לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1740417,404 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'יום הולדת עם ילדים בספקטרום של אוטיזם'
יום הולדת עם ילדים בספקטרום של אוטיזם
19/02/2018 | 22:22
4
49

אני מתלבטת מאוד כרגע עם תכנוני יום ההולדת של בתי. בעוד חודש וחצי תהיה בת 9.
היא רוצה להזמין ליום ההולדת שלה רק את הבנות מהכיתה, אבל גם את הילדים מהצהרון של אחיה שהיא מכירה אותם טוב כי גם היא מבלה בצהרון הזה לפעמים.
אחיה מבקר בצהרון מיוחד לילדים קשים יותר שרוב הילדים בו הם:
1. בנים
2. בספקטרום של אוטיזם

היא רוצה לעשות סדנה של קישוט קאפקייקס‬‎ שפעם מישהי פה בפורום דיברה עליה וכשחיפשנו רעיונות הילדה התלהבה.
יש לי שתי שאלות אם תוכלו ליעץ לי:

1. האם כדאי באמת להזמין גם את הילדים מהצהרון?
2. חשבתי למצוא בחורה שתעזור לי להעביר את ההפעלה. למישהי יש מושג כמה אני צריכה להציע למפעילה? (אני מביאה הכל, והיא רק תעזור לי להכין את ההפעלה ולהפעיל.)

לצפיה ב-'וואוו איזו ילדה מדהימה'
וואוו איזו ילדה מדהימה
19/02/2018 | 22:28
32
כמה טובה ואוהבת. אני מעריצה שלה.
בודאי שתיעני לבקשתה, ושיבואו, אני מציעה שתזמיני מישהי
מהמדריכות בצהרון הזה שתשגיח על הבים.
לגביתשלומים וכד' אין לי מושג.
לצפיה ב-'וואו. ממש מעורר השתאות. כל הכבוד לך, איזו ילדה מיוחדת יש לך.'
וואו. ממש מעורר השתאות. כל הכבוד לך, איזו ילדה מיוחדת יש לך.
19/02/2018 | 22:35
31
גם אני הייתי מכבדת את רצונה. אני מעריכה שההורים של הילדים מהצהרון לא ישלחו אותם לבד, אלא יגיעו יחד איתם וכך יקלו עלייך. קשה לי לראות הורים לילדים על הספקטרום שולחים אותם לבד לסיטואציה כזו.
לצד זאת, את יכולה להיעזר גם בעוד מפעילה שתסייע לך. אולי אפילו מישהי שעובדת בצהרון ומכירה את הילדים שיגיעו ממנו. אין לי מושג כמה להציע לה, הייתי אפילו שואלת אותה מה סכום הוגן בעיניה.
לצפיה ב-'כן - גם אותי הפתיע שהיא כל כך רוצה להזמין את הילדים מהמעון'
כן - גם אותי הפתיע שהיא כל כך רוצה להזמין את הילדים מהמעון
19/02/2018 | 22:50
34
ואני רוצה לתמוך בה אבל ניראה שלי שבפועל זה כמו שני ארועים נפרדים וצריך לנהל את זה נכון או באמת לעשות שני ארועים נפרדים
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהפעלה כזאת '
אני לא בטוחה שהפעלה כזאת
20/02/2018 | 05:20
15
מתאימה לבנים, בין אם הם על הספקטרום או לא. אני חושבת שאם היא רוצה להזמין את הבנים, צריך לתכנן את הפעילות כך שתתאים גם להם. אפשר אולי להתייעץ עם הבן או לחשוב על מה היה בימי הולדת קודמים של בנים משם, או אפילו להתייעץ עם המדריכים של הצהרון לגבי מה יהיה מתאים.
כשאנחנו (ואחרים שאני מכירה) עושים ימי הולדת שכוללים בנים, אנחנו תמיד דואגים שיהיה חלק פעיל שמי שלא מעוניין בפעילות השקטה, או צריך הפסקה ממנה, יהיה מסוגל להשתתף בו.
ספציפית לגבי אוטיזם וקישוט קאפקייקס, יש ילדים עם אוטיזם שלא אוהבים לגעת בחומרים מסוימים - אז אם בפעילות צריך, נניח, ללוש בצק או לעבוד בידיים עם חומרים שנדבקים וכו' - זה עלול להפריע להם (ודאי שלא לכל ילד עם אוטיזם זה יפריע, וחלקם נהנים מזה מאוד). אבל יש הרבה דברים שאפשר לעשות בלי להצטרך לגעת בחומרים דביקים - צריך רק לדאוג שתהיה אפשרות למי שלא יכול לגעת בחומרים כאלה לקשט עם דברים אחרים.
גם רגישות לרעש היא נפוצה, אז אם צפויה להיות מוסיקה, לשים לב שהיא לא חזקה מדי.
והערה אחרונה - לדאוג גם שלא צפוף מדי, ולכל אחד יש מספיק מקום לעבוד בנוחות בלי לגעת באחר.

הילדה שלך באמת מקסימה, ועם תכנון מתאים, יכולה להיות לה מסיבה מעולה - אין סיבה להירתע מאירוח כזה, רק לתכנן נכון.
לצפיה ב-'מעבר בית ספר בכיתה ה' - איך לעשות את זה קל?!'
מעבר בית ספר בכיתה ה' - איך לעשות את זה קל?!
18/02/2018 | 14:12
2
65
לצפיה ב-'אם אתם עוברים לדירה למקום לא רחוק, הייתי מציע להישאר בבי"ס'
אם אתם עוברים לדירה למקום לא רחוק, הייתי מציע להישאר בבי"ס
18/02/2018 | 23:55
26
לצפיה ב-'גם אני באותה דילמה. שנה הבאה נעבור כשהיא תעלה ל-ד''
גם אני באותה דילמה. שנה הבאה נעבור כשהיא תעלה ל-ד'
19/02/2018 | 22:45
36
גם אני עברתי בית ספר בכיתה ד' ואני זוכרת את זה כסיוט. בבית הספר הנוכחי הילדה אוהבת ללמוד, אוהבת לקרוא. היא ילדה שקטה יחסית אבל על פניו מסתדרת טוב מבחינה חברתית. לפחות כך נראה לי מהצד. כשאני שואלת אותה, מי מהכיתה החברה הכי טובה שלך, היא תמיד עונה: "כולן חברות טובות שלי."
ואני אף פעם לא יודעת אם זה אומר שאין לה חברות קרובות, או, שבאמת כולו חברות שלה. שאלתי את המחנכת והיא אמרה לי שלקטנה אין שום בעייה להתחבר לילדים, ושהיא תמיד רואה אותה עסוקה בהפסקות עם כמה מהבנות.
אני חושבת שאנסה לפגוש את המורה המחנכת בבית הספר החדש ואכיר לה את הפיצפונת הזאת לפני תחילת שנת הלימודים, ונדבר יחד על מה אפשר לעשות כדי להקל על המעבר.
לצפיה ב-'קבלו את הכחולה החדשה! ליאת של עדי!!'
קבלו את הכחולה החדשה! ליאת של עדי!!
19/02/2018 | 13:05
5
90
מיציתי את הבדידות בניהול, ולשמחתי הרבה ליאת של עדי הסכימה להצטרף ולהגדיל את הכוח
בשעה טובה, שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'בהצלחה!! מגיע לה??'
בהצלחה!! מגיע לה??
19/02/2018 | 15:14
12
לצפיה ב-'היה אמור להיות- מגיע לה!!! סליחה על הטעות '
היה אמור להיות- מגיע לה!!! סליחה על הטעות
19/02/2018 | 15:15
1
15
לצפיה ב-''
19/02/2018 | 15:36
10
לצפיה ב-'בהצלחה לליאת, ותהנינה מהשותפות.'
בהצלחה לליאת, ותהנינה מהשותפות.
19/02/2018 | 18:54
9
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
20/02/2018 | 07:34
לצפיה ב-'מישהי השתמשה בהסעות של הרכבת כשלא היו רכבות?'
מישהי השתמשה בהסעות של הרכבת כשלא היו רכבות?
18/02/2018 | 09:01
8
137
חייבת להיות השבוע בתל אביב. יש הסעות מבית יהושוע אבל הבנתי שזה לא משהו. יש למישהי נסיון?
לצפיה ב-'לא משתמשת'
לא משתמשת
18/02/2018 | 09:11
6
122
ואני נוסעת על בסיס יומי לכיוון דרום וזה ממש הולך להיות שבוע סיוט.

לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
18/02/2018 | 10:03
5
99
אני מגיעה מאזור הצפון ובעייתי מבחינתי לנסוע ברכב. ואין אוטובוסים מהעיר שלי.
ממש מתאים לי לנסוע בהסעות האלה, אבל שמעתי שהיו בעיות.
אבל לא יודעת האם זה באמת נכון או סתם שמועות.

לצפיה ב-'אחותי נסעה'
אחותי נסעה
18/02/2018 | 10:13
4
121
בהלוך זה בסדר, קצת עמוס אבל בסדר. בחזור זה סרט. הם מגיעים מתחנת ההגנה עמוסים וקשה לתפוס אחד פנוי.
אני לא משתמשת כי אני יכולה לצאת מאוחר יותר עם הרכב. הנסיעה מאיפה שאני יוצאת לרכבת ואז לבית יהושוע ואז בשאטל, יותר מהר לי ברכב.
לצפיה ב-'אני צריכה לעלות בהגנה'
אני צריכה לעלות בהגנה
18/02/2018 | 14:51
3
72
אז אולי פחות נורא?
ובהלוך היה סביר? שמעתי שכולם נדחפים ואין מספיק וכד'.
לצפיה ב-'השאלה גם מבחינת הפקקים'
השאלה גם מבחינת הפקקים
18/02/2018 | 15:25
2
82
כמה זמן ייקח להגיע להגנה מבית יהושוע בשעות הבוקר.
נוסעים בנת"צ, אני מניחה?
לצפיה ב-'ברור, זו המטרה'
ברור, זו המטרה
18/02/2018 | 23:54
1
53
הנסיעה צריכה להיות מהירה יותר, כי אין פקקים.

אגב, מה זאת אומרת 'הסעה'? האם חינמית?
אם לא, מה ההבדל בינה לבין אוטובוס רגיל?
לצפיה ב-'אני חושבת שהיא חינמית'
אני חושבת שהיא חינמית
19/02/2018 | 09:01
49
הכוונה היא הסעה מתחנת הרכבת.
אוטובוס רגיל נוסע מתחנת אוטובוס
לצפיה ב-'אם את יכולה לדחות,'
אם את יכולה לדחות,
18/02/2018 | 11:32
99
הרכבות יחזרו למסלולן לאחר שבוע, 
אפשרי עם השאטלים,מאבל יש כוחניים שמשתלטים ואין סדר.
בגלל מה שכתבה לך ליאת, שהרבה מותרים ונוסעים ברכב פרטי,
אז גם הכבישים עמוסים מאוד---זה הנסיון שלי.

לצפיה ב-'עפרונות'
עפרונות
18/02/2018 | 08:59
11
168
איזה סוג אתן ממליצות לקנות, שהחוד לא נשבר כשמחדדים? (מעדיפה עם מחק)
לצפיה ב-'עט עפרון סתאאם. אני בד"כ קונה סטדלר. מחזיקים יותר ולא '
עט עפרון סתאאם. אני בד"כ קונה סטדלר. מחזיקים יותר ולא
18/02/2018 | 09:06
121
נשברים כל כך בקלות כמו אחרים.
לצפיה ב-'בוקר טוב. אני גם קונה שטדלר'
בוקר טוב. אני גם קונה שטדלר
18/02/2018 | 09:09
6
103
אם כי אי חשוב שחשוב באותה מידה מחדד טוב.
בדיוק חשבתי לעצמי למה לא ממציאים מחדדים קטנים עם כיסוי ולא הפח הענקיים שמפוצצים את הקלמר (כמו של שטדלר שהוא באמת אחלה מחדד אבל גדול מידי)
לצפיה ב-'ברור שיש מחדדים קטנים עם כיסוי. לקטן שלי יש כזה בקלמר'
ברור שיש מחדדים קטנים עם כיסוי. לקטן שלי יש כזה בקלמר
18/02/2018 | 09:15
5
92
מאוד טובים. כשאגיע הביתה אנסה לבדוק לך מי החברה המייצרת.
לצפיה ב-'אני אשמח'
אני אשמח
18/02/2018 | 09:36
4
74
יש לי איזה משהו אליפטי כזה חמוד
אני חושבת שכשהם נופלים על הרצפה הם נהרסים.
יש לי בכלל קונספירציה בנושא.. מתי הם עוברים לעט עיפרון??
לצפיה ב-'לדעתי הבכור עבר לעט עפרון כבר בכיתה ג'. הצעיר מסרב'
לדעתי הבכור עבר לעט עפרון כבר בכיתה ג'. הצעיר מסרב
18/02/2018 | 09:44
2
79
אלוהים יודע למה. עד כמה שאני מבינה, יש בכיתה שלו ילדים שגם משתמשים כבר בעט עפרון.
האמת היא, שעם קצב איבוד החפצים שלו, עדיף לי שייאבד עפרונות של סטדלר מאשר עטי עיפרון של פיילוט
לצפיה ב-'אני אבדוק עם הבכורצ'יק.. עט עיפרון יותר חסכוני ופחות מעיק'
אני אבדוק עם הבכורצ'יק.. עט עיפרון יותר חסכוני ופחות מעיק
18/02/2018 | 10:15
1
17
לצפיה ב-'יותר חסכוני רק אם לא מאבדים אחד כל יומיים'
יותר חסכוני רק אם לא מאבדים אחד כל יומיים
18/02/2018 | 13:10
13
לצפיה ב-'גם אני אשמח'
גם אני אשמח
18/02/2018 | 12:00
61
עד היום לא מצאתי אף מחדד נורמלי, כולם נהרסים לנו די מהר.
אצלנו עוברים לעט עפרון בכיתה ג' בערך, למרות שהגדולה לדעתי עברה כבר ב-ב' זה תלוי ילד ומורה.
אצלי הוא עדיין לא בנוי לעט עפרון מקוה ששנה הבאה כבר כן ונפסיק עם העפרונות
לצפיה ב-'גם אנחנו עם שטדלר. עפרונות כחולים כאלה.'
גם אנחנו עם שטדלר. עפרונות כחולים כאלה.
18/02/2018 | 09:58
18
לצפיה ב-'גם אצלנו רק סטדלר, הכי טובים ואיכותיים'
גם אצלנו רק סטדלר, הכי טובים ואיכותיים
18/02/2018 | 12:01
11
לצפיה ב-'אז בדקתי את עניין המחדד. אין עליו שם הוא קטן, הוא '
אז בדקתי את עניין המחדד. אין עליו שם הוא קטן, הוא
19/02/2018 | 06:32
71
כתום, ולא כתוב עליו כלום. מה שכן, בשנה שעברה היה לבן שלי מחדד דומה של סטדלר (שהוא אחר כך איבד... אז קניתי לו את הזול יותר). כך שיש כמה כאלו מסתובבים בשוק. מפתיע אותי שלא מצאתן. כדאי לחפש בשכונות השכונתיות ולאו דווקא ברשתות הגדולות.
לצפיה ב-'יאפ מה בסירים...'
יאפ מה בסירים...
18/02/2018 | 11:05
9
24
לצפיה ב-'אנחנו הגענו לאות ה'
אנחנו הגענו לאות ה
18/02/2018 | 11:10
3
109
מה שאני אוהבת באתגר הזה, לגלות דברים חדשים שהילדים שלי אוהבים.
והפעם המנצח-
כן, אצלי במקדונלדס הם מזמינים חטיפי נאגטס ותמיד יעידפו פיצה על המבורגר.
הפעם "השקעתי" במתכון, ויותר נכון ברבע שעה עיסוי של חצי קילו בשר טחון פעם אחת! עם מלח פלפל שחור וקטשופ. הכנתי את הקציצות והם נחו להם במקרר מחמישי לשישי.
הכנתי תוספות, קניתי לחמניות עגולות. יחד עם זה הומ פרייז וסלט הדרים מעולה.
היה מצויין.
ליד, כדי ש"ה" לא תיעלב הכנתי תבשיל הודו (שאפילו לא טעמתי) ושווארמה הודו שיצאה מצויין.
אבל לסיכומה של ארוחה, ההמבורגר הביתי שלי נכנס לפנתיאון
לצפיה ב-'אפשר בבקשה מתכון'
אפשר בבקשה מתכון
18/02/2018 | 11:33
1
77
להמבורגר?
לצפיה ב-'רשמתי אותו'
רשמתי אותו
18/02/2018 | 13:08
79
מלח פלפל קטשופ ולעשות עיסוי ארוך ומפנק לבשר עד שממש מרגישים שהשריר התפרק ויש סיבים שמחברים בבשר הטחון. להכין את הצורה ולתת לזה לנוח במקרר.
לצפיה ב-'איך את מכינה הומ פרייז?'
איך את מכינה הומ פרייז?
18/02/2018 | 13:18
11
לצפיה ב-'גם אצלנו היה המבורגר'
גם אצלנו היה המבורגר
18/02/2018 | 11:56
86
בשישי בצהריים בנסיונות לגוון את השניצלים מכינה להם כל פעם משהו אחר. בשישי האחרון קניתי לחמניות הכנתי תוספות (רק אנחנו אכלנו מהן), קטשופ ומיונז על השולחן וצליתי לנו המבורגרים טעימים. אחלה ארוחה טעימה ומשביעה.
אצלנו בארוחה כזו מבקשים בלי פחמימות, הלחמניה ממלאה את התפקיד כראוי.

בשישי בערב האיש הכין לנו פסטה ברוטב עגבניות ולמי שרוצה (רק הוא), במיה ברוטב עגבניות ואורז לבן.

לשבת החורפית הכנתי ג'חנון עם ביצים קשות וסיר של טבית, איזה כייף נשאר לי גם להיום. 

לקינוח של שבת האיש ביקש פרסבורגר פרג אז הכנתי לו, יצא טעים ומעולה, עוגה אחת הקפאתי ואחת השארתי לנו לנשנוש.
לצפיה ב-'אחרי שבוע של מחלה נגררת, שכמובן לא גרמה לי להפסיק לעבוד, '
אחרי שבוע של מחלה נגררת, שכמובן לא גרמה לי להפסיק לעבוד,
18/02/2018 | 13:17
3
110
להסיע ילדים, להאכיל ילדים, לעשות כביסות וכו', סוף השבוע אופיין בקריסה טוטאלית על הספה.
בהתאם גם הארוחות היו כאלו שדרשו מינימום עמידה והשקעה:
בשישי - חזה עוף מתובל על מחבת פסים, פתיתים אדומים (אני! אצלי!), לקט ירקות בתנור, וגם... ט-דם - מגש של כרוב בתנור!! בו'נה, מה זה הדבר הטעים הזה?? כרוב, שמן זית, מלח ופלפל, שעה בתנור, ואין, אין על הדבר הזה! בכלל לא טעם של כרוב בסוף, משהו מתקתק נעים (גם בלי שום תוספת של שום דבר מתוק), ואשכרה חסלו לי הכול ולא נשאר לי כלום להמשך השבוע

בשבת - צלי בקר, עם תפוחי אדמה, גזר, פטריות וניוקי, וכמובן חלה ליד לניגוב הרוטב. זה מאסט. גם מזג האוויר היה בול לצלי, וירד גשם זלעפות בעודנו אוכלים אותו. היה מושלם.
חוץ מזה כמובן גם 2 מגשים עמוסי ירקות בתנור, כרגיל.

אגב, אני מכינה המבורגרים ביתיים על בסיס קבוע. לא בטוח שבאמת צריך עיסוי של 15 דקות, אני בד"כ מסתפקת בכמה דקות, עד שהבשר מתחיל להפתח ולהקשר. שעה מנוחה במקרר והם מוכנים לצלייה. אני מתבלת לגמרי אחר (לא סובלת קטשופ), אבל כל אחד וכוס התה שלו
לצפיה ב-'צלי עם ניוקי?'
צלי עם ניוקי?
18/02/2018 | 13:20
2
20
לצפיה ב-'רעיון מהפכני של לוונדולה (אם את זוכרת אותה)'
רעיון מהפכני של לוונדולה (אם את זוכרת אותה)
18/02/2018 | 15:29
1
97
בסוף הבישול של הצלי זורקים פנימה ניוקי איכותיים (מוכרים היום ניוקי מעולים תוצרת איטליה), נותנים להם להתבשל 2 דקות בערך עד שרכים, וזהו. תוספת סופר כיפית.
לצפיה ב-'נקרא מעולה, אנסה בפעם הבאה להוסיף ניוקי'
נקרא מעולה, אנסה בפעם הבאה להוסיף ניוקי
20/02/2018 | 07:33
לצפיה ב-'פורים בפתח!'
פורים בפתח!
13/02/2018 | 08:00
28
204
כולם כבר מאורגנים? כולם מסודרים? או שאתם עדיין מתרוצצים בין חנויות, מודדים, מתלבטים, חושבים?...
אצלנו השנה הכול סופר דופר פשוט.
הבכור - כיתה ז' - לא מתחפש בכלל. אף פעם פורים לא היה בשבילו שוס גדול, הוא אף פעם לא ממש התחבר לכל החוויה עד הסוף. עכשיו, כשהוא "גדול", כל הסיפור הזה ירד מבחינתו מהפרק סופית.
הקטן כבר מזמן קיבל מאמזון את התחפושת שהזמין של פרדי מfnaf (אם מישהו כאן מכיר). לא חושבת שיותר מילדים בודדים בבית הספר יזהו את התחפושת שלו, אבל אותו זה לא ממש מעניין.
בקיצור, שני ילדים אינדיבידואליסטיים למדי. אותי זה משמח. ועוד יותר משמח שכף רגלי לא צריכה לדרוך באף אחת מהחנויות שמוכרות תחפושות, ידיי לא צריכות לפשפש בין הקולבים ולחפש את המידה המתאימה, אוזניי לא צריכות לשמוע ילדים מתלוננים "אני לא יודע מה בא לייי!!", ומרפקיי לא צריכים להדחף בין תורים אינסופיים של הורים בקופות.
בקיצור, כיף גדול!
איך אצלכם?
לצפיה ב-'עוד לא התחלתי להתארגן'
עוד לא התחלתי להתארגן
13/02/2018 | 09:32
2
262
אצלי הילדים כל שנה מאתגרים אותי בבקשות לתחפושות מקוריות, שצריך להכין לבד.
אני תמיד אומרת שאם הם רוצים תחפושת קנוייה הם צריכים להודיע לי עד חנוכה (שיהיה לי זמן להזמין), ואם אחת תוצרת בית - להודיע עד ט"ו בשבט, שיהיה לי מספיק זמן להכין.
לפני שנה אחת התחפשה לרובוט שבניתי לה מקרטונים וצינורות של מייבש, אחת לפיה (הרבה אביזרים קנויים, ושמלת נסיכות שמצאנו בעליאקספרסס), והגדול התחפש ל-Dalek (למי שמכירה את תוכנית הטלויזיה Dr. Who - זה האוייב הנצחי של הדוקטור) - חייזר מתכתי בצורה דומה למלחייה, עם בליטות.

השנה אחת רוצה להיות ארנבית-רקדנית, השנייה רוצה להיות איילה, והגדול שלח לי את התמונה שצירפתי והודיע לי שהוא מבקש שאצור לו את זה.
מחר אני הולכת לקנות בדים ומתחילה לעבוד על הכל. תוכניות יש לי, רק נשאר לממש אותן.
לצפיה ב-'כל הכבוד לך על ההשקעה'
כל הכבוד לך על ההשקעה
13/02/2018 | 10:16
131
אין סיכוי שכזו תחפושת אני אכין לילדים. אפילו מה שנתנו לי להכין לא בטוחה שאצליח.
לצפיה ב-'פששש...סחתיין !'
פששש...סחתיין !
17/02/2018 | 13:11
26
אצלי כל השנים התחפושות היו קנויות.
ובגילם המופלג היום (תיכוניסט +חייל) אם הם בכלל מתחפשים הם דואגים לתחפושות שלהם בעצמם.
הללויה 
לצפיה ב-'כנראה שהשנה לא אקנה תחפושת אלא נכין '
כנראה שהשנה לא אקנה תחפושת אלא נכין
13/02/2018 | 10:08
163
הגדולה יודעת כבר מזמן מה רוצה רק שצריך להכין בבית ולא בטוחה שיצא כמו שרוצה. גם שנה שעברה הכנו תחפושת אבל היתה הרבה יותר פשוטה וקנינו קצת אביזרים. אצטרך את עזרת האיש בהכנות כרגע לא מראה בכלל רצון לעזור, מקוה שאצליח בכל זאת להעזר בו, אפילו חלקית.
הקטן בכלל לא יודע למה רוצה להתחפש, לפני יומיים אחותו הביאה לו רעיון שיעזור לי לא לעשות כמעט כלום. האיש פחות אוהב התחפושת אם יצליח לשנות את דעתו ולבחור תחפושת אחרת האיש יצטרך לטפל בתחפושת הזו.
לצפיה ב-'מקווה שאני מארוגנת'
מקווה שאני מארוגנת
13/02/2018 | 10:13
21
169
כי הגדול מדד את החייל מגב משנה שעברה ש/ל אחיו ואומר שהוא לא ממש אוהב את התחפושת עליו. מה זה אומר שצאיך לקנות חדשה?
האמצעי יתחפס לרשע ממלחמת הכוכבים... שכחתי את שמו. קניתי באיזה יריד במאה שח כי זאת תחפושת משנה שעברה.. וואטאוור.
לקטנה הזמנתי בלרינה מאיביי והיא קיבלה אותה כבר לפני חודש. היא בול עליה והיא מהממת נשאר לי לקנות גרביון לבן וורוד שיהיה לנו להחלפה.

מבחינת משלוחי מנות, אין לי מושג מה להכין. דווקא יש לי אביזרים משנה שעברה ואני כנראה אכין עוגת בסקוויטים או לוטוס קטנה לכל אחד.
לצפיה ב-'משלוחי מנות'
משלוחי מנות
13/02/2018 | 10:17
20
143
אוהבת מאוד להכין מקוה שאצליח להכין גם השנה.
שנה שעברה בגלל מחסור בזמן הכנו רק ממוצרים קנויים אבל אני אוהבת גם לאפות ולהוסיף ממעשה ידיי למשלוחים כי זה מושקע יותר.
לצפיה ב-'שנה שעברה אפיתי וזה באמת מושקע וכיף'
שנה שעברה אפיתי וזה באמת מושקע וכיף
13/02/2018 | 10:20
1
124
אבל הרבה עבודה ואצלנו כולן אופות מדופלמות, אני תמיד מחפשת לצאת מהקופסא. שנה קודם הכנתי ריבה וגרנולה וזה גם מדליק.
לצפיה ב-'אצלנו אני האופה המדופלמת ולכן חייבת להשקיע'
אצלנו אני האופה המדופלמת ולכן חייבת להשקיע
13/02/2018 | 10:49
114
אם יש זמן וכח בהחלט מכינה אם לא פשוט קונה ממתקים מושקעים ומכינה. הכל עניין של זמן. עוד לא יודעת כלום זה נראה לי רחוק למרות שכבר ממש קרוב.
לצפיה ב-'שנים הכנתי משלוחי מנות מושקעים, עם מגוון מאפים ביתיים מסוגים'
שנים הכנתי משלוחי מנות מושקעים, עם מגוון מאפים ביתיים מסוגים
13/02/2018 | 12:23
17
216
שונים, לכל בני המשפחה המורחבת (דודים, בני דודים...)
בשנתיים האחרונות גם כשהודעתי מראש שאני מגיעה עם הילדים כדי להביא משלוחי מנות לא טרחו לתת שום דבר בחזרה. אפילו לא איזה שוקולד קנוי קטן לילדים, משהו סמלי. יצאנו עם טעם רע בפה (הילדים מאוד התאכזבו), וממש הייתה הרגשה כאילו זה לא מוערך.
למרות כל ההסברים והנאומים שנתתי לילדים בשנה שעברה ("אנחנו לא עושים את זה כדי לקבל תמורה, אנחנו עושים את זה כי אנחנו בוחרים, כי אנחנו רוצים לתת" בלה בלה בלה), השנה החלטתי שאני לא מכינה משלוחי מנות בכלל. אאפה לילדים אוזני המן כי הם מאוד אוהבים את אוזני ההמן שאני אופה, ואאפה גם את עוגת פורים המסורתית של סבתי ז"ל, אותה אחלק בין אימי לבין דודי. זהו. נשבר לי להשקיע שעות של עבודה ולהרגיש אפס תודה או הערכה.
לצפיה ב-'מבאס'
מבאס
13/02/2018 | 12:52
15
156
האמת, יש אנשים שהם לא בקטע (לקבל או לתת). אפשר בהחלט להוריד אותם מהרשימה.
לצפיה ב-'הורדתי את כווולם מהרשימה. חמותי עם סוכרת ולא צריכה לאכול '
הורדתי את כווולם מהרשימה. חמותי עם סוכרת ולא צריכה לאכול
13/02/2018 | 13:18
14
182
דברים כאלו בכלל. הדודים ובני הדודים לא מראים הערכה כלשהי, אז שילכו לחפש. זה לא שיש לי עודף זמן פנוי, עם כל הכבוד.
אני יודעת שאת אמא שלי ואת דוד שלי (אח שלה) עוגת פורים של סבתא שלי מאוד מרגשת, ואני היחידה שיודעת להכין אותה (רק לי היא נתנה את המתכון ), אז בשבילם אני מוכנה לעשות את המאמץ. אבל לא מעבר. די, נמאס לי.
לצפיה ב-'מסקרנת - עוגת פורים...אפשר פרטים '
מסקרנת - עוגת פורים...אפשר פרטים
14/02/2018 | 12:52
13
34
לצפיה ב-'זה מתכון עוגה שהגיע עם סבתא שלי מרומניה'
זה מתכון עוגה שהגיע עם סבתא שלי מרומניה
14/02/2018 | 13:51
12
209
שכבות של בצק פריך, ריבת דובדבנים, אגוזי מלך (המון) טחונים דק דק עם סוכר ומלא מיץ לימון. שכבות-שכבות נאפות בתנור, ואחרי שהכול מתקרר מורחים קרם שוקולד מריר (שסבתא שלי הכינה עם מרגרינה ואני החלפתי בחמאה ). העוגה חייבת לנוח לפחות 5 ימים במקרר לפני שבכלל חושבים לגעת בה, ורק אחרי לפחות (!) חמישה ימים, חותכים אותה לחתיכות קטנות.
סבתא שלי הייתה מכינה מראש 2 מגשים ענקיים כאלו. אחד היה נפרס לחתיכות קטנות, שהושמו במנז'טים וחולקו במשלוחי המנות לשכנים. את המגש השני הייתה מחלקת לשלושה - שליש לאמא שלי, שליש לדוד שלי ושליש לה ולסבי.
האמת לא כל כך ברור לי למה דווקא בפורים, שהרי אין בה כאילו שום דבר "מסורתי" של פורים (זה לא פרג או משהו), ובכל זאת זו העוגה שהיא תמיד הייתה מכינה.
לצפיה ב-'וואוו...איזה מרגש ונשמע גם טעים....'
וואוו...איזה מרגש ונשמע גם טעים....
14/02/2018 | 14:22
4
129
איזו מסורת נהדרת.
כיף ששיתפת...חבל שאני לא קרובה לקבל טעימה 
לצפיה ב-'האמת שזו עוגה שמייצרת עצב וגעגועים עמוקים לסבי וסבתי ז"ל'
האמת שזו עוגה שמייצרת עצב וגעגועים עמוקים לסבי וסבתי ז"ל
14/02/2018 | 19:35
3
178
הסיפור הכי עצוב סביב העוגה הזו הוא שבאחת השנים האחרונות בחייה של סבתי, אחרי שכבר חלתה באלצהיימר ולא זיהתה את רובנו, הבאתי לה בחג פורים את העוגה. קיוויתי שאולי זיכרונות של טעמים וריחות הם משהו עמיד יותר, קדום יותר, ולכן אולי נשמרים יותר מזיכרונות של אנשים ומקומות ואירועים. לצערי טעיתי. כשסבתי אכלה את העוגה היא אמרה שהיא "מאוד טעימה", ובכלל לא זכרה שבמשך יותר מ60 שנים הכינה אותה מדי שנה, ושהיא זו שלימדה אותי להכין אותה. תכלס באותה סיטואציה לא היה לה מושג מי אני, אבל באמת קיוויתי שכשתטעם מהעוגה תהיה בעיניה איזו הבלחה של "מוכרת לי העוגה הזו". אבל לא, ממש כלום.
לצפיה ב-''
14/02/2018 | 21:44
20
לצפיה ב-''
15/02/2018 | 11:08
11
לצפיה ב-''
15/02/2018 | 11:15
8
לצפיה ב-'למה לפורים?'
למה לפורים?
14/02/2018 | 14:33
1
189
כי זה הכי קל במשלוח מנות.(קל לחתוך ושומר צורה)
אל תגלי לאף אחד--אמא שלי ז"ל הגיעה מפולין ואפתה בפורים
עוגה דומה מאוד. רק למעלה על האגוזים, היה קצף של חלבונים עם קצת סוכר.
ובעצם הריבה בעוגה היתה ריבה שהיא הכינה.

לצפיה ב-'כן, האמת שכבר שמעתי על גרסאות שונות של הרעיון הכללי'
כן, האמת שכבר שמעתי על גרסאות שונות של הרעיון הכללי
14/02/2018 | 19:30
146
וכנראה שאת צודקת לגבי הסיבה שזו הייתה עוגת פורים
לצפיה ב-'חמישה ימים??'
חמישה ימים??
15/02/2018 | 09:16
4
146
כמה זמן אחרי זה אפשר לאכול אותה?
אני מתה על עוגות עם בצק פריך. העוגה הזאת נשמעת מעולה
לצפיה ב-'גם לי נראית עוגה טעימה'
גם לי נראית עוגה טעימה
15/02/2018 | 10:39
2
164
אפשר מתכון?
לצפיה ב-'אמממ... עוד קצת קשה לי נדבר על זה שוב בשנה הבאה?...'
אמממ... עוד קצת קשה לי נדבר על זה שוב בשנה הבאה?...
16/02/2018 | 09:02
1
29
לצפיה ב-''
18/02/2018 | 08:02
4
לצפיה ב-'הבצק לא נשאר פריך זה כל העניין. בגלל זה העוגה צריך לשבת '
הבצק לא נשאר פריך זה כל העניין. בגלל זה העוגה צריך לשבת
16/02/2018 | 09:01
112
כמה ימים במקרר לפני שאוכלים אותה. הכול צריך להספג טוב-טוב, והשכבה של הבצק צריכה בסוף להרגיש כאילו היא ממש נמסה בפה. היא גם נשמרת הרבה מאוד זמן. אני זוכרת את סבא וסבתא שלי אוכלים אותה גם שבועיים ושלושה אחרי פורים.
לצפיה ב-'אני הפסקתי להכין למשפחה מזמן'
אני הפסקתי להכין למשפחה מזמן
14/02/2018 | 07:36
161
גם כשעשיתי זה לא היה על בסיס קבוע אבל לא הרגשתי שמכבדים ומעריכים את זה. גם כשעשיתי זה אף פעם לא היה ליותר מ- 3-4 משפחות כי גם זה המון עבודה, תמיד זה היה מאפים שהכנתי ולא דברים קנויים. 
בשנים האחרונות פשוט אומרת לילדים לבחור 2 חברים טובים שלהם אנו מכינים משלוח מנות. אני מכינה אותם לא לצפות ובאמת לפעמים אנחנו לא מקבלים חזרה משלוח מנות ובפסח מקבלים שי מהמשפחות האלה. חבר אחד של כל אחד מהם הוא קבוע וזה חבר שגם האמא חברה שלי ואני ממש נהנית לפנק אותם חבר נוסף משתנה כל שנה לפי בחירת הילד. למזלי החברים הכי טובים של הילדים שלי איתם כבר מגיל 3 ואני מחוברת לאמהות אז ממה כייף לי לתת ולהעניק להם.
לצפיה ב-'אני הזמנתי מאי ביי'
אני הזמנתי מאי ביי
13/02/2018 | 10:57
224
ישבתי עם הילדים מול המחשב, והם בחרו.
הגדול בחר איזו דמות שקשורה לפוקימון.
הקטן בחר דינוזאור ממש חמוד (כ"כ התלהבתי שהוא בחר את זה - הגדול תמיד רצה רק גיבורי על. סוף סוף יש לי קצת גיוון).
הם מאד התלהבו ומידי כמה ימים הם מתחפשים עכשיו.
רק צריכה להקטין את אחד הכובעים.
כ"כ שמחה שלא צריכה להתרוצץ בחנויות...

לצפיה ב-'פורים שמח ....חג מלא צבעים....'
פורים שמח ....חג מלא צבעים....
14/02/2018 | 13:03
130
אוהבת את הצבעוניות של החג הזה...

בגזרת התחפושות - הקטן (4) אוהב ללבוש נוח ולכן אם יהיה מוכן ללבוש תחפושת אז היא ממש צריכה להיות נוחה. קניתי לו לפני כמה חודשים מאיביי סופרמן מכנס וחולצה עם גלימה סט נוח כזה למשחק בבית והוא לדעתי יילבש את זה לגן....וגם אם לא ירצה - לא מחייבת...זורמת עם מה שרוצים.

הגדולה (11) החליטה להיות מכשפה (ההיפך הגמור שלה)  אז נרכיב לה סט...קניתי שמלה שחורה מקסי מסטייל ריבר בSALE וקניתי בד קטיפה שחורה ואני מכינה לה גלימה וכובע כי רוצה אחת כזו שתכסה את כולה.....

דווקא הסתובבתי וראיתי תחפושות - כמה חנויות שאני קונה בהן קבוע החליטו בגלל הקניות בחו"ל בכלל לא להביא תחפושות השנה.
ובאחרות יש תחפושות יקרות ויש זולות...פשוט אוהבת לקנות אביזרים ותוספות לסל התחפושות שנמצא קבוע בבית לאורך כל ימי השנה.

לצפיה ב-'מה בסירים שבוע טוב '
מה בסירים שבוע טוב
11/02/2018 | 10:14
24
44
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
11/02/2018 | 10:19
6
174
השבוע עשיתי השהיה עם האותיות. לא היה לי זמן (יום המשפחה בבית ספר) והבעל בישל את הרוב.
היתה ארוחה כיפית פשוטה שבעצם הרבה זמן לא אכלנו והיינו רגילים אליה..
היה עוף בקארי שהוא עושה פשוט מצויין
אורז, ירקות בתנור (בתיבול שלו שזה שונה ממה שאני מכינה) וגלילות חציל (שאני מכינה אני חולה על חצילים בכל צורה)
אורז, סלט  חסה, סלט חצילים מטוגנים שאני מעזה להכין אחת ל, וקונפי שום ועגבניות שזה פשוט מעדן.
היה מושלם וטעים ומחובר בטעמים בדיוק.
לצפיה ב-'איך הוא מתבל את הירקות בתנור? אולי נגוון קצת...'
איך הוא מתבל את הירקות בתנור? אולי נגוון קצת...
11/02/2018 | 10:27
2
32
לצפיה ב-'הוא לא זוכר..'
הוא לא זוכר..
11/02/2018 | 11:34
1
142
זה כנראה מלח פלפל פפריקה וכורכום שמן זית שיני שום ואפיה על חום נמוך
לצפיה ב-'לא אוהבת כורכום כנראה שאין ברירה, נשאר עם שלנו'
לא אוהבת כורכום כנראה שאין ברירה, נשאר עם שלנו
11/02/2018 | 12:10
16
לצפיה ב-'אשמח למתכונים של החצילים'
אשמח למתכונים של החצילים
11/02/2018 | 11:04
2
96
גם הגלילות וגם הסלט, גם אני אוהבת מאוד חצילים בכל צורה.
וגם, איך מכינים קונפי שום ועגבניות?
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
11/02/2018 | 11:41
1
108
שום קונפי הכי פשוט, אני מקלפת שיניים ושמה בסיר קטנטן עם שמן זית, רוזמרין מלח גס ופלפל גרוס. מבשלת על אש הכי נמוכה במשך עשר ד בערך ואז מוסיפה עגבניות שרי שלמות לעוד רבע שעה. שימי לב שהאש תהיה ממש נמוכה שזה לא יהפוך להיות מטוגן.

גלילות חציל זה הרבה עבודה. אני מכינה מלית לרוב צמחונית כי זה יותר טעים לנו. אתמול הכנו גבינת לבנה מיוגורט וזה היה פשוט מושלם יחד.
מטגנת בדכ בצל ופטריות, אתמול הוספתי קוביות דלעת צלויות כי היתה דלעת יתומה שכמעט קיפחה חייה.
את החציל פורסת לאורך וצולה במחבת עם מעט שמן. ממלאת מגלגלת ושמה בתבנית עם רוטב עגבניות או תערובת עגבניות מרוסקות מתובל ברסק ותבלינים. אופה חצי שעה בערך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/02/2018 | 11:46
57
ברור לי שגלילות זה הרבה עבודה.
נקרא מעולה למרות שחשבתי על מלית בשרית. חולמת להכין גלילות חצילים מלא זמן ועוד לא מצאתי את הזמן אולי הוא הגיע ונכין לשבת הקרובה.
ממליצה לך במקום לטגן לאפות בתנור עם שמן, זה יוצא מעולה (ככה אני מכינה מוסקה) במיוחד כשאת עוד אופה אח"כ את החצילים ברוטב. ככה יוצא גם יותר בריא וגם פחות משמין והרבה פחות עבודה

לצפיה ב-'ואצלנו ממש שגרתי'
ואצלנו ממש שגרתי
11/02/2018 | 10:31
14
173
שישי: פאי ספגטי, ירקות בתנור
שבת: סיר של פרגיות ברוטב טריאקי עם פטריות ובטטות (על זה פזרנו אח"כ בצל ירוק קצוץ וקשיו), סיר אורז, 2 מגשים של ירקות בתנור שיהיו לכל השבוע.
לצפיה ב-'שכחתי מהכרוב!'
שכחתי מהכרוב!
11/02/2018 | 11:42
13
141
כחלק ממבצע חיסול ירקות שכמעט מתו לי במקרר, הכנתי את הכרוב בתנור בהשראתך. שמן זית מלח ופלפל בלבד ויצא מצויין.
תודה
לצפיה ב-'הכרוב לדעתי זה עדיקים '
הכרוב לדעתי זה עדיקים
11/02/2018 | 12:08
12
24
לצפיה ב-'עדיקים..?'
עדיקים..?
11/02/2018 | 12:13
11
12
לצפיה ב-'כן, אני המלצתי על כרוב בתנור'
כן, אני המלצתי על כרוב בתנור
13/02/2018 | 09:20
10
84
שמחה שיצא מוצלח וטעים
לצפיה ב-'אז תודה לך! יצא מצויין מאוד אהבנו (מינוס הריח..'
אז תודה לך! יצא מצויין מאוד אהבנו (מינוס הריח..
13/02/2018 | 10:17
9
17
לצפיה ב-'הריח של הכרוב בתנור או ריחות שאחר כך? ועכשיו ברצינות'
הריח של הכרוב בתנור או ריחות שאחר כך? ועכשיו ברצינות
13/02/2018 | 12:16
6
88
יש ריח לכרוב כשהוא אפוי בתנור? ריח חזק? כי רציתי להכין את זה השבוע, במקביל לירקות בתנור של יום שישי. זה יפריע את חושבת?
לצפיה ב-'חחח הריח של הכרוב האפוי'
חחח הריח של הכרוב האפוי
13/02/2018 | 12:51
5
91
הוא לא משפיע על הירקות האחרים, ואף אחד לא התלונן על הריח שלו בעודו נח בתבנית לצד התפוחי האדמה.
לצפיה ב-'אז מתי בעצם הריח הורגש/הפריע?'
אז מתי בעצם הריח הורגש/הפריע?
13/02/2018 | 13:01
4
8
לצפיה ב-'באפיה. כשפתחתי את המקרר (וזה היה בתבנית ולא בארבע קליק)'
באפיה. כשפתחתי את המקרר (וזה היה בתבנית ולא בארבע קליק)
13/02/2018 | 13:03
3
21
לצפיה ב-'מה?... לא ממש הבנתי. מה זה ארבע קליק? '
מה?... לא ממש הבנתי. מה זה ארבע קליק?
13/02/2018 | 13:11
2
11
לצפיה ב-'הקופסא האטומה..? שאוטמת את האוכל בקופסא'
הקופסא האטומה..? שאוטמת את האוכל בקופסא
13/02/2018 | 13:28
1
10
לצפיה ב-'אהההה עכשיו הבנתי אותך. סבבה. '
אהההה עכשיו הבנתי אותך. סבבה.
13/02/2018 | 14:20
7
לצפיה ב-'אני לא הרגשתי שום ריח אחרי האפיה'
אני לא הרגשתי שום ריח אחרי האפיה
14/02/2018 | 06:52
1
62
אולי באחסון אחרי במקרר כמו שכתבת, אצלי זה היה בקופסא סגורה.
לצפיה ב-''
14/02/2018 | 07:45
1
לצפיה ב-'אצלנו היה רגוע'
אצלנו היה רגוע
11/02/2018 | 11:08
139
בשישי צהריים קציצות עוף מטוגנות (זה כבר נהיה קבוע). הילדים טורפים וגם אנחנו
בערב התארחנו, אני הכנתי עוגת יומולדת, סופסוף חגגנו לקטן יומולדת עם המשפחה המורחבת. עוגה רביעית שהכנתי בשבועיים האחרונים. התעייפתי מהשעמום.
אתמול טיילנו רוב היום וכשחזרנו האיש הכין לנו פרגיות ליגה ופסטה טעימה מאוד.
לצפיה ב-'קצת יצאנו מהשיגרה'
קצת יצאנו מהשיגרה
11/02/2018 | 17:20
167
הכנתי ראמן עוף. מתכון חדש וקליל שנכנס לרפרטואר המשפחתי בהשראת הבן הצעיר, ועושה רושם שישאר איתנו הרבה זמן.

לצפיה ב-'מחפשת רעיונות לפעילויות עצמאיות'
מחפשת רעיונות לפעילויות עצמאיות
09/02/2018 | 16:28
30
377
הבן שלי בן 9 לא הכי יודע להפעיל את עצמו.
בשנה הזאת ויתרנו על הצהרון והוא חוזר לבד הביתה (אחותו התאומה גם חוזרת)
הוא ביקש מספר פעמים להזמין חבר ולא הרשיתי (מפחדת מהשתוללות ומעשים לא אחראיים כשאני לא נמצאת)
כך שיוצא שהוא נמצא מאחת בערך כשהוא מסיים, עד 4 וחצי לערך שאני מגיעה בבית לבד מול הטלוויזיה/מחשב/טלפון
כל פעם שביקשתי ממנו לעשות דברים אחרים אז הוא תמיד טוען אבל מה יש לי לעשות לבד, ואחותי לא רוצה לשחק איתי וכו. אפס מאמץ.
יש לציין גם שכשהוא הולך או מזמין חבר זה תמיד בשביל עוד זמן מסך - לרוב משחקים יחד באקסבוקס וכו..
היום היינו אצל נוירולוגית לביקורת (הפרעת קשב קלה) והיא אמרה בבירור שאסור להרשות לו ובכלל לילדים, יותר משעתיים מסך.
מכיוון שלרוב הוא רוצה לשחק עם חברים במסכים, אז יוצא שבשעתיים-שלוש שהוא לבד הוא צריך להיות בלי מסך.
אז קודם כל איך אני אוכפת את זה? יש יותר מידי מסכים בבית, כולל הפלאפון שלו. איך אני חוסמת הכל?
וגם מה אני אומרת לו לעשות בזמן הזה שלא יזיק לשום דבר ולא לעצמו? אם אשאיר אותו בלי תוכנית מסודרת זה יגמר לא טוב
לצפיה ב-'מה אחותו עושה בזמן הזה?'
מה אחותו עושה בזמן הזה?
09/02/2018 | 18:46
1
217
אין אצלכם אפשרות לחוגים בשעות שאחרי הלימודים?

לצפיה ב-'הם צופים ביחד'
הם צופים ביחד
09/02/2018 | 22:13
204
אבל היא לרוב מגיעה אחריו (יש לה כל מיני עיסוקים אחרי בית ספר) אז יש לה פחות זמן בבית
לצפיה ב-'מזווית הראיה שלי'
מזווית הראיה שלי
09/02/2018 | 21:30
3
252
ממש לא משאירים ילד בן 9 כל יום 3.5 שעות לבד. חצי שעה עד שעה נשמע לי יותר סביר. אני יודעת שבארץ הילדים הרבה יותר עצמאיים, אבל עדיין, לי זה לא נראה נכון. ילדים צריכים יחס, ולהיות לבד (או עם אחותו) כל כך הרבה זמן לבד כל יום זה פשוט לא מתאים בעיני.
מה את מצפה שהילד יעשה 3.5 שעות לבד? כל יום. אני מבינה שעד עכשיו הוא היה מול המסכים כל הזמן הזה (). נניח הוא הילד הכי ממושמע בעולם ומכין שיעורים ואוכל מה שהשארת לצהריים. נשארו עוד 3 שעות. ואז הוא קצת קורא. וקצת משחק עם אחותו. וקצת לבד. נשארו עוד שעתיים לבד. וכל זה במקרה הטוב כשהוא ילד ממושמע מאוד, מה שהוא כמובן לא, כי הרי לא מספיק שתגידי לו בלי מסכים. את צריכה לחסום הכל. 
את זורקת את האשמה על הבן שלך, טוענת שהוא לא יודע להפעיל את עצמו. לא יודעת אם זה נכון או לא, אבל לא חושבת שיש הרבה ילדים בני 9 שמסוגלים להפעיל את עצמם יפה בלי מסכים מבלי להרגיש בודדים כל יום במשך 3.5 שעות. 
אני זורקת את האשמה בחזרה אלייך. לא משאירים ילדים בני 9 כל כך הרבה זמן לבד כל יום. אני לא יודעת למה ויתרתם על הצהרון. שיקול כלכלי? הם ביקשו כי רוצים להרגיש גדולים? אם הם לא היחידים בגילאים האלו בצהרון, לדעתי תחזירי אותם ומהר. אם הם יהיו היחידים בגילאים האלו, לדעתי את חייבת למצוא פתרון אחר. אולי, תמורת תשלום, הילדים יכולים ללכת לחבר/ה כל יום לשעתיים אחרי בי"ס? אפשר לכל ילד לפצל את זה לשני חברים, כדי להוריד מהעול של האמהות. 
לסיכום, הציפיות שלך מהילד הן לא ריאליות ומהפרספקטיבה שלי לתת לילדים להיות בבית כל כך הרבה זמן לבד זה עוול. 

לצפיה ב-'לא יודעת איפה את גרה'
לא יודעת איפה את גרה
09/02/2018 | 22:12
2
244
אבל פה זה מאד מקובל שבני 9 חוזרים הביתה לבד.
למעשה רוב הילדים.
לגבי להעסיק את עצמו - הוא לא יודע לעשות את זה ואין קשר לאם אני נמצאת או לא. הוא מכור למסכים וזה הדבר היחיד שמעניין אותו.
גם כשאני בבית זה כל היום סביב זה, ומריבות איתו.
אני מכירה הרבה אחרים שאצלם זה מוגבל, והם מסתדרים. רוצה גם אצלנו
לצפיה ב-'עם זה אני דווקא יכולה להזדהות'
עם זה אני דווקא יכולה להזדהות
09/02/2018 | 23:41
215
אחד משלי גם מכור למסכים. בגללו לא קנינו xbox שרצינו (או כל קונסולת משחק אחרת) כדי שלא יהיה לו עוד פיתוי. יש לו מחשב משלו, אבל מותר לו להשתמש בו רק לדברים לימודיים. טלפון משלו אין לו, וגם אם היה יותר עצמאי ומסתובב לבד היה מקבל טלפון של פעם, לא חכם. לאייפד אין לו את הסיסמה, והוא מקבל אותו במשך השבוע רק בימים הזוגיים לחצי שעה. בסופשבוע הוא מקבל לשעה וחצי בכל יום. טלויזיה לא מעניינת אותו והיא בכל מקרה סגורה בערך 95% מהזמן, אם לא יותר.  
כשחברים באים מותר להם חצי שעה עם מסכים, וכשהוא הולך לחברים, מבחינתי שיעשה מה שההורים שם מרשים, גם אם זה כל הזמן מסכים (שאין אף הורה שמסכים לזה בכל מקרה). 
בקיצור, תגבילו אותו מאוד. איך? תשנו את הסיסמה בטאבלטים. תחביאו שלט של הכבלים ותשאירו על ערוץ לא אטרקטיבי אם הוא מדליק דרך הטלויזיה עצמה. במקום נייד חכם קנו לו אחד פשוט. 
כדי להפסיק את הנדנודים סביב זה, תבהירי לו מראש שמעכשיו את מבקשת ממנו משהו (תפסיק את הנדנודים לגבי המסכים, אתה יודע מתי תקבל ונדנודים לא יגרמו לי לשנות את דעתי). אם הוא ממשיך, הוא מקבל אזהרה אחת (עוד נדנוד אחד, יותר מאוחר/מחר לא יהיה לך מסכים). בפעם הבאה שהוא ינדנד, תאמרי לו שאין לו מחר מסכים. ותעמדי בזה. זה יקח פעמיים שלוש, והוא יבין את המסר. 

בכל מקרה, בלי קשר למסכים, גם אם רוב הילדים חוזרים בגיל הזה לבד הביתה, השאלה כמה זמן הם נאלצים להיות לבד עד שהורה מגיע, ואולי לאחרים מותר להיות עם חברים/מסכים כל הזמן (שזה גרוע מאוד, אבל לילדים זה נחמד). אני בארה"ב ואני מבינה שהתרבות כאן שונה מאוד, אבל אני חושבת שלילדים שלי היה קשה להיות 3.5 שעות לבד כל יום. וזה עוד כשיש להם חצר ששם הם משחקים המון. בלי החצר? עוד יותר קשה. 

לצפיה ב-'אצלנו, אלה שחוזרים לבית ריק הם אלה שההורים שלהם'
אצלנו, אלה שחוזרים לבית ריק הם אלה שההורים שלהם
10/02/2018 | 09:35
232
מבלים את שעות הצהריים בלצעוק בטלפון...

בעבודה אצלי מאד ברור אצל מי הילד הולך לחוגים או מחכה לו מישהו מבוגר בבית, ואצל מי - יש ילדים לבד בבית.
יש לי כמה עמיתות ועמיתים שכל צהריים יש ריטואל של שיחת טלפון עם צרחות של "אמרתי שתעשו שיעורים!" "אל תרביץ לאחיך!".
אין הרבה בני 9 שמסוגלים להיות לבד בצהריים, בלי מסכים, וזה יעבוד טוב.
אולי המחיר הוא שהילד כן יהיה מול מסך.
כשתגיעי ב4 וחצי - תתחילי לעשות איתו פעילות מוצלחת יותר.
לצפיה ב-'אני מסכימה עם מה שכתבו לך לפניי - הציפיות שלך לא ריאליות'
אני מסכימה עם מה שכתבו לך לפניי - הציפיות שלך לא ריאליות
10/02/2018 | 10:48
6
238
גם בן ה9 שלי, שבסך הכול יודע מאוד יפה להעסיק את עצמו, ועושה את זה מדי יום על בסיס קבוע (יש אצלנו הפסקת מסכים בין השעות 4 ל-6 וחצי), לא היה מצליח לעשות את זה כל יום במשך שלוש שעות כשהוא לבד בבית.
אצלנו השעתיים וחצי האלו כוללות קודם כל הכנת שיעורי בית, וחוץ מזה הוא מצייר, שם לעצמו מוסיקה ורוקד, סתם מפטפט איתי, ואם יש לי זמן (או יש לו חשק) גם משחקי קופסה איתי. אם אין לי זמן והוא כבר מיצה הכול, אני כן מרשה מסכים שכוללים תנועה (אקס-בוקס קינקט - ואז הוא רוקד, קופץ, מוציא המון אנרגיות), או צפייה במסכים שמוגדרים "לימודיים" - סרטי טבע, תוכניות בחינוכית כמו "גלילאו" או "החפרנים", גלישה באתר "אאוריקה" וכדומה.
לדעתי הציפייה מילד בן 9 שידע להעסיק את עצמו במשך יותר משלוש שעות כשהוא לבד בבית היא לא הגיונית, ולכן מראש היא נידונה לכישלון. מאוד לא הוגן בעיניי לצפות כזה דבר ממנו.
אגב, בחיים לא הייתי מרשה לבן ה9 שלי להיות לבד בבית עם חבר בגילו, בלי השגחה של אף מבוגר (או לפחות אח שהוא בן נוער). לא אצלי ולא אצל החבר.
כמו שאני רואה יש לך כאן שתי אפשרויות - להשלים עם זה שעם כל הצער, אין לך ממש ברירה, והוא יהיה במסכים רוב הזמן עד שאת מגיעה. או לשלם למישהי שתהיה איתו בבית בזמן שאת אינך ותעזור לו להיות עסוק.
לצפיה ב-'אני מופתעת'
אני מופתעת
10/02/2018 | 14:37
5
239
נראה לי שאתם לא מעריכים מספיק את הילדים.
יש לי חברות שהילדים חוזרים הביתה ויש להם לוז והם עומדים בו.
אפילו הניורולוגית שהציעה את זה אמרה שאצל הילדים שלה זה מנותק בצהריים.
כשאני הייתי ילדה חזרתי הביתה ולא היו בכלל את הדברים האלו. רק בגלל שעכשיו יש, והילדים מכורים, לא אומר שלא ניתן להסתדר בלי.
סהכ חיפשתי רעיונות מה לתת לו לעשות בזמן הזה
לצפיה ב-'לא היתה לך טלויזיה בבית? '
לא היתה לך טלויזיה בבית?
10/02/2018 | 16:41
1
190
אני בת 41, ואם תבקשי ממני עכשיו להעסיק את עצמי לבד לגמרי בבית, בפעילות פנאי (לא נקיונות סידורים וכו' של מבוגרים), בלי שום מסכים, 3.5 שעות רצופות, אני לא בטוחה שהייתי עומדת בזה. אם במקרה יש לי כרגע ספר טוב אז אולי. אחרת, בכנות, אין לי מושג מה הייתי עושה. הולכת לישון כנראה
את גם מודה בעצמך שאין לך עבורו תשובה מה לעשות בזמן הזה לבד, אז למה את מצפה שלו כן תהיה?

לצפיה ב-'האמת שלא'
האמת שלא
10/02/2018 | 18:30
194
ההורים שלי הביאו טלוויזיה כשהייתי די גדולה, היה רק ערוץ 1 בשחור לבן (וואי אני באמת זקנה) וראיתי רק כשהייתי חולה ,לא בשוטף.
ויש לי דווקא הרבה מה לעשות בלי מסכים - יש לי תחביבים, יש סידורים של הבית, הוא פשוט חסר כל תחום עיניין שהוא לא מסך. אני רוצה להכיר לו אפשרויות אחרות
לצפיה ב-'נו, ומה עושים הילדים של החברות שלך? איך הם מסתדרים?'
נו, ומה עושים הילדים של החברות שלך? איך הם מסתדרים?
10/02/2018 | 18:04
2
158
תראי, כשאני הייתי ביסודי אמא שלי הייתה בבית (יצאה לעבודה כשהייתי בכיתה ה'). היינו אוכלים ארוחת צהריים, מקשיבים לתסכיתים ברדיו (אין את זה היום), מכינים שיעורים ויוצאים החוצה לשחק עם השכנים. זו סיטואציה מאוד שונה ממה שאת מתארת.
אגב, בגילאים יותר מאוחרים דווקא כן צפינו בטלוויזיה כשהגענו הביתה.

לצפיה ב-'הם עושים שיעורים.. יצירות..'
הם עושים שיעורים.. יצירות..
10/02/2018 | 18:32
1
193
הבן שלי לא מביא שיעורים הביתה. עושה הכל בכיתה
ויצירות הוא שונא , אז זה לא עוזר לי.
אחותו נגיד אם אני אכבה לה את הטלוויזיה היא תמצא מה לעשות. כל מיני ניסויים גועליים, משחקי דמיון.. היא מוצאת. הוא לא
לצפיה ב-'ובכל זאת, אני לא מכירה הרבה ילדים שיכולים להעסיק את עצמם לבד'
ובכל זאת, אני לא מכירה הרבה ילדים שיכולים להעסיק את עצמם לבד
10/02/2018 | 19:28
148
במשך 3 וחצי שעות, בלי חברים ובלי אף מבוגר. גם אחותו בעצם לא מעסיקה את עצמה 3 וחצי שעות רצוף. אני עדיין חושבת ששלוש וחצי שעות זה יותר מדי זמן בשבילו, וצריך לחשוב על  פתרון שיהיה מותאם יותר אליו.
לצפיה ב-'הוא ממש לא עושה כלום חוץ ממסך? מתי הוא אוכל צהריים?'
הוא ממש לא עושה כלום חוץ ממסך? מתי הוא אוכל צהריים?
10/02/2018 | 19:26
139
ומתי מכין שיעורים?

לגבי שליטה במסכים - מבחינה טכנית זה אפשרי לבטח לגבי הדסקטופ (יש למיקרוסופט אפשרות שליטה על זמן המסך), יש גם אפליקציות שמאפשרות שליטה בניידים, אבל תלוי באיזה ניידים, צריך לבדוק. אני לא מכירה אפשרות לשלוט בטלויזיה מרחוק.

מה דעתך, שתתירי לו להזמין חבר, בהנחה או ידיעה שהם ממילא משחקים יחד במסכים ולכן לא ישתוללו? וכמובן הוא צריך לדעת שבשעתיים האלה הוא מיצה את זמן המסך שלו לאותו יום וכשאת מגיעה הביתה המסכים כבים.
לצפיה ב-'לא ניראה לי לחסום לו זמן מסך אם הוא לבד'
לא ניראה לי לחסום לו זמן מסך אם הוא לבד
10/02/2018 | 20:45
132
זה מתכון לצרות. הוא קטנטון והוא לבד בבית. עדיף שיעסיק את עצמו במשהו מאשר שישב ולא יעשה כלום. ילד כזה צעיר לבד בבית, הייתי נורא דואגת אם אין עיסוקים מוגדרים מראש.
לצפיה ב-'לדעתי יותר משאת אמורה'
לדעתי יותר משאת אמורה
11/02/2018 | 08:24
147
לחפש סוגי פעילויות, יש צורך ללמד אותו להתעסק בדברים באופן עצמאי.
יש לי נכד בן 7, שזמן המסך שנותנים לו ביום הוא בס"ה שעה וגם זה בפיצול.
הוא חוזר הביתה בשעה 4.00 , נמצאת בבית נערה שעסוקה בעניניה,(לומדת לבגרויות) היא רק משגיחה שישתה, שיכין את מעט השיעורים שלו.
והוא עסוק בעצמו.
הוא קורא הרבה, צובע חוברות, ממלא חוברות של דגמי בוקי, תשבצונים לגילו,
מסדר דברים בבית, כמו--מכניס כלים למדיח, או מוציא למקום,
מסדר את החדר שלו. יש משחקים שונים ---
ויומים בשבוע הוא אצלי, וכשאני משוחחת איתו
או שאני מבשלת הוא איתי ועוזר לי.
גם אז פורש באיזה שלב לעניניו.ונראה לי שלימדו אותו להיות עסוק עצמאית.
וזו פשוט קצת השקעה בללמד שיש עיסוקים מחוץ למסך.

לצפיה ב-'כלב'
כלב
11/02/2018 | 08:38
5
173
או חיית מחמד אחרת, שהוא צריך לטפל בה.
חוברות עבודה בנושאים שמעניינים אותו (בלבד!).
מנוי לעיתונים לילדים ונוער שמעניינים אותו.
ללכת לספריה לשאול ספר.
חוגים.
זה לא יעבוד אם לא תארגני לו באופן יזום אלטרנטיבות, וכן, זה דורש השקעה מצידך: לחפש בסביבתכם חוגים ועיסוקים בצהרים, לקחת אותו לספריה, לעשות מנוי לעיתון, לקחת חיית מחמד לפי בחירתו. הפתרון שאת מחפשת - "אני אגיד לו לעשות ככה וככה והוא יעשה" - לא יעבוד אצלכם. זה מה יש. יש ילדים שיכולים להעסיק את עצמם, הוא לא.
אכיפה: לנתק את הראוטר ולחבר אותו כשאת חוזרת מהעבודה (אם הוא ילד טכנולוגי - קחי את הראוטר איתך לעבודה). יש גם תוכנות בקרת הורים שחוסמות גישה בשעות שאת מגדירה (לפחות עד שהוא יגלה את הסיסמא שלך). אל תצפי ממנו להתנתק ביזמתו, רק כי אמרת לו, זה גדול עליו.
לצפיה ב-'אין בעיה להשקיע'
אין בעיה להשקיע
11/02/2018 | 08:54
4
161
חוגים יש לו, אבל אחהצ כי אין אפשרות ללכת ברגל לחוג אצלנו ואני חייבת להסיע.
ספרים אנחנו לוקחים, אבל הוא טוען שאוהב לקרוא רק בערב במיטה, ולא מוכן לקרוא בצהריים.
כלב לא בא בחשבון כרגע.
אין לי בעיה לקנות דברים אם צריך, אבל הוא לא רוצה שום דבר. בגלל זה חיפשתי רעיונות
לצפיה ב-'ההשקעה צריכה להיות בללמד'
ההשקעה צריכה להיות בללמד
11/02/2018 | 09:14
128
הגעת מהעבודה, את לוקחתלעצמך תעסוקה ומבקשת ממנו גם--
קח ספר , קח עיתון קומיקס לילדים, שב על ידי ותתעסק בזה,
בתחליה רבע שעה למחרת חצי שעה,
יום אחר, אני מבשלת, הנה ערמת הכביסה בבקשה תקפל, 
תראי איך--הוא יעשה. 
לא צריך רעיונות יבוא גדולות וזרות, חלק מההויה בבית.
זו למידה, לפעמים בבעיה של אופי שקיבל גושפנקא בהרגל.
תטילי את "האשמה" על הרופאה. שכך קבעה. אין מסכים.

לצפיה ב-'אם כך, תצטרכי להשקיע אולי קצת יותר'
אם כך, תצטרכי להשקיע אולי קצת יותר
11/02/2018 | 09:41
2
145
אם לא כלב, אפשר אוגר או דגים או ציפור או מה שאתם יכולים (גם אם זה מעמסה לא קטנה בשבילך).
אם את לא מכירה חוגים בסביבת הבית וביה"ס, תשקיעי קצת יותר מאמץ לחפש אותם: תשאלי בקבוצת הווטסאפ/ פייס של הכתה, של השכונה. הרי אחותו הולכת לחוגים כאלה, אז יש, רק שזה לא בדיוק מה שהוא/ אתם רוצים. אז "אם אין לי מה שאני רוצה, אני רוצה מה שיש". צריך עיסוק לשעות הצהרים? אז הולכים לחוג שהוא לא בפסגת השאיפות כרגע. לפעמים מוצאים תיכוניסטית שתרים חוג D&D או משחקי פנטסיה קטן ליד הבית, מאוד מתאים למכורי המסכים.
הוא טוען שהוא אוהב רק לקרוא בערב? זה די ברור, הרי בצהרים יש לו מסכים, וזה יותר כיף לו. אם לא יהיה מסכים, קריאה כן תתאים. רק שצריך יותר ספרים או ללכת לספריה לעתים יותר קרובות.
יש פתרונות, והם לא קלים. וההתנגדות שלך מסוג "אבל אצלנו אין/ אי אפשר/ הוא לא מסכים" זה בדיוק ליפול לפח שלו. הכי קל מסכים. גם לך. רוצה להוציא אותו מזה? תצטרכי קצת להתאמץ.
לצפיה ב-'דווקא יש אוגר..'
דווקא יש אוגר..
11/02/2018 | 16:27
1
125
אבל זה ממש לא תעסוקה. אולי גג 5 דקות.
לגבי חוגים -אכן יש כמה בבית הספר, אבל הם מיועדים בעיקר לילדי צהרון, או יותר נכון לילדות צהרון. רוב החוגים שם בסגנון יצירה וכו. לא דברים שהוא יסכים לעשות. והאוכלוסייה שהולכת אליהן זה ילדי הצהרון -כלומר קטנים ממנו. לא רואה איך הוא יסתדר שם (גם כך כל חבריו הם בשכבה מעליו)
חוג d&d נשמע אחלה. לא מכירה כאלו בסביבה. איך מתארגנים על דבר כזה?
לצפיה ב-'אוגר צריך תשומי'
אוגר צריך תשומי
12/02/2018 | 12:54
83
הוא ממש צריך שמישהו יוציא אותו מהכלוב וישחק איתו כחצי שעה ביום לפחות. ככה האוגר מתרגל לתקשר עם אנשים, אחרת הוא רק משחק בכלוב (וסופו שימות ממחלה או משעמום או משניהם). זה ממש טעות לא לשחק איתו (מנסיון).
לגבי ד&ד - בודקים עם החברים של התכשיט שיש עוד כמה הורים שמעוניינים ומוכנים לשלם, ומפרסמים על לוחות המודעות מודעת חיפוש למנחה. אם יש בסביבתכם אוניברסיטה או מכללה - חפשי שם. זה הרבה יותר פשוט ממה שאת חושבת. לא צריך ציוד, רק מקום ומישהו שמכיר את המשחק ויש לו מספיק דמיון כדי להנהיג סצינות.
לצפיה ב-'כשאת בבית והוא לא בטכנולוגיה מה הוא עושה?'
כשאת בבית והוא לא בטכנולוגיה מה הוא עושה?
11/02/2018 | 11:25
4
142
לדעתי זה עניין של ילד דבר ראשון, יש כאלה שאוהבים יותר טכנולוגיה ויש שפחות. הבת שלי יכולה להיות בלי טכנולוגיה ולהעסיק את עצמה, הבן פחות בענין ואוהב יותר טכנולוגיה.
כשהיא הולכת לחברות אחה"צ יש כאלה שהיא משחקת איתן ויש כאלה שמבלות איתה המון בטכנולוגיה.
כשאני נמצאת איתם אני דואגת לגוון להם, אני לא מהאמהות המגבילות אבל כשנראה לי שהם מגזימים אני מנתקת אותם.
כשמארחים חברים אני דואגת שישחקו ולא יהיו כל הזמן עם המסכים.
אבל, כשהם לבד בבית (הקטן עדיין בצהרונית אבל יש ימי חופש שהם נשארים לבד) ואני לא איתם קשה לי לנהל אותם שלא יהיו מול מסכים. באוכל אני לא מרשה והם יודעים וגם כשאני לא בבית הם יכולים להתקשר ולבקש גם באוכל להיות עם מסכים לדוגמא. קשה בניהול בשלט רחוק להניע אותם לעשות גם דברים אחרים.
דבר נוסף, גם ביתי שפחות מכורה טכנולוגית, הגיעה לגיל שהן משחקות הרבה פחות ולכן רואה איך היא וגם חברותיה נשאבות יותר לטכנולוגיה בשעות הפנאי. אין כמו שהיה אצלנו לשחק קלאס/גומי למטה לצערי.
לצפיה ב-'בעיקר מציק'
בעיקר מציק
11/02/2018 | 16:30
3
173
באמת שהוא לא ילד שיודע מה לעשות עם עצמו.
לרוב הוא מתקשר לחבר ואז הם נפגשים אצלנו או אצלו לעוד זמן מסכים..
אגב רוב ההורים פה כלל לא מגבילים לפי מה שאני רואה , וזה בערך התעסוקה העיקרית של הבנים בשכונה.
אני מסכימה שאני צריכה להרגיל אותו קודם בשעות שאני נמצאת. אני רק צריכה למצוא לו תחומי עניין, כי כרגע אין כאלו.
לצפיה ב-'הוא לא יורד עם חברים לשחק בכדור אחה"צ?'
הוא לא יורד עם חברים לשחק בכדור אחה"צ?
13/02/2018 | 09:24
2
88
אצלנו הוא עוד קטן לקבוע עם החברים, למרות שלפעמים יש מפגשים כאלה אבל עדיין מעטים. הבנתי שבכיתה ג' מתחילים להפגש עם חברים למטה למשחקי כדור. זה ממה מציל אותם מהמסכים.
אני למדתי שהבן שלי שאוהב מאוד מסכים פשוט צריך שאני אדאג לשחק איתו כדי שיעזוב אותם. אני משתדלת לפנות זמן ולשחק איתו משחקי קופסא אחה"צ, אם אחותו במוד לשחק איתו ובבית היא יכולה לשחק איתו במקומי או שכולנו משחקים יחד. תלוי כמה אני עסוקה/פנויה לשחק. זה כייף גדול לשחק איתם.
לצפיה ב-'לא אוהב'
לא אוהב
13/02/2018 | 09:42
1
93
הוא לא מתחבר בכלל למשחקי כדור, והוא מאד קלמזי ולא הכי מוצלח בספורט בכלל, ולכן הוא מסרב להשתתף בדברים כאלו.
אני כן שולחת אותו לחוג ספורט לחיזוק (קפוארה) שזה לא תחרותי ולכן הוא מסכים ללכת.
אני אכן משחקת איתו, אפילו די הרבה, אבל יש עוד ילדים בבית שגם הם דורשים שאשחק איתם, אז אני מתחלקת ביניהם. לא כל הזמן שלי מוקדש לו.
לצפיה ב-'מסקנה שלי כמו שכתבו לך כאן למצוא בייביסיטר '
מסקנה שלי כמו שכתבו לך כאן למצוא בייביסיטר
13/02/2018 | 10:14
87
למצוא תיכוניסטית, אפילו לחלק מימות השבוע שתעזור ותהיה איתם, תשחק איתם משחקי קופסא ותוציא אותם מהמסכים בעיקר. לא רואה דרך אחרת להוציא אותו עם כל המגבלות שכתבת. אם אין לו שום תחומי עניין גם כשהוא איתך אז למה כשהוא לבד שיצליח להעסיק את עצמו.
ככה גם אחה"צ כשיבקש לראות טלויזיה ואין לך זמן לשחק איתו תוכלי לתת לו.

אני לא מהמגבילות טכנולוגיה באופן כללי אבל כשזה לא חורג מגבול הטעם הטוב אני גם דואגת שיתעסקו בדברים אחרים. הבת שלי באמת ידעה בגיל הזה להסתדר מעולה גם בלי, היום שניהם מכורים הרבה יותר למסכים וכשזה לא מתאים לי ומפריע לי אני דואגת להפריד אותם מהמסך.
כשבאים אליו חברים אני דואגת שלא יהיו במסכים, ואם כן ממש בקטנה (לפעמים צריכים גם את זה). אצל הגדולה באמת נגמרו המשחקים המשותפים בחדר והרבה פעמים הן מוצאות עצמן בטכנולוגיה.
לצפיה ב-'הוא אוהב לגו/קנקס/הרכבות/פליימוביל'
הוא אוהב לגו/קנקס/הרכבות/פליימוביל
11/02/2018 | 21:53
124
אילו משחקים יקרים אבל מי שנתפס אליהם יכול להתאהב ולשבת המון זמן.
אני בתור ילדה התחלתי מבניית בתי לגו לפי דגם ועברתי לאדריכלות ממש...
לצפיה ב-'אני חושבת שאם את רוצה לאכוף את זה- את חייבת שיהיה'
אני חושבת שאם את רוצה לאכוף את זה- את חייבת שיהיה
12/02/2018 | 05:56
168
מי שישגיח עליהם, אפילו אם זו רק תיכוניסטית שתהיה שם לדאוג שיאכלו.
אולי אפשר להכין ביחד רשימה של דברים שהם יכולים לעשות ביחד ולחוד כשהם בבית ואת לא.
לצפיה ב-'מה שאת צריכה זה בייביסיטר'
מה שאת צריכה זה בייביסיטר
19/02/2018 | 14:34
9
כולם כתבו לך.
לא מאמינה לך שאצל החברים שלו הם יושבים ״ועושים יצירות״ 3.5 שעות. איזה בן או בת לצורך העניין עושים יצירות למשך שעות???

לא מאמינה שאת משאירה שני ילדים בני 9 לבד בבית כל יום ל3.5 שעות.
אני אומר את זה בבוטות - זאת הזנחה.
הוא צריך להיות בחוגים, הוא צריך השגחה של מבוגר וליווי של מבוגר.
גם אם זה לא יגיע לפיצוץ מחר - זה יתנקם בך בעוד שנה-שנתיים-שלוש.
גם עם הילדה, אגב.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי הבן שלי'
התייעצות לגבי הבן שלי
09/02/2018 | 12:48
18
393
הבן שלי בן 12 השתתף בשבוע שעבר בתחרות קבוצתית שהם עבדו על זה מאד קשה. הם הפסידו והוא חזר הביתה פשוט שבור. לא הפריע לו ההפסד אלא כל מה שהיה מסביב. לטענתו, כל ההתנהלות שם הייתה משפילה. לדוגמה, בסוף התחרות רק אמרו מי ניצח ולא התייחסו לכל השאר. והם היו כ 30 קבוצות. נתנו להם תעודה אחת לכל הקבוצה ולא טרחו אפילו למלא שם, נתנו תעודה ריקה. ועוד כמה דברים שהפריעו לו. הוא ממש בכה וניסיתי להרגיע אותו, שמה שהם כן השיגו זה מה שחשוב וכד'. באמת כל מה שסיפר לא נשמע הגיוני והתכוונתי להתקשר לאחראי על החוג לדבר. ובסוף פשוט שכחתי. לא התקשרתי אליהם ומה שיותר חשוב, לא חזרתי לבדוק מולו איך הוא מרגיש.
היום התקשרו אלי מחוג וכעסו מאד. מסתבר שהוא כתב מכתב לגוף שהיה אחראי על השיפוט ורשם את הטענות שלו. בהתחלה אמרו שהוא פנה בשם הקבוצה בלי ליידע אף אחד, אחרי זה הסתבר שהוא התייעץ עם עוד ילד מה לכתוב. אז שאלתי מה הם רוצים עכשיו? שיכתוב מכתב ויציין שפעל לבד, ולא בשם הקבוצה או חלילה, החוג? אמרו שכן. אמרתי שאין בעיה כל עוד זה המסר. כי אומנם אני מסכימה שאסור היה לפעול בשמם של אחרים, אבל אני גם שמחה שהוא לא נותן לאחרים לדרוך עליו.
אז היא סיפרה ששנה שעברה גם הייתה איזו בעייה והילדים פנו לצוות והצוות כתב מכתב. אז אמרתי שקצת מוזר בעיני שמעודדים ילדים להתשתתף במשהו שיש להם נסיון לא מוצלח. טענה שזה חד פעמי.
גם אמרתי לה שבמקום לעשות עם ילדים שיחות אחרי התחרות, נתנו להם להתמודד לבד יותר משבוע. ומסתבר שלא כולם יכלו להסתדר לבד. טוב, אחרים בטח קיבלו תמיכה מההורים.
בקיצור, אני תוהה האם הם פועלים נכון.
ועוד יותר, אני לא מבינה איך הוא לא דיבר איתי. כל כך כואב לי שהוא לא בא אלי, שאני לא דיברתי איתו למחרת. פשוט מרגישה כישלון כאמא. 

לצפיה ב-'מתחילה מהסוף,'
מתחילה מהסוף,
09/02/2018 | 13:08
9
225
למה את מרגישה כשלון כאמא?--לא דיבר איתך? הוא סיפר לך , הוא בכה,
הוא כעס, הוא שיתף, את הסברת שהתהליך והלמידה כדאיים,
מאחר ולא פעלת--ואני לא רואה בזה כשלון,
הוא לא היחיד שנפגע, ולמה רק את היית אמורה לפעול הורים אחרים היו יכולים בדיוק כמוך לפעול.

אני גאה בבן שלך, שיצא לעצמאות והחליט לפעול וכתב מכתב,
כמה בוגר ונכון, זה שהם נבהלו--מוכיח שהוא צדק.
אל תשכנעי אותו לומר שהוא מצטער ומתנצל, הוא חתם על המכתב
ולא בשם הקבוצה--את הפחדים שלהם ואת ההתנהלות שלהם--שיתקנו
ויטפלו בעצמם--אל תתערבי,מותר לך לענות להם--הוא החליט ועשה זכותו.
אם תדרשי ממנו--תפגעי בו נוסף על הפגיעה מהם.
לא נכשלת, הוא מוצלח והכל בסדר.
לצפיה ב-'אז לא להרשות לו לנסח מכתב חוזר?'
אז לא להרשות לו לנסח מכתב חוזר?
09/02/2018 | 14:41
8
184
להגיד שהם יוציאו מכתב אם זה כל כך מפריע להם?
אז איך הוא יוכל להמשיך שם?
לצפיה ב-'לדעתי,'
לדעתי,
09/02/2018 | 15:14
5
150
להתעלם. לא להגיב.
אם ירצו יקראו לו. ושיגיד כן, התאמצתי באהבה, לא התיחסתם--למה?
מה בכלל כתבתי, את זה.
אני אמשיך כי אני נהנה מהתהליך, אבל אם עושים טקס, גםלי מגיע שתתיחסו.
איןלו בעיה מול המורים שמלמדים, רק ההנהלה, אז כן מישהו יקח לתשומת ליבו.
החכמה לא להבהל, ולהיות בטוח בבחירה.
לא אל תעודדי אותו לשום כיוון, שיחליט ויעשה מה שמרגיש,
אם יתלבט בטח יתיעץ איתך.

לצפיה ב-'לא הבנת'
לא הבנת
09/02/2018 | 15:52
2
183
עשו מזה סיפור מטורף. התקשרו אלי אחרי שבבוקר כינסו את כולם ועשו בירור. הבן שלי הודה מייד. ואז עוד ילד אמר שידע כי שלי התייעץ איתו. אז הוציאו את כל הקבוצה והשאירו רק אותם. הסבירו לו כמה היה לא בסדר, נוגד ערכים וכד'. ודרשו שיכתוב מכתב. רק אחרי זה התקשרו לעדכן אותי.
אמרתי להם שעם כל הכבוד הבן שלי לא התעלל באף אחד ולא הרביץ ולא הזיק בכוונה וצריך לקחת את זה בפרופרציות של ילד בן 12 נלהב ואימפולסיבי שהרגיש נפגע. אבל כן הסכמתי שיכתוב מכתב.
לצפיה ב-'רק עכשיו אני קוראת את זה'
רק עכשיו אני קוראת את זה
09/02/2018 | 20:41
178
לאחר שכתבתי את התגובה הקודמת. 
אני חושבת שזו חוצפה גדולה שהם מדברים עם הילד על כמה הוא לא בסדר על כך ששלח את המכתב!
נכון שעדיף היה שיגש קודם לדבר עם המדריך שלו. נכון שהוא אולי לקח דברים בלי פרופורציות. על זה את יכולה לדבר איתו ולהדריך אותו. מהחוג הם לא צריכים לנזוף בו על כך. 
אני הייתי דורשת התנצלות בפני הילד, תוך הבטחה ששיחות כאלו לא יחזרו על עצמן. ולא, הייתי מוציאה את הילד מהחוג תוך כדי פרסום שלילי. לא בטוח שיש להם שיקול דעת ראוי. 
לצפיה ב-'איזה ערכים המכתב שלו נוגד? באמת שלא הבנתי'
איזה ערכים המכתב שלו נוגד? באמת שלא הבנתי
10/02/2018 | 19:31
104
יש לך ילד מיוחד שעוד יגיע רחוק. נפלא בעיני שילד בן 12 לוקח יוזמה וכותב מכתב על דעת עצמו. ילד שלא מקבל אי צדק ומרגיש חזק מספיק לפעול. כל הכבוד לו.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
09/02/2018 | 15:55
1
161
הוא כתב לשופטי התחרות הארצית, המורה שלו נבהל ונפגע ועירב את הנהלת המקום.
אגב, הם ענו לו מכתב ארוך שמסביר בדיוק למה לא כתבו את השם והגיבו גם לשאר הטענות. ממש מכתב ענייני.

לצפיה ב-'שני דברים מהותיים לדברייך,'
שני דברים מהותיים לדברייך,
09/02/2018 | 16:13
144
1)הבן שלך הודה מידית, הוא כן השמיע דעתו לקבוצה--אז מה?
   מותר לו אנחנו כאן במדינה דמוקרטית. ומותר להביע דיעה
   ומותר להביע מחאה ועלבון. הניסוח כן בשם ולא בשם כבר לא רלונטי.
   זה שהם כ"כ נבהלו רק מוכיח שהוא צדק.  לא קרה כלום.
   אולי עזר להתנהלות אחרת בשנים הבאות.
2)ענית להם יפה, חוץ מדבר אחד, שתגידי לו לכתוב. אם הוא מרגיש
   שלא רוצה, שלא יכתוב, ואם יפנו אליך תגידי, הוא אחראי למעשיו
    ותפנו אליו, הוא נעלב ואני לא אתוך בענין הזה.

אל תקחי ללב, הנושא בעוד יומים יעלם, כן מציעה לך כאמא, פעםכשיושבים
ומשוחחים, תדריכי אותו לא לקחת את התפקיד של כולם, חבל שבסוף
האש כלפיו, ולפני מעשה--להתיעץ. כי גם לכתוב אפשר כלמידה ולא כהתקפה.
זהו! מבחינתך תשכחי מהענין.
לצפיה ב-'קראתי עכשיו את מה שכתב'
קראתי עכשיו את מה שכתב
09/02/2018 | 15:20
1
188
שלוש שורות מהמייל של הקבוצה  שמתחיל ב "אנו, חברי קבוצה .. ". ויש שם משפט מעצבן "עם כל הכבוד שאתם מקפידים על ערכים והכל, אבל לא לרשום את מספר הקבוצה, זה די מעליב".
לצפיה ב-'את צריכה ללמד את הבן שלך פרופורציות'
את צריכה ללמד את הבן שלך פרופורציות
09/02/2018 | 20:36
157
ואולי גם את עצמך...
וזה בלי קשר שגם מהחוג הם הגזימו שהם רוצים מכתב מהילד. שזה יהיה לך שיעור להבא לא להעלות רעיונות הזויים... ברור שהילד לא צריך לכתוב מכתב כזה. אם ידברו איתו על זה בעל פה, שיגיד שהוא היה צריך לכתוב שזה בשמו ובשם הילד והוא לא חשב על זה, וזהו. מותר לו להתבטא ואם משהו מפריע לו זכותו להתלונן, וזו חוצפה גדולה מצידם שהטיפול שלהם כולל שיחה כעוסה אלייך וציפיה למכתב ממנו. בפעם הבאה אם יש לך סיטואציה שבא מישהו כועס על הילד, אני מציעה לך לא לקחת מיד את הצד שלהם, אלא להגיד שתבררי עם הילד מה הסיפור. זה שמישהו מתלונן על הילד לא אומר שהילד לא בסדר או שעשה משהו בזדון. 

הבן שלך מתעסק בטפל. הוא חווה עלבון והשפלה כשלא היו כאלו. ברור שמתייחסים רק למנצחים (נהוג להגיד תודה לכל הקבוצות, אבל זה לא אסון אם שוכחים...). חילקו תעודה ריקה אחת לכל הקבוצה? למי איכפת? הרי בכל מקרה התעודה לא מגיעה הביתה, וגם אם כן... למי איכפת? מקסימום, אם היה מפריע לו, היה ממלא בעצמו את השם שלו/מספר הקבוצה. 

מצד אחד יפה שהוא לקח יוזמה, התייעץ עם עוד ילד, ושלח את המכתב. מצד שני, אני חושבת שאין לו פרופורציות בכלל. אם זה משהו חד פעמי, הייתי מדברת איתו על הציפיות שהיו לו, ועל פרופורציות, ואז הייתי עוזבת את זה תוך כשאני פוקחת עין לשים לב לתגובות שלו בעתיד. אם זה משהו שחוזר על עצמו בדברים אחרים, בכנות, לדעתי צריך לטפל בזה. אין לי מושג איך, אבל אולי התייעצות עם פסיכולוג ילדים? זו נראית לי בעיה כלשהי בפירוש המציאות, או אולי ילדותיות יתרה, או אולי משהו אחר. אבל התגובה לא מתאימה לסיטואציה, במיוחד בהתחשב שהוא בן 12. 

קחי את הדברים שלי בערבון מוגבל מאוד. יכול להיות שההתנהגות שם באמת היתה משפילה. אבל בשביל זה צריך לדעת את התמונה המלאה, כי מהפרטים שנתת נשמע שלא היה שום דבר משפיל. 
לצפיה ב-'קודם כל את ממש לא כישלון של אמא..אבל מההודעות שלך, אני כן '
קודם כל את ממש לא כישלון של אמא..אבל מההודעות שלך, אני כן
09/02/2018 | 15:31
6
237
חושבת שאת מייחסת הרבה פעמים יותר מידי חשיבות לדברים שהם שוליים או פשוט לא עד כדי כך חשובים.
כנל הבן שלך...אז הקבוצה שלו לא ניצחה...מבאס נכון...אבל מפה ועד בכי ולחזור שבור הביתה ולטעון להתנהלות משפילה (לא הייתה שם, כותבת רק בהתאם למה שכתבת)..
גם בחיים לא תמיד מנצחים, אין מה לעשות. לא נראה לי הגיוני שיקריאו את שמות כל המשתתפים, במיוחד כשיש 30 קבוצות!

אני כן חושבת שכל הכבוד לבן שלך שהחליט לכתוב מכתב ושלח אותו לאחראי..זה לא משהו שאני הייתי חושבת לעשות בגיל 12. הבעיה היא באמתשהוא הציג את המכתב כאילו הוא נכתב בשם הקבוצה כולה וזה לא בסדר והוא היה צריך ליידע אותם.

גם התגובה שלהם הזויה...יכלו להעי לו על זה ולהתייחס לטענותיו ולא להכריך אותו לרשום מכתבים ושטויות כאלה...
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
09/02/2018 | 16:01
5
206
1. הוא לא נפגע שהפסיד. אלא מההתנהלות שלהם. ובעיני זה לא לעניין לא לטרוח לרשום את השם של הקבוצה. כן הסכמתי איתו.
ולפני שנה הוא הפסיד בתחרות אחרת, בתחום אחר. התבאס וזהו. בין היתר, כי המורה דיברה איתם. ולא התעלמה מהם שבוע.
2. מסתבר שהוא דיבר על זה עם הילדים אחרי התחרות. ראיתי ניסוח של המכתב בווטסאפ של הקבוצה. אולי לא חשבו שהוא רציני, אבל לא הופתעו בשום צורה. גם המורה רשם היום ששמע את הבן שלי.
לצפיה ב-'אמממ.'
אמממ.
09/02/2018 | 17:35
3
153
1. את צודק. בהחלט יכלו לרשום את השם. עדדין מדובר בילדים וזה כן מגיע להם. מלבד זה, בתחרויות בדרך אומרים מי זכה ולא ממש מתייחסים לאחרים, מלבד אולי "תודה לשאר המשתתפים.." וכדומה..

2. בהתחלה כתבת שהתייעץ עם ילד חד...אם כתב על זה בוואטאפ הכיתתיוהם הסכימו איתו, אני לא מבינה מה הבעיה...החוג קשור לבית הספר?
בכל מקרה, אני חושבת שהבן שלך מאוד מרשים ואינטילגנטי..אני הייתי גאה בו.

מצטרפת להמלצתה של מיקל להגידלהם שידברו איתו אבל אני לא חושבת שהוא צריך לכתובלהםמכתבאם הוא לא רוצה ולא הייתי מכריחה אותו.
לצפיה ב-'לא נראה לי שכולם ידעו שהוא הולך לכתוב'
לא נראה לי שכולם ידעו שהוא הולך לכתוב
09/02/2018 | 18:37
2
158
כנראה לא הבינו שהולך לשלוח מכתב, כי אומנם הוא רשם את המשפט העיקרי אבל לא ישר מבינים שזה חלק מהמייל. אולי הבינו ולא היה איכפת. אין לי מושג.
זה לא במסגרת בית ספרית אלא העשרה שהוא ירצה להמשיך בשנים הבאות לכן צריך קצת להיזהר.
הסתכלתי בהודעות שלו וראיתי התכתבות שלו עם המדריך. הבן שלי כותב הסבר ארוך והמדריך מגיב : נדבר בשישי. היו 3 הודעות ארוכות של הבן וההוא הגיב במילה. והיום הוא כן השאיר לו הודעה: אני מבין שאתה צריך להכין טיוטה, אז תראה לי אחרי זה ונעביר לקבוצה ונעביר להנהלה. האמת, התחלתי להתעצבן. ושוב, בעיה כי הוא ירצה להמשיך ואין מקום אחר או מדריך אחר.

לצפיה ב-'מצב לא קל...לפעמים עדיף לניות חכם ולא צודק...'
מצב לא קל...לפעמים עדיף לניות חכם ולא צודק...
09/02/2018 | 21:25
113
אם הוא רוצה להשיך ואין אפשרות אחרת, שיכתוב את המכתב..
ממליצה לך לשבת יחד איתו, להציג את האפשרויות ולתת לו לבחור.

לצפיה ב-'את והבן צריכים ללמוד לתקשר'
את והבן צריכים ללמוד לתקשר
10/02/2018 | 09:32
129
כשמישהו עונה לך "נדבר ביום שישי", אז תענה לו "קבענו", ואל תשלח לו עוד שתי הודעות ארוכות.

ולא הבנתי על מה התחלת להתעצבן.
הוא מבקש מהילד לחלוק עם הקבוצה את הטיוטה, נשמע הגיוני.
הילד כנראה לא חזק במיוחד בלתקשר לאחרים, אז כדאי לוודא שהוא מה שהוא שולח יהיה יותר מוצלח מהפעם הקודמת.

לצפיה ב-'אני לא מבינה מה הציפיות שלך'
אני לא מבינה מה הציפיות שלך
09/02/2018 | 21:08
173
אם קבוצה מפסידה מיד צריך לארגן להם פגישה כדי לדבר על ההפסד אחרת הילדים לוקחים את זה קשה?מה זה "להתעלם שבוע"? כנראה הם נפגשים רק פעם בשבוע, לא? למה בכלל צריך לעשות להם שיחות אם הם הפסידו? 
ואולי זה לא לעניין לא לטרוח לכתוב את שם הקבוצה, אבל... פרופורציות. ואם כל כך הפריע לו, הוא יכול היה לבקש רשות לכתוב בעצמו את שם הקבוצה על התעודה, ונגמר העניין. 
לצפיה ב-'מחלקת הדרמה שלכם עובדת שעות נוספות...'
מחלקת הדרמה שלכם עובדת שעות נוספות...
10/02/2018 | 09:25
212
אם הילד מתחרה, הוא כבר צריך לדעת שבדרך כלל מזכירים רק את שמות המנצחים.

הילד שלך הוא היחיד שכתב מכתב לא כי את האמא היחידה שלא נתנה לו תמיכה בבית, אלא כי כנראה מבין 27 הקבוצות שלא ניצחו, הוא מהבית היחיד שרגילים לעשות פילים מזבובים ולשלוח נזיפות בכל פעם שמי מהילדים נפגע ממשהו.

וגם ה"נזיפה" שנתנו לו. את תארת את זה כאילו כמעט הוצאה להורג "הוציאו את שאר הילדים מהחדר, השאירו רק אותו והחבר שלו...". מה רצית? שכולם יישארו בחדר לשמוע את המורה נוזף בילד?
הוא שגה.
כי חלק מהערכים של תחרות ספורטיבית זה להפסיד בכבוד. ולשלוח מכתב למארגנים על זה שהם העליבו אותו ולהטיף להם מוסר על רמתם הערכית - זה לא הפסד בכבוד. וזה מה שהמורה שלו אמר לו.

תעצרו את כדור הדרמה המתגלגל הזה. שהילד יגיע למורה "הייתי נסער, מצטער". וזהו.

לצפיה ב-'מחפשת רעיונות להפעלת יום הולדת 10 - בנים'
מחפשת רעיונות להפעלת יום הולדת 10 - בנים
06/02/2018 | 12:44
8
173
כבר עשינו פעילות עם אקדחי לייזר, קרטינג, החוויה האולימפית, היו בלייזר סיטי, באולינג, קוקה קולה ... אשמח לשמוע על עוד רעיונות. בערך 15-20 בנים. חשבתי על חדר בריחה אבל זה לא נראה לי אפשרי בהרכב הזה, וגם הבן שלי אמר שבטח יצטרכו להתחלק לקבוצות והוא לא רוצה פעילות תחרותית.
תודה!
לצפיה ב-'רעיון'
רעיון
06/02/2018 | 16:15
4
161
אני עשיתי חדר בריחה באמת, אבל הזמנו רק 4 חברים טובים.
ילד אחר מהכיתה עשה הפעלת קומיקס , עם מדריך , היו רק בנים והבן שלי נהנה (והוא לא מחבב הפעלות)
לצפיה ב-'עשית או הלכתם לחדר בריחה'
עשית או הלכתם לחדר בריחה
06/02/2018 | 20:23
1
120
ואם עשית אשמח לשמוע יותר פרטים
לצפיה ב-'הלכנו'
הלכנו
06/02/2018 | 21:02
126
אבל ראיתי בפייסבוק המון פוסטים עם רעיונות לחדרים ביתיים.. אישית אני עצלנית אז העדפתי לשלם
לצפיה ב-'תודה רבה, הכוונה להזמין את כל הבנים בכיתה ועוד כמה חברים'
תודה רבה, הכוונה להזמין את כל הבנים בכיתה ועוד כמה חברים
07/02/2018 | 13:50
1
98
מה זה הפעלת קומיקס? נשמע מעניין!
לצפיה ב-'היה מדריך'
היה מדריך
08/02/2018 | 18:24
62
לימד אותם לצייר , והם הכינו ביחד דף קומיקס
לצפיה ב-'יש מצב לעשות בבית/בפארק?'
יש מצב לעשות בבית/בפארק?
06/02/2018 | 21:14
2
131
לילדים שלי התחלנו לעשות בבית, הם הכי נהנים מזה ומהפעם הראשונה שהיה בבית הם מתעקשים שזה תמיד יהיה בבית. 
לצפיה ב-'באופן אישי קשה לי עם כל הבלאגן בבית.... מעדיפה בחוץ'
באופן אישי קשה לי עם כל הבלאגן בבית.... מעדיפה בחוץ
07/02/2018 | 13:52
1
131
פארק זה בהחלט אופציה.
באיזה גיל הילדים שלך ומה אתם עושים?
לצפיה ב-'הנה מספר רעיונות של דברים שהצליחו אצלנו'
הנה מספר רעיונות של דברים שהצליחו אצלנו
08/02/2018 | 21:51
135
1) Minute to Win it games - תעשי חיפוש ביוטיוב ותראי המון רעיונות. מדובר בתחרויות קטנות ומטופשות (כך שאף אחד לא נעלב אם לא מנצח) שהולכות בקצב מהיר. הנה דוגמה -
2)  hot potato, זורקים חפץ מאחד לשני כשיש מוזיקה, יוצא מהמשחק זה שנגע אחרון בחפץ כשהמוזיקה נפסקת, כך עד שנשאר אחד אחרון (אם בארץ אי אפשר לקנות את הצעצוע הייעודי, אתם פשוט יכולים להפעיל ולהפסיק את המוזיקה. לנו היה חזירון שמשמיע פלוץ, וכפי שאת בוודאי מתארת לעצמך, הבנים התמוגגו. 
https://www.amazon.com/PlayMonster-7384-Stinky-Pig...
3) חפש את המטמון 
4) Scavenger hunt - מחלקים את הילדים ל- 2 קבוצות (או יותר אם יש הרבה ילדים), לכל קבוצה נותנים רשימה עם דברים שהם צריכים למצוא ולאסוף בבית. הקבוצה הראשונה שמוצאת את כל הדברים מנצחת. 
5)משחק אמת או חובה בו אנחנו הבאנו את השאלות והמשימות המשעשעות כמובן למי שהבקבוק הצביע עליו. 
6) פרה עיוורת (לילד אחד מכסים את העיניים והוא צריך לנסות לתפוס אחד מהילדים האחרים). 
7) לקחנו בובת תרנגול מפלסטיק מצחיקה, הילדים ישבו בעיגול, ילד אחד באמצע עם התרנגולת, והוא היא צריך לעשות כל מיני דברים מצחיקים איתה בלי לדבר. הראשון שצוחק, מחליף את הילד במעגל. 
https://www.amazon.com/gp/product/B009JYN69A/ref=o...
8) בחצר הם שיחקו dodgeball, שנדמה לי שזה ממש כמו מחניים (שתי קבוצות עומדות אחת מול השניה, והם זורקים אחד על השני כדורים. מי שהכדור פוגע בו, יוצא מהמשחק). קנינו כדורים ייעודים לזה מספוג שאינם מכאיבים.

זה מה שזכור לי בשלוף. כפי שאת רואה, זה די מזכיר את ימי ההולדת של פעם, אבל לילדים זה כייף גדול. הילדים שלי נהנים מימי ההולדת האלו יותר מכל ימי ההולדת במקומות מושקעים שהיו להם/לחברים. אני  מסכימה שזה יותר טרחה מאשר ללכת למקום שמארגן הכל, אבל לדעתי זה שווה את זה. 
לצפיה ב-'מה בסירים קצת באיחור..'
מה בסירים קצת באיחור..
05/02/2018 | 10:44
18
55
לצפיה ב-'האות ד האימתנית'
האות ד האימתנית
05/02/2018 | 10:50
17
224
אתמו ליוויתי את הסנדויץ לטיול ולא הייתי בעבודה כך שלא הייתי מול מחשב לכן מעלה עכשיו את הפוסט במיוחד לעדכן על האות ד שהפחידה אותי קלות לאורך ההכנות.
ד יש דגים ועוד כמה דברים שלא זורמים אצלי בכלל (כמו דולמה למשל)

לקחתי סיכון וסיכמתי עם הגדול שהוא עושה מאמץ בשבילי ואוכל מהדג בלי פדיחות מיותרות.
לכן הכנתי דג מרוקאי שבסופו של מהלך כולם אהבו ונהנו ממנו בטרוף.
הכנתי גם מרק דלעת ואת הכוכב החדש במטבחנו סלמון מעושן על ברוסקטות.
(הוספתי גם סלט ביצים תפא בתנור וסלט חסה כדי שלא נירעב והיה ממש טעים ושונה מארוחה רגילה.
לצפיה ב-'ועכשיו תגיע האות ה' האימתנית עוד יותר, לא? או שאני טועה'
ועכשיו תגיע האות ה' האימתנית עוד יותר, לא? או שאני טועה
05/02/2018 | 11:44
6
157
אצלנו היה:
בשישי - קנלוני, סלט סלק וירקות בתנור
בשבת - הילדים ביקשו ארוחת המבורגר כי מזמן לא הייתה, אז קבלו: המבורגרים על מחבת פסים (ביתיים כמובן), סלט קולסלאו, ציפס בטטה בתנור, וכרגיל 2 תבניות של ירקות בתנור (תכלס אף אחד לא אכל מהן, והן נשארו לי לכל השבוע. כיף)
לצפיה ב-'טועה......'
טועה......
05/02/2018 | 13:25
5
202
המבורגר
שווארמה הודו
הומ-פרייז

הייתי שמחה לאיזה ירק אבל גם ככה אני מאוד מסדורת
לצפיה ב-'וואללה! אני אנסה גם לחשוב לך על עוד דברים'
וואללה! אני אנסה גם לחשוב לך על עוד דברים
05/02/2018 | 22:16
27
לצפיה ב-'איך אתם עם הרינג? '
איך אתם עם הרינג?
06/02/2018 | 10:23
2
22
לצפיה ב-'אין מצב'
אין מצב
07/02/2018 | 09:04
1
10
לצפיה ב-'תארתי לעצמי '
תארתי לעצמי
08/02/2018 | 10:52
6
לצפיה ב-'ירק - הבנרו?'
ירק - הבנרו?
06/02/2018 | 21:32
110
רק לחובבי חריף חריף. 
על אותו משקל - חלפניו, אמנם כותבים עם ח אבל מבטאים "ה". 
לצפיה ב-'היי ליאת, שלחתי לך מסר פרטי'
היי ליאת, שלחתי לך מסר פרטי
05/02/2018 | 22:28
27
לצפיה ב-'פירות הדר? בווריאציה כלשהי '
פירות הדר? בווריאציה כלשהי
07/02/2018 | 10:37
8
21
לצפיה ב-'אני מסודרת באות ה'
אני מסודרת באות ה
07/02/2018 | 12:17
7
149
המבורגר
הומ פרייז
(ואם ממש ישעמם לי אז הודו שווארמה)

האות י בעייתית
חוץ מיקיטורי, ירך עוף וירקות צלויים, לא עולה לי כלום בראש
לצפיה ב-'אולי להכין מרק '
אולי להכין מרק
07/02/2018 | 16:30
4
167
יוגורט
סלט ירקות ירוקים, 
לצפיה ב-'אני שומרת בשר חלב בבית...אבל תודה'
אני שומרת בשר חלב בבית...אבל תודה
08/02/2018 | 10:13
3
25
לצפיה ב-'גם אני, אבל אפשר ארוחה חלבית, לא?'
גם אני, אבל אפשר ארוחה חלבית, לא?
08/02/2018 | 20:11
2
60
במיוחד שזה האוכל היחיד שבאמת מתחיל בי'.
זו היתה הצעה ואת תבחרי מה נכון לך.
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
11/02/2018 | 10:14
1
33
אין לי בעיה עם ארוחה חלבית. אבל מרק יוגורט זה דבר קטן יחסית שנניח ויתחברו, אז אין עוד משהו מעניין שיגיע איתו חלבי..
לצפיה ב-'אצלי בד"כ'
אצלי בד"כ
11/02/2018 | 15:02
25
אם זו ארוחה חלבית,
אז סלט ירקות בד"כ מה שנקרא יוני, עם גבינה קשה/מלוחה זיתים,
וזה כמנה ראשונה, מרק יוגורט מוסיפה מלפפון או בננה,
ואז קציצות קולרבי--ופשטידת טונה, ופשטידת תירס,
אם יש יותר מבוגרים--מכינה דג כלשהו.
ממש אוהבים ארוחה כזו אצלי.
לצפיה ב-'יאקיסובה? (סוג של מוקפץ למעשה)'
יאקיסובה? (סוג של מוקפץ למעשה)
07/02/2018 | 18:44
1
31
לצפיה ב-'מעולה!! יאקיסובה. תודה'
מעולה!! יאקיסובה. תודה
08/02/2018 | 10:12
22
לצפיה ב-'יציאה לטיול שנתי'
יציאה לטיול שנתי
04/02/2018 | 22:14
28
377
כמה זה נורמאלי מאחת עד משוגעת, שאני לחוצה נורא לקראת יציאה לטיול שנתי של ה-ADHDית שלי? 
יש את אלה שהם היפר וכולם מכירים אותם, היא ההיפך הגמור. שקטה כמו דג (בכיתה, לא בבית), לא מבקשת שום דבר עד כדי הגזמה (שוב, רק בכיתה, לא בבית). אני חוששת שלא תהיה מרוכזת ולא תשמע הנחיות של המדריכים או של המורה, ובכלל לא תהיה בעניינים.

אני ממש חרדה לקראת הטיול ולא יודעת איך אעביר את היום ככה....

עצות/המלצות/ ניעורים/ כדור ואבן יתקבלו בברכה 
לצפיה ב-'בת כמה הילדה?'
בת כמה הילדה?
04/02/2018 | 23:03
2
53
לצפיה ב-'7'
7
04/02/2018 | 23:21
1
30
לצפיה ב-'אז תשלחי הודעה למורה שלה או תרימי לה טלפון ותסבירי את'
אז תשלחי הודעה למורה שלה או תרימי לה טלפון ותסבירי את
05/02/2018 | 00:17
191
חששותיך ותבקשי שתשים עליה עין.
אופציה אחרת - להתנדב כהורה מלוה.
או לבקש מהורה מלוה שישים עליה עין.

חוץ מזה קבלי ניעור - אז היא לא תהיה בעניינים, מה כבר יקרה לה?

רק אל תשדרי לה את החרדות שלך. טיול שנתי אמור להיות כיף, ולא ארוע שחרדים מפניו. תני לה להנות.

לצפיה ב-'מה את חוששת שעלול לקרות?'
מה את חוששת שעלול לקרות?
05/02/2018 | 08:21
142
אחרי שליוויתי כמה טיולים, אני יכולה לאמר לך שקודם כל - גם הילדים הכי לא מרוכזים, לא הולכים לאיבוד. 

היא רק בת 7, ככה שאני משערת שגם ההנחיות שהיא לא תשמע הן לא הנחיות מצילות חיים. 

דבר אחד הוא שבאמת כדאי לדבר עם המורה. למנוע מצב שבו יכעסו עליה כי היא לא הקשיבה להוראה. (ההוראות הן בדרך כלל "תשתו מים" או "תשבו רק בשטח הזה ולא ליד הכיתה המקבילה").
לצפיה ב-'בגיל 7 הטיולים לא מסוכנים.'
בגיל 7 הטיולים לא מסוכנים.
05/02/2018 | 08:51
154
תתחילי לחשוש בסביבות כיתה ו', משהו כזה.
לצפיה ב-'כבר יצרתי קשר אמש עם המורה'
כבר יצרתי קשר אמש עם המורה
05/02/2018 | 08:52
204
כתבה שתשים לב..
הבוקר שמחתי עבורה שהיא יוצאת לטיול ואמרתי לה שאיזה כיף לה וכו. מקווה רק שאני שחקנית טובה  
נקווה לטוב.
תודה לכן.
לצפיה ב-'דברי עם המורה'
דברי עם המורה
05/02/2018 | 08:53
1
152
או עם ההורה המלווה, אם את לא יכולה ללוות בעצמך. שישימו עין. הכל יהיה בסדר.
לצפיה ב-'אמן אמן. תודה.'
אמן אמן. תודה.
05/02/2018 | 09:00
27
לצפיה ב-'דוגמית אחת ללמה אני בלחץ לגביה'
דוגמית אחת ללמה אני בלחץ לגביה
05/02/2018 | 09:05
2
234
פעם אחת הגיעה לבי"ס בנעליים חדשות, השרוכים נקשרו לה יחד, הכוונה שרוך מנעל ימין עם שרוך מנעל שמאל. אי אפשר ללכת ככה, נכון?
המחנכת שלה לא היתה באותו יום, אז במקום לבקש עזרה מתלמידים או מורה, היא פשוט דידתה בשעה האחרונה עד שהסתיים יום הלימודים.

אנחנו עובדים איתה על בטחון עצמי ואסרטיביות (שעם שניהם אין בעיה בבית, רק בחוץ), אך ברור לי שזה גם עניין של זמן (בי"ס חדש) וגם גיל. גם אני הייתי ביישנית בגילה, אבל לא יודעת אם עד כדי כך.
לצפיה ב-'אגב, הדוגמה שנתת לא קשורה לבטחון עצמי או לאסרטיביות בהכרח'
אגב, הדוגמה שנתת לא קשורה לבטחון עצמי או לאסרטיביות בהכרח
05/02/2018 | 11:54
1
216
אלא לגמישות מחשבתית בכל הקשור לפתרון בעיות. לא בטוחה שעבודה על בטחון עצמי תעזור במקרים מהסוג הזה.
לצפיה ב-'מעניין מה שכתבת, אשים לב מעכשיו אם זה הקושי שלה..'
מעניין מה שכתבת, אשים לב מעכשיו אם זה הקושי שלה..
05/02/2018 | 12:36
150
תודה רבה!
לצפיה ב-'אתמול ליויתי את האלף שלי'
אתמול ליויתי את האלף שלי
05/02/2018 | 10:38
179
כך שהחוויה טרייה במוחי.
יש ילדים שהם יותר שקטים, פחות בולטים. הרבה פעמים הם משתעממים מהר וקשה להם.
אבל יש מורה, ויש הורים מלווים (ואת בהחלט יכולה ללות זאת כזאת הזדמנות בשבילך להעצים אותה). אבל אם את לא יכולה הפעם, דברי עם המורה שבוודאי מעודכנת אבל טוב לדבר ולבקש. דברי עם אחת האמהות המלוות. אנחנו שם כדי לעזור במה שצריך לא באמת כדי לטייל.. אז אני בכיף יכולה לשים עין על אחד הילדים שצריך שישגיחו עליו
לצפיה ב-'עוד אופציה זה להצמיד לחברה, ולהנחות אותה'
עוד אופציה זה להצמיד לחברה, ולהנחות אותה
05/02/2018 | 11:12
121
שיכולה להיעזר גם בה (עדיף חברה ספציפית, שאת מכירה כילדה יחסית מאופסת). אני עושה את זה הרבה עם הבן שלי, נניח- אם אתה צריך לשרותים, אתה יכול לבקש מאיתמר שיבוא איתך...
לצפיה ב-'הטיול היום. עכשיו.'
הטיול היום. עכשיו.
05/02/2018 | 12:37
13
200
בעוד שעה היא אמורה לחזור.
נראה איך יהיה מצב רוחה, מקווה שטוב.

תודה לכולן על התמיכה!!
לצפיה ב-'חזרה מצוברחת'
חזרה מצוברחת
05/02/2018 | 15:52
12
260
ירדה מהאוטובוס עצבנית וכבר הבנתי שהיתה בסיטואציה לא נעימה שלא התמודדה בה כמו שהיתה רוצה.
שני ילדים הציקו לה ולחברה שלה במהלך הנסיעה.

דברנו על זה, ועכשיו היא בסדר.
שאלה יהיו הצרות שלנו, שמחה שזה רק זה ולא משהו גרוע יותר (אעפ שאני מבינה שמבחינתה זה ביג דיל). 

תודה רבה לכולן 

לצפיה ב-'רוצה לומר לך משהו,'
רוצה לומר לך משהו,
06/02/2018 | 07:40
2
208
כל הכבוד לך שעודדת אותה לצאת,
לא קרה כלום שחזרה מצוברחת וכמה סיבות לכך,
ראשית, גם ילדים בלא הפרעת קשב חוזרים לפעמים מצוברחים--אז מה?
שנית, היא צריכה להתרגל למי שהיא--- 
ודבר אחרון, אנחנו כהורים התפקידשלנו לגדל אותם לעצמאות,
ללמוד להתמודד עם המציאות של החיים.
אז מאחלת לך להיות יותר רגועה ולסמוך על עצמך, ולסמוך גם עליה.
מאחלת לך הרבה נחת.
לצפיה ב-''
06/02/2018 | 10:06
12
לצפיה ב-'מסכימה, תודה '
מסכימה, תודה
06/02/2018 | 20:50
19
לצפיה ב-'אני חושבת שילדים צריכים להרגיש מוגנים בבי"ס'
אני חושבת שילדים צריכים להרגיש מוגנים בבי"ס
06/02/2018 | 21:20
166
וברור שהיא תהיה מצוברחת אם הציקו לה ולחברה באוטובוס.
זה התפקיד של המורה וההורים המלווים לשים לב ולהפסיק התנהגות כזו. אם אף אחד לא שם לב ולא העיר, זה התפקיד של הילדה לספר בזמן אמת למורה מה קורה. 
הילדה לא אמורה לסבול הצקות,  והתמודדות עם הצקות לא כוללת רק התעלמות, בוודאי שלא בגיל הזה. להבא, הייתי מדברת עם המורה לפני פעילות דומה ומספרת לה על ההצקות, כולל שמות, ולבקש שהיא תפקח עין. במקביל, הייתי מדריכה את הילדה שזו זכותה שלא יציקו לה ולכן יש עליה החובה להתלונן מיד. הייתי מתרגלת איתה לפנות למורה על כל מיני דברים קטנים באופן שוטף כדי שזה יהיה לה קל לפנות אליה. 
לצפיה ב-'סתם חושבת...'
סתם חושבת...
07/02/2018 | 09:08
7
161
שעדיף הצקה (בגדר הצקה ילדותית) ולא התעלמות...
אולי הם מחפשים יחס ממנה? זה ידוע שהרבה פעמים שהבנים בגיל הזה עושים שטויות כדי למשוך תשומת לב.
לצפיה ב-'אז שהורים של בנים ילמדו אותם איך להשיג תשומת לב'
אז שהורים של בנים ילמדו אותם איך להשיג תשומת לב
07/02/2018 | 09:45
6
138
בלי לפגוע בבנות.

אני לא מוכנה לקבל את התירוץ הזה של "הוא משך לה בצמה כי הוא אוהב אותה".

שיורידו לו סטירה (כי אוהבים אותו, ברור) והוא יבין שהוא צריך למצוא דרכים חדשות להביע אהבה.

הבעיה היא, מעבר לכך ששום ילדה בת 7 לא צריכה לספוג הצקות ולא משנה למה, שהתפיסה של "אז מה אם לא נעים לך, זה הכל כי הוא אוהב אותך" זה חינוך שמתחיל בגיל 4, ולפעמים נשאר לכל החיים. 
לצפיה ב-'כבר סיפרתי פה, נדמה לי,'
כבר סיפרתי פה, נדמה לי,
07/02/2018 | 11:33
143
שהמורה של הבת שלי חושבת שהיא צריכה טיפול ומשהו לא בסדר איתה כי היא נפגעת מזה שהבנים מציקים לה (מרביצים, מקללים, אומרים שלא תשב לידם, וכו'), ולא עוזר לה לדעת שהם מציקים לכולן. מאוד הגיוני שהבעייה היא בילדה, נכון?
לצפיה ב-'עבור חשיבה חיובית, תעזור לה להתמודד יותר טוב'
עבור חשיבה חיובית, תעזור לה להתמודד יותר טוב
07/02/2018 | 12:12
3
110
ופחות להיעלב.
אני לא מצדיקה הצקות בשום מצב. לדעתי, חלק מהכלים לתת לילד להתמודד בסיטואציות חברתיות זה ללמד אותו לא להיעלב ולדעת להגיב. גם בתור אמא את יכולה לא להיעלב במידה ואת מבינה שזה לא כי לא סובלים את הבת/בן שלי.
בכל אופן, אני הייתי מעבירה לבת שלך את ההבנה שאולי כן רוצים לשחק איתה ולילדים הנל אין את הקישורים החברתיים לגשת אליה וכדומה.. לדעת להגיב ממקום של כוח ולא פגיעות (להתלונן אצל המורה, לענות להם להגדיר מרחב אישי וכו ולא לבכות או להיעלב)
ואחרי שליוויתי את הכיתה של הבן שלי ביום ראשון, עברה לי המחשבה שילדים שמתעלמים מהם הם הרבה יותר מסכנים, אין להם אפילו את האופציה להגיב על משהו או להתלונן.
לצפיה ב-'אני מבינה את הכיוון. העניין שזה אפילו לא תמיד נכון'
אני מבינה את הכיוון. העניין שזה אפילו לא תמיד נכון
07/02/2018 | 12:30
2
122
לא בטוחה מי המציא את האגדה שמושכים בשיער לילדה שאוהבים. 

במקרים שאני הייתי עדה - גם כילדה וגם כבוגרת - הציקו למישהו נלעג, חריג.
לא ראיתי שמציקים למקובלים,לא התרשמתי שההצקות הן דרך למשוך תשומת לב של ילד אהוד.

ככה שלהגיד לילדה "מציקים לך כי מחבבים אותך" יכול אפילו לגרום לה סבל. כי במקום לעצור את ההצקות בזמן, היא תספר לעצמה כאילו ההצקות הן סימן חיובי למשהו, וזה רק יגביר את התופעה. 
כי הילדים יבינו שהם מצאו קורבן נוח, שלא מתנגד ולא מלשין.

יש מקרים שבהם ילדים שהם חברים מציקים זה לזה. אבל אז זה ברור שזה מגיע כמשחק, והם לא יגיעו הביתה מצוברחים ויספרו שהציקו להם. כשיש אחד שמציק ואחד שסובל - זו הצקה, ולא חיזור.

לצפיה ב-'לא, לא, זו בהחלט לא אגדה.'
לא, לא, זו בהחלט לא אגדה.
07/02/2018 | 12:44
114
בהחלט יש בנים שמציקים לבנות ספציפיות שהם אוהבים. בדרך כלל קל לראות את זה כי זה בן ספציפי שמציק לבת ספציפית, ולא שכולם מציקים לה, ולא שהוא מציק לכולן. לפעמים הזוגות האלה אפילו הופכים בהמשך להיות חברים.

אבל זה לא קשור לשאלה אם היא צריכה לפנות למורה או לא, ולהתנגד או לא. זה שזה משהו שקיים לא אומר שזה משהו חיובי שצריך לעודד אותו או לשמר אותו או לקבל אותו.
לצפיה ב-'תיראי'
תיראי
07/02/2018 | 13:52
110
אני לא חד משמעית אומרת שילד מציק בהכרח ילד מאוהב אבל זאת לא אגדה.
אני בכלל לא אומרת ש"הוא מחבב אותך לכן מציק לך" אומר שהיא לא מגיבה להצקה.
הכל בגדר אפשרי סה"כ, במדעי האנושות. אבל בין השורות, אצל הילדים שלי בכל אופן, זה סוג של נחמה במצבים שכאלה שנתקלנו בהם. זה מרים, ומחזק ומעודד. (ואצל הילדים שלי זה באמת היה רצון של הצד השני לשחק איתם)

מכאן, ללמד את הילד לדעת לענות ובמקביל לפנות למבוגר אחראי שיטפל בבעיה.
רחמים עצמיים, מסכנות אני לא מעודדת (וכשאנחנו מרחמות ועם דמעות בעיניים אנחנו שם). וכן להתערב בתור הורה אבל לא לשכוח ללמד את הילדים שלנו להתמודד גם בעצמם, הכל תוך כדי שילוב חוכמה והפעלת שיקול דעת נכון.
לצפיה ב-'אגב, אצלנו היה מקרה הפוך ביסודי'
אגב, אצלנו היה מקרה הפוך ביסודי
08/02/2018 | 00:40
121
הבנות היו מציקות לבן שלי. הוא לא היה ילד מסכן בכלל משום בחינה, ולי היה ברור שהן מציקות לו מתוך רצון ליצור אצלו עניין בהן. אז הסברתי לו, וזה עזר לו להרגיש  טיפ טיפה (אבל רק טיפה) פחות רע.
לצפיה ב-'איך הילדה מרגישה לגבי יציאה לטיול?'
איך הילדה מרגישה לגבי יציאה לטיול?
10/02/2018 | 20:48
9
לצפיה ב-'שאלת נושאים לשיחה עם אבא'
שאלת נושאים לשיחה עם אבא
04/02/2018 | 11:21
29
338
המצב הקוגניטיבי של אבא שלי לא מזהיר (תלוי באיזה תחום), ואני מעוניינת לשוחח איתו כדי להמריץ אותו קצת וסתם כדי לעשות לו טוב - אבל לא מצליחה לחשוב על נושאים לשיחה, כשאני שם.

אשמח אם תחלקו איתי את הנושאים עליהם אתם משוחחים עם אביכם, או סתם תתנו רעיונות שנראים לכם מתאימים.

כרגע הדבר העיקרי שאנחנו עושים שם זה לקרוא את ה-20 שאלות של הארץ, ולדבר קצת על הגדרות לתשבצי אתגר, וזהו. וזה ממש ממש לא מספיק. במקצועו הוא ד"ר להנדסת חשמל בעל ידע כללי רב, ועל נושאים כמו דת או פוליטיקה לא נהוג לשוחח בבית שלנו, אז לא נושאים כאלה. כשאנחנו שם רוב מה שהוא עושה זה לראות סרטונים ישנים ביוטיוב, ומדי פעם הוא מראה לי - אבל אני לא מכירה את הזמרים וכו', אז אין לי כל כך מה לדבר איתו על זה - הוא יכול לדבר עליהם קצת, ואני יכולה להנהן או לשאול קצת שאלות, אבל אני לא תורמת שום מידע חדש.
לצפיה ב-'מה לגבי לשאול אותו לגבי העבר? לבקש ממנו שיספר סיפורים על '
מה לגבי לשאול אותו לגבי העבר? לבקש ממנו שיספר סיפורים על
04/02/2018 | 12:45
7
156
ילדותו, על ההורים שלו, על הילדות שלך. מנסיוני עם סבא שלי ז"ל, שאלות על העבר בדרך כלל היו פותחות פתח לשיחות מאוד ארוכות. אצלנו באמת נהוג לדבר בעיקר על ענייני היום (כן קצת פוליטיקה וכדומה), סתם לספר על הא ודא - מה עשו הנכדים, מה חדש אצלם וכדומה.
לצפיה ב-'הנקודה היא שאני'
הנקודה היא שאני
04/02/2018 | 12:56
6
194
רוצה להכניס תוכן חדש. אם יש משהו מעניין לספר על הנכדים אני מספרת, כמובן, אבל לרוב אין... אילו מין דברים חדשים קורים אצל הילדים שלך, למשל (מעבר לעניין של השחייה התחרותית, שלא קיים אצלנו)?
לצפיה ב-'טוב, זה לא שקורים דברים ברמה היומיומית... אבל אם צריך לגרד'
טוב, זה לא שקורים דברים ברמה היומיומית... אבל אם צריך לגרד
04/02/2018 | 13:22
1
149
שיחה שבועית, אז מספרים על העומס של הבכור השבוע, על כל מיני זוטות שהקטן חזר איתן מבית הספר (הוא אמר ככה, המורה אמרה ככה...), ציונים כשיש, הקיטורים שלהם כשיש. מגרדים מה שאפשר אם צריך. גם ענייני השחייה זה לא משהו שנותן נושאים לשיחה ברמה השבועית. הרי תחרויות יש רק אחת לכמה חודשים, לא מעבר לזה.
תראי, השיחה השבועית של בן זוגי עם אמא שלו היא על מחירי הירקות והפירות בשוק ואצל הירקן השכונתי שלה
כלומר, את לא לבד בסיפור הזה.... הבעיה שלך (כנראה, תקני אותי אם אני טועה) היא שאבא שלך קצת פחות פטפטן מטבעו. חמותי אלופה בלדבר שעות על עצמה, ואבא שלי כל כך מפחד משתיקות בשיחה (כלשהי), שהוא תמיד ימצא דרך למלא אותן מייד. עם אמא שלי אני יכולה פשוט לרכל על כל בני המשפחה המורחבת, על השכנים ועל החברות שלה
אני לא בטוחה שחייבים תוכן חדש, יותר חשוב פשוט לקיים שיחה כלשהי. אף פעם אי אפשר לדעת לאיזה כיוון שיחה תלך ולאן היא תיקח אותכם. העיקר - לדעתי - שהיא תתחיל. מהתרשמותי עם אנשים באופן כללי, ברגע ששואלים אותם שאלות על עצמם (עבר, הווה או עתיד, זה לא חשוב), הם נוטים יותר לדבר.
לצפיה ב-'לא, אבא שלי מטבעו'
לא, אבא שלי מטבעו
04/02/2018 | 13:42
150
אוהב לדבר (אם כי לאו דווקא איתנו הילדים), אבל הוא כבר לא ב"טבעו", אלא במצב אחר. באמת כשיש מעגל חברתי יש על מה לדבר, אבל הוא גם יושב לבד בבית, וגם כשמספרים משהו על בן משפחה כלשהו, הוא לא מפתח את הנושא. "שיחה" במובן של נאום שלו על משהו מהעבר יש - אני מחפשת משהו מאתגר יותר עבורו.
לצפיה ב-'מנסיוני (במצב דומה), יש הרבה ענין בסיפורים על העבר הרחוק וגם'
מנסיוני (במצב דומה), יש הרבה ענין בסיפורים על העבר הרחוק וגם
04/02/2018 | 13:38
3
129
לספר על חיי היום יום של הנכדים ושלנו אנו. לא חייבים משהו חדש או מסעיר אלא כמו שכתבה הפוך - על חיי היום יום, התיעצות על הדילמות הקטנות (אבא שלי אדם חכם מאד שתמיד טוב לשמוע את דעתו, זה שהוא לא זוכר מה אכל היום בבוקר לא עושה את העצות שלו פחות טובות), והכי חשוב שזה עושה לו טוב שמשתפים אותו ועוד יותר ששואלים אותו.
לצפיה ב-'את יכולה לתת לי אולי דוגמאות'
את יכולה לתת לי אולי דוגמאות
04/02/2018 | 13:44
2
108
לסוגי הדילמות שאתם מתייעצים איתו לגביהן?
לצפיה ב-'לא בדיוק באים אליו לייעוץ אלא, כשמספרים על מה שקורה בחיים'
לא בדיוק באים אליו לייעוץ אלא, כשמספרים על מה שקורה בחיים
04/02/2018 | 15:18
1
105
מן הסתם מספרים גם על קשיים ולפעמים יש לו מה לתרום מנסיונו וחכמתו. למשל בנושא חינוך הילדים, אם למשל יש לך ויכוח עם השכנים או עם חמותך או בעבודה, התלבטות לגבי לימודים וכיוצא באלה.
חוץ מזה, לפי מה ששמעתי, לחולי דמנציה ואלצהיימר כדאי להשמיע מוסיקה או לשיר להם או איתם, כי הגרוי השמיעתי לא מתקלקל אצלם כמו חושים אחרים (משהו כזה, אני לא מבינה בזה הרבה אבל כך סיפרו לי), אז אולי כדאי לנסות לפתח את הכיוון הזה. כתבת שהוא משמיע לך שירים, אולי ישמח לשמוע מוסיקה חדשה שתביאי לו?
לצפיה ב-'מוסיקה חדשה הוא לא הסכים לשמוע'
מוסיקה חדשה הוא לא הסכים לשמוע
04/02/2018 | 15:21
103
גם כשהיה בריא... אין לו בדיוק דמנציה או אלצהיימר - יש התחלה של הידרדרות בכיוון, אבל הבעייה הראשית שלו היא קצת שונה (היא כן בעייה במוח, אבל משהו קצת אחר - דומה לפרקינסון אבל גם לא...).
תודה על התשובה!
לצפיה ב-'בלת"ק '
בלת"ק
04/02/2018 | 15:28
3
142
כיון שאת ד"ר למדעי המוח, אז מציעה משהו ששמעתי בהרצאה לאחרונה,
ותגידי לי אם זה נכון, 
ללמוד שפה זרה ביחד, זה מרענן תאי מוח וזה בהחלט נושא שיחה,
כי תרגומים הם גם לא מדויקים, וזה שיח מרתק.
לצפיה ב-'הוא לא יסכים לזה, אבל תודה על ההצעה.'
הוא לא יסכים לזה, אבל תודה על ההצעה.
04/02/2018 | 15:33
2
135
הוא עשה את זה בעבר (למד רוסית, וכו'). עכשיו אפשר להעסיק אותו רק לפרקי זמן קצרים - ואני רוצה שיהיו משמעותיים (כאמור, לשפה חדשה הוא לא יסכים).
לצפיה ב-'אל תציעי, '
אל תציעי,
04/02/2018 | 15:41
1
122
תבקשי את עזרתו כאילו בשבילך--
למשל--ספרדית.
או שתקראו ספרות רוסית--דוסטויבסקי, ברוסית.
ההתנגדות של המבוגרים--מההבנהשלי--כי הם מרגישים בחולשתם,
ופוחדים שתתגלה, לכן לא להציע אלא לבקש עבורך, או עבור הבנות שלך,
זה יאתגר אותו וירגיש שיכול לעשות.
אני בערוב ימיו של אבי ז"ל הילדים שלי בקרו אצלו הרבה ובקשו שיבשל,
(אבי היה חלש חולה לב דוקא הראש עבד מצוין) והוא ממש אותגר וארח המון.
לצפיה ב-'הוא כבר לא במצב שמסוגל לעשות את זה.'
הוא כבר לא במצב שמסוגל לעשות את זה.
04/02/2018 | 15:45
117
אין מה לעשות.
לצפיה ב-'אנחנו משתפים בנושאים לימודיים של הנכדים'
אנחנו משתפים בנושאים לימודיים של הנכדים
04/02/2018 | 15:37
10
115
(או שלי או אחיי, אם במקרה אנחנו לומדים משהו).

מספרים שהנכדה לומדת עכשו למבחן, או מכינה עבודה, או היתה בסיור באיזה מקום - וסבא  וסבתא מתעניינים ושואלחם שאלות. לפעמים אנחנו מבקשים שסבא או סבתא (תלוי מה הנושא) יסבירו על דברים שהילדים לומדים בבית הספר כי המורה לא נתנה מספיק ידע והילד מתעניין.

השיחה מתפתחת לא רק על הנושא שהתחלנו בו, אלא מגיעה לעוד תחומים. נניח הילדה אומרת שבשביל העבודה היא עובדת באיזו תוכנה מסויימת - אז מדברים על מה התוכנה הזאת, וכולי.

אם אביך מסתובב לו ביו טיוב, אפשר לספר לו על עוד סרטים שיש שם, לא רק שירים. למשל - הרצאות של טד.
לצפיה ב-'הוא לא שומע טוב'
הוא לא שומע טוב
04/02/2018 | 15:44
9
115
(זה מאז ומתמיד) וכבר לא קורא (זה לא מדויק - הוא כן קורא הגדרות בתשבצים. אבל כל השאר אמ;לק מבחינתו) - לא נראה לי שהוא יוכל לעקוב אחרי הרצאה של טד - אבל אפשר לנסות, אולי.
אבל נתת לי רעיון - הילדה עושה עבודת שורשים. היא כבר די סיימה, אבל אנחנו יכולות בכל זאת לראיין אותו לעבודה (אפשר להוסיף עוד חלק). ואולי נעשה את זה בהמשכים כדי שיימשך יותר מפעם אחת.
לצפיה ב-'ואולי לראיין גם על חיי המקצוע שלו,'
ואולי לראיין גם על חיי המקצוע שלו,
04/02/2018 | 15:49
1
87
בשביל לאתגר אותו קצת, אז שלא תשאל אותו רק על "איזה מאכלים אמא שלך היתה מכינה לך" (שזה גם מאד נחמד), אלא גם על דברים אינטלקטואלים.

מה המקצועות שלמדת? כמה שנים היה צריך ללמוד כדי להיות דוקטור? 
למה בחרת במקצוע הזה? איזה שיעורים אהבת?

לצפיה ב-'כבר יש לה שאלות'
כבר יש לה שאלות
04/02/2018 | 15:51
97
מוכנות מהראיון שהיא כבר ערכה עם מישהו אחר, שכוללות גם שאלות כאלה על תחום העיסוק - אבל אולי גם נשפצר קצת.
רק שעכשיו אני מתחילה קצת להילחץ מהאפשרות שהוא לא יידע חלק מהדברים וזה יעציב אותו (באלצהיימר זוכרים טוב יותר את הדברים ככל שהם יותר ישנים, אבל אצלו זה לא אלצהיימר...). בגדול הוא לא מאוד מודע לבעיות שלו.
לצפיה ב-'בעבודת שורשים אצלכם לא נהוג לראיין סבים וסבתות? מוזר'
בעבודת שורשים אצלכם לא נהוג לראיין סבים וסבתות? מוזר
04/02/2018 | 15:58
6
95
הבכור עושה עכשיו עבודת שורשים וזה חלק מאוד מרכזי בעבודה. סיים עכשיו לראיין את ההורים שלי, והמשימה הבאה היא לראיין את חמותי.
אצלכם עבודת שורשים כוללת רק את ההורים וזהו? נשמע קצר...
לצפיה ב-'לא, צריך לבחור אדם אחד מהמשפחה לראיין.'
לא, צריך לבחור אדם אחד מהמשפחה לראיין.
04/02/2018 | 16:05
5
113
בהחלט לא אמורים לראיין את כל הסבים והסבתות (אולי כי לכל אחד יש מספר אחר של סבים וסבתות? לא יודעת). העבודה מכילה עוד חלקים רבים אחרים - מקור השם, כל מיני חיבורים שהילד כותב על דברים שקשורים אליו או למשפחה, וכו'.
היא גם שאלה את הסבא האחר שלה כמה שאלות - אני לא זוכרת בדיוק למה - לצורך אחד החיבורים האחרים. אבל זה לא היה ראיון איתו אלא רק שאלות לגבי משהו ספציפי.
לצפיה ב-'וואללה. אצלנו זה לגמרי אחרת. '
וואללה. אצלנו זה לגמרי אחרת.
04/02/2018 | 18:51
4
25
לצפיה ב-'איך זה אצלכם?'
איך זה אצלכם?
04/02/2018 | 19:53
3
67
מה יש מעבר לראיונות עם הסבים?
לצפיה ב-'אני עוד לא יודעת הכל. הם מקבלים כל פעם חלק נוסף להגשה'
אני עוד לא יודעת הכל. הם מקבלים כל פעם חלק נוסף להגשה
04/02/2018 | 22:00
2
69
זה התחיל בסיפור חיים אישי, כלומר על עצמם. אחר כך המשפחה הגרעינית - הורים ואחים/אחיות. עכשיו עברנו למשפחה של אמא (ההורים שלי, ומה שידוע על ההורים שלהם), והחלק הבא יהיה המשפחה של אבא. אחר כך יש גם איזה חלק יצירתי שטיבו עוד לא ברור לי. בבית הזה מתמודדים עם פרה אחת בכל פעם.
בכל פעם הם מגישים חלק נוסף, מקבלים עליו הערות וכו, ובסוף הכול מתחבר יחד לעבודה השלמה.
לצפיה ב-'גם אצלנו כל פעם חלק,'
גם אצלנו כל פעם חלק,
04/02/2018 | 22:11
1
64
אבל הם כבר סיימו את כל החלקים - והחלקים היו קצת שונים מאצלכם. גם אצלם היה חיבור אחד על המשפחה הגרעינית, אבל על עצמם זה לא היה "סיפור חיים" והיה מחולק לכמה חלקים. נראה לי מאוד לא מתאים לרוח הזמן לחלק לצד של אמא ולצד של אבא (כי, שוב, לא לכולם יש, וכו') - אבל אני רואה שאצלכם זה מה שעושים.
לצפיה ב-'אני משערת/מקווה שהם יודעים להתאים את הדרישות במקרים בהם'
אני משערת/מקווה שהם יודעים להתאים את הדרישות במקרים בהם
04/02/2018 | 22:34
51
המשפחה שונה מהמשפחה "הקלאסית".
לצפיה ב-'להוציא אלבומי תמונות ישנים'
להוציא אלבומי תמונות ישנים
04/02/2018 | 17:06
1
99
לשאול על האנשים שבתמונות מי הם היו איפה הם היו כשצילמו את התמונה מה הם עשו אחר כך. לפעמים שומעים סיפורי מישפחה שעד היום לא סופרו לך
לצפיה ב-'עשינו את זה לאחרונה, האמת,'
עשינו את זה לאחרונה, האמת,
05/02/2018 | 08:25
99
כשאספתי תמונות למצגת לקראת יום ההולדת שלו.
לצפיה ב-'מנסה לשלב את הדברים שכן 'עובדים' אצלכם, תשבצי אתגר ושירים '
מנסה לשלב את הדברים שכן 'עובדים' אצלכם, תשבצי אתגר ושירים
05/02/2018 | 06:56
1
123
ביו טיוב -
יש הרבה משחקי חידות הגיון כיום שמשלבים תמונות ושירים.
אמא שלי מכורה ל pixword והילדים מסייעים לה כשנתקעת,
יש שפע משחקים המשלבים תמונות / סרטונים / אזכורי סרטים....
אולי כדאי לחרוש את קטגוריית המשחקים האלו בחנויות האפליקציות,
ולבחור מתוכן את המשחקים שיכולים לעניין אותו.
כל דבר שם יכול להיות מפתח לשיחה, או לפחות לחילופי מילים בודדות.

לא פשוט!
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
05/02/2018 | 08:24
15
לצפיה ב-'בעיקר על'
בעיקר על
06/02/2018 | 21:53
87
הילדים, תוכניות יומיומיות או גדולות יותר (כמו טיולים)שלהם או שלנו, חדשות בתחום המקצועי שלו, דברים שבחדשות - אם לא נהוג לשוחח בבית שלכם על דת ופוליטיקה, זה הזמן להתחיל, מספק נושאי שיחה בלי סוף. 
נושאים אהובים על קרובי משפחה מבוגרים אחרים הם השקעות, אכילה בריאה, צילום, מחלות ומיחושים, ושוב, בעיקר ענייני היום, גם פרטיים וגם ציבוריים. 
לצפיה ב-'הדבר היחיד שאי פעם יכולתי לחלוק עם אבא'
הדבר היחיד שאי פעם יכולתי לחלוק עם אבא
10/02/2018 | 20:51
40
שלי שגם אני נהנתי זה חוויות מהעבר. המשפחה. תשאלי אותו מה הוא זוכר מהילדות, איך סבא וסבתא היו. חוויות שעבר.
דברים שמרעננים את הזיכרון. מה היה החלום שלו כילד, מה הוא רוצה להיות. איך פגש את אמא.
סיפורים מענינים שיגרמו לו לצחוק או להעצב אבל זה מאוד מעניין וקל להעלות נושא שיחה.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אופנה וסטיילינג '
מחכים לכם בפורום אופנה וסטיילינג
06/02/2018 | 13:16
7

כולכם, ובעיקר כולכן, מוזמנים לפורום אופנה וסטיילינג לעדכן מה לבשתם, להתייעץ לגבי בחירת בגדים, לקשקש על הסטייל של הסלבס ועל אופנה ישראלית ובינ"ל 

לצפיה ב-'בעקבות אישור החוק הפולני, שיעור חובה:'
בעקבות אישור החוק הפולני, שיעור חובה:
02/02/2018 | 11:52
1
215
לצפיה ב-'עד שאנחנו נותנים'
עד שאנחנו נותנים
03/02/2018 | 19:46
202
דעתינו ורוצים להגיב לעם הפולני, אספר חויה שלי--
כבר לפני הרבה שנים (יותר מעשור) שלא הסכמתי לצאת עם הכיתות שלי
ליד ושם בירושלים--ולא רק זה--ויתרתי על המדריך--
הוא עמדשם ואמר--פולניה היתה מדינה כבושה, ולכן עשתה מה שעשתה--
לא היתה לה ברירה. כשניסיתי להגיב לדבריו--הוא טען
שהוא הסטוריון ואני מי אני בכלל--
לקחתי את הכיתה ויצאנו. יותר לא באתי.

הם היו מדינה כבושה--נכון--אבל הזועות שנעשו בחסותם הם היו שותפים
פעילים ופגעו גם ביזמתם הבלעדית יותר ממה שנדרשו.
הם שנאו יהודים וששו למעשי הזועה.

מה שמטריד בחוק הזה הוא הכחשת השואה שהם היו חלק מממכונת המות.
ויש מאמר מדהים השבת בידיעות אחרונות--שדברה בו סופרת הסטוריונית
חוקרת שואה. שחקרה את סיפור הזועה של שריפת היהודים של כפר שלם באסם.
לצפיה ב-'חיזוקים חומריים תמורת למידה - מה דעתכם?'
חיזוקים חומריים תמורת למידה - מה דעתכם?
01/02/2018 | 11:49
6
261
שלום לכולם,
קוראת פה הרבה ועכשיו גם כותבת קצת:
בתי עלתה השנה לכיתה א', המורה אהובה על התלמידים, נעימה ועושה רושם שהיא באמת מנסה לעניין אותם בחומר הנלמד.
אבל יש איזשהו עניין סביב "הפתעות" ו"פרסים" שניתנים עם או בלי קשר ללמידה.
לדוגמא, יש "מבצע קריאה", מדובר בדף של מדבקות, כל פעם שהילד מראה חתימה של ההורה על קטע שקרא הוא מקבל מדבקה ואם הוא מצליח למלא שורה, הוא מקבל הפתעה. 
חוץ מזה באחד השיעורים המורה עושה מדי שבוע הגרלה ומי שיוצא בהגרלה מקבל פרס לא ברור לי למה.
היו עוד כמה מקרים שקיבלו וופל על התנהגות טובה או על זה שניגשו לפתור משהו בלוח.
אני דיי מוטרדת מהעניין הזה ותיאמתי שיחה עם המורה כדי לברר את העניין, אבל מאוד מעניין אותי לשמוע את דעתכם.
תודה רבה מראש :)
לצפיה ב-'העניין של מדבקות על קריאה'
העניין של מדבקות על קריאה
01/02/2018 | 12:16
191
מוכר ומקובל יחסית, נראה לי.
לגבי היתר, התאור שלך לא מאוד ברור, ונראה שגם את לא יודעת מתי הם מקבלים פרסים - אבל גם אני הייתי מתנגדת לקבלת ופל כפרס. לגבי פרסים באופן כללי - תלוי איך, כמה ולמה - אבל אני לא מתנגדת באופן גורף לעצם הרעיון.
לצפיה ב-'זה נקרא "עיצוב התנהגות"'
זה נקרא "עיצוב התנהגות"
01/02/2018 | 12:23
172
וזו גישה חינוכית מקובלת. תגגל/י.
לצפיה ב-'לדעתי יש הבדל מהותי בין מדבקה על קריאה לבין הגרלה של פרסים'
לדעתי יש הבדל מהותי בין מדבקה על קריאה לבין הגרלה של פרסים
01/02/2018 | 12:33
166
כן, ילדים זקוקים לחיזוקים קטנים, ולא רק בכיתה א'. הקטן שלי בכיתה ג' ולאחרונה, כחלק מתהליך שינוי בית ספרי, הוא מקבל הרבה חיזוקים על התנהגות טובה - חותמות של "כל הכבוד" ביומן, הערות חיוביות ביומן וכדומה. הדברים הכאילו קטנים האלו עושים הרבה לילדים.
הגרלת פרסים זה כבר משהו שונה לחלוטין... שלא לדבר על זה שחלוקת ופלים זה ממש בניגוד לכל מדיניות משרד החינוך שמנסה להוציא ממתקים וחטיפים מבית הספר. כן הייתי מבקשת מהמורה להמנע מחלוקת ממתקים, ומצד שני מנסה להבין מה ההיגיון שבהגרלת הפרסים הזו. זה נשמע לי כמו מתכון בדוק לתסכול שבועי קבוע אצל רוב הילדים.
לצפיה ב-'מדבקה זה עניין מקובל. הפתעות - לא כלכך'
מדבקה זה עניין מקובל. הפתעות - לא כלכך
01/02/2018 | 13:52
148
ובטח לא לחלק ופלים תמורת פתרון תרגילים...

אבל למה בעצם זה מפריע לך? 
את חוששת שזה יגרום לילדה לחשוב שהיא לומדת רק בשביל פרסים? אני לא הייתי חוששת. 

לי זה היה מפריע מהצד של אמא לילד שקצת מתקשה בקריאה. גם הוא מסכן כי יותר קשה לו מכולם, וגם הוא מפסיד מתנה? לא פייר.
לצפיה ב-'לא חושבת שיש בעיה חוץ מנושא הממתקים'
לא חושבת שיש בעיה חוץ מנושא הממתקים
01/02/2018 | 23:48
134
אני חושבת שהפתעות קטנות באמת מעודדים ילדים. לדעתי היא צריכה לעשות את זה בצורה שתקשר בין ההתנהגות/עבודה לבין הפרס, ולבטל את ההגרלות. לא חושבת שההגרלות היו  מפריעות לי מעבר לזה שהייתי חושבת לעצמי שאין בהן תועלת. 
בהנחה שהיא תפסיק לחלק ממתקים (לזה גם אני הייתי מתנגדת), האם עדיין יש בעיה?
לצפיה ב-'מה שלא ברור '
מה שלא ברור
02/02/2018 | 09:24
142
ממה שכתבת, האם ביתך זוכה במדבקות ובפרסים?
או מאוכזבת? 
מה את בעצם מבקשת מהמורה?
לשיטה הזו של מדבקות ופרסים--קוראים שיטת האסימונים--
(תקראי עליה, וצריךלדעת להשתמש בה היטב)
המורה הזו נשמעת משקיענית--לבדוק את העשיה של כולם, ולהתיחס לכולם,
גם בלמידה וגם בהתנהגות, זה ממש יפה.
קבעת שיחה--תחליטי מה את רוצה בדיוק כדי שהאוירה תישאר טובה לילדים,
אם היא תפסיק בבת אחת-- זה יקלקל את התמריץ.
לצפיה ב-'התלבטות בין בתי ספר - כיתה א''
התלבטות בין בתי ספר - כיתה א'
31/01/2018 | 14:16
3
227
ילדתי הגדולה עולה לכיתה א'. תהיה בת 5 ו-9 חודשים בספטמבר.
יש לי התלבטות קשה בין בית ספר קטן (כיתה בכל שכבה) בתוך השכונה לבין בית ספר יותר גדול אך עליו יש המון המלצות לגבי הרמה הלימודת ונמצא בשכונה קרובה.
אשמח לעצות.
תודה
לצפיה ב-'מה אומרים על בית הספר בשכונה?'
מה אומרים על בית הספר בשכונה?
31/01/2018 | 15:22
1
135
לדעתי אם יש בית ספר עם המלצות כלשהן - זה כבר טוב. כמו כן, כיתה בכל שכבה זה לא להיט, כי אם לא מסתדרים עם הכיתה - זה מה יש, ואי אפשר לעבור כיתה. היתרון היחיד של בית הספר בתוך השכונה הוא שהוא בתוך השכונה, אבל אם השכונה האחרת קרובה אני מניחה שזה לא בעייתי מבחינת ללכת לחברים, וסביר גם שאתם לא תהיו היחידים מהשכונה שלך שיבחרו בו, אם הוא מומלץ, וכו'.
כך שבמקומך הייתי נוטה לבית הספר המרוחק יותר, אלא אם יש המלצות טובות גם על בית הספר השכונתי. 
לצפיה ב-'התלבטות בין בתי הספר'
התלבטות בין בתי הספר
01/02/2018 | 12:39
92
תודה על העצות.
גם לבית הספר בשכונה צריך להסיע אותה.
וזה נכון שדי הרבה ילדים נרשמים לבית הספר מחוץ לשכונה.
מצד אחד אני רוצה בית ספר טוב אבל מצד שני אני רוצה לגונן עליה כמה שיותר ושתהיה לה חוויה ידידותית עד כמה שאפשר.
אני נוטה לכיוון בית הספר עליו יש המלצות כי הוא מציע הרבה חוגים ופעילויות.

לצפיה ב-'לאן הולכות חברותיה? כמה רחוק בית הספר הרחוק?'
לאן הולכות חברותיה? כמה רחוק בית הספר הרחוק?
31/01/2018 | 18:11
132
במשך לפחות שלוש שנים, יש לקוות שהילדה תצעד לבית הספר. כלומר - אם הוא במרחק הליכה.
לשלוח לבית ספר מרוחק מהבית זה גם אומר שאתם מתנדבים להיות נהגים בשש השנים הבאות... או אוטובוס, שזה לא חביב עליי. 
לצפיה ב-'מצב ריגשי קשה לילד שלי בן 7 בכיתה א. אני מותשת:(( '
מצב ריגשי קשה לילד שלי בן 7 בכיתה א. אני מותשת:((
29/01/2018 | 13:08
13
428
הי שלום,
הבן שלי בן 7, בכיתה א'. בן יחיד.
אני ואבא שלו החלטנו להיפרד אחרי שנים רבות של עליות ומורדות ביחסים.
מגיל 5 שמנו לב להתקפי זעם אצל הילד והלכנו להדרכת הורים. אחרי שעלה לכיתה א' הכל התעצם כנראה גם בגלל המתח שקיים בבית. לכן החלטנו, בייעוץ של פסיכולוגית ילדים, לפרק את החבילה המעופשת הזאת, כי זה עושה נזק לשלושתינו. זה קורה השבוע.!!!!
מתחילת השנה הילד התחיל יותר ויותר להרביץ בבית ספר (גם בגן זה היה אבל לא מעבר לרגיל). למשל: לתת אגרוף לילד אחר (קרה פעם אחת), לשבור צבעים של ילדים, לקשקש בחוברות ובמחברות שלו באמצע השיעור, ובבית זה עדיין ממשיך - התקפי זעם, שבירת חפצים - והסיוט אינו נגמר.
עם כל המודעות שלנו עכשיו וההבנה שצריך איפוק וסבלנות לצד הבהרת גבולות, הקושי הוא נוראי!!!
הדבר הכי מדהים הוא שכשסיפרנו לו שאנחנו נפרדים הוא פשוט שמח. שגם זה הדהים אותנו. הוא ממש רצה שאבא שלו כבר יעבור לבית אחר). הבנו שהוא כל כך מבין את המצב ושהמתח הזה שיגע אותו. אני עדיין בשוק מזה שאני כותבת את זה.
בבקרים הוא לא רוצה לצאת לבית הספר. הוא לא אומר בפירוש "לא רוצה" אבל הוא מותח זמן, מחפש משחקים ש"פתאום" נזכר בהם, משחק , לא יוצא מהדלת. ניסינו כל מיני שיטות(לשים בגדים ברכב, לצאת ולפתוח את הדלת ואז הוא אמור לבוא) אבל הוא כבר לא שם על זה כמעט ומאחר המון. אנחנו מבינים מהפסיכולוגית שאלה חרדות ממה הולך להיחות לו בבית ספר כל יום. כואב לנו הלב.
ואני עצמי כבר לא יודעת מה לעשות. עם כל הסבלנות שלי אני מתפרקת מההתמודדות הזו. 
רציתי גם לדעת אם יש מרכזי טיפול שלא גובים מאות שקלים לשעה, שבהם אפשר לטפל בילד אינטנסיבי. כי אין לנו כבר כסף לפסיכולוגית הפרטית (בקופות אין תורים!). 
לפני סיום חשוב לי לציין, (כי רגשות האשם עובדים שעות נוספות ) - שהבן שלי מוצלח בלימודים, אוהב מוזיקה, חברותי ותקשורתי עם בני גילו (לא עם מבוגרים), ואהוב על חבריו מאוד. רק ההתקפי זעם והסיכון - שהוא יכול לפגוע בעצמו ובסביבה הורסים את הטוב שקיים.

אודה לכם על כל מילת עידוד, תשובות וכל דבר שקצת ייתן לי מנוחה.
תודה רבה..

לצפיה ב-'לא מבינה בזה כלום אבל יכולה לספר לך שראיתי התנהגות דומה אצל '
לא מבינה בזה כלום אבל יכולה לספר לך שראיתי התנהגות דומה אצל
29/01/2018 | 13:22
2
287
ילדים בגילאי הבנים שלי שהוריהם נפרדו וגם אצל ילד אחד שאחיו, לא עלינו, נפטר בדמי ימיו. זה מאפיין תקופה של משבר וחולף בשלב מסוים. אני משוכנעת שאפשר למצוא טיפול מתאים כדי לעזור לילד להתגבר.

לגבי מרכזי טיפול - ידוע לי על ת.ל.מ. - מציע לך לבדוק שם אם תוכלי לקבל סיבסוד. יש גם שרות פסיכולוגי עירוני.

כל טוב ושתצלחו את התקופה הקשה בשלום.
לצפיה ב-'תודה רבה..'
תודה רבה..
29/01/2018 | 13:37
167
יותר חשבתי על משהו שהקופות נותנות, מרכז מקצועי של משרד הבריאות או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'ועוד רעיון'
ועוד רעיון
30/01/2018 | 09:58
142
בוקר טוב,
קיימים מרכזי טיפול מוזלים מאוד באוניברסיטאות, מומלץ המרכז בבר אילן.
הטיפול נעשה במסגרת סטאז של סטודנטים לפסיכולוגיה ובפיקוח צמוד של מטפלים מוסמכים.
במקביל, ניתן לבקש לקבל סטודנט בוגר לפרוייקט פרח, שיהיה עבור בנך חבר בוגר איתו הוא יוכל לשחק, לדבר ולקבל דוגמאאישית להתמודדות במצב.
קיימות בבבלי בתל אביב קבוצות טיפוליות של ילדים שמועברות על ידי שני מנחים האחד איש פסיכולוגיה ותיאטרון. באם מעניין אותך, אוסיף פרטים.
בהצלחה
בהצלחה
לצפיה ב-'מציעה לך לשאול גם בפורום "גרושים גרושות"'
מציעה לך לשאול גם בפורום "גרושים גרושות"
29/01/2018 | 13:23
2
227
אני לא יודעת לכמה פה יש ניסיון או ידע רלבנטי למצב שלכם - אבל שם אולי יש יותר ניסיון. בהצלחה! אגב, לא שמעתי על פסיכולוגית ילדים שמייעצת להורים להיפרד, ואני לא בטוחה שזה משהו שבמסגרת ה"מנדט" שלה. אולי כדאי להתייעץ גם עם פסיכולוג/יועץ עם התמחות יותר רלבנטית.
לצפיה ב-'תודה! בעקרון הפסיכולוגית ייעצה או לטפל או להיפרד ובגלל ש...'
תודה! בעקרון הפסיכולוגית ייעצה או לטפל או להיפרד ובגלל ש...
29/01/2018 | 13:35
1
231
עברנו יחד אינספור טיפולים זוגיים ללא הצלחה - ההחלטה להיפרד הייתה הנכונה ביותר.

לצפיה ב-'טוב, אני מניחה'
טוב, אני מניחה
29/01/2018 | 13:40
197
שהחלטתם להיפרד לא רק כי היא ייעצה לכם... אבל עדיין זה נשמע משהו שהיא לא אמורה להגיד.
לצפיה ב-'השפ"ח - שירות פסיכולוגי חינוכי'
השפ"ח - שירות פסיכולוגי חינוכי
29/01/2018 | 15:39
4
192
הגעה בהפנייה מיועצת ביה"ס. את יכולה גם לפנות אליהם בעצמך - הם בתוך מחלקת החינוך של העיריה/ מועצה שלך. חינם או כמעט חינם. יש זמן המתנה, אבל אם היועצת מבינה את חשיבות הענין (ומן הסתם, אם הוא כזה אלים, היא מבינה) היא יכולה לדחוף את התור מאוד. היתרון: אלה אנשי מקצוע עם התמחות בפסיכולוגיית ילדים (שלא תמיד זמינים בקופות).
לצפיה ב-'היי , הפנו אותנו למרפאה לבריאות הנפש באיזורינו... '
היי , הפנו אותנו למרפאה לבריאות הנפש באיזורינו...
01/02/2018 | 11:56
3
137
האם מישהו טיפל או טופל בכזאת מרפאה?
לצפיה ב-'מי הפנה אתכם?'
מי הפנה אתכם?
01/02/2018 | 12:14
132
אין לי נסיון או מידע אבל על פניו בעיות רגשיות לא צריכות להיות מטופלות במרפאה בה מטופלים חולי נפש. פני לשפ"ח בעצמך והתייעצי איתם.
לצפיה ב-'ובבדיקה זריזה'
ובבדיקה זריזה
01/02/2018 | 12:20
1
183
יש מרפאות בריאות הנפש שמיועדות לילדים ונוער - לשם את צריכה לפנות (אם את לא רוצה לפנות לשפ"ח), לא כל מרפאה אזורית לבריאות הנפש היא כזו. ראי רשימה כאן:

לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
01/02/2018 | 12:33
21
לצפיה ב-'לא מבינה בזה הרבה אבל שולחת חיבוק '
לא מבינה בזה הרבה אבל שולחת חיבוק
06/02/2018 | 12:24
37
כל הכבוד על ההתמודדות הלא פשוטה והמודעות למצבו של הילד. 
לצפיה ב-'כואבת את כאבך'
כואבת את כאבך
12/02/2018 | 22:55
8
נשמע כמו סיטואציה ממש לא פשוטה ומובן לי לחלוטין למה את מותשת.... התחושה של חוסר הודאות מה יכול לשפר את המצב, והפחד התמידי שאת עושה דברים שמזיקים לילד, נשמעים לי מאוד כמו הרגשות שמכרסמות בלב... מזכירה לך לחזק את עצמך ולזכור שאת אם טובה דיה, ואת עושה את תפקידך הכי טוב שאת יכולה לפי המצב שלך כרגע. זה בטוח. וגם הילד עושה את התפקיד שלו ומתנהג באופן מסויים כדי למשוך אותך לעשות עבורו יותר... ואת כזו אם מדהימה, לא יושבת רגל על רגל, נענית לאיתותים שלו ועושה יותר ויותר כדי שיהיה לו טוב. אני בטוחה שההשקעה שלך תניב פירות חיוביים. וגם אם זה לא יהיה מחר, תזכרי שחינוך זה לטווח הרחוק.
מאחלת לך הרבה כוח וגם כן אושר בדרך החדשה!!
לצפיה ב-'מתחשק לנו לקפוץ לאילת בקרוב. אשמח להמלצות'
מתחשק לנו לקפוץ לאילת בקרוב. אשמח להמלצות
31/01/2018 | 11:36
6
172
ולדיס-המלצות על מלונות - רצוי כאלה עם בריכה מחוממת (אנחנו זוג + 3 בנות, בנות 12, 10, ו-4).
אם רוצים לחלוק מידע נוסף על ההיצע של העיר בימינו, אשמח גם לשמוע.
לצפיה ב-'יש לי זכרונות טובים'
יש לי זכרונות טובים
05/02/2018 | 23:26
1
60
מדן אילת ורויאל ביץ אבל הם יקרים. בהילטון היו בשנים האחרונות מבצעים שווים והוא נחמד מאוד וגם במיקום מצוין.
הילדים שלי מאוד נהנו כשהיו קטנים מספורט ימי, המצפה התת ימי , ריף הדולפינים 
וסתם מלהסתובב בטיילת ולעשות קעקועי חינה.
מצרפת לך פה קישור לאטרקציות 
תהנו :)
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/02/2018 | 08:31
9
לצפיה ב-'בסנרייז בקיבוץ אילות יש בריכה מחוממת'
בסנרייז בקיבוץ אילות יש בריכה מחוממת
07/02/2018 | 09:23
1
35
והמלון אחלה ( ארוחות, צוות בידור, חדר חמוד)
(היינו בקיץ אז תוודאי לגבי הבריכה המחוממת )
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/02/2018 | 09:37
4
לצפיה ב-'רויאל גארדן - מומלץ ונוח במיוחד עם ילדים '
רויאל גארדן - מומלץ ונוח במיוחד עם ילדים
07/02/2018 | 10:26
1
18
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/02/2018 | 10:30
4

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא
פורום משפחות מורכבות
פורום משפחות מורכבות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה