לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'התלבטות רכיבה טיפולית'
התלבטות רכיבה טיפולית
02/03/2017 | 12:42
7
197
המליצו לשני הבנים הגדולים רכיבה טיפולית. יש לידינו כמה מקומות. באחד מהם דיברתי עם המטפל שנשמע נחמד מאד וגם לוגיסטית זה מסתדר. הבעיה היא שהוא המטפל היחיד בחווה, נמצא עם הילד לבד ללא השגחה. מה דעתכן? 
יש עוד מקום, שם יש כמה מטפלים בו זמנית. זה עדיף או שבכל מקרה לא שמים לב מה קורה אצל אחרים כשהם בתוך הטיפול?
לצפיה ב-'דיברתי איתו שוב'
דיברתי איתו שוב
02/03/2017 | 13:55
1
149
אמר שגם בעל החווה נמצא ומעביר במקביל שיעורים. אבל הוא במגרש אחר, אין לי מושג מה זה אומר מבחינת המרחקים.
אולי עדיף אשה וזהו?
הילדים בני 8 ו- 11
לצפיה ב-'את מפחדת מהסוס?'
את מפחדת מהסוס?
02/03/2017 | 15:35
116
ברמה האישית פשוט לא מתחבר לחשד. בחשיבה הקיצונית הזאת עדיף לא לצאת מהבית... וגם שם לא הכל בטוח (תקראי על הסטטיסטיקות...)
לצפיה ב-'עבדתי בעברי בחווה ובה היו גם שיעורים טיפוליים לילדים ומבוגרי'
עבדתי בעברי בחווה ובה היו גם שיעורים טיפוליים לילדים ומבוגרי
02/03/2017 | 15:51
3
118
מדובר בחווה בנצר סירני והיא הייתה מאוד גדולה ותמיד היו כמה קבוצות (היה מאנז 1 גדול שמחולק ל-3 ובכל אחד היה או טיפולי או שיעור פרטי או קבוצות).
בחווה נהוג היה ברוב השיעורים הטיפוליים שיחד עם המדריך הטיפולי היה מוביל (לרוב זה היה נער או נערה שרכבו בחווה ועבדו תמורת שיעורים- כמוני).

לא ממש הבנתי ממה את חוששת...
מהמדריך?...את יכולה להישאר במהלך השיעור.
מהסוס? מה יעזור מדריך נוסף?

אני רוצה להגיד לך שראיתי איך הרכיבה עזרה בצורה מדהימה לילדים אוטסטים להיפתח ולפתח מיומנויות חברתיות ופיזיות...ממליצה בחום.
לצפיה ב-'אני מדברת על המדריך'
אני מדברת על המדריך
02/03/2017 | 17:15
2
113
ואני לא יכולה להישאר, לצערי.
אז זה שהוא אמר שהוא מעביר לבד את הטיפול, אבל בעל החווה בחצר ליד מעביר שיעור פרטי, זה אומר שהם כן רואים אחד את השני? יכולים לפקח?
במקום אחר אמרו לי שיש כמה שיעורים בו-זמנית. זה עדיף? מבחינת החשש שלי להשאיר אותם לבד עם גבר זר.
לצפיה ב-'אני חושבת שחשש שלך לא מוצדק ולא לעניין.'
אני חושבת שחשש שלך לא מוצדק ולא לעניין.
02/03/2017 | 17:43
35
לצפיה ב-'קודם כל אם אני מבינה נכון, מדובר על 2 בנייך כך שזה לא ילד '
קודם כל אם אני מבינה נכון, מדובר על 2 בנייך כך שזה לא ילד
02/03/2017 | 20:56
91
אחד..

את יכולה לקחת סטודנטית או נערה/נער מתבגר שתלווה אותם תמורת תשלום..

אני קוראת אותך דיי הרבה זמן ואת נשמעת לי אמא אוהבת אבל מאוד חרדתית...חלק מהחששות באמת נשמעות מעט מוגזמות...ניסית לדבר על זה עם בעלך/חברה או איש מקצוע?....
לצפיה ב-'אני דוקא מתחברת מאוד לחשש שלך'
אני דוקא מתחברת מאוד לחשש שלך
02/03/2017 | 21:24
96
בשכונה אני ידועה בתור האמא הפסיכית שנהגה לעמוד ממש בפתח של שירותי הגברים (רגל אחת בפנים...) בקניון ולשוחח עם הבנים שעושים בפנים צפיפי כדי שכל הנוכחים בשרותים ידעו שאמא שלהם פה קרוב..... בחיי.
לא הייתי משאירה ילד בן 8 לבד עם גבר שאני לא מכירה. גם לא עם כאלה שאני כן מכירה בעצם...בנוסף, אם חלילה קורה משהו והמדריך צריך להזעיק עזרה עדיף שיהיו מבוגרים נוספים באזור.
יש בר"ג ליד הספארי חווה טיפולית מקסימה שהבן הצעיר שלי רכב בה. מבחר גדול של מדריכים ומדריכות שמלמדים בו זמנית.

לצפיה ב-'קיבלנו תוצאות אבחון של הגדול'
קיבלנו תוצאות אבחון של הגדול
02/03/2017 | 09:31
29
317
קשב וריכוז כולל המלצה לקונצרטה, הפרעה קלה בקואורדינציה, קשיים רגשיים וחברתיים, פגיעות נרציסטית על רקע תסכול וחוסר מיצוי פוטנציאל (שזה אומר משהו בסגנון חוסר ביטחון ואגו פגוע כי לא מגיע להישגים שחושב שיכול). ממליצים לשלב טיפול תרופתי לבעיות קשב ופסיכולוג לשפר את הביטחון העצמי.
כמובן שאני עדיין עוסקת בחטיבה. אז בפגישה הראשונה הרופא אמר לשלוח למופ"ת כי ילדים דומים לו ובית ספר קטן עדיף לילד רגיש. עכשיו אמר שאסור בשלב זה להעמיד אותו בפני אתגר ושמופ"ת עלול לדרדר אותו נפשית. אז כנראה שהתחושות שלי היו נכונות. עכשיו נותר לשכנע את הילד. הרופא אמר לספר לו על בעיות קשב אבל לא על הקטע של האגו הפגיע. נראה מה נעשה
לצפיה ב-'לשכנע אותו למה'
לשכנע אותו למה
02/03/2017 | 09:41
4
203
שלא רוצה זה לגע בו שוב.
למה לא יותר נכון, לתת לו את הטיפול התרופתי, שקצת ירגיע,
ולעזור בו ולתמוך בו לימודית כדי שההצלחה תאיר לו פנים,
ואז גם האגו יחלים. 
אני לא מבינה את המסלול בו תשכנעי אותו כמה הוא לא מסוגל--
כדי שהאגו יחלים--מוזר.
לצפיה ב-'לא הבנת'
לא הבנת
02/03/2017 | 09:50
3
172
הרופא ממליץ בשלב זה לא לשלוח אותו לבית הספר בו יהיו לו קשה לימודית. שאם יתקשה, לא יצליח להתמודד עם הכישלון. והוא בטוח יתקשה כי הרמה מאד גבוהה, כולם תלמידים חזקים, ומצפים שהם ישלימו המום חומר לבד.
האפשרות השניה היא לשלוח אותו לבית ספר עם רמת לימודים גבוהה אבל ללא לחץ לימודים עצום. ככה הוא עדיין יקבל השכלה טובה, אבל יהיה בין הטובים, ויחד עם טיפול פסיכולוגי להעצמה שלו ולחיזוק הביטחון העצמי יגרמו לו לשיפור בכל התחומים.
וכמובן שאף אחד לא יגיד שהוא לא מסוגל. אלא נחפש סיבות אחרות למה לא. לדוגמה, שמגמת הפיזיקה חזקה יותר בבית הספר השני (הוא מתעניין בנושא), שהמורים טובים יותר וכד'.
לצפיה ב-'הבנתי מצוין,'
הבנתי מצוין,
02/03/2017 | 09:57
2
185
הילד שלך ילד חכם, הפרעת הקשב שלו עכבה אותו קצת,
אם יטפלו בה הוא יסתדר.
אבל--את בוחרתללכת במה שנראה לך טוב יותר.
מאחלת הצלחה.

לצפיה ב-'את רצינית?'
את רצינית?
02/03/2017 | 10:13
1
172
הרופא אמר שאסור לנו לשלוח אותו לשם! שזה יכול להוביל לדיכאון. שהוא לא בשל רגשית להתמודד.
וכן, זה תואם לרצון שלי ולמה? כי זיהיתי את מה שהרופא אמר בלי לדעת את המושגים הרפואיים. ואגב, לפני המפגש עם הרופא אתמול, החלטנו כן לאפשר לו לנסות.
לצפיה ב-'אני רצינית מאוד,'
אני רצינית מאוד,
02/03/2017 | 10:18
151
את תעשי מה שנראה לך, ומה שמתאים לך,
בהצלחה.
לצפיה ב-'ובבית הספר הגדול לא יהיו לו אתגרים?'
ובבית הספר הגדול לא יהיו לו אתגרים?
02/03/2017 | 10:53
1
134
אני לא מבינה את הרופא הזה.

על כף אחת של המאזניים - אתגר לימודי (שאולי הילד יעמוד בו, ואולי לא). וסביבה סובלנית יותר (בלי אלימות, ילדים דומים לו, בית ספר קטן שיעזור אם יהיו קשיים). שזה בעיקר מה שהוא צריך.

על הכף השניה - גם אתגרים לימודים (אולי קלים יותר, לא בטוח בכמה). גם אתגרים חברתיים, ואולי גם בית ספר פחות תומך רגשית.

נראה לי כאילו את והרופא בניתם לכם תדמית סביב ה״כיתת מופ״ת״ כאילו זה משהו כזה מיוחד... מפחיד... אתגר בלתי רגיל...    

לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
02/03/2017 | 11:07
118
בקטע של תמיכה וסביבה דומה. לכן בהתחלה הרופא אמר אפילו לא לשקול את בית הספר ה"רגיל".
מבחינה לימודית במופ"ת רצים בחומר ומצפים מילדים שיישבו שעות בבית וילמדו לבד. בדקתי, זה לא סתם ניחוש שלי.
ולא בנינו שום תדמית. הרופא מהאזור, מכיר את שני בתי הספר, ושאלתי את דעתו בלי לומר מה אני מעדיפה.
ולכן גם כל ההתעסקות הזאת, כי הוא לא ילד "רגיל" שאם ייכשל זה לא סיפור.
לצפיה ב-'הרופא המאבחן הוא פסיכיאטר?'
הרופא המאבחן הוא פסיכיאטר?
02/03/2017 | 10:58
2
133
כי אם לא, עם כל הכבוד, אין להמלצות שלו שום ערך, למעט העובדה שהן מחזקות את הבחירה שלך ולכן נוח לך להשתמש בהן. אני לא מזלזלת בתחושת הבטן שלך לגבי מה שטוב לילד שלך, בהחלט אפשרי שאת יודעת טוב ממנו מה טוב בשבילו. אבל באבחון בטחון עצמי ואגו פגוע אני לא נוהגת להקשיב לרופא נוירולוג או רופא ילדים עם התמחות בהתפתחות הילד, או להמלצות שלהם לגבי בית הספר. זה בתחום של פסיכולוגים ופסיכיאטרים, ורק האחרונים מאבחנים קש"ור.
לצפיה ב-'כן, פסיכיאטר ילדים'
כן, פסיכיאטר ילדים
02/03/2017 | 11:08
131
פרטי ומומלץ.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
02/03/2017 | 11:09
136
הרופא ציין שהילד נמצא בהכחשה לגבי הקשיים שלו. הוא אפילו ציין את זה בסיכום.
לצפיה ב-'בכלל רופא מקסים. לא לשתף את הילד?'
בכלל רופא מקסים. לא לשתף את הילד?
02/03/2017 | 11:01
2
182
למה להסתיר ממנו את הבעיה?
הדרך לפתור בעיה, זה קודם כל להבין אותה. לתת לה ניסוח. לזהות כשהיא צצה ומפריעה.

אני מבינה שלא להגיד לו ״יש לך אגו פגיע״. אבל למה לא לשתף אותו בכך ש״האבחון הראה שקשה לך להתמודד כאשר אתה מרגיש שאתה לא מצליח כמו שהיית רוצה״.

שימו הדברים על השולחן. תחשבו ביחד, בעיקר הוא - איך הוא ינסה לשנות

נניח יום אחד הוא ייכנס מבית הספר, יגיד ״אני כשלון, הכי טיפש בכיתה״.

אז תוכלי לאמר לו - ״זוכר שאחרי האבחון אמרו שאתה לפעמים לוקח ללב כשאתה לא מצליח? אז הנה, קרה לך היום. שב, תרגע. מה בדיוק קרה? לא הצלחת שאלה אחת? כמה שאלות כן הצלחת? אתה מבין שהשאלות שהצלחת מראות שאתה בכלל לא כשלון...״ וכולי וכולי

לצפיה ב-'אני מסכימה'
אני מסכימה
02/03/2017 | 11:11
132
מה גם שיש המלצה לטיפול פסיכולוגי, והוא ישאל למה.
לצפיה ב-'לגמרי מסכימה איתך. בעיניי כל הליך אבחון, בטח בגיל הזה, צריך '
לגמרי מסכימה איתך. בעיניי כל הליך אבחון, בטח בגיל הזה, צריך
02/03/2017 | 15:19
106
להסתיים בכך שהילד עצמו נפגש עם הרופא ושומע ישירות ממנו את הממצאים וההמלצות, יכול לשאול שאלות ולקבל תשובות בהתאם למה שמטריד אותו.
אין לי ספק שבחלק מהמקרים - ונראה שגם במקרה הזה - צריך להיפגש עם ההורים בנפרד כדי שאפשר יהיה לדבר בחופשיות בלי לברור מילים, אבל גם לילד עצמו יש את הזכות לשמוע ישירות ממי שבדק אותו את מסקנות הבדיקה.
לצפיה ב-'אני מאמינה שכל אמא יודעת מה טוב לילדים שלה.'
אני מאמינה שכל אמא יודעת מה טוב לילדים שלה.
02/03/2017 | 12:41
118
ובאופן כללי אני לא בעד לתת כימיקלים ,במיוחד אם זה לא נועד להצלת חיים.
לצפיה ב-'מצרפת לקודומותיי...'
מצרפת לקודומותיי...
02/03/2017 | 15:44
5
151
חלק מהמלצות הרופא ממש תמוהות בעיניי...

רוב האנשים היום סובלים מהפרעת קשב וריכוז ולא מתמודדים כל כך טוב עם כישלון...
אני כזאת.
החיים מאלצים אותך להתמודד לפעמים...

אני עושה תואר שני במנהל עסקים ולקוחת ריטלין לפעמים והורי תמיד עודדו אותי ללכת ללמוד איפה שאני רוצה וכשהיה קשה ניסו לתמוך ולעזור (בעצמם או בעזרת שיעורים פרטיים).

אם הילד רוצה ללמוד במופת והתקבל לשם, אני לא רואה סיבה לא לאפשר לו.
אם הבנתי נכון, גם את וגם האבא אקדמיים כך שתוכלו לעזור לו או לקחת שיעורים פרטיים במידת הצורך.
אני לא חושבת שנכון להשאיר אותו בכיתה בה לא יאתגרו אותו והוא יהיה בין הטובים או ממוע בה מחשש שיכשל.

בקשר לפגיעה באגו- לא יודעת מה נכון לעשות והאמת שהייתה מתייעצת עם פסיכולוגית ילדים ועם רופא נוסף. משהו ברופא הזה לא נשמע לי...

אני חושבת שאתם מלחיצים מאוד את ילדיכם בנושא הלימודים...
אני מאוד מבינה כמה חשוב לך בתור אמא שהם יצליחו אבל זה לא שכל העולם נבנה על חטיבה או בית הספר בו ילמדו...אולי החוסר התמודדות של בנך עם כישלון נובעת מהחשש שלא יעמוד בציפיות שלכם...
לצפיה ב-'הוא כן עומד בציפיות שלנו'
הוא כן עומד בציפיות שלנו
02/03/2017 | 17:50
1
103
לכן גם הופתעתי מאד מאבחון הקשב. כן, הוא רשלן ולא שם לב לפעמים, אבל הציונים גבוהים, מעל 90 בכל המקצועות.
ואני בוחרת חטיבה לא לפי הלימודים, אלא לפי המקום בו הוא ירגיש יותר בטוח בעצמו ושמח יותר.
וכן, נתייעץ עם פסיכולוג בנושא. בכל מקרה, צריך למצוא לו טיפול.  ואפשר להחליט גם עוד חודשיים.
לצפיה ב-'ניסית לשאול אותו איפה הוא רוצה ללמוד?...'
ניסית לשאול אותו איפה הוא רוצה ללמוד?...
02/03/2017 | 20:49
62
ויכול להיות שכרגע הפרעת הקשב לא משפיע כל כך אבל אם זה לא יטופל, זה רק ילך ויחמיר ויקשה עליו בהמשך...

שיהיה בהצלחה במה שתבחרו
לצפיה ב-'רציתי לומר לך שזכית'
רציתי לומר לך שזכית
02/03/2017 | 18:16
2
119
הורים תומכים ומעודדים זו ברכה גדולה.
יש הורים שהם "תובעניים"לימודית, ולוחצים על השגים,
ויש ילדים שלא יודעים להתמודד עם זה.
כל הכבודלהוריך.

לצפיה ב-'אני יודעת....אמא שלי מדהימה ואבי ז"ל היה מדהים!'
אני יודעת....אמא שלי מדהימה ואבי ז"ל היה מדהים!
02/03/2017 | 20:52
1
91
אני באמת מרגישה שזכיתי בכל הקופה איתם...

הדבר היחידי שדרשו ממני הוא ללמוד, ואם הציון לא היה מושלם זה היה בסדר.
תמיד ישבו ועזרו עם שיעורי בית או מימנו שיעורים פרטיים (גם כשלא היה....).
אמא שלי היא החברה הכי טובה שלי ואני כל כך מודה כל יום שזכיתי בהורים כאלה...
הם תמיד רצו שאצליח אבל העיקר היה לנסות, וברוב המקרים באמת הצלחתי :)

תודה על מה שכתבת...
לצפיה ב-''
02/03/2017 | 21:31
8
לצפיה ב-'אני חושבת '
אני חושבת
02/03/2017 | 20:33
83
שאם זו הרגשת הבטן שלך ואת שלמה איתה וגם רופא שאת סומכת עליו ומתחברת למה שהוא אומר חושב כמוך אז כנראה שזה מה שצריך לעשות.

לצפיה ב-'אנה,'
אנה,
06/03/2017 | 13:51
6
39
האם המורה בשאלון אבחון קשב וריכוז סימנה 6 סעיפים בדרגה בינונית? לא מסתדר לי, לפי הסיפורים הילד לא נשמע "בעיתי" מבחינת המורה. וגם לא מסתדר לי - אם הילד תלמיד מצטיין, למה לתת טיפול תרופתי בהפרעת קשב? הבן שלי מאד דומה לשלך לפי תיאור, רק לא מחונן אלא סתם מצטיין. 
לצפיה ב-'מה זה דרגה בינונית? 3?'
מה זה דרגה בינונית? 3?
06/03/2017 | 17:35
5
32
כן, היו לא מעט כאלה. הוא לא תלמיד מצטיין, הוא תלמיד טוב, והרופא טוען שמה שמפריע לו להצטיין זאת הפרעת קשב. ולכן הוא גם פגיע מאד כי מרגיש שמסוגל ליותר ולא מבין למה זה לא קורה.
כשמלאתי את השאלון, לא מעט סעיפים סימנתי 2-3, אבל עדיין אני לא רואה שהמצב חמור.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
08/03/2017 | 09:28
2
14
כן, דרגה בינונית זאת דרגה 3. 
לפי הבנתי, האבחנה מאד עדינה. בעיקרון, לפי מה שאני מבינה את אמורה לסמן 3 אם הסעיפים האלה מפריעים לתפקוד היומיומי של הילד. זה עדין. לאמא אחת זה יפריע , לאמא אחרת זה לא יפריע. אם את שואלת אותי, הייתי מתיעצת עם הילד ומראה לו את השאלון ושואלת את הילד האם לו הסעיפים האלה מפריעים בתפקוד יומיומי. האם הוא חושבת שכדאי לקחת טיפול תרופתי כד לטפל בבעיות הקיימות. עונה בתור רוקחת. 
אצלי זה הפוך. הבן שלי ראה את השאלון וחושב שהסעיפים מפריעים לו. המורה ענתה בשאלון שהכל תקין בגלל שמבחינת המורה הוא תלמיד מצויין והיא איתו לא נתקלת בבעיות. גם בבית הסעיפים קיימים אבל להבנתי כמעט לא מפריעים לתפקוד יומיומי. כלומר זה שהוא מעופף לא מפריע לתפקוד הבית. דיברתי על זה עם הבן שלי. הסברתי לו שאם לדוגמה יש ילד ששוכח לכבות תנור או שוכח לנעול את הבית או באופן קבוע שוכח להביא ציוד או לא מכין שיעורי בית בגלל שהוא מעופף - אז זה מפריע לתפקוד. במיקרה של הבן שלי הוא מצלח להתגבר על הבעיות האלה בעזרת אינטליגנציה. נתתי דוגמה של ילד שנולד צולע אבל עדיין רץ מצויין כי הוא גבוה והשרירים שלו עובדים מצויין ואז בעצם לא צריך לטפל בצליעה כי הוא מצליח להתגבר על הבעיה כך שהבעיה למעשה לא קיימת. אמרתי לבן שלי שייתכן שבשלב יותר מתקדם הוא כן יראה שהמצב מפריע לתפקוד ואז נחשוב מחדש ונמלא שאלון - לדעתי זה יקרה בשלב בגרויות או באוניברסיטה ואז בעיני לגיטימי לגמרי לתת טיפול תרופתי. אבל זה מאד עדין. רק את יודעת על הבן שלך האם הפרעת קשב שלו מפריעה לתפקוד. מבחינת המורה - אם הילד לא מצליח בלימודים ומסוגל כלומר חוסר הצלחה נגרם בגלל הפרעת קשב = פגיעה בתפקוד. האם המורה הפנתה אתכם לאבחון או פנית לבד? אם הייתי בנעליים שלך הייתי מתיעצת עם הילד ומתיעצת עם רופא המאבחן הפרעות קשב דרך קופ"ח ( אין לו עניין בעוד מטופל בפרטי שיחזור אליו לביקורות מדי פעם). בכלל נהוג לתת טיפול תרופתי להפרעת קשב כאשר היא מפריעה לתפקוד, כמו לדוגמה בדיכאון. ורק אדם עצמו או הורה או מורה יכול להגיד האם מפריע לתפקוד. הסיבה: גם במתן תרופות יש חיסרונות ונהוג לתת תרופות כאשר החיסרון מלא לתת עולה על חיסרון של כן לתת.
לצפיה ב-'גם הילד מילא שאלון כזה'
גם הילד מילא שאלון כזה
08/03/2017 | 12:33
1
10
הוא ענה הרבה בשאלה עושה טעויות רשלניות או מתקשה לשים לב לפרטים
ענה על המון שאלות מעט. לדוגמה, לומד באיטיות מאשר הייתי רוצה, מתקשה לארגן שיעורי בית,  יש לי פתיל קצר, אני מתקשה לארגן משימות ופעילויות, נדרש ממני מאמץ רב לסיים שיעורי בית, רעשים מוציאים אותי מהריכוז,  אני צריך לקום ולהסתובב בעת הכנת שיעורי בית, אני מאבד דברים וכד'. המון דברים דהוא ציין אבל טוען שזה במקצת.
לצפיה ב-'והמורה דווקא רשמה הרבה דברים'
והמורה דווקא רשמה הרבה דברים
08/03/2017 | 12:37
12
הסיכום של התפקוד היה, לדוגמה, מפוזר, שוכח מחברות וספרים, שולחנו מאד לא מסודר כולל הסביבה.
היא רשמה הרבה בסעיפים של מתקשה לארגן עצמו במשימות, מאבד חפצים, שכחו ביום יום, מדבר הרבה. ובין הרבה למעט היא ציינה לא קשוב לפרטים, ידיים ורגליים בתנועה, מתפרץ לשיחה ועוד. אבל לדוגמה, רשמה בכלל לא על נראה לא מקשיב כשמדברים איתו, קם ממקומו, מתקשה בפעילות שקטה.
לצפיה ב-'ומוסיפה'
ומוסיפה
08/03/2017 | 09:32
6
וגם מתכננת לקחת את בני לאבחון דידקטי, אולי על סמך אבחון יקבל התאמות כמו תוספת זמן בחינה וטופס עם אותיות גדולות ומרווחים בין השורות - בני חושב שזה יעזור לו. במיקרה של התאמות אין סיכוי לנזק מתופעות לוואי של תרופה כך שזה נראה לי יותר מתאים בשלב זה. 

לצפיה ב-'המשך'
המשך
08/03/2017 | 09:36
12
למיטב זיכרוני, בשאלון מופיע:
בכלל לא
דרגה קלה  קיים אבל לא מפריע לתפקוד,  אפשר לחיות עם זה
דרגה בינונית - מפריע לתפקוד
ברמה גבוה - מפריע מאד לתפקוד
אני לא רופאה, רק מביעה את ההבנה שלי כרוקחת בהגיון שמאחורי האבחון על סמך הלימודים האקדמיים שלי.

לצפיה ב-'יש דמיון לבן שלי העולה לחטיבה, טרם ביצענו איבחון. '
יש דמיון לבן שלי העולה לחטיבה, טרם ביצענו איבחון.
07/03/2017 | 19:43
16
בני לא מצטיין, אך תלמיד טוב וחיובי עם קשיים בריכוז. טוב בחשבון ובמדעים, עם קשים לו בשפה (קשה לו לבטא את עצמו) וכו'.  לא מסוגל לשבת הרבה

אני דווקה כן שלחתי למופ"ת. לדעתי חשוב לאתגר ילדים כאלו. אחרת הוא ישתעמם בכיתה. כן אהיה שם בשבילו ואתמוך בהתחלה. בכל מקרה באזור מגוריי לא ניתן להתקבל למופת ללא קרני, ראיון, מכינה, מבחן. כל שלבים אלו נועדים לטעום את הלחץ ועומס במיוחד לילדים כאלו. לבני לקח זמן להבין שציונים של 90-100 שהוא רגיל לא מתקבלים בקלות במופת, אין מה לעשות. קיבל 60 במבחן והתחיל ללמוד. חיזקנו כמה שיכולנו והסברנו.תמיכת הורים חשובה מאוד. לא רופאה ולא בעלת מקצוע בתחום וחושבת שיש שלב בחיים שצריך ללמוד להיכשל ולקום בעזרתינו ובעזרת צוות המורים. 
לדוגמה עובדה שבני נכנס למסלול זה והיו ילדים שהוא מכיר שלא הצליחו חיזק לו מאוד את מיטחון עצמו וכו'.

בהצלחה בכל החלטה!       

לצפיה ב-'עזרתכם ברעיון לתחפושת לבת בכתה ו'
עזרתכם ברעיון לתחפושת לבת בכתה ו
28/02/2017 | 09:50
8
195
ת הרגע ל12 שעד אתמול ידעה שתתחפש למלאכית
יש שמלה לבנה ואתמול קנינו סווצר לבן למקרה שיהיה קר וחיפשנו כנפים והילה

.. לא איכזבה ושניה לפני ששילמתי על הכנפים
החליטה שלא בטוחה.. ולא רוצה.. ואוף לא נראה לה
ורוצה בלי משהו עם קשת (ולא אי אפשר מלאכית בלי קשת) ועדיף בלי כנפיים
ומשהו קנוי

בקיצור ביקשה שאשאל כאן

מחפשים תחפושת מוגדרת (כלומר לא היפית/פנקיסטית/קשת בענן)
משהו פשוט, נחמד אך לא מתבלט

(תחפושות שהיו (שלה או של תאומתה ולכן לא תחזור עליהן) אפרודיטה, שוטרת, אינדיאנית, סינית, קאבוי זה בשנים האחרונות)

אודה מאוד מאוד לרעיונות
רוצה לגמור עם זה. : )
לצפיה ב-'לאום כלשהו? חיה?'
לאום כלשהו? חיה?
28/02/2017 | 13:39
2
145
יש עכשיו מין אוברולים כאלה של חיות (וואנזי) ממש חמודים (גילוי נאות- אני לובשת כרגע כזה של קואלה... ).
אפליקציה כלשהי, פרח, סבתא, חד קרן, מכשפה...
לצפיה ב-'תודה זה נח הוואנזי הזה?'
תודה זה נח הוואנזי הזה?
28/02/2017 | 15:38
1
116
מכשפה היתה בעבר.

אעביר לה את הרעיונות.

אשמח לשמוע עוד
לצפיה ב-'כן'
כן
01/03/2017 | 08:24
66
הוא רך ונעים. אני תוהה האם יש דרך לעשות פיפי בלי להוריד אותו, אני עדיין לא גיליתי כזו.
מלכה
פיה
נסיכה
תינוקת
חלוצה
תות
ליצן
לצפיה ב-'אם יש לך מקס סטוק קרוב'
אם יש לך מקס סטוק קרוב
28/02/2017 | 16:58
3
170
יש מליון רעיונות שם
אפשר להתרשם בפייס שלהם
לפני שאתן הולכות
לצפיה ב-'נראה לי שאכן נקפוץ לשם. תודה'
נראה לי שאכן נקפוץ לשם. תודה
01/03/2017 | 09:15
26
לצפיה ב-'האם יש שם פוקימון?'
האם יש שם פוקימון?
02/03/2017 | 17:59
1
54
לא ראיתי בקטלוג.
לצפיה ב-'לא..אין'
לא..אין
02/03/2017 | 18:03
8
לצפיה ב-'הבת שלי בחרה נהגת מרוצים. תלמדית כיתה ה''
הבת שלי בחרה נהגת מרוצים. תלמדית כיתה ה'
01/03/2017 | 23:09
89
אולי יתאים גם לשלך.

לצפיה ב-'שאלה על ועדות השמה '
שאלה על ועדות השמה
01/03/2017 | 11:38
6
260
כמו שסיפרתי בכיתה של הבן מספר ילדים אלימים ,  אני עדיין בהתלבטויות אם להעביר את הבן ...
המנהל אמר ששניים עוזבים , והילד  שממש בעייתי  כנראה עולה לועדת השמה והוא אמר שלא ישאר ...
הבנתי שההורים הם שיחליטו אם להוציא את הילד , גם אם בוועדה יאמרו שלא מתאים לכיתה רגילה ולבית הספר , נכון ?
בעבר האמא אמרה שהיא לא תוציא אותו ( על אפנו וחמתנו )
ביקרנו בבית הספר  שאנחנו מתעניינים בו , התרשמנו לטובה  , ואני ממש מתלבטת בעיקר מפחד איך ישתלב
נראה לי שטוב יותר שם ושכאן  לא ישתנה כלום , גם ההורים מאוד אדישים ולא מתנדבים לכלום שמנסים לארגן כדי לגבש את הכיתה הזו  ... נראה שהולכים לעוד שנה לא משהו ואני ממש בהתלבטות ....
נראה לכן שיש אפשרות כזו  שאני אגיש את הטפסים למעבר בינתיים , ואחר כך אחליט איפה יהיה ?
אני מתרשמת שזו כיתה  לא מתאימה לו ... כולם בנים  ... והוא עם חבר אחד  , שאולי האמא גם תוציא משם ,ואז ישאר בלי אף אחד ...
אוף למה כל כך קשה לקבל החלטות שדורשות שינוי ???
לצפיה ב-'קודם כל, שערורייה בעיניי שמנהל בית הספר עדכן אותכם שאחד '
קודם כל, שערורייה בעיניי שמנהל בית הספר עדכן אותכם שאחד
01/03/2017 | 11:53
3
205
הילדים עולה לועדת השמה! זה מידע אישי, פרטי, שממש לא אמור להגיע להורים אחרים, ולא משנה עד כמה אותו ילד בעייתי ואם ילדים אחרים סובלים ממנו וכו. גם ילדים כמוהו זכאים לפרטיות, ומידע לגבי העלאתו לוועדת השמה ממש לא היה אמור להגיע אליכם.
דבר שני, ההחלטה קשה לך וזה מאוד ברור למה. אף אחד לא יכול לערוב לך ב-100% שהכול יהיה מצוין בבית הספר החדש, התחלות ושינויים זה דברים שקשה לכולנו להתמודד איתם, במיוחד כשמדובר בילדים שלנו, ויש לך עדיין תקווה שדברים ישתנו לטובה ושבכל זאת הילד לא יצטרך לעבור הסתגלות.
לא ממש  מעורה בעייני בירוקרטיה ופרוצדורות מנהליות, אבל כפי שאת  מציירת את העניינים - אני חושבת שההחלטה כאן מאוד ברורה, ושהילד צריך לעבור. נראה שיש לכם הרבה יותר מה להפסיד אם לא תעשו שינוי.
לצפיה ב-'ואני עידכנתי אמא אחרת ... כי ממש סובלים בגללו ... '
ואני עידכנתי אמא אחרת ... כי ממש סובלים בגללו ...
01/03/2017 | 12:05
2
48
לצפיה ב-'אין לי ביקורת כלפייך. יש לי ביקורת כלפי המנהל. '
אין לי ביקורת כלפייך. יש לי ביקורת כלפי המנהל.
01/03/2017 | 12:10
1
49
לצפיה ב-'מבינה את הביקורת,'
מבינה את הביקורת,
01/03/2017 | 14:25
114
מצד שני האוירה שם מעיקה ואם עוד ילדים יעזבו הוא נשאר בלי כיתות תקניות,
זה להעיף מורים, זה לטלטל את כל השנתון הזה עד שמסיים.
אז ניסה לתת מענה מרגיע.
אני גם מבינה שהאמהות האלה מדוחות ואז כבר ממילא לא סוד.
בעיה עם ילדים כאלה.
לצפיה ב-'רק ההורים יחליטו על עתיד ילדם ובי"ס יכול רק להמליץ'
רק ההורים יחליטו על עתיד ילדם ובי"ס יכול רק להמליץ
01/03/2017 | 14:26
1
133
וכן- המנהל עבר על החוק כש סיפר לך דברים חסויים על ילד אחר
את ההחלטות שלך עשי בלי קשר לשאר הכיתה. וכן, זה קשה, גם אני שם...
לצפיה ב-'מה שבלדה כתבה נכון מאד'
מה שבלדה כתבה נכון מאד
01/03/2017 | 14:40
121
כולם יכולים להמליץ
בסופו של גבר רק ההורים מחליטים
אני הייתי מעבירה
לצפיה ב-'מתבגר שמדבר אחרת כשהוא מתרגש'
מתבגר שמדבר אחרת כשהוא מתרגש
27/02/2017 | 09:00
13
333
מישהי מכירה?...
תופעה חדשה פה בבית
כשיש לו משהו לספר וזה מביך אותו
הוא משנה את טון הדיבור למתפנק
** לצורך הדוגמא ילדה התקשרה אליו
והוא היה לידי
אז התעניינתי מה היא רצתה ושהוא סיפר הטון שלו הפך אחר

לצפיה ב-'לא מכירה ממש אבל'
לא מכירה ממש אבל
27/02/2017 | 09:21
1
175
המיני-מתבגר שלי, כשהוא נבוך הוא בין- לא מספר ל-מספר במבוכה, עם המבט המחויך הביישני שהוא שומר למקרים מיוחדים.
לצפיה ב-'נראה לי תקין לחלוטין'
נראה לי תקין לחלוטין
27/02/2017 | 09:40
41
לצפיה ב-'לא מכירה '
לא מכירה
27/02/2017 | 20:43
112
אם אני הייתי שואלת את אחד הבנים "מה היא רצתה" בהתייחס לשיחת טלפון מבת, היו עונים לי "אמא די לחפור".....
כנראה באמת השאלה מביכה אותו. אולי אפשר להעיר בחיוך "אני רואה שאני מביכה אותך " ולראות מה תהיה התגובה.
לצפיה ב-'מכירה. לא כשמתרגשת, כשנבוכה. '
מכירה. לא כשמתרגשת, כשנבוכה.
28/02/2017 | 08:23
7
34
לצפיה ב-'את מעירה לה?..'
את מעירה לה?..
28/02/2017 | 09:08
6
32
לצפיה ב-'למה להעיר?'
למה להעיר?
28/02/2017 | 11:27
4
104
כדי להפסיק לא יעזור, רק יגרום להחלפת התנועה.
כולנו מגיבים, כשאנחנו נבוכים/מתבישים והתנועות משתנות
מגיל לגיל ממצב למצב.
ממש לא צריך להתיחס.
לצפיה ב-'כי זה מוזר'
כי זה מוזר
28/02/2017 | 13:19
3
103
וכי אם אני אומרת לו דבר רגיל
אז הוא מחליף טון
לצפיה ב-'מה מוזר? שיש לנו'
מה מוזר? שיש לנו
28/02/2017 | 13:35
2
103
לכולנו תנועות/קולות/העויות שמביעות מדגישות את המבוכה?
אני מניחה שגם אני מגיבה לא כרגיל ברגעים מביכים.
אם את אומרת דבר רגיל או תשנה את הטון--ומועיל--אז בלי להפוך את זה 
לאישיו  תשמחי, זה יחלוף.

לצפיה ב-'אוקיי.. יחלוף'
אוקיי.. יחלוף
28/02/2017 | 13:44
1
98
עדיין חדש ומוזר
הוא בדרך כלל בעל ביטחון עצמי גבוה מאד
מרצה לכיתות נמוכות ולמורות בכל מיני הזדמנויות
לצפיה ב-'כל הכבוד לו,'
כל הכבוד לו,
28/02/2017 | 13:49
74
אבל מבוכה--אינה תלוית גיל--היא באה בכל גיל על ענין אחר.
עכשיו משגדל, ויש רגשות חדשים ותתובנות חדשות.והתנסויות אחרות,
הגדילה הזו יוצרת מצבי מבוכה.
לא נורא. תני לו חיבוק גדול. יגדל.
לצפיה ב-'אני מנסה להתאפק ולא להעיר... לא תמיד מצליחה.'
אני מנסה להתאפק ולא להעיר... לא תמיד מצליחה.
28/02/2017 | 13:16
78
זה טון ממש מעצבן.

אבל עם הזמן הוא מתחיל לעבור. כבר כמה שבועות טובים שלא שמעתי אותו.

אולי היא למדה להשתלט עליו (אולי גם בגלל התגובות הלא נחמדות שלי), ואולי עניין של התבגרות באופן כללית. לומדת איך להתבטא/להתנהג גם במצבים מביכים.
לצפיה ב-'זה מאוד טבעי, ובעיקר בשיחות עם המין השני'
זה מאוד טבעי, ובעיקר בשיחות עם המין השני
28/02/2017 | 14:01
1
110
אצלנו אני כבר צוחקת על זה שאפשר לזהות במי מהבנות הוא מתעניין ובמי לא - לפי הטון שלו בשיחות הטלפון. (לא שאי פעם אגיד לו את זה בקול רם. אבל אני ואבא שלו שמנו לב לזה שבשיחה עם ילדה שהוא מתעניין בה, הטון שלו נעשה יותר מתפנק ורך, לעמות הטון הרגיל שלו)

זה דבר טבעי ורגיל.
גם המעבר לקול יותר צפצפני כשמתרגשים, או הנטייה לדבר מהר / לאט בנושאים שפחות בטוחים בהם. קורה לכולנו, אבל לא תמיד שמים לזה לב
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
28/02/2017 | 17:00
15
לצפיה ב-'שאלה אחרונה בנושא החטיבה'
שאלה אחרונה בנושא החטיבה
28/02/2017 | 09:32
3
199
יש לי כמה שאלות לגבי בית הספר שילד מעדיף (כנראה). לדוגמה, האם העומס אכן בלתי נסבל, איך רמת המורים, איך האוירה וכד'.
גילינו שבחוג שלו יש שני ילדים שלומדים שם (כיתה ח') וחשבתי לפנות אליהם. האם, לדעתכן, כדאי לדבר עם הילדים או עם האמהות? הילד לא מרגיש בנוח לדבר בעצמו עם הבנים, הוא לא מכיר אותם כל כך.

לצפיה ב-'אני אישית'
אני אישית
28/02/2017 | 09:40
142
אם היתי פוגשת את הילדים לפני/אחרי החוג הייתי מנסה לפתוח בשיחה.
עדיפות כשהבת שלי לידי. ומתחילה בכך שהילדה חושבת ללכת לבית הספר הזה ונשמח לשמוע מה הם חושבים איך X ואיך Y.
אם היתי רואה שלא חשים בנח הייתי פונה להורים
לצפיה ב-'אני אישית'
אני אישית
28/02/2017 | 10:08
1
132
הייתי עוזבת את הענין, דעת אחד או שנים 
מכיתה גבוהה לא מוכיח כלום. לא הייתי משוה בין ילדים בין כיתות.
הילד בחר, הילד יתמודד, החקירה כבר לא חשובה.
תהני שנגמר לבחון/לבדוק ובלשון הילדים לחפור.

אישית מאחלת לבן שלך הרבה הצלחה.
ולך הרבה נחת.
לצפיה ב-'מסכימה איתך. מכירה כרגע שני תלמידים בכיתת מופת בכיתה ח'
מסכימה איתך. מכירה כרגע שני תלמידים בכיתת מופת בכיתה ח
28/02/2017 | 10:46
131
שניהם מגיעים בערך לאותם הציונים, והעומס שכל אחד מהם מרגיש הוא שונה מהותית. אחד מהם יושב ו"חורש" בבית שעות ארוכות והשני לא מרגיש כזה עומס, לומד גג שעה כל יום. זה לפי מה שהם אומרים וגם מה ששמעתי מהאמהות שלהם.
אגב, שניהם חכמים באותה מידה (אני מכירה את שניהם מגיל צעיר) וזה שחורש לא בהכרח באמת זקוק לזה יותר מהשני. הוא נוטה לקחת דברים קצת יותר קשה, תמיד מרגיש שאם לא עשה את המקסימום ולא עבר על החומר עשרות פעמים אז זה לא מספיק.
בקיצור - מה שתשמעי מאחרים לא בהכרח מייצג.
מה שכן אפשר לשאול, למשל, זה לגבי המערכת - מתי מסיימים כל יום. זה ייתן קצת פרספקטיבה לגבי כמה שעות יש אחה"צ שיוכלו להיות מוקדשות ללמידה, חוגים, חברים וכו'. בכיתת מופת בד"כ מערכת די עמוסה, שהולכת ונהיית יותר עמוסה משנה לשנה.
לצפיה ב-'אבחון דידקטי לילד בן 10'
אבחון דידקטי לילד בן 10
27/02/2017 | 11:25
14
239
אז הילד תלמיד מצטיין, אבל השנה חלק מהציונים שלו סביב 85. מבחינת המורה אין עם זה בעיה כי עדיין הציונים שלו כמעט הכי גבוהים בכיתה. מבחינת הילד הוא הראה לי שכמעט כל הטעויות שלו נובעות מחוסר תשומת לב ולא חוסר ידע. עשיתי לו מבחן מוקסה ויצאה חריגה ברמה מקסימלית בסעיף ה-timing. ביקשתי מהמורה שלו למלות שאלון של הפרעות קשב ( לדעתי יש לו סימנים בלי מרכיב ההיפראקטיביות), והמורה לא רואה מבחינתה שום בעיה. מבחינתי בכל מקרה הוא לא צריך ריטלין כי מצבו טוב גם בלי ריטלין. הילד מבקש לעשות אבחון דידקטי כדי לבדוק האם אולי מומלץ במצבו לקבל הארכת זמן כדי שיוכל לבדוק את עצמו ולתקן טעויות של חוסר תשומת לב. נכון לעכשיו הוא מספיק לפתור טופס בחינה אבל לא מספיק לבדוק את הטופס. הילד חושב שאם יהיה לו זמן נוסף לבדיקת הטופס, הוא יוכל לקבל ציונים בהרבה יותר טובים שישקפו את היכולות שלו. היות שאבחון דידקטי עולה סביב 500 ש"ח אחרי השתתפות קופ"ח - מתייעצת - האם לאפשר לו את האבחון הדידקטי לפי דעתכן?
לצפיה ב-'איך הילד יודע מה זה איבחון דידקטי?'
איך הילד יודע מה זה איבחון דידקטי?
27/02/2017 | 11:45
2
162
ושיש אופציה לתוספת זמן במבחן?...
ילד רגיל שהיה מקבל 85 בגלל טעויות של חוסר תשומת לב
הייתי מניחה שהוא ממהר לצאת להפסקה

לצפיה ב-'עונה'
עונה
27/02/2017 | 12:08
1
157
הוא יודע כי אחותו עשתה אבחון דידקטי אז הסברתי לו. 

לצפיה ב-'יש מצב ש"הכנסת" לו לראש את האופציה הזאת'
יש מצב ש"הכנסת" לו לראש את האופציה הזאת
27/02/2017 | 12:23
146
ובגלל זה הוא מבקש?

לא מכירה ילד שלא ישמח לתוספת זמן במבחנים
אולי תשבי עם המחנכת ותעשו מעקב אחרי הסיבות לטעויות שהוא עושה?..
לצפיה ב-'אין צורך'
אין צורך
27/02/2017 | 12:34
122
למורים (ביסודי במיוחד אבל היום גם בתיכון ואפילו בבגרות אין צורך באבחון) יש סמכות לתת התאמות במבחנים, כולל הארכת זמן, על סמך הנסיון שלהם וההיכרות עם הילד. אם הוא חושב שהוא צריך את זה, שיתכבד ויפנה למורה בענין זה.
לצפיה ב-'בשביל הארכת זמן לא צריך היום אבחון. אפילו לא בבגרויות.'
בשביל הארכת זמן לא צריך היום אבחון. אפילו לא בבגרויות.
27/02/2017 | 13:51
6
149
במיוחד בבית הספר היסודי אין שום בעיה לתת זמן נוסף, ורוב בתי הספר עושים את זה ביוזמתם כשילדים זקוקים לזה, בלי לדרוש אבחונים.
אם אין שום בעיה מעבר לזה, אין צורך באבחון.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
27/02/2017 | 17:37
5
119
הבעיה עם הארכת זמן בלי איבחן שאם לפי איבחון הוא לא צריך הארכת זמן, לא טוב שיתרגל להארכה בינתיים.
לצפיה ב-'אבל אם הוא לא צריך, בית ספר לא ייתן. אני לא ממש מבינה - בתור'
אבל אם הוא לא צריך, בית ספר לא ייתן. אני לא ממש מבינה - בתור
27/02/2017 | 22:42
2
106
מאבחנת, כן? - בשביל מה צריך אבחון רק בשביל הארכת זמן. אם אתם לא חושדים בשום קושי לימודי אחר, האבחון פשוט מיותר. אם בית הספר רואה צורך עקבי בהארכת זמן, שיתנו לו עוד זמן, מה הבעיה? ואם אין צורך, אז לא יתנו והוא לא יתרגל.
תאמיני לי שילדים מטבעם (בעיקר צעירים) מעדיפים לסיים בחינות יחד עם כולם ולא להישאר עוד ועוד לחינם. זה לא בגרויות, הגישה של ילדים ביסודי מאוד שונה מהגישה של תיכוניסטים.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
05/03/2017 | 10:05
1
17
אני חושבת שיש לו גם הפרעת קשב קלה ( מפוזר, מאבד חפצים, מעופף, לא מסוגל לסדר את החדר שלו - לדוגמה מרים מהרצפה 2 דברים ולא מרים עוד 4, עד שאצביע לו ואז הוא יגיד - סליחה, לא ראיתי - בתום לב לגמרי), במוקסו יצא חריגה ברמה 4 ב-timing - אבל לא מאמינה שצריך לתת לזה ריטלין, היות שמצבו הלימודי טוב סה"כ. אגב, גם הוא אומר שכאשר הטופס כתוב באותיות גדולות ושורות מרווחות הוא עושה פחות טעויות. יש לו זימון להבחן לתכנית של בר אילן, והוא חושש שבגלל טעויות של תשומת לב לא יתקבל, ובתכנית בר אילן חובה להציג המלצה של אבחון דידקטי. מה דעתך?
לצפיה ב-'אוקיי, זה כבר באמת מעבר לסתם הארכת זמן בבחינות בית ספריות'
אוקיי, זה כבר באמת מעבר לסתם הארכת זמן בבחינות בית ספריות
05/03/2017 | 17:03
13
אם זה חשוב לו ולכם, אז אין לכם מה להפסיד מאבחון דידקטי. שום דבר רע לא יכול לצאת מזה, חוץ מקצת פחות כסף בארנק.
אגב, באבחון דידקטי אפשר בהחלט גם להמליץ על שאלון מוגדל. אם במבחנים של בר אילן זה ניתן ליישום באמת שאין לי מושג, אבל לפחות במבחני בית ספר אפשר יהיה ליישם את זה.
ושוב - הוא צריך להיות יותר מודע לסוג השגיאות שלו (דרך זה שתעברו עליהן אחרי שמחזירים לו בחינות), וללמוד איך לנצל את הארכת הזמן בדיוק כדי לתקן אותן.
לצפיה ב-'לא חושבת שצריך ישר ללכת לאיבחון'
לא חושבת שצריך ישר ללכת לאיבחון
28/02/2017 | 09:44
1
74
למיטב ידיעתי וניסיוני, הארכת זמן נותנים ביסודי בלי איבחון.
היתי מדברת עם המורה.

מבינה אותך שלא הית רוצה שיתרגל אבל.. מניחה שאם יראו שהוא לא ממש זקוק יידעו אותך (הציונים לא משתנים בהרבה, מסיים גם לבדוק בזמן)
הרבה פעמים עצם זה שהם יודעים שיש להם עוד זמן מרגיע אותם והם מצליחים להתנהל יותר טוב.

אומרת לך כאמא לבנות שעל פי אבחון כן זכאיות לעוד זמן ולרב לא משתמשות בזה
לצפיה ב-'משהו עקרוני,'
משהו עקרוני,
28/02/2017 | 10:11
64
הארכת זמן איננה מועילה, אם התלמידים לא יודעים,
מה לעשות בה.
לעשות הגהה על מה שכבר נפתר, נכתב זו מטלה בהחלט לא פשוטה,
צריך ללמוד --מה ואיך לעבור שוב על מה שכבר נעשה,
זה קשה למבוגרים לא כל שכן לילדים צעירים, במיוחד אם לא לימדו אותם איך.
לצפיה ב-'נראה לי '
נראה לי
28/02/2017 | 05:36
83
שחוסר תשומת הלב לא נובע מחוסר זמן,
אלא מלחץ שמופעל עליו כדי להגיע לתוצאות גבוהות יותר.
הייתי ממליצה, לקראת בחינה לומר לו בהצלחה, לחבק את ה--85,
וכשהוא ידע שזה ציון גבוה בכיתה, ואחרי כמה בחינות כאלה 
ילך למבחנים הבאים רגוע, הזמן יספיק, והציונים ישתפרו.
לחץ לא מתאים לכל אדם, ואולי הוא רגיש לזה, רק תרפו.

לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
28/02/2017 | 07:45
1
84
מהאבחון תוכלו לקבל תמונה טובה של הקשיים שלו, במידה ובאמת קיימים ותוכלו לפתור אותם עם הוראה מתקנת במידת הצורך.

לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
05/03/2017 | 10:06
5
לצפיה ב-'הוראה מתקנת בכיתה ב''
הוראה מתקנת בכיתה ב'
27/02/2017 | 11:14
8
243
אז הייתי עם הבת 7 שלי אצל רופא שמאבחן הפרעות קשב. לדעתו כרגע לא לתת ריטלין כי מצבה לא רע ולא מצדיק התערבות תרופתית ( אני מסכימה אתו), והציע לנסות לקחת אותה למורה להוראה מתקנת. מה שלא מסתדר לי הוא שמבחינת בי"ס אין המלצה להוראה מתקנת או כל התערבות, התעודה שלה נראית לא רעה:
באנגלית, חשבון, הנדסה, מולדת - שולטת היטב,
בלשון - שולטת
בהבנת הנקרא - קוראת ומבינה טקסטים ברמת הכיתה
בקריאה - קריאה מהירה אך לא מדויקת
בכתיבה - את משתדלת לכתוב באופן מאורגן ומסודר

לעומת זאת לפי אבחון דידקטי של ניצן - בהרבה סעיפים בשפה היא בטווח הנמוך של הנורמה, בכישורי חשיבה - בטווח הגבוה של הנורמה. את האבחון הדידקטי מלכתחילה עשינו בגלל שהילדה התלוננה שקשה לה לקרוא אותיות ושורות צפופות, רופאת עיניים לא מצאה בעיה והמליצה על אבחון דידקטי ומאבחנת דידקטית רואה הפרעת קשב ( בלי מרכיב היפראקטיביות) על סמך האבחון , וגם המורה רואה את זה בכיתה, אני בבית לא מרגישה בזה.
הילדה בגן חובה עברה את מבחן מכון קרני ונמצאה מצטיינת ובכיתה ב הספיקה לפתור רק חצי טופס של מבחן שלב א', אז זה הדליק לי נורה אדומה והתחלתי לחפש למה בכיתה ב' היא לא מצטיינת כמצופה אלא באחוזון 60 לדברי המורה.
השאלה היא עד כמה נחוצה במקרה שלה הוראה מתקנת לפי דעתכן (בגלל שזה סיפור לא זול)?
לצפיה ב-'אם כולם רואים וממליצים אז אני אומרת'
אם כולם רואים וממליצים אז אני אומרת
27/02/2017 | 11:48
137
כמה שיעלה יעלה 
אם זה לא ישפר זה בטח לא יזיק
אני במקרה כזה הייתי 
משלמת גם אם לא בטוח שיהיה שינוי מקצה לקצה
לצפיה ב-'השאלה לא צריכה להיות מופנית אלינו'
השאלה לא צריכה להיות מופנית אלינו
27/02/2017 | 12:32
2
135
אלא אל הילדה: עד כמה היא מוטרדת מכך ש"קריאתה מהירה אך לא מדויקת" (רוב בני ה7 שאני מכירה לא מוטרדים מכך במיוחד)? (ואיפה בדיוק היא אחוזון 60 אם התעודה שלה נראית כפי שציטטת?)
יכול להיות שיש לה הפרעת קשב, ורוב הסיכויים שכרגע זה לא מפריע לה, וביה"ס לא ביקש. אז בשביל מה? כשיפריע לה או למורות, תקחו הוראה מתקנת (ואז זה גם יהיה יותר אפקטיבי).
עד כאן תשובתי לשאלותיך. ומכאן ניחוש פרוע: מי שהכי מוטרד מחוסר המצוינות שלה זה את, ולא אף אחד אחר. אם זה נכון, ואת לא תלמדי לשלוט בזה ולקבל את זה שאחד הילדים שלך (אולי שניהם?) לא מושלם ומצטיין ומתבלט בלימודים (אפילו שהיא אובחנה במכון קרני!), בסוף זה יטריד גם אותה. ובכל מקרה, אם זה מטריד אותך, למה את שואלת אותנו אם להוציא על זה כסף? אני ממליצה להניח לה לחיות ולגדול ולגלות איפה קשה לה ובמה היא מצטיינת (כל אחד מצטיין במשהו, על אחת כמה וכמה מי שאובחן כמחונן, אבל לפעמים זה לאו דווקא בקריאה או מתמטיקה). אם וכשיגיע הקושי מצידה - את כבר תדעי שצריך לטפל.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
27/02/2017 | 12:40
90
רוב בני ה7 לא יהיו מוטרדים
אבל האם ההורה לא חייב לקחת אחריות
ולבדוק האם יש בעיה?
לצפיה ב-'כבר רואים פגיעה'
כבר רואים פגיעה
27/02/2017 | 13:24
113
היא מאחוזון 90+ היא צנחה ל- 60. מאד יכול היות שבהמשך תרד עוד. למה לחכות? ולגבי המחיר: חייבים פרטי? אין משהו כזה בבית הספר? או מטעם העירייה?
לצפיה ב-'ילדה שאובחנה כמצטיינת, עכשו היא בקושי ברמת הכיתה'
ילדה שאובחנה כמצטיינת, עכשו היא בקושי ברמת הכיתה
27/02/2017 | 13:50
149
ילדה עם פוטנציאל שמשהו תוקע אותה. 

לא כדאי להזיז את המשהו הזה?

לצפיה ב-'כרגע לא נראה לי שיש איזשהו צורך בהוראה מתקנת'
כרגע לא נראה לי שיש איזשהו צורך בהוראה מתקנת
27/02/2017 | 13:59
2
132
ההישגים הלימודיים שלה תקינים, לפי מה שתיארת מהאבחון אין לקויות למידה (בטווח הנמוך של הנורמה זה עדיין בטווח הנורמה ולא "לא תקין" או "נמוך מאוד"), וכל עוד התפקוד הלימודי הוא עצמאי וההישגים תואמים בגדול את היכולות, אין צורך בהתערבות טיפולית.
לא ברור לי איך ובמה בדיוק מגדירה המורה "אחוזון 60". הגדרה משונה מאוד בעיניי, מה שגם שנדיר שילדים מתפקדים בכל המקצועות בדיוק באותה רמה. יש כאלו שחזקים יותר בשפה, כאלו שחזקים יותר בחשבון...
אגב, מה הראו הממצאים של האבחון לגבי תפקודי קריאה, איות וחשבון? אלו בד"כ המוקדים להוראה מתקנת. האם עלו שם קשיים? והאם באבחון הדידקטי המליצו על הוראה מתקנת? בד"כ המלצות טיפולית ניתנות באבחון הדידקטי בהתאם לממצאים ובהתאם לקשיים שעלו (אם עלו).
לא הייתי מתרגשת מנוירולוג שממליץ על הוראה מתקנת. הוראה מתקנת במה?? אין "הוראה מתקנת" כללית. הוראה מתקנת היא משהו ספציפי מאוד - בקריאה, בחשבון, בכתיבה.. יש אסטרטגיות של הבנת נקרא, אסטרטגיות של הבעה בכתב.. אין דבר כזה "הוראה מתקנת" כללית מהסוג הזה.
ולגבי הקושי בקריאה שמתארת הילדה - למדי אותה לקרוא טקסטים בעזרת דף לבן (או סרגל), שאיתו תרד שורה-שורה, כך שרק השורה שהיא קוראת תהיה גלויה ויתר השורות שמתחתיה מוסתרות. כך יפחת העומס הוויזואלי שייתכן ומקשה עליה בגלל בעיות בקשב החזותי.
ועוד שאלה אחת אחרונה - האם רופאת העיניים בדקה גם מיקוד ראייה? (מעבר לסתם בדיקת ראייה סטנדרטית)
לצפיה ב-'עונה'
עונה
05/03/2017 | 10:08
1
18
כן, במסקנות אבחון דידקטי הופיעה הוראה מתקנת בהתאם לממצאי האיבחון ופנייה לרופא לאבחון הפרעות קשב.
לצפיה ב-'שוב - הוראה מתקנת ב...?'
שוב - הוראה מתקנת ב...?
05/03/2017 | 17:09
18
אם יש המלצות מפורטות (ולא רק אמירה כללית "הוראה מתקנת בהתאם לממצאים"), והמאבחנת הסבירה למה היא רואה צורך בהוראה מתקנת ומה המטרה בה, אז אני לא ממש מבינה מה ההתלבטות.
מצד שני, אם באבחון יש אמירה כללית בלבד, תחזרי למאבחנת ותדרשי להבין בדיוק במה צריך הוראה מתקנת ולמה.
לצפיה ב-'מעבר דירה ובי"ס - כיתה ד'
מעבר דירה ובי"ס - כיתה ד
26/02/2017 | 12:38
12
427
אודה לעצתכם
מתלבטת מאוד...נפלה בחיקנו הזדמנות לעבור לדירה גדולה יותר, יפה יותר אבל בעיר אחרת. הדירה ממש מוצאת חן בעיני ובעיניי בעלי
אבללל
זה אומר להעביר את הבן שלי בית ספר...ושהבן הקטן שלי יתחיל כיתה א ללא חברים...
אני מלאת חששות מכך.
עיצות יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'אני חושבת שמעבר דירה ועיר הוא דבר שכיח מאוד'
אני חושבת שמעבר דירה ועיר הוא דבר שכיח מאוד
26/02/2017 | 13:07
2
245
ושמרבית הילדים מצליחים להסתדר.
אם אין לילדים קשיים חברתיים מיוחדים, לא הייתי לוקחת את זה כשיקול מרכזי בהחלטה.
בעיקר הייתי מקפידה לשדר לילדים שהמעבר הוא הזדמנות נפלאה ונהדרת, והייתי נזהרת מאוד מלשדר להם חששות וחרדות סביב זה.
לצפיה ב-'אסביר את חששותיי'
אסביר את חששותיי
26/02/2017 | 13:13
1
253
הגדול - ילד רגיש יש לו חבר טוב אחד בכיתה וחבר עם כולם בכיתה בסהכ טוב לו
הקטן - ילד רגיש מאד פופולארי אהוב מאד בקרב הבנים והבנות..שאם היה עולה שנה הבאה בביס הקיים לכיתה א זה היהי עובר לו חלק
ופתאום אני חוששת ככ...שהגדול לא ימצא את עצמו ויכנס לתוך כיתה עם חברויות סגורות..ושהקטן יכנס לכיתה א בודד ...
לצפיה ב-'אכן הבנתי היטב את החששות שלך אבל אני עדיין טוענת שהרבה מאוד'
אכן הבנתי היטב את החששות שלך אבל אני עדיין טוענת שהרבה מאוד
26/02/2017 | 13:32
201
ילדים עוברים דירות מדי שנה, כולל במעבר לכיתה א', ורובם המוחלט מסתגל. נכון, זה יכול לקחת זמן, אבל רובם המוחלט מוצאים את מקומם.
כשהבכור שלי היה בכיתה ד' נכנסו שלוש בנות חדשות לכיתה, ומאוד מהר הן רכשו חברות. הקטן שלי בכיתה ב' והשנה נכנס אליהם ילד חדש (מאחר ומדובר בחטיבה צעירה, זו קבוצה שלמעשה יחד מגן חובה ולא רק מכיתה א', כך שהם היו כבר שנתיים יחד). גם הוא תוך חודש בערך מצא את מקומו ומצא חברים חדשים.
אני חושבת שהחששות שלך ברורים מאוד ונפוצים מאוד אבל אם החלטתם שמעבר דירה הוא צעד שישפר את חיי המשפחה, אז שדרי לילדים שלך שאת סומכת עליהם שיצליחו להתמודד עם השינוי בהצלחה. גם אם זה לוקח זמן, בסופו של דבר כמעט כל הילדים מסתגלים.
לצפיה ב-'הייתי שם'
הייתי שם
26/02/2017 | 14:20
4
235
עבר תקין
בכל מקרה זאת הזדמנות נהדרת
וכדאי ללכת עליה
לצפיה ב-'תודה לכן. טיפים יתקבלו בברכה'
תודה לכן. טיפים יתקבלו בברכה
26/02/2017 | 14:47
3
39
לצפיה ב-'בעיקר לא לעשות מזה issue....'
בעיקר לא לעשות מזה issue....
26/02/2017 | 14:49
2
52
לצפיה ב-'אני מבינה...חלק מהחששות הן גם בגלל שאני חברה של המון אמהות'
אני מבינה...חלק מהחששות הן גם בגלל שאני חברה של המון אמהות
26/02/2017 | 14:52
1
189
ונוח לי ונעים לי חברתית..
וגם לילדים..
אז אני משליחה את זה שעכשיו אצטרך להכיר אמהות חדשות..ואולי תהיה כבר קליקה סגורה
ומרגישה שאני בעצמי הולכת להיות החדשה בכיתה (מה שקרה בילדותי..)
לצפיה ב-'או, הנה התשובה שלך נראה שיש לך המון חששות משל עצמך'
או, הנה התשובה שלך נראה שיש לך המון חששות משל עצמך
26/02/2017 | 15:09
159
אבל את חייבת להיזהר לא להשליך אותן על הילדים שלך ולא להעביר אותן אל הילדים.
כשתעברו דירה, תנסי להכיר אמהות דרך אירוח של ילדים אצלכם בבית, בגן המשחקים הקרוב וכו, ולאט לאט גם את תסתגלי

לצפיה ב-'אני חושבת שאת גם צריכה לברר לגבי בית הספר במקום החדש.'
אני חושבת שאת גם צריכה לברר לגבי בית הספר במקום החדש.
26/02/2017 | 21:29
144
הילדים יסתגלו אם בית הספר הוא אכן מקום טוב.
אבל יש בתי ספר יותר טובים ופחות טובים, יש בתי ספר עם אלימות שהצוות חסר אונים. נכון שהרבה תלוי במורה ובכיתה, אבל צריך לברר גם מה אומרים על בית הספר.
לצפיה ב-'אני עברתי ביה"ס בכיתה ג'
אני עברתי ביה"ס בכיתה ג
27/02/2017 | 09:19
2
197
לא זוכרת טראומה או קושי. ההורים שלי שדרגנו אותנו בבית פרטי ומפנק.
למרות שהייתי יחסית סגורה בתור ילדה, הכרתי חברות חדשות שהם חברותי המהממות עד היום.

לצפיה ב-'יש הבדל בין ג' לד'?'
יש הבדל בין ג' לד'?
27/02/2017 | 13:32
1
150
אני עברתי בג' גם אבל לשכונה שהרוב היו שם חדשים וגם אחרי כמה ימים רכשתי חברות..ולגבי ביס..כרגע אנחנו בביס לא היסטרי ועל החדש שמעתי טובות..מקווה שיהיה בסדר..
לצפיה ב-'לא אמור להיות הבדל'
לא אמור להיות הבדל
28/02/2017 | 10:22
22
לצפיה ב-'שבת שלום איך אתם מעבירים את השבת הנעימה?'
שבת שלום איך אתם מעבירים את השבת הנעימה?
25/02/2017 | 11:00
9
174
אצלנו מזל שלא הצלחנו לקבוע שום טיול עם אף אחד, כי אתמול אחה"צ הצעיר פתאום הרגיש מאוד לא טוב, תוך שעה החום עלה ל38 והוא העביר את אחה"צ בשינה על הספה אחרי אקמולי כמובן הרגיש יותר טוב, וגם עכשיו הוא בסדר בסך הכול. בלי חום (לא קיבל תרופה מאתמול ב18) אבל גם בלי תאבון.
נראה שהוא נדבק בוירוס שעבר אחד-אחד בין כל ילדי הכיתה שלו... אם זה אכן אותו וירוס, מחר כבר ילך לבית הספר. עכשיו הוא ובן הזוג בבילוי המשותף הקבוע שלהם - האקס בוקס
הבכור יצא לטיול רגלי בשכונה עם אבא שלי.
אני כבר התחלתי בהכנות לארוחת הצהריים (סלט חצילים, שצריכים לשבת ברוטב לימון-סויה כדי לספוג טעמים), ובקרוב אתחיל להכין את כל היתר.
את אחר הצהריים אני מתכננת להקדיש לתחילת תכנון חופשת הקיץ המשפחתית בחול. עוד לא הזמנתי את רוב מקומות הלינה ובהחלט הגיע הזמן.
שבת נעימה לכולם!

לצפיה ב-'אוי. הרבה בריאות '
אוי. הרבה בריאות
25/02/2017 | 17:21
100
אנחנו פתחנו את הבוקר בביקור אצל החייל שסוגר שבת.
היה כיף לראות אותו ולראות אותו אוכל בתיאבון.
כשחזרנו התיישבתי לעזור לצעיר ללמוד למבחן גדול במתמטיקה (מחר)
בערב מתוכננת קפיצה לקניון לאופיס דיפו לקנות מחשבון למבחן מחר. הקודם נעלם לו 
מחר אני בחופש !!!! מאחר ואני לא ממש מעולפת על העבודה שלי השמחה גדולה במיוחד. מתוכננים סידורים רבים שלא הספקתי השבוע, צהריים בחוץ עם הצעיר ומנוחה. בשעות הבוקר בין סידור לסידור אולי גם קפה עם חברה. איזה כיף :)
לצפיה ב-'איך ההפוך הקטן מרגיש?'
איך ההפוך הקטן מרגיש?
25/02/2017 | 20:09
1
111
אנחנו היינו עם כל עם ישראל בדרום אדום
אכלנו פיתה דרוזית עם נוטלה שהבאנו מהבית
להם תמיד יש שוקולד פרה
לצפיה ב-'בדיוק כמו שאר הילדים שלו בכיתה, היום הוא הרגיש סבבה'
בדיוק כמו שאר הילדים שלו בכיתה, היום הוא הרגיש סבבה
25/02/2017 | 22:48
118
גם כל הילדים האחרים היו חולים בדיוק יום אחד
מחר כבר ילך לבית הספר לשמחת כולנו.
לצפיה ב-'וירוס של יום אחד זה סבבה, אבל למה בסופ"ש? מסכן...'
וירוס של יום אחד זה סבבה, אבל למה בסופ"ש? מסכן...
26/02/2017 | 09:04
3
102
אנחנו בילינו בפריחת השקדיות באיזור השרון. המצלמה עבדה קשה...
לצפיה ב-'הוא דווקא העדיף את זה. לא אוהב להחסיר בי"ס ולהשלים חומר '
הוא דווקא העדיף את זה. לא אוהב להחסיר בי"ס ולהשלים חומר
26/02/2017 | 11:23
2
96
מי שישמע, כן? כולה כיתה ב' אבל הוא עדיין לוקח קצת קשה דברים כאלה ואפילו הוא שמח שזה נפל על סוף שבוע. אני מניחה שתוך שנה-שנתיים סדרי העדיפויות שלו ישתנו
לצפיה ב-'אז מה יעשה בשנה הבאה?'
אז מה יעשה בשנה הבאה?
26/02/2017 | 13:07
1
103
יהיה לו יום להשלים כל שבוע! 
לצפיה ב-' פרה פרה... קודם שבכלל ייבחן ואח"כ נראה '
פרה פרה... קודם שבכלל ייבחן ואח"כ נראה
26/02/2017 | 13:08
22
לצפיה ב-'בגן שעשועים. שינה. ריצה. אוכל'
בגן שעשועים. שינה. ריצה. אוכל
26/02/2017 | 09:32
1
141
בעלי סימס לי בבוקר מיער בן שמן (אופניים) אם אני רוצה פיקניק ביער יש מלא רקפות.
רשמתי לו- לא ממש. טוב לנו בגינה. השנצ קרוב. אין לי כוח לנסיעות.
איזה כבדה אני??
לצפיה ב-'תכלס אני בעדך. גם לי קשה נורא לוותר על שנצ בשישבת'
תכלס אני בעדך. גם לי קשה נורא לוותר על שנצ בשישבת
26/02/2017 | 11:21
28
לצפיה ב-'פורקת'
פורקת
23/02/2017 | 14:58
7
440
אלבום משפחתי
בחייייאת
השטות הזאת לא חלפה מהעולם?....!
ואני לא מוצאת פוטו שיפתח 10 תמונות במקום
עכשיו אני צריכה ללכת לתת לו דיסק און קי
ואז לחזור לאסוף
איףףףףף
לצפיה ב-'אם יש לך מדפסת בבית'
אם יש לך מדפסת בבית
23/02/2017 | 15:51
1
222
את יכולה לקנות נייר מתאים ולהדפיס לבד.
לצפיה ב-'זה לא עולה יקר?..'
זה לא עולה יקר?..
23/02/2017 | 17:18
183
פעם מזמן שבדקתי זה לא היה שווה
לצפיה ב-'מה פתאום'
מה פתאום
23/02/2017 | 17:12
1
229
לפוטו בוואן שולחים תמונות בממס או במייל והוא מדפיס. בטח גם אחרים. תתקשרי ותשאלי
לצפיה ב-'פיתחתי בגראנד'
פיתחתי בגראנד
23/02/2017 | 17:16
195
שעה המתנה עד שהיו מוכנות
אני ועוד חצי מהעיר עם אותה בקשה
טוב לדעת על פוטו מבט..לפעם הבאה
לצפיה ב-'נכון'
נכון
26/02/2017 | 09:34
87
בעידן הטכנולוגי זה יכול להיות מעיק.
אני מצאתי חנות קטנה בעיר שאני שולחת לה את התמונות במייל, היא מפתחת ויוצאת אלי לרכב להביא לי אותם (יש לי מינוי של 200 תמונות)
לצפיה ב-'בקניון הנגב, חנות צילום בשם פוטושופ קומה שנייה צמוד לארומה. '
בקניון הנגב, חנות צילום בשם פוטושופ קומה שנייה צמוד לארומה.
26/02/2017 | 10:57
1
101
את יכולה לשלוח לתמונות בנייד למספר וואטסטפ והם יתפחו לך. רק לבוא ולאסוף.

את יכולה גם לבוא עם דסק און קי ולהדפיס במקום. התהליך לוקח כמה דק'.
לצפיה ב-'הייתי שם'
הייתי שם
26/02/2017 | 12:04
102
חשבתי שיפתחו לי במקום
היה להם לחץ של יום המשפחה
לכן שלחו אותי לדרכי
והציעו לי להסתובב למשך שעה
ואז לבוא לאסוף
לצפיה ב-'פינת ההמלצות השבועית '
פינת ההמלצות השבועית
24/02/2017 | 07:58
4
39
לצפיה ב-'מוצרי מאסטר שף'
מוצרי מאסטר שף
24/02/2017 | 08:03
1
202
שלט ענק בכניסה לרמי לוי ובו כתוב שיש 25% הנחה על המוצרים של מאסטר שף הזכיר לי את הקוסקוס שהמלצתן עליו
קניתי כמה דברים דווקא מפתיעים

מיונז הכי קרוב לטעם של ההולנדים
רוטב שום עדין וטעים מתאים במיוחד במריחה על צנים חם
רוטב ספייסי טעמתי בקטנה.. היום נאכל עם הסושי
קוסקוס (קניתי ועוד לא ניסיתי..אבל הבנות פה המליצו)
קרם קוקוס לתבשילים נהדר
יש עוד כמה דברים אבל לא התלהבתי
כמו פירורי לחם שאני מעדיפה להצמד למה שאני קונה

לצפיה ב-''
26/02/2017 | 09:35
44
גם נהניתי ממשהו שלהם לא זוכרת מה זה היה
לצפיה ב-'להשאר בבית כשחולים '
להשאר בבית כשחולים
24/02/2017 | 09:29
1
192
כמה זמן שצריך ולא לשכב יום ואז לרוץ לעבודה.......
לצפיה ב-''
27/02/2017 | 10:26
2
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
24/02/2017 | 07:13
7
28
לצפיה ב-'אצלנו שגרתי '
אצלנו שגרתי
24/02/2017 | 07:16
174
היום:
כדורי בשר עם פתיתים ברוטב עגבניות
פסטה ברוטב עגבניות
ירקות ירוקים בתנור
לקינוח - עוגת ביסקוויטים שהכנתי כבר אתמול

מחר מאוד רצינו לצאת לטיול אבל לא הצלחנו למצוא פרטנרים (חולים, עסוקים, נוסעים..) ולילדים לא מתחשק לטייל לבד. אז ותרנו בלית ברירה, נשאר בבית לעוד שבת עצלה ונאכל:
תבשיל פרגיות עם תפ"א ושעועית ירוקה
אורז
סלט חצילים בסויה ולימון

וחוץ מזה, שוב הגיע הזמן לעמוד ולהכין לבכור הר בלינצעסים להקפאה... נראה לי שאדחה את זה ליום ראשון/שני. אין לי כוח בסו"ש הזה לעניין הזה...
לצפיה ב-'בקטנה..'
בקטנה..
24/02/2017 | 07:55
134
עוגה קרה
קציצות אבוחצירא עם חומוס
סושי!! רק כי קניתי רוטב ספייסי מוצלח

**ראה ערך המלצה שבועית
לצפיה ב-'כרגע כלום'
כרגע כלום
24/02/2017 | 09:33
2
180
לא ממש יצא לערוך קניות השבוע כך שאין מה לבשל.
יש אצלי כרגע עוזרת (יששש!!!) כשהיא תסיים אסע לקניות ונראה לאן הדברים יתפתחו.
מקסימום סנדוויצים כל הסופשבוע 
לצפיה ב-'תאמיני לי, '
תאמיני לי,
24/02/2017 | 09:48
1
170
סנדויצים--יכולים להיות ממש מעדנים,
לא בטוחה שזה רע.
את גם יכולה לממש יצירתיות במילוי.
האמת--אלולא כבר בישלתי הייתי "גונבת" את הרעיון.
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 14:12
10
לצפיה ב-'לארוחת צהריים היה סנדוויצ'ים '
לארוחת צהריים היה סנדוויצ'ים
24/02/2017 | 17:02
150
היה מעולה. באגט טרי עם חזה עוף בגריל. קל וטעים.
לארוחת ערב יש מרק בצל.
מחר בצהריים אני לא צריכה לבשל. קבענו הליכה משפחתית למסעדה לחגוג תעודות ביה"ס ובחינה אחרונה של התואר של הבכורה.
לצפיה ב-'בוקר טוב שבוע טוב ורח אדר טוב '
בוקר טוב שבוע טוב ורח אדר טוב
26/02/2017 | 09:26
67
אצלנו היה עוד סופש רגוע בבישולים. אני חייבת את הברייקים האלה הם ממלאים אותי באנרגיות בישוליות לסופשים אחרים.
שישי בערב קוסקוס של אמא
לשבת היו שניצלים פתיתים משה בתיבה ומוקפץ זוקיני עם פטריות.
בתור עוגה קניתי קוראסונים ממש טעימים ממאפיה בעיר.
לצפיה ב-'שקדייה?'
שקדייה?
23/02/2017 | 23:39
225
שמתי לב ששקדייה כבר לא כותבת כאן. מישהו בקשר איתה ויכול להזמין אותה לחזור? מעת לעת הייתי מציצה בפורום כדי להנות מההודעות והדיעות השנונות שלה, וכבר הרבה זמן לא מוצאת אותה...
לצפיה ב-'התייעצות טיול לחו"ל'
התייעצות טיול לחו"ל
21/02/2017 | 09:24
25
440
בעלי כנראה צריך לטוס לסין לסדרה של פגישות. כדי לא לקחת ימי חופש מהעבודה העיקרית, הוא מעדיף לנסוע בחול המועד. הם הציעו לו לבוא עם כל המשפחה, על חשבונם. שזה נשמע חלום, הבעיה היא שיש לנו 4 ילדים כולל פעוט ותינוק וברור שהם רק יקשו על המצב ולא ירוויחו כלום מהנסיעה.
אז יש כמה אפשרויות. או שהוא בא לבד. או שהוא לוקח רק את הגדולים. או שכולנו נבוא. אין אפשרות להשאיר את הקטנים בארץ.
חלק מהזמן הוא יהיה בפגישות. נניח , 3 שעות כל יום. אם ייקח רק את הגדולים, אז חלק מהזמן הם יישארו בבבית מלון לבד או ייגררו איתו לפגישות.
אם נהיה כולנו ביחד, עדיין אני לא רואה את עצמי מטיילת עם כולם לבד. וגם כשנטייל, הקטנים יגבילו אותנו מאד. מצד שני, מאד לא קוסם לי להישאר איתם לבד שבוע.
לא יודעת האם זה חשוב, הגדולים שלי בני 11 ו- 8, דוברי אנגלית ברמה גבוהה (גבוהה בהרבה ממני).
מה דעתכן?
לצפיה ב-'אין בכלל התלבטות'
אין בכלל התלבטות
21/02/2017 | 09:32
6
316
עולה למטוס יחד איתם וטסהההההה
לצפיה ב-'הגענו'
הגענו
21/02/2017 | 09:33
5
292
לוקחת את השבוע באיזי
לא חייבים לקרוע את סין עם הילדים
את יכולה לבד 
כשבעלך חוזר להשאיר אותם 
ויאללללה בלאגןןןןןן
לצפיה ב-'אז נבלה את כל הזמן בבית מלון?'
אז נבלה את כל הזמן בבית מלון?
21/02/2017 | 09:36
4
246
לא מחפשת לקרוע את סין. אם כבר, אז שהגדולים יבלו קצת. גם ככה בגלל הקטנים אנחנו לא נוסעים לחו"ל.
לצפיה ב-'תבררו היכן תשתכנו'
תבררו היכן תשתכנו
21/02/2017 | 09:46
194
סביר להניח שיהיה גינה או גן חיות או כל פעילות אחרת שכן תוכלי להגיע אליה עם כולם
ולשהות שם כמה שעות עד שבעלך יחזור

ואז תוכלו להתפצל ובחלק מהזמן הגדולים ילכו עם אחד מכם לבילויים שיתאימו להם

די ברור שהקטנים לא ממש צרכים ולא יזכרו את הביקור.

אבל אם באופציה השניה
את כותבת שלך יהיה קשה להישאר עם שני הקטנים
והגדולים שיהיו איתו בן כה ישהו במלון כשהוא בפגישות

אז סעו יחד

כך יהיה לך גם חוויות משותפות איתם
ואני בטוחה שתוכלו למצוא דברים שאחד מכם יכול להיות עם הקטנים והשני עם הגדולים
וגם דברים יחד
לצפיה ב-'זה סין ממש, או הונג קונג?'
זה סין ממש, או הונג קונג?
21/02/2017 | 20:42
2
170
פשוט, במקרה הייתי בשניהם.
בהונג קונג קל מאוד מאוד להתמצא, כיף ומדהים, שופע אטרציות ויש גינות משחקים ומתקנים כמו במערב. פשוט שלמות.  הייתי פעמיים.
אם כי אני לא מתחייבת שנהג מונית יבין אותך. אם תבקשי מנהג המונית שם של מקום באנגלית והוא לא  יבין, הוא... יעצור ופשוט יגיד לכם לצאת מהרכב. צאו, רדו, ביי. ככה זה! ולכן כל מקום שאת צריכה להגיע שמישהו מקומי ירשום לך את היעד על נייר ואת מראה לנהג. אחרת... ואי ואי ואי...
וסין עצמה - יצא שעברתי את הגבול לטייל קצת בעיר גדולה בסין, שנזן. אין שם סיכוי להבין מי נגד מי... כלום לא ברור... לא יודעים אנגלית... אבל לא הייתי בשנחאי. בטח עיר יפהפייה. אולי שווה, אם בכלל נוסעים, באמת למצוא באתר למטייל מישהו שידריך אתכם בעברית שם או לפחות באנגלית בתשלום וממש ייקח אתכם. אחרת - שבוע בלבד עד שתתחילי להבין איפה כל דבר כבר תיגמר החופשה.

אני לא יודעת איך אצל בעלך אבל אצלי נסיעת עבודה פירושה עבודה מסביב לשעון או לפחות חצי יום.
לצפיה ב-'אוי סליחה רגע'
אוי סליחה רגע
21/02/2017 | 20:48
1
219
למה שאלתי אם זה הונג קונג אם דובר בשנחאי?
לא יודעת... התבלבלתי.
אבל תבררי, אולי שנחאי נוחה להתמצאות כמו הונג קונג.
לצפיה ב-'כדי לציין שהיית שם כמובן '
כדי לציין שהיית שם כמובן
23/02/2017 | 23:28
21
לצפיה ב-'דעתי שאין מצב שבעלי היה לוקח את הילדים איתו לנסיעת עבודה'
דעתי שאין מצב שבעלי היה לוקח את הילדים איתו לנסיעת עבודה
21/02/2017 | 09:34
7
276
הבנים שלי בגיל של הגדולים שלך ובחיים אפשרות כזו לא הייתה עולה על הפרק מאלף ואחת סיבות.
לדעתי יש כאן שתי אפשרויות, ושתיים בלבד - או שנוסעים כולם, או שהוא נוסע לבד. ואת צריכה להחליט איזו מבין שתיהן יותר קלה עבורך. אם את שואלת אותי, יותר קל להישאר בבית ובמקביל לקחת עזרה. אם הבנתי נכון, מדובר בחופשת פסח ולכן תמצאי בקלות רבה מאוד הרבה תיכוניסטיות שישמחו מאוד להרוויח קצת כסף בחופשה.  

לצפיה ב-'למה הפוך?..'
למה הפוך?..
21/02/2017 | 09:41
2
213
את יודעת כמה עולה טיסה לסין עם ארבעה ילדים
בעיניי זאת הזדמנות נדירה

ולא אנה
לא חייבים לשבת במלון 
אפשר למצוא מה לעשות
פה בארץ נאמר למשחקיה את לא יוצאת עם ארבעתם?
לצפיה ב-'לא אמרתי לא לנסוע ארבעתם. אני אישית בוודאי שהייתי נוסעת'
לא אמרתי לא לנסוע ארבעתם. אני אישית בוודאי שהייתי נוסעת
21/02/2017 | 09:44
213
אבל נשמע שאנה חוששת מזה מצד אחד, ומצד שני היא אמרה שאין לה ניסיון בנסיעות לחו"ל עם הילדים. לטוס בפעם הראשונה לחו"ל עם ארבעה ילדים, כשחלק מהזמן את לבד, ומדובר בארץ כל כך שונה, ולא בטוח שכולם דוברי אנגלית, זה יכול להיות קצת מרתיע אם אין לך ניסיון בטיולים בחו"ל עם הילדים.
עבור אנשים שנוסעים בפעם הראשונה לחו"ל עם ילדים לא בטוח שזה הדבר שהייתי ממליצה עליו. זאת לא חוכמה שאני אגיד לה לנסוע, כי לי יש ניסיון רב מאוד בנסיעות לחו"ל עם הילדים שלי ולא זה לא נראה מסובך מדי. לי זה נשמע כמו הזדמנות מדהימה. את אנה נראה לי שזה קצת מפחיד.
ומצד שני אני חושבת שלתת לשני הגדולים לטוס לבד עם האבא זו לא אפשרות טובה.
לצפיה ב-'לא'
לא
21/02/2017 | 09:50
190
הגדול בן 11 וזה ממש לא מתאים לו. ושני הקטנים קשים לתפעול.
לצפיה ב-'כמה שעות של עזרה לא יעזרו לי'
כמה שעות של עזרה לא יעזרו לי
21/02/2017 | 09:47
2
207
רק להרדים את שני הקטנים זה סיפור. לקום לקטן בלילה או גם לבן 3. לבדר אותם שבוע כשאין יותר מדי משותף בין כל הארבעה בגלל הגיל. להכין אוכל תוך כדי. סיוט.
מצד שני, לא יודעת מה אפשר לעשות בחו"ל עם תינוק בן שנה וחצי ואחיו בן שלוש וחצי. גם אם יהיה זמן לטייל.
והגדולים יכולים לחכות בסבלנות כשהוא בפגישה, ואז בשאר הזמן לנסוע עם אבא לאטרקציות שונות.
אגב, הנסיעה היא לשנחאי, אם זה משנה. יש שם בכלל מה לעשות עם ילדים?
קניות ממש לא מעניינות אותי.
לצפיה ב-'לא מכירה את סין. מכירה בעלים שטסים לחו"ל לנסיעות עבודה'
לא מכירה את סין. מכירה בעלים שטסים לחו"ל לנסיעות עבודה
21/02/2017 | 09:50
1
232
בן הזוג שלי עושה את זה לפחות פעמיים בשנה. זה בדרך כלל אומר הרבה יותר מלשבת בישיבה לשעתיים בכל יום ושאר היום פנוי. בד"כ זה בדיוק להיפך - עובדים רוב היום. לכן לפחות בראייה שלי זה לא הגיוני לשלוח את הגדולים עם אבא שלהם.
אני כן בעד לטוס. ברור שהקטנים לא יזכרו כלום, ומצד שני הם לא גם צריכים שום אטרקציות. גן משחקים נחמד, דשא לשחק עליו בכדור או לזחול עליו - והם מרוצים.
אם את לא יודעת מה עושים בשנחאי, תכנסי לאתר "מטייל" ותתחילי לקרוא ולהתרשם.
אגב, קחו בחשבון את עניין האוכל בסין. גם זה לא מובן מאליו לדעתי.
לצפיה ב-'זה מה שבעלי אמר לי'
זה מה שבעלי אמר לי
21/02/2017 | 09:56
214
אגיד לו לברר. כי אכן יש מצב שבסוף הוא יהיה כל היום בישיבות, וזה משנה את הכל.
זה שונה מסתם נסיעת עבודה שאז נפגשים עם הרבה אנשים.
כאן מדובר בצוות של שני אנשים והוא מנהל מרחוק ורוצה לעשות סדר. אז אולי באמת זה ייקח רק כמה שעות.
או, לדוגמה, שעתיים בבוקר ושעתיים בערב. לא יודעת.
הקטע שאם הוא יתחיל לדבר על זה, אז יבינו שהוא בטוח בא. ואנחנו עוד לא סגורים מה אנחנו רוצים.
לצפיה ב-'בעלי כבר לקח ילדים לנסיעות עבודה.'
בעלי כבר לקח ילדים לנסיעות עבודה.
25/02/2017 | 19:40
70
רק כאלה בהן עבד רק שעתיים/ שלוש, והיה חופשי בשאר הזמן.
לנסיעות בהן הוא עסוק מסביב לשעון אני בד"כ מצטרפת עם הילדים, ואנחנו מטיילים בלעדיו.
אבל אנחנו טיילים מנוסים. אני לא בטוחה שזה מתאים למי שלא מורגל בחו"ל.
לצפיה ב-'סעו'
סעו
21/02/2017 | 10:41
118
תהיה חופשה משפחתית שבה בעלך יהיו קצת עסוק לפעמים.

תבחרו מלון מפנק שאפשר להנות בו. תטיילו קצת בשנחאי. יש המון מה לראות.
אני בטוחה שאפשר למצוא מדריך דובר אנגלית, אולי אפילו מדריך דובר עברית, שישמח לקחת אתכם לטייל.
אם העבודה מוכנה לשלם על הטסת כל המשפחה על חשבונם, יש סיכוי טוב שהם גם ישלמו על מדריך צמוד.
לצפיה ב-'בגלל שזה סין, אז לא.'
בגלל שזה סין, אז לא.
21/02/2017 | 13:44
196
זה שהבנים דוברי אנגלית, לא בהכרח יעזור להם בסין.
הרוב שם לא מדברים אנגלית.
לא הייתי משאירה לבד ילדים במלון בסין. 
או בכל מדינה אחרת.

רעיון מאד לא מוצלח לשלוח לנסיעת עבודה עם שני ילדים. זה לא יעבוד. לא משנה לאיזו מדינה. 

את לא רוצה להישאר איתם בבית לשבוע, אבל את חושבת שתסתדרי לבד איתם בסין???
כאן הם בבית שלהם. הצעצועים שלהם, האוכל, גן המשחקים המוכר. יש משפחה שיכולים לעזור. יש בייבי סיטר,...
לצפיה ב-'לא טריוויאלי גם כשמדובר בעיר כמו שנגחאי'
לא טריוויאלי גם כשמדובר בעיר כמו שנגחאי
21/02/2017 | 14:12
166
מהכרותי ברמה אינטימית... את הווי נסיעות העבודה אז אני מהמר שרוב הזמן בעלך יהיה ספון עם הצוות המקומי והילדים/ את תהיו תקועים במלון.
זו לא מדינה פשוטה, לא מדובר בלונדון...
במקומך הייתי נוסע רק בתנאי שיהיה לכם מדריך מקומי שילווה אותכם ויקח אתכם לראות מקומות בעלי עניין לך ולילדייך (ויש המוןןןןןן). אחרת, צופה בעיות.
אל תשלחי את ילדיך לבד איתו כי זה מזמין לך שבוע של חרדות וחוסר שינה (הם 5 שעות לפנינו)
לצפיה ב-'עם 3 בלונדון לארבעה ימים - לא היה פשוט'
עם 3 בלונדון לארבעה ימים - לא היה פשוט
21/02/2017 | 20:20
202
פה גם הטיסה זה תיק עולם.
עם 2 תינוקות? - בחיים לא.  
שימירו את הצעתם הנדיבה לכסף וקחי בחורה שתבוא לישון אצלך שבוע
לצפיה ב-'מממ...אכן התלבטות '
מממ...אכן התלבטות
21/02/2017 | 20:42
134
יש סיכוי למצוא מי שישמור על התינוק פה בארץ ושאת תצטרפי אליו עם שלושת הבוגרים יןתר ?
לצפיה ב-'החלטתי לא לנסוע'
החלטתי לא לנסוע
22/02/2017 | 12:06
2
238
בנתיים יש מצב שגם הוא לא ייסע, הוא עוד בודק.
לצפיה ב-'החלטה נבונה'
החלטה נבונה
22/02/2017 | 17:40
177
לנסוע ולעשות בייביסיטינג ל4 ילדים זה לא כיף ולא סין. עדיף שיהיו במקום מוכר להם.
לצפיה ב-''
23/02/2017 | 10:28
7
לצפיה ב-'האפשרות שבעלך יסע לבד עם 2 הגדולים ממש לא מתאימה'
האפשרות שבעלך יסע לבד עם 2 הגדולים ממש לא מתאימה
23/02/2017 | 23:33
1
201
מה פתאום להשאיר לפחות 3 שעות לבד במלון ילדים בגילאים האלו. 
אני במקומך הייתי בוחרת שכל המשפחה תיסע. יש לי הרגשה שאת מאוד "כבדה", הרבה דברים הם קשים עבורך. נכון, לא פשוט עם פעוט ותינוק, אבל את כבר אמא וותיקה, ויש לך ילדים גדולים שיכולים לעזור הרבה, בעיקר בן ה- 11. 
הייתי שוקלת גם לבקש מהמארחים/מלון שימצא בייביסיטר עבורך, שתתלווה אלייך בשעות שבעלך בפגישות, לפחות בחלק מהזמן. אני לא הייתי משאירה את התינוק לבד עם בייביסיטר בארץ זרה במלון, אבל אני יודעת שיש כאלו שעושים זאת ואם את מרגישה נוח עם זה, זה גם אפשרות. 

לצפיה ב-'מתחברת למה שכתבת '
מתחברת למה שכתבת
24/02/2017 | 07:57
36
לצפיה ב-'אוף, הילד התקבל למופ"ת'
אוף, הילד התקבל למופ"ת
22/02/2017 | 09:46
27
411
קיוויתי שיחליטו בשבילינו. בדקנו לעומק את החלופות והמצב היום הוא כזה:
1. בית ספר רגיל - יותר מתאים מבחינה אקדמית (לא רצים עם החומר ומסבירים טוב יותר, וגם מתעמקים יותר. וגם יש פחות עומס לימודי שזה חשוב כי הילד עצלן מאד ולא גאון כך שכן יצטרך ללמוד כדי להצליח. וגם יש מקצעות פחות ראליים שיש מצב שזה הכיוון בכלל (עם כל הצער של הוריו המהנדסים ).
2. בית ספר מופ"ת - מתאים יותר חברתית, ללא ספק. (מצד שני, אין ביטחון שיתחבר עם הילדים גם אם הם דומים לו. וגם בבית הספר ה"רגיל" יהיו ילדים דומים לו (רק לא כולם)).

מה מנצח?
לצפיה ב-'שניה מטילה מטבע '
שניה מטילה מטבע
22/02/2017 | 10:37
247
במופת היתרון הוא חברתי
וגם לא בטוח שהוא יתחבר
הייתי הולכת על הרגיל
ללא ספק
לצפיה ב-'עצלן ולא גאון. למה את חושבת שיסתדר חברתית במופ״ת?'
עצלן ולא גאון. למה את חושבת שיסתדר חברתית במופ״ת?
22/02/2017 | 11:25
9
233
אם הוא ימצב את עצמו בתור התלמיד החלש של הכיתה, הוא יצטרך כישורים חברתיים מאד טובים כדי להסתדר חברתית.
יש סיכוי שהוא יהפוך להיות זה שמדברים עליו מאחורי הגב (או בפנים) על זה שהוא לא מבין כלום, זה שלא רוצים לעשות איתו עבודות משותפות, 

אני מבינה שאתם מהנדסים ונורא רוצים ילד מהנדס
אבל הוא רק בכיתה ו
יש לו עוד מספיק שנים כדי להתבגר ולהחליט להיות מהנדס

לצפיה ב-'אני לא חושבת שיהיה בין הגרועים'
אני לא חושבת שיהיה בין הגרועים
22/02/2017 | 11:59
8
224
הוא יהיה ממוצע, בטוח לא יהיה בין החזקים.
אבל בכל זאת, עבר את מבחן המחוננים כך שטיפש הוא לא. (עצלן כן).
אני רואה שבהעשרות הוא מסתדר טוב יותר חברתית.
שזה לא אומר, לצערי, שיש לו חברים, אבל זה אומר שלא צוחקים עליו ולא דוחים אותו.
ואנחנו נוטים לבית הספר הרגיל, הילד רוצה מופ"ת (כי הוא לא חושב שהוא עצלן).
לצפיה ב-'מחונן לא אומר תלמיד טוב.'
מחונן לא אומר תלמיד טוב.
22/02/2017 | 12:05
1
194
להיפך. יש הרבה ילדים מחוננים שהם תלמידים גרועים מאוד.
מי שאובחן כמחונן הוא בעל כשרון או יכולות גבוהה מאוד בתחום מסויים או מספר תחומים. יש מחוננים במתמטיקה, יש במדעים, ויש באומנות, תחומי הרוח או החברה ועוד.
זה שהוא אובחן כמחונן לא אומר שיש לו את היכולת להתמודד עם רמת הלימודים בכיתת מופת, אלא שיש למח שלו יכולת גבוהה בתחומים מסויימים.

לצפיה ב-'אין לו תחום אחד חזק'
אין לו תחום אחד חזק
22/02/2017 | 12:15
158
הוא די חזק במתמטיקה (אבל אין לו יכולות יוצאות דופן בתחום), חזק ומתעניין במדעים, וגם חזק במקצועות ההומניים - כנראה קצת יותר ממתמטיקה (כי מספיק לקרוא את החומר פעם אחת ולא צריך להתרגל).
לצפיה ב-'נראה לי שהמפתח כרגע'
נראה לי שהמפתח כרגע
22/02/2017 | 12:50
154
בילד עצמו.
הוא רוצה מופת--צאי איתו ועם אבא שלו לבד, לשיחה רצינית,
תשאלו אותו אם הוא יודע במה זה כרוך.
איך הוא מתכוין להתמודד עם המטלות והדרישות.
אני מניחה שהוא יגיד מה הוא מרגיש וחושב.
ותפילו עליו את האחריות לענין,--לא כעונש, אלא כאל אדם בוגר ואחראי.
תציעו לו עזרה, רק אם יבקש.
מה שחשוב שלא תגידו מה ההעדפות שלכם ולמה.
יש מצב שאם יראה שאתם סומכים עליו בהחלט יצליח.
נראה לי שהבעיה שלו זה חוסר האמון בו וביכולות שלו--אז הוא פשוט
מרים ידים ובעיניך זו רשלנות.
הוא גדול ואחראי--תשדרי לו את זה.
לצפיה ב-'אם הילד רוצה מופ"ת'
אם הילד רוצה מופ"ת
22/02/2017 | 12:52
4
153
אז איפה ההתלבטות?
תני לו ללכת לאן שהוא רוצה.
לצפיה ב-'מסכימה עם שתי אלה שמעליי'
מסכימה עם שתי אלה שמעליי
22/02/2017 | 13:17
3
143

לצפיה ב-'כי התברר לנו שמבחינה אקדמית מופ"ת פחות טוב'
כי התברר לנו שמבחינה אקדמית מופ"ת פחות טוב
22/02/2017 | 14:12
2
163
העומס גדול יותר כי רצים בחומר בלי להתעמק ובלי להסביר לילדים (מצפים שילמדו לבד).
הוא יעבוד הרבה יותר קשה לשווא.
לצפיה ב-'זה לא שזה פחות טוב, זו שיטה שונה'
זה לא שזה פחות טוב, זו שיטה שונה
22/02/2017 | 15:01
123
תתארי לילד מה שתארו לך

זה נכון שיש הרבה עבודה עצמית. תסבירי את זה לילד. שלפעמים הוא לא יבין מה מלמדים בכיתה, והמורה תסרב להסביר לו, והוא יצטרך ללמוד לבד.

אם הוא מוכן לקבל את זה על עצמו - שינסה.

זה ש״רצים בחומר״, זה לא אומר שבכיתות אחרות יש העמקה...  זה אומר שבכיתות אחרות ילדים שואלים שאלות בסיסיות, ושבכיתות אחרות יותר זמן מבוזבז על בעיות משמעת,....

קשה לי להאמין שבממוצע בסוף כיתה ט, תלמידי הכיתה הרגילה יידעו יותר טוב מתמטיקה או מחשבים מתלמידי כיתת מופ״ת. 
לצפיה ב-'אכתוב הפעם באמירה'
אכתוב הפעם באמירה
22/02/2017 | 15:23
134
קצת יותר קיצונית, אולי כדי לסבר את אוזנך.
אם הייתי הבן שלך, הייתי סופר רשלנית, לא הייתי לומדת ומכינה שעורי בית.
הייתי אדם כבוי, בלי שמחה, בלי חברים,
כי את אמא--שנורא יודעת הכל, שעושה בשבילו/לם הכל.
את לא מאפשרת בחירה, אין לגיטימציה לרצון אישי,
את מלומדת מהנדסת והוא לא כמוך ריאלי.

אני פונה אליך--תני לילד את הזכות להיות מי שהוא,
לבחור מה שנראה לו, הוא רוצה מופת--תציבי בפניו את הדרישות,
ותני לו לנסות. לא יהיה לו טוב, יעבור לביה"ס הרגיל.
את יודעת מותר לאדם גם לטעות, מותר לאדם גם להכשל,
לומדים מזה, אבל לימוד עצמי--רק אל תגידי לו "אמרתי לך" 

את יודעת אני הצלחתי, למרות שאינני מוכשרת--כי הורי סמכו עלי,
אני יכולתי להיות אשה טובה, וחברה טובה, כי היה לי קל לשתף את הורי,
הם לא שפטו אותי כל הזמן, כשהתלבטתי הם ביקשו שאומר מה ההתלבטות.
לפעמים הוסיפו עוד הבט, בד"כ לא.
ושאלו מה אני מעדיפה. ואז אמרו יופי בהצלחה.

הורה לא יכול לחיות את חיי ילדיו, יכול בחכמה לנוט את דרכיו,
כפיה ו"רדיפה" חונקים.--אמא יקרה ואכפתית--שחררי, זה לטובת כולכם.
לצפיה ב-'זאת חתונה קתולית?'
זאת חתונה קתולית?
22/02/2017 | 13:07
147
הוא מעוניין ללכת למופ"ת, הוא התקבל למופ"ת, מה רע? 
ממה שאני מבינה, לבית ספר רגיל הוא יכול לעבור במידה ויהיה לו כל כך רע, אז הכי הרבה.... הדרך ההפוכה קצת פחות אפשרית, לא?
אולי הוא לא מצא חשיבות להשקיע ביסודי? אולי הוא ראה שמצליח לו לא רע אז הוא העדיף לעשות דברים אחרים?
ילדים משתנים, אנשים משתנים ואת קצת קובעת מסקנות מוקדם מידי...

לצפיה ב-'אנה, בעלי למד בחטיבה בביה"ס עיוני נחשב "הריאלי בחיפה"''
אנה, בעלי למד בחטיבה בביה"ס עיוני נחשב "הריאלי בחיפה"'
22/02/2017 | 14:44
188
בתיכון עבר לתיכון מקצועי טכנולוגי, סיים הנדסאי.
כמה בנות שסיימו איתו- עשו הסבה להוראה ביסודי.
בן אחד- שסיים מגמת מכניקה- היום ספר צמרת בעיר (!!!).
בן אחר שסיים מגמת רכב - עשה הסבה לאינסטלטור (הוא מלא בעבודה).
בן אחר- שסיים מגמת בניין- למד ראיית חשבון. (עושה חייל בעבודתו).
נכון, חלק גם המשיכו ללימודי הנדסה, חלק שסיימו את הריאלי נהיו כלכלנים, רואי חשבון, מנהלי עסקים וכו.
בקיצור הכל פתוח.

לצפיה ב-'יש לי תחושה שאת קשובה יותר לעצות כאן מאשר לרצונות הילד...'
יש לי תחושה שאת קשובה יותר לעצות כאן מאשר לרצונות הילד...
22/02/2017 | 15:24
1
170
תבחני בתהליך גם את עצמך, אולי את under estimating את יכולותיו?
הילד התקבל למופת, משמע הוא כנראה מתאים. תצטרכו לשוחח איתו על המשמעות ולהבין האם הוא מוכן להיות מחוייב לדרישות
אם כן אז תזרמו איתו ותשגיחו שלא נוצרים פערים

אני מניח שתמיד אפשר לחזור לכיתה גנרית

בהצלחה
לצפיה ב-'לא לגמרי קשובה....'
לא לגמרי קשובה....
23/02/2017 | 07:05
33
לצפיה ב-'אוטוטו בר מצווה, אני חושבת שכדאי לתת לו לבחור ולגבות אותו '
אוטוטו בר מצווה, אני חושבת שכדאי לתת לו לבחור ולגבות אותו
22/02/2017 | 17:18
117
כמה שיותר, נשמע שהוא כבר בחר, לא הייתי מתערבת.
אני זוכרת את עצמי מתלבטת בסוף ו' אם לעבור או לא ומחליטה נגד בגיבוי מלא של ההורים שלי, ובכתה ט' מגישה בקשות לכמה בתי ספר ובוחרת בעצמי לאן ללכת. כנ"ל בהמשך חיי בכל צמתי קבלת ההחלטות: צבא, תואר, בנזוג, מקום מגורים, מקצוע. קיבלתי רוח גבית חזקה ותומכת שכל מה שאני עושה אני עושה נכון עבורי.
ואגב, כשבחרתי דברים שהיו טעות עבורי - גם אם ניסו להגיד לי משהו - ממילא לא הייתי פנויה לשמוע את דעתם. אדם מוכרח לעשות את הטעויות שלו בעצמו, ככה מתבגרים.
בנזוגי היקר ששמע קיתונות של ביקורת על בחירות שונות בחייו (בן להורים מאד מתערבים) פשוט הרחיק אותם ממנו נפשית וגם התרחק מהם פיזית בבגרותו כדי שיניחו לו.
לחץ ושיפוטיות הם חומרים שמאטים גדילה, חופש והכלה הם חומרים שמאיצים אותה. הילדים שלי עוד קטנים וייקח לי זמן לעמוד מול ילדים בוגרים שמחליטים על אפי ועל חמתי דברים אחרים ממה שחשבתי שטוב עבורם - מקווה מאד שאדע להעניק להם את החופש ואת ההכלה בהם אני מאמינה ושלאורם גדלתי בעצמי.

לצפיה ב-'למה לא לסמוך על הילד, באמת?'
למה לא לסמוך על הילד, באמת?
23/02/2017 | 06:25
7
183
דוגמה טריה: אתמול גיליתי במקרה שיש לו בוחן במתמטיקה. פשוט בטעות הסתכלתי על התכנון השבועי שלו. שאלתי אותו,  והתשובה הייתה : אופס. למדת? מוריד עיניים ולא עונה. טוב, חך ללמוד, יש קצת זמן עדיין. הלך לחדר. כעבור עשר דקות עוברת ליד החדר ומגלה שהוא קורא. שאלתי מה קורה, ענה עוד מעט. כמובן שלא למד דקה.
נראה לכן שזה שהוא מתחייב ללמוד חזק בחטיבה, מבטיח שמבין שדרושה השקעה מאד גדולה גם יחסית לילדים שמשקיעים, גם כששמע את המנהל בפגישה עם ההורים, זה אומר משהו?  גם כשלא הייתה לו תשובה טובה בראיון לשאלה למה כל המורים ציינו שכליו להקפיד להכין שיעורים. אז כן, אני מתקשה לסמוך על ההבטחה הזאת.
לצפיה ב-'אז הוא יגיע לבוחן בלי להתכונן'
אז הוא יגיע לבוחן בלי להתכונן
23/02/2017 | 06:47
129
ולא תמיד יכין שיעורים. ואולי יהיה לו בסדר גמור ואולי לא - את בטוחה שביה"ס רגיל שהוא לא רוצה זה הפתרון? שאם תכריחי אותו לוותר על מה שהוא רוצה יהיה לו יותר טוב?
אני לא מזהה את הקטסטרופה, רק בטחון שלך כאמא שאת יודעת עבורו יותר טוב משהוא יודע עבור עצמו ואני בספק אם זה נכון.
לצפיה ב-'אולי הוא יודע את החומר? '
אולי הוא יודע את החומר?
23/02/2017 | 07:19
111
שאלו אותו בראיון למה הוא לא תמיד מכין שיעורים (גם אם במילים אחרות) והוא בכל זאת התקבל למסלול מאוד מבוקש. אני משערת שיש לו ציונים טובים, אחרת הוא לא היה מתקבל. מה לעשות? ישנם אנשים שמתאמצים פחות והולך להם לא רע. כן, הוא גם הוגדר כמחונן (והמבחנים של משרד החינוך לא באמת בוחנים מחוננות באומנות כמו שציינו פה. אולי אני טועה, אבל למיטב הבנתי לחשבון ושפה יש דגש לא קטן).
תקראי שוב את מה שמיקל כתבה לך. תרפי. את מוטרדת קצת יותר מידי. די צרות של עשירים. את כביכול רוצה להגן עליו מכשלון, בפועל את אולי עושה את ההיפך. וגם אם בסופו של דבר הוא ילך למופ"ת וצדקת. אז מה יקרה? יעבור לבית הספר אליו הוא משוייך? תגידי לו ש"אמרתי לך"? 

לצפיה ב-'שאלתך בסוף הפוסט, היא התשובה,'
שאלתך בסוף הפוסט, היא התשובה,
23/02/2017 | 08:05
126
אולי אם לא תקחי אחריות ו"תרדפי" שיעשה, היה עושה.
אבל אם את אחראית אז הוא יכול לשחרר.
ועוד כמה תשובות-- מעבר לאלה שענו לך,
1)הלימודים איפה שהוא היום לא מעניננים אותו,אז לא משקיע,
   בדברים שהוא אוהב ומעניננים אותו הוא ישקיע.
2)כרגע, אחרי שהתקבל למופת, לשם רצה והיה מאותגר,
   יש נפילת מתח בלימודים הרגילים, אגב, זו התקופה שלקראת
  פורים פסח יש רפיון בד"כ אצל התלמידים, וחוזרים רעננים אחרי פסח.
  בכיתות ו' לא מענין להם יותר--כי כבר רשומים.אז הבן שלך בסטטיסטיקה.
3)למה לסמוך עליו, כי החליט וקיבל על עצמו, זה שהוא שונה ממך,
   כי את פרפקציוניסטית והוא לא--לא אומר שלא ניתן לסמוך עליו.
   תצטרכי להכיל ולהבין שהילד שלך אינו הכפיל שלך--אלא ישות עצמאית,
   תשדרי לו חיוניות וחיוביות וזה יקרה. 
    הילדים שלנו אינם ההעתקים שלנו--ואולי טוב שכך.

לצפיה ב-'אז לא למד. תני לו לנסות.'
אז לא למד. תני לו לנסות.
23/02/2017 | 08:10
96
הוא חושב שהחומר משעמם וקל לו, ולא צריך ללמוד

תני לו שלא ילמד, ויגלה מה הציונים שהוא מקבל כשאמא לא יושבת לו על הראש.

ואולי גם אמא תגלה שהילד יודע מה הוא עושה. אולי הוא מקבל 100 גם כשהוא לא לומד. ואולי ציון 80 בבוחן מתמטיקה בכיתה ו זה ממש מספיק ולא צריך להתרגש מזה.
לצפיה ב-'אנה, דברים משתנים'
אנה, דברים משתנים
23/02/2017 | 12:01
85
אחרי שדאגתי שנים אני היום רואה בי'ב שהכל מסתדר. ילד אחד מוציא ציונים מופלאים בבגרויות אחרי שהחליט ללמוד רפואה, ואחיו התאום בחינוך ביתי לומד בעצמו לבגרויות וגם מוציא ציונים יפים.

מה שאני מנסה לומר זה שכשיש ילד מוכשר אז הוא יפרח ויצליח כשנותנים לו ספייס לבחור את דרכו. שנים ניסיתי להתאים את הילד למערכת עד שנפל לי האסימון שזה צריך להיות הפוך, ומאז הכל בסדר. אצלך הוא רוצה מופת? אז לדעתי שווה לזרום איתו ושווה להמשיך לזרום אם ירצה בעתיד לעזוב אותם. ילד צריך מהוריו תמיכה כדי שיוכל לפרוח בידיעה שיש מי שניצב איתו ומהווה עבורו צוק איתן, ולא לחשוב שהוריו עןשים לו הנהלת חשבונות.

לצפיה ב-'אם הוא מוציא גם ככה ציונים יפים'
אם הוא מוציא גם ככה ציונים יפים
23/02/2017 | 17:01
69
אז איזו סיבה יש לו להתכונן? הוא כבר יודע את החומר.

לצפיה ב-'נו אז מה אם הוא לא התכונן'
נו אז מה אם הוא לא התכונן
23/02/2017 | 21:09
69
מה שחשוב בסופו של דבר מה הם הציונים ובמידה והוא מביא ציונים טובים אז מה הבעיה ? אני יכול להעיד על עצמי, שאני לא התכוננתי אפילו לבגרוית דקה אחת ובקושי הייתי בשיעורים, והנא הכל אצלי מאיות כנל לימודי תואר ראשון במתמטיקה שפרשתי די על התחלה, לא כי היה קשה ממש לא פתרתי אינפי בעל פה אלא כי לא התאים לי התחרות, אז אני חושב שכדי להניח לילד, ולתת לו ללמוד בקצב שלו, את אומרת שהוא מחנון, אם הוא מחנון ויש לו יכלות הוא ימצא את עצמו בהחלט,
ללא קשר אליך, אותו דבר לא לדחוף שילמד הנדסה, זה שאת ובעלך מהנדסים לא אומר כלום לגבי הילד, הוא יכול להיות דברים שוני לחלוטין, אז לא לומר לו לאיזה

כיוון ללכת, כמובן כל עוד הוא לא מדרדר למקומות לא טובים, אז יש להתערב, אבל אם יביחר להיות צייר ? או סופר ? או מעצב ? מה רע ? כל אחד ומה שמושך אותו, והמקצוע שלך לא אומר כלום, וכמו שאמרה אחת פה יפה, טוב שהילד שלך לא כמוך, כי הוא הרבה יותר מוצלח כפי שהוא, ילדים הם גרסה משופרת שלנו, גם אם זה לא נראה לך, אני ממליץ לא להילחץ, הכל היה בסדר, וזהו זה מה יש לי לומר, ואני יכול לומר שמדבר אדם שחשבו שלא יוכל אפילו לקרא ולכתוב, ולא האמנו בו, והצליח מבחינה לימודית מאוד, שרצה, הכל עניין של רצון, כל אחד יכול ללמוד, אולי לא הכל אבל מה שמתאים לו, אז זהו, שהיה בהצלחה בהמשך ולא לפחד ולא להלחץ הוא טוב איך שהוא .
לצפיה ב-'לגמרי מופ"ת'
לגמרי מופ"ת
23/02/2017 | 10:33
107
ולו רק מהסיכוי שיפגוש שם הרבה יותר ילדים מ"סוגו" שהם שם הרוב (מכירה את הבעיה באופן אישי משני הבנים שלי ) וגם יתכן מאוד שהלימודים במופת יוציאו ממנו יותר התלהבות ושיתוף פעולה בגזרת הלימודים.
בהצלחה !
לצפיה ב-'מה שהילד בוחר. ואז גם יהיה לו אינטרס'
מה שהילד בוחר. ואז גם יהיה לו אינטרס
23/02/2017 | 13:00
97
להצדיק את הבחירה שלו על ידי השקעה.
גם הילדים שלי לא השקיעו ולא עשו שיעורים ולא למדו למבחנים לפני שעברו לכיתת מחוננים ואז התחילו לעבוד קשה וגם לפרוח ולהנות מהלימודים.

לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
26/02/2017 | 10:56
42
יכול להיות שהוא עצלן כי החומר קל לו והוא לא צריך להתאמץ כדי להצליח בכיתה ו'. אם יהיה במופת ויראה שעל מנת להצליח הוא צריך להתאמץ, אני מאמינה שיתאמץ, לפחות כדי להמנע מהחוסר נעימות של לקבל ציונים לא טובים. בכל מיקרה, אם הוא לא יצליח במיבחנים , כבר הבי"ס יגיד לו שהוא לא מתאים וידרשו להעביר אותו לכיתה רגילה. לא רואה עם זה שום בעיה. הייתי בכיף נותנת לו לנסות. לדעתי הוא יצליח בסבירות מאד גבוהה כי הוא התקבל על סמך ציונים שלו, אפילו בלי להתאמץ, אז המסלול כן מתאים לרמה שלו, מקסימום יצטרך קצת להתאמץ. דווקא הייתי יותר חוששת לילד שמאד חרש כדי לקבל ציונים שמאפשרים קבלה למסלול.
לצפיה ב-'האם רשלנות מצביעה על בעיה כלשהי?'
האם רשלנות מצביעה על בעיה כלשהי?
21/02/2017 | 09:58
20
725
או רק על חינוך שגוי?  הבן הגדול ממש מטריף אותנו ברשלנות שלו. ואני לא מדברת על לאבד עליונית כל יומיים או לשכוח פלאפון (שזה קורה המון אבל זה "תקין" איכשהו).
אני מדברת על זה שהוא לבש בטעות חולצה של אחיו ומסרב להחליף כי "לא איכפת לו". הולך עם נעליים עם קרעים - אותו התירוץ.
מתיישב על השולחן ושם רגליים על הכיסא כדי לקרוא בפלאפון.
שם גרב אחת ומסתובב ככה שעות.
ליתר ביטחון, החלטנו לקחת אותו לאבחון. ברור שסיפרנו הכל לפיסכיאטר שאליו הוא הלך כבר לפגישת אבחון ראשונה. אבל אני שואלת את דעתכם - חוסר חינוך ותרבות או באמת בעייה? הרופא רמז בפגישה שלנו איתו שהוא מזהה כמה נקודות של בעיות קשב וריכוז. האם זה יכול להסביר?
לצפיה ב-'השאלה היא האם זה משהו שמאפיין אותו מגיל צעיר, או הופיע רק'
השאלה היא האם זה משהו שמאפיין אותו מגיל צעיר, או הופיע רק
21/02/2017 | 10:42
1
238
לאחרונה, במסגרת "גיל ההתבגרות".
באופן עקרוני, בעיות של סדר, ארגון והתארגנות לעיתים קרובות מהוות חלק מתמונה רחבה יותר של הפרעת קשב וריכוז. אך במקרים אלו הקשיים האלו מאפיינים את הילדים מגיל מאוד צעיר ולא מופיעים כך פתאום בגיל 10 או 11.
ובכל מקרה, לא משנה מה הסיבה - אפשר לטפל ולקדם את התפקוד בתחומים האלו עם התערבות נכונה.
לצפיה ב-'היה אבל לא בלט'
היה אבל לא בלט
21/02/2017 | 11:11
213
אבל אולי כי לא ייחסנו חשיבות והיינו סלחנים כי היה צעיר יותר.
לצפיה ב-'יתכן ויש לו בעית קשו"ר'
יתכן ויש לו בעית קשו"ר
21/02/2017 | 20:50
178
ויתכן ולא. אני לא מומחית בנושא אבל מהקשורי"ם שאני מכירה לא כולם בהכרח רשלנים.
אני חושבת שאתם צריכים לגייס מעצמכם הרבה סבלנות והרבה חוש הומור.
ראשית - לחלק את האירועים למה שסופר קריטי ולמה שלא .מסתובב בבית עם גרב אחת ? מה אכפת לך בעצם? זו דוגמא ללא קריטי בעיני והמקסימום שהייתי עושה זה לרדוף אחריו בבית בחיוך משועשע וגרב שניה ביד ולהציע לו לגרוב אותה (בחורף) כדי שלא יצטנן.
אם מטריף אותך הרגליים על הכסא - תתעקשי ותעירי בכל פעם מחדש תוך כדי הסבר שזה לא מקובל אצלכם בבית.
מאחר לבית ספר או לא מצליח להתארגן לקחת את כל הציוד ? בעיני זה קריטי. לעזור לו, להנחות אותו, לא לוותר כדי שלא יסתבך בבית ספר. אפשר גם להסביר לו שאתם מנדנדים בנושא כדי שלא יקלע לצרות בבית ספר סביב הענין.
ו....לקחת נשימה עמוקה כאמור עם הרבה סבלנות וחוש הומור.
לקבל את מה שניתן לקבל . עם הנעליים עם החורים אפשר בכל פעם מחדש להעיר בחיוך שבטוח שכל השכונה חושבת שאתם הורים מזניחים.....וכו' ושאולי יציל את שמכם הטוב ויסכים לבוא איתך לקנות זוג חדש.
בהצלחה !
לצפיה ב-'אצל הבן שלי, מאז ומעולם סדר ואירגון לא היו חלק מעולמו'
אצל הבן שלי, מאז ומעולם סדר ואירגון לא היו חלק מעולמו
22/02/2017 | 04:09
7
216
כמו שאמרת "לא איכפת לו" ולכן הוא לא דואג לזה.
מתי הוא מתחיל לדאוג לדברים? כאשר הוא משלם מחירים, לדוגמא:
הנער איבד את הסווטצ'רטים שלו (למען הסר ספק - רשמתי עליהם את שמו) וסרב ללכת לאב הבית לחפש אותם. אחרי זמן מה נשאר בלי סווטצ'רטים והיה לו קר בבית הספר - רק אז טרח ללכת לאב הבית לחפש אותם.
הנער שכח לטעון את הנייד (או יותר נכון התעצל לחפש אותו ולשים בטעינה בערב אחרי שהזכרתי לו) - לא יכל לצאת למחרת לפעילות אליה רצה ללכת (מאז הפלא ופלא - הנייד כמעט תמיד טעון). איבד את הנייד - נאלץ לרכוש לעצמו חדש מדמי הכיס שחסך.
הנער לא שם את בגדיו המלוכלכים בכביסה - נאלץ ללכת בבגדים מלוכלכים... אחרי שזה קרה כמה פעמים הוא מיד רץ לשים את בגדיו בסל הכביסה כאשר אני מכריזה "היום אני עושה כביסה, רק בגדים שיהיו בסל יכובסו!"
בקיצור - כל הדיבורים שלך שווים לתח... אם הנער לא משלם מחיר אמיתי (וכואב) על רשלנותו.
אגב, אני גם "מקפיצה" בלי היסוס... אם הנער אכל ו"שכח" לפנות אחריו את השולחן, אין לי בעיה להוציא אותו מהמיטה או אפילו לקרוא לו מחבר שיבוא ויעשה זאת...
למען הסר ספק - הנער לא נהיה פדנט ודקדקן ואני בהחלט הורדתי דרישות למינימום ומתעלמת מהרבה רשלנויות - אבל במינימום שקבעתי הוא צריך לעמוד. אם לא, אז גם לי "לא יתחשק" לעשות עבורו דברים שחשובים לו (כמו להביא או להחזיר מפעילות שחשובה לו או לממן איזו גחמה).

לצפיה ב-'זה לא תמיד עוזר'
זה לא תמיד עוזר
22/02/2017 | 04:16
5
161
אני חושבת עכשיו על נער שלא יכול לחיות בלי וואטסאפ, אבל איבד ושבר שלושה טלפונים ניידים - שניים מהם הוא קנה. אין לו בעיה ללכת בלי סווצ'רט, או עם בגדים מלוכלכים. וגם כשהוא עלול להפסיד פעילות הו אלא יטען את הנייד.

הוא לא לא רוצה, הוא פשוט לא יכול. וזה עוד אחרי שהוא השתפר בהמון דברים...
לצפיה ב-'אין לי בעיה לעזור בתזכורות'
אין לי בעיה לעזור בתזכורות
22/02/2017 | 07:30
4
157
או ללמד אותו אסטרטגיות.
במשך שנים היו תלויות אצלינו על המקרר שתי רשימות: רשימת בוקר ורשימת ערב. אני לא מצפה מילד שיזכור 6-5 מטלות אלא רק שיעקוב אחרי הרשימה ויפעל לפיה.
יש גם רשימות ייעודיות כמו רשימת תיק לחוג שתלויה על דלת חדרו.
אני גם לא מצפה שיזכור לשים בגדים בסל כביסה, אני רק מתזכרת שהיום אני עושה כביסה וזה הזמן לשים בגדים בסל.
ב-90% מהפעמים שהוא מפשל זה לא בגלל קש"ור (אין לו) אלא כי הוא התעצל לקום ולעשות את הדברים בזמן או להעזר בתזכורת שלי ואז הוא מגיע לדקה ה-99 ועושה את הדברים בצורה חפוזה ורשלנית.
אני מסכימה שיש כאלו שזה בא להם יותר בקלות ואחרים שצריכים להתאמץ בשביל זה - אז אם צריך להתאמץ ולהשתדל, שיעשו זאת.
אגב - לבעלי יש בעית קשו"ר ואחרי מספר שנים ביחד אני כמעט השתגעתי מה"רשלנות" שלו וכבר הייתי מוכנה לפרק את החבילה. כשהוא הבין שהוא עומד להפסיד אותי, הוא גייס את כל הכוחות שלו ופתאום הוא מצליח לזכור דברים שהוא יודע שחשובים לי... הוא למד שיטות (כמו שיטת הרשימות), הפנים רוטינות והיום הוא בנאדם שאפשר לחיות איתו באותו הבית...
לצפיה ב-'הוא זוכר הכל'
הוא זוכר הכל
22/02/2017 | 08:22
3
179
התזכורות לא יעזרו. אני חוזרת על עצמי מיליון פעם, והוא פשוט מתעלם ממני. כן עוזר להרים את הקול. וגם לא תמיד.
לצפיה ב-'אז זו לא בעיית קשו"ר'
אז זו לא בעיית קשו"ר
22/02/2017 | 10:08
1
159
זו בעייה של סמכות הורית. את מדברת והוא מתעלם.
אל תזכירי מיליון פעם, אל תרימי את הקול, אבל תדאגי שבדברים שחשובים לך באמת יהיו תוצאות שיפריעו לו מספיק כדי שיתאמץ בפעם הבאה לא להתעלם.

אם הוא הולך עם חולצה קטנה מדי או נעליים קרועות, זו בעייה שלו.
אם הוא יושב על השולחן ושם רגליים על הכיסא, את צריכה להציב גבול ברור, כי ככה לא מתנהגים בבית. זו לא רשלנות, זה חוסר התחשבות והתעלמות מחוקי הבית.
לצפיה ב-''
22/02/2017 | 13:59
13
לצפיה ב-'אם הוא מתעלם, למה בכלל לחזור על עצמך מליון פעם? במה זה תורם?'
אם הוא מתעלם, למה בכלל לחזור על עצמך מליון פעם? במה זה תורם?
22/02/2017 | 14:21
35
לצפיה ב-'למילים ודיבורים וצעקות אין השפעה. רק לתוצאות בשטח.'
למילים ודיבורים וצעקות אין השפעה. רק לתוצאות בשטח.
22/02/2017 | 14:20
72
לצפיה ב-'אין לי צל של ספק שאצלנו לפחות, '
אין לי צל של ספק שאצלנו לפחות,
22/02/2017 | 08:45
5
258
אצל הגדולה זה סממנים של קשב וריכוז. היא מפוזרת, מוסחת, המוח שלה עובד נון-סטופ על מליון דברים שונים. לה רשימות מאד עוזרת, ויש לה בחדר לוח מחיק עליו היא רושמת את כל המטלות שיש לה לשבוע והיא למדה להסתכל ולפעול לפי זה. לאור זה שהיא תלמידה מצטיינת ובאמצע תואר אקדמי בכיתה י', מלבד לתת לה עזרה, תמיכה, הדרכה וכלים - אנחנו לא מתכוונים לעשות שום דבר עם זה.
הבן שלי, בן 13, לעומתה, פשוט "שלוך". הוא אוהב מכנסי טרייניג וטי שרטים והנעליים שלו עם חורים כי זה נוח לו. אין לו טיפת הפרעת קשו"ר, מקסימום סובל מעצלנות יתרה.
והשלישית - ניורוטית לכיוון השני. הכל פיקס. חובה.
חינוך זהה לשלושתם.
לצפיה ב-'ביקשו ממנו בבית הספר לארגן הרצאות '
ביקשו ממנו בבית הספר לארגן הרצאות
22/02/2017 | 09:40
4
229
שזה אומר לדאוג שהילדים יתחלקו לזוגות, יבחרו נושא ואז למצוא כיתה בה הם ירצו, לדאוג ללפטופ, לוודא שהנושא מתאים לגיל, שאותם הילדים יוכלו להרצות במספר כיתות בלי להיתנגש. ארגן הכל. פיקס. כולל לוודא שכל הילדים יודעים לאן ללכת ומתי.
והחדר בבית הפוך. מבקשת לסדר, ואז אחרי הפעם החמישית הולך לסדר. חוזר אחרי כמה דקות ומבקש שאבדוק אותו. אני מזהה מלא דברים על הרצפה. מופתע ומבטיח לסדר. אחרי דקה חוזר עם בקשה לבדיקה חוזרת. החדר באותו המצב, במקרה הטוב הרים את הדבר שהיה הכי קרוב אליו. כל פעם הוא נראה באמת מופתע, לא ברור לו איך פיספס.
איך שתי הדוגמאות מסתדרות?

לצפיה ב-'את מתארת את הגדולה שלי פיקס'
את מתארת את הגדולה שלי פיקס
22/02/2017 | 09:51
204
בול.
בעיני זה חלק מהמחוננות. וחלק מזה שמה שמעניין אותה או מאתגר אותה היא עושה בצורה הטובה ביותר האפשרית. וחלק מזה זה מסוגלת להתמקד, ב 150% אפילו, אבל זה גובה ממנה מחיר. וחלק מזה שהדברים של סדר, נקיון, שיעורים במקצועות שהיא לא אוהבת וכו פשוט תופסים מקום מאד משני עבורה וצריך בכוח להעלות אותם למודעות.
לצפיה ב-'אנשים שונים רואים את העולם בדרכים שונות'
אנשים שונים רואים את העולם בדרכים שונות
22/02/2017 | 10:49
145
אני למשל, מסתכלת על משחק אסטרטגיה שהוא משחק במחשב ולא רואה שם כלום... הוא לעומת זאת מסביר לי שכאן זה שדה קרב ושם כפר והדמות שלו (אפילו לא זיהיתי שיש שם דמות), נלחמת בדמות ההיא ששם... אז כמו שאני לא מצליחה לראות את כל הפרטים הללו, אני מניחה שהוא לא רואה (וגם לא מריח) זוג גרביים מסריחות שמונחות ממש מתחת לאף שלו...
לצפיה ב-'בול הבן 10 שלי , עונה בתור רוקחת'
בול הבן 10 שלי , עונה בתור רוקחת
26/02/2017 | 10:49
1
38
לבן 10 שלי אפילו עשיתי מיבחן מוקסה ויצאה חריגה באחד התחומים. אבל כדי לאבחן הפרעת קשב צריך שאלון של מורה ושל הורה והמורה חושבת שמבחינתה בבי"ס הכל מצויין, ואם הוא מקבל 85 בגלל טעויות של תשומת לב וזה עדיין ציון הכי גבוה בכיתה אז מבחינתה היא לא רואה בזה בעיה. אני מבחינתי לא חושבת שכרגע הוא צריך ריטלין כי גם ריטלין הוא לא תרופת פלא ויכול לעשות תופעות לוואי ובמצב שלו כרגע אפשר לחיות טוב מאד עם הבעיות הקטנות האלה. אף אדם לא מושלם, אבל טיפול תרופתי בעיניי צריך לתת כאשר הנזק מחוסר טיפול עולה על הנזק הפוטנציאלי של טיפול ( תופעות לוואי שבסופו של דבר אפשר למצוא את התרופה המתאימה וללמוד לחיות עם הבעיות הקטנות שהטיפול יוצר). 

לצפיה ב-'מה גם שלא תמיד טיפול תרופתי בהפרעת קשב גם משפיע על '
מה גם שלא תמיד טיפול תרופתי בהפרעת קשב גם משפיע על
26/02/2017 | 13:10
22
כל מה שקשור בסדר, ארגון והתארגנות.. לפעמים כן, לפעמים לא, לפעמים רק מעט.
לבעיות של סדר וארגון צריך לתת מענה התנהגותי קודם כל ומעבר להכול, גם אם יש טיפול תרופתי.
לצפיה ב-'היי אנה '
היי אנה
23/02/2017 | 17:32
130
את מספרת שהילד באיבחון פסיכולוגי. אני חושבת שא צריכה לחפש את התשובה שם. מכיוון שלאנשים רגילים כמונו, עם כל הניסיון, דעתנו לא מחליפה איש מקצוע. אבל כפי שציינת, את מחפשת גם את דעתם של אנשים רגילים, בבחינת עצה מחבר. טוב, אז לפי דעתי, אנשים שהם לא מסודרים יכולים להתגלות כאנשים שהמוח שלהם עסוק מאד בדברים אחרים. יש משהו, או כמה דברים, שמעסיקים את הילד מאד. כדאי לדבר איתו, ולשאול מה מעניין אותו במיוחד. לשתף איתו פעולה, ואולי תוך כדי, גם לבקש שיקשיב לך ולבקשות שלך.

מי יודע, אולי מסתתר בילד איזה גאון נסתר ולא ידוע. כדאי לגלות את זה מוקדם ולתת לילד את האפשרות להתפתח בכיוון הזה, במקום להעסיק אותו בזוטות (לפי דעתו של הילד) של סדר ואירגון.
מקווה שתצליחי איתו. 
לצפיה ב-'זה עובר, מניסיון'
זה עובר, מניסיון
23/02/2017 | 22:51
28
לצפיה ב-'לא ולא ולא'
לא ולא ולא
24/02/2017 | 12:31
95
לא בהכרח חינוך שגוי
לא בהכרח בעית קשב וריכוז (מה הקשר בכלל?)
לא בהכרח בעיה.
מה שכן, יש לי אחד כזה בבית. בטוח אין לו בעית קשב וריכוז, אני לא חושבת שאמא שלו היתה חושבת שהחינוך שלה היה שגוי, אבל זה לא עובר עם הגיל אלא רק מחמיר. חוץ מזה הוא נחמד ויש לו כמה תכונות טובות שמפצות. אולי גם לבן שלך יש?
לצפיה ב-'מתי נכון שבית הספר התקשר להורים?'
מתי נכון שבית הספר התקשר להורים?
22/02/2017 | 12:01
6
316
בני נכנס השנה לכיתה א.
המורה מאוד אכפתית, ומקסימה עם בני.
אתמול יצאו לטיול בפעם הראשונה.
בני כעס שהפילו אותו (בלי כוונה) מאותו רגע היה אנטי לכל דבר.
המורה התקשרה אליי שאשוחח איתו, שוחחתי איתו ואמר לי שמשעמם לו ולא כיף לו בטיול. ביקשתי ממנו שהתנהג יפה וישמע להוראות המורה, ואשמח לשמוע בבית חוויות מהטיול.
לאחר חצי שעה התקשרה יועצת בית הספר שגם הייתה איתם בטיול.
ביקשה שאשוחח איתו כי הוא בוכה ורוצה את אמא.
שוב שוחחתי איתו ודובבתי אותו שזה טיול כיף שייהנה עם החברים.
כל זאת שאני בעבודה יושבת עם הבוס וצריכה לנהל שיחות מוטיבציה עם הבן שלי.
האם נהגו נכון?
האם מעבירים לי את התמודדות עם הילד בשעה שהוא איתם?
מבינה את הקושי שלו ושלהם, עדיין לא יודעת אם נכון לערב אותי כל עוד אין פגיעה בעצמו או באחרים.
אשמח לשמוע את דעתכם?

לצפיה ב-'כיתה א, טיול שנתי ראשון'
כיתה א, טיול שנתי ראשון
22/02/2017 | 12:12
250
יש פה המון נסיבות שבהן אני מבינה את הצוות שרצו להקל על הילד בחוויה שהיא ראשונה וראשונית עבורו - טיול ראשון בלי ההורים, כאשר הוא נפגע (נפל / הפילו אותו) ונאלץ להתמודד עם קושי ותסכול.

אם הנסיבות הללו לא היו קיימות (לא טיול ראשון או כיתה יותר גבוהה) - הייתי מתרגזת על כך שהם לא מנסים להתמודד. אבל אלו נסיבות מקילות.
ובכל מקרה, הייתי מדברת עם הילד - מה הרגשת כשזה קרה? איך הרגשת אחרי שדיברנו בפעם הראשונה? מה הרגשת אחרי שגם היועצת התקשרה? מה יוכל לעזור לך אם זה יקרה שוב?
ומדברת גם עם המורה - שיש מצבים שבהם את לא יכולה מיד לסייע ולתמוך בו טלפונית,  אבל את סומכת עליה ועל יתר הצוות שיסייעו לו.
ובכל מקרה, אני הייתי מנסה להצטרף כהורה מלווה לטיול הבא. על מנת לתת לו את תחושת הבטחון שאת שם לכל מקרה, אבל במקביל לתת לצוות להסתדר.
לצפיה ב-'כל הכבוד להם'
כל הכבוד להם
22/02/2017 | 12:17
190
יכלו להתעלם מהמצוקה ולא להטריח את עצמם.
לצפיה ב-'לפני תשובה, הייתי'
לפני תשובה, הייתי
22/02/2017 | 12:42
198
מנסה לבדוק מה באמת היתה התגובה של הילד,
אולי לא ניתן היה להרגיע אותו בדרך אחרת?
אם שני אנשי צוות התקשרו כנראה, היתה התנהגות
פחות מקובלת של ילד אחר במקרה שכזה.
לא נראה לי הם רצו להוריד מעצמם עשיה ---כפי שהיה משתמע מדבריך.
אני יכולה "לשמע" כאן בפורום הורים שהבן היה חוזר ומספר 
שבכה נורא ורצה רק אותך והם לא התקשרו--איזה חוסר אחריות.
לכן--תבררי קודם עם הצוות מה קרה.

ואולי עיצה קטנה--האם ניתן למצוא לך ממלא מקום למצב כזה?
הורה שני, סבא/סבתא, דודים, כי אני מבינה היטב את הסיטואציה
של לשבת עם הבוס בעבודה--וחוסר יכולת להיות בתפקיד אמא מרגיעה.

זה מזכיר לי שלימדתי, ופתאום באמצע השיעור המנהל קורא לי ואומר טוסי לבי"ח הבת שלך נפלה והיא במיון, ואני אומרת לו בסדר אבל אבא שלה עובד שם
שיקראו לו, לא מצאו אותו. יש סיטואציות מוזרות.
אבל חשוב לארגן לעצמינו מ"מ.
לצפיה ב-'לי זה נשמע מוזר'
לי זה נשמע מוזר
22/02/2017 | 13:52
161
אף פעם לא התקשרו אלי ונתנו לי לדבר עם הילדה.
אולי בגלל שזה טיול ולא יכלו לבקש ממך להגיע לקחת אותו??

אני היתי מנסה לברר עם המורה והיועצת והילד (בנפרד) מה באמת היה שם
עד כמה היה מצב מיוחד ושונה
לצפיה ב-'זה בין מוזר לנחמד'
זה בין מוזר לנחמד
23/02/2017 | 09:12
166
מצד אחד, הם קשובים לילד ומנסים לפתור את זה בצורה יפה
מצד שני, שיתמודדו וימצאו פתרון מתאים זה מורות מנוסות לא תיכוניסטיות לא מנוסות
לצפיה ב-'מתחברת לגמרי למה שכתבה ליאת '
מתחברת לגמרי למה שכתבה ליאת
23/02/2017 | 10:30
145
שילוב של אכפתיות מצד אחד אבל גם של לחצנות וחוסר התמודדות של בית ספר מצד שני.
אם זה לא יהפוך להרגל קבוע, בתור ארוע בודד בכיתה א' זה עונה על הגדרת נחמד.
אם זה ימשיך כך על בסיס קבוע - מוזר ודורש הערה בנושא למורים.
לצפיה ב-'חטיבה צעירה - גן בתוך בית ספר'
חטיבה צעירה - גן בתוך בית ספר
20/02/2017 | 21:08
14
201
שלום, קפצתי מפורום פעוטות... נעים מאוד.
הבת שלי עולה לחובה והגן יהיה בתוך בית ספר במקום חדש שנעבור אליו דירה בקיץ. ככה שאני לא מכירה את בית הספר. במיוחד אני תוהה: מה זה אומר כיתת גן חובה בתוך בית ספר?
אציין שזה היה חטיבה צעירה ואז החליטו לבטל את עניין החט"צ אך השאירו שתי כיתות גני החובה בתחומי בית הספר.
כל מי ששאלתי שהילדים שלו בחט"צ אמר שהשיטה נכשלה ולא טובה, כולל גננת שאני מכירה שנורא סבלה בחט"צ ועזבה לטובת גן רגיל. אז טוב שביטלו, ועדיין לא ברור לי איך זה עובד.

מה היתרונות והחסרונות של גן חובה שנמצא בתוך בית ספר יסודי?
האם יש מרחבים נפרדים?
האם יוצאים להפסקה יחד עם ילדי בית הספר?
נדמה לי שהגן הוא פשוט בתוך כיתה רגילה אבל לא בטוחה.
כל מידע יעזור כדי שאוכל להכין אותה למה שעומד להיות... מכיוון שזה גם מעבר דירה לעיר חדשה וגם מעבר לתוך מסגרת בית ספר, כאשר חבריה ממשיכים בגן רגיל והיא היחידה ש"תעלה לבית ספר" בשנה הבאה...

תודה
לצפיה ב-''
20/02/2017 | 22:16
2
131
אצלנו בעיר חטיבות צעירות משתלבות נהדר בבתי הספר
תענוג של ממש
ילדי הגן יוצאים להפסקות עם כיתות א
ב עם ג
והשאר בנפרד
כלומר 3 הפסקות חופפות
ילדי הגן מבקרים המון במתחם של א
ואחרי פסח לכל ילד בגן מצוותים תלמיד כיתה א שיחנוך אותו
עובד נהדר ונותן המון לשני הצדדים
לצפיה ב-'תודה. נשמע טוב'
תודה. נשמע טוב
21/02/2017 | 20:12
1
85
אני מקווה שאכן זה יהיה כיפי ולא חוויה מלחיצה בהתחלה. מדובר בילדה חברותית מאוד כאשר כבר מכירה את האנשדים, אך מאוד ביישנית ומסויגת עם קהל רב (למשל במסיבה אצל סבתא אם משתתפים גם דודים רחוקים היא לא תצא מהחדר רוב המסיבה ולא תדבר מילה) לכן אני חוששת קצת איך היא תשתלב עם המון רב של ילדים במעברים (בוקר/איסוף).

את חושבת שאפשרי יהיה לבקר שם פעם פעמיים עם הילדה לפני 1 בספטמבר?
לצפיה ב-'למה לא?..'
למה לא?..
21/02/2017 | 20:35
50
תרימי טלפון למזכירות ותתאמי
לצפיה ב-'לנו יש נסיון נהדר עם חטיבה צעירה'
לנו יש נסיון נהדר עם חטיבה צעירה
21/02/2017 | 08:35
1
133
אבל אפתח ואומר שזה לא מתאים לכל ילד.

היתרונות: הם חלק מבית הספר. ויש לכך יתרונות :
(אומר מה יש אצלנו, לא בטוח שאצלכם אותו דבר)

הילדים חלק מפעילות בית ספרית. למשל - טקסים, הפסקה פעילה, ועוד. יש ילדים שזה אושר גדול עבורם. לשחק בכדור בהדרכת ילדים גדולים, לראות כל מיני טקסים והופעות,... אני משערת שיש ילדים שזה יותר מדי עבורם בגיל 5. הם נבהלים מלהיות חלק מקהל של 400 ילדים. 
זה רק בפעילויות המסודרות. הפסקות רגילות  הן רק בתוך הגן או חצר הגן. אסור להם לצאת לחצר בית הספר ללא השגחה. גם אסור להם לצאת מהגן בסוף היום לבדם. כמו בגן עיריה - ההורים צריכים להיכנס לתוך תחום בית הספר, עד פתח החטצ, ולקחת את הילד.

הגן מנצל כל מיני מתקנים בית ספריים  - יש ספריה הרבה יותר גדולה מהמדף ספרים שהיה בגן עיריה.... פעם בשבוע יש שעה בספריה עם הספרנית, יש אפשרות שאילת ספרים. יש שעה בשבוע בחדר הטבע של בית הספר.

יש יותר פעילויות העשרה. ממה שהתרשמתי, בחטצים יש יותר טיולים או הצגות מאשר בגני העיריה העצמאיים. 

הסייעת בחצט עברה הכשרה מיוחדת (משהו כמו ״סייעת חינוכית״, לא זוכרת את ההגדרה הרשמית). היא הרבה יותר ממישהי שרק מנקה את הגן. אצלנו הסייעות הן חלק משמעותי מהצוות, ונשים איכותיות ביותר (כנראה כי סף הקבלה הוא יותר גבוה. לא כל אחת יכולה להיות סייעת בחטצ). 

הגן מקבל שירותים מבית הספר - יש מנהלת לחטיבה הצעירה, מזכירות בית הספר, אב הבית עובדי נקיון,... כל מיני גורמים שגם מסייעים לגננת במהלך היום והגננת פנויה לילדים (לא כמו בגן עיריה, שם חלק מהזמן הגננת עסוקה בניהול/סידור/מענה לטלפונים הורים וכולי. בחטצ אין טלפון. מי שרוצה משהו - מטלפן למזכירות ביהס. אם הם חושבים שזה דחוף - הם הולכים לגננת ואומרים לה). 

מה שהפריע לי זה שזה בכל זאת בתחום בית ספר. כל דבר שהוא לא בתוך תחום הגן (אפילו רק הכניסה בבוקר אל בית הספר) - הילד מוקף במאות ילדים גדולים ורועשים...
לצפיה ב-'המשפט האחרון שלך'
המשפט האחרון שלך
21/02/2017 | 20:14
81
זה בדיוק מה שמדאיג אותי
בדיוק כתבתי פה לעיל שמדובר בילדה מאוד ביישנית ואפילו שחרדה מקהל רב.
ועם זאת כשכבר מכירה ויודעת היא כמו דג במים.
מקווה לטוב
לצפיה ב-'בלת"ק לשני הבנים שלי הייתה חוויה מצוינת בחטיבה הצעירה'
בלת"ק לשני הבנים שלי הייתה חוויה מצוינת בחטיבה הצעירה
21/02/2017 | 09:30
4
113
זה אפשר להם לעלות לכיתה א' יחד עם אותה קבוצה כך שלא היה צורך בהסתגלות חברתית, זה אפשר למחנכת להכיר אותם מראש, זה אפשר להם להכיר את מתחם בית הספר, להתרגל לצלצולים וכו'. כלומר, המעבר לכיתה א' דרש רק התרגלות לעניין של לשבת בכיתה, על כסא, מול שולחן, והרבה מאוד מהשינויים שקורים לילדים כשהם עוברים מגן לכיתה א' היו חסרי משמעות ולא דרשו הערכות מיוחדת.
אצלנו בבית הספר יש הפרדה פיזית בין החטיבה הצעירה לבין החטיבה הבוגרת (שני מבנים שונים), וחוץ מזה גם יש הפרדה פיזית בין הגנים לבין כיתות א-ב. הם לא יוצאים להפסקות באותו מתחם וגם לא יוצאים להפסקות באותו זמן. גם השירותים של הגנים והשירותים של כיתות א-ב נפרדים לחלוטין. ויחד עם זאת, יש פעילויות יזומות שמאפשרות לילדים הגן להתחבר עם ילדי כיתה א' וכיתה ב' (חונכות).
בקיצור, אצלנו החטיבה הצעירה פועלת כבר הרבה מאוד שנים ובהצלחה מרובה.
לצפיה ב-'תודה לכולם! מעניין למה אמרו לי שהשיטה נכשלה'
תודה לכולם! מעניין למה אמרו לי שהשיטה נכשלה
21/02/2017 | 20:09
3
87
וגם בבית הספר האמור השיטה של החטצ כאמור נפסקה כי זה לא עבד, כביכול.
מה שאמרה לי אותה חברה מורה שעבדה שנה בחט"צ ועזבה, שלכיתה א ולגן היה מרחב משותף ושכמעט כל הפעילויות המשותפות היו בלגן אחד גדול: לא הגננת ולא המורה לא הצליחו להשתלט על ילדים שדעתם הוסחה, למשל כאשר רצתה להעביר מפגש ובאותו זמן לילדי א' היתה פעילות אחרת באותו מתחם זה גרם לרעש ובלגן ותשומת הלב הנדרשת לא הושגה. אני חושבת שאצלכם זה טוב שמופרד פיזית לגמרי במבנה אחר, בבית הספר המיועד שלנו זה אותו מבנה (זה בית ספר קטן בעל מבנה אחד בלבד), אמרו לי שיש חצר נפרדת, לא ראיתי.

מה קורה בחונכות? מה הילד הגדול מלמד את הקטן?
לצפיה ב-'חונכות'
חונכות
21/02/2017 | 20:34
2
84
איפה כל דבר נמצא בבית הספר
דואג שלא יהיה לבד בהפסקות
אם יש לוקר מסביר איך משתמשים
כמו אח גדול
זה נהדר בעיניי
לצפיה ב-'נשמע באמת מועיל!'
נשמע באמת מועיל!
21/02/2017 | 20:36
15
לצפיה ב-'לא, אצלנו חונכות זה משהו אחר לחלוטין. לא מה שליגה דיברה עליו'
לא, אצלנו חונכות זה משהו אחר לחלוטין. לא מה שליגה דיברה עליו
22/02/2017 | 13:56
54
קודם כל, אצלנו בחט"צ אמנם יש מרחב משותף לגן ולכיתה א', אבל לגן יש גם חדרון נפרד ולכיתה א' כיתה נפרדת. הלמידה מתבצעת בחדרון (לגן) או בכיתה (לכיתה א'). כיתה א' נמצאת זמן מועט מאוד במרחב המשותף, וזה רק כשנותנים להם הפסקות מהלמידה, או כשיש ילדים שזקוקים להתאווררות, או כילדים מסיימים משימות בכיתה ומאפשרים להם לצאת לשחק קצת במרחב המשותף. רוב הזמן אין רעש ובלגן, כי רוב הזמן ילדי כיתה א' נמצאים בכיתה הנפרדת שלהם עם דלת סגורה.
לגבי חונכות - אחת לשבוע (בד"כ ביום שישי) הילדים מתחלקים לקבוצות קטנות, של 3-4 ילדים, שכוללות ילד מכיתה ב', ילד מא' וילד גן. ילדי כיתה ב' אחראים להביא איזושהי פעילות לשעה עבור הקבוצה. זה יכול להיות עבודת יצירה, משחק קופסה, כל דבר שהוא. זה תורם להכרות בין השכבות, מפתח אחריות אצל ילדי כיתה ב' ולדעתי מקרב בין ילדי הגן הקטנים לילדים היותר "בוגרים" וכך הם מרגישים חלק מבית הספר.
לצפיה ב-'גם אני שמעתי טובות על השיטה'
גם אני שמעתי טובות על השיטה
21/02/2017 | 20:40
1
62
שני הבנים שלי היו בגנים רגילים אבל מחברות שהילדים היו בחובה בתוך בתי ספר (אזור ר"ג) שמעתי רק טובות.
מופרדים בהפסקה בד"כ באזור משלהם, מוזמנים להשתתף בכל הפעילויות של א' ב' - רק טוב. 
לצפיה ב-'אני שמעתי על כך טובות מאחותי שזו השיטה בארהב'
אני שמעתי על כך טובות מאחותי שזו השיטה בארהב
21/02/2017 | 20:46
83
ביישוב שהיא גרה בארהב זו הנורמה, שהפרי-סקול נמצא בבית הספר אבל מופרד לגמרי עם חצר נפרדת וזמנים שונים של ארוחות וכו', צהרון נפרד... לא נפגשים אף פעם עם ילדי בית הספר אולי מלבד טקסים פה ושם.
אגב, כדי שזמני הארוחות יופרדו יש ילדים שמגישים להם ארוחצ בשעה 11 בבוקר ואפילו ב10.30.
בארץ כל מי שהכרתי קטל את השיטה.... לכן אני מופתעת שפה יש התלהבות סוחפת.
לצפיה ב-'אני נגד חטיבה צעירה'
אני נגד חטיבה צעירה
22/02/2017 | 17:23
1
104
ויש בשכונה שלי חטיבה צעירה מעולה, ואחריה ביה"ס יסודי מצוין.
אני נגד בגלל הקונספט שהגן מצוי בתוך בית הספר.
מנסיון של עלייה לכתה א' - בית הספר הוא ג'ונגל. אין מה להשוות את גודל המבנה, כמות הילדים, מספר החוקים והכללים, כמות המבוגרים האחראים, כמות הכיתות ביניהן עוברים, המרחק לשירותים, גודל החצר ועוד ועוד לחממה של הגן.
גם בהינתן מבנה נפרד אני לא אוהבת את הערבוב הזה. ולפחות אצלנו בחטיבה נעשות פעילויות עם ילדי כתה א' מפעם לפעם וגם פעילויות כלל בית ספריות.
ממילא הילדים גדלים כל כך מהר. עבור בתי העדפתי להעניק עוד שנה של חממת-גן (אצלנו כמעט כל הילדים עלו לחטיבה, רק היא ועוד ילד אחד עלו לגן חובה 'רגיל') ועכשיו אחרי שחוויתי את המעבר אל בית הספר  - אני אפילו בטוחה יותר שזה היה נכון.
לצפיה ב-'דווקא אצלנו הכיתות הרבה יותר קטנות מהגן'
דווקא אצלנו הכיתות הרבה יותר קטנות מהגן
22/02/2017 | 21:57
70
בגן 35 ילדים גננת וסייעת
כיתה א 24 תלמידים מחנכת ולרוב סייעת
של ילד/ה שעוזרת למחנכת עם כל הכיתה

ואצלנו לא ג'ונגל
אולי זה תלוי בית ספר
אני מניחה שבבית ספר פחות טוב החטיבה תהיה פחות טובה
וההפך
לצפיה ב-'קשיים בהתארגנות ומריחת זמן.'
קשיים בהתארגנות ומריחת זמן.
20/02/2017 | 12:33
44
1208
שלום לכולם,
ביתי בכיתה ח', בבית ספר מחוץ לשכונה מרחק נסיעה עם אוטובוס אחד, מאחרת כמעט כל יום לבית הספר.
בערב מורחת את הזמן, ויכוחים שגולשים לצעקות מצד שנינו, חצי שעה ויותר עד שמתחילה להתארגן (" עוד חמש דקות","יש תוכנית","אני רעבה" וכו..),רק אז הולכת לשירותים (חולמת ושוהה שם חצי שעה), מקלחת...
המשך>>
שלום לכולם,
ביתי בכיתה ח', בבית ספר מחוץ לשכונה מרחק נסיעה עם אוטובוס אחד, מאחרת כמעט כל יום לבית הספר.
בערב מורחת את הזמן, ויכוחים שגולשים לצעקות מצד שנינו, חצי שעה ויותר עד שמתחילה להתארגן (" עוד חמש דקות","יש תוכנית","אני רעבה" וכו..),רק אז הולכת לשירותים (חולמת ושוהה שם חצי שעה), מקלחת (צחצוח שיניים 10 דקות אח"כ מקלחת סה"כ חצי שעה), נכנסת למיטה בין 23:30 ל 24:00.
בבוקר 6:45 השכמה, צעקות צרחות וקללות, אני חוטפת ממנה את השמיכה, היא שוכבת עוד 15 דקות, בינתיים אני מכינה אוכל גם לקטנה לגן, חוזרת אליה, שוב צעקות שהיא עייפה, הרגל כואבת, לא יכולה לקום, בעלי מאיים שישפוך עליה מים.., אני מרימה אותה מהמיטה לשירותים היחידים בבית (10 דקות שהייה), אח"כ למקלחת (15 דקות), חוזרת למיטה ונשכבת, אני צורחת עליה, היא קמה ומתלבשת בצעקות שאין לה מה ללבוש והכל מעיפה לריצפה,היא מוצאת משהו, בינתיים אני מכינה לה ילקוט כי היא לא מכינה בערב, דוחקת אותה החוצה עצבנית כשהיא כבר באיחור.
עכשיו אני מעירה את הקטנה והיא מתחילה לצעוק כי היא מחקה את אחותה הגדולה שאיתה בחדר.
בבית הספר מצידו, הרכז צעק עליה,איים,(זה עזר ליום אחד), השאירו אותה שעה נוספת (זה עזר ליומיים)..
טיפולים רגשיים הפסקנו כי הייתה מאחרת גם להם, וגם הפתרונות שקיבלנו, (להקדים את שעת ההשכבה של כל הבית, שתכין לעצמה מערכת של שעות להתנהלות יומיומית),עזרו לתקופה קצרה ביותר.
האווירה לא נעימה, יש לי עוד ילדה קטנה שמנסה לחקות את ההתנהגות של אחותה הגדולה.
מלבד האיחורים ציוניה טובים, למזלה יש לה זכרון מצויין כי גם שיעורי בית היא לא מכינה וגם למבחנים היא לא לומדת, רוב זמנה הפנוי מוקדש לקריאה ולכתיבה של ספרי פנטזיה כי אוהבת מאד לקרוא ולכתוב.
אני אובדת עיצות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
לייעוץ אורולוג ילדים
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה