לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1701117,011 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'מה קורה למוח כשמשתמשים לראשונה בסמארטפון?'
מה קורה למוח כשמשתמשים לראשונה בסמארטפון?
10/09/2017 | 01:07
71
מה קורה כשנותנים טלפון חכם לקבוצת אנשים שמעולם לא השתמשו בסמארטפון? מחקר ישראלי חדש מראה כיצד השימוש בסמארטפון משנה את פעילות המוח וגורם לירידה בקשב ולחרדה חברתית. המחקר מראה לראשונה כיצד השימוש בטלפון חכם עלול להשפיע על היכולות הקוגניטיביות וההתנהגותיות של המשתמשים – כפי שאלה משתקפות בפעילות המוח שלהם.
זווית | פורסם 25/08/17 6:30

שימוש בסמארטפון הפך למגיפה
בחלק מארצות מזרח אסיה הפכו התופעה של שימוש מזיק והתמכרות לסמארטפונים למגיפה של ממש, שמדאיגה את הרשויות וכוללת מעורבות פעילה של ארגון הבריאות העולמי. עשרות מחקרים על מתבגרים באיזורים אלו מצאו קשר בין שימוש אינטנסיבי בסמארטפון לעליה באימפולסיביות, לחרדה חברתית, לקשיי קשב ולתופעות קוגניטיביות נוספות. מחקר פסיכיאטרי בטייוואן סקר מעל 5,000 מתבגרים ומצא שבקרב 23 אחוז ממשתמשי סמארטפון כבדים נמצאו נטיות אובדניות לעומת כמחצית מכך בכלל אוכלסיית המתבגרים שנדגמו.
מחקרים אלו עלולים להישמע מפחידים, אך חסרונם הוא שהם מתבססים על מבחני מתאם בלבד. כלומר, כשם שניתן לטעון שהשימוש בסמארטפון גורם לתופעות הפסיכולוגיות שנחקרו, ניתן גם לטעון את ההיפך – שההתנהגויות הובילו לשימוש החריג בסמארטפון, ומכאן שאין אפשרות לדעת האם לשימוש במכשיר השפעה משמעותית. ללא מרכיב סיבתי מובהק, לא ניתן להסיק ממחקרים אלו הרבה על השפעות הסמארטפון על התנהגויות אנושיות.
את הפער הזה ניסו לסגור ד"ר אביעד הדר ופרופ' אברהם צנגן מאוניברסיטת בן גוריון בעזרת מערך מורכב של ניסויים ושיטות מחקר מתקדמות. מחקרם, שפורסם לאחרונה בכתב העת PLoS One, בדק את ההשלכות האלקטרו-פיזיולוגיות – כלומר, ההשפעות על פעילות המוח – ואת ההשפעות ההתנהגותיות של שימוש בסמארטפונים.

במסגרת המחקר, שכלל 51 משתתפים, נערכה השוואה של התנהגויות ופעילות מוחית של קבוצת צעירים שמעולם לא השתמשו בסמארטפון, לעומת קבוצת משתמשי סמארטפון כבדים. הנבדקים עברו מבחני התנהגות שכללו משימות זיכרון, משימות עיבוד נתונים ומשימות נוספות שמודדות אימפולסיביות, לצד שאלונים שבדקו דאגה חברתית, יכולת דחיית סיפוקים והפרעות קשב וריכוז. לצד כל אלה, המחקר הייחודי כלל גם רישום של הפעילות החשמלית של המוח בעזרת 64 אלקטרודות שמודבקות לקרקפת. המחקר מצא קשר בין שימוש כבד בסמארטפון לקשב פגום, ליכולת מופחתת של עיבוד מידע מספרי ולעלייה בחרדה חברתית. עם זאת, לא נרשמה פגיעה בזיכרון.

הניסוי לא נגמר כאן – בשלב שני, נבחר מדגם אקראי מתוך קבוצת הלא-משתמשים בטלפון החכם: הם קיבלו סמארטפון למשך שלושה חודשים, בעוד ששאר חברי הקבוצה שימשו קבוצת ביקורת ולא קיבלו סמארטפון. כל הבדיקות נעשו שוב כעבור שלושה חודשים, ושוב אובחנה בקרב קבוצת המשתמשים בסמארטפון ירידה מובהקת של היכולת לעבד מידע וירידה ברמת הקשב, לצד עלייה בחרדה החברתית. בנוסף נמדדו שינויים אקטרו- פיזיולוגיים, ביניהם ירידה בעוררות של האונה המצחית הקדמית-ימנית – אזור במוח שמוכר לחוקרים כאזור שמעורב בין היתר בעיכוב דחפים (אימפולסיביות) ובקרה על קבלת החלטות.

"למצוא את הדרך הבטוחה להשתמש בסמארטפונים"
ד"ר אביעד הדר מסביר כי "ייחודיות המחקר היא בכך שזהו המחקר הראשון שמראה קשר סיבתי, ולא מתאם בלבד, בין שימוש בסמארפון לבין שינויים קוגניטיביים. כמו כן הוא המחקר הראשון שמגבה זאת במשימות התנהגותיות ובאמצעות מדדים אלקטרו-פיזיולוגיים". הדר מדגיש כי "תוצאות המחקר מצביעות ששימוש קצר טווח אינטנסיבי במכשיר עלול לגרום לירידה ביכולות מסוימות, הכוללות עיבוד מידע מספרי וקשב. בנוסף נצפתה פגיעה בתפיסה החברתית של המשתמשים בכיוון החרדתי. השינויים הקוגניטיביים האלו מלווים בחלקם בשינויים בפעילות המוחית, שדומים באופן מפתיע לשינויים שנצפו במחקרים על הפעילות המוחית של מבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז".

מחקרם של הדר וצנגן מצטרף למחקרים נוספים שהתפרסמו לאחרונה וקושרים בין חשיפה למסכים לפני השינה לפגיעה באיכות השינה. מחקר שנערך לאחרונה בישראל בדק את השפעת החשיפה למסכים לפני השינה לאיכות השינה והתפקוד בבוקר שלאחר השינה. המחקר הראה שחשיפה לאור מלאכותי שנפלט ממסכים לפני השינה משפיעה לרעה על רציפות ואיכות השינה, כמו גם על הקשב והריכוז בבוקר.

באוניברסיטת אוסטין התפרסם לאחרונה מחקר שמראה שעצם הנוכחות של מכשיר הסמארטפון בטווח העין גורמת לירידה ביכולת המוחית. החוקרים ביקשו מ-800 משתמשי סמארטפון לבצע משימות שמודדות יכולות קוגניטיביות במחשב תוך כדי שהמכשירים הסלולאריים נשארים על מצב שקט ועם המסך כלפי מטה על השולחן, בכיס או מחוץ לחדר. הם גילו באופן עקבי שככל שהקשר והמרחק מהמכשיר גדלו, כך השתפרו הריכוז והתוצאות במשימות הקוגניטיביות שהנבדקים ערכו.
"למרות התפישה המקובלת של אבחון הפרעות קשב וריכוז ( (ADHDשלפיה יכולות קשב נקבעות בילדות המוקדמת וברובם מולדות, אנחנו מראים במחקרינו בחולדות ובבני אדם שלסביבה יש תפקיד מכריע בעיצוב יכולות הקשב, עיבוד המידע וההתפתחות המוחית שלנו גם בשלבי התפתחות מאוחרים", מסכם הדר. "ממצאינו מצביעים על כך שאין להקל ראש בהשפעותיה של החשיפה למדיה אלקטרונית, ושחשיפה לא מבוקרת גם בשלבים מאוחרים יותר של ההתפתחות עלולה לפגוע בתפקוד הקוגניטיבי".
"עם זאת, אינני מחפש להיות המוכיח בשער שיוצא נגד הטכנולוגיה, אלא פשוט לפקוח את עינינו לשינויים הבלתי נמנעים בפעילות המוח שאנו עוברים יחד עם התפתחות הטכנולוגיה", הוא מבהיר. "ייתכן מאוד שבעקבות השימוש בסמארטפון יש שיפור ביכולות מוחיות אחרות, והן פשוט לא נמדדו בניסוי שלנו. ולכן, בדיוק כמו שלמדנו לנהוג ברכב בזהירות יחסית, כך צריך למצוא את הדרך הבטוחה להשתמש בסמארטפונים".
לצפיה ב-'שאלת בר מצווה ליצירתיות/לאלו שעברו כבר'
שאלת בר מצווה ליצירתיות/לאלו שעברו כבר
06/09/2017 | 18:29
39
308
אז יש בר מצווה באופק ב'ה...
חשבנו על הכותל וכל המסביב ובשל עלויות גבוהות ירדנו...
איך בכל זאת אפשר לעשות את החגיגה המשפחתית של העלייה לתורה/בית כנסת בצורה יותר מיוחדת ובבית כנסת השכונתי
מדובר רק ב 20 איש ואין פה בעיר מסעדות למעט רשתות ארומה ושות...
תהיה עוד חגיגה במועדון עם החברים מדובר רק על העלייה לתורה !
תודה
לצפיה ב-'ארוחת בוקר מאוחרת בארומה'
ארוחת בוקר מאוחרת בארומה
07/09/2017 | 10:01
171
לא יכולה להלקח בחשבון?

לצפיה ב-'מאיזה עיר את?'
מאיזה עיר את?
07/09/2017 | 10:39
35
147
יש פרטיים שמכינים ארוחות בופה מפנקות ול20 איש זה לא יעלה הרבה
לצפיה ב-'תודה על התתייחסות ותשובה'
תודה על התתייחסות ותשובה
07/09/2017 | 15:18
34
162
ארוחת בוקר בארומה ביג נו ...
כוונתי הייתה איך "להביא" את אוירת הכותל אלינו לשכונה..
בופה זה נחמד - אבל זה כבר לשכור מקום וכזה..אנשים קצרים בזמנים..יוצא סופ דצמבר גשום קר אי אפשר מקום פתוח מרפסת גינה פארק...

כאילו לא בא לי סתם להביא אנשים וכולם מחוץ לעיר..לעלייה לתורה..חשבתי אולי אפשר להביא מישהו שמנגן לכניסה?? לחלק משהו?
ארוחה תהיה כן..אולי נכין מצגת קצרה... רוצה יותר מיוחד לכן זה מצוצמם מאוד משפחתי...
תודה
לצפיה ב-'לבית הכנסת אי אפשר להביא משהו'
לבית הכנסת אי אפשר להביא משהו
07/09/2017 | 16:20
137
לא לחלק ובטח שלא להביא מישהו שמנגן. זה שבת ואסור.

אם אין מסעדה סבירה באיזור, תזמיני אלייך הבייתה לארוחה. תקני מראש אוכל מוכן כדי שלא תצטרכי לבשל.
כ
לצפיה ב-'ומוסיפה למיכל - גם מצגת הרי לא תוכלו להציג בבית הכנסת'
ומוסיפה למיכל - גם מצגת הרי לא תוכלו להציג בבית הכנסת
07/09/2017 | 16:48
118
בכל מקרה תצטרכי להביא אנשים למקום אחר כדי להראות להם מצגת.
אז אם כבר כולם מגיעים לעלייה לתורה, שהיא בבית הכנסת הקרוב אליכם הביתה, שכולם יגיעו אליכם הביתה, תזמיני מראש אוכל לבראנצ' מושקע (אם רלוונטי, יש לי המלצה בשבילך למישהו מעולה מעולה בקריות), תראו את המצגת בבית, קצת אוכל, קצת יקשקשו ביניהם האורחים, וזהו פחות או יותר. אם מדובר ב20 אנשים פלוס מינוס, אין צורך ביותר מזה.
לצפיה ב-'אלא אם כן התכוונת שהעלייה בתורה באמצע השבוע?...'
אלא אם כן התכוונת שהעלייה בתורה באמצע השבוע?...
07/09/2017 | 16:52
31
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שתאהבי את התשובה שלי'
אני לא בטוחה שתאהבי את התשובה שלי
07/09/2017 | 17:49
30
219
תבדקו את האפשרות לעשות בר מצווה בבית כנסת ששיך לזרם היהדות המתקדמת, בו כל המשפחה (גם הנשים והילדים) יכולה להשתתף בעליה לתורה ובטקס, כולל האורחים שלכם, ויש מצב שזה יהיה בר מצווה בלתי נשכח.
קייטרינג בבית או בבית הכנסת אחרי התפילה (עדיף כזה של מגשי "אוכל אצבעות"), קישוטי בלונים מקצועיים וצלם עם מגנטים למזכרת יסגרו לך את הפינה. מעבר לזה, כדאי שתבררי מראש בבית הכנסת מה הם מרשים. 
לצפיה ב-'בנות'
בנות
07/09/2017 | 20:21
29
200
חשבתי שהיה משתמע ברור - עימכן הסליחה
העלייה תהיה באמצע שבוע...מן הסתם לא תכננתי קריוקי בבית כנסת בשבת חחח

הרעיון של אני 15 נראה לי הכי קרוב אליי - אבדוק פה את הבית כנסת רפורמי נפתח השנה....ואז נתקדם הרעיון ממש נראה לי
תודה
חשבתי גם להביא איזזה 30 בלוני הליום לבנים להפריח לשמיים נראה לכן קשור??
לצפיה ב-'האמת שלי זה לא נראה כל כך קשור, אבל זה עניין אישי כנראה'
האמת שלי זה לא נראה כל כך קשור, אבל זה עניין אישי כנראה
07/09/2017 | 22:37
28
143
וחוץ מזה, יש לדעתי בעייתיות מסוימת בעלייה לתורה באמצע השבוע - כשאת מתכננת עוד משהו אחרי העלייה לתורה עצמה, את בעצם כופה על כל האנשים לקחת יום חופש מהעבודה. האם בררת עם כולם שזה בסדר מבחינתם? שלא תבני על זה שכולם נשארים למיני-אירוע אחרי העלייה לתורה, ובסוף תגלי שחצי היו חייבים לחזור לעבודה. זה עלול להיות לא נעים.
לצפיה ב-'באמצע השבוע אפשר לעשות עלייה לתורה אחה״צ '
באמצע השבוע אפשר לעשות עלייה לתורה אחה״צ
08/09/2017 | 07:47
124
לפחות בבית כנסת רפורמי או קונסרווטיבי.
עושים תפילה נפרדת, מיוחדת, עבור העולה לתורה ומשפחתו/ה.
זה יותר קצר ויותר חוויתי מעליה לתורה בבית כנסת אורתודוקסי.
לצפיה ב-'לא כולם יודעים'
לא כולם יודעים
08/09/2017 | 08:24
26
166
אבל תפילין מניחים רק באמצע השבוע, ולכן בר המצווה ההלכתי (קבלת עול מצוות שסמלית מתבטאת בהנחת התפילין) יכולה להיות רק באמצע השבוע. גם העליה לתורה של בר המצווה היא באמצע השבוע, בשבת זה "רק" שבת חתן וקריאת ההפטרה. נוהגים לחגוג בשבת מטעמי נוחות (חילונית) אבל הטקס באמצע השבוע הוא החשוב מבחינה הלכתית. לא לכל אחד זה חשוב. 
בקהילות מסויימות של זרם היהדות המתקדמת אכן לפעמים מסכימים ל"קפל" את המנהג ולערוך עליה לתורה בשבת או אחה"צ, אך לא בכולן. לטעמי דווקא לקחת בוקר באמצע השבוע ולחגוג יכול להפוך את זה לחגיגה מיוחדת, אם המשתתפים מסכימים. 
(גילוי נאות: אנחנו חילונים וגם מעורבים מאוד וכבר הרבה שנים בקהילה הקונסרבטיבית)
לצפיה ב-'וואללה. טוב, לנו אין כוונה לעשות לא את זה ולא את זה'
וואללה. טוב, לנו אין כוונה לעשות לא את זה ולא את זה
08/09/2017 | 11:20
25
129
בשום סוג של בית כנסת, אז כנראה שזה ידע שפחות היה נחוץ לי בחיים (אלא אם כן בסופו של דבר הבכור ישנה את דעתו ברגע האחרון... נחכה ונראה).
לצפיה ב-'חכי חכי'
חכי חכי
08/09/2017 | 17:34
24
125
אין לדעת מה הלחץ החברתי סביבו יעשה לו (היורש שלי, שהוא הכי מסורתי מכולנו, מחריש עד היום את ההחלטה שלו לפני כמה שנים לעשות בר מצווה אורתודוכסי בלחץ חבריו ובניגוד לדעת הוריו, טוב בעיקר אמא שלו, שלשבת במרפסת מאחורי שבכה כשהוא חוגג זה ממש לא הקטע שלה).
לצפיה ב-'עד לרגע זה (גיל 12 ו-5 חודשים) עוד לא היו מקרים שלחץ חברתי '
עד לרגע זה (גיל 12 ו-5 חודשים) עוד לא היו מקרים שלחץ חברתי
09/09/2017 | 09:00
23
115
השפיע עליו באופן כלשהו. זה ילד מאוד עצמאי בדיעותיו ומעשיו, ותמיד הוא היה כזה.
אבא שלי כבר כמעט שנה מפעיל עליו מכבש לחצים (לדעתו, בדרך "מעודנת, דרך הסברים ולא כפייה" - אבל זו רק דעתו....) לעלות לתורה. הוא - כמונו - לא מתחבר לזה.
המסר שלנו אליו בעניין הוא מאוד ברור - זו בר המצווה שלך, ההחלטה שלך. מה שתחליט, מקובל עלינו. הוא יודע מה דעותינו, הוא חי בבית שאין לו שום חיבור לדת או למסורת (פרט לליל הסדר עם המשפחה וכמה ימים של הדלקת נרות בחנוכה), הוא חי בבית אתאיסטי במוצהר, רציונלי, נטול אמונות טפלות, נטול חיבור כלשהו למיסטיקה מכל סוג שהוא, והוא בעצמו די כזה. ולמרות זאת הוא יודע שאם יחליט לעלות לתורה - אנחנו נוציא את זה לפועל עבורו.

אבל.... אין ספק שאת לגמרי צודקת ואין לדעת מה יהיה בחודשים הקרובים. אישית אני ממש מקווה שלא אצטרך למצוא את עצמי זורקת סוכריות מעבר לווילון
לצפיה ב-'התייעצות בקשר לדרך חלופית לחגוג'
התייעצות בקשר לדרך חלופית לחגוג
10/09/2017 | 01:52
10
77
גם הבן שלי כזה ואין לו (ולנו) כוונה לעלות לתורה. למרות זאת אני מחפשת דרך אלטרנטיבית לציין ולחגוג לו את בר המצווה כי בכל זאת זה ציון דרך בהתבגרות. האם אתם מתכננים משהו במקום בר מצווה מסורתית?
לצפיה ב-'כן, משהו נעשה. ורק כי לכל שאר הבנים חוגגים... עקרונית אין '
כן, משהו נעשה. ורק כי לכל שאר הבנים חוגגים... עקרונית אין
10/09/2017 | 07:25
9
82
בעינינו שום סיבה לחגיגה גדולה דווקא בגיל 13, ובעינינו גיל 13 דווקא לא מייצג שום אבן דרך, אבל מאחר ולכל שאר הבנים בגיל הזה עושים, אז לא לעשות כלום זה בבחינת "קיפוח" (מרגישה חוסר נוחות בעודי כותבת את ההסבר הילדותי הזה....)
עוד לא החלטנו מה. הוא מן הסתם ירצה לעשות משהו עם החברים (לכיתה או לנבחרת שלו), וברמת המשפחה אנחנו שומרים על צמצום - רק עד רמת דודים ובני דודים (שלנו, ההורים). זה יצא בסביבות 40 איש לכל היותר.
עוד לא החלטנו אם נפריד לשני אירועים או נעשה אירוע יחיד, אבל ברור שלא נעשה שום דבר גרנדיוזי ובטח שלא באולם ובטח שלא תהיה כניסה לקול תרועת שופרות וזיקוקים.
מאחר והוא שחיין עלה רעיון לעשות משהו לכולם יחד בבריכה, עם קיטרינג ומתנפחים בבריכה, אבל הוא חוגג יום הולדת באפריל וזה אומר לחכות לפחות חודשיים, אז אנחנו עדיין חושבים ביחד...
לכם יש רעיונות?
לצפיה ב-'תודה על התשובה, יש בה הרבה דימיון למה שאנחנו חושבים.'
תודה על התשובה, יש בה הרבה דימיון למה שאנחנו חושבים.
10/09/2017 | 17:53
8
60
גם אצלנו זה לעשות משהו כדי שבעוד אי אלו שנים לא תהיה לו סיבה להתלונן על ספת הפסיכולוג שההורים לא ציינו את הבר מצווה.
אנחנו חיים בחו"ל כך שלעשות אירוע למשפחה זה לא על הפרק כרגע. גם הבן שלי שחיין ולכן החיבור למים חזק מאוד. הבר מצווה שלו יוצאת בחורף ולכן חשבנו להזמין את החברים שלו מבית הספר ומהקבוצה ובני משפחתם (שהם החברים שלנו) ליום כיף בפארק מים שנמצא בתוך מבנה ענק סגור. בנוסף להכין ארוחת ערב חגגית (או להזמין קייטרינג) אצלנו בבית לכל החברים וזאת בעיקר כדי שאני אוכל להכין את המצגת עם כל התמונות המשעשעות שתמיד מבטיחים להראות בבר מצווה. אנחנו לא גרים באיזור ישראלי או יהודי במיוחד אז אולי נחבר את אירוע הבר מצווה לחנוכה ונעשה משהו מסורתי לאורחים.
דבר נוסף שאני עדיין חושבת עליו הוא לקבוע 13 משימות (מטרות) שבני יצטרך למלא (או להשיג) - דברים שקשורים להיסטוריה המשפחתית שלנו או לחיי היומיום שלנו. זה עוד בתהליכי עיבוד מחשבתי.
לצפיה ב-'אז אצלכם בכלל אתם לא מחויבים לכלום ופתוחים לכל דבר ועניין'
אז אצלכם בכלל אתם לא מחויבים לכלום ופתוחים לכל דבר ועניין
10/09/2017 | 18:11
2
61
זה אפילו נראה לי פשוט יותר.
אהבתי את רעיון ה13 משימות/מטרות! מרשה לי להעתיק?
בזמנו חשבתי על רעיון שהחל מגיל 12 נתנדב יחד, אני והוא, כל חודש במקום אחר, כדי ללמד אותו בגרות דרך נתינה לאחר. איכשהו החיים מסמסו לי את זה...
לצפיה ב-'מוזמנת להעתיק!'
מוזמנת להעתיק!
10/09/2017 | 18:31
1
53
זה נכון שאין סביבנו את הלחץ הסביבתי של המשפחה והחברים לערוך בר מצווה אבל משום מה זה כבר משהו שטבוע בגנים היהודיים/ישראלים שלנו שצריך לעשות משהו ומכאן הלחץ מבפנים שזה לא יתמסמס ושלא נעבור על זה לסדר היום ונחגוג כמו יום הולדת רגיל. מחכה כבר לסוף השנה שהחלק ה"רישמי" של הבר מצווה יהיה כבר מאחורינו ואפשר יהיה לצאת לחופשה המשפחתית שכמובן תהיה לפי רצונו של החוגג.
לצפיה ב-'זאת אכן התניה... גם מבחינתי האישית הטיול שאנחנו מתכננים '
זאת אכן התניה... גם מבחינתי האישית הטיול שאנחנו מתכננים
10/09/2017 | 21:06
45
בארה"ב בקיץ עם הילדים הרבה יותר חשוב מחגיגת יום ההולדת הספציפית הזו.
אני מבינה את המשמעות עבור אנשים דתיים, אבל עבורנו אין כאן משמעות מיוחדת.
לצפיה ב-'גם אני אוהבת את רעיון המשימות, לבת מצווה.'
גם אני אוהבת את רעיון המשימות, לבת מצווה.
11/09/2017 | 09:01
4
47
כרגע אנחנו בתחילת סגירת רעיונות למסיבת יום הולדת 11, אבל אם נחליט על פרויקט שנתי, זה הזמן להתארגן.
אשמח לרעיונות למשימות ומטרות.
לצפיה ב-'בכתה שלנו'
בכתה שלנו
11/09/2017 | 09:03
1
39
החלטנו להתארגן כל אמהות הבנות ביחד ולהרים פרוייקט כזה לכל הבנות (חלק מהפעילויות יהיו עם הבנים). כן, אני יודעת, אנחנו מתחילות קצת מוקדם. הפרוייקט יתחיל באביב שנה זו כדי לסיים אותו בסיום שנה"ל כתה ו'. 
לצפיה ב-'היא תחגוג רק בכיתה ז', הרבה אחרי כולן.'
היא תחגוג רק בכיתה ז', הרבה אחרי כולן.
11/09/2017 | 09:08
35
בקרוב הראשונות בכיתה יחגגו את בת המצווה שלהן, כך שנראה לי שכבר אין סיכוי שהאימהות אצלנו יתארגנו.
אשמח לקבל רעיונות שיעלו בקבוצה שלכן, אולי אוכל לאמץ כמה מהם כפרויקט אישי/ משפחתי.
לצפיה ב-'משימות / מטרות'
משימות / מטרות
11/09/2017 | 16:17
1
30
הכוונה של המטרות והמשימות היא לתת לו הזדמנות להחשף ולחוות דברים שמהם הוא נרתע/נמנע או שלא היתה לו הזדמנות לעשות בעבר.
משימות לדוגמא -
  1.  הכנת עץ משפחתי - כמו עבודת שורשים שעושים בבית הספר בארץ.
  2.  לתכננן, לארגן ולבצע (בעזרתנו) בילוי עם אחיו הצעיר (שלא יכלול שימוש במסכים) כשהוא צריך לקחת בחשבון את ההעדפות של אחיו ומגבלות הזמן והתקציב.
  3. למצוא 13 דברים מעניינים (בשבילו) שקרו ביום שבו הוא נולד ברחבי העולם.
  4. פתרון של חידה מתימטית לילד שאוהב מתימטיקה וחידות.
  5. פתרון של חידת "מרוץ וויקיפדיה" בנושא שבו יש לו ידע רב.
מטרות אישיות זה דבר מאוד אינדיווידואלי. אצלנו לדוגמא, מטרה אחת היא להתחרות בסגנון שחייה שבו הוא אף פעם לא מתחרה בו מכיוון שהוא מעדיף סגנונות אחרים שבהם הוא יותר חזק. אני רוצה לתת לו הזדמנות לעשות משהו שממנו הוא נרתע, יצליח או לא זאת לא המטרה. המטרה היא להתגבר על הרתיעה.
לצפיה ב-'תודה על הרעיונות.'
תודה על הרעיונות.
11/09/2017 | 17:03
23
נבדוק וננסה להתאים אותם לילדה הפרטית שלנו.
אם למישהו יש רעיונות נוספים, נשמח.
לצפיה ב-'גם בתים אתיאיסטים רציונלים נטולי אמונות טפלות ומיסטיקה'
גם בתים אתיאיסטים רציונלים נטולי אמונות טפלות ומיסטיקה
11/09/2017 | 23:07
11
51
יכולים להנחיל לילדים הערכה למסורת של העם לו הם משתייכים. אפשר למצוא דרך לעשות בר מצווה בצורה שתהיה משמעותית לילד ולהורים, מבלי שאת תצטרכי לזרוק סוכריות מעבר לוילון. 
הרי מה? כשאת מדליקה נרות בחנוכה ושרה את מעוז צור, את מאחלת לקום בית המקדש. תני לי לנחש שאת לא רוצה שיקום בית מקדש שלישי. אבל את שרה, נכון? כי זו המסורת שלך. כלומר, אפשר לעשות את הטכסים המסורתיים פשוט כי כך דברים נעשו מדור לדור מזה אלפי שנים, תוך כדי התאמות מסויימות. 
חבל שהחילונים נותנים לחרדים להשתלט להם על הדת. גם מי שלא מאמין באלוהים יכול להינות מהמסורת היהודית, שלא לדבר על זה שטקסים זה משהו מאוד חיובי לילדים. 
לצפיה ב-'אני לא נותנת לחרדים להשתלט לי על הדת. אין לי צורך בדת בחיי.'
אני לא נותנת לחרדים להשתלט לי על הדת. אין לי צורך בדת בחיי.
12/09/2017 | 13:55
10
39
בשום צורה שהיא.
לכן כל טקס בר המצווה - שהוא דתי ביסודו ובמהותו - חסר משמעות עבורי.
לצפיה ב-'העניין שיהדות '
העניין שיהדות
12/09/2017 | 20:33
9
40
היא גם דת וגם לאום/עם. אם את מסלקת כל טקס דתי את מסלקת הרבה דברים ממסורת העם שלך. בעיני זה חבל, בעיקר עבור הילדים שלא ירגישו שהם משתתפים בטקס שאבא, סבא, ועוד הרבה מאוד דורות אחורה מהמשפחה ערכו.  אבל כמובן כל אחד נוהג כפי שמתאים לו. 
אנחנו אתיאסטים מוחלטים, אך מקפידים ללמד את הילדים את התנ"ך ועושים קידוש ומשתדלים ללכת לשמוע שופר, פשוט שידעו מה זה אומר להיות יהודים. הם יודעים שהנוצרים סביבנו מאמינים בישו. ידיעת התנך, החגים והטקסים היהודים לא אומר שאנחנו מאמינים באלוהים, זה אומר שזה מה מייחד את העם שלנו. חבל להתכחש למנהגים הללו בעיני. 
לצפיה ב-'רואים שאת לא גרה בארץ. הילדים כאן לומדים כ"כ הרבה שעות תורה,'
רואים שאת לא גרה בארץ. הילדים כאן לומדים כ"כ הרבה שעות תורה,
12/09/2017 | 21:29
34
תנ"ך וחגים, מגיל 0 ועד סוף הצבא, משתתפים בכל כך הרבה טקסי חגים בכל מסגרת אפשרית לאורך כל כך הרבה שנים, כך שהדת נוכחת בחייהם כל הזמן, גם כשהם גדלים בבית אתאיסטי.
את הבית שלי ואת החיים שלי אני אנהל כפי שאני מוצאת לנכון, על פי הערכים שמתאימים לי ועל פי השקפת עולמי, ולא רק כי סבא וסבתא שלי עשו כך וכך.

לצפיה ב-'ועוד דבר - אני לא מסלקת את ההיסטוריה של הלאום שלי'
ועוד דבר - אני לא מסלקת את ההיסטוריה של הלאום שלי
13/09/2017 | 07:38
7
27
לא הקדומה ולא החדשה יותר, ואותה חשוב לי שהילדים יכירו וידעו.
אנחנו מטיילים הרבה בארץ ומלמדים אותם הרבה על ההיסטוריה של העם והלאום שלנו, דרך אתרים ארכיאולוגיים, דרך ירושלים, ודרך אתרים שקשורים להיסטוריה הקרובה יותר (בית דוד בן גוריון, מוזיאון ההעפלה, תל חי וכו' וכו').
העם שלי וההיסטוריה שלי הם הרבה יותר מאשר סט מנהגים שקשורים אך ורק באמונה ביציר דמיוני ובמערכת החוקים הדמיוניים שלו, ואני מסרבת לצמצם את הלאום שלי לאמונה דתית שאין לי ולא יהיה לי שום חיבור אליה.
אני יהודית וציונית - וכך אני מחנכת גם את ילדיי, ואין לזה שום קשר לטקסים דתיים. ואין סיבה שאכניס לחיינו טקסים ומנהגים שבעינינו הם לא רק חסרי משמעות אלא בחלקם גם עומדים בניגוד מוחלט להשקפת עולמנו.
לצפיה ב-'כנראה שאת צודקת'
כנראה שאת צודקת
13/09/2017 | 18:47
6
30
שהעובדה שאנחנו לא בארץ גורמת לנו יותר "להשקיע" ביהדות, ובישראל הכל נמצא באופן אוטומטי מבלי להתאמץ. 
עדיין, אם תחשבי מה היא מדינת היהודים, מי הם היהודים, זה חוזר לעניין הדתי. איך הנאצים ידעו את מי לרדוף? הם רדפו רק את הדתיים או גם חילונים מוחלטים? עבור מי קמה מדינת ישראל? איך ידעו מי רשאי לעלות אליה? היהדות שלך מוגדרת דרך הטקסים הדתיים שאבות אבותייך קיימו. הבאי לך כדוגמה את חנוכה, המילים של מעוז צור מאחלים לתקומת בית המקדש. ברור לי שאת לא מייחלת לדבר כזה, אבל האם זה מונע ממך לשיר את מעוז צור? כנראה שלא, כי זה שיר נחמד שהולך באופן אוטומטי עם הדלקת הנרות. כחילונית אתאיסטית, כך אני רואה את הטקסים היהודים. זו מסורת תרבותית, לא דתית, עבורי. 
אני חושבת שבארץ יש אנטי כל כך גדול נגד הדתיים, הפלג האורתודוקסי השתלט על היהדות, וזה גורם להרבה חילונים להרגיש שנאה מוחלטת כלפי הדת. לדעתי, חבל, כי זה מה שמגדיר את העם שלנו, בין אם תרצי ובין אם לא. העם היהודי מוגדר דרך הדת. בעיני להתכחש למסורת היהודית זה להתכחש לשורשים שלך. 

את אומרת שאת יהודית וציונית וכך את מחנכת את הילדים. שאלתי - איך את מחנכת שאתם יהודים? ואני שואלת ברצינות גמורה, לא בציניות או לעג. 
לצפיה ב-'אנחנו יהודים כי כך נולדנו. זו פשוט עובדה. '
אנחנו יהודים כי כך נולדנו. זו פשוט עובדה.
13/09/2017 | 19:00
5
25
היהדות שלנו משמעותה קשרים היסטוריים לעם שלנו לאורך השנים.
אני לא חשה צורך להוכיח את היהדות שלי, ואני לא חשה צורך "להתחבר" למסורת ולשורשים דתיים כדי להיות יהודית.
השקפת עולמי - שלי ושל בן זוגי - היא אתיאסטית במוצהר. אנחנו לא נגד יהדות, אנחנו מייחלים להיעלמותן של דתות באופן כללי מהעולם. אנחנו לא רואים בהן צורך, משמעות או חשיבות. אפילו להיפך.
אנחנו מחנכים את ילדינו על ערכים אוניברסליים וליברליים (שהיהדות מנסה לפעמים לנכס לעצמה באופן מגוחך). היה ויבחרו בעתיד כבוגרים להתקרב לדת באופן כלשהו - זו תהיה בחירתם האישית. אף אחד לא מונע את זה מהם, עכשיו או בעתיד, אבל זו לא הדרך שבה אני ובן זוגי בוחרים לנהל את חיינו, והם יודעים את זה.
לצפיה ב-'שיהיה'
שיהיה
13/09/2017 | 19:46
4
25
לדעתי, דווקא בתור יהודיה שגרה בישראל, את צריכה להבין את הקשר בין היהדות שלך למקום מגורייך. את מתעקשת להתייחס ליהדות כדת, בעוד שאני מתייחסת אליה כאל תרבות, ולדעתי את מפסידה הרבה בכך שאת זורקת את המים עם התינוק. 

אני ממליצה לך לקרוא על Humanistic Judaism שמדבר על שמירת וחגיגת התרבות והזהות היהודית אצל אנשים שאינם מאמינים באלוהים. 

ואוסיף דבר אחרון. מאוד נחמד לדבר על ערכים אוניברסלים. אלא מה? אין דבר כזה. לתרבויות שונות ערכים שונים. כשאת מדברת על ערכים אוניברסלים את מדברת למעשה על הערכים של העולם המערבי, וככאלו רובם הגדול, אם לא כולם, ערכים יהודים-נוצריים. 

לצפיה ב-'אני חושבת שהדיון מיצה את עצמו, בין היתר כי זה לא הפורמט '
אני חושבת שהדיון מיצה את עצמו, בין היתר כי זה לא הפורמט
13/09/2017 | 21:13
3
24
הנכון שמאפשר להביע באופן מלא מחשבות והגיגים בנושא הזה, ולכן הכול מתומצת ובאופן טבעי מייצג באופן חלקי בלבד את מה שיש (אני משערת) לשתינו להגיד.
בואי נסכם שאנחנו לא רואות עין בעין, אולי בגלל השקפת עולם, אולי בגלל מקום מגורים שונה. כך או כך - זכותנו.
לצפיה ב-'מחזקת ואומרת'
מחזקת ואומרת
14/09/2017 | 20:40
2
32
שמי שלא מגדל בישראל ילדים - לאו דווקא חי פה - לא יכול להבין כמה הנושא הדתי מגיח מכל פינה אפשרית ובלתי אפשרית.
אנחנו יהודים פר לאום ואין לי שום כוונה לטאטא זאת במיוחד לאור העובדה שיהיה מי שיטרח להזכיר זאת.
הצמצום שנכנס הביתה מטעמי הוא בשל ההצפה המטורפת מכל כוון.
אני מניחה שאם לא היינו גרים בארץ והיתה קהילה נעימה על הספקטרום המסורתי- חילוני היינו לוקחים בה חלק.
פה- זה בלתי נסבל.
ואגב זמזומי שירים - בחיאת, את עומדת מאחורי כל הלהיטים שאת שרה באוטו? באמת?
היהדות היא לא בחירה. אני וילדי נולדנו לתוכה ומנהלים איתה מערכת יחסים מורכבת, בעיקר לאור העובדה שאמונתנו היא שאין אלוהים ומסורת זה דווקא סבבה לגמרי, כל זמן שלא מסבירים לי כמה מתוכה לצרוך
לצפיה ב-'תודה. אני איתך. '
תודה. אני איתך.
14/09/2017 | 21:21
6
לצפיה ב-'Fair enough'
Fair enough
14/09/2017 | 21:33
4
לצפיה ב-'איזה עלויות גבוהות יש בכותל?'
איזה עלויות גבוהות יש בכותל?
08/09/2017 | 01:35
145
אנחנו עשינו בר מצווה בכותל ועיקר העלות היתה ארוחת בוקר במסעדה, שזה מה שממילא את מתכוונת להוציא.
לצפיה ב-'בבתי הכנסת של היהדות מתקדמת או רפורמית - ״סידור תפילה אישי״.'
בבתי הכנסת של היהדות מתקדמת או רפורמית - ״סידור תפילה אישי״.
08/09/2017 | 08:24
137
אופציה -

עושים עליה לתורה כארוע ״סגור״, כלומר - לא מתפללים עם קהל המתפללים של בית הכנסת בזמן התפילה הרגיל.

נהוג שם להוסיף קטעים לתפילה. למשל - שירים לפי בחירת המשפחה או הרב. 
ואת כל זה - התפילה, השירים, ברכות - מדפיסים בחוברת קטנה, שכל אחד מקבל.
על שער החוברת כתוב ״בר המצווה של יוסי כהן״, ואנשים לוקחים איתם את החוברת למזכרת.

את יכולה להחליט להשקיע בחוברת הזאת, כדי שבאמת תהיה מזכרת נחמדה שאנשים ירצו לקחת. 
לצפיה ב-' שאלה לגבי כניסת הורים לבית-הספר בזמן הלימודים '
שאלה לגבי כניסת הורים לבית-הספר בזמן הלימודים
06/09/2017 | 06:42
39
302
שלום לכולם,

אשמח לדעת מהו הנוהל אצלכם בבית-הספר לגבי כניסת הורים לבית-הספר בזמן הלימודים ?
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
06/09/2017 | 07:34
2
249
לפני תחילת יום הלימודים ובסיומו ניתן להכנס לבית הספר. המאבטח שואל לאיזו כיתה ומי הילד, אבל אין הגבלה (כמובן למי שיש ילד בבית הספר).
במהלך יום הלימודים בית הספר נעול הכניסה היא רק עם פגישה שנקבעה מראש או במקרים שהזעיקו אותנו לבית הספר (טלפון שהילדה חולה וכו').
מי שצריך להוציא באמצע היום - יש לשלוח אישור כתוב למורה, ואז זה מתועד במזכירות ונחשב כמו פגישה שנקבעה מראש.
כל ילד שיוצא באמצע היום נרשם במזכירות.

קרה לי שבאתי לבית הספר למשהו, והמאבטח התקשר למזכירות לוודא שאכן יש לי פגישה.
לצפיה ב-'רשמית, אצלנו זה אותו דבר'
רשמית, אצלנו זה אותו דבר
06/09/2017 | 08:45
182
מעשית - המאבטח מכיר אותי, וכשאני מגיעה הוא נותן לי להיכנס בלי לוודא שאכן זה תואם עם מישהו.
(הוא מכיר את רוב ההורים, כך שרוב ההורים יכולים להיכנס בלי אישור).

לצפיה ב-'אצלנו גם בתחילת וסוף היום לא מרשים להכנס סתם כך'
אצלנו גם בתחילת וסוף היום לא מרשים להכנס סתם כך
08/09/2017 | 01:33
58
למעט בשבוע-שבועיים הראשונים של השנה, שאז מרשים להורי ילדי כיתה א' להכנס בתחילת וסוף היום.
לצפיה ב-'השומר שואל למה הגעתי (אבל הוא לא צריך לדעת מראש שאני מגיעה)'
השומר שואל למה הגעתי (אבל הוא לא צריך לדעת מראש שאני מגיעה)
06/09/2017 | 09:41
179
ואז אני אומרת את הסיבה (פגישה בבית הספר / התקשרו שאקח ילדה חולה / הופעה של הילדה בבית הספר / וכו').
ואם אני מוציאה את הילדה, אני צריכה לקחת אישור מהמזכירות ולתת לשומר כדי שהוא יפתח את השער.
לצפיה ב-'אצלנו שלחו הודעה בזו הלשון:'
אצלנו שלחו הודעה בזו הלשון:
06/09/2017 | 10:02
8
278
הנכם מתבקשים להיפרד מהילדים בכניסה לביה"ס, לא תותר כניסת הורים.
על פי הוראות הבטיחות כניסת הורים לשטח ביה"ס תתאפשר בתיאום מראש עם הצוות.
בכל מקרה אסורה הכניסה לכיתה בזמן יום הלימודים.
הורה שיביא כריך או ציוד לילד ישאיר אותו אצל השומר עם שם הילד והכיתה והצוות ידאג להעביר .
ומניסיון - מקפידים על זה.
לצפיה ב-'אצלנו הייתי חושדת'
אצלנו הייתי חושדת
06/09/2017 | 10:13
2
289
שזה לא בגלל ענייני בטיחות, אלא כדי שההורים לא ישמעו איך המורות צועקות על הילדים... הכי גרוע זה המצב בקומת המרתף שם המורה בטוחה שאף אחד לא שומע, ואילו צעקות הילדים חוטפים...
לצפיה ב-'סיריוסלי?'
סיריוסלי?
07/09/2017 | 10:47
1
167
צר לי שזה המצב אותו חוויתם

אני סופר חרדתית אחרי ששניים מילדיי היו קורבן להתעללות בגן (לא חשבתי שיש, היתה הרשעה פלילית) ואין לי שמץ של חשד כזה כלפיי כוונת ביה"ס.
לצפיה ב-'כנ"ל. אני חושבת שזה נובע גם משיקולים ביטחוניים, וגם לאור '
כנ"ל. אני חושבת שזה נובע גם משיקולים ביטחוניים, וגם לאור
07/09/2017 | 15:49
109
אירועי אלימות של הורים כלפי מורים ומנהלות. ולדעתי זו בכלל הנחייה מגבוה של משרד החינוך.
לצפיה ב-'אני דווקא בעד הגישה הזאת'
אני דווקא בעד הגישה הזאת
06/09/2017 | 10:15
3
253
אחרת הורים מוצאים סיבה להסתובב בין כותלי בית הספר
ולפעמים גם מגזימים בהתנהגותם כלפי הצוות או כלפי ילדים
שמציקים לילדיהם לדוגמא
לצפיה ב-' גם אני בעד הגישה הזו !!!!! יש הרבה הורים שמגזימים '
גם אני בעד הגישה הזו !!!!! יש הרבה הורים שמגזימים
07/09/2017 | 01:40
2
164
בהנהגותם כלפי צוות בית-הספר ומתערבים באופן אוטומטי בעד ילדהם ונותנים להם גיבוי בכל מקרה וזה איום ונרא !!

אני הייתי עדה למקרה בתחילת השנה שעברה שבו אבא של תלמיד מופרע מהכתה של הבן שלי (כיתה ד) הגיע לבית-הספר לאחר שבנו קיבל עונש השעייה מבית-הספר וקילל את המורה של בנו ואת המנהלת קללות גסות ונמרצות לעיני כל התלמידים !! זה היה מזעזע !! ואילו לא הוזעק לשם המאבטח לא היה חסר הרבה שאותו אב אלים היה תוקף פיזית את המורה והמנהלת !!

מאז אותו מקרה המנהלת אסרה על הורים להיכנס לשטח בית-הספר בזמן הלימודים מבלי לתאם מראש.

אני מסיעה כל בוקר את בני לבית-הספר מורידה אותו ונוסעת לעבודה, אין לי מה ללוות אותו לתוך בית-הספר, על כל עניין אפשר לפנות למורה שלו בטלפון.

לצפיה ב-'אין להקיש ממקרה פרטי'
אין להקיש ממקרה פרטי
07/09/2017 | 21:07
1
119
לאותו אב היה צריך להזעיק משטרה, לא רק מאבטח. 
זה עדיין לא נותן זכות למנהלת למנוע מהורים, האפוטרופסים של הילדים, גישה לילדים ולראות היכן הם נמצאים כל היום. 
לצפיה ב-'את קצת קיצונית'
את קצת קיצונית
08/09/2017 | 09:01
84
אני בטוחה שבכל בית ספר
הורה שיבקש בצורה מסודרת
להכנס ולראות איפה הילד שלו נמצא כל היום
יוזמן בשמחה
אם זאת אין שום סיבה שאנשים מבוגרים
יכול להיות שהם גם לא הורים בבית הספר
יסתובבו חופשי
לצפיה ב-'הלוואי ובכל בית-ספר היו נוהגים כך !! באיזה ישוב בית-הספר ?'
הלוואי ובכל בית-ספר היו נוהגים כך !! באיזה ישוב בית-הספר ?
09/09/2017 | 13:46
6
לצפיה ב-'כל מה שהן רשמו - גם אצלנו.'
כל מה שהן רשמו - גם אצלנו.
06/09/2017 | 10:14
46
לצפיה ב-'בלת"ק: החל מהשעה 8 אין כניסת הורים לבית הספר. אם ילד שכח'
בלת"ק: החל מהשעה 8 אין כניסת הורים לבית הספר. אם ילד שכח
06/09/2017 | 13:36
22
219
אוכל, ציוד וכו, נותנים לשומר והוא מעביר לילד.
ברמה ההצהרתית, גם אם מגיעים כדי להוציא את הילד מוקדם מבית הספר לא אמורים להיכנס, אבל בפועל במקרים האלו השומר לרוב כן מאפשר להיכנס, כשהמטרה היא להגיע למזכירות (ולא לכיתה עצמה).
לצפיה ב-'שערוריה בעיני'
שערוריה בעיני
06/09/2017 | 23:39
21
214
איך זה יתכן שהורים מוכנים "להפקיר" את ילדם במוסד אליו אסור להם להיכנס במשך מספר שעות כל יום? לא יעלה על הדעת. 
לצפיה ב-'כולנו כתבנו במפורש שכן נכנסים. איפה ההפקרה והשערוריה?'
כולנו כתבנו במפורש שכן נכנסים. איפה ההפקרה והשערוריה?
07/09/2017 | 08:35
7
163

לצפיה ב-'להעצר בשער ע"י השומר '
להעצר בשער ע"י השומר
07/09/2017 | 21:05
6
136
לא נקרא בעיני להיכנס. 
לצפיה ב-'וכשהשומר פותח את הדלת ואומר ״כנסי בבקשה״, זה נקרא?'
וכשהשומר פותח את הדלת ואומר ״כנסי בבקשה״, זה נקרא?
08/09/2017 | 08:28
2
107
כי זה מה שכולנו כתבנו כאן

יש שומר, לפעמים מספיק לאמר לו בוקר טוב.
לפעמים צריך להרים אלפון למזכירות

בתל אביב הורים עכשו כועסים כי אין שומר בגן, וכל אחד יכול להיכנס.

תתפסי איתם שיחה. תסבירי להם למה זה לא בסדר שיש שומר, ועדיף שכל אחד ייכנס.

לצפיה ב-'יש לי הרגשה שאת קוראת בריפרוף'
יש לי הרגשה שאת קוראת בריפרוף
09/09/2017 | 00:14
1
72
א. הרבה כתבו שהשומר לא מכניס. 
ב. אני תיארתי סיטואציה בה תיארתי שאנשים שאין להם סיבה להיות בבי"ס (קרי, לא הורים) לא מקבלים תג ואין להם רשות להיות בקמפוס. 

אגב, גם בארה"ב יש שיטות וכללים שונים. אצלנו זה כפי שתיארתי, ובעיני זה אידיאלי. כל עוד את והאמהות האחרות מרוצות ולא מרגישות ממודרות, אז מצויין. 

לצפיה ב-'השומר לא מכניס בלי סיבה, רק כי בא לי לראות מה קורה בבית הספר'
השומר לא מכניס בלי סיבה, רק כי בא לי לראות מה קורה בבית הספר
09/09/2017 | 08:50
56
השומר מכניס אם יש לך פגישה עם מורה, או אם את צריכה להוציא את הילד מוקדם (וזה דורש חתימה על אישור במזכירות).
מעבר לזה לא מקובל כאן להסתובב בבית הספר בלי סיבה קונקרטית, ואני חושבת שלרוב ההורים אין בעיה עם זה. לא עולות תלונות בעניין ברשתות החברתיות ואפילו להיפך, עולות תלונות על זה שהורים כן מסתובבים בשעות היום או שאין מספיק שמירה.
לצפיה ב-'זו המציאות בישראל'
זו המציאות בישראל
08/09/2017 | 13:43
2
110
נעצרים גם בשער הקניון ומציצים לך לתוך התיק.
ובארהב ילדים עוברים מגנומטרים בדרך לכיתה, לא?
מצד שני אני מאוד מבינה את החשדנות וככה הרגשתי בגנים פרטיים- אני מצלצלת באינטרקום וכל הצוות מפסיק להכות/ לצרוח/ להתעלל בילדים....
אבל התחושה לגבי בית הספר היא שונה. כי יש שם צוות רב שאינו תלוי זה בזה.
כי אני מאמינה ( עוד לא בדקתי) שאם אגיע לקחת את הילדים שלי לרופא/ אירוע - אדווח ואכנס ללא בעיה.
כי לצערי אני מעדיפה שאנשים מבוגרים אחרים למעט הצוות לא ישהו בבית הספר, לא יסגרו חשבונות עם אנשי צוות או עם ילדים של אחרים (קרה) ובטח לא יסתובבו שם כאיזה סוג של אירוע חברתי.
סהכ, אנחנו מוזמנים לבית הספר לעיתים די מוזמנות מכל מיני סיבות ואירועים והתחושה היא שהתקשורת והנגישות קיימים, והחוקים נועדו להרחיק הורים מופרעים.
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
08/09/2017 | 14:18
12
לצפיה ב-'לא, אין מגנומטרים כלל אצלנו'
לא, אין מגנומטרים כלל אצלנו
08/09/2017 | 23:25
54
כנראה יש בבי"ס של inner cities באיזורים מוכי פשע. 
באמת חבל שאי אפשר לסמוך על הורים אחרים שישמשו כבוגר אחראי וכעוד זוגות עיניים משגיחות בבי"ס, ובמקום זה צריך להתגונן מחלק מהם. 
אבל עושה רושם שכולם מרוצים, וזה מה שחשוב. 
לצפיה ב-'ממש לא שערורייה בעיניי. שערורייתי בעיניי שהורים הרשו לעצמם '
ממש לא שערורייה בעיניי. שערורייתי בעיניי שהורים הרשו לעצמם
07/09/2017 | 15:47
12
194
לאורך השנים להיכנס לבית הספר באופן חופשי באמצע יום לימודים כדי לצעוק על מורים, לריב עם מורים, לצעוק על המנהלת...וזה עוד לפני שמתחילים לדבר על שיקולים ביטחוניים.
זה לא שהורים לא יכולים להיכנס לבית הספר. הם לא יכולים להיכנס בלי סיבה. אם יש להורה פגישה עם מורה/מנהלת, הוא ייכנס. אבל ככה סתם כדי להגיד שלום לילד או להביא לו כריך? לא. אין סיבה לטיילת הזו. עם כל הכבוד - זה בית ספר. לא גן מצד אחד, וגם לא בית כלא מצד שני. לא צריך להגזים.
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
07/09/2017 | 21:18
1
147
להורים שבאים וצועקים על מורים מול הילדים צריך להזמין משטרה. 
אני חושבת שזכות כל הורה לבוא ל"ביקורי פתע" ולראות מה קורה בבי"ס. 
אצלנו כל הורה רשאי לבוא לבי"ס מתי שהוא רוצה, הוא רק צריך להרשם במזכירות ולשים לו תג של בי"ס, כדי שכולם ידעו שהוא נמצא באישור. זרים שאינם הורים לא יקבלו תג, ואם יראו מבוגר מסתובב בלי תג בבי"ס הוא יסולק. 
זה לא אומר שאני אבוא ואפריע וסתם אכנס לכיתה. אם אני צריכה למסור משהו לילד, אני אגיד במזכירות שיקראו לו, והוא יבוא לפגוש אותי במזכירות. 
אבל אני (והרבה הורים אחרים) מסתובבים מדי פעם בהפסקות, נמצאים בכיתות (במסווה של עזרה למורה). כמובן שכל שהילדים גדלים והם מספרים ומשתפים יותר, הנוכחות מצטמצמת, אם אין בעיות מיוחדות. 
זכותי לדעת מה עובר על הילדים שלי בחלק ניכר מהיום שלהם. העובדה שהם חייבים להיות בבי"ס לא אומרת שהם הופקעו מזכותי. 
לצפיה ב-'בסדר גמור. כאן זה לא מקובל.'
בסדר גמור. כאן זה לא מקובל.
07/09/2017 | 22:38
29
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך,'
אני מסכימה איתך,
08/09/2017 | 10:00
9
110
מה שלא מדובר כאן, שגם הורים צריכים לדעת שזה לא פתוח לסתם,
לצערינו--יש גם הורים גרושים/מתגרשים, שמותר להם להגיע לילד שלהם,
ולהוציא אותו, וללא ידיעת ההורה השני, לעשות מחטף,
או כמו שקרה במעון של הנכד, שהגיעה סבתא--אשכרה סבתא,
אבל הילד נעלם לצד הסבתא--
מצטערת--ילד שמופקד בידי הצוות, אמור להיות מוגן שם. ואין סיבה
בעולם להכנס שלא בידיעה לאיזה צורך.
הורה שלא סומך על הצוות--שימצא מסגרת שהוא כן סומך עליה.
לצפיה ב-'קצת קשה לי עם המשפט שלך'
קצת קשה לי עם המשפט שלך
08/09/2017 | 13:08
3
122
"הורה שלא סומך על הצוות--שימצא מסגרת שהוא כן סומך עליה."
יש חוק חינוך חובה במדינה ואני מחויבת לשלוח את הילד למסגרת, אלא אם ביקשתי וקיבלתי חינוך בייתי.
אני לא סומכת על הצוות של בני, הם הרוויחו את החוסר אמון הזה ביושר, שיקרו לי במשך השנה, גם על דברים שידעתי וראיתי.
ניסינו להתקבל למסגרת אלטרנטיבית, לא הצלחנו, אין מקום.
ביקשתי מהעירייה להעביר את בני בית ספר, דחו את בקשתי. הגשתי ערר למשרד החינוך, מסתבר שהם מתייעצים עם העירייה והם גם דחו את בקשתי.

אז אל תספרי לנו שיש חופש בחירה, כי אין.
נראה כרגע שהאלטרנטיבה היחידה שלי להעביר את בני בית ספר, היא לעבור דירה.

לצפיה ב-'ראשית, עצובה לשמע'
ראשית, עצובה לשמע
08/09/2017 | 15:42
2
79
על ההתמודדות שלך, לא נעים. בהחלט.
שנית--אני כן העברתי את ילדי למסגרת יחסית פרטית,
שעלתה הרבה כסף, והיתה כרוכה בנסיעות מגיל צעיר,
(לא היה לנו רכב אז) ולמרות שזה לא היה בדיוק הקו החינוכי הוא הביא
לנו כהורים את השקט שטוב להם.
אני מאמינה שיש מסגרות שניתן בהן למצוא שקט.

אולי אפילו בממלכתי רגיל להרשם מחוץ לאזור רישום ע"י פניה למחלקת החינוך למנכל משרד החינוך, פשוט להלחם עד שמשיגים.
באמת עצובה לשמע, מצטערת אם פגעתי--לא זו היתה כונתי.
מאחלת לך טוב.
לצפיה ב-'לא פגעת.'
לא פגעת.
08/09/2017 | 15:51
1
76
פשוט ניסיתי להאיר את הנקודה שלהורים לא תמיד יש את זכות הבחירה.
אני יכולה להמשיך לבקש ע"י פניות לגורמים רלוונטים (קיבלנו תשובה שלילית יומיים לפני פתיחת השנה, אחרי שמשכו אותנו הרבה זמן), אבל חוששת שבסופו של דבר הבן שלי הוא זה שיפגע מכך.
לצפיה ב-'אני ממליצה לך'
אני ממליצה לך
08/09/2017 | 16:30
66
לא להתיאש וכן ללחוץ.
הבן שלך לא יפגע יתקבל במקום שמתאים לו לדעתך וישתלב,
לצוות לא מענין מה קרה לפני, מי לחץ על מה.
יתנהג אליו כאל כל תלמיד.
לצפיה ב-'לא מדובר על גן, מדובר על בי"ס'
לא מדובר על גן, מדובר על בי"ס
08/09/2017 | 23:36
4
86
הילד חייב להיות שם, ובדר"כ אין אפשרות להעביר לבי"ס/למורים שמתחשק להורים. כמו כן, בדר"כ זה אפילו לא השאלה של כן לסמוך על הצוות או לא. דבר ראשון, אימון צריך לרכוש. זה לא מגיע אוטומטית. דבר שני, כשהורה נמצא בבי"ס הוא שם לב להרבה דברים. דינמיקות בין הילדים, דינמיקות בין המורים לילדים, דברים שקורים בהפסקה, מפגעים בטיחותיים, דברים שהמורה לא שם לב אליהם, דברים שהילדים לא מפרשים נכון או לא שמים לב אליהם. שוב, רלוונטי בעיקר בכיתות היסודי הנמכוות. 
עד עכשיו, טפו טפו טפו, נתקלנו במורים ובצוות נהדר. אבל אין תחליף להורה ששם בראש ובראשונה את הילד שלו ולא את שאר הילדים בכתה/בבי"ס. אצלנו הצוות מבין את זה, ומאוד מעודד את ההורים להיות מעורבים כמה שיותר. מעורבות היא לא "לסתם". זה חשוב. 

אגב, כל נושא החטיפות רלוונטי לגנים, לא לבי"ס. מי שרוצה חלילה לחטוף ילד יחכה עד שהילד יתחיל ללכת הביתה לבד ואז יחטוף. רלוונטי במיוחד בארץ שבה הילדים עצמאים מאוד מגיל צעיר מאוד. וגם אצלנו מישהו מורשה חייב לחתום כשהוא מוציא את הילד מהקמפוס. 
לצפיה ב-'שני דברים לדבריך,'
שני דברים לדבריך,
09/09/2017 | 22:44
3
64
1)נכון שנתתי דוגמא של מעון, גם ילד בכיתה א' הוא מכיר את הדמות
   ואם היא טוענת (ואולי אבא)שהיא מוציאה מוקדם--וזה בסדר לפי מי? לפי מה?
  את בפירוש כתבת שמדובר בצעירים,
2)עם כל הכבוד--ויש כבוד, הורים אינם מפקחים, ואינם בהכרח פדגוגים מומחים,
   שתפקידם לבחון דינמיקות והתנהלויות.  הילדים מיטיבים לספר את חויותיהם,
   ואם יש רצון להעיר/להאיר/לברר/להתלונן יש דרך מוסדרת לענין, ולא הורים           מסתובבים.
לצפיה ב-'איזו גישה איומה וארכאית'
איזו גישה איומה וארכאית
10/09/2017 | 10:46
2
52
"ההורים אינם מפקחים ואינם פדגוגים מומחים שתפקידם לבחון דינמיקות והתנהלויות". הורה מכיר את הילד שלו יותר מכל דמות פדגוגית, וגם איכפת לו ממנו יותר. אני אפילו לא מדברת על כך שלא תמיד הדמויות הפדגוגיות הן כאלו שאפשר לסמוך עליהן. מעורבות ההורים  בבי"ס היא ברוכה, וחבל שבארץ מעורבות הורים מתורגמת לצעקות על המורים והפרעות. 

את סעיף 1 לא הבנתי כלל, אבל לא נורא.
לצפיה ב-'איזה מסכנים'
איזה מסכנים
10/09/2017 | 11:07
1
47
המורים שהילדים שלך אצלם.
את מפקחת לא נעימה עד כדי תוקפנית, לפחות בכל הפורומים
שאת כותבת.
בטעות עניתי לך, לא הייתי עירנית--כי אני ארכאית.
היי ברוכה.
לצפיה ב-'גם מסכנים'
גם מסכנים
10/09/2017 | 11:26
58
הילדים שהיו אצלך, עם החשיבה שאת יודעת הכל. 
ואכן בכל הפורומים שאת כותבת, את  טרחנית ומעיקה. 
שלום שלום. 
לצפיה ב-'אצלנו נתנו להכנס לבית הספר רק ביום הראשון ללימודים'
אצלנו נתנו להכנס לבית הספר רק ביום הראשון ללימודים
07/09/2017 | 08:50
128
מאז אי אפשר להכנס לבית הספר לא בבוקר ולא בצהריים.
אם ילד שכח משהו בבית משאירים אצל השומר.
גם אני כמו אלה שכתבו כאן שעדיף שהורים לא יסתובבו בבית הספר הם רק מפריעים לצוות להתנהל.
שנה שעברה כשבאתי לקחת ילד מוקדם או כשהיתה לי פגישה עם איש מקצוע נתנו לי להכנס בלי בעיה. השנה התחלף השומר ולא יודעת האם יש נהלים חדשים. אם כן נגלה אותם בהמשך.
לצפיה ב-'אצלנו הורים לא נכנסים סתם לבית הספר וטוב מאד שכך'
אצלנו הורים לא נכנסים סתם לבית הספר וטוב מאד שכך
08/09/2017 | 01:30
111
אני לא רוצה לחשוב איזו טיילת היתה מתחילה אם כל הורה היה נכנס כרצונו. במיוחד הורי ילדי כיתה א' לא היו נותנים לילדים מנוח. וגם לא למורות. חוץ מזה יש גם אמהות שיש להן זמן ומשום מה הן בוחרות לבלות אותו בעיקר בבית הספר, כדי "לבדוק מה נשמע בכיתה", לקשקש עם המורות ולקשור איתן קשרים או סתם מתוך שעמום. אז ככה הן לא יכולות לשרוץ שם סתם ללא סיבה.

בקיצור - צריך לדעת לשחרר. גם הילדים זקוקים לזה וגם כל הבית הספר לא יכול להתנהל אם ההורים לא מסוגלים לסמוך על הילדים ועל הצוות.
לצפיה ב-'שאלה היפותטית.'
שאלה היפותטית.
06/09/2017 | 12:38
12
370
נניח לילד שלכם היה משהו שהוא אוהב לעשות מאז ומתמיד, אבל לא רוצה שהילדים בכיתה או המורה יידעו.
האם הייתם מכריחים אותו ללכת לחוג באותו דבר, כשאתם יודעים שהוא מאוד ייהנה מהחוג והחוג יתרום לו הרבה, על אף שהוא מאוד מתנגד (כאמור, רק כי הוא חושש מ"מה יגידו", ולא כי הוא באמת לא אוהב את הפעילות)? ברקע עבר של קייטנה באותו תחום שהילד מאוד נהנה ממנה - וגם אז סירב ללכת לפני, בגלל הדימוי של אותה פעילות בעיני אחרים, אבל בסוף אותה קייטנה ביקש ללכת לחוג באותו תחום (אבל לא יצא, וזה כבר היה לפני כשנתיים. יש לציין שהבעייה בפעילות היא לא שהיא "תינוקית" או משהו בסגנון, כך שהזמן שחלף הוא לא פקטור מהבחינה הזאת).
לצפיה ב-'תשובה מעשית'
תשובה מעשית
06/09/2017 | 12:44
3
254
אני אף פעם לא מכריחה ללכת לשום חוג, ואפילו מקמצת בשכנועים (חוץ מחוג ספורט שהוא הכרח בריאותי בעיני, אבל גם שם מותר לילד לבחור איזה ספורט, ואני לא אכריח לבחור ספורט מסוים). לילדים יש כל כך הרבה מסגרות בהם הם לא מחליטים, שזה חשוב בעיני שיש מקום אחד בו הם מחליטים, בכל גיל ומכל סיבה. 
לצפיה ב-'זה אכן חוג ספורט,'
זה אכן חוג ספורט,
06/09/2017 | 12:54
2
255
והבעייה היא שאין חוג ספורט אחר שהילד יכול לבחור, כי החוג ספורט השני שאפשרי מתנגש עם חוג אחר (לילד יש חוגים רבים שהוא בחר - רק החוג הזה נכפה עליו - ושוב, בעיקר כי זה חוג שהוא כ-ן רוצה, אבל לא רוצה לרצות).
לצפיה ב-'תרשמו לחודש נסיון'
תרשמו לחודש נסיון
06/09/2017 | 14:39
154
הרבה מדריכים מאפשרים את זה כי ברור לכולם שבחודש הראשון יש הרבה שינויים ועדיין ילד אחר יוכל לתפוס את המקום שהתפנה (אם תחליטו לפרוש).
ככה גם הוא יוכל לבדוק עד כמה זה מעניין וכיף ומתאים לו.
אם אחרי חודש נסיון הוא עדיין יתעקש שהוא לא מעוניין - לא הייתי נלחמת איתו.
בעיקר כשציינת שיש לו עוד חוגים רבים אחרים.
לצפיה ב-'אם הילדה רשומה כבר למספר חוגים אחרים שרצתה'
אם הילדה רשומה כבר למספר חוגים אחרים שרצתה
07/09/2017 | 00:24
118
כנראה היא פשוט לא רוצה מספיק את חוג הספורט ש"היא רוצה". כנסיון אחרון הייתי מציעה לרשום אותה לחוג הספציפי הזה רחוק ממקום המגורים שלכם על מנת שלא יהיו ילדים מבית הספר שיזהו אותה שם. 
ואם גם זה לא עובד וזה אומר שלא יהיה לה חוג ספורט, אז מה. אני לא חושבת שזה קריטי שיהיה חוג ספורט. ספורט כדאי וצריך לשלב כדרך חיים, לא כחוג שנוא/מביש. 
לצפיה ב-'לא רואה עצמי מכריחה שום חוג, אבל הייתי מנסה לשכנע'
לא רואה עצמי מכריחה שום חוג, אבל הייתי מנסה לשכנע
06/09/2017 | 14:44
135
גם אנסה לדבר כדי לחזק הבטחון העצמי ושלא יתבייש

אבל גם לנסות למצוא פתרונות מעשיים. למשל - אם החשש הוא שילדים ייראו אותו נכנס לחוג המביך, לחפש את אותו חוג לא ליד הבית.
אפשרות נוספת זה למצוא דרך לדעת איזה עוד ילדים הולכים לחוג הזה, אולי הוא יגלה שהם ילדים נחמדים ומקובלים ולא קורה להם כלום 
לצפיה ב-'חוג הוא בחירה,'
חוג הוא בחירה,
06/09/2017 | 16:49
2
126
חוג אמור לתת העשרה בכיף,
אני הייתי מתעכבת דוקא עלהחלק של "המה יגידו"
לא כדי לשכנע לעשות משהו שגורם למבוכה--יגידו שאני.....
אלא כדי ללמד לעתיד,
שמותר לנו לבחור מה אנחנו אוהבים--מה אנחנו רוצים להיות--
וגם אם למישהו יש ביקורת על כך--זה שלו,
להפך, להפוך את זה "לנפנוף" בחוזקה.
זה בעיני שעור ממש חשוב לחיים--הרבה יותר מכן או לא החוג הספציפי.

לצפיה ב-'לא מכריחה אבל'
לא מכריחה אבל
06/09/2017 | 17:43
120
חוג זו הנאה משהו שמבחינתי יבחרו מה שהם רוצים כל עוד יש חוג ספורט אחד.
לבני האמצעי היה משהו שמאוד רצה לעשות ולא רצה שידעו, אז שלחתי אותו לשיעור פרטי. כי ניראה לי חשוב שאם זה מעניין אותו הוא יחשף לתחום. וידעתי שאם אתעקש הוא פשוט לא יעשה את זה.
לצפיה ב-'לא מכריחה אבל'
לא מכריחה אבל
06/09/2017 | 17:44
24
לצפיה ב-'לא הייתי מכריחה'
לא הייתי מכריחה
06/09/2017 | 22:31
77
אמרת פעם-פעמיים- מאה פעמים את דעתך? הסברת עוד עשר פעמים שאין מה להתבייש ? הוא עדיין מתבייש - שחררי.
לצפיה ב-'חוג זה כייף אני לא מכריחה'
חוג זה כייף אני לא מכריחה
07/09/2017 | 08:53
79
מי שרוצה הולך ומי שלא לא.
הבן הולך בשמחה ומבקש עוד חוגים אני לא מסכימה. העלויות מטורפות וצריך גם ימים שקטים בבית ו/או ימים לארח חברים או לפגוש אותם בגינה.
הבת לא הולכת לחוגים, לא רוצה. אין לי בעיה עם זה, היא מבלה אחה"צ עם חברות כמעט כל יום. מוצאת את הימים הפנויים של כל אחת וקובעת איתה.
לצפיה ב-'לא מכריחה'
לא מכריחה
07/09/2017 | 10:51
106
בתחילת כל שנה אמרתי לילד מה האפשרויות העומדות בפניו (מבחינת ימים שהתאימו לי וכו) וכמה הוא יכול לבחור והוא בחר מה שרצה.
ממש ממש רציתי שילך לחוג שחמט, הוא התחיל לשחק עם החצי וממש אהב. בשלב מסוים אמר שרוצה לשחק טוב יותר. הצעתי את החוג, בחר משהו אחר. השנה הצעתי שוב, שוב בחר משהו אחר. לא לחצתי. בשנה שעברה הוא התמיד ונהנה מהחוגים שבחר.

לצפיה ב-'תודה לכולן!'
תודה לכולן!
07/09/2017 | 12:52
28
לצפיה ב-'אז עברנו בית ספר '
אז עברנו בית ספר
04/09/2017 | 21:47
2
344
מי שזוכרת סיפרתי על האלימות בבית הספר של בני ,  אז למרות הפחדים , עברנו בית ספר , כי לפעמים הלא נודע עדיף על הנודע , וגילינו בית ספר ברמה אחרת לגמרי ! אני רציתי רק שקט ומצאתי מורות נחמדות , בית ספר נעים , מטופח , לא להאמין שהוא יכל לעבור לשם מיד מהגן ביחד עם כל הילדים .
יש לו מורה מאוד נחמדה , לא כמו בבית הספר הקודם.
אז נכון שרק התחלנו ,אבל כל ההורים מאוד מפרגנים ומרוצים שם , מקווה שיהיה לו טוב בארבע השנים הבאות בע"ה.
אל תפחדו לעשות שינוי ! רע לכם ? קומו ולכו .
שנה טובה ושקטה לכולם.
לצפיה ב-'וואוו, כמה טוב לשמוע זאת.'
וואוו, כמה טוב לשמוע זאת.
04/09/2017 | 21:51
179
מאחלת לך הרבה נחת ושהילד יהנה.
אני שמחה שעשית את הצעד הזה. מקוה שייטיב לכולכם.
בהצלחה.
לצפיה ב-'נפלא !'
נפלא !
04/09/2017 | 22:19
156
כמה טוב שאזרתם אומץ.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-' החגים מתקרבים ואתם יכולים לשאול הכל על קינוחים '
החגים מתקרבים ואתם יכולים לשאול הכל על קינוחים
04/09/2017 | 12:56
4
57

יש לכם חשק להכין קינוח מסוים ואתם לא יודעים איך
הבצק שלכם לא יוצא פריך או הקצפת לא יציבה

לכבוד ראש השנה שמתקרב, השף קונדיטור אורן בקר מתארח בפורום קינוחים כדי לענות על שאלות, לייעץ ולתת את הטיפים הכי טובים לגבי... קינוחים!

כל הסודות והשיטות, קינוחים עם תפוחים, קינוחים ללא גלוטן, קינוחי פרווה, אפייה, הקצפה, מתכונים קלילים ומסובכים, קרים וחמים ועוד 

היכנסו עכשיו לשרשור האירוח לכתוב את השאלות שלכם

לצפיה ב-'ואפשר גם סתם לפתוח שרשור קינוחים לחג'
ואפשר גם סתם לפתוח שרשור קינוחים לחג
04/09/2017 | 20:25
3
168
מרשה לעצמי לפתוח עם סלט הפירות המסורתי של ראש השנה שאי אפשר בלעדיו, של גיסי.
כולל תפוח/תפוז/בננה בתוספת המון גרגירי רימון וחתיכות פומלה. מחוזק בקצת ברנדי או וויסקי או כל אלכוהול דומה אחר שמצא בבית בערב החג.
גם טעים וגם מנקה לכולם את המצפון אחרי העוגות 
לצפיה ב-'אוי, נשמע נהדר! במיוחד תוספת האלכוהול '
אוי, נשמע נהדר! במיוחד תוספת האלכוהול
04/09/2017 | 21:43
2
129
נפתח שרשורים רלוונטיים קצת יותר קרוב למועד, אם יהיה ביקוש
לצפיה ב-''
04/09/2017 | 22:20
16
לצפיה ב-'יהיה לארבעתנו בטוח'
יהיה לארבעתנו בטוח
05/09/2017 | 09:14
33
לצפיה ב-'מה אתם נותנים כארוחת צהריים בבית ספר?'
מה אתם נותנים כארוחת צהריים בבית ספר?
04/09/2017 | 06:22
10
345
אתמול הילד חזר מורעב כי חזר בשלוש וחצי כששלחנו אותו עם שני סנדביצים
לא קלטנו שצריך לשלוח צהריים.
יש להם מיקרו לחמם ומספיק זמן לאכול.
התכנון היה לשלוח איתו ספגטי בולונז בצנצנת שאותו ניתן להכניס למיקרו. אבל פתאום קלטתי שזה יעמוד כל היום בחוץ בחום. נראה לי מסוכן. אז מה עושים עד החורף?
שניצל בפיתה כן שורד?
לצפיה ב-'מהנסיון שלי,'
מהנסיון שלי,
04/09/2017 | 08:03
268
יש לי נכד שלומד עד מאוחר, ומקבל ארוחת צהרים 
לאכול בביה"ס.
קנינו צידנית קטנה מאוד שנכנס בה "מגש" פלסטיק עם מכסה
שבה שמים ארוחה שלימה.
הבוקר שמתי לו 3 קציצות בשר אפויות, עם אורז ובחלק האחר קצת אפונה.
זה נשמר קר בצידנית הקטנה, ומחמם במיקרו.
זה כמובן מלבד כריך לשעה 10.00.

לצפיה ב-'אצלנו אין אפשרות לחמם'
אצלנו אין אפשרות לחמם
04/09/2017 | 08:16
232
לכן מסתפק בשני כריכים
ואוכל ארוחת צהרים כשמגיע בארבע

יש מליון פיתרונות
מצדנית ועד קופסאות שומרות קור
גשי לפוקס הום או ללגעת באוכל
לצפיה ב-' לדעתי עדיף לא בשר'
לדעתי עדיף לא בשר
04/09/2017 | 08:34
3
235
לא הייתי שולחת ספגטי, זה אוכל שהם לא יכולים לאכול בלי להתלכך ולהעיף על הסביבה.
אבל פסטה מסוג אחר ברוטב עגבניות נשמע לי אחלה.

אנחנו צמחונים. אבל אני חושבת שגם מי שאוכל בשר - עדיף לא לשלוח בשר שיעמוד כל היום.
אני שולחת משהו - בדרך כלל תבשיל מבוסס אורז וקטניות, בקופסא שומרת חום.
בנוסף - סלט ירקות ו/או פירות.

לא סומכת על מיקרו - בטח יש מיקרו אחד להרבה ילדים, חבל שיבזבז זמן בעמידה בתור.

לצפיה ב-'אז הוא אוכל אוכל קר?'
אז הוא אוכל אוכל קר?
04/09/2017 | 09:27
2
199
בסוף כן שלחתי לו בולונז, בתיק קטן ששומר על הקור, יחד עם קרחום.
מקווה שיעבור בשלום.
לא חשבתי על עניין של לכלוך, באמת יש לו נטייה להעיף את האוכל לכל הכיוונים.
אולי באמת נתארגן על מנת אורז / קטניות .

לצפיה ב-'לא. בקופסא שומרת חום.'
לא. בקופסא שומרת חום.
04/09/2017 | 10:21
1
54
לצפיה ב-'אז את מחממת בבית?'
אז את מחממת בבית?
04/09/2017 | 10:31
186
באמת לא נשמע בעייתי לאכול אורז פושר, זה לא בשר.
אשמח גם להמלצה לגבי הכלים למיקרוגל.
היום שלחתי בצנצנת זכוכית עטופה בפצפצים בתוך תיק אוכל קטן ששומר חום.
אבל מעדיפה לקנות משהו לא שביר.
הבנתי שהרבה כלים שכתוב שהם מתאימים למיקרו, לא באמת מתאימים.
לצפיה ב-'לא יודעת אם יעשה לך את העבודה'
לא יודעת אם יעשה לך את העבודה
04/09/2017 | 17:19
1
250
אבל כן עבד אצלינו-
אני מקפיאה מנות של בולונז.
בבוקר מצרפת לה מנה קפואה עם איזו תוספת פחמימתית רלוונטית ( התוספת קרה, לא קפואה) ואז זה מפשיר להנאתו במשך היום ומחומם בצהריים.
ככה מספיק אריזה שומרת חום/ קור ולא צריך אמצעי קירור נוסף.
לצפיה ב-'רעיון טוב, תודה'
רעיון טוב, תודה
04/09/2017 | 18:55
36
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
04/09/2017 | 20:20
204
בעיקר כשהיו ביסודי, הם לא השתגעו על קופסאות ומה שהלך טוב (גם בקיץ כי הכיתות ממוזגות) בימים ארוכים היו פיתות עם שניצל/קבב/קציצות. והכי טוב כסף לפיצה אחרי בית ספר.
לצפיה ב-'2 סנדוויצ'ים זה לא ארוחת צהריים?'
2 סנדוויצ'ים זה לא ארוחת צהריים?
07/09/2017 | 21:23
92
הרי זה מכיל אותה כמות קלוריות בערך כמו ארוחה חמה. 
אצלנו הילדים מקבלים סנדוויצים לבי"ס, והם חוזרים בסביבות 3. זה מה שרוב הילדים האחרים מביאים. ישנם כאלו שמביאים מנות חמות בכלי ששומר חום או שקונים בקפיטריה. אין אופציה לחמם במיקרו. 
לצפיה ב-'נו, איך עבר היום הראשון על הילדים ?'
נו, איך עבר היום הראשון על הילדים ?
01/09/2017 | 21:31
38
355
חברה קרובה שלי הגיעה הבוקר לבית הספר ללוות את ביתה העולה לכיתה ב'. הילדה נכנסה לכיתה שמחה ונרגשת ואז גילתה שהמורה סידרה מקומות ישיבה והיא יושבת, בת יחידה , בקבוצה של בנים בלבד (הם יושבים בקבוצות של שישה תלמידים) . זו כיתה בה יש רק 7 בנות ו-20 בנים. עגמת הנפש היתה רבה, הילדה פרצה בבכי, החברה שלי חזרה הביתה עצבנית וכועסת.
איזו דרך מיותרת להתחיל את כיתה ב'.
מקווה שאצלכם התחיל מוצלח יותר.
לצפיה ב-'וואו...מבאס כפול 2'
וואו...מבאס כפול 2
02/09/2017 | 12:57
6
344
כיתה של 20 בנים ו-7 בנות...

אכן לא פשוט הסיפור וניתן בהחלט היה להימנע מכך אבל היום הראשון טומן בחובו ככ הרבה ולפעמים האי תשומת לב הקטנה הזו גורמת למפח נפש לקטנטנים.
מקווה שהעניין ייפתר במהירות בשיחה קלילה עם המחנכת בתחילת השבוע והילדונת תשוב לחייך ולשמוח ולהנות מילדי הכיתה....

אצלנו הגדולה כיתה ו'....הלכה עצמאית ונהנתה מאוד...מחנכת חדשה.
והקטן נכנס לגן טרום חובה עד 10:00 אומנם נפרד ללא בעיה ללא בכי 
אבל היה לו מאוד קשה רגשית והתמודד בגבורה.

צפוי לנו שבוע חדש ומלא לקטן מקווה שהקליטה וההסתגלות יעברו בקלות.
הגדולה כבר למדה מהיום הראשון...וקיבלה תכנון לשבוע הקרוב.

שתהיה לכולם שנת לימודים מהנה, שמחה, פורה ויצירתית 

לצפיה ב-'20 ילדים זה מתכון לפורענות'
20 ילדים זה מתכון לפורענות
02/09/2017 | 18:03
5
274
האם זו הכיתה היחידה בשכבה? בכיתות הגבוהות מורים יאכלו שם קש. כיתות של בנים הן כיתות אלימות יותר ורועשות יותר.
לצפיה ב-'מה פתאום?'
מה פתאום?
02/09/2017 | 19:52
223
יש כיתות בנות קשות פי כמה.
יש כיתות בנים נעימות ביותר.
היו הרבה כיתות/קבוצות של בנים שנהניתי ללמד יותר מאשר במקבלות הבנות שלהן.

לצפיה ב-'גם במחזור של הבן הצעיר שלי'
גם במחזור של הבן הצעיר שלי
02/09/2017 | 22:11
2
223
כשהיה ביסודי, היו הרבה פחות בנות מבנים, משום מה, וחילקו את מעט הבנות בין שתי הכיתות בשכבה כך שהיו כ 9-10 בנות בכל כיתה על כ- 20 בנים.
זה דוקא עבר בשלום והמחזור סיים יפה כיתה ח' . היום כולם כבר בתיכון.
לצפיה ב-'מה אוכלים אצלכם בשכונה שנולדים בעיקר בנים?'
מה אוכלים אצלכם בשכונה שנולדים בעיקר בנים?
04/09/2017 | 11:07
1
29
לצפיה ב-'לא יודעת '
לא יודעת
04/09/2017 | 18:17
96
לי עצמי יש שני בנים ואפס בנות.
לצפיה ב-'ממש לא מסכימה. זו לדעתי טענה גורפת וכוללנית מדי '
ממש לא מסכימה. זו לדעתי טענה גורפת וכוללנית מדי
03/09/2017 | 07:51
188
גם אצל הבכור הייתה כיתה של 19 בנים ו-9 בנות (בהדרגה הפכו ל11 בנות כשהגיעו 2 חדשות בכיתה ד').
בכיתות הנמוכות, א'-ב', זו הייתה כיתה בעייתית מאוד, אבל בעיקר בגלל מחנכת שלא רק שלא ידעה איך להתמודד איתם נכון, אלא יצרה בעצמה מתחים ומחלוקות בכיתה והרסה לגמרי את המרקם החברתי.
עבודה טיפולית מאומצת וארוכת טווח של מחנכת נהדרת בשיתוף פעולה עם יועצת בית הספר הצליחה לתקן את הנזקים שיצרה המחנכת ההיא, וכשהם הגיעו להיות בכיתות ה-ו הם כבר היו הכיתה הכי נחשבת בבית הספר. כמעט אפס בעיות התנהגות, גיבוש חברתי מצוין, שום אלימות.
הכול בידיים של אנשי החינוך.
לצפיה ב-'שישי- יום קצר'
שישי- יום קצר
02/09/2017 | 13:50
225
ונסענו ב12 עם סיום יום הלימודים לים המלח
לסופש קצר
המחנכות של הילדים חדשות
ואת של הקטן לא הספקתי אפילו לראות
טוב נו..תהיה עוד הזדמנות
בעיקרון שלושתם חזרו ואמרו שהיה כייף
תשובה שאני שומעת מאז החלו ללכת למסגרות
(רק כייף, ובחייאת אמא על תחפרי)
לצפיה ב-'התחיל טוב '
התחיל טוב
02/09/2017 | 19:48
160
הבנות השקיעו במה שחשוב -

קבעו מראש ליד מי יישבו בכיתה (לפחות בהתחלה, המורה נותנת להם להחליט ליד מי יישבו).
הדביקו המון מדבקות על הקלסרים החדשים.
כל מה שחשוב 

אצל אחת מהן - היתה מורה שלבתי היו איתה בעיות, והשנה היא הוחלפה.

ככה שסך הכל אנחנו אופטימים
לצפיה ב-'אצלנו רק מחר יהיה היום הראשון ללימודים'
אצלנו רק מחר יהיה היום הראשון ללימודים
02/09/2017 | 22:14
148
ככה זה בתיכון של הצעיר.לא לומדים ימי שישי . אני חושבת שזה כך גם ביתר התיכונים בר"ג.
כמו בכל שנה פותחים את שנת הלימודים ביום כיף בהופעה של איזו להקה
כך שבפועל יתחילו ממש ללמוד רק ביום ב'.
לצפיה ב-'תגידו, כמה ילדים בכתה זה המקסימום?'
תגידו, כמה ילדים בכתה זה המקסימום?
02/09/2017 | 22:30
3
176
כי קראתי עכשיו את הכתבה עם שר החינוך במוסף שבת, ונזכרתי בהלם הקל שלקיתי בו ביום רביעי כשילדתי החלה כתה א'. בכתה ארבעה טורים של חמישה שולחנות זוגיים. עד כמה שהבנתי מגעת מדובר בארבעים ילדות בכתה!! גם אם בטעות גמורה יש שולחן מיותר (וזה לא ממש קורה בד"כ) עדיין מדובר ב38???
האמת, ליבי על המורה. ללמד ולחנך כתה א' כל כך ענקית?
בינתיים מלבד הפתיחה חלפו עוד יומיים והילדה חוזרת שמחה ועליזה הביתה. ברוך ה'.
לצפיה ב-'לפי הרפורמה של בנט'
לפי הרפורמה של בנט
02/09/2017 | 22:38
1
186
32 באזורי מצוקה , 34 באזורים אחרים מקסימום בכיתה א' כשהשאיפה להגיע למקסימום הזה בכל הכיתות של יסודי תוך 5 שנים.
לצפיה ב-'לא נראה לי שאנחנו במצוקה אבל אין לי מושג תכל'ס'
לא נראה לי שאנחנו במצוקה אבל אין לי מושג תכל'ס
02/09/2017 | 22:46
158
אני למדתי בכתה של 38 ילדות אי שם בשנות קוקוס. לא נראה לי שזה הזיק לי אבל מן הסתם לילדות החלשות יותר בכתתי היה קל יותר בכתה קטנה יותר.

לצפיה ב-'עד 32 ילדים אסור שיהיה יותר'
עד 32 ילדים אסור שיהיה יותר
03/09/2017 | 10:11
132
והשאיפה החדשה היא 27 ילדים וזה מה שקורה אצלנו.
תבדקי את העניין לעומק
לצפיה ב-'הצעיר חזר מאושר, הבכור חזר די בהלם מהמערכת'
הצעיר חזר מאושר, הבכור חזר די בהלם מהמערכת
03/09/2017 | 07:46
18
276
מסיים 4 פעמים בשבוע ב14:15, פעמיים בשבוע ב13:30. לא מורגל בכל כך הרבה שעות, וכבר לחוץ מאיך יסתדר עם השחייה ועם העומס של הכיתה המדעית. במהלך סו"ש הרגשנו את חוסר השקט שלו, הרבה אנרגיות עודפות, אבל בסך הכול נראה שמתחיל להפנים. קצת דברנו, קצת קטרנו ביחד, והיום הוא כבר הלך עם חיוך. מקווה שהחיוך יישאר לפחות עד אמצע היום (שאפתני מצדי? .... )
אצל הצעיר כרגיל עדיין אין מערכת. תמיד חיים מיום ליום במשך שבוע ויותר. לא ברור לי העניין הזה
לצפיה ב-'בדיוק כמו אצלי!'
בדיוק כמו אצלי!
03/09/2017 | 08:12
17
172
רק תוסיפי על השעות של הפוך עוד
ארבע שעות
בדיוק אותן תחושות ואותם קיטורים
חוסר שקט, שיחה, עידוד וחיוך מציץ בבוקר.
לצפיה ב-'נראה לי שבעיקר מלחיץ אותו איך יסתדר עם 10 שעות אימון בשבוע'
נראה לי שבעיקר מלחיץ אותו איך יסתדר עם 10 שעות אימון בשבוע
03/09/2017 | 08:16
16
150
והעומס של הכיתה המדעית. יוצא לו ש3 פעמים בשבוע הוא מסיים ב14:15, ובשעה 16 כבר צריך לצאת לאימון. בימים האלו הוא חוזר הביתה בסביבות 19, ולפעמים יותר מאוחר. לא ברור לו מתי יכין שב, ילמד לבחינות וכו.... כרגע לא בא בחשבון מבחינתו להפסיד אימונים.
נחכה ונראה
לצפיה ב-'אצלי 4 ימים ילמד עד 15:10'
אצלי 4 ימים ילמד עד 15:10
03/09/2017 | 09:28
15
218
ויום אחד עד 13:30. שישי חופשי, והוא מתעקש לנסוע ביום הזה ליום שליפה. גם מתעקש על צופים.
למזלו, לא נרשמנו בזמן לשחיה אז לא נשארו מקומות והוא ישחה רק פעם אחת ביום שישי. מתלבטת האם לוותר לו ולא לרשום לעוד חוג של ספורט.
קיבל שיעורים בחשבון, הכין ברשלנות. בעלי ביקש לראות סתם מתוך עניין, גילה מלא טעויות. הילד לא רצה לתקן, כעס ואמר שאבא הורס לו את כל הכיף. בסוף תיקן את הרוב אבל עם מלחמה לא קטנה. בעלי הרגיש שהילד הבין את החומר. השיעורים למחר, נראה האם יסיים היום או לא. להגיע עם טעויות  על ההתחלה נראה לי מוגזם. אגב, בשישי השתעמם למוות אבל לא נגע בשיעורים.
מקווה שלא עשינו טעות עם הכיתה.
לצפיה ב-'למה יותר מחוג ספורט אחד?'
למה יותר מחוג ספורט אחד?
03/09/2017 | 09:53
4
159
אני מחייבת חוג ספורט, אבל לא מחייבת יותר מאחד.
לצפיה ב-'כי הוא לא מסתובב בחוץ ומשחק כדורסל עם החברה'
כי הוא לא מסתובב בחוץ ומשחק כדורסל עם החברה
03/09/2017 | 11:26
3
167
והוא חלש מאד פיזית. אבל בנתיים היום הוא רוצה לנסות חוג חדר כושר. אם יילך לזה יום בשבוע ושחיה פעם בשבוע, אז זה מספיק.
לצפיה ב-'יש גם התעמלות בבית הספר...'
יש גם התעמלות בבית הספר...
03/09/2017 | 11:29
2
152
ולגבי זה שהוא לא חזק - עם ההתבגרות בנים מקבלים שרירים גם בלי להתעמל. ואם הוא בכיתה מדעית לא נראה לי שיהיה לבנים אכפת כל כך מהחוזק הפיזי שלו.
לצפיה ב-'זה פוגע בביטחון העצמי שלו'
זה פוגע בביטחון העצמי שלו
03/09/2017 | 15:49
1
145
בשיעורי ספורט היה מגיע אחרון, אחרי קבוצת הבנות.
לצפיה ב-'חבל שהוא לא בכיתה של הבת שלי.'
חבל שהוא לא בכיתה של הבת שלי.
03/09/2017 | 17:05
145
היא הייתה מגיעה אחריו...
ושוב, אני לא בטוחה שמה שהיה נכון ליסודי (מבחינת החשיבות של הספורט) יהיה רלבנטי עכשיו בחטיבה. כמו כן, אם עד עכשיו הוא הגיע מקום אחרון, קשה לי להאמין שעוד חוג ספורט שבועי ישנה את המצב. הבטחון העצמי שלו פשוט צריך להיות מנותק מספורט. לא כולם טובים בהכל.
לצפיה ב-'אני רואה שלכמה כאן יש 5 ימי לימוד במקום 6. לא יודעת מה עדיף'
אני רואה שלכמה כאן יש 5 ימי לימוד במקום 6. לא יודעת מה עדיף
03/09/2017 | 13:59
9
211
לדעתי הבכור היה מעדיף את המצב הקיים, כי אם היה מסיים מ15 והלאה, היה נאלץ לוותר על אימונים. כך לפחות יספיק להגיע הביתה (הבטחתי שאאסוף אותו בימים שמסיים ב14:15), לאכול צהריים וקצת להכין שיעורים לפני שהוא יוצא לאימון.
לגבי הבכור שלך, אני חושבת שאין טעם להעמיס עליו עוד שיעור ספורט. יעשה חנ"ג בבית הספר, ישחה פעם בשבוע וזהו.
אני גם חושבת שאתם צריכים להניח לו עם שיעורי הבית. הילד בכיתה ז', האחריות עליו, לטוב ולרע. והוא צריך ללמוד לקחת אותה עליו, ולשאת בתוצאות, אם יהיו כאלו. לדעתי אתם צריכים לקבל החלטה מושכלת שאתם לא מתערבים יותר ביוזמתכם. אם הוא בא ומבקש עזרה, זה משהו אחד. אבל תפסיקו לבדוק לו שיעורים. לדעתי זה ממש לא מתאים לגיל.
לצפיה ב-''
03/09/2017 | 15:48
8
111
אולי אם לא תלחצו עליו, הוא יעשה בצורה עצמאית ובכיף,
תחליטו על דרך שהוא יהיה שותף לה.
הוא התלמיד לא אתם. 
כן תזמינו אותו לשיחה--דרכינו לאן, מה האחריות שלך,
מה אנחנו כן או לא נעשה, אם זה לא יצליח לך.
אבל להדגיש לו--סומכים עליך, אתה בוגר ויכול.
לצפיה ב-'זה לא שהוא חסר אחריות ולא מכין בכלל'
זה לא שהוא חסר אחריות ולא מכין בכלל
03/09/2017 | 16:52
7
170
הוא דווקא חזר וישר הלך להכין.
הבעיה היא שהוא דילג על שאלות, פיספס הנחיות ולכן פתח לא נכון וכד'. אם נשחרר, הוא לא יידע דיש טעויות כי הוא באמת מכין.
אני לא יודעת האם הוא סתם רשלן או שיש לו הפרעת קשב וריכוז שמפריעה לו. לכן אנחנו בודקים.
כי יחד עם הרשלנות שלו, הוא מאד אחראי ומודע לחובות שלו.

לצפיה ב-'אם ככה, חשוב לפתח אצלו את המודעות לחשיבות הבקרה העצמית'
אם ככה, חשוב לפתח אצלו את המודעות לחשיבות הבקרה העצמית
03/09/2017 | 18:15
6
121
פזיזות, אימפולסיביות ושגיאות מתוך חוסר תשומת לב אכן יכולות להיות חלק מתמונה כוללת יותר של הפרעת קשב. אבל גם אם זה המצב, הוא צריך להעלות את המודעות לכך שיש לו נטייה לסוג שגיאות כזה וצריך לעבוד איתו על זה, כי זה משהו שיכול לבוא לידי ביטוי גם בבחינות ולהביא להישגים נמוכים ממה שהוא מסוגל, רק בגלל קריאה חלקית ופזיזה של הוראות, התייחסות חלקית להוראות, דילוג על שאלות וסעיפים, שגיאות של היסח הדעת וכו'. הוא צריך לקבל עזרה קונקרטית כדי להתחיל לפצות על הנטייה הזו. וזה מתחיל בבדיקה עצמית של שיעורי הבית, רצוי פרק זמן מסוים אחרי שסיים להכין אותם, ולא מייד כשמסיים. תראו לו את דפוס השגיאות שלו, מה הוא נוטה לעשות בשכיחות גבוהה, כדי שידע בעצמו לחפש את סוג השגיאות האלו כשהוא בודק את העבודה שלו.
והכי חשוב - בשיתוף פעולה, מתוך הבנה שלו בצורך, ולא דרך מלחמות. זו אף פעם לא הדרך הנכונה.
לצפיה ב-'האם זה משנה אם יש או אין לו הפרעת קשב?'
האם זה משנה אם יש או אין לו הפרעת קשב?
03/09/2017 | 20:25
5
106
הכוונה מבחינת סוג העזרה. או שבכל מקרה הפתרון הוא אותו הדבר?  בדיקה נוספת וכד'.
חוץ מהצורך בריטלין, כמובן
לצפיה ב-'לא ממש. גם אם יש וגם אם אין הפרעת קשב - נראה שהוא פזיז '
לא ממש. גם אם יש וגם אם אין הפרעת קשב - נראה שהוא פזיז
03/09/2017 | 22:43
94
ואימפולסיבי, ולכן צריך ללמוד להיות מודע לזה מצד אחד, ומצד שני ללמוד לזהות ולתקן את השגיאות שלו. גם אם נאמר ויקבל טיפול תרופתי, ונאמר שהטיפול התרופתי ימתן את האימפולסיביות בבית הספר, עדיין בבית (בהכנת שיעורי הבית, בלמידה לבחינות, בהכנת עבודות...) הוא יצטרך למצוא דרכים למתן את זה בעצמו.
לצפיה ב-'מבקשת להוסיף לדברי "הפוך.."'
מבקשת להוסיף לדברי "הפוך.."
04/09/2017 | 08:10
2
101
גם אם יש לו בעית קשב, הוא נער,
והוא צריך לקבל מקום של עצמאות וכבוד למי שהוא.
שבו איתו לשיחה, לא מלחיצה, לא מבקרת, ךלא שיפוטית,
להפך מעודדת ומחמיאה, ותוך כדי תסבירו--שאתם רואים שהוא רוצה להצליח,
ואתם רק מאחור תתמכו בו, שיכין בעצמו--אבל יים את המחברות לבדיקה,
כך גם יהיה סדר ולא דרישה.
הלהוכיח לו כמה הוא לא שם לב, וכמה לא עושה,
מוציא את החשק, הוא אמר לכם--"אבא הורס לי את כל הכיף"
לא חבל??? תנו לו מרחב שמאפשר, בלי כל הזמן ללחוץ.

בעית הקשו"ר תבדקו, תעזרו, תקבלו תשובה ללמה זה כך, אבל זה לא מפחית מכישורים אחרים ומהאישיות שלו.
לצפיה ב-'דיברנו איתו אתמול'
דיברנו איתו אתמול
04/09/2017 | 10:36
1
111
אמרתי לו שאנחנו לגמרי סומכים עליו, ולא נראה לנו נכון לבדוק אותו ולבקר אותו.
ושגם ברור שהטעויות שעשה נבעו מחוסר תשומת לב. ולא מחוסר רצינות או אחריות.
וכמו שהוא רגיל לבדוק אחרי שהוא מסיים מבחן, כך כדאי שיעשה גם בבית.
ואתמול הוא באמת תיקן הכל, ברוגע בלי שום בעיה.
הוא גם נזכר שלא סיים כי באמצע קראו לו לאכול והוא שכח שהוא לא סיים את הכל.
מקווה שימשיך ככה.
לצפיה ב-'נהדר, שימשיך כך.'
נהדר, שימשיך כך.
04/09/2017 | 15:28
50
אל תלחצו ואל תלחיצו.
תחמיאו, גם הערה בחיוך יוצרת אוירה אחרת.
לצפיה ב-'מסכימה. בלי או עם הפרעת קשב - אלה החיים שלו'
מסכימה. בלי או עם הפרעת קשב - אלה החיים שלו
04/09/2017 | 08:40
90
אתם לא תשבו לידו במבחן כדי לעבור על התשובות.
כשיהיה גדול - לא תלכו איתו לעבודה כדי לבדוק מה הוא עושה.
הוא חייב ללמוד להסתדר בעצמו.

אני לא נגד שתשבו איתו על השיעורים, אבל אתם צריכים למצוא דרך שכמות השגיאות תרד.

למשל - אם מצאתם שגיאה - תראו לו, ותגידו לו לתקן אותה (אל תתקנו בעצמכם). למשל - אחרי שמצאתם שגיאה, תגידו לו שיילך ויבדוק שוב את כל התרגילים, אולי יש עוד שגיאות.
אני מבינה שזה יכול להיות מתיש ומתסכל עבורו, אז צריך לעשות את זה בעדינות ורגישות וסבלנות. אפילו תוך כדי צ׳ופרים קטנים. נניח כשהוא עובד - להיכנס לחדר, להביא לו כוס שתיה או פרי ולהגיד שאת רואה שהוא עובד ממש קשה. או אחרי שהוא סיים - לתת מילים חמות, להגיד שמגיעה לו מנוחה אחרי העבודה הקשה, ולהציע לעשות עכשו בילוי משותף מהנה לפי בחירתו (לא משהו מסעיר.... לצפות בסרט במחשב/טלויזיה לפי בחירתו, משחק מחשב אם זה מה שמשמח אותו...). והכי חשוב - המון מילים טובות.
מגיע לו.
אני חושבת שהוא הילד היחיד במדינה שהכין שיעורים ביום שישי.
לצפיה ב-'וואו, המערכת של הבכורה שלי הרבה'
וואו, המערכת של הבכורה שלי הרבה
03/09/2017 | 09:52
1
252
יותר מטורפת ממה שתואר פה. אם הבנתי נכון, לפחות יום אחד היא מסיימת ב-17 ואחד ב-16. הבעייה היא שדווקא ביום שהיא מסיימת ב-17 יש לה חוג שמאוד חשוב לה ללכת אליו, שמתחיל ב-16... מחכים לקבל אישור סופי שזו המערכת שלה לפני שנתחיל במאמץ להזיז את החוג.
לצפיה ב-'לתר דיוק, כרגע מה שיש לה במערכת'
לתר דיוק, כרגע מה שיש לה במערכת
03/09/2017 | 11:01
180
זה יומיים עד 16, יומיים עד 17 (כשבאחד מהם אופציה לעד 18:30), יום עד 14, ושעתיים ביום שישי. אולי נוותר על יום שישי כי זו מין העשרה לא חובה.
לצפיה ב-'אממ התחיל טוב'
אממ התחיל טוב
03/09/2017 | 10:19
2
219
יש לי ג', א', וטטח
הגימל עלה בלי בעיה, קיבל מורה שאני עוד תוהה על קנקנה, קיבל מערכת וישר לעניינים.
האלף הגיע בשישי בהתרגשות ונפרד יפה. קיבל מורה מצויינת, יש מערכת.
אחיו הגימל בא אליו עם חברים לכיתה והוציא אותו להפסקה. היום שוב הוא נפרד יפה ואחיו הבטיח לו ביקור בהפסקה. נותנת לו עוד יומיים שלושה, כדי שיתחבר עם ילדים מהכיתה.
הטטחית המאתגרת הפתיעה, אומרת בגאווה בגלל חוסר האמון שהיה לי בעניין.
בשישי היינו יחד בהתסגלות שעתיים. אין ילדים שהגיעו איתה מהגן, הכרתי לה את הגננת והסייעות והגן עצמו פלוס שירותים וגינה. אחרי שישי-שבת של חפירה שהיא רק יום אחד בגן וכבר בוגרת, הגענו לגן, היא ברגשות מעורבים לגבי העניין שאני הולכת והיא נשארת לבד והיא יודעת שאם תפרד יפה, תקבל מתנות של קיטי לבקשתה.
אחרי עשר דקות בשמונה ועשרים החלטתי שעדיף לחתוך עכשיו ולא בשמונה וחצי עם כולם, היא הסכימה ללכת לסייעת המאוד מתוקה שלה, הזכרתי לה שוב את ההפתעות של קיטי. אמרה לי ביי.. וזהו. בלי בכי. אני כמעט בוכה עכשיו מלכתוב את זה כי ציפיתי לדרמה.
אני בטוחה שהמשך השבוע ילווה בבכי ואני סקפטית עד כמה המתנות יחזיקו אבל כל עוד חסכתי יום בכי אני מרוצה.

שיהיה לכולנו יום שגרתי מקסים ומשעמם
לצפיה ב-'אמן '
אמן
04/09/2017 | 18:22
1
88
כל יום משעמם הוא מבורך.
אצלי התיכוניסט התקשר ביום א' בבוקר מבית ספר שכואבת לו הבטן והוא משלשל (ושוחרר הביתה), גם היום היה בבית. מקווה שמחר ירגיש טוב וילך.
ואיזה יופי שבנתיים עבר לך בלי בכי. מאחלת לך ימים רבים כאלה. 
לצפיה ב-'תודה ורפואה שלמה'
תודה ורפואה שלמה
05/09/2017 | 09:10
13
לצפיה ב-'המלצות, אוכל ומה שבא לכן - סופש'
המלצות, אוכל ומה שבא לכן - סופש
02/09/2017 | 13:50
4
81
לצפיה ב-'מתחילה'
מתחילה
02/09/2017 | 13:56
194
כאמור- אנחנו בים המלח
לכן לא בישלתי *כלום*
המלצות דווקא יש לי אחת-
פיירי סבון כלים כחול
חדש - מריח נפלא
ועושה את העבודה מצוין
לצפיה ב-'מצטרפת :'
מצטרפת :
02/09/2017 | 22:34
165
בענין סבונים- ממליצה בחום רב על סבון נוזלי ג'ינג'ר-תפוז של חברת "סבון". ריח חלומי.
בעניני בישולים - סוף שבוע זה בישלתי המון. היינו ארבעתנו בבית ואיכשהו כל הזמן כולם היו רעבים אז בישלתי גם בשישי בצהריים, גם בערב וגם בשבת. רשימת הבישולים כללה :
שניצלים עוף, שניצלים דג (מדג סול), נתחוני כבש מוקפצים במחבת, נתחי סלמון צרובים במחבת פסים, עוף בתנור עם תפוחי אדמה , אורז, סלט חסה, סלט כרוב אדום.
וזה בלי להזכיר את החביתות , ביצי העין והטוסטים של שבת בבוקר 
לצפיה ב-'2 המלצות:'
2 המלצות:
03/09/2017 | 00:40
160
- אתר עוביל'ה - שירות לקוחות מופלא

- פרוסות לימון כבוש פיקנטי של חברת הררית - אני מכורה ללימון כבוש והמלאי שהכנתי אזל מזמן. נתקלתי במוצר הזה ונשביתי בחמיצותו .
לצפיה ב-'שבוע טוב ומצויין'
שבוע טוב ומצויין
03/09/2017 | 10:34
143
אצלנו היתה ארוחת על האש של לפני שבת. פרגית וכנפיים
בורקסים קנויים עם ביצים קשות וסלט חסה עם ירקות
מאוד פשוט ומאוד אהוב וטעים מינימום מאמץ לאור ההתעסקויות של השבוע האחרון.

וההמלצה שלי להתרחק מהים כל עוד הוא לא פלטה. היה מלחיץ אתמול
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם :)'
אשמח לעזרתכם :)
03/09/2017 | 10:03
95

שלום לכולם!  :) שמי מאיה ואני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית. כחלק מעבודת הגמר (תזה) שלי אני מתעניינת בהרגלי האכילה של אבות ובנים. לצורך המחקר אני זקוקה לאבות לבנים בני 8-13 שישיבו על שאלון אינטרנטי שאורך כ-10 דקות וכמובן נשמר באופן אנונימי לחלוטין! זה יעזור לי מאוד בקידום המחקר שלי!! תודה רבה רבה לעוזרים!
https://ruppin.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_bfuSa3...

לצפיה ב-'אזורי רישום לבתי ספר'
אזורי רישום לבתי ספר
02/09/2017 | 15:19
4
168
האם מישהי יודעת אם יש חוק בנושא שאם אני עוברת לגור ליד בית ספר מסוים, מרחק מקסימום כמה מאות מטרים, ומקום המגורים באזור הרישום של בית הספר, ואם אני מבקשת להעביר לשם את ילדי, ויש מקום. האם העירייה מחויבת לקבל את הילד לבית ספר זה או שהיא יכולה להגיד להשאר בבית הספר הקודם גם אם מדובר על מרחק נסיעה.

האם יש חוזר מנכ"ל בנושא?
תודה מראש
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
02/09/2017 | 22:28
3
111
ניתנת עדיפות בשיבוץ לבית ספר קרוב למקום המגורים אבל אין חובה על הרשות 
ומספיק שמשבצים לבית ספר שנחשב לשייך למקום המגורים של התלמיד גם אם יש קרוב ממנו פיזית לבית התלמיד.
לא מכירה את הגישה בכל הרשויות המקומיות, עירית ר"ג למשל , טוענת שפועלת עפ"י ההנחיות ומשבצת לפי קרבה לבית התלמיד וכשנגמר המקום משבצת בבתי ספר מרוחקים יותר.

לצפיה ב-'אבל יש אזורי רישום.'
אבל יש אזורי רישום.
02/09/2017 | 23:06
1
81
למשל בשכונה שלידי, יש בניינים שיותר קרובים לבית ספר א אבל שייכים לאזור הרישום של בית ספר ב כי הגבול עובר ברחוב כלשהו וזהו. זה לא רק קרבה פיזית, זה גם אזורי רישום.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
02/09/2017 | 23:11
86
עניתי בהמשך למה שכתבת וממה שכתבת ניתן היה להבין שמדובר בשני בתי ספר ששניהם באזור הרישום שלכם.
אם בתוך אזור הרישום אליו אתם שייכים יש בית ספר מאוד קרוב לביתך ובית ספר נוסף רחוק יותר, הרשות אמורה להשתדל לשבץ את ילדייך לקרוב מבין השניים אבל אם תשבץ לרחוק יותר, אין לך הרבה מה לעשות כי זה תקין ועונה על הוראות משרד החינוך.
בד"כ השיבוץ לבית הספר המרוחק יותר מתבצעת כאשר אין מקום לקרוב יותר. זה לפחות מה שעירית ר"ג עונה להורים מתלוננים.
תמיד אפשר לפנות ולבקש העברה במידה והשיבוץ לא נראה לך אבל לא צמיד הבקשה להעברה נענית.
לצפיה ב-'אין חובה על שיבוץ, אך יש חובה על הסעה ממרחק מסוים'
אין חובה על שיבוץ, אך יש חובה על הסעה ממרחק מסוים
03/09/2017 | 18:49
21
לצפיה ב-'נגמר החופש?'
נגמר החופש?
01/09/2017 | 16:56
2
173
לצפיה ב-''
01/09/2017 | 21:25
9
לצפיה ב-'תודה על התזכורת '
תודה על התזכורת
02/09/2017 | 13:57
17
לצפיה ב-'בהצלחה לכולם מחר!'
בהצלחה לכולם מחר!
31/08/2017 | 20:14
2
56
לצפיה ב-'הצלחה לכולם,'
הצלחה לכולם,
01/09/2017 | 06:20
96
לתלמידים בכל הכיתות והגילאים.
ההתרגשות לקראת כיתה א' כאן בעיצומה,
הנכד מאושר ומצפה.
אנחנו מקוים שיסתדר, הוא יהיה הצעיר בכיתה
(שייך לשנתון הבא) אבל הוא נבון ומוכשר,
וסבתא אוהבת מאחלת לו בהצלחה.
ועם אחרים שיננתי ולימדתי ונהננו, עכשיו הזמן
להיות בכיתה וללמוד.
אז בהצלחה להורים לתלמידים ולמורים--שתהיה לכם שנה נעימה,
שנה של לימודים פוריים, של חברויות טובות, והנאה בכל.
לצפיה ב-'זהו, הם הלכו להם '
זהו, הם הלכו להם
01/09/2017 | 10:36
156
זאת הפעם הראשונה בחייו של הבכור בה הוא מתחיל מסגרת חדשה ואני לא לצידו
הצעיר סירב שאלווה אותו לבית הספר, וכשהבין שאני רוצה בכל זאת ללכת יחד איתו, שלח אותי ללכת מטר וחצי מאחוריו, אץ לו-רץ לו בשמחה לבית הספר, אמר בוקר טוב לשומר ולמנהלת ומייד רץ לכיתה. בכיתה הסכים שאצלם אותו, אבל לא הפסיק לשלח אותי לדרכי.
האמת שרציתי ללכת כי תכלס מה היה לי לעשות שם (וכל כך הרבה יש לעשות בבית ), אבל כל ההורים עמדו בכיתה ולא הלכו, ולא רציתי להרגיש הורה מזניח אז נשארתי ונשארתי עד שהמורה גירשה את כולם ו... זהו. עוד שנה חדשה התחילה לה.
ושרק תהיה לכולם שנה מוצלחת
לצפיה ב-'סוף החופש הגדול '
סוף החופש הגדול
29/08/2017 | 19:21
8
292
לצפיה ב-''
29/08/2017 | 20:54
28
לצפיה ב-'כן..כן..התחיל האטרף של הודעות החזרה ללימודים'
כן..כן..התחיל האטרף של הודעות החזרה ללימודים
29/08/2017 | 21:54
2
298
היום קבלתי מלא
וזה בלי קשר הצחיק אותי
לצפיה ב-''
30/08/2017 | 08:36
18
לצפיה ב-''
30/08/2017 | 22:30
9
לצפיה ב-'מנצלת לשאלת כיתה א'
מנצלת לשאלת כיתה א
30/08/2017 | 20:44
3
260
הבכור עולה לכיתה א
ברגע האחרון הבנתי (לא יודעת איך לא תפסתי את זה קודם) שהוא שובץ לכיתה בלי חברים שלו מהגן בכלל, חוץ ממנו יש עוד 2-3 ילדים שגם שובצו מהגן אבל הוא אף פעם לא הסתדר איתם
הוא ילד חברותי אבל גם רגיש מאוד ואני חוששת, כבר היה מפגש ראשון עם המורה
מבאס מאוד

לצפיה ב-'באעסה אבל לא סוף העולם'
באעסה אבל לא סוף העולם
31/08/2017 | 09:33
163
גשי מהר למנהלת ונסי לראות אם יש מה לעשות במטרה להעביר אותו כיתה.
אם לא ילך-לא לקחת את זה קשה מידי אלא לתת צ'אנס.
לסכם עם המנהלת שתנסו אבל אם יהיה קשה תבואי שוב לשוחח איתה באזור פסח.
יתכן ועד אז יהיו לו הרבה חברים חדשים ותהיו מסודרים.
אם זה לא יקרה לפנות שוב בפסח .
לצפיה ב-'מניסיון '
מניסיון
31/08/2017 | 10:04
160
אין ממש קשר בין חברים בגן לכיתה.
וברוב המקרים הם לומדים למצוא את החברים שמתאימים להם בכיתה בלי קשר למה שהיה בגן
לצפיה ב-'תודה לעונות'
תודה לעונות
31/08/2017 | 12:58
153
ולתגובות, אנסה לדבר עם המנהלת, ונראה.
מקווה שבאמת יסתדר כי הוא באמת ילד שמתחבר בקלות אבל גם יכול להעלב אם לא ישחקו איתו
לצפיה ב-'יום הקולנוע הישראלי ב6/9'
יום הקולנוע הישראלי ב6/9
31/08/2017 | 10:54
81
סרטים -*ישראלים* ב10 שח
(14 שח אם כוללים את העמלה שבהזמנה באתר)
ממליצה על הסרט " מבצע ביצה"
מצחיק מאד
לצפיה ב-'לוקר'
לוקר
28/08/2017 | 10:25
20
287
כן?
לא?
עלות אצלכם?

לצפיה ב-'הבנות שלי בחרו שלא.'
הבנות שלי בחרו שלא.
28/08/2017 | 15:21
228
אצלנו הלוקרים הם של חברת אמבין. (לא בדקתי מה המחיר).

בת אחת שלי היא מאלה שלוקרים רק מבלבלים אותה. שוכחת בלוקר את מה שהיא צריכה בשביל שיעורים, כשמסדרת את התיק היא בלחץ כי היא לא זוכרת אם הספר נמצא בלוקר או בבית. היה לה לוקר, אחרי כמה שבועות הפסיקה להשתמש בו.

הבת האחרת לא רוצה, ולא הבנתי למה.

שימוש אחד חיוני בלוקר - כשהבת שלי הולכת ישר אחרי בית הספר ביחד עם חברים, היא משאירה את הספרים בלוקר של חברה. (ועוד יותר גורם לי לתהות למה היא לא רוצה לוקר של עצמה. )
לצפיה ב-'לגמרי כן'
לגמרי כן
28/08/2017 | 20:30
171
אצל שני הבנים. בעיקר ביסודי. כ 100-150 שח לכל השנה.
נכון שלפעמים זה יצר בעיות כמו לשכוח את ספר היסטוריה בלוקר יום לפני המבחן וכד'. אבל הפלוסים עלו על המינוסים. ספרים קבועים היו בלוקר תמיד (תנ"ך , מילון) וגם מחברות ריקות וכלי כתיבה רזרבים, דאודורנט וגם קלמר קטן שבו תמיד היו 20-30 ש"ח לשעת חירום.
ועם הזמן למדו להביא הביתה מה שצריך ולא לשכוח בלוקר.
לצפיה ב-'לעולה לחטיבה'
לעולה לחטיבה
29/08/2017 | 08:07
129
שכרנו לוקר. 180 ש"ח. אין לנו ניסיון עדיין, כך שאין לי תובנות...
לצפיה ב-'תלוי כמה התא קרוב לכיתה'
תלוי כמה התא קרוב לכיתה
29/08/2017 | 09:36
128
אם התא רחוק מידי אין זמן להביא ולהוציא וחבל על הכסף. בנוסף, אם הילד נוסע בהסעה, האם יש לו 10 דקות להתארגנות מול הלוקר לפני שההסעה זזה? הרעיון של לוקר הוא נהדר, אבל אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.
לצפיה ב-'לבת לקחנו, הבנים בזמנו לא רצו.'
לבת לקחנו, הבנים בזמנו לא רצו.
29/08/2017 | 09:55
152
הלוקר ממוקם ממש צמוד לכיתה, כך שהוא זמין מאוד. 
היא די מפוזרת, אז היא לא מכניסה אליו ספרים ומחברות, כי היא בטוחה שתשכח אותם שם בדיוק כשהיא תזדקק להם.
יש שם את תיקיית האמנות, היא שכחה אותה הרבה פעמים לפני שהיה לה לוקר, ונמאס לי להביא לה אותה בכל פעם.
קלמר רזרבי, מצוין לילדים שכחנים.
ספר בעברית לקריאת בוקר, ספר קריאה באנגלית לשיעורי אנגלית.
חוץ מזה, לפחות אצל הבנות, לוקר מקושט הוא סמל סטטוס. היא השקיעה הרבה מחשבה בקישוט הלוקר.
לצפיה ב-'האמת '
האמת
29/08/2017 | 21:58
121
שבכלל לא ידעתי שיש אופציה כזאת
עד שהחל דיון בקבוצה של הכיתה
אז בינתיים אין לי מושג מה העלות
ובכלל המיקום
והילד לא הראה התלהבות מיוחדת
ששאלתי
אז נתגלגל
נתחיל את השנה ואז נראה
אם ישארו וירצה אקנה לו
ואם לא אז לא

תודה על התבונות
בהחלט עשיתן לי סדר ראשוני
לצפיה ב-'אין אצלנו בכלל אופציה כזו'
אין אצלנו בכלל אופציה כזו
31/08/2017 | 02:07
10
126
בכל כתה ישנו ארון עבור הספרים שנשארים בכתה. לא יודעת מה הצורך בלוקר.
לצפיה ב-'זה מעולה'
זה מעולה
31/08/2017 | 11:48
9
100
לא משנה איפה מאחסנים
העיקר שיש מקום
אצלנו ביסודי אין מקום בכלל
לצפיה ב-'אצלנו ביסודי יש להם משולשים קטלוגיים'
אצלנו ביסודי יש להם משולשים קטלוגיים
31/08/2017 | 13:34
8
131
והם משאירים את הספרים והמחברות בכיתה בתוך המשולשים. אבל זה לא נעול בשום צורה, ולא מהווה תחליף לארונית שאפשר לשים בה חפצים שרוצים לשמור עליהם.
לצפיה ב-'השנה אני ממש מתכוונת להלחם על זה'
השנה אני ממש מתכוונת להלחם על זה
31/08/2017 | 14:07
7
34
לצפיה ב-'על מה? שיהיו משולשים קטלוגיים?'
על מה? שיהיו משולשים קטלוגיים?
31/08/2017 | 14:13
6
21
לצפיה ב-'כן! לא מוכנים אצלנו, אין מקום'
כן! לא מוכנים אצלנו, אין מקום
31/08/2017 | 14:19
5
36
לצפיה ב-'וואלה, מבאס.'
וואלה, מבאס.
31/08/2017 | 14:21
4
25
לצפיה ב-'מאד!'
מאד!
31/08/2017 | 14:42
3
98
השנה אני ממש מתכוונת להילחם
בשנה שעברה התיק היה כבד כאילו שיש
בתוכו סלעים

לצפיה ב-'"יש מקום"'
"יש מקום"
31/08/2017 | 15:12
2
126
זה גם תלוי מעורבות ההורים, אם הם מוכנים למצוא ארון מדפים שיכול לעמוד בפאתי הכתה, להביא אותו, להרכיב אותו ולעגן אותו לקיר. מצאנו שכשההורים מתאמצים עד כדי כך, המורה ממש מפסיקה להתנגד... 
דרך אגב, משרד החינוך מגביל את משקל התיק עד 15% ממשקל הילד אאל"ט, ואני הודעתי חד משמעית למחנכת של הקיסרית שהתיק שלה לא יעבור את המשקל הזה (זה ממש מעט אצלנו כי היא ממש מעוטת משקל FFT מאובחנת) גם על חשבון ציוד שלא יגיע לשיעור. זה גם עזר להפחית את התנגדות המורה להשאיר ציוד בכתה (כולל התיק ציור, רזאי!).
לצפיה ב-'אין ספק שהרב תלוי בהורים'
אין ספק שהרב תלוי בהורים
31/08/2017 | 15:44
98
והשנה אני " נכנסת בזה"

לצפיה ב-'אבל הלוקר הפך להיות סמל סטטוס.'
אבל הלוקר הפך להיות סמל סטטוס.
01/09/2017 | 13:20
93
אם אני אבקש להשאיר ציוד בכיתה, היא לא תוכל להשוויץ בכל התמונות היפות שהיא מיקמה בלוקר, ובמגנטים המעטרים שמחזיקים את התמונות במקומן
לצפיה ב-'אצלנו זה משתנה בין בית ספר לבית ספר'
אצלנו זה משתנה בין בית ספר לבית ספר
06/09/2017 | 07:49
2
42
ביסודי - בכיתות א-ב יש מגרות אישיות (כמו בגן), כאשר בכיתה ב הן יותר גדולות מאלו של א'. מאפשר להשאיר חוברות כבדות בכיתה.
החל מכיתה ג יש לוקרים בכיתה. הם לא גדולים במיוחד (תקיית אומנות לא נכנסת לתוכם), אבל מספיקים להשאיר ספרי לימוד וחוברות. העלות היא 15 ש"ח עבור מנעול ומפתח. חובה לשכפל שני מפתחות שאחד נשאר אצל המורה (למקרה של שכחה של הילד. הרבה פעמים הילדים שוכחים את המפתח של הלוקר, ואז לא יכולים להוציא את הציוד שלהם).
הילדות שלי (כיתה ד') משתמשות בלוקר בעיקר להשאיר ספרי לימוד כבדים, בימים שאין שיעורי בית.
שנה שעברה אחת נענשה ורוקנו לה את הלוקר והחרמנו את המפתח, כי לא הכינה שיעורים בטיעון שהספרים בלוקר, ולמורה אמרה שלא הביאה ציוד כי חשבה שזה בלוקר ולכן שכחה בבית. אצל אחותה זה עבד טוב. נראה מה יהיה השנה.

בתיכון יש לוקרים של אמבין. עלות של 160 ש"ח לשנה, והם נתפסים מאוד מהר. ברגע שפותחים את ההרשמה (שבוע אחרון ללמודים) נתפסים אלו שקרובים לכיתה ובגובה טוב (יש 3 שורות לוקרים - הכי טובים הם אלו שבמאצע. האחרים או נמוכים מידי או גבוהים מידי).
בכיתה ז' נרשמנו מאוחר ולכן הלוקר היה בביניין אחר. לא היה שימושי בכלל.
בכיתה ח "תפסנו" לוקר צמוד לכיתה - אבל אחרי שבועיים הילד השתמש בלוקר רק כדי להשאיר נעלי ספורט בימים חמים שהיה לו שיעור ספורט והוא רצה לבוא עם סנדלים בגלל החום. (כשרוקן את הלוקר מצאנו שם גרביים עם צורות חיים עצמאיות מרוב רקבון). לספרים ומחברות הוא לא השתמש בלוקר, כי הוא מודע לכך שיש לו קושי בארגון, וחשש לשכוח בלוקר דברים שצריך לכיתה או לשיעורי בית.
השנה (כיתה ט) בכלל לא ביקש לוקר. אמר שהוא לא צריך.
הצענו שיחלוק עם חבר (וההורים - נחלוק את התשלום) - העדיף שלא.
לצפיה ב-'איכס! פעם הבאה תזהירי שההודעה לא לבעלי קיבה רגישה... '
איכס! פעם הבאה תזהירי שההודעה לא לבעלי קיבה רגישה...
06/09/2017 | 13:54
9
לצפיה ב-' הרגת אותי עם הגרביים! תגידו תודה שזה היה רק גרביים ולא'
הרגת אותי עם הגרביים! תגידו תודה שזה היה רק גרביים ולא
07/09/2017 | 16:56
18
קליפת בננה או כריך חצי אכול
ומסכן מי שקיבל את הלוקר אחריו
לצפיה ב-'בקשה קטנה מאמהות לילדים עם ADHD'
בקשה קטנה מאמהות לילדים עם ADHD
30/08/2017 | 01:21
167

היי,
חברה עורכת מחקר במסגרת התואר בפסיכולוגיה וחסרות לה משתתפות שהן אמהות- בעיקר חילוניות- לילדים עם ADHD. השאלון מיועד לאמהות לילדים בגילאי 6-12
מצ"ב לינק https://goo.gl/forms/6g0UG44RJ0VTNOAY2
תודה

לצפיה ב-'דם מהאף'
דם מהאף
25/08/2017 | 17:48
9
285
קורה אצלכם הרבה ? מה אתם עושים ?
הצעיר שלי רגיש למזג אויר ומגיל צעיר מאוד מדמם מהאף. בשהיה קטן מאוד היה מאוד נבהל מהתופעה. יחסית הרבה זמן היה לנו שקט. היום (גם חם מאוד וגם הוא מצונן כנראה קינח אף חזק) היה כזה שטף שלא פסק שאפילו אני נבהלתי.
לצפיה ב-'זה באמת לא נעים,'
זה באמת לא נעים,
25/08/2017 | 17:58
4
190
אגב, הדבר שתמיד אומרים לעשות להרים את הראש--
זו טעות. צריך לתת לדם אפשרות לצאת.
לילד אחדשלי היה לי כך--לקחנו אותו למיון, ואז רופא א.א.ג.
צרב את המקום (נים דם רגיש שלא סגור ונעשה כעין פצע שנפתח כל פעם)
ומאז התופעה נעלמה.
בהחלט שווה לטפל. 
לצפיה ב-'הפעולה כואבת?'
הפעולה כואבת?
25/08/2017 | 18:34
1
147
גם אצלי מופיע לאמצעי בתנאי מזג אוויר חמים.
תמיד יש מגבונים, נייר וחולצה בהישג יד
לצפיה ב-'לא, בכלל לא.'
לא, בכלל לא.
26/08/2017 | 20:07
20
לצפיה ב-'כבר כמה שנים היה לנו שקט'
כבר כמה שנים היה לנו שקט
25/08/2017 | 18:35
1
144
אם זה יחזור להיות תופעה קבועה אאמץ את הרעיון ואחפש רופא אף אוזן גרון.
לצפיה ב-'מוכר וידוע'
מוכר וידוע
26/08/2017 | 07:26
125
אצל הבחור בן ה 16 זה הופיע במלוא העוצמה בקיץ לפני שנתיים. ביקרנו אצל רופאת א.א.ג מספר פעמים והיא ביצעה צריבה לפחות פעמיים. לא כאב לו בכלל. המליצה להמנע משהייה בחוץ בשעות החמות. בנוסף, כאשר יש דימום, לטבול צמר גפן במי חמצן ולשים בתוך הנחיר המדמם. גם לקטנה בת ה 5.5 זה קורה. בימים המאוד חמים היא נשארת בתוך הגן ולא יוצאת לחצר. היא יודעת איך לטפל בעצמה ובנתיים אני דוחה את ה א.א.ג. 
לצפיה ב-'קורה אצל בן ה - 7מזה מס' שנים. '
קורה אצל בן ה - 7מזה מס' שנים.
26/08/2017 | 21:52
1
143
לא יכולה לומר שיש "טריגר" ספציפי, זה יכול להופיע גם מתוך שינה.

בכ"א, הוא מתורגל ויודע מה לעשות כשזה קורה (עד כדי כך שאם הוא ישן אצל סבתא - שהיא מטבעה קצת היסטרית עם הנכדים - וקורה והוא מדמם בלילה, היא תגלה זאת רק בבוקר).
לצפיה ב-'חחח....באמת מתורגל כמו שצריך '
חחח....באמת מתורגל כמו שצריך
27/08/2017 | 16:59
104
גם אצלנו בסך הכל ה"ילד" מתורגל, הוא בן 16 וממש לא הסטרי פשוט הפעם ירד כ"כ הרבה 
לצפיה ב-'בדקתם קרישיות?'
בדקתם קרישיות?
29/08/2017 | 13:15
1
12
לצפיה ב-'ממעט הידע שלי,'
ממעט הידע שלי,
30/08/2017 | 06:20
82
לצערינו בדור הזה להרבה ממנו יש בעיה של 
קרישיות יתר, ולא של חוסר קרישיות.
הדם באף נובע מהעובדה שיש באף כלי דם קטנים,
שאנחנו מקנחים או נושפים בכח הם נפתחים ואז נוצר
פצע שהרבה גורמים לו להפתח. טיפול בפצע הזה מונע את הישנות התופעה.
לצפיה ב-'לא תאמינו! נכון חיפשתי אטרקציות'
לא תאמינו! נכון חיפשתי אטרקציות
26/08/2017 | 15:44
32
428
כדי שיהיה לילדות (עולה ל-ד' ועולה ל-ז') משהו לכתוב כשישאלו מה הן עשו בחופש?
אז קיבלנו מייל מהגננת של הקטנה שעולה לטרום חובה! עוד לא בת 4! שבו התבקשנו להביא למפגש הראשון של ילדי הגן דף עם תמונות ותיאורים של החוויות שעברו על הילד בקיץ, והילדים יספרו לכולם מה הם עשו.
באמת אף אחד לא מעלה בדעתו שהדברים האלה יכולים לבאס חלק מהילדים? אני לא מבינה את ההגיון. מילא משימה לתת למורה - אבל לספר לכולם ואז לתלות על הקיר? נראה לי מאוד תמוה.

לצפיה ב-'בגיל 4 - שתספר שקיבלה גלידה עם שלושה צבעים'
בגיל 4 - שתספר שקיבלה גלידה עם שלושה צבעים
26/08/2017 | 16:38
2
293
והיא תהיה קנאת הגן....

בשנה שעברה אחי ביקר אצלנו ביום האחרון של החופש, והלכנו לאכול גלידה במרכז המסחרי.
למחרת הגננת (גן חובה) שאלה את האחיין שלי מה הוא עשה בחופש. הוא אמר ״אכלתי גלידה עם הבת דודה שלי!״.
לצפיה ב-'אם זה באמת יהיה המצב, אז סבבה.'
אם זה באמת יהיה המצב, אז סבבה.
26/08/2017 | 16:49
254
אני חוששת שיהיו ילדים שישמעו מה אחרים עשו ויתבאסו כי הם גם היו רוצים. לה ספציפית אני לא דואגת, כי באמת היו לה כבר הרבה חוויות השנה - אבל אני לא יודעת מה קורה עם הילדים האחרים (כי עד עכשיו אף אחד לא הכריח אותם לתלות על הקיר את החוויות שלהם ).

ספציפית גלידריה לא יילך אצלנו, כי יש בשכונה גלידריה מאוד פופולרית שכל הילדים הולכים אליה, ואף אחד מהם לא מתרגש מגלידה...
לצפיה ב-'גם הילדים שלי זוכרים את הדבר האחרון '
גם הילדים שלי זוכרים את הדבר האחרון
30/08/2017 | 06:57
60
שמתי לב שלא משנה כמה דברים "שווים" עשינו בחופש, הם (שלושתם, בכל מיני גילאים) מספרים תמיד על מה שעשינו ביום האחרון - משהו שהקראצתי כי כבר נמאס מכל הפעילות...
לצפיה ב-'קשה לי לחשוב על ילד שמתבאס מזה'
קשה לי לחשוב על ילד שמתבאס מזה
26/08/2017 | 16:45
8
277
הרי את כל היצירות הם תולים על הקיר, וזה מקור לגאווה גדולה. מי שלא רוצה, לא תולה ולא מספר לפני כולם. 
לא כל כך ברור לי על מה את מתרעמת - לפחות ככה את יכולה לכוון אותה למה שאת רוצה שהיא תספר... לפני כמה שנים, כשהקיסרית היתה תלמידת גן חובה, בחופשת פסח חגגנו כהוגן. נסענו לבקר משפחה, טיילנו, אירחנו, פארקים, הכל. ביום האחרון של החופשה (מתוך שבועיים וחצי!) טסתי לכנס. הציור של "חוויות מחופשת פסח" ההיא עדין תלוי מעל השולחן שלי: מצויר בו מטוס ובתוכו אישה וליד המטוס עומדים שלושת בני משפחתה העזובים והעצובים. 
לצפיה ב-'אני לא דואגת לה,'
אני לא דואגת לה,
26/08/2017 | 16:53
4
241
אלא לילדים אחרים שאולי יתבאסו ממה שאחרים עשו והם לא.
לצפיה ב-'אז כדאי גם לא להזמין ילדים זה לזה'
אז כדאי גם לא להזמין ילדים זה לזה
27/08/2017 | 08:36
3
184
כי תמיד יש ילדים שיש להם בית יותר גדול/ טרמפולינה בחצר/ משחקים יותר יפים ואולי הם יתבאסו.
תחפושות בפורים צריך לבטל. אחרי הכל, יש ילדים שקנו להם אנה ואלזה בחנות של דיסני ויש ילדים שאמא שלהם החליטה שיתחפשו לביצה, אוי לבושה. 
גם את הכריך לארוחת בוקר יש לאכול בהיחבא, פן יקנאו ילדים עם גבינה בכריך בילדי הנוטלה. 
יללה, די עם החרטא. השוואות תמיד יש ויהיו. ילדים אוהבים ל"הופיע" בפני חבריהם, להציג יצירות על הקיר, וממילא מי שלא רוצה לא חייב. אז הפעם זה בילוי בחופש, בפעם הבאה זה יהיה משהו אחר. לא באמת חייבים להעביר ביקורת על כל דבר. 
לצפיה ב-'וואלה, אם כל אחד היה צריך'
וואלה, אם כל אחד היה צריך
27/08/2017 | 10:11
174
להביא לגן תמונה של הבית שלו ולהראות לכולם, ואז היו תולים את זה על הקיר בגן - באמת הייתי מוחה גם על זה. ברור שיש הבדלים בין המצב הכלכלי של הילדים - אבל למה לשים על זה דגש? למה לתלות את זה על הקיר?
אין שום דמיון לתליית יצירות על הקיר. וגם הדמיון לתחפושות קלוש ביותר, וממילא תחפושות הן חלק אינטגרלי מהחג - לתלות על הקיר תמונות של מה שעשית בחופש זה לא חלק אינטגרלי מכלום. וגם לאכול חייבים...
לא כל דבר זהה ומחאה על דבר אחד לא אומרת שמוחים על הכל.
לצפיה ב-'אגב, ספציפית לגבי הכריך,'
אגב, ספציפית לגבי הכריך,
27/08/2017 | 10:27
146
בגן שלנו אסור להביא חטיפים או ממתקים - וזה כולל ממרח שוקולד או נוטלה על הלחם, דגני בוקר, וכו'. מותר רק להביא עוגה בחגיגת יום ההולדת של הילד בגן.
לצפיה ב-'ציור שציירתי בחופש עונה בהחלט על כל הדרישות'
ציור שציירתי בחופש עונה בהחלט על כל הדרישות
27/08/2017 | 12:38
135
תמונה זה לגמרי משהו של ההורים.
את מי אתה מזמין לביתך ומה אתה עושה בשעות הפנאי שלך - אפשר לבחור.
להביא משהו לתלות על הקיר - משהו שהוא חוויתי אמנם אבל גם חומרי שלא לדבר חומרני- זה פשוט לא ראוי.
גננת יכולה לבקש שהילד יצייר ציור מחווה שעבר( פחות שם דגש על המה ויותר על האיך) מפרח יפה שראה  או מחלום שחלם בחופש.
באותה מידה היא יכולה לפתוח קיר יום הולדת בו כל אחד יביא תמונות של המתנות שקיבל. לא מתאים
לצפיה ב-'אולי לא בגיל 4'
אולי לא בגיל 4
26/08/2017 | 18:51
1
205
אבל בהחלט כן מתבאסים.
זו שיחת היום בגינה אצלינו - מי נסע לאן ומה עשה בחופש ומה ידווח למורה.
חמור ודוחה.
למה בגיל 4 כרטיס הביקור לכניסה לגן זה השופוני של החופש????
יש להם עוד מספיק שנים לפתיחת פייסבוק וצילום כל שברירי השניה של תראו מה אני עשיתי ואתם לא.
זה סוג של כרטיס ביקור לא אופטימי לגננת שהגרלתם....
לצפיה ב-'לא לא, בעקרון הגננת סבבה -'
לא לא, בעקרון הגננת סבבה -
26/08/2017 | 20:06
171
רוב הילדים (כולל הבת שלי) ממשיכים איתה שנה שנייה מהטרום טרום, כך שאנחנו מכירים אותה. לא יודעת מה נפל עליה הפעם ומאיפה זה הגיע.
לצפיה ב-' מה שנקרא בפסיכולוגית מצויה: Recency Effect'
מה שנקרא בפסיכולוגית מצויה: Recency Effect
27/08/2017 | 13:13
58
לצפיה ב-'ממש הגזימה, ואם משפחה מסויימת לא צילמה'
ממש הגזימה, ואם משפחה מסויימת לא צילמה
27/08/2017 | 08:10
171
את הבילוי ?
גורם להשוואה מיותרת ובהחלט יכול לתסכל
לצפיה ב-'מבקשת לספר משהו אישי,'
מבקשת לספר משהו אישי,
27/08/2017 | 10:58
18
246
אני כל חיי גרה ליד חוף הים התיכון מרחק 2 רחובות ממנו (בערים שונות)
יש לי כאן בבית תמונה מהיותי בת 9, עם בת דודה שבאה לבקר
אותי מקיבוץ בעמק בית שאן, ובס"ה החלפנו ביניננו בגדי ים.
אז א לכל אחד היתה מצלמה, והתמונה הזו עלתה הרבה כסף,
ועד היום החויה של היותינו יחד על החוף (עם אמא שלי כמובן)--זכורה ומסופרת.
הגננת לא בקשה אטרקציות, ולא סיפורי חו"ל--היא בקשה חויה/חויות.
לא כל אטרקציה היא חויה,
חויה יכולה להיות משהו נעים/לא נעים שקרה לנו.

ועוד מילה--אם הגננת התה מתעלמת מחודשים של חופשה--בטוח היו 
מוחים על כך שאין יחס ובטח לא אישי.
זו לא תחרות, זה שיתוף, ולפעמים נקודת המבט משנה גם גישה.
לצפיה ב-'ממש לא היו מוחים. כאמור,'
ממש לא היו מוחים. כאמור,
27/08/2017 | 11:15
17
200
זו שנה שנייה שלנו בגן, והיא הייתה יכולה לבקש אותו דבר גם בשנה שעברה - ואז אף אחד לא מחה שהיא לא ביקשה.
ולא מדובר על כך שהגננת שואלת כל ילד מה הוא עשה בחופש - זה משהו שעובר די מהר - כל ילד אומר איזה משפט מגומגם על משהו שהוא זוכר שהוא עשה - וכנראה גם נשכח די מהר. מדובר על כך שהגננת מבקשת תמונות של חוויות ותיאור של החוויות מההורים, ואת זה היא תתלה על הקיר. אני לא יודעת מה ההורים האחרים יביאו, אבל מן הסתם מי שהיה בחו"ל - יביא תמונות מחו"ל, כדי לא לבלבל את הילד (שצריך גם להציג את מה שההורה שלח).
לא מעט ילדים בגן שלנו היו ב"קייטנה" (כלומר בגן שלנו או בגן אחר) כמעט כל החופש, ואני לא יודעת מה הם עשו בשבועיים שנותרו. לא מן הנמנע שחלק מהם לא עשו כמעט כלום - אפילו לא ללכת לים או לבריכה (גם אנחנו הלכנו לים רק פעם אחת, וגם זה כמעט לא יצא). כך שתתארי לך ילד שאפילו החוויה הזאת את מתארת, שנראית לך סתמית, מוציאה לו את העיניים, ואין לו שום חוויה משלו ש"מפצה" על כך.
אני פשוט לא מבינה מה המטרה פה, ולמה אי אפשר להיות קצת יותר רגישים להשלכות של פעילויות כאלה על הילדים. 
לצפיה ב-'על מה המטרה,'
על מה המטרה,
27/08/2017 | 12:33
16
181
את יכולה לשאול אותה, במיוחד שהיא לא זרה לך.
(אני יכולה לחשוב על כמה אופציות, אין טעם בפירוט כי יתכן
שאף לא אחת מהן רלונטית)
כל ילד ישמח מאוד שתמונתו תתנוסס שם, הילדים פחות יתיחסו לתמונות לא שלהם.
הם גם בגיל מספיק צעיר שתחנת רוח של ימין משה בירושלים,
או מהולנד לא אומר להם כלום.

לי נראה שהרגישות שלך בענין, היא מעבר למה שקורה באמת במציאות.
לצפיה ב-'אני דוקא '
אני דוקא
31/08/2017 | 11:07
15
68
כן מתחברת לרגישות של חייבת להגיב לענין.
לפחות אצלנו בשכונה זה בטוח היה מתפתח לתחרות מטורפת של "שופוני" בין ההורים ! גם אם הכוונה של הגננת היתה תמימה וחיובית.
מאוד תלוי באוכלוסיה המקומית.
בשכונה שלנו לצערי, רוב ההורים מהגן היו מפציצים בתמונות מחו"ל ומרחמים  מאחורי הגב על כל ה"מסכנים העניים" שלא היו עם הבן שלהם בן הארבע חודש וחצי בברצלונה בכל משחקי הכדורגל שכרטיס הכניסה אליהם עולה 200 יורו ומעלה......
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
31/08/2017 | 11:43
44
1) לא זלזלתי ברגישות של חייבת. פשוט 
     אני עדין חושבת שילדים מגיבים שונה מהמבוגרים. 
    ולכן לא תירשם פגיעה.
2)מעולם לא חויתי את מה שאת מספרת, לא אצלי ולא אצל ילדי
   ועכשיו לא עם הנכדים.
   אגב, גם לא כמורה, שלימדה בפריפריה שהיו שם גם בעלי יכולת,
   ומעולם לא היתה תחרות. 

ככלל אני מניחה שזה משהו שמישהו יוצר, השאלה אם אני ממשיכה במשחק או 
"רצה" הלאה. ולא נוגע לי.
לצפיה ב-'אולי עוד משהו'
אולי עוד משהו
31/08/2017 | 11:48
8
49
תלוי גם מה תעשה הגננת/המורה 
עם הציורים/תמונות.
לצפיה ב-'היא אמרה מה היא תעשה - כל ילד ידבר על מה הוא עשה'
היא אמרה מה היא תעשה - כל ילד ידבר על מה הוא עשה
31/08/2017 | 11:50
7
59
והיא תתלה את הדפים עם התמונות על הקיר (מדובר בתמונות, לא ציורים). כבר היינו בגן אתמול, ויש שם לוח גדול על הקיר שכתוב עליו "חוויות מהחופש הגדול", שם היא תתלה את הדפים.
לצפיה ב-'אז תלוי איך יספרו'
אז תלוי איך יספרו
31/08/2017 | 12:24
6
43
ומה תעשה בהמשך, ומענין מה יקרה באמת,
אדרבא, תחזרי לשתף.
לצפיה ב-'סביר להניח שלא אדע, כי אני לא נמצאת בגן.'
סביר להניח שלא אדע, כי אני לא נמצאת בגן.
31/08/2017 | 12:31
5
18
לצפיה ב-'למה? '
למה?
31/08/2017 | 12:58
4
49
אם אכן יש ריקושטים, למה הם היו ואני לא,
זה שיח שמדברים אותו מחוץ לגן,
הילדים--האימהות, זה לא סודי, אני מניחה שכפי שאת
יודעת מה קורה בסך כללי בגן,אם לילדים כיף ונעים או יום רע,
גם זה יהיה נושא מדובר, אלא אם--סיפרו כל אחד  אר ולא נשאר
משהו עם טעם לואי לא נעים---ונגמר.
לצפיה ב-'אני לא יודעת גם מה קורה בסך כללי בגן.'
אני לא יודעת גם מה קורה בסך כללי בגן.
31/08/2017 | 13:15
3
62
רק אם יש אירוע מאוד בולט (למשל ילד ששבר רגל בקייטנה) דנים בו בוואטסאפ. בגדול בגן שלנו אנשים משתדלים למעט בהודעות לא הכרחיות בוואטסאפ.
אין "שיח שמדברים אותו מחוץ לגן", ואני ממש לא יודעת אם היה כיף ונעים או יום רע - מעבר למה שהבת שלי מספרת כשהיא מספרת, ואז זה כמעט תמיד לגבי עצמה ואינטראקציות שלה עם אחרים, ולא לגבי ילד אחר שבכה או היה עצוב.

מה גם שבתחילת שנה אף אחד לא יופתע מילד שבכה בגן, ולא בלתי סביר שלא יידע בכלל שזה קשור לעניין הזה של החוויות אם זה יקרה.

אתמול אמא של בן סיפרה בגן (היה מפגש הורים עם הגננת) על כל מיני קשיים שהיו לבן שלה בשנה שעברה בצהרון, ודיברו על כך שהבנים (כמו הבן שלה) השתוללו והרביצו בצהרון והמטפלות לא ידעו להתמודד עם זה. לא היה לי מושג מכל זה, וזה משהו שלכאורה קרה כל שנה שעברה. היה לי רק מושג לגבי השתוללויות בקייטנה, כי הייתי נוכחת שם כשזה קרה כי הגענו מאוחר - אבל לא ידעתי שזה קרה גם בצהרון, שם אני, וכמעט אף אחד אחר, לא נוכח. זה היה ידוע רק לאמהות של הילדים המעורבים. 
לצפיה ב-'הבנתי, '
הבנתי,
31/08/2017 | 13:26
2
45
גם מענין, כי יש כאן נכד שעולה מחר לכיתה א',(אגב הוא יהיה הצעיר ביותר בכיתה,
שייך לשנתון הבא)
וכשחזר מהמפגש היה מלא דיבורים וסיפורים ומה היה ואיך,
כאילו הייתי שם.
כך "הכרתי" את כל ילדי הגן, אפילו מי הלך לעזרה בקריאה.
מענין. איך קורים דברים שונים במקומות שונים.
לצפיה ב-'פה מדובר בילדים שרובם עוד לא בני 4 (כולל '
פה מדובר בילדים שרובם עוד לא בני 4 (כולל
31/08/2017 | 13:29
1
72
הבת שלי), שמתחילים טרום חובה. לא יודעת מה נאמר בבתים של הילדים היותר גדולים בגן שבני כ-4 וחצי, אבל בכל מקרה אליי זה לא מגיע.
לצפיה ב-' למדתי.'
למדתי.
31/08/2017 | 13:36
13
לצפיה ב-'תשמעי'
תשמעי
31/08/2017 | 15:18
3
79
אני גרה במקום בו באמת נהוג לקחת תינוקות לחו"ל (אין לי מושג אם מרחמים מאחורי הגב על מי שלא, זה לא כל כך מעניין אותי). ובאמת, לקראת החופש הגדול בכתה ד היורש שאל לאן אנחנו נוסעים. כשהוא שמע שאנחנו לא הוא שאל אותי בפליאה מה הוא אמור לספר בתחילת השנה כשהמורה תשאל לאן הם נסעו בחופשה (כן, כן, זה ככה באמת). אז דיברנו על זה, ועל ההשוואות, ועל החשיבות של נסיעה לסבתא בחיפה מול חופשה בחו"ל, ועל יכולת כלכלית ושופוני ועוד ועוד, והוא שרד את היום הראשון של כתה ה ועוד לא מעט שנים אח"כ. להפתעתו הוא גילה שהוא לגמרי לא לבד בזה. אם היינו מנסים להסתיר את כל נקודות ההשוואה לא היינו יוצאים מזה, בטח לא ביישוב שלנו. אני חושבת שלא צריך להסתיר, ולא צריך להתרגש מכל משימה בגן, וגם לא לפסול אותה מראש כי "אולי יגידו" ו"רגישות", כי עוד לא נולדה המשימה המושלמת שלא תיצור איזה שהיא בעיה למישהו. ואם נוצר מצב כזה או אחר, אז מתמודדים. ומדברים על זה, גם בגיל הגן, בהתאם לרמת ההבנה. קוראים לזה "חינוך".
לצפיה ב-'יש מידה רבה של צדק בדברייך'
יש מידה רבה של צדק בדברייך
01/09/2017 | 21:36
2
49
כי אי אפשר למנוע מראש את כל אי הנעימויות שילד עלול להתקל בהם כשהוא יוצא "לעולם הגדול" ומן הסתם עדיף לנסות להכין אותו איך להתמודד עם אי הנעימויות האלה מאשר לנסות למנוע אותן מראש כי הן חלק מהחיים. ואכן זה,בין היתר, חלקו של החינוך מבית.
יחד עם זאת , לאור האוכלוסיה השכונתית שלנו (ברובה. יש כמובן כמה הורים שפויים פה ושם) בהחלט יכולתי להבין את הבאעסה של חייבת להגיב.

לצפיה ב-'כמה שאלות לי '
כמה שאלות לי
03/09/2017 | 07:56
1
28
שוב בהדגשה, שאינני ממעיטה מההרגשה של חייבת להגיב,
אבל--
1)גם כשהגננת/מורה מבקשת תמונות/חויות--האם מראש
   אתן יודעות מה תעשה אם זה?--האם כל שאפשר לעשות עם זה --זו תחרות?
2)האם השונה שלך--והשכונה של חייבת--הן שכונות זהות?
3)האם הילדים (הגדולים יותר) לא משוחחים ביניהם ומשוים,
   מבלי שהמורה מתוכת? ואולי דוקא התיוון הזה מועיל להרגעה?
4)מה המצב שלנו המבוגרים--אנחנו בתחרות ואולי מקרינים לילדים?
   או שאנחנו מראש מלמדים אותם--שלא יכולים להשוות כמעט בשום דבר,
   ואז יכולים להנות ממי שאנחנו וממה שטוב לנו.--אולי בעצם זה אנחנו ולא              הילדים?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי '
למיטב ידיעתי
04/09/2017 | 20:33
35
חייבת להגיב ואני לא מתגוררות באותה עיר.
בוודאי שהילדים משווים בינהם ללא תווך מבוגרים (זה מה שלמדו בבית...) הסעתי פעם כמה ילדים מהכיתה של הבכור אחרי אירוע הביתה, הם ישבו במושב האחורי של הרכב ולתדהמתי השוו בגאוה את מספר וסוגי כרטיסי האשראי של האבות שלהם.
במקרה אחר עזרתי לאמא של חבר של הבכור כשהיתה לו מסיבת יום הולדת (אז ביסודי) . אחת הבנות שירדה מהרכב (הדי מפונפן) של אמא שלה אמרה בהשתאות לחברות שירדו איתה מהרכב בפתח הבית  "אוי, לא ידעתי שההורים של נועם עניים".....
ההורים של נועם הזה (החבר של בני) התגרשו זמן קצר קודם לכן והאמא שכרה מקום מגורים די צנוע בשכונה עד שתתארגן ותעמוד כלכלית על הרגליים.
בקיצור, חלק גדול מהילדים בשונה גדלו בבתים "כאלה" וזה פשוט מגעיל בעיני. נקודה.
לצפיה ב-'אז שירחמו וירכלו'
אז שירחמו וירכלו
31/08/2017 | 23:15
54
זה מפריע לך כל כך כי זה משליך על ההורים, וכל הורה רוצה לצאת הכי עשיר ומקורי וכייפי?
ילדים צעירים לא מתרשמים מטיול לברצלונה. אולי כן יתרשמו ממשחק כדורגל שם, אבל הם יתרשמו באותה מידה ממשחק כדורגל בהפועל חולון (יש כזה דבר?) וממשחק כדורגל שהם בעצמם שיחקו בו. 
כשהילדים שלי התבקשו בבתי הספר לכתוב על החופשים שלהם, הם בדר"כ בחרו לספר על משהו קטן ושולי גם אם עשו דברים מרגשים ומעניינים יותר (בעיני). 

לא צריך להדריך את הילדים מה לכתוב, כל ילד צריך להביע את עצמו כפי שהכי מתאים לו. וההורים ילדים גדולים ויכולים להתמודד עם קנאה באחרים או עם רכילות מאחורי הגב. 
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
25/08/2017 | 08:57
7
308
למי שנשאר כח ותקציב
יש בתל אביב את מתחם הוויפארק
תקשיבו- כיף אדיר
ממוזג וממש ממש שווה
מגיל 3 ועד 15 אפילו
יש כרטיסים בגרופון
ובכל כרטיסי האשראי והמועדנים
https://www.grouponisrael.co.il/deal/1008131/wipar...

ממש כדאי

לצפיה ב-'המלצה שלי,'
המלצה שלי,
25/08/2017 | 15:07
208
להיות בבאלגן, קיבוץ יגור.
היינו ברב גילי, כולם נהנו. 
היינו משעה 10.00 עד כמעט שסגרו. 
לא היה לאף אחד משעמם.
הוסיפו הרבה אטרקציות מעבר למתנפחים ולקפיצות.
אכן, היינו בכרטיסים מוזלים מהעבודה.
אבל גם ביקר יותר--כדאי.
לצפיה ב-'תודה. כמה זמן פעילות?'
תודה. כמה זמן פעילות?
25/08/2017 | 17:55
1
160
לא צפוף?
לצפיה ב-'שעתיים (עגולות)'
שעתיים (עגולות)
25/08/2017 | 18:31
168
יש 2 מתחמים נפרדים של מתנפחים לפי גיל
פינת ליטוף
ופינת יצירה
לא צפוף בכלל
מלא אנשי צוות
והייתי מחמש וחצי עד שבע וחצי

בחוץ יש 2 מזנונים עם מחירים הוגנים יחסית
ויש צמות, איפור קעקועים בתשלום..
חניה 25 שעה סך הכל

לצפיה ב-'איזה סרט ילדים מומלץ עכשיו?'
איזה סרט ילדים מומלץ עכשיו?
26/08/2017 | 09:14
3
36
לצפיה ב-'גילאים?'
גילאים?
26/08/2017 | 10:31
20
לצפיה ב-'החשודים הרגילים-'
החשודים הרגילים-
26/08/2017 | 21:49
176
מיניונים, קפטן תחתונים, אימוגי.....
אם יש חדשים הם ימתינו לנו ב vod לחורף
לצפיה ב-'הלכנו ללרקוד'
הלכנו ללרקוד
27/08/2017 | 09:41
169
סרט מקסים כולם אהבו (3,6,8,8 חבר)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה