לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'חייבת להגיב. אני לא מצליחה לשלוח מסרים משום מה'
חייבת להגיב. אני לא מצליחה לשלוח מסרים משום מה
14/02/2017 | 09:22
3
250
גם אתמול וגם היום, לכן נאלצת לענות לך כאן...
הקישור ששלחת לי מוביל לפוסט הראשי שלך, ולכן לא ברור לאיזו הודעה בדיוק את מתכוונת. ​שלחי לי בבקשה קישור להודעה הספציפית.
לצפיה ב-'הכוונה הייתה לשרשור כולו, החל מההודעה הראשית.'
הכוונה הייתה לשרשור כולו, החל מההודעה הראשית.
14/02/2017 | 09:33
2
200
גם היא מספיק מזיקה כשלעצמה...
לצפיה ב-'אני מצטערת, אין לי אפשרות למחוק שרשור שלם.'
אני מצטערת, אין לי אפשרות למחוק שרשור שלם.
14/02/2017 | 10:00
1
48
לצפיה ב-'הבנתי. ביי.'
הבנתי. ביי.
14/02/2017 | 10:08
186
המחשב לא נותן לך...
לצפיה ב-'התעלמות חברתית ביסודי.'
התעלמות חברתית ביסודי.
11/02/2017 | 21:58
4
312
שלום לכולם.
אבקש לשתף אתכם במשהו שמטריד  אותי לאחרונה.
התחלתי לשים לב שבמפגשים חברתיים כגון ימי הולדת, אירועי בית ספר, חוגים אחה'צ, הילדות בכיתת ביתי בת ה9 כיתה ד', מסובבות את ראשן, ומתעלמות במכוון ממנה.
יש לך שתי חברות קרובות אך לא באותה הכיתה.
הבת שלי ילדה חברותית, יפה, לא משהו בלימודים, תזזיתית, בעלת לב גדול, ורגישה לאחרים. מרגע ששמתי לב למצב, הרגשתי שחטפתי בוקס בבטן. הדיר שינה מעיני, והתחלתי לחשות חושבים איך הופכים את המצב? שאלתי אותה לפשר המצב, ואיך היא מרגישה. היא אמרה ״לא אמא הן כן חברות שלי״, אבל בתוך תוכה יודעת מן האמת. חשבתי לדבר עם אמא של אחת הבנות, אבל חוששת שהיא תגיד לביתה ואז זה יהיה יותר גרוע ויהפוך לקיצוני, ומלשני.  
איזה השלכות פוגעניות יש לזה בחיים אחר כך?
מנסיוני שלי בתור ילדה ממוצעת חברתית, ובזמן שאפילו פחות נשאר לי סוג של טראומה, לכן אני עם היד על הדופק תמיד.
מאוד רגישה לזה, ומסתכלת בעין בוחנת כל דבר. שתפו אותי מה אתם חושבים. 
לצפיה ב-'לדעתי הטראומה שלך היא הבעיה'
לדעתי הטראומה שלך היא הבעיה
11/02/2017 | 22:21
207
אין שום חוק שחברים צריכים להיות מהכיתה. לי הייתה חברה מהכיתה שלי שנה אחת מתוך שתיים עשרה. ביסודי זה יחסית מקובל שחברים הם מהכיתה וממנה בלבד, בחטיבה זה כבר ממש לא ככה.

אז לא הסתדר לא חברתית בכיתה. נו אז מה? הבעיה היחידה שאני מוצאת פה היא שהתגובה הרגשית הלא פרופורציאונלית שלך, שגורמת לכך שהבת שלך תרגיש שהיא לא בסדר, ואפילו תשקר לך.

באופן כללי, בעיניי כל מצב בו ילדים משקרים להורים כדי שההורים לא יפגעו מעיד על היפוך תפקידים לא בריא, ועל זה שההורה צריך לעשות בדק בית.

לבת שלך יש חברות. תעודדי איתה להיות איתן, ולהתרחק ממי שלא רוצה בקרבתה. כרגע נשמע לי שאת עושה את ההפך - מלמדת אותה לבקש את חברתן של אלו שלא מעוניינות בה. זה יכול ליצור לה בעיות, בזמן שעכשיו אין לה שום בעיות.

לצפיה ב-'אני חושבת שצריך להבין קודם כל מה קורה שם'
אני חושבת שצריך להבין קודם כל מה קורה שם
12/02/2017 | 01:40
2
193
את בטוחה שהן מסובבות את ראשן בכוונה? כי זה יותר מאשר ״לא חברות״, הן ממש מנסות לפגוע בה. אבל אולי נדמה לך.

יש לה גם חברות מהכיתה? ילדות שהיא נפגשת איתן אחרי שעות הלימודים?

את היית באותם אירועים חברתיים - כמה מהילדות התנהגו אליה לא יפה, ועם כמה ילדות היא שיחקה או דיברה? 

אין טעם לדבר עם אמהות של ילדות אחרות. 

אם את חוששת, אם את רואה שלבתך אין בכלל חברות בכיתה וילדות אחרות מתנהות אליה במופכן בצורה לא יפה - כדאי להתייעץ עם המורה. לשאול אותה מה היא חושבת קורה.
לצפיה ב-' ומוסיפה,'
ומוסיפה,
12/02/2017 | 06:57
1
137
חשוב בעיני שאת עוקבת,
חשוב שתדע שאת שם בשבילה, ושאם קשה לה משהו בחוץ,
את העוגן בבית. תני לה ביטחון, ומה לא מסתדר בביה"ס,
יש חוגים אחה"צ, ויש מורה ויש יועצת.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מחקזת את התגובות הקודמות'
מחקזת את התגובות הקודמות
13/02/2017 | 20:39
97
יכול מאוד להיות שהטראומה האישית שלך מחזקת את התחושה שהבנות דוחות את ביתך, אבל גם יכול להיות כמובן שיש בזה משהו. בכל מקרה אני גם בעד לעודד אותה פשוט ליצור קשרים גם עם בנות אחרות ולנסות לקרב אותה אליהן (ליזום מפגשים אחה"צ, לרשום לחוגים משותפים וכו'), להשקיע בזה את האנרגיות במקום להאיר את תשומת ליבה לכך שהיא דחוייה. מעולה שאת מעורבת בחייה החברתיים, בהחלט חשוב מאוד. מקווה שהדברים ישתנו והרגשתך הרעה תדעך!
לצפיה ב-'שאלת חטיבה 2'
שאלת חטיבה 2
11/02/2017 | 10:01
20
275
אתמול היינו בעוד חטיבה,  שלישית.והיא מאד שונה משתי החטיבות. שמים דגש על ערכים,  התנדבות, דו קיום, שיתוף פעולה. הלימודים הרבה יותר הומניים, אין העשרה מיוחדת במדעים. אפילו תנועת הנוער שונה מזו שהילד הולך 3 שנים. בית ספר של קיבוץ, השומר הצעיר. בקיצור, ממש לא אנחנו מכל סיבה אפשרית.
ועדיין נראה לי נחמד, הקטע של ערכים וכו'. נראה לכם אפשרי? הם בעצמם אמרו ביום פתוח שמצפים שהילדים וההורים יתאימו את עצמם לערכים של בית ספר, אחרת זה מבלבל אל הילדים. 
לצפיה ב-'על איזה ערכים בדיוק מדובר? במה ועד כמה הם שונים מכם?'
על איזה ערכים בדיוק מדובר? במה ועד כמה הם שונים מכם?
11/02/2017 | 17:58
18
133

לצפיה ב-'שונה בהכל'
שונה בהכל
11/02/2017 | 18:31
17
172
כבר רשמתי את הדוגמאות. זה גם קשור ללימודים שאנחנו בעד הישגיות והם לא. אנחנו בעד מקצועות מדעיים, והם שמים דגש על היסטוריה, לשון ואזרחות. הם אנטי דת ואנחנו לא (לא מאמינים אבל גם לא נגד). אנחנו ימין מרכז והם שמאל מובהק. תנועת הנוער היא השומר הצעיר, כשהילד 3 שנים בצופים.
מכל זה מושך אותי נושא הערכיות, האחריות החברתית, ההתנדבות. כי אלה ערכים שמאד חשובים בעיני, ואנחנו ממש לא מקנים אותם לילדים.
לצפיה ב-'ועד כמה זה יפריע לך?'
ועד כמה זה יפריע לך?
12/02/2017 | 01:42
1
107
אם הילד ייפגש עם ילדים ערבים, זה יפריע לך?
אם הוא יחזור הביתה ויגיד שצריך לפנות התנחלויות - זה יפריע לך?
אם תראי שהם מפגרים בלימודי הפיסיקה לעומת ילדים אחרים שאת מכירה - זה יפריע לך?
לצפיה ב-'חלק כן'
חלק כן
12/02/2017 | 05:42
107
הקטע של דו קיום פחות יפריע לי. הקטע האקדמי  כן. מצד שני, יש שם אפשרות לסיים 5 יחידות בפיסיקה,  לדוגמה. ולכאורה, זה מה שחשוב.
לצפיה ב-'ואיך הבן שלך התרשם?'
ואיך הבן שלך התרשם?
12/02/2017 | 10:42
14
91
הוא מעוניין ללמוד בבית ספר ששם דגש על היסטוריה, לשון ואזרחות?
לצפיה ב-'לא התלהב'
לא התלהב
12/02/2017 | 12:25
13
112
מצד שני, 11 שנה הוא סופג חינוך למדעים. הוא דווקא ממש טוב במקצועות ההומניים,  אולי יותר ממתמטיקה. אבל הוא מתלבט בין אסטרופיסיקאי לאורטופד. אז כנראה בחר כיוון.
לצפיה ב-'אם הוא לא רוצה, אז לא.'
אם הוא לא רוצה, אז לא.
12/02/2017 | 12:28
20
לצפיה ב-'אני לא ממש מתרגשת מבחירת כיוון של בן 11. עם כל הכבוד, רובם'
אני לא ממש מתרגשת מבחירת כיוון של בן 11. עם כל הכבוד, רובם
12/02/2017 | 13:24
11
122
לא ממש יודעים מה הם רוצים מעצמם ובטח לא יכולים להחליט בשלב הזה של חייהם מה הם יעשו כשיגדלו. זה בכלל לא שיקול בעיניי.
מה כן? שיהיה לו טוב מבחינה חברתית, שההגעה לבית הספר לא מסובכת או מורכבת מדי (או שכל הפחות בית הספר כל כך מוצלח וכל כך טוב שזה מפצה על הגעה מסובכת), שאין אלימות בבית הספר, שההנהלה יודעת איך להתמודד עם גילויי אלימות ביד נחרצת, וזהו פחות או יותר. תלמידים טובים ילמדו ויצליחו בכל מקום (כמעט), ולדעתי האישית את מתחילה להתפזר וגם לתת משקל יתר להחלטה הזו.
בסופו של דבר, אפשר לעבור בית ספר אם מגלים שההחלטה הייתה גרועה מאוד, אבל במרבית המקרים זו לא החלטה כל כך גורלית.
לצפיה ב-'אחד היתרונות של בתי ספר '
אחד היתרונות של בתי ספר
12/02/2017 | 14:02
10
100
ממיינים, הוא שיש פחות אלימות. אז אם זה מה שחשוב לך, בית ספר ממויין דווקא כן אמור להיות הכיוון.
לצפיה ב-'בית הספר הממיין הינו כיתת מופת בתוך כפר נוער'
בית הספר הממיין הינו כיתת מופת בתוך כפר נוער
12/02/2017 | 14:14
9
84
שזה אומר כיתה חזקה עם תלמידים חננות שלומדים ליד ילדי פניימיית רווחה. טוענים שאין קשר ביניהם, אבל בכל זאת בטח נפגשים בהפסקות. הבנתי שזה בולט יותר בתיכון, אז מספר תלמידי פנימייה גדל משמעותית.
לצפיה ב-'נראה לי שבחטיבה לפחות, באמת החלק הכי חשוב'
נראה לי שבחטיבה לפחות, באמת החלק הכי חשוב
12/02/2017 | 14:20
8
88
הוא הילדים בכיתת האם. אם הילדים בכיתות האחרות אלימים, מקסימום לא יוצאים מהכיתה בהפסקה - אבל, ברצינות, באמת נראה לי סביר שהקשר מינימלי.
לצפיה ב-'לצערי, זה לא תמיד עובד ככה'
לצערי, זה לא תמיד עובד ככה
12/02/2017 | 18:12
7
84
יש מקומות בהם כיתות המצטיינים הם שק החבטות של כיתות אחרים.

כתבת ״מקסימום לא יוצאים מהכיתה בהפסקה״. זה נכוןֿ, וזה נורא.

זה ילדים שמרגישים בטוחים רק בתוך חדר אחד בבית הספר, וכל מעבר במסדרון הוא הזמנה ל״כפכופים״ מתלמידים בכיתות אחרות.

אני מכירה כמה ילדים שבאופן קבוע עברו הצקות בדרך מבית הספר אל תחנת האוטובוס, בזמן ההמתנה, ואחרכך בנסיעה.... נראית לי דרך איומה להעביר את שנות החטיבה.

הדרך היחידה לדעת את זה - לבקר בבית הספר. לבקש לדבר עם תלמידים מכיתת המצטיינים. בלי המורה בחדר.... ולשאול אותם בצורה הכי גלויה. אם תשאלי ״יש לכם גם חברים בכיתות המקבילות?״ והילדים יתפוצצו מצחוק - תבינו שלא כדאי לשלוח לשם.

כי מנסיונות אחרים - ילדים מאד מתחברים גם עם ילדים מכיתות מקבילות. כשאין כזה קשר - זה מעלה חשד. 

לצפיה ב-'נו, מי נוסע באוטובוס בימינו?'
נו, מי נוסע באוטובוס בימינו?
12/02/2017 | 18:39
5
67
אני לא חושבת שלא להתחבר עם ילדים מכיתות מקבילות מעלה חשד לאלימות. מכירה כיתות מיוחדות שלא התחברו עם הכיתות האחרות, בלי קשר לאלימות.
לצפיה ב-'אצלנו רוב הילדים מגיעים לחטיבה באוטובוס תלמידים'
אצלנו רוב הילדים מגיעים לחטיבה באוטובוס תלמידים
12/02/2017 | 18:49
2
45
לצפיה ב-'אה, לזה אני לא קוראת אוטובוס.'
אה, לזה אני לא קוראת אוטובוס.
12/02/2017 | 18:59
83
אם כי בהחלט תתכן אלימות גם במשהו כזה. האמת שכשהייתי בחטיבה בארה"ב נסענו באוטובוס כזה, ובאמת הציקו לחנונים באוטובוס... וכל דבר רע מגיע בסוף מארה"ב לארץ...
לצפיה ב-'רוב תושבי הערים מגיעים בתחבורה ציבורית או ברגל (אני חושבת)'
רוב תושבי הערים מגיעים בתחבורה ציבורית או ברגל (אני חושבת)
12/02/2017 | 19:28
65
אצלנו אלה אוטובוסים רגילים לחלוטין.
ככה גם בערים אחרות שאני מכירה.

לצפיה ב-'אז איך הם מגיעים לבית הספר? סקיטבורד מרחף?'
אז איך הם מגיעים לבית הספר? סקיטבורד מרחף?
12/02/2017 | 19:26
1
85

צריך לחפש סימנים. אם לאף ילד מהכיתה המיוחדת אין חבר בכיתה אחרת - זה מעורר חשד שזו כיתה מבודדת.
אם לעשרה ילדים מהכיתה יש חברים בכיתות אחרות - אז החשד הזה יורד.

גם אם הכיתה מבודדת, זה יכול להיות בסדר.
אבל כשבשאר הכיתות יש גם ילדים אלימים - אז החשש שתגיע גם אלימות - גובר.
משום מה, יש ילדים אלימים שיש להם נטיה להוציא את האלימות על ״חנונים״.
הכי קל וכיף ובטוח למצוא איזה ילד חנון ולהציק לו. הוא לא יחזיר...

לצפיה ב-'אבל הטענה שלי היא שבבית ספר ממיין תהיה פחות אלימות.'
אבל הטענה שלי היא שבבית ספר ממיין תהיה פחות אלימות.
13/02/2017 | 12:24
52
בסיור בתי הספר שהייתי בו, ומכל מה ששמעתי, לפחות בעיר שלי, בכל בתי הספר הלא ממיינים יש אלימות, ובבתי הספר הממיינים יש פחות. כשלא כל בית הספר ממוין, זה אומר שאולי תסבול מאלימות מחוץ לכיתת האם שלך, אבל בבית ספר לא ממוין כנראה הסיכוי גדול יותר שתסבול מאלימות גם בכיתת האם שלך וגם מחוץ לה, ולא יהיה לך לאן לברוח. נכון שבתי ספר יכולים להיבדל באופן הטיפול באלימות כשהיא קורית, אבל לדעתי עדיף לילד שהיא לא תקרה מלכתחילה מאשר ש״בית הספר יטפל בה ביד קשה״ או וכו׳. לבית ספר לא ממיין אין פריבילגיה להוציא את האלימים משורותיו מלכתחילה כמו שיש לבית ספר ממיין. אופציה אחרת היא במקום ללכת לבית ספר ממיין, לגור במקום שבו הסביבה כל כך הומוגנית שמלכתחילה אין ילדים אלימים במיוחד (כלומר, סביבת המגורים בעצם ממיינת). שתי האופציות גרועות לפי השקפה חברתית מסוימת שמעדיפה אינטגרציה והטרוגניות בחברה, אבל אם נקודת המוצא היא להגן ככל האפשר על הילד הפרטי שלי מפני אלימות (אבל בלי להשאיר אותו בבית) הן עדיפות על פני לשלוח לבית ספר עירוני רגיל ולא ממיין בשכונה רגילה. כאמא לבנות בישראל אני יכולה להחזיק בלי הרבה קושי בגישה הראשונה (שהטרוגניות עדיפה), כי בנות בארץ חוות הרבה פחות אלימות פיזית, אבל לא יודעת אם הייתי יכולה להחזיק בה כאמא לבנים - ואולי אז הייתי פונה לבית ספר ממיין, גם בלי קשר לעניין של נטיות לבו של הילד, אלא כדי להגן עליו מפני אלימות. אגב, כשהייתי בבית ספר אינטגרטיבי בחו״ל העובדה שהייתי בת לא הגנה עליי, וזה גם לא היה קשור לחנונית כן או לא - הילדות מה״שכונות״ היו אלימות פיזית באופן די דומה לבנים, אם כי למזלי הן עדיין רבו ״כמו בנות״...
לצפיה ב-'נזכרתי'
נזכרתי
13/02/2017 | 11:30
71
ששאלו נציגי הילדים ביום חשיפה, כשכל המנהלים נמצאים. אף אחד לא הזכיר חברות אבל גם לא הצקות.  וכן דיברו על כך שפתאום יש להם חברים מערים אחרות.
לצפיה ב-'אם יש משהו שאני לא אוהבת במילה "ערכים"'
אם יש משהו שאני לא אוהבת במילה "ערכים"
11/02/2017 | 18:44
163
היא שלא אומרים מה זה הערכים האלו... הרי כל הדברים השליליים בעיני הם גם "ערכים". נניח, למחבלים יש את הערך של להיות שהיד ושל הדת שלהם. זה ערך כל כך חשוב שהם מוכנים לקריב בשבילו את חייו! כמה מאיתנו, הכותבות פה, כל כך ערכיות, עד כדי הקרבת החיים?

אני לא. אבל אפשר לנסח אחרת - בעיניי החיים הם ערך, וצריך מצב ממש קיצוני בשביל להקריב אותם.

בעוד שפעם, בעבר, אנשים רגילים היו מוכנים להקריב של חייהם בשם ערכים נעלים כאלו ו אחרים - אם זה הדת עם מלחמות הדת ומסעות הצלב, אם זה אידיאולוגיות, בין אם זה פשיזם או קומוניזם, הרי שאנחנו חיים בעידן אנשים האפורים. אנשים פשוט חיים, בלי לצאת למלחמות או להקריב קורנות גדולים למען ערכיהם. ואני מעדיפה את זה ככה.

אבל דווקא משום כך נשכחו ההשלכות השליליות של ה"ערכים" האלו, ונוצר המצב בו "חינוך לערכים" הפך להיות באז וורד. כי ערכים זה טוב, לא? וצריך לחנך ילדים לערכים, לא? ולא ממש משנה איזה, כי עדיף ערכים מהעדרם, לא?

לדעתי לא. כי לכל אדם יש ערכים. לשלוח ילד לבית ספר שאתם לא מסכימים עם הערכים שלו זה צורה חמורה במיוחד של ביטול עצמי.

אני למשל, חושבת שלהכריח מישהו להתנדב זה ממש לא ערכי. אולי כי הפעם הראשונה בנתקלתי ברעיון הייתה בספר אנטי אוטופי. אני לא זוכרת על מה היה הספר, אבל אני רק זוכרת שכולם היו חייבים אחרי יום העבודה הרשמי לעבוד עוד שש שעות, "בהתנדבות". וגיבור הספר לא ידע מה המשמעות המקורית של המילה, מבחינתו "בהתנדבות" היה "נוספות".

בעיני, לחנך ילדים שכולם חייבים להתנדב, כמו שזה נשמע וכמו שנתקלתי בזה, זה לחנך לערך שלילי. זה שקול בעיניי לבית ספר שבו מחנכים אקטיבית לגזענות, או לאלימות. זה ממש לא נראה לי נחמד.

לא הייתי שולחת ילד לבית ספר שבו מחנכים אקטיבית שטוב להיות גזען, רק כי זה "ערכים". דעתי על בתי ספר קולקטיביסטיים היא לא טובה בהרבה.

מה הערכים שלך, שאת רוצה לחנך אליהם? האם היית שולחת את הילד שלך לבית ספר דתי? יהודי, נוצרי מוסלמי? הם מחנכים לערכים, כל אחד, לערכים אחרים. גם זה נראה לך נחמד?

מאיפה הביטול העצמי הזה? מאיפה?
לצפיה ב-'רק להסביר משהו'
רק להסביר משהו
13/02/2017 | 07:49
5
256
למה אני עושה עניין כזה גדול מהחטיבה. אז קודם כל, יש לי אופי אובססיבי, וככה אני בכל נושא. אבל חוץ מזה, ואני מבינה שאולי זה לא מאד נכון, אני בוחרת חטיבה לא רק לבכור אלא גם לבן השני לפחות, ואולי אף לכל האחים שלו.
אז ברור שאם יהיה ממש נורא, נתקן בפעם הבאה, אבל אני מעדיפה כבר עכשיו לבחור נכון.
לצפיה ב-'אני מידי פעם קוראת על התלבטויות החטיבה'
אני מידי פעם קוראת על התלבטויות החטיבה
13/02/2017 | 08:21
211
וחושבת שאת טועה. לא בוחרים חטיבה לכל הילדים. בדיוק כמו שאת לא קונה תחתונים (במחילה) לבכור, וזה אמור לחהשליך עך בחירת תחתוני הצעירים ממנו. הרי זה אבסורד.
בחירת חטיבה היא דבר לא ממש חשוב. וביננו, גם בחירת תיכון. אני יכולה להגיד, שאצלי כל ילד בחר בתיכון אחר. אחד פליצי, אחד זה שליד הבית, ואחד הכי הכי הכי פליץ-פלאץ. ומה שראיתי, זה שה"ביתי" היה הכי מאושר. מבחינת ידע, הרי כולם עושים אותה בגרות. תלמידים טובים יקבלו ציונים טובים. לא ראיתי שיש הבדל ברמת המורים בשלושת בתי הספר. יש טובים, יש מצויינים ויש, נו... 
זה נורא מלחיץ לחשוב שכל דבר כל כך גורלי. זה ממש לא! 
ואני לא ממש בעד מופת ודומיו, בין השאר בגלל התחושה שהם נותנים לאחרים.
לצפיה ב-'בהחלט מסכימה עם תיתי,'
בהחלט מסכימה עם תיתי,
13/02/2017 | 08:53
125
ולשני דברים שכתבת,
1)אני אובססיבית--זה מי שאת לפעמים כאדם מבוגר מותר לנו להתגבר
   על חולשה כשאנחנו מודעים,
   הרבה חברות כאן שזו לא בחירה הרת גורל, מותר להקשיב לזה,
  והדרך הזו בעיני מלחיצה את הבן, אולי אם היית פחות אובססיבית וכל הזמן מדברת/בודקת/מתעסקת/קצת כועסת גם על הילד, בסוף היית מגיעה לאותה
 מסקנה/תוצאה ובחת.
2)עבור כל הילדים? באמת? כולם אמורים להיות פיזיקאים? כולם אמורים להיות 
   מתמטיקאים? ואם מישהו מהם יעדיף ספרות או הסטוריה--מה אז?
    הרי הם גם לא בהכרח דומים מבחינת קשרים חברתיים,נניח שהשני
   כל החברים  שהוא קשור אליהם הולכים לזה הקרוב והוא איתם
   למרות שאחיו במופת--מה תעשי?

באמת ממקום מעריך אותך מאוד--תירגעי, תשחררי, הכל יסתדר.
לצפיה ב-'מצטרפת לאחרות לגבי זה שאין קשר לאחים הבאים.'
מצטרפת לאחרות לגבי זה שאין קשר לאחים הבאים.
13/02/2017 | 09:14
107
למה את חושבת שאת בוחרת עכשיו חטיבה לילדים האחרים? אצלי בכלל לא חלפה לרגע מחשבה על הילדות הבאות בבחירת חטיבה לילדה הרלבנטית - מה הקשר? זו לא אותה ילדה, וגם בבתי הספר חלים שינויים. גם אני ושני אחיי ואחותי למדנו כל אחד בבתי ספר אחרים בחטיבה ובתיכון - אף אחד מאיתנו לא עשה בדיוק אותו מסלול כמו אח אחר.

לצפיה ב-'יכולה להבין את המחשבה שלך'
יכולה להבין את המחשבה שלך
13/02/2017 | 09:17
87
הרצון שכבר הילדים ימשיכו באותו בית ספר
אבל חטיבה/תיכון זה לא כמו יסודי. כל ילד בוחר את הכיוון שלו בהתאם למה שכל בית ספר מציע, ואני רואה את זה אצל חברים ומשפחה שכל ילד הולך לתיכון שונה בהתאם לצרכים שלו.
מה גם שהתיכונים עולים ויורדים מבחינת רמה, והשינויים האלה קורים אחת לכמה שנים בודדות. אצלנו בתי ספר מחליפים הנהלה והרמה החברתית/התנהגותית משתנה כל הזמן.

לצפיה ב-'לדכתי יש חסרון אחד משמעותי בגישה שלך'
לדכתי יש חסרון אחד משמעותי בגישה שלך
13/02/2017 | 12:22
116
היא מעבירה לילד את התחושה שזו בחירה הרת גורל. במקום שהוא ילך לכל חטיבה וכיתה שיצא וזהו, הוא עלול להרגיש סוג ב', או לדאוג מזה, או להרגיש שזשו החלטה הרת גורל.

וזה לא. לדעתי חוסר פרופורציות בין הרגש והאנרגיות שמושקעים בבחירה ובלין ההשפעה המעשית שלה - מזיקים. ואת לחלוטין עברת את הגבול.

אני אישית לא שוקלת בכלל חטיבות מעבר לזו שליד הבית שלי. היא לא מושלמת, אבל היא טובה, וקשה לי לחשוב על יתרונות שיכולים להיות לחטיבה שינצחו את הקרבה שלה לבית ואת הנוחות. אם למישהו מהילדים תהיה נטייה חזקה למקום אחר, אחשוב על זה מחדש. אבל ככה?

מבחינתי, זה מה שיש. מה שיש ליד הבית. וזהו! אם תהייה בעיה אני אטפל בה, אבל עד אז אני לא מחפשת מראש בעיות לא קיימות, ולא מקדישה להן אנרגיות.
לצפיה ב-'מה עדיף לבחור לתלמידה '
מה עדיף לבחור לתלמידה
10/02/2017 | 11:46
56
579
חכמה ומוכשרת, אבל עם הרגלי הלמידה הגרועים ביותר שאפשר להעלות על הדעת?
בית ספר לאמנות, שבו יהיה לה קל והיא תיהנה (היא מאוד אוהבת לצייר), אבל לא יחול שום שיפור בהרגלי הלמידה שלה כי הדרישות האקדמיות לא גבוהות, וגם סביבת הילדים לא תשפיע לטובה מבחינת רצון להישגים אקדמיים.
או אחד מבתי הספר התובעניים...
המשך>>
חכמה ומוכשרת, אבל עם הרגלי הלמידה הגרועים ביותר שאפשר להעלות על הדעת?
בית ספר לאמנות, שבו יהיה לה קל והיא תיהנה (היא מאוד אוהבת לצייר), אבל לא יחול שום שיפור בהרגלי הלמידה שלה כי הדרישות האקדמיות לא גבוהות, וגם סביבת הילדים לא תשפיע לטובה מבחינת רצון להישגים אקדמיים.
או אחד מבתי הספר התובעניים ביותר בארץ מבחינה אקדמית (דגש על מדעים ומתמטיקה, שהיא טובה בהם), שהיא מתאימה לו מבחינת פוטנציאל, אבל ממש לא מתאימה לו מבחינת איך שהיא מממשת את הפוטנציאל נכון לעכשיו, וגם היא מניחה שיעיפו אותה משם תוך שבוע?
נוסיף נתונים - בית הספר התובעני נמצא סמוך לביתה, האמנויות רחוק מאוד ויהיה קשה להגיע. שני בתי הספר יקרים, כך שמהבחינה הזאת זה לא ממש משנה. החברה הכי טובה שלה כנראה הולכת לתובעני. אם היא תלך לאמנויות, היא תלך לשם רק לחטיבה, כי המסלולים שם לבגרות לא משהו (אין למשל מדעים בכלל) - בתובעני אפשר להמשיך עד סוף התיכון אם רוצים.

נראה לי שמהאופן שבו ניסחתי את השאלה התשובה די מתבקשת, אבל אשמח לשמוע דעות בכל מקרה.

לצפיה ב-'שאלת חטיבה 1'
שאלת חטיבה 1
11/02/2017 | 09:53
19
268
דיברתי עם מישהי שלימדה באחת משתי האופציות. לטענתה,  לפני שנתיים מנהל כפר נוער פרש ומאז יש בעיות. מנהל החטיבה לא הסתדר עם מנהל הכפר החדש, המון מורים עזבו בשנתיים האחרונות. אני לא בטוחה שיש השפעה על הילדים, אבל היא טוענת שכן. גם היא עזבה השנה, אני לא יודעת עד כמה היא אובייקטיבית. המילים שלה היו: תתרחקי משם. מה דעתכם?
לצפיה ב-'כששואלים שאלה צריכים לדעת שהתשובה יכולה '
כששואלים שאלה צריכים לדעת שהתשובה יכולה
11/02/2017 | 21:53
146
להיות לא מה שציפית
אישית..הייתי מקשיבה לה ומתרחקת
לצפיה ב-'אנה, אני רוצה לומר לך משהו,'
אנה, אני רוצה לומר לך משהו,
12/02/2017 | 06:51
17
152
לימודים הוא ערך חשוב מאוד,
חברה הוא ערך חשוב מאוד, 
ערכים הם ערך חשוב מאוד,
ומכל בתי הפר הלכת לראות ושבררת אין שלמות באף אחד,
מצד שני יש עוד דברים חשובים,
נוחות, ושלוה והתארגנות בצורה סבירה,
אל תחקרי כ"כ הרבה,לא כל ההתקדמות של הילד תלויה בחטיבה,
ואפילו לא בתיכון.
הבגרויות זהות הן ארציות, השאלה לאן יכון את צעדיו הלאה.
כשקצת יתבגר יוכל בעצמו לבחור ולבנות.תירגעי תני לענינים לזרום.
הכל יסתדר. ותמיד ניתן יהיה לבחור אחרת אם לא ימצא חן בעיניו.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אני לגמרי מסכימה איתך.'
אני לגמרי מסכימה איתך.
12/02/2017 | 07:27
22
לצפיה ב-'הבגרויות אולי זהות, אבל לא כל בתי הספר מגישים לאותן בגרויות.'
הבגרויות אולי זהות, אבל לא כל בתי הספר מגישים לאותן בגרויות.
12/02/2017 | 10:47
8
89
אגב, גם לא כל הבגרויות זהות - יש לפעמים בגרויות פנימיות של בית הספר (מעבר לכל מיני שינויים שכל שר חינוך מכניס).
לצפיה ב-'כן, אבל זו עדיין לא החלטה עד כדי כך הרת גורל.. '
כן, אבל זו עדיין לא החלטה עד כדי כך הרת גורל..
12/02/2017 | 13:12
7
21
לצפיה ב-'היא לא הרת גורל במובן שיש הרבה דלתות'
היא לא הרת גורל במובן שיש הרבה דלתות
12/02/2017 | 13:27
6
69
שהיא לא סוגרת, אבל יש דלתות שהיא כן סוגרת, ודלתות שהיא פותחת ומקומות אחרים לא פותחים.
למי שחשוב השיבוץ בצבא, למשל, התיכון ומה/איך בדיוק לומדים בו יכול לשנות.
לצפיה ב-'כן, אבל עד התיכון יש עוד 3 שנים. ואני מכירה גם לא מעט ילדים'
כן, אבל עד התיכון יש עוד 3 שנים. ואני מכירה גם לא מעט ילדים
12/02/2017 | 13:31
5
69
שעברו חטיבה לאחר כיתה ז' מאלף ואחת סיבות שונות. ובסופו של דבר, מעט מאוד אנחנו יודעים כשאנחנו מחליטים על חטיבה כזו או אחרת. בית ספר איקס יכול להיות נהדר ומעולה על הנייר, אבל בסופו של דבר הרכב הכיתה, המחנכת, המורים המקצועיים - כל אחד מאלו וכולם ביחד יכולים להפוך את החוויה ב180 מעלות.
לצפיה ב-'נכון שיש 3 שנים עד התיכון,'
נכון שיש 3 שנים עד התיכון,
12/02/2017 | 14:17
4
62
אבל פרט לחטיבה אחת שבדקנו (+ בית ספר אחד שהוא רק חטיבה ואין לו תיכון) אפשרות הכניסה בשלב התיכון (וכנראה גם בחטיבה בשלב שאינו הכניסה ל-ז') היא מצומצמת ביותר. גם לדעתי העובדה שצריך לבחור תיכון בשלב כל כך מוקדם נראית בעייתית ולא הגיונית, אבל נראה שזה המצב בימינו, לפחות בעיר שלי.
לצפיה ב-'אני אמנם לא גרה בעיר שלך '
אני אמנם לא גרה בעיר שלך
12/02/2017 | 19:08
3
51
אבל אני פשוט לא מצליחה להבין למה כל כך קשה להיכנס בשלב התיכון???

אצלנו זה ממש לא ככה ואני תוהה מה הסיבה?
לצפיה ב-'כי הכיתות מלאות ונשאר מעט מקום?'
כי הכיתות מלאות ונשאר מעט מקום?
12/02/2017 | 19:16
2
42
ברוב התיכונים אצלנו אין יותר כיתות מבחטיבה, חוץ מאותו בית ספר שדיברתי עליו שכן פותח כיתות נוספות בתיכון.
לצפיה ב-'לרוב במגמות'
לרוב במגמות
12/02/2017 | 19:56
1
61
הריאליות (מוגבר פיזיקה מוגבר מתמטיקה) דווקא בתיכון מתפנה מקום...

לצפיה ב-'וואלה? זה לא היה הרושם שקיבלתי'
וואלה? זה לא היה הרושם שקיבלתי
12/02/2017 | 20:00
54
אבל אולי את צודקת. אני לא רואה סיבה שדווקא בבגרות אנשים יפסיקו להגביר פיסיקה ומתמטיקה, אבל אם זה הניסיון שלך, אני יכולה לנסות לבדוק.
לצפיה ב-'יופי של תשובה'
יופי של תשובה
12/02/2017 | 13:37
6
100
שונאת מה שנהיה עם כל הנושא הזה בחטיבות..
גם אם יש הבדל כלשהוא בהרגלי הלמידה, בהכנה ובתרגול, חטיבה זה שלב. צריך ליהנות מהשלב הזה ועדיף מקום חם וטוב ומחבק. זה מה שאעשה כשאגיע לגשר.
לצפיה ב-'זאת אחת ההתלבטויות שלי'
זאת אחת ההתלבטויות שלי
12/02/2017 | 14:18
5
94
שלי יש העדפה ברורה מה לבחור.  אבל אז מדובר בבית ספר עם 8 כיתות,  38 תלמידים.  1600 תלמידים. ממש קוראים לו מפעל. מכל שאר הסיבות הוא עדיף, בעיני
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
12/02/2017 | 14:28
4
64
8 הכיתות לא נוגעות אליך,
לך חשובה הכיתה בה ילמד הבן,
ה"מפעל" הוא שידור סתמי,של סביבה קשקשנית,
הבן שלך ילמד מקצועות עם מורים מסוימים,
והוא אמור להתנהל במסגרת המיועדת לו.
אם תצטמצמי במה שנוגע לו ולעניניו, כל הדבר המורכב והגדול לא באחריותך,
בשביל זה יש הנהלה והיא אחראיח ארגונית.
ואם בס"ה הוא תלמיד טוב וילד טוב--הוא יחוה את החויות החיוביות שלו.

לצפיה ב-'אבל מה לגבי יחס אישי?'
אבל מה לגבי יחס אישי?
12/02/2017 | 15:54
3
71
שמישהו ישים לב אם יש בעיה, שיציע עזרה. יידע איך לחזק אותו וכד'. לא רלוונטי?
לצפיה ב-'זה התפקיד של המחנכת. אני מניחה שיש מחנכת אחת לכל כיתה'
זה התפקיד של המחנכת. אני מניחה שיש מחנכת אחת לכל כיתה
12/02/2017 | 16:41
49
בלי קשר לכמות הכיתות, לא?

ולמען האמת, בחטיבה אני כבר לא מצפה מהמורים לעשות את זה. הם כבר לא ילדים קטנים, הם אמורים לשים לב *לבד* שיש להם בעיה, ולבקש עזרה. בעיניי - ממש לא רלוונטי. ואפילו מזיק, אם יש. גוזל את האחריות של התלמידים.
לצפיה ב-'אל תצפי לזה בשום חטיבה. אם תמצאי את זה איפשהו, תעריכי את זה'
אל תצפי לזה בשום חטיבה. אם תמצאי את זה איפשהו, תעריכי את זה
12/02/2017 | 16:57
58
אבל זה לא קיים בכל מקום.
לצפיה ב-'אגיד לך משהו,'
אגיד לך משהו,
12/02/2017 | 17:20
60
זה בד"כ תלוי מורה, יש מורות/ים שמשקיעים בכך,
ויש כאלה שפחות מתיחסים לענין, ועוסקים רק בהוראה.
מדובר בנער שהוא כבר גדול מספיק, למצוא גם דרך להגיד להורים,
בזה אני מתקשה,  לא מסתדר עם המורה, וכד'
ואז יש לך כהורה היכולת לקבוע פגישה ולברר ולסדר ענינים.
ויש גם לילד פה, יכול לגשת למורה/ליועצת ולסדר דברים פחות נוחים.

נראה לי שהעיצה הכי טובה שאפשר לתת לך--זה תשחררי,
תני לו קצת להתנהל עצמאית. זה לא אומר בלי יד על הדופק, 
אבל כן לסמוך עליו קצת ותר.

לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
10/02/2017 | 07:27
49
62
המשך>>
לצפיה ב-'מה עושים עם מנקה כשיוצאים לחופשה?'
מה עושים עם מנקה כשיוצאים לחופשה?
12/02/2017 | 10:30
4
228
יש לי מנקה כמה חודשים. בעוד כחודש נסע לשבוע לחופשה, אז מיותר שהיא תבוא. מספיק להגיד לה את זה מראש? צריך לשלם לה? אני יודעת שאני יכולה לומר לה שזאת החופשה השנתית שלה ולשלם לה. אבל משלמים חופשה רק אם עובדים מעל שנה. איכשהו אף מנקה לא שרדה אצלי שנה. ומה עושים בפסח? שגם לא מתאים לי שתבוא?
לצפיה ב-'מה שאני נוהגת לעשות'
מה שאני נוהגת לעשות
12/02/2017 | 10:37
183
ממילא מגיע למנקה שבועיים חופשה בתשלום (כמו לכל עובד במשק), אפשר לכלול את זמן החופשה שלכם בשבועיים האלה.
לצפיה ב-'חופשה משלמים בכל מקרה'
חופשה משלמים בכל מקרה
12/02/2017 | 11:41
2
162
בערך 5% מהזמן שהיא עובדת אצלך, בלי קשר לוותק. כך גם לגבי הבראה. רק פיצויים משלמים אחרי שנה (וגם זה לא בדיוק כך עכשיו אם את מפרישה לפיצויים ביחד עם הפנסיה) ופנסיה אחרי חצי שנה (רטרואקטיבית).
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב פה, הבראה זה דווקא כן רק אחרי שנה'
לפי מה שכתוב פה, הבראה זה דווקא כן רק אחרי שנה
12/02/2017 | 12:03
1
122
לצפיה ב-'מותר להקל'
מותר להקל
13/02/2017 | 16:35
24
לצפיה ב-'תלמידים בבית ספר- שאלה כבדה'
תלמידים בבית ספר- שאלה כבדה
09/02/2017 | 14:36
12
411
האם כאמא יש לי את הזכות לדרוש מבית ספר שיתמוך בבקשה שלי להרחיק ילד אחד מהבן שלי (אותה כיתה), ובתמיכה כוונתי היא, לעדכן את הילד שאם הוא מתקרב לבן שלי הוא מקבל דוח התנהגות או משהוא דומה. אני יודעת שזה נעשה עבור ילד אחר אבל שם היה מעורב מצב רגיש. עם הבן שלי לא היתה התעללות או אלימות ברורה, אבל הילד הזה מציק לבן שלי כל הזמן (וליתר הילדים בכיתה אבל זה כבר עניין אחר) הנחתי את הבן שלי להתרחק, לפנות למבוגר אחראי לידם,  מדברת עם המורה נפגשת איתה.. היא שטוענת שהם צריכים לדעת להסתדר ולעיתים לתפוס מרחק.
העניין הוא (הסאגה התחילה שנה שעברה, ממשיכה השנה), השבוע קרה שהילד הזה קילל את הבן שלי וקבוצת ילדים. הבן שלי קילל חזרה, יתר הילדים גם הרביצו לו. כולם קיבלו דוח התנהגות (הילד הבעייתי הושעה ליום). הבן שלי לקח את זה קשה כי הוא לא ילד שמרביץ, אבל הוא כן קילל והיתה סיטואציה של ארבעה נגד אחד.. למרות שהבן שלי לא היה נוכח בזמן המכות.
מפה לשם אני מבינה את הדוח הזה ומקבלת אותו כי אולי זה יעזור למגר את הקללות בחלק מהזמן.
אבל נורא מפריע לי שהילד הזה ממשיך להציק, לקלל ולהפריע. זה מהילדים האלה שבכיתה ד-ה ככל הניראה אף אחד לא יתקרב אליהם אבל ההורים עדיין לא מתעוררים. בית ספר לא מטפל בבעיה כמו שצריך ולא מצליח להתמודד. מה אני יכולה לעשות? ללכת לבית ספר ו.......לדבר/להפוך/לצעוק/לפנות/לערב..? את מי מה מו

תודה למי שהיגעה עד הלום ותודה מראש על העזרה
ליאת
לצפיה ב-'לא. ועוד להיפך - זו פגיעה חמורה בזכויות הילד השני'
לא. ועוד להיפך - זו פגיעה חמורה בזכויות הילד השני
09/02/2017 | 15:01
6
221
מותר לך לבקש מהצוות החינוכי שלא להושיב את הילדים יחד.
מותר לך לבקש שלא יהיו יחד בפעילות אחר הצהריים - כמו "בית מארח" וכו'.
אסור לך לדרוש או לבקש לקבל דיווח על הילד השני, ואם הם יעבירו לך דיווח כזה הם עוברים על החוק, והורי הילד השני יכולים לנקוט כלפי בית הספר באמצעים משפטיים.

מה שאת יכולה לעשות - לערב את יועצת בית הספר באווירה שיש בכיתה (לאף אחד לא נעים ללמוד בכיתה שיש בה אווירה של אלימות מילולית או פיזית), ולבקש שהיא תתערב בפעילות לשיפור האקלים הכיתתי.
להמשיך ולעודד את הילד שלך לשמור מרחק, ולדווח לצוות החינוכי על אירועים שקורים לו בגלל הילד ההוא.
וכמובן - לעבוד איתו על התרחקות מסיטואציות במקום להגרר לתגובות (זה מאוד קשה. גם למבוגרים קשה להתרחק מסיטואציה במקום להגיב, אז על אחת כמה וכמה לילדים, אבל זה משהו שחייבים ללמוד ולתרגל)
לצפיה ב-'עושה מה שאת אומרת'
עושה מה שאת אומרת
12/02/2017 | 09:24
4
79
זה לא עניין של חודש חודשיים. היועצת מעורבת כי זה ילד עם שלל בעיות וההורים מעורבים כך שהיא מכירה את הילד וההורים והבעייתיות.
אני עובדת איתו על התרחקות אבל.. או שנוצר מצב שהבן שלי מואשם בסוג של חרם נגד הילד או שהוא באמת לא מצליח להתחמק מהסיטואציה, כי הילד הזה מציק בלי הפסקה, בסוף כמו שאת אומרת נשברים ומגיבים. אז הוא בעצם צריך ללכת על ביצים בזמן שאין לבית ספר כלים להתמודד עם זה או לי אין איך לעזור לו
לצפיה ב-'רציתי לשאול,'
רציתי לשאול,
12/02/2017 | 09:32
3
82
האם יש כיתה מקבילה לכיתה של הבן?
אם כן, אז או שהייתי דןרשת להעביר את הבן,
או מארגנת קבוצת הורים שהילד הזה מציק להם
ודורשים שהילד הזה יעבור לכיתה ההיא, או שיציעו להוריו להעבירו בי"ס.
לפעמים שינוי כזה מיטיב גם עם המציקן.
לצפיה ב-'אין מצב'
אין מצב
12/02/2017 | 09:37
2
73
קודם כל זאת משימה בלתי אפשרית שמספיק שהורה אחד מהכיתה המקבילה יסרב, ואז לא יהיה ניתן לעשות את זה.
ובכנות, אין לי לב להפיל את הבעיה הזאת על ילדים אחרים. זה לא פתרון כי הוא יציק גם שם.
זה ילד שעל סמך דעתי הלא מקצועית, צריך בית ספר לאומנויות עם גישה אחרת לילדים שלא יכולים לשבת וללמוד והתנהג נכון חברתית.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
12/02/2017 | 09:42
1
52
1)אולי בי"ס פתוח, בבי"ס לאומנויות יש סדר.
2)את לא אמורה לדאוג לכיתה האחרת אלא לבנך,
   אז תנסי להעביר אותו.
3)עצם העובדה המציקו יועבר--כבר "יזיז" משהו אצלו. עד שיקבל טיפול הולם 
   מהרשויות--פסיכולוג, או כל גורם מטפל אחר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/02/2017 | 09:45
47
מתסכל. רץ פה עוד שרשור עם נושא דומה. חוסר האונים הזה הוא פשוט מטורף
לצפיה ב-'סליחה'
סליחה
13/02/2017 | 14:51
33
על ההתערבות.
אני לא חושבת שדוח התנהגות זה לראות דוחות על מצב התנהגותו. אלא עפ הבנתי זה דוח כמו דוח תנועה - הם מקבלים מן הערה כזו. (לפחות עפ מה שהיא כתבה שהבן שלה קיבל אחרי הסיטואציה עם הקללות)
לצפיה ב-'אם לא מעורבת אלימות פיזית, לא של הבן שלי'
אם לא מעורבת אלימות פיזית, לא של הבן שלי
09/02/2017 | 15:03
156
ולא כלפי הבן שלי - לא הייתי מבקשת להרחיק, והייתי מנחה את הבן שלי להתעלם מהקללות. אה, אבל כן הייתי מנדנדת למורה כל פעם שקורה משהו, ולא מאפשרת לה להתעלם מהעניין - ומדי פעם גם מנדנדת למנהלת. לא שאצלנו בבית הספר זה עוזר (אצלנו להנהלה לא אכפת מכלום בתכלס - אבל מדי פעם מגיעה איזו מורה אכפתית שכן מצליחה להשפיע על משהו), אבל זה מה שהייתי עושה.
לצפיה ב-'הבעיה ידועה ופתרונה בעייתי שבעתיים,'
הבעיה ידועה ופתרונה בעייתי שבעתיים,
09/02/2017 | 15:24
1
154
אין יכולת לבי"הס לנקוט שום פעולה כנגד הילד המציק,
אם זו אלימות ניתן להרחיקו ליום, ע"פ הוראת תקשי"ר.
הענין שהמציק הוא אחד, והוא מציק להרבה--הם אמורים לא להגיב--
וההנחיה שלך שהבן יתרחק היא הנכונה.
אני מיחה שילד כזה גם מתחצף למורים, ולא להערות שיקבל--
וחדר המהל/ת לא גורם לו להרתעה.
מבינה את הקושי שלכם, אבל פתרונות מעשיים אין כ"כ.
לצפיה ב-'תודה. מאוד מתסכל'
תודה. מאוד מתסכל
12/02/2017 | 09:31
47
ואת צודקת. זה ילד בעייתי שבית ספר מכיר משלל הבעיות בכל שיעור עם כל מורה
לצפיה ב-'אי אפשר להוציא צו הרחקה לילד'
אי אפשר להוציא צו הרחקה לילד
09/02/2017 | 19:31
1
119
אפשר, כנראה, שבכל פעם שהילד ההוא מציק לילד שלך - הילד שלך יתלונן, והילד הוא ייענשֿ.

הילד שלך וחבריו צריכים ללמוד להתרחק, או להתלונן, או להגיב בשפה נורמלית. בטח לא להרביץ כתגובה לקללות. 

לצפיה ב-'הם מנסים להגיב בצורה נורמלית'
הם מנסים להגיב בצורה נורמלית
12/02/2017 | 09:35
69
הבן שלי לא מרביץ אבל שני ילדים כן הרביצו לו. אני לא מצדיקה אלימות אבל יכולה להבין שילדים עם בעיות משל עצמם גם ככה, יפלו לפינה של אלימות כשיש ילד שפשוט פורט להם בלי הפסקה על מיתרי העצבים.

הבעיה העיקרית היא, שבגלל שההורים משתפים פעולה עם בית ספר, אז באופן אינסטנקטיבי בית הספר מגונן על הילד בעייתי על מנת שיצליח להשתלב בחברה של בית ספר. אז כשהילדים מתלוננים על הצקות, כשלמורה כבר נמאס לשמוע על זה, היא מתעלמת מההצקות הקטנות ומבקשת מהם שילמדו להסתדר.
לצפיה ב-'להעביר בית ספר או לא ... לא לראשי השרשור כולו '
להעביר בית ספר או לא ... לא לראשי השרשור כולו
09/02/2017 | 17:00
25
322
שלום לכולם
אני בהתלבטות מאוד קשה , הבן בכיתה ב .
מאז שנה שעברה אנחנו  במסגרת אלימה , מספר ילדים מאוד מאוד בעייתים .  לבית ספר אין ממש מה לעשות ,הצמידו לאחד המסוכן סייעת אבל לא כל כך עוזר , יש אווירה מאוד לא טובה בכיתה , למורות קשה , לי כבר אין כוח ,לצערי הילד שלי מהחוטפים , עברנו המון ארועים של אלימות ,  הבן שלי לא יודע להרביץ ומתרחק מאלימות , משחק עם הבנות . שנה הבאה תהיה כיתת בנים ( דתי ) , ואני ממש דואגת לו , איך ילמדו בכיתה שכל  המופרעים ביחד ? זו ממש כיתה קשה לצערנו ,נפלנו ממש לא טוב ...והבן שלי תלמיד מצטיין אבל חברתית לא הכי טוב שם ,ואלימות .
הובטח שהילדים לא ממשיכים בבית ספרנו ,אבל אני לא כל כך מאמינה לזה ...
לרשום לשנה הבאה לבית ספר אחר ולקחת סיכון שגם שם אולי לא יהיה טוב , כאן כבר מכירים אותו , או שלהישאר ולקוות ששנה הבאה יהיה טוב יותר . לא היה לנו טוב כאן . הבן שלי לא מסתגל חברתית מהר , אני דואגת שהוא אולי לא יצליח להשתלב בכיתה שיגיע אליה כשכבר כולם שם מכירים מכיתה א . לא יודעת מה לעשות ....
לצפיה ב-'יש בי"ס קרוב ונוח אחר?'
יש בי"ס קרוב ונוח אחר?
09/02/2017 | 17:33
3
111
הלכת לבדוק שבביה"ס האחר האוירה טובה יותר?
שאין ילדים קשים בכיתה ב' של השנה? יש לך אצל מי לברר?
אם כן הייתי מעבירה ומכינה אותו למעבר, וא הקשיים האלה של המעבר אפשר לרכך אותם, להכיר לו ילדים משם במהלך החופשה,
לצפיה ב-'לא הכי קרוב ... אם אין אוטו אז יש הליכה של 25 דק בערך'
לא הכי קרוב ... אם אין אוטו אז יש הליכה של 25 דק בערך
09/02/2017 | 18:12
2
31
לצפיה ב-'לא פשוט.'
לא פשוט.
09/02/2017 | 18:40
1
104
פתרון לא אמור לפתור קושי אחד בקושי אחר.
האם בביה"ס שהוא לומד תהינה שתי כיתות בנים?
אז שיהפכו כיתה אחת לכיתה קטנה עם מורה מיוחדת והשניה תהיה כיתה רגילה.
השאלה אם רק הבן שלך סובל, או שכל ההורים מוכנים להתארגן ולהציע פתרונות.
לצפיה ב-'הם יהיו כיתה קטנה ויחידה .לא רק הוא .'
הם יהיו כיתה קטנה ויחידה .לא רק הוא .
09/02/2017 | 19:37
105
ההורים לא  משתפים פעולה , כל אחד יודע להתלונן כשקורה לו משהו אבל כשנדרשים להתאחד אף אחד לא מגיע
לצפיה ב-'אחיין שלי גם עבר לבית ספר אחר בכיתה ג''
אחיין שלי גם עבר לבית ספר אחר בכיתה ג'
09/02/2017 | 18:02
3
177
בגלל מעבר דירה
וגם אנחנו דאגנו מאותן סיבות שאת כותבת .אחי אפילו אמר שאם יהיה צורך הוא יחזיר אותו לבית ספר ראשון למרות שהואבמרחק של שעה נסיעה

בסוף הוא הסתדר טוב בבית ספר החדש
אני חושבת שילדים הם יותר סתגלנים ממה שאנחנו חושבים עליהם
לצפיה ב-'זה לא אותו הדבר ... אני לא אחזיר אותו למקום שיודעים '
זה לא אותו הדבר ... אני לא אחזיר אותו למקום שיודעים
09/02/2017 | 18:11
2
139
שעזבנו כי לא היה לנו טוב ... אין מצב .אם חוזרים אז סימן שאנחנו משלימים עם המצב שם ...
חברה של אחותי , הבת שלה בת גילו בבית הספר ומאוד מרוצה . אולי לבנים זה אחרת ? אני גם אצטרך להעביר מדתי לממלכתי וזה  קצת חבל לי ...
לא יודעת אם לסמוך על המילה של המנהל , עד כמה קל להעיף לצמיתות ילדים , הוא יכול בכלל ?
גם ברור לי שהבן שלי צריך ללמוד להתמודד , לא  עם אלימות פיזית אבל לא לבכות מכל מילה , הוא רגיש מידי ולא רגיל למריבות מהבית .

לצפיה ב-'לא התכוונתי לזה '
לא התכוונתי לזה
09/02/2017 | 19:21
88
זה היה רק כדי להדגיש את חשש שהיה לפני מעבר שכנראה דומה לחשש שאת חשה עכשיו

לצפיה ב-'מאד קשה להעיף ילדים לצמיתות. בפרט כשמדובר בכמה ילדים'
מאד קשה להעיף ילדים לצמיתות. בפרט כשמדובר בכמה ילדים
09/02/2017 | 19:38
93
אולי לבית ספר דתי יותר קל.... יגידו שהילדים לא דתיים מספיק, ולא מתאימים לבית הספר.
לצפיה ב-'אני ממליצה להעביר'
אני ממליצה להעביר
09/02/2017 | 19:11
121
לא הייתי משאירה אותו בבית ספר כזה
ככל שהילדים גדלים ולא מטופלים ככה הם הופכים אלימים יותר
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
10/02/2017 | 12:20
13
157
קודם כל, אני הייתי מעבירה אותו בית ספר. לא בגלל שאני חושבת שילדים מסתגלים לכל דבר כי בעיני זה ממש לא נכון, לילדים כמו למבוגרים יש אישיות שונה, חלקם מגיבים טוב לשינויים ואחרים מתקשים לעבור מסגרת.
הסיבה שאני בעד המעבר היא שאני לא רואה שום סיבה להשאר. כשקראתי את מה שכתבת, ניסיתי באמת למצא סיבה לא להעביר כגון חבר אחד טוב שהוא קשור אליו בכיתה או משהו, אבל לא מצאתי. הכי משמעותית בעיני היא העובדה שהוא מהחוטפים ועברתם ארועים של אלימות. אסור להשאיר אותו במקום כזה כי בעיני זה מקבע בו משהו מאוד שלילי ומרגיל אותו להיות קורבן ולחשוש כל הזמן.

בנוסף הייתי מחפש דרך לחזק אותו בעזרת יעוץ מבחוץ, מישהו שיחזק אותו, קשה מאוד למצא את איש המקצוע המתאים אבל אם מצליחים, זה יכול לעזור מאוד.

עוד דבר שרציתי להוסיף הוא שכל עוד אתם שם, את צריכה להלחם מול הבית ספר כי אין סיבה שתהיה אלימות. לפני כמה שנים הבן שלי היה גם בכיתה מאוד אלימה. הוא לא חטף והצליח להשאר אאוטסיידר למשך כמה שנים אבל היה ארוע אחד של אלימות שבגינו די הפכתי שולחנות בבית ספר (אני לא הטיפוס שזה בא לו בקלות וממש הכרחתי את עצמי אבל חשתי שאין ברירה). אפילו הגשתי תלונה במשטרה נגד ילד שאמא שלו הייתה אדישה לכך שהוא הבריון הכיתתי תוך ידיעה ברורה שבגיל הזה המשטרה לא יכולה לעשות כלום,  אבל בעיני היה מספיק שהם יתקשרו ויערבו עובדת סוציאלית. ברגע שזה קרה, האמא קצת התעוררה. מה שאני אומרת הוא שגם הורים של ילד בריון וגם הבית ספר צריכים ללמוד בשלב מסויים שעם ילד מסוים לא מתעסקים כי יש לו הורים שישמרו עליו. לצערי, כאשר ההורים אדישים או חלשים גם הבית ספר מנסה להתחמק מנקיטת עמדה חריפה.  סתם חומר למחשבה.

לצפיה ב-'הפסקה האחרונה שלך,'
הפסקה האחרונה שלך,
10/02/2017 | 12:30
1
107
מעוררת הערכה והערצה.
אגב, פניה למשטרה מצד משפחה נפגעת היא כנראה, הפתרון
היחיד. שבי"ס לא יכול לנקוט בו.
התערבות של רוחה במסלול רגיל--לא באמת יעיל.
כל הכבוד לך!!!!!!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/02/2017 | 12:59
16
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/02/2017 | 13:32
10
112
רק בשבוע שעבר בית הספר הזמין משטרה לאמא שהשתוללה ועשתה בלגן שם. והיא נלקחה לתחנת משטרה. עוד הורים לא מרוצים. המצב כל כך רע שלא מחכים לשנה הבאה לפצל לבנים בנות אלא כבר בשבוע הבא. התלמידים חסרי חינוך, אפשר לחשוב שהם באים למשחק כדורגל ולא לכיתה עם כל הצעקות על הקבוצה של העיר ועומדים על הכסא ומנופפים בידיים בזמן שהמורה מבקשת שקט כבר אבל הם לא סופרים אותה... כיתה ב בסך הכל כן. 
ילדים מרשים לעצמם לעשות מה שבא להם בלי שידברו איתם ויסבירו שאסור. אני כבר בדכאון ועצבים רופפים מהמקום הזה.. בלילה במקום לישון אני רק במחשבות... 

לצפיה ב-'מרגיש לי מהסיפור שלך,'
מרגיש לי מהסיפור שלך,
10/02/2017 | 13:48
4
129
שאין קברניט לספינה הזו.
לא ברור לי מה עושה המנהל? מה עושה המחנכת?
איפה היועצת?
משהו לא מתפקד בכלל, סתם מענין אותי אם בכיתות אחרות טוב יותר.
לי נראה שלא.
הייתי מורה יותר מארבעים שנה--מעולם אבל מעולם לא ניתקלתי במצב
כמו שאת מתארת. 
למה אין מי שמצטרף ופונה לפיקוח.
למה אתם לא מתארגנים נכון.
כ"כ חבל!!! תאמיני לי לא רק את לא ישנה, כולם לא ישנים--רק במקום לטפל,
כנראה מחפשים אשמים.
לצפיה ב-'..... כשעשינו פגישה עם מפקחת ואחראית חינוך מהעירייה '
..... כשעשינו פגישה עם מפקחת ואחראית חינוך מהעירייה
10/02/2017 | 14:01
3
113
הם דאגו לילד האלים , לא לנפגעים ...הביאו לו סייעת  שהוא בורח לה כל הזמן והיא נראית סובלת מאוד כל בוקר כשמגיעה
המערכת דואגת לאלימים וזו עובדה ידועה כבר . היועצת לא שווה שקל , גם עליה אפשר לכתוב כאן , בדיחה מהלכת ...
ההורים לא מגיעים  ולא מתערבים .אין שיעור חברה , מינימום שבמינימום , ללמד אותם להתנהג ולכבד , כלום .
מפחדת משינויים ודואגת לו איך יסתדר אבל כבר מותשת נפשית ...כל יום יש משהו .
לצפיה ב-'אל תפחדי משינויים,'
אל תפחדי משינויים,
10/02/2017 | 14:27
2
101
תכיני אותו היטב.
חפשי ילדים שלומדים בכיתה שהוא עתיד להיות משובץ אליה.
תיערכי טכנית באופן מסודר להביאו ולהחזירו.
תאמיני לי אם ירגיש בטוח יסתגל מהר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מה שהיא אמרה'
מה שהיא אמרה
10/02/2017 | 14:58
13
לצפיה ב-'כל מילה'
כל מילה
10/02/2017 | 15:35
11
לצפיה ב-'זו הופכת להיות החלטה קלה יותר ויותר'
זו הופכת להיות החלטה קלה יותר ויותר
10/02/2017 | 15:33
102
לא הייתי חושבת פעמיים והייתי מעבירה בית ספר.לגמרי.
לצפיה ב-'מה יעזור הפיצול?'
מה יעזור הפיצול?
10/02/2017 | 21:51
3
78
חוץ מהעובדה שיקל על הבנות?

כיתה של בנים בלבד שבה יש את כל הבנים האלימים תהייה הרבה יותר גרועה לבן שלך.
הייתי מעבירה בית ספר כמה שיותר מוקדם, אפילו באמצע השנה.

אל תחששו מבית ספר ממלכתי רגיל. אם הוא טוב, זה שווה את זה. את החינוך הדתי יוכל לקבל בבית.
לצפיה ב-'בדיוק . הבנות ניצלו ועכשיו כל הבעיות מרוכזות בכיתה אחת '
בדיוק . הבנות ניצלו ועכשיו כל הבעיות מרוכזות בכיתה אחת
12/02/2017 | 09:23
2
64
כנראה שזה  רק לטובה עבורנו שהכיתה פוצלה  כבר עכשיו , נקבל  תמונה טובה לעתיד בכיתה הזו  .
הכל תלוי במורה הנכונה שתצליח לחנך ולהשתלט עליהם .
ממש עצוב שככה מתנהגים בכיתה ב . ילדים חסרי חינוך וכבוד למורה , ילדים שמרשים לעצמם לקפוץ על הכסא בבוקר ולצעוק הפועל יאללה הפועל והמורה עומדת ומבקשת שקט והם לא סופרים אותה בכלל .
מלבד הילדים שיש לנו עם בעיות פסיכולוגיות , התנהגותיות , קשב וריכוז  ואחד פסיכיאטרי לדעתי  יש כאן ילדים לא מחונכים , שההורים שלהם נכשלו בגדול , והאמת שגם הם לא משהו ...
הכי הורג אותי ההורים שחושבים שהילד שלהם מלאך ובגלל שהוא נמוך ורזה אז הוא מסכנון , הם לא רואים איזה מכות הוא מכניס לבנות ואיזה קללות הוא מקלל , והכל נלמד בכיתה הזו .

עברה עליי שבת לא קלה , אני במתח תמידי בגלל הפחד מהכיתה הזו , לא ישנה , מחכה בנרות ללכת לאסוף אותו  ולשמוע מה היה .יש לו חבר אחד בכיתה הזו , הוא לא ממש מסתדר עם השאר , הלב נקרע לי כשאומר שהיה לבד בהפסקה לפעמים . ממש קשה לי , אני מאוד רגישה אליו.
נקווה לטוב , בכל אופן שוחחתי עם מורה שאנחנו מכירים שלימד בבית הספר שאנחנו מעוניינים בו והוא מאוד המליץ ,אז יש לנו לעבור את החודשים שנשארו עד סוף השנה ונראה.
תודה לכולן ! כמה טוב שיש עם מי לדבר
לצפיה ב-'רק לומר לך,'
רק לומר לך,
12/02/2017 | 09:38
1
47
שנכון שמה שנראה שהבנות ניצלו, אבל שני דברים חשובים,
1)הרבה פעמים שינוי ברור, כמו הפיכה לכיתה חדשה, עצם השינוי מיטיב.
2)לפעמים כיתה במגדר אחד מקלה את הסיטואציה. רק בכיתת בנים,
   לנועזים ולחצופים יש פחות בפני מי לעשות רושם, והמצביכוללהשתנות.
ודבר אחרון, אני מקוה שיעמידו מולם מורה/מורה חזקים שיקבעו גבולות ברורים,
בלי יותר מידי להתחשב ולהתחנחן, שיטרטרו את הורי החצופים בלי סוף עד שיהיה "מלקחיים" של דרישות גם מהבית, ואז יש סיכוי להטבת מצב.
אגב, אם את ועוד הורים מכירים בתוך ביה"ס מורה כזה תדרשו כבר עכשיו.
בהצלחה.
לצפיה ב-'זהו , שההורים לא מעורבים ולא מתעניינים ...'
זהו , שההורים לא מעורבים ולא מתעניינים ...
12/02/2017 | 10:53
10
לצפיה ב-'אין לי מה להוסיף...מסכימה מאוד עם ויקה1222 וmykal'
אין לי מה להוסיף...מסכימה מאוד עם ויקה1222 וmykal
10/02/2017 | 15:08
91
הייתי מעבירה מבלי לחשוב בכלל.
נשמע שגם ההורים בעייתים אז הילדים ממש לא מפתיעים.
גם ההתמודדות (או בעצם חוסר ההתמודדות) של בית הספק תמוהה בעיני.

אני מאוד מבינה את החששות מהלא מוכר והלא ידוע...אבל המוכר והידוע מפחיד לדעתי הרבה יותר....

מאחלת לכם המון בצלחה
לצפיה ב-'להעביר... מדובר בגיל מאוד קריטי'
להעביר... מדובר בגיל מאוד קריטי
13/02/2017 | 20:31
18
היי, מאוד ממליצה להעביר בית ספר. חוויות קשות מהגיל הזה יכולות להמשיך וללוות אותו עוד הרבה שנים... בהצלחה, מקווה שהדברים יסתדרו!
לצפיה ב-'תכנון לשנת הלימודים הבאה'
תכנון לשנת הלימודים הבאה
09/02/2017 | 16:10
9
295
האם הייתן משאירות לשעה בכל יום בצהריים ילדים ילד בן 3 כאשר משגיחים עליו אחותו בת כמעט 8 ואחיו בן 11? מתלבטת אם לרשום לצהרון או אפשרי להשאיר בבית? הצעיר יחסית רגוע, והגדולים אחראיים ומאוהבים לגמרי בצעיר.
לצפיה ב-'שאלות לפי סדר חשיבות'
שאלות לפי סדר חשיבות
09/02/2017 | 17:05
175
לפחות שתי שכנות שנמצאות בבית בשעות האלה יש?
סלולרי יש?
סורגים?..
איך הם חוזרים הביתה?
כמה זמן ישארו בבית?
הגדול שנה הבאה יהיה בכיתה ד או ה?
זהו בינתיים
לצפיה ב-'תכנון,'
תכנון,
09/02/2017 | 17:29
147
איך הם מגיעים הביתה? מי מביא את הקטן הביתה?
מה יש להם לעשות בשעה הזו?
תחשבי שזה במשך שנה כל יום לדאוג.לענין,
מה קורה אם את מתעכבת יותר מהשעה הזו--זה יכול לקרות?
אישית  מבחינתי אם הצהרון שוה רגיעה וסדר, 
אני הייתי שולחת לצהרון.
או הייתי מחפשת נערת תיכון או מבוגר אחר בסביבה שיהיה בבית,
גם אם זו הוצאה כלכלית מסומת.
שקט נפשי ובטחון שווה הרבה.
לצפיה ב-'מה זה ״צהריים״? 1 בצהריים, או שעה 4?'
מה זה ״צהריים״? 1 בצהריים, או שעה 4?
09/02/2017 | 20:48
145
צריך להכין אוכל באותה שעה?
מה המרחק בין בית הספר לגן?

בעקרון, בן 11 יכול להישאר שעה עם אחים קטנים. בפרט אם באותה שעה הם רגועים (ואני לא בטוחה לגבי ילד בן 3 מיד אחרי הגן) ולא צריכים לאכול.

אבל כפתרון קבוע - לא הייתי ששה. זו אחריות כבדה וקצת כובל את בן ה11. 

לדעתי הכי טוב זה להגיע הביתה ולהיות עם מבוגר.
הפתרון השני הכי טוב זה צהרון טוב.

אם יש אפשרות שמישהו יגיע כמה ימים בשבוע, ויהיו יומים שבהם בן ה11 יהיה אחראי - זה יכול לעבוד. אבל לא כל יום.
לצפיה ב-'הייתי שולחת לצהרון'
הייתי שולחת לצהרון
11/02/2017 | 07:02
94
זו אחריות גדולה מדי באופן קבוע ויומיומי לשני ילדים צעירים.
זה גם נותן להם כמה שעות של שקט להכנת שיעורים אחרי ביה"ס לפני שהצעיר חוזר.
לצפיה ב-'לדעתי, אם זה מעל שעה- לא הייתי משאירה אותם יחד איתו.'
לדעתי, אם זה מעל שעה- לא הייתי משאירה אותם יחד איתו.
11/02/2017 | 11:27
104
אני אומנם התחלתי לעשות בייביסיטר בגיל מאוד צעיר- 10/11 אבל אין לי מושג איך סמכו עליי (וזה כשמדובר באנשים זרים). כמובן זה תלוי בילדים עצמם ועד כמה הם מסתדרים ואחראים אבל מרגיש לי מוקדם מידי מבחינת הגילאים שלהם לקחת אחריות על ילד בן 3.

הייתי מנסה כמה שבתות לתת להם להתנסות באחריות כזו ולראות איך זה הולך.
לצפיה ב-'על אחיין שלי שמר בן דוד שלו כל השנה שעברה'
על אחיין שלי שמר בן דוד שלו כל השנה שעברה
11/02/2017 | 15:00
123
שהקטן בן 3 והגדול בן 11
הוציא אותו מהגן שמתחת לבית
והם עלו יחד לבית 2של הקטן
(אחותי התעקשה שיהיה לו יותר טוב שם)
כל זאת שהגדול גר באותו בניין
והאמא שלו בבית

לצפיה ב-'לא ולא'
לא ולא
11/02/2017 | 17:14
2
156
ילד בן 3 הייתי משאירה רק עם מבוגר. גם אם זה רק לשעה.
לצפיה ב-''
11/02/2017 | 20:59
29
לצפיה ב-'גם אני בדעתך.'
גם אני בדעתך.
12/02/2017 | 13:13
10
לצפיה ב-'בנותצריכה המלצה לנעלי ספורט'
בנותצריכה המלצה לנעלי ספורט
08/02/2017 | 09:50
17
171
אני מחפשת נעליים שיהיו חזקות מקדימה
הקטן קרע נייקי תוך שבועיים
נפתחו לו מקדימה(דבק..)
הקודמות החזיקו קצת יותר
בקיצור מחפשת נעלים חזקות
(כמה שאפשר..)

לצפיה ב-'אני קונה את אלה של הפקקונים'
אני קונה את אלה של הפקקונים
08/02/2017 | 10:29
3
161
תלוי לפי הדגם שהם בוחרים כך שזה או נייק או אדידס והם מחזיקות יפה (כרגע יש לו 3 זוגות שהוא נועל לסירוגין במשך שנה בערך פלוס מינוס) וברור לי שאני אשלם על הפוסט הזה שהגבתי, ופתאום ותיקרע נעל/הרגל שלו תצמח עוד השבוע
לצפיה ב-''
08/02/2017 | 10:38
2
98
את מתכוונת לנעלי כדורגל?
לצפיה ב-'כן כדורגל. הם הנעליים שהוא נועל ביום יום'
כן כדורגל. הם הנעליים שהוא נועל ביום יום
08/02/2017 | 10:52
1
31
לצפיה ב-'כואבות לו הרגליים עם נעלי כדורגל'
כואבות לו הרגליים עם נעלי כדורגל
08/02/2017 | 19:42
68
פעם הייתי קונה לו
כבר שנתיים לא
הן לא נוחות לו בכלל
לצפיה ב-'הפדלאה שלי לא זקוקה לנעליים חזקות,'
הפדלאה שלי לא זקוקה לנעליים חזקות,
08/02/2017 | 19:20
6
125
אבל פומה התפרקו מפעילות ספורטיבית כמעט לא קיימת.

לצפיה ב-'דווקא פומה?...סרוגות במקרה?'
דווקא פומה?...סרוגות במקרה?
08/02/2017 | 19:42
5
26
לצפיה ב-'כאלו שהמוכרת נשבעה שמיועדות '
כאלו שהמוכרת נשבעה שמיועדות
08/02/2017 | 19:51
4
121
לספורט, ולא נעלי אופנה
לצפיה ב-'איזו מידה היא נועלת?'
איזו מידה היא נועלת?
08/02/2017 | 20:27
3
22
לצפיה ב-'34. אבל הנסיון עם הנעליים '
34. אבל הנסיון עם הנעליים
08/02/2017 | 20:36
2
87
של פומה היה לפני כמה מידות.
עכשיו אנחנו קונים לה רק ריבוק. הם נוחים לה ומחזיקים עד שהם קטנים מידי. מצד שני, היא לא עושה הרבה ספורט, ויש לה כמה זוגות, כך שהנטל מתחלק בינהן.
לצפיה ב-'חשבתי שהיא מידה גדולה יותר '
חשבתי שהיא מידה גדולה יותר
08/02/2017 | 20:48
1
84
אני קונה נעליים לעצמי מאסוס
ומאד מאד מרוצה
ריבוק באמת מפתיעים
הגדול שלי נועל רק אותם.
במשביר אני קונה במבצעי 1+1
שני זוגות ב250 שח.
לצפיה ב-'קונה בארה"ב.'
קונה בארה"ב.
09/02/2017 | 06:30
79
במשביר המבצע ממש טוב, אבל בארה"ב עוד יותר.
לצפיה ב-'מה זה קטן?'
מה זה קטן?
09/02/2017 | 15:11
5
88
ריבוק או ההאוטדור של אדידס או ניו באלאנס
לצפיה ב-'כיתה א'
כיתה א
09/02/2017 | 17:06
4
75
לא ראיתי ריבוק לקטנים
נראה לי שאני צריכה משהו תפור מקדימה
לצפיה ב-'אחזור ואומר'
אחזור ואומר
09/02/2017 | 21:31
3
90
חברות שילוח מארהב.
כבר שנים לא קונים נעליים בארץ ( למעט צעד ראשון אולי)
לצפיה ב-'לא כתבת קודם שאת מזמינה מארהב'
לא כתבת קודם שאת מזמינה מארהב
10/02/2017 | 07:51
2
73
בכל מקרה הזמנתי ניו באלנס מאמזון
נראה איך הם יהיו
לצפיה ב-'שימי לב שהמבחר אדיר'
שימי לב שהמבחר אדיר
10/02/2017 | 21:22
1
79
ואת צריכה לדעת מי הילד.
ילד שמשחק כדורגל צריך נעליים קשוחות יותר. נעלי ריצה ונעלי כדורסל נחרבות תוך שבוע.
בגדול, הגזרות שנראות לך עתיקות יותר - כאלה שאת זוכרת מנערותך- אלה העמידות יותר
אם מדובר על ילד בחוגי סייירות - צריך נעלי הליכה של ממש.כבר
כמה שנים אנחנו מצליחים להתאים נעליים לילד כך שהילד יוצא מהנעל לפני שהיא נגמרת נ
לצפיה ב-'לא כזה אדיר'
לא כזה אדיר
11/02/2017 | 08:25
54
הזמנתי מאמזון ישירות
ללא חברת שילוח
מעטים היו הדגמים
ובכל זאת את מאד צודקת!
הזמנתי דגם שהכרתי מילדותי.
לצפיה ב-'פינת ההמלצה השבועית '
פינת ההמלצה השבועית
10/02/2017 | 07:59
4
113
סדרת ההמשך של 24!! שמה-
Legacy 24
אתמול ראינו את הפרק הראשון
חפשו אותה, כדאי

ולמי שלא רואה הומלנד -גם מומלצת.
לצפיה ב-'אפרופו מצופה שוקולד '
אפרופו מצופה שוקולד
10/02/2017 | 10:38
3
148
כן, כמו למבקרים אחרים, גם לי זה טעים. הבנות שלי בכלל לא מוכנות לטעום את זה.
לצפיה ב-'אני והבכור מאוד אהבנו אבל כבר הרבה זמן מתקשים למצוא בסופר!'
אני והבכור מאוד אהבנו אבל כבר הרבה זמן מתקשים למצוא בסופר!
10/02/2017 | 11:47
2
24
לצפיה ב-'כן, גם אצלנו זה מגיע לעתים רחוקות.'
כן, גם אצלנו זה מגיע לעתים רחוקות.
10/02/2017 | 11:48
1
87
בסך הכל אכלתי את זה פעמיים עד היום...
לצפיה ב-'כנ"ל.'
כנ"ל.
10/02/2017 | 12:10
10
לצפיה ב-'כמה ילד בן 11 אמור לאכול? '
כמה ילד בן 11 אמור לאכול?
06/02/2017 | 08:26
16
310
אני תוהה האם אני משאירה מספיק אוכל לבכור,  לארוחת הצהריים. לדוגמה, חצי צלחת עם אורז ושלוש קציצות או שניצל גדול זה מספיק או מעט מדי? האם כדאי להגדיל את המנה או להוסיף מרק, נניח?
ועוד שאלה, אנחנו מאד רוצים להוסיף להם ירקות גם לצהריים,  אבל לא מצליחים. הגדול מסכים לאכול מרק עוף / ירקות  / כתום. אבל זה לא משביע אותו. אולי כתוספת למנה עיקרית כן יוכל. אבל הבן השני בכלל לא מוכן לאכול מרק. סתם ירקות טריים או מבושלים לא אוכלים. מה כן אפשר לתת להם?
לצפיה ב-'לא מכירה תשובה מוחלטת לשאלה הזאת.'
לא מכירה תשובה מוחלטת לשאלה הזאת.
06/02/2017 | 09:04
8
185
כל ילד (וגם מבוגר) זקוק למזון בכמות שונה. אפילו כשמדובר באותו ילד, אפשר לראות שהם זקוקים למנות גדולות יותר בזמן קפיצת גדילה, או כשהם עושים יותר ספורט. כדאי לשאול אותו אם הוא עדיין רעב בסוף הארוחה, ואם הוא מעוניין שתשאירי לו יותר אוכל.
כשהבן שלי היה סרבן ירקות, נהגתי להוסיף ירקות לקציצות הבשר. הייתי מגררת  לתוך תערובת הקציצות ירקות טריים, או  מועכת ירקות מבושלים. בד"כ הוא לא הרגיש בקיומם של הירקות, ואכל הכל. מנה נוספת שהצליחה אצלנו, היא מנה שהוא נהג לקרוא לה "סיני מוקפץ". איטריות סיניות או תאילנדיות, הרבה רצועות דקות של חזה עוף, ושל ירקות שונים. הכל מוקפץ ברוטב סויה, צ'ילי מתוק, רוטב שזיפים, ושמן שומשום.
לצפיה ב-'הוא ביקש שאגדיל את המנה'
הוא ביקש שאגדיל את המנה
06/02/2017 | 10:17
7
178
אחרי ששאלתי, אבל לי זה נראה מנה גדולה מספיק, כמות שאני אוכלת בעצמי. אבל כנראה שנער מתבגר אוכל יותר מאישה שמנסה לשמור על המשקל
מוקפץ אנחנו מכינים לארוחת ערב, רק בלי בשר. הגדול אוכל, השני לרוב אוכל רק איטריות.
ירקות בקציצות הם מזהים, ומסרבים לאכול.
לצפיה ב-'אם הוא ביקש להגדיל, אז אין שאלה בכלל.'
אם הוא ביקש להגדיל, אז אין שאלה בכלל.
06/02/2017 | 10:20
5
148
נערים מתבגרים באמת אוכלים כמויות (זה זכור לי גם מאחי הגדול, שמעולם לא סבל מהשמנה או משהו כזה. אבל הוא אכל...).
לצפיה ב-'אז מה עושים?'
אז מה עושים?
06/02/2017 | 10:33
4
141
מגדילים מנה? מוסיפים מנה ראשונה? הוא הסכים לשתי האפשרויות. לא יודעת מה עדיף.

לצפיה ב-'להוסיף מנה ראשונה מרק נשמע לי מעולה.'
להוסיף מנה ראשונה מרק נשמע לי מעולה.
06/02/2017 | 10:38
2
126
גם קל לחימום, גם מזין ומשביע (אם כי אותו כנראה הוא לא ישביע עד הסוף - אבל יחד עם המנה העיקרית דווקא כן).
לצפיה ב-'אני רק מפחדת שיחמם לבד'
אני רק מפחדת שיחמם לבד
06/02/2017 | 10:54
1
125
אחת הסיבות שעד עכשיו לא הכנתי. אנחנו אוכלים לרוב מרק דווקא בארוחת ערב.
אל אולי אגיד לו לא למלא יותר מדי בצלחת
לצפיה ב-'את המרק?'
את המרק?
06/02/2017 | 10:56
107
כי זה יישפך עליו? טוב, זו כבר החלטה שלך בהתאם להיכרות עם הילד הספציפי.
לצפיה ב-'גם להגדיל את המנה זה סבבה -'
גם להגדיל את המנה זה סבבה -
06/02/2017 | 10:53
97
הסיבה שהמלצתי על מרק היא שרצית גם להכניס ירקות, ומרק יכול להיות דרך טובה לעשות זאת (גם אם הוא לא אוכל את הירקות שבושלו במרק, אלא רק את המים שבהם הם בושלו).
לצפיה ב-'נערים מתבגרים אוכלים הרבה,'
נערים מתבגרים אוכלים הרבה,
06/02/2017 | 14:45
93
חלקם אוכלים אפילו המון.
לאחד הילדים קראנו "השואב". הוא חיסל במהירות את המנה שלו, ואז אכל את כל מה שלא הספקנו להעביר לצלחות שלנו, מהקערות המרכזיות.
במסעדות, כשהמנות היו ענקיות, ולא הצלחנו לאכול הכל, הוא היה שואב את כל המנה שלו, ואז מחסל גם את כל מה שנשאר בצלחות של האחרים. הוא בחור רזה מאוד, פשוט היה זקוק לכמויות המזון המטורפות האלו. זה הלך והתמתן עם הגיל, והיום הוא אוכל כמויות סבירות.
אני בדעה שכשרעבים, אוכלים, וכשלא רעבים, לא צריך לאכול. זה כמובן תקף רק כשמדובר באוכל בריא ומאוזן, ולא בממתקים וחטיפים.
מעולם לא אמרתי לילדים לגמור את האוכל שבצלחת, וכולם תמיד היו קשובים לגופם, אכלו רק כשהרגישו רעב, והם באמת רזים ובריאים.
אצל הבכור המנגנון הזה התקלקל בצבא, אבל אתם עוד רחוקים מהשלב הזה.
לצפיה ב-'על פניו נשמע לי מעט'
על פניו נשמע לי מעט
06/02/2017 | 09:26
136
למרות שזה דבר מאוד סובייקטיבי. אם יש לך ספק, תשאירי יותר.
לגבי התלבטות הירקות. ירק מבושל/מאודה/צלוי/מטוגן כתסופת ירק זה אופציה. האם יש ירקות שהם אוהבים בוריאציה כזאת או אחרת, תוסיפי. אצלי הם מאוד אוהבים נניח ברוקולי, רוב הילדים אוהבים גזר גמדי של סנפרוסט.. אולי קציצות ירק? בורקס ממולא ביתי הומ-מייד? מה עם מוקפץ ירקות?

מרק לא משביע, אלא אם כן הוא בא כמנה ראשונה. ככה ניראה לי ממרום גיל שבע וחצי שזה בטוח לא מספיק לו לארוחת צהריים.
לצפיה ב-'ומה לגבי ארוחת ערב?'
ומה לגבי ארוחת ערב?
06/02/2017 | 10:20
3
179
חביתה עם שתי ביצים, פרוסת לחם, גבינה לבנה / קוטג' וסלט ירקות. מחסל תוך שנייה ודורש עוד.
אם אוכלים מרק, נותר רעב אחרי שתי צלחות.
לצפיה ב-'יכול להיות שזה שהוא "מחסל תוך שנייה" גורם לכך'
יכול להיות שזה שהוא "מחסל תוך שנייה" גורם לכך
06/02/2017 | 12:14
1
156
שתחושת השובע, שמגיעה מאוחר יותר, מתפתספסת והוא אוכל עוד. אולי לעבוד איתו על ללעוס את האוכל ולאכול לאט יותר.
לצפיה ב-'מנסים לעבוד על זה בלי הצלחה'
מנסים לעבוד על זה בלי הצלחה
06/02/2017 | 12:25
129
וגם אומרים לו לחכות עשר דקות כדי לראות האם הוא באמת רעב. וגם כי אז רואים האם נשארו שאריות מארוחת הערב. כי כבר קרה שעד שכולם טרחו לבוא לשולחן, הוא כבר גמר את הכל.
ואם לא נשאר כלום, הרבה פעמים מכינים לו עוד משהו כי מקטר שהוא רעב.
לצפיה ב-'נשמע לי מעט. ארוחה של דיאטה, לא של נער מתבגר.'
נשמע לי מעט. ארוחה של דיאטה, לא של נער מתבגר.
06/02/2017 | 20:43
121
פרוסת לחם אחת, זה מעט לנער מתבגר. 

לצפיה ב-'תגדילי את המנה'
תגדילי את המנה
06/02/2017 | 18:01
119
אם אני משווה לבן הכמעט 12 שלי, זו מנה קטנה מדי.
לפעמים הוא אוכל מנה כזו לצהריים בבית הספר, ואז חוזר הבייתה ואוכל גם בבית ארוחת צהריים.

ארוחת ערב בבית בדרך כלל זה שלוש מנות, גם ביצה עם פרוסות, גם מעדן, גם מנה מרק.
לצפיה ב-'אני הייתי מתחילה להשאיר לו מנה בתיאום איתו'
אני הייתי מתחילה להשאיר לו מנה בתיאום איתו
08/02/2017 | 18:14
91
"כמה אתה רוצה" או להשאיר לו גם את הסיר המרכזי. בגיל 11 הוא יכול לקחת לעצמו תוספת.

לצפיה ב-'הפעלה לפי ספר לכתה ב'
הפעלה לפי ספר לכתה ב
06/02/2017 | 12:20
24
203
אם במקרה תראו 3 הודעות סלחו לי..
אני מנסה לכתוב וכל פעם ההודעה נעלמת לי.
אשמח לעזרה.
תלמיד כתה ב צריך להעביר לכתה הפעלה לפי ספר שהוא בוחר.
הילד פנתה לעזרת אימו שפונה לעזרת הפורום...
למי שיש רעיון תבוא הברכה על ראשו
לצפיה ב-'היי'
היי
06/02/2017 | 12:26
4
119
הכי פשוט לספר את אחת הקלאסיקות 
ולקנות ערכה של יצירה ( המחיר 30 שח +-) 
ויש 36 יחידות 
מצרפת קישור לכוונה שלי

לצפיה ב-'הקישור לא עולה אצלי. יותר נכון עולה אצלי דף ריק'
הקישור לא עולה אצלי. יותר נכון עולה אצלי דף ריק
06/02/2017 | 13:00
1
64
מעניין למה התכוונת
לצפיה ב-'נסי אולי בדפדפן אחר?'
נסי אולי בדפדפן אחר?
06/02/2017 | 13:09
8
לצפיה ב-'זה אתר שטוב להכיר....'
זה אתר שטוב להכיר....
06/02/2017 | 13:08
1
95
תודה.
אבל צריכה עזרה עם רעיון לספר... מה זאת אומרת אחת הקלסיקות? זה כתה ב.. 
לצפיה ב-'העץ הנדיב לדוגמא..'
העץ הנדיב לדוגמא..
06/02/2017 | 13:48
78
והאתר זה סתם האתר הראשון שעלה לי בגוגל
כדי להסביר את הכוונה

בחנויות ציוד של הגנים המבחר והמחירים טובים יותר
לצפיה ב-'רעיונות'
רעיונות
06/02/2017 | 13:05
1
92
ילדים בכיתה ב צריכים הפעלה מעניינת עם עדיפות למגניבה..

הייתי מציעה לך לקפוץ לצומת או סטימצקי ולראות אם יש ספר מעניין וטריוויה עליו או פשוט להכין טריוויה שקשורה לספר ולנושאים נלווים אליו. הם מאוד אוהבים טריוויה.

אוריגמי מנייר- מתים על זה. כמובן לפי מוטיב שבספר

ויצירה. יש כל מיני שטויות בחנויות של ציוד לגננות/מורות שאת יכולה לקנות בהתאם.

האם יש ספר בקנה? אולי יהיה יותר קל לחשוב על משהו..

לצפיה ב-'שם אני מתקשה... בבחירת הספר.'
שם אני מתקשה... בבחירת הספר.
06/02/2017 | 13:58
71
אין לי אפילו כיוון...
לצפיה ב-'הצלחתי לפתוח את הקישור, צדקת'
הצלחתי לפתוח את הקישור, צדקת
06/02/2017 | 13:18
2
112
ויש לי רעיון. מכירה את הספר ארץ יצורי הפרא?
זה ספר חמוד שיכול להתאים לכיתה ב. את יכולה לעשות טריויה של 20 שאלות שקשורות. ויש בקישור מסיכות של נמרים שהם יכולים לקשט (שזה בעצם לא נמרים אלא "מפלצות")

ואצלנו בצהרון היא קנתה מין חומר כמו פלסטלינה אבל לא, שיש בו דוגמיות מה להכין בדכ של חיות, זה לא מלכלכך והם מאוד אוהבים לעבוד עם זה. זה יכול להתאים לספר של חיות נניח דירה להשכיר אולי
לצפיה ב-'אני מעדיפה לשבור את הראש כמה שפחות'
אני מעדיפה לשבור את הראש כמה שפחות
06/02/2017 | 13:53
1
84
אבל אם יש סבלנות
השמים הם הגבול
לצפיה ב-'מה שהצעתי בעיקרון זה פשוט'
מה שהצעתי בעיקרון זה פשוט
07/02/2017 | 10:16
37
החומר הזה מגיע באריזות אישיות ומחולק לכל ילד, אם על זה דיברת. אבל העברת שיעור זה בהחלט לא פשוט ודורש מחשבה לפני
לצפיה ב-'העץ הנדיב- לא ארץ יצורי הפרא-לא דירה להשכיר-לא'
העץ הנדיב- לא ארץ יצורי הפרא-לא דירה להשכיר-לא
06/02/2017 | 14:01
110
יצורי הפרא נראה לי פחות מתאים לגיל, ועל שני האחרים הם למדו :(
לצפיה ב-'שני ספרים אהובים אצלנו כרגע'
שני ספרים אהובים אצלנו כרגע
06/02/2017 | 15:19
5
125
הם "דרקון בארמון" ו"בת המלך והנסיכה". שניהם ספרים שקיבלנו במתנה ולא היכרתי, ושניהם מלאי הומור. עם דרקון בארמון הם יכולים לבנות ארמון מושלם, או ליצור דרקון. ועל בת המלך והנסיכה אני ממליצה כי אני יודעת שהספר עצמו עבר טוב בכיתה ג', כשהבת שלי הביאה אותו לכיתה. לגבי פעילות מתאימה - אולי לכתוב סיפור שמורכב מסיפורים אחרים (כמו הסיפור הזה) או לפסל את הנסיכה והחזירה - יש כל מיני אפשרויות. אם את מכירה את אחד הספרים אפשר לחשוב יחד.
לצפיה ב-'שישה בשקיק אחד?....'
שישה בשקיק אחד?....
06/02/2017 | 15:30
24
לצפיה ב-'אבדוק את דרקון בארמון - תודה'
אבדוק את דרקון בארמון - תודה
06/02/2017 | 23:17
3
58
בת המלך והנסיכה יתפס כ"ספר של בנות"...
לצפיה ב-'את מכירה את בת המלך והנסיכה?'
את מכירה את בת המלך והנסיכה?
07/02/2017 | 06:03
2
59
זה סיפור על נסיכה שהוחלפה בחזירה. זה ממש לא ספר בנות (על אף שהשם שלו נשמע ככה), אלא פרודיה מצחיקה על ספרי אגדות. (אבל אני ממש לא מנסה לשכנע אותך להשתמש בספר הזה דווקא...).
לצפיה ב-'לא.. לא מכירה.. אבל מכירה איך הראש של הילד עובד'
לא.. לא מכירה.. אבל מכירה איך הראש של הילד עובד
07/02/2017 | 07:29
1
15
לצפיה ב-''
07/02/2017 | 07:32
4
לצפיה ב-'ספר מקסים "מסעות הדרקונית הגנדרנית"'
ספר מקסים "מסעות הדרקונית הגנדרנית"
06/02/2017 | 16:46
73
עוד ספר - "מנגינה כחולה עם תלתלים"

לצפיה ב-'מה עם ספרי דוד אריה הנהדרים?'
מה עם ספרי דוד אריה הנהדרים?
08/02/2017 | 12:39
1
52
עולם הדמיון של ינץ לוי בוודאי יכול לתת רעיונות לפעילות.
באתר של הסדרה יש חידון טריויה המוקדש לכל אחד מהספרי בסדרה ואפילו הפעלות
בהצלחה!

לצפיה ב-'בודקת! תודה'
בודקת! תודה
08/02/2017 | 14:15
9
לצפיה ב-'עכשיו כשאני חושבת על זה'
עכשיו כשאני חושבת על זה
08/02/2017 | 14:03
3
75
יש לי ספר מקסים שקנינו ביריד סופרים שהיה אצלנו על בלשים חיות משהו...העניין הוא שאני בפורום רק מהעבודה. אנסה לזכור לך את השם
לצפיה ב-'בלשים וחיות תמיד הולך... '
בלשים וחיות תמיד הולך...
08/02/2017 | 14:16
2
14
לצפיה ב-'גאה לומר שהנסיך שלי זכר את שם הספר'
גאה לומר שהנסיך שלי זכר את שם הספר
08/02/2017 | 14:27
1
80
בלשי החיות של עומר קיסרי
תבדקי אותו
לצפיה ב-' לך ו לנסיך'
לך ו לנסיך
09/02/2017 | 08:30
5
לצפיה ב-'צריכה עצות/הארות'
צריכה עצות/הארות
07/02/2017 | 17:45
10
334
היי
הילד בכיתה א' ולו עוד שלושה אחים
יש לי קושי מסויים אנסה להיות ברורה
בגודלו הפיזי - הוא קטנצי'ק לא נוראאא נמוך אבל בהחלט קטן, עם חיוך כובש וקסם שאי אפשר לעמוד בפניו - גו'קר, בייבי פייס מאוד! פנים מאוד בובתיות ילדותיות כאלו - לא גבריות לא "מוצקות", לפי הפרצוף תתנו לו 3-4, לפי כל הגוף 5 גג!
ילד נבון , חכם סקרן מלאאאאאאא חברים גם גדולים מעט ממנו - כיתות ב'.. מוזמן המון ומארח המון
לא היה ספק לעלייתו לכיתה א' ...
הכניסה הייתה חלקה מדהימה לא התרגש לא רצה שנלווה...כוכב הכיתה...מצטיין שכבתי בכל התחומים...קורא כותב עומד בכל המשימות - משהו שלא צפינו...לא ישבנו מעולם, לא עשינו כל מיני הכנות ומעולם לא הראה נכונות או התעניינות זרקנו למים וסמכנו עליו ועל המערכת
מה הקושי שלי??? הוא מרגיש לי מאודדדדדדדדדדדדדדד ילדותי לא מבין עניין מחשבות תמימות ביותר
קשה לי לחדד ולהסביר אני רואה ילדים באים לפה את השפה הבסיות בקול קופצים מ על הגדר מדברים באחי גבר תקשיב...רוצים לשחק כדורגל להיות בשכונה הוא מרגיש לי כמו טטח רוצה לצפות בהופ...לשחק משחקים "עדינים" והוא לא עדין או חנון הוא ערסון לא קטן חח יודע להתעקש להרים את הקול לדרוש מול הבית אבל הנה תוך כדי כתיבה אני מבינה משהו הוא פשוט צעצוע של החברים מרימים אותו מתייחסים אליו כמו אל פעוט בן שנתיים כי הוא גם שטותניק... מצחיק מדבר שטויות שלא תואמות את החברה - זה ממש מרגיש כמו ילד בן ארבע כזה שנפגש עם בני 7
הם כאלה יכולים לדבר "לעניין" והוא פתאום יגיד אני נמר תתפסו אותי ואומרים לו מה קשור??
הוא כאילו מאוד אחראי מתארגן לביס לבד ועושה את המשימות וכו..מצד שני לא מבין את המשמעות של כיתה ואיפה הוא יכול לקום אה יש היום ביס? לא יודע ימים מה היום מה אתמול...
שומר על הציוד מאוד אבל מעולם לא יוציא לי הזמנות או דפי חתימה

לצפיה ב-'לא לעמוד הראשי בבקשה!!'
לא לעמוד הראשי בבקשה!!
07/02/2017 | 17:45
135
תודה
לצפיה ב-'ממה שכתבת, לא נראה'
ממה שכתבת, לא נראה
07/02/2017 | 19:28
2
226
שיש איזו בעיה רצינית, כן כדאי לעקוב ולהיות עירניים,
מה בהתנהגות שאת מזהה כילדותית מועצמת גם בבית.
כשהוא "משטתה" בבדיחות או "יציאות" שלא מן הענין בעיניך,
ומיד כולכם צוחקים ומגלים כלפיו כיפיות ומחמיאים--ולא עוצרים--
למשל--ילדי, זה לא מתאים לגילך, זה מתאים ליותר קטנים.
(אל תעליבי רק תלחשי באוזן) (לא כתבת אם הוא הצעיר ביותר ומה הפרש הגילאים מאחיו--שאפשר יהיה גם לתף אותם להמנע מעידוד הענין)
דבר נוסף שהייתי ממליצה לעשות לשלוח אותו לחוג שהוא מתענין בו--
עם ילדים מבי"ס אחר, שיצטרך להשתלב, וקצת יצא מהתפקיד המסורתי שלקח על עצמו.
בס"ה מדובר בילד צעיר בכיתה א'--יגדל וישנה פאזה. שווה לעקוב.
לצפיה ב-'נתת דוגמה מצויינת !'
נתת דוגמה מצויינת !
07/02/2017 | 20:10
1
187
תודה על תהגובה
חוג - לא היה לו משהו שרצה אז הצעתי כדורגל והסכים
בעוד שכולם מדברים על משחקים שרואים מסי/ברצלונה עניינים הוא לא הבין בכלל בכלל בכלל על מה מדברים ומה רוצים לא מכיר כדורגל שמות קבוצה צבע כלום
שכולם ברעל במשחק כמו כדורגל אמיתי הוא רץ כמו ילד בן ארבע ומידי פעם פגע בכדור... לא מסרו לו היה שקוף מאד
יאמר שני דברים בהקשר אחד שמאוד אוהב את החוג ומחכה ומצפה
ושהמאמן מאוד תומך בו ומעצים אותו נתתי לו דגשים ואני תמיד שם לשים לב לדברים
זה לא כדורגל תחורתי שיוצאים למשחקים וכאלה...
אבל העניין הוא כמה הוא ילדותי ולא בעניין
נייסנו גם כדורסל יש לו משמעת מגיע עם תלבושת בזמן קשוב הוא ילד טוב אבל אאוט לגמרי
מבינה שאת מבינה את דעתי
נאמר אם היה בן ארבע וחצי הוא היה בול חח לגיל 6נראה לי קצת ילדותי אולי אני מצפה...
מתחתיו יש בן שנתיים ומעליו בני 10 ו 11
בגזרה הזו כלפיו אין בעיות בינהם
לצפיה ב-'תראי, אני חושבת'
תראי, אני חושבת
07/02/2017 | 20:38
130
שכדאי קודם להסתכל על חצי הכוס (אולי יותר) המלאה.
הוא ממלא את חובותיו, הוא מצליח, הוא ילד מקובל ואהוב וסולחים לו.
וכל אלה דברים חיוביים.
הנקודה שמדאיגה אותך--הילדותיות והתמימות--מן הסתם 
יתבגר ומההכונה שלך כמו למדריך בחוגואולי מורה שתאציל עליו סמכויות.
מה שכן מעין אם ההתנהגות הזו היתה תמיד, או היא מתעצמת עכשיו כי הוא מחפש תשומת לב מוגברת כי בן השנתיים "גנב לו (בעיניו) את ההצגה",
גם אם כן, אולי תתנו לו מקום, ותאציליעליו אחריות בהקשר של הקטן.
ועל כך תשבחי אותו, ותספרי לכולם, ירגיש הבוגר והאחראי ולא המתילד.
לא נשמע לי מדאיג.
יגדל. מאחלת לך הרבה נחת.

לצפיה ב-'ציפיות הן לכריות'
ציפיות הן לכריות
07/02/2017 | 20:34
1
153
הוא ילד! מתי הוא אמור להיות ילדותי, אם לא עכשיו? תני לא להתבגר בקצב שלו. אם זה יצור לו בעיות, אז אפשר לטפל בהם.

וגם - אני חושבת שתייגת אותו. גם הבן שלי לא מכיר שמות של קבוצות כדורגל. זה לא כי הוא ילדותי - הוא דווקא בוגר לגילו. זה כי זה לא מעניין אותו. לא כולם חייבים לדעת לשחק כדורגל טוב. ויכולת משחק כדורגל זה לא תלוי גיל, אלא בעיקר מיומנות. אני די בטוחה שהילדים מהחוג הה משחקים כדוגרל יותר טוב ממני. וזה לא כי אני משחקת כדורגל כמו ילדים בני 7 וילדותית. זה כי יצא לי לשחק כדורגל מספר קטן מאוד של פעמים בחיי, ולכן אני לא יודעת לשחק כדורגל.

בקיצור - שחררי. כל אחד מתבגר בקצב שלו, לא כולם חייבים להתבגר באותו קצב. הניחי לו להיות מי שהוא, בלי לחשוב שהוא לא בסדר.
לצפיה ב-''
07/02/2017 | 21:44
12
לצפיה ב-'הוא בכור?'
הוא בכור?
07/02/2017 | 23:33
112
כי יש מצב שהשאר באים עם זה דרך האחים הגדולים.
ונראה שאת רואה יפה יפה את הפגמים של הילדים שלך. אני מזהה אותך מקילומטרים כי את דומה לי....
אני לא אומרת שלא צריך להיות עם האצבע על הדופק. בטח שצריך.  אבל נראה שההתנהלות שלו מפריעה רק לך. הוא ילד מקסים ואהוב וחכם. אז מה אם הוא קטן ומתיילד? אף אחד לא היה בא או מזמין אותן אליו אם ההתנהגות היתה ממש חריגה או פוגענית. תני לו לגדול בקצב שלו...
כנערה אני זוכרת כמה וכמה בייביפייס שבאמת לא הבריקו בכדורגל אבל הבריקו טוב מאוד בבנות זוג ובחיי החברה שלהם. ועדיין עלול לצמוח ממנו איזה גבר - גבר.....
בקיצור - תני לו להיות הוא ורק תהיי על המשמר שלא מתפתח ניצול או דחייה. ( אחד מהילדים ההם הבריק בחוג דרמה. אחר היה אלוף מבוכים ודרקונים. שלישי היה רקדן מהאגדות טבל זה כנראה באמת גדול עלייך...)
לצפיה ב-'יכול להיות שאת משווה אותו לאחיו הגדולים? '
יכול להיות שאת משווה אותו לאחיו הגדולים?
08/02/2017 | 06:53
2
121
ממתי "אח שלי" (אם לזה התכוונת) או דומיו הם שפה שהיינו מצפים מילד בכיתה א'? אני לא בטוחה שהוא ילדותי מידי, הוא פשוט עדיין בכיתה א' ולפחות ממה שכתבת, הוא דווקא די מתנהג כמו ילד בגילו. לא מעט ילדים עדיין לא "שם" מבחינת בית הספר. שוכחים ציוד, לא זוכרים מה השיעורים. לגבי החברים, אם לו זה לא מפריע וכל עוד זה נעשה בקטע חברי, אז הוא השטותניק של החבר'ה. תמיד יש אחד כזה, לא? לא פעם זה הילד הקטן/מלא. כנראה סוג של מנגנון הגנה. עוד נקודה, בן כמה הוא? 7? 6? אחד הדברים שקלטתי פתאום, דווקא עם הבת הקטנה, שיש היום פערים לא קטנים בין תלמידים בגלל הנוהל להשאיר שנה. אמנם גם אצל הגדולים שלי זה היה (אפילו היה ילד שגדול בשנה מהבן, והבן שלי יליד מחצית השנה), אבל אצלה איכשהו קלטתי, שלמרות שהיא ילידת מרץ, וכביכול אמורה להיות מהגדולים של הכיתה היא ממש לא. נוצר מצב שישנם ילדים שברמת העיקרון היו יכולים ללמוד שנה מעל וזה מתבטא לא פעם גם בהתנהגות
לצפיה ב-'תוד על תהגובות'
תוד על תהגובות
08/02/2017 | 13:52
1
139
מנסה לענות מזכרוני למה שכתבתם
לא תייגתי אותו חידדתי פה דברים קשורים ולא קשורים כמו הבייבי פייס כדי שתהיה לכם את כל התמונה  מי הוא מה הוא איך נראה בגדול לא התכוונתי לפרסם מידת נעליים חח רק לתת תמונה כוללת
שנית לא חושבת ש"אח שלי" הוא שפה שהייתי רוצה בבית - אבל שוב אלו דוגמאות להדגיש את הקיצוניות שראיתי בין איך החברים שאיתם מסתובב לעומת איך שהוא..
לגבי הכדורגל - שוב מכיוון שלא הייתה לו העדפה לחוג מסויים וניסינו כל מיני עפי מה שהצעתי ומה שרצה... הלכתי על כדורגל כי הרוב בכיתה ובשכבה משחקים חשבתי שיזרום ויהיה לו נוח זה אחרי הכיתה זה בתוך ביהס...וזה אכן כך!! נוח לו טוב לו הוא מבסוט לא חלילה צוחקים עליו אבל שם אני רואה שוב את הפער בין אלה שבאים עם הרעל בעיניים ובין הבן שלי שבא לחוג ספורטיבי וזה בסדר אני לא מחפשת לגדל את מסי הבא...שוב נתתי דוגמה כדי להדגיש מה אנירואה! - אתם אוהבים דוגמאות חח אז נתתי
ועכשיו עכשיו שקראתי פשוט שחררתי הבנתי שזה בסדר ומן הסתם אני אמשיך להנות ממנו וממי שהוא ומה שהוא
בשביל זה לי נועד הפורום לשאול אחרים נייטרלים שלא מכירים ויכולים להצביע לי על מה שלי קשה לראות לפעמים כי אני בתוך זה
יש לנעו נטייה האמהות לרוץ על כל פיפס לפורום ואני שמחה על כך
שחרררתתתתתתי 
תודה רבה ושנמשיך להשכיל ולגדת בנחת 
לצפיה ב-'עדיף לרוץ על כל פיפס לפורום ולהירגע מאשר להתחיל לרוץ על כל '
עדיף לרוץ על כל פיפס לפורום ולהירגע מאשר להתחיל לרוץ על כל
08/02/2017 | 13:58
122
פיפס לרופאים, מטפלים, אנשי מקצוע כאלו ואחרים (ואת זה אני כותבת כמאבחנת, כן?.. ).
חשוב לקבל פרופורציות ולשמוע עוד דעות ומחשבות ורעיונות לפני שמתחילים להילחץ או לתזז, ולרוץ לפורום לא עולה כסף
בקיצור - מזמינה את כולם להמשיך לרוץ לפורום  (שלנו כמובן! ) על כל פיפס
לצפיה ב-'שוב אני בנושא של מיטות הילדים.'
שוב אני בנושא של מיטות הילדים.
06/02/2017 | 09:24
8
188
אני מחפשת מיטה מעץ מלא לילדות. למישהי יש ניסיון עם החברות האוס אין, מיטה לי או מעץ לעץ ויכולה לתת חוות דעת? זה מאוד מאוד יעזור לי. (מי שיש לה נסיון עם חברה אחרת מוזמנת גם לתרום מהידע שלה, כמובן - הפוך, את חוות הדעת שלך על עצמלה שמרתי, תודה!).

תודה מראש!
לצפיה ב-'כן. בואי אנסה לעזור לך ממה שאני מכירה'
כן. בואי אנסה לעזור לך ממה שאני מכירה
06/02/2017 | 09:39
3
116
האוס אין נחשבת חברה יקרה וטובה. עיצוב ייחודי. לא יהיו לך בעיות איתם
גלאמר זאת חברה טובה, בגובה העיניים, יש להם מוצרים טובים ושירות טוב. מוכרים מיטות מעץ מלא באמת מכמה סוגים במחירים סטנדרטיים.
עץ מלא- למרות השם, הם לא באמת מעץ מלא ושמעתי שהשירות שלהם בינוני (מיטות מיובאות עד כמה שזכור לי)

לצפיה ב-'אכן, המיטות של עצמלה מיובאות'
אכן, המיטות של עצמלה מיובאות
06/02/2017 | 09:42
2
110
וזה די מה שהוריד אותי מהם.
אבל גם על האוס אין קראתי ברשת שיש בעיות עם השירות שלהם, וגם מגלאמר לאו דווקא כולם היו מרוצים. עם מי יש לך ניסיון אישי?

ותודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'כמו בכל דבר, את תקראי חיובי ושלילי על כולם'
כמו בכל דבר, את תקראי חיובי ושלילי על כולם
06/02/2017 | 10:05
1
96
הרשת עמוסה ואנשים נוטים לכתוב בעיקר שלילי.
לי יש ניסיון על גלאמר. השירות היה טוב ואישי ואני הזמנתי הזמנה אישית לפי מידות.
עם האוס אין אין לי ניסיון אישי רק דרך חברה.
אבל אם את קונה מיטות סטנדרטיות, לכי על חברה ישראלית שמייצרת בארץ בד"רכ אין בעיות כי זה מוצר פשוט.
לצפיה ב-'תודה רבה לך!'
תודה רבה לך!
06/02/2017 | 10:05
12
לצפיה ב-'אנחנו רכשנו לפני 4 שנים מיטה בסיסית מעצמלה'
אנחנו רכשנו לפני 4 שנים מיטה בסיסית מעצמלה
06/02/2017 | 11:46
1
115
לבכור. האמצעית ישנה על מיטת החבר.

בקרוב הולכים לרכוש אחת נוספת (קומה עליונה) שתהיה של הבכור והאמצעית תעבור למיטתו הנוכחית. נרכוש גם בעצמלה.

המיטה בסדר גמור, עונה על צרכינו, עברה פירוק והרכבה בשל מעבר דירה ובעינינו היא אחלה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/02/2017 | 11:58
8
לצפיה ב-'מיטה לי מאוד מומלצים'
מיטה לי מאוד מומלצים
08/02/2017 | 08:21
1
70
קנינו מהם 2 מיטות לפני שנה (תאומים).
המיטות מאוד איכותיות, כולל מזרונים. וגם יפות... והשירות היה נהדר
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/02/2017 | 08:54
7
לצפיה ב-'הושבה לבד בגלל בעיות התנהגות'
הושבה לבד בגלל בעיות התנהגות
05/02/2017 | 13:40
39
693
בן 6.5, כיתה א'.
מתחילת השנה מועבר מקום בגלל שמציק לילדים, מפטפט בלי סוף ונמצא באי שקט על הכיסא בכיתה.

ההצקות הן "שקטות" כאלו שהמורה לא שומעת או רואה והילדים מתלוננים בסוף השיעור והן באות לידי ביטוי בצביטות, בעיטות מתחת לשולחן, מילים לא יפות (שהוא לא שומע בבית).

גם הפטפוט וגם ההצקות זו בעיה ידועה עוד מגן חובה (פטפוט גם בבית. זה קורה בזמן האוכל בעיקר. מדבר בלי סוף במקום לאכול וגם בביה"ס מדבר כ"כ הרבה שלא מסיים את ארוחת העשר שלו. בבית זה מגיע לעיתים למצב שאני שמה שעון ומה שסיים סיים).

בכיתה הוא גם "מוריד" ניקוד לקבוצה בה ישב (שולחנות של 6) כי לוקח לו זמ להוציא את החוברת/מחברת/קלמר לשיעור המבוקש והילדים צועקים לו שיזדקז וכועסים עליו.

אי השקט שלו על הכיסא בכיתה מפריע למחנכת ולתלמידים ומסיח את הדעת. גם בבית הוא כך. בזמן האוכל ובזמן הכנת ש"ב. בבית זה אכן מעצבן אבל אני מחליקה את זה, כי הוא אוכל/מכין את שיעוריו. אבל בכיתה אני משערת שזה בהחלט מפריע.

לפני מס' ימים גיליתי שהוא יושב לבד (זה לא מפריע לו אבל לי כן. נכמר ליבי ).

שוחחתי עם המחנכת והבעתי את דעתי שזה עונש בעיניי, בידוד, ולא ייתכן שהוא הילד היחיד שמפריע (הוא לא, יש עוד 3, אבל רק הוא יושב לבד) ואני תוהה אם זה בגלל שאני אמא שלא מתערבת יותר מדיי בנעשה, ולא עם "יד על הדופק" עם המחנכת ולכן היא בחרה לעשות כך במקום למצוא פיתרון אחר.

בשיחה איתה הוחלט שמהיום הוא יחזור לקבוצה ויאסוף "חייכנים" על התנהגות טובה. כמות של X חייכנים תביא הפתעה מאיתנו.

אנחנו מדברים איתו על לא להציק, לפנות למחנכת אם מציקים לו/מכים אותו ולא להחזיר ונראה שזה משפיע לזמן קצר בלבד.

הבאסה היא... שגם אני הייתי ככה מבחינת הצקות . אלא שאני התחלתי מאוחר יותר. (לא שזה מנחם).

לפני חודשיים נולד אח חדש (ובאמצע יש אחות בת 4.5) אבל כפי שאמרתי, ההתנהגות הזו נגררת משנה שעברה ועם אחותו הוא ביחסים נהדרים רוב הזמן. וזה הדדי בין שניהם, כך שלא נראה לי שהתוספת גורמת להתנהגות זו.

אשמח לעצות בנושא, איך לגשת לנושא איתו ואיך לגשת למורה.

תודה .
לצפיה ב-'יש בשאלה שלך כמה ענינים,'
יש בשאלה שלך כמה ענינים,
05/02/2017 | 14:14
1
289
אם ההתנהגות הזו היא כבר שנה--תנסי להתחקות מה קרה אז
גרם לשינוי, או שאז רק זה אובחן.
השאלה היא האם ההצקות וההתמהמהות לעשות דברים, נובעת
מהצורך לתשומת לב. או שיש לו משהו שבאמת מפריע לו,
שיטת החייכים ראויה ובד"כ מקדמת,
באם לא יקרה, אולי נכון ללכת להתיעץ עם היועצת.
לצפיה ב-'לא קרה שום דבר שונה לפני שנה. יכול להיות'
לא קרה שום דבר שונה לפני שנה. יכול להיות
05/02/2017 | 22:29
189
שזה עוד מלפני אבל לא הובא לתשומת ליבי ע"י הגננת בטט"ח.

גם אני חשבתי שהוא מחפש תשומת לב שלילית אבל זה לא זה.

מחכה שהיועצת תחזור אליי.

תודה.
לצפיה ב-'כמה דברים...'
כמה דברים...
05/02/2017 | 14:17
1
290
1. הייתי בודקת קשב. כמה שיותר מהר.
2. גם הקטן שלי יושב לבד. יש לו קושי בוויסות ובארגון תנועה במרחב, וזה גורם לו לעשות כל מיני דברים קטנים שמפריעים לילדים מסביבו (כמו המהומים שקטים בלי לשים לב). הוא מאוד מרוצה מזה כי יש לו הרבה מקום וכי ככה אף אחד לא מתלונן. המורה לא שאלה לדעתי לפני שעשתה את זה, ואני גם לא חושבת שהיא צריכה לשאול את דעתי או לבקש את אישורי. זו ההחלטה שלה והיא זו שמנהלת את הכיתה.
3. אני חושבת שלא תמיד שיטת החייכנים עוזרת. מראש יש בעיה של עקביות והתמדה מצד הצוות (מה שמיידית פוגע ביעילות שלה), וגם כאשר יש עקביות והתמדה של הצוות - לעיתים היא יותר מתסכלת מאשר עוזרת. לא הייתי בונה על זה בתור משהו שייצור שינוי משמעותי ארוך טווח. כן הייתי שוקלת לפנות לעזרה מקצועית בתחום הטיפול, מאחר וזה לא משהו חדש שאפשר להסביר אותו באח חדש, הסתגלות לבי"ס וכו'. זה משהו שאת מזהה כבר יותר משנה (גן חובה) וסביר להניח שעם חלוף הזמן הבעיה רק תלך ותתעצם ולא בהכרח תפחת מעצמה או תעלם. ועלולות להיות לזה השלכות על מיקומו בחברה, על הבטחון עצמי וכו'.
לצפיה ב-'תודה. קראתי קצת על קשב וריכוז ויש שם כמה מאפיינים'
תודה. קראתי קצת על קשב וריכוז ויש שם כמה מאפיינים
05/02/2017 | 22:31
182
שמתאימים גם לו. לא הכרתי את הנושא לפני ואני תוהה האם המחנכת שלו לא אמורה לחשוד בכך גם ולהפנות את תשומת ליבי לזה.

בכ"א, מתכוונת להמשיך לבדוק את הנושא לעומק.
לצפיה ב-'מבינה אותך מאד'
מבינה אותך מאד
05/02/2017 | 14:24
2
263
לא פשוט לדעת שהילד יושב לבד
אבל אני תוהה, אולי טוב לו יותר ככה
אולי הוא מתארגן יותר בנוחות
ולא נמצא בלחץ חברתי (שנקרא לא פשוט בכלל) מצד החברים
כמו שכתבו תתחילי באבחון
ותדברי איתו תראי מה הוא חושב על כך שהוא יושב לבד
מאיפה הוא מביא את הצביטות והקללות?..
נקרא לא פשוט בכלל
לצפיה ב-'כשאת מציגה את עניין הישיבה לבד ככה זה אכן'
כשאת מציגה את עניין הישיבה לבד ככה זה אכן
05/02/2017 | 22:33
1
173
נשמע נוח וכששאלתי את בני לגבי כך שהוא יושב לבד הוא אמר שזה לא מפריע לו. 

אני פשוט לא מבינה למה הוא נבחר לשבת לבד והאחרים שמפריעים ממשיכים לשבת בקבוצות.

אין לי מושג מהיכן מגיעות הצביטות והקללות - אנחנו לא מתנהגים ככה בבית ולא מדברים כך. מניחה שאת המילים הוא קולט מילדים אחרים בכיתה.

תודה.
לצפיה ב-'דווקא לא הייתי מסתכלת על ילדים אחרים שמפריעים'
דווקא לא הייתי מסתכלת על ילדים אחרים שמפריעים
06/02/2017 | 12:23
119
יש אצלנו בכיתה ילד שיושב לבד
זאת החלטה משותפת של הוריו המחנכת והיועצת
הוא לומד יפה
אבל גם לו יש בעיה של חוסר מקום שמשגע אותו
ויש ילד נוסף שיושב בקבוצה עדיין 
אבל יוצא כל הזמן החוצה
ולרוב בשיעורים מקצועיים מתלווה למחנכת הכיתה 
לאן שהיא הולכת 
אם לא מפריע לו ואת רואה שיפור אז אולי זה באמת תחילת פיתרון
לצפיה ב-'אני אישית לא רואה בעיה בלשבת לבד - חוץ מהגישה שלך'
אני אישית לא רואה בעיה בלשבת לבד - חוץ מהגישה שלך
05/02/2017 | 14:56
5
245
הוא יכול להתחיל להרגיש שמשהו לא בסדר ולהתעצב רק בגלל השדרים שלך.

אני תמיד אהבתי לשבת לבד - אני אוהבת לפתוח במקביל המון ספרים כשאני עובדת על משהו, ותמיד היה חסר לי מקום. כשיכולתי בחרתי לשבת לבד.

בנוגע למורה - לדעתי היא ממש לא בסדר כשהיא יוצרת שיטה שבה יש לחץ חברתי על ילדים. זו שיטה גרועה ולא הוגנת, שממש מסיתה ילדים נגד אחרים - בעידוד וביוזמת המורים!
ובאופן כללי, המצב בו המורים הופכים איטיות לבעיה נשמע לי ממש לא בסדר. אני הייתי מדברת עם המורה על זה.

אני לא יודעת איך לטפל בהצקות, אבל אני מניחה שברור לך שזו בעיה ושאת צריכה לטפל בזה איכשהו. לא שאני יודעת איך...

אבל דוגמא אישית של ביריונות מצד המורים לא ממש תעזור, זה בטוח.
לצפיה ב-'תודה על נקודת מבט נוספת לגבי יתרונות הישיבה לבד.'
תודה על נקודת מבט נוספת לגבי יתרונות הישיבה לבד.
05/02/2017 | 22:36
4
147
כפי שציינתי בהודעתי, צרם לי שמבין שאר המפריעים הוא נבחר לשבת לבד.

איך היית מציעה לי לפנות למורה בנושא של הוצאת הדברים מהתיק? הר זה מיושם על כל הכיתה. אולי אחרים כן עומדים במשימה? בהחלט מסכימה שזו תחרותיות לא בריאה.

לצפיה ב-'זה שזה מיושם לכל הכיתה זו הבעיה '
זה שזה מיושם לכל הכיתה זו הבעיה
05/02/2017 | 22:45
3
141
הייתי אומרת לה שזה גורם ללחץ חברתי ומעודד בריונות כלפי מי שמוציא דברים לאט יותר, ושהילד לא בטירונות בשביל עונש קבוצתי.

זה לא הגיוני ליצור תחרות על משהו שילדים רבים לא שולטים בו, וכמו שהיא עושה, זה אשכרה מעודד בריונות ו"פוגע בדינמיקה החברתית של הכיתה". הייתי מתמקדת בזה - שהו ההשפעה הפרקטית. ולא שזה מפתיע - לפרקטיקה של עונש קבוצתי יש היסטוריה ארוכה, וזו בדיוק המטרה שלה- לגרום לשאר חברי הקבוצה להעניש את מי של אמצליח במקום המורה.

אני לא יודעת מה הייתי אומרת למורה שהייתה מעלה רעיון כזה.
לצפיה ב-'תודה. אדבר גם עם היועצת או שאבדוק אם'
תודה. אדבר גם עם היועצת או שאבדוק אם
05/02/2017 | 22:50
105
זה נהוג גם בכיתות אחרות.
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהפה'
הוצאת לי את המילים מהפה
06/02/2017 | 00:06
117
זועזעתי לשמוע על השיטה הזאת של המורה. יש ילדים עם קשיי התארגנות, איך הם אמורים להרגיש בתוך כל התחרות הזאת.
לצפיה ב-'מסכימה. ״תחרות קבוצתית״ זה דבר בעייתי'
מסכימה. ״תחרות קבוצתית״ זה דבר בעייתי
06/02/2017 | 21:00
72
מילא כשקורה פעם בכמה שבועות באיזו תחרות ספורט, אבל כשביום יום הילד נמצא בלחץ חברתי שכזה.... מאד לא נעים

אצלנו זה קיים בין כיתות, בדברים כמו ״איזו כיתה באה הכי הרבה עם תלבושת אחידה״ ודברים כאלה. לשמחתי, ילדי הכיתה ממש לא לוקחים את זה ברצינות. בהתחלה היו כאלה שכן, וזה באמת היה מתסכל. עבור כולם. גם אלה שהשתדלו ואחרים ״הרסו להם״, וגם אלה שלא השתדלו, ועכשו חות מהכעס של המורה חטפו גם נזיפות מחברים
לצפיה ב-'אותי לא מטריד ישיבה לבד'
אותי לא מטריד ישיבה לבד
05/02/2017 | 15:19
4
207
יש ילדים שזה פשוט טוב להם מעבר לזה שזה טוב לסביבה.
מה שלי מפריע בסיפור הזה שהוא יוצר בעיה חברתית בהתנהגות הזאת, לפי מה שאת מתארת אני מסיקה את זה.
שימי לב, אם זה כך, זה דורש התייחסות עכשיו כדי שלא תיווצר בעיה חברתית קשה יותר כשהוא גדל, אז יותר קשה לטפל בזה.
לצפיה ב-'זה כ"כ מפתיע אותי שבכיתה הוא ההיפך מאשר בבית'
זה כ"כ מפתיע אותי שבכיתה הוא ההיפך מאשר בבית
05/02/2017 | 22:38
3
152
מבחינת הצקות ודיבור לא לעניין.

וכמובן שאמשיך לטפל בכך.

תודה.
לצפיה ב-'הרבה פעמים זה קורה, התנהגות הפוכה'
הרבה פעמים זה קורה, התנהגות הפוכה
06/02/2017 | 09:35
100
בבית ובמסגרת.
בהצלחה
את מקסימה שתדעי, יהיה בסדר עם טיפולך המסור.
לצפיה ב-'[נגעת בנקודה בדיוק]'
[נגעת בנקודה בדיוק]
07/02/2017 | 18:34
1
77
לשם הגילוי הנאות - הגעתי מהראשי

אבל התיאור פשוט הזכיר לי מקרה שהכרתי בעבר -
הילד היה מקסים בבית ובלתי נסבל במסגרות מחוץ לבית, בסופו של דבר הבעיה היתה בדינמיקה בינו לבין ההורים, כנראה שההתניה שנוצרה היתה "ליד ההורים תתנהג יפה וכשהם לא שם - תעשה מה שבא לך"
כנראה שזו לא ההתנייה שרוצים ליצור אצל ילד, בטח לא כשרוב חייו ההורים כגורם ממתן לא יהיו לידו כדי לווסת את ההתנהגות שלו.

בנוסף ראיתי פה איזה המלצה מוזרה לאבחן את הילד - נראה לי פתרון קל מידי, לסמם את הילד כבר מייד כדי שיהיה זומבי-שמח כמו כולם.
לא נשמע מהתיאורים שהילד עבר על כך כך הרבה חוקים מודרניים שראוי לסמם אותו מוקדם כל כך.
לצפיה ב-'אבחון לא בהכרך מוביל לריטלין ודומיו'
אבחון לא בהכרך מוביל לריטלין ודומיו
08/02/2017 | 13:59
66
וזה לא תמיד צעד שמוביל לטיפול תרופתי. לפעמים אבחון זה קבלה שיש בעיה לא בשליטת הילד ואז הצוות הלימודי גם מקבל את הילד אחרת.
הבן שלי לדוגמא אובחן עם "בעיית" תנועתיות יתר ולא עלה שום טיפול בעניין, רק קבלה של המצב והתנהלות מולו בבית ספר סלחנית יותר (שולחים אותו לשליחויות, הוא מחזיק ביד אביזרי תחושה לתת לו אפשרות להתרכז בלי לזוז, וכדומה)

אני מניחה שמי שכתה אבחון-הפרעת קשב-ריטלין, אולי כתבה זאת בקצרה, אבל זה תהליך עד שמגיעים להחלטה והיא כמובן נתונה לשיקול ההורה כמו שאותה אחת כתבה.
לצפיה ב-'הוא צובט בילדים ובועט בהם?'
הוא צובט בילדים ובועט בהם?
05/02/2017 | 16:16
1
222
ברור שחייבים להושיב אותו לבד עד שהוא יפסיק עם העניין. מה פתאום שילדים יגיעו לבית הספר (כמו שהם חייבים על פי חוק) ויקבלו צביטות ובעיטות בשיעור?
מה הגננת עשתה בגן? נתנה לו להמשיך לצבוט ולבעוט?
לצפיה ב-'שוב, אני לא מעודדת התנהגות זאת, להיפך, רואה זאת'
שוב, אני לא מעודדת התנהגות זאת, להיפך, רואה זאת
05/02/2017 | 22:44
166
בחומרה ומגנה אותה.
בידודו שלו, כשיש עוד כמה שמתנהגים ככה, היא זו שצרמה לי.

הגננת העירה לו והסבה את תשומת ליבנו ומאז אנחנו חופרים לו על זה.

הוא אומר שהוא לא יכול להתאפק. שמשהו בו פשוט דוחף אותו להתנהג ככה.

מגיל 0, הוא ואחותו מחונכים לכך שלא מכים ולא נוגעים באחר בלי רשות ובטח שלא מכאיבים ומדברים בכבוד. אני גם חוזרת ואומרת לו שאם מישהו נוהג בו באופן כזה שייגש למחנכת. כך שאני לא מבינה מאיפה מגיע "הילד הרע". כי בבית, או בגינה עם ילדים מהכיתה וגם כשהוא מתארח או מארח הוא לא מתנהג ככה. להיפך. 
לצפיה ב-'ולגבי איך לגשת לנושא איתו -'
ולגבי איך לגשת לנושא איתו -
05/02/2017 | 16:55
147
קודם כל להתחיל לפמפם לו ללא הרף שהוא לא נוגע באף ילד אחר! אם מישהו מרים עליו יד בזמן השיעור (ואני די בטוחה שזה לא קורה) - שייגש מייד למורה. 
כבר סיפרתי פה שאני אומרת לילדות שלי שלא הבאתי ילדים לעולם כדי שהם יגרמו סבל לאחרים - אולי את לא רוצה להגיד משהו כל כך נוקשה, אבל כן להבהיר שבשום פנים לא מכאיבים לאחרים!
לגבי להוציא את הדברים לשיעור - אין לי עצות כי גם אצלי יש בעייה כזאת (כלומר, לאחת הבנות), ולא הצלחתי לפתור אותה. השיטה של המורה לתת נקודות לקבוצה נשמעת בתיאוריה לא רעה - אבל בפועל אני רואה שאצלכם זה לא עובד, ואולי אפילו מזיק.
לגבי אי השקט על הכיסא - יש פתרונות שלאו דווקא ימצאו חן בעינייך, כי הם "מסמנים אותו" במובן מסוים (אבל גם האי שקט עושה זאת ממילא) - כמו כיסא מיוחד, להושיב בשורה האחורית (וגם בבידוד), וכו'. אבל דווקא בזה לא הייתי "מאשימה" אותו ולא נוזפת בו, כי סביר שהוא עושה את הדברים האלה בהיסח הדעת ולא בכוונה, ואפילו לא שם לב.
לגבי פטפוט - שוב אין לי עצות. גם אני הייתי פטפטנית ויש משהו בעייתי ואפילו לא הומני בלהושיב אנשים (בין אם הם ילדים ובין אם הם מבוגרים) על כיסא ולהגיד להם להיות בשקט לפרקי זמן של 45 דקות עם הפסקות קצרות באמצע.

ואנקדוטה משעשעת כדי להפיג קצת את המועקה - כשהבת שלי הייתה בת 3-4 בערך, צילמתי אותה עושה פאזל, ובתמונות רואים שהיא לרגע לא יושבת כמו שצריך, אלא עושה עמידות ראש וכל מיני תנוחות מוזרות. לפני שצילמתי אותה בכלל לא שמתי לב לזה - כי בבית הדברים האלה לא מפריעים, ואפשר להתנועע איך שרוצים. בבית הספר שלה (בחו"ל) הייתה שיטה מוזרה שבה גם ב-א' וב-ב' יושבים על שטיח כמו בגן (בישראל, האמת, אפילו בטט"ח הקטנה שלי כבר יושבת על כסא). היא התקשתה לשבת בלי לזוז על השטיח (אלא נשכבה וכו') ובאמת הביאו לה (לצערי זמנית) כסא מיוחד והושיבו אותה מאחורי כולם כדי שלא תפריע לאחרים כשהיא נשכבת על השטיח וכו'. לי, אישית, זה נראה פתרון סביר, וילדים רגילים לכך שכל אחד קצת שונה ויש לו איזה משהו משלו - אבל זה מאפשר לה לא להסיח את דעתם יותר מדי, והמורה מרוצה.
לגעת באחרים ולהציק להם פיזית לא היה אצלנו אף פעם, כי את שטיפת המוח שציינתי הן מקבלות מגיל 0. הן כן היו בחוגי אמנויות לחימה וכו'.
לצפיה ב-'הצקות שקטות ? בעיטות וצביטות ? זו אלימות לכל דבר ! '
הצקות שקטות ? בעיטות וצביטות ? זו אלימות לכל דבר !
05/02/2017 | 20:36
1
182
אף אחד לא צריך לסבול את ההצקות שלו .
האלימות בבתי הספר עברה כל גבול ! ובמקום לגבות את הבן שלך כדאי שתגבי את המורה שצריכה להגן על ילדים אחרים  מההצקות של הבן שלך !

לצפיה ב-'אני לא יודעת איך הסקת שאני מגבה את התנהגותו'
אני לא יודעת איך הסקת שאני מגבה את התנהגותו
05/02/2017 | 22:45
156
של בני כשזה ממש לא המצב. נהפוך הוא. אני מגנה אותה ומנסה למנוע אותה ולמצוא לכך פתרון. בשביל זה פתחתי את ההודעה. כדי למצוא פתרון.
לצפיה ב-'הושבה לבד'
הושבה לבד
05/02/2017 | 21:11
1
166
יש לי אליך שאלה - אם בנך היה ילד שקט שלא מפריע ולא "מציק" האם היית רוצה שיושיבו לידו ילד שמציק בשקט בבעיטות וצביטות ומפטפט?
אני אמא לילדה שקטה וטובה ואמרו לה שהיא צריכה לעזור להרגיע את הילד המפריע. הילדה ממש לא אהבה את התפקיד והייתי צריכה לפנות למחנכת שתעביר את הילדה למקום אחר. לא מגיע  לה עונש כי היא שקטה.
למה אחרים צריכים לסבול?
כדאי שתסתכלי גם קצת על הצד השני.
לצפיה ב-'אני מלכתחילה לא רוצה שבני יהיה מציק והבת שלך'
אני מלכתחילה לא רוצה שבני יהיה מציק והבת שלך
05/02/2017 | 22:48
169
ממש לא הייתה צריכה לקבל עצמה משימה כזו ולא היו צריכים לבקש ממנה דבר כזה. זה לא צריך להיות באחריותה.

אני בהחלט מסתכלת על הצד השני וקבלתי פה נקודות מבט ורעיונות שיעזרו לי להתמודד על הבעיה. כך שאני בהחלט מסתכלת על הצד השני.
לצפיה ב-'אבחון, ויפה שעה אחת קודם'
אבחון, ויפה שעה אחת קודם
06/02/2017 | 08:48
5
243
למרות שאני רק אמא לילד עם קשו"ר ADD ולא מאבחנת עם ידע מקצועי, אני מנחשת לפי מה שכתבת שמדובר בהפרעת קשב. אי שקט, פטפטנות, קשיי התארגנות - כמעט כאילו קראת את רשימת התסמינים והעתקת לפוסט שלך...   הפרעת הקשב גורמת תסכול עמוק בגלל הקושי שלו לעמוד בדרישות בכתה, עוד מימי גן החובה, שם מתחילים לדרוש מהילדים להתרכז. התסכול "יוצא" על חבריו, ממש כמו ילד שלא מדבר אז נושך. עם כל הסימפטיה לעמיתיו לשולחן (ויש, אין שום סיבה שילד יהיה חשוף לצביטות, בעיטות והצקות), יכול להיות שיש פה "לא ילד רע אלא ילד שרע לו". אני דווקא חושבת שהפתרון שהמורה מצאה הוא טוב למדי - הילד שותף למה שקורה בכתה אבל מנוטרל מהאפשרות להפריע לחבריו וגם חשוף להרבה פחות הסחות דעת שמפריעות לו כנראה.

את יכולה לצפות מהמורה להפנות אותך לאבחון אבל לא כולן יודעות לזהות את זה ולא כולן רוצות לזהות ולקחת אחריות על המלצה כזו. הכתובת שלך בביה"ס היא היועצת אבל זו פרוצדורה כל כך לא יעילה שאם יש ביכולתך הכלכלית להגיע לאבחון פרטי אני מאוד ממליצה (בין 1000-2000 ש"ח, תבדקי אם יש לך השתתפות מביטוח רפואי משלים או פרטי). את מחפשת אבחון להפרעת קשב ו/או פסיכודידקטי. למיטב זכרוני את דרומית, אז אני יכולה לתת לך כמה המלצות באיזור (ובטח את יכולה לקבל עוד מסביב), היועצת יכולה להמליץ לך (וגם להפנות אותך לשפ"ח לאבחון חינם אם את לא יכולה כלכלית לממן אבחון), ותמיד אפשר לפנות לניצן - הם קצת פחות נחמדים מבעלי מקצוע שאת משלמת להם פרטי אבל בהחלט מנוסים ומקצועיים. עוד סיבה להגיע לאבחון היא לקבל המלצות כבר עכשיו לפני סוף שנה"ל - מכיוון שאם הוא מתאים לקבל עזרה ממרכז הלמידה בביה"ס צריך להפנות את התיק שלו לוועדה לפני סוף שנה"ל (הוועדה מתקיימת בקיץ בד"כ), ולא כדאי לפספס אחרת את מאבדת שנה שלמה (הבאה).

ועוד מילה אחרונה: אם מדובר באמת בהפרעת קשב, הטיפול היעיל היחיד הוא ריטלין. את לא חייבת לתת לו את התרופה, אבל מאוד כדאי לאבחן גם אם את לא רוצה תרופות. האבחון נותן "אישור" לכך שהילד "נורמלי" ומצביע על "אשם" בבעיות ההתנהגות שלו, ומאפשר לך ולו (וגם למורה) להגיד לעצמכם: זה ילד נורמלי ונבון עם הפרעה, זה לא "ילד דפוק" (תתפלאי כמה מהר הוא יגיד את זה על עצמו, וכמה זה עוזר לדעת שיש "שם" לבעיה והוא לא "דפוק"). האבחון ייתן גם המלצות לדרכי למידה ופעולות שאפשר לעשות כדי להקל עליו ועל הסובבים אותו גם בלי תרופות, וכדאי.
לצפיה ב-'מסכימה, רק הערה אחת.'
מסכימה, רק הערה אחת.
06/02/2017 | 08:51
1
215
מוקדם מדי לאיבחון פסיכודידקטי. אבחון כזה עושים רק החל מאמצע סוף כיתה ב.
לצפיה ב-'תודה, לא ידעתי'
תודה, לא ידעתי
06/02/2017 | 09:00
156
אז אם כך נדמה לי שבכתה א עדין אפשר לפנות להתפתחות הילד (עם הפניה מרופא הילדים וממש עכשיו כי זה קצה גבול הגיל שהם מקבלים) לאבחון קשו"ר נוירולוגי.
לצפיה ב-'וואו! תודה רבה על התגובה המפורטת! השכלתי עוד!'
וואו! תודה רבה על התגובה המפורטת! השכלתי עוד!
06/02/2017 | 11:41
47
לצפיה ב-'חח אני גם באתי עם אבחון דומה'
חח אני גם באתי עם אבחון דומה
06/02/2017 | 13:10
167
הבן שלי זז המון במקום. כשהמורה באה אלי שנה שעברה, שלפתי אבחון עם "בעיית תנועתיות יתר" שעל הנייר זה נשמע לי הכי מטומטם שיש, אבל זאת באמת בעיה שלא בשליטתו והוא באמת מוגדר כילד עם סוג של הפרעה. המורה לוקחת ברצינות לתשומת ליבה ומושיבה אותו בחלק גדול מהזמן לידה (שזה בערך הצ'ופר הכי טוב לילד בכיתה) נותנת לו לצאת לסיבוב ולחזור כדי להוציא אנרגיה, שולחת אותו כשצריך לשלוח ומקבלת בהבנה את ההפרעה הזאת.
לצפיה ב-'זה לא רק מה הילד יגיד על עצמו, זה גם הדימוי שנוצרת וכבר '
זה לא רק מה הילד יגיד על עצמו, זה גם הדימוי שנוצרת וכבר
07/02/2017 | 08:30
104
נוצרה על הילד. גם הילדים ידחקו אותו הצידה וגם ההורים. אבחון הוא לשלול (או לאושש) משהו בצורה הכי אובייקטבית, עד כמה שאפשר, שיש. בקיצור, נכון.... 
גם אם האבחון יראה שאין הפרעת קשב וריכוז, כך נראה לי, הטיפול יהיה נכון יותר (כי לעשות טבלאות התנהגות כשמתעלמים מקושי אובייקטיבי, אולי לא ייתן מענה נכון).
לצפיה ב-'במצב הזה, עדיף לשבת לבד'
במצב הזה, עדיף לשבת לבד
06/02/2017 | 20:54
1
171
הילד עכשו סובל. ויותר גרוע - יוצר לעצמו שם מאד לא טוב. בקרב הילדים, ובקרב הוריהם.

אם הבת שלי היתה אומרת לי שיוסי בועט בה ומקלל אותה, ואז אמא של יוסי היתה שואלת אם יוסי יכול לבקר אותנו, התשובה שלי היתה חד משמעית - ״אין מצב!״

נראה לי שעדיף לשנות את ההתנהגות של הילד, ורק כשתראו שהוא מסוגל לשבת ליד אחרים בלי לפגוע בהם - להחזיר אותו.

חוץ מזה - הוא באמת צריך להבין שמי שצובט ומקלל - לא יכול להיות ליד ילדים אחרים. את לא מעבירה לו את המסר הזה. להיפך.
זה לא עונש. זו הגנה על ילדים אחרים. אם יום יבוא והוא יישב ליד ילד שירביץ לו, אני בטוחה שאת תדרשי שהילד ההוא יעבור מקום.
לצפיה ב-''
06/02/2017 | 23:34
9
לצפיה ב-'חוזרת ומדגישה מה שחלק אמרו לך'
חוזרת ומדגישה מה שחלק אמרו לך
08/02/2017 | 08:18
91
האמפתיה מסתיימת ברגע שהילד שלך מציק/צובט.

טפלי בזה לפני שהוא באמת יסבול מהילדים האחרים ומההורים שלהם.

אף אחד לא צריך לספוג אלימות כלפיו.
בית ספר אמור להיו מקום שהילדים מרגישים בו בטוחים ומוגנים.

המורה מהצד שלה צדקה מאוד כשהושיבה אותו לבד.
זה פחות או יותר הכלי היחיד שיש לה (להעניש/להוציא מהכיתה כבר אסור למיטב ידיעתי).
טיפול ואבחון זה באחריותך.
חבל שהתנגדת לזה.
הוא יפגע בילדים אחרים והם כבר ידאגו לפגוע בו חזרה בצורה יותר כואבת.
לצפיה ב-'התאור שלך נשמע מהצד כמו הפרעת קשב קלאסית'
התאור שלך נשמע מהצד כמו הפרעת קשב קלאסית
08/02/2017 | 15:31
4
72
את כותבת שאת לא מכירה את התופעה ואני (שממש מופתעת שב2017 יש הורה שלא מכיר אותה )ממליצה לך בחום לעשות מחקר מעמיק ולבקש הפניה לריפוי בעיסוק בקופח שלך וכמובן להמשיך לעבוד בצמוד ליועצת.

חלק מהתגובות פה גם מראות על בורות בנושא הזה.
כמו שכתבת הוא אמר לך שהוא לא שולט בזה, מי שיש לו הפרעת קשב (או אולי גם בעיה בויסות חושי) לא יכל כמובן לשלוט בכך ללא טיפול מתאים. זה לא הוגן לבקש ממנו משהו כזה בכלל, גם לא בצורת חיזוק של סמיילים (סליחה, חייכנים) שסתם תעורר אותו לחוסר המסוגלות. זה גורם לילדים רגשי נחיתות נוראיים - יש לי בעיה ואני לא יכל להיות כמו כולם. אני פחות מכולם.

לי מהצד נשמע שעד שבאמת תאבחנו מה גורם לו להפריע לאחרים ולעצמו זה לא דבר שלילי לשבת לבד. הוא יכל לשחק עם החברים בהפסקות (בהנחה שהוא לא מכה אותם וגורם להם להתרחק). כמה שלא תדחי ותמסמסי אלא תחקרי ותתני לו מענה לבעיות תוכלי למנוע בכח רב את דחיית הילדים ובעיות חברתיות. זו לא המורה אשמה בזה. ולהיות מורה ל30 תלמידים זה לא קל גם ככה. צריך להבין מה גורם לילד לבעיות ולטפל.

המון המון המווווווון בהצלחה.
בטוחה שהילד מקסים ורק זקוק לחיזוק בצורה הנכונה (תרופתי או טיפולי בצורה שימליצו מומחים)
לצפיה ב-'קודם כל טוב לראות אותך פה'
קודם כל טוב לראות אותך פה
12/02/2017 | 09:21
1
21
אני מאד מבינה שהיא כותבת שהיא לא מכירה את התופעה
גם אני מנוסה מאד ויש לי ידע רב
והעלתי ילד לכיתה א עם קושי באחיזת עיפרון
כי הגננת לא שמה לב לשזה וגם אני לא
כי לא ידעתי מה לחפש
ועד לא מזמן הוא כתב עם קרטון מתחת לדף כי אחרת היו חורים
מרוב שהכתיבה היתה חזקה.
לצפיה ב-'מציצה כשיש קצת זמן '
מציצה כשיש קצת זמן
13/02/2017 | 14:40
7
לא התכוונתי לכך שהיא לא מכירה כי לא נעשה אבחון או שלא עלו על הנושא עד היום. אלא לכך שהיא לא מכירה שיש בעיה כזו - הפרעת קשב וריכוז.

לפחות מצאתם פתרון יצירתי
לצפיה ב-'שמעתי עליה אך מעולם לא חקרתי לעומק ו/או ידעתי'
שמעתי עליה אך מעולם לא חקרתי לעומק ו/או ידעתי
12/02/2017 | 11:06
1
16
את מקורה ומאפייניה.

בכ"א, ממשיכה בבירור ותודה על תגובתך.
לצפיה ב-'אז לא הבנתי אותך נכון'
אז לא הבנתי אותך נכון
13/02/2017 | 14:44
13
טעות שלי. הבנתי מכמה תגובות שענית, שאת לא מכירה את התופעה כלל.
כמובן שאף אחת מאתנו לא מאבחנת (וגם לא את כאמא). אם את מכירה את ההפרעה הזו בשם ולפחות יש לך ידע בסיסי במרכיביה, עכשיו כשאת יכולה יותר לזהות את התסמינים אצל הילד שלך, אפשר לברר ולקדם את הטיפול המתאים.

אגב, ישנם הרבה מאוד ילדים שמאובחנים היום כבעלי ההפרעה. לחלק לא קטן יש אפשרות לעזור בלי כל מני עזרים תרופתיים. צריך רק אבחון נכון כדי לשים את האצבע בדיוק על הסיבות ואז אפשר לטפל באופן הנכון עבור הילד.
ראיתי תגובה שכתבו לך פה על ניצן ועל החיוב והשלילה. אני לפני שנים היתי אצלם בעצמי. האבחון היה מקצועי, היה איתי בסדר גמור, ושלחו אותי עם רשימת המלצות שיכלתי ליישם. (עשיתי בהמשך אבחון נוסף כשהגעתי לאונ' כי הם לא קבלו את ניצן אלא מכון פרטי שלהם והמסקנות בגדול היו דומות מאוד)
לצפיה ב-'איפה ניתן לדחוף ירקות?'
איפה ניתן לדחוף ירקות?
07/02/2017 | 10:51
23
270
אז כמו שאמרתי באחת ההודעות, מנסים לתת לילדים יותר ירקות. אחד הילדים מאד בעייתי.  בקושי מוכן לאכול פשטידה,  מרק לא אוכל. חביתה עם ירקות או ירקות מוקפצים לא אוכל. גם קציצות עם ירקות אוכל בקושי. הם אוכלים כל ערב סלט, עם עגבניות ומלפופונים, ירקות אחרים לא יסכים שנוסיף. כן אוכל גזר טרי. ירקות בתנור לא אוכל, גג תפוח אדמה.
יש מה לעשות? אהבתי רעיון של לטבול ירקות, שהציעו באחת ההודעות למטה. אבל זה מתאים לנשנוש, לא לארוחה.
יש מה לעשות? חשוב לציין שהילד בכללי לא אוכל טוב, וחסרים לו ויטמינים שאנחנו משלימים לו.
לצפיה ב-'וואלה, אם הילדות שלי '
וואלה, אם הילדות שלי
07/02/2017 | 11:18
176
אוכלות עגבניות, מלפפונים וגזר באותו יום, אני לגמרי מחשיבה את זה כ"הן אכלו ירקות" (על אף שעגבניות ומלפפונים הם בעצם פירות...). מה עם פירות, באמת?
אצלי הן אוכלות ירק (מלפפון / גזר / עגבנייה / פלפל) ופרי (תפוח / בננה / אגס / תות / קיווי / מנדרינה) בארוחת עשר, איזשהו ירק/קטנייה/ירקות חתוכים בארוחת ערב (ברוקולי, אדממה, תירס, קולורבי, מלפפון, פלפל, גזר), ופירות גם במשך היום. את מתחילה להדאיג אותי... אני הולכת לקנות היום תערובת ירקות מוקפאת בגללך...
לצפיה ב-'אני לא בעד "לדחוף". אני בעד לדאוג שבכל הארוחות יהיו כל מיני'
אני לא בעד "לדחוף". אני בעד לדאוג שבכל הארוחות יהיו כל מיני
07/02/2017 | 12:02
16
154
ירקות על השולחן, בכל מיני צורות ובכל מיני מאכלים. לבקש מהילד לכל הפחות לטעום - כפית אחת, ביס אחד בכל ארוחה. חשיפה מוגברת וטעימה חוזרת תעלה את הסיכויים שבסופו של דבר הוא יתרגל/יאהב ויאכל יותר.
אצלנו ביומיום הילדים אוכלים בארוחת הערב ירקות די קבועים (הצעיר מלפפונים ועגבניות, הבכור פלפלים, גזרים ואבוקדו).
אבל חוץ מזה בארוחות הצהריים יש תמיד כל מיני ירקות ובכל מיני צורות של הגשה, בין אם זה סלטים (כמו סלט סלק, סלט של כרוב וגזר, של של סלק טרי-גזר-קולורבי, סלט עדשים ודלעת), תוספות שונות (ירקות בתנור כמו ברוקולי, כרובית, פטריות וכתומים למיניהם, מרק הירקות של הקוסקוס, פשטידות עם ירקות), מרקים (טחונים ולא טחונים) או במנה הבשרית עצמה (רוטב של עגבניות וגזר למשל לכדורי בשר עם ספגטי, קציצות בקר אפויות עם כרובית בפנים). ואני תמיד משתדלת לגוון כך שבכל שבוע יהיו דברים אחרים והם לא "ישתעממו".
אני לא חושבת שאפשר להכריח, אני מאוד נגד "להחביא" דברים בתוך האוכל (בעיקר כשהילדים כבר גדולים). אני כן חושבת שצריך להסביר את החשיבות של התזונה ולדרוש לטעום, לטעום ושוב לטעום. בכל ארוחה לטעום פעם אחת.
לצפיה ב-'אוי, הזכרת לי את מרק הירקות של הקוסקוס!'
אוי, הזכרת לי את מרק הירקות של הקוסקוס!
07/02/2017 | 12:12
10
126
אחת הילדות אהבה את זה פעם (השלישית בכלל לא טעמה, נראה לי, מעולם - לא נראה לי שהכנתי את זה מאז שהיא נולדה) - אני אנסה את זה שוב. תודה!
לצפיה ב-'אצלנו הקטן לא אוהב קוסקוס. זה לא מונע ממנו לאכול את הירקות'
אצלנו הקטן לא אוהב קוסקוס. זה לא מונע ממנו לאכול את הירקות
07/02/2017 | 13:26
9
139
של הקוסקוס (רובם). אני שמה במרק: תפוחי אדמה, בטטות, גזר, סלרי (לא העלים, ממש הגבעול שאפשר לאכול), דלעת, קישואים ובסוף גם חומוס (קפוא). הגדול אוכל הכול, הקטן הכול חוץ מחומוס וקישואים. האמת שמרק של קוסקוס זה פתרון מעולה לירקות. הקטן פשוט מקבל ליד זה אורז במקום הקוסקוס שהוא לא אוהב.
אגב, הקוסקוס של מאסטר שף מעולה. הרבה יותר טעים מכל סוגי הקוסקוס האחרים שניסינו עד היום.
לצפיה ב-'כן, זה חלום מבחינת אכילת ירקות.'
כן, זה חלום מבחינת אכילת ירקות.
07/02/2017 | 13:46
5
111
לצערי רק אחת מהגדולות הסכימה לאכול את זה, כאמור (את הקוסקוס עצמו שתיהן אהבו). אני אנסה שוב את המתכון שיש לי, ואם הפעם לא יאהבו נעבור להצעות אחרות.
לצפיה ב-'אילו תבלינים את שמה?'
אילו תבלינים את שמה?
07/02/2017 | 15:15
4
29
לצפיה ב-'כנראה מלח וכורכום.'
כנראה מלח וכורכום.
07/02/2017 | 15:17
3
18
לצפיה ב-'בגלל זה זה לא טעים '
בגלל זה זה לא טעים
07/02/2017 | 15:42
2
104
פפריקה מתוקה, קצת כמון, מלח ופלפל. עזבי אותך מכורכום.
לצפיה ב-' אבל זה כן טעים'
אבל זה כן טעים
07/02/2017 | 15:56
1
98
אני לא שמה פלפל בכלום אף פעם. וכמון זה דומה לקימל, לא? אז גם זה לא.
לצפיה ב-'מה פתאום. מה הקשר לקימל? לא סובלת קימל. '
מה פתאום. מה הקשר לקימל? לא סובלת קימל.
07/02/2017 | 19:32
10
לצפיה ב-'איך מכינים אותו?'
איך מכינים אותו?
07/02/2017 | 19:58
2
67
מים רותחים שמן ומלח?..
או סיפור?
לצפיה ב-'לפי ההוראות שעל השקית פשוט כמו כל יתר הקוסקוס המוכן'
לפי ההוראות שעל השקית פשוט כמו כל יתר הקוסקוס המוכן
08/02/2017 | 07:50
1
57
הוא פשוט יותר טעים בפני עצמו מאוסם ודומיו.
לצפיה ב-'סבבה..אנסה..'
סבבה..אנסה..
08/02/2017 | 08:03
41
פעם המליצו לי על קוסקוס עם אריזה בצבע כחול
שקניתי אותו שמתי לב שההוראות הכנה לא ממש פשוטות
לכן שאלתי
לצפיה ב-'לא עוזר להסביר'
לא עוזר להסביר
07/02/2017 | 12:56
4
149
הילד מאד מקובע,  אם החליט שהוא לא אוהב משהו,  יילך לישון רעב ולא יטעם
לצפיה ב-'אז שילך. לא מבהיל אותי. '
אז שילך. לא מבהיל אותי.
07/02/2017 | 13:27
3
121
לא צריך להפוך את זה למריבה ואפשר להגיע להסכמה דרך מו"מ. תתחילי עם 3 כפיות ו"תרדי" במשא ומתן לכפית. לפחות שירגיש שהשיג משהו.
לצפיה ב-'אצלנו המו"מ בבית הולך אחרת '
אצלנו המו"מ בבית הולך אחרת
07/02/2017 | 13:31
2
132
נגיד הבת מבקשת לעשות משהו. אני אומרת לה "יש לך 10 דקות". היא אומרת "רבע שעה". אני אומרת "8 דקות". היא אומרת "טוב, 10 דקות".
זהו, כך זה מתנהל אצלנו.
לצפיה ב-' '
07/02/2017 | 13:31
1
17
לצפיה ב-'בסוף, '
בסוף,
07/02/2017 | 13:32
90
כמובן, אני לא שמה לב לזמן שחלף והיא מקבלת שעתיים... .
לצפיה ב-'קצת דברי כפירה, מותר?'
קצת דברי כפירה, מותר?
07/02/2017 | 15:50
3
174
ראשית, לא הייתי נאבקת עם ילדם על אוכל, על שום אוכל,
כן הייתי מקפידה לא לתת תחליפי "מתוקים/חטיפים" כדי לשבוע.
שנית--לא בכל הירקות יש איזה ערך תזונתי בחלקם יש ברזל,
גם בפירות יש ויטמינים, והרבה סוכרים.להילחם על זה לא.
דבר שלישי, אני יודעת שחלק מהילדים/נכדים לא אוהבים ירק מסוים,
מה שאני עושה--למשל מרק ירקות--לא בתור מחית, אלא מגררת לרצועות דקות,
מתבלת --המרק טעים אז אוכלים לא מבררים מה מכיל.
דבר אחרון--ירקות רגילים היום הם עמוסי רעלים, אם קונים אורגניים,
זה משהו אחר, אם לא לא הייתי מקדשת ונאבקת על העין.

אם את מחפשת אוכל מזין, מה שחשוב לגדילה זה ברזל--
יש הרבה בקטניות, (עדשים) להכין מרק להכין קציצות.
שיאכל בשרים יש חלבון יש ברזל.
לא הייתי נאבקת --כן מגישה בשולחן פחות מדברת על הענין,
כשכולם מנשנשים מפלטת הירקות ימצא את מה שהוא ירצה.
לצפיה ב-'עמוסי רעלים בניגוד ללא-ירקות האורגניים ונטולי הרעלים?'
עמוסי רעלים בניגוד ללא-ירקות האורגניים ונטולי הרעלים?
07/02/2017 | 16:30
2
113
מה שמרוסס, מכיל רעלים, ובזה ירקות לא שונים מכל השאר (ויש להם אף יתרונות על מזון מהחי).

אני באופן כללי לא נאבקת על אוכל כי הנזק גדול מהתועלת, אבל האמת חייבת להאמר. בכל המחקרים מצאו שאכילת ירקות בריאה. שאנשים שאוכלים הרבה פירות וירקות בריאים יותר וחיים יותר זמן. והאנשים במחקרים האלו לא אכלו ירקות ופירות אורגניים...

כך שירקות הם מזון בריא. ואם רוצים להמנע ממאבק, לא חייבים להמעיט בערך התועלת הבריאותית המוכחת של הירקות בשביל זה, מספיק לספר על הנזק שבמאבק על אוכל והפטנציאל העצום להפרעות אכילה, שגם ככה נפוצות להחריד.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
07/02/2017 | 17:30
1
79
1) לא רק הריסוסים הם רעלים,  גם בעייתיות בהינדוס ירקות,
   והקושי ב"נקיונם"
2)פעם לא אכלו אורגני--נכון, אבל העולם מאז הפעם השתה ותפקודיו בתוכו השתנה.
3)נכון שירקות בריאים יותר אבל אם רוצים למנע תופעות ל הפרעות אכילה והתיחסות "נודניקית/חפרנית" שלא תורמת אלא מזיקה, עדיף להסתפק בגזר ובעגבניה שהוא כן אוכל מאשר להתדיין בענין.

לצפיה ב-'אם לא שמת לב, אני בעד ירקות אורגניים'
אם לא שמת לב, אני בעד ירקות אורגניים
07/02/2017 | 19:35
74
2. לא אמרתי שפעם לא אכלו אורגני. אמרתי ששאר הדברים שאנשים אוכלים חוץ מירקות הם גם לא אורגניים (בהנחה והם לא קנו אותם אורגני בכוונת תחילה).
הטיעון שעדיף לא לאכול ירקות כי זה לא אורגני ויש רעלים לא הגיוני - כי גם בשאר הדברים יש רעלים!  אלא אם כן הבשר, מוצרי החלב, הקטניות והדגנים שאת קונה הם אורגניים, גם בהם יש רעלים, וכנראה שיותר.

1. איזה בעיות יש בהנדוס ירקות (שאין בהנדוס של דברים אחרים), ואיזה קושי יש בניקיון ירקות?

3. בדיוק. אבל אין צורך לומר שירקות לא בריאים או להמעיט בערך הבריאות שלהם בשביל לומר את זה.
לצפיה ב-'לא הייתי מתרגשת'
לא הייתי מתרגשת
07/02/2017 | 20:33
97
היה לי ילד שחשב שקטשופ זה מנת ירקות במשך כמה שנים טובות. לא קרה כלום. מציעים, שמים על השולחן, זה מגיע מתישהו. שלך אוכלים סלט לפי מה שאת כותבת. את בטוחה שחסרים להם ויטמינים או שזה הלב האימהי מנבא? 
לצפיה ב-'חוברות עבודה בחשבון'
חוברות עבודה בחשבון
07/02/2017 | 00:35
5
164
מעוניינת לקבל המלצה לחוברות עבודה בחשבון לילד בכיתה א שהוא דיי מתקדם בחשבון. כבר מכיר את רוב הנושאים בכיתה ב. כרגע בכיתה הם עובדים עם חוברות שבילים ולא אוהבת אותן.
לצפיה ב-'"חוקרים חשבון"'
"חוקרים חשבון"
07/02/2017 | 14:47
94
המורה לחשבון אצלנו המליצה, והילדה אהבה.
לצפיה ב-'את חוברות שבילים היה צריך להוציא מחוץ לחוק'
את חוברות שבילים היה צריך להוציא מחוץ לחוק
07/02/2017 | 20:37
3
113
ואת מי שכתב אותן לשלוח לאי בודד. חשבתי שכבר גמרו עם הזבל הזה.
לצפיה ב-'מאוד שמחה לקרוא את התגובה הזאת...'
מאוד שמחה לקרוא את התגובה הזאת...
07/02/2017 | 22:36
29
לצפיה ב-'בדיוק. זוועה של שיטה.'
בדיוק. זוועה של שיטה.
08/02/2017 | 07:49
26
לצפיה ב-'אנחנו עד השנה שעברה למדנו עם שבילים-זוועה'
אנחנו עד השנה שעברה למדנו עם שבילים-זוועה
08/02/2017 | 09:41
21

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
Tesqa
לבדיקות תוכנה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה