת יותר.

לצפיה ב-'אפרופו מוניות: איך מתמודדים עם נהגים תחמנים?'
אפרופו מוניות: איך מתמודדים עם נהגים תחמנים?
11/08/2016 | 11:40
66
לא מזמן הייתי צריכה מונית מעזריאלי לאנשהו בתל-אביב - נסיעה של כ-5 דקות לפי הוייז.
בהתחלה הנהג שאל אם נסכים לחכות כמה דקות כדי לצרף עוד נוסעים - הסכמתי.
משלא הגיעו עוד נוסעים, ביקשתי לצאת לדרך - העביר אותי לנהג אחר.
הנהג האחר רצה 40 ש"ח בלי מונה . אמרתי שאין מצב שזה יגיע ל-40, מדובר בנסיעה ממש קצרה. הראיתי לו בוייז. טען שהוא מכיר את הדרך ולא צריך וייז. עניתי שוייז לא יכניס אותנו לפקקים מיותרים ודרשתי להפעיל מונה.
נסענו בקושי 5 דקות, נסיעה חלקה ופשוטה, בלי פקקים ובלי סמטאות. כשעצר את המונית עצר את המונה ואמר: את רואה? זה לא יצא יותר זול, זה 48ש"ח. המונה היה מצידו השמאלי, ליד החלון, ולא כפי שנהוג, באמצע, באזור תיבת ההילוכים, כך שלא יכולתי לראות כמה יצא, והוא ממילא ישר איפס אותו.
לא היה לי כוח להתווכח איתו, אז שילמתי כמה שביקש, אבל אין לי ספק שהוא עבד עליי.
שונאת שונאת שונאת את התרגילים המסריחים של הנהגים האלה!
רק עוד חסר שאשאיר להם טיפ!
לצפיה ב-'השרשור השבועי להמלצות '
השרשור השבועי להמלצות
05/08/2016 | 14:26
13
24
לצפיה ב-'ממליצה לכם על סרט'
ממליצה לכם על סרט
05/08/2016 | 14:22
12
417
לכו לראות, בלי בני זוג.
קורע מצחוק!
לצפיה ב-'צפיתי בטריילר'
צפיתי בטריילר
07/08/2016 | 07:20
11
243
נראה רדוד ומצחיק בקושי.
מאוד לא נח לי עם סרטים שאמורים לעורר את ההזדהות שלי, אבל אין שם אף דמות שנראית פחות מדוגמנית על... לא ידעתי שבבית ספר אמריקאי כל האימהות הן כוסיות עם BMI 19 , שטן שטוחה, ישבן קטן ומוצק ועור פנים מושלם... שלא לדבר על זה שלכולם מכוניות חדשות ויפות ובתים מדוגמים ומעוצבים לעילא ולעילא.
אז כן, יש בעיה בין המסר שאותו הסרט מנסה להעביר (אין בעיה להיות לא מושלמת) לבין הויזואליות שלו. לא ממש מצחיק, כבר אמרתי?    

לצפיה ב-'אני לא רואה בעייה להזדהות עם דוגמניות על.'
אני לא רואה בעייה להזדהות עם דוגמניות על.
07/08/2016 | 11:37
180
לצפיה ב-'הסרט מקסים, ומצחיק...'
הסרט מקסים, ומצחיק...
07/08/2016 | 12:28
2
191
והנושא של איך הן נראות הוא לא העניין בכלל, מה שגם אי אפשר להגיד על קתרין הן שהיא דוגמנית על. או על שאר האמהות בבית הספר. מילה קוניס, היא היא. והיא דמות מופלאה כאן.
מודה שאני הזדהיתי עם כל מילה ומילה שנאמרה שם, כולל המשפט של "הדבר היחיד שהצלחתי לעושת בצורה מוצלחת בעשרים שנים האחרונות זה לאחר".
היא כל הזמן במרדף סביב הזנב של עצמה, לא מספיק טובה בעבודה, לא מספיק טובה כאמא, לא מספיק טובה בזוגיות.
הייתי עם חברות ופשוט ירדנו לנו דמעות של צחוק. אפילו יש כאן עומק, למרות שזה בהחלט סרט שמטרתו feel good
פשוט סרט כיפי וזהו. לפעמים לא צריך יותר מזה.
לצפיה ב-'ובהקשר הזה... '
ובהקשר הזה...
08/08/2016 | 17:02
80
״פואטרי סלאם״ - ענבר וייס ״למות רק קצת״

לצפיה ב-'בול!'
בול!
12/08/2016 | 18:22
3
לצפיה ב-'רוב האמהות במסגרות אצלנו נראות פצצה'
רוב האמהות במסגרות אצלנו נראות פצצה
07/08/2016 | 13:04
6
252
אולי אני צריכה לעבור דירה
יש סיכוי שתגלו לי איזה סרט זה? חחח
לצפיה ב-'גם אצלנו '
גם אצלנו
08/08/2016 | 07:37
3
184
כשהילדים היו קטנים, תמיד שיגע אותי איך לפחות חצי מהאמהות מצליחות להראות בשבע וחצי בבוקר, בכניסה לגן, כאילו יצאו ברגע זה ממכון יופי.
כל שערה במקום, חטובות ועם עקבים. הג'יפון בחניה וכו'.
מי מקימה איתי את שכונת המוזנחות ללא 4 על 4 ? 
לצפיה ב-'אני.....'
אני.....
08/08/2016 | 08:08
28
לצפיה ב-'אצלנו בבועה להגיע ברגל הרבה יותר מאגניב מג'יפון '
אצלנו בבועה להגיע ברגל הרבה יותר מאגניב מג'יפון
08/08/2016 | 23:37
31
לצפיה ב-'אני המנהיגה '
אני המנהיגה
09/08/2016 | 19:01
15
לצפיה ב-'הסרט "אמהות רעות"'
הסרט "אמהות רעות"
08/08/2016 | 19:02
1
161
שעתיים של כיף.
לצפיה ב-'הו! רק מהשם אני כבר מזדהה '
הו! רק מהשם אני כבר מזדהה
08/08/2016 | 23:38
27
לצפיה ב-'חזרנו מאירלנד'
חזרנו מאירלנד
04/08/2016 | 16:11
13
270
היה ירוק!
נהנינו מאוד, שאפנו אוויר נקי, טיילנו בטבע, למדנו לרקוד ריקודים איריים, ראינו איך כלבים רועים כבשים, ואפילו קיבלנו שיעור בשפה הקלטית.

לצפיה ב-'נשמע כיף! איך היה האוכל?'
נשמע כיף! איך היה האוכל?
04/08/2016 | 16:13
7
26
לצפיה ב-'היה באמת כייף. אכלנו המון. '
היה באמת כייף. אכלנו המון.
04/08/2016 | 16:16
6
289
כל ערב אכלנו ארוחה בת שלוש מנות. אוכל טעים, אבל שמן.
בבקרים היתה ארוחה אירית (כמו באנגליה), אבל דאגו לנו לירקות.
כמובן שעלינו במשקל...

לצפיה ב-' נחמד שדאגו לכם לירקות.'
נחמד שדאגו לכם לירקות.
04/08/2016 | 16:19
162
לפעמים אנחנו מטיילים במקומות שכל כך לא מגישים בהם ירקות שאני ממש מרגישה צורך לצאת ולצוד כמה ירקות לפני שאני אמות...
לצפיה ב-'כשהייתי באירלנד נתקענו איזה לילה בחור כזה נידח'
כשהייתי באירלנד נתקענו איזה לילה בחור כזה נידח
07/08/2016 | 13:36
4
156
אבל ממש, סופר סופר נידח ולא היה לנו שום דבר לאכול (לנו = אני ואישה זקנה וחמודה שלקחה אותי טרמפ, ובדיעבד הסתבר שלא הצטיינה בניווטים...). היינו ממש מורעבות! היה לי גזר אחד ושני בצלים, בישלנו אותם שלמים עם מלח ואכלנו והיה ממש טעים. אח"כ הכנתי את זה בבית, והבנתי שצריך להיות ממש אבל ממש רעבים כדי ליהנות מארוחה כזאת...
לצפיה ב-' '
07/08/2016 | 15:33
1
91
אני מכירה סיפור כזה. אבל הוא של חברים שלנו, והוא על מרק בתאילנד, או משהו כזה...
לצפיה ב-'להם בטוח היה יותר מעניין מהאוכל שלנו '
להם בטוח היה יותר מעניין מהאוכל שלנו
08/08/2016 | 23:37
7
לצפיה ב-'אויש, יכולן לתפוס כבשה...חחח'
אויש, יכולן לתפוס כבשה...חחח
07/08/2016 | 20:58
1
17
לצפיה ב-'היא היתה אוכלת לנו את הגזר! '
היא היתה אוכלת לנו את הגזר!
08/08/2016 | 23:39
6
לצפיה ב-'נשמע כל כך טוב'
נשמע כל כך טוב
04/08/2016 | 22:33
2
170
לא הייתי באירלנד והיא לגמרי מסומנת אצלי כיעד שיש שאיפה להגיע אליו.

לצפיה ב-' משום מה לא הצלחתי להעלות אתמול תמונות. אנסה שוב מאוחר '
משום מה לא הצלחתי להעלות אתמול תמונות. אנסה שוב מאוחר
05/08/2016 | 09:52
1
126
יותר.
לצפיה ב-'מחכים לתמונות '
מחכים לתמונות
06/08/2016 | 13:00
20
לצפיה ב-'ברוכים השבים, שמחה שנהניתם.'
ברוכים השבים, שמחה שנהניתם.
07/08/2016 | 22:47
1
7
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/08/2016 | 09:43
4
לצפיה ב-'שואלת גם פה - התנהלות מוזרה בגן'
שואלת גם פה - התנהלות מוזרה בגן
04/08/2016 | 09:27
9
447
לפני כמה ימים אחת המטפלות בגן סיפרה לי כל מיני דברים ועכשיו אני לא יודעת איך להגיב.
נתחיל בזה שהבן שלי ממש מטורף עליה, נדבק אליה כבר שנה שלמה, ו פחות הולך לאחרות.  אם היא שם בבוקר, נפרד יפה, אחרת בוכה.
היא סיפרה לי שכנראה לא תמשיך לשנה הבאה, כי המטפלת הוותיקה לא אוהבת שכל ההורים מתים עליה. שככל שהיא קיבלה יותר מחמאות, ככה ההיא התעצבנה יותר והתחילה לספר עליה סיפורים. כולל סיפורים שהיא מכה ילדים ומה לא. היא סיפרה שההיא גם דאגה ללכלך על הגננת, ובאמת פיטרו אותה השנה.
אז אמרתי לה שתנסה לעבור קבוצה, אז היא אומרת שגם שם המטפלת הוותיקה שולטת, שמי שלא מתאים לה, היא דואגת לסלק. וגם שם הגננת החדשה לא ממשיכה לעוד שנה. המטפלת הוותיקה בקבוצה של הבן שלי נראית קצת צבועה, ונשמע אמין מה שהמטפלת האהובה על בני סיפרה לי.
איפה הבעיה? שאלתי אותה, למה שבעלת הגן תפטר מישהי שאוהבים. התשובה הייתה שהיא רוצה מחמאות רק עבור שתי המטפלות הוותיקות. זה לא נשמע מוזר? לא עדיף לבעלת הגן שהורים יוהבו כמה שיותר מטפלות?
אני תוהה מה לעשות. הוא בן שלוש, החלטתי לשלוח לגן עריה והתחרטתי. הייתי צריכה ללכת אתמול לעירייה ולבטל את הרישום, וסתם לא יצא לי.

לצפיה ב-'אני בכל פעם נפעמת מחדש מכמה פוליטיקות יש בין 3-4 נשים'
אני בכל פעם נפעמת מחדש מכמה פוליטיקות יש בין 3-4 נשים
04/08/2016 | 10:51
2
379
מבוגרות שאמורות לטפל בילדים שלנו...
תמיד נראה לי שהן פשוט נורא נורא משועממות, והממשק עם ההורים וכל מילה שנאמרת בו בקצוות של היום- זה הלחם שלהן והן פשוט מנסות להוציא מזה את המקסימום.

בתור אמא אני מודה- לא כל כך מעניין אותי לשמוע את הקישקושים שלהן.... ההיא אמרה ככה על זאת, וההיא אמרה ככה על ההיא...... באמת לא מעניין אותי.

אני מסתכלת רק על הילד/ה שלי ואם טוב להם ונעים להם באופן כללי בגן או לא.
אם הגן מתפקד בצורה תקינה או לא.
הפעם היחידה שבה "נכנסתי לזה" היא כשקיבלתי את הרושם שזו הפעילות המרכזית שלהן לאורך כל היום...... ופה דרשתי מבעלת הגן שפשוט תרגיע את הרוחות ותדרוש מהעובדות שלה להתעסק בשעות העבודה ב.... עבודה.

לגבי מה כדאי פרטי או עירייה.... מהניסיון שלי. בעניין הזה, אין שום הבדל. זו אותה אוכלוסיית גננות/ סייעות והשטויות האלו קורות בפרטי ובציבורי בדיוק באותו אופן.
לצפיה ב-'השאלה היא האם זה משפיע על איכות הטיפול בילדים'
השאלה היא האם זה משפיע על איכות הטיפול בילדים
04/08/2016 | 15:43
162
אם מטפלת מקסימה מפוטרת כי היא לא התאימה לרצונות של המטפלת הוותיקה, אולי זה אומר משהו? והילד פחות מתחבר למטפלות של השנה הבאה.
השאלה היא האם להעלות את הנושא בפני בעלת הגן או האמהות האחרות?
לצפיה ב-'וואלה? זה משהו נפוץ? אני לא נתקלתי בזה.'
וואלה? זה משהו נפוץ? אני לא נתקלתי בזה.
04/08/2016 | 16:12
180
אבל הילדות שלי היו בסך הכל בשלושה גנים בישראל, אז אולי אין לי מספיק ניסיון. הרושם שלי היה שאם הן לא חברות, הן לפחות מסמפטות זו את זו. לא נתקלתי בשום אינטריגות ושום מילה רעה של אחת על אחרת.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
04/08/2016 | 16:32
2
178
אם המטפלת הזאת היא כל כך טובה עם הילדים ומקצועית, אז לא יתכן שעקב תחרותיות ולשון הרע הילדים יפסידו.  לשתף הורים אחרים ודחוף וכמובן לפנות להנהלת הגן.
זכור לי שאצל אחיין שלי היה אותו סיפור עם המחנכת שהייתה פשוט מדהימה , ופתאום נאמר להורים שאינה ממשיכה מנסיבות לא ברורות. הורים לא ויתרו והתחילו לחקור את העניין והסתבר שהכל עניין פוליטי וגם עליה לכלכו. הורים הפעילו לחץ ואיימו על המנהלת, כתבו מכתבים ועוד . בסוף הם ניצחו והחזירו להם את המחנכת.
לצפיה ב-'המטפלת בכל מקרה לא אמורה להמשיך איתם'
המטפלת בכל מקרה לא אמורה להמשיך איתם
04/08/2016 | 16:36
1
159
כי הם עוברים קבוצה, אבל כל ההתנהלות בעייתית בעיני. עכשיו גם אמא אחת,כתבה לי שגן העריה אמור להיות מדהים, בזמן שכאן לא ברור מי תהיה הגננת.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
04/08/2016 | 16:38
105
התנהלות מאוד בעיתית, כדאי להתארגן יחד, כמה הורים ולקבוע שיחה מסודרת עם הגורמים הרלוונטיים.
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
04/08/2016 | 22:32
2
134
גם בגן של הבכור בזמנו , דוקא גן עיריה , טרם טרום חובה, היו אינטריגות דומות ואת הגן ניהלה ביד רמה עוזרת הגננת שעשתה שם מה שהתחשק לה . למזלי עברנו דירה כמה חודשים אחרי תחילת השנה והילד עבר לגן אחר.
לא יודעת מה הייתי עושה אילו לא עברנו. זה לא פשוט להתגבר על הפוליטיקה הזו במערכת החינוך.
לצפיה ב-'דיברתי שוב עם המטפלת, הפעם על הבן שלי'
דיברתי שוב עם המטפלת, הפעם על הבן שלי
05/08/2016 | 11:14
1
250
היא אומרת שזה לא פוגע בילדים, לדעתה.
האמת, יש לי עוד סיבה להתלבט. בשנה הבאה יהיו שלוש מטפלות וגננת חדשה. לפחות שתי מטפלות הוא מכיר מהשנה, כי הן מקבלות את הילדים שבאים מוקדם. אחת נראית בסדר (זאת שהמטפלת אמרה שהיא השולטת) אבל הוא לא מתלהב ממנה. את השניה הוא בכלל לא מסמפט,  וגם לי היא לא נראית, סתם לא כי יש לי סיבה אמיתית לפסול אותה. שלישית שנינו לא ממש מכירים.
ובגן עריה אמרו שיש גננת מקסימה, סייעת טובה שעובדת איתה הרבה, תהיה עוד סייעת וכנראה גם סייעת רפואית כי יהיה שם ילד עם אלרגיה, ילד מהגן שלו. אמא שלו מכירה את הצוות ומאד מתלהבת מהם.
לצפיה ב-'ממה שאת כותבת נראה לי '
ממה שאת כותבת נראה לי
06/08/2016 | 11:33
148
שהייתי שולחת לגן עיריה. יש לי אלרגיה חזקה לפוליטיקות המגעילות והמגוחכות האלה.
לצפיה ב-'יום שישי הגיע. מה בסירים? '
יום שישי הגיע. מה בסירים?
05/08/2016 | 09:53
2
23
לצפיה ב-'אצלי:'
אצלי:
05/08/2016 | 11:17
133
פרגיות ברוטב סויה, טריאקי ותפוזים עם שזיפים מיובשים
קציצות ברוטב
קציצות להקפאה
אורז
סלט טונה
טחינה ביתית
ירקות בתחמיץ
לצפיה ב-'את הבוקר פתחנו '
את הבוקר פתחנו
06/08/2016 | 11:32
131
בלוויה ...
כשחזרנו הביתה אירגנתי במהירות שניצלים, מיני המבורגרים, סלמון בתנור, פירה , אורז וסלט.
בערב הוזמנו לאחי לארוחה חלבית קלה. הבאתי לזניה +סלט חסה.
לצפיה ב-'קוראים בחופש'
קוראים בחופש
03/08/2016 | 08:37
10
225
מחפשת המלצות לספרים שמתאימים מבחינת התוכן והעניין לילד בן 7-8, ושהם לא קלים מידי לקריאה. אפשר ספרים ללא ניקוד
לצפיה ב-'בן הכמעט 8 שלי (עולה לכיתה ב') קורא :'
בן הכמעט 8 שלי (עולה לכיתה ב') קורא :
03/08/2016 | 11:13
3
282
הספרים של אריך קסטנר בתרגום החדש
סדרה שנקראת "אוליבר מון"
סדרה שנקראת "המכשפה הכי גרועה"
הסדרה של דוד אריה כמובן
הסדרה של "הסיפור המושלם" כמובן
הסדרה של "עלילות סבא קיש"
זה בינתיים עד שנזכר בעוד (מניחה שקומיקסים כבר לא מתאימים? אם כן - בון, הקמע, פיניאס ופרב....)

לצפיה ב-'תודה, גם שלי עולה ל ב'
תודה, גם שלי עולה ל ב
03/08/2016 | 12:34
1
183
בון ופיניאס הוא קורא ואוהב
דוד אריה והסיפור המושלם כבר קרא הכל
אחפש את האחרים, בספריה יש מגוון עצום ומרוב שהוא לא יודע מה לחפש בסוף הוא לוקח בעיקר קפטן תחתונים וספרים שמתגלים כמשעממים

לצפיה ב-'כנ"ל כאן. בגלל זה אני מחפשת עבורו. יש גם איזו סדרה על טרולים'
כנ"ל כאן. בגלל זה אני מחפשת עבורו. יש גם איזו סדרה על טרולים
03/08/2016 | 12:53
145
נורא חמודה, שאני לא זוכרת את שמה....
לצפיה ב-'הוא קורא את כל זה?'
הוא קורא את כל זה?
03/08/2016 | 22:25
150
הבן שלי עולה לב׳ ואני לא מצליחה לשכנע אותו לקרוא כלום. בקושי דף הוא מסכים לקרוא לי. והקריאה שלו לא טובה מספיק כדי לקרוא ספרים כאלו כמו שציינת. יקח לו את כל החופש לשבת לקרוא אחד כזה.
מבינה שאנחנו ממש בפיגור.. אוף
לצפיה ב-'כל הזמן קוראים...'
כל הזמן קוראים...
03/08/2016 | 13:53
196
אבל לגיל שציינת מתאימה שלישיית הספרים המקסימה שהוציאה רחל פליישון
להיות מנהיג
האחר הוא אני
להיות מנהיגה
ספרים מקסימים בעיניי והילדה מאוד אוהבת וחזרה לעיין בהם גם לאחר שקראה.

עוד ספרים שאהבה מאוד-
כראמל - מאירה ברנע גולדברג 
קיסר השכונה - נאוה מקמל עתיר
המורה דרורה לא מפלצת - ינץ לוי

עכשיו כבר קוראת את כל הקלאסיקות שיש בבית - 
סוד הגן הנעלם, מעין הנצח, מטילדה, פוליאנה (מקסים, מקסים), אסופית....
ועוד ועוד...

השבוע היתה לנו אתנחתא בצפון בזכרון יעקב נאלצנו להמתין באיזור והחלטנו להיכנס למתחם "מול זכרון" לצומת ספרים וממש ישבנו שעה בחנות וקראנו ורכשנו....ונהננו מאוד!!
אין כמו חנות ספרים שמשלבת מקומות ישיבה לקריאה ועיון ועוד בית קפה צמוד....

המשך חופש נעים 

לצפיה ב-'נצלש- מתי כדאי לרשום לספרייה?'
נצלש- מתי כדאי לרשום לספרייה?
05/08/2016 | 18:39
3
100
מתי בעצם הם מתחילים לרצות גיוון ופחות לקרוא שוב ושוב אותו ספר?
לצפיה ב-'הילדון שלי'
הילדון שלי
06/08/2016 | 16:47
79
תמיד אהב ספרים, עוד הרבה לפני שידע לקרוא
כל עוד היה בגן- הספר בשבוע שהחליפו בגן יחד עם הספרים הרבים בבית סיפקו את הצורך
ברגע שהתחיל לקרוא לבד התחיל גם לבקש עוד ועוד ספרים ומאז מבקרים בספריה אחת לשבוע-שבועיים
לצפיה ב-'אצלי רשומים מגיל 0...'
אצלי רשומים מגיל 0...
07/08/2016 | 06:22
63
אני מתה על ספריות, אז כשהילדים נולדו לא הפסקתי ללכת לספריה, אלא הלכתי איתם וככה הם מכירים את הספריה מגיל 0. בערך מגיל שנה-שנתיים לוקחת ספרים גם בשבילם. אני לא יודעת אם זה קשור, אבל גם היום (בגיל יסודי וחטיבה) הם קוראים הרבה (לפחות ספר בשבוע) ועכשיו קוראים גם באנגלית (את הארי פוטר).
לצפיה ב-'אני רושמת מגיל לידה '
אני רושמת מגיל לידה
07/08/2016 | 13:24
69
מאז שגיליתי שאין גיל מינימום, ואת יכולה לרשום תינוק בן שבועיים ולקחת ספרים על חשבונו...
אנחנו גרים די קרוב לבית אריאלה ושם יש ספרייה פשוט מופלאה לילדים. יש ספרים מגיל לידה ועד נוער, ערימות של בובות לשחק, תיאטרון "אמיתי" עם וילונות מקטיפה, קירות מחיצה בין ספריית קטנים לספריית נוער עם נישות כאלה שהילדים יכולים לשכב בהן. יש כסאות ושולחנות לילדים ושטיחים עם המון פופים, ויש משחקי קופסה שאפשר לקחת בדלפק ולשחק שם (לא להשאיל) ובקיצור אפשר להיות שם ממש שעות על שעות. למעשה עכשיו כשאין מסגרות בימי שישי - אני לוקחת את כולם לשם לכל הבוקר (גילאים 8, 6, 4, 2) וזה פשוט תענוג. קצת הם קוראים קצת אני מקריאה להם, משחקים ומסתכלים וכו' וכו' ורק בסוף אנחנו ממש הולכים לקחת את הספרים שבחרנו. בין לבין אני בורחת לעשר דקות לספריית מבוגרים לקחת גם משהו לעצמי...
לצפיה ב-'אצלי מאוד אוהב בגיל הזה את חסמב"ה'
אצלי מאוד אוהב בגיל הזה את חסמב"ה
07/08/2016 | 13:30
59
היתרון המרכזי כרגע, שזו סידרה ללא סוף...
לצפיה ב-'נו אז איך עבר החודש הראשון של החופש ?'
נו אז איך עבר החודש הראשון של החופש ?
02/08/2016 | 10:05
32
206
ספרו קצת איך הסתדרתם ומה התכניות לאוגוסט.
אצלי, כדינוזאור הפורום, הכל די פשוט וקל. כפי שכבר סיפרתי הבכור בקייטנה של צה"ל כבר ארבעה חודשים . זו הקייטנה האולטימטיבית...נמשכת שנתיים ושמונה ולא עולה כסף .החיסרון היחידי - הילד מקטר כבר ארבעה חודשים ללא הפסקה .
התיכוניסט מבדר את עצמו עם חבריו. ער בלילות, ישן בבקרים.
בסך הכל נראה שבע רצון.
לצפיה ב-'סיוט. חודש של סיום כתיבת התזה, חיפוש דירה,'
סיוט. חודש של סיום כתיבת התזה, חיפוש דירה,
02/08/2016 | 10:26
2
310
ניסיון נואש להחליף גן עירייה.
בגזרה של הילדות היה דווקא בסדר - שבוע קייטנת סבתא עבור הגדולות בזמן שבעלי היה בכנס בחו"ל והקטנה נשארה איתי והמשיכה ללכת לגן הפרטי. הקטנה, כאמור, הייתה בגן הפרטי והשנייה הייתה בקייטנה של בית הספר. הגדולה נשארה איתי בבית בזמן שעבדתי. אחרי שהסתיימה הקייטנה של בית הספר, הגדולות נכנסו לקייטנות לא של בית הספר (שחייה וספורט לשנייה, אדריכלות לגדולה).
מבחינת מה שהספקנו לעשות שרלבנטי לחופש - בעיקר ללכת לים ולבריכה, ובלעדיי, כי אני עבדתי... המשפחה (מהצד של בעלי - כולל בעלי והילדות) גם הייתה בנופש בדגניה בלעדיי, אבל נדמה לי שזה היה כבר ביוני... והחודש אנחנו אמורים ממש לעבור דירה (שזה כולל לקנות כל מיני דברים - למשל מקרר - אגב, אם למישהי יש המלצה על מקרר בגובה 1.71 ס"מ ומטה, נשמח לשמוע...), ואני גם צריכה להתכונן לבחינה של הדוקטורט, כך שלא צפוי להיות הרבה יותר טוב מבחינת הבילויים של הילדות, לצערי.
לצפיה ב-'את יודעת איך זה'
את יודעת איך זה
04/08/2016 | 07:06
108
הבחינה על התיזה. מאוד מלחיץ אבל לא מכשילים.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
04/08/2016 | 15:44
10
לצפיה ב-'ככה וככה, אבל מרוב ככה וככה זה עבר מהר '
ככה וככה, אבל מרוב ככה וככה זה עבר מהר
02/08/2016 | 16:11
8
331
הבכור העביר 7 ימים בווינגייט (3 ימים מחנה אימונים, 4 ימים של תחרויות) ובשאר החודש ניהל מרכזית מולטימדיה מהספה מה שכן, הוא כבר סידר את כל הציוד שלו לשנה הבאה, את המגירות, המדפים וכו'. הוא כבר מאורגן (תכלס לקח לו שעה וקצת. ככה זה כשבמשך שנה שלמה אתה לא ממש עושה ש"ב בבית או לומד לבחינות בחדר )
הקטן היה 3 שבועות בקייטנת בי"ס ולא הפסיק לקטר. ביום האחרון חזר הביתה בהכרזה שבשנה הבאה הוא לא חוזר. מאז הוא מחלק את זמנו בין מסכים, ספרים, חברים ומשחקים עצמאיים בחדר שלו. אין על הילד הזה.
אני כרגיל הייתי בלחץ שיא במשך כל החודש. זה החודש הכי הכי עמוס בשנה מבחינתי, גם כי המון הורים רוצים לנצל את החופש לאבחונים וגם כי באוגוסט אני לא עובדת (מבחירה) ולכן מנסה לפצות קצת ולקחת יותר אבחונים מהרגיל. מאוד רציתי "לנקות שולחן" עד סוף יולי, וזה חייב לו"ז מאוד צפוף של כתיבת דוחות אבחון, כולל לילות ארוכים. בין לבין בן הזוג טס לארה"ב, ההורים שלי טסו לאחי, מה שהגדיל את העומס עלי. אבל צלחנו את החודש הזה וגם הוא נגמר.
מחר טסים לחו"ל וטרם התחלתי לארוז, אללי!
לצפיה ב-'מה? קדימה! לארוז!'
מה? קדימה! לארוז!
02/08/2016 | 16:23
1
41
לצפיה ב-'אין לי כוח עוד מעט '
אין לי כוח עוד מעט
02/08/2016 | 16:28
47
לצפיה ב-'תעשו חיים !'
תעשו חיים !
02/08/2016 | 18:56
3
151
לאן ולכמה זמן ?
לצפיה ב-'אוסטריה, 15 יום '
אוסטריה, 15 יום
02/08/2016 | 20:07
2
49
לצפיה ב-'נשמע טוב '
נשמע טוב
02/08/2016 | 21:23
15
לצפיה ב-'תעשו חיים!'
תעשו חיים!
04/08/2016 | 15:44
5
לצפיה ב-'נסיעה טובה, תהנו, תחזרי עם מרץ מחודש.'
נסיעה טובה, תהנו, תחזרי עם מרץ מחודש.
03/08/2016 | 09:36
1
17
לצפיה ב-'תודה '
תודה
03/08/2016 | 11:08
5
לצפיה ב-'בעאסה של קייטנה הקייטן שלי אפילו לא מקטר '
בעאסה של קייטנה הקייטן שלי אפילו לא מקטר
02/08/2016 | 18:46
1
270
הצעיר היה עסוק בבגרויות עד אמצע יולי וחזר עכשיו להתאמן.
הצעירה הייתה עסוקה בחזרות להופעת סוף שנה בחוג, בלישון ולבלות עם חברות (זה לא ברור העינין הזה, היא אמורה להיות הצעירה שלי, איך זה שהיא בכלל כבר מתבגרת טיפוסית?) עכשיו היא אצל גיסתי שלה 2 בנים צעירים, ההיא מתמוגגת מקישקושים של בת ונהנית מבייביסיטר צמודה (הצעירה שלי מאוד אוהבת את זה).

וככה אני בכלל לא בטוחה שעכשיו החופש הגדול, כי אני בעצם לומדת
לצפיה ב-'כל הכבוד לו (שלא מקטר)'
כל הכבוד לו (שלא מקטר)
03/08/2016 | 20:31
20
לצפיה ב-'במילה אחת- מהר!'
במילה אחת- מהר!
03/08/2016 | 09:22
1
208
וביותר מילים- ממש ממש מהר.
מערכת החינוך בקיבוץ מתפקדת גם בחופשים, כך שהגדולים (בוגרי א' וג') נהנים מקייטנה מלאת פעילויות, עד ארבע בכל יום, עד ה-18.8. לתחושתי השנה יש להם דברים ממש כיפים ומושקעים, גם בארגון פנימי של המדריכים וגם בתחום פעילויות החוץ (היו בסופרלנד, יום הפוך, באולינג, יום בוץ, אסקייפ רום, יום שוקולד, המון יצירה מסוגים שונים, ובריכה כמובן. היום נסעו למחנה של יומיים בכינרת).
הקטנים (טרום ועולל בן שנה) בעצם ממשיכים  כרגיל, והשיגרה מבורכת!
גם אני בחופש מבי"ס, ומשקיעה את זמני בהתעצלות רבתי. בין לבין אני רצה, עושה פילאטיס, קוראת ומטפלת בבית ובילדים. בנזוגי עובד קשה, יש כרגע עומס ואנחנו נפגשים די מעט.
אז בסך הכל, לא מתלוננת (הרבה).
לצפיה ב-'אני זוכרת את התקופה הנהדרת ההיא בחיי, כשהילדים היו בגנים של '
אני זוכרת את התקופה הנהדרת ההיא בחיי, כשהילדים היו בגנים של
03/08/2016 | 11:07
203
הקיבוץ.. אחח איזה כיף היה! שבוע של חופש, שבו נסענו לכמה ימים לנופש בצפון, וזהו. בצ'יק ובקלות עבר "החופש הגדול". ממש מתגעגעת לעניין הזה
לצפיה ב-'קצת מפתיע שעברנו מחצית....'
קצת מפתיע שעברנו מחצית....
03/08/2016 | 14:00
3
272
די נחמד לנו.

גילינו אתמול שיש תערוכה מקסימה בסינימטק תל אביב לאוהבי האנימציה והקומיקס

והילדונת הייתה ב-2 סדנאות קומיקס ואנימציה.
היה מקסים וכיף גם המפגש בדוכנים עם יוצרים מוכשרים ומקסימים.
יש גם סרטים (יש מבצע דרך ישראכרט 1+1 אבל לא היינו)

מעבר לזה משלבים גם וגם, קצת בטלה, קצת אטרקציות, קצת חברים... 

המשך חופש נעים 

דרך אגב רכשתי את הספר שהמלצת עליו (כי יש לי בבית את הספר הראשון בסדרה )
תודה  נורא כיף לקרוא, קליל , שנון ובאמת שקל ליישום....

לצפיה ב-''
03/08/2016 | 20:32
2
19
לצפיה ב-'אני לקחתי מהספריה'
אני לקחתי מהספריה
03/08/2016 | 21:37
1
141
תודה על ההמלצה, באה לי בזמן!
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
04/08/2016 | 22:34
50
תמיד ענין אותי לשמוע חוות דעת של הורים אחרים שקראו את הספר הזה. תהיתי אם רק אני ככה מתלהבת או שהורים נוספים יתלהבו גם.
לצפיה ב-'כייף- כייף- כייף'
כייף- כייף- כייף
03/08/2016 | 17:41
8
372
שבועיים ראשונים הילדים יצאו לחופש , בלי קייטנות ובלי שטויות... פשוט התפדלאו כל היום בכייף שלהם מול המחשב והטלביזיה... הלכו ואירחו חברים..... בערך פעמיים בשבוע יצאנו איתם בערב. ליציאות שכייפיות לכולם (ולא אטרקציות גהנומיות לילדים)- פעם לנמל ת"א, פעם לשוק הפשפשים ביפו, פעם לשרונה, פעם לים...... כאלו מין.
הם קמו כל יום מאוחר וכל קצב החיים בבית ירד ב-3 הילוכים.

בשבועיים הנותרים, היינו כולנו באלפים הצרפתיים. בניגוד לכל הטיולים שלנו, הפעם היינו רק אנחנו חמישתנו. בלי משפחה ובלי חברים. היה מושלם.
הדינמיקה בטיולים תמיד נהדרת, אבל העובדה שלא צריך להתחשב ולהתאים את עצמנו לאף אחד היתה כמו תחושת חופש חדשה ונעימה.
מעבר לזה, מדובר ביעד הורס מיופי. הרים ירוקים, פסגות מושלגות, נהרות ונחלים, פרחים, חיות ....... גן עדן כמו שמדמיינים אותו.
אבל משופע באטרקציות כיפייות- עשינו טראקים בטבע (כשהשיא הוא טראק של 10.5 קילומטר שכולם כולל הקטנה בת ה-4.5 צעדו אותו בגבורה ובכייף ובלי אף קיטור), עשינו משהו כמו 4-5 סוגים של מגלשות אלפיניות, עשינו קארטינג שטח, אומגות מטורפות מעל אגם, מקפצץ אבובים, והשיא- פאראגליידינג...
בין לבין עלינו לפסגות מושלגות ועשינו מלחמות שלג, והתרחצנו באגמים הורים...

עכשיו עם הפנים לאוגוסט- שוב חזרנו למוד של מנוחה שלמה והתמרחות אינסופית.
את הקטנה הכנסנו לקייטנה לשבוע וחצי כדי לגוון לה קצת.....
ומה יהיה בהמשך- אין לי שום תכנון... כנראה כמו בשבועיים הראשונים של יולי.

מי יתן והחופש לא יגמר ל-ע-ו-ל-ם!!!

לצפיה ב-'הטיול נקרא מדהים!'
הטיול נקרא מדהים!
03/08/2016 | 21:39
7
214
הלוואי עלינו
לצפיה ב-'אכן מדהים, ולא ברור לי איך לא עלה עדיין על "מסלול החומוס"...'
אכן מדהים, ולא ברור לי איך לא עלה עדיין על "מסלול החומוס"...
04/08/2016 | 10:55
6
264
כולם בגארדה, ביער השחור וברומניה.......

זה לוקיישן באמת מושלם. וזול. לא ברור לי איך בכל הטיול פגשנו אך ורק משפחה ישראלית אחת.....
לצפיה ב-'אפשר פרטים?'
אפשר פרטים?
04/08/2016 | 13:37
4
166
להיכן הטיסה?
איפה לנתם? - כוכב או נודד?
לאילו גילאים מתאימות המגלשות?
תודה
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
05/08/2016 | 14:45
3
163
טסנו לז'נבה וישנו בשני מקומות שונים. אחד בחלק שקרוב לשאמוני ומורזין והשני בחלק שקרוב לאנסי.
בתכל'ס, אפשר גם להתמקם במקום אחד בלי החילוף באמצע. זה איזור שאפשר לא למצות גם בשנתיים (ואני מדברת רק על תיירות הקייץ, כי בחורף זה איזור של תיירות סקי).
על כל המגלשות עלינו כולנו. הקטנה בת 4.5. בחלקן אין הגבלות בכלל ובחלקן היו הגבלות גובה שאני לא זוכרת בדיוק כמה ... איזור המטר נראה לי.

אם את רוצה פרטים מעבר- אני יכולה לשלוח לך את קובץ הטיול. שלחי לי מייל ואעביר לך.

לצפיה ב-'אשמח לקבל פרטים נוספים'
אשמח לקבל פרטים נוספים
06/08/2016 | 10:36
78
גם אנחנו טסים לאזור לשבוע
נישן באזור שאמוני ואשמח לקבל מידע נוסף
אשלח לך מייל
תודה
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
06/08/2016 | 20:39
7
לצפיה ב-'אשמח לקבל'
אשמח לקבל
08/08/2016 | 17:04
36
גם את הקובץ.
נשמע מעולה!
לצפיה ב-'מצחיק מה שרשמת על שביל החומוס כי אני דווקא'
מצחיק מה שרשמת על שביל החומוס כי אני דווקא
14/08/2016 | 11:42
15
מחפשת תמיד את השביל הזה...
בקרוב נטוס למסע ארוך בהודו וכולו יתבסס על מקומות
בהם נפגוש ישראלים בדגש על משפחות כמובן...
אולי כי אנחנו לא גרים בארץ...אבל אני שמחה לפגוש ישראלים
בטיולים שלנו
חייבת לשאול לגבי הילדים שנשארים בחופש בבית...
מה הגילאים שלהם? יש איתם מטפלת? סדר יום מובנה? שלי מאסו במסגרות
ואנחנו חושבים השנה לוותר...אבל תוהים איך יהיה...

לצפיה ב-'שכונת הארגזים'
שכונת הארגזים
04/08/2016 | 07:11
2
276
כל יולי ארזנו ועכשיו אנחנו מפרקים. כל מה שהיינו צריכים לזרוק ולא זרקנו נזרוק עכשיו בפריקה. חבלי התרגלות למרחב יותר קטן. וחוץ מזה שלחנו את הצעיר לצהל הגדול. בטוח שזה יצמצם את זמני המסכים....
לצפיה ב-'אל תדאגי '
אל תדאגי
04/08/2016 | 22:37
1
127
אחרי שהטירונות נגמרת הם שוב נתקעים עם הראש בסלולרי בכל רגע פנוי .
שיהיה לו בהצלחה !
צחקתי נורא ממה שכתבת על הזריקה במסגרת הפריקה. זה כל כך נכון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/08/2016 | 06:08
81
אחד מרגעי החולשה של סןף שיפוץ ומעבר. היום לפחות המטבח מפונה מקרטונים. בעזרת השם (והנוסע המתמיד...) נפנה היום גם את הסלון. מתחיל להסתמן בית מתחת לערימות החפצים.
לצפיה ב-'באיזה תיק משתמשים בחטיבת ביניים?'
באיזה תיק משתמשים בחטיבת ביניים?
02/08/2016 | 19:42
9
183
מישהו יכול לספר לי?
הם סוחבים יותר ספרים? פחות?
אני רוצה לקנות לילד משהו נוח וגם מגניב. כמובן שהוא יבחר אבל צריך "להביא את הסוס אל השוקת" או במילים אחרות לקחת אותו לחנות מתאימה. שאלתי אותו ואין לו מושג מה הוא רוצה.
לצפיה ב-'אני בד"כ הייתי לוקחת אותם '
אני בד"כ הייתי לוקחת אותם
02/08/2016 | 19:51
182
לאופיס דיפו והיו מוצאים שם משהו נחמד ותואם לגיל.
יש כמובן גם את המותגים לנוער כמו VANS ו REEF למשל (שהם במקור יצרני נעליים  ממותגות כך נדמה לי) שעולים, אני מניחה, בהתאם .
לצפיה ב-'סוחבים יותר '
סוחבים יותר
02/08/2016 | 20:33
2
157
בדרך כלל הילדים קונים ג'נספורט
אדידס נייק וואנס וכאלה
(מגיעים ללא גב אורטופדי ברובם)
לאחרונה מצאתי תיק של נייק עם גב אורטופדי
ב100 שח!!
חטפתי אותו מן הסתם
לצפיה ב-'איפה מצאת עם גב אורטופדי? אחרי שחטפת אחד את מוזמנת לשתף '
איפה מצאת עם גב אורטופדי? אחרי שחטפת אחד את מוזמנת לשתף
02/08/2016 | 22:15
1
35
לצפיה ב-'אלוף הספורט אוטלאט באר שבע'
אלוף הספורט אוטלאט באר שבע
02/08/2016 | 22:50
28
לצפיה ב-'סוחבים יותר'
סוחבים יותר
02/08/2016 | 21:39
3
142
ומשתמיים בדפדפות גדולות וקלסרים ולא מחברות.

צריך תיק גדול באיכות טובה. התיקים של ג'אנספורט ודומיהם לא החזיקו אצלנו יותר משנה.
לצפיה ב-'אז מה כן באיכות טובה? איפה לחפש?'
אז מה כן באיכות טובה? איפה לחפש?
02/08/2016 | 22:30
2
29
לצפיה ב-'הבן של חברה סובל מבעיות גב'
הבן של חברה סובל מבעיות גב
02/08/2016 | 23:08
139
מבדיקה שהיא עשתה לפני שנתיים
היא גילתה שאין כמעט תיקים אורטופדיים
לילדים גדולים
מקסימום זה כתפיות מרופדות
מה שכן...לבסוף בעלה קנה מארצות הברית
תיק אורטופדי של קולומביה
שווה לבדוק שם
לצפיה ב-'אנחנו מעדיפים את התיקים של אאוטדור'
אנחנו מעדיפים את התיקים של אאוטדור
03/08/2016 | 10:09
111
אפשר להשיג אותם בכל מקום.
הם יותר יקרים אבל לטעמי שווים את ההשקעה.
לצפיה ב-'הגדולים שלי משתמשים בבילבונג.'
הגדולים שלי משתמשים בבילבונג.
04/08/2016 | 20:53
80
החזיקו עד סיום התיכון.
לצעירה יש תיק כבר שנה, בחרה בהיר ומנג'סת לאחר, יש לה לוקר כי יש ימים שגם מזוודה לא הייתה מספיקה.
לצפיה ב-'אשמח לקבל הצעות לפעיליות לחופש לבת 6 ו11'
אשמח לקבל הצעות לפעיליות לחופש לבת 6 ו11
03/08/2016 | 09:29
2
128
מעדיפה באזור השרון
לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
04/08/2016 | 13:20
107
סרינה שוקולד בעין ורד
מאנקיז - קירות טיפוס חדשים במרכז ביג בנתניה - מאוד מומלץ
מרכז המבקרים של רולדין
גינת אוכל משק הלברכט (למרות שנראה לי קצת ישעמם את הבת 11)
הדב הלבן

לצפיה ב-'איך אתן מכבסות ילקוט טרולי?'
איך אתן מכבסות ילקוט טרולי?
04/08/2016 | 11:35
1
22
לצפיה ב-'ילקוט שלא נכנס למכונה'
ילקוט שלא נכנס למכונה
04/08/2016 | 12:45
149
אנחנו מכבסים ביד. סקוצ' ושפשופים עם מים חמים מהולים בהרבה אבקת כביסה.
יוצא חדש. 
לצפיה ב-'תיק בית ספר לילד בכיתה ד'
תיק בית ספר לילד בכיתה ד
04/08/2016 | 07:22
85
היי

מחפש המלצה על תיק בית ספר
במחיר שפוי ולא 200 שח ומעלה כמו בחנויות

אשמח ללינק לאיביי או לאלי
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:08
16
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'עזרה בסיום התואר הראשון '
עזרה בסיום התואר הראשון
03/08/2016 | 12:36
62
שלום לכל ההורים!
במסגרת לימודי לתואר ראשון בפסיכולוגיה אני עורכת מחקר לגבי הקשר בין רגשות ושינה בילדות.
השאלון מיועד להורים לילדים בגילאי 5-7 וכולל מספר שאלונים. משך הזמן הכולל להשבה על השאלונים הינו 15 דק׳.
בין העונים על השאלונים במלואם יוגרלו 2 ארוחות בוקר זוגיות במתנה!
אשמח מאוד לעזרתכם!
השאלון בקישור המצורף
תודה :)

http://bgumanagement.qualtrics.com/SE/?SID=SV_bpju7WqpfRVH8TH
לצפיה ב-'בן 5 שואל כל דבר !!!'
בן 5 שואל כל דבר !!!
03/08/2016 | 07:54
20
922
שלום,אמנם יש לנו עוד שנה עד היסודי..אבל נראה לי שזה מתאים לפה יותר מאשר לפורום פעוטות. בני בן 5 שואל כל דבר ואני לא מדברת על סקרנות ושאלות לגיטימיות ..אני מדברת על ...
אמא אני יכול לשתות את החלב של הקורנפלקס ? 
(בא אליי לחדר) אמא סיימתי לצחצח שיניים ?? (ונראה לי אותן)
אמא אני יכול להעביר ערוץ ?
אמא אני יכול לשירותים? 
אמא אני יכול לשכב ככה במיטה ?
זה מטריף אותי וזה פשוט מעצבן, מה אתה לא יודע להסתדר לבד? כל דבר צריך את אמא ?
כאילו הבית הוא איזה כלא שצריך לשאול כל דבר..ואנחנו הכי לא כאלה..
מה עושים ולמה זה ??
לצפיה ב-'מה את עונה לו?'
מה את עונה לו?
03/08/2016 | 09:05
1
410
אני מבינה למה זה יכול לעצבן....

אני יכולה לחשוב על שני כיוונים שונים.

האחד - להחזיר אליו את השאלה ״לא יודעת אם כדאי״ ״מה אתה חושב?״ 

השני - לענות בהומור (לא תמיד זה מתאים...). ״לא. אתה לא יכול לשכב ככה, היום תישן בעמידה על הראש״ ״לא, אתה לא יכול לשתות את החלב. זה משקה קסמים שיהפוך אותך רואה ואינו רואה״.
לצפיה ב-'אני עונה את שניהם'
אני עונה את שניהם
03/08/2016 | 09:19
382
הוא מבין הומור טוב מאוד.
אבל בדרך כלל כשאני מפנה את השאלה אליו ..הוא לא יודע מה לענות ..לדוגמא ..
אמא סיימתי לצחצח שיניים?
יבוא תגיד לי אתה, אתה חושב שסיימת ?
נו אמא אבל אני לא יודע,תגידי לי את ..

וכן הלאה..
לצפיה ב-'אצלי הקטן גם נוטה להיות כזה, בן 7. אני בד"כ משתמשת בהומור'
אצלי הקטן גם נוטה להיות כזה, בן 7. אני בד"כ משתמשת בהומור
03/08/2016 | 09:29
1
435
כדי להמחיש לו כמה הסיטואציה ביזרית..
"אמא, יש לי קקי. בסדר?" - "לא, מה פתאום, בבית שלנו לא עושים קקי! זה נורא מסריח!"
זה מגלגל אותו מצחוק ולמשך יומיים הוא לא מבקש רשות
אני חושבת שזה עניין של אופי ושל הרגל, ואין לי ספק שעם הזמן זה יעבור בהדרגה.
לצפיה ב-'הרגעת אותי '
הרגעת אותי
03/08/2016 | 09:32
80
לצפיה ב-'אני חושבת שפשוט תגידי לו'
אני חושבת שפשוט תגידי לו
03/08/2016 | 10:23
365
לגבי דברים שלא צריך לשאול, שלא צריך לשאול אותם, ואם יש איזו הכללה של הדבר הספציפי - להגיד את הכלל הרלבנטי. העניין הוא שבאמת יש דברים שילדים אמורים לשאול (לפי החוקים של הבית) ויש דברים שהם לא אמורים לשאול, ולפעמים לא ברור לילדים מתי כן ומתי לא לשאול. במקרה של הבן שלך, נראה שהוא באמת לקח את זה טיפה לקיצוניות, אבל זה לא אומר שאי אפשר לשנות את זה.
למשל במקרה של אוכל - סביר שאת כן מעוניינת עדיין שהוא ישאל אותך לגבי דברים מסוימים אם הוא כן יכול לאכול אותם עכשיו, נניח. אבל אם הוא שואל לגבי החלב של הקורנפלקס את יכולה להגיד לו "אתה תמיד יכול לשתות את החלב של הקורנפלקס" (בהנחה שאין לך בעייה שהוא יעשה את זה גם מחוץ לבית, מטעמי נימוס, ואם יש בעייה את יכולה להגיד "כשנמצאים בבית אתה תמיד יכול לשתות את החלב של הקורנפלקס"). או באופן כללי, את יכולה להגיד לו "אתה לא צריך לשאול אותי איך לאכול את האוכל שלך". ולגבי השירותים "אתה לא צריך לבקש רשות ללכת לשרותים. אתה תמיד יכול ללכת לשרותים כשאתה צריך". וכו'.
אני לא חושבת שהסיבה שהוא במצב הזה היא דווקא בגלל משהו שאתם כן או לא עשיתם. יכול להיות, למשל, שהוא הפנים את זה מהגן (שם כן יש לא מעט כללים), וכו'. יכול להיות שהוא מפחד לטעות ולעשות את הדבר הלא נכון. וכו'.
בכל מקרה, כאמור, אפשר לעזור לו להבין מתי כן ומתי לא צריך לשאול.
לצפיה ב-'המון תודה '
המון תודה
03/08/2016 | 10:28
257
לכל העונים,עזרתם לי ..לקחתי כמה דברים לתשומת ליבי ואנסה ליישם.
לצפיה ב-'הסיבה להתנהגות שלו ברורה לחלוטין. '
הסיבה להתנהגות שלו ברורה לחלוטין.
07/08/2016 | 07:31
2
134
היי אריאל, הנה כמה ציטוטים שלך. את באמת לא רואה את הקשר בין ההתנהגות שלך להתנהגות של הילד?

אני לא מרשה לילד שלי בקניון לעלות במעלית בלי להחזיק לי את היד ,בלי לעזוב אפילו לשניה כי אני מפחדת שהמעלית תיסגר וכל אחד ישאר בצד אחר..

כשאני הולכת ברחוב אני לא מרשה לילד להתרחק ממני יותר מ 2-3 מטר, למה ? כי אני מפחדת ממחבל,פדופיל ,חוטף..מה לעשות יש אובססיביות כמוני.

אני אמא חרדתית ודאגנית ,היום נסעתי לקניון נסיעה של 10 דקות עם תינוקת בת 5 חודשים וכל הזמן הייתי בלחץ שלא תבכה.

בחנות הילדה שלי צמודה אלי כי אני מפחדת שמישהו ישלוף אותה מהעגלה בלי שאשים לב.

בנסיעה כשהוא משתתק אני בודקת מה הסיבה פתאום, אם הוא סתם עסוק לדוגמא בסרט,אז אנחנו מדברים על הסרט כל כמה קטעים,אם הוא השתתק כי הוא נרדם אז אני חושבת תוך כמה זמן יתעורר ,לא יוצא לי שאני אפילו שניה בלי מחשבה על ילדיי .

את צריכה לנסות לעבוד על עצמך ולהתמודד עם החרדות והאובססיביות, אחרת ההתנהגות שלו תלך ותחמיר.

לצפיה ב-'יש פה עוד אנשים'
יש פה עוד אנשים
07/08/2016 | 08:23
1
115
שאמרו שחוו התנהגות כזאת..כולם אובססיביים כמוני? אני לא חושבת..
ההתנהגות בבית מן הסתם שונה לחלוטין..בבית הוא יכול לעשות הכל..ובטח ובטח שלא לשאול אם הוא יכול ללכת לשירותים.

וכן אני מעדיפה להיות אובססיבית לא הבאתי ילדים כדי שיגדלו את עצמם.

ראיתי מספיק סרטונים ביוטיוב איך בשניה שולפים ילד ובורחים..לא רוצה את זה
לצפיה ב-'לא ברמה כזאת. אני לא חושבת'
לא ברמה כזאת. אני לא חושבת
07/08/2016 | 10:30
84
שמישהו פה נשאל על ידי הילד שלו אם הוא יכול לשכב ככה במיטה. אני לא אומרת שהקיצוניות של המצב שלו בהכרח בגלל ההתנהגות שלך, אבל אולי באמת כדאי קצת לשים לב יותר למתי כן ומתי לא כדאי להעיר ולהגביל. ואם באמת הוא יכול לעשות בבית הכל, את יכולה להגיד לו שבבית הוא לא צריך לשאול ויכול לעשות הכל (אם כי אני מניחה שזה לא המצב - לא מכירה בית שבו לילדים מותר לעשות באמת כל מה שהם רוצים בזמן שהם רוצים).
לצפיה ב-'השאלה היא הדוגמא הקלאסית של מחדלי מערכת החינוך.'
השאלה היא הדוגמא הקלאסית של מחדלי מערכת החינוך.
07/08/2016 | 10:43
10
122
עצם העלאת השאלה ע"י האם, מראה עד כמה הצליחה מערכת החינוך לקלקל את הציבור.
הלא ילד הוא "דף חלק" והתכונה האנושית, אולי הבסיסית איתה נולד ילד (ולא רק אנושית - אלא גם בטבע) היא הסקרנות.
האמא שהעלתה את השאלה, נולדה סקרנית ותאבת דעת. - עד שהיגיעה למערכת החינוך הישראלית, שדיכאה אצלה את הסקרנות. מערכת החינוך לימדה את האם כי לשאול שאלות זה "לנדנד" וזה לא טוב. אז, היום, כשהיא אמא לבן סקרן, אינה יכולה להבין את הסקרנות של הילד ושאלותיו של הקטן הן בבחינת "מטרד" לאם.
וחבל.
לילד סקרן צריך לעודד את הסקרנות. עידוד הסקרנות יהיה לא ע"י מתן תשובה ישירה לשאלת הילד אלא התשובה צריכה להוביל לשאלה נוספת. מצד המשיב או מצד השואל. ילד שאל את האמא "האם צחצחת שיניים?" התשובה לא צריכה להיות "כן" או "לא", אלא, "כן,(או לא) אבל, מדוע אתה חושב כי צריך לצחצח שיניים?" או "מה יכול לקרות אם לא נצחצח שיניים?".
מתן תשובה בדרך זו מעודדת את הילד לחשיבה ולנסיון להבין את התשובה. מתן תשובה קצרה "כן" או "לא" - הורגת לו את הסקרנות.
ילד סקרן הוא ילד המפתח את יכולת החשיבה שלו, מפתחת לו את היכולות להתמודד עם מצבים לא צפויים ומאפשרת לו למצוא פתרונות גם אם לא ניתנו ע"י אחרים.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'אני שמחה שהוא סקרן'
אני שמחה שהוא סקרן
07/08/2016 | 10:51
6
83
כמו שאני שמחה שהוא עקשן ויודעלעמוד על שלו,אבל ..יש הבדל בין פעולות יומיומיות שעדיין לא נקלטות לו בראש..שלא צריך לבקש לעשות פיפי,או לשתות את החלב של הקורנפלקס או ללכת לחדר לצייר.. לא מדובר פה על שאלות של סקרנות בכלל..
לצפיה ב-'אם תצאי מנקודת מוצא כי כל שאלה היא רצון לדעת - זוהי הסקרנות'
אם תצאי מנקודת מוצא כי כל שאלה היא רצון לדעת - זוהי הסקרנות
07/08/2016 | 11:35
5
78
כמה פעמים ילדך מבקש לספר לו את אותו הסיפור - לפני השינה, או ב"שעת האיכות המשפחתית"? ילד יבקש וישאל עד שלדעתו יקבל את התשובה או יגיע לסיפוקו האינטלקטואלי (כן. גם לילדים יש).
את כותבת: "ש הבדל בין פעולות יומיומיות שעדיין לא נקלטות לו בראש" . מהן פעולות יומיומיות? מה פירוש "שעדיין לא נקלטות לו בראש"?
הרי כל חיינו מורכבים מפעולות יומיומיות. ואכן, כדי "שיכנס לו לראש" הוא צריך להחליט כי זה כבר "נכנס לו לראש" ואז יפסיק לשאול.
אני מאמין כי ילד סקרן שמעודדים אותו לשאול שאלות, יהיה, לכשיגדל, "ילד חקרן" ילד שרוצה לדעת. מה שלא תיתן לו מערכת החינוך - יבקש ללמוד בעצמו. הנער הסקרן והחקרן, לעולם לא בא על סיפוקו (האינטלקטואלי) הדחף לדעת ולהבין דברים הוא מה שיוצר את "הגאונים" ואת "הממציאים".
אדם שסקרנותו דוכאה בילדותו, יסתפק במובן מאליו ולעולם לא יהיה יצירתי.

אגב, סתם להשכלה כללית - אני "ברחתי" מבית הספר, כשהייתי בכיתה ב' ומאז למדתי הכל בעצמי - היום אני משמש כמהנדס בחברת אלקטרוניקה, מרצה (לשעבר) במכללת ספיר בשדרות ומרצה בביה"ס לטכנאי סאונד בתל אביב.
וכל זאת, משום שכבר בילדותי הגעתי למסקנה כי ביה"ס "הורג" לי את הסקרנות.

אריאל אריאלי
לצפיה ב-'יש לך ילדים?'
יש לך ילדים?
07/08/2016 | 11:59
4
18
לצפיה ב-'כן. כבר גדולים. ואפילו יש נכדים'
כן. כבר גדולים. ואפילו יש נכדים
07/08/2016 | 12:19
3
19
לצפיה ב-'ואף פעם שום'
ואף פעם שום
07/08/2016 | 12:27
2
71
דבר לא שיגע אותך בהתנהגות שלהם? אף פעם לא נתת להם משהו שנהוג בחינוך הישראלי כביכול?
לפעמים החיים קשים יותר משציפניו..והדברים הכי קטנים יכולים לעצבן..יש לי ילד בן חמש שמשגע אותי עם שאלות הכי פשוטות ..ותינוקת בת 5 חודשים שלא נותנת לי לישון..אז כן כרגע אני קצת פקעת עצבים.יכול להיות שאם היינו רק אני והוא כרגע אז לא הייתי מייחסת לזה בכלל חשיבות אבל כרגע זה שואב ממני כוחות כי אלו שאלות מיותרות..ומעצבנות.
לצפיה ב-'היי Arirel'
היי Arirel
07/08/2016 | 22:42
1
46
הגעתי מהראשי
אולי הילד מחפש תשומת לב ממך שירדה בעקבות הלידה של התינוקת, במיוחד אם הוא הבכור ולא התנסה עד עכשיו בחלוקת משאבים
ולכן הוא מנסה לשאול שאלות 'לגיטימיות' 
במקום לומר :"אמא, מאז שילדת את X, אני מרגיש שחסר לי זמן לבד איתך"..?

לצפיה ב-'כמובן שזה נלקח'
כמובן שזה נלקח
08/08/2016 | 06:00
34
בחשבון,הוא מאוד משתדל להיות סובלני ולהבין שיש עכשיו תינוק בבית וכן חסר לנו זמן איכות (שלי ושלו) אבל הוא מקבל המון תשומת לב מהאבא ומסבא וסבתא..אנחנו משתדלים שלא ירגיש בכלל שיש תינוק.  ושוב תודה על התגובות
לצפיה ב-'איזה נאום מנופח ומנותק כל קשר מהמציאות'
איזה נאום מנופח ומנותק כל קשר מהמציאות
07/08/2016 | 13:45
2
102
ילד בן חמש מבקש מאמא שתבדוק אם הוא סיים לצחצח שיניים מתוך סקרנות טבעית? אתה אומר את זה ברצינות??
לצפיה ב-'טלי קורה מבין עינייך. אמר ולא יסף.'
טלי קורה מבין עינייך. אמר ולא יסף.
07/08/2016 | 18:26
1
19
לצפיה ב-'אנשים שמדברים על עצמם בגוף שלישי. בסדר'
אנשים שמדברים על עצמם בגוף שלישי. בסדר
08/08/2016 | 23:40
8
לצפיה ב-'למישהי יש במקרה המלצה על מקרר עד גובה 1.71 ס"מ?'
למישהי יש במקרה המלצה על מקרר עד גובה 1.71 ס"מ?
02/08/2016 | 11:34
4
117
תודה!
לצפיה ב-'עד ההודעה שלך מעולם לא '
עד ההודעה שלך מעולם לא
02/08/2016 | 19:07
3
204
נתתי את הדעת על גובה המקרר שלנו. מדדתי עכשיו , 1.72 מ'
LG עם מקפיא תחתון ואנחנו מאוד מרוצים אם זה עוזר לך משהו.
ראי קישור לזאפ מקררים 1.70 :
לצפיה ב-'את יודעת במקרה מה שם (מספר) הדגם של המקרר שלכם?'
את יודעת במקרה מה שם (מספר) הדגם של המקרר שלכם?
02/08/2016 | 19:24
2
24
לצפיה ב-'מבחוץ רשום רק LG'
מבחוץ רשום רק LG
02/08/2016 | 19:44
1
115
בפנים יש מדבקה ועליה רשום MODEL NO. - 819VTCA
מקוה שזה יעזור.
כבר כמה שנים אצלנו. לטעמי מרווח , קל לניקוי ועונה על כל הדרישות הדי צנועות שלי.
לא זוכרת כמה שילמנו אבל התחושה היתה שהמחיר סביר והוגן.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/08/2016 | 19:48
10
לצפיה ב-'עלויות, ספרים, תיקים'
עלויות, ספרים, תיקים
02/08/2016 | 11:12
7
152
יש לי ילד שעולה לכיתה א ובת לכיתה ג

רציתי לשאול או לערוך סקר קטן על גובה העלויות של הספרים וכל ההוצאות שמסביב תיקים כלי כתיבה וכל זה.

קנינו לה תיק חדש אחרי שנתיים זה תקין? התיק במצב טוב עד כמה שידוע לי. אישתי בעיקרון רצתה שנקנה חדש.

עלויות של הספרים בנתיים מעל 700 שקל לשניהם והיד עוד נטויה.

חושב שבנתיים ההוצאות עם התיקים והספרים מכשירי כתיבה ומחברות לפחות1500 שקל ויש עוד השלמות שנצטרך, זה מלחיץ רק אותי? או שאנחנו משקיענים\בזבזנים, או אולי זה אצל כולם ככה?

תודה
אבא לחוץ 

לצפיה ב-'אצלנו בבית הספר יש פרוייקט השאלה של ספרי לימוד משומשים.'
אצלנו בבית הספר יש פרוייקט השאלה של ספרי לימוד משומשים.
02/08/2016 | 11:22
124
לא זוכרת כמה בדיוק עולה - נדמה לי שפחות מ-300 לכל אחת. אבל כשבשנים קודמות קנינו לבד, זה בהחלט עלה הון תועפות - במיוחד אם קונים חדש - יותר ממה שציינת כשמדובר בכיתות הגבוהות יותר. וגם כל הזמן היו השלמות של ציוד ושל ספרים שצריך לקנות.
תיק חדש אחרי שנתיים נשמע סביר, אבל אם התיק במצב טוב ורוצים לחסוך - בהחלט לא חובה.
לצפיה ב-'אצלנו זה ככה'
אצלנו זה ככה
02/08/2016 | 11:42
125
ספרים - פרוייקט השאלת ספרים - 280 ש"ח
ילקוט - קונים חדש אם יש סיבה, בנתיים יש לו תיק אאוטדור שקיבל לפני שנתיים ונראה שימשיך איתו עוד שנתיים (עד סוף היסודי).
* לכיתה א' סבא וסבתא קנו תיק ראשון לכל הנכדים (בד"כ תיק טוב ולפי דרישת הסטודנט הצעיר)
מכשירי כתיבה - אם אפשר אז מוותרת על מותגים "סופר יקרים", מחברות - אצלנו קונים חומות רגילות, מקסימום עולים בדרגה אחת לצבעוניות פשוטות, קלסרים - מאשרת קלסר אחד יקר, אם יש צורך בעוד - קלסרים רגילים. עפרונות - באופן אישי מחפשת עפרונות "זפיר" ישראליים, הסינים הם פשוט זבל. 
לצפיה ב-'גם אצלנו יש פרוייקט השאלת ספרים - 280 ש"ח לכל תלמיד '
גם אצלנו יש פרוייקט השאלת ספרים - 280 ש"ח לכל תלמיד
02/08/2016 | 16:26
100
נדמה לי שמהשנה זה חובה בכל בתי הספר, לא?
לגבי ציוד - הצעיר עולה לכיתה ב', ממשיך עם התיק משנה שעברה (ששימש גם את אחיו הבכור במשך שנה אחת). הבכור עולה ל-ו', תיק האאוטדור שלו לא החזיק מעבר לשנתיים, כנראה בשל התעללות מעבר למצופה. טרם קניתי לו ילקוט, מעריכה שיעלה בסביבות 200 ש"ח לפחות.
לגבי שאר הציוד - את רוב הדברים כבר יש לנו (שאריות משנים קודמות). עשינו קצת השלמות, קלמרים חדשים, ציוד משרדי לאימא () - עלה בסביבות 500 ש"ח. מודה שהייתי קצת המומה, אבל כנראה שזה גם בגלל שחלק מהדברים ממותגים. אמנם חלק קטן למדי, אבל זה כן מקפיץ את המחיר. וכנראה ש-30 מחברות וכו' עולות קצת יותר ממה שחשבתי....
מקווה שבזה סיימנו בגדול.
לצפיה ב-'גם אצלנו בשנים הרלוונטיות ההוצאה היתה מאוד כבדה '
גם אצלנו בשנים הרלוונטיות ההוצאה היתה מאוד כבדה
02/08/2016 | 19:13
102
שני ילדים.
עם השנים מצאתי שתי חנויות שמוכרות ספרי לימוד משומשים במצב טוב ומזכות על חלק מהספרים של שנה קודמת.
תיק חדש אפשר לקנות רק כשהקודם ממש גמור או לכבוד תחילת בית ספר חדש. אפשר גם לברר אצל חברים ומשפחה באשר לאפשרות לקבל תיק משומש במצב טוב בעיקר בכיתות הנמוכות כשכל כך קריטי לסטודנטים הצעירים שהתיק יהיה מקושט בצבי הנינג'ה, אלזה וכד'
ציוד כללי - כפי שכתבו לך- לא מוכרחים מותגים. אפשר בשביל הכיף כמה פריטים ממותגים והיתר בסיסי בלבד.
לצפיה ב-'גם אצלי עולה ל-א' ועולה ל-ג' ויצא לי בול אותו סכום!'
גם אצלי עולה ל-א' ועולה ל-ג' ויצא לי בול אותו סכום!
07/08/2016 | 13:54
2
33
הספרים בסביבות 450 ש"ח לכל ילד, אין לנו השאלת ספרים כי זה בי"ס צומח ואנחנו כיתה ג' הכיתה הכי בוגרת (אין לנו כיתות מעלינו ש"יורישו" לנו את הספרים שלהם...)
תיק - בעזרת הפורום החמוד הזה, השתכנעתי לוותר על קניית תיק חדש לכיתה א', הילד יקבל את התיק שהיה של אח שלו הגדול, והגדול יקבל תיק חדש. ככה נוציא השנה כ-150 ש"ח (נראה לי, עוד לא סקרתי מחירים) לתיק לגדול, ולשני שעולה לכיתה א' לא נוציא כלום.
תלבושת - אני מדחיקה... בגדי קיץ וחורף נגיע ל-200 ש"ח לכל ילד אני מניחה.
כלי כתיבה מחברות וכו' - קונה הכל בדרום העיר והשלמות במקס סטוק - יוצא מעט מאוד כסף חוץ מהמחברות החכמות האלו שבא לי לחנוק את מי שהמציא אותן.
אז שורה תחתונה יצא לי כמו אצלך - 1,500 ש"ח לשני הילדים יחד ואני לא רואה איך יכולתי לרדת מהסכום הזה... מבאס.

לצפיה ב-'מבאס לגמרי אני רק מקווה שלא'
מבאס לגמרי אני רק מקווה שלא
10/08/2016 | 19:32
1
12
כל שנה נגיע לסכום האלה...

או שיהיה לנו מספיק כסף לקנות תמיד הכל חדש ומסודר
לצפיה ב-'כשיש השאלת ספרים הסכום יורד לחצי... יש תקווה '
כשיש השאלת ספרים הסכום יורד לחצי... יש תקווה
11/08/2016 | 12:48
50
לצפיה ב-'שלום רב אשמח לקבל רעיונות'
שלום רב אשמח לקבל רעיונות
02/08/2016 | 18:31
1
91
אני במקצועי עוסקת בתחום חינוך לגיל הרך ונכנסת לתפקיד במערכת חינוך באחד הקיבוצים הצפון...מטפלת מובילה לילדי כיתות א'ו ב' ..בהחלט ראש גדול..ואשמח בנוסף למה שאני שואפת לשמוע רעיונות לפעילויות איתם .. תודה לכם.
לצפיה ב-'תיכנסח לטאגליינס לשרשור יום הולדת. יש שם כל מיני רעיונות.'
תיכנסח לטאגליינס לשרשור יום הולדת. יש שם כל מיני רעיונות.
04/08/2016 | 15:47
3
לצפיה ב-'מה נהוג כשיש ילד עם אלרגיה בגן?'
מה נהוג כשיש ילד עם אלרגיה בגן?
30/07/2016 | 17:58
46
549
בגן של הבן שלי יש ילד עם אלרגיה לחלב. לכן יש דרישות מיוחדות במסיבות. לדוגמה, קיבלתי רשימה ליום הולדת, ואני צריכה להביא לילדים פיצה, ולילד הזה אני צריכה להביא בורקס תפוח אדמה. ואם אני עושה עוגה חלבית, צריך להביא עוגת הבית של אוסם לילד. בעיני זה קצת מוגזם. בוודאי שיש להתחשב, אבל לדעתי אמא שלו צריכה לדאוג... המשך>>
בגן של הבן שלי יש ילד עם אלרגיה לחלב. לכן יש דרישות מיוחדות במסיבות. לדוגמה, קיבלתי רשימה ליום הולדת, ואני צריכה להביא לילדים פיצה, ולילד הזה אני צריכה להביא בורקס תפוח אדמה. ואם אני עושה עוגה חלבית, צריך להביא עוגת הבית של אוסם לילד. בעיני זה קצת מוגזם. בוודאי שיש להתחשב, אבל לדעתי אמא שלו צריכה לדאוג לזה. לדוגמה, להביא בתחילת השנה חבילת בורקסים, וכל פעם יכינו לו אחד. במקום שכל אמא תרוץ לחפש בורקסים במיוחד לבן שלה. וגם להיתקע בסוף עם חבילה שלמה.
לאחד הבנים בכיתה יש ילדה עם צליאק. תמיד במסיבות יש שולחן קטן ללא גלוטן, ולמסיבות יום הולדת שולחים עם הילדה כיבוד בשבילה. אגב, ביום ההולדת של הילד הזמנו פיצות לכיתה וביקשנו אחת ללא גלוטן. התחשבנו בה, וזה באמת לא היה קשה.
אבל בגן זה ממש לא נראה לי תקין. מה דעתכן?
אגב, אני מצאתי פתרון להקל על עצמי. בסוף הסתבר שאפשר להביא לכל הילדים בורקסים, אז פשוט נביא לכולם. ועוגה שלי בכל מקרה פרווה, רק צריכה למצוא מתכון לציפוי. אבל היות והילדים נשארים עוד שנה בגן, אני תוהה האם לא כדאי להציע את הפתרון אבל חוששת איך זה ייראה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר מיכה אלטמן
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
פורום הומאופתיה
פורום הומאופתיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה