לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1775617,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'מרגישה שהשנה חולפת מבלי לעצור...ואוטוטו היא בחטיבה...'
מרגישה שהשנה חולפת מבלי לעצור...ואוטוטו היא בחטיבה...
25/03/2018 | 20:44
12
360
השנה הזו פשוט טסה לנו ואני מרגישה שהזמן מתקצר...
מה גם שהיא קטנטונת רק חגגה 11...לפני 3 חוד'
כבר פסח והנה שלחו רישום לחטיבה, מיד אחרי החופש ביקור בחטיבה, מפגש...
ואיך בוחרים חברים? עד כמה התערבתם/השפעתם בהחלטה?
טיפים...?
למה אי אפשר להנות עוד טיפה מהיסודי.... ולהשאיר אותם קטנים...

לצפיה ב-'אצלנו זה לגמרי אחרת.'
אצלנו זה לגמרי אחרת.
25/03/2018 | 21:13
7
265
כבר בנובמבר, נדמה לי, מתחילים הימים הפתוחים בחטיבות, וצריך לבחור באילו חטיבות מעוניינים, לעבור מיונים, וכו'. כך שכמעט כל השנה מוקדשת לעניין הזה של רישום לחטיבה. אני דווקא נהניתי מהביקורים בחטיבות - זה היה בילוי נחמד עם הילדה שאפילו קירב בינינו.
לצפיה ב-'(אצלנו זה היה בשנה שעברה - היא כבר ב-ז' השנה).'
(אצלנו זה היה בשנה שעברה - היא כבר ב-ז' השנה).
25/03/2018 | 21:15
52
לצפיה ב-'אתן מדברות על 2 רישומים שונים'
אתן מדברות על 2 רישומים שונים
25/03/2018 | 23:28
5
178
היא מדברת על הרישום הכללי ואת על הרישום לכיתות המיוחדות.
לצפיה ב-'לא, גם אני מדברת על התהליך הכללי. אצלנו צריך לבחור'
לא, גם אני מדברת על התהליך הכללי. אצלנו צריך לבחור
26/03/2018 | 05:55
4
160
שני בתי ספר באזור שלך, שני בתי ספר ייחודיים ואחד מחוץ לאזור שלך. לייחודיים יש מבחנים וכו', אבל ביקרנו גם בייחודיים וגם בלא ייחודיים, ובסוף היא רשמה את העדיפויות שלה, עשתה את המבחנים הרלבנטיים לייחודיים שבהם היא הייתה מעוניינת, ושיבצו אותה בבית ספר ספציפי. מי שרצה רק בית ספר אזורי, עדיין צריך היה לרשום שני בתי ספר אזוריים, ולאו דווקא קיבל את בית הספר שהוא כתב בעדיפות ראשונה. כך שאצלנו המתח התמקד בשיבוץ עצמו, והחלק של הרישום לא היה מרגש במיוחד, כי הוא היה אחרי שהכל הסתיים.
לצפיה ב-'נכון הוא צודק ביישוב שלנו אין בחירה לחטיבה ייחודית...'
נכון הוא צודק ביישוב שלנו אין בחירה לחטיבה ייחודית...
26/03/2018 | 08:36
3
115
רק עכשיו התחילו לעבוד על ייחוד ביה"ס וייקח זמן שנה-שנתיים-שלוש....
ולכן עוברת עם כל השכבה ו' והשכבה מביה"ס יסודי אחר ביישוב לחטיבה אחת.
כלומר 2 ביה"ס מתאחדים (8 כיתות) לחטיבה אחת - שכבה ז'.
ולצערי להתקבל לחטיבות השכנות מכיוון שיש חטיבה פה ואפילו יש תיכון חדש (מה שלא היה) לא יקבל אישור במועצה ויהיה כרוך במעבר לעיר אחרת.

לצפיה ב-'שוב, אצלנו זה התהליך - גם למי שלא מעוניין'
שוב, אצלנו זה התהליך - גם למי שלא מעוניין
26/03/2018 | 08:49
104
בחטיבה ייחודית, הוא עדיין בוחר שתי חטיבות אזוריות והחלק המותח הוא אם הוא יצליח להתקבל לעדיפות הראשונה שלו. החלק של להירשם הוא רק פורמליות, ולהיפגש עם הכיתה וכו' נעשה רק יום-יומיים לפני תחילת שנת הלימודים בחטיבה. זה מה שניסיתי להגיד - שאצלנו זה כל כך שונה מאצלכם שלא ניתן להשוות.
לצפיה ב-'שימי לב'
שימי לב
26/03/2018 | 12:40
1
104
שאם מדובר על כתה ייחודית (מופת, מחוננים) או התמחות ייחודית של החטיבות השכנות שיש לכם סיבה להתאים אליו (למשל חינוך דתי, אומנותי, סביבתי), למועצה אין ברירה והיא חייבת לאשר ההעברה.
לצפיה ב-'תודה בדיוק התחלתי ל"פזול" טיפונת לשכנים...'
תודה בדיוק התחלתי ל"פזול" טיפונת לשכנים...
26/03/2018 | 15:07
103
קצת מאכזב שאין שום דבר ייחודי בחטיבה במיוחד לאור זאת שהיא תהיה חדשה וכולי תקווה שאכן תיפתח בספטמבר הקרוב.
בדיוק התחלתי להתעניין אצל השכנים למרות שקצת מרגיש לי מאוחר...
אציע לה, אם תהיה מעוניינת - אשקול בקשה למעבר לחטיבה אחרת.

תודה 

לצפיה ב-'תפעילי לחץ ציבורי שיבטלו את החטיבות המטופשות האלו ויחזרו ל-8'
תפעילי לחץ ציבורי שיבטלו את החטיבות המטופשות האלו ויחזרו ל-8
25/03/2018 | 23:29
186
שנתי יסודי ו-4 שנתי תיכון.
לצפיה ב-'גם לנו השנה טסה הוא רק התחיל כיתת מופ"ת, לחוץ ומבולבל'
גם לנו השנה טסה הוא רק התחיל כיתת מופ"ת, לחוץ ומבולבל
26/03/2018 | 07:04
2
227
והנה או-טו-טו הוא מסיים את כיתה ז'.
אצל הבכור לא היה עניין של לבחור חברים כי הוא נרשם לכיתת מופ"ת, אבל בהכירי את מערכת היחסים בינינו, אם הוא היה צריך לעשות את זה, יש 2 אפשרויות - או שהוא היה מדסקס איתי למוות את העניין, או שהוא היה מקבל החלטה מיידית בינו לבין עצמו בלי לשתף אותנו. כך או כך, אני חושבת שלא הייתי מתערבת. הייתי מתעניינת אם לא היה משתף, וגם אם היה משתף בעיקר הייתי מקשיבה ומשקפת לו בחזרה את מה שהוא אומר, ולא ממש מביעה דעה משל עצמי. כי בסופו של דבר אלו חברים שלו ולא שלי, ומצד שני זו לא באמת כזו החלטה גורלית בעיניי (למעט מקרים חריגים מאוד של ילד שמתעמר בילד אחר באופן שיטתי, ואז כמובן צריך להפריד. אבל זה חריג).
מכינה בימים אלו מצגת בר מצווה לבכור. את מדברת על יסודי? אני הייתי נותנת הכול כדי להיות שוב עם בן השנתיים ההוא
לצפיה ב-'ברכות לגיל המצווה בהחלט מרגש...'
ברכות לגיל המצווה בהחלט מרגש...
26/03/2018 | 08:46
125
איזו התרגשות וכיף אבל בהחלט מבינה אותך ...אזרום אפילו עם חזרה לשנתיים...

האמת שמתחילת ו' היא נאלצה להתבגר טרם זמנה כי רוב הבנות חוגגות ויחגגו בנות מצווה, היו לנו 4 מפגשים בנוסף בביה"ס של בנות מצווה של תוכנית "מתחברות" וגם קבוצת האימהות הקימה פרוייקט בנות מצווה שכל אימא התנדבה לקיים מפגש עבור הבנות (6 מפגשים בערך לאורך השנה) בנושאי תזונה וקוסמטיקה, יהדות, התנדבות בקהילה, עצמאות ...ויש עוד כמה בדרך.
ולכן המלצתי לה לקחת מזה את הכיף ולהירגע כי היא לא ממש שם...אני גם מרגישה זאת.

אבל אני מרגישה שעוד לא התחילה ו' והנה מסיימים....

אהבתי את מה שרשמת ובהחלט לוקחת לעצמי את העצה - להקשיב ולשקף בחזרה.

תודה והמון מזל טוב לכם 
לצפיה ב-'אצלנו מספר שלוש היא כמעט שיבוט של הגדולה,'
אצלנו מספר שלוש היא כמעט שיבוט של הגדולה,
26/03/2018 | 09:25
183
אבל אפילו היא כבר עברה את השנתיים מזמן, והיא בת 4 וחצי אוטוטו... אבל אם אשתמש בתמונות מהמצגת של הגדולה בשבילה בבוא היום, לא ישימו לב . גם אותי חלקן מבלבלות.
לצפיה ב-'שבוע מצויין מה בסירים שלכם היה..'
שבוע מצויין מה בסירים שלכם היה..
25/03/2018 | 09:29
12
47
לצפיה ב-'צלחנו בהצלחה את האות ז'
צלחנו בהצלחה את האות ז
25/03/2018 | 09:42
9
203
שמחה שעברנו את האות הזאת, התכנון שלה היה לא ממש בטוח, בסופו של דבר היתה ממש פשוטה.
הכנתי תבשיל גרוזיני שנקרא ז'רקובי מאוד פשוט בעצם, כמו צלי בקר רגיל, בלי עגבניות וכדומה, רק בצל, בשר עם תפא. אני הוספתי שוקיים לילדים. אורז כמובן.
זוקיני אנטיפסטי מעדן פשוט שידכתי לו בטטה כי כולנו אוהבים.
זיוה בעצתכם, עם מילוי רגיל של בצל פירה ועוף קצוץ. חוץ מזה שזה היה בצורה של ח, אני בעצם מכינה את זה תמיד. השכלתי לגלות שליצור ח בבורקס ממולא זה הרבה הרבה יותר פשוט, בדכ העיצוב לוקח לי חלק גדול מהזמן.
סלט מובשל שאני ממש אוהבת ולא ידעתי איך מכינים, מסתבר כזעלוק. זה סלט מרוקאי של פרוסות חציל קלויות שמבושלות במטבוחה מעגבניות טריות. אז הוא גם טעים וגם בריא.
הוספתי לחם עם זעתר שהילדים ממש אוהבים, ולצורך העניין הכנתי סלט ביצים, זיתים על השולחן...

בקיצור היה ממש טוב וטעים בסופו של דבר.
הכנתי גם מוקפץ משאריות החמץ ששמחתי סופסוף להיפטר, פסטה אל-אוליו שגם חיסלה לי צנצנת של עגבניות מיובשות (אני אוהבת להיפטר מדברים פתוחים ולפתוח דף חדש בפסח) אז אנחנו מסודרים לשלושה הימים הקרובים...
לצפיה ב-'נקרא שהיה ממש מוצלח וטעים'
נקרא שהיה ממש מוצלח וטעים
25/03/2018 | 09:45
8
100
כל הכבוד לך שאת ממשיכה ברצף האותיות, אני מזמן הייתי נשברת.
הזלעוק נקרא מעולה אחרי פסח אנסה להכין גם (בלי לחם זה נראה לי לא שווה).
בני כמה הילדים שלך שהם משתפים פעולה עם הבישולים האלה?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/03/2018 | 09:51
7
96
זה קצת מאתגר אבל אני לומדת מזה כל כך הרבה שזה שווה כל רגע.
הילדים הגדולים בני כמעט תשע וכמעט שבע. הם נחמדים באוכל, אבל אני דואגת שיהיה על השולחן אוכל שהם אוהבים. היו כמה הימורים ועסקה על דג שנחלה הצלחה מסחררת. הם טועמים דברים, הם טעמו מהזעלוק ולא אהבו את הטעםכשיגדלו יבינו...אין מצב שלא הורשתי לאחד מהם לפחות אהבה לחצילים.

ואגב זעלוק יהיה מעולה עם מצה...
לצפיה ב-'נראה, אולי אאתגר את עצמי אחרי פסח בבישול לפי א-ב'
נראה, אולי אאתגר את עצמי אחרי פסח בבישול לפי א-ב
25/03/2018 | 10:29
1
98
אצלי משתדלים לטעום אבל הגדולה עושה הרבה בעיות עם אוכל בתקופה האחרונה. אוכלת לפעמים דברים שילדים אחרים אפילו לא יטעמו מצד אחד ומצד שני יש מלא מאכלים שלא מוכנה אפילו לטעום.

שכנעת אותי, אנסה להכין זעלוק לפסח
לצפיה ב-'זה כיף ומעשיר. בהצלחה'
זה כיף ומעשיר. בהצלחה
25/03/2018 | 10:57
21
לצפיה ב-'אצלנו האהבה שלי לחצילים עברה בירושה לבכור, אבל זה התגלה'
אצלנו האהבה שלי לחצילים עברה בירושה לבכור, אבל זה התגלה
25/03/2018 | 10:47
4
142
רק בסביבות גיל 9 או 10, לא לפני. עד אז הייתי לבד בעניין, כי גם בעלי ממש לא בקטע של חצילים, ורק אחרי שהבכור סוף סוף הצטרף למחנה שלי, התחלתי לבשל עם חצילים בבית. עד אז לא היה בשביל מי.
לצפיה ב-'אז אני מחכה..'
אז אני מחכה..
25/03/2018 | 10:56
20
לצפיה ב-'גם אני חולת חצילים !'
גם אני חולת חצילים !
29/03/2018 | 23:38
2
44
אבל די בודדה במערכה .
הבעל אוהב פעם ב...חציל קלוי עם טחינה ובזאת מסתיימת חיבתו לחצילים.
הבנים לא נוגעים בחציל.
אני אוכלת חצילים בכל צורת בישול קיימת. אבל בקושי מכינה
כי אין לי מוטיבציה לבשל רק לעצמי.
לצפיה ב-'בדיוק! וזה כל כך מבאסבגלל זה השתוללתי משמחה'
בדיוק! וזה כל כך מבאסבגלל זה השתוללתי משמחה
30/03/2018 | 07:39
44
כשנפל האסימון לבכור שחצילים זה החיים היום שנינו חוגגים
לצפיה ב-'גם אני מתה על חצילים, אבל לא מכינה.'
גם אני מתה על חצילים, אבל לא מכינה.
30/03/2018 | 08:48
42
ואני עוד יותר מתה על חצילים קלויים מאז שחזרנו מחו"ל. אשכרה מזמינה את זה במסעדות, אפילו שזה יקר ואני קמצנית...
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו '
מה שהיה אצלנו
25/03/2018 | 10:32
124
בשישי הוזמנו לארוחה חלבית, הכנתי עוגת גבינה פרורים (החלפתי את המתכון הקבוע) ויצא מעולה, לילדים הכנתי מיני קאפקייקס עם קצפת.
הכל נטרף באהבה גדולה כמובן ונשאר לנו שאריות וגם למארחים לשמחתי, מזל שהכנתי המון מהכל.
בשישי בצהריים הכנתי פסטה עם קציצות בשר, מתכון מהעבר שהלך אצלי מעולה. את השאריות אכלנו וזללנו אתמול בצהריים ועכשיו צריכה לתכנן מה להכין להמשך השבוע כי לא נשארו בישולים.
היה בתכנון להכין גם שני סוגי סלטים אבל לא היו קליינטים וויתרתי. עסוקה מידי בנקיונות לפסח לא היה לי כח לעבודה נוספת.
לצפיה ב-'אצלנו '
אצלנו
25/03/2018 | 15:17
124
בשישי -
תבשיל של פסטה, עוף ותרד ברוטב שמנת ועגבניות עם פרמזן.
2 התבניות הרגילות של ירקות בתנור

בשבת - המבורגרים ביתיים עם ציפס בטטה בתנור, סלט קולסלאו וכרוב צלוי בתנור.
לצפיה ב-'עם מי אתן נפגשות ביום הורים?'
עם מי אתן נפגשות ביום הורים?
20/03/2018 | 08:03
20
345
למעט פעם אחת שהייתה בעייה נקודתית עם מורה, תמיד אנחנו נפגשים רק עם המחנכת. במיוחד שאותנו יותר מעניינת ההשתלבות של הילד בכיתה בתחום החברתי. כי בלימודים אף פעם לא היו בעיות.
עכשיו יש יום הורים בכיתה ז וקבענו רק עם המחנכת. אני תוהה האם יש טעם לקבוע עם עוד מישהו. הציונים של הילד טובים לרוב. ראינו שיש קצת בעייה עם פיזיקה ובעלי יישב איתו מעכשיו וידאג גם להשלים חוסרים וגם לקדם. אז מה יעזור לי לקבוע עם מורה? מצד שני, אני רואה שהורים אחרים כן קובעים (וכולם בכיתה ילדים חזקים לימודית).
לצפיה ב-'לא הבנתי למה צריך'
לא הבנתי למה צריך
20/03/2018 | 08:53
197
לקבוע עם מורים מקצועיים.
את "הסדר" קובעת המחנכת, מי נכנס ובאיזו שעה.
המורים המקצועיים נוכחים בביה"ס, וניתן לגשת אליהם חופשי,
אם נראה לך קושי בפיזיקה, תגשי למורה--ותגידי שהלד יקבל תגבור בבית.
שינחה אותך במה זקוק לתגבור.
אצלינו לא היה צריך להזמין פגישה.

לצפיה ב-'רק עם המחנכת'
רק עם המחנכת
20/03/2018 | 09:32
125
היו מקרים של קשיים שבהם אחד המורים המקצועיים ביקש שנפגש איתו. לא יזמתי פגישות כאלו ביוזמתי.
לצפיה ב-'אצלנו, כמו שמייקל כתבה, לא חייבים לקבוע מראש'
אצלנו, כמו שמייקל כתבה, לא חייבים לקבוע מראש
20/03/2018 | 09:35
127
עם מורים מקצועיים (אבל נראה לי שאפשר). בזמן הפגישה המחנכת אומרת לפעמים שהמורה הזה והזה רוצה להיפגש איתנו, ואז אנחנו נפגשים איתם, ולהפך - אם יש משהו שאנחנו רוצים לשוחח על המורה איתו, אנחנו הולכים אליו בלי לקבוע מראש.
זה אומר, כמובן, שיש צורך בגמישות מבחינת פרק הזמן שאפשר להישאר בבית הספר - לנו הייתה גמישות (בעלי היה עם הילדות האחרות), ובסופו של דבר נשארנו בבית הספר כשעה וחצי (היינו צריכים לחכות עד שהמורה יתפנה, וכו'). יכול להיות שמי שאין לו גמישות כזאת באמת קובע מראש.
אצלנו נראה לי שמעודדים את ההורים להיפגש עם לפחות שני מורים מקצועיים. לא יודעת למה להיפגש עם מורה מקצועי אם אין משהו ספציפי שרוצים לשוחח עליו איתו.
לצפיה ב-'גם אני תמיד נפגשת רק עם המחנכת. אם אין בעיה נקודתית במקצוע'
גם אני תמיד נפגשת רק עם המחנכת. אם אין בעיה נקודתית במקצוע
20/03/2018 | 09:35
109
מסוים או מול מורה מסוימת, אני לא רואה שום סיבה להפגש עם מורים מקצועיים, בחטיבה או ביסודי.
לצפיה ב-'עם המחנכת אלא אם כן יש קושי עם מקצוע כלשהוא או שזימנו אותי '
עם המחנכת אלא אם כן יש קושי עם מקצוע כלשהוא או שזימנו אותי
20/03/2018 | 10:31
3
105
למורה מקצועי. אצלנו, אגב, לא קובעים מראש עם מורה מקצועי אבל לפעמים יש אליו תור באורך הגלות (במיוחד המורות לאנגלית)
לצפיה ב-'לא התכוונתי לקבוע אלא האם צריך או לא'
לא התכוונתי לקבוע אלא האם צריך או לא
20/03/2018 | 14:07
2
124
כי אני לא רואה סיבה, וגם שאלתי את הילד האם הוא רוצה בעזרתי להעביר מסר למורה והוא אמר שלא.
הציונים שלו בגדול טובים, ואנחנו רואים לבד איפה יש קושי.
וכמובן שאין לי עודף זמן. לכן תהיתי האם כדאי.
לצפיה ב-'אני לא רואה סיבה ללכת סתם, אבל אם את חוששת שאת מפספסת משהו'
אני לא רואה סיבה ללכת סתם, אבל אם את חוששת שאת מפספסת משהו
20/03/2018 | 14:13
97
למה שלא תשאלי את אחד ההורים שקובעים. כמובן בעדינות שלא יחשבו שאת מחטטת להם בעניינים הפרטיים של הילד. אפשרות אחרת - לשאול את המחנכת.
לצפיה ב-'אנחנו נפגשנו מיוזמתנו רק עם מורים'
אנחנו נפגשנו מיוזמתנו רק עם מורים
21/03/2018 | 06:49
88
שרציתי להעביר להם מסר כלשהו או לבקש מהם משהו. נניח, אם המשימות במקצוע הספציפי לא הגיעו הבייתה, על אף שהילדה כבר פנתה למורה בנושא - למצוא דרך שתגענה. או אם יש איזה קושי ביחסים בין המורה הספציפי לילדה - לשוחח (ולתת למורה מידע רלוונטי) במטרה שישתפרו. וכך הלאה. תמיד הייתה מטרה מאוד ספציפית שמחייבת את השיחה עם אותו מורה.
לצפיה ב-'סתם תהייה'
סתם תהייה
21/03/2018 | 23:03
11
204
לי נראה נכון לגשת לכל המורים המקצועיים (או לרובם), מהטעם הפשוט  שגם דברים טובים על הילד, רצוי שיאמרו בפניו.
כן, זה מעודד אותו וזה תמיד נחמד לשמוע דברים טובים ובמיוחד ליד ההורים.
סיבה נוספת - לעיתים יש "בעיונת" ממש קטנה, וכאשר ניגשים למורה המיקצועי, ניתן לפתור בעיה זו.
מדובר על מפגש פעמים ספורות בשנה - לא ממש מעיק.
מעבר לכך,
אם הילד מרגיש שאתם מכבדים את המורה - הוא ינהג כמוכם.
לצפיה ב-'למורה המקצועי אין זמן להיפגש עם כל התלמידים.'
למורה המקצועי אין זמן להיפגש עם כל התלמידים.
22/03/2018 | 10:32
10
167
כתבת שזה מפגשים ספורים בשנה ולא מעיק. אני מניחה שהתכוונת שלא מעיק עבורך.

זה פשוט בלתי ישים עבור המורה המקצועי - הוא מלמד למעלה מ200 תלמידים. הוא לא יכול באחר צהריים אחד (או שניים) שבו מתקיים יום ההורים להיפגש עם כולם.
עדיף שייפגש עם התלמידים שהמפגש הזה באמת נחוץ עבורם.

את הדברים הטובים אומרת המורה. היא מקריאה לנו את ההערות שכתבו המורים המקצועים, ככה שהילד וההורים שומעים את כל המחמאות.

לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
22/03/2018 | 20:52
9
165
שזה לא מעיק עבורי לא כמורה מקצועית ובוודאי לא כאם.
אפשר למצוא את הזמן ולגשת לשיחה קצרצרה.
האמיני לי , יעיל במיוחד לילד.
לצפיה ב-'את מורה מקצועית? כמה כיתות/תלמידים את מלמדת?'
את מורה מקצועית? כמה כיתות/תלמידים את מלמדת?
23/03/2018 | 14:05
8
137
זו לא שאלה פסיכולוגית של מה "מעיק". זו שאלה חשבונית פשוטה.
נניח יום ההורים נמשך מ4 עד 8. 
זה 240 דקות.
אפילו אם תקדישי רק 5 דקות לכל ילד, בלי שום הפסקה, בלי ללכת לשירותים, לא תספיקי לראות יותר מ50 תלמידים.
ואפילו אם יום ההורים נמשך יומיים (ככה זה אצלנו), אז תצליחי לראות פחות מ100 תלמידים. זה פחות מחצי ממספר התלמידים שמורה מקצועי (לפחות אצלנו) מלמד.
לצפיה ב-'אני מלמדת'
אני מלמדת
23/03/2018 | 22:12
7
175
ארבע כיתות, כ- 120 תלמידים.
לצערי, לא כולם מגיעים - הרוב כן.
מספיקים, משעה 3 ועד בערך 10.
לעיתים ישנם הורים המגיעים בשעות הבוקר במהלך השבוע שמתקיים בו יום ההורים.
הבעיה היא לא האם אני יכולה לפגוש את ההורה,
הבעיה היא האם ההורה בכלל חפץ לפגוש את המורה ולשם כך - להמתין.

לצפיה ב-'אז זה אולי רלוונטי ליסודי, בטח שלא לחטיבת ביניים כמו הבן של '
אז זה אולי רלוונטי ליסודי, בטח שלא לחטיבת ביניים כמו הבן של
24/03/2018 | 14:05
6
131
אנה.

לצפיה ב-'מלמדת בחטיבת הביניים'
מלמדת בחטיבת הביניים
24/03/2018 | 14:46
5
118
ובחטיבה עליונה.
לצפיה ב-'ועדיין 120 תלמידים את לא תוכלי לפגוש באחה"צ אחד, גם אם נורא'
ועדיין 120 תלמידים את לא תוכלי לפגוש באחה"צ אחד, גם אם נורא
24/03/2018 | 17:20
4
118
נורא תרצי וגם הם נורא נורא ירצו. ולכן רק כשיש קושי או בעיה ספציפיים מגיעים למורים מקצועיים - כי למחנכת יש 30 או 40 תלמידים, ולמורים מקצועיים יש לפחות פי 3.
אני מבינה לחלוטין מה שאת אומרת, אבל זה לא מעשי. שלא לדבר על זה שאין צורך לחכות ליום הורים כדי לומר שבחו של תלמיד בפניו. אפשר לעשות את זה בלי שום קשר ליום הורים - בסוף שיעור, כשנתקלים בו במסדרון, במהלך שיעור וכו. אין באמת סיבה לשמור את זה ליום הורים.
לצפיה ב-'אספר לך משהו...'
אספר לך משהו...
24/03/2018 | 20:10
3
170
בכל יום שישי, אני מתקשרת לבתי התלמידים שהיו במיטבם במהלך שבוע הלימודים כדי לשוחח עם ההורים וליידע אותם.
התלמידים (כולל חטיבה עליונה, ממש ממתינים לכך) אכן מאוד משתדלים משום ששיחת הטלפון מאוד משמעותית עבורם.
ביום ההורים ובמהלך כל יום אחר אני יותר משמחה ופנויה לשבח את התלמיד במיוחד בפני הוריו.

לצפיה ב-'כל הכבוד לך, אבל את ממש יוצאת דופן. זה נוהל מאוד חריג'
כל הכבוד לך, אבל את ממש יוצאת דופן. זה נוהל מאוד חריג
24/03/2018 | 22:13
37
לצפיה ב-'מצטרפת...אכן את יוצאת דופן כל הכבוד וישר כוח'
מצטרפת...אכן את יוצאת דופן כל הכבוד וישר כוח
25/03/2018 | 20:39
1
26
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/03/2018 | 20:41
103
נראה לי מאוד טבעי ונכון.
לצפיה ב-'שאלת מנקה'
שאלת מנקה
20/03/2018 | 08:20
12
476
יש למישהו מנקה שגם מסדרת?
במסגרת ההחלטה להביא עזרה בכסף, חשבנו שהכי טוב למצוא מישהי שתבוא 3 פעמים בשבוע בשעות הבוקר המאוחרות, תנקה ותסדר ואז הצהריים תעזור עם הילדים. בנתיים לא מצליח לי כי אף מטפלת לילדים גדולים לא מוכנה לנקות. ומי שעובדת כמנקה, לא מתאימה לטפל בילדים (דיברתי עם שתיים, אז מקווה כן למצוא שילוב כזה). והרוב גם לא ניידות.
השאלה היא האם יש טעם לחפש פתרון כזה.
היה מתאים לי גם שמנקה תבוא לשלוש פעמים בשבוע לכמה שעות. כי מעבר ללנקות, יש פשוט המון בלגן שוטף. אבל שוב בעייתי למצוא מישהי כזאת. בנתיים, אני ממשיכה לחפש גם את הפתרון הזה.
אבל אני תוהה האם זה באמת עובד? כי כשמנקה באה פעם בשבוע, היא יוצאת והבית נקי. אבל אם היא תבוא כמה פעמים, תמיד היא תעשה רק חלק. והאם תדע לשים דברים במקום? כי לא יעזור שתשים הכל בערימה.
לצפיה ב-'באופן אישי'
באופן אישי
20/03/2018 | 08:58
5
326
אני לא אוהבת שילובים--בעיני זה לא חוסך, 
להפך זה מאפשר לחמוק מאחריות--לא סידרתי כי הייתי עם הילדים.
מנקה--את משאירה הוראות של מה הדרישות--כן, תנקי ותסדר,
מראים לה איפה הדברים מונחים. והיא תשים במקום.

מטפלת בילדים--תשמור עליהם--תטיל איתם--תקח ותחזיר לחוגים,
וגם תקנה הרגלים של סידור הבית אחרי משחקים.
לכל אחת תחום אחריות שונה.
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
20/03/2018 | 09:36
1
76
לצפיה ב-'בהרבה תחומים פיצלתי'
בהרבה תחומים פיצלתי
20/03/2018 | 11:11
217

הרבה פעמים לקחתי את הנכדים לקנית בגדים,
זה מודד, ההוא בורח, זה לוקח זה מסרב, התעיפתי.
יוצאת כל פעם עם אחד/ת. עדיף כמה פעמים ברגוע מפעם אחת קשה ומעצבנת.
וככה הם גם זוכים ליחס והתעסקות אישית.
ככה הרבה יותר פשוט. למרות שזה נראה עמוס.

לצפיה ב-'זה דווקא יכול לעבוד,'
זה דווקא יכול לעבוד,
20/03/2018 | 14:38
2
214
כי יש גם ילדים גדולים שגם ככה לא ממש זקוקים להשגחה
אז פשוט יש מישהי שתהיה עם הקטנים בנוסף לאחיהם הגדולים
וזה לא דומה למטפלת שחייבת להיות בפוקוס מלא על תינוק.
אם הבנתי נכון מדובר על זמן קצר בצהריים להיות עם הילדים ?
לצפיה ב-'לא, הגדול לא תמיד בבית'
לא, הגדול לא תמיד בבית
20/03/2018 | 14:53
1
198
והשני לא יכול להיות אחראי על הקטן.
לצפיה ב-'וגם כשהגדול בבית,'
וגם כשהגדול בבית,
20/03/2018 | 15:37
154
אפשר להעזר פעם, אבל אחריות של קבע,
לא חושבת שזה נכון.
לצפיה ב-'ביישוב שלנו זה מקובל'
ביישוב שלנו זה מקובל
20/03/2018 | 09:47
246
יש כמה כאלה, לא הרבה. את צריכה לחפש מישהי שממילא עובדת שלוש פעמים חצי יום במקום אחר ביישוב, ותשמח להשלים את חצי היום השני אצלך. תשאלי בקבוצה של היישוב.
האם זה עובד? אם היא טובה, כן. היא אף פעם לא תעשה עבודה טובה כמוך אבל היא תעשה הרבה יותר מעבודה שלא נעשית כי אין לך זמן או כח לעשותה.
לצפיה ב-'היתה לי פעם'
היתה לי פעם
20/03/2018 | 12:06
212
מנקה שהגיעה יומיים בשבוע ואז באמת גם סידרה, החליפה מצעים ועשתה כביסה (ואני חושבת שהיתה מוכנה גם לבשל). אבל אף פעם לא היתה לי מטפלת שגם נקתה.
לצפיה ב-'קיצורי דרך'
קיצורי דרך
21/03/2018 | 22:06
1
216
ממה שאני מכירה פה, רמת האנשים שמנקים היא מאוד נמוכה ואת ממש לא רוצה שהם ישגיחו על הילדים. אם בארץ המצב דומה, אני מציעה לך להתרכז בפתרונות מעשיים ולא פתרונות שנועדו לעשות לך את החיים קלים על חשבון הילדים.
אגב, יש לי מכרים שיש להם מישהי שהיא גם מנקה, גם מבשלת וגם שומרת על הילדים.
מדובר במשפחה שעקב התפקיד של הבעל הם מארחים לעיתים קרובות מספר גדול מאוד של אנשים. יש להם מישהי שבאה גם בימים ובשעות קבועים, וגם היא זמינה אליהם כל פעם שהם מזמנים אותה. הם משלמים לה פר שעה, לא משנה מה היא עושה בזמן הזה. היא מקבלת לשעה סכום מאוד גבוה ואפשר להגיד שהיא מועסקת אציליהם בערך ב 3/4 משרה.
פגשתי אותה אצלם מספר פעמים והיא אכן אשה ברמה גבוהה, אבל צריך לקחת בחשבון שזו משרה כמעט מלאה עבורה. לדעתי קשה מאוד יהיה למצוא מישהי ברמה גבוהה שמוכנה גם לעבוד בעבודה פיזית.

והנה השני סנט של קרן מור בעניין מנקה
https://youtu.be/8JpOfShPwJI
לצפיה ב-'לדעתי בארץ זה קצת שונה'
לדעתי בארץ זה קצת שונה
22/03/2018 | 18:40
155
לי יש מנקה מקסימה ואינטליגנטית, כך שאם הייתי צריכה מטפלת לילדים, לא הייתי מהססת להציע לה את התפקיד.

אחת העוזרות הקודמות שהיו לי היתה מהנדסת גשרים ברוסיה.

ביניהן היתה לי עוזרת ממוצא אתיופי, אמנם לא משכילה אבל אשה נעימה ועדינה, אמא בעצמה, שגם בידיה הייתי מפקידה את הילדים בלי בעיה.
לצפיה ב-'אני חושבת שלא יהיה לך קשה למצוא מישהי לעבודות בית קלות'
אני חושבת שלא יהיה לך קשה למצוא מישהי לעבודות בית קלות
22/03/2018 | 18:35
174
כמו לשים כלים במדיח, לתלות ולקפל כביסה, לסדר קצת.
למצוא מישהי שגם תשטוף רצפה ותנקה שרותים וגם תטפל בילדים, יתכן שיהיה יותר קשה. אבל לא הייתי מרימה ידיים כל כך מהר, יתכן שאם תתעקשי תמצאי. תשאלי כמה שיותר אנשים, למשל אמהות מהגן, מבית הספר ומהחוגים. תבררי עם סטודנטיות או סתם בחורות אחרי צבא. מספיק שתשאלי אחת, גם אם היא לא מעוניינת, אולי יש לה חברה שרוצה.
לצפיה ב-'כשהילדים היו קטנים חיפשתי'
כשהילדים היו קטנים חיפשתי
29/03/2018 | 23:45
68
בדיוק מישהו כזו. גם מספיק שווה כמטפלת (הקטן היה בן 3 בערך והגדול בן 7) וגם שתנקה אבל ממש תנקה כולל שטיפה, שירותים אמבטיה וכו' ונתקלתי בדיוק באותה תופעה שאת מתארת.
אז - פירסמתי מודעה ביד 2 ותיארתי בדיוק מה אני רוצה כך שכל מי שפנתה אלי ידעה מראש מה נדרש וזה התאים לה.
ריאיינתי כמה ובסוף התלבטתי בין שתיים שהתאימו מאוד.
האחת שנבחרה , בחורה צעירה אחרי צבא, היתה איתנו כשנתיים וחצי והיתה נפלאה עם הילדים ומנקה די סבירה. לימדתי אותה לבשל קצת והיא גם הכינה אוכל לילדים.
תנסי.
מודעה ביד 2 או אתר דומה עולה כ 300- שח . זה לא מעט אבל שווה .

לצפיה ב-'תהיות לגבי בתי ספר, אזור מגורים ושות''
תהיות לגבי בתי ספר, אזור מגורים ושות'
19/03/2018 | 23:16
19
400
נתחיל מזה שיש לי 3 ילדים עדינים (יצאו כמו ההורים שלהם :)..). בגילאים: 9,6,2.
היום אנחנו גרים בשכונה ותיקה שנחשבת שכונה יחסית טובה. בית הספר שאליו הגדול הולך סה"כ טוב ועונה על הצרכים שלנו.
הבעיה: אני לא מרגישה שהבן הגדול והבת האמצעית משתלבים בבית הספר ובגן. הם לא מבודדים חברתית, אך גם לא מוצאים חברים בכיתה/בגן.
אם אני מסתכלת על ההורים והילדים במוסדות הלימוד, זה מתחלק ממש 50,50. 50% משפחות שבהן זוג ההורים עובדים, יש שאיפה ללמידה ומציאת עבודה מוערכת ו-50% משפחות שהאמהות לא עובדות והאבות עצמאיים במקצועות שונים וניכר כי אין חשיבות ללימודים/לבית הספר/להגשת עבודות וכדומה.
אנחנו לפני סיום חוזה שכירות ותוהים אם כדאי לעבור סביבת מגורים.. ואם כן, לאן? האם מעבר לשכונה עם אוכלוסייה שיותר דומה לנו תטיב עם הילדים? תגרום להם להשתלב יותר בקלות?

אני ממש ממש אשמח לשמוע כל דעה/ניסיון/המלצה/הכוונה.. לא מכירה הרבה שכונות ואשמח גם להמלצות בנושא.. ממש מיואשת ורוצה שלילדים יהיה רק טוב..
לצפיה ב-'השאלה שלך לא ברורה לי'
השאלה שלך לא ברורה לי
20/03/2018 | 00:10
4
250
האם הבעיה היא שהילדים לא מוצאים חברים, או שהבעיה היא שהמשפחות בשכונה לא מוצאות חן בעינייך?
לצפיה ב-'שתי בעיות נפרדות..'
שתי בעיות נפרדות..
21/03/2018 | 22:09
3
179
שאחת קשורה בשניה.. אם היו בשכונה יותר משפחות שדומות לנו, אולי הילדים היו מתחברים יותר בקלות.
אנשים מתחברים לאנשים שיש להם איתם מכנה משותף/דימיון מסוים. ואני תוהה אם העובדה שאין כל כך מכנה משותף בינינו לבין רוב משפחות השכונה (אם זה באורח חיים וכדומה) משפיעה על ההשתלבות של הילדים. 
לצפיה ב-'התזה שלך לא תופס במציאות החיים,'
התזה שלך לא תופס במציאות החיים,
21/03/2018 | 22:35
165
אנשים מבוגרים אולי יהיה להם מענין יותר בשיח אם תחומי ענין משותפים,
ואג'נדת חיים בהחלט נושא שחשוב לחלוק איתו חויות ודיעות.
אז אולי (אני גם לא ממש בטוחה)צריך את הדומים.
אבל ילדים צעירים--ילדה בגן--תחומי הענין הוא משחק--בבובה, במכונית,
אילו תחומי ענין משותפים ודומים, הנדנדה היא מקום לכולם,
אז למה אין חברויות? למה אין ענין משותף?

אם לא נוחה לך סביבת המגורים--שזה לגמרי לגיטימי, תחוללי שינוי,
זה לא מבטיח חיברות.
אנשים חברותיים--מתחברים עם אנשים אחרים בלי ה"תפאורה" אלא כבני אדם.
לצפיה ב-'אני חושבת שזו לא שאלה שאפשר לענות עליה פה בפורום'
אני חושבת שזו לא שאלה שאפשר לענות עליה פה בפורום
21/03/2018 | 23:23
121
אנחנו פשוט לא יודעות מספיק כדי לענות. למשל:
- ראשית כל, למה בדיוק את מתכוונת כשאת אומרת שאין לילדים חברים? הבנתי שאצל האמצעית זה מתבטא בזה שהיא משחקת לבד בגן. מה עם הגדול? גם הוא לבד בהפסקות? או שבבית הספר הוא משחק עם ילדים ואחר הצהריים לבד?
- האם הילדים בכלל מתלוננים על המצב? חסרים להם חברים?
- האם הילדים שלך מתקשים לרכוש חברים גם במסגרות אחרות? למשל בחוגים, בבילוי עם ילדים של חברים שלכם, במשפחה המורחבת (בני דודים וכיו"ב).
- האם כשאת ובעלך הייתם בגילם, התקשיתם לרכוש חברים בעצמכם?
- האם הדעות השליליות שלך כלפי השכנים מחלחלות בדרך זו או אחרת גם אל הילדים? אני משערת שאת לא נותנת להם הרצאות בנושא, אבל בסופו של דבר הם סופגים גם אם לא נתכוון שזה יקרה.
- במה בדיוק מתבטאת העדינות של הילדים שלך?
- מה אומרות הגננות והמורות על הבעיה?
- האם אין שום דבר אחר בעולם שנראה לך שיתכן וגורם לבידוד של ילדייך?

אני נוטה לחשוב כמו מיכל, שאין קשר בין הדמיון בין ההורים להתחברות של הילדים. במיוחד כשאת כותבת שחמישים אחוז מהמשפחות כן דומות לכן. אז גם אם התאוריה שהעלית נכונה, למה ילדייך לא מתחברים לחמישים אחוז שדומים לכם? מצד שני, הכל יתכן. אני מציעה שתקדישי מחשבה לשאלות שלמעלה, ויתכן שאחרי שתעני עליהן בינך לבין עצמך כבר תמצאי בעצמך את התשובה. כמובן שאת גם מוזמנת להעלות את תשובותיך על הכתב פה.
לצפיה ב-'בכלל לא סביר שבגיל הגן זה משפיע.'
בכלל לא סביר שבגיל הגן זה משפיע.
22/03/2018 | 12:29
99
אני גדלתי בשכונה שבה כ-ל הילדים שיחקו יחד בגילאי הגן והיסודי, בין אם הם ילדים של פרופסורים ובין אם הם ילדים של בעלי בסטה בשוק (אני סתם נותנת דוגמא קונקרטית למקצוע של אחד ההורים שלא דרש השכלה). למשחק בכדור או תופסת זה ממש לא משנה... יכול להיות שאת מעבירה משהו מהיחס שלך למשפחות לילדים שלך? כי פשוט לא נראה לי שילדים שמים לב לדברים כאלה, כמו לאילו משפחות השכלה חשובה ולאילו לא, במיוחד לא כשהם בגיל הגן. האמת שגם לי אין מושג מה ההשכלה של ההורים של הילדים בגן, למשל, על אף שאנחנו דווקא קבוצה קרובה שיוצאת יחד לפעמים. אני יודעת על חלקם מה המקצוע שלהם, אבל בחיי שאין לי מושג למה זה צריך לשנות לי מה המקצוע או ההשכלה שלהם. הם לא המורים של הילדים שלי, אלא ההורים של חבריהם למשחק - וכשאנחנו יוצאים יחד אנחנו מדברים על דברים שהילדים עשו בגן וכו', כמו שבילדות שיחקנו יחד עם הילדים של השכנים - יש משהו משותף (אז - כדור/תופסת, עכשיו - הגן וגידול הילדים), שבכלל לא קשור להשכלה וכדומה, ומאפשר להתחבר וליהנות זה מחברתו של זה. לכל אדם יש כמה צדדים, ולא כולם חייבים לבוא לידי ביטוי בקשר עם כל אדם אחר. אז עם אחד מנהלים שיחות עמוקות, ועם השני אוכלים פיצה וצוחקים על מה שהילדים עשו בגן. מה הבעייה בדיוק?
לצפיה ב-'נראה לי '
נראה לי
20/03/2018 | 06:39
5
301
שהניתוח הסוציולוגי לא רלונטי מבחינת הבעיה שאת מזהה.
למצוא חברים--ולהיות חברותי--לא קשור למה ההורים של הילדים עושים,
עובדים ומי הם.
את העצמך כותבת שהשכוה טובה--
לכן הייתי משקיעה יותר בעניני חברות מול הלדים, 
מזמינה אליך, יוצרת קשר שהילדים יתארחו, מוציאה אותם לחוגים,
יש דרכים רבות לאפשר חברויות.
ודרכים האלה נכונות לכל אזור מגורים.
לצפיה ב-'וגם כאן מסכימה איתך! '
וגם כאן מסכימה איתך!
20/03/2018 | 09:37
63
לצפיה ב-'תאמיני לי שאני עושה הכל'
תאמיני לי שאני עושה הכל
21/03/2018 | 22:14
3
232
הילדים הולכים לחוגים ונהנים (אגב, עוד הבדל, אולי אחד או שניים מילדי הכיתה/הגן הולכים לחוגים בשכונה). אני מזמינה אלינו וגם הילדים מתארחים. אבל משהו לא נדבק, למרות הכל, האמצעית לדוגמא, משחקת עם עצמה רוב היום בגן ומתלוננת שאין לה חברים. הגננת מעורבת ומנסה לשלב, אבל בינתיים ללא הצלחה.
מה שאני תוהה, ורוצה לשמוע מניסיונכן, אם במידה ויעברו לשכונה שיותר דומה להם מבחינה סוציולוגית, אז הם יתחברו יותר?
(כמו שאנחנו המבוגרים מתחברים לאנשים שדומים לנו/יש לנו מכנה משותף איתם)
לצפיה ב-'אומרים מבחינה סוציו אקונומית...'
אומרים מבחינה סוציו אקונומית...
21/03/2018 | 22:22
2
217
מי שלא הולך לחוגים הם גם אלו שיש להם שאיפה ללמידה או רק אלו שהאבא עובד בעבודה חופשית?
תראי, על פי ההתנסחות שלך אני חושבת שאולי את כן מתאימה מבחינה סוציולוגית לשכונה. אולי כדאי להפסיק להגיד על השכנים דברים רעים באוזני הילדים, ואולי כך יתחברו איתם.
לצפיה ב-'הגעתי לפורום כדי להתייעץ לא כדי לריב..'
הגעתי לפורום כדי להתייעץ לא כדי לריב..
21/03/2018 | 22:32
1
211
בכוונה התנסחתי בעדינות בשביל לתאר את הסיטואציה ולא לפגוע באף אחת.
נכון, אומרים סוציו אקונומית.. מה לעשות, אמא עייפה ל-3 ילדים שעונה בשעה מאוחרת.. את יכולה להזדהות, לא? במקום לקטול בכותרת התשובה ואחרי זה לחזור על זה בגוף ההודעה. 

לצפיה ב-'או קי, צודקת'
או קי, צודקת
22/03/2018 | 02:44
169
עונה לך למטה
לצפיה ב-'מה בעצם הבעיה בשכונה?'
מה בעצם הבעיה בשכונה?
20/03/2018 | 10:14
216
בשכונה עם הרבה ילדים דומים, יש יתרון בזה שיש הרבה פעילויות שמתאימות לילדים שלך.
אם תאמרי שהילדה אוהבת מחשבים אבל בשכונה אין חוגי מחשבים (והילדים בכיתה לועגים למי שאוהב מחשבים וקוראים לו חנון), או אם תגידי שהילד רוצה תנועת נוער אבל אצלכם אין תנועות נוער - אז כן, כדאי לעבור דירה.

אולי ניסית להיות עדינה בתיאור שלך "אנשים שלא מעריכים לימודים". אם הם סתם לא מעודדים את הילד להשקיע בלימודים אבל הבית נחמד והילד נחמד - אין בעיה. מספיק שחצי מהילדים בכיתה משקיעים, לא צריך שכולם. אבל אם התכוונת שהם לועגים לילדים שכן משקיעים - זו בעיה.
לצפיה ב-'גם אם הייתי מסכימה עם החלוקה שעשית'
גם אם הייתי מסכימה עם החלוקה שעשית
21/03/2018 | 09:13
197
שהיא משקפת רוב כמובן ולא את הכלל כי אני בעצמי יוצאת דופן בהגדרה שלך, אני לא רואה איך זה קשור להתחברות של הילדים שלך לילדים אחרים. הם לא בוחרים חברים על סמך השאיפה ללמידה של התא המשפחתי בו הם גרים או השאיפה האישית של כל ילד. או שפספסתי משהו על הבוקר
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
21/03/2018 | 17:53
1
193
אנחנו גרים בשכונה טובה. היתה לנו בעיה בבית הספר היסודי. חברת הילדים היתה "צפונית" מידי והילדים שלי התענינו בדברים אחרים מחבריהם לכתה. העניין נפתר - אחת עברה לבית ספר אזורי שהוא הרבה פחות צפוני ויש בו מגוון ילדים והשניה לכתת מחוננים.  
נסי להגדיר לעמצך מה מפריע לך. אם השכונה לא מתאימה לחינוך שמתאים לכם לא הייתי פוסלת מעבר למקום בו את מרגישה בבית. לא כל שכונה שמוגדרת טובה היא טובה לכולם.
לצפיה ב-'תודה על ההבנה.. '
תודה על ההבנה..
21/03/2018 | 22:19
154
ואהבתי את מה שכתבת: "לא כל שכונה שמוגדרת טובה היא טובה לכולם".
איזה כיף שידעת לאן להעביר את הילדים.. 
לצפיה ב-'מדוע הילדים'
מדוע הילדים
21/03/2018 | 22:18
2
211
העדינים שלך לא מתחברים עם 50% מהילדים ששני ההורים שלהם עובדים ושיש להם שאיפה ללמידה ולמציאת עבודה מוערכת?

אני ממש לא אוהבת את צורת השאלה שלך. הצורה שאת מציגה את העדינים בני העדינים מול הילדים שהאבא עצמאי האמא לא עובדת ואין שם חשיבות ללימודים והגשת עבודות. הניסוח המוזר הזה שלך לא מציג מה לדעתך הבעיה האמיתית. אני חושבת שאת משתמשת בקודים כדי להסוות את מה שאת באמת חושבת ולכן קשה לייעץ לך אם לעזוב את השכונה שכנראה חצי בה צ׳חצ׳חים לטעמך.
לצפיה ב-'אני מתארת את המציאות '
אני מתארת את המציאות
21/03/2018 | 22:24
1
227
זה לא חנונים מול צ'חצ'חים/ערסים, כי לא זאת השכונה.
אבל כן משפחות טובות אבל פשוטות. מה הכוונה בפשוטות? לא הישגיים, לא עובדים, חסרי הערכה למוסד הלימודי. אלו התכונות הפחות טובות שמאפיינות אותן. 
לא הבנתי מה יש לא לאהוב?
לצפיה ב-'תשובה אמיתית'
תשובה אמיתית
22/03/2018 | 03:28
221
עכשיו כשהסברת במה מדובר, אפשר להתייחס טיפה יותר. זה לא קשור אם האבא עצמאי או אם האם אינה עובדת. זה קשור להיותן משפחות לא משכילות, על כל המשתמע מכך. 
את טוענת ש 50% הם ברמה סוציו אקונומית דומה לשלכם, כך שלכאורה הילדים שלך כן היו אמורים למצוא חברים. בארץ יש גם כיתות גדולות, דבר שמקל על מציאת חברים. 

דעי לך שבכל מקום כמעט יהיו משפחות ממצב סוציו אקונומי נמוך, גם במקומות יקרים. אני גרה בחו"ל באחד מהמקומות היקרים בעולם. בבית הספר של הילדים שלי לא נדיר לראות ילדים במעמד סוציואקונומי נמוך. איך? חלקם, ההורים משקרים לגבי כתובת המגורים שלהם. חלקם קיבלו את הבית שלהם מההורים/סבים, שקנו בית זול לפני עשרות שנים, כשכל האיזור היה איזור חקלאי עני. הם גרים על אדמה ששווה מליונים בבתים שנראים כמו צריפים עלובים כי אין להם כסף לשפץ. חלקם התעשרו למרות שאינם משכילים, למשל, קבלנים. 
לי אין בעיה עם ההורים האלו. רובם חביבים בעיני, למרות שבדר"כ באמת אין לי איתם שפה משותפת. מנטליות שונה מדי. 
גם הילדים שלי מעולם לא התחברו עם הילדים שלהם. אין להם בכלל מושג איפה לגבי המצב של המשפחות האלו, פשוט באופן טבעי נוצר אצלהם קליק עם ילדים שדומים להם. ונכון, רוב הילדים הם בכל זאת ממעמד סוציו-אקונומי גבוה. 

אני מבחינתי מעולם לא שקלתי לעבור לבי"ס אחר. גם המצב הנוכחי כלל וכלל לא מפריע לי, וגם ברור לי שכך זה בשכונות אחרות. 
גם בארץ זה ככה. לא חסרות שכונות יוקרתיות במקומות מבוססים שיש שם בעלי באסטות, עבריינים, בעלי חברות למשאיות, ועוד. יכולות גם להיות משפחות משכילות שיש שם אלימות או שהילדים מוזנחים.

קשה לי להגיד מה הייתי עושה במקומך. מצד אחד, אני חושבת שאם חצי מהילדים דומים להם, הילדים שלך כן היו אמורים לעשות חברים.  מצד שני, אתם גרים בשכירות, ולכן הרבה יותר קל לעבור למקום חדש. אולי כן כדאי לנסות מעבר כזה, בתנאי שעושים היטב שיעורי בית. כמו שאומרים, משנה מקום משנה מזל. 

לצפיה ב-'אני דוקא חושבת שיש משהו בגישה שלך'
אני דוקא חושבת שיש משהו בגישה שלך
29/03/2018 | 23:52
56
סביר להניח שאם תהיו מיודדים עם השכנים שלכם ברמה של ארוח הדדי, בילויים משותפים וכו' אז לילדים תהיה מסגרת חברתית מסוימת כי הם עדיין צעירים . בגילאים האלה טיפחתי כמה חברויות עם משפחות (מהשכונה וגם מחוצה לה) לילדים בגילאים הרלוונטים והילדים שלי בילו בחברת ילדיהם וזה היה נח ונעים לכולם. בעיקר בגלל שהבנים שלי לא היו כוכבים חברתיים גדולים בגילאי יסודי והיו תקופות שאלו היו החברויות היחידות שהיו.
במקביל כדאי לפעול גם בכוונים שיעצו לך פה - לעודד את הילדים ולעזור להם ליצור חברויות משל עצמם כי מניסיון, בסוף הם מגיעים לגיל שבו כבר לא נסחבים עם ההורים לפעילויות חברתיות.

לצפיה ב-'האם אתם אוסרים על הילדים'
האם אתם אוסרים על הילדים
20/03/2018 | 13:07
14
447
להשתמש בביטויי סלנג שאתם לא אוהבים?

ספציפית, אתמול האמצעית אמרה "לא חייב" כתחליף ל"לא חובה/לא חייבים" (סלנג שנתקלתי בו לראשונה בתפוז, למען האמת), ואסרתי עליה לומר את הביטוי הזה בבית. האם אתם עושים כמוני, או שמא מאפשרים לילדים להשתמש בשפה כרצונם (אני לא מדברת על קללות וכו')?
לצפיה ב-'אני מתקנת שגיאות בעברית שצורמות לי'
אני מתקנת שגיאות בעברית שצורמות לי
20/03/2018 | 13:32
2
244
בדרך כלל של זכר/נקבה. לא אוסרת כלום.
I choose my battles כך שגם אם אני שומעת ביטויים שאני לא מתלהבת מהם, כל עוד לא מדובר בניבול פה אני מתעלמת. לפעמים אפילו מאמצת ביטויי סלנג מהילדים.
לצפיה ב-'ברור שיש סלנג שגם אני מאמצת.'
ברור שיש סלנג שגם אני מאמצת.
20/03/2018 | 13:41
1
220
אבל יש דברים שממש מפריעים לי... כמו ה"לא חייב" הזה...
לאמא שלי מאוד הפריע כשהמילה "מפנק" התחילה להיכנס לשימוש מסיבי, אבל לא נראה לי שמישהו מאיתנו אמר אותה אי פעם...
לצפיה ב-'גם אני שומרת את כוחותי לנושאים'
גם אני שומרת את כוחותי לנושאים
29/03/2018 | 23:56
36
משמעותיים יותר. כל עוד לא מדובר בניבולי פה גסי רוח או בטעות לשונית צורמת 
("יושנת" וכד') מאז ומתמיד נמנעתי מלנדנד בנושא גם בתקופות שהיו צריכים לתרגם לי כל משפט כי לא הבנתי אף מילה מדיבורי הסלנג שלהם...
לצפיה ב-'לא אוסרת כלום. כן מתקנת שגיאות דקדוק, כן מעירה אם השפה '
לא אוסרת כלום. כן מתקנת שגיאות דקדוק, כן מעירה אם השפה
20/03/2018 | 15:36
197
נמוכה מדי לטעמי ומציעה אלטרנטיבות, אבל לא אוסרת.
לצפיה ב-'הגששים לימדו אותנו שסלנג זה חלק מהשפה'
הגששים לימדו אותנו שסלנג זה חלק מהשפה
20/03/2018 | 16:07
175
אפילו האקדמיה ללשון לעתים מאמצת סלנג.
לצפיה ב-'זה למה'
זה למה
20/03/2018 | 16:48
177
לחץ הדם שלי עולה כשאני שומעת את הביטוי הזה. נלחמתי בו קשות, אפילו  שמתי  קופה בפינת האוכל, וכל מי שאמר "זה למה" שילם שקל קנס.
פעם אחת היינו בפינת חי, ופגשנו בלמה, ששמו בן. מאז, כל פעם שאחד הילדים אמר "זה למה", מיד הוסיף- שקוראים לו בן. היום זה כבר כמעט לא קורה.
חוץ מזה אני גם לא מרשה לומר "מיכנס". בנוסף, אני גם מתקנת טעויות לשוניות. טרחנית שכמוני.
לצפיה ב-'לא אוסרת, מתקנת'
לא אוסרת, מתקנת
21/03/2018 | 08:30
110
אוסרת רק קללות, ניבולי פה ומילים לא יפות.
שיבושי לשון בעברית ברור לי שגם אני עושה אבל כשהם עושים טעויות ואני שומעת אני תמיד מתקנת שילמדו. במיוחד בזכר ונקבה בתקוה שבסוף יפנימו וילמדו.

לצפיה ב-'מה זותומרת לאסור שימוש במילים מסויימות בבית?'
מה זותומרת לאסור שימוש במילים מסויימות בבית?
21/03/2018 | 09:18
6
156
אם את שומעת אותה אומרת את הביטוי את כועסת? 

אם את במטבח ושומעת אותה אומרת את הביטוי לאחותה בסלון, את צועקת "אמרתי לא להגיד את זה בבית!"?

אם היא בכל זאת אומרת, את מענישה?

לצפיה ב-'זאת אומרת שהיא אמרה את זה ואמרתי לה'
זאת אומרת שהיא אמרה את זה ואמרתי לה
21/03/2018 | 09:32
5
169
"אל תגידי את זה". היא ענתה שהמורה שלה אמרה את זה. אז אמרתי לה שבכל זאת לא תגיד את זה, ותגיד לא חובה או לא חייבים במקום.
אם היא תגיד את זה שוב אני מניחה שאני אגיד לה שוב לא להגיד את זה.
לא אמרתי לה את זה בכעס ואני גם לא כועסת על זה שהיא אומרת את זה - רק לא רוצה שהיא תעשה את זה, לכן אומרת לה לא לעשות את.זה.
לזה אני מתכוונת ב"לאסור" בהקשר הזה - להגיד לא לעשות.
אני מניחה שיש הורים שלא אומרים לילדים שלהם לא לומר משהו, ומרשים להם לדבר כרצונם.
לצפיה ב-'אני מנסה לחדד ההבדל בין "לאסור" ל "להמליץ" או "ללמד"'
אני מנסה לחדד ההבדל בין "לאסור" ל "להמליץ" או "ללמד"
21/03/2018 | 10:09
4
119
אז עכשו אני מבינה שאת איפושהו על המנעד בין "להמליץ" לבין "לאסור".

(לדעתי, אם את לא מענישה על האמירה זה לא בדיוק כמו "לאסור". כש"אוסרים" אס יש סנקציה על אי ציות).

אני לא אוסרת להשתמש בסלנג שהוא טעות. אבל לפעמים אני מתקנת או מסבירה מה הטעות. 
לצפיה ב-'אני אוסרת על בעלי לשרוק בבית, כי זה עושה לי כאב ראש.'
אני אוסרת על בעלי לשרוק בבית, כי זה עושה לי כאב ראש.
21/03/2018 | 10:18
3
163
אני לא מענישה אותו אם הוא שורק, רק אומרת לו "אל תשרוק", כל פעם שהוא שורק.
אי אפשר לומר שזו בקשה כי אני לא ממש נותנת לו בחירה. זו בוודאי לא המלצה או לימוד. לא כל פעם שאוסרים משהו זה צריך להיות מלווה בעונש או בסנקציה (אלא אם מגדירים שהאמירה לא לעשות את זה כל פעם שעושים את זה היא עונש/סנקציה).
אפשר לאסור על משהו ושמישהו יפר את האיסור - אבל זה אפשרי גם כשיש סנקציות - הוא מפר, ואז מפעילים את הסנקציה. למעשה לפעמים לעונש/סנקציה יש חסרון שהאדם יכול לראות בסנקציה "מחיר" שהוא צריך לשלם אם הוא רוצה לעשות את המעשה, ואז יכול לבחור אם כן או לא לעשות את המעשה ולשלם את ה"מחיר", וכך זה בעצם לא אסור אלא מותר אבל דורש תשלום מסוים. 
לצפיה ב-'מרגיש לי מוזר להשתמש במילה "לאסור" בהקשר של בני זוג'
מרגיש לי מוזר להשתמש במילה "לאסור" בהקשר של בני זוג
21/03/2018 | 17:51
2
106
ביחסים שלי עם אנשים הקרובים לי (והאמת, גם עם אלה שלא קרובים לי) אני לא "אוסרת" דברים. אני מבקשת. ובדרך כלל נענית.

לא יודעת אם זה עניין של מינוח או של גישה.

לצפיה ב-'אני לא יכולה שהוא "בדרך כלל" ייענה לי בהקשר הזה,'
אני לא יכולה שהוא "בדרך כלל" ייענה לי בהקשר הזה,
21/03/2018 | 17:58
135
כך שגם אם אני מנסחת את זה בצורה של בקשה, ברור לו שזו לא בקשה שהוא יכול לבחור לא להיענות לה. כך שזה איסור, ולא משנה אופן הניסוח.
ובאמת מהצד השני גם לא משנה לי אם אנשים מנסחים משהו בצורה מנומסת או עדינה, אם תוכן הדברים הוא לא סביר בעיניי. מבחינתי הצורה לא מפצה על התוכן או מסתירה אותו. כך שגם אם אני מנסחת דברים בצורה של בקשה או של נימוס, אני לא מעמידה פנים גם בפני עצמי שתוכן הדברים שונה ממה שהוא.
כך שגם אם אני אומרת "אני מבקשת שלא תשתמשי במילה הזאת" וגם אם אני אומרת "אל תשתמשי במילה הזאת" התוכן זהה, והוא תוכן של איסור - ובפורום אני בוודאי שלא רואה סיבה להעמיד פנים שמדובר במשהו אחר.
לצפיה ב-'זה מזכיר לי שכשגרנו בחו"ל,'
זה מזכיר לי שכשגרנו בחו"ל,
21/03/2018 | 18:21
148
הבת שלי העבירה חוג שחייה שלם עם חגורת הצלה, כי כשהמדריך אמר לה להוריד את החגורה הוא ניסח את זה בצורה של שאלה, משהו כמו
Would you like to take off your vest now?
והיא ענתה לא, ובזאת הסתיים העניין.
כשבעצם זו לא הייתה שאלה, אלא פקודה שנוסחה בצורה מנומסת.

כך גם נאלצו לשנות את שלטי "נא לא לעשן" ל"העישון אסור", כשבעצם גם במקור לא היה מדובר בבקשה, אלא באיסור שמנוסח בצורה של בקשה.
אבל מתחת לניסוח מסתתר איסור/פקודה בשני המקרים, וזו המשמעות שאני מדברת עליה כשאני מדברת על איסור.
לצפיה ב-'מה בסירים '
מה בסירים
18/03/2018 | 10:43
11
40
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
18/03/2018 | 10:45
9
170
אני לא בישלתי כי הייתי מחוץ לבית. היה חופש כיפי ומרענן ואני נערכת נמרצות לקראת האות ז
על התפריט:
זעלוק
זיוה
ז'רקובי
זוקיני, זעתר וזיתים שיכנסו לארוחה בדרך זאת או אחרת...
עוד המלצות יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'מה זה זעלוק וז'רקובי? אצלנו היה..'
מה זה זעלוק וז'רקובי? אצלנו היה..
18/03/2018 | 13:21
6
184
בשישי - פאי ספגטי, כרוב בתנור, ירקות שורש בתנור
בשבת - סלט שורשים, 2 מגשים של ירקות בתנור, רצועות עוף ברוטב מייפל וסילאן, אורז לבן, מג'דרה של בורגול ועדשים.
וקינחנו בעוגיות שההורים שלי הביאו מרומא

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
19/03/2018 | 13:03
5
158
זעלוק זה סלט חצילים עם עגבניות מבושל כזה
זרקובי זה תבשיל בשר ותפא גרוזיני, אני בדיוק מחפשת מתכון טוב.
איך יצא הכרוב? איזה טעים זה....
ומה זה הסלט שורשים?
לצפיה ב-'הכרוב כרגיל יצא חבל"ז. עברתי להכין כרובים גדולים ממש ממש כי '
הכרוב כרגיל יצא חבל"ז. עברתי להכין כרובים גדולים ממש ממש כי
20/03/2018 | 11:03
4
111
אחרת מחסלים לי הכול בשישי ולא נשאר לי כלום להמשך השבוע..
סלט שורשים זה מאוד פשוט - שקית של שופרסל של שורשים מגוררים (גזר, סלק וקולורבי), עם רוטב של שמן זית, צ'ילי מתוק, מיץ לימון, קצת דבש, מל"פ, ומעל שומשום קלוי.
לצפיה ב-'זה מחזיק מעמד במקרר יום - יומיים?'
זה מחזיק מעמד במקרר יום - יומיים?
20/03/2018 | 12:52
3
19
לצפיה ב-'הכרוב או הסלט?... טוב, האמת ששניהם מחזיקים. אפילו 3 ימים.'
הכרוב או הסלט?... טוב, האמת ששניהם מחזיקים. אפילו 3 ימים.
20/03/2018 | 13:00
2
17
לצפיה ב-'הסלט שורשים'
הסלט שורשים
20/03/2018 | 13:05
1
19
לצפיה ב-'מחזיק בלי בעיה'
מחזיק בלי בעיה
20/03/2018 | 15:55
12
לצפיה ב-'זלוביה'
זלוביה
19/03/2018 | 19:04
1
141
לא שאי פעם הכנתי, אבל זה באות ז' אז אני ממליצה
לצפיה ב-'תודה אבל אנלא מכינה קינוחים...'
תודה אבל אנלא מכינה קינוחים...
21/03/2018 | 09:06
16
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו'
מה שהיה אצלנו
19/03/2018 | 06:57
150
הכנתי קציצות אבוחצירא פעם ראשונה ויצא טעים מאוד, נשאר גם להמשך השבוע איזה כייף.
קוסקוס 
מרק ירקות (למי שלא אוכל קציצות שיוכל להרטיב הקוסקוס)
שניצלים
סלט שורשים בשידור חוזר אוהבים מאוד
סלט וולדורף (כבר כתבתי כאן שיש לי פטיש לסלט הזה וכשהשורש במיטבו מכינה אותו הרבה)

עוגת ביסקוויטים לחסל קצת ביסקוויטים.
לצפיה ב-'מה התחביב שלכן אמהות..?❤️��������'
מה התחביב שלכן אמהות..?❤️��������
15/03/2018 | 17:36
11
392
נכנסתי דרך האייפון לומר שלום.... מאילת (וזה לא כזה פשוט..)
אני משחקת כדורשת ויש פה טורניר ארצי-עולמי מטורף. יש פה מאות אם לא אלפי שחקניות, צבענו את העיר בוורוד. רוב רובינו נשים מעל גיל שלושים וארבעים וחלק אף נושקות לשישים, אמהות וסבתות, שמשחקות בקבוצות ועזבו את הבית לארבעה ימים להשתתף בטורנירים הדרומיים. 
אז ������
��מה התחביב שלכן?
��מה הייתן רוצות לעשות ולא הספקתן למצוא?
אציין תחביב נוסף שלי שאני משקיעה לא מעט זמן בו וזה קריאה��
לצפיה ב-'איזה כיף לך! תהני ובהצלחה '
איזה כיף לך! תהני ובהצלחה
15/03/2018 | 18:20
1
279
כשהילדים נולדו, מצאתי את עצמי הרבה שנים כל כך עייפה, נטולת אנרגיות פיזיות ונפשיות, ששכחתי מכל התחביבים ומכל הדברים שגרמו לי הנאה לפני שהם נולדו, ופשוט הפקרתי את עצמי במעט הזמן הפנוי שהיה לי לחסדי הספה, הטלוויזיה ושמיכת הפליז.
בשנים האחרונות, מאז שהם גדלו והאתגרים (חלקם לפחות) פחתו, חזרתי ללא מעט מהדברים שגרמו לי הנאה בעבר - קריאת ספרים, הרבה ספורט (רצה 40-50 ק"מ בשבוע ומתאמנת בחדר כושר) והרבה מוזיקה (ואיזה כיף שספוטיפיי סוף סוף הגיע לארץ!).
פעם גם מאוד נהניתי מלבשל ולאפות, אבל מאז שכל העניין נהיה חובה, ותמיד צריך לחשוב מי יאכל מה ומי עלול לעקם פרצוף על מה, וכמה סוכר יש בכל דבר, ומה הילדים יאכלו כל יום לצהריים ובלה בלה בלה, אני פחות נהנית מזה. הרבה פחות.
אבל בחופשים, כשהלחץ מהעבודה יורד ויש יותר פנאי גם באמצע השבוע, אני מאוד נהנית לאפות - עוגיות מתוקות ומלוחות מכל מיני סוגים, עוגות ביתיות, עוגות משוכללות עם שכבות וקישוטים וקרמים, סתם ככה בלי שום אירוע מיוחד, לגמרי בשביל המשחק והכיף. מחכה כבר לחופשת פסח בשביל למלא צנצנות בעוגיות ביתיות ולא קנויות...
לצפיה ב-'איזה קטע'
איזה קטע
15/03/2018 | 20:12
233
בדיוק בעלי אמר לי שהוריד את האפליקציה הזאת.
אני גם רצה. רצתי עשר וירדתי לחמש כי זה דורש תחזוקה ואי אפשר גם וגם
לצפיה ב-'אמממ...'
אמממ...
15/03/2018 | 20:22
1
239
אני גם אמא, אבל כבר לא בגילכן אז הססתי אם להשיב..
אז ככה,
אני אוהבת מאוד לנגן-- מנגנת על כמה כלים, כשפרשתי לגימלאות
התחלתי ללמוד לנגן על כינור.
אני אוהבת לתפור--ותופרת לעצמי את כל הבגדים, לא יודעת לקנות בגדים.
אני משתתפת בקבוצות דיאלוג--ממש כתחביב, 
שני תחביבים שהפסקתי---האחד סריגה--גם אצבעות הידים כואבות,
וגם לא אופנתי ומיותר. השני--קריאת ספרים--מאז שביתי חלתה--
אבדתי את הסבלנות ולא מענין אותי, מתגעגעת אבל לא מסוגלת.
יש עודאבל לפעם אחרת.
לצפיה ב-'שמחה שענית'
שמחה שענית
18/03/2018 | 10:42
123
שתדעי לך שאפודות זה מאוד אופנתי, כובעים, באפים, צעיפים....
וקריאה.. באמת צריך להיות בראש נקי, אם כי אני גם בוחרת לקרוא רומנים קלילים או סופרים שאני אוהבת את הכתיבה שלהם ויכולה להיכנס לספר בלי להתאמץ בדיוק מהסיבה שהראש מלא ועמוס ואני צריכה בריחה בעצם ולא פרויקט.
לצפיה ב-'אזיה כיף לך! תיהני'
אזיה כיף לך! תיהני
16/03/2018 | 08:34
1
220
אחלה תחביב, הכדורשת הזה. 
לצפיה ב-'חמוד בהחלט '
חמוד בהחלט
18/03/2018 | 10:43
29
לצפיה ב-'איזה כיף-בהצלחה!'
איזה כיף-בהצלחה!
19/03/2018 | 05:00
2
140
אין לי ממש זמן לתחביבים...
בעיקר אוהבת לקרוא (ולצערי אני לא מגיעה לזה כמעט) ומאוד אוהבת לאפות-מזל שהקטנה גם צריכה לאוכל אז מבשלת ואופה עבורה ומנסה גם להנות מזה ולהכין דברים שנחמד לי להכין.
לצפיה ב-'כיף לשמוע ממך'
כיף לשמוע ממך
21/03/2018 | 09:18
1
47
תהני מהקטנה והעיר הגדולה
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/03/2018 | 15:14
43
היום יום שלג
אמורה לצאת יותר מאוחר לשיעור פרטי שמלמדת-נקווה שיהיה רגוע
לצפיה ב-'התחביב שלי'
התחביב שלי
19/03/2018 | 06:59
1
169
אפיה, מאוד אוהבת.
לצערי בשנים האחרונות כשיש הרבה פחות שקט ורוגע בבית לאפיה אני מכינה פחות ומשקיעה פחות (ועדיין משקיעה הרבה).
המטבח זה התרפיה והאהבה הגדולה שלי.

פאזלים, אהבתי מאוד להרכיב פזלים בעבר מקוה לחזור לזה בקרוב, ניסיתי כמה פעמים עם הילדים לא היה מספיק שיתוף פעולה אולי עכשיו בפסח אצליח לדרבן אותם שנרכיב יחד.
לצפיה ב-'פאזלים נוסטלגיה....'
פאזלים נוסטלגיה....
21/03/2018 | 09:19
13
לצפיה ב-'מהפך איך יראו יום הלימודים ומקצועות הלימוד של הילד שלכם '
מהפך איך יראו יום הלימודים ומקצועות הלימוד של הילד שלכם
17/03/2018 | 09:29
1
165
אומרים שבתחום החינוך אין מהפכות גדולות, רק התקדמות איטית, 
החומרים ומערכת השעות ותוכן הלימודים נראים לי יותר טובים 
מאשר לפני שנים ספורות, אבל נראה לי שהם רחוקים מלהדביק את הפערים 
ולהכין אל העתיד האמיתי של הדור הבא 

אם הייתם מקבלים את התפקיד להחליט על מערכת השעות ותכני הלימוד 
של הילד שלכם, איך מערכת השעות היתה נראית ? איזה מקצועות לימוד חדשים 
הייתם מוסיפים ? מה הייתם מתגברים ביותר שעות ? ומה מצמצמים שעות ?
לצפיה ב-'אתה בטוח שהם נראים לך יותר טובים מאשר לפני שנים ספורות?'
אתה בטוח שהם נראים לך יותר טובים מאשר לפני שנים ספורות?
17/03/2018 | 15:13
128
מערכת החינוך עברה דגרדציה רצינית מאז תקופתו של זבולון המר.
מי שהתחיל בדגרציה היא שולמית אלוני שהתחילה עם ההגרלות ומשם זה רק הדרדר עוד ועוד.
לצפיה ב-'אז הבכור מראה עוד סימני התבגרות... חצ'קונים!'
אז הבכור מראה עוד סימני התבגרות... חצ'קונים!
14/03/2018 | 10:23
23
292
התחילו לו באזורים המועדים - ליד האף וקצת במצח.
הוא מאוד נבוך מהעניין.
מה להציע לו? יש מוצרים מותאמים לגיל הזה או שכל סבון ניקוי לפנים שאני משתמשת בו יוכל לעזור לו גם?

(אמנם אנחנו בהורים לילדים ביסודי, אבל לחלק מהילדים ביסודי יש גם אחים/אחיות גדולים, לא? )
לצפיה ב-'יש מוצרים מותאמים.'
יש מוצרים מותאמים.
14/03/2018 | 10:40
8
200
מנסיוננו המוצרים המנצחים הם של קליניק ושל ניוטרוג'ינה.
יש סבון, יש כל מיני תכשירים ליבוש פצעונים, ובסוף כדאי גם את קרם הלחות היעודי, כי כל התכשירים מאוד מיבשים. גם קרם ההגנה לפנים בקיץ צריך להיות על בסיס מים.
אנחנו כרגע בהפוגה בין מתבגרים שסובלים מפצעונים, אז לא יכולה להמליץ על תכשירים מסוימים. הם משנים כל כמה זמן את הליין. כל דיילת תוכל להמליץ לכם על מה שרלוונטי. אם יש אפשרות לקנות בחו"ל, זה יהיה הרבה יותר חסכוני.
לצפיה ב-'תודה. אני אתחיל עם משהו בסיסי כרגע, גם אני חשבתי על קליניק'
תודה. אני אתחיל עם משהו בסיסי כרגע, גם אני חשבתי על קליניק
14/03/2018 | 10:51
164
אוהבת את המוצרים שלהם מאוד. בד"כ בן זוגי קונה לי סטוקים בארה"ב, אבל בגלל עוצר נסיעות ארוך (ארוך מדי!) שיש לו בעבודה כבר קרוב לשנה, נאלצתי לחזור לקנות בארץ והזדעזעתי מהמחירים.
בקיץ נהיה בארה"ב ונחדש מלאיים בגדול, אבל עד אז אני באמת חושבת לתת לו לנסות ולראות מה עוזר, וגם איפה עובר הגבול שלו מבחינת תמרוקייה
לצפיה ב-'אל תפלי לדיילות האלה... לא תצאי מזה. לקנות בבית מרקחת'
אל תפלי לדיילות האלה... לא תצאי מזה. לקנות בבית מרקחת
14/03/2018 | 11:19
6
182
תנסי שיסגל הרגל לסבן את הפנים כל פעם שהוא במקלחת (מנסיוני, כשהם כבר במקלחת - אז מסבנים. אם את מזכירה לפני השינה - אז "אוף... אין לי כוח... מחר..." ).

הבת שלי הולכת לקוסמטיקאית, וההנחיה שלה היא לנקות לפני השינה (לא בבוקר). ולישון על כרית נקיה. כלומר - להחליף ציפיות לעיתים קרובות יחסית.
לצפיה ב-'חס וחלילה. מאז שסופר-פארם עברו למשלוחים, רגלי לא דרכה באף '
חס וחלילה. מאז שסופר-פארם עברו למשלוחים, רגלי לא דרכה באף
14/03/2018 | 11:22
5
204
סניף!
לגבי ניקוי הפנים - הוא מתקלח 5 פעמים בשבוע בקאנטרי (אחרי אימון) ולא בבית, מה שלדעתי מצמצם למינימום סיכויים להשתמש בתכשיר ניקוי פנים ייעודי בימים האלו. אני אדבר איתו לגבי האפשרות של כן לנקות פנים לפני השינה. יש סיכוי שלא יתנגד, הוא בד"כ פתוח מאוד להצעות שלנו, בעיקר לגבי דברים שמציקים לו. בבוקר בכלל קלושים הסיכויים שזה יקרה
לצפיה ב-'שיחקת אותה!'
שיחקת אותה!
15/03/2018 | 12:52
4
140
כבר מלא זמן שאני לא מבינה למה סופר פארם לא עושים משלוחים ובשלב מסוים השלמתי עם זה והפסקתי לבדוק אם יש חדש.
אז מלא תודה - שיפרת את חיי
לצפיה ב-' בדיוק מה שאני חשבתי שגיליתי את זה!'
בדיוק מה שאני חשבתי שגיליתי את זה!
15/03/2018 | 13:02
3
115
ולא רק זה - משלוחים חינם עד הבית מעל סכום קנייה מסוים. ותכלס, עם המחירים של הקרמים וכו, אין בעיה להגיע לסכום הזה
לצפיה ב-'ראיתי וגם סכום די נמוך'
ראיתי וגם סכום די נמוך
15/03/2018 | 13:05
2
97
אין לי שום בעיה להגיע ל - 300 ש"ח בסופר פארם.
להבדיל מהסופרים ששם זה הרבה יותר גבוה.
ואיך זה מגיע? סבבה? אין תקלות?

לצפיה ב-'הזמנתי כבר פעמיים. הגיע תוך יום-יומיים, מקבלים הודעה בSMS'
הזמנתי כבר פעמיים. הגיע תוך יום-יומיים, מקבלים הודעה בSMS
15/03/2018 | 14:57
1
91
לגבי הגעה. באחת הפעמים השליח הסכים גם להשאיר את המשלוח ליד הדלת (יש לנו שער שמסתיר) כי לא הייתי בבית. הכול ארוז בצורה מתוקתקת, ובפעם האחרונה קבלתי צ'ופרים
לצפיה ב-'איזה מגניב -תודה '
איזה מגניב -תודה
15/03/2018 | 14:58
9
לצפיה ב-'תכשירים לא קוסמטיים'
תכשירים לא קוסמטיים
14/03/2018 | 11:06
1
210
היו היחידים שהגברבר הסכים לשקול, כי "אני לא בחורה, אני לא יכול להשתמש בזה". התכשירים של פריגו (השתמשנו באקניל, היום יש מוצרים יותר מתקדמים לדעתי) היו טובים ובהחלט קוסט-אפקטיב כשקונים אותם בבית המרקחת של הקופה (זה נחשב "מוצר פרא-רפואי" ונמכר בהנחה מסויימת, וגם מתקבלים יותר בברכה אצל גברבר ממוצרים שמגיעים מדיילת יופי בסופרפארם או מספורה אם את בחו"ל). בשלב כלשהו הבאתי הביתה חימר ירוק, שאמור גם לעזור, הוא סירב לנסות. היינו גם אצל קוסמטיקאית, בזבוז זמן וכסף (וכאבים, וסתם, זה לא עזר בכלל).
תכל'ס, כלום לא עזר, אחרי שנתיים סערת ההורמונים עברה וזה נגמר. עד היום הוא טוען שצריכה מוגברת של שוקולד ושומנים מוציאה אותם שוב, לשיקולכם. בשלב מסוים המצב היה כל כך קשה שרופא העור רשם לו את הכדורים האלה שאת שמם איני זוכרת (תוך שהוא ממלמל אלי בזעף "לא, המצב כל כך קשה שאין טעם להתחיל עם ויטמין A ושאר הדברים שמנסים לפני הכדורים"). היורש סירב לקחת כי זה מצריך מעקב רפואי והימנעות משמש, ויש גם סיכון לפגיעה קבועה בכבד (נדמה לי). לשמחתנו, זה פשוט עבר.
לצפיה ב-'טוב, אנחנו ממש עוד לא שם. הנער בן כמעט 13 ורק עכשיו מתחילים'
טוב, אנחנו ממש עוד לא שם. הנער בן כמעט 13 ורק עכשיו מתחילים
14/03/2018 | 11:15
173
לו מעט חצ'קונים. אמנם כל אחד מהם מכובד בפני עצמו () אבל הם עדיין בודדים.
לשמחתי הנער ספורטאי, כך שיש הקפדה על תזונה ואין כמעט צריכה של שוקולדים או חטיפים שומניים, ובאופן כללי אצלנו בבית אין אוכל מטוגן בכלל. אגב, לדעתי את ממש צודקת לגבי האוכל השומני. בזמנו, כשהכרתי את בן זוגי, אי שם כשהיינו בני 20, הוא היה די מחוצ'קן. ברגע שעברנו לגור יחד והוא הפסיק לאכול את האוכל המטוגן של אמא שלו על בסיס יומיומי, מאוד מאוד מהר התנקו לו הפנים לחלוטין.  
בכל אופן, הזמנתי לו מהסופר-פארם תכשיר ניקוי של קליניק, ובהכירי אותו, לא נראה לי שהוא יתנגד. אבל באמת לא חשבתי על קופ"ח בהקשר הזה. דווקא יש לנו רוקחת מצוינת ומקסימה, אני אתייעץ איתה על הנושא. תודה!
לצפיה ב-'נכון לעכשיו אנחנו מטפלים בצורה ה"מסורתית" הבאה -'
נכון לעכשיו אנחנו מטפלים בצורה ה"מסורתית" הבאה -
14/03/2018 | 11:32
10
235
יוצאים לה פצעונים על האף? בלי שוקולד ומאכלים שמנים ליום-יומיים, יותר מים ויותר פירות וירקות, לפעמים (לא תמיד) גם לשטוף את האף במים וסבון ידיים רגיל (מוצק) כדי לנקות אותו - וזה עובר! נכון לעכשיו זה עובד לנו, אז לא ניסינו משהו אחר (כולל לא מוצרים שיש לי לניקיון הפנים).
לצפיה ב-'וואו, לא קראתי את ההודעה של אני לפני שכתבתי -'
וואו, לא קראתי את ההודעה של אני לפני שכתבתי -
14/03/2018 | 11:33
9
182
אבל בדיוק אותם מוצרי מאכל שהיא ציינה (שוקולד ומוצרים שמנים) אנחנו מוציאים מהתפריט שלנו, כאמור - ונראה שזה עוזר.
לצפיה ב-'וגם לא קראת את מה שכתבתי לה בתגובה '
וגם לא קראת את מה שכתבתי לה בתגובה
14/03/2018 | 11:34
8
43
לצפיה ב-'כן בדיוק לפני שהגבת קראתי. יש לציין'
כן בדיוק לפני שהגבת קראתי. יש לציין
14/03/2018 | 11:37
5
190
שהגברת קונה את השוקולד בקפטריה של בית הספר והוא לא מגיע מהבית - אז תוודאי שאין אצלכם משהו כזה, ושהוא מודע להשפעה של המאכלים האלה גם על פצעי הבגרות, ולא רק על הבריאות/ספורט... החפיפה בזמנים בין תחילת גיל ההתבגרות לבין תחילת חטיבת הביניים + קפטריה מעוררת את המחשבה שאולי במקום לקרוא להם פצעי בגרות צריך לקרוא להם פצעי קפטריה .
ושלא תביני לא נכון - גם כשהיא קונה בקפטריה, היא אוכלת רק ממתק אחד כזה ביום, מקסימום - אבל זה מספיק...
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה שלא! הוא היה מספר לי, לא?'
אני מאוד מקווה שלא! הוא היה מספר לי, לא?
14/03/2018 | 11:48
4
166
אני בטוחה לגמרי שאני אחת מהאמהות ההזויות האלו, שמשוכנעות במיליון אחוז שהילדים שלה אף פעם לא משקרים, מסתירים, מספרים חצאי אמיתות וכו רק שלגבי הילדים שלי זה באמת נכון
אני באמת אדבר איתו על זה, לא חשבתי על זה בכלל....
לצפיה ב-'למה זה שקר או הסתרה? הוא מדווח לך '
למה זה שקר או הסתרה? הוא מדווח לך
14/03/2018 | 11:50
3
127
על מה שהוא אוכל במשך היום? לא רואה סיבה לספר כזה דבר.
לצפיה ב-'הוא הולך עם הרבה אוכל מהבית ולא באמת אמור לקנות כלום בחוץ'
הוא הולך עם הרבה אוכל מהבית ולא באמת אמור לקנות כלום בחוץ
14/03/2018 | 12:07
2
146
יש גם הסכם רב-שנים בבית מולם על כמות הממתקים שאוכלים פר יום בשגרה.
תכלס לדעתי הוא לא קונה כלום בחוץ.
אגב, גם הקטן ישר כמו סרגל בעניין הספציפי הזה, ומזכיר לי ביוזמתו אם אכל ממתקים מחוץ לבית (ביום שליפה הוא קונה לעצמו חטיף בקפיטריה) כשאני שוכחת מזה ומציעה לו ממתק קטן אחרי ארוחת הערב.
לצפיה ב-'תשמעי, ללא ספק עם תחילת גיל ההתבגרות'
תשמעי, ללא ספק עם תחילת גיל ההתבגרות
14/03/2018 | 12:31
1
151
היא התחילה להרגיש יותר עצמאית ופחות מחויבת לדווח לי כל דבר, והאמת - גם הילדה שהיה לה חשוב מאוד לא לשקר די נעלמה, והיא הרבה יותר "מעגלת פינות" (במיוחד בכל הקשור לטלפון שלה). לא הייתי משליכה ממה שהיה פעם (כולל הסכמים "רבי-שנים") על מה שקורה בגיל ההתבגרות (והאמת - כנראה טוב שכך, כי זה באמת שלב שהם צריכים להתחיל לפתח עצמאות). זאת סאגה אחרת פשוט.
מצד שני, אולי אצל בנים זה אחרת - כידוע יש לי אפס ניסיון בנושא.
לצפיה ב-'מן הסתם. ימים יגידו... '
מן הסתם. ימים יגידו...
14/03/2018 | 12:33
19
לצפיה ב-'אגב, יש לציין '
אגב, יש לציין
14/03/2018 | 11:47
1
220
שבאופן כללי היא לא אכלנית שוקולד גדולה - אז אולי היא "רגישה" יותר להשפעות של השוקולד ממי שכן מרבה לאכול אותו, ולכן מספיקה כמות קטנה כדי להביא להתפרצות. אם הבן שלך מקפיד על תזונה וכו' - אולי גם הוא רגיש יותר.
לצפיה ב-'טוב, בתיאוריה הזו אני כמובן לא אשתף אותו כי מאוד ברור לי מה'
טוב, בתיאוריה הזו אני כמובן לא אשתף אותו כי מאוד ברור לי מה
14/03/2018 | 11:49
171
יהיה הפתרון שהוא יציע לתיאוריה מהסוג הזה
תודה!
לצפיה ב-'הי'
הי
17/03/2018 | 13:06
85
לבן הצעיר עזר מאוד שילוב של סבון לפנים בשם "אקניל" +תקופה קצרה שנעזר עם משחה אנטיביוטית במרשם שנתן רופא עור .
אצל הגדול לא עזרו שום סבונים ואנטיביוטיקות ואחרי חצי שנה של נסיונות ללא תוצאות ושנתיים של פנים מלאי חצ'קונים, לקח כדור בשם ראקוטן. זה כדור לא סמפטי . יש לבצע בדיקות דם לתפקודי כבד כל כמה חודשים ולהמנע מחשיפה לשמש השפתיים נורא מתייבשות ויש למרוח וזלין כל הזמן - בקיצור ממש לא כיף אבל הוא לקח קרוב לשנה וזה עזר מאוד.אחרי כמה חודשים הפצעים נעלמו. היום יש לו קצת סימנים בפנים (כמו חורים קטנים) ואני אוכלת את הלב שלא התחלנו עם הכדורים קודם. מזל שלא חיכינו עם זה עוד זמן.

בהצלחה.
לצפיה ב-'יום המעשים הטוביםהאם אתם/הילדים השתתפתם?'
יום המעשים הטוביםהאם אתם/הילדים השתתפתם?
13/03/2018 | 15:45
7
125
בבית הספר היסודי של הבנים (בעצם, הוא כבר בית הספר רק של הקטן.... ) נוהגים ליזום פעילויות שונות כדי לשתף את הילדים ביום המעשים הטובים, כל שכבה בדרכה.
הכיתה של הקטן (כיתה ג') יצאה עם המחנכת מחוץ לבית הספר, והם חלקו לנהגים "דוחות" של מעשים טובים. תכלס הם לא עשו כלום כי לא ממש ברור למי ועל מה הם חלקו את הדוחות האלו, אבל נראה שחשבו שהעיקר שהם ירגישו שהם עושים משהו
אצלכם ציינו את היום הזה באופן כלשהו?
לצפיה ב-'אצלנו יש דבר דומה'
אצלנו יש דבר דומה
13/03/2018 | 19:14
164
National Kindess Week
במהלך השבוע הילדים קיבלו דף עם הרבה רעיונות לדברים נחמדים שהם יכולים לעשות (להביא מחמאה לחבר/למורה, ליזום בהפסקה פעילות עם ילדים שבדר"כ לא משחקים איתם/שנראה שהם בודדים וכו'). הילדים התבקשו לציין כמה פעמים עשו את הפעילויות השונות וכמובן להוסיף רעיונות משל עצמם (הכל היה עבור עצמם, הם לא התבקשו לחלוק את הנתונים עם אף אחד). אני יודעת שהילדים שלי מאוד נהנו מזה ואכן מילאו את הדף והשתדלו שיהיה להם כמה שיותר קטגוריות. 
עשו גם פעילויות שונות בכיתות, למשל, לנסח ולהכין מכתב תודה למזכירה של בית ספר על העבודה שלה והקראת ספרים שמדברים על הנושא, תוך דיונים בכיתה. 
בנוסף לכל כיתה היה פרוייקט משלה, למשל, לאסוף שמיכות לתרומה למעונות להומלסים .

לצפיה ב-'לא יודעת אם היה בבית הספר, אבל היה בצופים -'
לא יודעת אם היה בבית הספר, אבל היה בצופים -
13/03/2018 | 21:19
120
שעשו כל מיני פעולות לרווחת תושבי השכונה (אם הבנתי נכון 'הם הכינו ספסלים, שתלו, בנו בית מעץ, ועוד. קבוצות אחרות גם צבעו כל מיני דברים).
לצפיה ב-'כן'
כן
14/03/2018 | 09:53
63
בין אתמול למחר כל תלמידי ביה"ס יוצאים לפעילויות התנדבותיות ביישוב. מכיון שאנחנו יישוב מבוסס שאין בו שום צורך במתנדבים, הם עושים פעילויות מיותרות לחלוטין (כמו לסדר בפעם השמינית את מחסני החירום או להקריא סיפור לילדי הגנים), אבל לפחות הם מרגישים שהם שותפים ליום המיוחד הזה.
לפני שנים ניסיתי לארגן אנשים ממקום העבודה שלי לקבוצת התנדבות ביום הזה, היו כל כך מעט מתנדבים וכל כך הרבה קושי בלמצוא מקום התנדבות (באמת זה מגוחך, אבל ככה זה, ממש קשה למצוא משהו להתנדבות חד פעמית שהיא משמעותית ולא מלאכותית), שירדתי מזה. חבל.
לצפיה ב-'אצלי בעבודה עושים. אצל הילדים - הנושא בכלל לא עלה'
אצלי בעבודה עושים. אצל הילדים - הנושא בכלל לא עלה
14/03/2018 | 10:04
3
104
אצלי בעבודה בכל שנה עושים משהו. כמה פעילויות, וכל אחד בוחר (אם בא לו) לאן להצטרף.
בדרך כלל אלה פעילויות לא לגמרי חד פעמיות. למשל - יש לנו קשר עם מועדון קשישים בעיר, אז פעמיים שלוש בשנה עושים שם פעילות.

לצפיה ב-'גם אצל הבכור בחטיבה זה לא עלה בכלל.'
גם אצל הבכור בחטיבה זה לא עלה בכלל.
14/03/2018 | 10:21
2
14
לצפיה ב-'לא שהיא הלכה לבית הספר, אבל נראה לי שבחטיבה '
לא שהיא הלכה לבית הספר, אבל נראה לי שבחטיבה
14/03/2018 | 11:39
1
116
של הבת שלי רק חגגו ביום הזה (והיום) את חגיגות יום הפאי, ולא עשו משהו שקשור ליום המעשים הטובים.
לצפיה ב-'מעניין אם בחטיבה של הבכור יזכירו את זה '
מעניין אם בחטיבה של הבכור יזכירו את זה
14/03/2018 | 11:42
21
לצפיה ב-'יום הורים - באיזה שעות עושים אצלכם?'
יום הורים - באיזה שעות עושים אצלכם?
10/03/2018 | 20:20
20
750
קיבלנו הודעה על יום הורים - 14 עד 18. ישר תפסו את ההתחלה ואת הסוף. הספקתי לשריין רק חמש וקצת. ואין לי אפשרות להגיע בשעה הזאת - יש חוג לאח אחר ובלי קשר, אין לי גם פתרון לקטנים. גם בעלי לא יכול להגיע כל כך מוקדם.
מן הסתם אני לא יכולה לוותר, שנה ראשונה בחטיבה. ואין לי שום פתרון כרגע.
אני לא מבינה למה אין התחשבות בהורים (שוב אותה הדילמה כי השעה שלוש דווקא פנויה - הגיוני לקחת חצי יום חופש? ותמיד יש איחור, אז בסוף אאחר להגיע לגן).
ביסודי תמיד ימי הורים הם עד 20 ולא הייתה לי אף פעם בעיה.
לצפיה ב-'יום הורים'
יום הורים
10/03/2018 | 21:37
234
אצלנו יום ההורים בחטיבה ובתיכון עד שמונה בערב.
החל מהשעה ארבע אחר הצהריים.
אגב, מאחר וחילקו תעודות בטו בשבט, ימי ההורים התקיימו לפני כן.

לצפיה ב-'ביום ההורים שהיה השנה בכיתה ז' התחילו ב16 ולדעתי זה נמשך'
ביום ההורים שהיה השנה בכיתה ז' התחילו ב16 ולדעתי זה נמשך
10/03/2018 | 22:04
239
עד 20. אם את לא יכולה להגיע, נסי למצוא בקבוצת הוואטסאפ שלכם מישהו שיהיה מוכן להתחלף. או שאולי המחנכת תוכל להפגש איתך בשעת השהייה שלך במקום? (אם כי אני לא בטוחה שזה יפתור את הבעיה... )
לצפיה ב-'אסיפת הורים יותר חשובה מחוג'
אסיפת הורים יותר חשובה מחוג
11/03/2018 | 01:45
4
269
ואת יכולה להחליט לקחת בייביסיטר אחת או שתיים כדי להתפנות לאסיפה. ובעלך אפילו שהוא לא יכול, בעצם יוכל להגיע מוקדם אם זה מספיק חשוב לו. 
לצפיה ב-'באור שאמצא פתרון'
באור שאמצא פתרון
11/03/2018 | 05:57
3
268
אני רק לא מבינה למה אני צריכה.
בפעם הקודמת יום ההורים התחיל ב - 15:30 כי הילדים מסיימים ללמוד אחרי 15.
הפעם בחרו יום יחיד בשבוע שהלימודים מסתיימים מוקדם ולכן יום ההורים הוקדם ל 14.
ואין יום אחר, ולא נמצאים בבית ספר "סתם". אין לימודים בימי שישי והחטיבה מחוץ לעיר.
לצפיה ב-'רק כדי שתרגישי יותר טוב'
רק כדי שתרגישי יותר טוב
13/03/2018 | 06:50
2
165
אספר לך שאצלנו אסיפות ההורים מתפרסות על פני שבוע, ובימים האלו בית הספר נגמר שעתיים וחצי קודם וההורים צריכים לבוא באמצע היום לאסיפות הללו. הורים עובדים כמובן צריכים למצוא סידור נוסף לילדים בימים בהם בי״ס נגמר מוקדם.
לצפיה ב-'וואו זה בכלל מעצבן- הביה"ס כנראה ממש גדול'
וואו זה בכלל מעצבן- הביה"ס כנראה ממש גדול
13/03/2018 | 14:38
1
115
אצלי בביה"ס שעבדתי בו זה היה במהלך היום אבל היו 2 בחורות צעירות שהביה"ס שכר ובזמן המפגש עם ההורים- הילדים יכלו להיות עם הבייביסיטר. אומנם זה לא לכל היום אבל לפחות זה רק יום אחד מסודר.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה מה שמקובל'
אני חושבת שזה מה שמקובל
13/03/2018 | 18:54
105
לפחות בבתי ספר ציבוריים.
כשהילדים שלי קטנים והיו בגן פרטי, ימי ההורים היו יומיים בשבוע, והיתה כיתה עם גננות בה אפשר היה לשים את הילדים בזמן הפגישה עצמה. כך שהורים עובדים עדיין היו צריכים למצוא סידור לילד ליומיים. 
לצפיה ב-'הגיוני לקחת חצי יום חופש'
הגיוני לקחת חצי יום חופש
11/03/2018 | 08:20
240
חצי יום חופש שיתחיל בלהקדיש לילד אחד תשומת לב ביום הורים, וימשיך בקצת זמן איכות עם אחיו. 
זו אחת הסיבות שיש בשבילן ימי חופש. להקדיש למשפחה.

כדאי לקחת חצי יום חופש פעם בשבועיים שלושה. זה יותר חשוב (למשפחה)  מלצאת פעם בשנה לחופשה בחו"ל. 

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
11/03/2018 | 09:36
197
אלה באמת שעות קשות, בדכ זה מתחיל בשלוש ארבע ומסתיים בשבע.
הייתי ממליצה לך לדבר עם המורה ו/או להגיע בשעה מאוחרת עם הילד ולהמתין.
לקחת חצי יום חופש זאת אופציה נחמדה מאוד, אם את יכולה לכי על זה, ואחרי הפגישה תצאו יחד לדייט פינוק רק שניכם, מה שידרוש ממך התארגנות לבייבי סיטר.
לצפיה ב-'אצלנו יום הורים לא מתחיל לפני שלוש '
אצלנו יום הורים לא מתחיל לפני שלוש
11/03/2018 | 09:51
166
אם לא מצאת שעה שמתאימה לך הייתי מנסה כמו שכתבו לך להחליף עם אמא אחרת בקבוצת הווטסאפ, לפנות למורה ולבקש שעה מאורחת יותר אם אפשרי ואם לא מסתדר אז לצאת מוקדם יותר אותו יום מהעבודה.
רציתי לכתוב לך שתקבעי עם המורה בשישי אבל אז ראיתי שלא לומדים אצלכם בשישי אז זה באמת בעיה.
לצפיה ב-'אני מניח שלבית הספר ולמורה יש לו"ז שלא תמיד מסתנכרן לזה של'
אני מניח שלבית הספר ולמורה יש לו"ז שלא תמיד מסתנכרן לזה של
11/03/2018 | 13:49
175
כל ההורים
הפיתרון הפשוט ביותר הוא כנראה לוותר על החוג. הילד יגיע לאוניברסיטה/ משחקים האולימפיים גם אם החסיר פעם אחת את החוג...
לצפיה ב-'אמנות התמרון'
אמנות התמרון
12/03/2018 | 11:16
1
221
ילד בחוג - לבקש מהורה אחר שיקח/יחזיר אותו ל/מהחוג ובתמורה את תקחי/תחזירי בשבוע הבא.

כדי שלא לאחר לגן אפשר לאסוף את הילד מהגן מוקדם יותר מהרגיל ולקחת אותו איתך ליום הורים (אצלנו זה מקובל, מקוה שגם אצלכם). אני משוכנעת שהילדים יכולים לשבת בשקט עשר דקות בזמן שאת משוחחת עם המורה, או לחלופין אפשר להשאיר אותם תחת השגחת אמא שממילא מחכה בחוץ לתורה, ועוד אפשרות היא להשאיר אותם אצל שכנה שיש לה ילדים ותוכלי להחזיר לה טובה ולעשות לה בייביסיטר בפעם אחרת.

ואם כלום לא מסתדר אז למצוא בייביסיטר.
לצפיה ב-''
12/03/2018 | 11:29
21
לצפיה ב-'האמת שיש התחשבות בהורים....'
האמת שיש התחשבות בהורים....
12/03/2018 | 17:59
1
196
בארה"ב אחותי סיפרה שימי הורים הם בבוקר (ביום חמישי - בו פשוט לא מתקיימים לימודים - והתלמידים יוצאים לסופשבוע ארוך...) כך שזה יום ההורים בארץ ידוע שהוא בשעות אחה"צ - זאת בהחלט התחשבות בהורים....

במידה והיום לא מתאים או נוח לך את יכולה לברר עם המורה אולי תגיעי ביום אחר...
לצפיה ב-'ככה עשו אצלנו בגנים'
ככה עשו אצלנו בגנים
13/03/2018 | 06:54
350
ביטלו יומיים לימודים עבור האספות. עכשיו סיבת ספר, במשך שבוע מסיימים ללמוד שעתיים וחצי מוקדם יותר, ובשעות האלו מתקיימות הפגישות.
לצפיה ב-'לצערי,'
לצערי,
13/03/2018 | 19:37
4
166
מכל הלב,

הסיבה היא שאין תשלום על שעות מעבר לשעה 4.
כל זמן אחר הוא על חשבון המורה, על כך שהוא צריך לשלם לבייבי סיטר, הוא צריך למצוא פתרון יצירתי על מנת לקחת את ילדיו לחוגים.
רק כאשר ההורים יבינו שעליהם ללכת יד ביד עם המורים ולא נגדם - הדברים יראו אחרת.
גם אם צריך ללכת לרופא מסוים - יש להתאים את ההגעה לשעות פעילותו,
כנ"ל גם בבנק.
רק מהמורה  דורשים להגיע על חשבונו (גם נסיעות לא נכללות).
רק המורה צריך להיות זמין גם בשבת לגחמות ההורים והתלמידים (בתיכון).
ובאמת, חבל שזה כך.
לצפיה ב-''
14/03/2018 | 08:15
9
לצפיה ב-'רק הערה קטנה יש לי - זה ממש לא "רק המורה". יש עוד כמה וכמה'
רק הערה קטנה יש לי - זה ממש לא "רק המורה". יש עוד כמה וכמה
14/03/2018 | 12:47
2
166
מקצועות שבהם אנשים נדרשים לזמינות גבוהה, לא תמיד מקבלים תגמול על שעות או על נסיעות, ולא בהכרח תשמעי אותם מתלוננים על זה (אגב, אני אחת מבעלי המקצוע האלו).
בעיניי עובדי הוראה חשיבותם היא מהמעלה הראשונה, ואני בעד תגמול הולם לכל עובדי ההוראה באשר הם. אבל מה שיוצר אצלי אנטגוניזם בשנים האחרות כלפי מורים ומורות היא התלונות על כך שהם כביכול עובדים בתנאים ש"אף אחד אחר במשק לא עובד בהם", וזו תמונה שרחוקה מלהיות שיקוף מדויק של המציאות.
לא ניכנס שוב לדיון הזה, אבל לא רק מורים לא מקבלים תגמול ישיר על כל שעה שהם עובדים. צר לי.
לצפיה ב-'בהחלט מקבלת'
בהחלט מקבלת
14/03/2018 | 21:21
1
115
את ההערה.
איני מכירה עוד מקצועות שהמשכורת הבסיסית כה נמוכה.
אני ממש לא עובדת עבור הכנסה זעומה זו, אבל מגיע הרגע שחשים סוג של ניצול וזה מקומם.
לצפיה ב-'בנושא הזה אין לנו שום ויכוח. אני לגמרי איתך בנושא הצורך '
בנושא הזה אין לנו שום ויכוח. אני לגמרי איתך בנושא הצורך
15/03/2018 | 06:53
110
להעלות משמעותית את משכורות המורים.
לצפיה ב-'שלום לכולן, מיטת גלריה - האם יש לכן המלצות/דיס מניסיונכן?'
שלום לכולן, מיטת גלריה - האם יש לכן המלצות/דיס מניסיונכן?
11/03/2018 | 12:09
4
168
שלום לכולן - הצצה ראשונה לפורום :) לצורך התייעצות. חשבנו לקנות מיטות גלריה לחדרים של שני הילדים (סוף יסודי). המחשבה היא שכך יהיה אפשר לנצל את השטח שמתחת למיטות למטרה נוספת (שולחן כתיבה, או פינת אירוח/קריאה עם שטיח ופופים). חשבנו גם שכך יהיה נעים להם יותר לארח חברים, כי המיטה שהיא אזור פרטי תהיה למעלה, ויהיה יותר שטח "ציבורי". 
השאלה אם זה נוח לטפס כך, או שזה יימאס? כרגע הרעיון מוצא חן בעיניהם, אבל האם בפועל יהיה נוח, והאם עדיין יתאים כשיהיו מתבגרים, או שפחות?... המטרה היא לקנות מיטות שיהיו בשימוש כמה שנים, נניח עד גיל 14-15.
תודה רבה :) 
לצפיה ב-'אנחנו עשינו'
אנחנו עשינו
11/03/2018 | 13:14
1
195
הבנים שלי יחד באותו חדר וכשהגדול היה בן חמש, הוא היה במיטה הגבוהה שהיתה נמוכה יותר ממיטת קומותיים, הוא הסתדר עם זה יותר ממצויין. אנחנו ניצלנו את העניין לאיחסון כי עשינו צמד מיטות בצורת ריש מלא ולא דחפנו את המיטה הנמוכה מתחת לגבוהה.

המלצות על בתי עסק, בפרטי.
אבל בגדול אני מרוצה מהקונספט (חוץ מהחלפת סדין שהיא קצת מעיקה)
לצפיה ב-'תודה רבה, ליאת!'
תודה רבה, ליאת!
11/03/2018 | 13:17
28
לצפיה ב-'רק איקאה'
רק איקאה
11/03/2018 | 21:35
1
181
בזמנו בדקנו והם היחידים שעומדים בתקנים.
יש לנו שתיים Kura לבן השש ו svarta לבן ה 14. שהם חולים הם ישנים על הרצפה.

לצפיה ב-'תודה רבה! עזרת'
תודה רבה! עזרת
11/03/2018 | 22:13
27
לצפיה ב-'חייבת לחלוק משהו'
חייבת לחלוק משהו
11/03/2018 | 13:38
2
352
יש כאן מישהי עם ילדים קטנים שממשיכה ללמוד. שאלה אותי איך זה שאני שלא ממשיכה לדוקטורט.
ועניתי לה - אולי כשהילדים יגדלו, כרגע אני לא רואה משקיעה בלימודים על חשבון הילדים. 
אז מסתבר שגם לי יש גבולות

לצפיה ב-'אני עשיתי תואר שני כשנולדו התאומים שלי'
אני עשיתי תואר שני כשנולדו התאומים שלי
11/03/2018 | 15:58
249
אבל האמת עשיתי על חשבון העבודה כי התפטרתי עוד בזמן ההריון לטובת הלימודים. אבל לא השלמתי את התואר- נשארה עבודה מסכמת...
מדי פעם נזכרת ושוקלת להשלים אבל כרגע עדיין לא הגעתי לזה בגלל הסיבות שאת מכירה..
לצפיה ב-'כמה דברים,'
כמה דברים,
11/03/2018 | 20:22
204
1)טוב שכתבת את העובדה הזו--בעיקר בשביל עצמך,
   כדי שאת תהיי רגועה ומשוכנעת שאינך אמא מזניחה,
   לאל אמא שמשלבת כמה תפקידים.
    מזכירה לך שהעבודה(פרנסה) היא עבור הילדים.
2)יש לי יותר ילדים משיש לך--ואני הלכתי ללמוד לתואר שני 
    ואני לא הייתי צעירה.והילדים חלקם בגיל ההתבגרות וחלקם קטנים---
    הייתי זקוקה לתואר הזה בשביל העבודה, היה לא קל--
    אבל נהניתי מכל רגע.
3)התחלתי בהתלהבות יתירה את התואר השלישי--
   הכל במקביל לעבודה ולטיפול בבית (לא היתה לי שום עזרה, מלבד בעלי)
   אבל עשיתי משהו מורכב, בינתיים קרו כל מיני דברים במשפחה,
   וגם חיתנתי בת---ובין הפקולטות לא הסתדרו המנחים--עזבתי ולא השלמתי.
  את בוחרת מה מתאים לך--ואת קובעת גבולות.
  תסמכי על עצמך שהילדים חשובים לך, ואת יודעת מה את עושה.

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:11
12

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-'מה אכלתם בסופש האחרון..'
מה אכלתם בסופש האחרון..
11/03/2018 | 09:19
7
36
לצפיה ב-'עוד שבוע חלף לו..'
עוד שבוע חלף לו..
11/03/2018 | 09:32
123
השירשור הזה הפך להיות הרגע הזה, שאני מבינה שחלף לו עוד שבוע..

בסופש האחרון היתה האות ו והארוחה היתה הכי פחות מוצלחת עד כה, אסביר למה.

הכנתי ביף וולינגטון. חתיכת פילה בקר של 400ג עלתה לי 100שח. חצי מהזמן הייתי בחששות שאני אהרוס אותה. הכנתי את המאפה ללא האפיה כבר בבוקר, ואפיתי לפני הארוחה. עצרתי אחרי חצי שעה אפיה, ואכן הבשר יצא מדוייק, אבל הבצק עלים לא נאפה מספיק. הבנתי את הקטע שלו, אם תהיה פעם הבאה, היא כנראה תצא מוצלחת יותר.
יחד עם הקונפי שום ועגבניות שהוספתי לאורז, היה מאוד טעים הבשר היה מדיום כמו שאנחנו אוהבים.
הווינגס יצאו מעולה. הילדים אוהבים מאוד.
הויניגרט לסלט שאני בעצם מכינה כמעט כל שבוע..
לעומת זאת, הלא כוכב של הערב, הוורניקס. הכנתי עם בצל כמו שהבנתי שככה מגישים, וזה יצא ממש גרוע, לא נעים לי לומר מגעיל, אבל לדעתי זה באשמת איכות הוורניקס המוכן שנקנה. קיבלתי שקית וורניקס דבוקים אחד לשני ש70% מהם לא היו שמישים. הטעם היה תעשייתי ולא שרדנו יותר מביס. אולי בהכנה ביתית זה באמת היה יוצא יותר טוב, לא ניראה לי שאדע איי פעם..
והאחרון זה סלט וולדורף. שנים רציתי להכין אותו, היום אין לי מושג למה. אכלתי ממנו מעט, הקטנה שלי אכלה מהתפוחים. לא הסתדר לי הטעם והקשר לארוחה.

לסיכומה של אות, לא יצאנו רעבים, מה שהשביע, היה טעים. ואני מאוד מקווה שהאות ז בעוד שבועיים לא תאכזב כי גם שם יש לי אתגרים והתקלות.

(אהה.. ובשבת בצהריים אכלנו המבורגר מהאות ה וסלט בטטה חדש מהאות ב והיה מוששש)
לצפיה ב-'אצלי שוב שבת בלי הרבה בישולים'
אצלי שוב שבת בלי הרבה בישולים
11/03/2018 | 09:47
4
119
בשישי בצהריים הכנתי שניצלים שאריות פתיתים ואורז.
בשישי בערב התארחנו אז הכנתי כהרגלי קינוח.
לשבת הכנתי קציצות ברוטב,אורז, סלט שורשים וסלט וולדורף שאצלי הוא שוס ואנחנו אוהבים מאוד והפשרתי פרגיות שהאיש יכין.
היה לי גם בצק עלים במקפיא שרציתי לחסל לפני פסח אז הכנתי מאפה במילוי גבינות יצא ממש טעים.
אני בכלל לא הייתי בבית כל היום אתמול וחזרתי רק בערב, האיש בסוף יצא עם הילדים על הבוקר לטיול והכנתי לו שאריות בורקס שהיו לי במקפיא, ביצים קשות ופינוקים. את הפרגיות אכין היום וכמובן שנשארו לי מלא קציצות לימים הקרובים. אוהבת שלא צריכה לבשל ויש לי אוכל מוכן להמשך השבוע.
לצפיה ב-'הכי כיף כשיש אוכל למהלך השבוע..'
הכי כיף כשיש אוכל למהלך השבוע..
11/03/2018 | 09:58
3
104
היום אוכלת שאריות ולמשך השבוע אני אכין ככל הניראה היום כי קשה לי בלי אוכל בית יותר מידי ימים.
לצפיה ב-'העבודה הקשה בשישי בבוקר השתלמה לי '
העבודה הקשה בשישי בבוקר השתלמה לי
11/03/2018 | 10:13
2
117
לא תכננתי/תארתי שישאר לי כל-כך הרבה אוכל. למזלי נשאר.
זה באמת הכי כייף.

לצפיה ב-'אני במלחמה תמידית '
אני במלחמה תמידית
11/03/2018 | 10:28
1
155
בין לבשל שיהיה לנו אוכל, לבין לפנות כמה שיותר משישי כדי לצאת להסתובב ולהתפנק בארוחת בוקר בחוץ
לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
11/03/2018 | 12:54
95
לצערי בשישי האחרון היתה לנו פעילות בבית הספר עם הילדים אז לא היה לי זמן ללכת להתפנק בזמן איכות ובישלתי במקום.
דואגת גם לבלות בימי שישי אבל מזמן זה לא כל שישי.
לצפיה ב-'השבוע ממש חיפפתי. אבל ממש'
השבוע ממש חיפפתי. אבל ממש
11/03/2018 | 12:47
156
בשישי - קנלוני בשרי, ירקות בתנור (3 מגשים, שניים מביניהם הכנתי כבר אחה"צ, והם מראש יועדו ללכת ישירות למקרר להמשך השבוע)
בשבת הלכנו לאכול במסעדה. ההורים שלי בחו"ל השבוע ונצלתי את ההזדמנות לקחת חופש טוטאלי ולא לבשל בשבת, ובכלל כמעט לא עשיתי כלום בשבת הזו
לצערי בחירת המסעדה לא הייתה כל כך מוצלחת, הבכור יצא קצת מבואס כי לא ממש היה לו טעים, אבל בסדר. התגברנו
לצפיה ב-'המחשה לשילוב בין אמהות לעבודה'
המחשה לשילוב בין אמהות לעבודה
08/03/2018 | 07:07
53
595
 היום יש לי ישיבה חשובה מוקדם בבוקר, אני כבר ברכבת. אמא שלי עם הילדים אבל יש לה בעיות גב. סיכמתי עם הגדול שייקח את אחיו לגן בעגלה. ווידאתי אתמול שהוא זוכר. עכשיו התקשר שהוא חולה, לא מפסיק לשלשל.
אז הוא יישאר לבד כי אמא שלי צריכה לנסוע.
ולי אין פתרון לקטן. ביקשתי מבן 9 לדחוף...
המשך>>
 היום יש לי ישיבה חשובה מוקדם בבוקר, אני כבר ברכבת. אמא שלי עם הילדים אבל יש לה בעיות גב. סיכמתי עם הגדול שייקח את אחיו לגן בעגלה. ווידאתי אתמול שהוא זוכר. עכשיו התקשר שהוא חולה, לא מפסיק לשלשל.
אז הוא יישאר לבד כי אמא שלי צריכה לנסוע.
ולי אין פתרון לקטן. ביקשתי מבן 9 לדחוף את העגלה מלווה על ידי סבתא. הסכים בחוסר רצון בולט, מקווה שלא יתחרט לפני זה.
אמא שלי מעוצבנת כי רואה שהגדול לא מוכן.
אתמול בצהריים ובערב בן 4 התנהג נורא, אז אמא שלי עוד לא נרגעה.

לצפיה ב-'סוגיית הכיתות הקטנות'
סוגיית הכיתות הקטנות
09/03/2018 | 17:18
1
213
בדיון כאן הוזכרה לא פעם סוגיית הכיתות הקטנות. סוגיה זו מציקה לי עוד מימי התיכון והמשיכה להציק לי בזמן שנת השירות שעשיתי והצבא בתור מורה חיילת. נשאלת השאלה האם יש להשקיע מאות אלפי שקלים על כיתות נוספות (קטנות יותר) ולמטרה זו להעסיק יותר מורים. אני חושבת שיש יתרונות רבים בכיתות קטנות והן יכולות לתרום למורים ולתלמידים ה"חלשים" וה"חזקים" יחדיו מכמה סיבות: בכיתות קטנות יש יחס יותר אישי לתלמידים וכתוצאה מכך הם יוכלו לקבל עזרה רגשית ולימודית ברמה גבוהה יותר. בנוסף לכך, בכיתות קטנות הגיוני שיהיה פחות רעש כי יש פחות תלמידים ובכך פחות התעסקות של המורה עם בעיות משמעת. כך תושרה בכיתה תחושה נעימה יותר והמורה יספיק ללמד את החומר בצורה מעמיקה יותר.
מסקנתי היא שיש להשקיע את הכספים הללו בכיתות הקטנות מכיוון שההשקעה תניב תוצאות. 
לצפיה ב-'אני מאד בעד הקטנת הכיתות, אבל שר החינוך לא שואל אותי'
אני מאד בעד הקטנת הכיתות, אבל שר החינוך לא שואל אותי
10/03/2018 | 17:14
35
לצפיה ב-'שינוי נושא'
שינוי נושא
08/03/2018 | 11:49
5
338
הבן הגדול חזר מטיול שנתי עם כאבי בטן. אמר שהיו כמה ילדים שהקיאו בטיול.
לפני שיצא, חיפש המלצות על המקום, והיו הרבה דיס המלצות שציינו מפורשות שהאוכל נוראי והאורחים סבלו אחרי זה מכאבי בטן.
נראה לכן אני צריכה לעשות עם זה משהו? הרי אין לי הוכחה שזה לא איזה וירוס שלא קשור לאכסנייה.
מצד שני, אסור שייצאו לשם ילדים נוספים.
לצפיה ב-'את יכולה לכתוב מכתב למנהלת בי"ס, פיקוח מחוזי ומשרד החינוך'
את יכולה לכתוב מכתב למנהלת בי"ס, פיקוח מחוזי ומשרד החינוך
08/03/2018 | 12:44
184
וליידע. מה יעשו עם זה? יכול להיות שיפסיקו התקשרות עם המקום ויכול להיות שלא. אבל את בהחלט יכולה להעביר את המידע הלאה לגורמים הרלוונטיים.
לצפיה ב-'כן, כמובן.'
כן, כמובן.
08/03/2018 | 12:51
166
קודם כל- להוסיף את התגובה שלכם באותם מקומות שהוא ראה את הביקורות השליליות.

דבר שני - כן, לעשות משהו. לאפשר להתלונן בבית הספר. לא רק בהנהלה, אלא גם וועד הורים. 

דבר שני - אפשר לפנות לאחת מה"תוכניות כלכליות". הם מחפשים בנרות כל מיני נושאים ל"תחקירים". כתוכנית כלכלית הם לא איכותיים, אבל נראה לי מתאים לסיפור הזה. כל מיני נגה ניר נאמן שכאלה. את לא צריכה לתת להם הוכחה. רק לספר את הסיפור שלך, ולהפנות לאתרים שהילד ראה
לצפיה ב-'מצטרפת לתגובות הקודמות...את צודקת בהחלט שאסור'
מצטרפת לתגובות הקודמות...את צודקת בהחלט שאסור
09/03/2018 | 15:25
2
165
שמקום כזה ימשיך לארח אנשים, בטח שלא ילדים.
היית אצל הרופא?...אם מדובר בהרעלה או קלקול קיבה, ניתן לראות את זה בבדיקת דם...
היית אצל הרופא עם הילד?...

והחלמה מהירה
לצפיה ב-'לא לקחתי אותו'
לא לקחתי אותו
09/03/2018 | 16:00
1
190
לקראת הערב הכל עבר. כך שאין ספק שזה לא וירוס.
לצפיה ב-'בלי אישור מרופא אין לך הוכחה...'
בלי אישור מרופא אין לך הוכחה...
09/03/2018 | 16:10
144
בכל מקרה, הייתי אומרת להם...

שמחה שבנך מרגיש יותר טוב.
לצפיה ב-'מה לקנות לבתי בת 8 מתנה ליומולדת'
מה לקנות לבתי בת 8 מתנה ליומולדת
08/03/2018 | 23:41
3
142
אני מחפשת רעיונות למתנת יומולדת ולא מוצאת. הבית די מלא במשחקי קופסה, שהיא לא נוגעת הרבה, לגו גם יש מס' ערכות, ברביות ושאר בובות יש, מה אפשר לקנות ?
הילדה אוהבת כרגע חד קרן ( בובת פוני קטני יש כבר) , אוהבת ליצור , 
אשמח לרעיונות מה לקנות (לה אין רעיונות) הצעות קטנות וגדולות יתקבלו בברכה, כולל הזמנות מהרשת, יש עוד זמן

לצפיה ב-'אם היא אוהבת ליצור, אפשר משהו בכיוון הזה'
אם היא אוהבת ליצור, אפשר משהו בכיוון הזה
09/03/2018 | 09:06
117
 הבת שלי קיבלה בערך בגיל הזה מזוודה שכזאת עם כל מיני סוגי צבעים (טושים, צבעי מים, צבעי עפרון) שיש בה גם מגרה כזאת לשמור בה דפים. משהו מאד נחמד שמלווה אותה כבר שנים. 

אפשר ערכת יצירה שאת תכיני בעצמך - בחנויות יצירה יש הרבה דברים, אפשר להכין חבילה יפה משילוב של כל מיני דברים שכאלה. לא "ערכות יצירה". אלה לא דברים ששווים משהו, בדרך כלל. משהו שתרכיבי מעצמך - מדבקות מיוחדות, נצנצים, ...כשאני מטיילת בחנויות האלה, אני תמיד רואה הרבה דברים שמדליקים לי את העיניים...
לצפיה ב-'יום כייף עם אמא'
יום כייף עם אמא
11/03/2018 | 21:42
20

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
ד
ד"ר יעקב יולנו
ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה