לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1775617,756 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'שי בינו - מאחר ואתה לא רשום בתפוז אלא רק אורח, אני נאלצת'
שי בינו - מאחר ואתה לא רשום בתפוז אלא רק אורח, אני נאלצת
31/05/2018 | 17:38
146
לכתוב לך בפורום במקום לשלוח לך מסר אישי.
הפרסום בפורומים של תפוז אסור ולכן אני מוחקת - ואמשיך למחוק - את הפרסומים שלך.
מאחלת לך בהצלחה, אבל כאן זה לא המקום לפרסם.
לצפיה ב-'התייעצות ילד'
התייעצות ילד
27/05/2018 | 13:23
29
461
לא יודעת מאיפה להתחיל אז אולי ייצא מבולבל.
בן 14, מקסים, רגיש ואינטלגנטי. יש חברים. 
לפני כשנה וחצי בערך הפסיק להסתדר לגמרי עם מתמטיקה. היה (ועדיין) בהקבצה א אבל הציונים גרועים מאוד. הולך למורה פרטי כבר כשנתים וזה לא ממש עוזר. 
בעלי לומד איתו המון בבית והבעיה היא שהוא לגמרי לא מסוגל להתרכז, לא זוכר דברים בסיסיים ופשוטים, מקפץ ללא הפסקה, לא מסוגל לקרא שאלה עד הסוף
ולצערי נכשל במבחנים. עד לפני זמן מה, זה לא הפריע לו אבל לארחונה הוא התחיל להכנס ללחץ נוראי מזה, באמת מנסה ומשקיע הרבה שעות.

עשינו לו מספר אבחונים, הראשון לפני כחצי שנה, טובה או מוקסו או איך שקוראים לזה ויצא שריטלין לגמרי לא עזר לו.
עשינו לפני כחודש אבחון פסיכודידקטי מקיף ולדברי המאבחנת יש לו איזה סוג של הפרעת קשב וריכוז אבל לא הרגיל אלא הפרעה בקשב לטווח ארוך, הוא לא מצליח להתארגן כאשר יש עודף מידע.
כרגע אני מחפשת איזו טיפול או הוראה מתקנות בתחום, אשמח להמלצות אם יש אבל הבעיה היא שהוא לוקח את זה מאוד קשה, אומר שהוא רוצה להיות מדען ועכשיו לא יציליח כי הוא כשלון. לא עוזר שאמרתי לו שהוא מאוד חכם (היו תוצאות מאוד יפות באבחון, כולל אייקיו מאוד גבוה ובאמת ציונים יפים, לא שזה עוזר), אבל הוא נכנס ללחץ נוראי. היום גם המורה הודיעה לו (יום לפני המבחן מחר לצערי) שלא משנה איזה ציונים יהיו לו מעכשיו, לא יוכל להמשיך בהקבצה א בשנה הבאה וזה די שבר אותו.
אני מניחה שאני מחפשת איזו המלצה לעזרה, פסיכולוג רגיל לא נראה לי מתאים במקרה זה (הוא גם לא יסכים) אבל אולי יש מורה להוראה מתקנות שמשלב מעין תמיכה רגשית? יש כאלה דברים? תודה ולא לציטוט בראשי

לצפיה ב-'יש'
יש
27/05/2018 | 14:26
11
213
תתקשרי לסניף ניצן הקרוב למקום מגוריך ותשאלי אותם. לפעמים יש אצלם, לפעמים הם יוכלו להפנות אותך למישהו פרטי.
ספציפית לגבי המתמטיקה: לכי לדבר עם המורה בעצמך. תסבירי לה כמה חשוב לו ותתחייבי למבחן מעבר בקיץ או בתחילת השנה הבאה. אם היא תסכים (ולמה לא בעצם, אם הוא לא יצליח במבחן המעבר הוא עדין ירד הקבצה), צאי לדרך וחפשי מורה פרטי אחר. מורה פרטי טוב (וטוב הוא כזה שמתאים לילד הפרטי שלך, לא זה שהילד של השכנה הצליח איתו) עושה פלאים גם אצל בעלי הפרעות קשב, והוא יודע לא רק ללמד את החומר אלא גם להכין למבחנים (לא פחות חשוב). בדרך כלל מורים שלימדו בתיכון ופרשו ממערכת החינוך עושים פלאים ככאלה (וכן, את בהחלט יכולה לשאול את המורה שלו אם יש לה מישהו להמליץ), אבל לפעמים נופלים על סטודנט מוצלח במיוחד. צריך להמשיך לחפש עד שמוצאים את זה שמצליח.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/05/2018 | 14:38
10
166
האמת היא שהלכנו לדבר עם המורה לפני כשבוע והיא באמת דיברה על כך שיצטרך לעשות מבחן מיון בתחילת שנה הבאה שזה לגיטימי לגמרי ואילו היום בשיחה אישית איתו אמרה לו משהו הפוך לגמרי.....
האמת שיש לי המלצה על מורה פרטית אחרת שהייתה מורה בתיכון (כמו שאת ממליצה) ואנסה אותה, למרות שהוא טוען שהוא כבר רגיל למורה הקיים.
פשוט ייאוש. הוא במצב רוח נוראי. 
לצפיה ב-'אל "תיפלי" ביחד איתו'
אל "תיפלי" ביחד איתו
27/05/2018 | 14:43
185
תני לו עידוד ומטרה ועזרה, ותתעקשי לנסות עוד דרכים. אם זה לא יילך, לא הפסדתם כלום, אם יילך, הצלחתם בגדול.
ותתקשרי למורה הזו ותבהירי איתה את העניין. מוטיבציה הוא הדבר הכי חשוב (ואם הוא עובר את מבחן המיון, תעבירי אותו להקבצה א עם מורה אחר, קשה להאמין כמה אמון של מורה בילד הוא חשוב, ולמורה הזו כבר אין. אל תגידי לה את זה כמובן...).
לצפיה ב-'חייבת לספר לך'
חייבת לספר לך
27/05/2018 | 14:47
8
188
איך זה נראה ביום שהוא פתאום מצליח. כמה העיניים שלו זורחות ואיך הגו מזדקף והבטחון העצמי מרקיע שחקים. הופך את כל שנות המאמץ לשוות.
ובמאמר מוסגר: במדעי החיים (ביולוגיה) לא חייבים חשיבה מתמטית. אם אין לו את זה, זה לא אומר שהוא חייב לוותר על המדעים.
לצפיה ב-'את יודעת'
את יודעת
27/05/2018 | 19:52
7
134
הוא בחר מגמות לשנה הבאה ובחר דברים ראלים שצריכים ריכוז, שאלנו למה הוא לא בחר ביולוגיה והוא אמר שלא רצה. מחכה לנו שנה מענינת. אני צריכה למצא איזה שילוב של מורה מעולה שתעבוד גם על נושא הריכוז והארגון.

לצפיה ב-'האם יש לו בעיה רק במתמטיקה?'
האם יש לו בעיה רק במתמטיקה?
27/05/2018 | 22:09
6
117
מה עם כל המקצועות ההומניים, שצריך לזכור בהם הרבה פרטים?
לצפיה ב-'כן עיקר הבעיה שם'
כן עיקר הבעיה שם
27/05/2018 | 22:20
5
138
דווקא מסתדר יחסית עם המקצועות ההומנים
לצפיה ב-'תשמעי'
תשמעי
28/05/2018 | 09:41
111
הוראה מתקנת זה לא קסם. היא יכולה לעזור, אבל היא לא תהפוך אותו למצטיין עולמי דווקא במקצועות שקשים לו. אני מציעה להתייעץ עם המאבחנת הדידקטית על כיוון מקצועות שהוא יכול להצטיין בהם (וגם את דבריה לקחת בערבון מוגבל, בסופו של דבר זה רק דעתה).
לצפיה ב-'הוא לומד השנה כימיה או פיזיקה?'
הוא לומד השנה כימיה או פיזיקה?
28/05/2018 | 13:36
3
98
אם כן - איך הוא במקצועות הללו?

לפעמים הבעיה היא לא בתפיסה המתמטית אלא ביכולת לסדר את המחשבה לפתרון מובנה.
את זה הוראה מתקנת שמתמחה בהוראת מתמטיקה יכולה לפתור
לצפיה ב-'רק חלק'
רק חלק
28/05/2018 | 16:14
2
94
כימיה לא לומד. פיזיקה כן לומד אבל אין מבחנים כי המורה לא מאמין במבחנים אז קשה לדעת....
לצפיה ב-'שווה לדבר עם המורה לפיזיקה'
שווה לדבר עם המורה לפיזיקה
29/05/2018 | 07:45
1
93
להבין איך מתרשם מהיכולת המתמטית של הילד.

אצלנו יש סיפור דומה. הבן בכיתה ט - לומד ברמה של 5 יח"ל מתמטיקה. במשך השנתיים האחרונות קיבל 100 בכימיה, 100 בפיזיקה ו-30 במתמטיקה. קבוע כל שליש - מצטיין בכימיה ופיזיקה, ונכשל (אבל כשלון "מכובד") במתמטיקה.
גילינו שבגלל לקויות הלמידה והפרעת הקשב, הוא מבין את החומר, אבל לא כותב את הדרך בבחינה, וגם כשכותב - הכל מתבלגן לו ואי אפשר להבין מה פתר ומה לא.
קיבל סיוע של הוראה מתקנת במתמטיקה, ושעזרה לו לסדר את דרך המענה (ההבנה הייתה. רק ה"להוציא את התשובה" היה בעייתי) ופתאום יש שיפור. מהמלצה להוריד אותו ל-4 יח"ל, נשאר עם המלצה להמשיך ב-5 יח"ל בתנאי שימשיך להראות שיפור
לצפיה ב-'רעיון טוב תודה'
רעיון טוב תודה
29/05/2018 | 09:18
13
לצפיה ב-'מצטרפת להצעה להחליף מורה פרטי בכל מקרה.'
מצטרפת להצעה להחליף מורה פרטי בכל מקרה.
27/05/2018 | 14:46
2
177
לא כל כך הבנתי למה הכוונה בכך ש"הוא לא מצליח להתארגן כאשר יש עודף מידע" בהקשר הזה של המתמטיקה. איפה נמצא עודף המידע? בשאלה? על הדף?
אני לא שואלת סתם, זה פשוט יכול להיות כל מיני דברים. מכירה גם מצב שבו כשהילד רואה דף מלא בשאלות, הוא לא מוכן להתחיל, אבל אם יש שאלה או שתיים בכל דף, הוא יבצע (כשמדובר בדיוק באותן שאלות). לעומת זאת, העניין של להבין איזה מידע בשאלה נתונה הוא רלוונטי הוא עניין אחר.
לצפיה ב-'אם הבנתי נכון'
אם הבנתי נכון
27/05/2018 | 19:49
1
154
את מה שהמאבחנת אמרה (אולי גם אותי צריכים לאבחן) אז כאשר השאלה כוללת המון נתונים ועובדות, הוא הולך לאיבוד כי הוא מתקשה לארגן את כל המידע הזה. זה מתחבר אצלנו לעובדה שהוא מאוד מרחף ומתקשה להשאר במקום אחד. אפילו אם הוא אוכל או רואה בטלויזיה תכנית שהוא אוהב, הוא חייב לקפוץ ולהסתובב ולא מסוגל להיות במקום אחד, קל וחומר כשמדובר בפתרון תרגיל שדורש לקרא את השאלה עד הסוף, להתרכז, לחשוב ולארגן את המחשבות. 
לצפיה ב-'הממ... כבר שכחתי איזה חומר לומדים בתיכון '
הממ... כבר שכחתי איזה חומר לומדים בתיכון
27/05/2018 | 22:07
102
שמכיל הרבה נתונים ועובדות, אבל נראה שמורה טוב יכול באמת ללמד אותו גם איך לגשת לשאלה ולארגן את הנתונים בצורה שתקל עליו לגשת לפתרון. בתחום כמו גיאומטריה (לומדים את זה בתיכון?), למשל, מסמנים את הנתונים על השרטוט ואז הכל מולך, בבעיות מילוליות עם פתרון אלגברי מגדירים משתנים ואת היחסים ביניהם בשתיים-שלוש משוואות, וכו'. באמת במתמטיקה לפעמים מה שבלתי אפשרי לעבד בקריאה, כי הוא מכיל רכיבים רבים, פשוט לפתרון ברגע שמציגים אותו בצורה מתאימה (למשל בשרטוט שמציג את כל העובדות בו זמנית מול העיניים שלך, ולא סדרתית כרצף עובדות בלתי קשורות וקשות לאחסון בו זמני בזכרון).
לצפיה ב-'שאלה לגבי המוקסו שעשיתם - האם הלכתם עם האבחון לנוירולוג?'
שאלה לגבי המוקסו שעשיתם - האם הלכתם עם האבחון לנוירולוג?
27/05/2018 | 21:07
9
142
כי בד"כ במוקסו/טובה וכו נותנים מינון מינמלי ביותר של רטאלין (10 מ"ג), שבוודאי לא מתאים למשקל שלו. זה יכול להסביר בקלות למה במבדק הרטאלין לא עזר.
אם לא הלכתם עם הבדיקה לנוירולוג - זה מתבקש, כי כל מה שאת מתארת הוא הפרעת קשב קלאסית, כולל הפגיעה בפונקציות הניהוליות (שזה קשור לקושי שלו לארגן מידע).
לצפיה ב-'לא הלכנו'
לא הלכנו
27/05/2018 | 22:25
8
146
ומה שמעניין שהם אמרו שהתוצאות עם הריטלין היו קצת יותר גרועות מאשר התוצאות בלי. האמת, גם אני חשבתי שזה ממש נשמע כמו הפרעת קשב וריכוז (הוא באמת לא מסוגל ללמוד או אפילו לראות טלויזיה בלי לקפץ על פני כל הדירה). בגלל זה החלטנו להיות רציניים ולעשות אבחון פסיכודידקטי מקיף ולמרבית ההפתעה גם שם יצא שבהפרעה כמו שלו הריטלין לא עוזר. בכל אופן זה מה שהמאבחנת אמרה לנו. בינתיים זה פוגע לו נורא בביטחון העצמי.
לצפיה ב-'אוקיי, כמה דברים'
אוקיי, כמה דברים
28/05/2018 | 07:37
7
131
אחד - מאבחנת לא יכולה להגיד שום דבר על טיפול תרופתי, מהסיבה הפשוטה שהיא לא רופאה. נקודה.
שתיים - בדיקת מוקסו, כעומדת בפני עצמה, היא חסרת משמעות. מאוד מאוד מאוד (!) חשוב לפנות לנוירולוג שמומחה בתחום הקשב כדי לקבל אבחנה. זו תביא בחשבון לא רק את המוקסו ולא רק את האבחון הפסיכו-דידקטי, אלא גם את הדיווחים שלכם, של הבן ושל בית הספר. על פניו כל מה שאת מספרת נשמע פשוט הפרעת קשב by the book וזאת חוסר אחריות טוטאלית להגיד לכם ש"זה סוג של הפרעת קשב שטיפול תרופתי לא משפיע עליה", שלא לומר שזו שטות במיץ, בטח כשזה מגיע ממאבחנת (ואני מאבחנת!).
בקיצור - כן, פנו לנוירולוג בהקדם האפשרי, ולו כדי להסביר לבן שהוא לא "מטומטם" ושבסבירות גבוהה קשה לו להתרכז בגלל גורמים שלא תלויים בו בשום דרך.
לצפיה ב-'להתייעץ עם נוירולוג זה רעיון טוב'
להתייעץ עם נוירולוג זה רעיון טוב
28/05/2018 | 09:39
6
113
אבל בכל זאת לפעמים ריטלין לא עוזר. זה נכון שבמבחן נותנים מינון לא מתאים - אבל את ההשפעה רואים בצורה די ברורה, אם היא קיימת. אצלנו גם אחרי הריטלין התוצאות לא עברו את הקו האדום - קו הנורמה - אבל השיפור היה ברור ועקבי במדדים רבים. אם במקרה של הבן של ויקה היתה ירידה בביצועים עם ריטלין, כמו שהיא סיפרה, כנראה שתרופות מסוג זה לא יעזרו כאן, גם אם זו הפרעת קשב (מסוג אחר שאני לא מכירה), עם או בלי נוירולוג. מכיוון שנוירולוג יכול רק להמליץ על טיפול תרופתי, אני לא בטוחה שיש טעם להתעקש על זה.
לצפיה ב-'ועדיין, בדיקת המוקסו/טובה לא בהכרח מייצגת עבור כולם'
ועדיין, בדיקת המוקסו/טובה לא בהכרח מייצגת עבור כולם
28/05/2018 | 09:48
5
95
ויש תרופות שאינן ממשפחת הרטאלין ועובדות בדרך אחרת.
בתור מורה להוראה מתקנת בעצמי, אני האחרונה שתגיד שטיפול תרופתי יכול להחליף הוראה מתקנת, אבל מנגד גם לא צריך למהר לפסול עזרה תרופתית מסוג אחר, במיוחד כשיש היום בסל כל כך הרבה אופציות חדשות.
לצפיה ב-'תודה לשתיכן ולכולן פה'
תודה לשתיכן ולכולן פה
28/05/2018 | 11:55
4
114
כעיקרון אני לא נגד תרופות באופן כללי ואם הייתי חושבת שריטלין יעזור, מזמן הייתי נותנת לו. (אני נותנת לו תרופות נגד טיקים לפי המלצת נוירולוג כבר כמה שנים).
מדאיגה אותי גם הנטיה שלו לראות הכל בשחור-לבן. הוא כבר בטוח שלא יוכל לעשות שום דבר. אתמול ניסיתי לדבר איתו ולהגיד שצריך לקחת את הכל צעד צעד. היום יהיה מבחן אז צריך לחשוב רק על המבחן הזה ולא לחשוב מה יקרה והאם יוכל או לא יוכל לעשות אחרי זה חמש יחידות בגרות אבל הוא כעס ואמר שאני לא עוזרת בכלל.....
לצפיה ב-'זו עוד תופעה שרווחת אצל ילדי קש"ר - קושי בויסות רגשי'
זו עוד תופעה שרווחת אצל ילדי קש"ר - קושי בויסות רגשי
28/05/2018 | 12:32
3
119
וגם טיקים - אני זוכרת את השאלה על טיקים מכל השאלונים.

עם כזה סטרס קשה מאד להצליח במבחן גם אם אתה יודע את החומר ומוכן לגמרי. אולי כדאי להתרכז בלהרגיע אותו בשלב זה?
לצפיה ב-'זה מה שאנו מנסים'
זה מה שאנו מנסים
28/05/2018 | 16:16
2
91
לעשות לאחרונה, להרגיע כמה שיותר. הוא באמת בלחץ נוראי, חבל לי עליו. מצד שני אני גם רוצה לעזור לו כי חויות של הצלחה יחוללו פלאים....
לצפיה ב-'מיינדפולנס'
מיינדפולנס
29/05/2018 | 10:41
1
95
נראה שמה שאת מתארת זה קושי מסויים שעובר העצמה בשל חרדה אדירה. חרדה גוזלת משאבי מוח ולמעשה מטמטמת את הבן אדם ברגע נתון ללא קשר לפוטנציאל שלו. יש מגוון סוגי הרפיה ושליטה בחרדה. אחד הפופולאריים והיעילים היום, עם אפשרות ליישום בבית בלי שלל התערבויות מעוררות חרדה מטעם עצמן זה מיינדפולנס. יש ספרים. יש אפליקציות. יש סרטונים והקלטות.
בכללי זה כלי שהוא יוכל להפעיל אותו מתי שירצה ואני ממליצה לנסות. לכל טיפול יש עלות מול תועלת ופה העלות מינימאלית- גם במישור הכלכלי וגם מבחינת הפוטנציאל להגביר את החרדה או להוריד עוד את הדימוי העצמי.
לצפיה ב-'תודה, האמת ששקלתי לנסות עבורי, שמעתי דברים טובים על זה'
תודה, האמת ששקלתי לנסות עבורי, שמעתי דברים טובים על זה
29/05/2018 | 11:17
32
לצפיה ב-'אוי. נשמע לא פשוט'
אוי. נשמע לא פשוט
28/05/2018 | 10:56
1
137
אני לא יודעת איפה את גרה כך שלא יודעת אם ההמלצה שלי רלונטית. בכל מקרה רוצה לספר לך שעם הבן שלי יש בעיות די דומות - יש לו גם הפרעת קשב וגם לקויות למידה. על פני חמש שנים החלפנו שלוש פעמים מורה להוראה מתקנת, עד שהגענו לאחת שאני לפעמים קוראת לה קוסמת. ממש כך. כך שאל יאוש, מורה טוב יכול לעזור מאד. אגב, אצלנו הריטלין עוזר, אבל באופן די מוגבל, וזה ממש לא אומר שלילד אין הפרעת קשב. יש לו ועוד איך. וכמו שכתבה לך הפוך, אם עשיתם מבחן TOVA ולא מילאתם שאלונים (הורים ומורה) אז האבחון לגמרי לא שלם.

ועוד משהו - לפני שאת שולחת אותו לפסיכולוג, או במקביל, חיזרי ושנני לו כמה הוא חכם ותראי לו את התוצאות של האבחונים שאומרות שהוא כזה. ואת יכולה למצוא גם סרטונים ביוטיוב (אני קוראת ליוטיוב הגוגל של הילדים, זה מדבר אליהם הכי הרבה), של אנשים אינטליגנטים מפורסמים עם הפרעת קשב.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה רבה ואני גרה בתל אביב'
תודה רבה רבה ואני גרה בתל אביב
28/05/2018 | 11:48
33
לצפיה ב-'מילה על מורה פרטי'
מילה על מורה פרטי
29/05/2018 | 12:39
1
156
אני יודעת שזה קצת לא אורתודוכסי, אבל חפשי מורה שיש לה (לו) הכשרה בחינוך מיוחד. מורים בעלי הכשרה כזאת יודעים ליצר את סביבת העבודה הנכונה שתכיל את הקשיים של הילד. ממה שכתבת לא נשמע שלילד יש בעיה של הבנה במתימטיקה, אלא שהליקוי לא מאפשר לו להתרכז.
ומילה על ריטלין: ישנם המון סוגים שצריך לעשות ניסוי וטעיה עד שמגיעים לזה שעוזר. חלק מהסוגים הם מחוץ לסל. אולי שווה להתייעץ עם נוירולוג ילדים בנושא.
לצפיה ב-'מדהים, כמה רעיונות אני מקבלת בפורום הנפלא הזה, תודה רבה רבה'
מדהים, כמה רעיונות אני מקבלת בפורום הנפלא הזה, תודה רבה רבה
29/05/2018 | 12:45
27
לצפיה ב-'שאלון בנוגע ל? מי אתה? מה אתה?'
שאלון בנוגע ל? מי אתה? מה אתה?
26/05/2018 | 10:38
81
אנשים בדרך כלל לא נוהגים לענות על שאלונים בלי שום הסבר או בקשה מאחוריהם ...
בהצלחה במחקר (?)
לצפיה ב-'נהוג לבקש רשות ממנהלי הפורום לפרסם שאלונים. בפעם הבאה תימחק.'
נהוג לבקש רשות ממנהלי הפורום לפרסם שאלונים. בפעם הבאה תימחק.
26/05/2018 | 16:32
14
לצפיה ב-'התגעגעתי, אז באתי... '
התגעגעתי, אז באתי...
24/05/2018 | 19:13
5
312
שלום לכולם,
הרבה הרבה זמן לא הייתי פה. כל כך הרבה זמן, שאפילו שכחתי את הססמה של שם המשתמש שלי, אז הוספתי לעצמי את הספרה 10.
אז למי שזוכר, שלום שלום, ולמי שלא:
אני הפתעות, נשואה ואמא לשני ילדים וכלבה. עוסקת בעבודה תובענית, שבגללה פרשתי מהפורום ומניהולו. הילדים שלי כבר גדלו, הבן מתנדב בצבא והבת משרתת בצבא. כבר מזמן לא אמא לילדים ביסודי, אבל הפורום הוא כמו בית...
אז לא מבטיחה להיות פה הרבה, אבל אבליח מדי פעם.
לצפיה ב-'וואו איזו הפתעה!! ברוכה השווה!! איזה כיף שבאת'
וואו איזו הפתעה!! ברוכה השווה!! איזה כיף שבאת
24/05/2018 | 19:40
168
מוזמנת להישאר כמה שרק תרצי
לצפיה ב-'שלום! שלום!'
שלום! שלום!
24/05/2018 | 22:44
141
נחמד לפגוש אותך כאן.
כיף שהילדים גדלים--מאחלת לך הרבה נחת.
ובזמניננו היה נהוג לומר--שירות קל ונעים.
לצפיה ב-'אכן הפתעה נעימה '
אכן הפתעה נעימה
25/05/2018 | 00:18
26
לצפיה ב-'איזו הפתעה נפלאה '
איזו הפתעה נפלאה
25/05/2018 | 19:43
19
לצפיה ב-'היייטוב לראותך'
היייטוב לראותך
29/05/2018 | 09:21
11
לצפיה ב-'חג שמח! ארחתם? התארחתם? מה אכלתם? '
חג שמח! ארחתם? התארחתם? מה אכלתם?
20/05/2018 | 08:09
14
149
אנחנו הוזמנו לחמותי, היה אירוח מצומצם מבחינת מוזמנים (ההורים שלי שוב אצל אחי ) - רק ארבעתנו, חמותי וגיסתי. היה יפה מצידה להזמין, ומאוד הערכנו את זה, אבל לצערי האירועים האלו משמימים מאוד.
היה טעים כצפוי (חמותי יודעת לבשל ), והיא גם לא הגזימה מבחינת כמויות. אני הכנתי עוגת גבינה ובזה הסתיימה תרומתי לארוחה.
היום ארבעתנו הולכים לסרט באופן מפוצל - הבכור ובן הזוג ל"נוקמים" החדש, הקטן ואני לפדינגטון. בסוף נפגש לארוחת צהריים באיזו מסעדה.
חג שמח וחופשה נעימה (גם אם קצרה...) לכולם!
לצפיה ב-'ומעדכנת ש"פדינגטון" סרט מקסים, מתוק ומצחיק מאוד'
ומעדכנת ש"פדינגטון" סרט מקסים, מתוק ומצחיק מאוד
20/05/2018 | 19:19
173
הכנתי את עצמי נפשית לשעמום המחץ, והופתעתי מההנאה שכבשה אותי כבר מהרגע הראשון. סרט מקסים ביותר, עד כדי כך שאפילו 2 בני נוער, שליוו את אחיהם הקטן לסרט (ישבו שורה מתחתינו), צחקו בקול רם ומיעטו ביותר לבדוק את הפלפונים שלהם, מה שללא ספק מעיד - לדעתי - על כך שגם הם נהנו.
לצפיה ב-'החג האהוב עליי'
החג האהוב עליי
21/05/2018 | 07:49
133
החג האהוב עליי מילדות, תמיד אהבתי מאכלי גבינה למרות שבשנים האחרונות אוכלת הרבה פחות בגלל רגישות קלה ללקטוז.
יחד עם זאת כבר 11 שנה שהחג הזה אהוב במליון מונים כי בו הפכתי לאמא. ידעה מתי להיוולד בחג הקסום הזה.
אנחנו בערב חג אירחנו את ההורים של בעלי אחותו ומשפחתה. הכנתי מלא אוכל מזל שהגיעו אורחים, אני תמיד מתפרעת בחג הזה.
אז מה היה לנו-
שתי פשטידות- בצל ותירס
בורקס פיצה שהכנתי לבד ויצא מעולה
עלי פילו במילוי תרד וצפתית שגם הכנתי לבד, יצא גם מעולה וגם בריא
סלט פסטה קר
סלט חסה
סלט שורשים
גיסתי הביאה לזניה

לקינוח היתה עוגת גבינה שיצאה מעולה ואוורירית סופסוף פיצחתי את הנוסחא והצלחתי.

אתמול בילינו את היום בבריכה והיה מוצלח מאוד, אחה"צ הוזמנו להורים של האיש לאכול מאכל עדתי ושוב עוגת גבינה שהפעם לא אני הכנתי. היה סיום מוצלח לחג.

לצפיה ב-'בד"כ לא משתתפת'
בד"כ לא משתתפת
21/05/2018 | 09:49
7
214
בשרשור ש"בוחן" סירים, מרגישות אישית שלי,
למרות שיודעת שאפשר ללמוד מזה הרבה.
הפעם חורגת ממנהגי, כי גם חרגתי ממה שעשיתי שנים בחג הזה--
כיון שלא היינו הרכב גדול, (לא אירחתי ולא התארחתי, אין לי סבלנות לזה)
העזתי לותר על מיליון סוגים ותבשילים--
אבל הכנתי רק דברים שאני מכינה פחות--
לשבת הכנתי כרגיל (כמעט),
לשבועות--הכנתי, פשטידות--של בצל וגבינה--
של אטריות-חריף,  
הכנתי בלינצ'ס ממולאים בגבינה,
מרק בטטות--
סלט ירקות עם גבינת מלוחה וזיתים שחורים וירוקים,
בורקס גבינה,
הכנתי פטריות מבושלות ביין על פיתות, ותבשיל קישואים.
כמובן את עוגת הגבינה המסורתית ממתכון של הבית של אימי ז"ל.
היה טעים ונעים.

לצפיה ב-'וזה נקרא שויתרת על מליון סוגים? יש פה מגוון שלטעמי מתאים '
וזה נקרא שויתרת על מליון סוגים? יש פה מגוון שלטעמי מתאים
21/05/2018 | 14:05
1
140
לארוח של 15-20 איש בשקט. כל הכבוד לך.
אני הכנתי בערך מספר דומה של מאכלים, אבל לכל הסופ"ש, ועוד בעלי עזר לי, ובסוף יום שישי הייתי פשוט גמורה. גם בגלל החום אבל גם מהעבודה במטבח.
לצפיה ב-''
21/05/2018 | 17:26
104
ראשית, כן זה ויתור על הרבה סוגים שהכנתי בשנים קודמות,
כמו עוגת קרם שניט, כמו,כדורי גבינה, וכדור שוקולד--בשביל הגשה,
כמו סלט פירות, הייתי ממשיכה בטוחה שהבנת את העין.

זה בהחלט הספיק, וגם היה לי מענין שהגשתי בלי עוד אופציות לבחירה
ונהננו , נכון שיום שישי היה נורא מבחינת אקלים,
ומענין היה שלא התאים מזגן, עשה לא נעים. 
לצפיה ב-'וואו...נשמע מעולה!!! אשמח למתכון לפשטידה :)'
וואו...נשמע מעולה!!! אשמח למתכון לפשטידה :)
22/05/2018 | 15:19
4
87
הבלינצים ההמולאים בגבינה היו מנה מלוחה או מתוקה?...
לצפיה ב-'לגבי המילוי '
לגבי המילוי
22/05/2018 | 15:48
3
115
של הבלינצס,
בגלל "אהבות" שונות של בני הבית אני מכינה גם וגם,
למילוי הגבינה המלוחה--אני לוקחת חצי חבילה של גבינת טוב טעם,
וחבילה של גבינת פיריאוס, מועכת ובוחשת יחד, מוסיפה חתיכות זיתים,
וקצת קורנפלור (כדי "להדביק").
למילוי של המתוק מחלקת לשנים, שניהם עם גבינה 5% רכ, מוסיפה שקית פודינג,
(לא משתמשת בחלמוים לא מבושלים כמו שנהגו פעם)
ו--2 חבילות סוכר וניל.
האופציה הנוספת--גבינה 5% רכה, עם כף פודינג וניל (כדי "להדביק") ומוסיפה ריבה, תות שאני מכינה, או אכמניות קנויה.

לא בשבועות--אני ממלאה אותם בתפו"א עפ פלפל שחור וקצת פטריות.

מתכון לאיזו פשטידה את מבקשת?
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
22/05/2018 | 20:14
2
71
בהתחלה חשבתי שמדובר בפשטידה אחת, אחכ הבנתי שמדובר ב-3...

הייתי שמחה למתכונים לפטידת האטריות והחריף...
לצפיה ב-'בבקשה,'
בבקשה,
22/05/2018 | 20:31
1
73
לבשל שקית אטריות (חצי ק"ג) אבל שלא יהיו רכות מידי,
פחות מהזמן שכתוב על השקית. לקרר,
להכין קצת קרמל (שמן עם סוכר--כדי שישחים)ולהוסיף לאטריות,
להוסיף 3 ביצים--
להוסיף 1/2 כוס פירורי לחם, 
להוסיף פלפל שחור בנדיבות.
לבחוש היטב,
אפשר לטגן משני צדדים בסיר.
אפשר לשים בתבנית ולאפות, 
הכל על אש/חום נמוך ובמשך זמן רב.

לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
22/05/2018 | 21:47
6
לצפיה ב-'התארחתי, אבל גם הבאתי איתי דברים'
התארחתי, אבל גם הבאתי איתי דברים
21/05/2018 | 10:26
151
אני הבאתי סלטים. כמובן היו המון מאכלי גבינה, אבל משום מה - אולי כל כמויות הגבינה והשמנת העצומות שנחשפתי אליהן גם בסופר וגם על שולחן החג - ממש לא בא לי גבינה. אז אכלתי רק מהסלטים. ונהניתי לי.
לצפיה ב-'אני השתדלתי לצמצם באגף הגבינות'
אני השתדלתי לצמצם באגף הגבינות
21/05/2018 | 13:21
141
התארחנו אצל אחותי, ואני הכנתי:
קציצות קינואה ועדשים שחורות
פשטידה עם פטריות, עלי סלק, כרישות והרבה טופו
חומוס
תפוחי אדמה בתנור
עוגת גבינה קרה עם ציפוי פירות יער

לצפיה ב-'חג שאני מאוד אוהבת ועדכון סרט'
חג שאני מאוד אוהבת ועדכון סרט
21/05/2018 | 13:28
167
אירחתי 15 אנשים ובישלתי כל מיני דברים: רביולי, ספגטי, פשטידות, מאפה תרד ובטטה, קנלוני, תפא קטנים בתנור, בורקסים סלט חסה גדול. גיסתי הכינה פיצה וחמותי גבינות. עוגת קרמשניט וקינוחים קטנים כמו כוסות, כדורי שוקולד, גלילי קצפת.
נשאר לי מלא אוכל שהספיק ליום ראשון ונשאר לי להיום ולמחר לעבודה.

מעדכנת שהלכנו לסרט שודדי האוצר לאו דה וינצי והילדים מאוד נהנו ממנו.
לצפיה ב-'אצלנו לסרט (הנוקמים) בעלי והגדולות הלכו ביום שישי.'
אצלנו לסרט (הנוקמים) בעלי והגדולות הלכו ביום שישי.
21/05/2018 | 14:08
148
ביום שבת היינו ביום הולדת לאחיין/ארוחת שבועות, עם לא מעט מוזמנים, ומאכלי שבועות. אמא שלי הביאה גם בלינצ'עס ורק אנחנו (הילדים שלה) אכלנו אותם . המארחת (גיסתי) הכינה עוגת גבינה פרורים עם ריבת פטל בכוסות, שהייתה מאוד טעימה. חוץ מזה היו קישים, בורקס, ג'חנון, סלטים, וכו'.
אחר כך בערב הלכנו לאכול ב"עד העצם" הרצליה שעומדת לסגור את שעריה, כדי להיפרד (אכלנו שם לא מעט לפני שנולדו הילדות). היה טעים, אם כי אכן חלה הדרדרות מסוימת (בעיקר מבחינת קימוץ ברטבים, שהיו מבחינתי גולת הכותרת של המסעדה בעבר).
ביום ראשון היינו במושב של החמים שלי. בבוקר הלכנו לבריכה, שהיו בה גם מתנפחים (בתוך ומחוץ לבריכה). לא הבאנו את המצופים של הקטנה, ולשמחתנו מכרו שם מצופים, אז קנינו לה. קנינו גם רובה מים, והשתמשנו בו בתהלוכה אחר הצהריים (שלל כלי רכב מקושטים עם אנשים עליהם, כשהקהל מתיז עליהם והם מתיזים על הקהל). אכלנו גם בבריכה וגם אצל חמותי, אבל לא היה שום דבר "שבועותי" בארוחות האלה...
לצפיה ב-'ילדה שלעיתים אלימה בבית הספר'
ילדה שלעיתים אלימה בבית הספר
16/05/2018 | 17:02
35
376
שלום לכולם,

ילדה בכיתה א',  שמפגינה אלימות לפעמים מול בנות אחרות בכיתה כתגובה למשהו שמעצבן אותה, מה יכולים ההורים לעשות ?
יש לציין שאין אלימות בבית, והיא הילדה האחרונה, ומרשה לעצמה לפעמים בלי לעשות חשבון (פעם בשבועיים .. פלוס מינוס)
לא משנה כמה דיברנו, ושכנענו, וניסינו, זה עדיין קורה, מה הייתם אתם עושים, פסיכולוג ? כדורים ? לפעמים זה מגיע למצב שבוא היא מרביצה למורה כשמגיעים לפסים קשים, והיא לא יכולה לרדת מהעץ הרגשי ... 
האם ישתפר בשנים הבאות ? האם יש למישהו/י נסיון בנושא ?
אם אפשר להתיחס לעניין , אנחנו מודעים היטב ל"אפס אלימות" וזו ממש אינה דרכינו.

לצפיה ב-'למה כדורים? מה הקשר?'
למה כדורים? מה הקשר?
16/05/2018 | 17:37
18
255
ואני לא בטוחה שלדבר ולשכנע יעזור. אם בשלב הזה היא כבר מרשה לעצמה להרביץ למורה, אני לא חושבת שהייתי מחכה לראות אם זה יעבור מעצמו עם הזמן. במקומכם הייתי פונה לקבלת טיפול רגשי (תראפיה, טיפול פסיכולוגי), כדי להבין את המקור להתנהגות וכדי לעזור לה לווסת את התגובות הרגשיות שלה.
איך בית הספר מגיב להתנהגות שלה?
לצפיה ב-'התשובה זהה בשתי השאלות'
התשובה זהה בשתי השאלות
16/05/2018 | 17:42
17
236
אני גם מאוד מקווה שיעבור עם הזמן,
בית הספר דוחף לתת רטלין או תרופה אחרת בכדי למנוע את ה"התפרצויות", אבל אנחנו מתנגדים , היא עוד ילדה קטנה, ולתת כדורים נראה לנו לא הגיוני פשוט, כיתה א' ...
אני מסכים איתך לגבי הטיפול הרגשי , את יכולה להרחיב בנושא ? אשמח

תודה רבה על התגובה ! 
לצפיה ב-'לא הבנתי,'
לא הבנתי,
16/05/2018 | 18:34
3
203
בי"ס דוחף לריטלין? הוא יכול להציע אבחון,
כדורים זה לאחר תהליך וקביעה של נוירולוג.
נראה לי--שאתם מבוהלים מהדרישה, הילדה וגם אתם 
צריכים להרגע, אני מניחה שההתפרצויות קורות גם בבית, ובטח 
לא התחילו רק עכשיו, אולי החריפו. 
ההצעות של 'הפוך' טובות, אני מציעה גם ללכת לקורס של הנחית הורים,
זה יכול לעזור לכם להגיב יותר נכון ולעזור לה. היא זקוקה לעזרה,
לא להטפות מוסר, ולא לענישה היא לא עושה מבחירה זה חזק ממנה.
לצפיה ב-'בית הספר אומר שהילדה צריכה כדורים, נקודה.'
בית הספר אומר שהילדה צריכה כדורים, נקודה.
17/05/2018 | 10:21
2
174
ואם לא יהיה קשה לטפל בה, אנחנו חושבים שלא נכון יהיה לתת כדורים לילדה בכיתה א' 
התחלנו הנחית הורים ואנחנו בתהליך ... 

תודה רבה על התגובה.
לצפיה ב-'חוזרת ואומרת,'
חוזרת ואומרת,
17/05/2018 | 11:51
1
144
ולא רק אני, עוד כתבו לך, 
בי"ס לא יכול ואסור לו לקבוע על תרופות.--
הוא יכול להעיש, הוא יכול להציע ללכת לאבחון, 
אתם יכולים לבוא למשא ומתן על דרך טיפול בילדה כשיש התפרצויות,
בי"ס  לא נותן כדורים--לא ממליץ עליהם--
אם תסכימו "לדרישה" שלהם--אפשר לתבוע אותם.
לילדה יש בעיה התנהגותית, צריך לעזור לה--נכון! זה לא החלטה שלו
לגבי תרופות.
אני הייתי מציעה לקחת אולי סיעת על חשבונכם--שתהיה איתה ולידה וכשהיא מתפרצת--תוציא אותה--תחבק אותה--ואולי בר בשלב לפני ההתנהגות האלימה.
תהיה המבוגר המרסן המכיל---
אח"כ כל השאר.
לצפיה ב-'נכון. בי"ס יכול לומר שלדעתו היא צריכה איבחון'
נכון. בי"ס יכול לומר שלדעתו היא צריכה איבחון
18/05/2018 | 19:58
90
אין להם שום מנדט או יכולת לקבוע שריטלין זה מה שיעזור לה.
שוב. ממש ממליצה לעשות אם כבר אבחון אצל פסיכולוג או פסיכיאטר שיוכל לעשות אבחנה מבדלת כי זה לא בהכרל adhd גם אם זה מה שבית ספר חושב. נאורולוג לא יודע לעשות אבחנה שכזו משום שזה לא תחום המומחיות שלו...
לצפיה ב-'בית ספר לא יכול ואסור לו לדחוף לשום טיפול תרופתי'
בית ספר לא יכול ואסור לו לדחוף לשום טיפול תרופתי
16/05/2018 | 19:13
11
178
בבית ספר אין רופאים, וגם אם עברתם אבחון נוירולוגי וגם אם הומלץ על טיפול תרופתי, לבית הספר אסור "לדחוף" טיפול.
אם יש התפרצויות, צריך לברר מה המקור שלהן. האם זה משהו שהיה בעבר - בגנים, למשל - או שהתחיל רק השנה?
ולמה רטאלין בעצם? האם היא אובחנה? האם בשיעורים היא לא מרוכזת, מוסחת, חסרת שקט, מפריעה, לא מקשיבה, מפטפטת?...טיפול תרופתי לא קשור לכיתה א'. יש ילדים שמקבלים רטאלין כבר בכיתה א' כי הם ממש זקוקים לו, וזה רק אחרי שעברו אבחונים.
אבל אם אין הפרעת קשב, ואם זה לא המקור לקשיים, אז צורת הטיפול צריכה להיות שונה.
קודם כל, לבית הספר יש פסיכולוגית, והיא יכולה - באישורכם - לעשות תצפיות על הילדה, לדבר עם המחנכת, להיפגש עם הילדה עצמה, וכך לנסות להבין מה קורה. בהתאם לזה גם ידעו להמליץ לכם על אפיק טיפולי הולם, מה שבלתי אפשרי לעשות בפורום אינטרנטי
אני יכולה לספר באופן אישי שבשנה האחרונה הבן שלי בטיפול רגשי אצל תראפיסט יוצא דופן, שמצוי בשיתוף פעולה הדוק עם בית הספר (פסיכולוגית בי"ס, מחנכת, מנהלת, יועצת), ואנחנו רואים בחודשים האחרונים שיפור משמעותי מאוד במצבו הרגשי.
כך שטיפול רגשי טוב, במיוחד כשהוא נעשה תוך כדי שיתוף פעולה עם גורמים בבית הספר, יכול להניב תוצאות חיוביות.
לצפיה ב-'זה שאסור לו לא אומר שלא יכול..'
זה שאסור לו לא אומר שלא יכול..
16/05/2018 | 20:15
4
179
מנסיון עתיר שנים, רוב המורות באמת לא מתערבות אבל היתה אצלנו אחת שבלי בושה כל הזמן אמרה לי להעלות את המינון של הריטלין לילד.. בשיא הביטחון והחוצפה, כאילו מדובר במינונים של ביסלי או במבה.
לצפיה ב-'אז באותה השנייה אומרים למחנכת, שעם כל הכבוד - על זה יחליט'
אז באותה השנייה אומרים למחנכת, שעם כל הכבוד - על זה יחליט
16/05/2018 | 21:30
3
178
הרופא של הילד ולא היא. ובסוף השנה מעבירים תלונה רשמית למנהלת ולפיקוח.
אני מודה שאני שומעת סיפורים כאלו לא מעט, אם כי בהדרגה הם הולכים ונעלמים. בשנים האחרונות משרד החינוך הוריד הוראות מאוד ברורות לצוותי בית הספר, עד כדי כך שמורים כבר  התחילו לפחד להמליץ להורים לקחת את הילדים לאבחון דידקטי, ורק כשההורים שואלים לדעתם, הם אומרים שבאמת חשבו שכדאי
חשוב שהורים ידעו שזה לא תפקיד המורים להמליץ המלצה כלשהי שקשורה לטיפול תרופתי (כן, לא, מינונים..), שאסור להם להמליץ או לדחוף או להתנות או לדבר על זה בכלל, ושיעמדו על זה בתוקף שתרופות זה מנדט אך ורק של רופאים ולא של אנשי הוראה.
לצפיה ב-'הלוואי וזה היה המקרה ...'
הלוואי וזה היה המקרה ...
17/05/2018 | 10:28
2
153
אני חושב שלא יעזרו תלונות למשרד, בסוף היום הם מחפשים ראש קטן ושקט, תרופות מבחינתם יכולות לעשות את זה הכי מהר, ועם הכי פחות בעיות .
לצפיה ב-'אולי כשילדה מרביצה למורה, המורה מתחילה להתייאש'
אולי כשילדה מרביצה למורה, המורה מתחילה להתייאש
17/05/2018 | 11:24
1
165
אתה מתאר ילדה שמרביצה לחברות ולמורה.

אולי המורה רואה שאין שיפור, ומתחילה לאבד סבלנות, ואכן רוצה טיפול מהיר.

היא לא רוצה ראש שקט. היא רוצה שלא ירביצו לה, והיא רוצה שהורים אחרים לא יתלוננו שמרביצים לילדה שלהם.
לצפיה ב-'את צודקת, ואני מוסיף את מה שקיבלתי כאן לטיפול '
את צודקת, ואני מוסיף את מה שקיבלתי כאן לטיפול
17/05/2018 | 16:29
132
שכבר התחלנו , תודה.
לצפיה ב-'פסיכולוגית בית הספר אומרת חד משמעית כדורים'
פסיכולוגית בית הספר אומרת חד משמעית כדורים
17/05/2018 | 10:25
5
203
בצורה מאוד אגרסיבית אגב, למרות שאסור לה, כמו שהבנתי,
היא אומרת שבלי כדורים לא יהיה אפשר לטפל בה,
אני כבר מתחיל לחשוב שהיא מקבלת משכורת מחברת התרופות כדי להתחיל את היפול כמה שיותר מוקדם, ולמקסם רווחים.
אנחנו נטפל רגשית,  אשמח לקבל פרטים של המטפל שלכם בפרטי , אם אפשר...
זה כנראה גם משהו שאנחנו צריכים לבדוק
לצפיה ב-'אני מהצפון, כך שאני לא בטוחה שזה רלוונטי.'
אני מהצפון, כך שאני לא בטוחה שזה רלוונטי.
17/05/2018 | 10:32
3
173
אני בטוחה שהיועצת לא מקבלת כסף משום גורם, אבל זה תמוה (שלא לדבר על אסור) על כך שבי"ס דוחף לתרופות מבלי לדעת מה הבעיה של הילדה. שלא לדבר על זה שאף אחד בבי"ס הוא לא רופא!!!
לצפיה ב-'אני ממש מסכים איתך, ומתפלא גם'
אני ממש מסכים איתך, ומתפלא גם
17/05/2018 | 10:56
2
175
אבל , נושא הכדורים עולה בכל פגישה אם בית הספר, והיועצ, הפסיכולוגית, וגם המחנכת והמנהלת מדברים רק על כדורים, כאילו שאם ניתן לה כדור , כל הבעיות יעלמו, והכול יהיה מקסים ....

אגב, אני יכול להבין שאם את נותנת לילד כדור שמשתק אותו, והוא יושב בכיתה ולא מוציא הגה כל השיעור,זה באמת פותר את הבעיה לבית הספר, מבחינתם שכל הילדים יהיו כאלה .... 
לצפיה ב-'שלא תבין אותי לא נכון. אני מאוד בעד טיפול תרופתי להפרעת קשב'
שלא תבין אותי לא נכון. אני מאוד בעד טיפול תרופתי להפרעת קשב
17/05/2018 | 11:02
146
אבל כשיש הפרעת קשב. כשזה מקור הקשיים, וכשזה משהו שפוגע משמעותית בתפקוד של הילד (רגשית, חברתית, לימודית..).
לא שמעתי ממך אמירה שהילדה עברה בדיקה נוירולוגית, ושיש הפרעת קשב שהיא ההסבר היחיד לבעיה. אם זה היה המקרה, יכול להיות שהייתי בדעת המערכת. אבל עד שזה לא המקרה, צריך קודם כל להבין מה הסיבה לקושי.
לצפיה ב-'אני לא אוהבת את הגישה שלך'
אני לא אוהבת את הגישה שלך
18/05/2018 | 05:33
150
אין בית ספר שרוצה שהילדים שם ישבו משותקים ולא יוציאו הגה כי הם על כדורים. כשאתה אומר "מבחינתם שכל הילדים יהיו כאלה" ו"זה באמת פותר את הבעיה לבית הספר", אתה למעשה אומר שבית הספר אשם בכך שאינו יכול להתמודד עם הילדה שלך. 
בית הספר נועד ללמד. בית ספר לא אמור ולא יכול להתמודד עם ילד שמפגין אלימות קיצונית. 
האחריות למצוא לילדה מקום וטיפול מתאים מוטל עליכם ההורים בשיתוף הפונקציות השונות של משרד החינוך. 
לפגישות תגיע במטרה לשתף פעולה, ולא עם הרגשה של אתם בבית ספר רוצים לסמם את כולם כדי לפתור לכם את הבעיות. 
שיהיה בהצלחה. 
לצפיה ב-'אכן אסור לפסיכולוג להמליץ על כדורים'
אכן אסור לפסיכולוג להמליץ על כדורים
18/05/2018 | 17:15
109
פסיכולוג איננו רופא ולכן אינו יכול להמליץ על טיפול תרופתי.

מה שכן פסיכולוג יכול לעשות הוא לעבור על המלצות של אבחון ובמידה ויש אבחנה והמלצה לטיפול תרופתי, לעודד אתכם לבצע את המלצות הרופא. כמו כן, פסיכולוג עשוי במצבים מסויימים להביע את דאגתו מכך שהמלצות הצוות הרפואי אינן מיושמות וכי בשל כך הבעיה עלולה להחמיר.

אני נתקל בהרבה מקרים שבהם רופא ממליץ על טיפול תרופתי (לבעיות קשב או לבעיות התנהגות) וההורים חוששים מכך ומסרבים לקיים את המלצות הרופא. במצב כזה אני מבהיר להם שזו כמובן זכותם להחליט איזה טיפול לתת לילד שלהם ואף אחד לא יכול להחליט בשבילם. יחד עם זאת, אני גם מבהיר שהמלצות הרופא ניתנו בגלל שלדעתו זה הטיפול האפקטיבי ביותר. ההורה כמובן יכול להתעלם וללכת על טיפול הומאופאטי, פרחי באך, רכיבה על סוסים ויוגה. אם זה מה שיעזור לילד - כולם יהיו מאושרים. אם לא, צריך להסתכל על המציאות כפי שהיא ולנסות טיפול חלופי. צריך רק לקחת בחשבון שבזמן הזה הילדה עלולה לצבור חוויות קשות של אלימות, הרס ותסכול. חוויות אלה עשויות היו להמנע אילו ניתן מלכתחילה הטיפול שהומלץ על ידי הרופא.

בשורה התחתונה - פנו לאיש מקצוע שאתם סומכים עליו (אולי אפילו רופא הילדים של הילדה), תפרסו בפניו את כל המידע הרלוונטי (מה אתם רואים בבית, תמסרו דו"ח חינוכי-תפקודי מבית הספר, איבחונים קודמים וכד') והוא ינחה אתכם מה לעשות. הוא עשוי להמליץ על המשך בדיקה ואיבחון והוא עשוי להמליץ על טיפולים ממוקדים בבעיה.

בהצלחה!
מידד כהן
פסיכולוג חינוכי
לצפיה ב-'היא עברה איבחון מסודר?'
היא עברה איבחון מסודר?
18/05/2018 | 19:55
73
של פסיכיאטר או ניאורולוג או פסיכולוג שמתמחה בבעיית קשב וריכוז?
אם לא אז כדאי לעבור אחד כזה ובלי קשר, אי אפר להחליט שהיא צריכה כדורים (או לקבל כדורים) בלי אבחון שכזה.

אגב, לנוכח הקושי בויסות הייתי בכלל לוקחת אותה לאבחון אצל פסיכולוג או פסיכיאטר שיוכלו לעשות גם אבחנה מבדלת ולא אצל נאורולוג שאין לו את המומחיות לכך.
גם שווה לבדוק ענייני ויסות חושי אצל מרפאה בעיסוק ובכלל נשמע שכדאי ללכת לטיפול רגשי והדרכת הורים כדי לעזור לה וכדי להביןמה גורם לה לנהוג כך...

לצפיה ב-'ללכת דחוף לפסיכולוג ילדים'
ללכת דחוף לפסיכולוג ילדים
17/05/2018 | 00:11
13
283
ילדה שמרביצה למורה בכיתה א' זה דבר מאוד חריג, ויש פה בעיה אמיתית. 
לא להזניח. ולשלוח את הילדה לטיפול ריגשי (רכיבה על סוסים, ציור, ועוד) בעיני זה להזניח. 
לצפיה ב-'מסכימה איתך לגבי רכיבה טיפולית, לא מסכימה איתך לגבי תראפיה'
מסכימה איתך לגבי רכיבה טיפולית, לא מסכימה איתך לגבי תראפיה
17/05/2018 | 07:41
11
221
תראפיה באומנות - על ידי תראפיסט/ית טובים - זה לא רק "ציור". ממש לא.
לגבי רכיבה טיפולית - הילדים שלי לא היו ברכיבה טיפולית, אבל במסגרת עבודתי פגשתי הרבה מאוד ילדים שעברו טיפול ברכיבה, ולצערי כמעט אף אחד מההורים לא הרגיש שחל איזשהו שינוי בעקבות הטיפול הזה. אבל זה לא המצב לגבי תראפיה בהבעה ויצירה (מה שאת קוראת לו ציור), בעיקר אם הוא נעשה על ידי איש מקצוע טוב.
אגב, הצעיר שלי היה שנה שלמה בטיפול אצל פסיכולוגית קלינית. לא ראינו קצה קצהו של שינוי, והייתה אפילו החמרה במצב. אחרי כמה חודשים אצל תראפיסט (באמת מעולה) יש שיפור ממש מקצה לקצה, שמורגש בבית הספר ובבית ובתחום החברתי. כך שטיפול פסיכולוגי הוא לא ערובה להצלחה.
לצפיה ב-'מה זה תראפיסט? '
מה זה תראפיסט?
17/05/2018 | 09:13
10
34
לצפיה ב-'תראפיסט=מישהו שעוסק בתראפיה '
תראפיסט=מישהו שעוסק בתראפיה
17/05/2018 | 10:06
9
166
נראה לי שלא ממש הבנתי את השאלה...
לצפיה ב-'איזה סוג של תראפיה? מה הוא עושה?'
איזה סוג של תראפיה? מה הוא עושה?
17/05/2018 | 10:10
8
34
לצפיה ב-'תיאורטית, יש לו תואר שני בתראפיה בהבעה ויצירה'
תיאורטית, יש לו תואר שני בתראפיה בהבעה ויצירה
17/05/2018 | 10:23
7
292
אבל הם לא מציירים או משהו כזה. הם בעיקר בונים ויוצרים דברים, גם משחקים, ויש ביניהם הרבה שיחות. לפני, במהלך, אחריי.. קשה להסביר, אין פה בדיוק מתכון למפגשים ביניהם. אבל הוא הצליח "לחדור" אליו מאוד מהר ולשמוע ממנו מאוד מהר דברים מאוד אישיים ואמיתיים (מה שהפסיכולוגית לא הצליחה במשך שנה שלמה). הוא ממש קלט אותו, והבן שלי מאוד סומך עליו ומרגיש שמבינים אותו. מעבר לזה, אני חושבת שמה שמאוד תרם להצלחה של הטיפול עד עכשיו הוא גם ההתעקשות של התראפיסט לנהל מפגשים אחת לחודשיים עם צוות בי"ס, וזה מאוד תורם לבי"ס (מחנכת, מנהלת וכו) להבין למה קורה מה שקורה ואיך לעזור ביומיום.
אגב, בבית הספר שלנו אכן מיישמים את מה ששמעתי עליו בכנס. בכנס דיברו על זה שהשנה הכניסו תפקיד למערכת שמוגדר כ"משלבת צרכים מיוחדים", שאמורה לא רק לעזור לילדים שהם לקויי למידה, הפרעת וקשב וכו', אלא גם לילדים שהם בקצה השני של הסקאלה, לילדים המחוננים, מתוך הבנה שלילדים מחוננים (בעיקר כאלו שהם "מאוד" מחוננים) יש צרכים מיוחדים, אחרים. אז בבית הספר שלנו באמת יש כזו, והיא אישה מדהימה. היא המורה לאומנות בבי"ס, ובהכשרה שלה היא למעשה תראפיסטית באומנות, והיא פשוט נהדרת, ורגישה ומקסימה. כבר כמה חודשים יש לה מפגשים אישיים עם הבן שלי אחת לשבוע, וזה כל כך חשוב לו וכל כך מעצים אותו, והקשר בינה לבין התראפיסט הוא מאוד מועיל ותורם.
בקיצור - כמו בכל מקצוע, יש תראפיסטים טובים וטובים פחות. היינו בעבר עם הבכור וגם עם הצעיר אצל תראפיסטים שלא היו טובים, או שהיו בינוניים. התמזל מזלנו שסוף סוף הגענו למישהו משכמו ומעלה במקצוע שלו, וסוף סוף אנחנו רואים תוצאות. מילד שדיבר על התאבדות לפני חצי שנה, הלך כל יום לבי"ס עם "שק" על הכתפיים וחזר כל יום בבכי, הוא הפך לילד שלא רוצה לעבור לבי"ס אחר (לפני שנה אם היינו מציעים לו את זה הוא היה רץ לשם בלי לחשוב פעמיים), הולך עם ראש מורם וחוזר עם "הכול סבבה".
לצפיה ב-' וואו. קשה לשמוע על מה שעבר עליו.'
וואו. קשה לשמוע על מה שעבר עליו.
17/05/2018 | 10:32
3
196
שמחה לשמוע שמצאתם מישהו שהוא מרוצה ממנו.
לצפיה ב-'עברנו תקופה מאוד לא פשוטה. הוא, אנחנו, כולנו ביחד'
עברנו תקופה מאוד לא פשוטה. הוא, אנחנו, כולנו ביחד
17/05/2018 | 10:37
2
210
רק עכשיו אני ממש מתחילה להבין מאיפה הכול הגיע ואיך זה הגיע למצב הזה. אני מאוד שמחה שהגענו אליו, כי הוא בעצם זה שדחף אותנו לעשות אבחון פרטי, כי הוא הבין שאם הילד היה כבר פעמיים בטיפול בעבר, אצל שני אנשים שונים, ולא השתנה שום דבר, סימן שאנחנו מפספסים משהו חשוב ולא מבינים בעצם מאיפה מגיעים הקשיים. בזכותו הבנו שהילד לא סתם מחונן, ורק ככה התחלנו להבין שזה בעצם קשור למצב הרגשי שלו. לפני זה פשוט לא הבנו שזה לא שני דברים שונים אלא דברים שהולכים יחד אצלו. תכלס רק ממש עכשיו, אחרי הכנס, אני באמת מתחילה להבין עד כמה זה קשור, וכמו שספרתי לך שם, מתחילה יותר לחקור ולרדת לעומק של הנושא הזה.
אבל כן, מבחינתי השינוי שקרה בחודשים האחרונים הוא כל כך גדול ומשמעותי, שקודם כל חזרנו סוף סוף לנשום כמו בני אדם (הסטרס שהיה עלינו היה פשוט גדול מלהכיל), ודבר שני - מבחינתי לשלם לאיש הזה לנצח 300 ש"ח בשבוע, העיקר שהבן שלי תמיד יישאר במצב רגשי סביר.
לצפיה ב-'איזה סוג אבחון פרטי הוא עבר?'
איזה סוג אבחון פרטי הוא עבר?
17/05/2018 | 15:35
1
151
אנא פרטי מה שאת יכולה, הבנתי שאת מהתחום, אפשר להשתמש במילים מקצועיות. תודה.
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה רלוונטי למקרה שלכם, אבל הוא עבר אבחון '
אני לא יודעת אם זה רלוונטי למקרה שלכם, אבל הוא עבר אבחון
17/05/2018 | 19:37
171
פסיכולוגי על ידי פסיכולוגית קלינית, שבדקה אינטליגנציה וגם מאוד העמיקה בחלק הרגשי.
באבחון הפסיכולוגי גילינו שיש לו IQ מאוד מאוד (ועוד מאוד אחד לא יהיה יותר מדי) גבוה (היא הגדירה אותו "מחונן על"), ורק אז התחלנו להבין שהקשיים הרגשיים שלו, שהופיעו כבר בגיל שנתיים, הם חלק מהתמונה של המחוננות, ולא נפרדים ממנה. ידענו שהוא ילד חכם אבל לא ידענו עד כמה, ולא הבנו שזה משפיע על האופן בו הוא תופס, חווה ומעבד את העולם, ולכן גם על האופן שבו הוא מגיב אליו. האמת שאנחנו רק בתחילת דרכנו להבין את הקשרים האלו אבל משהו סוף סוף התבהר לנו ולמערכת. ותחילת ההבנה שלנו גם נתנה לו הרגשה שרואים אותו ומבינים אותו, מה שלא היה קודם, ואין לי ספק שזה הבסיס עליו נבנה השינוי בחודשים האחרונים.
לצפיה ב-'וואוו , איזה סיפור, ואילו תוצאות'
וואוו , איזה סיפור, ואילו תוצאות
17/05/2018 | 10:33
1
198
החכמתי,

אגב, מה מחפשים כדי למצוא כזה תראפיסט ? איך מגיעים אל אנשים במקצוע שלו ? 
גוגל ? 
לצפיה ב-'אני הגעתי מהמלצות אישיות. קבלתי עליו כמה וכמה המלצות מכמה '
אני הגעתי מהמלצות אישיות. קבלתי עליו כמה וכמה המלצות מכמה
17/05/2018 | 10:40
164
מקורות שונים, והם צדקו.
לצפיה ב-'וואו'
וואו
18/05/2018 | 05:35
170
איזה סיפור. זה נשמע לי נורא לשמוע את הילד שלך, ועוד כל כך צעיר, מדבר על התאבדות. אוי ואבוי. מזל שמצאתם את האנשים הנכונים לעזור לו. שימשיך להיות טוב, הלוואי. 
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
17/05/2018 | 10:31
166
ואנחנו לא מזניחים, במקביל לטיפול שלנו בנושא, באתי לשאול ולקבל דיעות נוספות.
הילדה כבר ראתה יותר מספיכולוג אחד, ומקבלת גם יפול רגשי.
לצפיה ב-'לא כתבת איזה אבחונים עברה ואם יש אבחנה'
לא כתבת איזה אבחונים עברה ואם יש אבחנה
17/05/2018 | 11:48
1
240
כלומר האם מדובר בהפרעת קשב, בבעיות רגשיות ועוד. עד שאין אבחנה אין פתרון. אני חוששת שהכדורים שבי"הס מדבר עליהם הם לא ריטלין (שרלוונטי רק אם יש אבחנה של הפרעת קשב, בשביל זה צריך נוירולוג או רופא בהתפתחות הילד שמוסמך לאבחן זאת), אלא כדורי הרגעה פסיכיאטרים. ואם זה המצב, לא אתפלא אם תמצאו את עצמכם בוועדת השמה לחינוך מיוחד בקיץ הקרוב. מצד ביה"ס, אף אחד לא צריך לחטוף ממנה, לא המורה ולא הילדים (האם אתה היית מוכן לקבל אלימות שמופנית כלפיך פעם בשבועיים כחלק מהתפקיד שלך בעבודה?), והכלי היחיד שיש להם זה להעביר אותה לחינוך מיוחד, שם היא תקבל תשומת לב אשית שיכולה להתמודד עם זה.
אם אתה שואל מה הייתי עושה, אז במקומכם הייתי "משתוללת" על אבחון מדויק היום ( בעצם אתמול). זה לא "לראות שני פסיכולוגים" אלא להתעקש להגיע לאנשי מקצוע שיכולים לתת אבחנה ותשובות למה הגורם לאלימות שלה ואיך למנוע אותה, ולהגיע אליהם ממש עכשיו, לא בעוד חודש. אם יש לכם היכולת הכלכלית, אז פרטי, ולאנשי המקצוע הכי טובים והכי מומלצים. רק כשתדעו מה הבעיה יהיו לכם כלים להתמודד עם ביה"ס ולקבל החלטות שטובות לילדה ולכם.
לצפיה ב-'זה הכיוון , תודה רבה על התגובה ! '
זה הכיוון , תודה רבה על התגובה !
17/05/2018 | 16:26
48
לצפיה ב-'לא יודעת מה לעשות עם הילד'
לא יודעת מה לעשות עם הילד
14/05/2018 | 09:01
23
499
סיפרתי כבר שלפני כמה חודשים שלבן הגדול שלי הייתה תקרית - הוא השתתף בתחרות, לא יצא מרוצה וכתב מכתב (בעיני, מנומס למדי) בשמה של כל הקבוצה. במקום שמטעמו הוא מתחרה עשו מזה סיפור - נזפו בו, דרשו שיכתוב מכתב הבהרה.
עכשיו שוב תקרית - הם כמה קבוצות שמתחרות בתחרות, אחת הצליחה בתחרות ארצית ויצאה לבינלאומית. משום מה הוא העלה סרטון שלהם עם התוצאה הכי לא טובה שלהם לקבוצת ווטסאפ ארצית של התחום. הטענה היא שביקשו ממנו להוריד, הוא סירב והם עירבו שוב את הנהלת המקום. ששוב נזפה בו ושיחות ובירורים וכד'. אתמול התקשרו אלי כי רוצים שנבוא לשם לדון מה קורה ולמה הוא מתנהג ככה.
חשוב לציין שמעולם לא הייתה שום תלונה מאף מורה / מדריך עליו. הוא לא ילד עם הרבה חברים, אבל הוא יודע לקבל סמכות ומעולם לא עשה בעיות. בגדול, הוא מסתדר נהדר עם מורים.
בכוונה עוד לא דיברתי עם הילד, יש לו השבוע כמה מבחנים חשובים, ואני יודעת שאם נפתח את הנושא, זה יפגע לו ביכולת להתרכז. נדבר איתו בסוף שבוע. אז ככה שכרגע באמת אין לי מושג מה הוא יגיד.
בכל מקרה, באופן כללי הוא לא תמיד יודע איך להתנהג. בקטע מה לומר ולמי, קצת אימפולסיבי. לא פעם מציק לאח הצעיר ממנו. עם הכניסה לגיל ההתבגרות עוד יותר חסר סבלנות.
אבל בגדול, הוא ילד טוב. לא מאמינה שהעלה את הסרטון כדי לפגוע (גם לא הייתה קנאה כי זאת קבוצה שמתחילת השנה הוא ידע שהיא טובה יותר - מוכרבת מילדים גדולים יותר). לא יודעת למה סירב להוריד - אולי נעלב מאופן הבקשה ואולי באמת רצה לעשות דווקא.
מה שמאד מטריד אותי זה שהוא לא סיפר לנו כלום. ויותר מזה - לא ראיתי כלום בווטסאפ (הסתכלתי אתמול כשהלך לישון, בגדול הפסקתי לחטט השנה כי הוא ביקש פרטיות) - יש מצב שמחק. שני הדברים מדאיגים אותי בלי קשר להתנהלות הספציפית.
חוץ מזה, אני תוהה איך עלי לפעול. ברור שאדבר איתו ואבין מה קרה. אם התנהג לא כשורה - אדבר איתו על זה, אפילו בהרחבה. השאלה היא איך לפעול מול המקום. האם באמת לשבת איתם ולדון במצב או להגיד שדיברתי איתו ומבחינתי הנושא סגור לדיון.
יש לי תחושה שהם מגזימים קצת, כאילו שומרים על הכבוד שלהם אבל בקטע מוגזם. כי נכון שהוא היה צריך להוריד את הסרטון - אבל רק כי ביקשו ממנו ובלי קשר לתוכן הסרטון. אני תוהה האם בהנהלה היו פועלים אותו הדבר אם היה מעלה את הסרטון הכי טוב של הקבוצה, ועדיין אחד המשתתפים היה מבקש ממנו להוריד.
בעיני, הכי נכון פשוט להפסיק את ההשתתפות שלו ולסגור עניין. שתי בעיות: הוא מאד לא רוצה להפסיק (אתמול רמזתי לו שזה יפנה לו זמן וכד') + הוא עדיין מתעניין בנושא ואין מקום אחר בסביבה שהוא יוכל לעסוק בו.
בנוסף, גם אחיו הצעיר לומד שם, כרגע לא מעוניין בנושא הספציפי. אבל ההנהלה היא כללית, לא של התחום הזה. כך שאני עדיין חוששת.
ואין שום סיכוי בעולם שהצעיר יסכים לא ללכת לשם, כל השבוע הוא מחכה לזה. ובעיני, זה גם באמת מעשיר אותו גם בקטע של לימודים וגם בקטע החברי. ככה שגם לפוצץ הכל אני לא יכולה.
לצפיה ב-'אני מודה שאני לא מצליחה לגבש עצה. אבל'
אני מודה שאני לא מצליחה לגבש עצה. אבל
14/05/2018 | 09:15
1
248
מבין השורות ומדברים אחרים שאת כותבת נראה שהילד הוא ילד מיוחד.
אני תוהה האם אי פעם התייעצת עם איש מקצוע/ הדרכת הורים בשביל לנסות ולהבין מה מניע את הילד, לקבל תמונה מלאה עליו.
האם הילד עצמו היה בשיחות בטיפול כלשהו?

נראה לי שלהעלות סרטון עם תוצאה נמוכה על קבוצה שזה עתה ניצחה, יש בכך מהרצון להקטין/להשפיל/ להרע לה

גם בעיני מה שיותר מפריע זה שלא סיפר לכם ולא שיתף ומחק את כל ההתכתבות בנושא
ודווקא זה שפנו אליכם נותן לך כלי טוב ללמד אותו שבסופו של דבר הדברים מסופרים ושצריך לשתף.

יתכן ואת יכולה להציב אולטימטום, שאחרי שתי פעמים שכאלו במידה ותהיה עוד התקלות של התנהגות שכזו הוא יעזוב את הפעילות לתקופת מה.

יש גם סיכוי שהוא פועל באינסטנקטיביות מבלי לחשוב כשמרגיש מנוצח
ולא חושב ומבין את המשמעות.
ועל כך צריך לעבוד איתו
לצפיה ב-'רשמתי שהוא לא חושב יותר מדי לפני שפועל'
רשמתי שהוא לא חושב יותר מדי לפני שפועל
14/05/2018 | 09:39
209
הקבוצה לא הייתה בתחרות איתם, התמודדו במקצה אחר לחלוטין. והם גם לא זכו בבינלאומית.
גם עברו כמה חודשים מהתחרות הארצית. כך שהוא לגמרי השלים עם המצב.
והוא לא ילד מיוחד. כן אימפולסיבי וכן חסר ביטחון. כן התחיל את גיל ההתבגרות. אבל לא משהו מוגזם. ובלי קשר, כן היה תקופה קצרה בטיפול פסיכולוגי, הפסיכולגית עזבה, והוא ולא רצה להמשיך עם מישהי חדשה.
ולגבי התחום - אי אפשר לעזוב לתקופה. אם עוזבים, לא ניתן לחזור.
ואני מבינה שלדעתך ההנהלה כן פועלת נכון כשהיא עושה בירורים ושיחות נזיפה וכד'.

לצפיה ב-'אין לי עצה מעשית וגם לא תובנות מרחיקות לכת אבל..'
אין לי עצה מעשית וגם לא תובנות מרחיקות לכת אבל..
14/05/2018 | 09:43
1
207
מה שאני יכולה לומר מהתרשמות כללית, שנראה לי שההתנהגות הזאת היא חלק מגיל ההתבגרות. מזכיר לי קצת שגם אצלי, הבן הצעיר, שהיה תמיד הכי חברותי, מתחשב, אמפתי ובעל טאקט התחיל לגלות לפעמים התנהגויות סוציופתיות בבית הספר. הוא בן 12  ולדעתי גם אצלו זה גיל ההתבגרות.

לדעתי, בשלב זה, הייתי מאפשרת לילד להתמודד בעצמו עם תוצאות מעשיו. הייתי משוחחת איתו ומודאת שהוא מבין מה לא עשה בסדר, ומנסה להבין למה עשה, זה הכל. ממש לא הייתי מחליטה בשבילו שאני מוציאה אותו מהחוג או משהו כזה. זאת בריחה מהתמודדות! מחר הוא יעשה טעות דומה בבית הספר או בחוג אחר, או סתם בקרב חבורת חברים שלו ואז מה תעשי? בקיצור, הייתי משוחחת איתו על הנושא, הייתי הולכת לפגישה ומשתפת פעולה, אבל בשום אופן לא מסכימה לקחת את הענין על עצמי. אם יש לו בעיות בחוג שיתמודד בחוג ושהם יחליטו איך הם מתמודדים מולו, לא מולך. את יכולה להסביר ולדבר איתו אבל לא לעשות לו סנקציות על משהו שקורה בחוג/תחרות מה שזה לא יהיה. שם זה כבר הסיפור שלו מול ההנהלה. את לא צד בענין. כך הוא ילמד שלמעשים שלו יש תוצאות ואם התוצאות לא נעימות לו, הוא ינסה להמנע מהם בפעם הבאה.
לצפיה ב-'אסביר לך מה הבעיה'
אסביר לך מה הבעיה
14/05/2018 | 09:56
192
שהוא יחשוב שהתנהגות כזאת תגרום בעיקר למצב בו מבוגרים כועסים עליו. כי כל הדגש כרגע הוא על שיחות נזיפה / מפגשי בירור עם ההורים וכד'.
לא נראה לי שהוא מבין שהתנהגות כזאת תרחיק ממנו ילדים. אני מפחדת שבסוף יישאר בלי חברים.
לצפיה ב-'בהסוס מה, אני מגיבה.'
בהסוס מה, אני מגיבה.
14/05/2018 | 10:38
3
225
וז בסדר אם לא תקראי. את לא אוהבת את קו החשיבה שלי--זה לגיטימי,
אבל חשוב לי גם להגיד לאמהות אחרות--
הייתי מפרידה בין כמה אלמנטים---
המקום שהוא שם--נעלב, זכותו, אבל הוא איננו המחנך--
את לא אמורה לשתף פעולה עם העלבון שלו--
מולם--תגידי, הוא נער מתבגר, אני מלמדת אותו ויגדל וידע,
בכתיבה שלו לא ניסה להעליב, הוא אוהב את המקום ואת התחרות,
ולכם יש יותר כח ממנו--אז נזיפה אני לא מסכימה שתתנו--
את ההסבר והנזיפה אתן בבית--מקסימום תבקשו ממנו שלא ידוח על המקום.

ובבית--אל תנזפי כן, תלמדי אותו, ולא את לא צריכה לראות כל מה שכותב,
את תגידי לו הגנתי עליך שם--אבל להבא אתה תצטרך להגן על עצמך,
אתה בוגר ויש אחריות שלך למעשים שלך--זה חינוך לעצמאות, זה לבזר סמכויות.
ומצד שני לא לקרע את היחסים לא איתו וגם לא איתם.

לצפיה ב-'אני דווקא כן מסכימה איתך, זאת הבעיה'
אני דווקא כן מסכימה איתך, זאת הבעיה
14/05/2018 | 11:04
2
221
אני לא מרגישה בנוח ללכת להיפגש איתם. בעיני הם מגזימים. אני גם לא מסכימה עם הגישה הזאת שקוראים לו לחדר כשכמה מבוגרים בעלי תפקידים שם, וכולם נגדו. בעיני, זה מוגזם והייתי רוצה להגיד להם שזה לא מקובל עלי.
אבל זה כן "לצאת" נגדם. ואם אעשה זאת, לא בטוח שהוא יוכל להישאר שם. ואולי אפילו ימצאו תרוץ להעיף את אחיו.
בבית ברור שנטפל, זאת לא שאלה בכלל.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
14/05/2018 | 17:20
156
להכנס לבד, ולומר שיש לך הערכה גדולה למה שהם עושים,
עובדה שהילדים שלך נהנים שם ואת שמחה בכך,
אבל גם לי שאדם מבוגר מביך לשבת מול כולכם--נושאי תפקידים,
כשאני יודעת שאתם כועסים,
אז מה אתם מצפים מנער? שעדין מגבש את הזהות שלו את העצמאות שלו.
הוא לא מקלקל לכם כי הרבה כותבים עליכם טוב.
הוא לא מודע לחומרה של הדבררים, אז תשאירו בבקשה לי לטפל בו ולומר לו,
ותשאירו את זה מאחור. בתקוה שיתבגר.
זהו--זה המסר.
ובבית זה מצריך הסבר והכונה לא ברוגזה אלא בללמד מערכות יחסים.
לצפיה ב-'במה הם מגזימים?'
במה הם מגזימים?
17/05/2018 | 00:48
109
ההתנהגות שלו מקובלת עלייך? לך זו נראית התנהגות סבירה לפרסם את המשחק הגרוע של הקבוצה המנצחת לאחר שהיא הוכרזה כמנצחת?
לך נראה סביר שנער שהמבוגרים שאחראים על הקורס אומרים לו להוריד את הסרט הזה, מתעקש ולא מוריד?
לצפיה ב-'אני חושבת שסדרי העדיפויות שלך הם לא נכונים.'
אני חושבת שסדרי העדיפויות שלך הם לא נכונים.
14/05/2018 | 15:07
236
הילד לא יודע להתנהג עם ילדים אחרים, עושה דברים שפוגעים באחרים, ואז מסרב כשמבקשים ממנו.
בימינו זו בקשה אלמנטרית "העלית סרטון שמביך אותי, בבקשה תוריד". ובדרך כלל - מורידים. מלכתחילה - מה זה העסק שלו להעלות סרטים של קבוצה אחרת? מילא העלה - ביקשו, שיוריד. למה הוא חייב לעשות דווקא?

וחבל שעם כל זה שהוא לא יודע להתנהג עם אחרים, לא משתף פעולה, 
הדבר שהכי מפריע לך זה שהוא לא משתף אותך.

הוא מתבגר. למתבגרים יש צרות חברתיות, והם לא משתפים את ההורים.

אז במקום להתמקד ביחסים שלך עם הילד, תתמקדי בלעזור לו לתקן את היחסים שלו עם שאר העולם.

אל תחליטי בשבילו לעזוב. תסבירי לו שמריקושטים שמגיעים אלייך (כי את לא יודעת הכל. כי הוא לא משתף. אולי הוא עשה עוד דברים שפגעו או הרגיזו) את מבינה שהוא מסתכסך שם, וכדאי לו לנסות לתקן.
זהו.
שהוא יחליט מה הוא רוצה
לצפיה ב-'אני חושבת שגם כאן '
אני חושבת שגם כאן
17/05/2018 | 00:42
1
167
יש צורך בטיפול פסיכולוגי. 
הילד מתנהג בצורה לחלוטין לא מקובלת ובצורה שפוגעת בו. 
יש משהו מאוד לא נעים (וזה כי אני בוחרת בעדינות רבה את דברי) בכך שהוא מעלה את המשחק הגרוע של הקבוצה המנצחת. את אומרת שהוא לא קינא וידע מראש שהם ינצחו, מדוע הוא עשה זאת? כדי לפגוע בהם? גם ההתעקשות לא להוריד כשבחוג מבקשים ממנו להוריד היא התנהגות לא נורמטיבית. 
אני מניחה שההתנהגויות האלו צצות גם במקומות אחרים?
לדעתי, גם אם הילד לא מסכים, אתם חייבים להתעקש שימשיך את הטיפול הפסיכולוגי. אתם אלו שאמורים להחליט מה לטובתו, גם אם הוא מסרב. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/05/2018 | 09:31
147
שוב, עוד לא דיברתי איתו - נדבר על זה היום בערב.
אכן ההתנהגות שלו לא הגיונית ואני מקווה שיספק איזשהו הסבר סביר ולא נגלה שיש לו סתם אופי נוראי.
רק לדייק - הוא סירב להוריד כשהילדים ביקשו, לא המבוגרים.
והוא גם טען שסתם שם סרטון, ולא הבין שזה ציון נמוך.
וזה לא קשור לניצחון - זאת כבר הייתה תחרות אחרת, חודשיים אחרי המקורית. והם לא ניצחו אלא רק השתתפו. והם נסעו כנציגים של המקום, כך שהם גם ייצגו את הבן שלי.
ובשום מקום אחר מעולם לא היו בעיות כאלה. הוא מאד אהוב ע"י צוות המורים בכל בית ספר שלמד / חוגים שהשתתף. יותר מזה, המורים פונים אליו מיוזמתם כשהם צריכים משהו (דוגמה מלפני חודשיים - הוא עזר למחנכת לארגן ילדים בחדרים בטיול שנתי - מן הסתם הוא לא החליט אבל ניהל רשימות של שיבוץ).
לצפיה ב-'דיברתי עם הילד והוא סיפר סיפור אחר'
דיברתי עם הילד והוא סיפר סיפור אחר
17/05/2018 | 21:52
8
170
בזמן התחרות שידרו אותה תוך כדי וילד אחד שאל האם מישהו יכול לצלם לו כי יש לו בעיה באינטרנט או משהו. והבן שלי צילם ושם בקבוצה. אכן זאת הייתה תחרות עם ביצועים בינוניים אבל הילד צילם שם רק כי ביקשו.
כעבור דקה פנה אליו איזה ילד וביקש למחוק. והוא מייד מחק. והרי באמת אפשר למחוק רק 7 דקות אחרי שמפרסמים משהו.
אחרי זה הוא כן שאל מה קרה ולמה ההוא מכריח אותו למחוק והיה שם ויכוח כלשהו. הבעיה שבסוף ההוא ביקש למחוק את השיחה והבן שלי אכן מחק את השיחה. וזה קצת חשוד אבל אין לי דרך לבדוק.
וזהו. וכשהוא ניסה להסביר את זה כשקראו לו, אז היא רק כעסה עליו. ולא היו שם ילדים שהתלוננו ואי אפשר היה להשוות גרסאות.
אני מאמינה לו כי הוא פזיז אבל לא רע. ובעלי חושב שהוא משקר. כי באמת הכל נשמע תמים מדי לעומת הרעש שנהייה מזה.
אז אמרתי לבן שלי שיכתוב לילד ההוא הודעה בפרטי כמובן. שיכתוב שבגלל שהוא אמר שהבן שלי לא מחק כשביקשו, אז עכשיו הם עושים סיפור מזה. וזה לא הוגן. ואז נראה מה הילד יגיב.
לצפיה ב-'לא הבנתי אם הוא כן מחק או לא מחק בסוף'
לא הבנתי אם הוא כן מחק או לא מחק בסוף
18/05/2018 | 01:10
104
ומה הבעיה לבקש מהילד שביקש ממנו לצלם שיספר גם הוא את גירסתו וכך תוכלו להצליב גירסאות
לצפיה ב-'אני לא מצליחה לעקוב אחר מה בדיוק קרה'
אני לא מצליחה לעקוב אחר מה בדיוק קרה
18/05/2018 | 05:38
121
בכל מקרה, אם כתבת שהוא ילד אהוב ואין איתו בעיות דומות במסגרות אחרות, אז באמת לא שווה לעשות מזה רעש. 
לצפיה ב-'לא נשמע אמין. המורים ראו את הסרטון או לא?'
לא נשמע אמין. המורים ראו את הסרטון או לא?
18/05/2018 | 08:31
5
113
 אם הוא מחק אחרי פחות מ7 דקות, אז ככל הנראה כמעט אף אחד לא ראה שם את הסרטון הזה, בטח לא המורים.
את רוצה להגיד שקבוצת מורים עשתה לילד שיחה, רק בגלל סרטון שאף אחד מהם בעצם בכלל לא ראה?

במקום לשלוח מסר פרטי אל הילד ההוא, אני מציעה לשלוח הודעה או להרים טלפון למורה ולברר מה קרה מנקודת המבט שלה. היא ראתה שם סרטון? 
לצפיה ב-'אולי בכלל השיחה לא היתה בגלל הסרטון, אלא בגלל מה שהיה אחכ'
אולי בכלל השיחה לא היתה בגלל הסרטון, אלא בגלל מה שהיה אחכ
18/05/2018 | 08:41
111
אם התיאור של הילד קרוב למציאות, אז אולי כל הבירור לא היה כעס על עצם העלאת הסרטון, אלא על המריבה שנפתחה מאוחר יותר, בעקבות הורדת הסרטון. אולי השיחה בפרטי עם אותו ילד היתה בעייתית? זה גם יכול להסביר למה הוא מחק אותה.

בכל אופן - נשמע לי שכדאי לברר עם המורים מה בדיוק הם חושבים הבעיה. לא ברור אם הילד לא מבין מה הבעיה, או שהוא מבין אבל לא רוצה לשתף אתכם.

לצפיה ב-'זה בדיוק מה שקרה'
זה בדיוק מה שקרה
18/05/2018 | 11:24
3
128
ראיתי בעצמי שהייתה התכתבות בקבוצה. ואז אחד הילדים ביקש שיצלמו לו. הבן שלי צילם ופרסם. כעבור כמה דקות ההודעה נמחקה. בוודאות המנהלת שנזפה בו לא ראתה את הסרטון.
לצפיה ב-'אם היא לא ראתה, אז לא על זה היא נזפה.'
אם היא לא ראתה, אז לא על זה היא נזפה.
18/05/2018 | 13:18
2
105
אם לוקחים ילד לשיחה "למה העליתי סרטון וסרבת להוריד אותו?"
הילד צריך לענות "העליתי כי ביקשו. הנה , תראי את ההתכתבות. אחרי דקה ביקשו שאוריד, והורדתי מיד. הנה, תראי - אין פה שום סרטון".

את מתארת ילד שלא כלכך יודע להתנהל לא עם חברים, ולא עם מבוגרים. 

אתם יכולים לדבר עם המנהלת הזו, בלי הילד. שתסביר לכם איך היא רואה את הדברים. היא תסביר למה היא נזפה בו על דבר על משהו שעל פניו נראה מאד פעוט.
לצפיה ב-'הילד שהתלונן שלח לה צילום מסך של השיחה'
הילד שהתלונן שלח לה צילום מסך של השיחה
18/05/2018 | 14:45
1
128
והיא לא דיברה איתו בכלל.
הבן שלי דיבר היום עם הילד הזה.
ואחרי שרשמתי לה שביררתי מה קרה (והיא לא נתנה לבן שלי לדבר, אגב), היא עדיין מתעקשת שנפגש.
לצפיה ב-'ולמה את מתעקשת לא להיפגש? את לא סקרנית?'
ולמה את מתעקשת לא להיפגש? את לא סקרנית?
19/05/2018 | 11:18
102
אם הייתי חושבת שמישהו כל הזמן מתנכל לבן שלי, הייתי מנסה להבין למה.

בפרט כשזה ילד עם בעיות רגשיות וקשיים חברתיים. 

הייתי מנסה לדוג כל בדל אינפורציה כדי לעזור לו בעתיד.

למשל, להציע לו להתרחק מילדים מסויימים. או לעזור לו להבין איך הוא יכול לפתור בעיות מול מבוגרים, בלי להסלים את הבעיה.
לצפיה ב-'שלחתי הודעה שטיפלנו בנושא והם דורשים מפגש'
שלחתי הודעה שטיפלנו בנושא והם דורשים מפגש
18/05/2018 | 13:14
2
150
עם היועצת והמנהלת של המקום. כולל ילד.
אין לי חשק לפגישה הזאת וגם לא נראה לי נכון להסכים שהילד ישתתף. לא יודעת מה לעשות.
לצפיה ב-'שתי אופציות '
שתי אופציות
18/05/2018 | 14:21
116
האחת--לבוא לפגישה בלי הילד--לנמק באיזו סיבה,
לשמע מה רוצים להגיב לענין וזהו.
השניה--להתקשר ןולשאול מה אתם באמת רוצים? 
לשבור את הילד? להעיף אותו? להעניש אותנו.
בעיננו כל תקרית מקבלת ממדי מפלצת. כשאתם בעיקרון עובדים עם נוער בגיל העשרה. בואו נסגור כאן לאן חותרים --

לצפיה ב-'אם את לא רוצה שהילד ישתתף'
אם את לא רוצה שהילד ישתתף
18/05/2018 | 16:14
130
אז אל תסכימי. את יכולה להודיע להם שהילד מגיע אבל מחכה בחוץ ורק אחרי שתשוחחי איתם בלעדיו, תחליטי אם להכניס אותו לשיחה.
לצפיה ב-'עזרה בקניית ערכת מיקרוסקופ לילד'
עזרה בקניית ערכת מיקרוסקופ לילד
16/05/2018 | 22:26
1
76
היי, אשמח לשמוע מניסיון של ההורים פה - למישהו יצא לקנות מיקרוסקופ\ערכת מיקרוסקופ לילד בגילאי היסודי?
רוצה לדעת שלא אקנה סתם צעצוע דמוי מיקרוסקופ, אלא משו שממש מגדיל ואפשר לראות בו דברים שאי אפשר לראות דרך זכוכית מגדלת

תודה
לצפיה ב-'יש ברמת גן, מאחורי מתחם עלית, חנות מתמחה'
יש ברמת גן, מאחורי מתחם עלית, חנות מתמחה
22/05/2018 | 07:21
41
כשהבן שלי היה בכיתה ד וביקש מיקרוסקופ מההורים שלי, אבא שלי הלך לשם, והם ידעו לכוון ולהמליץ על מיקרוסקופ שהוא לא צעצוע, אלא מקצועי ומתאים מצד אחד, אבל לא יקר ומשוכלל מידי מצד שני.
ממליצה לך לבדוק בחנויות שמתמחות בנושא, באזור מגוריך. הם ידעו להתאים לך מיקרוסקופ לצרכים ולתקציב.
לצפיה ב-'סרט שווה לשבת לילדים?'
סרט שווה לשבת לילדים?
16/05/2018 | 09:39
5
143
גיל שבע-שמונה

בדקתי אופציות:
לאו דה וינצי
הצילו כיווצתי את ההורים
לעוף על אפריקה
הקדמונים
לעוף עם ערפד
פיטר ראביט
פדינגטון 2
לצפיה ב-'אין לי המלצות, אבל הקטן מתכנן לראות את פדינגטון בסו"ש הקרוב'
אין לי המלצות, אבל הקטן מתכנן לראות את פדינגטון בסו"ש הקרוב
16/05/2018 | 09:54
92
והוא בן 9 וחצי... נראה לי שהוא מאוד נהנה מהראשון, ולכן ממש רוצה ללכת לשני, למרות שאני לא בטוחה שזה ממש לגילו. אבל מ'כפת לי
את כל היתר אני לא מכירה, סורי.
לצפיה ב-'לא מכירה את כולם'
לא מכירה את כולם
16/05/2018 | 10:39
90
בן 8 ובן 9.5 ראו את פדינגטון 2 ומאוד התלהבו
לצפיה ב-'על פדינגטון שמעתי המלצות מאד חמות'
על פדינגטון שמעתי המלצות מאד חמות
16/05/2018 | 15:02
16
לצפיה ב-'פיטר ראביט מקסים '
פיטר ראביט מקסים
17/05/2018 | 00:49
16
לצפיה ב-'מעדכנת גם פה'
מעדכנת גם פה
21/05/2018 | 13:29
51
ראינו את לאו דה וינצי והילדים מאוד אהבו.
פדינגטון נבדוק גם בגלל כל ההמלצות

תודה בנות!
לצפיה ב-'נושא לדיון'
נושא לדיון
15/05/2018 | 21:59
3
262
האם הייתם לוחצים על ילדיכם להביא ילדים לעולם? כלומר נכדים.

הלחץ יכול להיות ישיר או עקיף. אין זה משנה.

https://www.haaretz.co.il/magazine/.premium-1.2335...

לצפיה ב-'מה הקשר בין השאלה שלך לכתבה?'
מה הקשר בין השאלה שלך לכתבה?
16/05/2018 | 08:11
24
לצפיה ב-'נדמה לי שהדיון לא ממש מתאים לפורום. כולנו כאן, או לפחות '
נדמה לי שהדיון לא ממש מתאים לפורום. כולנו כאן, או לפחות
16/05/2018 | 09:56
151
רובינו, הורים לילדים בבית הספר היסודי. כפי ששם הפורום עשוי היה לרמז
עוד קצת מוקדם לי מדי לחשוב על נושאים כאלו. שלא לדבר על זה שאני בעצמי עוד לא נפטרתי מרמיזות ה - "ומה עם עוד ילד?"
לצפיה ב-'לא'
לא
16/05/2018 | 12:01
16
לצפיה ב-'אכלתם בסו"ש? ספרו מה!'
אכלתם בסו"ש? ספרו מה!
13/05/2018 | 12:03
21
41
לצפיה ב-'אצלנו:'
אצלנו:
13/05/2018 | 12:06
15
170
ביום שישי - לזניה, ירקות שורש צלויים בתנור וכרוב ירוק צלוי בתנור
בשבת - פרגיות עם פטריות ובטטה ברוטב טריאקי, אורז, 2 מגשים של ירקות בתנור עם טחינה ביתית.
זהו
לצפיה ב-'איך את מכינה את הפרגית?'
איך את מכינה את הפרגית?
14/05/2018 | 13:32
4
15
לצפיה ב-'מאוד פשוט'
מאוד פשוט
14/05/2018 | 13:47
3
130
לוקחים סיר רחב ולא עמוק מאוד.
מזהיבים  בצל פרוס לחצי עיגולים ב2 כפות שמן קנולה.
מוסיפים סלסילת פטריות שטופות וחתוכות לרבעים + 2 בטטות, קלופות וחתוכות לקוביות בינוניות. ממליחים קצת, מכסים את הסיר ומבשלים על אש בינונית 10-15 דקות עד שהבטטות מתרככות. מדי פעם מערבבים.
מוסיפים את הפרגיות (אני שמה 8 נתחי פרגית שלמים) - מניחים בצורה מסודרת מעל הבטטה, מכסים סיר ומשאירים להתבשל בחום בינוני-נמוך עוד 15 דקות. באמצע הופכים את הפרגיות לצד השני.
אחרי 15 דקות שופכים בערך כוס של רוטב טריאקי על הפרגיות, ונותנים להן להתבשל ברוטב עוד 2 דקות מכל צד. זהו!
מגישים עם: סיר של אורז לבן, קערית של בצל ירוק קצוץ, קערית של בוטנים מומלחים שבורים גס/קשיו מומלח שבור גס.
לצפיה ב-'נשמע מעולה'
נשמע מעולה
15/05/2018 | 09:05
2
95
שתי שאלות
טריאקי סמיך או קיקומן?
הפרגית יוצאת רכה ככה? זה מעט זמן בישול חצי שעה לא?
לצפיה ב-'של קנור בד"כ. יוצאת די רכה, לא מושי אבל מבושלת'
של קנור בד"כ. יוצאת די רכה, לא מושי אבל מבושלת
15/05/2018 | 13:05
1
81
אם הפרגיות שלך שמנות, תבדקי אם הן עשויות בפנים, ואם לא- תני להן עוד כמה דקות. אבל הן יוצאות די רכות.
לצפיה ב-''
15/05/2018 | 13:42
3
לצפיה ב-'היי. אשמח למתכון לכרוב בתנור . .'
היי. אשמח למתכון לכרוב בתנור . .
14/05/2018 | 22:36
9
16
לצפיה ב-'אוי, זה נורא מסובך. אני לא חושבת שתצליחי להכין...'
אוי, זה נורא מסובך. אני לא חושבת שתצליחי להכין...
15/05/2018 | 13:05
8
155
לוקחים כרוב גדול (מאוד. כי זה טעים. ויתנפלו לך על זה ויגמרו לך את זה!)
פורסים לפרוסות. שמים את הפרוסות זו לצד זו (לא אחת מעל השנייה בשום אופן) בתבנית תנור גדולה.
מזלפים שמן זית, מתבלים במלח ופלפל שחור.
שמים בתנור ב180 מעלות עד שמתרכך ומתחיל להשחים.
זהו! מסובך, הא?
אצלנו גם שמים מעל זה טחינה כשאוכלים, אבל זה מאוד טעים גם בלי.
כבר מלא זמן אני רוצה לנסות את זה גם עם כרוב אדום אבל משום מה בן הזוג לא מוצא בשוק!! אולי אני אזמין מהסופר זהו.
לצפיה ב-'מותר להציע משהו?'
מותר להציע משהו?
16/05/2018 | 08:02
6
140
אני פורסת לרצועות דקות יחסית של כרוב לבן, ושמה בכלי במקרר,
ואותו הדבר עם כרוב סגול,
ואז נוח לי לפעמים להכין סלט ולהוסיף,
ולפעמים מערבבת את שניהם בתוך קערה מוסיפה בדיוק מה שאת עם תוספת של רוטב צילי, ומכניס לטוסטר אופה ומערבבת ביניהם--יוצאת תוספת נפלאה.
או סתם נשנוש כיפי של אחה"צ.
לצפיה ב-'אחלה רעיון!'
אחלה רעיון!
16/05/2018 | 09:51
10
לצפיה ב-'אגב, מה שהצעת, אני עושה זאת גם עם גזר ושומרת'
אגב, מה שהצעת, אני עושה זאת גם עם גזר ושומרת
16/05/2018 | 14:35
4
83
אותו בכלי עם מים. כשרוצה להשתמש - מסננת את הכמות שאני רוצה.
לצפיה ב-'מענין, אנסה, איך הגזר חתוך?'
מענין, אנסה, איך הגזר חתוך?
16/05/2018 | 16:54
3
56
פרוסות עגולות דק? או גפרורים?
לצפיה ב-'מקלות ארוכים. וכשאני יודעת שיש לי אירוח ורוצה'
מקלות ארוכים. וכשאני יודעת שיש לי אירוח ורוצה
17/05/2018 | 08:53
2
57
להכין סלט בלי להתעסק בכל החיתוך אני חותכת מראש מלפפונים, גזר וגמבה ושומרת בקופ' עם מים. ביום האירוח אני מסננת, מייבשת קלות ומוסיפה את שאר הירקות/עשבים/עלים...
לצפיה ב-'תודה, אני עושה ממש כך'
תודה, אני עושה ממש כך
17/05/2018 | 09:11
1
56
ש לי מדף במקרר, שבו יש ירקות חתוכים, כל ירק בכלי אחר,
אגבגם ירקות עלים--להפך, כדי שלא יתקלקלו --רוחצת, מנגבת,
כשהם יבשים עוטפת בניר סופג, ושמה בכלי--
נשמר (אם נשאר) עד עשרה ימים טרי ורענן.
התעסקות אבל כדאית. 
וכל אחד מרכיב את הסלט שהוא אוהב.
לצפיה ב-'רעיון מעולה, רק לא כדאי לעשות את זה עם פלפלים כי אז כל'
רעיון מעולה, רק לא כדאי לעשות את זה עם פלפלים כי אז כל
17/05/2018 | 10:09
59
הוויטמין C שבהם מתפוגג ונעלם לו...
לצפיה ב-' - אכן מסובך להפליא . תודה!'
- אכן מסובך להפליא . תודה!
16/05/2018 | 13:27
6
לצפיה ב-'אוכל'
אוכל
13/05/2018 | 15:11
2
140
בשישי - דגים ברוטב, אורז לבן, קציצות קינואה וירקות, סלט ירקות
בשבת - עוף ביין וירקות, אורז מלא, תפוחי אדמה בתנור, טחינה וסלט ירקות
לצפיה ב-'איך את מכינה את קציצות הקינואה?'
איך את מכינה את קציצות הקינואה?
13/05/2018 | 22:33
1
14
לצפיה ב-'קציצות קינואה של ניקי ב'
קציצות קינואה של ניקי ב
14/05/2018 | 09:51
118
בגדול זה המתכון של ניקי ב, אבל אני מחליפה את פרורי הלחם בקמח עדשים כתומות שקניתי בבית טבע (יותר מזין, זה חשוב לי כי זה בשביל הבן שנהיה לאט לאט צימחוני), ומוסיפה שן שום אחת, וכפית שטוחה כמון. את יכולה להוסיף איזה תיבול שבא לך, אבל אני ממליצה לא להשאיר בלי תיבול בכלל כי אז מרגישים את ריח הביצה. אגב, רציתי לנסות גם בלי ביצה בכלל אבל עדיין פוחדת שיתפרק.. עדיף גם לרסס עם ספרי שמן מלמעלה.
לצפיה ב-'אוכל בסופ"ש שלנו'
אוכל בסופ"ש שלנו
14/05/2018 | 08:09
105
פלפלים ממולאים שיצאו טעימים מאוד ואפילו הנסיך הקטן שלי זלל ואהב
כבד קצוץ- אוהבת מאוד, נשאר לי כבד במקפיא הייתי חייבת להכין
כנפיים בתנור שיהיה גם לגדולה מה לאכול
בארוחת ערב בשישי הוספתי סלט כרוב וסלט עלים
בשבת האיש תגבר את הבישולים עם פסטה טעימה מאוד

לצפיה ב-'היייי אצלי היה חופש מבישולים'
היייי אצלי היה חופש מבישולים
14/05/2018 | 13:29
122
אכלנו אצל חמותי
בשבת אכלנו ג'אנק נקניקיות וציפס
מנוחה לקראת האירוח בשבועות
לצפיה ב-'אז נטע זכתה באירוויזיון! חוץ מזה שהקטן היה מאושר הבוקר'
אז נטע זכתה באירוויזיון! חוץ מזה שהקטן היה מאושר הבוקר
13/05/2018 | 11:59
9
260
מה דעתכם על הנושא? את הילדים שלכם זה עניין?..
הקטן היה מאוד לחוץ וממש רצה שהיא תנצח. לי הייתה הרגשה שאיכשהו ברגע האחרון זה יתפספס ונגיע במקום השני. לא ישבנו לראות, זה יותר מדי מאוחר והרבה יותר מדי ארוך בשבילנו. ראינו קצת לפני שהלכנו לישון, הספקנו לראות את חטיפת המקרופון מהזמרת הבריטית (באסה רצינית, אבל כמו אלופה סיימה את ההופעה), ועל הבוקר הלכתי לבדוק את הטלפון ומייד אחר כך רצתי לעדכן את הקטן. הוא מעולם לא קפץ מהמיטה בכזו מהירות
בקיצור, דווקא כמי שב20 השנים האחרונות כבר ממש לא עוקבת אחרי הארוויזיון, זה יום כיפי, ואין ספק שכל העם שמח איתה, והיא נותנת הרבה מאוד כוח לכל אלו שתמיד הרגישו קצת שונים, קצת חריגים, לא כמו כולם והתקשו למצוא את מקומם בגלל זה.
וסוף סוף היא הוכיחה שלא רק תימניים יכולים לזכות בארוויזיון, כפי שציין הבוקר יזהר כהן
לצפיה ב-'גם יפנים...'
גם יפנים...
13/05/2018 | 12:32
1
47
לצפיה ב-'וואללה '
וואללה
13/05/2018 | 13:15
35
לצפיה ב-'אבל הוכיחה שרק עופות, למעט יזהר כהן, מסוגלים לזכות'
אבל הוכיחה שרק עופות, למעט יזהר כהן, מסוגלים לזכות
13/05/2018 | 20:52
1
162
דנה אינטרנשיונל, היא ובפעם הבאה התוכי של נזק
לצפיה ב-'שכחת את גלי עטרי וחלב ודבש'
שכחת את גלי עטרי וחלב ודבש
14/05/2018 | 06:00
29
לצפיה ב-'צפינו כולנו, כולל הבת הקטנה (שנרדמה קצת לפני'
צפינו כולנו, כולל הבת הקטנה (שנרדמה קצת לפני
14/05/2018 | 06:07
149
ההצבעות, אבל הערתי אותה) וכולל האמצעי, שדי נדיר לראות אותו מול מסך הטלוויזיה.
לדעתי נטע פשוט פרפורמרית גדולה. ואם נחפש את הדימיון בינה לבין דנה, זה לא היותן עופות שונים, אלא שתי נשים עם אישיות מיוחדת. שתיהן הגיבו בטבעיות ובשמחה אמיתית לא רק על הזכייה, אלא גם על הייצוג שלהן. אולי זה משהו שחיבר אליהן, בסופו של דבר, לא מעט אנשים (עם כל התגובות הלא נעימות)
לצפיה ב-'אצלנו היתה שמחה גדולה שזכתה'
אצלנו היתה שמחה גדולה שזכתה
14/05/2018 | 08:15
121
יחד עם זאת כבר שנים שלא רואה ארוויזיון. נראה לי שמאז שיש ערוצים אחרים שאפשר לצפות בהם בזמן התחרות. וגם השנה לא ראיתי.
השנה בגלל שהיה דיבור חזק שיש לה סיכוי לנצח והשיר באמת היה מוצלח מאוד אז לא רק שהילדים לא הפסיקו לשיר אותו גם אני הייתי בעניין לדעת האם באמת תנצח. לפני השינה הספקתי לראות את השיר שלה (ורק אותו) והלכתי לישון, בבוקר כשקמתי ישר בדקתי האם זכתה. 
כשהילדים התעוררו בישרתי להם על הנצחון והם היו מאושרים מאוד.
השנה לדעתי היה רייטינג גדול לתחרות בזכות סיכויי ההצלחה של נטע לזכות.
לצפיה ב-'גם אצלנו נרשם עניין והתרגשות סביב האורויזיון'
גם אצלנו נרשם עניין והתרגשות סביב האורויזיון
14/05/2018 | 09:18
102
שנים שנים, מגיל העשרה לא ראיתי ולא ממש התעניינתי.
כשדנה זכתה הייתי בטיול במזרח ואחי שלח לי פקס לבית חב"ד עם כיתוב גדול "זכינו "
מאז אני חושבת שלא ממש ידעתי מה ומי.

הבנות מאוד התחברו לנטע, לשיר לייחודיות לסיפור חיים

אני חושבת שאכן השנה היה באז מאוד גדול סביב הנושא
וזה עשה נעים לראות אותה, את תגובתה ואת השמחה של האנשים.
לצפיה ב-'עדיין עייפה מהלילה הלבן שהיה לי בעקבות'
עדיין עייפה מהלילה הלבן שהיה לי בעקבות
14/05/2018 | 13:38
129
ניקרתי בחצות ואז ראיתי שהיא מובילה, זה העיר אותי לגמרי. היינו מלא חברות ערות שהתכתבנו בווטסאפ ועקבנו אחרי התוצאות במתח רב, רב מידי שהאדרנלין מהזכיה השאיר אותי ערה עד ארבע. ישנתי שעתיים וחצי גרועות ביותר.

אני שמחה שהיא זכתה שיר טוב פרפורמרית טובה.
לצפיה ב-'לא ראיתי, אבל קיבלתי עדכון כשהיא זכתה ובדיוק הייתי ברכבת'
לא ראיתי, אבל קיבלתי עדכון כשהיא זכתה ובדיוק הייתי ברכבת
15/05/2018 | 17:20
118
וקפצתי משמחה
הרגשתי גאווה שהיא באה מהמדינה שלנו (וכן, זה שאני גרה בחו"ל לא אומר שישראל לא המדינה שלי יותר).
לצפיה ב-'אתר האפשרות להושיב את התלמידים במקום הכי טוב'
אתר האפשרות להושיב את התלמידים במקום הכי טוב
15/05/2018 | 09:06
4
232
האתר עובד לפי מספר קריטריונים. כמו כן, הוא פותר את אחת הבעיות הנפוצות בקרב התלמידים, הלוא היא ADHD (הפרעת קשב וריכוז). 
בבקשה הגיבו אם אתם הייתם משלמים עבור אתר זה.
תודה מאיה
לצפיה ב-'לא הבנתי. מה הקשר בין המקום שהייתי רוצה עבור הילד'
לא הבנתי. מה הקשר בין המקום שהייתי רוצה עבור הילד
15/05/2018 | 09:15
114
לבין המקום שהוא מקבל בפועל בכיתה? מניסיון, אין הרבה קשר.
לצפיה ב-'את תלמידת תיכון שעושה פרויקט לשיעור מחשבים?'
את תלמידת תיכון שעושה פרויקט לשיעור מחשבים?
15/05/2018 | 10:40
25
לצפיה ב-'הכי מיותר בעולם ובטח לא "פותר את אחת הבעיות הנפוצות'
הכי מיותר בעולם ובטח לא "פותר את אחת הבעיות הנפוצות
15/05/2018 | 13:10
1
127
בקרב התלמידים, הלוא היא ADHD" - לא פותר, ולא אחת הנפוצות (10-15% מכלל האוכלוסייה בסך הכול).
לצפיה ב-'כן, קצת מצחיק לטעון שזה "פותר" את הבעייה...'
כן, קצת מצחיק לטעון שזה "פותר" את הבעייה...
15/05/2018 | 14:36
22
לצפיה ב-'אז קייטנות.. הנושא כבר עלה. התחלתם להתארגן לקיץ?'
אז קייטנות.. הנושא כבר עלה. התחלתם להתארגן לקיץ?
09/05/2018 | 10:25
41
631
חשבתם מי הולך לאן? לילדים יש בקשות מיוחדות או שהם בכלל לא רוצים קייטנות? והאם מישהו כאן "מנצל" את פרויקט בית הספר של הקיץ?
המשך>>
חשבתם מי הולך לאן? לילדים יש בקשות מיוחדות או שהם בכלל לא רוצים קייטנות? והאם מישהו כאן "מנצל" את פרויקט בית הספר של הקיץ?
לצפיה ב-'ועדת ערעורים'
ועדת ערעורים
07/05/2018 | 10:40
237
היי ,

יש לכם מכתב דוגמא לועדת ערעורים
לעיריה לרישום לתיכון 
לצפיה ב-'הציונים, הפערים, האלימות: מפת החינוך עם נתוני כל בתי הספר'
הציונים, הפערים, האלימות: מפת החינוך עם נתוני כל בתי הספר
06/05/2018 | 14:36
1
171
מתוצאות המיצ"ב והבגרות ועד רמת האלימות: מיוחד ב-ynet - מפת החינוך המציגה את הציון של כל בית ספר ואת התשובות לשאלות שמטרידות כל הורה, על חרמות, אגרופים וקללות. הנתונים מגלים: הפערים עצומים, אף יישוב בדרום לא נכלל במצטיינים. מי הערים שבצמרת, ומי בתחתית?
לצפיה ב-'הסוד לדירוג גבוה בחינוך: גביית כספים מהורי התלמידים'
הסוד לדירוג גבוה בחינוך: גביית כספים מהורי התלמידים
06/05/2018 | 23:58
163
אייפדים ב-1,600 שקלים ושיעורים פרטניים לקראת המיצ"ב: גבעת שמואל זכתה בדירוג הגבוה ביותר במפת החינוך, אך בעיר מודים כי בלי "תשלומי ההורים", הרבה לא היה קורה. ומדוע עיר גדולה כמו באר שבע מוצאת את עצמה בתחתית הרשימה?
לצפיה ב-'מה בסירים? מה בבישולים?'
מה בסירים? מה בבישולים?
06/05/2018 | 10:28
5
43
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
06/05/2018 | 10:32
2
173
אממממ סופש ארוך זה היה
בחמישי האמצעי חגג יוה שבע. אירחתי את המשפחה והכנתי ארוחה חלבית
חלבי זה הקטע שלי, אין לי בעיה להכין מלא דברים בלי חשש שמשהו לא יצליח.
כך שלארוחת שישי הבעל לקח פיקוד, הכין ארוחה טעימה כמו של לפני פרויקט האותיות.
עוף בסיר עם מלא בצל מקורמל. תפ"א ובטטה בתנור. שווארמה הודו.
בשבת היינו בבר מצווה והגדלנו לשים את הילדים אצל חמותי עד כמעט הערב (זה היה גאוני לשנוצ יחד)

לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
06/05/2018 | 12:00
85
הכי כייף ארוחה חלבית, גם אני אוהבת מאוד. בהחלט הכל מצליח ויוצא מעולה.
איזה כייף כשהבעל עוזר בבישולים, והכי כייף שנ"צ בשבת
לצפיה ב-'יום הולדת שמח! איזה כיף שיש בן זוג שיכול לעזור בבישולים..'
יום הולדת שמח! איזה כיף שיש בן זוג שיכול לעזור בבישולים..
06/05/2018 | 12:37
112
הלוואי עלי
לצפיה ב-'אצלי שבת רק עם אפיה וא.ערב קלילה למרות שהיה סופ"ש ארוך'
אצלי שבת רק עם אפיה וא.ערב קלילה למרות שהיה סופ"ש ארוך
06/05/2018 | 12:06
125
האיש נסע ונשארנו לבד.
בחמישי לקחתי הילדים למסעדה בצהריים, שלא נשב לבד בחושך.
בשישי צהריים אכלנו שאריות מיום רביעי, בשישי בערב התארחנו, אני הכנתי עוגיות אחרי שמלא זמן לא הכנתי, יצא טעים מעולה ושימח את כולם.
לשבת בבוקר הכנתי ג'חנון, הלכנו לחדר בריחה ואחרי כן הוזמנו להורים של האיש (חסכו לי עוד ארוחה לבשל), בתמורה לארוחת ערב הילדה אירחה חברות והכנתי ארוחה ענקית לכולם (חבל שאין פיצות אצלנו בשבת, הייתי מזמינה וסוגרת עניין).

והכי כייף הצלחתי לישון צהריים יומיים ברציפות למרות שהייתי לבד, שינה שהייתי זקוקה לה מאוד אחרי השבוע העמוס שעבר עליי.
לצפיה ב-'אצלנו - '
אצלנו -
06/05/2018 | 13:40
126
שישי - מאפה פסטה עם רוטב עגבניות ובשר טחון, מוצרלה נמסה למעלה... סלט שורשים, כרוב צלוי בתנור.
שבת - בן הזוג נסע לפגוש את רוכבי האופניים של ג'ירו איטליה בדרכם (הוא רוכב נלהב בעצמו), אז שני הבנים ואני החלטנו לקחת את עצמנו לאכול במינה טומיי. היה מעולה כרגיל, אנחנו ממש אוהבים את המסעדה הזו. בלי קשר, הכנתי בבוקר 2 תבניות של ירקות בתנור, שיהיה לי מה לאכול כל השבוע
סה טו. קלי קלות
לצפיה ב-'אחרי אסונות תמיד יש חידוד של הנהלים'
אחרי אסונות תמיד יש חידוד של הנהלים
03/05/2018 | 11:44
1
200
אחרי 10 נספים כדאי להתייחס ברצינות למזג האויר.
זו לא תאונה.
זה לא כוח טבע בלתי צפוי.
זו לא פזיזות נעורים.
זה מישהו ששיחק בחיים של אחרים. והפסיד.

יש לי בייביסיטרית שמחזירה את הילדים הביתה פעמיים בשבוע. אני סומכת עליה ב-100%. אבל אם אני מארחת חברים של הילדים - רק אני או בעלי אוספים. כי מה אם.... מה אגיד לאמא?
לצפיה ב-'מורים הגיבו לאסון: "מערכת החינוך מודיעה על מותה של האחריות"'
מורים הגיבו לאסון: "מערכת החינוך מודיעה על מותה של האחריות"
03/05/2018 | 12:55
176
בעקבות האסון בנחל צפית, מורים כתבו שיציאה לטיולים מבחינתם היא "שדה קרב" ומתריעים על בעיות גם בטיולי בתי הספר. "מורים מבוגרים נאלצים לרוץ אחרי תלמידים כאילו שהם בני 18". ארגון "יציגים" פנה לשר החינוך בדרישה להקים ועדה פנימית
לצפיה ב-'גם אצלכם אסרו להדליק מדורות?'
גם אצלכם אסרו להדליק מדורות?
02/05/2018 | 09:01
8
223
בגלל מזג האויר?
לצפיה ב-'בינתיים ההכנות למדורה נמשכות.'
בינתיים ההכנות למדורה נמשכות.
02/05/2018 | 09:20
1
177
אלא אם כן הילדים יחזרו מבית הספר עם הוראה אחרת, נהנה הפעם ממדורה שכבתית גדולה.
עד היום חגגו במדורות כיתתיות, אבל לכבוד סיום הלימודים בביה"ס היסודי ולקראת ערבוב הכיתות בחטיבת הביניים, החליטו לאחד כוחות.
לצפיה ב-'פיקניק ומנגל, במקום מדורה.'
פיקניק ומנגל, במקום מדורה.
02/05/2018 | 17:23
110
הילדים החליטו בעצמם, וההורים לא היו צריכים להתערב.
לצפיה ב-'לקטן הייתה מדורה אתמול. לצערי הכיתה של הבכור לא התארגנה'
לקטן הייתה מדורה אתמול. לצערי הכיתה של הבכור לא התארגנה
02/05/2018 | 09:26
185
למדורה, ואין ממש ועד פעיל. בן הזוג קבע עם הבכור והקטן לעשות איתם קומזיץ פרטי היום בשעות הערב המוקדמות. הם יעשו מדורה קטנה במקום בטוח וכמובן ידאגו לכבות היטב.
דווקא שמעתי בתוכנית הבוקר של רשת אנשים בכירים ממכבי האש שאומרים שאין איסור לערוך מדורות, אבל שכמובן מאוד חשוב היום כל מה שקשור בכיבוי ובבטיחות.
לצפיה ב-'קראתי שבאזור תל אביב אסור.'
קראתי שבאזור תל אביב אסור.
02/05/2018 | 09:47
2
171
אצלנו המדורות היו שלשום (השנייה) ואתמול (הקטנה). כמו אצל הפוך - גם הכיתה של הילדה בחטיבה לא הצליחה להתארגן (על אף שהם פתחו קבוצת וואטסאפ לצורך העניין) אז להם לא תהיה מדורה.
לצפיה ב-'גם באזור חיפה אסרו'
גם באזור חיפה אסרו
02/05/2018 | 09:55
1
159
אז ההורים רוצים שייפגשו בלי מדורה.
לא מבינה מה הלחץ לעשות דווקא היום.
אז מחפשים בית - אבל אפילו אם מישהו יתנדב לארח כיתה שלמה עד 23-24, עדיין צריך גם לחשוב מה עושים.
לצפיה ב-'אני מניחה שהלחץ הוא כי מחר אין לימודים, אז אפשר '
אני מניחה שהלחץ הוא כי מחר אין לימודים, אז אפשר
02/05/2018 | 09:56
164
להישאר עד מאוחר.
לצפיה ב-'ביטלו'
ביטלו
02/05/2018 | 12:30
34
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם אסרו או לא אברו'
אני לא יודעת אם אסרו או לא אברו
03/05/2018 | 09:53
153
כי התקבלו דיווחים סותרים. בסופו של דבר מדורה היתה גם היתה. ובעלי שליווה, אמר שהיו עוד הרבה מדורות מסביב. הגדול שבכיתה ח' הלך הסתפק במנגל עם חברים על גג הבית של אחד החברים, בלי מדורה (העיקר שיש בשר על האש..)
לצפיה ב-'קייטנת big idea'
קייטנת big idea
01/05/2018 | 10:39
26
310
מישהו מכיר?
שווה את הכסף?
לצפיה ב-'לא מכירה. יכולה לספר שהבן שלי היה בקייטנת רכיבה בשנה שעברה'
לא מכירה. יכולה לספר שהבן שלי היה בקייטנת רכיבה בשנה שעברה
01/05/2018 | 11:11
2
206
ומאד מאד נהנה. והכי יפה שגם רכש חברים חדשים. ועוד יותר יפה שבמשך כל שעות היום הטלפונים לא אצל הילדים! הם באויר הפתוח, נהנים מהטבע, מהסוסים ומחברתם של בני גילם.
לצפיה ב-'השאלה היא האם זה שווה את המחיר'
השאלה היא האם זה שווה את המחיר
01/05/2018 | 11:32
1
217
סביב 7000 לשבועיים.
נראה לי מוגזם לחלוטין
לצפיה ב-'באמת מוגזם. אנחנו שילמנו לחמישה ימי מחנה רכיבה משהו כמו'
באמת מוגזם. אנחנו שילמנו לחמישה ימי מחנה רכיבה משהו כמו
01/05/2018 | 11:54
189
1600 או 1800 ש"ח (כולל לינה וכלכלה מלאה).
לצפיה ב-'קייטנת גלישה בגיל תשע?'
קייטנת גלישה בגיל תשע?
01/05/2018 | 12:11
21
232
הילד יודע לשחות ובן דוד שלו בן העשר ילך גם
מחיר- 1500
לרשום? הדילמה שלי אם הגיל מתאים
לצפיה ב-'דיברת איתם? בני כמה הילדים האחרים בקבוצה?'
דיברת איתם? בני כמה הילדים האחרים בקבוצה?
01/05/2018 | 12:23
2
171
אני שוקלת לשלוח את בן 10 לקייטנת גילשה השנה
לצפיה ב-'לא שאלתי. לא קריטי מבחינתי'
לא שאלתי. לא קריטי מבחינתי
01/05/2018 | 14:02
1
35
לצפיה ב-'בעיני זה חשוב'
בעיני זה חשוב
01/05/2018 | 14:11
146
כי יש הבדל גם מבחינת רמת הסיבולת הפיזית וגם מבחינת רמת ההדרכה.
לא בטוח שלבני 9 מסבירים כמו שמסבירים לבני 14, או מצפים שיצליחו במה שמתאים לבני נוער .
לצפיה ב-'לא רוצה להלחיץ אבל חייבת לשאול - אתן לא פוחדות מהים?'
לא רוצה להלחיץ אבל חייבת לשאול - אתן לא פוחדות מהים?
01/05/2018 | 13:04
13
193
אני דוקא הייתי רוצה לשלוח את הילד לקיטנה הזו  (והוא מאד רוצה גם) אבל פוחדת מאד מהים. אמרו לכם איזה אמצעי זהירות הם נוקטים?
לצפיה ב-'עוד לא ביררתי פרטים'
עוד לא ביררתי פרטים
01/05/2018 | 14:00
45
לצפיה ב-'מאוד פוחדת אבל אני מדברת על אוגוסט'
מאוד פוחדת אבל אני מדברת על אוגוסט
01/05/2018 | 14:00
11
223
אחרי תשעה באב שבתקופה זאת הים מפחיד
לצפיה ב-'מתי הים מפחיד?'
מתי הים מפחיד?
01/05/2018 | 14:12
1
176
יולי?
לצפיה ב-'ביולי ובין המיצרים'
ביולי ובין המיצרים
02/05/2018 | 09:12
153
שנה שעברה היתה לי חוויה לא נעימה אני ממש נזהרת מאז. זה קרה בדיוק לפני הטביעה של אמיר פיי גוטמן, יכלתי להבין מה זה עוצמה של ים
לצפיה ב-'לא נעים לי ככה לאכזב אותך, אבל רוב מקרי הטביעה מידי שנה'
לא נעים לי ככה לאכזב אותך, אבל רוב מקרי הטביעה מידי שנה
03/05/2018 | 07:16
8
160
קורים באוגוסט... ולא, אין שום סטטיסטיקה שמדברת על יותר טביעות בימים שבין המיצרים או בתשעה באב, לעומת שאר ימי הקיץ...
לצפיה ב-'לפחות יש פחות מדוזות באוגוסט: -) '
לפחות יש פחות מדוזות באוגוסט: -)
03/05/2018 | 09:49
19
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
06/05/2018 | 10:26
6
57
מה שאני חוויתי שנה שעברה הפחיד אותי. היינו במים רגועים ופתאום בדיוק כשהיינו בדרך לצאת, הגיע רצף גלים שהטיח אותי ואת הבנים בקרקעית. הקטן נתן לי יד אז העליתי אותו למעלה כשאני בתוך המים. זה היה רגע המפחיד ביותר בחי שהבהיר לי כמה הים יכול להיות מסוכן.

מנסה לחשוב למה אוגוסט זה חודש טובעני יותר, אני מניחה שזה בגלל שיותר אנשים נכנסים לים בחודש הזה כך שבאופן טבעי תהיה כמות גדולה יותר של טובעים.

בכל מקרה ביולי לא הייתי רושמת, גם אם זאת דעתי ואמונתי האישית. וגם בגלל המדוזות, הבן שלי ממש לא יכנס למים איתם.
לצפיה ב-'מהים צריך להזהר תמיד. '
מהים צריך להזהר תמיד.
06/05/2018 | 15:15
5
12
לצפיה ב-'לגמרי..'
לגמרי..
07/05/2018 | 09:37
4
6
לצפיה ב-'הבעיה שבאזור שלנו אין כלום לגיל הזה חוץ מקייטנות גלישה'
הבעיה שבאזור שלנו אין כלום לגיל הזה חוץ מקייטנות גלישה
07/05/2018 | 10:02
3
10
לצפיה ב-'כשאמרתי שצריך להזהר, לא התכוונתי בהכרח להמנע מקיטנת גלישה'
כשאמרתי שצריך להזהר, לא התכוונתי בהכרח להמנע מקיטנת גלישה
07/05/2018 | 11:16
2
37
ושוב, אשמח לדעת אם מישהו סיפר לכם מה נהלי הבטיחות בקיטנה זו
לצפיה ב-'אני אבדוק בקרוב ואעדכן'
אני אבדוק בקרוב ואעדכן
07/05/2018 | 14:33
1
7
לצפיה ב-'מה חשוב לבדוק?'
מה חשוב לבדוק?
07/05/2018 | 14:54
5
לצפיה ב-'big idea זה גלישה?'
big idea זה גלישה?
02/05/2018 | 10:29
3
29
לצפיה ב-'לא, זאת קייטנה טכנולוגית'
לא, זאת קייטנה טכנולוגית
02/05/2018 | 10:44
2
42
לצפיה ב-'אז למה מתנהל דיון על סכנות הגלישה? לא הבנתי את הקשר'
אז למה מתנהל דיון על סכנות הגלישה? לא הבנתי את הקשר
02/05/2018 | 10:45
1
29
לצפיה ב-'כי זה הפך לשרשור קייטנות והייתה שאלה על קייטנת גלישה'
כי זה הפך לשרשור קייטנות והייתה שאלה על קייטנת גלישה
02/05/2018 | 10:50
23
לצפיה ב-'שמעתי על big idea דברים נפלאים. '
שמעתי על big idea דברים נפלאים.
02/05/2018 | 10:48
184
שמעתי על המחנה הזה דברים נפלאים.
אלה שאני מכירה שהלכו, הלכו כמה שנים כי מאד אהבו את זה.
מדובר בנערים שאין להם כלכך קשרים חברים, מאד מחוברים למה שקשור למחשבים, והקייטנה הזאת היה "אור באפילה" בשבילם. מקום אחד שבו פגשו חברים שדומים להם.

אבל מהדברים שכתבת עד היום היום בפורום, אני מתרשמת שזה לא בהכרח יתאים לכם. וזה באמת מאד יקר, ככה שעוגמת הנפש, אם תחליטו שזה לא טוב, היא מאד גדולה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
זקוקים להשתלת שיניים?
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה