לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1733717,337 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'תכף החופשה מסתיימת'
תכף החופשה מסתיימת
24/08/2017 | 12:25
21
464
הספקתן לבלות עם הילדים?..
ממה הם הכי נהנו?..
חששות, תקוות, ציפיות ובכלל כל מה שבא לכן לשתף לקראת השנה הקרובה
לצפיה ב-'היה טוב'
היה טוב
24/08/2017 | 14:02
3
219
בילינו כן. היינו שבוע באילת ובשבוע חופש הנוסף שלי עשינו יום תל אביב ויום בחיפה.
מעבר לכך היינו בים, בריכה, הלכנו לכל מיני אטרקציות ומשכנו אחהצ עד מאוחר שזה חריג בשבילם. הם נפגשו עם חברים ובחלק מהמקרים הלכנו לכל מיני מקומות באיזור.

כמובן שנהנו מאילת הכי הרבה
הם בטח התבאסו שלא הספיקו לנסוע לצפון למשפחה
אני מחכה שנחזור לשגרה כי החופש שלי הסתיים וההתארגנות הזאת למצוא סידור כל יום קצת מתיש.
החשש שלי שהבת שלוש תעשה סרטים בהסתגלות לגן, סביר להניח שהיא לא תפתיע. מעכשיו אני חושבת על מיני שוחד שישכנעו אותה להישאר בלי לבכות, כי היא יכולה לסחוב בכי שעתיים שלוש בלי להתייאש.
הבנים יפגיזו. אנחנו כבר יודעם מי המורות. האמצעי קיבל מורה מצויינת, הגדול קיבל מורה פחות, אבל הם מחכים לזה. מקווה שמעבר למפגש החברתי הם ימצאו את מקומם בצורה טובה ומבטיחה.
זיייהו....
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
24/08/2017 | 14:06
2
152
נהנתי לקרוא

לגבי הקטנה- בהצלחה לך עם זה
איך אני שמחה שכולם אצלי בבית הספר
זוכרת ולא לטובה את הראשון בספטמבר בגנים
לצפיה ב-'דווקא הבנים של היו כאלה מדהימים ביום הראשון בגן'
דווקא הבנים של היו כאלה מדהימים ביום הראשון בגן
24/08/2017 | 14:12
1
168
אמרו לי שלום יפה והסכימו לבחור מתנה שאני אביא להם. זרמו עם זה בצורה מדהימה. דמעה לא הזילו. מהממים..
לצפיה ב-'איזה יופי !'
איזה יופי !
25/08/2017 | 12:49
68
והלוואי שימשיך לכם ככה. אני עוד לא התאוששתי מהבכי הגדול של הימים הראשונים של הבכור בגן (היום בן 19) , הוא בכה בגן ואני בכיתי בחוץ.... 
לצפיה ב-'משתפת גם '
משתפת גם
24/08/2017 | 14:12
183
החופש אחלה!!
כמעט ולא נפגשו עם חברים
היינו קצת בחול
סרטים, ג'אמפים (דגמנו 3 סניפים) טיול אחד בשטח
(מטאורים), תערוכות מקסימות במרכז, הרבה קניונים והרבה מסעדות.

הגדול עולה לחטיבה, התקבל לכיתה מצוינת
( אל תכנסו בי אבל לא חשבתי שיעבור את המבחנים.)
האמצעי קיבל מורה מצוינת.
אצל הקטן דממת אלחוט אין לי מושג בינתיים מי תהיה המחנכת.

וזהו..פחות או יותר
גם ככה ספטמבר חודש מעצבן עם הרבה זמן בית.

אהה ומבחינה כלכלית - כן ..מחפשים אותי מהבנק
לצפיה ב-'תכלס התחלנו לפני שבועיים '
תכלס התחלנו לפני שבועיים
24/08/2017 | 14:59
191
עד אז היו בקייטנות והתלוננו.
אחר כך היינו שבוע בגארדה איטליה (גם שם התלוננו) אבל בגדול היה כיף.
ונשאר עוד שבוע שאני צריכה לתזז פתרונות כי לאמא ואבא אין חופש
תכלס אני אוהבת להיות איתם בבית , אנחנו משפחה של פדלאות.
יש למישהו רעיונות לשאר החופש? אמא עם 4 קטנים שחייבת מזגן?
הקטנציק די סבל באיטליה אז מעדיפה משהו שיהיה כיף גם לו
לצפיה ב-'היה חודש וחודש '
היה חודש וחודש
24/08/2017 | 15:09
179
יולי היה חודש קשה. לא בגלל הילדים, בגלל העבודה.
אף אחד מהם לא היה בקייטנות, אבל הבכור היה עסוק רוב הזמן במכינה לכיתה המדעית (התקבל), באימונים ובתחרויות שחייה, והקטן העסיק את עצמו נהדר גם בלי מסכים, כך שלהם חודש יולי עבר בסדר פחות או יותר. לי הוא הרגיש כמו מרתון אינסופי בלי שום עצירות למנוחה, אבל גם הוא נגמר.
אוגוסט - כפי שאתם כבר יודעים - עבר ברובו בחו"ל. ועכשיו כולנו (כלומר, אני והבנים הבעל חזר כמובן לעבודה כבר יום למחרת הנחיתה...) בעיקר עסוקים בלנסות לנוח עוד טיפ-טיפה לפני שחוזרים לשגרת לימודים ועבודה, ובהתארגנויות אחרונות לקראת החזרה לשגרה. נשארו עוד כמה דברים קטנים לסמן עליהם וי לפני שמתחילים.
הבכור לחוץ מאוד מתחילת שנה"ל, הצעיר שמח מאוד לחזור לבי"ס.  
אנחנו כבר יודעים מי המחנכת של הצעיר וזה קצת מלחיץ אותי לאור קשייו הרגשיים. לא תהיה לי ברירה אלא לבקש שיחה איתה בתחילת השנה, כדי להציג לה קצת רקע, אבל אני מקווה שיהיה בסדר. הוא גם היחיד מהכיתה שלו שהתקבל ליום שליפה וגם זה לא הכי חיובי בעולם, ולמרות זאת אני מקווה שהחוויה תהיה חיובית עבורו ושהוא ייהנה כמו הבכור.
לצפיה ב-'אצלנו נראה לי שהקטנה'
אצלנו נראה לי שהקטנה
24/08/2017 | 15:23
1
198
והאמצעית הכי נהנו מלונה פארק תל אביב, הגדולה מלשחק ולצייר בסלולרי, מקייטנה טכנולוגית אחת, ומלהתבטל ולקטר... אני הכי נהניתי (פרט נקודתית מספינת הפיראטים בלונה פארק שהיא הדבר הכי כיפי בעולם) מההדרכה במוזיאון טיקוטין שהייתה ממש מוצלחת. גם אצלנו החופש הוא השבועיים האחרונים של אוגוסט, והוא עוד לא הסתיים אבל קצת נגמר לנו הכוח (וכולם קצת מפורקים אחרי הביקור בים ביום ראשון, כל אחד מסיבותיו הוא).

לגבי שנה הבאה, מקווה שיהיה בסדר - הגדולה עולה לחטיבה תובענית ולא ברור אם העברית שלה ברמה מספיק טובה להתמודד עם הלימודים שם. אצל הקטנה בשכבה יש בעיות חברתיות, ונקווה שיסתדר. אצל הקטנה שעולה לטרום חובה כמה ילדים עזבו וכמה מצטרפים - נקווה שיהיה מוצלח.
לצפיה ב-'(אצל הקטנה בשכבה = אצל האמצעית בשכבה)'
(אצל הקטנה בשכבה = אצל האמצעית בשכבה)
24/08/2017 | 17:39
21
לצפיה ב-'אצלנו היה אחלה, חוץ מהשבוע האחרון שכבר מיצינו לגמרי.'
אצלנו היה אחלה, חוץ מהשבוע האחרון שכבר מיצינו לגמרי.
25/08/2017 | 03:15
147
הילדים שלי צנועים ברוך ה', ואין להם עיניים גדולות.
טיילנו, קצת בצפון וקצת במרכז. קצת ים, קצת בריכה, קצת עיסוקים בבית ובחוץ.
הקטן החמוד (2.5) התחיל כבר ביום רביעי האחרון את המעון והולך בעליזות רבה.
האחרות מתחילות ברביעי הקרוב. הקטנה (4.5) בגן, השניה (6.5) עולה לכתה א' וההתרגשות רבה מאוד. הגדולה עולה לז'.
אנחנו מוכנים לחלוטין. ילקוטים ארוזים, ספרים עטופים, תלבושת מוכנה בארון...
תלמידת כתה א' החדשה נרגשת מאוד, קצת פוחדת, קצת נדודי שינה. לא משהו שאי אפשר להתמודד איתו. מדברים הרבה על הנושא, פותחים חששות, מציעים פתרונות וה' יעזור.
לצפיה ב-'החופשה מסתיימת, ולא הספקנו לעשות'
החופשה מסתיימת, ולא הספקנו לעשות
25/08/2017 | 08:26
10
243
הרבה ממה שתכננו. הזמן נזל בין האצבעות, וכבר רואים את הסוף.
רק ילדה אחת נשארה בבית, כל האחרים כבר גדולים.
ביולי היא היתה בקיטנת תאטרון שהיא מאוד אהבה. למדו הרבה על הופעה בפני קהל, טכניקות משחק, פיתוח קול, ועוד ועוד. בסוף הקיטנה הציגו בפני ההורים את ההצגה "עליסה בארץ הפלאות". היא קיבלה את התפקיד שהיא רצתה, ועדיין זורחת בכל פעם שהנושא עולה.
אח"כ טסנו רק אני והיא לבקר חברות ולטייל בארה"ב. היה מאוד מוצלח.
הספקנו גם לחגוג את יום הולדתם של שניים מהילדים בסוף שבוע משפחתי בעכו.
מכל עבודות היצירה שתכננו לקיץ, הספקנו רק לגזור, למרוט, ולקשט זוג מכנסי ג'ינס שלה מהחורף. הם עשו ברוגז עם הנעליים, והיא רצתה להפוך אותם למכנסי קיץ.
הליכה לטריק ארט מתוכננת לשבוע הקרוב (תודה, ליגה) כאקורד סיום לחופשה.
יש לנו תוכניות נוספות, אבל שיכבת כיתות ו' מנהלת את טכס קבלת ילדי כיתה א' החדשים, ואנחנו תלויים בלוח הזמנים של החזרות. 
משנה הבאה אין לנו הרבה ציפיות. ממשיכים עם אותה מחנכת מוכרת, וצפוי שבתור השיכבה הבוגרת, לא ילמדו השנה יותר מידי.
לצפיה ב-'אהה '
אהה
25/08/2017 | 09:02
9
157
איך היה בעכו?
ואיזה יופי התיאור של הקיטנה
לא מובן מאליו שנהנתה כל כך
מקווה שתהנה בטריקארט
לצפיה ב-'ממליצה בחום על הקיטנה.'
ממליצה בחום על הקיטנה.
25/08/2017 | 09:13
8
158
נסו בקיץ הבא. די ברור שגם הקטנה שלי תהיה שם.
עכו יפה ומעניינת, אבל מבחינתי גולת הכותרת- הגיבוש המשפחתי.
מצאתי דירה גדולה לכולנו (עכותיקה, ממליצה), כל זוג קיבל חדר והבודדים ישנו בסלון. על הגג יש מנגל, וחוץ מארוחת יום הולדת אחת, הכנו כולנו ארוחות על האש. כולם הכינו את האוכל יחד, ישבו ודיברו. הארוחות היו נינוחות ושמחות. הטיולים המשותפים היו רגועים ותרמו לקשרים הנוצרים גם בין בנות הזוג. 
בטוחה שנהנה בטריקארט. נראה מקור בלתי נדלה לתמונות מוצלחות לאינסטוש ולסנפצ'אט
לצפיה ב-'אם את הולכת לטריקארט'
אם את הולכת לטריקארט
25/08/2017 | 11:25
4
154
תקני כרטיסים מוזלים- זה ממש לא שווה את המחיר המלא. ותתקשרי לברר שפתרו את בעיות המיזוג לפני שאת מגיעה.
לצפיה ב-'היא קבלה אותם מתנה'
היא קבלה אותם מתנה
25/08/2017 | 11:51
3
132
ומה הבעיה עם המזגן?..
שאנחנו ביקרנו היה תקין..
בשנה שעברה בקרנו באותה תערוכה בתל אביב
והיא היתה גדולה יותר
ובכל זאת שבקשתי מכל אחד לבחור מקום שהוא רוצה לבקר בו בחופש
האמצעי בחר ללכת שוב
דווקא נהנו מאד והצטלמו המון.

לא נהנתם?..

אגב הייתם בג'אמפ החדש?
לצפיה ב-'היינו'
היינו
26/08/2017 | 10:43
2
95
נחמד, לא גדול, די מאורגן, בטח ילדים ספורטיבים ייהנו יותר מהפדלאה שלי. 
כשהיינו בטריקארט המיזוג לא עבד והיה מחניק. יצאנו תוך 40 דקות. נחמד ככל שיהיה, שום 40 דקות ללא מזגן באוגוסט שווה מעל 100 ש"ח. 
לצפיה ב-'ברור, חם ולח '
ברור, חם ולח
26/08/2017 | 10:45
1
94
אם הילדה לא מיצתה
תפני לשפע הפקות
ותגידי להם שבקרתם ולא היה מזגן
ולדעתי יתנו לך 2 כרטיסים נוספים

פתחו גם i jump בוואן
אבל לא יפה וגדול כמו במרכז
אני התבאסתי
לצפיה ב-'לא חוזרת לשם'
לא חוזרת לשם
26/08/2017 | 16:47
78
גם אם ישלמו לי. אני עדין בשוק מהמראה של אבא קונה כרטיסים במחיר מלא בקופה כשבפנים אין מזגן. אם הם מכרו ככה כרטיסים, למה להם לתת לי פיצוי?
מכיוון שלא היינו באייגאמפ אחר, בשבילנו זה היה בסדר ולא התאכזבנו.
לצפיה ב-'לא נראה לי שירצו קיטנת תיאטרון פה'
לא נראה לי שירצו קיטנת תיאטרון פה
25/08/2017 | 11:52
2
139
אגב
שמעתי שיש כיתת תאטרון מצוינת באחד המקפים
שמעת עליה?...
לצפיה ב-'היא נהנית מקיטנת תאטרון כשובר שיגרה.'
היא נהנית מקיטנת תאטרון כשובר שיגרה.
25/08/2017 | 11:56
1
125
בבית הספר היא מעדיפה בהרבה כיתה מדעית, ונדמה לי שיש כזאת גם אצלנו.
לצפיה ב-'אחלה שבירת שגרה '
אחלה שבירת שגרה
25/08/2017 | 11:59
29
לצפיה ב-'מה בסירים, במחבת או על המנגל '
מה בסירים, במחבת או על המנגל
25/08/2017 | 09:00
2
76
בצהרים מתכננת חביתות!
בבגט עם מלא תוספות וסלט טרי
בערב מתארחים- לא מכינה כלום
למחר- כבדים עם מלא בצל ופירה
לקטנים תפוחי אדמה ופרגיות בתנור
ואיזה סלט, יש מלא ירקות טריים
לצפיה ב-'עושים על האש '
עושים על האש
25/08/2017 | 12:46
101
יהיו שיפודים וקבבים .
קניתי חומוס, אכין טחינה וסלט גדול ואולי גם צ'יפס בסיר ללא שמן שלנו (מבשל עם כף שמן ואויר חם) לצעיר ולאבא שלי. הבכור סוגר שבת . אולי יצטרפו אחד הגדולים והכלה.
לקינוח בראוניז שוקולד לצעיר ופירות למבוגרים.
מחר שאריות בלבד + סלט.

לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
26/08/2017 | 09:16
73
הכנתי מנה ראשונה ממש יפה ומוצלחת
אפיתי טורטיות בתבנית שקעים ומילאתי במוקפץ (ללא אטריות) וזה יצא מושלם ויפה.
יחד עם שניצלים ופירה, סלט חסה סלט ביצים שהילדודס אוהבים.
להיום סיר עופות עם פטריות ואורז
לצפיה ב-'הצעיר בפולין עם בית הספר'
הצעיר בפולין עם בית הספר
22/08/2017 | 20:52
12
238
כבר שבוע. חוזר מחר סוף סוף.
השבוע הזה היה מאוד מטלטל. תמונות ודיווחים שקיבלנו ממנו ומצוות המורים המלווים, אינפורמציה שהוצאנו מאתר יד ושם ומאתרים אחרים ושלחנו לשם באשר למשפחות של הורי הבעל, שני ההורים שלו היו ניצולי שואה.
הרבה התרגשות ודמעות בעיקר פה שלנו (הבעל ואני וחלק מהילדים, אחותו של הבעל ומשפחתה)
לא הבנתי את חשיבות המסע הזה עד שנסע.
לצפיה ב-'ספרי מה הוא אמר ואיך התרשם כשיחזור. מעניין לשמוע את הצד שלו.'
ספרי מה הוא אמר ואיך התרשם כשיחזור. מעניין לשמוע את הצד שלו.
22/08/2017 | 22:59
2
32
לצפיה ב-'נחת הבוקר בשש'
נחת הבוקר בשש
23/08/2017 | 08:58
1
167
מרוצה אבל עייף ומצונן מאוד. אמר שהיה מדהים והלך לישון 
הספיק להרגיע אותי שלמרות שהיה לא קל ולא פשוט הוא בסדר והתמודד עם המראות והמידע אליהם נחשף.
הגרסה המלאה בערב.
העיקר שהוא בבית .
לצפיה ב-''
23/08/2017 | 10:43
5
לצפיה ב-'הוא הראשון אצלך שנוסע?'
הוא הראשון אצלך שנוסע?
23/08/2017 | 09:56
2
118
אתם לא הייתם?
לצפיה ב-'הבכור לא נסע'
הבכור לא נסע
23/08/2017 | 10:23
1
161
בתקופת התיכון של הבעל ושלי הנסיעות האלה לא היו קיימות.
היינו במחנה ריכוז אחד (דכאו בגרמניה) . לא היינו בפולין ולא באושוויץ.
לצפיה ב-'אז בעצם הוא היחיד שבאמת חווה חוויה עוצמתית'
אז בעצם הוא היחיד שבאמת חווה חוויה עוצמתית
23/08/2017 | 10:26
126
מתארת שהוא לא ישכח אותה לעולם
במיוחד בגלל ברקע
ומה שאתם הוספתם לו
לצפיה ב-'מרגש'
מרגש
23/08/2017 | 10:24
9
לצפיה ב-'גם ליורש שלי זו היתה חוויה מיוחדת'
גם ליורש שלי זו היתה חוויה מיוחדת
23/08/2017 | 10:41
2
180
בפרט שהוא הצליח למצוא את המצבה של סבא שלי בבית הקברות בורשה - זו הפעם הראשונה שראינו את המצבה, כולל אמא שלי (הוא נפטר כשהיא היתה תינוקת), בזכות המערכת הממוחשבת לאיתור קברים שקמה שם לאחרונה. הופתענו לגלות שהוא נפטר שנתיים מאוחר ממה שחשבנו... הוא צילם גם את הכתובת בה גרו (וכך למדנו שהבית כבר לא קייםׂ). היכולת הטכנית שלי לשבת בישראל ולשלוח לו פרטים און-ליין היתה מדהימה, כמו גם לקבל את התמונות עשר דקות אחר כך, ומה שזה עשה לשייכות שלו למשפחה המורחבת שום דבר אחר לא יכול. 
לצפיה ב-'וואו. מדהים.'
וואו. מדהים.
23/08/2017 | 10:47
19
לצפיה ב-'וואו !'
וואו !
23/08/2017 | 14:35
109
מרגש ביותר
לצפיה ב-'גם אצלנו זו הייתה חוויה מאוד משמעותית'
גם אצלנו זו הייתה חוויה מאוד משמעותית
23/08/2017 | 22:53
114
גם עבורנו, גם עבור הבת (שרק בעקבות ההכנות לנסיעה והנסיעה החלה לשאול שאלות ובאמת להתעניין) וגם עבור המשפחה המורחבת כאשר גילינו כל מני תגליות מאוד מאוד מפתיעות שנבעו מחיפושים באינטרנט וניירות ומכתבים ישנים שהיו אצל אמא שלי, שעד אז לא עשינו ולא חשבנו אפילו לעשות.

ואני מאוד מתחברת למה שכתבת שלא הבנת את חשיבות המסע הזה עד שנסע... כי אנחנו עברנו בדיוק את אותו התהליך...
לצפיה ב-'מה שחבל רק זה'
מה שחבל רק זה
25/08/2017 | 09:06
112
שהוא חזר נורא מצונן ועם כאב גרון , אתמול בערב ראיתי נקודות מוגלה בגרון שלו ועכשיו אנחנו בדרך לרופא המשפחה.
לצפיה ב-'כיתה א׳ השיבוץ לא כמו שרצינו..'
כיתה א׳ השיבוץ לא כמו שרצינו..
24/08/2017 | 13:37
5
294
הבת שלי עולה לא׳. היא ילדה די קטנה פיזית ועדינה, ומבחינה חברתית לא היה לה כזה מדהים בגן. כמעט ולא הוזמנה לחברות.
בית הספר משלב שתי שכונות שונות ויש שתי כיתות א, משני גנים.
יש 14 בנות בכל כיתה - בכיתה של הבת שלי יש 4 בנות מהשכונה, ובכיתה השניה יש 10 בנות מהשכונה.
מכל החברות הבודדות שנפגשה איתן יש אחת בכיתה שלה, האחרות שמהשכונה שלנו לא חברות שלה. וכל השאר מהשכונה השניה. מהנסיון שלי עם הגדולים השכונות לא ״מתערבבות״ כי להורים הרבה יותר נוח חבר במרחק הליכה מאשר להתחיל לנסוע. כנל גם לי, לא בא לי להעמיס ערימת ילדים לרכב ולנסוע לחבר ולחפש חניה, ולהוציא מהרכב וכו, הרבה יותר נוח חבר ברחוב המקביל. ואז בכיתה ב׳-ג׳ הם כבר הולכים לבד ובכלל כבר לא נפגשים מחוץ לשכונה.
הלכתי לדבר עם היועצת, לא אהבה את הטיעונים שלי על השכונות. היא חושבת שאם הילדה לא כל כך הסתדרה עם הבנות של הגן אז עדיף לה להיות עם בנות אחרות. אני חושבת שהבנות מהשכונה השניה לא יבואו או יזמינו, וכך גם המעט שהיא כן הסתדרה איתן כבר לא יהיו לה. יצאתי בוכה איזה פאדיחות.
אז מה , לזרום ולקוות לטוב?
לצפיה ב-'אני רק יכולה לנחם אותך קצת לגבי הפאדיחות - '
אני רק יכולה לנחם אותך קצת לגבי הפאדיחות -
24/08/2017 | 13:59
222
לא נראה לי שאי פעם עברתי פגישה כלשהי בבית הספר בלי לבכות. לפעמים אני מזהירה מראש שאני הולכת לבכות אז שלא יתרגשו... פחות או יותר כל דבר שאומרים על הבנות שלי - טוב, רע, וואטאבר (אבל במיוחד אם רומזים שמשהו העציב אחת מהן) - גורם לי לבכות . כך שאל תדאגי, סביר שהם רגילים לאמהות בוכות.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
24/08/2017 | 14:19
1
182
קודם כל יכול להיות שיש אמא בכיתה השניה במצבך
ואז תוכלו לבקש להתחלף

דבר שני זה לא נראה לי כזה נורא
פשוט תצטרכי להיות מאד חברותית
להזמין אליך ולקחת אותה
גם אם זה כרוך במאמץ

אגב
מה התחושות של הילדה?
לצפיה ב-'אני לא מאד חברותית'
אני לא מאד חברותית
24/08/2017 | 14:50
194
מניחה שזה תורשתי.. לא ידעתי אף פעם איך להתחבב על אמהות אחרות. והאמהות שהכרתי כבר נמצאות בכיתה השניה..
אולי האמהות הפעם יהיו יותר גמישות אבל אני בספק. כשהגדולים שלי היו בא׳, חגגתי להם יומולדת (כל אחד בנפרד עם חבר מהכיתה) הילדים מהשכונה השניה לא טרחו אפילו להגיע. וזה יומולדת! אז אין לי הרבה ציפיות פה
לגבי הלהתחלף - יש מקום בכיתה השניה ככה שלא נראה לי שיש צורך להתחלף עם מישהו. הם פשוט החליטו שזה בסדר ככה , ונראה מה קורה. האמת שרק אחרי שבכיתי שם הם אמרו לי שאם הילדה לא תסתדר יעבירו. אז אולי עדיף שבכיתי קצת.
אפילו ילדה אחת שהיא מכירה מהגן השני - גם היא בכיתה השניה. ממש מבאס.
הילדה התבאסה קצת שראתה , אחר כך אמרתי לה תראי את עם x ו y ועם המורה שרצית. אז היא נרגעה. אבל היא מן ילדה זורמת כזאת, שהכל בסדר בגן, אבל תכלס אף אחת לא מזמינה אותה ואז היא מתבאסת
לצפיה ב-'לזרום ולקוות לטוב '
לזרום ולקוות לטוב
24/08/2017 | 15:19
141
מבינה אותך. כלכך חשוב לנו לקוות שהם יצליחו, וזו התחלה מתסכלת.

אני מבינה את הנימוק שלך לגבי זה שילדים לא מתחברים עם ילדים משכונה אחרת.
אבל אולי באמת משנה מקום משנה מזל. אולי בלי התווית של ״זו שאין לה חברות״, הילדה כן תמצא חברות חדשות. גם מבחינת ההרגשה שלה - זו התחלה חדשה. 

יעזור אם תחליטו שאתם כן עושים מאמץ ומסיעים. בכל פעם שיהיה בדל של אפשרות להיפגש עם מישהו - תסיעו את הילדה. אל תגידו לה שזה מתיש.
ואחרי שכבר מתחברים - אז הולכים לבית של החברה מיד אחרי בית הספר. ואז צריך להסיע רק בדרך חזרה.
לצפיה ב-'גם אני בעד לזרום ולקוות לטוב'
גם אני בעד לזרום ולקוות לטוב
24/08/2017 | 23:41
114
ולתת לזה צ'אנס. אולי תופתעו לטובה.
אם בדצמבר תסיקי שהמצב לא טוב תלכי להפוך שולחנות ולהזכיר להם שהבטיחו שאם תנסו ולא ילך יבואו לקראתכם. אבל שווה קודם לנסות כולל נסעות וכו'. דוקא זה שמדובר בבנות אחרות זה פתח לתקוה.
ובענין הבכי- ממש בקטנה. כולנו בכינו אצל המחנכת , המנהלת ואצל מי לא
לצפיה ב-'תעסוקה לילדים בחתונה'
תעסוקה לילדים בחתונה
22/08/2017 | 09:49
22
320
לרזאי יש בעיה לעלות הודעות
אז אני מעלה בשמה

הבכור מתחתן בקרוב, ואנחנו מחפשים רעיונות לתעסוקה לילדים המגיעים לארוע.
היינו בחתונה לא מזמן, בה הכינו שולחן מיוחד ליצירה לילדים עם דפי צביעה (הרבה תמונות של חתן וכלה) וצבעים. מיד בהתחלה ניגשו לשולחן כמה קטנטנים וציירו פס צבע או שניים על רוב הדפים. ילדות שניגשו לשולחן מאוחר יותר, לא רצו לצבוע את הדפים המקושקשים. בנים לא ניגשו אל השולחן בכלל, וילדים קטנים לא הסכימו לשבת לידו בלי אחד ההורים.
הרגשנו שהמטרה- ילדים עסוקים בזמן שההורים יכולים להנות מהמפגש עם חברים וקרובי משפחה, לא הושגה.
חשבנו לתת לכל ילד ערכת תעסוקה אישית, כך שיוכל להיות עסוק בקירבת ההורים ובלי הפרעות מצד ילדים אחרים.
חיפושים אינטרנטיים נרחבים העלו שוב ושוב את אותם רעיונות של דפי צביעה וצבעים. מצאתי גם רעיון למצלמות חד פעמיות, אבל הן יקרות וגם לא מתאימות לילדים הצעירים יותר.
מחפשת רעיונות נוספים, וגם דעות בעניין טווח הגילאים שצריך לקחת בחשבון בהכנת הערכות
לצפיה ב-'דעתי, מנסיוני,'
דעתי, מנסיוני,
22/08/2017 | 09:58
220
לפני חודשים חיתנתי נכדה,
היו  ילדים רבים, לא דאגנו לשום פעילות הם הסתדרו בינם לבין עצמם,
כשהיו ריקודים רקדו, כשהגדולים אכלו, הם היו עם ההורים,
או מצאו חברים ונהנו מהמרחב באולם.
אם המטרה היא לשחרר את ההורים מעולם של הקטנים--
אז כדאי לקחת נערה שתכין איתם כל מיני הצגות ותעסיק אותם במשחקים--
אבל אז צריך ליעד פינה במקום לצורך זה.
לצפיה ב-'הייועונה'
הייועונה
22/08/2017 | 10:02
211
אצלנו מעוסקים בזוהרים לרחבה
בועות סבון
ובלונים
( או אורז או צורות שמישהו מכין מראש ושם בשקית ענקית)
לצפיה ב-'גם לדעתי מיותר'
גם לדעתי מיותר
22/08/2017 | 10:40
177
בחתונות שכן לקחתי את הילדים, היתה משפחה מורחבת, בני דודים, הם שיחקו יחד. מי שממש קשה לו שידאג לבייבי סיטר. גם ככה הילדים שנדבקים להורים לא יעזבו אותם גם אם תביאו מפעילה מגניבה.
לצפיה ב-'״ערכות להכנת שקיק ריח״. וואריציות על הנושא'
״ערכות להכנת שקיק ריח״. וואריציות על הנושא
22/08/2017 | 10:42
1
176
תכינו  שקיות קטנות האלה (שקונים בחנויות של חד פעמי), וחומרים למילוי.

כל מי שרוצה - מכין לעצמו שקית.

חומרים למילוי -  פרחים יבשים (גם - קונים בחבילה גדולה בחנות של חד פעמי),  סבונים קטנים.

אפשר לשים ליד זה מדבקות או טושים, וכל ילד גם יכתוב את שמו ויקשט.

אם זה ליד חג, אפשר דברים שקשורים לנושא (תפוחים קטנטנים אם זה ראש השנה, סביבונים.....).

אפשר לחשוב על ואריציות. הייתי פעם בבת מצווה שהם הכינו שקיות ממתקים שאחרכך נתרמו. כל אורח יכול היה להכין שקיות כאלה, להוסיף ברכה שהוא מקשט. (אבל זה אם סומכים על האורחים שהם לא מהסוג שילעיטו עצמם בממתקים ואז ההורים יכעסו)
לצפיה ב-'לדעתי אין צורך'
לדעתי אין צורך
22/08/2017 | 10:51
151
ילדים שמגיעים לארוע בלילה לרוב או יודעים להתנהג בו, או ממילא צמודים להורים כהוגן. ילדים בטווח הביניים - בבית עם בייביסיטר.
ממתקים לא הייתי מוסיפה כתעסוקה, ילד על סוכר ליד הורה שמנסה להנות זו בעיה.
ילדים על סף גיל ההתבגרות - הייתי שמה עין לגבי אלכוהול.
מזל טוב !
לצפיה ב-'הי'
הי
22/08/2017 | 11:04
120
לפי כמה שנים היינו בברית, בעלי השמחה הקצו אזור לילדים ושכרו מפעיל שהגיע עם פינות הפעלה מבוססות קונסולות ושולחנות משחק, כמו שמביאים לבר מצוות לחברים של בר המצווה. מבחינת הילדים זה כמובן היה סופר מגניב. יש רק לקחת בחשבון שאת הממש צעירים, עד גיל 5 בערך, זה לא מעסיק אלא אם בא איתם הורה צמוד. זה מעסיק בצורה מופלאה את בני 6 ומעלה כולל בני נוער, שזה גם משהו. ולא לשכוח שזה לא בחינם. התשלום הוא לפי מספר עמדות המשחק אני מעריכה שמדובר במינימום 2000-2500 ש"ח.
לצפיה ב-'גם לדעתי זו הגדלת ראש מיותרת'
גם לדעתי זו הגדלת ראש מיותרת
22/08/2017 | 11:19
139
אלא אם החתונה היא אירוע צהריים קליל ושקט ואז מפעילה סוגרת את הפינה ( כמו ברית למשל). אם מדובר על אירוע סטנדרטי - המון מוסיקה ורעש והמולה - פשוט חבל על הכסף. הילדים נפעמים מההמון, פוגשים ילדים אחרים, רוקדים ברחבה ועל העצבים של ההורים שלהם - נוהל רגיל.
מה שכן- הפעלת בלונים זה שוס באופן כללי לכל הגילאים.
וכמובן כל הרגילים - בועות סבון, מהבהבים וכו
לצפיה ב-'תפוז אישר לי להכנס תחת השם החדש.'
תפוז אישר לי להכנס תחת השם החדש.
22/08/2017 | 11:55
10
212
תודה לכל העונות.
אני מעבירה את כל התשובות לכלה, ונראה מה היא תבחר.
החתונה בגן מרובה מפלסים ומאוד מתאים למשחקי ילדים. הבטיחו לנו שכל האזורים יהיו מוארים, ויכול באמת להיות שהילדים יעדיפו להתרוצץ ולרקוד.
אולי באמת כדאי לתת לילדים כל מיני זוהרים ובועות סבון, ולסמוך על הרצון שלהם להשתולל ברחבת הריקודים ובכל השטח.

לצפיה ב-'זוהרים אני קונה באלוף השקל בעיר העתיקה'
זוהרים אני קונה באלוף השקל בעיר העתיקה
22/08/2017 | 12:03
2
162
יש לו מלא דברים מגניבים
לצפיה ב-'עכשיו הסתמסתי עם הכלה.'
עכשיו הסתמסתי עם הכלה.
22/08/2017 | 13:49
1
188
הם קנו זוהרים ב600 שקלים, נראה לי שזה יספיק

בועות סבון מתאימות גם לארוע ערב? לא חשוך מידי, למרות התאורה?
לצפיה ב-'בועות סבון תמיד מתאימות '
בועות סבון תמיד מתאימות
22/08/2017 | 13:53
26
לצפיה ב-'ואיך עוברים ממפלס למפלס?'
ואיך עוברים ממפלס למפלס?
22/08/2017 | 14:23
2
146
והאם זה שטח מגודר?
האמת אם אתם מיעדים ילדים לנוע חופשי--
הייתי דואגת וממנה מבגר להשגיח.

לצפיה ב-'הכל מגודר ומאובטח.'
הכל מגודר ומאובטח.
22/08/2017 | 17:24
1
145
משמש לקייטנות בחופשות מערכת החינוך.
לצפיה ב-''
22/08/2017 | 17:53
5
לצפיה ב-'איזו התרגשות! שיהיה בשעה טובה!!! '
איזו התרגשות! שיהיה בשעה טובה!!!
22/08/2017 | 18:10
3
24
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
22/08/2017 | 18:30
2
149
בינתיים היחידה שמתרגשת בבית היא הבת הקטנה. קנינו לה שמלה לבנה, והיא תהיה אחת מילדות הפרחים.
אני מניחה שההתרגשות עוד תיפול עלי, אבל בנתיים הכל נבלע במטלות וסידורים.

לצפיה ב-'מהממת'
מהממת
22/08/2017 | 18:56
1
18
לצפיה ב-''
23/08/2017 | 22:18
1
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב רזאי ! '
הרבה מזל טוב רזאי !
22/08/2017 | 20:46
1
19
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
22/08/2017 | 21:55
10
לצפיה ב-'בעיני זה רעיון מקסים'
בעיני זה רעיון מקסים
24/08/2017 | 11:23
1
133
וכיף, ונותן תחושה שחשבתם גם על האורחים הקטנים....

אפשר מראש לשים על כל שולחן ערכות של צבעי עיפרון (בשום אופן לא טושים עם הבגדים החגיגיים), יש מארזים בשקל. אפשר להכין דפי צביעה, תפזורת של החתן והכלה (שמות, דברים שהם אוהבים, דברים כאלה). אפשר גם לשים דפים יפים יותר ולבקש שיציירו/יכתבו ברכה לזוג, ובסוף לאגד אותם לאלבום מזכרת.

בועות סבון הייתי נזהרת. יש להם נטייה להישפך על רחבת הריקודים ולהפוך לבלאגן דביק, מלוכלך ובעיקר - חלק.

אם החתונה קרובה לחג אז אפשר יצירה שמתאימה - להכין פנסים סיניים או שרשראות. קונים את החומרים ורק צריך להשחיל, לבצוע ולהרכיב.

אפילו דפי אוריגמי עם הוראות יכול להיות חמוד.

בעיני, מעבר להכל, זה התשומי. הרבה פעמים ילדים הם אורחים סוג ב באירועים כאלה, וכאן זה ממש מראה על התחשבות והשקעה בהם. בכמה שקלים לילד זה נותן תחושה ממש טובה.
לצפיה ב-'תודה. חוגגים ממש לפני ראש השנה,'
תודה. חוגגים ממש לפני ראש השנה,
24/08/2017 | 21:27
92
איזו יצירה היית מתאימה לפעוטות ועד סוף בי"ס יסודי?
לצפיה ב-'רפורמת התלמידים: "פחות מבחנים, יותר סיורים ואקטואליה"'
רפורמת התלמידים: "פחות מבחנים, יותר סיורים ואקטואליה"
24/08/2017 | 00:29
1
162
בוועדה הם העלו את הצעותיהם: "לא להפוך את מבחני המיצ"ב למטרה, לכל היותר 6 שעות לימוד עד כיתה ו'".
לצפיה ב-'ילדים חמודים '
ילדים חמודים
24/08/2017 | 10:45
100
מערכת החינוך כל כך רקובה מיסודה
שאין לי כח להתחיל להתיחס לזה בכלל
לצפיה ב-'אפליקציית תתשלום'
אפליקציית תתשלום
23/08/2017 | 13:56
5
151
מכירות אפליקציה שאפשר להוריד ולהשתמש בה כמקום תשלום לחוג שאנחנו מארגנות לקבוצת בנות?
לצפיה ב-'paybox'
paybox
23/08/2017 | 14:29
18
לצפיה ב-'bit'
bit
23/08/2017 | 14:57
10
לצפיה ב-'תבדקי אם paybox מתאימה לך'
תבדקי אם paybox מתאימה לך
23/08/2017 | 15:51
1
23
לצפיה ב-'קודם לא ראיתי את התגובה של גולש ירוק'
קודם לא ראיתי את התגובה של גולש ירוק
23/08/2017 | 15:52
94
אז מצטרפת אליו..
לצפיה ב-'תודה אבדוק איך זה עובד'
תודה אבדוק איך זה עובד
24/08/2017 | 10:34
6
לצפיה ב-'משרד החינוך חושף תמונת מצב של התיכונים בארץ'
משרד החינוך חושף תמונת מצב של התיכונים בארץ
22/08/2017 | 11:39
5
169
יש עוד זמן והילדים שלנו עוד לא בתיכון וזה בדיוק מה שרציתי לשאול...
אתם לוקחים את הרשימה שהתפרסמה היום בחשבון? מייחסים לה חשיבות לגבי החלטות עתידיות שקשורות לחינוך הילדודס?
יש נתונים על כל התיכונים- איפה יש זכאות לבגרות, איפה נושרים, הצלחה במתמטיקה ואנגלית וכו'.

לפעמים אני לא בטוחה אם הדברים תלויים בילד שלי או כמה הם תלויים במסגרת שאני בוחרת עבורו...
לצפיה ב-'לסמוך עם כפית גדושה של מלח '
לסמוך עם כפית גדושה של מלח
22/08/2017 | 13:52
4
213
אחוז זכאות לבגרות - לא משנה לי אם בבית הספר יש 80% או 99%. 
99% יכול להעיד על בית ספר שמנשיר ילדים, או לוחץ עליהם לעשות בגרות קלה. העיקר שתהיה בגרות. 

לגבי ״ערכים״ - הרשי לי לאמר ״פחחחח״. ראיתי בתי ספר שזכו בכל מיני תעודות הערכה על ערכים. לפעמים ה״ערך״ זה סתם קשקוש. לפעמים - אפילו פוגע בילדים. 
לפעמים זה באמת אומר משהו, הרבה פעמים יש פעילויות טובות, אבל אי אפשר לדעת. צריך לדבר עם הורים ולשמוע מה הם אומרים. מה עומד מאחורי הציון. 

הדברים תלויים גם בך, גם בילד, וגם במסגרת. אבל לגבי המסגרת - עדיף להתייעץ עם אנשים, ולא ללכת לפי טבלאות משרד החינוך.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
22/08/2017 | 15:33
27
לצפיה ב-'תודה רבה! על ערכים לא דיברתי לא הבנתי למה כוונתך אבל תודה'
תודה רבה! על ערכים לא דיברתי לא הבנתי למה כוונתך אבל תודה
23/08/2017 | 11:12
2
84
תודה על התגובה
לצפיה ב-'ערכים - בתי ספר מקבלים ציונים על כל מיני פעילויות'
ערכים - בתי ספר מקבלים ציונים על כל מיני פעילויות
23/08/2017 | 12:29
1
112
שלכאורה הן ערכיות, אבל הן בעצם בלבול מוח שגורם יותר נזק מתועלת.

למשל - אצלנו עשו ״צעדת הולכים ברגל ועושים בריאות״ (או משהו כזה). התחיל מזה ששילמנו 20 שקלים כדי להדפיס חולצה ״בית ספר פרחוני אוהב את הבריאות״ (או משהו כזה). ואז, ביום הצעדה, הילדים באו לבית הספר לבושים בחולצה, וצעדו כשני קילומטר. הלוך חזור על הכביש הראשי. 

אני כבר שבעת פעילויות שכאלה, הילדים שלי נשארו בבית באותו יום. לא כיף להיות מוצעדים ברחוב ראשי, בהשגחה של מורה עצבנית (ובצדק. זה מלחיץ להוביל 35 ילדים). את ה20 שקלים על חולצה מיותרת שילמתי, כי אין לי כוח למאבקים. 

אז אם כשתחפשי בית ספר יגידו ״אנו פועלים לבריאות הקהילה״, תשאלי מה זה אומר....
לצפיה ב-'הצחקת אותי ממש. אשכרה יש דבר כזה?'
הצחקת אותי ממש. אשכרה יש דבר כזה?
25/08/2017 | 03:19
7
לצפיה ב-'שלום כולם. חזרנו אתמול בערב אחרי שבועיים פלוס'
שלום כולם. חזרנו אתמול בערב אחרי שבועיים פלוס
21/08/2017 | 09:12
9
330
בצפון איטליה. עדיין הכול כאן בלגן, לא הרבה כביסות לשמחתי (כבסתי שם כל יומיים בערך).
היה כיף, כמו שאומרים הילדים זהו. חזרתי
לצפיה ב-'ברוכה השבה!'
ברוכה השבה!
21/08/2017 | 09:57
1
182
איזה כיף!
איך הגדול הסתדר בלי הבריכה?
לצפיה ב-'קשה מאוד. באמת. ממש הרגשנו את רמת האנרגיה הנצברת בו'
קשה מאוד. באמת. ממש הרגשנו את רמת האנרגיה הנצברת בו
21/08/2017 | 14:43
170
הולכת ועולה מיום ליום. בלי לשים לב בכלל הוא הסתובב לו ברחבי איטליה תוך כדי ביצוע תנועות חתירה בידיים בסופו של דבר הגענו ליום שלם בפארק מים ושם הוא ניסה להשלים חלק (קטן) מהחסך. היום כבר הולך לאימון, תודה לאל
לצפיה ב-'ברוכים השוווים '
ברוכים השוווים
21/08/2017 | 10:20
115
פרטי קצת

לצפיה ב-'ברוכה הבאה. תתאקלמי קצת ותספרי חויות.'
ברוכה הבאה. תתאקלמי קצת ותספרי חויות.
21/08/2017 | 10:59
32
לצפיה ב-'ברוכים הבאים !'
ברוכים הבאים !
21/08/2017 | 19:48
66
כשתתאוששי קצת (ותסיימי עם הכביסות...) ספרי פרטים.
לצפיה ב-'אז בגדול ובלי להלאות יותר מדי בפרטים'
אז בגדול ובלי להלאות יותר מדי בפרטים
21/08/2017 | 22:47
2
220
היינו 15 ימים בצפון איטליה - 4 ימים באזור אגם מג'ורה (כולל קפיצה ללוגנו בשווייץ), 5 ימים בדולומיטים ועוד 6 ימים באזור אגם גארדה. היה מצוין. אמנם חם באזור האגמים, אבל סביל מאוד. ברגע שהסתגלנו נפשית לחום, לפקקים ולהמוני התיירים והתאמנו את עצמנו להלך הרוח השורר באזור, הכול היה סבבה.
היינו בגרדלנד, בפארק המים בקאנווה, בארוחת אבירים, גלשנו במגלשות הרים בדולומיטים, עלינו ברכבלים לנופים מדהימים, טבלנו באגמים, טיילנו בעיירות מקסימות, אכלנו אינסוף גלידות (הקטן תיעד ברשימה מפורטת ומדוקדקת איזו גלידה בדיוק כל אחד מאיתנו אכל כל יום ), פיצות, פסטות ולואקרים מכל הסוגים, עשינו המון המון שופינג (שלא כהרגלנו בכלל!), ובאופן כללי החופשה עפה-טסה במהירות. חוץ מהקטן שביומיים האחרונים כבר ממש התגעגע הביתה, לכולנו לא היה אכפת להישאר עוד ועוד.
חייבת לציין שככל שהילדים גדלים, הטיולים איתם בחו"ל הופכים יותר פשוטים, קלים ומהנים. כשהם היו קטנים יותר, הטיולים היו הרבה יותר מאתגרים ולעיתים גם מתישים. היום אנחנו בעיקר צריכים להקפיד לשמור על אדישות בכל הנוגע למצבי הרוח ה"התבגרותיים" של הבכור, שלפתע פתאום מקטר על שטויות וכלום לא מעניין אותו, במקום לתת לו לגרור איתנו למצבי הרוח שלו. חוץ מזה באמת שהטיולים עם ילדים גדולים הם הרבה יותר כיפיים מטיולים בחו"ל עם ילדים קטנים.
אז זהו. חזרנו. הקטן שמח עד מאוד שבעוד 9 ימים חוזרים לבית הספר, והגדול בעיקר חרד וחושש מפני העלייה לחטיבת הביניים, ומנסה ליהנות מימי החופשה האחרונים.
ועכשיו מתחילה הדיאטה
לצפיה ב-'איזה יופי '
איזה יופי
22/08/2017 | 20:49
1
121
נשמע מעולה.
ואפרופו בכורים גם אנחנו עברנו את ה"חוויה" הזו עם הבכור לפני כשנה וחצי במילאנו. גם אנחנו גילינו שאם מעבירים ודי מתעלמים זה הולך יותר טוב מאשר להשתגע יחד איתו 
לצפיה ב-'לגמרי. הכול סבבה ולפתע פתאום יש איזה היפוך של 180 מעלות'
לגמרי. הכול סבבה ולפתע פתאום יש איזה היפוך של 180 מעלות
22/08/2017 | 22:58
141
בגישה. גם אנחנו גילינו שהתעלמות וחוסר שיתוף פעולה גורמים לזה להיעלם הרבה יותר מהר מאשר הניסיונות לשכנע אותו שהוא לא צודק, לשנות לו את היחס או להיכנס לדיונים. ברגע שהוא מתדיין עם עצמו בלבד ומקטר עם עצמו בלי תגובות, זה נגמר הרבה יותר מהר.
לצפיה ב-'ברוכה השבה נקרא מעולה. כיף'
ברוכה השבה נקרא מעולה. כיף
24/08/2017 | 10:42
6
לצפיה ב-'שלום בנות '
שלום בנות
20/08/2017 | 14:23
11
355
הייתי בחופש שבועיים ואני מתחברת מהמחשב בעבודה.
רציתי לעדכן שבסוף נסענו למדע-טק בחיפה ברכב.
היה ממש כיף אבל בילינו שם את כל היום.
בהחלט אפשר להרכיב יום שלם מכל מיני דברים אחרים.
רציתי לומר תודה לכולכן על העזרה
לצפיה ב-'שמחה שנהניתם,'
שמחה שנהניתם,
20/08/2017 | 15:39
1
126
אני ישבתי וחיכיתי להקפצה,
יש עוד הרבה מה לעשות כאן.

לצפיה ב-'חח תודה ורני בטוחה שיש מלא מה לעשות'
חח תודה ורני בטוחה שיש מלא מה לעשות
22/08/2017 | 10:34
9
לצפיה ב-'איזה כייף'
איזה כייף
21/08/2017 | 08:20
8
115
אין כמו בילוי מוצלח
תוכלי לפרט עלויות?
לצפיה ב-'נכון את יודעת'
נכון את יודעת
21/08/2017 | 12:42
6
137
שלמי שיש רב קו יש 20% הנחה ברכישת כרטיס הלוך חזור ברכבת, ו50% הנחה לנוער?
לצפיה ב-'התגובה אליי?'
התגובה אליי?
21/08/2017 | 14:14
5
21
לצפיה ב-'כן לגבי עלויות הנסיעה ברכבת'
כן לגבי עלויות הנסיעה ברכבת
21/08/2017 | 14:26
4
31
לצפיה ב-'אין לנו רב קו'
אין לנו רב קו
21/08/2017 | 14:31
3
89
אולי עכשיו עם המעבר לחטיבה
יהיה לגדול
עוד לא בדקתי אם יש קו מתאים
לצפיה ב-'זה חינם, אין סיבה לא לעשות'
זה חינם, אין סיבה לא לעשות
21/08/2017 | 16:17
2
87
אלא אם יש לך פראנויות מאחזקת הפרטים שלך במאגרי מידע (שאני מעריכה שאם זה היה מטריד אותך לא היית בתפוז שהוא פלטפורמה פרוצה לכל רוח). 

את צריכה ללכת עם הקטינים (או אבא שלהם) וייעשו לכם במקום כולל הצילום. זה קל ופשוט וחוסך ואני לא מבינה את מי שלא עשה עדין (ונוסע לפעמים בתחבורה ציבורית). 
לצפיה ב-'אנחנו לא משתמשים בכלל בתחבורה ציבורית'
אנחנו לא משתמשים בכלל בתחבורה ציבורית
21/08/2017 | 16:32
1
97
לעיתים ממש רחוקות נוסעים ברכבת
לא הבנתי מה חינם..

לצפיה ב-'חינם לעשות כרטיס רב קו ועל כל שקל שאת מטעינה בכרטיסית נוער'
חינם לעשות כרטיס רב קו ועל כל שקל שאת מטעינה בכרטיסית נוער
21/08/2017 | 20:38
88
את מקבל שקל נוסף. דהיינו - הטענת במאה שקל, הכרטיס נטען במאתים. כך שבעצם הילדים נוסעים בחצי מחיר
לצפיה ב-'היי'
היי
22/08/2017 | 10:27
67
נסענו בסוף ברכב בעלי הצטרף.
נסענו ישירות למדע-טק ויש שם חניה חינם.
הכרטיס עלה לנו 50שח דרך לאומיכארד.
אוכל ושתיה הבאנו מהבית.
כך שכל הסיפור עלה לנו  200ש"ח
לצפיה ב-'כמה תשלומי הורים אתם משלמים?'
כמה תשלומי הורים אתם משלמים?
19/08/2017 | 20:40
31
268
קיבלנו מכתב מבית הספר החדש. סך התשלומים מעל 6000 שח. מתוכם 3600 הסעות. נראה לי מוגזים.
בית ספר רגיל, ממש לא פרטי.
לצפיה ב-'את מדברת על החטיבה?'
את מדברת על החטיבה?
19/08/2017 | 21:49
2
205
אם כן, מפתיע שלא יידעו אתכם בדבר התשלומים בשלב ההיכרות, ההתמיינות וכו'.
אצלנו בחטיבה מעל 7000 ש"ח, אבל אמרו את זה מראש (אם כי גם הם מסרו את המידע בתגובה לשאלות מפורשות מצד הורים ולא נידבו את המידע מעצמם). בכל חטיבה שהגענו אליה בסבב החיפוש ביררנו את העניין של התשלום.
לצפיה ב-'לא ידענו לשאול'
לא ידענו לשאול
19/08/2017 | 22:03
1
193
הם גם אמרו שחייבים מכינה בעלות 1500 שח ובסוף קיבלו גם מי שלא עשה. קצת בלחץ מחוסר השקיפות.
אז זה מחשב לסכום סביר? אגב, ההסעות זה בכלל בזיון כי אין לשם תחבורה ציבורית ככה שאין כל ברירה אלא לשלם.
לצפיה ב-'אפשר להגיע ברכב פרטי... או להתארגן ולחלוק'
אפשר להגיע ברכב פרטי... או להתארגן ולחלוק
20/08/2017 | 03:40
150
עם ילדים אחרים את הנסיעה ברכב פרטי ולעשות תורנויות.
אני לא אומרת שהסכום סביר. אמרתי מה הסכום אצלנו, אבל זה סכום גבוה - אמרתי רק שידענו מראש שזה הסכום. אצלנו זה לא כולל הסעות (ולא ידוע לי אם יש או אין הסעות. היו בתי ספר אחרים שהיו בהם הסעות, באמת בסדר גודל של כמה אלפים).
אני גם לא בטוחה אם בית הספר שלנו נחשב ציבורי לגמרי או מה.

לצפיה ב-'בחטיבה בערך 1300 ש"ח'
בחטיבה בערך 1300 ש"ח
20/08/2017 | 07:37
151
הסעות 2300 ש"ח (מרחק מאוד קצר).
נדמה לי שנרשמתם לבי"ס על-אזורי ייחודי, עם כיתת מדעים ייעודית, לאלה מותר לגבות יותר. 
לצפיה ב-'וואו '
וואו
20/08/2017 | 11:59
22
172
אצלנו כמו אצל ANI בסביבות ה1300 שח
בלי הסעות
לצפיה ב-'אז חלק זה באמת הסעות'
אז חלק זה באמת הסעות
20/08/2017 | 12:03
21
164
3600. מוגזם ברמות לנסיעה של 20 דקות.
ויש תל"ן. שזה סוג של העשרה,לא? איזו העשרה הוא צריך בחטיבה?
אם מורידים את שני הדברים, מגיעים לסכום של פחות מ 2000.
לצפיה ב-'משהו למחשבה,'
משהו למחשבה,
20/08/2017 | 12:36
18
161
אני הייתי זורמת עם ההוצאה,
זה בי"ס שרציתם בו. הוא מתחיל דף חדש,
בהסעה יש חויות חברתיות.
אנה ילדים זה "עסק" יקר, 
אולי מגיע לך איזו הנחה לפי מספר ילדים. 
אז בבקשה ואם לא, תניחי --הכל יסתדר.

לצפיה ב-'אני לא מסכימה בכלל'
אני לא מסכימה בכלל
20/08/2017 | 14:08
17
145
** עכשיו כבר מאוחר והייתי משלמת

אבל אין שום סיבה לשלם סכומים כאלה על בית ספר רגיל

לצפיה ב-'אבל ואבל גדול'
אבל ואבל גדול
20/08/2017 | 14:14
5
139
זה לא בי"ס "רגיל", זה בי"ס שיש בו איזו הסללה לכיתות יחודיות.
המשפחה בחרה בו, אני מניחה שלכזה בי"ס יש יותר
שעות ע"י מורים יחודיים, ולזה יש עלות.
ההסעה תמיד יקרה, כי חברות ההסעה מנצלות את הצורך
שבאותה שעה צריכים אותם בכמה מקומות והם בוחרות בכסף היותר גדול.
לצפיה ב-'גם אצלנו יש הסללה'
גם אצלנו יש הסללה
20/08/2017 | 14:41
2
148
ואנה כתבה שזה בית ספר ציבורי
לצפיה ב-'גם אף אחד לא הזכיר את הסכומים האלה בעת הרישום'
גם אף אחד לא הזכיר את הסכומים האלה בעת הרישום
20/08/2017 | 15:04
1
131
יותר מזה, בבית הספר ה"מתחרה" משלמים 1000 ש"ח בשנה על העשרה מדעית. אז הם כן דאגו להגיד שאצלם (בבית הספר שבחרנו) אין תוספת תשלום.
לצפיה ב-'ולביה"ס המתחרה'
ולביה"ס המתחרה
20/08/2017 | 15:31
120
מה עלות ההסעה?
כי אני מבינה שהסכום שציינת הוא כולל כמה רכיבים,
אז אי אפשר מלומר שם זול יותר --בענין מסוים, אלא לקחת את כל המרכיבים,
לבנות סך כולל ולראות מה ההפרש. והאם הוא כדאי.
וכן למקום שאת בוחרת--ונראה לך כדאי וטוב,
לא הייתי משלמת כאילו בלי רצון אלא בשמחה.
ילדי בזמנו למדו בבי"ס לא בשכונה (מכיתה א' עד סוף תיכון)
אלא באחד שבחרנו בו--היה יקר--ידענו, ויתרנו על הרבה דברים
ואנחנו חושבים שזה היה נכון וכדאי.
היה יקר
לצפיה ב-'זאת 'הסללה' של משרד החינוך. '
זאת 'הסללה' של משרד החינוך.
21/08/2017 | 08:50
1
91
זה קיים בכל עיר. אין שום סיבה לדרוש כאלה סכומים ואני לא בטוחה שזה חוקי בכלל
לצפיה ב-'חוקי או לא חוקי'
חוקי או לא חוקי
21/08/2017 | 10:56
67
ניתן לבירור.
הסעות זה מקומי ולא משרד החינוך.
הסללה של משרד החינוך??? ממש אבל ממש לא.
להפך כדי לקבל רשיון לפתוח בי"ס יחודי זו פרוצדורה ארוכה ובכלל לא פשוטה.
הדרישות לבתי ספר כאלה הגיעו מההורים, כל קבוצה מטעמיה ודרישותיה היא.
וכל בתי הספר הרשמיים ולא מוכרים--ו/או מוכרים ולא רשמיים,
כולם גובים כסף נוסף. מעבר למה שנקבע לבתי ספר ממלכתיים.
אז יש יתרונות שיש להם עלות. הבחירה היא של המשפחות. 
לצפיה ב-'ברור שאשלם'
ברור שאשלם
20/08/2017 | 15:02
10
167
לא נעביר אותו בית ספר בגלל זה. אבל עדיין המחיר עצום.
לצפיה ב-'עצום מאד'
עצום מאד
20/08/2017 | 15:04
9
147
היית צריכה לברר לפני
לצפיה ב-'מי מברר דברים כאלה בבית ספר ציבורי? '
מי מברר דברים כאלה בבית ספר ציבורי?
21/08/2017 | 08:52
8
29
לצפיה ב-'מי שיש לה הרבה הוצאות התחילת השנה'
מי שיש לה הרבה הוצאות התחילת השנה
21/08/2017 | 09:00
101
כמוני
ורוצה לנתב את הכסף והתשלומים נכון

מנויים לכדורסל
תשלומי בית ספר
השלמות
חוגים
מעוף

זה יוצא יותר מ10000 שח
ועוד אחרי החופש הגדול

אני תמיד בודקת
שוב
כדי לנתב נכון את הכסף
בעיקר את התשלומים
לצפיה ב-'מי שיש לו שיקולים כספיים, בודק'
מי שיש לו שיקולים כספיים, בודק
21/08/2017 | 09:07
6
112
רוב ההורים שחיים במדינה כבר כמה זמן, יודעים ששום דבר לא בא חינם.

מי שרושם לכיתה ייחודית עם יותר שעות העשרה, לבית ספר מרוחק שמחייב הסעה - מבין שאלה לא דברים שבאים חינם.

אני מודה שאני לא בדקתי, כי עוד כמה מאות שקלים בשנה בשביל שעות ההעשרה - זה לא משהו שהיה מהווה עבורי שיקול שלא לשלוח ילדה לכיתה מדעית. 

כמה פעמים, החל מאז שבכורתי בגן חובה, קרה שהוזמנתי ל״ערבי היכרות״ שבהם סיפרו לנו על כל מיני חוגי העשרה מיוחדים. תמיד, אבל תמיד - היה איזה הורה בקהל ששאל כמה זה עולה. 
מה לעשות, אנחנו לא פינלנד. מי שרוצה חינוך קצת יותר איכותי - משלם.
לצפיה ב-'אני אף פעם לא ביררתי כי לא העליתי בדעתי שסכום כל כך גבוה שד'
אני אף פעם לא ביררתי כי לא העליתי בדעתי שסכום כל כך גבוה שד
21/08/2017 | 10:10
2
94
ואכן הוא לא היה.
לצפיה ב-'אבל שלחת לכיתה ייחודית? בבית ספר מרוחק?'
אבל שלחת לכיתה ייחודית? בבית ספר מרוחק?
21/08/2017 | 10:53
1
81
אני משתתפת גם בפורום של הורים למחוננים.

אחת לכמה זמן מופיעה שאלה ״האם היום שליפה עולה כסף״? ״האם המועצה משלמת על נסיעות?״. רוב האנשים מניחים שאם הילד שלהם מקבל מוצר/שירות (שיעורים, סיורים, הסעות) שאחרים לא - זה כנראה עולה כסף....

רק לעיתים רחוקות אנחנו מופתעים לטובה ומגלים שמשהו מגיע בחינם.
לצפיה ב-'בירור קצר עם הורי כיתה יחודית העלה תוספת של מאה - מאתיים שקל'
בירור קצר עם הורי כיתה יחודית העלה תוספת של מאה - מאתיים שקל
21/08/2017 | 20:34
69
בלבד. לגבי הסעות זה כבר סיפור אחר, אם היו הסעות ברור שהייתי מבררת כמה זה עולה. אבל בית ספר ציבורי עם כיתת מדעים או כיתת מופ"ת לא אמור לגבות יותר כל כך הרבה.
לצפיה ב-'ANI'
ANI
21/08/2017 | 10:27
2
109
אצלנו יש דבר כזה?...
גביה של סכומים כאלה?
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
21/08/2017 | 12:40
1
96
תראי מה כתבתי למטה. כבר ביסודי אנחנו משלמים כ1000 ש"ח בשנה כולל השאלת ספרים ותשלומי הורים מרצון, לא כולל תל"ן והסעות וצהרון. לדעתי גם אצלכם. למה זה כל כך מפליא אותך? רק חופשי חודשי בתוך העיר זה 1500 ש"ח ל10 חודשים. 
אני חייבת להודות שאני לא שואלת מראש על עלויות כאלה, אבל כשקשה לי כלכלית אני מגיעה להסדרי תשלומים עם ביה"ס (שתמיד מסכים), וזהו. 600 ש"ח לחודש זה סכום שרבים מוציאים רק על חוגים לא כולל הסעות. זה לא כל כך מופרך להוציא את זה על תל"ן (חוגים)+הסעות+ העשרות (מסיבות, טיולים, הצגות) + השאלת ספרים בבי"ס. 
לצפיה ב-'ביסודי שילמתי בכיתה ו 750 שח'
ביסודי שילמתי בכיתה ו 750 שח
21/08/2017 | 13:10
87
בחטיבה
כיתה מדעית טכנולוגית
את יודעת איפה..
1100 שח ועוד 280 השאלה

לצפיה ב-'כיתה מדעית, לא? זה יותר העשרה מכיתות אחרות'
כיתה מדעית, לא? זה יותר העשרה מכיתות אחרות
20/08/2017 | 13:01
44
לצפיה ב-'אם כך זה באמת לא כל כך הרבה'
אם כך זה באמת לא כל כך הרבה
20/08/2017 | 15:19
127
פחות מ2000 זה סביר לתיכון ייחודי.
תל"ן זה תכנית שוועד ההורים חייב להיות שותף לה ולקבל הסכמה של הרוב המכריע של ההורים (למעלה מ75% למיטב זכרוני). אם לא כל ההורים מסכימים אז שעורי התל"ן צריכים להיות משובצים בסוף היום ואת יכולה לבחור אם להצטרף או לא. 
גם מחיר ההסעות לא מופרך אם זוכרים שמדובר במחיר ל10 חודשים, קצת יקר אבל לא נורא (המחיר שציינתי אצלנו זה למרחק אווירי קטן מ3 ק"מ, 5 דקות נסיעה ישירה). חשוב מאוד לברר אם יש כמה הסעות בסוף היום לכיתות שמסיימות בשעות שונות כי לחכות להסעה ב2 כשסיימת ב12 זה לא נעים. 
לצפיה ב-' מה זה הסכומים האלה? '
מה זה הסכומים האלה?
21/08/2017 | 08:47
116
אצלנו משלמים כמה מאות שקלים. אני לא זוכרת בדיוק אבל זה לא חרג בהרבה מהתשלום ביסודי. בסביבות 500 ש"ח. 
לצפיה ב-'וואו '
וואו
21/08/2017 | 19:52
82
נשמע מטורף. אצלנו אין חטיבה. בתיכון ההסעה עולה 1500 ש"ח וזה נראה לי המון.
אבל אצלנו יש תחבורה ציבורית פשוטה וקלה לתיכון מכל רחבי העיר ורוב התלמידים פשוט משתמשים ברב קו.
לגבי יתר התשלומים לא זוכרת כמה שילמתי בשנה שעברה על התיכוניסט , משהו בסביבות 3000 שח אם אני זוכרת נכון. כנראה הדחקתי 
ככה זה חוק חינוך חובה חינם.
לצפיה ב-'בזמנו שילמנו סביב ה 4000 ש"ח לבית ספר לאומנויות'
בזמנו שילמנו סביב ה 4000 ש"ח לבית ספר לאומנויות
22/08/2017 | 05:28
1
117
בית ספר עירוני, לא פרטי. חברה שלי התעצבנה, כי הסכום הורכב מתשלום לעירייה ותשלומי הורים, שהיו גבוהים ממה שמשרד החינוך קבע. היא התלוננה אז פשוט שינו את יחסי התשלום, אבל הסכום נשאר. יכול להיות שגם אצליכם יש תשלומים מיוחדים שהעירייה גובה. הסכום עדיין גבוה, אבל כעיקרון את לא אמורה להשוות את כל ה 6000 שח, כי יותר ממחצית הן הסעות. אנחנו ויתרנו על הסעות והיא נסעה בתחבורה ציבורית 
לצפיה ב-'מהי ההגדרה של '
מהי ההגדרה של
22/08/2017 | 07:38
88
בי"ס עירוני?
בתי"ס של החטיבות(רובן שייכות למשרד החינוך) והתיכוניים עקרונית מבחינה כלכלית, מנוהלות כעמותות שהעמותות הן פשוט הצינור של כסף ממשרד החינוך 
לעמותה שמשלמת את המשכורות למורים, והיא כעמותה שייכת לעיריה.
העיריות מתחזקות את הציוד --מבנים שולחנות וכסאות וכו'.
זה נכון גם ליסודי.
לכן גם ביסודי יש תשלומי הורים לעיריה.
בתי"ס יעודיים--כמו לאומנויות, כמו מופת ודומיהם--הם בתי"ס שבהגדרתם 
מוכרים, אבל במציאות הם עצמאיים,כיון שיש חוק חינוך חובה,
המשרד --נותן תקציב לכל תלמיד, תקציב בסיסי--כמו לממלכתיים.
היחודיות--תובענית--גם בתחזוקת מקום וגם בהוצאות נילוות אחרות.
לכן התשלומים הנדרשים.

אנה כתבה שאין תחבורה ציבורית לביה"ס הזה לכן אין ברירה אלא להשתמש בהסעה. ואז בעצם--יוצא שהיא משלמת 2400 לביה"ס.
שזה בס"ה 1000 ומשהו ש"ח מעל לבי"ס ממלכתי כפי שדווח כאן ע"י החברות.
אפשר לברר למה מיועד הסכום.

לצפיה ב-'מה בסירים '
מה בסירים
18/08/2017 | 10:19
11
41
לצפיה ב-'אנחנו לא נהיה בבית.'
אנחנו לא נהיה בבית.
18/08/2017 | 10:21
3
186
מתארחים גם בערב גם מחר
לא מכינה כלום למארחים לבקשתם

בכל זאת הכנתי סיר עם קציצות קיפודים וחומוס
שיהיה..
לצפיה ב-'דבר ראשון דחוף הסבר מה זה '
דבר ראשון דחוף הסבר מה זה
18/08/2017 | 22:39
2
192
קציצות קיפודים (?)
ובענין הסירים - היום בטלה מוחלטת בתחום הבישול, אספנו את אבא שלי, את הבכור שהגיע לשבת מהצבא ואת אחת הכלות וקפצנו בערב לאכול שיפודים באסא.
היה כייפי, קליל, טעים ולא יקר.
מחר 3/4 בטלה - יהיו פה אחותי האהובה ובעלה וגם אבא שלי שנשאר לישון אצלנו. הבעל, אני והבכור .(הצעיר בפולין עם בית הספר, אני מעולפת מגעגועים) עושים על האש. צלעות כבש, נתחי אנטריקוט ופילטים עוף ממתינים כבר במקרר. מה שידרש ממני זה לחתוך סלט גדול ולערוך שולחן.

לצפיה ב-''
19/08/2017 | 11:43
1
133
לצפיה ב-''
19/08/2017 | 12:20
9
לצפיה ב-'כלום.... נמאס לי מכל הקטע של סירים....'
כלום.... נמאס לי מכל הקטע של סירים....
19/08/2017 | 09:27
3
194
אתמול אכלנו אצל אחי, היום אני מוזמנת לבראנץ אצל חברה. בטח הילדים יתעוררו רק כשאחזור, ויש לי חזק עז להביא איתי פיצה וזו תהיה ארוחת הצהריים שלהם.

לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
19/08/2017 | 11:42
104
יוצא לי לעשות את זה המון בחופש הגדול
לצפיה ב-'למה לא ?'
למה לא ?
19/08/2017 | 12:21
1
118
עם כל הכבוד לבישולים שלי הבנים לפעמים מעדיפים פיצה או שווארמה.
לצפיה ב-'זה אכן מה שעשיתי '
זה אכן מה שעשיתי
19/08/2017 | 16:08
106
כשהגעתי עם הפיצה, כל הבית עוד ישן....
לצפיה ב-'עכשיו אני יכולה לענות'
עכשיו אני יכולה לענות
19/08/2017 | 15:45
147
יען כי לא ממש מתכננת מראש
אתמול היה דגי אמנון בתנור עם שמן זית ותבלינים, תפוחי אדמה מעוכים וסלט חסה. ואבטיח.
היום היה פרגיות במי קוקוס עם תבלינים ואורז, וסלט חסה. ופירות.
בערב כמו בכל מוצ"ש פיצה תוצרת בית.
לצפיה ב-'אני לא ממש בישלתי השבת, למזלי היו לי מחליפים ראויים'
אני לא ממש בישלתי השבת, למזלי היו לי מחליפים ראויים
20/08/2017 | 07:57
120
בשישי אכלנו צהריים אצל ההורים, בערב היינו בים אז כבר סגרנו את הארוחה במסעדה קרובה והיה מוצלח ביותר.
אתמול למזלי האיש והילדים לקחו פיקוד על הבישולים. היה יום הפוך קצת כי התעוררנו יחסית מאוחר (בתשע) אז מתישהו לקראת הצהריים אכלו כריך עם חביתה, בצהריים לייט האיש הכין אורז מוקפץ עם פסטרמה מאורז שחיכה לו במקרר. קפצנו לבריכה וכשחזרנו לארוחת ערב אכלנו עוף שהכין האיש ואני הכנתי שני סלטים ואורז.
סופסוף אחרי שבועיים של בישולים ללא הפסקה נתנו לי קצת חופש .
לצפיה ב-'שבוע טוב'
שבוע טוב
20/08/2017 | 14:33
84
חזרתי בחמישי בבוקר מאילת, תקתקנו דיי מהר עניינים שכוללים ניקיון כביסות ובישולים.
להלן התפריט-
חמותי הביאה לנו דג ולחם בית.
הכנתי חציל סוג של מוסקה בתנור, צמחוני.
בעלי הכין עוף שנקרא "עוף של אבא" (שיש בו עוף ואיזה ירק שמצא במקרר)
אורז עם בורגול
סלט תפא במיונז, סלא חסה וטחינה.
אחרי מפגע קולינרי קשה שחווינו במלון, זאת היתה ארוחה מעולהההההההה
לצפיה ב-'סקר קטן..הסבר בפנים'
סקר קטן..הסבר בפנים
17/08/2017 | 08:49
40
418
כמה ילדים יש בכיתה?..
ציינו כיתה..
שואלת לגבי יסודי ..

** רצה שמועה שאין דרך לוודא כי כולם בחופשה כרגע כולל בעיריה

שמפצלים אצלנו כיתה לשתי הכיתות הנוספות
כלומר במקום כיתה של 23 תלמידים
יהיה 33 תלמידים..

מעניין אותי איך זה אצלכן
לצפיה ב-'ההסבר שלך'
ההסבר שלך
17/08/2017 | 08:54
17
231
לא ברור לי--
לוקחים 3 כיתות והופכים לשנים?
כי בפצול --לוקחים אחת ומפצלים לשנים ואז יש פחות תלמידים בכל כיתה,
אז אולי תרחיבי את ההסבר.
לצפיה ב-'אני מניחה שהיא התכוונה שמפצלים כיתה שלישית ונשארות שתיים'
אני מניחה שהיא התכוונה שמפצלים כיתה שלישית ונשארות שתיים
17/08/2017 | 09:02
7
238
בכל מקרה, תגידי תודה. אצלי עולה לד' עם 39 ילדים.
לצפיה ב-'רצינית?...'
רצינית?...
17/08/2017 | 09:07
6
52
לצפיה ב-'אם כך יאמר לזכותם של בתי הספר פה בעיר'
אם כך יאמר לזכותם של בתי הספר פה בעיר
17/08/2017 | 09:10
5
207
שהם קיימו את הרפורמה מיד
ואין כיתות עם יותר מ34 תלמידים
בבתי הספר פה בעיר
** עד כמה שאני יודעת..
מצדה גרה בחלק השני
אולי יודעת אחרת
לצפיה ב-'הרפורמה לא תופסת בד''
הרפורמה לא תופסת בד'
17/08/2017 | 09:13
4
180
קיוו שיגיעו עוד 2 ילדים כדי לפתוח כיתה רביעית.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת לא תופסת?'
מה זאת אומרת לא תופסת?
17/08/2017 | 09:16
3
27
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, זה רק ל- א' - ב''
אם אני לא טועה, זה רק ל- א' - ב'
17/08/2017 | 09:18
1
34
לצפיה ב-'גם ג' מהשנה'
גם ג' מהשנה
19/08/2017 | 14:58
16
לצפיה ב-'כיתה תקנית היתה'
כיתה תקנית היתה
165
תמיד הגדרה מקובלת.
לא קשור לרפורמה.
לצפיה ב-'לוקחים 3 כיתות והופכים לשנים'
לוקחים 3 כיתות והופכים לשנים
17/08/2017 | 09:07
8
44
לצפיה ב-'יש לכיתה '
יש לכיתה
17/08/2017 | 09:12
7
151
תקן לימודים--שהנגזרת שלו היא כמות שעות,
שאומר כמות משרות מורים.
כיתה שאיננה תקנית --כלומר, אין בה כמות תלמידים נדרשת,
לא מקבלת תקציב.
ולכן אם במחזור יש רק 79 תלמידים--אין מספיק תלמידים ל--3 כיתות.
יחלקו לשנים--ואז יש בכל כיתה קטנה יותר תוספת של עשרה תלמידים.
ועדין כיתה של 33 תלמידים היא קטנה.
לצפיה ב-'יש לנו 3 כיתות עמוסות'
יש לנו 3 כיתות עמוסות
170
גם אם היו מחלקים ל-4, היו מקבלים 29-30 ילדים בכיתה.
ביזיון ואין מה לעשות. כי זה חוקי.
ככה זה פה בבתי ספר חילוניים.
אצל דתיים יש 24 ילדים בכיתה (בגלל הפרדה מגדרית וכי אין הרבה אוכלוסיה).
האוכלוסיה שהולכת לשם היא ממש חלשה, אבל הם קיבלו ציון 100 במיצ"ב או איזה מדד אחר ושני בתי ספר חילוניים עם אוכלוסיה חזקה יחסית קיבלו פחות מ- 80.
לצפיה ב-'רגע רגע'
רגע רגע
17/08/2017 | 09:23
5
158
תוך 5 שנים
לא יהיו יותר מ34 תלמידים בכיתה
מכיתה א ועד כיתה ו
אצלי בעיר מאד מכבדים את הרפורמה
ועובדים על פיה

אצלך לא אנה?
לצפיה ב-'מצטרפת לפורום ועונה לך '
מצטרפת לפורום ועונה לך
17/08/2017 | 09:42
4
157
הרפורמה התחילה לפני שנתיים ולכן בכיתות א-ג של שנה"ל הבאה לא יהיו יותר מ-34 ילדים בכיתה. הרעיון הוא שתוך 3 שנים מהיום הכיתות יהיו עם 34 ילדים מקסימום ביסודי. התקן לא חל על כיתות שהתחילו גדולות יותר בעבר אלא מילדים שעלו לכיתה א לפני 3 שנים.
מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.
לצפיה ב-'אז אצלינו כלום לא ישתנה כי הילד הקדים בשנה?'
אז אצלינו כלום לא ישתנה כי הילד הקדים בשנה?
17/08/2017 | 09:47
1
28
לצפיה ב-'לא הבנתי את שאלתך '
לא הבנתי את שאלתך
17/08/2017 | 10:41
151
הכיתות לא אמורות להשתנות בגודל אבל אם מחליטים לפצל/לאחד כיתות מתייחסים לתקן. 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
17/08/2017 | 10:00
1
108
הסברת והבנתי מצוין
זה גם מה שאני יודעת
אצלנו בעיר הצליחו לסדר כך שגם בכיתות ו
אין יותר מ34 תלמידים
כנראה שבאמת החליפה (ראש העיר  ) בסדר אצלנו
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/08/2017 | 10:36
78
מכירה רשויות שבאמת דואגות לכיתות קטנות יותר בעיקר בשכונות פחות עמוסות.
אני גרה בשכונה שכל שנה חסרות כיתות ולכן לא רואה איך דבר כזה יכול לקרות אצלנו. 
לצפיה ב-'באמת את מאמינה למשרד החינוך...כיתה ו' 34 ילדים'
באמת את מאמינה למשרד החינוך...כיתה ו' 34 ילדים
17/08/2017 | 09:46
8
195
וכך היינו מכיתה ג'....

רק בכיתה א היו 28 ילדים אבל אז היינו כיתה לא תקנית ולא קיבלו שעות אופק.
כי המועצה דאגה לפתוח כיתות קטנות והמחיר היה כיתה לא תיקנית.

לא הייתי מייחסת חשיבות רבה למשרד החינוך והצהרותיו או הבטחותיו.
הרי ברור לכולם שמעל 25 ילדים לא המחנכת ולא הילדים יכולים באמת ללמוד כמו שצריך.

לצפיה ב-'ברור שיש עוד המון מה לשפר'
ברור שיש עוד המון מה לשפר
17/08/2017 | 10:02
29
לצפיה ב-'רק למשפט האחרון שלך,'
רק למשפט האחרון שלך,
17/08/2017 | 10:10
5
165
הוא לא נכון, מחנכת יכולה לעבוד גם עם 60 תלמידים,
ולא רק מחנכת --גם רוב המקצועיים.
(יש מקצועות תלויות כלים או מקום פיזי--והם לא בקטגוריה הזו טכנית)
יש גם הרבה יתרונות לתלמידים שיש כיתות גדולות יותר.
האמונה שבכיתות קטנות לומדים טוב יותר--לא נכונה.
אבל --היתה קביעה והיא זו שתתפקד, ועל פיה יפעלו.
לצפיה ב-'לא כיוונתי רק ללמידה אלא להיכרות האישית מול התלמיד'
לא כיוונתי רק ללמידה אלא להיכרות האישית מול התלמיד
17/08/2017 | 10:52
3
114
ככל שהמספר גדל - המחנכת לא יכולה להכיר לעומק את התלמיד.
גם אותה המחנכת או המקצועית  ל-60 ילד...שציינת....

יש לפן האישי וליחס האישי ולהכרת הילד עצמו הרבה יותר מחווית הלמידה בכיתה...ויש בדבר מס ערך מוסף עצום.

ואם זכית להכיר מחנכת שהצליחה לעבוד עם 60 ילד אשרייך...
אני חמש שנים במערכת ועוד לא נתקלתי בכזאת....
ולא מאשימה חלילה פשוט - באים ברצון ללמד אבל מתמודדים עם בעיות של 34 ילדים והיום ברובו הוא לא ממש לימודים אלא נהלים ופתירת מצבים נקודתיים.
לזה כיוונתי בדבריי.
לצפיה ב-'מנסיוני יכולה לומר לך,'
מנסיוני יכולה לומר לך,
17/08/2017 | 11:01
2
136
שאפשר למנות על אצבעות את התלמידים שלא ערכתי 
אצלם ביקורי בית.
הכרתי כל תלמיד לפני ולפנים. אולי אפילו במיותר,
השתתפתי באבלות וגם בשמחות משפחתיות.
ונהלים ופתירת מצבים נקודתיים, הם בעני שני דברים שונים--
נהלים--אוספים ומסדרים לא ע"ח שיעוריים, היום בכלל יש שעות שהיה,
פעם זה היה ע"ח זמן פנוי של מורה.
מצבים נקודתיים--כמו בעיות חברה, יחסי תלמיד עם מורה מקצועית.
מקשיבים--המורה אמור להכים תכנית פעולה--כש"ב שלו--ולהוביל,
זה לא מצריך הכרות עודפת. ובעיקרון יש מספיק ישיבות וארגון בשביל זה.
רק צריך לאהוב את העבודה ולרצות לפעול. ואז זה לא תלוי גודל כיתה,
אלא דרישות המערכת וגודל ההשקעה.
לצפיה ב-'נשמע שאת בדיוק המחנכות שזכורות לי מילדותי...'
נשמע שאת בדיוק המחנכות שזכורות לי מילדותי...
17/08/2017 | 11:28
1
128
וחבל לי באופן אישי שבתי לא זכתה למחנכת כמוך.(אולי עדיין יקרה הדבר....)
ושתביני שהילדה שלי תלמידה נהדרת שהמורות רוצות לשכפל אותה...

לצערי ושוב אני דווקא מאלה שמלאי הערכה כלפי הצוות החינוכי ובכלל 
היום הדבר לא כך.
והמשפט שלך "רק צריך לאהוב את העבודה ולרצות לפעול..."
כ"כ נכון אבל מאוד קשה להיכנס לכיתה שמשכורות לא משולמות בזמן, והורים נוקטים באלימות כלפי צוות חינוכי ועוד...ומתכתבים בזלזול בווטאסאפ הכיתתי על המחנכת ואז מישהו גם מדווח להם את מה שחושבים עליה...זה כבר לא מספיק לטעמי....ובגלל זה המצב השתנה כיום ממה שזכור לך לטובה.

לצפיה ב-' מאחלת לך הרבה נחת.'
מאחלת לך הרבה נחת.
17/08/2017 | 11:34
28
לצפיה ב-'אויש. די כבר'
אויש. די כבר
17/08/2017 | 14:42
158
לו היה משהו קלוש במה שאת כותבת מדינות מפותחות היו רק בונות אולמות ענק לתלמידי היסודי שלהן , נכון?
אז היית מחנכת מדהימה, עם חלוקת קשב שאין דברים כאלה, תלמידייך היו כה מוקסמים ממך שהם סתמו את הפה כבר בגיל 6 ושום ילד עם קשיי ריכוז לא סבל מהזמזום הבלתי פוסק בכיתה, ודרך ההוראה היתה כה מוצלחת שאף תלמיד מתקדם לא התחרפן למוות כשהסבירו בפעם האלף משהו שהוא כבר ידע מהבית.
ברווווור
לצפיה ב-'זה תלוי במחנכת'
זה תלוי במחנכת
20/08/2017 | 13:13
41
בכיתה של הבן שלי היו 36 ילדים שלמדו כמו שצריך והמחנכת הכירה את כולם.
לצפיה ב-'ועכשיו עונה על הסקר'
ועכשיו עונה על הסקר
17/08/2017 | 10:06
117
אצל הגדולה שעולה ל-ה' יהיו 35 ילדים אם לא יצטרפו ילדים חדשים. היינו הרבה יותר למזלנו ילדים עוזבים והכיתה קטנה. למרות שכל שנה נוספו ילדים תמיד עזבו יותר.
אצל הקטן שעולה ל-ב' היו 34 ונשאר ככה לדעתי. השנה אף אחד לא עוזב ולהוסיף אי אפשר.
אצלנו בבית ספר רצו לאחד כיתות אבל ההורים נלחמו במערכת והעירייה הסכימה לשלם את ההפרש כדי שלא יאחדו אותן.
משרד החינוך לא מוכן לממן את ההפרש של כיתות לא תקניות.
לצפיה ב-'הכיתה הכי קטנה אצלנו ביסודי - 26 ילדים'
הכיתה הכי קטנה אצלנו ביסודי - 26 ילדים
17/08/2017 | 10:34
131
יש שכבות עם שלוש כיתות בסדר גודל הזה, וכל שנה מאיימים מחדש שיהפכו אותן לשתי כיתות.

לצפיה ב-'31 כתה ה'
31 כתה ה
17/08/2017 | 12:22
26
לצפיה ב-'לפי ההיגיון המתמטי שלי, אם מפצלים כיתה ל-2 כיתות, צריך להיות'
לפי ההיגיון המתמטי שלי, אם מפצלים כיתה ל-2 כיתות, צריך להיות
18/08/2017 | 02:19
4
132
פחות ילדים בכיתה, אז איך אצלכם זה הפוך?
לצפיה ב-'הפיצול שונה'
הפיצול שונה
18/08/2017 | 06:09
3
126
אצלם--3 כיתות הופכות ל--2.

לצפיה ב-'נכון..תודה שהסברת '
נכון..תודה שהסברת
18/08/2017 | 10:26
2
20
לצפיה ב-'אם כך, לא נעים לא נורא, כי 33 ילדים למחזור של כיתה ד' הוא '
אם כך, לא נעים לא נורא, כי 33 ילדים למחזור של כיתה ד' הוא
18/08/2017 | 18:57
1
104
יפה, כי מגבלת הכמות היא רק מהשנתון שלפניו שהוא פספס אותו.
לצפיה ב-'זה נכון , אבל'
זה נכון , אבל
20/08/2017 | 06:08
40
שני דברים--
1)בגלל 2 תלמידים גם אם היה בשנתון שלפניו,
  היו משאירים 2 כיתות, כי ההנחה היא שנושרים/עוברים או כל סיבה אחרת.
2)מענין כמה תלמידים יש בכיתה השניה. יתכן שנוצרה קונסטלציה חברית,
  או הרכב כיתה מבחינת קשיים שיש בה רק 31 תלמיד, ולכן ההרכב כאן
  לא היה משנה.כי החישוב לכיתות הוא ע"פ שנתון שלם ולא רק
  ע"פ מספר התלמידים בכיתה.
לצפיה ב-'33 זה נחשב לסביר ביותר'
33 זה נחשב לסביר ביותר
19/08/2017 | 15:01
1
148
הגדולים היו 31-33 ילדים לאורך היסודי, הקטנה התחילה שנה שעברה עם 32 והשנה הם יתחילו עם 26 בגלל כל מיני מאבקים שהיו לנו בנושא של אלימות מטורפת שהייתה בכיתה. שני ילדים עברו בי"ס, 2-3 ילדים יעברו כיתה ואחד, באופן טראגי, נפטר לפני שבועיים נורא.
לצפיה ב-'אוי ואבוי! '
אוי ואבוי!
19/08/2017 | 19:58
26
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
20/08/2017 | 14:36
77
אאלטY התקן אומר עד 32 או 33 ילדים בכיתה. זאת שאם נרשמים בבית ספר 35 ילדים, הם מתחלקים לשתי כיתות.
לצפיה ב-'הבת שלי עולה לז', 36 ילדות בכתה. '
הבת שלי עולה לז', 36 ילדות בכתה.
21/08/2017 | 04:19
22
לצפיה ב-'כיתה א' היו 30 תלמידים'
כיתה א' היו 30 תלמידים
24/08/2017 | 08:42
6
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
18/08/2017 | 10:22
5
169
אם יש לכן סבלנות לכל מיני מבצעים
כדאי לנסות את האפ' של טויס אר אס
ואת האתר של קניוני עופר

השבוע ממש נהנתי מהם
לצפיה ב-'בעלי והילדות הקטנות (4 ו-9) היו בסוף בלילות אפריקה,'
בעלי והילדות הקטנות (4 ו-9) היו בסוף בלילות אפריקה,
18/08/2017 | 10:50
4
167
ונהנו. בעלי אמר שזה היה מלאכותי, אבל הן נהנו - לדבריו גיל 9 די הגבול העליון.
לצפיה ב-'אנחנו היינו בגן המפלצות ובארץ לעולם לא'
אנחנו היינו בגן המפלצות ובארץ לעולם לא
18/08/2017 | 11:18
3
165
שניהם נחמדים
המפלצות תחת כיפת השמים נפתח רק בשש וחצי
אני ממליצה להגיע משמונה
נורא חם עדיין בשש וחצי..
בארץ לעולם לא יש הרבה צל
הגענו בחמש היה נחמד מאד
מדובר בגן טרופי
הפעילות העיקרית היא כתב סתרים
ועוד כל מיני פעילויות קטנות מסביב

לצפיה ב-'מה יש בגן המפלצות?'
מה יש בגן המפלצות?
18/08/2017 | 14:59
2
22
לצפיה ב-'מפלצות '
מפלצות
18/08/2017 | 15:18
1
152
תערוכה של עשרים מפלצות גדולות
ארגז חול לפיסול
ועוד כמה שטויות
המעבר בין המפלצות מרתק
במיוחד שמחשיך את מוארות
תסתכלי ביטיוב ..
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/08/2017 | 16:43
20
לצפיה ב-'שאלת צהרון'
שאלת צהרון
17/08/2017 | 09:11
5
215
האם נהוג לעשות מפגש עם צוות הצהרון (בן 4, צהרון מתנ"ס)?
או שאראה את הצוות לראשונה אחרי שאבוא לאסוף את הילד?
ומי בדיוק יכיר לילד את צוות הצהרון?
והאם הצהרון כבר ביום הראשון יעבוד מלא?

לצפיה ב-'לא נהוג לעשות מפגש'
לא נהוג לעשות מפגש
17/08/2017 | 09:25
148
תראי את הצוות שתאספי אותו
הצהרון פה בעיר עובד מהיום הראשון- מלא
לצפיה ב-'לא יודעת מה נהוג,'
לא יודעת מה נהוג,
17/08/2017 | 09:38
149
גם הנכד שלי שכאן, ילך לצהרון,
אין מפגש, אבל הוא לא הולך לשם לבד,
יש עוד ילדים מהכיתה, ילכו יחד.
הבת שלי מכירה את האחראית--לא עוד מישהו.
לגבי נוהל ואם זה אחה"צ שלם, תבררי טלפונית.
לצפיה ב-'לא נראה לי שנהוג.'
לא נראה לי שנהוג.
18/08/2017 | 09:05
1
17
לצפיה ב-'ואצלנו בשנה שעברה'
ואצלנו בשנה שעברה
18/08/2017 | 09:08
104
(גיל 3) ביום הראשון מי שבצהרון בא לאכול עם הילד שלו ב-14, ואז לקח אותי הבייתה, כלומר רק ביום השני היה צהרון מלא.

במחשבה שנייה, אני לא סגורה על זה שלא היה מדובר ביום השני והשלישי (כלומר, רק ביום השלישי היה צהרון מלא) והיום הראשון היה קצר.
לצפיה ב-'ממליצה לך ללכת איתו ביום הראשון'
ממליצה לך ללכת איתו ביום הראשון
23/08/2017 | 10:34
21
לכי לגן ברבע לשתיים ותיכנסי לאכול איתו בצהרון, יכיר את הצוות ותלכו. תוכלי לראות את הצוות וההתנהלות. ביום השני לתת לו ללכת לבד, עדיין הייתי מוציאה מוקדם יותר משעת הסיום.
לצפיה ב-' ילד מתקשה בלימוד לוח הכפל'
ילד מתקשה בלימוד לוח הכפל
14/08/2017 | 15:27
8
211
שלום!
הבן שלי סיים כתה ה' ועדיין מתקשה לזכור את לוח הכפל, מה שמקשה עליו להשתתף בשיעורי חשבון.
ניסינו עם חוברות עבודה וכאלה, אבל קשה לו מדי.
יש לכם אולי רעיונות איך ניתן לתרגל איתו בצורה קלה יותר?

תודה!
לצפיה ב-'הבן שלי גם סיים הא ובדיוק באותה בעיה '
הבן שלי גם סיים הא ובדיוק באותה בעיה
14/08/2017 | 22:28
138
אם תמצא רעיון טוב אשמח אם תשתף
לצפיה ב-'אין לי פיתרון, אבל אולי אוכל להרגיע קצת.'
אין לי פיתרון, אבל אולי אוכל להרגיע קצת.
15/08/2017 | 08:53
1
169
שלושה מארבעת ילדי לא ידעו את לוח הכפל, והצליחו להסתדר גם כך. הם למדו את התוצאות של המספרים בחזקת 2, כלומר- 4x4 5x5  ודומיהם, בנוסף למדו  7x8. את השאר למדו לחשב במהירות.
מכיתה ז' עברו להשתמש במחשבון, כך שהמיומנות הזאת הפכה למיותרת.
אחד מהם מסיים בקרוב תואר שני במתמטיקה, כך שזה ממש לא מראה על בעיה בתחום
לצפיה ב-'אצל הבן שלי זה כן מהווה בעיה. אנחנו רואים איך זה דופק לו את '
אצל הבן שלי זה כן מהווה בעיה. אנחנו רואים איך זה דופק לו את
16/08/2017 | 23:31
90
כל ההתקדמות במתמטיקה. פשוט מקשה עליו. ואצלנו בכיתה ז' לא משתמשים במחשבון
לצפיה ב-'יש פטנט עם האצבעות'
יש פטנט עם האצבעות
16/08/2017 | 12:36
117
לככפולות של 5 ומעלה.
את כיתה ה סימתי מזמן ואי עדיין מחשבת ככה.
לצפיה ב-'שהילד יצייר לוח כפל בכתב ברור'
שהילד יצייר לוח כפל בכתב ברור
16/08/2017 | 13:41
109
ויניח את הדף על השולחן בכל שיעור חשבון.

אז אולי הוא יהיה קצת יותר איטי מילדים שמחשבים בראש, אבל עדיין - הוא לא יוכל לאמר שלוח הכפל זה מה שעוצר אותו.
אם את רוצה, את יכולה גם לדבר עם המורה או להציע לילד לדבר איתה. אם היא במקרה מהמורות האלה שנותנות תמיד את זכות התשובה לילדים שיורים את התשובות מהר - לבקש שלפעמים תיתן דקה למחשבה, מה שייתן לילד מספיק זמן להסתכל בלוח הכפל.

לדעתי לדעת את לוח הכפל זו מיומנות חשובה בחיים.
אני מבינה שיש כאלה שלא מצליחים לזכור, ואז - יכולת חיפוש התשובה היא גם מיומנות חשובה. ולוח כפל עדיף על פני מחשבון. כי בכל זאת - הוא נותן איזו הבנה של מה שקורה שם (בעמודה של 2 ו4 יש רק מספרים זוגיים, בעמודה של 5 יש מספרים שמסתיימים ב5 ו0... כל מיני דברים קטנים כאלה, שאני מקווה שהילד יפנים אחרי שימוש קבוע בלוח)

ושהילד יצייר את הלוח. לא להדפיס מהמחשב. עצם יצירת הלוח כבר תתרום להבנה שלו.
לצפיה ב-'רעיונות '
רעיונות
19/08/2017 | 15:09
1
50
משחקים: אפשר לקנות (ואפשר להכין בקלות בבית) רביעיות של לוח הכפל.
משחק זכרון של לוח הכפל - מכינים בבית. על קלף אחד תרגיל, על קלף שני פתרון. וזה בסדר גמור שלפעמים יש יותר מרגיל אחד שמאים לפתרון.
אפשר לעשות מן ספק משחק-ספק תחרות בשבועים שנשארו עד סוף החופש. כל יום מתמקדים בשורה אחת. נניח, הכפולות של 4. מבקשים ממנו לעבור עליהם בבוקר. במהלך היום "יורים" שאלות רק מהכפולות האלה עליו. בכל מיני מצבים הזויים (נניח בזמן האוכל, בשירותים כל מיני כאלה) זה תמיד נורא הצחיק את הילדים שלי. באותה המידה - לוקחים סלסילה או קערה, כדורי גומי או פינג פונג (זה מצחיק יותר עם גומי, כי הם קופצים),זורקים שאלה לילד וכשהוא עונה הוא מנסה לקלוע לתוך הקערה. הייתי עושה את זה עם כל הילדים, כשכל אחד קיבל תרגילים ברמה שלו. אנחנו לפעמים גם עושים את זה עם גרביים, כשאני מנסה לגלגל אותם.
אפשר גם לעבור לדבר במונחים של כפולות. כמה פסטה אתה רוצה? ואז שמים לו 4X8 יחידות פסטה. דברים כאלה.

לצפיה ב-'תודה. גם אני חשבתי על משחק זכרון'
תודה. גם אני חשבתי על משחק זכרון
21/08/2017 | 09:04
4
לצפיה ב-'רק לי זה יכול לקרות'
רק לי זה יכול לקרות
13/08/2017 | 20:02
42
536
עד שסופסוף הזמנתי חופשה, קיבלנו מכתב שמקדימים אצל הגדול את תחילת הלימודים. משמעות הדבר שאם לא אבטל, יפסיד יומיים ראשונים בכיתה החדשה, בחטיבה החדשה, כשמסבירים להם את כל ההתנהלות, מיקומי הכיתות וכד'. אין כמעט עלות ביטול כי רק הזמנו. 
אני בעד לבטל. בעלי בעד לנסוע. החלטנו שאם הגדול...
המשך>>
עד שסופסוף הזמנתי חופשה, קיבלנו מכתב שמקדימים אצל הגדול את תחילת הלימודים. משמעות הדבר שאם לא אבטל, יפסיד יומיים ראשונים בכיתה החדשה, בחטיבה החדשה, כשמסבירים להם את כל ההתנהלות, מיקומי הכיתות וכד'. אין כמעט עלות ביטול כי רק הזמנו. 
אני בעד לבטל. בעלי בעד לנסוע. החלטנו שאם הגדול ממש יתחנן, נטוס. אחרת, נבטל. הוא הפתיע אותנו וביקש לבדוק אפשרות להזיז לסוכות או להקדים. היה לו ברור שלא יפסיד לימודים.
אני יכולה לנסות להקדים, יש טיסות יקרות יותר ונוחות פחות, לא בדקתי לגבי מקום במלון. בסוכות גם בטח ניתן למצוא. אבל אין לי כוח לשנות. הייתי מעדיפה לבטל וזהו. אבל לא נעים לי לאכזב את הילדים.
לצפיה ב-'אז אתמול נסענו למיני סיטי בהוד השרון.'
אז אתמול נסענו למיני סיטי בהוד השרון.
15/08/2017 | 09:49
5
260
זוועת אלוהים. תורים עצומים, צפיפות, רעש, ריחות עזים של לק באזור של הנסיכות, ויחד עם החום העז בחוץ - ממש סוג של גיהנום. אז לא עשינו כלום (חוץ מחדר כושר קטנטנים שלא היה בו תור) רק הלכנו לאכול (לא באזור ההסעדה כי גם שם הייתה צפיפות איומה ורעש נוראי ממשחקייה צמודה, אלא במסעדה שצמודה לגן המשחקים שבו הילדות שיחקו בזמן ההמתנה לאוכל - ואפילו שם היה לנו חרק בפירה...).
אחר כך החלטנו כתחליף לנסוע לפיקולוניה בהרצליה שבה רוח הדברים דומה, אבל במקום חינם זה עולה 55 לילד ו-5 למבוגר. אחרי הזוועה במיני סיטי זה נראה כמו גן עדן, על אף שגם שם התמלא די מהר ושחלק מהדברים ראו ימים יפים יותר (והרוב גם כמה סדרי גודל קטן יותר מאשר במיני סיטי - אבל מה עוזר שהדברים גדולים אם כל מה שעושים זה לחכות בתור?). הילדות, בכל מקרה, מאוד נהנו (בת 4 ובת 9 - אבל נראה לי שהכי מתאים לגילאי 5-6 ככה). היינו שם ארבע שעות מלאות (מהפתיחה עד הסגירה - יש שני סבבים ואנחנו היינו בסבב צהריים), וגם אז הן התקשו לעזוב. בלילה בת ה-9 (שהיא ילדה בעלת יכולת מופלאה ממש לראות את החלק הטוב בכל דבר, ועדיין גם היא רצתה לברוח ממיני סיטי) תיארה מה היא הייתה משנה כדי להפוך את פיקולוניה למקום מושלם ממש.
לצפיה ב-'הכל מפוצץ באוגוסט'
הכל מפוצץ באוגוסט
15/08/2017 | 10:14
3
164
מה לעשות?...
היינו בפארק הלגו
גם מפוצץ
אבל נהנים עם כולם
לצפיה ב-'אבל יש הבדל בין מפוצץ '
אבל יש הבדל בין מפוצץ
15/08/2017 | 10:22
2
204
ועומדים בתור שעות בלי לעשות כלום לבין צפוף אבל עושים דברים כל הזמן. בפארק הלגו אולי יש עמדות להרכבת לגו שאפשר לעשות בזמן שנציג משפחתי עומד בתור (כך זה היה בלגולנד) אבל במיני סיטי לא היה כלום - רק לעמוד ולעמוד בתור. גם בדיסנילנד עקפנו את התורים הארוכים ולא עלינו כמעט על אף מתקן, ועדיין היה המון לעשות כל הזמן. כנ"ל בשפיים - גם אם יש תור למגלשה יש הרבה דברים בלי תור.
לצפיה ב-'מסכימה איתך,'
מסכימה איתך,
15/08/2017 | 10:44
1
153
אתמול הבת שלי לקחה את הבן עם אחין ונסעו לקניון "שער הצפון"
היתה שם פעילות של playmobil היא טוענת שהיו המוני קהל, 
היה מאכזב מאוד אבל היתה פעילות אחרת לילדים, גם גימבורי ליותר גדולים,
גם הצגה שהם ישבו מרותקים,
הענין למצוא מקום עם של אפשרויות, ועם שטחי מחיה גדולים,
שלמרות הקהל הגדול,אין הרגשת צפיפות ומחנק.
לצפיה ב-'גם אנחנו נתקלנו בפעילות פליימוביל כזאת'
גם אנחנו נתקלנו בפעילות פליימוביל כזאת
15/08/2017 | 10:50
147
בקניון, אבל לא הגענו לשם במיוחד בשביל זה (למעשה הופתענו שזה היה שם), כך שהאכזבה הייתה מינורית (וגם אז הלכנו למקום אחר בהמשך...).

לצפיה ב-'לא הייתי פה יובלות. לא יודעת למה.'
לא הייתי פה יובלות. לא יודעת למה.
16/08/2017 | 10:23
157
אנחנו היינו עם הילדים בשבוע שעבר בפארק ברקו בטבריה. המעלה היתה שבגלל שזה בתשלום, המקום היה כמעט ריק.
מקומות חינמיים בד"כ נראים בהתאם. נסענו פעם לגן החיות בחיפה וכשהגענו התברר שזה כמה ימים בחינם באדיבות בנק כלשהו. היה זוועה. כל אזרח במדינה היה שם.

לצפיה ב-'מגיע לשרון-לכפר סבא ומחפשת המלצות'
מגיע לשרון-לכפר סבא ומחפשת המלצות
15/08/2017 | 09:48
5
144
אני עם 2 ילדים, בני 7+9
מחפשים מקום לבלות - לא בשמש הקופחת
לונהדע באר שבע - האם עמוס בימים אלה? שווה נסיעה ברכבת מכפר סבא?
פארק אוטופיה - יש מה לעשות מעבר לסיבוב בגן? הייתי לפני הרבה שנים והיה נחמד אבל כלל רק סיבוב קצר בגן וקצת הנאה עם הפרפרים. השתנה שם?
מיני ישראל - מומלץ?
אפשר עוד המלצות ?
אושילנד-היינו הילדים אהבו את מוגובי ונראה שנבקר שם שוב.

לצפיה ב-'כמה דברים..'
כמה דברים..
15/08/2017 | 10:12
1
156
קודם כל כל המקומות מפוצצים באוגוסט

ללונדע צריכים להזמין מקום באתר
שווה נסיעה ברכבת

בפארק אוטופיה אפשר רק לטייל אנחנו היינו לא מזמן
נחמד..

אושילנד יש את מתחם המוגבי וגן מקורה מקסים בחוץ
יחד עם ארוחה וסיבוב אנחנו אהבנו

במיני ישראל לא הייתי שנים
לצפיה ב-'מפוצץ זה כל כך מרתיע...'
מפוצץ זה כל כך מרתיע...
15/08/2017 | 13:06
135
מוגובי גם עמוס?

היינו ביוני והיה ריק וכייף, יש לכם רעיונות למקומות פחות מפוצצים?
הילדים אצלי חסרי סבלנות לתורים, צפונים כפריים שלא רגילים לעומסים

לצפיה ב-'רק לגבי שאלתך,'
רק לגבי שאלתך,
15/08/2017 | 13:39
2
151
על מיני ישראל,
בעיני זה מקום מעולה לבילוי, אבל אחה"צ --גם האתר יפה ומענין יותר בערב,
מבחינה זו שהאורות נדלקים, ויש תועה באתרים.
הוא גם מלמד והמקום גדול אין בו צפיפות.
מה שכן, יש שם גם פעילות לילדים, הם מלמדים איך בונים את הדמויות והחפצים המוקטנים, ונותנים לילדים להתנסות בחומרים.
כדי לברר באילו שעות.
לצפיה ב-'ממילא הם פתוחים עכשיו רק מ- 17'
ממילא הם פתוחים עכשיו רק מ- 17
15/08/2017 | 23:43
1
98
הילדים שלי (בני 11,6.5) היו שם השבוע עם בני משפחה מחו"ל ונהנו מאוד, למרות שהיו שם כבר בעבר. אמרו שהיה ממש יפה עם האורות
לצפיה ב-'לא ידעתי'
לא ידעתי
16/08/2017 | 02:45
82
שלא פתוחים כל היום.
יש הגיון בכך שלא להיות שם בצהרים של אוגוסט.
לצפיה ב-'לונה פארק תל אביב שווה משהו?'
לונה פארק תל אביב שווה משהו?
14/08/2017 | 07:40
3
161
הבנתי שסופרלנד יותר שווה, אבל הלונה פארק גם קרוב וגם נגיש ברכבת. ממש עלוב או סביר?
לצפיה ב-'שווה מאד'
שווה מאד
14/08/2017 | 08:40
165
לדעתי יותר מהסופרלנד
יש לך גם את הצפארי ממול
תואם גיל
יותר רגוע

לצפיה ב-'הילדים שלי מעדיפים את הלונה פארק '
הילדים שלי מעדיפים את הלונה פארק
14/08/2017 | 09:34
176
הם מחפשים את מתקני האקסטרים ולטענתם בלונה פארק יש מתקן או שניים שווים יותר. בכל מקרה ההבדל בין הפארקים לא גדול לדעתי
לצפיה ב-'הלונה פארק '
הלונה פארק
14/08/2017 | 22:01
134
יותר שווה מאשר הסופר לנד. בכלל לא עלוב.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה