לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'אז מה התכניות לסוף השבוע+חג שני ?'
אז מה התכניות לסוף השבוע+חג שני ?
13/04/2017 | 21:51
7
175
אצלנו לא הרבה, מחר אזכרה לחמי ואחריה סוף שבוע של בטלה (למעט כביסות ובישולים).
מאז שיש עוזרת בימי שישי החיים שלי הרבה יותר קלים :)
ראשון אני עובדת. שני מתוכנן מפגש משפחתי עם כל הילדים כולל חגיגית יום הולדת לאחת הכלות.

לצפיה ב-'גם כאן לא יותר מדי '
גם כאן לא יותר מדי
14/04/2017 | 12:25
166
על הבוקר יצאתי לחדר כושר, כמו בכל יום שישי, בזמן שבן הזוג היה בשוק ואז יצא לרכיבה. שני ה"נסיכים" הואילו בטובם להתעורר רק לקראת החזרה שלי מהחדר כושר
בישולים היום מאוד בקטנה והארוחה ממש עוד מעט, כי בצהריים יש לבכור אימון.
מחר ארוחת צהריים אצל החמות (שבאופן מאוד מאוד יוצא דופן הזמינה אותנו, כי בת משפחה רחוקה כפתה עליה ביקור...).
ליום ראשון אין כרגע תוכניות מיוחדות, וביום שני נארח לעל האש את בן דודי עם משפחתו.
סוף שבוע נעים וחג שמח לכולם
לצפיה ב-'לנוח מהחופשה'
לנוח מהחופשה
14/04/2017 | 22:23
39
לצפיה ב-'אין ממש תוכניות'
אין ממש תוכניות
15/04/2017 | 08:13
125
מתבטלים בבית.
משתדלת לא לבשל כי המקרר מלא בשאריות מליל הסדר ומעל האש.
לצפיה ב-'לסיכום החג הארוך הזה'
לסיכום החג הארוך הזה
18/04/2017 | 10:44
3
104
לא עשינו כלום מסעיר.
ים, סרט, מדרחוב ואטרקציות שסיפקה העיר.
הרבה נקיונות ומשפחה.. בילוי בחיק המשפחה הקרובה
היה כיף אבל מודה שנגמרה לי הסבלנות לויכוחים/ריבים של שני הבני 6 ו-8 שלי שלגמרי זקוקים להפרדת כוחות אחד מהשני.
לצפיה ב-'גם כאן נדרשת חזרה לשגרה פחות מצידי (אני מוכנה להיות '
גם כאן נדרשת חזרה לשגרה פחות מצידי (אני מוכנה להיות
18/04/2017 | 12:45
2
97
בחופש כל החיים), יותר מצד הבנים. הם אמנם לא יודו בזה, אבל העדר שגרה תקופה כל כך ארוכה לגמרי מוריד אותם מהפסים. בעיקר את הבכור. אמנם עם השנים זה הולך ומשתפר (פעם היה יורד מהפסים הרבה יותר מהר ובאופן הרבה יותר עוצמתי), ועדיין הוא מאוד זקוק למסגרת ושגרה. תודה לאל שמחר חוזרים לבי"ס!
לצפיה ב-'לגמרי, ביחוד בכורים'
לגמרי, ביחוד בכורים
18/04/2017 | 13:08
1
94
הם הולכים לאיבוד בים של הערכה עצמית גבוהה מידי
לצפיה ב-''
18/04/2017 | 15:14
13
לצפיה ב-'אז איפה אתם היום? מארחים? מתארחים? '
אז איפה אתם היום? מארחים? מתארחים?
10/04/2017 | 09:54
7
82
מבשלים? קונים מתנות?...
לצפיה ב-'אצלנו.... '
אצלנו....
10/04/2017 | 09:57
174
כרגיל מתארחים אצל דודתי וחוגגים עם משפחתי. פעם הייתה נהוגה אצלנו חלוקה של פסח עם המשפחה שלי ורה"ש עם המשפחה של בן הזוג, אך מאז שנפטר חמי, גם חמותי וגיסתי מוזמנות לחגוג עם המשפחה שלי. לשמחתי כולנו גרים באותה עיר, כך שכל סיפור הפקקים ממש לא רלוונטי עבורנו
אצלנו כבר מזמן לא נהוג שמביאים מתנות - לכולם יש את כל מה שהם צריכים, וכולם לוקחים חלק משמעותי בהכנת האוכל לליל הסדר. האחריות שלי היא הסלטים, ואת רובם אכין היום (כבר פורשת למטבח )
חג שמח לכולכם!
לצפיה ב-'מתארחים אצל חמתי '
מתארחים אצל חמתי
10/04/2017 | 10:15
177
לא מבשלת כלום
קונה כמו בחמש שש שנים האחרונות סלסלת פירות ענקית 
ויקרה וזהו
לצפיה ב-'היה אצלנו'
היה אצלנו
11/04/2017 | 21:55
4
142
כמעט כמו תמיד.סה"כ 18 איש.  היה מאוד שמח ונעים. התפזרו לקראת 1 אחר חצות. החלטנו שמותרים על קנית מתנות אבל רובם לא התאפקו והביאו "משהו קטן לבעלת הבית" וכך זכיתי בעציץ , מפת שולחן ומחזיקי מפיות יפים.
לצפיה ב-'גם אנחנו הלכנו לישון מאוד מאוחר אחרי הסדר. אמנם הגענו הביתה '
גם אנחנו הלכנו לישון מאוד מאוחר אחרי הסדר. אמנם הגענו הביתה
12/04/2017 | 10:18
3
189
בסביבות 23 וחצי, אך מאחר ולמחרת (יום ג) היה יום ההולדת שלי, הילדים ביקשו שנישאר כולנו ערים עד חצות. וכך מצאנו את עצמנו יושבים כולנו על הספה, צופים בבוב ספוג (באנגלית) ומחכים ל12 בלילה. אז את כל הברכות שהם הכינו ואת המתנות קבלתי באותו לילה, ולמחרת המתוקים הכינו לי ארוחת בוקר, שאמנם הגיעה בסוף לשולחן פינת האוכל במקום למיטה כפי שהם תכננו כי קמתי הרבה לפני בן זוגי, אבל מה זה משנה. ומה זה משנה  שבכלל לא הייתי רעבה? לגמרי זרמתי ושיתפתי פעולה איתם, כי זה היה להם כל כך חשוב וזה כל כך שימח אותם, שהייתי מוכנה לבלוע כל מה שיכינו. לכמה דקות הבנתי מה זה נחת של ממש, והיה כיף. ובכלל, גם המשכו של היום היה חביב עד מאוד, ובסך הכול הייתה לי אחלה יומולדת, שכמוה אני יכולה רק לאחל לעצמי עוד ועוד.
לצפיה ב-'מזל טוב !!! '
מזל טוב !!!
12/04/2017 | 21:19
1
108
איזה חמודים הילדים שלך 
לצפיה ב-'מודה באשמהתודה'
מודה באשמהתודה
12/04/2017 | 22:31
26
לצפיה ב-'מזל טובאיזה יופי'
מזל טובאיזה יופי
13/04/2017 | 10:07
12
לצפיה ב-'סקר מי עובד מתי ומה עושים עם הילדים ?'
סקר מי עובד מתי ומה עושים עם הילדים ?
08/04/2017 | 21:09
20
368
אצלי :
מחר עובדת. שני לקחתי חופש, חבל על חצי היום אבל הסדר אצלי.
רביעי חמישי עובדת כי עובדים אצלנו 5 שעות והילדים גדולים אז אין בעיה של סידור.
רוב העובדים איתי לא יגיעו עד שבוע הבא , ילדים קטנים או נוסעים לחופש מכל המחלקה שלי נהיה רק שלוש בנות.
לצפיה ב-'אנחנו חזרנו אתמול מ-4 ימים ברמת הגולן. היה נהדר'
אנחנו חזרנו אתמול מ-4 ימים ברמת הגולן. היה נהדר
09/04/2017 | 10:51
3
288
לנו במרום גולן, מקום הלינה הקבוע שלנו בחופשות משפחתיות ברמה"ג. לא זול בכלל אבל אנחנו מאוד אוהבים את המקום ואת הבקתות.
הייתה חופשה מאוד מאוד באיזי.
ביום רביעי יצאנו די מאוחר מהבית אז ויתרנו על טיול, עצרנו בכפר האומנים באניעם, אכלנו צהריים במבשלה בקצרין ונסענו למרום גולן.
ביום חמישי טיילנו במעינות סלוקיה, בפארק קצרין ובנחל עורבים. אכלנו ארוחת צהריים נהדרת במסעדה לבנונית ביישוב מסעדה, ששמה פרח מזכרוני.
ביום שישי (שהיה קריר מאוד) היינו בפארק הוולקני באביטל, ועשינו סדנת שוקולד כיפית בעין זיוון.
בשבת היינו בשמורת דן (חביב כרגיל, זרימת המים מרשימה למדי השנה) וסגרנו בצהריים ב"דג על הדן". יקר מאוד אבל טעים.
את אחר הצהריים העברנו במשחקי קופסה על הדשא ואת הערבים בטיולים ליליים ארוכים מאוד בקיבוץ. זמן איכות  משפחתי אמיתי כמו שאני אוהבת
אני לא עובדת עד אחרי פסח אבל בן זוגי כן עובד. אין לנו ממש תוכניות חוץ מהרבעוש הזה. היום הבכור הלך עם בן הזוג לעבודה, ביום חמישי הקטן ילך איתו לעבודה. חוץ מזה עדיין יש להם שיעורי בית ועבודות, ולי יש דוחות אבחון לכתוב, אז איכשהו הכול ישתלב יחד. חשבתי לטייל גם בשבת הבאה אבל כבר הוזמנו לארוחת צהריים של חמותי, כך שזה ירק מהפרק. נראה, אולי נעשה משהו בחג השני.
לצפיה ב-'ברוכה השבה.'
ברוכה השבה.
09/04/2017 | 12:24
155
נשמע שנהניתם. כיף,
תמיד מרגיש טוב כשמצליח.
עכשיו הזמן לנוח. חופשה נעימה.
לצפיה ב-'נקרא כייפי מאוד'
נקרא כייפי מאוד
11/04/2017 | 21:52
1
131
אצלנו מאז שהבכור התגייס ירדו מאוד תדירויות החופשות המשפחתיות. קשה לתכנן כשלא ברור אם הוא יצא וממש אין לי חשק לנסוע בלעדיו, גם לאבא לי לאמר לו שאנחנו נוסעים עם כל אחיו "ואם תוכל אז תצטרף"....
לצפיה ב-'גם אני כבר התחלתי לחשוב על מה יהיה כש.... '
גם אני כבר התחלתי לחשוב על מה יהיה כש....
12/04/2017 | 07:34
44
לצפיה ב-'אנחנו בחופשה'
אנחנו בחופשה
10/04/2017 | 10:17
187
נוסעים מרביעי עד שני לאילת
לצפיה ב-'החל מהיום בחופש, טסים לפריז'
החל מהיום בחופש, טסים לפריז
10/04/2017 | 16:42
9
225
בת מצווש אנחנו כאן!!!

חוזרים רק ב 23.4 וב 26.4 כבר בת המצווה לחברות.

חודש ע מ ו ס עובר עלי
לצפיה ב-'איזה כיף! שיהיה הרבה במזל טוב'
איזה כיף! שיהיה הרבה במזל טוב
12/04/2017 | 07:34
23
לצפיה ב-'וואו איזה כיף !'
וואו איזה כיף !
12/04/2017 | 21:25
7
113
בתור אמא לבנים נראה לי קסום לגמרי לטוס עם הבת לפריז, לונדון , רומא וכו'.
אני לבר מצוה של הבכור טסתי (איתו כמובן...) לחמישה ימים לאמסטרדם עם קבוצת אוהדי הפועל ת"א בכדורגל כדי לראות משחק של הפועל מול קבוצה הולנדית....
היה כיף ולנצח אנצור את החוויה בליבי אבל אם אני הייתי בוחרת זה היה לגמרי שופינג בלונדון 
לצפיה ב-'בתור אימא לבנים, נראה לי שחסכתי בגדול'
בתור אימא לבנים, נראה לי שחסכתי בגדול
12/04/2017 | 22:31
6
152
מדמיינת טיולים לחו"ל עם בנות כמסע שופוהולי מטורף. עם הבנים אין מצב שאכנס לחנויות לקנות משהו, לא להם ובטח לא לי.
לצפיה ב-'לגמרי. שופינג זה לא הקטע שלהם'
לגמרי. שופינג זה לא הקטע שלהם
12/04/2017 | 23:13
2
120
בעיקר לא של הבכור. הצעיר קצת אוהב מותגי ספורט אבל ההוצאה, אני מניחה, לא מתקרבת להוצאה מקבילה אצל מתבגרות.
לצפיה ב-'הבכור שלי הוא יצור מאוד משונה. מצד אחד, מאוד רוצה שיהיו לו '
הבכור שלי הוא יצור מאוד משונה. מצד אחד, מאוד רוצה שיהיו לו
13/04/2017 | 07:33
1
152
בגדים חדשים. מצד שני, לא מוכן שאקנה ואבחר לו בעצמי. מצד שלישי, לא רוצה לבוא למדוד! גם עושה לי טובה כשהוא נותן לי "לגרור" אותו לחנויות ומקטר בלי סוף, וגם רוצה שבגדים בדיוק לטעמו יהיו לו בארון בכל זמן נתון. כשהוא כבר בא איתי לקניון, אני בד"כ מתחננת בפניו שיסכים להיכנס איתי ל"עוד חנות אחת ודי", והוא מסרב בתוקף אחרי שתיים.
תכלס? יותר כסף לבגדים בשבילי
לצפיה ב-'תיארת את הבכור שלי אחד לאחד '
תיארת את הבכור שלי אחד לאחד
13/04/2017 | 21:47
97
הוא ישמח לבגדים יפים , אבל ללכת לקנות אותם בעצמו ? הגזמת !
שאמא תקנה לו ? ממש לא. פעם בשנה - שנתיים אני גוררת אותו בכח לקניון ואחרי שעה בדיוק הוא מאבד סבלנות ודורש ללכת הביתה. מה שהספקנו בשעה זה מה שיש.
הצעיר יותר גמיש. לפעמים אני מצליחה לקלוע לטעמו, תמיד שמח שקונים לו כי אם לא מתאים אפשר להחליף.גם אוהב לקנות לעצמו אם מזדמן לו. למרבה המזל לא מזדמן לו הרבה כי בנים לא הולכים סתם כך להסתובב בקניון...
לצפיה ב-'אנחנו נסענו עם שיר לחו"ל'
אנחנו נסענו עם שיר לחו"ל
16/04/2017 | 11:54
2
91
והקניות המטורפות הסתכמו בשלוש מגבות מטבח, כי נשארו לנו כמה מטבעות, וככה "בזבזנו אותם". 
לצפיה ב-'טוב, לא כל הבנות אותו דבר כמו שלא כל הבנים אותו דבר'
טוב, לא כל הבנות אותו דבר כמו שלא כל הבנים אותו דבר
16/04/2017 | 14:02
1
76
אני מאז ומתמיד אמרתי שאם היו נולדות לי בנות, אני כמובן לא יכולה לדעת איך הן היו בכל מה שקשור לקניות ובגדים, אבל אין לי ספק ש**אני** הייתי מבזבזת עליהן הרבה יותר כסף ממה שאני מוציאה על הבנים שלי בכל מה שקשור לבגדים.
לצפיה ב-'למען האמת, גם אני חשבתי כך'
למען האמת, גם אני חשבתי כך
16/04/2017 | 15:03
76
אבל מכוון שהתייעלתי, והפכתי להרבה יותר מנוסה (ילד שלישי זה ככה), קניתי הרבה פחות מלבנים, כי גיליתי שלא הגיוני לתחזק ערמות של בגדים. למדתי לקנות פחות או יותר בחכמה. מעט, אבל דברים שהולכים טוב בכמה קומבינציות. גם פיתחתי חוש-חש לקניה במבצעים. כל מיני שמלות מדליקות. והכי הכי כיף- קנית שמלות ערב מפונפנות לקונצרטים. כן, כאלה עם נצנצים ונפנופים. בגרושים!!!. 
בתכלעס, נראה לי שיא השעמום ללכת לקניות, אם לא מדובר במשתלה שווה או חנות לצרכי יצירה.
לצפיה ב-'חזרנו מחופשה'
חזרנו מחופשה
10/04/2017 | 18:34
4
312
ואני עובדת בחול המועד. במקרה לגמרי יש לי עוד חופשה קצרה בשבוע הבא, כך יצא. הילדים אמורים ללמוד ולעשות שעורי בית במהלך השבוע הזה. כרגע מתלבטת אם לקחת את הגדול שפתאום חלה לסדר פסח או להשאר אותו ולהישאר איתו. 
לצפיה ב-'הי ויקה'
הי ויקה
11/04/2017 | 21:49
3
153
איך הילד מרגיש ? נשארת איתו בסוף בבית או הלכתם לסדר ?
לצפיה ב-'לקחתי אותו'
לקחתי אותו
12/04/2017 | 09:50
2
157
נתתי לו משהו להוריד את החום והלכנו. שאלתי את המארחת (דודה מקסימה של בעלי שהיא כמו חמותי השניה) בשביל הנימוס אם זה בסדר, קיבלתי תשובה שכמובן שכן. הוא החזיק מעמד יפה בשביל אדם חולה.
לצפיה ב-'הרבה בריאות '
הרבה בריאות
12/04/2017 | 21:20
1
18
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/04/2017 | 14:11
14
לצפיה ב-'קבלנו הזמנה ראשונה לבת מצווה של ילדה מהכיתה'
קבלנו הזמנה ראשונה לבת מצווה של ילדה מהכיתה
08/04/2017 | 13:58
28
347
* לא סכמנו סכום למתנה אז כמה לתת?
*מתי לאסוף את הילד?
* לעשות לו שיחה לפני?
תהיה לו גישה לאלכוהול לדעתכן?..אפילו למשקה אנרגיה?

אם יש עוד משהו שחשוב שאדע אשמח לקרוא
לצפיה ב-'איפה המסיבה? לא אמרו לכם מתי היא מסתיימת?'
איפה המסיבה? לא אמרו לכם מתי היא מסתיימת?
08/04/2017 | 14:48
12
211
אצלנו על ההזמנות כתוב במפורש מה שעת ההתחלה, ומה שעת הסיום. כל הילדים עוזבים בדיוק באותה שעה, פלוס מינוס חמש דקות... 

לגבי כל השאר - השאלה היא איפה המסיבה. אם בבית או במקום שמיועד למסיבות בת מצווה - אני לא רואה סיבה להכנה מיוחדת או לחשש מאלכוהול. 

במסיבות האלה במועדונים שמיועדים למסיבות בת מצווה, התוכן די חוזר על עצמו. יש ריקודים, כיבוד, ״מכונות משחק״, ומשחקים ״נשיקה סטירה״ ושות׳. הכל בהשגחת אדם מבוגר. 

לצפיה ב-'אולם אירועים רגיל'
אולם אירועים רגיל
08/04/2017 | 14:50
11
231
בת מצווה למשפחה ולחברים
כתובה שעת הגעה
שעת איסוף לא..
כלומר לשיקול ההורים שאוספים

לצפיה ב-'אף אולם אירועים לא יסתכן בפלילים על מתן אלכוהול לקטינות'
אף אולם אירועים לא יסתכן בפלילים על מתן אלכוהול לקטינות
08/04/2017 | 15:12
10
186
תהיי רגועה בקטע הזה.

חוץ מזה, הורי הילדה יהיו נוכחים באירוע.
לצפיה ב-'אצלינו תמיד רושמים שזה עד 23. '
אצלינו תמיד רושמים שזה עד 23.
08/04/2017 | 16:28
195
בפעם האחרונה הילד סיפר שהיה מלא יין, יותר משתיה מתוקה. כי בשונה מפעמים הקודמות,  הזמינו גם מבוגרים ולא רק את הילדים.
לצפיה ב-'אף אחד גם לא משגיח עליהם '
אף אחד גם לא משגיח עליהם
10/04/2017 | 10:21
8
122
אני לא יודעת..
אם ילד ירחצה כוסית של אלכוהול
נראה לי שהוא יוכל לקחת בלי שישימו לב
ולגבי ההורים...בטח יהיו עסוקים באורחים
הייתי בבת מצוות משותפות בתור אורחת בוגרת
זה כאוס לדעתי

לצפיה ב-'אני ממש בספק אם מישהו מהאולם יגיש לילד אלכוהול...'
אני ממש בספק אם מישהו מהאולם יגיש לילד אלכוהול...
10/04/2017 | 14:39
6
23
לצפיה ב-'לא בהכרח האולם אחראי על האלכוהול'
לא בהכרח האולם אחראי על האלכוהול
10/04/2017 | 15:06
5
93
הייתי בעשרות אירועים שבעל השמחה נתן לאחיין שלו/אחיו הצעיר
ארגז רדבול וארגז וודקה
והוא פיזר אותו על השולחנות
עכשיו מספיק שולחן אחד שכולם קמו לרקוד / לא מעניין אותם
וילד יכול למזוג לעצמו/ לקחת את הבקבוק

לצפיה ב-'מעולם לא ראיתי שמישהו מביא לילד בן 12-13 לשתות '
מעולם לא ראיתי שמישהו מביא לילד בן 12-13 לשתות
10/04/2017 | 15:26
97
לפחות לא באולם שיש בו עוד מבוגרים...

אני באמת חושבת שאת סתם לחוצה אבל אולי אני באמת תמימה....
לצפיה ב-'מי שרוצה מצליח בסוף להגיע לאלכוהול'
מי שרוצה מצליח בסוף להגיע לאלכוהול
11/04/2017 | 18:47
3
94
אני זוכרת אסיפת הורים בהולה בכתה ו של הגדול שבה סיפרו לנו שזה קורה + ארגנו סדנת חינוך בנושא לילדים וגם לילדים והורים. אם את רוצה לוודא שהילד שלך לא נחשף לזה תסגרי אותו בבית. בהנחה שאת לא מתכוונת לסגור אותו, תצטרכי לחנך אותו, ולסמוך עליו. 
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה שואלת'
בדיוק בגלל זה שואלת
11/04/2017 | 19:17
74
זה לא שאני בפאניקה שהוא יראה בקבוק וישתה אותו
זאת השאלה אם הגיע הזמן להסביר
ובכלל זה ככה שפתאום אני משחררת
בערב..למקום של גדולים..עד שעה יחסית מאוחרת
שאני לא שם
לכן תוהה מה כן ומה לא לעשות
לצפיה ב-'מסכימה....בסופו של דבר, צריך לסמוך על הילד..ועל עצמך שחינכת '
מסכימה....בסופו של דבר, צריך לסמוך על הילד..ועל עצמך שחינכת
11/04/2017 | 22:23
48
נכון
לצפיה ב-'הילדים שלנו חשופים לאלכוהול בבית כל הזמן. הבכור אפילו "טעם" '
הילדים שלנו חשופים לאלכוהול בבית כל הזמן. הבכור אפילו "טעם"
12/04/2017 | 10:14
83
פה ושם בירה (בעיקר שלוק מהקצף לדעתי). תמיד לא טעים לו, הריח מגעיל אותו, ואנחנו מנהלים הרבה שיחות בנושא הזה של אלכוהול (מי, מה, מתי, כמה ולמה). זה לא נושא חדש או מגניב או סוג של מרד. אני לגמרי סומכת על הילדים שלי ובגלל זה גם לא עבר לי בראש לנהל שיחה מיוחדת לפני שהלך לבת מצווה באולם. זה כל כך מובן וברור מאליו, ומשהו שהוא בחינוך היומיומי שלנו, שאין צורך בהתייחסות ספציפית ומיוחדת.
לצפיה ב-'הייתי בר מצוות בתור אורחת הרבה פעמים'
הייתי בר מצוות בתור אורחת הרבה פעמים
10/04/2017 | 18:28
114
ועשיתי מסיבה משותפת (משפחה וחברים) לשני הבנים שלי ובחיים לא ראיתי ילדים בגיל הזה שותים בארועים. אני באמת לא מבינה את הלחץ. לרוב, בארועים האלה יש פעילות לילדים (ואם היא כוללת מתקנים שווים במיוחד, גם המבוגרים משתתפים). 
אף פעם, באמת אף פעם לא ראיתי ילד שמתקרב למשקה. ואם יש ילד שכל כך נחוש בדעתו לשתות, הוא כבר ימצא דרך. 
לצפיה ב-'70-100 ש"ח'
70-100 ש"ח
08/04/2017 | 17:17
2
216
בערך שעתיים אחרי ההתחלה
תלוי בילד
משקה אנרגיה כן, אלכוהול תלוי בהורי החוגגת - אם יש להם מודעות, הם יקפידו להדריך את הצוות לא לתת אלכוהול לילדים. אם הם לא הקפידו בזה, או אם אחד מבני הדודים יחשוב שזה מגניב לתת לילדים קטנים אלכוהול - אולי כן.
הכי חשוב שתבינו שלא חייבים ללכת לכל ההזמנות האלה, במיוחד אם זה מסיבה של משפחה+חברים של ההורים+ הכיתה.
לצפיה ב-'איך אני אדע ואסביר שלא חייב ללכת לכולם?'
איך אני אדע ואסביר שלא חייב ללכת לכולם?
10/04/2017 | 10:25
1
139
הוא באמת חברותי 
ובטח ירצה ללכת
לצפיה ב-'אני דווקא כן דיברתי איתן על כך'
אני דווקא כן דיברתי איתן על כך
10/04/2017 | 16:52
97
זה עקרוני במיוחד כשיש בת מצוות לכלל השכבה
הרבה פעמים אלו ילדות שההכרות איתן שטחית
ואז אני לא חושבת שיש חובת הגעה.

בלי קשר לכסף , בדרך כלל זה בימי לימודים ואח"כ מאוד עיפות ולפעמים יש 2 בת מצוות בשבוע או שיש יום עמוס למחרת.

לצפיה ב-'70 שח מתנה'
70 שח מתנה
08/04/2017 | 18:47
159
100 שח אם החוגגת היא חברה קרובה.

רוב הסיכויים שתהיה גישה למשקאות אנרגיה. כדאי לדבר איתו על זה מראש.

אפשר לקבוע שיתקשר אלייך כשרוצה טרמפ בחזרה.

לא מארגנים להם הסעה?
לצפיה ב-'אצלנו לכל בנות/ברי המצווה'
אצלנו לכל בנות/ברי המצווה
08/04/2017 | 21:24
165
המתנה היתה משותפת , כל ילד קיבל מכל השכבה 1000 ש"ח, כלומר כל ההורים שילמו 1000 ש"ח פרוש על פני שנתיים וזה היה סידור כלכלי נח מאוד. אולי תנסו להתארגן כל ההורים ?
בענין האלכוהול ומשקה האנרגיה - אפשר לנהל איתו שיחה קצרה. למה לא?

לצפיה ב-'אצלנו נותנים 50'
אצלנו נותנים 50
09/04/2017 | 01:33
44
לצפיה ב-'70-100 ש"ח תלוי בקרבה או במיקום'
70-100 ש"ח תלוי בקרבה או במיקום
09/04/2017 | 10:25
1
133
אצלנו הסתיימה (בשעה טובה) עונת הבת/בר מצווה.
ביסודי נתנו 70 ש"ח למסיבה בבית ו-100 ש"ח למסיבה במועדון או אולם.
בחטיבה (ילדים אחרים. חברים יותר קרובים של הבן) נתנו 100 למסיבה של "סתם" ילד/ה מהכיתה, ו-200 לחבר/ה קרוב יותר.

ברוב האירועים  אספנו לקראת השעה 23:00, עם התראה טלפונית כרבע שעה לפני (ואז בדקנו האם כבר התחילו לאסוף ילדים, איך האווירה, והאם הוא רוצה להשאר עוד). השעה המאוחרת ביותר שאספנו הייתה 24:00 - אצל חבר קרוב מאוד.

הנושא של חשיפה לשתייה לא היה קיים, כי ברוב המקרים המסיבה התקיימה במועדון נוער או פעילות שטח (אנחנו, לדוגמא, לקחנו את כל החברים לטיול לילה במערות בית גוברין. משפחה אחרת לקחו לקומזיץ, פיינטבול, ודברים דומים). גם כשהיה באולם אירועים - המשפחה מראש דאגה שלשולחנות של הילדים לא תוגש שתייה חריפה או משקאות אנרגיה, והמלצרים השגיחו (כוסות "טועות" שהונחו על השולחנות הללו סולקו מיד).

הייתי מדגישה נושא של זמינות בטלפון (אם יש סלולרי) - לבדוק מידי פעם האם היו שיחות (כי ברעש לא שומעים).
לרוב ההילדים יוצאים וחוזרים באותן שעות - שווה לתאם עם עוד הורים, ככה הלחץ החברתי להשאר עד מאוחר יורד
לצפיה ב-'תודה על הפירוט'
תודה על הפירוט
10/04/2017 | 10:26
64
ואיזה יופיי שחלקכם חגג בטיול
לצפיה ב-'בלת"ק אצלנו באסיפת ההורים שהיתה בתחילת השנה קבענו סכום קבוע'
בלת"ק אצלנו באסיפת ההורים שהיתה בתחילת השנה קבענו סכום קבוע
09/04/2017 | 10:44
1
196
מתנה לבת מצוות. מוזר לי שאצלכם זה לא עלה, זה מאוד נהוג.
אצלנו קבעו (באופן תמוה אבל זה מה שיצא) 120 ש"ח לבת מצווה באולם, 100 ש"ח לבת מצווה במקום אחר. עד עכשיו רוב הבת מצוות היו באולם, יחד עם בני המשפחה. אירועים שבהם בעיקר אוכלים, ומי שלא מתבייש גם רוקד. אין מצב לקבל אלכוהול, לא מגישים לילדים בגיל הזה. כן מגישים למבוגרים אבל זה ממש לא משהו שהיה אפשרי.
לא רואה שום דבר מיוחד לשוחח עליו. סתם אירוע באולם. אנחנו קבענו קבוצה של 4 אמהות שמתחלקות בהסעות הלוך ושוב בין האירועים, ושעת האיסוף שהייתה מקובלת על כולנו הייתה 23. גם זה מאוחר לטעמי אבל זה מה יש.
לצפיה ב-'לא עלה, כנראה שאצטרך להתערבב קצת עם כמה אימהות'
לא עלה, כנראה שאצטרך להתערבב קצת עם כמה אימהות
10/04/2017 | 10:29
115
כדי לצלוח את תקופת הבת מצוות אה
לצפיה ב-'..'
..
09/04/2017 | 10:52
129
הבן שלנו כרגע בכיתה ז... אז יש בר מצוות שהולכים אליהם ושנה שעברה הלכו לבת מצווה.
עשינו שיחות תדרוך לפני כן.. לא נוגעים באלכוהול  ולא במשקאות אנרגיה.
תהיה להם גישה למשקאות כאלו, אומנם לא בשולחן הילדים אבל בשולחנות ליד. אני נכחתי בבר מצווה וראיתי ילדים שמגיעים לשולחנות לידם ומבקשים מהאורחים לתת להם משקאות אנרגיה... לתדהמתי היו מבוגרים שנתנו להם, כשהם פנו אלי אמרתי להם בתקיפות שאני לא מתכוונת לתת להם. אנחנו גם ביקשנו מהמחנכת לעשות שיחה עם הכיתה על כל נושא האלכוהול בגלל האירועים האלו.המחנכת ביקשה גם מהילדים להכין מצגת על הסכנות שבעישון ובשתיית אלכוהול. הבן שלנו ספורטאי והכין מצגת שהוא גם למד ממנה על הסכנות באלכוהול כולל של משקאות אנרגיה לגוף.
לצפיה ב-'.'
.
09/04/2017 | 10:59
1
109
אצלנו וועד ההורים בקבוצת הוואצאפ הכיתתית רצה להחליט על סכום אחיד שנראה לחלק מההורים מוגזם וכל הורה נתן בסופו של דבר כראות עיניו. אנחנו נותנים 100 ש"ח לאולם ו - 80 ש"ח למועדון. בשעה 23:20 קבוע אוספים את הילד מהאירוע. חשוב לדובב את הילדים , אנחנו עושות זאת כשחוזר מהאירוע ולומדים מכך רבות על מי מהכיתה שותה , מעשן או נוהג באלימות ומעדכנים את המורה שעליה לשוחח עם הילדים על כך. 
לצפיה ב-'יש ילדים בכיתה ז שמעשנים?'
יש ילדים בכיתה ז שמעשנים?
10/04/2017 | 10:30
30
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות, נתתן לי חומר למחשבה '
תודה רבה על התשובות, נתתן לי חומר למחשבה
10/04/2017 | 10:18
42
לצפיה ב-'אנחנו בעיצומה של שנת בת המצווה'
אנחנו בעיצומה של שנת בת המצווה
10/04/2017 | 16:47
154
מוזר שרק עכשיו קיבלתם הזמנה ראשונה

אצלנו עד עתה כולן עשו במועדון לכתה (אצל חלקם גם המשפחה היתה מוזמנת)

שעות בדרך כלל 8-11.

אצלנו החליט הועד השכבתי על 50 שח לילדה לא מהכתה ו 70 לילדה מהכתה
בלי קשר להיכן נחגג (ענינו של ההורה כמה להוציא- לדעתי ושמחה שכך גם הוחלט)

תכתבי בוואטס אפ של הכתה או לאחד ההורים מועד הכתה שאת חושבת שכדאי שיקבעו על סכום אחיד.

אני זוכרת שבזמנו קראתי (אולי כאן?) על ילד שהלך לבת מצווה באולם והילדים התשכרו מכוון ש"פילחו" כוסות משקה משולחנות המבוגרים.

אישית, היתי מזכירה לבת שלי את הכללים ומה לעשות אם מי מחבריה עושה דבר מה מסוכן בעיניה
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:57
6
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'איך ללמד ילד בגן חובה לקרוא?'
איך ללמד ילד בגן חובה לקרוא?
09/04/2017 | 11:52
6
172
יש ספר/חוברת/אתר מומלץ?
לצפיה ב-'בד"כ בגן חובה'
בד"כ בגן חובה
09/04/2017 | 12:28
181
מלמדים לקרא/אותיות, תוך כדי משחק.
אישית אני חושבת שהשיטה הקליטה ביותר והפשוטה
היא השיטה הישנה, "קמץ אלף אה, קמץ ב' בה וכו'"
יש לי שני נכדים צערים שלימדתי בשיטה הזו ושניהם קרו מגיל 5, אפילו קצת קודם.
לצפיה ב-'אממ... למה צריך ללמד ילד בגן חובה לקרוא? (אני רק שאלה...)'
אממ... למה צריך ללמד ילד בגן חובה לקרוא? (אני רק שאלה...)
09/04/2017 | 12:54
2
60
לצפיה ב-'הוא ביקש'
הוא ביקש
09/04/2017 | 13:18
1
207
הוא פיקח ויודע שישעמם לו בכיתה אם ילמד לקרוא אבל הוא רוצה והוא מכיר את כל האותיות כותב אותם בעל פה ומצליח לאיית מילים אז אמרתי לו שאני אבדוק איך. את הגדול שלי לא לימדתי למי יש סבלנות לזה בכלל. צריכה שיטה מגניבה שהוא יקלוט מהר
לצפיה ב-'אם כך,'
אם כך,
09/04/2017 | 14:08
177
אולי תאתגרי את הגדול לשבת איתו כל יום קצת,
שיראה לו, הוא יקרא בתחילה מילה, והאח מילה,
ואז משפט מול משפט.
שניהם יהיו עסוקים יהנו. זה יקח יותר זמן אבל את לא ממהרת לשום מקום.
לצפיה ב-'יש לי סוד אני קורא '
יש לי סוד אני קורא
09/04/2017 | 16:56
1
194
אבל זה יעזור רק אם הוא בכיוון. אצלי בן 3.8 יושב מדי פעם ואין שום התקדמות. הגדולים היו הרבה יותר צעירים ממנו, והתקדמו בקצב מטורף. אבל הם ידעו אותיות, והוא עדיין רק חלק קטן.
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
18/04/2017 | 09:54
7
לצפיה ב-'מה בסיריםשתפו גבי בסירים של החג'
מה בסיריםשתפו גבי בסירים של החג
07/04/2017 | 09:19
3
29
לצפיה ב-'היום מתארחים אצלי בקטנה'
היום מתארחים אצלי בקטנה
07/04/2017 | 09:21
167
מבשלת
דג סלמון ברוטב חריף
עוף ותפוחי אדמה בזיגוג זנגוויל וסילאן
קציצות בשר וכבש עם אפונה שיונחו על אורז לבן
קינוח- פיצוחים!

לצפיה ב-'היום עושים על האש :)'
היום עושים על האש :)
07/04/2017 | 12:32
140
אז תכל'ס אני עושה כלום חוץ מלחתוך סלט ולדחוף לתנור תבנית עם תפו"א.
בכישרון רב קניתי אתמול במו ידי חומוס ופיתות. אם ממש אהיה במוזה אכין טחינה ביתית.
מחר בצהריים קבענו עם הילדים לאכול בחוץ. כך שבכל מה שקשור בבישולים זה פשוט סוף שבוע קליל ונח.

בערב חג מגיעות השנה גם אחותי וגם גיסתי (אשת אחי) כך שמבחינת הבישולים תהיה לי המון עזרה בניגוד להרבה שנים אחרות בהן אני מבשלת בעצמי את רוב התפריט.
אחותי תביא צלי בקר ,חרוסת ביתית וסלט פירות. גיסתי תביא מוסקה , ירקות מוקפצים ואיזו מנה אחרונה סודית שהיא מסרבת לגלות מראש מה היא :)
האחיניות שלי יביאו סלטים.
אני על הדגים (פילטים בורי בתנור) ועל התוספות ( סיר עם אורז+איזו ורסיה של תפו"א). קונה גפילטע.
מתכננת גם לאפות עוגת שוקולד כשרה לפסח שהילדים אוהבים.
ושכחתי לציין שאשתו של הבן הבכור של הבעל תביא מרק וכבד קצוץ
לצפיה ב-'היום אכלנו בחוץ'
היום אכלנו בחוץ
08/04/2017 | 18:56
101
כשחזרנו הבייתה התחלתי לבשל לארוחת החג שתהייה אצלי.
רוב הבישולים עלי.

כרגע על הגז זיתים ואכין זיתים מבושלים ברוטב עגבניות.
בבוקר בישלתי כרישה ואכין קציצות בשר וכרישה ברוטב לימון.

בהמשך אכין גם מרק עוף עם קניידלך, עוף עם תפוחי אדמה בתנור ודגים כלשהם. עוד לא החלטתי איזה.
רעיונות יתקבלו בשמחה.

לצפיה ב-'המלצה לעורך דין'
המלצה לעורך דין
05/04/2017 | 21:17
30
375
מי יכול להמליץ על עורך דין שמתמחה בסיוע משפטי מול משרד החינוך?
לא יכולה לפרט כרגע בגלל מורכבות העניין.
לצפיה ב-'השאלה שלך '
השאלה שלך
05/04/2017 | 22:31
2
213
לא מוגדרת.
אין עו"ד שמתמחה נגד משרד החינוך,
יש עו"ד בהתמחויות--בעיות תעבורה, תחום נדל"ן,
דיני עבודה.אם זה בתחום מינהלי--יש.
נגד משרד? אין התמחות כזו.
אם היית אומרת ענין עקרוני--אולי היה ניתן להציע.
לצפיה ב-'המילה המדויקת'
המילה המדויקת
05/04/2017 | 22:44
1
214
היא לא מתמחה, אלא עורך דין שעובד בנישה הזאת ויש לו נסיון בייעוץ משפטי להורים מול מערכת החינוך.
לצפיה ב-'התמחות לא כמישהו'
התמחות לא כמישהו
06/04/2017 | 00:33
158
מתמחה שלא סיים.
אלא התמחות במובן של משהו שהוא מסלול.
כמו רופא שם כולל, רופא שינים, רופא א.א.ג.
זו ספציפיקציה.
גם בעריכת דין ההתמחות ספציפיקציה בנושא מסוים.לא מכירה 
כזו של הורים נגד משרד.
אם הנושא הוא גביה שלא כדין, אזי מי שהתמחה בתחום כלכלי.
זה ביררתי אצל ביתי העו"ד.
אולי יש מישהו בפורום שיודע טוב מזה

לצפיה ב-'יש אחד כזה! (למען האמת, יותר מאחד)'
יש אחד כזה! (למען האמת, יותר מאחד)
06/04/2017 | 07:11
26
281
אפילו יצרנו איתו קשר והוא עשה רושם טב. בסוף החלטנו, בעצתו, לא לתבוע, ולכן לא יכולה לתת המלצה מדוייקת יותר. לא זוכרת את השם. נסי לחפש בתביעה של הורי תכנית בר אילן נגד שי פירון ומשרד החינוך, נגד תכנית ה"למידה המשמעותית". הוא עזר להורים לנצח את פירון ומשרדו.
לצפיה ב-'תוכלי, בבקשה, לפרט?'
תוכלי, בבקשה, לפרט?
06/04/2017 | 23:45
25
213
האם זה נגד גיל הבגרות?
לצפיה ב-'לא גיל, כיתה. עוד אחת מההמצאות הגאוניות של פירון. '
לא גיל, כיתה. עוד אחת מההמצאות הגאוניות של פירון.
07/04/2017 | 09:31
24
228
שאסר בגרויות בט' וי'. ולא לקח בהחשבון את המחוננים. כולל תכנית בר אילן. כדבריו "כשכורתים עצים עפים שבבים" (גאון, כבר אמרתי?). ההורים שכרו עו"ד שמתמחה בתביעות נגד משרד החינוך, ואף ניצחו בבית המשפט. אנחנו היינו באותה צרה, אבל לא בתכנית, אלא סולו. הבת עשתה בגרות בתאוריה של המוסיקה בכיתה ט'. והבגרות הזו לא מוכרת לה. מכוון שהיינו לבד, וגם לא יכולנו להתחלק בעלות עם אף אחד (עלות גבוהה מאד), ירדנו מזה, וככה קיבלה 96, ואיש לא מכיר לה בבחינה. למה? תודה פירון, תודה!! הנה עוד שבב שעף! לא זוכרת את שם עורך הדין, אך אפשר לבצע חיפוש. ככה אנחנו עלינו על שמו. 
לצפיה ב-'ואם מישהו נבחן אקסטרני, האם זה היה אפשרי?'
ואם מישהו נבחן אקסטרני, האם זה היה אפשרי?
08/04/2017 | 13:05
23
126
כוונתי, כמובן, מישהו שלא לומד בכיתה סדירה, אלא במסגרת אחרת, לרבות חינוך בייתי.
לצפיה ב-'אינני יודעת.'
אינני יודעת.
08/04/2017 | 15:01
24
לצפיה ב-'לא.'
לא.
10/04/2017 | 07:14
21
67
הבת דוברת אנגלית, רצתה לחסוך לעצמה שעות לימוד בבית הספר (ממילא קיבלה פטור מהשעורים ומחוייבת רק במבחנים ועבודות) ניסינו לרשום אותה לבגרות חורף אקסטרנית. אי אפשר.
לצפיה ב-'לא ניתן לערבב אקסטרני עם אינטרני, אבל מה קורה כאשר את עושה '
לא ניתן לערבב אקסטרני עם אינטרני, אבל מה קורה כאשר את עושה
10/04/2017 | 13:01
20
68
רק אקסטרני?
לצפיה ב-'בשביל לרשום לאקסטרני צריך אישור לחינוך ביתי'
בשביל לרשום לאקסטרני צריך אישור לחינוך ביתי
11/04/2017 | 13:03
19
64
אם הילד בגיל חינוך חובה. הבן שלי עושה את זה וקיבלנו אישור מסודר ממשרד החינוך.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
11/04/2017 | 20:14
18
54
יש בתי ספר מיוחדים שנקראים אקסטרנים.

בזמן שאני הייתי ילד, תיכון חדש, היה כזה.
לצפיה ב-'למה אתה שואל אותי? תשאל את משרד החינוך'
למה אתה שואל אותי? תשאל את משרד החינוך
11/04/2017 | 23:58
17
45
ו 
לצפיה ב-'הכוונה כמובן היתה לרישום לבחינות אקסטרניות.'
הכוונה כמובן היתה לרישום לבחינות אקסטרניות.
12/04/2017 | 00:01
9
לצפיה ב-'כי אני לא יודע, אם גם היום קיימים בתי ספר כאלו שהם אקסטרנים'
כי אני לא יודע, אם גם היום קיימים בתי ספר כאלו שהם אקסטרנים
12/04/2017 | 08:56
15
13
לצפיה ב-'יש חוק חינוך חובה עד גיל 18'
יש חוק חינוך חובה עד גיל 18
12/04/2017 | 11:46
14
39
לכן, אין כזה דבר "בית ספר אקסטרני" לגיל הזה. בתי ספר שמגישים לבגרות נקראים "תיכון" ומוגדרים אינטרניים.

ילד בגיל תיכון שמעוניין לגשת לבגרויות שלא במסגרת בית ספר צריך להרשם לבחינות, ולפי כללי משרד החינוך לא ירשמו אותו ללא אישור על חינוך ביתי. אתה יכול לקרוא יותר בפירוט על כך באתר משרד החינוך.

אדם בוגר שאינו כפוף לחוק חינוך חובה יכול להרשם למה שהוא רוצה, וגם לבתי ספר שמציעים קורסים לבגרויות. אני מניחה שניתן לקרוא לבתי הספר האלה "אקסטרניים" או בכל שם אחר שיעלה על דעתך.
לצפיה ב-'ברגע שהתחלת מסלול, את כבר לא יכולה לעבור למסלול אחר, אלא אם '
ברגע שהתחלת מסלול, את כבר לא יכולה לעבור למסלול אחר, אלא אם
12/04/2017 | 12:43
13
50
כן תתחילי שוב מהתחלה, לכן גם מבוגרים לא יכולים לעשות מה שהם רוצים ומי שהתחיל עם אינטרני, ימשיך להיבחן באינטרני (הבחינות שונות בין אקסטרני לאינטרני וגם דרישות המינימום של מס' יח"ל פר מקצוע).

חוק חינוך חובה הוא עד כיתה י' והבתי ספר האלו היו כאלו שלקחו לחיקם את אלו שלא הצליחו להיות בבתי ספר רגילים.
לצפיה ב-'אמרת מספר דברים, וכולם לא נכונים'
אמרת מספר דברים, וכולם לא נכונים
12/04/2017 | 22:45
12
43
אני מציעה לך, שוב, לבדוק באתר משרד החינוך. למי שקורא אותך אני מציעה לא להסתמך על הפוסט שלך כמקור למידע.
לצפיה ב-'נכון מאוד לתקופה שבה הייתי ילד'
נכון מאוד לתקופה שבה הייתי ילד
13/04/2017 | 11:16
11
45
לדוגמה, באקסטרני מס' נק' המינימום של ספרות היינו 3 נק' ואילו באינטרני הוא 2 נק'.
לא ניתן להחליף ביניהם.
לצפיה ב-'שטויות'
שטויות
13/04/2017 | 18:06
10
10
לצפיה ב-'ברגע שזה תוכן תגובתך, זה אומר שנגמרו לך הטיעונים הענייניים '
ברגע שזה תוכן תגובתך, זה אומר שנגמרו לך הטיעונים הענייניים
13/04/2017 | 20:46
9
29
כשאין מה להשיב ענייני, מתחיל בכשלים לוגיים, של לגמד את היריב.
אגב, זה יכול להיות מעייף לאללה להגיב עניינית. במיוחד כשלא רגילים לזה

זו כמובן התנהגות מאוד בוגרת, שאת מעבירה לילדייך ואח"כ מתפלאים, למה הנוער של היום כזה.
תמשיכי כך ...
לצפיה ב-'זה נכון לגמרי ובאמת אין לי מה לכתוב'
זה נכון לגמרי ובאמת אין לי מה לכתוב
13/04/2017 | 23:58
8
31
רק לא ברור למה אתה חושב שאנו מתווכחים פה על דעות. הדיון פה נסב על עובדות מציאותיות לגמרי בנוגע לנהלי משרד ממשלתי, שאותן יכולת לברר בקלות. אין לי ולא יכולים להיות לי טיעונים נגד שקרים והמצאות שאין קשר בינם לבין העובדות, משום שאי אפשר להתווכח עם מציאות מדומיינת.

אתה גם צודק בהנחתך שכך אני מחנכת את ילדיי. אני מלמדת אותם להבחין בין אמת לשקר, ומעודדת אותם לבדוק את העובדות בעצמם ולא להאמין במה שמספרים להם כל אלה המספקים "עובדות אלטרנטיביות" לציבור של שוטים.

לצפיה ב-'בינתיים, לא ראיתי שהבאת קישור אחד כתימוכין לדברייך, אפילו לא'
בינתיים, לא ראיתי שהבאת קישור אחד כתימוכין לדברייך, אפילו לא
14/04/2017 | 02:10
7
29
ממקור לא מהימן, אז כנראה שאת צריכה לחזור ללימודים בכדי להבין מה זה עובדה

למען גילוי נאות, גרתי ליד בי"ס תיכון חדש עליו כתבתי.
לצפיה ב-'יש בגרויות "אקסטרניות" אינטרניות. '
יש בגרויות "אקסטרניות" אינטרניות.
14/04/2017 | 11:37
4
32
למשל: הבכור הוגש לבגרות ע"י המורה שלו לנגינה (רסיטל, לא תאוריה). זה היה מאד לא מוצלח, כיבית הספר לא עזר ואת הכל היינו צריכים לארגן בעצמנו. אבל יש הגשה לבגרות ע"י קונסרוטוריונים מוכרים  למשרד החינוך, ואפילו נותנים ציון מגן! (רסיטל, לא תאוריה). לגבי מקצועות אחרים- אינני יודעת. אבל כן יודעת שחוק חינוך חובה עכשיו עד י"ב ולא י'. אפשר לבדוק בחוזרי מנכ"ל. http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%97%D7%95%D7%A7_%...

לצפיה ב-'אבל זה לא בדיוק אותו דבר, כי הוא נבחן אינטרני במקום אחר'
אבל זה לא בדיוק אותו דבר, כי הוא נבחן אינטרני במקום אחר
14/04/2017 | 11:51
3
300
זה לא שהוא עשה מבחן שהוגדר כאקסטרני.

אגב, אם לעשות אנאלוגיה, למה שעשה, זה כמו לגשת לבגרות מועד חורף (כשהיינו ילדים, לא היה את זה בתוך בי"ס כפי שיש היום)
לצפיה ב-'אני לא מבינה את הויכוח'
אני לא מבינה את הויכוח
14/04/2017 | 13:35
2
26
מציינת עובדות מנסיון אישי. שום דבר נוסף. ולא אני קובעת את התקנות.
לצפיה ב-'אין כל ויכוח, אלא בקשה לחידוד דברים'
אין כל ויכוח, אלא בקשה לחידוד דברים
14/04/2017 | 13:55
1
4
לצפיה ב-'לא יודעת לחדד. '
לא יודעת לחדד.
14/04/2017 | 14:14
23
הילדים שלי לא בחינוך ביתי. אחד ניגש למבחן אקסטרני, כלומר אפילו לא הוגש ע"י מוסד מוכר. אינני יודעת אם אפשרי כיום. וגם אם כן, אני ממש לא ממליצה. לא יודעת יותר ממה שכתבתי, כי לא ניסיתי לברר. יכולה לתת מידע נוסף על כתיבת עבודת גמר שלא ע"י בית הספר, אבל שוב, המגיש היה מוכר ע"י משרד החינוך, התכנית היתה מסודרת ומתואמת עם משרד החינוך. כל השאר היה אצלינו "קוננוונציונאלי" אינטרני לגמרי. והרמנו ידיים בעניין הבגרות בתאוריה של המוסיקה, כי אין המשאבים והכח להלחם על זה. וזה גם לא ממש קריטי אצלנו.
לצפיה ב-'אתה שוב מביא עובדות אלטרנטיביות'
אתה שוב מביא עובדות אלטרנטיביות
14/04/2017 | 13:38
1
26
הפניתי אותך, פעמיים, לאתר משרד החינוך. אז מה אם לא הבאתי קישור? אתה תינוק שלא יכול להיכנס לבד לאתר בלי שיגישו לך עם כפית?

השימוש שלך במילים "גילוי נאות" בהקשר שנתת מראה שגם אינך מבין מה משמעותו של צמד המילים הזה.
לצפיה ב-'אז נא הסבירי לי, מה אומרות צמד המילים הללו?'
אז נא הסבירי לי, מה אומרות צמד המילים הללו?
14/04/2017 | 13:54
22
בחיי, שאת מוכיחה את מה שאיינשטיין אמר שרק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי.

בנוסף, את לא מבדילה בין זה שאני כותב על תקופתי כילד לבין התקופה כיו שכתבתי שאני לא מעודכן.
לצפיה ב-'פינת ההמלצות השבועית'
פינת ההמלצות השבועית
07/04/2017 | 09:13
6
171
והשבוע!!
בסימן נקיונות
ספוג הפלא..
פעם היה את הלבן
היום יש בצבע חום
הוריד כתמים סופר עקשניים
של עט, טושים, על התנור העברתי בקטנה והוא יצא מבריק
יש למצוא בכל סופר
מומלץ
לצפיה ב-'מצרפת קישור'
מצרפת קישור
07/04/2017 | 09:16
152
https://www.pricez.co.il/Product/225701/ספוג-לכלים-מבריקל-הפלא-אלבגינו-שיווק-וסחר-3-יחידות
לצפיה ב-'זה מנקה גם כתמים מהקירות ? '
זה מנקה גם כתמים מהקירות ?
07/04/2017 | 17:50
2
100
מאיפה ירדו הכתמים של העט והטושים ?
על איזה משטחים אמורים להשתמש איתו ?
תודה
לצפיה ב-'קירות..שולחן מחשב..דלתות..סירים..'
קירות..שולחן מחשב..דלתות..סירים..
07/04/2017 | 23:56
1
108
ועוד ועוד
הוא באמת מפתיע
תנסי קודם על שטח קטן מאד
זה מה שאני עשיתי
לצפיה ב-'מעולה, תודה'
מעולה, תודה
08/04/2017 | 17:30
10
לצפיה ב-'הוא שונה מהלבן ? טוב יותר ?'
הוא שונה מהלבן ? טוב יותר ?
09/04/2017 | 01:34
9
לצפיה ב-'אכן הוא מעולה רק לא לשכוח לעבוד עם כפפות...'
אכן הוא מעולה רק לא לשכוח לעבוד עם כפפות...
16/04/2017 | 18:15
19
כי אם יש לו יכולת להסיר ברמה כזו - מי יודע מה החומר שקיים בתוכו.

לצפיה ב-'איך מעצימים ילדה?'
איך מעצימים ילדה?
04/04/2017 | 17:49
18
481
בת עשר וחצי מספר 2 מתוך 4 , בת יחידה בין בנים
למרות שאני אמא שלה - ילדה מוצלחת מכל הבחינות
יפיפיה לא סתם ככינוי יפה כזו שעוצרים ומעירים לה כמה שהיא יפה..בתור בסופר/בדלק.. פעם ביום נשמע כמה היא יפה...
מבחינה לימודית - מצטיינת שכבתית בכל התחומים מקום ראשון בכל מיני אולמפידות חשיבה...כל מיני  אתגרי חשיבה וכאלה בביס..בא לה בקלות מאוד..לא מתאמצת לא מתכוננת הכי ברגיל
מבחינה חברתית - מלאת חברות בערבון מוגבל תיכפ נגיע, מובילה מנהיגה שחקנית ראשית בכל ההצגות ביהס...עוזרת לחלשים ממנה רותמים ומנדבים אותה להמון פרוייקטים בביהס
חוג שמשתתפת בו - במקומות הראשונים גם זה בקלות נולדה ילדת גומי כזו ועם מבנה שכזה...
ככה קיצרתי ותימצתי
מה הבעיה - מתנהגת כמו סמרטוט רצפה הכי ישן שיש הכי משומש
לא החלטית בכלום...עדר/קופ אחרי בן אדם..מה שכולן לובשות עושות היא שם או לא... איזה חטיפים לקנות לטיול בואי נתקשר לא/ב/ג נראה מה הן קונות רוצה בדיוק...
ימי הולדת/מסיבות בודקת  מי באה מה לובשת..
חברות- הבית 5 כוכבים בכל יום נתון יש פה 2-3 בנות שבגיל הזה כבר מכינות שייקים/סלט יווני/עוגה בכוס נשארות להתקלח כולן ביחד וכו וכו וכו..
פעם בשבוע ישנה פה בין משיהי לשלושה כן כן כן בימי ביהס
שהיא רוצה ללכת כולן מתחמקות בתירוצים שונים ומצוצים מהאצבע...חברות שהולכות איתה מכיתה א בקושי אצלן...
תמיד מתחננת שיבואו אליה חופרת מציקה עד שמסכימה זה לא שבאות בקלות..
נפגשות הרבה מאחורי הגב שלה
תמיד "מטפסים" עליה היא מנקבת על כולן לאוטבוס שנתקעות כשהיא נתקעת יכולות לעמוד 5 בנות ולסרב לנקב עליה שוב בתירוצים....היא לא מתרגשת
לא רואה את הדברים..
חברה יכולה לקבוע איתה בפארק בשעה איקס היא תגיע היא לא שם.. מתקשרת לשאול אה בעצם אני במכולת תבואי למכולת..היא תגיע למכולת והיא לא שם אה בעצם לא יצאתי מהבית והבת שלי במרדפ רגלי אחריה והיא לא נורא לא נורא...העיקר להגיע אליה...
אפ פעם לא מצרפים אותה שיוצאים בחבורות
לא מצרפים לעבודות כיתתיות..
ומבחוץ בביס נראית אחרת לגמרי כאילו הכל צבוע מאוד
אפ אחת לא יוזמת שיחות אליה
מאוד רודפת מאוד חונקת
לא מאמינה בעצמה בכלום...כל מבחן חוזרת הביתה בתחושת כישלון שבטוח הפעם לא הצליחה - מזמן הפסקתי להתרגש פעם חקרתי יזמתי שיחות...
מקווה שתימצתי פה מה שבער לכרגע
אשמח לתובנות איך להעצים אותה שתפסיק לרדופ שתאמין בערך שלה...
מקבלת ים של תשומי של יציאות אחת על אחת...
עטופה גם בגרעין היותר מורחב נכדה בין נכדים....
לצפיה ב-'ניקרא די עצוב'
ניקרא די עצוב
04/04/2017 | 18:06
6
321
אני לא ממש יודעת לעזור, אך יש לי הרגשה שצריך קצת חוקים. לא ישנים בבית בזמן בית ספר, לא מנקבים ליותר מחברה אחת באוטובוס. אם היא לא מחזירה ניקוב לא נותנים יותר.
אם חברה לא נמצאת היכן שקבעו, חוזרים הביתה מיד.
יש  לי הרגשה שמדובר באי הבנת חוקים חברתים, אולי כדאי ללכת לקבוצת יעוץ.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/04/2017 | 18:11
5
270
היא מבינה מאוד
אבל היא אוהבת לרצות/להתחנפ /להתחנן
תמיד להמעיט במה שאני מציגה לה...
היא כל הזמן במרדפ
לצפיה ב-'לייב לייב לייב - נקרע לי הלב - לייב לייב '
לייב לייב לייב - נקרע לי הלב - לייב לייב
04/04/2017 | 18:34
4
317
הנה לפני שעה הודיעה לי שקבעה עם חברה הולכת לישון אצלה..
בעלי ואני היינו בספק מה פתאום מאיפה זה בא..ביננו כמובן
עכשיו הכינה תיק, התקלחה התלהבה...
נכנסנו לאוטו
התקשרה לחברה שהיא יוצאת
אמרה לה החברה בעצם כואב לי הבטן אל תבואי....
הילדה שלי עם פיגמה עם תיק בהתרגשות..
חזרנו הביתה...
אני שבורת לב והיא מחפשת מישהי אחרת...
לצפיה ב-'מה הקשר שלך עם האמהות של האחרות'
מה הקשר שלך עם האמהות של האחרות
04/04/2017 | 19:03
3
276
חושבת שהייתי מנסה להתקשר לאחת האמהות ולראות אם יש להן איזה הבנה על מה שקורה?
אולי היא לא יודעת להתתארח והאמהות מבטלות את הפגישה?
אולי הן שומעות משהו?
לצפיה ב-'תראי'
תראי
04/04/2017 | 20:19
2
304
בגדול אני רוב האמהות בקשר מצויין
ניסיתי להעלות את הנושא או מקרה ספציפי שהיה
ותמיד אמרו לי הן ילדות תני להן להסתדר..
אני ידבר איתה..בלה בלה
אני גם צעירה מאוד ורובן גדולות ממני ב 10 שנה ויותר...אז לפעמים ככה אומרים ךי שאני רגשיה וצעירה..
לצפיה ב-'נראה לי שיש כאן'
נראה לי שיש כאן
04/04/2017 | 23:57
253
איזה דפוס שחוזר על עצמו,
אני הייתי מתיעצת בשלב ראשון עם יועצת ביה"ס,
או אם פסיכולוג ילדים, שיוכל לשאול אותך על ההתנהלות בבית שלכם.
איך היא מרצה אתכם, למה היא לא מעסיקה עצצמה לבד.
שילמד אותה עצמאות ומרחב אישי,
לא נראה לי שמקריאת הדברים שאת כותבת --נוכל ליעץ ממש מעשית.
לצפיה ב-'נשמע שהבת שלך למדה לרצות ממך'
נשמע שהבת שלך למדה לרצות ממך
05/04/2017 | 11:29
224
אני ממליצה לך מאוד להתחיל בזה שאת תפסיקי לרצות אחרים, ולהתקפל מול אמהות לבנות שמתנהגות בבריונות לבת שלך.
אם הבת שלך רואה אותך תמיד מתקפלת ומרצה אחרות, איך את מצפה שהיא תתנהג?
לצפיה ב-'לגמרי דפוס'
לגמרי דפוס
05/04/2017 | 08:53
1
245
החברות שלה התרגלו שהיא רודפת אחריהן - אז למה להן לטרוח להזמין אותה או להתקשר אליה? ממילא היא תתקשר אליהן. למה לתת לה אם במילא אפשר לקבל ממנה?
אני לגמרי מסכימה עם החוקים שהציעו לך מעלי - זה גם הבית שלך ושל שאר בני המשפחה, למה שתצטרכו לארח ילדות אחרות (בוודאי ובוודאי בימי השבוע)? זה הכסף שלך שקונה את הכרטיסיה - למה שתשלמי על ילדות אחרות? אני תוהה אם היא רואה אותך "מרצה" את הבקשות שלה (אולי גם של אחרים) ולומדת מזה לרצות אחרים?
אני די בספק אם את יכולה לשבור את הדפוס הזה עם חברת הבנות הנוכחית שלה. מציעה בחום לחפש לה מסגרת אחרת שבה הילדות האלה לא חברות - אולי חוג או תנועת נוער או אפילו בי"ס אחר. ושם לקבוע מראש דפוס התנהגות אחר שבהתחלה הוא יהיה חיצוני, ואח"כ היא תפנים. אם במסגרת אחת היא תראה שזה מצליח, תוכל ליישם זאת גם במסגרות אחרות.
לצפיה ב-'נראה שהיא לא מבינה סיטואציות חברתיות'
נראה שהיא לא מבינה סיטואציות חברתיות
05/04/2017 | 09:37
210
לדעתי, יש פה מקום לפנות לאבחון פסיכולוגי. לשלול בעיות תקשורת, לדוגמה.
לצפיה ב-'גם לדעתי נוצר דפוס, וצריך לשבור אותו. ותעזרו לה לשבור'
גם לדעתי נוצר דפוס, וצריך לשבור אותו. ותעזרו לה לשבור
05/04/2017 | 10:13
8
318
אגב - היא לא ״קוף אחרי בן אדם״. כולם ככה בגיל הזה. מעט ילדות בנות 10 עושות מה שהן רוצות בלי להסתכל מסביב. בגדול, כולן יביאו את החטיפים ״המקובלים״ וילבשו ״מה שצריך״ וכולי.
אז גם תרדו ממנה קצת מהעניין הזה. אל תלחצו עליה ״לא להיות כמו כולן״.

תתחילו בלפזר את הקייטנה שפתחתם בבית. הילדה לא לגמרי מבינה מה קורה. היא כנראה קצת מבינה שהיא אהודה בזכות האירוחים הנדיבים שלכם. אבל היא לא מבינה שאלה לא חברות אמת. תעזרו לה להבין, על ידי זה שתקצצו במידת הנדיבות שלכם. באמצע השבוע לא חוגגים במטבח עם שייקים ועוגות. ולא כל יום מארחים חברות. ולא מנקבים על חברות. ״אמא אמרה שיש לי כרטיסיה אחת בשבוע ואסור לי לנקב יותר״. בהתחלה אולי פתאום יבואו פחות חברות, אבל לפחות הילדה תבין מי חברה שלה, ומי לא. 

משפט אחרון - אני ממליצה בחום ללכת ליעוץ. אתם, בלי הילדה. 

ומשפט אחרי אחרון - ילדה שמזמינה לשינה ומבטלת ברגע האחרון, זה מגעיל. ולא הייתי פותרת אמא שהיתה אומרת לי ״שיסתדרו ביניהן״. אז אני חושבת שגם אתם צריכים ייעוץ איך לדבר עם אנשים. להבין מה מקובל לתת לילדים להסתדר (לקבוע מפגשים, לבחור שותפות לעבודה) ומה לא מקובל וחובה להתערב (להבריז לחברה שהזמנת).
לצפיה ב-'תשובה מדויקת'
תשובה מדויקת
05/04/2017 | 11:04
63
לצפיה ב-''
05/04/2017 | 11:26
16
לצפיה ב-'עם הרוב אני מסכימה'
עם הרוב אני מסכימה
05/04/2017 | 12:07
248
אבל יש לי בת 10 בבית, וגם היא ילדה די מרצה מטבעה, אבל היא לא מתקשרת לברר איזה ממתקים החברות יביאו לטיול ולא מתייעצת עם חברות לפני שקונה בגדים או כל דבר כזה. מה שמתואר בפוסט הפותח בשרשור זה כמעט פתולוגי. ילדה יכולה להיות "כמו כולן" אבל לא במידה שהיא מפתחת תלות בתשובות של חברותיה במקום להחליט בעצמה.

ועוד מלה לאמא: את לא חייבת לקבל את התשובות של האמהות האלה ולא כל ילד יכול "להסתדר בעצמו". את בהחלט יכולה להחליט שהילדה שלך לא מספיק אסרטיבית בעצמה, ולכן את מתערבת גם אם האמא הזו לא רוצה להתערב. ואלא אם האמא הזו רוצה שאת תגידי לבת שלה מה דעתך בענין זה, את בהחלט יכולה להגיד לה בעצמך מה דעתך על ההתנהגות הזו ומה תייעצי לבת שלך בהמשך בענין החברות עם הילדה הזו. זה לא המצב האידיאלי, באמת היה עדיף שיסתדרו בעצמן, אבל אף אחד מאיתנו לא מושלם. לשיקולך.
לצפיה ב-'הכל אמרו לך. רק בקשר ל"שיסתדרו ביניהן"'
הכל אמרו לך. רק בקשר ל"שיסתדרו ביניהן"
07/04/2017 | 17:22
4
203
נשמע לי שלבת שלך יצא שם של נודניקית שלא מרפה ומתנהגת שלא בהתאם לנורמות. מכיוון שכך, יש ילדות שיגידו לא, ויש כאלה שיתחמקו ברגע האחרון בגלל שגם הן בסך הכל רק ילדות. אני חושבת שלאמהות פשוט לא נעים לומר לך שהילדות שלהן ניסו להתחמק. זה הרבה פעמים לא מזלזול, אלא דוקא מתוך מבוכה, ואתם לא עוזרים לילדה בזה שאתם מנסים לחייב את הבנות מהצד השני לעמוד במפגשים האלה בלי לתת את חלקכם בלהבין האם הבת שלכם העמידה אותן במצב שהן לא ראו ממנו פתרון אחר.

היה לי מקרה לפני כשבועיים שאמא של חבר של הבן שלי, בן 14 וחצי, התקשרה וניסתה לגרום לי לומר לבן שלי לשחק עם הבן שלה בהפסקה או לא. בפועל אמרתי לה שאני כבר לא מתערבת במי החברים של הבן שלי בהפסקות (רבאק, בשנה הבאה עולה לתיכון!). מאחורי הקלעים, אני יכולה לומר לך, הבן שלה מאד ילדותי וגם חצוף, מאלה שמסתבכים בבית הספר. אני בכלל לא רוצה לעודד את הבן שלי לשחק עם הבן שלה. הם לא ילדים, והבן שלי לדעתי הראה שיפוט מאד סביר בהתנגדות לשתף פעולה עם השטויות של הבן שלה. עם זאת, היא בכלל לא רואה את הדברים כך, ולדעתה הבן שלה הוא זהב טהור. אני לא מעונינת לחנך אותה או את מה שמתרחש אצלה בבית, ולדעתי לילד הזה יש בהחלט בעיות רציניות שהן לא בהכרח תוצאה של חינוך אלא של בעיות אורגניות ורגשיות, ולכן לא טרחתי בכלל להכנס לזה. אמרתי בדיוק את מה שאמרו לך "תני להם שיסתדרו" ולבן שלי אמרתי - תפעיל את שיקול הדעת שלך. אם זה מה שאומרים לך, הייתי מתייחסת לזה כשם קוד בלבד ל"את צריכה לעשות בדק בית למה לא רוצים לשחק עם הבת שלך, ואני לא יכולה לעשות את השיחה הזו איתך".
לצפיה ב-'מבינה את מה שכתבת,'
מבינה את מה שכתבת,
07/04/2017 | 18:26
3
168
ומקוה שהאם תיתרם מדבריך,
רק שצריך להזהר--כי זה עלול להשמע שיפוטי,
וההשואה למקרה של הבים שהבאת, לפחות שני הבדלים מהותיים.
1)הגיל יש הבדל בין הגילאים שזה הפרש ממעותי.
2)הבן ל האם המתקשרת,מתנהג שלא כראווי,  בעוד,
לפי דברי האם בתחילה, הילדה בכל השאר, היא שחקנית ראשית, 
ותלמידה טובה שעוזרת. 
אז יכול להיות שהיא קצת נודניקית, או מושא לקנאה, 
הכי חשוב שמישהו מביה"ס יעשה איזהתצפית, וזו בהחלט יכולה להיות היועצת,
ולשקף מציאות. או להבין איפה הטעות, כדי לתקן.
לצפיה ב-'וגם: האמא מספרת שהן באות אליה הביתה בשמחה'
וגם: האמא מספרת שהן באות אליה הביתה בשמחה
07/04/2017 | 21:20
2
172
כלומר, הבעיה היא (על פני הדברים) לא שהן לא מעוניינות להיפגש איתה, אלא שהן מנצלות אותה.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה'
אני לא בטוחה
09/04/2017 | 13:14
1
113
ואני אומרת בזהירות, שאולי הילדות לא רוצות לבוא, ומקבלות את כל הפיתויים והפינוקים שקשורים לזה כאל "מס" שעושה להם את כל הענין שווה. לדעתי כדאי לחשוב על זה כי למרות שזה כואב, צריך לפעמים להבין מה הבעיה כדי לנסות ולפתור אותה.

לצפיה ב-'עם המשפט האחרון שלך,'
עם המשפט האחרון שלך,
09/04/2017 | 13:36
105
אני בהחלט מסכימה,
אבל לאדם לבחון את עצמו, או אתת הילד שלו--
זה קשה, כי אלה דפוסי חשיבה והתנהלות מוכרים,
ומה באמת מפריעה לאחר--מישהו אחר אמור ל"האיר" (הא' בכונה)
ולהסביר מה מפריע ומה קשה.
מה גם שעל פניו לפי דברי האם--(בכל שאר התחומים הרלונטיים לכיתה הזו)
היא בסדר גמור ואולי אפילו מעל לממוצע.

וכן לפעמים בגלל ילדה אחרת שמקנאה ומנהיגה נגדה, נוצרה אוירה?!
מערכות יחסים בין חברות/ים זו דימיקה מורכבת--
ולכן הצעתי שיתצפתו על ההתנהלות הקבוצתית שם--כדי לאתר את הבעיה.

אישית, הייתי ממליצה לאם, ללמד את הילדה אסרטיביות ולא לקבל את החברות בכל פעם שהן משלמות "מס" כדי להנות.
(אגב, כולנו גם מבוגרים משלמים מיסים חברתיים בכל חברויות ובכל קשרים
ביינאישיים באשר הם, רק זה נעשה בשיקול ולא בשקיפות בד"כ.)
ולרשום אותה לחוגים שבהם יש חברות אחרות ולא מהכיתה.
זה יכול להוות איזו אינדיקציה לבנית הקשרים החברתיים של הילדה.

לצפיה ב-'בכיתה א' ואין חברה קבועה'
בכיתה א' ואין חברה קבועה
05/04/2017 | 09:52
7
596
אני לא יודעת, אולי ההתנהלות היא תקינה לחלוטין...
הבת שלי בכיתה א', יש לה 2 חברות כאילו קבועות מהגן, אחת באמת אנחנו מזמינים היא באה ואמא שלה מזמינה והבת שלי הולכת...אבל אותה אמא יש לה סדר כזה, היא מזמינה מספר חברות - כל יומיים ילדה אחרת - במעין סבב כזה והבת שלי היא אחת מהסבב. השנייה - המצב איתה כזה לא קבוע...האמא שלה אומרת שהיא מאוד רוצה שהן תפגשנה, אבל יצא לרוב שאני מזמינה אלינו ולאחרונה זה גם לא מסתדר להן, אז היא לא באה מלא זצן וגם לא הוזמנה.
בבית הספר בהפסקות היא משחקת עם כל מיני בנות מהכיתה, אף פעם לא משהו קבוע, יש ילדה אחת שהיא טוענת שהיא חברה טובה, ניסיתי להזמין אותה מס' פעמים ואמא שלה ניפנפה אותי - אמרה שתתקשר ולא התקשרה וגם כשהזמנו ליום הולדת, לא טרחה בכלל לענות אם באה או לא וגם לא באה בסוף.
עוד ילדה, אמא שלה לא עונה לי להודעות אחרי שמלא פעמים ניסיתי לקבוע מפגש (אצלנו כן, אני לא מזמינה את עצמנו אליהם, רק אם הם מזמינים) - והיא אמרה שלא מסתדר וונסה ביום אחר, והיא פשוט לא מנסה, התייאשתי אחרי הפעם האחרונה שבכלל לא טרחה לענות, אז אני לא מזמינה יותר. אני יודעת שאצל האחרות הן מזמינות ומוזמנות יותר ואני לא מצליחה להבין למה אנחנו לא...אנחנו ממש עושים הכל שיהיה נוח לילדות שמגיעות, ולאמהות שלהן...מגישים להן ארוחות ערב, ולא מציקים או משהו...הבת שלי מאוד נקייה, אני בודקת ומנקה אם יש כינים (הבנתי שלאחרונה יש מכה כזו בכיתה), היא ילדה חכמה וכיפית...אבל מאוד בודדה, כל מי שהיא קוראת לה חברה טובה, פשוט לא צופסת אותה ככה...או אולי האמהות בכלל לא מעבירות לילדות בכלל שהזמינו אותן...לא יודעת מה הולך, היא כל יום שואלת אותי אם מישהי יכולה לבוא אליה - אני עושה פשוט סבב ונדחית...מייאש מאוד...כל יום אני צריכה לומר לה "זו לא יכולה, זו לא ענתה, לזו יש חברה אחרת שבאה"...
היא לא מתלוננת על בית הספר, אומרת שהיה כיף, משיחות איתה, אני מבינה שיש חבורות די קבועות והיא מידי פעם מצטרפת לאחת מהן
מה אפשר לעשות??
לצפיה ב-'כלום!'
כלום!
05/04/2017 | 11:03
311
נקרא בסדר גמור
והיא לא חייבת חברה קבועה
אצלנו נאמר בכיתה ו 
אין חבר טוב 
בעצם הם ממש חבורה טובה 
לא הייתי נוגעת
לצפיה ב-'ואני שואלת'
ואני שואלת
05/04/2017 | 11:11
303
זו בעיה של הילדה או שלך?
אם הילדה הולכת בשמחה לביה"ס, ומוצאת שפם חברה,
גם אם לא קבועה, אז מה? טוב לה?--מצוין.
תני לה לנהל, אל תחיי את החברויות שלה.
ויש מצב שבקבוצות אחרות--ההורים חברים , או מהגן יש הרגל,
בסוף זה מקבל תפנית ועצמאות.

אם את לא בטוחה זה מתכון טוב לחולשה שתוצר לה.
תקטיני את הקושי אצלך, וזה יעזור לילדה.
לצפיה ב-'הדברים האלה קורים'
הדברים האלה קורים
05/04/2017 | 15:49
287
לפעמים הם קורים בלי סיבה: לכל הורה יש את הסידורים שלו, ואולי עוד ילדים שהולכים לחברים וחוגים וכו'. לפעמים יש סיבה. במקרים שהתעורר אצלי חשש התחלתי משיחה עם המחנכת של הכיתה. היא תדע אם הילדה משתלבת חברתית ועם מי היא משחקת ותתן לך נקודת מבט אובייקטיבית. את לא חייבת לומר שיש בעייה, את יכולה פשוט לבקש לשמוע ממנה איך הולך לילדה.
חוץ מזה, הילדה בצהרון עם ילדות הכיתה? אם כן, הייתי מלמדת אותה לנסות לקבוע בעצמה עם הילדות כבר בצהרון. קודם כל, היא בודקת בעצמה את העניין ישירות עם החברות. בנוסף, כאשר ההורים אוספים אותן, הן כבר קבעו. זה קורה המון ולרוב ההורים זורמים עם זה. אם הן למשל מודיעות לך כשאת אוספת, אז את פשוט מרימה טלפון לאמא של החברה ומציעה לאסוף אותה גם. 
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שכדאי לעשות משהו'
אני דווקא חושבת שכדאי לעשות משהו
06/04/2017 | 14:23
3
288
לא כי אני חושבת שהמצב חמור, אלא כי הילדה מבקשת להזמין חברה אליה.
את מספרת שהיא מבקשת - ואז את עושה סבב טלפונים - ולרוב זה לא מסתדר.
מהנסיון שלי בהזמנת ילדים אלי הביתה - לרוב יש 2 סוגים של הורים - אלה שאני יכולה להתקשר אליהם בעשרה לארבע ולקחת בספונטניות את הילד איתי, ואלה שאני מתכתבת איתם בווטסאפ כמה ימים מראש (אפילו עשרה ימים מראש במקרה סבוך במיוחד). לרוב הזמנות עם 'אופק' קלות לקביעה.

אפשרות נוספת שאני חושבת עליה היא להזמין 2 חברות ל"ערב פיצה", לאפות (או להזמין) פיצה ולהקרין סרט, זו חוויה מהנה שזוכרים אח"כ ולא דורשת המון אינטראקציה (וגם לא מורכבת למארחת), ואז את מראש מזמינה את שתי החברות ביחד ומציעה מועד בטווח של כמה ימים.

לגבי היום הולדת וההזמנה והנפנוף - כשאני עשיתי יום הולדת לבת שלי (גם בא') הזמנתי 13 בנות ומי שלא ענתה קיבלה תזכורת ועוד אחת.... ואמא אחת קיבלה ממני טלפון ואז הסתבר שהבת שלה כן מגיעה היא רק חשבה שזה בשבוע אחר. וגם אם אני מחפשת מועד למפגש ולא מסתדר או מתבטל אני לא ביישנית וממשיכה לנסות, לרוב בסופו של דבר זה מסתדר. ואם יש לך כמה בנות שאת מזמינה על בסיס קבוע - לבת שלך יהיו אורחות על בסיס קבוע.
לצפיה ב-'מנצלת את ההודעה שלך '
מנצלת את ההודעה שלך
08/04/2017 | 18:13
2
151
בתי בכיתה ג' (לא א') וגם אני באותה בעיה. משהו בהתנהלות עם הבנות בכיתה לא הולך.  אני לא מציקה, לא מתערבת, מגישה ארוחות ערב, מוכנה למסיבות פיג'מה ומה לא ומשום מה לילדה אין חברות. ניסיתי לדבר עם מחנכת הכיתה שטענה שהתמהיל בכיתה לא משהו וגם היא שמה לב לזה. אבל עצות אין לה. אני מזמינה תמיד אבל הילדה כמעט ולא מוזמנת ואין לה בכלל חברות קרובות. אשמח לעצות אם יש איך לפרוץ את המעגל הזה. בעוד אחותה הקטנה מוזמנת תמיד הגדולה תמיד בבית עצובה. 
לצפיה ב-'שנה שלישית עם אותה כתה בלי אף חברה קרובה'
שנה שלישית עם אותה כתה בלי אף חברה קרובה
08/04/2017 | 21:04
134
הייתי שוקלת ברצינות להעביר אותה כתה, בפרט שאת אומרת שהתמהיל הכיתתי לא מוצלח. האם בשנים לפני ביה"ס היו לה חברות קרובות? היא חברותית? האם בנות אחרות בכתה מנהלות יחסים קרובים זו עם זו?
לצפיה ב-'גם אצלי יש אחד שתמיד מוזמן'
גם אצלי יש אחד שתמיד מוזמן
11/04/2017 | 11:41
54
ואחד שהרבה פחות
למרות שהאימהות בכיתה חברות שלי
פשוט הן עסוקות מאד, ככה יצא
תפתחי עיניים
יש עכשיו חודשיים עד לסיום השנה
תבדקי ותהיי עירנית מול הילדה
לצפיה ב-'רוכבי האופניים החשמליים לא חוששים מקנס: "שוטרים לא שמים לב"'
רוכבי האופניים החשמליים לא חוששים מקנס: "שוטרים לא שמים לב"
02/04/2017 | 19:37
4
154
11 בני אדם נהרגו ב-2016 בתאונות בהן היו מעורבים אופניים חשמליים ועוד מאות נפצעו. בשבוע שעבר הוגדלו הקנסות, אבל זה לא מרתיע את הנערים שרוכבים על האופניים: "אוטובוס? זה צפוף ועושה כאב ראש". אב לילדה שנפצעה: "כל פעם שהיא רואה אופניים חשמליים היא קופאת"
לצפיה ב-'כל סיפור האופניים החשמליים הוא מחדל הורי'
כל סיפור האופניים החשמליים הוא מחדל הורי
02/04/2017 | 21:09
3
187
אין מצב שהבנים שלי יקבלו אופניים חשמליים. לא בגיל 16 ולא אי פעם.
השכונה שלנו מוצפת בנערים (שלא לומר ילדים) שרוכבים על אופניים חשמליים בלי שום אמצעי הגנה, נגד חוקי התנועה, תוך כדי קריאה בסמארטפון ותוך כדי הרכבת חברים, גם הם בלי שום אמצעי הגנה.
מבחינתי 11 בני אדם שנהרגו בשנת 2016 זה "רק" 11 וזה נס לא ברור איך זה רק 11. אבל כל עוד הורים חסרי אחריות לא מגדלים עמוד שדרה וקונים את כלי ההרג הזה לילדים שלהם, כך זה יימשך.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
04/04/2017 | 14:29
109
גם שלי בחיים לא יקבלו את זה או את הסגווי החדש הזה שיצא
לצפיה ב-'הייתי בשוק שקראתי, שרק מאוגוסט: דו"חות לרוכבי אופניים חשמליי'
הייתי בשוק שקראתי, שרק מאוגוסט: דו"חות לרוכבי אופניים חשמליי
05/04/2017 | 15:40
1
95
לאחר חודשיים של הסברה וחודש נוסף של אכיפה באמצעות דו"חות אזהרה, יוכלו העיריות והמועצות המקומיות לרשום דו"חות לרוכבי אופניים חשמליים שיפרו את החוק. הראשונה להרים את הכפפה - עיריית תל אביב. הבוקר נפגע בינוני רוכב בן 16 ברמלה
לצפיה ב-'ובוא נראה אותם גם עושים את זה...'
ובוא נראה אותם גם עושים את זה...
09/04/2017 | 10:56
7
לצפיה ב-'מה הילדים עושים בחופש?'
מה הילדים עושים בחופש?
03/04/2017 | 08:49
12
251
אצלי הגדולים רוב השבוע בבית, עם סבתות לא ניידות, אז די משתעממים
לצפיה ב-'שיעורים, ניקיון, סדר'
שיעורים, ניקיון, סדר
03/04/2017 | 09:34
1
209
הגדול (כיתה ח) יצא למחנה לשלושה ימים.
האחיות שלו (כיתה ג) בבית עם אבא (בעלי מורה).
אני בעבודה והסבים לא זמינים השבוע.

אז השבוע כולם עושים שיעורים, מסדרים ומנקים את הבית (בעלי מפעיל את הילדות, וכשהגדול יחזור מהמהחנה יש גם לו משימות סדר וניקיון).
בחול המועד, כשגם אני אהיה בחופש, אנחנו ניסע לטייל. עשינו יחד עם הילדים תוכנית טיולים, וקבענו שנממש אותה רק אם יסיימו את השיעורים ואת המשימות של הסדר והניקיון.  האטרקציות והפעילויות בתוכנית הטיולים מהווים דרבון ומוטיבציה לבצע את המשימות
לצפיה ב-'אין שיעורים'
אין שיעורים
03/04/2017 | 09:45
178
בעלי ניסה לשכנע אותם לנסות לתכנת, אבל הם לא בעניין
לצפיה ב-'גם אצלי לא קבלו בכלל שיעורים'
גם אצלי לא קבלו בכלל שיעורים
03/04/2017 | 10:37
179
ואני והבעל עסוקים
הוא בצבע אני עוזרת לו
וגם מנקה
הילדים פה מתעסקים בעצמם
חלק גדול מהזמן משתעממים
לא רואה אותם שעות
לצפיה ב-'אין חברים במרחק הליכה?'
אין חברים במרחק הליכה?
03/04/2017 | 10:45
50
לצפיה ב-'בינתיים בבית כי אני עובדת עד מחר'
בינתיים בבית כי אני עובדת עד מחר
03/04/2017 | 15:39
7
426
אבל ביום רביעי אנחנו נוסעים לחופשה ברמת הגולן עד שבת (ליגה הפורום עלייך! קחי בחשבון ).
חוץ מזה אין ממש תוכניות אם כי אני מניחה שגם בסו"ש הבא נעשה משהו.
לבנים יש שיעורי בית ועבודות, אבל זה באמת קטן עליהם ולאט לאט הם ישתלטו על העניין.
בינתיים אני מודה שהמסכים שולטים, אבל אין ממש ברירה כשהם לבד בבית. מתנחמת בזה שהחוגים/אימונים מתמשכים כרגיל (שחייה לבכור, ג'ודו לקטן), ושהבכור גם הרבה מסתובב בחוץ עם חברים. אמנם המטרה המוצהרת היא לחפש פוקימונים, אבל לפחות זה בחוץ
לצפיה ב-'עדיין מחפשים פוקימונים?'
עדיין מחפשים פוקימונים?
03/04/2017 | 15:40
6
181
הייתי בטוחה שזה נגמר מזמן
לצפיה ב-'לא ממש. זה עדיין חזק כאן, במקביל לקלאש רויאל. '
לא ממש. זה עדיין חזק כאן, במקביל לקלאש רויאל.
03/04/2017 | 15:42
5
50
לצפיה ב-'אצלנו קלאש רויאל כבר מת'
אצלנו קלאש רויאל כבר מת
04/04/2017 | 09:17
4
187
הבן הצעיר הודיע אתמול שמחק אותו מהמכשיר.
לצפיה ב-'נראה ש"אנחנו" בפיגור '
נראה ש"אנחנו" בפיגור
04/04/2017 | 13:55
38
לצפיה ב-'די!'
די!
04/04/2017 | 22:08
1
164
אפשר מתכון לרעל שהרג אותו?.....
לצפיה ב-'מסתבר שגם אצל הבן פג העניין. אמנם החברים שלו עדיין משחקים'
מסתבר שגם אצל הבן פג העניין. אמנם החברים שלו עדיין משחקים
09/04/2017 | 11:03
39
אבל שאלתי אותו אחרי מה שקראתי כאן, והסתבר לי שהוא כבר מיצה את הקלאש רויאל הזה.
עכשיו הוא בעניין הפוקימון הזה שצריך ללכת קילומטרים בשביל לפתוח ביצים. תכלס, זה גורם לו לצאת החוצה וללכת, אז מה אכפת לי בשביל מה זה?
לצפיה ב-'הלוואי עלינו... שימות כבר '
הלוואי עלינו... שימות כבר
05/04/2017 | 16:24
27
לצפיה ב-'המלצה למדיח כלים גדול'
המלצה למדיח כלים גדול
02/04/2017 | 13:20
6
130
המידי שלי כבר פועל מרבית השבוע פעמיים ביום, וכשאני מבשלת רוב הכלים נשטפים ביד (יש מקום בקושי לשני סירים) - הוחלט על שדרוג למדיח רחב (הידד )
המדיח שלי BOSCH  האם הפירמה מומלצת גם למדיחים הגדולים?
על מה להסתכל חוץ מדירוג אנרגטי?
למעשה זה המדיח הראשון שאני קונה כי הקודם ירושה - אשמח לכל עצה.
לצפיה ב-'בוש/סימנס'
בוש/סימנס
02/04/2017 | 13:25
72
יש להם דגם זהה מבחינת מכשיר כולל מבנה פנימי וחיצוני
(אותו המכשיר עם שם חברה שונה)
לצפיה ב-'אני הייתי הולכת על המכשיר עם האחריות הכי ארוכה'
אני הייתי הולכת על המכשיר עם האחריות הכי ארוכה
02/04/2017 | 15:44
23
לצפיה ב-'סימנס - לי, לחמותי ולדוד שלי יש סימנס כבר כמה וכמה שנים'
סימנס - לי, לחמותי ולדוד שלי יש סימנס כבר כמה וכמה שנים
02/04/2017 | 18:41
78
כולנו מרוצים. לדעתי זה למעשה אותו יצרן כמו בוש.
לצפיה ב-'סידור פנימי, דירוג אנרגטי, תקופת אחריות'
סידור פנימי, דירוג אנרגטי, תקופת אחריות
03/04/2017 | 07:44
1
113
רוב המדיחים, גם אם של חברות שונות, מיוצרים באותו מקום.
מה שכדאי לבדוק זה כמה דברים:
1. סידור פנימי: האם הסידור נראה נוח, האם הכלים שלך יכולים להכנס אליו (לי למשל יש כוסות מאוד גבוהות. לא בכל המדיחים הכוסות שלי נכנסות בנוחות).
אני, בלי שום בושה, הבאתי איתי לחנות כוס וסיר (נקיים כמובן) וניסיתי להכניס אותם למדיח.
לבדוק האם ניתן לשנות את גובה המדפים ומיקום הסלסלאות - ככה מקבלים מגוון רב יותר של אפשרויות סידור פנימי.

2. תקופת אחריות: מה היבואן נותן מבחינת אחריות - לכמה זמן, מה כולל, האם יש הבדל בין אחריות על חלקי הפלסטיק לאחריות על הכרטיס האלקטרוני (הרוב נותנים תקופת אחריות מאוד מוגבלת על הכרטיס, וארוכה על היתר. אבל כשנשבר פלסטיק אפשר להמשיך להשתמש במדיח, לעומת מה שקורה כשהכרטיס מתקלקל).
לשאול מה העלות להרחבת הביטוח והאחריות. לבדוק מי המעבדה שנותנת שירות באזורכם, ולבדוק חוות דעת על המעבדה.
3. דירוג אנרגטי וצריכת מיים: מדיח גדול עלול להיות גם בזבזני. שווה לבדוק איזה תוכניות רחיצה יש למדיח, מה צריכת המים והחשמל של התוכניות השונות, ולבחור במדיח שיש לו תוכניות חסחכניות שמתאימות לסוג הכלים שאתם משתמשים

אנחנו, אחרי מחקר די ארוך, קנינו מדיח של בקו. היה לנו מדיח שלהם במשך 13 שנים, ולא התקלקל אפילו פעם אחת - עד ששבק. המדיח החדש הוא בעל סידור פנימי די דומה לישן - מה שהתאים לנו. יש תוכניות מיוחדות לסירים (טמפרטורה גבוהה ותהליך ארוך), לכלים "רגילים" (יותר מהיר וטמפרטורה יותר נמוכה), ושטיפה מהירה.
בקיצור - לנו זה התאים.
להורים שלי יש מדיח סאוטר, ואמא שלי מרוצה מהשירות ומהדירוג האנרגטי, אבל לא מהסידור הפנימי (קנו לפני 3 שנים ומאז היא מקטרת)
לצפיה ב-' מה ששרון אמרה'
מה ששרון אמרה
03/04/2017 | 09:15
74
לנו יש בוש, מאוד מרוצים.
לצפיה ב-'בררי לפני שאת קונה אילו תכניות יש'
בררי לפני שאת קונה אילו תכניות יש
03/04/2017 | 22:24
83
למדיח וכמה זמן הן נמשכות. אני בד"כ שוטפת את הכלים במיים לפני העמסת המדיח, מסלקת שאריות וכו' וגם לא מכניסה סירים ומחבתות והכלים מועמסים בצורה די מרווחת, כך שמה שנדרש הוא ניקיון די בסיסי ופשוט. במדיח הקודם היתה תכנית של כ 30-40 דקות חסכונית ונוחה בה השתמשתי ביום יום . בתכניות הארוכות יותר השתמשתי רק במקרים נדירים. כשההוא שבק הביא הבעל מדיח שרק לאחר הפעלתו גילינו שהתכנית הקצרה ביותר היא בת שעתיים. ממש חבל גם על החשמל וגם על המיים. 
לצפיה ב-'המלצה למייבש כביסה'
המלצה למייבש כביסה
03/04/2017 | 11:00
2
68
המייבש הנוכחי מתחיל לקרטע, כבר בן 21 ועבד לא מעט אז מותר לו.
מה התחדש מאז הפעם האחרונה שקניתי מיבש?
הרבה תוכניות? עם חיישנים? עם מעבה? חברה מומלצת?
לצפיה ב-'החברה שהאחריות אצלה הכי ארוכה מבחינתי זוכה'
החברה שהאחריות אצלה הכי ארוכה מבחינתי זוכה
03/04/2017 | 14:10
18
לצפיה ב-'לי יש מיבש של קריסטל,'
לי יש מיבש של קריסטל,
03/04/2017 | 17:28
73
פתח עליון . אני מרוצה מאוד.

לצפיה ב-'ביטוח תאונות אישיות'
ביטוח תאונות אישיות
31/03/2017 | 15:32
6
195
היי
רציתי להבין קצת מה זה ולמה זה טוב...בגדול מובן לי מזה
למה שואלת? כי עכשיו לקראת הרישומים השונים לבי'ס וגנים יש בכל מיני טורים בעיתונים שונים ייעוצים של עו'ד שמהדרים את הביטוח הזה וכמה חשוב שילד שנפגע אפילו בחו'ל זכאי והורים לא מודעים לזכויות....
אבל בחוויה שלנו ממש לא נכון
מקרה ראשון ילד בן שלוש נפל בגן עירוני שבר יד ואפ
מקרה שני ילד נפגע מאופנים אחהצ - פגיעת ראש ילד אחר נכנס בו היינו מאושפזים שבוע וחצי ואחכ בעקבות זיהום עוד שבוע וחצי
בן של חברה נפל שבר את היד ונזקק לניתוח אשפוז ושהיה בבית של חודש וחצי בגלל פלטות וברגים
בכל המקרים הפנייה לביטוח נעשתה והתשובה זהה - אם אין נכות של 5% אין שום סיכוי לקבל פיצוי או משהו לא משנה כמה אושפזנו וכמה סבלנו או לא היינו בעבודה
ולשמחתנו המקרים הנל לא השאירו נכות פיזית...
אבל עדיין למה אני משלמת? ? 
אשמח להבהרה
לצפיה ב-'מצד אחד'
מצד אחד
02/04/2017 | 13:19
4
110
כל הזמן מתדהרים בזה כמו שאת כותבת, ומבטיחים הבטחות.
מצד שני כשצריך אותם (לפחות מנסיוני על דברים שקורים אחרי בס) הם לא רק לא שם, הבית ספר אפילו לא משתף פעולה ונותן את הפרטים שלהם.

בגדול זה נראה כמו כסתח של בית הספר. אם תחליטי להגיש תביעה נגד בית הספר הוא יעביר אותה לביטוח.
לצפיה ב-'רק מידע קטן,'
רק מידע קטן,
02/04/2017 | 22:48
3
89
לא שייך לביה"ס --כל הנושא שייך, לגורמים הבאים--
משרד החינוך--השלטון המקומי,--עיריה או מועצה.

בעיקרון להתמודד עם ביטוחים זה נושא קשה.
אבל ביה"ס איננו צד בענין בכל מקרה.
לצפיה ב-'התשלום נגבה על ידי בית הספר'
התשלום נגבה על ידי בית הספר
05/04/2017 | 12:15
2
22
שאמור לספק את תעודת הביטוח להורה (מה שבזמנו לא היה בכלל והיום יש חלקית). בית הספר מכיר את אנשי הקשר לענין.
אם אני פונה לבית ספר והוא מנפנף אותי במקום להפנות אותי למי שצריך (גם לא בביטוח, אלא נניח בעיריה או במשרד החינוך) אז מבחינתי יש בעיה.

אגב, לביטוח בגן חובה שילמנו ישירות לעיריה והם היחידים עד היום ששלחו לי פוליסת ביטוח.
לצפיה ב-'הוא המתווך, זה הכל.'
הוא המתווך, זה הכל.
05/04/2017 | 12:22
1
6
לצפיה ב-'מתוךך צריך לעשות את העבודה לשני הצדדים'
מתוךך צריך לעשות את העבודה לשני הצדדים
05/04/2017 | 12:29
22
אם הוא מעביר בקשת תשלום הוא צריך בתמורה להחזיר פרטי איש קשר.
זה הא"ב.
אבל עזבי, זה בכלל לא העניין. כשמגיעים לבית הספר ומבקשים הם אומרים אין כלום ועזבו אותנו.
נו באמת.
לצפיה ב-'אז הביטוחים האלה הם לקטסטרופות'
אז הביטוחים האלה הם לקטסטרופות
02/04/2017 | 22:24
115
שני הבנים שלי עברו ניתוחים בעקבות פגיעות, העו"ד הבטיח שיצא מזה משהו (עשירים הם לא יצאו מזה, אולי לחייל יהיה עוד כמה שקלים לשקם).
מצד שני יש לנו ביטוח צנוע לנושא באופן פרטי, והצעיר מיצה אותו בפגיעה הזו (גם הוא לא עדיין לא עשיר)
לצפיה ב-'פינת ההמלצות השבועית '
פינת ההמלצות השבועית
31/03/2017 | 08:06
6
218
האפלקציות של קניון עופר ועזריאלי
יש קופונים שווים במיוחד לתחילת הקיץ
ולמי שצריכה להחליף לילדים את *כל* המלתחה.
השבוע השתמשתי בפוקס ובגולף
קניתי ב200 שלמתי 150

לצפיה ב-'היתרון בשני בנים זה שלפחות לקטן תמיד יש מלתחה חדשה בהישג יד'
היתרון בשני בנים זה שלפחות לקטן תמיד יש מלתחה חדשה בהישג יד
31/03/2017 | 08:14
2
222
הנחמה שלי בכל הבגדים שהבכור מעולם לא לבש (כי כמובן שיומיים אחרי שבחר אותם בעצמו בחנות הם כבר "מעפנים" ) זה שהצעיר יותר גדול ממדים ממנו, בגובה וברוחב, כך שהוא יגיע ללבוש את כל הבגדים ה"מעפנים" לפני שהוא יפתח תודעה אופנתית ועמדות משל עצמו, וכך לפחות ייעשה שימוש בכל הבגדים שהבכור לא לבש מעולם.
בקיצור, לקטן יש ערימות על ערימות של בגדים, גם מהבכור וגם חדשים שהוא מקבל (כי גם לו מגיע ,וכי הבעל מביא לו הרים של חולצות מגניבות מארה"ב), והבעיה כאן היא רק עם הבכור. וכאן זה כבר מלכוד, כי מצד אחד מאוד קשה לגרור אותו לקניות, ומצד שני אין סיכוי שיסכים שאקנה לו בעצמי. בקיצור, שילך ערום וחלאס כבר!
לצפיה ב-'אצלנו לאחרונה יש סידור חדש'
אצלנו לאחרונה יש סידור חדש
31/03/2017 | 19:27
1
215
מה שקטן על הצעיר עובר אלי  וכך התהדרתי לאחרונה בשני זוגות ג'ינס של אמריקן איגל ובכמה סווטשירטים וסריגים.
לצפיה ב-'מודה שגם לי יצא ללבוש בגדים של הבכור '
מודה שגם לי יצא ללבוש בגדים של הבכור
31/03/2017 | 19:38
178
כשטסנו לברלין לקחתי את החולצה התרמית שלו כתוספת לשלי, ובכמה אירועים כבר השאלתי ממנו סווטצ'רטים כשהיה לי קר ושכחתי לקחת עליונית. הכיווניות הזו אכן משתלמת ביותר
לצפיה ב-'והמלצה - במוסף של ידיעות של היום'
והמלצה - במוסף של ידיעות של היום
31/03/2017 | 19:46
2
289
ראיון עם ציפי שביט. נתנו לה כ 30-40 מושגים והיא אמרה כמה מילים על כל מושג.
למרות שעקרונית אני לא מחסידיה של הגברת, ישבתי בסלון עם העיתון וצחקתי בקולי קולות.
למשל מה שהיה לה לאמר על המושג דיאטה היה פחות או יותר זה :
אחרי שנים רבות  של דיאטות מכל הסוגים הגעתי למסקנה שחסה, ברוקולי וסלק הרבה יותר טעימים כשהם באים בפיתה עם פרגיות וחומוס......
חחח....גדול.
כמה פשוט, כמה נכון.
לצפיה ב-' למרות שאני מתה על חסה, ברוקולי וסלק בלי כל היתר'
למרות שאני מתה על חסה, ברוקולי וסלק בלי כל היתר
01/04/2017 | 08:26
57
לצפיה ב-'גם אותי היא הצחיקה'
גם אותי היא הצחיקה
02/04/2017 | 13:27
145
ברפרופ מעל היה לה לומר לבר רפאלי- אבא שלי ושלך עשו אותה הפעולה..?
לצפיה ב-'בוקר טוב ושבת שלום לכולם! מה בתוכניות היום?'
בוקר טוב ושבת שלום לכולם! מה בתוכניות היום?
01/04/2017 | 08:29
4
119
כאמור, אצלנו חוגגים היום חגיגת יום הולדת 12 קצת מוקדמת לבכור, במסגרת משפחתית מעט מצומצמת אך מובחרת ביותר
לשמחתי הרבה לא מחכה לי הרבה עבודה, גם כי את חלקה עשיתי כבר אתמול, וגם כי אמא שלי וחמותי קבלו משימות
בסך הכול נשאר לי להכין בטטות ותפ"א בתנור, מגש גדול של ברוקולי+כרובית+פטריות בתנור, וגם סלט ירקות. אה, וכמה סטייקים על מחבת פסים. ממש בקטנה. כל היתר (עוגה, סלטים, משרה לפרגיות) הוכן כבר אתמול.
בינתיים אני ובן הזוג מתאוששים על הספה עם קפה, אני עם העיתונים והוא בניסיון לצמצם פערים של סדרות שהפסיד בזמן שהיה בחו"ל, ועוד מעט נקים את עצמנו ונתחיל לארגן. אבל יש עוד זמן ובינתיים אנחנו נהנים מהשקט ומהקרירות של הבוקר.
שבת נעימה לכולם!
לצפיה ב-'מזל טוב לבן ! '
מזל טוב לבן !
01/04/2017 | 11:42
79
נשמע מעולה. אני מאוד אוהבת את חגיגות יום ההולדת המשפחתיות האלה. הכי כיף ועשית בשכל שביקשת עזרה. גם אני, לראשונה בחיי , ביקשתי עזרה לליל הסדר. בין היתר כי גיסתי ואחותי מוזמנות . במסגרת לא מעט לילות סדר נהגתי לבשל בעצמי את רוב התפריט....
תכניות לשבת - כפי שכבר רשמתי בשרשור אחר, לבקר את הבן החייל בבסיס.
סיימתי לבשל לפני כמה דקות.
בערב סיבוב ברגל עם הבעל ואולי קפה קטן משותף בבית קפה.

לצפיה ב-'מזל טוב לחוגג '
מזל טוב לחוגג
01/04/2017 | 12:23
85
אצלנו סופסוף סופשבוע רגוע- בלי קורס הכנה ללידה, בלי סיור בבית חולים... בעיקר סידורים,כביסות ואולי נתפוס גם איזה סרט כי נראה לי מאז תחילת ההריון לא היינו בסרט.
לצפיה ב-'מזל טוב לכל חוגגי יום ההולדת,'
מזל טוב לכל חוגגי יום ההולדת,
01/04/2017 | 22:17
60
גם אצלי יש ילידי אפריל, הבכור בסוף החודש,
ואחת הבנות ילידת ליל הסדר.
ומכיון שאני בראש השנה--אז תמיד אחנו צוחקים שהשכנים
חושבים שאנחנו שרים היום יום הולדת לחגים.

לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
02/04/2017 | 10:51
38
היתה שבת רגועה אצלנו
אחיינית שלי ילדה בן אז היינו אצל אחותי, הגדול היה בסקייט עם אבא שלו כהרגלו בקודש. אחרי ארוחת צהריים שנצ וארגון הבית..
רגוע כבר אמרתי?
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
31/03/2017 | 08:04
8
40
לצפיה ב-'כמובן שעל הבוקר כבר בשלתי תפוחי אדמה '
כמובן שעל הבוקר כבר בשלתי תפוחי אדמה
31/03/2017 | 08:10
1
217
מניחה שצלחת הסדר האסתטית שלי תגיע רובה ככולה לפח, אבל איך אפשר לשלוח את הילדים לבית הספר בלי ביצה קשה+תפוח אדמה מבושל+חסה+מלח כמו כולם??

השבוע הבכור חוגג יום הולדת 12 את המאורע נחגוג לו כבר מחר במסגרת משפחתית מצומצמת יחסית (12 אורחים, אחד לכל שנה ). יהיו פרגיות וסטייקים, כל מיני ירקות בתנור, כל מיני סלטים (גייסתי גם את חמותי ואת אמא שלי שיעזרו לי בגזרת הסלטים כי השבועיים האחרונים השאירו אותי די מותשת). לקינוח, לפי בקשת הבכור, תהיה עוגת הספירלה של קרין גורן.
היום אני אכין כבר חלק מהסלטים למחר (כמו סלק וחצילים עם טחינה) וכמובן גם את העוגה.
חוץ מזה לצהריים אנסה היום מתכון חדש של פסטה עם בשר טחון ובשמל שמצאתי בtasty ונראה קליל ונחמד, וגם מרק אפונה לכבוד סוף החורף (הבוקר ממש קריר כאן!)
זהו. בישולים נעימים לכולם
לצפיה ב-'מזל טוב להפוך, הכל נקרא מגרה מאד'
מזל טוב להפוך, הכל נקרא מגרה מאד
31/03/2017 | 14:48
27
לצפיה ב-'מילפה עם גבינת מסקרפונהוזהו'
מילפה עם גבינת מסקרפונהוזהו
31/03/2017 | 14:47
39
לצפיה ב-'כרגע כלום '
כרגע כלום
31/03/2017 | 19:29
2
145
בסוף שבוע זה חל יומהולדתי אז הערב הבעל ואני נצא לאכול בהודית האהובה עלי.
את הארוחה המשפחתית החגיגית נערוך מחר בצהריים בחיק הטבע בפתח הבסיס של הבכור שסוגר שבת.
בבוקר אכין דגים, סטייקים פרגית , תפו"א וסלט, נארוז את הכל וניסע.

לצפיה ב-'יום הולדת שמח! אז גם את ילידת אפריל '
יום הולדת שמח! אז גם את ילידת אפריל
31/03/2017 | 19:42
1
89
גם הבכור, גם אני, גם אחי, גם אמא שלי, גם גיסתי (שתיהן נולדו באותו היום) ועוד כמה מבני משפחתי המורחבת. אצלנו אפריל חודש גדוש אירועים,ובד"כ אנחנו מנצלים את סדר פסח כדי לציין את ימי ההולדת של כולם.
אני חולה על אוכל הודי!! לאיזו מסעדה אתם יוצאים?
לצפיה ב-'תודה , תודה '
תודה , תודה
31/03/2017 | 19:49
91
גם אצלנו יש הרבה ילידי אביב. הצעיר לפני שבועיים ובן אחותי מס' ימים אחריו, אחותי ואני יום אחרי יום בתחילת אפריל. גם אצלנו חוגגים במרץ במקביל לנקיונות פסח.
מתה על טנדורי הותיקה והטובה. זו בהרצליה .

והמון ברכות ואיחולים גם לכם !  
לצפיה ב-'המקרר שלי ריק, ברמה שאין כמעט פרודוקטים '
המקרר שלי ריק, ברמה שאין כמעט פרודוקטים
01/04/2017 | 12:28
145
הבעל יישלח עם רשימה מסודרת כאשר יתעורר.
מאוד בא לי דג- לא אכלתי כל ההריון כי חששתי מלאכול דג בחוץ מבחינת המוכנות שלו וכו' אז אולי הוא יקנה סלמון ונכין פה.

ובעיקר זורמים לפי החשק ומכינים...

לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
02/04/2017 | 10:32
67
אז מה היה לנו..
לא נעים לי כל כך לשתף אבל פסדר..
אמא שלי הביאה לי את ההתחלה של הרוטב של הקוסקוס וחירבנתי אותו קשות. הייתי רק צריכה להוסיף מים ירקות ועוף ולבשל יחד ואז עוד תהליך עם הקוסקוס ששמים מעל, ולא הצלחתי לחבר ביניהם ויצא לי תפל עם בשר שלא התרכך.
אבל אכלנו והיה בסדר כזה.
למחרת- קציצות שהפשרתי מפעם קודמת, אורז וסלק צלוי, טחינה וסלט ירקות.
לצפיה ב-'התנהגות מצופה מילד בכיתה ה''
התנהגות מצופה מילד בכיתה ה'
28/03/2017 | 11:40
11
415
בן שלי לא אוהב להתנהג באלימות ולא אוהב להיות מעורב במריבות. ב-80 אחוז מפעמים שילד אחר אומר לו  משהו מעליב - הוא בוחר לשתוק ואז אין מריבה והכל טוב. אבל יש מצבים שהוא נעלב ורוצה להגיב והוא לא מבין באיזה אופן הוא אמור להגיב ( וגם אני).
אם ילד מציק לו או אומר לו משהו מעליב - והוא "אומר אותו " למורה - המורה אומרת שלא צריך להלשין.
אם הוא עונה לו בחזרה - הוא הרבה פעמים במילים מצליח לפגוע בילד שהציק והילד שהציק מחזיר לו במכות ואז הבן שלי הודף את המכות ונהייה אירוע אלימות. בבירור של אירוע אירוע אלימות גם הבן שלי וגם הילד הפוגע ננזפים והבן שלי מבין שהוא היה צריך לא להגיב למילים מעליבות של הילד הפוגע.
אבל זה מאד קשה לילד בן 10 כל הזמן להתאפק ולא להגיב להצקות.
אז האם מצופה מהבן שלי לא להגיב להצקות ולשתוק?

לצפיה ב-'אני חושבת שהמטרה שלו לא צריכה להעליב את הילד האחר'
אני חושבת שהמטרה שלו לא צריכה להעליב את הילד האחר
28/03/2017 | 14:21
216
כשאומרים להגיב במילים, הכוונה היא לא לנסות להעליב את הצד השני כמה שיותר, כי זה באמת רק גורם להסלמה.

השאלה מה הדבר המעליב שאומרים לו
אומרים לו דברים לא נעימים וחסרי טאקט (״אני לא בוחר אותך כי אתה לא יודע כדורסל״ ), או דברים שמטרתם לפגוע (״מטומטם מסריח״)?

אם הכוונה לדברים מהסוג הראשון, הוא צריך לפתח עור ולנסות לא להיעלב. 
יש ילדים שיודעים להגיב על דברים כאלה בהומור, יש שקצת מתווכחים (״אז מה, לפני חודשיים אני קלעתי 20 סלים״). יש סתם מתעלמים (״טוב, שמענו״)

אם הכוונה לדברים מהסוג השני, הוא צריך להדוף, להתרחק, להתעלם. אם הוא כבר מכיר ויודע שיש ילד עם פונטיצאל לסכסוך - להתרחק באופן קבוע.
דברים שילדים אחרים עונים במצבים דומים ״די, נמאסת עם הקללות שלך״, ״מי בכלל מדבר איתך? אנחנו משחקים עכשו, תעזוב אותנו״. 
הכי טוב, וזה אפשרי כשרוב הילדים בסביבה הם בסדר - להבהיר שהילד הפוגע הוא מיעוט. לא מתייחסים אליו כי הוא לא שווה התייחסות. להיפך, קצת מזלזלים בו. כי באמת, ילד שמעדיף לריב ולקלל במקום לשחק וליהנות - משהו אצלו  קצת בעייתי, לא?
לצפיה ב-'בשביל תשובה יותר רלוונטית'
בשביל תשובה יותר רלוונטית
28/03/2017 | 15:08
1
201
את צריכה לפרט מי זה הילד וכמה אלימות מילולית הוא פוגש. כלומר - אם מדובר על פעם בשבוע כשמתוך זה לדברייך80  אחוז לא מזיז לו- זה הופך לפחות מפעם בחודש לשמוע משהו מעליב ולהבליג. די נסבל. אפילו הגיוני.
אבל אם זו הצנהלות יום יומית ועלבון על בסיס יומי - ובית הספר למעשה מגלגל את זה אל בנך - אני באופן אישי חושבת שהבלגה לא תסגור את העניין....
לצפיה ב-'עונה'
עונה
29/03/2017 | 16:31
140
שאלתי אותו והוא אומר שבערך פעם ב-3 ימים אחד הילדים ה"קרציות" אומר לו מילה מעליבה. האם הוא נעלב תלוי במצב רוח שלו. 
לצפיה ב-'מאחר ואין פירוט'
מאחר ואין פירוט
28/03/2017 | 21:52
144
ממה הוא נעלב--ומה באמת מביא אותו להגיב ולהיות הנאשם,
אגיד שתגובת המורה לא מוצאת חן בעיני.
וכאמא  הייתי מנצלתאת אסיפת ההורים--ואומרת לה שתשובה כזו--
הופכת את הילד לקרבן פעם נוספת.
אם אין בכחה לטפל--שתתן לו לפחות שבח על ההבלגה, או שתאמר אני סומכת עליך,
שתסתדר בלי התערבות שלי, או שתזמין אותו לספר וע"י כך
תוכל לכון אותו או לבוא עם שעור חברה טוב לכיתה.
למה את לא מדברת איתה--הוא כנראה זקוק לגב למצבו.

לצפיה ב-'תגובה מתונה:'
תגובה מתונה:
29/03/2017 | 23:13
4
176
לפטר את המורה!

הבן שלך נפגע, הוא פונה לעזרה והיא קוראת לו מלשן?! היא לא מתביישת?! ככה היא מקפידה על המוגנות שלו?

מילא הוא היה מלשין על מישהו שפגע במישהו אחר, הייתי יכול להבין את התגובה של המורה. אבל הבן שלך נפגע והוא פונה לעזרה של מבוגר על מנת שהדברים לא יסלימו. הדבר האחרון שהוא צריך הוא שיזרקו אותו מכל המדרגות ועוד בנוס לכל הצרות - שגם יעליבו אותו

בנוגע לשאלותייך עצמן, אני חושב שהבן שלך צודק שהוא נמנע מאלימות. היתי מנסה לעזור לו כמיטב יכולתך למצוא דרכים לפתור קונפליקטים ללא שימוש באלימות, תוך הבנת המפה החברתית, ניתוח האינטרסים של המעורבים ומתן תגובה שתמצה את הסיפור.

אם זה לא עובד, היתי מנסה לסייע לו להמנע מכניסה למצבים שבהם הוא הוםפך להיות קורבן להצקות. אולי יש ילדים שהוא צריך להקפיד לא להיות איתם באינטראקציה. אולי כדאי לו להסתובב רק עם אנשים שמכבדים אותו - בייחוד כאלה שאף אחד לא יעיז להעליב אותו כשהוא בסביבתם.

בסופו של דבר, השגדה החברתי בגילאים האלה הוא סוג של ג'ונגל. לא ריאלי לצפות להצליח להמנע לחלוטין מהיפגעות של הבן שלך. במידה ואת חושבת שהדברים מסלימים ויוצאים משליטה, חשוב ללמד אותו מיומנויות של סינגור עצמי. ואם המערכת לא מסייעת לו, כדאי שאת תסנגרי עליו מול המערכת. הרי הדבר האחרון שהיא תרצה שיקרה הוא שהבן שלך יתחיל להגיב באלימות בעצמו... דווקא האיפוק שלו הוא פותר לבית הספר בעיה בכך שהוא שובר את מעגל האלימות. חשוב להבהיר להם שאם הם לא ידעו לטפל באלימים, אז התגובה של הבן שלך יעצים את מעגל האלימות ויחייב את בית הספר להגיב
לצפיה ב-'זו תגובה '
זו תגובה
30/03/2017 | 05:47
3
152
בלתי מידתית למה שהאמא מתארת.
זה שיש ילד מציקן שזורק מילה--מעליבה, והילד נעלב בהתאם למצב הרוח,
זו סיטואציה מתאימה לגיל,
תגובות הן החלטה של הבן שלה--זה שהוא לפעמים מגיב ואז באלימות,
זו בעיה.
אכן הייתי מצפה להתערבות מורה--וזו דריה לגיטימית של האמא.
לאפשר או להתיר אלימות בגלל עלבון לא--
לצפיה ב-'עונה '
עונה
30/03/2017 | 10:59
2
144
תיקון קל - בערך ב-20 אחוז מהמקרים הבן שלי בוחר להשיב תשובה מעליבה בחזרה. היות שהוא ממש טוב בלמצוא את המקומות הרכים של הקרציות ( לדוגמה לזרוק הערה מצחיקה בסגנון לא רואים את המוח שלך לילד שהוא תלמיד חלש) - הוא מצליח לעצבן את מי שהתחיל להעליב אותו בקלות. 
בעצם זאת הפעם הראשונה שקרה ארוע אלימות שאני יודעת עליו ושהבן שלי היה מעורב בו. והבן שלי סיפר לי עליו מתוך תחושה שלא הוגן שגם הוא קיבל נזיפה. בכל מקרה בעקבות הבירור לא פנו אלי מבי"ס כלומר מבחינת בי"ס הבן שלי לא עשה משהו שמצדיק פנייה להורה. המורה כתבה לי במייל שהנושא מטופל וננקטו סנקציות נגד ילדים שהיו מעורבים בארוע (ונמצא שפעלו בצורה בעייתית). 
לצפיה ב-'אני חושבת '
אני חושבת
31/03/2017 | 00:58
75
לפי מה שכתבת כאן,
שלא צריך להפריז בדאגה, מקרה אחד אפילו  שנים,
זה משהו שאפשר לספוג. ולא לקחת ללב מידי.
אם את מעונינת להדריך את הילד, תציעי לו לא לנהוג לעולם באלימות.
שיספר לך מי מציק, ובמה, ואם זה על הרצף והרבה--
תתלונני ליועצת ביה"ס ולהנהלה. כדי שהמציקן יטופל.
אבל שהבן שלך ירגיש שאת גב בביל מה שהוא מרגיש.
לצפיה ב-' באופן כללי, הגישה של בית הספר לא מוצאת חן בעיניי'
באופן כללי, הגישה של בית הספר לא מוצאת חן בעיניי
01/04/2017 | 12:03
79
כי היא אומרת שאלימות מילולית ופיזית זה אותו הדבר, וזה ממש לא. יוצא שלבן שלך משתלם להרביץ. התגובה של המורה עם ה"מלשן" היא נוראית. אבל אחרי שכתבת את זה, הבנתי שגם הבן שלך לא טלית שכולה תכלת.

בגילאים צעירים, יש יותר סיכוי שהייתי סולחת על מכות, מאשר על מכות מתחת לחגורה. אלא אם כן המכות היו מתחת לחגורה...

בעיני מה שהבן שלך עושה "לא ספורטיבי" - הבן לא יכול להעליב בצורה קצת יותר... הגונה?

ובלי קשר, התגובה של המורה באמת גרועה. היא משדרת לילדים שיתמודדו לבד עם אלימות ומאשימה את הקורבן.

מה שאני הייתי עושה - מפסיקה לצפות מהמורה. גם ככה היא מסכנה שאין לה אפשרויות של ממש להגיב לילדים אלימים. הייתי אומרת לילד שמבחינתי מותר לו להחזיר (שזו האמת מבחינתי) או את הגישה שלך לאלימות - ואומרת שאני תומכת במה שהוא עושה כל עוד הוא הולך לפי הגישה שלי - גם אם זה נגד הדרך של בית הספר.

וזהו. מענישים אותו שהוא העליב ולדעתך זה בסדר? את אומרת לו שלדעתך הוא בסדר. הדעה שלך חשובה יותר מזו של המורה. פשוט תגידי לילד שבית הספר טועה.
לצפיה ב-'בלתק..'
בלתק..
31/03/2017 | 08:09
97
נו והילד ננזף So
הוא לדעתי נהג נכון שהחזיר
הוא צריך להגן על עצמו
לצפיה ב-'יכל להיות שזה לא פוליטיליקורקט'
יכל להיות שזה לא פוליטיליקורקט
02/04/2017 | 13:23
98
אבל מבחינתי הילדה שלי לא אמורה לספוג ולשתוק.
וברגע שפונים אליה באלימות פיזית היא מורשה להחזיר.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה