לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1686916,869 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'מחפשת חדרי בריחה המתאימים למשפחה'
מחפשת חדרי בריחה המתאימים למשפחה
03/08/2017 | 14:34
6
136
שלום,
אני מחפשת המלצה  לחדרי בריחה המתאימים למשפחה. אנחנו זוג +3 בני 11-14. באזור בין אשדוד לראשון/רחובות.
תודה
לצפיה ב-'חברים שלי היו בחדר בריחה'
חברים שלי היו בחדר בריחה
03/08/2017 | 20:41
1
156
בנושא הרי פוטר באשדוד ומאוד נהנו. נסי למצא באינטרנט וגם אנסה לבדוק איתם את הכתובת המדויקת.
לצפיה ב-'תודה רבה. אשמח להמלצות נוספות'
תודה רבה. אשמח להמלצות נוספות
04/08/2017 | 15:21
26
לצפיה ב-'הארי פוטר באשדוד מאד מוצלח'
הארי פוטר באשדוד מאד מוצלח
06/08/2017 | 09:01
2
99
ויש בנס ציונה מתחם עם כמה חדרים, הילדים שלי היו ב restart וחזרו מאד מולהבים.
לצפיה ב-'תודה. מתאים גם לבני 11?'
תודה. מתאים גם לבני 11?
06/08/2017 | 09:28
1
76

לצפיה ב-'לגמרי כן '
לגמרי כן
06/08/2017 | 09:30
27
לצפיה ב-'חדר בריחה מעולה בתל אביב'
חדר בריחה מעולה בתל אביב
20/08/2017 | 18:48
4
אני יכול להמליץ לך על חברת אסקייפאיט שיש להם חדרי בריחה בכל מיני מקומות בארץ. בתל אביב ספציפית יש להם שני חדרי בריחה ששניהם יכולים להיות רלונטיים להורים פלוס ילדים- אחד מהם הוא "חדרו של המרגל הסורי" שבו אתם סוכני מוסד שמנסים לעצור התנקשות של מרגל במטה הכללי. השני הוא "ספייס" שהוא חדר טכנולוגי יותר (ולכן כנראה הילדים יהנו ממנו יותר) שבו צריך להשתלט על חללית עוינת ולהגיע למקום בטוח.
אפשר למצוא עליהם עוד מידע כאן:

לצפיה ב-'מה עם השרשור של מה בסירים ???'
מה עם השרשור של מה בסירים ???
05/08/2017 | 14:44
10
219
מרשה לעצמי להתחיל.
אתמול לא עשיתי כלום אכלנו בחוץ.
להיום בצהריים הכנתי דג בתנור ובמחבת פסים ערימה של צלעות כבש לבכור ולארבעה חברים שנשארו לישון פה אתמול בלילה, כך גיליתי במפתיע לפני כשעה כשהם הופיעו חמישתם פתאום בסלון אחרי שהתעוררו מורעבים. תוספת של פיתות, חומוס וסלט גדול סגרה את הפינה לגמרי.
הצעיר עדיין במיטה ישן אחרי לילה של כאבי בטן. מסכן קטן.
אם יהיה לו תאבון מתישהוא אכין לו אורז.
לצפיה ב-'ויי וייי איזה פינוק'
ויי וייי איזה פינוק
05/08/2017 | 14:59
9
199
איך יש לך מקום לינה לחמישה מתבגרים?

אתמול התארחנו
הכנתי סלט גדול
תפוחי אדמה בזיגוג סילאן
ועוגת שוקולד

היום מזמינים משגב
בינתיים אין לנו כח לצאת מהמזגן
לצפיה ב-'יאמר להגנתם '
יאמר להגנתם
05/08/2017 | 16:57
6
168
של החברים של הבנים שהם ממש לא מפונקים. פורשים מזרונים ושקי שינה איפה שניתן .שניים אחד ישן עם הבכור בחדרו ושלושה נוספים הסתדרו בחצי חדר שצמוד לחדרי הבנים ומשמש אותנו כמשרדון.
לצפיה ב-'איזה כייף שיש המון חברים '
איזה כייף שיש המון חברים
05/08/2017 | 17:38
5
37
לצפיה ב-'נכון !!!!!!'
נכון !!!!!!
05/08/2017 | 23:57
4
130
את לא מתארת לעצמך כמה אני מאושרת . מדובר בבחור שכילד סבל מאוד בבית הספר היסודי מבחינה חברתית. עברו עלינו כמה שנים כואבות ועצובות מאוד 
בתיכון הוא ממש פרח ומאז, טפו טפו טפו.....יש הרבה חברים ואני משתדלת לפרגן לו כמה שיותר בנושא אירוח וכו'. שמחה בשמחתו. 
לצפיה ב-'איזה יופיאני את הפריחה שלי התחלתי בצבא'
איזה יופיאני את הפריחה שלי התחלתי בצבא
06/08/2017 | 09:33
1
32
לצפיה ב-'העיקר שמתישהוא זה מגיע '
העיקר שמתישהוא זה מגיע
06/08/2017 | 19:37
14
לצפיה ב-'נהדר!'
נהדר!
06/08/2017 | 09:55
1
19
לצפיה ב-''
06/08/2017 | 19:38
1
לצפיה ב-'שגב עושים משלוחים???'
שגב עושים משלוחים???
05/08/2017 | 17:27
1
143
רושמת לפני לשעת הצורך
לצפיה ב-'יאפ'
יאפ
05/08/2017 | 17:38
22
לצפיה ב-'תיק סמארט טרולי של מודן'
תיק סמארט טרולי של מודן
05/08/2017 | 20:09
4
106
משום מה לא מצליחה לאתר חנות בתל אביב שמוכרת את התיק.
התקשרתי ליצרן
וקיבלתי תשובה כללית שמוכרים הפיראט האדום בעידן 2000 ובקרביץ.
בחנויות שהלכתי משום מה לא היה.
מישהי ראתה ?
יודעת?
או שאאלץ לקנות תיק של קל גב?
לצפיה ב-'יש בקרביץ ובפיראט'
יש בקרביץ ובפיראט
05/08/2017 | 20:28
1
53
בעיני אין הבדל בין קל גב למודן
שניהם שיט
לצפיה ב-'יש לך פה אונליין'
יש לך פה אונליין
05/08/2017 | 20:41
48
https://www.mybambino.co.il/product-category/תיקים-לילדי-בית-ספר/page/5/
לצפיה ב-'ראיתי בקניון שבעת הכוכבים'
ראיתי בקניון שבעת הכוכבים
05/08/2017 | 23:14
42
מבחר מאוד גדול למטה בפרוזדור, היה שם גם סמארט טרולי של מודן.
עכשיו כל החנויות מוציאות החוצה את המבחר, אזי לא זוכרת הייטב באיזה חנות זה היה, אני חושבת של קרביץ.

לצפיה ב-'אני ממליצה על הדגם הזה של מודן'
אני ממליצה על הדגם הזה של מודן
05/08/2017 | 23:18
70
לצפיה ב-'מחפשת המלצה על עורך דין תותח'
מחפשת המלצה על עורך דין תותח
03/08/2017 | 20:25
19
320
בתחום בתים משותפים. יש לנו סיפור עם חניה, מישהו שהוא הבעלים של כמה דירות בבנין שלנו, שולח לנו מיילים שהחניה שלנו שייכת לו. היא לא רשומה על שמנו בטאבו (לא כל החניות בבנין רשומות) אבל אנחנו (ולפני זה, מי שמכרו לנו את הדירה) חונים בה שנים רבות. הבחור שולח לנו שרטוטים בלתי מובנים ואני רוצה לעשות סדר בבלגן כי כל העסק מתסכל ומעצבן ברמות. אשמח מאוד מאוד להמלצה.
לא לציטוט
לצפיה ב-'איפה את גרה?'
איפה את גרה?
03/08/2017 | 22:44
3
33
לצפיה ב-'תל אביב'
תל אביב
03/08/2017 | 22:51
2
25
לצפיה ב-'בודקת'
בודקת
03/08/2017 | 22:55
1
26
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/08/2017 | 23:01
16
לצפיה ב-'דברי עם עו״ד דורון קנת'
דברי עם עו״ד דורון קנת
04/08/2017 | 12:09
139
יש לו נסיון רב בתחום
050-3750063
לצפיה ב-'אוי כמה מעצבן '
אוי כמה מעצבן
04/08/2017 | 18:19
144
אני יכולה להמליץ לך על על מישהו שהוא עו"ד טוב בכל מה שקשור לכאבי ראש מהסוג הזה החיסרון הגדול הוא שהוא נודניק נוראי....(בגלל זה הוא כל כך מומלץ ומצליח בתחום. כולם בסוף מתייאשים מלנסות להתווכח איתו...).עלויות אני לא מתמצאת. תגידי אם את מעונינת במס' טלפון.
לצפיה ב-'לפני שאת זורקת כספים על עו"ד'
לפני שאת זורקת כספים על עו"ד
04/08/2017 | 19:44
10
223
לא כדאי לברר בטאבו אם החניה שלכם באמת רשומה על שמו? אפשר לעשות את זה דרך האינטרנט, וזה עשוי לתת לך תשובה מיידית. 
אם ברור לכם שהחניה היא שלו, עליכם להפסיק להחנות שם. אני חושבת שכדאי לעשות זאת כמה שיותר מהר, כי הוא עשוי גם לתבוע אתכם ולבקש שתשלמו לו שכירות על כל הזמן שחניתם במקום הפרטי שלו. לחילופין, נסו אתם להגיע איתו להסכם של שכירת מקום החניה ממנו, או להתחיל להחנות במקום חניה אחר שאינו רשום בטאבו. אתם יכולים לכנס ישיבת דיירים ושם להגיע להסכם רוטציה לגבי מקומות החניה שאינם בטאבו. 
לצפיה ב-'אם הם קנו את הדירה והבעלים הקודם מכר להם'
אם הם קנו את הדירה והבעלים הקודם מכר להם
04/08/2017 | 23:02
9
183
את הדירה עם החניה
גם אם היא לא רשומה בטאבו
והם חונים בה כבר שנים
זה לא יהיה פסק דין מובן מאליו
וכן כדאי לקחת עורך דין
לצפיה ב-'אם זה המקרה בהחלט כדאי להתייעץ עם עו"ד'
אם זה המקרה בהחלט כדאי להתייעץ עם עו"ד
04/08/2017 | 23:05
162
אני הבנתי את המקרה אחרת: ברור לה שהחניה לא שייכת להם, אבל היא מקווה שהעובדה שייצרו עובדות בשטח וחנו שם במשך שנים מקנה לה זכות על החניה. אם אני צודקת בפרשנות שלי, לדעתי חבל על הכסף ועל המאבקים (אבל אני לא עו"ד...). 
לצפיה ב-'איך אפשר למכור משהו שלא שייך לך?'
איך אפשר למכור משהו שלא שייך לך?
05/08/2017 | 14:44
7
138
בשונה מציוד גנוב, קנייתו היא בתום לב, אך כאן מדובר במכירת דירה שנעשתה מן הסתם באמצעות עו"ד, שהיה אמור לבדוק את הדברים ואם לא בדק, זו בעיה שלה וכל שנותר לה לעשות, הוא לתבוע את העו"ד שייצג אותה במכירת הדירה ולא בדק את הדברים.
לצפיה ב-'בבתים ישנים מאד '
בבתים ישנים מאד
05/08/2017 | 15:02
6
153
יש הרבה שטחים אפורים
או כל מיני נושאים שהוזנחנו
במשך 30-40 שנה
כמו חריגות בניה
לדוג'
שווה לבדוק עם עורך דין
מה ניתן לעשות

לצפיה ב-'תודה לך ולכולם'
תודה לך ולכולם
05/08/2017 | 18:06
5
141
אני לא חושבת שהחניה שייכת להם בטאבו, אחרת כבר מזמן היו מביאים הוכחות. אין לי מושג על מה הם מסתמכים, רק יודעת שאנו חונים שם כשנתיים והאנשים שמכרו לנו את הדירה חנו שם כעשרים שנה.לי בטח אין כוחות להתעסק עם זה ואקח עורך דין. תודה רבה על העזרה.
לצפיה ב-'אם החניה פנויה ואתם לא בבית'
אם החניה פנויה ואתם לא בבית
05/08/2017 | 18:09
4
142
הם לא חונים לכם בה?

לצפיה ב-'לא, כי זה לא אדם פרטי'
לא, כי זה לא אדם פרטי
05/08/2017 | 18:18
3
149
זה קבלן שמחזיק מספר דירות בבניין ואנו פשוט מקבלים מיילים מהמזכירה שלו. לא ברור כל הסיפור כי הרי יש מספיק חניות, זה לא שיש היום מישהו מהדיירים שאין לו איפה לחנות. לא ברור לי למה הוא התעורר עכשיו אחרי הרבה שנים ומה הוא רוצה דווקא מאיתנו.
לא לציטוט
לצפיה ב-'הבנתי..תעדכני ..מקווה שיסתדר'
הבנתי..תעדכני ..מקווה שיסתדר
05/08/2017 | 18:36
2
22
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/08/2017 | 18:52
1
17
לצפיה ב-'ובאמת המון תודות לכל מי שענתה לי, אני מאוד מעריכה את זה'
ובאמת המון תודות לכל מי שענתה לי, אני מאוד מעריכה את זה
05/08/2017 | 18:54
24
לצפיה ב-'בשלב ראשון'
בשלב ראשון
05/08/2017 | 20:03
1
140
תזמיני באינטרנט את תיק הבית המשותף
בשרטוט והתקנון אמור להיות רשום למי מוצמדת החניה.
יכול להיות גם שהעו׳ד שטיפל לך ברכישה יוכל להגיד לך
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/08/2017 | 20:51
21
לצפיה ב-'אז מה התוכניות לשבת ?'
אז מה התוכניות לשבת ?
05/08/2017 | 11:43
5
169
אצלנו שום דבר מיוחד.
הצעיר חולה . כאבי בטן וכו' ישן עדיין. הבכור מתענג על השבת בבית והבעל ואני בעיקר מתבטלים , למעט כביסות כמובן.
בערב קבענו עם חברים.
לצפיה ב-'מבאס, מקווה שירגיש טוב בקרוב '
מבאס, מקווה שירגיש טוב בקרוב
05/08/2017 | 13:36
4
123
פה בינתיים לא עושים כלום
עייפים
קמנו ב12
כולנו
נראה מה יהיה בהמשך
אולי סרט..רוצים לראות את קפטן תחתונים
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/08/2017 | 14:38
3
110
מקווה שתהנו בקפטן תחתונים
מזכיר לי שבת אחת לפני כמה שנים טובות, בה הילדים שכנעו אותנו להכנס איתם לבוב ספוג הסרט בשבת בבוקר. לבעל לקח שבועות להתאושש 
לצפיה ב-'איפה קראת שאני מתכננת להכנס איתם'
איפה קראת שאני מתכננת להכנס איתם
05/08/2017 | 15:04
2
116
אני מתכוונת לשתות הפוך ענק
לעשות סיבוב בחנויות
ואז שוב לשתות הפוך ענק
לצפיה ב-'נפלא !'
נפלא !
05/08/2017 | 16:54
1
96
משום מה חשבתי שאת מתכוונת לראות את הקפטין במו עינייך 
לצפיה ב-'No'
No
05/08/2017 | 17:39
15
לצפיה ב-'מעבר בית ספר '
מעבר בית ספר
04/08/2017 | 15:19
7
245
היי לכולם
אם זכור אז סיפרתי כאן על הכיתה האלימה והנוראית של הבן שלי , עולה לכיתה ג . ממש סבלנו שם , גם אני הייתי לפני התמוטטות עצבים ! ילדים ממש מופרעים ,ובית ספר אדיש לאלימות . אז עזבנו ! ביחד איתנו עזבו עוד שניים טובים שגם לא אהבו את הכיתה ובית הספר , גם מופרעים קשים הועזבו ...
אני מתחילה להילחץ איך הוא יתאקלם בתור התלמיד החדש היחיד ... אין מקום ולא קיבלו ילדים חדשים , נאלצנו להפעיל פרוטקציה בעירייה כדי שיתקבל . בית הספר נראה ממש טוב ושמעתי רק דברים טובים ועדיין אני דואגת לו
הוא מה שנקרא חנון , ילד מקסים טוב לא יודע להרביץ ,חכם מאוד ,מצטיין , מפחדת שלא ישתלב חברתית ...
מישהו כאן עבר למקום חדש בגיל הזה ? איך היה , טיפים ?
שבת שלום ותודה
לצפיה ב-'הדאגה היא טבעית'
הדאגה היא טבעית
04/08/2017 | 16:21
133
ומבצבצת לפני כל התחלה חדשה
הטיפ שלי הוא עירנות
בימים הראשונים וגם אחריהם
לצפיה ב-'ותוספת לדברי להעלות ליגה,'
ותוספת לדברי להעלות ליגה,
04/08/2017 | 16:29
2
130
אל תשדרי לו את הדאגה שלך,
אל תפגיני חולשה, אל תמני את "החסרונות" שלו--
(לא יודע להרביץ, חנון) להפך,
תראי לו שאת שמחה שהתפטרתם מהמקום הקודם,
ואיזה מזל שהיה מי שעזר להתקבל כאן, 
והוא בטח יפגוש ילדים נחמדים--חברים,
ואת סומכת עליו. 
חזקי אותו, והכל יסתדר.
מאחלת בהצלחה לו וגם לך.

לצפיה ב-'תודה . מקווה מאוד שיסתדר עברנו מספיק .'
תודה . מקווה מאוד שיסתדר עברנו מספיק .
04/08/2017 | 16:34
30
לצפיה ב-'ובנוסף לכל מה שכתבו קודמותי '
ובנוסף לכל מה שכתבו קודמותי
04/08/2017 | 18:16
92
תשתדלי גם לעזור לו.
תעודדי להזמין חבר אחרה"צ, תסכימי להקפיץ או לארח או לתת כתף בכל פעיות אחרת שיכולה לקדם את השתלבותו החברתית.
במקביל נסי גם לחזק אותו בבית. לשבח אותו (כשיש סיבה, לא סתם), להעביר לו מסרים מחמיאים וכד'.
לצפיה ב-'מהניסיון שלנו'
מהניסיון שלנו
04/08/2017 | 18:21
103
זה מאוד תלוי בילדים בכיתה הספציפית ובמורה הספציפי/ת. יכול להיות נהדר ויכול להיות על הפנים.
לצפיה ב-'תשלחי אותו באופן קבוע לחוג פיזי'
תשלחי אותו באופן קבוע לחוג פיזי
04/08/2017 | 19:28
120
חוג ריצה, אומנויות לחימה, שחייה, רכיבה על סוסים. מדברייך אני מקבלת את הרושם שמדובר בילד חלש פיזית וכנראה לא חזק בספורט. ספורט לא קבוצתי יכול גם לחזק אותו פיזית, ובעיקר, להגביר את האמון שלו בגוף שלו. המטרה היא לא שילך מכות, אבל ישדר יותר בטחון עצמי. אם הקוארדינציה שלו סבירה, אפשר גם חוגי ספורט קבוצתי. 
לצפיה ב-'תנסי לאתר ילדים שילמדו איתו בכיתה החדשה ותפגישי אותו עימם'
תנסי לאתר ילדים שילמדו איתו בכיתה החדשה ותפגישי אותו עימם
05/08/2017 | 14:47
65
בכדי שיהיה לו כניסה יותר רכה בראשון בספטמבר.
לצפיה ב-'תגידו, מישהי הייתה ב"לילות אפריקה" בגן הבוטני בירושלים'
תגידו, מישהי הייתה ב"לילות אפריקה" בגן הבוטני בירושלים
03/08/2017 | 12:38
2
114
ויכולה להגיד אם זה שווה או לא? לא רוצה לזרוק כסף סתם...
לצפיה ב-'השכנה היתה '
השכנה היתה
05/08/2017 | 13:59
1
130
עם ילדים בני 11 8 ו4
היה להם נחמד מאד
הם עשו סופש במבשרת
אצל אח שלה
היא אומרת שאם את לא באיזור
ולא הייתם
אוטופיה שווה יותר
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/08/2017 | 15:39
16
לצפיה ב-'צמוד לאמא'
צמוד לאמא
03/08/2017 | 21:32
10
295
שלום פורום.

יש לי בבית ילד בכור בן 7, עולה לכתה ב' ועוד תינוק בן שנה וחצי. ובן הבכור כל הזמן צמוד עלי, לא מוכן להתרחק ממני הרבה, השבוע קפצתי לחצי שעה לאזכרה והבכור תפס את זה מהר והתחיל להכנס ללחץ ולא משנה שהיו עם בעל אצל הורים שלי. והוא נורא אוהב את סבא שלו- אבא שלי. היה משבר קשה, וכל יום שישי שאין לו מסגרת הוא רוצה אותי ולא את בעלי, ולפעמים אני צריכה ללכת לעבודה להשלים שעות ועבודות הוא לא מוכן להשאר עם בעלי אולי כדי ללכת איתו לבריכה. ולהביא אותו לעבודה זה בעיה. ומחר יש לי נסיעה לקופ"ח הוא לא מוכן להשאר עם בעלי או סבא שלו שהוא אוהב הוא רוצה להשאר רק איתי בבית. והוא אומר לי שאבא שלו- בעלי מדבר בקול רם וזה מעצבן אותו ועוד כל מיני דברים קטנים, ואם אני הולכת רק לעשות סיבוב בחוץ עם הקטן הוא חיב לבוא איתי ולא להשאר עם בעלי למרות שהוא מת מעיפות ורוצה לישון, הוא רוצה שאני ישאר איתו ולא יצא לסיבוב....

למשהי יש תבנות? עצות יתקבלו בברכה!!! נכון שילד קצת מפונק והיה רגיל להיות לבד עד שאחיו הקטן נולד אבל אי אפשר להחזיר את הקטן לבטן או לבית חולים כמו שהגדול רוצה כדי שהוא יחזור להיות ילד יחיד....

לילה טוב ושבת שלום
לצפיה ב-'תני לו לצייר'
תני לו לצייר
04/08/2017 | 02:17
167
מה קורה כשהוא נשאר עם אבא לבד. 
לצפיה ב-'מה היה עד שהקטן נולד?'
מה היה עד שהקטן נולד?
04/08/2017 | 07:22
132
אז יכולת להשלים שעות / ללכת לקופ"ח?
אז היה מוכן להישאר עם אבא / סבתא?
לצפיה ב-'את מתארת מצב עכשוי,'
את מתארת מצב עכשוי,
04/08/2017 | 07:29
143
אין בכתוב שום דבר על ההתנהלות שלכם עד עכשיו.
הייתי יכולה לכתוב הרבה שאלות, כדי להבין יותר ולעזור,
אבל נראה לי--שיותר נכון ללכת למפגשים עם פסיכולוגית ילדים,
שתנחה את הסיטואציה, תחילה את כדי שתנחה אותך,
ואולי אז לפגוש את הילד.
המציאות כפי שאת מתארת אותה היא מציאות קיצונית ושווה טיפול,
לטובת כל הנוגעים בדבר, גם אם לדעתך זו *רק* קנאה.
לצפיה ב-'עד עכשיו'
עד עכשיו
04/08/2017 | 13:52
3
166
עד ההריון של הקטן אני טפלתי בעיקר בבכור ולא בעלי, אחרי שנכנסתי לשמרית הריון בעלי התחיל לעזור לי לטפל בגדול, והיה לשניהם קשה, ברור שהיה קנאה בין אחים אחרי הלידה שהגדול היה בגן חובה וכל התעסקות עם כתה א'....וניסתי לתת כמה תצומת לב לבכור תוך כדי טיפול בקטן. ובעלי די מלחיץ את הבכור שהוא רוצה לשבת איתו וללמד אותו מספרים ואותיות... והגדול לא רוצה לשתף אותו פעולה.... וכן אמרתי לו להפסיק וגם נתנו לו על הראש שהוא לא צריך לשבת איתו ויעזוב אותו בשקט. יש פעמים שהבכור נוסע איתו ויש פעמים שהוא רוצה להשאר איתי... ולא אכפת לו שאבא שלו נמצא בבית והוא מול הטלביזה והמחשב, הבכור מעדיף לנסוע איתי לקופ"ח (ישב בחוץ עם אבא שלי) מאשר להשאר בבית עם בעלי וללכת איתו לבריכה.... שאלתי אותו הבוקר למה אתה לא רוצה להשאר עם אבא? הוא ענה לי: הוא שמן? אמרתי לו שזה לא משנה.... אז הבכור בקול מתחנחן אבל אני אוהב אותך.... קיבל עונש להשתעמם בקופ"ח וללמד לקרוא בעיתון של סבא...אבל התגבר שנכנסתי לבד לבדיקה. יש לו רגעים של קנאה בינו ולקטן אבל מצד שני אוהב אותו...

למה הבכור נדבק עלי ולא רוצה לשחרר אותי??

שבת שלום וסליחה על החפירה והבילבול מוח
לצפיה ב-'תראי, זו לא חפירה'
תראי, זו לא חפירה
04/08/2017 | 14:02
129
את מוטרדת, ובצדק, כי זו תגובה קיצונית.
השאלה שלך בסוף הפוסט,התשובה עליה--
שיש במשפחה שלכם דינמיקה לא נכונה,
שמצריכה הכונה --למשל--התירוץ של הילד על אבא שמן,
לא נולד פתאום, זה אבא שלו הוא מכיר אותו כך ולא אחרת,
משהו לא נכון קורה--
לכו להתיעץ, זו הוצאה כדאית.

לצפיה ב-'מאוד טבעי שאת מוטרדת '
מאוד טבעי שאת מוטרדת
04/08/2017 | 18:12
110
ובטוח שהתופעה מאוד מקשה על היום יום. מאוד שכיח שגלי הקנאה אצל הבכור מתפרצים דוקא כשהאח הקטן בן שנה פלוס. ככה זה גם היה אצלנו. לפני כן הקטנצ'יק בעיקר ישן ואוכל ופתאום סביב גיל שנה הוא קצת מדבר והולך והוא מתוק ומושך הרבה תשומת לב, כולם מאוד מתפעלים ממנו  והוא מצריך השגחה צמודה של ההורים. הלב של האחים הגדולים נקרע מקנאה....
צריך להיות פה שילוב של להעניק לו זמן ותשומת לב משלו יחד עם לחזק מאוד את הגישה שהוא כבר ילד גדול כולל הטבות שמקבל ילד גדול יחד עם התעקשות (עדינה ואוהבת אך נחושה ובלתי מתפשרת) שיתרגל לכך שגורמים נוספים משגיחים עליו חוץ מאמא.
זה לא פשוט בכלל ולכן תמיכה, אפילו זמנית, של איש מקצוע, יכולה מאוד לעזור. שווה להשקיע בכמה מפגשים פרטנים של הדרכת הורים. לא זול אבל שווה כל שקל.
מאיזה אזור אתם בארץ ?

לצפיה ב-'כפי שמישהי הציעה'
כפי שמישהי הציעה
04/08/2017 | 19:10
108
אני גם ממליצה מהר מהר לפסיכולוג ילדים ובינתיים לא להשאיר את הילד לבד עם אבא. ותתחילי לדבר איתו בכללי על תקיפות מיניות, להסביר מה הם האיברים הפרטיים, שאסור לאף אחד לגעת בו, ושתמיד הוא יכול לבוא ולספר לך כל דבר רע שקורה לו. את אף פעם לא תכעסי ולא תאשימי אותו, וגם אם מישהו אומר לו ההיפך, שידע שזה לא נכון. 
לצפיה ב-'מדובר בילד בן 7 מה זה "לא מוכן להישאר"?'
מדובר בילד בן 7 מה זה "לא מוכן להישאר"?
04/08/2017 | 14:27
1
163
מה הוא יעשה אם תצאי מהבית ותשאירי אותו עם עם אבא? יקפוץ מהחלון?
הבעיה היא את - ברגע שאת תהיי בטוחה שנכון וטוב לילד להיות עם אבא/סבא, הילד יקבל את המסר הזה ממך ולא יהיה פה עניין לדיון או ויכוח. בהתחלה הוא בטוח "ימרוד" וינסה לגרום לך לשנות את דעתך (מה שהוא למעשה עושה עכשיו), אבל אם תהיי החלטית זה יעבור לו ברגע שתצאי מהבית וסביר להניח שהוא אפילו יהנה מזה.
המצב כרגע הוא שבאופן לא מודע את מעבירה לו מסר שהמקום שלו הוא רק איתך (כי את מרגישה שאת זו שמכירה אותו הכי טוב ויודעת לטפל בו הכי טוב, אני גם בטוחה שכאשר הם נשארים לבד את מתקשרת כל 5 דקות לשאול אם הכל בסדר והכל מעבירה את המסר שאת לא סומכת על בעלך...). ככה לא רק שאת גורמת לו להידבק אלייך, את גם מונעת ממנו לפתח יחסים עם אבא שלו ואנשים אחרים.
אם בעלך באמת "לא טוב" איתו, אז אפשר לחשוב על פעילויות שהם יעשו יחד שיביאו לידי ביטוי היכולות הטובות של בעלך. הרעיון של בריכה באמת נשמע מצויין וצריך רק שאת תהיי בטוחה בכך, תעבירי לשניהם את המסר שאת בטוחה שהם יסתדרו מצויין וייהנו בלעדייך ותשחררי אותם... (גם לא להתקשר כל 5 דקות לשאול אם הכל בסדר...) בהצלחה
לצפיה ב-'תיארתי לי שהבעיה התחילה הרבה לפני הלידה'
תיארתי לי שהבעיה התחילה הרבה לפני הלידה
04/08/2017 | 16:52
143
ילד לא נצמד להורה מסוים, אלא 'מוצמד' על ידי ההורה. מסכימה לגמרי עם החובטת.
ההשלכות של שחרור בגיל כל כך מאוחר הן קשות ומורכבות, בהחלט כדאי לפנות לאיש מקצוע.
ובמקביל, אם את מסוגלת לכך, להתחיל לקבוע עובדות בשטח.

את ההורה. הוא הילד.
מי שאחראי על קביעת סדר היום אלה ההורים, לא הילד. זו טעות לתת לילד כל כך הרבה כוח, הוא לומד מזה עקרונות מאד שגויים על האופן בו מתנהל העולם.
לצפיה ב-'השאלה היא '
השאלה היא
05/08/2017 | 10:57
97
אם הוא "רק רוצה את אמא"
או שהוא "לא רוצה את אבא" (אבל יש לו הרבה פחות בעיה להישאר עם אחרים)
אלה שתי שאלות שונות בתכלית שרק את יודעת את התשובה עליהן, והתגובה צריכה להיות בהתאם. התירוצים שהבן נותן בקשר לאבא שלו נשמעים לא רלוונטים.
לצפיה ב-'גם אני מחפשת המלצות לימי כיף'
גם אני מחפשת המלצות לימי כיף
01/08/2017 | 18:11
32
260
בשתי חלופות: הורה + בני 12 ו-9 / כל המשפחה ביחד.
מחפשים המלצות לכמה ימים. הכוונה בחצי השני של אוגוסט כל יומיים לעשות משהו מגניב.
בתכנון נסיעה לירושלים. נסיעה של יום אחד כי בגלל כביש 6 הנסיעה לא מאד ארוכה. אם המחירים היו סבירים, היינו ישנים לילה במלון. אבל נראה לי חבל על הכסף. אבל לא פוסלים יומיים ברצף. אבל מה עושים? עם הגדולים יש כמה מוזיאונים שווים, יש את הכותל, מגדל דוד וכד'. מה לגבי הקטנים? היינו השבוע בגן החיות בחיפה, אז לא בא לי גן החיות שוב. מה לגבי מערת הנטיפים?
בנוסף, מחפשת רעיון לטיול בתל אביב.
מה עוד אפשר? חרשנו את הצפון אז עדיפות דרומה מנתניה.
לא לונה פארק או פארק המים. משהו אחר.
ועוד משהו: לאן שווה לנסוע איתם ברכבת?

לצפיה ב-'בואו לבאר שבע'
בואו לבאר שבע
02/08/2017 | 07:51
18
199
קודם כל - עם כביש 6 זה לא רחוק (מתל אביב לבאר שבע זה שעה נסיעה. מעפולה לבאר שבע לוקח לי שעתיים ורבע). שנית - תמיד אפשר להגיע ברכבת.

מקומות מומלצים:
לקטנים:
הלונדע - שזה משהו בין פארק שעשועים ומוזיאון מדעי. מאוד מאוד מומלץ. יתאים גם לבן ה-9 (גבולי קצת לגדול יותר. הגדול שלי מאוד נהנה שם כשהיה בן 12, אבל זה תלוי בילד).
צמוד אליו יש את פארק הילדים של באר שבע - פארק ענק עם אגם ומתקנים בנושא פיראטים.

לכל המשפחה:
סיור מודרך בעיר העתיקה (יש אפשרות להצטרף לקבוצות שמתקיימות כל הקיץ, או לשכור מדריך, או להוריד מהאינטרנט מפה והסברים ולהסתובב לבד. האזור קטן והכל קרוב).
פארק קרסו למדע - מוזיאון מדעי עם פעילות אינטראקטיבית (אותו עקרון כמו המדעטק בחיפה או מוזיאון בלומפילד בירושלים, אבל שונה מהם). לידו יש את מוזיאון הנגב לאומנות שנבחר כאחד מעשרת המוזיאונים המובילים בארץ, ובצמוד אליו את מוזיאון האיסלם שמאוד מאוד מעניין לילידם.
אפשר לשלב עם סיור בבאר אברהם (על אותו רחוב. הולכים עוד 500 מטרים), או במתחם הקטר (עם קטר הקיטור מהשיר של אריק לביא "בתחנה בבאר שבע...")
הכל נמצא במרחק הליכה מתחנת רכבת מרכז (או במרחק קצר של נסיעה משם - אם לא רוצים ללכת בחמסין)

לצפיה ב-'תודה. נשמע קצת עמוס ליום אחד'
תודה. נשמע קצת עמוס ליום אחד
02/08/2017 | 08:01
17
146
ויחסית רחוק מאיתנו. אם מגיעים ברכבת, איך מתקדמים? זה קרוב לרכבת?
יש מקום נחמד להישאר לילה אחד?
לצפיה ב-'עוד פירוט'
עוד פירוט
02/08/2017 | 08:23
16
185
העיר העתיקה בבאר שבע היא קטנה מאוד. סיור בעיר העתיקה, במוזיאון הנגב, מוזיאון האסלם ובאר אברהם לוקח בין חצי יום ליום שלם - תלוי בכם.
פארק קרסו לוקח כמה שעות (תלוי ברמת העיניין של הילדים), ולכן באמת לא הייתי מקיימת סיור בעיר באותו יום עם קרסו (אלא אם כן יוצאים מפארק קרסו אחרי 3-4 שעות, ויש כח).

לבאר שבע מגיעים ברכבת ויורדים בתחנת רכבת מרכז (לא בתחנת אוניברסיטה, שלמרות שגם שם יש דברים מעניינים לראות ולעשות - זה רחוק יחסית).
תחנת רכבת מרכז צמודה לתחנה המרכזית ולרציפי התחבורה העירונית. מתחנה מרכזית אפשר לקחת קו 7 או 8 לכיוון בית העלמין. פארק קרסו הוא התחנה ה-4 בנסיעה (הכריזה באוטובוס מכריזה "בית יציב / פארק קרסו". יורדים וזה ממול). אפשרות שנייה היא ללכת ברגל מרחק של כ-2.5 קילומטרים ולהגיע. לא נורא רחוק - אבל פחות נעים עם ילדים קטנים.
פארק קרסו נמצא ברחוב העצמאות. על אותו רחוב, מרחק של כ-500 מטרים משם, ממוקמים מוזיאון הנגב לאומנות ומוזיאון האיסלם (הם באותה חצר). פשוט הולכים על רחוב העצמאות לכיוון הפיקוד (מפארק קרסו פונים ימינה) עד שמגיעים אליהם. אותו רחוב העצמאות (באותו כיוון) מוביל בסופו לבאר אברהם (מרחק של כקילומטר).
באותו אזור יש מסעדות (ערביקה, קבב אמונה, הבית התימני, ועוד כל מיני נוספות) ומזון מהיר (פלאפל, שווארמה ועוד).

היתרון של באר שבע  זה שאין עליות וירידות - הכל שטוח, אז ההליכה נוחה יחסית (חוץ מהחום. חם פה "כמו בנגב" )
לצפיה ב-'משעמםסליחה על שחולקת'
משעמםסליחה על שחולקת
02/08/2017 | 09:03
13
215
פארק קרסו אם אין פעילות יחודית והדרכה
הוא פארק משעמם
פארק הילדים מאד דומה לכל פארק שיש במרכז
לונדע עוד בסדר
מתחם הקטר גם כן משעמם
המוזאונים כנל
בקיצור אני אישית לא ממליצה להגיע במיוחד
או שיש אפשרות להגיע ללונדע ולשלב עם התערוכה
של טרייק ארט אבל העלות תהיה גבוהה
לצפיה ב-'כנראה שזה תלוי בילדים עצמם'
כנראה שזה תלוי בילדים עצמם
02/08/2017 | 09:08
3
165
הילדים שלי מאוד אוהבים את קרסו, מתלהבים מכל תערוכה שיש במוזיאון הנגב (כולל מפעילויות הילדים שאני מוצאת אותן משעממות לעיתים), ונהנים לטייל בעיר העתיקה ולגלות כל פעם משהו חדש (וזה כשאנחנו באר שבעיים, ומסתובבים הרבה בעיר).
אבל בהחלט יכול להיות שמה שמעניין את הילדים שלי ישעמם ילדים אחרים.
הרעיון הוא להתאים את הבילוי למשפחה

לצפיה ב-'כייף לך '
כייף לך
02/08/2017 | 09:26
129
אנחנו גם הולכים
אבל רק בליל המדענים
או שמביאים איזו פעילות מיוחדת
לצפיה ב-'גם אצלי מאוד אוהבים את פארק קרסו'
גם אצלי מאוד אוהבים את פארק קרסו
02/08/2017 | 10:36
1
132
ובכל החופשות (כולל עכשיו) יש פעילויות מודרכות/ סדנאות (נדמה לי שהשבוע זה הכנת גלידה). את מוזיאון הנגב והאיסלאם לא דגמנו עדין. מוסיפה לרשימה את מוזיאון חיל האוויר בחצרים שבנים מאוד מתלהבים ממנו (וגם הקטנה לא התלוננה).
לצפיה ב-'חרשו כבר את הפעילות של הגלידה'
חרשו כבר את הפעילות של הגלידה
02/08/2017 | 11:12
118
אוף
אני לא סובלת את העיר הזאת

לצפיה ב-'על אילו פארקים במרכז את ממליצה, באמת?'
על אילו פארקים במרכז את ממליצה, באמת?
02/08/2017 | 09:09
8
36
לצפיה ב-'בעבר ..'
בעבר ..
02/08/2017 | 09:24
7
161
הייתי מגיעה למרכז בחופש הגדול
לפחות פעמיים בשבוע
כל פעם לעיר אחרת
הייתי רואה פארק בגוגל
שמה בוייז ומגיעה
זכורים לטובה כמובן פארק רעננה
פארק פרס
פארק הירקון
פארק אבנת
פארק פיזיקה ראשון לציון
פארק המדע רחובות

בתשלום
יש את קיפצובה - נהדר ונהנים שם מאד
אושילנד מאד אוהבים
היער - רננים מקסים
במתחם G כפר סבא אני לא יודעת מה יש הקיץ הזה
אבל בשנה שעברה היתה פעילות מים נחמדה
מתחם האי עזריאלי
חוף פולג תמיד כייף
ובהוד השרון הקניון המגניב הזה ששכחתי איך קוראים לו
עם כל המיני..
מיני סופר..מיני מגרש חניה ועוד..

לצפיה ב-'אחלה, תודה!'
אחלה, תודה!
02/08/2017 | 09:43
24
לצפיה ב-'פארק המדע רחובות'
פארק המדע רחובות
02/08/2017 | 10:37
1
127
זה פארק תעשיה
את בטח מתכוונת לגן המדע במכון ויצמן
לצפיה ב-'איפה שהטיילת ..'
איפה שהטיילת ..
02/08/2017 | 10:55
26
לצפיה ב-'עד איזה גיל זה קפצובה?'
עד איזה גיל זה קפצובה?
02/08/2017 | 15:58
2
99
תתאים לגדולים?
לצפיה ב-'אם הילדים שלך אוהבים להשתולל '
אם הילדים שלך אוהבים להשתולל
02/08/2017 | 16:10
119
יתאים להם
לצפיה ב-'לא כל כך. לגדולים יש שם'
לא כל כך. לגדולים יש שם
02/08/2017 | 16:11
119
כמה מתקנים (רכבת הרים קטנה, ספינה, מכוניות מתנגשות), ומין משחקיית מכונות משחק. אבל הרוב לא בשבילם - מתקני טיפוס וקפיצה ומשחקייה  שהרוב בה לילדים קטנים בעיקר עד 6 ככה, רכבת לילדים, אזור של תלת אופן.
אנחנו כן הלכנו עם בת ה-12, בת ה-9 ובת ה-3 וחצי, והן נהנו - אבל הגדולה אוהבת במיוחד מכונות משחק ולא אוהבת רכבות הרים "אמיתיות" אז זה התאים לה. היא בקושי הייתה במתנפחים (רק ממש לקראת הסגירה כשזה כל מה שנשאר פתוח) - ולא היו בהם ילדים גדולים.
לצפיה ב-'מתחם האי בעזריאלי - צפוף ומגעיל ואחר הצהריים אין מפלט מהשמש'
מתחם האי בעזריאלי - צפוף ומגעיל ואחר הצהריים אין מפלט מהשמש
02/08/2017 | 20:38
94
אם חייבים להגיע לשם - אני ממליצה לחכות עד שיגמרו הקייטנות ואז לבוא בבוקר כשיש צל מהמגדל
לצפיה ב-'תודה רבה על הפירוט'
תודה רבה על הפירוט
02/08/2017 | 15:55
1
90
האם יש לך המלצה למקום לינה?
לצפיה ב-'יש מעט מקומות לינה משתלמים בבאר שבע'
יש מעט מקומות לינה משתלמים בבאר שבע
03/08/2017 | 09:10
77
חפשי דירה באיירבנב או באירוח של קיבוץ כרמים (15 דקות נסיעה מב"ש).
אני לא הייתי נשארת לישון בב"ש.
לצפיה ב-'בילוי נעים ומשפחתי'
בילוי נעים ומשפחתי
02/08/2017 | 09:30
4
169
ליום אחד, יכול להיות בעיר חולון,
יש את מוזיאון הילדים, ובמיוחד אחה"צ יש גנים מספרים,
כל מיני ספרי ילדים שיש דמויות שלהם בפארק.
ילדים ממש נהנים שם.
אם את רוצה יותר דרומה, יש את חצרים, מענין גם לילדים.
שאלת לגבי מערת הנטיפים--מקום יפה, אבל לח בפנים מאוד.
אבל אם את מתחילה שם--אפשר להכנס למוזיאון לשוטרים--
ע"י בית שמש, הם לא רחוקים אחד מהשני.
המוזיאון גם לילדים, ויש חויה של להתחפש לשוטרים ועוד.
הכניסה חינם.
לא רחוק משם--להגיע ללטרון. גם מעבר לאנדרטה שלילדים לא אומרת כלום יש 
את בית השריון ותצוגה של טנקים.

לצפיה ב-'ואם אתם שם--אז מיני ישראל,'
ואם אתם שם--אז מיני ישראל,
02/08/2017 | 10:10
2
95
אטרקטיבי --ויש גם פעילות לילדים מגניבה מאוד.
לצפיה ב-'חשבתי על מיני ישראל'
חשבתי על מיני ישראל
02/08/2017 | 16:01
1
93
אבל הילדים בקושי מכירים מקומות בארץ. לא יודעת האם ילהיב אותם .
לצפיה ב-'אגיד לך כך,'
אגיד לך כך,
02/08/2017 | 16:28
102
ביום/צהרים שעות חמות קשה להסתובב שם.
בשעות הערב זה אטרקטיבי, כי נדלקים אורות במקומות מוארים,
ובלולים נשמעים קולות קרקור, וע"י הכותל הדמויות נעות.,
להפך זו הזדמנות ללמוד על ערים גדולות בלי מאמץ ובאמצעות חויה.
אגב, בשעות הצהרים, יש הפעלות לילדים,
מראים איך בונים את הדמויות ואיך עושים את הכלים השונים.
רק צריך לתאם. בעיני זו חויה אחרת ומהנה.
לצפיה ב-'באזור ירושליים לטעמי'
באזור ירושליים לטעמי
02/08/2017 | 18:36
86
השילוב של מערת הנטיפים (מקסים ומרשים) עם המשך היום בקיפצובה - שילוב מנצח בקיץ. שני המקומות קרירים ונעימים ויש מה לראות/לעשות בהם.

באזור השרון יש גם את אוטופיה פארק שטרם הזכירו

ברמת גן יש את הספארי המקסים, בצמוד לו חוות רכיבה על סוסים וגם הפארק הלאומי של ר"ג עם מרחבים אין סופיים של דשא ובית קפה סביר לעצור בו לארוחת צהריים. במרחק 5 דקות ברכב משם (או כעשר דקות באוטובוס) יש את קניון קרית אונו בו יש שתי משחקיות מוצלחות, אחת לגדולים יותר שכוללת באולניג ומשחקים אלקטרונים שונים וממש לידה משחקיה לקטנים בסגנון ג'ימבורי.

לצפיה ב-'נחל דוד חייב ביקור'
נחל דוד חייב ביקור
02/08/2017 | 11:05
3
146
מתאים לכל המשפחה
מסלול נח מאד
מפלים כיפיים
יום מרענן לגמרי
לצפיה ב-'נרטבים או רק מסתכלים?'
נרטבים או רק מסתכלים?
02/08/2017 | 16:03
2
116
הקטן אחרי ניתוח כפתורים אז המים מחוץ לתחום.
לצפיה ב-'נרטבים'
נרטבים
02/08/2017 | 16:04
22
לצפיה ב-'אבל ההרטבות היא לא עד הראש,'
אבל ההרטבות היא לא עד הראש,
02/08/2017 | 16:29
104
לאורך המסלול.
לבריכה הוא לא צריך ולא נכון בכלל שיכנס.
לצפיה ב-'שרון וכל הדרומיות'
שרון וכל הדרומיות
02/08/2017 | 11:08
173
המלצה רותחת!!
מערת התאומים
חוויה מאסט לכל המשפחה!
אם תסתכלו טוב טוב טוב
בתמונה של המגלשה תראו אותי

** תגגלו
משום מה הקישור שאני מצרפת לא מוצלח..
לצפיה ב-'פעילויות קצת אחרות'
פעילויות קצת אחרות
02/08/2017 | 20:34
1
139
אני ממליצה על מרכזי מבקרים. יש כל מיני, תלוי מה מענין את הילדים שלך.
למשל:
ביקור בידיעות אחרונות בראשון לציון
ביקור בדואר ישראל (נדמה לי בדרום תל אביב)
ביקור במפעל רולדין ביישוב קדימה שבשרון (כולל הכנת עוגיות)
ביקור במפעלי נייר חדרה
ביקור בחברת חשמל (יש גם באשקלון וגם בחדרה אאל"ט)
ביקור בתנובה - רחובות
יש גם את אוסם, עלית וקוקה קולה, אבל באלה דוקא לא יצא לנו לבקר. בכל הרשימה לעיל ביקרנו והילדים נהנו וגם הרחיבו קצת אופקים על הדרך.
רק שימי לב שבדרך כלל צריך לתאם מראש ובחלק מהמקומות יש הגבלת גיל

המלצה נוספת - פארק המדע במכון ויצמן רחובות, אם כי בבוקר השמש קופחת על הראש - עדיף אחר הצהריים למרות שאחה"צ יש יותר מבקרים.
לצפיה ב-'מרכזי המבקרים של שטראוס ושל עלית מוצלחים ומומלצים מאוד אבל'
מרכזי המבקרים של שטראוס ושל עלית מוצלחים ומומלצים מאוד אבל
03/08/2017 | 07:28
153
יש הגבלת גיל (מעל גיל 6) ולעלית צריך להזמין הרבה זמן מראש. מניסיון עבר, יש מצב שאוגוסט כבר מלא. בשטראוס בד"כ היה יותר פנוי, וייתכן שיש שם מקום.
שניהם נמצאים בצפון (עלית בנצרת עלית, שטראוס ליד כרמיאל)
לצפיה ב-'עוד כמה המלצות'
עוד כמה המלצות
03/08/2017 | 21:38
107
החוויה האולימפית מרשים לילדים.
סדנאות בנושאים שמעניינים את הילדים - אצלי סדנת שוקולד פעם בשנה
אנחנו נוסעות לגליתא בדגניה.
סדנאות נוספות שעשינו - עבודה בזכוכית, צביעת צעיפי משי באזור הגליל המערבי
לבנות - מרכז המבקרים של מיכל נגרין בבת ים. ומרכז המבקרים של לבידו בזכרון יעקוב הכנת קרמים ובשמים

לצפיה ב-'איך שומרים על הכושר של הילדים במהלך החופש? רעיונות לפעילות?'
איך שומרים על הכושר של הילדים במהלך החופש? רעיונות לפעילות?
31/07/2017 | 11:14
6
156
הילד בן שמונה וחצי, הסבתא שומרת במהלך היום ולכן הוא בעיקר בבית עד שאנחנו מגיעים אחה"צ. 
לרוב אנחנו בבריכה (יודע לשחות אומנם אבל לא יתחיל לשחות בשביל הכושר )
החוג כדורגל כבר הסתיים והחברים בקושי יורדים לשחק בגינה בגלל החום. ות'אמת שגם הוא לא ממש מתלהב ללכת.
מה עושים? אשמח לרעיונות לפעילות
לצפיה ב-'יש חדרי כושר שעושים חוגים לילדים בחופש'
יש חדרי כושר שעושים חוגים לילדים בחופש
31/07/2017 | 16:43
24
לצפיה ב-'הליכות ערב עם אמא ואבא ואז גם אפשר לשוחח על ענייני היום'
הליכות ערב עם אמא ואבא ואז גם אפשר לשוחח על ענייני היום
31/07/2017 | 17:57
129
חוץ מזה החום באמת מקשה על פעילויות פיזיות בחוץ.
אצלנו בעיקר מככב בחופשה האקס-בוקס הקינטי, והם כל היום קופצים, רצים, רוקדים וכו' מולו.
לצפיה ב-'אם לא ישחה בשביל הכושר, תעשי איתו תחרות שחיה.'
אם לא ישחה בשביל הכושר, תעשי איתו תחרות שחיה.
31/07/2017 | 18:23
2
125
לנצח את אמא בבריכה זאת שימחה גדולה!
לצפיה ב-'חייבת לציין שזה עבד נהדר! ואפילו ניצח אותי '
חייבת לציין שזה עבד נהדר! ואפילו ניצח אותי
06/08/2017 | 09:28
1
24
שחה איתי לפחות 5 פעמים
תודה על רעיון מקסים 
לצפיה ב-'אחלה. שמחה לשמוע'
אחלה. שמחה לשמוע
06/08/2017 | 21:01
11
אצלנו, אגב, זה קצת הפוך. אני העצלנית הפחדנית שונאת המים והילדים מעודדים אותי להכנס איתם לבריכה ולשחות.
לצפיה ב-'לוקחים אותם '
לוקחים אותם
02/08/2017 | 19:04
121
לפעילויות רלוונטיות כמו החלקה על קרח, פארק טרמפולינות , קיר טיפוס וכד'
מארגנים איתם בשעות הערב כשקצת נעים יותר, שעה הליכה ברגל או רכיבה על אופניים.
לצפיה ב-'מעבר דירה במהלך החופש... שאלה'
מעבר דירה במהלך החופש... שאלה
02/08/2017 | 13:55
2
182
ואגב מי שחיפשה תעסוקה...ממש לא מומלץ
אבל השאלה היא אחרת
מחפשת המלצה על מוביל מאיזור המרכז-שפלה...השתנה לנו תאריך הכניסה והמוביל שסגרתי איתו תפוס לתאריך הרלבנטי
לצפיה ב-'לא מכירה מישהו טוב'
לא מכירה מישהו טוב
02/08/2017 | 19:00
95
ומעבר דירה לא מומלץ בתור תעסוקה לקיץ וגם לא כתעסוקה לימים רגילים 
תחזיקי מעמד
לצפיה ב-'עברתי עכשיו עם'
עברתי עכשיו עם
05/08/2017 | 20:00
27
ג׳קי הובלות
המליצו לי גם על יישכר הובלות
לצפיה ב-'סדנה לחיזוק מיומנויות חברתיות- מה דעתכם?'
סדנה לחיזוק מיומנויות חברתיות- מה דעתכם?
31/07/2017 | 13:21
2
222

שלום ,
אשמח לשמוע ממי שמכיר מקרוב את נושא הסדנה לחיזוק מיומנויות חברתיות-
אם יש התנסות חיובית או שזה סתם בזבוז זמן/כסף.
מדובר בסדנה קבוצתית של 6 ילדים שמכוונת ל"מחוננים" (או כאלה שלא הוגדרו כך אך בעלי פרופיל דומה), שקצת מתקשים לנווט דרכם בים החברתי הסוער ....
גילאי בי"ס יסודי (כתה ג', ד'), כולל מפגש מקדים עם ההורים ולחוד עם הילד, 
וליווי ושיחה עם ביה"ס במהלך הסדנה במידת הצורך.
הילדה לא ממש מתלהבת מללכת לסדנה הזו, ואומרת שמסתדרת במצב הנוכחי ושההתמודדויות האלה בסהכ בסופו של דבר מלמדות אותה להתחזק ולהתחשל.
בתחושה שלי אולי נכון לתת לה כלים כדי להקל עליה את ההתמודדות עם הצקות   והטפלויות לא נעימות מעת לעת (לא חרם חלילה), שנראה לי שלא ממש יודעת איך להדוף. רוב ההצקות מתמקדות בכך שיוצאת ליום השליפה, למה רק היא וכד',
אולם ברור שישנן סיבות עמוקות יותר לשונות שלה, ויום השליפה אינו הגורם האמיתי.
בימי השליפה היה להם שיעור בו היה נסיון לתת כלים להתמודדויות חברתיות,
והילדה אומרת שהרעיונות שנתנו להם שם לא ממש עובדים בשטח.
אולי לכן לא מתחשק לה סדנה כזו (וגם כי זה בעיניה בלבול מוח...).
לי כאמא הלב מתכווץ כשאני שומעת שמציקים לה ותוהה מה הכי נכון לעשות.
אשמח לשמוע מנסיונכם, אם יש כזה.
תודה רבה.

לצפיה ב-'אם היא לא רוצה מה את יכולה לעשות?'
אם היא לא רוצה מה את יכולה לעשות?
01/08/2017 | 11:00
119
זה צריך לבוא ממנה
אגב
גם אני לא אוהבת חפירות
אתמול הייתי בהרצאה של מאמנת משהו
על (תאמיני לי לא יודעת מה היא חפרה שם)
יצאתי עם כאבי ראש
לא הבנתי מה היא רצתה ועל מה היא דברה
חפרה וחפרה
לצפיה ב-'אין טעם לשלוח אותה בכח'
אין טעם לשלוח אותה בכח
02/08/2017 | 18:50
76
כמובן, אבל את בהחלט יכולה להציע לה ללכת בשביל החברה ולא בגלל העצות וההדרכה שתקבל שם.
הילדים בקבוצה הזו יהיו דומים לה, כלומר, מחוננים כמוה ושונים מסביבתם כמוה (במובן החיובי) . תסבירי לה שסביר להניח שחלק גדול מהם דומים לה בתחומי הענין וברמת הבגרות הנפשית והאינטילגנציה , בניגוד לילדים מהכיתה למשל, שדומים לה פחות, אולי ילדותיים יותר ומתענינים שתחומים שונים,  ולכן יש סיכוי טוב שתכיר שם חברות/חברים ותרחיב את חוג חבריה.
אני מניחה שהם מתגוררים באותה עיר ויהיה אפשר להפגש איתם גם בשבתות או אחרי הצהריים.
לצפיה ב-'להרכיב יום כיף.. אפשר?'
להרכיב יום כיף.. אפשר?
31/07/2017 | 09:56
32
259
בוקר טוב בנות
אני יודעת שיש שירשור ארוך בנושא מה לעשות בחופש, משם לקחתי רעיון. אבל אני מבקשת את תשומת ליבה של חיפאית אחת או מישהי שמכירה
שני בנים בני שש ושמונה. חשבתי על המדעטק בחיפה.
אני צריכה מישהי שתבוא תגיד לי-
את לוקחת את הרכבת (מנתניה) מגיעה לחיפה, הולכת לכאן ואז לכאן עושה ככה כי זה מגניב לילדים, ופה אתם חייבים להיות כי הילדים חייבים לראות, משלבת את המדעטק בצורה חכמה במסלול ומרכיבה יום כיף מגניב ומהמם לילדים בחיפה.
אפשר?
לצפיה ב-'המעדטק - כמה רחוק מהרכבת?'
המעדטק - כמה רחוק מהרכבת?
31/07/2017 | 10:00
44
לצפיה ב-'שלום לך,'
שלום לך,
31/07/2017 | 11:33
3
174
אני חיפאית.
ראשית אין רכבת ישירה מנתניה לחיפה--
אלא מעבר בבנימינה, כך גם בחזור.
תרדי בתחנת בת גלים, משם יש לך אוטובוס (קוים 28 או 37,)
שעוצרים ממש ע"י הטכנודע.
אפשר לבלות שם כמה שעות טובות.
משם אפשר לקחת אוטובוס למרכז הכרמל, או ללכת לרחוב מסדה (לר רחוק)
ולעלות ברכבת תחתית,למרכז הכרמל, לגן החיות, או לטיילת לואי ולראות את הגנים הבהאיים --מלמעלה ולהשקיף על הנוף המרשים לכיוון הנמל.
יש גם פעילות ילדים במוזיאון חיפה. 
מה שכדאי לברר שעות פתיחה וסגירה, שעות הדרכה--
אם תרצי לברר עוד אשמח לעזור.
לצפיה ב-'היי היי'
היי היי
31/07/2017 | 11:50
2
158
קודם כל תודה
יודעת לגבי הרכבת..
זוכרת את הכרמל מפעם.. אבל לא יודעת איך זה מתחבר לי. יש רכבל לא?
והגנים הבאהיים שווה לבקר? אם כן, מתי ואיך? והבנתי מושבה גרמנית..?
לצפיה ב-'עוד מידע'
עוד מידע
31/07/2017 | 12:24
164
יש רכבל ("הביצים של גוראל"), מבת גלים לסטלה מאריס ובחזרה. אפשר להגיע אליו ברגל (בערך 10-15 דקות הליכה) או במונית קצרה מרכבת בת גלים. אפשר לבקר במנזר בסטלה מאריס ולאכול שם צהרים (יש כמה מסעדות, חלק מהן ממש נחמדות, תבדקי המלצות ברשת).
התחתית (כרמלית) מושבתת עד להודעה חדשה, אל תבני עליה.
בגנים הבהאים אפשר לבקר רק בסיור מודרך שיוצא מהקצה העליון שלהם (קרוב למרכז הכרמל) ונגמר במושבה הגרמנית (הרבה מסעדות מומלצות, אין מה לראות שיעניין ילדים). יש לו שעות קבועות ונדמה לי שגם צריך להירשם מראש - תבדקי באתר שלהם. האם מעניין לילדים יותר מגן החיות? לא יודעת, תלוי בילדים. גן החיות נמצא ממש במרכז הכרמל.
אם את מגיעה ברכב תשקלי אולי לשלב את המדעטק עם כרמל-ים פארק חבלים ליד מושב עופר (בדרום הכרמל). יהיה לך יום לא זול אבל אטרקטיבי. וכמובן תמיד אפשר לשלב עם הים (אבל זה בטח יותר אטרקציה לילדי באר שבע מלילדי נתניה).

לצפיה ב-'קיבלת סקירה'
קיבלת סקירה
31/07/2017 | 13:18
128
מעולה מ--Ani
הירידה לגנים היא מאחורי דן כרמל, בתחילתה של טיילת לואי.
הירידה עצמה לא קשה, היא חוייתית.

ההתניידות בתוך העיר נוחה ודי זריזה.
לצפיה ב-'אני במקומך הייתי לוקחת מונית מתחנת הרכבת'
אני במקומך הייתי לוקחת מונית מתחנת הרכבת
31/07/2017 | 18:12
9
145
את לא חיפאית, חם, ולא ממש נעים להתחיל להסתובב ברגל עם שני ילדים ולחפש את תחנת האוטובוס ואחר כך את המדעטק וכו וכו...
נכון, יעלה קצת יותר אבל לדעתי בתנאים האלו זה שווה.
אז מונית מהתחנה למדעטק. שם אפשר בכיף לסגור 4-5 שעות, כולל התערוכה החדשה וכולל סרט תלת מימד בסינמטריקס. להביא אוכל!
אם בא לך לסגור את הפינה של ארוחת הצהריים במקדונלדס, יש כמה מטרים משם סניף (תרדי ברחוב של  המדעטק עד הפינה של הרחוב הראשי - הרצל - ובצד שמאל יש מקדונלדס גדול). פלאפלים טובים יש ברחוב המקביל, מתחת להרצל (רחוב החלוץ).

הבעיה בחיפה היא שכל האתרים רחוקים אחד מהשני ובלי להכיר את העיר (ובלי כרמלית ) קצת קשה. אפשר לקחת מונית מהדר (השכונה של המדעטק) למרכז הכרמל, שם נמצאים גן האם וגן החיות. הוא לא יותר מחביב, ומאופיין בעליות וירידות.
אפשר לנסוע לסטלה מאריס במונית, לרדת ברכבל אל חוף בת גלים, לטייל בטיילת הנחמדה של חוף הים עד הקצה שלה, ללקק גלידה ולתפוס מונית חזרה לתחנת הרכבת.

אגב, אפשרות אחרת לגמרי, אם את מוותרת על המדעטק, היא להגיע ברכב ולהישאר רק בצד התחתון של העיר. אפשר עם וויז להגיע בקלות למוזיאון חיל הים (ולידו גם המוזיאון הימי - יש שם בחופש לעיתים קרובות פעילויות לילדים, וצריך לוודא את זה מראש באתר שלהם), משם לנסוע לטיילת, לטייל קצת ולעשות הלוך ושוב ברכבל, לאכול צהריים ב"מקסים" או במסעדה אחרת באיזור (אפשר לתת לך המלצות בכיף) ולנסוע הביתה.
לצפיה ב-'מוזאון חיל הים והמוזאון הימי'
מוזאון חיל הים והמוזאון הימי
31/07/2017 | 18:22
4
131
כשהבנים שלי היו בגילאים דומים לגילאי הילדים שלך, עשיתי להם, בדומה לך, יום כיף בחיפה עם נסיעה ברכבת ושלל פעילויות. הם מאד מאד התלהבו ממוזאון חיל הים והמוזאון הימי (יותר ממוזאון חיל הים, מהצוללות והמשחתות). מומלץ.
לצפיה ב-'הצוללות והספינות הן במוזיאון חיל הים המוזיאון הימי'
הצוללות והספינות הן במוזיאון חיל הים המוזיאון הימי
31/07/2017 | 18:28
3
103
הוא צמוד אליו.
כדאי לוודא שהמוזיאון כבר לא בשיפוצים (אמנם הפעם האחרונה שהייתי בו הייתה מזמן, אבל דברים זזים לאט במדינה )
לצפיה ב-'הוא שכתבתי - הם התלהבו יותר ממוזאון חיל הים (ביקרנו בשניהם)'
הוא שכתבתי - הם התלהבו יותר ממוזאון חיל הים (ביקרנו בשניהם)
31/07/2017 | 18:35
2
96
אגב אני לא זוכרת כמה זה עלה אבל זה היה מחיר די סימלי, משהו כמו עשרה שקלים לשני המוזאונים יחד.
לצפיה ב-'הבנת הנקרא שליהמחירים אכן סמליים. לא חושבת שעד כדי'
הבנת הנקרא שליהמחירים אכן סמליים. לא חושבת שעד כדי
31/07/2017 | 20:20
91
כך זולים, אבל זכור לי סביב 22 ש"ח או משהו כזה.
לצפיה ב-'מצד שני, במוזיאון הימי יש מיזוג '
מצד שני, במוזיאון הימי יש מיזוג
31/07/2017 | 20:39
20
לצפיה ב-'נראה לי שגם הפעם אני עוצרת את הבילוי בתל אביב'
נראה לי שגם הפעם אני עוצרת את הבילוי בתל אביב
31/07/2017 | 18:35
167
או בעצם בנתניה

חיפה באמת נקראת מסובכת
לצפיה ב-'מותר לחלוק?'
מותר לחלוק?
31/07/2017 | 18:56
2
180
מרכבת בת גלים, יש אוטובוסים נוחים וממוזגים,
הנסיעה קצרה יחסית. האוטובוסים לא עמוסים. יש תחנה ממש ליד הטכנודע.
נכון אפשר לרדת לרחוב הרצל,
אבל יש המון מסעדות ברחוב מסדה.
אגב אותו אוטובוס מאותה תחנה ליד הטכנודע מגיעים למרכז הכרמל.
דוקא בגלל הנת"צ מהירות האוטובוסים גדולה יותר מהמוניות בתוך העיר.

לצפיה ב-'מוניות נוסעות בנת"צ'
מוניות נוסעות בנת"צ
01/08/2017 | 09:12
1
90
ולעלות ברגל למדעטק מתחנת האוטובוס באוגוסט, לא כיף בכלל.
לצפיה ב-'מוניות לא נוסעות בנת"צ'
מוניות לא נוסעות בנת"צ
01/08/2017 | 10:50
85
זה שייך רק למטרונית.
ובהדר רק למספר אווטובוסים מותר לנסע שם.
לא צריך לטפס האוטובוס שהצעתי, יש לו תחנה מממש אבל ממש ליד הטכנודע.
האמת, אני נוסעת בקו הזה הרבה.
אבל, את זה תוכל לברר בעצמה.
לאגד יש אתר ושירות מודיעין מעולה.
לצפיה ב-'מבקשת "לנצל" את החיפאיות בשרשור להתייעצות קצרה'
מבקשת "לנצל" את החיפאיות בשרשור להתייעצות קצרה
01/08/2017 | 10:54
10
187
אנחנו נוסעים לחיפה לשישי-שבת, ישנים בפורט אין ומתכננים לבלות את יום שבת במדעטק. אין לנו עדיין שום תוכניות לגבי יום שישי, חוץ ממחשבות כלליות לגבי ים. נגיע כנראה בצהריים/אחר הצהריים המוקדמות. אשמח לרעיונות שמתאימים למזג האוויר החם ולעובדה כי מדובר ביום שישי ויש כנראה מקומות שנסגרים יותר מוקדם. עם ילדים בגילאים 8-3. גם רעיונות לארוחת ערב יתקבלו בשמחה. (הבנתי שיש טיילת נחמדה שניתן להסתובב בה ולאכול? לא מכירה בכלל את העיר).
לצפיה ב-'המלון ממוקם'
המלון ממוקם
01/08/2017 | 12:18
8
140
ברחוב יפו,
הרחוב המקביל לו "מעליו" רחוב נתנזון הופך למדרחוב בכל אוגוסט.
יש שם מסעדות.
גם ברחוב יפו יש בשפע. יותר לכיוון היציאה מן העיר, 
לטייל נראה לי שלהסתובב בשכונת ואדי סאליב --יהיה מענין.
שכונת בת גלים בקצה הדרומי שלה--יש מתקנים לילדים.
אם אתם עם תחבורה, לעלות לכרמל מתחת למלון דן כרמל ולהשקיף על הנוף נחמד, ויש שם טיילת נחמדה.
אזור שופע מסעדות זה שדרות בן גוריון.
לצפיה ב-'תודה רבה על הרעיונות! כן נהיה עם רכב.'
תודה רבה על הרעיונות! כן נהיה עם רכב.
01/08/2017 | 12:48
7
25
לצפיה ב-'אם אתם עם רכב,'
אם אתם עם רכב,
01/08/2017 | 18:18
2
91
ורוצים קצת לברוח מהחום,
אז אפשר לעלות לאחוזה מעבר לאוניברסיטה,
לראות את האנדרטה שהקימו לאסון השריפה, המקום מטופח ומרשים.
ומשם לחי-בר, מענין ויפה.
אני יודעת שממליצים על הכפרים הדרוזיים, 
אני לא ביקרתי שם,(קרוב מידי הביתה) אז לא יודעת. שווה בירור.
לצפיה ב-''
02/08/2017 | 09:04
3
לצפיה ב-'ואם כבר אוניברסיטת חיפה'
ואם כבר אוניברסיטת חיפה
02/08/2017 | 09:20
75
יש בקמפוס את מגדל אשכול, שבקומה האחרונה שלו (30 קומות) יש תצפית מרהיבה במינה (360 מעלות) מהחרמון בצפון עד ארובות חדרה, חיפה ממעוף הציפור, יערות הכרמל, הים. שווה ביקור.
לצפיה ב-'ואיך שכחתי,'
ואיך שכחתי,
02/08/2017 | 09:37
3
85
בשבת ברור פתוח, בשכונה חדשה רמת הנשיא,
יש פארק מדהים עם "מזרקות" מים לילדים, להביא בגדי ים.
הילדים נהנים שם שעות. כיף גדול.
לצפיה ב-'בשבת תכננו להיו במדע טק אבל למקרה שישאר זמן, רשמתי!'
בשבת תכננו להיו במדע טק אבל למקרה שישאר זמן, רשמתי!
02/08/2017 | 09:54
63
נשמע טוב.
לצפיה ב-'מה שם הפארק? כתובת?'
מה שם הפארק? כתובת?
02/08/2017 | 16:10
1
49
נשמע ממש נחמד.
לצפיה ב-'לא ידוע לי שם,'
לא ידוע לי שם,
02/08/2017 | 16:24
50
בכניסה לעיר חיפה יש שכונה שנקראת מחנה דוד,
מאחוריה/מעליה נבנתה שכונה חדשה--שנקראת רמת הנשיא,
לא שכונה גדולה, אבל בניה חדשה,
ושם נמצא המקום.
אני בטוחה שאםתכתבי בוויז רמת הנשיא תגיע בקלות.

לצפיה ב-'ממליצה להכנס למגזין תרבות של חיפה'
ממליצה להכנס למגזין תרבות של חיפה
03/08/2017 | 21:26
38
אומנם לא חיפאית אבל נכנסת לחפש שם פעילויות מעניינות ומגיעה עם הילדה לבלות
מצרפת קישור

לצפיה ב-'וואו מסובך!'
וואו מסובך!
03/08/2017 | 10:21
5
103
בואו נתמקד.
הגעתי לבת גלים.
משם אוטובוס או מונית למדע טק
ואז......?
אני יכולה לשלב מוזיאון ימי או חיל הים- מה יותר כיף? הבנת הנקרא גם פה לא משהו?
והגנים הבאיים והרכבל.
איזה שילוב אני עושה פה? ניראה לי שמדע טק עם הגנים הבנתי נכון?
והמוזיאון שאמרתם יותר כיף לבד?
גאד איזה עיר מסובכת
אני ככה קרובה לשנות לתל אביב....
לצפיה ב-'איך הסתבכת ככה?'
איך הסתבכת ככה?
03/08/2017 | 11:02
2
84
תבחרי מוזיאון:
מדע טק *או* ימי וחיל הים (תלכי לשניהם ביחד - הם צמודים)
תבחרי פעילות נוספת:
רכבל *או* גנים בהאים *או* גן חיות

אחרי שתבחרי נעזור לך לתכנן מסלול
לצפיה ב-'אין עליך את'
אין עליך את
03/08/2017 | 11:05
11
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
03/08/2017 | 15:16
5
לצפיה ב-'הסיבוך היחיד '
הסיבוך היחיד
03/08/2017 | 12:13
64
הוא עודף האופציות.ואת הכל ביום אחד ממילא אי אפשר.
מרכבת בת גלים למוזיאון הימי וחיל הים--אפשר רגלי.
מרכבת בת גלים לרכבל ולסטלה מריס וחזור. אפשר רגלי,
מרכבת בת גלים למדעטק--לטעמי אוטובוס הוא אופציה טובה
Ani הציעה מונית. --ומשם למרכז הכרמל --אוטובוס או מונית--
תבררי ימים ושעות--ולפי זה את מה שאת בוחרת בהתאמה.
אנ לא יודעת את הפרטים האלה.
אם תתאמי איתי אהיה מוכנה ל"הקפיץ" אותך בין המקומות שתבחרי.
אני מבת--גלים.

לצפיה ב-'אני רק טיפ לגבי המדעטק-'
אני רק טיפ לגבי המדעטק-
06/08/2017 | 14:05
62
לא לוותר, מאוד מעניין, מוצלח ומגוון.
יש הרבה פעילות ממוזגת בתוך המוזיאון והרבה פעילות בחוץ ב"שטח".
חלק מהפעילויות כוללות מים והרבה אז כדאי בגדי החלפה.

אשמח להמליץ על אוכל אם תתני כיוון...

לצפיה ב-'.'
.
01/08/2017 | 18:14
42
לצפיה ב-'מתכון דרושואם בישלתן משהו מעניין שתפו'
מתכון דרושואם בישלתן משהו מעניין שתפו
28/07/2017 | 13:19
12
241
יש לי חבילת פטריות טריות כפולה במקרר
שבוע הבא אנחנו לא פה
מה ניתן לעשות איתה?
לצפיה ב-'הרבה אופציות,'
הרבה אופציות,
28/07/2017 | 13:28
181
הכי קל ופשוט בעיני, וגם זריז,
לחתוך את הפטריות לחלקים(איך שאת אוהבת אי אוהבת פלחים דקים)
לקצוץ כמות גדולה של בצל, להזהיב, לאחר הזהבה להוסיף את הפטריות,
לכסות את הסיר ולתת להם להתערבב, מידי פעם לערבב,
לבזוק פלפל שחור וקצת מלח, אחרי שהכל ביחד להוסיף מים ולהרתיח,
אני מוסיפה קצת אבקת מרק וקצת יין (אני אוהבת אדום, אפשר אחר).
20 דקות ומוכן, לשפוך על אורז או פירה.
אצלי זה נטרף.
לצפיה ב-'אני מתה על פטריות. מה שמייקל כתבה, עם כל דבר'
אני מתה על פטריות. מה שמייקל כתבה, עם כל דבר
28/07/2017 | 14:29
139
כרוטב לפסטה, על אורז, עם חביתה, על טוסט (זה נפלא. טוסט מפרוסת חלה ועליו ערימת פטריות מטוגנות עם בצל).

לצפיה ב-'הנה מתכון שנראה טוב'
הנה מתכון שנראה טוב
28/07/2017 | 17:40
131
לצפיה ב-'פטריות ממולאות !'
פטריות ממולאות !
29/07/2017 | 01:50
2
112
מתכון שמתאים יותר למבגורים ופחות לילדים.
מפרקים לכל פטריה את ה"רגל" קוצצים את הרגליים דק ומערבבים עם פרורי לחם, פרמז'ן מגורדת וקצת גבינה לבנה .הכי טוב עיזים, למי שלא אוהב את הטעם גם בולגרית טוב. ממלאים כל פטריה במתערובת. מניחים אותה על הגב ,עם המילוי כפי מעלה, ובוזקים עוד פרמז'ן . אופים ב 180 מעלות כעשר דקות עד שהפטריות מתרככות והפרמז'ן מלמעלה זהוב - חום.
יאממ!!!!!! מעולה לארוח. נראה טוב ומושקע ומאוד טעים.
אפשר להוסיף לתערובת המילוי צנוברים קלויים/עשבי תיבול (קצת שמיר למשל)

לצפיה ב-'פטריות ממולאות בגבינות הולך אצלנו גם אצל הילדים'
פטריות ממולאות בגבינות הולך אצלנו גם אצל הילדים
30/07/2017 | 13:36
1
86
ממלאת בעיגול של גבינת עיזים.

גם פשטידת פטריות הולך טוב אצלנו
לצפיה ב-'אצלי הילדים סרבו לגעת '
אצלי הילדים סרבו לגעת
30/07/2017 | 19:32
23
לצפיה ב-'טיגנתי עם בצל ותבלינים'
טיגנתי עם בצל ותבלינים
29/07/2017 | 13:29
142
ושמתי על חומוס אחלה
שנים שלא קניתי חומוס מהסופר!!
טעים
לצפיה ב-'פשטידה '
פשטידה
31/07/2017 | 08:29
93
המתכון הנ"ל הוא הבסיס לכל פשטידה. מה שמתחלף הוא הירק. אני תמיד מכפילה כמויות, אופה בתבנית התנור ומקפיאה.

פשטידת ברוקולי/פטריות/תירס של חברתי מיכל

מכינים את הירק הרצוי בקערה לחוד. פטריות/ברוקולי/שימורי תירס (אני גם אוהבת לשלב תירס - פטריות ושמיר ) אפשר כרובית, בצלים שעברו קרמול (זה אלוהי)!

בקערה לחוד לערבב:

1 קוטג'/גבינה לבנה
1 יוגורט
2 ביצים
2 כפות קמח
1 כף אבקצת מרק בצל (לא שמה)
מלח ופלפל
100 ג' בולגרית מרוסקת במזלגת (5%)

להוסיף את הירק ולערבב.

לאפות ב- '180. כעבור 20 ד' לפזר מעל גבנ"צ מגורר (מוותרת)

לאפות עוד כ 30 דק' או עד שהגבינה משחימה.

בהנאה
לצפיה ב-'להבא'
להבא
31/07/2017 | 09:43
3
117
תדעי שאת יכולה לטגן ולהקפיא
לצפיה ב-'הטיגון מונע את הרטיבות של הפטריות?'
הטיגון מונע את הרטיבות של הפטריות?
31/07/2017 | 10:01
2
19
לצפיה ב-'לא קשור. זה מפשיר אחכ טוב'
לא קשור. זה מפשיר אחכ טוב
31/07/2017 | 11:55
1
79
יצא לי לטגן לבד או עם בצל ו/או בשר טחון להקפיא ולשמור כמלית
לצפיה ב-'אנסה..תודה'
אנסה..תודה
31/07/2017 | 12:01
5
לצפיה ב-'קובורו'
קובורו
29/07/2017 | 20:51
3
236
מישהי מכירה את המשחק ויכולה לתת המלצה אישית? יש דגם מסוים שמומלץ? כדאי להזמין מחו"ל או לרכוש בארץ?
לצפיה ב-'לפני כמה שנים קנינו את הדגם הקטן של המבוך'
לפני כמה שנים קנינו את הדגם הקטן של המבוך
29/07/2017 | 23:36
2
163
באוסטריה
אחרי שנה בערך
ניסיתי להזמין עוד
המחירים של המקורי יקרים מאד
ועוברים מזמן את ה75 דולר שמותר
אולי שווה שמישהו שטס יקנה לך
..
במקום להזמין
לצפיה ב-'המבוך שווה את ההשקעה?'
המבוך שווה את ההשקעה?
31/07/2017 | 07:34
1
25
לצפיה ב-'האמת שלא שיחקו עם זה בהתלהבות'
האמת שלא שיחקו עם זה בהתלהבות
31/07/2017 | 09:59
123
התלהבו נגיד יותר ממגפורמרס ולייזר פגז
לצפיה ב-'אופ-טופיק- נסיעה לפולין- המלצות'
אופ-טופיק- נסיעה לפולין- המלצות
30/07/2017 | 11:27
2
154
לבילוי לא לשואה...
אני נוסעת עם אחותי לכמה ימים באמצע ספטמבר, התכנית היא לשכור רכב בוורשה ולנסוע צפונה לכיוון האגמים המאזוריים.
רוצות טיולים ונופים, פחות הסתובבויות בעיר.
אשמח לקבל המלצות!
לצפיה ב-'אם יש לך פייסבוק - יש קבוצה לנושא'
אם יש לך פייסבוק - יש קבוצה לנושא
30/07/2017 | 14:45
1
104
קבוצה שנקראת "חופשה בורשה וקרקוב" (או משהו דומה) והיא מלאה עיצות למסלולים באזור
לצפיה ב-'תודה, אבדוק'
תודה, אבדוק
30/07/2017 | 15:10
19
לצפיה ב-'טוב, כחצי חופש עבר - המלצות'
טוב, כחצי חופש עבר - המלצות
27/07/2017 | 10:47
56
604
על מקומות שביליתן בהם עם הילדים והם נהנו?
אנחנו לא טסים לשום מקום הקיץ, ואני רוצה שכשיתנו להן בבית הספר לכתוב/לצייר/להמחיז מה הן עשו בחופש יהיה להן יותר מדבר אחד (בשנה שעברה שתיהן כתבו/ציירו/המחיזו את הפארק המים האחד שהלכנו אליו ).
המשך>>
על מקומות שביליתן בהם עם הילדים והם נהנו?
אנחנו לא טסים לשום מקום הקיץ, ואני רוצה שכשיתנו להן בבית הספר לכתוב/לצייר/להמחיז מה הן עשו בחופש יהיה להן יותר מדבר אחד (בשנה שעברה שתיהן כתבו/ציירו/המחיזו את הפארק המים האחד שהלכנו אליו ).
לצפיה ב-'פינת ההמלצות הוקדמה להיום'
פינת ההמלצות הוקדמה להיום
27/07/2017 | 13:40
10
213
רק כי אני חוששת שמישהי תצא מחר בבוקר
הרי - שישי
לקנות ציוד בית ספר

אז אתמול היינו במקס סטוק
תקשיבו
יש שם מבחר א ד י ר!!
מחירים זולים למוצרים איכותיים
כדאי מאד לעבור שם אם עדיין לא קניתן ציוד
הבנתי שבאיזור המרכז זה נקרא מקס 10 או מקס 20
בקיצור כל מה שמתחיל במקס שווה ביקור
לצפיה ב-'קיר טיפוס בבאר שבע '
קיר טיפוס בבאר שבע
27/07/2017 | 14:38
4
152
קיר טיפוס בעיר העתיקה (בב"ש) ובימי רביעי בנות חינם. עד גיל 8 עלות של 35 שח' ואחרי 50 שח'. ניתן לשכור נעלי טיפוס במקום בעלות של 10 שח'.
המתחם גדול, ממוזג, נקי, יש הקפדה על נהלים.
בעיני מוגזם לגבות 35 ויותר עבור המקום (רק מי שמטפס משלם)  אהבתי שיש שם את כלללל קשת הגילאים.
בכניסה יש עמדת קפה/בירות/ארטיק חביבה.
נמצא ברחוב העצמאות 4, ליד בית הבאגט, בעיר העתיקה. חניתי בחניה חינם ליד שוק הדגים.
דיס המלצה לפיצה דומינוס שמעבר לכביש - שירות איטי ולא נעים, יקר ולא היה טעים ושירותים ושולחנות מטונפים !

לצפיה ב-'ברחה לי ההמלצה השנייה התופרת לודה בקניון הנגב'
ברחה לי ההמלצה השנייה התופרת לודה בקניון הנגב
27/07/2017 | 14:41
2
148
אם טרם הגעתן אליה...

אני לקוחה שלה כבר שנים רבות (בשל רכישותיי און ליין ) ותמיד אני מגיעה אליה לתיקונים!
היא זריזה, מהירה, מחירים הוגנים ויש לה ידי זהב.

קומה ראשונה ב"מסדרון" מול מעליות השירות הכסופות.
לצפיה ב-'וואו לא הייתי שם שנים'
וואו לא הייתי שם שנים
27/07/2017 | 15:46
1
114
תגידי השען עדין שם? ואם לא, איפה אפשר לתקן שעון בב"ש?
לצפיה ב-'הוא עדיין שם '
הוא עדיין שם
27/07/2017 | 16:24
99
אני מתקנת אצל עוזי בשוק
הוא ממש מול תחנות האוטובוס
לצפיה ב-'היינו שם כמה פעמים'
היינו שם כמה פעמים
27/07/2017 | 16:25
115
עם גרופון
ממצים אצלי מהר..
לצפיה ב-'אפרופו תופרת'
אפרופו תופרת
27/07/2017 | 18:47
152
לתושבי ר"ג גבעתיים, יש תופר שהוא גם סנדלר במרכז המסחרי בכורזין בגבעתיים.
לא מאוד זול אבל זריז ועובד יפה ולרוב מספיק לסיים עד שעושים את סיבוב הקניות של יום שישי.
מומלץ למי שבא לערוך קניות בכורזין בכל מקרה.
לצפיה ב-'הייתי במקס סטוק פעם אחת, גם אני התלהבתי'
הייתי במקס סטוק פעם אחת, גם אני התלהבתי
29/07/2017 | 11:24
3
180
שבועיים אחרי תחילת שנת הלימודים, הטושים התייבשו והמדבקות נשרו מהמחברות. שאר הציוד היה בסדר, למיטב זכרוני, אבל אני לא אחזור לשם. רק הבילבול מוח של לרוץ לחפש מדבקות אחרי תחילת השנה, כשרוב החנויות כבר חיסלו את המלאי שלהן ולא מתכוונות לחדש אותו, לא שווה את זה. בלי קשר לכמה שקלים שבוזבזו לשוא.
לצפיה ב-'ההודעה שלך רלוונטית לשנה שעברה'
ההודעה שלך רלוונטית לשנה שעברה
29/07/2017 | 12:50
2
152
השנה הם הביאו את כל המותגים
קריולה אומגה זיפר סטנדלר פיילוט ב40% הנחה +-
מדבקות שנמכרות גם בקרביץ- בחצי מחיר
לצפיה ב-'השאלה אם אלה מדבקות ממותגות מלפני שנה שהתייבש להן הדבק או לא'
השאלה אם אלה מדבקות ממותגות מלפני שנה שהתייבש להן הדבק או לא
29/07/2017 | 14:14
1
136
הרי צריכה להיות סיבה לכך שהם מוכרים בחצי מחיר.
בכל מקרה מקוה שאת צודקת ושכל הלקוחות שלהם יהיו מרוצים.

לצפיה ב-'אצלנו יש סניף ענק'
אצלנו יש סניף ענק
29/07/2017 | 15:46
139
שמחזיק שוטף כל השנה ציוד בית ספר
בשנה שעברה באמת עברתי שם
הכל נראה לי זבל וקניתי בסוף בפיראט האדום
השנה נכנסתי לשם כדי לקנות יצירות לילדים שיעבירו כמה שעות
בשבוע כשממש חם בחוץ
והופתעתי מהשפע והמבחר
כרגע הדברים נראים לי סבבה לגמרי
הילדים כבר פתחו צבעי שמן וצבעי עיפרון
תראי - אם לא היו מותגים שאני מכירה לא הייתי קונה
כמו העפרונות והמחקים של סטנדלר
אי אפשר ליפול בהם
אגב יש גם הרבה מוצרים של BIC
הכרתי אותם בגרמניה פעם שהיינו בטיול וקניתי קצת ציוד
בית ספר..
הם גם מעולים
אני לא יודעת איך החנויות של מקס במרכז
פה בבש המבחר עצום והמחירים זולים יחסית לשאר האופציות

לצפיה ב-'שלום,מאיזו כיתה משתמשים'
שלום,מאיזו כיתה משתמשים
25/07/2017 | 18:35
16
397
במחברות ספירה?
יש לי קרובת משפחה שעולה לכיתה ג' ורוצה להפתיע אותה בציוד לבית הספר.
האם לקנות ספירלה או מחברות?
לצפיה ב-'לא לפני כיתה ו' או אפילו חטיבה. בכיתה ג אפילו לא כותבים'
לא לפני כיתה ו' או אפילו חטיבה. בכיתה ג אפילו לא כותבים
25/07/2017 | 18:56
11
233
במחברת של שורה אחת (שזה הפורמט של ספירלה למעשה) אלא במחברות של 14 שורות.
עדיף להתייעץ עם האמא מה חסר או מה צריך לקנות חדש - קלמר ממותג, עפרונות צבעוניים  מיוחדים וכיפיים, מדבקות שם ממותגות.. דברים כאלו ישמחו כל ילדה.
לצפיה ב-'באמת? ..'
באמת? ..
25/07/2017 | 19:15
9
184
אצלנו בכיתה ב כבר דרשו ספירלה בכמה מקצועות
והם השתמשו ב10 שורות
לצפיה ב-' אצלנו ממש ממש לא! רק בכיתה ו' התחילו להכניס ספירלה'
אצלנו ממש ממש לא! רק בכיתה ו' התחילו להכניס ספירלה
25/07/2017 | 19:46
2
132
בקיצור, זה משתנה בין בתי ספר. כדאי לברר עם האמא לפני שקונים סתם.
לצפיה ב-'תודה רבה לך '
תודה רבה לך
25/07/2017 | 20:56
20
לצפיה ב-'גם אצלנו דרישה למחברות מעבדה A4 ומכיתה ד עם ספירלה'
גם אצלנו דרישה למחברות מעבדה A4 ומכיתה ד עם ספירלה
25/07/2017 | 23:10
109
בדיוק הייתה לי שיחה על כך והבנתי שהדרישה אצלנו קצת מוגזמת ויש ביה"ס שבאמת משתמשים עדיין במחברות הרגילות של פעם...אפילו הקטנות....

לצפיה ב-'דרשו? הגזימו קצת.'
דרשו? הגזימו קצת.
26/07/2017 | 08:11
5
131
מחברת ספירלה יותר יקרות. אני קונה, כי זה מה שהילדות רוצות. אבל שבית הספר ירשה לעצמו לדרוש דווקא את המחברות האלה?

לצפיה ב-'לא נורא יקרות, במקס סטוק 3 ב10'
לא נורא יקרות, במקס סטוק 3 ב10
26/07/2017 | 09:42
4
111
תראי..
הגישה הכללית שלי היא
לבחור את המלחמות ..
אם הבקשה לא כזאת נוראית
אני מבצעת..
לצפיה ב-'זה פי 3 ממחברת רגילה...'
זה פי 3 ממחברת רגילה...
05/08/2017 | 17:41
3
3
לצפיה ב-'איך?..איפה מוכרים מחברת ספירלה בשקל?'
איך?..איפה מוכרים מחברת ספירלה בשקל?
05/08/2017 | 17:47
2
7
לצפיה ב-'הפוך גוטה, הפוך '
הפוך גוטה, הפוך
05/08/2017 | 17:52
1
5
כתבת שספירלה זה 3 מחברות 10 שח וזה לא ככ יקר
אני כתבתי שזה פי 3 ממחברת רגילה
כלומר מחברת רגילה עולה שליש מספירלה
כי מחברת רגילה זה 10 מחברות ב-10 שח
בקיצור את אומרת לי לא להתלהב שנפטרנו מה"מחברות החכמות" המטופשות והיקרות להחריד כי אוטוטו מגיעות הספירלות... יש למה לחכות!
לצפיה ב-'אני לא מכירה 10 מחברות ב10 שח'
אני לא מכירה 10 מחברות ב10 שח
05/08/2017 | 18:04
4
אני קונה 3 ב10 +-
והספירלה מכילה הרבה יותר מקום ממחברת
חכמה
לי לא אכפת
המחברות זאת ההוצאה הקטנה שלי..
לצפיה ב-'אצלנו מכתה ד ביקשו בבית ספר'
אצלנו מכתה ד ביקשו בבית ספר
26/07/2017 | 10:40
100
או ספירלה או קלסר
לצפיה ב-'להפתיע עם..'
להפתיע עם..
26/07/2017 | 10:23
3
200
ילדים ובמיוחד בנות ישמחו לקבל טושים מעניינים, עטים הצבעוניים זוהרים כאלה.
אם את יודעת על דמות אהובה אז סט מדבקות למחברות ולספרים, עפרונות, מחק..
לצפיה ב-'תודה גם לך!'
תודה גם לך!
26/07/2017 | 11:53
2
22
לצפיה ב-'או עם '
או עם
27/07/2017 | 18:56
1
73
יומן מותגים שווה תואם גיל או קלמר כנ"ל . יש כל כך הרבה מה לקנות להם בגיל הזה.
לצפיה ב-''
27/07/2017 | 19:52
4

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום משפחות מורכבות
פורום משפחות מורכבות
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה