לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1741317,413 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'האם אני מגזימה?'
האם אני מגזימה?
18/01/2018 | 21:43
6
382
בן שלי בן 9 משתתף בחוג חדש. היום שינו את המיקום עקב מזג האויר. כאשר הגיע למקום החדש, ניגש אליו ילד ואמר שזה לא החוג הרגיל אלא רק קבוצת המתקדמים. הבן שלי תמים ילא בוגר לגילו, הוא האמין לו, התבייש לוודא עם המדריכים וחזר הביתה מבולבל (5 דקות הליכה מהבית).
שאלתי מה קרה, הקפצתי אותו חזרה ובדרך התקשרה המדריכה. שאלתי אותה איפה החוג, אז היא אמרה שזה אכן במקום שהבן הגיע, שהם ראו אותו ואז הוא נעלם.
אז ככה שבמקום להיות שעה בחוג, חצי מהזמן הוא הלך הלוך וחזור.
כתבתי הודעה למדריכה כדי שתדבר עם הילד שמשום מה החליט לפגוע בבן שלי (הם ביחד בחוג אבל הבן שלי בכלל לא מכיר אותו). כי אני רוצה לוודא שהוא לא יתחיל להציק לו וכד', כי מצא קורבן נוח.
התשובה שלה הייתה שאני צריכה ללמד את הילד לפנות למבוגרים (כמובן שאת זה גם ככה אמרתי לו) ושעליו ללמוד מיומנויות החיים.
בעיני זאת תשובה מזעזעת. לא רק שהיא לא מתכוונת להתערב, היא גם מאשימה את הקורבן.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'בעיני כן,'
בעיני כן,
18/01/2018 | 22:42
237
היא ענתה תשובה פרקטית.
עוד לא הוכח שהילד שענה לבן שלך באמת רצה או מנסה להציק.
אם הדברים יחזרו על עצמם יהיה ענין לטפל/להתערב
כרגע היתה תקרית--אי הבנה, והיא צדקה במקום לשאול ילד שיפנה למבוגרים.
לא האשימה ולא הפכה אותו קרבן.
לצפיה ב-'התשובה של המדריכה טובה ונכונה'
התשובה של המדריכה טובה ונכונה
19/01/2018 | 03:49
2
252
אני חושבת שזה גם טעות גדולה לשים לבן שלך את התוית - תמים ולא בוגר וקורבן. הרבה ילדים יכלו להאמין למה שאומרים להם. 
והמדריכה צודקת, זו מיומנות מאוד חשובה לדעת לפנות למבוגרים כשיש בעיה. להגיד לילד שלך לפנות למבוגרים זה לא מספיק. תני לו משימות להגיד למורים כל מיני דברים או למסור להם פתקים ממך כדי שיתרגל את זה.  
המדריכה לא יכולה להתערב כי היא לא יודעת בדיוק מה היה. יכול להיות שהילד שלך לא הבין את הילד השני, יכול להיות שהילד השני התכוון שהחוג שהוא והבן הולכים אליו הוא המתקדמים. אני לא חושבת שאת צריכה לקפוץ למסקנות שמעכשיו הילד הזה יתחיל להתנכל לילד שלך. אם תראי שכך הדבר, בוודאי שיש צורך להתערב. 

עד שלא מוכח לך אחרת, תני את ה- benefit of the doubt שלילד השני לא היו כוונות זדוניות. 
לצפיה ב-'לא ביקשתי תגובה חריפה'
לא ביקשתי תגובה חריפה
19/01/2018 | 09:51
1
217
לא ביקשתי שיזרקו אותו מהחוג או יצעקו עליו מול כולם. רק רציתי שהמדריכה תגש אליו ותגיד: הבנתי שאמרת לו שזה לא החוג שלו ועליו ללכת ועשית טעות. אל תחזור על זה. זהו. ואז אם הייתה כוונה רעה, הוא יידע לא לחזור על זה.
לצפיה ב-'ואני חושבת שאת מגזימה כי זה לא תפקידה של מדריכה בחוג.'
ואני חושבת שאת מגזימה כי זה לא תפקידה של מדריכה בחוג.
19/01/2018 | 12:30
186
מדריכה בחוג היא לא מחנכת בבית ספר וגם לא מורה מקצועית בבית הספר. נראה לי שהציפיות שלך ממנה הן מוגזמות.
באופן כללי לדעתי, את עושה מזה יותר מדי. גם מול המדריכה וגם מול הבן. קרה מה שקרה, והבן צריך ללמוד מזה שבפעם הבאה הוא מתקשר אליכם ומוודא מולכם לפני שהוא חוזר הביתה. זה הכול. לא באמת קרה כלום, ולא צריך לנפח את זה.
לצפיה ב-'את קצת מגזימה בנסיון לגונן על הילד'
את קצת מגזימה בנסיון לגונן על הילד
19/01/2018 | 12:46
184
זה אותו ילד שכבר כתבת בעבר? או שזה אחיו? שילדים אחרים החביאו לו את התיק בטיול, וכל מיני דברים כאלה?
בכל מקרה - נשמע שאכן הוא צריך עזרה במיומוניות חברתיות ושיפור בטחון עצמי

אי אפשר לבנות על זה שתמיד יהיו בסביבה מדריכים או מורים נבונים וקשובים וישימו לב לכל פגיעה ויגנו עליו.

במקרה הזה - הדבר היחיד שאולי היא יכולה לעשות זה לפנות לבן שלך ולהגיד לו משהו נחמד. שיבין שהוא לא צריך לפחד ממנה. 
לצפיה ב-'מצטרפת לדעת האחרות..אני באמת חושבת שאת מגזימה...'
מצטרפת לדעת האחרות..אני באמת חושבת שאת מגזימה...
19/01/2018 | 15:31
180
לדעתי, בגלל החרדות שלך שבנך יהפוך לקורבן, את בעצם הופכת אותו לכזה...

אולי הילד השני התבלבל?..
אולי זאת הייתה בדיחה (לא מצחיקה) שעשו גם לילדים אחרים ואם תנפחי את זה, הילדים האחרים "יסמנו" אותו...
אני קוראת אותך הרבה זמן ואני בטוחה שאת אוהבת את ילדייך ורוצה רק בטובתם...

אני כן חושבת שהבן שלך זקוק לחיזוק של מיומנויות חברתיות כי נראה שהבעיה הזאת חוזרת על עצמה במסגרות שונות כך שכנראה יש משהו שהוא עושה שמעודד את זה..אני גם חושבת שאת מגוננת עליו יותר מידי..

אני קוראת את כל ההודעות שלך ואת נשמעת לי אמא חרדה...הלוואי והייתי יכולה לייעץ לך כדי להקל עליך אבל באמת שאין לי מושג מה להגיד...אם הייתי במצבך, כן הייתי פונה להדרכה הורית...אני זוכרת שהייתי לי חברה בלימודים שנתקלה בקשיים עם 2 ילדיה וזה מאוד עזר לה ונתן לה כלים להתמודד...לפני שסיפרה לי, מודה שחשבתי שמדובר בחבורת שרלטנים אבל עובדה שזה עזר לה...

שיהיה בהצלחה..
לצפיה ב-'איך אני מעיפה כבר את כל הסירטונים שקופצים '
איך אני מעיפה כבר את כל הסירטונים שקופצים
17/01/2018 | 14:08
4
171
בפתיחת כל הודעה שיש????
לצפיה ב-'כשתגלי, אשמח אם תספרי לי :)'
כשתגלי, אשמח אם תספרי לי :)
17/01/2018 | 15:19
2
87
שמתי לב אבל שהם מופיעים פחות....זה כבר לא בכל הודעה שנפתחת אלא רק בחלק...
לצפיה ב-'מתקינים adblock plus'
מתקינים adblock plus
18/01/2018 | 00:35
1
114
ומוסיפים את הפילטר הבא תחת add your own filters

player.flix.co.il
לצפיה ב-'תודה רבה...אנסה :)'
תודה רבה...אנסה :)
18/01/2018 | 13:56
9
לצפיה ב-'בוטלו באופן גורף '
בוטלו באופן גורף
27/01/2018 | 10:19
6
לצפיה ב-'בעיות התנהגות לילד בן 7'
בעיות התנהגות לילד בן 7
15/01/2018 | 14:03
21
355

נכדי בן 7 בכיתה ב' ילד שובב אבל נבון, יש לו בעיות התנהגות קשות בכיתה, לא מסוגל לשלוט על כעסים וכשהילדים מציקים לו הוא מגיב בזריקת חפצים על הרצפה ולפעמים גם בקשקוש במחברותיהם, לדברי המורה הוא מגיב באלימות, מנופף באגרופיו וכו'. הטיפול בבית הספר מסתכם בהשהיתו מהכיתה לאותו יום בו התפרע, דבר שגרם לו לאיבוד חומר רב ולירידה בלימודים מה שמגביר אצלו את התסכול. כל פעם שהוא מתפרע מוזמן אביו לבית הספר לקחת אותו הביתה. אביו אומר שהילד מספר סיפור אחר מהמורה, אבל המנהלת לא מוכנה להקשיב לו ומבחינתה רק דברי המורה נכונים. בקיצור כל פעם שהמורה מתלוננת מורחק הילד מבית הספר. 
נעשה לו אבחון ב"ניצן", ישנם שם סעיפים המדברים על כך שהילד לא סומך על המורה שלו שתעזור לו עם הצקות הילדים ולכן מתפרע, אין שום גורם בבית הספר בעדו וכולם, המורה ,המנהלת, היועצת כולם כאילו מתואמים בדעתם עליו, לא נעשה שום ניסיון לתגבור פרטני והוריו מתוסכלים ולא יודעים מה לעשות.
מה ניתן לעשות?
הוריו לא מוכנים לשקול מתן רטלין.
לצפיה ב-'אני לא יכולה לעזור במיוחד אבל יש לי שאלה'
אני לא יכולה לעזור במיוחד אבל יש לי שאלה
15/01/2018 | 14:32
196
את מסיימת במשפט "הוריו לא מוכנים לשקול ריטלין"
אמרו שהוא צריך? כי את מתארת פה סיפור עצוב וקשה. האם הוא אובחן ואמרו לו שהוא צריך?
לצפיה ב-'מה ניתן לעשות'
מה ניתן לעשות
15/01/2018 | 14:36
160
ניתן לתת ריטלין (או כל תרופה אחרת לפי אבחון מסודר שייעשה ע"י גורמים מקצועיים), שיעזור לילד לשלוט בכעסים שלו.
ניתן להצמיד לילד סייעת במימון ההורים, שתעשה זאת במקום התרופה שהם לא מוכנים לתת לו. זה סיפור לא זול.
ואפשר להעביר אותו לחינוך מיוחד, שם הוא יקבל התמודדות פרטנית יותר עם בעיות ההתנהגות שלו. זה לא ייתן לו מענה ליכולות האקדמיות שלו, אבל זה ייתן מענה לשאר ילדי הכתה שכנראה די סובלים ממנו. לפי מה שאת מספרת, מכיוון שההורים לא מספקים מענה אחר להגנה על ילדי הכתה, וביה"ס מיצה את יכולות התגובה (הם באמת לא יכולים לעשות כלום חוץ מלהשעות אותו), יתכן שזה הפתרון שצוות ביה"ס ידחוף אליו.
את צריכה להבין שמה שאת מתארת זה אלימות גם אם הוא לא הרים יד מעולם על ילד אחר. להזיק לחפצים של ילדים אחרים זה אלימות ממש. לצוות ביה"ס אין כלים להתמודד עם זה.

לצפיה ב-'האם הוא מקבל טיפול רגשי?'
האם הוא מקבל טיפול רגשי?
15/01/2018 | 15:46
39
לצפיה ב-'לא הבנתי דבר אחד - מה לדעתךמקור הבעיה'
לא הבנתי דבר אחד - מה לדעתךמקור הבעיה
15/01/2018 | 20:49
128
האם מקור הבעיה בהצקות הילדים או מקור הבעיה בילד?
איך בדיוק מציקים הילדים ואיזה בירור עושה המורה כשקורית תקרית?
לצפיה ב-'אתיחס רק לפסקה '
אתיחס רק לפסקה
16/01/2018 | 04:47
124
האחרונה ואני מצטטת ". 
נעשה לו אבחון ב"ניצן", ישנם שם סעיפים המדברים על כך שהילד לא סומך על המורה שלו שתעזור לו עם הצקות הילדים ולכן מתפרע, אין שום גורם בבית הספר בעדו וכולם, המורה ,המנהלת, היועצת כולם כאילו מתואמים בדעתם עליו, לא נעשה שום ניסיון לתגבור פרטני והוריו מתוסכלים ולא יודעים מה לעשות.
מה ניתן לעשות?
הוריו לא מוכנים לשקול מתן רטלין.
יש כאן בעיני כמה דברים בסיסיים שמצריכים גישה חדשה--
1)יש להורים טענות על ביה"ס וזה נשמע כאילו יש מלחמה וכיפופי ידיים,
    כולם נגד הילד, והוא נזרק כאילו על לא עול בכפו, 
    זה מקום שהוא גם מוטעה וגם מלבה אש, כי עובדה שהילד מתנהג באופן
    חריג, זה לא התחיל בהשעיה, זה התחיל בהתנהגות לא טובה
   והתפתח לכדור שלג גדול.
2)נראה לי שההורים מצדיקים את הילד שממשיך בהתנהגותת הקשה ובסוף             מתנקם בהם.

3)ראשית שילכו להדרכת הורים, ירגעו, ויקבלו כלים להתמודד עם המצב,
    גם יקבלו אומץ לעזור לילד עם ריטלין.
4)בשלב הבא הייתי מעבירה אותו בי"ס שיתחיל מערכת יחסים חדשה עם הסביבה,
    כאן כבר יש לו תדמית של ילד אלים וקשה. 
    אבל זה כשהשנה יטופל וירגע--אחרת המצב יחזור על עצמו.
לצפיה ב-'מה בדיוק אמרו באבחון ומה הכוונה בהצקות?'
מה בדיוק אמרו באבחון ומה הכוונה בהצקות?
16/01/2018 | 08:02
126
הוא מגיב באלימות להצקות של ילדים. מה זה אומר: הילדים מציקים לו ומתייחסים אליו רע והוא מגיב לזה בנסיון להגן על עצמו? או שהוא מפרש התנהגות רגילה של ילדים כהצקות שמופנות אליו ומגיב לזה? אלה שני דברים שונים.
ולגבי סייעת פרטית, לא נראה לי שיאפשרו להכניס מישהי חיצונית בלי שזה מגובה באבחון שמדגיש את הצורך. ואז על העריה לדאוג לסייעת.
ועוד משהו: בסוף השנה יש ועדות השמה. יש מצב שבית הספר ימליץ להעביר אותו לחינוך מיוחד, אם הם מרגישים שהמצב לא בשליטה.
לצפיה ב-'עבר אבחון ו.,..?'
עבר אבחון ו.,..?
18/01/2018 | 00:32
102
מה האבחון קבע? ומה דרכי הפעולה שהוצאו?

ההודעה שלך למעשה מאשימה את בי"ס בבעיות של הילד. הילד הוא רק "שובב", אבל הוא נבון. הוא לא מגיב באלימות, אלא "לדברי המורה" הוא מגיב באלימות. הטיפול בבי"ס "מסתכם" בהשהייה. "הילד מספר סיפור אחר מהמורה". כל מה שהאבחון קבע הוא שהילד לא סומך על המורה שתעזור לו ו*לכן* הוא מתפרע, ושכולם בבי"ס נגדו. זה באמת מה שהאבחון קבע?

בתור התחלה, הייתי מציעה להורים הנואשים לקרוא שוב את האבחון וליישם את ההמלצות. בנוסף, להבין שבי"ס לא אשם בבעיות של הילד. לילד יש בעיות והם חייבים לעזור לו. כשהפוקוס יעבור ממצב של האשמת צד אחד לפוקוס של מה לעשות, יהיה יותר קל להתמקד. 
לצפיה ב-'לי יש ילדה בת 6, שסובלת מבעיות כעסים'
לי יש ילדה בת 6, שסובלת מבעיות כעסים
21/01/2018 | 19:18
13
67
אולי החוויה שלנו תיתן פרספקטיבה.
חודשיים לאחר הכניסה לכיתה א', הייתה תקרית כעסים חריגה מול המנהלת (מאוד חריגה, העיפה לה דברים מהשולחן וישבה עליו, ואז הלכה לפינה וזעפה עד שהגענו) ובעקבותיה השעיה ליומיים.
את התקרית ניצלנו כדי להבהיר לילדה איך מתנהגים - וכתוצאה מכך העניין חזר רק פעם אחת (מול המורה), ללא השעיה.
בזמן ולאחר ההשעיה - הילדה איבדה כל פריבילגיה שהייתה לה - לראות סרטונים, לקבל עדיפויות על אחותה וכו' - רק לעשות את דפי הלימוד שהחסירה.
בכתה המון כל פעם שנאלצה לוותר.
ההשעיה לא רלוונטית מבחינת חומר (ניתן להשלים, ההפרעה בכיתה גורמת יותר נזק)

הצוות מודע למצבה של הילדה, ולכן מנסים למנוע מצב בו הילדה סובלת מהתנכלות.
לא תמיד מצליחים, אבל בגדול החוויה שלה חיובית - וזה מה שחשוב.

הילדה השניה הייתה בתקרית התנכלות מצד ילדות אחרות בצהרון, שזכתה לטיפול גרוע,
וכתוצאה מכך הילדה שנאה את הצהרון וסרבה ללכת.
הלכנו להתלונן למנהלת, שהפנתה ליועצת - שהבהירה לצוות הצהרון איך מטפלים במצבי אלימות (לא מתעלמים, מדווחים ליועצת ולהורים, היועצת מדברת עם הילדים עד שהעויינות מתפוגגת).
ושוב טיפול מוצלח משמעו שהילדה הולכת לבית הספר ולצהרון בשמחה

מבחינתנו, הצוות אמור להיות שותף להורים,לדווח על תקריות ולהרים דגל אדם על תקריות חמורות (גם אם המשמעות היא השעיה).
אם גם הילד וגם ההורים רואים בצוות בית הספר אוייב - כדאי לשקול לעבור בית ספר,
היום יש סטטיסטיקות אלימות של המיצב וניתן לראות אילו בתי ספר יודעים להתמודד עם בעיות אלימות ואילו לא.
גם אני רואה בריטלין מוצא אחרון בלבד.
לצפיה ב-'רטאלין לא אמור לפתור בעיות התנהגות או בעיות כעסים'
רטאלין לא אמור לפתור בעיות התנהגות או בעיות כעסים
22/01/2018 | 13:47
12
44
רטאלין מיועד לפתור ליקויים בתהליכי הקשב והריכוז. לעיתים הוא עוזר במישור החברתי אם וכאשר הקשיים החברתיים נובעים מדפוס תגובה אימפולסיבי, המאפיין לעיתים ילדים עם הפרעת קשב. אם זה לא מקור הקשיים החברתיים, רטאלין לא יעזור. לא ממליצים על טיפול תרופתי כאשר הבעיה היא כעסים או התנהגותית בלבד, אלא רק כאשר מדובר בהפרעת קשב וריכוז שפוגעת משמעותית במישורי החיים השונים.
לצפיה ב-'זה הייעוד, אך היד קלה מדי על חלוקת המרשמים'
זה הייעוד, אך היד קלה מדי על חלוקת המרשמים
22/01/2018 | 14:55
11
36
בין השאר - כדי שלצוות יהיה קל יותר להתמודד עם כיתה גדולה.
למזלה היא בכיתה עם 20 תלמידים בבית ספר עם צוות מדהים.

לדעתי, זה מאוד לא נכון לתת לילדה תרופה כל עוד מדובר בעניין של "אופי" ולא פגיעה של ממש בלימודים,
ואני בהחלט מעדיף שהיא תלמד להתמודד עם האופי המיוחד שלה,
מאשר שילדה כ"כ מדהימה וחכמה תתחיל בגיל צעיר להסתמך על תרופות לצרכי תפקוד יומיומי.

דפוס ההתנהגות שלה מאוד אימפולסיבי,
יש לה "פתיל" מאוד קצר, ויכולה לעבור במהירות מדהימה מהמצב המאושר הרגיל שלה לעצבות או כעס.
היא פעילה מאוד פיזית, ומספרת שבהפסקות היא חייבת לרוץ ולקפוץ כי נמאס לה לשבת.
וגם בכיתה היא קופצנית.
מהצד השני - היא מעולה בלימודים, אין לה שום בעיה לבצע את המטלות בכיתה ובשעורי הבית, ויש לה חברות בכיתה.

גם המאבחנת וגם המנהלת הסכימו שיתכן ויש לה סוג של בעיית קשב,
שצריך לשים לב שהעניין לא מתדרדר,
ושרק אם יהיו לה בעיות כדאי לבחון דרכי טיפול אגרסיביות כמו תרופות.
לצפיה ב-'אנחנו מאוד לא מסכימות. דווקא בתור מאבחנת, אני ממש לא מסכימה'
אנחנו מאוד לא מסכימות. דווקא בתור מאבחנת, אני ממש לא מסכימה
22/01/2018 | 20:03
10
38
שהיד קלה על ההדק. בוודאי לא יד בית הספר, כי לבית הספר אין שום סמכות לתת או אפילו להמליץ על טיפול תרופתי. זה ממש לא תפקידם ואסור להם אפילו לרמוז לכיוון.
דווקא בתור מאבחנת נתקלתי בלא מעט מקרים (חלקם אפילו ממש לאחרונה) בהם היה ברור שהדבר היחידי שהילדים התמודדו איתו (אחד בתיכון, אחת בכיתה ג) הם ליקויי קשב, ומכל בחינה אחרת יכולותיהם היו תקינות, והנוירולוג היה זה שדחה אפשרות לטיפול תרופתי או אפילו טען שאפשר לחכות. במקרים שאני חושבת עליהם ההשפעה של ליקויי הקשב הייתה כל כך משמעותית, הרבה מעבר לתפקוד הלימודי, שזה מבחינתי בטל בשישים. אני מדברת על תסכולים, חוסר בטחון, קשיים רגשיים, שאותם מאוד קשה לתקן. ואת כל זה ניתן היה לשנות, ובאחד המקרים אני אפילו יודעת ממקור ראשון שההורים בחרו לנסות טפול תרופתי והשינוי היה מקצה לקצה.
אני בהחלט לא חושבת שטיפול תרופתי אכן נדרש בכל מקרה, אבל מנגד גם לא חושבת שטיפול תרופתי הוא "דרך טיפול אגרסיבית". לכל מצב יש יתרונות וחסרונות, ותמיד צריך לבחון כל מקרה לגופו.
לצפיה ב-'גם כשמדובר בילדה בכיתה א'?'
גם כשמדובר בילדה בכיתה א'?
22/01/2018 | 21:25
9
29
לדעתי (המנהלת והמאבחנת שנפגשתי איתן הסכימו על כך),
קודם כל יש לבחון את ההתאקלמות,
לאחר מכן לשקול תרפיות רגשיות שונות,
אחרי כן - לשקול אבחון נוסף,
ואם המצב לא משתפר - עוברים לדרך הטיפול האגרסיבית יותר.
המנהלת המליצה לי לא לדבר עם פסיכולוגית בית הספר על העניין, כדי לא לגרום ללחץ מיותר.
מה שאומר - שלדעתה עלול להיות לחץ כזה.

ילדה בכיתה א' שלא מאפשרים לה ללמוד להתמודד עם הבעיות בלי תרופות,
תהפוך מילדה עם בעיות שסביר מאוד שתמצא דרך להתמודד איתן,
לילדה עם תלות קבועה בתרופות.
אפילו למרות שהתקריות היו חריגות - זה לא סביר.

ילד בתיכון - כנראה עבר כבר נסיונות להתמודדות ותרפיות שונות,
וזה לא הספיק.
לצפיה ב-'ממש לא דברתי על ילדה בכיתה א', ועוד יותר לא דברתי על הילדה'
ממש לא דברתי על ילדה בכיתה א', ועוד יותר לא דברתי על הילדה
22/01/2018 | 22:43
8
31
הפרטית שלך.
התייחסתי לעצם הרעיון שדוחפים לילדים תרופות כדי להקל על הצוות החינוכי, לתחושה שמרשמים לתרופות מחולקים על ידי מחנכות ומנהלות, ולרעיון שטיפול תרופתי הוא דרך פעולה אגרסיבית. עם כל האמירות האלו אני לא מסכימה, ובכלל לא התייחסתי למקרה הספציפי שלך. אני לא נוהגת לחוות דעה על ילדים שאני לא מכירה, ובטח לא דרך האינטרנט.
לצפיה ב-'איך טיפול תרופתי הוא לא אגרסיבי יחסית לחלופות ?'
איך טיפול תרופתי הוא לא אגרסיבי יחסית לחלופות ?
23/01/2018 | 06:38
7
25
במיוחד בשנים הראשונות ביסודי?

האם זה נפוץ שילדים מתחילים טיפול כזה, רואים שיפור, ובהמשך מפסיקים?

בנוסף,
האם לא מקבלים המלצה כזו מפסיכולוגית בית הספר,
שכן חשופה לצוות ולקשייו?
לצפיה ב-'לא. זו צריכה להיות המלצה של איש מקצוע רפואי'
לא. זו צריכה להיות המלצה של איש מקצוע רפואי
23/01/2018 | 16:21
6
18
פסיכולוגים, אנשי טיפול, מאבחנים (כמוני) יכולים להמליץ לבדוק את העניין, להעביר את ההתרשמות שלהם וחוות הדעת שלהם לאנשי מקצוע רפואיים, אבל בסופו של דבר זה צריך להתבצע יחד עם ובלווי איש מקצוע רפואי.
לגבי עניין הטיפול התרופתי - אני מתנגדת באופן גורף לשימוש במילה "אגרסיבי" כמילה שמתארת את הטיפול התרופתי. בחלק מהמקרים מדובר בטיפול מציל חיים, ואין כאן הגזמה. ממש מציל חיים מכל הבחינות. וכן, יש ילדים שבגיל ההתבגרות הפסיקו לקחת טיפול תרופתי או שהתחילו למנן לעצמם את מידת הטיפול (לקחת רק בימים של בחינות, לקחת רק בימי לימוד ארוכים, לקחת רק כשלומדים מקצוע שקשה להם או שדורש ריכוז מירבי וכו). ילדים לא מתמכרים לטיפול התרופתי, וההוכחה הכי ברורה לכל אלו שטוענים שהטיפול הוא ממכר היא שאף ילד לא מבקש בשבת או בחופשות מההורים שיתנו לו כדור.
יש לטיפול התרופתי תופעות לוואי, אין כאן שום מחלוקת. אבל לא מתמכרים לטיפול, זו לא תרופת קסם שבבת אחת מעלימה את כל הקשיים, ומנגד יש מקרים בהם הטיפול הוא הצלה של ילד, לא פחות ולא יותר.
ושוב - צריך לשקול כל מקרה לגופו. יש הרבה ילדים עם הפרעת קשב שלומדים להכיר את הקשיים שלהם ולהיות  מודעים אליהם, ומתמודדים איתם יפה גם בלי התערבות תרופתית. זה דורש מהם מאמצים, אבל לפעמים זה מחיר שילדים והורים מוכנים לשלם כדי להימנע מטיפול שאפשר בלעדיו. לא כל הילדים מסוגלים לכך, ויש ילדים שהפרעת קשב לא מטופלת הורסת להם את החיים.
לצפיה ב-'לא מדובר על התמכרות פיזית'
לא מדובר על התמכרות פיזית
23/01/2018 | 16:51
5
27
השאלה היא בהחלט - של התמכרות התנהגותית:
אם הצוות לוחץ על הפסיכולוגית, וזו מגישה המלצה בהתאם,
וזה מלווה בריבוי השעיות מבית הספר - מדובר על לחץ שאינו בהכרח ענייני ולטובת הילד.

הסיבה שאני מתייחס לכך כטיפול אגרסיבי ביחס לחלופות - היא שהתרופה לא פותרת את שורשי הבעיה:
במצב בו אדם מתקשה לשלוט ברגשותיו, זה יתבטא באותם שבתות במקום בקביעות - ובמקום שהילד ילמד להתמודד הוא יהפוך לבוגר עם בעיה כרונית שכבר התקבעה המצריכה טיפול תרופתי קבוע.

זה לא מגיע סתם, אלא מכך שזה בדיוק התהליך שעבר על אחי.
כשהוא לא על קונצרטה, בלתי נסבל להיות איתו, ובשבתות וחופשות שבהם הוא לא עובד - הוא לא לוקח אותם.
לצפיה ב-'שוב - לפסיכולוגית אין שום סמכות או רשות להמליץ על דבר כזה'
שוב - לפסיכולוגית אין שום סמכות או רשות להמליץ על דבר כזה
23/01/2018 | 17:09
4
28
ולצוות החינוכי בוודאי ובוודאי שלא. הם לא רופאים נקודה. מערכת החינוך מתנהלת מאוד שונה מאיך שאת מתארת את זה, והיום מורים פוחדים ממש להגיד את המילה אבחון, שלא לדבר על זה שהם לא ממליצים על טיפול תרופתי. ואם הם עושים את זה, אפשר לפנות במיידי לפיקוח. אסור להם ואסור לפסיכולוגית בית הספר להמליץ על זה, ובטח שלא ללחוץ על זה.
אני מסכימה איתך שהשעיות הן ממש לא הפתרון לכלום. כמעט באף מקרה זה לא פותר שום דבר, ובטח שלא בכיתות יסוד מוקדמות. ברור שכאן נדרשת התערבות טיפולית התנהגותית וכלל מערכתית.
גם אין שום ויכוח בינינו על זה שהטיפול התרופתי הוא לא הכול, וגם כשניתן טיפול תרופתי נדרשים לעיתים קרובות טיפול רגשי, התנהגותי, לימודי וכו.
אנחנו מאוד חלוקות בנושא ההתמכרות ההתנהגותית, כפי שאת מכנה אותה, אבל לא נראה לי שנצליח לגשר על המחלוקת בינינו. לפחות לא במדיה הזו
לצפיה ב-'השעיות הן בהחלט חלק מהפיתרון'
השעיות הן בהחלט חלק מהפיתרון
23/01/2018 | 17:17
3
37
הן מבהירות לילד שהתנהגותו היא בלתי-מתקבלת על הדעת.
העניין הוא שהצוות אמור לפעול בשיתוף פעולה עם ההורים, ולטובת הילד.
זה לא תמיד המקרה.

בבית הספר שבו הילדה שלי לומדת,
המנהלת הבהירה לי שבמקרה שלה אם אני רוצה טיפול לטובת הילדה - לא לפנות לפסיכולוגית של בית הספר, שלא יהיה לטובת הילדה, ויכניס לחץ לא ענייני,
אלא לטיפול פרטי ואיבחון פרטי.
לצפיה ב-'טוב... אני לא מסכימה עם שום דבר שכתבת אבל ממש אף מילה...'
טוב... אני לא מסכימה עם שום דבר שכתבת אבל ממש אף מילה...
23/01/2018 | 19:18
13
לצפיה ב-'מה שהמנהלת עשתה ממש לא אתי '
מה שהמנהלת עשתה ממש לא אתי
24/01/2018 | 18:06
1
27
להמליץ לא לפנות לפסיכולוגית ביה"ס כי היא לא תהיה לטובת הילדה ותכניס לחץ לא ענייני?
גם אם זה נכון ( נראה לי מוזר) וגם אם היא חושבת כך, היתה יכולה לרמוז בעדינות שעדיף לגשת לאבחון וטיפול פרטי (למשל, כי פסיכולוגית ביה"ס עמוסה מאוד- מה שכמעט תמיד נכון ). מה שהיא עשתה ממש לא אתי, הפסיכולוגית אמנם לא כפיפה לה, אבל היא בפירוש מהווה חלק מהצוות הטיפול בביה"ס ולקטול ככה מישהו מהצוות זה לא לעניין.
לצפיה ב-'במקרה אחר - היא דווקא כן הפנתה אותנו אליה'
במקרה אחר - היא דווקא כן הפנתה אותנו אליה
25/01/2018 | 10:33
21
הפסיכולוגית סייעה מאוד, ולא שמענו טענה שהיא עסוקה.
אנחנו מעריכים מאוד את המנהלת, ולכן התייעצנו איתה איך כדאי לטפל בבעיה באופן הטוב ביותר, לפני שהחלו בעיות.

המנהלת - כזו שמכירה באופן הטוב ביותר את המערכת, הציעה באופן שיהיה האופטימלי  לטובת הילדה, ולא האופטימלי מבחינת הפסיכולוגית, או נוחות הצוות.
זו ההתנהלות הכי אתית שניתן לחשוב עליה.
לצפיה ב-'ילד בכיתה ט שלא רוצה ללמוד- לא לציטוט בראשי'
ילד בכיתה ט שלא רוצה ללמוד- לא לציטוט בראשי
15/01/2018 | 15:47
22
532
שלום,
אני יודעת שהגיל לא תואם את נושא הפורום, אבל יש כאן הורים חכמים שאשמח לשמוע את דעתם.
בן בכור, בן 15, לומד בכיתה ט', כיתה מדעית (עם לימוד מוגבר של חשבון, פיזיקה ומחשבים). ילד חכם ונבון ...שלא רוצה ללמוד. משקיע את כל זמנו ומרצו בהרכבה והטסה של רחפנים (תחביב משותף עם אבא). מקבל עזרה בחשבון ובפיזיקה, אחרת היה נכשל במקצועות אלה. באופן כללי, הציונים שלו נמוכים, על סף "נכשל" בכמה מקצועות.
אצלנו בעיר התיכון הוא 6 שנתי, 3 שנים בחטיבת ביניים ואחר כך עולים לתיכון. עכשיו הוא אמור לבחור באיזו כיתה ומגמה ילמד בתיכון. בגלל חוסר ההשקעה בלימודים הציונים שלו כאמור נמוכים וכנראה לא יאפשרו לו להמשיך עם רוב הכיתה למגמת אלקטרוניקה ומחשבים (המגמה כוללת גם את פרויקט הרחפנים).
כל השיחות איתו לא עוזרות. כל ההסברים על כך שחשוב לקבל בגרות טובה כדי שכל האפשרויות יהיו פתוחות לפניו, כדי שיעשה משהו מעניין בצבא וכו' לא עוזרים. מבחינתו (ואולי בצדק) אין שום קשר בין להתכונן היום למבחן משעמם לבין לעסוק בעתיד במה שהוא אוהב.
ניסינו גם את שיטת הגזר והמקל- המקל גורם לו להסתגר ולגמרי לאבד מוטיבציה, הגזר מספיק לכמה ימים וחוזר חלילה.
איך לגרום לו להשקיע בלימודים כדי שהציונים שלו ישקפו את היכולות שלו?
לצפיה ב-'אולי לא ממש תשובה,'
אולי לא ממש תשובה,
15/01/2018 | 21:01
3
177
אבל, קצת חומר למחשבה.

הטענה שבתיכון לא יוכל להתקבל למגמה שבעצם הוא חושק בה.
את גם כל הזמן בעצם לוחצת עליו ללמוד היטב בדיוק בשביל להגיע למגמה הזו.
קצת לקחת על עצמך את האחריות לענין, 
כשאת יודעת שהוא בגיל של מרד.

מה שאני מציעה, זה לקרא לו לשיחה--מחוץ לבית--(בית קפה, מקום שקט)
ולשקף לו את המצב, לא בנזיפה, לא בהטפת מוסר, מקסימום בקצת דאגה--
ולומרלו--לא נעים לנו לנדנד, אתה בוגר אנחנו מפסיקים ללחוץ.
הכדור במגרש שלך, אתה אחראי על הלימודים שלך, על להתקבל למגמה,
אנחנו כאן כדי לעזור. אם תבקש--אבל האחריות שלך---בהצלחה.

תסמכי עלו שהוא מספיק בוגר ומבין. ותשחררי את עצמך מל"רדוף" אחריו בענין
לצפיה ב-'ואולי הוא פשוט לא מתאים למגמה המדעית'
ואולי הוא פשוט לא מתאים למגמה המדעית
16/01/2018 | 07:46
1
173
את אומרת שהציונים נמוכים ובלי עזרה היה נכשל. האם לדעתך אם כן היה משקיע, היה מצליח או שגם היה לו קשה?
בתיכון יהיה עוד יותר קשה לימודית, אז אולי עדיף לחפש ביחד מגמה שגם תעניין אותו יותר וגם תתאים יותר לכישוריו?
לצפיה ב-''
17/01/2018 | 03:34
19
לצפיה ב-'.'
.
16/01/2018 | 07:46
27
לצפיה ב-'בתור אמא לנער באותו גיל ובמצב דומה - תעזבו את הנושא'
בתור אמא לנער באותו גיל ובמצב דומה - תעזבו את הנושא
16/01/2018 | 08:03
3
197
פעם אחת, בצורה שקטה ונעימה, תסבירו לו מהן דרישות הסף לקבלה למגמה הנחשקת (נחשקת עבורו או עבורכם ההורים?). אולי כדאי להעזר בבית הספר על מנת להבין מהן דרישות הסף.
אם הוא ילד נבון - הוא ידע לבד האם הוא עונה לדרישות או לא.
בכל מקרה - תשחררו. האחריות ללימודים היא שלו. לא ישקיע עכשיו - לא יצליח להתקבל למגמה שמעניינת אותו. לא יעשה בגרויות ברמה גבוהה.

וגם זה לא סוף העולם. איך סבתא שלי היתה אומרת - לפעמים השכל מגיע מאוחר. יכול להיות שהוא יתעורר על הלימודים לפני הצבא. יכול להיות שיתעורר אחרי ואז ילך למכינה או ישפר בגרויות דרך בחינות אקסטרניות או דרך בית הספר (עד גיל 21 הוא זכאי להבחן דרך בית הספר).
אבל הרצון והמוטיבציה צריכה להגיע ממנו, ולא מכם.

הבן שלי בכיתת מחוננים, מכוון למגמה מדעית (פיזיקה, מחשבים, מתמטיקה). הוא נכשל במתמטיקה. בהכוונת מגמות הוסבר לו שבלי מינימום של ציון 80 ברמה של 4 יחידות מתמטיקה הוא לא יוכל ללמוד במגמת כימיה, שזה מה שהוא רוצה. מרגע זה הנער שינס מותניים, ביקש עזרה במתמטיקה, והצליח להשתפר בציונים שלו (עכשיו הוא בציון שמקביל ל-70 ברמה של 4 יחידות. הם לומדים ברמה של 5 יחידות בכיתה). עדיין לא מספיק, אבל הוא בכיוון. לא בטוח שיצליח לסגור את הפער עד קביעת המגמות - אבל הוא מודע לצורך.
לצפיה ב-'ואם הוא לא היה משנס מותניים?'
ואם הוא לא היה משנס מותניים?
16/01/2018 | 14:01
2
109
היית משחררת?
לצפיה ב-'אני שחררתי'
אני שחררתי
16/01/2018 | 14:37
1
132
אנחנו כבר מכיתה ב' אמרנו לילדים שהלימודים הם באחריותם.
אנחנו נמצאים לעזור למי שיבקש עזרה - בין אם זה אומר לשבת איתם, להביא מורים פרטיים, לסייע באמצעים וטכניקות לארגון (אפילו מוכנים לבדוק תיקים ושיעורים - אם יגידו שהם צריכים בזה עזרה), אבל אנחנו לא כופים את העזרה שלנו. כלומר לא יגידו שצריכים עזרה - לא יקבלו, וכל ההתמודדות היא שלהם.

אם הבן לא היה משנס מותניים, וממשיך להכשל - הוא לא היה מקבל סיכוי להכנס למגמה שהוא רוצה (מקומו במגמה עדיין לא מובטח, אבל כבר יש לו סיכוי, לעומת קודם שלא היה בכלל סיכוי), ואז היה צריך להתמודד עם חלום שנשבר. אנחנו היינו צריכים לתת תמיכה רגשית בלהתמודד עם השבר הזה, אבל מעבר לזה - לא.

אצל הבן שלי - כשמרכזת השכבה ישבה עם כל אחד והסבירה מה התנאים לקבלה למגמה הרצוייה, והוא הבין שהוא לא עומד בהם - זה היה הסימן לבקש עזרה.
לפעמים צריך לפול על הראש בלוק הלבנים הזה כדי שיתאפסו לבקש ולקבל את העזרה הנדרשת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/01/2018 | 14:49
20
לצפיה ב-'תודה לכל העונים, עונה במרוכז'
תודה לכל העונים, עונה במרוכז
16/01/2018 | 08:43
7
183
ניהלנו איתו אינספור שיחות. הוא לא מעוניין בשום מגמה, משעמם לו בלימודים. כל האנרגיות שלו מושקעות ברחפנים. על זה הוא יכול לדבר בלי הפסקה, רואה סרטונים ולומד מהם, מבלה שעות בהלחמה. 
לדעתי הוא מתאים לכיתה הזאת. בשנה שעברה הציונים שלו ירדו ואיימו עליו שיעוף מהכיתה. לזה הוא לא היה מוכן, התחיל להשקיע והציונים השתפרו. השנה זה כבר לא עובד. עכשיו הוא צריך לבחור מגמה וכיתה בה הוא ילמד (יש לנו כיתות שונות לפי אינטנסיביות הלימודים, מכית אתגר ועד כיתת מופת). שום מגמה לא מדברת אליו, אולי למעט מגמת אלקטרוניקה ומחשבים (שבה יש גם פרויקט של רחפנים). אבל אליה הוא כנראה לא יגיע בגלל הציונים הנמוכים והוא גם מבין שבכיתה הזאת צריך להשקיע בלימודים. לזה הוא לא מוכן ולכן ויתר עליה.
חשוב לי שהוא יקבל בגרות, רצוי איכותית, כדי שהכל האפשרויות יהיו פתוחות בפניו כשיחליט מה הוא רוצה לעשות/במה לעבוד/מה ללמוד.
סליחה על האורך 
לצפיה ב-'רוצה לומר לך,'
רוצה לומר לך,
16/01/2018 | 09:13
2
152
שאת נשמעת ממש במצוקה, וחבל!
אם שוחחתם, ואם את רואה שני דברים עקרוניים--
1)שכאשר הוא "מאוים" הוא מצליח, ומדביק את הפער.
2)שיש לו תחומי ענין בהם הוא משקיע ומצליח.
3)הוא מתלונן על שיעמום ועל אי נעימות במסגרת, וקשה לו עם ההרגשה הזו,
   ואתם בבית לוחצים בנוסף, אז הוא עוד יותר "מתכוץ" ובורח לרחפנים.
מציעה לך בחום--הרפי, שחררי, את החינוך נתת, הוא יודע את דעתך,
הוא גם יודע מה האלטרנטיבות. תני לו לבחור ולהתמודד. עובדה שהלחץ שלך לא משנה ולא מועיל.
כשהוא ירצה משהו הוא ישיג אותו. כל האופציות פתוחות בפניו גם היום,
את התעודות אפשר לרכוש גם יותר מאוחר.
אולי המרחק שלך מללחוץ, ה"נסיגה" מלנדנד/לדרוש/להסביר/לשכנע 
יאפשר לו מספיק מרחב אישי/נפשי להחליט--למה את דואגת לאושר העתידי,
ומה עם האושר והשמחה של היום?

תעזבי, שחררי, הכל יסתדר בדרך כזו או אחרת,
מאחלת לך הרבה נחת.
לצפיה ב-'תודה רבה על המילים'
תודה רבה על המילים
16/01/2018 | 10:40
1
141
החמות. אכן, אנחנו בסוג של מצוקה: נמאס לנו לריב איתו כל הזמן ומצד שני, נורא קשה לשחרר ולראות אותו מבזבז את זמנו בכיתה.
לצפיה ב-'רגע, בעיניך'
רגע, בעיניך
16/01/2018 | 14:01
110
ואני מבינה אותך, הוא מבזבז את זמנו, 
בעיניו זה המקום שהוא נהנה בו. שהוא מפתח ומתפתח לשביעות רצונו.
הוא כך בתקשורת טובה עם אבא שגם אוהב אותו תחביב, זה כ"כ חשוב הביחד.
וזה לא מובן מאליו בגיל הזה.

אולי יש בי"ס שהוא רוצה לעבור אליו וימצא חברה שיאהב,
ולימודים שיחשוק בהם?
אנחנו מבוגרות ורוצות להיות פרקטיות ומתוכננות, אבל החיים שלהם
בנויים שונה.

אז תני לעצמך את חצי הכוס המלאה. בעתיד יספיק הכל--
ישלים מהר יותר משאת חושבת. ותצטערי על הריבים של עכשיו.

לצפיה ב-'חוסר הצלחה בתיכון לא סוגר לו את כל האפשרויות'
חוסר הצלחה בתיכון לא סוגר לו את כל האפשרויות
16/01/2018 | 17:16
101
תמיד אפשר בהמשך לשפר בגרויות או להרשם למכינה וללכת ללמוד מה שמעניין אותו.

נכון שחבל שהוא לא מנצל עכשיו את ההזדמנות ללמוד ולעשות בגרות טובה, אבל זה לא שווה לפתוח עכשיו במאבק איתו ב-4 השנים הקרובות.
לצפיה ב-'השנה זה כבר לא עובד'
השנה זה כבר לא עובד
17/01/2018 | 03:47
123
אולי כי זה כבר קשה לו מדי? ככל שאני קוראת אותך יותר, הייתי ממליצה לך לרדת מהחלומות על כיתות אתגר ומופת ועל בגרות "איכותית".
עדיף ילד עם בגרות פחות "איכותית" אבל שמח מאשר ילד עם בגרות "איכותית" שמרגיש שהוא לא מוצלח. 
תני לו להיות מי שהוא, הוא לא חייב להיות גאון כדי שתתגאי בו, ואל תאמללי אותו  כשאת דוחפת אותו להצליח במקומות שכנראה קשים לו מדי. 
שוב, כשמישהו פשוט אין לו הרבה חשק ללמוד, הוא עדיין קולט את החומר שמעבירים בשיעור, והוא עדיין יצליח לא רע במבחנים אם הוא קולט את החומר. במיוחד במתמטיקה ופיזיקה, שזה הבנה, לא שינון. אני חושבת שהעובדה שהוא על סף נכשל והיה נכשל ללא שיעורי העזר במתמטיקה ופיזיקה, זה רמז טוב לכך שהפלייסמנט שלו לא מתאים לו. 
לצפיה ב-'עוד קצת חומר למחשבה'
עוד קצת חומר למחשבה
17/01/2018 | 12:07
1
126
מה שאני כותבת נובע מהנסיון שלי עם המתבגר שלי, עכשיו בי"ב. הוא ידע מצוין מה הוא רוצה: להצליח ובמקצועות יוקרתיים מורחבים (מתמטיקה וכימיה). רק מה, זה לא עבד במציאות, הוא לא הצליח. הדרכים שהצעתי לו (להשקיע יותר זמן, לקחת מורה פרטית) נפלו על אוזניים ערלות. היתה לו הדרך שלו ולא היה מוכן לשקול שום דרך אחרת. התווכחנו והתווכחנו, בסוף שחררתי, כמה אפשר. אז הוא נכשל. ושוב ושוב. ועכשיו באה הפואנטה הלא אופטימית: זה לא גרם לו לשנות את דעתו ואת דרכי הלימוד שלו. הוא עדין רצה להצליח, הוא היה מתוסכל מחוסר ההצלחה, והוא לא למד מזה כלום. עקשן ואטום ומתבגר.
באיזה שהוא שלב הבנתי שאני יודעת עליו דברים שהוא לא מצליח להבין: שהוא יכול, ושכדאי לו, ושהדרך שלו היא טעות. אז התעקשתי והמשכתי להתווכח. וגם זה לא עזר. מה שעזר היה לחפש עוד ועוד דרכים אחרות, אלטרנטיביות. במקרה שלנו זה נפתר בסוף (94 במתמטיקה! המגן שלו היה נמוך ב30 נקודות מזה) אחרי שהבאנו בערך 8 מורים פרטיים שעם האחרונה (והמצוינת בשבילו) הוא ממש עשה לי טובה שהוא נפגש כדי להיווכח שהוא טועה והיא כן יכולה ללמד אותו, ואחרי שדחקתי אותו לקיר עם ההכרה שהדרך שלו לא עובדת והגיע הזמן ש*הוא* יציע דרך חלופית, או יקבל את שלי. וכשהוא חשב שזה בא ממנו, הוא היה מוכן לקבל את זה. ועכשיו כבר קצת יותר קל לנו: אנחנו יודעים איך להתקדם לפתרון הקונפליקט הזה.
רק את מכירה את התכשיט שלך, ואת היכולות והרצונות שלו, ואם הכתה והמגמה שהוא רוצה מתאימים לו ומה כדאי לו. אבל אם את משוכנעת - אל תוותרי, רק תחפשי דרכים והצעות חלופיות. כרעיון אני רוצה להציע את בי"ס הטכני של חיל האוויר. אולי שם הוא ימצא את עצמו? שינוי כיוון ושבירת הרגלים (ההתנהגות שלו בבי"הס הנוכחי) יכולה לשנות הכל.
לצפיה ב-'תודה על הפתיחות'
תודה על הפתיחות
17/01/2018 | 13:17
94
האמת, כבר חשבתי בכיוון הטכני- אחת הכיתות אצלנו משלבת בגרות ותעודת טכנאי בתחום חשמל ואלקטרוניקה. עם היכולת שלו להתעסק שעות בהלחמה והרכבה זה אולי יתאים לו. שוב, זה צריך לבוא ממנו. 
נשב ביחד, נעבור על האפשרויות....
לצפיה ב-'ונגיד שעכשיו הלחץ שלכם איכשהו יעבוד'
ונגיד שעכשיו הלחץ שלכם איכשהו יעבוד
16/01/2018 | 14:44
2
121
והוא יתקבל למגמה הנחשקת
זה יספיק כדי שיוציא בגרות טובה?
או שגם ב 3 השנים הבאות תהיו המנוע שדוחף אותו?
אני הייתי בודקת איתו מה הוא רוצה, מה התוכניות שלו לתיכון, ועוזרת לו לממש את השאיפות שלו
לדעתי השיעור החשוב ביותר זה למצוא את הדרייב הפנימי וללכת איתו. ואת זה רק החיים מלמדים, לא ציון כזה או אחר בבגרות
אתם יכולים לעזור לו בכלים להתבוננות, ללמד אותו לתכנן קדימה- איך מה שאתה עושה היום ישפיע על ההמשך. אבל ההחלטה היא שלו, וצריך ללמוד לשחרר קצת
לצפיה ב-'זאת בדיוק הנקודה- איך ללמד אותו'
זאת בדיוק הנקודה- איך ללמד אותו
16/01/2018 | 14:52
1
129
לתכנן קדימה, איך לגרום לו להבין שהבחירות שלו היום משפיעות על ההמשך?
לצפיה ב-'הוא בן 15. הוא לא מסוגל להבין את זה. אני חושבת שבדיוק כמוך'
הוא בן 15. הוא לא מסוגל להבין את זה. אני חושבת שבדיוק כמוך
16/01/2018 | 15:57
145
גם לי היה קשה לשחרר, ובכל זאת - אני חושבת שאין לכם ממש ברירה.
ההבנה של בחירות בהווה שמשליכות על העתיד מגיעה בגיל הרבה יותר בוגר מזה, ובמרבית המקרים (לדעתי) אנחנו לומדים את זה רק על בשרנו. וכך גם הוא יצטרך ללמוד.
בתור הורים זה קשה לעמוד מהצד ולראות את הילדים שלנו חווים חוויות כאלה (ועוד יותר קשה לראות את זה ולא להגיד "אמרתי לך"), אבל זאת הלמידה המשמעותית שלהם. ואם הוא ילמד את זה בגיל 15 ולא בגיל 35, הרווחתם.
לצפיה ב-'הילדים שלי עדיין ביסודי'
הילדים שלי עדיין ביסודי
17/01/2018 | 03:32
2
170
אבל מהפרספקטיבה שלי, אני לא הייתי "משחררת". הרבה ילדים חושבים על כאן ועכשיו, ותפקיד ההורים לכוון אותם, בין אם בשיחות מוטיבציה, דוגמה אישית, וגם ביד קשה. 
דבר ראשון, צריך לוודא אם למרות שהילד חכם, הלימודים בכיתה מדעית קשים לו מדי. הרבה פעמים ילדים שעושים שרירים ומסרבים ללמוד (ומוציאים ציונים נמוכים), פשוט קשה להם והם מתביישים להודות בכך, בפני עצמם  ובפני ההורים. אני מציעה לבדוק טוב טוב את הנושא, כי לדעתי כשילד מוכשר מקשיב בכיתה בחצי אוזן וקולט את דברי המורה, הוא אמור להוציא ציונים לא רעים גם מבלי ללמוד לפני מבחנים. 

אם מתסמן שבאמת קשה לו, צריך להסביר לו (ולכם...) שילד חכם זה לא בהכרח ילד שמצטיין במקצוע X Y ו- Z, אלא ילד שעושה בחירות נכונות. שלכל אחד יש דברים שבאים לו פחות בקלות, וצריך להתמקד בדברים החזקים ויחד עם זאת לא להזניח את הנקודות החלשות יותר. אל תשדרו לו שהיעד זה מגמת אלקטרוניקה ומחשבים. אולי זה לא בשבילו, והציונים שלו הם רמז עבורכם. 

אם מסתבר שהילד פשוט מזלזל לחלוטין למרות שהוא מסוגל לעמוד בדרישות הכיתה, אני כן הייתי באה עם דרישות סף עבורו. לא ציונים גבוהים, אלא סבירים. לא נכשל או על סף נכשל. אם הוא לא מתאמץ לעבור את דרישות הסף האלו, הייתי מונעת ממנו דברים מסויימים. לא מרשה לו לצאת לבילויים, מחרימה מסכים, ממתנת את העיסוק בטיסנים. לא בכעס ולא בתור עונש, אלא פשוט כי זו הציפיה שלכם ומי שלא עומד בה לא יקבל הטבות שונות. את ההטבות האלו צריך להרוויח, זה לא משהו שמוענק כמובן מאליו.  
במקביל, הייתי מעודדת אותו עם צ'ופרים משמעותיים כשהוא משיג ציונים סבירים. 

אני לא יודעת איך בודקים אם הילד מתקשה או לא. אני מניחה ששיחות עם המורים זו דרך טובה להתחיל. 

כאמור, העובדה שהילד על סף נכשל והיה נכשל בלי שיעורים פרטיים בחשבון ופיזיקה מראה לדעתי הבלתי קובעת שיש סיכוי שהכתה לא מתאימה לו וקשה לו מדי. הייתי עובדת על עצמי לא לחשוב שאם לא יהיה במגמה יוקרתית זה סוג של אסון. להשקיע בטיסנים הוא יכול גם בלי ללמוד על זה במגמת בית הספר. 
לצפיה ב-'ילד מתבגר זה משהו אחר'
ילד מתבגר זה משהו אחר
19/01/2018 | 09:56
1
66
מה שעבד על ילדים ביסודי כבר לא מתאים.
לצפיה ב-'יכול מאוד להיות'
יכול מאוד להיות
19/01/2018 | 21:26
63
אבל אני חושבת שתלוי גם בהחלטות החינוכיות שמקבלים. 
בארה"ב עדיין הענישה של being grounded (לא לאפשר לנער לצאת מהבית לשום דבר, רק לבי"ס) זה עדיין מקובל.
בארץ בהחלט נשמע שהילדים עצמאים הרבה יותר והרבה יותר מוקדם, אבל לדעתי (שוב, מפרספקטיבה של ילדים ביסודי) זה טעות לשחרר אותם במידה כזו שהם האחראים היחידים לעתידם. 
לצפיה ב-'שאלת מתנות לילדים האישיים שלי.'
שאלת מתנות לילדים האישיים שלי.
14/01/2018 | 08:49
57
930
הבכור עומד לסיים תואר שני, ותהיתי מהי המתנה המתאימה. הוא ואשתו מרוויחים יפה, ואני לא בטוחה שישמח לקבל כסף. ראיתי אותו מנסה לשכנע את ההורים שלי לא לתת לו מתנת כסף בחנוכה.
זה מסתבך, כי השני יסיים תואר ראשון בסוף שנת הלימודים הנוכחית, והקטנה תסיים כיתה ו'.  סדר הגודל של המתנה הראשונה,...
המשך>>
הבכור עומד לסיים תואר שני, ותהיתי מהי המתנה המתאימה. הוא ואשתו מרוויחים יפה, ואני לא בטוחה שישמח לקבל כסף. ראיתי אותו מנסה לשכנע את ההורים שלי לא לתת לו מתנת כסף בחנוכה.
זה מסתבך, כי השני יסיים תואר ראשון בסוף שנת הלימודים הנוכחית, והקטנה תסיים כיתה ו'.  סדר הגודל של המתנה הראשונה, ישפיע גם על המתנות הבאות.
טיול משפחתי בקיץ, הוא מסורת, כך שזאת לא מתנה.
אין לי רעיונות.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי בר מצווה '
התייעצות לגבי בר מצווה
15/01/2018 | 09:56
18
229
הבכור יחגוג בקרוב בר מצווה. החגיגה מצומצמת למדי, במסעדה בשישי בצהריים (מסעדה שתסגר לכבוד האירוע), כ-70 מוזמנים לכל היותר (רק משפחה קרובה, חברים קרובים שלו ושלנו). יהיה צלם וגם צלם מגנטים.
מאחר והמשפחה כוללת גם 14 ילדים בגילאים שונים, ויהיו החברים של הבן (עוד לפחות 10 בני 13), חשבתי שיהיה נחמד להביא להם איזו פעילות, שיוכלו להעביר את הזמן חוץ מהאוכל והנאומים
אני מבינה שתא לצילום מגנטים זה אאוט. צייר של קריקטורות הבן לא רוצה. יש למישהו רעיון נחמד מה אפשר להביא שיהיה חביב לילדים בגילאים שונים ויאפשר להם תעסוקה למשך השעתיים של האירוע?
לצפיה ב-'שולחנות משחקים- ביליארד..כדורגל..?'
שולחנות משחקים- ביליארד..כדורגל..?
15/01/2018 | 09:58
6
133
ומזל טוב!!
לצפיה ב-'וואללה לא חשבתי בכיוון. אפשר להשכיר דברים כאלו?'
וואללה לא חשבתי בכיוון. אפשר להשכיר דברים כאלו?
15/01/2018 | 10:21
5
135
אני אשאל את הבכור לדעתו ואברר. תודה על הרעיון!
אשמח לעוד רעיונות
לצפיה ב-'בוודאי שאפשר'
בוודאי שאפשר
15/01/2018 | 10:23
3
139
היינו באירוע בו המפעיל הביא מכוניות עם שלט ואפילו 2-3 טלוויזיות עם קונסולות משחק.
לצפיה ב-'את ההפעלה של מכוניות שלט אנחנו מכירים. אפילו חגגנו לבכור'
את ההפעלה של מכוניות שלט אנחנו מכירים. אפילו חגגנו לבכור
15/01/2018 | 10:26
2
138
יום הולדת 8 או 9 עם ההפעלה הזו. היה יקר נורא ומוצלח חלקית בלבד...
לצפיה ב-'כשזה הפעלה ראשית זה נשמע לא משהו'
כשזה הפעלה ראשית זה נשמע לא משהו
15/01/2018 | 10:28
1
118
כשזה בא במקביל לשולחנות פוסבול/ הוקי אוויר/ קונסולות משחק ואירוע בר מצווש, זה סבבה ונותן מענה רחב יותר לגילאים שונים ותחומי ענין שונים.
לצפיה ב-'הגיוני מבררת, תודה!'
הגיוני מבררת, תודה!
15/01/2018 | 10:32
17
לצפיה ב-'גם ממליצה על שולחנות משחק...צילמתי באירוע כזה..'
גם ממליצה על שולחנות משחק...צילמתי באירוע כזה..
15/01/2018 | 18:19
74

גם בן של חברה חגג בחדר דיירים אחרי הבית כנסת והיא השכירה שולחנות,הילדים היו מרוצים מאוד.
יש גם של משחקי מחשב עמדות להשכרה.
נורא נחמד ומעסיק אותם יופי...
מזל טוב....איזו התרגשות 

לצפיה ב-'אנחנו הבאנו דפי צביעה לקטנים. '
אנחנו הבאנו דפי צביעה לקטנים.
15/01/2018 | 10:40
3
130
לגדולים, אם משעמם, יש טלפונים (במקרה שלנו לא שיעמם, אבל אצלנו זה היה רק משפחה)... ואפשר לעשות אליפות <וואטאבר פופולרי עכשיו בטלפונים ואפשר לעשות בו אליפות>.

אבל אם את רוצה לשמוע רעיונות שראינו - באירוע בת מצווה "מפואר" שהיינו בו היו הרבה פעילויות בחוץ - מין בובות סוסים רובוטיות או משהו שאפשר לרכוב עליהן, שולחנות כדורגל/סנוקר, משקפי וירטואל ריאליטי (זה אפשר בקלות גם בפנים), וכבר לא זוכרת מה עוד. באופן כללי, איזו מכונת משחק אבל עם אביזר ואקטיבית נראה שתעבוד (אבל צריך שלא תרעיש יותר מדי אם זה בפנים). 

לצפיה ב-'טוב, האירוע שלנו רחוק מלהיות "מפואר". גם לא בטוח שאפשר יהיה'
טוב, האירוע שלנו רחוק מלהיות "מפואר". גם לא בטוח שאפשר יהיה
15/01/2018 | 10:52
2
142
לעשות משהו בחוץ. זה יהיה תלוי במזג האוויר, ומאחר ואנחנו מדברים על אמצע אפריל, לא בטוח שאפשר יהיה לבנות על זה. גם תכלס עוד לא סגרנו מסעדה. אנחנו מתלבטים בין שתי אפשרויות - באחת מהן באמת יש "בחוץ", אבל בשנייה לא. אם כי המסעדה שאין לה "בחוץ" היא גדולה מאוד (ממש גדולה), ובה נראה לי שיהיה מקום למתקנים בפנים שגם ימלאו את החלל שמעט המוזמנים (יחסית) לא ממש ימלאו לדעתי.
שולחנות כדורגל נשמע לי  נחמד ועוד שולחנות מהסוג הזה. בכלל לא חשבתי בכיוון. בינתיים גיליתי שאלף ואחת חברות משכירות אותם
מנגד את צודקת - יש גם לא מעט ילדים קטנים בחבורה. אני חושבת שבאמת נקפוץ לאחד ה"סטוקים" ונקנה דפי צביעה וטושים וכאלו. יש גם דפי צביעה ענקיים ממש, כאלו שמתקפלים והם בערך פי 3 או 4 מדף A4 סטנדרטי. אולי זה באמת יכול להעסיק את הקטנים יותר זמן. רעיון טוב, תודה
לצפיה ב-'אנחנו הדפסנו את דפי הצביעה '
אנחנו הדפסנו את דפי הצביעה
15/01/2018 | 11:06
1
124
וגם ככה לא ממש היה לילדים איפה לצבוע במסעדה שבה היינו, שלא הייתה מאוד גדולה - הם הניחו את הדפים על הכיסאות או על שולחנות האוכל. בהנחה שגם אצלכם הקטנים לא ירצו להתרחק מההורים (וההורים לא ירצו שהם יתרחקו מהם), לא ברור עד כמה דפי צביעה ענקיים יהיו פרקטיים - עם דפי צביעה קטנים יש יותר גמישות לגבי איפה הם יהיו, וכך ההורים לא צריכים לקום, וכו'.
וכן, אם זה בתקציב שלך - מדבקות יכולות להוסיף המון (ואם ממש בא לך להשקיע - את יכולה לקנות גליון רך כזה ולחתוך אותו לצורה מסוימת כך שהילדים "יכינו" משהו - ביום הולדת הנסיכות של בת ה-4 הילדות הכינו כתר וצמיד ומאוד נהנו. אבל תכלס זה לקח כמה דקות, אז זה לא ממש שווה את ההשקעה אם אין "תכלית" למה שהם יוצרים, כמו במקרה שלנו שהן היו אמורות לחבוש את הכתר ולענוד את הצמיד כי הן "נסיכות". אבל את יכולה גם סתם לחתוך לריבועים ושהם יכינו "יצירה", ואז זו גם לא השקעה גדולה במיוחד מצדך...).
אצלנו, כאמור, היו רק דפי צביעה שהדפסנו, שהקושי שלהם הותאם לגילאים השונים (ציורים גדולים עם מעט פרטים לקטנים, וכו'), וגם הצבעים עצמם הותאמו לגילאים השונים (לקטנים ממש היו צבעים שקל לאחוז, וכו'). 
לצפיה ב-'את צודקת, לא חשבתי על העניין של הדפים הגדולים'
את צודקת, לא חשבתי על העניין של הדפים הגדולים
15/01/2018 | 11:27
87
רעיונות טובים, אני אבדוק אפשרויות.
לצפיה ב-'אנחנו עשינו חידון Kahoot לגדולים, ובלונים לקטנים'
אנחנו עשינו חידון Kahoot לגדולים, ובלונים לקטנים
15/01/2018 | 12:17
1
147
באפליקציית Kahoot יצרנו חידון משעשע על חתן בר המצווה, מלוה בשירים, סרטונים ותמונות שלו, וביקשנו מכל האורחים להצטייד בסלולרי עם האפליקציה.
כולם, כולל החברים שלו, השתתפו, והיה מאוד מבדר.
בנוסף, לאחיינים הקטנים הבאנו בלונים ארוכים, והם יצרו מזה צורות בסיוע של אחת מבנות הדוד הגדולות יותר
לצפיה ב-'וואו! איזה משקיענים אתם! ממש מרשים. לא בטוחה שאנחנו כל כך'
וואו! איזה משקיענים אתם! ממש מרשים. לא בטוחה שאנחנו כל כך
15/01/2018 | 12:32
100
משקיענים כמוכם. אפילו את המצגת עוד לא התחלנו להכין...
לצפיה ב-'יש חברות שמתמחות בזה'
יש חברות שמתמחות בזה
15/01/2018 | 14:33
4
110
לא זוכרת מאיפה את, אבל אם מאיזור תל אביב, תגידי ואתן לך שם.
חגגנו בר מצווה לפני כשנה עם הרכב מבוגרים וילדים דומה והזמנו מהחברה. יש להם הרבה אטרקציות ובחרנו חמש: ביליארד, כדורסל (כמו במשחקיות), כמה משחקי מסך ותא צילום (ממש לא אאוט והיה להיט היסטרי גם בקרב הילדים וגם בקרב מבוגרים). כמובן שכל אחד יכול לבחור מה שהוא רוצה ולשחק עם הכמות השמחקים שבוחר להביא.
לצפיה ב-'אנחנו מהצפון (חיפה-קריות). '
אנחנו מהצפון (חיפה-קריות).
15/01/2018 | 15:45
3
99
אבל אם כבר יש צלם מגנטים, אז עוד תא צילום זה לא טו מאצ? או שאלו שני דברים נפרדים?
לצפיה ב-'לא בטוחה'
לא בטוחה
15/01/2018 | 15:56
2
98
מה זה צלם מגנטים. אנחנו הזמנו תא צילום, הם הביאו כל מיני דברים שיכולים לשמש כמעין תחפושות, למשל משקפיים ענקיים, כובעים, פאות ועוד, אנשים קישטו את עצמם (או לא כמובן) והצטלמו בכל מיני פוזות ואז יצאה תמונה שהיא גם מגנט. האמת, זה גם לא היה בתוך התא אלא בחוץ, עומדים מול משהו שהוא כמו ראי ומצטלמים. היה ממש מוצלח. הוספנו לזה עוד כמה משחקים וקונסולה אחת או שתיים.  
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
15/01/2018 | 16:03
1
114
אנחנו הזמנו מחברת "בזוקה". הם בתל אביב ככל הידוע לי, אבל  תבדקי,  אולי יש להם סניפים גם באיזור שלכם. גם אם אין, כדאי לך להכנס לאתר שלהם ולראות איך נראות האטרקציות, יש שם תמונות וזה יעזור לכם להחליט אם אתם מעונינים ואם כן לחפש משהו כזה.   
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/01/2018 | 17:06
20
לצפיה ב-'מגיע לנו מזל טוב!'
מגיע לנו מזל טוב!
15/01/2018 | 10:44
7
241
ביממה האחרונה נולדו לבנות שלי 2 בנות דודות מתוקות (אחת מהצד שלי, ואחת מהצד של בעלי)!
לצפיה ב-'נהייתם דודים בריבוע ביממה אחת?? מזל טוב! '
נהייתם דודים בריבוע ביממה אחת?? מזל טוב!
15/01/2018 | 10:54
6
115
גם כיף וגם יהיה לכם קל לזכור את שני ימי ההולדת
לצפיה ב-'היינו כבר דודים -'
היינו כבר דודים -
15/01/2018 | 10:56
5
145
זו ילדה שנייה של אחת ורביעית של השנייה (ויש בני דודים נוספים). אבל זה מרגש כל פעם מחדש .
לצפיה ב-'ברור! ועוד באותו יום!'
ברור! ועוד באותו יום!
15/01/2018 | 10:59
4
17
לצפיה ב-'הן לא נולדו באותו תאריך - אחת ב-14 ואחת ב-15 קצת אחרי חצות.'
הן לא נולדו באותו תאריך - אחת ב-14 ואחת ב-15 קצת אחרי חצות.
15/01/2018 | 11:07
3
21
לצפיה ב-'איזה פספוס '
איזה פספוס
15/01/2018 | 11:41
2
18
לצפיה ב-'כן, אה? הן גם לא נולדו באותה מדינה'
כן, אה? הן גם לא נולדו באותה מדינה
15/01/2018 | 11:48
1
140
(הראשונה לא נולדה בישראל), כך שלפי השעון של המדינה שבה הראשונה נולדה, הן דווקא כ-ן נולדו שתיהן ב-14 לינואר, אבל לא לפי שעון ישראל, שבה השנייה נולדה ולכן זה השעון הקובע עבורה.
לצפיה ב-'נו, את רואה? כשאת ממש מתאמצת - את יכולה!'
נו, את רואה? כשאת ממש מתאמצת - את יכולה!
15/01/2018 | 11:55
27
לצפיה ב-'יש פה מורה לתנך? '
יש פה מורה לתנך?
14/01/2018 | 11:20
5
260
האם במכת צפרדעים בני ישראל הושפעו מהמכה? 
אני והבן חיפשנו באינטרנט וקראנו את הפסוקים לא מצאנו התייחסות לעניין
לצפיה ב-'הקטן שלי טוען שלא ומיינד יו - הוא עשה מצגת על מכת '
הקטן שלי טוען שלא ומיינד יו - הוא עשה מצגת על מכת
14/01/2018 | 13:10
1
205
הצפרדעים חוץ מזה הוא טוען שהם למדו שזה לא השפיע על בני ישראל. נראה לי גוד אינף
לצפיה ב-'מספיק לי בהחלט, תודה '
מספיק לי בהחלט, תודה
14/01/2018 | 13:12
26
לצפיה ב-'הורים לילדים בכיתה ג זה פה'
הורים לילדים בכיתה ג זה פה
14/01/2018 | 13:36
172
יש ריבוי תאורים במכה הזאת שבאה לתאר שצפרדעים שאמורות להיות רק במקורות מים, במכה הזאת הגיעו לכל פינה ומילאו את מצריים בכל חור אפשרי גם בבתים שלהם לפי הנאמר- בביתך ומשארותייך..(משהו כזה). לא אצל היהודים.
לצפיה ב-'משם הגיע הבישול הצרפתי'
משם הגיע הבישול הצרפתי
15/01/2018 | 10:40
1
125
צאצאי המצרים שחוו את מכת הצפרעים הם הצרפתים אוכלי הצפרדעים...
לצפיה ב-' גדולה '
גדולה
15/01/2018 | 10:55
11
לצפיה ב-'שבוע טוב מצויין מה היה לנו ב הסופש?'
שבוע טוב מצויין מה היה לנו ב הסופש?
14/01/2018 | 10:07
8
41
לצפיה ב-'עונה ראשונה- פרוייקט האותיות- הסופש היתה לנו האות ב'
עונה ראשונה- פרוייקט האותיות- הסופש היתה לנו האות ב
14/01/2018 | 10:15
3
140
הפרוייקט הזה ממש מוציא ממני דברים חדשים ואמיצים. מהמקום שאני מבשלת תמיד אותו הדבר, יצא לי לנסות שוב משהו חדש ששנים אני רוצה להכין ולא אזרתי מספיק אומץ.

זה נקרא בנטז'.. זה מאכל טוניסאי ממש טעים אבל לא מעט עבודה. זה פירה שעוטף מלית של עוף ביצה ובצל ומטוגן בערך כמו שניצל. יצא טעים אני מרוצה מהתוצאה.
יחד עם זה הכנתי:
בולונז, שניצל ברוקולי וברוקולי מוקפץ, סלט בטטה מהמם, סלט ביצים, בורקסים, בויג'ין (סלט חציל בוכרי), ביסבס (שומר בערבית..חח כי הילדים אוהבים ואני שוכחת ממנו בדכ) וסלט בורגול.
היה ממש טעים אבל מלא עבודה מעט נסחפתי...
בסופש הבא אני מתארחת/מארחת אז גימל תחכה לשבוע אחרי
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה'
כל הכבוד על ההשקעה
14/01/2018 | 10:25
1
89
נקרא שהיה טעים מאוד אצלכם
אין סיכוי שאני אבשל לפי אותיות גם ככה מאותגרת בדרישות בני הבית.
לצפיה ב-'זה מאתגר ולא פשוט אני רק בהתחלה...'
זה מאתגר ולא פשוט אני רק בהתחלה...
14/01/2018 | 10:35
20
לצפיה ב-''
14/01/2018 | 13:01
9
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו'
מה שהיה אצלנו
14/01/2018 | 10:28
103
בשישי בערב התארחנו אז בצהריים הילדים אכלו שאריות שניצלים ופסטה ולערב הכנתי קינוח.
לשבת הכנתי-
מוסקה עם חצילים אפויים, לשמחתי יצא טעים מאוד והרבה פחות עבודה מטיגון. מנסה להבריא טיגונים באפיה, כמעט תמיד מצליח לי לשמחתי.
קציצות עוף ברוטב עגבניות
אורז לבן
ולילדה הבררנית טיגנתי חלק מחזה העוף בתור קציצות, כמובן שיצא מוצלח והתחסל.
לצפיה ב-'אצלנו:'
אצלנו:
14/01/2018 | 13:06
2
138
יום שישי - קנלוני בשרי ברוטב עגבניות ומוצרלה, ירקות בתנור כרגיל.
יום שבת - חזה עוף על מחבת פסים, אורז עם אפונה, מיקס אורז של סוגת לבכור שלא מת על אורז לבן (אורז שחור-אדום-מלא ועוד משהו. ממש טעים), 2 מגשים של ירקות בתנור כרגיל. הבכור והבעל אכלו מהר וברחו למוקדמות אליפות בארץ בווינגייט, ואני והקטן נשארנו כמה שעות טובות על הספה למרתון של "הגולדברגים". היה כיף
לצפיה ב-'אליפות מה?'
אליפות מה?
14/01/2018 | 13:08
1
109
ניסיתי את המיקס של סוגת. יצא לנו משהו כהה..
לצפיה ב-'אליפות הארץ לנוער בשחייה. כן, זה יוצא מאוד כהה בגלל האורז '
אליפות הארץ לנוער בשחייה. כן, זה יוצא מאוד כהה בגלל האורז
14/01/2018 | 13:54
105
השחור. גם יש לזה טעם שונה לחלוטין, משהו אגוזי. הבכור (וגם אנחנו) מאוד אוהב. אז אני מכינה גם וגם. זה גם יותר בריא לדעתי.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי בת 7 שלימודים זה הדבר האחרון שמעניין אותה'
התייעצות לגבי בת 7 שלימודים זה הדבר האחרון שמעניין אותה
11/01/2018 | 19:06
23
321
כל היום עושה גלגלונים, עמידות ידיים ואם היתה יכולה גם פליק פלאק באויר.
כמובן שרשמנו אותה לחוג מתאים.
באמצע השיעורים, באמצע האוכל... בכל מצב היא מתעניינת רק בדברים האלה.
קריעת ים סוף יותר קלה מלגרום לה לשבת ללמוד.

ביום ראשון יש לנו תור לנוירולוגית בקשר לבדיקת קשב וריכוז (שמן הסתם יש לה), אבל לא יכול להיות שפשוט אני עושה לה עוול כשאני רוצה שהיא תלך במיינסטרים כשהיא יכולה לבלוט ולהיות ווינרית במקום שמתאים לה? כרגע היא מרגישה לוזרית, כי היא מאד מתקשה בלימודים אף על פי הרצון הגדול שלה להצליח. 

זה מזכיר לי את ההרצאה קן רובינסון בטד בנושא יצירתיות. הוא מספר שם על ילדה שהתקשתה בלימודים ונחשבה לתלמידה גרועה (מה שמן הסתם משפיע על הדימוי העצמי), שהלכה להיות לבית ספר שעוסק בריקוד, ושם שגשגה ופרחה.

מישהי מגדלת דבר כזה בבית? יש פתרונות יצירתיים שלא ידכאו אותה? 

תודה מראש
לצפיה ב-'אבל איך היא בבית הספר? בכיתה עצמה? מה שמעת מהמחנכת?'
אבל איך היא בבית הספר? בכיתה עצמה? מה שמעת מהמחנכת?
12/01/2018 | 07:12
58
לצפיה ב-'כמה דברים--'
כמה דברים--
12/01/2018 | 07:14
183
1)מצוין שרשמתם אותה לחוג, ושנעים לה שם.
   אולי כדאי אפילו לחפש עוד חוג בתחום הזה כדי שתהנה
   ותתפתח בתחום הענין שלה.
2)לא מכירה בי"ס מתמחה בתחום ספציפי כזה --לגיל כ"כ צעיר.
    תגיע לחטיבה או תיכון שם כבר יש בי"ס לאומויות וכד'.
3)לגבי לימודים היום--הייתי דואגת שתעבור אבחון, אם באמת יש לה קשיים
   בלימודים, שתקבל עזרה, או תשובץ לכיתה קטנה, כדי שיהיה לה קל יותר,
   אבל כן צריך שתלמד דברים בסיסיים. היא צריכה לדעת לקרא שוטף ולהבין,
   היא צריכה חשבון ברמה בסיסית. כשתהיה מטופלת נכון מהבחינה הלימודית,
   פשוט לתמרץ אותה ולגרום לה גם ללמוד.
    את לא מעונינת לגדל אנאלפביתית. לימוד בסיסי הוא דרישה בסיסית.
לצפיה ב-'יש לך את הגזר'
יש לך את הגזר
12/01/2018 | 12:44
167
היא רוצה לעשות גלגולים ועמידות ידיים את רוצה שהיא תלמד
אז אומרים נקרא עמוד אחד או שלושה תרגילים ואז עשר דקות של עמידות ידיים .
השאלה איך הולך לה בבית ספר האם היא קוראת איך היא בחשבון?
לצפיה ב-'היא צריכה להפנים שהיא לא חייבת להצטיין בהכל'
היא צריכה להפנים שהיא לא חייבת להצטיין בהכל
12/01/2018 | 18:02
154
אני מקווה שאחרי אבחונים, תמצאו את הדרך הטובה לעזור לילדה.

אבל בכל מקרה - היא לא צריכה להרגיש רע בגלל שהיא לא יודעת חשבון.

תנו לה המון תשבוחות על הדברים שהיא עושה טוב.
תנו לה המון תשבוחות על המאמץ העז שלה בלימודים.
ושלא תיקח ללב את הציונים. 

אני מגדלת ילדה שגם בגילאים האלה כל הזמן עשתה גלגלונים. אבל היו לה ציונים טובים, ככה שזה כנראה לא בדיוק אותו דבר.
לצפיה ב-'אני לא מגדלת דבר כזה בבית אבל'
אני לא מגדלת דבר כזה בבית אבל
13/01/2018 | 12:35
164
אמא שלי גידלה דבר כזה בבית, אותי (טוב, אני אהבתי לטפס על עצים, גלגלונים לא היו הצד החזק שלי). וממרומי גילי יש לי כמה תובנות:
1. הסיפור על הילדה שרצתה לרקוד הוא נפלא, ויש עוד כמה סיפורים כאלה, אבל רוב הילדים בעלי לקויות למידה כאלה ואחרות הם ילדים רגילים. לקות למידה והפרעות קשב לא עושים אף אחד סופר סטר. שיעור המציונים שבהם בכל התחומים פחות או יותר כמו שיעור המצוינים והנפלאים באוכלוסיה. אז... לפני שאת מתמקדת בגלגלונים בלבד, צריך גם ללמוד קריאה וכתיבה ולוח הכפל. גם אם זה לא כיף.
2. כן צריך להתאים ציפיות. אם הילדה נהדרת בביטוי גופני, צריך לאפשר את זה סדר היום ואם יש בעיית תיעדופים את כאם צריכה לברוא את הזמן לביטוי הזה. מצד שני, הרף בתחומים האחרים לא צריך לרדת לאפס.
3. בתור אחת שלמדה לקרוא רק בכיתה ג, אני חושבת שאת לא צריכה להיות מודאגת. לפחות לא כרגע. להיות עם יד על הדופק, כן. אבל לדאוג מוקדם לדעתי. (אמא שלי נרגעה והשתכנעה שיהיה אולי בסדר רק בשנה השנייה באוניברסיטה.... לא חושבת שזה הוסיף לה בריאות).
4. קחי בחשבון שיש גם אפשרות שהילדה עדיין לא מוכנה למעבר מהגן שהיה כולו משחק לכיתה א. אבל גם לזה יש אבחונים.

לצפיה ב-'קראתי את כולכן, תודה רבה. מגיבה:'
קראתי את כולכן, תודה רבה. מגיבה:
13/01/2018 | 19:53
2
158
היא בכיתה ב', לא א'.
שנה שעברה דווקא היתה בסדר, יכול להיות כי כיתה א' קלה יותר..

לרגע אחד לא התכוונתי להשאיר אותה ללא השכלה וללא ידיעת קרא וכתוב. חס וחלילה. רק תהיתי אם יש בית ספר שמשלב לימודים אקדמיים עם דגש על הפן הפיזי.

מחר האבחון, נראה מה יגידו. זה שיש בעיה זה ברור ואני משוכנעת שהכותרת תהיה קשב וריכוז, השאלה מה מעבר לזה.

אהבתי את הרעיון של לומר לה "תפתרי תרגיל ואז גלגלון" לדוגמה, זה יעבוד לדעתי.

תודה רבה לכולן ושבוע טוב 
לצפיה ב-'בהצלחה. תעדכני'
בהצלחה. תעדכני
14/01/2018 | 10:06
79
אני לא יודעת איפה את גרה אבל יש כל מיני בתי ספר בגישות שונות שמלמדים בדרך שונה.
לצפיה ב-'אם יש אנתרופוסופי אצלכם בסביבה, אולי כדאי לבדוק'
אם יש אנתרופוסופי אצלכם בסביבה, אולי כדאי לבדוק
14/01/2018 | 12:20
70
אני יודעת שהצד הפיסי חזק אצלם

אבל אני לא בטוחה שזה מה שמתאים לבת שלך
לצפיה ב-'הפתרון לקשב וריכוז לא יעשה אותה פחות יצירתית או מדוכאת'
הפתרון לקשב וריכוז לא יעשה אותה פחות יצירתית או מדוכאת
14/01/2018 | 10:37
94
זה רק יעזור לה פחות להתקשות בלימודים.

לצפיה ב-'מעדכנת אחרי הנוירולוגית היום '
מעדכנת אחרי הנוירולוגית היום
14/01/2018 | 20:42
13
121
אז הילדה ADHA באופן מובהק. לא מפתיע ועדיין אני נעה בין הקלה (כי יש לזה "שם") לבין עצב (יש לילדה שלי בעיה, לא סתם היא מתנהגת באופן שמקשה עלינו ועליה את החיים, היא מתוסכלת נורא מהקושי בלימודים).
הומלץ להתחיל מחצי כדור ריטלין. מודה שאני מתה מפחד אחרי ששמעתי על מקרים בהם זה דיכא תיאבון וכו. הילדה כולה רבע עוף.
צריכה לעכל.
לצפיה ב-'חוסר תאבון הוא באמת תופעת הלוואי הכי שכיחה של הרטאלין'
חוסר תאבון הוא באמת תופעת הלוואי הכי שכיחה של הרטאלין
14/01/2018 | 21:40
7
96
אבל זה בטל בשישים אם הרטאלין באמת עוזר!
תקפידי שהיא תאכל לפני הכדור, ותראי שכשהשפעת הכדור תעבור, התיאבון יחזור.
תכיני את עצמך שלפעמים יש שבוע-שבועיים של מעט תופעות לוואי קלות יחסית (כמו כאבי בטן קלים למשל) עד שהגוף מסתגל לתרופה, אבל ברוב המקרים אין תופעות לוואי מעבר לכך. אם יש - לחזור לנוירולוג. לא לכולם הרטאלין מתאים, ויש תרופות מסוגים אחרים, שעובדות בדרך שונה.
אני מאוד מבינה את הבאסה, אבל חצי הכוס המלאה היא שלילדה יש קושי שאפשר לפתור כמעט במלואו עם כדור. יש ילדים שמתמודדים כל חייהם עם קשיים שאף כדור אף פעם לא יפתור.
לצפיה ב-'נכון, את צודקת. '
נכון, את צודקת.
14/01/2018 | 21:52
6
84
אני חושבת שאני צריכה זמן לעכל. מרגע שהיא נולדה ועד היום יש לנו קושי איתה. לא סתם בגיל שנתיים לקחתי אותה לנוירולוג, הרגשתי שהילדה מתוקה וחכמה. כל איש מקצוע, כולל הנוירולוגית היום, כ"חריפה". רק שהרגשנו שהיא חריפה לנו מידיי . לפעמים צריך שקט, מנוחה, רגיעה ואיתה זה אף פעם לא היה. 
חוץ מבכיתה!
בכיתה היא ילדה אחרת. היא אוגרת בתוכה את כל האנרגיות, שמתפרצות אח"כ בבית. בכיתה היא דג, בבית היא.... קשה להגדיר.

אני ממש סקרנית לראות את השפעת התרופה עליה, אני מניחה שנתחיל מחר. נקווה לטוב.

תודה לחיזוקים.
לצפיה ב-'רגע, אז היא תקבל רטאלין לבית הספר או לבית?'
רגע, אז היא תקבל רטאלין לבית הספר או לבית?
14/01/2018 | 21:57
5
23
לצפיה ב-'מתחילים מהבית'
מתחילים מהבית
14/01/2018 | 22:20
4
89
עם חצי כדור בצהריים.
אם הכל טוב, מתחילים לתת בבוקר לביהס.
אנחנו אמורים להמשיך להיות בקשר עם הנוירו' ולעדכן אותה מה המצב ולפי זה אולי לעלות מינון אפילו.
לצפיה ב-'מאחלת לך '
מאחלת לך
14/01/2018 | 22:49
1
87
הרבה נחת ורגיעה.
מצטרפת לתובנה שהביא הפוך--כשיש בעיה שיש לה פתרון,
צריך לדעת לקבל ולשמוח שיש פתרון. (בעולם יש בעיות רבות וקשות ללא פתרון).
לכדור היא תסתגל, ואתם תלמדו איך לנהל את חייה כך שחוסר התיאבון
לא יקלקל כלום.
מאחלת לכם הרבה נחת.
לצפיה ב-'את כל כך צודקת'
את כל כך צודקת
14/01/2018 | 23:12
70
אני מאחלת לך נחת בחזרה.
לצפיה ב-'הגיוני. בהצלחה ואת מוזמנת לעדכן '
הגיוני. בהצלחה ואת מוזמנת לעדכן
15/01/2018 | 09:48
1
9
לצפיה ב-'מקווה לעדכן בחדשות טובות. תודה! '
מקווה לעדכן בחדשות טובות. תודה!
15/01/2018 | 10:17
9
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
15/01/2018 | 09:14
2
76
אין ספק שזה טוב שיש לחיה שם.. מזכיר לי את הפעמים שהיינו מגיעים עם הקטנה לרופא בתקווה שיאמר כבר שיש דלקת ויתן אנטיביוטיקה ולא שוב ויראלי

אבל חייבת לציין שזה היה ממש איבחון מהיר והחלטה מהירה. אני רגילה לשמוע שבדכ הדרך לאבחון הסופי זה תהליך ארוך.

לצפיה ב-'נכון, זה בהחלט היה מהיר. לא יותר משעה.'
נכון, זה בהחלט היה מהיר. לא יותר משעה.
15/01/2018 | 10:16
1
79
אני חייבת להודות שהיא "עלתה" על כל הדברים שאנחנו רואים והבנו שמהווים בעיה.
היא היתה מאד ממוקדת ועניינית וכנראה מאד מנוסה.
שמה של הנוירולוגית ד"ר לייטנר למי שרלוונטי לה.
לצפיה ב-'למען הסר ספק אני לא נגד רטלין אבל העלת משהו '
למען הסר ספק אני לא נגד רטלין אבל העלת משהו
18/01/2018 | 13:09
23
באחת התגובות מעלה.
אם הילדה באמת מוכשרת בריקוד/ התעמלות וכו הייתי ממליצה כן לחפש בית ספר "אחר".

לא קראתי בעיון ולא יודעת אם כתבת עד כמה "הקפיציות" שלה מפריעה גם ביום יום
עד כמה מפריע לה בהתנהלות הרגילה מעבר לבית הספר.

לצפיה ב-'צרת רבים'
צרת רבים
15/01/2018 | 10:26
1
72
לפעמים זה כן חצי נחמה: ילדי ADHD רבים מתוסכלים מלימודים, מתוסכלים מאינטראקציות חברתיות לא מוצלחות, וסובלים מתופעות לוואי (שלפעמים- אני מקווה שזה לעתים רחוקות - הרבה יותר גרועות ממה שהפוך תיארה) עד שהם מגיעים למינון הנכון. לפעמים ריטלין זה הצלה (וכן בהחלט התיאבון חוזר לאחר תפוגת ההשפעה). שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'זה נכון. לצערי יש ילדים - והם מיעוט אבל הם קיימים - ששום'
זה נכון. לצערי יש ילדים - והם מיעוט אבל הם קיימים - ששום
15/01/2018 | 10:58
77
טיפול תרופתי לא עוזר להם ויש להם תופעות לוואי לכל התרופות שקיימות בשוק (והן רבות), גם כאלו שבכלל לא דומות  לרטאלין. הם באמת במיעוט אבל זה כל כך מתסכל שקשה לפעמים להכיל את זה.
לצפיה ב-'ילדים חולים והתעניינות מורים'
ילדים חולים והתעניינות מורים
10/01/2018 | 07:29
28
372
הקטן היה חולה בבית מיום ראשון ועד אתמול. בפועל לא היה בבית הספר גם ביום שישי, סתם כי התפנק, אבל את זה המורה כמובן לא ידעה, כך שמבחינתה הילד חסר כבר ארבעה ימים ברציפות. התעניינה בטלפון? מייל? SMS? וואטסאפ? יונת דואר? לא, לא, לא ועוד לא אחד.
האמת? לא מופתעת כי אני יודעת שהיא לא ממש אוהבת אותו ובכל זאת - היא לא אמורה לדעתכן לפחות לזייף התעניינות? ממש כואב לי הלב בשבילו, שיש לו עוד שנה וחצי עם מורה שלא אוהבת אותו ולא מסוגלת אפילו להעמיד פנים שאכפת לה ממנו.
הוא ילד סופר חכם, הוא רגיש לזה ומבין את זה. והיום הוא חוזר לבית ספר שבו לאף איש צוות לא היה מספיק אכפת ממנו כדי להרים טלפון ולשאול למה הילד לא הגיע ארבעה ימים רצופים לבית הספר.
מתי ומי אצלכם מתקשר לברר למה ילד לא מגיע לבית ספר?
לצפיה ב-'אוףףףףף.'
אוףףףףף.
10/01/2018 | 08:35
1
253
מעצבן אותי לקרא דברים כאלה.
בשני מישורים--האחד, זה תפקידה וזו מחויבות שלה כמורה,
על זה היא מקבלת משכורת.
למה את לא מעירה על כך לה?  אבל תבררי אם היא היתה בביה"ס?
אולי גם היא נעדרת?
מורים אחרים לא מחויבים ובכלל לא בהכרח יודעים על העדרותו.

הענין השני--לא מבינה את האמירה-"לא אוהבת אותו" סליחה,
היא אמורה 'לאהוב' או את כולם כתלמידים, כילדים, זו מהות העבודה,
ואת שלך היא לא אוהבת, למה את מניחה לזה? ולא מתערבת.
חבל!

לצפיה ב-'היא לא נעדרת. אני יודעת כי אני השלמתי לו שיעורים כל יום'
היא לא נעדרת. אני יודעת כי אני השלמתי לו שיעורים כל יום
10/01/2018 | 10:00
231
אנחנו כבר מאוד מעורבים בבית ספר, ברמת מפגשים אחת לשבועיים הכוללים את המנהלת, יועצת, פסיכולוגית בי"ס, המחנכת כמובן וגם את המטפל הרגשי הפרטי של הבן שלי. קרו דברים הרבה יותר חמורים ונאמרו מצידה דברים הרבה יותר חמורים אליו מזה שהיא לא מרימה טלפון כשהוא חולה (אני לא אפרט כדי להימנע מאאוטינג), כך שיש כאן עניין של סדרי עדיפויות, על מה כן להלין ועל מה "להחליק". מה שכן, יש לנו מפגש כזה בשבוע הבא. אולי אעיר על העניין,  אם זה יהיה רלוונטי. יש דברים חשובים יותר לדבר עליהם
לי כאמא זה כואב לדעת שאני שולחת את הבן שלי להיות עם מחנכת שלא אוהבת אותו לא מבינה איך היא אמורה להתנהל. אני לא מראה לו את זה ולא אומרת לו את זה כמובן, אבל זה יושב לי כמו סלע על הלב.
לצפיה ב-'ואם היא היתה מזייפת התעניינות?'
ואם היא היתה מזייפת התעניינות?
10/01/2018 | 08:44
11
230
אצלנו בביה"ס נהוג שהמורה מתקשרת אחרי יומיים. נדמה לי שזה מדיניות שהמנהלת הנהיגה. נו, אז זה אומר שאכפת לה או מעניין אותה? זה באמת משנה לילד, שיודע שהיא לא מתה עליו ממילא, אם היא התקשרה או לא? או שזה מציק לך במסגרת חוסר החיבה הכללי ביניכן?
(והאם את בטוחה שהמורה עצמה לא חולה, או שאחד הילדים שלה חולה ואין לה ראש לשום דבר כרגע? המורה שלנו נעדרה כמה ימים טובים לפני שצקצקניות הוועד גילו שהבן שלה מאושפז. שיא עונת המחלות עכשיו, יתכן שיש סיבה).
לצפיה ב-'כמו שעניתי עכשיו למיכל - כן, אני יודעת שהיא הייתה כי'
כמו שעניתי עכשיו למיכל - כן, אני יודעת שהיא הייתה כי
10/01/2018 | 10:03
10
210
התעדכנתי על בסיס יומיומי מה נעשה בכיתה.
וכשגם ככה יש עבודה ברמת בית הספר לשנות את ההרגשה של הילד שיש מי שרואה אותו בבית הספר ושהוא רצוי, אז איכשהו את מצפה שגם אם היא לא מתה עליו, שכשהילד נעדר 4 ימים היא תרים טלפון. ולו בגלל שהיא יודעת איך הוא מרגיש, ולו בגלל שרשמית היא כמובן חלק מהעבודה הבית-ספרית לשינוי המצב. ולא. וזה רק מחדד לך מול מי את עומדת.
לצפיה ב-' האמת'
האמת
10/01/2018 | 10:15
9
203
מה שכתבת למיכל ולי מעלה את השאלה האם התחלת לחפש לו בי"ס אחר, או לפחות לעבור כיתה. יש לי אמון מוגבל מאוד (מאוד) ביכולת של מערכת כזו להשתנות.
לצפיה ב-'כן. אנחנו שוקלים את האפשרויות שלנו לשנה הבאה אבל לא נעשה'
כן. אנחנו שוקלים את האפשרויות שלנו לשנה הבאה אבל לא נעשה
10/01/2018 | 10:25
8
234
את זה עד שהוא עצמו יעבור שינוי משמעותי מספיק. כי אחרת הוא עלול לעבור בי"ס ו"לסחוב" איתו לסביבה חדשה את אותם הקשיים, וכך ליצור מחדש את אותן סיטואציות חברתיות. ואז באמת לא עשינו כלום.
הוא עבר אבחון פסיכולוגי-קליני לאחרונה וגילינו שהוא מחונן "אמיתי", כלומר עם IQ מאוד מאוד (מאוד) גבוה. אין בעיר שלנו כיתת מחוננים לצערי, ואנחנו לא בטוחים שלשלוח אותו לעיר אחרת בשביל זה זה בהכרח צעד נכון או מתאים בשבילו, בעיקר מבחינה חברתית.
בקיצור... הראש שלנו לגמרי בעניין שלו כל הזמן. ממש כל הזמן, ובחודשים הקרובים בהחלט  נצטרך לחשוב מה מתאים עבורו.
לצפיה ב-'בהצלחה במה שתבחרו,'
בהצלחה במה שתבחרו,
10/01/2018 | 10:58
153
אני במקומך כן הייתי שולחת אותו גם לעיר אחרת,
אם זה יכול לעזור לו מבחינה רגשית וחברתית.
גם לדרך יש מעלה של עצמאות ומרחב.

אגב, אני חושבת שבמקומך, הייתי קודם כל דורשת להחליף מחנכת--
אם היא לא מסוגלת להכיל, יש הרבה אחרות שכן מסוגלות.
היא לא חייבת להמשיך לחנך שם--חילופי גברא--הם הזדמנות טובה.
לילדים וגם לה. 
לצפיה ב-'אני כמובן לא מכירה אותו'
אני כמובן לא מכירה אותו
10/01/2018 | 10:58
3
180
אבל אצל חברים ילד מחונן (מאוד מאוד) עם בעיות חברתיות ניכרות, נפתרו באחת במעבר לכיתת המחוננים בעיר הקרובה (מרחק של כחצי שעת נסיעה דלת לדלת). למיטב זכרוני הוא מתגייס השנה, אבל שש השנים האחרונות היו פיצוי גדול ופריחה גדולה לו ולהוריו.

אני בטוחה שאת יודעת שהעיריה שלך חייבת לממן הסעות לילד לכיתת המחוננים הקרובה במקרה כזה, ושאם זה לא יילך, היא חייבת גם לקבל אותו בחזרה. למיטב זכרוני את גרה באיזור חיפה, שמכיל כיתת מחוננים שנחשבת מצוינת, ואת אחד מבתיה"ס הפרטיים היותר טובים בארץ שישמח לקבל ולטפח ילד כמו בנך (גילוי נאות: אני בוגרת הריאלי ואובחנתי כמחוננת, גם אם "מחוננת רגילה").
לצפיה ב-'הוא נמצא במרכז מחוננים אחת לשבוע, ואין כיתת מחוננים בקריות'
הוא נמצא במרכז מחוננים אחת לשבוע, ואין כיתת מחוננים בקריות
10/01/2018 | 11:03
2
181
יש בחיפה, ב"דוד ילין". אני לא חושבת שהעירייה צריכה לממן הסעות לשם, כי מבחינתם הוא לומד במרכז מחוננים. אם נחליט להעביר אותו לשם - ואם הוא אכן יתקבל - נעמוד בזה. נעמוד גם בהסעות לריאלי אם נחליט על זה. אני מוכנה להתפטר מהעבודה ולהפוך עולמות כדי שיהיה לו טוב. אבל זאת החלטה לא פשוטה מהרבה סיבות שונות.

לצפיה ב-'יש גם תחבורה ציבורית לא רעה בין קריות לחיפה'
יש גם תחבורה ציבורית לא רעה בין קריות לחיפה
10/01/2018 | 11:07
1
34
לצפיה ב-'לא לילד בכיתה ד'.... זה ברור שאנחנו נצטרך להסיע.'
לא לילד בכיתה ד'.... זה ברור שאנחנו נצטרך להסיע.
10/01/2018 | 11:17
43
לצפיה ב-'לדעתי, כן כדאי לך ללכת לפתרון של כיתת מחוננים'
לדעתי, כן כדאי לך ללכת לפתרון של כיתת מחוננים
10/01/2018 | 11:05
167
לא יודעת בדיוק מה הבעיות של הבן שלך, אבל לבן שלי היה קשה חברתית ביסודי.
השנה הוא התחיל ללמוד בחטיבה, בכיתה מדעית שמלאה בילדים שדומים לו.
והמצב השתפר פלאים.
גם אצלינו זה בית ספר מחוץ ליישוב, מצריך התארגנות לוגיסטית.
אם יש לך פתרום בשבילו להסעות לבית הספר וחזרה, בעיני זה מספיק.
ולחברים תצטרכו להסיע, או שיילך ישר אחרי הלימודים ואתם רק תאספו בערב.
לצפיה ב-'מעלה נקודה למחשבה, לפעמים השהיה בין דומים לך'
מעלה נקודה למחשבה, לפעמים השהיה בין דומים לך
18/01/2018 | 13:12
1
12
יכולה מאוד לעזור מבחינה חברתית
יותר נושאי שיחה, פחות תחושת זרות, תחושת "מצאתי את מקומי" אתגר בלימודים שמרגיע כל מיני דחפים אחרים  וכד'.
כך שיתכן והמאמץ בלהגיע לכיתת מחוננים הוא לא רק ללימודים אלא גם לכל המעטפת.
לצפיה ב-'אני לגמרי מסכימה איתך. תחושת החריגות שלו היא מאוד משמעותית'
אני לגמרי מסכימה איתך. תחושת החריגות שלו היא מאוד משמעותית
18/01/2018 | 13:46
12
ונאמרת  מפורשות על ידו בסיטואציות שונות ולגורמים שונים. גם בגלל זה אנחנו שוקלים להעביר אותו בשנה הבאה לכיתת מחוננים (בתקווה שיהיה לו מקום בכיתה). אני חושבת שאפשר להגיד שאפילו בעיקר בגלל זה, הרבה יותר מאשר האספקט של הלימודים.
לצפיה ב-'הבת שלי בכיתה א,'
הבת שלי בכיתה א,
10/01/2018 | 14:15
2
245
אם היא נעדרת, אני מודיעה למחנכת
וכשמודיעה אני מפרטת פירוט קצר ׁׁ(נניח לא מרגישה טוב)
ואז מקבלת חזרה איחולי החלמה מהירה והיא מסמנת בחוברת
את הדפים שעברו עליהם בכיתה ושולחת את החוברת עם אחד מהילדים שגר קרוב.
את לא הודעת למחנכת ?
לצפיה ב-'לא, לא ממש מקובל אצלנו להודיע מראש. גם תכלס אין לי איך ממש'
לא, לא ממש מקובל אצלנו להודיע מראש. גם תכלס אין לי איך ממש
10/01/2018 | 22:35
1
172
היא לא מוכנה לתת את הפלפון שלה, נתנה טלפון בבית ואני לא אתקשר אליה בשביל זה. נתנה גם מייל אבל בפועל בודקת את המיילים שלה פעם בשבוע-שבועיים (אני יודעת לפי כמה זמן לוקח לה לענות לי). בקיצור, זו מחנכת שקשה מאוד לתקשר איתה.
לצפיה ב-'באמת לא תקין בכלל '
באמת לא תקין בכלל
11/01/2018 | 08:22
23
לצפיה ב-'כואב הלב על הילד...'
כואב הלב על הילד...
10/01/2018 | 14:19
1
167
אצלנו,כיתה ד,המורה אומרת לתלמידים להתקשר לילד הזה והזה..ששוכב בבית חולה.לי אישית עוד לא יצא להשאיר בבית כמה ימים..ברוך ה'..
כואב הלב לשמוע ולדעת שמורה לא אוהבת את הילד שלך...
לצפיה ב-'אצלנו תמיד בודקים מה המצב'
אצלנו תמיד בודקים מה המצב
10/01/2018 | 15:57
152
העדרות של יום /יומיים - לא. העדרות ארוכה מובילה לשיחת טלפון /הודעת ווטסאפ מהצוות.
אני ממש זוכרת את המחנכת שלי מתקשרת הביתה כשהייתי ילדה. מבינה את הכאב שלך.
לצפיה ב-'וואו...'
וואו...
10/01/2018 | 16:36
6
196

ממרומי כיתה ו'...תלוי מחנכת ...
הייתה לנו מחנכת איכפתית שכבר מהיום השני או השלישי דאגה להתעדכן.
מחנכת אחרת שדאגה לילדים מסויימים שיתקשרו לחבריהם וכך גם הייתה מתעדכנת מולם בכיתה למחרת.
ומחנכת בדיוק כמו שתיארת...לא הזיז לה דבר.
אני חושבת שזה עצוב ולא תקין כי בכל אופן נכון שהם 35+- ילד...אבל ילד שנעדר מעל 3 ימים...מן הראוי שתתעניין ותתקשר.
קרוב לוודאי שאני הייתי "עוקצת" אותה יופי וגם מעבירה למנהלת.

התעצבתי לקרוא שכתבת שהיא לא אוהבת אותו, אבל מה לעשות - הוא התלמיד שלה והיא צריכה לצאת מהאיזור הנוח שלה ולהתאמץ...ונשמע שהוא פשוט מאתגר אותה וגורם לה לחשוב "מחוץ לקופסא" מה שבטח קשה לה מאוד.
מזדהה עמך בתחושות...קשה לתקן או להסביר אנשים כאלו.
ולצערי את לא לבד במערכה.

לצפיה ב-'אני אכן כבר למודת ניסיון, ויודעת בדיוק מה ערכה של מחנכת טובה'
אני אכן כבר למודת ניסיון, ויודעת בדיוק מה ערכה של מחנכת טובה
10/01/2018 | 22:31
5
181
זכה הבכור בארבע שנים של מחנכת מופלאה, שהצליחה לרומם אותו ואת הכיתה כולה אחרי שנתיים של מחנכת מזוויעה בכיתות א-ב. לצערי הקטן קיבל בדיוק את אותה מחנכת איומה בכיתות א-ב, שכל כולה נופת צופים להורים אבל המרחק בין החזות שהיא מציגה להורים לבין התנהלותה בכיתה הוא שמיים וארץ. הטעות שלנו הייתה שלא הבנו עד כמה הרסני זה הולך להיות עבור הקטן, ורק עכשיו אנחנו מבינים כמה רע עשו לו השנתיים האלו. ילד מחונן שחושב שהוא "הכי גרוע בעולם".
כרגע בית הספר נראה כמגויס לשנות את מצבו, כולל מעורבות של המנהלת, יועצת וכו. וסוף סוף הצלחנו למצוא לו מטפל רגשי יוצא דופן, שבתוך חודש הצליח להגיע אצלו למקומות שבמשך שנה שלמה לא הצליחה להגיע פסיכולוגית ילדים שעבדה איתו בשנה שעברה.
כואב לנו הלב על השנה שבוזבזה אצל פסיכולוגית לא מוצלחת, על שנתיים הרסניות שהוא עבר אצל מחנכת איומה, ועל זה שלא התמזל מזלנו לקבל את המחנכת שהייתה של הבכור. ואנחנו שוקלים בכובד ראש להעביר אותו בשנה הבאה לבית ספר אחר, גם אם זה יעלה לנו 2000 ש"ח לחודש העיקר שיהיה לו טוב.
לצפיה ב-'אתם צודקים בהחלטה'
אתם צודקים בהחלטה
10/01/2018 | 22:57
137
עלות מול תועלת זה חשוב ביותר.
אומר לך משפט שענתה לי פעם חברה--
"ילדים זה עסק יקר--תרתי משמע"
מה שעצוב בסיפור שלך, שהמחנכות ההרסניות נשארות וגורמות עוד נזקים,
את "בורחת ומבריחה" את הבן שלך,
לא כל הורה מודע, לא כל הורה יודע לטפל, 
זה נוראי בעיני.
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
11/01/2018 | 08:05
1
144
1. למה אתם לא מעבירים אותו לכיתה אחרת כבר עכשיו? זה כן אפשרי, מכירה כמה ילדים שעברו באמצע השנה.
2. תזכירו את נושא המחוננות בכל הזדמנות. תדברו עד כמה בית הספר לא יודע להתמודד עם ילדים ברמה של הילד. מנסיון, זה גורם לשינוי ביחס.
לצפיה ב-'כי בכיתה השנייה המצב ממש גרוע. קבלו מחנכת צעירה וחדשה'
כי בכיתה השנייה המצב ממש גרוע. קבלו מחנכת צעירה וחדשה
11/01/2018 | 12:40
143
ללא ניסיון, והיא ממש לא מצליחה להשתלט עליהם. אחת המורות המקצועיות בבית הספר היא חברה שלי, והדברים שהיא מספרת לי על הכיתה המקבילה.... אלוהים ישמור. הרבה יותר גרוע.
עניין המחוננות אכן עולה והוא גם מאוד בולט. הם יודעים שהוא שונה, וכל מורה שמכירה אותו מיד מזהה את זה. הוא גם היחיד מהכיתה שהתקבל למרכז מחוננים, והפער בינו לבין הילדים האחרים בכיתה מבחינה קוגניטיבית מאוד בולט. הם מאוד מודעים ליכולות שלו, רק שעד עכשיו - למרות הרבה שיחות - לא השכילו לעשות איתן כלום.
נכנסים לתמונה עכשיו עוד גורמים חוץ מאיתנו, ואני מקווה שזה יעשה שינוי. אם לא, אכן נעביר לבית ספר אחר.  
לצפיה ב-'קבלי '
קבלי
11/01/2018 | 16:23
1
102
נשמע לא פשוט...ונשמע שאתם איכפתיים ודואגים, עושים המון ואתם פועלים בנושא
ומקווה שבקרוב תוכלו לנשום לרווחה ונשמע ממך בשורות טובות 
לצפיה ב-'גם אנחנו'
גם אנחנו
11/01/2018 | 18:46
17
לצפיה ב-'את אמורה ליידע אותה ולא הפוך'
את אמורה ליידע אותה ולא הפוך
11/01/2018 | 00:01
192
אם היא כבר צריכה להתקשר אלייך, סימן שלא היית בסדר!
לצפיה ב-'קודם כל קבלי חיבוק'
קודם כל קבלי חיבוק
11/01/2018 | 09:35
167
קראתי את רוב השירשור ואני מבינה פחות או יותר, יותר פחות מאשר יותר- את המצב.
אני באמת מצטערת שאת נחשפת להרגשה כזאת עם הבן שלך. זה נוראי לדעתי. לכל אמא.  אני יודעת שמורה רגיש ומכיל זה שמיים וארץ לילדים.
יכולה לומר לך ששנה שעברה המורה של הבן שלי לדעתי, לא עפה עליו. היא זייפה התעניינות, כי היא פשוט היתה מאוד סטריקט לגבי הנהלים, להתעניין אחרי יומיים זה אחד מהם. מרגש אותי? ממש לא. היא היתה נוקשה באופן כללי ולא הטיבה לגבש בין ילדי הכיתה. אבל בשורה התחתונה, ההתעניינות תכלס לא מעניינת אותי, זה לא משחק אצלי תפקיד, גם ברמה האישית עם אנשים בחיים בחיי, וזה משהו שחשוב לי להעביר לילדים, להתעסק בעיקר. לא להיעלב מאנשים על דברים פחות חשובים.
אני בראש שלי כל הזמן משננת שגם מורות הן בני אדם והם יכולות להתחבר פחות לילדים מסויימים, במיוחד אם הילד מעצבן ועושה שטויות, משהו שאני מתריעה בפני הבן שלי על בסיס קבוע. אז אולי זה יעודד אותך ואולי לא, אבל אם הבן שלך עשה איי אילו דברים שהכעיסו והרתיעו את המורה, זה לגיטימי שהיא פחות תתחבר אליו צריך לפעמים לקחת אחראיות על ההתנהגות שלנו. ואני אומרת הכל בהסתייגות כי אני לא יודעת מה בדיוק קרה, ואני מבינה שהמורה שגתה בהתנהגות שלה, וגם כי בכל זאת מורה צריכה לעשות מאמץ כביר כן להכיל ולהתנהג בצורה מכובדת לתלמידים שלה. (שימי לב אני במלחמה עם עצמי ועם הדעה שלי)
אני השנה כן נהנית ממורה חדשה ומדהימה ואני רואה את רמת הרגישות והאכפתיות שלה לתלמידים, איך היא יודעת לתאר שליליות באורך רוח כזה שאת מחייכת גם כשאת שומעת את הבעיות. היא עוטפת את הילדים כולם וזה נדיר בהחלט. אבל מאוד חשוב שכל ילד יבין שההתנהגות שלו יכולה לגרור אחריה תוצאות, ומורים כועסים וחסרי סבלנות היא אחת מהם (כן לכל הצקצקנים שחושבים שמורים חייבים להכיל מאה אחוז מהזמן את מאה אחוז מהתלמידים)
אז לסיכומו של עניין, בדמיון שלי יש סקאלה כזאת שכל מורה מכיל יותר או פחות וכל תלמיד שנמצא עליה ועד כמה המורה מחבבת אותו או לא.
אם בתיאוריה מורה צריך לאהוב את כולם, זה יופי אבל בפועל זה לא קורה.
האם זה בסדר? זה לא. ריאלי? זה לא. מה עושים? עובדים על הילד (שזה מה שאתם עושים להבנתי), ומתעלמים מדברים לא חשובים מספיק.
מאחלת לכם בהצלחה בתהליך הלא פשוט 
לצפיה ב-'צריכה רעיונות להפעלה לבנות'
צריכה רעיונות להפעלה לבנות
07/01/2018 | 21:34
17
221
אחרי שתוכניות היומולדת שלנו נגנזו בגלל בלתם , עברנו לתוכנית חילופית של מסיבת פיג׳מות.
חוץ מסרט ופופקורן ואטמי אוזניים שאני הולכת לרכוש, אני צריכה רעיון להפעלה קצרה. מדובר ב6-7 בנות בגילאי 8-9 . מה אפשר לעשות שיהיה נחמד וכיפי? יום ההולדת בשבת הקרובה
לצפיה ב-'קישוט עוגיות.'
קישוט עוגיות.
08/01/2018 | 06:24
3
166
אצלנו זה תמיד הולך טוב - קונים פרוסטינג (או ממרח מרשמלו אם אין) ושלל קישוטים לעוגה, מורחים את הפרוסטינג על העוגייה והילדות יוצרות יצירה. בפעם האחרונה שעשינו את זה הילדות התארגנו לבד, אז הן קנו גם "אבנים" כאלה בחנות ממתקים, והפעם חלק מהיצירות היו "מהטבע" - מפלים, גנים, וכו'.
אפשרויות נוספות - כיסאות מוזיקליים, חפש את המטמון במובן שמפזרים מטבעות שוקולד באזור מסוים בבית שלא אכפת לך שיבלגנו והן צריכות למצוא, איזושהי וריאציה על להדביק את הזנב על החמור.
ואפשר סתם לאפות יחד עוגיות שתהיינה מוכנות באמצע הסרט.
לצפיה ב-'תודה, עוגיות זכה!'
תודה, עוגיות זכה!
08/01/2018 | 21:39
2
122
איפה קונים פרוסטינג?
מקסימום אכין, אבל אין לי הרבה זמן אז מעדיפה לחסוך עבודה..
לצפיה ב-'אצלנו יש בסופר באזור של העוגות, אם כי גם לא תמיד.'
אצלנו יש בסופר באזור של העוגות, אם כי גם לא תמיד.
08/01/2018 | 22:21
1
102
זו לא רשת מאוד גדולה, אז אין טעם שאגיד את השם. החלופה של ממרח מרשמלו היא מאוד מגעילה, אני חייבת לציין, ואם את לא מוצאת פרוסטינג אולי עדיף לחשוב על משהו אחר.
לצפיה ב-'אין לי מושג מה זה ממרח מרשמלו'
אין לי מושג מה זה ממרח מרשמלו
08/01/2018 | 22:55
110
אני יודעת להכין רויאל אייסינג (בקונדיטוריה ועוגות אני דווקא די חזקה)
אבל זה הרבה זמן, ויש לי רק כמה שעות להכין את זה, כמות של עוגיות ועוגת יום הולדת..
לצפיה ב-'אצלנו יצירה תמיד הולך.'
אצלנו יצירה תמיד הולך.
08/01/2018 | 08:57
128

אצלנו מאד אוהבים עבודות יצירה. למספר כזה קטן של בנות אפשר לקנות ערכות יצירה - שזה יקל עלייך. חולצה ולצייר עליה בטושים, משהו מעץ שמקשטים בצבעים ונצנצים. 

כמה פעמים כשהבנות שלי היו במסיבה, עשו "עציץ ממתקים". ממלאים עציץ בשברי עוגת שוקולד, משחילים ממתקים רכים על שיפודים, ותוקעים ב"אדמה".

לצפיה ב-'פיצה'
פיצה
08/01/2018 | 09:09
88
מכינים את הפיצה לפני התחלת הסרט (הבנות מרדדות ושמות רוטב, גבינה ותוספות לפי רצונן), אופים ואוכלים במהלך הסרט.
לצפיה ב-'עוד רעיון ליצירה שיכולה ללכת - שלט לחדר. הלך מצוין אצלנו '
עוד רעיון ליצירה שיכולה ללכת - שלט לחדר. הלך מצוין אצלנו
08/01/2018 | 10:27
129
ב"בית פתוח" פעם. קניתי שלט שמורכב משלושה מלבני עץ, שמחוברים ביניהם במן שרוך לבן. כשהילדים הגיעו צלמתי אותם והדפסתי לכל אחד את התמונה שלו. כל ילד הדביק את התמונה שלו באמצע, ומסביב הם קשטו בצבעי גואש עם נצנצים, באבנים וכל מיני שטויות שקניתי בערימות בחנות היצירה. חשבתי שזה ייקח גג חצי שעה, ובסוף ישבו על זה מעל שעה. וזה עוד עם חצי קבוצה של בנים, אז עם בנות זה בטוח יתפוס.
לצפיה ב-'עוד רעיונות'
עוד רעיונות
09/01/2018 | 01:28
92
פינת איפור (אפשר לקנות מראה קטנה לכל אחת, אביזרי איפור על שולחן נמוך, ולצלם בסוף)
ספא- כמה גיגיות, מים חמימים, מגבות קטנות, סבונים פצפונים של בית מלון, לקים בכמה צבעים
משחק אמת או חובה
ביצירה אפשר להכין ציפית של כרית
לצפיה ב-'ערכת הפעלה'
ערכת הפעלה
09/01/2018 | 09:26
75
עולה בסביבות 300 ש"ח.
חברה שלי קנתה ערכה כזו באתר שנקרא תיבת ההפעלות. 
ההפעלה היתה חמודה מאוד. במקרה שלה זה היה ל-15 בנות בערך.

לצפיה ב-'לא מנסיון אבל'
לא מנסיון אבל
09/01/2018 | 09:46
110
פעם ממש מזמן הכנתי לעצמי צמידים. הייתי קונה אבנים וחרוזים וכל מיני קישוטים, חוט דייגים בסליל או או סליל שרשרת, צריך סוגר והחלק שמהדק קצוות (בחנות יסבירו לך) והבנות יכולות להכין ולצאת ממש עם צמיד או שרשרת לבחירתך.
זה לא מסובך, עם עזרה שלך זה יכול להיות מגניב לדעתי והעלות לא תהיה גבוהה מידי. תבדקי בחנויות יצירה.
לצפיה ב-'אפשר לנצל"ש לבנים?'
אפשר לנצל"ש לבנים?
10/01/2018 | 13:12
6
106
גם חוגגים 7, מחפשת רעיונות לפעילויות
לצפיה ב-'בתוך הבית?'
בתוך הבית?
10/01/2018 | 14:35
13
לצפיה ב-'שמעתי שבנים בגיל הזה אוהבים אבירים וחרבות'
שמעתי שבנים בגיל הזה אוהבים אבירים וחרבות
11/01/2018 | 08:08
69
לא הייתי נותנת לקבוצת בנים חרבות כשהם בתוך הסלון שלי, אבל אולי משהו בסגנון של אבירים.

אולי סוג של חפשו את המטמון, בתוך הבית, עם מפת אוצר?
לצפיה ב-'כמה ילדים?'
כמה ילדים?
11/01/2018 | 10:26
60
יש לי בן שש ובן שמונה. בגיל שבע את יכולה על הגבול לעשות איתם יצירה כלשהי (להכין גלימות מסכות כובעים...), השאלה כמה ילדים יהיו?
לצפיה ב-'גם לדעתי יצירה לבנים בגיל הזה זה סבבה'
גם לדעתי יצירה לבנים בגיל הזה זה סבבה
11/01/2018 | 10:44
63
וגם הכנה של עוגיות/קישוט מאפינס וכאלה.
אפשר גם לתת לכ״א להכין לעצמו פיצה
חבילה עוברת
לצפיה ב-'חדר בריחה ביתי, חפש את המטמון בבית'
חדר בריחה ביתי, חפש את המטמון בבית
11/01/2018 | 15:36
26
לצפיה ב-'תודה על כל התשובות'
תודה על כל התשובות
13/01/2018 | 20:24
8
לצפיה ב-'אפשר התייעצות בנושא עבודה ? לא לציטוט כל השרשור'
אפשר התייעצות בנושא עבודה ? לא לציטוט כל השרשור
06/01/2018 | 19:34
13
404
שבוע טוב לכולן !
אחרי שנים רבות עם הילדים בבית רציתי קצת לצאת לחצי משרה , ככה שאוציא את הקטן מבית ספר ואוכל להמשיך להיות עם הילדים. מצאתי עבודה במשפחתון , בעלת המשפחתון לא הייתה כשהגעתי לפגישה שקבענו , הסייעת מחליפה הראתה לי קצת מה קורה.
למחרת כבר הייתי לבד , בעלת המשפחתון יוצאת כל יום לסידורים כאלה ואחרים ואני לבד עם 6 ילדים. זה די מלחיץ אותי , מה עושים במקרה חירום חס וחלילה ? וגם נראה לי חוסר אחריות מצידה , היא לא מכירה אותי , הילדים באחריותה , היא עוקבת אחריי במצלמות שיש בבית . נתתי את המקסימום , הילדים היו אהובים ומטופלים , עזרתי עם הארוחות שלהם ,הבישול , לטאטא לסדר קצת . באמת שעבדתי טוב. אמרה שתיתן לי את השכר על מספר ימים בחודש 12 ומחודש 1 כבר יכנס לבנק . פעם אחת אמרה שמשכה ונתנה לבעלה , פעם שנייה אמרה שאני לא אלך בלי לבקש את הכסף , ביקשתי , אומרת אין לי ,ביום א ! בנוסף לא מכבדת את זה שאני הולכת באחת , מאחרת . אמרתי לה שתכין לי את כל הכסף שמגיע לי , אני לא יכולה להמשיך .התבאסה מאוד , לא נראה לי שאני צריכה בשכר מינימום לטפל בהם לבד , ובטח שהמשחקים האלה עם השכר לא מקובלים . איך להתנהל אם ביום א לא תיתן לי את הכסף ? מה דעתכם על מקום כזה ?
תודה.
לצפיה ב-'יש לך חוזה כתוב?'
יש לך חוזה כתוב?
06/01/2018 | 20:47
2
188
או הכל סיכומים בע"פ?
אם יש כתובים--אז בטוח גם סיכמתם אם היא מפטרת אותך כמה זמן חובתה להודיע מראש.
ואם את מתפטרת כמה זמן עליך להודע.
במשק מקובל שהמתפטר מודיע שבועים מראש.
תבדקי עם עצמך אם את מוכנה לעוד שבועיים, אם לא--מה הזמן שאת מקציבה לה.
לגבי הכסף, תבקשי עד לתאריך--ואז מכתב מעו"ד.

לגבי עבודה בהמשך, נא לכתוב חוזה מסודר ולא לסמוך על סיכומים בע"פ.

בהצלחה. מענין איך תסגרי את הענין. אשמח שתשתפי.
לצפיה ב-'אין חוזה .שאלתי בדיני עבודה '
אין חוזה .שאלתי בדיני עבודה
06/01/2018 | 20:59
1
207
אני מחוייבת מקסימום ליום הודעה מראש אם בכלל , רק שבוע וחצי שם.
היא קיבלה אותי מיד , בלי לראות בכלל.מיד התחלתי לעבוד.
אני לא אוהבת את זה שהיא משכיבה כל ילד בעגלה בחדר עם דלת סגורה , היא לא מרשה לפתוח . כל האחריות עליי כי היא לא נמצאת תמיד. עם כל המיקרים ששומעים שקורים בגנים אני מאוד מפחדת שיקרה משהו ואני לבד.
נראה מחר . תודה
לצפיה ב-'אם את רק שבוע וחצי שם,'
אם את רק שבוע וחצי שם,
06/01/2018 | 21:02
179
תודיעי לה מחר בבוקר, שזה היום האחרון, 
ושאת מבקשת את הכסף היוםלפני שאת עוזבת.

אגב, כל ההתנהלות שלה--לקויה, ומה עם הורים?
הם יודעים?  
את יכולה לומר לה--שאם לא תשלם לך את תודיעי להורים--
שתרגיש מאוימת.

לצפיה ב-'דעתי: א. לברוח כמה שיותר מהר ב. לידע את ההורים על הנעשה '
דעתי: א. לברוח כמה שיותר מהר ב. לידע את ההורים על הנעשה
07/01/2018 | 00:04
196
יצא לי להתקל במשפחתון דומה. להורים לא היה מושג שבעלת הבית יוצאת כל יום לסידורים ומשאירה את התינוקות המסכנים (חמישה במספר) קשורים לסלקלים או בלולים בהשגחה של תיכוניסטית בת 17! זאת פשוט התעללות בפעוטות! אסור אסור אסור לתת לזה להמשך! ואת - בטח שלא אמורה לתת לזה יד ותזכרי שאם חלילה יקרה משהו כשבעלת הבית לא במקום, את עלולה לתת את הדין. על השכר אני כבר לא מדברת - זאת הלנת שכר. אם רק תרמזי לה שתערבי את משרד העבודה והרווחה, אז במידה ויש לה טיפה שכל היא תבהל ותשלם לך מיד.

איך? איך בנאדם, אישה, מסוגלת לעשות ככה לפעוטות חסרי ישע? איפה הרחמים? איפה האחריות? אני רותחת כל פעם מחדש מסיפורים כאלה!
לצפיה ב-'זה מקום איום. ואת יודעת את זה.'
זה מקום איום. ואת יודעת את זה.
07/01/2018 | 08:20
6
225
את עובדת אצל אישה שקרנית וחסרת אחריות.

כל יום נוסף שם - את חלק מהבעיה. את חושבת שהורים שיגיעו באמצע היום ויגלו אותך לבד עם שישה ילדים, לא יצעקו גם עלייך?
לצפיה ב-'לא מבינה בזה ...'
לא מבינה בזה ...
07/01/2018 | 15:45
5
214
מותר מטפלת על שש ילדים , היא הביאה אותי להיות איתם כשהיא יוצאת , זה אסור ?
באמת שאני לא יודעת מה החוקים כאן...
חושבת ששכר מינימום זה קצת לא ?
היא שילמה מה שמגיע .
לצפיה ב-'את כתבת שזה חוסר אחריות מצידה. היא אמרה להורים'
את כתבת שזה חוסר אחריות מצידה. היא אמרה להורים
07/01/2018 | 16:18
166
שבזמן שהיא יוצאת, את תהיי עם הילדים?

שכר מינימום זה קצת. בגלל זה קוראים לו מינימום. אבל יש אנשים שזה מה שהם משתכרים. ואם זה מה שסיכמתם, אז זה בסדר.
לצפיה ב-'אין חוקים לגבי תינוקיות ופעוטונים'
אין חוקים לגבי תינוקיות ופעוטונים
07/01/2018 | 17:37
34
לצפיה ב-'כתבת שהיא בכלל לא מכירה אותך, וכבר השאירה אותך לבד '
כתבת שהיא בכלל לא מכירה אותך, וכבר השאירה אותך לבד
07/01/2018 | 19:05
2
161
עם 6 תינוקות.
גם אם לא קורה אסון, ו"רק" 5 תינוקות בוכים בזמן שאת מחליפה חיתול/מאכילה
זה לא תקין וחוסר אחריות( ועוד עובדת חדשה, לא מנוסה, שבכלל לא מכירים אותה).

לצפיה ב-'הודעתי שמסיימת השבוע'
הודעתי שמסיימת השבוע
09/01/2018 | 18:58
1
140
היא משחקת עם התשלום ...הכנתי אותה שנגמרו המשחקים.
גועל נפש של  בני אדם ,איך לא מתביישים לרמות ככה עובד ?
תודה
לצפיה ב-'בהצלחה. נשמע שקבלת את ההחלטה הנכונה.'
בהצלחה. נשמע שקבלת את ההחלטה הנכונה.
09/01/2018 | 21:00
19
לצפיה ב-'מהר, מהר לעזוב וליידע את ההורים. זה אפילו חובה שלא יבואו ליד'
מהר, מהר לעזוב וליידע את ההורים. זה אפילו חובה שלא יבואו ליד
07/01/2018 | 16:05
170
לידי אסון שם.
לצפיה ב-'לעזוב ויפה שעה אחת קודם'
לעזוב ויפה שעה אחת קודם
07/01/2018 | 17:53
176
ממש מבאעס עד שמצאת וכו אבל עושה רושם שאפשר למצוא מקום אחר הרבה יותר טוב, הן מבחינת רמת האחריות של בעלת המקום שמשאירה אותך שם לבד עם 6 ילדים, חוסר אחריות נוראי בעיני, והן ברמת המשחקים עם המשכורת.
מקווה שהיום נתנה לך את הכסף, אם לא פני למועצת הפועלים הקרובה למקום מגורייך הם נותנים יעוץ משפטי בחינם וסביר שיסכימו לשלוח מכתב התראה מעו"ד  לאותה מעסיקה.
יש המון גני ילדים נחמדים. אל תתייאשי וחפשי מקום אחר.
לצפיה ב-'מה מה מה שבוע טוב'
מה מה מה שבוע טוב
07/01/2018 | 10:32
24
59
לצפיה ב-'אצלנו היה מעניין...'
אצלנו היה מעניין...
07/01/2018 | 10:35
8
259
אממ אצלנו היתה ארוחת שישי מעניינת
ארוחה באות א
אחרי שכל תחילת השבוע חפרתי ברשת והתארגנתי על 90% מהמנות עד האות ט, החלטתי ללכת על זה.
מה בתפריט:
אוסובוקו שיצא מצויין ונשאר ממנו בשפע..
אורז כמובן (בשורה התחתונה, בחלק גדול מהאותיות אני יכולה להכין אורז כלשהו תואם אות)
סלט אבוקדו וסלט ארטישוק
אנצ'ילדות
ואצבעות עוף של ניקי.
שתינו מיץ אפרסק ולא אכלנו את האננס ששמרתי לקינוח.
היתה ארוחה ממש טעימה, אבל הכי חשוב זה שהכנתי דברים חדשים ומעניינים, הילדים אהבו כל אחד משהו אחר וכל הרעיון היה חמוד. מקווה להחזיק מעמד בסיפור הזה כי יש אותיות מאתגרות....

לשבת הכנתי סיר עופות ענק שנשאר גם להיום
ועל עוגה הפעם ויתרתי...
לצפיה ב-'וכי למה הבאת על עצמך את העניין הזה? '
וכי למה הבאת על עצמך את העניין הזה?
07/01/2018 | 10:59
7
55
לצפיה ב-'זה פרוייקט מקסים!'
זה פרוייקט מקסים!
07/01/2018 | 11:34
6
221
דבי המתוקה מפורום אחר יישמה פעם שני סבבים כאלה, של ארוחות שישי. הראשון לפי א-ב, והשני לפי מדינות.
זה מקסים, ומעניין וטעים, ומוציא מהשגרה ופותח עולמות טעם חדשים.
בהצלחה עדי, תמשיכי לדווח
לצפיה ב-'כן, מכירה. ומעדיפה לקרוא עליו מאשר ליישם אותו '
כן, מכירה. ומעדיפה לקרוא עליו מאשר ליישם אותו
07/01/2018 | 11:35
166
טוב נו, הילדים שלי כבר מזמן מכירים את כל האותיות
לצפיה ב-'חח תודה'
חח תודה
07/01/2018 | 12:47
160
אני אחפש מה היא הכינה
והילדים שלי מכירים את האותיות, זאת סתם חוויה וזיכרון ילדות על אמא משועממת...
ליאת (עדי זה הגדול שלי)
לצפיה ב-'את בטוחה שזה השם שלה? לא מוצאת בחיפושים'
את בטוחה שזה השם שלה? לא מוצאת בחיפושים
07/01/2018 | 12:55
3
135
באיזה פורום זה היה?
לצפיה ב-'הורים לפעוטות'
הורים לפעוטות
07/01/2018 | 15:26
2
136
debzz5
היה לי קשה עד שנזכרתי איזה כינוי ייחודי היה לה לבתה
לצפיה ב-''
08/01/2018 | 09:42
4
לצפיה ב-'אני זוכרת אותה. פניתי אליה כי לא מצאתי בחיפוש המתקדם..'
אני זוכרת אותה. פניתי אליה כי לא מצאתי בחיפוש המתקדם..
08/01/2018 | 09:52
20
לצפיה ב-'השבוע הפכתי להיות אמא שלי'
השבוע הפכתי להיות אמא שלי
07/01/2018 | 10:59
12
250
לאמא שלי יש מנהג - שכל פעם שיורד גשם יומיים רצופים, והתחזית שימשיך גם בשבת - היא רוצה להכין טשולנט. (בדרך כלל היא לא מכינה, כי אני והאחים שלי לא מגיעים אליהם לארוחת צהרים בשבת אם מזג האוויר סוער).

השבוע ראיתי את התחזית - והודעתי שזו בדיוק שבת לטשולנט.
בת ה-9 שלי הכינה את הטשולנט, עם עזרה שלי (היא קילפה תפ"א, קצצה, טיגנה בצל, השרתה שעועית, הכינה הכל בסיר, תיבלה ובישלה. אני השגחתי ועזרתי לה במה שהתקשתה).
אתמול בצהריים פתחנו את הסיר ונהנו מאוכל של חורף במזג האוויר הגשום והקר שהיה
לצפיה ב-'ניייסוש... ותודה מהאות ט'
ניייסוש... ותודה מהאות ט
07/01/2018 | 12:51
11
32
לצפיה ב-'אגב, אותו תבשיל'
אגב, אותו תבשיל
07/01/2018 | 13:12
10
169
תוכלי גם באות ח' --חמין,
טשולנט זה פשוט לא בעברית
אבל תוכלי לאות ח' גם להוסיף חומינדוס--גם לא בעברית,
אגב, המאכלים שאינם בעברית הם בכ"ז טעימים.
בהצלחה בפרויקט.
לצפיה ב-'הגזמת'
הגזמת
07/01/2018 | 13:20
9
146
חמין
טשולנט
טביח
אוסובוקו
ז'רקובי
ואני עוצרת פה כי חיפשתי רק עד האות ט...
לצפיה ב-'למה רק עד ט'?'
למה רק עד ט'?
07/01/2018 | 13:41
8
17
לצפיה ב-'רציתי לוודא שיש מה להכין באותיות הקרובות'
רציתי לוודא שיש מה להכין באותיות הקרובות
07/01/2018 | 14:19
7
122
מאכלים שיתאימו לי למשפחה.
אגב מחפשת עיקרית ותוספת באות ד חוץ מדג...
לצפיה ב-'הנה כמה מאכלים ב--ד''
הנה כמה מאכלים ב--ד'
07/01/2018 | 15:53
5
130
דייסה, 
דובדבנים.
דלעת,
דלורית, 
דבש.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/01/2018 | 09:27
4
93
רשמתי את האופציות למעט דייסה שזה גם לא יתאים לארוחת שישי.
חשבתי על הסלט של הפוך (דלעת ועדשים)
ואם ממש לא תהיה לי ברירה אני אכין עוף בדבש...
לצפיה ב-'הסלט שלי יכול להתאים גם לאות ע'!!'
הסלט שלי יכול להתאים גם לאות ע'!!
08/01/2018 | 10:39
103
סלט עדשים ודלעת
לצפיה ב-'דמפלינג/ דים סאם..'
דמפלינג/ דים סאם..
08/01/2018 | 12:08
2
13
לצפיה ב-'חשבתי על זה'
חשבתי על זה
08/01/2018 | 13:05
1
98
גם על דולמה ודושפרה
השאלה אם הילדים שלי יאכלו משהו מכל זה..
לצפיה ב-'ואני לא הולכת להכין דוחן '
ואני לא הולכת להכין דוחן
08/01/2018 | 13:07
93
אני אכין דלי רול
דג
דמפלינג או דושפרא
אולי מרק דלעת
סלט דלעת ועדשים
ואם לא תהיה ברירה עוף עם דבש

לצפיה ב-'דפי אורז?'
דפי אורז?
09/01/2018 | 16:33
7
לצפיה ב-'אצלנו ארוחת הצהריים בשישי נפתחה כנדרש במרק'
אצלנו ארוחת הצהריים בשישי נפתחה כנדרש במרק
07/01/2018 | 11:09
194
היה יום גשום וקר מאוד אצלנו בקריות, שממש דרש מרק שעועית חם.
אחר כך - כדורי בשר עם פתיתים ברוטב עגבניות, פסטה ברוטב עגבניות וירקות ירוקים בתנור.
בשישי אחר הצהריים כבר כמעט ולא ירד גשם אבל האווירה החורפית נשארה, ולא הייתה ברירה אלא לאפות עוגת שיש-קנמון (של עוגיונט הנפלאה). יש מזג אוויר שפשוט דורש אוכל וריחות מסוימים, אין ברירה
בשבת - תבשיל פרגיות עם תפ"א ושעועית ירוקה ברוטב מייפל וסויה, אורז, וכרגיל 2 תבניות של ירקות בתנור.
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו'
מה שהיה אצלנו
07/01/2018 | 12:53
131
בשישי בצהריים אכלנו מרק ירקות עם קוסקוס ושקדי מרק (למזלי הכנתי ברביעי).
חזרנו קפואים וקצת רטובים מבית הספר זה היה מחמם ומנחם.

בערב אכלנו קובות שהיו לי במקפיא הייתי צריכה להכין רק רוטב וכמובן אורז ליד. 
לשבת הכנתי חמין וביצים חומות.
לארוחת בוקר אכלנו ביצים חומות עם חומוס ביתי וסלט ירקות.
לצהריים הילדים אכלו קובות (לא התלהבו מהחמין) ואנחנו חמין.
כל היום היינו בבית ושיחקנו משחקי קופסא. היה כייף מאוד.
לצפיה ב-'מתייעצת לגבי ביריונות כלפי הילדים'
מתייעצת לגבי ביריונות כלפי הילדים
07/01/2018 | 15:41
3
278

חייבת להתיעץ איך הייתי צריכה להתנהג ומה המסר הנכון לילדים:
הייתי עם הילדים (בת 8 ובן 6) במשחקייה וקנינו כרטיסי הגרלה שזיכו אותם בפרסים. סתם פרסים קטנים - כל מני שטויות מפלסטיק שעולים אגורה.
כשעמדנו לצאת אז הם נעמדו בתור לקבל את הפרסים ופתאום הבת שלי חוזרת בוכה ומספרת שהיתה שם קבוצה של בנות גדולות ממנה, שאחת מהן גנבה להם את אחד מהכרטיסים הזוכים וברחה תוך כדי צחוקים וילדה אחרת מהחבורה אמרה לה: איזה ילדה מטומטמת וחרשת.
כל הארוע קרה ליד הדלפק והבחורה שעבדה בדלפק לא התערבה! 
כשהגעתי לדלפק ושאלתי בקול רם: מי מהבנות פה גנבה לך את הכרטיס?? - מייד כמה בנות (ניראות בנות 12-13 ככה) התחילו לצחוק ברוע ולרוץ - ברחו מהמקום.  
שאלתי את האישה בדלפק למה לא התערבה. אמרה לי: לא שמעתי ולא ראיתי. הבת שלי אמרה, לא נכון, את ראית שהיא חטפה לי את הכרטיס מהיד.
אני כבר יומיים שואלת את עצמי איך הייתי אמורה להגיב כדי להפוך את הארוע למשהו ללמוד ממנו. זה מה שמפריע לי:

א. זה שהאישה בדלפק לא עשתה כלום. 
ב. זה שהבת שלי כל כך נעלבה ובכתה. איך אני מלמדת אותה לעמוד על שלה? להגן על עצמה? לא להעלב?
ג. עם כל הדרמה פתאום חשבתי לעצמי: ומה עם הבן? הוא בכלל עמד מהצד ולא התערב עבור אחותו. מאוד מפריע לי שהוא ניתק את עצמו מכל הארוע. מה אני אמורה להגיד לבן?
ד. אני שואלת את עצמי אם הייתי אמורה לרדוף אחרי הבנות כדי למצוא את ההורים?

ממש כבד לי בלב שלא הלכתי איתם לדלפק כדי להגן. נתתי להם ללכת לבד לדלפק למרות שראיתי שעומדים שם ילדים גדולים יותר.
אשמח לשמוע את המלצותכם..

לצפיה ב-'מקרה מצער.'
מקרה מצער.
07/01/2018 | 16:23
206
הילד בן 6, לא הייתי מצפה ממנו לעמוד ולהגן אל אחותו מפני ילדות רעות שגדולות ממנו פי שתיים.

אני לא הייתי מצפה מבתי להצליח להגן על עצמה מפני קבוצת ילדים גדולים ורעים.
מה את רוצה? שהיא תנסה להרביץ להן ותהיה חלק מקטטה?

ואל תאכלי את עצמך שלא רדפת אחריהם. אם הן בנות 12, אז בכלל סיכוי טוב שההורים שלהן לא בסביבה. 

תחבקי את הבת, תגידי לה שיש אנשים רעים בעולם. וזה באסה. 

לצפיה ב-'בנוסף לדברי קודמתי,'
בנוסף לדברי קודמתי,
07/01/2018 | 16:29
190
היתה לך הזדמנות לתבוע מהנערה בדלפק,
או מהממונים עליה, לתת לה כרטיס חלופי, או פרס.
כי תפקידם גם להגן ולשמור על הסדר.
וזה היה מפצה את הבת שלך.

לצפיה ב-'לשכוח מזה'
לשכוח מזה
08/01/2018 | 09:41
151
ללמד אותם לא להיכנס לויכוח וריב עם אנשים אחרים (במקרה שלהם זה ילדים אחרים)
להסביר שיש ילדים שמתנהגים בצורה מזלזלת ורעה, ואנחנו לא כאלה (לא מרביצים/מקללים/חוטפים) ולפעמים צריך לומר "לא נורא", אני משחררת מבט מסכן ומרחם ואולי גם משפט על הילדים שמתנהגים בצורה כזאת ואנחנו מעל זה, לא מתעצבנים ולא מבזבזים אנרגיה אחרי זה.
נקסטטטטטטטטטטטט
לצפיה ב-'אז מי שלחה את הילדים היום לבי"ס'
אז מי שלחה את הילדים היום לבי"ס
05/01/2018 | 07:43
14
200
ומי השאירה בבית?
אצלנו הקטן לגמרי בחר להתפנק (למרות שבזמן היציאה מהבית לבית הספר - ברגע זה למעשה - אין שום גשם), ולצערו הבכור הלך כי יש לו היום unseen ולא רוצה להפסיד.
גם אני לא מתפנקת והולכת לחדר כושר כרגיל.
ואתן? תזהרו לא להרטב!
לצפיה ב-'למה לא לשלוח/ללכת?'
למה לא לשלוח/ללכת?
05/01/2018 | 08:59
2
199
מאחר ולא ישנתי הלילה, מוכרחה לומר שירד גשם כל הלילה, גשם נעים,
בקצב יפה, לא סוער בכלל, אפילו רוחות לא נשבו בחוזקה.
ואין לי שום צורך לצאת מהבית--אבל אתלבש מותאם לגשם,(אגב, גם לא קר)
ואלך לצעוד בתוכו, הכי כיף שיש, מרענן ונעים.
לצפיה ב-'תכלס אין סיבה. בגדול פרגנתי לקטן יום רגוע ונעים בבית'
תכלס אין סיבה. בגדול פרגנתי לקטן יום רגוע ונעים בבית
05/01/2018 | 11:54
1
193
בחודש האחרון עוברת עליו תקופה קשה בבית הספר, והגשם היה תירוץ לתת לו יום אחד לנשום.
לצפיה ב-'תירוצים זה מעולה'
תירוצים זה מעולה
05/01/2018 | 12:24
172
ובכלל קצת הפוגה מהשגרה זה בעיני בריא ביותר.
לצפיה ב-'אצלנו הפינוק התבטא בזה שהסענו אותם לבית הספר ונסיע חזרה'
אצלנו הפינוק התבטא בזה שהסענו אותם לבית הספר ונסיע חזרה
05/01/2018 | 11:40
62
לצפיה ב-'אצלי שניהם הלכו'
אצלי שניהם הלכו
07/01/2018 | 08:32
112
לגדולה היתה פעילות עם הורים בבית הספר ולכן היה ברור שלא נוותר. הקטן הצטרף כמובן, לא נתתי להם להבין שיש בכלל אופציה כזו.
אצל שניהם היו מלא ילדים שלא הגיעו לבית הספר.
כשהקפצתי אותם (בדרך כלל הולכת איתם ברגל בימי שישי) היתה הפוגה.
כשחזרנו היה מבול, רצנו לאוטו וחזרנו הביתה לאכול מרק ירקות חם עם קוסקוס ושקדי מרק.
לצפיה ב-'שלחתי ושלושתם מאוד נהנו'
שלחתי ושלושתם מאוד נהנו
07/01/2018 | 10:16
29
לצפיה ב-'אנחנו פינקנו והסענו לבית הספר (במקום שיסעו באוטובוס)'
אנחנו פינקנו והסענו לבית הספר (במקום שיסעו באוטובוס)
07/01/2018 | 11:03
7
101
החלטנו לחסוך להם את ההמתנה בתחנה עד שיגיעו האוטובוסים - והסענו לבתי הספר.
בכיתה של הגדול (כיתה ט) - הגיעו 95% מהתלמידים (נוכחות רגילה).
אצל הבנות (כיתות ד') - בכיתה אחת הגיעו שליש מהתלמידים ובשנייה קצת פחות.
בשתי הכיתות המורות ניצלו את היום לעשות חזרה למבחן שמתקיים היום (יום ראשון) - כך שמי שהגיע הרוויח הכנה טובה למבחן.
לצפיה ב-'אצל הבכור - כיתה ז', כיתת מופת - הגיעה חצי כיתה בערך'
אצל הבכור - כיתה ז', כיתת מופת - הגיעה חצי כיתה בערך
07/01/2018 | 11:13
6
159
ולדבריו הם היו יותר ילדים מכל שאר השכבה יחד. היו כיתות בהן הגיעו 2-3 תלמידים!
האנסין שהיה אמור להתקיים באנגלית נדחה למחר, ואותי זה קצת הרגיז.
לצפיה ב-'זה ברור שידחו דברים חשובים לא?'
זה ברור שידחו דברים חשובים לא?
07/01/2018 | 12:50
3
128
בכל מקרה חבל על העצבים.
אפרופו חיסכון בעצבים-
כיתה ג ובכלל.. מותר להוריד ציון בתעודה במקצוע מסוים על התנהגות? מנסה להתכונן (כמו שליגה הייתה אומרת לי לא להתכונן)
לצפיה ב-'לא, לא ברור. כי תכלס הבכור הלך רק בגלל האנסין. מאוד התבאס.'
לא, לא ברור. כי תכלס הבכור הלך רק בגלל האנסין. מאוד התבאס.
07/01/2018 | 15:40
2
146
ולא נראה לי שמותר להוריד ציון במקצוע ספציפי בגלל התנהגות בו .בשביל זה יש את סעיפי ההתנהגות, לא?
לצפיה ב-'את חזקה בענייני חוזר מנכל וכו..'
את חזקה בענייני חוזר מנכל וכו..
08/01/2018 | 09:17
1
86
אני כן זוכרת שבתיכון הורידו לנו ציון אפילו של מגן על חיסור משיעורים והפרעות.
תוהה איך זה בכיתות הנמוכות.
לצפיה ב-'האמת שאני לא מכירה חוזר מנכל בנושא אבל שווה לחפש'
האמת שאני לא מכירה חוזר מנכל בנושא אבל שווה לחפש
08/01/2018 | 10:15
68
ושווה לדבר עם הנהלת בית הספר.
לצפיה ב-'זה משגע אותי!'
זה משגע אותי!
14/01/2018 | 13:09
1
28
כל תירוץ, הילדים לא מגיעים ומי שכן מגיע פשוט נדפק. לא מלמדים אותם הם תקועים בכיתה ומשחקים בטלפון. סתם. בלי סיבה.
בעיני זו הזדמנות מעולה לעשות חזרה על החומר עם מי שכן הגיע, לצ'פר אותם בשיעור מעניין/חריג, לעשות פעילות כלשהי - ללמד ולממוד כמו שאמורים, כשלא דחוסים כמו סרדינים בכיתה. במקום זה המערכת מקטינה ראש עוד יותר מהתלמידים.
לצפיה ב-'לפחות בחטיבה אצלנו אסור פלפונים בכלל. '
לפחות בחטיבה אצלנו אסור פלפונים בכלל.
14/01/2018 | 13:30
19
קצרו להם את היום אבל לא צ'פרו אותם בשום דרך. כמו שאמרתי, צ'יפרו את אלו שלא הגיעו ודחו להם את האנסין באנגלית. לפחות זכה בקרדיט על זה שהגיע.
לצפיה ב-'התנהלות מול מתבגר'
התנהלות מול מתבגר
04/01/2018 | 10:51
51
600
הבן שלי בן 12 ולא מפסיק לריב עם אמא שלי. שניהם אשמים, לא ברור מי יותר.
הוא - נער מתבגר ועצבני, מתפרץ די בקלות, מאד מפוזר וחסר ארגון וסדר.
היא - בן אדם ביקורתי ברמות קשות ביותר, מעבירה את הביקורת שלה בצורה מאד לא נעימה ופוגענית שמקשה לקבל גם ביקורת מוצדקת, היא גם חסרת סבלנות....
המשך>>
הבן שלי בן 12 ולא מפסיק לריב עם אמא שלי. שניהם אשמים, לא ברור מי יותר.
הוא - נער מתבגר ועצבני, מתפרץ די בקלות, מאד מפוזר וחסר ארגון וסדר.
היא - בן אדם ביקורתי ברמות קשות ביותר, מעבירה את הביקורת שלה בצורה מאד לא נעימה ופוגענית שמקשה לקבל גם ביקורת מוצדקת, היא גם חסרת סבלנות. גם לי קשה מאד להסתדר איתה ולא תמיד אני מצליחה להתאפק ולא להגיב. היא נמצאת אצלי כל שבוע במשך יומיים, עוזרת עם הקטנים.
הם רבים על בסיס שבועי וזה מחמיר כל הזמן.
בריב האחרון הוא כבר ממש צעק עליה ודיבר לא יפה ומזלזל (בלי קללות). היא כמובן לא מוכנה לקבל את זה.
אני, מצידי, לא מוכנה שיעליב אותה (כשדיברתי איתו, אמר גם לי משהו מעליב עליה שלא מקובל עלי לחלוטין).
בעלי דיבר איתו ודרש שיסתום ולא יענה, גם כשהיא מעליבה אותו. בעיני זה לא נכון, כי אז הוא צריך "לסבול בשקט".
תוהה האם יש דרך ביניים. אמרתי לו שלא מקובל עלי שיידבר לא יפה, כן מותר לו להגיד שהוא נפגע ולא רוצה שהיא תדבר אליו ככה. הבעיה שהיא שאני לא מאמינה שזה יישים. גם הוא לא בטוח בוגר מספיק, וגם היא באמת מעליבה ואף משפילה אותו. ניסיתי לדבר איתה, וגם לא עוזר.
חוץ מלמנוע ממנה לבוא, מה עוד אפשר לעשות?
חשוב לציין שגם איתנו יש לו התפרצויות, אבל מעולם לא היו הערות מעליבות או מזלזלות כלפינו.
לצפיה ב-'קושי בשיעורי ספורט '
קושי בשיעורי ספורט
04/01/2018 | 11:11
6
278
איך הייתם מסבירים למורה שלילדה קשה בשעור ספורט לא כי היא מזלזלת אלא כי קשה לה? אשמח לשמוע דעתכם, מחר יש לי שיחה עם המורה . הילדה בכיתה ד. הילדה כן מתנסה בחוגי ספורט אחר הצהריים- ריקוד הורה, וקבוצה קטנה של בנות בחדר כושר באוירה נעימה ולא הישגית. ילדה קצת מסורבלת. בבית ספר מאוד קשה לה בספורט. השיעורים בבית הספר מעורבבים לבנים ובנות, ישנה תחרותיות וכעס אליה שהיא לא מספיק טובה מיצד הכיתה בשילוב של הערות מצד המורה שהיא לא מספיק משתתפת (הערות כמו תתרכזי, בוקר טוב ליד כולם). המורה עשתה לה שיחה שהיא צריכה להשתפר בשיעורים . הילדה הגיע הביתה ושאלה "אבל איך...אני לא טובה בזה". בשיעואר לאחר השיחה הילדה אמרה שהיה בסדר, והסבירה זאת שבשיעורים כמו קפיצה לרוחק שכל אחד עושה את ההישג שלו ואין משהו תחרותי היא מצליחה להשתתף ולהשתלב.  
אגב, אני שנאתי שיעורי ספורט, פחדתי מכדור, שנאתי שבמחניים לוקחים 2 בנות חזקות לבחור את הקבוצה ואני תמיד בין האחרונות שנבחרו, ואחר הצהריים הייתי רקדנית בלט מעולה...
מבקשת עזרה איך לגייס את האמפתיה של המורה כלפיה. 

לצפיה ב-'למה היא מתקשה?'
למה היא מתקשה?
04/01/2018 | 11:31
145
האם לקחתם אותה לאבחון של ריפוי בעיסוק או פיזאוטרפיה?
זה יכול לעזור מאד.
אצלי לגדול יש בעיה כזאת, בעיה במוטוריקה הגסה, ופשוט הראינו למחנכת בכיתה א את האבחון, כדי שתדבר עם המורה.
כי הוא היה ממש גרוע, גם איטי וגם מבחינת קואורדינציה. אבל ראו מוטיבציה. וזה גם מה שתמיד רשמו בתעודה, שרואים שהוא מאד משתדל.
לצפיה ב-'אל תבואי בגישה מתנצלת'
אל תבואי בגישה מתנצלת
04/01/2018 | 12:09
157
הילדה שלך לא טובה בספורט. קורה. גם אני הייתי איומה בספורט ואין לי שום בעיות קואורדינציה או כל דבר אחר. יש אנשים גרועים בספורט וגם להם מגיע יחס מכבד. יש אנשים גרועים בדברים אחרים, לא כולנו אותו דבר. 
הערות של "בוקר טוב" או "תתרכזי" ליד כולם אסור שתהיינה ועל זה את צריכה להתעקש. תבקשי מהמורה שתנסה להכניס פחות פעילויות של תחרות ופחות פעילויות שבהן צריכים לבחור חברים לקבוצה.
תבואי בגישה חיובית כי צריך למצא דרך ששעורי הספורט לא יהפכו לעונש עבור הבת שלך אבל בשום פנים ואופן על תתנצלי ואף תדרשי יחס מכבד ולא משפיל עבורה.

לצפיה ב-'ללכת ליועצת'
ללכת ליועצת
04/01/2018 | 14:03
131
אין שום סיבה ששעורי ספורט בבי"הס יהיו ממוקדים בתחרותיות, ואם המורה לספורט לא יודעת איך למנוע אווירה כזו, שתתכבד היועצת ותלמד אותה. מן הסתם לא רק הבת שלך סובלת מזה.
גם ההערות של המורה לא לענין. מורה צריכה לכבד את התלמידים שלה ואת הקשיים שלהם, לא להביך אותם מול כל הכתה. גם זה ענין ליועצת.
אם יש לכם אבחון שמסביר למה הילדה מסורבלת (קשיים במוטוריקה גסה), קחי אותו איתך ונופפי בו. כשיש אבחון קל יותר למורים להניח ש"זה לא אשמת הילד אלא אשמת התסמונת" ולשפר את היחס לתלמיד. חבל, אבל ככה זה.
לצפיה ב-'רוצה רק לציין שאצלנו גם אבחון לא עוזר לשיפור היחס של המורה'
רוצה רק לציין שאצלנו גם אבחון לא עוזר לשיפור היחס של המורה
04/01/2018 | 14:52
134
לספורט.
לצפיה ב-'עצה כפולה'
עצה כפולה
04/01/2018 | 16:17
150
מצד אחד לשים את המורה במקום, בשום פנים ואופן לא מקובל להעיר שום הערה משפילה לילדה, בטח שלא ליד אחרים.
לא לרדת עליה, לא להקטין אותה, לא בוקר וב מתנשא ליד כולם, שום דבר, ואם יש בעיה עם הילדה והתפקוד שלה, שיפנו אליכם ואתם תטפלו.
מעבר לזה, כושר גופני הוא באמת מאד אינדבידואלי, ושלא יגידו לי שכולם חייבים להיות טובים, לא קיים, ומי שלא סובל את זה, אל חייב בכוח.
עם הילדה יש לעשות שיחת מוטיבציה ולוודא שהיא באמת נותנת את המקסימום שהיא מסוגלת לו, לפחות ברמת קשב, ריכוז ויחס.
לצפיה ב-'נורא, נורא'
נורא, נורא
06/01/2018 | 21:44
133
אצלנו (בארה"ב) שיעורי הספורט ביסודי הם פשוט שיעורי משחק כייפים. המורה מלמד אותם משחקים שונים עם כדור, לפעמים רצים (מי שרוצה הולך, אין בעיה והמדריך לא מעודד אפילו לרוץ), והכל באוירה שיתופית ולא תחרותית. המדריך לא מפסיק לעודד את כולם (במיוחד את הפחות טובים) -
Nice effort! Great try! 
גם הילדים הכי clumsy משתלבים היטב, כי אין ציפיות מעבר שיהנו ויזיזו את הגוף. לעולם לא נותנים לילדים לבחור את הקבוצות, ובכלל, בדר"כ אין משחקים בקבוצות. 

הבעיה עם שיעורי הספורט בארץ היא שמדובר בספורט אמיתי. מילדותי ביסודי בארץ זכורים לי ריצות כשהמורה בודק את הזמנים, קפיצות לרוחק ולגובה, חמור/סוס, טבעות, כל מיני תרגילים על סולמות על הקיר, משחקי כדור תחרותיים כשהילדים בוחרים את הקבוצות. 
ילדים שלא טובים בספורט - כאלו עם בעיות קואורדינציה, מגושמים, ועוד -  זה עלול להוות סבל אמיתי עבורם, וגם להוריד את הערך העצמי שלהם. וזה לא כמו כל שיעור אחר, שאם לומדים, מצליחים. ספורט אי אפשר ללמוד. אפשר אולי להתאמן אבל מי שהוא clumsy במיוחד, זה לא ממש יעזור לו. ומעבר לזאת, להתאמן בספורט זה לא משהו פשוט עבור מישהו שלעולם לא עשה זאת.

חס וחלילה שמורה תעיר לפני כולם הערות משפילות. 
את חייבת להיות תקיפה מאוד ולהבהיר שאת לא מוכנה שכך ידברו או יתנהגו עם הבת. היא לא טובה בספורט, אולי בנוסף יש לה בעיות קשב, והציון והיחס אמורים להיות על ההשתדלות שלה בהתאם למי שהיא. חלילה להוריד לה את הבטחון העצמי בה, בגוף שלה/בפיזיות שלה. המורה אמורה לעודד אותה בכל הזמנות הכי קטנה, ולא להשפיל. 

לצפיה ב-'שאלת תפוזֻ'
שאלת תפוזֻ
06/01/2018 | 12:25
1
166
אם יש לי השגות על דברים שקורים בפורום מסוים (לא הפורום הזה!)
למי אני יכולה לפנות בתפוז? מניחה שיש איזו פונקציה מעל מנהלי הפורום שאמורה לוודא שהם לא הופכים את הפורום לכזה שנותן מקום ומשקף רק את הגישות (ההזויות..) שלהם ושלהם בלבד, נכון?
לצפיה ב-'כן, ברור. את יכולה לפנות להנהלת הפורומים'
כן, ברור. את יכולה לפנות להנהלת הפורומים
06/01/2018 | 14:08
90
תכתבי מסר ל"הנהלת הפורומים"
ואת יכולה לכתוב גם בפורום משוב: http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/168/%D7%9E...
לצפיה ב-'האם זה נכון שאם רק חצי כיתה מגיעה ללימודים, הם מבוטלים?'
האם זה נכון שאם רק חצי כיתה מגיעה ללימודים, הם מבוטלים?
02/01/2018 | 09:19
32
355
אתמול 10-12 ילדים לא הגיעו ללימודים בכיתה ז'.
הודיעו מראש שלא מגיעים.
הבן שלי רצה גם לא ללכת ולא הסכמתי.
בסוף מסתבר שהם לא למדו כלום.
ראו סרט, שיחקו משחקי הגיון, בשיעור אחד חזרו קצת על החומר.
בעיני זה לא הגיוני.
הבן שלי טוען שיש בכלל הוראה שאם חצי כיתה לא נמצאת, אין לימודים ומפזרים הביתה. זה נכון?
לצפיה ב-'לגבי שאלתך האחרונה'
לגבי שאלתך האחרונה
02/01/2018 | 09:52
23
249
זה לא נכון. לא מפזרים כיתה בטח לא בחטיבה אם הרבה תלמידים חסרים.
לגבי העובדה שלא המשיכו לימודים סדירים-- יש בכך הגיון פרקטי,
הרי ממילא יצטרכו לחזור על החומר אם רוב הכיתה חסרה,
אני מניחה שהחיסורים נבעו מחגיגות, אז זה סצנריו ידוע מראש,
וכן העסיקו את הבאים בצורה מסודרת גם אם לא למדו.
לצפיה ב-'בעיני זה לא תקין'
בעיני זה לא תקין
02/01/2018 | 10:09
22
205
הבן שלי ביקש להיעדר לטובת פעילות חינוכית אחרת (ביקש לנסוע לעוד יום לחוג העשרה למחוננים - החודש הוסיפו להם עוד יום כי מתכוננים לתחרות ואני לא מרשה לו להפסיד לימודים).
ואני סירבתי, כדי שלא יפסיד לימודים. אז למה הוא צריך "לשלם" על ההברזה של הילדים?
לא הגיוני שהם ישלימו, הרי הם נעדרו ללא אישור?
לצפיה ב-'בואי נעשה קצת סדר,'
בואי נעשה קצת סדר,
02/01/2018 | 11:03
1
200
זו לא הברזה, למציאות שאנחנו חיים בה כולם יודעים שחוגגים בלילה הזה,
ונעדרים ביום למחרת. אין כאן איזו הפתעה גדולה.
(מבחינתי לא צריכים הילדים לחגוג, אבל לא שאלו אותי).
אין כאן תקין ולא תקין יש מציאות איתה מתמודדים.

ולענין הבן שלך--אולי מותר לך לחשב מסלול מחדש, ולאפשר לו יום נוסף של מחוננים,
ואז ישלים או לא יצטרך להשלים. 
ואולי בכלל כדאי ללמוד קצת לשחרר את המחויבות, במיוחד שאין הפרזה
בהעדרות, או באי השתתפות. 
לצפיה ב-'זאת כן הברזה'
זאת כן הברזה
02/01/2018 | 11:24
166
גם קיבלנו מכתב ממנהל בית הספר, שהדגיש שאין אישור להיעדר באותו היום.
מי שבוחר להיעדר ביום מסוים, זאת אמורה להיות הבעיה שלו.
כמו אם הבן שלי יחליט, באישורי, ללכת ליום מחוננים - הוא יצטרך לדאוג להשלמת החומר.
ואין חשיבות בעיני אם ילד אחד נעדר או עשרה, כל עוד זה לא גורף לכולם.
למה הבן שלי קיבל שעתיים חופשיות והשתעמם בבית ספר (כי הוא תלוי בהסעות), בזמן שהם נשארו בבית? וגם שאר הזמן היה די מבוזבז.

לצפיה ב-'מסכימה עם מייקל לגבי זה שאולי'
מסכימה עם מייקל לגבי זה שאולי
02/01/2018 | 11:23
9
159
כדאי לך לשקול מחדש את המדיניות שלך, ולגלות קצת יותר גמישות.
באופן כללי לגבי ביטול הלימודים - לא נורא אם פעם ב..  יש לילדים קצת מנוחה בבית הספר - במיוחד בכיתות עם עומס כמו אצל הבן שלך, זה נותן קצת אוויר לנשימה. במקרה הפעם זה נפל על יום שהיה לו בו משהו אחר, וברור למה זה מכעיס אותך, כי הרי לו ידעת היית נותנת לו לא לבוא - אבל לפחות תוכלי לדעת להבא שבימים מהסוג הזה אפשר לגלות יותר גמישות כי בסיכוי גדול הוא בכלל לא יפסיד כלום.
אבל מה שנראה לך "תשלום" הוא לא תשלום (שוב, אלמלא היה לו משהו אחר) - הילדים בבית הספר של הבת שלי, שממוינים בין היתר לפי הרצון שלהם להשקיע בלימודים וכו' - קופצים בשמחה על כל סיכוי קלוש לשביתה או ביטול - שוב, כי העומס בכיתות האלה הוא גדול, וזו הקלה קטנה בעומס שבסך הכל מקלה גם על הבן שלך. לדעתי משהו קצת השתבש בארץ בנקודה הזאת של כיתות החטיבה למצטיינים/מחוננים/מדע/וואטאבר הסופר עמוסות וצריך לעשות קצת צעד אחורה, אבל כל עוד זה המצב, גם את כהורה צריכה לשמוח על יום מנוחה כזה שניתן לבן שלך.

לצפיה ב-'זה אומר שעכשיו יצטרכו להשלים את החומר שלא נלמד באותו היום'
זה אומר שעכשיו יצטרכו להשלים את החומר שלא נלמד באותו היום
02/01/2018 | 11:27
8
132
ויהיה להם יותר לחץ (גם אם זה רק חומר של יום אחד)
לצפיה ב-'לא, זה לא אומר.'
לא, זה לא אומר.
02/01/2018 | 11:34
7
128
יש גמישות גם מבחינת החומר שנלמד, השיעורים שנותנים, וכו' - ולהפסיד שיעור לא אומר שידחסו יותר או יתנו כפליים שיעורים - זה יכול לומר שיוותרו על חצי מהתרגילים ויעשו חלוקה מחדש, יוותרו על משהו פחות חשוב, וכו'. זו חטיבה ואין חומר ספציפי שחייבים להספיק כי הוא יופיע בבגרות בעוד שבוע או משהו כזה.
כדאי גם לך להתייחס לחטיבה קצת יותר בפרופורציה. מספיק 3 שנים לחוצות בתיכון - ב-6 שנים כאלה כבר ממש קשה לעמוד, ועוד כשבחטיבה גם אין משהו שיודעים שחייבים לשים עליו דגש כי הוא יופיע בבגרות - לשים על הכל דגש כל הזמן כאילו זה נורא נורא חשוב זה לחץ עצום על הילד שחבל להפעיל עליו סתם, כשזה בעצם לא נכון. כן חשוב להשקיע וכן חשוב ללמוד אבל לא יקרה כלום אם ילמדו טיפה פחות.
לצפיה ב-'אז היו צריכים לבטל את הלימודים לכולם'
אז היו צריכים לבטל את הלימודים לכולם
02/01/2018 | 11:44
5
122
ולא להעניש את הילדים היותר אחראיים (או מי שיש לו הובה קרציה )
וכן, להתסובב שעתיים בבית ספר בלי שיש מה לעשות, עד השעה 15:15 זה כן עונש.

לצפיה ב-'אסור להם לבטל לימודים. יש חוק חינוך חובה.'
אסור להם לבטל לימודים. יש חוק חינוך חובה.
02/01/2018 | 12:12
105
את צריכה להחליט מה הקו שלך.

הולכים לבית ספר תמיד? גם כשאחרים מבריזים? אז הולכים. ולא בודקים למורה בציציות מה היא עשתה היום. היא עשתה חזרה ולא לימדה חומר חדש. זכותה.

את לא אוהבת שעושים משחקי הגיון ולימודי חזרה (לא ברור לי למה, לדעתי הילד הרוויח יום לימודים נחמד יותר מיום לימודים רגיל)? אז פעם הבאה תרשי לו להישאר בבית כשהוא אומר שהרבה ילדים נשארים.

לצפיה ב-'את טועה בשני ענינים,'
את טועה בשני ענינים,
02/01/2018 | 12:39
3
134
האחד--העולם לא נמדד דרך המשקפיים של ך/הבן שלך,
ואינני אומרת זאת בזלזול, אלא במקום שיש להבין את המערכת שמתפקדת כמערכת.
ולהסביר את זה--המנהל שולח מכתב--כי הוא מחויב. 
זו לא נחשבת הברזה--כי זה לא תלמיד או שניים--זה מעל חצי כיתה--
וכולם יודעים למה. זה לא בדוקא ולא בזלזול--ואין טעם בהענשה.
כשזו קבוצה הדברים מתנהלים שונה מאשר זה ילד אחד או שנים.
השני--מנהל לא מכריז על ימי חופשה לפי רצונו, יש משרד חינוך שהוא כפוף אליו,
לכן, לא יכול להכריז על חופשה. המורים בכיתה, חיפשו אלטרנטיבה לסדר
הלימודי הרגיל. הם חיכו להסעות, אולי ניתן היה לפנות להנהלה ולהקדים את ההסעות. שזה ענין טכני לחלוטין אבל בטוח לא עונש.

ושוב חוזרת בהצעה לך--קצת להרפות, וכן לאפשר מרחב לילד,
ותסמכי עליו שישלים בכיף אם יצטרך.
לצפיה ב-'זה לגמרי זלזול באלה שכן באים'
זה לגמרי זלזול באלה שכן באים
03/01/2018 | 13:42
2
90
כי גם כשלא מלמדים חומר חדש, אפשר להעביר את היום נהדר, בחזרה על חומרים, בהעשרה, ובכל מיני פעילויות חינוכיות. דברים כאלה בקושי נעשים, וזה זלזול במי שכן הגיע.
לצפיה ב-'אבל אנה כתבה שזה מה שעשו. חידות הגיון וחזרה.'
אבל אנה כתבה שזה מה שעשו. חידות הגיון וחזרה.
03/01/2018 | 15:43
1
23
לצפיה ב-'יש לנו חילוקי דעות '
יש לנו חילוקי דעות
04/01/2018 | 08:19
57
בשאלה מה זה העשרה ומה זה חזרה על החומר. 
לצפיה ב-''
03/01/2018 | 16:52
24
לצפיה ב-'גם לדעתי זה לא תקין'
גם לדעתי זה לא תקין
02/01/2018 | 17:15
7
154
לא יכול להיות שיכריזו על יום לימודים רגיל, ומצד שני יעשו לנעדרים השלמת חומר. שישלימו בעצמם אם החליטו להעדר על דעת עצמם. דוקא עם זה אני לא רואה שום בעיה!
לצפיה ב-'לא תקין?'
לא תקין?
02/01/2018 | 17:39
6
122
לא צריכים להשלים--לא לימדו ביום הזה.
עסקו בסרט ובכל מיני ולא לימדו.
אז הם לא צריכים להשלים כלום.
לצפיה ב-'מה שהתכוונתי,'
מה שהתכוונתי,
03/01/2018 | 01:35
5
95
זה שלא תקין שלא לימדו. היו צריכים ללמד כרגיל, ומי שבחר לישון ולא להגיע, שישלים את החומר.
לצפיה ב-'עונה לכל מי שטוען "לא תקין"'
עונה לכל מי שטוען "לא תקין"
03/01/2018 | 02:34
4
114
כי פתאום העיקרון המנחה--שיהיה לימוד רגיל.
הכי ברור שלמרות ש--24 תלמידים חסרו
יהיה עיקרון שלא מלמדים שוב, נכון?

מענין איך יש האשמה גורפת ואמירה ברורה מה חובת המערכת--
ותגידו איפה ההורים של אותם תלמידים--שבכיתה אחת חסרו 18, ובאחרת 24,
וכו' שלא הגיעו ללמוד?  מענין, זו לא חובתם/אחריותם/תפקידם--
לדאוג שלא יחגגו ויחסרו בגלל זה?
רק ביה"ס צריך להמשיך כאילו לא קרה כלום,
והמורה תלמד ואח"כ תתיחס לכל מי שלא הצליח למרות שהשלים?
הרי גם תלמיד בודד שנעדר ומשלים--כאשר מתקשה--למורה חובה ורצון לדאוג
שהחומר יובן.  ובשביל זה תהיה הפסקה, או שעור חופשי או...

וסתם כך--(אני באבל אז ישבנו בבית, גרה סמוך לדרך ראשית)
למה המשטרה ואמבולנסים נערכו וצפרו כל הלילה, מי שחגג שיקח אחריות,
אבל המערכות נערכות--ומתגברות את עצמן,
רק בבי"ס לא תקין שלא למדו כשהרבה/רוב/כמות גדולה של תלמידים חסרה,

לטעמי דרישה לא נכונה ובטח לא נכון לומר לא תקינה.
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
03/01/2018 | 09:01
1
93
בוודאי שהאחריות היא קודם כל על ההורים.
ואם הורה וילד מחליטים שהילד לא ילך לבי"ס זה בסדר גמור. שלא ילך, ושישלים את מה שנלמד באותו יום. זה בכלל לא עניין של עונש או האשמה.
אפשר גם לקבל החלטה גורפת על יום חופש ביום הזה. יהיו תלמידים רבים, מורים והורים שזה יתאים להם.
אפשר גם להצהיר שביום הזה יהיו יותר חזרות וחיזוקים, ואפילו טיפוח קשרים חברתיים. אפשר.
לא נורא, בשנה הבאה אנה תחליט מה שתחליט. ביה"ס לא מלמד רק חומר אלא גם מחנך לערכים, וכך גם ההורים. ואם להורה חשוב שהילד יגיע לביה"ס, כך יהיה - עם או בלי חומר חדש.
גם אני מורה, וכשרוב הכיתה לא מגיעה, אני לא תמיד מלמדת מה שתכננתי. אבל אני לא מספרת לעצמי שזה תקין. ואילו הייתי מחליטה עם הילד שלא ילך לבית הספר לא הייתי כועסת או מאוכזבת או מופתעת אילו הייתי מגלה שהתקדמו בחומר. וזה בטח לא קשור ל"דווקא" או ל"עיקרון"
זה שאולי גם מערכות אחרות לא נוהגות בצורה תקינה, או שאנשים לא מגלים אחריות בעוד תחומים - יכול להיות, אבל זה לא מצדיק ולא קשור.

לצפיה ב-'הקשר היחיד הוא התלונות'
הקשר היחיד הוא התלונות
03/01/2018 | 11:29
70
גם את עושה לא תקין? וואוו, מעולם לא הוכרזה
כרזה כזו.
כן, זה ששיקולים שלל מציאות מכונים אותנו זה לא תקין?
האחריות על ידע התלמיד בסופו של דבר היא של המורים.
אף אחד לא אמר שלא אחריות התלמיד להשלים--
גם את מכונת לפי רוב ומיעוט. כי זה הנורמלי בחיים.

ומכיון שאת מורה--באמת בי"ס יכול להחליט על יום חופשה? באמת?
לצפיה ב-'אני לגמרי חושבת שהאחריות היא על ההורים'
אני לגמרי חושבת שהאחריות היא על ההורים
03/01/2018 | 14:55
1
58
וחשבתי שברור לגמרי שההורים הם אלה שלא בסדר (וגם הילדים, בכל זאת מדובר בילדים גדולים יחסית).
אבל דוקא בגלל זה אני חושבת שבית הספר צריך להמשיך כרגיל, כי אחרת יוצא שבית הספר לוקח את האחריות למחדל הזה על עצמו, וזה לא צריך להיות ככה.

לצפיה ב-'ביה"ס במקרה כזה'
ביה"ס במקרה כזה
03/01/2018 | 18:56
50
מנסה "להחליק" בעיה ידועה שאף אחד לא יכול למצוא לה פתרון שיתאים לכל.
ואינני בטוחה שלעוד הורים המציאות שקרתה, הפריעה כמו לפותחת השרשור,
שנמוקיה מבחינתה נכונים, אבל כמו שכתבתי לה--זו הראיה שלה ולא יכולים
לרצות את כולם.
לצפיה ב-'גם בעיניי זה לא תקין'
גם בעיניי זה לא תקין
02/01/2018 | 20:51
1
124
מי שבחר להיעדר יתכבד וישלים.

לצפיה ב-'תקין, לא תקין'
תקין, לא תקין
03/01/2018 | 09:45
95
בסוף ביה"ס צריך סטטיסטיקות טובות של מיצ"ב (ביסודי או בחטיבה) או בגרות (בתיכון), ולכן זה לא יקרה. ביום שיש הרבה נעדרים לא יילמד חומר חדש. מה זה משנה אם זה תקין או לא.
בבי"הס שלנו מודיעים מראש מתי יהיה יום "מיותר" כזה, עד כמה שהם יודעים (למשל יום אחרי טיול שנתי, כשהם יודעים שרוב התלמידים לא יגיעו), ומי שרוצה יכול להגיע ולעשות פעילויות אחרות בהשגחת המורים. לא בודקים נוכחות ביום כזה.
לצפיה ב-'ברמת הנהלת בית הספר'
ברמת הנהלת בית הספר
03/01/2018 | 13:40
7
118
זה כמעט תמיד נכון. ברמת משרד החינוך יש הוראה (חוזר מנכל?) ללמד בימי הלימודים. אין  הגיון לא ללמד אם מגיעה חצי כיתה. ואם חצי כיתה תחליט לא להגיע כל השנה, אז לא ילמדו כל השנה? זה מביש לתלמידים שכן הגיעו, אבל אף מנהלת לא מתכוונת לעמוד מול הורה שלא שלח את הילד ולהגיד לו שזו הבעיה שלו שהילד ישלים את החומר כאשר יש טיעונים כמו "זה חג שלנו" "שורשים" ו"אתמול הם הלכו לישון מאוחר".
לצפיה ב-'ההגיון הוא הפוך. הבעייה היא לא מה שיקרה לילד, אלא למורה.'
ההגיון הוא הפוך. הבעייה היא לא מה שיקרה לילד, אלא למורה.
03/01/2018 | 14:03
6
101
המורה יודעת שרבים ל-א ישלימו את החומר, פשוט כי זאת המציאות. ולכן היא יודעת שמה שיקרה הוא שיווצר פער שייצור אחרי זה ל-ה בעיות, כי הילדים לא יידעו את החומר הזה, וזה יתבטא בשאלות בשיעורים בהמשך, באי הבנה של דברים שמתבססים על אותו חומר, בקשיים במבחנים, בקצב ההתקדמות, וכו' - ואם רואים שחצי כיתה לא הצליחה במבחן זו בעייה שלה, לא של חצי כיתה...
ללמד חומר במצב כזה זו פשוט החלטה לא סבירה. ולא מדובר על כל השנה אלא על יום אחד - אז היא לא מלמדת חומר באותו יום. לחילופין היא הייתה יכולה ללמד חומר באותו שיעור רק כדי להעמיד פנים, ולעשות "שיעור חזרה" בשיעור הבא.
כך או כך, אם המורה פשוט מתקדמת בחומר ביום כזה וזהו, זה מעיד על שיקול דעת לקוי מצדה...
לצפיה ב-'אם מתכננים ליום כזה'
אם מתכננים ליום כזה
04/01/2018 | 08:25
5
63
פעילות כיפית, פעילות יצירתית, אינטראקציה עם התלמידים, (כי הרי יש ימים עם פעילות כיפית, אז אפשר לתכנן אותם לתאריכים "הבעייתיים"), אז גם יבואו יותר תלמידים (כי כדאי להם), גם יתפנו ימים אחרים, שבהם כולם ישנם, ללימוד, וגם מי שכן מגיע לא מרגיש שהוא מבטל את זמנו. אבל זה מצריך טיפה תכנון וחשיבה.
(וכמה חידות הגיון ושעור חזרה אחד נקרא בעיני ביטול זמן)
לצפיה ב-'במה ממלאים את היום זו שאלה אחרת. השאלה'
במה ממלאים את היום זו שאלה אחרת. השאלה
04/01/2018 | 08:43
74
שאני דנתי בה היא למה המורה לא מתקדמת בחומר, והאם הגיוני להתקדם בחומר ביום כזה.
כמו כן, בכלל לא ברור לי שאם זה היה מה שקורה, זה היה מרגיע את אנה - הרי הבעייה הייתה שהיה משהו חשוב אחר לבן שלה באותו יום, והיא לא נתנה לו לא ללכת לבית הספר כי זה יום לימודים. אם זה היה "יום העשרה שחייבים לבוא אליו" אולי זה היה מעצבן אותה אפילו יותר...
וגם ההשערה שלך של"יום כיף בחירה" יבואו יותר תלמידים מאשר ל"יום לימודים חובה" לא ברור שהייתה מתאמתת. כמו כן, אם זה באמת משהו יוצא דופן עד כדי כך שתלמידים בחטיבת הביניים יעדיפו ל-ב-ח-ו-ר להגיע לבית הספר על פני להישאר בבית (אני, אישית, לא מצליחה לחשוב על משהו כזה בין כתלי בית הספר אלא אם כן מביאים אנשים/מתקנים/וכו' מבחוץ - ואם יש יכולת כזאת, מעולם לא נתקלתי בדבר כזה בכל שנותיי וכל שנות בנותיי במערכת החינוך - אם יש לך רעיונות ספציפיים, יהיה מעניין לשמוע אותם) אז סביר שזה דורש הרבה השקעה ושלא יעשו את זה דווקא ביום שצפויים להגיע פחות ילדים.

לצפיה ב-'שני דברים לדבריך--'
שני דברים לדבריך--
04/01/2018 | 08:56
3
83
1)הרעיון ל"המציא" משהו עד כדי כך אטרקטיבי, זה סוג של אשליה,
  כי אם זו רק פעילות מורה אחד --אז מדובר בשיעור יחיד, הרי לא
  "משנים" את המערכת, מה גם שלפעילות כוללת, זו עלות שלבי"הס
 בד"כ אין. מה גם שפעילות שתמשוך קהל יעד אחד לא בהכרח
 תמשוך קהל יעד אחר.

2)התלמידים שלא הגיעו--אלה בד"כ אלה שחגגו עד אור הבוקר,
   הם עייפים וחלקם/רובם הם שתויים ובמצב לא כשיר להגיע למסגרת.

האשליה שלכל בעיה פתרון--לא לוקחת בחשבון "חולשות" התנהלותיות של ארועים
שלשום מערכת אין באמת כח להמודד מולם.

לצפיה ב-'לא קונה'
לא קונה
04/01/2018 | 14:33
2
57
בחטיבת הביניים יש הרבה ימים "ריקים" מחד, ומאידך הרבה תלונות מן המערכת ש"אין זמן" לכל מיני מיזמים חינוכיים. יש ימים שברור שיהיו ימים ריקים (ה1 בינואר הוא יום כזה) זה ידוע מראש ואי אפשר לשלוח את הילדים הביתה. אני גם לא קונה את ענין העלות. לא כל דבר חינוכי כרוך בעלות נוספת. מה שכן צריך לדרוש מכוח האדם הנמצא להבין שזה לא יהיה יום שבו יצלמו כמה שעשועונים ובזה יסתיים המאמץ.
האובזרבציה האישית שלי שזה בדיוק זה. למערכת אין כוח וחשק להתמודד עם זה והפתרון הוא להושיב את הילדים בכיתה ולא לעשות כלום. לטעמי זה לא פתרון קביל.
לצפיה ב-'אז אל תקני,'
אז אל תקני,
04/01/2018 | 14:37
53
מענין אותי אם היית בתוך המערכת כדי לומר את דברים האלה.
כי ההצצה מבחוץ, לא בהכרח משקפת את הפנים,
אבל כבר למדנו שמותר לא להסכים, וזה לגמרי בסדר.
לצפיה ב-'כמו אילו מיזמים חינוכיים למשל?'
כמו אילו מיזמים חינוכיים למשל?
04/01/2018 | 14:40
57
קשה להתייחס לדברים שלך כי לא ברור לאילו מין דברים את מתכוונת.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טלי אנגור - טיפול בתסמיני אוטיזם
טלי אנגור -
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה