לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1793917,939 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'תבדקי טלפונית במוזאון לגבי הגן הבוטני והזאולוגי'
תבדקי טלפונית במוזאון לגבי הגן הבוטני והזאולוגי
19/07/2018 | 22:34
1
78
צריך להצטרף לסיור.
חוץ מזה יש את הפלנטריום ומוזאון הארץ 
לצפיה ב-'סליחה, שורשר לא נכון'
סליחה, שורשר לא נכון
19/07/2018 | 22:43
9
לצפיה ב-'מניעת אלימות כלפי ילדים - אתם יכולים לעזור!'
מניעת אלימות כלפי ילדים - אתם יכולים לעזור!
18/07/2018 | 09:44
1
140
היי לכל ההורים היקרים בקבוצה,

קוראים לי אלדר,אני סטודנטית לרפואה ויש לי תואר ראשון במדעי המחשב. לאחרונה, עקב ריבוי מקרי האלימות בגנים, עלה לי רעיון לפרוייקט שמשלב את שני התחומים הללו ונועד להקל על רופאים/גורמי רווחה לזהות מקרי אלימות.

בקצרה: אני זקוקה לתמונות של שטפי הדם ("מכות יבשות") שלכם!

-----------------------------------------------------------------------------------
לא בקצרה (אבל עדין אשמח שתקראו!):

בימים האחרונים אני עובדת במרץ על פרוייקט שעוסק בזיהוי מקרי אלימות מתוך תמונות של מכות יבשות (שטפי דם).
קהל היעד מגוון : נשים, ילדים בגנים, חוסים בהוסטלים, קשישים בבתי אבות.. בקיצור כל קבוצת אוכלוסיה שלא תמיד מדברת עבור עצמה.

התכנון הוא לאמן אלגוריתמי מחשב על מאגר ענק שמכיל אלפי תמונות של שטפי דם בשלבי החלמה שונים ושל מגוון אוכלוסיות.

התקווה היא שאותם אלגוריתמים, בהינתן תמונה של מכה חדשה יוכלו לתת הערכת זמן מתי התקבלה המכה באופן מדוייק יותר מהעין האנושית (רופא בחדר מיון לצורך העניין). בזכות הערכה מדוייקת יותר, נוכל לעזור למצוא "חורים בסיפור" במקרים בהם מדובר בחבלה מכוונת.

אני צריכה לצורך כך אלפי תמונות, ואין מאגר קיים עם כל הפרמטרים שאני צריכה!

אם הילדודס נפלו וצילמתם, או אולי אתם נפלתם לאחרונה או מישהו שאתם מכירים נתקע בשולחן - בבקשה צלמו תמונה של שטף הדם ושלחו לי - ביחד עם גיל המצולם, מינו, ובת כמה המכה ברגע שצולמה!

אני יודעת שזה קצת קאדר אבל אני רוצה להאמין שתקחו את הדקה ותצלמו ותשאלו גם חברים/משפחה�� זה פרוייקט חברתי והוא יקום או יפול על כמות התמונות שאקבל.

התמונות הן אך ורק לצורך הפרוייקט, אני מתחייבת שלא להעבירן לשום גורם, והן לא יקושרו לשמכם בשום אופן.

את התמונה והפרטים שציינתי אפשר לשלוח באחת מהאופציות הבאות:

1. האופציה הכי טובה עבורי - דרך אתר שבניתי בעזרת wix, הלינק בתגובה הראשונה לפוסט. (לוקח כמה שניות עד קבלת חיווי)
https://www.bruisefighters.com

2. בהודעה אישית בפייסבוק.

נסו לצלם בתנאי תאורה טובים ובפוקוס!

בתקווה שכולם יזכו לחיות בבטחון נפשי ופיזי❤️��

נ.ב
אם למישהו יש שאלות, הוא יכול לפנות אליי בפרטי.
לצפיה ב-'ממליצה לך לחקור עוד/ להתייעץ עם מומחים בתחום'
ממליצה לך לחקור עוד/ להתייעץ עם מומחים בתחום
18/07/2018 | 14:47
113
לפני שאת פונה לציבור, כדי שלא יהיו פרמטרים שהיית צריכה לדעת ויהיו חסרים לך. למשל, מהירות ההחלמה תלויה כנראה באזור בגוף של המכה - וזה משהו שאי אפשר יהיה לראות בכל תמונה, לכן כדאי לשאול עליו. אולי גם גודל שטף הדם רלוונטי - ואז צריך לבקש למדוד, וכו'
וזה בלי להתחשב בכך שהמידע שתקבלי לגבי גיל המכה לאו דווקא יהיה מדויק/נכון, וכדאי אולי לנסות לאמוד את הדיוק (למשל לבקש תאור של נסיבות המכה).
לצפיה ב-'מה בישלנו לשבת?'
מה בישלנו לשבת?
15/07/2018 | 09:55
10
37
לצפיה ב-'אצלנו כיכבה האות נ'
אצלנו כיכבה האות נ
15/07/2018 | 10:07
4
168
ארוחת נ היתה בסגנון אסיאתי מקסיקני. אני מאוד אוהבת שיש קשר בטעמים והפרודוקטים משתלבים יחד לכן מבחינתי זאת היתה הצלחה..
למנה ראשונה הלכתי על דג נסיכת הנילוס טרי שתשמעו, זה ממש לא נסיכה קפואה. דג רך ועסיסי, שהכנתי בשתי וריאציות, יחד עם נאצ'וס הומ מייד ומטבלים של סלסה ואבקדו ליד.
לעיקרית הכנתי נאגטס/נגיסי עוף, אבל במקום להסתבך קניתי תערובת מוכנה שהייתי צריכה רק להוסיף לה מים. הקפצתי עם מעט צ'ילי וסויה יחד עם נודלס וזה היה מושלם. סלט חסה בצד ושום דבר אחר. 
אז הארוחה הזאת אצלי הייתה טעימה אבל בעיקר שונה ומרעננת.

לצפיה ב-'כל הכבוד שאת ממשיכה עם האותיות'
כל הכבוד שאת ממשיכה עם האותיות
15/07/2018 | 11:05
3
104
נקרא גם שהיתה ארוחה מוצלחת מאוד
לצפיה ב-'זה אחלה פרויקט לא יודעת מה לעשות כשיסתיים'
זה אחלה פרויקט לא יודעת מה לעשות כשיסתיים
15/07/2018 | 12:12
2
27
לצפיה ב-'את פרויקט הארצות '
את פרויקט הארצות
15/07/2018 | 17:23
1
132
(גם באדיבות דבז):
אנגליה / אינדונזיה / אוסטריה
בלגיה / בוהטן / בולגריה
גרמניה / ג'מייקה
וכו'

תבחרי כל פעם אחת ותעשי כמה סבבים מא' עד ת'
יספיק לך לארבע שנים בערך
לצפיה ב-'חשבתי על זה'
חשבתי על זה
16/07/2018 | 09:19
104
יהיה מורכב יותר לדעתי אבל זאת לגמרי האופציה הבאה
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו'
מה שהיה אצלנו
15/07/2018 | 11:12
4
129
הכנתי קובה סולת חריפה עם אורז לבן לשמחתי נשאר לנו גם להיום בצהריים.
מתוק לסופ"ש הכנתי טירמיסו, פעם ראשונה שלי, יצא מוצלח מאוד מטעימונת שעשיתי, לוקח לזה זמן להיות מוכן, צריך קירור ארוך. היום אחה"צ מתכננת לאכול מנה, תמיד פחדתי להכין וחשבתי שזה מסובך בסוף התגלה כלא מסובך כל-כך למרות הכל.
לצפיה ב-'מה זה קובה חריפה?'
מה זה קובה חריפה?
15/07/2018 | 12:14
3
80
למרות שבאות ק אני כבר אכין את הקוסקוס של אמא עם קציצות שהיא היתה מכינה...
לצפיה ב-'לקובה סולת יש מרקים שונים'
לקובה סולת יש מרקים שונים
15/07/2018 | 12:57
2
105
רוב האנשים מכירים את הקובה סלק שזה מרק סלק לקובה.
במשפחה שלי הילדים פחות אוהבים את מרק הסלק ואוהבים את המרק החריף (למרות שבשבילם מכינה קצת פחות חריף). זה מרק שעשוי מבצל, עגבניה, רסק מים ותבלינים שכוללים- בהרט, כורכום. חוויג', פפריקה חריפה פפריקה מתוקה מלח ופלפל. הירק שמוסיפים למרק זה קישוא וסלרי.
לצפיה ב-'זה נשמע כמו מרק של שורבה, נכון?'
זה נשמע כמו מרק של שורבה, נכון?
16/07/2018 | 09:19
1
16
לצפיה ב-'לא מכירה...'
לא מכירה...
16/07/2018 | 10:27
10
לצפיה ב-'מה הילדים שלכם עושים בקיץ?'
מה הילדים שלכם עושים בקיץ?
13/07/2018 | 17:42
6
384
ובכן, רק שבועיים לתוך החופש הגדול ויש פה בעיה.
ילדי המתוק לקראת סוף בית הספר היסודי.
לא הסכים להרשם לשום קייטנה.  
יושב בבית, משחק פלייסטיישן עם או בלי חברים, ורואה טלוויזיה.
רב ומתווכח על כל דרישה שלי לקרוא או לעשות משהו אחר, כולל ליזום פגישות פיזיות עם אחרים.
למעט חופשה משפחתית של איזה שבוע וחצי בקרוב, זה מה שהוא מתכוון לעשות בחופש בגיבוי די גורף של אבא שלו...
מדובר על ילד מאוד עסוק במהלך שנת הלימודים - חוגים, פרוייקטים בית ספריים ועוד.
לשחרר?
ללחוץ?
איכשהו לשחרר מרגיש לי קצת ויתור עליו, אבל מצד שני- אולי מתנה שאני יכולה לתת לו כי אני, כמו שניתן להתרשם, מעולם לא למדתי לשחרר.  
תרגישו חופשי לענות ולהכנס בי כדרוש :)
לצפיה ב-'לא להכנס בך....'
לא להכנס בך....
13/07/2018 | 18:39
320
1)רק עכשיו התחילה החופשה---למה לא לאפשר בטלה?
2)--אם יש תכנית עוד קצת--אז אפשר לחכות עד לתכנית המשפחתית,
ולחשוב מה לעשות אח"כ.
3)נראה לי שהבן שלך לא חריג בהשואה לילדים אחרים,
   הגיל שלו שעדין צעיר ולא יכול לעבוד--מה שיקרה כנראה עוד כמה שנים,
   ועדין לא מספיק מבוגר כדי "לנצל" את הזמן. לכן זה מה שעושה.
4)זה שאת מלחיצה אותו להיות יותר פרודוקטיבי --זה סוג של יצירת התגדות
   אוטומטית.

מציעה לך--להזמין אותו לצאת יחד לבת קפה שקט, ולשוחח בנחת.
ולשאול אותו לתכניות לחודשיים--(אפילו לכתוב) ולבקש עזרה בבית--
אולי אפילו תמורת סכום סמלי--ולומר שלא נעים לך להציק ולהגיד לעשות,
שאת סומכת עליו שהוא עירני ויעשה מיוזמתו.
כמה שתלחיצי פחות כך יהיה יותר שיתוף פעולה מצידו.
תהנו מהחופשה.

לצפיה ב-'עבודת בית אחת ביום - על זה לא לוותר'
עבודת בית אחת ביום - על זה לא לוותר
13/07/2018 | 20:36
249
לתלות כביסה, להדיח כלים, להכין סלט, לשאוב אבק... בגיל 10-11 זה בהחלט סביר שיוכל לעשות את זה. ביצוע העבודה זה תנאי לשימוש במחשב/פלייסטיישן/טלפון נייד. אני מתריאה שעה לפני שאני חוזרת מהעבודה שיש להם שעה לבצע את המטלות שלהם (עד שאני מגיעה). אם הבית מבורדק והמטלות לא נעשו, אני מנתקת את התקשורת ל -24 שעות... עובד כמו קסם...
חוץ מזה הייתי מגדירה גם שעה אחת (מינימום) של פעילות בחוץ ובגלל שחופש זה יכול להיות בערב: לצאת יחד להליכה, ללכת לשחק כדורסל או כדורגל, גינת כושר... וכמובן אחד מכם עושה את זה איתו...
לצפיה ב-'בגדול - שחררי. אני משערת שמתישהוא ימאס לו והוא ירצה לגוון'
בגדול - שחררי. אני משערת שמתישהוא ימאס לו והוא ירצה לגוון
14/07/2018 | 08:48
179
בלי או עם קשר, כמו שחובטת שטיחים כתבה לך, עבודת בית אחת ביום לדעתי זה חובה. אגב לדעתי זה חובה כל השנה, על אחת כמה וכמה בחופשה.
אם יש לו בני דודים או חברים קרובים שאפשר לארח לכמה ימים ו/או להתארח, זה יכול להיות גיוון. אמנם רוב הסיכויים שגם ביחד הם רוב היום ישחקו בפלייסטישן ויצפו בטלויזיה, אבל בכל זאת אולי חלק מהזמן הצד השני ימשוך אותו לעשות גם דברים אחרים.
לצפיה ב-'אני בעד לשחרר. זה חופש.'
אני בעד לשחרר. זה חופש.
14/07/2018 | 11:00
175
אני לא בעד לנסות להכריח ילדים לאמץ תחביבים שלא בא להם. בפרט שאת מספרת שכל השנה הוא פעיל. זה לא שהוא איזה ילד אפאתי חסר תחומי עניין. שינוח. צריכים גם את זה. 

גם אני בעד שהוא כן יעשה דברים לטובת הבית. קניות קטנות, להוריד כביסה. לא לבוא כמו סדרן עבודה בקיבוץ "אתה חייב לתת לי כל יום שעה וחצי!" אלא יותר כמו הורים נחמדים שעובדים קשה ושמחים שיש להם ילד שהוא כבר גדול ויכול לעזור.

אני איתך לגבי רצון בפעיליות פיסיות. אבל צריך למצוא דרך לפתות אותו. טיול משפחתי. אולי שאבא ייקח אותו לקצת כדורסל בשעות הערב.  טיול אופניים. ים. בשעות היום נורא חם, אפשר להבין שלא בא לו.
לצפיה ב-'מה שקורה אצלנו'
מה שקורה אצלנו
15/07/2018 | 08:04
168
לי יש בת בבית בלי קיטנה פעם ראשונה השנה ולכן מבינה אותך מאוד.
הבת שלי מסתובבת המון עם חברות למטה, גם לזה יש הערות (האיש פחות אוהב) אני שמחה שהיא מטיילת ככה לא נמצאת שעות מול מסכים.
כמו שכתבו לך עברו רק שבועיים זה ממש כלום בינתיים במיוחד כשאת מספרת שכל השנה הוא עמוס מאוד עם לימודים, חוגים וכד'.
מסכימה עם חובטת בשטיחים לתת לו מטלה אחת ביום שעליו לבצע.
לנסות שיצא מהבית עם חברים וילכו לשחק בכדור למטה ועוד או כל פעילות ספורטיבית אחרת.

לצפיה ב-'חשבתם על קייטנת גלישה? או שגם זה ירד מהפרק?'
חשבתם על קייטנת גלישה? או שגם זה ירד מהפרק?
15/07/2018 | 09:53
172
אני לא שם אבל אני בטוחה שזה היה מחרפן אותי.
ממקומי חסר הניסיון הייתי משחררת לחודש הראשון וכן מחפשת אלטרנטיבה לחודש השני
לצפיה ב-'פארק אירופה'
פארק אירופה
13/07/2018 | 21:17
3
192
הגעתי למקום הנכון?....
אמורים להיות עוד שבוע בפארק אירופה.
2 בנים- כיתה ו וד.  גבוהים, אך לא חובבי אקסטרים ( כלומר גובה לא יהווה בעיה, אבל מתקנים מאתגרים מדי כן).
בוגרי דיסני מבחינת החוויה של להיות בפארק גדול...
והשאלות -
מכירות? יש לכן המלצות ספציפיות על מתקנים שווים?
יש ארצות יותר מומלצות מאחרות?
מופעים בלתי נשכחים?
האם מתקני המים שווים את כל ההתארגנות עם בגדי ים/ החלפה וכל הבלגן?

תודה רבה על כל שיתוף.
לצפיה ב-'לא מכירה אבל ממליצה לך לבדוק גם בפורום טיולים וחופשות בחו"ל'
לא מכירה אבל ממליצה לך לבדוק גם בפורום טיולים וחופשות בחו"ל
14/07/2018 | 08:50
28
לצפיה ב-'עשינו "מתקני מים" בבגדים רגילים'
עשינו "מתקני מים" בבגדים רגילים
14/07/2018 | 10:53
1
165
היינו לפני כמה שנים, אז אולי זה השתנה מאז. אבל לא זכור לי שהיה איזשהו מתקן שהיה צריך בגדי ים בשבילו
אנחנו אוהבים את כל המתקנים האלה של רכבות הרים קטנות עפות גם אל תוך מים, או סירות כאלה - לא היה צריך בגדי ים בשביל אף אחד מהמתקנים האלה. קצת נרטבים, וזה מיד מתייבש.

זה לא גדול כמו דיסני, לא צריך להתמקד במדינה אחת. הגענו איך שנפתח, נשארנו עד הסוף, והיינו פחות או יותר בכל הפארק (לא עלינו על כל המתקנים, כמובן, אבל ראינו את כמעט כולם).

ההמלצה שקיבלנו ועשינו היה מיד בכניסה לעלות על רכבת כזאת שעוברת בכל הפארק. ההמלצה היא לעשות את כל המסלול, שהוא לא מאד ארוך, וככה לקבל קצת היכרות עם הפארק, לראות מה בא לכם. 

בחוברת שמחלקים בכניסה, מסומנת דרגת הפחד של כל מתקן. תבדקו לפני שאתם עולים - יש מתקנים שנראים תמימים, אבל הם מאד מפחידים. 

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/07/2018 | 20:29
14
לצפיה ב-'מעבר לבית ספר לפני כיתה א...'
מעבר לבית ספר לפני כיתה א...
11/07/2018 | 14:36
6
286
1
שלום לכולם, אנחנו עומדים לפני מעבר דירה..הבן האמצעי עולה לכיתה א והבכור - לכיתה ג'..עדיין מתלבטים בין הוד השרון לרעננה - אשמח להבין כמה פרוצדורות...
 האם כשאני מבקשת לגרוע את הילדים, אני צריכה לכתוב בטופס למה אני מוציאה אותו מבית הספר? מעבר לעיר אחר נחשב סיבה טובה? חח
עד כמה קל/קשה לבקש בית ספר, שלא נמצא באזור הרישום בו אנחנו אמורים לגור? רוצים את בית ספר תל''י (הוד השרון/רעננה) או בית ספר לאמננויות - ולא בתי''ס "רגילים"...חוץ מלהראות את החוזה שכירות, אני צריכה למלא טופס בקשה לבית ספר שאינו באזור הרישום? אני תלויה במצב רוח של הפקידה באותו יום?
 כיצד ומתי מקבלל בית ספר שאליו עברנו - הודעה שיש תלמיד חדש? מתי נפגשים עם המורה? מקווה שיעבור לנו בקלות עם המעבר 

וואו כמה שאלות, חפרתי ..:)
תודה למי שהגיע עד כאן!! בהצלחה לכולנו 
לצפיה ב-'אנחנו עברנו כך שנה שעברה'
אנחנו עברנו כך שנה שעברה
11/07/2018 | 15:23
184
היה מאוד מבלבל, כי כשרצינו לגרוע את הילדה ממצבת התלמידים בעיר הקודמת, שיגעו אותי שבועיים. העירייה הרי לא גוף שבאמת עובד כמו שצריך.
כל עוד היא במצבת העיר הקודמת, היא לא מתווספת לעיר החדשה, וככה היו לי מלא מלא ריצות ותחנונים בעירייה והפסדתי ממש ימי עבודה כי הם סירבו לרשום עד שלא תיגרע מהעירייה הבלתי מתפקדת הקודמת, זה הגיע למצב של צעקות ממש עד שהם הואילו לגרוע, ואחרי כמה חודשים שוב הסתבר שהם לא גרעו מהמחשב. בקיצור - תעשי את זה ה י ו ם....!
לצפיה ב-'אענה משהו כללי,'
אענה משהו כללי,
11/07/2018 | 15:24
2
179
ותחכי ליותר תשובות נקודתיות.
בתי"ס אלה כמו שמנית--הם על אזוריים, ולא נראה לי שיש ענין
של אזור רישום---
אבל הכי פשוט, גשי לשם--לאחד מהם או שניהם--
ותוכלי לדעת את כל הפרוצדורות.
אבל תנסי עוד החודש כי תחילת אוגוסט הכל סגור.
לצפיה ב-'תל"י לא על אזורי - עד כמה שידוע לי'
תל"י לא על אזורי - עד כמה שידוע לי
11/07/2018 | 17:42
1
47
לצפיה ב-'בעצם אולי כן.'
בעצם אולי כן.
11/07/2018 | 17:44
134
זאת אומרת - הרישום פתוח רק לתושבי הוד השרון, אבל בתוך הוד השרון אזור הרישום לא משנה. כך לפחות היה לפני כמה שנים.
לצפיה ב-'תל"י'
תל"י
12/07/2018 | 14:25
1
118
ממה שאני יודעת (בררתי בזמנו) בית ספר תל"י כולל תגבור לימודי יהדות. הוא בית ספר על אזורי ואת צריכה להגיש בקשה מנומקת לעירייה כדי להרשם אליו. בקשה מנומקת למשל היא שאת מעוניינת בתגבור לימודי היהדות עבור הילדים שלך.
אבל כפי שאמרו לך, תתקשרי לבתי הספר הרלוונטים ולעירייה ויסבירו לך בדיוק אלו טפסים את צריכה למלא.

לצפיה ב-'תודה לכם - עוד שאלה: כדי לקבל אישור ביטול רישום לילד,'
תודה לכם - עוד שאלה: כדי לקבל אישור ביטול רישום לילד,
16/07/2018 | 12:47
58
האם אני צריכה להציג למועצה אותה אני עוזבת - את חוזה השכירות החדש? 
ניגשתי וביקשתי טופס ואמרו שאני צריכה להציג את החוזה. וחברות לי לא היו צריכות להציג..שוב פעם זה נופל על פקידה שעושה מה שמתתחשק לה? 

אוףף

לצפיה ב-'פינת עבודה לכיתה א (ונעים מאוד!)'
פינת עבודה לכיתה א (ונעים מאוד!)
08/07/2018 | 13:19
25
309
נעים מאוד,

כיף להגיע לכאן. בתי בכורתי בת השש עולה לכיתה א. יש לה אח פעוט.
אשמח להתייעץ מנסיונכם, כיצד כדאי לסדר לה פינה רק שלה לצורכי לימודים בבית?
אנו בדירת 4 חדרים כאשר חדר השינה משותף לשני הילדים ואי אפשר להכניס לתוכו גם שולחן כתיבה מחוסר מקום. פינת האוכל שלנו עמוסה וקטנה, אין בה מקום לשבת לכתוב או לצייר. הממ"ד משמש לנו כחדר עבודה והוא ממש חשוך, אני לא אוהבת לשבת שם. בכל אופן, הילדה מבקשת שולחן כתיבה שיהיה בסלון. הסלון שלנו די גדול ויש בו פינה נחמדה עם ספרייה גדולה. ליד הספרייה הזו יש מקום לשולחן (בערך 1.20). השאלות שלי:
1. האם הגיוני לשים שולחן כתיבה בסלון?
2. מה עדיף, יחידת מגירות מתחת לשולחן הכתיבה או קובייה שתולים מעל לשולחן? במיוחד בהתחשב שזה בסלון... נראה לי שמגירות... (אין לה כרגע איזו מגירה שהיא רק שלה.)
3. על מה לשים דגש כשבוחרים פינת עבודה לילד שמתחיל בי"ס?
4. חשבתי לקנות בהאוס אין וזה ממש יקר. אם יש לכם יצרן מומלץ אחר באותו סגנון, אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה! כיתה א זה מרגש '
שיהיה בהצלחה! כיתה א זה מרגש
08/07/2018 | 13:35
1
172
כשאתם רוצים היום לצייר / להדביק / ליצור משהו - איפה זה קורה?
מניסיוני הדל, בכיתה א לא באמת צריך פינת עבודה (גם לא בכיתה ב או ג), אבל אם ממש רוצים, אז בסלון זה יופי. הילדים שאני מכירה אוהבים לעבוד במרכז הבית.
נראה לי שעדיף מגירות (יותר נגיש, פחות בלגן גלוי).
תיהנו
לצפיה ב-'עונה'
עונה
08/07/2018 | 14:02
160
הי, תודה על התשובה. כיום כשאנו רוצים ליצור משהו , פשוט חסר לנו מקום! מאז שעברנו דירה לפני כמה חודשים, טרם סידרתי לה מקום משלה, ומכיוון שהפעוט מאוד מפריע אם יושבים בשולחן האוכל (מושך, מעיף, בוכה...), והשולחן הקטן שהיה לה בגן כבר קטן מדי למידותיה - אנחנו באמת מוותרות ולא יוצרות לאחרונה. רק לפנות את שולחן האוכל ולשמור שהאח לא יעיף הכול - זה כבר גומר את האנרגיה. בגלל זה חייבת לייסד מחדש פינת עבודה מתאימה. חומרי היצירה נמצאים בכוורת בממ"ד שאין אליה גישה נוחה. שולחן העבודה שלי ושל בעלי שנמצא בממ"ד גבוה מדי למידותיה (האמת שהוא גם גבוה לי מדי. קנינו באיקאה והוא ממש לא נוח.)
לצפיה ב-'שיעורים עושים על השטיח. אבל צריך מקום ליצירה'
שיעורים עושים על השטיח. אבל צריך מקום ליצירה
08/07/2018 | 15:16
1
224
אצלנו עד כיתה ז, בערך, את רוב שיעורי הבית עשו בשכיבה על הרצפה בסלון. עם הזמן עברו להכנת שיעורים על המחשב. שולחן כתיבה כזה שמניחים עליו מחברות וספרים ועטים וצבעים? לא ממש בשימוש...

אבל ילדה צריכה מקום ליצירה.
מתיאור דירתך, נשמע שאין ברירה, אלא בסלון.
כדאי שידת מגירות מתגלגלת. ככה גם אפשר להעביר אותה למקום אחר בבית. אולי תצטרכו גם וגם.

על מה לשים לב -
שגובה הכסא והשולחן מתאימים.
שולחן שלא יכאב הלב כשישפך עליו צבע גואש או כשהילדה תדביק עליו דברים.

לצפיה ב-'אין לנו שטיח'
אין לנו שטיח
08/07/2018 | 17:05
128
יש רצפה. אני תמיד קראתי או כתבתי בשולחן כתיבה כילדה, וזה היה לי נוח. מעולם לא שכבתי על הרצפה. למה לעשות שיעורים על רצפה?
לצפיה ב-'לגבי האוס אין'
לגבי האוס אין
08/07/2018 | 21:57
6
156
חכי קצת, יהיה שם מבצע עוד מעט או מקסימום בחגים. ואז אפשר להשיג שולחן טוב בחצי מחיר בערך... שנה שעברה קניתי שם שולחן מצוין ב-850 שקל.

באני ביי כבר התחילו עם המבצעים, תבדקי שם אם את מוצאת משהו, אבל באופן כללי אני חושבת שהרהיטים של האוס אין יותר אכותיים.
לצפיה ב-'ועכשיו ראיתי שהם התחילו עם המבצעים'
ועכשיו ראיתי שהם התחילו עם המבצעים
08/07/2018 | 22:00
114
לצפיה ב-'אפשר גם למצוא דברים טובים באיקאה'
אפשר גם למצוא דברים טובים באיקאה
08/07/2018 | 22:01
28
לצפיה ב-'עכשיו ה"מבצעים" של האוס אין יקרים ממש'
עכשיו ה"מבצעים" של האוס אין יקרים ממש
09/07/2018 | 11:03
3
113
זה בעצם לא מבצעים כי תמיד הם כביכול בהנחה.
שולחן הכי בסיסי עולה שם 1200 זה מאוד יקר, בלי שום תוספת ועוד לא דיברנו על הזכוכית ועל הובלה והרכבה. אגב, חברה שלי קנתה עם זכוכית והיא התנפצה לה תוך חודש...

לצפיה ב-'קנינו ברהיטי דורון'
קנינו ברהיטי דורון
09/07/2018 | 13:32
21
לצפיה ב-'תסתכלי על הלינק ששלחתי'
תסתכלי על הלינק ששלחתי
10/07/2018 | 20:55
1
73
שולחן בלבד דגם ניב 790 ש"ח. המשטח הוא פורמייקה, ובמקרה של הבן שלי זה מה שהוא צריך... זה מה שקנינו והשולחן מצוין. כמובן שהילד משתמש בעיקר בשולחן אוכל...
לא צריך זכוכית. ההובלה עלתה לי 200 ש"ח.
לצפיה ב-'שקלתי את הדגם הזה'
שקלתי את הדגם הזה
11/07/2018 | 15:17
69
אך מכיוון שהם לא מחזיקים אותו בחנויות ולא יכולתי לראות בעיניים, ויתרתי וקניתי את העץ. למה הוא צריך דווקא פורמייקה?
לצפיה ב-'פינת עבודה'
פינת עבודה
08/07/2018 | 23:56
2
135
קודם כל, אני בעד שתהיה פינה כזו לכל תלמיד. הוא לא חייב לשבת שם ולהכין שיעורים רק שם, אבל פינה צריך שתהיה. גם בשביל לארגן את כל חומר הלימוד וגם כדי שאם ירצה, יהיה לו מקום שקט ויעודי להכנת שיעורים.
אני אישית לא אוהבת לשים שולחן כתיבה בסלון אבל ראיתי גם כאלה. זה ענין של טעם והעדפות שלכם. מבחינת שיקולים של הילדה, כדאי לשקול אם זו ילדה שדעתה מוסחת בקלות, כי אז אולי עדיף בכל זאת עמדה בממ"ד, ואם חשוך אז מאירים בתאורה חזקה יותר. מצד שני אם הילדה לא מוסחת בקלות ואולי מעדיפה בסלון כדי להיות קרובה אליך אז כמובן שגם זו אופציה. עוד שיקול לטובת הממ"ד הוא האח הקטן. לא ברור לי למה את חושבת שהוא לא יפריע לילדה בפינת העבודה שלה בסלון, כמו שהוא מפריע בפינת האוכל? בממ"ד אפשר במידת הצורך לסגור את הדלת.
לגבי מגירות למטה או מדפים/כוורת למעלה - אצלנו יש לילדים גם וגם. במדפים הם שמים ספרים, חוברות, מחברות. במגירות - כלי כתיבה, כל מיני דפים כמו מבחנים ועבודות, וקצת שטויות שמביאים מבית הספר. אפשר גם חומרי יצירה. ממליצה לך בחום למצוא ארונית כזאת שננעלת, שוב כדי שהאח הפעוט לא יקבל גישה.
אין לי מושג לגבי יצרנים, אבל יכולה להמליץ לך להעיף מבט ביד-2. אנחנו חיפשנו לא מזמן שולחן מחשב והיה מבחר עצום. ב-200 שקל קנינו יופי של שולחן עם פלטת זכוכית ומגירות, שמור לגמרי.
לצפיה ב-'הילדה ביקשה בסלון כדי להיות קרובה אלי'
הילדה ביקשה בסלון כדי להיות קרובה אלי
09/07/2018 | 11:01
1
129
היא ביקשה מפורשות לא בממ"ד. היא לא מוסחת בקלות, מאוד מרוכזת. אני בכלל חשבתי לדחוס את 2 המיטות שלהם בצורת ר' ואז לשים שולחן בחדר שלה אבל היא לא רוצה. "רק קרוב אלי"...
נכון, יש ממש בעיה עם אחיה שמפריע מאוד. ייתכן שאולי כשייכנס לגן, ויעשה עבודות יצירה על השולחן הקטן שיש לנו לפעוטות (שולחן עץ+2 כיסאות), יעזוב אותה קצת בשקט?
האם יש יחידות מגירות שננעלות? לא יצא לי להיתקל עם מנעול
אתמול דווקא שוטטתי ביד2 ולא מצאתי כלום, הכול היה נראה לי במצב לא טוב או צבעים מכוערים (אוהבת צבע שמנת נקי בלי שום צבעים)
לצפיה ב-'אני מכירה יחידות כאלה למשרד, לא לילדים'
אני מכירה יחידות כאלה למשרד, לא לילדים
09/07/2018 | 12:36
97
אבל יתכן שאפשר להוסיף נעילה כזאת על יחידה קיימת. צריך לבדוק.
לצפיה ב-'לא כדאי להשקיע עכשיו סכום גבוה מדי'
לא כדאי להשקיע עכשיו סכום גבוה מדי
10/07/2018 | 10:20
104
שולחן כתיבה שמתאים למידות של ילדה שעולה לכיתה א', כבר לא יתאים בעוד 2-3 שנים.

תתחילו עם שולחן פשוט ויחידת מגירות ניידת. אני מרוצה מהשידות מגירות של כתר פלסטיק. תשקיעו בכסא טוב.
לצפיה ב-'מעדכנת מה הוחלט'
מעדכנת מה הוחלט
10/07/2018 | 10:44
1
170
אתמול בתי החליטה שהיא רוצה שולחן כתיבה בעצם לא בסלון אלא בחדר הילדים , כדי שתוכל לסגור את הדלת והקטן לא יפריע. אז יחד עם בתי הזמנתי שולחן כתיבה + כוורת לתלייה מעליו + כיסא. המידות מתאימות לחדר נוער, טיפה גבוה לה אבל עוד מעט יהיה מתאים (היא גבוהה יחסית). מקווה שייכנס לחדר כמו שצריך, ואם לא, אז אולי נשים או בסלון או בממ"ד. לצורך העניין רכשתי סט יפה מעץ מלא (אני חובבת רהיטי איכות), בתקווה שישרת את כולנו היטב - אותי ואותה יחד לעבודות יצירה, את האח הקטן כשיגדל, ואת חבריהם שיבואו להכין שיעורים יחד בעתיד.
עוד שינוי: בחנות ניסינו ישיבה לצד שידת מגירות על גלגלים שהתבררה כלא נוחה (מגבילה את חופש הרגליים) וגם לא כ"כ פרקטית מבחינת האח הקטן השובב (לא ננעלת) וגם לא הכי יפה. לכן החלטנו לבסוף על קוביית מדפים, שתהיה גבוהה ולא נגישה לו בינתיים. כך יהיה לה מקום אחסון משלה בלי שהוא ייגע לה בדברים.
מקווה שעשינו נכון!
תודה על כל הרעיונות.

לצפיה ב-'העיקר שיהיה בהצלחה בכיתה א'
העיקר שיהיה בהצלחה בכיתה א
10/07/2018 | 16:44
192
לצפיה ב-'יש הרבה תגובות אז בלי לקרוא אותם'
יש הרבה תגובות אז בלי לקרוא אותם
11/07/2018 | 09:39
1
168
יכולה לומרשבכיתה א-ב הם עושים שיעורים במטבח/סלון לידך, אין טעם לארגן פינה בחדר כי סביר להניח שהיא לא תרצה או תוכל לעשות שם לבד לפחות בחלק גדול מהזמן.
האוס אין אכן יקר. אני חושבת שאיקיאה אלופים מבחינת עיצוב ומבחינה מודולרית ורוב הסיכויים שתמצאי שם אופציה קולעת במחיר שפוי.
לצפיה ב-'אני די מאוכזבת מאיקיאה'
אני די מאוכזבת מאיקיאה
11/07/2018 | 15:20
149
הרהיטים לא מחזיקים וגם לא הכי יפים. יש לי מגוון רהיטי איקיאה ורק את מה שעץ מלא אני מחבבת, השאר מתקלפים או מתעוותים וכולי. יש לנו שולחן כתיבה של איקיאה שמתחרטת שקניתי...
לצפיה ב-'איזה מרגש!'
איזה מרגש!
18/07/2018 | 10:50
5
57
זוכרת אותך עוד כשביתך היתה תינוקת!
מסכימה שצריך פינה ונדמה שבחרתם נפלא.
אני רק רוצה לומר פה שהמעבר מהגן לבית הספר הוא לא פשוט לחלק גדול מהילדים. אצלנו זה היה ככה. אני הייתי הכי שאננה בעולם. רציתי להיות אמא לא מלחיצה שלא בודקת כל הזמן תיק ושיעורים. איזה זבנג קיבלנו בכיתה א... ואי ואי - הלכה התמימות. כמובן לא כל ילד צריך עזרה אבל כדאי לדבר איתה כבר עכשיו שכשתתחיל ללמוד בבית הספר צריך להכין תיק בערב, ומה תשימו בו וכו׳.. לדבר על החשיבות של סדר וארגון, להסביר שבבית ספר יש כללים אחרים מאשר בגן וכו׳

מקוה שיהיה לכם מעבר קל וכיפי!
לצפיה ב-'תודה! ושאלה...'
תודה! ושאלה...
18/07/2018 | 13:10
4
38
הי, זוכרת אותך גם. איזה כיף להיפגש שוב כאן.
אני באמת מרגישה שאננה. בעיקר כי היא קוראת שוטף וכותבת. אבל רגשית, מי יודע? את יכולה להרחיב קצת על ה"מכה" שקיבלתם? מה, היה מדובר באיזו מורה מרשעת או מטלות בלתי פוסקות? אולי לא הסתדרה חברתית? מה כבר ה"מכה" הזאת?
כי אני באמת לא יודעת למה לצפות ואני מרגישה שהיא מתחילה מעט להילחץ מהלא-נודע...
לצפיה ב-'נותנת לך דוגמאות, למרות שבכלל לא בטוח שנכונות לגבי הבת '
נותנת לך דוגמאות, למרות שבכלל לא בטוח שנכונות לגבי הבת
19/07/2018 | 10:20
1
338
שלך.

הבן שלי גם קרא וכתב לפני כיתה א'. זה לא אומר שהיה לו מובן מאליו, שאת המחברת פותחים בהתחלה, וכותבים בה ברצף דף אחרי דף. הוא היה פותח איפה שבא לו, באמצע, בסוף או בהתחלה, מלמעלה למטה או הפוך, לא משנה, וכותב.

ועוד דוגמה, היה שופך את כל תכולת הילקוט על השולחן ומתנהל כך בבלגן נוראי במשך כל היום, עד כדי כך שהילדים שישבו לידו היו מתלוננים.

גילוי נאות, לילד יש הפרעת קשב כמו שגילינו כמה שנים מאוחר יותר. אבל זה לא אומר שסדר ואירגון הוא נחלת כל מי שאין לו הפרעת קשב. אלה דברים שאמורים ללמד אותם בקורסי הכנה לכיתה א' למיניהם. יש ילדים שצריכים את זה ויש שלא. ויש כאלה שגם הקורס לא יעזור להם הרבה .

ויש ילדים שיותר קשה להם בכלל מבחינת הסביבה, עם ההלם ממקום גדול ופתוח, במיוחד בהפסקות כשמאות ילדים רצים בחצר, חלקם מתנהגים בפראות ואין גננת שמשגיחה בשבע עיניים ואפשר לקרוא לה עם כל בעיה (יש מורה משגיחה אבל זה לגמרי שונה).

ויש ילדים שקשה להם כמו שכתבת מבחינה חברתית, עם חברים חדשים וכיו"ב.

ויש ילדים שקשה להם עם המתח של הצלחה וכשלון, כמה שמנסים לרכך את זה בכיתה א', לא נותנים ציונים, לא קוראים למבחנים בשמם וכיו"ב, עדיין מי שרגיש, עלול להתקשות.

הכי חשוב בשלב זה, לשדר לילדה בטחון ושימחה במעבר לכיתה א', בלי לחץ ובלי היסטריה. אז קחי את כל הנ"ל בפרופורציות
לצפיה ב-'החכמתי'
החכמתי
20/07/2018 | 16:11
29
תודה לך!
לצפיה ב-'קראתי קצת באיחור... '
קראתי קצת באיחור...
23/07/2018 | 10:05
1
26
קודם כל, אני מכירה הרבה ילדים שממש פרחו בכיתה א אז זה ממש לא אומר שכל ילד נתקל בקשיים. ושנית אני חושדת שגם לבת שלי יש בעיית קשב מה שיכול להחמיר את הקשיים (אבל לא אבחנו אותה בינתיים).

היו קשיים מסוגים שונים:
1. הדרישה לשבת יום שלם על כיסא ולהקשיב. (מאוד שונה ממה שקורה בגן).
אצלי במשך החודשים הראשונים היא היתה חוזרת עם כאב ראש הביתה.
2. הדרישה לסדר וארגון.
אצלנו כל שבוע היא היתה מאבדת בבית הספר את המחברות. לא היו לה מחברות שהיו בהן יותר משני דפים מלאים... שכחה באופן קבוע קלמר, סווטשירט, בעצם כל דבר שאפשר לאבד - היא איבדה באופן קבוע.
3. הדרישה לריכוז.
אני זוכרת שישבתי איתה בבית שעה שלמה כדי שתמלא חצי דף בחוברת. כל פעם נפל לה העפרון, או שנזכרה במשהו שחייבת לספר לי, או שרצתה לחדד את העפרון, או שלא יצאה לה האות יפה ורצתה לתקן... לקח לבת שלי הרבה זמן ל״קבל״ את זה שהיא צריכה לשבת ולהתרכז במטלה שמולה. מטלה שלא היא בחרה בה ושלא בהכרח יודעת לעשות אותה מראש.
3. שיעורי בית.
אצלנו היו לא מעט שיעורי בית ולפעמים היה יום שבו נתנו הרבה שיעורים לעוד שלושה ימים. כמובן שאם נתנו לה לבחור אז היא היתה מחכה ליום האחרון ואז מתייאשת מכמות השיעורים. היה צריך ללמד אותה לעשות כל יום קצת.

היו עוד דברים ואני כבר לא זוכרת הכל... היו גם רגעים יפים וסיפוק גדול אבל זה בהחלט שינוי דרמתי לילדים וצריך (בתור הורה) להגיע אליו מוכן מבחינה מנטלית.

מקוה שאצלכן זה יהיה מעבר קל ומשמח.
לצפיה ב-'הי יעל'
הי יעל
24/07/2018 | 10:24
19
אצלנו המצב שונה בתכלית. היא קוראת די שוטף (גם ללא ניקוד. היא לא יודעת ניקוד) וכותבת שוטף. יש לה ריכוז. היא מבקשת חוברות עבודה ואז עושה דף אחרי דף בשיא המהירות, אבל אז משתעממת כי זה קטן עליה ולכן לא מסיימת. אבל 3 דפים עושה נניח תוך דקה. אני מניחה שאם יהיו לה שיעורי בית היא תתקתק אותם בשניות - אם היא תחליט שהיא רוצה (וזה קצת מוטל בספק...)
היא כן נוטה לאבד דברים לפעמים בדרך אל/מהגן (הגן נמצא בתוך בית הספר) או שנשברים/מתקלקלים לה. למשל משאירה על ספסל ברחבת בית ספר משהו ואח"כ הולכים לחפש, אבל זה קורה לכל אחד, גם לי בגילי המופלג...
אז הדרישה לריכוז יש לה, הדרישה לשיעורי בית אני לא יודעת מה יהיה, והדרישה לסדר וארגון אין לה, אבל הזמנתי עמדת עבודה עם מגירה ומקום לציוד, כך שאני רוצה ללמד אותה הרגלי סדר וארגון כשיגיע הריהוט.
לבי לבי איתך על ענייני הלקויות. נשמע לי מאוד קשה ודורש הרבה. האמת, בשכונתנו פועלת סדנה של קופת חולים להכנה לכיתה א אבל מרוב שהבת שלי מתדקמת בחומר לא הצעתי לה אפילו. אמרו לי שבאמת מלמדים שם סדר וארגון בין השאר, אז אולי חבל שלא רשמתי אותה לזה.

לצפיה ב-' מחכים לך בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לך בפורום לידה פעילה וביתית
10/07/2018 | 11:52
7

ד"ר ומיילד מומחה ידבר איתך על כל לידה שהיא קצת אחרת, היכנסי עכשיו

לצפיה ב-'השרביט והחרב'
השרביט והחרב
07/07/2018 | 22:41
7
255
זה השטותון היחידי שמסיים כיתה ב מוכן לקרוא. יכולות קריאה - גבוהות.
למישהי יש המלצה למשהו דומה?
דוד אריה וחבריו לא צלחו.
גם כל הסדרות של רון פדר.
את הקומיקסים מיצינו.  
תודה!
לצפיה ב-'אולי "האריה המכשפה וארון הבגדים"?'
אולי "האריה המכשפה וארון הבגדים"?
08/07/2018 | 01:27
2
134
וגם "הסיפור שאינו נגמר"
ואולי גם סידרת "הסיפור המושלם"
ואם הוא ממש ב"מתקדמים" הוא יכול לנסות לקרוא את "ההוביט"
לצפיה ב-'תודה, אבל לא....'
תודה, אבל לא....
08/07/2018 | 08:06
1
161
אמנם יכולות הקריאה טובות אך הרצון לא ממש.
ספרים בסדר גודל הזה יחרפנו את הילד.
אני לא מכירה כל מיני סדרות חדשות עם תכלס - ספרונים, כמו השרביט והחרב- ואם יש לך רעיונות נוספים אודה לך מאוד.

לצפיה ב-'תחפשי ספרים של ריק ריורדן'
תחפשי ספרים של ריק ריורדן
08/07/2018 | 08:25
30
לצפיה ב-'רוב הספרים שהמליצו לך'
רוב הספרים שהמליצו לך
09/07/2018 | 16:21
1
163
מתאימים לכיתות ה ומעלה מבחינת הקושי וההבנה.

אני יכולה להמליץ לך על מספר ספרים שיש גם בעברית
:
הדרקון הראשון שלי/קרסידה קאוול

https://www.amazon.com/Train-Your-Dragon-Cressida-...

פייבלהייבן/ריצ'ארד מול

https://simania.co.il/authorDetails.php?itemId=964...

לצפיה ב-'הילדים שלי קראו אותם הרבה לפני'
הילדים שלי קראו אותם הרבה לפני
09/07/2018 | 22:28
116
כיתה ה'. והם ממש לא מתקדמים במיוחד בקריאה. את ריק ריירדן לעומת זאת, הבן שלי התחיל לקרוא בכיתה ז'.
לצפיה ב-'חחח עוד שטותון- הקמע'
חחח עוד שטותון- הקמע
11/07/2018 | 09:36
1
35
לצפיה ב-' איך שכחתי...'
איך שכחתי...
11/07/2018 | 17:45
18
לצפיה ב-'הזמנת ילדים'
הזמנת ילדים
06/07/2018 | 13:49
19
514
שלום רב,
בני סיים כיתה א'. במשך השנה לא יצאה לנו הרבה להזמין ילדים הביתה. בזמן האחרון התחלנו להזמין יותר. אך לצערי גילינו שזה לא ממש הולך לנו.
במשך שבועים-שלוש אחרונים הזמנו כ4 פעמים. כל פעם ניסינו 4-5 ילדים. והורים תמיד  סירבו לנו.
כל אחד עם תירוץ אחר - לא מסתדר\יש תוכניות אחרות\מוזמן חבר אחר\....

רק ילד אחד והיחד בסוף הגיע. ושאר הילדים שניסינו להזמין ההורים לא הסכימו. חלק מהילדים שהוזמנו אני יודעת שהיו רוצים לבוא. ולגבי החלק אחר אני לא יודעת.
בכל מקרה ניסיון להזמין נכשל ברמה של ההורים...

חשוב לציין שלבני יש קשיים רגשיים, הוא אימפולסיבי, מתעצבן בקלות ויכול להרביץ..מעבירים איתו שיחות. מתחילים בקרוב טיפול רגשי על ידי רכיבה טיפולית.

השאלות שלי כאילו:
1) האם הייתם ממשיכים להזמין שוב ושוב?
2) מה עוד היתם מנסים כדי לשפר את המצב?
3) איך בעצמכם הייתם מתיחסיים לדחיה כזאת מצד ההורים? האם היתם נפגעים? אם כן, באיזה רמה?

תודה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
06/07/2018 | 15:39
235

1) האם הייתם ממשיכים להזמין שוב ושוב?
    למה לא, הפעם סרבו, אולי באמת היה פחות נוח,
   פעם אחרת יסכימו, אולי לא כולם,אלא חלקם.
   את עושה זאתלמען הבן שלך, את בטוחמוכנה לעשות יותר,
    אז חשבונאות לחוד, ונסיונות נוספים--לא נורא
2) מה עוד היתם מנסים כדי לשפר את המצב?
   את בעצמך אומרתשהוא יעבור טיפול ברכיבה,
    תנסי לשלוח אותו לחוג לא במסגרת בי"ס משהו שהוא אוהב,
    יכיר חברים חדשים. ותדריכי אותו לפני המפגש להיות רגוע ונעים
    כדי שיהיו לו חברים.
3) איך בעצמכם הייתם מתיחסיים לדחיה כזאת מצד ההורים? האם היתם נפגעים? אם כן, באיזה רמה?
אני מבינה שנפגעת, אבל, זה לא נגדך, כנראה קשה להם לקבל את
ההתנהגות של הבן, אז את צריכה גם להעמיד עצמך במקומם, ומה היית עושה,
כנראה, אותו הדבר, אזשימי את הפגיעה בצד. את עושה בשביל הילד.
תנסי לא עם חבורה,ותמשיכי להזמין,תתחברי לאמהות שאולי גם אותן תזמיני
ויראו שנחמד אצלך וישחררו לפעם הבאה.

בהצלחה והרבה נחת.  

לצפיה ב-'איך היה המפגש עם הילד שכן בא?'
איך היה המפגש עם הילד שכן בא?
07/07/2018 | 07:16
195
אם היה מפגש טוב, אז לנסות לחזק את הקשר הזה ולהזמין אותו שוב.
בנוסף אולי כדאי להציע להורים מפגש בגן שעשועים או בבריכה או להציע לקחת את הילד האורח איתכם למשהו כייפי כמו ג'ימבורי. 
לצפיה ב-'תיפגשו בחוץ, תחת השגחה מלאה'
תיפגשו בחוץ, תחת השגחה מלאה
07/07/2018 | 09:22
166
אני מבינה שמבחינתך זהו בנך האהוב. את אוהבת אותו, ועצוב לך שהוא מתמודד עם קשיים.

אבל מבחינת הורים אחרים - זה הילד המרביץ. הם חוששים לשלוח ילד לבית שבו הם צפויים לחטוף מכות. ואם הילד מתעצבן בקלות, אז אולי גם כשהוא לא מרביץ - חברתו לא מאד נעימה.

אין ברירה -  אתם צריכים לעשות את המפגשים במקום "נייטרלי", לא בתוך הבית. בנוכחות ההורים. רק אחרי כמה מפגשים כאלה, הורים אחרים ייראו אם מוכנים לסמוך עליכם. לראות שבכל פעם שהבן שלך מתחיל לגלות סימני התפרצות - את מגיבה ומונעת.

אני חושבת שכדאי שתלכו לייעוץ הורי. להבין, בין היתר, איך לעזור לילד להשתלב חברתית.
לצפיה ב-'כל מה שכתבו למעלה'
כל מה שכתבו למעלה
07/07/2018 | 11:08
153
אבל גם הייתי לוקחת בחשבון שיוני הוא חודש נוראי לוגיסטית,כל המסיבות סוף שנה של הכיתות והחוגים מעמיסות מאוד,בטח כשיש יותר מילד אחד.
לא הייתי הולכת למקום של תירוצים והתחמקויות והיעלבויות, נסו ברוגע,בקיץ,עדיף בחוץ אם אפשר ויש מצב טוב שתראו תוצאות.
לצפיה ב-'את מי אתם מזמינים?'
את מי אתם מזמינים?
07/07/2018 | 12:15
1
180
נסו להזמין את הילדים שאין להם יותר מדי חברים
לצפיה ב-'אנחנו מזמינים ילדים שהוא בוחר'
אנחנו מזמינים ילדים שהוא בוחר
09/07/2018 | 00:03
155
לפי טעמו.
בד"כ זה ילדים שהוא משחק איתם כדורגל.
הילד היחידי שמגיע הוא באמת כזה שאין לו הרבה חברים.
אבל אני לא ממש מכירה עוד ילדים כאלו.
אולי יש, אבל בני ככל הנראה ממש לא בקשר איתם...
כנראה שווה לי באמת לשים לב בימי ההולדת מי הילדים האלו ולנסות להזמין אותם....
תודה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
08/07/2018 | 01:39
6
207
אני הייתי מנסה אולי עוד שבוע ואם זה לא הולך, הייתי בוחרת אמא שנראית לי מתאימה ושהילד שלה מתאים, ומדברת איתה גלויות: מסבירה על הקשיים של הבן, מסבירה שהוא מטופל, מסבירה שברור לי למה ההזמנות נדחות, מבקשת לתת לילד צ'אנס וכמובן מבטיחה להשגיח כדי שהבן שלה לא יפגע. במידה וקיבלתי צ'אנס, הייתי עושה לילד שלי שיחת הכנה ועושה כל שביכולתי כדי שהמפגש יהיה מוצלח לשני הצדדים, במטרה שירצו להפגש שוב.

לגבי הפגיעה מדחיה - אני לא יכולה לשים עצמי בנעלייך ובמצבך הרגשי כך שלא יודעת אם הייתי נפגעת. מה שבטוח זה שאם מפרידים שכל מרגש, ברור שאין לך מה להפגע, כי אותם הורים שמסרבים למפגש עושים זאת למען ילדם ולא נגד הילד שלך.

בכל מקרה, מה שיותר חשוב, שלא משנה אם את נפגעת או לא, כי את המבוגרת האחראית והרגשות שלך, תסלחי לי, במקום לגמרי משני בסיטואציה הזאת. השאלה החשובה היא האם ילדך נפגע (אני משערת שכן) ומה לעשות עם זה. איך לעזור לו להתגבר על העלבון מצד אחד, ולתת לו להבין למה זה קורה ואת הקשר בין ההתנהגות שלו לדחיה של הילדים.
לצפיה ב-'האמת היא שהיוזמה להזמין ילדים באה ממני'
האמת היא שהיוזמה להזמין ילדים באה ממני
08/07/2018 | 23:58
5
182
וכשמקבלים סירובים אני מסבירה לו למה זה קורה...
הוא מראה את העצב רק לכמה שניות. ואז נראה שמעביר נושא.
אני לא יודעת האם הוא ממשיך לחשוב על זה אחר כך.
אך חיצונית נראה לי שממש לא...
אני בערך יומיים מרגישה רע..כמעט בדיכאון.
בעלי אומר שיש לי בעיה והתגובה שלי יותר מדי קיצונית...
רציתי לדעת האם אכן לדעתכם היא קיצונית..
תודה
לצפיה ב-'להרגיש כמעט בדיכאון למשך יומיים נשמע לי קיצוני'
להרגיש כמעט בדיכאון למשך יומיים נשמע לי קיצוני
09/07/2018 | 12:41
119
ולדעתי זה גם בעייתי כלפי הילד, כי הוא מרגיש אותך, לא משנה כמה תנסי להסתיר.

לגבי תגובת הילד - לפעמים הם טובים בהדחקה, וזה לא רע, זה שומר עליהם בסך הכל שלא להגיע למצב דומה לשלך או למצוקה אחרת.

לצפיה ב-'אני מבינה אותך. זה מאד קשה כשלילד יש קשיים חברתיים'
אני מבינה אותך. זה מאד קשה כשלילד יש קשיים חברתיים
09/07/2018 | 13:40
107
הרי זו לא דחיה אחת של משחק - את מבינה שלילד שלך יש בעיה, שגורמת לילדים אחרים לא לרצות להיות בחברתו. בטח שזה מצער ומעליב ומתסכל.

אבל אין ברירה, את צריכה להתגבר כדי לעזור לו.

ואני מציעה שגם אם את מנסה להזמין - אל תשתפי אותו בכל הכשלונות. כשתצליחי ליזום מפגש - תדברי איתו. חבל לאכזב אותו כל פעם מחדש.
לצפיה ב-'אני חושבת '
אני חושבת
09/07/2018 | 19:28
2
107
שהתגובה שלך מובנת. 
אני גם חושבת שאת צריכה קצת להרפות. 
תפסיקי בשלב הזה ליזום פליידייטים (אולי תמשיכי רק עם הילד שמוכן), במיוחד כשהדרישה לא מגיעה ממנו.
אפשר לנסות להיפגש עם קרובי משפחה עם ילדים, ועם חברים שלכם עם ילדים בגילאים המתאימים. 
את יכולה גם לרשום אותו לחוגים שונים כדי שעדיין יתרגל אינטראקציה עם ילדים. אבל חשוב לבחור משהו מתאים, עם מעט ילדים ויחס די צמוד, אם קיימת כזו חיה.  
והכי חשוב, תנצלי את חופשת הקיץ לעבודה מאומצת עם הילד. 
לצפיה ב-'יש לו חוג כדורגל שהוא אוהב'
יש לו חוג כדורגל שהוא אוהב
09/07/2018 | 23:19
1
102
בשנה הבאה הוא ימשיך איתו. גם יצטרף לכדורסל.
הכל ברצונו.
הוא רוצה גם אסטרונומיה, רובוטיקה... אבל לדעתי זה כבר יותר מדי..
למה הכוונה "תנצלי את חופשת הקיץ לעבודה מאומצת עם הילד"?
איך לדעתך אני יכולה לעבוד איתו?
חוגים כמעט ואין בקיץ...
לצפיה ב-'את כתבת '
את כתבת
10/07/2018 | 00:26
100
שאת מתחילה איתו בקרוב "טיפול ריגשי". 
אני חושבת שבנוסף יש טעם לפנות לפסיכולוגית טובה ולדעתי היא תוכל לעשות איתו עבודה ולקדם אותו לקראת שנת הלימודים הבאה. 
לצפיה ב-'לא פשוט'
לא פשוט
09/07/2018 | 15:48
110
בתור אחת שחוותה תקופות גאות ושפל בחייה החברתיים, גם בבית הספר- אני כל כך מבינה אותך. תאמיני שזו תקופה שיכולה לעבור, שיש כאן איזשהיא התמודדות בחיים שהיא שלו וגם שלך
אני אומנם לא אמא עדיין, אבל ראיתי את אמא שלי כשמסיבות כאלה ואחרות, החברה התרחקה ממני- אני יודעת כמה צער זה גרם לה
שמעתי פעם ש"כשהקושי עושה את שלו- הקושי יכול להיעלם"
אני אומנם עדיין לא אמא, אבל תמיד אמרתי לעצמי שאם הייתי צריכה להתמודד עם קושי חברתי של ילד שהוא שלי- זה בטח היה גדול עליי (מעצם הדברים שאני עברתי עם עצמי)
מאחלת לך שבעבודה וההשקייה הנכונה והשקעה, הירידה תהיה לצורך עליה וילדך יפרח, יצליח וישגשג בכל התחומים וכל ההתמודדות הזאת, הקשה, תהיה מנוף להצלחה שלך ושלו. אין ייאוש בעולם כלל אמר רבי נחמן מברסלב
לצפיה ב-'לי זה היה כואב '
לי זה היה כואב
09/07/2018 | 23:11
2
142
אבל יומיים ב"כמעט דכאון" נשמע לי כמו תגובה חזקה. חשבי על איזה עצב חשוף המקום הזה דורך אצלך ונסי לטפל במקום הזה. כי להסתיר אי אפשר, וכשאת מרחמת על ילד את עלולה להחליש אותו.
אישית הייתי משתדלת לזכור שמה שבעיניי הוא אסון קולוסאלי, יכול להיות דבר קטן בעיניים של ילד.
נקודה אחרונה - בשבועיים האחרונים של השנה לא הייתי יכולה לארח/להתארח כי יש לי 3 ילדים שסיימו שנה במסגרות, עם מביבת סיום, מסיבת צהרון, טיול סיום ופעילות הורים מסכמת. אז אולי יש,אפשרות שמה שבעינייך נשמע כמו תירוץ היה למעשה סיבה אמיתית.
במהלך הקיץ קשה יותר לקבוע כי לכל אחד יש תוכניות אחרות. את יכולה להזמין כמה חברים לסרט (שווה) עם פיצה, אני חושבת שאם תזמיני קבוצתית (אפילו תפתחי קבוצת ווטסאפ ייעודית לזה), יש סיכוי טוב שיגיעו ילדים.
לצפיה ב-'כן, ברור שאני לא מראה לילד שאני עצובה'
כן, ברור שאני לא מראה לילד שאני עצובה
09/07/2018 | 23:28
1
121
וגם אם הוא קולט שאני עצובה הוא לא יכול לנחש ממה זה נובע. אני לא מתארת לו את הסיבה האמיתית.
מה שעצוב לי במיוחד זה שבין המוזמנים יש כאלו שרוצים לבוא אליו בודאות, רק שאמא לא מסכימה... 
לצפיה ב-'זה דווקא צריך לשמח אותך לדעתי'
זה דווקא צריך לשמח אותך לדעתי
10/07/2018 | 01:45
128
זה טוב לדעת שיש ילדים שכן רוצים לבוא לשחק איתו. 
זה מחזק את מה שאמרתי, תניחי לזה עכשיו. לא יגרם כל נזק לילד אם לא יהיו לו פליידייטס מספר חודשים. 
בשנה הבא, כשבשאיפה כבר לא ירביץ ולא יצא לו שם של כזה, הרבה הורים כן יהיו מוכנים לתת צ'אנס. 

לצפיה ב-'גם הבן שלי סיים כיתה א בכיתה טיפולית ואני מרגישה כמוך '
גם הבן שלי סיים כיתה א בכיתה טיפולית ואני מרגישה כמוך
16/07/2018 | 19:05
1
53
שמסרבים לי להזמנות. אני מנסה מאוד לא להפגע אבל זה אני כן נפגעת כי זה נופל לי על מקום אישי, שהרבה פעמים אני מואשמת על ידי הסביבה שאני לא שולטת בילד, שאם הייתי אמא יותר "טובה" אז הוא לא היה מתפרע ככה.
הורים לילדים "רגילים" לא תמיד מבינים שזה תהליך ארוך של לווי ולימוד של שליטה עצמית לילד שלא נולד עם היכולת הזאת באופן טבעי. מצד שני אני לא מאשימה הורים שלא מגיעים. אם היה לי ילד רגיל גם אני לא הייתי רוצה שהוא ישחק עם ילד שלא מתנהג יפה וחס וחלילה מכה.
אבל אני נפגעת ככה בקטנה כי כבר התרגלתי. אני לא עושה מזה עניין ותמיד מנסה שוב ושוב. בשביל הילדים.

יש כמה ילדים בודדים בכיתה המיוחדת שאני מתמקדת בהם כי נראה לי יותר מתאים כי גם הם עם בעיות התנהגות. אז אני משקיעה יותר זמן ומרץ בלהמציא פעילויות ולהזמין אותם ספציפית.
אני מיעצת לך לא להפסיק ולהמשיך לנסות ולנסות גם אם 90% מהזמן את מקבלת תשובה שלילית.
לצפיה ב-'מה זה אומר "כיתה טיפולית"'
מה זה אומר "כיתה טיפולית"
17/07/2018 | 00:33
38
כמה ילדים יש שם? אז הבנתי שאת מנסה יותר להזמין ילדים שגם להם יש בעיות התנהגות?
לצפיה ב-'לא רק קרינה: הנזקים הגופניים שגורמים לנו הסמארטפונים'
לא רק קרינה: הנזקים הגופניים שגורמים לנו הסמארטפונים
07/07/2018 | 10:44
60
מ"צוואר טקסט" ועד "מרפק סלפי": מומחים מדברים על תופעות גופניות שליליות שהשימוש הנרחב בטלפונים החכמים גורם. וגם - איך אפשר להימנע מהנזקים? כתבה ראשונה בסדרה
לצפיה ב-'הילד (ממש) אוהב מתמטיקה'
הילד (ממש) אוהב מתמטיקה
02/07/2018 | 14:11
12
285
עולה לכתה א' בספטמבר. מחבר ומחסר בתחום העשרים, עד 10 בע"פ, מעל 10 עם עזרת אצבעות. מבין את מושג הכפל ומצליח לפתור תרגילים בסיסיים. יודע לסדר מספרים לפי גודל (גם שליליים), עובר בקלות בין קני מידה שונים (עשרות מאות אלפים מליונים). ומבין את הקונספט של חזקה (בסיס 10).
את הכל הוא עושה בע"פ, מתוך סקרנות ושאלות שהוא שואל. מתלבטת אם סקרנות כזו היא דבר שכדאי לי לטפח באופן יזום (שמעתי שיש כל מיני תוכניות בהתכתבות) או להמשיך בקצב השאלות שלו כמו שעשיתי עד עכשיו.
לצפיה ב-'לדעתי כדאי להציע לו חומרי לימוד'
לדעתי כדאי להציע לו חומרי לימוד
02/07/2018 | 14:24
8
158
לא בגישה של "רשמנו אותך לחוג אז עכשו אתה חייב להכין תרגילים כל שבוע",
אבל כן לעזור לו ללמוד דברים חדשים.

יש חוברות חשבון למתקדמים שהן נחמדות, ואם יש לכם היכולת לשבת איתו (אם צריך) - נראה לי עדיף על פני קורס בהתכתבות. ככה הקצב הוא לחלוטין בשליטת הילד. הוא יקבע איזה תרגילים משעשעים אותו, ועל איזה הוא בוחר לדלג.

הבת שלי קיבלה בתחילת היסודי חוברות מסדרות "חוקרים חשבון" ו"מחברת החשבון שלי". 
לצפיה ב-'אני לא כ"כ אוהבת חוברות '
אני לא כ"כ אוהבת חוברות
02/07/2018 | 15:08
7
142
בגלל זה כל הלימוד עד עכשיו בע"פ.
הן נותנות לי הרגשה של ביה"ס...... ומבחינתי ביה"ס הוא מקום שעלול לכבות את הסקרנות הטבעית בכך שהוא מנתב אותה למקומות מוגדרים מראש ומוגבלים למדי.
לצפיה ב-'אז למה את רוצה קורס בהתכתבות?'
אז למה את רוצה קורס בהתכתבות?
02/07/2018 | 15:52
6
123
אני חושבת שחבל לפסול כלים מסויימים רק כי "זה מרגיש לי בית ספר".

יש חוברות מקסימות ויש חוברות איומות, תמצאי את המקסימות.

אבל דווקא אם את לא רוצה לתת לו מסגרת של בית ספר, אז קורס בהתכתבות לא מתאים לכם. בקורס יש מסגרת, יש מורה, יש מישהו/משהו שאומר 
לו שהוא לא תירגל את הנושא האחרון... זו בדיוק הסיבה שאני בעד חוברות שאיתן הילד יכול ללמוד בקצב שלו ואפילו לדלג על נושאים, על פני קורס מובנה.

תראי - חוברות ומורות באמת מנתבות. זה חלק מהעניין. אפילו בבית ספר דמוקרטי - מישהו שם מנתב.
נותר לנו לקוות שהמורה של הבן שלך תהיה מורה טובה, שתנתב בתבונה, וגם תשאיר הרבה מקום לביטוי עצמי.
לצפיה ב-'יש לומדות שהבנים שלי אהבו'
יש לומדות שהבנים שלי אהבו
02/07/2018 | 16:30
5
129
למשל, יש לי סוד אני לומד חשבון.
יש גם מלא משחקי מחשב שמתרגלים חשבון.
לצפיה ב-'אני לא מחפשת לימודי חשבון אלא לימודי מתמטיקה'
אני לא מחפשת לימודי חשבון אלא לימודי מתמטיקה
02/07/2018 | 16:41
4
157
דווקא בענייני החשבון ההתרשמות שלי מביתה ספר טובה. אני רוצה את החשיבה המתמטית - את זה לא מלמדים בבית הספר, גם לא ברמת 5 יחידות (אולי בבתי ספר בדגש מדעי כן, אני לא יודעת), אלא רק באוניברסיטה.
לצפיה ב-'מצטרפת להייתיאביבקיץ'
מצטרפת להייתיאביבקיץ
02/07/2018 | 18:49
124
אצלנו אהבו מאוד את חוברות חוקרים חשבון. 
אפשר לשבת ולדבר על המשימות, ואז הילד עובד בעצמו.
לא מכירה מסגרת ללימוד מתמטיקה לגיל כזה.
לצפיה ב-'בעיני הכי חשוב '
בעיני הכי חשוב
02/07/2018 | 20:09
2
183
שלא תשדרי לו ציפיות. כשהוא עושה דברים מרשימים תגידי לו, אני שמחה שאתה נהנה לעבוד קשה על התרגילים האלו (במקום: איזה גאון אתה במתמטיקה!). לא לתת לו את ההרגשה שיש ממנו עכשיו ציפיות גבוהות בתחום. 

בגיל הזה אני חושבת שאת בעיקר יכולה להראות לו דוגמאות מחיי היום יום ואיך זה מתקשר למתמטיקה. למשל, את אופה עוגה, ואז חותכת לכל ילד חתיכה. אז יחד איתם את חותכת קודם את העוגה לחצי ואומרת כשיש שני חצאים אין מספיק לכל הילדים וזו גם חתיכה גדולה מדי. וכך ממשיכה הלאה. ובהזדמנות אחרת את יושבת איתם ומציירת איתם ואז אומרת לעצמך עכשיו אני אצייר חצי עיגול. עכשיו אני אוריד חצי מהריבוע. וכו'. 
כשהולכים לסופר, את יכולה להגיד יש לי 10 ש"ח להקציב לכם שתקנו מה שאתם רוצים. והולכים ובודקים מה עומד בתקציב. 
בקיצור, תכניסי מתמטיקה להרבה תחומים בחיים. 
דבר שני, יש ספרים נהדרים לילדים. לא יודעת כמה מהם תורגמו לעברית, אבל בכל זאת אשים  מספר לינקים:

הספר הזה הקסים את הילדים שלי במשך תקופה ארוכה והם היו מיוזמתם לוקחים אותו ומעיינים בו גם לפני שהצליחו לקרוא בו. 

הספר הזה נועד לתת לך רעיונות על מה אפשר לדבר איתו. תעברי על הנושאים ותראי אם יש נושאים שבעינייך כבר מתאימים עבורו. 

ספר על חייו של פיבונאצ'י שגם מסביר מה זה ברמה שמאוד קלה להבנה. 

מדבר על המשמעות של אפס. 

ועוד:

לצפיה ב-'המשך מההודעה המקורית שנמחקה לי'
המשך מההודעה המקורית שנמחקה לי
02/07/2018 | 20:24
1
135
הנה עוד ספר מוצלח:

יש אפ נהדר שלימד את הילדים שלי על הנקודה העשרונית והשוואה בין מספרים. אנסה יותר מאוחר לראות אם אני מצליחה למצוא, הילדים שלי ממש ממש אהבו לשחק בזה. 

דבר אחרון, גם אומנות קשורה למתמטיקה, למשל, אשר Escher. 
אם אתם מזדמנים להולנד, ממליצה מאוד לבקר במוזיאון שלו בהאג. מדהים. בכל מקרה אפשר להסתכל ביצירות שלו ולדבר עליהן. קודם קראי את בעצמך - 
http://platonicrealms.com/minitexts/Mathematical-A... (וקראי גם את שאר העמודים שם על אשר). 
אפשר גם לתת לו ליצור במחשב יצירה משל עצמו בסגנון אשר, אשתדל יותר מאוחר לצלם מדריך לכך. 

לצפיה ב-'ובכן, לגבי האפ'
ובכן, לגבי האפ
02/07/2018 | 23:09
161
מסתבר שכיום הם צירפו למשחק הספציפי עוד מספר משחקים והם גובים מנוי על השימוש בהם...
קוראים לזה Motion Math Zoom, ואני עדיין ממליצה עליה בחום רב. אולי כדאי לעשות מנוי לחודש ולראות אם זה תופס. 

אני מצרפת גם את ההדרכה לעשיית טסליישן בסקטצ'-אפ, קל לביצוע, ויוצא נחמד מאוד. 

לצפיה ב-'יש את אלברטו'
יש את אלברטו
02/07/2018 | 19:21
49
לצפיה ב-'מה שאני'
מה שאני
05/07/2018 | 13:49
119
עשיתי (דווקא עם ילדה שלא ככ התחברה לחשבון), זה כן קניתי חוברות אבל עבורי, ואז הכנתי לנו דפי עבודה/יצירה.
גם כדי להקנות את השיטות הנכונות לפתרון וגם כדי שיהיה מובנה ומסודר.
וסתם המלצה, אם כבר הוא אוהב את זה ויש מצב לזרום איתו, תנסי לחפש בעיות מילוליות. הן החלק היותר מאתגר כי הן דורשות הבנה סבוכה לפעמים של התעסקות בזוטות מתוך סיפור ארוך. אם יש לו את הידע הבסיסי של החשבון זה טוב לפתח גם את זה.
לצפיה ב-'לא ממש עונה לשאלה אבל ממליצה'
לא ממש עונה לשאלה אבל ממליצה
05/07/2018 | 23:37
135
על שני ספרים:
1. חשבון להורים (רון אהרוני). זה ספר נהדר ממש
2. אני שונא מתמטיקה (מרילין ברנס). ספר שמראה מתמטיקה בכל מקום. גם שאר ספרי הסדרה נהדרים (אלה ספרים ישנים)
לצפיה ב-'סרטונים לשיפור אנגלית'
סרטונים לשיפור אנגלית
03/07/2018 | 13:05
6
154
הי,

אני מחפשת סידרת סרטונים באנגלית ללא תרגום עבור הבן שלי שמסיים כיתה ו'. המטרה: שיפור האנגלית שלו. משהו עם הומור. ברמת אנגלית ובסגנון הזה :
https://www.youtube.com/watch?v=U5tYtSZI6kw
אבל שיתאים יותר לילדים/נוער. הסדרה הזאת משעממת אותו.

מישהו מכיר?

לצפיה ב-'כל סדרה או סרט באנגלית שמעניין אותו יתאים'
כל סדרה או סרט באנגלית שמעניין אותו יתאים
03/07/2018 | 15:14
3
89
לא חייבים סדרות מיוחדות לשיפור האנגלית.
לצפיה ב-'ניסינו. בסדרות רגילות הדיבור לא ברור והוא מתקשה ונשבר באמצע'
ניסינו. בסדרות רגילות הדיבור לא ברור והוא מתקשה ונשבר באמצע
03/07/2018 | 21:36
2
92
ניסינו Hawaii Five-0 לפי בחירתו וניסינו סרטים באורך מלא. לא צלח.
לצפיה ב-'Haunted Hour'
Haunted Hour
04/07/2018 | 08:55
26
לצפיה ב-'זה רק עניין של אימון'
זה רק עניין של אימון
04/07/2018 | 14:56
88
בהתחלה זה קשה ומעייף לראות סדרה באנגלית.
עם הזמן מתרגלים.
בפעם הראשונה הצליח לראות רק חצי פרק. בפעמים הבאות יצליח לראות יותר.

עדיף לבחור סדרות של נוער ולא סדרות למבוגרים. האנגלית תהיה פשוטה יותר.
לצפיה ב-'לא יודעת איך זה מבחינת האנגלית'
לא יודעת איך זה מבחינת האנגלית
03/07/2018 | 22:36
163
אבל הסידרה שהילדים שלי והחברים שלהם הכי אוהבים היא Phineas and Ferb, זה מיועד לילדים בגילאי 9-14. מה שכן, יש לעיתים דמויות שמדברות די מהר (למרות שהרוב די איטי). 

אם את רוצה משהו עוד יותר איטי, אני ממליצה על סדרות לילדים צעירים יותר. למשל:
'Mr. Rogers Neighborhood. 

Martha Speaks

Adventure Time

לצפיה ב-'תודה לכל העונות. אם למישהי יש עוד רעיונות אשמח לקבל.'
תודה לכל העונות. אם למישהי יש עוד רעיונות אשמח לקבל.
06/07/2018 | 11:33
14
לצפיה ב-'הפוך עם ראש כפול , אפשר להתייעץ בפרטי ?'
הפוך עם ראש כפול , אפשר להתייעץ בפרטי ?
03/07/2018 | 11:04
2
75
לצפיה ב-'הפוך נסעה לטיול ארוך (יש הודעה למטה בנושא) '
הפוך נסעה לטיול ארוך (יש הודעה למטה בנושא)
03/07/2018 | 12:55
1
165
כנראה שאיננה זמינה כל כך
לצפיה ב-'תודה! אחכה'
תודה! אחכה
03/07/2018 | 15:19
20
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים '
מחכים לכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים
01/07/2018 | 12:55
12

תחום האופטיקה והאופטומטריה הופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה אתם מוזמנים לפורום עדשות מגע ומשקפיים בהנהלת תמיר עוז, אופטומטריסט קליני מוסמך.
לצפיה ב-'באתי לאמר שלום'
באתי לאמר שלום
24/06/2018 | 12:43
24
499
זהו! סיימנו את מערכת בתי הספר באופן סופי ומוחלט. היה ארוך ודי קשה! זו השנה הראשונה אחרי 28 שנים (חושבת) שאף אחד לא ילך לשום מסגרת באחד בספטמבר. (גם לא בשניים). שלוש שנות התיכון האחרונות היו מאד טובות. הילדה היתה מאושרת. אהבה כל רגע בתיכון הזה. אנחנו חשקנו שיניים והסכמנו לשחרר ולאפשר לה פנימיה. כמה קשה!

לקראת טקס הסיום, התארגנו רוב ההורים. הוקמה קב' ואטס אפ פעילה ביותר, וההורים נדרשו ללמוד ריקוד לפלאש מוב הפתעה. ההפתעה היתה בערבון מוגבל, כשמחנך הכיתה הנערץ (באמת!) שלח את מייל הריקוד גם לכמה תלמידים בטעות, אבל מי זוכר.

ההורים היותר ביישנים, יצרו שלטים עם כיתובים מצחיקים כמו "ממחר אין אוטו" או "לא לשכוח להוריד את החדר שלה מהאייר B&B". ארבע אמהות (ביניהן אני) נשאנו ברכה מצחיקה, כולל להתחנן למדריכים שיבואו לבצע בדיקות חדרים גם בבתים. (וצריך!!!!) ופצחנו במחול. השאר, כמנהג הפלאש מוב, הצטרפו. הביישנים עם השלטים, עמדו מאחור ונופפו בשלטיהם. הילדים, למרבה הצער, דוקא אהבו ולא התפדחו בכלל. את הריקוד סיימנו בהשלכת סוכריות על הי"בניקים.

בתי, שגדלה בפורום זה, קיבלה תעודת סיום בהצטיינות יתרה. לא רע, למי שלמד בתיכון כזה פליצי. חיבקנו את המחנך הבאמת שווה ואהוב. את המדריכה,(שלא חדלה מלבכות). את המנהל, איתו שוחחתי פנים אל קרסול. (מה לעשות הוא מנהל מאד גדול!), את המורה האהובה לתנ"ך,וגם את זו  של ספרות. את המורים למוסיקה. ההורים הלכו ממורה למורה וחיבקו. הילדים בכו, ובכו, ו....עדיין בוכים. לא רק אצלי, כי קבוצת הריקוד, הפכה להיות קבוצת אחרי הריקוד ואנחנו מעודכנים.

הילדה ביקשה שנקנה מתנה מיוחדת לארבעה בבית הספר: המחנך, יתברך שמו לעד, המדריכה, שכנראה אופה את הבראוניז הכי טובים בעולם. לא סתם סיימה תואר שני בפסיכולוגיה. כמו כן, קנינו מתנה מיוחדת למורה לאנגלית, עליה אנחנו שומעים מילות אהבה כבר שלוש שנים, וכן המורה המדהימה למתמטיקה, שעודדה, טיפחה, ישבה עם הבת כמה שרק רצתה, ולא רק הביאה אותה להשגים נפלאים ב 5 יח', אלא גרמה לה להתאהב במקצוע. עד כדי כך.

כולנו נאבקים בשקיות זבל עצומות, שלא נפרקו. בתיקי ענק שסותמים את החדר. הילדים בדיכאון. מתגעגעים לבית הספר. מי היה מאמין.

אצלינו הגיוס מאד מאד רחוק. נרשמה כבר לקורסים באוניברסיטה הפתוחה. (מתמטיקה). נוסעת לקורס מוסיקה עתיקה באיטליה. ותלמד נהיגה. מחר בגרות בביולוגיה.

תודה למי שליווה את הורותנו עד היום. תודה למי שקרא את מה שכתבתי. תודה למי שהגיב. הרבה נחת ובריאות.
לצפיה ב-'כלכך מרגש.'
כלכך מרגש.
24/06/2018 | 12:47
149
לא יודעת מה יותר מרגש - היום הראשון בכיתה א, או היום האחרון בי"ב...

שניהם כלכך מרגשים ומשמחים ומפחידים
לצפיה ב-'וואי איזה כיף לקרא'
וואי איזה כיף לקרא
24/06/2018 | 12:56
133
בהצלחה לכולכם.
גם לנו יש מחר בגרות בביולוגיה ובזה 50% מהנוער מסיימים את בית הספר...
לי יש עוד 10 שנים של הסעות ושות'...
לצפיה ב-'איזה מרגש, סופה של תקופה, בהצלחה'
איזה מרגש, סופה של תקופה, בהצלחה
24/06/2018 | 13:30
113
לי יש עוד עשור עד שאסיים את התקופה הזו יחד עם זאת מרגישה כמה שהילדים שלי כבר כל-כך גדולים ושהימים של הילדות חולפים לי מהר כל-כך.
לצפיה ב-'בהצלחה בפרק הבאמרגש לקרוא'
בהצלחה בפרק הבאמרגש לקרוא
24/06/2018 | 13:47
33
לצפיה ב-'מרגש.. שיהיה לילדה הצלחה בהמשך ולכם - עוד הרבה נחת'
מרגש.. שיהיה לילדה הצלחה בהמשך ולכם - עוד הרבה נחת
24/06/2018 | 13:49
105
את מוזמנת לבקר פה לפעמים גם בלי ילדים ביסודי.. האמת שהיום אצלנו טקס הסיום של הצעיר ביסודי כך שגם לי באופן רשמי אין מה לעשות פה יותר, אבל אני לא רואה עצמי נפרדת עדיין..
לצפיה ב-'איך הזמן עובר מהר כשנהנים '
איך הזמן עובר מהר כשנהנים
24/06/2018 | 14:23
121
איזה כיף שנגמר בטעם טוב.
ברכות לחופשיה המוכשרת והמאושרת (מה שלום הלוטרה?).
ברכות להורים החופשיים ממערכת החינוך המאתגרת (את ההורים, בעיקר) לקראת המשך המרתק לא פחות.
ושיהיה רק טוב לכולם. 

*מה שלום האחים הגדולים?
לצפיה ב-'כמה מרגש לקרוא את הדרך המרתקת והארוכה שעשיתם כולכם'
כמה מרגש לקרוא את הדרך המרתקת והארוכה שעשיתם כולכם
24/06/2018 | 15:13
7
197
בטוחה שהיא תמשיך להצליח בכל מקום שאליו תגיע
לצפיה ב-'רוב תודות על התגובות. ללוטרה שלום. גם היא מצפה לנסיעה '
רוב תודות על התגובות. ללוטרה שלום. גם היא מצפה לנסיעה
24/06/2018 | 17:47
6
228
לאיטליה. המיקוד הוא יותר בשירה. בזה גם נבחנה. (קטע אחד בליווי הלוטרה החמודה). הבכור, האכיל אותנו קוצים ודרדרים. אנחנו וגם הוא, משתקמים.  (לא, לא פשע ולא ישב בכלא). חסרות 8 נק' לתואר במדעי החיים. בינתיים מסיים תואר במדעי המחשב, חלקו בעברית וחלקו בפתוחה, בעודו עובד. האמצעי, בטכניון. 

כבר רואים מעט רצפה בחדר. שק ענק של נייר, הוצאתי למיחזור. שק ענק לא פחות של בגדים, חלקם כחדשים, ילך לתרומה. מחר אפטר פארטי בלי פארטי. לבשו שמלות נשף רק לטקס (לנו לא היתה בעיה, יש המון שמלות מדהימות. ככה זה זמרות). 

מה שמעניין, שחלק לא קטן מהתלמידים, לפחות בכיתה הספציפית, הם פליטי המערכת. ברחו משעמום ובדידות, ומצאו לפלפייה, בה כולם מנגנים, כולם לומדים. מאד תומכים זה בזה. ומאוחר מדי, גם אנחנו ההורים, גילינו זה את זה. עכשיו, כמו כשמשתחררים מהצבא, וצריך לחזור הביתה לא כאורחים, יש קשיים. יש חיכוכים. יעבור.
לצפיה ב-'כיף לכם. מקווה בשביל הצעיר שלי שגם הוא יום אחד יצליח'
כיף לכם. מקווה בשביל הצעיר שלי שגם הוא יום אחד יצליח
24/06/2018 | 23:28
5
218
למצוא איזושהי מסגרת שתהווה עבורו בדיוק מה שאת קוראת לו "מפלט משעמום ומבדידות". בינתיים לכיתת מחוננים הוא מסרב לעבור, אבל הוא עוד צעיר (רק מסיים כיתה ג'). אולי בעתיד יהיו לו יותר כוחות לעשות שינוי. כיף לשמוע שיש ילדים עם אותם מצוקות שכן מוצאים את עצמם בסופו של דבר בקבוצת שווים.
לצפיה ב-'אני נגד כיתות מחוננים. הבן שלך צודק. '
אני נגד כיתות מחוננים. הבן שלך צודק.
25/06/2018 | 07:34
3
219
זו מסגרת לילדים שרוצים ללמוד. שמוכנים לעבוד ממש ממש קשה. שנכנסים לשיעורים, בלי להבחן בסוף, רק מתוך עניין. לא הכל זהב שם. והמחיר, הן הכספי, והן בכך שעוזבים את הבית, מאד מאד יקר. אבל אף אחד אחר, שפגשתי, לא בכה כל כך כשהסתיים בית הספר, כמו החבר'ה הללו. הם באבל כבר חודשיים. ולא כולם כולם תלמידים כל כך טובים, אגב. 
לצפיה ב-'טוב, הבן שלי לא רוצה לעבור בגלל הסיבות הלא נכונות כמובן'
טוב, הבן שלי לא רוצה לעבור בגלל הסיבות הלא נכונות כמובן
25/06/2018 | 07:47
1
211
אבל אנחנו לא לוחצים עליו בשום דרך.
פשוט השנה האחרונה (מאמצע ב ועד אמצע ג) הייתה כל כך איומה עבורו, בעיקר בבית הספר, שמעבר לכיתת מחוננים, גם אם קשה מאוד מבחינה טכנית עבורנו, היה יכול להוות פתרון. בחצי השנה האחרונה נעשתה עבודה מאומצת ביותר בבית הספר, בשיתוף התראפיסט שלו (כבר ספרתי על זה כאן בעבר, אז לא ארחיב עוד), והמצב מאוד מאוד השתפר. בתחילת שנת הלימודים הנוכחית הוא היה עובר כיתה בלי לחשוב על זה פעמיים, היום הוא כבר לא מוכן. אז בגדול אנחנו רואים בזה סימן טוב, ותמיד נוכל לשקול את זה שוב אם יהיה צורך.
לצפיה ב-'הרבה הצלחה. לא פשוט. '
הרבה הצלחה. לא פשוט.
25/06/2018 | 08:02
158
אנחנו השתדלנו לפתור את העניינים בחטיבה (בגדול, הלימודים היו בסדר. המחנכת אהובה. אבל מבחינה חברתית, לא להיט. אז שלחנו ליום שליפה, מגמת מוסיקה, אלפא. ככה כמעט לא היה בית ספר. מכוון שהלימודים ממש לא היו בעיה, זה היה פתרון טוב. אגב, אלפא זה שיחוק מדהים.
לצפיה ב-'לפעמים כיתת מחוננים זה המפלט היחיד האפשרי'
לפעמים כיתת מחוננים זה המפלט היחיד האפשרי
25/06/2018 | 08:01
167
אם יש הרבה אופציות - מאד יכול להיות שיש כמה וכמה שעדיפות על פני כיתת מחוננים.

אבל בלא מעט מקרים - כיתת מחוננים היא מפלט מבית ספר שלא מתפקד

לפעמים הורים שילדיהם לא התקבלו לכיתת מחוננים מקנאים לא בגלל שהם יודעים מה יש בכיתת מחוננים, אלא בגלל שהם יודעים מה יש בכיתה שהילד שלהם נשאר בה 

לצפיה ב-'אפשר לשלוח הודעה בפרטי ?'
אפשר לשלוח הודעה בפרטי ?
29/06/2018 | 15:33
22
לצפיה ב-'וואו!'
וואו!
24/06/2018 | 19:39
170
כמה מרגש. גם העובדה שכל הילדים סיימו עם מערכת החינוך, גם ההישגים המדהימים וגם התוכניות המרגשות לעתיד. 

לצפיה ב-'להתראות!'
להתראות!
25/06/2018 | 07:59
2
165
הכל נשמע ממש נהדר, ומרגש מאוד.
המון נחת בהמשך הדרך, ותמשיכי לעדכן.
לצפיה ב-'תודה, תודה. למען האמת, לא נכנסתי לכאן כבר שנים. '
תודה, תודה. למען האמת, לא נכנסתי לכאן כבר שנים.
25/06/2018 | 08:07
1
221
אני לא כל כך מכירה את רוב המשתתפים, להבדיל מפעם, שההכרות היתה לא וירטואלית. קצת מצחיק אוטתי לדון במבחנים הגורליים של כיתה ד' או  במורה המעצבנת של ו'. די שמחה שזה מאחורי. די עצובה שאין לי עוד ילדים קטנים. אני אוהבת להיות אמא לילדים קטנים! וסבתא, לא נראה שאהיה בקרוב. הילדה תסתובב ברחבי הארץ בין חבריה, עד שיתגייסו, והיא תשאר די בודדה, כי היא קפצה גן. לומדת פיתוחה ומידי פעם שיעורי לאוטה. תקופות מעבר, הן תמיד קשות. 
לצפיה ב-'מסכימה איתך בעניין תקופות מעבר.'
מסכימה איתך בעניין תקופות מעבר.
25/06/2018 | 08:28
156
לבכור שלי היתה כמעט שנה עד הגיוס, ונראה לי שהבת שלך מתכננת לנצל את התקופה הזאת בצורה הרבה יותר יעילה ממנו.
אנחנו נשארנו עם ענייני בית ספר יסודי, בזכות בת הזקונים. עכשיו עולים בפעם האחרונה לחטיבה, וגם לנו כבר אין ילדים ממש קטנים.
הבכור התחתן בשנה שעברה, אז אולי יש נכדים באופק. מחזיקה אצבעות שזה יתאים להם בעוד פרק זמן לא ארוך מידי.
העיקר שיש נחת.

לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
25/06/2018 | 08:47
108
הפליצי נשמע נפלא, במיוחד לילדה שלך.
היורש והילדה באותו גיל, והם במקומות כל כך שונים. היורש דווקא יעבור לש"ש בשכנות אליכם תיכף... שיהיה רק טוב!
לצפיה ב-'מרגש- המון בהצלחה '
מרגש- המון בהצלחה
25/06/2018 | 16:41
26
לצפיה ב-'אז שלום, שלום, איזה כיף'
אז שלום, שלום, איזה כיף
26/06/2018 | 06:15
1
130
לקרא אותך, כמה מרגש, משמח, מעצים לשמע שכך נהניתם.
הסתיים פרק לא רק לבת, גםלכם,
מאחלתלכםשהפרקים החדשים יהיו רויים בהנאות,
שמחות ורק דברים טובים ומרגשים.
מתרגשת איתך ומאחלת לך ולמשפחה רק טוב.
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
26/06/2018 | 09:29
30
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה בהמשך'
שיהיה בהצלחה בהמשך
27/06/2018 | 11:26
98
אצלי כבר סיימנו את שלב בית הספר היסודי, אבל לצעיר עוד נשארו כמה שנים במערכת החינוך.
לצפיה ב-'מרגש ועצוב כאחד . בהצלחה בתקופה החדשה'
מרגש ועצוב כאחד . בהצלחה בתקופה החדשה
29/06/2018 | 15:30
86
לצפיה ב-'דיאודורנט חלאבין - למי יש נסיון?'
דיאודורנט חלאבין - למי יש נסיון?
26/06/2018 | 10:44
18
251
חיפשתי דיאודורנט ללא אלכוהול וללא אלומיניום.
אם הבנתי נכון, לנשים יש רק חלאבין.
רשום עליו שהוא מגן ל- 72 שעות (ובאינטרנט כתבו שאפילו שבוע).
האם מישהי ניסתה?
אני לא מבינה איך זה יכול להיות, הרי לא הגיוני שדיאודורנט ישרוד מקלחת.
וגם רשום שמגיעים לתוצאה אחרי שימוש ממושך, כשהגוף מתרגל.
למה בדיוק הוא אמור להתרגל?
לצפיה ב-'אהממ'
אהממ
26/06/2018 | 11:36
2
227
אני השתמשתי בו--אני נגד--בגלל שני דברים--
האחד--זה סותם את נקבוביות העור, 
השני--כל הבגדים עםהשרוול שלבשתי--או חולצות ש"סוגרות את הכתף--
נשאר כתםלבן שלא יורד גם בכביסה. בעיני לא אסטתי ולא נעים.,
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק מה שהוא אמור לא לעשות'
אבל זה בדיוק מה שהוא אמור לא לעשות
26/06/2018 | 11:51
1
193
רשום שאליומיניום סותם ולכן הוא לא בריא ואפילו מסרטן.

לצפיה ב-'שאלת על נסיון,'
שאלת על נסיון,
26/06/2018 | 12:42
163
זה מה שקרה לי, אגב גם לשתים מבנותי.
זה קרה לי גם עם הג'ל של קרליין.
אני היום משתמשת עם ה"אבן" של DOVE, ומרוצה.
מעניןמה יש לאחרות לומר.

לצפיה ב-'בדיוק כמו MYKAL'
בדיוק כמו MYKAL
26/06/2018 | 12:52
168
עבד בתקופה הראשונה נהדר, שבוע שלם ללא ריח זיעה.
עושה כתמים לבנים על החולצות בבית השחי - משחה לבנה, בכל זאת.
לאחר כשנה התנפחו לי בלוטות הלימפה בבית השחי (הייתי די היסטרית) הבנתי שזה מהדיאודורנט - הפסקתי להשתמש בו לצמיתות!
השתמשתי תקופה בדיאודורנט הכדורי שלהם, אחר כך עברתי לדיאודורנטים שונים.
היתה תקופה שקניתי לילדים דיאודורנט אבן קריסטל - לא עושה כתמים, אין לו ריח וגם יעיל.
לצפיה ב-'את מתכוונת לדאודורנט הכדורי הרגיל או ההוא המיוחד?'
את מתכוונת לדאודורנט הכדורי הרגיל או ההוא המיוחד?
26/06/2018 | 13:14
9
141
לגבי המיוחד - כנראה שאני לא מתאימה להשתמש בו, כי ניסיתי כמה פעמים וזה רק עשה לי ריח זעה עוד יותר חריף. התקשרתי אליהם לשאול ואמרו לי שזה לא מתאים ל-10 אחוז מהאוכלוסיה.

לגבי הכדורי - אני משתמשת בו שנים כי חשוב לי ללא אלומיניום. הוא באמת מכתים קצת את הבגדים בלבן אבל לפחות אצלי זה לא היה משמעותי וגם לא קרה שלא ירד בכביסה.

לגבי משך ההגנה שלו - לא יודעת. לא מענין אותי. ממילא אני משתמשת מיד אחרי מקלחת כל יום, אז בשביל מה אני צריכה הגנה ממושכת?

אגב יש להם (או לפחות היה להם) שרות לקוחות מאד אינפורמטיבי ואדיב, כך שאם יש לך שאלות, את יכולה להתקשר ולשאול.
לצפיה ב-'מה הכוונה המיוחד??'
מה הכוונה המיוחד??
26/06/2018 | 13:29
1
105
יש סוגים שונים דיאודורנט ללא אלומניום?
ומה זה קריסטל? לא ראיתי מוצר כזה במדף הדיאו' ...

לצפיה ב-'הקרם'
הקרם
26/06/2018 | 13:35
95
לצפיה ב-'דיברטי על הסטיק, גם את? '
דיברטי על הסטיק, גם את?
26/06/2018 | 13:34
6
25
לצפיה ב-'חשבתי שדיברת על הקרם כי עליו כתבו באתר שהוא מגן למשך שבוע'
חשבתי שדיברת על הקרם כי עליו כתבו באתר שהוא מגן למשך שבוע
26/06/2018 | 13:36
2
26
לצפיה ב-'לא מצליחה לשים תמונה, אז צירפתי קישור'
לא מצליחה לשים תמונה, אז צירפתי קישור
26/06/2018 | 13:45
1
79
על הכל הם רושמים 72 שעות
לצפיה ב-'אני דיברתי על הקרם (המיוחד) ועל הרולאון (הכדורי) '
אני דיברתי על הקרם (המיוחד) ועל הרולאון (הכדורי)
26/06/2018 | 15:29
58
את הסטיק לא ניסיתי
לצפיה ב-'אני דיברתי על שניהם.'
אני דיברתי על שניהם.
26/06/2018 | 15:20
2
84
הם כנראה חומר זהה אם לא אז דומה ביותר,
מעובד באופן שונה לצורה השונה.
לצפיה ב-'לא יודעת. אבל אצלי האחד עבד והשני לא'
לא יודעת. אבל אצלי האחד עבד והשני לא
26/06/2018 | 15:27
1
78
אז אולי זה לא בדיוק אותו חומר
לצפיה ב-' כול להיות.'
כול להיות.
26/06/2018 | 15:41
72
כראה גם כל גוף מגיב אחרת לחומרים.
לצפיה ב-'לא השתמשתי בו בעצמי'
לא השתמשתי בו בעצמי
26/06/2018 | 19:18
108
אבל היתה לי קולגה, שותפה למשרד שהשתמשה בו. ובכן, הוא לא הגן בכלל, לא עליה ולא עלינו...
לצפיה ב-'הם לא עובדים'
הם לא עובדים
26/06/2018 | 23:14
154
אנטיפרספרנט מכיל אלומיניום והוא מונע זיעה. דיאורדורנט אינו מכיל אלומיניום, והוא הורג חיידקים שעל העור (למרות שאם אין גם אלכוהול, לא ברור מה הורג אותם, אולי יש חומרים אחרים ואולי לא). 
מה שברור הוא שדיאורדורנט אינו עובד. 
הוא אולי הורג חיידקים, אבל הם חוזרים מהר מאוד. 
אם את מתעקשת בלי אלומיניום ואלכוהול, את יכולה להקפיד להתרחץ בקיץ לפחות פעמיים ביום ולמרוח בבית השחי לימון, או תה וחומרים נוספים. הם כולם יעשו בדיוק את אותה העבודה. אם את יושבת בעיקר בסביבה ממוזגת ו/או לא נוטה להזיע הרבה, זה יעבוד. 
אגב, דעי לך שאין שום סיבה לפחד מהאלומיניום. יצא לו שם רע, אבל מחקרים מדעיים לא הוכיחו שהוא מגביר סכנות לסרטן/אלצהיימר. ואם את מזיעה הרבה ולא יכולה להתרחץ גם באמצע היום, כנראה שרק אנטיפרספרנט יהיה יעיל. 
לצפיה ב-'וספציפית לגבי חלבין'
וספציפית לגבי חלבין
26/06/2018 | 23:31
164
מה שמונע הזעה במוצרים שלהם זהו zinc oxide. 
המוצר הזה פשוט חוסם את העור (ולכן מגן על העור מפני השמש וחיתול משומש, וגם מונע זיעה). 
את יכולה לקנות סטיק שיזוף של זה, או אפילו משחה לטוסיק של תינוק שמכילה את זה, ולמרוח כדיאורדורנט. 
אם את מאלו שחושבים שהזעה היא בריאה, כאמור, מריחת לימון שהורג את החיידקים אחרי כל מקלחת והקפדה על לפחות 2 מקלחות ביום, תעבוד. 
לצפיה ב-'ניסינו'
ניסינו
27/06/2018 | 11:25
130
היה לא יעיל.
ניסינו גם ללא אלומיניום, גם אני וגם הבנות.
בסוף חזרנו לאנטיפרספיראנט הרגיל שהוא היחיד שבאמת יעיל עבורנו.
לצפיה ב-'משחת שיניים לילדה בת 10'
משחת שיניים לילדה בת 10
25/06/2018 | 22:50
4
146
הילדה שלנו בת 10 ולא מוכנה לעבור למשחת שיניים של גדולים, כאילו אנחנו לא מוצאים משהו שהיא אוהבת,
רק לאחרונה גילינו שכל הטום וג'רי האלה זה עד גיל 6.
היא לא מוכנה להכניס לפה כל דבר שהוא מנטה או מתקרב לזה.

אשמח לרעיונות, כמה פעמים כבר קניתי כל מיני סוגים והיא לא מוכנה או טוענת שזה חריף לה מידי

לצפיה ב-'יש משחות לגילאי 6-12'
יש משחות לגילאי 6-12
25/06/2018 | 23:14
1
127
למשל של אלמקס (נדמה לי שקוראים לזה ג'וניור).
לצפיה ב-'במקרה קניתי את זה עוד לפני שראיתי את המודעה'
במקרה קניתי את זה עוד לפני שראיתי את המודעה
01/07/2018 | 01:22
49
היא אומרת שזה עדיין חריף לה.

אחפש משהו בלי מנטה בכלל

תודה

לצפיה ב-'לדעתי מרבית המשחות מעל גיל 6 הן בטעם מנטה יחד עם זאת'
לדעתי מרבית המשחות מעל גיל 6 הן בטעם מנטה יחד עם זאת
26/06/2018 | 09:51
116
לילדים יש בטעם מנטה מעודן, זה ממש לא מרגיש מנטה כמו של גדולים.
גם הילדים שלי שפחות אהבו מנטה בגיל צעיר את המשחות האלה הם אהבו.
אצלי קיבלו בבית ספר משחה של כצט אבל בטוחה שיש גם לחברות אחרות.

לצפיה ב-'הבת שלי בול ככה'
הבת שלי בול ככה
05/07/2018 | 13:57
37
קניתי את כל אחת מהמשפחות ילדים ונוער שקיימות בשוק (יש לציין שהעלויות המצטברות כבר התחילו להרגיז אותי). לא עזר. זה חריף לגברת.
שיחות עם השיננית ורופאת השיניים לא עזרו.
והיא התחילה לשקר ולצחצח בלי משחה. אז החלטתי שעדיף מעט פלואור במשחה מאשר בכלל לא והשארתי אותה עם המשחת ילדים.
אפשר לקנות פולואור בבית מרקחת בגרושים (זה כדור מציצה שמתמוסס בפה) ולהוסיף, במיוחד אם אתם לא שותים מי ברז בבית.
לצפיה ב-'הלך לי המקרר (דחוף!)'
הלך לי המקרר (דחוף!)
23/06/2018 | 22:23
12
214
משתדרגת למקרר גדול יותר (600 ליטר וצפונה) - רוצה פריזר תחתון - בלי בר מים - אשמח להמלצות מנסיונכן.
כותבת גם בפעוטות.
תודה!
לצפיה ב-'וואו, איזה באסה! ממליצה לך לכתוב גם בפורום צרכנות'
וואו, איזה באסה! ממליצה לך לכתוב גם בפורום צרכנות
23/06/2018 | 22:42
122
אין לי לצערי המלצות בשבילך... תהיו חזקים
לצפיה ב-'לפני חצי שנה הלך הקודם שלנו'
לפני חצי שנה הלך הקודם שלנו
24/06/2018 | 09:00
117
(שארפ, לא ממליצה)
טסנו לחנות וקנינו את מה שהתאים בגודל לנישה שלנו ויכולנו לקבל הכי מהר מהמלאי - זה היה בוש עם מקפיא תחתון. באופן מפתיע, אנחנו מרוצים מאוד, הרבה יותר משציפינו. עונה על כל הדרישות שלך (אבל נדמה לי שהוא "רק" 550 ליטר בערך).
לצפיה ב-'בפסח התחדשנו במקרר LG 650 עם בר מים.'
בפסח התחדשנו במקרר LG 650 עם בר מים.
24/06/2018 | 09:32
125

לפני זה היה לנו סמסונג, דלת ליד דלת עם בר מים ונפח קרוב ל900.
אלה שתי החברות שהומלצו שוב ושוב, כשבדקתי.
בר המים הוא החלק שהתקלקל כמה פעמים וגרם לנו להחליף מקרר, אבל זה לא רלבנטי לכם. 
הביקורת שיש לי על סמסונג, היא שברגע שעברו שבע השנים בהן הם מחוייבים על פי חוק להחזיק חלפים, הם התעקשו שאין להם יותר חלקים של המקרר הזה. אני די משוכנעת שזה לא נכון, כי הדגם הזה המשיך להמכר לפחות שנתיים נוספות, והם עדיין היו מחויבים להחזיק חלפים לטובת הלקוחות שקנו את המקרר הזה מאוחר יותר.
את הLG אני אוהבת, ויש אותו גם ללא בר מים. עדיין לא יכולה להעיד עליו מפרספקטיבה של זמן.
לצפיה ב-'ממליצה על אמנה'
ממליצה על אמנה
24/06/2018 | 12:38
83
יש לנו כבר כמה שנים, מרוצים מאוד.
לצפיה ב-'ממליצה גם על LG'
ממליצה גם על LG
24/06/2018 | 19:53
21
לצפיה ב-'אחרי סקר - מתלבטת בין 2 אפשרויות -'
אחרי סקר - מתלבטת בין 2 אפשרויות -
24/06/2018 | 20:18
3
156
אופציה א - מקרר סימנס 617 ליטר, פריזר תחתון, מקרר גדול ועמוק.
אפשרות ב - סמסונג פריזר עליון, 620 ליטר (פריזר ניתן לשינוי למקרר)
+
דיפ פריז של ליבר 216 ליטר

מה אתן אומרות? משפחה של 6 נפשות, מתלבטת מבחינת הנפח.
לצפיה ב-'אישית אני הייתי הולכת על אפשרות ב''
אישית אני הייתי הולכת על אפשרות ב'
25/06/2018 | 08:30
83
אם היה  לי מקום. אבל רק את יודעת מה הצרכים של המשפחה שלך. אני יכולה לספר שלהורים שלי יש מקפיא של ליבר מלפני 35 שנה בערך ועובד יפה מאד. אני לא זוכרת אם התקלקל אי פעם. אבל זה לא אומר הרבה על איכות המותג היום. לצערנו ידוע שהיום לא מייצרים באותה איכות כמו פעם.
לצפיה ב-'באופציה ב'
באופציה ב
25/06/2018 | 20:01
89
הכוונה שיש מקרר ועוד פריזר חיצוני? אם כן, בוודאי שעדיף. 
לנו יש 2 מקררים, אחד בבית ואחד בגארג', ואני שמה לב שבחלק של המקרר בגראג' יש לנו שימוש קל וספורדי, והחלק שבשימוש מסיבי הוא הפריזר, למרות שאנחנו רק 4. אין ספק שלמשפחה גדולה כשלך יהיה מאוד נוח עם פריזר נוסף. 
לצפיה ב-'את מחפשת מקרר גדול'
את מחפשת מקרר גדול
26/06/2018 | 06:05
60
ניסית לראות של חברת פריז'ידר?
לי יש בעל נפח של 720 קוב, חלק המקרר לשישמוש יומיומי
גדול מהפריזר, יש לי עוד "דיפ" פריזר, (3 מקפיאים, צורך מיוחד אצלינו)

רק הארה חשובה במקרר שנפחו גדול צריך לפחות פעם בשבוע,
להביט פנימה לעומק לראות מה "נקבר" בפנים, ומשמשים ממה שזמין וקרוב.
לצפיה ב-'בדקי את רוחב דלת הבית לפני שאת בוחרת'
בדקי את רוחב דלת הבית לפני שאת בוחרת
24/06/2018 | 21:05
1
104
אנחנו הבנו שהבחירה הראשונה לא תכנס (לשמחתנו לפני שהגיע). במקרה שלנו גם מנוף לא היה פתרון מוצלח והלכנו על סמסונג במבנה הרגיל. מרוצים מאוד.
לצפיה ב-'תודה, בדקתי. כל האפשרויות עוברות בדלת. '
תודה, בדקתי. כל האפשרויות עוברות בדלת.
25/06/2018 | 01:57
24
לצפיה ב-'לי יש אמנה הפוך כבר 12 שנים (טפו טפו טפו)'
לי יש אמנה הפוך כבר 12 שנים (טפו טפו טפו)
01/07/2018 | 07:13
42
אמנם יש לי את ה-500 ליטר אבל יש גם גירסאת 600 ליטר ואפילו אחת גדולה יותר עם 4 דלתות.
לצפיה ב-'שלום, אני נוסעת... פרידה זמנית'
שלום, אני נוסעת... פרידה זמנית
25/06/2018 | 06:14
7
325
אז היום טסים! אחרי חודשים ארוכים של תכנונים (ואני לא מגזימה. הטיול הזה החל את צעדיו הראשונים בחודש אוקטובר!!), אנחנו טסים לשבעה שבועות בארה"ב, כולל גיחה קצרה לאחי במונטריאול.
ערה כבר מ4 וחצי בבוקר, סביר להניח מהלחץ, ועכשיו לחוצה איך אשרוד את היום הזה ואת טיסת הלילה לניו יורק (ואת זו שאחריה ללאס וגאס ). מה אני אגיד לכם, לחץ זה באמת דבר מאוד פרודוקטיבי
שום דבר עוד לא ארוז, רק הררי בגדים שערמו 3 הגברים בבית (מחזה די משעשע מהצד, תכלס - אני גוערת בכל אחד מהם שלא לקחו מספיק, ובן הזוג גוער בהם שלקחו יותר מדי ), שקיות עם תרופות, ספרים, חוברות תשבצים, ובעיקר הרבה בלגן. אבל עד הערב הכול יהיה בסדר.
הבכור בהתרגשות שיא, הצעיר בגדול חווה התקפי מאניה-דפרסיה. רגע אחד הוא מאושר ומתכנן על גבעות של נקניקיות, פנקייקים ודונאטס, ורגע אחר כך הוא בוכה שהוא לא רוצה לטוס ושזה יותר מדי ארוך בשבילו....
מתכננים לכתוב יומן מסע משפחתי יומי, כדי לזכור את כל החוויות שנאסוף במהלך 7 השבועות הקרובים. מקווה שנצליח להתמיד.
זהו. אני לא יודעת כמה יצא לי להיכנס במהלך הזמן הזה. מחשב אנחנו לא סוחבים ומהטאבלטים של הילדים זה קצת פחות נוח.
מאחלת לכולכם חופשה מהנה, שיעבור בקלות ובכיף, עם הרבה זמן משפחתי ונתראה שוב לקראת סופה. תשמרו על עצמכם ועל היקרים לכם
לצפיה ב-'נסיעה טובה נתגעגע'
נסיעה טובה נתגעגע
25/06/2018 | 07:21
111
כשתוכלי תבואי לבקר ולשתף
שבעה שבועות זה הרבה מאוד באמת אבל לטיול כזה באמת לא כדאי פחות עם הטיסות הארוכות.
בטוחה שתהנו ותבלו.
יומן מסע אני תמיד עושה כשיוצאים לטיולים ארוכים, יש לי עוד מתקופת ה"רווקות" עם האיש.
גם אני כשמתרגשת אף פעם לא מצליחה לישון, טיסת לילה ארוכה תשני בטיסה או כמו אחרי לידה תהיי דורסל ותשארי ערה בלי לישון.
לצפיה ב-'יו.. סוף סוף זה קורה.. '
יו.. סוף סוף זה קורה..
25/06/2018 | 08:25
97
סעו לשלום, תעשו חיים ותחזרו עמוסי חויות ועם מצברים מלאים!
לצפיה ב-'איזה כיף תהנו המונים'
איזה כיף תהנו המונים
25/06/2018 | 09:38
99
אני מתהההה על ארצות הברית
לצפיה ב-'איזה קיץ נהדר'
איזה קיץ נהדר
25/06/2018 | 14:47
82
מתרגשת איתך שהטיול סוף סוף הגיע, תעשו חיים!
לצפיה ב-'תהנו! '
תהנו!
25/06/2018 | 16:38
73
נשמע טיול מיוחד!
לצפיה ב-'נסיעה טובה ותהנו!'
נסיעה טובה ותהנו!
25/06/2018 | 19:53
73
גם אם תשכחו מספר פריטים, גם אם תגלו שחסר ביגוד מתאים או כל דבר אחר, בכל מקום תוכלו להשלים בקלות ובזול. שכל אחד יארוז לו בתיק עליה למטוס ג'אקט קל, פיג'מה, סט בגדים נוסף, 2 זוגות תחתונים וגרביים וטואלטיקה, וזה מה שחשוב. 
הטיסות עוברות מהר (אני מניחה שיש מסכים אישיים במושבים), ואם זו טיסת לילה אז בכלל. 
מקווה שתצליחי לעדכן פה ושם כולל תמונות. 
תעשו כייף חיים!

לצפיה ב-'וואוו,נסיעה טובה, '
וואוו,נסיעה טובה,
26/06/2018 | 05:39
48
ההתרגשות היא תחילת הטיול, תהני ממנה.
תבלו, תשמחו, ותחזרו לשלום.
אנחנו נחכה כאן ליומן המסע ולשיתוף בחויות.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

היבטים- פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית
מרפאת היבטים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה