לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הורים לילדים ביסודי
ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

שאלת פסח
11/04/2016 | 16:31
4
297
קמח טף כשר לפסח?
מישהי יודעת?
אין לי מושג.מציעה לך לשאול אתיופי/ית.
11/04/2016 | 17:57
32
תשובה בלי תשובה
11/04/2016 | 21:10
188
רק חמשת מיני דגן נאסרו בפסח--חיטה שעורה שיבולת שועל כוסמין ושיפון.

מה שאסור והוא חמץ--זה כאשר הקמח נרטב ואז מחמיץ,
הרי גם המצות שלנו עשויות מקמח חיטה.

הטף אם כך לא חמץ, במיוחד אם הוא יבש.
אבל זו לא תשובה הלכתית. זה מה שאני יודעת על חמץ.
אולי זה יעזור :
12/04/2016 | 00:22
1
168
תודה
12/04/2016 | 10:41
19
שאלת ספין אוף על השאלה למטה- ילדים גדלים וקבלתם כאנשים צעירי
09/04/2016 | 09:45
63
785
אנשים צעירים.
לאחרונה אני נתקלת באמת בסגנון הורות שקשה לי להבין...
לי אישית מאוד חשוב החופש האישי וככזו קשה לי לראות שלילה של חופש כזה
מאחרים. חופש לא במובן שהם עושים מה בא להם. אלא בקבלה של העובדה
שהם לא ילדים בני 3 יותר...אלא אנשים צעירים..והם לא נתונים...
המשך>>
אנשים צעירים.
לאחרונה אני נתקלת באמת בסגנון הורות שקשה לי להבין...
לי אישית מאוד חשוב החופש האישי וככזו קשה לי לראות שלילה של חופש כזה
מאחרים. חופש לא במובן שהם עושים מה בא להם. אלא בקבלה של העובדה
שהם לא ילדים בני 3 יותר...אלא אנשים צעירים..והם לא נתונים להסגר בביתם שלהם.
לשם הבהרה: בנותי כבר בגילאי 11.5, 16 וכמעט 20.
יש להן לחלוטין לו"ז משלהן (חוץ מהקטנה אולי...) הן הולכות ובאות מעיסוקיהן כרצונן (ריקוד, צופים, צבא+עבודה) מעולם לא חשבתי בגילאים אלה <עשרה ומעלה> להעיף אותן להסגר בחדרים, להגיד מתי ללכת לישון וכד'.
יש בהחלט דברים וגבולות שחשובים לי - לימודים למשל (בכל זאת...סובייטית )
ובהחלט יש לי סמכות ומילה בבית. אבל הגבולות עוברים בדברים יותר מהותיים.
יש לי חברה עם ילדים בגילאים זהים-שם כולם עפים למיטות ולחדרים ב8:30-9:00, כן גם הגדולים. מרוב ההרגל הם באמת נרדמים...אין להם טלויזיה בחדרים, רק מחשב (כנ"ל אצלי), היא לא מרשה להם שישימו נעילה לטלפונים (התירוץ =היא לא יכולה לכבות או להשתיק אם הטלפונים מצלצלים והילדים חורפים...אצלי אני יכולה לחלום שלא תהיה להן נעילה...חחח מי שואל אותי...ונראה לי מאוד טבעי האמת.

לגדולה שלי יש חבר. הוא כבר בשנות ה20 המוקדמות... לא עושים שם רעש אחרי 21:00 ההורים ישנים. (האם עובדת בבי"ח קמה מוקדם למשמרת)
אני לא מדברת על לעשות מסיבות בסלון. יש לו חדר עם טלויזיה והכל...
אבל זה ברמה שהמטבח סגור. אי אפשר אפילו לחמם אוכל במיקרו. מי שרעב שיאכל קר. עכשיו...אני מדברת על אנשים בוגרים כמו בתי וחבר שלה שחוזרים מהצבא/משמרת בעבודה...רעבים ועייפים...כל עוד הם לא דופקים שניצלים, מה הבעיה שיחממו להם אוכל?? אני משתגעת....
משפחה זה לא דמוקרטיה, נכון. אבל יש גילאים שזהו. צריך להבין שהם אנשים שווים, הבית הוא גם שלהם, הם לא צריכים להיות בהסגר! מותר להם להתקלח, (גם זה מרעיש עבור אנשים מסויימים) לאכול, לשים נעילה על הפלאפון וכד'. ועם כל הכבוד שההורים יסגרו את הדלת בחדר השינה אם כל דבר מקפיץ אותם.
שוב, אני לא מדברת על לעשות קרחנה בסלון, אלא על צרכים והתנהלות בסיסית בבית.
לא יודעת אם יש לי שאלה....אבל פרקתי 
**לא לציטוט**
יום שישי הגיע! מה בסירים?
08/04/2016 | 08:47
16
30
אצלנו היום
08/04/2016 | 08:48
8
161
לזניה (רובה מיועד להקפאה)
קציצות טונה בתנור
פסטה ברוטב עגבניות
סלט סלק מבושל עם נענע
עוגת תפוחים

מחר - תבשיל פרגיות עם תפוחי אדמה ושעועית ירוקה, אורז לבן, סלט עדשים שחורות עם יוגורט ונענע.

בישולים נעימים לכל המבשלים והמבשלות
כלום ושוב דבר.
08/04/2016 | 09:26
3
172
נשארנו שלושה, הצעיר במסע ישראלי הבכור בצבא.
קציצות בקר, קציצות דג, פסטה אורז ואפונה.
זה כלום ושום דבר?!
08/04/2016 | 12:49
2
27
הכל יחסי
08/04/2016 | 13:07
1
107
גם בסוגים וגם בכמות.
אם בד"כ אני מכינה לפחות שני סוגי אורז ולפחות 3 כוסות, הכנתי היום סוג אחד כוס אורז, אם בד"כ יש לפחות 2 סוגי בשר ויותר... וקציצות לפחות 1/2 ק"ג בשר- היום אפילו את זה לא עשיתי....

והשניצלים... יום שישי בלי קילו שניצלים לפחות..... (והאמת שזה מזמן נעלם כסימן ראשון לפריחת הילדים מהקן).

08/04/2016 | 15:52
6
אצלי:
08/04/2016 | 09:26
108
לזניה בשרית
קציצות ברוטב
פרגיות בתנור
פתיתים
כרובית בתנור
ברוקולי בתנור
אנטיפסטי חציל
סלט סלק
סלט טונה
ירקות בתחמיץ
טחינה ביתית

איך את עושה את קציצות הטונה?
08/04/2016 | 13:07
2
114
המאכל פופולרי אצלנו ואני מכינה במחבת. אשמח לגרסה אפויה.
אותו דבר רק אפוי גם קציצות בשר אני אופה ולא מטגנת
08/04/2016 | 16:34
1
132
המתכון הבסיסי הוא של ניקי: 2 קופסאות טונה, 1 גזר מגורר, 1/2 בצל מגורר, 1 ביצה, 1 כף רוטב  צ'ילי מתוק, 1/2 כוס פירורי לחם (בערך), פלפל שחור. יוצאות בערך 12 קציצות בינוניות.
כל קציצה טובלת בעדינות בביצה ובפירורי לחם, מניחה על תבנית התנור ואופה ב-180 מעלות, בערך 10-12 דקות מכל צד.
תודה.ינוסה בקרוב.
08/04/2016 | 19:45
10
כלום ושום דבר
08/04/2016 | 13:17
131
הילדים עם אבא שלהם
בערב אוכל עם ההורים שלי, מחר בצהריים שוב איתם או אצל חברה טובה.
בנתיים אמשיך לסדר, לארגן, לנקות.
זה שיש מרפסת סגורה זה אומר שיש איפה לאחסן ארגזים שלא נפתחו, כלומר - לא לפתוח ארגזים. לאט לאט הם מוצאים את מקומם.
חלק מהארגזים אלו ספרים של הילדים שאני מסרבת להפרד (מהספרים, כמובן. מהילדים אני לא נפרדת...) אבל צריכה קודם כוננית שתכיל את כל הספרים.
ארבעה חודשים אחרי המעבר ועדיין יש מה לעשות.
על הפרק גם חידוש מסגרת של מראה: מראה גדולה עם מסגרת חומה. חושבת לעשות קישוט של "דנטל". קניתי דנטל מספיק ארוך אז או שאתעצל ואדביק אותו או שאצבע עם צבע שישאיר את ה"העתק" שלו על המסגרת.
בקיצור, שבת מנוחה!
החיל הטרי חזר לשבת
09/04/2016 | 00:46
5
185
שחררו אותם כבר בחמישי בלילה. איזה כיף !
פתחנו היום בצהריים שולחן :
שניצלים,
פילטים עוף ברוטב ברביקיו מתוק 
צלי עוף בבצל
קציצות בקר ואפונה ברוטב עגבניות 
אורז לבן (אין אצלנו ארוחה בלי)
שעועית ירוקה בשמן זית ושום
סלט חסה

בערב היינו מלאים מהצהריים אז הסתפקנו בארוחת ערב קלה של חביתות וכו' בתוספת פנקייקס.

איזה כייף! מה הוא מספר?
09/04/2016 | 09:04
21
איזה יופי!! איך הוא מחזיק מעמד? ואיך את מחזיקה מעמד?
09/04/2016 | 11:06
20
איזה כייף! איך הוא במדים? מה הוא מספר?
09/04/2016 | 16:34
2
19
זאת כבר השבת השניה שהוא בבית
10/04/2016 | 14:47
1
145
לאט לאט מתחיל להתאושש מההלם 
נראה יופי במדים.
בשבת הבאה ישאר בבסיס.
אני בסדר. גם מתאוששת ומנסה להסתגל 
10/04/2016 | 15:04
3
בוקר טוב (מאוחר ) שבת חמה מאוד לפנינו
09/04/2016 | 10:55
11
84
אצלנו הילדים כבר נסעו עם ההורים שלי לעוד מופע בסדרה המקסימה של ניצה שאול "צלילי קסם".
היום אין שום תוכניות מיוחדות - להכין ארוחת צהריים, לאכול ארוחת צהריים, ושנ"צ בקטנה. גם אחר כך נראה לי שנשאר בבית. החום הזה לא עושה חשק לצאת החוצה וממש לא עושה חשק לקראת הקיץ הממשמש ובא
שבת נעימה לכולם
שבת שלום וצהריים טובים. סיימתי כמה סדורי בית
09/04/2016 | 12:17
85
עוד מעט שנ״צ שבת.
אצלי זה ממש התחלה של הבוקר- חמש וחצי
09/04/2016 | 12:27
9
214
הבעל נרדם על הספה, עבר לחדר שינה בארבע וחצי ואני כמובן התעוררתי מזה .
לא נורא, אולי זה לטובה... תכף אמשיך בהכנת דברים לגן.

אתמול הגעתי הבייתה והתחלתי לעבוד במרץ ואחרי כמה שעות קלטתי שלא הכנסתי כלום לפה. הזמנתי אוכל ואז גם את זה לא ממש התחשק לי לאכול והכל כמעט נשאר. מרוב לחץ אין לי תאבון וזה ממש מרגיז אותי

מקווה שדברים יסתדרו אצלי בקרוב- הרבה בלאגן...
היי. למה הלחץ? מה פספסתי?
09/04/2016 | 14:33
7
31
אני נאלצת לעזוב את הגן כי חייבת להגיע לארץ לטיפולי שיניים
09/04/2016 | 14:54
6
242
לא אוהבת את זה אבל לשלם גם טיפולי פוריות וגם טיפולי שיניים בארה"ב זה בלתי אפשרי ולא יכולה לחכות כי טיפולי השיניים דחופים.
אמורה לטוס לארץ בעוד כשבועיים אז אני במרתון של הכנת דברים לגננת שתחליף אותי ויש הרבה קצוות פתוחים לגבי זה, אפילו לא יודעת מתי הטיסה עדיין כי זה תלוי בחברה שבעלי עובד בה כי הם משלמים על זה (חלק מהרילוקיישן- פעם בשנה אנחנו זכאים לכרטיסי טיסה), אני גם טסה לבד ואהיה סביב חודש בארץ כך שאני די בלחץ מזה... אומנם יש משפחה וכו' אבל כל כך רגילה לחיות רחוק מכולם וזה לא פשוט לי.

בקיצור, הכל בבלאגן אחד גדול כרגע
בהצלחה ושיעבור בקלות
09/04/2016 | 15:06
24
אוי. שיעבור בקלות.
09/04/2016 | 16:22
19
09/04/2016 | 18:08
12
תודה
10/04/2016 | 03:35
17
10/04/2016 | 08:10
4
תודה לכולן, אתן מקסימות
10/04/2016 | 14:50
14
10/04/2016 | 14:42
4
יש למישהו המלצות ללינה בוינה עם ילדים?
08/04/2016 | 18:32
7
90
שאלתי  בפורום טיולים בחו"ל, אבל כמובן שואלת גם כאן
טסים בכריסטמס הבא עם הילדים לשבוע כמעט בוינה (ראשון עד שבת). לפני שאני מתחילה לחרוש ב- airbnb, יש למישהו כאן המלצות מניסיון ללינה בוינה עם ילדים? משהו שלא יהיה יקר מדי, במיקום כמובן טוב, רצוי 2 חדרי שינה נפרדים. גם מטבחון יהיה נחמד מאוד.
תבוא על כולכם הברכה
אני טסה לוינה עם הבת
08/04/2016 | 20:16
6
166
הזמנתי דרך בוקינג מלון.
מציעה לך גם לחפש באתר המטייל, תמיד קוראת שם המלצות לכל דבר.
בזוג יש הגיון למלון אבל עם שני ילדים זה כבר נורא מייקר
09/04/2016 | 10:59
2
122
מה גם שהם לא מספיק גדולים כדי לשכן אותם בחדר נפרד, ולכן אנחנו מעדיפים משהו כמו דירה עם שני חדרי שינה. בלית ברירה נסתפק גם בספה נפתחת בסלון, אבל זה בעדיפות שנייה.
בלמטייל באמת עוד לא בדקתי. אבדוק גם שם. תודה!
אנחנו היינו בוינה חודש בדירה חמודה, אבל
09/04/2016 | 11:19
1
127
זה היה לפני עשר שנים, כך שזה לא רלבנטי (היינו אז עם ילדה אחת שחגגה שם יום הולדת שנה...). כיף לכם - וינה נהדרת! (או לפחות הייתה נהדרת לפני עשור ).
נשארה נהדרת גם לפני שמונה חודשים.
09/04/2016 | 12:15
22
מצטרפת להמלצה לגבי המטייל. תחפשי "לינה בוינה 1001".
10/04/2016 | 08:13
2
18
ההמלצה היא ל"הפוך" כמובן
10/04/2016 | 08:14
13
תודה רבה. אנצל את החופש הקרב ובא בדיוק בשביל זה
10/04/2016 | 09:59
16
השרשור השבועי להמלצות
08/04/2016 | 12:51
4
13
עונה שלישית ל"הגשר" השוודית-דנית.
08/04/2016 | 15:55
1
17
אפרופו, זיהיתם את השחקן שגילם את מרטין ב"חטופים" הישראלית?
08/04/2016 | 15:56
20
"עמוק באדמה"!! כן, כן - לכל מי שפספס בזמנו את הסדרה
08/04/2016 | 16:40
111
המעולה והמצוינת הזו, יס מתחילה השבוע בהקרנה יומית של הסדרה מתחילתה.
מדי יום ב-yes drama (ערוץ 12), החל מיום רביעי הקרוב.
מומלץ בחום לכל מי שלא ראה עד היום ולמי שיש זמן לצפות שוב (לצערי הרב, לא לא יהיה )
"בחזרה מטואיצ'י"
09/04/2016 | 00:38
105
ספר ותיק (משנות השמונים) וקריא מאוד. סיפורו (האמיתי ) של יוסי גנסברג, תרמילאי ישראלי שאבד בג'ונגלים של בוליביה והצליח לשרוד שם במשך כשלושה שבועות עד שחולץ.
לא ספרות מופת אבל כתוב היטב  נפלא לטיסות וכד'.
מה דעתכן על מה שאמר הגאון מסמוטריץ?
06/04/2016 | 07:26
154
853
האם זה מכשיר לפרסם את דעתי שאני לא מעונינת לחלוק חדר לידה עם המגזר *שלו* שמגיע עם עשרות ילדים לבקר יולדת טריה כשחצי מהם חולים/ מנוזלים/ מתגרדים ( עניין סטטיסטי) ?
המשך>>
האם זה מכשיר לפרסם את דעתי שאני לא מעונינת לחלוק חדר לידה עם המגזר *שלו* שמגיע עם עשרות ילדים לבקר יולדת טריה כשחצי מהם חולים/ מנוזלים/ מתגרדים ( עניין סטטיסטי) ?
שאלת חלוקת חדרים בבית עם ילדים
05/04/2016 | 08:53
23
459
היי, יודעת שיש פה הורים לילדים גדולים יותר אז אשמח לתובנות מהצד הזה
אנחנו גרים בדירה קטנה יחסית (118 מ"ר) עם שלושה ילדים, 9, 6, 1. יש סלון קטן, חדרי שינה שיוצאים ממנו, מסדרון ארוך ועוד חדר שינה שרחוק מהסלון. כרגע הילדים ישנים בסוף המסדרון ואנחנו באחד החדרים שיוצאים ממנו.  התכנון הוא להעביר את הילדים לחדרים שיוצאים מהסלון ולעבור לחדר בסוף המסדרון. השאלה על ההתנהלות בערב בבית עם ילדים גדולים יותר. כרגע הם הולכים לישון בין 8 ל-9 בערב ואנחנו נשארים בסלון, שותים משהו, אוכלים משהו, צופים בטלוויזיה (במשהו שלא מתאים בעליל לילדים). מה קורה עם מתבגרים צעירים (ולא כ"כ צעירים)? באיזו שעה הם הולכים לישון? מה הם עושים עד אז? נמצאים איתנו בסלון? אם חדרי הילדים יוצאים מהסלון, כמה סביר/אפשרי זה להישאר בסלון ולעשות משהו כמו לצפות בטלוויזיה / לארח חברים? בקיצור, תעשו לי בבקשה preview לאיך שנראה ערב בבית עם ילדים בני 11, 7, 3 או 13, 9, 5... 
תודה!
ותתעלמו בבקשה מהעובדה שלא הצלחתי לחשב את גיל הילדים כראוי...
05/04/2016 | 08:57
269
אבוי לבושה. את כישורי המתמטיקה הם לא ירשו ממנו.
אצלי יש טיוי בחדרים
05/04/2016 | 09:29
234
בן חמש וחצי ושבע עולים לאותה מיטה (וחצי)
בשמונה וחצי עם הטיוי פתוחה
עשרה דק והם נרדמים
בן עשר וחצי עולה למיטה עם הטיוי בתשע 
(רוב בימים חוזר מאימון בשמונה ועשרה)
נרדם בעשר עשר וחצי (קם בקלות רבה בבוקר)
במשך היום כל הבית שלהם
XBOX בסלון +כל ילדי השכונה
משחקים בכל הבית 
משתדלים להכניס לחדרים כל יום את מה שהוציאו
הגדול יודע שיש תוכניות (הרבה) שאנחנו רואים והוא לא 
ובגלל זה הוא אחרי תשע לא בסלון

אצלנו שנתיים וחצי, 8 ו-11
05/04/2016 | 09:45
220
הולכות לישון בסביבות שמונה וחצי-תשע. עד אז - לפחות חלקן בסלון.
120 מ"ר זה בכלל לא קטן... בכל מקרה, אצלנו כל השלוש באותו חדר, ולפעמים הגדולה קוראת בחדר שלנו עד שהשנייה נרדמת. הדירה שלנו קטנה, וגם החדר בקצה המסדרון לא כל כך רחוק מהסלון. אפשר לעשות מה שרוצים, בווליום סביר כמובן, אחרי שהילדות שלי נרדמות, כי הן לא מתעוררות בקלות. יש לנו חברים שאצלם חדרי הילדים (גילאי 6 עד 11 וחצי) צמודים לסלון, וכשאנחנו מתארחים אצלם כן קורה לפעמים שאיזה ילד מתעורר. לא נראה לי שההורים מאוד מתרגשים מזה.
מה הבעיה בדיוק?
05/04/2016 | 09:46
1
264
היעדר הפרטיות שלכם כהורים?
כן, הפרטיות הולכת ונעלמת, עם השנים הם מצטרפים אליכם לצפיה בטלויזיה בסלון.
מתי הולכים לישון? כל בית וההרגלים שלו.
איך מארחים חברים? פשוט מאד, מארחים חברים. הילדים שלכם הם חלק מהבית. בשעה מסויימת שולחים אותם לחדרים שלהם.
סרטים שאינם מתאימים? שימו טלויזיה אצלכם בחדר השינה....

בתור אמא לילדים בוגרים, מתבגרים, וצעירים מצאתי שהחיים דינמיים וככה גם הפתרונות שלנו למצבים החדשים בחיים.

כל התשובות נכונות
05/04/2016 | 10:35
194
לא שאלו בעיות, בהכרח, כמו שאני לא מכירה התנהלות כזאת, מסיבות אלו ואחרות, וכשאני מסתכלת שנתיים או חמש שנים קדימה אין לי מושג איך צפויים להיראות החיים שלנו. ברור שכל בית וההרגלים שלו אבל בכל זאת מתבססים קצת על מה שמכירים מהבית, ואני לא מכירה. אז... שאלתי. 
עם ילדים גדולים יותר
05/04/2016 | 10:16
178
כל ההתנהלות בערב מסתיימת מאוחר יותר. אני משתדלת שיעלו לישון ב-10, אבל קורה שארוחת הערב רק מסתיימת לקראת 10.
הילדים בדרך כלל איתנו בסלון עד שהולכים לישון.

כשהילדים הם כבר מתבגרים, בעצם אין דברים שאני צופה בטלויזיה שלא מתאימים גם להם. רצוי שתהיה עוד פינת טלויזיה בבית כדי שתוכלו לראות דברים שונים, כי יש דברים שהנוער צופה בהם שאני לא מעוניינת לראות.

כשמארחים חברים הילדים בדרך כלל הולכים לחדרים שלהם, כי החברים שלנו משעממים אותם. אם מבקשים, כמובן שילכו לחדרים שלהם.
אצלנו עדיין אין מתבגרים פרופר - הבנים בני 11 ו-7 וחצי.
05/04/2016 | 10:46
187
בינתיים ההתנהלות זהה למה שתארת: הם אוכלים ארוחת ערב, מתקלחים ונכנסים למיטות בין 8 (הקטן) לשמונה וחצי-תשע (הגדול). אצלנו אין טלוויזיות בחדרים מתוך עקרון וגם לא יהיו בזמן הקרוב. אז נכון לכרגע, אנחנו בהחלט צופים בטלוויזיה בשעות הערב בהעדרם.
בימי שישי בערב, כשאנחנו רוצים לארח חברים בסלון והם רוצים לצפות בטלוויזיה, הם עולים לחדר השינה שלנו, שהוא החדר היחידי בבית שבו יש עוד טלוויזיה חוץ מהסלון. זה קורה בעצם גם בחופשים, כשהם רוצים ללכת לישון מאוחר יותר, ואנחנו בכל זאת רוצים את הסלון ואת הטלוויזיה לעצמנו. הם סוגרים את עצמם בחדר השינה שלנו וככה כולם מרוצים.
בשוטף החיים שלנו בינתיים עדיין דומים לשלכם. מאמינה שתוך שלוש שנים גג זה משתנה. ואז נדבר על זה שוב
אני לא מסוגלת לראות את הילדים שלי אחרי 8:30-9:00
05/04/2016 | 11:41
2
266
הקטנה ישנה, הגדולים בחללים אחרים. לא בסלון. בשעה הזו הסלון שלי שלי.
אין להם טלוויזיות בחדרים, אבל יש להם מחשבים. הם לרוב במחשב עד שהולכים לישון. האמצעי לפעמים בחדר המשחקים.
אם יש תכנית שאני חושבת שהם יהנו ממנה, לפעמים, בהתאם למצב ברוח שלי, אולי, בקשר ישיר לאיך היום היה, אציע להם להצטרך אלי לסלון, או לא אבעט בהם בכוח לחדר. אם יש משהו שהם ממש רוצים לראות הם יכולים ללכת לחדר שלי.
אם אנחנו מארחים הם נוטים להיעלם. אנחנו לא מעניינים אותם, והטלוויזיה לא נדלקת. בכל אופן בסופ"ש וחופשים הם הולכים לישון מאוחר, והשמונה וחצי נוטה לזלוג, אבל במיוחד בחופשים אני נוטה להיות מאד בוטה בסילוקם מהחלל שלי שלי שלי שלי.
אבל אם אני לא טועה המבנה אצל קצת שונה...
06/04/2016 | 15:46
1
138
היית רוצה לעשות כמו שאת מתארת, אבל כשיש חדרים שיוצאים מהסלון אז... זה לא רק לכו לחדר בקומה אחרת. זה לכו לחדר שנמצא מטר מהספה בסלון, תסגרו את הדלת ותעמידו פנים שאתם לא שומעים אותי ואת אבא. (נא להוציא את הראש מהביבים, שומעים אותנו *משוחחים* ולא שום דבר אחר). ברגע שאני מעבירה אותם אז אין חדר משחקים נפרד, ובקושי יש מרחב ציבורי נפרד. זה מה שקצת מבאס אותי. 
זה המצב אצלנו - חדרים ישירות לסלון.
06/04/2016 | 20:05
117
והבכור בכלל לא היה סוגר את הדלת (חוץ מהתקופה שהייתה לו חברה).
לומדים לדבר בשקט או מעבירים את השיחות לחדר השינה.
ואת מדברת על שלב שהם מתבגרים כבר לא צריך חדר משחקים.
הילדים שלי בני 10.5 ורבע ל7
05/04/2016 | 13:50
133
ב8 הולכים לישון, הם חייבים 11 שנות שינה אצלי בבית.
אני בסלון, הוא שלי ורק שלי, פרט למקרים חריגים במיוחד והם בחדרים שלהם מ8,
אין אצלנו מסכים בחדרים, רק טלוויזיה אחת בסלון ומחשב אחד בסלון.
הם יכולים לקרוא, הגדול יכול להיות עד 10 דקות בסלולרי שלו, לא מעבר, והולכים לישון.

כשבאים אליי חברים אני דואגת שיבואו אחרי שהילדים כבר ישנים, אם זה מתאפשר, ואם לא, אז אני לוקחת בחשבון שהרעש מעט יעכב להם את ההרדמות, לא מעבר לזה.
נזיל, לגמרי נזיל.
05/04/2016 | 14:28
119
אצלנו מזמן אין ערב מסודר.
גם כשכולם היו בבית (ועכשיו באופן סדיר נשארה רק אחת).
כל אחד חוזר מהעיסוקים שלו בשעה אחרת, בד"כ הם אוכלים מיד אחרי (כי בד"כ מדובר בחזרה מפעילות ספורטיבית כל שהיא) כך שבד"כ מדובר במין טיילת שמבחינתי נגמרה כשאני הלכתי לישון. (בערך 8-9 והם ממשיכים עד 10+ ובגיל מאוחר יותר אני אפילו לא יודעת עד מתי).

אישית, סביר להניח שהייתי מעבירה את החדר שלי לפינה, ודואגת לטלויזיה ומחשב שם. במעט שאנחנו מארחים הילדים שלי תמיד שותפים (גם כשהיו צעירים) ולכן זה לא היה משפיע.

תכנים לא מתאימים לא רואים בסלון בשעות שיש ילד רלוונטי ער, כרגע הצעירה בלבד, כשכולנו יכולים לראות ללא הגבלה- ואז עוברים לאחד החדרים.

118 מ"ר זה ממש לא קטן, אנחנו 5 ב 70 מ"ר.
מתי 118 מ"ר הפכו לדירה קטנה?
05/04/2016 | 14:32
1
206
אני גדלתי (שש נפשות) ב105 מ"ר וזה נחשבה דירה ענקית...
עד גיל 13-14 הוא הלך לישון בעשר בערך, ועד אז הוא היה איתנו בסלון או שראה טלוויזיה בנפרד (אצלנו זה בממ"ד). מאז הוא הולך לישון ב11-12 ואנחנו לא רואים את קצה הזנב שלו בערב (הוא במחשב בחדר שלו או בממ"ד רואה טלוויזיה לבד. לדעתי מה שהוא רואה לא מתאים לגילי...) האמת שהייתי שמחה לבלות איתו יותר זמן, הוא ילד נורא נחמד (ואני כמובן מאוד אובייקטיבית). אם אני רוצה לבלות בלעדיו אני יוצאת עם השכנגד או רואה טלוויזיה בחדר שלנו (פריבילגיה שאינה נתונה לילדים, אין להם טלוויזיה בחדר).
הכול יחסי בחיים כנראה. וזה גם עניין של מבנה לא רק מטראז'
06/04/2016 | 15:48
141
הסלון בדירה קטן וצפוף וגם המטבח. החדרים יחסית גדולים אבל כאמור - ממש יוצאים מהסלון מה שיוצר בעיית פרטיות, גם בסלון וגם בחדרים. לעומת זאת חדר האמבטיה ממש גדול ביחס למה שאני רואה בדירות אחרות ובשיפוץ האחרון שעשינו יצרנו מעין חדרון נוסף שכרגע התינוקת ישנה בו אבל בהמשך הוא יהיה פינת עבודה או חדר ארונות גדול. לו יכולתי לצרף את השטח הזה לסלון הייתי מאושרת, אבל כמובן שזה בלתי אפשרי.
אז הדירה מרגישה קטנה אפילו שעל הנייר היא לא קטנה.
אצלנו הקטנה בת 9.
05/04/2016 | 15:03
156
היא רואה מעט טלויזיה אחה"צ בסלון כשיש לה זמן, אבל בעיקר צופה בתוכניות לבחירתה במחשב שלה, אצלה בחדר. 
אנחנו מתכנסים מול הטלויזיה בסלון רק כשיש תוכנית שכולנו רוצים לראות, וזה כמעט לא קורה. כל הילדים לומדים, מתקשרים עם חברים, וצופים בתוכניות דרך המחשבים שלהם, כל אחד בחדרו. כשמגיע חבר, הם מארחים בחדרים, עם גיחות למטבח. בשישי בערב לפעמים הם מארחים קבוצת חברים בסלון, ואז אנחנו עוברים לחדר שלנו. כשמגיעים אלינו חברים, הם בד"כ עוברים לחדר שלהם, או הולכים לחברים.
מגיל מסוים הם רואים תוכניות שאני מעדיפה לא לראות, והולכים לישון הרבה אחרינו. חדר מרוחק מעט להורים עוזר לתחושת פרטיות
אנחנו מקפידים על ארוחות משפחתיות משותפות, כדי שנוכל לדבר  כולנו ביחד ולדעת מה קורה לכל אחד. כמעט כל ארוחות הערב משותפות, וגם חלק מארוחות הצהריים.
הבכור כבר לא גר בבית, השני יעזוב בקיץ, והשלישי יתגייס בשנה הבאה. נשאר רק אנחנו והקטנה. 
ילדים גדולים יותר
05/04/2016 | 17:30
126
יש כמה אפשרויות. גם אצלנו בגילאים האלה לא היו בחדרי השינה טלביזיות ומחשבים. גם היום יש בבית רק טלביזיה אחת, אבל כל המחשבים נישאים ולכן הם הולכים לאן שלוקחים אותם. 
בכניסה לכיתה ז אני החלטנו (זו לא טעות ) שילדים יוכלו להסתובב בבית עד 10-11 אבל ללא שירותי "אמא" החל מהשעה 8:30. הכוונה היתה שילכו לקרוא בחדר, מה שעבד מצוין אצל אחת, ופחות טוב אצל השני. עד עכשיו אני חושבת שהגבלת שירותי אמא היה הברקה. כי זה אומר שאין "אני רעב, תכיני לי", ואין "תגידי לו, תגידי לה", ואין "אוי נזכרתי שצריך למחר לבית ספר...". ואם לוקחים אוכל, זה שירות עצמי, וצריך להחזיר כלים לכיור, ועוד ועוד. בפועל יצא שרוב הזמן הם התכנסו לעיסוקיהם בסביבות 9 או שכל המשפחה היתה מתכנסת בסלון לצפיה משותפת בסרט. נכון הוא, שבשלב הזה, אי אפשר לתכנן לראות בבית דברים שממש לא מתאימים להם וצריך לקחת בחשבון שהשליטה יורדת. אם את מחבבת את הילדים שלך זו יכולה להיות ברכה.
גילאי 16, 12 ו10
05/04/2016 | 18:33
159
הגבולות די מטושטשים. היחידי שעוד עוד לישון מוקדם לפני האחרים הוא הקטן וגם הוא הולך לישון יחסית מאוחר בערך בעשר. עד אז הוא בסלון.
הגדול הולך לישון ממש מאוחר, הרבה פעמים אחרי לקראת 12. 
בדרך כלל אנו רואים איזו סדרה שיכולה להתאים לשני הגדולים, לא משהו שדווקא הייתי ממליצה או הם היו בוחרים, אלא כך זה קרה, התחלנו לראות והם היו בסלון ולפעמים ממש התמכרו. אני מדברת על סדרות די פרווה כגון המנטליסט או אישה טובה. רואים את זה בערך בעשר אחרי שהקטן הלך לישון. אחרי זה, בסביבות השעה 11, האמצעי הולך לישון והגדול כאמור יותר מאוחר.
אם היינו רואים משהו יותר כבד שלא מתאים לאמצעי, אני מניחה שהיינו מוצאים זמן אחר או רואים בחדר שלנו. למשל סדרה כמו מחשבות פליליות, לא אראה בסלון בזמן שהאמצעי שם. ריאליטי אנו לא רואים בכלל חוץ מ"המרוץ למיליון" ואת זה כולנו רואים יחד.
םאני מודה שלפעמים בא לי שהסלון יהיה רק שלנו אבל לא רוצה לגרש אותם, אני גם נזכרת שההורים שלי אף פעם לא אמרו לי ללכת לחדר, הייתי בת יחידה, לא יודעת אם זה קשור.
הכיף הזה שאתם בסלון והילדים בחדרים הסתיים אצלנו לפני כמה שנים. יש לזה יתרונות וחסרונות אבל כאמור לא בא לנפנף אותם.
אין לזה קשר לדעתי למיקום החדרים, הילדים יכולים להגיע לסלון גם מחדר מרוחק. אם הדבר חשוב לך, תקפידי יותר ככל שילכו ויגדלו.
לכולם יש בחדר טלויזיה ולפטופ ולכן לעיתים רחוקות הם אכן מבלים שם אבל לא הרבה.  

מעשה ב 5 ילדים
05/04/2016 | 15:24
2
246
החלוקה לחדרים:
חדר 1 בת 7 ובת 4 הולכות לישון ב 20:00
חדר 2 בת 15 ובת 8 עולות למיטה בסביבות 20:30-21:00
חדר 3 ממ"ד פצפון ,בן 14 מתכנס בחדרו בשעה 20:00
באף אחד מהחדרים אין טלויזיה/מחשב/טלפון נייד. 
בבית טלויזיה אחת בסלון. לוקח זמן עד שמגיעים אליה בערב אם בכלל....

היה אמור להיות משורשר לשאלת חלוקת החדרים
05/04/2016 | 15:24
1
28
טופל
05/04/2016 | 20:06
15
מצויידת בבן 11, בן 8 ובת 4.5
05/04/2016 | 23:42
240
כולם ישנים באותו החדר , כולם הולכים לישון ביחד באותה השעה (איזור 21 בערב...)
הם נכנסים לחדר, סוגרים את הדלת ולפעמים תוך חצי דקה כולם כבר מעולפים, לפעמים  יש עוד שעה ארוכה של צחוקים.

מבחינתי, ברגע שנכנסו לחדר- אני את שלי סיימתי.

תודה רבה על כל התשובות. יצאתי עם תובנות
06/04/2016 | 16:16
1
208
נראה שכשנפצל את הילדים ונעביר אותם לחדרים הקרובים לסלון נצטרך לשנות כמה דברים. גם לארגן טלוויזיה בחדר הורים כדי שנוכל לפרוש לשם אם נרצה, כי הערבים הזוגיים שלנו בסלון כנראה פחות יעבדו, וגם להנהיג איזושהי מדיניות של דלת סגורה כדי להבטיח פרטיות עבורנו ועבור הילדים כשהם בחדרים שלהם שיוצאים מהסלון.
ואולי באמת עד אז גם נלמד לבלות יחד בערבים ויהיה לי דווקא נחמד.
09/04/2016 | 00:59
47
גם אצלנו חדרנו הוא מבצרנו כבר שנים רבות והסידור עובד מצוין.
יש לנו בחדר טלויזיה גדולה יחסית עבור הבעל שהוא חובב טלויזיה גדול.את המחשב שלי העברנו לחדר באיזה שהוא שלב כי אני מאוד אוהבת לשבת על המחשב בלילות. יש בחדר כמה כונניות עם כל הספרים שלי.זה שיש לנו מקלחת צמודה לחדר גם מאוד עוזר.
בגיל יחסית צעיר חינכנו את הבנים לדפוק בדלת החדר שלנו כאשר היא סגורה (ומה שבטוח גם יש מפתח שאנחנו לא מתביישים להשתמש בו  כשצריך)
וכך הבנים יכולים לראות טלויזיה בסלון, לארח בכיף, לרדת עם חברים למטבח בשעות הלילה בעוד שאנחנו שומרים על הפרטיות שלנו.
תגידו, הילדים שלכם משתמשים במילה "מלאנתה"?
04/04/2016 | 05:38
14
294
בת  ה-8 שלי התחילה להשתמש במילה הזאת (כסלנג ל"הרבה") וחשבתי שהיא לא הבינה נכון ומקצרת את מלאנתלפים, אבל מגיגול ראיתי שיש כמה שמשתמשים במילה. אז, זה סלנג נפוץ? גם אתם נתקלתם בו?ף
בהחלט מוכר (כאילו דהההה)
04/04/2016 | 15:34
1
37
וואלה... תודה!
04/04/2016 | 15:51
22
לא
05/04/2016 | 10:21
82
אולי תלוי באיזור?
אצלנו משתמשים בזה כמזכרת ממרפאה בעיסוק שהינו אצלה בעבר
05/04/2016 | 10:24
168
היא דרום אמריקאית במקור עם מבטא קל עד בינוני והרבתה להשתמש בזה ודווקא בעלי נתפס על זה.
מהילדות אני לא שומעת את זה בשוטף
אצלנו לא (בני 16.5, 13.5, 10.5 - פתח תקווה)
05/04/2016 | 10:53
20
ממש לא.
05/04/2016 | 19:29
7
122
אבל אצל הצעירה יש המון ביטויים שגורמים לי לצמרמורת.
אני חותכת בבשר החי, יש דברים שאני לא מסוגלת לשמוע.
(אני משערת ששימוש ב"מילה" הזו הייתה נכנסת לאיסורים שלי).
כן, אחרי שריני כתבה שהיא מכירה,
05/04/2016 | 19:38
5
146
אמרתי לילדה שכנראה המילה הזאת באמת קיימת בסלנג, אבל אני עדיין לא אוהבת אותה... הילדה עשתה פרצוף...
היה שלב בו קנסנו את כל מי שאמר "זה למה".
06/04/2016 | 08:35
4
123
זה היה אחרי שניסינו כל מיני פתרונות, ושום דבר לא הצליח.
הילדים קיבלו דמי כיס מאוד נדיבים מסבא וסבתא, כך שלא היה יותר מידי קשה להם לשלם את הקנסות. עדיין, זה הגביר את המודעות שלהם, והביטוי המזעזע הזה (כמעט) נעלם.
אני לא מגבילה את הילדות מבחינת השפה - כל עוד
06/04/2016 | 08:48
3
131
הן מודעות להבדל, ויודעות מה סלנג ומה לא, ואיך להתבטא בצורה נכונה כשצריך, הן יכולות לבחור להשתמש בסלנג כרצונן. אולי אם יתפתחו אצלן הרגלים בעייתיים (למשל, לומר כאילו בכל משפט) כן ננסה להתערב.
זה בהחלט היה הרגל בעייתי.
06/04/2016 | 09:45
2
109
סלנג יכול להיות משעשע, כשהוא במקום ובזמן המתאים.
הבן שלי היה צריך לתקשר במהלך השירות הצבאי שלו עם שכבות שונות באוכלוסיה. לימדו אותו המון מילים וביטויים, שלא הכרנו ולא היה לנו סיכוי להכיר בדרך אחרת. אני  זוכרת שהיו ארוחות משפחתיות שהוקדשו ללימוד ושימוש בסלנג מוזר. חבל שכבר שכחנו הכל
הכי משמח אותי, שלפחות נכון לעכשיו,
06/04/2016 | 12:55
1
105
אף אחת מהילדות עוד לא משתמשת ב"בא לי"...
מחזיקה אצבעות בשבילך גם לעתיד.
06/04/2016 | 13:12
83
זה ביטוי שלא התארח בבית שלנו, ואני מקווה שגם לא יגיע לביקור
שאלתי הבוקר את הקטון לגבי ה"מלנתה"
06/04/2016 | 11:36
152
הוא אמר: "מכיר אבל לא משתמש כמעט, זה בעצם "מלן ת'לפים" ".
מאחר והיא לא בשימוש יומיומי (כמה פעמים אנחנו משתמשים בזה בעצם) היא די זניחה.
באותה מידה הוא יכול להגיד "חבוטה" שאלוהים יודע מאיפה המילה הזו הוקרצה (הוקרצה - סלנג, כאילו...)
לא זכור לי שאסרתי על מילים מסויימות.
אני בהחלט מעירה על מילים שדי יצאו מפרופורציה כמו:
לשים או להביא
כל פעם שמבקשים ממני להביא משהו אני שואלת אם "ללכת להרים" כדי להביא את זה
וכשאומרים לשים אני שואלת אם "לשים בארון"
כמובן שעל שגיאה במספר - זכר / נקבה אין מחילה!!!
לא
10/04/2016 | 14:56
2
מנהל בית ספר פוגע נפשית בילד
05/04/2016 | 22:58
4
302
שלום,
הילד שלי לומד בכיתה ו' בבית ספר חדש החל מהשנה הנוכחית.
לאחרונה מנהל בית הספר אומר לילדות מהכיתה שיזהרו מהילד כי הוא יטריד אותן מינית, היום המנהל אמר לילד שלא יצאו לטיול שנתי של יומיים בגללו מאותן סיבות.
יש לציין כי מדובר בבית ספר ממלכתי דתי ושהילד מאוד פופולרי בקרב הבנות בכיתה.

אני לא יודע מה לעשות בנידון, הילך לא מסוגל לישון בלילה ואומר שהוא לא מרגיש טוב בגלל זה.

אשמח לשמוע דעתכם בנושא.
מה ז"א לא יודעת מה לעשות?
05/04/2016 | 23:38
204
להגיע לביה"ס לפגישה עם המנהל,
ולשאול אותו למה הוא מדבר כך לילד?
ולומר לו שלא מקובל עליך --כל עוד הוא לא נתפס על כלום.
וגם אם הוא נתפס--שיקרא להורים יש דרך לטפל לא להשמיץ.
מציעה --גם להקליט את השיחה.
במידה וזה לא מועיל--יש לביה"ס הזה מפקח ויש מפקח מחוזי.
ולפתור את הענין.
אמיתית?...
06/04/2016 | 09:42
38
שיחה עם המנהל היתה?
06/04/2016 | 09:47
154
כי לפנות אלינו לפני בירור מעמיק מולו, זה אל רלוונטי
מה הילד מבין ממה שנאמר לו?
06/04/2016 | 12:12
140
ולמה מתכוון המנהל?

לא לגמרי ברורה לי הסיטואציה אבל קודם כל הייתי פונה אל המנהל ובודקת את העניין. שואלת על מה מדובר כי תרצו להבין ולעזור.
אם יש דברים בגו, צריך למצוא דרך לעזור לילד להבין מה תואם ומה מקובל ומה אסור ומה מותר.
יכול להיות גם שהתפיסה של המנהל שמרנית ולא מתאימה לכם או לילד. צריך לבדוק זאת ולחשוב מה עמדתכם בעניין.

בנוסף הייתי מנסה להבין מהילד אם יודע על בסיס מה ומה בדיוק נאמר לו... קצת מוזר לי לחשוב על מנהל שאומר לילד שלא יצאו לטיול כדי שהוא לא יטריד בנות מינית...
מצד דני, אם זה נכון, לא בטוחה שהילד שלי היה נישאר שם. זו אמירה לא מכבדת ולא עניינית ולא מועילה בכלום.

כך או כך, שווה בירור מעמיק ואם יש צורך לפנות גם ליועצת ולפסיכולוגית ביה"ס לעזרה.
פרנקפורט בקיץ
03/04/2016 | 16:08
7
270
הי, 
אנחנו רוצים לנסוע בקיץ עם הילדים לפרנקפורט. באופן כללי אנחנו מחובבי התרבות הגרמנית ושלוחותיה, והיינו כבר כמה וכמה פעמים גרמניה, אוסטריה, הסקנדינביות וכו'.
מנסיונכם - האם פרנקפורט "שווה"? היא יפה? יש מה לראות/לעשות? יש כאלה שאומרים שהיא נהדרת, ויש כאלה שאומרים שהיא תעשייתית ולא מעניינת.
אז תסעו ותחליטו מי צודק... מאמינה שתוכלי לקבל תשובות גם
03/04/2016 | 19:20
161
בפורום טיולים וחופשות בחו״ל. טרם הייתי בפרנקפורט.
לא הייתי שם.
03/04/2016 | 19:50
32
נהיה שם יומיים בפסח.
04/04/2016 | 08:34
141
נראה הופעה, ואח"כ נמשיך ליער השחור. אם תחכו עד אחרי פסח, תהיה לי תשובה. בעלי, אגב, היה שם וטוען שהיא תעשייתית ולא מעניינת.
יש שם גן חיות
04/04/2016 | 14:05
99
מעבר לכך לא יודעת האם יש עוד דברים מיוחדים לילדים...
למה אתם רוצים לנסוע לשם?
05/04/2016 | 00:53
110
איזה מקומות ראית שיש בפרנקפורט שגרמו לכם לחשוב שאתם רוצים לנסוע אליה?
משעמם שם. עיר גדולה סתמית.
05/04/2016 | 20:37
110
המרכז יכול לעניין לאחהצ אחד, אבל חוץ מזה, לא הייתי נוסעת לפרנקפורט בשביל גן שעשועים או גן חיות. זה בערך כמו לנסוע לחיפה. נחמד, אבל יקר מכדי לטוס לשם. (ויש לי משפחה בעיר, שאפילו לא מציעים לארח אותנו אצלם)

מכל הערים והמקומות שיש עליהם
05/04/2016 | 22:42
118
המלצות כאלה מדהימות, למה דווקא פרנקפורט?
קבוצה של משחות מטיילות
05/04/2016 | 10:03
2
257
שלום, האם אתן מכירות קבוצה של משפחות מטיילות שאפשר להצטרף אליה?
אני שולחת ווטסאפ בקבוצות של הגן ובית הספר
05/04/2016 | 10:30
199
תמיד יש מצטרפים
ואם הם לא באים לך בטוב
תנסי פה

שברתי את הראש עד שהבנתי...
05/04/2016 | 14:36
48
יש לכן סכין שף?
03/04/2016 | 20:13
10
266
אני מחפשת סכין שאוכל לחתוך בעזרתה גזר, למשל, בלי להפעיל הרבה כוח.
לא צריך סכין שף
03/04/2016 | 21:55
1
208
כל סכין של ויקטורינוקס, עם או בלי שיניים, עושה את העבודה. 
זה בדיוק מה שהתכוונתי להציע. עם שיניים
06/04/2016 | 08:12
12
יש לי. אבל כל סכין משוננת מהסופר
03/04/2016 | 22:28
171
תחתוך לך גזר בקלילות.
יש לי סכינים של ארכוס. לא יקרים מדי ונוחים מאוד.
04/04/2016 | 07:17
42
כן
04/04/2016 | 12:49
3
169
קניתי לי לפני שנתיים, סכין ארקוס-ליידי, וההבדל אדיר. לא יודעת למה סבלתי כל כך הרבה שנים בלי סכין טובה.

די, באמת יש כזה דבר ארקוס ליידי? מצחיק.
04/04/2016 | 13:17
2
37
הוא קצת יותר קטן מהסכין שף הרגיל
04/04/2016 | 17:07
1
132
לי הוא יותר נוח ביד מאשר הסכין בגודל סטנדרטי.

נשמע לי הגיוני לייצר סכין בגודל אחר למי שיש לו יד קטנה יותר.
כן, אבל אפשר גם סתם לייצר סכין יותר קטן
04/04/2016 | 18:36
133
בלי לקרוא לו "ליידי" - כמו שמייצרים, למשל, כפפות מטבח בגדלים שונים (אבל אולי כפפות מטבח הם רק לנשים? גברים אמיתיים לא משתמשים בכפפות מטבח...). ואם את רוצה לצחוק קצת ממליצה לך לגגל את 
BIC for her pen (יש כל מיני - למשל BIC for her fashion retractable ball pen)
ולקרוא קצת את הביקורות באמזון. קורע מצחוק.
תודה על כל התשובות. לא הצלחתי להתאפק,
08/04/2016 | 09:31
1
58
וקניתי סכין שף.
"השקעתי" 70 ש"ח.
בדמיוני ראיתי את עצמי חותכת בזריזות ובתנועות מרהיבות כמו המשתתפים ב"משחקי השף".
מייד אכנס למטבח לבישולי יום השישי. נראה איך יהיה. מקווה לצאת משם עם כל האצבעות.
תתחדשי ובזהירות על האצבעות
10/04/2016 | 14:58
2
בוקר טוב! שבת יפייפיה לפנינו, כמו שאלעד זוהר אומר
02/04/2016 | 09:41
5
156
"מתאימה לכל פעילות מחוץ לבית"
אז איזו פעילות מחוץ לבית אתם מתכננים היום?
כפי שכבר סיפרתי, היום נארח את המשפחה לחגיגות יום ההולדת של הבכור. כרגע עדיין מתמהמהת קצת עם קפה הבוקר, כי תכלס עד 1 בצהריים יש עוד מלא זמן. אבל בן הזוג כבר מטאטא, והילדים עוד מעט יתחילו לקשט.
בסוף הארוחה הילדים ילכו עם חמותי אליה לכמה שעות, ואנחנו נתאושש (וננקה ) בשקט.
שבת נעימה לכולם
שבת שלום ובוקר אור.תהנו ממסיבת יום ההולדת.
02/04/2016 | 10:37
24
יפייפיה!!
02/04/2016 | 20:07
2
111
היינו בחמי עין גדי
ולא
לא בלעו אותנו בולענים..
היה אחלה מזג אוויר
בדיוק מתאים לטיול באיזור

איך היה בחמי עין גדי?
04/04/2016 | 13:00
1
68
הבריכה החיצונית גם מחוממת?
מה יש לעשות שם?
הילדים נהנו?
שווה את הכסף?
נהדר
04/04/2016 | 14:25
70
הבריכה החיצונית לא מחוממת
אבל חלק מהילדים נכנסו
היינו עם עוד שמונה משפחות
אז כן הם נהנו מאד
היו בבריכה והדלקנו מנגל
חלקם יצאו למסלול עין בוקק
וחלק שכחו עצמם בבריכות הגופרית

** במזג אוויר של התקופה הקרובה
הייתי מנצלת את עין גדי ועין בוקק
אחר כך חם מדיי בכדי לטייל שם
היינו במדבר - המלצה המלצה המלצה
03/04/2016 | 10:00
147
המדבר הוא אחד המקומות האהובים עליי ביותר.
נסענו עם 7 משפחות של חברים, פתחנו בעין ירקעם, מסלול ממש קליל, גב עם מים,
הילדים נהנו עד השמיים (היו מעט מים אבל מספיק בשביל 15 ילדים להעביר שעתייםש ל כיף אדיר), ומשם נסענו לחאן ממשית (עצבנו אותנו עם מתחם אוהלים מרגיז ורבו איתנו כי התעקשנו להקים אוהלים ליד הטוקולים של החברים שלנו (מבני אוהל מושכר מהמקום).
היה ממש כיף, הילדים ומהבוגרים, כולנו נהנו, משחקים, אוכל, מקלחות סופר נקיות ומים חמים, נפלא.
בבוקר יצאנו למסלול ארוך בנחל ממשית, לקח בערך שעתיים, אולי קצת יותר, היה מאד חם, אבל היה מצויין, ראינו שפני סלע ועקבותש ל בעלי חיים נוספים.
בסוףך המסלול נסענו לאתר במכתש הגדול של מילוי חול צבעוני בבקבוקים, שיהיה לילדים מה להראות היום בכיתה :).
היה ממש כיף, מתכננים את הטיול הבא, שלמות, זול, פשוט וכיף
עזרה...
04/04/2016 | 13:01
2
152

שלום אני חייבת את עזרתכם, כל קול חשוב לי.
אני צריכה הורים לילדים בגילאי 6-12 למילוי השאלון זה ממש כמה דקות, זה ממש חשוב לי ואני אעריך את זה מאוד, תודה
https://docs.google.com/forms/d/1copHVtKItG6SctbUP...

אולי תכתבי לנו מהו הנושא?
04/04/2016 | 18:26
1
11
תיווך חדשות לילדים
04/04/2016 | 20:00
13
שאלת יום הולדת
02/04/2016 | 16:37
32
369
הזמנתי מקום באסקייפרום ברח" גרשון שץ, זה במרכז תל אביב, בין מנחם בגין ליגאל אלון. הבן שלי (שחוגג יום הולדת 10) הזמין כחמישה חברים ויחד איתנו נמלא שני חדרים.
אני תוהה מה לעשות אחר כך כי החדר בריחה נמשך כשעה וזה יוצא מעט בתור חגיגת יום הולדת (אני חושבת).
אם זה היה באיזור אחר, הייתי לוקחת אותם למשל למקס ברנר, אבל אין לי כח להגרר משם לנמל תל אביב. אפשר גם לקחת אותם משם לסרט אבל זה יוצא יותר מדי.
האם יש שם מסעדה נחמדה באיזור שמגישה פיצה ואפשר לקחת ילדים לחגיגת יום הולדת? או אולי יש לכם רעיון אחר ל"השלמה" של חדר הבריחה?
אשמח לרעוינות. 
אתם 3 דקות משרונה
02/04/2016 | 16:51
31
271
יש לך שם מקס ברנר או את המסעדה הזו, שמזמינים ואוכלים פיצות בחוץ עם שמיכת פיקניק ועוד כל מיני. זה מאד מאד קרוב. 
תודה , אבדוק.
02/04/2016 | 17:01
27
196
לא ידעתי שיש שם מקס ברנר. את זוכרת את שמה של המסעדה השניה?
"פיקניק".
02/04/2016 | 17:23
26
40
תודה רבה
02/04/2016 | 17:27
29
נכון!
02/04/2016 | 18:20
24
182
הילדים שלי מתים עליה. הפיצה מצויינת, הפסטה מעולה ומאד כיף כל הישיבה בחוץ על שמיכות משובצות.
איך העסק הזה עובד?
02/04/2016 | 18:24
23
168
צריך להזמים מקום? (אנחנו נהיה בשישי אחרי צהריים). הם נותנים את השמיכות או אני צריכה להביא?  יש קינוחים? זה עדיף ממקס ברנר?
סליחה על השאלות המפגרות, אני נלחצת כל פעם שאני צריכה לארח ילדים לא שלי.
זה לא נקרא גם "ליטל איטלי"? כל פעם
02/04/2016 | 18:26
165
שאני מגללת "שרונה פיקניק", זה מה שיוצא לי.
אי אפשר להזמין מקומות
02/04/2016 | 18:31
15
225
נכנסים, מזמינים ומשלמים בקופה, מקבלים זמזם ולוקחים סלסילה.
הולכים לשחק בחוץ על הדשא (תביאי כדור, קלפים, מה שהם אוהבים)
כשהזמזם מזמזם הולכים ומביאים את האוכל.
אין יותר פשוט מזה.
יש קינוחים, לא לקחנו אף פעם. אני הייתי שולחת את אחד המבוגרים האחרים למקס ברנר להביא מזרקי שוקולד, או לשגב קונספט להביא כוסות קינוחים שוות למות (פשוט לבחור כמה וזהו) וזה סוף הסיפור.
בעיני יותר נעים וכיף פיקניק בחוץ מאשר לשבת עם ערימת ילדים במסעדה, ויותר נוח לי עם המחשבה שיאכלו פיצה מאשר שיאכלו פיצת שוקולד....אבל בלי שום קשר - זה באמת באמת כיף וטעים.
תודה, גם אני חשבתי ללכת לשם
02/04/2016 | 18:33
14
204
ולהביא מזרקי שוקולד. אבדוק אצל שגב קונספט (בחיי, אני לא מבלה מספיק, פעם ראשונה שומעת על זה)
בעלי עובד מעל המתחם.....חקרנו עמוקות את הנושא.
02/04/2016 | 18:39
11
283
העתקתי לך. מגיע בכוס גדולה ועמוסה.

עוגת שוקולד / עוגת שוקולד חמה, גלידה, ועוגיות שוקולד צ'יפס עם רוטב גנאש 29 ₪
קינוח טרופי / סורבה קוקוס טרופי עם בננות טריות, בוטנים ורוטב תותים עשיר(פרווה) 29 ₪
אגסים / אגסים, דובדבני אמרנה וקרמבל קראנצ' עם גלידת וניל וקצפת 29 ₪
מוזלי / בננות ופופקורן מתוק עם גלידת יוגורט, רוטב מייפל ובוטנים 29 ₪
מלבי / מלבי עדין מכוסה בגלידת וניל עם רוטב תותים עשיר, בוטנים וקוקוס 29 ₪
עוגת גבינה / עוגת גבינה, דובדבני אמרנה וקרמבל קראנצ' עם גלידת וניל 29 ₪
מוס שוקולד / מוס שוקולד עשיר ועוגיות פריכות מוגשים עם גלידה ורוטב גנאש 29 ₪
עוגת שוקולד / עוגת שוקולד חמה, סורבה קוקוס ורוטב שוקולד עם סוכריות. (פרווה
ואו! נשמע מדהים. השאלה מה יעדיפו ילדים בני עשר
02/04/2016 | 19:01
33
וסליחה על הנידנוד, אבל פיקניק זה לא ליטל איטלי, נכון?
02/04/2016 | 19:02
4
43
אם אני לא טועה זו אחת מהמסעדות של ליטל איטלי
02/04/2016 | 21:54
140
יש להם 2 או יותר
אני לא יודעת...סורי
02/04/2016 | 21:56
30
זה של אותם הבעלים ונמצא בסמיכות
02/04/2016 | 23:42
161
פיקניק הוא כביכול ה"מזנון טייק אווי" של הליטל איטלי (אם כי זה לא אותו תפריט).
תודה לכולכן. יש משהו שהפורום הזה לא יודע?
03/04/2016 | 06:52
20
אהבת את הכוסות האלו?
02/04/2016 | 23:39
4
227
אנחנו משפחה של 5 נפשות, לקחנו כוס 1- ונחנקנו מזה...... זה היה זוועתי....

מצד שני, זה בדיוק מה שאת כנראה מחפשת כשאת רוצה לסתום חבורה של בנים בני 10....
אנחנו עפנו עליהם........
03/04/2016 | 11:18
3
176
מצד שני - אנחנו משפחה של גרגרנים.
אני אעדיף דברים אחרים, אבל הילדים שלי? הכוסות האלה מסכמות מבחינתם את כל מה שטוב ונכון בעולם.
אילו טעמתם ואהבתם?
03/04/2016 | 16:06
2
18
מי זוכר? משהו מתוק, קר ושוקולדי
03/04/2016 | 20:37
1
22
באסה... קיוויתי להמלצה - זה נשמע טוב,
04/04/2016 | 09:27
80
אבל גם נשמע שקשה לבחור...
חיה בבורות מדהימה
02/04/2016 | 18:45
1
32
לגמרי!
02/04/2016 | 19:00
14
רק מילה על השכונה סביב גרשון שץ + אופציה נוספת
02/04/2016 | 23:37
5
235
אם במקרה תקבלי רעיון לשבת איתם באחת המסעדות שבשכונה עצמה (יש הרבה, ואפילו טובות ולא יקרות בכלל...) קחי בחשבון שבשישי בצהרים הכל סגור שם. זה איזור שחי על האנשים שעובדים בסביבה.

הרעיון של ללכת איתם לפיקניק הוא מעולה.
לא צריך להזמין מקום, באים, קונים כמה פיצות ושטויות ויושבים על הדשא.
מקבלים שמיכות וסלי פיקניק, אבל בואי... חבורת בני 10, לא ממש ישבו לך לפיקניק רגוע על השמיכות המשובצות.... הם יבלעו את הפיצה ויקומו.

רעיון נוסף הוא מקום שנקרא 110. זה כמו מקדונלדס/ בורגר ראנץ' רק איכותי וברמה ממש ממש גבוה..... אנחנו אוכלים שם המון. 
אני חושבת שזה גם יצא לך יותר זול מהפיקניק שדופקים מחירים הזויים קצת (לא יודעת לגבי פיצות, אבל לשאר הדברים...)

לקינוח, יש לך שם את וניליה. אין משובח מזה.

ואגב, אני בכלל לא סגורה על זה שיש שם מקס ברנר....
תודה רבה לך ולכולן. מאוד עזר
03/04/2016 | 06:52
27
יש מקס ברנר
03/04/2016 | 11:45
3
126
תסמכי על הילדים שלי, חקרו את הנושא לעומק.
איפה? בתוך המרקט או במסביב?
03/04/2016 | 13:41
2
133
לא זוכרת שראיתי (ואני שם בערך פעמיים בשבוע...)
הגזמת! אפילו אני - שהייתי בסך הכול פעמיים בשרונה - יודעת
03/04/2016 | 13:59
1
158
איפה מקס ברנר!!
זה בחוץ, ממש ליד אחת הכניסות למרקט.
בחיי שבחיים לא שמתי לזה לב....
03/04/2016 | 14:08
135
כנראה כל אחד ומה שתופס לו את העין...
טכלתי את הפיצה בדוכן של רוסטיקו וממש לא אהבתי...
03/04/2016 | 14:22
2
154
יש את אמורה מיו באבן גבירול או מסעדתהבת שלה פיצה פצה.
אכלתי פיצה מעולה בדוכן של פרונטו בשוק צפון.

למיטב ידיעתי יש  עוד מקומות עם פיצה מלבד הדוכן של רוסטיקו.

יש את קפה איטליה ביגאל אלון.

תודה רבה
03/04/2016 | 14:43
1
28
אין בעד מה
03/04/2016 | 14:51
71
מקווה שתהנו במקום שאליו תבחרו ללכת...
על ארבעה בנים דיברה התורה...
03/04/2016 | 12:17
8
433
ומה אני אספר?
האחד (בכור) - לומד, בטכניון - הנשמה יוצאת לו (ולנו)
השני (המשוחרר) - לא רוצה ללמוד (לפחות בנתיים) מחפש עבודה
השלישי (המתבגר) - סוף י"ב - נמאס לו מהלימודים (אין לי כח כבר)
הרביעי (הקטון) - כיתה ד' - לא רוצה ללמוד, שונא את המורה, הצגות כל בוקר: כואבת הבטן, כואבת האוזן, הוא עייף, הוא צמא.

אין לי כח לזה, די, נגמר.
הויכוחים או השיחות (עידוד, תמיכה), המריבות והעצבים גוזלים ממני כל כך הרבה אנרגיות.
הבוקר איחרתי לעבודה בחצי שעה כי הקטון החליט שכואב לו והוא לא רוצה ללכת (אחרי שבוע שלם שבאמת כאבה לו האוזן). בכה לי, בכה לאבא שלו בטלפון, כעס על כל העולם.
בסוף המשוחרר לקח את העניינים לידיים, שלח אותי לעבודה. דיבר עם הקטון, הנ"ל אישר שהוא מרגיש מצויין ושונא את המורה (לילד יש חושים בריאים למורים מעצבנים) ולא רוצה ללכת לבית הספר.
נתן יד לאחיו הגדול ויחד צעדו למוסד הקרוב.
אם לא קיבלתי טלפון עד עכשיו סימן שיום הלימודים יסתיים כמתוכנן בזמן.
אני מחכה לסיום שנת הלימודים, המתבגר יסיים, הקטון יעלה לכיתה ה' ותתחלף לו מורה (בתקווה שתגיע מישהי שתחזיר לו את האמון במערכת - חחחחח אני מצחיקה את עצמי).

זה היה שחרור קיטור
ואו, אני יכולתי לכתוב משהו כזה. ואח"כ אני הולכת לעבודה לנוח
03/04/2016 | 12:37
1
71
03/04/2016 | 15:42
21
אוי, שאני מבינה.
03/04/2016 | 12:52
173
ולי יש רק 3 ילדים

כאמא לפעוטות, תמיד אמרו לי "ילדים קטנים צרות קטנות....
03/04/2016 | 13:43
1
284
ילדים גדולים, צרות גדולות"
ואני גיחכתי בלב וחשבתי שזו קלישאה של אנשים שהרבה יותר מידי זמן אף אחד לא הפריע להם לישון לילה שלם וכבר קצת שכחו מה זה....

היום , כשהבכור שלי רק בן 11, אני מתחילה להבין שלצערי, זה נכון..

מישהי פעם אמרה לי... לא משנה כמה ילדים את מתכננת לעשות, תדאגי רק שאת האחרון את מספיקה לעשות לפני שהראשון מתחיל את גיל ההתבגרות. וואלה, יש בזה משהו!
זה משפט שנשמע קלישאתי
03/04/2016 | 15:30
215
כי הוא טחון, אבל בעיקרון זו אמת צרופה.
כשהם קטנים הבעיות והקשיים בד"כ הם טכניים--ולא מהותייים (אלא אם יש חולי קשה או נכות)אבל כשהם גדלים יש תכנים מורכבים של צרכים--שחלקם הם מורכבים
ודברים שלא בהכרח תלויים בנו והם מהותיים ולא טכניים.
מאחלת לכל האמהות שתרונה נחת ויגדלו בקלות את ילדיהם.
שחררי חופשי בשביל זה אנחנו כאן
03/04/2016 | 15:43
175
לא יודעת מה להגיד לך ...
יהיה טוב. בסוף איכשהו הכל מסתדר.
לך קשה
03/04/2016 | 15:49
212
אבל אני חייבת לכתוב שנהניתי מכתיבתך!
ספרי לי...
03/04/2016 | 17:46
42
זו רק אני? או שנהיה פשוט בלתי נסבל לגלוש בתפוז?
31/03/2016 | 18:24
35
407
דחיפת פרסום כל כך אגרסיבית זה קונספט שפשוט מבריח גולשים - אני בטוחה שתפוז מודעים ומבחינים בירידה המאסיבית ובכך שפורומים שלמים וקומונות שלמות נוטשים בהחלטה משותפת את הפלטפורמה ועוברים לפייסבוק.....

אז למה לכל השדים והרוחות במקום לשפר ולהנעים את הגלישה רק הופכים אותה לחוויה יותר מזעזעת?
באיזה עוד אתר דוחפים דפי פרסום במעבר בין עמודים.... בחיי, אני לרוב חושבת פעמיים שלוש אם להגיב למשהו כי אין לי כוח לאונס של מכללת סמי שמעון או המפרסם התורן.......
באיזה עוד אתר ישנו הקונספט של לעכב גולשים מלצאת לדרך קישורים לאתרים אחרים עם 30 שניות ביציאה?!?

תפוז נורא נורא יצירתיים בקטעים האלו, חבל שלא מפנים את היצירתיות למקומות שיגדילו את את את כמות הגולשים ולא יצמצמו אותה.

בטח שמתם לב שגם הפורום הנחמד הזה בדעיכה מתמדת....... אם הודעה נשארת בעמוד הראשון שבוע ומעלה- הפורום גוסס.

תפוז, תתעוררו!!!

נ.ב- כן, מכירה את הגישה שבשביל תוכן חינמי צריך לספוג פרסום, וכשאתה לא משלם על המוצר, אתה הופך להיות המוצר (באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב )- אבל מכיוון שאנחנו רואים מסביב לא מעט פלטפורומות, כמו פייסבוק למשל, שמצליחה יופי לחיות מפרסומות בלי להעיק למוות- זה כבר לא תירוץ
לדעתי תפוז הורס את המחשב שלי, אפילו.
31/03/2016 | 18:38
246
פיירפוקס שלי התפוצץ או משהו בסגנון... אני לא סגורה על זה שזה בגלל תפוז, אבל יש סיכוי סביר.
כבר התרגלתי לפרסום,
31/03/2016 | 19:24
220
הבנתי,
אבל שכל סרטון הוא בקול ובעצמת קול מביך.
ישבתי בבי"ח ופתאום מסיקה ודבור קולניים, ממש הובכתי.
אסור לגלוש בתפוז גם כשהילדים ישנים כי זה מעיר אותם.
מוגזם ומיותר.
יש אנשים שגולשים בלי חוסם פרסומות?
31/03/2016 | 20:27
5
43
מסתבר... איך עושים?
31/03/2016 | 21:22
4
37
בדיוק,להתקין AdBlock
31/03/2016 | 23:16
3
43
אני התקנתי גם גוסטרי
01/04/2016 | 11:04
2
142
שבעקרון מטרתו היא למנוע מכל מיני אתרים לאסוף עליי מידע, אבל הוא גם חוסם חלק מהפרסומות.

בן זוגי ממליץ שלא את הPLUS אלא..
01/04/2016 | 11:54
1
155
את הAdBlock הרגיל . בגלל מסירת פרטים לצד שלישי או משהו כזה.
הפוך, הרגיל מוסר פרטים
01/04/2016 | 21:09
17
אם הם היו מודעים, הם לא היו פותחים פורומים חדשים כל שני
01/04/2016 | 11:47
23
252
וחמישי כאשר הפורומים החדשים ברובם לצורך פרסום המנהל בתשלום שמשולם ל-, קרי גם אותם מפרסמים לא מודעים, אלא אם כן, הם משלמים גרושים.
הם לא משלמים
01/04/2016 | 18:41
22
213
הם נותנים אינטרנט חינם
המפרסמים בהחלט משלמים
01/04/2016 | 19:04
16
183
קחי למשל את פורום הורים למחוננים שעבר להיות מפורום רגיל לפורום ממומן שהמנהל משלם ל-
יש פורומים כאלה. אבל לצערן של הפתעות ושל הפוכית,
01/04/2016 | 21:33
15
185
הן לא מקבלות הרבה כסף. או שמא כן? 
הפורומים האלו מתרבים בקצב של פצעוני בגרות
01/04/2016 | 22:43
24
בוודאי. מוזמנת לבית שלי בספסופה כדי להיווכח בעצמך כמה משלמים
02/04/2016 | 09:47
13
216
בתפוז
איזה משלמים ואיזה נעליים. הכול בהתנדבות ומתוך רצון טוב. הזמן והאינטרנט.
.ספסופה?? לא התכוונת לארסוף?
02/04/2016 | 10:08
11
23
מה פתאום. אני שכנה של אריה דרעי.
02/04/2016 | 10:34
10
206
לא ידעתי שיש מקום כזה בכלל
02/04/2016 | 12:15
9
190
נשמע יותר כמו משהו בשכנות למחנה הפליטים בלטה, לא?
הגזמת, זו מעצמת צימרים!
02/04/2016 | 15:18
8
217
אולי יפה רוצה להשלים הכנסה....

(אגב, ובתכל'ס.... תהרגו אותי אם הבנתי מה בבית הזה הדליק את כולם כל כך.... זה שמדביקים לנכס את התואר "אחוזה" לא הופך אותו לכזה, במקסימום הופך את העיתונאי שמדווח להישמע כמו מתווך נדל"ן בוגר רימקס...)
02/04/2016 | 15:40
7
את ראית איך הוא ניראה?
02/04/2016 | 16:51
3
159
זה שהוא לא נמצא במדינת תל אביב לא גורע מהיותו אחוזה.
זו וילה. נכון. אחוזה? לא.
02/04/2016 | 23:45
2
171
אם כבר אחוזת בטון...... באל אלוהים, הקמתם בית בגליל, בלב הנוף והטבע... לא תשתלו עץ אחד בגינה? תשימו עציץ? משהו? שפכו בטון על הכל..... פשוט מגעיל.
אבל על טעם רע עוד לא נפתחה ועדת חקירה עדיין  
חכי... גם זה עוד ייקרה
03/04/2016 | 11:06
1
105

ברוב המושבים האלה וילה זה הסטנדרט (פרט לכמה מבוגרים שעוד גרים בבית המקורי).
כשחיפשנו בית בהתנחלות
03/04/2016 | 19:04
103
ראינוט אחד, שקראנו לו "הדק עם הבית", 600 מ' דק, ואפילו לא ס"מ אחד של אדמה בגינה. 
אני שונאת צימרים
02/04/2016 | 18:06
2
160
מאז שנדפקנו פעם בצימר צמוד ללול, עם ריחות ניחוח, בריכה שהפעילו בה רובוט, תוך כדי ששחינו בהנ (והוא תקף אותנו), אנחנו מעדיפים בעליל מלונות. זה אפילו יוצא יותר זול ויש פיקוח. מוציאה מן הכלל, צימר ב"אמירים"  שהיה בסדר גמור.
לבחור צימר זו אומנות והתמחות
02/04/2016 | 23:51
1
160
אני חושבת שהיחס בין צימרים לאזרחים במדינה הזו עולה אפילו על היחס בין אזרחים לעורכי דין, שזה אומר המון המון המון...
יש טובים יותר וטובים פחות.... חשוב להגדיר מטרה, ותקציב- ולבחון בעין סמי-מזויינת את התמונות.....

אני אישית, שונאת בתי מלון. 
באופן כללי, הנאה מבחינתי זה כמה שפחות אנשים זרים שחולקים איתי את אותו האויר...
יוצא מהכלל הזה הוא רק מלון אחד- יערות הכרמל.
(אגב, גם בחו"ל  אני אלך לבית מלון רק כשאני לבד בנסיעות עבודה. בנסיעות בילוי זה אך ורק דירות)
אנחנו נוסעים למלונות קטנים ומחוץ לעונה
03/04/2016 | 18:54
76
כך שמבחינת "אויר", מאד מאד מרווח לנו. 
כי הפורום הזה לא נחשב פורום מומחים
02/04/2016 | 23:52
119
כנסי לקישור בתגובתי אתמול בשעה 19:04 ותקראי על מה מדובר.
אפילו לא
01/04/2016 | 21:46
4
35
לפחות היתה פעם הטבה כזו. כך שמעתי.
01/04/2016 | 21:49
3
189
(מעולם לא ניהלתי פורום). 
אמרו לי שזה היה בעבר הרחוק, כשאינטרנט היה פחות נגיש....
01/04/2016 | 21:51
26
כשהתחלתי לנהל דיברו איתי על האפשרות של ההטבה הזאת
03/04/2016 | 09:16
91
אבל אף פעם לא מימשתי אותה.
לא מתאים לי, אני מנהלת פורום בהתנדבות ובכיף, לא צריכה לתת דין וחשבון (או "פרטי חשבון" לא עלינו) לאף אחד.
זה עדיין קיים
03/04/2016 | 09:53
11
אצלי תפוז נהיה איטי פחד באייפד, במשך כמעט
01/04/2016 | 12:26
119
חודש. ביומיים האחרונים המהירות השתפרה בהרבה. מקווה שכך יישאר.
ממש לא רק את...
01/04/2016 | 15:10
122
הכי מעצבנים אותי הסרטונים המעפנים האלה שעשו לי כבר כמה פעמים התקף לב בגלל הווליום...גם אני צמצמתי מאוד את הפעילות שלי בתפוז בגלל זה.
כמו שאמרו, ב- 2016 אין שום סיבה שתראי פרסומות
01/04/2016 | 21:07
171
זה כמו להשתמש באקספלורר, דבר שכבר עבר מהעולם. תתקיני אדבלוק פלוס כאקסטנשן לכרום וזהו, אין פרסומות יותר.
יש בפרדס פורום לקראת גיוס?
02/04/2016 | 19:15
4
31
בחיפוש מהיר מצאתי את פורום מתגייסים
02/04/2016 | 20:16
1
64
תודה
02/04/2016 | 20:48
10
יש את פורום "הורים לחיילים"
03/04/2016 | 09:05
1
86
נשמח לתת עצות לכל מי שצריך לפני גיוס, בזמן השירות (וגם אחרי).

* ריני - מנהלת הפורום 
תודה. כבר אני מרגישה שיש לי פרוטקציה.
03/04/2016 | 17:48
8
השרשור השבועי להמלצות
01/04/2016 | 14:07
5
21
הסדרה "האמריקאים" חוזרת לעונה רביעית.
01/04/2016 | 21:19
2
77
איזה כייף!
כבר הזמנתי
02/04/2016 | 09:56
1
57
רק השבוע סיימנו לצפות ברצף בסדרה המעולה "מלחמה ושלום" שהומלצה כאן בתחילת ההקרנה שלה. היה מצוין. עכשיו נחכה שתסתיים העונה הרביעית של האמריקאים ונצפה גם בה
גם אני אוהבת את ׳מלחמה ושלום׳.
02/04/2016 | 10:39
15
הצגת היחיד "הרוקמת"
01/04/2016 | 21:46
81
אם יוצא לכם, תלכו, תלכו, תלכו! צפיתי אתמול. אני חושבת שזו אחת ההצגות הטובות שראיתי אי פעם.
once upon a time
02/04/2016 | 16:38
93
בהתחלה קצת השתעממתי אבל נכנסתי עמוק עמוק לסדרה וממש ממליצה בחום!

קוראת בפעם השנייה עכשיו את "כמה רחוק את מוכנה ללכת" של מאירה ברנע- ספר על טיפולי פוריות מהחוויה של מטופלת פוריות.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה