לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'מעניין אותי מה דעתכן בנידון'
מעניין אותי מה דעתכן בנידון
05/02/2017 | 00:09
13
769
בתי בכיתה א, וחברה שלה לכיתה חוגגת יום הולדת. האמא (שאיני מכירה ממש, רק שלו נימוסי) חוגגת לבת יום הולדת בישוב המרוחק מישובינו מרחק של 35 קמ לערך, ואמרה שהיא לוקחת את הילדים ברכבה , וברכב של בעלה. (אין הרבה ילדים שמוזמנים-כ 8)
לי קצת נראה מלחיץ לשלוח את הילדה עם נהגים שאיני מכירה, וגם הילדה לפעמים סובלת מבחילות בנסיעות. בתי לא מכירה את האמא ולא התארחה אצלה אף פעם.
מה דעתכן?  חשבתי אולי אני אסיע את הילדה , מה שקצת מטריח אבל כך אהיה יותר רגועה

לצפיה ב-'למה שלא תסיעי, באמת?'
למה שלא תסיעי, באמת?
05/02/2017 | 04:01
288
נשמע פתרון מצוין.
לצפיה ב-'תסיעי ותהיי רגועה. '
תסיעי ותהיי רגועה.
05/02/2017 | 07:09
3
79
לצפיה ב-'אבל אתן הייתן שולחות ברכב של מי שאינכם ממש מכירים?'
אבל אתן הייתן שולחות ברכב של מי שאינכם ממש מכירים?
05/02/2017 | 11:54
2
89
לצפיה ב-'תראי, יש כאן שני עניינים. אחד, את לא מרגישה שאת מכירה'
תראי, יש כאן שני עניינים. אחד, את לא מרגישה שאת מכירה
05/02/2017 | 12:38
288
את האמא ולכן גם כנראה לא סומכת עליה.
שתיים, אמרת שהבת שלך נוטה לבחילות בנסיעות ארוכות.
השילוב של שני הגורמים האלו ביחד מטים את הכף לכך שאת תסיעי.
במקרה הזה את גם יכולה לספק הסבר הגיוני לאמא.
לצפיה ב-'אני לא , במיוחד לא בכיתה א כשטרם הספיקותי'
אני לא , במיוחד לא בכיתה א כשטרם הספיקותי
05/02/2017 | 13:55
256
להכיר את הנפשות הפועלות
וזו באמת חתיכת נסיעה . ובכלל בכיתה א עדיין נדרשבוסטר , לא ?
היא מתכוונת לספק בוסטר לכולן ?
לצפיה ב-'הייתי מקפיצה וזהו'
הייתי מקפיצה וזהו
05/02/2017 | 14:24
2
74
לצפיה ב-'קראתי את התגובה שלך במנותק מהשאלה'
קראתי את התגובה שלך במנותק מהשאלה
06/02/2017 | 10:17
1
300
וכשניסיתי לחשוב למה היא מתייחסת שיכול להיות קשור לפורום הנוכחי, התלבטתי בין שאלה על מסגרת מתאימה לילד/הקפצת כיתה, לבין השאלות של הפוך על מה להכין לבן שלה... ובסוף זו בכלל השאלה עם ההסעה...
לצפיה ב-''
06/02/2017 | 12:13
12
לצפיה ב-'״אם יש ספק, אין ספק״. אני הייתי מסיעה.'
״אם יש ספק, אין ספק״. אני הייתי מסיעה.
06/02/2017 | 21:03
170
הקטע של הבחילות בנסיעה יותר מטריד.
אבל גם מה שכתבת על אי ההיכרות עם האמא האחרת. 
את לא סומכת עליה שהיא נהגת זהירה? אל תקחי צ׳אנס

מקווה בשבילך שבישוב ההוא יש איזה מקום שאת יכולה לשבת עם ספר או משהו במשך שעתיים ולהעביר את הזמן בניחותא
לצפיה ב-'אני הייתי נוסעת עם הילדה'
אני הייתי נוסעת עם הילדה
09/02/2017 | 09:03
99
ברכב שלי,  שותה שם כוס קפה ומחזירה אותה הביתה,  זה גיל צעיר מידי לתת לה לנסוע עם מישהו שאת לא מכירה למקום שלא מכירים,  העולם היום השתגע בכל מיני סיבות ונסיבות, 
לצפיה ב-'לא הייתי מסתכנת בכך. '
לא הייתי מסתכנת בכך.
09/02/2017 | 11:54
77
קודם כל מה עם שאר האימהות? הן מסכימות לשלוח את הילד שלהן עם אדם לא מוכר?
דבר שני, 35 ק"מ זה לא הרבה, פחות מחצי שעה נסיעה.
שלישית, תסיעי את הילדה ותשתתפי גם את במסיבה, תעזרי אם יש צורך, אבל קודם כדאי תתאמי עם האמא החוגגת, למנוע אי הבנות ואי נעימות.

לצפיה ב-'לא הייתי דואג מדי אם את יודעת שמודבר באמא של בת כיתתה'
לא הייתי דואג מדי אם את יודעת שמודבר באמא של בת כיתתה
09/02/2017 | 13:14
78
לא מדובר באדם זר ויש כאן איזה היכרות
השאלה יותר אם בתך לא תילחץ כי היא לא מכירה את הנהגת
בלי נגיעה לבחילות שיכולות להוסיף תמיד אי נעימות
לצפיה ב-'אני לא הסכמתי.'
אני לא הסכמתי.
09/02/2017 | 14:59
71
הרבה שנים לא הסכמתי שמישהו אחר יסיע את הבנות שלי - מלבדי. רק אני. שווה את הטירחה, את השקט הנפשי - ואת הבנות.
אינני מסכים עם ראובן7. השקט הנפשי שלי שווה יותר. ועל הכביש - אני לא סומך על אף אחד.
גם לא מסכים עם נהורית1. מה שייכות לשאר האמהות? אני זה אני והן ממש לא לענין.
לצפיה ב-'מישהי מכירה רופא נטורופת מחיפה בשם מיכאל פרסיקו?'
מישהי מכירה רופא נטורופת מחיפה בשם מיכאל פרסיקו?
06/02/2017 | 10:31
17
148
לוקחת אליו את הקטן בתקווה לפתור בעיית נוזלים באוזניים.
אבל הוא נשמע כל כך הזוי .
אני כל כך רחוקה מכל הקטע הרוחני שאין לי מושג איך אסתדר.
אבל אומרים לי 80% הצלחה, אז שווה לנסות, לא?
לצפיה ב-'לא מכיר את הרופא'
לא מכיר את הרופא
06/02/2017 | 10:55
1
99
אבל לפני 20 שנה הגדול שלנו סבל מדלקות אוזניים חוזרות ונישנות. הרופא שלנו שלח אותנו לרופא הומאופט ששינה את התזונה שלו (בלי שוקולד, בלי מוצרי חלב ועוד מס' שינויים) והנוזלים נעלמו.

אל תשללי
לצפיה ב-'לא, הוא נותן תרופה חד פעמים שהוא מתאים לילד'
לא, הוא נותן תרופה חד פעמים שהוא מתאים לילד
06/02/2017 | 11:10
94
לפי האופי, העדפות באוכל, הרגלי שינה וכד'. שום שינוי בתזונה.
תוך שבועיים שלושה רואים שיפור (לא הבנתי איך בדיוק) - אומנם לילד יש עיכוב בדיבור אבל אני לא מצפה שיתחיל לדבר גם אם כן ישמע פתאום.
לצפיה ב-'מי אומר 80 אחוז הצלחה?'
מי אומר 80 אחוז הצלחה?
06/02/2017 | 11:51
12
122
יש לו מחקר מסודר שפורסם בעתון רפואי רציני שהוא יכול לשלוח לך קישור? גם מוכרת בחנות מספרת לך שכולם קונים בגד שאת מתלבטת לגביו, אז את מאמינה למוכרת?

לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
06/02/2017 | 11:56
11
105
אבל מי שהמליץ לי, לילד שלו זה כן עזר.
ואני יודעת שזה הזוי, לא צריך לשכנע אותי.
אבל לא שווה לנסות?
במיוחד שהוא טוען שתוך פחות מחודש רואים את התוצאות.
לצפיה ב-'עונה כרוקחת'
עונה כרוקחת
06/02/2017 | 12:06
10
124
תשאלי את מי שעזר לבן שלו יותר פרטים. האם עבר מעצמו? לפעמים אנשים מבריאים מעצמם, והם מאמינים שטיפול טבעי עזר להם. האם הייתה סבירות גבוהה להחלמה עצמית אצל אותו ילד? מה המצב של הבן שלך? לא הייתי שוללת טיפול הומיאופטי לדוגמה במצבים בהם אפשט פלצבו יכול לעזור (לדוגמה מצב שלא מצאו בעיה רפואית אמיתית ועדיין החולה מתלונן על בעיות, לפעמים עצם זה שהחולה מאמין שטיפלו בו והבעיה מבחינת החולה נעלמת).  אבל עם ילד קטן לא רואה איך אפשק פלצבו יועיל.

לצפיה ב-'הוא טען שהיה שיפור תוך שבועיים'
הוא טען שהיה שיפור תוך שבועיים
06/02/2017 | 12:20
70
וזה גם מה שהרופא הזה אמר (הוא גם רופא אאג, בנוסף לזה). כך שלא סביר שהזמן ריפא את הבעיה.
הבן שלי עם נוזלים באוזניים וירידה בשמיעה. יש רפאים שאומרים שחייבים לנתח דחוף כי שההתפתות שלו נפגעת בצורה לתי הפיכה. ויש רופאים שטוענים שעדיף לחכות כמה חודשים.
לצפיה ב-'אפקט הפלצבו הנ"ל,'
אפקט הפלצבו הנ"ל,
06/02/2017 | 12:23
89
הועיל לחיות המחמד שלי. כל פעם בעיה אחרת, לחיה אחרת. וגם ליותר סקפטיים בבית, הועיל. אפקט די שווה...
לצפיה ב-'כמו שתיתי העידה (גם אם זו לא הייתה כוונתה), אפקט הפלצבו'
כמו שתיתי העידה (גם אם זו לא הייתה כוונתה), אפקט הפלצבו
06/02/2017 | 12:35
7
91
בהחלט פועל גם על חיות וגם על ילדים קטנים. אם כי במקרה הזה, שבו מדובר בנוזלים באוזניים ולא בתחושה לא טובה, יתכן שזה באמת בעייתי יותר (כי קל לילד או לבעל חיים לקשר בין העובדה שמטפלים בו לכך שהוא מרגיש טוב יותר לאחר מכן, אבל כשהבעייה היא נוזלים באוזניים האפקט צריך לפעול פיזית על האוזניים, והשפעת הפקטור הפסיכולוגי, בין ישירות ובין דרך השפעת הטיפול על ההתנהגות של הילד/חיה, נמוכה יותר). אפקט הפלצבו יכול גם להועיל עם בעייה רפואית אמיתית, אגב - אין סתירה בין הדברים, וזה לא אפקט שפועל רק על מחלות פסיכוסומטיות או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'אז אולי זה לא פלצבו אלא תרופה אמיתית שכן פועלת?'
אז אולי זה לא פלצבו אלא תרופה אמיתית שכן פועלת?
06/02/2017 | 12:39
6
26
לצפיה ב-'האפקטים האלה מושגים גם על ידי דברים'
האפקטים האלה מושגים גם על ידי דברים
06/02/2017 | 12:44
56
שברור לגמרי שהם לא תרופות (כמו תמיסת מי מלח או גלולת סוכר). אפקט הפלצבו פשוט עובד באחוז מסוים מהמקרים, ולכן כשבודקים תרופות תמיד משווים את ההשפעה שלהן להשפעה של פלצבו, ואם ההשפעה לא גדולה מזו של הפלצבו, לא מאשרים את התרופה. כשמדובר בתרופות (הומיאופטיות, וכו') שלא דורשות אישור ולא מבוצעים עליהן מחקרים, אין שום דרישה שיהיה בהן משהו פרט לאפקט הפלצבו (האפקט שלהן יכול אפילו להיות קטן יותר מזה של גלולת סוכר). אבל אם זה עובד - מה אכפת לך שזה פלצבו?
זה מזכיר לי (סיפרתי את זה בעבר איפשהו ברחבי תפוז) שכשהייתי בהריון הרופאה שלי רצתה שאקח איזו תרופה, ואמרה כדי לשכנע אותי שזה לא יזיק "זה כלום, זה כמו פלצבו", אז עניתי לה, "אז תני לי פלצבו!".
זה כמו שאם הילד מקבל מכה בברך, ואת מנשקת וזה עובר - מה עדיף, שיעשו לו ניתוח בברך? שווה לנסות קודם את הנשיקה...
כלומר, כל זה עם הסייג שמה שנותנים זה באמת משהו לא מזיק - לגבי זה אין לי מידע במקרה הזה - אני לא יודעת מה בדיוק הוא הולך לתת לו, ואם אין פוטנציאל לנזק (אבל אני מניחה שברוב המקרים דווקא אין - מקסימום זה לא עוזר)
לצפיה ב-'אה, אבל אם התכוונת שאולי זה פועל'
אה, אבל אם התכוונת שאולי זה פועל
06/02/2017 | 12:47
2
50
בגלל העניין שפה זה נוזלים באוזניים - אולי. אבל דווקא במקרה שמדובר בתרופה אמיתית אני, אישית, הייתי חוששת יותר לפנות לשימוש בתרופות שלא נחקרו, וכו', מאשר לפלצבו. קרה באמת שהיו רכיבים של תרופות אמיתיות בתרופות אלטרנטיביות.
לצפיה ב-'רופא אאג מומחה שגם אצלו ביקרנו טוען שרק זמן יעזור,ואין תרופה'
רופא אאג מומחה שגם אצלו ביקרנו טוען שרק זמן יעזור,ואין תרופה
06/02/2017 | 13:29
1
80
לא יודעת. נראה לי שבכל זאת ננסה.
רק הבוקר ביטלנו סופית את הניתוח. יותר נכון, אני ביטלתי, בעלי העדיף לנתח.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
06/02/2017 | 13:33
58
הייתי במצב כזה מתיעצת עם 2 רופאי אף אוזן גרון ילדים שלא מנתחים בעצמם והם בכירים ואם שניהם היו אומרים להמתין הייתי ממתינה, ועושה שיעורי בית באינטרנט על הנושא, רק לפי אתרים רציניים, לא עם סיומת .com כי באתרים כאלה בד"כ מנסים למכור לך משהו וזה בעיתי כשאת רוצה חוות דעת נטולת אינטרסים. מאחלת לקטנצ'יק החלמה מהירה.
לצפיה ב-'תראי,'
תראי,
06/02/2017 | 13:30
1
94
רפואה היא מדע לא מדויק. אם לא נעשה מחקר מסודר על התרופה, אפשר לתת כל השערה שתבחרי. עקרונית, תמיד יש סבירות שדווקא אותו רופא המציא נוסחת קסם של תרופה שהיא גם טבעית, גם לא מזיקה כלומר בלי תופעות לוואי, גם יעילה ב-80 אחוז מהמיקרים. אבל, קשה לי להאמין שאם אותו רופא המציא תרופת קסם כזאת, הוא לא ידאג לארגן לה מחקר רציני שעומד בכל הכללים ולהוכיח בצורה מסודרת שאכן המציא תרופת קסם ולקבל הרבה כסף על הפטנט ביצור מסחרי המוני. אם היית מוצאת מוצר שאת יכולה לקבל עליו הרבה כסף בהשקעה קטנה יחסית, לא היית עושה את המאמץ הקטן כדי לקבל הרבה כסף?

לצפיה ב-'הזכרת לי סיפור.'
הזכרת לי סיפור.
06/02/2017 | 15:45
75
היה פעם רופא שטען שהמציא תרופת פלא טבעית לבעיות נשימה ואסטמה. הכרנו כמה אנשים שהלכו אליו, ומצבם אכן השתפר פלאים. הוא עבד עם בית מרקחת מסוים, שרקח עבורו את תרופת הקסם. הביקור אצלו היה יקר מאוד, וכמובן שגם התרופה. הרופא היה מבוגר מאוד, ובנתיים נפטר.
לפני כשנה פגשנו מישהו שעבד בבית המרקחת ההוא, בזמנו. מסתבר שתרופת הפלאים, אכן עבדה. לא היה מדובר בפלצבו. כל הפציינטים קיבלו סטרואידים, והפלא ופלא, הרגישו הרבה יותר טוב.
לצפיה ב-'אצלנו תרופה הומאופתית גרמה לבעיה'
אצלנו תרופה הומאופתית גרמה לבעיה
06/02/2017 | 17:58
82
אז כן, זה משפיע.
זה יכול גם להשפיע לרעה.
לצפיה ב-'היינו אצלו לפני כמה שנים'
היינו אצלו לפני כמה שנים
06/02/2017 | 18:27
84
אצלינו הוא לא עזר....אבל היינו עם בעיה של סינוסיטיז ולא בגלל נוזלים באוזניים.
לצפיה ב-'רעיונות לנשנושים למתבגר צעיר שרעב כל הזמן..'
רעיונות לנשנושים למתבגר צעיר שרעב כל הזמן..
02/02/2017 | 19:10
53
703
בן הכמעט 12 כל הזמן רעב בזמן האחרון. אולי עובר איזושהי קפיצת גדילה, בטוח שמושפע גם מזה שמתאמן יותר מ-10 שעות בשבוע.
הוא אוכל מצוין ומסודר במהלך היום, אבל אחרי ארוחת ערב (גדולה, מגוונת, משביעה) עדיין רעב וכל הזמן מחפש מה לאכול. אני מחפשת רעיונות לדברים קצת יותר בריאים, או לכל הפחות לא ממש זבל, כי...
המשך>>
בן הכמעט 12 כל הזמן רעב בזמן האחרון. אולי עובר איזושהי קפיצת גדילה, בטוח שמושפע גם מזה שמתאמן יותר מ-10 שעות בשבוע.
הוא אוכל מצוין ומסודר במהלך היום, אבל אחרי ארוחת ערב (גדולה, מגוונת, משביעה) עדיין רעב וכל הזמן מחפש מה לאכול. אני מחפשת רעיונות לדברים קצת יותר בריאים, או לכל הפחות לא ממש זבל, כי לא הייתי רוצה ללכת לכיוון בצקים, חטיפים וכל הכביכול מובן מאליו
מה שחשבנו (יחד) בינתיים -
פופקורן (קניתי שקיות מוקטנות של 32 גרם)
עוגיות גרנולה ביתיות
בוטנים (לא מומלחים)
פירות יבשים (תמרים, תאנים, צימוקים .. ) - לפעמים הולך ולפעמים לא.
חטיפי חלווה קטנים
דגנים עם פירות יבשים ואגוזים (פיטנס)

זהו פחות או יותר. לזה הוא הסכים ואני הסכמתי.
יש למישהי כאן עוד רעיונות איך אפשר להשביע מתבגר ש"בא לי משהו לנשנש"?

לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
03/02/2017 | 07:04
12
19
לצפיה ב-'אצלי מאוד מינימלי.'
אצלי מאוד מינימלי.
03/02/2017 | 07:07
144
אחרי שבוע מאוד קשה ועמוס מבחינת עבודה, מפרגנת לעצמי סו"ש של מינימום עבודה.
אתמול אחה"צ כבר הספקתי לאפות הר של עוגיות גרנולה (ע"ע המתבגר הרעב....) והיום מאוד מצומצם -

לזניה להקפאה
לארוחת צהריים - לבקשת הצעיר תבשיל של פסטה עם עוף, פטריות, תרד ומוצרלה (מתכון מהאינטרנט שנוסה בעבר והתקבל בהתלהבות).

מחר - לבקשת הבכור המבורגרים ביתיים עם צ'יפס בטטה בתנור, ירקות בתנור (ברוקולי, כרובית, פטריות) וקולסלאו.
זהו!

לצפיה ב-'היום בצהרים על הלפי הזמנה'
היום בצהרים על הלפי הזמנה
03/02/2017 | 08:05
7
171
כלומר לא מכינים כי בא לנו
מכינים כי נשבר לי מהבישולים
מחר הולכים לדגום את שגב החדשה שפתחו
בערב לא אוכלים בבית
אתמול הכנתי ערימת דונטאס צבעוניים שיהיה..

** המולטי קייק עדיין בשימוש
לצפיה ב-'פתחו את שגב? איך היה? וגם... איפה את קונה'
פתחו את שגב? איך היה? וגם... איפה את קונה
05/02/2017 | 13:23
6
77
בשר לעל האש ובכלל?

תודה.
לצפיה ב-'טעים מאד אצל שגב'
טעים מאד אצל שגב
05/02/2017 | 14:20
5
85
הפעם קניתי משירי
לפעמים קונה במחסני השוק בט'
(רק שהם מביאים דברים שממש נראים טוב)
לצפיה ב-'מליונרית את'
מליונרית את
06/02/2017 | 08:56
2
61
אני לא מצליחה להביא את המצפון שלי להסכים לשלם את המחירים של שירי. אפילו הקצביה בשופרסל, שאי אפשר לחשוד בה במחירים שווים לכל נפש, זה זיל-הזול בהשוואה...
מצדה - אנחנו קונים בשר לעל האש אצל שמואל לוי בעמק שרה (רק קפוא ורק בכמויות גדולות, אבל אפשר לבקש מהם לחתוך את זה - בעודו קפוא - ואז להפשיר בכמויות קטנות יותר).
צריך להזמין מקום בשגב החדש? זה שירות עצמי או בהגשה?
לצפיה ב-'תודה על תגובתך. לא אוהבת לקנות קפוא וגם אנחנו לא'
תודה על תגובתך. לא אוהבת לקנות קפוא וגם אנחנו לא
06/02/2017 | 11:51
49
צרכנים כבדים של על האש.

לפי דעתי תזמיני מקום לשגב ואני די בטוחה שמדובר בהגשה.
לצפיה ב-'אנחנו אוכלים ממש מעט'
אנחנו אוכלים ממש מעט
06/02/2017 | 12:16
42
גם אני קונה בשמואל לוי אבל רק לפני ראש השנה ופסח
מהסיבה שהכמויות גדולות מאד מאד
ובחגים האלה אנחנו מארחים

שגב זה שירות עצמי 
אין צורך להזמין מקומות
לצפיה ב-'אני רוכשת בשר לכל המטרות אצל סרוסי בשוק העירוני.'
אני רוכשת בשר לכל המטרות אצל סרוסי בשוק העירוני.
06/02/2017 | 11:49
1
41
הייתה תקופה שרכשתי בסופר אבל הזמן שהייתי שמקיעה בניקוי העופות מכל מיני תוספות מיותרות ודוחות טמטם אותי והגעתי למסקנה שאני מעדיפה לשלם יותר.

שכנה ספרה לי שבשופרסל השכונתי שלנו (ברמות הרכס) יש קצב מקסים ובשר בקר במחירים מאוד נוחים. אז קניתי בשר טחון טרי ב 50 ש' לקג' שנטחן מול עיניי מנתח כתף ונבדוק בהמשך מה עוד משתלם שם.
לצפיה ב-'בדיוק קצב כזה יש לי בסופר השכונתי שלי '
בדיוק קצב כזה יש לי בסופר השכונתי שלי
06/02/2017 | 12:10
33
גם אני מסתכלת ובוררת היטב מה הוא שם לי בקופסה
לצפיה ב-'יקח לי שעה לכתוב הכל....'
יקח לי שעה לכתוב הכל....
05/02/2017 | 09:46
2
159
בעלי חזר מהטיול סקי שלו והמוטו היה להכין דברים שהוא אוהב
אז......
עוגת גבינה אפויה של חגית אלקבץ (שיצאה מדהים ברמות על ממליצה בחום)
דג מרוקאי (הכנתי גם לחמותי המרוקאית כי אנחנו הטוניסאים מכינים אותו קצת שונה ויצא מדהים. סוף סוף ההנתי את הקטע של זה)
עוף בתנור עם בטטה וסלק צלוי
קציצות ברוטב אדום
פלפלונים ממולאים ברוטב.. אממ מקורי ולא אדום.
בולונז (אמאלה יצא ממש טעים, חיסלתי פיתה מלאה בתערובת)
אורז ובורקסים.
סלטים- הסלט עדשים המהמם של הפוך עם ראש כפול, סלט חצילים אפוי, סלט סלק טרי וסלט תפא לילדים.
ניראה לי שכיסיתי הכל. נהניתי מכל רגע ונשאר כמובן להמשך השבוע.

לצפיה ב-'וואו! כל הכבוד. באמת עבדת קשה בסו"ש הזה '
וואו! כל הכבוד. באמת עבדת קשה בסו"ש הזה
05/02/2017 | 11:18
1
112
ומה יכינו לך כשתחזרי מאילת?
לצפיה ב-'מעניין.....'
מעניין.....
05/02/2017 | 12:51
16
לצפיה ב-'מחפשת רעיונות איך לעודד קריאה של ילדה בכיתה ב''
מחפשת רעיונות איך לעודד קריאה של ילדה בכיתה ב'
02/02/2017 | 11:34
7
169
אז הילדה לא אוהבת לקרוא ולא קוראת. שאלתי אותה איך היא חושבת אשר גרום לה לקרוא והיא הציעה שאשלם לה בכסף ( סכומים קטנים של כמה שקלים) על קריאה של כל ספר. הבעיה עם זה שבכסף הזה היא קונה ממתקים וחטיפים וגם מתחלקת עם אח שלה שיש לו עודף משקל קל. הצעתי שתשמור את הכסף לקניית מתנות שהן לא מאכלים, אבל היא לא מעוניינת כי גם ככה יש לה סכומי כסף שקיבלה מסבים ומאיתנו לחגים ויום הולדת שלא מיועדים לקניית ממתקים, ומבחינתה לא חסרים לה חפצים והיא לא צריכה כמעט כלום שהיא תרצה לקנות בכסף שלה ( מה שהיא צריכה אנחנו קונים לה ואין כמעט דברים נוספים שהיא רוצה).
כמובן שלפני שהגענו לשלב התשלום, עודדתי מילולית, ואמרתי כל הכבוד, ודיברתי על כל היתרונות של קריאה ויש דוגמאות אישיות בבית, ואני נוהגת לעשות הפסקות מסכים שאז היא משחקת עם אחיה הפעוט ולא קוראת (לעומת הבכור שבהפסקת מסכים היה קורא מיוזמתו). וגם היא מבקרת בספריה ובוחרת ספרים בעצמה וגם קונים לה ספרים חדשים שהיא בוחרת. אשמח לתובנות.
לצפיה ב-'אני בעד קריאה לשם קריאה. לא לתת לה שום צ׳ופר בעבור קריאה'
אני בעד קריאה לשם קריאה. לא לתת לה שום צ׳ופר בעבור קריאה
02/02/2017 | 12:00
1
142
מה פתאום לשלם לה תמורת זה שהיא קוראת?
שהיא תשלם לך על זה שאת מאפשרת לה גישה לאוצר הנפלא הזה שנמצא בספרים.

זה טוב שהיא מחליפה ספרים.
את יכולה לעזור לה למצוא ספרים שייהנו אותה יותר.
דגש על יעניינו *אותה*. לא ספרים שאת חושבת שהם חשובים, אלא ספרים שידברו אליה.

אפשר להציע לה מנוי על איזה מגזין שישמח אותה (למשל ״עיניים״). משהו שהיא תבחר.

ואני חושבת, בגדול, לא ללחוץ עליה. לא בדרך של פיתויים ולא בדרך של סנקציות. שתי הדרכים הלאה ישיגו את התוצאה ההפוכה של מה שאת רוצה. של ילדה שקוראת כי היא חייבת, ולא כי היא נהנית. 

לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
02/02/2017 | 12:42
16
לצפיה ב-'מה דעתך על קריאה משולבת?'
מה דעתך על קריאה משולבת?
02/02/2017 | 12:01
1
127
בספרים שהיא בוחרת, קראו ביחד. את מקריאה עמוד או שניים ואז היא מקריאה לך ומתחלפים. נכון שזה צרכן זמן, אבל יכול לעודד אותה.
מודה שקצת קשה לי עם הנושא של 'גמול כספי'. כשאני חושבת על זה - הצלחנו אצלנו לעודד קריאה גם באמצעות גמול, רק לא כספי: איחור שעת השינה. לא בטוחה שזה יתאים אצלכם.
אצלנו שעת השינה בערב לימודים קשיחה. מכיתה ב' אפשרנו ללכת לישון רבע שעה / חצי שעה מאוחר יותר, כשפרק הזמן הזה הוא חד משמעות לשם קריאה. כלומר - הילד/ה במיטה אחרי הכללללל (שיניים, פיפי וכו'), מלווים אותם למיטה, הם נכנסים עם הספר, מאחלים קריאה נעימה וחוזרים אחרי רבע שעה/חצי שעה כדי לקחת את הספר ולכבות את האור. אם לא רוצים לקרוא - הולכים לישון. אצלי ברוב המקרים הם קוראים - אלא אם שפוכים מעייפות.
יכול להתאים אצלך?
לצפיה ב-'מאד אהבתי את הרעיון של הצ'ופר של 'זמן קריאה''
מאד אהבתי את הרעיון של הצ'ופר של 'זמן קריאה'
02/02/2017 | 23:51
97
אישית אני לא אוהבת גמול כספי, בכל הקשר חינוכי, אבל מודה שקשה לי עם הרעיון במיוחד ביחס לעניין הקריאה.
בעיני הרעיונות שעלו בשרשור יצירתיים וטובים, מקווה (בשבילה) שתצליחי למשוך אותה פנימה עד שתאהב לקרוא לשם הקריאה ולא מתוך מניע חיצוני כלשהו.
לצפיה ב-'יש לילדה ראש עסקי '
יש לילדה ראש עסקי
05/02/2017 | 06:52
69
מצטרפת לטוענות נגד תשלום כספי, כמו שלדעתי אין סיבה לשלם עבור עזרה בבית (אני חלשה בשניהם, אז יותר מידי עצות אין לי ). גם לא בטוחה שזה יעזור לך יותר מידי. לא כולם אוהבים לקרוא. אם זה בשביל תרגול הקריאה, אפשר אולי לבחור סיפורים קצרים (היא בכל זאת בכיתה ב', אולי עדיין קשה לה) ו/או לשים לב שמדובר בספרים בלי הרבה מלל.
ונקודה קטנה לגבי הממתקים, אני יודעת שקשה לא להעיר, גם אני חטאתי בזה עם הבן, אבל עושה רושם מן הכתוב שהבעיה העיקרית מבחינתך הוא המשקל של הבן. תנסי לא ליצור מצב שלבת "מותר" יותר מאשר לבן. אל תגבילי יותר אחד ותאפשרי יותר לשני. יש לכולנו נטייה שכזאת וזה לא נכון
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
05/02/2017 | 09:53
1
71
אנחנו הצלחנו ללא התשלום, לא שאני שוללת.
קודם כל אני קוראת הרבה והם רואים אותי תמיד עם ספר. זה תורם לאווירה ולקבלה הזאת של קריאה. זה לפחות מצליח עם הגדול. האמצעי שלי גם אוהב ספרים למרות שהוא לא קורא עדיין, אבל הוא עושה בערך כל דבר שאחיו הגדול עושה, סוף סוף משהו חיובי באובססיה.
אבל תכלס מה שעשינו היה כך
בעלי כל ערב נכנס לחדר שלהם והגדול היה קורא להם סיפור. עמוד הוא עמוד הילד, מאזין בסבלנות. זה היה זמן איכות שלהם יחד ללא הקטנה, וזה נמשך חצי שעה לפחות. בהמשך, בעלי הצליח לעלות על אוצר- סדרת ספרים מאלפת (את הילדים) שקוראים לה השרביט והחרב. אולי היא מתאימה לבנות גם אם היא בקטע של מתח ומסתורין. קנינו את הראשונים ומאז אנחנו הולכים לספריה ולוקחים משם (היום בכיתה ב הוא כבר ניגש לספרנית לבד)
יש גם את הקטע של ספרי הקומיקס שהילדים בגיל הזה מאוד אוהבים. תיגשי לסטימצקי/צומת ספרים ותיראי מה הם מציעים (בדכ זה יהיה על מה שנמכר הכי הרבה)
מציעה לך לשלול קניית ממתקים עם הכסף שאת נותנת, אם לא, לא תיתני. בשורה התחתונה, התובנה שלי בעניין היא, לנסות להפוך את זה לחוויה משותפת לה ולך או עם האבא, זה אולי יהיה מפתה בעיניה.
לצפיה ב-'עונה לכולן'
עונה לכולן
05/02/2017 | 11:05
65
תודה על כל הרעיונות. אני והיא קוראות כמעט כל ערב כחצי שעה לפני שינה ואח"כ היא פשוט נרדמת מעייפות, בעיתי להקדים את שעת הקריאה כי מחכים לבעלי שיחזור מעבודה ויהיה עם הצעיר. אנחנו קוראות משפט היא משפט אני וזה אכן זמן איכות והיא אוהבת את הבילוי הזה. 
הייתי רוצה שתקרא יותר להנאתה, אבל לצערי זה לא קורה. יש בבית ספרי קומיקס, ספרי בוב ספוג ועוד ספרים שהיא בחרה. תודה על רעיון על ספר שרביט וחרב, אציע לה, ייתכן שתאהב. 
לצפיה ב-'שיעורי בית להגשה בכיתה ב'
שיעורי בית להגשה בכיתה ב
01/02/2017 | 09:08
36
358
המורה למדעים החליטה שהילדים לא מתקדמים בקצב טוב
דורשת מהם ללמוד ולעשות 20 עמודים (נושא שלם)
תוך שבוע
דפדפתי אתמול בחוברת
השיעורים לא קשים ואני יודעת שהוא יצליח לבד

השאלה היא אם היא לא הגזימה

מן הסתם הווטסאפ עלה באש אתמול
אני הצלחתי לשבת לי בפינה
כמו שלימדתן אותי
לצפיה ב-'נראה לי שהייתי יושבת בצד בשקט. זה לא נורא.'
נראה לי שהייתי יושבת בצד בשקט. זה לא נורא.
01/02/2017 | 10:22
196
אם זה משהו שהילד מסוגל בלי קושי רב - הייתי אומרת לו ״יופי. נראה מעניין״ ואולי אפילו יושבת לידו חלק מהזמן. שיסביר לי את החומר החדש והמרתק שהוא למד בעצמו.

אם זה משהו שהוא לא מסוגל, הייתי אומרת לו שיעשה מה שהוא יכול, אולי עוזרת לו קצתֿ, אבל לא מכריחה לסיים אלא שולחת לשאול את המורה אם יש משהו שהוא לא מבין.

במדעים זה די נפוץ, כי עובדים עם אתר מאד נחמד ששכחתי את שמו. הרבה נושאים למדו בעצמם בבית, ובזכות האתר המוצלח ההוא - הלימודים חוויתיים ולא קשים במיוחד.
לצפיה ב-'לא מעט אבל'
לא מעט אבל
01/02/2017 | 10:43
135
הרבה מורות לא מצליחות ללמד בגלל בעיות התנהגות של הילדים
אם זאת הסיבה, הם אמורים להבין את זה.
לצפיה ב-'קודם כל כל הכבוד על לקיחת "צעד אחורה"...'
קודם כל כל הכבוד על לקיחת "צעד אחורה"...
01/02/2017 | 11:03
32
196
תני לאחרים לרוץ קדימה- תילחמי רק על מה שבאמת חשוב ואל תתנדבי להיות מיד זאת שקופצת בראש....

דבר שני כך גם אצלנו - המורים לא מלמדים ואז מתעוררים ומבינים שצריך להדביק חומר ומעמיסים ברמות שאין לתאר....

אז להציף ולדבר - זה לא ממש יעזור...
מדעים זה מקצוע חביב ונחמד הייתי זורמת...אבל כשזה קורה בחשבון ...לדוגמה..
וקרה 15-20 עמודים הילדה קיבלה ממני אישור כתוב וחתום למורה שיש לה אישור שלא לבצע הכול....מכל החומר עשתה מעט ומדגמי ובזה זה הסתיים - המחאה הפרטית שלי.....

יום חמים 

לצפיה ב-'אצלי זה הפוך '
אצלי זה הפוך
01/02/2017 | 11:37
31
189
אני מכריחה את הילדה (מספר שתיים) לעשות את כל התרגילים בספר, ולא לדלג על אלה שהמורה אמרה לדלג. למה? כי הם מדלגים על חלקים לא הגיוניים שנחוצים להבנה, ואז יש להם חורים בהבנה.
אצל הבת הבכורה שלי היא למדה חשבון בחו"ל בספר מאוד יסודי, שהסתכל על כל נושא מכמה כיוונים ופיתח אצל הילדים את ההבנה והחשיבה המתמטית - פה לא רק שהספר לא מדהים ולא מאוד יסודי, עוד מדלגים על חלקים שחשובים להבנה... וקשה גם לגרום לילדים להבין שהמטרה היא לא לסיים הכל כמה שיותר מהר, אלא להבין מה שעושים - וברגע שמבינים גם עושים את זה יותר טוב ויותר מהר. זה אחד היתרונות של שיעורי בית - שיש לי אפשרות לרסן קצת את הניסיון לסיים כמה שיותר מהר, ולהעמיק קצת יחד עם הילדה, וגם לתקן טעויות בהבנה או חוסרים בידע אם יש. בבית הספר בחו"ל לא הייתה אפשרות כזאת כי עשו הכל בכיתה - אבל לפחות הספר היה ממש טוב (והבת שלי לא ממש עשתה את התרגילים, אבל כן רכשה את הידע שמקבלים מהספר על ידי האזנה בחצי אוזן למורה).
לצפיה ב-'(הכוונה שהם מדלגים על חלקים'
(הכוונה שהם מדלגים על חלקים
01/02/2017 | 11:52
115
שלא הגיוני לדלג עליהם. הכוונה היא לא שהחלקים עצמם לא הגיוניים...).
לצפיה ב-'אפשר לשאול איזה ספר?'
אפשר לשאול איזה ספר?
01/02/2017 | 15:03
29
123
אצלנו לומדים עם ה.ש.ב.ח.ה, ואני לא מרוצה. ספר חופר ומעיק, עם המון שאלות 'דונו בנושא'.
לצפיה ב-'הספר שהן לומדות איתו עכשיו?'
הספר שהן לומדות איתו עכשיו?
01/02/2017 | 15:07
26
149
כשרים והקשרים במתמטיקה. גם בו יש שאלות "דונו בנושא", אבל בגדול הוא בסדר (אם לא מדלגים...). לפעמים יש שאלות חשיבה (עליהן המורה תמיד אומרת לדלג, אבל אני אוסרת לדלג).
לצפיה ב-'שאלות חשיבה זה כמו שאלות אתגר בשבילים ...למה לדלג....'
שאלות חשיבה זה כמו שאלות אתגר בשבילים ...למה לדלג....
02/02/2017 | 13:13
3
24
לצפיה ב-'האמת שאחת השאלות הייתה כל כך קשה,'
האמת שאחת השאלות הייתה כל כך קשה,
02/02/2017 | 13:22
2
116
שהבכורה, ושני המבוגרים (אני עם תואר שני במתמטיקה, ובעלי פרופסור למתמטיקה באוניברסיטה) התקשו לפתור אותה... אבל אני מניחה שהמורים מקבלים את התשובות גם, אז זה לא כי המורה לא ידעה לפתור בעצמה... אולי זה כדי למנוע תסכול מהתלמידים - זה הרי לא שאסור, אלא שזו לא חובה.
לצפיה ב-'מסכימה אבל אפשר לומר שזו רשות...'
מסכימה אבל אפשר לומר שזו רשות...
02/02/2017 | 13:42
1
100
יש מספיק ילדים שחושבים מחוץ לקופסא....
ואני דווקא בעד השילוב שזה יוצר - חשיבה משפחתית משותפת....
ערך מוסף מחוץ ללימודים הבנאליים....וזה גם מראה לילדים שגם ההורים בעלי התעודה לעיתים מתקשים ....ולא הכול ידוע להם...
לצפיה ב-'לא להגזים - בסוף הצלחנו לפתור '
לא להגזים - בסוף הצלחנו לפתור
02/02/2017 | 13:53
23
לצפיה ב-'למדו אצלנו בשיטת סינגפור, ולפני שנה עברו לה.ש.ב.ח.ה'
למדו אצלנו בשיטת סינגפור, ולפני שנה עברו לה.ש.ב.ח.ה
03/02/2017 | 09:19
21
133
שאלתי למה, ונאמר לי שגילו שמשרד החינוך דורש יותר ידע מילולי והסברים, ופחות ידע טכני. לכן עברו להשבחה, שהוא ספר מאוד מילולי, שדורש מהתלמיד להסביר המון, לחשוב על דרכים נוספות וכו'.
לי זה מפריע משתי סיבות- ראשית, אני חושבת שסינגפור לא נוגעים רק בידע טכני, אלא בהבנה של החומר, וזו שיטה טובה. שנית, בתור מורה להוראה מתקנת אני רואה כמה קשה לילדים המתקשים עם השיטה. והם נדרשים לא רק לפתור, אלא גם לכתוב הרבה, וזה מעיק ומעייף.
חוץ מזה, נותנים שיעורי בית- שאלות של 'דונו', עם מי הם אמורים לדון?
לצפיה ב-'לדעתי ללמוד מתמטיקה במילים זו טעות.'
לדעתי ללמוד מתמטיקה במילים זו טעות.
03/02/2017 | 10:02
20
142
כלומר, בעיות מילוליות זה בסדר, אבל לא להסביר במילים את הפתרון - הגרעין של המתמטיקה הוא לא מילולי, וחבל להפוך אותו לכזה. אמנם מתמטיקה היא לא שפה, אבל זה די דומה לשיטה של לימוד שפה אחרת שבה כל דבר צריך להסביר בעברית - נניח נותנים לך לתאר ציור באנגלית, ואז להסביר בעברית למה תיארת את זה כך באנגלית. את יודעת לעשות את זה, אבל זה שלב מיותר בתהליך, שגם אולי יפגע באוטומטיות של השפה, של שליפת המילים בשפה, וכו'.
דרכים נוספות זה מעולה בחשבון - אבל, שוב, לא במילים, אלא במספרים / ציורים / וכו'. להראות את הדרך במתמטיקה זה לכתוב משהו כמו 2*10+2*2=(10+2)*2=12*2, לא להסביר את זה במילים.
לא מכירה את שיטת סינגפור, אבל מה שאת מעלה מזכיר לי חסרון של הספר שהיה לנו בחו"ל - היו תרגילים רבים בכל עמוד, ורק לראות את זה הרתיע חלק מהילדים.

לצפיה ב-''
04/02/2017 | 00:51
50
מתמטיקה היא לא רק שפה, אבל היא גם שפה. לפני שהמציאו את הקיצורים המקובלים בימינו, היה לוקח כמה פסקאות לכתוב מה שבימינו כותבים בשתי שורות.

וגם כשמסבירים משהו מילולית, זו שפה שדי שונה משפה הטבעית. כמו נניח, הוכחות בגיאומטריה. יש הסבר מילולי, אבל ההסבר הוא שם של משפט או משפט.

בעיני, אם הם רוצים הסברים מילוליים שילמדו לוגיקה מתמטית. זה גם יעזור בפסיכומטרי... ואולי ישפר את יכולת הסקת המסקנות.

<מילא, את מי מפתיע שמשרד החינוך לא מבין מה זה מתמטיקה? מתמטיקה זה לא הבנת הנקרא. הבנת הנקרא זה מאוד חשוב, אבל אמורים ללמד את זה בשיעורי לשון, לא חשבון>
לצפיה ב-'ללמד מתמטיקה במילים זה ללמד את הילדים איך ללמוד מתמטיקה'
ללמד מתמטיקה במילים זה ללמד את הילדים איך ללמוד מתמטיקה
05/02/2017 | 10:06
18
68
בכיתות הנמוכות שם נלמד הבסיס, החומר הוא קל וילדים חכמים פותרים את התרגילים בקלות מכוח הידע ולא מתוך הבנה.
למה אני מתכוונת? לדוגמא, כשאומרים כמה זה 5+5 הילד יודע ישר שזה עשר. אבל הוא צריך להבין שאם הוא מוסיף עוד חמש פריטים לחמש הקיימים יש לו עכשיו עשר פריטים, יותר מהכמות ההתחלתית. זאת אולי דוגמא פשוטה אבל זה החלק החשוב ביותר במתמטיקה מתקדמת, להבין מה עושים ולא לנסות להיצמד לנוסחאות יבשות.
אז כל הדיונים והמלל סביב זה, מאלץ ילדים להסביר מה הם עושים, ולא פלא שהרבה מתקשים כי זה החולשה של רבים מהם. מגיעים לכיתות גבוהות יותר ונתקעים כי הם לא למדו איך לגשת, הבנת הנקרא וישום מעשי אלה בעצם נקודות התורפה.
לצפיה ב-'את ההבנה שאם הוא מוסיף חמישה פריטים '
את ההבנה שאם הוא מוסיף חמישה פריטים
05/02/2017 | 10:46
54
לחמישה הקיימים יש לו עכשיו עשר פריטים הילדים רוכשים לפני שהם מגיעים לכיתה א' ולפני שהם לומדים לכתוב - ובכל מקרה זה ממש לא מה שמבקשים להסביר כשמבקשים להסביר.
ספר טוב מלמד את הילדים בדיוק את הדברים האלה - מה זה מספר ומה זה חיבור ומה זה חיסור, בכל מיני דרכים - אבל לא דרך מילים, אלא דרך ציורים, וכו'.
לצפיה ב-'אם את חושבת שההפך ממילים זה נוסחאות, את לא מבינה מתמטיקה'
אם את חושבת שההפך ממילים זה נוסחאות, את לא מבינה מתמטיקה
05/02/2017 | 21:40
16
41
ילדים נתקעים בכיתות הגבוהות כי הם לא הבינו את המהות של מתמטיקה של הוכחת משפטים. "משפטים" זה לא נוסחאות. הדבר הכי קרוב שיש לזה בתוכנית הלימודים זה גיאומטריה - בדיוק המקום בו שינון לא עוזר בכלל, בניגוד להבנה.

הסיבה שעברו במתמטיקה ממילים (כמו שהיה בספרי מתמטיקה לפני מה מאות שנים) לסימונים היא שנוח וקריא יותר ככה, וקל יותר להבין.

ואם יש ילד שלא מבין שאם מוסיפים מספר הפריטים גדל, אז יש לו בעיה גדולה - ובכלל לא מתמטית. הבת שלי בגן יודעת את זה, ולא כי לימדו אותה חיבור בגן.

ואגב, בכמעט ולא צריך להבין מה עושים לא בחטיבה ולא בתיכון. חוץ מגיאומטריה וממש ממש קצת באינדוקציה ובפסבדו-חדו"א, לא צריך להבין בערך כלום אלא רק להשתמש בנוסחאות.

ובנוגע למתמטיקה מתקדמת - למה בדיוק את קוראת ככה?
לצפיה ב-'אם יש משהו שאני מבינה בו זה מתמטיקה'
אם יש משהו שאני מבינה בו זה מתמטיקה
06/02/2017 | 09:21
15
34
הבנת הנקרא זה הקטע החלש שלי, אני לא מבינה מה את רוצה. מי אמר שההיפך מנוסחאות זה מילים?
מתמטיקה מתקדמת מבחינתי זה אלגוריתמים, לא ציינתי כי זה מקצוע קצה מבחינתי בתחום ולא מדבר למי שלא למד אותו. להבין אלגוריתמים זה להבין את המשפטים שהם אומרים בצורה הפשוטה. כשאנשים נוהרים אחרי נוסחאות, הם לא תמיד מבינים מה זה אומר.
אני רואה ילדים בכיתות גבוהות שמבצעים תרגילים על אוטומט, וכשהדברים משנים פורמט הם נתקעים.
הדוגמא שנתתי היא בסיסית ופשוטה אבל עמד רעיון מאחוריה, אם לא הבנת אותו, סבבה.
לצפיה ב-'רק שהבנה במתמטיקה לאו דווקא עוברת דרך מילים -'
רק שהבנה במתמטיקה לאו דווקא עוברת דרך מילים -
06/02/2017 | 09:39
14
28
ולהפך, מילים לפעמים יכולות להפריע.
גם באלגוריתמים פעמים רבות האלגוריתם מנוסח במילים רק בדיעבד, ו/או בליווי הציורים שהם בעצם האלגוריתם האמיתי והאופן שבו הגיעו אליו.
נניח במיון - זה יכול להיות רצף ריבועים עם חצים, וכשחושבים על האלגוריתם מזיזים את הריבועים בראש (או את המספרים בתוך הריבועים), וכו' - זה לא עניין למילים, והמילים נכנסות מאוחר יותר, כשרוצים להסביר את זה למישהו אחר, שמשום מה לא מבין את הציור עם הריבועים והחצים, או את "מעבירים את זה לזה" בליווי תנועות ידיים... (כי כנראה הוא לא אלגוריתמיקאי בעצמו...). אבל המשמעות לא טמונה במילים - ואם נשארים ברמה של המילים אי אפשר להבין לעולם - צריך לעבור לרמה הויזואלית / מופשטת כדי להבין את המשמעות של המילים, ו/או כדי להמציא את האלגוריתם בעצמך (בניגוד למה שקורה ברוב יתר המקצועות, שבהם המשמעות היא באמת במילים ואין עוד שלב).
בהחלט צריך להבין ולא להישאר ברמת הנוסחאות - אבל רמת הנוסחאות לא מאוד שונה מרמת המילים - שתיהן לא הרמה של המתמטיקה עצמה.

לצפיה ב-'תיראי'
תיראי
06/02/2017 | 10:01
12
30
המשמעות של מתמטיקה לא טמונה במילים נוסחאות או תרגילים. מתמטיקה בסופו של דבר זה מספרים ונוסחאות, אבל אני מדברת על לימוד ואיך ללמד ילדים (ולא רק מתמטיקה אלא בכלל) הבן שלי בכיתה ב פתר תרגיל או בעיה, יופי.כשאני מבקשת ממנו להסביר לי מה הוא עשה, אני בודקת אם הוא באמת הבין את המשמעות של הפעולה שהוא עשה. על אותו משקל בעיות מילוליות, שתסכימי איתי שזה עקב אכילס של הילדים, והכל בגלל הראיה הצרה שהם למדו, במקום להסתכל מלמעלה על המלל ולפשט אותו לגורמים. אני יכולה לומר לך שעד כיתה י הייתי חלשה במתמטיקה ואני סופר ריאלית. פשוט לא היה מי שילמד אותי להסתכל על זה. באה מורה אחת שעצרה ואמרה, רגע בואי תיראי כמה זה פשוט... הסיפור הזה התחיל להיות ברור.
לצפיה ב-'שוב, רק שההסבר הוא לאו דווקא במילים'
שוב, רק שההסבר הוא לאו דווקא במילים
06/02/2017 | 10:14
11
22
וכמו שתיארו, יש ילדים שיש להם קושי עם כתיבה ועם התנסחות במילים. אם תבקשי מהם להסביר מה הם עשו הם יסבירו לך בלי קושי - אבל לאו דווקא במילים (אלא בציורים, "זה עובר לפה", תנועות, וכו'), ואם תבקשי מהם לכתוב הסבר זה רק ידכא אותם. לא חבל לדכא מישהו עם כישרון מתמטי כי הצד המילולי שלו חלש?

לילדות שלי אין שום בעיית הבנה וגם שום בעייה בבעיות מילוליות - אבל לבכורה שלי יורדות באופן עקבי נקודות בחשבון על העדר הסבר (גם כשהמורה בכלל לא ביקשה הסבר!), והרמה שלה בעברית לא מאוד גבוהה. הרמה שלה במתמטיקה כן מאוד גבוהה, אבל אין לזה שום קשר לשפה. חבל באמת שהמורה לא מקבלת הסברים כי הילדה פותרת דברים בדרכים מקוריות ומפתיעות - אבל אם היא הייתה מנסה להסביר אותן במילים, לא ברור שהמורה הייתה מבינה, כי ההסברים הם ברמה הויזואלית ולא המילולית (לפעמים היא באמת מנסה להסביר במבחן והתגובה של המורה היא "??" כי היא לא פותחת את הראש ומנסה להבין שיש עוד דרכים לראות את העניין, אלא מחפשת את הדרך שהיא מכירה והיא לימדה, בעוד הילדה מתייחסת לבעייה עצמה ופותרת אותה בדרך שרלבנטית לבעייה, לא למה שהמורה לימדה).
לצפיה ב-'כן אבל זה חלק מהעניין'
כן אבל זה חלק מהעניין
06/02/2017 | 10:23
10
20
הרי למה הם לומדים בעצם? למה החומר הנבחר הוא מה שנבחר? כמו בכל מקצוע אחר, יש שאלות על חומר נבחר וצריך לענות את התשובות בהתאם.
אם הבת שלך תדע להסביר את עצמה, היא יוצרת לעצמה תעודת ביטוח לעתיד שהיא תוכל להבין מה שהיא תמשיך ללמוד, קצת קשה לי להסביר את עצמי מקווה שאת מבינה.
השינון של החומר במתמטיקה נועד לאמן את המוח לחשיבה מתמטית ומי שיש לו ראש ריאלי יוכל להמשיך את דרכו בתחום.
לצפיה ב-'לבת שלי אין, לא היה, וכנראה לא יהיה קושי בהבנה'
לבת שלי אין, לא היה, וכנראה לא יהיה קושי בהבנה
06/02/2017 | 10:36
9
30
מתמטית. התשובות שלה מעולות - זה לא שהיא לא יודעת מה שהמורה לימדה, אלא שכשמה שהמורה לימדה פחות יעיל ופחות רלבנטי למענה על שאלה מסוימת, היא לא תשתמש במה שהיא לימדה, אלא בפתרון יעיל יותר שהיא חשבה עליו במהלך המבחן, שדורש פחות חישובים, או חישובים פשוטים יותר, ולכן מוביל פחות לטעות.
לגבי שינון של חומר במתמטיקה - אין שינון של חומר במתמטיקה, ואני לא יודעת על מה את מדברת. אם יש משהו שטוב במתמטיקה, זה שלא צריך לשנן כלום. יש כמות מזערית של דברים שצריך לדעת יחסית למקצועות אחרים, והדברים האלה נכנסים תוך זמן קצר לראש, בלי שינון מכוון (ולמי שריאלי, גם בלי תרגול רב - פשוט מבינים את הפרינציפ, וזהו, עכשיו יש כלי חדש). העדר השינון במתמטיקה (וגם בפיסיקה, אגב) כמעט הפיל אותי כשעברתי לתחום אחר בתואר השלישי, כי כשקיבלתי את המבחן הראשון הייתי המומה מכך שראיתי שצריך היה גם לשנן משהו ולא רק להבין, וזה שונה לגמרי ממה שהיה לי בתואר הראשון, שם צריך היה רק להבין, והשינון היחיד (אם היה צורך בשינון כלשהו) היה של הגדרות ומשפטים שתפסו עמוד בערך בכל קורס (ושוב, הסיבה שהיה צריך לשנן היא שהמילים הן לא החלק המתמטי - ולכן את הקשר בין המילה לקונספט, או את שמות האנשים שהמציאו את המשפט, חייבים לשנן, בעוד את הקונספט עצמו לא צריך לשנן ברגע שמבינים אותו, ואפשר פעמים רבות לפתח אותו בזמן המבחן).
לצפיה ב-'כמה הבהרות'
כמה הבהרות
06/02/2017 | 12:58
8
29
כשכתבתי שינון- הכוונה שלי הייתה תרגול, חזרות. החזרות האלה מחדדות. אז טעות שלי בבחירת המילה.
אני בראיה רוחבית על הנושא, בכיתות הנמוכות גם בגבוהות בהתאם לצורך, תרגול זה שימון המערכת.
לגבי הבת שלך- היא צריכה לעבוד לפי הנוהל הנלמד. היא לא בבית ספר פרטי, היא לא בבית ספר שנותן את היחס האישי לכל אחד, אין פה אחד על אחד. באידיאל הזה שלכל ילד יש את המרחב שלו להתבטא ולפעול, הלוואי וזה היה כך לכן המורה מצפה שהיא תענה לפי מה שלמדה. "דרך לימוד" חשובה היום בבתי ספר בכל מיני מקצועות אגב, גם באיך לכתוב ובאיך לקרוא.
דבר אחרון, הרבה מורים פועלים על אוטומט ונצמדים לכללים. אמנם זה לא תמיד טוב אבל זה נעשה מתוך מחשבה כוללת להעניק כלי למורה שמתמודדת עם עשרות ילדים בשנה. הכי פשוט שהבת שלך תבין איך המערכת עובדת, ימנע ממנה תסכולים ויגרום לה להבין למה היא צריכה לפעול לפי מה שהמורה הסבירה. איזה כיתה היא אגב? כמה מורכב זה יכול להיות? כשאת אומרת שהיא מוצאת דרך עם פחות חישובים. תני דוגמא.
לצפיה ב-'הבעייה לא הייתה שהיא לא ענתה לפי מה שהיא למדה.'
הבעייה לא הייתה שהיא לא ענתה לפי מה שהיא למדה.
06/02/2017 | 13:14
7
37
אם המורה הייתה מורידה נקודות על "דרך לא נכונה" הייתי הופכת שם שולחנות. הבעייה הייתה שהמורה לא הבינה איך היא כן ענתה, כי החשיבה של המורה בעצמה צרה, ובמקום להניח שאולי היא, המורה, לא הבינה, ולבקש מהילדה הבהרה, היא הניחה שמדובר באיזושהי טעות או משהו והורידה נקודות.
הבת בהחלט לא "צריכה לעבוד לפי הנוהל הנלמד", ואם בית הספר היה מסרס כך את הילדים בו, ומונע מהם לפתור בעיות מתמטיות בדרך ייחודית, זה היה עוול עצום! אני מתקשה להאמין שזה מה שאת חושבת שצריך לקרות. כאמור, אפילו המורה לא חושבת כך - היא פשוט לא הבינה מה הילדה כתבה.
היא בכיתה ו'.
אני אתן דוגמא - היה צריך לחשב היקף של איזושהי צורה שהורכבה ממלבנים. בדרך הסטנדרטית היה צורך להכפיל ב-4 ולחסר (אולי אפילו לחלק ב-2 בהמשך). בדרך של הבת שלי היה צריך רק לחבר ולהכפיל ב-2. ה"הסבר" של הבת שלי לא היה שונה משל האחרים - היא כתבה תרגיל - רק שהתרגיל שהיא כתבה לא היה ברור למורה, כי זו לא הדרך ה"סטנדרטית".
אני מעדיפה למות מאשר להגיד לבת שלי שאסור לה לפתור שאלה במבחן בדרך מקורית ולסרס אותה. המקצוע היחיד שהיא אוהבת בבית הספר הוא חשבון, כי רק שם חושבים קצת - אז את רוצה לקחת ממנה גם את החשיבה המעטה הזאת?

ולא, היא לא מתרגלת. וגם אני ואבא שלה לא מתרגלים ולא תרגלנו. כאמור, למי שריאלי נדרש ממש מעט תרגול - פחות או יותר התרגיל הראשון שבא אחרי הצגת השיטה - כדי להבין את הפרינציפ. חזרות נדרשות כשלא מבינים, ונחרדתי לגלות שיש גם מי שמסוגל לעבור בגרות בלי להבין איך לעשות תרגילים אלא רק על ידי תרגול חוזר שמאפשר לו לדעת מראש איך לגשת לכל תרגיל בלי לחשוב בעצמו. זו בכלל בכלל לא הדרך שבה אנחנו ניגשים למתמטיקה. אנחנו לא מכירים תרגילים מראש - אלא פותרים אותם בזמן המבחן. ואם היינו מוגבלים רק למה שהמורה לימדה ולא היינו יכולים לחשוב לבד בזמן מבחן - כמו שהחזון שלך דורש - גם אנחנו היינו צריכים לתרגל כדי להכיר את כל התרגילים האפשריים מראש. זה ממש לא מה שאנחנו עושים. אנחנו מבינים את הפרינציפ - וזו המשמעות של מתמטיקה. בתואר במתמטיקה כמעט לא מחשבים כלום, אגב - תרגיל סמלי בכל תחום וזהו (אולי קצת יותר בענייני מטריצות, משום מה - אבל לא כי זה נחוץ). זה לא חלק אינטגרלי ממתמטיקה, והוא לא נחוץ. 
לצפיה ב-'זה מדהים שכל דיון איתך מגיע לאותו מקום מגעיל'
זה מדהים שכל דיון איתך מגיע לאותו מקום מגעיל
06/02/2017 | 13:22
6
35
את כאילו יושבת שם ומחפשת איפה לתקוף. אני הבנתי אחרת דברים מאיך שכתבת ואת החלטת שהחזון שלי הוא בלה בלה בלה... מבלבלת את המוח בלי הפסקה.
גמרתי איתך את פשוט מבחילה. מבקשת ממך לא להגיב אלי אני לא אגיב אליך יותר.
סוף דבר.
לצפיה ב-'אני בהחלט לא מכריחה אותך להגיב אליי .'
אני בהחלט לא מכריחה אותך להגיב אליי .
06/02/2017 | 13:25
4
35
את כתבת שהיא צריכה לפתור איך שהמורה רוצה. בין אם כתבת את זה כי זה מה שחשבת שהיא נתבקשה לעשות, ובין אם זה רעיון מקורי שלך, אני חושבת שזה רעיון גרוע ממש.
מה מגעיל בלחשוב שהרעיון הזה גרוע? רק את יודעת. אולי את חושבת שזה מגעיל לחלוק עלייך, לא יודעת. אני בהחלט מוכנה שתגידי שהרעיונות שלי גרועים, ואני מבטיחה שזה לא יגרום לי לחשוב שהגענו ל"מקום מגעיל". אנשים חולקים זה על זה, ויכולים לחשוב שההשלכות של מה שמישהו מציע הן גרועות, ולפרט מה הן. זה לא משהו אישי, וזה לא "מגעיל".
לצפיה ב-'תמשיכי תמשיכי...'
תמשיכי תמשיכי...
06/02/2017 | 13:30
3
46
אני חשבתי שהיא השתמשה בשיטה שהיא לא למדה, לא בדרך שונה, אולי אפשר להבין את זה מהדברים שלי אולי אפשר להניח שאני לא הבנתי בדיוק מה קרה, אבל היחסי אנוש שלך לא מרקיעי שחקים, למה שתביני את זה. את ישר מחפשת את בן אדם להרביץ בו את משנתך. ואת כל הזמן מתסיסה וגורמת לויכוחים. זה כבר לא דיון, זה ויכוח. את מסתתרת מאחורי הניק שלך ומשתלחת בלי הכרה וזה ממש לא הפעם המאה שאני נתקלת בפוסטים הלוחמניים שלך. את צודקת אני לא הייתי חייבת להגיב לך. אפילו ניסיתי לעזור לך איפה שיכלתי. אבל את לא שווה את זה ולכן זה לא יקרה שוב.
לצפיה ב-'ואם היא הייתה משתמשת בשיטה שהיא לא למדה,'
ואם היא הייתה משתמשת בשיטה שהיא לא למדה,
06/02/2017 | 13:35
2
25
מה הבעייה בזה? אולי באמת יש בינינו קצר בתקשורת, ואני פשוט לא מבינה את המילים שבהן את משתמשת, והכוונה שלך ב"שיטה" היא למשהו אחר.
לצפיה ב-'מאוחר מידי'
מאוחר מידי
06/02/2017 | 13:38
1
32
זה יכול היה להיות דיון טוב. להיות מסוג הדיונים שיכול לעזור לנו או לאימהות אחרות. בגלל זה נכנסתי אליו למרות שאני מכירה אותך מספיק זמן לדעת לאן זה כנראה ילך.
אבל זה מאוחר מידי. אני עוצרת פה.
לצפיה ב-'באמת רחמים על האמהות המסכנות...'
באמת רחמים על האמהות המסכנות...
06/02/2017 | 15:09
38
שהיו יכולות להרוויח מהפנינים ההו כה חשובות שלנו, אבל עכשיו מאוחר מדי...
לצפיה ב-'זה מדהים שכל פעם שמישהי לא מסכימה איתך'
זה מדהים שכל פעם שמישהי לא מסכימה איתך
06/02/2017 | 15:27
33
תתחילי לקרוא בשמות. עליי התנשאת וטענת שאני לא מבינה, כי הקונספט שמישהי יכולה להבין ובכל זאת לא להסכים איתך כל כך בלתי נתפס.
את חייבת האשמת בכל מיני שטויות בזמן שהיא התנהגה בנימוס מוחלט, בזמן שאת מציגה את הגישה שהיא בעיני הבעיה העיקרית בלימודי מתמטיקה.

אולי תלמדי להתמודד עם אנשים שלא מסכימים איתך בלי לקרוא להם בשמות?
לצפיה ב-''
06/02/2017 | 15:22
2
לצפיה ב-'ואצלנו מלמדים בשבילים וגם לא משהו...'
ואצלנו מלמדים בשבילים וגם לא משהו...
02/02/2017 | 12:59
1
132
במיוחד שמלמדים אותם רק דרך אחת לפתירת התרגילים....

לצפיה ב-'גם אצלנו-שבילים ואני לא מרוצה'
גם אצלנו-שבילים ואני לא מרוצה
03/02/2017 | 08:07
21
לצפיה ב-'האמת? ההורים צודקים'
האמת? ההורים צודקים
05/02/2017 | 06:21
82
בתור אמא לשתי בנות עם קשיי למידה אבל לא רק. מדובר על כיתה ב' ויש כאלה ששוכחים. ובכלל, מה הלחץ? בהתחלה התחלתי לחשב, על כמה עמודים ליום מדובר ואז נזכרתי שמדובר במדעים. כמה שיעורים יש בשבוע? אחד? שניים? האם מה שחשוב זה להספיק ויהי מה? 
בכלל, חבל להמאיס עליהם את המקצוע. בבית ספר היסודי שלנו זכו בשתי מורות מדעים, שהן מהמורות היותר אהובות בבית ספר ולדעתי זה רק טוב. 
לגבי השיעורים הלא קשים, אין ספק שישנם ילדים שמסוגלים להתמודד איתם, ישנם תלמידים שיצטרכו עזרה מההורים (מה שאומר לעתים שההורים קצת יענו בשבילם), ישנם תלמידים שיכנסו ללחץ נוסף. צריך גם לזכור להסתכל על הדברים בעין של ילד בכיתה ב', לא בעין של מבוגר. אם הוואטסאפ התעורר, כנראה שישנם לא מעט ילדים שנדרשו לעזרת ההורים ובכלל, ממתי בכיתה ב' שיעורי בית הם למידה עצמית? בוודאי לא של כל כך הרבה חומר. מדובר בבית ספר יסודי, שאמור להנחיל קודם את היסודות הבסיסיים (ובמיוחד בכיתה א' וב') ומשם להמשיך הלאה, לא?
לצפיה ב-'פינת ההמלצות'
פינת ההמלצות
03/02/2017 | 07:47
8
27
לצפיה ב-'אמאזון בנות! (UK)0'
אמאזון בנות! (UK)0
03/02/2017 | 07:50
171
קניתי תחפושת מהממת של דמות לגו
ב120 שח
4 ימים והתחפושת הגיעה עם פדקס
פשפשו שם
לא כולם שולחים לארץ
אבל גם לא מעט..
לצפיה ב-'מי היה במסעדת רפאל בת"א בארוחה של שבת בצהריים ויכול לספר?'
מי היה במסעדת רפאל בת"א בארוחה של שבת בצהריים ויכול לספר?
03/02/2017 | 10:11
1
29
לצפיה ב-'לפחות בפעם האחרונה שבדקתי העסקית של רפאל'
לפחות בפעם האחרונה שבדקתי העסקית של רפאל
08/02/2017 | 18:22
8
נחשבת מאוד.

לצפיה ב-'סדרת מתח בריטית "המישור". משודרת ביס.'
סדרת מתח בריטית "המישור". משודרת ביס.
03/02/2017 | 10:12
3
32
לצפיה ב-'מוקלט. מחכה לסוף. בינתיים עשינו השבוע בינג' על הנעדרת 2'
מוקלט. מחכה לסוף. בינתיים עשינו השבוע בינג' על הנעדרת 2
03/02/2017 | 10:49
2
90
אוף איזו סדרה מעולה אבל מדכאת עד אימה. כמו העונה הראשונה.
אין על סדרות בריטיות!
וחוץ מזה - היי שלום ומה שלומך?
לצפיה ב-'הנעדרת 2 סדרה מעולה. שלומי בסדר גמור. יצאתי לחופשה קצרצרה '
הנעדרת 2 סדרה מעולה. שלומי בסדר גמור. יצאתי לחופשה קצרצרה
03/02/2017 | 11:53
1
106
אחרי עבודה אינטנסיבית, אבל מתגמלת מאוד לנפש, לא לכיס, חלילה
לצפיה ב-'חלילה... (מתעשרים מהתחום, הא? )'
חלילה... (מתעשרים מהתחום, הא? )
03/02/2017 | 16:35
13
לצפיה ב-'הסרט ״ מואנה ״ ממש מקסים ! אפילו אני נהניתי '
הסרט ״ מואנה ״ ממש מקסים ! אפילו אני נהניתי
05/02/2017 | 20:31
9
לצפיה ב-'חסר מוטיבציה - חסרת אונים'
חסר מוטיבציה - חסרת אונים
02/02/2017 | 12:06
7
322
תמיד קיבלתי מכן עצות טובות עד כדי כך שלפעמים הצלתן אותי ובזכותכם ידעתי לבחור היטב ובדיעבד כל אותן החלטות היו לעניין.
על זה מודה לכן ועוד
כיום אני שוב זקוקה לעצותיכן...
אתמול הייתה אסיפת הורים וחלוקת גליון ציונים, בני הבכור בן 8 שנים בכיתה ג' לא בקלות הבאנו אותו לעולם ומאז הפך להיות כל עולמי...
הוא חכם ואת זה אני יודעת כל יום מדרך החשיבה שלו מההתנהגות שלו מקשירת הדברים שקורים מסביבו....פשוט זה ברור.
גם דברי המורים שלו וגם הציונים הגבוהים שיש לו הן אינדיקציה לכך.
אבל שם באסיפה בישיבה עם המחנכת שלו היא זרקה לי משפט וכאילו דבר של מה בכך אבל אני מאותו משפט לא ישנתי עד עכשיו אינספור מחקרים קראתי אינספור ספרים קניתי בכל זאת אי שקט חוגג לו בתוך תוכי...זה קורה ביני לבין עצמי הילד לא יודע מזה כלום ואני נשמעת אולי הסטירית ולחוצה מכל דבר אכן זו אני לכן אני פונה אליכן אבל זה שוב בתוך תוכי..כי עם הילדים אני האמא הכי קולית.
"הילד חסר מוטיבציה"
מה זאת אומרת, איך למה מדוע את חושבת כך???
ענתה לי המחנכת כי "הוא מפונק כזה" "לא ממש אוהב לעשות"
עניתי מפונק מה... ולעשות מה... מה זה קשור למוטיבציה....
צריך "להעלות לו המוטיבציה" כך היא ענתה
מאז אני מבולבלת איך זה קורה ואני לא יודעת מזה כלוום
איך הוא חסר מוטיבציה מה אין לו מטרות בחיים הוא כל הזמן דיבר על זה שיהיה כך ויעשה כך כשיגדל
מפונק ולא אוהב לעשות דברים אין להן קשר למוטיבציה...
אבל אולי היא צודקת...
הבן שלי באמת אחרי הרבה מאוד קריאות עושה שיעורי בית או מתכונן למבחנים או מכין שיעורים למחרת.
כן הוא ממעיט לזכור דברים למשל פעילות שמתקיימת בבית ספר הוא שוכח להגיד לי ואני יודעת זאת מקבות הוטסאפ של הכיתה...הוא לא איכפתי כזה אבל גם חסר מוטיבציה אני באמת מבולבלת איך זה קורה לו מה ניתן לעשות איך לשפר אצלו המוטיבציה
אני כזו דכאונית מפספסת דברים אצלו למרות כל המאמצים אני מרגישה אבודה כי מלבד הוא יש לי שלושה שגם צריכים טיפול והקשבה ולחץ העבודה והמצב הכלכלי הקשה בעל שלא נותן עזרה הוא מנסה אבל זה לא מסתדר...
איך ניתן לעשות סדר בדברים איך באמת מאבחנים מוטיבציה ואיך מעלים אותה יש לכן עצות בבקשה בבקשה
תודה

לצפיה ב-'רגע רגע,'
רגע רגע,
02/02/2017 | 12:58
190
קודם קבלי ממני חיבוק מרגיע.
אל תהיי היסטרית תשני טוב בלילה, מדובר בילד בכיתה ג'.
עוד כל החיים לפניו. המורה העירה משהו--לא אסון,
היא אולי גם טועה, או באמת מרגישה חוסר חשק מצידו לעות דברים...
גם את מזהה קצת ויתור על דברים בביה"ס.
זה הכל--לנסות לתקן--סבבה, כדאי לבדוק מה קורה ולמה.
אז ראשית--קבעי עם המורה שיחה אישית, כשיש לה שעה
לענין לא בלחץ של יום הורים, ותבררי איתה--למה התכונה, אילו התנהגויות 
היא מזהה, למה היא חושבת שזה קרה.
מצד שני, קחי את הילד לאיזה בית קפה, תשבי איתו ותפתחי בשיחה,
תבררי מה קורה בביה"ס-מה הוא מרגיש בשעורים--אולי משעמם לו?!
איך הוא מרגיש בחברה? מה הוא אוהב בביה"ס? מה לא? מה היה רוצה לשנות?
שיחה רגועה, לא באוירה מלחיצה--לא ברמה של בית משפט או נזיפה,
סתם התעניננות.
כשיהיו בידך יותר נתונים--תוכלי להחליט מה נכון לעשות,ואולי אז להתיעץ.
בהצלחה--הרבה נחת--

לצפיה ב-'אני עם מיכל. אל תעלבי אבל אני מרגישה שהתגובה שלך קצת נטולת'
אני עם מיכל. אל תעלבי אבל אני מרגישה שהתגובה שלך קצת נטולת
02/02/2017 | 13:18
203
פרופורציה. מורה זרקה איזה משפט כללי, לא ממש הסבירה למה היא מתכוונת ועד כמה שהצלחתי להבין, גם לא ממש אמרה שזה משפיע על התפקוד וההישגים הלימודיים.
יכול להיות, כמו שמיכל אומרת, שמשעמם לו. שהמשימות לא ממש מאתגרות, שהוא עושה את המינימום מצידו כי זה מה שבאמת נדרש (ולראיה, הציונים שלו טובים).
מפה ועד לפחד שילד בן 8 לא ימצא את דרכו בחיים... הדרך מאוד ארוכה. הוא בסך הכול ילד. הרבה ילדים הם קצת "מפונקים", קצת "עצלנים", לא ממש רוצים להתאמץ. חלקם הגדול מתבגר, חלקם מתאמץ רק במקומות בהם הם רוצים ואכפת להם ומעניין להם, וחלקם לומדים מניסיון חייהם מה קורה אם לא מתאמצים. אבל הוא רק בן 8!
אז גם אני חושבת כמו מיכל. קודם כל צריך  לקחת נשימה עמוקה וארוכה ולהרגע.
אחר כך צריך לשבת עם המחנכת ולנסות להבין בדיוק למה היא התכוונה, כולל דוגמאות ספציפיות וקונקרטיות, ולא להסתפק באמירות כלליות ועמומות כמו "אין  לו מוטיבציה". אם אין לו מוטיבציה, שתפעל להעלות לו את המוטיבציה. יש הרבה דרכים להעלות מוטיבציה לילד בכיתה, וכל מה שזה מצריך זה טיפה טיפה לחשוב מחוץ לקופסה וטיפה טיפה לרצות.
אחר כך צריך לחשוב האם הדברים שהמורה מדווחת עליהם בבית הספר באים לידי ביטוי גם ביומיום, ואם כן אז איך אפשר בצעדים קטנים לשנות את זה.
אבל מכאן ועד דכאון... בשיא הרצינות, אני חושבת שהתגובה שלך מוגזמת.
לצפיה ב-'למעט מאד ילדים בכיתה ג יש מוטיבציה לעשות שיעורים'
למעט מאד ילדים בכיתה ג יש מוטיבציה לעשות שיעורים
02/02/2017 | 14:16
113
או להתכונן למבחן.

צאי מהסרטים. זה לא עוזר לילד שאת לחוצה.

לצפיה ב-'מה דעתך פשוט לשמוח בילד AS-IS? חשבת על הרעיון המהפכני הזה?'
מה דעתך פשוט לשמוח בילד AS-IS? חשבת על הרעיון המהפכני הזה?
02/02/2017 | 19:24
1
177
את יודעת, זה ילד בן 8... לא קצת מוקדם לו להיות ממוקד מטרה כמו פרח טייס או סטודנט לרפואה?
יכול גם להיות שהוא - אוי ואבוי!!! - לא קורץ מהחומר של זכרי אלפא שרצים לכבוש כל מטרה... נו אז מה? גם להיות בטא וגמא זה משהו... עובדה, את נשואה (כנראה) לאחד כזה...
אז תרגיעי, אם את חושבת שטוב שיהיה משהו שתהיה לו מוטיבאציה אליו, זה נחמד ובהחלט אפשר לבדוק חוגי ספורט שונים (זה גם בסדר שהוא יחליף אחרי שנה לחוג אחר) ואולי כשהוא קצת יתבגר הוא יכנס חזק לתחום כלשהו (נבחרת ספורט, תנועת נוער, נגינה) ואם לא, אז לא...
בלי קשר לא כדאי לפנק מידי ולעשות במקומו מה שהוא אמור לעשות בעצמו כמו עבודות לבית הספר ולא לוותר על מטלות בית שהוא אחראי להן. עדיין אפשר לעזור לו עם התארגנות חברתית וכללית, אבל לאט לאט להעביר אליו אחריות (נגיד להזכיר רק פעם אחת ולא יותר: "תכניס לתיק את הספר ספרייה, כדאי שתעשה את זה עכשיו שלא תשכח" או "תשים בבקשה את הבגדים המלוכלכים שלך בסל הכביסה כדי שאוכל לכבס לך אותם").

לצפיה ב-'תשובה מעניינת '
תשובה מעניינת
02/02/2017 | 20:03
36
לצפיה ב-'מה דעתך פשוט לשמוח בילד AS-IS....'
מה דעתך פשוט לשמוח בילד AS-IS....
02/02/2017 | 19:51
1
147
מי ישמע?! ילד בן 8 בלי כיוון בחיים?! מה יהיה בגיל 12?!
תשמעי, יכול להיות שבעתיד יהיה משהו שימשוך אותו כמו ספורט, או נגינה או תנועת נוער (אם חשוב לך את יכולה לחשוף אותו לתחביבים שונים באמצעות חוגים - אבל תזכרי שמותר לו להתחרט אחרי כמה חודשים או להחליף אחרי שנה-שנתיים). ויכול להיות שלא, אחרי הכל לא כולם חייבים להיות ממוקדי מטרה כמו פרח טייס או סטודנט לרפואה... יש גם אנשים שהם לא בדיוק זכר אלפא שבא לכבוש... וזה בסדר להיות גם בטא או גמא (אם הבנתי נכון, את נשואה לאחד כזה...).
בלי קשר, לא כדאי לפנק ולעשות עבורו דברים שהוא אמור לעשות בעצמו כמו עבודות לבית הספר או מטלות בית. לגבי חינוך לאחריות אישית - לאט לאט... בהתחלה להזכיר לו דברים ובהדרגה להזכיר פחות (נגיד לומר לו רק פעם אחת "אתה צריך לקחת איתך את ספר הספרייה מחר, אז כדאי שכבר עכשיו תכניס אותו לתיק שלא תשכח" - ולא לחזור על זה מיליון פעם או לחלופין להכניס במקומו את הספר לתיק... יגיע בלי ספר, שישא באחריות).
לצפיה ב-'חחח חשבתי שההודעה נמחקה אז שיחזרתי....'
חחח חשבתי שההודעה נמחקה אז שיחזרתי....
02/02/2017 | 19:51
24
לצפיה ב-'בקשת המלצות לטיסה'
בקשת המלצות לטיסה
02/02/2017 | 11:26
4
157
שלום,
מבקשת המלצות מהורים מנוסים איך לעבור את הטיול בשלום.
טסים לסקי עם 2 ילדים: בני 11 ו-9, עם הרבה קוצים ב...
ושמח להמלצות לעיסוק והסכת דעת בשדה תעופה, אוטובוס טראנספר (כשעתיים).
מנסיונכם, מה עוד יכול להיות בעייתי?
אשמח לכל עיצה!
לצפיה ב-'טאבלט. רצוי שניים.'
טאבלט. רצוי שניים.
02/02/2017 | 12:04
1
25
לצפיה ב-'!'
!
02/02/2017 | 20:43
9
לצפיה ב-'לא לשכוח גם סוללות ניידות לטאבלטים....'
לא לשכוח גם סוללות ניידות לטאבלטים....
02/02/2017 | 12:40
85
אם הם אוהבים להקשיב לספרים מוקראים, תביאי גם ספר ארוך - רצוי מותח, מסקרן, מפחיד או מצחיק מאוד. משהו שלא ישעמם להם מהר מדי.
לשים הרבה סרטים על הטאבלטים (זה מבזבז פחות סוללה מאשר משחקים) ולהביא מטענים (כדי להטעין איפה שרק אפשר - לעלות למטוס בנתב"ג עם 100%! יש בדיוטי המון נקודות חשמל) וגם סוללות ניידות. זה יפתור לכם את הבעיה.
אם יש אפשרות לתחזק גם עם לפטופים ועליהם סרטים (למקרה שנגמרות הסוללות), אז אתם בכלל מסודרים.
אני גם תמיד מביאה בתיק כמה משחקי קלפים שהבנים אוהבים (כמו טאקי), ואז במקום לבזבז סוללה לפני המטוס, יושבים על הרצפה בדיוטי (על השטיח ) ומשחקים עד שעולים למטוס.
אה, נזכרתי בעוד משהו. אני תמיד לוקחת לטיסה חוברות של תשחצים ותשבצים עבורי. אני לא עושה את זה ביומיום אבל גיליתי שזה מעביר לי טיסות מאוד מהר. בשנתיים האחרונות הבנים תמיד מצטרפים אליי לפעילות הזו, וגם הם לא ממש עושים את זה ביומיום.
לצפיה ב-'תלוי במיקום'
תלוי במיקום
02/02/2017 | 17:10
68
בזמן שבשדה התתעופה או במקום שאפשר לזוז, זזים, אני אמדוד כמה מהר תרוצו משם לפה וחזרה ועכשיו יותר מהר ועכשיו הכי מצחיק וכו...,
במקומות שחיבים לשבת טבלט, ספרים , אצלינו גם כיכב אוריגמי
לצפיה ב-'מזמן לא דיברנו על אלימות ועל ווטסאפ'
מזמן לא דיברנו על אלימות ועל ווטסאפ
31/01/2017 | 11:02
5
323
אתמול בשעה 11 וחצי בבוקר קיבלתי טלפון מבית הספר.
הקטון רב עם ילד מהכיתה, הילד עיקם לו את כף היד ויש פגיעה באצבעות. רצוי להגיע איתו לבדיקה וצילום.
ואני - בדרך לעבודה עם 8% בסוללה. ביקשתי שירגיעו את הילד וברגע שאגיע למקום נורמלי שאוכל לתקשר איתם אמשיך לנהל את העניין.
הגעתי לעבודה (התחלתי בשתיים עשר וחצי) התחיל סחרור טלפוני שלי לביה"ס, להורים שלי, חזרה לביה"ס וככה עד שהילד חולץ בשלום אל ההורים הביתה.
התברר שתוך כדי ריצה במשחק עם ילד אחר הוא פגע בילד השני. הילד השני התעצבן והרביץ לו, הוא החזיר אבל לילד השני נקרעה השרשרת אז הוא עיקם לו את האצבעות חזק.
בשתיים היינו בדרך למר"מ:
חיכינו בתור לרופא ששלח אותנו לצילום
חיכינו בתור לצילום
חזרנו לרופא וחיכינו קצת בתור
הרופא אמר שהצלם (הטכנאי) צילם את האצבע הלא נכונה*
* שמנו לב והערנו לטכנאי והוא אמר שזה בסדר...
חזרנו לצלם ולא חיכינו בתור
חזרנו לרופא ששלל שבר אבל החליט שצריך לקבע את האצבע
הלכנו לחדר אחיות, חיכינו בתור ושם קיבעו את האצבע
סיכום: שעתיים במר"מ, 24 ש"ח לרופא, 33 ש"ח לצילום ויד חבושה (ואמא מרוטת עצבים)
בנתיים הילד שפגע בו נכנס לווטסאפ הכיתתי והתחיל לקלל את הקטון ולשנות את שם הקבוצה ל"X ילד חרא" ועוד ועוד.
כל התלמידים בכיתה קפצו עליו שיפסיק מיד.
המורה התערבה וקראה אותו לסדר.
פתאום יצאה ממנו בקשת סליחה שהיתה כל כך מועתקת וכל כך סתמית שמאד הפליאה אותנו.
הקטון מיהר לסלוח (וטוב שכך)
אתמול הספקתי לדבר עם המורה אבל בגלל קוצר הזמן נאלצנו להסכים שנמשיך בשיחה היום.
בערב הקטון אמר לי: אני חושב שהוא העתיק משהו שהמורה שלחה לו... אני לא מאמין שהוא כתב את בקשת הסליחה הזאת!

הווטסאפ ממש הרתיח אותי, ממש!!!
המורה טוענת שזה בטיפול והיא מתכוונת "למנף" את האירוע לפעילות בכיתה - מבחינתי כרגע: "עירפו את ראשו..."
לצפיה ב-'פרט לעריפת ראשו, מה את מצפה שיקרה?'
פרט לעריפת ראשו, מה את מצפה שיקרה?
31/01/2017 | 14:57
1
237
שאר הילדים הגנו על בנך בווטסאפ, ככה שלא נגרם לו נזק חברתי (אם כבר - הוא יצא הקדוש המעונה, כולם לטובתו נגד הילד האחר)

הילד התנצל (ברור שלא הוא המציא את הנוסח. ככה זה ברוב ההתנצלויות הכפויות)

איזה סוג של עונש את היית דורשת מהמורה להשית עליו?

וברור לך שבחלק של האלימות הפיסית - שניהם לא בסדר, ובבית ספר נורמלי שניהם היו מושעים. 
לצפיה ב-'.'
.
31/01/2017 | 17:27
50
לצפיה ב-'אני בטוחה שבנך התקדם הלאה'
אני בטוחה שבנך התקדם הלאה
31/01/2017 | 18:18
2
211
מבינה את ההודעה שכתבת
עבר עליך יום לא פשוט
לצפיה ב-'בוודאי שהוא התגבר והמשיך הלאה'
בוודאי שהוא התגבר והמשיך הלאה
02/02/2017 | 10:40
1
132
ואני בהחלט הייתי מרוטת עצבים.
יום שני זה יום ארוך וקשה גם בלי "הנחתות" ו"פעולות איבה".

איזה מזל שיש את הפורום הזה להוציא בו קצת קיטור
לצפיה ב-''
02/02/2017 | 20:09
6
לצפיה ב-'האם לאתגר או לתת להיות הכי טוב?'
האם לאתגר או לתת להיות הכי טוב?
29/01/2017 | 19:49
11
344
אני מתלבט, אם לשלוח לכיתת מחוננים, כאשר כיום הכל קלי קלוטו ולא דורש שום מאמץ להיות הכי טוב בכמה דרגות מהכיתה.

בכיתת מחוננים לא בטוח שזה יהיה המצב ובהחלט ייתכן שרק בחלק מהמקצועות יהיה הכי טוב וייתכן גם שבאף מקצוע.
הילד רגיל שהכל בא לו בקלות והוא לא יודע להתמודד עם מאמץ.

האם לשלוח אותו לכיתת מחוננים ולאתגר אותו, גם במחיר תסכול או לתת לו לחיות בבועה, שהכל קל עד שיאלץ להתמודד עם זה כשיהיה מבוגר?

אגב, שאלה זו אומנם נוסחה עבור כיתת מחוננים, אך זה יכול להיות תקף עבורכם גם לכיתת מצוינות או לכל מסלול לימודי אחר שיאתגר.
לצפיה ב-'מה הילד רוצה ?'
מה הילד רוצה ?
29/01/2017 | 20:38
37
1
לצפיה ב-'בן כמה הוא?'
בן כמה הוא?
30/01/2017 | 07:05
31
לצפיה ב-'בדיוק הדילמה שלי'
בדיוק הדילמה שלי
30/01/2017 | 07:22
157
רק שלא כל כך קיצונית. האם לשלוח למופ"ת, שם יהיה ממוצע אחרי שישקיע או לשלוח לכיתה רגילה שם יהיה בין הטובים ולהוסיף לימודי מצויינות. כרגע הנטייה היא כיתה רגילה. מה שקוסם במופ"ת זאת אוכלוסייה ילדים, שהם דומים יותר לבני באופי, ילדים טובים.
לצפיה ב-'לדעתי, מהשיקול ״הוא לא יהיה הכי טוב״ צריך להתעלם.'
לדעתי, מהשיקול ״הוא לא יהיה הכי טוב״ צריך להתעלם.
30/01/2017 | 08:51
161
חבל שזה שיקול שעולה כאשר ילדים בוחרים מה לעשות (או הורים בוחרים עבורם).

אני בעד שאנשים (ובמיוחד ילדים) יעשו מה שהם אוהבים, מה שמשמח אותם, מה שמעניין אותם.

שילד יילך לחוג כדורגל אם זה מה שהוא אוהב, גם אם הוא דווקא נורא גבוה ואתם חושבים שהוא מתאים לכדורסל. או שינגן תופים אם זה מה שמביא לו את הכיף, ולא בהכרח פסנתר אפילו אם יש לו אצבעות ארוכות וסבתא תמיד אמרה שהוא יהיה לאונרד ברנשטיין השני.

בכיתת מחוננים הוא ילמד (כנראה) יותר שעות, יותר לימוד עצמאי, ילמד כמה מקצועות שבכיתות המקבילות לא ילמדו, במקצועות אחרים - יעמיק יותר או ירוצות קדימה. יהיו יותר סיורים לימודיים. חלקם בנושאים שירתקו אותו, חלקם, אולי, לא. (כשביקרו מכון וייצמן - הבת שלי נהנתה. כשהלכו להרצאה באוני׳ תל אביב - היא קיטרה על כמה זה היה משעמם. ). אולי זה אומר בי״ס מרוחק מהבית, עם ילדים שהוא לא מכיר. 

הוא רוצה את זה? 

ברגע שהשיקול ״אבל הוא לא יהיה הכי טוב וזה יעשה לו עצוב״ עולה, זו בעיה. אם זה עולה אצל הילד,ֿ תגידו לו ״אז מה אם לא תהיה הכי טוב? לא חובה ציונים 100 בכל מקצוע. עדיף לקבל 80 במקצוע שאתה נהנה ללמוד, ולא 100 כשאתה מנמנם בשיעורים״.
ואם השיקול עולה אצל ההורים ולא אצל הילד - אז תגידו לעצמכם אותו דבר.
לצפיה ב-'אני הייתי משאירה בכיתה רגילה '
אני הייתי משאירה בכיתה רגילה
30/01/2017 | 09:41
138
ומשקיעה בנושאים שמעניינים אותו 
לימוד לרוחב

לצפיה ב-'רק משהו קטן '
רק משהו קטן
30/01/2017 | 10:10
144
אבל אולי עקרוני,
אתגר הוא לא קושי--אתגר הוא ענין שדורש השקעה,
קושי הוא מאבק שלא בהכרח השקעה היא הפתרון.
ובכל מקרה זו השקעה מסוג שונה.
אם הוא משתעמם בכיתה רגילה כי אין לו צורך להשקיע בלימודים,
זה גם קושי בהעברת הזמן.
אם הוא ישקיע ויקדיש זמן ללימודים בכיתת מחוננים--אבל לא יגיע להשגים ויגרום לו ליאוש, ולסלידה מהלימודים--זה קושי עצום.וגם קלקול להמשך,
אם הוא ילך לכיתת מחוננים, אבל יהיה לו ענין והוא יאותגר ויהנה 
הוא גם יגיע להשגים, ואז לא יהיה לו קשה.וה"קושי" יהיה נעים ומאתגר,
ונראה לי שלפני קבלת החלטה--כדאי לשבת איתו ולשוחח על האופציות
כפי שהבאתי כאן תמונה כוללת של מצבים,ואז שיחליט
מה שמרגיש שיוכל להנות, ולקדם אותו.
בסופו של דבר כדאי להנות מהלימודים.ומכל המסביב, חברה, ואוירה וכו'.
לצפיה ב-'בדרך כלל השיקול הוא חברתי, לא?'
בדרך כלל השיקול הוא חברתי, לא?
30/01/2017 | 17:28
3
115
בגדול, נראה לי שבאמת יש מקום לרצונות של הילד. האם טוב לו בכיתה, האם הוא רוצה ללמוד מעבר. אם מדובר בכיתת מחוננים מדובר בכיתה ג'. אף אחד לא מבטיח לו לקבל מאיות עד כיתה י"ב, גם אם יישאר בכיתה רגיל, לא?
לצפיה ב-'מדובר על מעבר לחטיבה ביניים'
מדובר על מעבר לחטיבה ביניים
31/01/2017 | 16:29
2
88
כיום, הילד מצוי ביום שליפה
לצפיה ב-'עונה מכיוון של כיתת מצטיינים (או איך שלא קוראים לזה)'
עונה מכיוון של כיתת מצטיינים (או איך שלא קוראים לזה)
01/02/2017 | 06:01
1
87
נתחיל עם זה שכל ילד הוא משהו אחר, גם כל סיטואציה היא שונה. הבן לי, סתם לדוגמא, לא רצה אפילו לנסות ללכת לבית ספר אחר מזה שמיועד לשכונה. הוא אפילו לא רצה ללכת להקשיב מה יש להם להציע. בהתחלה ניסיתי לשכנע אותו שרק ילך לשמוע בימים הפתוחים. התובנה הראשונה שלי היתה (בשילוב ניסיון של הבת והיזכרות שלי מהעבר), שהמעבר הזה לחטיבה הוא לא פשוט להמון ילדים, כך שלא כדאי להתעקש וכן, בגיל הזה החלק החברתי מאוד חשוב. במקרה שלנו הוא עבר עם הרבה חברים וזה חשוב לא פחות, אם לא יותר, בעיני. ולשאלה שלך. כששאלתי בשנה הראשונה איך בכיתה הוא אמר שזה נחמד שאין כל מיני ".....ים" שמפריעים לשיעור, אז זאת נקודה אחת. היום, אחרי שנתיים, הוא התחיל קצת להתרגל להיות פחות לחוץ מציונים פחות גבוהים (ולא שמדובר על הרבה, והאמת זה צד שלא הכרתי בו) וזה גם טוב, כי צריך לקחת הכל בפרופורציות. אני לא מכירה כיתות מחוננים, אבל אני משערת שהמטרה שלהם היא לא להכשיל אותם, אלא לעורר בהם עניין ועם חומר שהם בסכ"ה יכולים להתמודד איתו אז שוב, פרופורציות. 
לא בטוחה שעזרתי אבל נראה לי שבאמת השיקול האם להיות הכי טוב או להיות ממוצע הוא לא השיקול החשוב ביותר. בסכ"ה, זה לא שאין דלת יציאה מהכיתות האלה אם כל כך רע....
לצפיה ב-'הבן שלי כבר רגיל ללכת לבי"ס אחר מהיום שליפה שלו, לכן זה בכלל'
הבן שלי כבר רגיל ללכת לבי"ס אחר מהיום שליפה שלו, לכן זה בכלל
01/02/2017 | 14:27
59
לא מטריד אותו.
לצפיה ב-'הנסיון שלנו עם כיתות מחוננים ומצויינות מאוד טוב'
הנסיון שלנו עם כיתות מחוננים ומצויינות מאוד טוב
31/01/2017 | 18:56
105
ועל כן אני ממליצה. דווקא הלימודים בכיתה רגילה הובילו אצלנו לתסכול, הן בשל החזרה על החומר שוב ושוב לטובת המתקשים והן בשל החוסר באתגר. מורים גם מיעטו לאפשר לילדים לענות כשהצביעו, כי ברור להם שהם יודעים את החומר וצריך לתת לאחרים להפגין ידע. כשסיימו מטלות מוקדם הפנו אותם לעזור למתקשים שזה נחמד רק עד גבול מסויים וגם לא מתאים לכל ילד.
בכיתות מחוננים אכן רמת הלימודים יותר גבוהה, יש יותר אתגר ועניין וקצב הלימודים מותאם לילדים. בנוסף הכיתה קטנה, יש יחס אישי והרבה אפשרות להתבטא.
לגבי החששות שלך, ראשית הרבה מאוד ילדים בכיתת מחוננים, בדיוק כמו בנך, לא רגילים להתאמץ. הצוות מודע לכך ועובדים איתם על זה. זה אכן יכול להיות כרוך בהתחלה במעט תסכול. מצד שני יש בכיתה ילדים שדומים בתחומי העניין וביכולות וזה הבדל של שמיים וארץ מבחינה חברתית ביחס ליסודי. גם בהתייחס לילדים חברותיים מלכתחילה.
לגבי כיתת מצויינות, היא בדרך כלל מתמקדת בתחומים מדעיים טכנולוגיים, כך שיש צורך בנטייה לתחום. בנוסף, הכיתה אינה קטנה (אצלנו קרוב ל40). גם בה יש יותר אתגר והעשרה. עם זאת,  סגנון הלימוד יותר שבלוני ופחות יצירתי ומרחיב אופקים כמו בכיתת המחוננים.

לצפיה ב-'מנסה גם פה, 2 שאלות לגבי בת 5 וחצי'
מנסה גם פה, 2 שאלות לגבי בת 5 וחצי
29/01/2017 | 12:15
12
344
היא על התפר בין פעוטה לילדה..
ילדה חברותית, חכמה ורגישה, בגן חובה. לא הכי קל לה מבחינה חברתית בגן אבל משתפר.
שאלה ראשונה: עד היום הרבה יותר התארחנו מאשר אירחנו, בעיקר בגלל נוחות והעדפה של החברים, אבל היו גם מקרים שאירחנו בהם. בגן יש תאומים (בן ובת) שהם חברים שלה ולפעמים אמא שלהם מבקשת ממני להוציא אותם מהגן עד שאחותם הגדולה תגיע, עניין של 10-20 דקות. בפעמים הבודדות שזה קרה הבת שלי מתרגשת ומתלהבת כל כך שהיא ממש מתקשה לשלוט בעצמה. מילדה רגועה יחסית היא מתחילה לקפוץ בהתלהבות, לצעוק, לרוץ, לחבק אותם בלי הפסקה וגם להציק להם. היא לא מקשיבה לי כשאני מנסה להעיר לה ורק כשהם הולכים היא נרגעת ואז גם יש נפילת אנרגיה עצובה. דיברתי איתה על זה כמה פעמים וכשאנחנו מנהלות שיחה כזאת היא מקשיבה, מבינה ועונה לעניין אבל כשאוספים אותם היא שוב מתנהגת ככה. מה עושים?

שאלה שניה וממש לא קשורה לראשונה: היא קטנה בגודלה. תמיד היתה. לכן גם פיזית קצת פחות חזקה ומודעת לזה. היא לא מרביצה ולא מחזירה כשמרביצים לה. היא לרוב מתלוננת בפני הצוות (צוות של 2 מותשות על 35 ילדים שובבים והמון קשיים). אני שומעת ממנה לא מעט על הצקות בגן וגם דיברתי כמה פעמים עם הגננת אבל הדאגה העיקרית שלי היא לגבי שנה הבאה, כשהיא תהיה בכיתה א'. קטנטונת בבי"ס של כמה מאות תלמידים שגדולים ממנה. לפני כמה ימים היא סיפרה לי שהיא נכנסה לשירותים בגן וכמה בנות נכנסו בזמן שהיא היתה שם למרות שהיא ביקשה מהן שלא יכנסו. זה קצת הכניס אותי לסרטים כי בשנה הבאה היא תלך לבד לשירותים שמשמשים את כל ילדי ביה"ס ואין שם מבוגר שמשגיח. יש לה בן דוד שיהיה שנה הבאה בכיתה ו' בביה"ס הזה והוא הסכים להיות החונך שלה אבל זה רק בהפסקות. אני לרוב לא אמא דאגנית/היסטרית/אובר פרוטקטינג וכן מעודדת אותה לעצמאות ולהסתדר בעצמה אבל זה מדאיג אותי. מבחינה רגשית והתפתחותית היא לגמרי מוכנה לכיתה א'. איך מכינים אותה לזה?

אשמח לשמוע מהניסיון שלכן.
סליחה על האורך ותודה לכל מי שקראה.
לצפיה ב-'לגבי הביקור הקצר של החברים - '
לגבי הביקור הקצר של החברים -
29/01/2017 | 12:44
3
213
נראה לי שזו התנהגות לא חריגה - ושהבעייה היא בעיקר שהביקור מאוד קצר. נראה לי שיש לא מעט ילדים שלוקח להם משהו כמו חצי שעה עד שהם נרגעים מההשלכות של הביקור (ולפעמים התגובה היא הפוכה - במקום התחלה אנרגטית, ההתחלה היא ביישנות / רתיעה) - במיוחד כשאת אומרת שמדובר בילדה שביקורים הם עניין חריג יחסית עבורה. נראה לי שאם תארגני ביקור ארוך יותר, וגם ביקורים יותר תכופים, תראי שיפור בהתנהגות שלה, והיא תחזור להיות יותר "טבעית".

לגבי השירותים - לא ברורה לי התלונה. מה זאת אומרת שהן נכנסו "לשם"? לאן הן נכנסו? לתא השירותים שלה? זה לא נשמע מאוד סביר. לחלל שליד תאי השירותים? זה משהו שמותר להן לעשות, והיא לא יכולה לאסור עליהן. כך שלא ברור התאור.
לצפיה ב-'תודה על העצה'
תודה על העצה
29/01/2017 | 13:25
2
154
לגבי השירותים - הן נכנסו לתא שלה. זה גן. לא נועלים את הדלת מבפנים כשנכנסים. הן פתחו את הדלת בזמן שהיא ישבה שם ונכנסו.
לא נראה לי שהיא תנעל את הדלת מבפנים גם בביה"ס מפחד להינעל שם.
לצפיה ב-'עדיין לא הבנתי את התיאור - כמה '
עדיין לא הבנתי את התיאור - כמה
29/01/2017 | 15:22
1
136
מקום יש בתא הזה, שיכולות להיכנס אליו כמה בנות? אני מבינה שהן פתחו את הדלת, אבל איך ולמה הן גם נכנסו? מה היה להן לעשות שם?
לצפיה ב-'זה תא שירותים סטנדרטי של גן'
זה תא שירותים סטנדרטי של גן
31/01/2017 | 14:57
67
הן נכנסו כדי להפריע ולהציק.
לצפיה ב-'קודם כל, הערה קטנה לגבי משהו שצרם לי - היא ממש לא על התפר'
קודם כל, הערה קטנה לגבי משהו שצרם לי - היא ממש לא על התפר
29/01/2017 | 13:05
2
231
היא מזמן ילדה ומזמן לא פעוטה, וכך גם צריך להתייחס אליה. ייתכן שבגלל שהיא "קטנטונת", יש נטייה להמשיך ולהתייחס אליה גם כאל צעירה יותר בגילה, אבל היא מאוד מזמן ילדה.
לגבי השאלה הראשונה - אני מאוד מסכימה עם "חייבת להגיב". זו אכן התנהגות מוכרת, ולאור התדירות הנמוכה של האירועים האלו, לא הייתי עושה עניין. הייתי מסבירה לתאומים שהיא מאוד מאוד שמחה שהם באים ולכן היא מתרגשת ומתלהבת. לדעתי זה גם לא ממש נופל תחת הקטגוריה של "אירוח", כי לארח חברים זה למשך זמן הרבה יותר ארוך מאשר 10-20 דקות.
לגבי השאלה השנייה - גם אני לא הבנתי עד הסוף מה בדיוק קרה בשירותים של הגן. לא נשמע לי שקרה משהו חריג, אבל יכול להיות שלא הצלחנו להבין מהתיאור שלך.
החששות שלך מאוד מובנים ומוכרים, והייתי כרגע נותנת לך את העצה הידועה שלי של "פרה פרה" נגיע לגשר ונעבור אותו.

לצפיה ב-'אני לגמרי מתייחסת אליה כאל ילדה'
אני לגמרי מתייחסת אליה כאל ילדה
29/01/2017 | 13:34
1
182
ולא פעוטה. מבחינת ההגדרה - הם פעוטות עד גיל 6 ובמסגרות הגיל הרך עד כיתה א' כך שלהבנתי זה על התפר. אולי אני טועה. בכל מקרה היחס אליה הוא כאל ילדה.
גם אירוח הוא כנראה עניין של הגדרה. מבחינתי אם הם נכנסים אלינו לרבע שעה ושותים כוס מיץ זה אירוח קצר. שוב, כל אחד וההגדרה שלו אבל תודה על האבחנה.
לגבי ביה"ס בינתיים מחכה אבל מעדיפה לנסות ולהכין אותה לפני שמתחילים כיתה א' או לפחות לשמוע בעצמי מהורים שהיו במצב דומה לפני שאגיע אליו.
תודה..

לצפיה ב-'זה אירוח מאוד קצר כי הוא לא באמת מאפשר התפתחות של אינטראקציה'
זה אירוח מאוד קצר כי הוא לא באמת מאפשר התפתחות של אינטראקציה
29/01/2017 | 14:45
138
אמיתית, משחק משמעותי יותר, וגם אין לה כנראה מספיק אפשרות (מבחינת זמן) להירגע.
לגבי השירותים - היא בהחלט הייתה צריכה לגשת לגננת ולדווח לה מה קרה. מאוד לא תקין שילדות נכנסות לתא שלה בזמן שהיא עסוקה בענייניה. הגננת הייתה צריכה לנהל שיחה עם אותן בנות, ואפילו שיחת רענון עם כל הילדים בגן לגבי פרטיות, אסור ומותר וכו. אפשר עדיין לעדכן את הגננת, ונראה לי שחשוב שתעשי את זה. זה לא בהכרח מעיד על כך שיש בעיה, אבל אלו גבולות שלפעמים מטשטשים אצל ילדים והמבוגר האחראי במקום צריך לעמוד על כך שיישמרו.
לצפיה ב-'נשמע שכדאי לחזק אותה קצת'
נשמע שכדאי לחזק אותה קצת
29/01/2017 | 13:52
142
בתך היתה במצב שהיא ביקשה פרטיות, לא כיבדו את בקשתה, והיא לא ידעה להתמודד. 

אני חושבת שצריך לחזק אותה.
איך היא במצבים בהם אתם לא מביאים הביתה את אותם שני ילדים? כשהיא מבלה שעה וחצי בבילוי של אחהצ, היא מצליחה לדבר ולשחק ״בגובה העיניים״? (כלומר - לא כילדה קטנה סביב גדולים ממנה).

לגבי אירוח אותם אחים - אני מציעה שאת תעזרי לה לשלוט בעצמה. ילדה שמחבקת ילדים בניגוד לרצונם - זה לא טוב. זה יכול להשליך על המצב החברתי שלה בגן. כדי למנוע את זה, אפשר שאת תלכי איתה יד ביד. או שאת תתני לה משימה בבית (נניח למזוג את כוסות המיץ). למנוע מבתך את הקרבה הפיסית, להעסיק את הגוף שלה, שהוא יהיה עסוק...

לצפיה ב-'עוד מילה לגבי הביקור'
עוד מילה לגבי הביקור
29/01/2017 | 16:52
134
בביקור כזה אין לה זמן לעצור רגע מהסערה של היום בגן ולהכנס רגועה, שבעה ומוכנה מחדש לאינטראקציה משמעותית. אני מצטרפת לשאר הבנות שאומרות שכדאי לארגן ביקורים של ילד או ילדה אחת, אחר הצהריים ולהקדיש לזה את הזמן המתאים.
לצפיה ב-'לשאלותיך--'
לשאלותיך--
29/01/2017 | 18:58
120
לגבי הביקור--את יכולה לתוך ולהרגיע את הסיטואציה, ע"י נקיטת 
כמה פעולות,לא לדבר אחרי אלא לפני--לומר לה, מחר, בר ועדן יחזרו איתך מהגן,אני יודעת שאת שמחה עם זה, אז בבקשה חיבוק אחד וזהו.
ולמחרת--את שם ומרשה חיבוק אחד --ועוצרת את הענין. ע"י לשחק איתם,
למשל מי עונה ראשון על ההפך, או אישיות, משחקים במילים--כשיהיו עסוקים תהיה רגיעה, וכאן התיווך שלך חשוב.

לגבי השירותים, כמה דברים-- הבת שלך צעירה גם שאר הילדים צעירים.
ברגע שיהפכו להיות תלמידים כולם יתבגרו קצת.ויתנהגו קצת בוגר יותר.
אבל לא בעיה ללמד אותה, שתבקש מחברה לשמור על הדלת שלא יפתחו
לעולם לא לנעול מבפנים.

מבקשת להתיחס למשפט שכתבת--ואני מצטטת--:"היא לרוב מתלוננת בפני הצוות..." את הפעולה הזו צריך לשמור לדברים קיצוניים, אחרת זה מחליש אותה בפי הקבוצה. חשוב ללמד אותה, לעמוד על לה בטון תקיף.באמירה בהירה
והחלטית, וזה לא פונקציה של גודל, זו הדרכה.

בהצלחה והרבה נחת.
לצפיה ב-'תודה על כל העצות'
תודה על כל העצות
31/01/2017 | 15:02
89
וגם למי שעודדה.
אנסה ליישם.
לצפיה ב-'איך אתן הייתן מרגישות'
איך אתן הייתן מרגישות
01/02/2017 | 13:01
94
אם הייתן יושבות על האסלה, וחברות מהעבודה שלכן היו נכנסות לכן לתא צוחקות ?
זה כבר גיל שמדקלמים "גופי הוא ברשותי" מתוך שינה ,מתביישים ליד אחרים, ומבינים את משמעות הפרטיות.
לדעתי זו סיטואציה שכן כדאי לשים לב אם קורית שוב...
לצפיה ב-'הזמנה לפלייטסט של משחק חדש!'
הזמנה לפלייטסט של משחק חדש!
30/01/2017 | 23:56
56

שלום לכולם,
אני מקווה שהגעתי לפורום המתאים לבקש את עזרתכם בפרויקט אישי שיכול להעניק לכם אפשרות לזמן איכות עם הילדים.
שמי דניאל ומתוך אהבה רבה לתחום משחקי הקופסא אני מפתח משחקים באופן פרטי כאשר השאיפה היא כמובן להוציא אותם לאור במסגרת כזו או אחרת.
כרגע אני מתמקד בפלייטסט (הרצה) לדגם של משחק חדש- "נחש פעמונים".
העברתי פעילות של ניסוי המשחק מול קבוצות רבות של ילדים במועדוניות וצהרונים במקומות שונים.
למרות המשוב החיובי שקיבלתי מהילדים הנפלאים חשוב לי לנסות את המשחק גם במסגרת משפחתית כדי לדעת עד כמה הוא מתאים להגדרת- משחק משפחתי.
על כן אני מחפש משפחות מתנדבות/קבוצות מיקוד מאזור גוש דן שיסכימו לארח אותי לצורך המשחק או להיפגש בכל מקום אחר שנוח מבחינתכם.
מדובר במשחק המשלב תפיסה חזותית, ריכוז, מהירות תגובה וכמובן...כיף!
המשחק מיועד לגילאי 7 ומעלה (בני כיתה ב' ומעלה) ומשך זמן ממוצע הוא כחצי שעה לפחות.
אז אם אתם הורים שמעוניינים בפעילות מעשירה עבור כל המשפחה וסקרנים להכיר משחקים חדשים (שאולי יום אחד יצטרפו למדף המשחקים שלכם)
אשמח שתיצרו עמי קשר בהודעה פרטית דרך פורום זה או במייל: dany1983@012.net.il
תודה והמשך שבוע טוב.

לצפיה ב-'שבת חורפית לפנינו. מה התוכניות?'
שבת חורפית לפנינו. מה התוכניות?
28/01/2017 | 10:21
14
131
אצלנו - בעיקר כלום ואז עוד כלום.
יום שישי היה יום ארוך ועמוס עבור כולנו (הבכור ובן הזוג יצאו אתמול ב7 בבוקר לווינגייט, וחזרו רק אחרי כמעט 12 שעות...) ומגיעה לנו מנוחה.
אז נכון שהמנוחה שלי מתובלת בלהכין ארוחת צהריים, לקפל 3 מכונות ולחדש את מלאי הבלינצ'עסים במקפיא אבל בין לבין תהיה מנוחה, בי נשבעתי!
שבת נעימה לכולם
לצפיה ב-'הרבה מסך בעיקר'
הרבה מסך בעיקר
28/01/2017 | 13:11
186
קוונטיקו
והרשימה השחורה
השלמת פרקים
יש לי בערך 10 פרקים
הילדים פה עם חברים
עוברים ממסך למסך
תענוג
לצפיה ב-'מה את עושה עם כל הבלינצ'סים?'
מה את עושה עם כל הבלינצ'סים?
29/01/2017 | 10:21
12
142
השבת הייתי לבד עם הילדים ומסתבר שזה מתכון טוב למפגשים משפחתיים.
הקטנה שלי אמנם פיתחה חום פסיכוסומטי לרגל נסיעתו של אביה, אבל הייתי אצל ההורים שלי, אצל חמותי (שהבנים נשארו אצלה בצהריים כשאני והקטנה שנצנו) ואז אחהצ אחותי ובערב ההורים שלי
לצפיה ב-'ממלאת בגבינה לבנה עם סוכר וסוכר וניל, מקפלת למעטפה ומקפיאה'
ממלאת בגבינה לבנה עם סוכר וסוכר וניל, מקפלת למעטפה ומקפיאה
29/01/2017 | 12:58
11
161
הבכור אוכל אחד כזה כל בוקר. פעם בחודש עומדת ומכינה מלאי חדש.
חוץ מזה יש לי גם קופסה של בלינצעסים ריקים מגולגלים במקפיא. מדי פעם לקטן מתחשק בלינצעס עם ריבה (סן דלפור, בלי תוספת סוכר).
לצפיה ב-'דיי.. מה הוא מחמם את זה במיקרו?'
דיי.. מה הוא מחמם את זה במיקרו?
29/01/2017 | 15:03
10
26
לצפיה ב-'כן, אני מחממת חימום מאוד קצר ומאוד מהיר. '
כן, אני מחממת חימום מאוד קצר ומאוד מהיר.
29/01/2017 | 18:17
9
134
20 ש' צד אחד, 20 ש' צד שני, עוד 10 ש' לצד הראשון ועוד 10 ש' לצד השני.
סה טו.
למה?
לצפיה ב-'אפשר מתכון?'
אפשר מתכון?
30/01/2017 | 09:42
7
22
לצפיה ב-'לבלינצעס?'
לבלינצעס?
30/01/2017 | 14:46
6
198
זה המתכון של אמא שלי:
2 ביצים
1 כוס קמח
1.5 כוס חלב
2 כפות שמן
אני בד"כ מכפילה פי 3
למילוי - 1 גבינה לבנה 9%, 1/3 כוס סוכר, 1 שקית סוכר וניל. מערבבים טוב עד שהסוכר נמס, וממלאים את הבלינצעסים. אני בד"כ שמה כף אחת באמצע של כל בלינצעס, ומקפלת למעטפה. אפשר גם למלא בריבה או במה שרוצים.
לצפיה ב-'מה התהליך הכנה של הבלינצעס?'
מה התהליך הכנה של הבלינצעס?
31/01/2017 | 08:11
5
16
לצפיה ב-'יש לי מתכון מצויין'
יש לי מתכון מצויין
31/01/2017 | 10:47
4
87
מקפיא של הסופר--> בלינצס של מעדנות-->לשלם בקופה
יוצא מצויין

אני הולכת לנסות כל מיני בלינצסים בקרוב, מלית מתוקה ומלוחה למנה ראשונה לשישי בערב

הפוך- תודה על הרעיון
לצפיה ב-'יש מוכן?'
יש מוכן?
31/01/2017 | 10:49
3
73
ורגע איך את מקפלת?
לצפיה ב-'חכי אני עוד לא גילגלתי'
חכי אני עוד לא גילגלתי
31/01/2017 | 14:14
2
68
אבל אחותי אומרת שהיא מקפלת משני הצדדים ואז סוג של מגלגלת יוצא מין מלבן..
לצפיה ב-'מקפלים כמעט לחצי באמצע, מקפלים משני הצדדים עד קו האמצע'
מקפלים כמעט לחצי באמצע, מקפלים משני הצדדים עד קו האמצע
31/01/2017 | 15:55
1
69
ואז את הצד הפתוח פנימה - ווואללה, ריבוע.
לצפיה ב-'תודה..אנסה ואדווח'
תודה..אנסה ואדווח
31/01/2017 | 18:19
11
לצפיה ב-'סתם שואלת נשמע מעניין'
סתם שואלת נשמע מעניין
30/01/2017 | 10:15
29
לצפיה ב-'פינת ההמלצות'
פינת ההמלצות
27/01/2017 | 08:07
15
83
אורבניקה בנות!!
כל החנות עד 50 שח
קניתי אוברול גינס מהמם ב50
ועוד מלא דברים
שווה!
לצפיה ב-'אפשר לבקש המלצה? מחפשת מזרן זוגי בלי קפיצים.'
אפשר לבקש המלצה? מחפשת מזרן זוגי בלי קפיצים.
27/01/2017 | 08:20
12
139
למישהי יש המלצות מניסיון? תודה!
לצפיה ב-'לי יש מזרונים'
לי יש מזרונים
27/01/2017 | 11:32
6
133
בלא קפיצים, לא ממליצה. 
העבודה סביב זה לא שוה.
המזרונים האלה שוקעים, ואז צריך להפוך אותם,,
עד ש"פג תוקף" וכיון שאני מתקשה בקניות (שונאת זאת)
אז ישנים על דפוקים לגמרי.
עדיף קפיצים. שם ניתן לתיקון.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
27/01/2017 | 11:40
5
103
אפשר לשאול מאיזו חברה המזרנים שלך?
לצפיה ב-'לא זוכרת, אבל'
לא זוכרת, אבל
27/01/2017 | 12:02
4
106
אני לא בבית. אגיע רק ביום ראשון ואז אסתכל בקבלה,
מקוה שרשום, ואז אדוח לך.
אגב, בעלי הזכיר מלי עכשיו שכשנה אחרי שקנינו את המזרונים,
ספרנו לחברים והם הגיבו--למה לא התיעצתם אנחנו פשוט התעצבנו וזרקנו אותם.
והמזרונים שלהם היו קנויים במקום אחר משלנו.
אולי תקחו רק לתקופת נסיון--ואז תחליטו.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
27/01/2017 | 12:25
3
78
אשמח אם תעדכני אם תגלי של איזו חברה המזרנים.
לצפיה ב-'בדקתי,'
בדקתי,
30/01/2017 | 07:39
2
42
קנינו אותו כאן בחיפה במפעל פרטי,
כל שכתוב לי על הקבלה "סופר פלטינה, ושיש ביטוח ל-15 שנה."
הוא קנוי בתחילת 2011, כבר שלחנו אותו לתיקון וחיזוק,
העבודה והטרחה לא מצדיקים את השימוש.
לא אשלח שוב לחיזוק. אחפש הזדמנות לחזור למזרון קפיצים טוב.
מחברה איכותית וידועה.
בהצלחה לך.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/01/2017 | 08:07
4
לצפיה ב-'אם תקציב הוא לא שיקול, ממליצה בחום על המזרונים המעולים'
אם תקציב הוא לא שיקול, ממליצה בחום על המזרונים המעולים
02/02/2017 | 13:28
15
של חברת סרטה-אייר. מוכרים אותם גם בעמינח (אנחנו קנינו בסניף של חוצות המפרץ).
הם יקרים מאוד אבל פשוט מעולים.
לצפיה ב-'לנו יש פולירון.'
לנו יש פולירון.
28/01/2017 | 19:33
3
108
צריך להפוך אותו כל חודש, ואז הוא נשאר באותה דרגת קשיחות. אצלנו הוא מחזיק כבר הרבה שנים, ואנחנו מרוצים.
במקרה ותחליטו בכ"ז על קפיצים, אני רוצה לספר שהיתה לנו חווית שירות גרועה במיוחד עם סימונס. הם סרבו להכיר באחריות שלהם, וזרקנו מיטה וחצי בת פחות משנה, בגלל שהקפיצים נתקעו בגב הילד האומלל.
אני מבינה שיש לפעמים תקלות בייצור, גם אצל חברות נחשבות, אבל הם נמדדים מבחינתי בלקיחת אחריות ונתינת שירות. אני נותנת להם ציון נכשל.
לצפיה ב-'תודה רבה. את יכולה אולי'
תודה רבה. את יכולה אולי
28/01/2017 | 19:48
2
89
להוסיף פרטים על המזרן של פולירון? דגם? חומרים? (יש כאלה עם לטקס, כאלה עם ויסקו, וכו')?
לצפיה ב-'קנינו אותו מזמן, ואני לא זוכרת.'
קנינו אותו מזמן, ואני לא זוכרת.
28/01/2017 | 20:19
1
86
בדקתי אותו עכשיו, וכתוב עליו "body balance system" אין פירוט חומרים.
אנחנו פשוט ניסינו את כל מזרני פולירון בחנות, עד שמצאנו את זה שנוח לשנינו. גם המזרן שהיה לנו לפניו, היה של פולירון, והחזיק הרבה שנים. זאת הסיבה שהחלטנו לקנות שוב מזרן של אותה חברה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
28/01/2017 | 22:54
5
לצפיה ב-'תודה לכל מי שענתה!'
תודה לכל מי שענתה!
29/01/2017 | 18:15
11
לצפיה ב-'לנו יש של דר גב , מרוצים ונוח לנו'
לנו יש של דר גב , מרוצים ונוח לנו
29/01/2017 | 13:39
14
לצפיה ב-'תיקחו איתכם את הילד '
תיקחו איתכם את הילד
29/01/2017 | 22:27
138
הלכנו לאיידי דיזיין לחפש מיטות לילד מתבגר .. בסוף הוא בחור במיטה וחצי באירופלקס ... עשו לנו מחיר מעולה והילדה בחר מיטה מעולה.. הכי חשוב לתת לו את הבחירה .. תתנסו ותנו לו להיות שותף בהחלטה:) בהצלחה 
לצפיה ב-' מיטת ילדים מ-100% עץ מלא'
מיטת ילדים מ-100% עץ מלא
29/01/2017 | 18:17
6
87
אשמח אם מישהי תוכל להמליץ על מקום לרכוש מיטת ילדים מ-100% עץ מלא - רצוי לא צבועה (כלומר צבע עץ), אבל לא חובה.
תודה!
לצפיה ב-'אנחנו קנינו בעצמל'ה. מחזיקות הרבה שנים. '
אנחנו קנינו בעצמל'ה. מחזיקות הרבה שנים.
29/01/2017 | 18:18
5
27
לצפיה ב-'תודה. וקניתם עם צבע אטום או לא אטום?'
תודה. וקניתם עם צבע אטום או לא אטום?
29/01/2017 | 18:23
4
13
לצפיה ב-'אחת עם צבע אטום, ואחרי כמה שנים לא אטום.'
אחת עם צבע אטום, ואחרי כמה שנים לא אטום.
29/01/2017 | 18:45
3
25
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/01/2017 | 18:56
6
לצפיה ב-'עוד שאלה - המיטות שקניתם'
עוד שאלה - המיטות שקניתם
29/01/2017 | 19:36
1
99
היו עם מגירות + מיטת חבר? (הייתי שמחה לדעת את הדגם, אם את זוכרת - אם כי סביר שהדגמים כבר התחלפו בינתיים...).
לצפיה ב-'כן. 2 מגירות ומיטת חבר'
כן. 2 מגירות ומיטת חבר
29/01/2017 | 19:37
91
אין לי מושג לגבי הדגמים... עברו מאז 9 שנים ו-6 שנים...
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
27/01/2017 | 07:28
20
15
לצפיה ב-'אצלי ב'
אצלי ב
27/01/2017 | 08:05
10
136
בשר עם קולורבי (למי שעדיין לא בשלה קולורבי זה טעיםםםםם)
וקוסקוס
בורקס בשר עם רוטב פטריות (כן.. התעשייתי הכל כך טעים, פעם בשנה מותר)
עוגה - או משהו במולטי קייק (כן הוא עדיין בשימוש)
אם למישהי יש רעיון - יאלללה אני זורמת
לצפיה ב-'עוגת שוקולית בתבנית הקפקייקס ובנוסף'
עוגת שוקולית בתבנית הקפקייקס ובנוסף
27/01/2017 | 14:34
9
142

לאפות  4 דקות והוסיפי קוביית שוקולד לכל עוגיונת , להטביע .
להמשיך עוד 4 דקות אפייה ויש יופי של קפקייקס שוקולדיים.
בתבנית של הוופל הכנתי תפ"א - בישלתי תפ"א והנחתי שיתקרר , הוספתי ביצה 
תבלינים מעט קמח ואפיתי בתבנית הוופל זה הפך לוופל צ'יפס /לביבה טעים טעים
לצפיה ב-'עוגת שוקולית?..יש מתכון?'
עוגת שוקולית?..יש מתכון?
27/01/2017 | 21:29
8
74
והרעיון עם התפוחי אדמה נקרא מעניין עשיתי משהו דומה מאד
בתבנית של המשולשים
לצפיה ב-'עוגת שוקולית'
עוגת שוקולית
28/01/2017 | 09:41
7
117
עוגת שוקולית
כל החומרים נמדדו בכוס מידה סטנדרטית

1 כוס קמח תופח 
1 כוס סוכר (אני שמה 1/2 כוס )
1/2 כוס אבקת שוקולית
1/2 כוס אבקת קקאו
2 ביצים
1/2 כוס שמן
1/2 כוס מים חמים

קוביות שוקולד מריר או חלב

לאפות בתבנית ארוכה או בקפקייקס ,170 מעלות 20-30 דקות בתנור , במחצית זמן האפייה להטביע בתוך העיסה קוביות שוקולד.
במולטיקייק זמן האפייה קצר , 8-10 דקות.
לצפיה ב-'תודה אנסה'
תודה אנסה
28/01/2017 | 14:23
8
לצפיה ב-'מיאלמה'
מיאלמה
30/01/2017 | 09:44
5
59
לא הצליח לי 
הם יצאו רכים מאד הלמטה התבשל טוב
הלמעלה שקע
עשיתי בדיוק מה שכתבת

האם אמור להיות סדר הכנסה של המצרכים?
לצפיה ב-'אוי סליחה רבה'
אוי סליחה רבה
30/01/2017 | 10:04
4
56
אין לי שום סדר 
מערבבת מחממת את המולטיקיק ושופכת 4 דקות אחרי מוסיפה את השוקולד וסוגרת לעוד 4-5 דקות.

לצפיה ב-'את לא אשמה'
את לא אשמה
30/01/2017 | 10:07
3
51
משמנת את הפלטה?
לצפיה ב-'לא. יש מספיק שמן בתערובת'
לא. יש מספיק שמן בתערובת
30/01/2017 | 10:28
2
9
לצפיה ב-'אוקיי..יכול להיות שזאת הסיבה, אנסה שוב'
אוקיי..יכול להיות שזאת הסיבה, אנסה שוב
30/01/2017 | 10:32
1
11
לצפיה ב-'יש לי הצעה נועזת'
יש לי הצעה נועזת
30/01/2017 | 10:36
89
השתמשתי בה פעמיים כשהחלק העליון לא נאפה הפכתי את המכשיר( על רשת של התנור כדי שלא יגע בשיש) פעמיים הצלחתי .
אמנם עם התבנית של הכדורים אך למה שלא יצליח עם הקאפקייקס.

אני ממליצה בדחילו ורחימו 
לצפיה ב-'אצלי כלום. יצא מן יום מעצבן כזה עם מליון אירועים שנופלים'
אצלי כלום. יצא מן יום מעצבן כזה עם מליון אירועים שנופלים
27/01/2017 | 09:22
2
214
בבת אחת
הבכור עם בן הזוג כל היום בווינגייט בתחרות הארצית.
ב12 וחצי יש אירוע משפחתי (נלך רק אני והקטן) וב15 הקטן כבר צריך להיות במקום אחר ורחוק למדי משם בגלל מבחן בג'ודו לקבלת חגורה. ובמזג האוויר הזה ממש לא מתחשק לצאת מהבית לשום מקום
בקיצור - היום אין בישולים.
אבל מחר יהיו
קציצות אפויות של בשר עם כרובית
קוסקוס עם מרק ירקות
אורז עם אפונה
נחשוב כבר לגבי סלטים, וכנ"ל לגבי עוגה. מחר, מחר....
לצפיה ב-'לא מתאים לך במזג אויר כזה'
לא מתאים לך במזג אויר כזה
27/01/2017 | 12:03
1
150
לא להכין חמין.
תהני, תהני מיום חופש מבישולים.
לצפיה ב-'בחיים לא הכנתי חמיןלא אוהבת... '
בחיים לא הכנתי חמיןלא אוהבת...
27/01/2017 | 18:40
32
לצפיה ב-'כלום '
כלום
29/01/2017 | 10:15
5
129
שוב קוסקוס מטורף אצל אמא
ארוחת צהריים אצל חמותי
בעלי בחופשת סקי אז חופש מבישולים...
לצפיה ב-'חוגגים הבעלים, הא?'
חוגגים הבעלים, הא?
29/01/2017 | 12:59
4
23
לצפיה ב-'כן אבל, בקרוב אצלי'
כן אבל, בקרוב אצלי
29/01/2017 | 15:04
3
23
לצפיה ב-'פרטי פרטי לאן נוסעת ומתי להיות מוכנה'
פרטי פרטי לאן נוסעת ומתי להיות מוכנה
29/01/2017 | 15:39
2
20
לצפיה ב-'חחח '
חחח
30/01/2017 | 10:14
1
69
אני משחקת כדורשת ויש טורניר במרץ באילת ארבעה ימים עם החברות בקבוצה
לצפיה ב-''
30/01/2017 | 10:33
9
לצפיה ב-'מי יודעת? מי הזמינה? מי שמעה'
מי יודעת? מי הזמינה? מי שמעה
27/01/2017 | 19:28
1
302
היי ושבת שלום

לאט לאט בלי לשים לב התמכרנו למשחקים של פוקסמיינד
לאט ובטוח הם כובשים את ביתנו
אבל
הקצב המהיר שבה הם מוציאים משחקים - כבד לנו כלכלית
יש מקום שניתן להזמין אותם? ראיתי חלק מיוצר בבלגיה חלק מסין...

תודה
לצפיה ב-'אני קונה בארץ'
אני קונה בארץ
27/01/2017 | 20:59
200
בפיראט עושים לי בין 10%-15% הנחה
כשאני מבקשת
אופציה נוספת היא השני ב50% בסטימצקי
לצפיה ב-'הורים לילדים עם סוכרת (סוג 1) בגילאי היסודי-אני זקוקה לכם!'
הורים לילדים עם סוכרת (סוג 1) בגילאי היסודי-אני זקוקה לכם!
26/01/2017 | 22:52
84
היי,
אני זקוקה לכם למילוי שאלון נחמד העוסק בהתמודדות שלנו כהורים עם עומס הטיפול בילד/ה עם סוכרת נעורים, ההתמודדות והתמיכה שאנו זוקים לה (כן, גם אני אמא לילדה עם סוכרת נעורים).

אשמח אם תקדישו כמה דרות ותעזרו לי!
אודה לכם מקרב לב!!

איילת
לצפיה ב-'איך עוזרים לילד שלא מסוגל לבחור?'
איך עוזרים לילד שלא מסוגל לבחור?
26/01/2017 | 12:48
11
315
והאם זה חלק מהפרעה כלשהי?
ילד שלא עונה על שאלות פתוחות כי הוא לא מצליח להחליט מה לכתוב ובאופן כללי גם בחיים כשמתבקש לבחור, אלא אם יש לו העדפה מאוד חזקה לאחת האפשרויות - לא מסוגל לבחור בין האפשרויות - ויעדיף לא לקבל כלום מאשר לבחור. אשמח לשמוע מחשבות ורעיונות בנושא.
לצפיה ב-'תספרי לי אם תגלי! גם אני עדיין נוטה להיות כזאת'
תספרי לי אם תגלי! גם אני עדיין נוטה להיות כזאת
26/01/2017 | 13:32
3
187
אם אני נכנסת לקונדיטוריה, חנות שוקולדים וכו, לעיתים מאוד קרובות אני אעדיף לצאת בידיים ריקות בגלל הקושי לבחור.
גם הקטן שלי כזה. בחנויות צעצועים בחו"ל הוא מאוד מאבד את עצמו, וצריך עזרה והכוונה שלנו כדי לבחור משהו, אחרת יבחר בשטות הראשונה שנכנסת לו לשדה הראייה, או שיוותר לגמרי ולא יבחר כלום.
לגבי שאלות במבחנים - כאן אפשר לעזור עם קצת אסטרטגיות למידה. לגבי בחירות בחיים, זה באמת יכול להיות גם עניין של בשלות והתפתחות, וכמו שאמרתי - עשוי גם לא לעבור...
לצפיה ב-'הכוונה לא לשאלות ידע,'
הכוונה לא לשאלות ידע,
26/01/2017 | 14:29
2
146
אלא לשאלות כמו ״כתוב סיפור״, ״צייר ציור״. משהו חופשי כמעט לגמרי. לגבי זה שגם את כזאת - נראה לי שלכולם יש לפעמים קושי בזה (לכן לא קניתי סארי בהודו, כי לא הצלחתי לבחור מבין הבדים המדהימים) - אבל פה מדובר במשהו מהותי יותר שמתבטא כמעט בכל בחירה שצריך לעשות - לא רק בתחומים ספציפיים.
לצפיה ב-'דווקא הבנתי למה התכוונת.'
דווקא הבנתי למה התכוונת.
26/01/2017 | 14:35
1
130
ועדיין אני מחזיקה בדעתי, שזה ספציפית משהו שאפשר לקדם עם קצת אסטרטגיות שיעזרו להתמקד ולעשות בחירה אחת.
לצפיה ב-'אה, יופי.'
אה, יופי.
26/01/2017 | 14:41
96
את מכירה אסטרטגיות שיעזרו בנושא? לא ברור לי הקשר הספציפי ללמידה פה, ולכן המונח אסטרטגיות למידה קצת בלבל אותי - כי מדובר בקושי זהה גם כשהילד רוצה לצייר ציור בבית - קושי בבחירה של מה לצייר.
לצפיה ב-'קשור ל פרפקציוניזם / פחד מכשלון?'
קשור ל פרפקציוניזם / פחד מכשלון?
26/01/2017 | 15:33
3
119
אני חושבת שאלה שמתקשים בבחירה, זה אלה שלוקחים אותה נורא ברצינות, ו/או מפחדים להיכשל.

אז אולי הדרך היא לנסות להעביר אליהם איזו קלילות.  באופן כללי לעזור להם להיות יותר רגועים ולא לקחת ללב כל כשלון או כל חוסר מושלמות.

הבנות שלי המציאו ואימצו את שיטת ההגרלה. הילדה המתלבטת מגיעה בסוף תהליך אלימינציה לשני דברים שהיא מתלבטת ביניהם. בהתחלה היו ממש מחזיקות מאחורי הגב ומישהו היה אומר ״יד ימין״ או ״יד שמאל״. אבל עכשו כבר לא. הילדה מגדירה (בלב, לא אומרת בכל רם) מספר לכל אופציה (״1 - לכתוב על כלבים. 2 - לצייר מכונית״), מישהו מאיתנו אומר מספר, ואת זה היא עושה. 

יש כאן שילוב - כן בחרו, עשו סינון ראשוני, ניפו כמה אופציות ונשארו רק עם שתיים.
את הצעד האחרון עוד קשה להן, אז משאירות לגורל להחליט.

כמעט כל יום קורה שפתאום ילדה מגיעה אליי, אומרת ״אמא, 1 או 2?״ אני אומרת איזשהו מספר, היא אומרת ״תודה״ וחוזרת לעיסוקיה...
לצפיה ב-'כנראה לא ממש קשור לפרפקציוניזם/פחד מכשלון'
כנראה לא ממש קשור לפרפקציוניזם/פחד מכשלון
26/01/2017 | 16:15
2
119
על אף שגם הם קיימים בילד. ואין אפשרות גם להגיע לשתי אפשרויות - אחד הקשיים הוא שנראה לילד שיש אינסוף אפשרויות. הגרלה בין שתי אפשרויות היא אכן גישה אפשרית להכרעה כשמדובר במספר קטן של אפשרויות - והילד מכיר את הגישה הזאת. אבל הבעייה היא יותר, כאמור, כשמדובר בשאלה פתוחה - וכל האפשרויות פתוחות.
לצפיה ב-'אבל אולי פירוק הבחירה לשלבים, יעזור'
אבל אולי פירוק הבחירה לשלבים, יעזור
26/01/2017 | 17:23
1
78
אני חושבת שגם כשיש המון אפשרויות, יותר קל לבחור את השלוש הטובות ביותר, מאשר כשמנסים לבחור את האחת והיחידה.

גם אצלנו הבחירה לא מתחילה מ2 אפשרויות. כשמגיעים לשתיים זה אחרי תהליך צמצום.
לצפיה ב-'הקושי לרדת מאינסוף לשלוש'
הקושי לרדת מאינסוף לשלוש
26/01/2017 | 18:39
89
לא נמוך בהרבה מהקושי לרדת מאינסוף לאחת. ברגע שהשאלה ממוקדת יותר - לא "צייר ציור" אלא "צייר ציפור" או "צייר אונייה" - המשימה נהיית אפשרית. אבל כשהמשימה היא "צייר ציור" אפשר לפסול כמה מאינסוף האפשרויות, אבל עדיין נשארות אינסוף... השאלה היא איך הילד יכול להגיע למצב שבו הוא בוחר כמה אפשרויות אפילו. כרגע המצב הוא שיתוק מוחלט בפני משימה מהסוג הזה. אם מישהו מסייע לו לצמצם - אין בעייה. לבד, להגיע למספר אפשרויות על ידי הכוונה עצמית - זה לא קורה.
לצפיה ב-'זה אופי!'
זה אופי!
26/01/2017 | 21:07
1
129
יש לי חברה כזאת
טובה
בדיוק שלשום צלמתי לה חולצה שהיא חיפשה הרבה זמן
ושאלתי באיזה צבע לקנות לה
והיא אמרה שהיא לא יודעת ובלה בלה בלה
חצי שעה היא שגעה אותי בווטסאפ
ולא הגיעה להחלטה
בקיצור לא קניתי לה!
והיא כל כך התבאסה
מה נראה לכן
למדה לקח?....
לצפיה ב-'התבאסה בהחלט,'
התבאסה בהחלט,
26/01/2017 | 21:39
125
אבל זה המשך האופי--עכשיו התבאסה כי החמיצה,
אבל אם היתה קונה, היתה מתבאסת מהצבע שבחרה,
כי אולי צבע אחר היה עדיף, ובכלל לא משנה איזה היתה בוחרת.
ולכן, גם אין רוח לו כן למדה לקח.

אגב, הצד השני של האופי הזה--הוא תמיד לדעת בדיוק מה שרוצים
וכל מה שאיננו בדיוק אבל בדיוק מה שרוצים, לא מספק.
לצפיה ב-'זה נשמע כמו איזושהו פורמט של '
זה נשמע כמו איזושהו פורמט של
30/01/2017 | 07:11
45
הפרעה אובססיבית.
שהילד נותן משמעות מרובה לבחירה, הרבה מעבר למה שהיא והרבה מעבר למה שמי שמולו רואה או מבין.
נסי בתור התחלה לדבר - למה זה חשוב מה בוחרים, מה יקר אם זו לא הבחירה האופטימלית. איך קובעים מה היא הבחירה הזו.  יש עונש למי שלא בוחר הכי טוב? זה כואב?
אופציה אחרת היא ילד שעל הזמן מבקרים אותו עד לרמה שהוא החליט לא להחליט כי בחוויה שלו הבחירות שלו פגומות ואף פעם לא ראויות.
שווה לעשות שיחה תיאורטית מול משימה על מנת להבין לאן נושבת הרוח.....

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה