לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'אבחון הפרעות קשב וריכוז - למי שמבינה'
אבחון הפרעות קשב וריכוז - למי שמבינה
23/07/2017 | 14:22
27
232
לפני כמה חודשים לקחנו את הבן הגדול לאבחון אצל פסיכיאטר. זיהה הפרעת קשב וריכוז רצינית שמצריכה טיפול תרופתי ועוד כמה דברים קטנים.
שלשום היינו אצל ניורולוג שמתמחה בהפעות קשב. לא שאל אותנו כלום כמעט, הסתכל על התשובות של שאלון ה- DSM וטען שהכל ממש תקין, אין חשש כלשהו. הכל נמצא בתוך הטווחים, אפילו הראה לי.
גם לפסיכיאטר מילאנו שאלון (דומה, לא זהה לגמרי) והוא גם פגש את הילד.
הניורולוג טוען שאצל פסיכולוג זה לא אובייקטיבי כי מתבסס על דיבורים.
מה עושים? למי מאמינים?
יש טעם לעשות לו BRC?
לצפיה ב-'תמוהה בעיניי טענת הנוירולוג'
תמוהה בעיניי טענת הנוירולוג
23/07/2017 | 18:02
21
188
אבחנה של הפרעת קשב היא אבחנה קלינית בלבד, כלומר מתבססת על דיווחים - דיווחי הורים, דיווחי בית ספר, במקרים של מתבגרים ובוגרים גם על הדיווחים שלהם עצמם. אין שום בדיקה שיכולה לקבוע באופן חד משמעי קיומה או אי קיומה של הפרעת קשב. על הרופא המאבחן - נוירולוג, פסיכיאטר או רופא ילדים בעל התמחות מתאימה - לאסוף מידע רב ככל האפשר, הן באמצעות שאלונים, הן באמצעות שיחה (עם ההורים, עם הילד) והן באמצעות דוחות אבחון אחרים אם קיימים או בדיקות נוספות (TOVA, BRC, מוקסו...), לשקלל את כל הנתונים ורק אז לקבוע האם יש מספיק אינדיקציה לקיומה של הפרעת קשב.
גם כאשר יש מספיק אינדיקציה לקיומה של הפרעת קשב, ההמלצה על טיפול תרופתי היא לא אוטומטית. המלצה כזו תגיע כאשר נראה שלחוסר הטיפול בהפרעת הקשב "מחיר" גבוה מדי על הילד - מבחינה חברתית, לימודית, בטחון עצמי, התנהלות יעילה בחיים וכו.
כמובן שאני לא יכולה לחוות דעה על המקרה הספציפי הזה, אבל אם כל מה שהנוירולוג עשה זה להסתכל על שאלון הDSM, זה לא נשמע לי מספק.
בכל מקרה, תמיד אפשר להתחיל את חטיבת הביניים, ולראות מה קורה ואילו דיווחים מגיעים מבית הספר. האם אתם בבית התרשמתם לאורך השנים מקשיים בתחום הקשב? טווח קשב נמוך, פיזור מחשבתי, תנודות ברמת קשב והתנתקויות (במהלך הלמידה, למשל, לא מול טלוויזיה או מחשב ), מוסחות גבוהה, קשיי סדר ארגון והתארגנות, אימפולסיביות....?
לצפיה ב-'אין משהו מובהק'
אין משהו מובהק
23/07/2017 | 18:33
20
155
יש פיזור מחשבתי, חוסר ארגון בולט מאד, מתקשה ללמוד לאורך זמן, יש בעיות חברתיות שבגללן במקור הלכנו לאבחון של פסיכיאטר. אין אימפולסיביות או מוסכות או קשב בעייתי. אז יש מצב שזה רק אופי. מבחינת הלימודים מסתדר, אבל אולי מסוגל ליותר.
לצפיה ב-'אבל מה שאת מתארת זה בדיוק קשיי קשב '
אבל מה שאת מתארת זה בדיוק קשיי קשב
23/07/2017 | 19:17
19
142
מתקשה ללמוד לאורך זמן = טווח קשב נמוך
פיזור מחשבתי וחוסר ארגון לעיתים קרובות מאוד קשורים להפרעת קשב.
לא הבנתי למה הלכתם גם לנוירולוג אחרי שקיבלתם אבחנה מפסיכיאטר. אם הוא מצא שיש הפרעת קשב והמליץ על טיפול תרופתי, מה הייתה המטרה בבדיקה הנוירולוגית?
לצפיה ב-'כי רציתי להיות בטוחה שבאבחנה'
כי רציתי להיות בטוחה שבאבחנה
23/07/2017 | 19:55
18
115
במיוחד לפני ששוקלים לתת תרופות.
מה גם ש 6 שנים בבית ספר אף אחד לא שקל אפילו לרמוז שיש בעיה.
לצפיה ב-'מנסיוני המר כמאבחנת אני יכולה לומר, שזה שבית הספר לא מעלה '
מנסיוני המר כמאבחנת אני יכולה לומר, שזה שבית הספר לא מעלה
23/07/2017 | 20:57
14
147
בעיה, זה לא אינדיקציה לכלום. כבר הגיעו אליי ילדים מסיימי כיתה ג ו-ד שלא יודעים לקרוא ולכתוב. והם הגיעו אך ורק כי ההורים הבינו שיש בעיה. מבחינת בית הספר הם רק שמעו כל הזמן שהילדים "צריכים לקרוא יותר" או "צריכים עזרה". זהו. מעולם לא אמרו להם שיש בעיה ומעולם לא הציעו להם לגשת לאבחון כדי לבדוק מה הבעיה.
כך שעם כל הצער, בית הספר לעיתים מאוד קרובות לא מהווה מבחינתי אינדיקציה לכלום.
גם זה שהילד חכם יכול היה לעזור לו לפצות על קשיי קשב, אם הם קיימים.
תראי, את ישבת מול הפסיכיאטר ומול הנוירולוג, ואת היחידה שיכולה להגיד מי בדק את הנושא באופן מעמיק יותר. אם הנוירולוג לא דיבר אתכם ולא שאל אתכם כלום, הציץ בשאלון ורק לפי זה קבע שאין שום בעיה, אז את יכולה כנראה להבין בעצמך שבדיקה מקיפה ומעמיקה זאת לא הייתה. התייעצות שנייה יכולה בהחלט לעזור, אבל אם זה כל מה שהיא כללה - נשמע שהיא לא ממש שווה הרבה.
לצפיה ב-'אז מה עושים עכשיו?'
אז מה עושים עכשיו?
23/07/2017 | 22:25
103
ממתינים? עושים מבחן עם ריטלין? משהו אחר?
לצפיה ב-'קשה לי להשוות'
קשה לי להשוות
23/07/2017 | 22:28
6
104
אצל הפסיכיאור הייתה פגישה איתנו בה הוא שאל הרבה שאלות וגם שלחנו לו שאלון. אין לי מושג מה הוא שאל את הילד.
הניורולוג הראה לי את המבחן. שכל תשובה שלי תורגמה למספר ושמו אותו על הגרף. שבדקו כמה תחומים ובשום תחום לא הייתה אפילו חריגה אחת. אז נכון שלא ממש שאל שאלות אבל הגרפים היו מאד ברורים.
אז זה כן מבלבל.
לצפיה ב-'אי אפשר לתרגם הפרעת קשב לגרפים, עם כל הכבוד לנוירולוג'
אי אפשר לתרגם הפרעת קשב לגרפים, עם כל הכבוד לנוירולוג
24/07/2017 | 14:42
5
66
בגלל זה הפרעת קשב היא אבחנה קלינית מורכבת ולא יכולה להתבסס רק על גרף או על שאלון, וגם לא על דיווח ממקור אחד (במקרה הזה אתם, ההורים). יש צורך בריבוי מקורות, כאמור - בית ספר, הורים, הילד עצמו, ואם יש אז עוד בדיקות/אבחונים.

אבחון דידקטי עושים כשמרגישים שיש פער בין היכולות של הילד לבין מה שבא לידי ביטוי בפועל, או כשמזהים קשיים לימודיים מתמשכים. מטרת האבחון היא לזהות מה עומד בבסיס הפער או הקשיים מצד אחד, ומצד שני איך אפשר לעזור לצמצם אותם.
אם אין פערים בין היכולות של הילד לבין ההישגים, ואם אין קשיים לימודיים מתמשכים, אין שום סיבה לערוך אבחון.
כשיש פער או קשיים כאלו, מתחילים באבחון דידקטי. האבחון הפסיכולוגי נדרש למספר מצומצם ביותר של התאמות בבחינות הבגרות, להן זכאים רק תלמידים עם לקויות למידה משמעותיות (בחינות בעל-פה, מבחנים מותאמים, וכן התאמות של הקראה והכתבה באנגלית ברמת 5 יח"ל). לכל יתר ההתאמות בבחינות - הן בבית הספר והן בבחינות הבגרות - אין צורך באבחון פסיכו-דידקטי, אלא דידקטי בלבד.
לכן הנכון הוא להתחיל באבחון דידקטי, ולראות האם הממצאים מצדיקים השלמה של אבחון פסיכולוגי. במרבית המקרים הם לא. אם כן - משלימים.
אם אתם כיום לא מרגישים קשיים לימודיים, אין טעם להתחיל בתהליך כזה. אלא אם כן הפסיכיאטר/נוירולוג המליצו, כדי לאסוף עוד מידע.
אם אתם לא מרגישים שיש לילד קושי משמעותי לשמור על רמת קשב אחידה לאורך זמן במהלך השיעורים הכיתתיים/הבחינות/הלמידה בבית, אין גם טעם לחשוב על טיפול תרופתי. שהרי זו מטרתו של טיפול תרופתי ברטאלין ושאר חבריו - להעלות את היכולת לשמר רמת קשב תקינה לפרקי זמן סבירים.

לצפיה ב-'הפסיכיאטר טען שהפרעות קשב פוגעות בו חברתית'
הפסיכיאטר טען שהפרעות קשב פוגעות בו חברתית
24/07/2017 | 15:35
2
80
כי אולי אין לו קשב לאחרים או שהוא מתפרץ לדברים של אחרים או שמדבר דברים לא קשורים כי לא שם לב שכולם מדברים על משהו אחר בזמן שהוא חלם. האחרון נשמע קצת הגיוני. כל השאר, ממש לא נראה לי.
מבחינה לימודית, יש פער בין ההישגים ליכולות. אבל לא ברור למה. לדוגמה, הוא עושה טעויות של חוסר תשומת לב. אבל אני לא בטוחה שזה לא סתם משהו שמאפיין את כולם.
לאחרונה הוא לומד רק בממ"ד עם דלת סגורה כי הרעש שיש בבית מסיח את דעתו. שוב, לא בטוח בכלל שזה לא סביר ונורמלי.
הוא גם לא אוהב ללמוד, זה נראה לי משפיע יותר מאשר בעיה כלשהי.
ומה שהכי חשוב, הוא ממש מרגיש תסכול מהפער בין היכולות להישגים.
אבל שוב, התעודה שלו טובה מאד.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
24/07/2017 | 15:46
1
65
האם מאבחן דידקטי יכול לאבחן הפרעת קשב? או לפחוד חשד להפעת קשב?
הרי הוא עושה כל מיני מבחנים (אני מניחה).
והאם יש טעם לבצע אבחון לפני brc?
לצפיה ב-'כל מה שאת מתארת אכן מאפיין הפרעת קשב'
כל מה שאת מתארת אכן מאפיין הפרעת קשב
24/07/2017 | 15:58
64
אבחנה של הפרעת קשב היא אבחנה רפואית ורק פסיכיאטר/נוירולוג/רופא ילדים עם התמחות ספציפית יכול לקבוע שקיימת הפרעת קשב.
באבחון דידקטי אפשר לראות סימנים לבעיות קשב, להסביר איך הם באים לידי ביטוי ועל מה הם משפיעים מבחינה לימודית.
קיום BRC לפני או אחרי אבחון דידקטי הוא לא משמעותי.
אני תמיד מבקשת אבחונים קודמים מהורים, והורים תמיד מפחדים לתת לי כי הם חושבים שזה ישפיע על המסקנות שלי. אבל המטרה שלי בבדיקות ואבחונים קודמים זה לבדוק האם מה שאני רואה עלה גם בעבר או שזה משהו חדש. אם אני רואה X אבל אבחון קודם לא ראה את זה, אני לא אפסול את המסקנות של עצמי אלא אנסה להבין ממה זה נובע. כנ"ל אם אבחון קודם מצא X ואני לא רואה את זה - שוב, אנסה להבין את הסיבה.
ספציפית לגבי BRC, זה לא מאוד קריטי לאבחון הדידקטי.
לצפיה ב-'את בטוחה שצריך אבחון דידקטי לבגרות?'
את בטוחה שצריך אבחון דידקטי לבגרות?
25/07/2017 | 11:50
1
25
כי בתחילת השנה שעברה עשינו את התהליך והובהר לנו חד משמעית שאין צורך בשום אבחונים כי צוות בית הספר קובע (אבל מכיוון שכבר היו לנו אבחונים אישרו לנו למסור אותם ולדעתי זה השפיע על ההחלטה). זה נכון ל10% ה"ראשונים" ברשימת ההתאמות, שהם בסמכות צוות ביה"ס. אגב, מה שהם עשו היה נחמד: ההתאמה היחידה שביקשנו היתה הארכת זמן (היו לנו המלצות גם להתאמות אחרות אבל החלטנו שזה לא מתאים). אז הם ביקשו ממנו להחליף צבע עט בזמן ההארכה וכך יכלו לראות בדיוק מה הוא כתב בזמן ה"רגיל" ומה בההארכה. תוך חודש וחמישה מבחנים, ולא היה ספק...
לצפיה ב-'תלוי באילו התאמות מדובר'
תלוי באילו התאמות מדובר
25/07/2017 | 13:28
18
הארכת זמן, מילונית ועוד כמה - אין צורך בשום אבחון משום סוג שהוא (למרות שלצערי הרב לא מעט יועצות ממשיכות לשלוח לאבחונים רק בשביל זה! וכשאני עומדת בתוקף על זה שאין צורך באבחון, התשובה היא - "שיהיה". עם זה באמת קשה לי להתווכח )
לגבי התאמות כמו הקראה, למשל, יש צורך באבחון.
לצפיה ב-'תודה. שאלה נוספת אליך כאשת מקצוע'
תודה. שאלה נוספת אליך כאשת מקצוע
24/07/2017 | 10:37
5
82
האם יש טעם לעשות לו אבחון פסיכודידקטי?
איך יודעים מתי כדאי?
לצפיה ב-'מנסה לעשות לך סדר'
מנסה לעשות לך סדר
25/07/2017 | 11:56
4
29
כדי להחליט איזה אבחון ומתי את צריכה לענות על השאלה - מה את רוצה להשיג באבחון הזה:
- אם את חושבת שלילד יש בעיה חברתית, תזרמי עם מה שהפסיכיאטר קבע. אחרי הכל, זה בדיוק המקצוע שלו.
- אם את חושבת שלילד יש בעיה לימודית שפוגעת בבטחון העצמי שלו, תעשי אבחון דידקטי, כי זה בדיוק מה שהוא בודק. אבחון דידקטי גם יציע דרכי למידה מותאמות לילד, כך שזה עוזר לפתור את הבעיה הלימודית מאבחנ/ת דידקטית טובה ומנוסה יכולה להצביע על חשד להפרעת קשב (אבל לא לאבחן וזה לא מטרת האבחון).
- אם את חושבת שתרופות להפרעת קשב יכולות לעזור, את צריכה לעשות BRC או מוקסו או טובה, כי זה בדיוק מה שהמבחנים האלה בודקים: את התפקוד בלי ועם תרופה (ריטלין).
- אם את חושבת שהוא יצטרך התאמות לבגרות, חכי. התנאים להתאמות משתנים כל הזמן ועם כל החלפת שר חינוך. כשתתקרבו לבגרויות, תשאלי את יועצת ביה"ס איזה אבחון צריך.
- אם את חושבת שהוא יצטרך התאמות למבחנים כבר עכשיו (ובתנאי שזה לא הפרפקציוניזם/ חינוך רוסי קשוח שדוחף אותך ל"למה הוא קיבל 90 במבחני הקבלה למופת ולא 100", ואין לזה קשר לצרכים של הילד), לכי לדבר עם היועצת עכשיו, והיא תנחה אותך מה לעשות.
- אם את כרגע לא רוצה לעשות כלום, אל תעשי אבחון.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
25/07/2017 | 13:46
3
19
1. מה זאת אומרת "לזרום עם הפסיכיאטר"? הוא המליץ על טיפול פסיכולוגי, רכיבה טיפולית ותרופות. שני הראשונים התחלנו, תרופות לא רוצה.
2.התכוונתי לעשות brc רק במבחן לקיום או אי קיום הפרעות קשב. אין טעם ב- brc אם אני לא רוצה לתת לו תרופות?
3.כדי לבקש התאמות, לא צריך להבין לעומק האם יש בעיה? נכון שהיום כבר ביטלו את הצורך באבחון, אבל איך אני אמורה לדעת? הוא גם עובר לחטיבה, אז לא מכירים אותו שם.
לצפיה ב-'לגבי סעיפים 2 ו-3'
לגבי סעיפים 2 ו-3
25/07/2017 | 15:32
2
19
2. נכון. BRC לא קובע אם יש או אין הפרעת קשב. את זה קובע רק הרופא, בין היתר על סמך בדיקות כמו BRC ועוד נתונים. מבדקים כמו BRC ואחרים (TOVA, מוקסו וכו) יראו האם לרטאלין יש השפעה על התפקוד. את המבחן עושים פעמיים - פעם בלי רטאלין ופעם עם, ומשווים מדדים שונים.
3. לא בטלו את הצורך באבחון באופן גורף אלא להתאמות קלות ומסוימות בלבד (כמו הארכת זמן). להתאמות משמעותיות יותר יש צורך באבחון בהחלט. ואת צודקת בכך שמטרת האבחון היא לא התאמות, זו רק תוצאת לוואי של האבחון. מטרת האבחון היא לבדוק מה הגורמים העומדים בבסיס קשיים לימודיים ובהתאם לכך איך אפשר לעזור (בעיקר מבחינה טיפולית). אבל אם אין קשיים לימודיים, גם אין טעם באבחון בדרך כלל.
לצפיה ב-'ריטלין יעזור לתפקוד גם אין בעיה?'
ריטלין יעזור לתפקוד גם אין בעיה?
25/07/2017 | 15:40
1
13
לכן brc  לא קובע לבד?
לצפיה ב-'לא על שתי השאלות. ושוב - '
לא על שתי השאלות. ושוב -
25/07/2017 | 15:49
13
אבחנה של הפרעת קשב היא קלינית. אין שום בדיקה - בדיקת דם, בדיקת ct, בדיקת mri או כל בדיקה אחרת שיכולה להגיד אם יש או אין הפרעת קשב. רופא מאבחן (נוירולוג, פסיכיאטר, רופא ילדים) צריך לאסוף הרבה מאוד מידע ונתונים מכמה מקורות - הורים, ביס, ואם יש אז גם אבחונים ובדיקות נוספים - כדי לקבוע האם יש מספיק אינדיקציות לכך שיש הפרעת קשב. יש רשימת קריטריונים וצריך לענות על מינימום מסוים מביניהם, אבל זה מתבסס על איסוף מידע רחב ככל האפשר.
רוב האנשים יראו שיפור מסוים בתפקוד עם רטאלין (אם כי בבדיקה הוא ניתן במינון מינימלי ביותר). אנשים עם הפרעת קשב לרוב יראו שיפור משמעותי, עם עלייה ממדדים שמתחת לנורמה בלי התרופה ועד הגעה לנורמה עם התרופה. ויחד עם זאת, כבר הכרתי כמה אנשים עם הפרעת קשב ברורה, שמספיק לשבת איתם אחד על אחד 15 דקות בשביל לזהות אותה, שלא מצאו להם בבדיקות האלו שום בעיה.
כך שהBRC וכו לא קובעים כלום, לכאן או לכאן. הם רק עוד מדד, עוד מידע, בידי רופא מאבחן.
לצפיה ב-'בית הספר מעלה בעיה רק אם הילד מפריע למורה או מתפרע בהפסקות'
בית הספר מעלה בעיה רק אם הילד מפריע למורה או מתפרע בהפסקות
23/07/2017 | 21:33
2
118
כלומר, אם הילד מהווה בעיה עבור בית הספר, היועצת תקרא לך. אם הילד סתם סובל בשקט, סביר להניח שזה לא יעניין אף אחד (אלא אם כן יש לו מורה אכפתית ומשקיענית במיוחד) ולכן לא יגידו לך כלום.
לצפיה ב-'זאת הייתה השאלה הראשונה שלי'
זאת הייתה השאלה הראשונה שלי
23/07/2017 | 22:31
1
118
וכמעט היחידה: איך הילד מתנהג? עניתי את  אמת, שהוא מתנהג נהדר
לצפיה ב-'התכוונתי שאלה שהרופא שאל אותי'
התכוונתי שאלה שהרופא שאל אותי
24/07/2017 | 10:11
21
לצפיה ב-'הפוך ..כל הכבוד על התשובות המקצועיות'
הפוך ..כל הכבוד על התשובות המקצועיות
23/07/2017 | 22:30
4
144
בשעה כזאת לא הבנתי כלום ממה שכתבת
אבל נראה שכתבת בהשקעה
לצפיה ב-'אבל זה המקצוע שלי אם בזה לא אהיה מקצועית, אז במה?'
אבל זה המקצוע שלי אם בזה לא אהיה מקצועית, אז במה?
24/07/2017 | 14:42
3
23
לצפיה ב-'בעיני זה לא מובן מאליו שאת משקיעה בתשובה'
בעיני זה לא מובן מאליו שאת משקיעה בתשובה
24/07/2017 | 15:42
2
15
לצפיה ב-'לגמרי לא מובן מאליו. תודה רבה על העזרה'
לגמרי לא מובן מאליו. תודה רבה על העזרה
24/07/2017 | 15:47
1
85
עשית לי קצת סדר בבלגן
לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
24/07/2017 | 15:58
11
לצפיה ב-'מקובל להזמין את מחנכת הכיתה לבר מצווה של הבן? זה בחודש הבא.'
מקובל להזמין את מחנכת הכיתה לבר מצווה של הבן? זה בחודש הבא.
24/07/2017 | 11:12
6
81
לצפיה ב-'הוא הראשון בכיתה שחוגג?'
הוא הראשון בכיתה שחוגג?
24/07/2017 | 11:25
125
אם בר המצווה בחודש הבא, אני מניחה שהוא לא הראשון שחוגג. מה היה אצל האחרים מהכיתה שלו?

אצלנו לא היה מקובל להזמין את מחנכת הכיתה לאירועי בת / בר מצווה.
כן היה מקובל להזמין את כל הכיתה, וחברים נוספים מהשכבה
לצפיה ב-'באיזורי - לא'
באיזורי - לא
24/07/2017 | 12:22
19
לצפיה ב-'לא'
לא
24/07/2017 | 12:46
10
לצפיה ב-'ממש לא.'
ממש לא.
24/07/2017 | 13:18
19
לצפיה ב-'לא.'
לא.
24/07/2017 | 13:40
12
לצפיה ב-'לא!'
לא!
24/07/2017 | 14:43
18
לצפיה ב-' אירוח בנושא קצבת הבטחת הכנסה '
אירוח בנושא קצבת הבטחת הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2017 | 14:43

קצבת הבטחת/השלמת הכנסה משולמת ע"י ביטוח לאומי למי שאין להם הכנסות או שהכנסתם נמוכה. 

יש לכם שאלות בנושא
ביום שני, 31.7, נארח בפורום ביטוח לאומי את הגב' בתיה כהן, מנהלת בכירה בתחום הכנסה בביטוח לאומי.

מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו בשרשור האירוח

לצפיה ב-'גם אצלכן בחטיבה אין רשימת ציוד?'
גם אצלכן בחטיבה אין רשימת ציוד?
23/07/2017 | 09:52
20
155
אם יש שמישהי תעלה לי תמונה
אם לא תעשו לי רשימה
תצילו אותי מלהתפזר בבקשה
לצפיה ב-'אצלינו אמרו שישלחו באוגוסט'
אצלינו אמרו שישלחו באוגוסט
23/07/2017 | 10:05
39
לצפיה ב-'כן, גם אצלנו נאמר שאין רשימת ציוד'
כן, גם אצלנו נאמר שאין רשימת ציוד
23/07/2017 | 10:20
123
ושכל ילד ירכוש את הציוד הבסיסי כראות עיניו ולפי רצונו...
אשמח לסדר ותובנות ממנוסים
לצפיה ב-'אין'
אין
23/07/2017 | 10:46
5
126
לילדים גדולים לא אומרים באיזה מחברת לכתוב, ושעורי ציור הם (במקרה הטוב) שיעור הגברה נבחר. ספרים אצלנו בהשאלה (למעט אלה שההורים קונים מרצונם, כמו מיקודיות לבגרות..).
תשאלי את הילד איזה מחברות הוא אוהב, תפלטרי החוצה את הספירלה עם שמונה נושאים כי זה מאוד נוח אבל מאוד כבד, ותקני לו. והרבה (כותבים הרבה). צריך גם שמרדפים, תיקיות חצי שקופות, דפי קלסר עברית, קלסר-שניים, וכדאי להחזיק בבית שנים-שלושה בריסטולים ושני ארטליין לפרוייקטים שנזכרים להכין אותם בשמונה בערב. בקלמר שני עטים או עפרונות מכאניים לפי בחירתו, טוש מדגיש וסרגל. מחוגה פשוטה ומחשבון לתלמיד של קסיו (תשאלי בחנות, כולם קונים את אותו מודל), ואת מסודרת.
לצפיה ב-'קלסר מול מחברת ספירלה'
קלסר מול מחברת ספירלה
23/07/2017 | 10:58
4
137
מה עדיף?
מצד אחד, קלסר מכיל את כל המקצועות לכן יותר נוח.
מצד שני, מחברות נראה לי יותר מסודר.
לצפיה ב-'קלסר לא מכיל את כל המקצועות'
קלסר לא מכיל את כל המקצועות
23/07/2017 | 11:06
128
אלא אם מדובר בקלסר שמכיל רק את הדפים האחרונים מכל שיעור, עם קלסרים נפרדים לכל מקצוע בבית. צריך להיות אולטרא-מסודר ומאורגן בשביל זה, תלוי בילד.
לצפיה ב-'קלסר- על גופתי.'
קלסר- על גופתי.
25/07/2017 | 08:42
2
36
לאחד הילדים היתה מורה שחייבה קלסרים. כל ערב ישבנו עם מדבקות עגולות קטנות, כדי לתקן את החורים שנקרעו.
יש חלק קטן מאוד של נייר בין החור של טבעות הקלסר לקצה הדף, ואיכשהו הדפים אף פעם לא החזיקו מעמד. 
בסופו של דבר ישבתי סופש אחד, והדבקתי מדבקות מסביב לחורים בכל חבילות הדפים , כדי להקדים רפואה למכה.
טירטור נוראי, שלא קיים במחברות ספירלה.
לצפיה ב-'יווו איך אהבתי את המדבקות האלו שהייתי תלמידה'
יווו איך אהבתי את המדבקות האלו שהייתי תלמידה
25/07/2017 | 09:54
29
היינו סתם מדביקים
אפילו שהדף לא היה קרוע..
לצפיה ב-'אז מדביקים. לא נראה לי בעייתי, במיוחד בהתחשב בכך'
אז מדביקים. לא נראה לי בעייתי, במיוחד בהתחשב בכך
25/07/2017 | 10:45
24
שאחת הפעילויות האהובות אצלנו בבית מאז ומעולם הייתה הדבקת מדבקות. 
לצפיה ב-'אין רשימה - יש תובנות (ממרומי כיתה ט)'
אין רשימה - יש תובנות (ממרומי כיתה ט)
23/07/2017 | 14:07
139
התפיסה היא שהילדים מספיק בוגרים להגדיר לעצמם את הציוד הנדרש ().

מהניסיון שלנו:
קלמר מצוייד היטב - עטים, עפרונות, מחק, מחדד, מדגישים בצבעים שונים, סרגל קטן.
מחברות - הבן שלי מעדיף פוליו גדולות עם ספירלה, כי אפשר לקפל אותן כך שהדף שכתובים בו הוא העליון, ואז לסגור בחזרה. אבל זה עיניין של נוחות. יש תלמידי שהספירלה מפריעה להם לכתוב ולכן הם מתחילים את הכתיבה מאמצע השורה (בזבוז של כמעט חצי עמוד בכל פעם) - לכאלו עדיפה מחברת סיכות. גודל זה שוב עיניין של נוחות של הילד.
אני ממליצה לבדוק עם הילד האם ספירלה נוחה לו ואם כן - לקנות כאלו. לא לקנות הרבה, אלא אחת לכל מקצוע (קחי בחשבון 10 מחברות להתחלה. 2 מתוכן משבצות. אחרי קבלת המערכת תשלימו עוד)
יש ילדים שנוח להם לכתוב על דפי פוליו ולתייק בקלסר. במצב כזה חובה חוצצים ושמרדפים. אני לא ממליצה בכיתה ז' לעבוד ככה, אלא אם מדובר במקצוע שיש בו הרבה דפי עבודה שמתרגלים בכיתה ובבית.
בכל מקרה כדאי לקנות תיקיית פלסטיק לדפי עבודה.

לצפיה ב-'אין רשימה'
אין רשימה
23/07/2017 | 15:21
3
127
מה שלנו עבד הכי טוב -
עבור הבן שלי ערימה של מחברות מעבדה, הגדולות, בלי סליל. קנינו אחת מכל צבע שהיה, כמה חשבון וזהו.
הבת שלי מעדיפה מחברות נושאים. מחברות עם כריכה גדולה וכבדה אחרת נהרס לה), 3-4 מקצועות יחד (אחרת היא מאבדת או שוכחת).
יומנים אין להם.
עפרונות אני קונה בכמויות.
הם מתחילים את השנה עם מחקים, מחדדים, מרקרים ורגלים. עד ה 4-5 בספטמבר כל אלו נעלמים, ועוברים לשיטת העפרון החדש כל פעם. אני קונה את הכי זול.
לצפיה ב-'בחטיבה לא עוברים לכתוב בעט?'
בחטיבה לא עוברים לכתוב בעט?
23/07/2017 | 16:06
2
30
לצפיה ב-'ממה שאני רואה אצלנו - הרוב לא. '
ממה שאני רואה אצלנו - הרוב לא.
23/07/2017 | 16:37
1
146
מבחינים צריך להגיש בעט, אבל משום מה - גם בחטיבה וגם בתיכון הילדים שלי והחברים שלהם בוחרים בעפרון. לעומת זאת, בת ה- 8 מפנטזת על עטים....
לצפיה ב-'מעניין, חשבתי שעט זה כבר סמל סטטוס תודה'
מעניין, חשבתי שעט זה כבר סמל סטטוס תודה
24/07/2017 | 10:07
19
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
23/07/2017 | 15:35
118
אסכרן את מה שכתבתן עם הבקשות שלו..
לצפיה ב-'המוכרת בחנות טוענת שעליי לקנות מילון אוקספורד'
המוכרת בחנות טוענת שעליי לקנות מילון אוקספורד
23/07/2017 | 22:33
5
129
האם נכון?
לצפיה ב-'אם לא נאמר לכם במפורש על ידי בית הספר - אל תקני בינתיים'
אם לא נאמר לכם במפורש על ידי בית הספר - אל תקני בינתיים
24/07/2017 | 09:10
1
91
מילון אפשר לקנות גם בספטמבר.
לצפיה ב-'זהו ..שלא נאמר כלום'
זהו ..שלא נאמר כלום
24/07/2017 | 09:39
97
בגלל שעשיתי השאלת ספרים
גם רשימה לא קבלתי
אחכה עם זה..
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
24/07/2017 | 12:51
71
משתמשים בו עד לבגרות.

לצפיה ב-'חכי'
חכי
24/07/2017 | 13:28
69
מדובר במילון שאמור להתאים לו לבגרות, וגם זה עשוי להשתנות בשש השנים הקרובות עד שהוא יגיע לבגרות באנגלית. כשידרשו, תקני.
לצפיה ב-'אל תמהרי עם קניות יקרות. חכי לאסיפת ההורים הראשונה'
אל תמהרי עם קניות יקרות. חכי לאסיפת ההורים הראשונה
24/07/2017 | 14:01
24
לצפיה ב-'מחפשת המלצות לחנות לקניית בגדי ים'
מחפשת המלצות לחנות לקניית בגדי ים
23/07/2017 | 10:50
12
164
לילדות בנות 9 ו-12 (נראה לי ששתיהן מעדיפות שלם). טיפה מאוחר אבל בכל זאת...
לצפיה ב-'אם בא לך להזמין'
אם בא לך להזמין
23/07/2017 | 12:22
5
140
יש באיביי ובנקסט
בגדי ים של ארנה
אני הזמנתי משניהם
ואני מרוצה מאד

אם לא אז בדלתא..
או בגולף
לצפיה ב-'מצטרפצ להמלצה על נקסט'
מצטרפצ להמלצה על נקסט
23/07/2017 | 14:15
1
93
מיוחד שבזמן האחרון יש להם, כנראה, הסדר עם הדואר והחבילות מגיעות תוך פחות משבוע.

אני הזמנתי לילדות כבר שנה שלישית משם (השנה בנות 9). בגדי ים שלמים בגזרות שונות. התאמה טובה (לזו עם הגזרה היותר "בעייתית" הזמנתי כזה שניתן לכוונון של הרצועות). הילדות מרוצות
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
23/07/2017 | 14:34
74
רכישת בגדי ים אונליין זה לא בשבילנו... לפחות לא לגילאים כל כך גדולים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
23/07/2017 | 14:32
2
85
לא אונליין, מעדיפה אפשרות למדוד. ננסה את החנויות שציינת.
לצפיה ב-'אז כמובן H@M גם'
אז כמובן H@M גם
23/07/2017 | 14:44
1
22
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
23/07/2017 | 17:15
9
לצפיה ב-'מאיזה איזור?'
מאיזה איזור?
23/07/2017 | 15:10
1
96
במרכז בת"א יש את החנויות של הבגדי ים ביד אליהו ליד היכל נוקייה.
פלפל ושות'...ולפעמים יש מבצעים שווים.

לצפיה ב-'כן, פעם היינו קונים שם.'
כן, פעם היינו קונים שם.
23/07/2017 | 15:41
84
אולי באמת נקפוץ. פעם אחרונה לא מצאנו, אבל אין לי מושג באיזו שנה זה היה ...
לצפיה ב-'לשחיינית שלי קנינו ספידו וארנה'
לשחיינית שלי קנינו ספידו וארנה
24/07/2017 | 09:50
3
79
במגה ספורט ודומיו.
לצפיה ב-'תודה! יש שם תא הלבשה?'
תודה! יש שם תא הלבשה?
24/07/2017 | 09:53
2
14
לצפיה ב-'ברור'
ברור
24/07/2017 | 12:06
1
9
לצפיה ב-'תודה. לא זכרתי.'
תודה. לא זכרתי.
24/07/2017 | 13:02
6
לצפיה ב-'האם כדאי לקנות לוקר בכיתה ז'?'
האם כדאי לקנות לוקר בכיתה ז'?
23/07/2017 | 10:06
8
174
אם כן, איפה כדאי מבחינת המיקום? ליד כיתת האם?
עולה 150 ש"ח שנה
לצפיה ב-'בהחלט הייתי קונה'
בהחלט הייתי קונה
23/07/2017 | 10:27
139
150 שח לשנה זה לא הרבה
וכן..ליד כיתת האם
לצפיה ב-'תלוי בילד'
תלוי בילד
23/07/2017 | 10:40
132
ילד מאורגן, שיכול לזכור לקחת הביתה את מה שהוא צריך כדי להכין שיעורים, ויזכור להוציא בבוקר את מה שהוא צריך בשביל השיעורים במשך היום, ולהחזיר את מה שלא, ייהנה מלוקר. ילד עם בעית התארגנות (זה גם ענין של רצון), ימצא אותו מיותר לגמרי (או שישתמש בו כתירוץ אינסופי ל"למה לא הכנתי שיעורים ולא הבאתי את הציוד המתאים לכתה").
לצפיה ב-'כן, וליד הכיתה. '
כן, וליד הכיתה.
23/07/2017 | 15:22
104
לפחות בכיתה ז לתת לזה צ'אנס. מקסימום לא קונים שוב בכיתה ח.
לצפיה ב-'מצרפת לאני - מעולה, אבל רק בתנאי שאין בעיות ארגון והתארגנות'
מצרפת לאני - מעולה, אבל רק בתנאי שאין בעיות ארגון והתארגנות
23/07/2017 | 17:55
3
94
אחרת זה מקור ידוע מראש לצרות ועדיף לוותר.
לצפיה ב-'יש בעיות קשות של ארגון'
יש בעיות קשות של ארגון
23/07/2017 | 19:08
2
107
אבל השנה היה להם לוקר בבית ספר ולרוב זכר להביא את הספרים. את הקלסר עם כל החומר מעולם לא ראיתי בבית.
לצפיה ב-'אז תנסו. מקסימום הלכו 150 ש"ח אם לא יסתדר.'
אז תנסו. מקסימום הלכו 150 ש"ח אם לא יסתדר.
23/07/2017 | 19:18
1
86
לא נשמע לי נורא מדי.
לצפיה ב-'קניתי בצהריים'
קניתי בצהריים
23/07/2017 | 20:00
112
אין הרבה אז לא רציתי לחכות.
לצפיה ב-'אצלי לשני הבנים היה לוקר'
אצלי לשני הבנים היה לוקר
23/07/2017 | 19:54
107
נעזרו בו מאוד. גם לספרים כבדים שאין כח לסחוב הלוך וחזור וגם מקום ננעל לאחסן בו לכמה שעות שטר של 50 ש"ח או כל דבר אחר שחששו שיעלם מהתיק.
(בכל מקרה מומלץ לא לאחסן בו חפצים יקרי ערך כי אפשר לפרוץ)
שווה 150 שח לשנה .
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:50
5

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'סנדלים של קלארקס'
סנדלים של קלארקס
19/07/2017 | 23:57
4
205
אני יודעת שזה לא פורום אופנה אבל אולי בכל זאת מישהי פה יודעת איפה יש אתר שאפשר לקנות בו סנדלי קלארקס במחירים שפויים (בניגוד למחירים שלהם בחנויות בישראל)? חוץ מאמאזון כי שם יש רק את הדגמים הכי מכוערים.
באתר האנגלי של קלארקס יש יופי של דגמים ויופי של מחירים אבל הם לא שולחים לארץ
גם באתר הארופי שלהם לא שולחים לארץ, ואפילו באתר הבינלאומי מתעלמים מישראל! לא ברור למה.

לצפיה ב-'עוקבת.'
עוקבת.
20/07/2017 | 00:18
1
137
לא יודעת אבל גם אני אוהבת להזמין דגמים של קלארקס.
פה ושם מצליחה לקושש משהו באמזון.
מקווה שמישהי תבוא עם תשובה.
ולגבי האי שליחה לישראל, יש להם כנראה הסכם עם היבואן.
לצפיה ב-'בסוף מצאתי באיביי בדיוק את הדגמים שרציתי. שווה לבדוק שם'
בסוף מצאתי באיביי בדיוק את הדגמים שרציתי. שווה לבדוק שם
23/07/2017 | 21:36
8
לצפיה ב-'יש באתר של Debenham's'
יש באתר של Debenham's
20/07/2017 | 17:16
1
114
שזו החנות הגדולה באוספורד סטריט שמוכרת גם אונליין. לפי האתר הם שולחים לישראל. לא ניסיתי בעצמי.
לצפיה ב-'תודה. בדקתי שם.'
תודה. בדקתי שם.
22/07/2017 | 20:13
80
זוג הסנדלים היחיד שהיה איכשהוא לטעמי, לא נמצא במידה שלי. אבל אשמור קישור לאתר הזה כדי לחפש בו מידי פעם מציאות. קשה לקנות קלארס..
לצפיה ב-' תחרות בפורום: זוכים בבילוי עם הילדים בחופש'
תחרות בפורום: זוכים בבילוי עם הילדים בחופש
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2017 | 12:18
50

הורים יקרים

שימו לתחרות המקסימה בפורום הורים לפעוטות

מה עליכם לעשות לכתוב רעיון לבילוי מיוחד עם הילדים בחופש
במה זוכים בכרטיסים לפסטיבל תיאטרון הבובות הבינ"ל 2017

מחכים לראותכם בתחרות
לצפיה ב-'הילד לא התקבל לכיתה שרצה'
הילד לא התקבל לכיתה שרצה
16/07/2017 | 13:37
40
591
בזמנו התייעצתי לגבי בית ספר: רגיל או מיוחד יותר, עם עומס לימודי גדול יותר. הילד רצה, ואנחנו הסכמנו, לנסות את בית הספר התובעני יותר. עבר בקלות את הראיון, עכשיו הייתה המכינה. כל הזמן אמר שהולך מצויין , היה מרוצה ולא דאג. היום הגיעה התשובה.
לא התקבל למופ"ת, התקבל לכיתה מדעית. מעולם לא שמענו על אופציה כזאת. באמת הופתענו שבמכנה היו שתי קבוצות, ממש קראו להם מופ"ת 1 ומופ"ת 2. עכשיו מסתבר שהם רצו לפתוח שתי כיתות, אבל במופ"ת יש כלל שיש רק כיתה אחת בשכבה. אז לקחו את החלשים יותר ושמו בכיתה נפרדת וקראו לה מדעית. לטענתה, החומר הלימודי זהה וגם הצוות החינוכי. רק ששם שמו מי שלא עבר את המבחן בהצטיינות.
הייתי בכל המפגשים של חשיפה וכד', מעולם לא הזכירו אופציה כזאת. יותר מזה, אמרו שכמעט כל מי שמגיע למכינה, עובר אותה והולך למופ"ת.
זאת גם הולכת להיות כיתה קטנה יותר, כי ממלאים את המופ"ת עד המקסימום, בגלל השם. שזה אומר בכיתת מופ"ת יהיו 34 ילדים, ואצלו 22-24.
לכאורה, זה אפילו עדיף. כי הילד באמת לא גאון על במתמטיקה. וכן היה  חשש איך יסתדר בכיתה שבה כולם טובים ממנו. וגם כיתה קטנה זה מצויין כי יקבל יחס אישי (שזאת אחת הסיבות בגללה בחרנו את בית הספר, כי ברגיל יש 39-40 תלמידים).
וגם טוב שהילד יבין שהוא חייב באמת לשבת וללמוד כדי להצליח.
אבל מה עושים עם האגו של הילד? ומה שיותר חשוב, מה יהיה היחס אליהם לעומת הכיתה השנייה? האם הם יהיו מופ"ת סוג ב'? כי כשיש כיתה אחת מיוחדת וכל השאר, זה פחות נורא. אבל כאן יש רק שתי הכיתות האלה ועוד כיתה שבה יש דגש על מדעי הטבע (שהיא בטח בכלל "לא נחשבת" בעיני הילדים של מופ"ת - אגב ,בזמנו הילד אמר שאם יתקבל רק לכיתה הזאת, של מדעי הטבע, הוא יעדיף לחזור לבית הספר הרגיל).
לצפיה ב-'לפעמים טוב לאגו לקבל מכה קטנה'
לפעמים טוב לאגו לקבל מכה קטנה
16/07/2017 | 13:49
4
293
לא תמיד מתקבלים לאן שרוצים. לא סוף העולם.

קצת מוזר לי שפותחים כיתה מדעית ל22 ילדים. זו כיתה קטנה מהתקן.

אולי הם יהיו מופת סוג ב. אז מה. עצם זה שאת מעלה את השיקול הזה, רק מחזק את בעיות האגו של הילד (אם בכלל יש לו). כאילו זה שהוא לא בין ה34 הטובים ביותר, זו בעיה כלכך חמורה.

לצפיה ב-'לא הבנת אותי'
לא הבנת אותי
16/07/2017 | 13:56
3
311
לדעתי, הבן שלי מתאים יותר לכיתה זאת. לא כי הוא סוג ב' אלא כי הוא חזק אבל לא חזק מאד במתמטיקה. והוא חזק דווקא המקצעות ההומניים. וטוב לו להיות עם ילדים שדומים לו, גם מבחינת התחושה.
הבעיה היא שזאת כיתה שמשבצים בה ילדים רק לפי הציון היחיד שהם קיבלו במבחן המתמטיקה בסוף המכינה.
בזמן שבכיתה השלישית, לדוגמה, סביר שיהיו ילדים חלשים מהם במקצועות הראליים אבל הם בחרו להיות שם ולכן זה בסדר.
אני בעד שיקבל עכשיו מכה לאגו. אני לא רוצה שכל השנים הוא ישמע את זה בבית ספר.
לצפיה ב-'אולי הוא ישמע. לא ברור ממי.'
אולי הוא ישמע. לא ברור ממי.
16/07/2017 | 14:22
2
347
נשמע שאתם מאד עוסקים בהשוואות.
ועכשו אתם חוששים שתלמידי מופת יזלזלו בבן שלך כי הוא פחות מהם.
הוא באמת פחות מהם, במתמטיקה. 
אז מה?
שיתרגל כבר עכשו שהוא לא הכי גאון בכל דבר, וזה לא נורא, וזה לא מפריע לאף אחד.
אם כלכך חשוב לו להשוות עצמו לאחרים כדי להרגיש טוב - שיזכור שעדיין יש עשרות תלמידים אחרים שכנראה הוא יותר טוב מהם במדעים. 

הבת שלי במופת. הם לא מתנשאים מעל תלמידים באף כיתה אחרת.
יש להם חברים שנבחנו למופת ולא התקבלו - זה לא פגע בחברות.
לבתי יש חברים מכל הכיתות בשכבה.
כשהיא מחפשת עם מי לצייר או לעשות גלגלונים בהפסקה או לצבוע את השיער - באמת לא מזיז לה מה הציונים שלהם במתמטיקה...

ואם יש ילד שמתנשא מעל ילד אחר בגלל ציון במתמטיקה, אז זה באמת לא ילד שאת רוצה שהילד שלך יתחבר איתו.
לצפיה ב-'את המשפט האחרון שלך אמרתי לבעלי מילה במילה '
את המשפט האחרון שלך אמרתי לבעלי מילה במילה
16/07/2017 | 14:52
1
275
הבן שלי סובל מחוסר ביטחון. הנושא היחיד שהוא מרגיש חזק בו הוא תחום הלימודים.
בגלל זה הוא התחיל טיפול פסיכולוגי (התייעצתי גם איתה והיא לא חידשה הרבה).
לצפיה ב-''
16/07/2017 | 17:38
26
לצפיה ב-'יש לי כמה שאלות:'
יש לי כמה שאלות:
16/07/2017 | 13:59
27
294
האם יש מצב שילדים ממופת יעברו במהלך השנה למדעית?
ולהפך?
מעבר ליוקרה שתלמיד הוא בין ה--34 --מה ההבדל בתוצר בסוף תיכון?
איך הילד הגיב להודעה? (לא את--הוא?)

אישית לי נראית כיתה מדעית קטנה טובה מאוד,
המחנך/כת של הכיתה תשתדל להוכיח שהם טובים
ותבנה איתם גאות יחידה.
מה גם שה--22 האלה הם תלמידים טובים אולי לא כמו ה--מופת אבל
אלה לא נחשלים ומוגבלים--
כדאי להרגע וללמוד לשמוח ממה שיש.
לצפיה ב-'אז הודעתי לו'
אז הודעתי לו
16/07/2017 | 15:08
26
280
בחשש המסוים.
תגובתו הייתה: "יש, זה אומר שאני בז' 3!".
עכשיו אין איך למנף את זה (יש השלכות לאי הרצון שלך ללמוד.... אם תתחיל להשקיע עכשיו, תוכל למצות את הפוטנציאל וכד') -:)
שאלתי למה הוא שמח, ומה זה אומר, אז הוא אמר: לדעתי, זה יותר מתאים לי
לצפיה ב-'ז 3 היא כיתת המדעים?'
ז 3 היא כיתת המדעים?
16/07/2017 | 16:37
25
69
לצפיה ב-'כן'
כן
16/07/2017 | 19:52
24
217
בנתיים מסתבר שהוא החליט שהוא קיבל סביב 80 והממוצע היה 70. לא ברור מאיפה המספרים.
לצפיה ב-'לגבי המספרים'
לגבי המספרים
16/07/2017 | 20:01
23
230
לטעמי אין בעיה לברר.
לגבי השיבוץ, אם הוא שמח, עודדי אותו להוכיח שהוא יכול
להצליח שם.
בסופו של דבר זו רק התחלה, ואם יצטיין ויחזק את הדימוי העצמי והבטחון,
יגיע בחור מחוזק לאוניברסיטה.
לא נסגרות שום דלתות. להפך, שיהנה מאוירה נינוחה.
והכי חשוב שאת תשדרי לו שביעות רצון ואהבה.
תאמיני לי לחיים זה חשוב יותר מעוד יחידת בגרות.
לצפיה ב-'אז כן ביאסנו אותי קצת'
אז כן ביאסנו אותי קצת
17/07/2017 | 07:30
22
257
יותר בעלי, אבל גם אני קצת. הוא היה יותר מדי שמח, וזה הרגיש לא בסדר.
אז הסברנו לו שכן היה כאן כישלון כי המטרה שלו הייתה להגיע למופ"ת והוא לא הצליח. נכון שאם היה יודע מראש על הכיתה המדעית סביר שזה היה הכיוון. אבל זה לא מה שהיה. כך שיש פה כישלון שצריך ללמוד ממנו.
שהיה לו מזל, והפעם הכישלון שלו לא רק שלא פגע אלא אולי אפילו שם אותו במקום מתאים יותר. אבל כך גם יכלו לא לפתוח את הכיתה הזאת, שנפתחה לראשונה ואף אחד לא דיבר עליה, והוא יכל להישאר בחוץ.
ושניה עדיף שהוא היה מתקבל למופ"ת ואז מחליט מה טוב לו. ולא שיחליטו בשבילו.
לא אמרנו כל הזמן כישלון כי זה נשמע קשה מדי, אבל זה היה המסר, בגדול.
היינו רעים מדי?

לצפיה ב-'רעים? לא, אבל'
רעים? לא, אבל
17/07/2017 | 07:47
12
217
אתם רוצים משהו שבמצב הנוכחי שלו--הוא לא מסוגל.
ומה שמרגיש לי--שמרוב הרצון שלכם לפרפקציוניזם--
להשגיות--אתם "חונקים" בחיבוק דב גדול.
את רואה שקשה לו חברתית, את רואה שאיננו "גאון" במתמטיקה,
את מטפלת בו טיפול רגשי אצל פסיכולוגית--כשיכלת
בכמה  מילים --"כל הכבוד שהגעת למקום שאתה בטוח שמתאים לך,
ושאתה כ"כ שמח" ולתת חיבוק נעים ואוהב.

את כל שאר התובנות שיש לך היום כאדם מבוגר, 
לא הצלחת להגיע לאן שרצית, שאתה תבחר ולא אחרים בשבילך,
זו לא חשיבה של ילד שעולה לחטיבה,
ולא צריך לעשות זאת שילך לכיתה המדעית מבואס.

ורוצה לומר לך כאמא/סבתא/מורה לשעבר,
ילדים שטוב להם ומראים להם שהם שוים בעיננו, מגיעים בסופו של דבר
להשגים גבוהים יותר, מאלה שלא שידרו להם שהם שוים.
ולהתמודד עפ פרפקיוניזם--קשה מאוד.

כן, שחררי אותו מהרצון שלך שיהיה כמו שאת רוצה שיהיה.
תאהבי וקבלי אותו כמו מי שהוא--ותתפללי שיצליח בדרכו שלו, בבריאות ובנחת.
ושידע שזה הבית שלו שמכיל ואוהב ולא רק דורש.

כתבתי את כל זה--כדי שאת תירגעי, וכדי שתדעי שאף ילד שלנו הוא לא אנחנו,
דוקא כי אני מעריכה את ההשתדלות שלך ואת המעקב הצמוד שלך
אחרי הילדים, ובגלל שאת כ"כ דואגת.
אז יקירתי, הורידי הילוך מדושת הילד. תגדלי אותו יותר בנחת.
ואת תראי עוד יהיה לך הרבה נחת ועונג ממנו.

לצפיה ב-'אבל הוא כן צריך להבין שנכשל'
אבל הוא כן צריך להבין שנכשל
17/07/2017 | 08:10
11
229
שהפעם זה עבר בשלום, אבל לרוב זה לא כך.
וכן, אמרנו לו שעכשיו הוא במקום שבאמת הכי מתאים לו, ולא נגרם שום נזק.
אבל ילד בן 12 כן מסוגל להבין השלכות.
הוא אמר שבכיתה החדשה לומדים אותם הדברים, אבל לא צריך לחרוש.
ושיהיו להם יותר פעילויות כיפיות ולא לימודיות כי המופ"ת לא מפקח.
זה מה שהוא הבין מכל הסיפור. או שזה מה שאמרו להם בבית ספר, כדי לא לבאס.
וחשוב גם לזכור שלא מדובר בילד שישב ולמד כל המכינה, אלא שהוא טען שאין שיעורי בית ומספיק ללמוד קצת למבחן.

לצפיה ב-'אני שואלת אותך'
אני שואלת אותך
17/07/2017 | 08:44
2
260
ברצינות הכי גדולה,
את רוצה להיות צודקת או חכמה?
את רוצה להיות צודקת אבל לא מקשיבה?

אני כבר עברתי כמה דברים עם ילדים ונכדים--
אז באמת תקשיבי--
לא, ילד בן 12 לא מבין את ההשלכות על החיים, כפי שאת מבינה אותם.
לא, ילד בן 12,לא רוצה/יכול לשמע כל היום את הוריו אומרים לו--
תדע נכשלת, כי... כי....
הוא ילד בן 12 שבסופו של דבר עושה רק מה שהוא יכול,
הילד שלך לא יכול/רוצה לחרוש כל היום.
וככל שאת לוחצת עליו יותר על זה--הוא מצליח פחות.
אני לא הייתי רוצה להיות הבן שלך. זה קשה נורא.
קחי שעורי בית ממני--כל השבוע, רק השבוע--תגידי לו שאיזה מזל שפתחו כיתה מדעית, ואיזה יופי שתהינה לכם פעילויות כיפיות.
וכמה את שמחה שהא שמח ומרוצה.
תביני, הוא לא בגילך, הוא לא יכול לחשוב כאילו הוא בגילך,
יהיו לו עוד מספיק שנים של בגרות ואחריות,
חינוך לא מגיע בהטפה ואלף הסברים, חינוך מגיע מדוגמא אישית מצטברת,
חינוך מגיע מזה שיש אמביציה פנימית לא לחץ חיצוני.ואת לוחצת,
כשהוא יהיה רגוע ומרוצה הוא ישיג יותר ויקשיב יותר.
הנפש שלו תהיה פנויה ללמידה ולא מכווצת בפחד.
שוב ההורים שלי מבואסים, שוב לא סיפקתי את הסחורה.
למה הוא צריך להרגיש כך? למה? הוא ילד, תני לו שמחת חיים.

לצפיה ב-'מאד התחברתי לדברים שלך, תודה!'
מאד התחברתי לדברים שלך, תודה!
17/07/2017 | 11:53
48
לצפיה ב-'ואלו חלק מהסיבות, אגב, '
ואלו חלק מהסיבות, אגב,
19/07/2017 | 05:26
134
שלדעתי מלחיצים היום את הילדים יותר מידי. בתקופה שלי לא היו כיתות מיוחדות בכיתה ז'. כולנו עברנו לאותה חטיבה, בלי החלטות "גורליות" על המשך חיינו. עדיין, דבר שנזכרתי עם שני ילדי, המעבר לא היה קל (למרות שאישית לא זכור לי שחוויתי אותו כמאוד דרמטי, אבל גם לי היה קשה אחרי 6 שנים עם אותה כיתה וחברויות שלא נשארו אותו הדבר) לא פעם. אז גם להחליט לאיזה בית ספר ללכת ללמוד, גם לאיזו כיתה והיום חשוב שהיא תהיה יוקרתית, זה המסר שמקבלים. אם אתה לא מצליח עכשיו, מה יהיה איתך בעתיד.....בכלל הגעתי למסקנה שמהסיבות האלה אולי היה יותר נכון שבאמת היסודי יהיה עד כיתה ח' (הבנתי שיש מקומות בארץ שזה עד כיתה ח'), גיל שעושים דברים עם קצת יותר תובנות לגבי עצמך ופחות איך אתה ביחס לחברה (שזה גם בסדר, כי חוויית בית הספר, כך למדתי, חשובה יותר בעיני מבחינה חברתית. יותר חשוב שיהיה לך טוב עם הסובבים אותך מאשר עוד יחידה במקצוע זה או אחר). 
ובאמת כיתה מדעית היא לא כשלון. היא עדיין מראה שיש יכולת בתחום. אז אולי הוא לא יהיה חוקר בטכניון (גם זה לא מחייב/בטוח), אבל עדיין האפשרויות יהיו פתוחות לפניו (כי למעשה זה פתח לעתיד, מה שלומדים). ובכלל, גם אם לרובנו (או אפילו כולנו) יש דימוי של חכמה יתרה לגבי מי שלומד במסלול המדעי, זה לא הופך את מי שלומד לימודים הומניים ככשלון. יש לא מעט סיפורים על פרחחים בתקופת הלימודים שהצליחו. 
בקיצור 
לצפיה ב-'הוא לא נכשל. הוא באמת לא מתאים לשם.'
הוא לא נכשל. הוא באמת לא מתאים לשם.
17/07/2017 | 09:07
5
222
את גם תשלחי אותו למבחני מיון לנבחרת שחיה צורנית, ותתני לו אחרכך נאום הטפה שהוא כשלון?
לצפיה ב-'אבל במכינה מלמדים (אם הבנתי נכון). זה שקול'
אבל במכינה מלמדים (אם הבנתי נכון). זה שקול
17/07/2017 | 11:23
4
209
ללשלוח לקורס שחייה צורנית ואז להטיף שהוא לא עבר את מבחני הסיום. שזה גם לא להיט, אבל לא כמו לשלוח אותו היישר למבחני מיון בלי שום לימוד.
לצפיה ב-'לומדים מעט, וזה מבוסס על ידע קודם'
לומדים מעט, וזה מבוסס על ידע קודם
17/07/2017 | 11:33
3
180
זה מקביל לשליחה למחנה סינון של שחיה צורנית, כשכל האחרים הם בוגרי חוגי שחיה ונבחרות שחיה.

במכינה לומדים, אבל יש דברים שאי אפשר להשיג בשלושה ימים או אפילו שבוע.

הלימודים מבוססים על ידע קודם וכישורים קודמים. (קחי שני ילדים. האחד פתר 100 בעיות של זמן x דרך, והאחר - רק היום למד את הנושא הזה. לילד הראשון ייקח כמה דקות לפתור בעיה, הילד האחר - ייקח לו זמן ואנרגיה להיזכר, לעשות קצת ניסוי וטעיה)
לצפיה ב-'אני מתנגדת בכל תוקף'
אני מתנגדת בכל תוקף
17/07/2017 | 16:54
2
190
למשוואה ידע / הבנה במתמטיקה = תרגול רב. יש מי שמבין את העקרון בלי לתרגל כמעט בכלל או אפילו בכלל, ויש מי שמתקשה גם אחרי 200 תרגילים  אבל בהחלט יתכן שלא מלמדים הכל ויש ידע שמתבססים עליו שאין לכל הילדים (אפילו כזה שבלתי אפשרי לפתח לבד בזמן המכינה).

לצפיה ב-'לא אמרתי שידע והבנה שקולים לתרגול רב'
לא אמרתי שידע והבנה שקולים לתרגול רב
17/07/2017 | 18:49
1
148
אמרתי שכאשר לומדים נושא חדש בשעות ספורות, ואז בוחנים עליו - מי שמכיר את הנושא הזה וכבר התנסה בו - יש לו סיכוי יותר טוב להצליח במבחן

זה לא שקול למה שיקרה בשנת הלימודים, בהכרח. כי במהלך השנה יש זמן לסגור פערים
(במכינה, לפחות אצלנו, לומדים הרבה נושאים. לא רק מתמטיקה. גם מדעים, פיסיקה. ככה שדוחסים הרבה חומר במעט זמן. מי שכל החומר הזה חדש עבורו - זה אתגר לא פשוט. מי שמכיר את החומר הזה - לוקח את המכינה בהליכה.)

לצפיה ב-'כן, פשוט מחיתי על הניסוח'
כן, פשוט מחיתי על הניסוח
17/07/2017 | 19:42
124
"פתר 100 בעיות" כאינדיקציה לשליטה בחומר. עם הניסוח "למי ששולט בחומר הזה עוד לפני המכינה יש סיכוי טוב יותר להצליח בשאלות שבוחנות על החומר", נניח, אין לי בעייה . (טוב, אולי מפריע לי קצת שהמשפט מעט מסורבל ).
לצפיה ב-'הפעם זה עבר בשלום?!'
הפעם זה עבר בשלום?!
17/07/2017 | 10:26
232
ואם "חלילה" לא היה משובץ גם לכתה המדעית והיה "נאלץ" להיות בכיתה רגילה, אז כלו כל הקיצים? משהו מעוות לגמרי בצורת המחשבה שלך וכואב הלב שזה מה שאת משדרת לילדים שלך. 
לצפיה ב-'נכשל???'
נכשל???
17/07/2017 | 13:31
203
הוא *הצליח* להתקבל למכינה
ואז *הצליח* להתקבל לכיתת המדעים, שאליה הוא מתאים (גם לדעתו וגם לדעת המורים)
ואת קוראת לזה כשלון?
למה היית קוראת הצלחה? לכניסה לכתת מופ"ת שלא מתאימה לו (גם לדעתך) ואז לנשור ממנה? או אולי הצלחה זה כניסה לכתת מופ"ת, חרישה בלתי פוסקת (שלא מתאימה לו, כאמור) כדי להחזיק מעמד בדרישות הכתה, ויתור על כל חוויות החינוך הלא פורמלי - חוגים, חברים, בילויים - העיקר "שתסיים את כיתת מופ"ת"?
והילד שלי, שמסיים תיכף תיכון בציונים בסדר גמור בכתה רגילה לגמרי, הוא כשלון?
והילדים שלך שלא יתקבלו בכלל למכינה הזו?
איזה מסר מעוות את משדרת פה?

לצפיה ב-'הגזמתם. אתם בכוח רוצים לעשות אותו פרפקציוניסט מתוסכל?'
הגזמתם. אתם בכוח רוצים לעשות אותו פרפקציוניסט מתוסכל?
17/07/2017 | 08:18
5
62
לצפיה ב-'עדיף שיהיה רשלן, יפשל בלי סוף, אבל יחשוב שהכל מצוין ואין '
עדיף שיהיה רשלן, יפשל בלי סוף, אבל יחשוב שהכל מצוין ואין
17/07/2017 | 11:07
4
245
צורך לשנות כלום.
לצפיה ב-'ואגב, בקבוצת הווטסאפ מחו כפיים לכל ילד שהודיע שהתקבל למופת'
ואגב, בקבוצת הווטסאפ מחו כפיים לכל ילד שהודיע שהתקבל למופת
17/07/2017 | 11:09
2
243
ורשמו בפירוש שהיה סף שרק מי שעבר אותו, התקבל.
לא יודעת בדיוק מה נכתב, ראיתי רק איזו הודעה או שתיים.
לצפיה ב-'לא, עדיף שהוא יחשוב שהוריו חושבים שהוא פשלן סדרתי.'
לא, עדיף שהוא יחשוב שהוריו חושבים שהוא פשלן סדרתי.
17/07/2017 | 11:36
58
לצפיה ב-'את מייחסת קצת יותר מידי חשיבות להודעות וואטסאפ "מחאו כפיים"'
את מייחסת קצת יותר מידי חשיבות להודעות וואטסאפ "מחאו כפיים"
17/07/2017 | 22:24
175
טוב שלא שמו אימוג'י של קקי למי שלא התקבל למופת...

לצפיה ב-'נראה לי שיש כאן שני עניינים שהתערבבו בשרשור'
נראה לי שיש כאן שני עניינים שהתערבבו בשרשור
17/07/2017 | 14:42
194
1. האם ראוי שהילד יהיה במופ"ת? כנראה שלא. הוא בכיתה שמתאימה לו. אנה כתבה בהתחלה שהיא עוסקת בעיקר בשאלה איך הילד ייקח את זה. היא לא התלוננה על עצם השיבוץ. כאן נראה לי שכולם מסכימים. השורה התחתונה הילד בכיתה מדעית טובה בבית ספר טוב.
2. שאלה שניה, ובלתי קשורה, היא אם הילד מתאמץ ומשקיע. אנה מרגישה שהילד רשלן וחפפן. היא רואה את זה כבעיה, ואני נוטה להסכים שזו אכן בעיה. בתחילת השרשור אמרו לה שזו הזדמנות שהילד ילמד שלא ניתן לחפף בכל, וכנראה שאנה חשבה שזו הזדמנות טובה ללמד לקח, וזה לא הצליח. כאן אני גם ממליצה לך (כמו כולן), אנה, לנסות להעביר את הלקח הזה באמצעים אחרים. אני יודעת שזה מאד קשה, אבל מה שהיה, היה. אין סיבה לגרום לילד להתחרט. עדיף להסביר כמה זה חשוב להשקיע כדי שיוכל להישאר ולהצליח בכיתת המדעים שלו, ולהצליח בשלבים הבאים בלימודים גבוהים ועוד. 
לצפיה ב-'הוא היה יותר מדי שמח'
הוא היה יותר מדי שמח
17/07/2017 | 10:23
241
אז הרגשתם שאתם בתור הורים מסורים אמורים להוריד לו את מצב הרוח ולהבהיר לו ש"היה פה כישלון"? שמעתי על שיטות חינוך סובייטי, אבל זה כבר לחלוטין מטורף. 
התפקיד שלכם הוא לעודד את הבן שלכם, להראות לו מה הצדדים החזקים שלו, להסביר לו שהוא לא אמור ולא צריך ולא יכול להצטיין בהכל וזה בסדר כי הוא זה הוא וכך אתם והחברים שלו אוהבים אותו. למעשה, אפילו את כל זה לא הייתם צריכים לעשות כי הוא היה מרוצה לחלוטין בשיבוץ שלו. אז בכוח אתם מסבירים לו שהיה כאן כישלון? איזה כישלון בדיוק? היה מבחן מיון לראות מי מתאים לכיתה והוא לא מתאים לכיתה. זה לא כישלון. 
אני באמת ובתמים מזועזעת. 
לצפיה ב-'את אומרת שגם ככה הביטחון העצמי שלו בעייתי, אז בשביל מה השיחה'
את אומרת שגם ככה הביטחון העצמי שלו בעייתי, אז בשביל מה השיחה
17/07/2017 | 22:08
155
של מה היה אילו לא נפתחה כיתה מדעית ומה היה קורה וכמה הוא בעצם לא הצליח... הכיתה המדעית נפתחה - הוא התקבל אליה וזה מה שחשוב, מה יש לחפור?בשביל מה שוב לגעת בנושא הביטחון העצמי שלו?
לצפיה ב-'אולי השמחה שלו זאת הדרך להתמודד עם מה שגם הוא רואה ככישלון?'
אולי השמחה שלו זאת הדרך להתמודד עם מה שגם הוא רואה ככישלון?
19/07/2017 | 05:35
123
במיוחד כשאתם מאוד פרפקציוניסטים כלפיו, אבל לא רק. אחת הדרכים להתמודד עם אי הצלחה (בואי נרכך את המילה כישלון) היא קצת להכחיש את המצב. יש היום מספיק תחרות בין ילדים (האמת, תמיד היתה, כי תחרותיות היא אופי). יותר טוב שהילד יכנס לדיכאון או יותר טוב שהוא יסתכל על הדברים הטובים, כדי להרגיע את עצמו? כי באמת, יכולים להיות דברים טובים. הוא עדיין במסלול שמאפשר לו להמשיך ל 5 יחידות מתמטיקה/מדעים שונים בתיכון, אבל כן, יהיה לו קצת פנאי. אולי ילך לתנועת נוער (שבאופן אישי, דווקא כי לא הייתי, חוץ מאשר בכיתה ה', אני חושבת שיש לה הרבה יותר מה לתרום מאשר 10 יחידות מתמטיקה), יהיה לו זמן גם לחברים, אולי חוגי העשרה. ויכול להיות שהוא גם ילמד שזה לא מספיק לו, אז במהלך החטיבה הוא יחליט בעצמו (וגם יהיה לו זמן) להשתפר. אז לפעמים מותר, לאדם הבוגר, להראות כמה זה לא נורא בעיניו גם אם בלב חושבים טיפה שונה......
לצפיה ב-'אני רוצה להבין במה הוא נכשל, בעצם.'
אני רוצה להבין במה הוא נכשל, בעצם.
17/07/2017 | 11:04
5
227
אם הבנתי נכון ובמכינה היו מלכתחילה שתי קבוצות, כשהוא בנמוכה מביניהן, אז זה לא משנה מה הוא עשה במכינה, לא? אז הכישלון היה במבחני הכניסה למכינה? בכלל אמורים ללמוד למבחנים האלה?

וגם אם הכיתות לא חולקו מלכתחילה לפי תוצאות מבחני הקבלה - את בטוחה שהכניסה לכיתה נקבעה רק לפי תוצאות המבחן במכינה?
לצפיה ב-'סתם חילקו אותם לשתי קבוצות, לשתיהן קראו מופת'
סתם חילקו אותם לשתי קבוצות, לשתיהן קראו מופת
17/07/2017 | 11:10
4
69
לצפיה ב-'והקבלה לכיתה היא אך ורק על פי'
והקבלה לכיתה היא אך ורק על פי
17/07/2017 | 11:20
3
212
תוצאות המבחן המסכם במכינה?
לצפיה ב-'כן'
כן
17/07/2017 | 11:41
33
לצפיה ב-'כן, אבל זה לא מדויק. כי למלכתחילה לא כולם מתקבלים למכינה'
כן, אבל זה לא מדויק. כי למלכתחילה לא כולם מתקבלים למכינה
17/07/2017 | 12:06
1
193
לפחות אצלנו, ההגעה למכינה היא רק על סמך ציוני בית הספר היסודי.
לא כל אחד יכול להגיע למכינה.

אז זה לא בדיוק ש״כיתת מופת היא על סמך מבחן אחד״. 

בנוסף - אצלנו הציון היה משוקלל. היה משקל גם להערות המורים שלימדו במכינה (התנהגות, השתתפות בשיעור).
לצפיה ב-'אצלנו כל מי שמשלם יכול ללכת למכינה לכיתת מופת. המכינה התחלקה'
אצלנו כל מי שמשלם יכול ללכת למכינה לכיתת מופת. המכינה התחלקה
17/07/2017 | 14:07
225
לשני חלקים. בסוף החלק הראשון היו מבחנים מסכמים, אותם הרוב באמת לא עברו.
התחילו את המכינה מעל 80 ילדים שחולקו (לא לפי רמות אלא לפי בתי ספר) ל3 כיתות. רק 47 התקבלו לשלב ב, ומתוכם הודיעו להם שינופו 9. היו מבחנים בסוף שלב ב של המכינה. מחכים עכשיו לתוצאות.
ממה שסיפר הבכור, התרשמתי שאכן כדי לעבור את המכינה צריך להיות בעל תפיסה מתמטית מהירה יחסית. התבססו על ידע קודם וגם לימדו חומר חדש, אבל לימדו אותו מאוד מהר, בלי להסביר יותר מדי, ובסוף כל יום של המכינה הם נבחנו על החומר שלמדו. זה חוץ מהמבחנים המסכמים. לדעתי בסופו של דבר משקללים את הציונים של כל הבחנים ושל המבחנים המסכמים.
דעתי היא שזה עוול לכפות על ילד ללמוד 3 שנים בכיתה כזו כשהיא לא מתאימה לו. ילד לא צריך לסבול 3 שנים בתחושה שהוא לא מצליח להשתוות לאחרים ושהוא צריך להיות כל הזמן במרתון מטורף כדי איכשהו לעמוד בקצב. אם היכולות הקוגניטיביות של הילד מאפשרות - ראוי לדרוש ממנו את המאמץ. לדעתי בודדים בלבד יכולים לצלוח בקלי קלות את השנים האלו בלי להשקיע. אבל השקעה ומאמץ בפני עצמם, בלי היכולות הקוגניטיביות המתאימות, לא מבטיחים הצלחה בכיתה מהסוג הזה ואני לא מבינה מה יוצא מלעשות כזה דבר לילדים.
לצפיה ב-'מה עושים עם האגו של הילד?'
מה עושים עם האגו של הילד?
19/07/2017 | 23:51
186
סליחה שאני מתנפלת אחרי שקיבלת פה מספיק תגובות באותה רוח, אבל באמת באמת קשה לי להבין אותך.

מצד אחד את דואגת לאגו של הילד ומצד שני רוצה שיקבל מכה לאגו?
מצד אחד מספרת על חוסר בטחון עד כדי כך שצריך פסיכולוג, ומצד שני מורידה לו את הבטחון ומודיעה לו שמבחינתך הוא נכשל? את אומרת שהלימודים הם התחום היחיד בו הוא מרגיש טוב, אז גם שם להרוס לו? ובגלל מה? הוא לא הוציא ציון שלילי במתמטיקה, הוא התקבל לכיתה מדעית! זאת כיתה שקשה מאד להתקבל אליה (גם אם למופ"ת קשה קצת יותר).

חשבת פעם שאולי בעית חוסר הבטחון שלו נובעת בדיוק בגלל ביקורתיות ודרשנות יתר מצידכם ההורים? הילד מרגיש כישלון, אף פעם לא מצליח לרצות אתכם, זה מתכון בטוח לבטחון עצמי ירוד.

אני רוצה לספר לך שאני נחשבת אמא ביקורתית ודרשנית. וכשהבן שלי רצה להתקבל למופ"ת בירכנו על כך ועודדנו אותו לאורך כל הדרך. זאת מכינה לא קלה להזכירך, לומדים 3-4 שעות ביום בשעות אחר הצהריים במקביל ללימודים הרגילים. הוא לא התקבל. גם למדעית הוא לא התקבל. אמרנו לו כל הכבוד שניסית, תצליח בכיתה רגילה ושלום על ישראל.
לצפיה ב-'אפליקציות לקריאת ספרים בטאבלט - היש בעלות ניסיון כאן?'
אפליקציות לקריאת ספרים בטאבלט - היש בעלות ניסיון כאן?
17/07/2017 | 21:48
4
116
לקראת טיסתנו לחו"ל בקרוב, אני מתחילה לחשוב בכיוון של אפליקציות לקניית ספרים אונליין. לא עבורי אלא עבור הקטן, שהוא תולעת ספרים מדופלמת. אין מצב לסחוב עבורו ספרים לכל תקופת הטיול, כי מדובר בלא פחות מ14 ספרים שימלאו את כל מבוקשו (טיסות, נסיעות ארוכות, קריאה לפני השינה וכדומה).
אנחנו משאילים ספרים מהספרייה ולא ממש מעורים בכל עולם הספרים אונליין. איזו אפליקציה יכולה למלא את מבוקשו - כלומר, שיהיה בה מספיק מבחר, שיוכל לרכוש מראש ספרים לקריאה (אפילו עוד בארץ), ושתתאים לקריאה נוחה בטאבלט של סמסונג?
ובקשת ההורים - שלא יהיה מדובר במשהו יקר מדי.
יש משהו מתאים?..
לצפיה ב-'תנסו את האפליקציה עברית'
תנסו את האפליקציה עברית
18/07/2017 | 00:17
116

אני קיבלתי אותה עם סמסונג טאבלט לפני שנתיים או שלוש שקניתי את הטאבלט עם ספרים חינם. אפשר להוריד פרקי נסיון חינם כדי לבדוק את נוחות הקריאה. יש שם מבחר ענק של ספרים למבוגרים אזי אני משערת שגם לילדים. מחירים נוחים ותמיד אפשר למצוא דברים במבצעים.
הלוואי שהבן שלי היה מתחיל לקרוא. סיים כיתה א, יודע לקרוא אבל בקושי פתח ספרים מאז שהתחיל החופש הגדול.
לצפיה ב-'אני מצטרפת להמלצה על עברית'
אני מצטרפת להמלצה על עברית
18/07/2017 | 08:03
108
יש להם חנות ספרים גדולה והמחירים סבירים.
תבדקי בספריה שלכם אם יש אפשרות להשאלת ספרים דיגיטלית. זה מאפשר לשאול ספר פעם בחודש מהאתר של עברית.

אופציה נוספת היא מנדלה מוכר ספרים. אין להם אפליקציה משלהם. אפשר לקרוא את הספרים בכל אפליקציה שתומכת בפורמט epub.  אני משתמשת באפליקציית aldiko

לצפיה ב-'יש כמה'
יש כמה
18/07/2017 | 09:17
111
עברית זאת אפליקציה טובה אבל מאפשרת את הספרים שעברית מכינה עבור קריאה דיגיטלית.
יש גם את הליקון שזאת אפליקציה שמקבלת ספרים מכמה הוצאות.
את גם יכולה להוריד את שתי האפליקציות לטאבלט ולהסתדר עם זה.
ויכולה להתחבר עד חמישה מכשירים לכל חשבון.

כל האפליקציות עובדות דומה עם אותם באגים פחות או יותר
לצפיה ב-'תודה לכולן ננסה את מה שהמלצתן ונקווה שיסתדר לו'
תודה לכולן ננסה את מה שהמלצתן ונקווה שיסתדר לו
18/07/2017 | 14:28
23
לצפיה ב-'אשמח להמלצה או אזהרות בדבר מערבל (בלנדר)'
אשמח להמלצה או אזהרות בדבר מערבל (בלנדר)
14/07/2017 | 11:53
34
225
לא בלנדר מוט. בסביבות 500 שקלים. זו בקשה למתנה, ולכן ההסתייגות מהמוט.
לצפיה ב-'לאיזה שימוש?'
לאיזה שימוש?
15/07/2017 | 12:12
33
125
אם זה רק לפירות
נינג'ה
יש באמזון במחירים טובים
אם גם לבישול לי יש של מורפי
נהדר ועושה את העבודה
לצפיה ב-'אין לי מושג. זו מתנה. יש לך נסיון עם נינג'ה?'
אין לי מושג. זו מתנה. יש לך נסיון עם נינג'ה?
15/07/2017 | 12:31
32
31
לצפיה ב-'בטח'
בטח
15/07/2017 | 12:46
31
156
יש לו אותו 4 חודשים

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B072F433T5/ref=mp_s...

הזמנתי מאמזון
חיית עבודה אמיתית
בשימוש יום יומי

לפני כן היה לי את זה

breville

גם כן מאמזון

שימי לב ותתייעצי עם מישהו שיודע להזמין
המחירים משתנים לעיתים קרובות מאד
ויש כל הזמן תוספות שיורדות או מתווספות
כמו בקבוק או חותכן נוסף
לצפיה ב-'אוקי! תודה. הזמנתי. בארץ. '
אוקי! תודה. הזמנתי. בארץ.
15/07/2017 | 12:57
30
128
שתהיה אחריות ויגיע מהר. מקוה שבעלתו העתידית, תהיה מרוצה.
לצפיה ב-'אני בטוחה שכן'
אני בטוחה שכן
15/07/2017 | 13:05
29
102
אגב גם באמזון יש אחריות
ומגיע מהר..
לצפיה ב-'אולי גם אני אדלק על בלנדים. אין לי.'
אולי גם אני אדלק על בלנדים. אין לי.
15/07/2017 | 13:17
28
89
(ולא חשתי בצורך)
לצפיה ב-'זה נהדר'
זה נהדר
15/07/2017 | 13:28
27
106
כל המגירה של המקפיא למעלה
מלאה בשקיות ווקום עם פירות מוכנים להכנת שייק
אני הולכת לשוק פעם בשבוע
חותכת ומקפיאה
פירות שלא בעונה קונה קפואים מטיב טעם (תותים ופירות יער בעיקר)
מכינה על בסיס מיץ תפוזים או חלב
כל יום
מרענן בעיקר בקיץ

את יכולה להתחיל עם זה
הוא מצויין וזול
ועדיין בשימוש יחד עם הנינג'ה
** כשהנינג'ה במדיח
ואני מתעצלת לשטוף אותו

https://www.google.co.il/amp/www.ibuyer.co.il/amp/...
לצפיה ב-'שייק זה טעים, אבל מאד לא בריא. משתדלת להמנע.'
שייק זה טעים, אבל מאד לא בריא. משתדלת להמנע.
15/07/2017 | 13:35
26
134
אם בכל זאת צריכה לעשות מחית מאיזה פרי, יש לי בלנדר מוט ומעבד מזון. 
לצפיה ב-'מה לא בריא בפירות?'
מה לא בריא בפירות?
15/07/2017 | 13:39
20
19
לצפיה ב-'כמות הסוכר. '
כמות הסוכר.
15/07/2017 | 13:41
19
129
את לא יכולה לאכול את כמות הפירות שאת שותה בשייק. הכמות מאד גדולה. שייק אינו בריא. (אבל טעים!)
לצפיה ב-'שיק לא מכיל יותר מ2 פירות במצטבר'
שיק לא מכיל יותר מ2 פירות במצטבר
15/07/2017 | 13:43
18
35
לצפיה ב-'אם כך, נשמע לא רע'
אם כך, נשמע לא רע
15/07/2017 | 13:50
17
143
אלה שאני שתיתי בדוכן בקניון, מכילים בלי עין הרע. 
לצפיה ב-'אהה בטח'
אהה בטח
15/07/2017 | 13:53
2
136
אלה יודעים לפנק
עכשיו הכנתי אחד
2 תמרים
חצי בננה
חצי כוס חלב
ו2 כפות טחינה
( בכוונה 2 כפות
חייבת חיזוק לברזל)
לצפיה ב-'נשמע טעים, אבל אולי כדאי לותר על החלב'
נשמע טעים, אבל אולי כדאי לותר על החלב
15/07/2017 | 13:58
1
121
ולשים לב שהטחינה מסומסום מלא. (אין הבדל בטעם).
לצפיה ב-'הטחינה מסומסום מלא'
הטחינה מסומסום מלא
15/07/2017 | 14:05
124
והחלב דווקא טוב לי
אפשר להחליף במים או בתפוזים
לצפיה ב-'אנחנו מכינים רק בבית'
אנחנו מכינים רק בבית
15/07/2017 | 14:04
13
146
רוויון, בננה, פירות יער קפואים. אין צורך להוסיף סוכר, ואין בשייק יותר פירות ממה שגם ככה אפשר לאכול במהלך היום (לכל היותר בננה אחת קטנה לאדם + 1/2 כוס פירות יער. ממש לא נורא).
לצפיה ב-'רוויון עושה לי רע'
רוויון עושה לי רע
15/07/2017 | 14:07
27
לצפיה ב-'כולם כאן כאלה משקיענים באוכל.'
כולם כאן כאלה משקיענים באוכל.
15/07/2017 | 14:09
11
144
אני קוראת את התפריטים שלכן לארוחות ששי בהתפעלות גדולה. אצלינו לא מכינים חצי מזה. אפילו לא רבע.
אישית, משתדלת להגמל ממוצרי חלב. בעיקר בגלל המצפון, אבל גם בגלל הבריאות. חלב ומוצריו לא בריאים וכמובן אכזריים. משתמשת בעיקר בחלב סויה מופחת מתיקות. מתרגלים לזה. 
לצפיה ב-'מן הסתם אפשר להכין שייקים גם על כל בסיס אחר, לא?'
מן הסתם אפשר להכין שייקים גם על כל בסיס אחר, לא?
15/07/2017 | 14:11
10
106
תכלס 5 דקות עבודה. הבנים מאוד אוהבים ומכינה להם את הזה פעמיים בשבוע לארוחת הערב, לא מעבר. באמת שאין בזה שום עבודה.
לצפיה ב-'בטח שאפשר. לא נשמעה דרישה מיוחדת לעניין'
בטח שאפשר. לא נשמעה דרישה מיוחדת לעניין
15/07/2017 | 14:22
9
125
ומכוון שפרי הוא ממתק, גם לא טורחת במיוחד. יש פירות בבית, את חלקם (כולל פטל!) אנחנו אפילו מגדלים במו ידינו או מחליפים עם השכנים ופשוט אוכלים אותם ככה, נטוראל.  חלק, ישר מהעץ/שיח (פטל מהמם, כבר אמרתי?)
לצפיה ב-'כיף לכם. מוכנה לגור בתוך מטע פירות יער!'
כיף לכם. מוכנה לגור בתוך מטע פירות יער!
15/07/2017 | 15:32
8
25
לצפיה ב-'לא כזו בעיה! אפשר לגדל שיח משגע בעציץ. '
לא כזו בעיה! אפשר לגדל שיח משגע בעציץ.
15/07/2017 | 15:40
7
120
יש פטל ללא קוצים. הפירות מהממים. אם תהיי באזורי, אשמח לתת ייחור. 
לצפיה ב-'גידולים זה כבר לא המחלקה שלי זה אחריות החצי השני.'
גידולים זה כבר לא המחלקה שלי זה אחריות החצי השני.
15/07/2017 | 15:43
6
132
אבל בכל מקרה בחום הזה קשה לי להאמין שמשהו יחזיק מעמד.
לצפיה ב-'אצלי השיח בחוץ. וחםםםם מאד. התחיל משתיל פצפון'
אצלי השיח בחוץ. וחםםםם מאד. התחיל משתיל פצפון
15/07/2017 | 15:56
5
110
ועכשיו ממש ענק. אצל אבי, גדל על המרפסת בעציץ, מייחור שנתתי. נותן יבול מעולה! אחד הצמחים העמידים והקלים לריבוי ולגידול. 
לצפיה ב-'איפה אפשר לקנות שתיל?'
איפה אפשר לקנות שתיל?
16/07/2017 | 08:56
4
77
ומה לחפש? פשוט 'פטל בלי קוצים'?
תודה!
חובבים פה מאוד פטל, ואנחנו אוהבים לגדל.
מה עוד אתם מגדלים?
לצפיה ב-'עכשיו קשה למצוא שתילי פטל. בגדול, קונים אותם במשתלה'
עכשיו קשה למצוא שתילי פטל. בגדול, קונים אותם במשתלה
16/07/2017 | 15:38
3
94
בעיקר בסתיו. לנו יש לימונים, ליים, קונקוואט, לימקוואט, שסק, שזיף פיסארדי, פיג'ויה, סברס וצמחי תבלין כמו למון גראס, נענע, לואיזה, מרווה, קטלב (כן, את פירותיו טעים לאכול) וגפן מבצבצת מהשכנה. ואנחנו מקבלים מהשכנים מכל טוב. וגם נותנים!
לצפיה ב-'הפג'ויה שלנו מסרבת לתת פרי'
הפג'ויה שלנו מסרבת לתת פרי
17/07/2017 | 11:48
2
94
היו פרחים (מקסימים!) והם נשרו. בשנה שעברה קרה אותו דבר...
אחכה לסתיו עם הפטל.
לצפיה ב-'עצתי, להתקשר לדבר עם '
עצתי, להתקשר לדבר עם
17/07/2017 | 12:26
1
80
אורי פרגמן ספיר, מנהל הגן הבוטני בירושלים. או, להתייעץ בטלפון. אישית, מכירה את משתלת "שתילי הר". יש שם כמה מומחיות (כן, דוקא) חבל"ז. 025345766.
ולשאול. אולי המקום, בו שתול העץ, חשוף במיוחד לרוחות? אצלי, הרבה פירות נושרים, לעיתים מוקדם מהרצוי, אבל בהחלט יש הבשלה ויבול טעים. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/07/2017 | 10:02
5
לצפיה ב-'אצלנו הולך חזק שייקים עם ירקות'
אצלנו הולך חזק שייקים עם ירקות
16/07/2017 | 19:38
4
164
מפירות יער, אננס וברוקולי יוצא שייק מאוד טעים והכל בקלי קלות (אני קונה אריזות גדולות של פירות מוקפאים, ופשוט מוציאה חופן). כמובן שאפשר לגוון עם כל פרי ועם הרבה ירקות אחרים (תרד, חסה, קייל, גזר ועוד). כמות הפירות היא די מינימלית. וכמובן שצריך בלנדר חזק כדי להתמודד עם הירקות ועם הפירות הקפואים. לנו יש Blendtec ואני יודעת שחברה נוספת שמאוד מומלצת היא ויטמיקס. נדמה לי שגם הנינג'ה אמורים להיות חזקים מספיק (אולי תלוי בדגם, לא יודעת).  
לצפיה ב-'מעניין! רק קחי בחשבון, שגזר מכיל המון המון סוכר'
מעניין! רק קחי בחשבון, שגזר מכיל המון המון סוכר
16/07/2017 | 20:19
2
138
אני לא רואה את עצמי שותה מיץ תרד. אבל אצלינו מתים על תרד במרק! וברוקולי? בכלל אוהבים. טורפים את זה. מכוון שעכשיו אוכלות בבית רק הבת ואני,(הבעל אוכל בעבודה) לא מעלה בדעתי שמישהו ישתה את זה. ירקות לא דורשים אצלינו איזו "הסתרה" או עיבוד. 
לצפיה ב-'זה לא עניין של הסתרה או עיבוד'
זה לא עניין של הסתרה או עיבוד
16/07/2017 | 20:23
1
136
זה עניין של גיוון ונוחות. 
לצפיה ב-'וגם עצלות שלי. '
וגם עצלות שלי.
16/07/2017 | 20:32
109
מתחזקת בשמחה ועזוז גינה ענקית, אבל ממש לא משתגעת על ענייני בישול. מקסימום, מוכנה לנקות את המקרר (לנקות ממש, לא לאכול את מה שבתוכו).  
במרבית ימי השנה, במיוחד בתקופה האחרונה, אני היחידה שממש אוכלת בבית. סלט גדול ואיזה תבשיל עם קטניות, מסדר אותי מצויין.  מקנאת בהשקעה וביצירתיות שלך. 
לצפיה ב-'בחיים לא הייתי חושבת על שילוב כזה! כמה יצירתיות'
בחיים לא הייתי חושבת על שילוב כזה! כמה יצירתיות
16/07/2017 | 22:57
22
לצפיה ב-'פינת ההמלצות'
פינת ההמלצות
14/07/2017 | 09:42
10
30
לצפיה ב-'בקבוק שניתן להקפיא'
בקבוק שניתן להקפיא
14/07/2017 | 09:48
9
231
הקרדיט הוא למצדה!
חיפשתי בקבוק לקטנים
שניתן יהיה להקפיא אותו והיא המליצה לי
על Lock@ Lock
לא היה קל למצוא ובסוף מצאתי באייס
( לכל הבארשבעיות- יש גם בביג שופ)
מחירו 20 שח לחצי ליטר ו25 שח ל700 מל
שווה מאד
שומר על הקור ומספיק עד סיום יום הקיטנה

מומלץ מאד בימים החמים האלה
מצרפת תמונה
לצפיה ב-'אישית מעדיפה '
אישית מעדיפה
14/07/2017 | 10:04
5
165
את חצי הליטר. זה כבד לסחוב ביד גם כך.
אז 750 מ"ג זה כבד מאוד.
אם צריך אז עדיף פעמים חצי ליטר רק ברך הלוך. שם לוקחים אחד.
אם לא לוקחים  וצריך עוד ממלאים אותו במיקר.
לצפיה ב-'700'
700
14/07/2017 | 11:12
4
125
500 לא מספיק להם
ואין כל כך איפה למלא
יש קולר אבל לא יוצא ממנו זרם
ולוקח שעה למלא
וואלה הסוג הזה של הבקבוק עשוי מחומר
לא כבד בכלל
יותר קל מחצי ליטר מי עדן קפוא
לצפיה ב-'לא מצאתי בשום מקום. גם לא און ליין'
לא מצאתי בשום מקום. גם לא און ליין
14/07/2017 | 14:00
3
30
לצפיה ב-'אני מצאתי באייס קנה ובנה '
אני מצאתי באייס קנה ובנה
14/07/2017 | 16:22
2
110
וראיתי גם בביג שופ אם יש לידך

בנוסף יצרתי קשר אונליין באתר עם אהרון
054-5752841

הוא יכול לשלוח אני כבר מצאתי ..

לצפיה ב-'תודה רבה רבה !!!!'
תודה רבה רבה !!!!
15/07/2017 | 10:38
1
12
לצפיה ב-'תעדכני איך הם..אני ממש מרוצה '
תעדכני איך הם..אני ממש מרוצה
15/07/2017 | 11:44
14
לצפיה ב-'יש אותם בגרופון'
יש אותם בגרופון
17/07/2017 | 05:30
2
97
3 בקבוקים של 700מל  ב 49 ש״ח כולל משלוח
לצפיה ב-'תודה, הזמנתי'
תודה, הזמנתי
17/07/2017 | 11:55
8
לצפיה ב-'ראיתי. הולכת להזמין גם'
ראיתי. הולכת להזמין גם
18/07/2017 | 09:19
11
לצפיה ב-'המלצות למישהו בענין ברלין ?'
המלצות למישהו בענין ברלין ?
15/07/2017 | 12:02
10
135
שלושה ימים נטו,  זוג הורים ללא הילדים (ללא הילדים ! ) מלון במיקום מרכזי וטוב. איך כדאי להעביר את הזמן ?
לצפיה ב-'בטח! אנחנו היינו בברלין בינואר האחרון.'
בטח! אנחנו היינו בברלין בינואר האחרון.
15/07/2017 | 14:06
3
149
ישנו כאן: (מלון מעולה!)

אנסה לשלוח לך במסר את החומר שאספתי על ברלין (היינו 5 ימים מלאים)
לצפיה ב-'קיבלתי תודה '
קיבלתי תודה
15/07/2017 | 19:25
2
68
מכל רשימת ה"חייבים לראות" מה באמת כדאי לראות ?
לצפיה ב-'קבלת את שניהם?'
קבלת את שניהם?
16/07/2017 | 07:02
1
59
שלחתי לך גם מסמך אחד עם התכנון שלנו ולא רק מידע.
לצפיה ב-'כן, תודה רבה '
כן, תודה רבה
18/07/2017 | 20:43
4
לצפיה ב-'אם לא ייפתח הדף הספציפי של המלון אלא כללי של בוקינג'
אם לא ייפתח הדף הספציפי של המלון אלא כללי של בוקינג
15/07/2017 | 14:15
1
90
למלון קוראים melia berlin. מיקום מעולה!
לצפיה ב-'תודה נראה שווה'
תודה נראה שווה
15/07/2017 | 19:25
16
לצפיה ב-'מנצל"שת: דירה/ מלון בפריס למשפחה?'
מנצל"שת: דירה/ מלון בפריס למשפחה?
15/07/2017 | 15:53
3
110
זוג הורים ושני מתבגרים, בסוויטה או דירה עם חדר שינה נפרד (לפחות אחד).
תודה!
לצפיה ב-'מצרפת רשימה של ספרים שהכנתי לילדי שמסיימים א'
מצרפת רשימה של ספרים שהכנתי לילדי שמסיימים א
16/07/2017 | 21:36
91
יומני הסודי ביותר
המשפחה המצחיקים שלי
לולה
עלילות סבא קיש וכתבו חיש
ממציאים ומגלים
דודה פטרוזיליה
החברות הכי טובות בעולם

אביבי ובין?
הנסיכה סלינה?
יומנו של חנון?
מנהרת הזמן 70-גלילה רון פדרלי עמית?

סדרת ונדי בירד
כלב קו
סדרת הנרי הנורא
החיים המאושרים שלי

סדרת אני לוזר

לצפיה ב-'אנחנו היינו בדירה כזאת, עם חדר שינה להורים וחדר שינה לילדים'
אנחנו היינו בדירה כזאת, עם חדר שינה להורים וחדר שינה לילדים
16/07/2017 | 22:16
74
וסלון ומטבח מאובזר וגם מכונת כביסה.
מה שלא היה שם זה מזגן או מאוורר. למזלנו יצאנו משם יום אחרי שהתחיל גל חום.
אם את רוצה פרטים תגידי ואשלח לך.
לצפיה ב-'תבדקי את האתר הבא'
תבדקי את האתר הבא
16/07/2017 | 23:09
60

ישראלית שחיה בתל אביב, מחזיקה מגוון דירות בפאריס לארוח לטווח קצר.
הייתי באחת הדירות שלה והיא הייתה נוחה להפליא.
חלק מהן עם חדר שינה נפרד להורים וספה נפתחת בסלון.
ככל ששוהים יותר זמן אפשר ללחוץ עליה לתת הנחה.

לצפיה ב-'תיק לכיתה א'
תיק לכיתה א
13/07/2017 | 20:36
3
124
מחפשת לקנות תיק לכיתה א
שלא יהייה ענק
אבל מספיק
( איזה גודל מומלץ)
אורטופדי
ויפה

אלא של קל גב לטעמי קצת. כעורים
יש המלצה?
לצפיה ב-'יש תיקים של אוקספורד לכיתה א'
יש תיקים של אוקספורד לכיתה א
13/07/2017 | 21:34
107
הם לא ממותגים..
קפצי לחנות ותראי
תבדקי רק אם יש מדרגות בדרך לכיתה או לא
בכדי לדעת אם לקחת תיק גב או עם גלגלים
לצפיה ב-'מודן'
מודן
13/07/2017 | 22:37
1
122
אני מצאתי בסוף תיק שמצא חן בעיניי דווקא במודן, הוא ענק וניתן להוריד תא ואת החלק שמתגלגל עליו בעזרת ריץ רץ כך שניתן להתאים את התיק לכמות הדברים שצריך לסחוב. אצלנו בסופו של דבר הרוב נשאר בתא בסוף היום.
התיק עדיין כמו חדש למרות שהילד לא בדיוק שמר עליו.
תשתדלי לא עם מותג ילדותי אלא משהו נחמד שיכול להמשיך גם שתגדל.
קלמר ממליצה על אלו עם השלוש תאים, כל תא נפתח נסגר עם ריץרץ נפרד. עוזר למצוא מה שצריך.

בהצלחה לילדה, עדיין זוכרת את הודעת הלידה המפתיעה שלך ותוהה איך השנים עברו מהר, אבל בעצם גם מתקשה להאמין שיש לי ילד שעולה לכיתה ב

לצפיה ב-'נו את רואה'
נו את רואה
16/07/2017 | 18:20
86
איך פתאום מרצון נואש לילד
ותינוקת קטנה
יש לי ילדה שעולה לכיתה א.
איך הזמן חולף.
בהחלט זוכרת אותך
ואפילו את הכינוי הקודם
לצפיה ב-'Disneyland-California VS Disney World-Florida - מה עדיף?'
Disneyland-California VS Disney World-Florida - מה עדיף?
13/07/2017 | 21:29
5
176
אנו גרים באיזור וושינגטון D.C, משפחה של 4 נפשות, מישהו יודע להמליץ מה עדיף?

מבחינת עלויות,זה מאוד דומה (למעט הטיסות מוושינגטון)
  • לינה: כ 200$-400$ למשפחה ללילה, תלוי במיקום בפארק (כנראה שעדיף) או בחוץ

• כניסה: כ 800$-1,200$ לארבע נפשות, תלוי במספר הימים וסוג הכרטיס

• טיסות: כ 600$ לארבעה כרטיסים לפלורידה לעומת כ 1,200$ לקליפורניה, 
    טיסה מוושינגטון D.C לפלורידה זה רק כשעתיים ורבע, לעומת 5.5 שעות לקליפורניה.

קראתי שהאתר בפלורידה הרבה יותר גדול, משמעותית, אבל לא יודע עד כמה זה חשוב,
שבפלורידה יש מערכת Fastpass ממוחשבת (אם כי יתכן וצריך להזמין אפילו חודשים מראש),
ושבפלורידה פחות רלוונטי כרטיס משולב המאפשר לעבור בין הפארקים באותו היום (כדי למקסם קיצור תורים) לאור הגודל.

בשורה התחתונה, נראה שפלורידה גם הרבה יותר קרוב, גם קצת יותר זול וגם הרבה יותר גדול.
אם אני מפספס משהו בנוגע לדיסנילנד בקליפורניה, אשמח לדעת,
אם לא, אשמח לקבל טיפים בנוגע ל Disney World בפלורידה, 
מבחינת תקופה מומלצת, מיקום לינה מומלץ, מספר ימים מומלצים וכו'.

לצפיה ב-'מזג האויר...'
מזג האויר...
14/07/2017 | 07:11
1
176
זה כולל הרבה הסתובבות בחוץ ועמידה בתורים... בקליפורניה זאת חוויה הרבה יותר נעימה מאשר בפלורידה, אבל מבחינת הפארק עצמו (והפארקים הנילווים) פלורידה לוקחת בגדול.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/07/2017 | 06:02
17
לצפיה ב-'מי שגר קרוב יותר לפלורידה'
מי שגר קרוב יותר לפלורידה
14/07/2017 | 23:20
1
176
אין לו שום סיבה לטוס לחוף המערבי במיוחד לדיסנילנד, אלא אם כן רוצים לשלב טיול בקליפורניה. דיסנילנד הוא המקורי ונוסטלגי, אבל אין מה לעשות, דיסניוורלד הרבה יותר גדול ולוקח בכמעט כל תחום.   
כן, בפלורידה יהיה יותר חם והרבה יותר לח מאשר בדיסנילנד, מצד שני התורים שם מוצלים. 
עכשיו, אם תגלה לי היכן קונים טיסות מחוף לחוף ב- 200 $ לאדם, זה יעזור!
לצפיה ב-'תודה רבה, בנוגע לטיסה'
תודה רבה, בנוגע לטיסה
15/07/2017 | 06:03
133
טעיתי במחיר
לצפיה ב-'אמממ....'
אמממ....
16/07/2017 | 10:39
101
בתור ילדה בת 13 שהיתה שם בטיול בת מצווה (מה שזה אומר שזה קרה לפני המון המון זמן), נהניתי יותר בדיסנילנד. יותר משחקי, מהנה, פאן נטול חוויה לימודית.
דיסני וורלד בפלורידה היום ניראה לי יותר אטרקטיבי כי זאת חוויה אחרת מעבר לפאן.
זאת כמובן חוות דעת שבטח לא רלוונטית לשינויים שהמקומות האלה עברו בשני העשורים האחרונים
לצפיה ב-'מה בסירים + מתכונים'
מה בסירים + מתכונים
14/07/2017 | 09:39
13
26
לצפיה ב-'אצלי לא הרבה'
אצלי לא הרבה
14/07/2017 | 09:41
2
146
שניצלים עם סלט חתוך דק
ופתיתים
בערב מוזמנים
הכנתי סלט ירוק עם חמוציות ואגוזים ומלא לימון
הוא צריך לילה במקרר
מחר נוסעים לבקר בצפארי
אז נאכל בחוץ

לצפיה ב-'אפשר בבקשה מתכון לסלט?'
אפשר בבקשה מתכון לסלט?
14/07/2017 | 12:18
1
26
לצפיה ב-'בטח '
בטח
14/07/2017 | 18:27
95
חותכת דק דק
2 חבילות פטרוזליה
2 נענע
2 כוסברה
חצי קופסת תרד
מתבלת עם המון המון לימון
קצת שמן זית
סוגרת בקופסה
לפני שמגישה מוסיפה חמוציות ושקדים או אגוזים קלויים או גריענים שחורים ( בלי הקליפה כמובן)
עם קצת מלח גס
יוצא מרענן וטעים מאד

** אם מכינה למנגל
מוסיפה גם בצל סגול קצוץ
וקוביות עגבניה

לצפיה ב-'אצלי:'
אצלי:
14/07/2017 | 10:52
5
150
היום -
"זיטי אפוי"
סיר ירקות מבושלים
סלט סלק
לקינוח - עוגת גבינה ושוקולד של עוגינט

מחר -
תבשיל פרגיות עם בטטה ופטריות ברוטב טריאקי
אורז לבן
ירקות בתנור עם טחינה
לצפיה ב-'זיטי?'
זיטי?
14/07/2017 | 11:13
4
31
לצפיה ב-'הנה:'
הנה:
14/07/2017 | 12:39
3
163

אני כמובן מקצרת תהליכים וקונה צנצנות רוטב של ברילה (מעולות!) במקום להכין לבד. עדיין, קצת התעסקות, אבל שווה את זה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/07/2017 | 16:20
6
לצפיה ב-'ניסיתי להכין פעמיים את הזיטי הזה'
ניסיתי להכין פעמיים את הזיטי הזה
15/07/2017 | 11:56
1
111
פעם אחת בגרסה חלבית ופעם בגרסה בשרית (אבל כשרה ללא מוצרלה), למרות שלטעמי יצא פצצה, הילדים עקמו את האף , הבעל שאינו חובב פסטות ברמה העקרונית סרב לטעום ורק אבא שלי התעלף על המנה (גם החלבית וגם הבשרית) ביקש תוספת וקיבל את כל התבנית הביתה. מאז אני לא מנסה יותר.

לצפיה ב-'אצלנו מאוד מאוד מאוד (!) אוהבים את השילוב של פסטה, בקר, רוטב'
אצלנו מאוד מאוד מאוד (!) אוהבים את השילוב של פסטה, בקר, רוטב
15/07/2017 | 14:08
107
עגבניות וגבינות. בד"כ מככב אצלנו משהו בשילוב הזה בארוחת הצהריים (קנלוני, לזניה, פאי ספגטי - כל אלו בעצם מבוססים על אותו שילוב של מרכיבים). על הזיטי הזה בכלל עפים. אתמול אכלנו עד שהתפוצצנו
לצפיה ב-'היום גם אני : '
היום גם אני :
14/07/2017 | 16:33
1
159
צהריים : שניצלים +אורז+סלט
            לי : סקיני פסטה מוקפצת עם חזה עוף ועלי בייבי תרד ,הכל עם רוטב רוזה שעשוי מעגבניות מרוסקות + "שמנת" אורז של אלפרו . יצא טעים להפליא
בערב סלמון בתנור , סלט אטריות שעועית עם כרוב וגזר  , סלט סלרי , דג דניס מאודה וסיר של אורז אדום מעורבב עם קינואה
לנמנעים מדגים יהיו גם שניצלים+אורז+סלט  נגלה נוספת
ומחר עוף בתנור + תפו"א סגולים שאמורים להיות בטעם ערמונים . בפועל הם צובעים את הכל בסגול , עולים פי 4 מתפו"א רגילים ויש להם טעם רק מעט  שונה מהרגיל .. לא ממש ערמונים . אבל אני אוהבת את הצבע אז החלטתי לשלב מעט עם תפו"א רגילים
ובטח מחר אכין גם כדורי בשר לטובת ארוחות הצהריים של הטף בהמשך השבוע
וואו , כשמעלים הכל על הכתב זה פתאום נראה הרבה
אם היו שואלים אותי בטח הייתי עונה -  כמעט כלום

לצפיה ב-'זה באמת הרבה! מה גם שמדובר ב3 ארוחות'
זה באמת הרבה! מה גם שמדובר ב3 ארוחות
14/07/2017 | 18:44
100
אני כבר הרבה זמן ירדתי מארוחות שישי ערב. מספיק לי לעמוד ולבשל בשישי צהריים ושבת צהריים. תוסיפי עוד ארוחה ואני נהיית טיפוס עצבני ורגוז שלא כיף להיות בסביבתו, כך שהאוכל ממש לא מפצה על זה
לצפיה ב-'אתמול קניתי אוכל '
אתמול קניתי אוכל
15/07/2017 | 11:59
111
ותגברתי קצת בסיר אורז וכו וזה מה שנשנשנו כל אחד בזמנו החופשי גם בצהריים וגם בערב. היום בצהריים תהיה "ה" ארוחה המשפחתית. הממולאים (בשר ואורז) כבר בתנור, פילטים לברק בדרך לתנור + פירה + השאריות מאתמול וסלט גדול וזהו.
לצפיה ב-'שבוע טוב בנות'
שבוע טוב בנות
16/07/2017 | 10:35
89
אצלנו היה רגוע
בצהרים פסטה רוזה
בערב- שניצלים וקציצות בציפוי פירורי לחם, עם אורז. הכנתי תבנית קטנה של קישוא בטטה ובצל, כל אחד בצד שלו בתבנית עם תיבול משלו כאנטיפסטי בתנור וזה פשוט משדרג לי את הארוחה בשתי רמות. בסלטים היה תפא במיונז, סלט חסה פשוט ומרדומה טעימה שקיבלתי במשלוחה מגיסתי.
לצהריים שבעצם היו ערב אחרי הבריכה אכלנו את הקציצות והאורז שנשאר עם סלט חסה וירקות...ארוחת שבת תמיד מוזנחת אחרי ארוחת שישי
לצפיה ב-'ארץ השחרלב '
ארץ השחרלב
15/07/2017 | 10:29
120
סיפור בחרוזים, אולי פתח לשיח ולקירוב לבבות.
קישור - ארץ השחרלב
~~~

לצפיה ב-'ראשית קריאה'
ראשית קריאה
12/07/2017 | 15:02
20
235
הגדולה סיימה א' ואני רוצה לתת לה חוויה של קריאת ספר 'של גדולים' (ולא אחד הספרים שיש בבית) - שתתאים לקצב קריאה איטי ולא תהיה מתסכלת (נניח פרקים קצרים). חשבתי על הדוד אריה אבל הוא ארוךךך.
אשמח לרעיונות ולעצות לשיפור שטף הקריאה (ואולי כן נכון לקרוא את הספרים המוכרים שיש בבית?)
לצפיה ב-'ספרים שמשלבים טקסט ואיורים'
ספרים שמשלבים טקסט ואיורים
12/07/2017 | 15:43
124
סדרות ג'רונימו סטילטון, קפטן תחתונים, בון - לפי מידת הטולרנטיות שלך לתוכן
לצפיה ב-'יש המון המון המון ספרים שמשלבים איורים וטקסט והפרקים בהם'
יש המון המון המון ספרים שמשלבים איורים וטקסט והפרקים בהם
12/07/2017 | 16:32
5
146
קצרים. הם מצחיקים וכיפים מאוד.
הקטן שלי ממליץ על:
סדרת "יומנה של אלי מקדודל"
עוגות בחלל
סדרת "ונדי בירד"
סדרת "כלב קו"
אוליבר והאיים הנודדים
סדרת "הנרי הנורא"
סדרת "המכשפה הכי גרועה"
סדרת "אני לא לוזר"
וזה מה שהוא זוכר כרגע.
חפשו בספריה, אנחנו השאלנו את כל הספרים האלו מהספרייה העירונית.

לצפיה ב-'תודה! נשמע מעולה'
תודה! נשמע מעולה
12/07/2017 | 16:44
4
99
השילוב של קצר ומצחיק נשמע לי מנצח - אבדוק מה יש בספריה שלנו, רוב תודות!
לצפיה ב-'חפשי את הסדרה "החיים המאושרים שלי"'
חפשי את הסדרה "החיים המאושרים שלי"
12/07/2017 | 16:49
116
בדיוק מה שאת מחפשת.
לצפיה ב-'יש עוד הרבה ספרים שהם בסגנון "של בנות" כפי שקורא להם הצעיר'
יש עוד הרבה ספרים שהם בסגנון "של בנות" כפי שקורא להם הצעיר
12/07/2017 | 17:22
2
104
לצפיה ב-'היא דווקא לרוב יותר חובבת סגנון של 'בנים' או לפחות '
היא דווקא לרוב יותר חובבת סגנון של 'בנים' או לפחות
12/07/2017 | 17:44
1
89
סגנון שאינו מגדרי - מצחיק זה הכי טוב.
נסיכות שמוצלות על ידי נסיכים שרמנטיים בעלי רעמה מתבדרת מוחרמות אצלנו בבית, כנ"ל ספרים עם נצנצים או "עוקבי סרטים" למיניהם. 
לצפיה ב-'אז הספרים שקרא הצעיר בזמנו יתאימו מאוד. הם לא מגדריים'
אז הספרים שקרא הצעיר בזמנו יתאימו מאוד. הם לא מגדריים
12/07/2017 | 18:36
85
למרות שברובם הדמות המרכזית היא ממין זכר. אבל דווקא את אלי מקדודל הוא הכי הכי אוהב! כך שזה ממש לא ספר "של בנות".
לצפיה ב-'צפרדי וקרפדי'
צפרדי וקרפדי
12/07/2017 | 17:57
80
אותיות גדולות פרקים קצרים וחמוד
לצפיה ב-'קחי אותה לסטימצקי ושהיא תבחר'
קחי אותה לסטימצקי ושהיא תבחר
12/07/2017 | 20:51
8
101
אני בעד לשתף אותה
ולתת לה את זכות הבחירה
ככה היא תהנה ממנו
לצפיה ב-'גם אני בעד חופש הבחירה, רק בספרייה העירונית ולא בסטימצקי'
גם אני בעד חופש הבחירה, רק בספרייה העירונית ולא בסטימצקי
12/07/2017 | 20:54
7
139
די נמאס לי להוציא הון על ספרים שברובם נקראים פעם אחת ונשכחים על המדף.
ובקצב של הצעיר הייתי צריכה לקחת משכנתא בשביל לממן לו את הקריאה
לצפיה ב-'מה זה משנה'
מה זה משנה
12/07/2017 | 22:19
6
145
סטימצקי
צומת ספרים
ספריה
שתבחר מאיפה שיחליטו עבורה

לצפיה ב-'בטח שזה משנה'
בטח שזה משנה
13/07/2017 | 09:36
133
בהיעדר מבצעים, ספרים עולים בין 50 ל 70 שח
כל ספר שני זה סדרת ספרים בעלת 7-8 כרכים לפחות
יש מלא סגנונות ורעיונות ואת לא יודעת למה היא תתחבר. היום הבן שלי נתן ביקורת שלילית לכרמל אחרי שחשבתי שכל ספר שהוא קורא הוא אוהב.
לא אומר שלא לקחתי סיכונים ורכשתי כמה, אבל רק במבצע (היה ביוני 3 ב100)
לצפיה ב-'כסף. ספריה עירונית היא בחינם. לא חבל על הכסף?'
כסף. ספריה עירונית היא בחינם. לא חבל על הכסף?
13/07/2017 | 11:06
4
27
לצפיה ב-'שואלת השאלה'
שואלת השאלה
13/07/2017 | 11:19
2
133
לא כתבה שהיא בזבזה מלא כסף על ספרים
ועכשיו מחפשת אלטרנטיבה אחרת
כשכתבתי סטימצקי
כתבתי יותר בגלל החוויה והאווירה
אצלי פעם ב
כן מסתובבים בקניון
וכן במקום להוציא 100 שח על צעצוע
אני לפעמים אוציא על ספר
במיוחד משהו שמאד מעניין אותם
והם חוזרים אליו וקוראים בו שוב ושוב

בעצם החוויה של הבחירה והשיתוף היא זאת שחשובה
בגלל זה כתבתי סטימצקי
אבל זה לא משנה
העיקר החוויה ושהיא תרגיש שזאת בחירה שלה
לצפיה ב-'אישית אני דווקא הרבה יותר מתחברת לחווית הספריה'
אישית אני דווקא הרבה יותר מתחברת לחווית הספריה
13/07/2017 | 11:36
111
אולי בגלל שכילדה קטנה נהגתי ללכת כמעט מדי יום בדיוק לאותה ספריה שהיום הבן שלי הולך אליה. תמיד אהבתי את השקט של הספריה, את הריח, את ההרגשה של אינסוף האפשרויות, את הספרנית שכבר הכירה אותי ואת הטעם האישי לי וידעה על מה להמליץ לי, ועזרה לי למצוא ספרים כשלא ידעתי במה לבחור. וגם היום זו אותה חוויה עם הבן שלי, והוא כבר פיתח מערכת יחסים משל עצמו עם הספרנית החייכנית שלנו. ללכת לספריה זו תמיד חוויה בפני עצמה בעיניי.
כשהבנים שלי היו קטנים קניתי להם המון ספרים, אבל בגילאים הצעירים גם מקריאים כל ספר שוב ושוב ושוב ושוב. מאז שהגיעו לגיל בית ספר, את רוב הספרים קוראים פעם אחת בלבד, וממש חבל לי על הכסף. לא שאין לנו עדיין כמויות של ספרים בבית, אבל קונים הרבה פחות. גם הקנייה מוגבלת בגלל המבצעים, ולא תמיד הספר שאת רוצה נמצא במבצע. בספריה הוא תמיד בחינם
עם הקטן זה בכלל סיפור, כי הוא קורא מינימום 3 ספרים כל שבוע. אם הייתי צריכה לקנות לו ספרים על בסיס קבוע, כבר היה לי שווה לרכוש לעצמי איזו רשת ספרים וזהו
לצפיה ב-'עניתי כמו שעניתי כי אני מכירה את התהליך'
עניתי כמו שעניתי כי אני מכירה את התהליך
13/07/2017 | 15:28
96
כנראה שתהיה התלהבות ואז זה בור ללא תחתית.......
מה גם שבספריה ההיצע ענק ואפשר לבחון. גם לעצמי אני כבר לא קונה אלא אם כן קראתי ואהבתי או שזאת סופרת MUST שלי ואני קונה בלי לקרוא
לצפיה ב-'למעשה זה לא בחינם'
למעשה זה לא בחינם
14/07/2017 | 23:40
88
כל אחד משלם עבור הספריה דרך הארנונה. לכן מי שלא מנצל אותה, כאילו שזרק סתם את הכסף.
לצפיה ב-'לאחר שלל ההצעות'
לאחר שלל ההצעות
13/07/2017 | 08:34
154
אני מבקשת להתיחס דוקא לאמירתך בסוף הפוסט הפותח.
מעבר לבחירת ספר, אפשר לשפר קריאה באמצעות טכניקה,
אם תשבי איתה--היא תקרא משפט ואח"כ את תקראי משפט,
ויוצר רצף סיפורי, לא רק צירוף הברות נכון.
ותהיה התיחסות לטונצית הקריאה--סימן שאלה, סימן קריאה וכו'
תהיה לה חויה של הנאה.
אח"כ פסקה פסקה, 
ואז הא תקרא ואת תגידי שמענין מה בהמשך,
זה יאהיב עליה את הקריאה, וכשאוהבים לקרא גם מפתחים 
את סגנון הספרים האהוב.
אני כך עושה עם הנכד שסיים עכשיו גן חובה, וקורא כמעט שוטף.
הוא נהנה ואני כנראה עוד יותר
לצפיה ב-'ספריה'
ספריה
13/07/2017 | 09:23
124
לי יש בן שקורא ולכן ההמלצות אולי פחות יתאימו כי הוא אוהב נניח את בון, שזאת סדרת קומיקס שהם מאוד אוהבים. היא מותחת ומשולבים בה תמונות. בספריה תוכלי למצוא מה שמתאים מהמבחר, ובהמשך גם תוכלי לקנות לה מה שמתאים.
הדוד אריה אגב מאוד מתאים לגיל הזה. תנסו. הרעיון הוא שקורים 2-3 עמודים כל ערב לא ספר שלם, שינוי בתפיסה.
לצפיה ב-'מצרפת רשימה שהכנתי לילדי שמסיימים כיתה א''
מצרפת רשימה שהכנתי לילדי שמסיימים כיתה א'
16/07/2017 | 21:39
47
יומני הסודי ביותר
המשפחה המצחיקים שלי
לולה
עלילות סבא קיש וכתבו חיש
ממציאים ומגלים
דודה פטרוזיליה
החברות הכי טובות בעולם

אביבי ובין?
הנסיכה סלינה?
יומנו של חנון?
מנהרת הזמן 70-גלילה רון פדרלי עמית?

סדרת ונדי בירד
כלב קו
סדרת הנרי הנורא
החיים המאושרים שלי

סדרת אני לוזר

לצפיה ב-'לבקר/להתארח אצל חברה- התייעצות'
לבקר/להתארח אצל חברה- התייעצות
11/07/2017 | 12:50
16
430
*********נא לא לפרסם בראש******

בת 8 הוזמנה לבקר אחה"צ אצל חברה מהכיתה, בקרה כבר בעבר מס' פעמים אצלה וגם החברה אצלנו.

כשהבאתי את ביתי לחברה האמא אמרה שהיא יוצאת לענינים שלה והפעם האבא ישאר עם הבנות, מה שלא קרה עד עכשיו.

לא התאים לי שהיא מסרה את המידע בדלת,שהגענו והרגשתי שאין לי ממש מה לעשות, השארתי את ביתי והלכתי.

בלי סיבה קונקרטית ומאחר והייתי מאוד לא שקטה, הלכתי לאסוף את ביתי מוקדם יותר.

אשמח לשמוע דעתכן בנושא:
האם רוב האירוחים נעשים ע"י האם? נוהגות להודיע קודם? 

לצפיה ב-'לא נהוג להודיע קודם'
לא נהוג להודיע קודם
11/07/2017 | 13:09
288
ובבית שלי רוב האירוחים דווקא נעשו על ידי האבא.

אם זה חשוב לך, את צריכה לשאול מראש.
כי אי אפשר לצפות שהמארחים יודעים שזה משהו שחשוב לך לדעת.

ומעבר לזה - חשוב להכין את הבת שהיא תדע איך להתנהג במצבים לא נעימים (גם אמהות מארחות יכולות להיות בעיתיות. יש כל מיני סוגי בעיות בעולם. ). 
טלפון נייד עוזר במצבים כאלה. שהילדה תדע שברגע שהיא רוצה הביתה - את תבואי לקחת אותה. ולא משנה למה. אם קורה משהו שהיא מרגישה שהיא לא רוצה שהביקור ימשיך - היא תבקש ״חילוץ״ והחילוץ יגיע

לצפיה ב-'אישית - ורק אישית - מעולם זה לא הפריע לי. ואישית, גם הייתי'
אישית - ורק אישית - מעולם זה לא הפריע לי. ואישית, גם הייתי
11/07/2017 | 13:20
296
מאוד נעלבת ונפגעת בשם בעלי אם חברות היו נמנעות מלהשאיר את הילדים (בנים ובנות) בהשגחתו. זה קורה אצלנו לעיתים קרובות מאוד, ומעולם אפילו לא חשבתי להודיע לאמא שבמהלך אחר הצהריים, אחרי שהילדים יהיו כאן ובן זוגי יחזור מהעבודה, אצא אני לעבודה/לריצה/לעיסוקיי השונים ובעלי יישאר עם הילדים. אף פעם לא חשבתי שיש כאן בעיה וזה מאוד שכיח אצלנו.
למה את חושבת שזה בעייתי? על בן זוגך את לא סומכת עם ילדים של חברים?
לצפיה ב-'אני משאירה המון פעמים חברים'
אני משאירה המון פעמים חברים
11/07/2017 | 13:40
281
בהשגחת בן זוגי
והילדים הולכים ונשארים אצל חברים
עם מישהו מבוגר
כן מבינה את שאלתך
כי ברוב הבתים שאני שולחת אני מכירה את ההורים
יצא לי לפני שבוע לקחת את הילד לחבר
שאני לא מכירה את הוריו
וכשהגעתי הבנתי שהוא גר רק עם אבא שלו
קצת חששתי להשאיר
מחשבות וזה
אבל הילד עם טלפון ובסוף נרגעתי
לצפיה ב-'כן, בגילאים צעירים יותר אני הייתי מקפידה לציין '
כן, בגילאים צעירים יותר אני הייתי מקפידה לציין
12/07/2017 | 13:30
2
261
שזו לא אני אלא בן זוגי וציפיתי שגם הפוך זה יהיה כך
להגיד לך שהציפיות שלי התגשמו ? לא והרגשתי עם זה מאד לא בנוח
אבל באמת שכבר היה די בעייתי לסגת מהאירוח
כמובן שכל הנ"ל כאשר אני פחות מכירה את ההורים
( למרות שגם זו אולי תקוות שווא כי גם כשמכירים קורים דברים לא עלינו כך שזו לא פוליסת ביטוח אבל אולי סתם הרגשה יותר טובה )
בכל מקרה מאד מבינה לליבך
לצפיה ב-'תודה על מתן הלגיטמציה לתחושת אי הנוחות שהסיטואציה'
תודה על מתן הלגיטמציה לתחושת אי הנוחות שהסיטואציה
12/07/2017 | 13:59
1
225
מעוררת.
ובוודאי שאין ערובות או בטחון גם בסביבה מוכרת.
לפי מחקרים, זה אפילו ההפך.

לצפיה ב-'דבר ראשון'
דבר ראשון
14/07/2017 | 23:38
90
תתחילי לדבר עם הילדה על כל הנושא של תקיפות מיניות. איך להגיד לא אם מישהו נוגע בה באיברים הפרטיים. איך להגיד שהיא תגיד הכל לאמא ואבא. איך להגיד מיד שהיא לא מרגישה  טוב ורוצה שיתקשרו להורים שיבואו לקחת אותה אם היא מרגישה לא נוח בסיטואציות מסויימות. איך שאם אומרים לה לשמור סוד, וזה לא סוד טוב (סוד טוב זה סוד שישמח את מי שמסתירים ממנו), סימן שהוא רוצה להזיק לה. איך שאם מאיימים עליה שאמא ואבא יכעסו עליה זה אף פעם לא נכון, וכו'. הכוונה היא לא להגיד את זה באופן חד פעמי, אלא לדבר על זה לעיתים קרובות, ולתרגל סיטואציות שונות. 

דבר שני, תבואי מוכנה לסיטואציות כאלו. אם פותח לך אבא את הדלת/או אח/כל מישהו אחר שלא היית רוצה שיהיה המבוגר האחראי, תגידי שהתוכניות קצת ישתנו ואת והבת צריכות ללכת לאיזשהו מקום עוד 30/60 דקות, ולכן את רוצה לדעת אם זה בסדר שאת תשארי שם. ובפעם הבאה כשאת קובעת לה פגישה, תשאלי את האמא - מי נשאר איתם - את? 

לצפיה ב-'סתם תהייה... בתור אבא (גם לילדה בת 7)'
סתם תהייה... בתור אבא (גם לילדה בת 7)
13/07/2017 | 14:30
7
268
מה הבעיה בנוכחות שלי בעת ארוח (ללא נוכחות האם)
מה הסיכונים שאת חושבת שילדתך תחשף אליהם אם אני/ אב כלשהו יהיה הגורם הנוכח
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
14/07/2017 | 00:43
200
אלו אפילו לא ילדיי גן שצריכים לעזור להן בשירותים.
לצפיה ב-'אתה הרי יודע וסתם מתמם'
אתה הרי יודע וסתם מתמם
14/07/2017 | 23:21
3
169
הסיכון הוא כמובן תקיפה מינית. 
לצפיה ב-'אני אהיה PC בתגובה ואומר שאני מרחם עליך. כנראה שאת חיה'
אני אהיה PC בתגובה ואומר שאני מרחם עליך. כנראה שאת חיה
16/07/2017 | 11:14
2
124
מושפעת בהתנהגותך ומקיפים אותך אנשים שאינם נורמטיבים.
איכס
לצפיה ב-'ואני אגיד לך בצורה לא PC'
ואני אגיד לך בצורה לא PC
16/07/2017 | 19:48
1
99
שאין לך מושג מה קורה בעולם, ואין לך מושג כמה תקיפות מיניות נפוצות. והן הכי נפוצות מידי גברים שיש להם גישה לילדים שהם מכירים. מישהו שסומך על כל גבר רק בגלל שהוא אבא של X הוא אדם פתי ולא אחראי. 
מעבר לזאת, תעבוד על ההתנסחות העילגת שלך. 
לצפיה ב-'צודקת, אין לי מושג מה קורה בעולם שלך... מאחל לך חיים שלווים'
צודקת, אין לי מושג מה קורה בעולם שלך... מאחל לך חיים שלווים
17/07/2017 | 10:53
15
לצפיה ב-'בעיה, סיכונים... זו בחירת מילים של מי שמנסה להעלב בכח'
בעיה, סיכונים... זו בחירת מילים של מי שמנסה להעלב בכח
16/07/2017 | 15:05
1
102
ובכל זאת מסבירה. בסיטואציה ההיא היו כמה יוצאי דופן שהיה לי קשה איתם

1. האמא תמיד אשת הקשר וה"מארחת" בקשר עם הילדה הספציפית.
2. האמא התעקשה להזמין אליהם למרות שהצעתי אפשרות לארח גם אצלנו.
3. ההודעה על האירוח של האבא - כשאני כבר שם בדלת עם הילדה, למרות הקשר הטלפוני בשעות שלפני האירוח.

לצפיה ב-'בחירת המילים של הלהעלב בכח הינה שלך... אני פשוט חולק עליך'
בחירת המילים של הלהעלב בכח הינה שלך... אני פשוט חולק עליך
16/07/2017 | 17:57
84
- אכן, בד"כ האימהות הינן בד"כ אנשי הקשר בנושא החברתי
- האימא כנראה "התעקשה" בגלל רצון הילדה לארח באותו היום (מכיר את הנושא גם אצלנו)
- בלי להעלב ובלי נעליים, המסירות/ מחויבות/ ה care של האב כלפי ביתו/ חברותיה הוא בדיוק כמו של האם. לי מוזר שלך זה נראה אחרת... האם בצד השני גם כנראה לא מבינה את ה"בעייתיות"
לצפיה ב-'אין לי מושג מה הבעיה פה'
אין לי מושג מה הבעיה פה
18/07/2017 | 12:51
46
שלושת הסיבות שמנית פה למעלה לא קשורות לטעמי לכלום.
להודיע שהאבא בבית במקום האמא, בדלת, כשאת כבר שם, זה כמו להודיע שהיום אוכלים שניצל ולא חביתה.
משהו שלא הייתי בכלל מעלה על דעתי להודיע עליו.

אני מבינה שהבעיה שחשבת עליה היא תקיפה מינית אבל לא היה עולה על דעתי לחשוב על זה אפילו.
הבנות שלי מתארחות אצל חברות והדבר היחיד שעניין אותי זה שיהיה מישהו בבית כשהן שם. איזשהו מבוגר אחראי. וזה כשהן היו קטנות. עכשיו הן כבר עצמאיות.

לימדתי אותן על הגוף שלהן ועל גבולות של נגיעה ופרטיות.
לא הדגשתי את עניין המגדר (שרק גבר עלול לפגוע בהן) אלא את עניין הפרטיות שלהן. של הגוף שלהן.

יש לי בן שאני מניחה שלא יפריע לי להרשות לו לשחק עם חברים כשהאמא או האבא בבית.

כשבאות חברות של הבת שלי - מעולם לא שינה לאף אחת מהן או אחד מהם (כי לבת שלי יש גם חברים בנים שבאים) אם אני שם או בעלי.

אז לסיכום - להתעקש לשחק אצלהם ולא במקום אחר "גם כשהאבא שומר על הילד" ולא האמא - לא רואה קשר בין הדברים.
הייתי מבינה לו היית אומרת שהיא מתעקשת שיישארו אצל החברה בבית גם כשאין מבוגר אחראי. זה הגיוני.

וזה העניין - כל הפוסט היה יכול להיות הגיוני לו הבעיה היתה שאין מבוגר אחראי.
לא שיש אא במקום אמא.
אלא שאין מבוגר אחראי.
רק ככה היה איזשהו הגיון לפוסט ולשאלה שלך.

אבל אני מבינה שהאבא במקרה הזה הוא כן מבוגר אבל עלול להתגלות (וזה הפחד שלך) כממש לא "אחראי".

כמו שכתבתי למעלה - העניין לא היה עולה על דעתי בכלל.

לצפיה ב-'תודה לכולם על ההארות וההערות, הכל נלקח לתשומת לב וחשיבה '
תודה לכולם על ההארות וההערות, הכל נלקח לתשומת לב וחשיבה
18/07/2017 | 14:14
45
נוספת בחיים המורכבים האלה של כולנו

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה