לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1713717,137 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'התיעצות'
התיעצות
12/11/2017 | 15:20
18
425
לגבי הבן שלי. לומד בחטיבה, גיל ההתבגרות כנראה מכה חזק. מתנהג נורא, מדבר מגעיל, שום דבר לא חשוב, ציונים לא חשובים ובאופן עקרוני ויזלול מוחלט בהכל וצורת דיבור איומה.

הדבר היחיד שמעניין אותו זה להתנדב במרפאה לחיות בר, לשם הוא הולך כמה פעמים בשבוע והיה מוכן ללכת גם כל יום. גם זה מקור לדאגה עבורנו, כי מצד אחד מדובר בפעילות התנדבות ברוכהשהוא משקיע בה המון, אבל מצד שני, הוא התחבר מאוד למנהל המרפאה, גבר מבוגר ורואה בו ממש חבר שלו.
אין לנו ספק ששום דבר רע לא קורה שם, אחרת כמובן לא היינו נותנים לו ללכת, מצד שני, אנחנו חושבים שהרעיונות החתרניים החדשים (כגון זה שלא צריך ללכת לבית ספר) מגיעים לפחות בחלקם הגדול משם. בקיצור, הוא אימץ לו חבר מגניב הרבה יותר מההורים הנודניקים שלו.

התחושה שלנו היא שלא טוב לו כל כך אבל אנחנו לא יודעים איך לעזור. מצאתי פסיכולוג טוב ומומלץ אבל הוא סירב ללכת.
אשמח לתובנות כלשהן. איך עוזרים למישהו שלא ממש רוצה שיעזרו לו?

לא לציטוט!!!!

לצפיה ב-'יש לכם קשר עם הבחור ההוא?'
יש לכם קשר עם הבחור ההוא?
12/11/2017 | 15:25
7
232
נראה לי שכדאי לערב אותו במהלך חינוכי מול הילד.
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
12/11/2017 | 15:32
6
225
אומרים שלום כשמביאים וכשמחזירים
לצפיה ב-'אז זה הזמן ליצור קשר כזה'
אז זה הזמן ליצור קשר כזה
12/11/2017 | 15:34
5
207
ולגייס אותו, הרי טובת הילד היא מטרה משותפת לכם ולו.
לצפיה ב-'הבעיה פה'
הבעיה פה
12/11/2017 | 15:44
4
232
היא שהוא יראה בזה בגידה. מבחינתו, זה משהו שלו בלבד ואנחנו לא אמורים להתערב ובטח לא לדבר עליו מאחורי גבו. אם הוא יגלה, הוא יקח את זה מאוד קשה.
אני לא סומכת לגמרי שהבחור הזה לא יגיד לו כלום אם נידבר איתו. כאמור הוא עושה רושם קצת נונקונפורמיסטי.
לצפיה ב-'לא הייתי מערבת אדם זר בתהליך חינוכי ביניכם לבין הבן'
לא הייתי מערבת אדם זר בתהליך חינוכי ביניכם לבין הבן
12/11/2017 | 15:50
194
מילא אם זה היה קרוב משפחה או חבר קרוב, שאתם מכירים היטב. אבל לערב מישהו זר לכם לחלוטין? לא הייתי עושה את זה.
לצפיה ב-'יפה שמבחינתו זה משהו שלו'
יפה שמבחינתו זה משהו שלו
13/11/2017 | 02:03
2
181
בשביל זה יש לו הורים שיפעילו את שיקול הדעת שלהם ויחליטו מה מקובל עליהם, מה לא, מה מצריך בירור מעמיק יותר. לבלות מספר פעמים בשבוע, והוא היה רוצה אפילו כל יום, עם גבר מבוגר שמחדיר לו רעיונות מהפכנים לראש לא נשמע כמו משהו חיובי. האם הם נמצאים ביחידות כשהם יחד? האם הגבר נותן לו מתנות? 

לצפיה ב-'כמובן שלא'
כמובן שלא
13/11/2017 | 08:37
1
147
יש עוד מתנדבים והוא לא נותן שום מתנות. אני גם לא בטוחה מה מהרעיונות מגיע משם ומה שייך לגיל ההתבגרות. אני כן רואה שהפעילות ברוכה ומצילים שם חיות. באופן כללי הפעילות שלו שם חיובית בעיני, הבן שלי מאוד אוהב חיות ואוהב לעזור.  פשוט יש דברים נוספים כמו ההתנהגות בבית שמדאיגים אותי.

לצפיה ב-'רוצה לעזור לחיות זה מקום מעולה לבנייה עצמית'
רוצה לעזור לחיות זה מקום מעולה לבנייה עצמית
17/11/2017 | 23:34
31
של אישיות. תפתחי לו עולם חדש. תראי לו איך הכי אפשר לעזור לחיות - להיות וטרינר בספארי, להיות וטרינר בכלל, אולי לתרום כסף לעזרה לחיות. תארגני לו סיורים לכל המקומות האלה. והמכנה המשותף זה שאם באמת רוצים לעזור להרבה חיות ולעבוד בהצלת חיות צריך ללמוד ולהצליח, צריך כסף צריך ידע מקצועי.
תפתחי לו את המוח - נניח - יום אחד אתה תעמוד בראש אירגון שעוזר לחיות. הוא בגיל כזה שכל רעיון הוא בר יכולת והוא יתאים את עצמו לדמות העתידית הזאת שהוא מזדהה איתה.
לצפיה ב-'הולכים בעצמכם לקבל ייעוץ מפסיכולוג'
הולכים בעצמכם לקבל ייעוץ מפסיכולוג
12/11/2017 | 15:47
2
49
לצפיה ב-'כנראה '
כנראה
12/11/2017 | 17:25
1
162
השאלה היא אם זה צריך להיות פסיכולוג או מישהו אחר בתחום.
לצפיה ב-'יכולה '
יכולה
13/11/2017 | 22:39
66
להמליץ לך על מישהו, נדמה לי שכבר המלצתי עליו פה לא פעם ולא פעמיים. אם רלוונטי תגידי ואשלח לך במסר.
לצפיה ב-'למה את חושבת שלא טוב לו? מה את רוצה לשנות?'
למה את חושבת שלא טוב לו? מה את רוצה לשנות?
12/11/2017 | 16:25
4
175
מההתחלה של הפוסט שלך, הבנתי שאת מוטרדת כי את חושבת שבנך מושפע לרעה מאיזה ״היפי״. 
וסיימת באמירה שאת חושבת שלא טוב לו.

ממה שכתבת - נראה שלא טוב לו בבית הספר, והוא מצא פתרון שיעזור לו - מצא איש מבוגר שחונך אותו. שנותן לו פעילות שממלאת את חייו בתוכן ואושר.

לא לגמרי הבנתי מה את שואלת, אבל אני חוששת שאת מעבירה לבנך מסר בעייתי. ״הדבר היחיד שמשמח אותך ונותן לך להרגיש טוב - אנחנו חושבים שזה משהו רע, וצריך לקחת אותך לפסיכולוג״.
אני הייתי אומרת לו שאני גאה בו שהוא תורם. וכשהוא משתף חוכמות חיים שהוא שומע מההיפי - לדבר איתו. להגיד שזה מעניין. אל תפסלו.

אפשר בזהירות למנף את זה. ״כשאתה משתדל - אתה מצליח, כמו העבודה המדהימה שאתה עושה במרפאה. אבל אין ברירה, אתה כבר לא ילד קטן, ולפעמים צריך להשקיע גם בדברים שאנחנו לא רוצים״.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
12/11/2017 | 17:23
3
194
אני חושבת שלא טוב לו בגלל שהוא עצבני הרבה מאוד פעמים ומשדר איזו תחושה שלא טוב לו. הוא לא מתעניין בשום דבר חוץ מהמרפאה.
את צודקת, צריך להעביר לו את המסר שאנו גאים בו על העבודה החשובה שהוא עושה (אנחנו עושים את זה אבל אולי לא מספיק), אבל התחושה שלנו היא שהוא מתקבע על זה יותר מדי וזה הדבר היחיד שנותן לו משמעות. הוא בגיל רגיש ומבלה המון זמן עם אדם שאנו לא ממש מכירים. במקביל, כאשר הוא בבית, הוא מתנהג ומדבר מאוד לא יפה ומפגין בכל הזדמנות כמה אנחנו איומים וכמה הוא שונא אותנו.
רצינו לקחת אותו לפסיכולוג כבר לפני שהוא התחיל להתנדב כי חשנו שאנו מפספסים איתו משהו, הוא היה נוטה למצבי רוח תנודתיים והיו עוד דברים שהדאיגו. רצינו לעזור לו ולא לתקן אותו, בהמון מובנים הוא ילד מקסים.

לצפיה ב-'בגדול את מתארת מתבגר טיפוסי'
בגדול את מתארת מתבגר טיפוסי
12/11/2017 | 18:03
1
179
למעט הענין של "כמה הוא שונא אותנו" לא הייתי נוגעת, זה חולף מעצמו. אבל בתור אמא שלו, את לא צריכה לחיות עם מישהו ששונא אותך. ואת זה כן הייתי מנסה לפתור בטיפול משפחתי. כלומר: לא טיפול בו, לא נסיון לעזור לו לתקן את החיים שלו, אלא נסיון לשפר את האווירה בבית כדי שלהורים יהיה נעים יותר. זה לא דבר שצריך לבקש את רשותו או הסכמתו: את זה הייתי דורשת ממנו, כדי שהחיים בבית יהיו נעימים לי יותר.
מצד שני, קצת מדאיג אותי שהוא מבלה הרבה עם מישהו שאין לך מושג לגביו. כדאי שיהיה לך, וזה סיבה טובה לדבר עם אותו מישהו, ולא מאחורי גב הנער. זה אחריות שלך כאמא שלו, ואת זה גם הנער יכול להבין.
לצפיה ב-'כן, זה יכול להתאים'
כן, זה יכול להתאים
12/11/2017 | 20:52
147
טיפול משפחתי כלשהו. האמת, אני מתלבטת אם זה צריך להיות פסיכולוג או איזה משהו כמו מכון אדלר. 
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי להפריד בין ה״שנאה״ שלוֿ, להתנהגות'
אני חושבת שכדאי להפריד בין ה״שנאה״ שלוֿ, להתנהגות
14/11/2017 | 11:06
82
אני לא חושבת שהוא באמת שונא אתכם. 
ובכל אופן, גיל התבגרות זה לא הזמן המתאים להתייסר בשאלה האם הבן שלי אוהב אותי... 

אבל כן צריך להקפיד על התנהגות. 

כלומר - את לא צריכה ״להיכנס לסרטים״ כי הבן שלך חושב שאת נודניקית ולא מגניבה כמו הבחור מהחיות (עוד כמה שנים הוא יתבגר ויעריך אותך על זה שהמשכת להיות אמא אחראית. ). אבל בהחלט זכותך לדרוש שיתנהג אלייך לפי חוקי הבית. 

אולי לא לקחת אותו לפסיכולוג, אבל לכמה פגישות של ייעוץ הורים. שייתנו לך טיפים לגבי מה נחשב נורמלי בגיל הזה ומה צריך לחסום, וגם טיפים איך לעשות את זה.

לצפיה ב-'לא הייתי מרשה לו ללכת לשם'
לא הייתי מרשה לו ללכת לשם
13/11/2017 | 10:19
186
אם את בטוחה שיש שם השפעה רעה (ואולי את טועה, הרי אמרת שאת לא מכירה אותו), בעיני זה לא מקום בשבילו.
לצפיה ב-'אוי, לא פשוט'
אוי, לא פשוט
13/11/2017 | 22:38
158
ממש לא יודעת מה לייעץ לך וגם אני חסידה גדולה של הדרכת הורים ונעזרתי בכלי הזה לא פעם, כלומר לא לנסות לשכנע את הילד שילך לדבר עם מישהו אלא ללכת את ובעלך לקבל הדרכה וחיזוקים כיצד להתמודד עם הבעיה בבית.
לי אישית זה עזר מאוד עם הבן הבכור .
בהצלחה 
לצפיה ב-'מה דעתכם?'
מה דעתכם?
13/11/2017 | 09:58
11
344
הבן שלי התחיל ללמוד בחטיבה השנה, בית ספר אזורי. בית ספר חילוני, כפר נוער.
הוחלט לתכנן טיול משפחות. קבעו לשישי בבוקר שזה די בעייתי מבחינתי. גם כי לקטנים יש מסגרות וגם לא מספיקים לחזור לאסוף אותם בזמן וגם כי הבן שלי לומד במקום אחר בשישי. 
ואז מסתבר שיש משפחה שומרת שבת. בעיני נכון להתחשב בכולם, אבל זה מן הסתם בלתי אפשרי הפעם. הציעו פשרה של טיול בשישי בצהריים, שגם זאת בעיה כי הקטנים גמורים מעייפות אחרי הגן.
אף אחד לא מעיז לדבר על להזיז לשבת ובכך בגלל משפחה אחת כל השאר צריכים להתגמש. אגב, כשהציעו להזיז לצהריים, רשמו ששישי בוקר זאת אופציה אבל אז חלק מהילדים (כמו הבן שלי) לא יגיעו. למה ללימודים שלו אין ערך?
או לעובדה ששישי זה הזמן היחיד לסידורים?
אני גם מבינה שמעכשיו זאת הנורמה, לא עושים כלום בשבת, כל השנים. ואצלינו נהוג לטייל ולעשות ארועים כיתתיים כל כמה חודשים. כך שזה יקרה לא מעט.
האם אני מגזימה? 
לצפיה ב-'לדעתי זה סביר לא לעשות פעילות בשבת,'
לדעתי זה סביר לא לעשות פעילות בשבת,
13/11/2017 | 10:10
5
256
וכן לעשות בשישי. וכל כמה חודשים נשמע כמו 3-4 פעמים בשנה - זה נראה לי דווקא די מעט.
גם אצלנו עושים פעילויות גיבוש כיתתיות בשישי בצהריים אם יש הורים שעובדים בשישי בבוקר (אם אין - לפעמים עושים בשישי בבוקר). אם היו עושים בימי שבת זה היה מאוד מעצבן - ואני ההפך משומרת שבת... זה פשוט הזמן שלרוב המשפחות באמת יש חופש לכולם, והן חופשיות לעזוב את העיר ולעשות כרצונן. לא הייתי רוצה שבית הספר "ישתה" גם את היום הזה, וזה נראה לי חשוב יותר מכמה שעות לסידורים (כשאם עושים את זה בצהריים אז גם נשאר הזמן לסידורים).
לצפיה ב-'זה סביר מהסיבות שציינת'
זה סביר מהסיבות שציינת
13/11/2017 | 10:23
4
212
אבל כאן נאמר בפירוש - יש משפחה ששומרת שבת, אז בואו נצא לטייל ב-14 בצהריים, כולל הילדים הקטנים שגמורים אחרי הגן / כל אילוץ אחר.
לצפיה ב-'אז מה אם זה נאמר? '
אז מה אם זה נאמר?
13/11/2017 | 10:28
1
193
את הולכת להתווכח על איכות הנימוק שלהם? אם נראה לך שזה סביר מהסיבות שציינתי, אז פשוט תקבלי את זה, ותחליטי מה לעשות לגבי הילדים הקטנים - כי זה כנראה יהיה המצב, ורוב הסיכויים שלא יזיזו את זה לשבת.
לצפיה ב-'לא הייתי גוררת את הקטנים'
לא הייתי גוררת את הקטנים
13/11/2017 | 10:47
167
אלא משאירה אותם במקרים האלה עם סבאסבתא/בייביסיטר. גם אצלנו עושים פעילויות גיבוש כיתתיות בימי שישי ולא בשבתות (חינוך ממלכתי - רוב מכריע לחילוניים וכמה מסורתיים).
לצפיה ב-'מה הבעיה להתפצל ? בטוחה שהבכור יהנה מזמן '
מה הבעיה להתפצל ? בטוחה שהבכור יהנה מזמן
13/11/2017 | 10:49
1
158
איכות בלי האחים הקטנים ועם אחד ההורים

לצפיה ב-'הבן שלי לומד ביום שישי'
הבן שלי לומד ביום שישי
13/11/2017 | 11:02
190
הם מתכוננים לתחרות, וזה בעייתי להפסיד יום לימודים.
גם האפשרות של בוקר וגם צהריים מבחינתו דורשת ויתור על חוג.
ולאחיו יש חוג שחיה שאי אפשר לקחת את הקטן.
שזה אומר שגם אחיו יצטרך להפסיד חוג.
לצפיה ב-'אני מצטרפת לכותבות מעליי וחושבת שזו בקשה סבירה לגמרי'
אני מצטרפת לכותבות מעליי וחושבת שזו בקשה סבירה לגמרי
13/11/2017 | 11:14
1
195
אין שום הכרח לגרור את כל האחים יחד איתך לפעילות הזו. אפילו עדיף שלא. שבעלך ייסע עם הילד לפעילות או שרק את תסעי עם הילד. וגם לא יקרה שום דבר אם פעם אחת יפסיד לימודים או אחד הילדים פעם אחת יפסיד חוג. צריך לקחת דברים בפרופורציה, ולעשות שיקולים של עלות מול תועלת - מאוד חשוב שימצא את מקומו החברתי בכיתה החדשה, בה הוא ילמד 5 ימים בשבוע במשך לא מעט שנים, וזה לדעתי האישית הרבה יותר חשוב מהפסד יחיד של יום לימודים במקום אחר, או מפעם אחת שאח אחד יפסיד חוג שחייה. גם אצלנו הקטן מפסיד פה ושם חוג שחייה כי יש דברים יותר חשובים.
אי אפשר להתחשב בכולם, הם מן הסתם לא יודעים שהבן שלך לומד במקום אחר בימי שישי, אבל כן יודעים שיש משפחה שומרת שבת. את זה אי אפשר לשנות, אבל כן אפשר חד-פעמית לוותר/לקצר יום לימודים ביום שישי.
ושוב - אני ממש לא חושבת שצריך או שכדאי לקחת את האחים אתכם, ושעדיף מאוד שרק הורה יחיד יבוא עם הבכור לפעילות הזו.
לצפיה ב-'אין פה שאלה בכלל'
אין פה שאלה בכלל
13/11/2017 | 11:25
186
ברור שהוא יילך לטיול ולא ללימודים.
רק שכן ידעו שיש בעיה כי רשמנו את זה כשביקשנו להזיז לשבת (לפני שידענו שיש דתיים).
והם רשמו בפירוש ששישי בוקר אומר שיהיו ילדים שלא יוכלו להגיע בגלל הלימודים, אבל זאת האפשרות הסבירה (האפשרות השנייה גם היא מוקדמת מדי).

לצפיה ב-'אצלנו לא עושים פעילויות בשבת אם יש משפחות שומרות '
אצלנו לא עושים פעילויות בשבת אם יש משפחות שומרות
13/11/2017 | 14:19
177
זה נושא שעולה כל שנה, בכל מסגרת, באסיפת ההורים הראשונה.
ששי צהריים זו אופציה מעולה, בטח ובטח לטיול שמיועד לבני 12-13, כשיש מעט (יחסית) אחים מאד קטנים.
בכל אופן טיול שמיועד לכיתה ז' כנראה לא יתאים לקטנטנים, גם תחת הכותרת של "טיול משפחות".
לצפיה ב-'אני חושבת שמשפט המפתח בדברייך הוא '
אני חושבת שמשפט המפתח בדברייך הוא
13/11/2017 | 22:32
141
"ואף אחד לא מעז..."
אז תעזי.
אם יש וואטצאפ כיתתי הייתי רושמת שם שלמשפחה שלי זה מאוד לא מתאים 
ולמעשה בלתי אפשרי מסיבות א,ב,ג ולא תוכלו להצטרף אם הפעילות תהיה בשישי ושאת מציעה בכל זאת להעביר לשבת כדי שגם אתם תוכלו לקחת חלק בפעילות.
אם למשפחה ששומרת שבת מותר לבקש יום ו' כי אחרת לא יוכלו להצטרף, אז גם לך מותר.
ותראי מה תהיינה התגובות להודעה שלך. יתכן ויצטרפו אלייך הורים נוספים

לצפיה ב-'לדעתי כדאי שתצייני שזה לא מתאים לך, ותבקשי שזה לא יהפוך '
לדעתי כדאי שתצייני שזה לא מתאים לך, ותבקשי שזה לא יהפוך
13/11/2017 | 23:36
146
לכלל ברזל.

דהיינו לפעמים יעשו בשישי ולפעמים בשבת. ככה שלא אחד ידפק קבוע והשני תמיד יהנה מהתחשבות.

אני גם משערת שאת לא היחידה שלא מתאים לה בשישי. תמיד יש כמה שמתאים להם יותר בשישי ואחרים שמתאים להם יותר בשבת. כשאני הייתי בועד וארגנו פעילות בשישי בצהריים, הורים התעצבנו שהרסנו להם את שנת הצהריים. כשארגנו טיול בשבת בבוקר, הורים התעצבנו שהרסנו להם את שנת השבת. אף פעם אי אפשר לרצות את כולם, אבל אפשר לגוון.
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
10/11/2017 | 10:54
8
163
אצלנו ממש כיף היום. אין כלום! באף סיר! מוזמנים לבר מצווה של חברים
אבל מחר בלית ברירה יהיו לא מעט בישולים...
פרגיות בתנור במשרה הדרים
אורז עם אפונה לקטן, סיר של אורז מעורב לגדול
מג'דרה של בורגול ועדשים
וכרגיל - מלא מלא ירקות בתנור. מקווה שייכנסו כולם ב2 תבניות ענקיות. בן הזוג קצת התפרע בשוק היום
לצפיה ב-'גם אצלנו !'
גם אצלנו !
11/11/2017 | 17:42
129
כבר הרבה זמן שלא עשיתי כל כך מעט בגזרת הבישול בסוף שבוע 
שישי בערב אכלנו עם אבא שלי ב"אסא" שישי והיום בצהריים אכלנו מה שמצאנו במקרר...
לצפיה ב-'גם מעט אך לא מוצלח'
גם מעט אך לא מוצלח
12/11/2017 | 09:29
6
147
לשבת הכנתי עוף עם תפוחי אדמה קטנים בתנור, וזה יצא חסר טעם, העוף יבש תפוחי אדמה לא רכים. היה עם זה אורז וסלט ביצים וסלט חסה. סהכ ארוחה חביבה לא יותר.

בשישי אכלנו קוסקוס אצל ההורים שלי, שאני עזרתי להכין אותו, ולדברי אבי "יצא בסדר גמור", לדעתי טעון שיפור.
לצפיה ב-'אני כמעט ולא מכינה עוף בתנור, כי בד"כ הוא יוצא יבש...'
אני כמעט ולא מכינה עוף בתנור, כי בד"כ הוא יוצא יבש...
12/11/2017 | 12:54
5
148
העוף היחיד שלא יוצא לי יבש זה או תבשיל של פרגיות בסיר, או שוקיים בסיר עם מלא מלא מלא נוזלים ורוטב, או פרגיות בתנור שממש טובעות בתוך רוטב (כמו שהכנתי אתמול). אז העוף יוצא רך, ממש מתפרק, ועם מלא טעם.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
12/11/2017 | 13:35
110
הכנתי תבשיל של פרגית בהרבה נוזלים (פרגית בדלעת וקישוא בטריאקי) ויצא ממש טעים ורך.
אבל לפעמים עוף בתנור יוצא לא רע, פחות עבודה ויוצא נחמד.
לצפיה ב-'ניסית עוף בשקית קוקי ? או עם כיסוי לתבנית '
ניסית עוף בשקית קוקי ? או עם כיסוי לתבנית
13/11/2017 | 09:34
1
100
ופהסרה של הכיסוי רק עבור ההשחמה הסופית ל 20 דקות בערך ?
לצפיה ב-'כיסוי לתבנית - בטח. משקיות קוקי יש לי ולבן זוגי טראומות '
כיסוי לתבנית - בטח. משקיות קוקי יש לי ולבן זוגי טראומות
13/11/2017 | 10:56
100
ילדות משנות ה-80 אין מצב שהדבר הזה ייכנס אליי הביתה.
לצפיה ב-'וקבלו המלצה רותחת על מתכון מעולה של עוף'
וקבלו המלצה רותחת על מתכון מעולה של עוף
13/11/2017 | 09:36
1
154
זה יוצא נהדר , ומאד רך ועסיסי
לצפיה ב-'נשמע מעולה! ינוסה בקרוב.'
נשמע מעולה! ינוסה בקרוב.
13/11/2017 | 18:32
11
לצפיה ב-'איזה כייף! זכיתי ב5.2 מיליון דולר!'
איזה כייף! זכיתי ב5.2 מיליון דולר!
10/11/2017 | 08:41
9
337
אדם ערירי בטוגו נפטר, ועורך דינו מחבב אותי ורוצה לתת לי את עזבונו. כל מה שאני צריכה לעשות, זה לתת לעורך הדין את פרטי חשבון הבנק שלי, והרשאה להעברות כספים.
קצת בירוקרטיה, ואני אהיה מליונרית.
מפגש פורום מושקע על חשבוני בקרוב
לצפיה ב-'בואי תיקני את הטירה לידי - מספר הטלפון שלי עלה בהגרלה'
בואי תיקני את הטירה לידי - מספר הטלפון שלי עלה בהגרלה
10/11/2017 | 09:32
214
כל שאני צריכה לעשות כדי לזכות במליון דולר זה רק לשלוח להם קצת פרטים על עצמי.

וגם כל יום אני מקבלת הודעה על זה שיש אישור להלוואה שביקשתי. ואפילו לא נרשמתי! כל העולם רוצה לתת לי כסף.
לצפיה ב-'אוי, עכשיו נזכרת?? אני כבר לפני חודשים זכיתי בלוטו'
אוי, עכשיו נזכרת?? אני כבר לפני חודשים זכיתי בלוטו
10/11/2017 | 10:50
2
217
האנגלי. או האמריקאי. או הניגרי. או משהו. אני כבר מזמן מיליונרית! אני רק מחכה עכשיו לדואר ישראל שכבר יעביר אליי סוף סוף את הזכייה
לצפיה ב-'מכל הזכיות שניתנו פה'
מכל הזכיות שניתנו פה
11/11/2017 | 09:09
1
166
שלך היא הכי פחות וודאית. . לחכות לדואר ישראל? אפילו טוגו כבר נשמע יותר רציני....
לצפיה ב-'ובגלל זה עדיין לא קבלתי אותה!! אני בטוחה שהיא תקועה במכס'
ובגלל זה עדיין לא קבלתי אותה!! אני בטוחה שהיא תקועה במכס
11/11/2017 | 11:03
122
יחד עם מגן הטלפון שלי והאוזניות של בן זוגי אבל חכי חכי, בסוף זה יגיע!
לצפיה ב-'איזה כיף לך ! '
איזה כיף לך !
11/11/2017 | 17:16
122
גם אני זכיתי פעם לקבל מייל בסגנון והתרגשתי בדיוק כמוך 
לצפיה ב-'חם חם טרי מהתנור!! הבוקר קבלתי מייל שמודיע לי חגיגית שזכיתי'
חם חם טרי מהתנור!! הבוקר קבלתי מייל שמודיע לי חגיגית שזכיתי
12/11/2017 | 13:02
3
180
ב4.8 מליון דולר!! ווהוו! so long suckers!!!
אני רק צריכה לשלם סכום זעיר ופעוט של 195 דולר (מה זה בשביל מליונרית כמוני? פפפפפפ אפילו לא גרושים), ו.... הוריי! אני מולטי מליונרית!
בקיצור, ביי ביי לכם פורום יקר. הלכתי לשוט סביב העולם ביאכטה החדשה שלי. מוזמנים להעביר קורות חיים במסרים למשרת עוזרת אישית.

לצפיה ב-'פחחחח'
פחחחח
12/11/2017 | 16:11
2
137
עושקים אותך....
קיבלתי הצעה של 7.6 מליון דולר עם דמי העברה של 175 דולר...
לצפיה ב-'טוב שאתה מיידע אותי. כנראה שגם בתחום הזה צריך להתמקח!'
טוב שאתה מיידע אותי. כנראה שגם בתחום הזה צריך להתמקח!
12/11/2017 | 18:10
24
לצפיה ב-''
13/11/2017 | 22:42
4
לצפיה ב-'שאלה על התנהגות מנהלת של צהרון'
שאלה על התנהגות מנהלת של צהרון
10/11/2017 | 15:30
22
332

הי לכולן, שואלת את דעתכן.
הבן שלי בן 6 עם בעיות התנהגות ובעיות קשב. הוא השתלב יפה השנה בכיתה טיפולית אחרי ששנה שעברה היה סיוט אימה בחטיבה הצעירה כי הוא לא הסתדר ולא הצליחו להשתלט עליו, היה משתולל, בקיצור סיוט.
אחרי בית הספר מצאתי לו סידור בצהרון טיפולי פרטי אצל מישהי בבית. 
מנהלת הצהרון היא מטפלת שמתמחה בילדים עם בעיות קשב ומריצה אצלה בבית את הצהרון וממש ממש עושה טוב לילד והוא התקדם הרבה מאז שהתחיל שם. מדובר בילד שלא מסוגל לשבת לרגע ולהתרכז, ואצלה, הוא התחיל קצת לקרוא ומסתבר שהוא אפילו אוהב חשבון וכמו שאמרתי ממש מתקדם יפה גם בהתנהגות היום יומית הוא השתפר ואפילו אוהב את המקום ויש לו כמה חברים. בסופ"שים הוא כבר מתכנן מה הוא יעשה אצלה ורוצה ללכת אליה.
אני רוצה לספר שבשנה שעברה כשהתחלנו חטיבה צעירה היה פשוט סיוט, עברתי 4 צהרונים ומטפלת ששם הילד לא התסתדר, וכמעט כל יום (לא מגזימה) קראו לי מהעבודה להרגיע אותו. ואז הגעתי אל האישה הזאת, ומאז טוב לו והיא והבנות שעובדות שם מסתדרות איתו. מעולם לא קראה לי באמצע שעות העבודה אפילו לא פעם אחת.
אבל מה....
היא כל הזמן מנסה לחלוב ממני עוד כסף, היא מעלה מחירים פתאום, מוסיפה דברים (היא אומרת לי: הוספתי השבוע שיעורי מוזיקה - תוסיפי כסף או שהילד לא ישתתף). עכשיו היא רוצה עוד כסף על ההסעה. היא מלחיצה אותי מאוד ואני פשוט לא יכולה ליסבול אותה יותר. מצד שני הילד פורח אצלה והיא יודעת מה עברתי איתו ושאין לי פתרון אחר. אני כרגע משלמת פי 2 לפחות ממה שהייתי משלמת במקום אחר וזה מרגיז אותי ברמות על.
 אני ממש לא יודעת מה לעשות ... לבלוע את הצפרדע או לנסות שוב להעביר אותו ושוב להיות בסיוט.
לצפיה ב-'אני חושבת שההחלטה צריכה להיעשות'
אני חושבת שההחלטה צריכה להיעשות
10/11/2017 | 16:30
5
222
תוך התעלמות מהעלאת המחירים - בהינתן המחיר הנוכחי שאת צריכה לשלם, האם הצהרון שווה את המחיר מבחינתך? אם לא - תעבירי. אם כן (ומהצד נשמע שדווקא כן) - תתעלמי מעניין המחיר עד שהוא יגיע לסף שבאמת לא בא בחשבון מבחינתך לשלם עבור התמורה שאת מקבלת.
לצפיה ב-'מה שהיא נותנת לילד קשה לתת לזה מחיר'
מה שהיא נותנת לילד קשה לתת לזה מחיר
10/11/2017 | 17:40
4
195
אפילו אם היא תקח פי 10 אז היא בטח שווה את זה במקרה הזה. אבל לחנוק אותי במחיר מרגיש לי מאוד לא הוגן. גם ככה הצהרונים יקרים.
לצפיה ב-'לדעתי, כאמור, את צריכה להתעלם'
לדעתי, כאמור, את צריכה להתעלם
10/11/2017 | 18:28
179
מהחלק הלא הוגן (ובהחלט יש פה משהו לא הוגן) ולחשוב רק על האם המחיר הולם את התמורה מבחינתך, וכמובן, האם את מסוגלת לעמוד במחיר הזה.
לצפיה ב-'אין חוזה חתום?'
אין חוזה חתום?
10/11/2017 | 22:38
2
160
משהו שיקבע את תקרת התשלום? האם כל הילדים אצלה משלמים אותו הדבר?
האם יש לך בכלל אופציה אחרת?
לצפיה ב-'אין לי חוזה. אני לא זוכרת שחתמתי איתה חוזה'
אין לי חוזה. אני לא זוכרת שחתמתי איתה חוזה
11/11/2017 | 20:25
1
140
ביום שנפגשנו מייד התחבבה עליי (היא נחמדה מאוד עד שזה מגיע לכסף) הסכמנו על מחיר. דברים הלכו טוב ואז פתאום התחילה לנצל.
אני לא יודעת כמה אחרים משלמים לה.
לצפיה ב-'אז תחתמי עכשיו'
אז תחתמי עכשיו
11/11/2017 | 21:36
124
כמו שאמרו לך כאן, תגידי שאת צריכה לתכנן מראש את ההוצאות לכן את רוצה סכום ידוע וקבוע.
לצפיה ב-'מקום אחר'
מקום אחר
11/11/2017 | 02:08
1
174
כנראה לא יהיה מקום שמיועד עבור ילדים בעיות קשב. בתור צהרון עם נישה מיוחדת, ובתור אחת שטובה במה שהיא עושה, הגיוני שהיא תבקש סכומים גבוהים יותר (בהרבה) מצהרון רגיל.
מה שמרגיז שהיא כל פעם מעלה בסעיפים שונים. 
לגבי העלאת מחירים - לגיטימי, בתנאי שזה קורה פעם פעמיים בשנה גג. 
הוספת שיעורי מוזיקה - לגיטימי, ואת לא חייבת לשלם, ושלא ישתתף. 
כסף על הסעה - מה ההסבר?

בכל מקרה, את אומרת שהיית משלמת אפילו פי 100 כי היא עושה כל כך טוב לילד. אז קחי הכל בקלות, תהני מהשיפור עם הילד ועל ההקלה עלייך שאינך רצה כל יום לשמוע תלונות, ותשמחי שהיא לא דורשת פי 100 אלא סכומים נמוכים ביותר. 
לצפיה ב-'כן.. זה ההרגשה שלי מול טובת הילד. כמובן שטובת הילד יותר חשוב'
כן.. זה ההרגשה שלי מול טובת הילד. כמובן שטובת הילד יותר חשוב
11/11/2017 | 20:34
106
אבל עדיין..............אני מתפוצצת.
לצפיה ב-'אחד המשפטים הכי'
אחד המשפטים הכי
11/11/2017 | 08:00
10
207
חכמים שהרגיעו אותי בתור אמא צעירה,
כשהתלוננתי על הוצאה גדולה מידי למטפלת, אמרה לי חברה,
"ילדים זה משהו יקר מאוד" והמשמעות היא כפולה,
כיון שהם יקרים לליבינו ההוצאות עליהם יקרות.
אז כן, ההוצאה על הילד שלך(כמו גם על ילדים רגילים )היא גדולה,
ומכיון שיש לו קושי בתחום שלו--את משלמת יותר על הטיפול בו.
כשקראו לך לטפל בו כשהפריע זו היתה הוצאה--גם אם לא הרגשת--
נסיעה וזמן עבודה, וקושי רגשי וכו'.
עכשיו יש לך מענה וגם קידום של הילד וגם הוא נהנה--אז עולה הרבה.
בעיני זה שווה.

לגבי ההרגשה שהיא כאילו מנצלת אותך (בגלל הבעיה של הילד)
תקבעי איתה פגישה--תשוחחי, ותחמיאי לה על העבודה--אבל תגידי לה,
שההוצאה ממש מעיקה ובמיוחד שזה כל הזמן משתנה.
תגידי שאת מבקשת לסכם שהשנה--יהיה סכום קבוע. כי את מתכננת את הענין הכלכלי בבית וקשה שכל חודש מתוספת הוצאה.
ותראי מה היא מגיבה. אל תאימי לצאת, תעשי הכל ברוח טובה.
ולפי דעתי--כדאי לך הוצאה גדולה השנה ולבחון מה לעשות בהמשך,
יכול להיות שהיא גם תקבל את התנאי שלך.

בהצלחה.
לצפיה ב-''
11/11/2017 | 17:19
8
לצפיה ב-'כניראה שלא יהיה מנוס מלדבר. הקטע הוא שאני כל הזמן מחמיאה'
כניראה שלא יהיה מנוס מלדבר. הקטע הוא שאני כל הזמן מחמיאה
11/11/2017 | 20:31
1
136
לה. כל הקטע של הכסף התחיל מזה שהחמאתי לה שהיא מדהימה. שהילד שלי קורא כותב, מתלבש בעצמו, גם נפשית הוא התבגר המון. כשראיתי כזאת התקדמות אצלו קראתי לה הקוסמת. חשבתי שאנחנו חברות כי באמת היינו בקשר טוב, וכל הזמן דברתי עליה דברים טובים אבל אז התחילו הנידנודים לעוד כסף.
לצפיה ב-'נראה לי,'
נראה לי,
11/11/2017 | 20:44
112
שמה שנראה לך כגורם הוא לא הגורם.
באמת הצטרפו אולי כמה דברים.
במקום לכעוס ולהרגיש מנוצלת, דברי בנחת, אבל תשקפי את ההרגשה שלך--
אולי לפני כן--תשאלי אימהות נוספות--אם גם להן העלתה וביקשה תוספות.
זה גם יתן לך איזו אינדיקציה.
אבל אם היא באת "קוסמת" אז חסכת הרבה כסף עתידי.
תרגיעי את עצמך ותהני מהתוצאות וההתקדמות של הילד.
כמובן עם בדיקת נתונים מסביב.

לצפיה ב-'היום הבן שלי סיפר לי משהו היום שממש עיצבן אותי!!!'
היום הבן שלי סיפר לי משהו היום שממש עיצבן אותי!!!
11/11/2017 | 20:58
6
207
האישה הזאת הזוייה!!
לבן שלי יש קטע מצחיק שהוא נועל לפעמים את נעלי הרקוד הישנות של אחותו ורוקד בלט בסלון. הוא סיפר לאותה אישה על זה שהוא יודע בלט והיא אמרה לו שהיא יודעת לרקוד ושהיא תלמד אותו כמה צעדים.
בלי קשר - לפני חודש כזה, היה לנו ויכוח על להוסיף כסף עבור שיעורי מוזיקה והיא זרקה לי: אני לא אלמד את הבן שלך צעדי ריקוד למרות שהבטחתי לו. לא התייחסתי, זה היה נשמע לי כמו סתם הערה דבילית.
היום הבן שלי נועל את נעלי הריקוד ופתאום הוא אומר לי: אסור לי לרקוד. אמרתי לו מה זאת אומרת? בטח שמותר לך. אז הוא אומר לי שההיא אמרה לו שלא ירקוד יותר, ושהיא לא תראה לו את הצעדים שהיא התכוונה ללמד אותו. מבחינתו הוא לא הבין למה היא לא רוצה ללמד אותו כי הוא נורא רצה.
אני זועמת !!!!! אני מתחילה לחשוב שהיא לא נורמלית. ושוב אני חושבת לעצמי... אבל הוא אוהב אותה ומה אני אעשה? שוב להכנס לסיוט צהרונים..... (דרך אגב גם אחותו מאוד אוהבת לבוא אליה, אני לפעמים מביאה גם אותה לצהרון שם.)

לצפיה ב-'תראי, אין לי ענין'
תראי, אין לי ענין
11/11/2017 | 21:06
5
175
להגן עליה,
אבל נראה לי שהיא כן אשה מיוחדת--מקשיבה ואכפתית.
הילד שיתף אותה--ברגע הראשון חשבה ללמד אותו, כנראה לא מסתדר לה,
או לא נוח לה וויתרה.אמרה לך כדי להתנצל,
המסקנה של הילד שאסור לו לרקוד. תגידי לו--"גם אם מטילדה לא מלמדת 
אותך לרקוד, מותר לך, ונשלח אותך אולי לחוג--אם תרצה. ותסגרי את הפינה הזו.
כשכועסים--פתאום מצטברים עוד סיבות לכעס--
עזבי--היא לא הזויה, היא מצליחה עם הילד, הבת נהנית איתה--
ואת ענין הכסף תסגרי בנחת, ותחזרי ליחסים תקינים בשביל הילד ובשבילך.

זה לא שאינני מבינה אותך--רק עברתי דבר או שנים בחיי--
ואני מציעה לך--ללמוד להנמיך להבות ולהנות מהיתרונות.
זה מקל על החיים. תאמיני לי---
דברי איתה--ובואי לשתף איך נגמר ואיך מרגיש לך.
מחזקת אותך ומחבקת--
לצפיה ב-'תודה על העדוד. את צודקת בגדול ואני גם בעד'
תודה על העדוד. את צודקת בגדול ואני גם בעד
12/11/2017 | 07:28
4
181

להנמיך להבות ובגלל זה אני לא נכנסת בה. בסך הכל אנחנו אצלה כבר זמן מה ולא פוצצתי את העניין.
אבל אני מבינה מה קורה פה. היא פשוט לוחצת לי על כפתור מאוד כואב אצלי. הדבר שאני הכי שונאת בעצמי זה את חוסר היכולת שלי לפתוח ולהגיד מה אני חושבת בפרצוף של אנשים ואחרי זה אני אוכלת את עצמי מבפנים. אני עדינה וביישנית למרות שלא רואים עליי. תראי אותי מדברת בכנסים מעבירה הרצאות. אבל כשזה מגיע ללהעמיד מישהו במקום אז אני נאלמת דום.
גיסתי למשל לא נכנסת אף פעם לפינות. היא יכולה להגיד לאנשים בפרצוף בקלילות מה היא חושבת עליהם ובטוח היתה אומרת לה בשיא הקלילות. עזבי אותי משעורי מוזיקה, אני לא רוצה לשלם. או - הסכמנו על מחיר וזהו זה תפסיקי עם השטויות שלך, אני לא משלמת יותר ממה שהסכמנו.
אני רוצה נורא להגיד ולא יוצא לי ואז אני כועסת על עצמי נורא. והמטילדה הזאת לוחצת לי על הכפתור הזה שוב ושוב ואני מרגישה שהיא מניפולטיבית ומנצלת את חוסר היכולת שלי לענות לה ואני יוצאת משם כל יום מושפלת וכועסת.

לצפיה ב-'אני במצב כזה מכניסה לפעולה את אבי ילדי'
אני במצב כזה מכניסה לפעולה את אבי ילדי
13/11/2017 | 19:01
1
82
אני מוכרחה להודות שאני קוראת אותך כאילו כתבתי בעצמי. הבן שלי מכנה את ההתנהלות הזו "ארייבת" ("אמא את ארייה בבית כשאת מדברת על זה אבל מול בעל הפלוגתא את ארנבת"). השיטה שעובדת בשבילי, זה משפט המפתח "אני אתייעץ עם בעלי". נכון זה מקטין אותי למדרגת האשה הקטנה, אבל תאמר האמת שהוא שר חוץ יותר טוב ממני. אז תבחרי "שר חוץ" טוב שהוא יתנהל מולה.
לצפיה ב-'היי, אצלינו האבא לא כל כך בתמונה. יש אבא אבל אני מתפקדת'
היי, אצלינו האבא לא כל כך בתמונה. יש אבא אבל אני מתפקדת
13/11/2017 | 20:03
74
כאם חד הורית וזה עוד דבר שמרגיז אותי שהיא יודעת שאני לבד וזה חלק מהיכולת לנצל כי אני צריכה מאוד את התמיכה הזאת שלה ומה שהיא עושה עם הילד. לפני כן ממש קרסתי.
אני לא חושבת שהיא מרגישה "מנצלת". ניראה לי שהיא חושבת שאני "חייבת לה" בגלל כל מה שהיא נותנת לי.
לצפיה ב-'אז טוב שאת מודעת למה מניע אותך'
אז טוב שאת מודעת למה מניע אותך
14/11/2017 | 07:09
1
73
ובזכות זה, את תוכלי למצוא אפיק אחר לפתור את הבעיה הזו. אפיק שלא יפגע בבן שלך. 
אני חייבת לציין שהכתיבה שלך על בעלת הצהרון היא די אלימה - "להנמיך להבות", "לא נכנסת בה", "לא פוצצתי את העניין". 
בגלל שאת תופסת את עצמך כאחת שלא אומרת בפנים מה שחושבת, את נכנסת למגננה ולכעסים גם מסיטואציות שבאמת לא מצדיקות את כל האמוציות האלו. מנהלת הגן אולי לא הכי הוגנת, אבל היא לא מכוונת אלייך אישית כי את חלשה והיא ולא עושה לך מניפולציות. היא אומרת לך חד וחלק, היא רוצה יותר כסף. למה? כי היא באמת רוצה יותר כסף. לא כי היא עשתה לך איבחון פסיכולוגי והחליטה שאת מטרה נוחה. 
ברגע שתביני שזה לא אישי כלפייך, תוכלי להתייחס לעניין עצמו נטו. לו הייתי בנעלייך, הייתי משלמת הכל בשמחה, בעקבות השינוי האדיר עם הבן. אם זה מתחיל ללחוץ כלכלית, הייתי מדברת איתה כפי שהציעו לך. הכי חשוב לנטרל את הכעס שלך כלפיה, כי הרגשות השלילים שלך יתחילו לחלחל והילד יקלוט ובאמת חבל. 

ובלי קשר אני ממליצה לך לקרוא כמה ספרים למודעות עצמית או לכמה פגישות אצל פסיכולוג, כדי להשתחרר מהדבר הזה שאת מעידה שאת הכי שונאת בעצמך. אני לא חושבת שאת צריכה להגיד בפרצוף מה את חושבת על אנשים. חוץ מעימותים זה לא יתן לך דבר. את צריכה להביא אותך למצב בו תוכלי להפריד בין הכעס שלך לבין הדיבור. להבהיר מה מכעיס אותך מבלי לכעוס על האדם ולצעוק עליו. זה הרבה יותר אפקטיבי, וימנע ממך את ההצפה החזקה של הרגשות השליליים. 
לצפיה ב-'בהקשר לזה שאת אומרת שהיא לא מכוונת אליי אישית - יצא לי לדבר'
בהקשר לזה שאת אומרת שהיא לא מכוונת אליי אישית - יצא לי לדבר
15/11/2017 | 17:23
40

השבוע עם אבא של אחד הילדים והוא מספר לי ששנה שעברה היא לקחה מהם לפי שעה וזה הגיע למצב שהם נכנסו אליה לשיחה ואמרו לה בדמעות שהילד פורח אצלה ונורא חבל להם, אבל הם מוציאים את הילד משם כי הגיעו למצב שאין להם יכולת לשלם לה כל כך הרבה.
אז השנה היא עשתה להם "הנחה" מחיר חודשי בערך דומה למה שאני משלמת לה, אבל מהם היא לא דורשת תשלום נוסף על שיעורי מוזיקה. כשהשוונו את החשבון יוצא שאני משלמת יותר בגלל שלי יש קנס על שיעורי מוזיקה.
הוא התפלא על זה שאני צריכה לשלם על מוזיקה כי היא באמת סיפרה לו ושהוסיפה לילדים שיעורי מוזיקה וסיפרה לו שהבן שלו מוזיקלי אבל ממנו היא לא ביקשה אגורה נוספת.
אז אני לא בטוחה שהיא לא מכוונת אליי אישית.
לצפיה ב-'לא מגדירים מחיר קבוע בעת ההרשמה ? את מתארת '
לא מגדירים מחיר קבוע בעת ההרשמה ? את מתארת
11/11/2017 | 19:40
1
138
התנהלות מאד מוזרה
יש לי ניסיון עם אי אילו צהרונים ומעולם לא שמעתי על כזה דבר
לצפיה ב-'גם לי לא היתה עד עכשיו בעייה כזאת עם כל הצהרונים '
גם לי לא היתה עד עכשיו בעייה כזאת עם כל הצהרונים
11/11/2017 | 20:23
165
שניסיתי. רק איתה. והיא פרטית אז היא יכולה לעשות מה שבא לה..

לצפיה ב-'שווה לדבר עם הורים אחרים'
שווה לדבר עם הורים אחרים
12/11/2017 | 08:43
137
כמה ילדים הן בצהרון? אני מציעה לדבר עם כמה הורים ולראות אם היא עושה טריקים דומים גם להם. אם כן, אז כבר תוכלו לגבש עמדה יחד ולפחות תדעי שזו לא סחיטה על בסיס אישי. אם לא, אני מציעה שתשבי איתה ותאמרי לה שאת מבינה שזה רק אצלך ואת רוצה לשמוע למה. תגידי שאת לא יכולה מבחינה תקציבית להתמודד עם שינויים במחיר וצריכה לדעת מה המחיר לכל השנה. כמובן, השיחה צריכה להיות נעימה ולא מאשימה. אני מסכימה עם כל שאר התגובות שרווחתו של הילד היא במקום הראשון.
לצפיה ב-'ילד בחששות מהמוות'
ילד בחששות מהמוות
09/11/2017 | 18:02
5
227
שלום רב,
אני אמא לילד בן 7 שמדי פעם מתעורר אצלו חשש (טבעי) מהמוות.
מה יקרה אם מישהו קרוב לו ימות?
ואז מתחיל בכי, וחיבוקים וקושי להפרד.
בלילה קשה לו להרדם "יש לי סיוטים"...
ולאחר יום יומיים הכל עובר וחוזרים לשגרה.
העניין הוא שהוא התחיל לחשוב שסבתי המופלאה תמות. היא חיה חיים נפלאים, אך כעת היא כבר בת 94 והסוף הוא בלתי נמנע ולצערנו הסטטיסטיקה והטבע לא לטובתנו, כך שסביר להניח שלא ירחק היום ונאלץ להתמודד עם האובדן.
מבחינתו היום הזה קרוב ממש.
אמרתי לו שכשסבתא תמות כולנו נהיה מאוד עצובים, וגם אנחנו מאוד אוהבים אותה, והיא חיה חיים ארוכים ונפלאים - אבל לצערי המילים לא עוזרות כל כך.
האם יש לכם רעיונות לדרכים להקל עליו?
לצפיה ב-'פחד מוות'
פחד מוות
10/11/2017 | 22:31
2
147
שלום לך. קראתי את דברייך פעמיים. ובקריאה השניה עלתה בי תחושה שיתכן שהחשש שלך ממות סבתך מחלחל אל הילד. מה דעתך?

אני חושבת שצריך להביט לילד בעיניים ולדבר אליו בשיא השלוה כאשר הוא שואל שאלות בעניין זה. לא משנה מה בדיוק תענו לו, הטון והמסר הלא מילולי חשובים לא פחות ואולי אפילו יותר מאשר התוכן.  

לצפיה ב-':)'
:)
11/11/2017 | 17:22
1
81
ייתכן, אך עדיין חסר לי ה"מה" לומר לו...
עם ה"איך" אני מסתדרת (נראה לי...)
לצפיה ב-'אני הייתי נותנת מקום לפחד שלו כמו שהוא'
אני הייתי נותנת מקום לפחד שלו כמו שהוא
11/11/2017 | 22:52
85
בלי לנסות להקל עליו בשום צורה. מוות הוא מפחיד גם כרעיון, בטח כאשר הוא מוחשי כל כך. וכן, המוות של סבתך בת ה-94 אכן יכול להתרחש בכל רגע, אולי היום הזה קרוב מאד. וכן, המילים לא מנחמות. זה שהיו לה חיים ארוכים לא יטשטש את חסרונה.
במקומך הייתי מסכימה איתן בלי שום נסיון לנחם. כן, סבתא תמות. כן, זה נורא נורא עצוב. כן, גם לי זה נורא נורא עצוב. מוות הוא עצוב.
לצפיה ב-'הבת שלי היתה בת 4 וחצי כשהיא ביקרה אצל סבתא שלה'
הבת שלי היתה בת 4 וחצי כשהיא ביקרה אצל סבתא שלה
12/11/2017 | 08:03
1
119
אמו של הפרוד שלי, וסבתא פתאום לא יכלה לנשום והתחילה להשתעל דם ולהיחנק. הקטנה שלי היתה שם לבד כי אבא וסבא הלכו לטייל עם הכלב. הבת שלי יצאה מהבית ורצה ברחוב לחפש אותם ולמזלי מצאה אותם בקצה הרחוב לא רחוק. סוף הסיפור זה שסבתא נפטרה באותו יום.
חשבתי שתהיה לקטנה טראומה רצינית עם החוויה הזאת אבל כשחזרו הביתה הילדה הסבירה לי שסבתא נפטרה ונולדה מחדש כתינוקת במקום אחר. אני מקבלת את ההסבר הזה בשתי ידיים. אמרתי לה נכון, סבתא עכשיו תינוקת במקום אחר. התעוררו עוד הרבה שאלות כמו אם סבתא נולדה תינוקת או תינוק. ואמרתי שאני לא יודעת אבל סבתא אהבה להיות סבתא אז אני מקווה שהיא נולדה בת כדי שיום אחד תהיה שוב סבתא.
הקטנה קיבלה את כל ההסברים שלי ומבחינתה כאילו הנושא סגור.
(רק אצלי בראש הסיפור לא סגור כי אני כל הזמן דואגת שהטראומה כן שם מוחבאת בתת הכרה שלה איכשהו. ימים יגידו)
אבל אולי אם תציעי איזה "פתרון" לנושא המוות שהופך את המוות למשהו לא סופי, כמו גן עדן שבסוף נפגשים עם אהובים. אז הילדון יקבל את זה הרבה יותר בקלות.
לצפיה ב-'תודה, אחשוב על זה'
תודה, אחשוב על זה
14/11/2017 | 17:47
12
לצפיה ב-'שאלת יומולדת לילדה חדשה בכיתה'
שאלת יומולדת לילדה חדשה בכיתה
11/11/2017 | 10:27
17
221
שלום לכולן,
הבת שלי בכיתה ב' והיא חדשה בכיתה.
בחודש הבא אמורה לחגוג יומולדת 7, ואנחנו נורא מתלבטים איך לחגוג לה.
האפשרויות:
1. חגיגה לכל הכיתה - יקר לנו (ואין מקום בבית)
2. למספר חברות - עדיין אין לה ממש מספר חברות טובות
3. לבנות בלבד - אני פחות מתחברת לקונספט המגדרי
מה אפשר לעשות במצב כזה, שבו כן רוצים להעצים אותה בכיתה, אך לא להוציא הון? אשמח מאד לקבל רעיונות.
תודה מראש
לצפיה ב-'אפשר לעשות יחד עם מישהו אחר.'
אפשר לעשות יחד עם מישהו אחר.
11/11/2017 | 10:53
42
לצפיה ב-'או לעשות עם עוד ילדה או פשוט לוותר השנה. לא חייבים לחגוג'
או לעשות עם עוד ילדה או פשוט לוותר השנה. לא חייבים לחגוג
11/11/2017 | 11:08
128
כל שנה. אפשר בהחלט להסתפק בהבאת עוגה לכיתה, ובחגיגה המשפחתית.
הבן שלי בכיתה ג' וחגגנו לו רק בכיתה א' עם כל הכיתה. בשנה שעברה לא עשינו כלום, והשנה לוקחים 5 חברים קרובים לחדר בריחה ופיצה. זהו. זאת ממש לא חובה, במיוחד בסיטואציה הספציפית שאת מתארת. להעצים אותה בכיתה אפשר באלף דרכים אחרות, יחד עם המחנכת, ולאו דווקא ביום ההולדת.
לצפיה ב-'יש גם מקומות לא מאוד יקרים,'
יש גם מקומות לא מאוד יקרים,
11/11/2017 | 11:41
7
125
שבהם המקום כולל את ההפעלה, ולפעמים אפילו את הכיבוד - ואז אפשר להזמין את כל הכיתה. את יכולה לבדוק מה יש באזור שלכם.
לצפיה ב-'מפעיל ומקום בפחות מאלף ש"ח?'
מפעיל ומקום בפחות מאלף ש"ח?
11/11/2017 | 11:43
6
115
אפילו 700 נראה לי הרבה לאירוע אחד.
לצפיה ב-'שנה שעברה בקיר טיפוס (כיתה ג')'
שנה שעברה בקיר טיפוס (כיתה ג')
11/11/2017 | 11:50
5
129
עלה לנו 850 ש"ח ל-15 ילדים (עשינו רק לבנות) - כולל הדרכה/הפעלה, לא כולל כיבוד.
אני כבר לא זוכרת כמה עלה במשחקייה ובמועדון הילדים כשעשינו (בשנים האלה זה היה כל הכיתה) - נראה לי 1000 ומשהו - במשחקייה זה כלל גם כיבוד (בנוסף להפעלה על ידי מפעילה אחרי משחק חופשי במשחקייה), במועדון לא. במועדון עשינו בכיתה א' - זה היה מקום שמקובל לעשות בו מסיבות יום הולדת בכיתה א' באזור שלנו, ונראה לי שלפחות 3 אנשים אחרים עשו במועדון הזה באותה שנה, אז הלכנו עליו גם.

לצפיה ב-'אז לכל הכיתה אין בפחות מהסכום שציינתי...'
אז לכל הכיתה אין בפחות מהסכום שציינתי...
11/11/2017 | 11:52
4
39
לצפיה ב-'אוקיי, הצלחתי למצוא לגבי המשחקייה - '
אוקיי, הצלחתי למצוא לגבי המשחקייה -
11/11/2017 | 11:58
3
127
פעילות חופשית במשחקייה + הפעלה על ידי מפעילה + כיבוד (רק את העוגה מספקים ההורים) לכל הכיתה - עלה 1150 ש"ח (לא יודעת איך זה אצלך, אבל לא נראה לי שאי פעם נתתי כיבוד במסיבה שעולה באזור של 150 ש"ח - תמיד הרבה יותר).

לצפיה ב-'אולי באופן יחסי זה נחשב לזול'
אולי באופן יחסי זה נחשב לזול
11/11/2017 | 13:23
2
100
לנו זה יקר.
לצפיה ב-'כמה את מעריכה שיעלה לך כיבוד למסיבה?'
כמה את מעריכה שיעלה לך כיבוד למסיבה?
11/11/2017 | 16:13
32
לצפיה ב-'אה, כן, נזכרתי שזה גם כולל שקית הפתעות לילדים.'
אה, כן, נזכרתי שזה גם כולל שקית הפתעות לילדים.
11/11/2017 | 16:48
87
אבל אם 1150 ש"ח עדיין יקר, על אף שצריך להביא רק עוגה (אפילו הזמנות הם נותנים).אפשר באמת גם פה לחלוק עם עוד ילד.
אני אשכרה נשמעת כמו פרסומת למשחקייה, אז אני אסייג שמהמפעילה הספציפית שלנו לא הייתי מאוד מרוצה (ומי יהיה המפעיל לא היה נתון לבחירה שלנו), אבל אולי יש טובים יותר. המחיר, לדעתי, היה ממש טוב, וזה גם דרש, כמובן, הרבה פחות השקעה וזמן מכפי שדורשת מסיבה שההורה מפעיל (לפני שבוע עשיתי לבת הארבע שלי מסיבה לבנות הגן בגינה מקומית, ברגע האחרון שמזג האוויר איפשר זאת, וזה היה מאוד מתיש, ועלה הרבה זמן, מאמץ וגם לא מעט כסף... פחות מ-1150, אבל מדובר היה בסך הכל ב-10 בנות גן....
לצפיה ב-'תודה רבה לכן. מגיבה להצעותיכן:'
תודה רבה לכן. מגיבה להצעותיכן:
11/11/2017 | 11:42
153
1. חשבנו על חגיגה עם ילד/ה נוסף, זו אופציה, אע"פ שההורים עדיין לא ממש ממש מכירים אותנו. הם גרעין מגובש, ואנחנו עכשיו נכנסנו..
2. לא חגגנו גם בשנה שעברה בכיתה (לא זוכרת כרגע למה..), וכשהיתה בגן, חגגנו כמובן כמו כולם בגן.
לצפיה ב-'אם אתם מוכנים להפעיל בעצמכם .....'
אם אתם מוכנים להפעיל בעצמכם .....
11/11/2017 | 17:12
4
108
השמיים הם הגבול.
כל גינה ציבורית יכולה להתאים בשבת בבוקר למשחקי חברה במשך שעתיים.
הרי לך כמה רעיונות שמצאתי ברשת.
https://magazine.partyinabox.co.il/10-המשחקים-והפעילויות-הכיפיים-והקלים-בי/
אני אישית מעולם לא הפעלתי בעצמי. זה גדול עלי לגמרי. שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'אבל זה ממש תלוי במצב של השמיים...'
אבל זה ממש תלוי במצב של השמיים...
11/11/2017 | 17:27
3
102
כבר לא קיץ ואי אפשר לסמוך על מזג האוויר בשבת בבוקר.
לצפיה ב-'הבכור שלי יליד נובמבר'
הבכור שלי יליד נובמבר
11/11/2017 | 17:38
2
113
היום כבר בן 20, יש לי המון תמונות מהמון ימי הולדת שחגגנו לו בחצר בנובמבר
תמיד כולם עם שרוול קצר.
אפשר לבדוק תחזית מזג אויר.
לצפיה ב-'אנחנו חגגנו השנה ב-3 בנובמבר,'
אנחנו חגגנו השנה ב-3 בנובמבר,
11/11/2017 | 17:51
1
106
הזמנו את האנשים רק 6 ימים מראש כדי לוודא שתחזית מזג האוויר תהיה כמה שיותר מדויקת (והסברנו שזו הסיבה), ועדיין יום לפני המסיבה התחזית הייתה שיירד גשם, והמיקום הסופי של המסיבה נקבע שעה לפני תחילתה - ואכן בגינה, אבל לא כזאת שצמודה לבית שלנו (כי אין כזאת). החצר שלנו בבניין מקורה ולכן היא הייתה אופציה ב', למקרה שיירד גשם אבל לא תהיה הרבה רוח, אבל גינה קרובה לא הייתה, ולא הייתה אפשרות להעביר את המסיבה - אם היה יורד גשם בכל זאת, המסיבה הייתה מסתיימת באותו רגע.
מצד שני, אני לא פנאטית של לחגוג עם הכיתה ביום ההולדת עצמו, והשנה ילידת החורף (ילידת ינואר) חגגה את יום ההולדת ב... יולי! וגם ילדת הבת מצווה שנולדה במרץ חגגה השנה ביולי... כך שאם חשוב לחגוג בחוץ, אולי כן אפשר איכשהו לסדר משהו. בכל מקרה, כשחגגנו בינואר, זה אף פעם לא היה בחוץ.
למעשה, הילדה שחגגה עכשיו בנובמבר היא ילידת אוקטובר, אבל מאחר שיום ההולדת שלה נפל על סוכות השנה, הוא נדחה.
לצפיה ב-'השנה היה לנו בדיוק '
השנה היה לנו בדיוק
11/11/2017 | 19:17
92
אותו דבר בשלישי בנובמבר :)
הבכור סגר שבת. נסענו אליו לחגוג לו יומהולדת בבסיס על מגש של סושי ועוגת יומהולדת התחזית אמרה גשם. אין שם אפילו מטר מקורה אחד. החלטנו להמר.
בסוף יצא יום שמש נעים ונפלא.
לצפיה ב-'מסיבה יכולה לעזור לילדה להשתלב'
מסיבה יכולה לעזור לילדה להשתלב
11/11/2017 | 22:55
93
לכן חבל לוותר. 
מסיבת בנות היא אידיאלית אם אין מקום/יקר לכל הכיתה. 
אם הבת "מתחברת לקונספט" זה מה שחשוב, ותעשו לה. 

לצפיה ב-'הפעלת יום הולדת לבני 9?'
הפעלת יום הולדת לבני 9?
07/11/2017 | 23:36
16
226
התאומים שלי (בן ובת) תיכף יחגגו 9.
בשנים הקודמות חגגנו עם כל הכיתה, או כל הבנים/בנות.
השנה החלטתי ללכת על הרכב מצומצם של 4 חברים קרובים ולעשות משהו יותר מיוחד אולי.
הבעיה שהם נולדו בחורף אז לא יכולה שום דבר בחוץ, ולא מצליחה למצוא שום רעיון מגניב לקחת אותם.
הצעתי חדר בריחה והם לא רצו. אשמח לרעיונות
לצפיה ב-'אולי החלקה על הקרח?'
אולי החלקה על הקרח?
08/11/2017 | 03:04
2
118
(אם יש משהו באזור שלכם).
לצפיה ב-'זה לא מלחיץ?'
זה לא מלחיץ?
08/11/2017 | 06:31
1
134
יש לזה פוטנציאל לנפילות ושלא יהיה כיף..
לצפיה ב-'לא יודעת. מהניסיון שלי כילדה'
לא יודעת. מהניסיון שלי כילדה
08/11/2017 | 07:13
138
ושל הילדות שלי - זה סבבה, כולל בימי הולדת, אפילו עם הרבה ילדים.
לצפיה ב-'הצעיר שלי יחגוג בקרוב עם 5 חברים בחדר בריחה. יש המון'
הצעיר שלי יחגוג בקרוב עם 5 חברים בחדר בריחה. יש המון
08/11/2017 | 08:00
152
אפשרויות - תנסי להראות להם דברים ספציפיים, ואולי זה ידליק אותם. כי רק להגיד "חדר בריחה" בלי להראות להם באופן ברור למה הכוונה ואלו אפשרויות יש, זה באמת עשוי להשמע לא מושך (תכלס לא יודעת אם עשית את זה, אבל אפשר לנסות).
חוץ מזה אולי אפשר לייזר טאג? נראה לי שבגיל 9 זה כבר יכול להיות נחמד.
לצפיה ב-'מה הם רוצים / אוהבים?'
מה הם רוצים / אוהבים?
08/11/2017 | 08:14
2
31
לצפיה ב-'אם הייתי יודעת זה היה פשוט'
אם הייתי יודעת זה היה פשוט
08/11/2017 | 09:42
1
116
הם בעקרון רוצים משהו 'מיוחד'.. חשבתי לכיוון של איזו סדנה מגניבה. אבל לא מוצאת
לצפיה ב-'אם אין לך מגבלת תקציב'
אם אין לך מגבלת תקציב
09/11/2017 | 12:48
88
יש ימי הולדת בנושאי פנטסיה, חלקם מאוד מוצלחים (אין לי המלצה אישית). לדוגמא תסתכלי באתר של סתיו אקשן (יש עוד מפעילים כאלה, ואין לי מושג אם הם יותר או פחות טובים מאחרים).
עוד אפשרויות זה מדען (מסוג דר מולקולה ודומיו) או קוסם.
לצפיה ב-'אייג'אמפ'
אייג'אמפ
08/11/2017 | 08:41
124
קיר טיפוס
מסיבת שוקולד או גלידה (יש גם מפעילים מקצועיים לזה)
מסיבת פיג'מות עם לינה
סרט ומסעדה

לצפיה ב-'סרט קולנוע'
סרט קולנוע
08/11/2017 | 09:08
1
118
אצלנו זה הצלחה אדירה שהם יוצאים יחד עם כמה חברים.
מארגנים להם פופקורן חטיפים ושתיה
לצפיה ב-'הם לא כל כך אוהבים '
הם לא כל כך אוהבים
08/11/2017 | 09:41
31
לצפיה ב-'מזל טוב האם את מתכננת לעשות לשניהם יחד?'
מזל טוב האם את מתכננת לעשות לשניהם יחד?
08/11/2017 | 11:01
2
100
לשניהם יחד-
קירות טיפוס, אצלנו אוהבים מאוד
אושילנד שזה מתחם שהילדים שלי גם מאוד אוהבים (אני לא הייתי שם הם כן )
סדנא של שוקולד (לא מכירה אישית שמעתי על ילדים שעשו)

סדנא אם את עושה להם בנפרד אפשר לבנות לעשות סדנא של צמות, הכנת תכשיטים וכד'.

לצפיה ב-'עושה בנפרד'
עושה בנפרד
08/11/2017 | 11:21
1
121
שנה שעברה עשינו סדנת שוקולד.
קיר טיפוס לא בטוחה שיתאים לפדלאות שלי אבל אשאל
לצפיה ב-'אני לקחתי בת 8 עם חברה לקיר טיפוס והן התחילו לטפס'
אני לקחתי בת 8 עם חברה לקיר טיפוס והן התחילו לטפס
10/11/2017 | 17:43
91
ונבהלו נורא אחרי כמה צעדים ולא רצו יותר.
אישית לא הייתי עושה קיר טיפוס ליום הולדת שאני לא יודעת מראש אם הילדים אוהבים את זה.
לצפיה ב-'יש משהו עם מציאות מדומה בסינמה גלילות וגם בראשלצ'
יש משהו עם מציאות מדומה בסינמה גלילות וגם בראשלצ
08/11/2017 | 11:29
130
לא ניסיתי אבל באינטרנט זה נראה נחמד
חפשי  vr station  , משהו כזה
לצפיה ב-'יש כל כך הרבה מקומות נפלאים לגיל הזה בחורף !'
יש כל כך הרבה מקומות נפלאים לגיל הזה בחורף !
11/11/2017 | 17:37
73
קיר טיפוס, באולינג (כמה בנאלי ככה נהנו החברים של הבן ביום ההולדת שלו בבאולינג ) סרט + פיצה אחרי. קארטינג (!!! יקר מיתר הפעילויות אבל מגניב ביותר ואם רק שישה ילדים יתכן ויהיה נסבל כלכלית ) סדנאת שוקולד (כנ"ל ההערה של הקארטינג)
יום הולדת שמח!
לצפיה ב-'מסיבה בבית'
מסיבה בבית
11/11/2017 | 22:58
64
עם משחקי חברה נחמדים
לצפיה ב-'צהרון פרטי לילדי בית ספר בהרצליה'
צהרון פרטי לילדי בית ספר בהרצליה
09/11/2017 | 17:03
1
40
לצפיה ב-'המלצות במסרים בלבד בבקשה'
המלצות במסרים בלבד בבקשה
09/11/2017 | 17:28
15
לצפיה ב-'אתמול קראתי עם הבת שלי בספר ג"ג לכיתה ז''
אתמול קראתי עם הבת שלי בספר ג"ג לכיתה ז'
06/11/2017 | 10:31
42
469
והנה מה שכתוב בספר אחרי הסבר על המפץ הגדול:
"תאוריית המפץ הגדול נובעת מחשיבה מדעית, וכדי לבסס אותה החוקרים משתמשים בכלים מדעיים מסוגים שונים. אך חשוב לציין: אין בתאוריה הזאת כדי לסתור את ההסברים האחרים להיווצרות
העולם ולקיומם של היצורים החיים בו. וכך, יש המאמינים בסיפור הבריאה כפי...
המשך>>
והנה מה שכתוב בספר אחרי הסבר על המפץ הגדול:
"תאוריית המפץ הגדול נובעת מחשיבה מדעית, וכדי לבסס אותה החוקרים משתמשים בכלים מדעיים מסוגים שונים. אך חשוב לציין: אין בתאוריה הזאת כדי לסתור את ההסברים האחרים להיווצרות
העולם ולקיומם של היצורים החיים בו. וכך, יש המאמינים בסיפור הבריאה כפי שהוא מופיע בספר בראשית, ויש חוקרים הסבורים כי אין סתירה בין סיפור הבריאה לבין תאוריית המפץ הגדול."
(מתוך "כדור הארץ : סביבה, אדם - פרקים בגאוגרפיה פיזית לחטיבת הביניים").

זה הרתיח את הבת שלי. הראיתי לה שכתוב שהספר מיועד גם לבתי ספר בחינוך ממלכתי-דתי.

אז מה דעתכן? מרתיח או סבבה/לגיטימי (הבהרה: אני לא אומרת שאני חושבת שזה סבבה/לגיטימי)?
לצפיה ב-'כיתה קטנה'
כיתה קטנה
07/11/2017 | 09:37
185
בוקר  טוב לכולם
אני מחפשת לבני בן ה9 כיתה קטנה לילדים עם לקות למידה ובעיות רגשיות באזור חיפה.
אשמח לקבל שמות של בתי ספר מומלצים
תודה ויום טוב
לצפיה ב-' ????'
????
03/11/2017 | 20:51
21
378
מרשה לעצמי לפתוח את השרשור
היום עשינו בקטנה על האש. הבעל (שעדיין כאוב אחרי ניתוח ובעיקר תמך מוראלית במבשלים) הבן הצעיר ואני. הבן היה אחראי על השיפודים והקבבים ואני על הציפס והסלט.
הגדול סוגר שבת והיום בדיוק מלאו לו 20 !!!!
התחלתי לכתוב פה בפורום לפני כעשר שנים לגמרי בזכותו והנה הבחור סגר עשור נוסף
אז מחר נעבור בג'פניקה ונגיע אליו לבסיס עם מגש  סושי ונחגוג איתו יום הולדת צנוע .
לצפיה ב-'מזל טוב לבחור!'
מזל טוב לבחור!
04/11/2017 | 06:11
37
לצפיה ב-'תודה על הגיבוי מזל טוב ויום הולדת שמח!מרגש'
תודה על הגיבוי מזל טוב ויום הולדת שמח!מרגש
04/11/2017 | 10:54
1
138
עבר עלינו אתמול יום ארוך, מעייף ומתי, רגשית ופיזית. כל כך מתיש רגשית שאין לי כוח אפילו להתחיל לדבר על זה
בכל אופן, אתמול בישולים היו בקטנה - ספגטי עם כדורי בשר, סיר של ירקות מבושלים.
אבל היום אחרי שסוף סוף ההורים שלי חזרו מהביקור אצל אחי, אנחנו חוגגים לצעיר יום הולדת 9, באיחור של שבוע פלוס, במתכונת משפחתית.
עושים על האש (שיפודים וסטייקים), עם הרבה סלטים והרבה מאוד ירקות בתנור, ואם יהיה לי כוח אז גם סיר של אורז.
לקינוח - עוגת יום ההולדת הקבועה של החוגג: עוגת גבינה אפויה עם קצפת, פטל וג'לי פטל.
אני עדיין מפורקת רגשית מאתמול, ומקווה איכשהו להעביר את היום הזה בלי שזה ישפיע על השמחה של הקטן, כי לא מגיע לו.

לצפיה ב-'מזל טוב לילד '
מזל טוב לילד
04/11/2017 | 18:43
87
מאחלת התאוששות מהירה ממה שזה לא יהיה שהתיש אותך אתמול 
לצפיה ב-'אנחנו חגגנו לקטנה יום הולדת 4 בשישי,'
אנחנו חגגנו לקטנה יום הולדת 4 בשישי,
04/11/2017 | 16:56
13
189
מסיבת נסיכות לילדות מהגן עם המפעילה המוכשרת אמא שלה. עכשיו אני בהתאוששות.
לצפיה ב-'מזל טוב לקטנה, שכבר לא עד כדי כך קטנה.'
מזל טוב לקטנה, שכבר לא עד כדי כך קטנה.
04/11/2017 | 17:35
10
131
לא להאמין כמה מהר הזמן עובר.
כל הכבוד על ההפעלה, בקרוב אצלי
לצפיה ב-'תודה. אני ממש ניסיתי להתחמק מהעניין של המסיבה,'
תודה. אני ממש ניסיתי להתחמק מהעניין של המסיבה,
04/11/2017 | 18:44
9
159
אבל הילדה לחצה ובסוף נשברתי (הכל בגלל שלושה ילדים מהגן שנולדו לפניה והחליטו לעשות מסיבה מחוץ לגן - אם היא הייתה נולדת לפניהם הייתי פטורה). העיקר שזה מאחוריי... ולגבי ההפעלה - אני מפעילה רק קבוצות קטנות של ילדים רגועים יחסית. לגן/כיתה שלמה/ילדים מופרעים אני עושה מיקור חוץ באיזו משחקייה/קיר טיפוס/גן חיות או משהו...

לצפיה ב-'הפעלתי כיתה שלמה על כל הבלגן שכרוך בזה,'
הפעלתי כיתה שלמה על כל הבלגן שכרוך בזה,
04/11/2017 | 20:18
8
157
אצל הבנים הגדולים. כשהייתי אמא צעירה ומשקיענית
עכשיו מדובר במסיבת בנות, ואני מקווה שיהיה בסדר. בשנה שעברה חגגנו בגלידריה. היה מישהו אחר שהיה אחראי על המשמעת, והבנות ממש התלהבו מהכנת הגלידה. השנה נאלצתי להסכים למסיבה בבית. צפויות להגיע 18 בנות, ואני מקווה שמכיוון שרובן כבר נושקות לגיל בת מצווה, הן תהיינה רגועות יחסית
לצפיה ב-'מרשים מאוד שהפעלת כיתה!'
מרשים מאוד שהפעלת כיתה!
04/11/2017 | 20:41
4
107
כיתה רגילה, עם אלימות והכל? פששש...

לצפיה ב-'שלושה בנים, שלוש כיתות שונות.'
שלושה בנים, שלוש כיתות שונות.
04/11/2017 | 20:47
3
133
אני חושבת שבישוב שלנו היתה פחות אלימות (אמרו לי שזה משתנה בשנים האחרונות) מהממוצע בישראל. כמובן שהיו חוכמולוגים מעצבנים, כמה היפר אקטיבים, וילד כאפות שמושך אליו את כל ההצקות. יש ילדים כאלה בכל כיתה שנתקלתי בה עד היום.
בעלי אומר שאני מאוד מפחידה.
לצפיה ב-'נראה לי שבאופן כללי'
נראה לי שבאופן כללי
04/11/2017 | 21:03
2
136
האלימות עלתה בשנים האחרונות, בד בבד עם אובדן הסמכות של המורים.
בכל מקרה, זה עדיין מרשים.
אני ממש לא מפחידה... אבל ממש ממש. אפילו כששיחקתי מכשפה הן ממש לא פחדו ממני...
אולי אם הייתי צריכה להיות הייתי יכולה, אבל בינתיים לא הייתי צריכה - גם כי אני בוחרת לעשות רק לקבוצות מסוימות, כמו שתיארתי.

לצפיה ב-' אני האמא הזאת של חכו חכו,'
אני האמא הזאת של חכו חכו,
04/11/2017 | 21:12
1
135
תיכף אמא תגיע הביתה, ואז נראה מה יקרה.
כנראה שבעלי החליט שהוא יהיה ההורה הכייפי.
אני לא חושבת שאני כזאת מפחידה, אבל אני אחראית המשמעת בבית. מישהו צריך לעשות את זה, כנראה.
לצפיה ב-''
04/11/2017 | 21:22
10
לצפיה ב-'לגבי הפעלת בנות....'
לגבי הפעלת בנות....
05/11/2017 | 08:06
2
120
אני הפעלתי בנות 17 במספר...וזה ככ משתנה...
כשהיו קטנות 7-8 היה יותר קליל ופשוט...אבל יום הולדת 9 הייתה מאתגרת ואז באתי ליום הולדת 10 מוכנה נפשית ומאותגרת ואז ציפתה לי הפתעה והכול התנהל פיקס...

השנה נחגוג 11 והחלטתי רק להזמין אותן לארוחת ערב משותפת ועוגה....ללא הפעלה...ובבית...(עד כה היה בחדר יום הולדת...)
כולן השנה חוגגות בת מצווה - פשוט שלי פיצית....

יום הולדת שמח 

לצפיה ב-'יום הולדת שמח!'
יום הולדת שמח!
05/11/2017 | 09:34
1
69
בדיוק כמי אצלנו, בת 11 כשבחודש הבא מתחילים את סבב הבת מצוות.
מחזיקה אצבעות למסיבה נעימה ושמחה אצל שתינו. 
לצפיה ב-''
05/11/2017 | 11:14
11
לצפיה ב-'מזל טוב וגם כל הכבוד על ההפעלה !'
מזל טוב וגם כל הכבוד על ההפעלה !
04/11/2017 | 18:44
1
89
אהי מעולם לא הפעלתי ימי הולדת של הבנים. היה גדול עלי כל הגן/הכיתה
לצפיה ב-'תודה. אני מאמינה שגם אני '
תודה. אני מאמינה שגם אני
04/11/2017 | 18:50
99
לא הייתי מעיזה להפעיל קבוצה של בני גן/כיתה (וספציפית בכל גן וכיתה שהבנות שלי היו בהם בארץ הייתה בעייה של אלימות בקרב הבנים - כולל הגן הנוכחי). אבל פה מדובר בסך הכל בעשר בנות, ועוד בנות ארבע, וזה קל יחסית (אם כי גם הן פה ושם התחילו לרוץ רחוק מדי או לדחוף קצת וכו') - מה גם שכמעט כל האמהות נשארו, כך שהאחריות שהוטלה עליי הייתה קצת יותר קטנה.

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
04/11/2017 | 17:33
74
אצלנו לא היו בישולים. היינו אמורים להיות השבת רק עם הבת הקטנה, וחשבתי לבשל ברגע האחרון, בקטנה.  פתאום החייל התקשר לספר שהוא בדרך הביתה, במפתיע. מכיוון שהוא אוכל כמויות בלתי נתפסות של מזון, וכבר לא היה הרבה זמן, החלטתי לקנות אוכל מוכן. כל כך נוח לא לבלות את יום שישי במטבח, והאוכל היה ממש טוב, אז אולי נאמץ את רעיון האוכל המוכן מידי פעם.
לצפיה ב-'יום הולדת שמח לכל החוגגים '
יום הולדת שמח לכל החוגגים
05/11/2017 | 07:56
20
לצפיה ב-'היינו מוזמנים לחנוכת בית אצל גיסי'
היינו מוזמנים לחנוכת בית אצל גיסי
05/11/2017 | 09:11
111

ותפקידנו הסתכם במגוון גבינות מהמעדניה בסופר.
אבל בנזוגי פקח בבוקר את עיניו היפות, התמתח ואמר- מתחשק לי לאפות פוקאצ'ות!
לי זה אף פעם לא קורה...
בזמן שאני התפנקתי במיטה עם הקטנטן, הוא הכין בצק שמרים, פצח במשחק ששבש סוער עם הבכור, ייבש עגבניות שרי בתנור, קטף בזיליקום וזעתר מהגינה והכין לי קפה. אז קמתי.

לצפיה ב-'בוקר טוב, השרשור שאני אוהבת..'
בוקר טוב, השרשור שאני אוהבת..
05/11/2017 | 10:07
122
שישי בערב חרגתי.
הכנתי רביולי ברוטב שמנת ופטריות
דגים בתנור, פילה עם שום שמז מלפ לימון וטימין. פשוט וקולע.
לטובת הבריאות- תפא סירות בתנור (שיצא שוב מוצלח באופן מפתיע)
ירקות (קישוא בטטה ובצל סגול) בתנור. שילוב מצוין עם תיבול דומה.
לשבת בצהריים הכנתי תפא עם גמבה וברוקולי וזה גם שילוב מדויק, לצד אורז וקציצות.
לא נשארו שאריות, ניראה לי שאחרוג שוב ואבשל היום שיהיה ליומיים הבאים.
שבוע טוב בנות!
לצפיה ב-'רכב ל-6 נפשות'
רכב ל-6 נפשות
01/11/2017 | 14:32
11
374
בשעה טובה ילדתי את בתי (ילדה רביעית במשפחה), צריכים להחליף את הטויוטה, מתלבטים בין ג'יפ לואן - קריטריונים:
מחיר, עלות חלפים, ניצולת דלק לק"מ, נוחות החלל הפנימי (בעיקר האחורי), גודל הבגאז' - אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'מזל טובבבבבב! '
מזל טובבבבבב!
01/11/2017 | 14:48
170
ואין לי מושג.
לצפיה ב-'מזל טוב!!!! שיהיה בקלות '
מזל טוב!!!! שיהיה בקלות
01/11/2017 | 15:10
153
לצערי לא יכולה לעזור בענייני רכבים
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
02/11/2017 | 08:14
108
החלפנו רכב לאחרונה ומתוך מחשבות על אולי ילד רביעי חשבנו גם על האופציה הזו. מיצובישי אאוטלנדר (7 מושבים) מאוד קרץ, בסוף הלכנו על 5 מושבים אז אין לי תובנות מעבר לכך.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
02/11/2017 | 09:09
96
אצלנו זה היה מזמן, כי הגדולים כבר מחזיקים במכוניות משלהם, אבל התעסקנו בדילמה הזאת פעם.
אנחנו לא אנשי טיולים, וג'יפ יקר מאוד לתחזוקה, אז וויתרנו על הרעיון.
ואן מאוד נוח, אבל צורך המון דלק.
אנחנו חיפשנו מכונית לא גדולה כמו ואן, אבל שיש בה שבעה מקומות. רוב המכוניות האלו היו עם בגאז' שבקושי הכיל עגלה, והמושבים האחוריים התאימו בגודלם רק לפעוטות. בסופו של דבר קנינו Honda Stream. הכסאות האחוריים היו נוחים וגדולים, והבגאז' לא ממש ענק אבל הכיל עגלה וכמה תיקים.היא היתה מעולה ואמינה. גם שמירת הערך שלה היתה מטורפת.
לא יודעת מה המכונית שמקבילה לה היום, אבל אולי כדאי לשאול בהונדה. נדמה לי שגם למיצובישי היה אז דגם מוצלח. 
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
02/11/2017 | 10:07
79
אין ולא היה לי ג'יפ, לא מכירה ג'יפים עם 7 מקומות ואלה שאני כן מכירה זוללי דלק מטורפים, מה שהופך אותם למאוד יקרים ומאוד מזהמים לשימוש משפחתי.
יש לנו אאוטלנדר, שני המקומות האחוריים מאוד קטנים (כמעט רק לילדים), וכשהמושב הזה פתוח הבגאז' באמת קטן למדי. יש לנו חברים טובים עם הוואן של פורד, בערך אותו הדבר. נדמה לי שעגלה מקופלת יכולה להיכנס שם (תלוי כמובן בעגלה), אבל צפוף.
להונדה באמת יש וואנים מאוד מרווחים אבל גם מאוד יקרים.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
02/11/2017 | 10:39
3
203
אנחנו עם הונדה FRV, מאוד מרוצים.
שלושה מושבים מלפנים (מרווחים, מאוד נוח עם סלקל, וגם כיף- התינוק יושב ביניכם). שלושה מושבים מרווחים מאחור (אצלנו יש כרגע בוסטר גב, בוסטר גדול עם רצועות ואוונפלו ענקי באמצע). תא מטען גדול במיוחד, כמעט כל הבית נכנס. תצרוכת דלק סבירה, הרכב עצמו רחב מבחוץ בעשרה ס"מ יותר מפרייבט רגיל, כך שהוא לא גדול מידי מבחינת חנייה.
שמירת הערך שלו מעולה והם נחטפים ממש. לפני הקנייה 'ישבנו' על האינטרנט, כי מודעות חדשות נעלמו תוך כמה שעות.
מומלץ בחום!
לצפיה ב-'איך אין ירידת ערך?'
איך אין ירידת ערך?
02/11/2017 | 17:11
2
178
לנו יש מודך 2009, נקנתה לפני שנתיים ב-70 בערך, היום גם 40 לא נקבל עליה. בקושי 100 אלף ק"מ ובמצב מעולה, ללא תאונות.
ומקדימה לא בטיחותי להושיב ילד.
אצלינו הושבנו בן 12 והזזנו את הכיסא הכי אחורה שאפשר.
אבל תא המטען אכן נדיר מבחינת הגודל.
לצפיה ב-'ברור שיש ירידת ערך, אבל ממש לא '
ברור שיש ירידת ערך, אבל ממש לא
03/11/2017 | 09:42
1
168
כמו של רוב המכוניות.
כשאנחנו מכרנו את ההונדה שלנו (עד היום אני מתגעגעת), קיבלנו 16,000 שקלים מעל המחירון.
כמובן שעזר למכירה זה שמדובר ברכב פרטי, יד ראשונה, שכל הטיפולים היו במוסך המורשה ובזמן, עם ספר מפורט שמראה שמעולם לא היו תקלות במכונית, וקילומטראז' לא גבוה- עדיין קיבלנו עליה מחיר חלומי. לא חושבת שזה היה יכול לקרות עם מכונית אחרת.

לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
05/11/2017 | 09:12
14
לצפיה ב-'מזל טוב !!! '
מזל טוב !!!
03/11/2017 | 20:46
106
ואללה, לא מבינה כלום ברכבים לשש נפשות. אנחנו ארבעה 
הרבה מזל טוב ונחת מהילדים.
לצפיה ב-'טויוטה וורסו או מזדה 5'
טויוטה וורסו או מזדה 5
08/11/2017 | 21:47
37
רק שכשבתפוסה מלאה כמעט אין תא מטען.
לצפיה ב-'פסטיגל מתאים לבן 12?'
פסטיגל מתאים לבן 12?
01/11/2017 | 09:03
4
277
הגדול מתלבט, נראה לי מפחד שיצחקו עליו
לצפיה ב-'אז.שלא יספר שהלך.'
אז.שלא יספר שהלך.
01/11/2017 | 10:47
2
50
לצפיה ב-'הוא התייעץ איתם והודיע שהוא מוותר'
הוא התייעץ איתם והודיע שהוא מוותר
01/11/2017 | 10:49
1
240
לחץ חברתי

לצפיה ב-'תהני! אני מאושרת מכך שנחסכת ממני החוויה המפוקפקת הזו'
תהני! אני מאושרת מכך שנחסכת ממני החוויה המפוקפקת הזו
01/11/2017 | 13:54
207
בן ה-9 כבר שנה שנייה ברציפות מוותר על התענוג. הבכור מעולם לא רצה ללכת. כיף גדול.
לצפיה ב-'אצלי בנות ה 12+ מצאו פתרון.. הולכות עם בני הדודים '
אצלי בנות ה 12+ מצאו פתרון.. הולכות עם בני הדודים
02/11/2017 | 12:03
200
הקטנים כמלוות.
אבל.. אני יודעת מהחברות שלהן שדווקא השנה יש התעוררות ויותר הולכות
אחרי שבשנים קודמות ננטש.

וחוץ מזה.. הוא רוצה? שילך איתך וזהו לא חייבים לפרסם בפייס
לצפיה ב-'לאן נעלמו "חני ב" ,"lavendula" מוותיקות הפורום?'
לאן נעלמו "חני ב" ,"lavendula" מוותיקות הפורום?
31/10/2017 | 12:31
5
104
לצפיה ב-'לצערי הן כבר מאוד מזמן לא כותבות בפורום. סביר להניח שאבדו'
לצערי הן כבר מאוד מזמן לא כותבות בפורום. סביר להניח שאבדו
31/10/2017 | 16:19
337
עניין בגילאים המדוברים, מאחר והילדים של שתיהן (שלא לדבר על חני) כבר בוגרים.
לצפיה ב-'קוראת פה מדי פעם '
קוראת פה מדי פעם
01/11/2017 | 19:33
3
279
ואכן הילדים גדלו מאד 
לצפיה ב-'כיף לראות אותך '
כיף לראות אותך
01/11/2017 | 20:41
34
לצפיה ב-'הי חני. טוב לשמוע ממך '
הי חני. טוב לשמוע ממך
01/11/2017 | 21:15
39
לצפיה ב-' ברוכה השבה.'
ברוכה השבה.
02/11/2017 | 11:02
28
לצפיה ב-'מאיזה גיל ילד יכול ללכת לרופא לבד?'
מאיזה גיל ילד יכול ללכת לרופא לבד?
31/10/2017 | 09:14
5
260
אני רוצה שבן 12 יילך לרופאת הילדים שלו. בשעות שהוא יכול, אני לא בבית. וזה משהו שטותי שאני סומכת עליו שיסתדר.
יש מצב שלא יקבלו אותו? או יסרבו למכור אחרי זה תרופה?
לצפיה ב-'בליווי מכתב שלך אפשרי'
בליווי מכתב שלך אפשרי
31/10/2017 | 10:21
1
208
אבל בעיקרון החוק אוסר על בדיקת קטין ללא נוכחות אפוטרופוס או מבוגר מלווה מטעמו.
יש מקרים שבהם אפשר לשלוח את הילד עם מכתב הסכמה לבדיקה ללא נוכחות ההורה אבל הרופא לא רשאי לעשות שום בדיקה שיכולה להחשב כחדירה לצנעת הפרט...
ובלי קשר. אולי פשוט תתקשרי ותשאלי מה נהוג במרפאה שלכם...?
וגם תוודאי עם בן ה 12 שזה בסדר מבחינתו.
לצפיה ב-'חזרו אלי, אמרו רק אחרי 16'
חזרו אלי, אמרו רק אחרי 16
31/10/2017 | 12:37
52
לצפיה ב-'הכלל ה"יבש" הוא גיל 14'
הכלל ה"יבש" הוא גיל 14
31/10/2017 | 10:57
203
הבן שלי בעוד שבועיים בן 14, ובמרפאה עשו בעיות לקבל אותו כשבא לבד בטענה שהוא טרם הגיע לגיל שבוא מותר להגיע ללא ליווי.
(מצד שני - רופאת המשפחה שלנו, שמכירה אותו מהיום שנולד, מקבלת אותו לבד בלי בעייה כבר שנתיים)
לצפיה ב-'הם מאד מקפידים'
הם מאד מקפידים
31/10/2017 | 15:31
185
רציתי שהבן ילך לטיפול של דיקור לבד. הוא היה בן 17.5 ובמרפאה סירבו לקבל אותו ללא הורה מלווה.
סתם מכתב מאשר ממני לא הספיק. את המכתב צריך לשלוח למשרד הראשי ולקבל מהם אישור. פרוצדורה מספיק מסובכת שכבר העדפתי לקבוע בשעות שיכולתי ללוות אותו.
לצפיה ב-'במאוחדת 16'
במאוחדת 16
01/11/2017 | 18:51
112
כולל בית מרקחת
לצפיה ב-'המלצה לגן עיריה באם המושבות פתח תקווה'
המלצה לגן עיריה באם המושבות פתח תקווה
31/10/2017 | 01:28
2
118
שלום,
אנחנו מתכוננים לחזור לארץ אחרי הרבה שנים בארהב
אני זקוקה להמלצה חמה על גן עיריה באם המושבות בפתח תקווה לשתי בנותיי בנות 3+6 (הגדולה תישאר עוד שנה בגן חובה בגלל השפה-הן דוברות כמעט אך ורק אנגלית)
צריכה גן מכיל,עם צוות תומך וחם שיעזור להן להתאקלם בקלות
תודה רבה

לצפיה ב-'בגדול תדעי שזו שכונה מעולה להורים צעירים!'
בגדול תדעי שזו שכונה מעולה להורים צעירים!
31/10/2017 | 14:51
29
לצפיה ב-'תכווני לא לגור באזור ששייך לבי"ס "אהוד מנור" בשכונה'
תכווני לא לגור באזור ששייך לבי"ס "אהוד מנור" בשכונה
04/11/2017 | 16:58
69
אחותי עברה שם 6 שנים של סיוט עם הבת שנחשבה עולה חדשה, עם זאת שלמדה ב"נעמי שמר" היה יותר טוב
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
27/10/2017 | 12:09
17
45
לצפיה ב-'החזרה הגדולה לשגרה... כבר לגמרי שכחנו מהחגים '
החזרה הגדולה לשגרה... כבר לגמרי שכחנו מהחגים
27/10/2017 | 12:11
2
268
אז כאן היום:
סיר גדול של ירקות מבושלים בשבילי לכל השבוע
ירקות ירוקים בתנור (ברוקולי, שעועית, אפונה) ברוטב חמוץ-מתוק
כדורי בשר עם פתיתים ברוטב עגבניות
פסטה ברוטב עגבניות
לקינוח - עוגת זברה לכבוד יום הולדתו ה9 של הקטן

מחר - ארוחת המבורגרים ביתיים: המבורגר+צ'יפס בטטה בתנור+ירקות בתנור (ברוקולי, כרובית ופטריות) לנמנעים מצ'יפס (נחשו מי )+ סלט קולסלאו

סה טו.
יאללה לעבודה
לצפיה ב-'יכולה לספר לי'
יכולה לספר לי
29/10/2017 | 09:21
1
141
על מגוון הירקות בתנור? נשמע טעים ויש לי תחושה שיילך טוב כאן.
לצפיה ב-'יש לי מגוון די קבוע, אם כי הוא גם תלוי במה שיש בשוק'
יש לי מגוון די קבוע, אם כי הוא גם תלוי במה שיש בשוק
29/10/2017 | 11:04
144
בד"כ יש תבנית אחת של ברוקולי+כרובית+פטריות בשמן זית, מלח ופלפל
תבנית נוספת של זוקיני/קישואים+חצילים+בטטות בשמן זית, תימין יבש, מל"פ
לפעמים יש תפ"א ובטטות יחד (שמן זית, פפריקה מתוקה, מל"פ) אם לא הכנתי תפ"א מבושלים.
חוץ מזה תמיד אני מעמידה סיר של ירקות מבושלים, שיהיה לי מבחר יותר דיאטטי, בלי שמן בכלל בכלל (תפ"א, בטטות, קישואים, דלעת, גרגירי חומוס שאני מוסיפה בסוף). קצת כמו ירקות לקוסקוס מבחינת תיבול ואופן הכנה, אבל בלי הבצל ובלי שום שמן.
לצפיה ב-'הבן חזר מהצבא'
הבן חזר מהצבא
27/10/2017 | 18:47
4
300
אז הלכתי לירקן וקניתי מנגו ואבוקדו והמון דברים שהוא אוהב ואחרי זה הלכתי לסופר והשארתי את השקיות בכניסה בזמן שאני עושה קניות. כמובן שבדרך חזרה, שכחתי את השקית בסופר ועכשיו הפירות והירקות שלי מרקיבים להם לאיטם ליד הקופה הראשית......
לצפיה ב-'אוי! תכלס זה היה יכול להיות מצחיק אם לא היה מבאס'
אוי! תכלס זה היה יכול להיות מצחיק אם לא היה מבאס
27/10/2017 | 21:24
1
47
לצפיה ב-'נכון!'
נכון!
27/10/2017 | 23:11
26
לצפיה ב-'אוי באעסה !'
אוי באעסה !
28/10/2017 | 18:30
1
151
לפחות הבן חזר הביתה לשבת 
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
28/10/2017 | 20:11
19
לצפיה ב-'אצלנו היה והרבה'
אצלנו היה והרבה
29/10/2017 | 13:34
134
ובגלל שבמפתיע התארחנו אתמול אצל חברים נשאר לי הרבה לימים הקרובים. איזה כייף שלא צריכה לבשל .
הכנתי קובה חריפה ואורז המאכל האהוב על כל בני הבית, ממנו כמעט ולא נשאר כלום. 
כרובית וברוקולי בתנור
פסטה בולונז
כנפיים בתנור

לקינוח הכנתי לילדים עוגיות שוקולד צ'יפס ולנו עוגה בחושה עם ריבה ושטרויזל. 
לצפיה ב-'שבוע טוב'
שבוע טוב
30/10/2017 | 09:46
7
132
הפוך את בדיאטה? כי גם בעלי נכנס למשטר בגלל איי אלו התפתחויות..
(אני מכינה אנטיפסטי ממש מושקע לכל ירק וזה ממש טעים ובריא)
אז התפריט של שישי היה בריא באופן יחסי
הכנתי מרק כתום שבפנים היו חתיכות דלעת צלויות והכנתי קרוטונים מלחם מלא.
לטובת הילדודס בורקסים מבתק פילו וסלט ביצים
לעיקרית הכנתי שוקיים בתנור עם תפוחי אדמה קטנים. אבל את העוף שלקתי הוצאתי את העור ואפיתי התנור. יצא מאוד טעים אבל צריך להשגיח שלא ישרף כי אין שומן שיעזור לעסק להתבשל.
הוספתי לאורז פסטו פטרוזיליה שהכנתי, גם טעים וגם בוסט בריאות.
סלט כרוב סלט עדשים ובטטה וסלט חסה.
אפשר לסכם את הארוחה כהצלחה אבל אפשר גם לומר שנגמרו לי הרעיונות לארוחות בריאות
לצפיה ב-'אני כל החיים בדיאטה פחות או יותר '
אני כל החיים בדיאטה פחות או יותר
30/10/2017 | 12:29
6
173
בקרוב נפתח רשמית את עונת המרקים, ואז חלק מהירקות בתנור פשוט יהפכו למרק
לצפיה ב-'אחחחחחממממ.. העונה התחילה כבר'
אחחחחחממממ.. העונה התחילה כבר
30/10/2017 | 14:07
5
34
לצפיה ב-'לא אצלנו '
לא אצלנו
30/10/2017 | 14:12
4
32
לצפיה ב-'בהספק שלנו'
בהספק שלנו
30/10/2017 | 14:16
3
173
פעמיים מרק קרם כתום
מרק עוף
מרק שעועית מחמותי
מרק גריסים מחמותי
מרק ירקות מחמותי
לצפיה ב-'WOW! לנו יש הגדרות יותר קשוחות לעונת המרקים'
WOW! לנו יש הגדרות יותר קשוחות לעונת המרקים
30/10/2017 | 14:33
2
41
לצפיה ב-'גם לנו '
גם לנו
03/11/2017 | 21:13
1
42
למעט מרק עוף (שהבעל, ממוצא פולני כמובן, צורך לאורך כל עונות השנה בעיקר כשחולה, כולל בזמן חמסין)  עונת המרקים לא נפתחת אצלנו אצלנו רישמית עד שלא מגיעים כמה ימי גשם ברצף והטמפרטורה צונחת בצורה משמעותית.
בד"כ לא קורה לפני חנוכה וכשזה קורה זה קורה בענק , כלומר עונת המרקים נפתחת במקביל לעונת הטשולנט . יאממממ.....

לצפיה ב-' אצלנו גם אין טשולנט תוהה אם אנחנו באמת אשכנזים'
אצלנו גם אין טשולנט תוהה אם אנחנו באמת אשכנזים
04/11/2017 | 08:53
13
לצפיה ב-'אלו תוכניות טלוויזיה מתאימות לילד בכיתה ב'
אלו תוכניות טלוויזיה מתאימות לילד בכיתה ב
28/10/2017 | 11:16
3
194
שלום אלו תוכניות טלוויזיה מתאימות לילד בכיתה ב בכלל והחינוכית בפרט תודה
לצפיה ב-'היי. הרבה דברים יכולים להתאים, אבל הכול תלוי גם בהגדרות שלכם'
היי. הרבה דברים יכולים להתאים, אבל הכול תלוי גם בהגדרות שלכם
29/10/2017 | 12:40
170
אצלנו לצערי כבר מזמן לא צופים בחינוכית (למרות שיש שם תוכניות נהדרות בהם הם צפו שנים, כמו גלילאו, החפרנים וכדומה). הגימלניק שלי בעיקר אוהב את בוב-ספוג, החיפושית המופלאה, הרעשנים, גרביטי פולס, ובכלל את ערוץ דיסני וניקולודיאון.
מוכרחה להודות שבגדול הוא ממעט לצפות בטלוויזיה, אבל אם כבר הוא צופה - אלו התוכניות שקלטתי.
את שואלת מסיבה מסוימת?
לצפיה ב-'גם אצלי המצב דומה'
גם אצלי המצב דומה
30/10/2017 | 09:22
1
174
לא צופה הרבה טלוויזיה, ובמעט זמן שכן, זה סדרות שהם אוהבים
הם לא צופים בחינוכית.
אבל, מה שאני יודעת שיש ואני אוהבת וגם הם אוהבים כנראה רואים לפעמים בצהרון, וזה חינוכית היה,  ומאוד מלמד על גוף האדם (לא יודעת עד כמה הם מדויקים) נקרא "החיים"
לצפיה ב-'מספיק מדויקים עבור הגיל שלהם ואפילו עבור מבוגר שלא מהתחום'
מספיק מדויקים עבור הגיל שלהם ואפילו עבור מבוגר שלא מהתחום
04/11/2017 | 17:31
15
לצפיה ב-'רעיונות למסיבת אימוג'י.'
רעיונות למסיבת אימוג'י.
28/10/2017 | 17:54
34
231
מסיבת בנות ליום הולדת 11.
נושא המסיבה הוחלט ועכשיו אנחנו בענייני תוכן.
יהיה photobooth עם כל מיני אביזרים, תהיה פיניאטה בצורת אימוג'י קורץ ומוציא לשון, כל מיני חטיפים וממתקי אימוג'י, וכמובן גם עוגת אימוג'י.
ניקנו גם שרשראות עם תליוני אימוג'י לחלוקה לאורחות.
בהתחלה הילדה רצתה שנכין קאפקייקס, נאפה ונקשט. הודעתי לה שזה יקח יותר מידי זמן. הרעיון השני שלה היה קישוט קאפקייקס שנכין מראש. נראה לי שזה הרבה ליכלוך, וגם צריך לקנות הרבה שקיות זילוף וצנטרים- עלול להיות יקר, כי אין מספיק זמן להזמין מסין.
רעיון חדש שעלה, הרבה דבק ודפים צבעוניים. משימה- להמציא אימוג'י חדש, ולהכין אותו. אח"כ אפשר להדביק על קרטון קשיח, ולהצטלם איתו.
אשמח לדעות, ולרעיונות נוספים.
לצפיה ב-'במקום קאפקייקס'
במקום קאפקייקס
28/10/2017 | 18:15
27
165
קנו עוגיות עגולות שטוחות (אני תמיד קונה בטיב טעם) - זה אידאלי לאימוג'י. לקישוט אני תמיד קונה פרוסטינג ואם אין - ממרח מרשמלו (אבל הממרח ממש מגעיל), וקונה שלל סוכריות לקישוט. אפשר גם להשתמש בבצק סוכר, בסירופ שוקולד ששהה במקרר, וכו' - תסתכלי מה יש באגף האפייה בחנות שבה את נמצאת. כדאי גם לגגל לרעיונות נוספים (יש המון סרטונים ביוטיוב של איך להכין קינוחים למסיבות הלואין וכו' שאת יכולה לאמץ בשינויים מתאימים).
לצפיה ב-'התוכנית היא שהקישוטים יהיו של אימוג'י.'
התוכנית היא שהקישוטים יהיו של אימוג'י.
28/10/2017 | 18:23
26
120
הרבה קרם צהוב ופרוסטינג בצבעים שמתאימים לאימוג'י. 
בהתחלה חשבנו שנכין עיניים של אימוג'י, פה בכמה צורות, לשונות, ועוד כל מיני, מראש- מבצק סוכר. אם מורידים את זמן הכנת הקאפקייק והאפיה, אי אפשר לעשות את זה. הקישוט יקח רק כמה דקות בודדות אם יהיו אביזרים מוכנים. זאת הסיבה שחשבתי שצריך להכין שקיות זילוף וצנטרים. יצירת פרצופי אימוג'י מקרמים צבעוניים תיקח הרבה זמן. אני לא מאוד נלהבת מהרעיון, בגלל הליכלוך והעלויות.

לצפיה ב-'הכל אפשר עם סוכריות'
הכל אפשר עם סוכריות
28/10/2017 | 18:32
25
105
אנחנו משתמשים באלה של ורנר ומוסיפים מיכלים נוספים של סוכריות בצבע מסוים אם צריך. במקרה שלנו אלה אמורות להיות דלעות עם פנים או מפלצות ולא אימוג'י (כי זה באמת להלואין), ובאמת באחת השנים הבאתי סוכריות בצורה של עיניים וסוכריות בצורה של שפתיים  מחו"ל, אבל זה יוצא מגניב גם בלי. הסוכריות שהן כמו עדשים יכולות לשמש כעיניים.
הפרוסטינג משמש להגברת הסוכריות - ועם הסוכריות עושים הכל. אם רוצים שיהיה צהוב - שמים סוכריות צהובות קטנות (ספרינקלס כאלה) וכו'.
לצפיה ב-'יש לך תמונה של פרצופים מסוכריות?'
יש לך תמונה של פרצופים מסוכריות?
28/10/2017 | 18:44
24
86
אני לא ממש מבינה איך זה אמור להראות.
לצפיה ב-'לא עליי '
לא עליי
28/10/2017 | 19:02
23
100
אני יכולה לנסות לחפש מחר.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
28/10/2017 | 19:29
22
69
ניסיתי לחפש ולא הצלחתי.
לצפיה ב-'רזאי, תפוז כותב לי שסוג הקובץ (jpg) לא נתמך.'
רזאי, תפוז כותב לי שסוג הקובץ (jpg) לא נתמך.
29/10/2017 | 12:14
20
77
מצטערת. ועוד אחרי שטרחתי ומצאתי כמה תמונות...

בינתיים נזכרתי מהתמונות בדברים נוספים שעשינו, שיכולים להיות רלבנטיים - גילוף מלון, ציור בטוש על אפרסמון, ואפשר גם על תפוז (לא חייבים עם טוש - אפשר לחשוב על רעיונות אחרים. מה שמזכיר לי - ידעת שמר תפוח אדמה היה במקור... תפוח אדמה?)...
לצפיה ב-'נראה לי שיש כאן בעיקר פרוסטינג,'
נראה לי שיש כאן בעיקר פרוסטינג,
29/10/2017 | 12:46
19
69
וסוכריות עיניים, שאני לא בטוחה אם אפשר להשיג בארץ.
עלה לי רעיון, להכין בצק סוכר בכל הגוונים הנחוצים, ושהן תיצורנה את הדוגמאות.
אתם מעדיין חוגגים את ההלואין?
אנחנו רק רואים את התמונות שהחברים שנשארו בארה"ב מעלים, ומתגעגעים.
חבל על התמונות, אני סקרנית.
לצפיה ב-'יש גם אחרים, תסתכלי.'
יש גם אחרים, תסתכלי.
29/10/2017 | 13:05
18
75
לגבי בצק סוכר - זו בהחלט אופציה (לכו הצעתי אותה בתגובה הראשונה שלי) - אני, אישית, מתעבת בצק סוכר אבל יש רבים שאוהבים.
אנחנו עדיין חוגגים את הלואין, וביום שישי גם היינו ביריד קטן שהיה בדיזינגוף לכבוד החג. דווקא הופתעתי לטובה ממה שהיה שם.
לצפיה ב-'גם אני ממש לא אוהבת בצק סוכר.'
גם אני ממש לא אוהבת בצק סוכר.
29/10/2017 | 13:13
17
92
מצד שני, זאת דרך לעצב סוכריות וקישוטים בצורה הרבה פחות מלכלכת מאשר קרמים צבעוניים.
אנחנו שוקלים שבתון בעוד שנתיים, כשהבן ישתחרר. כנראה בארה"ב, ונוכל לחזור לחווית ההלואין. אולי כשנחזור נתחיל גם אנחנו במסורת כזאת. יכול להיות כייף.
לצפיה ב-'הבנות שלי מתות ללכת לאיזו מדינה אחרת'
הבנות שלי מתות ללכת לאיזו מדינה אחרת
29/10/2017 | 13:48
1
118
שחוגגת הלואין בזמן הלואין. אולי גם אנחנו נצא לאיזו שנה-שנתיים איפשהו מתישהו...
לצפיה ב-'ממליצה בחום על העיר בה גרנו.'
ממליצה בחום על העיר בה גרנו.
29/10/2017 | 14:14
104
אני לא מצליחה להחליט אם כדאי לגור במקום חדש, או לחזור אל המוכר (והמושלם). מבחינת הקריירה, יכול להיות שעדיף מקום אחר.
לצפיה ב-'הבנים שלי היו מתים להיוולד בגלגול הבא כאמריקאים כדי לחגוג את'
הבנים שלי היו מתים להיוולד בגלגול הבא כאמריקאים כדי לחגוג את
29/10/2017 | 13:59
14
131
חג המולד ואת ההאלווין. אין ספק שהחגים שלהם הרבה יותר שווים משלנו!
לצפיה ב-'יהודים אמריקנים חוגגים'
יהודים אמריקנים חוגגים
29/10/2017 | 14:16
122
את חנוכה בפאר והדר. יש ילדים נוצרים שמקנאים בהם, כי התפתח מנהג של מתנה בכל אחד מימי החנוכה.
את ההלואין נראה לי שאי אפשר לנצח.
לצפיה ב-'דווקא כילדה שגרה בבניין, '
דווקא כילדה שגרה בבניין,
29/10/2017 | 14:57
1
137
סוכות היה ממש כיף - אכלנו ארוחת ערב בסוכה וכל ילדי הבניין קישטו אותה,
גם ל"ג בעומר ובמיוחד איסוף הקרשים זכור לי כאחלה חג ,
וגם ליהודים בארץ יש הרבה יותר חגים שמאפשרים בד"כ מפגשים משפחתיים
שזה גם שווה .

לצפיה ב-'שום דבר לא מנצח שק ממתקים בחינם'
שום דבר לא מנצח שק ממתקים בחינם
29/10/2017 | 15:27
31
לצפיה ב-'ועל זה עשה ג'ון סטיוארט מערכון אדיר'
ועל זה עשה ג'ון סטיוארט מערכון אדיר
29/10/2017 | 18:35
10
152
לצפיה ב-'תיכף אצפה, אבל חייבת להעיר שפסח בכלל לא נותן פייט לאף חג'
תיכף אצפה, אבל חייבת להעיר שפסח בכלל לא נותן פייט לאף חג
29/10/2017 | 18:41
103
לא חוכמה לנצח את פסח. אפילו יום כיפור מנצח את פסח!
אבל אהבתי את השם של המערכון. גאוני.
לצפיה ב-'אוקיי - ועכשיו אחרי שצפיתי.....'
אוקיי - ועכשיו אחרי שצפיתי.....
29/10/2017 | 18:49
116
תמיד טענתי שאם כבר להיות אתאיסטיים - אז עדיף להיות אתאיסטים נוצרים מאשר אתאיסטים יהודים הם לגמרי פיצחו את הנוסחה הנכונה של החגים.

איזה באסה שהוא כבר לא עושה את הדיילי שואו. גאון האיש הזה.

לצפיה ב-'הרגת אותנו.'
הרגת אותנו.
29/10/2017 | 21:20
7
112
אני והבת שלי התפקענו מצחוק.
עדיין נראה לי שלמרות שלא הצלחנו לנצח את הקישוטים של הכריסמס, במתנות ניצחנו בענק.
אגב, את כל הקישוטים שקנינו לחנוכה, הבאנו איתנו כשחזרנו לישראל. אני מקשטת איתם את החצר ביום העצמאות, והילדים שלי טוענים שהבית שלנו נראה בחג כמו הבית של הצל.
לצפיה ב-'בן זוגי חולה על לדים. אובססיבי ברמות שאין דברים כאלו..'
בן זוגי חולה על לדים. אובססיבי ברמות שאין דברים כאלו..
29/10/2017 | 21:34
6
108
יש לנו בארון מלאי עצום של לדים מהבהבים במגוון צבעים, תדירויות, צורות וכל מה שאפשר לקנות מעלי-אקספרס ודומיו. גם הוא ביום העצמאות מתפרע במרפסת שלנו. תמיד אני אומרת שבמקרה הספציפי שלו באמת עדיף שאנחנו לא אמריקאים, כי אין לי ספק שהוא מהאנשים האלו שבערב חג המולד היו מצליחים להפיל את רשת החשמל לכל העיר
לצפיה ב-'בלדים אני מקשטת את הסוכה.'
בלדים אני מקשטת את הסוכה.
29/10/2017 | 21:40
5
79
הסוכה שלנו די מטורפת. כשהסכמתי, הביאו לכאן ילדים מהגן הסמוך. גם זכינו כמה פעמים בתחרות הסוכה היפה ביישוב.
המיוחד בקישוטי חנוכה, זה שהם באים חוץ מסביבונים ונרות, גם עם המון מגיני דוד. יש לי שרשראות לדים שהמנורות שלהם בצורת מגיני דוד. מפות שולחן מודפסות בדוגמת מגיני דוד, ועוד ועוד...
לא בטוחה מה הקשר של מגן דוד לחנוכה, אבל מושלם ליום העצמאות.
לצפיה ב-'מן הסתם כקונטרה לצלבים של הנוצרים. בן זוגי היה בוודאות חוגג'
מן הסתם כקונטרה לצלבים של הנוצרים. בן זוגי היה בוודאות חוגג
29/10/2017 | 21:45
4
76
לצפיה ב-'אם את רוצה לעודד את התחביב הזה שלו,'
אם את רוצה לעודד את התחביב הזה שלו,
29/10/2017 | 21:54
3
81
תכנני טיול חורף לארה"ב, בחופשת חנוכה. ביקור בטארגט יסדר לו קישוטים בכמויות שקשה לדמיין מהארץ.
עכשיו חשבתי שאפשר לבדוק את האתר שלהם כשהחג מתקרב. בטח אפשר לסדר משלוח, אבל עדיין נראה לי יותר כייף לטוס לחופשה.
לצפיה ב-'אמממ... אני לא (??). אין לי באמת צורך לארגן טיול לארה"ב'
אמממ... אני לא (??). אין לי באמת צורך לארגן טיול לארה"ב
29/10/2017 | 22:00
2
86
לשם כך. הוא הרי טס לארה"ב מספר פעמים בשנה. טארגט הוא אחד היעדים הראשונים שלו בכל נסיעה (כמו רוב הגברים, הוא מעדיף לסיים עם רשימת הקניות שלו כמה שיותר מהר). לשמחתי או שעד היום הוא הגיע לארה"ב שלא בעונת הקישוטים, או שהוא עצמו הבין שעדיף לו למלא את המזוודות בדברים אחרים
ועכשיו כאני חושבת על זה לעומק, בקיץ הקרוב נהיה בארה"ב לחופשה משפחתית. נגיע ממש לפני הרביעי ליולי. זה גם תאריך יעד למכירת מנורות ואורות וקישוטים מהסוג הזה??
לצפיה ב-'ברור. אבל כוכבים, לא מגיני דוד.'
ברור. אבל כוכבים, לא מגיני דוד.
30/10/2017 | 08:04
1
61
והמון אדום- כחול- לבן.
לצפיה ב-'אבן נגולה מעל ליבי'
אבן נגולה מעל ליבי
30/10/2017 | 12:50
12
לצפיה ב-'את יכולה גם להסתכל בקישור הזה'
את יכולה גם להסתכל בקישור הזה
29/10/2017 | 12:20
74

יש שם גם כאלה שמקושטים עם סוכריות.
לצפיה ב-'משימות אימוג'י'
משימות אימוג'י
28/10/2017 | 19:10
1
146
לחלק את הבנות למספר קבוצות לתת פתק עם משפט בשפה כתובה, אולי אפילו סיפור קצר קצר ושונה לכל קבוצה. והן צריכות לצייר אותו על דף/לוח מחיק בעזרת אימוג'ים.

לחלק לשתי קבוצות. כל קבוצה צריכה להציג לקבוצה השניה פרצוף או סדרה של פרצופים והקבוצה שמנחשת צריכה להניף שלט עם אימוג'י מתאים שהכינות מראש.

להכין אימוגי קטן ... להחביא בקערת קמח/קערת פופקורן בעצם ב2 קערות שונות ולהזמין כל פעם שתי בנות שיחפרו בקערה רק בעזרת הפה עד שימצאו את האימוגי.

לעשות כתב סתרים על בסיס אימוגי, או חבילה עוברת עטופה בניירות צהובים כשהמשימות כתובות על נייר עם רקע של אימוגי ועוד ועוד ועוד...
בכל מקרה זה הרבה עבודה לפני אבל בעלויות סבירות ויותר בהשקעה של זמן.

מזל טוב.
לצפיה ב-'רעיונות מעניינים.'
רעיונות מעניינים.
28/10/2017 | 19:33
71
אדון בהם עם ילדת יום ההולדת.

לצפיה ב-'חידון קאהוט על הפירוש של אימוג'יס'
חידון קאהוט על הפירוש של אימוג'יס
29/10/2017 | 08:57
1
35
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
29/10/2017 | 09:31
88
אשאל אותה כשתחזור מבית הספר.
לצפיה ב-'יש בלי סוף'
יש בלי סוף
29/10/2017 | 20:33
1
114
כל משחק יום הולדת אפשר להפוך לאמוג'י. 
- Balloon Stomp: את יכולה לקחת בלונים צהובים ולצייר עליהם אמוגי, וקושרים עם חוט לכל ילדה לרגל. כל אחת צריכה לנסות לפוצץ את הבלון של האחרות ולשמור על הבלון שלה. 
-  Minefield: מציירים על עיגולים דמויות של אמוג'י ושמים בשורות (נניח 5X5) על הריצפה. הילדות צרכות לנחש מסלול שאת קבעת מראש והן לא יודעות. ילדה שנעמדת על העיגול הנכון, רשאית להתקדם עד שהיא עולה על עיגול לא נכון, ואז היא חוזרת לסוף התור, והילדה הבאה אחריה מתחילה את המסלול מחדש, כשהיא כבר יודעת את המהלכים הנכונים שאלו שלפניה גילו. 
- אמוג'י באמצע: יושבים בעיגול, ובעלת יום ההולדת יושבת במרכז עם כדור של אמוג'י. היא אמורה לעשות איתו אינטראקציה משעשעת, והראשונה שצוחקת מחליפה אותה במעגל. כך עד שנמאס. 
- Four square: אני מניחה שהילדים שלך מכירים מארה"ב. אפשר לשחק בתוך הבית עם כדור קטן של אמוג'י. אפשר לשחק עם קבוצה גדולה של ילדים כי התחלופה של אלו שבחוץ מאוד מאוד מהירה. 
-  Hot Potato: זורקים כדור של אמוג'י מאחת לשניה כשיש מוזיקה, ברגע שהמוזיקה נפסקת, מי שהחזיקה אחרונה את הכדור יוצאת החוצה, עד שנשארת אחת מנצחת. 

לצפיה ב-'לא חשבתי על הסבת משחקים מוכרים'
לא חשבתי על הסבת משחקים מוכרים
29/10/2017 | 21:08
92
למשחקי אימוג'י.
אני אציע לה, אבל רק משחקים שאפשר לשחק בתוך הבית. מזג האוויר עלול להפתיע, אפילו בדרום היבש בדרך כלל.
תודה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
B'way- הורות ומשפחה בפרק ב'
גלית הלר זמינה עבורכם

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה