לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'אמא מודאגת לבן 8 *נא לא לפרסם בעמוד הראשי*'
אמא מודאגת לבן 8 *נא לא לפרסם בעמוד הראשי*
12/03/2017 | 16:11
9
475

**** לא לפרסום בעמוד הראשי ****
יש לנו שני בנים בן שמונה ובן ארבע 
שונים שמיים וארץ 
בן הארבע ילד מדהים ואין איתו בעיות מיוחדות 
ובן השמונה ....
אני אתחיל ממה שטוב בו:
חכם
חוש הומור מצוין
מתנהג יפה בבית הספר 
תלמיד טוב
חברותי - יש הרבה חברים בכיתה , הולך לחברים וחברים באים אלינו
רגיש 
רקדן נהדר
ספורטאי טוב 
ואיפה הבעיות מתחילות :
אלים 
מרביץ 
מקלל 
נוקם
בן הארבע סופג ממנו מכות שלא היו מביישות קרב ב WWF
כועס 
לא מסוגל להעסיק את עצמו 
רק להיות במסך 
אייפד , טלוויזיה פלאפון , מה שיש העיקר מסך 
אין תחומי עניין 
אין תחביבים 
אם לא מקבל מה שהוא רוצה , מיד בוכה , מקלל , צועק , טוען שאנחנו רעים , לא פיירים.
שיעורי בית זה מלחמה , הוא מצליח בהם .. אבל אין לו שום רצון להתאמץ , שום רצון להשקיע 
אם צריך לכתוב משפט הוא סופר כמה מילים יש לו לכתוב ומסוגל לבכות , לזרוק עפרון להטיח את המחברת רק כי זה נראה לו הרבה מידי ( מדובר על כמה משפטים כן ... הוא מקבל כמות מגוחכת של שיעורי בית, פעם בשבוע)
בבתים של אחרים הוא מתפרע ומשתגע עם שאר הילדים - מעודד אותם לעשות שטויות ולהתפרע גם ... אני ובעלי לפחות פעם אחת בכל מפגש כזה מושיבים אותו לידנו להירגע ולפעמים על סף כבר ללכת כי אנחנו לא יכולים לסבול את ההתנהגות שלו ...
אנחנו עושים איתו שיחות לפני שאנחנו נכנסים - מה אנחנו מצפים ומה הוא יכול לעשות מה מקובל ומה לא .... לא עוזר ! ברגע שנכנס שוכח הכל ...
להכנס להתקלח - מלחמה 
לצחצח שיניים- מלחמה 
זמן מסך- מלחמה ומשא ומתן תדיר על כמה ולמה - פשוט מתיש! 
מה כן ניסינו :
להגביל זמן מסך - גרם לתסכול רב , מסתובב בלי מעש , עושה שטויות , מציק לאח הקטן , נדיר שיימצא משהו לעשות עם עצמו 
כתבנו יחד , מה הוא יכול לעשות בלי מסך , יצאה רשימה נחמדה , אבל כשצריך ליישם - לא בא לו לעשות כלום 
הוא יכול לבהות בקיר גם , עד לזמן המסך הבא 
האלימות כלפי האח הקטן כבר עוברת כל גבול - אני מרגישה שיש לו הרבה כעס כלפיו וכמובן גם קנאה , ולא פעם הוא מבקש שהאח הקטן ימות 
( יש להם יחד גם הרבה רגעים יפים , של משחק משותף , של אהבה , של דאגה אחד לשני - הלוואי והיו יותר מאלו ...לא הכל רע... יש גם הרבה טוב)
האח הקטן מוצא כל הזמן במה להתעסק , והגדול רודף אחריו ומציק לו , אם הקטן פתאום משחק באיזה משחק שהיה זרוק ימים שלמים , פתאום הגדול גם רוצה לשחק בו וזה כמובן יוצר מריבה שהקטן בסוף חוטף מכה הגונה ... אני מנסה לא להתערב אבל כשזה מגיע לאלימות ועוד אלימות קשה אני ממש לא יכולה לעמוד בצד
ניסינו שלל חוגים - הפסיק את רובם מחוסר עניין
נשאר רק חוג שחיה שאנחנו מחייבים אותו ללכת ועוד כמה חוגים שבית הספר מציע 
ניסינו לעשות לוז ערב קבוע וכתבנו על לוח ( סופר נני סטייל ) לא עזר...
ניסיתי את שיטת הכוכבים- ושכל כוכב יוכל להפוך לזמן מסך - כי רק זה מעניין אותן- וזה הפך להיות דיון יום יומי של כמה כוכבים יקבל על כל דבר:  על זה אחד ואם יעשה את זה אז שלושה , ואם פחות משלושה- לא יעשה - הרגשתי שזה הפך לשוק והפסקתי את זה

בשיחות אינטמיות שלנו הוא מודה שהוא לא יכול לשלוט בעצמו , שהוא מנסה אבל לא מצליח ...שהוא מרגיש שהוא מאכזב אותנו ושלפעמים הוא רוצה להיעלם כי ככה הוא לא ירביץ ולא יקלל ולא יתפרע
אני משבחת התנהגות חיובית , מקדישה זמן איכות רק איתו (גם אני וגם בעלי) , נותנת הרבה תשומת לב , הרבה חום , הרבה חיבוקים , אומרת הרבה שאני אוהבת וכמה שהוא יקר לי שאני יודעת שלא קל לו ...שאני מאמינה בו 
אני מרגישה שאני ובעלי לא מצליחים להגיע אליו 
שההתנהגות שלו היא רק סימפטום למשהו שאנחנו לא קולטים לגביו 
שאם רק נצליח להבין ממה נובעים ההתנהגות האלימה והכעס נוכל לשפר את הקשר ביננו וסוף סוף להגיע אליו 
לפעמים הוא ממש לידי ואני מרגישה שהוא כל כך רחוק ממני 
ברור לנו שמשהו לא בסדר 

אבל אני לא ממש יודעת היכן להתחיל ?
האם זה נורמלי מה שקורה אצלנו ? ובעצם אלו בעיות והתמודדות שכל הורה מתומדד  איתן בזמן זה או אחר ?
האם זו בעיה אצלנו ?  בעיה אצלנו כהורים ? שאנחנו לא מחנכים אותו כראוי ? לא שמים גבולות ? לא יודעים לשים גבולות ?
לאיזה גורם מקצועי עליי לפנות ? פסיכולוג ? מטפל משפחתי ? מדריך הורים ?
אני מרגישה שאנחנו חסרי אונים מולו 
לא רוצה להגיע ככה לגיל ההתבגרות...
רוצה שהקשר שלו איתנו ישתפר
רוצה לשפר את המצב שלו 
רוצה שירגיש טוב 
רוצה שיהיה יותר רגוע ושלם
רוצה שהמצב בבית ישתפר
תודה רבה למי שקרא עד כה
אמא מודאגת מאוד 

לצפיה ב-'זה נשמע כמו בעיה של גבולות'
זה נשמע כמו בעיה של גבולות
12/03/2017 | 17:17
237
אם הוא כבר בן 8, אולי הגיע הזמן ללכת להדרכה הורית שתעזור לכם להציב את הגבולות בצורה יותר ברורה.

הכללים הם פשוטים: בוחרים את הדברים שיותר חשובים לכם ורק עליהם מתעקשים. למשל, לוותר בנושא המקלחות, לא לוותר בנושא האלימות.
לא להכנס איתו לוויכוחים ודיונים על כל דבר. למשל, אם קבעתם מספר מסויים של כוכבים כ"פרס" זה לא נתון לויכוח.
אם קבעתם לו"ז לערב, אם הוא לא עומד בו הוא צריך לדעת שזה יביא לתוצאה שהוא פחות יאהב, למשל הפסד זמן איכות, הפסד זמן מסכים ביום שלמחרת וכו'.
לצפיה ב-'קודם כל קבלי נשמע מאוד מאתגר, מתיש ומתסכל...'
קודם כל קבלי נשמע מאוד מאתגר, מתיש ומתסכל...
12/03/2017 | 17:46
224
לא, זה לא צריך להיות ככה. בטח לא בעוצמות האלו. כן - נשמע שיש כאן בעיה. וכן - צריך לפנות לאיש מקצוע. הייתי פונה לפסיכולוגית ילדים, שבמקביל לעבודה פרטנית איתו תעבוד איתכם בהדרכת הורים.
לצפיה ב-''
12/03/2017 | 18:29
168
ללכת ליעוץ מצוין,
אבל, אני הייתי מנסה ל"בלבל" את האויב, הא טוען שלא שולט בעצמו,
ואני חושבת שהוא משיג כל התיחסות אישית, ולכן ממשיך.
הייתי קוראת לו ואומרת--אתה בן 8 בחור גדול ואחראי,
אני מפסיקה להגיד לך מה לעשות.
אני לא אעיר לך, ולא גיד. אם תרצה עזרה/עיצה אז בבקשה.
הייתילצורך זה מפרידה את הקטן ממנו, ומבקשת מהקטן לא להגיב,
אלא שיבוא אליך, ותהיי איתו בלי להגיב לגדול.
זה בהחלט יכול להועיל---הוא יבין מהר מאוד שהוא צריך אתכם.
כל זה מעבר ליעוץ והדרכת הורים וכל מה שהשוק מציע.
לצפיה ב-'זו בעיה אמיתית. וכדאי לפנות לייעוץ מקצועי.'
זו בעיה אמיתית. וכדאי לפנות לייעוץ מקצועי.
13/03/2017 | 07:53
190
לא יודעת עם מה להתחיל. אולי באמת עם הדרכה הורית.

אבל ברור שזה לא ״נורמלי״. רוב בני ה8 הולכים לבד לבתים של חברים ומתנהגים יפה, לא צריכים הורים שיישבו לידם ויושיבו אותם.

אם הוא סופר מילים, יכול להיות שיש לו קושי אובייקטיבי. אולי באמת קשה לו לשבת אפילו את מעט הדקות שצריך כדי לכתוב משפט אחד.
ילד שהכרתי התנהג דומה למה שאת מתארת (היה לו קשה להכין שיעורים למרות שהוא ילד מאד מאד חכם, גם הוא ״ספר מילים״, גם הוא איבד השליטה על עצמו והשתולל, הרביץ לאחיו, התפרע כשביקרו חברים). הוא עבר עבר אבחון. כיום הוא כבר כמה שנים על ריטלין, וזה שינה את החיים. הוא נשאר חמוד, מלא מרץ - אבל כבר לא פרוע, משתלט על עצמו. 
לצפיה ב-'הרוב מוכר לי'
הרוב מוכר לי
13/03/2017 | 12:42
187
אולי לא בעוצמה ובאינטנסיביות כאלה, אבל בהחלט מוכר.
מלחמות על מסכים - מוכר
מלחמה על להיכנס להתרחץ - מוכר. מלחמה על לצאת מהמקלחת - גם מוכר
להתלבש, לעשות, ללכת, לבוא - מוכר
ריבים בין אחים - מוכר
ילד שמתפרץ בעת הכנת שיעורי בית - מוכר

זה עניין של תחושה הורית אם יש כאן משהו שהוא מעבר למתיש ולמעצבן הנורמליים.

מצטרפת להמלצה על הדרכת הורים וגבולות, אבל בינתיים
* לא הייתי מצפה מילד כזה שיעסיק את עצמו - הייתי מעסיקה אותו במשחק / פעילות איתי.
* בהחלט הייתי מתערבת במריבות, ורצוי לפני שלב הריב "אני רואה שאתה מאוד מתעניין במשחק של X. תשאל אותו אם אפשר להצטרף, ואם לא, בוא נמצא משהו אחר"
* פחות דיבורים ויותר מעשים - התמדה בגבולות ברורים ואכיפתם. הוא מנהל משא ומתן כי הוא יכול, וכי לפעמים זה מצליח
* הרבה הוצאת מרץ - לרקוד ביחד, לשחק כדורגל, בלון שאסור שייגע ברצפה
* מכות - אסורות באיסור חמור

בהצלחה. מאוד מתיש
לצפיה ב-'מכת בכורות'
מכת בכורות
13/03/2017 | 14:26
171
מכירה את העניין טוב מאוד ממני ומחברותי בעלות ההפרשים הגדולים בין ילדים. אני מוצאת זאת עד כה כחיסרון יחידי. ילד שלא יודעת מה הפוטנציאל הגנטי שלו, אבל בטוח שחלק מהרוח סביבו פשוט דפק אותו. חוסר יכולת לתעסוקה עצמית זה כזו מסכנות בעיני ואני, עם שפע תשומת לב ורצון לתת ולתת ולתת חרבתי. אני חא יודעת אם זה הסיפור שלך. אני יכולה לומר שזה מתמתן עם הגיל, ואם תמצאי פיתרון יעיל יותר אשמח ליישם גם.
לצפיה ב-'נשמע לי מוכר'
נשמע לי מוכר
13/03/2017 | 21:58
138
גם אצלי בן 8.5 . הכל נשמע ממש כמו אצלי בבית חוץ מבעיית האלימות כי אצלי הוא לא אלים.. אבל כל השאר בהחלט כן. מריבות על שיעורים בלי סוף, רק מסכים מעניינים אותו, מריבות עם אחותו..
אנחנו ניגשנו לטיפול רגשי. הוא הולך , ואנחנו במקביל להדרכה הורית.
זה תהליך ארוך, אין פה קסמים , אבל אנחנו כן רואים שיפור.
מה שהציעו לנו לעשות זה קודם כל לשבת ההורים, ולהחליט בינינו מה גבולות הבית ולרשום אותם. גבול אדום ,מה הרג ובל יעבור ( למשל כל מיני ענייני בטיחות) מה גמיש- כתום (למשל זמן מסך?) ומה גבול אבל פחות קריטי -ירוק. כל משפחה והערכים שלה. אחרי שהחלטנו במה מתמקדים , בוחרים קטגוריה - למשל התארגנות הערב. ועושים שיחה עם הילדים (עם שניהם) ומסבירים להם מה מצופה מהם. סתם לדוגמא לפנות כלים מהשולחן, להכנס למקלחת עד שעה 8 וכו וכו.
מה שהוגדר כגבול קריטי יאכף בחומרה - ומה שפחות פחות.
נתנו לי דוגמא למשל של איסוף צעצועים - אם זה גבול אדום - צעצועים שלא נאספו יזרקו לפח. אם זה גבול צהוב/ירוק - אוספים במקומם ואז זה ״עולה״ להם במשהו אחר - בגלל שאספתי עבורכם, היום אין לי זמן לסיפור, או משהו אחר כיפי שאתם עושים.
אצלנו בשיעורי הבית היתה מלחמה. הם משאירים ספרים בכתה, וכך הוא היה אומר לי סיימתי והשארתי בכיתה, ואני האמנתי. ואז גיליתי שלא. אז עשינו שיחה, הסברנו שהוא איבד את האמון ולכן עד הודעה חדשה לא משנה מה סיים הוא חייב להביא הכל הביתה. אם לא הביא, היינו חוזרים לכיתה ומביאים. הוא היה מתנגד, וצועק , והיינו יושבים בשער בית הספר לפעמים גם שעה של צרחות של ״עשיתי ואני לא מביא״! ובסוף הוא הבין שאנחנו לא מוותרים והביא. ואז בבית, שוב מלחמה, ושוב אנחנו לא מוותרים עד שמכין. זה לקח חודש כזה של צרחות ומלחמות ועכשיו זה הולך ממש בקלות, שאני לא מאמינה איך זה היה קודם.
בנושא המסכים עדיין אין לנו הצלחה , אבל אם זה מנחם אותך זה משהו ממש דורי , אני שומעת מכל עבר וגם רואה את זה שזה מה שילדים עושים היום. זה פשוט העולם עכשיו. זה סוג של גירוי שהוא כל כך אינטנסיבי שמאד קשה לקבל אותו מדברים אחרים. לכן חשוב לטעמי ממש להגביל אותו..  יצא לי ארוך.. מקווה שתרמתי במשהו
לצפיה ב-'וואו... נשמע מתיש'
וואו... נשמע מתיש
13/03/2017 | 21:58
139
אני הייתי חושבת איך לצמצם את החיכוכים והקונפליקטים למינימום, להעביר אליו כמה שיותר אחריות על חייו (לתת לו תחושה של בוגר) והכי חשוב - למצוא משהו שבו הוא יהיה מצטיין.
כרגע במשחק התפקידים במשפחה שלכם אחיו מצטיין בלהיות הילד הטוב ומקבל על כך תשומת לב והוא מקבל את תשומת הלב שלו בזכות הצטיינות יתרה בהתנהגות רעה...

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
14/03/2017 | 07:33
145
תודה לכל מי שענה ותרם ממחשבותיו ונסיונו 
אני מניחה שננסה לשלב כמה גישות וכמובן לפנות למטפל פרטני שילווה אותנו בתהליך 

לצפיה ב-'דחוף לי מאודדדדד'
דחוף לי מאודדדדד
09/03/2017 | 12:35
6
581
היי יודעת שזו לא קבוצת הגיל המתאימה אבל אתן כבר מנוסות אשמח לעצה בבקשה
הבן שלי בן שנתיים וחודשיים ילד מקסים רגיל נמצא בגן שנה ראשונה גן בפיקוח היה לפני כן איתי בבית 
חמישה ימים האחרונים אנחנו עוברים סיוט - הילד מתעורר בצעקות לא גן לא גן רץ לחלון עכשיו בוקר? אני מרדימה חזרה עכשיו לילה בלה בלה
מגיעים לבוקר הילד צורח לא רוצה לשם לא לגן
חמישה ימים לא מתקלח ולא מחלף בגדים הוא נכנס מזה להיסטריה רעד ובעתות שאם אחליף לו בגדים הוא ילך לגן... אז הוא אוחז בעצמו לא לא לגן אז כמובן אני מקצרת לכן את התליך כן זה לא שויתרתי מייד אבל שיחררתי עמ לא להעמיס על הילד ראיתי לאן זה מביא אותו
אז חוזרים לבוקר שעה וחצי הילד בבעתות רעד  לא רגיל שעה וחצי ואחרי שנרגע לוקחת לגן לאט לאט אבל מחזירה אותו אחרי חצי יום קשה לו שם לא משאירה לישון הוא מיבב שקט מהרגיל במהלך היום אבל כן אוכל ומשתתפ בפעילויות 
ומביאה הביתה 
לפני  שלושה שבועות בערך הייתה תקופה של רגסיה של פיפי ללא שליטה ממש כמו ברז עשרות פעמיים ביום במשך שבוע - שללנו דלקת - הילד גמול מעל שנה וחצי יום ולילה
בבית הילד שלי החייכן הסקרן יוצא ממנו
השתדלתי לקצר - ברור שמשהו עובר על הילד
מה לעזאזל?!!!!!
בבית אין שינוייים לא מינורים ולא אחרים אין מתח לא היה חופש לא היו מחלות צעקות לא היה כלום כלום שניסיתי לשחזר
פורים הילד לא מפחד מהמסיכות מהאיפורים שיש בחוץ יש לי עוד שלושה ילדים שמתחפשים ומתאפרים המסיכות בבית חופשי לא ראיתי שזה משפיע - ובגן ! חשוב מאוד פורים מוזכר בעדינות כמובן בהתחשב בילדים שחוששים כך שזה לא זה
אין אלימות מצד הצוות לא מילולי ולא פיזי כמובן בטוחה במיליון אחוז
הקבוצה רגועה אין אלימות מצד הילדים לא כלפיו ולא בינהם לא כיתה שובבה דווקא
לא היו שינויים בכיתה כמובן שאני יושבת איתם ועם מנהלת הגן בימים האחורנים ומנתחים והצמידו לו משיהי סייעת הכוונה קבועה לעקוב מקרוב אחריו
אין כיוון לחקירה
שוחחתי עם אמהות לראות שינויים אצלהם - גורנישט
איך אני ממשיכה מכאן???!!!
להוציא? יש לי אפשרות קל לא יהיה לי - אבל נכון לו??
להכנמיס למסגרת חדשה? אמצע שנה?? הסתגלות שוב??
להמשיך להתתעקש בבקרים ולעקוב?
עזרו לי קשה לי אני גמורה נפשית
לצפיה ב-'וואו, וזה רק כלפי הגן?'
וואו, וזה רק כלפי הגן?
09/03/2017 | 13:13
1
334
בסופשבוע כשהוא יודע שהוא לא הולך לגן- הוא כן רגוע? כן הולך בשמחה למקומות אחרים?

מלחיץ מאוד. אני שמחה שאת עם היד על הדופק- איך את יודעת בוודאות שהכל בסדר בגן ומתייחסים אליו יפה וללא אלימות? הייתי בודקת את זה היטב.
הפספוסים, ההתנהגות שלו- זה איתות רציני שמשהו עובר עליו.
לצפיה ב-'מצטרפת להצעה שלך בסוף,'
מצטרפת להצעה שלך בסוף,
09/03/2017 | 14:02
266
לבדוק אלימות--שהאמא בעצמה תבדוק א הגננת לא צועקת,
אם לא מחייבת בכח לשבת, או לאסוף משחקים,
במקרה לגמרי שמעתי שאמא אחת שמעה איך הגנת של הבן
שלה מדברת בקול צועק מילים קשות, ובהחבא הקליטה יום שלם,
ועכשיו זה בפיקוח.

עוד משהו דברי עם אימהות אחרות האם ילדיהם שמחים ללכת לגן.
זו גם איזו שהיא אינדיקציה.
לצפיה ב-'ואו. קשה.'
ואו. קשה.
09/03/2017 | 14:52
230
אני חושבת שלא הייתי מסוגלת לשלוח ילד למקום שמעורר בו כאלה בעתות.

אם היית אומרת שהוא בוכה בבוקר, אז זה לא היה חד משמעי. 
אבל להתעורר בלילה בחרדה מפני הגן? אותי זה היה מפחיד.

זה שילדים אחרים לא מראים שינויי התנהגות זה מעודד. אבל לא מבטיח ב100% שלבן שלך לא קרה כלום.

אני הייתי מציעה שני דברים- 

אחד, להוציא מהגן. 

שניים - להציע לילד שהוא יהיה בגן עם אבא או אמא או סבא או סבתא. תוך אמירת ״סבא הולך איתך לגן, והוא יהיה איתך כל היום״ (לא להישאר חצי יום ואז לעזוב אותו). שהילד יהיה בטוח ב100% שהוא לא לבד. לא יודעת מה הדבר שמפחיד אותו, אבל שיידע שיש איתו מישהו שמגן עליו. 
אולי לעולם לא תדעו מה היה הדבר שגרם לו לחרדה, אבל אני מקווה שתצליחו ״להחזיר אותו לעצמו״, לחזק את תחושת הבטחון שלו
לצפיה ב-'נשמע שמשהו רע קרה לו'
נשמע שמשהו רע קרה לו
09/03/2017 | 20:48
236
איך הוא התנהג לפני כן בגן וביחס לגן? הכל היה בסדר? תנסי לחשוב אם היו לו תלונות, אולי ילד מסוים הציק לו וזה הידרדר?

אני הייתי יושבת יומיים בגן ומנסה להבין מההתנהגות שלו מה קורה. לראות אם הוא מתרחק מאחד הילדים, אם משהו גורם לו להתכווץ ולהירתע.

הייתי גם מתיעצת עם פסיכולוגית של פעוטות איך לדובב אותו. בקופת חולים כללית יש שרות פסיכולוגי לגיל הינקות, אולי יעזור לך.
לצפיה ב-'חד משמעי מוציאה מהגן '
חד משמעי מוציאה מהגן
11/03/2017 | 14:59
207

גם אם הגן והגננות הן משהו מדהים ועילוי לילד שלך לא טוב בגן הזה, לא התנהגות נורמלית של ילד שלא בא לו ללכת לגן הילד פשוט מבועת, ממש לא בריא , לדעתי עדיף הסתגלות בגן חדש וטוב יותר אולי עם פחות ילדים כמו משפחתון, או אפילו עם מטפלת (הוא עדיין לא בגיל שחייב ללכת לגן)  

לצפיה ב-'תוציאי אותו מהגן!!!'
תוציאי אותו מהגן!!!
20/03/2017 | 12:45
27
אני מקוה שכבר עשית זאת.

מסכימה עם קודמותי - זאת לא התנהגות נורמלית. הוא לא מתפנק.
תוציאי אותו מייד!
תמיד יש מסגרות פנויות, ההסתגלות זה לא אישיו (זה עובר תוך מספר ימים), כניראה ממש לא טוב לו בגן. את חייבת להרחיק אותו משם.
לצפיה ב-'מגזין "גליליאו צעיר" לילדים בגיל 7-15'
מגזין "גליליאו צעיר" לילדים בגיל 7-15
11/03/2017 | 14:52
107
מגזין "גליליאו צעיר" יוצא במבצע הכרות לרגל החגים הבאים עלינו לטובה!
מגזין לילדים סקרנים שאוהבים להיות צעד אחד לפני כולם.

לצפיה ב-'פורים ממש כמעט כאן! אז...'
פורים ממש כמעט כאן! אז...
08/03/2017 | 22:33
12
230
למה הילדים מתחפשים?
האם אתם מכינים משלוחי מנות, למי ומה יש בהם?
לצפיה ב-'מתחילה '
מתחילה
08/03/2017 | 22:44
189
תחפושות:
הקטן (כיתה ב') מתחפש לדארת' ווידר. כמו שכבר ספרתי כאן, זו תחפושת שנקנתה מאוד מאוד מזמן מאיביי, נשלחה מארה"ב אל הוריי בקנדה, ששהו באותו זמן אצל אחי, ויחד איתם הגיעה לארץ. חרב אור הוזמנה בנפרד מאיביי במועד קצת יותר מאוחר. בקיצור - הילד מאורגן כבר כמה חודשים
הגדול (כיתה ו') עד השנייה האחרונה לא החליט אם כן מתחפש, לא מתחפש, למה מתחפש, למה לא מתחפש... חרפן אותי לגמרי. אפילו הסכמתי לקפוץ איתו ל"פיראט" וברור שלא מצאנו שם כלום.
ממש היום בערב הוא החליט ללכת עם מסיכה של "הצעקה" שיש לנו בבית, ללבוש קפוצ'ון שחור מעל המסיכה וזהו. בעיניו זה מגניב, ובעיניי אין יותר סבבה מזה כי סוף סוף לא הייתי צריכה להוציא אגורה על ה-4 שעות האלו. השבח לאל, הללויה.

משלוחי מנות - אכן כן. אני מכינה מדי שנה למשפחה המורחבת (בסה"כ 4, לא כולל ההורים שלי שנמנעים מסוכר), והם מכילים 2 פריטים קבועים ועוד פריטים מתחלפים.
הפריטים הקבועים הם כמובן אוזני המן (במילוי של שוקולד, של ריבה, ושל תערובת תמרים-אגוזים-צימוקים וקינמון) ועוגה מיוחדת של סבתי ז"ל, אותה הייתה אופה בקביעות רק בפורים. מאז ומעולם אני זוכרת את העוגה הזו בפורים, ולשמחתי היה לי מספיק שכל לבקש ממנה את המתכון שלה לפני שחלתה באלצהיימר. אני היחידה במשפחה שיש לה את המתכון לעוגה (אפילו אימי לא קיבלה אותו..), ומאז שהיא חלתה התחלתי אני לאפות אותה בקביעות כל פורים. על העוגה הזו אמא שלי לא מוותרת, ומכל משלוח המנות שכולם מקבלים, היא תקבל רק אותה.
חוץ מאוזני המן ועוגת סבתא הקבועות, השנה יהיו גם עוגיות ספירלה עם מילוי של ריבת חלב וקוקוס (סטייל אלפחורס), בראוניז (כי אצלנו במשפחה חייבים משהו עם שוקולד!) וגם מאפינס בננה-שוקולד צ'יפס.
את העוגה הכנתי כבר אתמול (היא צריכה לשבת כמה ימים במקרר לפני שאוכלים אותה), מחר אכין את אוזני ההמן ואת העוגיות, ובשישי את כל היתר. משלוחי המנות יצאו בשישי בערב
הילדים בונים על זה שכרגיל אכין מכל דבר הרבה יותר מדי ויהיו הרבה שאריות
לצפיה ב-'פורים שמח ...אוהבת את החג הצבעוני והשמח הזה...'
פורים שמח ...אוהבת את החג הצבעוני והשמח הזה...
09/03/2017 | 08:14
163
הגדולה למליפסנט שהכנתי לה.
והקטן - לסופרמן (קניתי חולצה של סופרמן עם גלימה מנקסט) כי הוא לא מתחפש...

התחפשו אתמול וגם מחר בעדלאידע.

מכינה מדיי שנה אוזני המן נימוחות (מתכון של ניקי ב. האלופה) ומחלקת.
השנה גם לראשונה הכנתי אוזני המן ללא גלוטן מתכון של עינת מזור שפית כרגיל לחברה קרובה שרגישה....והיה מוצלח.

מכינה 3 משלוחי מנות וכל שנה מחלקת (זה משתנה מי הנמען...)
מלבד זה עוד משלוח לכיתה, לתרומה ו...אוזני המן אישיים לילדי הכיתה.

אוהבת את חג פורים , הצבעוניות של החג, השמחה והילדים שככ נהנים משבוע המלא באירועים...

"משנכנס אדר מרבים בשמחה" חג שמח לכולם !

לצפיה ב-'גם אני גם אני'
גם אני גם אני
09/03/2017 | 08:26
1
209
אצלי הגדולים התחפשו היום (לא לומדים בימי שישי). בן הכמעט 10 התחפש לג'ייסון, רוצח מהסרט יום שישי ה-13. אני לא שמעתי עליו מעולם, אבל באליאקספרס המסיכה שלו מככבת.
תלמידת כיתה ב' התחפשה לשושנה אדומה.
ילדי הגנים יתחפשו מחר. בת הכמעט 5 תהיה רפונזל, ולא מפסיקה להתלהב מכך שתוכל ללכת לגן בשיער פזור.
הקטן יהיה פרה ביחד עם כל הגן שלו. לא נראה לי שיסכים ללבוש את התחפושת, אבל אולי אופתע...

משלוחי מנות-
כרגיל הבית הופך למפעל אוזני המן, עם תמרים, פרג, ריבת חלב ושוקולד. מהחלבונים שלא צריך בבצק הכנו קצפיות, והשנה חידוש- צלחת מסוכריות, לפי רעיון בבלוג 'איך להרשים את חמותך'. ביום שישי אחה"צ נתחפש כולנו ונצא לחלק בקיבוץ את המשלוחים. יהיה כיף!
לצפיה ב-'כמה קל להלהיב את הקטנים '
כמה קל להלהיב את הקטנים
09/03/2017 | 09:37
151
מתגעגעת לימים שהבנים שלי התחנכו בקיבוץ. חג פורים היה כיפי במיוחד בקיבוץ!
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
09/03/2017 | 10:19
139
בגדול בכיתה ב מתחפשת ללוחם יממ
הגן חובה שלי התחפש למגבניק
והקטנה תתחפש מחר לוונדר וומן

אנחנו מכינים משלוחי מנות לצוות הגננות והמורה.
ולמשפחה הקרובה
ולכמה חברים של הילדים

הכנתי ברוב כוחות מאפינס שוקולד, מאפינס בננה, עוגיות ריבה (שחלק הוסבו ללוטוס), עוגיות שושנים וכדורי שוקולד. נקנו אוזני המן ומקרונס וכל מיני ממתקים לקישוט, אקססוריז וקופסאות קרטון.

אוהבת את החג הזה
לצפיה ב-'חג שמח לכן'
חג שמח לכן
09/03/2017 | 14:07
141
אצלי הגדול לא מתחפש לכלום
הקטנים להאש מפוקימון
תחפושות שהוזמנו מאלי אקספרס
והגיעו בול במידה ובול בזמן

משלוחי מנות הכנתי מלא קטנים
למורות למשפחות ולשכנים
הכל הכל קנוי
חג שמח
לצפיה ב-'אצלי הם כבר לא מתחפשים'
אצלי הם כבר לא מתחפשים
10/03/2017 | 13:39
5
206
אחד חייל שני תיכוניסט בכיתה '. אבל החייל הגיע לשבת הביתה ועוד קיבל יום חופש בראשון כך שהשמחה רבה במיוחד והתיכוניסט רץ ממסיבה אחת לשניה כבר שלושה ימים ברצף (גם עכשיו הוא באיזו מסיבת בוקר) וגם שם השמחה רבה.
עד לפני כמה שנים עוד היינו מכינים משלוחי מנות ומסתובבים בשכונה לחלק לחברים ולשכנים וכמובן היו גם משלוחים לבית ספר. השנה התיכוניסט לקח לכיתה משלוח אחד שקנה בעצמו בסופר את כל מרכיביו ורק ביקש עזרה באריזה.

למרות גילם המופלג של הנסיכים () עברתי השבוע בחנות ממתקים שווה במיוחד בגבעתיים וקניתי מעט ממתקים אבל מובחרים במיוחד ולכל ילד חכתה הבוקר צלחת בחדר עם איחולי חג שמח ונשיקות ממני ומהבעל.
לצפיה ב-'יפה! היום הזה באמת גרם לי קצת להרהורים...'
יפה! היום הזה באמת גרם לי קצת להרהורים...
10/03/2017 | 16:12
4
184
כל עוד הילדים מתחפשים ויש מן המולת בוקר כזו ביום הרלוונטי, אז החג מאוד מורגש ומשמח ויש אווירה כיפית כזו. הרבה שנים לוקחים את זה מאוד כמובן מאליו, עד שפתאום בוקר אחד - הופ! - הילדים גדלו וזה הופך להיות עוד בוקר ככל הבקרים.
הבוקר, למשל, ההבדלים בינינו לבין בית השכנים (בו הילדים גדולים מאוד) היו מאוד מורגשים. זה גרם לי בבת אחת לחשוב על זה שכנראה שזה לא כל כך רחוק כמו שנדמה לי יפה מאוד בעיניי שחשבת על דרך להמשיך ולייחד את הבוקר הזה. הייתי רוצה לקוות שגם אני אמשיך לעשות את זה, כולל הכנת משלוחי מנות לילדים ולכל המשפחה.
לצפיה ב-'מתחברת לגמרי לתובנות שלך '
מתחברת לגמרי לתובנות שלך
11/03/2017 | 13:28
3
119
גם כשהם גדולים עדיין אפשר להמשיך, במידה מסוימת, מנהגי חג וכו'. זה די תלוי בך.
לצפיה ב-'הם צריכים להיות בבית בשביל זה '
הם צריכים להיות בבית בשביל זה
13/03/2017 | 21:42
2
57
הבכור חזר לצבא, הצעיר היה בנתניה בין מסיבות והצעירה ישנה....

כבר כמה 3 שנים אנחנו לא מגעים לעדלאידע העירונית....

לצפיה ב-'בשביל למצוא צלחת עם ממתקים ליד המיטה'
בשביל למצוא צלחת עם ממתקים ליד המיטה
16/03/2017 | 21:21
1
21
מספיק שהחייל יגיע ללילה אחד וימצא אותה מחכה לו 
בעדלוידע גם אנחנו לא היינו כבר שנים. הם גדולים מידי. 
לצפיה ב-'אני מעולם לא הייתי בעדלאידע '
אני מעולם לא הייתי בעדלאידע
16/03/2017 | 23:16
18
לא בשבילי כל האירועים ההמוניים האלו.
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה דחופה לבילוי מחר עם הילדים'
זקוקה להמלצה דחופה לבילוי מחר עם הילדים
11/03/2017 | 11:49
109
מזג אוויר לא משהו, אז מחפשים מקום סגור, שיתאים להורה עם ארבעה ילדים, 11, 8, 3.5, 1.5. משהו שיתאים לשני הקצוות. בין הרצליה לנהריה. אם זה בצפון, אז אפשר גם מקום רק ל 3 גדולים.
גם מקום מרוחק יותר יתאים, אבל אז שנינו ניסע.
לצפיה ב-'פינת ההמלצות'
פינת ההמלצות
10/03/2017 | 08:36
2
176
עד חצות מלוח מתוק!
חדש על המדף
ובמקרר שלי
מגניב בפה!
לצפיה ב-'ועוד אחת-נבסו, סדרה חדשה בערוץ 2'
ועוד אחת-נבסו, סדרה חדשה בערוץ 2
10/03/2017 | 16:06
1
148
יום חמישי
אני ממש נהנתי
לצפיה ב-''
11/03/2017 | 10:14
9
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה על מסעדה'
זקוקה להמלצה על מסעדה
07/03/2017 | 19:08
5
271
אפרוח הבית בן 16 :) ולרגל כך רצינו לצאת בהמשך החודש באחת השבתות למסעדה.
10 מבוגרים (מגיל 16 ומעלה) כולל צמחונית אחת ושני שומרי כשרות אבל גמישים+ 2 ילדים בגיל יסודי + תינוק.  מבוקשת מסעדה טובה באזור המרכז , רצוי משהו לא סטנדרטי , בחיק הטבע או עם חצר שהילדים יוכלו להסתובב בה. למישהו יש המלצות ?

לצפיה ב-'שומרי כשרות בשבת? '
שומרי כשרות בשבת?
08/03/2017 | 11:19
1
186
או שאת מסתפקת ב"כשר-סטייל"?
לצפיה ב-'כשר סטייל מספיק טוב'
כשר סטייל מספיק טוב
08/03/2017 | 18:57
36
לצפיה ב-'כמה המלצות'
כמה המלצות
08/03/2017 | 21:41
2
186
קודם כל מזל טוב!!

חגגנו אירוע מאוד מוצלח בטאטי לופט ביהוד- יש חדר פרטי שניתן לשמוע בו מוזיקה/ לראות סרט או מקרן. אני צמחונית והאוכל היה מאוד מגוון וטעים. יש סניף גם בגבעתיים אבל הבנתי שהוא פחות טוב...
המקום לא כשר.

שמעתי המלצות על קפה רוטשילד.
יש בגבעתיים וברמן גן. המקום כשר.

שיפודי פינת השלושה בראשון- אני צמחונית והיה לי מבחר של מנות- ציפס, כל מיני סוגי חומוס, עשרות סלטים, ציבורקי (עפ פטריות ובצל או עם פירה). שאר האורחים נהנו מהבשרים. המקום כשר.

שמעתי דברים טובים על קפה יפו (כשר) ויש את רג'ינה בנווה צדק.
יש כל מיני מסעדות שף כשרות שלא ביקרתי כמו מיטסוש ולומינה אם אני לא טועה...
לצפיה ב-'תודה !!!'
תודה !!!
10/03/2017 | 13:41
1
86
טאטי נשמע טוב. אכלתי שם פעם. אברר איתם.
לצפיה ב-'בשמחה :) מקווה שתהנו ותחזרי לספר ...'
בשמחה :) מקווה שתהנו ותחזרי לספר ...
10/03/2017 | 13:44
75
שבת שלום וחג שמח :)
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
10/03/2017 | 06:56
5
16
לצפיה ב-'פורים פורים, אבל עדיין צריך לאכול, לא? '
פורים פורים, אבל עדיין צריך לאכול, לא?
10/03/2017 | 06:58
137
מאחר וכאן ההכנות למשלוחי המנות הגיעו לשיאן, ארוחת הצהריים תהיה יחסית בקטנה -
מאפה של פטוצ'יני, עוף ורוטב עגבניות בתנור עם מוצרלה מעל. ליד גם ברוקולי בטחינה כדי שנרגיש בריאים
מחר סרט וארוחת צהריים איפשהו בחוץ. צריכה קצת הפסקה מהמטבח.
לצפיה ב-'כלום'
כלום
10/03/2017 | 08:33
114
שוקולדים נשארו מלאאאאא מהמשלוחים שהכנו
ועוד לא הגיעו המשלוחים שנקבל
ג'אפניקה ושגב
לצפיה ב-'חצי כלום'
חצי כלום
10/03/2017 | 13:30
93
קניתי כמה דברים , אם יהיה זמן וכח בערב אבשל עוד משהו. לא במוזת בישולים היום.
לצפיה ב-'חוזרת במכונת הזמן ליום שישי..'
חוזרת במכונת הזמן ליום שישי..
14/03/2017 | 09:33
1
46
אכלנו אצל אמא שלי קוסקוס
בשבת בצהריים קציצות אורז וסיגרים
פשוט וקצר
לצפיה ב-'אני מתחילה לזהות כאן איזו עקביות '
אני מתחילה לזהות כאן איזו עקביות
14/03/2017 | 10:02
10
לצפיה ב-'שיטת טיפול CBT'
שיטת טיפול CBT
09/03/2017 | 15:48
5
189
הבן שלי בן 10 בכיתה ד
יש לי ילד רגיל מקובל ברמה טובה בלימודים וכו
אממה יש בעיה של שליטה בכעסים מין חוש צדק מפותח מדי ונטייה לווכחנות
וכשזה עם המורה בכיתה ועם עוד 32 ילדים זה בעיה. היועצת המליצה לי על טיפול בשם CBT קצר מועד
 מישהי יכולה לספר לי על הטיפול הזה? ואגב האם אפשר לעשות את הטיפול במסגרת הקופה ? האם בית הספר יכול לחייב אותי לטפל בשיטת הזו ? זה בעיקר עם המחנכת עם מורים אחרים זה פחות בא לידי ביטוי.ביררתי ככה בלי המלצות עם שני מטפלים פרטיים זה עולה 250 שח לטיפול בודד והיועצת אמרה לי שהוא צריך להערכתה כ 10 טיפולים
ממש אין לי סכומים כאלו
האם אפשר דרך הקופה? מפחדת מסטיגמות
כאמור הוא ילד נורמטיבי אהוד עם תחת לשבת וללמוד. פשוט לפעמים הוא מתחצף היא אומרת לי המורה בפירוש שהוא מתחצף אליה
מה עושים ??
לצפיה ב-'לא מכירה את הטיפול, אבל'
לא מכירה את הטיפול, אבל
09/03/2017 | 22:05
1
131
אם תמונת המצב היא כפי שאת מתארת,
שהוא מתחצף במיוחד למורה אחת, אני הייתי מנסה למצוא דרך,
לבקש מהמורה לא להכנס איתו לעימות, כשהוא מתחיל,
שתאמר לו--"סליחה, כרגע אין זמן חייבים לסיים חומר, נדבר בשעה החופשית שלי."
היא כנראה נגררת לאותה וכחנות מיותרת. חבל, היא המבוגר האחראי.
יש הרבה דרכים לסיים ויכוח. אם היא לא מצליחה--שתדבר עם היעצת.

לא נראה לי שבי"ס יכול לחייב טיפול מסוים.
אבל--כן כדאי למתן אותו בשבילו--הוא עלול לגרום לעצמו נזק חברתי--חבל.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/03/2017 | 22:46
7
לצפיה ב-'הי'
הי
10/03/2017 | 13:26
2
99
רצ"ב קישור לאתר של כללית בדיוק להסבר על טיפול מסוג CBT.
פסיכולוגית ילדים שאני מכירה אמרה לי פעם שזו שיטת טיפול מצוינת ואפקטיבית עם ילדים בכמה נושאים (בעיות חברתיות למשל) כי היא עובדת הרבה על ההתנהגות והפסיכולוג מתפקד מול הילד כמעט כמו קואצ'ר.
אף אחד לא יכול לחייב אותך לקחת את הבן לטיפול כזה או אחר או לטיפול בכלל. מקסימום הם יכולים להמליץ.
לגבי קופ"ח - לא יודעת. תנסי לברר בסניף בקופה שלך או במשלים/מושלם וכו'.
לצפיה ב-'תודה אני חושבת בכיוון של הקופה'
תודה אני חושבת בכיוון של הקופה
13/03/2017 | 22:48
1
47
כי אני יודעת שפרטי זה בטח 200-250 שח ליטפול
כי זה המחירים בתחום הזה
מצד שני ללכת דרך הקופה אני מפחדת שיהיה רשום שהוא היה בטיפול כזה
ואולי זה יפריע לו איפשהוא הרישום הזה
אפילו שזה טיפול שהוא מקובל ולא קשור לפסיכאטריה
אני חוששת
אולי אפשר דרך המושלם? אבל גם אז זה נרשם בכל הרישומים לא?
זה מה שמדאיג אותי

לצפיה ב-'רוצה לומר לך,'
רוצה לומר לך,
13/03/2017 | 22:57
48
אני משתתפת בקורס פסיכולוגיה, 
במקרה היום המרצה הביאה את רעיון השיטה--
השיטה עוסקת בתגובות התנהגותיות דרך חשיבה--
או אם אומר יותר בפשטות, ההתנהגות העכשוית נובעת מטעות
בהסתכלות והחשיבה מחדש מאפשת תגובה התנהגותית מושכלת.
את לא צריכה לפחד ממה שרשום בקופה--זה טיפול התנהגות
ולא פסיכולוגי ברמה שאת פוחדת ממנה.
לצפיה ב-'מה הייתן עושות במקרה הבא'
מה הייתן עושות במקרה הבא
07/03/2017 | 21:43
17
500
אמא של ילד מהכיתה שאינני מכירה היטב
איימה על ילד מהכיתה שהרביץ לילד שלה
עכשיו איך אני יודעת?..
שמעתי אותה מספרת לאחת האימהות בזמן שחיכנו
בסוף יום
למרות שהילד המאוים ילד מתנהג זוועה
אני לא חושבת שמה שהיא עשתה ראוי

מה הייתן עושות?..

** אני יכולה להלשין עליה
אני ועוד הורים רבים היינו שם
חלקנו שמענו אותה..

לצפיה ב-'עיצה שלי'
עיצה שלי
07/03/2017 | 21:53
253
שמעת, אז לא תופתעי אם תוזמני לאיזה בירור.
הכי נכון--לא להתערב.
אמהות אחרות שמעו, לא נאמר אליך.לילד המאוים יש הורים,
אז תשאירי את זה ברמת ידע ולא פעיל.
לצפיה ב-'אל תתערבי.'
אל תתערבי.
07/03/2017 | 22:03
229
לילד המאוים יש הורים, והם אלו שצריכים לטפל בעניין. לא את.
לצפיה ב-'גם אני בעד'
גם אני בעד
07/03/2017 | 22:35
185
לא להתערב.
לצפיה ב-'כלום. חבל שהיא היחידה שעשתה משהו. כדאי שיפסיק להתנהג זוועה'
כלום. חבל שהיא היחידה שעשתה משהו. כדאי שיפסיק להתנהג זוועה
08/03/2017 | 08:28
188
כל עוד לא שמעת שהיא נעלה אותו במרתף או משהו כזה, אז באמת לא הייתי מלשינה עליה לאף אחד.
שיגיד תודה שהיא אישה סבלנית שרק איימה ולא הורידה לו סטירה.
לצפיה ב-'אני בהחלט הייתי עושה משהו'
אני בהחלט הייתי עושה משהו
08/03/2017 | 08:38
8
246
הייתי ניגשת אליה, אומרת לה ששמעתי אותה ושבעיני היא עשתה מעשה מדהים, כל הכבוד לה ואני ממש מעריצה אותה על האומץ. אחר כך הייתי מוסיפה שהיא צריכה להזהר ולא לספר על כך לאנשים כדי שמישהו לא יחליט להלשין עליה. הייתי עושה את זה, חד וחלק.

לצפיה ב-'לא הגזמתן קצת?...'
לא הגזמתן קצת?...
08/03/2017 | 08:45
7
270
מה היה אילו היתה פונה לילד שלי?..
שאולי נתן לילד שלה בטעות מכה
הוא היה נבהל מאד
לי באותו רגע שהיא סיפרה את זה
היתה הרגשה רעה מאד
שהיא חמומת מח ומסוכנת
לצפיה ב-'אני לא מרגישה שהגזמתי'
אני לא מרגישה שהגזמתי
08/03/2017 | 08:55
4
212
ועכשיו יש קצת "תפנית בעלילה" מכיוונך.  ברור שאם הילד היה נותן בטעות מכה והיא הייתה מתנפלת עליו, זה מקרה אחר לגמרי. אבל יש ילדים שהם בריונים ואף אחד לא מצליח לעצור אותם, התרשמתי שזה נוטה יותר לכיוון הזה, את ציינת בעצמך שהילד המאויים התנהג זוועה ולתת מכה בטעות ממש לא עונה על ההגדרה. 
אם מדובר באמא לא יציבה שמאיימת על ילד מסכן שנתן מכה בטעות, זה סיפור אחד. אם מדובר בילד שמציק ומאיים ואמא אחת סוף סוף מנסה לשים לזה סוף כי המערכת לא עושה כלום, זה סיפור אחר ואני עומדת לחלוטין מאחורי התגובה שלי, כל הכבוד לה.
לצפיה ב-'ודרך אגב'
ודרך אגב
08/03/2017 | 09:00
2
164
אתמול, חברה שלי שהיא אישה מדהימה, מופת של אינלגנציה רגשית ופשוט אדם נפלא, סיפרה לי שהבן שלה כמעט הפסיק ללכת לחוג ספורט כלשהו כי היה שם ילד שהציק לו באופן קבוע. היא ניגשה יום אחד לילד הזה ובצורה נעימה וחיוך מקסים איימה עליו ואמרה שאם הבן שלה יסבול בחוג,גם הילד הזה יסבול. ההצקות פסקו. כתבתי לה בערב הודעה שאני מעריצה אותה. 
לצפיה ב-'הילד כן בריון וכן מתנהג זוועה'
הילד כן בריון וכן מתנהג זוועה
08/03/2017 | 09:31
1
211
אבל אני לא בטוחה שאותה אמא יודעת להבחין מתי ילד מגזים או מתי נתן מכה בטעות
הילד בריון ואני מבינה שלפעמים אין ברירה וזה בכל זאת עשה לי רע מאד לשמוע אותה 
בכלל עצם העובדה שזה קרה בכותלי בית הספר
איפה שגם בריון וגם מי שנתן מכה תוך כדי השתוללות 
אמורים להיות מוגנים
היא נכנסה למקום הזה ואיימה עליו
היא גם סיפרה שהילד בכה
לצפיה ב-'אז בעיני לא קרה שום אסון'
אז בעיני לא קרה שום אסון
08/03/2017 | 09:41
152
ובכלל הרבה פעמים הגבולות מטשטשים ואנו נוטים לראות בתוקף ובקורבן שהשיב לו שני צדדים שווים שמביאים את האלימות אל כותלי בית הספר. אז שאותם הבריונים יפסיקו להתנהג זוועה ולהציק ואז יפסיקו לקבל תגובות שגורמות להם לבכות. הגישה שמיושמת (בכוונה או לא) בכל כך הרבה מקרים שילד בריון זה מין רוע הכרחי שאין מה לעשות נגדו, לא מקובלת עלי. הילד בכה? לא נורא. הילד שמציקים לו גם בוכה מן הסתם, אבל בחדרי חדרים.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה...זה לא שמדובר בילד שנתן בטעות מכה אלא'
מסכימה עם כל מילה...זה לא שמדובר בילד שנתן בטעות מכה אלא
08/03/2017 | 21:46
100
ילד שמתנהג זוועה...
אולי זה יעצור אותו.
לצפיה ב-'אני אסביר לך למה לא הגזימו פה'
אני אסביר לך למה לא הגזימו פה
08/03/2017 | 10:04
201
הילד שלך הוא לא ביריון מציק שמתנהג בצורה אלימה ומגעילה לילדים אחרים שסובלים מהתנהגות שלו באופן קבוע.
בעיות התנהגות זה העקב אכילס של רוב בתי הספר. אין לצוות המורים כלים להתמודד עם זה וזה ממש בדיחה מה שנהיה בבית ספר, ואיך כיתות שלמות לא לומדות שיעורים שלמים בגלל אותם ילדים שככל הניראה לא מקבלים את הטיפול או החינוך הנכון לבעיה שלהם.
ולשאלתך, לא הייתי נוגעת. ילד בעייתי לא יתרגש מאיומים, ואם כן, מה טוב.
לצפיה ב-'כתבת שהילד ההוא מתנהג זוועה'
כתבת שהילד ההוא מתנהג זוועה
08/03/2017 | 10:20
152
גם כתבת שהילד ההוא הרביץ לילד של האמא, לא ״נתקל בו בטעות״.

לצפיה ב-'הייתי אומרת לה תודה'
הייתי אומרת לה תודה
08/03/2017 | 11:19
165
עשתה את העבודה המלוכלת בשביל כל ההורים. עכשיו הסיכוי שהבריון ירביץ לילד שלך ירד, ועל זה מגיע לה תודה.
לא כל כך ברור לי למה את לא נותנת לה את הקרדיט שאם את יודעת שהילד ההוא בריון, היא לא בהכרח יודעת את זה, ולמה את לא סומכת עליה שאם היא איימה עליו (מי ישמע, אוי אוי אוי, הפחידה אותו קצת במקרה הכי גרוע) יש לה סיבה טובה לזה? כאמא לילד שהיה מי שהציק לו סדרתית במשך שנים רבות, אני קצת מצטערת שאין לי האומץ שיש לאמא הזו.
הלשנה, בכל מקרה, זה לא במסגרת הערכים שאני רוצה להעביר לילדים שלי. לא מלשינה על כל מעשה לא ראוי שאני רואה, ומקווה שגם הילדים שלי לא. אם הייתי רואה או שומעת פגיעה משמעותית במישהו, הייתי מדווחת. במקרה הזה, להיפך.
לצפיה ב-'לא הייתי מתערבת. '
לא הייתי מתערבת.
08/03/2017 | 21:44
95
אולי פנתה מספר פעמים להורים של הילד או למחנכת והוא ממשיך להרביף לילד שלה.
מבינה אותה..
לצפיה ב-'מצד אחד, מבינה אותה ואת התסכול שלה ויכול להיות שזה'
מצד אחד, מבינה אותה ואת התסכול שלה ויכול להיות שזה
09/03/2017 | 13:15
137
גם משהו מתמשך שאותו ילד מציק ומציק ונשבר לה.
אבל מצד שני- אני אישית לא הייתי פונה לילד בעצמי אלא מדברת עם ההורים, מורה וכו'.

אבל לפעמים המוצא האחרון זה באמת לעשות שיחת הבהרה כזו עם הילד שמתנהג ככה אבל גם לדעת לעשות את זה בצורה חכמה.  יש הבדל בין שיחת הבהרה לבין איומים וכו'.
לצפיה ב-'תודה על התגובותבהחלט נתתן לי זווית שונה למקרה'
תודה על התגובותבהחלט נתתן לי זווית שונה למקרה
09/03/2017 | 14:14
46
לצפיה ב-'משלוח מנות למורה'
משלוח מנות למורה
06/03/2017 | 07:15
5
358
מותר? הכוונה רק מאיתנו, לא מהוועד.
לצפיה ב-'יש לכם קשר מיוחד אליה? עשתה משהו מיוחד עבור הילד?'
יש לכם קשר מיוחד אליה? עשתה משהו מיוחד עבור הילד?
06/03/2017 | 08:10
223
אם אתם מאד מעריכים אותה ורוצים להביע את זה, אולי כרטיס ברכה נחמד שהילד יכין.
יותר מזה - נראה לי בעייתי. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה תחרות חנופה בין האמהות מי ייתן למורה משלוח מנות יותר מושקע
לצפיה ב-'מותר וזה נחמד'
מותר וזה נחמד
06/03/2017 | 09:55
220
אני בד"כ נותנת משלוח מנות לאנשי הצוות שמטפלים בילדים שלי.
אין הרבה דרכים או זמנים לומר תודה, וראש השנה פורים וסופשנה זה הזמן שלי.
מה שכן, אני לא נסחפת. זה תמיד דברים פשוטים וסמליים עם כמה מילים טובות ותודות.

לצפיה ב-'אם ממש מגיע אז כן'
אם ממש מגיע אז כן
06/03/2017 | 10:17
2
259
אני מתכננת להכין משהו סמלי

לצפיה ב-'שמעתי שאסור'
שמעתי שאסור
06/03/2017 | 17:37
1
238
לפי חוזר כלשהו.
לצפיה ב-'לפי חוזר מנכל אסורים הרבה דברים'
לפי חוזר מנכל אסורים הרבה דברים
06/03/2017 | 17:41
244
אף אחד לא אוכף את זה
אסור גם לקנות מתנות בסופשנה
ואסור גם לגבות דמי ועד כיתה
לצפיה ב-'פינת ההמלצות'
פינת ההמלצות
03/03/2017 | 08:16
22
84
לצפיה ב-'Asos!!'
Asos!!
03/03/2017 | 08:18
20
328
וכן אני צועקת
שכל הנשים ישמעו
איזה דברים שווים יש שם
עשיתי קניה ביום ראשון
אתמול היא הגיעה
יותר מהר מהארץ
פריטים שעולים פה ממש כפול
עולים שם חצי
אל תשכחו להשתמש בקופון של 17%
Il17
לצפיה ב-'אפשר דוגמית ?'
אפשר דוגמית ?
04/03/2017 | 16:52
9
221
משום מה אני הולכת שם לאיבוד 
עם נקסט אין לי את אותה בעיה 
לצפיה ב-'אם תראי לי את שלך אני אראה לך את שלי'
אם תראי לי את שלך אני אראה לך את שלי
04/03/2017 | 17:11
6
281
אני מעולם לא הזמנתי מנקסט
האמת עד הרגע חשבתי שיש שם רק בגדי ילדים

http://m.asos.com/new-balance/new-balance-print-up...

http://m.asos.com/adidas/adidas-originals-unisex-m...

http://m.asos.com/asos/asos-wrap-front-jersey-jump...

http://m.asos.com/asos/asos-denim-fitted-western-s...

http://m.asos.com/asos-tall/asos-tall-pac-a-mac/pr...

צרפתי לך מה שקניתי בקניה האחרונה
אני כמעט בטוחה שלא תתחברי לכלום

**האוברול לחתונה של גיסתי..
גם בארץ אני קונה בעיקר בטוונטי פור סבן
בראשקה ופוראבר

אם אהבת משהו זה ישמח אותי מאד
לצפיה ב-'אז ככה : '
אז ככה :
05/03/2017 | 00:14
3
295
האוברול מדהים ואם הייתי חושבת שהוא מחמיא לי הייתי מאד מתחברת אליו 
שאר הדברים נאים בעיני אך הם מסוג בייסיק ומראש גם בארץ זה פחות הסגנון שלי , קל וחומר לא הייתי מזמינה מחול 
מצרפת לינק לנעליים האחרונות שהזמנתי , טרם קיבלתי . 
לא בטוחה שהן יעברו במציאות כמו בתמונה אבל אני אוהבת את ה"שגעת" הזו 
הדברים שהזמנתי בעבר - כבר לא קיימים כך שקשה להתרשם 
ההזמנות שלי כמעט כולן מתמקדת בנעליים (או בגדים לילדים ) , אימלדה ואני חולקות את אותה חולשה 
לצפיה ב-'הנעליים מגניבות'
הנעליים מגניבות
05/03/2017 | 08:22
2
231
אם הבנת שהן מזמש הן יגיעו בדיוק כמו בתמונה

את צודקת
אני מאד אוהבת בייסיק
רק לאירועים או מאורע חשוב אני מתלבשת "חגיגי"
ונועלת עקבים
ככה ביום יום אני בגינס ונעלי ספורט
איזה כייף לך שאת חולקת עם הילדה מידה!

לצפיה ב-'מאיזה חלק מדברי הבנת זאת ?'
מאיזה חלק מדברי הבנת זאת ?
05/03/2017 | 10:21
1
171
המידות שלי ככ רחוקות מעולם הילדים
אני נועלת 41-42 ובגלל זה אני ככ מרוצה מנקסט והמידות הנדיבות שלו בנעליים
בארץ 90% מהחנויות לא רלוונטיות עבורי ( למרות שלא ניתן להסיק זאת מכמות הנעליים שיש לי אבל זו המציאות )
בקריאה חוזרת הבנתי - אימלדה מרקוס ואני חולקות אותה חולשה , ולא הילדה שלי ואני
לצפיה ב-'אוייש מבאס '
אוייש מבאס
05/03/2017 | 14:31
105
חשבתי שאתן נועלות אותה מידה
אני והגדול שלי נועלים יחד אולסטאר
לצפיה ב-'מכורה , כבר אמרנו ? '
מכורה , כבר אמרנו ?
05/03/2017 | 11:44
1
158
הזמנתי היום גם את אלו

ומתכוונת בעתיד הקרוב מאד גם את הזוג הזה

לצפיה ב-'המחיר הוגן מאד'
המחיר הוגן מאד
05/03/2017 | 14:29
115
את הזוג השני אהבתי יותר
** אני משעממת ואני יודעת את זה
מקווה שיגיע כמו שאת מקווה
לצפיה ב-'גם אני לא מסתדרת עם אסוס . רוב הלתחה של ילדיי'
גם אני לא מסתדרת עם אסוס . רוב הלתחה של ילדיי
06/03/2017 | 12:53
1
141
וגם שלי  היא מנקסט.
לצפיה ב-'באמת?..'
באמת?..
06/03/2017 | 17:54
86
טוב..
אני צריכה להתחיל להציץ שם
לצפיה ב-'וולא עשיתן לי חשק'
וולא עשיתן לי חשק
06/03/2017 | 20:28
9
215
בחיים לא הזמנתי כלום מחו"ל , רק הבנים מגהצים אשראי (נטען של הדואר) על ימין ועל שמאל. נכנסת תכף לאסוס ולנרסט לבדוק מה הענינים 
גם אני תאומה רוחנית של אימלדה בתחום ההנעלה. היתה מכירת סופעונה בניין ווסט בחודש שעבר. לא עמדתי בפיתוי ורצ"ב התוצאה . סולידיים אבל יפים לטעמי.
לצפיה ב-'מאד לטעמי'
מאד לטעמי
06/03/2017 | 20:39
8
102
שוב מזכירה מעל 50 פאונד
יש 17% הנחה
באסוס
לצפיה ב-'תודה '
תודה
07/03/2017 | 18:51
7
60
האמת שחשבתי לבדוק באסוס עבור התיכוניסט חובב המותגים. מענין כמה עולות שם נעלי האדידס שקניתי לו לא מזמן בארץ
לצפיה ב-'תבדקי..'
תבדקי..
07/03/2017 | 19:52
6
66
נעלי נייקי שעולות בחנות 600
נקנו ב320 אחרי מעמ ומכס  
לצפיה ב-'לא מציאה גדולה'
לא מציאה גדולה
07/03/2017 | 22:42
5
83
סניקרס אדידס עליהם שילמתי 350 שח לפני כחודש עולים 67 פאונד שהם כ 300 שח. לפני הובלה. לא הבדל מספיק גדול לטעמי . קניתי בר"ג ואפשר היה בקלות להחליף את המידה. 
לצפיה ב-'הן יוצאות 250'
הן יוצאות 250
07/03/2017 | 22:47
4
80
מהסיבה שיש 17% הנחה
והובלה חינם
לצפיה ב-'וואלה '
וואלה
07/03/2017 | 23:35
3
66
ואת ה 17% הנחה מקבלים מראש במחיר או שמשלחמים מלא ומבקשים החזר ?
לצפיה ב-'מראש'
מראש
08/03/2017 | 08:05
55
כשאת מגיעה לתשלום
יש לך אפשרות להכניס קוד
PROMO/STUDENT CODE OR VOUCHERS
שם את מכניסה il17
והמחיר יורד
לצפיה ב-'רק תזכרי שאין החלפות באסוס'
רק תזכרי שאין החלפות באסוס
08/03/2017 | 11:21
1
59
הזמנת מידה לא טובה? את צריכה לבטל את הרכישה, להחזיר את המוצר (על חשבונך כמובן), לחכות לזיכוי ורק אז אפשר לקנות אחר. זו הסיבה היחידה שאני לא חברה של אסוס.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
08/03/2017 | 19:00
5
לצפיה ב-'אגב יש 17% הנחה לישראלים בקניה מעל 50 פאונד'
אגב יש 17% הנחה לישראלים בקניה מעל 50 פאונד
04/03/2017 | 17:20
191
וגם בעלי קונה שם
בעיקר נעלי ספורט ואופנה
זולות ב40% +- מהארץ..
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
03/03/2017 | 07:24
9
31
לצפיה ב-'אצלנו:'
אצלנו:
03/03/2017 | 07:26
193
היום -
מרק עדשים וירקות
פשטידת ספגטי ובשר טחון (מתכון שראינו באחד האתרים שאני עוקבת אחריהם והילדים ביקשו לנסות)
לקינוח - עוגת גבינה אפויה ואוראו, שהכנתי אתמול

מחר -
סלט סלק
ברוקולי בתנור עם טחינה
צלי! יש לי הרגשה שזו אולי השבת החצי-חורפית אחרונה לעונה זו, אז מהרתי לנצל אותה לצלי עם פטריות, גזר ותפא, וכמובן חלה בצד לניגוב הרוטב
לצפיה ב-'אתמול הכנתי מלא קציצות להקפאה'
אתמול הכנתי מלא קציצות להקפאה
03/03/2017 | 08:16
161
היום אעשה עם חלקן שני תבשילים
אחד עם חומוס בצבע אדום
השני עם אפונה ותרד צהוב
מתוכננת איזו עוגה
נראה כבר..
ואנחנו בכלל לא אוכלים בבית רוב הסופש
אוהבת שיהיה
לצפיה ב-'אתמול כבר'
אתמול כבר
03/03/2017 | 11:54
124
הכנתי ממולאים (בשר טחון ואורז) היום בצהריים אכין סטייקים פרגית, מיני המבורגרים סיר עם אורז וכרובית מוקפצת. 
מחר נאכל את השאריות עם חיזוק של פילטים דג.
לצפיה ב-'אצלנו '
אצלנו
05/03/2017 | 09:21
2
109
כלום
הייתי בסופש באילת
הבעל והילדים...הסתדרו
לצפיה ב-'איזה כיף לך!'
איזה כיף לך!
05/03/2017 | 16:58
9
לצפיה ב-'כמו שצריך '
כמו שצריך
06/03/2017 | 20:30
6
לצפיה ב-'סוף סוף יש לי- קוסקוס טריפוליטאי- השוס החדש שלנו'
סוף סוף יש לי- קוסקוס טריפוליטאי- השוס החדש שלנו
05/03/2017 | 13:22
2
145
הקוסקוס עצמו מוכן

הרוטב- סוף סוף ניסיתי והצלחתי להכין רוטב טריפוליטאי עם דלעת ושעועית
כמו של דר' שקשוקה ושל סבתא של האקס שלי

ואוו כמה זה טעים.
לצפיה ב-'איך הכנת?'
איך הכנת?
05/03/2017 | 16:59
1
10
לצפיה ב-'לפי המתכון המצ"ב בקישור'
לפי המתכון המצ"ב בקישור
06/03/2017 | 13:16
97

אני- לא שמתי לפת.
לא שמתי גרגרי חומוס אלא שעועית לבנה מושרה
ולא אבקת מרק אלא חוויג למרק, מלח פלפל

בישלתי הרבה זמן עד שהדלעת ממש נמסה ומעבה את הרוטב

הרעיון ההתחלתי של צמצום הרוטב- מעולה, מאז שהכרתי  משתמשת בזה גם לשקשוקה ופסטה
לצפיה ב-'מחפשת רעיונות למשלוח מנות מושקע.'
מחפשת רעיונות למשלוח מנות מושקע.
02/03/2017 | 18:31
45
329
לתת למשפחה שאימצה את החייל שלנו, כשגרנו בחו"ל.
היא תמיד שולחת לי מגש מלא בעוגיות תוצרת בית מסוגים שונים, ואני מנסה לחדש כל שנה. בשנה שעברה שלחתי סלסלה עם שמונה סוגי ריבות שהכנתי.
חשוב לי שזה יהיה משהו שאכין בעצמי, אבל המוח שלי ריק.  אני מאשימה את הג'טלג. רק נחתתי...
המשך>>
לתת למשפחה שאימצה את החייל שלנו, כשגרנו בחו"ל.
היא תמיד שולחת לי מגש מלא בעוגיות תוצרת בית מסוגים שונים, ואני מנסה לחדש כל שנה. בשנה שעברה שלחתי סלסלה עם שמונה סוגי ריבות שהכנתי.
חשוב לי שזה יהיה משהו שאכין בעצמי, אבל המוח שלי ריק.  אני מאשימה את הג'טלג. רק נחתתי אחרי שבועיים בארה"ב.
לצפיה ב-'הפוך עם ראש כחול,'
הפוך עם ראש כחול,
05/03/2017 | 10:09
5
223
עניתי על השאלות שלך בשני פוסטים שלי מ-27.2 , אבל משום מה הם לא עולים למעלה, תוכלי בבקשה לענות מה דעתך?
לצפיה ב-'פוסטים ישנים לא מוקפצים'
פוסטים ישנים לא מוקפצים
05/03/2017 | 13:58
15
לצפיה ב-'כבר עונה. ואני הפוך עם ראש כפול '
כבר עונה. ואני הפוך עם ראש כפול
05/03/2017 | 17:00
3
33
לצפיה ב-''
05/03/2017 | 18:36
14
לצפיה ב-'לא בטוחה..'
לא בטוחה..
06/03/2017 | 09:59
1
22
לצפיה ב-' '
07/03/2017 | 17:14
8
לצפיה ב-'אשמח להצעות לרעיון מיוחד (ולא יקר) ליום הולדת לבת 8'
אשמח להצעות לרעיון מיוחד (ולא יקר) ליום הולדת לבת 8
04/03/2017 | 08:00
9
152
יום הולדת משותף לבנות ובניים.
רעיונות יתקבלו בברכה!
תודה
לצפיה ב-'בבית? בגינה? בעצמכם? מפעיל? '
בבית? בגינה? בעצמכם? מפעיל?
04/03/2017 | 12:34
2
18
לצפיה ב-'מחוץ לבית, בפארק או במקום סגור וכמובן מפעיל.. אני אדאג למ'
מחוץ לבית, בפארק או במקום סגור וכמובן מפעיל.. אני אדאג למ
04/03/2017 | 12:47
1
109
למקום לאחר שאדע איזה פעילות אני סוגרת וכמובן לפי מזג האויר

לצפיה ב-'מפעיל בזול, היחיד שנתקלתי'
מפעיל בזול, היחיד שנתקלתי
04/03/2017 | 18:26
122
והיה ממש מוצלח, היה יונתן מגלגלנח-
לצפיה ב-'השילוב של "מפעיל" עם "לא יקר"'
השילוב של "מפעיל" עם "לא יקר"
04/03/2017 | 13:38
144
הוא קצת בעייתי. אני חושבת שרוב המפעילים עולים לפחות 1000 ש"ח וסביר להניח שיותר. הבנים אצלי כבר גדולים ושנים שלא הזמנתי מפעיל.
יש הפעלות מקסימות שכוללות בישול, יצירה , קסמים, ניסויים מדעיים ומה לא. אולי שווה לשקול יומהולדת משותפת עם חברה מהכיתה וחלוקת ההוצאות .
לצפיה ב-'האופציה היחידה שלך היא למצוא'
האופציה היחידה שלך היא למצוא
04/03/2017 | 17:40
115
2 מדריכות צופים
שיפיעלו את הילדים
לצפיה ב-'כשאני רושמת "לא יקר" אני לא מתכוונת בחינם, סביב 1500-2000 '
כשאני רושמת "לא יקר" אני לא מתכוונת בחינם, סביב 1500-2000
04/03/2017 | 19:22
3
159
ש"ח .

לצפיה ב-'נשמע לי יקר '
נשמע לי יקר
05/03/2017 | 07:05
123
אבל אולי את גרה באיזור יקר.

במחיר כזה אפשר לקחת את כל הכיתה לסרט.
לצפיה ב-'גם בעיניים שלי 2000 ש"ח זה יקר'
גם בעיניים שלי 2000 ש"ח זה יקר
05/03/2017 | 07:45
133
במחיר הזה אני עשיתי יומולדת בגיל 8 לכל הכיתה דרך "אוטו-ספיד". היה חביב, לא יותר.
לצפיה ב-'יש לך בהחלט תקציב מרשים'
יש לך בהחלט תקציב מרשים
07/03/2017 | 18:57
54
אפשר לעשות עם כזה תקציב המון דברים . מצרפת לך קישור עם רעיונות :
אני הייתי מזמינה רק את הבנות מהכיתה ליום הולדת דוגמניות או משהו בסגנון שכולל איפור, תסרוקות, ביגוד וצילומים. כנראה בגלל שאני אמא רק לבנים וזה נראה לי מאוד מתוק 
כשהבנים היו צעירים יותר היה גם מקובל להוציא את החבר'ה לבאולינג, קיר טיפוס וכד'. בכמה ילדים מדובר ?
לצפיה ב-'משמעת של מתבגרת'
משמעת של מתבגרת
01/03/2017 | 21:53
82
519

היי, יש לי 3 ילדים מתבגרים.
מדיי פעם ביתי המתבגרת, שבד"כ היא ילדה טובה, אבל לעיתים יש לה קריז וחציית גבולות...לא פעם החטיפה כאפות לאחיה הקטן..עשתה מעשה קונדס עם חברות ברכב של השכנים ועוד.

כשקורה מקרה כזה, לרוב בנוהל אנחנו שולחים לחדר ונותנים פסק זמן של כמה דקות להרגע...
המשך>>

היי, יש לי 3 ילדים מתבגרים.
מדיי פעם ביתי המתבגרת, שבד"כ היא ילדה טובה, אבל לעיתים יש לה קריז וחציית גבולות...לא פעם החטיפה כאפות לאחיה הקטן..עשתה מעשה קונדס עם חברות ברכב של השכנים ועוד.

כשקורה מקרה כזה, לרוב בנוהל אנחנו שולחים לחדר ונותנים פסק זמן של כמה דקות להרגע ולהיות שקולים (כולל לנו)
לאחר מכן קוראים לה לשיחה.  בשיחה מסבירים מה היא עשתה ואת חומרת הדברים.   בודקים שמבינה את חומרת הדברים, ונותנים לה להסביר את עצמה.  לאחר מכן להציע אלטרנטיבות לפתרון.
לאחר מכן היא נדרשת להציע פיצוי לאחיה או ללנזק שגרמה.
לאחר כרבע שעת שיחה, בודקים שהדברים ברורים, מחבקים אותה ומראים לה אהבה.
ובסוף מובהר שלאלימות או מעשי קונדס יש מחיר, והיא מקבלת עונש.
בד"כ אנחנו שולחים אותה לשבת שעה בחדר עבודה או חדר אחר שאין בו דברים (גם לא מחשב). 
לרוב היא בוכה ואנחנו נותנים לה כמה דקות להרגע ולהתארגן ואז היא נשלחת.

לאחרונה היא פנתה אלינו ואמרה שהעונש הזה קשה לה ואם אפשר להבא לבטל אותו או להמיר אותו במשהו אחר.
מצד שני חשבנו על כך, ולדעתנו עצם היותו קשה מעיד שהוא משיג את מטרתו...מה גם שלא ברור מה קשה בלהיות שעה בחדר  ולחשוב על מה שעשתה ואולי זאת הצגה.  היא ביקשה שלא לקבל אותו ליד אנשים זרים ואת זה כיבדנו.
מה דעתכם?

לצפיה ב-'איזו שבת יפה !'
איזו שבת יפה !
04/03/2017 | 13:41
3
72
לא חם מידי, לא קר מידי . מה אתם עושים ?
אני פתחתי את הבוקר בנסיעה להוד השרון למישהי שמחזיקה אצלה כלבים של תנו לחיות לחיות ומנסה למצוא להם בתים מאמצים .אנחנו שוקלים לקחת כלב נוסף. היה נחמד ונעים. כל הכבוד לחבר'ה האלה שלוקחים כלבים הביתה בהתנדבות עד שימצא להם בית קבוע.

כשחזרתי הביתה בדיוק נכנסו זוג שכנים לשתות איתנו קפה. לא מזמן הלכו ואני אנסה עכשיו לשכנע את הבעל לצאת איתי לסיבוב הליכה בפארק.
אח"כ - ארוחת צהריים מאוחרת עם הילדים.
בערב מוזמנים לחגיגת יום הולדת של חבר שלנו.
לצפיה ב-'שבת שלום לכולם '
שבת שלום לכולם
04/03/2017 | 16:13
2
68
בגדול התעצלנו השבת, למרות שבאמת היה יפה. אני הייתי עם העיתונים, הצעיר ובן הזוג ניסו להתקדם עוד כמה שלבים באקס בוקס, והבכור בילה את הבוקר אצל ההורים שלי.
ארוחת צהריים אכלנו כרגיל אצלנו עם ההורים שלי, ואחר כך מנוחת צהריים קצרה.
עכשיו הבנים הלכו קצת לבקר את חמותי ואני מתחילה במטלות הקבועות של שבת אחה"צ (כביסות, קצת ניקיונות, החלפת מצעים... כיף חיים מהסוג הזה )
בשבת הבאה אני נשבעת שיוצאים מהבית!
לצפיה ב-'גם פה העצלנות בשיאה'
גם פה העצלנות בשיאה
04/03/2017 | 17:38
1
100
אני רבצתי חצי יום מול הטיוי
כל השאר עשו מה שעשו

מי שעוקבת אחרי Blacklist
התחילה השבוע סדרת ספין
שעוקבת אחרי חייו של טום
נראית מבטיחה
כמובן גם הומלנד ו24 מומלצות
לצפיה ב-'ראיתי שמתחיל. מקליטה לבן הזוג, אני מוותרת מראש. אבדתי סבלנות'
ראיתי שמתחיל. מקליטה לבן הזוג, אני מוותרת מראש. אבדתי סבלנות
04/03/2017 | 17:45
80
לסדרה הזו...
העונה החדשה של הומלנד אכן מצוינת. אתמול בערב עשינו בינג' והשלמנו את כל הפרקים שעוד לא צפינו בהם.
לצפיה ב-'מורה יושבת שבעה'
מורה יושבת שבעה
28/02/2017 | 11:10
2
274
בוקר טוב, המורה מתאבלת ולא מגיעה לכיתה במשך השבוע.
אני הסברתי לבתי מדוע המורה לא מגיעה אך לא כל הילדים מודעים לכך, האם יש צורך להגיע לניחום? השבעה בעיר מרוחקת מאיתנו כמעט שעה נסיעה. 

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא
לצפיה ב-'באיזה קשר אתם?'
באיזה קשר אתם?
28/02/2017 | 11:31
1
198
אם אתם רק בקשר של מורה,
באופן אישי הייתי שולחת מסרון של ניחומים.
לגבי התלמידים, תפקיד ההנהלה/היועצת לארגן מכתב תנחומים מהכיתה,
שאחת מהצוות יעביר כשיסע לנחם.
ואולי משלחת נציגות, תלוי כמובן בגיל התלמידים.
לצפיה ב-'הגעה של ילדי יסודי לשבעה '
הגעה של ילדי יסודי לשבעה
02/03/2017 | 21:37
164
בסיטואציה כזו, בעיקר במרחק כ"כ גדול, ממש לא נראית לי הכרחית.
כן מתחברת למה שכתבו לך שהועד יכול לארגן מכתב ניחומים בשם הכיתה כולל התלמידים והוריהם ושנציגות כל שהיא (הורה מהוועד) יגיע לשבעה בשם כולם.
לצפיה ב-'סקר קצר '
סקר קצר
01/03/2017 | 11:07
10
483
איך אתן מגיבות כשהטלפון מצלצל  והשיחה המזוהה מראה שזה מבית הספר של הילד ?
מה הדבר הראשון שעובר לכן בראש ?
האם גם אתן כמוני ישר חושבות שקרה משהו  רע ? ואז אני עונה  ישר ב ״ מה קרה ״ ? היסטרי ....
אולי זה קשור לזה שבכיתה שלו יש אלימות ...
לצפיה ב-'ברור שאת לא לבד, כי תכלס אין שום סיבה לקבל טלפון מבית הספר'
ברור שאת לא לבד, כי תכלס אין שום סיבה לקבל טלפון מבית הספר
01/03/2017 | 11:49
248
במהלך היום אם לא קרה משהו.. בד"כ כשמתקשרים אלי מבית הספר זה כי אחד הבנים לא מרגיש טוב ומבקש שאבוא לקחת אותו הביתה. מעולם עוד לא קבלתי טלפון מבית הספר בגלל שרוצים לעדכן אותי במשהו טוב שקרה
לצפיה ב-'אני תמיד מתחילה כל שיחה להורה ב"הכל בסדר!"'
אני תמיד מתחילה כל שיחה להורה ב"הכל בסדר!"
01/03/2017 | 11:53
2
241
כי יודעת כמה שזה מבהיל לקבל שיחה פתאום באמצע היום מהגננת/מורה.
לצפיה ב-'כן.. גם אני קבלתי בזמנו שיחת "הכול בסדר" מהגננת שהמשיכה ב..'
כן.. גם אני קבלתי בזמנו שיחת "הכול בסדר" מהגננת שהמשיכה ב..
01/03/2017 | 11:56
1
274
"היום זרובבל נפל מהמיטה" - הוא ישן במיטה העליונה של מיטת קומותיים! בקיצור, נפל על הראש וכמובן שטסנו איתו מייד למיון לוודא שאין חבלת ראש או זעזוע מוח
בסופו של עניין באמת הכול היה בסדר, וחוץ מבלוטה אימתנית שקישטה לו את המצח במשך יותר משבוע, לא קרה לו כלום. אבל אני בחיים לא אשכח את השיחה שנפתחה ב"הכווווווול בסדר"
לצפיה ב-'יש לך מזל'
יש לך מזל
02/03/2017 | 08:57
146
אני נשאלתי למחרת בבוקר מה שלום הילד ואיך הוא היה בבית, ורק אז התברר שהיתה הוראה מהאחות לשים לב אם הוא רדום בגלל חשש לזעזוע מוח.
לצפיה ב-'כבר לא. כשהיו יותר קטנות - כן'
כבר לא. כשהיו יותר קטנות - כן
01/03/2017 | 12:04
206
ולזכות המורות, הן תמיד מתחילות כל שיחה ב״הכל בסדר״.
לצפיה ב-'אני מקבלת כל הזמן טלפונים מבית הספר'
אני מקבלת כל הזמן טלפונים מבית הספר
01/03/2017 | 14:42
231
כי אני מאד מעורבת 
בכל מיני מהלכים
שהמורות מתקשרות הן מתקשרות מהסלולרי
וכן אז אני נלחצת ועונה בחשש
לצפיה ב-'נלחצת אבל עונה בנימוס'
נלחצת אבל עונה בנימוס
01/03/2017 | 23:15
161
אצלנו בכיתה יש הרבה אירועים לאו דווקא אלימים.
נכון שהיא גדולה ויכולה להתמודד, עדיין נלחצת.
לצפיה ב-'ברור!'
ברור!
02/03/2017 | 08:54
139
אבל לאחרונה אם יש טלפון מהמחנכת של הגדול, זה בדרך כלל הוא... כי שכח משהו ורוצה שאקפיץ לו או משהו בסגנון...
גם אצלנו מקפידים להתחיל ב'הכל בסדר'.
לצפיה ב-'ברור ש ״ מה קרה״'
ברור ש ״ מה קרה״
02/03/2017 | 10:55
148
חשבתי שזה הנוהל אצל כולם.....
לצפיה ב-'ברור !'
ברור !
02/03/2017 | 21:35
114
וכמונו כל האימהות כמעט לכן כל מזכירות בית הספר בהן נתקלתי אי פעם תמיד מתחילות את השיחה ב: "הכל בסדר, לא להיבהל אני מתקשרת רק בגלל...." וכו'.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U
פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
חלי שניר - פסיכולוגית קלינית ורפואית
חלי שניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה