לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1793917,939 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'טיול בת מצווה בארץ'
טיול בת מצווה בארץ
25/06/2018 | 14:54
3
169
היי. מתלבטים. לילדה יש בת מצווה. מעדיפה במועדון לחברים וחשבנו על טיול בארץ עם מדריך למשפחה. יש הצעות? רעיונות? המלצות? הילדה מאוד אוהבת לטייל בארץ וכך גם אנחנו. רצינו לשלב בסיום הטיול מסעדה .
לצפיה ב-'מה הילדה אוהבת ומה מענין אותה?'
מה הילדה אוהבת ומה מענין אותה?
25/06/2018 | 15:13
2
94
מים? סנפלינג? מוזאונים? תנו כיוון
לצפיה ב-'מים'
מים
25/06/2018 | 16:48
1
34
לצפיה ב-'סבבה. עדיין חסרים הרבה פרטים'
סבבה. עדיין חסרים הרבה פרטים
25/06/2018 | 23:32
96
למשל לא ידוע מאיפה אתם בארץ וכמה רחוק אתם מוכנים לנסוע. אתרים יפים עם מים יש בצפון. נחל שניר, נחל דן, מפל התנור, מפל דבורה ועוד. אם אתם אוהבים לטייל את בטח יודעת בעצמך. הבעיה שכל עוד חם, המקומות האלה צפופים מאד ולטעמי לפחות, זה פוגע קשות בהנאה מהטיול. רעיון אחר - אולי אפשר לעשות טיול בירושלים באתרים בעלי משמעות ולשלב ביקור באיזה ניקבה רטובה? עוד שיקול שצריך לקחת בחשבון הוא גיל המשתתפים והיכולת הפיזית שלהם. הרי אם מדובר במשפחה אז בטח יש גם קשישים ואולי תינוקות או פעוטות? קשה להמליץ ככה. אולי בפורום טיולים בארץ ידעו לעזור יותר?
לצפיה ב-'מסיבת (כמעט) פרידה.'
מסיבת (כמעט) פרידה.
24/06/2018 | 09:48
10
287
הקטנה מסיימת כיתה ו' (לא להאמין). היא התקבלה לתוכנית בחטיבת הביניים  בעיר הסמוכה, והיא היחידה מהכיתה שלא ממשיכה לחטיבה שליד הבית.
הבנות רצו לארגן לה מסיבת הפתעה, אבל זה התגלה, והילדה החליטה שאנחנו נארגן מסיבה לבנות הכיתה.
זו לא פרידה מוחלטת. אנחנו נשארים לגור באותו מקום, והיא מתכננת להמשיך ללכת לצופים ביישוב. אני מקווה שהיא תתמיד.
כרגע אני מתלבטת בנוגע לתכנון המסיבה. הילדה ביקשה להכין כל מיני פעילויות, אבל לאפשר פעילות חופשית ולא לארגן שום דבר מובנה.
יש לי ממסיבות יום הולדת של האחים שלה (מסיבות קיץ, היא נולדה בחורף), מתקן חצר נחמד של קליעת כדורים למטרה, וגלילים מתנפחים שמשמשים לסוג של קרב סומו. 
צריך פרסים לכזה דבר?
חשבתי להדפיס תמונות קבוצתיות שיש לי מכל מיני פעילויות כיתתיות, להדביק באלבום ולבקש שכל בת תכתוב ברכה. לא מצאתי דוגמאות ברשת, אז אם למישהי יש רעיונות לשידרוג, זה יעזור.
הרבה כיבוד, הקאפקייקס שלי (שלפי דרישה אני מכינה לכל מסיבת כיתה).
זה מה שיש לי. אשמח לרעיונות נוספים.
לצפיה ב-'להקרין בטלויזיה מצגת של תמונות של הילדה עם החברות מגילאים'
להקרין בטלויזיה מצגת של תמונות של הילדה עם החברות מגילאים
24/06/2018 | 10:31
1
109
צעירים יותר. ברקע, לא משהו שדורש תשומת לב מיוחדת.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
24/06/2018 | 18:19
14
לצפיה ב-'מים, מים ומים'
מים, מים ומים
24/06/2018 | 10:31
1
134
אפילו בריכת שכשוך, שלא לדבר על בריכה מתקפלת גדולה.
לחלופין, מאוד פופולרי עכשיו מסיבת פיגמות, עם סרט ופופקורן בערב ומחפשים את המטמון בבוקר (שהיא תארגן).
את לא צריכה פרסים. כדאי שיהיו פעילויות יצירה שאותן הן לוקחות הביתה, זה מספיק. במקס החדש את יכולה למצוא המון אביזרים בכלום כסף, כמו מסגרות לתמונות שאפשר לקשט, כפכפים וכו.
את האלבום את יכולה להזמין בלופה ולהשאיר מספיק מקומות ריקים לכתוב. לחלופין, תקריבי חולצה וכמה ארטליינים ושיכתבו לה על זה. פיגמה מעולה.

לצפיה ב-'תודה. נזכרת עכשיו שקנינו פעם'
תודה. נזכרת עכשיו שקנינו פעם
24/06/2018 | 18:23
86
משטח שמתחבר לצינור גינה, ומשפריץ מים. נחפש אותו.
אתיעץ עם הילדה לגבי האלבום והחולצה, ונלך למקס לחפש אביזרים.
לשמחתי הרבה, ביום שישי כבר עשו מסיבת פיג'מות אצל ילדה אחרת. מקווה שאצליח להתחמק ממסיבה שמתחילה אחה"צ, ונמשכת עד הבוקר.
לצפיה ב-'לטעמי'
לטעמי
24/06/2018 | 19:47
1
104
גם אם הסוד התגלה, מדוע שהחברות לא ימשיכו הן בתכנון? כך עדיין יש הפתעה לילדה והיא אינה יודעת כיצד המסיבה תתנהל. 
אם בכל זאת המושכות עברו אליה, אני הייתי מציעה דבר ראשון לשווק את המסיבה כמסיבת סוף היסודי או מסיבת קיץ, ולא להתמקד בפעילות של פרידה מהילדה. כמו שאת אומרת, היא עדיין תהיה בצופים, אתם לא עוברים, אז חבל להכניס לראש את הרעיון של פרידה. 
לצפיה ב-'טוב, מחמיאה לעצמי ולתכנון ואירגון'
טוב, מחמיאה לעצמי ולתכנון ואירגון
25/06/2018 | 08:03
87
המסיבות של הילדה (או שזה פשוט כי אנחנו מגזימים בענק בכמויות הכיבוד). כנראה שכולן רצו וורסיה של מסיבת יום הולדת, כמו שהן רגילות לחגוג אצלנו בבית, וקפצו על ההזדמנות.
בהחלט יש הגיון במה שאת כותבת בעניין הפרידה, אני אדבר איתה ואתן לה להחליט.
לצפיה ב-'על כמה בנות מדובר?.....'
על כמה בנות מדובר?.....
24/06/2018 | 20:02
1
92
פונדו שוקולד או סדנת שוקולד
חישוקים ומוזיקת רקע להשתולל/ לארגן ריקוד
קפיצה לרוחק/ לגובה
קיר גרפיטי - ניילון ענק על קיר וספריי חופשי/ טביעות ידיים
לחילופין - שדרת הכוכבים עם גבס או משהו
פינת יצירה עם מלא חרוזים וחבלים וקשקושים
לגבי פינת מים - תתפלאי כמה קצף גילוח פשוט ממלא את החיים שמחה
בנאלי אך תמיד עושה את העבודה- כמה גיגיות עם סבון, חובטי שטיחים/ חבלים ובועות סבון להמונים
לצפיה ב-'12 בנות.'
12 בנות.
25/06/2018 | 08:05
69
יש לנו מפל שוקולד, ומכונת פופקורן ענקית למסיבות.
אני אציע לה את הפעילויות.
תודה.
לצפיה ב-'תעשי חיפוש בגוגל לפי "a minute to win it'
תעשי חיפוש בגוגל לפי "a minute to win it
02/07/2018 | 16:05
1
28
ותקבלי מלא רעיונות מגניבים ופשוטים לכל מיני תחרויות מצחיקות
לצפיה ב-'תודה. אבקש מהילדה לחפש.'
תודה. אבקש מהילדה לחפש.
02/07/2018 | 18:28
3
לצפיה ב-'טיול בר מצווה קצר - יש דבר כזה? '
טיול בר מצווה קצר - יש דבר כזה?
24/06/2018 | 09:01
20
257
הילד ביקש שטיול בר מצווה יהיה בלי אחים. לכן, זה אומר שבעלי ייסע איתו לאנשהו לתקופה קצרה.
המטרה היא למצוא מקום מתאים לשבוע. 
הילד חשב על לוס אנגלס, אבל לדעתי זה לא מתאים לטוס לארצות הברית לשבוע.
בהתחלה חשבו לטוס לאיזו תערוכת אלקטרוניקה אבל בסוף מסתבר שזה לא מתאים לילדים, לא יודעת למה.
יש למישהו רעיון?
לצפיה ב-'טיול בר מצווה'
טיול בר מצווה
24/06/2018 | 09:50
4
233
לדעתי ארצות הברית דורשת חודש או לפחות שלושה שבועות. גם הכרטיס יקר, גם טיסה ארוכה וגם מקום שדורש זמן ועומק. גם אם הייתי מתמקדת בחוף המזרחי (המערבי רחוק יותר) הייתי מקדישה לו לפחות שבועיים.
כנל תאילנד- שלושה שבועות לא פחות.
אירופה זה יעד לשבוע. יש טיולים מאורגנים ואפשר לתכנן טיול לבד.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאמרתי לו'
זה בדיוק מה שאמרתי לו
24/06/2018 | 10:10
3
230
ואז הוא הגיב באופן שגורם לי לשקול את הכל מחדש: "אז אולי תסגרי סופ"ש באילת ונגמור עם הסיפור".
הבעיה באירופה שאין יעד (נראה לי) שהוא מתאים לרעיון - טיול אבא בן למקום מעניין שגם לא מתאים לילדים צעירים ולכן ניתן להגדיר אותו כטיול בר מצווה.
הילד והאבא לא מתעניינים בספורט, אז גם כיוון זה לא רלוונטי.
לצפיה ב-'אחרי תגובה כזו'
אחרי תגובה כזו
24/06/2018 | 12:54
199
הייתי שולחת אותו לארגן לעצמו טיול לבד.
שיחליט מה הוא רוצה לראות בגבולות המתאימים שאת קבעת (כלומר אירופה ולא ארה"ב) במקום שיריץ אותך לתכנן טיול שבסוף יצא ממנו לא מרוצה.

אירופה מתאימה לטיול אבא-בן בדיוק כמו שלוס אנג'לס מתאימה.
לצפיה ב-'למה צריך ש"לא מתאים לילדים קטנים"?'
למה צריך ש"לא מתאים לילדים קטנים"?
24/06/2018 | 13:54
158
צריך תירוץ בפני האחים הקטנים למה הם לא מוזמנים?

שהוא יגדיר בדיוק מה הוא רוצה, בלי סד של "אבל משהו שמתאים רק לבני 13"

לצפיה ב-'ת'כלס, הרעיון הכי טוב'
ת'כלס, הרעיון הכי טוב
24/06/2018 | 19:33
141
מה רע בסופשבוע באילת של אבא ובן? הם יכולים לקחת קורס צלילה, לעשות נסיעה בג'יפים, לרכב על גמלים. אפשר גם לשלב עם טיול לעומק בירושלים, מתאים מאוד לבר מצווה. אפשר טיולים אתגריים בארץ. ממתי זה הפך לחוק שלכבוד ההישג המדהים שילד מגיע לגיל 13 הוא אוטומטית מקבל נסיעה לחו"ל?
בעיני, נסיעה לחו"ל היא חויה משפחתית ומגבשת, ואין סיבה לא לנסוע כל המשפחה. אפשר לשווק את זה כטיול בר מצווה, אבל אם בעל השמחה מתעקש בלי האחים (בסיטואציות מסויימות, אין ספק שזה בצדק), אין רע שיסתפק במשהו צנוע יותר. הוא עשוי להנות לא פחות מטיול כייפי בארץ. 

לצפיה ב-'יש המון אפשרויות מתאימות באירופה'
יש המון אפשרויות מתאימות באירופה
24/06/2018 | 10:08
2
165
השאלה היא מה מעניין את הילד.

תציעו לו לונדון, פריז, הולנד, איטליה, תראו מה הוא מעדיף.

לצפיה ב-'הייתי איתם בלונדון בשנה שעברה'
הייתי איתם בלונדון בשנה שעברה
24/06/2018 | 10:14
1
196
לא התלהב.
גם טיול פארקים נראה לי לא מתאים, אם הוא לבד בלי אחים.
הילד מתעניין באלקטרוניקה, לכן חשבנו על תערוכה. אבל כמו שרשמתי, בסוף זה לא מתאים.
לצפיה ב-'מתאים לגמרי'
מתאים לגמרי
24/06/2018 | 10:27
177
כחצי מהמתקנים בפארקים לא מתאימים לגילאים צעירים, לכן דווקא בילוי "מבוגרים" בפארק לבד, בלי לבזבז זמן על תורים במתקנים של הקטנים, יכול להיות מעולה ומיוחד.
טיולי אופניים וספורט אתגרי: סנפלינג, ראפטינג
טיול ג'יפים (בעלי חזר מכזה בגאורגיה לאחרונה והיה מאוד מרוצה, מדובר בטיול מאורגן, יש המון חברות, בעלי נסע דרך "מדראפט" והם היו מצוינים. זה גם לא מאוד יקר)
ביקור במוזיאוני מדע
כנסי משחקי מחשב (אני בטוחה שהוא מכיר הרבה יותר טוב ממני, אני מכירה בגרמניה ובאירלנד)

הערת צד: יש לך נטיה לפסול בהתלהבות כל מה שמציעים לך, בעיקר אם הוא לא בדיוק חופף לרעיון המקורי שלך. את לא ממש חייבת לכתוב בפירוט למה כל ההצעות שקיבלת לא מתאימות לכם, זה לא טוב למוטיבציה של אנשים אחרים להמשיך להציע. אפשר לכתוב תודה ולהמשיך הלאה בשקט, ממילא אנחנו לא יודעים מה את עושה עם ההצעות האלה בסוף.
לצפיה ב-'אין לי רעיון, אבל ממליצה לך להמשיך לחפש בארופה'
אין לי רעיון, אבל ממליצה לך להמשיך לחפש בארופה
24/06/2018 | 10:23
1
125
לא יתכן שבכל ארופה לא תמצאי מקום עם איזה מוזאון אלקטרוניקה שיכול לענין אותו. אולי אפילו מרכזי מבקרים מושקעים של חברות אלקטרוניקה גדולות יעשו את העבודה.

רעיון אחר: אני רואה לאחרונה הרבה פרסומות על טיולים מאורגנים הורה-ילד (בדרך כלל בג'יפים או משהו בסגנון) בכל מיני אתרים ברחבי העולם, לא חייבים להרחיק מאד. למשל בגאורגיה. אולי ימצא חן בעיניו?
לצפיה ב-'אבדוק לגבי טיול ג'יפים'
אבדוק לגבי טיול ג'יפים
24/06/2018 | 10:51
121
כן נשמע מתאים להגדרה.
בעלי גם מצא פרסום על טיול ספארי באפריקה.
חברות אלקטריניקה זה יותר באסיה, לא?
לצפיה ב-'בירה אירופאית כלשהי. המלצה שלי - לונדון'
בירה אירופאית כלשהי. המלצה שלי - לונדון
24/06/2018 | 10:48
108
הגדול שלי גם ביקש טיול בר מצווה ללא האחיות שלו.
ההורים שלי לקחו אותו לשבוע בלונדון.
היו במוזיאון ריפלי (מומלץ לגיל הזה), בטאוור של לונדון, ברכבל החדש שמעל התמזה, במוזיאון הטבע ובמוזיאון המדע.
הבן שלי מאוד אוהב את ספרי הארי פוטר, אז הזמנו מראש סיור באולפנים (חצי שעה נסיעה מלונדון. צריך להזמין כרטיסים מראש) - וזה היה השיא של הטיול מבחינתו.
בלונדון יש המון מוזיאונים שבטח חלקם ידברו לבן שלך. יש את כל המצודות שגם הן יכולות לדבר אליו.

מבחינת טיול קצר - כל עיר אירופאית גדולה יכולה להתאים, ויכול להיות ששווה לראות איפה מרוכזות אטרקציות שמתאימות לתחומי העינין של הבן
לצפיה ב-'שהילד ייתן רשימה של דברים שהוא רוצה'
שהילד ייתן רשימה של דברים שהוא רוצה
24/06/2018 | 11:48
103
ואתם תעזרו לו לחשוב איפה באירופה אפשר למצוא את הדברים האלה

למה הוא ביקש לוס אנג'לס? אני משערת שיש שם עוד דברים שקוסמים לו, חוץ מ"תערוכת אלקטרוניקה".

לצפיה ב-'מאחר והאמצעי הצעיר שלנו גם ביקש סוג של טיול כזה...'
מאחר והאמצעי הצעיר שלנו גם ביקש סוג של טיול כזה...
24/06/2018 | 13:03
146
וגם הוא רצה ארה"ב אבל לסופ"ש של ה All Star ועל זה קיבל תשובה של "תמשיך לחלום" ולכן "הסתפק"... בנסיעה עם אביו לראות משחק של ליגת האלופות + משחק נוסף של הקבוצה שהוא אוהד (ריאל מדריד)

אם כדורגל לא מדבר אליו אז יש את האופציה שהציעו וזה ספארי בקניה/ ד. אפריקה

לחילופין אפשר לנסוע ללאפלנד לראות את הזוהר הצפוני, טיולים עם מזחלות שלג ושאר הרפתקאות מקומיות.

והכי חשוב, מזל טוב
לצפיה ב-'מצטרפת להצעות לשאול את הילד מה הוא רוצה,'
מצטרפת להצעות לשאול את הילד מה הוא רוצה,
24/06/2018 | 14:29
5
134
במקום איפה. אם אין לו רעיונות את יכולה להציע, אבל אולי יש לו.
הגדולה שלי ביקשה עיר גדולה + שלג, וסידרנו את זה סביב כנס שלי (והיא עשתה סקי בפעם הראשונה).
באירופה יש הרבה דברים - רק צריך לבחור מה רוצים.
לצפיה ב-'סקי נשמע רעיון מעולה!'
סקי נשמע רעיון מעולה!
24/06/2018 | 15:38
4
137
תודה!
לצפיה ב-'לאיזה זמן בשנה אתם מתכננים?'
לאיזה זמן בשנה אתם מתכננים?
24/06/2018 | 15:43
3
130
כי ברוב המקומות הסקי הוא מקסימום עד סוף מרץ ככה. אנחנו חיפשנו במיוחד מקום שיש בו גם שיעורי סקי לילדים, והגענו ממש בסוף סוף העונה.
לצפיה ב-'גמישים'
גמישים
24/06/2018 | 15:45
2
116
הוא יליד נובמבר, אז אני מניחה שהכיוון הוא חורף - אביב.
לצפיה ב-'אז אם אתם מחליטים על סקי,'
אז אם אתם מחליטים על סקי,
24/06/2018 | 16:09
1
148
כנראה עדיף לא אחרי פברואר. בסוף העונה חלק מהאטרקציות והמסלולים סגורים (אנחנו למשל בחרנו במקום הספציפי גם כי אמור היה להיות בו טיובינג, אבל כשהגענו הסתבר שהחלק הזה כבר סגור לעונה). בכל מקרה באינטרנט כתוב על אתרים מומלצים לילדים, על עד מתי בערך כל אתר פתוח (אבל, שוב, אם זה ממש סוף העונה של האתר חלק מהדברים יהיו אולי סגורים), וכו'. אנחנו בחרנו ללון בדיוק מול בית הספר לסקי וזה היה מאוד מאוד נוח.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/06/2018 | 19:40
16
לצפיה ב-'גם אני לא בעד ארה"ב כטיול קצר, בגלל שעות הטיסה הרבות'
גם אני לא בעד ארה"ב כטיול קצר, בגלל שעות הטיסה הרבות
24/06/2018 | 15:03
126
(במיוחד אם מדברים על חוף מערבי), ובגלל מחיר הכרטיס היקר מאוד. שלא לדבר על זה שלטוס עד לוס אנג'לס (12 ועוד 5 שעות טיסה!!) בשביל איזו תערוכת אלקטרוניקה בכלל נשמע לי לא לעניין בגילו. זה לא שהוא בכיר בהייטק.
בן של חברים נסע עם ההורים שלו לטיול בר מצווה בפריז ומאוד נהנה. אגב, פריז זו העיר שהבכור שלי (גם בר מצווה) מוכן לטוס אליה מחר בבוקר.
מאחר ואף אחד מכם לא מפוקס על עצמו, הייתי שולחת את הבכור לקרוא באינטרנט על יעדים שהם הגיוניים מבחינת מרחק טיסה ולהחליט בעצמו מה מעניין אותו.
לצפיה ב-'מה בישלתם בסופ"ש'
מה בישלתם בסופ"ש
24/06/2018 | 09:56
13
15
לצפיה ב-'אצלנו היתה האות מ'
אצלנו היתה האות מ
24/06/2018 | 10:08
10
120
בישלתי ארוחת ערב אצל ההורים שלי. העזתי כי זאת אות חביבה עם שפע רעיונות שיצאה בסוף לא רע..
מושט ברוטב אדום, הכלאה מוצלחת בין חריימה לדג מרוקאי. (הילדים אמרו שהרוטב יצא פצצה! אני לא צריכה יותר מזה)
מעקוד פשטידה שאמא שלי היתה מכינה שמחתי לנסות להכין אותה.
מעורב ירושלמי 
מג'דרה בורגול שלא עפתי עליה
מטבוחה 
מדיאס תבשיל ים תיכוני של סירות קישואים ממולאות שבישלתי קצת יותר מידי אז השארתי לי למהלך השבוע
על השולחן היה עוף בתנור תפא ואורז לבן כביטוח, שנשאר בסוף לשבת ולהמשך השבוע בשבילי
לצפיה ב-'גם אני הכנתי מג'דרה בורגול לשבת '
גם אני הכנתי מג'דרה בורגול לשבת
24/06/2018 | 10:28
7
81
ודוקא עפנו עליה ועוד איך.
וגם עוף צלוי וטופו מוקפץ בירקות לצימחוני. ובערב שבת היו אורחים והכנו סלמון ברוטב, תפוחי אדמה באקטיפרי ("טיגון" באויר חם), שעועית ירוקה מוקפצת, פסטה ברוטב עגבניות ומוצרלה וסלט תפוחי אדמה. היה גם אנטיפסטי אבל הוא התחסל כבר בצהרים.
לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
24/06/2018 | 10:30
2
51
מה זה באקטיפרי?
ואיזה סלט תפוחי אדמה זה היה?
לצפיה ב-'סיר טיגון באויר חם'
סיר טיגון באויר חם
24/06/2018 | 10:36
1
71
קודם כל שלא יצא שאני עושה פרסומת.. אקטיפרי הוא סיר טיגון באויר חם של טפאל. אבל יש כאלה של עוד חברות בשמות אחרים. האוכל יוצא קצת דומה לאיך שמכינים בתנור, למשל ציפס בתנור או ירקות צלוים בתנור. אבל כאן יש זרוע שמערבבת, אז יוצא יותר אחיד ויש דברים שיוצאים יותר מוצלח, יותר צלוי ופחות אפוי. ומוסיפים רק כף או שתיים שמן.

סלט תפוחי אדמה זה הסלט הקלאסי של פעם עם תפ"א, ביצים, גזר, מלפפון חמוץ ומיונז. הבכור שלי מאד אוהב אז אני מכינה. ולמען האמת, גם אני אוכלת
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
24/06/2018 | 13:42
40
האמת שהעוף בתנור שלי גם מתבשל בסיר. לדעתי רך יותר ועסיסי. אני שמה כף שמן אחת ואחרי צריבה מהירה ממש אני מבשלת כשעה על אש נמוכה בלי נוזלים רק תיבול. מאוד פשוט
לצפיה ב-'גם אני רוצה להמליץ על מג'דרה בורגול מעולה'
גם אני רוצה להמליץ על מג'דרה בורגול מעולה
24/06/2018 | 11:01
3
89
שאין פעם שאני לא עושה אותה ואנשים ( כולל ילדים ) עפים עליה בטירוף
עשיתי ללא העוף.

לצפיה ב-'זה המג'דרה שהכנתי'
זה המג'דרה שהכנתי
24/06/2018 | 13:43
2
69
אני חושבת שאני אוהבת בורגול מושרה ולא את המבושל
עכשיו אכלתי מג'דרה אורז ממש זהה לבורגול מבחינת אופן הכנה והיה לי מושלם.
לצפיה ב-'המג'דרה שלי שונה לגמרי ובכלל עם עדשים ירוקות ולא שחורות'
המג'דרה שלי שונה לגמרי ובכלל עם עדשים ירוקות ולא שחורות
24/06/2018 | 13:45
1
54
בכל אופן, אני חושבת שבורגול זקוק לקצת פחות מים מאשר האורז כדי לא לצאת רך ודייסתי מידי
לצפיה ב-'שמתי קצת שחורה וקצת ירוקה'
שמתי קצת שחורה וקצת ירוקה
24/06/2018 | 13:48
35
ויצא ממש מרקם טוב אחד אחד אבל אחרי כמה ניסיונות של בישול בורגול, משהו בטעם שלו לא הסתדר לי.
את יודעת עניין של טעם וריח
לצפיה ב-'נקרא בהחלט מוצלח וטעים מאוד'
נקרא בהחלט מוצלח וטעים מאוד
24/06/2018 | 12:41
1
48
מעולם לא הכנתי מג'דרה מבורגול רק מאורז, מעניין יהיה להכין ככה.
לצפיה ב-'תנסי זה בגדול נחמד'
תנסי זה בגדול נחמד
24/06/2018 | 13:44
36
אני פשוט חושבת שאני פחות מתחברת לבורגול מבושל (אחרי כמה נסיונות שונים)
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו'
מה שהיה אצלנו
24/06/2018 | 12:44
1
78
שבת שקטה בבית-
כנפיים בתנור
אורז
פתיתים (כי ברגע אחרון גיליתי שנגמר האורז והייתי צריכה תוספת פחמימה שתספיק גם לילדים)
חזה עוף ברוטב חריף בסגנון סיני
בנוסף האיש הכין פסטה עם חזה עוף לשישי בצהריים.

לקינוח ונשנוש הכנתי עוגות שמרים שיצאו טעימות מאוד, מלא זמן לא הכנתי. את הרוב הקפאתי, השארתי לנו אחת על השיש.
לצפיה ב-'אני הפשרתי שמרים שוקולד שהכנתי עם אחותי'
אני הפשרתי שמרים שוקולד שהכנתי עם אחותי
24/06/2018 | 13:40
23
לצפיה ב-'היום מסתיימת שנת הלימודים בחט"ב ובתיכונים נכון שאנחנו כאן'
היום מסתיימת שנת הלימודים בחט"ב ובתיכונים נכון שאנחנו כאן
20/06/2018 | 11:28
5
301
הורים לילדים ביסודי, אבל לילד היסודי הפרטי שלי יש גם אח בכור, שמסיים היום את כיתה ז' בכיתת מופ"ת, בהתרגשות ובשמחה גדולה
ההתחלה הייתה לא קלה. ממצב שבו הכול קליל, אף פעם אין שיעורים (כי אני תמיד עושה בכיתה) ולא ממש צריך ללמוד למבחנים (כי חזרו על החומר 10 פעמים והבנתי כבר בפעם הראשונה), פתאום מסיימים כל יום ב2 ורבע, חוזרים הביתה עם הרבה מאוד שיעורים, יש מבחנים ובחנים בכל שבוע, הרבה עבודות להגיש (כולל עבודת שורשים), וכל זה בנוסף ל10 שעות אימון שבועיות ותחרויות שחייה לא נגמרות בסופי השבוע.
אחרי ההלם הראשוני, הוא הציב לעצמו מטרה - הוא החליט שהוא רוצה לקבל בסוף השנה תעודת הצטיינות יתירה, מה שאומר לסיים את השנה בממוצע 95 לפחות. בכיתת מופ"ת זה אתגר לא פשוט.
וכן, הוא עשה את זה הוא עבד קשה לאורך כל השנה, התמודד עם חוסר הצלחות, עם הישגים שהיו נמוכים מדי לטעמו האישי, עם עבודות בלתי נגמרות שדרשו ממנו לשכלל את "מיומנויות החרטוט" (כפי שהוא קורא לזה), נשבר פה ושם, אבל תמיד קם והתחיל מחדש, ולא התייאש. ואנחנו סופר גאים בו. לא על תעודת ההצטיינות, זה לא מה שחשוב בעיניי. על זה שהוא הצליח לעשות את השינוי שנדרש ממנו כשעבר לחטיבה, שהצליח להסתגל די במהירות, שהתמיד ודבק במטרה שלו, שהפגין חריצות כפי שלא הפגין מימיו, ושהתבגר לא מעט בשנה הזו.
עם השנה הקשה שעברה עלינו עם הצעיר, מאוד הקל עלינו שלא היינו צריכים לדאוג לבכור יותר מדי, שהרגשנו שאפשר לסמוך עליו, שהוא מצליח להסתדר בעצמו. ולא תמיד זה היה כך.
בסך הכול שנת הלימודים הזו מסתיימת עם הרבה נחת. גם לגבי הבכור, וגם לגבי הצעיר, שכמו שכבר ספרתי כאן, בחודשיים האחרונים מראה גם הוא שיפור ושינוי משמעותיים ברמה הרגשית, החברתית וההתנהגותית.
שרק ימשיך ככה
וחופשה נעימה לכל תלמידי חט"ב והתיכון הפרטיים שלכם
לצפיה ב-'לא מכירה תעודות הצטיינות שניתנות'
לא מכירה תעודות הצטיינות שניתנות
20/06/2018 | 12:16
229
על סמך ממוצע מוגדר. בכל מקרה, אצל הבת שלי (שסיימה היום ז') אין בכלל ציונים בתעודה בכיתה ז', ולכן אני מניחה שאין גם תעודות הצטיינות (אבל לכי תדעי).
אצלה מסיימים ב-2 ורבע בימים הקצרים... אבל מצד שני, אין מבחנים ובחנים בכל שבוע, אלא יש מין תקופות מבחנים + בחנים בערבית שכן יכולים להיות מדי שבוע (אבל הם רק על 10 מילים או משהו בסגנון, כך שזה זניח). אני לא יכולה לתאר לעצמי מה היה קורה אם היה לה בוחן או מבחן כל שבוע...

וכל הכבוד לבנים שלך!
גם אצלה היה שינוי משמעותי השנה, ועלייה מסוימת בנכונות להשקיע, כדי להישאר במסגרות כמו עתודה מדעית-טכנולוגית שנראות לה חשובות, וכדי באופן כללי להישאר בבית הספר (אם כי המנהל הבטיח לנו שלא יעיפו אותה. מצד שני, המנהל הזה עוזב בסוף השנה...)... הכי חשוב - היא עולה ל-ח' , וכן בבית ספרה .
לצפיה ב-'כשהצטרפתי לפורום הזה'
כשהצטרפתי לפורום הזה
20/06/2018 | 12:31
1
225
היורש היה בכתה ב. בשבוע שעבר הוא סיים תיכון. בלי שום הצטיינות (עצלן), אבל עם תעודת בגרות מלאה, וזה לא היה ברור מאליו. מה שכן ברור זה שהוא התבגר להיות איש מקסים, מעניין, חיובי ומלא ערכים, דייני.
לצפיה ב-'מזל טוב! וכל הכבוד לו!'
מזל טוב! וכל הכבוד לו!
20/06/2018 | 13:27
37
לצפיה ב-'כל הכבוד לבכור שלך'
כל הכבוד לבכור שלך
20/06/2018 | 13:30
154
על החריצות, על השאפתנות ועל עמידה המטרה שהציב לעצמו. אני עדיין מרגישה שצריכה 'לדחוף' את העגלה בעלייה, אם כי קצת פחות. הבכור סיים כיתה ח' עם תעודה יפה ושיפור משמעותי ברוב הציונים מהמחצית הראשונה. במיוחד בשני מקצועות שהוא 'שם איקס' עליהם, דהיינו החליט שבזה הוא לא מוכשר ואבוד לו, ועם קצת דחיפה מצידי עשה בהם שיפור גדול מאד.
לצפיה ב-'כל הכבוד לבכור'
כל הכבוד לבכור
24/06/2018 | 19:40
44
שמציב לעצמו מטרות לא קלות, ועומד בהן בזכות עבודה קשה והתמודדויות שונות. הרבה נחת משניהם!
לצפיה ב-'ספרי קריאה מומלצים לבת שבע וחצי - שאלה...שלום לכולם,'
ספרי קריאה מומלצים לבת שבע וחצי - שאלה...שלום לכולם,
19/06/2018 | 11:00
4
174
שלום לכולם,
בת השבע וחצי מאוד מאוד אוהבת לקרוא.
סיימה עכשיו את הספר בילבי (240 עמודים...)
מחפשת רעיונות נוספים (היא ביקשה ספרים מעל 200 עמודים :))
תודה ויום טוב
לצפיה ב-'מדיקן של אותה הסופרת (אסטריד לינדגרן)'
מדיקן של אותה הסופרת (אסטריד לינדגרן)
19/06/2018 | 11:40
148
כל הספרים של אריך קסטנר (אורה הכפולה, אמיל והבלשים, 35 במאי וכו')
כל הספרים של רואלד דאל (המכשפות, העי"ג, צארלי בממלכת השוקולדה, צארלי ומעופפלת הזכוכית וכו')

ההמלצה הכי הכי חשובה שלי אלייך, כאמא לתולעת ספרים מדופלם כיתה א', היא לעשות מנוי בספרייה!
לצפיה ב-'יש סדרת ספרים שנקראת ״הרפתקה״, של כל מיני'
יש סדרת ספרים שנקראת ״הרפתקה״, של כל מיני
19/06/2018 | 20:55
119
קלאסיקות לילדים שעברו איזשהו עיבוד או תרגום מחודש. אצלי קראו למשל את ילדי המסילה ואת הנסיכה הקטנה, יש עוד המון ספרים בסדרה
לצפיה ב-'איזה כיף לך שהילדה קוראת! ואיזה כיף לילדה!'
איזה כיף לך שהילדה קוראת! ואיזה כיף לילדה!
20/06/2018 | 09:06
119
'הטירה הקסומה' מאת אדית נסביט, מסדרת הרפתקה שהזכירו פה.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולן'
תודה רבה לכולן
20/06/2018 | 11:37
103
זה בהחלט כיף (הגדולה לא אוהבת וקשה להכריח...) וכבר יש לנו מנוי בספריה.
ואתמות כבר הבאתי לה ספר נוסף של אותה הסופרת ונרשמה התלהבות.
אז שוב הרבה הרבה תודה
לצפיה ב-'שעות שינה מומלצות?'
שעות שינה מומלצות?
16/06/2018 | 21:25
19
324
ילדה בת 9.5 מסיימת ג׳.
מתי שעת שינה הגיונית?
אנחנו דורשים ממנה ללכת לישון ב9 בימי לימודים, והיא עושה לנו את המוות. ממש.
לא מוכנה ללכת לישון, אומרת שהיא לא עייפה, מדליקה את האור כשאנחנו יוצאים, יוצאת למסדרון
עושה כל מה שהיא יכולה כדי לא ללכת לישון וכך בעצם בכל מקרה היא לא ישנה בזמן..
לפי כל הטבלאות היא אמורה לישון 9-12 שעות. אז היא כבר על הגבול הנמוך. וחשוב לי שתשן טוב ומספיק אבל אולי זה בסדר ואני מגזימה?
לצפיה ב-'הצעיר שלי באותו גיל כמו ביתך. הולך לישון עד 9 לכל המאוחר'
הצעיר שלי באותו גיל כמו ביתך. הולך לישון עד 9 לכל המאוחר
16/06/2018 | 22:08
2
232
קם ב6 וחצי בבוקר. כלומר 9 וחצי שעות שינה בד"כ. 12 שעות נשמע לי ממש מוגזם והרבה מעל לנדרש בגיל הזה. זה אומר להיכנס למיטה עד 6 וחצי-שבע בערב, וזה ממש בלתי אפשרי ובלתי הגיוני. לא רואה את הצעיר נרדם בשעה כל כך מוקדמת.
כמה שעות בסופו של דבר היא ישנה בממוצע? האם היא מתקשה לקום בבוקר? עייפה בבוקר או במהלך היום?
לצפיה ב-'ישנה כ8 שעות'
ישנה כ8 שעות
16/06/2018 | 22:53
1
186
פשוט כי היא לא הולכת לישון בזמן.
אם היתה הולכת לישון ב9 אז היה יוצא בערך 9 שעות.
היא לא רוצה לקום בבוקר, אבל זה יותר בגלל בית הספר נראה לי ולא עייפות. בשבת היא קמה מוקדם.

לצפיה ב-'האמת ש8 שעות נשמע לי מעט מדי בגילה. מצטרפת להמלצות'
האמת ש8 שעות נשמע לי מעט מדי בגילה. מצטרפת להמלצות
17/06/2018 | 15:02
133
שנתנו לך למטה, ליצור טקס שינה נעים ומחבר בין שתיכן, כדי להקדים באופן חיובי את שעת השינה.
לצפיה ב-'אצלנו (טיפה יותר מבוגרים) יש הקפדה על הנושא'
אצלנו (טיפה יותר מבוגרים) יש הקפדה על הנושא
17/06/2018 | 07:33
9
304
הקטנות (בנות 10. כיתה ד) - נדרשות לכבות מכשירים אלקטרוניים בשעה 7:30. במיטה בשמונה ורבע, כיבוי אורות ברבע לתשע. לרוב אנחנו מאפשרים עוד כחמש דקות לפני כיבוי אורות - כדי לסיים את הפרק בספר. 

הגדול (בן 14 וחצי. כיתה ט) נדרש לכבות מכשירים אלקטרוניים בשעה 8:30 (מותר לו וואטצאפ עד תשע וחצי, אבל לא מחשב או טלוויזיה).
נכנס למיטה בערך בעשר (בין כיבוי מכשירים למיטה הוא מוציא את הכלב, מתקלח וקורא). בדרך כלל בעשר וחצי כבר ישן.

השכמה אצלנו היא ברבע לשש.
לצפיה ב-'לפי הלוז הזה, שלי ישנה באמת יותר'
לפי הלוז הזה, שלי ישנה באמת יותר
17/06/2018 | 22:05
153
כי אצלי השכמה ברבע ל7 לרוב.
אז אם היא נדרשת לישון ב9 זה 45 דקות יותר. אז אולי באמת יותר מידי בשבילה?
לצפיה ב-'למה קמים כל כך מוקדם? '
למה קמים כל כך מוקדם?
19/06/2018 | 01:12
6
43
לצפיה ב-'סדר יום די עמוס'
סדר יום די עמוס
19/06/2018 | 07:12
5
209
ברבע לשש אנחנו מעירים. בדרך כלל עד שש הם כבר קמים.
עד שמתלבשים, ועד שזזים (בעיקר הבנות. למרות שהכינו בגדים מהערב - עדיין יש התלבטות מה ללבוש) כבר שש ורבע - שש וחצי.
הגדול מוריד את הכלב בבוקר לסיבוב - עוד רבע שעה.
אצלנו אוכלים ארוחת בוקר לפני בית הספר, אז ברבע לשבע הם יושבים לאכול.
הגדול נוסע באוטובוס לבית הספר, ובגלל התחבורה הציבורית "הנהדרת" בשכונה שלנו - בכדי להיות בשמונה בבית הספר הוא צריך להיות על האוטובוס של שבע ועשרה (ביום שישי באוטובוס של שבע), ואז הוא יוצא בשבע מהבית.
לבנות יש הסעה שעוברת מתחת לבית ב- 7:35, אז הן צריכות לרדת חמש דקות קודם.

בקיצור - שעת ההשכמה נראית מוקדמת, אבל זה נותן זמן להתארגנות בוקר בלי לחץ
לצפיה ב-'לא הבנתי למה הבנות צריכות לקום ברבע לשש.'
לא הבנתי למה הבנות צריכות לקום ברבע לשש.
19/06/2018 | 10:22
164
אפילו אם רוצים שכולם יאכלו יחד (אצלנו זה לא המצב - הגדולה, שיוצאת קודם, אוכלת קודם), אפשר שהבנות יקומו ברבע לשבע (עשרים לשבע אם רוצים לתת להן חמש דקות להתעורר) לאוכל, ואחר כך יתלבשו ויירדו להסעה ב-7:30.
זה נותן להן עוד שעת שינה.
הבכורה שלי קמה ב-6:30 כדי להיות מוכנה ב-7:30, וזה כולל צפייה בפרק של 20 ומשהו דקות ב-7:00 אחרי שהיא גומרת לאכול, להתלבש, להסתרק, וכו'. (ולא, היא ממש לא זריזה במיוחד...).
לצפיה ב-'לא ביקשת את דעתי'
לא ביקשת את דעתי
19/06/2018 | 20:21
2
185
אבל בכל זאת אכתוב אותה 
את מעירה את הילדים ממש מוקדם, בעיני זה מוגזם לחלוטין. לדעתי בשנה הבאה תשני את ההסדר הזה. להעיר ילדות צעירות ב- 5:45 בבוקר כדי שיהיה להן 1:45 שעות להתארגן לבית ספר... חבל עליהן. הן נרדמות נניח ב- 9, וב 5:45 עושים להן השכמה וקשה להן לקום. לא פלא, יש להן באופן קבוע פחות מ- 9 שעות שינה. 

שימי לב שאת מעירה אותן ב 5:45, ועד 6:45 כל מה שהן עושות זה להתלבש. להתלבש במשך שעה זה סדר יום עמוס?
אם הן יוצאות מהבית ב- 7:30, תעירי אותן ב- 6:30. זה נותן להן חצי שעה להתלבש ולהתארגן, ואז חצי שעה לאכול ולגמור להתארגן אם עדיין לא הספיקו. בהמשך, כשהן תתרגלנה ללוח הזמנים ה"צפוף", תוכלי להעיר אותן אפילו יותר מאוחר...
לצפיה ב-'אכן, לא ביקשתי את דעתך'
אכן, לא ביקשתי את דעתך
20/06/2018 | 07:00
1
166
שעה להתלבש אצל הבנות שלי זה לא מוגזם. לצערי זה פרק הזמן שלוקח להן.
הן יודעות שביום שלא מספיקות להתארגן בבוקר - למחרת קמים יותר מוקדם כדי להספיק.
יש ילדים שלא יכולים "להתרגל ללוח זמנים צפוף". גם אם הם מאוד מאוד רוצים - זה לא הולך.
זה לוח זמנים שנבנה במשפחה שלנו על בסיס ניסיון עבר. שנותן מקום לקצב אישי, להתעוררות איטית, להתלבשות בקצב של כל אחד.

נשאלתי למה קמים כל כך מוקדם ועניתי. זה לא אומר שמה שטוב למשפחה שלי יהיה טוב למשפחה של מישהו אחר.

מה שלא ביקשתי זה שיפוטיות!
לצפיה ב-'אני יודעת שלא ביקשת את דעתי'
אני יודעת שלא ביקשת את דעתי
21/06/2018 | 19:50
111
אבל המהות של פורום היא שעדיין אנשים כותבים את דעתם...
יש הבדל בין לקום שעה לפני בי"ס כדי להתארגן בניחותא לבין להעיר בשעה שהיא מאוד מוקדמת  ולא מקובלת כדי שיהיה שעה וארבעים וחמש דקות להתארגן. זה בא על חשבון שעות שינה, ושינה היא חיונית לילדים במיוחד היות  ובשינה מופרש הורמון גדילה. 
לדעתי לדעת להתארגן בזמן סביר זה אחד מכישורי החיים שצריך שיהיו לילדים. אם ילד לא מסוגל להתארגן בשעה לבי"ס והוא מאחר, הוא ילמד שיש תוצאות לא נעימות לכך וכך ילמד להתנהל בצורה אחרת. אם התגובה להתארגנות האיטית היא להכפיל את זמן ההתארגנות ולהעיר בשעה סופר מוקדמת, בעיני זה מראה על חוסר גבולות וגם על אי כיבוד הצרכים של הילדים (בשינה). 

אני מבינה שלא נעים לקרוא את מה שאני כותבת, אבל אני כותבת בכל זאת כי אולי אם תקראי את זה בלי כעס של "מה היא מתערבת בעינייני", אולי תמצאי בכל זאת תועלת בדברים האלו. 
בזאת סיימתי. 
לצפיה ב-'אגב, לבן יש בכלל מעט שעות שינה'
אגב, לבן יש בכלל מעט שעות שינה
19/06/2018 | 20:27
137
נרדם ב- 10:30, ומעירים אותו ב- 5:45 ("רק"1:25 לפני שהוא צריך לצאת מהבית), אחרי 7:15 שעות. אני מנחשת שהבן יכול להתארגן עם כל המטלות שלו גם אם יקום ב- 6:30 (5 דקות להתלבש ולעשות את הפעולות, 10 דקות לאכול, 15 דקות לטייל עם הכלב, ועוד 15 דקות לנוח... 
אגב, הבן הוא היחיד שאחראי על הטיולים עם הכלב? 
לצפיה ב-'הילדים שלי לא יודעים לישון מאוחר'
הילדים שלי לא יודעים לישון מאוחר
20/06/2018 | 10:34
108
ולכן אני דואגת שבין שמונה וחצי לתשע יהיו במיטה. זה לא תמיד עובד אבל מידי פעם הם גם מצליחים להשלים קצת שעות שינה.
לפעמים הם גם מבקשים ממני להעיר אותם מוקדם אבל אז אני מתנה את זה בכך שיכנסו מספיק מוקדם למיטות שאוודא שישנו כמו שצריך בלילה.
הילדים שלי יודעים להתארגן מהר ויחד עם זאת אוהבים בבוקר לנוח על הספה, לראות טלויזיה ולנוח. לא רוצים על הבוקר את האטרף של ההתארגנות.
מצליחה לגמרי להבין למה ילדים צריכים יותר משעה בבוקר לפני שיוצאים מהבית.
לצפיה ב-'למיטב זכרוני, בגיל הזה ילדי הלכו לישון בשבע וחצי - שמונה '
למיטב זכרוני, בגיל הזה ילדי הלכו לישון בשבע וחצי - שמונה
17/06/2018 | 09:31
181
וקמו בשבע. היום, הצעיר שלי מסיים ו' ובתשע הוא הולך למיטה.
אבל אני יודעת שהילדים שלי ישנים יחסית הרבה
עדיין, את בכלל לא מגזימה. אולי כדאי להתחיל את טקס השינה קצת מוקדם יותר, וגם לשבת איתה במיטה, לקרוא או לשוחח עד שנכנסת למצב רגוע כדי לעזור לה?
לצפיה ב-'שבע וחצי-שמונה תלוי בלוז אחהצ של אותו היום'
שבע וחצי-שמונה תלוי בלוז אחהצ של אותו היום
17/06/2018 | 16:42
36
לצפיה ב-'אצלי מסיים כיתה ד''
אצלי מסיים כיתה ד'
17/06/2018 | 17:59
169
הולך לישון בין 20.30 ל21

קם בבוקר ב6.30
לצפיה ב-'אצלי אותו גיל'
אצלי אותו גיל
17/06/2018 | 20:56
142
הולך לישון ב 20:30, למעט ערב בשבוע שלמחרת יש יום קליל במערכת ואז מאפשרת למשוך עד21:00. חמישי שישי הכללים גמישים יותר, ותלוי גם בתכנונים ליום למחרת.
מתעורר עצמאית בסביבות 6:30

לצפיה ב-'כמה דברים מזוית אחרת.'
כמה דברים מזוית אחרת.
18/06/2018 | 09:22
181
1)נכון שיש המלצה וסטטיסטיקה ל מכסת שעות שינה,
   אבל, יש אנשים(ילדים) שצורכים יותר ויש פחות.והבחינה היא
   אם מתעייפים ותר, אם נחים גם בצהרים.
2)בחורף שמחשיך יותר מוקדם והיום קצר יותר, הילדים וגם מבוגרים 
    נוטים לישון יותר ומקדימים ללכת לישון.
    בימי הקיץ הארוכים והחמים קשה להכנס למיטה כשהעולם מסביב
    שוקק חיים ושופע אור.
3)כן כדאי לבדוק למה היא לא הולכת לישון, אם זה סוגשל מרד
   או אמירה אני גדולה, או אולי משהו מטריד, אני הייתי מנסה לדובב אותה,
   שתספר על חויות שתדבר מה היא רוצה, כשהולכיםלישון רגועים
   גם איכות השינה משתדרגת.
לצפיה ב-'אז תורידו את שעת השינה ל- 8 או 8:30. '
אז תורידו את שעת השינה ל- 8 או 8:30.
19/06/2018 | 01:08
151
תגידו לה שאם היא יוצאת מהחדר, יוטל עליה עונש כלשהו (הורדת זמן מסכים? לא יודעת אם גם בנות כל כך אוהבות את זה...). 
תגידו לה שהיא צריכה להשאר במיטה ויכולה גם לקרוא מעט, וכל פעילות אחרת - אסורה. 
לצפיה ב-'אתר שמלמד בקלות דקדוק אנגלית ממהתחלה או טבלה?'
אתר שמלמד בקלות דקדוק אנגלית ממהתחלה או טבלה?
19/06/2018 | 12:43
2
109
שלום, הבת שלי בכיתה ה התחילה לפני כמה ימים ללמוד דקדוק אנגלית. כרגע הם לומדים מתי לכתוב ARE IS IT ואיך לחבר משפט נכון.
האם יש אתר טוב שמלמד את זה בקצרה ? כמו טבלה מרכזת וכו'?
ועוד שאלה -האם כולם לומדים דקדוק בכיתה ה או שזה נחשב מוקדם?

תודה להמלצות
לצפיה ב-'לא מכירה אתרים אבל זה דקדוק מאוד בסיסי, ואת יכולה למצוא'
לא מכירה אתרים אבל זה דקדוק מאוד בסיסי, ואת יכולה למצוא
19/06/2018 | 13:06
109
באינטרנט הרבה מאוד דפי תרגול ועבודה בנושאים האלו.
גם אצלנו בכיתה ה' כבר למדו דקדוק בסיסי, כולל שימוש בhave ו- has. עד סוף כיתה ו' למדו גם הווה מתמשך (ולא רק הווה פשוט) ועבר פשוט.
לצפיה ב-'לדעתי זה לא מוקדם'
לדעתי זה לא מוקדם
19/06/2018 | 13:17
103
כי אני זוכרת שביסודי למדנו זמנים וזה היה לפני 30 שנה אז אני סוג של מתפלאת שהם עוד לא למדו את זה בכיתה ג אבל הבן ג שלי כן לומד להשתמש בis are בלי לבנות משפט רק בקריאה.
וברצינות...
יש אפליקציה שקוראים לה
Starfall ABCs
מתאימה לכיתות ג והבנתי שיש בה הכל והיא מומלצת מאוד (החברה שלי המורה לאנגלית ביסודי המליצה)
לא התעמקנו בה כי בשלב זה אני מספיק טובה באנגלית לצורך העניין, והבן שלי לא זרם עם זה כי הוא מספיק טוב באנגלית לצורך העניין הספציפי הזה אבל שווה לבדוק אולי כן תתאים.
לצפיה ב-'מתנת סופשנה אישית למורה פרטית'
מתנת סופשנה אישית למורה פרטית
18/06/2018 | 11:03
6
178
כמו שכבר סיפרתי בעבר, לבן שלי היתה השנה מורה להוראה מתקנת ממש מדהימה. היא לא רק הביאה אותו להישגים שלא יאמנו, היא גם הפגינה אכפתיות, קשב לילד וצרכיו וטונות של סבלנות וסובלנות לאורך כל השנה. אני מאד רוצה להודות לה על כך. חשבתי למסגר מילות תודה כתובות מהילד, אבל זה לטעמי לא מספיק. מה כדאי לקנות לה? אני יודעת שמורות מקבלות המון מארזי סבון ותכשיטי "מגנוליה" וכדומה. לא רוצה לתת לה משהו שישאר במגירה ומצד שני רוצה שזה יהיה משהו אישי שתאהב. אין לי בעיה גם אם תרצה להחליף אבל אני רוצה לנסות לקלוע. מה אתן מציעות?
לצפיה ב-'בשונה מלמורות מהשורה'
בשונה מלמורות מהשורה
18/06/2018 | 11:49
1
177
שלא נכון לקנות מתנה.
למורה כזו מגיעה מתנה,
אני הייתי קונה לה ספר בתחום הדעת שלה--
כלומר --ספר שעוסק באינטיליגציה רגשית--או משהו בהוראה מתקנת,
עם פתק החלפה בסטימצקי,
זה כן אישי ומתחום העיסוק. ולצרף לכך ברכה יפה מהבן,
לצפיה ב-'רעיון מעולה. איך לא חשבתי על ספר?'
רעיון מעולה. איך לא חשבתי על ספר?
18/06/2018 | 12:15
34
לצפיה ב-'אנחנו נתנו מתנה אישית למורה רק פעם אחת, למחנכת של הבכור'
אנחנו נתנו מתנה אישית למורה רק פעם אחת, למחנכת של הבכור
18/06/2018 | 13:18
1
169
שליוותה אותו מכיתה ג' ועד סוף כיתה ו.
אפינו יחד עוגיות שוקולד צ'יפס מ-2 סוגים (לבנות וחומות), שמתי בקופסה עוגיות יפה והבכור כתב מכתב אישי ממנו. זה ריגש אותה עד דמעות.
לצפיה ב-'זה רעיון יפה ומתאים גם למורה בבית הספר'
זה רעיון יפה ומתאים גם למורה בבית הספר
18/06/2018 | 19:08
98
אולי באמת אעשה כך עם המחנכת של הצעיר שליוותה אותו בשנתיים האחרונות ובשנתיים שלפני כן ליוותה את הגדול. היא גם מורה משכמה ומעלה, יש לי קשר נהדר איתה ולמען האמת היא אכלה לא מעט קש מה"תכשיט" שלי השנה, אז מגיע לה.
לצפיה ב-'אני כבר שנה רביעית קונה ספר'
אני כבר שנה רביעית קונה ספר
18/06/2018 | 13:29
160
אני חושבת שזאת אחלה מתנה והיא צנועה ומתאימה ליציאה לחופש.
אני קונה ספר שאני יודעת שהוא טוב וכנראה יהנו ממנו.
אני גם קונה למורה לחשבון המדהימה של הגדול שלי כי היא היתה מדהימה וכל כך מכילה וסבלנית (במיוחד אלי) והיא חייבת לדעת כמה שאני מעריכה ולא לוקחת את זה כמובן מאליו.
לצפיה ב-'gift card'
gift card
19/06/2018 | 01:05
111
אני הייתי מוותרת על הנסיונות לקלוע לטעמה, ופשוט קונה לה כרטיס בו תוכל להנות. אני בטוחה שיש אופציה לקנות כרטיס מתנה לסטימצקי, וגם למסעדות שונות. 
לצפיה ב-'אתמול, במסגרת אירועי שבוע הספר, הייתי בהרצאה של הסופר האהוב'
אתמול, במסגרת אירועי שבוע הספר, הייתי בהרצאה של הסופר האהוב
15/06/2018 | 11:29
16
313
עליי בכל הזמנים - מאיר שלו ולא רק זה, הוא גם חתם לי על אחד מספריו! (במקרה חברה שלי, שהתלוותה אליי להרצאה, החזירה לי באותה הזדמנות את "זה היה ככה" שהשאלתי לה, ובלי להסס מייד שלפתי והגשתי לו אותו ).
אז מעבר לזה שהרגשתי לרגע כמו איזו גרופית של אליל רוק, באמת שמאוד נהניתי. הרצאה משעשעת ואינטליגנטית, שעסקה בעיקר בספרו האחרון (גינת בר) אבל גם בספרים אחרים ובכלל בחייו. ממליצה בחום לכל מי שנהנה מהכתיבה של מאיר שלו.

בכל שבוע ספר אני נזכרת בשנים הארוכות שלי כילדה, כנערה ואחר כך כאישה צעירה, עוד לפני האינטרנט והטאבלטים, לפני ששבוע הספר תפח לממדי "חודש הספר העברי", "מבצעים סודיים
ו"4 במאה", איך בכל שנה שבוע הספר היה מאורע חגיגי ומיוחד עבורי, ואני הייתי טורחת ונוסעת מהקריות עד העיר הגדולה (חיפה, אל תתבלבלו עם ערים גדולות אחרות ) וחוזרת עם שקיות עמוסות שלל מכל הסוגים.
עם השנים, עם המבצעים הבלתי פוסקים, חגיגת שבוע הספר די דעכה וזה קצת מעציב. נורא רציתי לשתף את ילדיי באותה תחושה חגיגית שהייתה לי כילדה, אבל האחד לא קורא בכלל, והשני תולעת ספרים מדופלמת, שאחת לשבוע יוצא עם 3 ספרים עבי כרס מהספרייה העירונית, ולהיכנס איתו לחנות ספרים זו פשיטת רגל מוצהרת. אם כי השנה כן נצלנו את שבוע הספר כדי לרכוש עבורו באתר "עברית" 12 ספרים לטאבלט, חומר קריאה (לא מספק בכלל) לטיול הארוך בארה"ב המתקרב ובא.
אז איכשהו ההרצאה אתמול כן החזירה לי מעט מהתחושה המיוחדת של השבוע הזה, בין היתר כי התקיימה בספריה העירונית האהובה עליי, שהייתה שלי כל השנים ועכשיו היא גם של הבן.
מוזמנים לשתף כל הרהור, מחשבה וזיכרון שיש לכם בנושא
לצפיה ב-'גם אני הייתי בהרצאה דומה (אולי זהה) שלו '
גם אני הייתי בהרצאה דומה (אולי זהה) שלו
15/06/2018 | 12:55
138
לא מזמן, בספרייה השכונתית שלנו, בלי קשר לשבוע הספר.
אני לא הבאתי ספר שיחתום עליו. בדרך כלל אני מחתימה בשבוע הספר רק אנשים בסוף חייהם, כך שיש לי חתימות של נתן זך ושל יהודה עמיחי, למשל.
גם אני נהגתי ללכת לשבוע הספר ולקנות בכמויות בעבר. זה היה בתל אביב (והלכנו גם עם הילדה/ות). היום אנחנו גרים רחוק ולא יוצא לנו ללכת לשם, ובעיר שלי אני אפילו לא יודעת מה יש. כן קניתי אתמול 12 ספרים בסטימצקי במבצע של 3 ב-100 (ועוד אחד לא במבצע + פלסטלינה בשביל ספר הפלסטלינה שהיה אחד מהם), 7 לילדים ו-6 למבוגרים. אפילו הכרחתי את הבכורה לבוא לבחור את הספרים שהיא רוצה. והיום בעלי והילדות הלכו לחנות קומיקס וקנו גם ספרי קומיקס באנגלית.
עכשיו צריך להחליט מה מכל זה יבוא איתנו לטיול בחו"ל, כי זה לא קינדל ולא רוצים לסחוב יותר מדי...
לצפיה ב-'גם אני. הוא מקסים, ובאמת יש לו גרופיות...'
גם אני. הוא מקסים, ובאמת יש לו גרופיות...
15/06/2018 | 14:25
1
119
הייתי כבר בשני מפגשים איתו. והיו בקהל נשים שהיה ברור שכבר היו בלא מעט מפגשים. ממש כמו כוכב רוק. 

ואני זוכרת כלכך לטובה את שבוע הספר של ילדותי. זכור לי כמקום ענק (אבל אולי בגלל שאלה היו עיניים של ילדה). היה כיף ללכת לאיבוד בין כל דוכני הספרים.

השנה יש כלכך מעט ירידים, כמעט אין כלום מצפון לתלאביב. 
לצפיה ב-'טוב לשמוע שאני לא היחידה. חברות שלי די גיחכו עליי...'
טוב לשמוע שאני לא היחידה. חברות שלי די גיחכו עליי...
15/06/2018 | 16:23
27
לצפיה ב-'כילדה מאד אהבתי את שבוע הספר'
כילדה מאד אהבתי את שבוע הספר
15/06/2018 | 23:38
7
109
היו שולחים אותי לכיכר מלכי ישראל דאז לבחור לעצמי ספר או שניים. אני זוכרת את הריח של הספרים החדשים בדוכנים, איך הייתי עוברת מדוכן לדוכן ומדפדפת ומתלבטת. לפני כמה שנים לקחתי את ילדי לשבוע הספר. אני חושבת שיצא לי לעשות את זה פעמיים בסך הכל. היה כיף, גם להם גם לי. הם יצאו עם חויה וברכוש גדול. תמיד היה חשוב לי להנחיל להם אהבה למילה הכתובה. ואני חושבת שיחסית הצלחתי, כי הם אוהבים לקרוא למרות שאף אחד מהם איננו תולעת ספרים (לצערי הם, כמו רוב הילדים, 'תולעי מסכים').

בשנים האחרונות לא לקחתי אותם וגם לא הלכתי בעצמי. לא מצאתי זמן או אולי אנרגיות.. הבאת לי חשק לעשות זאת שוב.

מתי בכלל נגמר שבוע הספר? יש עוד זמן?

לצפיה ב-'מוצ"ש'
מוצ"ש
16/06/2018 | 00:03
2
11
לצפיה ב-'באסה. זה כבר לא יקרה הערב. נחכה לשנה הבאה.'
באסה. זה כבר לא יקרה הערב. נחכה לשנה הבאה.
16/06/2018 | 15:38
1
17
לצפיה ב-'חבל שלא תזכרתי שבוע שעבר'
חבל שלא תזכרתי שבוע שעבר
17/06/2018 | 10:22
6
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שבאמת אפשר להנחיל אהבה לקריאה עצמה'
אני לא בטוחה שבאמת אפשר להנחיל אהבה לקריאה עצמה
16/06/2018 | 07:14
3
100
לגדול הקראתי ספרים מכל הסוגים לפני השינה הרבה הרבה זמן אחרי שלמד לקרוא לבד, וכשבן זוגי שאל אותי מתי אפסיק עם המנהג הזה, אמרתי לו שזה יקרה רק כשהבכור יגרש אותי מהמיטה שלו. אז הוא גירש אותי מהמיטה מתישהו לקראת סוף כיתה ג', קרא ספרים לבד לפני השינה לפרק זמן קצר מאוד, ועזב את הקריאה לגמרי. היום (כיתה ז') קורא ספרים רק במסגרת הלימודים, וגם זה עם הרבה תלונות
הצעיר, לעומתו, גירש אותי מהמיטה מתישהו לקראת סוף כיתה א', אולי עוד לפני זה, והפך לתולעת ספרים רשמית מאוד מהר. המנוי לספר יחיד לספרייה הציבורית הפך בגללו למנוי לשלושה ספרים, ומאוד מהר התחלנו להגיע לספרייה לפחות אחת לשבוע, גם כשהוא לוקח שלושה ספרים. השנה, כיתה ג', הספרנית הבינה שאין לו יותר מה לחפש בספריית הילדים, ושלחה אותו לקומה השנייה, לספריית הנוער.
בקיצור, שניהם קיבלו ממני אותו חינוך אבל התוצאה הפוכה ב180 מעלות מבחינת הקריאה.
מה שאני עוד יכולה לספר, שזה בכלל מוזר בעיניי, זה שלבכור הלא קורא יש אובססיה לשפה נכונה, והוא מתקן את כולנו על כל פסיק של שגיאה דקדוקית. הצעיר, הקורא הנלהב (והמחונן יותר ממנו!), עדיין מדבר בשגיאות איומות של זכר-נקבה (שתי קרטיבים, שלושה בנות...). לכי תביני
לצפיה ב-'בהחלט אפשר. אולי לא לכל אחד אבל אפשר'
בהחלט אפשר. אולי לא לכל אחד אבל אפשר
16/06/2018 | 15:37
2
76
וגם אם הבן שלך לא קורא כרגע, זה לא אומר שלא יחזור לזה מתישהוא. וזה לגמרי לא אומר שהקראת לו ספרים "לשוא". הרחבת אופקים, העשרת אוצר מילים, פיתוח הדמיון והכי חשוב הבילוי המשותף הכיפי - כל אלה היו שם גם אם לא הנחלת לו אהבת הקריאה.

מרתק מה שאת מספרת על שגיאות השפה. אבל הי, זה המקצוע שלך, מה דעתך לעשות מחקר על החידה הזאת
אצלנו שניהם מדברים בשגיאות מהסוג שהזכרת. אני מתקנת ובעלי מקלקל...
ושניהם לא קוראים הרבה מאז שהסמרטפונים הארורים רמסו את חיינו. אבל קוראים מידי פעם.

לצפיה ב-'אני בטוחה שזה לא היה לשווא. כמו שכתבת, הדבר הכי חשוב הוא'
אני בטוחה שזה לא היה לשווא. כמו שכתבת, הדבר הכי חשוב הוא
16/06/2018 | 22:36
1
63
ששנינו מאוד נהנינו מהחוויה המשותפת כל השנים. דווקא בגלל שהוא לא רצה לקרוא לבד, זכיתי להקריא לו בעצמי את כל הספרים שאהבתי בילדותי (כמו הספרים של אריך קסטנר) ולהינות שוב יחד איתו.
אגב, הצעיר זכה כל השנים בפעמיים שעת סיפור - הייתי מקריאה לו את הספרים שלו במיטה שלו, ואחר כך הוא היה עובר יחד איתי למיטה של הבכור, לשעת סיפור מספר שתיים, ומקשיב לספרים שהייתי מקריאה לאחיו (שהיו גם סיפורת וגם ספרי ידע). בדיעבד הייתי צריכה כבר אז להבין שהוא ילד מאוד נבון, כי לא הייתה לו שום בעיה בגיל 4 להבין את השפה של ספרים שהתאימו לגילאי 7 ו-8... והאמת היא שבאמת אין לי דרך להסביר את שגיאות הדקדוק של הצעיר. אוצר המילים שלו (הפאסיבי והפעיל כאחד) מאוד מאוד מרשים, יכולת הביטוי שלו בכתב ובעל-פה הרבה יותר גבוהה משל ילדים בגילו, ולמרות זאת הוא עדיין יכול להגיד "שלוש קרטיבים" בלי שזה יישמע לו לא נכון (בעוד שהאוזניים שלי ושל הבכור מייד בוערות ). נחכה ונראה מה יהיה בשנים הבאות...
לצפיה ב-'כן, גם אני חזרתי קצת ל "ילדותי השניה" עם ספרי ילדות אהובים '
כן, גם אני חזרתי קצת ל "ילדותי השניה" עם ספרי ילדות אהובים
17/06/2018 | 09:32
44
שהקראתי להם
לצפיה ב-'לגבי מאיר שלו - על מה הספר גינת בר? (רק בלי ספוילרים בבקשה)'
לגבי מאיר שלו - על מה הספר גינת בר? (רק בלי ספוילרים בבקשה)
15/06/2018 | 23:41
1
104
אני אוהבת את מאיר שלו, ועוד הרבה סופרים ישראלים - א.ב. יהושוע, דוד גרוסמן, עמוס עוז. דוקא כנערה כמעט תמיד העדפתי ספרות מתורגמת (הייתי תולעת ספרים) ואת הסופרים הישראלים, גיליתי כשבגרתי.
לצפיה ב-'זה לא רומן, זה יותר כמו אוסף רשומות. רובן עוסקות בגינת הבר '
זה לא רומן, זה יותר כמו אוסף רשומות. רובן עוסקות בגינת הבר
16/06/2018 | 07:05
112
שלו באלוני אבא, וחלקן הן "גיחות צדדיות" לסיפורים משפחתיים וכדומה.
לצפיה ב-'אני נסעתי עם הבנים לשבוע הספר בתל אביב'
אני נסעתי עם הבנים לשבוע הספר בתל אביב
17/06/2018 | 10:19
94
גם שנה שעברה נסענו וקיבלנו חתימה מהאהרונובים על ילדי בית העץ ובהשראת זה הזמנו לילדים כמתנת סיום את הרפתקאות הדוד של ינץ לוי עם הקדשה אישית לכל ילד.

פגשתי חברה שהיא קוראת משפיעה של ידיעות, הסתובבנו יחד, הילדים חילקו את הסימניות של האתר החדש שלה והיו מרוצים מעצמם. הם קיבלו את הארי וגרביטי במחירים ממש שווים (הארי על 30שח לכרך הראשון והשני, השלישי קפץ בכמה שקלים למעלה)
כן חווינו את החוויה, את החגיגה ע"י הסתובבות בין כל הדוכנים כשעצם הנסיעה מנתניה לתל אביב היא מאורע בפני עצמו.
כשהייתי קטנה היה לנו אחלה יריד בכיכר בנתניה ואני זוכרת את זה בהתלהבות למרות שלא הייתי קוראת מדופלמת, עצם הטיול הזה והסיבובים בין הדוכנים היו מהנים.
לצפיה ב-'ולא נפגשנו....'
ולא נפגשנו....
20/06/2018 | 12:12
1
43
היתה הרצאה מעולה, התביישתי לבוא עם הספר שיחתום לי 
הייתי גם בהרצאה של קוטנר על אריק איינשטיין - מעולה כמו שקוטנר יודע להיות.

ושבוע הספר - מאחר ובקרייתנו זה "שבוע הספר בחסות XYZ"
(XYZ - רשת ספרים) הפסקתי ללכת, את אותם מבצעים אפשר לקנות במהלך כל החודש במיזוג של הקניון.

על הגוזל (שהופך למתבגר מן המניין) שמסיים כיתה ו' ועולה לחטיבה אספר בהזדמנות. 
לצפיה ב-'הו שלום לך! איזו מבקרת '
הו שלום לך! איזו מבקרת
20/06/2018 | 12:45
36
באמת לא ראיתי אותך בהרצאה. נראה לי שהורדנו את ממוצע הקהל דרסטית
בהצלחה לגוזל, מחכה לשמוע עדכון על אודותיו (זוכרת את ההיסטוריה...)
לצפיה ב-'האם להרשות לילד ללכת למסיבה?'
האם להרשות לילד ללכת למסיבה?
13/06/2018 | 19:59
8
313
מחר יש מסיבת סיום של כיתות יב בישוב. מדובר בכ 300 ילדים שחוגגים מסיבה לידינו, בפארק הציבורי. יהיה מופע להורים, לא יודעת מה עוד.
המדריך של הבן הגדול בתנועת הנוער הזמין את כולם למסיבת הסיום שלו, ואני תוהה האם להרשות לו.
יכול להיות שם משהו מסוכן? הרי יהיו הורים שהוזמנו למופע. בטח אלכוהול וכד' יהיו מאוחר יותר.
לצפיה ב-'תבדקי איתו אם עוד'
תבדקי איתו אם עוד
13/06/2018 | 23:22
170
חברים שלו הולכים, אם כן אל תמנעי ממנו-
הם יחזרו מהר מאוד--כי המופע הרשמי ישעמם,
כל החלק הראשון הוא ברכות ונאומים שבלוניים--
שלא מענינים גם לא את המסימים.
והמופע--הוא הואי וסיכום שנות הלימוד--שה"זרים" לא יבנו את הפואנטות.
אז ילך ודי מהר יחזור.
כן תכוני רק למופע ואם לא נעים לך לחזור הביתה ולא ללכת למקומות אחרים.

לצפיה ב-'לא רואה סיבה שלא להרשות לו. אין לי מושג לגבי הרגלי שתייה של'
לא רואה סיבה שלא להרשות לו. אין לי מושג לגבי הרגלי שתייה של
14/06/2018 | 13:50
2
140
י"בניקים בימינו, אבל אני גם מניחה שבשלבי החגיגה המאוחרים, הילדים הקטנים יותר גם ככה ירגישו לא שייכים ויעזבו.
לצפיה ב-'אני תוהה באיזה שלב הם כן ירגישו שייכים? '
אני תוהה באיזה שלב הם כן ירגישו שייכים?
14/06/2018 | 14:51
1
141
נראה לי מוזר, אבל אולי בישוב הזה, זה מקובל. אני הייתי מרימה טלפון למדריך או לאחד ההורים שיש לו 'ותק' דהיינו ילדים גדולים יותר, כדי להבין מה צפוי לילדים בארוע
לצפיה ב-'אני לא יודעת, אבל תכלס זה במקום ציבורי פתוח ולא במקום סגור'
אני לא יודעת, אבל תכלס זה במקום ציבורי פתוח ולא במקום סגור
14/06/2018 | 16:51
107
ירגישו לא במקום ולא שייכים - ילכו הביתה. גם ההורים יכולים לעשות סיבוב ולעבור ליד הפארק כדי לראות מה העניינים ומה בדיוק קורה שם, ולקחת הביתה אם העניין לא נראה להם.
לצפיה ב-'בישוב של החמים שלי יש גם מסיבת סיום כזאת,'
בישוב של החמים שלי יש גם מסיבת סיום כזאת,
14/06/2018 | 16:23
143
ואם היה מדובר במסיבה אצלנו לא הייתי חוששת, כי הייתי כבר במסיבה כזאת ואני יודעת מה הולך שם. אולי תבררי מהורים שהיו בשנה שעברה מה הולך במסיבות האלה?
לצפיה ב-'הייתי הולכת איתו'
הייתי הולכת איתו
15/06/2018 | 17:06
2
107
לדעתי
החשש עם י"ב זה אלכוהול
אז אם את איתו אין בעיה. מדריך של תנועת נוער בעיניי צעיר מדי

wonderfulmaman.wordpress.com
לצפיה ב-'אלכוהול במסיבות נוער נפוץ בכיתות הרבה הרבה יותר נמוכות מ-י"ב'
אלכוהול במסיבות נוער נפוץ בכיתות הרבה הרבה יותר נמוכות מ-י"ב
17/06/2018 | 15:01
1
81
הילדים בימינו שותים כבר מכיתות נמוכות (ט' ואפילו קודם לזה).
מסיבות בחוץ, ללא הורים, זה מקום בו יהיה אלכוהול, גם אם מדובר בתלמידי כיתה ט.

לצערי אני נתקלת הרבה בבני נוער ששותים (מתנדבת בסיירת ההורים העירונית אצלנו), כולל כאלו שאני בטוחה שההורים שלהם לא יודעים שהם שותים.
הם נפגשים בפארק, או בגן משחקים, מבלים יחד ושותים.

להגיד שהחשש עם י"ב זה אלכוהול זו תמימות. החשש הזה יהיה גם בגילאים נמוכים יותר.
לצפיה ב-'מסכימה ולא מסכימה'
מסכימה ולא מסכימה
17/06/2018 | 18:06
72
זה נכון שנחשפים לאלכוהול הרבה לפני (אני עובדת עם בני נוער ביומיום)

אבל במסיבות י"ב יש קטע שהם מתדלקים לפני וזה כבר בלגן

אני כן חושבת שכדאי לתת לו ללכת אבל שוב כשההורים גם שם באופק.

זאת דעתי

לצפיה ב-'מתנות סוף שנה - מה נהוג אצלכם?'
מתנות סוף שנה - מה נהוג אצלכם?
13/06/2018 | 14:57
11
189
כמה נהוג אצלכם לאסוף מההורים עבור מתנת סוף שנה למחנכת?

לצפיה ב-'נראה לי שאצלנו זה חלק מתשלום הועד'
נראה לי שאצלנו זה חלק מתשלום הועד
13/06/2018 | 15:20
4
129
ולא אוספים במיוחד. התשלום לועד (על כל השנה) הוא 50 ש"ח.
לצפיה ב-'50 ש"ח לכל השנה מספיק לכם???'
50 ש"ח לכל השנה מספיק לכם???
14/06/2018 | 07:17
3
107
אין לכם מסיבה בפורים? מסיבה בסופשנה (שלא קשורה לבית הספר)? ועוד. אצלנו גובים הרבה יותר אבל יש הרבה פעילויות במהלך השנה.
לצפיה ב-'כשיש מסיבות הן בחוץ (אכן אין בפורים ובסופשנה). מה שכן,'
כשיש מסיבות הן בחוץ (אכן אין בפורים ובסופשנה). מה שכן,
14/06/2018 | 08:37
2
91
זה לא באמת כולל הכל, כי למשל בל"ג בעומר או במסיבות/אירועים של הועד וגם בימי ההולדת החודשיים (שבהם יש ארוחת בוקר כיתתית) כל אחד צריך להביא משהו מהרשימה.
נראה לי שהתשלום מכסה מתנות למורה + קרטיבים בטיולים. משהו כזה.
לצפיה ב-'אצלנו לפעמים יש רשימות כיבוד ולפעמים הועד קונה'
אצלנו לפעמים יש רשימות כיבוד ולפעמים הועד קונה
18/06/2018 | 08:43
1
30
זה משתנה, משתדלים לא לבקש כל פעם, להקל על ההורים.
אירועים של סופשנה, פורים וכו' עולים כסף, בפורים שכרנו מקום+מפעיל לדוגמא.
לצפיה ב-'אין לנו מסיבת פורים (ומעולם לא היה מפעיל),'
אין לנו מסיבת פורים (ומעולם לא היה מפעיל),
18/06/2018 | 08:57
41
ולדעתי גם לא אירוע של סופשנה. האירועים שיש לנו הם, למשל, מפגש כיתתי (עם המשפחות) בפארק/גן משחקים עם הפעלה של הועד עצמו + פיתות על הטאבון + אוכל שמביאים מרשימה.
לצפיה ב-'גם אצלנו זה חלק מהתשלום הכולל לוועד, שהוא אגב די גבוה'
גם אצלנו זה חלק מהתשלום הכולל לוועד, שהוא אגב די גבוה
13/06/2018 | 18:38
120
אני לא קונה מתנות בנפרד בד"כ. רק בשנה שעברה, כשהבכור נפרד מהמחנכת המופלאה שלו, שליוותה אותו במשך 4 שנים, אפינו יחד עוגיות לה ולסייעת של הכיתה, שמנו בקופסאות יפות והוא כתב לכל אחת מהן ברכה אישית.
לצפיה ב-'גם אצלנו זה בד"כ חלק מתשלום הועד'
גם אצלנו זה בד"כ חלק מתשלום הועד
13/06/2018 | 23:32
75
אבל אצל הגדול לא אספו השנה כסף לועד, אז אספו 30 ש"ח מכל ילד עבור מתנה למחנך
לצפיה ב-'גם אצלנו זה חלק מהתשלום לועד'
גם אצלנו זה חלק מהתשלום לועד
14/06/2018 | 07:16
20
לצפיה ב-'אצלנו אספו בלי קשר לוועד, 30 מכל אחד'
אצלנו אספו בלי קשר לוועד, 30 מכל אחד
14/06/2018 | 08:20
73
אחת האמהות שלחה ווטסאפ לקבוצה שבגלל שהוועד לא מארגן מתנה (אולי נגמר לו הכסף?), היא אוספת 30 מכל אחד.

נראה לי קצת הרבה, אבל כמו תמיד - אין לי כוח לריב בשביל 30 שקל....

לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
14/06/2018 | 10:53
99
הוועד קונה מתנה למורה מכספי הוועד בין 200-300 שח תלוי בתקציב ומצבו.

לצפיה ב-'אצלנו זה כלול בוועד'
אצלנו זה כלול בוועד
15/06/2018 | 17:05
49
אבל בערך רק לסוף שנה 40 אם אני לא טועה

במעון ביקשו 25

לצפיה ב-'שולחת ללימודי שחיה'
שולחת ללימודי שחיה
10/06/2018 | 10:17
12
295
את שני הגדולים באופן פרטי. הבת (7.5) פחדנית (במיוחד) בענייני מים. הבן (5.5) חצי דג.
למה חשוב לשים לב אצל מדריך השחיה? האם מעבר לתעודת מדריך כדאי גם הכשרה בהידרותרפיה או שאין לזה משמעות. יש עדיפות לגבר/אשה (שולחת בן ובת). משהו נוסף שכדאי לשים אליו לב? אשמח לכל תובנה מנסיונכן.
לצפיה ב-'לא הבנתי למה הידרותרפיה קשורה ללימודי שחייה'
לא הבנתי למה הידרותרפיה קשורה ללימודי שחייה
10/06/2018 | 12:35
3
173
גם אצלי הבנים למדו שחייה באופן פרטי, שניהם התחילו בגיל 7 וחצי ולמדו אצל אותו המדריך. הקטן עם פחד מים מגיל מאוד מאוד צעיר, והמדריך היה סבלני, מקסים, ידע לחזק ולעודד ולתת לו בטחון בהדרגה, ומצד שני גם ידע איפה אפשר לדרוש ממנו עוד קצת, והצליח לזהות בכל פעם עד איפה אפשר להביא אותו בשיעור מסוים. משערת שזה עניין של ניסיון וגם של אופי.
לדעתי חשוב לקבל המלצות מאנשים שמכירים את המדריך/ה (לא נראה לי מאוד קריטי אם זה גבר או אישה), ומצד שני גם לא להתבייש ולהפסיק אם רואים שאין כימיה בין הילד/ה לבין המדריך/ה.
לצפיה ב-'פשוט באחד המקומות'
פשוט באחד המקומות
10/06/2018 | 14:37
2
183
נאמר לי שלמדריכים יש הסמכה בהידרותרפיה, ותהיתי אם זה בכלל רלוונטי. אותי שלחו בסוף א' לבריכה השכונתית למציל מושיקו, בקבוצה של כמה ילדים. חווית הלימוד זכורה לי לרעה (כל הזמן שרפו לי העיניים ושתיתי המון מי כלור), אבל תוך שבועיים שחיתי.
לצפיה ב-'גם אותי לא חושבת שבזמנו היו אפשרויות אחרות'
גם אותי לא חושבת שבזמנו היו אפשרויות אחרות
10/06/2018 | 15:34
146
אני בחרתי לשלוח לשיעורים פרטיים את שניהם כי הבכור היה ילד ביישן מאוד, שלא רצה ללכת לחוגים בקבוצה, וכי הצעיר היה עם פוביית מים רצינית.
בדיעבד עבור שניהם זו הייתה האפשרות הכי נכונה. המדריך זיהה את יכולות השחייה של הבכור, לימד אותו את כל 4 הסגנונות, מאוד הקפיד איתו על טכניקה, ומשלב יחסית מוקדם מאוד עודד אותו להגיע לנבחרת. תכלס זה לקח שנתיים עד שהבכור הסכים, אבל המדריך היה זה שזיהה את הכשרון, ולא הפסיק לעודד אותו ולדחוף אותו לכיוון של נבחרת, גם כשהבכור כבר עזב את השיעורים הפרטיים ועבר להתאמן עם אותו המדריך כחלק מקבוצה.
ולגבי הצעיר - אין ולא היו לנו שאיפות לגביו בתחום הזה, אבל היה לנו מאוד חשוב שלא יפחד להיכנס למים, ושאם חס וחלילה ייפול למים, ידע מה לעשות. אז עכשיו הוא יודע. הוא שוחה חתירה וגב וזהו, והפחד כבר איננו. אבל זה לקח בערך שנה של שיעורים פרטיים, והיה תהליך רגשי לא פשוט, ואין לי ספק שהמדריך היה גורם מכריע.

לגבי ההידרותרפיה - קטונתי, אבל נשמע לי משהו שממש לא קשור ללימודי שחייה, ושחלק מהמטרה זה שזה יישמע להורים יותר qualified או משהו כזה.
לצפיה ב-'החשוב בהידרותרפיה הוא שהסבירות יותר גבוהה שהוא יידע טוב יותר'
החשוב בהידרותרפיה הוא שהסבירות יותר גבוהה שהוא יידע טוב יותר
10/06/2018 | 19:13
123
להתמודד מול ילד עם פחד ממים.

בכל זאת, זה תחום טיפולי שדורש הכשרה רבה, במיוחד בהתמחות עם ילדים.
לצפיה ב-'לשים לב שהמדריכה נחמדה לילדים.'
לשים לב שהמדריכה נחמדה לילדים.
10/06/2018 | 15:26
139
אני הלכתי קודם להסתכל מהצד על איך השיעור מתנהל. חשוב היה לי שהמדריכה תהיה נחמדה לילדים.

זו היתה בריכה שהיו בה רק שיעורי שחיה לילדים, ואם זה אפשרי - בעיני זה עדיף. זה אומר שבשטח הבריכה נמצאים רק ילדי החוג והוריהם, זה לא מקום עמוס, אין שם עשרות שחיינים אחרים. אווירה "ביתית".

כאמא לבנות - העדפתי מדריכה אישה. מתנצלת בפני כל המין הגברי, אני יודעת שרובכם לא אנסים ולא פדופילים. אבל מספיק רק אחד כזה כדי להרוס חיים של ילדה... עם ילדות קטנות - לא לקחתי צ'אנס.

וכשאת מדברת עם המדריכה, אני הייתי מעדיפה מדריכה שמספרת שהיא עושה הרבה משחקי התרגלות למים, על פני מדריכה שמבטיחה שהילדים יגיעו לנבחרת השחיה... מישהי ששמה דגש על ההנאה והבטחון, ולא על הישגים ספורטיבים.
לצפיה ב-'לגבי גבר/אישה - אצלנו תמיד לפחות הורה אחד'
לגבי גבר/אישה - אצלנו תמיד לפחות הורה אחד
10/06/2018 | 20:15
151
נשאר עם הילדה והמדריכ/ה בשחייה. כשמדובר בגבר, זה נכון גם למורים פרטיים לנגינה ולכל דבר אחר. אבל בשחייה בכל מקרה.
לצפיה ב-'שנה? אמאל'ה'
שנה? אמאל'ה
10/06/2018 | 20:55
2
172
קיוויתי שזה יהיה עניין של כמה שבועות במהלך הקיץ.
ברור שלא נשאיר אותם לבד במים (בלי קשר למין המדריך) ולא נראה לי שבאיזשהוא שלב בקרוב בשום מקום (כן, אני יודעת, חייבת לעבוד על לשחרר אותם מהקן).
לגבי סגנונות - מתחילים בחזה ואז חתירה. אני לא שואפת ליותר מזה - כדאי?
הם ברמות שונות של פחד ושל יכולת. הקטן מרגיש בנוח במים ולא מפחד מהם. הגדולה מאד הססנית. אני מקווה שלשלוח אותם ביחד יעשה טוב לשניהם.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שבאמת צריך מעבר לכמה שבועות. זה נראה לי'
אני לא בטוחה שבאמת צריך מעבר לכמה שבועות. זה נראה לי
10/06/2018 | 21:40
145
מאוד אינדיווידואלי. הבכור נשאר בשחייה כחוג ספורט (כי לא רצה שום פעילות גופנית אחרת), וכאמור הקטן באמת היה זקוק להרבה יותר זמן בגלל פובית מים. אבל אני לא בטוחה שכולם צריכים כל כך הרבה זמן כמו הבנים שלי.
לי אישית לא היה חשוב שידעו סגנונות. היה לי חשוב שידעו לא לטבוע, שיהיה להם בטחון עצמי בסיסי במים ושלא ייכנסו להיסטריה ולפניקה אם יפלו פעם לאיזה אגם או נחל.
לצפיה ב-'אצלנו - רק חזה, כמה שבועות. '
אצלנו - רק חזה, כמה שבועות.
11/06/2018 | 16:53
106
זה כבר היה מזמן, אני לא זוכרת בדיוק כמה שיעורים, אבל אני די בטוחה שלא יותר מ4 שבועות (שני שיעורים בשבוע).

ורק שחיית חזה. מי שרצה להמשיך ללמוד חתירה - עבר לקורס אחר, למתקדמים.

שנה אחרכך לקחתי שיעור פרטי אחד, בשביל רענון ובטחון. 
לצפיה ב-'התשובות שלי'
התשובות שלי
11/06/2018 | 06:41
140
מין המדריך לא ממש משנה, מה שחשוב זה שתהיה כימיה בינו/בינה לבין הילדים.

אם אחת פחדנית והשני כמו דג לא הייתי שמה אותם יחד בשיעורים. לטעמי זה לא ילך. הבת שלי הלכה עם חברה וזה לא הלך אחרי שני שיעורים הפרדנו אותן, הן לא היו באותו כיוון בכלל בהתנהגות במים. עדיף שכל אחד מהם ילמד בנפרד.
אצלי שניהם אוהבי מים ובאמת אחרי מספר שיעורים כבר ידעו לשחות לא היו צריכים יותר מיזה. שנה אחרי לקחתי כל אחד מהם לשיפור התנועות אחרי שבחורף כמובן לא שחו.
אני ביקשתי ששניהם ילמדו דבר ראשון חזה אח"כ בעתיד נעבור לחתירה. כשהקטן למד שחיה הגדולה באמת עשתה כמה שיעורי חיזוק לחזה שלה ובמקביל למדה גם חתירה אבל עבורי זה לא ממש משנה. העיקר שיודעים לשחות במים.

בנושא מדריך ההידרותרפיה ראיתי שכבר כתבו לך שזה ממש לא משנה, גם לדעתי האישית. אולי רצו למשוך אותך לבוא ללמוד אצלם אז הוציאו קלף שאין אצל כולם. עבור מי שלומד לשחות זה לא ממש רלוונטי.
לצפיה ב-'אני שלחתי'
אני שלחתי
17/06/2018 | 18:01
1
44
לגבר, אבל לא בכוונה
לצפיה ב-'נשלח מהר מדי'
נשלח מהר מדי
17/06/2018 | 18:03
45
לא היה חיבור בין הילד למדריך אז החלפנו מדריך והוא פרח

גם אם הוא לומד בקבוצה חשוב לדעתי לוודא שהרמה אחידה

לצפיה ב-'כמה זמן מראש מתחילים ללמוד לבר מצווה?'
כמה זמן מראש מתחילים ללמוד לבר מצווה?
07/06/2018 | 17:18
26
119
לצפיה ב-'עוד כמה שאלות בר מצווה'
עוד כמה שאלות בר מצווה
07/06/2018 | 17:24
4
218
גיליתי שבר המצווה של הגדול עוד 4 חודשים, אז כבר צריך להתחיל לארגן דברים. אז עוד כמה שאלות:
1. האם מתאים להזמין קרובי משפחה למסיבה לילדי הכיתה? אין לנו משפחה גדולה, וגם ככה אנחנו לא ממש בקשר. אז חשבתי להזמין את הדודים של שנינו עם בני דודים וילדיהם. שזה אומר מהצד שלי 6 מבוגרים ו- 5 ילדים בגילאים שונים ובערך אותו הדבר מהצד של בעלי.
יש טעם לעשות ארוע נפרד רק עבורם? אנחנו לא ממש בקשר, ושני הצדדים גם לא מכירים אחד את השני.
2. כמה זמן מראש צריך לסגור עם המקום?
3. האם נהוג להכין מצגת? עם תמונות או שצריך עוד משהו?
4. יש עוד משהו שצריך לעשות לפני? הכוונה להתחיל כבר עכשיו?
לצפיה ב-'אצלנו הוא לא עלה לתורה כך שאני לא יודעת כמה זמן מראש צריך'
אצלנו הוא לא עלה לתורה כך שאני לא יודעת כמה זמן מראש צריך
07/06/2018 | 18:08
2
182
אבל לגבי הדברים האחרים:
1. לא יודעת מה לומר על סיטואציה כזו. לדעתי מקובל יותר האירוע ההפוך - אירוע "גדול" באולם לבני משפחה, ולהזמין את הילדים מהכיתה לאותו אירוע. עד היום לא נתקלתי באירוע שהרוב בו היו הילדים והמיעוט היו בני משפחה, אבל תכלס מה זה משנה. אם זה מה שמתאים לכם, זה מה שתעשו. הבכור בחר שלא לעשות מסיבה לכל הכיתה, עשינו רק לבני משפחה קרובים ולחברים קרובים שלנו (שכמובן מכירים את הבכור מאז שהוא תינוק או ילד קטן מאוד), והוא הזמין עוד כמה חברים טובים. בסה"כ היו באירוע בערך 60 אנשים (מבוגרים וילדים).
2. אנחנו סגרנו עם מסעדה בערך 3 חודשים מראש.
3. כן, נהוג להכין מצגת. לא חובה, אבל נהוג. אין פה "צריך", כל אחד עושה מה שמתאים לו. אנחנו עשינו מצגת עם תמונות בלבד, כבר ראיתי מצגות ששילבו סרטונים קצרים, הצגות של בני משפחה וכדומה. אין פה כללים של נכון ולא נכון, זה צריך להתאים לכם.
4. אנחנו סגרנו עם צלם במקביל לסגירת מקום. חוץ מזה לא היה עוד משהו שעשינו 4 חודשים מראש. חודש מראש הודענו לכולם על תאריך, קנינו בגדים וזהו פחות או יותר. הזמנות עצבנו לבד ושלחנו בוואטסאפ.
מזל טוב!
לצפיה ב-'אבדוק עם הילד לגבי הכיתה'
אבדוק עם הילד לגבי הכיתה
07/06/2018 | 19:00
1
155
אצלו נהוג כן להזמין את כל הכיתה (לפחות כך זה נראה לפי ההזמנות שהוא קיבל).
מצד שני, הוא לא חברותי ודווקא שני החברים הכי טובים שלו הם מהכיתה השנייה.
ומשפחה אין לנו בכל מקרה (גם אלה שכן רשמתי כמוזמנים פוטנציאליים הוא בקושי מכיר).
לצפיה ב-'זה עדיין לא אומר כלום. גם אצל הבכור היו בנים שהזמינו את כל '
זה עדיין לא אומר כלום. גם אצל הבכור היו בנים שהזמינו את כל
07/06/2018 | 22:12
131
הכיתה, והיו כאלו שלא. כאמור, אנחנו לא, וממש לא היינו היחידים.
לצפיה ב-'זה הזמן למצוא לו מורה לבר מצווה '
זה הזמן למצוא לו מורה לבר מצווה
07/06/2018 | 21:00
140
הבן שלי התחיל חודשיים מראש וזה היה מעט מידי והוא למד בלחץ. ומדובר בילד מהיר קליטה. מצד שני, יש ילדים שמסתפקים בקריאת שניים שלושה פסוקים ואז אולי לא צריך להתכונן כל כך הרבה זמן מראש. הבן שלי לא קרא את כל הפרשה, אבל קרא כמה קטעים מתוכה, הרבה יותר משניים שלושה פסוקים.

שיהיה בשעה טובה!
לצפיה ב-'כמו שאמרו'
כמו שאמרו
07/06/2018 | 21:39
11
159
תלוי מה את מתכננת עבורו
מבחינת קריאה, זה הזמן לברר איתו והיכן שאתם מעוניינים לקרוא מה רוצים 
4 חודשים יכול להספיק כדי ללמוד בע"פ כמה שורות אבל לא מספיק כשמדובר בטקסט ארוך.
לצפיה ב-'לא ידעתי שאפשר לבחור כמה לקרוא'
לא ידעתי שאפשר לבחור כמה לקרוא
07/06/2018 | 22:05
9
165
הנחתי שאם עולים לתורה, אז קוראים כמות קבועה של טקסט.
מה האפשרויות בעצם?
מה המינמום?
למען האמת, לא רואה סיבה שהילד יבזבז  עכשיו זמן ומאמץ בללמוד משהו חסר משמעות ותועלת, רק כי ככה נהוג.
אבל בעלי לא יסכים איתי, וגם הילד.
לצפיה ב-'הוא אמור לקרוא את הפרשה שלו'
הוא אמור לקרוא את הפרשה שלו
07/06/2018 | 22:45
1
161
את הפרשה שקראו שהוא נולד
פשוט תבדקי לפי התאריך עברי שלו מה הייתה הפרשה באותו שבוע

לצפיה ב-'נכון'
נכון
08/06/2018 | 08:02
102
קיבלתי הסבר ממשפחת בעלי.
הפרשה היא פרשת השבוע, אבל הקריאה מתחלקת למספר חלקים, בד"כ את הפרשה כולה קורא אדם אחד וביניהם מעלים אנשים לברך , ובסוף יש הפטרה, לכל חלק בקריאה שבין העלאת האנשים יש שם. כך שילד הבר מצווה, יכול לקרוא רק חלק אחד מבין החלקים האלו, (במקום הקורא בתורה הקבוע).

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
07/06/2018 | 22:45
100
באיזה בית כנסת תעלו? איזה זרם דתי? אני מניחה שאתם חילונים, אז קודם תחליטו לגבי המקום תפנו אל הרב ותתייעצו.
לצפיה ב-'אנה, בינתיים, כדי שלא לבזבז זמן '
אנה, בינתיים, כדי שלא לבזבז זמן
08/06/2018 | 10:34
2
180
אני מציעה לך לברר בדיוק איזו פרשה על הילד לקרוא (נראה לי שכל חובש כיפה בר דעת ידע להגיד לך), ולתת לילד פשוט לקרוא את הפרשה, לעשות איתה היכרות ראשונית, ללמוד מילים קשות וכיו"ב. יתכן שיקח זמן עד שתמצאו לו מסגרת לימוד וככה הוא יגיע יותר מוכן.

לגבי המסיבה, גם בסביבתנו זה מאד משתנה. כל אחד עושה בפורמט שמתאים לו, וראינו כבר גם כאלה שחגגו עם מעט משפחה והרבה ילדים. אנחנו חגגנו למשפחה בנפרד בכותל, ובגיזרת החברים - הילד אסף חמישה עשר חברים ולקחנו אותם לערב פיינטבול ואחריו פיצה, עוגה והביתה. זה מה שהילד רצה. אבל חבר שלו למשל הזמין משפחה וחברים לכותל. חבר אחר עשה באולם והזמין את כל הכיתה. בקיצור - אין פורמט אחיד. תעשו מה שמתאים לכם ולילד.
לצפיה ב-'איך זה עובד בכותל מבחינת בנות המשפחה?'
איך זה עובד בכותל מבחינת בנות המשפחה?
12/06/2018 | 23:00
1
62
אני מניחה שהן לא מורשות להיות בצד הגברים? אז איך הן שותפות?
לצפיה ב-'שותפות חלקיות מעבר למחיצה'
שותפות חלקיות מעבר למחיצה
13/06/2018 | 09:26
54
ההפרדה הפיזית זה לא הכל. הגברים מניחים תפילין, מתפללים, קוראים בתורה. אנחנו יכולות להתפלל, לצפות מעל המחיצה (היא לא גבוהה) ו.. לזרוק סוכריות. מודה שזה ממש לא המצב האידאלי, אבל זאת פשרה שאני עשיתי במודע. בסופו של דבר היה מאד מאד מרגש וקסום.

אף פעם לא ראית בר מצווה בכותל? חשבתי שכולם יודעים מה קורה שם.

אגב, סמוך לבר מצווה של בני הגיעה חברה של הורי מארה"ב כדי לחגוג בת מצווה רפורמית לנכדה שלה. 50 איש הגיעו מארה"ב, ופה בכותל עשו להם בלגן כי רצו להוציא ספר תורה שהילדה תקרא בו. אני לא זוכרת איך בדיוק זה נגמר, אבל אי נעימות היתה גם היתה. וזה ממש חבל.
לצפיה ב-'אם בעלך הוא זה שחושב שזה חשוב, למה הוא לא מטפל בזה?'
אם בעלך הוא זה שחושב שזה חשוב, למה הוא לא מטפל בזה?
09/06/2018 | 00:03
2
137
נראה לי מצחיק שההורה שלא מחזיק מכל העניין הזה, הוא זה שיטפל

אם הבן והאיש חושבים שזה דבר חשוב - שהם יעשו את הבירור מה בדיוק צריך לקרוא.

לצפיה ב-'כי יש חלוקת תפקידים בבית '
כי יש חלוקת תפקידים בבית
09/06/2018 | 07:32
1
174
אחרי שלחצתי עליו, קיבל המלצה על מישהו שמלמד. הבעיה היא שקיבל המלצה מחבר דתי, אז מקוווה שזה לא "כבד" מדי.
וזאת אחת הסיבות שאני מבררת מה האפשרויות, כדי לדעת אם מה שמסכמים הגיוני או לא. כי כמו שאמרתי, אני רוצה כמה שפחות. ובעלי ממש רוצה להקפיד על מה שנהוג.
ואיזו פרשה קוראים כבר בדקתי באינטרנט, זה לא סיפור.
ושאר ההתארגנות היא כן יותר קשורה אלי.
לצפיה ב-'דתיים קוראים את הפרשה,'
דתיים קוראים את הפרשה,
11/06/2018 | 18:28
84
וגם קונסרבטיבים ורפורמים- כי זה סוג של דתיים. לוקח בערך חצי שנה ללמוד את הפרשה. חילוניים מסתפקים הרבה פעמים בקריאת ההפטרה. זה לא נראה פחות מכובד, לא מעמיס על הילד, וחודשיים של לימוד מספיקים.
הילד לא חייב לקרוא את הפרשה (או ההפטרה) של השבוע בו נולד. הוא לא יכול לקרוא פרשה מוקדמת יותר. כשבדקתי את ההפטרה שאחד הבנים שלי היה אמור לקרוא, היא נראתה לי בעייתית מבחינת התוכן, וגם מאוד ארוכה. ההפטרה של שבוע מאוחר יותר היתה קצרה והרבה יותר סימפטית. קבענו את שבת הבר מצווה לפי ההפטרה שבחרתי.
גדלתי בבית דתי, כך שהכרתי את הכללים, ויכולתי לעשות את השינוי. גם האורחים היו דתיים ברובם, כך שאני יכולה להבטיח שאף אחד לא חשב שעשינו משהו בעייתי הלכתית. פשוט רוב החילוניים לא מודעים לאפשרות.
לצפיה ב-'4 חודשים זה לגמרי מספיק'
4 חודשים זה לגמרי מספיק
10/06/2018 | 09:56
71
כדי ללמוד את כל הפרשה.

כדאי לפנות לגבאי של בית הכנסת שבו תרצו שהוא יעלה לתורה והוא כבר יפנה אתכם למלמד.
לצפיה ב-'חצי שנה'
חצי שנה
09/06/2018 | 12:12
112
אם יש בית חב"ד בסביבה הם ישמחו ללמד את הילד בעזרת תוכנה ייעודית ללא שכר (יבקשו תרומה לפי רצונך).
לצפיה ב-'קודם מחליטים איזה בר מצווה רוצים (אתם והילד)'
קודם מחליטים איזה בר מצווה רוצים (אתם והילד)
10/06/2018 | 08:42
5
116
בר מצווה אורטודוקסית? רפורמית? קונסרבטיבית?
יש את כל האפשרויות, ולכל אחת מהן הכנה קצת שונה.

לבר מצווה אורטודוקסית יש למצוא מישהו שילמד את הבן את הפרשה, את ההפטרה וכיצד להניח תפילין. משך הזמן הנדרש משתנה ותלוי באורך הפרשה וההפטרה, ובמידת הקליטה מוזיקלית של הנער.
רפורמי מקיימים קורס בר-מצווה קבוצתי, בו מדברים הרבה על מהי יהדות, מהו בר המצווה, מהי היהדות שלי ועוד. הקורס הוא לרוב 5-10 מפגשים (תלוי בקהילה עצמה ובמוביל של הקורס), ובנוסף יש לימוד של הפרשה - הקטע שבחר הנער לקרוא מהפרשה, כולל לימוד הטעמים והקריאה.

אם אתם לא פעילים בבית כנסת - כדאי לשריין את התאריך לפחות 4 חודשים מראש, מול גבאי בית הכנסת.

יש כאלו שמזמינים את החברים גם לעלייה לתורה, ויש כאלו שלא. אצל הבן שלי לא היה מקובל להזמין את החברים לעלייה לתורה. לחברים עשו מסיבה נפרדת או הזמינו אותם לאירוע שעשו באולם אירועים.
לצפיה ב-'ומה עושים כשיש יותר מילד אחד שחוגג בר מצווה?'
ומה עושים כשיש יותר מילד אחד שחוגג בר מצווה?
10/06/2018 | 17:38
4
111
יש לנו בית כנסת אחד בישוב, אז מה עושים במצב בו יש ליותר מילד אחד בר מצווה בשבת מסוימת?
אני מניחה שמתחלקים בקריאה, אבל איך יודעים מראש?
לצפיה ב-'צריך לתאם מראש עם רב בית הכנסת'
צריך לתאם מראש עם רב בית הכנסת
10/06/2018 | 20:16
24
לצפיה ב-'אצלנו יש מירוץ, מי מזמין ראשון את השבת בביהכ"נ.'
אצלנו יש מירוץ, מי מזמין ראשון את השבת בביהכ"נ.
13/06/2018 | 08:57
2
66
המפסיד חוגג בשבת שלאחר מכן.
לצפיה ב-'אי אפשר יותר מילד אחד?'
אי אפשר יותר מילד אחד?
13/06/2018 | 15:10
1
12
לצפיה ב-'אפשר, אבל זה לא מתאים לכולם.'
אפשר, אבל זה לא מתאים לכולם.
13/06/2018 | 15:25
57
זה אומר שצריך להגיע להסכמות עם המשפחה השניה.
החל ממה כל ילד יקרא, ועד להחלטות בנוגע לכיבוד.
יש גם יותר אורחים, ותשומת הלב מתחלקת בין הילדים.
בבית הכנסת שלידינו, נהוג להפריד.
לצפיה ב-'רצוי כחצי שנה'
רצוי כחצי שנה
10/06/2018 | 14:56
1
110
אם את לא מכירה אף אחד, תשאלי בבית כנסת אבל אני די בטוחה שהורי הבנים בכיתה או בשכונה יוכלו לעזור לך.
לגבי המסיבה, אנחנו עשינו יחד משפחה וחברים של הילדים. לא היה טעם לחלק, אין הרבה משתי הקטגוריות. דווקא חשבתי שזה יהיה נחמד אם הילדים יזמינו את כל הכיתה, אבל הגדול וגם האמצעי הזמניו כמה חברים וזהו. 
מה שחשוב הוא להזמין הפעלה לילדים גם אם יש מעט מהם. יש חברות שמתמחות בזה ואפשר להזמין מתקן אחד או שניים (אצלנו היו כ18 ילדים, כולל ילדי המשפחה והחברים של הילדים, בכל הגילאים האפשריים והזמנו כמה משחקים , תא צילום ועוד משהו).
בדרך כלל מכינים סרט או מצגת וגם אומרים כמה מילים. אנחנו הקפדנו לדבר כחמש דקות (הכנו מראש מה לומר) אבל כבר הייתי בארועים שבם היו נאומים אינסופיים, תחליטו מה מתאים לכם. הכנו סרט קצרת נעזרנו במישהי בתשלום כי לא היה לנו זמן ובעיקר לא הכישורים לזה אבל אני מכירה המון משפחות שמכינות לבד את הסרט ויוצא מעולה.

לצפיה ב-'הפעלה לילדים מאוד מומלץ. גם אצלנו היו בסביבות 15 ילדים'
הפעלה לילדים מאוד מומלץ. גם אצלנו היו בסביבות 15 ילדים
10/06/2018 | 15:25
115
בכל מיני גילאים (מגיל 3 ועד גיל 17), בני משפחה, חברים וחברים של הבן. הזמנו שולחן פינג פונג, כדורגל-שולחן ו-2 עמדות סוני פלייסטיישן. חוץ מזה קניתי במקס סטוק הרבה טושים פשוטים ודפי צביעה, ובתוך המסעדה ארגנו שולחנות צביעה לילדים, וכל הילדים עד גיל 9 מאוד נהנו מהם.
גם אנחנו (ההורים) הכנו מראש נאום קצר, חוץ מהמצגת, וחוץ מזה פתחנו את האפשרות לברך לכל מי שרוצה. בחרו לנצל את ההזדמנות אמא שלי ודודה שלי. שתיהן דיברו די באריכות, אבל אני חייבת לציין שדווקא בגלל שהאירוע היה מצומצם, וכל מי שנכח בו היו אנשים שמכירים ואוהבים את הבן שלי, לאף אחד זה לא הפריע.
לצפיה ב-'מה בישלנו בסופש'
מה בישלנו בסופש
10/06/2018 | 10:30
2
13
לצפיה ב-'האות ל'
האות ל
10/06/2018 | 10:38
119
האות למד היתה נחמדה אלינו. ממש נחמדה. אהבתי את המנות ואהבתי את השילוב ביניהן. היא ממש נותנת פייט רציני לאות ה..
הכוכב הראשון לחמג'ון. אני מנסה לשמור על שפיות ולכן הלחמג'ון הזה הוגש על פיתה. המלית של הבשר היתה ממש טעימה.
סלט לוביה שזה רק אני והחצי. מרענן ומתאים במיוחד למנות בשר.
לבבות עם בצל ופטריות. שוס! הילדים אוהבים לבבות וזה יצא סופר טעים (תודה לניקי!)
עוף בלימון שיצא מאוד טעים אבל לא שונה בהרבה מהעוף בסיר שאני מכינה תמיד.
וסלט לימונים בול בול איזה סלט מדליק. אהבתי ואימצתי.
יחד עם אורז, תפא בקוביות קטנות וקריספיות, סלט חסה והיה מושלם.

לצפיה ב-'אצלנו:'
אצלנו:
10/06/2018 | 12:28
112
שישי -
קנלוני במילוי בשרי עם רוטב עגבניות, מוקרם במוצרלה
כרוב ירוק בתנור
סלט שורשים
טחינה ביתית

שבת -
פסטה עם עוף ותרד, ברוטב שמנת ועגבניות, עם המון המון פרמז'ן
2 תבניות של ירקות בתנור, כרגיל
לצפיה ב-'האם מצופה שיביאו מתנות לבר מצווה אם לא הזמנו'
האם מצופה שיביאו מתנות לבר מצווה אם לא הזמנו
06/06/2018 | 16:51
25
339
שלום, אני אמא לילד עם צרכים מיוחדים, לפני חודשיים (באפריל) היה בן  13 גיל בר מצווה אבל לא יכולנו לעשות לו אירוע ולהזמין אנשים בגלל הקשיים שלו, אז חגגנו איתו רק אנחנו ההורים.
יש משהו שמטריד אותי, אולי אני רגישה מידי או שזה עניין פעוט אבל בכל זאת מטריד אותי לכן אשמח לשמוע מה דעתכם או אם היה לכם ניסיון במקרה דומה: ציפיתי שקרובי משפחה כמו האחים שלי, האחים של בעלי וכו' בכל זאת יתייחסו ויביאו לו משהו במתנה או ברכה או משהו כזה, אני תמיד קונה לכל אחיין שלי מתנה ליום הולדת גם אם לא הזמינו אותי (יש לי 10 אחיינים בטווח גילאים של יסודי עד 20+ ), אבל הפעם אף אחד מהאחים שלי ושל בעלי לא הביאו לבן שלי כלום, וגם לא שאלו ולא התעניינו אם להביא משהו. עברו חודשיים מאז הבר מצווה ואני עדיין עצובה מזה. האם הציפייה שלי היתה מוגזמת? אם לא אז מה כדאי לי לעשות?
לצפיה ב-'אני חושבת שאין כאן תשובה אחת נכונה, וזה מאוד תלוי'
אני חושבת שאין כאן תשובה אחת נכונה, וזה מאוד תלוי
06/06/2018 | 16:57
1
213
בהיסטוריה המשפחתית שלכם.
כמה שאלות:
האם בעבר חגגתם לילד יחד עם קרובי משפחה אחרים?
אם גם בעבר לא חגגתם יחד עם יתר קרובי המשפחה - האם לימי הולדת אחרים הם כן הביאו משהו?
האם סיפרתם להם שאתם בוחרים שלא לחגוג במתכונת משפחתית כלשהי? כלומר, האם אמרתם להם באופן מפורש - הילד חוגג בר מצווה, אבל בגלל מצבו אנחנו בוחרים שלא לקיים אירוע?
לצפיה ב-'כשהיה בגיל הגן חגגנו עם הקרובים אבל בשנים האחרונות'
כשהיה בגיל הגן חגגנו עם הקרובים אבל בשנים האחרונות
06/06/2018 | 18:51
199
לא חגגנו איתם, ובכל זאת היו אחים שהמשיכו להביא לו מתנות בימי ההולדת שלו. חלק זיגזגו שנה כן שנה לא, אבל יש אח אחד שממש כל שנה שלח מתנה בלי לפספס אבל השנה גם הוא לא הביא כלום...
לא אמרנו להם באופן רשמי שלא נקיים אירוע, בגלל שלא שאלו מפורשות לא ידעתי איך לומר. יש איזה גיס רחוק ששאל אז אמרתי לו שלא נקיים אירוע וחשבתי שהרוב היו בסביבה ושמעו.
לצפיה ב-'אולי הם חושבים שאתם עוד תחגגו?'
אולי הם חושבים שאתם עוד תחגגו?
06/06/2018 | 17:06
1
176
ויביאו בחגיגה?
אבל באמת הייתי מצפה שישאלו.
לצפיה ב-'יתכן שכך חשבו'
יתכן שכך חשבו
06/06/2018 | 23:25
159
יכול להיות, נשמע לי סביר. עכשיו בגלל שעברו חודשיים בטח כבר לא מצפים שנעשה משהו, כנראה שכבר מאוחר מידי גם לי וגם להם לעשות משהו בנידון...
לצפיה ב-'בדרך כלל הם מביאים לו מתנות גם כשהוא לא חוגג?'
בדרך כלל הם מביאים לו מתנות גם כשהוא לא חוגג?
06/06/2018 | 17:07
2
43
לצפיה ב-'כן, חלק מהם המשיכו להביא גם כשלא חגגנו'
כן, חלק מהם המשיכו להביא גם כשלא חגגנו
06/06/2018 | 23:26
1
33
לצפיה ב-'האמת שבר מצווה זה קצת יותר בעייתי.'
האמת שבר מצווה זה קצת יותר בעייתי.
07/06/2018 | 10:21
130
כי בבר מצווה מקובל להביא כסף, כי יש אירוע, והכסף הוא לכאורה כדי לכסות את המנה באירוע (כמו בחתונה) - על אף שפעמים רבות הילד מקבל את הכסף, וזה לא שבאמת משתמשים בו לכסות את האירוע (או משתמשים בו רק חלקית). ואם אין אירוע, אז מוזר להביא כסף סתם כאילו תורמים לכם כסף, ומתנות לא כל כך מקובל לתת בבר מצווה (וגם קשה לבחור מתנות לילדים בגיל הזה). לא יודעת מה הייתי עושה אם הייתי אח/ות שלך.
אני גם לא יודעת מה נותנים לילדים גדולים יותר מגיל מצוות. הבכורה שלי (שהיא הנכדה הכי גדולה משני הצדדים) קיבלה מכולם כסף לבת מצווה (עשינו אירוע למשפחה במסעדה). השנה בגיל 13 לא עשינו לה שום אירוע, והיא לא קיבלה כלום מאף אחד מהמשפחה (פרט לסבים, שכן מקובל שיתנו כסף "סתם").
לצפיה ב-'מבינה את העלבון. אבל מה נהוג אצלכם?'
מבינה את העלבון. אבל מה נהוג אצלכם?
06/06/2018 | 17:41
1
226
 דיברתם עם מישהו על נושא הבר מצווה? שיתפתם בתוכניות שלכם? - כלומר, התוכנית שלא לעשות ארוע?

במשפחה שלי יש קבוצת ווטסאפ שבה כל האחים והגיסים והאחיינים שלי, וכשיש למישהו יום הולדת או ארוע חשוב (סיום בית ספר, תחרות ספורט) - כותבים שם ברכות.

אם יש מישהו מהאחים שאת מרגישה קרובה אליו, אני מציעה לדבר על זה. להגיד שנפגעתם. לא מזה שלא קיבלתם מתנה, אלא מזה שהמשפחה כולה התעלמה מכך שעברתם תאריך כלכך משמעותי. 

יכול להיות שאנשים חשבו שהנושא רגיש דווקא כי לילד יש צרכים מיוחדים, ושאולי לדבר על זה יפגע ברגשותיכם כי יזכיר לכם את השונות של מצבכם. 
לצפיה ב-'תודה על הרעיון, נראה לי שננסה'
תודה על הרעיון, נראה לי שננסה
06/06/2018 | 23:29
147
ותודה על כיווני המחשבה, זה עוזר לי לראות את העניין באור יותר חיובי
לצפיה ב-'המשפט שכתבת--שלא חגגתם'
המשפט שכתבת--שלא חגגתם
06/06/2018 | 19:02
2
192
לו בר מצוה בגלל הקשיים שלו--כאן בעצם טמונה התשובה,
אתם מסתירים? אתם משתפים?
למה לא חגגתם אלא ביניכם?אפשר היה להזמין ביומים שונים
פעם משפחה שלך--פעם שלו --להכין קצת כיבוד וקצת לשיר וזהו
--לא מוכרחים הפקה,
ולהסביר מה שכולם יודעים ויבינו,
אבל אם אתם מתבישים/מתכנסים אז אחרים משתדלים לא לדרוך על יבלות.
לצפיה ב-'הסיבה שלא חגגנו'
הסיבה שלא חגגנו
06/06/2018 | 23:35
1
205
אנחנו לא מתביישים או מתכנסים, היו נסיונות להזמין בעבר הזמנו כמו שאמרת כל פעם צד אחר במשפחה ועדיין ראינו שזה לא טוב, בעיקרון לילד יש קשיים שאני מעדיפה לא לפרט כאן, זה עניין מורכב, בין היתר יש דברים שהוא בעצמו לא רוצה לכן גם אי אפשר אירוע מצומצם או לפצל את המשפחות לשני אירועים, חשוב לי להתחשב קודם כל בהרגשתו של הילד באירוע שמטרתו להיות עבורו.
לצפיה ב-'מתחברת מאוד למשפט'
מתחברת מאוד למשפט
07/06/2018 | 05:53
150
האחרון שלך, להתחשב ברצונות וביכולות של הילד,
אבל כדאי אם כך להבין שאחרים--מהצד, חוששים שהם יפגעו,
במקום הזה, שאם לילד כ"כ קשה--אז אולי זה לא יהיה נוח לכם, לילד,
זה לא התעלמות ואי רצון להנתינה, אלא סופר התחשבות.

ולגבי הילד--אם לך ההתיחסות של המשפחה חשוב,
אז או שמדברים עם המשפחה, או שמנסים להסביר לילד, ולשכנע אותו,
שכדאי לו, שיויח, 
אבל אם אי אפשר גם אין טעם לעלבון.

לצפיה ב-'ציפיות זה רק לכריות'
ציפיות זה רק לכריות
07/06/2018 | 09:20
7
155
האמת קצת קשה לי להבין למה צריך מתנות אם לא חוגגים. האם את מצפה שהילד יחגוג עם המתנה בלבד? האם הוא יקשר את זה לנותן המתנה? אולי אתם זקוקים לסיוע כלכלי? הילדים שלי אוהבים מתנות כמו כולם אבל אם לא מביאים להם את זה ב"אירוע", גם אם אומרים להם שזה לכבוד היומולדת שלהם או כל ארוע אחר, הם כמעט לא זוכרים בכלל. למותר לציין שאין שום קשר בין המתנה לבין הנותן, אם הנותן לא הביא את המתנה בעצמו. והם לא בעלי צרכים מיוחדים. אם כך, מה הטעם?
אם אתם זקוקים למתנות האלה מסיבות כלכליות, את יכולה לבקש מהקרובים שלך אותן, או לערוך אירוע לציון המאורע בלי נוכחות החוגג, מן הסתם כולם יבינו למה. ובעתיד, אני מציעה לך להימנע מלתת מתנות בצורה כזו, ובוודאי אם הכוונה שלך במתנה היא לצפות ל"החזר" מהצד השני. ציפיות זה רק לכריות.  
לצפיה ב-'מתנה לפעמים היא דרך לתת תשומת לב'
מתנה לפעמים היא דרך לתת תשומת לב
07/06/2018 | 10:45
4
141
בלי קשר לעריכת / אי עריכת חגיגה. כמו שמתקשרים ביום הולדת להגיד מזל טוב.
לצפיה ב-'להורים אולי'
להורים אולי
07/06/2018 | 11:35
29
לצפיה ב-'נכון, אבל....'
נכון, אבל....
07/06/2018 | 14:48
2
121
ראשית מתנה מביאים כשבאים להתארח,
השאלה אם היו לבקר ולא הביאו מתנה, או בעצם לא נפגשו.
שנית--מביאים מתנה כשעושים ארוע--לא היה כאן ארוע, אז מה תפקידה של המתנה.

האם בעצם נעלבה--וכואבת--היא מרגישה
שלא מבינים אותם, ולא מתיחסים--
ולטעמי--המצב הפוך--האחרים מבינים שיש קושי, ולא יודעים להתמודד 
איתו--אם יביאו--אולי זה ירמוז שלא יפה שלא הוזמנו,
או שזה ידרוך על מקום כואב.

וכעת אדבר את עצמי--אני נורא "כועסת" כששואלים אותי,
אז מה שלומך עכשיו (אחרי שחצי שנה חלפה מאז ביתי נפטרה)?
מה לענות? אהה נפלא אני פשוט מאושרת? אהה לאאני ממשיכה לחיות ולא קברו אותי? להמשיך?
אבל, אומרת את האמת---מדברת אל עצמי--אף אחד לא מתכוין לפגע בי--
זה המקום שלי--ואז אני מסגלת לעצמי תשובות שלא יפתחו את הכאב שלי,
ובכ"ז לא מתעלמת ממנו.

נראה לי שהאמא באיזה מקום נמצאת בחויה הזו--של תהיו שותפים אבל תשמרו סוג של מרחק מחטטטנות.
שתשב עם עצמה ותחליט האם לפתוח את הענין ובאיזה אופן כדי לא להוסיף פגיעה על פגיעה.

לצפיה ב-'מיכל יקרה'
מיכל יקרה
07/06/2018 | 15:23
1
105
להבדיל אלף הבדלות בין המקרים ובכל זאת אני חושבת שאכן ההשוואה במקומה ויש דמיון. שתיכן במקום שבו הזולת לא יודע מה להגיד וגם אם אכפת לו והוא רוצה להביע התענינות, אמפתיה, השתתפות כלשהיא, הוא לא יודע איך לעשות זאת נכון, ולפעמים גם אין דרך לעשות זאת נכון. פשוט אין.

אגב אני אישית משתדלת לתת מתנות צנועות לאחינים שלי ושל בעלי גם כשלא עושים להם מסיבה או ארוע. לא תמיד אני זוכרת ולא תמיד מספיקה, אבל משתדלת.
לצפיה ב-'כתבתי את דברי,'
כתבתי את דברי,
07/06/2018 | 16:12
85
כדי שאותה אמא שנפגעה מהאחרים תבין,
שאף אחד לא רוצה לפגע בה. לא רציתי להשוות מקרים אלא להגיד,
שאנחנו צריכים להבין את זה וזה קשה לקבל, כי כשכואב,
נפגם שיקול הדעת--וכאב מושך כאב.

ונכון מאוד שאין ידע לעשות נכון--איך אימי ז"ל אמרה -
-"כשמשכיבים חולה לא משנה באיזו תנוחה --הוא צועק אייי"
אז אנחנו הכואבים---אמורים לא להוסיף כאב, אלא לשתף פעולה
עם המציאות בעולם, ללמוד לדבר את עצמינו בלי מרמור,
ללמוד לקבל את המציאות שלא בכעס, 
זו עבודה קשה--אבל משתלמת בסופה.
והייתי רוצה לחבק את פותחת השרשור--ולומר לה שיש
עוד דרכים לחוות את מה שהיא חווה ללא עלבון.וללא כעס ומרמור,
והרגשת קיפוח.כי הכי קל ליפול לשם. כי בעיני המתנה היא לא הענין עצמו,
זה כל מה שהריחוק ממנה מסמל.

ותודה לך על האמפתיה.
לצפיה ב-'היא אמרה שאפילו לא התקשרו לברך'
היא אמרה שאפילו לא התקשרו לברך
07/06/2018 | 17:09
1
104
נכון שציפיות זה לכריות וציפות זה לשמיכות,
אבל אם לילד שלי יש יום הולדת ואף אחד מבן המשפחה לא זוכר ולא מברך - זה ממש מעליב.
לצפיה ב-'אני לא מסכימה'
אני לא מסכימה
09/06/2018 | 12:05
69
היא כותבת " יש איזה גיס רחוק ששאל אז אמרתי לו שלא נקיים אירוע וחשבתי שהרוב היו בסביבה ושמעו." מבחינתי, אם מישהו אומר שהוא לא עושה אירוע אז הוא לא חוגג ולא מציין את המאורע, ואם כך, מה יש לי להתקשר לברך? אני מאוד מתחברת לאלה שהסבירו את המבוכה המשפחתית מתחתי. זה נראה כאילו לכולם אכפת אבל לא כל כך יודעים מה לעשות במקרה זה.
ואגב, בהינתן שכולם טרודים ועסוקים ושוכחים לפעמים אפילו דברים שחשובים להם, אנחנו נוהגים להזכיר זה לזה ימי הולדת בווטסאפ המשפחתי, ואז כולם מברכים ונמנעות מבוכות. כאמור, ציפיות זה רק לכריות וזה נכון גם ללזכור את התאריך וגו.
לצפיה ב-'קראתי את כל התגובות שלך ואני חייבת לומר שאני יכולה להבין '
קראתי את כל התגובות שלך ואני חייבת לומר שאני יכולה להבין
07/06/2018 | 16:02
184
ולהזדהות גם עם הצד שלך וגם עם בני המשפחה.
כאמא, ברור שזה פוגע ומעליב כשלבן שלי יש בר מצווה, וזה כביכול עובר במשפחה תוך התעלמות גורפת.
מנגד, אני יכולה לשים את עצמי בנעליהם של בני המשפחה, שמרגישים חוסר נוחות בסיטואציה, לא יודעים איך להגיב ובעיקר מפחדים לפגוע ולהעליב, בין אם יעשו משהו ובין אם לא. בהרבה מקרים אנשים בוחרים שלא לעשות כלום דבר מתוך המקום של חוסר רצון לפגוע, ומאחר ובאמת מדובר במקרה מיוחד ולא שגרתי, זה יוצר מבוכה גדולה עוד יותר עבורם. אין "כללי התנהגות" ברורים שיכולים לעזור להם.
אני חושבת שהכי נכון מצדכם היה מראש ליידע את כולם שאתם החלטתם לחגוג לבן בר מצווה ללא מוזמנים נוספים, כדי שלא להעמיס עליו. ואולי לתת לאנשים אפשרות לבוא אליכם הביתה בזמנם הפנוי, כבודדים, כדי לברך אותו. אבל מאחר ולא הסברתם, לא אמרתם ולא הודעתם שום דבר לכאן או לכאן, השארתם אותם בחוסר ידיעה של מה אתם עושים, מה הייתם רוצים שיקרה ומה האפשרויות שעומדות בפניהם.
אני מאוד מבינה את התחושות שלך, אבל נראה לי שהעמדתם את בני המשפחה במקום מאוד לא פשוט עבורם.
לצפיה ב-'רעיון שעלה לי זה עתה'
רעיון שעלה לי זה עתה
07/06/2018 | 17:14
1
193
אני משערת שהרצון שלך הוא בתשומת לב לילד והכרה בהגיעו לגיל מצוות, ולאו דוקא במתנה עצמה. אם זה המצב, ואין אפשרות לערוך חגיגה, מה דעתך ליצור עבורו אלבום תמונות לשנת המצווה, ולהשאיר בסוף האלבום או בין דפיו, דפים ריקים לברכות, ולהזמין את בני המשפחה לברך אותו שם. אני משערת שאתם נפגשים עם הסבים והדודים מידי פעם, אז למלא את האלבום כל פעם קצת. אפשר אפילו לידע אותם מראש שיכינו ברכה, אולי יוסיפו תמונה משלהם. אפשר גם אלבום וירטואלי.
לצפיה ב-'רעיון מדהים, הלואי שתאמץ אותו.'
רעיון מדהים, הלואי שתאמץ אותו.
07/06/2018 | 22:09
23
לצפיה ב-'האם הם יודעים שחגגתם לבד, האם עידכנת אותם למה?'
האם הם יודעים שחגגתם לבד, האם עידכנת אותם למה?
08/06/2018 | 16:25
90
כי אם לא, אז זה היה קצת מוזר אם הם היו מתקשרים ושואלים משהו כמו "אתם חוגגים ל-X בר מצווה?" זאת נשמעת כמו שאלה עם ציפיה (אתם לא מזמינים אותנו?).
לצפיה ב-'מי שלא מזמין, לא מקבל מתנה'
מי שלא מזמין, לא מקבל מתנה
09/06/2018 | 00:16
138
ככה לי זה ברור. 
אבל, מדובר באחים שלך ושל בעלך, שזו משפחה סופר קרובה. במקרה הזה לא ברור לי איך זה שהם לא מבררים מה קורה ו/או את לא מעדכנת אותם.

לדעתי מה שהיית צריכה לעשות, ואולי את עדיין יכולה לעשות, זה לא מאוחר מדי, זה להזמין כל משפחה בנפרד לקפה ועוגה, ולהגיד שזה לציון בר המצווה ולהסביר שהתאספות המונית לא מתאימה לילד. ככה  גם תרגישו שמשתתפים בשמחתכם, וגם הילד יקבל מתנות (ואני מבינה את הצער שלך שהוא לא קיבל מתנות, זה כאילו מתעלמים ממנו). 
לצפיה ב-'ילד בן 9 נחשף לתכנים בעייתיים'
ילד בן 9 נחשף לתכנים בעייתיים
04/06/2018 | 20:54
18
346
בבדיקה שגרתית לטלפון הנייד של בני גיליתי שגלש ונחשף לכמה תמונות וסרטוני פורנו (זה קרה שלשום ואתמול ראיתי כך שלא הספיק הרבה)
דיברתי איתו כמובו על העניין, בהתחלה הכחיש אך כשהבין שאני יודעת הכל הודה בכך ואמר שהגיע במקרה והיה מסקרן ומעניין ולכן חיפש עוד
אז כמובן שהטלפון שלו כרגע אצלי עד שאמצא דרך לחסום ולסנן כל תוכן כזה, והסברתי לו שכרגע גם האינטרנט בבית לא יהיה זמין בשעות שאני מחוץ לבית. הסברתי לו בהתאם לגילו למה זה רע לצפות בזה, ושאני מבינה את הסקרנות אבל שהוא יצטרך להתאפק עוד כמה שנים טובות ולגלות את הדברים לאט לאט ובאופן טבעי ולא מסרטים ותמונות כאלו.
נראה לי שזה שהגבתי באיפוק והבנה יצרה גם אצלו קבלה של המסרים
אני לא חושבת שהרעיונות האלו הגיעו אליו מילדים מהכיתה ואני די בטוחה שעצרתי את זה מספיק מהר לפני שהיתה לו הזדמנות לשתף ילדים אחרים
האם נראה לכם שמעבר ללהיות עוד יותר עירנית ולחסום את
הפרצות הדיגיטליות עד כמה שניתן- צריך לעשות עוד משהו?

והמלצות לתוכנות/אפליקציות שחוסמות ומסננות כל תוכן בלתי ראוי יתקבלו בשמחה
מבינה שאני צריכה משהו שיושב על הרשת הביתית, על הרשת הסלולרית ועל הגלישה בוויי-פיי שלא דרך הרשת הסלולרית שלו

לא לראשי!!!

לצפיה ב-'מצטערת, לא מזדהה'
מצטערת, לא מזדהה
05/06/2018 | 07:58
268
עם הנחות היסוד שלך--שלא הגיעו הרעיונות מילדים אחרים,
ושלא ידבר עם אחרים.
לא מגיעים במקרה, כן מגיעים מסקרנות--
טוב שגילית זאת מהר--זה הזמן להסברים למה לא טוב
לצפות בזה, למה זה מעות, כמה זה לא מקדם אותו,
אני מסכימה שנכון להגביל אבל למנע מכשירים שהם אצלך, מגרה כפלים.
להאציל עליו אחריות, להעביר סמכות שיהיה נאמן לדרישה שלך,
ותמשיכי לעקוב בנחת.
לצפיה ב-'למקרה שלא שמעת, כל מומחה בתחום יגיד לך חד וחלק:'
למקרה שלא שמעת, כל מומחה בתחום יגיד לך חד וחלק:
05/06/2018 | 10:31
260
אם לילד יש סמארטפון, הוא נחשף לפורנו. נקודה. עצוב אבל זו המציאות. עכשיו למיטב ידיעתי, הגיל של הבן שלך זה פחות או יותר הגיל שמקובל לקבל סמארטפון, כי בגיל הזה הילדים מתחילים להתנייד עצמאית מחוץ לבית וההורים רוצים קשר איתם. כך שסביר מאד להניח שעוד ילדים בכיתה קיבלו סמארטפון, התחילו לגלוש ו.. הפורנו כבר מצא אותם בלי שהתכוונו בכלל. אז יש ילדים שנרתעים ולא נוגעים בזה, ויש כאלה שזה מגרה אותם. אני חושבת שעשית נכון שהסברת לו. זה הכי חשוב. שידע שפורנו זה רע. וגם לחסום. אם את רוצה אני יכולה לשלוח לך קישור להרצאה שבדיוק צפיתי בה בנושא, הרצאה ממש טובה.
לצפיה ב-'הצחקת אותי'
הצחקת אותי
06/06/2018 | 13:32
7
176
"ושאני מבינה את הסקרנות אבל שהוא יצטרך להתאפק עוד כמה שנים טובות ולגלות את הדברים לאט לאט ובאופן טבעי ולא מסרטים ותמונות כאלו."
תגובה מהסוג שאמא שלי היתה נותנת לפני 50 שנה, וגם אז לא הקשבתי לה. את רוצה שהוא לא יחפש פורנו? ספקי את סקרנותו. תמצאי לו אתרים מתאימים, עני לו על שאלות, תני לו ספרים. הרי לא תוכלי לעשות עוצר אינטרנט לנצח, וודאי לא תוכלי לעצור אותו מלצפות בזה אצל חברים.
אנחנו מדברים על ילד. דחיית סיפוקים זה לא הצד החזק שלהם, והענין שלו כבר התעורר. אם את רוצה למתן את צריכת הפורנו, ספקי מקורות חלופיים להתענינות. ההוראה "להתאפק", שווה כקליפת השום.
לצפיה ב-'איזה מקורות חליפיים להתענינות את מציעה? '
איזה מקורות חליפיים להתענינות את מציעה?
06/06/2018 | 13:48
6
42
לצפיה ב-'הילד לא צפה בפורנו כדי להבין כיצד באים ילדים לעולם'
הילד לא צפה בפורנו כדי להבין כיצד באים ילדים לעולם
06/06/2018 | 16:27
2
170
הוא הגיע לזה במקרה, זה כנראה גרה אותו לכן המשיך לצפות. בגיל הזה הגרוי הזה מיותר ומזיק, לכן צריך להשקיט אותו ככל שניתן. זה לפחות מה שאני מבינה. בלי קשר לזה, אם הילד מתענין במין מצד הידע וההבנה (ולא מצד הגרוי), אז כמו בכל נושא אחר כדאי לספק את סקרנותו. רק שהקשר בין זה לבין פורנו רופף ביותר.
לצפיה ב-'מיותר ומזיק?'
מיותר ומזיק?
08/06/2018 | 13:11
1
100
ילדים מאוננים מגיל אפס בערך. זה לא "מיותר ומזיק" בגיל 9. מה שמיותר ומזיק זה שילד צריך ללכת לפורנו כדי שהוריו יבינו שצריך להתיחס לזה.
לצפיה ב-'סליחה אבל את מערבבת פה חופשי..'
סליחה אבל את מערבבת פה חופשי..
08/06/2018 | 14:52
100
את מערבבת בין גיל "אפס" לבין גיל תשע, את מערבבת בין אוננות לבין פורנו, את מערבבת בין הסברה מינית לבין פורנו.

א. יש הבדל גדול בין ילד מאונן בגיל שנה שנתיים לבין ילד בין תשע. עד גיל שנתיים בערך הילדים אכן מיניים (גם אלה שלא מאוננים, אגב), ואחר כך זה הולך ודועך (גיל החביון) עד שחוזר, באופן אחר מן הסתם, בגיל ההתבגרות. גרוי מיני כל כך בוטה כמו פורנו בגיל החביון הוא לא רק מיותר, הוא ממש מזיק. אני לא אכנס כאן עכשיו ללמה ואיך. את מוזמנת לקרוא בעצמך, יש אינסוף מאמרים ברשת. האתר שהמליצו עליו למטה (מידע אמין על מין) הוא אכן מקור מצוין לדעתי.

ב. הסברתי קודם ואומר שוב, שאין שום קשר בין פורנו, לבין התיחסות לנושא מין. זאת אומרת, שיתכן שהאמא עשתה לבן שלה הסברה מינית, הסבירה לו כיצד באים ילדים לעולם, השביעה את כל סקרנותו בנושא. אם הוא נתקל בפורנו וזה גירה אותו, הוא ימשיך לצפות כי זה מגרה אותו, וסביר להניח שיעשה קישור דל מאד, אם בכלל, בין הפורנו שהוא רואה לבין ההסברים שהסבירו לו.

לצפיה ב-'בעיקר?'
בעיקר?
08/06/2018 | 13:09
2
74
לענות על שאלות בכנות וביושר. לילדים שלי היו ספרים מגיל 3 בנושא (מותאמים לגיל כמובן). אני בטוחה שיש ספרים גם היום, אבל אני חושבת שיש גם אתרים "חינוכיים". הבעיה שלך היא שעכשיו השאלות יהיו הרבה יותר קשות, כי התחלתם מפורנו. אבל, מי שלא מתחיל עם "טיול אחר" (למשל) בגיל 3, מתחיל יותר מאוחר יותר קשה.
לצפיה ב-'זה לא קשור בכלל להסברים '
זה לא קשור בכלל להסברים
08/06/2018 | 16:20
1
69
של איך באים ילדים לעולם
זה לא מה שהוא חיפש ובטח לא מה שמצא

לצפיה ב-'שלא תהיה אי הבנה'
שלא תהיה אי הבנה
09/06/2018 | 08:52
62
אני לא בעד לחשוף ילדים לפורנו. מצד שני דיבור משפחתי פתוח על סקס איננו מתמצה ב"איך באים ילדים לעולם", בעיקר כיוון שאצל רוב האנושות סקס איננו בענין של איך באים ילדים לעולם.
ועדיין אני בדעה נחרצת, שלהגיד לילד "תתאפק, ותגלה את זה בעתיד כשתהיה יותר (מה?)" זה קשקוש מקושקש בתור מדיניות לכל נושא. בעיקר, כי זה לא עובד.
לצפיה ב-'מצטערת, אני לא בעד לחסום. גם לא מבינה למה לחסום.'
מצטערת, אני לא בעד לחסום. גם לא מבינה למה לחסום.
06/06/2018 | 17:49
1
158
הילד נורמלי. הוא עשה משהו שמליוני בנים נערים וגברים (וכנראה גם בנות ונערות ונשים, אבל בהיקף נמוך יותר) עושים מדי יום.

אם תחסמי - הוא קודם כל יחשוב כמו שנומלה חושבת על אמה של לפני 50 שנה, שאת מאובנת ולא מבינה. ולכן - הוא לא ישתף אותך. 
שנית - הוא ימצא דרכים לראות נשים עירומות. תמיד מצאו דרכים, גם לפני היות הסמרטפון.

מה שמפחיד ברשת זה לא שהילד יראה דברים, אלא שהדברים יראו אותו. כלומר - שאנשים זרים ייצרו איתו קשר.
לכן - אני מציעה לדבר איתו. להסביר. אולי דווקא בגלל שהוא מבין כמה הוא נהנה לראות אישה עירומה, הוא יצליח להבין שיש גברים שנהנים לראות ילד עירום. ולכן הוא יבין למה צריך להיזהר

לצפיה ב-'זה ילד בן תשע, לא מתבגר'
זה ילד בן תשע, לא מתבגר
06/06/2018 | 22:09
143
אפילו לא התחיל את גיל ההתבגרות. ההבדל הוא גדול.
לצפיה ב-'מגיבה לכולן'
מגיבה לכולן
06/06/2018 | 20:43
5
186
מי שהציעה לשלוח לי קישור להרצאה- אשמח לקבל

וצר לי, לא רואה איך צפיה בפורנו יכולה להחשב כתקינה ולגיטימית בגיל 9
אם הוא היה מגיעה לעמוד עם תמונות של בחורות חשופות חזה סטייל לוחות השנה שהיו פעם במוסכים, עוד ניחה. אבל לצפות בסרטון פורנו זה כל כך לא תואם ליכולת ההבנה שלו, להתפתחות הרגשית ולבגרות המינית שאין שום סיכוי שאעלים עין.
וכן, סביר להניח שאיפשהו בהמשך הוא יחזור לחפש תכנים כאלו בדרך כזו או אחרת, ואני מתכוונת להיות עם אצבע על הדופק ולמנוע את זה ככל שניתן.
ובוודאי שזה לא קשור להסבר על איך באים ילדים לעולם, וגם על זה שמגע בין איש ואשה הוא נעים ומהנה אם היא נעשה בגיל המתאים ובהסכמה.
ומי שהמליצה לעשות חיבור לגבי ההנאה מתכנים כאלו לבין פדופילים ושאר פיתויים ברשת- בהחלט מאמצת, תודה
לצפיה ב-'קישורים'
קישורים
07/06/2018 | 09:28
100
לא יודעת לאיזה קישור כיוונת אבל מציעה לך לקרוא מאמרים בלינק הזה
יתכן שתרצי להראות לילד את הסרטון הזה
אפשר למצוא עוד המון חומר על סכנות ובטיחות הגלישה ברשת, ואם תשאלי את המחנכת שלו, יתכן שגם בביה"ס עושים פעילויות קשורות ויכולים להפנות אותך לחומר כזה.
בנוסף, אני מצטרפת למי שהציע לספק את הסקרנות שלו בדרכים לגיטימיות. בגילו הייתי קונה לו ספר כמו "אמא הטילה ביצה", ומציעה לקרוא אותו ביחד או לשוחח בנושא אחרי שיקרא. http://matarbooks.co.il/index.php?book=1176&na...
לצפיה ב-'הבעייה לא עם התמונות עצמן'
הבעייה לא עם התמונות עצמן
07/06/2018 | 12:21
1
133
אלא עם עצם הניצול של הנשים שמשתתפות בסרטונים האילו והעובדה שיחסי מין אמיתיים לא נראים ככה.
זו הזדמנות טובה לשבת ולדבר איתו על הניצול שבתעשיית הזו, ולהסביר שוב שבפועל זה אחרת.
לצפיה ב-'אין בעיה עם התמונות עצמן? '
אין בעיה עם התמונות עצמן?
07/06/2018 | 14:53
114
אני לא יודעת מה קורה אצלכם. אצלנו ביסודי עושים עבודה מאד יסודית בכל הנוגע לתחילת גיל ההתבגרות. יש שיעורים לילדים והרצאות להורים, הצגות שמעלות דילמות בנושאים רלונטים ועוד. מדברים על סכנות ברשת, פורנו, אלימות ברשתות החברתיות, אלכוהול, סיגריות, סמים, וכמובן הסברה מינית. אחד הדברים שמדגישים באזננו חזור והדגש הוא, שילד שעדיין לא התחיל להתבגר, אם נחשף לפורנו זו פגיעה מינית לכל דבר. אני מצטטת כאן פסיכולוגים, זאת לא המצאה שלי! לא סתם קוראים לגיל הזה תקופת החביון. חשבתי שזה גלוי וידוע אבל מהתגובות פה אני למדה שלא. שתעשה כל אחת עם ילדיה כרצונה, אבל מומלץ לבדוק לפני שמחליטים.
לצפיה ב-'יש אתר מאוד טוב'
יש אתר מאוד טוב
07/06/2018 | 21:54
1
137
בנוסף למה שכתבו
תרשמי  בגוגל "מידע אמין על מין", מנסה לצרף גם קובץ לילדי כיתות ד-ו
נראה לי מתאים יותר במקרה שלכם
את יכולה לפנות באתר ולבקש חומרים נוספים

לצפיה ב-'מצרפת עוד קובץ'
מצרפת עוד קובץ
07/06/2018 | 22:00
62
יכול גם לעזור בשיחות
לצפיה ב-'מבחנים בבית הספר היסודי '
מבחנים בבית הספר היסודי
05/06/2018 | 21:03
5
212
שלום! 
עם השנים, נראים בתי ספר שונים אשר אינם מאמינים במתן שיעורי בית ללתלמידים בבית הספר היסודי. בנוסף, עולה השאלה בדבר ציונים ומבחנים - האם ישנה הנחיצות להעמיד את התלמידים כבר מגיל צעיר בלחץ ההישגים אותם הם צריכים להשיג בציוניהם? 
לדעתי, מבחנים אשר נועדו לבדוק את רמת הבנתו של התלמיד שובים כבר מגיל צעיר עבור הילדים (בעיקר עבור הילדים השקטים יותר, אשר אינם משתתפים באופן פעיל בשיעורים). אולם, לדעתי אין לתת לציון מספרי מקום כה גדול בשאיפותיו של התלמיד הצעיר. המבחנים תפקידם לספק למורה ולתמיד את רמת הבנתו בנושא על מנת שיוכל לזהות את הנקודות בחומר אותן לא הבין היטב ולשפר את מצבו הלימודי. ציונים מספריים עלולים למיין את התלמידים, לגרום להם ללמוד רק לשם הציון וכו'. 
מה דעתכם?  
לצפיה ב-'אצל ילדי ביסודי הציון המספרי'
אצל ילדי ביסודי הציון המספרי
06/06/2018 | 00:14
118
קיים רק בכיתה ו'. אבל לדעתי גם ציון מילולי כמו שולט/שולט חלקית/מתקשה וכיו"ב 'ממיין' את הילדים. אין לי דעה נחרצת, אבל בעקרון אני חושבת שמבחנים זה לא רע כל עוד יודעים לשים אותם בפרופורציה ולתת לילד להבין ולהרגיש שהציון לא מגדיר אותו. אני מכירה אמא שביתה בבי"ס ללא ציונים והיא רואה בזה בעיה, כי קשה לה ולילדה להבין מה קורה. האם הילדה מתקשה? האם יש צורך בעזרה? מצד שני אני מכירה בית ספר שבו ממיינים את הילדים לקבוצות לפי רמת הקריאה כבר בכיתה א! וזה בעיני כבר לא אנושי.
לצפיה ב-'אצלנו אין ציונים מספריים עד כיתה ד' לפחות'
אצלנו אין ציונים מספריים עד כיתה ד' לפחות
06/06/2018 | 07:17
1
112
הצעיר בכיתה ג' והציונים הם הערכות מילוליות: שולט היטב, שולט, שולט חלקית ולא שולט.
מהתרשמותי האישית, לא להרבה ילדים עניין הציונים כ"כ חשוב. אולי זה משהו בבית, אולי זה אופי, אבל תלמידים ביסודי ברובם ממעטים ללמוד בשביל הציונים, ולחלקם הגדול זה לא באמת חשוב עד כדי כך.
לך יש ילדים בגיל הרלוונטי? האם ההתרשמות שלך הובילה אותך למסקנות האלו או שזה דיון תיאורטי?....
לצפיה ב-'אני הייתי תחת הרושם שהכותב/ת הוא/היא תלמיד/ה.'
אני הייתי תחת הרושם שהכותב/ת הוא/היא תלמיד/ה.
06/06/2018 | 09:45
27
לצפיה ב-'מסכימה. בפרט שהציונים לא באמת מביאים לשינוי'
מסכימה. בפרט שהציונים לא באמת מביאים לשינוי
06/06/2018 | 17:58
1
74
ה"שולט" ו"לא שולט" האלה, זה רק מילים. לא יותר טובות מלכתוב "טוב" או "כמעט טוב" או "80" ו"60". זה ציונים, במינוח שונה.

הייתי מעדיפה שמורה תשב עם כל תלמיד, ויבינו ביחד במה הוא שולט, ובמה לא. לעזור לילד להכיר את עצמו, לראות במה הוא טוב ואיפה הוא זקוק לעזרה. וגם לזהות במה הוא גם לא טוב וגם לא רוצה עזרה כי זה תחום שממש לא מדבר אליו...

בחינוך הממלכתי - זה לא יקרה. לא כשיש מורה אחת ו35 תלמידים.

אולי בפינלנד, כשיש שתי מורות ו16 תלמידים, זה יכול לעבוד...

לצפיה ב-'זה ממש אפשרי'
זה ממש אפשרי
20/06/2018 | 21:57
10
אצלנו אין ציונים ביסודי ולא מבחנים
יש תהליך של משוב שכולל דפים שממלאים על עצמם ותגובה של המחנכת והמורים המקצועיים שמתייחסת לכך
התייחסות לתהליך של כל תלמיד והכוונה להמשך, בדגש חיובי מאוד אך גם ברור
וזה בכיתה של 30 תלמידים

לצפיה ב-'מחפשת פסיכאטר לילד שסובל מחרדות'
מחפשת פסיכאטר לילד שסובל מחרדות
06/06/2018 | 09:05
1
141
רצוי פרטי שיש לו הסדר עם מכבי. באזור המרכז
לצפיה ב-'אי אפשר לשלוח לך מסר'
אי אפשר לשלוח לך מסר
06/06/2018 | 10:04
107
אז כותבת לך כאן. נסי את דר' אלי סמואל.
לצפיה ב-'עזבו פרס נובל, עזבו אולימפיאדה, עזבו קרנגי הול, זה'
עזבו פרס נובל, עזבו אולימפיאדה, עזבו קרנגי הול, זה
06/06/2018 | 09:37
1
252
מה שהיינו צריכים באמת לעודד את הילדים שלנו להשקיע בו:
http://www.guinnessworldrecords.com/news/2018/5/vi...

הילד התאמן במשך שנתיים. אני גם עם שנתיים אימון לא הייתי מצליחה לראות אפילו סיבוב אחד שהוא עושה... מה אני אגיד לכם, לא ייאמן שבן אדם יכול לעשות משהו כזה.
לצפיה ב-' אני שולחת לבן שלי - אתגר לחופש הגדול '
אני שולחת לבן שלי - אתגר לחופש הגדול
06/06/2018 | 10:06
37

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום סקסולוגיה
לייעוץ בפורום סקסולוגיה
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה