לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1713417,134 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'המלצות, אוכל ומה שבא לכן - סופש'
המלצות, אוכל ומה שבא לכן - סופש
02/09/2017 | 13:50
4
81
לצפיה ב-'מתחילה'
מתחילה
02/09/2017 | 13:56
194
כאמור- אנחנו בים המלח
לכן לא בישלתי *כלום*
המלצות דווקא יש לי אחת-
פיירי סבון כלים כחול
חדש - מריח נפלא
ועושה את העבודה מצוין
לצפיה ב-'מצטרפת :'
מצטרפת :
02/09/2017 | 22:34
165
בענין סבונים- ממליצה בחום רב על סבון נוזלי ג'ינג'ר-תפוז של חברת "סבון". ריח חלומי.
בעניני בישולים - סוף שבוע זה בישלתי המון. היינו ארבעתנו בבית ואיכשהו כל הזמן כולם היו רעבים אז בישלתי גם בשישי בצהריים, גם בערב וגם בשבת. רשימת הבישולים כללה :
שניצלים עוף, שניצלים דג (מדג סול), נתחוני כבש מוקפצים במחבת, נתחי סלמון צרובים במחבת פסים, עוף בתנור עם תפוחי אדמה , אורז, סלט חסה, סלט כרוב אדום.
וזה בלי להזכיר את החביתות , ביצי העין והטוסטים של שבת בבוקר 
לצפיה ב-'2 המלצות:'
2 המלצות:
03/09/2017 | 00:40
160
- אתר עוביל'ה - שירות לקוחות מופלא

- פרוסות לימון כבוש פיקנטי של חברת הררית - אני מכורה ללימון כבוש והמלאי שהכנתי אזל מזמן. נתקלתי במוצר הזה ונשביתי בחמיצותו .
לצפיה ב-'שבוע טוב ומצויין'
שבוע טוב ומצויין
03/09/2017 | 10:34
143
אצלנו היתה ארוחת על האש של לפני שבת. פרגית וכנפיים
בורקסים קנויים עם ביצים קשות וסלט חסה עם ירקות
מאוד פשוט ומאוד אהוב וטעים מינימום מאמץ לאור ההתעסקויות של השבוע האחרון.

וההמלצה שלי להתרחק מהים כל עוד הוא לא פלטה. היה מלחיץ אתמול
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם :)'
אשמח לעזרתכם :)
03/09/2017 | 10:03
95

שלום לכולם!  :) שמי מאיה ואני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית. כחלק מעבודת הגמר (תזה) שלי אני מתעניינת בהרגלי האכילה של אבות ובנים. לצורך המחקר אני זקוקה לאבות לבנים בני 8-13 שישיבו על שאלון אינטרנטי שאורך כ-10 דקות וכמובן נשמר באופן אנונימי לחלוטין! זה יעזור לי מאוד בקידום המחקר שלי!! תודה רבה רבה לעוזרים!
https://ruppin.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_bfuSa3...

לצפיה ב-'אזורי רישום לבתי ספר'
אזורי רישום לבתי ספר
02/09/2017 | 15:19
4
168
האם מישהי יודעת אם יש חוק בנושא שאם אני עוברת לגור ליד בית ספר מסוים, מרחק מקסימום כמה מאות מטרים, ומקום המגורים באזור הרישום של בית הספר, ואם אני מבקשת להעביר לשם את ילדי, ויש מקום. האם העירייה מחויבת לקבל את הילד לבית ספר זה או שהיא יכולה להגיד להשאר בבית הספר הקודם גם אם מדובר על מרחק נסיעה.

האם יש חוזר מנכ"ל בנושא?
תודה מראש
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
02/09/2017 | 22:28
3
111
ניתנת עדיפות בשיבוץ לבית ספר קרוב למקום המגורים אבל אין חובה על הרשות 
ומספיק שמשבצים לבית ספר שנחשב לשייך למקום המגורים של התלמיד גם אם יש קרוב ממנו פיזית לבית התלמיד.
לא מכירה את הגישה בכל הרשויות המקומיות, עירית ר"ג למשל , טוענת שפועלת עפ"י ההנחיות ומשבצת לפי קרבה לבית התלמיד וכשנגמר המקום משבצת בבתי ספר מרוחקים יותר.

לצפיה ב-'אבל יש אזורי רישום.'
אבל יש אזורי רישום.
02/09/2017 | 23:06
1
81
למשל בשכונה שלידי, יש בניינים שיותר קרובים לבית ספר א אבל שייכים לאזור הרישום של בית ספר ב כי הגבול עובר ברחוב כלשהו וזהו. זה לא רק קרבה פיזית, זה גם אזורי רישום.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
02/09/2017 | 23:11
86
עניתי בהמשך למה שכתבת וממה שכתבת ניתן היה להבין שמדובר בשני בתי ספר ששניהם באזור הרישום שלכם.
אם בתוך אזור הרישום אליו אתם שייכים יש בית ספר מאוד קרוב לביתך ובית ספר נוסף רחוק יותר, הרשות אמורה להשתדל לשבץ את ילדייך לקרוב מבין השניים אבל אם תשבץ לרחוק יותר, אין לך הרבה מה לעשות כי זה תקין ועונה על הוראות משרד החינוך.
בד"כ השיבוץ לבית הספר המרוחק יותר מתבצעת כאשר אין מקום לקרוב יותר. זה לפחות מה שעירית ר"ג עונה להורים מתלוננים.
תמיד אפשר לפנות ולבקש העברה במידה והשיבוץ לא נראה לך אבל לא צמיד הבקשה להעברה נענית.
לצפיה ב-'אין חובה על שיבוץ, אך יש חובה על הסעה ממרחק מסוים'
אין חובה על שיבוץ, אך יש חובה על הסעה ממרחק מסוים
03/09/2017 | 18:49
21
לצפיה ב-'נגמר החופש?'
נגמר החופש?
01/09/2017 | 16:56
2
173
לצפיה ב-''
01/09/2017 | 21:25
9
לצפיה ב-'תודה על התזכורת '
תודה על התזכורת
02/09/2017 | 13:57
17
לצפיה ב-'בהצלחה לכולם מחר!'
בהצלחה לכולם מחר!
31/08/2017 | 20:14
2
56
לצפיה ב-'הצלחה לכולם,'
הצלחה לכולם,
01/09/2017 | 06:20
96
לתלמידים בכל הכיתות והגילאים.
ההתרגשות לקראת כיתה א' כאן בעיצומה,
הנכד מאושר ומצפה.
אנחנו מקוים שיסתדר, הוא יהיה הצעיר בכיתה
(שייך לשנתון הבא) אבל הוא נבון ומוכשר,
וסבתא אוהבת מאחלת לו בהצלחה.
ועם אחרים שיננתי ולימדתי ונהננו, עכשיו הזמן
להיות בכיתה וללמוד.
אז בהצלחה להורים לתלמידים ולמורים--שתהיה לכם שנה נעימה,
שנה של לימודים פוריים, של חברויות טובות, והנאה בכל.
לצפיה ב-'זהו, הם הלכו להם '
זהו, הם הלכו להם
01/09/2017 | 10:36
156
זאת הפעם הראשונה בחייו של הבכור בה הוא מתחיל מסגרת חדשה ואני לא לצידו
הצעיר סירב שאלווה אותו לבית הספר, וכשהבין שאני רוצה בכל זאת ללכת יחד איתו, שלח אותי ללכת מטר וחצי מאחוריו, אץ לו-רץ לו בשמחה לבית הספר, אמר בוקר טוב לשומר ולמנהלת ומייד רץ לכיתה. בכיתה הסכים שאצלם אותו, אבל לא הפסיק לשלח אותי לדרכי.
האמת שרציתי ללכת כי תכלס מה היה לי לעשות שם (וכל כך הרבה יש לעשות בבית ), אבל כל ההורים עמדו בכיתה ולא הלכו, ולא רציתי להרגיש הורה מזניח אז נשארתי ונשארתי עד שהמורה גירשה את כולם ו... זהו. עוד שנה חדשה התחילה לה.
ושרק תהיה לכולם שנה מוצלחת
לצפיה ב-'סוף החופש הגדול '
סוף החופש הגדול
29/08/2017 | 19:21
8
292
לצפיה ב-''
29/08/2017 | 20:54
28
לצפיה ב-'כן..כן..התחיל האטרף של הודעות החזרה ללימודים'
כן..כן..התחיל האטרף של הודעות החזרה ללימודים
29/08/2017 | 21:54
2
298
היום קבלתי מלא
וזה בלי קשר הצחיק אותי
לצפיה ב-''
30/08/2017 | 08:36
18
לצפיה ב-''
30/08/2017 | 22:30
9
לצפיה ב-'מנצלת לשאלת כיתה א'
מנצלת לשאלת כיתה א
30/08/2017 | 20:44
3
260
הבכור עולה לכיתה א
ברגע האחרון הבנתי (לא יודעת איך לא תפסתי את זה קודם) שהוא שובץ לכיתה בלי חברים שלו מהגן בכלל, חוץ ממנו יש עוד 2-3 ילדים שגם שובצו מהגן אבל הוא אף פעם לא הסתדר איתם
הוא ילד חברותי אבל גם רגיש מאוד ואני חוששת, כבר היה מפגש ראשון עם המורה
מבאס מאוד

לצפיה ב-'באעסה אבל לא סוף העולם'
באעסה אבל לא סוף העולם
31/08/2017 | 09:33
163
גשי מהר למנהלת ונסי לראות אם יש מה לעשות במטרה להעביר אותו כיתה.
אם לא ילך-לא לקחת את זה קשה מידי אלא לתת צ'אנס.
לסכם עם המנהלת שתנסו אבל אם יהיה קשה תבואי שוב לשוחח איתה באזור פסח.
יתכן ועד אז יהיו לו הרבה חברים חדשים ותהיו מסודרים.
אם זה לא יקרה לפנות שוב בפסח .
לצפיה ב-'מניסיון '
מניסיון
31/08/2017 | 10:04
160
אין ממש קשר בין חברים בגן לכיתה.
וברוב המקרים הם לומדים למצוא את החברים שמתאימים להם בכיתה בלי קשר למה שהיה בגן
לצפיה ב-'תודה לעונות'
תודה לעונות
31/08/2017 | 12:58
153
ולתגובות, אנסה לדבר עם המנהלת, ונראה.
מקווה שבאמת יסתדר כי הוא באמת ילד שמתחבר בקלות אבל גם יכול להעלב אם לא ישחקו איתו
לצפיה ב-'יום הקולנוע הישראלי ב6/9'
יום הקולנוע הישראלי ב6/9
31/08/2017 | 10:54
81
סרטים -*ישראלים* ב10 שח
(14 שח אם כוללים את העמלה שבהזמנה באתר)
ממליצה על הסרט " מבצע ביצה"
מצחיק מאד
לצפיה ב-'לוקר'
לוקר
28/08/2017 | 10:25
20
290
כן?
לא?
עלות אצלכם?

לצפיה ב-'הבנות שלי בחרו שלא.'
הבנות שלי בחרו שלא.
28/08/2017 | 15:21
230
אצלנו הלוקרים הם של חברת אמבין. (לא בדקתי מה המחיר).

בת אחת שלי היא מאלה שלוקרים רק מבלבלים אותה. שוכחת בלוקר את מה שהיא צריכה בשביל שיעורים, כשמסדרת את התיק היא בלחץ כי היא לא זוכרת אם הספר נמצא בלוקר או בבית. היה לה לוקר, אחרי כמה שבועות הפסיקה להשתמש בו.

הבת האחרת לא רוצה, ולא הבנתי למה.

שימוש אחד חיוני בלוקר - כשהבת שלי הולכת ישר אחרי בית הספר ביחד עם חברים, היא משאירה את הספרים בלוקר של חברה. (ועוד יותר גורם לי לתהות למה היא לא רוצה לוקר של עצמה. )
לצפיה ב-'לגמרי כן'
לגמרי כן
28/08/2017 | 20:30
171
אצל שני הבנים. בעיקר ביסודי. כ 100-150 שח לכל השנה.
נכון שלפעמים זה יצר בעיות כמו לשכוח את ספר היסטוריה בלוקר יום לפני המבחן וכד'. אבל הפלוסים עלו על המינוסים. ספרים קבועים היו בלוקר תמיד (תנ"ך , מילון) וגם מחברות ריקות וכלי כתיבה רזרבים, דאודורנט וגם קלמר קטן שבו תמיד היו 20-30 ש"ח לשעת חירום.
ועם הזמן למדו להביא הביתה מה שצריך ולא לשכוח בלוקר.
לצפיה ב-'לעולה לחטיבה'
לעולה לחטיבה
29/08/2017 | 08:07
130
שכרנו לוקר. 180 ש"ח. אין לנו ניסיון עדיין, כך שאין לי תובנות...
לצפיה ב-'תלוי כמה התא קרוב לכיתה'
תלוי כמה התא קרוב לכיתה
29/08/2017 | 09:36
129
אם התא רחוק מידי אין זמן להביא ולהוציא וחבל על הכסף. בנוסף, אם הילד נוסע בהסעה, האם יש לו 10 דקות להתארגנות מול הלוקר לפני שההסעה זזה? הרעיון של לוקר הוא נהדר, אבל אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.
לצפיה ב-'לבת לקחנו, הבנים בזמנו לא רצו.'
לבת לקחנו, הבנים בזמנו לא רצו.
29/08/2017 | 09:55
153
הלוקר ממוקם ממש צמוד לכיתה, כך שהוא זמין מאוד. 
היא די מפוזרת, אז היא לא מכניסה אליו ספרים ומחברות, כי היא בטוחה שתשכח אותם שם בדיוק כשהיא תזדקק להם.
יש שם את תיקיית האמנות, היא שכחה אותה הרבה פעמים לפני שהיה לה לוקר, ונמאס לי להביא לה אותה בכל פעם.
קלמר רזרבי, מצוין לילדים שכחנים.
ספר בעברית לקריאת בוקר, ספר קריאה באנגלית לשיעורי אנגלית.
חוץ מזה, לפחות אצל הבנות, לוקר מקושט הוא סמל סטטוס. היא השקיעה הרבה מחשבה בקישוט הלוקר.
לצפיה ב-'האמת '
האמת
29/08/2017 | 21:58
121
שבכלל לא ידעתי שיש אופציה כזאת
עד שהחל דיון בקבוצה של הכיתה
אז בינתיים אין לי מושג מה העלות
ובכלל המיקום
והילד לא הראה התלהבות מיוחדת
ששאלתי
אז נתגלגל
נתחיל את השנה ואז נראה
אם ישארו וירצה אקנה לו
ואם לא אז לא

תודה על התבונות
בהחלט עשיתן לי סדר ראשוני
לצפיה ב-'אין אצלנו בכלל אופציה כזו'
אין אצלנו בכלל אופציה כזו
31/08/2017 | 02:07
10
127
בכל כתה ישנו ארון עבור הספרים שנשארים בכתה. לא יודעת מה הצורך בלוקר.
לצפיה ב-'זה מעולה'
זה מעולה
31/08/2017 | 11:48
9
101
לא משנה איפה מאחסנים
העיקר שיש מקום
אצלנו ביסודי אין מקום בכלל
לצפיה ב-'אצלנו ביסודי יש להם משולשים קטלוגיים'
אצלנו ביסודי יש להם משולשים קטלוגיים
31/08/2017 | 13:34
8
132
והם משאירים את הספרים והמחברות בכיתה בתוך המשולשים. אבל זה לא נעול בשום צורה, ולא מהווה תחליף לארונית שאפשר לשים בה חפצים שרוצים לשמור עליהם.
לצפיה ב-'השנה אני ממש מתכוונת להלחם על זה'
השנה אני ממש מתכוונת להלחם על זה
31/08/2017 | 14:07
7
34
לצפיה ב-'על מה? שיהיו משולשים קטלוגיים?'
על מה? שיהיו משולשים קטלוגיים?
31/08/2017 | 14:13
6
22
לצפיה ב-'כן! לא מוכנים אצלנו, אין מקום'
כן! לא מוכנים אצלנו, אין מקום
31/08/2017 | 14:19
5
36
לצפיה ב-'וואלה, מבאס.'
וואלה, מבאס.
31/08/2017 | 14:21
4
25
לצפיה ב-'מאד!'
מאד!
31/08/2017 | 14:42
3
98
השנה אני ממש מתכוונת להילחם
בשנה שעברה התיק היה כבד כאילו שיש
בתוכו סלעים

לצפיה ב-'"יש מקום"'
"יש מקום"
31/08/2017 | 15:12
2
127
זה גם תלוי מעורבות ההורים, אם הם מוכנים למצוא ארון מדפים שיכול לעמוד בפאתי הכתה, להביא אותו, להרכיב אותו ולעגן אותו לקיר. מצאנו שכשההורים מתאמצים עד כדי כך, המורה ממש מפסיקה להתנגד... 
דרך אגב, משרד החינוך מגביל את משקל התיק עד 15% ממשקל הילד אאל"ט, ואני הודעתי חד משמעית למחנכת של הקיסרית שהתיק שלה לא יעבור את המשקל הזה (זה ממש מעט אצלנו כי היא ממש מעוטת משקל FFT מאובחנת) גם על חשבון ציוד שלא יגיע לשיעור. זה גם עזר להפחית את התנגדות המורה להשאיר ציוד בכתה (כולל התיק ציור, רזאי!).
לצפיה ב-'אין ספק שהרב תלוי בהורים'
אין ספק שהרב תלוי בהורים
31/08/2017 | 15:44
98
והשנה אני " נכנסת בזה"

לצפיה ב-'אבל הלוקר הפך להיות סמל סטטוס.'
אבל הלוקר הפך להיות סמל סטטוס.
01/09/2017 | 13:20
93
אם אני אבקש להשאיר ציוד בכיתה, היא לא תוכל להשוויץ בכל התמונות היפות שהיא מיקמה בלוקר, ובמגנטים המעטרים שמחזיקים את התמונות במקומן
לצפיה ב-'אצלנו זה משתנה בין בית ספר לבית ספר'
אצלנו זה משתנה בין בית ספר לבית ספר
06/09/2017 | 07:49
2
42
ביסודי - בכיתות א-ב יש מגרות אישיות (כמו בגן), כאשר בכיתה ב הן יותר גדולות מאלו של א'. מאפשר להשאיר חוברות כבדות בכיתה.
החל מכיתה ג יש לוקרים בכיתה. הם לא גדולים במיוחד (תקיית אומנות לא נכנסת לתוכם), אבל מספיקים להשאיר ספרי לימוד וחוברות. העלות היא 15 ש"ח עבור מנעול ומפתח. חובה לשכפל שני מפתחות שאחד נשאר אצל המורה (למקרה של שכחה של הילד. הרבה פעמים הילדים שוכחים את המפתח של הלוקר, ואז לא יכולים להוציא את הציוד שלהם).
הילדות שלי (כיתה ד') משתמשות בלוקר בעיקר להשאיר ספרי לימוד כבדים, בימים שאין שיעורי בית.
שנה שעברה אחת נענשה ורוקנו לה את הלוקר והחרמנו את המפתח, כי לא הכינה שיעורים בטיעון שהספרים בלוקר, ולמורה אמרה שלא הביאה ציוד כי חשבה שזה בלוקר ולכן שכחה בבית. אצל אחותה זה עבד טוב. נראה מה יהיה השנה.

בתיכון יש לוקרים של אמבין. עלות של 160 ש"ח לשנה, והם נתפסים מאוד מהר. ברגע שפותחים את ההרשמה (שבוע אחרון ללמודים) נתפסים אלו שקרובים לכיתה ובגובה טוב (יש 3 שורות לוקרים - הכי טובים הם אלו שבמאצע. האחרים או נמוכים מידי או גבוהים מידי).
בכיתה ז' נרשמנו מאוחר ולכן הלוקר היה בביניין אחר. לא היה שימושי בכלל.
בכיתה ח "תפסנו" לוקר צמוד לכיתה - אבל אחרי שבועיים הילד השתמש בלוקר רק כדי להשאיר נעלי ספורט בימים חמים שהיה לו שיעור ספורט והוא רצה לבוא עם סנדלים בגלל החום. (כשרוקן את הלוקר מצאנו שם גרביים עם צורות חיים עצמאיות מרוב רקבון). לספרים ומחברות הוא לא השתמש בלוקר, כי הוא מודע לכך שיש לו קושי בארגון, וחשש לשכוח בלוקר דברים שצריך לכיתה או לשיעורי בית.
השנה (כיתה ט) בכלל לא ביקש לוקר. אמר שהוא לא צריך.
הצענו שיחלוק עם חבר (וההורים - נחלוק את התשלום) - העדיף שלא.
לצפיה ב-'איכס! פעם הבאה תזהירי שההודעה לא לבעלי קיבה רגישה... '
איכס! פעם הבאה תזהירי שההודעה לא לבעלי קיבה רגישה...
06/09/2017 | 13:54
9
לצפיה ב-' הרגת אותי עם הגרביים! תגידו תודה שזה היה רק גרביים ולא'
הרגת אותי עם הגרביים! תגידו תודה שזה היה רק גרביים ולא
07/09/2017 | 16:56
18
קליפת בננה או כריך חצי אכול
ומסכן מי שקיבל את הלוקר אחריו
לצפיה ב-'בקשה קטנה מאמהות לילדים עם ADHD'
בקשה קטנה מאמהות לילדים עם ADHD
30/08/2017 | 01:21
167

היי,
חברה עורכת מחקר במסגרת התואר בפסיכולוגיה וחסרות לה משתתפות שהן אמהות- בעיקר חילוניות- לילדים עם ADHD. השאלון מיועד לאמהות לילדים בגילאי 6-12
מצ"ב לינק https://goo.gl/forms/6g0UG44RJ0VTNOAY2
תודה

לצפיה ב-'דם מהאף'
דם מהאף
25/08/2017 | 17:48
9
286
קורה אצלכם הרבה ? מה אתם עושים ?
הצעיר שלי רגיש למזג אויר ומגיל צעיר מאוד מדמם מהאף. בשהיה קטן מאוד היה מאוד נבהל מהתופעה. יחסית הרבה זמן היה לנו שקט. היום (גם חם מאוד וגם הוא מצונן כנראה קינח אף חזק) היה כזה שטף שלא פסק שאפילו אני נבהלתי.
לצפיה ב-'זה באמת לא נעים,'
זה באמת לא נעים,
25/08/2017 | 17:58
4
190
אגב, הדבר שתמיד אומרים לעשות להרים את הראש--
זו טעות. צריך לתת לדם אפשרות לצאת.
לילד אחדשלי היה לי כך--לקחנו אותו למיון, ואז רופא א.א.ג.
צרב את המקום (נים דם רגיש שלא סגור ונעשה כעין פצע שנפתח כל פעם)
ומאז התופעה נעלמה.
בהחלט שווה לטפל. 
לצפיה ב-'הפעולה כואבת?'
הפעולה כואבת?
25/08/2017 | 18:34
1
147
גם אצלי מופיע לאמצעי בתנאי מזג אוויר חמים.
תמיד יש מגבונים, נייר וחולצה בהישג יד
לצפיה ב-'לא, בכלל לא.'
לא, בכלל לא.
26/08/2017 | 20:07
20
לצפיה ב-'כבר כמה שנים היה לנו שקט'
כבר כמה שנים היה לנו שקט
25/08/2017 | 18:35
1
144
אם זה יחזור להיות תופעה קבועה אאמץ את הרעיון ואחפש רופא אף אוזן גרון.
לצפיה ב-'מוכר וידוע'
מוכר וידוע
26/08/2017 | 07:26
125
אצל הבחור בן ה 16 זה הופיע במלוא העוצמה בקיץ לפני שנתיים. ביקרנו אצל רופאת א.א.ג מספר פעמים והיא ביצעה צריבה לפחות פעמיים. לא כאב לו בכלל. המליצה להמנע משהייה בחוץ בשעות החמות. בנוסף, כאשר יש דימום, לטבול צמר גפן במי חמצן ולשים בתוך הנחיר המדמם. גם לקטנה בת ה 5.5 זה קורה. בימים המאוד חמים היא נשארת בתוך הגן ולא יוצאת לחצר. היא יודעת איך לטפל בעצמה ובנתיים אני דוחה את ה א.א.ג. 
לצפיה ב-'קורה אצל בן ה - 7מזה מס' שנים. '
קורה אצל בן ה - 7מזה מס' שנים.
26/08/2017 | 21:52
1
143
לא יכולה לומר שיש "טריגר" ספציפי, זה יכול להופיע גם מתוך שינה.

בכ"א, הוא מתורגל ויודע מה לעשות כשזה קורה (עד כדי כך שאם הוא ישן אצל סבתא - שהיא מטבעה קצת היסטרית עם הנכדים - וקורה והוא מדמם בלילה, היא תגלה זאת רק בבוקר).
לצפיה ב-'חחח....באמת מתורגל כמו שצריך '
חחח....באמת מתורגל כמו שצריך
27/08/2017 | 16:59
104
גם אצלנו בסך הכל ה"ילד" מתורגל, הוא בן 16 וממש לא הסטרי פשוט הפעם ירד כ"כ הרבה 
לצפיה ב-'בדקתם קרישיות?'
בדקתם קרישיות?
29/08/2017 | 13:15
1
12
לצפיה ב-'ממעט הידע שלי,'
ממעט הידע שלי,
30/08/2017 | 06:20
82
לצערינו בדור הזה להרבה ממנו יש בעיה של 
קרישיות יתר, ולא של חוסר קרישיות.
הדם באף נובע מהעובדה שיש באף כלי דם קטנים,
שאנחנו מקנחים או נושפים בכח הם נפתחים ואז נוצר
פצע שהרבה גורמים לו להפתח. טיפול בפצע הזה מונע את הישנות התופעה.
לצפיה ב-'לא תאמינו! נכון חיפשתי אטרקציות'
לא תאמינו! נכון חיפשתי אטרקציות
26/08/2017 | 15:44
32
431
כדי שיהיה לילדות (עולה ל-ד' ועולה ל-ז') משהו לכתוב כשישאלו מה הן עשו בחופש?
אז קיבלנו מייל מהגננת של הקטנה שעולה לטרום חובה! עוד לא בת 4! שבו התבקשנו להביא למפגש הראשון של ילדי הגן דף עם תמונות ותיאורים של החוויות שעברו על הילד בקיץ, והילדים יספרו לכולם מה הם עשו.
באמת אף אחד לא מעלה בדעתו שהדברים האלה יכולים לבאס חלק מהילדים? אני לא מבינה את ההגיון. מילא משימה לתת למורה - אבל לספר לכולם ואז לתלות על הקיר? נראה לי מאוד תמוה.

לצפיה ב-'בגיל 4 - שתספר שקיבלה גלידה עם שלושה צבעים'
בגיל 4 - שתספר שקיבלה גלידה עם שלושה צבעים
26/08/2017 | 16:38
2
295
והיא תהיה קנאת הגן....

בשנה שעברה אחי ביקר אצלנו ביום האחרון של החופש, והלכנו לאכול גלידה במרכז המסחרי.
למחרת הגננת (גן חובה) שאלה את האחיין שלי מה הוא עשה בחופש. הוא אמר ״אכלתי גלידה עם הבת דודה שלי!״.
לצפיה ב-'אם זה באמת יהיה המצב, אז סבבה.'
אם זה באמת יהיה המצב, אז סבבה.
26/08/2017 | 16:49
256
אני חוששת שיהיו ילדים שישמעו מה אחרים עשו ויתבאסו כי הם גם היו רוצים. לה ספציפית אני לא דואגת, כי באמת היו לה כבר הרבה חוויות השנה - אבל אני לא יודעת מה קורה עם הילדים האחרים (כי עד עכשיו אף אחד לא הכריח אותם לתלות על הקיר את החוויות שלהם ).

ספציפית גלידריה לא יילך אצלנו, כי יש בשכונה גלידריה מאוד פופולרית שכל הילדים הולכים אליה, ואף אחד מהם לא מתרגש מגלידה...
לצפיה ב-'גם הילדים שלי זוכרים את הדבר האחרון '
גם הילדים שלי זוכרים את הדבר האחרון
30/08/2017 | 06:57
61
שמתי לב שלא משנה כמה דברים "שווים" עשינו בחופש, הם (שלושתם, בכל מיני גילאים) מספרים תמיד על מה שעשינו ביום האחרון - משהו שהקראצתי כי כבר נמאס מכל הפעילות...
לצפיה ב-'קשה לי לחשוב על ילד שמתבאס מזה'
קשה לי לחשוב על ילד שמתבאס מזה
26/08/2017 | 16:45
8
279
הרי את כל היצירות הם תולים על הקיר, וזה מקור לגאווה גדולה. מי שלא רוצה, לא תולה ולא מספר לפני כולם. 
לא כל כך ברור לי על מה את מתרעמת - לפחות ככה את יכולה לכוון אותה למה שאת רוצה שהיא תספר... לפני כמה שנים, כשהקיסרית היתה תלמידת גן חובה, בחופשת פסח חגגנו כהוגן. נסענו לבקר משפחה, טיילנו, אירחנו, פארקים, הכל. ביום האחרון של החופשה (מתוך שבועיים וחצי!) טסתי לכנס. הציור של "חוויות מחופשת פסח" ההיא עדין תלוי מעל השולחן שלי: מצויר בו מטוס ובתוכו אישה וליד המטוס עומדים שלושת בני משפחתה העזובים והעצובים. 
לצפיה ב-'אני לא דואגת לה,'
אני לא דואגת לה,
26/08/2017 | 16:53
4
242
אלא לילדים אחרים שאולי יתבאסו ממה שאחרים עשו והם לא.
לצפיה ב-'אז כדאי גם לא להזמין ילדים זה לזה'
אז כדאי גם לא להזמין ילדים זה לזה
27/08/2017 | 08:36
3
185
כי תמיד יש ילדים שיש להם בית יותר גדול/ טרמפולינה בחצר/ משחקים יותר יפים ואולי הם יתבאסו.
תחפושות בפורים צריך לבטל. אחרי הכל, יש ילדים שקנו להם אנה ואלזה בחנות של דיסני ויש ילדים שאמא שלהם החליטה שיתחפשו לביצה, אוי לבושה. 
גם את הכריך לארוחת בוקר יש לאכול בהיחבא, פן יקנאו ילדים עם גבינה בכריך בילדי הנוטלה. 
יללה, די עם החרטא. השוואות תמיד יש ויהיו. ילדים אוהבים ל"הופיע" בפני חבריהם, להציג יצירות על הקיר, וממילא מי שלא רוצה לא חייב. אז הפעם זה בילוי בחופש, בפעם הבאה זה יהיה משהו אחר. לא באמת חייבים להעביר ביקורת על כל דבר. 
לצפיה ב-'וואלה, אם כל אחד היה צריך'
וואלה, אם כל אחד היה צריך
27/08/2017 | 10:11
175
להביא לגן תמונה של הבית שלו ולהראות לכולם, ואז היו תולים את זה על הקיר בגן - באמת הייתי מוחה גם על זה. ברור שיש הבדלים בין המצב הכלכלי של הילדים - אבל למה לשים על זה דגש? למה לתלות את זה על הקיר?
אין שום דמיון לתליית יצירות על הקיר. וגם הדמיון לתחפושות קלוש ביותר, וממילא תחפושות הן חלק אינטגרלי מהחג - לתלות על הקיר תמונות של מה שעשית בחופש זה לא חלק אינטגרלי מכלום. וגם לאכול חייבים...
לא כל דבר זהה ומחאה על דבר אחד לא אומרת שמוחים על הכל.
לצפיה ב-'אגב, ספציפית לגבי הכריך,'
אגב, ספציפית לגבי הכריך,
27/08/2017 | 10:27
147
בגן שלנו אסור להביא חטיפים או ממתקים - וזה כולל ממרח שוקולד או נוטלה על הלחם, דגני בוקר, וכו'. מותר רק להביא עוגה בחגיגת יום ההולדת של הילד בגן.
לצפיה ב-'ציור שציירתי בחופש עונה בהחלט על כל הדרישות'
ציור שציירתי בחופש עונה בהחלט על כל הדרישות
27/08/2017 | 12:38
135
תמונה זה לגמרי משהו של ההורים.
את מי אתה מזמין לביתך ומה אתה עושה בשעות הפנאי שלך - אפשר לבחור.
להביא משהו לתלות על הקיר - משהו שהוא חוויתי אמנם אבל גם חומרי שלא לדבר חומרני- זה פשוט לא ראוי.
גננת יכולה לבקש שהילד יצייר ציור מחווה שעבר( פחות שם דגש על המה ויותר על האיך) מפרח יפה שראה  או מחלום שחלם בחופש.
באותה מידה היא יכולה לפתוח קיר יום הולדת בו כל אחד יביא תמונות של המתנות שקיבל. לא מתאים
לצפיה ב-'אולי לא בגיל 4'
אולי לא בגיל 4
26/08/2017 | 18:51
1
207
אבל בהחלט כן מתבאסים.
זו שיחת היום בגינה אצלינו - מי נסע לאן ומה עשה בחופש ומה ידווח למורה.
חמור ודוחה.
למה בגיל 4 כרטיס הביקור לכניסה לגן זה השופוני של החופש????
יש להם עוד מספיק שנים לפתיחת פייסבוק וצילום כל שברירי השניה של תראו מה אני עשיתי ואתם לא.
זה סוג של כרטיס ביקור לא אופטימי לגננת שהגרלתם....
לצפיה ב-'לא לא, בעקרון הגננת סבבה -'
לא לא, בעקרון הגננת סבבה -
26/08/2017 | 20:06
172
רוב הילדים (כולל הבת שלי) ממשיכים איתה שנה שנייה מהטרום טרום, כך שאנחנו מכירים אותה. לא יודעת מה נפל עליה הפעם ומאיפה זה הגיע.
לצפיה ב-' מה שנקרא בפסיכולוגית מצויה: Recency Effect'
מה שנקרא בפסיכולוגית מצויה: Recency Effect
27/08/2017 | 13:13
58
לצפיה ב-'ממש הגזימה, ואם משפחה מסויימת לא צילמה'
ממש הגזימה, ואם משפחה מסויימת לא צילמה
27/08/2017 | 08:10
172
את הבילוי ?
גורם להשוואה מיותרת ובהחלט יכול לתסכל
לצפיה ב-'מבקשת לספר משהו אישי,'
מבקשת לספר משהו אישי,
27/08/2017 | 10:58
18
248
אני כל חיי גרה ליד חוף הים התיכון מרחק 2 רחובות ממנו (בערים שונות)
יש לי כאן בבית תמונה מהיותי בת 9, עם בת דודה שבאה לבקר
אותי מקיבוץ בעמק בית שאן, ובס"ה החלפנו ביניננו בגדי ים.
אז א לכל אחד היתה מצלמה, והתמונה הזו עלתה הרבה כסף,
ועד היום החויה של היותינו יחד על החוף (עם אמא שלי כמובן)--זכורה ומסופרת.
הגננת לא בקשה אטרקציות, ולא סיפורי חו"ל--היא בקשה חויה/חויות.
לא כל אטרקציה היא חויה,
חויה יכולה להיות משהו נעים/לא נעים שקרה לנו.

ועוד מילה--אם הגננת התה מתעלמת מחודשים של חופשה--בטוח היו 
מוחים על כך שאין יחס ובטח לא אישי.
זו לא תחרות, זה שיתוף, ולפעמים נקודת המבט משנה גם גישה.
לצפיה ב-'ממש לא היו מוחים. כאמור,'
ממש לא היו מוחים. כאמור,
27/08/2017 | 11:15
17
203
זו שנה שנייה שלנו בגן, והיא הייתה יכולה לבקש אותו דבר גם בשנה שעברה - ואז אף אחד לא מחה שהיא לא ביקשה.
ולא מדובר על כך שהגננת שואלת כל ילד מה הוא עשה בחופש - זה משהו שעובר די מהר - כל ילד אומר איזה משפט מגומגם על משהו שהוא זוכר שהוא עשה - וכנראה גם נשכח די מהר. מדובר על כך שהגננת מבקשת תמונות של חוויות ותיאור של החוויות מההורים, ואת זה היא תתלה על הקיר. אני לא יודעת מה ההורים האחרים יביאו, אבל מן הסתם מי שהיה בחו"ל - יביא תמונות מחו"ל, כדי לא לבלבל את הילד (שצריך גם להציג את מה שההורה שלח).
לא מעט ילדים בגן שלנו היו ב"קייטנה" (כלומר בגן שלנו או בגן אחר) כמעט כל החופש, ואני לא יודעת מה הם עשו בשבועיים שנותרו. לא מן הנמנע שחלק מהם לא עשו כמעט כלום - אפילו לא ללכת לים או לבריכה (גם אנחנו הלכנו לים רק פעם אחת, וגם זה כמעט לא יצא). כך שתתארי לך ילד שאפילו החוויה הזאת את מתארת, שנראית לך סתמית, מוציאה לו את העיניים, ואין לו שום חוויה משלו ש"מפצה" על כך.
אני פשוט לא מבינה מה המטרה פה, ולמה אי אפשר להיות קצת יותר רגישים להשלכות של פעילויות כאלה על הילדים. 
לצפיה ב-'על מה המטרה,'
על מה המטרה,
27/08/2017 | 12:33
16
182
את יכולה לשאול אותה, במיוחד שהיא לא זרה לך.
(אני יכולה לחשוב על כמה אופציות, אין טעם בפירוט כי יתכן
שאף לא אחת מהן רלונטית)
כל ילד ישמח מאוד שתמונתו תתנוסס שם, הילדים פחות יתיחסו לתמונות לא שלהם.
הם גם בגיל מספיק צעיר שתחנת רוח של ימין משה בירושלים,
או מהולנד לא אומר להם כלום.

לי נראה שהרגישות שלך בענין, היא מעבר למה שקורה באמת במציאות.
לצפיה ב-'אני דוקא '
אני דוקא
31/08/2017 | 11:07
15
69
כן מתחברת לרגישות של חייבת להגיב לענין.
לפחות אצלנו בשכונה זה בטוח היה מתפתח לתחרות מטורפת של "שופוני" בין ההורים ! גם אם הכוונה של הגננת היתה תמימה וחיובית.
מאוד תלוי באוכלוסיה המקומית.
בשכונה שלנו לצערי, רוב ההורים מהגן היו מפציצים בתמונות מחו"ל ומרחמים  מאחורי הגב על כל ה"מסכנים העניים" שלא היו עם הבן שלהם בן הארבע חודש וחצי בברצלונה בכל משחקי הכדורגל שכרטיס הכניסה אליהם עולה 200 יורו ומעלה......
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
31/08/2017 | 11:43
44
1) לא זלזלתי ברגישות של חייבת. פשוט 
     אני עדין חושבת שילדים מגיבים שונה מהמבוגרים. 
    ולכן לא תירשם פגיעה.
2)מעולם לא חויתי את מה שאת מספרת, לא אצלי ולא אצל ילדי
   ועכשיו לא עם הנכדים.
   אגב, גם לא כמורה, שלימדה בפריפריה שהיו שם גם בעלי יכולת,
   ומעולם לא היתה תחרות. 

ככלל אני מניחה שזה משהו שמישהו יוצר, השאלה אם אני ממשיכה במשחק או 
"רצה" הלאה. ולא נוגע לי.
לצפיה ב-'אולי עוד משהו'
אולי עוד משהו
31/08/2017 | 11:48
8
49
תלוי גם מה תעשה הגננת/המורה 
עם הציורים/תמונות.
לצפיה ב-'היא אמרה מה היא תעשה - כל ילד ידבר על מה הוא עשה'
היא אמרה מה היא תעשה - כל ילד ידבר על מה הוא עשה
31/08/2017 | 11:50
7
60
והיא תתלה את הדפים עם התמונות על הקיר (מדובר בתמונות, לא ציורים). כבר היינו בגן אתמול, ויש שם לוח גדול על הקיר שכתוב עליו "חוויות מהחופש הגדול", שם היא תתלה את הדפים.
לצפיה ב-'אז תלוי איך יספרו'
אז תלוי איך יספרו
31/08/2017 | 12:24
6
44
ומה תעשה בהמשך, ומענין מה יקרה באמת,
אדרבא, תחזרי לשתף.
לצפיה ב-'סביר להניח שלא אדע, כי אני לא נמצאת בגן.'
סביר להניח שלא אדע, כי אני לא נמצאת בגן.
31/08/2017 | 12:31
5
18
לצפיה ב-'למה? '
למה?
31/08/2017 | 12:58
4
49
אם אכן יש ריקושטים, למה הם היו ואני לא,
זה שיח שמדברים אותו מחוץ לגן,
הילדים--האימהות, זה לא סודי, אני מניחה שכפי שאת
יודעת מה קורה בסך כללי בגן,אם לילדים כיף ונעים או יום רע,
גם זה יהיה נושא מדובר, אלא אם--סיפרו כל אחד  אר ולא נשאר
משהו עם טעם לואי לא נעים---ונגמר.
לצפיה ב-'אני לא יודעת גם מה קורה בסך כללי בגן.'
אני לא יודעת גם מה קורה בסך כללי בגן.
31/08/2017 | 13:15
3
62
רק אם יש אירוע מאוד בולט (למשל ילד ששבר רגל בקייטנה) דנים בו בוואטסאפ. בגדול בגן שלנו אנשים משתדלים למעט בהודעות לא הכרחיות בוואטסאפ.
אין "שיח שמדברים אותו מחוץ לגן", ואני ממש לא יודעת אם היה כיף ונעים או יום רע - מעבר למה שהבת שלי מספרת כשהיא מספרת, ואז זה כמעט תמיד לגבי עצמה ואינטראקציות שלה עם אחרים, ולא לגבי ילד אחר שבכה או היה עצוב.

מה גם שבתחילת שנה אף אחד לא יופתע מילד שבכה בגן, ולא בלתי סביר שלא יידע בכלל שזה קשור לעניין הזה של החוויות אם זה יקרה.

אתמול אמא של בן סיפרה בגן (היה מפגש הורים עם הגננת) על כל מיני קשיים שהיו לבן שלה בשנה שעברה בצהרון, ודיברו על כך שהבנים (כמו הבן שלה) השתוללו והרביצו בצהרון והמטפלות לא ידעו להתמודד עם זה. לא היה לי מושג מכל זה, וזה משהו שלכאורה קרה כל שנה שעברה. היה לי רק מושג לגבי השתוללויות בקייטנה, כי הייתי נוכחת שם כשזה קרה כי הגענו מאוחר - אבל לא ידעתי שזה קרה גם בצהרון, שם אני, וכמעט אף אחד אחר, לא נוכח. זה היה ידוע רק לאמהות של הילדים המעורבים. 
לצפיה ב-'הבנתי, '
הבנתי,
31/08/2017 | 13:26
2
45
גם מענין, כי יש כאן נכד שעולה מחר לכיתה א',(אגב הוא יהיה הצעיר ביותר בכיתה,
שייך לשנתון הבא)
וכשחזר מהמפגש היה מלא דיבורים וסיפורים ומה היה ואיך,
כאילו הייתי שם.
כך "הכרתי" את כל ילדי הגן, אפילו מי הלך לעזרה בקריאה.
מענין. איך קורים דברים שונים במקומות שונים.
לצפיה ב-'פה מדובר בילדים שרובם עוד לא בני 4 (כולל '
פה מדובר בילדים שרובם עוד לא בני 4 (כולל
31/08/2017 | 13:29
1
72
הבת שלי), שמתחילים טרום חובה. לא יודעת מה נאמר בבתים של הילדים היותר גדולים בגן שבני כ-4 וחצי, אבל בכל מקרה אליי זה לא מגיע.
לצפיה ב-' למדתי.'
למדתי.
31/08/2017 | 13:36
13
לצפיה ב-'תשמעי'
תשמעי
31/08/2017 | 15:18
3
81
אני גרה במקום בו באמת נהוג לקחת תינוקות לחו"ל (אין לי מושג אם מרחמים מאחורי הגב על מי שלא, זה לא כל כך מעניין אותי). ובאמת, לקראת החופש הגדול בכתה ד היורש שאל לאן אנחנו נוסעים. כשהוא שמע שאנחנו לא הוא שאל אותי בפליאה מה הוא אמור לספר בתחילת השנה כשהמורה תשאל לאן הם נסעו בחופשה (כן, כן, זה ככה באמת). אז דיברנו על זה, ועל ההשוואות, ועל החשיבות של נסיעה לסבתא בחיפה מול חופשה בחו"ל, ועל יכולת כלכלית ושופוני ועוד ועוד, והוא שרד את היום הראשון של כתה ה ועוד לא מעט שנים אח"כ. להפתעתו הוא גילה שהוא לגמרי לא לבד בזה. אם היינו מנסים להסתיר את כל נקודות ההשוואה לא היינו יוצאים מזה, בטח לא ביישוב שלנו. אני חושבת שלא צריך להסתיר, ולא צריך להתרגש מכל משימה בגן, וגם לא לפסול אותה מראש כי "אולי יגידו" ו"רגישות", כי עוד לא נולדה המשימה המושלמת שלא תיצור איזה שהיא בעיה למישהו. ואם נוצר מצב כזה או אחר, אז מתמודדים. ומדברים על זה, גם בגיל הגן, בהתאם לרמת ההבנה. קוראים לזה "חינוך".
לצפיה ב-'יש מידה רבה של צדק בדברייך'
יש מידה רבה של צדק בדברייך
01/09/2017 | 21:36
2
50
כי אי אפשר למנוע מראש את כל אי הנעימויות שילד עלול להתקל בהם כשהוא יוצא "לעולם הגדול" ומן הסתם עדיף לנסות להכין אותו איך להתמודד עם אי הנעימויות האלה מאשר לנסות למנוע אותן מראש כי הן חלק מהחיים. ואכן זה,בין היתר, חלקו של החינוך מבית.
יחד עם זאת , לאור האוכלוסיה השכונתית שלנו (ברובה. יש כמובן כמה הורים שפויים פה ושם) בהחלט יכולתי להבין את הבאעסה של חייבת להגיב.

לצפיה ב-'כמה שאלות לי '
כמה שאלות לי
03/09/2017 | 07:56
1
28
שוב בהדגשה, שאינני ממעיטה מההרגשה של חייבת להגיב,
אבל--
1)גם כשהגננת/מורה מבקשת תמונות/חויות--האם מראש
   אתן יודעות מה תעשה אם זה?--האם כל שאפשר לעשות עם זה --זו תחרות?
2)האם השונה שלך--והשכונה של חייבת--הן שכונות זהות?
3)האם הילדים (הגדולים יותר) לא משוחחים ביניהם ומשוים,
   מבלי שהמורה מתוכת? ואולי דוקא התיוון הזה מועיל להרגעה?
4)מה המצב שלנו המבוגרים--אנחנו בתחרות ואולי מקרינים לילדים?
   או שאנחנו מראש מלמדים אותם--שלא יכולים להשוות כמעט בשום דבר,
   ואז יכולים להנות ממי שאנחנו וממה שטוב לנו.--אולי בעצם זה אנחנו ולא              הילדים?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי '
למיטב ידיעתי
04/09/2017 | 20:33
36
חייבת להגיב ואני לא מתגוררות באותה עיר.
בוודאי שהילדים משווים בינהם ללא תווך מבוגרים (זה מה שלמדו בבית...) הסעתי פעם כמה ילדים מהכיתה של הבכור אחרי אירוע הביתה, הם ישבו במושב האחורי של הרכב ולתדהמתי השוו בגאוה את מספר וסוגי כרטיסי האשראי של האבות שלהם.
במקרה אחר עזרתי לאמא של חבר של הבכור כשהיתה לו מסיבת יום הולדת (אז ביסודי) . אחת הבנות שירדה מהרכב (הדי מפונפן) של אמא שלה אמרה בהשתאות לחברות שירדו איתה מהרכב בפתח הבית  "אוי, לא ידעתי שההורים של נועם עניים".....
ההורים של נועם הזה (החבר של בני) התגרשו זמן קצר קודם לכן והאמא שכרה מקום מגורים די צנוע בשכונה עד שתתארגן ותעמוד כלכלית על הרגליים.
בקיצור, חלק גדול מהילדים בשונה גדלו בבתים "כאלה" וזה פשוט מגעיל בעיני. נקודה.
לצפיה ב-'אז שירחמו וירכלו'
אז שירחמו וירכלו
31/08/2017 | 23:15
57
זה מפריע לך כל כך כי זה משליך על ההורים, וכל הורה רוצה לצאת הכי עשיר ומקורי וכייפי?
ילדים צעירים לא מתרשמים מטיול לברצלונה. אולי כן יתרשמו ממשחק כדורגל שם, אבל הם יתרשמו באותה מידה ממשחק כדורגל בהפועל חולון (יש כזה דבר?) וממשחק כדורגל שהם בעצמם שיחקו בו. 
כשהילדים שלי התבקשו בבתי הספר לכתוב על החופשים שלהם, הם בדר"כ בחרו לספר על משהו קטן ושולי גם אם עשו דברים מרגשים ומעניינים יותר (בעיני). 

לא צריך להדריך את הילדים מה לכתוב, כל ילד צריך להביע את עצמו כפי שהכי מתאים לו. וההורים ילדים גדולים ויכולים להתמודד עם קנאה באחרים או עם רכילות מאחורי הגב. 
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
25/08/2017 | 08:57
7
311
למי שנשאר כח ותקציב
יש בתל אביב את מתחם הוויפארק
תקשיבו- כיף אדיר
ממוזג וממש ממש שווה
מגיל 3 ועד 15 אפילו
יש כרטיסים בגרופון
ובכל כרטיסי האשראי והמועדנים
https://www.grouponisrael.co.il/deal/1008131/wipar...

ממש כדאי

לצפיה ב-'המלצה שלי,'
המלצה שלי,
25/08/2017 | 15:07
208
להיות בבאלגן, קיבוץ יגור.
היינו ברב גילי, כולם נהנו. 
היינו משעה 10.00 עד כמעט שסגרו. 
לא היה לאף אחד משעמם.
הוסיפו הרבה אטרקציות מעבר למתנפחים ולקפיצות.
אכן, היינו בכרטיסים מוזלים מהעבודה.
אבל גם ביקר יותר--כדאי.
לצפיה ב-'תודה. כמה זמן פעילות?'
תודה. כמה זמן פעילות?
25/08/2017 | 17:55
1
160
לא צפוף?
לצפיה ב-'שעתיים (עגולות)'
שעתיים (עגולות)
25/08/2017 | 18:31
168
יש 2 מתחמים נפרדים של מתנפחים לפי גיל
פינת ליטוף
ופינת יצירה
לא צפוף בכלל
מלא אנשי צוות
והייתי מחמש וחצי עד שבע וחצי

בחוץ יש 2 מזנונים עם מחירים הוגנים יחסית
ויש צמות, איפור קעקועים בתשלום..
חניה 25 שעה סך הכל

לצפיה ב-'איזה סרט ילדים מומלץ עכשיו?'
איזה סרט ילדים מומלץ עכשיו?
26/08/2017 | 09:14
3
36
לצפיה ב-'גילאים?'
גילאים?
26/08/2017 | 10:31
20
לצפיה ב-'החשודים הרגילים-'
החשודים הרגילים-
26/08/2017 | 21:49
176
מיניונים, קפטן תחתונים, אימוגי.....
אם יש חדשים הם ימתינו לנו ב vod לחורף
לצפיה ב-'הלכנו ללרקוד'
הלכנו ללרקוד
27/08/2017 | 09:41
169
סרט מקסים כולם אהבו (3,6,8,8 חבר)
לצפיה ב-'חזרות לקראת טקס לכיתות א', מה נסגר עם בית הספר?'
חזרות לקראת טקס לכיתות א', מה נסגר עם בית הספר?
24/08/2017 | 08:40
18
332
קיבלנו הודעה כי כיתתו של בננו נבחרה מבין ארבעת הכיתות לערוך טקס לילדי כיתות א' הנכנסים השנה לבית הספר.
עוד בתחילת החופש קיבלנו הודעה כי החזרות יתקיימו בשבועיים האחרונים לחופש. ואכן השבוע החלו החזרות. איננו יכולים להביא את בננו לחזרות כי הוא נמצא בקייטנה עד סוף החופש. 
החזרות מתקיימות מ9 עד 11 לערך. מה נסגר עם בית הספר, הוא מצפה שההורים לא יעבדו בשבועיים האחרונים רק כדי לקחת את הילד ב-9 ולהחזיר אותו ב11? כמובן שעל חזרות אחר הצוהריים אין מה לדבר, ומכיוון שלמורה לא נוח בשישי, אין חזרות בשישי. המורה עושה ייסורי מצפון בווטסאפ להורים שלא שולחים ילדיהם.

האם בית הספר לא מבין שכיום הורים עובדים בפול טיים, ואם לא לקחו חופש ילדיהם במסגרת כלשהי ואינם יכולים לקחת ולהחזיר כעבור שעתיים? 
לצפיה ב-'דווקא ברוב המקומות'
דווקא ברוב המקומות
24/08/2017 | 08:46
5
235
אין קייטנות בשבועיים האחרונים לחופש. אצל רוב האנשים זה זמן שאו שיוצאים לחופשה עם הילדים או שמנסים למצוא סידורים שאינם קייטנה, כך שלחלק זה אולי נוח כי זה פתרון חלקי.
אבל מעבר לזה ברור שזו חוצפה ואין שום סיבה שתעשו מה שהם מבקשים אם זה קשה לכם - בית הספר מתחיל ב-1 לספטמבר.
לצפיה ב-'אין חובת השתתפות'
אין חובת השתתפות
26/08/2017 | 14:01
4
108
מי שלא בא, לא מופיע.

לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה נכון גם לגבי פתיחת השנה,'
אני לא יודעת אם זה נכון גם לגבי פתיחת השנה,
26/08/2017 | 14:22
3
98
אבל אצלנו בגדול כל כיתה משתתפת בטקס אחד, ואם זה הטקס של הכיתה שלהם השנה, והילד אוהב להשתתף בטקסים, זה מבאס ולא מאוד הוגן, כי החזרות הן לא במהלך שנת הלימודים.
לצפיה ב-'בוודאות, אין חובת השתתפות'
בוודאות, אין חובת השתתפות
26/08/2017 | 16:17
2
81
זו גם הסיבה שהמורה חופרת להם
לצפיה ב-'מה שאני לא יודעת'
מה שאני לא יודעת
26/08/2017 | 16:23
1
82
זה אם זה הטקס היחיד של הכיתה שלהם באותה שנה, לא אם יש או אין חובת השתתפות.
לצפיה ב-'לרוב יש 2 טקסים לאותה כיתה, אבל זה פונקציה של מספר הכיתות '
לרוב יש 2 טקסים לאותה כיתה, אבל זה פונקציה של מספר הכיתות
27/08/2017 | 00:49
76
בשכבה ומספר הכיתות בכל בית הספר.
לצפיה ב-'גם אצלי הכיתה של הקטן מקבלת את ילדי כיתה א בטקס'
גם אצלי הכיתה של הקטן מקבלת את ילדי כיתה א בטקס
24/08/2017 | 08:48
2
255
יהיו חזרות יום חמישי הבא משמונה ועד שתים עשרה

מה שכתבת פה ובצדק
אמרת למורה?
לצפיה ב-'כתבתי שאיננו יכולים, איננו חייבים לעבור לדום'
כתבתי שאיננו יכולים, איננו חייבים לעבור לדום
24/08/2017 | 10:28
1
46
לצפיה ב-'יופי'
יופי
24/08/2017 | 10:37
140
אני בטוחה שעוד ילדים לא יגיעו
לצפיה ב-'שנה שעברה אצלנו הכיתה של הבן נבחרה'
שנה שעברה אצלנו הכיתה של הבן נבחרה
24/08/2017 | 10:32
1
171
ומי שהגיע לחזרות קיבל תפקיד
נכון שזה בעייתי לרוב ההורים אבל זה ממש לא חובה ואם אתם לא יכולים פשוט תגידי שזה לא אפשרי. לא הבנתי למה את מתעצבנת?
לצפיה ב-'.'
.
24/08/2017 | 19:17
19
לצפיה ב-'צודקת. ולא רק בגלל ההורים. גם בגלל הילדים'
צודקת. ולא רק בגלל ההורים. גם בגלל הילדים
24/08/2017 | 10:49
1
182
יש ימים בהם יש לימודים, יש ימים בהם יש חופש.
השבועיים האלה הם חופש.
של הילדים.
גם ילדים הם בני אדם.
אסור לקחת להם ככה את החופש.

האמת - גם המורות. למה המורה קיבלה את העונש הזה?

ובכלל, למה חזרות שעתיים כל יום?
אצלנו טקס הקבלה לבית הספר הוא קצרצר (שחזרה של שעתיים מספיקה לו), והטקס היותר רציני - ביום שישי שלאחר מכן. ככה שאפשר להתאמן בשבוע הראשון של ספטמבר ולא באוגוסט.

לצפיה ב-'המורות חוזרות לעבודה ב15 באוגוסט'
המורות חוזרות לעבודה ב15 באוגוסט
24/08/2017 | 22:49
27
לצפיה ב-'שני הבנים שלי השתתפו בטקסים הללו במעבר בין א' ל-ב''
שני הבנים שלי השתתפו בטקסים הללו במעבר בין א' ל-ב'
24/08/2017 | 11:07
177
אכן לא כל הילדים הגיעו, מסיבות שונות. זה בסדר ולא צריך להתרגש. מי שיכול - מגיע ולוקח חלק פעיל בטקס, ומי שלא (כמו ילדים שלא נמצאים בארץ, למשל), לא חייב להשתתף. מה שלא בסדר זה ה"רגשי" שמנסה המחנכת להפעיל, אבל אל תתנו לזה להשפיע עליכם וזהו.
אני משערת שהיא עושה את זה כי לא מספיק ילדים מגיעים, והיא נמצאת בבעיה. תכלס גם היא לא במצב אופטימלי מבחינתה, ואני בטוחה שגם היא קצת בבאסה מזה שדווקא הכיתה שלה נבחרה ולא אחת הכיתות המקבילות. גם לה זה לא הכי כיף ...
אל תקחו את זה קשה. זה כלום.
לצפיה ב-'עוד אחד בשורת טקסים מיותרים.'
עוד אחד בשורת טקסים מיותרים.
24/08/2017 | 14:01
3
198
שהמנהלת תקבל את פני כיתה א. תברך אותם בשנה מתוקה ותקריא להם שיר. למה צריך לטרטר הורים בחופש? לא אבין.
לצפיה ב-'תכלס'
תכלס
24/08/2017 | 14:20
32
לצפיה ב-'תמיד חשבתי שאני היחידה עם הדעה הזו'
תמיד חשבתי שאני היחידה עם הדעה הזו
24/08/2017 | 19:48
192
ושאני עוכרת שמחות וזה כייף לילדים וכו
מבחינתי שופוני למנהלת ותו לא
לצפיה ב-''
24/08/2017 | 23:37
14
לצפיה ב-'תכף החופשה מסתיימת'
תכף החופשה מסתיימת
24/08/2017 | 12:25
21
464
הספקתן לבלות עם הילדים?..
ממה הם הכי נהנו?..
חששות, תקוות, ציפיות ובכלל כל מה שבא לכן לשתף לקראת השנה הקרובה
לצפיה ב-'היה טוב'
היה טוב
24/08/2017 | 14:02
3
219
בילינו כן. היינו שבוע באילת ובשבוע חופש הנוסף שלי עשינו יום תל אביב ויום בחיפה.
מעבר לכך היינו בים, בריכה, הלכנו לכל מיני אטרקציות ומשכנו אחהצ עד מאוחר שזה חריג בשבילם. הם נפגשו עם חברים ובחלק מהמקרים הלכנו לכל מיני מקומות באיזור.

כמובן שנהנו מאילת הכי הרבה
הם בטח התבאסו שלא הספיקו לנסוע לצפון למשפחה
אני מחכה שנחזור לשגרה כי החופש שלי הסתיים וההתארגנות הזאת למצוא סידור כל יום קצת מתיש.
החשש שלי שהבת שלוש תעשה סרטים בהסתגלות לגן, סביר להניח שהיא לא תפתיע. מעכשיו אני חושבת על מיני שוחד שישכנעו אותה להישאר בלי לבכות, כי היא יכולה לסחוב בכי שעתיים שלוש בלי להתייאש.
הבנים יפגיזו. אנחנו כבר יודעם מי המורות. האמצעי קיבל מורה מצויינת, הגדול קיבל מורה פחות, אבל הם מחכים לזה. מקווה שמעבר למפגש החברתי הם ימצאו את מקומם בצורה טובה ומבטיחה.
זיייהו....
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
24/08/2017 | 14:06
2
152
נהנתי לקרוא

לגבי הקטנה- בהצלחה לך עם זה
איך אני שמחה שכולם אצלי בבית הספר
זוכרת ולא לטובה את הראשון בספטמבר בגנים
לצפיה ב-'דווקא הבנים של היו כאלה מדהימים ביום הראשון בגן'
דווקא הבנים של היו כאלה מדהימים ביום הראשון בגן
24/08/2017 | 14:12
1
168
אמרו לי שלום יפה והסכימו לבחור מתנה שאני אביא להם. זרמו עם זה בצורה מדהימה. דמעה לא הזילו. מהממים..
לצפיה ב-'איזה יופי !'
איזה יופי !
25/08/2017 | 12:49
68
והלוואי שימשיך לכם ככה. אני עוד לא התאוששתי מהבכי הגדול של הימים הראשונים של הבכור בגן (היום בן 19) , הוא בכה בגן ואני בכיתי בחוץ.... 
לצפיה ב-'משתפת גם '
משתפת גם
24/08/2017 | 14:12
183
החופש אחלה!!
כמעט ולא נפגשו עם חברים
היינו קצת בחול
סרטים, ג'אמפים (דגמנו 3 סניפים) טיול אחד בשטח
(מטאורים), תערוכות מקסימות במרכז, הרבה קניונים והרבה מסעדות.

הגדול עולה לחטיבה, התקבל לכיתה מצוינת
( אל תכנסו בי אבל לא חשבתי שיעבור את המבחנים.)
האמצעי קיבל מורה מצוינת.
אצל הקטן דממת אלחוט אין לי מושג בינתיים מי תהיה המחנכת.

וזהו..פחות או יותר
גם ככה ספטמבר חודש מעצבן עם הרבה זמן בית.

אהה ומבחינה כלכלית - כן ..מחפשים אותי מהבנק
לצפיה ב-'תכלס התחלנו לפני שבועיים '
תכלס התחלנו לפני שבועיים
24/08/2017 | 14:59
191
עד אז היו בקייטנות והתלוננו.
אחר כך היינו שבוע בגארדה איטליה (גם שם התלוננו) אבל בגדול היה כיף.
ונשאר עוד שבוע שאני צריכה לתזז פתרונות כי לאמא ואבא אין חופש
תכלס אני אוהבת להיות איתם בבית , אנחנו משפחה של פדלאות.
יש למישהו רעיונות לשאר החופש? אמא עם 4 קטנים שחייבת מזגן?
הקטנציק די סבל באיטליה אז מעדיפה משהו שיהיה כיף גם לו
לצפיה ב-'היה חודש וחודש '
היה חודש וחודש
24/08/2017 | 15:09
179
יולי היה חודש קשה. לא בגלל הילדים, בגלל העבודה.
אף אחד מהם לא היה בקייטנות, אבל הבכור היה עסוק רוב הזמן במכינה לכיתה המדעית (התקבל), באימונים ובתחרויות שחייה, והקטן העסיק את עצמו נהדר גם בלי מסכים, כך שלהם חודש יולי עבר בסדר פחות או יותר. לי הוא הרגיש כמו מרתון אינסופי בלי שום עצירות למנוחה, אבל גם הוא נגמר.
אוגוסט - כפי שאתם כבר יודעים - עבר ברובו בחו"ל. ועכשיו כולנו (כלומר, אני והבנים הבעל חזר כמובן לעבודה כבר יום למחרת הנחיתה...) בעיקר עסוקים בלנסות לנוח עוד טיפ-טיפה לפני שחוזרים לשגרת לימודים ועבודה, ובהתארגנויות אחרונות לקראת החזרה לשגרה. נשארו עוד כמה דברים קטנים לסמן עליהם וי לפני שמתחילים.
הבכור לחוץ מאוד מתחילת שנה"ל, הצעיר שמח מאוד לחזור לבי"ס.  
אנחנו כבר יודעים מי המחנכת של הצעיר וזה קצת מלחיץ אותי לאור קשייו הרגשיים. לא תהיה לי ברירה אלא לבקש שיחה איתה בתחילת השנה, כדי להציג לה קצת רקע, אבל אני מקווה שיהיה בסדר. הוא גם היחיד מהכיתה שלו שהתקבל ליום שליפה וגם זה לא הכי חיובי בעולם, ולמרות זאת אני מקווה שהחוויה תהיה חיובית עבורו ושהוא ייהנה כמו הבכור.
לצפיה ב-'אצלנו נראה לי שהקטנה'
אצלנו נראה לי שהקטנה
24/08/2017 | 15:23
1
198
והאמצעית הכי נהנו מלונה פארק תל אביב, הגדולה מלשחק ולצייר בסלולרי, מקייטנה טכנולוגית אחת, ומלהתבטל ולקטר... אני הכי נהניתי (פרט נקודתית מספינת הפיראטים בלונה פארק שהיא הדבר הכי כיפי בעולם) מההדרכה במוזיאון טיקוטין שהייתה ממש מוצלחת. גם אצלנו החופש הוא השבועיים האחרונים של אוגוסט, והוא עוד לא הסתיים אבל קצת נגמר לנו הכוח (וכולם קצת מפורקים אחרי הביקור בים ביום ראשון, כל אחד מסיבותיו הוא).

לגבי שנה הבאה, מקווה שיהיה בסדר - הגדולה עולה לחטיבה תובענית ולא ברור אם העברית שלה ברמה מספיק טובה להתמודד עם הלימודים שם. אצל הקטנה בשכבה יש בעיות חברתיות, ונקווה שיסתדר. אצל הקטנה שעולה לטרום חובה כמה ילדים עזבו וכמה מצטרפים - נקווה שיהיה מוצלח.
לצפיה ב-'(אצל הקטנה בשכבה = אצל האמצעית בשכבה)'
(אצל הקטנה בשכבה = אצל האמצעית בשכבה)
24/08/2017 | 17:39
21
לצפיה ב-'אצלנו היה אחלה, חוץ מהשבוע האחרון שכבר מיצינו לגמרי.'
אצלנו היה אחלה, חוץ מהשבוע האחרון שכבר מיצינו לגמרי.
25/08/2017 | 03:15
147
הילדים שלי צנועים ברוך ה', ואין להם עיניים גדולות.
טיילנו, קצת בצפון וקצת במרכז. קצת ים, קצת בריכה, קצת עיסוקים בבית ובחוץ.
הקטן החמוד (2.5) התחיל כבר ביום רביעי האחרון את המעון והולך בעליזות רבה.
האחרות מתחילות ברביעי הקרוב. הקטנה (4.5) בגן, השניה (6.5) עולה לכתה א' וההתרגשות רבה מאוד. הגדולה עולה לז'.
אנחנו מוכנים לחלוטין. ילקוטים ארוזים, ספרים עטופים, תלבושת מוכנה בארון...
תלמידת כתה א' החדשה נרגשת מאוד, קצת פוחדת, קצת נדודי שינה. לא משהו שאי אפשר להתמודד איתו. מדברים הרבה על הנושא, פותחים חששות, מציעים פתרונות וה' יעזור.
לצפיה ב-'החופשה מסתיימת, ולא הספקנו לעשות'
החופשה מסתיימת, ולא הספקנו לעשות
25/08/2017 | 08:26
10
243
הרבה ממה שתכננו. הזמן נזל בין האצבעות, וכבר רואים את הסוף.
רק ילדה אחת נשארה בבית, כל האחרים כבר גדולים.
ביולי היא היתה בקיטנת תאטרון שהיא מאוד אהבה. למדו הרבה על הופעה בפני קהל, טכניקות משחק, פיתוח קול, ועוד ועוד. בסוף הקיטנה הציגו בפני ההורים את ההצגה "עליסה בארץ הפלאות". היא קיבלה את התפקיד שהיא רצתה, ועדיין זורחת בכל פעם שהנושא עולה.
אח"כ טסנו רק אני והיא לבקר חברות ולטייל בארה"ב. היה מאוד מוצלח.
הספקנו גם לחגוג את יום הולדתם של שניים מהילדים בסוף שבוע משפחתי בעכו.
מכל עבודות היצירה שתכננו לקיץ, הספקנו רק לגזור, למרוט, ולקשט זוג מכנסי ג'ינס שלה מהחורף. הם עשו ברוגז עם הנעליים, והיא רצתה להפוך אותם למכנסי קיץ.
הליכה לטריק ארט מתוכננת לשבוע הקרוב (תודה, ליגה) כאקורד סיום לחופשה.
יש לנו תוכניות נוספות, אבל שיכבת כיתות ו' מנהלת את טכס קבלת ילדי כיתה א' החדשים, ואנחנו תלויים בלוח הזמנים של החזרות. 
משנה הבאה אין לנו הרבה ציפיות. ממשיכים עם אותה מחנכת מוכרת, וצפוי שבתור השיכבה הבוגרת, לא ילמדו השנה יותר מידי.
לצפיה ב-'אהה '
אהה
25/08/2017 | 09:02
9
157
איך היה בעכו?
ואיזה יופי התיאור של הקיטנה
לא מובן מאליו שנהנתה כל כך
מקווה שתהנה בטריקארט
לצפיה ב-'ממליצה בחום על הקיטנה.'
ממליצה בחום על הקיטנה.
25/08/2017 | 09:13
8
158
נסו בקיץ הבא. די ברור שגם הקטנה שלי תהיה שם.
עכו יפה ומעניינת, אבל מבחינתי גולת הכותרת- הגיבוש המשפחתי.
מצאתי דירה גדולה לכולנו (עכותיקה, ממליצה), כל זוג קיבל חדר והבודדים ישנו בסלון. על הגג יש מנגל, וחוץ מארוחת יום הולדת אחת, הכנו כולנו ארוחות על האש. כולם הכינו את האוכל יחד, ישבו ודיברו. הארוחות היו נינוחות ושמחות. הטיולים המשותפים היו רגועים ותרמו לקשרים הנוצרים גם בין בנות הזוג. 
בטוחה שנהנה בטריקארט. נראה מקור בלתי נדלה לתמונות מוצלחות לאינסטוש ולסנפצ'אט
לצפיה ב-'אם את הולכת לטריקארט'
אם את הולכת לטריקארט
25/08/2017 | 11:25
4
154
תקני כרטיסים מוזלים- זה ממש לא שווה את המחיר המלא. ותתקשרי לברר שפתרו את בעיות המיזוג לפני שאת מגיעה.
לצפיה ב-'היא קבלה אותם מתנה'
היא קבלה אותם מתנה
25/08/2017 | 11:51
3
132
ומה הבעיה עם המזגן?..
שאנחנו ביקרנו היה תקין..
בשנה שעברה בקרנו באותה תערוכה בתל אביב
והיא היתה גדולה יותר
ובכל זאת שבקשתי מכל אחד לבחור מקום שהוא רוצה לבקר בו בחופש
האמצעי בחר ללכת שוב
דווקא נהנו מאד והצטלמו המון.

לא נהנתם?..

אגב הייתם בג'אמפ החדש?
לצפיה ב-'היינו'
היינו
26/08/2017 | 10:43
2
95
נחמד, לא גדול, די מאורגן, בטח ילדים ספורטיבים ייהנו יותר מהפדלאה שלי. 
כשהיינו בטריקארט המיזוג לא עבד והיה מחניק. יצאנו תוך 40 דקות. נחמד ככל שיהיה, שום 40 דקות ללא מזגן באוגוסט שווה מעל 100 ש"ח. 
לצפיה ב-'ברור, חם ולח '
ברור, חם ולח
26/08/2017 | 10:45
1
94
אם הילדה לא מיצתה
תפני לשפע הפקות
ותגידי להם שבקרתם ולא היה מזגן
ולדעתי יתנו לך 2 כרטיסים נוספים

פתחו גם i jump בוואן
אבל לא יפה וגדול כמו במרכז
אני התבאסתי
לצפיה ב-'לא חוזרת לשם'
לא חוזרת לשם
26/08/2017 | 16:47
78
גם אם ישלמו לי. אני עדין בשוק מהמראה של אבא קונה כרטיסים במחיר מלא בקופה כשבפנים אין מזגן. אם הם מכרו ככה כרטיסים, למה להם לתת לי פיצוי?
מכיוון שלא היינו באייגאמפ אחר, בשבילנו זה היה בסדר ולא התאכזבנו.
לצפיה ב-'לא נראה לי שירצו קיטנת תיאטרון פה'
לא נראה לי שירצו קיטנת תיאטרון פה
25/08/2017 | 11:52
2
138
אגב
שמעתי שיש כיתת תאטרון מצוינת באחד המקפים
שמעת עליה?...
לצפיה ב-'היא נהנית מקיטנת תאטרון כשובר שיגרה.'
היא נהנית מקיטנת תאטרון כשובר שיגרה.
25/08/2017 | 11:56
1
125
בבית הספר היא מעדיפה בהרבה כיתה מדעית, ונדמה לי שיש כזאת גם אצלנו.
לצפיה ב-'אחלה שבירת שגרה '
אחלה שבירת שגרה
25/08/2017 | 11:59
29
לצפיה ב-'מה בסירים, במחבת או על המנגל '
מה בסירים, במחבת או על המנגל
25/08/2017 | 09:00
2
75
בצהרים מתכננת חביתות!
בבגט עם מלא תוספות וסלט טרי
בערב מתארחים- לא מכינה כלום
למחר- כבדים עם מלא בצל ופירה
לקטנים תפוחי אדמה ופרגיות בתנור
ואיזה סלט, יש מלא ירקות טריים
לצפיה ב-'עושים על האש '
עושים על האש
25/08/2017 | 12:46
100
יהיו שיפודים וקבבים .
קניתי חומוס, אכין טחינה וסלט גדול ואולי גם צ'יפס בסיר ללא שמן שלנו (מבשל עם כף שמן ואויר חם) לצעיר ולאבא שלי. הבכור סוגר שבת . אולי יצטרפו אחד הגדולים והכלה.
לקינוח בראוניז שוקולד לצעיר ופירות למבוגרים.
מחר שאריות בלבד + סלט.

לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
26/08/2017 | 09:16
72
הכנתי מנה ראשונה ממש יפה ומוצלחת
אפיתי טורטיות בתבנית שקעים ומילאתי במוקפץ (ללא אטריות) וזה יצא מושלם ויפה.
יחד עם שניצלים ופירה, סלט חסה סלט ביצים שהילדודס אוהבים.
להיום סיר עופות עם פטריות ואורז
לצפיה ב-'הצעיר בפולין עם בית הספר'
הצעיר בפולין עם בית הספר
22/08/2017 | 20:52
12
238
כבר שבוע. חוזר מחר סוף סוף.
השבוע הזה היה מאוד מטלטל. תמונות ודיווחים שקיבלנו ממנו ומצוות המורים המלווים, אינפורמציה שהוצאנו מאתר יד ושם ומאתרים אחרים ושלחנו לשם באשר למשפחות של הורי הבעל, שני ההורים שלו היו ניצולי שואה.
הרבה התרגשות ודמעות בעיקר פה שלנו (הבעל ואני וחלק מהילדים, אחותו של הבעל ומשפחתה)
לא הבנתי את חשיבות המסע הזה עד שנסע.
לצפיה ב-'ספרי מה הוא אמר ואיך התרשם כשיחזור. מעניין לשמוע את הצד שלו.'
ספרי מה הוא אמר ואיך התרשם כשיחזור. מעניין לשמוע את הצד שלו.
22/08/2017 | 22:59
2
32
לצפיה ב-'נחת הבוקר בשש'
נחת הבוקר בשש
23/08/2017 | 08:58
1
167
מרוצה אבל עייף ומצונן מאוד. אמר שהיה מדהים והלך לישון 
הספיק להרגיע אותי שלמרות שהיה לא קל ולא פשוט הוא בסדר והתמודד עם המראות והמידע אליהם נחשף.
הגרסה המלאה בערב.
העיקר שהוא בבית .
לצפיה ב-''
23/08/2017 | 10:43
5
לצפיה ב-'הוא הראשון אצלך שנוסע?'
הוא הראשון אצלך שנוסע?
23/08/2017 | 09:56
2
118
אתם לא הייתם?
לצפיה ב-'הבכור לא נסע'
הבכור לא נסע
23/08/2017 | 10:23
1
161
בתקופת התיכון של הבעל ושלי הנסיעות האלה לא היו קיימות.
היינו במחנה ריכוז אחד (דכאו בגרמניה) . לא היינו בפולין ולא באושוויץ.
לצפיה ב-'אז בעצם הוא היחיד שבאמת חווה חוויה עוצמתית'
אז בעצם הוא היחיד שבאמת חווה חוויה עוצמתית
23/08/2017 | 10:26
126
מתארת שהוא לא ישכח אותה לעולם
במיוחד בגלל ברקע
ומה שאתם הוספתם לו
לצפיה ב-'מרגש'
מרגש
23/08/2017 | 10:24
9
לצפיה ב-'גם ליורש שלי זו היתה חוויה מיוחדת'
גם ליורש שלי זו היתה חוויה מיוחדת
23/08/2017 | 10:41
2
180
בפרט שהוא הצליח למצוא את המצבה של סבא שלי בבית הקברות בורשה - זו הפעם הראשונה שראינו את המצבה, כולל אמא שלי (הוא נפטר כשהיא היתה תינוקת), בזכות המערכת הממוחשבת לאיתור קברים שקמה שם לאחרונה. הופתענו לגלות שהוא נפטר שנתיים מאוחר ממה שחשבנו... הוא צילם גם את הכתובת בה גרו (וכך למדנו שהבית כבר לא קייםׂ). היכולת הטכנית שלי לשבת בישראל ולשלוח לו פרטים און-ליין היתה מדהימה, כמו גם לקבל את התמונות עשר דקות אחר כך, ומה שזה עשה לשייכות שלו למשפחה המורחבת שום דבר אחר לא יכול. 
לצפיה ב-'וואו. מדהים.'
וואו. מדהים.
23/08/2017 | 10:47
19
לצפיה ב-'וואו !'
וואו !
23/08/2017 | 14:35
109
מרגש ביותר
לצפיה ב-'גם אצלנו זו הייתה חוויה מאוד משמעותית'
גם אצלנו זו הייתה חוויה מאוד משמעותית
23/08/2017 | 22:53
114
גם עבורנו, גם עבור הבת (שרק בעקבות ההכנות לנסיעה והנסיעה החלה לשאול שאלות ובאמת להתעניין) וגם עבור המשפחה המורחבת כאשר גילינו כל מני תגליות מאוד מאוד מפתיעות שנבעו מחיפושים באינטרנט וניירות ומכתבים ישנים שהיו אצל אמא שלי, שעד אז לא עשינו ולא חשבנו אפילו לעשות.

ואני מאוד מתחברת למה שכתבת שלא הבנת את חשיבות המסע הזה עד שנסע... כי אנחנו עברנו בדיוק את אותו התהליך...
לצפיה ב-'מה שחבל רק זה'
מה שחבל רק זה
25/08/2017 | 09:06
112
שהוא חזר נורא מצונן ועם כאב גרון , אתמול בערב ראיתי נקודות מוגלה בגרון שלו ועכשיו אנחנו בדרך לרופא המשפחה.
לצפיה ב-'כיתה א׳ השיבוץ לא כמו שרצינו..'
כיתה א׳ השיבוץ לא כמו שרצינו..
24/08/2017 | 13:37
5
292
הבת שלי עולה לא׳. היא ילדה די קטנה פיזית ועדינה, ומבחינה חברתית לא היה לה כזה מדהים בגן. כמעט ולא הוזמנה לחברות.
בית הספר משלב שתי שכונות שונות ויש שתי כיתות א, משני גנים.
יש 14 בנות בכל כיתה - בכיתה של הבת שלי יש 4 בנות מהשכונה, ובכיתה השניה יש 10 בנות מהשכונה.
מכל החברות הבודדות שנפגשה איתן יש אחת בכיתה שלה, האחרות שמהשכונה שלנו לא חברות שלה. וכל השאר מהשכונה השניה. מהנסיון שלי עם הגדולים השכונות לא ״מתערבבות״ כי להורים הרבה יותר נוח חבר במרחק הליכה מאשר להתחיל לנסוע. כנל גם לי, לא בא לי להעמיס ערימת ילדים לרכב ולנסוע לחבר ולחפש חניה, ולהוציא מהרכב וכו, הרבה יותר נוח חבר ברחוב המקביל. ואז בכיתה ב׳-ג׳ הם כבר הולכים לבד ובכלל כבר לא נפגשים מחוץ לשכונה.
הלכתי לדבר עם היועצת, לא אהבה את הטיעונים שלי על השכונות. היא חושבת שאם הילדה לא כל כך הסתדרה עם הבנות של הגן אז עדיף לה להיות עם בנות אחרות. אני חושבת שהבנות מהשכונה השניה לא יבואו או יזמינו, וכך גם המעט שהיא כן הסתדרה איתן כבר לא יהיו לה. יצאתי בוכה איזה פאדיחות.
אז מה , לזרום ולקוות לטוב?
לצפיה ב-'אני רק יכולה לנחם אותך קצת לגבי הפאדיחות - '
אני רק יכולה לנחם אותך קצת לגבי הפאדיחות -
24/08/2017 | 13:59
221
לא נראה לי שאי פעם עברתי פגישה כלשהי בבית הספר בלי לבכות. לפעמים אני מזהירה מראש שאני הולכת לבכות אז שלא יתרגשו... פחות או יותר כל דבר שאומרים על הבנות שלי - טוב, רע, וואטאבר (אבל במיוחד אם רומזים שמשהו העציב אחת מהן) - גורם לי לבכות . כך שאל תדאגי, סביר שהם רגילים לאמהות בוכות.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
24/08/2017 | 14:19
1
181
קודם כל יכול להיות שיש אמא בכיתה השניה במצבך
ואז תוכלו לבקש להתחלף

דבר שני זה לא נראה לי כזה נורא
פשוט תצטרכי להיות מאד חברותית
להזמין אליך ולקחת אותה
גם אם זה כרוך במאמץ

אגב
מה התחושות של הילדה?
לצפיה ב-'אני לא מאד חברותית'
אני לא מאד חברותית
24/08/2017 | 14:50
192
מניחה שזה תורשתי.. לא ידעתי אף פעם איך להתחבב על אמהות אחרות. והאמהות שהכרתי כבר נמצאות בכיתה השניה..
אולי האמהות הפעם יהיו יותר גמישות אבל אני בספק. כשהגדולים שלי היו בא׳, חגגתי להם יומולדת (כל אחד בנפרד עם חבר מהכיתה) הילדים מהשכונה השניה לא טרחו אפילו להגיע. וזה יומולדת! אז אין לי הרבה ציפיות פה
לגבי הלהתחלף - יש מקום בכיתה השניה ככה שלא נראה לי שיש צורך להתחלף עם מישהו. הם פשוט החליטו שזה בסדר ככה , ונראה מה קורה. האמת שרק אחרי שבכיתי שם הם אמרו לי שאם הילדה לא תסתדר יעבירו. אז אולי עדיף שבכיתי קצת.
אפילו ילדה אחת שהיא מכירה מהגן השני - גם היא בכיתה השניה. ממש מבאס.
הילדה התבאסה קצת שראתה , אחר כך אמרתי לה תראי את עם x ו y ועם המורה שרצית. אז היא נרגעה. אבל היא מן ילדה זורמת כזאת, שהכל בסדר בגן, אבל תכלס אף אחת לא מזמינה אותה ואז היא מתבאסת
לצפיה ב-'לזרום ולקוות לטוב '
לזרום ולקוות לטוב
24/08/2017 | 15:19
141
מבינה אותך. כלכך חשוב לנו לקוות שהם יצליחו, וזו התחלה מתסכלת.

אני מבינה את הנימוק שלך לגבי זה שילדים לא מתחברים עם ילדים משכונה אחרת.
אבל אולי באמת משנה מקום משנה מזל. אולי בלי התווית של ״זו שאין לה חברות״, הילדה כן תמצא חברות חדשות. גם מבחינת ההרגשה שלה - זו התחלה חדשה. 

יעזור אם תחליטו שאתם כן עושים מאמץ ומסיעים. בכל פעם שיהיה בדל של אפשרות להיפגש עם מישהו - תסיעו את הילדה. אל תגידו לה שזה מתיש.
ואחרי שכבר מתחברים - אז הולכים לבית של החברה מיד אחרי בית הספר. ואז צריך להסיע רק בדרך חזרה.
לצפיה ב-'גם אני בעד לזרום ולקוות לטוב'
גם אני בעד לזרום ולקוות לטוב
24/08/2017 | 23:41
113
ולתת לזה צ'אנס. אולי תופתעו לטובה.
אם בדצמבר תסיקי שהמצב לא טוב תלכי להפוך שולחנות ולהזכיר להם שהבטיחו שאם תנסו ולא ילך יבואו לקראתכם. אבל שווה קודם לנסות כולל נסעות וכו'. דוקא זה שמדובר בבנות אחרות זה פתח לתקוה.
ובענין הבכי- ממש בקטנה. כולנו בכינו אצל המחנכת , המנהלת ואצל מי לא
לצפיה ב-'תעסוקה לילדים בחתונה'
תעסוקה לילדים בחתונה
22/08/2017 | 09:49
22
320
לרזאי יש בעיה לעלות הודעות
אז אני מעלה בשמה

הבכור מתחתן בקרוב, ואנחנו מחפשים רעיונות לתעסוקה לילדים המגיעים לארוע.
היינו בחתונה לא מזמן, בה הכינו שולחן מיוחד ליצירה לילדים עם דפי צביעה (הרבה תמונות של חתן וכלה) וצבעים. מיד בהתחלה ניגשו לשולחן כמה קטנטנים וציירו פס צבע או שניים על רוב הדפים. ילדות שניגשו לשולחן מאוחר יותר, לא רצו לצבוע את הדפים המקושקשים. בנים לא ניגשו אל השולחן בכלל, וילדים קטנים לא הסכימו לשבת לידו בלי אחד ההורים.
הרגשנו שהמטרה- ילדים עסוקים בזמן שההורים יכולים להנות מהמפגש עם חברים וקרובי משפחה, לא הושגה.
חשבנו לתת לכל ילד ערכת תעסוקה אישית, כך שיוכל להיות עסוק בקירבת ההורים ובלי הפרעות מצד ילדים אחרים.
חיפושים אינטרנטיים נרחבים העלו שוב ושוב את אותם רעיונות של דפי צביעה וצבעים. מצאתי גם רעיון למצלמות חד פעמיות, אבל הן יקרות וגם לא מתאימות לילדים הצעירים יותר.
מחפשת רעיונות נוספים, וגם דעות בעניין טווח הגילאים שצריך לקחת בחשבון בהכנת הערכות
לצפיה ב-'דעתי, מנסיוני,'
דעתי, מנסיוני,
22/08/2017 | 09:58
220
לפני חודשים חיתנתי נכדה,
היו  ילדים רבים, לא דאגנו לשום פעילות הם הסתדרו בינם לבין עצמם,
כשהיו ריקודים רקדו, כשהגדולים אכלו, הם היו עם ההורים,
או מצאו חברים ונהנו מהמרחב באולם.
אם המטרה היא לשחרר את ההורים מעולם של הקטנים--
אז כדאי לקחת נערה שתכין איתם כל מיני הצגות ותעסיק אותם במשחקים--
אבל אז צריך ליעד פינה במקום לצורך זה.
לצפיה ב-'הייועונה'
הייועונה
22/08/2017 | 10:02
211
אצלנו מעוסקים בזוהרים לרחבה
בועות סבון
ובלונים
( או אורז או צורות שמישהו מכין מראש ושם בשקית ענקית)
לצפיה ב-'גם לדעתי מיותר'
גם לדעתי מיותר
22/08/2017 | 10:40
177
בחתונות שכן לקחתי את הילדים, היתה משפחה מורחבת, בני דודים, הם שיחקו יחד. מי שממש קשה לו שידאג לבייבי סיטר. גם ככה הילדים שנדבקים להורים לא יעזבו אותם גם אם תביאו מפעילה מגניבה.
לצפיה ב-'״ערכות להכנת שקיק ריח״. וואריציות על הנושא'
״ערכות להכנת שקיק ריח״. וואריציות על הנושא
22/08/2017 | 10:42
1
176
תכינו  שקיות קטנות האלה (שקונים בחנויות של חד פעמי), וחומרים למילוי.

כל מי שרוצה - מכין לעצמו שקית.

חומרים למילוי -  פרחים יבשים (גם - קונים בחבילה גדולה בחנות של חד פעמי),  סבונים קטנים.

אפשר לשים ליד זה מדבקות או טושים, וכל ילד גם יכתוב את שמו ויקשט.

אם זה ליד חג, אפשר דברים שקשורים לנושא (תפוחים קטנטנים אם זה ראש השנה, סביבונים.....).

אפשר לחשוב על ואריציות. הייתי פעם בבת מצווה שהם הכינו שקיות ממתקים שאחרכך נתרמו. כל אורח יכול היה להכין שקיות כאלה, להוסיף ברכה שהוא מקשט. (אבל זה אם סומכים על האורחים שהם לא מהסוג שילעיטו עצמם בממתקים ואז ההורים יכעסו)
לצפיה ב-'לדעתי אין צורך'
לדעתי אין צורך
22/08/2017 | 10:51
151
ילדים שמגיעים לארוע בלילה לרוב או יודעים להתנהג בו, או ממילא צמודים להורים כהוגן. ילדים בטווח הביניים - בבית עם בייביסיטר.
ממתקים לא הייתי מוסיפה כתעסוקה, ילד על סוכר ליד הורה שמנסה להנות זו בעיה.
ילדים על סף גיל ההתבגרות - הייתי שמה עין לגבי אלכוהול.
מזל טוב !
לצפיה ב-'הי'
הי
22/08/2017 | 11:04
120
לפי כמה שנים היינו בברית, בעלי השמחה הקצו אזור לילדים ושכרו מפעיל שהגיע עם פינות הפעלה מבוססות קונסולות ושולחנות משחק, כמו שמביאים לבר מצוות לחברים של בר המצווה. מבחינת הילדים זה כמובן היה סופר מגניב. יש רק לקחת בחשבון שאת הממש צעירים, עד גיל 5 בערך, זה לא מעסיק אלא אם בא איתם הורה צמוד. זה מעסיק בצורה מופלאה את בני 6 ומעלה כולל בני נוער, שזה גם משהו. ולא לשכוח שזה לא בחינם. התשלום הוא לפי מספר עמדות המשחק אני מעריכה שמדובר במינימום 2000-2500 ש"ח.
לצפיה ב-'גם לדעתי זו הגדלת ראש מיותרת'
גם לדעתי זו הגדלת ראש מיותרת
22/08/2017 | 11:19
139
אלא אם החתונה היא אירוע צהריים קליל ושקט ואז מפעילה סוגרת את הפינה ( כמו ברית למשל). אם מדובר על אירוע סטנדרטי - המון מוסיקה ורעש והמולה - פשוט חבל על הכסף. הילדים נפעמים מההמון, פוגשים ילדים אחרים, רוקדים ברחבה ועל העצבים של ההורים שלהם - נוהל רגיל.
מה שכן- הפעלת בלונים זה שוס באופן כללי לכל הגילאים.
וכמובן כל הרגילים - בועות סבון, מהבהבים וכו
לצפיה ב-'תפוז אישר לי להכנס תחת השם החדש.'
תפוז אישר לי להכנס תחת השם החדש.
22/08/2017 | 11:55
10
212
תודה לכל העונות.
אני מעבירה את כל התשובות לכלה, ונראה מה היא תבחר.
החתונה בגן מרובה מפלסים ומאוד מתאים למשחקי ילדים. הבטיחו לנו שכל האזורים יהיו מוארים, ויכול באמת להיות שהילדים יעדיפו להתרוצץ ולרקוד.
אולי באמת כדאי לתת לילדים כל מיני זוהרים ובועות סבון, ולסמוך על הרצון שלהם להשתולל ברחבת הריקודים ובכל השטח.

לצפיה ב-'זוהרים אני קונה באלוף השקל בעיר העתיקה'
זוהרים אני קונה באלוף השקל בעיר העתיקה
22/08/2017 | 12:03
2
162
יש לו מלא דברים מגניבים
לצפיה ב-'עכשיו הסתמסתי עם הכלה.'
עכשיו הסתמסתי עם הכלה.
22/08/2017 | 13:49
1
188
הם קנו זוהרים ב600 שקלים, נראה לי שזה יספיק

בועות סבון מתאימות גם לארוע ערב? לא חשוך מידי, למרות התאורה?
לצפיה ב-'בועות סבון תמיד מתאימות '
בועות סבון תמיד מתאימות
22/08/2017 | 13:53
26
לצפיה ב-'ואיך עוברים ממפלס למפלס?'
ואיך עוברים ממפלס למפלס?
22/08/2017 | 14:23
2
146
והאם זה שטח מגודר?
האמת אם אתם מיעדים ילדים לנוע חופשי--
הייתי דואגת וממנה מבגר להשגיח.

לצפיה ב-'הכל מגודר ומאובטח.'
הכל מגודר ומאובטח.
22/08/2017 | 17:24
1
145
משמש לקייטנות בחופשות מערכת החינוך.
לצפיה ב-''
22/08/2017 | 17:53
5
לצפיה ב-'איזו התרגשות! שיהיה בשעה טובה!!! '
איזו התרגשות! שיהיה בשעה טובה!!!
22/08/2017 | 18:10
3
24
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
22/08/2017 | 18:30
2
149
בינתיים היחידה שמתרגשת בבית היא הבת הקטנה. קנינו לה שמלה לבנה, והיא תהיה אחת מילדות הפרחים.
אני מניחה שההתרגשות עוד תיפול עלי, אבל בנתיים הכל נבלע במטלות וסידורים.

לצפיה ב-'מהממת'
מהממת
22/08/2017 | 18:56
1
18
לצפיה ב-''
23/08/2017 | 22:18
1
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב רזאי ! '
הרבה מזל טוב רזאי !
22/08/2017 | 20:46
1
19
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
22/08/2017 | 21:55
10
לצפיה ב-'בעיני זה רעיון מקסים'
בעיני זה רעיון מקסים
24/08/2017 | 11:23
1
133
וכיף, ונותן תחושה שחשבתם גם על האורחים הקטנים....

אפשר מראש לשים על כל שולחן ערכות של צבעי עיפרון (בשום אופן לא טושים עם הבגדים החגיגיים), יש מארזים בשקל. אפשר להכין דפי צביעה, תפזורת של החתן והכלה (שמות, דברים שהם אוהבים, דברים כאלה). אפשר גם לשים דפים יפים יותר ולבקש שיציירו/יכתבו ברכה לזוג, ובסוף לאגד אותם לאלבום מזכרת.

בועות סבון הייתי נזהרת. יש להם נטייה להישפך על רחבת הריקודים ולהפוך לבלאגן דביק, מלוכלך ובעיקר - חלק.

אם החתונה קרובה לחג אז אפשר יצירה שמתאימה - להכין פנסים סיניים או שרשראות. קונים את החומרים ורק צריך להשחיל, לבצוע ולהרכיב.

אפילו דפי אוריגמי עם הוראות יכול להיות חמוד.

בעיני, מעבר להכל, זה התשומי. הרבה פעמים ילדים הם אורחים סוג ב באירועים כאלה, וכאן זה ממש מראה על התחשבות והשקעה בהם. בכמה שקלים לילד זה נותן תחושה ממש טובה.
לצפיה ב-'תודה. חוגגים ממש לפני ראש השנה,'
תודה. חוגגים ממש לפני ראש השנה,
24/08/2017 | 21:27
92
איזו יצירה היית מתאימה לפעוטות ועד סוף בי"ס יסודי?
לצפיה ב-'רפורמת התלמידים: "פחות מבחנים, יותר סיורים ואקטואליה"'
רפורמת התלמידים: "פחות מבחנים, יותר סיורים ואקטואליה"
24/08/2017 | 00:29
1
158
בוועדה הם העלו את הצעותיהם: "לא להפוך את מבחני המיצ"ב למטרה, לכל היותר 6 שעות לימוד עד כיתה ו'".
לצפיה ב-'ילדים חמודים '
ילדים חמודים
24/08/2017 | 10:45
98
מערכת החינוך כל כך רקובה מיסודה
שאין לי כח להתחיל להתיחס לזה בכלל
לצפיה ב-'אפליקציית תתשלום'
אפליקציית תתשלום
23/08/2017 | 13:56
5
151
מכירות אפליקציה שאפשר להוריד ולהשתמש בה כמקום תשלום לחוג שאנחנו מארגנות לקבוצת בנות?
לצפיה ב-'paybox'
paybox
23/08/2017 | 14:29
18
לצפיה ב-'bit'
bit
23/08/2017 | 14:57
10
לצפיה ב-'תבדקי אם paybox מתאימה לך'
תבדקי אם paybox מתאימה לך
23/08/2017 | 15:51
1
23
לצפיה ב-'קודם לא ראיתי את התגובה של גולש ירוק'
קודם לא ראיתי את התגובה של גולש ירוק
23/08/2017 | 15:52
94
אז מצטרפת אליו..
לצפיה ב-'תודה אבדוק איך זה עובד'
תודה אבדוק איך זה עובד
24/08/2017 | 10:34
6

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים
עברתם עקירה שן?
היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה