לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'שבת שלום לכולם. מה בתוכניות שלכם השבת?'
שבת שלום לכולם. מה בתוכניות שלכם השבת?
30/07/2016 | 11:20
1
11
אנחנו פתחנו את הבוקר בהשלמת פערים ב"מירוץ למליון". הבכור היה בווינגייט כל השבוע ולא הספקנו לצפות, אז הבוקר סוף סוף סגרנו את הפער
אין יותר מדי תוכניות להיום. קצת כביסות, והכי חשוב למדוד בגדי חורף לבנים (במיוחד לבכור) כדי לראות אם צריך לקנות להם משהו לקראת הטיסה לחו"ל (בתקווה שאין באמת צורך כי אין לי מושג איפה עכשיו אני מוצאת בגדי חורף ).
בערב מסיבת בריכה במסגרת מועדון השחייה של הבכור לסיכום השנה.
שבת נעימה לולם
לצפיה ב-'שבת שלום. מי הזוג החביב עליכם במירוץ?'
שבת שלום. מי הזוג החביב עליכם במירוץ?
30/07/2016 | 11:39
3
לצפיה ב-'השמנת ילדים - בקשת תמיכה'
השמנת ילדים - בקשת תמיכה
29/07/2016 | 14:53
28
175
שלום,
ביתי הבכורה בת 5. בחצי השנה האחרונה הגענו להכרה שהיא סובלת ממשקל עודף.
פעלנו בנחישות לשינוי הרגלים בבית, כולל אצל סבים ובטיולים.
לצערנו לא רק שלא רואים תוצאות אלא בחודש של הקייטנה אפילו חלה החמרה משמעותית. התור לדיאטנית בשבוע הבא.
אשמח לקבל טיפים לגבי התמודדות מול המסגרות לקראת שנה הבאה. מאחר וזה הפורום של ה'גדולים' אני מניחה שיש כאן כמה בעלי נסיון.
אני לא רוצה שהילדים שלי (יש עוד שניים שעוד קטנים מידי כדי לראות אם הם עוד יסבלו מהבעיה ואני רוצה למנוע) יהיו חריגים - שכשכולם יקבלו להם יהיה אסור כי אמא שלהם לא מרשה. מספיק יוצא שאצלי אף פעם לא מקבלים ממתקים מרוב שהם מקבלים אצל כל השאר... (כלומר אני מספיק 'הרעה' בכל מה שקשור לאוכל)
איך משכנעים את הגננת שלא לתת סוכריות כפרס?
איך משכנעים את ההורים שעוגה ביומולדת זה מספיק ולא צריך עוד שקית של משהו?
לצערי אני גם תלויה בצהרון והנסיון שלי מהשנה לא מוצלח בכל מה שקשור לממתקים - הם משתמשים בממתקים כדי לשלוט על התנהגות. השיטה מיועדת לילדים ההיפראקטיבים הרזים... הבת שלי מתנהגת יפה ותמיד מקבלת את הממתק.
ביקשתי מהילדה שתשתה כוס מים אחרי המנה הראשונה בצהרים ולפני שהיא מבקשת עוד. היא עושה את זה ובאמת אוכלת פחות וכך רעבה יותר לארוחת ערב בריאה בבית. בארוחת ארבע סיכמנו שקודם תאכל פרי ורק אם רעבה אז כריך עם חומוס, אבל לא תמיד יש פרי ולא תמיד יש חומוס. הצוות שם באמת חושב שריבה (זה אפילו לא קונפיטורה) זה בריא יותר משוקולד, וזה עוד טוב כי לפעמים יש רק עוגת שוקולד...זה לגיטימי לשלוח איתה פרי וכריך למקרה שלא יהיה?
אז לפנינו חודש שבו יש לי שליטה כמעט מלאה על האוכל ואני מקווה שאצליח לקדם דברים בכיוון הנכון, אבל אני בהחלט אכולת אשמה שהתעוררתי רק עכשיו ומתוסכלת מקירות של אטימות מסביבי. אשמח לכל טיפ ועצה של בעלי נסיון.
תודה
לצפיה ב-'כיוון אחר'
כיוון אחר
29/07/2016 | 15:03
2
103
האם את יכולה להגביר את הפעילות הגופנית שהיא עושה? הכוונה לא למשחק הריקודים בוויי, אלא לפעילות גופנית אינטנסיבית מחוץ לבית. חוג ספורט, נסיעה משותפת באופניים, הליכה ברגל עד כמה שאפשר, בילוי תכוף בפארק השכונתי - הם הרגלים מצוינים שיכולים לעזור, ולחסוך או להקטין את ההתעסקות האינטנסיבית במה שהיא אוכלת (שהיא פתח להפרעות אכילה).
לצפיה ב-''
29/07/2016 | 15:54
8
לצפיה ב-'אנחנו עושים את זה'
אנחנו עושים את זה
29/07/2016 | 22:23
46
יש לה חוג התעמלות פעמים בשבוע.
מעבר לכך אנחנו הולכים לכל מקום. מאחר והיא מפוזרת אחרונה ונאספת ראשונה יש לה הליכה של כמעט קילומטר פעמיים ביום. בדרך חזרה כמעט כל יום עוברים בגן משחקים. לפעמים נוסעים לאחד מרוחק יותר לגיוון. בשבתות תמיד מטיילים.
לצפיה ב-'זה כנראה לא מה שאת רוצה לשמוע'
זה כנראה לא מה שאת רוצה לשמוע
29/07/2016 | 15:16
18
115
אבל אין כרגע למין האנושי שום דרך שעובדת לגרום לאנשים לרזות. בכל המחקרים שעשו, אנשים הצליחו להוריד במשקל לטווח הקצר, אבל לא לטווח הארוך. אחוז האנשים הצליחו להוריד משקל ולשמור על המשקל החדש חמש שנים הוא 5% בערך (משתנה בין מחקרים). בנוסף לכך, כמות משמעותית מהאנשים (בין שליש לשני שליש) העלו את המשקל שלהם ביחס למשקל לפני הדיאטה. גם פעילות גופנית לא גורמת לירידה במשקל.

מהצד השני, הרגלים בריאים נקראים כך לא סתם. הם *באמת* בריאים. לכול ריבה מפוצצת בסוכר כל יום לא בריא לאף אחד - לא לרזים ולא לשמנים. פעילות גופנית בריאה לכולם (ורובנו עושים פחות מידי ממנה).

ובעוד שבין אנשים שאורח החיים שלהם לא בריא אנשים שמנים חולים יותר בכל מיני דברים, הרי שאם בודקים אנשים שמנים שאורח החיים שלהם בריא (אני מכירה מחקר אחד שבו השוו אנשים שבכושר מול כאלו שלא, ואחר שבו ספרו הרגלים בריאים, כשההרגלים הם לא לעשן, לשתות במתינות, לאכול חמש מנות של ירקות ופירות ביום, לעשות שלוש פעמים בשבוע פעילות גופנית של חצי שעה) אז הם בריאים באותה המידה שרזים שאורח החיים שלהם בריא.

השמנה זה לא מחלה, למרות הגישה הכללית לנושא. ושינוי ההרגלים לא באמת עוזר לרזות (אם כי יכול למנוע השמנה מראש, אבל זה סיפור אחר לחלוטין). אם תתייחסי להשמנה בתור דבר רע, כל מה שתצליחי לעשות זה להגדיל את הסיכוי של הבת שלך לפתח הפרעת אכילה. גם ככה זו אחת המחלות היותר נפוצות בעידן המודרני, בגלל אובססיית הרזון.

אם את *באמת* מתעניינת בבריאות שלה, ולא במראה החיצוני שלה, אז הדבר ההגיוני הוא להתמקד באורח חיים בריא, בלי לקשר אותו למשקל.

ובנוגע לגנים - יש אמהות שיוצאות למלחמה, ומנצחות. יש כאלו שלא אכפת להן שהילדים שלהם יהיו יוצאי דופן, והילדים לא מרגישים חריגים. זה תלוי גם בהורים וגם באופי של הילדים עצמם. יש כאלו שלא אכפת להם שהילדים יהיו חריגים - זה חשוב להם מספיק.

תכלס? אוכל גרוע הוא חלק בלתי נמנע מהשתתפות במסגרות, לדעתי. לא תוכלי להמנע מה"חריגות" הזו. אפשר רק לנסות לחפש מסגרת קצת יותר טובה, או להתחיל מלחמה ארוכת שנים. או לחנך את הבת שלך, כך שתדע שאסור לקחת ממתקים בגן.

לצפיה ב-'אבל היא ילדה. את מתייחסת למחקרים במבוגרים. זה לא אותו מצב.'
אבל היא ילדה. את מתייחסת למחקרים במבוגרים. זה לא אותו מצב.
29/07/2016 | 16:37
13
20
לצפיה ב-'(למשל, היא בכלל לא צריכה לרדת במשקל.'
(למשל, היא בכלל לא צריכה לרדת במשקל.
29/07/2016 | 16:55
12
75
מספיק שתישאר באותו משקל או תעלה לאט מספיק, כדי שהיא תהיה רזה יותר, כשמכניסים למשוואה את העניין שהיא גובהת).
לצפיה ב-'את מכירה מחקר *אחד* בו ילדים הצליחו להוריד במשקל היחסי שלהם'
את מכירה מחקר *אחד* בו ילדים הצליחו להוריד במשקל היחסי שלהם
29/07/2016 | 17:18
11
70
כלומר, בנירמול על פני גיל וגובה? אני מתכוונת, דיאטות בילדים הן לא בעלות אחוזי הצלחה גבוהים יותר מאשר במבוגרים (וההשלכות השליליות גבוהות יותר).

או מחקר בו ילדים הצליחו להוריד אחוזי שומן (שזה מדד שעדיף משמעותית על פני ה-BMI הנוח אבל מטופש)?

אין כאלו. אחוזי ההצלחה בדיאטות של ילדים זהים לאלו בדיאטות של מבוגרים - הן לא עובדות. דיאטות לא עובדות. זו המציאות.
לצפיה ב-'אני לא מכירה מחקרים לגבי הורדת משקל בילדים בכלל.'
אני לא מכירה מחקרים לגבי הורדת משקל בילדים בכלל.
29/07/2016 | 17:26
8
57
אם את מכירה, אנא ספרי מה כתוב בהם או תני קישור. מחקרים על מבוגרים פשוט לא רלבנטיים, כי אי אפשר לדעת איך זה מיתרגם לילדים עד שבודקים את זה על ילדים.
על סמך מה את אומרת שאחוזי ההצלחה בדיאטות של ילדים זהים לאלו בדיאטות של מבוגרים? אשמח לקבל קישור למחקר שאומר משהו כזה.
לצפיה ב-'הנה הקישורים שמצאתי בשלוף:'
הנה הקישורים שמצאתי בשלוף:
29/07/2016 | 17:55
7
51

דיאטות גורמות להשמנה (ולהפרעות אכילה). כלומר, אם המטרה היא שהילד יוריד במשקל, אז דיאטה זה התנהגות קונט-פרודוקטיבית, כי היא גורמת להשמנה.

לצפיה ב-'adolescents הם מתבגרים, לא ילדים.'
adolescents הם מתבגרים, לא ילדים.
29/07/2016 | 18:18
6
55
המחקר הראשון והשלישי מדברים על מתבגרים, ולכן לא רלבנטיים. המחקר השני מדבר באבסטרקט קצת על preadolescents אבל המסקנה בסוף היא לגבי adolescents כך שקשה לי להבין מהאבסטרקט מה המסקנות לגבי ילדים שאינם מתבגרים, ועל אילו גילאים של ילדים מדובר שעבורם זה רלבנטי. אני לא אכנס לפרטים של המחקרים (למשל, למה הכוונה ב"דיאטה"?), כי הם לא רלבנטיים כל עוד המחקר לא עוסק בילדים.
מן הסתם המחקר הכי רלבנטי לשאלה אם ההערה שלך על דיאטות שלא עובדות היא במקום בשרשור הזה או לא, הוא מחקר שעוסק בילדים בטווח הגיל של הילדה של מי ששאלה את השאלה.
לצפיה ב-'ניסויים בילדים הם לא דבר נפוץ במיוחד'
ניסויים בילדים הם לא דבר נפוץ במיוחד
30/07/2016 | 01:38
5
34
אני יכולה להביא גם קישורים לגבי תוכניות אורח חיים בריא שהונהגו בבתי הספר הארצות הברית (וגרמו לילדים שמנים יותר ובעלי הפרעות אכילה רבות יותר. יחי הפופוליזם!).

לא קראתי מחקרים קונקרטיים על ילדים, ואני בכלל לא בטוחה שהם קיימים (מי יאשר לעשות ניסויים על ילדים בני חמש?), אבל כל הראיות שיש מעידות על כך שדיאטות לא עובדות, ואני לא ראיתי ולו בדל של ראיה בכיוון ההפוך, כך שו הנחת המוצא שלי.

אם יש לך מחקרים שמראים ההפך, אשמח לשמוע
לצפיה ב-'חזרנו לנקודת ההתחלה. המחקרים שדיברת עליהם'
חזרנו לנקודת ההתחלה. המחקרים שדיברת עליהם
30/07/2016 | 07:24
21
הם מחקרים במבוגרים, ולכן מה שכתבת לא רלוונטי לילדה, כי לא ברור אם זה תופס גם לגבי ילדים. החלק המועיל שיצא מהתת-שרשור הזה שלנו הוא שכנראה אין מחקרים רבים שבדקו את ההשפעה של שינוי תזונה על המשקל של ילדים (כי לפחות בגיגול זריז יחסית לא מצאת מידע), וזה גם משהו שכדאי שהאם תדע.
אגב, אני גם גיגלתי קצת בלילה, ומצאתי שני מחקרים מעניינים - אחד שטען שבניגוד למה שקורה אצל מבוגרים, אכילה מגוונת בילדים דווקא גורמת לעלייה במשקל. והשני טען שדיאטה חשובה יותר מבחינת ירידה במשקל מאשר פעילות גופנית כשמדובר בילדים, אבל נדמה לי שהוא דיבר על ילדים מגיל 7. כמו כן, מאחר שהגיגול היה באמצע הלילה כששנתי נדדה ומהטלפון, לא שמרתי את הקישורים, ואין לי כוח לגגל שוב - ולכן יש לקחת את דבריי לגבי שני המחקרים בעירבון מוגבל, עד שמישהו פה יגגל וימצא אותם, בהנחה שהם אכן קיימים... מצאתי גם מחקרים שגילו שדיאטה מועילה בילדים, אבל אלה שמצאתי או שבדקו השפעות לטווח קצר או שלא נראה שהייתה קבוצת ביקורת (למשל אחד המחקרים השווה בין שתי שיטות ובשתיהן ה-BMI ירד, אבל מאחר שמדובר בילדים, לא ברור אם הוא לא היה יורד באותה מידה בקבוצת ביקורת שלא עשתה דיאטה). ושוב, את כל זה קראתי בלילה, אז לקחת בעירבון מוגבל.
לצפיה ב-'אבל ילדים לא צריכים דיאטות.'
אבל ילדים לא צריכים דיאטות.
30/07/2016 | 09:28
3
22
הצעירה שלי שייתה דובונת-מתוקנות כל השנים.
בגיל 10~ החליטה שזהו! וכשסימנתי לה על אוכל מיותר (ממתק שני או מנה נוספת) היא הקשיבה לי.
היא לא ירדה במשקל, אבל בגיל 11 התחילה לגבוה ועכשיו אחרי גיל 12 היא אולי לא דקיקה אבל בהחלט נערה לא שמנה. (ואפילו חתיכה)
מכיוון שמגיל 8 אנחנו במעקב אנדו' הרי שזה בדיוק מה שהרופאה אמרה לנו כל השנים, לא לעלות במשקל! ועד גיל ההתבגרות להתאזן

לצפיה ב-'מה שאת מתארת הוא סוג של דיאטה...'
מה שאת מתארת הוא סוג של דיאטה...
30/07/2016 | 09:35
2
18
אבל, כמו שהדגמת, במקרה של ילד מספיק שהוא לא יעלה במשקל כדי שהדיאטה "תעבוד" - בניגוד למבוגר שצריך ממש לרדת במשקל כי הוא נשאר באותו גובה.
לצפיה ב-'כל שינוי תזונה הוא דיאטה '
כל שינוי תזונה הוא דיאטה
30/07/2016 | 09:47
1
14
מכיוון שלנו ההורים יש הרגלי תזונה נוראיים ומכיוון שאני עצמי אישה שמנה אפשר לקרוא לזה דיאטה בעוד שבבתים אחרים מראש אלו יהיו ההרגלים....
אלא שבניגוד למבוגרים ילדים לא צריכים לרדת במשקל, מספיק שלא יעלו....
והשינויים יכולים להיות יותר מינוריים.
לצפיה ב-'בדיוק.'
בדיוק.
30/07/2016 | 09:57
6
לא ידעתי שאת שמנה, אגב. את גם גבוהה? אני פשוט יודעת שהילדים שלך גבוהים. מעניין אם להיות שמנה עוזר גם עם הגובה של הילדים. או שלא היית שמנה כשהם נולדו (כלומר, מעבר לעניין שהיית בהריון )? את מוזמנת לא לענות אם השאלות האלה אישיות מדי לטעמך או משהו. אצלי נראה שהשמנה של כמה ק"ג עוזרת לכניסה להריון, דווקא. אבל זה לא ממש תורם מבחינת הגובה של הילדות, שהוא ההפך מגבוה...
לצפיה ב-'אני לא מכירה מחקרים, אני מכירה ילדים. שרזו.'
אני לא מכירה מחקרים, אני מכירה ילדים. שרזו.
29/07/2016 | 17:46
1
66
אני לא אשת מקצוע בתחום התזונה, ולכן לא מכירה מחקרים בתחום

אבל מכירה ילדיהם שהיו שמנמנים בגילאי הגן והכיתות הנמוכות ביסודי, ואחרכך רזו.
כמו שכתבה מעליי - קצת פחות ממתקים, קצת יותר ספורט, וגם - קצת לגבוה. כל אלה ביחד עשו את הקסם

לצפיה ב-'ואני מכירה מבוגרים שרזו'
ואני מכירה מבוגרים שרזו
29/07/2016 | 17:58
53
ומבוגרים שעישנו וחיו עד גיל 90. נו אז מה? יש אנקדוטות, ויש סטטיסטיקה. והסטטיסטיקה אומרת שדיאטה זו הדרך הבטוחה להעלות במשקל, ושמי שאוכל אוכל בריא ופעיל גופנית מעלה את הסיכויים שלו לבריאות, ולא משנה מה משקלו.

אני בעד פחות ממתקים ויותר ספורט. רק לא לשדר שזה בשביל ירידה במשקל, לא להתאכזב כשזה לא יעבוד (וזה לא עובד ברוב מוחלט מהמקרים), ולא לחשוב שזה לא עובד - זה מועיל לבריאות גם כשאין ירידה במשקל. ורוב הסיכויים שלא יהיה.

פשוט להתחיל להתמקד בבריאות במקום במשקל, זה הכל.
לצפיה ב-'אני לא דיברתי על דיאטת הרזייה'
אני לא דיברתי על דיאטת הרזייה
29/07/2016 | 22:31
3
51
הבת שלי מאז ומתמיד היתה באחוזונים העליונים אך הבריאים.
גם אני לא אישה קטנה. מעולם לא הייתי רזונת.
עקב בעיה בריאותית שלי, במשך חצי שנה חלה התרופפות בהרגלים בבית. החזרנו את ההרגלים הישנים והטובים וחיכינו לתוצאות.
במהלך חודש יולי של הקייטנה הילדה עלתה קילו (!). באופן בריא ילדה לא אמורה לעלות יותר מ300 גרם בחודש. בחודש הזה נרשמו גם הפעמים הראשונות אי פעם שהתייחסו אליה כאל שמנה (ילדים אחרים). וזה בחודש שבו הפעילות הגופנית אחה"צ וההקפדה על מזון בריא בבית היו גבוהים מאוד, אילולא זה המצב היה חמור עוד יותר.
הנזק נוצר על ידי המסגרת ולכן ביקשתי תמיכה בהתמודדות מול המסגרת.
לצפיה ב-'אין כזה דבר "אחוזון בריא" - זה מיתוס של החברה'
אין כזה דבר "אחוזון בריא" - זה מיתוס של החברה
30/07/2016 | 01:46
45
שכדי להצדיק את היחס הנוראי שלה לאנשים שמנים, המציאה תירוצים. אנשים עם אורח חיים בריא בריאים גם אם הם שמנים וגם אם הם רזים (אם אורח החיים שלהם לא בריא, אז השמנים יחלויותר, ומשמעותית). והבת שלך פעילה גופנית, ונראה שהאוכל שלה לפחות סביר אם לא טוב ממש.

אני בעד שהיא תאכל אוכל טוב, וממש נגד מגמת דחיפת הממתקים הפושה במחוזותינו. אבל אני יודעת שאוכל טוב ופעילות גופנית לא גורמים להורדת משקל. אין שום דרך מוכחת להורדת משקל. פשוט אין כזו!

כך שאל תחשבי שאת עושה משהו לא בסדר אם היא לא תרד במשקל. זו אחת מהתוצאות של מיתוס הדיאטה - אנשים חושבים שמשהו בתזונה או בפעילות הגופנית שלהם לא בסדר אם הם לא יורדים במשקל, וזה לא נכון.

המחקר ממנו נלקח הגרף: http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid...
לצפיה ב-'עלתה קילו בחודש זו בעיה'
עלתה קילו בחודש זו בעיה
30/07/2016 | 11:11
6
לדעתי (ואני לא אשת מקצוע), עליה של קילו בחודש היא תוצאה של אכילה מופרזת, כמעט של בולמוס.
 אולי הבעיה היא לא רק במסגרת, אלא איך הילדה מתנהגת כשהיא במסגרת.
בנוסף למלחמה במסגרות, צריך לעזור לילדה לסגל הרגלי אכילה בריאים, שיגיעו ממנה. לא מלמעלה.

אני מכירה ילדים שבבית יש ״משמעת ברזל״, ולכן ברגע שאפשר - הם אוכלים המון. כי בבית אין. אולי בבית בכלל אין מתוק, אז כשפתאום היא רואה לחם עם ריבה - מבחינתה זה פיתוי בלתי רגיל, אז היא אוכלת שלושה כריכים. 

לכן, נכון מצדך לבקש שבצהרון לא יחלקו ממתקים. ושלארוחת 4 יהיה משהו נורמלי, לא עוגת שוקולד.

אבל מעבר לזה - צריך לפתח תפריט מוצלח. כזה שהילדה תשתף איתו פעולה בשמחה. ובשביל זה (וכבר כתבתי את זה קודם) צריך דיאטנית שמבינה בילדים. שלא תכתיב משהו בלתי אפשרי.

לצפיה ב-'עוד משהו - ״התקף אכילה״ מגיע לפעמים ממצב רוב'
עוד משהו - ״התקף אכילה״ מגיע לפעמים ממצב רוב
30/07/2016 | 11:14
4
אוכל הוא לפעמים נחמה. התנפלות על אוכל אף פעם לא מגיעה ממקום שמח
קרה משהו לאחרונה? 

חוץ מלחשוב על דיאטות וספורט וכל זה,
אני הייתי מנסה להסתכל על הילדה ולחשוב אם טוב לה
ולנסות שיהיה לה עוד יותר טוב

לקחת אותה לעשות כיף. לדבר איתה. להגיד לה כמה היא מדהימה ונהדרת.

לעליה במשקל יש נטיה להיות כדור שלג. ילדים צוחקים עליה. גם ההורים, בעצם, גורמים לה להבין שהיא שמנה ולא מספיק יפה,. ואז, כדי להתנחם - אוכלים עוד 
לצפיה ב-'מאחר והשליטה שלך באוכל שלה היא מעטה, ואת לא רוצה לפתח לה'
מאחר והשליטה שלך באוכל שלה היא מעטה, ואת לא רוצה לפתח לה
29/07/2016 | 15:54
76
הפרעת אכילה, אני מאוד מסכימה עם דבריה של אני15. בנוסף לייעוץ אצל הדיטאנית עם הילדה, אני מציעה לך גם להתייעץ עם הדיטאנית ללא נוכחות הילדה.
לצפיה ב-'עונה במבולגן'
עונה במבולגן
29/07/2016 | 17:25
3
113
א. בגיל הזה המטרה היא למנוע עליה במשקל, נדיר שמדברים על ירידה במשקל. המטרה היא שהיא תגבה ותתאזן.
ב. לקראת הביקור עם הדיאטנית מומלץ להכין יומן אכילה מדויק - כמה ומה היא אוכל ומתי.
ג. על פי חוזר מנכל אסור להגיש ממתקים בגן, ואת בהחלט יכולה לצאת למאבק. אני עשיתי את זה, והיה שינוי עצום. לא מושלם, אבל שינוי ענקי בגן. מאז הדברים קבלו לגיטימיזציה מלמעלה, וכלל אפשר להשתמש בזה.
ד. כל עוד את מתייחסת אל עצמך כעל רעה שאת לא מסכימה למשהו, אין לך סיכוי. תמיד יהיו לך נקיפות מצפון סביב זה. במקום זה הרבה מהעבודה צריכה להיות על הגישה שלך. האם אני אמא רעה בגלל שאני לא מרשה קולה? לא חושבת. אני חושבת שאני מגינה על הבריאות שלך הילדים שלי, בדיוק כמו זה שאני מכריחה אותם להתחסן, למרות שזה לא למורת רוחם.
ה. כאמור - המלחמה שלך היא מוצדקת וצריכה לעלות ביום הראשון של הגן עם הגננת ושוב באסיפת הורים של תחילת שנה. עלי צעקו שאני "פוגעת בילדות שלהם" על ידי זה שאני לא מסכימה ממתקים בגן, ו"הורסת להם את החיים". הבאתי מסמכים וכתבות, צילמתי וחילקתי לכולם. עמדתי על שלי ברוגע (וכן, בכיתי חצי לילה אחכ) והצלחתי פחות או יותר. מבין 35 ימי הולדת 3 אמהות התעקשו על ממתקים והביאו בלי רשום. 32 האחרים לא. לא חולקו יותר ממתקים בבוקר, וילד שהביא איתו לא נכנס לגן עד שלא סיים או הביא להורים. כמעט נצחון.
ו. הבת שלי, שבעודף משקל, לא יודעת שהיא כזו. הנושא של משקל לא עולה אצלנו. היא ילדה בת 7 שמחה, חיננית, חברותית, אהודה ואהובה ונכון לכרגע הנושא של המשקל לא עלה בשום צורה. לא ממנה ולא מהילדים שסביבה. הנושא של בריאות, לעומת זאת, עולה אצלנו המון. חלק מהשיח היומיומי בבית, למה אנחנו אוכלים ככה, למה לילדה הזו מותר כמה ממתקים שהיא רוצה ואצלנו לא, למה אני לא מזיזה את האוטו להקפיץ לחברה שגרה בשכונה. זה ממש נושא שיח.
ז. כמו שאמרו לך - פעילות גופנית וכמה שיותר. ההנחיות הרשמיות של ארגון הרופאים הפדיאטרי האמריקאי הוא שלפחות שעה ביום של פעילות גופנית נמרצת. אני רשמתי לחוגי ספורט (ג'אז עם גדולות ממנה, אז יש אימון גופני אינטנסיבי) ושחיה, ומעבר לזה משתדלת, אם כי במיוחד במזג אויר הזה יותר מורכב, לצאת לטיול, פעילות, אפילו ריקוד בבית מול הטלוויזיה.
ח. באופן כללי משתדלת שלא יהיו ממתקים בבית. ההנחיה של הדיאטנית היה שמותר לכל ילד, גם לשמן ביותר, חטיף של כ- 100 קלוריות ביום. ההמלצה שלה היא שהחטיף לא יוחזק בבית, ושבשביל לקנות אותו תצטרכו לצאת לטיול, כלומר - לעשות משהו אקטיבי.
ט. אני משתדלת לא לסרב לדברים שבתוך המסגרת החינוכית, בשביל באמת לא להדגיש את השונות, אבל כן להגביל. לא הייתי שולחת איתה כריך ופרי, מה שגם בסופו של דבר - אני לא חושבת שזה כזה פער קלורי עצום מהפרוסה הקטנה של העוגה.
י. לבקש שיחה עם הצהרון/גננת - לבקש ככה:
שיגישו לה לקראת הסוף של הסבב (אם כולם יושבים יחד, שתקבל בין האחרונים)
לתת קודם ירקות וחלבון. רק אחרי שמסיימים את זה אפשר את הפחמימה (הנחיה שטובה לכולם, במיוחד שהפחמימות שהן נותנים לרוב פחמימות ריקות). מותר לקבל תוספת של ירקות, תוספת קטנה של חלבון, לא לאפשר תוספת של פחמימה ואם כן (כל מנת למנוע מריבה - תוספת פיצית).
יא. אם הם לא מוכנים לשתף פעולה איתך - את יכולה לפנות לפיקוח, בהנחה שזה צהרון של הגן. אפשרות אחרת היא לחפש צהרון פרטי עם אוכל סביר יותר.
יב. אם הגננת נותנת סוכריות כפרס אז באמת לערוף לה את הראש. אסור לה. פשוט אסור לה. מה שגם יש מעט מאד סוכריות שתואמות גיל. להפנות אותה לחוזר, למסמך של לגדול בריא, ואם את צריכה עוד, אז יש לי אוסף מאמרים בנושא. אם צריך - הייתי עולה בדרגות, עד איפה שצריך. מאבק ראוי ומוצדק. אם את רואה שזה ממש יותר אנטגוניזם את יכולה להציע לתת מדבקות במקום (ואפילו להגדיל ראש ולקנות לה את חבילת מדבקות כל הכבוד הראשונה) או, במקרה הכי גרוע - בייגלה, שפחות נורא מהסוכריות.

אני פניתי לגננת בגישה של "תעזרי לי". אמרתי שהדברים הם הנחיות של הדיאטנית. ולא בחלתי באיומים סמויים בסגנון "חברה שלי מנהלת מאבק דומה בעירייה אחרת ושם פנו לפיקוח בלה בלה".
בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/07/2016 | 22:41
1
60
בתחילת השנה יחד עם עוד אמהות ניסינו ליצור שינוי.
בגן הצלחנו קצת. בצהרון זה כבר היה קשה הרבה יותר וכל כמה חודשים היינו צריכות לפתוח את הנושא מחדש, וגם אז באיחור כי לוקח זמן עד שהילדים 'מלשינים'.
אני לא חושבת שאני רעה, אבל להיות לביאה שנלחמת לבד זה מתיש.
הבת שלי לא ידעה שהיא בעודף משקל עד החודש האחרון. עליה של קילו תוך חודש הפכה את העודף לבולט וילדים התחילו להעיר לה.
אנחנו עושים המון פעילות גופנית ואין חטיפים בבית. המעט שיש הם באמת אלה שעד 100 קלוריות, אבל זה לאבא שלה :)
אנסה את הגישה שהצעת מול ההורים ומול הגננת.
שוב, תודה
כייף לקבל גם תגובה עניינית
לצפיה ב-'תסתכלי בקישור המצורף'
תסתכלי בקישור המצורף
29/07/2016 | 23:14
40
זה כבר לא עניין של "לשיקול" הצהרון, או איך שמתחשק להם. אם הם עוברים על ההנחיות הם עוברים על הנחיות משרד הבריאות ואפשר (וצריך!) להתלונן עליהם.

ולגבי אכיפה - מצאתי את זה:
2. אכיפה: אם לא תתקיים אכיפה, חוזר זה והמלצותיו לא יצאו לפועל בדיוק כפי שקרה אחרי פרסום חוזרים דומים בעבר. החוזר החדש קובע כי האכיפה מוטלת על הרשות המקומית והשלטון המקומי. בכך נוצרת בעיה שכן רבות ממסגרות הצהרונים הינן פרטיות ולרשות המקומית אין דרך לאכוף עליהן את המלצות חוזר זה.
במקביל, גם ההורים שילדיהם נמצאים בצהרונים נקראים לסייע באכיפה על ידי רישום לצהרונים שבהם ישנה התייחסות לחוזר. נקודה זו חשובה בעיקר עכשיו, לקראת פתיחת שנת הלימודים בספטמבר והרישום המחודש לצהרונים.

לצפיה ב-'ואו, איזו תגובה יפה וכל הכבוד על השינוי שחוללת בגן!'
ואו, איזו תגובה יפה וכל הכבוד על השינוי שחוללת בגן!
30/07/2016 | 07:31
7
לצפיה ב-'רק משהו שעולה לי בראש'
רק משהו שעולה לי בראש
30/07/2016 | 07:27
34
בקשר למה שכתבת לגבי היותך "הרעה". נסי שלא יהיה הבדל גדול בינה לבין שאר האנשים בבית מבחינת אוכל. כלומר, כולכם לא צריכים לאכול ממתקים, להתמקד בסלטים ועוד. שלא יהיה מצב ששאר הילדים מקבלים ממתק והיא לא מקבלת.
כולכם תצאו להליכה ארוכה ולטיול, היא צריכה לראות שדרך החיים הבריאה טובה לכולם וזה לא "עונש" שלה בלבד.
חוץ מזה אני חושבת שהייתי אומרת בפשטות משהו על כך שחייבים לנהל אורך חיים בריא ולכן כשהיא בחוץ היא צריכה להקפיד ולהזהר, בדיוק כמו שילדה רגישה לחלב, צריכה להקפיד ולהזהר. לא הייתי לוקחת אותה לדיאטנית (אלא כמו שכתבו לך פה הולכת לבד) ובכלל הייתי מורידה את הפוקוס המשפחתי מההשמנה שלה כי אם בגיל כזה יש סיפור כה גדול מהנושא, לתחושתי זה מוביל לבעיות יותר חמורות של חוסר ביטחון והפרעות אכילה. אני מבינה שאת אכולת רגשות אשמה אבל על מנת להרגיש יותר טוב עם עצמך, את עלולה להביא נזקים קשים ביותר וכל זה מכוונות הכי טובות.
היו עם הבן שלי בגן כמה בנות מלאות שבגיל יותר מבוגר רזו והתחטבו, כך שבאמת זה שיש בעיה עכשיו, לא אומר כלום , נסי להוריד את מפלס החרדה שלך, ככה גם לה יהיה יותר קל.  

לצפיה ב-'שאלת תיק בית ספר'
שאלת תיק בית ספר
28/07/2016 | 15:33
5
109
בהנחה כי תיק נשמר בערך שנתיים, האם כדאי לקנות תיק חדש לעולה לו'? היה עכשיו שנתיים עם התיק, הוא קצת דהוי, ללא קרעים או בעיה אחרת. השאלה היא האם הגיוני שימשיך עם אותו התיק לחטיבה, אם כן נקנה חדש. או שעדיף להמתין? לילד ממש לא איכפת.
לשני אני כן רוצה לקנות, עולה לג', ואני שונאת את התיק האורטופדי הכבד שלו. למרות שהוא במצב מעולה. רוצה תיק רגיל, קל.
לצפיה ב-'הגיוני ואפשרי. נכון שנהוג לקנות כל שנתיים,'
הגיוני ואפשרי. נכון שנהוג לקנות כל שנתיים,
29/07/2016 | 05:53
3
78
אבל אין לזה חוק. נראה לי שאיכשהו, בהכללה, לבנים פחות אכפת (טוב, לפי הבית שלי לפחות . הייתי בטוחה שהקטנה, עולה לד', לא תבקש להחליף את הילקוט - החלפנו בכיתה ב' לילקוט של ניקי - אתמול פתאום ביקשה להחליף). הבן, שלא כמו שתי אחיותיו, היה מסוף כיתה ב' עד ו' עם אותו ילקוט. 
נראה לי שכדאי לחכות שנה. אפשר להגיד בשביל התחלה חדשה, אבל גם כי ילקוט הוא, כמה שזה נשמע "נו באמת", הוא סוג של אופנה ובחטיבת הביניים מחפשים לפעמים סגנון אחר.
אבל כאמור, אפשר גם להחליף השנה .
לצפיה ב-'נהוג? מעניין לפי איזה עדה "נהוג להחליף תיק כל שנתיים"?'
נהוג? מעניין לפי איזה עדה "נהוג להחליף תיק כל שנתיים"?
29/07/2016 | 14:30
54
אם אין סיבה למה להחליף?
אם התיק בלוי - מחליםפים
אם התיק לא מתאים מבחינת תכולה - מחליפים
סתם כי עלה מכיתה ב' ל- ג'?
אם יש ציור שממש לא מתאים יותר, ניחא, אבל "נהוג"?
ממש ממש לא!

*עדה - ממש לא אשכנזים / מזרחים / חילוניים / דתיים. לדעתי זו עדת "הצרכנים" או יותר נכון: עדת "יצרני התיקים".
לצפיה ב-'אצלי נהוג להציע תיק חדש כל 3 שנים'
אצלי נהוג להציע תיק חדש כל 3 שנים
30/07/2016 | 09:24
1
14
תיק טוב זו הוצאה לא קטנה ולתיקים טובים יש אחריות ל 10 שנים.

הבנות שלי ניצלו את האפשרות להתחדש בתיק חדש. הבנים בינתיים נשארים עם אותו תיק יותר זמן.
לצפיה ב-'יש לך המלצות על תיקים?'
יש לך המלצות על תיקים?
30/07/2016 | 09:46
11
הילדות שלי זכו כל השנים לתיקים זולים למדי - וממילא רוב הדברים נשארים בכיתה ואני סוחבת לקטנה את התיק. אבל אני שוקלת השנה כן לקנות להן תיקים טובים - רק שאין לי מושג מה אמור להיות טוב בימינו. אז, המלצות? (הקטנה, שהיא בעצם השנייה, עולה ל-ג' והגדולה ל-ו').
לצפיה ב-'אם לילד לא אכפת, אז לא'
אם לילד לא אכפת, אז לא
29/07/2016 | 09:40
61
מאז כיתה א אני לא יוזמת קניות של תיקים... מי שחושב שהוא צריך - מבקש.

ואם הוא מבקש - אפשר להמשיך עם תיק מכיתה ו לחטיבה. 
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
29/07/2016 | 06:59
2
9
לצפיה ב-'אצלנו סוף שבוע קליל, גם בגלל החום וגם בגלל עייפות מצטברת'
אצלנו סוף שבוע קליל, גם בגלל החום וגם בגלל עייפות מצטברת
29/07/2016 | 07:02
67
אין כוח לבשל. ממש אין.
היום - שניצלים, פוטטוס בתנור, סלט קולסלאו ואדממה
מחר - חזה עוף על מחבת פסים, בטטות בצ'ילי מתוק ופנקו, פסטה ברוטב עגבניות, ברוקולי בטחינה
מתישהו אני צריכה גם לעמוד ולטגן הר של בלינצעסים עם מילוי גבינה לבנה להקפאה. נראה מתי זה יקרה... (יש לי עד פקיעת תוקף הגבינה )
לצפיה ב-'אין לי כוח לבשל'
אין לי כוח לבשל
30/07/2016 | 09:09
19
בשישי בצהריים קניתי אוכל מוכן
בשישי בערב נסענו לארוחה משפחתית. אני קיבלתי מטלת קינוחים אז הכנתי פאי פקאן ופאי שוקולד.
להיום בצהריים יש לי בשר טחון שכנראה יהפך להמבורגרים.
לצפיה ב-'צריך לעשות ביטוח אם עושים יום הולדת מתנפחים?'
צריך לעשות ביטוח אם עושים יום הולדת מתנפחים?
28/07/2016 | 20:01
5
98
נחגוג יום.הולדת יחד עם חבר של בני. בתכנית מתנפח רטוב. האמא השנייה טוענת שצריך ביטוח. ולי זה לא נראה הגיוני. או שהביטוח של הבית מכסה את זה, כמו שהוא מכסה מנקה למשל. או שזה כבר כלול במחיר דל המתנפח, ואין צורך בביטוח נפרד.
מישהי מבינה בזה?
לצפיה ב-'תשאלי את החברה שמשכירה. אני יודעת שאנחנו שכרנו'
תשאלי את החברה שמשכירה. אני יודעת שאנחנו שכרנו
28/07/2016 | 21:05
4
103
מאדם פרטי, ובוודאות לא היה שום ביטוח (ואגב, באמת נשברה למישהי שן...). אבל אולי כששוכרים מחברה יש משהו.
לצפיה ב-'אז עשיתם ביטוח?'
אז עשיתם ביטוח?
29/07/2016 | 09:00
3
65
או שלא היה וזהו?
לצפיה ב-'לא היה וזהו.'
לא היה וזהו.
29/07/2016 | 09:25
2
17
לצפיה ב-'גם לי נראה מיותר, אבל זה בבית שלהם והיא מתעקשת'
גם לי נראה מיותר, אבל זה בבית שלהם והיא מתעקשת
29/07/2016 | 09:54
1
19
לצפיה ב-'אז לא נראה לי שיש לך ברירה - אבל תבררו קודם אם אין ביטוח'
אז לא נראה לי שיש לך ברירה - אבל תבררו קודם אם אין ביטוח
29/07/2016 | 12:30
62
מהחברה המשכירה.
לצפיה ב-'שרשור ההמלצות השבועי'
שרשור ההמלצות השבועי
29/07/2016 | 09:59
1
8
לצפיה ב-'המלצה על פסיכולוג לילד עם חרדות'
המלצה על פסיכולוג לילד עם חרדות
29/07/2016 | 07:46
55
שלום,
מחפשת לבני המלצה על פסיכולוג/ית קליני מעולה
הוא בן 10 עם חרדות
אשמח להמלצות מניסיון אישי מוצלח בלבד
אזור המרכז השפלה באים בחשבון
תודה
לצפיה ב-'שאלת עבודה.'
שאלת עבודה.
26/07/2016 | 10:45
49
534
אחרי 4 חודשים בבית מצאתי עבודה, לא הגשמת כל החלומות שלי, אבל חשבתי שזה אמור להיות נחמד, הם גם הדגישו שמחפשים משהו קבוע...
לקח לי בערך חודש להבין שהתפקיד נורא, פשוט כי אין ממש תפקיד, אני עובדת בפועל אולי שעה ביום עמוס מתוך 6, ומשעמם לי! בשביל להשתעמם אני יכולה להשאר בבית...
המשך>>
אחרי 4 חודשים בבית מצאתי עבודה, לא הגשמת כל החלומות שלי, אבל חשבתי שזה אמור להיות נחמד, הם גם הדגישו שמחפשים משהו קבוע...
לקח לי בערך חודש להבין שהתפקיד נורא, פשוט כי אין ממש תפקיד, אני עובדת בפועל אולי שעה ביום עמוס מתוך 6, ומשעמם לי! בשביל להשתעמם אני יכולה להשאר בבית ויותר מזה להנות עם הצעירה שלי בחופש.
החלטתי שאני עוזבת אלא שהבעלים ואישתו שמנהלים את המקום יצאו לחו"ל לחודשיים ואני ממש לא רציתי להבריז, אז גנזתי את ההחלטה לאחרי החופשה.
ביום ראשון הקודם נפלתי קצת בדרך לכאן, כתוצאה מכך נתפס לי הגב באופן קיצוני, אחרי שהייתי במיון שכבתי בבית שבוע, אבל... החלטתי לחזור כדי לא לפגוע במקום, אז כואב ועושים הכל בעדינות....
למה הסיפור הזה? כי גיליתי שבזמן שאני כאן מתפתלת הוא מחפש לי מחליפה! מעבר לזה שזה לא חוקי, זה לא מוסרי! אז מאתמול בזמן שאני מתפתלת ושומרת את חופשת המחלה בתיק אני גם מתעצבנת.
ואתן? הייתן ממשיכות או פשוט עוזבות עכשיו? ואם לא עוזבות עכשיו הייתן מנצלות את חופשת המחלה או מתאמצות בכל זאת? הייתן שואלות אותו לגבי זה או מתעלמות?

לצפיה ב-'התמודדות עם הפרעת קשב וריכוז'
התמודדות עם הפרעת קשב וריכוז
26/07/2016 | 09:40
77
572
הבן  של אחותי  ( בן 10 ) אובחן בעל הפרעת קשב וריכוז, מתקשה לתפקד בבית הספר, במהלך השנה האחרונה הציעו לה לתת לו ריטלין והיא חיפשה אלטרנטיבה, היא ניסתה  גם תרופה בשם זום שלא עזרה לו והיא מחפשת טיפול אחר שיעזור לו, יצא לה לשמוע על טיפול הומואפתי, מישהו התנסה ויכול לספר/להמליץ?
המשך>>
הבן  של אחותי  ( בן 10 ) אובחן בעל הפרעת קשב וריכוז, מתקשה לתפקד בבית הספר, במהלך השנה האחרונה הציעו לה לתת לו ריטלין והיא חיפשה אלטרנטיבה, היא ניסתה  גם תרופה בשם זום שלא עזרה לו והיא מחפשת טיפול אחר שיעזור לו, יצא לה לשמוע על טיפול הומואפתי, מישהו התנסה ויכול לספר/להמליץ?
לצפיה ב-'שאלה לגבי מחברות לכיתה א''
שאלה לגבי מחברות לכיתה א'
25/07/2016 | 22:10
28
224
קיבלנו רשימה וביקשו מחברות 10 שורות ולעטוף בצבעים שונים וחלק בעטיפה שקופה. הבעיה שהמחברות בצבעים אז עם העטיפה לא ממש רואים את הצבע של העטיפה, ואלה שבעטיפה שקופה, יוצא בצבעים.
יש לכן עיצה איזה מחברות לקנות?
לצפיה ב-'אם כבר קנית מחברות שהכריכה שלהן צבעונית, פשוט תשתמשי'
אם כבר קנית מחברות שהכריכה שלהן צבעונית, פשוט תשתמשי
25/07/2016 | 22:25
1
188
בעטיפות שקופות ולא צבעוניות - תעטפי את המחברת עצמה בדף נייר צבעוני, ומעליה עטיפה שקופה.
אגב, יש מצב בסבירות גבוהה שתגיעי לאסיפת ההורים הראשונה ושם תקבלי גם רשימת ציוד חדשה וגם הוראות שונות לחלוטין ממה שקבלתם... אצלנו למשל נהוג בכיתה א' להשתמש ב"מחברות חכמות" גם לשפה וגם לחשבון. אתם לא התבקשתם לקנות כאלו?
לצפיה ב-'בדיוק מה שהפוך כתבה'
בדיוק מה שהפוך כתבה
25/07/2016 | 22:33
139
זה מאד מפתה לקנות הכל לעטוף ולהכין
אבל הייתי מחכה לתחילת שנה
לראות מה המחנכת מבקשת
אצלנו אותו בית ספר
מחנכת שונה בקשות שונות

לצפיה ב-'ואפשר גם'
ואפשר גם
25/07/2016 | 22:46
2
124
להניח אותם בצד לכיתה ב. ולקנות מחברות חומות פשוטות.
לצפיה ב-'יש סיכוי גבוה שבכלל יבקשו ממנה מחברות חכמות'
יש סיכוי גבוה שבכלל יבקשו ממנה מחברות חכמות
25/07/2016 | 22:59
1
115
אז היא תצטרך להניח גם את החומות בצד
לכיתה ב..
לצפיה ב-' ועד שהילדה תגיע לכיחה ב''
ועד שהילדה תגיע לכיחה ב'
25/07/2016 | 23:21
123
ימציאו סוג חדש של מחברות...
לצפיה ב-'הרשימות מעודכנות לשנת תרפפ"ו'
הרשימות מעודכנות לשנת תרפפ"ו
26/07/2016 | 10:46
18
159
וצריך להתאמץ ממש היום למצוא מחברות לא צבעוניות או ממותגות.
אם לבתי ספר היה שכל הם היו מעדכנים את הרשימות לפי הצבעים של המחברות שאפשר לקנות היום.
אני קניתי את העטפיות הצבעוניות (והיה שוק שחוק אצלנו על הוורוד והכתום, שאפשר רק לקנות במארזים של 10 באותו צבע. אז עשינו החלפות בינינו) ואת המחברות הצבעוניות, שהכי זולות כאן בסביבה. ניסיתי להתאים צבע לצבע, וכשאי אפשר היה אז פשוט כיסיתי את המחברת עם הצבע המתבקש.
חשוב לי לומר שבמחברות הלבנה יש בדיוק שער שהיא ציירה, בירוקה 2 עמודים והורודה, עליה עבדתי כל כך קשה...כלום. נאדה .נשארה ריקה. לעומת זאת - החלפנו 3 מחברות אדומות במשך השנה.

לצפיה ב-'UUUU אני עדיין רואה מחברות חומות בחנויות.'
UUUU אני עדיין רואה מחברות חומות בחנויות.
26/07/2016 | 11:20
9
143

(אבל הילדים שלי כבר מזמן לא משתמשים בהן )
לצפיה ב-'אני קונה רק כאלו'
אני קונה רק כאלו
26/07/2016 | 11:33
8
31
לצפיה ב-'כמה עולה מחברת חומה?'
כמה עולה מחברת חומה?
26/07/2016 | 11:37
7
20
לצפיה ב-'הגזמת.. נראה לך שאני זוכרת? '
הגזמת.. נראה לך שאני זוכרת?
26/07/2016 | 11:47
2
18
לצפיה ב-'אני קונה רק צבעוניות'
אני קונה רק צבעוניות
26/07/2016 | 11:48
1
116
מעניין אותי ההבדל
(שלא נראה לי משמעותי...)
לצפיה ב-'אני קונה מה שיש בחנות גם ככה זה עטוף אז למי אכפת איזו'
אני קונה מה שיש בחנות גם ככה זה עטוף אז למי אכפת איזו
26/07/2016 | 14:10
93
מחברת זו. מה שמוכרים בחנות בחבילות של 10, זה מה שאני קונה. מודה שלא מתעסקת עם המחירים יותר מדי, כל עוד הם בגבול הטווח הסביר.
לצפיה ב-'7-8 ל-10 מחברות~ (לא יותר מ 1 ש"ח למחברת)'
7-8 ל-10 מחברות~ (לא יותר מ 1 ש"ח למחברת)
26/07/2016 | 12:05
3
20
לצפיה ב-'נו..אז זה כמו המחברות עם הכריכה הצבעונית'
נו..אז זה כמו המחברות עם הכריכה הצבעונית
26/07/2016 | 12:30
2
19
לצפיה ב-'אצלנו בברור יותר זולות. בהתאם לחנות.'
אצלנו בברור יותר זולות. בהתאם לחנות.
26/07/2016 | 13:01
17
לצפיה ב-'גם אצלנו'
גם אצלנו
28/07/2016 | 07:50
34
מחיר הצבעוניות הפשוטות זהה לחומות.
בדרך כלל כבר לא מביאים את החומות.
לצפיה ב-'אנחנו קונים את החומות כבר שנים'
אנחנו קונים את החומות כבר שנים
26/07/2016 | 11:36
7
178
ועוטפים אותן בעטיפות צבעוניות.

אצלנו מחברות זה הדבר הכי ממוחזר כל שנה.
תולשים שני עמודים ראשונים (אם התפרע - ארבעה) וממשיכים לשנה הבאה.
יש מחברות ששרדו שנתיים ושלוש....
לצפיה ב-''
26/07/2016 | 12:05
4
לצפיה ב-'הבעייה היא רק במעבר בין 10 שורות לשורה וכו'.'
הבעייה היא רק במעבר בין 10 שורות לשורה וכו'.
26/07/2016 | 17:12
3
109
אחרת הגדולה שלי, שבקושי כותבת במחברות, הייתה יכולה להשתמש באותה מחברת עד לדוקטורט .
לצפיה ב-'בכיתה ד/ה עוברים ל- 14 שורותהמתב'
בכיתה ד/ה עוברים ל- 14 שורותהמתב
26/07/2016 | 18:58
2
114
המתבגר נשאר איתן עד סוף י״ב, היה לו יותר נוח מאשר שורה אחת. 
עכשיו קונים רק 14 שורות וזה מתאים לכולם.
אף מורה לא מתווכח עם תלמיד דיסגרף שלא רוצה שורה אחת.
לצפיה ב-'לי יש ליקוי שמונע ממני לזכור אילו סוגי מחברות יש ומה זה מה..'
לי יש ליקוי שמונע ממני לזכור אילו סוגי מחברות יש ומה זה מה..
26/07/2016 | 22:06
1
13
לצפיה ב-''
27/07/2016 | 00:12
5
לצפיה ב-'ואת מה שנשאר מהן אחרי 3 שנים'
ואת מה שנשאר מהן אחרי 3 שנים
28/07/2016 | 22:39
1
28
אני גוזרת לדפי ממו...
לצפיה ב-'וואלה. אני בדיוק כותבת לעצמי רעיונות וכו' '
וואלה. אני בדיוק כותבת לעצמי רעיונות וכו'
29/07/2016 | 17:15
14
שקשורים לתזה במחברת תנ"ך משנה שעברה של הבת שלי... (או אולי זו המחברת מהשנה? לא משנה. בכל מקרה היא לא חסרה לה במיוחד...).
לצפיה ב-'שמים ניר לבן a4 בתוך עטיפת הניילון'
שמים ניר לבן a4 בתוך עטיפת הניילון
27/07/2016 | 21:00
1
101
זה מסתיר את צבע המחברת ורואים את צבע העטיפה הצבעונית .

לצפיה ב-'זה מה שעושים אצלנו בבית הספר'
זה מה שעושים אצלנו בבית הספר
28/07/2016 | 08:21
63
הילדים מקבלים מכל מורה דפי A4 מודפסים עם שם המקצוע הנלמד ומדביקים  על העטיפה.
את זה מכסים בעטיפת ניילות צבעונית שקופה למחצה.
לצפיה ב-'יש עטיפות צבעוניות שקופות למחצה. תחפשי'
יש עטיפות צבעוניות שקופות למחצה. תחפשי
28/07/2016 | 00:05
13
לצפיה ב-'לחצי מהמקצועות בא' הם צבעו כריכה'
לחצי מהמקצועות בא' הם צבעו כריכה
28/07/2016 | 18:48
44
דף A4 מודפס שהמורה חילקה והוכנס תחת העטיפה השקופה.
די ביאס את הילדון שבחר מחברות יפות..
לשמחתי השנה כבר הכל ילדותי בעיניו ונגמרו המותגים. כיתה ג'.
לצפיה ב-'שאלת חו"ל וטכנולוגיה'
שאלת חו"ל וטכנולוגיה
26/07/2016 | 19:17
12
243
אשמח לשמוע עצות. אנו נוסעים לארה"ב והבנתי שבאוטו ששכרנו אין GPS . חשבתי לשלם עבור גלישה (העסקאות האלה די יקרות בחברות הטלפונים, אבלכנראה אין לי ברירה) ואז נוכל להשתמש בוויז כשנהיה שם.יש תובנות אחרות?
לצפיה ב-'כן'
כן
26/07/2016 | 20:13
4
147
תקנו סים מקומי ב-25 דולר ותשתמשו בוויז או בגוגל מפס. אין שום צורך בשביל GPS לקנות חבילה יקרה מהארץ.
לצפיה ב-'סליחה, אבל'
סליחה, אבל
26/07/2016 | 20:54
1
151
נסי לדמיין שאת מדברת עם מישהי מאוד מאוד מאוד מאותגרת בעינינים כאלה.
מה זה סים מקומי, איפה קונים אותו, האם המספר משתנה (אני צריכה שהמספר שלי לא ישתנה) , איך מכניסים אותו אחרי שקניתי אותו (איפשר לפרק את האייפון שלי?) ועוד הסברים יתקבלו בשמחה. סליחה על הטרחה. 
לצפיה ב-'כן, המספר משתנה'
כן, המספר משתנה
26/07/2016 | 21:48
126
זה לא מבטל את המספר הקיים שלך, הוא יחזור לפעולה כשתחזירי את הסים הנוכחי שלך לתוך הטלפון.
אם את צריכה שהמספר שלך יישאר פעיל כשאת בחו"ל את חייבת לקנות חבילת חו"ל מהמפעיל של הסלולרי שלך.
אפשר גם לשכור GPS בחברת ההשכרה (יקר)
לצפיה ב-'יש חבילות לא יקרות מהארץ'
יש חבילות לא יקרות מהארץ
27/07/2016 | 11:27
1
67
וזה יותר נוח להגיע מוכנים מהארץ ולהשאר עם אותו מספר טלפון במקום להתחיל לחפש סים מקומי.

25 דולר זה כמעט 100 ש"ח.
אפשר למצוא חבילות בארץ ב 150 ש"ח.
יחסית לעלות הכוללת של נסיעה לחו"ל, הפרש העלויות הוא זניח.
לצפיה ב-'אני פחות אוהבת חבילות מהארץ. '
אני פחות אוהבת חבילות מהארץ.
27/07/2016 | 19:19
74
לפני שבועיים עשיתי פספורט של פרטנר, ומה שקרה זה שבגלל ששכחתי לבטל איזה תהליך סנכרון שרץ ברקע, החבילה נגמרה לי תוך 10 דקות.

הפלוס של זה היה- שלא היתה לי חבילה ולכן הטלפון היה סגור כל היום ונדלק רק בערב איפה שהיה WIFI- תכלס? עדיף לגמרי ככה. כל כך נהנתי בחופש האמיתי והמוחלט הזה
לצפיה ב-''
26/07/2016 | 20:22
89
הבעל גם עושה כנ"ל בנסיעות עבודה. אברר איתו פרטים מדויקים ואעדכן.
לצפיה ב-'ויקה, כל מי ששאלתי ממליץ דוקא על גוגל מפס בארה"ב'
ויקה, כל מי ששאלתי ממליץ דוקא על גוגל מפס בארה"ב
26/07/2016 | 23:08
1
129
לא שיש לי מושג איך מורידים/מתפעלים את זה ....אבל זה אמור להיות פשוט וקל.
לצפיה ב-'תודה, הולכת לבדוק'
תודה, הולכת לבדוק
26/07/2016 | 23:11
18
לצפיה ב-'אנחנו עושים גם וגם. חבילת גלישה + סים מקומי'
אנחנו עושים גם וגם. חבילת גלישה + סים מקומי
27/07/2016 | 09:49
77
אחד היתרונות של גלישה לעומת קניית סים מקומי הוא שככה יש לך אינטרנט ברגע שאת יוצאת מהמטוס... עוד לפני שאת מבינה איפה את ואיפה החנויות שאפשר לקנות בהן סים...

מה שאנחנו עושים זה שאני עושה חבילת גלישה, ובן זוגי קונה סים מקומי. ככה חבילת הגלישה שלי משרתת את שנינו עד שהוא קונה את הסים.
לצפיה ב-'תודה, נראה לי שבאמת אעשה גלישה וגם אקנה סים מקומי'
תודה, נראה לי שבאמת אעשה גלישה וגם אקנה סים מקומי
27/07/2016 | 17:59
9
לצפיה ב-'יש הרבה אפליקציות ניווט Offline'
יש הרבה אפליקציות ניווט Offline
27/07/2016 | 19:16
1
108
אם יש לך אנדאוריד, ממליצה מאוד על Here.

מעבר לזה, אפשר לקנות סים מקומי ולגלוש בכייף בלי שום בעיה.

ומעבר להכל, נכון שחברות ההשכרה מבקשות כסף על GPS ברכב. אבל בהרבה מקרים אם את בוחרת שלא- אף אחד לא יעקור את ה-GPS שקיים כבר בילט אין ברוב הרכבים החדשים רק כי לא שילמת (ואין אופציה לנעול את זה...)
זה קרה לנו בדיוק לפני שבועיים בצרפת- הציעו לנו במקום עצמו "לשדרג" בתוספת של כמה עשרות אירו לרכב עם GPS, אמרנו לא תודה, וקיבלנו רכב עם GPS (ועוד אחד כזה עם מערכת הפעלה שיש בה גם עברית )
לצפיה ב-'גם לנו זה קרה באירופה'
גם לנו זה קרה באירופה
27/07/2016 | 21:38
85
אבל אני חושבת שבאמת אין GPS במכוניות אמריקאיות. אם זה היה באירופה, לא הייתי דואגת.
לצפיה ב-'תיק לכיתה ג' ותיק משומש לכיתה א' '
תיק לכיתה ג' ותיק משומש לכיתה א'
25/07/2016 | 10:28
17
248
הגדול עולה לכיתה ג'. חשבתי לקנות לו תיק גב אאוטדור או משהו בסגנון הזה... 
זה ריאלי לצפות שילך 4 שנים (עד סיום כיתה ו...) עם מה שנקנה עכשיו? או שאני צריכה לצפות מעכשיו כל שנתיים לקנות תיק 

ועוד שאלה הילדים מאוד רגילים לחפצים משומשים מכל סוג והכי הגיוני לי בעולם שהשני שעולה לכיתה א' יקבל את התיק שהיה עד עכשיו של הגדול. זה תיק מודן עם צבי נינג'ה שנשמר ממש כמעט כמו חדש. אבל למרות שכולנו צרכנים כבדים של דברים משומשים והעברה בין אחים, בני דודים שכנים וכו'... תיק לכיתה א' לא יודעת למה נראה לי שבכל זאת זה "לא יפה" להעביר לו את של אח שלו... אני מגזימה? זה סבבה לתת לו את התיק מאח שלו (ולהפגיז נגיד באיזה קלמר)? כל הצעה מחשבה והארה יתקבלו בשמחה, תודה 
לצפיה ב-'אם לבן השני אין בעייה'
אם לבן השני אין בעייה
25/07/2016 | 10:52
182
באופן כללי לקבל דברים מהגדול (אצלי השנייה שמחה לקבל, ולפעמים ממש מחכה שדברים יהיו קטנים על הגדולה כדי שתוכל לקבל גם) - לא נראה לי בעייתי, במיוחד אם הוא נשמר כמו חדש. להפך, אפשר להציג את זה כ"עכשיו אתה גדול ועולה לבית הספר ולכן אתה מקבל את התיק של הגדולים שעולים לבית הספר". הגדולה שלי בחרה לעצמה בקיץ שעבר בחנות את תיק בית הספר הקודם של אחותה (שתיהן היו צריכות תיק חדש), כי זה מה שמצא חן בעיניה (וכי לתיק הקודם שלה לא היה תא לבקבוק אז היא לא הייתה מרוצה ממנו) והשנייה בחרה תיק אחר. יש בזה מן ההגיון כי הגדולה דבקה במוצרים שיש לה ניסיון טוב איתם, והפעם הניסיון הטוב היה דווקא של אחותה. אבל זה מראה שמבחינת הילדות שלי, לפחות, לקבל משהו חדש שיהיה רק שלך ולא היה לאף אחד אחר בעבר - זה פשוט לא שיקול מהותי בעיניהן.
לצפיה ב-'כן וכן '
כן וכן
25/07/2016 | 11:00
127
לילדים שלי קניתי תיק כל שנתיים ביסודי, אבל 2 הגדולים השתמשו באותו תיק מהחטיבה ועד סיום התיכון.
הצעירה אחרי שנה בחטיבה רוצה תיק חדש  

לגבי כיתה א, בעקרון לא צריכה להיות בעיה, מאידך אני אוהבת את ההתרגשות של כיתה א והדברים החדשים שבאים איתם ולכן הם קיבלו חדש, מאידך אף אחד מהם לא שמר ממש על התיק כדי להעביר, מה גם ששני הצעירים קיבלו את התיק ממקום העבודה שלי . בכל מיקרה אני יודעת שזה שלי ולא בהכרח של הילדים ולכן לא חושבת שאת מגזימה.

ואחרי שכ"כ התרגשתי מכיתה א, סופרת את הרגעים להפרד מהמערכת.
לצפיה ב-'מממ....'
מממ....
25/07/2016 | 11:50
103
אם התיק של ילד כיתה ג לא יתפרק - בהחלט ניתן לצפות שישמש אותו עד סיום יסודי. יותר מכך- למה הוא לא יכול להשתמש בתיק הקודם שנה נוספת?
לגבי העולה לכיתה א - אם זה אפשרי כלכלית הייתי קונה תיק חדש....
לצפיה ב-'כן וכן. '
כן וכן.
25/07/2016 | 14:24
83
אצלנו - הבכור עולה לכיתה ו', החל מכיתה ד' עם אותו תיק של outdoor (כלומר, עכשיו יתחיל שנה שלישית ברצף). אם יחזיק מעמד בשנה הקרובה, יעבור גם לחטיבה.
לגבי הקטן - עם הבכור עשיתי טעות של מתחילים וקניתי בכיתה א' תיק של קל גב שמאוד מהר התברר שהיה קטן מדי. לא הייתה לי ברירה אלא לקנות לו לקראת כיתה ב' תיק חדש. קנינו ילקוט עם טרולי כי הוא עדיין היה קטן (פיזית) כדי לסחוב על הגב את כל מה שהיו צריכים לסחוב. התיק שימש אותו שנתיים, וכאמור לקראת כיתה ד' נרכש אאוט-דור.
התיק במצב מצוין ועבר אחרי ניקוי לקטן, שמאוד שמח לקבל תיק בוב ספוג. לא שינה לו כהוא זה שהיה של הבכור (לדעתי הוא כל כך רגיל לקבל דברים מהבכור שזה נראה לו לגמרי טבעי...), ואני מניחה שהילקוט ישמש אותו עד סוף כיתה ב' או סוף כיתה ג', תלוי מתי יוכרז כ"תינוקי מדי".
לצפיה ב-'גם שלי ביקשה להמשיך עם האאוטדור שנה 3...'
גם שלי ביקשה להמשיך עם האאוטדור שנה 3...
25/07/2016 | 14:32
4
129
אחרי שנתיים לא היה איכפת לי לקנות לה תיק חדש ממילא אנחנו תורמים את התיקים תמיד...כי היא באמת שומרת עליהם.
אבל הילדה שמרה על תיק במצב מעולה ואחרי מכונת כביסה - יצא חדש!
ביקשה להישאר עימו גם אחרי ששוטטנו ביריד חזרה לביה"ס והסתכלנו על תיקים אחרים אמרה "אין צורך לקנות תיק חדש - אני ממשיכה עם שלי..." 

אז בהחלט כן הייתי ממשיכה ומפנקת בדברים אחרים.

לגבי העברה לאחים היא בכורה  והקטן עדיין רחוק מביה"ס...
אבל אם התיק במצב נהדר אז למה לא, משקיעים במשהו אחר...
אני בעד ! 

בהצלחה בכיתה א' 

לצפיה ב-'בדיוק תהיתי אם לכבס את האאוטדור במכונה או שוב לשטוף ביד'
בדיוק תהיתי אם לכבס את האאוטדור במכונה או שוב לשטוף ביד
25/07/2016 | 15:01
3
97
כמו בשנה שעברה... באיזו תוכנית כבסת?
לצפיה ב-'האאוטדור כובס במכונה בארבעים מעלות - יצא כמו חדש'
האאוטדור כובס במכונה בארבעים מעלות - יצא כמו חדש
25/07/2016 | 15:40
93
להשתדל לשים לב להוציא את כל הפתקים והניירות (והעפרונות והמחקים והמחדדים והכריכים והבננות....) לפני הכביסה 
לצפיה ב-'בתוכנית הקצרה 30 דקות 40 מעלות '
בתוכנית הקצרה 30 דקות 40 מעלות
25/07/2016 | 16:52
1
89
מפחיתה את המהירות סחיטה 600-800...

לצפיה ב-'תודה לשתיכן. אני לגמרי בעד חיים קלים'
תודה לשתיכן. אני לגמרי בעד חיים קלים
25/07/2016 | 16:54
24
לצפיה ב-'תודה רבה לכן! ושאלת המשך...'
תודה רבה לכן! ושאלת המשך...
25/07/2016 | 15:02
6
159
אולי באמת אפשר פשוט להמשיך לכיתה ג' עם הצבי נינג'ה? היה לי ברור שזה כבר לא מתאים, אולי אני טועה..? אם זה לא מתאים לכיתה ג' אז נראה לי שאאמץ את עמדת הרוב ואתחיל כבר לשווק לקטן שזה התיק שהוא מקבל...
ולגבי כביסה - זה תיק בלי טרולי, אבל עם גב די קשיח כזה - והתחתית ממש פלסטיק. לכבס במכונה?
תודה שוב, זה מאוד עוזר!
לצפיה ב-'אני תמיד ניקיתי באמבטיה'
אני תמיד ניקיתי באמבטיה
25/07/2016 | 15:04
2
132
ממלאת מעט מים עם מרכך/ שמפו כביסה/ סבון רגיל- מה שבא
עם מברשת קשיחה מרטיבה ומברישה.
שוטפת ו.. כמו חדש.
תמיד מפתיע ששכחנו איך הצבע המקורי בוהק וזה לא שהילקוט מטונף, לכלוך של שימוש רגיל
לצפיה ב-'את סתם עובדת קשה'
את סתם עובדת קשה
25/07/2016 | 15:47
120
אם מדובר בתיק ללא עגלה/ברזלים למינהם
שימי במכונה
אני מכבסת את כל סוגי התיקים
לעיתים קרובות
ואין עם זה שום בעיה
לצפיה ב-'אבל היום יש תוכנית אפילו לכביסת יד עדינה....'
אבל היום יש תוכנית אפילו לכביסת יד עדינה....
25/07/2016 | 16:57
107
ואז בכלל התוף כמעט לא מסתובב וחובט והסחיטה ממש עדינה...
שבאמת לא שווה להתעייף מהמברשת...

והתוכנית הרגילה המקוצרת גם כן טובה....

לצפיה ב-'תשאלי את הילד'
תשאלי את הילד
25/07/2016 | 16:04
110
הגדולים שלי המשיכו לכיתה ג' עם התיק הממותג.
הקטן ביקש (דרש ) לעבור לתיק כמו של הגדולים ועכשיו הוא עולה איתו לכיתה ו'. תיק טוב וגדול של אאוטדור שחוץ מהלכלוך נראה כמו חדש.
לצפיה ב-'אצלנו זה לא היה עובר. '
אצלנו זה לא היה עובר.
26/07/2016 | 10:50
1
129
בכיתה ג' הממותגים - כדורגל, צבי נינג'ה גיבורי על וכו נחשבו לילדותיים ו"מביכים" (ציטוט ישיר מדברי הילד). גם באמת לא היו עוד כאלה בכיתה. כולם עברו לאאוטדור ודומיו.
לצפיה ב-'נראה לי לגדול נקנה חדש ולקטן ננסה לשווק'
נראה לי לגדול נקנה חדש ולקטן ננסה לשווק
27/07/2016 | 10:12
77
את התיק של הגדול, אלא אם סבתא שוב תתנדב שהתיק יהיה במתנה ממנה לכבוד כיתה א'. (הבעיה שלסבתא כבר יש המון נכדים וזה כבר ממש לא משתלם לה חחח)
לצפיה ב-'הילדים שלי השתמשו בתיק המתפצל של מודן 3 ו-4 שנים'
הילדים שלי השתמשו בתיק המתפצל של מודן 3 ו-4 שנים
27/07/2016 | 12:48
76
עד שהרוכסנים התחילו להתקע. אבל לא זרקנו והם ממשיכים להשתמש בהם לטיולים או הזדמנויות שצריך רק "חצי" תיק.
לצפיה ב-'הדרכת הורים, זהירות!!'
הדרכת הורים, זהירות!!
26/07/2016 | 21:49
155
לאחרונה שולחים פלאיירים להדרכת הורים
"איך לגדל ילדים בצורה מוצלחת, איך לשפר יחסים, הצלחה באמצעות תקשורת"
זהירות!!!  אלו פלאיירים של כת הסיינטולוגיה.
הם כביכול עושים "קורסים" ו "הדרכות"  וכך מושכים אליהם אנשים.
תתרחקו כמו מאש הגיהנום!  

קישור לכתבה על סיינטולוגיה בארץ. מאוד קצרה יחסית לעוולות שהכת הזו גורמת .
http://www.mako.co.il/spirituality-popular_culture...

יש מספר סרטים של הBBC  שהם קצת יותר מפורטים
http://www.dailymotion.com/en/relevance/universal/...
4 פרקים

תמיד תבדקו מי המפרסם בתחתית הפלאייר.
לצפיה ב-'מחפשת תרומת תיקי בי"ס וגן יד שניה'
מחפשת תרומת תיקי בי"ס וגן יד שניה
26/07/2016 | 13:39
2
102
שלום לכולן/ם.

אני רוצה לפרסם את הפרוייקט שלי לאיסוף תיקים לביה"ס והגנים וציוד משלים עבור נזקקים.
בעקרון הפרוייקט היה אמור להסתיים ביום חמישי הקרוב, אבל אחרי שאספתי וחילקתי קרוב ל200 תיקים וציוד משלים בנוסף, מצאתי את עצמי עכשיו נזקקת לעוד בערך 50 תיקים, אז אני מרחיבה את החיפוש גם לתפוז...

התיקים הולכים גם לאנשים פרטיים שפונים על גבי עמוס הפייסבוק שלנו או דרך כל מיני גורמים אחרים, וחלק גדול מהתיקים הולך לנקודות חלוקה בכל הארץ, מועדוניות, מרכזי רווחה, פנימיות ושכונות מצוקה בהן יש מתנדבים שמסייעים לנו ולהקילה ומחלקים את התיקים למשפחות הילדים הנזקקים.

מי שיש לה תיקים ויכולה לסייע לנו - תבורך.

התיקים צריכים להיות במצב טוב בלבד, מכובסים עדיף, ושלמים לחלוטין. האיסוף נעשה בהרצליה או פתח תקווה, ובמקרים מסויימים אנחנו מצליחים לארגן שינוע ממקומות נוספים.

בקיצור, מוזמנות :)
לצפיה ב-'אפשר פרטי מקום למסירה בפ"ת ?'
אפשר פרטי מקום למסירה בפ"ת ?
26/07/2016 | 18:55
1
46
אחפור בארונות חושבת שיש לי מה למסור.
לצפיה ב-'בוודאי, שולחת לך פרטים שלי בהודעה פרטית'
בוודאי, שולחת לך פרטים שלי בהודעה פרטית
27/07/2016 | 07:18
4
לצפיה ב-'חופש עם סבתא'
חופש עם סבתא
25/07/2016 | 10:02
12
262
הי לכולם,
שואלת לגבי בת ה8.5 שלי.
סיימה קייטנה (מוצלחת במיוחד) ב21.7 ובשלושת השבועות הקרובים תבלה בכל יום אצל סבתא, עד השעה 16:00.
אשמח לרעיונות, הגיגים וכו' - איך ממלאים את הזמן.
חשבתי על ימים בהן תוכלנה לעשות דברים נחמדים בבית במזגן (אשמח לרעיונות) ועל ימים אחרים בהן תבלנה מחוץ לבית (חשבנו על איי ג'אמפ, קולנוע, מדעטק ונשמח לרעיונות נוספים).
הילדונת שלי תיהנה מעבודות יצירה מעניינות, אוהבת מאד בעלי חיים, ניסויים מדעיים, לשיר ולרקוד.
לצערי הרב גם חובבת גדולה של מסכים למיניהם ואני חוששת שאם לא יהיו עוגנים במהלך היום, תוכל לשקוע לשעות ארוכות מול הטלויזיה.
אודה לרעיונותיכם.
אגב, אנחנו מאיזור חיפה וסבתא עם רכב.

לצפיה ב-'הצעות:'
הצעות:
25/07/2016 | 11:40
155
יש בחיפה מוזאון טיקוטין, ולפעמים יש שם סדנאות יצירה לילדים

במוזאון העיר חיפה ראיתי שיש תערוכה על ״איך ילדים חיו כאן לפני 100 שנים״. עוד לא הייתי, אבל נשמע לי רעיון נחמד לבילוי של סבתא ובת.

בקייטנת סבא וסבתא שלנו, ביום הראשון לקייטנה סבתא לוקחת את הילדה לחנות נחמדה של חומרי יצירה. ואז יש בבית מלאי קטן שמספק לילדה תעסוקה בשעות בהן סבתא נחה. וזה חלק מהכיף, לקנות ביחד... במיוחד לקייטנה... לא להביא חומרים שממילא יש בבית.

באזור הצפון יש לא מעט מקומות שאפשר לעשות סדנת שוקולד.

יש מקום בשם ״כפר קדם״. כאילו משחזר איך חיו בתקופת התנך. כולל כמובן רכיבה על חמורים. כמה בנות צעירות במשפחה שלי נהנו מיום בילוי שם.
לצפיה ב-'אני גם מחיפה,'
אני גם מחיפה,
25/07/2016 | 12:13
140
בקיטנה אצלי--אי לוקחת כמה נכדים יחד,
לבאלאגן ביגור--יום בילוי נהדר, תציעי לסבתא לקבוע עם חברה שלה שגם
לה נכדים ויחד יהיה להם כיף.
יש כמה פארקים עם מתקנים--כמו פארק הכט, כמו על הכרמל החי--בר.
אפשר גם ללכת קצת לים. בשעות הבוקר המוקדמות או אחה"צ.
לחוף השקט, שנעים שם.

לצפיה ב-'כל הכבוד לסבתא !'
כל הכבוד לסבתא !
25/07/2016 | 14:19
123
שלושה שבועות ? באמת שחקה אותה.
קודמי הציעו לך רעיונות נפלאים (ים, בא לגן מוזיאונים ויצירה) הייתי מוסיפה לזה אפית עוגות עם סבתא + קישוטן , כנ"ל עוגיות, מאפינס וכו'.  קולנוע, הצגות בוקר לילדים בתאטרון, יום נסיעה ברכבת לת"א (או למקום קרוב יותר. טיול בזכרון?) 
והרעיון (של מיקל נדמה לי) להמליץ לסבתא למצוא חברה עם נכדים/ות בגיל המתאים הוא רעיון נפלא. 
לצפיה ב-'הייתי מוותרת על איי ג'אמפ עם סבתא..'
הייתי מוותרת על איי ג'אמפ עם סבתא..
25/07/2016 | 17:19
1
170
פארק טרמפולינות....ודורש אישור קפיצה ולבד נראה לי יהיה מתיש לסבתא ומשעמם טיפה לילדה....הייתי משאירה את זה לבילוי איתכם ההורים ועם עוד חברה או חברים...

לצפיה ב-'מניסיון של הילדים שלי, אין טעם להגיע לאיי ג'אמפ בלי חברים. '
מניסיון של הילדים שלי, אין טעם להגיע לאיי ג'אמפ בלי חברים.
25/07/2016 | 19:01
166
זה פשוט לא כיף לבד. שמרו את המקום להגעה עם ילדים אחרים בני גילה.
לצפיה ב-'יש לי המון רעיונות ל"קייטנת בית" שהכנתי לילדים שאני עובדת'
יש לי המון רעיונות ל"קייטנת בית" שהכנתי לילדים שאני עובדת
26/07/2016 | 13:26
5
141
איתם.
אם תרצי אשלח לך במסר קובץ
לצפיה ב-'מותר להידחף? אני אשמח לקבל את הקובץ '
מותר להידחף? אני אשמח לקבל את הקובץ
27/07/2016 | 10:11
2
18
לצפיה ב-'בשמחה שולחת'
בשמחה שולחת
27/07/2016 | 11:22
1
19
לצפיה ב-'קיבלתי, נראה מצוין! תודה לך '
קיבלתי, נראה מצוין! תודה לך
27/07/2016 | 23:21
4
לצפיה ב-'תוכלי להעביר גם אלי את הקובץ בבקשה?'
תוכלי להעביר גם אלי את הקובץ בבקשה?
29/07/2016 | 13:20
1
15
עבור חברה
לצפיה ב-''
29/07/2016 | 17:24
24
לצפיה ב-'בלת"ק'
בלת"ק
29/07/2016 | 17:31
18
בטנכודע בגבעת אולגה יש כל מיני פעילויות נחמדות. המקום חמוד, מעניין, החלק החיצוני שווה. לא הייתי נוסעת אלפי קילומטרים בשבילו, אבל הוא באמת סבבה של בוקר.

תערוכת גיבורים בבית התפוצות, אוני' תל אביב, מקבל ביקורות מעולות. יש תחנת רכבת ליד האוני'. שמעתי גם שהגן הבוטני הישן שנפתח מחדש מאד נחמד, גם שווה ביקור, אם כבר הן שם.

אייג'אמפ חובה עם חברים. אחרת משעמם.

יש פעילות שנראית מהממת ב"יללת התן", בכרמל. יש ימי פעילות באוגוסט. תגגלי ותראי.

לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:53
119
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'מותר להסיע ילד בן תשע מקדימה?'
מותר להסיע ילד בן תשע מקדימה?
24/07/2016 | 18:00
12
155
אני מתחלקת בהסעות כל יום במשך שלושה שבועות, וצריכה מקום לשלושה ילדים גדולים. מייד אחרי זה אני אוספת את שני הקטנים.
האוטו הוא הונדה, שלושה מקומות ואחורה ושלושה מקדימה. מאחורה יש שני כיסאות וזה סיפור לנתק כל פעם כיסא. חשבתי שיהיה סלקל שזה שתי דקות לנתק ולחבר חזרה. אבל נתקעתי בלי.
אז יוצא ששני ילדים צריכים לשבת מקדימה. אחד מהם חבר, כי הוא גדול מבני בשנה והרבה יותר גדול פיזית. האם זה בסדר שאני מושיבה אותו שם או כדאי להושיב שם את הבן שלי? כי אני די בטוחה שחוקית אין בעיה, אבל ברור שזה פחות מומלץ אז לא בסדר שהחבר הוא זה שיישב מקדימה. שוב, הוא הרבה יותר גדול בגיל ופיזית מהבן שלי.
לצפיה ב-'החוק בישראל אומר שילד יכול לנוסע מקדימה, '
החוק בישראל אומר שילד יכול לנוסע מקדימה,
25/07/2016 | 08:42
9
257
כשהוא יושב באותו מושב בטיחות שמוגדר על פי חוק (כסא תינוק/בוסטר) ובתנאי שכרית האויר מקדימה מנוטרלת.
לצפיה ב-'מנטרלים רק עד גיל שלוש'
מנטרלים רק עד גיל שלוש
25/07/2016 | 10:00
8
163
זה מה שמצאתי
אצלי באוטו לא ניתן לנטרל. אבל כן הזזתי את הכיסא הכי אחורה שרק אפשר.
לצפיה ב-'החוק מאד לא חד משמעי בעניין '
החוק מאד לא חד משמעי בעניין
25/07/2016 | 12:39
7
160
ומתייחס לעבודה שאין להושיב "ילד" מול כרית אויר. יש אתרים שמתייחסים להנחיה, כל עוד הילד מחויב לכסא מגביה, יעני גיל 8, ואחרים מדברים על גיל 14. בוודאות לא גיל 3.
החוק אומר ככה:
וזו לשון החוק: תקנה 83 א (ד): לא יסיע אדם ילד במושב הבטיחות במקום שיש מולו כרית אוויר, אלא אם כן נותק המנגנון להפעלתה. אי ציות לתקנה זו יעלה בקנס של 250 ₪ ו-6 נקודות חובה.
לצפיה ב-'אבל עד מתי צריך ילד לשבת במושב בטיחות?'
אבל עד מתי צריך ילד לשבת במושב בטיחות?
26/07/2016 | 10:04
6
73
והאם בוסטר מגביהה בלבד הוא מושב בטיחות?
הילדים שלי נפרדו מכל התוספות הללו מוקדם מרוב הילדים שאני מכירה ולו רק בגלל שהם גדולים פיזית...
לצפיה ב-'החוק, וכאן יש חוק ברור ולא המלצות כמו בחלק מהדברים, '
החוק, וכאן יש חוק ברור ולא המלצות כמו בחלק מהדברים,
26/07/2016 | 10:41
5
118
אומר שעד גיל שנה ומשקל 9 ק"ג (שני התנאים יחד) עם הפנים לאחור.
עד גיל 3 במושב בטיחות מתאים לגילם, ועד גיל 8 בכסא מגביה (בוסטר), ועדיף עד גובה 145 (ובכל מקרה גיל 8, לא קודם). זה, אגב, חוק, ואם יתפסו אותך (ותופסים) אז יקנסו אותך.
החוק בישראל הוא מה"משחררים" ביותר, וברוב מדינות אירופה וארה"ב ילד צריך להיות במושב בטיחות/מגביהה עד גיל 12.
אתר בטרם לא ממליץ להושיב ילדים מקדימה עד גיל 13.

לצפיה ב-'עד גיל 12? אני אוהבת את ההחלטות של גיל.'
עד גיל 12? אני אוהבת את ההחלטות של גיל.
26/07/2016 | 10:48
4
121
הצעיר שלי היה בגובה 1.60+ בגיל 12, כנ"ל הצעירה שלי, אני אפילו לא חושבת שיש בוסטר במידה שלה לפני חצי שנה אני שמחה שאנחנו כאן בישראל.
לעומת זה האחיין שלי שהוא כמעט בן 8 במידות של הילדים שלי אי שם בגיל 5-6 או פחות...
אותי כבר לא ייתפסו, הילדים שלי כבר גדולים מספיק אפילו לחוקי אירופה וארה"ב וכאמור אני בהחלט איפשרתי לשבת מקדימה רק אי פה מגיל 12~
לצפיה ב-'אני מניחה שזה עניין של נוחות '
אני מניחה שזה עניין של נוחות
26/07/2016 | 10:53
3
122
ושל ממוצע.
אפשר לאהוב, אפשר לא לאהוב, אבל חוק זה חוק.
רוב ההורים יודעים בני כמה הילדים שלהם,אבל לא סגורים על הגובה שלהם, בטח לא ברמת דיוק כלשהו.
לצפיה ב-'לפי החוק הזה, אני צריכה לשבת מאחור, כשאני נוהגת'
לפי החוק הזה, אני צריכה לשבת מאחור, כשאני נוהגת
26/07/2016 | 12:35
2
30
לצפיה ב-'סבתא שלי הייתה יושבת על ספר טלפונים '
סבתא שלי הייתה יושבת על ספר טלפונים
26/07/2016 | 13:26
1
23
לצפיה ב-'אני יושבת על בוסטר. וזה לא ממש נח לי. בגלל הידיות.'
אני יושבת על בוסטר. וזה לא ממש נח לי. בגלל הידיות.
26/07/2016 | 13:30
22
לצפיה ב-'אני לא בטוחה'
אני לא בטוחה
26/07/2016 | 09:35
71
לפי מה שזכור לי מותר מגיל 12-13
לצפיה ב-'אצלי ישבו קדימה בערך בגיל 11-12'
אצלי ישבו קדימה בערך בגיל 11-12
26/07/2016 | 10:05
89
ועד אז די נדחסו מאחורה.
המושב ליד הנהג נחשב סטטיסטית למסוכן ביותר בזמן תאונה.
לצפיה ב-'יום הולדת דרקונים.'
יום הולדת דרקונים.
24/07/2016 | 21:08
6
128
הי לכולם.
אז ככה , הילדון בן 6 , חשבתי שירצה יום הולדת כדורגל של בארסה, ואז הוא הפתיע בסיבוב והודיע שרוצה יום הולדת דרקונים. לא מצאתי באינטרנט אביזרים נילווים כגון כוסות, צלחות , מפיות וכו'. חפשתי בכמה אתרים.
אם מישהי עשתה או מכירה אתרים למוצרי יום הולדת אשמח לשמוע. תודה
לצפיה ב-'אולי יום הולדת דינוזאור...'
אולי יום הולדת דינוזאור...
25/07/2016 | 08:45
1
89

דומים לא? ....
ואם חייב דרקון אז אולי צלחות בצבע אחיד ותדביקי פשוט מדבקות דרקונים.
ותדפיסי במחשב תמונות דרקונים ותכיני שרשרת דרקונים ועוד....
בינגו דרקונים.....

מקווה שעזרתי...
לצפיה ב-'תודה עזרת בהחלט.'
תודה עזרת בהחלט.
25/07/2016 | 21:47
6
לצפיה ב-'אפשר להכין בקלות '
אפשר להכין בקלות
25/07/2016 | 12:45
3
99
קונים ניר מדבקה למחשב, בוחרים דרקונים ופשוט מדביקים על צלחות/כוסות, גוזרים עוד כמה גדולים - לדלת הכניסה, מעמידים על השולחן (מדביקים לבקבוק ליטר וחצי). חברה גם לקחה את כל הבובות שהיו בבית בנושא ועיצבה אתם את השולחן. יש גם קטנים שאפשר לקנות בשנקליות למיניהם. אם את מוצאת ממש פיציים הייתי מקפיאה בתוך קוביות קרח ומכניסה למשקאות. אם יש לך זמן - שווה להיכנס לעלי אקספרס ולראות מה את מוצאת שם מסחינת בובות והפתעות וכו.
אפשר גם לתת לילדים יצירה, עם ההגעה למסיבה, של הכנת דרקון (יש מלא הדרכות און ליין) ואז תולים את היצירות סביב איזור יום ההולדת וזה עושה אווירה כיפית.

לצפיה ב-'ורעיונות מפינטרסט כמובן '
ורעיונות מפינטרסט כמובן
25/07/2016 | 12:46
78
לצפיה ב-'תודה קרן.'
תודה קרן.
25/07/2016 | 21:48
44
הרעיון של קוביות הקרח חמוד. ואני אחפש.
לצפיה ב-'מצאתי אוצר בלום'
מצאתי אוצר בלום
25/07/2016 | 22:44
83
דרך הפינטרסט הגעתי לבלוג של "פשוט מבשלת" ומצאתי עוגת דרקון מהממת ביופיה ולא מסובכת (אני מקווה ) להכנה. ועל הדרך אספתי המון רעיונות למסיבה.
תודה רבה.
לצפיה ב-'השרשור השבועי להמלצות '
השרשור השבועי להמלצות
22/07/2016 | 19:29
32
18
לצפיה ב-'לכל חובבות "מאהבות" - הסדרה חוזרת בשבוע הקרוב ליס'
לכל חובבות "מאהבות" - הסדרה חוזרת בשבוע הקרוב ליס
22/07/2016 | 21:11
1
29
לצפיה ב-'טוב לדעת. סדרה נחמדה '
טוב לדעת. סדרה נחמדה
22/07/2016 | 21:37
14
לצפיה ב-'הסרט "ללכת בדרכך" הוראות בפנים'
הסרט "ללכת בדרכך" הוראות בפנים
23/07/2016 | 00:24
157
את רק צריכה קופסת בן אנד ג'רי
חבילת קלינקס
שמיכה ומזגן
תהני!
לצפיה ב-'עונה 4 של DAMAGES'
עונה 4 של DAMAGES
23/07/2016 | 09:05
85
איזה כייף שיש בינג'.
לצפיה ב-'ממליצה בחום על "מוצאים את דורי". הייתי היום בבוקר עם הילדים'
ממליצה בחום על "מוצאים את דורי". הייתי היום בבוקר עם הילדים
23/07/2016 | 19:11
9
253
ומאוד נהניתי. מזמן לא נכנסתי איתם לסרט, ושמחתי שלסרט הזה החלטתי להיכנס. עלילה מוצלחת, משעשע ומותח ומרגש כמיטב המסורת של דיסני (ופיקסר....). חוץ מאבא אחד, שחשב שזה ממש ממש בסדר לדבר עם הילדים שלו בווליום שלא היה מבייש אצטדיון כדורגל (והתנפל בוולגריות על כל מי שהעז להעיר לו ), הייתה חוויה חיובית מאוד.
להערכתי מתאים לגילאי 5 פלוס, כי זה לא סרט קצר מאוד וגם מעט מורכב ברמת המעקב אחר העלילה. מנגד, גם בן ה-11 פלוס מאוד נהנה.
לצפיה ב-'גם אני נתקלתי בתופעה המבישה שציינת'
גם אני נתקלתי בתופעה המבישה שציינת
23/07/2016 | 19:39
2
210
הלכנו בזמנו ל"מלחמת הכוכבים". לפנינו ישב אבא עם זאטוטים שלא הפסיקו לדבר. אחרי כמה זמן קלטתי שהאבא פשוט מדבב לפעוט בן השלוש-ארבע את הסרט בזמן אמת! הייתי בהלם מהחוצפה. הילדים שלו כמובן לא הפסיקו לפטפט חופשי כל זמן הסרט, כי אם אבא מדבר, אז למה שיעלו בדעתם בכלל לנהוג אחרת? חשבתי אחר כך שאת הדור הזה ילדי יפגשו עוד כמה שנים במועדונים... נהיה לי רע.
לצפיה ב-'אז זהו, שדווקא במקרה הזה הילדים שלו התנהגו מאוד יפה!'
אז זהו, שדווקא במקרה הזה הילדים שלו התנהגו מאוד יפה!
23/07/2016 | 21:24
1
167
לא דברו, היו שקטים, באמת היו בסדר. זה רק הוא שהיה בהמה.. (וסליחה על השפה, אבל אין לי דרך אחרת לתאר את זה)
לצפיה ב-'זה מה שנקרא "אבא עושה בושות"'
זה מה שנקרא "אבא עושה בושות"
23/07/2016 | 22:31
24
לצפיה ב-'היינו אתמול ב"החיים הסודיים של חיות המחמד" - נחמד, לא יותר'
היינו אתמול ב"החיים הסודיים של חיות המחמד" - נחמד, לא יותר
25/07/2016 | 15:55
5
100
הקטון מאד נהנה.
הסרט לא היה מדהים, סתם עוד סרט עם חיות, בהחלט יש כמה רגעים מצחיקים אבל לא יותר מזה.
מה שכן, זה היה נסיון בהקפאה עמוקה. אני הייתי עם מכנסיים ארוכים ונעליים, הקטון היה עם מכנסיים קצרים וכפכפים - קפא מקור 
אפשר להכניס שני חברים יחד ובאותו הזמן לשתות קפה עם חברה - יותר עדיף 

לצפיה ב-'איפההייתם? כי אני בהחלט הכנתי את עצמי בשבת לשוק-פריז'
איפההייתם? כי אני בהחלט הכנתי את עצמי בשבת לשוק-פריז
25/07/2016 | 16:53
3
78
אבל ביס פלנט השנה הנמיכו מזגנים לעוצמה לגמרי אנושית ואף נעימה.
אגב, זאת בדיוק הביקורת ששמעתי על "החיים הסודיים" ולכן הוחלט על דורי.
לצפיה ב-'היינו בגלובוס מקס - קריון'
היינו בגלובוס מקס - קריון
25/07/2016 | 17:01
2
68
באולם "מגה מקס" והיה קרררררררר נורא.
ניצלתי את ההטבה של "מזרחי טפחות" וקניתי שני כרטיסים ב- 20 ש"ח.

הבטחתי לילד שיראה הקיץ 4 סרטים (!!!).
  • החיים הסודיים...
  • דורי
  • עידן הקרח מסלול התנגשות
  • העי"ג
הוא רוצה גם אנגרי בירדס או עוד משהו.
הודעתי לו שחמישה סרטים זה כולל גם מה שיראה עם אבא שלו (עדכנתי את אבא שלו בהסכם).
נוציא עוד הטבות לסרטים מכרטיסי האשראי של האחים שלו (צריך לשלם בכרטיס עצמו - נארגן את זה) ואני מקווה שנצא יחסית בזול.

*אחחח איפה הימים שראינו סרט בחצי שנה (ריני נזכרת בנוסטלגיה בקולנוע "שביט" בקריה וגם בקולנוע "ארמון" שהיה עם גג פתוח בימי הקיץ)
לצפיה ב-'ביס פלנט 1+1 לכרטיס ישרכרט (הטבת פלטינום, אחת לשבוע'
ביס פלנט 1+1 לכרטיס ישרכרט (הטבת פלטינום, אחת לשבוע
25/07/2016 | 17:30
60
וגג 4 לחודש, בכפוף להוצאות בכרטיס).
לצפיה ב-'ראינו כבר חלק מהסרטים הם בטח יהנו :)'
ראינו כבר חלק מהסרטים הם בטח יהנו :)
26/07/2016 | 20:07
19
אין ספק שזאת הטבה וממש שווה, בכלל אנחנו כל חופש משתדלים לנצל את ההטבות שיש דרך הכרטיס אשראי, לפעמים לוקחים חופשה לפעמים הופעה ולפעמים סתם קונה לעצמי משהו :)
לצפיה ב-'מזל שכתבת פה...חשבנו ללכת אליו ולעידן הקרח '
מזל שכתבת פה...חשבנו ללכת אליו ולעידן הקרח
25/07/2016 | 17:12
69
היינו באליס מבעד למראה - סרט יפה ! נהננו מאוד ...

יש לנו עוד 2 כרטיסים זוגיים מוזלים נישאר עם עידן הקרח ונשנה את האחר...

אגב תמיד מקפיאים באולמות ולכן תמיד אנחנו לוקחים קפוצ'ונים.
ובפרומו היה סרט שנקרא "לשיר" ונראה ממש מצחיק וחמוד וחשבתי שהוא ממש בקרוב כמו שנאמר ונזמין אותו אבל בדקתי והוא מגיע רק ב12/16 ....

תודה 
לצפיה ב-'לא זוכרת אם כבר המלצתי '
לא זוכרת אם כבר המלצתי
23/07/2016 | 21:40
181
הסדרות "החמישייה" ו"הסוד" ביס, לאוהבי מותחנים.
וגיליתי ב-VOD דרמה מוזיקלית סוחפת: נאשוויל. יש 3 עונות. הסדרה מתמקדת ב-2 כוכבות קאנטרי, אחת שמתחילה לדעוך, ואחת כוכבת עולה, אבל יש עוד המון מסביב, והרבה שירים וביצועים יפים.
ראיתי גם את הפרק הראשון של "סודות משפחתיים". נראה מעניין.
לצפיה ב-'הסדרה "איך פגשתי את אמא" '
הסדרה "איך פגשתי את אמא"
23/07/2016 | 22:50
4
169
ותיקה וטובה ורק משתבחת עם השנים.
עונה 8 בהוט ויאודי. עשינו מרתון קטן הילדים ואני ביומיים האחרונים והתפוצצנו מצחוק.
לצפיה ב-'המתבגרת מתה עליה'
המתבגרת מתה עליה
24/07/2016 | 09:30
25
לצפיה ב-'תוסיפי גם את ה"מפץ הגדול" לרשימה, אינטלגנטית לרוב ומצחיקה'
תוסיפי גם את ה"מפץ הגדול" לרשימה, אינטלגנטית לרוב ומצחיקה
25/07/2016 | 21:34
2
15
לצפיה ב-'כולל בשידורים החוזרים. אנחנו מעריצים מושבעים של הסדרה'
כולל בשידורים החוזרים. אנחנו מעריצים מושבעים של הסדרה
25/07/2016 | 22:25
48
כמו גם גדולי הדור (ע"ע סטיבן הוקינג)
לצפיה ב-' גם אנחנו'
גם אנחנו
26/07/2016 | 18:57
2
לצפיה ב-'אסתי סוגרת את הבסטה.'
אסתי סוגרת את הבסטה.
24/07/2016 | 18:10
1
195
מדובר, כמובן, באסתי מ"אסתי וראובן" מ"ארץ נהדרת".
חבל שהעונה הסתיימה.
לצפיה ב-'הייתה תוכנית סוף עונה מעולה'
הייתה תוכנית סוף עונה מעולה
25/07/2016 | 14:30
12
לצפיה ב-'המלצה על ספר בפעם המאה בערך'
המלצה על ספר בפעם המאה בערך
25/07/2016 | 17:06
9
159
ולא, לא רצח הפעם :
"הורים משוחררים ילדים משוחררים" - למרות שלדעתי כבר המלצתי עליו פה בפורום, ממליצה בחום רב שוב. ספר ענק שבענקים שהיה האורים והתומים שלי כשהילדים היו בבית ספר יסודי. ספר הדרכה להורה המבולבל והמתוסכל. אין עליו.
קוראת אותו שוב השבוע למרות שהילדים כבר גדולים כי מרגישה שהוא רלוונטי גם להורים למתבגרים ומעלה.
לצפיה ב-'לא זוכרת שהמלצת עליו. אף פעם לא קראתי אותו. גיגלתי, ומצאתי'
לא זוכרת שהמלצת עליו. אף פעם לא קראתי אותו. גיגלתי, ומצאתי
25/07/2016 | 17:26
7
94
שהוא נכתב ע"י הצמד שכתב ספרים אחרים שאני מכירה.
בא לך לשתף בכמה תובנות מהספר?
לצפיה ב-'יתכן והמלצתי באתר הורים אחר'
יתכן והמלצתי באתר הורים אחר
25/07/2016 | 17:54
6
116
מדובר בסדרה מעולה של ספרי הדרכה להורים. לטעמי זה הספר הטוב ביותר בסדרה.
הספר מנחה הורים איך להיות הורים טובים יותר. הוא לא מסוג הספרים ש"מטפל" בילדים, מנתח את ההתנהגות שלהם וכו' אלא מנתח את התנהגות ההורים, את תגובות הילדים להתנהגויות כאלה ואחרות של ההורים + מסקנות מתבקשות.
הגדולה שלו לדעתי היא בנקודת המבט המאוד יוצאת דופן שלו כמעט בכל נושא הקשור לגידול ילדים וכן בכך שהוא מספק הנחיות ברורות וחד משמעיות של "עשה ואל תעשה ואיך תעשה".הספר לא משאיר מקום לניחושים.
בתור מי שהיתה אמא מאוד מרובעת ומקובעת, לחוצה ואובדת עצות, אני יכולה לאמר שהספר הזה לגמרי טלטל את עולמי במקביל להדרכת הורים טובה שהתחלתי לעבור באותה תקופה.
מומלץ בחום רב להורים לילדים בכל גיל.
ספר חובה לדעתי להורים לילדים בגילאי גן חובה ובית ספר יסודי

לצפיה ב-' את בוגדת בנו עם פורומים אחרים???'
את בוגדת בנו עם פורומים אחרים???
25/07/2016 | 18:19
5
89
תודה על ההמלצה, גם אני אחפש את הספר. גיל ההתבגרות לא דופק בדלת אלא הולם בה בכוח.....
לצפיה ב-'אויש, שאת רכושנית... '
אויש, שאת רכושנית...
25/07/2016 | 18:51
3
99
את יודעת שיש כאן אנשים עם ילדים גדולים, ממש גדולים ואפילו ממש ממש גדולים?
אני לא רוצה להפחיד אותך אבל יש כאן אנשים עם ילדים בצבא ואפילו בלימודים גבוהים, את לא מרשה לנו חברות אחרות? אולי עוד חברות אחרות?
אותך למורה!!!!!
לצפיה ב-'רגע, שאני אבין.... היא לא היחידה??? יש כאן עוד אנשים'
רגע, שאני אבין.... היא לא היחידה??? יש כאן עוד אנשים
25/07/2016 | 19:00
2
97
שרועים בשדות זרים???? אני בשוק!

וחוץ מזה, עוד "רגע שאני שאבין" אחד - המורה זאת "הפתעות"?
לא בטוח שהיא כל כך תשמח לשמוע את זה
לצפיה ב-'אם כבר, אז המפקחת הפתעות.'
אם כבר, אז המפקחת הפתעות.
25/07/2016 | 19:14
1
17
לצפיה ב-'כן המפקדת! '
כן המפקדת!
25/07/2016 | 19:18
11
לצפיה ב-'חחח...'
חחח...
25/07/2016 | 19:59
66
בוגדת עם כמה פורומים אחרים.....
גם אצלנו גיל ההתבגרות דופק בדלת עם גרזן
לצפיה ב-'גם אני אשמח לקצת תובנות שלך מהספר'
גם אני אשמח לקצת תובנות שלך מהספר
29/07/2016 | 17:15
8
וגם שאלה - האם לדעתך הספר מתאים גם להורים לילדים היפראקטיבים בעלי הפרעת קשב וריכוז?
לצפיה ב-'עובדות החיים - איך לספר?'
עובדות החיים - איך לספר?
24/07/2016 | 10:41
17
528
שלום,
הבן שלי עולה לכיתה ג'.
כבר הרבה זמן שרוצה לדעת איך ילדים באים לעולם.
בעבר הסברנו שחלק קטן עובר מאבא אל אמא ופוגש חלק קטן של אמא, הם מתחברים וכך נוצר, אך ההסבר הזה כבר לא מספק אותו.
שוב ושוב הוא שואל: איך החלק עובר מאבא אל אמא? איך יודעים שהוא עבר? מתחבקים ומתנשקים ומה קורה אז? ניסיתי לענות שכשיגדל יידע וירגיש ושזה נושא שלא מתאים לדבר עליו כעת.

אני מודעת לגילו הצעיר אבל אני חושבת שכדאי שאספק מענה מלא לתשובותיו כדי לא להשאיר חלל ריק, ושמישהו אחר יסביר לו בצורה שלא מקובלת עליי.

אז תוהה איך לעשות זאת?
רעיונות? עצות? 

תודה!
לצפיה ב-'אני חושבת שהוא בהחלט בגיל המתאים'
אני חושבת שהוא בהחלט בגיל המתאים
24/07/2016 | 10:57
2
309
אני הלכתי על פשוטת
הבולבול/פין של אבא נכנס לפיפי/פות/וגינה של אמא
מהאשכים יוצא זירעון ומגיע לרחם שם יש ביצית. אני גם דיברתי על ההנאה ועל כך שלא נעשה רק בשביל להביא ילדים.
הפרדתי ילדים מחתונה ונשיקה מהריון ועוד ועוד בהתאם לשאלות ולכיוונים שלקחו אותי.

יש אתר "מין אמין" שבו יש הרבה טיפים בנושא.

לצפיה ב-'נשמע לי מוגזם ברמות להיכנס לכאלה פרטים'
נשמע לי מוגזם ברמות להיכנס לכאלה פרטים
25/07/2016 | 10:11
1
196
אצלי הבנים לא שאלו שאלות למרות שהיו די גדולים כשהייתי בהריונות עם שני הקטנים. אבל בחיים לא הייתי נכנסת לכזה פירוט גם אם היו שואלים. והגדול בן 11 השנה.
אם כבר, הגדול שאל אותי מה המשמעות של המילה (סליחה מראש) לזיין כי שמע את אבא אומר את זה כמה פעמים בקללה. שלחתי אותו לאבא שלו, אבל הוא שכח ולא שאל יותר.
לצפיה ב-'כל אחד ודעתו. '
כל אחד ודעתו.
25/07/2016 | 15:02
146
אני מעדיפה שאם שואלים ואם עולים דברים ידעו ממני.

מעדיפה, עד כמה שניתן, לתת את ההסבר הראשוני כפי שאני רוצה שיראו את הדברים
ברור לי שלא מבטל את מקום החברים והמדיה שמוסיפים ידע.
אך מרגיש לי יותר נכון שהבסיס יהיה ממני.

בדיוק השבוע היה דיון על תוכנית שרצו לראות שלא הסכמתי
ניסו לשכנע שיודעות על מה מדובר ומבינות
והסברתי שגם אם יודעות דברים זה עדיין לא כמו לראות ויש סדרות שמיועדות לגילאים מסוימים.
אין לי בעיה עם יודעת יש בעיה עם צורת ההסבר.
ואז נזכרה שכשהייתה לערך בכתה ב' התחילו עם כקללות ה"בן זונה" בכתה.
כששאלה מה זה, הסברתי- ברמה של כתה ב'
לרב חבריה אמרו רק שזו מילה לא יפה ואסור להשתמש.

לצפיה ב-'"אמא הטילה ביצה"'
"אמא הטילה ביצה"
24/07/2016 | 11:33
4
295
הוא ספר מצוין לתשובה לשאלה הזו. הוא מסביר את התהליך בצורה ברורה, פשוטה ובלי יותר מדי התפתלויות, בדרך שמתאימה לילדים. בת התשע שלנו אהבה אותו וזה סיפק לה את הסקרנות הזו.
לצפיה ב-'אמא בשיא הקיץ, רק בשבוע 21 ומרגישה כמו היפופוטם'
אמא בשיא הקיץ, רק בשבוע 21 ומרגישה כמו היפופוטם
24/07/2016 | 11:55
2
300
הייתי עכשיו מטילה ביצה בכיף... נשמע לי עסקה מעולה, בחיי בא לי להיות תרנגולת
לצפיה ב-''
24/07/2016 | 14:02
16
לצפיה ב-''
24/07/2016 | 17:30
10
לצפיה ב-'ספר מקסים!'
ספר מקסים!
25/07/2016 | 19:28
16
לצפיה ב-'נראה לי שעדיף לספר על זה בגיל צעיר'
נראה לי שעדיף לספר על זה בגיל צעיר
24/07/2016 | 12:22
243
ולא לדחות
ככה גם הילד מבין שזה לא ״אישיו״, שאפשר לדבר עם אמא על זה, וגם הזדמנות לתת מידע מדויק לפני שהחברים יציפו בכל מיני חצאי אמיתות
בני בן 7, שאל לפני כמה ימים משהו על הביצה (שאוכלים) שאין בה אפרוח, וישר מינפתי להסבר קצת יותר רחב
לצפיה ב-'אבל...הוא לא צעיר....'
אבל...הוא לא צעיר....
24/07/2016 | 23:07
1
307
זרע, ביצית, פין, פות. זה ידע כללי בסיסי. זה ידע שאמור להיות להם מגיל כלום. זה ידע שממשיך את השיח על גופי פרטי שלי ועל שמות האיברים וההבדלים בין בנים לבנות.
הכי קל זה למצוא ספר ולשבת יחד (!!!!) איתו. יש גם סרטונים מקסימים בבריין פופ בנושא, ועוד לא מעט באינטרנט.
תיכנסי לאתר של מידע אמין על מין, גם שם יש קישורים ועוד חומרים.
בכל אופן - 9 זה ממש ממש לא צעיר לזה, בטח לא לאור זה שאצלנו בביה"ס נתפסו שני ילדים בכיתה ב' צופים יחד בפורנו.

לצפיה ב-' אוי ואבוי!'
אוי ואבוי!
25/07/2016 | 14:27
30
לצפיה ב-'כשהייתי בהריון עם הקטנה, הבנים לא הפסיקו לשאול...'
כשהייתי בהריון עם הקטנה, הבנים לא הפסיקו לשאול...
25/07/2016 | 01:34
1
282
אז איך היא תצא ואיך היא תצא ומאיפה בדיוק....
וכל פעם מצחקקים והולכים וחוזרים ושואלים ושוב מצחקקים, ובעצם רוצים לדעת איך היא נכנסה ו..... ידה ידה ידה, קלטתי שהם יודעים וסתם נהנים להביך אותי

שלחתי לאבא!
לצפיה ב-''
25/07/2016 | 14:23
14
לצפיה ב-'ניסית לאמר לו "תשאל את אבא" ? '
ניסית לאמר לו "תשאל את אבא" ?
25/07/2016 | 14:23
3
229
אני די גרועה בקטעים האלה. סחבתי את הילדים עד גיל 11 בערך עם הסברים אנמיים על ביצית זרעון מבלי להכנס לפרטים המביכים. בסביבות 11 כל אחד קיבל ספר מפורט ובזאת בערך סיימתי את הפרשה.
יאמר להגנתם שהם לא שאלו יותר מידי שאלות מכשילות. כנראה הבינו עם מי יש להם עסק. השאלה הכי פרובוקטיבית ששאל הבכור היתה אם זיונים ויחסי מין זה אותו דבר. עניתי חגיגית "כן". ובזה הסתיים הדיון.
לצפיה ב-'הבכור שלך חמוד. כשהבן שלי היה קטן, הוא שאל מה זה '
הבכור שלך חמוד. כשהבן שלי היה קטן, הוא שאל מה זה
25/07/2016 | 15:28
2
232
נשיקה צרפתית. כשהסברתי לו הוא ענה: איככככסססס.
לצפיה ב-''
25/07/2016 | 17:03
1
175
ידוע שילדים חיים בהכחשה. אני בטוחה ששני הבנים שלי, עד עצם היום הזה (עולה לכיתה י' + חייל ) בטוחים לגמרי ש"אמא ואבא שלנו לא עשו את זה-אנחנו באופן חריג הגענו עם חסידה"...
לצפיה ב-'וכל ניסיון להסביר אחרת נתקל בהתנגדות '
וכל ניסיון להסביר אחרת נתקל בהתנגדות
26/07/2016 | 13:06
27
לצפיה ב-'3 ילדים ומכונית - מה מומלץ? '
3 ילדים ומכונית - מה מומלץ?
22/07/2016 | 10:08
27
281
עוד מעט נהיה חמישה ונצטרך להכניס 2 בוסטרים וכסא תינוק לאוטו. 

האם מישהו הצליח להכניס 3 ילדים למושב האחורי של מזדה 3? יש לכם אוטו 5 מקומות אחר מומלץ? בעלי רוצה או להישאר עם המזדה או להגדיל לאוטו מרווח אחר עם בגאז' גדול.

לי יש דיהטסו סיריון פיצית שאני מאוד אוהבת. אני מאוד מתלבטת מה לעשות:

להישאר עם הסיריון אהובתי ולשים את התינוקת מקדימה ולהצטופף?

אני לא משתמשת בכלל בבגאג' חוץ מלעגלה. אז אולי כדאי לי להחליף ישר לסטיישן 7 מקומות בלי בגאג'? כי אם גם ככה אני מגדילה את האוטו אז שאוכל לפעמים להסיע עוד חבר מאחורה או את אמא שלי.

למישהו יש ניסיון עם רכבי 7 מקומות? ראיתי שזה לא יקר כול כך ואני עובדת קרוב לבית אז גם הדלק לא שיקול. השאלה אם זה נוח.
לצפיה ב-'למה אתם צריכים סטיישן 7 מקומות?'
למה אתם צריכים סטיישן 7 מקומות?
22/07/2016 | 10:44
4
196
כמה יוצא לכם לנסוע כולכם פלוס חבר / אמא? 3 ילדים מאחורה זה סטנדרטי, ואם יש רק כיסא תינוק אחד יש הרבה מכוניות מתאימות (רק צריך שהדפנות של כסא התינוק יהיו גבוהות יותר מהידיות של הבוסטרים).
לנו יש יונדאי i30 עם כסא תינוק + כרגע בוסטר אחד, כי זה מה שאנחנו צריכים, אבל יש מקום גם לבוסטר לגדולה שיושבת בצד השני (שכבר גדולה מדי לבוסטר, פשוט).
לצפיה ב-'אני מנסה להבין למה לא, יש הרבה יתרונות'
אני מנסה להבין למה לא, יש הרבה יתרונות
23/07/2016 | 08:58
3
155
הבדלי המחירים לעומת מכונית 5 מקומות לא גדולים, אפשר למצוא סטיישנים באותו אורך כמו משפחתית מרווחת. אז למה לא בעצם.....

לצפיה ב-'בזמנו כשהגענו לארה"ב התלבטנו'
בזמנו כשהגענו לארה"ב התלבטנו
23/07/2016 | 09:40
1
165
איזה כלי רכב לקנות, ולפי מה שהבנתי ג'יפים וכלי רכב מהסוג הזה זוללים הרבה יותר דלק ממכוניות משפחתיות. הם גם באמת יותר יקרים לרוב. גם אנחנו לקחנו מכונית קצת יותר גדולה מהצרכים שלנו, משיקולים שונים שאני לא בדיוק זוכרת מה הם היו (אולי דירוגי בטיחות? לא בטוחה) - קנינו טויוטה קאמרי במקום לקנות טויוטה קורולה. בארץ יש לנו מכונית קטנה יותר וקצרה יותר (על אף שיש לנו גם ילדה אחת יותר!) אבל מרווחת מספיק בשביל כולנו (יונדאי i30) שפשוט קנינו מאבא של בעלי - וזה הרבה יותר נוח מבחינת חנייה, למשל - אפשר להיכנס למקומות שעם הקאמרי ממש אי אפשר היה להיכנס. ולשתי המכוניות יש בגאז' לא רע (אבל לקאמרי היה בגאז' גדול בהרבה) - מה שמאפשר להכניס מזוודות כשיוצאים לטייל.
תכלס אני בכלל לא נוהגת בארץ ומי שבוחר את המכונית אצלנו זה בעלי (אני רק בודקת את הבטיחות, ואם יש אופציה לבחור - בוחרת את הצבע...), כך שאני ממש לא מומחית. אלה השיקולים שאני מכירה. לחברים שלנו עם ארבעה ילדים באמת יש ג'יפים כאלה, אבל הם באמת זקוקים להם. בארה"ב כמעט לכולם היה ג'יפ פרט אלינו, כי זה היה סוג של סמל סטטוס, כנראה (מבחינת גדלי המשפחות לרוב היו רק שני ילדים) או אולי בשביל להביא את נבחרת הבייסבול או משהו - שני הדברים לא היו רלבנטיים עבורנו, והלכנו על מכונית משפחתית, שהייתה לנו סופר נוחה, וטיילנו בה המון.
לצפיה ב-'ג'יפ זה אכן סמל סאטוס - לא בשבילי...'
ג'יפ זה אכן סמל סאטוס - לא בשבילי...
23/07/2016 | 18:25
15
לצפיה ב-'אבל אם יש רכב סטיישן ספציפי'
אבל אם יש רכב סטיישן ספציפי
23/07/2016 | 09:47
93
שהמחיר שלו מתאים לכם, צריכת הדלק שלו בסדר (יכול להיות שבסטיישנים זו לא בעייה כמו הג'יפים), הוא קצר יחסית ולא מקשה על החנייה, הוא בטיחותי, ונראה לך ששימושי לכם יותר שני מושבים נוספים מאשר בגאז' כי אתם לא מטיילים או סוחבים מזוודות לשדה התעופה או וכו', אבל כן מסיעים אחרים לעתים קרובות (או הייתם מסיעים אם היה מקום) - אולי זו באמת בחירה טובה עבורכם.

לצפיה ב-'אז ..פעם..בעידן הבוסטרים וכיסא הבטיחות'
אז ..פעם..בעידן הבוסטרים וכיסא הבטיחות
22/07/2016 | 10:47
170
היתה לנו שברולט קרוז
היתה מעולה
מרווחת מאד
לצפיה ב-'בן כמה הילד הגדול?'
בן כמה הילד הגדול?
22/07/2016 | 13:13
125
אם הוא בסביבות 6 או יותר, מספיק בוסטר קטן בלי גב שזה לא תופס מקום נוסף. היום יש לנו סקודה אוקטביה, 2 כיסאות תינוק וילד רזה בקושי נכנסים. יש גם הונדה עם  6 מקומות, היא הרבה יותר רחבה כי גם מקדימה יש 3 מקומות.
לצפיה ב-'תינוקת מקדימה זה לא בטיחותי'
תינוקת מקדימה זה לא בטיחותי
23/07/2016 | 11:53
93
הייתי פוסלת את האופציה הזו על הסף.
לצפיה ב-'ממליצה לך לבדוק הונדה סיביק 5 דלתות. '
ממליצה לך לבדוק הונדה סיביק 5 דלתות.
23/07/2016 | 19:40
1
12
לצפיה ב-'לנו יש הונדה 5 דלתות. אכן מרווח יחסית מאחורה.'
לנו יש הונדה 5 דלתות. אכן מרווח יחסית מאחורה.
25/07/2016 | 01:28
54
אבל יש לנו כרגע רק בוסטר אחד.
ולפני כן היינו עם בוסטר, כסא תינוק וילד שכבר יושב חופשי....
לצפיה ב-'בפוקוס שלנו נכנסו כסא תינוק ושני בוסטרים בלי בעיה'
בפוקוס שלנו נכנסו כסא תינוק ושני בוסטרים בלי בעיה
23/07/2016 | 20:00
1
17
לצפיה ב-'יש לנו גם פוקוס- גם היא מרווחת.'
יש לנו גם פוקוס- גם היא מרווחת.
25/07/2016 | 01:28
10
לצפיה ב-'רכב 7 מקומות זה יופי'
רכב 7 מקומות זה יופי
23/07/2016 | 22:32
111
ממש נוח עם 3 ילדים.
יש מקום לסחוב את כל הציוד בטיולים, אפשר להפריד בין ילדים בנסיעות ארוכות, אפשר לשבת ליד ילד שמרגיש לא טוב, אפשר לתת טרמפ לחבר או לסבא וסבתא.

אם אפשר, זו בחירה מצויינת.
לצפיה ב-'7 מקומות זה ליגה אחרת לגמרי של עלויות'
7 מקומות זה ליגה אחרת לגמרי של עלויות
24/07/2016 | 11:31
10
152
בחיים לא הייתי עוברת ל-7 מקומות אם הייתי יכולה להשאר עם פחות
ובאמת אנחנו רק לקראת הלידה הבאה (טפו טפו)נחליף ל-7מקומות
שימי לב שרוב הרכבים של 7 מקומות זה בעצם אומר ש-2 המושבים האחרונים הם על חשבון הבגאז' - ורוב הזמן משיקולי נוחות את תקפלי לפחות אחד מהם,
אני לא הייתי קונה רכב כזה ענק ויקר בשביל להסיע מבוגר נוסף פעמיים בשנה
אגב שימי לב שגם ברכב של 7 מקומות את צריכה לבדוק איזה וכמה מושבי בטיחות נכנסים במושב השני (הספסל שמאחורי הנהגת) - למשל בטויוטה ורסו אפשר להכניס מאחורה 2 כריות בוסטר ומושב בטיחות, אבל אם יש לך נגיד כרית בוסטר, מושב בטיחות וסלקל - זה לא ייכנס
אנחנו כבר כמה וכמה שנים עם סקודה רומסטר
במושב האחורי נכנסים 2 מושבי בטיחות וסלקל (רוב הרכבים המשפחתיים לא מכניסים)
רכב מאוד מרווח מבפנים אבל ממש קומפקטי מבחוץ - אני נכנסת בכל חניה שיוצא ממנה רכב משפחתי סטנדרטי (וגם בכמה כאלה שרכבי מנהלים ענקיים לא נכנסים בהם)
מאוד סבירה במחיר הקניה
מאוד אמינה
זולה בתחזוקה
בגאז' עצום בגודלו - אני מכניסה גם עגלה וגם טיולון ועוד נשאר המון מקום
משמיעה קצת רעש של טנק בנהיגה אבל שטויות זה שווה את התמורה.

לצפיה ב-'שימו לב שמבחינה בטיחותית, רכב עם 7 מקומות פחות בטיחותי עקב'
שימו לב שמבחינה בטיחותית, רכב עם 7 מקומות פחות בטיחותי עקב
24/07/2016 | 14:10
8
122
חוקי הפיזיקה של כוח צנטריפוגלי.

כמו כן, הוא זולל יותר דלק, אלא אם כן הוא דיזל ואז המחיר קופץ.

אני מסכים בהחלט עם זה שהכיסאות באים ע"ח המקום בתא המטען שזה בעייתי כאשר יש עגלה ועוד רוצים לעשות קניות בסופר.
לצפיה ב-'פחות בטיחותי? למה?'
פחות בטיחותי? למה?
24/07/2016 | 15:50
7
107
היתה לו מכונית מאזדה 6 סטיישן, 7 מקומות.
נוח מאוד . המרחב הפנימי היה גדול.
היה נוח ביותר להסיע את הילדים.
לגבי מטען, היה מספיק מקום בין הרגלים 
היה רכב בטיחותי ביותר.גם לא שתה יותר דלק מסטיישן פורד פוקוס שיש לי היום.
ואין בו 7 מקומות.
לא חושבת שכון לומר זאת באופן גורף. צריך לבחון כל רכב לעצמו.
לצערי כבר לא מיצרים מכונית כזו--אחרת הייתי קונה ללא ספק.
לצערי כבר א מיצרי את 
לצפיה ב-'בת כמה היא? כי אני אקנה רכב בן 3-4'
בת כמה היא? כי אני אקנה רכב בן 3-4
24/07/2016 | 20:53
1
14
לצפיה ב-'המזדה איננה.'
המזדה איננה.
24/07/2016 | 21:22
70
יש לנו היום רכב פורד פוקוס סטיישן.
אני נהנית ממנו. אנחנו לא מוכרים.
קונים בד"כ חדש--ומשתמשים עד שהרכבים בני 10--12.
שומרים היטב. 

לצפיה ב-'ככל שהרכב יותר ארוך ובעל אותו רוחב, הוא פחות בטיחותי '
ככל שהרכב יותר ארוך ובעל אותו רוחב, הוא פחות בטיחותי
25/07/2016 | 00:20
4
73
בסיבובים.
לצפיה ב-'מצטערת--לא רואה כך'
מצטערת--לא רואה כך
25/07/2016 | 06:32
3
75
הרכב הסטיישני הוא לא בהרבה יותר ארוך,
מעבר לאורך יש נפח לרכב עצמו וכמובן, לנפח מנוע,
ויש גובה, ויש מיקום גלגלים, ורוחב גלגלים,
ויש עוד משהו שיש להתיחס אליו והוא משקל הרכב,
המאזדה "ישבה" כ"כ בטוח על הכביש, כ"כ נוחה מבפנים.
הפורד שיש לי היום--היא רכב יציב מאוד, לי אישית מפריע שהוא נמוך,
(אנחנו אנשים גבוהים מאוד)אבל מבחיה בטיחותית אין בעיה כלל.
לצפיה ב-'אכן, לגובה הרכב גם יש מרכיב חשוב שמוריד את הבטיחות'
אכן, לגובה הרכב גם יש מרכיב חשוב שמוריד את הבטיחות
25/07/2016 | 13:38
2
55
שכחתי באמת להוסיף אותו.

אם את רוצה ללמוד ולא סתם להתווכח, אז תשווי מבחני בטיחות של הרכבים ותופתעי לגלות שטעית.
לצפיה ב-'וואלה, למדת ושכחת?'
וואלה, למדת ושכחת?
26/07/2016 | 05:50
1
25
אז אולי אפשר לבטוח שבמי שבטיחות נכדיו יקרה לו וברר.
תשובה פוגעת לא נעימה.
לא ענינית. חבל.
לצפיה ב-'שכחתי, מה? הנתון של הגובה מחליש את טענתך'
שכחתי, מה? הנתון של הגובה מחליש את טענתך
26/07/2016 | 18:07
13
אני לא רוצה להיות שוביניסט ובכל זאת, אציע לך בחום לבקש מבעלך שיסביר לך.
לצפיה ב-'הבדלי המחירים לא כאלה גדולים...'
הבדלי המחירים לא כאלה גדולים...
24/07/2016 | 21:02
62
אני לא מדברת על רכב חדש אלא על רכב בן 3-4. אפשר להשיג ב-70,000 שקל רכב טוב כמו סיטרואן פיקאסו כאשר מאזדה 3 תעלה לי בערך 10,000 שקל פחות. תלוי כמובן במצב הרכב. אבל זה פחות או יותר ההפרש.
אני אבדוק את הסקודה לבעלי כי אני לא רוצה בגאז' ענק. או שאלך על 7 מקומות שהבגאג' הוא דו שימושי או על רכב "שמן" עם בגאז' קטן.
לצפיה ב-'רכב 7 מקומות לא יפתור לך את הבעיה.'
רכב 7 מקומות לא יפתור לך את הבעיה.
25/07/2016 | 01:32
1
115
בחנו את זה בזמנו, והבנו שמבחינת רוחב, הרכבים האלו לא יותר רחבים.
אם יש לך 2 בוסטרים וכסא תינוק, זה בכלל לא פתרון, כי לא תחברי אף אחד מהם מאחורה על אחד משני הכסאות המתקפלים.

עוד רכב יחסית מרווח מאחורה זה סיטרואן C4, שבו גם יש 7 מקומות.
אני קצת פוחדת לנהוג על רכב כל כך גדול...
לצפיה ב-'אצלי תמיד ישב ילד בבוסטר בשורה השלישית'
אצלי תמיד ישב ילד בבוסטר בשורה השלישית
25/07/2016 | 16:08
35
לא רואה בזה בעיה.

לצפיה ב-'אנחנו עם יונדאי סונטה עם שלושה ילדים מאחורה'
אנחנו עם יונדאי סונטה עם שלושה ילדים מאחורה
25/07/2016 | 12:35
50
הקטן בן שנתיים במושב בטיחות עדיין הפוך לכיוון התנועה באמצע, הגדול (בן 7) בבוסטר עם משענת והאמצעית בת 4.5 במושב בטיחות עדיין אבל בקרוב נעביר לבוסטר. אמנם האוטו די רחב אבל עדיין זה יוצא צפוף כך שהבוסטר של הגדול חגור באופן קבוע והוא משתחל כל פעם לחגורה (כי קשה מאד לחגור אחרי שהוא כבר יושב). בקיצור זה אפשרי אך צריך אוטו רחב. אף פעם לא הושבנו מקדימה גם לא בשלב הסלקל.
שיהיה בשעה טובה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום גני ילדים
פורום גני ילדים
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
אולטק- גאדג'טים ומתנות
אולטק- גאדג'טים ומתנות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה