לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1794617,946 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'לבעלי הפוסטים שנמחקו - הפוסטים שלכם נמחקו על ידי מנהלת'
לבעלי הפוסטים שנמחקו - הפוסטים שלכם נמחקו על ידי מנהלת
19/09/2018 | 12:50
1
69
הפורום, חילונית ואתאיסטית, שאינה צמה ביום כיפור, אך גם אינה מוכנה שהפורום יהפוך פלטפורמה לתעמולה שאינה רלוונטית לנושא הספציפי שלנו.
הייתי כותבת לכם את זה במסר אישי, אבל אתם כמובן לא חברים בתפוז כך שזה לא אפשרי.
לצפיה ב-'אגב - לא מצליחה להיכנס לתפוז עם היוזר הרגיל שלי '
אגב - לא מצליחה להיכנס לתפוז עם היוזר הרגיל שלי
19/09/2018 | 12:51
55
בינתיים הוספתי את הספרה 1 לשמי, מקווה שאצליח לחזור בקרוב לשמי המקורי, או שהיוזר הזה יוכחל בהמשך
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולם מחר שביזות יום א''
שבוע טוב לכולם מחר שביזות יום א'
15/09/2018 | 18:30
2
154
תהיה קלה במיוחד
הלוואי שבכל שבוע היינו מקבלים שני ימי חופש באמצע, חוזרים לעבודה לעוד יום ומייד מתחברים לסו"ש. אחחח איזה כיף זה היה יכול להיות!
שבוע נעים לכולכם
לצפיה ב-'שבוע טוב'
שבוע טוב
16/09/2018 | 09:49
86
בהחלט כייף גדול ימי החופש באמצע שבוע' היום פחות שביזות בשבילי כי עוד יומיים שוב חופש חוזרת ליום אחד ויוצאת לחופש שבוע וחצי כמעט. השביזות תתחיל עוד שבועיים אחרי סוכות שאחזור לעבודה רציפה עד פסח
לצפיה ב-'שבוע מצויין'
שבוע מצויין
17/09/2018 | 14:05
11
לצפיה ב-'חג שמח ושנה טובה לכל באי הפורום!'
חג שמח ושנה טובה לכל באי הפורום!
09/09/2018 | 10:15
4
108
מאחלת לכולנו שהשנה הקרובה תהיה עתירת דיונים כגון מה להכין לילדים לאכול ואיפה לקנות להם כיסאות, כי הלוואי שאלו הבעיות הכי הכי קשות שכולנו נתמודד איתן לאורך השנה
שירד לנו הרבה גשם, שלא יהיה לנו חם מדי, שכל הילדים ימצאו את מקומם החברתי, שיזכו למורים שרואים ומכילים ומבינים אותם, שיזכו למבוגרים בחייהם שידעו לזהות את חוזקותיהם ויצליחו להרים אותם גם כשהם נופלים, שיהיה לנו משעמם בחדשות, שנלך רק לאירועים משמחים ונקטר על כמה כסף עולות לנו כל החתונות, בריתות, בר מצוות וימי הולדת האלה, שנבכה רק מסרטים עצובים ושבסופו של כל יום (או לפחות רוב הימים) נרגיש שעשינו יותר טוב מרע, שהספקנו מה שרצינו ונתרגש לקראת היום הבא.
שנה טובה ומתוקה
לצפיה ב-'מצטרפת לברכות--'
מצטרפת לברכות--
09/09/2018 | 15:16
78
ומאחלת לכולם שנה טובה, עם הרבה בריאות והרבה נחת ושמחה.
לצפיה ב-'שנה טובה לכל באות ובאי הפורום'
שנה טובה לכל באות ובאי הפורום
09/09/2018 | 17:06
68
שימשיך להיות בית חם לכולנו
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה'
שנה טובה ומתוקה
12/09/2018 | 07:36
37
אמן שכל משאלותייך יתגשמו
לצפיה ב-'שנה טובה ומוצלחת'
שנה טובה ומוצלחת
12/09/2018 | 09:22
50
מאחלת לכולנו בריאות כי לדעתי זה המפתח הבסיסי לאושר

ושכמובן הפורום הזה ימשיך להיות בית חם לכולנו
לצפיה ב-'צהרון עם חברים '
צהרון עם חברים
10/09/2018 | 11:18
2
212
הבן שלי החל כיתה א'.
הביס פיצל את קבוצת החברים (8)  מהגן לשתי כיתות.הם חברים מאד טובים שתומכים אחד בשני.
צהרון ביס הוא  לפי כיתות. נשאלת השאלה האם להשאיר אותו בצהרון עם הכיתה שלו או להעביר אותו  לכיתה השניה (עם יתר החברים).
מאד קשה לו הפרידה מהם והוא מאד מתגעגע אליהם. אני חוששת שההפרדה מהכיתה בזמן הצהרון תפגע בסיכויים שלו להתחבר לילדים מהכיתה, אולם קשה לו מאד היום בצהרון (עם הכיתה שלו).                                   
לצפיה ב-'לדעתי להשאיר בצהרון עם הכיתה ואחה"צ להפגיש עם החברים'
לדעתי להשאיר בצהרון עם הכיתה ואחה"צ להפגיש עם החברים
10/09/2018 | 12:01
155
מהגן. הוא הולך ללמוד בכיתה הזו 6 שנים וחשוב שייצור קשרים חברתיים חדשים ולא יסתמך על הילדים מהגן באופן בלעדי. ברור שקשה לו מאוד כרגע, זו ממש התחלת השנה. בסך הכול שבוע ראשון ללימודים. זה יסתדר עם הזמן אבל הוא צריך למצוא את מקומו בכיתה, והפרדה אחרי שעות הלימודים לא תעזור לו בכך. גם ככה מן הסתם בהפסקות הוא משחק כרגע עם החברים מהגן הרבה יותר מאשר עם הילדים החדשים מהכיתה.
לצפיה ב-'גם אני בעד להשאיר עם חבריו לכיתה בצהרון'
גם אני בעד להשאיר עם חבריו לכיתה בצהרון
12/09/2018 | 08:27
103
תמיד אפשר להפגש עם חברים מהגן אחה"צ למרות שאם את כותבת שקשה לו הייתי אולי עכשיו בחודש הראשון ועם כל החגים מפגישה עם חברים מהגן אבל אחרי כן מתחילה להפגיש אותו עם חברים מהכיתה אחה"צ לבנות חברויות חדשות.
כמו שכתבו לך עם חבריו לכיתה יהיה עכשיו 6 שנים וצריך להתחבר אליהם וזה הרבה יותר חשוב מחברים בכיתות אחרות.
זו רק ההתחלה ברור שמתגעגע, זה יעבור לו עם הזמן ככל שיתחבר לחברים החדשים בכיתה.
לצפיה ב-'האם אפשר לקנות רק סדין ולא סט מצעים שלם?'
האם אפשר לקנות רק סדין ולא סט מצעים שלם?
11/09/2018 | 16:58
4
148
אם כן, איפה?

לצפיה ב-'בטח. הכול אפשר לקנות בנפרד, ויש לא מעט מקומות'
בטח. הכול אפשר לקנות בנפרד, ויש לא מעט מקומות
11/09/2018 | 18:56
1
127
ורדינון, פוקס הום - שתי אפשרויות איכותיות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/09/2018 | 21:03
14
לצפיה ב-'כן, רק שכדאי לחפש'
כן, רק שכדאי לחפש
12/09/2018 | 00:22
118
מקום בו הסדין לא עולה כמעט כמו סט שלם.

לצפיה ב-'היום כמעט בכל מקום מוכרים גם סדינים לבד'
היום כמעט בכל מקום מוכרים גם סדינים לבד
12/09/2018 | 08:16
105
בפוקס הום לדעתי בכלל אין סטים שלמים קונים הכל בבודדים, שווה לקנות שם כשיש 50% הנחה אחרת יקר לטעמי. אני קונה גם בחודש יומולדת ואז יש עוד 30% הנחה וזה יוצא ממש משתלם.
גם בשופרסל  אפשר לקנות סדינים לבד ובמחירים שפויים ואיכות טובה. קניתי כמה פעמים גם לנו וגם לילדים.
לצפיה ב-'איך מעצימים ילד עם הערכה עצמית נמוכה'
איך מעצימים ילד עם הערכה עצמית נמוכה
07/09/2018 | 23:10
14
270
הבן הבכור שלי בן 7 וחצי, תלמיד כיתה ב׳.
הוא ילד נבון וביישן, השתלב מצוין בבית הספר, חברתית ולימודית. כביכול הכל בסדר. אבל ההערכה העצמית שלו נמוכה מאוד. הוא אף פעם לא גאה בעצמו (״ציירתי גרוע״, ״הכתב שלי מכוער״,״ אני לא יודע לשחות״, הכל כמובן בלי שום קשר למציאות). תמיד גם מרגיש מקופח ביחס לאחרים. תמיד מה שקיבל או מה שעשה פחות טוב.

אנחנו כמובן אוהבים אותו מאוד ולהרגשתי הוא מקבל לא מעט מקום ותשומת לב במשפחה. אנחנו מנסים לחזק, לעודד ולשבח והבחלט יש הרבה על מה אבל אני לא רואה שום שינוי. ניסינו לרשום לחוגים כבקשתו כדי שיפרח ויתחזק, והוא אכן, עושה רושם, נהנה מאוד אבל עדיין מעיד על עצמו שהוא חלש, גרוע וכו'.

כשאמר לי יום אחד " אני טיפש" הזדעזעתי ושאלתי מי אמר לו את זה?? והוא אמר, את אמרת לי את זה... את אומרת לי את זה כל הזמן. אז ברור לי שיש בזה אלמנט של מניפולציה אבל כואב לי מאוד שכך הוא בוחר לראות את עצמו ואת העולם. איך אפשר לשנות את זה?? מודאגת.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שאין קשר למציאות.'
אני לא בטוחה שאין קשר למציאות.
08/09/2018 | 07:46
1
206
כלומר, יכול להיות שיחסית לגילו הציור, הכתב והשחייה שלו טובים - הנקודה היא שהשיפוט שלו את עצמו הוא לא בהתאם לגילו, אלא בהתאם לסטנדרט שהוא מציב, שהוא מאוד גבוה. אני לא חושבת שזה קשור בהכרח לתשומת הלב שהוא מקבל או להורות שלכם - יש ילדים פרפקציוניסטים במיוחד, ולילדים האלה קשה לסבול את הפער בין איך שהם היו רוצים שהביצוע שלהם יהיה לבין הביצוע בפועל.
אז איך אפשר לשנות את זה? אני לא יודעת אם אפשר, אבל כן אפשר להקל עליו בדרכים שונות. למשל, לעזור לו לא להתייאש אם דברים לא יוצאים מושלמים ולהדגיש שאימון (לא משנה במה) מאוד משפר את הביצועים, ואיך היום הוא כל כך התקדם לעומת עצמו בעבר בזכות האימון. וגם להדגיש שזה כך אצל כולם ואף אחד לא מצליח לעשות דברים בצורה מושלמת מההתחלה. כמו כן, כמו שאתם עושים - לחזק אותו בתחומים השונים על ידי חוגים. יש עוד דברים ספציפיים למקרים ספציפיים, ופה תצטרכו לחשוב ולמצוא פתרונות מתאימים. הבכורה שלי הסכימה לצייר בגיל 3 (סירבה כי הציורים שלה לא מצאו חן בעיניה) רק אחרי שקנינו לה לוח מגנטי מחיק (וכך היא ידעה שהיא יכולה למחוק מייד משהו שהיא לא מרוצה ממנו, ואפילו היא לא תצטרך לראות אותו יותר), וחיזקנו לה את השליטה ביד באמצעות חוברות מבוכים. כשהבת השנייה הייתה מתוסכלת מציור שלא הצליח, לימדתי אותה שתמיד אפשר לתקן טעויות בציור אם חושבים בצורה יצירתית - וזה הוביל לפרץ ציור והיום היא נחשבת לציירת מעולה (בת 10). כלומר, אפשר גם לתמוך באמצעות דיבור כללי על הנושא, וגם לעזור עם בעיות ספציפיות. לגרום לילד להפסיק לגמרי להיות פרפקציוניסט אני לא יודעת אם אפשר.

לצפיה ב-'זה נראה לי מעבר לזה'
זה נראה לי מעבר לזה
08/09/2018 | 10:48
153
לא פרפקציוניזם, אלא פשוט דימוי עצמי נמוך.
לצפיה ב-'עד כמה הוא רואה עצמו כך, ועד כמה זו מניפולציה?'
עד כמה הוא רואה עצמו כך, ועד כמה זו מניפולציה?
08/09/2018 | 10:00
8
158
זה לא רק שהוא אומר שהוא לא מספיק טוב, הוא גם מתלונן על זה שהוא מקופח. 

יכול להיות שזו הדרך שלו להשיג תשומת לב, מחמאות, אולי גם ויתורים (כי לכי תדרשי מילד כלכך מסכן שיילך עכשו לסדר את החדר...)

אני בעד לחזק אותו,
להימנע מביקורת קטלנית,
אבל מצד שני - לא להתייחס יותר מדי כשהוא מקטר. 
אם הוא אומר שהציור לא מספיק טוב, אפשר לאמר "בעיני הוא דווקא מקסים" או "אני אוהבת את הכחול הזה", אולי גם לתלות על המקרר או משהו, וזהו. לא להתחפר בדיון על המסכנות שלו.

לצפיה ב-'ברור שהוא רואה שזה מפעיל אותנו'
ברור שהוא רואה שזה מפעיל אותנו
08/09/2018 | 10:47
6
157
אבל אני חוששת שכך הוא באמת רואה את עצמו.
צודקת לגמרי ואני באמת מנסה להתנהג כמו שהצעת.
אגב יש לו נטיה מרגיזה להאשים אותנו בכל מה שקורה לו (למשל, איבד משהו- ״זה בגללך״ וכו). רעיונות?
לצפיה ב-'את יכולה להרחיב קצת על האחים? '
את יכולה להרחיב קצת על האחים?
08/09/2018 | 17:44
4
123
כמה אחים יש, גילאים, יחסים בינם לבין עצמם ואיתכם וכיו"ב
לצפיה ב-'אחותו הקטנה בת 4'
אחותו הקטנה בת 4
08/09/2018 | 22:19
3
167
והיא סוג של כוכבת, ילדה עליזה ומלאת ביטחון עצמי וקסם שבטוחה שהיא מלכת העולם :). הם באותו חדר וקרובים זה לזו אבל הוא בהחלט מקנא בה.
אנחנו מודעים לזה ומנסים לתת לו את המקום כאח בכור, גם דורשים יותר וגם יש יותר פריבילגיות (לישון לבד אצל בני דודים, לאכול מסטיק וכו').
קווי ההתנהגות האלו אפיינו אותו גם כילד קטן מאוד, עוד כשהיה ילד יחיד.
לצפיה ב-'דנהקמה נתנה לך עצות טובות'
דנהקמה נתנה לך עצות טובות
13/09/2018 | 21:16
2
52
אני יכולה רק להוסיף קצת בהקשר של מקומו במשפחה ולאור מה שכתבת פה על אחותו - נראה לי די ברור שחלק מהתנהגותו נובעת מה'תפקיד' שהוא לקח על עצמו. דהיינו אם אחותי היא הכוכבת, אז אני נשאר לי התפקיד של הלוזר הלא יוצלח. ברור שזה מגיע עוד מקודם, כמו שכתבת שההתנהגות הזו התחילה קודם להולדת האחות. אבל כנראה שהולדת האחות העצימה את הצורך להתנהג כך, כדי לתפוס חזרה את מקומו במשפחה אחרי שאיננו עוד בן יחיד. אז אם הבן שלך היה למשל עם נטייה לליצנות, הוא היה מן הסתם תופס את תפקיד הליצן. אם היתה לו נטיה לאלימות, היה משחק בתפקיד הבריון. אבל הוא משחק אותה לוזר, כי זה מה שהוא יודע לעשות מקטנות. אז מה עושים? בהקשר הזה של תפקידים במשפחה, אפשר למשל לתת לו אחריות על אחותו הצעירה בכל מיני מצבים. למשל אם שניהם משחקים בגינה או בג'ימבורי ואת משגיחה מהספסל, את יכולה לומר לו (בקול רם, שגם הקטנה תשמע) "אני יושבת פה ואתה אחראי על אחותך עכשיו. לכו לשחק ואם יש בעיה אתה יכול לקרוא לי". וכמובן להגיד לקטנה, שוב ככה ששניהם שומעים, שעליה לשמוע בקול אחיה הגדול.

ועוד משהו שכבר נכתב אבל בעיני הוא מאד מאד חשוב ולכן אדגיש אותו - להשתדל לתת לו הרבה זמן איכות של אחד על אחד, רק הורה וילד (כמובן שגם שני הורים על ילד אחד זה מצוין, אם מתאפשר ). זה אמנם קשה לביצוע לפעמים, אבל מוסיף המון לילד וגם להורה, שזוכה לא פעם להכיר את הצדדים הכי יפים של ילדו בשעות האלה. לא חייבים לעשות משהו מיוחד, אפשר סתם לצאת להליכה, לגינה, לעשות יצירה, לשחק קלפים, מה שהוא אוהב ולא כולל מסכים כמובן. 
לצפיה ב-'צודקת לגבי המקום במשפחה'
צודקת לגבי המקום במשפחה
14/09/2018 | 17:35
1
46
ואנחנו באמת מנסים להעצים אותו כאח גדול (למשל, הוא מלביש את אחותו בבוקר).
רק שאני דואגת שזה לא רק תפקיד שהוא משחק, הוא באמת לא מעריך-עד לא אוהב את עצמו.
לצפיה ב-'את יכולה לקחת אותו לשיחה עם פסיכולוג '
את יכולה לקחת אותו לשיחה עם פסיכולוג
15/09/2018 | 20:48
33
אפילו בקופת חולים. שיבדקו במה מדובר.
לצפיה ב-'צריך לשים לב שמראים לו המון אהבה'
צריך לשים לב שמראים לו המון אהבה
12/09/2018 | 22:26
92
ושאתם מאוד נדיבים בעידוד וקמצנים בביקורות, וגם את הביקורות לעשות בצורה חכמה. 
כשהוא מאשים אותך שאיבדת נניח צעצוע שלו, תגידי אחרי שהוא מאשים אותך, "אני רואה שאיבדת את הצעצוע ואתה עצוב. אני מצטערת שאתה עצוב. כולנו לפעמים מאבדים דברים. כדי שלא נאבד חשוב לשים דברים במקום אחרי שגומרים להשתמש בהם. תנסה לחשוב איפה עוד לא חיפשת ותחפש שם, ואם עדיין לא תמצא אני אשמח לעזור לך לחפש".  אל תתייחסי לזה שהוא מאשים אותך, ואל תנסי לנהל על זה דיון. 
דבר נוסף הוא שאתם צריכים לזכור לא להסיר ממנו אחראיות בנסיון "להציל" אותו. נניח, אם הוא משתולל והסבתא כועסת, לא צריך להגיד "זה בגלל שהוא עייף", "זה בגלל שבן הדוד הציק לו" וכו'. כך הוא לומד שבאמת לו אין אחראיות על דברים. במקום זה להגיד לו משהו כמו - "כן, בן הדוד הפריע, אבל אתה דחפת אותו. הוא לא גרם לך לדחוף אותו. אתה אחראי על הידיים שלך. אל תשתמש בהם כדי לדחוף אחרים". 
ובאמת הכי חשוב שבבית יהיה קל להודות בטעויות. אם הילד שופך חלב, לא לרטון למה לא נזהרת, למה אתה שופך לעצמך לבד. להגיד בטון חביב, "לא קרה שום דבר, זה יכול לקרות לכל אחד. מגבות הנייר שם, ואיתם אתה יכול לנקות את החלב. תנקה אתה את החלב, ואני אעבור על זה עם מים וסבון."
לצפיה ב-'צריך להתייחס לתחושות הילד, אבל לא להגיב בצורה מוגזמת'
צריך להתייחס לתחושות הילד, אבל לא להגיב בצורה מוגזמת
13/09/2018 | 00:18
74
אם הילד אומר שהציור לא מספיק טוב, תגובה של "בעיני הוא דווקא מקסים" תרגיש לא אותנטית לילד. לא מתייחסים בכלל למה שהוא אומר. 
תגובה אפשרית היא - ממה אתה לא מרוצה בציור? ולתת לו להסביר. או קודם להתייחס למשהו חיובי בציור - אני רואה שבקטע הזה הקדשת הרבה עבודה. זה כנראה החלק המרכזי של הציור? ולתת לו לדבר באופן חופשי על מה רצה לעשות וממה הוא לא מרוצה. 
לצפיה ב-'ילדים עם בטחון עצמי גבוה'
ילדים עם בטחון עצמי גבוה
12/09/2018 | 23:23
1
106
הם הילדים העצמאיים ואלו שיכולים לפתור לבד בעיות שונות. 
את יכולה לעזור לו במספר דרכים. דבר ראשון, תלמדי אותו לפתור בעיות. קודם כל תלמדי אותו להגדיר מה בדיוק הבעיה ("היום לא ידעתי לפתור תרגיל שהמורה נתנה", "רציתי לשחק עם אייל בכדורסל והוא רצה לשחק כדורגל"), ושיעלה רעיונות איך אפשר להתמודד עם הבעיות האלו ואחרות. אם הוא בכלל לא בכיוון של פתרונות יעילים, את יכולה לכוון אותו. 
את יכולה גם לעודד אותו - "הבעיה הזו זה משהו משהו שאתה צריך להתמודד איתו. גם לי היה קשה להתמודד עם דבר כזה בגילך, אבל אני באמת חושבת שאתה יכול להתמודד עם זה בהצלחה, ראיתי אותך מתמודד עם דברים קשים מאלו". 
עזרה חשובה מאוד היא גם לא לוותר לו על התנהגויות לא מתאימות שנובעות מהבטחון העצמי הנמוך. תעבדי איתו כדי לפתור בעיות שתוקעות אותו, אבל אל תוותרי על גבולות ועל עונשים אם הוא מתנהג לא יפה, כי זה יגרום לו להוציא את התסכול שלו על אחרים, ולמעשה, התנהגות לא יפה תהפוך לדרך שלו לפתור בעיות. 

בנוסף, את יכולה ללמד אותו דברים חדשים שאין עדיין הרבה ילדים שעושים אותו. למשל, קורס אחד על אחד לרכב על סקייטבורד/רולר בליידס, להטיס דרון drone, דברים בסגנון האלו שהוא יוכל להרגיש טוב עם עצמו יחסית לחברים שלו. גם להתחיל לעשות איתו פעילות מסויימת יחד (את או אבא שלו) - נניח, מספר ערבים בשבוע לרוץ יחד קילומטר. והצעה אחרונה, קחי אותו להתנדב במקום משמעותי. למשל, בטיפול בבעלי חיים. 
לצפיה ב-'תודה על העצות המקסימות'
תודה על העצות המקסימות
14/09/2018 | 17:29
60
חלק מהן אנחנו כבר מיישמים (למשל, לימדנו אותו לרכוב על אופניים בגיל 4, ותקופה ארוכה הוא היה הילד היחיד בגן שרוכב בלי גלגלי עזר) אבל איכשהו נראה שזה לא משפיע ממש על התפיסה העצמית שלו.

בכל מקרה רעיונות נהדרים והרבה חומר למחשבה.
לצפיה ב-'אני בעד לפנות לעזרה מקצועית. יכול להיות שיש משהו שאתם'
אני בעד לפנות לעזרה מקצועית. יכול להיות שיש משהו שאתם
15/09/2018 | 18:15
49
מפספסים, יכול להיות שזה התחיל כדפוס התנהגותי שהוא רכש בגיל צעיר כי היו לו הרבה רווחים משניים ממנו, ועכשיו הוא כבר הוטמע להיות חלק ממאפייני החשיבה שלו.
בכל מקרה, אני מסכימה איתך שזה משהו שהוא מאוד יסודי בתפיסה העצמית ולכן חשוב לנסות לשנות אותו כבר עכשיו ולא לחכות שזה יקרה מעצמו. ייתכן שהתערבות רגשית יחד עם הדרכה הורית נכונה יצליחו יחד לחולל שינוי.
לצפיה ב-'אשמח להמלצות לכסא לשולחן כתיבה/מחשב לילדה/נערה.'
אשמח להמלצות לכסא לשולחן כתיבה/מחשב לילדה/נערה.
07/09/2018 | 17:41
9
143
איפה קונים? מה כדאי?
לצפיה ב-'אצלנו יש ארבעה שלחנות כתיבה והם בקושי בשימוש'
אצלנו יש ארבעה שלחנות כתיבה והם בקושי בשימוש
08/09/2018 | 12:27
1
141
לכן אני לא ממליצה להשקיע הרבה כסף בעניין.
בעיני איקאה זה תמורה סבירה לכסף אם כי צריך לדאוג גם למקום אחסון (בקרבת מקום או משולב בשולחן). 
ביד שניה יש דברים כמעט חדשים ובמחירים נמוכים כך שאני מניחה שמסתובבים עוד כמה ילדים כמו שלי. בכל מקרה הייתי קונה משהו שאפשר להעביר לחדר אחר ונטרלי מבחינת הגנדר כזה שלא יכאב לי הלב להפטר ממנו אם מסתבר שהוא רק תופס מקום יקר בחדר. 
כמובן שאם מדובר בילד גדול שאת יודעת שישתמש בשולחן השיקולים שונים.
שנה טובה
לצפיה ב-' תודה. '
תודה.
08/09/2018 | 12:36
17
לצפיה ב-'בדיוק לפני תחילת שנה"ל הבכור שיפץ לעצמו את החדר'
בדיוק לפני תחילת שנה"ל הבכור שיפץ לעצמו את החדר
08/09/2018 | 16:19
1
148
קנה שולחן כתיבה באיקאה, במקום השולחן שהיה לו עד עכשיו בחדר.
אגב, בניגוד לשש השנים הראשונות ששולחן הכתיבה מ"עצמל'ה" היה בחדר שלו מיותם ועזוב, דווקא החל מכיתה ז' השולחן הפך לסופר שימושי, והבכור עושה את כל הלמידה שלו שם ולא בשום מקום אחר. לכן גם לא התנגדתי להחלפתו, לפי טעמו של המתבגר.
את הכיסא שלו הוא לא החליף. קניתי לו כיסא תלמיד בכיתה א (!) והוא עדיין במצב טוב, והבכור לא ביקש עדיין להחליף אותו. אני באמת לא זוכרת איפה קנינו, אבל יש כסאות באיקאה, במקומות כמו אייס והום סנטר, וגם בחנויות ייעודיות לציוד משרדי.
לצפיה ב-'תודה. גם אצלנו שולחנות הכתיבה מאיקאה.'
תודה. גם אצלנו שולחנות הכתיבה מאיקאה.
08/09/2018 | 16:52
24
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
08/09/2018 | 17:37
4
112
אנחנו קנינו בזמנו שולחנות אצל נגר עם מגירות, הכל מסיבית לפי המלצתו. אז מנסיון שלנו - לפחות הרגליים של השולחן שלא יהיו מסיבית, כי הסיבית מתנפחת מלחות. אז הקפדתי שלא לשטוף בחדרים את הרצפה אלא רק להעביר סחבה לחה ובכל זאת - התנפח קצת והציפוי נפרד מהגוף. האמת שאם הייתי היום צריכה לקנות, הייתי מתחילה בבדיקה ביד2 ורק אם לא מוצאת שם, היחתי מחפשת חדש. כבר סיפרתי פה שקנינו שולחן למחשב, יפה ואיכותי מיד2.
לצפיה ב-'תודה, אבל אני מחפשת כיסאות.'
תודה, אבל אני מחפשת כיסאות.
08/09/2018 | 17:39
1
124
שולחן כתיבה כבר יש.
סליחה שלא כתבתי מספיק ברור.
לצפיה ב-'אוי! גם אני פספסתי את זה!! סליחה...'
אוי! גם אני פספסתי את זה!! סליחה...
08/09/2018 | 19:36
27
לצפיה ב-'עכשיו קלטתי שאת בכלל שואלת על כיסא'
עכשיו קלטתי שאת בכלל שואלת על כיסא
08/09/2018 | 17:39
1
121
אז אנחנו קנינו בזמנו באופיס דיפו, כיסא מתכוונן לא משהו מיוחד, עד היום בשימוש (בערך שבע שנים)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/09/2018 | 17:42
17
לצפיה ב-'סנדביץ לא חלבי'
סנדביץ לא חלבי
03/09/2018 | 10:13
11
315
הגדול החליט שהוא לא רוצה שום דבר חלבי בסנדביץ - אז מה אני יכולה לשים לו חוץ מחומוס או טחינה? אבוקדו משחיר, חביתה אני מפחדת בגלל שעדיין חם.
ביצה קשה תשרוד בחום הזה?
מה עוד אפשר?
כמובן משהו לא מתוק.
לצפיה ב-'מה הבעיה בחביתה?'
מה הבעיה בחביתה?
03/09/2018 | 10:21
212
אפשר טונה, וממרחים של טונה.
אפשר פרוסות דקות של סלמון מעושן עם ירקות מעל.
יש ממרחי מיונית מעורבים עם כל מיני... תסתכלי במדף הממרחים בסופר.
אפשר זיתים, מלפפון חמוץ על חומוס.,
אגב, לאבוקדו לא קורה כלום עם מזליפים מעט לימון מעליו.
ויש גם מתוקים שהם בפרוש בריאים--כמו ריבה ביתית.
כמו חלבה.במיוחד אם לא מאכל של כל יום כל היום. 
לצפיה ב-'מה הוא רוצה שתשימי לו בכריך?'
מה הוא רוצה שתשימי לו בכריך?
03/09/2018 | 10:31
5
185
אם הוא מספיק גדול כדי להגיד מה הוא לא רוצה, נראה לי שהוא מספיק גדול להגיד מה הוא כן רוצה

לצפיה ב-'מבחינתו, כל יום חומוס'
מבחינתו, כל יום חומוס
03/09/2018 | 12:27
4
215
אבל נראה לי שהוא רגיל שאנחנו שמים חומוס / גבינה לבנה / קוטג / גבינה צהובה. אלה כל האופציות שהוא מכיר.
הוא ישמח לטונה אבל זה יסריח את התיק ואת הסביבה. אני מעדיפה משהו נטול ריח.
לצפיה ב-'מה רע בכל יום חומוס?'
מה רע בכל יום חומוס?
03/09/2018 | 12:33
46
לצפיה ב-'אני מכינה כריכים'
אני מכינה כריכים
03/09/2018 | 12:47
218
עם טונה עוטפת בניר פרגמנט, לא מסריח ולא כלום.
נראה לי שגיוון זה כיף,
אבל אם הוא רוצה כל יום אותו הדבר, --אז מה הבעיה?
את יכולה להוסיף על החומוס פעם מלפפון חמוץ, ופעם זתים, ופעם מלפפון רגיל,
ופעם פלחי עגבניה, ופעם עלה חסה,וכבר יש גיוון.
לצפיה ב-'לא רואה בעייה בלקחת אותו כריך כל יום לבית הספר '
לא רואה בעייה בלקחת אותו כריך כל יום לבית הספר
04/09/2018 | 09:39
134
הגדולה שלי מתנהלת ככה כבר שנתיים.
אחת לחודשיים נמאס לה ומשנה את הכריך. בסופו של דבר אם מחלקים את זה לאורך השנה יוצא שכל יום לוקחת משהו אחר. כמובן שמידי פעם אני מציעה שינוי בתפריט לפעמים באמת מתאים לה לפעמים עדיין לא.
מצטרפת למציעות חביתה, טונה אפשר גם פסטרמה. אצלי לוקחים גם כריכים כאלה כשהם עטופים טוב זה לא מעביר ריח. אם את מפחדת שיתקלקל תמיד אפשר לשלוח בקופסא עם קרחום קטן.
לצפיה ב-'לי במשך 12 שנות לימוד היה אותו כריך כל יום'
לי במשך 12 שנות לימוד היה אותו כריך כל יום
06/09/2018 | 10:09
149
טחינה ומלפפון חמוץ.
זה מה שהסכמתי לקחת בכריך. לא משהו אחר.
12 שנות לימוד (וגם היום, כשאני לוקחת כריך לעבודה זה בדרך כלל עם טחינה ומלפפון חמוץ).
הגיוונים הוכנסו בפירות ובירקות שהיו בצד. לפעמים אמא שלי שלחה גם פרוסת עוגה או פשטידה שנשארה מערב קודם.

בקיצור - אם הוא רוצה אותו כריך, וביתר הארוחות הוא אוכל מגוון - תני לו.
לצפיה ב-'אני חושבת שהוא כבר מספיק גדול כדי לקחת אחריות'
אני חושבת שהוא כבר מספיק גדול כדי לקחת אחריות
03/09/2018 | 13:19
222
שילך לסופר או שישב  מול אתר אונליין של סופר כלשהו, יראה מה האפשרויות ויכין לכם טבלה יומית מה הוא רוצה בכריך. למה את צריכה לשבור את הראש על זה? הילד בחטיבה. מילא שעוד מכינים לו כריכים, אבל שלפחות יגיד בעצמו מה הוא רוצה ולא ישלח את אמא שלו לשבור את הראש על העניין.
ואם הוא רוצה כל יום חומוס - סבבה, לא שווה לריב על זה. שיקבל כל יום חומוס, עד שיימאס לו ויגיד שהוא רוצה משהו אחר (וגם יגיד מה זה המשהו האחר הזה). רוצה גיוונים? גם סבבה. שירשום "יום א: חומוס עם מלפפון חמוץ, יום ב: חומוס עם זיתים". אבל באמת הגיע הזמן שייקח אחריות.
לצפיה ב-'כמה רעיונות'
כמה רעיונות
04/09/2018 | 12:15
183
אצלנו יש טחינה גולמית, ממרח שקדים (ללא סוכר, אבל הטעם שלו קצת מתקתק) וממרח בוטנים (ללא מלח וללא סוכר).
ראיתי גם ממרח קשיו וממרחי אגוזים נוספים, אבל היא לא מוכנה לטעום אז כרגע אני לא קונה.
עד גיל 4 היא היתה אלרגית לחלב והיא עדיין מתנגדת לממרחי גבינה, אז נשארנו עם הפרווה.
לצפיה ב-'בלת"ק רעיונות לסנדוויץ לא חלבי:'
בלת"ק רעיונות לסנדוויץ לא חלבי:
04/09/2018 | 13:12
211
פסטרמה
סלט טונה
סלט ביצים
מאפינס כלשהו שתכיני
אין בעיה עם חביתה בחום באופן כללי אבל בכיתות יש מזגן אז הכל אפשרי בעצם
אלה דברים עם ריח אבל שיהיה ריח. שימי בקופסה ואחרי שיסיים לאכול הריח יעלם. הסברתי לילדים שלי שלא יתרגשו מריח ושיאכלו מה שטעים להם.
לצפיה ב-'שיאכל מה שהוא רוצה, הוא מספיק גדול וזה לא שהוא'
שיאכל מה שהוא רוצה, הוא מספיק גדול וזה לא שהוא
12/09/2018 | 10:18
57
אוכל רק שוקולד
לצפיה ב-'פשוט גדול מדהים'
פשוט גדול מדהים
04/09/2018 | 08:08
98
לצפיה ב-'שאלת חוג אומנויות לחימה'
שאלת חוג אומנויות לחימה
31/08/2018 | 07:45
21
281
שאלה למי שהילדים היו / נמצאים בחוג ג'ודו / קרב מגע וכד': האם יכול להתאים לילד קטן במידות (רזה ונמוך יחסית)?
אני רוצה לשלוח השנה ילד לחוג ומתלבטת במה לבחור.
הוא בן 5, קטן לגילו, ממש רזה.
כשאחיו הצעיר מרביץ לו, הוא בוכה ולא מחזיר. כששואלים למה לא - עונה כי לא יכול. לא הצלחנו להבין האם כי הוא חלש ממנו או כי לא נעים לו.
יחד עם זאת, אין לו בעיה להציק גם לאח הקטן וגם לגדולים, בעיקר הצקות פיזיות של לקפוץ עליהם וכד'.
כן ספורטיבי מאד, מטפס גבוה, למד לרכב ממש מהר על אופניים וכד'.
העדיפות שלי היא חוג התעמלות. אבל יש חוג פעם בשבוע ובשעות לא מאד נוחות.
אפשרות שנייה היא כדורגל, אבל גם כאן בעייתי מבחינת השעות.
הכי נוח, מכל הבחינות, לשלוח אותו לחוג ג'ודו. אבל אני מתלבטת האם חוג כזה יכול להתאים לילד במידות שלו.
אגב, יש גם אפשרות לקחת אותו לחוג שחיה. השאלה האם זה אפשרי בלי שעשה קורס בקיץ והאם בגיל הזה באמת מלמדים אותם משהו. גם לא יודעת עד כמה הוא בוגר להקשיב להוראות ובבריכה זה הרבה יותר קריאי מאשר באולם ספורט.
לצפיה ב-'מה הילד רוצה? איזה חוג הוא רוצה ללכת?'
מה הילד רוצה? איזה חוג הוא רוצה ללכת?
31/08/2018 | 09:54
1
137
זו טעות לבחור חוג ספורטיבי עבור מישהו שהוא לא אתה.

בפרט לשלוח מישהו לחוג לחימה. אני לא הייתי רוצה שמישהו יחליט עליי עכשו לשלוח אותי לחוג שבו ידחפו אותי ויבעטו בי...
לצפיה ב-'בגיל 5? נשמע לי סביר לבחור חוג ספורטיבי'
בגיל 5? נשמע לי סביר לבחור חוג ספורטיבי
31/08/2018 | 10:53
150
עבור הילד - וגם כל האמהות בגן אצלנו הן אלה שבוחרות את החוגים של הילדים (בני 5 או אוטוטו בני 5), ולא הילדים עצמם, אלא אם יש לילדים ניסיון בתחום הספציפי או תחומים קרובים (ואז הם יכולים להגיד שהם רוצים שוב חוג כזה, או שהם לא רוצים שוב חוג כזה). זה בהחלט כולל חוגי לחימה.

לצפיה ב-'כל החוגים יכולים להתאים לכל הילדים'
כל החוגים יכולים להתאים לכל הילדים
31/08/2018 | 11:06
13
137
ג'ודו בהחלט יכול להתאים לילד רזה ונמוך, וזה אחד המקצועות שבהם בנים ובנות מתאמנים יחד (בניגוד לכדורסל או לכדורגל שלרוב מופרדים אפילו בגילאים קטנים). בהחלט יכול להיות שהוא לא יהיה המוביל בחוג, אז אם זו המטרה - אולי כדאי לשקול חוג אחר.
חוג שחיה בהחלט אפשר לעשות גם בלי לעשות בקיץ. מה שכן, לא הייתי שולחת בגיל הזה בלי ליווי צמוד (כלומר הורה שנשאר במשך כל זמן החוג ומשגיח על הילד מחוץ לבריכה). 
השאלה גם מה את רוצה שהוא יפיק מהחוג. אני שולחת להתעמלות ולריקוד כי אני רוצה שהילדות ילמדו לשלוט בגוף. כל חוג מפתח משהו אחר, ואת צריכה להחליט מה חשוב לך שהוא ירכוש (לפעמים בכלל בוחרים מסיבות חברתיות ואז בוחרים את החוג שיש בו ילדים שהוא מכיר, למשל, וכו').
לצפיה ב-'אני רוצה לשפר את הביטחון שלו'
אני רוצה לשפר את הביטחון שלו
31/08/2018 | 13:37
12
138
לחזק אותו פיזית וגם להפוך את האנרגיה שלו למשהו מועיל
לצפיה ב-'אז נראה לי שדווקא התעמלות'
אז נראה לי שדווקא התעמלות
31/08/2018 | 13:56
136
מתאימה יותר לדרישות שלך. ג'ודו לא מאוד מחזק וגם לא מוציאים בו המון אנרגיה. אפילו לעניין של שיפור הביטחון נראה לי שעדיפות אמנויות לחימה אחרות. זה כן אולי יוכל לעזור מבחינת הגנה עצמית אמיתית (נגד ילד שלא יודע ג'ודו) במקרה הצורך, אבל יש לקוות שלא יהיה צורך. ג'ודו הוא יוכל לעשות, אבל הוא לא יהיה בין המובילים ובקרבות כנראה בעיקר ייפול, כך שלא נראה שזה ישפר פלאים את הבטחון שלו.
לצפיה ב-'בגדול- חוג כדורגל זה זריקת ביטחון עצומה לילד'
בגדול- חוג כדורגל זה זריקת ביטחון עצומה לילד
02/09/2018 | 09:46
10
138
השאלה היא, מה הילד רוצה הגעתי למסקנה כבר מזמן שילד ילך לחוג רק אם הוא רוצה ללכת אליו והולך בכיף. אבל אם לבחור מתוך הרשימה לילד שצריך חיזוק בביטחון העצמי- חד משמעית כדורגל
לצפיה ב-'לצערי, יתאפשר רק בשנה הבאה'
לצערי, יתאפשר רק בשנה הבאה
02/09/2018 | 10:24
7
122
השנה אין לי איך לקחת אותו. מוקדם מדי ורחוק.
ובשנה הבאה יעלה לכיתה א' ואז יש חוג ישר אחרי הלימודים בבית ספר עצמו.
אז ההתלבטות היא כרגע בין התעמלות קרקע פעם בשבוע לג'ודו פעמיים בשבוע.
לצפיה ב-'והשנה יש גם קפוארה'
והשנה יש גם קפוארה
02/09/2018 | 10:25
6
138
אבל בעלי לא מוכן, טוען שזה לא חוג גברי מספיק.
לצפיה ב-'בגיל הזה הכל מאוד בסיסי וילדותי'
בגיל הזה הכל מאוד בסיסי וילדותי
02/09/2018 | 11:28
118
אין שום דבר באמת רציני בחוגים.
ג'ודו יותר מוערך כאומנות לחימה. תירשמי ותנסי. אם יאהב ויתמיד, סבבה תזרמי.
לצפיה ב-'חבל מאד. בתור אמא עם נסיון רב שנים גם בג'ודו וגם בקפוארה'
חבל מאד. בתור אמא עם נסיון רב שנים גם בג'ודו וגם בקפוארה
02/09/2018 | 19:05
3
153
התאור שלך מתלבש קלאסי לילד של קפוארה. ואצלנו, אגב, בקפוארה יש רוב מוחץ לגברים, כמעט כמו בג'ודו. לעומת זאת בהתעמלות קרקע אין בכלל חוג לבנים (לצערי), רק לבנות. לא מבינה מאיפה בעלך הביא את הרעיון שזה לא חוג "גברי" (ולמה בכלל הוא צריך חוג "גברי" אני לא יודעת, אבל זה כבר נושא לדיון אחר). בכל מקרה, קפוארה זאת אמנות לחימה לכל דבר. יש המון קפיצות, פליק-פלאק, עמידות ידיים וגלגלונים, אבל גם בעיטות והפלות, והבן שלי בגיל 12 כבר למד להתגונן עם ונגד מקלות וסכינים.
לצפיה ב-'לא יודעת מה לעשות'
לא יודעת מה לעשות
02/09/2018 | 22:55
2
119
מסכימה לגמרי שהחוג נשמע מתאים לו ביותר.
וברור שבעלי סתם מדבר שטויות.
אבל תוהה האם שווה לעשות לו דווקא - והוא ממש הטיל וטו. ונכון שאני בסופו של דבר קובעת בעיני חוגים, אבל לא יודעת האם שווה ללכת נגדו דווקא במקרה הזה.
לצפיה ב-'לדעתי זו לא סיבה לריב עליה'
לדעתי זו לא סיבה לריב עליה
02/09/2018 | 23:16
109
לו חשוב שהילד יהיה בחוג "גברי", בסדר. הוא לא חייב להיות דווקא בקפואירה אם קפואירה נראה לו יותר ריקוד מאשר לחימה. הבעל שלי לא רצה שארשום את הילדים לחוגים "אלימים" כמו אומנויות לחימה. למרות ששמעתי מחברים ביקורות נלהבות על חוגים כאלו, זה לא באמת קריטי שהילדים יהיו דווקא בחוג כזה, ובאמת, לא קרה להם כלום שלא היו... 
אם הכי נוח לרשום אותו לג'ודו, שילך לשם. מקסימום זה לא מתאים לו - תוציאו אותו. שחייה אגב זה נהדר בעיני והכי "שווה" מכל האופציות, אבל עדיף שיעור פרטי או חצי פרטי ולא בקבוצה. שוב, אפשר להתחיל ולראות איך הולך (בהנחה שיש בריכה סגורה ומחוממת לחורף). 
ואל תבהלו אם הוא לא מחזיר כשהאח הקטן מרביץ לו... להיפך. 

לצפיה ב-'למה ללכת נגדו? לא עדיף לנסות לדבר אל ההגיון'
למה ללכת נגדו? לא עדיף לנסות לדבר אל ההגיון
02/09/2018 | 23:17
84
אפשר להסביר, לשכנע, להביא דוגמאות והוכחות. לא חייבים ראש בראש..
מצחיק, אצלנו בזמנו הצעתי לבן שלי התעמלות קרקע והוא סירב כי החוג נראה לו 'של בנות' כי באמת כל המתעמלות היו בנות.
לצפיה ב-'קפוארה זו אומנות לחימה קשוחה במסווה של ריקוד'
קפוארה זו אומנות לחימה קשוחה במסווה של ריקוד
02/09/2018 | 19:39
30
לצפיה ב-'כדורגל הוא מוצלח רק למי שבאמת טוב בכדורגל'
כדורגל הוא מוצלח רק למי שבאמת טוב בכדורגל
02/09/2018 | 16:47
1
112
ממש לא ממליצה לשלוח לחוג כדורגל ילד שלא טוב בכדורגל.
זה לא עושה טוב לילד להיות זה שיושב על הספסל בכל תחרות.
לצפיה ב-''
02/09/2018 | 18:56
8
לצפיה ב-'אם עדין לא שוחה'
אם עדין לא שוחה
31/08/2018 | 18:08
137
אז בעיני זו העדיפות הראשונה, מטעמי הצלת חיים. את יכולה להתייעץ עם המדריך בחוג הזה לגבי ההתמודדות שלהם עם חוסר בגרות וכו', בדרך כלל הם יודעים איך להתמודד עם ילדים כאלה, וגיל חמש יכול בהחלט להתאים ללימודי שחיה.
חוג ג'ודו יכול להתאים גם לקטנים ורזים ובהחלט יכול לחזק את הבטחון העצמי שלו, אבל כל זה תלוי במדריך ובגישה שלו. מציעה שיעור נסיון.
לצפיה ב-'מה שאת מתארת מתאים מאד לחוג קפוארה '
מה שאת מתארת מתאים מאד לחוג קפוארה
01/09/2018 | 23:18
97
ואני משערת שגם התעמלות קרקע יתאים. את יכולה לשלוח אותו לחוג ג'ודו, כמובן, אבל אם הוא רזה וחלש, לא בטוח שיהיה לו נעים שם.
לצפיה ב-'ממליצה להתייעץ בפורום קרב מגע- הגנה עצמית בתפוז'
ממליצה להתייעץ בפורום קרב מגע- הגנה עצמית בתפוז
02/09/2018 | 15:47
69
לצפיה ב-'לקחתי אותו היום לג'ודו'
לקחתי אותו היום לג'ודו
02/09/2018 | 22:52
1
169
הוא מאד נהנה, שיתף פעולה. הרוב בגודל שלו, אבל עדיין - הסתכלתי על הידיים הרזות ורגליים בעובי גפרור - לא יודעת איך יצליח להפיל מישהו ככה.
אבל שוב, הוא מאד נהנה ורוצה שנרשום אותו.
לצפיה ב-'מעולה.'
מעולה.
02/09/2018 | 23:21
98
אגב, אצלי שניהם התחילו בג'ודו. הגדול התאמן שמונה שנים. הצעיר עבר אחרי שלוש שנים לקפוארה ומתמיד כבר חמש שנים, והוא פורח שם, אבל ממש.

לצפיה ב-'בהצלחה מחר לכל התלמידים, ההורים, המורים..'
בהצלחה מחר לכל התלמידים, ההורים, המורים..
01/09/2018 | 18:29
10
102
לזאטוטים שעולים לכיתה א', מתרגשים וחוששים.
לנרגשים שיצעדו מחר את הצעד הראשון בחטיבת הביניים.
ל"בוגרים" שיתחילו מחר לימודיהם בתיכון.
לכל אלו ש"סתם" עולים כיתה ומתחילים עוד שנת לימודים.
שתהיה לכולם שנת לימודים מלאת למידה אמיתית - על החיים, על החברים, על העולם. שיצברו חוויות מעצימות ומחזקות, שיצליחו להתמודד גם עם תסכולים וחוסר הצלחות, שיפגשו במערכת מבוגרים שיאמינו בהם, יתמכו בהם, יעודדו אותם, יראו אותם באמת ויזהו את המיוחד שבהם. שימצאו לפחות חבר אחד שיהיה שם איתם.
ולכל ההורים - שתמיד נדע את ההבדל בין "להיות שם בשבילם" לבין להתערב, שנדע מתי צריך לעמוד מאחוריהם כדי לטפוח על השכם ומתי לעמוד מאחוריהם כדי לתת בעיטה בישבן, שנדע לזהות את הצרכים האמיתיים שלהם, נשמח כשמצליחים, נצליח לרומם כשנופלים, ושסוף סוף לא ניקח יותר מדי ללב....
בהצלחה לכולם!
לצפיה ב-'בהצלחה לכל התלמידים '
בהצלחה לכל התלמידים
01/09/2018 | 23:28
68
והרבה נחת להורים
לצפיה ב-'מצטרפת לאיחולים ולברכות,'
מצטרפת לאיחולים ולברכות,
02/09/2018 | 00:14
64
ומתרגשת עם הנכדים והנכדות, 
יש נציגות כמעט בכל מחזור.---
החויה הגדולה היתה לשלוח אחת לכיתה א'.
ואחד עולה לכיתה ב'--ושר כל הערב--"אני בכיתה ב', אני בכיתה ב'"
איזה אושר.
שיהיו בריאים ויצליחו כולם.

ובסוד בסוד מגלה לכן--שאני שמחה--לא להגיע מחר לבי"ס--
לשתות קפה בנחת--ובשקט....
לצפיה ב-'יש הרגשה של חופש.. אויר.. לא צוחקת'
יש הרגשה של חופש.. אויר.. לא צוחקת
02/09/2018 | 09:42
29
לצפיה ב-'איך הן התרגשו! שתיים לא רצו לאכול '
איך הן התרגשו! שתיים לא רצו לאכול
02/09/2018 | 10:08
125
ואיכשהו הכנסתי להן משהו (אצל הקטנה זה היה תוך כדי הליכה לגן). שנת לימודים מוצלחת לכולם!
לצפיה ב-'אז איך היה?? אצלנו - הבכור עטה פרצוף מבואס כבר אתמול '
אז איך היה?? אצלנו - הבכור עטה פרצוף מבואס כבר אתמול
02/09/2018 | 11:37
3
156
בערב וגם היום בבוקר.
אבל האמת היא שהוא קם ראשון, היה לבוש ומסורק ומצוחצח לפני כולנו, ונדמה לי שבסתר ליבו הוא בעצם שמח לחזור. אני בהלם שהילד כבר בכיתה ח'!!
הצעיר מחכה ליום הזה כבר שבוע שלם, וגם הוא התארגן בשמחה. רציתי ללוות אותו לבית הספר, אבל הוא ביקש שלא ("אבל רק אם זה לא מעליב אותך או מאכזב אותך"), ואחרי חיבוקים ונישוקים רץ לו בדילוגים אל בית הספר. ואחרי שראיתי אותו במשך חודשים ארוכים צועד לבית הספר כסוחב על גבו שק אבנים, לראות אותו כך זה באמת כל מה שאי פעם רציתי. ורק שהאופוריה לא תתפוגג לה מהר, ושאותה ילדה מתעללת תניח לו כבר לנפשו, ושהמערכת לא תתעייף מלהגן עליו שוב.
ועכשיו מחכה להם כאן בבית ריק, לשמוע חוויות (וקיטורים של הבכור על שיעורי הבית ) וזהו. עוד שנה יצאה לה לדרך
לצפיה ב-'התרגשתי איתך, ומאלךת להם הצלחה ולך נחת.'
התרגשתי איתך, ומאלךת להם הצלחה ולך נחת.
02/09/2018 | 12:19
1
23
לצפיה ב-'תודה מיכל '
תודה מיכל
02/09/2018 | 13:04
13
לצפיה ב-'היה טוב ובהחלט מקווה שישאר ככה'
היה טוב ובהחלט מקווה שישאר ככה
02/09/2018 | 13:29
114
הגדול זה שנת מיצב המערכת מטורפת
לצפיה ב-'מצטרפת לברכות והאיחולים'
מצטרפת לברכות והאיחולים
02/09/2018 | 13:49
1
104
אצלנו היו מבואסים ואני עם רגשות מעורבים, שמחה שחוזרים לשגרה (קצרה עד החגים), מצד שני היה די כייף לבלות איתם בבית בלי הלחץ של שיעורי בית, מבחנים וכד'.
אצלי הקטן שנה ראשונה בלי צהרון בינתיים השבוע חוזר עם אחותו הביתה מסיימים באותה שעה שבוע הבא נתחיל להתארגן ולראות איך מסתדרים.
עוד לא יצא לי ממש לדבר איתם איך היה התקשרו אחרי הלימודים בעיקר בבקשות ושאלות ואני באמצע יום עמוס עוד שעה אפגוש אותם נראה איך עבר להם היום הראשון.
לצפיה ב-'גם לי ממש לא היה חסר הלחץ של השגרה אבל מה לעשות...'
גם לי ממש לא היה חסר הלחץ של השגרה אבל מה לעשות...
02/09/2018 | 18:04
104
כנראה שאין ברירה
לצפיה ב-'רק לפרוק - אחרי טרום טרום וטרום'
רק לפרוק - אחרי טרום טרום וטרום
30/08/2018 | 10:22
18
361
עם גננת עם עברית לא טובה (עולה מדרום אמריקה) ושגיאות כתיב, עלינו לגן חובה עם גננת עם עברית עוד פחות טובה (לא יודעת מאיפה עלתה) ושגיאות כתיב (כבר במשפט הראשון שהיא כתבה לנו, שהכיל שלוש מילים...). מה יהיה?
לצפיה ב-'אוי! נשמע לא טוב. ממש לא טוב. אין למי לפנות?'
אוי! נשמע לא טוב. ממש לא טוב. אין למי לפנות?
30/08/2018 | 10:28
4
58
לצפיה ב-'ומה הם יעשו? יפטרו אותה?'
ומה הם יעשו? יפטרו אותה?
30/08/2018 | 10:47
3
43
לצפיה ב-'אני לא יודעת אבל בגן חובה גננת עם שגיאות כתיב זה נורא. '
אני לא יודעת אבל בגן חובה גננת עם שגיאות כתיב זה נורא.
30/08/2018 | 10:54
2
54
לצפיה ב-'תודה על העידוד '
תודה על העידוד
30/08/2018 | 11:04
1
44
לצפיה ב-' גם ככה באת רק כדי לפרוק, אז על הדרך קבלת גם עידוד'
גם ככה באת רק כדי לפרוק, אז על הדרך קבלת גם עידוד
30/08/2018 | 11:09
157
בכלל בכלל בלי שבקשת! אז עכשיו את גם מתלוננת? בחיי, אין גבול!
לצפיה ב-'יש לי חברה טובה רוסיה שהיא גננת'
יש לי חברה טובה רוסיה שהיא גננת
30/08/2018 | 11:20
9
265
עדיין עם שגיאות כתיב ושפה אבל היא גננת מדהימה ואחת המבוקשות בעיר עם רשימות המתנה מפה ועד להודעה חדשה.
לא בהכרח ידע השפה מהותי פה העיקר החום וההכלה שגיאות כתיב יהיו לילדים בכל מקרה וזה לא יהיה בגלל הגננת.
לצפיה ב-'גננת של גן חובה?'
גננת של גן חובה?
30/08/2018 | 11:23
8
57
לצפיה ב-'שני דברים--'
שני דברים--
30/08/2018 | 12:01
7
247
דבר ראשון--
אני חושבת שמה שחשוב שתהיה אמהית, חמה ומכלה --
זה מה שהילדים צריכים,
דבר שני--
הייתי פונה אליה או אל הממונים--לא ברמה של תלונה אלא בבקשה--
שלא תכתוב כלום לפני שעובר הגהה.
יש הרבה סיבות לשגיאות כתיב--אבל אפשר לעקוף את הקושי
בהדרכה כדי שלא יפגע בילדים.

לצפיה ב-'מסכימה איתך בשתי הנקודות.'
מסכימה איתך בשתי הנקודות.
30/08/2018 | 12:06
57
לצפיה ב-'לצערי האמהית היא הסייעת... והיא'
לצערי האמהית היא הסייעת... והיא
30/08/2018 | 12:26
5
245
בהריון! כך שצפויה לצאת לחופשת לידה במהלך השנה.
אני לא רואה דרך לפנות אליה או אל הממונים בלי להכעיס אותה. זה גם לא שהיא גננת חדשה או משהו כזה, אז או שכבר התלוננו, או שזה יהיה מוזר שפתאום אני מתלוננת אחרי כל כך הרבה הורים מרוצים. הסיכוי היחיד שלי הוא שאמא של אחד הילדים האחרים היא מורה ללשון בתיכון, ואולי זה יפריע לה מספיק שהיא תגיד משהו...
לצפיה ב-'מה קשור מורה ללשון? '
מה קשור מורה ללשון?
30/08/2018 | 19:02
4
162
אם כל הורה יחכה שמישהו אחר יוציא בשבילו את הערמונים מהאש, אתם תחכו לשוא. אולי יש ועד לגן שאפשר להעביר את המסר דרכו? ואם אין ועד, אז פניה מרוכזת מכל ההורים? ואולי פשוט לפנות ישירות לגננת עם הרבה עדינות וטאקט ולבקש ממנה שתעשה הגהה על כל מילה שהיא כותבת? היום עם הסמרטפון זאת לא בעיה אבל אפשר גם להציע לה עזרה אם צריך
לצפיה ב-'קשור שמאוד מפריעות לה שגיאות.'
קשור שמאוד מפריעות לה שגיאות.
30/08/2018 | 19:55
3
150
בינתיים היא כבר העלתה את הנושא בקבוצת הוואטסאפ, כך שאני מחכה לראות אם תהיה התפתחות. השיקול של לא לעצבן את הגננת הוא לא שיקול זניח, אבל אם באמת ההורים יפעלו יחד זה משהו אחר...

לצפיה ב-'רוצה לומר משהו'
רוצה לומר משהו
07/09/2018 | 11:52
2
50
מנקודת מבט אישית--לו אני במקום הגננת--
הייתי הרבה יותר משמחה--אם היו ניגשים אלי ביחידות מעירים באוירה חברית
ונותנים עיצה מעשית.
התארגנות הורים--זה פחות נעים--זה מרגיש אנטי מהציבור,
זה לא שאני לא מבינה את הפחד "מנקמה" ומיחסים פחות נחמדים אישיים,
השאלה תמיד איך עושים את זה. ואז נעשים יותר חבריים ולא אויבים.

לצפיה ב-'בינתיים הייתה אסיפת הורים עם הגננת.'
בינתיים הייתה אסיפת הורים עם הגננת.
07/09/2018 | 12:38
1
40
עכשיו אני בטוחה ב-100% שהיא לא טיפוס שתקבל ביקורת בצורה יפה, ואין סיכוי שאגש אליה ביחידות.
מה שכן עודד אותי זה שהיו לה פחות שגיאות בדיבור מכפי שציפיתי (בעיקר שגיאה אחת שהופיעה בפגישה הראשונה איתה). היא גמרה אמרה שהילדים עובדים על קריאה וכתיבה עם חוברת. אז אולי יהיה בסדר.
באופן כללי היא עשתה רושם טוב מבחינת הרצינות והמסירות. פחות מבחינת הפתיחות, הנכונות לקבל הצעות והחום.
לצפיה ב-'*גמרה = גם'
*גמרה = גם
07/09/2018 | 13:24
3
לצפיה ב-'חכי שתגיעו לבית ספר ותקבלי מסרים עילגים מהמורה...'
חכי שתגיעו לבית ספר ותקבלי מסרים עילגים מהמורה...
01/09/2018 | 13:37
1
40
לצפיה ב-'דווקא בבית הספר המעפן של הגדולות לא נתקלנו.'
דווקא בבית הספר המעפן של הגדולות לא נתקלנו.
01/09/2018 | 15:25
159
כן בבית הספר הראשון שהגענו אליו, שהיה בית ספר של מושב, אבל לא פה בעיר. אבל, כאמור, עדיין בית ספר מעפן (אגב, גם גן החובה שייך בעצם לבית ספר כי זו חטיבה צעירה - אבל הפעם מדובר בבית ספר אחר משל הגדולות).
לצפיה ב-'זה באמת לא נורא, מניסיון'
זה באמת לא נורא, מניסיון
12/09/2018 | 18:19
21
שלושת המתבגרים שלי היו בגן פרטי וגן חובה עם גננות רוסיות שכתבו עם טעויות ודיברו עם מבטא מאוד כבד וגם כן עם טעויות. לאחר הגן, היו הולכים להורים שלי שגם הם מדברים עם מבטא כבד מאוד ועושים טעויות.
ובכל זאת, שלושתם דיברו ומדברים עברית מעולה ונכונה, ללא שגיאות, בעלי אוצר מילים רחב מאוד ומתנסחים ממש טוב. השעות שבילו איתו ועם בעלי הספיקו כנראה. כשאני מעיפה מבט על הווטסאפ הכיתתי של הקטן, אני מזדעזעת מאיך שהילדים כותבים ("אני יבוא" ועוד כאלה פנינים) לעומת הילדים שלי, למרות הגננות ולמרות שעד הערב המשיכו לשמוע עברית לא תקנית במיוחד.

לצפיה ב-'מסיבת פיגמות ראשונה'
מסיבת פיגמות ראשונה
29/08/2018 | 09:49
11
261
מארחים לראשונה מסיבת פיזמות ואשמח את עזרתכן.
מוזמנים 3 ילדים פלוס הבן שלי.
בתכנית: מגיעים, קצת משחקים, מכינים בעצמם פיצה ואז אוכלים, רואים סרט עם פופקורן וקצת חטיפים. הולכים לישון (בסלון) בבוקר אוכלים ארוחת בוקר ויוצאים החוצה לחפש פוקימונים (נושא המסיבה).
מתי אוכלים עוגה?
יש משהו שלא לקחתי בחשבון?

לצפיה ב-'נשמע סדר יום מוצלח'
נשמע סדר יום מוצלח
29/08/2018 | 16:57
1
165
עוגה אחרי הפיצה, לפני הסרט.
לא להשאיר אותם לבד.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת לבד?'
מה זאת אומרת לבד?
29/08/2018 | 17:17
162
לא ללכת לישון כשהם ערים או ממש להיות איתם?
לצפיה ב-'בן כמה הילד? '
בן כמה הילד?
29/08/2018 | 18:58
5
31
לצפיה ב-'10'
10
29/08/2018 | 19:05
4
18
לצפיה ב-'בסך הכל סבבה'
בסך הכל סבבה
29/08/2018 | 19:16
3
163
אבל לגבי הפיצה - אני לא יודעת למה את מתכוונת ב 'מכינים בעצמם פיצה'. אני מקוה שהכוונה רק לכך שהם שמים בעצמם את התוספות. לא להכין איתם בצק או לרדד את הבצק. שהבצק יהיה מוכן, וקחי בחשבון שיתכן שלא כולם אוהבים רוטב עגבניות על הפיצה..

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/08/2018 | 20:04
24
לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי בילדים שמזמינים'
אני חושבת שזה תלוי בילדים שמזמינים
30/08/2018 | 06:46
1
126
לא רואה בעיה עם רידוד הבצק לבד בגיל הזה ואם צריך עזרה לעזור להם.
ברור שלא כל הילדים אוהבים רוטב עגבניות ואז לא חייבים להוסיף.
אני דווקא בעד להכין את הבצק לבד אבל את הרידוד שיעשו לבד.
אני כשהיו בכיתה א' בבית מארח אצלי הכנתי איתם עוגיות והיתה קבוצה גדולה של בנים כמובן שעזרתי להם ברידוד (היו גם יותר קטנים וגם בצק קשה יותר לעבודה) אבל יצא מעולה וכולם נהנו.

לצפיה ב-'אנחנו היינו במסיבת פיצה בה הילדים רידדו את הבצק - '
אנחנו היינו במסיבת פיצה בה הילדים רידדו את הבצק -
30/08/2018 | 08:19
134
והם היו בני 4! לא הייתה בעייה מיוחדת.
לצפיה ב-'נקרא מעולה'
נקרא מעולה
30/08/2018 | 06:48
1
116
אני הייתי מגישה את העוגה אחרי הפיצה ולפני הסרט. ככה גם יאכלו מהעוגה כי אחרי החטיפים והפופקורן לא חושבת שירצו לאכול ממנה.

תהני
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/08/2018 | 09:22
19
לצפיה ב-'לדעתי תבחרי '
לדעתי תבחרי
01/09/2018 | 00:03
120
סרט מאוד מאוד אטרקטיבי, וגם תודיעי מראש איזה סרט יהיה. נתקלתי כבר בילדים מעצבנים שמודיעים ש״לא בא להם לראות את הסרט הזה״, וזה עלול להרוס.
לצפיה ב-'היינו היום בפגישה בגן ואני מוטרדת'
היינו היום בפגישה בגן ואני מוטרדת
28/08/2018 | 21:40
10
350
ערב טוב,
אני יודעת שהפורום מיועד לגילאים גדולים יותר, אך כאן האמהות המנוסות, אשמח מאד לשמוע את דעתכן ואולי לקבל עידוד.

היינו היינו עם בת השנתיים וחצי בגן (של התמ"ת) לפגישה עם הגננת ויתר הצוות. זו פעם ראשונה של בתי במסגרת, עד כה היתה בבית, ואף על פי שזו לא ילדה ראשונה, אני מוטרדת בקשר להתאקלמות, כי בכל זאת זו פעם ראשונה.

ברגע שנכנסנו, בתי נדבקה אלינו וסרבה להיכנס ממש, רצתה להישאר בחוץ. ניסיתי קצת, אך החלטתי לא ללחוץ ויצאנו החוצה.
הגננת בינתיים קבלה הורים וילדים אחרים. 

אחרי שהיינו בערך 5-10 דקות בחוץ, הגננת יצאה והיה נראה שתכננה להיכנס חזרה. שאלתי אותה למטרת הפגישה היום, והיא אמרה "היכרות אישית", אז עניתי שאם כך, אשמח שההיכרות תהיה בחוץ כי בתי מסרבת להיכנס. ככל הנראה המשחקים בחוץ משכו את תשומת לבה. היא נשארה איתה קצת ונכנסה. בסדר, יש ילדים נוספים שמגיעים (הוזמנו לפי שעות).

לאחר כמה דקות בתי הסכימה להיכנס, ושיחקה באיזו פינה בגן, הגננת מידי פעם הגיעה אלינו, אך בעיקר היתה איתנו אחת הסייעות והיה מאד נחמד.

בשלב מסוים הגננת קראה לנו מהשולחן, שבו ישבה עם הורים אחרים, שהגיע הזמן שנלך. הייתי בשוק. גם מזה שעשתה זאת בכזו הפגנתיות וגם מזה שעד שסוף סוף הבת שלי משתפת פעולה ומשחקת בגן, למה לא לתת לה עוד קצת?

נכון שהיינו כבר יותר מעשר דקות בתוך הגן, בערך 15 דק', והורים נוספים כבר הגיעו, אבל לא היו הרבה הורים בשלב הזה (אולי זוג נוסף), והיינו בכלל בפינה מסוימת בגן ולא איתם.

יצאתי בהרגשה רעה בגלל חוסר הטאקט שלה. הייתי מצפה לכך שתיגש אליי ותאמר משהו בסגנון "נראה שהילדה בסדר, אתם יכולים ללכת ולהיות רגועים". זה מזיז אותנו החוצה בצורה יותר נעימה.

אשמח לשמוע את דעתכן על כל הסיטואציה. מישהי חוותה דבר דומה בשלב כזה?

אני מאד הולכת לפי תחושות הבטן שלי, הן לרב לא טועות. הבעיה שכעת אני בהרגשה של כבר להעביר גן, כי או שהיא לא מחבבת אותנו או שהיא אדם חסר טאקט או שלא מחבבת את בתי, אין לי מושג. הבעיה שבעוד כמה ימים מתחילה השנה ואין לי אפילו אלטרנטיבה. בינתיים הבטן שלי מתהפכת.

כל דעה, שיתוף, עידוד יתקבלו בברכה.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא נשמע לי מאוד מטריד או חסר טאקט.'
לא נשמע לי מאוד מטריד או חסר טאקט.
29/08/2018 | 07:01
199
אצלנו (גן חובה) היה ההפך - הילדים הוזמנו בקבוצות של 6-7 לפגישת היכרות של רבע שעה ומשום שהגננת לא דאגה לכך שהקודמים יעזבו היה בלגן גדול של הורים וילדים, ולא נראה לי שהילדים הצליחו להפיק משהו מהמפגש. הבת שלי אפילו לא הצליחה להבין מי הגננת. והרי הגננת אפילו נתנה לכם 5 דקות יותר מה-10 דקות שהייתם אמורים לקבל. אצלכם היא תכננה משהו ודאגה שיבוצע, תוך שהיא אפילו מתחשבת בקושי ונותנת לכם קצת זמן נוסף - נשמע לי בסדר גמור ומעיד על כישורי גננות טובים דווקא.
לצפיה ב-'הביקור היה אמור להיות לפחות מרבע שעה?'
הביקור היה אמור להיות לפחות מרבע שעה?
29/08/2018 | 08:33
1
168
אצלנו לא היה כזה - הרעיון היה שכל ילד הוזמן לבערך רבע שעה?

באמת חסר רגישות  מצידה לאמר לכם ככה מהשולחן ולא לגשת אליכם ולאמר לכם בשקט. נראה לי שהדרך הנכונה להיפרד מילדה זה משהו כמו "להתראות חמודה ניפגש עוד כמה ימים" ולא לקרוא להורים שלה מרחוק.

אם יש לך איזה גן שאת ממש אוהבת ואפשר להעביר אליו את הילדה - אז אולי כדאי. אבל אני מנחשת שאין כזה. ולכן אני הייתי שולחת את הילדה לגן הזה. בפרט שכתבת שעם הסייעת היה נחמד, וסייעות נחמדות זה חשוב.

אל תתני לבטן שלך להתהפך. גם אם הגננת חסרת טאקט ביום הראשון, זה לא אומר בהכרח שהיא גננת רעה או לא נחמדה לילדים
לצפיה ב-'לא רואה בעיה, גם אם יכלה לטפל בזה בצורה אלגנטית יותר'
לא רואה בעיה, גם אם יכלה לטפל בזה בצורה אלגנטית יותר
29/08/2018 | 09:45
40
לצפיה ב-'קשה לחרוץ דעה'
קשה לחרוץ דעה
30/08/2018 | 08:30
101
אנחנו גם לא יודעים איך נחוותה הפגישה מצד הגננת. אולי לא שמתם לב והילדה הרעישה קצת וזה הפריע לגננת בפגישה עם הורים אחרים? אולי היא ציפתה שתתאמצו קצת יותר לקבל שיתוף פעולה מהילדה? אין לי מושג וכנראה שאף פעם לא נדע. יתכן שהגננת לא נחמדה להורים אבל טובה מאד לילדים. מה שכן אפשר לעשות, זה למצוא הורים אחרים שמכירים את הגננת ולשאול עליה בפרוטרוט. לא סתם לשאול אם היא בסדר אלא שאלות כמו האם היא שמה יותר דגש על משמעת וסדר יום קשיח או שהיא רכה/זורמת עם הילדים, האם היא מפגינה רגישות לילדים במצוקה, וכיוצא באלה כל שאלה שעולה בדעתך. נסי לקבל רושם, ולא רק מהורה אחד.

אגב, אני שלחתי את הבן הצעיר שלי לגן לראשונה בגיל שנתיים וחצי. הודעתי לגננת להכין אטמי אזניים לצעקות וישבתי בבית בהיכון לטלפון מהגן. ואז הסתבר, שבתוך ים הבכי והדמעות של היום הראשון בגן, הבן שלי היה אי של שקט ושלוה, לא בכה ותיפקד באופן עצמאי ככל שיכל. וככה זה היה לאורך כל השנה. קסם של ילד . אז לכי תדעי, אולי גם הבת שלך תפתיע לטובה
לצפיה ב-'מגיבה ומעדכנת '
מגיבה ומעדכנת
30/08/2018 | 09:00
5
207
ראשית, תודה רבה על התגובות.
מציינת שוב שבתי לא הפריעה בכלל, אלא שיחקה במטבח של ילדים שהיה צמוד לקיר, ורחוק מהמקום שבו הגננת פוגשת את ההורים האחרים. כאמור היו זוג נוסף בלבד והבת שלהם, וזהו. לא היה רעש כלל, הכל היה נעים ושליו.
שוב, הסיבה שהרשיתי לעצמנו להישאר יותר (אע"פ שבעצמי רציתי ללכת) היא שבתי התקשתה מלכתחילה להיכנס לגן, והחזיקה את המשקוף בכניסה. עד שסוף סוף נכנסה, היה אפשר לוותר קצת.

בכל אופן דברתי אתמול עם מנהלת הגן ושיתפתי אותה במה שקרה ובחששות שלי. היא הסכימה עם הכל ואמרה בעצמה שהיא היתה צריכה לומר לי זאת בשקט. היא חושבת שהגננת לחוצה כעת בעצמה, כי זה גן חדש בשבילה (ולכן אני לא יכולה לשאול הורים אחרים), ושכנראה נצמדה יותר מידיי להנחיית המנהלת שהיא לקבל הורים לעשר דקות כל אחד.

המנהלת בקשה לטפל בזה בעצמה, וכיון שעליה אני דווקא כן סומכת, כי מהתחלה ועד עכשיו היא עושה רושם של אחראית ואכפתית, אני יותר רגועה.

תודה רבה לכל אחת שהגיבה 
לצפיה ב-'מרענן לשמוע על מנהלת שלוקחת אחריות. מעלה מקום לאופטימיות'
מרענן לשמוע על מנהלת שלוקחת אחריות. מעלה מקום לאופטימיות
30/08/2018 | 10:27
4
126
שיהיה בהצלחה לקטנה ואת מוזמנת לחזור
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שקודם כדאי לדבר עם הצוות'
אני דווקא חושבת שקודם כדאי לדבר עם הצוות
30/08/2018 | 10:49
2
128
לפני שרצים למנהלת.
לצפיה ב-'לא רצתי למנהלת'
לא רצתי למנהלת
30/08/2018 | 21:07
1
147
ראשית, קודם כתבתי בוואטסאפ של הגננת. התחלתי מלשאול אם הגעתי לטלפון של X. עד היום לא קבלתי תשובה.
שנית, פניתי למנהלת משום שאותה אני מכירה והיא מנהלת את המקום שנים, בעוד שהגננת התחילה ממש עכשיו. 
שלישית, אמרתי למנהלת בשיחה שרציתי קודם לדבר עם הגננת ושלא יצא שאני באה "להלשין" אצלה, ותגובתה היתה שטוב שלא אמרתי לה כלום, כי היא נורא רגישה, ואם היא תבין שהיא פגעה כבר במישהו, היא תיקח את זה קשה, ולכן היא תפנה אליה בעצמה בדרך שהיא חושבת לנכון.
לצפיה ב-'בקיצור, המנהלת נפנפה אותך.'
בקיצור, המנהלת נפנפה אותך.
31/08/2018 | 23:57
111
לדעתי המנהלת לא תגיד לגננת כלום, כי באמת אין מה להעיר. אמרו 10 דקות, ואת בטוחה שהמקרה של ביתך מצדיק יותר זמן, אז הנה, נתנו לך באמת עוד 5 דקות. אני חושבת שאת מתעסקת בזה יותר מדי, וכדאי שתלמדי את עצמך מהם הדברים החשובים שכדאי להתעסק בהם ומהם הדברים הזניחים ואותם פשוט לעזוב.
הבמה לת בסך הכל נתנה לך הרגשה טובה ונפנפו זכותך, וזה בין השאר התפקיד של המנהלות. לסנן נדנודים לא מוצדקים של הורים.
אגב, אם תשאלי אותי, לא ברור לי למה מזמינים כל ילד בנפרד ל 10 דקות. היה עדיף להזמין את כל הילדים לחצי שעה-שעה, לתת לכולם לשחק ואולי שהגננת תקריא סיפור קצר. הרבה יותר עוזר מ-10 דקות לכל ילד.
לצפיה ב-'נכון, ותודה!'
נכון, ותודה!
30/08/2018 | 21:13
20
לצפיה ב-'יציאה המונית מהארון בכיתה ז''
יציאה המונית מהארון בכיתה ז'
27/08/2018 | 09:45
45
647
טוב, הגזמתי עם מילה המונית - אבל 2 בנות בכיתה של הבן שלי יצאו מהארון באותו היום. וכולם מתלהבים ומעודדים.
זה נראה לכם הגיוני? בנות 13 באמת יודעות? ברמה כזאת שרצות לספר לכולם?
אגב, אחת מהן רשמה שההורים לא יודעים וביקשה לא לגלות.
המשך>>
טוב, הגזמתי עם מילה המונית - אבל 2 בנות בכיתה של הבן שלי יצאו מהארון באותו היום. וכולם מתלהבים ומעודדים.
זה נראה לכם הגיוני? בנות 13 באמת יודעות? ברמה כזאת שרצות לספר לכולם?
אגב, אחת מהן רשמה שההורים לא יודעים וביקשה לא לגלות.
לצפיה ב-'שבוע אחרון לחופש הגדול בפתח! יש תוכניות מיוחדות?..'
שבוע אחרון לחופש הגדול בפתח! יש תוכניות מיוחדות?..
25/08/2018 | 18:30
11
146
אצלנו נראה שהבנים מנצלים וימשיכו לנצל את ימי החופשה האחרונים לעשות מה שלא התאפשר להם עד עכשיו, שזה בגדול כלום
הפריבילגיה שלי, בתור מי שסחבה אותם יום-יום לטיולים רגליים ארוכים (וחלקם קשים באמת), היא להרגיש סבבה עם זה. אמנם הבכור חזר לאימונים (עדיין לא חזרו לשגרה מלאה, רק 3 פעמים בשבוע), ועל הקטן נפלה חוברת חשבון ארוכה מאוד שקבלו לחופש (גילינו את זה רק כשהגענו הביתה), ובצר לו הוא נאלץ לעשות כמה עמודים כל יום, אבל חוץ מזה הם באמת לא עושים שום דבר, ונשאר להם עוד שבוע לא לעשות שום דבר, ולא נראה שהם מתכננים להפר את השגרה הזאת אולי סרט, אבל זאת לא באמת חריגה מהותית משגרת הכלום...
מבחינתנו הציוד בגדול מוכן, הספרים ברובם נעטפו, ילקוטים כובסו והאנרגיות לקראת החזרה לבית הספר הן כמובן שליליות ביותר, אבל אי אפשר באמת לצפות אחרת
שבוע חופש גדול אחרון נעים לכולם

לצפיה ב-'שבוע נעים ורגוע '
שבוע נעים ורגוע
25/08/2018 | 19:09
122
אצלנו לא מתוכננות הרפתקאות. הכנות אחרונות לשנת הלימודים, תמיד יש קניות שנדחו לרגע האחרון, בילוי אחרון של החופש עם החברים, 

וגם אצלנו התגלו כמה תרגילים במתמטיקה... 
לצפיה ב-'אצלנו זו עבודה באנגלית (של האמצעית שעולה ל-ה').'
אצלנו זו עבודה באנגלית (של האמצעית שעולה ל-ה').
25/08/2018 | 19:39
2
161
טרם התגלתה חוברת חשבון.

ביום שלישי מפגש היכרות של הקטנה בגן חובה (חטיבה צעירה, כך שטכנית זה כבר בית ספר...) ושיחת פתיחה של הגדולה ב-ח' עם המחנכת שלה (אותה אחת משנה שעברה).

לצפיה ב-'בהצלחה לקטנה! '
בהצלחה לקטנה!
25/08/2018 | 19:48
1
114
אצלנו חוברת העבודה התגלתה במפתיע יחד עם תעודת סוף השנה... ככה זה כשמפספסים 4 ימים אחרונים של בית הספר. מגלים גם הפתעות קצת פחות כיפיות
לצפיה ב-'אה, כזה בתוך התעודה היה לנו בערבית לילדה ב-ח','
אה, כזה בתוך התעודה היה לנו בערבית לילדה ב-ח',
25/08/2018 | 20:01
126
אבל אנחנו היינו עדיין ביום שקיבלו תעודות.
לצפיה ב-'לצערי היום חזרתי לעבודה אחרי שבועיים חופש בבית'
לצערי היום חזרתי לעבודה אחרי שבועיים חופש בבית
26/08/2018 | 08:07
5
152
הייתי מוכנה להשאר איתם בבית עד סוף החופש וחבל שלא יכולתי להשאר איתם חודש בבית. השנה היה ממש כייף, למרות שבסוף לא נסענו לנופש מכל מיני סיבות ואילוצים למרות שמאוד רצינו. שנה הבאה ניסע לטיול גדול בעזרת השם חוגגים בת מצוה.
הילדים ישארו בבטלה בבית עם אבא שלהם למרות שלא נראה לי שיטיילו לאנשהו בימים האלה בעיקר הכנות לקראת שנת הלימודים, הגדולה עולה ל-ו' ויש לה פרוייקט חונכות וצופים שמתחילים כבר השבוע.
לנו לא נתנו משימות לחופש למרות שקניתי לשניהם חוברות לא ממש מילאו אותן אולי השבוע כחלק מהכנה לשגרה נתחיל לעשות משהו. אני שמחה שלא נותנים אצלנו משימות בחופש כי במהלך השנה יש להם מלא שיעורי בית וחופש זה באמת בשביל לנוח גם עבורם.
לצפיה ב-'כיף להישאר בבית עם הילדים תכלס גם אני התבאסתי לחזור'
כיף להישאר בבית עם הילדים תכלס גם אני התבאסתי לחזור
26/08/2018 | 10:37
4
125
לעבודה, וזה אחרי חודשיים שלא הייתי
האמת שהופתענו למצוא את חוברת העבודה בתוך התעודה. ממש לא חשבתי שילדים שסיימו כיתה ג' יקבלו חוברת עבודה (30 פלוס עמודים!) לחופש. לגבי חוברות קנויות - עשיתי את הטעות הזו יותר מפעם אחת עם הבכור בזמנו. למדתי לקח
לצפיה ב-'אצלנו במשך כל שש שנות היסודי קיבלו חוברות או דפי עבודה '
אצלנו במשך כל שש שנות היסודי קיבלו חוברות או דפי עבודה
26/08/2018 | 12:29
3
99
במתמטיקה, ולפעמים גם בשפה (בעיקר בכיתות הנמוכות). וגם בחטיבת הביניים הגדול קיבל עד עכשיו דפי חזרה במתמטיקה. הכל היה במשו"ב כך שמי שעוקב, לא יכול היה לפספס.
לצפיה ב-'אצלנו ביסודי אין משו"ב. מודה שלא זוכרת מה היה אצל הבכור כל '
אצלנו ביסודי אין משו"ב. מודה שלא זוכרת מה היה אצל הבכור כל
26/08/2018 | 12:44
86
השנים (אולי כן קבלו משהו מתישהו), אבל זו השנה הראשונה שהצעיר מקבל איזושהי עבודה לקיץ.
לא שאני נגד ברמה העקרונית, רק שברור במקרה הספציפי הזה שהמורה לחשבון פשוט הורידה אקראית דפי עבודה מהרשת (והרבה מהם), ולא ממש טרחה לעבור שאלה-שאלה. כלומר, יש בדפים האלו גם חומר שהם בכלל לא למדו. לצעיר שלי זו לא הייתה בעיה, אבל לאחרים כן (וכמובן שכבר יש דיבור בקבוצת וואטסאפ וכו. כיף חיים. קשה לומר שהתגעגעתי לקבוצת ההורים הספציפית הזאת).
הבכור קיבל חוברת עבודה ממש מוגזמת במתמטיקה (סיים כיתה ז' מופ"ת ויש להם מורה מעולה אבל גם מאוד דורשת, בהתאם למסורת הסובייטית ממנה הגיעה ), ובהתאם לפרפקציוניסט השקדן (והקוטר, זה לא סותר) שהוא, הוא ישב שעות על גבי שעות וסיים את החוברת עוד לפני שטסנו. הצעיר לא היה עושה את זה גם אם היה מקבל את החוברת הרבה לפני הטיסה
לצפיה ב-'אצלנו תמיד קיבלו, ומעולם לא בדקו אם עשו...'
אצלנו תמיד קיבלו, ומעולם לא בדקו אם עשו...
27/08/2018 | 09:08
1
16
לצפיה ב-'אצלנו תמיד בודקים, אבל לא כמו שבודקים עבודה של אמצע השנה '
אצלנו תמיד בודקים, אבל לא כמו שבודקים עבודה של אמצע השנה
27/08/2018 | 19:30
13
לצפיה ב-'גמני מדשדשת השבוע'
גמני מדשדשת השבוע
27/08/2018 | 09:56
103
אין תוכניות בכלל
אני עובדת ואתמול והיום הילדים נהנים עם בייביסיטר ואח שלה שהוא חבר שלהם.
מחר אהיה בחופש ואחרי זה חמותי.
היו לי שבועיים חופש והייתי בכיף נשארת איתם עוד
הכל מוכן ברמת הקלמר והתיק. נשאר לי לסדר להם את הארון כמו שצריך עם החולצות החדשות ולסנן כמה ישנות.
אגב עם העולה לכיתה ד עשיתי חוברת אנגלית מצויינת (בחרנו באנגלית כי בחשבון הוא טוב) וזה נתן לו לדעתי פוש רציני בהבנת השפה. ישבתי איתו על כל עמוד והוא התלהב שהוא מבין יותר ויותר.
לצפיה ב-'לא מצליחה להגיע לבת שלי..'
לא מצליחה להגיע לבת שלי..
21/08/2018 | 15:16
47
1648
הבת שלי בת 9.5. ילדה סופר חכמה, לכאורה גם בוגרת יחסית.
אבל ילדה שמתעניינת רק בעצמה, אגואיסטית ונצלנית.
כל השיחות שלי איתה לא עוזרות בכלל. אני לא יודעת איך להגיע אליה.
השבוע היא פשוט שברה אותי ומצאתי את עצמי צורחת עליה כמו מטורפת. לא רוצה להגיע למצבים האלו...
המשך>>
הבת שלי בת 9.5. ילדה סופר חכמה, לכאורה גם בוגרת יחסית.
אבל ילדה שמתעניינת רק בעצמה, אגואיסטית ונצלנית.
כל השיחות שלי איתה לא עוזרות בכלל. אני לא יודעת איך להגיע אליה.
השבוע היא פשוט שברה אותי ומצאתי את עצמי צורחת עליה כמו מטורפת. לא רוצה להגיע למצבים האלו שהיא מביאה אותי אליהם.
היינו אמורים להיות עכשיו בחופשה משפחתית בחול, יצא הגורל ובדיוק חמי נפטר והטיול בוטל. היה בכי וצעקות מצד הילדים, לא רצו לבטל את הטיול, עד פה הכל מובן.
היא לא הראתה שום צער על סבא שנפטר , גם עזבתי.
אבל כל השבוע אני ובעלי מבקשים ומבקשים מהילדים שיעזרו לנו, שיתחשבו, שישתפו פעולה, והיא פשוט שמה ז## ועושה מה שבא לה.
נסעתי להלוויה, השארתי את הילדים עם בייביסיטר , חזרתי בערב אחרי יום כל כך קשה, ומצאתי בית הפוך לגמרי , עטיפות חטיפים ברצפה וילדים במחשב ובטלוויזיה לא רחוצים ולא כלום. עבדו על הבייביסיטר שזה מותר להם. כעסתי, ביקשתי לאסוף. היא לא מוכנה. לא רוצה להתקלח, לא רוצה לאסוף, לא רוצה ללכת לישון, לא כלום. בסוף אחרי שצעקתי ממש היא סדרה.
נסענו לחמתי לשבעה, היינו כמה שעות. הקטן התעייף מאד ורציתי לחזור הביתה. כולם מוכנים ללכת, היא לא בא לה. הסברנו לה שהיא לא יכולה להשאר שם עד הלילה. לא מוכנה. בעלי נאלץ לצאת ולגרור אותה צורחת לאוטו.
שוב אני התפוצצתי צעקתי שהיא חוצפנית ואגואיסטית , והיא ממשיכה לטעון שאנחנו לא מתחשבים בדעתה, שאנחנו צריכים לבקש סליחה ולא היא והיא בסדר גמור.
כל היום אני בויכוחים איתה. היא לא מוכנה לעשות שום דבר שמבקשים. כל מה שאני מבקשת נענה בלא בא לי, עוד מעט, אחכ , לא רוצה.. לא רוצה ללכת, לא רוצה לחזור, לא רוצה להתקלח, לא רוצה לסדר, לא רוצה לאכול עכשיו. עשיתי לה מליוני שיחות. הסברתי לה כמה קשה לאבא, ובכל זאת כל פעם היא ככה. אני כבר לא יודעת מה לעשות איתה, אני פשוט נחרדת מרמת האגואיסטיות וחוסר האמפתיות. אפילו הקטן בן 3 כבר אומר שעצוב לו, והיא כלום. לא רואה אף אחד ממטר ..

לצפיה ב-'גל גב לכיתות ג'-ד'?'
גל גב לכיתות ג'-ד'?
18/08/2018 | 10:00
23
201
הי, 
עוד שבועיים בית ספר, ומתארת לעצמי שכולם חוץ ממני כבר סיימו הכנות...
שאלה שלי - האם לקנות קל גב לכיתות ג'-ד'? או שכפי שהמורים טוענים - זה לכיתה א', וילדים ג'-ד' כבר הולכים עם תיקים לא אורטופדיים?
זה הבן הקטן שלי, הגדולים הלכו עם קל-גב, אבל אני מודה שאני רחוקה מאופנה, וקטן שלי מרגיש לי הרבה יותר בוגר, מאשר הגדולים בגילו. 
לצפיה ב-'בדיוק בסוף השבוע קראתי כתבה בה רופאים אומרים שאין בכלל'
בדיוק בסוף השבוע קראתי כתבה בה רופאים אומרים שאין בכלל
18/08/2018 | 10:19
5
222
כזה דבר "תיק אורתופדי", שזו סתם המצאה של חברות התיקים.
לדעתי החל מכיתות ג' והלאה כדאי לבחור בתיק קל ככל האפשר (דווקא הגב "האורתופדי" כבד יחסית ומוסיף משקל), כי הילדים כבר מתחילים לסחוב לא מעט ספרים ומחברות כל יום. הצעיר שלי סיים השנה כיתה ג', והיו ימים שהילקוט שלו היה כל כך כבד, שהייתי פשוט מזועזעת.
כן הייתי בוחרת ילקוט גדול, עם רצועות רחבות ונוחות, אבל מעבר לזה תני לו לבחור איזה ילקוט שבא לו.
לצפיה ב-'הוא לא מתחבר ותיקים "בוגרים"'
הוא לא מתחבר ותיקים "בוגרים"
18/08/2018 | 10:32
4
170
אוהב צבעוניות של קל גבים, אבל לא את גיבורי על, שזה לקטנטנים
לצפיה ב-'אז לא ככ הצלחתי להבין מה הבעיה.. שיבחר מה שהוא רוצה וזהו'
אז לא ככ הצלחתי להבין מה הבעיה.. שיבחר מה שהוא רוצה וזהו
18/08/2018 | 11:39
3
124
אולי אני מפספסת כאן משהו - מה בדיוק ההתלבטות?
לצפיה ב-'אני החלטתי שקונה תיק פעם בשנתיים'
אני החלטתי שקונה תיק פעם בשנתיים
18/08/2018 | 11:50
2
154
ולא כל שנה. לכן אני חושבת שבכיתה ד' התיק עם גיבור על יהיה "קטן" עליו: כבר עכשיו הוא מאד אוהב את הצבעוניות (ואני, כך חשבתי, "אורטופדית"), אבל מוכן להודות שגיבורי על זה לקטנטנים.
לדעתי, אם היה תיק קל גב לבנים בלי ציורים, היה טוב. אבל אין
לצפיה ב-'אבל יש. לפחות היה עד לפני שנתיים בערך. לבכור היה קל גב'
אבל יש. לפחות היה עד לפני שנתיים בערך. לבכור היה קל גב
18/08/2018 | 12:46
130
(לא גלגלים או טרולי, כזה ששמים על הגב), בלי ציורים אלא מן קווים גאומטריים בצבע כחול.
גם אנחנו לא קונים ילקוט כל שנה. לבכור (עולה לכיתה ח) אני לא בטוחה שנקנה שוב עד סוף התיכון, אלא אם כן משום מה יקרע לו. גם לצעיר (עולה לד, כאמור) אין לי תוכניות לקנות ילקוט בקרוב.
לצפיה ב-'יש כאלה בלי גיבורי על.'
יש כאלה בלי גיבורי על.
18/08/2018 | 16:09
97
יש עם עפרונות, עם כוכבים, עם דולפינים, ועוד.
לצפיה ב-'אנחנו קנינו לבת קל גב בכיתה ג''
אנחנו קנינו לבת קל גב בכיתה ג'
18/08/2018 | 10:50
153
וזה היה סיוט. זה היה כזה עם טרולי, והחלק שמתחבר לטרולי היה קשיח כך שלא הייתי יכולה לעזור לה לסחוב כשהיו מדרגות וכו' כי החלק הזה פגע לי בגב וזה ממש כאב! וגם לה זה לא היה נוח. בכיתה ד' קנינו לה תיק רגיל (וגדול יותר כי חלק מהאי נוחות נבע מהגודל) והקל גב עם הטרולי הפך לתיק שאיתו היא לוקחת את הרולר בליידס לחוג במתנ"ס ונזנח לחלוטין כתיק בית ספר.
לצפיה ב-'חסר לך על מה לבזבז רגשות אשמה '
חסר לך על מה לבזבז רגשות אשמה
18/08/2018 | 11:03
137
סבבה לגמרי להתכונן לבית הספר שבועיים לפני ואת ממש לא היחידה.
לגבי התיקים - אני לא זוכרת מותגים ומה זה בדיוק תיק של קל-גב. אם הכוונה לטרולי, אז לצערי אצלנו הם זנחו אותו כבר בכיתה ג'. ואם זה היה תלוי בהם, הם היו עוברים לתיק גב עוד בכיתה ב'. אני לא יודעת מה ההגדרה של תיק אורטופדי ואם יש דבר כזה או אין. אני יודעת שתיק עם גב מרופד ורצועות מרופדות הוא הרבה יותר נוח לנשיאה מאשר תיק בלי ריפוד. לכן הקפדתי לקנות כזה לבן שלי. גם אצלנו נושא המשקל שהילד סוחב הוא נושא כאוב. כמה פעמים שקלנו את התיק ונוכחנו שהוא שוקל יותר מהמותר לפי התקן של משרד החינוך. לא עזרו המכתבים למנהלת והשיחות עם המחנכת. המורות לפעמים דורשות שני ספרים, חוברת וקלסר לשיעור אחד. ואני שואלת, ריבונו של עולם, כמה ספרים כבר אפשר לנצל בחמישים דקות? אותי זה מעצבן.
לצפיה ב-'וכן, היא הייתה כמעט היחידה עם קל גב ב-ג''
וכן, היא הייתה כמעט היחידה עם קל גב ב-ג'
18/08/2018 | 11:06
133
(כשב-א' כמעט לכולם היה). ב-ד' לדעתי כבר לא היה לאף אחד.
לצפיה ב-'ממליצה בחום על outdoor'
ממליצה בחום על outdoor
18/08/2018 | 20:12
12
153
הגדול איתו מאז כיתה ד', כך שהתיק שרד יפה 4 שנים ועדיין נראה טוב.
אגב, אני מתלבטת האם לקנות לו חדש או לא. אם אחליט לקנות, האם זה מתאים לקנות לו שוב outdoor? כשהכוונה היא שיסיים איתו חטיבה ואולי אפילו יתחיל תיכון.
הדוגמה הנוכחית סולידית לחלוטין, אבל השאלה היא האם החברה מתאימה גם לבני נוער.
לצפיה ב-'האם את מתכוונת OUTDOOR עם טרולי'
האם את מתכוונת OUTDOOR עם טרולי
20/08/2018 | 23:28
10
103
או רק תיק גב לכיתה ד'? כי קיימים שני סוגים בשוק
לצפיה ב-'תיק גב'
תיק גב
21/08/2018 | 06:34
9
95
איזה ילד יסכים לטרולי בכיתה ד'?
לצפיה ב-'המחנכת שלנו המליצה'
המחנכת שלנו המליצה
21/08/2018 | 10:25
8
144
בנוסף אני זוכרת מהילדות שלי איך סבלתי מכובד של תיק הגב....
אז קניתי לבתי לכיתה ד' OUTDOOR טרולי....
לצפיה ב-'השיקולים שלך הגיוניים לגמרי'
השיקולים שלך הגיוניים לגמרי
21/08/2018 | 18:46
7
96
השאלה היא האם הם משכנעים את הילדה
לצפיה ב-'את מתכוונת שכל ילדי כיתות ד''
את מתכוונת שכל ילדי כיתות ד'
21/08/2018 | 19:55
6
91
לוקחים תיק גב ואף אחד לא לוקח טרולי??
לצפיה ב-'אני לא יודעת איפה את גרה ומה קורה בבית הספר של הבת שלך '
אני לא יודעת איפה את גרה ומה קורה בבית הספר של הבת שלך
21/08/2018 | 22:39
2
235
אצלנו בכיתה ג' כבר אף אחד לא לקח טרולי. אולי אצל בנות זה אחרת.
לצפיה ב-'אצלינו רוב הבנות סיימו ג' עם טרולי.לא יודעת לגבי הבנים'
אצלינו רוב הבנות סיימו ג' עם טרולי.לא יודעת לגבי הבנים
22/08/2018 | 08:46
1
71
אז אולי יש סיכוי שבתי  לא תהיה היחידה עם טרולי בד' 
לצפיה ב-'נחזיק לה אצבעות '
נחזיק לה אצבעות
22/08/2018 | 17:35
47
לצפיה ב-'כשהבכור היה בזמנו בכיתה ד', לאף אחד כבר לא היה טרולי'
כשהבכור היה בזמנו בכיתה ד', לאף אחד כבר לא היה טרולי
21/08/2018 | 23:01
2
85
הצעיר עכשיו עולה לד'. בשנה האחרונה רק לחלק קטן מאוד מילדי הכיתה היה טרולי, רובם הגיעו עם תיק גב. נראה מה יהיה השנה.
לצפיה ב-'ומה קניתם לצעיר השנה?'
ומה קניתם לצעיר השנה?
22/08/2018 | 08:52
1
52
טוב... מקווה שבתי לא תהיה היחידה עם טרולי בכיתה... הרי OUTDOOR מיעוד לילדים גדולים יותר והם מייצרים גם טרולי...
לצפיה ב-'כלום, הוא ממשיך עם התיק של כיתה ג' - תיק גב של outdoor נדמה '
כלום, הוא ממשיך עם התיק של כיתה ג' - תיק גב של outdoor נדמה
22/08/2018 | 09:28
67
לי (אולי של קל גב?... באמת שאני לא זוכרת).

לצפיה ב-'שמחה לקרוא את ההמלצה שלך, תודה'
שמחה לקרוא את ההמלצה שלך, תודה
26/08/2018 | 07:59
40
קניתי לבן שלי בכיתה ג' תיק גב של outdoor, היחיד שנראה לי יחסית מתאים לכמות הספרים והמחברות שיהיה לו לסחוב השנה.
לצפיה ב-'אנחנו קנינו בתחילת ג תיק של בילבונג'
אנחנו קנינו בתחילת ג תיק של בילבונג
19/08/2018 | 20:55
129
אחלה תיקים ובאופן כללי יש להם אחלה שירות
התיק מאוד נוח כמובן ישמש אותנו גם השנה והוא ניראה כמו חדש
לצפיה ב-'ילדה דחויה חברתית-אשמח לכל עצה'
ילדה דחויה חברתית-אשמח לכל עצה
15/08/2018 | 02:48
14
330

יצא לי קצת ארוך, אשמח לעזרה
אני מבולבלת, אנסה לתאר את המצב עד כמה שאפשר:
יש לי בת שעולה לכיתה ד שמעולם לא הצליחה למצא את מקומה בקרב בנות כיתתה(כ10 בנות) מידי פעם היא התחברה לבת שקטנה אחרת אך רוב הזמן היא לבד, המורים לא עשו מזה עיניין היא מוגדרת מעט כאיפרית ונוהגת להסתובב בהפסקות כך שלא נימצאת לבדה פיזית אך הבנתי שהיא מסתובבת לבד בהפסקות.
עד היום זה הפריע ל מאוד אך בגדול היא הצליחה להסתדר עם בת/בנות קטנות ממנה ובקרב משפחתי/חברם היא בד"כ הצליחה למצוא את מקומה כך שהיה לי נוח להאשים את בנות כיתתה בבדידות שלה.

לפני כשנה העברתי אותה בית ספר,המרוחק ממקום מגורנו,  הבדידות נישארה אך לפחות היא התחברה לילדה נוספת , מידי פעם היא קיטרה שמשמעמם להן, ניסיתי לחשוב יחד איתה אך להפוך את ההפסקות ליותר מעניינות.היה לי מאוןד נח לדעת שהיא עם אותה חברה.כרגע כל הבצים מושקעות באותה ילדה ובגלל זה עדיין משאירה בביה"ס המרוחק(הצוות שם מהמם)

בד בבד הלכתי לייעוץ לפני כשנה (ביסודי שלי עברתי חרם ובתיכון היתה לי פריחה חברתית מטורפת כך שתבתוכי אני חושבת שהגלגל הזה יחזור גם אצל ביתי)
המטפלת אמרה לי שעלי לתת עצמאות לביתי ולאפשר לה להתמודד ולהסתדר לבד בקטע החברתי, היא אף ציינה בגדול שזו הדרך המוטעית שלה ליצור איתי קשר ווברגע שארפה מהדאגה והרחמים היא תוכל להצליח יותר חברתית.
עם כל הקושי עבדתי על עצמי לעשות זאת אך היה לי קשה להתמיד בשיחרור הזה....

החופש הזה המצב ממש החמיד!!!!!
היא כבר לא יוצרת קשר עם אף אחת!

היינו בקשרים עם בנות של חברות/משפחה וברוב המקומות היא היתה פשוט בודדה!
היא התחלה לדבר עם הגלשן/הבננה שלה מרוב שיעמום/בדידות,
היא נעמדה לידן אך הן/היא  לא יצרו  קשר,
היתה לה פעם אחת של תיקשורת עם בת דודה כלשהיא שלא גרה לידנו.

היום היא ניסתה לדבר איתי ועם חברותיי אך מאוד שיעממה ורצינו לדבר אחת עם השניה כך שכל פעם שהיא הגיעה דחינו אותה בעדינות אחר כך ניסיתי בעדינות להציע לה לפנות לבנות של החברות(הן לא בקשר יום יומי אך באותה גיל, חלק מהבנות גם היו לבד) והיא אמרה שהיא לא רוצה למרות שלפני מספר  ימים שהן התראו היא כן ניסתה ליצור קשר אך זה לא הצליח לה משום מה.

קשה לי מאוד להבין מה הבעיה

בבית היא מעסיקה את עצמה עם צפיה בסרטונים, מצלמת המון את עמה עושה תיסרוקות/אופה וכו בזמן הסרטונים היא מאוד ורבלית ומעניינת לטעמי. היא לא מפרסת את הסרטונים.
אין שם ניסיון מצד בנות השכונה/בכיתה הקודמת להגיע אלינו, היא בטח לא מוזמנת אלהן.

(בשנים הקודמת ניסיתי להזמין בנות כיתתה , היא הצליחה לתקשר איתן אחת על אחת אך בחבורה אותן בנות כנראה לא התייחסו אליה)
בלימודים היא נחשבת לבנונית.

לקחתי אותה לטיפולים ריגשיים במשך שנים רבות, שנה שעברה היתה לה מטפלת בבית הספר אחת לשבוע  בטיפול קבוצתי (היתה חולה כשלושה חודשיים)המטפלת אמרה לי שהיא נחשבת לחברותית בקבוצה (לא היה לכך המשך מחוץ לקבוצה)אך יש לה נטיה לשלוט, היא לא נתנה כלים להתמודד. היא אמורה להמשיך עם הטיפול בתיחלת השנה.

אני מבולבלת ועצובה, בחלק מהזמן אני נישטפת ברחמים כלפיה.
יועצת בית הספר מודעת לבעיה, המליצה להשאירה בבית הנוכחי המרוחק ממקום מגורנו ולהתחיל טיפול ריגשי, כנראה נתחיל אחרי החגים.

היום שאלתי אם להזמין חברה שבעבר היא שיחקה איתה, עולה לכיתה ב, היא שאלה למה, שיקרתי ואמרה שהיא ביקשה, היססה ואח"כ אמרה שהיא עסוקה ותראה אח"כ, ניראה לי שהיא עייפה מהתמודות/נהיה לה סוג של נח להיות עם עצמה. באמת שאני מבולבלת ולא יודעת לפרש את המצב.

אשמח לכל עצה שתוכל לעזור .
אם יש טפול מומלץ ולא מאוד יקר אשמח גם לתת לה.

לצפיה ב-'כתבת שהיא היתה בטיפולים. הם לא עזרו ?'
כתבת שהיא היתה בטיפולים. הם לא עזרו ?
15/08/2018 | 08:43
1
176
כתבת שהיא היתה בטיפולים רגשיים שנים רבות

לא כתבת אם הם נתנו לך שם איזושהי תובנה לגבי מה אפשר לעשות. והאם בכלל יש בעיה.

לצפיה ב-'תמיד היתה בטיפול באומנות'
תמיד היתה בטיפול באומנות
15/08/2018 | 23:28
153
לא הרגשתי שנעשה טיפול משמעותי,
והיו טיפולים שנימשכו שנים

לצפיה ב-'הבאת את הדברים'
הבאת את הדברים
15/08/2018 | 09:32
7
210
מנקודת התצפית שלך ובהשואה אליך
השאלה מה היא אומרת? איך היא מרגישה?
האם היא באמת זקוקה להיות בחברה או תסתפק בחברה אחת.
כמעט בסוף דבריך כתבת--כמה דברים שאתיחס איהם--
1)את ניסית ל"דחוף" אותה לשחק עם הבנות של החברות והיא רצתה לשבת אתכן
  את שלחת אותה--למה היא רצתה איתכן ולא עם הבנות.
  האם זה אומר שהיא מחפשת אנשים מבוגרים--אבל מצד שני
  תמיד היו לה חברות קקטנות יותר.
2)את טוענת שהיא מעסיקה עצמה לבד מצוין--ויש לה תחומי ענין--
   צילום/אפיה--אז אשאל--למה לא תשלחי אותה לחוגים בתחומים האלה--
   גם תתפתח בהם וגם תמצא חברה שמתענינת באותו תחום.
   ועוד שאלה--אם טוב לה לבד למה את זו שמרחמת עליה ולא משחררת.
3)למה היא זקוקה לטיפול רגשי? היא עברה משהו? או רק החיסרון
   בהתחברות לחברה הוא הענין.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
15/08/2018 | 23:31
6
155
היא טיפוס חברותי,
ברגעי החסד שיש חברות היא פורחת
אומנם יש בה צורך בשליטה אך הוא מתמתן עם השנים
חוגים לא רשמתי שנה אחרונה כי מעולם היא לא התמידה
השנה אהיה יותר ממוקדת ומקווה שאמצא חוג לשביעות רצונה
היתה לה בעיה רפואית בעבר ולכן התחלנו טיפול ריגשי לעזור לה להתמודד,
כיום זה בגלל הקטע החברתי
לצפיה ב-'ברשותך, '
ברשותך,
16/08/2018 | 07:06
135
לשני דברים שהעלית--
האחד--לגבי חוגים--היא לא התמידה--
תנסי לבדוק למה לא התמידה--וגם אולי תהיי יותר שותפה ותעודדי
תשבחי את התוצרים תחמיאי על ההשתתפות את יכולה בהחלט
לתת לה הרגשה שזה מקום נכון לה.
כמובן לבחור ולחפש תחומי התעניננות שלה--כתבת למעלה--צילום וכתבת אפיה.
שנ תחומים מעניננים שניתןללמוד בהם ומהם הרבה ושיעסיקו
גם אחרי החוג.
ואל תשכחי היא בכתה ד' בסה ילדה בת  או 10 בכל אופן ילדה קטנה
היא תגדל ותתפתח גם בתחומי חברה.
השני--לגבי טיפול רגשי אני מקוה שהיא בריאה והחלימה
לא נראה לי שכדאי להמשיך בו--כי זה "סוחב אחורה לימים הקשים של החולי
ולטעמי, כדאי לשחרר את המקום הזה,
לתת לה לצאת לעצמאות רגשית--לאפשר לה לבחור, וגם לתת לה להרגיש 
שיש לה גב חזק בבית, אבל האחריות--צריכה לעבור אליה,
זה בפני עצמו יאפשר לה לבחור ולהחליט איך לרכוש חברות
איך לפנות. 
לי כקוראת את דבריך מרגיש כאילו היא משיגה את תשומת הלב שלך
וה"עטיפה" שלך ותפסיד את זה אם תצליח בכוחות עצמה.
אז כן חשוב להיות שם עבורה ולא במקומה,
בהצלחה.

לצפיה ב-'לגבי חוסר התמדה בחוגים'
לגבי חוסר התמדה בחוגים
18/08/2018 | 07:59
4
108
להרגשתי (אשמח לקרוא מניסיונם של אחרים!) מעטים הילדים ש"מתמידים" בחוגים באופן עצמאי.
רוב הילדים מתלהבים בהתחלה ואז זה משעמם...לא בא לי, אין לי כוח וכו'...
לא לוותר כל כך מהר! זה חשוב לעודד כן להתמיד ולהמשיך במשהו שהתחלת. אפשר לעשות הפסקה קטנה ואז לחזור, להסביר שלפעמים משתעממים,אבל אם מתחילים מחויבות כלשהו לא מפסיקים באמצע,ושזה חשוב.
בגיל הזה ,אחריות ההתמדה היא מאוד על ההורים,ובהקשר של הילדה שלך חשוב גם המסר של להמשיך במשהו גם אם הוא קשה/לא מעניין/אני לא מצטיינת בו...כמו למשל בהקשר החברתי  -שצריך להמשיך לנסות עד שמוצאים את הנוסחה. יש דברים שאנחנו טובים בהם על ההתחלה ויש דברים שצריך לעבוד עליהם.
לצפיה ב-'אבל איך את יודעת אם באמת כדאי להתמיד בחוג הזה?'
אבל איך את יודעת אם באמת כדאי להתמיד בחוג הזה?
18/08/2018 | 09:43
2
89
לדעתי זו שאלה קשה. מתי כדאי ללחוץ על הילד ולהתמיד, ומתי לא.

איך אפשר לדעת מראש מתי אני לוחצת עליו ובעוד חצי שנה אגלה שהוא סבל חצי שנה,
ומתי אני לוחצת עליו ובסוף השנה הוא יאמר לי כמה הוא נהנה ואיזה יופי שהוא בחוג הזה
לצפיה ב-'לפי הכרות עם הילד באופן כללי '
לפי הכרות עם הילד באופן כללי
18/08/2018 | 10:37
84
ולפי ההכרות עם הנטיה שלו להתמיד במשימות. יש לי ילדה שמתחילה משחק חדש, רואה שאח שלה הולך לנצח, אז היא עוזבת. או אחיין שלי שאם זה משהו שהוא לא טוב בו על ההתחלה-למשל ספורט אז הוא לא מנסה אפילו. בכך הוא מפסיד המון רווחים שמקבלים בספורט כמו הנאה, חיזוק הגוף-ואז אולי יהיה טוב בספורט בהמשך, קורדינאציה, אסטרטגיות...
אני עצמי הייתי נוטה לעזוב חוגים ואימא שלי פשוט ויתרה לי ולא ניסתה בכלל לשכנע ולעודד.
אפשר גם לדבר עם המורה בחוג,לקבל את התרשמותו/ה מיכולות הילד/ה.
אני אומרת רק שילדים נוטים מהר מאוד לוותר ולהשתעמם, וחשוב לבדוק מאיפה זה בא, וגם לפעמים לעמוד על המסר של לא מפסיקים משהו באמצע,משהו שעולה כסף,שמפתח כישורים,מיומנויות, קשר חברתי. שלהבא הילד יבין לא סתם לבקש שיעור גיטרה,כי הוא ראה ביוטיוב משהו...ו"בא לו"...

לצפיה ב-'ללחוץ חצי שנה זה רעיון לא טוב '
ללחוץ חצי שנה זה רעיון לא טוב
18/08/2018 | 10:54
80
אבל אם הילד לא רוצה ללכת לחוג פעם - פעמיים, אז לדעתי כדאי להתעקש, ובמקביל לברר את הסיבה להמנעות. אני תמיד הייתי מתקשרת למדריך במקרה כזה. גם כדי לברר אם הוא יודע למה הילד נמנע, להבין מה מצבו בחוג וכיו"ב. וגם כי לפעמים הייתי מבקשת מהמדריך שינסה לדבר עם הילד ולהבין מה הבעיה, או שיעשה לו שיחת מוטיבציה. הרבה פעמים, תוספת קטנה של תשומת לב מהמדריך, הרגשה של הילד שרואים אותו בחוג, תורמת המון.

לצפיה ב-'התמדה ואי התמדה בחוגים--'
התמדה ואי התמדה בחוגים--
18/08/2018 | 20:14
69
השאלה היא מי בחר את החוג ולמה,
הרבה פעמים ההורים בוחרים את החוג לילדיהם,
בגלל שלל סיבות--ולא בהכרח זה תואם אתצ הכשרון את החויה והרצון של הילד.
ואז כמובן --יש אי התמדה.
במקרה שלך את רואה שהבת אוהבת לאפות אוהבתלצלם,
תאתגרי אותה עם האהבה הזו שלה, שתלמד ושזה יכול להפוך להיות מקצוע.
שם תמצא אנשים בעלי אותו ענין. וזה יהוה עבורה חויה חיובית.
ותרצה להתמיד.
לצפיה ב-'טיפול קבוצתי במיומנויות חברתיות. נשמע לי מתאים יותר מאשר '
טיפול קבוצתי במיומנויות חברתיות. נשמע לי מתאים יותר מאשר
15/08/2018 | 10:09
2
187
טיפול רגשי פרטני. אולי בטיפול קבוצתי יצליחו לעמוד על הקשיים שמונעים ממנה ליצור קשרים חברתיים משמעותיים וארוכי טווח.
לצפיה ב-'מחפשת בנרות אחד כזה'
מחפשת בנרות אחד כזה
15/08/2018 | 23:32
1
46
לצפיה ב-'מכירה בחיפה אם זה עוזר.'
מכירה בחיפה אם זה עוזר.
16/08/2018 | 08:27
42
לצפיה ב-'ממליצה לך לבדוק דבר ראשון מה מרגישה הילדה והאם היא עצמה '
ממליצה לך לבדוק דבר ראשון מה מרגישה הילדה והאם היא עצמה
16/08/2018 | 23:27
149
מרוצה מהמצב או לא. לא כל הילדים זקוקים להרבה חברים ולתחושה שהם במרכז העניינים.
את מחפשת טיפול שישנה את הילדה. אבל אין טיפול "קסם" שכזה. ואולי בכלל לא צריך לשנות אותה, אלא לתת לה להיות מי שהיא ורק לתמוך קצת. ילדה שעולה לכיתה ד' בדרך כלל מסתדרת לבד, אבל זה גיל שאמא עוד יכולה לנסות לעזור לה להזמין חברה למשל. את כותבת שהיא הסתדרה יותר טוב באחד על אחד ופחות בחברה של הרבה בנות. אם כך, נסי להציע לה להזמין ילדה אחת לבילוי משותף. כתבת משהו על גלשן - אז למשל בילוי בחוף הים. הילדה אוהבת לאפות - אז אולי שהן יכינו עוגה ביחד.

מעבר לזה מחזקת את מה שכתבו לך, שכדאי להמשיך ולטפח את התחביבים שלה

בהצלחה
לצפיה ב-' בוקר טוב כולם. חזרנו '
בוקר טוב כולם. חזרנו
13/08/2018 | 09:56
27
312
אחרי 7 שבועות בארה"ב (עם קפיצה קטנה לקנדה..) סוף סוף חזרנו הביתה. חלקנו התרגשנו מאוד לחזור, חלקנו (הבכור ואני) היינו מוכנים להמשיך לנצח.
ממש לא פשוט לחזור אחרי כל כך הרבה זמן, קשה לסכם את כל החוויות שעברו עלינו, ונראה לי שעוד לא באמת התחלנו לעכל כל מה שעשינו, ראינו, עברנו, חווינו אבל אם לסכם בקצרה - כל החששות שהיו לי התבדו, והיה לי כל כך כיף להיות כל כך הרבה זמן עם הילדים (גם כשהם עצבנו אותי רצח!), בלי הסחות, בלי עבודה, בלי מטלות, בלי לחץ החיים.
לא אלאה בפרטים (אך מוזמנות/ים לשאול אם משהו מעניין ) אבל היה מעולה, ואחרי שנצליח להשתלט על כל הבלגן (נסענו עם 5 מזוודות, חזרנו עם 7!) ועל כל הכביסות ועל כל המשימות והמטלות שחיכו ל"אחרי", נתחיל לעכל ולצערנו גם לחזור לשגרה....
המשך קיץ כיפי לכולם
לצפיה ב-'איזו הרפתקאה! מחכה לשמוע סיפורים...'
איזו הרפתקאה! מחכה לשמוע סיפורים...
13/08/2018 | 10:03
34
לצפיה ב-'ברוכה השבה - השווה '
ברוכה השבה - השווה
13/08/2018 | 20:44
23
לצפיה ב-'יש למישהי עצות להתמודדות עם ג'ט לג?'
יש למישהי עצות להתמודדות עם ג'ט לג?
14/08/2018 | 08:29
8
172
כבר 3 לילות שאני לא ישנה (אחד במטוס, שניים כאן) - מתעוררת ב1 לפנות בוקר אחרי שעתיים גג של שינה, ולא מצליחה להרדם שוב לפני 4-5 לפנות בוקר. אוף, זה מבאס. דרכו של הטבע לגרום לי לשלם על ההנאה?...
לצפיה ב-'מלטונין'
מלטונין
14/08/2018 | 11:06
3
146
אבל אם לא קנית את זה בבית המרקחת בארה"ב, פה יהיה קשה להשיג כי צריך להיות זקן.... כדי לקבל מרשם.
לצפיה ב-'טו לייט. כוס יין באמצע הלילה נשמע הגיוני? מתחילה לטפס על'
טו לייט. כוס יין באמצע הלילה נשמע הגיוני? מתחילה לטפס על
14/08/2018 | 16:10
2
130
הקירות מהייאוש. גם בשבוע האחרון (בניו יורק) ישנתי זוועה. מה שאומר ששבוע וחצי רצוף כבר לא ישנתי לילה אחד כמו בנאדם וזה ממש נותן את אותותיו.
לצפיה ב-'אם לא מלטונין, גם סתם כדור שינה'
אם לא מלטונין, גם סתם כדור שינה
14/08/2018 | 17:23
1
100
עוד לא הרג את אף אחד. לילה אחד או שניים, ואת מסודרת.
לצפיה ב-'גם זה אין לי....'
גם זה אין לי....
14/08/2018 | 18:32
21
לצפיה ב-'לטייל בחוץ בשעות השמש יכול לעזור.'
לטייל בחוץ בשעות השמש יכול לעזור.
14/08/2018 | 20:28
3
128
ואת יכולה לשים שעון כדי לשלוט בשעת הקימה בבוקר. זה באמת הכיוון הקשה של הג'ט לג ולוקח זמן להתאושש. איך שאר המשפחה?
אני השתמשתי פעם אחת במלטונין, אחרי שאיכשהו זה לא הסתדר אצלי חודשים (דווקא בכיוון ההפוך, הקל יותר) וזה הסתדר מייד, אחרי כדור אחד. אולי תבקשי ממישהו שמגיע מארה"ב להביא לך אם תמשיכי להתקשות (אבל רוב הסיכויים שתוך כמה ימים זה יסתדר בכל מקרה).

אה, וכמובן בלי מסכים כשאת מתעוררת בלילה.
לצפיה ב-'הילדים סבבה לגמרי, ישנים רצוף. הבכור אמנם מצליח לישון רק '
הילדים סבבה לגמרי, ישנים רצוף. הבכור אמנם מצליח לישון רק
14/08/2018 | 21:19
2
145
סביב 7-8 שעות, אבל לא מתעורר בלילה. הקטן ישן בלילה האחרון 10 שעות ברצף.
בן זוגי פחות או יותר כמוני, אבל שעות העירות שלו מצומצמות יותר.
לצערי עשיתי בדיוק הפוך ממה שאמרת, וברור שאחרי התהפכות של שעה פלוס במיטה, ירדתי לסלון והייתי בטלפון/טלוויזיה. זה פשוט מייאש לשכב ערה כל כך הרבה שעות במיטה. ולצערי אין לי מי שיביא לי מארה"ב כלום. בונה על זה שבאמת עד סוף השבוע זה יסתדר, כי בשבוע הבא אני חוזרת לעבודה.
מה שכן, אני כן שמה שעון מעורר. אחרת לא הייתי קמה הבוקר ב8 אלא ממשיכה לישון.
לצפיה ב-'למה היית צריכה לקום ב-8? אני דווקא הייתי מכוונת ל-10-11'
למה היית צריכה לקום ב-8? אני דווקא הייתי מכוונת ל-10-11
14/08/2018 | 21:28
1
132
או משהו כדי שתהיה לך כמות שעות שינה לא זניחה לגמרי.- רק שלא תקומי ב-3 אחר הצהריים או משהו.
טלפון זה ממש ממש גרוע (בגלל התאורה) - יותר מטלוויזיה שאפשר באמת להירדם איתה. ומה שלא תעשי - אל תסתכלי בטלפון בלי להדליק את האור כי זה הכי גרוע.
אם דברים מטרידים אותך כשאת שוכבת במיטה - תכתבי אותם כדי לחשוב עליהם בבוקר, כדי שלא תשבי ותחשבי עליהם במיטה ולא תנסי לזכור אותם.
ותראי את הצד החיובי - לפחות אצלך הילדים ישנים. אצלנו אנחנו צריכים במקביל לעזור גם לעצמנו וגם להם.

לצפיה ב-'זה נכון. להתמודד גם איתם במקביל זה ממש סיוט. היום הצעיר ישן'
זה נכון. להתמודד גם איתם במקביל זה ממש סיוט. היום הצעיר ישן
15/08/2018 | 12:56
115
12 שעות!
לשמחתי הלילה גם אני הצלחתי לישון רצוף (פחות או יותר) 8 שעות. כיף גדול. מקווה שמכאן והלאה דברים יחזרו למסלולם ושזו לא הייתה קריסה כללית חד פעמית.
תודה על כל ההצעות
לצפיה ב-'זו נשמעת חוויה מדהימה!'
זו נשמעת חוויה מדהימה!
14/08/2018 | 15:15
2
147
ברוכה השבה, מאחלת חזרה קלה לשגרה (שגרה נשמעת כל כך מבאסת אחרי כזו הרפתקאה ענקית....)
לצפיה ב-'ממש. הבכור ואני לגמרי מבואסים מהעניין. הצעיר היה מבושל לחזור'
ממש. הבכור ואני לגמרי מבואסים מהעניין. הצעיר היה מבושל לחזור
14/08/2018 | 16:08
1
161
הביתה כבר די מזמן... אבל הזמן יעשה את שלו, והשגרה תשתלט עלינו in no time
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
15/08/2018 | 05:22
70
נשמע שנהניתם וצברתם הרבה חויות כיפיות.
יקח זמן לעכל ויהיה נעים להזכר.

לגבי שינה --תני לעצמך את הזכות לישון בשעות שאת לא רגילה
כשלא תהיי עיפה ככ תבוא השינה הסדירה.
ואז בלילה כשאת מתעוררת תשארי במיטה בחושך ותתכונני לשינה הלאה
זה יגיע. בהצלחה.
לצפיה ב-'מצרפת כאן קישורים לפוסטים שהעליתי בפורום טיולים'
מצרפת כאן קישורים לפוסטים שהעליתי בפורום טיולים
15/08/2018 | 23:02
9
172
עם תמצות מעללינו בחוף המערבי  ובניו יורק

לצפיה ב-'ברוכים השבים'
ברוכים השבים
16/08/2018 | 22:30
4
119
קראתי בעניין רב את הפוסטים שלך, נשמע שהיה אחלה טיול!
חבל שלא נהנתם בווגאס, אנחנו היינו שם עם הילדים כבר פעמיים וכולנו מאוד נהננו. אני חושבת שהחום הכבד תרם מאוד לחוסר ההנאה. 
אם תרצי להעלות תמונות, במיוחד מהטיולים בוושינגטון, הם יתקבלו בשמחה!
לצפיה ב-'תודה הילדים דווקא אהבו את העיר ושמחו לחזור אליה לילה נוסף'
תודה הילדים דווקא אהבו את העיר ושמחו לחזור אליה לילה נוסף
17/08/2018 | 07:09
108
אפילו אני נחתתי אליה בהתלהבות שיא, באמת. חשבתי שהכול נורא מגניב, ובהתחלה זה כזה מדליק לראות איך כולם מהמרים, בדיוק כמו בסרטים (חוץ מהידיות במכונות המזל, שהוחלפו מזמן כנראה בכפתורים, וזה הרבה פחות קול מהזקנות בסרטים שיושבות עם דליי מטבעות ושוב ושוב מורידות את הידיות ), אבל אחרי 36 שעות הרגשתי שהעיר הזו פשוט שואבת ממני את כל האנרגיות החיוניות ומשאירה אותי ריקה מבפנים.
אולי זה החום, אולי זו הייתה העובדה שאי אפשר היה להיות באוויר הפתוח וכל הזמן היינו רק בתוך מלונות, אולי זו תחושת חוסר הזמן התמידית בתוך המלונות עצמם. לא יודעת לשים את האצבע, אבל בגדול העיר הזו לא עשתה לי טוב.
לבקשתך, תמונה מהר רייניר (מקווה שהצלחתי..)
לצפיה ב-'לא הצלחתי! מנסה שוב....הר רייניר בוושינגטון'
לא הצלחתי! מנסה שוב....הר רייניר בוושינגטון
17/08/2018 | 07:13
1
123
לצפיה ב-'פעם טסנו מעליו (במטוס נוסעים,'
פעם טסנו מעליו (במטוס נוסעים,
17/08/2018 | 12:21
102
לא מטוס תיירותי או משהו כזה) - חוויה מדהימה!
לצפיה ב-'והנה עוד אחת '
והנה עוד אחת
17/08/2018 | 07:16
104
לצפיה ב-'נהניתי לקרוא'
נהניתי לקרוא
16/08/2018 | 23:16
1
88
שמחה שהיה מוצלח. עבדת קשה בתכנון הטיול הזה

והמילה "מזויפת" מתאימה לדעתי בול לוגאס. גם אני לא סבלתי את המקום.
לצפיה ב-'תודהאחרי תכנון הטיול הזה, לתכנן טיולים "רגילים" באירופה'
תודהאחרי תכנון הטיול הזה, לתכנן טיולים "רגילים" באירופה
17/08/2018 | 07:13
106
כבר נראה לי קלי קלות
לצפיה ב-'נשמע שנהניתם! איזה כיף!'
נשמע שנהניתם! איזה כיף!
17/08/2018 | 18:11
1
18
לצפיה ב-''
17/08/2018 | 19:10
8
לצפיה ב-'ברוכים השבים'
ברוכים השבים
18/08/2018 | 09:40
58
אין על אמריקה המההמת
לצפיה ב-'באיחור גדול ברוכים השבים'
באיחור גדול ברוכים השבים
26/08/2018 | 07:55
1
28
מצטערת שלא הגבתי קודם, הייתי בחופש אמנם בבית אבל לא נכנסתי להגיב בפורומים.
לצפיה ב-'תודה כבר הספקנו לשכוח שנסענו '
תודה כבר הספקנו לשכוח שנסענו
26/08/2018 | 10:40
8

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
דליה גרינבאום - טיפול וייעוץ זוגי
דליה גרינבאום
פורום עדשות מגע ומשקפיים
מרכיבים משקפיים או עדשות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה