לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'התחצפויות - לא יכולה יותר!!'
התחצפויות - לא יכולה יותר!!
21/04/2017 | 16:56
11
373
אני לא  יודעת לאן לשרשר ואם זה המקום! חדשה כאן, מנסה למצא תשובות באינטרנט.
ילדה בת 9, לא מפסיקה להתחצף! 
דוגמאות: יש לה מבחן ביום ראשון, מנסים לעזור לה.
ביקשנו ממנה עכיוש לבוא ללמוד, כששואלים אותה שאלה יש אומרת לא יודעת, בליווי קול מעצבן של אוףףףףף.
אתמול הייתה אצל חברה, כשהיא חזרה ישר סגרה את הדלת שלה ולא נתנה לאחים שלה להיכנס והם רצו אליה (חמודים) אמרתי לה שכשהיא חוזרת מחברות שלה היא לא נעימה, מתחצפת ודי רעה לאחים שלה... התשובה שלה הייתה, גם שאת חוזרת מהעבודה את עצבנית (אני לא חושבת ככה), במקום ללכת לעבודה תלכי לאסוף כסף מאנשים ברחוב.... התשובה שלי הייתה  - "לפני שאני אצא לרחוב אני פשוט אפסיק לקנות לה דברים"...
עוד משהו - היא משאירה את הבגדים והתיקים שלה בכל מקום בבית...
מיואשת, זו התנהגות שפשוט יכולה להוציא אותי מדעתי...

מה עושים????
לצפיה ב-'מזל טוב, הגעת לגיל ההתבגרות המוקדם '
מזל טוב, הגעת לגיל ההתבגרות המוקדם
21/04/2017 | 17:09
4
225
אני מניח שיש לך חילוקי דעות עם בעלך על חינוך הילדים, האם אני צודק?

שאלה זו חשובה לי בכדי להשיב לך ...
לצפיה ב-'יש לנו חילוקי דעות - די סבירים אבל...'
יש לנו חילוקי דעות - די סבירים אבל...
21/04/2017 | 17:25
3
231
בדרך כלל על חלוקת המטלות של הבית ולא על חינוך הילדים, בדרך כלל אנחנו תומכים זה בזה לגבי החינוך של הילדים.
שנינוי עובדי היי טק, עובדים מאוד קשה, יש המון דברים ומטלות שקשורים בבית וקשה לנו לעשות הכל... אז בדרך כלל מתווכחים על זה..

לצפיה ב-'חילוקי דעות הן דבר טבעי, אבל אסור שהילדה תרגיש בהן'
חילוקי דעות הן דבר טבעי, אבל אסור שהילדה תרגיש בהן
22/04/2017 | 11:43
2
195
החושים שלי אומרים שהיא מצטטת את אחד ההורים כלפי השני ושאתם לא מתנהלים כאישיות אחת כנגדה.
לצפיה ב-'קשה לי לקרוא משפט שמייעץ להורים להתנהל כאישיות אחת נגד הילדה'
קשה לי לקרוא משפט שמייעץ להורים להתנהל כאישיות אחת נגד הילדה
22/04/2017 | 11:54
1
165
הם צריכים למצוא את הדרך להתנהל יחד בעד הילדה... וממש לא כאישיות אחת, ומותר לילדים לדעת שלא על כל דבר ההורים מסכימים זה עם זו (וליהפך), אבל למרות זאת הם כן מגבים זה את זו (וליהפך).
לצפיה ב-'עזבי אותך ממכבסת מילים'
עזבי אותך ממכבסת מילים
23/04/2017 | 17:59
127
את יודעת בדיוק למה התכוונתי.
לצפיה ב-'אם את רוצה שמשהו בהתנהלות שלה ישתנה'
אם את רוצה שמשהו בהתנהלות שלה ישתנה
21/04/2017 | 20:59
230
את חייבת לשנות משהו בהתנהלות שלך.
ב-ג-ד-ו-ל העניין הוא שהנערה הצעירה לא רוצה שיקבעו עליה ופה את תצטרכי לבחור את הגבולות בבית שלך. אם תקבעי לה גבולות גיזרה מאוד צרים לעצמאות, ההתנהלות בבית שלכם תהיה של קרבות אין סופיים - היא תנסה לפרוץ את כל הגבולות ואת תנסי להגן עליהם וכך או כך תחיו במלחמה.
גם חוסר גבולות זה כמובן רע מאוד ולכן האומנות היא למצוא את דרך המלך באמצע. משהו ששתיכן יכולות לחיות איתו בשלום, וזה ידרוש ממך לוותר על חלק מהעקרונות שלך ולדבוק רק באילו שמבחינתך הם החשובים ביותר.
מאחר ומדובר בהמון פרטים קטנים, ייתכן שכדאי לך ללכת לייעוץ הורי פרטני ובו תדוני יחד עם המטפל על כל סוגיה.
אם את שואלת אותי, אז למשל בענייני לימודים, כל עוד אין בעיות מיוחדות בבית הספר - לא הייתי מתערבת לה, הייתי עורכת שיחה שבה הייתי אומרת לה שמאחר ונושא הלימודים גורם לכן למריבות (ואת לא אוהבת לריב איתה) ומאחר ואת סומכת עליה שתדע לעשות את הדבר הנכון, החלטת להעביר אליה את האחריות המלאה על הלימודים שלה. את לא מזכירה לה להכין שעורי בית, לא לוחצת עליה ללמוד למבחן ולא מתערבת. רק אומרת לה שאם היא צריכה עזרה ותשמחי לעזור לה (אבל רק עד 8 בערב). 
אם היא תיכשל בבחינה או תקבל הערה על אי הכנת שעורי בית, אל תעשי מזה עניין גדול. רק תזכירי שאת פה לעזור לה אם צריך.
בעניין הציוד שלה - הוא לא יכול להיות זרוק בכל הבית, אבל את לא תתערבי במה שקורה בחדר שלה, חוץ מפעם בחודש שמנקים שם. ביום הזה תהיה מריבה, אבל לפחות צימצמת את זה לפעם בחודש.
בעניין האחים הקטנים, הילדה צודקת לגמרי - את חושבת שהם חמודים, בעיניה הם סתם נודניקים... תנסי קצת להיזדהות איתה. הנושאים המעסיקים ילדה בת 9 שונים מאילו המעסיקים פעוט בן 4. אם כבר הייתי נותנת לה תפקידים בוגרים ואחראיים כלפיהם כמו להקריא סיפור לפני השינה או לעזור לך איתם.
בקיצור, את צריכה לתת לגיטימציה לרצון ולצורך שלה להיות בוגרת ולנתב את המוטיבציה הזאת שלה לכיוונים חיוביים, ולדרוש ממנה דברים שהם במסגרת היכולות הרגשיות שלה כרגע.
לצפיה ב-'כן תחילת גיל ההתבגרות לא תחילת גיל ההתבגרות, '
כן תחילת גיל ההתבגרות לא תחילת גיל ההתבגרות,
21/04/2017 | 22:21
196
עדיין מצופה שבני הבית יתנהגו בצורה נעימה שמאפשרת חיים משותפים נעימים. זה כולל גם אותך כמובן, אם ההתנהגות שלך אכן עצבנית כשאת חוזרת הביתה. זה לא אשמת הילדים. 
אני הייתי מדברת איתה ומסבירה לה שיש לה חובת ויש לה זכויות בבית. החובות שלה הם להתנהג בצורה כמה שיותר נעימה ומכבדת לשאר בני הבית. מותר לה לסגור את הדלת שלה ולא לתת לאחים שלה להכנס, יש לה זכות לפרטיות. אבל כשהיא מגיעה הביתה שתגיד שלום בחביבות, ולאחים שרוצים להיות איתה תסביר שהיא עכשיו רוצה להיות לבד, ואולי תשחק איתם יותר מאוחר. 
כמו כן, לפני שהיא רוצה בזכות מסויימת (ללכת לחברה, מחשב, חוג, כל דבר שהיא אוהבת), היא קודם צריכה לסיים את החובות שלה. לאסוף את הבלאגן ולעשות שיעורים. אני חושבת שביסודי ההורים כן צריכים לפקח בגדול על שיעורי הבית. הרבה פעמים לא קורה לילד כלום אם הוא לא מכין שיעורים, וזה מלמד אותו שמשתלם לא לעשות אותם. בגיל היסודי, כשלהורים עדיין יש השפעה על הילדים, צריך לעבוד על הרגלים טובים לחיים. זה כולל הרגלי לימוד טובים, כדי שבחטיבה/בתיכון/באוניברסיטה זה יבוא בקלות.
לצפיה ב-'מזל טוב, הילדה מתבגרת '
מזל טוב, הילדה מתבגרת
22/04/2017 | 10:10
139
הילדה לא רוצה שתעזרו לה בלימודים.  אז תנו לה שתלמד לבד. כשהיא תרצה עזרה - היא תבקש.
וגם אז, אל תקחי ללב כשהיא תעשה ״אוףףף״. רובם עושים את זה... וזה באמת לפעמים מעצבן. אם זה ממש קשה לך לשמוע את האוףףף, אז במקרה הכי גרוע - אם לילדה קשה, תקחו מורה פרטית. עדיף מאשר להרוס את היחסים עם הילדה בגלל לימודים.

אם לילדה יש חדר פרטי, זכותה לרצות להסתגר בו. זה שאחיה הקטנים רצים אליה זה נורא חמוד מבחינתך, לא מבחינתה. זכותה לא לרצות לחבק את אחיה. וגם אם את מבקשת ממנה להיות נחמדה אליהם כשהיא חוזרת מחברה, אל תגידי לה ״את חצופה ורעה והם חמודים״. תגידי ״את גדולה ובוגרת. הם זקוקים לך״. שהיא לא תרגיש שהיא הרעה של הבית, להיפך. שהיא תרגיש שיש לה מקום טוב וחשוב בבית.
כשהם באים אליה והיא מחבקת למרות שהיא עייפה או עצבנית - תשבחי אותה. ואחרכך תשבי רק את והיא, לשיחת נשים כיפית, כי היא מיוחדת, גדולה, האחות הבכורה. וכמו שיש ממנה דרישות שאין מאחרים, זה בא עם זכויות. והזכות היא תשומת לב בוגרת מאמא.

אני חושבת שאתם צריכים להבין שהיא מתחילה את ההתבגרות. זה אומר שהיא גם רוצה פרטיות, שליטה על מה שקורה לה
וכן - לפעמים ֿ״התקפי עצבים״. זה מההורומנים. מכירה מה קורה לך לפני מחזור? זה קורה גם לה. ויותר קשה ממה שקורה לנו כמבוגרות, כי היא עוד לא מבינה את זה. היא לא יודעת להגיד לעצמה ״אוי... זה מגיע... אלך לשתות כוס מים ולהרגע״. זה פשוט מתפוצץ...

לצפיה ב-'נראה לי שכבר התרשמת שאתם לא לבד'
נראה לי שכבר התרשמת שאתם לא לבד
22/04/2017 | 21:18
122
גיל ההתבגרות מתחיל היום מוקדם.
ממליצה לך בחום על הדרכת הורים שתלווה אתכם לתקופה מסויימת עד שתרגישו שאתם מגובשים ויודעים איך לפעול בדרך הטובה ביותר בה אתם מצליחים גם להשתלט על הילדה ולהפעיל סמכות הורית וגם במקביל (לא פחות חשוב !) לנהל איתה מערכת יחסים חמה ואוהבת.

בהצלחה.
לצפיה ב-'ובהמשך לכל הנאמר,'
ובהמשך לכל הנאמר,
23/04/2017 | 08:10
177
אחד הדברים שגורמים למתבגר לבחון גבולות,
הוא כדי לאמץ לעצמו את תדמית הבוגר שיש  לו רצונות,
החלטות של עצמו, ואיננו רוצה לקבל מרות--
את זה אפשר למתן בגישה אחרת שלך אליה,
להזמין אותה לבית קפה (מקום ניטרלי) ולומר לה--
עכשיו את כבר גדולה, ואני סומכת עליך, תגידי מה היית
רוצה לקחת תחת אחריותך? 
אני גם אומר מה אני מצפה ממך,
כלומר להפוך אותה קצת שותפה, ואת בחכמתך, תמצאי דרכים לא להנחית,
אלא לבקש, לחפש דרך לתגמל, 
נכון שזה לא קל, אבל מאפשר למתן את צורת התגובה.
וצריך גם לומר--כשתחצי את הגבול--אגיב.
היא עדין תלויה בך, בכספים, בבגדים באוכל--יש דרך לפנק, ויש דרך להטיל סנקציות באופן שלא שובר את הכלים,
אלא בונה גבולות וסדר עולם. גם היא זקוקה לכך.

לצפיה ב-''
23/04/2017 | 09:38
119
קודם כל אני בשוק שהחבר'ה פה קוראים לגיל תשע גיל ההתבגרות המוקדם. לא שידעתי שיש כזה שלב, אבל זה שהוא מופיע בגיל תשע זה קריפי.
לא קראתי תגובות קודמות, אני לא מכירה אותך טוב כדי לדעת מספיק, אבל ככה מעל בריפרוף עולות לי כמה מחשבות בראש.
יכול להיות שאת מנהלת קריירה תובענית מאוד ולה זה ניראה שהעבודה בראש מעייניך?
אולי חסר לה זמן איכות איתך? הרבה פעמים זמן איכות יחד פותר הרבה בעיות ומשקעונים בהתהוות.
בנוסף, מה שאני רואה אצלי מהבכור בן שמונה, מעבר לזה שמכת בכורות היא מכה שצריך לדעת להתמודד איתה היטב שלא יהפכו למפלצות, מאוד חשוב להם לקחת החלטות. אולי יש לה צורך בלקבל החלטות? לדעת שהיא החליטה ואת מקבלת את ההחלטות שלה כבוגרת אחראית?
אולי אולי קשה לה עם חברות, בנות זה.. אובכן עם חרא (עם כל הכבוד למין הנבחר) ואלי יש אינטריגות או חיכוכים, חוסר יכולת להתמודד בסיטואציות חברתיות, תחרותיות כלשהיא. נסי לעקוב אחרי.
אבל בגדול זה נשמע כמו ילדונת שמנסה למצוא את מקומה ואת הפרטיות שלה.
בהצלחה

לצפיה ב-' יום שישי של חזל"ש הגיע! מה בסירים?'
יום שישי של חזל"ש הגיע! מה בסירים?
21/04/2017 | 07:06
5
29
לצפיה ב-'כאן סופר בקטנה. אין לי כוח'
כאן סופר בקטנה. אין לי כוח
21/04/2017 | 07:08
137
היום - קנלוני בשרי, ירקות בתנור, סלט כרוב
מחר - תכננו לטייל אבל דחינו לאור השרב הממשמש ובא. במקום זה יהיו המבורגרים ביתיים, צ'יפס בטטה. וזהו.
בישולים נעימים!
לצפיה ב-'מבשלת קצת'
מבשלת קצת
21/04/2017 | 08:32
1
144
קציצות עם אפונה קולורבי וקוסקוס

** הפוךהכנתי ממש לפי ההוראות ויצא לי בצקי.. הקוסקוס של מאסטר שף
אפשר הסבר?...

עוגת מילפה עם מסקרפונה
לצפיה ב-'לא יודעת... עשיתי בדיוק לפי מה שהיה כתוב'
לא יודעת... עשיתי בדיוק לפי מה שהיה כתוב
21/04/2017 | 18:07
24
לצפיה ב-'גם אצלי היום ממש בקטנה'
גם אצלי היום ממש בקטנה
21/04/2017 | 13:09
123
את המחיר נשלם מחר....
הילדים אינם בבית בסוף השבוע לכן הבעל ואני נאכל היום בצהריים שאריות מאתמול.
בערב ניקח את אבא שלי לאסא לנגב חומוס עם שיפודים. מהר זמין וזול.
מחר בבוקר השכמה לבישולים : עוף בתנור עם תפו"א, שניצלים, כרובית מוקפצת , סלט קצוץ ופסטה ברוטב בולונז + מקרוני מזוקיני עם אותו הרוטב, גרסא לבעל המנסה לרדת במשקל. קניתי היום קולפן שאמור להפוך את הקישואים לחוטים של פסטה. מקווה שזה יעבוד.
את כל זה, את הבעל ואת אבא שלי, אארוז עם שתיה קרה וניסע לפיקניק בבסיס של הבכור שסוגר שבת. מקווה שמחר יהיה קצת פחות שרבי.
לצפיה ב-'ביסרים שלי'
ביסרים שלי
23/04/2017 | 09:43
75
קציצות ברוטב אדום
קציצות ברוטב צהוב מחורבש (אטעם היום בצהריים..)
שישי בערב אכלנו על האש עם שאריות למחר
צליתי חציל והכנתי סלט מיונז

פשוט וטעים
לצפיה ב-'פינת ההמלצות'
פינת ההמלצות
21/04/2017 | 08:32
10
37
לצפיה ב-'לינדור- שכבר חשבתי שנחו מהמצאות'
לינדור- שכבר חשבתי שנחו מהמצאות
21/04/2017 | 08:36
9
237
אחרי השוקולד המלוח וזה עם הצ'ילי
הוציאו שוקולד 99% קקאו
כל קוביה קטנה מעיפה וזה כל מה שיש לי לכתוב

**מגיע במארז מיוחד וחגיגי
לא כמו שאר השוקולדים שלהם

לצפיה ב-'ואם כבר מדברים על שוקולד '
ואם כבר מדברים על שוקולד
21/04/2017 | 13:01
8
189
[תוצאת תמונה עבור לינדט שוקולד]
מדהים. נפלא. משמין....
השוקולד האהוב עלי ביותר.
לצפיה ב-'אוי למה אני לא מצליחה לצרף תמונה ?'
אוי למה אני לא מצליחה לצרף תמונה ?
21/04/2017 | 13:03
2
152
לינדור אריזה אדומה של לינדט. בא בכדורי שוקולד או חפיסה של קוביות.
שוקולד חלב מדהים !
לצפיה ב-'נכון!!'
נכון!!
21/04/2017 | 13:19
1
122
הוא מגיע גם במיקס
יחד עם מריר ולבן מארז בצבע זהב
לצפיה ב-'מהמיקסים אני פחות מתלהבת'
מהמיקסים אני פחות מתלהבת
22/04/2017 | 21:21
64
לאלה עם העטיפה האדומה אני פשוט מכורה
לצפיה ב-'את לא מבינה כמה לינדט יש לנו בבית. ממש חנות. ולא קטנה'
את לא מבינה כמה לינדט יש לנו בבית. ממש חנות. ולא קטנה
21/04/2017 | 13:18
4
181
כל כך אוהבים את לינדט, שקנינו כמויות (של העיגולים וגם חפיסות) בוינה, בברלין וההורים שלי הביאו לנו עוד מהגיחה האחרונה שלהם באיטליה. קשה להאמין, אבל אין לי ספק שבסוף נשתלט על הכול
לצפיה ב-'איזה כייף לכם'
איזה כייף לכם
21/04/2017 | 13:19
1
140
יש מלא טעמים שאין בארץ
בטח לא בסופר
לצפיה ב-'מלא!! מילאנו שקים מלאים של העיגולים בטעמים מדהימים'
מלא!! מילאנו שקים מלאים של העיגולים בטעמים מדהימים
21/04/2017 | 18:06
135
כמה חבל שצריך לעבוד אח"כ כל כך קשה בחדר כושר כדי שהכול ירד
לצפיה ב-'אם אתם צריכים עזרה אני פה '
אם אתם צריכים עזרה אני פה
22/04/2017 | 21:22
1
16
לצפיה ב-'מוזמנת בכיף לדעתי לגמרי שווה לך את הנסיעה '
מוזמנת בכיף לדעתי לגמרי שווה לך את הנסיעה
22/04/2017 | 22:56
15
לצפיה ב-'נופש בחול כשאין בייביסיטר '
נופש בחול כשאין בייביסיטר
19/04/2017 | 20:31
15
355
זה כבר זמן מה שאני מתה לחופשה בחו״ל , לבד בלי הילדים..
לא נסענו לבד מאז שהילדים נולדו 9+ שנים.
הבעיה שאין לי ממש שישמור עליהם. מדובר על 4 ילדים, בגילאי 8.5 עד 1.5
ההורים שלי לא מוכנים, חמותי יכולה אבל ללילה אחד אולי אולי שניים, לא מספיק לטיסה לחול, וגם היא לא ממש משתלטת עליהם.
וזאת הבעיה העיקרית, אין לי בייביסיטר שמסוגלת להשאר עם ארבעתם לכל כך הרבה זמן. זאת אחריות מטורפת שאני לא רואה למי אפשר לתת. הילדים שלי גם די קשים, וגם לי קשה להשתלט עליהם הרבה פעמים, לא כל כך רואה פתרונות.
חשבתי לרגע אולי לנסוע עם חברה , למרות שפחות מתלהבת, אבל שתי חברות ששאלתי לא רצו. ואין לי יותר חברות לשאול
אוף. רעיונות יצירתיים?
לצפיה ב-'מה עם לפזר את הגדולים לחברה טובה אולי '
מה עם לפזר את הגדולים לחברה טובה אולי
19/04/2017 | 22:03
223
ולבקש מחמתך 3 לילות
+גיוס עזרה של אימהות מהגן והכיתה
בהקפצות אם צריך
או באירוח אחר הצהרים
לצפיה ב-'וואו, באמת נשמע קשה לגמרי מבינה לליבך...'
וואו, באמת נשמע קשה לגמרי מבינה לליבך...
19/04/2017 | 23:05
2
225
הפעם הראשונה שאני ובן זוגי נסענו לחו"ל יחד הייתה.... לפני 3 חודשים! ויש לנו רק 2 ילדים, וגם הם גדולים (12 ו-8 וחצי) וכבר לא בעייתיים. הם נשארו אצל ההורים שלי, עם לו"ז מסודר וברור (ריבוי חוגים דווקא כן בעייתי), ועם לא מעט עזרה בהסעות גם מחברים ועוד בני משפחה שארגנתי להם מראש. בסה"כ הסתדרו בסדר גמור.
האמת שאני די מבינה את ההורים שלך ושל בעלך. להישאר לבד עם 4 ילדים, כשהקטן בהם הוא עדיין קטן מאוד, ואת עצמך מתארת אותם כ"קשים" זה באמת מאוד קשה בגילם. הם כבר לא רגילים להתנהלות הזו, ובגילם המבוגר אני משערת שזה גם אינטנסיבי מאוד עבורם.
אין לי ממש הצעות אופרטיביות בשבילך איך לפתור את העניין ובכל זאת לנסוע לחו"ל. אני יכולה אבל להגיד לך שעד שטסנו לחו"ל השנה, פשוט "הסתפקנו" בחופשות זוגיות של 2 לילות במצפה הימים, פעם-פעמיים בשנה. נכון שזה לא חו"ל, ואי אפשר להשוות, אבל לפעמים זה מה יש, ואם יש מישהו שמוכן להישאר עם הילדים לחמשוש, אז בינתיים קחי את זה ולכי על המקום הכי מפנק שתוכלי לחשוב עליו. כשהילדים יגדלו אפשר יהיה לחשוב שוב על העניין ואולי לשכור 2 סטודנטיות שיחלקו ביניהן את האחריות.
צר לי שלא הועלתי יותר
לצפיה ב-'אני שמרתי על 2 ילדים לאמא יחידנית כשהיא נסעה לחו"ל'
אני שמרתי על 2 ילדים לאמא יחידנית כשהיא נסעה לחו"ל
20/04/2017 | 00:17
1
205
הם היו גדולים, בן 14 ובן 9, הייתי אחראית על הארוחות (הגשה, לא בישול ), על (מידה מסויימת ) של בידור וישנתי שם בלילות.
לי זו היתה עבודת חלומות, הרווחתי בשבוע מה שחברים שלי הרוויחו כל הקיץ. והילדים היו מקסימים. לאמא זה היה פתרון זול יותר ממטפלת מקצועית.
הגילאים אצלך הרבה יותר צעירים, והקטנים לפחות צריכים דמות מוכרת - אם את נוסעת באוגוסט אולי הגננת או הסייעת מהגן של הקטן יהיו מעוניינות בהשלמת הכנסה? והגדולים אצל סבא וסבתא?
לצפיה ב-'מה עם להביא מטפלת שתהיה עם הסבתא?'
מה עם להביא מטפלת שתהיה עם הסבתא?
20/04/2017 | 07:47
166
אצלי זה היה התכנון בקיץ כי היא לא מסכימה לשמור לבד עם שני הקטנים.
אפשרות נוספת: לקחת איתכם את הקטן / את שני הגדולים (תלוי על מי קשה יותר לשמור).
מה עם לפזר בין שתי הסבתות?
לצפיה ב-' טיול מאורגן. לבד. להמשיך לחפש שותפה'
טיול מאורגן. לבד. להמשיך לחפש שותפה
20/04/2017 | 08:24
171
מה שאני הייתי עושה,  נוסעת לבד. אבל כיף לי להסתובב עם עצמי, ואני יודעת שלא כל האנשים אוהבים את זה.

אם את מאלה שלא נהנים מלהיות לבד - אפשר לנסוע בטיול מאורגן. 

עוד אופציה - לחפש מישהי שאת חצי מכירה. אפילו לכתוב בפייסבוק ״בא לי לנסוע לחו״ל, למישהי בא להצטרף?״. אולי יש עוד נשים במצבך שמאיזו סיבה אין להן עם מי לנסוע, וישמחו להכיר ולהצטרף.

לצפיה ב-'יהלום כתבת לי את ההודעה שלי בשמך חח'
יהלום כתבת לי את ההודעה שלי בשמך חח
20/04/2017 | 09:29
193
שיפשתי עיניים לכינוי...
חשה בדיוק כמוך - מתה לזמן זוגי חולמת על חול... וארבעה ילדים אחד עוד יונק אבל אולי זה גם תירוץ שלי לברוח הקטן הזה כבר בן שנתיים וחצי היונק..
יש לי אמא ואבא מדהימים אבל ארבעה ילדים מסגרות חוגים לילות השכבות...טו מא'צ בשבילהם..והימים נראים לי פתאום כאלה ארוכים...מלא משימות..ואצלי לא שובבים כמו שאת מתארת אצלך..ולא בא לי למצוא סידור שיום אחד זאתי ויום אחד ההיא ויום סבתא...מה גם שלא נסענו בלעדיהם מעולם...
וגם אני חיפשתי חברה והשתפנתי תאמת אבל גם לא מאמינה שמישהי תרצה..
ואמרתי אולי אקח את אחד הילדים לבד...
בקיצור אין לי  פתרון אני לא מצאתי...רק הזדהות חיבוק שאת לא לבד...עוד מעט יגדדלו וניסע ביחד - רוצה להכיר?
לצפיה ב-'וואו באמת נשמע לא פשוט'
וואו באמת נשמע לא פשוט
20/04/2017 | 10:20
161
גם ארבעה וגם ממש צעירים. לא נראה לי שתמצאי אדם אחד שיצליח להשתלט.
האפשרויות שנראות סבירות הן פיזורם בין כמה גורמים אם יש בכלל כמה כאלה שיהיו מוכנים לארח ילד אחד או שניים לארבעה ימים לפחות, או שני אנשים שיבואו לגור אצלך בבית. לפני שנים גייסנו את המטפלת ובן זוגה , הם גרו אצלנו ארבעה ימים (ואצלי יש רק שני ילדים....) השארנו להם את האוטו.
לצפיה ב-'אנחנו נשואים 10 שנים ועדיין לא היינו בחו"ל לבד'
אנחנו נשואים 10 שנים ועדיין לא היינו בחו"ל לבד
20/04/2017 | 15:16
180
מסיבה דומה ולנו יש שניים. בשלב זה מוותרים, נסענו פעם ראשונה לחו"ל שנה שעברה עם הילדים והיה נחמד מאוד.
יש לי חברה עם 4 ילדים שהיא עושה חלוקה במשפחה- זוג ילדים אצל הסבתא ועוד שניים פיזרה בין האחים שלה ושל בעלה (לדודים של הילדים).
הילדים נהנו וגם ההורים, לי אין מישהו שאני מרגישה נוח להשאיר כמה ימים אצלם אבל אם למישהו יש אז זה נהדר.

לצפיה ב-'וואו. טוב לדעת שאני לא לבד לפחות'
וואו. טוב לדעת שאני לא לבד לפחות
20/04/2017 | 20:58
1
205
לחלק את הילדים היה רעיון טוב, אבל כאמור אמא שלי לא מעוניינת, ורק חמותי מוכנה אז אין למי לחלק..
טוב נתאפק עוד כמה שנים, אולי יהיה יותר קל. בנתיים נסע איתם
לצפיה ב-'גם אני ניחמתי את עצמי שזה עדיף על כלום '
גם אני ניחמתי את עצמי שזה עדיף על כלום
21/04/2017 | 07:06
174
מניסיון של כמה שנים כבר אני יכולה לבשר לך שככל שהם גדלים זה הופך הרבה הרבה הרבה (!) יותר קל, ובהתאם גם הרבה יותר כיף. הנסיעות הראשונות \שלנו איתם היו מאוד לא פשוטות, בעיקר בכל הקשור לבכור. הוא היה ילד מאוד קשה. מאוד.  
עכשיו, כשהוא בן 12, זה הופך לתענוג ולזמן איכות אמיתי. אני ממש מחכה לחופשות שלנו איתם, בארץ ובחול, וסופרת בצער לאחור את השנים שנשארו לנו לטוס בהרכב מלא (מאמינה שלא יותר משש שנים לכל היותר וכל מה שיבוא אחר כך יתקבל בברכה..).
מאוד קשה לטוס לחו"ל עם ארבעה, שלא לדבר על הצעירים מאוד, אבל מבטיחה לך שעם השנים זה באמת יהיה יותר קל ויותר מהנה.
לצפיה ב-'לוותר על נסיעה זוגית'
לוותר על נסיעה זוגית
21/04/2017 | 22:09
162
יש לכם הרבה ילדים, צעירים, קשה להשתלט עליהם. זו ממש לא תקופה בחיים לנסוע לבד.
את יכולה להשאיר אותם לערב אחד עם הסבים שכן מוכנים ולנסוע עם בעלך ללילה אחד בארץ. 

לצפיה ב-'להיות רק שניכם לבד כמה לילות? זה מסוכן...'
להיות רק שניכם לבד כמה לילות? זה מסוכן...
22/04/2017 | 07:53
3
233
עוד עלול לצאת מזה עוד ילד ואז בכלל תוכלי רק לחלום על חופשה זוגית בעשור הקרוב...
לצפיה ב-'אל תצחקי , זה מה שקרה בפעם הקודמת שישנו אצל סבתא '
אל תצחקי , זה מה שקרה בפעם הקודמת שישנו אצל סבתא
22/04/2017 | 21:02
2
47
לצפיה ב-'הרגת אותי '
הרגת אותי
22/04/2017 | 21:19
33
לצפיה ב-' עכשיו הבנתי למה אמא שלך מתחמקת '
עכשיו הבנתי למה אמא שלך מתחמקת
23/04/2017 | 07:05
29
לצפיה ב-'מה עושים עם הסבל שהיתושות עושות לנו ולילדים בלילות ?'
מה עושים עם הסבל שהיתושות עושות לנו ולילדים בלילות ?
19/04/2017 | 18:15
6
99

כן, אני יודע יש בסופרים מלא תכשירים שאני לא אוהב למרוח על הגוף
או לשים בשקע עם טבליות וזה לא ממש עוזר.
אני יותר מעדיף פתרונות טבעיים בסגנון נרות שמפיצים ריחות כאלה ואחרים
או כל פתרון טבעי אחר שהוכיח את עצמו נגד יתושות...
לכל מי שמכיר/ה ובדק את זה וזה הוכיח את עצמו
אודה מאוד...
מה שתגידו אני הולך לנסות.. !!!

לצפיה ב-'כמובן רשתות בכל הבית'
כמובן רשתות בכל הבית
19/04/2017 | 21:55
2
90
להשתדל שיהיו סגורות
פעם הייתי משתמשת בצמח קמומליה
הפחית בצורה טובה מאד את העקיצות
לצפיה ב-'זאת דירה שכורה קטנה ואין לי שום אפשרות לשים רשתות'
זאת דירה שכורה קטנה ואין לי שום אפשרות לשים רשתות
19/04/2017 | 22:35
1
117
בקשר לצמח הקמומילה לא הבנתי מה ? לגדל ? לחלוט ? לעשן ?

ומעבר לזה אם יש למישהו רעיון מה אפשר לשים צמחי או טבעי איבירח אותן ? שהן לא אוהבות ? משהו שאפשר להדליק או להבעיר ?
לצפיה ב-'לגדל'
לגדל
20/04/2017 | 06:54
112
הריח שלו מבריח אותן
לצפיה ב-'ציטרונלה'
ציטרונלה
20/04/2017 | 09:45
101
זה שמן טבעי שמרחיק יתושים רק עם ריח חזק
חברת לייף הגדילה להוציא משחת ציטרונלה עדיין עם אותו הריח אבל יותר נוחה לשימוש.
יש מכשיר חשמלי שנכנס לקיר וכנראה עושה רעש מיוחד שהיתושים רק שומעים ומתרחקים.
אני גם נגד תכשירים לא טבעיים ואין לי רשתות. גן זואולוגי הייתי יכולה לגדל עם כל החרקים המוזרים שקופצים לבקר..
לצפיה ב-'מאווררי תקרה'
מאווררי תקרה
20/04/2017 | 19:58
79
יש לנו בכל החדרים כולל הסלון. מאד מאד עוזר נגד יתושים.
לצפיה ב-'כילה על המיטות'
כילה על המיטות
21/04/2017 | 22:11
10
לצפיה ב-'מטפלת לשנה הבאה'
מטפלת לשנה הבאה
20/04/2017 | 07:50
8
244
בשנה הבאה אצטרך עזרה פעמיים בשבוע בשעות הצהריים, להביא מהגן ילד שיהיה בן 4 ולשמור על בן 10. אני רוצה גם קצת עזרה (להכין תוספת לארוחת צהריים, כביסה וכד', לא משהו רציני). איך רושמים את זה בלי שיראה שאני מצפה שתשטוף את הבית?
כשרושמים עבודות בית קלות, זה נראה לי מרתיע.
לצפיה ב-'אני חושבת שיש סוג של הסכמה לגבי מה כולל עבודות בית קלות'
אני חושבת שיש סוג של הסכמה לגבי מה כולל עבודות בית קלות
20/04/2017 | 08:18
203
ורוב האנשים מבינים שזה מה שאת כתבת.

״הוצאה מצהרון, טיפול בילדים בבית ועבודות בית קלות״ כולל בדרך כלל קצת בישולים, נקיון אחרי ארוחת הצהריים, ובערך להוריד את הכביסה מהחבל. לא הרבה יותר מזה.
חשוב לתאם ציפיות כאשר תדברי עם מועמדות, כדי שלא יהיו הפתעות לא נעימות
לצפיה ב-'גם לי נראה סביר'
גם לי נראה סביר
20/04/2017 | 10:24
143
לרשום "עבודות בית קלות" ואת גם יכולה להוסיף "כגון קיפול כביסה וכו'" אולי תיכוניסטית לא תאהב את הענין אבל אצל נשים יותר מבוגרות שיש להן ניסיון בטיפול בילדים זה די סטנדרט ולא חושבת שמישהי תיבהל.
כמו שכתבו לך - בעת הריאיון תסבירי בדיוק למה את מצפה שלא יהיו הפתעות.

לצפיה ב-'מעבר לנאמר ע"י אחרות,'
מעבר לנאמר ע"י אחרות,
20/04/2017 | 11:40
130
הסבר בע"פ מועיל, 
ולי נראה שגם בחירת המינוח מועיל, במקום עבודות בית קלות,
הייתי מחלקת -הוצאת ילד מצהרון, וארגון בבית ע"פ הצורך.
לבשל תרצי כל יום? להוריד כביסה כל יום?
לאסוף משחקים זה בהחלט ארגון. ואלה לא נקראים עבודות בית אלא ארגון.
כתסכמו--תכתבי ממש חוזה בענין וזה מכסה את הענין.
לצפיה ב-'לציין מפורשות מה הדרישות'
לציין מפורשות מה הדרישות
20/04/2017 | 12:53
128
הכול מתחיל ונגמר במה שאת משלמת, אבל מניסיון, כדאי לציין מראש מה הציפיות.
לצפיה ב-'והערה כללית - קבלי חיזוק חיובי '
והערה כללית - קבלי חיזוק חיובי
20/04/2017 | 17:40
3
209
את בדרך הנכונה. נראה לי שהסידור הזה יעשה לך ממש טוב 
לצפיה ב-'מה זה קשור?'
מה זה קשור?
20/04/2017 | 17:58
2
185
אני צריכה פתרון לשנה הבא לילד אחרי הגן כשאני בעבודה.
לצפיה ב-'נשמעת עמוסה בשרשור של הקורס פרמדיקים'
נשמעת עמוסה בשרשור של הקורס פרמדיקים
20/04/2017 | 18:33
1
178
אני חושבת שאדי התכוונה שטוב שאת דואגת לעצמך - קבלת עזרה נשמעת כמו רעיון מוצלח.
לצפיה ב-''
21/04/2017 | 00:13
18
לצפיה ב-'מחנכת שנה שלישית?'
מחנכת שנה שלישית?
19/04/2017 | 15:29
14
273
שלום רב,
האם בכדי להמשיך שנה שלישית כמחנכת בכיתה מסויימת צריך רב הורים שמסכימים?
בתודה

לצפיה ב-'פליז.... אם מישהו יודע'
פליז.... אם מישהו יודע
19/04/2017 | 15:57
2
21
לצפיה ב-'לא נראה לי שמישהו שואל את ההורים'
לא נראה לי שמישהו שואל את ההורים
19/04/2017 | 16:00
1
39
לצפיה ב-'נראה לי שיש איזה חוק שאומר'
נראה לי שיש איזה חוק שאומר
19/04/2017 | 16:01
145
שמעל שנתיים צריך איזשהי בקשה מיוחדת מרב. או שיש וטו לדבר כזה. זכור לי משהו אבל לא בטוחה
לצפיה ב-'מעולם לא שמעתי שיש צורך בהסכמת ההורים בנושא שיבוץ מורים'
מעולם לא שמעתי שיש צורך בהסכמת ההורים בנושא שיבוץ מורים
19/04/2017 | 16:12
3
116
קרה לנו פעמיים שמורה חינכה שלוש שנים.
בשתי הפעמים - אף אחד לא העלה שאלה שכזאת על הסכמת הורים

לצפיה ב-'יחד עם זאת, מאחר ושנתיים זה סטנדרט'
יחד עם זאת, מאחר ושנתיים זה סטנדרט
19/04/2017 | 16:23
2
121
אולי חריגה מכך זקוקה, אם לא לרב אז להיעדר קול וטו שמתנגד לכך.
ותודה
לצפיה ב-'אין שום חוק'
אין שום חוק
19/04/2017 | 16:29
106
שמגביל חינוך כיתה, לא בהכרח לשנה וגם לא לארבע שנים.
יש בי"ס שהמדיניות בהם שמחנך/כת רק שנה אחת.
ויש בתי"ס שהשיבוץ מתואם בין מחנכים להנהלה, 
ויש שזו הנחתה.
אני כמחנכת העדפתי לחנך ברצף 3 שנים--מעולם לא שמעתי תלונה על כך.
חלק מהשנים--חינכתי ד' ה' ו-ו'.
והרבה שנים --חינכתי י', י"א וי"ב.  
התאים לי התאים למערכת, והיה נהדר עם התלמידים.

לצפיה ב-'שום כלום אין להורים שום נגיעה בהחלטה'
שום כלום אין להורים שום נגיעה בהחלטה
19/04/2017 | 21:53
16
לצפיה ב-'זה לא תלוי בהורים'
זה לא תלוי בהורים
19/04/2017 | 17:36
123
זו החלטה פנימית של המנהלת.
לצפיה ב-'תודה על התשובות! למרות שמבאסות....'
תודה על התשובות! למרות שמבאסות....
19/04/2017 | 18:44
1
37
לצפיה ב-'חבל שמבאס אותך,'
חבל שמבאס אותך,
19/04/2017 | 19:08
129
אני מבינה שיש לך בעיה אישית בענין,
מציעה לך לחשוב על פתרון לילדים שלך.
אולי לבקש העברת כיתה. או פתרון מתאים אחר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אנחנו הצלחנו לשכנע את המנהלת להשאיר את המחנכת של הבכור לעוד'
אנחנו הצלחנו לשכנע את המנהלת להשאיר את המחנכת של הבכור לעוד
19/04/2017 | 22:53
2
142
שנתיים, מעבר לשנתיים בהן לימדה את הכיתה. היא לימדה אותם בכיתות ג-ד, ולקראת סוף שנה"ל של כיתה ד' כתבתי מכתב (לבקשת הוועד) למנהלת בית הספר, בו בקשתי להשאיר אותה לעוד שנתיים. באותו זמן היה מדובר בכיתה לא פשוטה, עם בעיות חברתיות מורכבות, כולל כמה ילדים עם בעיות התנהגות, והרגשנו שהיא קידמה מאוד את הכיתה בשנתיים בהן לימדה (בעבודה אינטנסיבית ובשיתוף יועצת בית הספר), אבל שנדרשה עוד הרבה מאוד עבודה. הדגשתי את זה שלהכניס מחנכת חדשה זה למעשה למחוק את כל מה שהיא השיגה ולהתחיל הכול מההתחלה.
נראה שזה שכנע את המנהלת, כי היום הבכור מסיים כיתה ו' עם אותה מחנכת
כך שזה אמנם לא מאוד שכיח, אבל זה בהחלט אפשרי.
לצפיה ב-'אצלינו ההיפך'
אצלינו ההיפך
20/04/2017 | 15:39
1
121
יש כאלה שפועלים שהמורה תמשיך ואני לא מעוניינת.
לצפיה ב-'טוב, אצלנו הייתה תמימות דעים. מצד שני, לא בטוח שלבקשות'
טוב, אצלנו הייתה תמימות דעים. מצד שני, לא בטוח שלבקשות
20/04/2017 | 18:30
79
של הורים תמיד יש השפעה, אז תהיי אופטימית
לצפיה ב-'ההחלטה של המנהלת והמורה בלבד. ההורים לא צד בדבר!!'
ההחלטה של המנהלת והמורה בלבד. ההורים לא צד בדבר!!
20/04/2017 | 19:56
20
לצפיה ב-'סקר שיעורי בית'
סקר שיעורי בית
19/04/2017 | 22:02
13
204
שלום לכם! חדשה כאן.. אשמח לשמוע - מכולם, אבל בעיקר מהורי ילדים בכתות א', אם הילד מקבל שיעורי בית כל יום או לא ובאיזה היקף/כמה זמן לוקח לו להכין אותם. תודה

אצלי.. הוא מקבל שיעורים כל יום, והכמויות הן כמה דפים בכל חוברת לרוב - בחוברות שפה וחשבון.. זה הופך למטלה רצינית ולדעתי הכמות מוגזמת (היום, למשל, היו 8 עמודים בשפה..).
לצפיה ב-'8 עמודים זה המון'
8 עמודים זה המון
19/04/2017 | 22:22
3
127
תבררי אם הכל היה לשיעורי בית או חלק היו כמשימת כיתה שהוא לא עשה

כיתה א
מקבל עמוד או שתים בשפה וחשבון כל יום
לפעמים עמוד או שתים במולדת או מדעים
הוא אוהב לתקתק
ולוקח לו 10 דק פלוס מינוס
לרוב עושה לבד
לפעמים קורא לי אם משהו לא ברור
לצפיה ב-'אצלנו כמות כזו של עמודים ניתנת לשבוע ימים'
אצלנו כמות כזו של עמודים ניתנת לשבוע ימים
20/04/2017 | 00:09
1
113
מיום ליום כמעט לא נותנים, לרוב ליומיים/שלושה קדימה, 3-4 עמודים, לא יותר. אם היא לא מספיקה בכיתה לפעמים יש עוד כמה עמודים להשלים.
לצפיה ב-'תענוג!!'
תענוג!!
20/04/2017 | 14:36
14
לצפיה ב-'לא, אלה שיעורי בית.. '
לא, אלה שיעורי בית..
20/04/2017 | 13:13
83
איזה כיף לכם!
אני יודעת שאלה שיעורי בית כי המורה מצלמת את הלוח כל יום ושולחת בוואטס אפ, ובלוח מסומן מה עשו בכתה ומה שיעורי בית. 
לצפיה ב-'המון! אצלנו בכיתה א' היו מעט מאוד ש"ב, ובד"כ סמליים למדי'
המון! אצלנו בכיתה א' היו מעט מאוד ש"ב, ובד"כ סמליים למדי
19/04/2017 | 22:55
1
110
כן הייתה הכתבה מדי שבוע (5-10 מילים, הכמות עלתה בהדרגה לאורך השנה), וכן קיבלו בהתחלה דפים שהיו צריכים לקרוא 10 פעמים ולאסוף חתימות וכו', אבל על בסיס קבוע היו מעט מאוד שיעורים.
את צריכה קודם כל לוודא שאכן מדובר בש"ב ולא בעבודת כיתה שמסיבה כלשהי הבן לא הספיק לסיים ולכן נשארה לו לבית. ואם אכן מדובר בש"ב, כדאי לשוחח עם הוועד שיעלו את הנושא כשאלה מול המחנכת. 8 עמודים זה נשמע הרבה מאוד לכיתה א'.
לצפיה ב-'תודה, מדובר בשיעורי בית ברוב רובם של המקרים.. '
תודה, מדובר בשיעורי בית ברוב רובם של המקרים..
23/04/2017 | 23:47
8
כפי שעניתי לאחרים - אנחנו מקבלים בוואטס אפ צילום של הלוח ועל גביו סימון - כך אני יודעת מה נעשה בכתה ומה היה ש"ב. 
לא יודעת, האמת, אם יש לנו ועד.. כי ילדתי בדיוק בתחילת ספטמבר ולא הייתי באסיפת הורים חח אנסה את הכיוון הזה - כי לי עצמי לא ממש מתחשק לנקוט צעד שייחשב במידה רבה 'נגד' המורה, ממנה אני בעיקרון מאוד מאוד מרוצה, מעניין העניין הזה. ועוד אציין שממש אין 8 עמודים בכל חוברת כל יום. למרות היא נותנת 3-4 עמודים, לפעמים 2. אבל כשיום אחד מפספים.. זה מצטבר.. וגם מעט העמודים הללו לוקחים לבן שלי פעמים רבות זמן רב. 
לצפיה ב-'אצלנו בכיתה א לא היו שיעורי בית באופן מוצהר (אבל היו בפועל)'
אצלנו בכיתה א לא היו שיעורי בית באופן מוצהר (אבל היו בפועל)
20/04/2017 | 12:59
1
93
המדיניות של בית הספר הוא לא לתת שיעורי בית בכיתות א-ב, אלא לתת משימות כיתה.
יש ילדים שמספיקים לסיים את כל משימות הכיתה ונשאר להם עוד זמן למשימות נוספות.
יש ילדים שמספיקים לסיים את משימות הכיתה וזהו.
יש ילדים שלא מספיקים לסיים את משימות הכיתה, ואז הם נדרשים לסיים אותם בבית.

שווה לבדוק האם לכל הילדים בכיתה יש כמויות כאלו של שיעורים - ואז זו בעיה מול המורה ובית הספר. או האם לכל אחד יש כמות שונה של שיעורים, ואז צריך לבדוק מול המורה כיצד מסייעים לילד שלך להצליח לעשות את המשימות בכיתה (אולי נושא של התארגנות, אסטרטגיות למידה, עיניין במשימות ועוד)
לצפיה ב-'תודה, לא, לצערי אצלנו זו מדיניות של שיעורי בית'
תודה, לא, לצערי אצלנו זו מדיניות של שיעורי בית
20/04/2017 | 13:11
84
המורה מצלמת לנו כל יום את הלוח ושולחת בוואטס אפ.. וכתוב שם מה עשו בכתה ומה צריך לעשות בבית. אז קורה לפעמים שהוא משלים משהו מהכתה, אבל לא הרבה. לרוב מדובר בשיעורי בית ממש. ויש גם התכוננות להכתבות.. יותר נכון, צריך לכתוב סיפור בהסתמך על מילים שצריך ללמוד לכתוב אותן. 
לצפיה ב-'אההה'
אההה
23/04/2017 | 22:50
2
22
שמונה עמודים זה קצת קיצוני, במיוחד ילדתי שלא מתה על לשבת להתרכז ולתקתק, זה עלול לקחת יומיים :(((
בדרך כלל כל יום יש שניים שלושה עמודים בשפה ושניים שלושה בחשבון. וקצת יותר מזה לסופ"ש, שזה בעצם עד יום שני. באמת לדבר עם המחנכת.
לצפיה ב-'תודה. זהו, לרוב זה לא 8 עמודים ביום. אבל גם מספיק שיום אחד'
תודה. זהו, לרוב זה לא 8 עמודים ביום. אבל גם מספיק שיום אחד
23/04/2017 | 22:56
1
17
לא נספיק להכין (יש עוד 3 ילדים קטנים.. והילד לא בדיוק מתנדב לשבת ולהכין ש"ב וגם ממש לא מתקתק בד"כ....) - כבר מצטברת כמות רצינית. הם סה"כ ילדים קטנים! אמנם אני מאוד אוהבת ומעריכה את המורה, אבל הקטע זה מבאס. גם ראיתי שעוד הורים מסכימים איתנו (איתי ועם בעלי), פשוט לא בא לי להיות 'מארגנת מרד' או משהו בסגנון חח במיוחד שהמורה באמת מקסימה ואיכותית. 
לצפיה ב-'לא צריך להתחיל מרד. צריך לפנות לוועד, שיעלה מול המחנכת את'
לא צריך להתחיל מרד. צריך לפנות לוועד, שיעלה מול המחנכת את
25/04/2017 | 07:37
21
הנושא. זה בדיוק תפקיד הוועד.
לצפיה ב-'לא כל יום וכשיש אז ממש מעט'
לא כל יום וכשיש אז ממש מעט
25/04/2017 | 11:27
1
12
זה נובע גם מהאג'נדה של המחנכת עצמה ובעיקר מזה שהוא מסיים הכל בכיתה כי עובד מאוד מהר. אם באופן נדיר נשאר לו משהו הוא עושה בצהרון. אני חושבת שמתחילת השנה הוא הביא פעמיים שיעורים הביתה כשאמר לי שהעדיף לשחק בצהרון במקום שיעורים וישב ישר כשהגענו הביתה.
לצפיה ב-'וואו, תענוג!!!'
וואו, תענוג!!!
25/04/2017 | 13:34
3
לצפיה ב-'איך למנוע מהבגדים להתקמט בכביסה?'
איך למנוע מהבגדים להתקמט בכביסה?
19/04/2017 | 15:58
3
134
בזמן האחרון שמתי לב שהבגדים יוצאים נורא מקומטים מהכביסה.  כולל בגדים עדינים שלא עוברים מייבש. מה עושים? יעזור להוריד את מהירות הסיבוב?
לצפיה ב-'לאחר הכביסה'
לאחר הכביסה
19/04/2017 | 16:03
144
פשוט מנערת חזק... במקום גיהוץ. עוזר גם לבדים הקמיטים
לצפיה ב-'כמה דברים,'
כמה דברים,
19/04/2017 | 16:34
1
138
1)אם חל שינוי במכונה הספציפית שלך, אז כדאי לברר
   אצל טכנאי, אם השתבש משהו.
2)תתכבסי עם פחות סחיטה, מה שמקמט בעיקר זו הסחיטה.
3)אל תדחסי הרבה כביסה לתוך המכונה, אם זה דחוס
   זה גורם להתקמטות.
4)לשים את הדברים לא מקומטים לתוך המכונה, לקפל בצורה 
   כללית לכיוון שאת מעונינת, ולא לקיפול קטן אלא "הקו" הכללי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/04/2017 | 20:14
87
אני באמת דוחסת כמויות, אנסה להוריד.
לצפיה ב-'גם אצלכן ביקשו בכיתה א את כל החוברות הנותרות'
גם אצלכן ביקשו בכיתה א את כל החוברות הנותרות
19/04/2017 | 14:24
166
נראה לי המחנכת אצלנו הולכת לרוץ מהר מהר עם החומר
משמע- מלא שיעורי בית שקטנצ'יק לא סובל
לצפיה ב-'המלצהנמלטים חזרה'
המלצהנמלטים חזרה
15/04/2017 | 12:50
3
255
ומייקל יפה מתמיד
לצפיה ב-'אש אש אש'
אש אש אש
18/04/2017 | 09:53
2
166
פרק ראשון היה טוב ומסקרן
אפילו התחלתי לראות את העונה הראשונה.
זאת סדרת עבר שראינו כזוג רווק במחשב
נוסטלגיה
לצפיה ב-'פרק 3 יצא'
פרק 3 יצא
20/04/2017 | 08:28
1
16
לצפיה ב-'נכון. לא מספיקה..בקרוב'
נכון. לא מספיקה..בקרוב
20/04/2017 | 09:23
10
לצפיה ב-'בעלי רוצה לצאת לקורס פרמדיקים'
בעלי רוצה לצאת לקורס פרמדיקים
13/04/2017 | 09:15
68
1267
חלום ישן שלו , תמיד רצה. האמת , זה החלום של שנינו. רק שלי אין אנרגיה לחלומות , בקושי שורדת גם כך.
בקיצור, נפתח עכשיו קורס של איחוד הצלה קרוב לבית ובעלי ממש ממש רוצה. מדובר בקורס של פעמיים בשבוע במשך חצי שנה. שזה אומר שאין לי עזרה בכלל בשעות הערב כולל החזרה מחוגים, ארוחת ערב, השכבה של...
המשך>>
חלום ישן שלו , תמיד רצה. האמת , זה החלום של שנינו. רק שלי אין אנרגיה לחלומות , בקושי שורדת גם כך.
בקיצור, נפתח עכשיו קורס של איחוד הצלה קרוב לבית ובעלי ממש ממש רוצה. מדובר בקורס של פעמיים בשבוע במשך חצי שנה. שזה אומר שאין לי עזרה בכלל בשעות הערב כולל החזרה מחוגים, ארוחת ערב, השכבה של שני הקטנים. אולי פעם בשבוע אמא שלי תבוא אבל לא תמיד. בעלי יודע עד כמה שזה יקשה עלי ועדיין מתעקש. והוא תמיד משתדל להקל עלי. זאת אומרת, הוא ממש ממש רוצה. אני יכולה להסתדר איכשהו , אולי אפילו עזרה בתשלום. שזה אומר גם מפסידים הכנסה כי הוא ייצא מעבודה במקום לעבוד שעות נוספות. אבל זה לא רק כסף, אנחנו יכולים להרשות לעצמינו. זה יותר קטע נפשי. מאד קשה איתם, אני מרגישה שאני ממש זקוקה לבעלי נפשית. 
הוא מבין ועדיין ממש מבקש. אני יכולה להטיל וטו, למעשה אמרתי לו שאני לא מוכנה. שעוד כמה שנים יהיה יותר הגיוני. והוא הסכים, אבל עוד לא הודיע להם. שוב, ממש רוצה, כל יומיים זורק משפט "זה רק חצי שנה". והוא לא אחד שככה עושה מה שהוא רוצה כל הזמן, רק לטובת המשפחה. איך אני יכולה למנוע ממנו לעשות משהו למענו בלבד? מצד שני, עם כל העזרה, אני קורסת. נפשית ופיזית. טובתו של מי להעדיף?
לצפיה ב-'אז מה התכניות לסוף השבוע+חג שני ?'
אז מה התכניות לסוף השבוע+חג שני ?
13/04/2017 | 21:51
7
176
אצלנו לא הרבה, מחר אזכרה לחמי ואחריה סוף שבוע של בטלה (למעט כביסות ובישולים).
מאז שיש עוזרת בימי שישי החיים שלי הרבה יותר קלים :)
ראשון אני עובדת. שני מתוכנן מפגש משפחתי עם כל הילדים כולל חגיגית יום הולדת לאחת הכלות.

לצפיה ב-'גם כאן לא יותר מדי '
גם כאן לא יותר מדי
14/04/2017 | 12:25
166
על הבוקר יצאתי לחדר כושר, כמו בכל יום שישי, בזמן שבן הזוג היה בשוק ואז יצא לרכיבה. שני ה"נסיכים" הואילו בטובם להתעורר רק לקראת החזרה שלי מהחדר כושר
בישולים היום מאוד בקטנה והארוחה ממש עוד מעט, כי בצהריים יש לבכור אימון.
מחר ארוחת צהריים אצל החמות (שבאופן מאוד מאוד יוצא דופן הזמינה אותנו, כי בת משפחה רחוקה כפתה עליה ביקור...).
ליום ראשון אין כרגע תוכניות מיוחדות, וביום שני נארח לעל האש את בן דודי עם משפחתו.
סוף שבוע נעים וחג שמח לכולם
לצפיה ב-'לנוח מהחופשה'
לנוח מהחופשה
14/04/2017 | 22:23
39
לצפיה ב-'אין ממש תוכניות'
אין ממש תוכניות
15/04/2017 | 08:13
125
מתבטלים בבית.
משתדלת לא לבשל כי המקרר מלא בשאריות מליל הסדר ומעל האש.
לצפיה ב-'לסיכום החג הארוך הזה'
לסיכום החג הארוך הזה
18/04/2017 | 10:44
3
106
לא עשינו כלום מסעיר.
ים, סרט, מדרחוב ואטרקציות שסיפקה העיר.
הרבה נקיונות ומשפחה.. בילוי בחיק המשפחה הקרובה
היה כיף אבל מודה שנגמרה לי הסבלנות לויכוחים/ריבים של שני הבני 6 ו-8 שלי שלגמרי זקוקים להפרדת כוחות אחד מהשני.
לצפיה ב-'גם כאן נדרשת חזרה לשגרה פחות מצידי (אני מוכנה להיות '
גם כאן נדרשת חזרה לשגרה פחות מצידי (אני מוכנה להיות
18/04/2017 | 12:45
2
97
בחופש כל החיים), יותר מצד הבנים. הם אמנם לא יודו בזה, אבל העדר שגרה תקופה כל כך ארוכה לגמרי מוריד אותם מהפסים. בעיקר את הבכור. אמנם עם השנים זה הולך ומשתפר (פעם היה יורד מהפסים הרבה יותר מהר ובאופן הרבה יותר עוצמתי), ועדיין הוא מאוד זקוק למסגרת ושגרה. תודה לאל שמחר חוזרים לבי"ס!
לצפיה ב-'לגמרי, ביחוד בכורים'
לגמרי, ביחוד בכורים
18/04/2017 | 13:08
1
95
הם הולכים לאיבוד בים של הערכה עצמית גבוהה מידי
לצפיה ב-''
18/04/2017 | 15:14
13
לצפיה ב-'אז איפה אתם היום? מארחים? מתארחים? '
אז איפה אתם היום? מארחים? מתארחים?
10/04/2017 | 09:54
7
82
מבשלים? קונים מתנות?...
לצפיה ב-'אצלנו.... '
אצלנו....
10/04/2017 | 09:57
174
כרגיל מתארחים אצל דודתי וחוגגים עם משפחתי. פעם הייתה נהוגה אצלנו חלוקה של פסח עם המשפחה שלי ורה"ש עם המשפחה של בן הזוג, אך מאז שנפטר חמי, גם חמותי וגיסתי מוזמנות לחגוג עם המשפחה שלי. לשמחתי כולנו גרים באותה עיר, כך שכל סיפור הפקקים ממש לא רלוונטי עבורנו
אצלנו כבר מזמן לא נהוג שמביאים מתנות - לכולם יש את כל מה שהם צריכים, וכולם לוקחים חלק משמעותי בהכנת האוכל לליל הסדר. האחריות שלי היא הסלטים, ואת רובם אכין היום (כבר פורשת למטבח )
חג שמח לכולכם!
לצפיה ב-'מתארחים אצל חמתי '
מתארחים אצל חמתי
10/04/2017 | 10:15
177
לא מבשלת כלום
קונה כמו בחמש שש שנים האחרונות סלסלת פירות ענקית 
ויקרה וזהו
לצפיה ב-'היה אצלנו'
היה אצלנו
11/04/2017 | 21:55
4
143
כמעט כמו תמיד.סה"כ 18 איש.  היה מאוד שמח ונעים. התפזרו לקראת 1 אחר חצות. החלטנו שמותרים על קנית מתנות אבל רובם לא התאפקו והביאו "משהו קטן לבעלת הבית" וכך זכיתי בעציץ , מפת שולחן ומחזיקי מפיות יפים.
לצפיה ב-'גם אנחנו הלכנו לישון מאוד מאוחר אחרי הסדר. אמנם הגענו הביתה '
גם אנחנו הלכנו לישון מאוד מאוחר אחרי הסדר. אמנם הגענו הביתה
12/04/2017 | 10:18
3
191
בסביבות 23 וחצי, אך מאחר ולמחרת (יום ג) היה יום ההולדת שלי, הילדים ביקשו שנישאר כולנו ערים עד חצות. וכך מצאנו את עצמנו יושבים כולנו על הספה, צופים בבוב ספוג (באנגלית) ומחכים ל12 בלילה. אז את כל הברכות שהם הכינו ואת המתנות קבלתי באותו לילה, ולמחרת המתוקים הכינו לי ארוחת בוקר, שאמנם הגיעה בסוף לשולחן פינת האוכל במקום למיטה כפי שהם תכננו כי קמתי הרבה לפני בן זוגי, אבל מה זה משנה. ומה זה משנה  שבכלל לא הייתי רעבה? לגמרי זרמתי ושיתפתי פעולה איתם, כי זה היה להם כל כך חשוב וזה כל כך שימח אותם, שהייתי מוכנה לבלוע כל מה שיכינו. לכמה דקות הבנתי מה זה נחת של ממש, והיה כיף. ובכלל, גם המשכו של היום היה חביב עד מאוד, ובסך הכול הייתה לי אחלה יומולדת, שכמוה אני יכולה רק לאחל לעצמי עוד ועוד.
לצפיה ב-'מזל טוב !!! '
מזל טוב !!!
12/04/2017 | 21:19
1
109
איזה חמודים הילדים שלך 
לצפיה ב-'מודה באשמהתודה'
מודה באשמהתודה
12/04/2017 | 22:31
26
לצפיה ב-'מזל טובאיזה יופי'
מזל טובאיזה יופי
13/04/2017 | 10:07
12
לצפיה ב-'סקר מי עובד מתי ומה עושים עם הילדים ?'
סקר מי עובד מתי ומה עושים עם הילדים ?
08/04/2017 | 21:09
20
369
אצלי :
מחר עובדת. שני לקחתי חופש, חבל על חצי היום אבל הסדר אצלי.
רביעי חמישי עובדת כי עובדים אצלנו 5 שעות והילדים גדולים אז אין בעיה של סידור.
רוב העובדים איתי לא יגיעו עד שבוע הבא , ילדים קטנים או נוסעים לחופש מכל המחלקה שלי נהיה רק שלוש בנות.
לצפיה ב-'אנחנו חזרנו אתמול מ-4 ימים ברמת הגולן. היה נהדר'
אנחנו חזרנו אתמול מ-4 ימים ברמת הגולן. היה נהדר
09/04/2017 | 10:51
3
291
לנו במרום גולן, מקום הלינה הקבוע שלנו בחופשות משפחתיות ברמה"ג. לא זול בכלל אבל אנחנו מאוד אוהבים את המקום ואת הבקתות.
הייתה חופשה מאוד מאוד באיזי.
ביום רביעי יצאנו די מאוחר מהבית אז ויתרנו על טיול, עצרנו בכפר האומנים באניעם, אכלנו צהריים במבשלה בקצרין ונסענו למרום גולן.
ביום חמישי טיילנו במעינות סלוקיה, בפארק קצרין ובנחל עורבים. אכלנו ארוחת צהריים נהדרת במסעדה לבנונית ביישוב מסעדה, ששמה פרח מזכרוני.
ביום שישי (שהיה קריר מאוד) היינו בפארק הוולקני באביטל, ועשינו סדנת שוקולד כיפית בעין זיוון.
בשבת היינו בשמורת דן (חביב כרגיל, זרימת המים מרשימה למדי השנה) וסגרנו בצהריים ב"דג על הדן". יקר מאוד אבל טעים.
את אחר הצהריים העברנו במשחקי קופסה על הדשא ואת הערבים בטיולים ליליים ארוכים מאוד בקיבוץ. זמן איכות  משפחתי אמיתי כמו שאני אוהבת
אני לא עובדת עד אחרי פסח אבל בן זוגי כן עובד. אין לנו ממש תוכניות חוץ מהרבעוש הזה. היום הבכור הלך עם בן הזוג לעבודה, ביום חמישי הקטן ילך איתו לעבודה. חוץ מזה עדיין יש להם שיעורי בית ועבודות, ולי יש דוחות אבחון לכתוב, אז איכשהו הכול ישתלב יחד. חשבתי לטייל גם בשבת הבאה אבל כבר הוזמנו לארוחת צהריים של חמותי, כך שזה ירק מהפרק. נראה, אולי נעשה משהו בחג השני.
לצפיה ב-'ברוכה השבה.'
ברוכה השבה.
09/04/2017 | 12:24
155
נשמע שנהניתם. כיף,
תמיד מרגיש טוב כשמצליח.
עכשיו הזמן לנוח. חופשה נעימה.
לצפיה ב-'נקרא כייפי מאוד'
נקרא כייפי מאוד
11/04/2017 | 21:52
1
132
אצלנו מאז שהבכור התגייס ירדו מאוד תדירויות החופשות המשפחתיות. קשה לתכנן כשלא ברור אם הוא יצא וממש אין לי חשק לנסוע בלעדיו, גם לאבא לי לאמר לו שאנחנו נוסעים עם כל אחיו "ואם תוכל אז תצטרף"....
לצפיה ב-'גם אני כבר התחלתי לחשוב על מה יהיה כש.... '
גם אני כבר התחלתי לחשוב על מה יהיה כש....
12/04/2017 | 07:34
45
לצפיה ב-'אנחנו בחופשה'
אנחנו בחופשה
10/04/2017 | 10:17
188
נוסעים מרביעי עד שני לאילת
לצפיה ב-'החל מהיום בחופש, טסים לפריז'
החל מהיום בחופש, טסים לפריז
10/04/2017 | 16:42
9
229
בת מצווש אנחנו כאן!!!

חוזרים רק ב 23.4 וב 26.4 כבר בת המצווה לחברות.

חודש ע מ ו ס עובר עלי
לצפיה ב-'איזה כיף! שיהיה הרבה במזל טוב'
איזה כיף! שיהיה הרבה במזל טוב
12/04/2017 | 07:34
24
לצפיה ב-'וואו איזה כיף !'
וואו איזה כיף !
12/04/2017 | 21:25
7
116
בתור אמא לבנים נראה לי קסום לגמרי לטוס עם הבת לפריז, לונדון , רומא וכו'.
אני לבר מצוה של הבכור טסתי (איתו כמובן...) לחמישה ימים לאמסטרדם עם קבוצת אוהדי הפועל ת"א בכדורגל כדי לראות משחק של הפועל מול קבוצה הולנדית....
היה כיף ולנצח אנצור את החוויה בליבי אבל אם אני הייתי בוחרת זה היה לגמרי שופינג בלונדון 
לצפיה ב-'בתור אימא לבנים, נראה לי שחסכתי בגדול'
בתור אימא לבנים, נראה לי שחסכתי בגדול
12/04/2017 | 22:31
6
156
מדמיינת טיולים לחו"ל עם בנות כמסע שופוהולי מטורף. עם הבנים אין מצב שאכנס לחנויות לקנות משהו, לא להם ובטח לא לי.
לצפיה ב-'לגמרי. שופינג זה לא הקטע שלהם'
לגמרי. שופינג זה לא הקטע שלהם
12/04/2017 | 23:13
2
122
בעיקר לא של הבכור. הצעיר קצת אוהב מותגי ספורט אבל ההוצאה, אני מניחה, לא מתקרבת להוצאה מקבילה אצל מתבגרות.
לצפיה ב-'הבכור שלי הוא יצור מאוד משונה. מצד אחד, מאוד רוצה שיהיו לו '
הבכור שלי הוא יצור מאוד משונה. מצד אחד, מאוד רוצה שיהיו לו
13/04/2017 | 07:33
1
153
בגדים חדשים. מצד שני, לא מוכן שאקנה ואבחר לו בעצמי. מצד שלישי, לא רוצה לבוא למדוד! גם עושה לי טובה כשהוא נותן לי "לגרור" אותו לחנויות ומקטר בלי סוף, וגם רוצה שבגדים בדיוק לטעמו יהיו לו בארון בכל זמן נתון. כשהוא כבר בא איתי לקניון, אני בד"כ מתחננת בפניו שיסכים להיכנס איתי ל"עוד חנות אחת ודי", והוא מסרב בתוקף אחרי שתיים.
תכלס? יותר כסף לבגדים בשבילי
לצפיה ב-'תיארת את הבכור שלי אחד לאחד '
תיארת את הבכור שלי אחד לאחד
13/04/2017 | 21:47
100
הוא ישמח לבגדים יפים , אבל ללכת לקנות אותם בעצמו ? הגזמת !
שאמא תקנה לו ? ממש לא. פעם בשנה - שנתיים אני גוררת אותו בכח לקניון ואחרי שעה בדיוק הוא מאבד סבלנות ודורש ללכת הביתה. מה שהספקנו בשעה זה מה שיש.
הצעיר יותר גמיש. לפעמים אני מצליחה לקלוע לטעמו, תמיד שמח שקונים לו כי אם לא מתאים אפשר להחליף.גם אוהב לקנות לעצמו אם מזדמן לו. למרבה המזל לא מזדמן לו הרבה כי בנים לא הולכים סתם כך להסתובב בקניון...
לצפיה ב-'אנחנו נסענו עם שיר לחו"ל'
אנחנו נסענו עם שיר לחו"ל
16/04/2017 | 11:54
2
93
והקניות המטורפות הסתכמו בשלוש מגבות מטבח, כי נשארו לנו כמה מטבעות, וככה "בזבזנו אותם". 
לצפיה ב-'טוב, לא כל הבנות אותו דבר כמו שלא כל הבנים אותו דבר'
טוב, לא כל הבנות אותו דבר כמו שלא כל הבנים אותו דבר
16/04/2017 | 14:02
1
78
אני מאז ומתמיד אמרתי שאם היו נולדות לי בנות, אני כמובן לא יכולה לדעת איך הן היו בכל מה שקשור לקניות ובגדים, אבל אין לי ספק ש**אני** הייתי מבזבזת עליהן הרבה יותר כסף ממה שאני מוציאה על הבנים שלי בכל מה שקשור לבגדים.
לצפיה ב-'למען האמת, גם אני חשבתי כך'
למען האמת, גם אני חשבתי כך
16/04/2017 | 15:03
77
אבל מכוון שהתייעלתי, והפכתי להרבה יותר מנוסה (ילד שלישי זה ככה), קניתי הרבה פחות מלבנים, כי גיליתי שלא הגיוני לתחזק ערמות של בגדים. למדתי לקנות פחות או יותר בחכמה. מעט, אבל דברים שהולכים טוב בכמה קומבינציות. גם פיתחתי חוש-חש לקניה במבצעים. כל מיני שמלות מדליקות. והכי הכי כיף- קנית שמלות ערב מפונפנות לקונצרטים. כן, כאלה עם נצנצים ונפנופים. בגרושים!!!. 
בתכלעס, נראה לי שיא השעמום ללכת לקניות, אם לא מדובר במשתלה שווה או חנות לצרכי יצירה.
לצפיה ב-'חזרנו מחופשה'
חזרנו מחופשה
10/04/2017 | 18:34
4
316
ואני עובדת בחול המועד. במקרה לגמרי יש לי עוד חופשה קצרה בשבוע הבא, כך יצא. הילדים אמורים ללמוד ולעשות שעורי בית במהלך השבוע הזה. כרגע מתלבטת אם לקחת את הגדול שפתאום חלה לסדר פסח או להשאר אותו ולהישאר איתו. 
לצפיה ב-'הי ויקה'
הי ויקה
11/04/2017 | 21:49
3
154
איך הילד מרגיש ? נשארת איתו בסוף בבית או הלכתם לסדר ?
לצפיה ב-'לקחתי אותו'
לקחתי אותו
12/04/2017 | 09:50
2
159
נתתי לו משהו להוריד את החום והלכנו. שאלתי את המארחת (דודה מקסימה של בעלי שהיא כמו חמותי השניה) בשביל הנימוס אם זה בסדר, קיבלתי תשובה שכמובן שכן. הוא החזיק מעמד יפה בשביל אדם חולה.
לצפיה ב-'הרבה בריאות '
הרבה בריאות
12/04/2017 | 21:20
1
18
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/04/2017 | 14:11
14
לצפיה ב-'קבלנו הזמנה ראשונה לבת מצווה של ילדה מהכיתה'
קבלנו הזמנה ראשונה לבת מצווה של ילדה מהכיתה
08/04/2017 | 13:58
28
352
* לא סכמנו סכום למתנה אז כמה לתת?
*מתי לאסוף את הילד?
* לעשות לו שיחה לפני?
תהיה לו גישה לאלכוהול לדעתכן?..אפילו למשקה אנרגיה?

אם יש עוד משהו שחשוב שאדע אשמח לקרוא
לצפיה ב-'איפה המסיבה? לא אמרו לכם מתי היא מסתיימת?'
איפה המסיבה? לא אמרו לכם מתי היא מסתיימת?
08/04/2017 | 14:48
12
216
אצלנו על ההזמנות כתוב במפורש מה שעת ההתחלה, ומה שעת הסיום. כל הילדים עוזבים בדיוק באותה שעה, פלוס מינוס חמש דקות... 

לגבי כל השאר - השאלה היא איפה המסיבה. אם בבית או במקום שמיועד למסיבות בת מצווה - אני לא רואה סיבה להכנה מיוחדת או לחשש מאלכוהול. 

במסיבות האלה במועדונים שמיועדים למסיבות בת מצווה, התוכן די חוזר על עצמו. יש ריקודים, כיבוד, ״מכונות משחק״, ומשחקים ״נשיקה סטירה״ ושות׳. הכל בהשגחת אדם מבוגר. 

לצפיה ב-'אולם אירועים רגיל'
אולם אירועים רגיל
08/04/2017 | 14:50
11
235
בת מצווה למשפחה ולחברים
כתובה שעת הגעה
שעת איסוף לא..
כלומר לשיקול ההורים שאוספים

לצפיה ב-'אף אולם אירועים לא יסתכן בפלילים על מתן אלכוהול לקטינות'
אף אולם אירועים לא יסתכן בפלילים על מתן אלכוהול לקטינות
08/04/2017 | 15:12
10
191
תהיי רגועה בקטע הזה.

חוץ מזה, הורי הילדה יהיו נוכחים באירוע.
לצפיה ב-'אצלינו תמיד רושמים שזה עד 23. '
אצלינו תמיד רושמים שזה עד 23.
08/04/2017 | 16:28
199
בפעם האחרונה הילד סיפר שהיה מלא יין, יותר משתיה מתוקה. כי בשונה מפעמים הקודמות,  הזמינו גם מבוגרים ולא רק את הילדים.
לצפיה ב-'אף אחד גם לא משגיח עליהם '
אף אחד גם לא משגיח עליהם
10/04/2017 | 10:21
8
126
אני לא יודעת..
אם ילד ירחצה כוסית של אלכוהול
נראה לי שהוא יוכל לקחת בלי שישימו לב
ולגבי ההורים...בטח יהיו עסוקים באורחים
הייתי בבת מצוות משותפות בתור אורחת בוגרת
זה כאוס לדעתי

לצפיה ב-'אני ממש בספק אם מישהו מהאולם יגיש לילד אלכוהול...'
אני ממש בספק אם מישהו מהאולם יגיש לילד אלכוהול...
10/04/2017 | 14:39
6
25
לצפיה ב-'לא בהכרח האולם אחראי על האלכוהול'
לא בהכרח האולם אחראי על האלכוהול
10/04/2017 | 15:06
5
97
הייתי בעשרות אירועים שבעל השמחה נתן לאחיין שלו/אחיו הצעיר
ארגז רדבול וארגז וודקה
והוא פיזר אותו על השולחנות
עכשיו מספיק שולחן אחד שכולם קמו לרקוד / לא מעניין אותם
וילד יכול למזוג לעצמו/ לקחת את הבקבוק

לצפיה ב-'מעולם לא ראיתי שמישהו מביא לילד בן 12-13 לשתות '
מעולם לא ראיתי שמישהו מביא לילד בן 12-13 לשתות
10/04/2017 | 15:26
101
לפחות לא באולם שיש בו עוד מבוגרים...

אני באמת חושבת שאת סתם לחוצה אבל אולי אני באמת תמימה....
לצפיה ב-'מי שרוצה מצליח בסוף להגיע לאלכוהול'
מי שרוצה מצליח בסוף להגיע לאלכוהול
11/04/2017 | 18:47
3
97
אני זוכרת אסיפת הורים בהולה בכתה ו של הגדול שבה סיפרו לנו שזה קורה + ארגנו סדנת חינוך בנושא לילדים וגם לילדים והורים. אם את רוצה לוודא שהילד שלך לא נחשף לזה תסגרי אותו בבית. בהנחה שאת לא מתכוונת לסגור אותו, תצטרכי לחנך אותו, ולסמוך עליו. 
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה שואלת'
בדיוק בגלל זה שואלת
11/04/2017 | 19:17
76
זה לא שאני בפאניקה שהוא יראה בקבוק וישתה אותו
זאת השאלה אם הגיע הזמן להסביר
ובכלל זה ככה שפתאום אני משחררת
בערב..למקום של גדולים..עד שעה יחסית מאוחרת
שאני לא שם
לכן תוהה מה כן ומה לא לעשות
לצפיה ב-'מסכימה....בסופו של דבר, צריך לסמוך על הילד..ועל עצמך שחינכת '
מסכימה....בסופו של דבר, צריך לסמוך על הילד..ועל עצמך שחינכת
11/04/2017 | 22:23
50
נכון
לצפיה ב-'הילדים שלנו חשופים לאלכוהול בבית כל הזמן. הבכור אפילו "טעם" '
הילדים שלנו חשופים לאלכוהול בבית כל הזמן. הבכור אפילו "טעם"
12/04/2017 | 10:14
85
פה ושם בירה (בעיקר שלוק מהקצף לדעתי). תמיד לא טעים לו, הריח מגעיל אותו, ואנחנו מנהלים הרבה שיחות בנושא הזה של אלכוהול (מי, מה, מתי, כמה ולמה). זה לא נושא חדש או מגניב או סוג של מרד. אני לגמרי סומכת על הילדים שלי ובגלל זה גם לא עבר לי בראש לנהל שיחה מיוחדת לפני שהלך לבת מצווה באולם. זה כל כך מובן וברור מאליו, ומשהו שהוא בחינוך היומיומי שלנו, שאין צורך בהתייחסות ספציפית ומיוחדת.
לצפיה ב-'הייתי בר מצוות בתור אורחת הרבה פעמים'
הייתי בר מצוות בתור אורחת הרבה פעמים
10/04/2017 | 18:28
117
ועשיתי מסיבה משותפת (משפחה וחברים) לשני הבנים שלי ובחיים לא ראיתי ילדים בגיל הזה שותים בארועים. אני באמת לא מבינה את הלחץ. לרוב, בארועים האלה יש פעילות לילדים (ואם היא כוללת מתקנים שווים במיוחד, גם המבוגרים משתתפים). 
אף פעם, באמת אף פעם לא ראיתי ילד שמתקרב למשקה. ואם יש ילד שכל כך נחוש בדעתו לשתות, הוא כבר ימצא דרך. 
לצפיה ב-'70-100 ש"ח'
70-100 ש"ח
08/04/2017 | 17:17
2
219
בערך שעתיים אחרי ההתחלה
תלוי בילד
משקה אנרגיה כן, אלכוהול תלוי בהורי החוגגת - אם יש להם מודעות, הם יקפידו להדריך את הצוות לא לתת אלכוהול לילדים. אם הם לא הקפידו בזה, או אם אחד מבני הדודים יחשוב שזה מגניב לתת לילדים קטנים אלכוהול - אולי כן.
הכי חשוב שתבינו שלא חייבים ללכת לכל ההזמנות האלה, במיוחד אם זה מסיבה של משפחה+חברים של ההורים+ הכיתה.
לצפיה ב-'איך אני אדע ואסביר שלא חייב ללכת לכולם?'
איך אני אדע ואסביר שלא חייב ללכת לכולם?
10/04/2017 | 10:25
1
141
הוא באמת חברותי 
ובטח ירצה ללכת
לצפיה ב-'אני דווקא כן דיברתי איתן על כך'
אני דווקא כן דיברתי איתן על כך
10/04/2017 | 16:52
99
זה עקרוני במיוחד כשיש בת מצוות לכלל השכבה
הרבה פעמים אלו ילדות שההכרות איתן שטחית
ואז אני לא חושבת שיש חובת הגעה.

בלי קשר לכסף , בדרך כלל זה בימי לימודים ואח"כ מאוד עיפות ולפעמים יש 2 בת מצוות בשבוע או שיש יום עמוס למחרת.

לצפיה ב-'70 שח מתנה'
70 שח מתנה
08/04/2017 | 18:47
161
100 שח אם החוגגת היא חברה קרובה.

רוב הסיכויים שתהיה גישה למשקאות אנרגיה. כדאי לדבר איתו על זה מראש.

אפשר לקבוע שיתקשר אלייך כשרוצה טרמפ בחזרה.

לא מארגנים להם הסעה?
לצפיה ב-'אצלנו לכל בנות/ברי המצווה'
אצלנו לכל בנות/ברי המצווה
08/04/2017 | 21:24
167
המתנה היתה משותפת , כל ילד קיבל מכל השכבה 1000 ש"ח, כלומר כל ההורים שילמו 1000 ש"ח פרוש על פני שנתיים וזה היה סידור כלכלי נח מאוד. אולי תנסו להתארגן כל ההורים ?
בענין האלכוהול ומשקה האנרגיה - אפשר לנהל איתו שיחה קצרה. למה לא?

לצפיה ב-'אצלנו נותנים 50'
אצלנו נותנים 50
09/04/2017 | 01:33
45
לצפיה ב-'70-100 ש"ח תלוי בקרבה או במיקום'
70-100 ש"ח תלוי בקרבה או במיקום
09/04/2017 | 10:25
1
136
אצלנו הסתיימה (בשעה טובה) עונת הבת/בר מצווה.
ביסודי נתנו 70 ש"ח למסיבה בבית ו-100 ש"ח למסיבה במועדון או אולם.
בחטיבה (ילדים אחרים. חברים יותר קרובים של הבן) נתנו 100 למסיבה של "סתם" ילד/ה מהכיתה, ו-200 לחבר/ה קרוב יותר.

ברוב האירועים  אספנו לקראת השעה 23:00, עם התראה טלפונית כרבע שעה לפני (ואז בדקנו האם כבר התחילו לאסוף ילדים, איך האווירה, והאם הוא רוצה להשאר עוד). השעה המאוחרת ביותר שאספנו הייתה 24:00 - אצל חבר קרוב מאוד.

הנושא של חשיפה לשתייה לא היה קיים, כי ברוב המקרים המסיבה התקיימה במועדון נוער או פעילות שטח (אנחנו, לדוגמא, לקחנו את כל החברים לטיול לילה במערות בית גוברין. משפחה אחרת לקחו לקומזיץ, פיינטבול, ודברים דומים). גם כשהיה באולם אירועים - המשפחה מראש דאגה שלשולחנות של הילדים לא תוגש שתייה חריפה או משקאות אנרגיה, והמלצרים השגיחו (כוסות "טועות" שהונחו על השולחנות הללו סולקו מיד).

הייתי מדגישה נושא של זמינות בטלפון (אם יש סלולרי) - לבדוק מידי פעם האם היו שיחות (כי ברעש לא שומעים).
לרוב ההילדים יוצאים וחוזרים באותן שעות - שווה לתאם עם עוד הורים, ככה הלחץ החברתי להשאר עד מאוחר יורד
לצפיה ב-'תודה על הפירוט'
תודה על הפירוט
10/04/2017 | 10:26
66
ואיזה יופיי שחלקכם חגג בטיול
לצפיה ב-'בלת"ק אצלנו באסיפת ההורים שהיתה בתחילת השנה קבענו סכום קבוע'
בלת"ק אצלנו באסיפת ההורים שהיתה בתחילת השנה קבענו סכום קבוע
09/04/2017 | 10:44
1
198
מתנה לבת מצוות. מוזר לי שאצלכם זה לא עלה, זה מאוד נהוג.
אצלנו קבעו (באופן תמוה אבל זה מה שיצא) 120 ש"ח לבת מצווה באולם, 100 ש"ח לבת מצווה במקום אחר. עד עכשיו רוב הבת מצוות היו באולם, יחד עם בני המשפחה. אירועים שבהם בעיקר אוכלים, ומי שלא מתבייש גם רוקד. אין מצב לקבל אלכוהול, לא מגישים לילדים בגיל הזה. כן מגישים למבוגרים אבל זה ממש לא משהו שהיה אפשרי.
לא רואה שום דבר מיוחד לשוחח עליו. סתם אירוע באולם. אנחנו קבענו קבוצה של 4 אמהות שמתחלקות בהסעות הלוך ושוב בין האירועים, ושעת האיסוף שהייתה מקובלת על כולנו הייתה 23. גם זה מאוחר לטעמי אבל זה מה יש.
לצפיה ב-'לא עלה, כנראה שאצטרך להתערבב קצת עם כמה אימהות'
לא עלה, כנראה שאצטרך להתערבב קצת עם כמה אימהות
10/04/2017 | 10:29
118
כדי לצלוח את תקופת הבת מצוות אה
לצפיה ב-'..'
..
09/04/2017 | 10:52
130
הבן שלנו כרגע בכיתה ז... אז יש בר מצוות שהולכים אליהם ושנה שעברה הלכו לבת מצווה.
עשינו שיחות תדרוך לפני כן.. לא נוגעים באלכוהול  ולא במשקאות אנרגיה.
תהיה להם גישה למשקאות כאלו, אומנם לא בשולחן הילדים אבל בשולחנות ליד. אני נכחתי בבר מצווה וראיתי ילדים שמגיעים לשולחנות לידם ומבקשים מהאורחים לתת להם משקאות אנרגיה... לתדהמתי היו מבוגרים שנתנו להם, כשהם פנו אלי אמרתי להם בתקיפות שאני לא מתכוונת לתת להם. אנחנו גם ביקשנו מהמחנכת לעשות שיחה עם הכיתה על כל נושא האלכוהול בגלל האירועים האלו.המחנכת ביקשה גם מהילדים להכין מצגת על הסכנות שבעישון ובשתיית אלכוהול. הבן שלנו ספורטאי והכין מצגת שהוא גם למד ממנה על הסכנות באלכוהול כולל של משקאות אנרגיה לגוף.
לצפיה ב-'.'
.
09/04/2017 | 10:59
1
111
אצלנו וועד ההורים בקבוצת הוואצאפ הכיתתית רצה להחליט על סכום אחיד שנראה לחלק מההורים מוגזם וכל הורה נתן בסופו של דבר כראות עיניו. אנחנו נותנים 100 ש"ח לאולם ו - 80 ש"ח למועדון. בשעה 23:20 קבוע אוספים את הילד מהאירוע. חשוב לדובב את הילדים , אנחנו עושות זאת כשחוזר מהאירוע ולומדים מכך רבות על מי מהכיתה שותה , מעשן או נוהג באלימות ומעדכנים את המורה שעליה לשוחח עם הילדים על כך. 
לצפיה ב-'יש ילדים בכיתה ז שמעשנים?'
יש ילדים בכיתה ז שמעשנים?
10/04/2017 | 10:30
31
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות, נתתן לי חומר למחשבה '
תודה רבה על התשובות, נתתן לי חומר למחשבה
10/04/2017 | 10:18
43
לצפיה ב-'אנחנו בעיצומה של שנת בת המצווה'
אנחנו בעיצומה של שנת בת המצווה
10/04/2017 | 16:47
158
מוזר שרק עכשיו קיבלתם הזמנה ראשונה

אצלנו עד עתה כולן עשו במועדון לכתה (אצל חלקם גם המשפחה היתה מוזמנת)

שעות בדרך כלל 8-11.

אצלנו החליט הועד השכבתי על 50 שח לילדה לא מהכתה ו 70 לילדה מהכתה
בלי קשר להיכן נחגג (ענינו של ההורה כמה להוציא- לדעתי ושמחה שכך גם הוחלט)

תכתבי בוואטס אפ של הכתה או לאחד ההורים מועד הכתה שאת חושבת שכדאי שיקבעו על סכום אחיד.

אני זוכרת שבזמנו קראתי (אולי כאן?) על ילד שהלך לבת מצווה באולם והילדים התשכרו מכוון ש"פילחו" כוסות משקה משולחנות המבוגרים.

אישית, היתי מזכירה לבת שלי את הכללים ומה לעשות אם מי מחבריה עושה דבר מה מסוכן בעיניה
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:57
6
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'איך ללמד ילד בגן חובה לקרוא?'
איך ללמד ילד בגן חובה לקרוא?
09/04/2017 | 11:52
6
175
יש ספר/חוברת/אתר מומלץ?
לצפיה ב-'בד"כ בגן חובה'
בד"כ בגן חובה
09/04/2017 | 12:28
182
מלמדים לקרא/אותיות, תוך כדי משחק.
אישית אני חושבת שהשיטה הקליטה ביותר והפשוטה
היא השיטה הישנה, "קמץ אלף אה, קמץ ב' בה וכו'"
יש לי שני נכדים צערים שלימדתי בשיטה הזו ושניהם קרו מגיל 5, אפילו קצת קודם.
לצפיה ב-'אממ... למה צריך ללמד ילד בגן חובה לקרוא? (אני רק שאלה...)'
אממ... למה צריך ללמד ילד בגן חובה לקרוא? (אני רק שאלה...)
09/04/2017 | 12:54
2
63
לצפיה ב-'הוא ביקש'
הוא ביקש
09/04/2017 | 13:18
1
210
הוא פיקח ויודע שישעמם לו בכיתה אם ילמד לקרוא אבל הוא רוצה והוא מכיר את כל האותיות כותב אותם בעל פה ומצליח לאיית מילים אז אמרתי לו שאני אבדוק איך. את הגדול שלי לא לימדתי למי יש סבלנות לזה בכלל. צריכה שיטה מגניבה שהוא יקלוט מהר
לצפיה ב-'אם כך,'
אם כך,
09/04/2017 | 14:08
180
אולי תאתגרי את הגדול לשבת איתו כל יום קצת,
שיראה לו, הוא יקרא בתחילה מילה, והאח מילה,
ואז משפט מול משפט.
שניהם יהיו עסוקים יהנו. זה יקח יותר זמן אבל את לא ממהרת לשום מקום.
לצפיה ב-'יש לי סוד אני קורא '
יש לי סוד אני קורא
09/04/2017 | 16:56
1
200
אבל זה יעזור רק אם הוא בכיוון. אצלי בן 3.8 יושב מדי פעם ואין שום התקדמות. הגדולים היו הרבה יותר צעירים ממנו, והתקדמו בקצב מטורף. אבל הם ידעו אותיות, והוא עדיין רק חלק קטן.
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
18/04/2017 | 09:54
9
לצפיה ב-'מה בסיריםשתפו גבי בסירים של החג'
מה בסיריםשתפו גבי בסירים של החג
07/04/2017 | 09:19
3
29
לצפיה ב-'היום מתארחים אצלי בקטנה'
היום מתארחים אצלי בקטנה
07/04/2017 | 09:21
167
מבשלת
דג סלמון ברוטב חריף
עוף ותפוחי אדמה בזיגוג זנגוויל וסילאן
קציצות בשר וכבש עם אפונה שיונחו על אורז לבן
קינוח- פיצוחים!

לצפיה ב-'היום עושים על האש :)'
היום עושים על האש :)
07/04/2017 | 12:32
140
אז תכל'ס אני עושה כלום חוץ מלחתוך סלט ולדחוף לתנור תבנית עם תפו"א.
בכישרון רב קניתי אתמול במו ידי חומוס ופיתות. אם ממש אהיה במוזה אכין טחינה ביתית.
מחר בצהריים קבענו עם הילדים לאכול בחוץ. כך שבכל מה שקשור בבישולים זה פשוט סוף שבוע קליל ונח.

בערב חג מגיעות השנה גם אחותי וגם גיסתי (אשת אחי) כך שמבחינת הבישולים תהיה לי המון עזרה בניגוד להרבה שנים אחרות בהן אני מבשלת בעצמי את רוב התפריט.
אחותי תביא צלי בקר ,חרוסת ביתית וסלט פירות. גיסתי תביא מוסקה , ירקות מוקפצים ואיזו מנה אחרונה סודית שהיא מסרבת לגלות מראש מה היא :)
האחיניות שלי יביאו סלטים.
אני על הדגים (פילטים בורי בתנור) ועל התוספות ( סיר עם אורז+איזו ורסיה של תפו"א). קונה גפילטע.
מתכננת גם לאפות עוגת שוקולד כשרה לפסח שהילדים אוהבים.
ושכחתי לציין שאשתו של הבן הבכור של הבעל תביא מרק וכבד קצוץ
לצפיה ב-'היום אכלנו בחוץ'
היום אכלנו בחוץ
08/04/2017 | 18:56
102
כשחזרנו הבייתה התחלתי לבשל לארוחת החג שתהייה אצלי.
רוב הבישולים עלי.

כרגע על הגז זיתים ואכין זיתים מבושלים ברוטב עגבניות.
בבוקר בישלתי כרישה ואכין קציצות בשר וכרישה ברוטב לימון.

בהמשך אכין גם מרק עוף עם קניידלך, עוף עם תפוחי אדמה בתנור ודגים כלשהם. עוד לא החלטתי איזה.
רעיונות יתקבלו בשמחה.

לצפיה ב-'המלצה לעורך דין'
המלצה לעורך דין
05/04/2017 | 21:17
30
378
מי יכול להמליץ על עורך דין שמתמחה בסיוע משפטי מול משרד החינוך?
לא יכולה לפרט כרגע בגלל מורכבות העניין.
לצפיה ב-'השאלה שלך '
השאלה שלך
05/04/2017 | 22:31
2
214
לא מוגדרת.
אין עו"ד שמתמחה נגד משרד החינוך,
יש עו"ד בהתמחויות--בעיות תעבורה, תחום נדל"ן,
דיני עבודה.אם זה בתחום מינהלי--יש.
נגד משרד? אין התמחות כזו.
אם היית אומרת ענין עקרוני--אולי היה ניתן להציע.
לצפיה ב-'המילה המדויקת'
המילה המדויקת
05/04/2017 | 22:44
1
303
היא לא מתמחה, אלא עורך דין שעובד בנישה הזאת ויש לו נסיון בייעוץ משפטי להורים מול מערכת החינוך.
לצפיה ב-'התמחות לא כמישהו'
התמחות לא כמישהו
06/04/2017 | 00:33
158
מתמחה שלא סיים.
אלא התמחות במובן של משהו שהוא מסלול.
כמו רופא שם כולל, רופא שינים, רופא א.א.ג.
זו ספציפיקציה.
גם בעריכת דין ההתמחות ספציפיקציה בנושא מסוים.לא מכירה 
כזו של הורים נגד משרד.
אם הנושא הוא גביה שלא כדין, אזי מי שהתמחה בתחום כלכלי.
זה ביררתי אצל ביתי העו"ד.
אולי יש מישהו בפורום שיודע טוב מזה

לצפיה ב-'יש אחד כזה! (למען האמת, יותר מאחד)'
יש אחד כזה! (למען האמת, יותר מאחד)
06/04/2017 | 07:11
26
282
אפילו יצרנו איתו קשר והוא עשה רושם טב. בסוף החלטנו, בעצתו, לא לתבוע, ולכן לא יכולה לתת המלצה מדוייקת יותר. לא זוכרת את השם. נסי לחפש בתביעה של הורי תכנית בר אילן נגד שי פירון ומשרד החינוך, נגד תכנית ה"למידה המשמעותית". הוא עזר להורים לנצח את פירון ומשרדו.
לצפיה ב-'תוכלי, בבקשה, לפרט?'
תוכלי, בבקשה, לפרט?
06/04/2017 | 23:45
25
213
האם זה נגד גיל הבגרות?
לצפיה ב-'לא גיל, כיתה. עוד אחת מההמצאות הגאוניות של פירון. '
לא גיל, כיתה. עוד אחת מההמצאות הגאוניות של פירון.
07/04/2017 | 09:31
24
229
שאסר בגרויות בט' וי'. ולא לקח בהחשבון את המחוננים. כולל תכנית בר אילן. כדבריו "כשכורתים עצים עפים שבבים" (גאון, כבר אמרתי?). ההורים שכרו עו"ד שמתמחה בתביעות נגד משרד החינוך, ואף ניצחו בבית המשפט. אנחנו היינו באותה צרה, אבל לא בתכנית, אלא סולו. הבת עשתה בגרות בתאוריה של המוסיקה בכיתה ט'. והבגרות הזו לא מוכרת לה. מכוון שהיינו לבד, וגם לא יכולנו להתחלק בעלות עם אף אחד (עלות גבוהה מאד), ירדנו מזה, וככה קיבלה 96, ואיש לא מכיר לה בבחינה. למה? תודה פירון, תודה!! הנה עוד שבב שעף! לא זוכרת את שם עורך הדין, אך אפשר לבצע חיפוש. ככה אנחנו עלינו על שמו. 
לצפיה ב-'ואם מישהו נבחן אקסטרני, האם זה היה אפשרי?'
ואם מישהו נבחן אקסטרני, האם זה היה אפשרי?
08/04/2017 | 13:05
23
126
כוונתי, כמובן, מישהו שלא לומד בכיתה סדירה, אלא במסגרת אחרת, לרבות חינוך בייתי.
לצפיה ב-'אינני יודעת.'
אינני יודעת.
08/04/2017 | 15:01
24
לצפיה ב-'לא.'
לא.
10/04/2017 | 07:14
21
67
הבת דוברת אנגלית, רצתה לחסוך לעצמה שעות לימוד בבית הספר (ממילא קיבלה פטור מהשעורים ומחוייבת רק במבחנים ועבודות) ניסינו לרשום אותה לבגרות חורף אקסטרנית. אי אפשר.
לצפיה ב-'לא ניתן לערבב אקסטרני עם אינטרני, אבל מה קורה כאשר את עושה '
לא ניתן לערבב אקסטרני עם אינטרני, אבל מה קורה כאשר את עושה
10/04/2017 | 13:01
20
68
רק אקסטרני?
לצפיה ב-'בשביל לרשום לאקסטרני צריך אישור לחינוך ביתי'
בשביל לרשום לאקסטרני צריך אישור לחינוך ביתי
11/04/2017 | 13:03
19
64
אם הילד בגיל חינוך חובה. הבן שלי עושה את זה וקיבלנו אישור מסודר ממשרד החינוך.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
11/04/2017 | 20:14
18
54
יש בתי ספר מיוחדים שנקראים אקסטרנים.

בזמן שאני הייתי ילד, תיכון חדש, היה כזה.
לצפיה ב-'למה אתה שואל אותי? תשאל את משרד החינוך'
למה אתה שואל אותי? תשאל את משרד החינוך
11/04/2017 | 23:58
17
45
ו 
לצפיה ב-'הכוונה כמובן היתה לרישום לבחינות אקסטרניות.'
הכוונה כמובן היתה לרישום לבחינות אקסטרניות.
12/04/2017 | 00:01
9
לצפיה ב-'כי אני לא יודע, אם גם היום קיימים בתי ספר כאלו שהם אקסטרנים'
כי אני לא יודע, אם גם היום קיימים בתי ספר כאלו שהם אקסטרנים
12/04/2017 | 08:56
15
13
לצפיה ב-'יש חוק חינוך חובה עד גיל 18'
יש חוק חינוך חובה עד גיל 18
12/04/2017 | 11:46
14
39
לכן, אין כזה דבר "בית ספר אקסטרני" לגיל הזה. בתי ספר שמגישים לבגרות נקראים "תיכון" ומוגדרים אינטרניים.

ילד בגיל תיכון שמעוניין לגשת לבגרויות שלא במסגרת בית ספר צריך להרשם לבחינות, ולפי כללי משרד החינוך לא ירשמו אותו ללא אישור על חינוך ביתי. אתה יכול לקרוא יותר בפירוט על כך באתר משרד החינוך.

אדם בוגר שאינו כפוף לחוק חינוך חובה יכול להרשם למה שהוא רוצה, וגם לבתי ספר שמציעים קורסים לבגרויות. אני מניחה שניתן לקרוא לבתי הספר האלה "אקסטרניים" או בכל שם אחר שיעלה על דעתך.
לצפיה ב-'ברגע שהתחלת מסלול, את כבר לא יכולה לעבור למסלול אחר, אלא אם '
ברגע שהתחלת מסלול, את כבר לא יכולה לעבור למסלול אחר, אלא אם
12/04/2017 | 12:43
13
50
כן תתחילי שוב מהתחלה, לכן גם מבוגרים לא יכולים לעשות מה שהם רוצים ומי שהתחיל עם אינטרני, ימשיך להיבחן באינטרני (הבחינות שונות בין אקסטרני לאינטרני וגם דרישות המינימום של מס' יח"ל פר מקצוע).

חוק חינוך חובה הוא עד כיתה י' והבתי ספר האלו היו כאלו שלקחו לחיקם את אלו שלא הצליחו להיות בבתי ספר רגילים.
לצפיה ב-'אמרת מספר דברים, וכולם לא נכונים'
אמרת מספר דברים, וכולם לא נכונים
12/04/2017 | 22:45
12
43
אני מציעה לך, שוב, לבדוק באתר משרד החינוך. למי שקורא אותך אני מציעה לא להסתמך על הפוסט שלך כמקור למידע.
לצפיה ב-'נכון מאוד לתקופה שבה הייתי ילד'
נכון מאוד לתקופה שבה הייתי ילד
13/04/2017 | 11:16
11
45
לדוגמה, באקסטרני מס' נק' המינימום של ספרות היינו 3 נק' ואילו באינטרני הוא 2 נק'.
לא ניתן להחליף ביניהם.
לצפיה ב-'שטויות'
שטויות
13/04/2017 | 18:06
10
10
לצפיה ב-'ברגע שזה תוכן תגובתך, זה אומר שנגמרו לך הטיעונים הענייניים '
ברגע שזה תוכן תגובתך, זה אומר שנגמרו לך הטיעונים הענייניים
13/04/2017 | 20:46
9
29
כשאין מה להשיב ענייני, מתחיל בכשלים לוגיים, של לגמד את היריב.
אגב, זה יכול להיות מעייף לאללה להגיב עניינית. במיוחד כשלא רגילים לזה

זו כמובן התנהגות מאוד בוגרת, שאת מעבירה לילדייך ואח"כ מתפלאים, למה הנוער של היום כזה.
תמשיכי כך ...
לצפיה ב-'זה נכון לגמרי ובאמת אין לי מה לכתוב'
זה נכון לגמרי ובאמת אין לי מה לכתוב
13/04/2017 | 23:58
8
31
רק לא ברור למה אתה חושב שאנו מתווכחים פה על דעות. הדיון פה נסב על עובדות מציאותיות לגמרי בנוגע לנהלי משרד ממשלתי, שאותן יכולת לברר בקלות. אין לי ולא יכולים להיות לי טיעונים נגד שקרים והמצאות שאין קשר בינם לבין העובדות, משום שאי אפשר להתווכח עם מציאות מדומיינת.

אתה גם צודק בהנחתך שכך אני מחנכת את ילדיי. אני מלמדת אותם להבחין בין אמת לשקר, ומעודדת אותם לבדוק את העובדות בעצמם ולא להאמין במה שמספרים להם כל אלה המספקים "עובדות אלטרנטיביות" לציבור של שוטים.

לצפיה ב-'בינתיים, לא ראיתי שהבאת קישור אחד כתימוכין לדברייך, אפילו לא'
בינתיים, לא ראיתי שהבאת קישור אחד כתימוכין לדברייך, אפילו לא
14/04/2017 | 02:10
7
29
ממקור לא מהימן, אז כנראה שאת צריכה לחזור ללימודים בכדי להבין מה זה עובדה

למען גילוי נאות, גרתי ליד בי"ס תיכון חדש עליו כתבתי.
לצפיה ב-'יש בגרויות "אקסטרניות" אינטרניות. '
יש בגרויות "אקסטרניות" אינטרניות.
14/04/2017 | 11:37
4
32
למשל: הבכור הוגש לבגרות ע"י המורה שלו לנגינה (רסיטל, לא תאוריה). זה היה מאד לא מוצלח, כיבית הספר לא עזר ואת הכל היינו צריכים לארגן בעצמנו. אבל יש הגשה לבגרות ע"י קונסרוטוריונים מוכרים  למשרד החינוך, ואפילו נותנים ציון מגן! (רסיטל, לא תאוריה). לגבי מקצועות אחרים- אינני יודעת. אבל כן יודעת שחוק חינוך חובה עכשיו עד י"ב ולא י'. אפשר לבדוק בחוזרי מנכ"ל. http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%97%D7%95%D7%A7_%...

לצפיה ב-'אבל זה לא בדיוק אותו דבר, כי הוא נבחן אינטרני במקום אחר'
אבל זה לא בדיוק אותו דבר, כי הוא נבחן אינטרני במקום אחר
14/04/2017 | 11:51
3
300
זה לא שהוא עשה מבחן שהוגדר כאקסטרני.

אגב, אם לעשות אנאלוגיה, למה שעשה, זה כמו לגשת לבגרות מועד חורף (כשהיינו ילדים, לא היה את זה בתוך בי"ס כפי שיש היום)
לצפיה ב-'אני לא מבינה את הויכוח'
אני לא מבינה את הויכוח
14/04/2017 | 13:35
2
26
מציינת עובדות מנסיון אישי. שום דבר נוסף. ולא אני קובעת את התקנות.
לצפיה ב-'אין כל ויכוח, אלא בקשה לחידוד דברים'
אין כל ויכוח, אלא בקשה לחידוד דברים
14/04/2017 | 13:55
1
4
לצפיה ב-'לא יודעת לחדד. '
לא יודעת לחדד.
14/04/2017 | 14:14
23
הילדים שלי לא בחינוך ביתי. אחד ניגש למבחן אקסטרני, כלומר אפילו לא הוגש ע"י מוסד מוכר. אינני יודעת אם אפשרי כיום. וגם אם כן, אני ממש לא ממליצה. לא יודעת יותר ממה שכתבתי, כי לא ניסיתי לברר. יכולה לתת מידע נוסף על כתיבת עבודת גמר שלא ע"י בית הספר, אבל שוב, המגיש היה מוכר ע"י משרד החינוך, התכנית היתה מסודרת ומתואמת עם משרד החינוך. כל השאר היה אצלינו "קוננוונציונאלי" אינטרני לגמרי. והרמנו ידיים בעניין הבגרות בתאוריה של המוסיקה, כי אין המשאבים והכח להלחם על זה. וזה גם לא ממש קריטי אצלנו.
לצפיה ב-'אתה שוב מביא עובדות אלטרנטיביות'
אתה שוב מביא עובדות אלטרנטיביות
14/04/2017 | 13:38
1
26
הפניתי אותך, פעמיים, לאתר משרד החינוך. אז מה אם לא הבאתי קישור? אתה תינוק שלא יכול להיכנס לבד לאתר בלי שיגישו לך עם כפית?

השימוש שלך במילים "גילוי נאות" בהקשר שנתת מראה שגם אינך מבין מה משמעותו של צמד המילים הזה.
לצפיה ב-'אז נא הסבירי לי, מה אומרות צמד המילים הללו?'
אז נא הסבירי לי, מה אומרות צמד המילים הללו?
14/04/2017 | 13:54
22
בחיי, שאת מוכיחה את מה שאיינשטיין אמר שרק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי.

בנוסף, את לא מבדילה בין זה שאני כותב על תקופתי כילד לבין התקופה כיו שכתבתי שאני לא מעודכן.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
לייעוץ אורולוג ילדים
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה