לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'הישארות לבד בבית וגמילה לבן מטיטולים...'
הישארות לבד בבית וגמילה לבן מטיטולים...
25/08/2016 | 19:02
3
81
אשמח מאוד לעצות מנסיונכן בנוגע ל-
בת 9 וחצי - הישארות לבד בבית ....לזמנים קצרים ....כללים, חוקים, וכל מה שלימדתן....וחזרה לבד מביה"ס..כיתה ה (בת בכורה )

ובן שנתיים ושבע - שונה מאוד מהבת שלי בגמילה.(נגמלה תוך 3 ימים מיום ולילה יחדיו) והבנתי שגם יש הבדל גדול בגמילה בין בנים לבנות....והגמילה יותר איטית
לא משתף פעולה עם לבישת תחתונים....מבקש טיטול אבל איך שמסיים קקי או הטיטול עם פיפי הולך ומביא טיטול ומבקש להחליף או שכבר מיד מוריד לבדו....
יש סיר בבית אבל לא מתלהב לשבת עליו...
ובנים - איך מלמדים אותם לכוון , מה עדיף סיר או ישבנון? 

בקיצור אשמח לעצות , הארות,  כל דבר שיעזור לנו להתחיל את הדרך...

לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
26/08/2016 | 00:12
2
58
לגבי הגדולה - החוקים שלנו:
לא חוצים כביש עם טלפון ביד ולא עם אוזניות.
נועלים את הדלת כשמגיעים הביתה.
מתקשרים לדווח כשמגיעים הביתה.
מחממים אוכל במיקרו או טוסטר, לא בתנור/גז
לא מביאים חברים הביתה בלי אישור מפורש מרגע ודודלי. ואם אני לא עונה לטלפון, אז התשובה היא לא.
יודעים בעפ טלפונים של אמא/אבא/סבתא
יודעים מה עושים במקרה חירום (כולל בחינה על סיטואציות הזויות שגרמו להם לגלגל עיניים)
אין ממתקים.
ואני לא הרשיתי להתקלח כשהם לבד בבית, כן כשאחד האחים שם(כי אני אהבלה, לא משום סיבה רציונלית או הגיונית)
לגבי גמילה
אצלנו עירום עבד הרבה יותר טוב מתחתונים. למעשה - הבדל בין 100% הצלחה ל- 100% פספוס. הכי טוב עבד עירום וגינה - פיפי על מקל, אבן, נמלה או חיפושית היה הכלי לגמילה.
אצלנו התחלנו מסיר, ברגע שהתעקש לעמוד ולהשתין לסיר, אמא שלו הודיעה שעד כאן.

לצפיה ב-'איזו מקסימה תודה '
איזו מקסימה תודה
26/08/2016 | 10:38
1
21
ואם הוא מבקש טיטול...לשים טיטול....ומבקש גם בנימוס..
לא רוצה להיות עירום...הוא לא ממש זורם עם זה...
אפילו הולך לשידה ומוציא בגדים ולובש....הוא אדון לעצמו וגם אני בטוחה שהוא יחליט שזה מתאים לו אז זה יתבצע....זה בגדול האופי שלו....

אבל - האם להכריח ולהחליט עבורו זוהי שאלתי? להחליט שאין יותר טיטולים ודי...
וגם מפאת הגיל שנתיים ושבע ....

בא לך לשתף כמה סיטואציות הזויות...מרגישה שזה כבד עליי אבל מחייב...במיוחד שכל חברותיה (שהן לא בכורות ולכן קיבלו שיחרור מוקדם ) כבר עושות הכול מגיל 7-8...

שוב תודה לך 

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
26/08/2016 | 14:29
2
אני מתחילה מזה שהגיל הממוצע לתחילת גמילה של בנים בישראל הוא 2.8. כלומר - את אפילו מקדימה ביחד לממוצע, ויש לך עוד שנה עד הפטיש הענק של "גן עירייה" שדופק לך על הראש. כלומר - יש לך שפע של זמן.
אני, אישית, לא מאמינה בזבנג וגמרנו. תכלס על כלום בחיים. מבחינתי הדרגתיות בחיים היא הרבה יותר נכונה לי ולילדים שלי, ופתאומיות רק יוצרת אנטי.
עכשיו, אני האחרונה שמאמינה שצריך לחכות שהילד יהיה בשל לגמילה. אם הייתי מחכה, אני מניחה שהיו מתגייסים אצלי עם חיתולים, ואני כל פעם מופתעת מחדש שהם הפסיקו לתפעל אותי סביב העניין הם אהבו חיתולים והיה להם ממש סביר פלוס פלוס לחרבן ולהתרוצץ עם זה שעות גם.
אני מאמינה במה שנקרא "טרום גמילה". יעני - גמילה באיזי. בבית, כשנוח לי, בתנאים שטובים לי, כשמתאים - בלי חיתול. רוצה בגדים? יאללה, שיהיה עם בגדים. מציעה לנסות מכנסיים בלי תחתונים אם זה ככה, יש משהו בתחתונים שמזכיר קצת חיתול בתחושה. יצרתי סיטואציות של עירום - להתקלח ולא להתלבש אח"כ, פעילות יצירה מלכלכת, פסטה עם רוטב.... דברים שפשוט מתפשטים עבורם, ולא מיהרתי להחזיר את החיתול. את הסיר הנחתי במקום בולט והצעתי מידי פעם. כשברח (וברח) מזכירה שפיפי עושים בסיר.
עוד זמנים טובים להציע לסיר זה לפני אמבטיה, לפני שהולכים לישון, בבוקר כשקמים.
הגענו ככה לאחרי צהריים שלמים בלי חיתול, ולסופי שבוע בלי. רק אחרי זה עברתי לגמילה מלאה.
וגם, לגבי גמילה - אני מציעה לך גם להתייעץ בפורום הורים לפעוטות. הם המומחים שם.

מבחינת הסיטואציות ההזויות פשוט המצאתי סיפורים מופרכים - מה עושים כשדופקים בהיסטריה על הדלת ואומרים שהם השכן וננעלו בחוץ/החתול ברח וצריך עזרה/הגיע משלוח מחנות שוקולדים/זכינו בלוטו ורק אם יפתחו עכשיו את הדלת נזכה
מה עושים כשיש הפסקת חשמל (כולל להוריד את הפקק ולהראות איך מרימים)
מה עושים אם יש שריפה (בתיה, מהקומה מעל, הכינה אוכל ונרדמה עם אש דולקת, ומריחים ריח ממולאים שרוף בלה בלה)

לצפיה ב-'החופש מסתיים '
החופש מסתיים
23/08/2016 | 14:41
20
252
רק אני עצובה או שיש עוד הורים שאוהבים את החופש הגדול ?
אני רגועה  כשהם בבית .
הקטן עולה לכיתה ב  ואני ממש דואגת איזו שנה מחכה לנו השנה ?  
כיתה א לא הייתה הכי טובה ...
מעניין מי המורה ,  ואיך יהיה ...
אלוהים יעזור !

לצפיה ב-'גם אני יותר אוהבת כשהם בבית...'
גם אני יותר אוהבת כשהם בבית...
23/08/2016 | 15:07
170
ולא מאושרת כשמתחילה שנת לימודים

לצפיה ב-'אני ממש לא עצובה. להיפך. הבכור מאבד את עצמו לגמרי כשאין לו'
אני ממש לא עצובה. להיפך. הבכור מאבד את עצמו לגמרי כשאין לו
23/08/2016 | 17:54
202
מסגרת ברורה והזמן כ"כ נזיל.. הוא לגמרי יורד מהפסים כשיש חופשה ארוכה כל כך ואין לו"ז ברור. אנחנו מכירים את זה אצלו מגיל מאוד צעיר ולצערי גם בגיל 11 פלוס זה עדיין קיים. מודה שיש שיפור מהעבר, זה פחות קיצוני וקשה ביחס לכיתות היסוד המוקדמות, ועדיין זה לא פשוט להיות איתו ובסביבתו כשמשעמם לו הרבה זמן.
הצעיר זה סיפור אחר לגמרי. אם הבכור היה כמוהו, גם אני הייתי מרגישה עצב עמוק כשהחופש הגדול היה מסתיים. אבל במקרה שלנו ההתמודדות עם הבכור מאוד מתישה, כך שיש אנחת רווחה כשמסתיים החופש. אולי מתישהו בעתיד זה ישתנה, אבל בינתיים - היידה לבית הספר!!
לצפיה ב-'אצלנו יש חופש גדול של 3(!!!) חודשים'
אצלנו יש חופש גדול של 3(!!!) חודשים
23/08/2016 | 21:58
1
186
לכל המתלוננים על החופשות בישראל...
ואצלנו חוזר ללמוד באמצע ספטמבר.
עשינו כמה קייטנות קטנות של חצי יום, אבל רוב הזמן רק הלכנו לפארקים וכו' עם אחיו התינוק. היה דיי מחרפן ואני חושבת שיעזור לו לחזור ללימודים, הוא מאוד אוהב ללמוד, ומתגעגע לבית הספר.
לצפיה ב-'איפה זה אצלנו?'
איפה זה אצלנו?
26/08/2016 | 05:55
5
לצפיה ב-'אני בתחושות מעורבות'
אני בתחושות מעורבות
23/08/2016 | 23:38
163
מצד אחד הילדים כבר מחורפנים ולי נגמרו הרעיונות איך להעסיק אותם
מצד שני היה כיף לבלות הרבה זמן יחד - זה מאוד מקרב
ויש איזו תחושת עצבות שתיכף נגמר
אבל כאמור - הגיע הזמן
לצפיה ב-'שמחה מהולה בעצב'
שמחה מהולה בעצב
24/08/2016 | 16:58
2
109
אין לי כוח ללימודים, שיעורי בית, מבדקים ומבחנים וכל אלה.
אין לי כוח לימי הורים, מסיבות כיתה מיותרות ביום החופשי שלי.
אין לי ממש כוח לרוץ לחוגים והסעות וכל השאר.

אבל מצד שני, הגיע הזמן, די :)

אם החופש היה רק חודש אחד, הייתי מגיבה בדיוק כמוך, אבל אוגוסט היה לי כבר יותר מדי.
לצפיה ב-'בדיוק כך. איך שמתחיל החופש אני נושמת לרווחה'
בדיוק כך. איך שמתחיל החופש אני נושמת לרווחה
25/08/2016 | 14:33
1
59
אין להעיר אין הקפצות של מבחן/ עבודה עם חברה/ חולצה כתומה/משהו לארוע וכו וכו

מצד שני, בגלל שאני עובדת (ועוד מבנות המזל שיש להן שבועים חופש במהלך החופש) מפריע לי הזמן שלהן בבית, הכלום או הצורך ב"לעשות משהו"

לצערי שתי בנותי לא במיוחד יודעות למלא את זמנן והבטלה די משתלטת ובאופן פרדוקסלי מעצבנת אותן

השנה שתיהן אמרו שרוצות כבר לחזור. לא ללימודים כמו אם למסגרת החברות והלו,ז

והכי הכי מעצבן- שהכבישים ישובו להיות פקוקים בבוקר
כזה תענוג שהכל ריק יחסית
לצפיה ב-'מה שהכי הייתי רוצה'
מה שהכי הייתי רוצה
25/08/2016 | 16:58
46
זה להיות מסוגלת לחכות להם בבית כל יום אחרי הלימודים, ארוחת צהריים, הכנת שיעורים, ואז שכל אחד ימשיך בסדר היום שלו :)
לצפיה ב-'גם אני אוהבת כשהילדים בחופש!'
גם אני אוהבת כשהילדים בחופש!
24/08/2016 | 22:54
6
158
(וחייבת להודות, כבר כל כך נמאס לי לשמוע את הקיטורים של כל ההורים ההיסטרים שמרגישים שהם חייבים לנפק אטרקציות ופעילויות על הקילו , ולא מפסיקים להתלונן על זה.....)

כמו שאמרת, הכי כייף כשהם בבית.
הכל נכנס לקצב איטי ומרוח כזה...... יקיצה טבעית (לא הצלחתי להגיע לעבודה לפני 10 כל החופש... ), יוציאים לטייל בערב,  לא צריך לפזר ולא צריך לאסוף....
חוץ מזה תמיד מקסים אותי לראות כמה הילדים מתקרבים בחופשים, איך הביחד הזה עושה להם טוב.

על כך נוסיף שנראה שהולכת להיות שנה די מעאפנה מבחינת מורות וגננות והרכב חברתי..... כך שאני ממש לא מחכה ל-1 בספטמבר.
לצפיה ב-'העניין הוא שלא אצל כולם זה ככה. לא כולם עצמאיים, רוב האנשים'
העניין הוא שלא אצל כולם זה ככה. לא כולם עצמאיים, רוב האנשים
25/08/2016 | 07:36
5
145
הם שכירים שלא יכולים להרשות לעצמם להגיע לעבודה ב-10... יש ילדים שחוסר מסגרת מתמשך כזה ממש מפרק אותם (ע"ע הבכור שלי), ולא כל האחים מתקרבים בחופשים. שלי ספציפית לא מפסיקים לריב על שטויות. זה מאוד ברור שכבר מאוד נמאס להם מזה שהם כל כך הרבה שעות יחד, ושעות ההפוגה שיש להם אחד מהשני (כשהם יוצאים מהבית להיפגש עם חברים) הן כמו אוויר לנשימה עבור כולם.
אני פחות מתחברת לצורך של הורים לספק מליון אטרקציות לילדים בחופש (הילדים שלי אמנם היו בחו"ל שבועיים פלוס אבל חוץ מזה לא היו להם "אטרקציות"), אבל כן מתחברת מאוד לקושי של הורים להתמודד עם החופשה הארוכה בכל מה שקשור לפחות לעבודה שלהם.
התמזל מזלי ואני עצמאית, ויכולה לקבוע שבאוגוסט אני לא עובדת (וגם לא משתכרת על הדרך, אבל זו כבר החלטה שלי ), וגם שהילדים שלי כבר מגיעים לגיל שלא צריך "למצוא להם סידור" לקיץ. לפני זה זה היה פשוט סיוט, למצוא להם קייטנות ומסגרות. ואני מדברת רק על יולי, לא על אוגוסט. לרוב ההורים אין פריבילגיה לקחת חופש של חודש שלם, ומאוד מאוד קשה להסתדר עם זה. מסתדרים בסוף, זה ברור, אבל זה קשה.
בקיצור....אני עדיין רואה בעיקר את השלילי בחופשה כל כך ארוכה ופחות את החיובי. היה יותר חכם לפצל את החודשיים האלו, גם עבור התלמידים, אבל אני לא חושבת שאי פעם יהיה שר חינוך עם ביצים מספיק גדולות לעשות מהפכה אמיתית בעניין הזה.
לצפיה ב-'גם לא לכולם יש תקציב ל"סידור" של החופש.'
גם לא לכולם יש תקציב ל"סידור" של החופש.
25/08/2016 | 21:33
56
יחד עם זאת למרות שאני שכירה והוצאתי הון לא קטן כשהם היו בגיל המתאים, תמיד! אהבתי את החופשים.
שיתחרפנו להם כמה שהם רוצים בבית....
עכשיו הם כבר גדולים מכדי שהחופש יהיה רלוונטי ממש עבורי (הצעירה הבטיחה שביום רביעי כשאני בחופש היא מתפנה אלי )
לצפיה ב-'השינוי היחיד שהייתי רוצה בעניין החופש הזה'
השינוי היחיד שהייתי רוצה בעניין החופש הזה
25/08/2016 | 23:12
68
הוא שיעבירו אותו לסתיו או לאביב.
חבל על החופש בחודשים בהם אנחנו לא ממש רוצים לצאת מהבית.
האמת? אם כבר משתוללים עם הפנטזיות, היה יכול להיות ממש מעולה אם (לא רק בישראל, אלא בכל העולם..) היו מחלקים את החופש לזמנים שונים (אזור חיוג 04 ב- ינואר- פברואר, איזור 09 במרץ - אפריל... והאלה...)- אז אשכרה היה אפשר לצאת לטייל, לפקוד אתרים, ואפילו השם ירחם- ללכת לאיזו אטרקציה.....

מעבר לזה, אני מודעת לעובדה שיש אנשים שלחוצים בתוך מסגרות קשיחות שלא מאפשרות שום גמישות, ויש ילדים מאתגרים יותר בקטע הזה....
אבל יש גם לא מעט אנשים שלמרות היותם חלק ממסגרת, כן יכולים לייצר התאמות ולהתגמש ולהסתדר.
אני לא עצמאית, אני חלק מתחום תעסוקה שמתחיל את היום קצת יותר מאוחר בשוטף, וכרגע אני פשוט עובדת יותר בלילות....
בכל מקרה, ככה זה בכל העולם, ואנשים מסתדרים..... איכשהו יש לי הרגשה (אולי מוטעית) שרק פה אנשים מקטרים ומקטרים ומקטרים על זה בלי סוף.

לצפיה ב-'השאלה אם למצוא סידור לפעמיים חודש לא יותר מסובך לפעמים,'
השאלה אם למצוא סידור לפעמיים חודש לא יותר מסובך לפעמים,
26/08/2016 | 06:13
2
42
לפחות כשמדובר בילדים צעירים, שאפשר אולי לחפש מטפלת עבורם.
גם לי לא היו בעיות מיוחדות עם סידור לילדים, כי אני לא עובדת הרבה שעות וגם כי ההורים שלי עוזרים מעל ומעבר, אבל מצד שני לא פעם לאותם ילדים שההורים שלהם עובדים יותר שעות יש גם סידור במהלך השנה כמו צהרונים שעובדים לרוב גם בקיץ. היום גם לכיתות א' וב' יש בית ספר קיץ (היה אמור להמשיך, אבל טוענים שהתקציב הלך לדברים אחרים). וכן, בשלב מסויים הילדים פחות צריכים את המעקב הצפוף. 
כן חושבת שהחופש ארוך בשביל הילדים, אבל איכשהו על זה מדברים אחרי וגם זה לא נכון לחלק מהילדים. דווקא לא פעם הילדים שלא דורשים שעשועים ושמירה (בני נוער) מתחילים לעשות שטויות בחופש, רק שאז אנחנו פחות מתייחסים אליהם.

לצפיה ב-'המסגרות האלו הן פשוט זוועתיות. נמוכות ברמה מזעזעת'
המסגרות האלו הן פשוט זוועתיות. נמוכות ברמה מזעזעת
26/08/2016 | 07:07
1
44
כבר עדיף להתפטר מהעבודה ולהיות עם הילדים בבית, או לחילופין לשלם פי 20 למטפלת פרטית מאשר לשלוח לשם. הבן שלי היה השנה ב"בית ספר של הקיץ" או איך שלא קוראים למסגרת הזו. מעבר לשעמום הנוראי שהיה שם, רוב הצוות לא היה מיומן בהתמודדות עם הילדים, הכיתות היו גדולות מדי, והוא חזר ממש בוכה ברמה היומיומית. בסוף הקייטנה הצהיר שהוא "בחיים לא חוזר לשם".
הקייטנות של המתנ"ס אצלנו הן לא פחות קטסטרופליות מכל בחינה שהיא. כנראה אפילו יותר.
אני בהחלט מודעת לזה שיש ערים שבהן יש כנראה קייטנות יותר מוצלחות ואיכותיות (ומן הסתם גם הרבה יותר יקרות) אבל הפתרונות הללו שמשרד החינוך מייצר לא עונים על שום צורך מעבר לבייביסיטר הרדוד והבסיסי ביותר.
זה נכון שגם כשאנחנו היינו ילדים היו אותם החופשים, אבל כשאני הייתי ילדה - לפני 30 פלוס פלוס שנים - רוב האמהות לא עבדו (כולל האמא שלי), הרחובות היו פחות עמוסי מכוניות, אבל היום המצב מאוד שונה.
אותי אישית מאוד מרגיז שכל העולם משתנה, אבל משרד החינוך מתעקש להישאר בעבר, בכל ההיבטים כולל באופן חלוקת החופשים, רק בגלל הסכמים הזויים שאבד עליהם הכלח כבר לפני שני עשורים. אני הכי בעד להעלות מסיבית את שכר המורים (ועל הדרך למשוך חומר אנושי יותר איכותי מחלק מהמורות הצעירות שנכנסות אל המערכת) ובמקביל גם לקצץ בחופשות ההזויות האלו.
לצפיה ב-'בסביבה שגדלתי, כך נראה לי, היו לא מעט אמהות עובדות '
בסביבה שגדלתי, כך נראה לי, היו לא מעט אמהות עובדות
26/08/2016 | 13:27
13
(כולל שלי), ונראה לי שאני יותר מבוגרת. אני גם לא בטוחה שהכבישים העמוסים הם בהכרח הסיבה. היום יש יותר מודעות לסכנות, עד גיל 9 לא מומלץ לתת לילדים לחצות את הכביש לבד וזה בסדר, רק ש"על הדרך" אנחנו גם מרגילים את הילדים שלנו להסעות (כן, גם אני) ולחוסר עצמאות (למרות שחושבים שלהיפך). 
לגבי החופשים הארוכים, אישית לא סבלתי בבית הספר (די הייתי נוכחת), אבל אני מאמינה שלא מעט תלמידים חיכו לחופש הזה. ההורים הצעירים של היום קרובים יותר לתקופה הזאת. אז כן, אנחנו שוכחים מהר את עצמנו כילדים. 
בעיני גם לא חובה לשנות את החופשים של המורים. לאור מצב התעסוקה בארץ לא היה מזיק להוסיף כוח אדם בשביל זה, אבל זה כנראה לא יקרה. הכל עניין של תקציב......
לצפיה ב-'אני נהנת כשהם בחופש'
אני נהנת כשהם בחופש
25/08/2016 | 07:25
104
אין לחץ בבוקר, פחות פקקים בדרך לעבודה, לא צריך לבדוק בערב אם הכינו שיעורים או התכוננו למבחנים.

אני חושבת שלילדים כבר נמאס החופש, בעיקר לצעיר שמתגעגע לביה"ס.
לצפיה ב-'אני נהינת גם מביהס וגם מהחופשה'
אני נהינת גם מביהס וגם מהחופשה
25/08/2016 | 17:16
63

משתדלת לא להילחץ לא מזה ולא מזה, מכיון שאני עובדת חלקית אז יותר קל לי בחופשה ומסתדרים מצוין. יש לי רק בת אחת כך שמרגישה אצלה דווקא יותר את שעות הלבד , לא רודפת אחרי אטרקציות כי זה גם פחות מעניין אותה אלא יותר מארחת חברות , לא יותר מידיי אלא במידה כי ילדים צריכים גם לדעת להכניס תכנים נוספים בחייהם מלבד חברים כמו לקרוא .... אני כן נותנת גם את שעות השעמום או הרביצה מולהטלויזיה, אי אפשר כל הזמן לתת לילדים תחומי ענין או לרוץ איתם ברחובות במיוחד בימים חמים אלו. בינתיים עבר בכיף וגם כאשר היא בבית הספר עובר בכיף. תלוי איך מתייחסים לזה.

לצפיה ב-'אוהבת את החופש אבל קשה!'
אוהבת את החופש אבל קשה!
25/08/2016 | 19:59
1
99
יש לי 4 ילדים קטנים. כולם חייבים השגחה, זה לא שאני יכולה לתת להם להיות לבד בבית.
חופש של חודשיים, ולי ולבעלי חופש של שבועיים כל אחד. להיט.
אז לוקחים קייטנות כמה שאפשר (מי אמר 15000 ש״ח בחודש לקייטנות??)
ואחר כך מסנגרים סבתות (ולא לכולם יש) ואז בסוף בסוף קצת חופש, כי אנחנו רוצים גם חופשה כמשפחה, אז אני ובעלי לוקחים שבוע חופף.
אז מכל החופש הזה, יש לי תכלס כשבוע חופש אמיתי עם הילדים (ואני נהנית בחופש איתם!) וכל השאר זה תיזוזים.

לצפיה ב-'15000 ש"ח '
15000 ש"ח
25/08/2016 | 21:35
8
לצפיה ב-'חבל לי שייגמר. והכי משמח אותי- זאת תהיה'
חבל לי שייגמר. והכי משמח אותי- זאת תהיה
26/08/2016 | 09:38
37
שנתנו האחרונה במערכת החינוך. יש!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?'
יום שישי הגיע! מה בסירים?
26/08/2016 | 07:09
11
8
לצפיה ב-'אצלנו היום ארוחת צהריים נוסטלגית, בהתאם לבקשות הקהל'
אצלנו היום ארוחת צהריים נוסטלגית, בהתאם לבקשות הקהל
26/08/2016 | 07:13
3
48
שהתגעגע לאוכל של הבית (אחרי שכל כך סבלנו מהאוכל באוסטריה, כן?... ).
אז מה ביקשו הגברברים? אוכל של גברברים תכלס
שניצלים (לא, כי הם לא אכלו מספיק שניצלים באוסטריה! בעצם שם השניצלים היו מהחיה שהס מלהזכיר את שמה, אז בעצם צודקים)
פסטה ברוטב עגבניות
סלט קולסלאו
ברוקולי בטחינה
גזר גמדי בצד לנשנוש
ולקינוח - מאפינס פירות יער ויוגורט
איך אני אוהבת שמבקשים ממני דברים פשוטים

מחר לשמחתי מוזמנים לצהריים אצל המשפחה המורחבת במודיעין, כך שקבלתי פטור מבישולים, היפי היי!
לצפיה ב-'יש לי המון פלפלים אדומים,אפשר רעיונות ?'
יש לי המון פלפלים אדומים,אפשר רעיונות ?
26/08/2016 | 08:31
2
35
ואשמח לשמוע על הברוקולי בטחינה.

אצלנו - מאפנ'ס כרישה, כדורי בשר ברוטב חמוץ מתוק, שניצלים, ספגטי בולונז, אורז עם תוספות, ופירה.
טעמתי השבוע עוגת פרורים מעולה והסתבר שהיא במתכונת הכנה מקוצרת- אני מאד אוהבת... אשמח לשתף למתענינים.
לצפיה ב-'ברוקולי בטחינה זה מסובך נורא. אני בטוחה שיהיה לך קשה מדי...'
ברוקולי בטחינה זה מסובך נורא. אני בטוחה שיהיה לך קשה מדי...
26/08/2016 | 10:22
1
32
אבל בכל זאת משתפת.
אז ככה: מאדים ברוקולי טרי עד שקצת מתרכך (אבל עדיין קרנצ'י קצת). מסדרים יפה על צלחת הגשה. מעל מטפטפים עם כף טחינה גולמית לפי כמה שאוהבים. אני אוהבת להטביע את הברוקולי בטחינה, שאר בני הבית אוהבים "נגיעות" אז רבע צלחת מוטבעת ושאר הצלחת מטופטפת.
זהו! קשה, הא?
אשמח לעוגת פירורים מקוצרת. כולם כאן נורא אוהבים עוגות גבינה ואני נורא אוהבת עוגות מקוצרות
לצפיה ב-'חחח אשתדל בלי לעשות מנוחה באמצע שלא תהרס המנה'
חחח אשתדל בלי לעשות מנוחה באמצע שלא תהרס המנה
26/08/2016 | 11:48
14
עוגת הפרורים בבקשה-

מרכיבים-
ח' פתי בר
2 שמנת מתוקה
500 גר' גבינה לבנה 5%  /  9%
2/3 כוס סוכר
מעט חלב

הכנה-
לשטח על תבנית פתי בר שלמים
להבריש עם מברשת עם מעט חלב (ממש מעט,הרבה פחות מבעוגת ביסקוויטים)
לערבב את הגבינה עם הסוכר (להשהות קצת כדי שהסוכר יימס)
להקציף את השמנת המתוקה
לאחד את הגבינה עם הקצפת
לשטח על הפתי בר את תערובת הגבינה והקצפת
לפורר פתי בר לפרורים עדינים מאד ולפזר למעלה שכבה יפה
(אני אוהבת לתת לזה לנוח במקרר לפחות יממה)

בתאבון
לצפיה ב-'אצלי:'
אצלי:
26/08/2016 | 09:34
27
שניצלים (הפוכה, גם אצלי היו מוכנים לאכול שניצלים כל יום...)
תפוחי אדמה בתנור
צ'ילי קון קרנה
קציצות ברוטב
אורז
סלט טונה
טחינה ביתית
ירקות בתחמיץ
לצפיה ב-'ארוחה למשפחה המורחבת'
ארוחה למשפחה המורחבת
26/08/2016 | 10:50
5
33
לחניכת המטבח החדש. (הכיפי)
עוף (כי בלי עוף אי אפשר)
סלמון נא בתחמיץ
תפוחי אדמה קטנים בתנור
סלט פפיה ירוקה
סלט עלים ונקטרינות
חצילים בטחינה
פטריות בשמנת (שחיתות)
אורז (כי אי אפשר בלי)
לקינוח קניתי גלידה. חם מידי.
לצפיה ב-'בשעה טובה! העם דורש תמונות. '
בשעה טובה! העם דורש תמונות.
26/08/2016 | 11:01
2
12
לצפיה ב-'אני מנסה לשים'
אני מנסה לשים
26/08/2016 | 11:08
1
41
(מה לעשות מאותגרת...)
לצפיה ב-'מהמם, גם השיש תכלת נכון ?'
מהמם, גם השיש תכלת נכון ?
26/08/2016 | 11:49
5
לצפיה ב-'סוף סוף! איזה כיף!! שתהנו בבית החדש '
סוף סוף! איזה כיף!! שתהנו בבית החדש
26/08/2016 | 11:07
1
6
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/08/2016 | 11:09
3
לצפיה ב-'השרשור השבועי להמלצות '
השרשור השבועי להמלצות
26/08/2016 | 09:35
1
לצפיה ב-'קופסת אוכל שומרת חום-שווה לקנות?'
קופסת אוכל שומרת חום-שווה לקנות?
25/08/2016 | 08:25
3
87
אצלנו במהלך השנה יש הזנה אבל תמיד בחודש הראשון (ועכשיו כנראה יותר מכך) אין הזנה וצריך לשלוח עם הילדים 2 ארוחות, לומדים עד 3 וחצי.
יש סיר קטן תרמוס, גיסתי רכשה ואמרה שהאוכל לא נשמר חם, האם יש מי שהתנסתה בכך? האם כדאי לרכוש? אולי יש דגמים מוצלחים יותר?
לצפיה ב-'יש כל מיני סוגים. לי יש אחד ששומר טוב, הבאתי מחו״ל'
יש כל מיני סוגים. לי יש אחד ששומר טוב, הבאתי מחו״ל
25/08/2016 | 09:13
57
 כבר קרה שהתבטל שיעור, והילדה ישבה בבית בשעה 4 ואכלה מהתרמוס. למרות הצעתי לחמם במיקרו, לא רצתה. היה מספיק חם

על הקופסא כתוב כמה שעות האוכל נשמר.
לצפיה ב-'הסיר הקטן לא מספיק מוצלח'
הסיר הקטן לא מספיק מוצלח
25/08/2016 | 09:53
63
יש לי כזה גדול, והיעילות שלו די מוטלת בספק.

במקום כלי שומר חום, תקני צידנית קטנה רכה ותשימי בתוכה קופסא רגילה. יהיה יותר פשוט והרבה יותר זול.
לצפיה ב-'קניתי קופסה שמגיעה עם שרוול שומר חום '
קניתי קופסה שמגיעה עם שרוול שומר חום
26/08/2016 | 00:13
28
עובד לא רע.
לצפיה ב-'כמה חולצות בית ספר אתן קונות?'
כמה חולצות בית ספר אתן קונות?
24/08/2016 | 19:58
15
120
אני קונה לבנה אחת לטקסים, ותמיד עוד אחת באמצע השנה כי היא מלאה כתמים, שתי חולצות כחולות לספורט, ועוד 4-5 בצבעים שונים. שישי חופשי. עושה לפחות שתי מכונות צבעוניות בשבוע. ולא פעם מוצאת את עצמי מחפשת חולצה נקיה בבוקר. נשמע הגיוני?
לצפיה ב-'קונה 6 במאה ותמיד שניים לבן'
קונה 6 במאה ותמיד שניים לבן
24/08/2016 | 20:20
30
לצפיה ב-'לגמרי. גם פה - שתי לבנות, עוד 5 צבעוניות (לכל עונה)'
לגמרי. גם פה - שתי לבנות, עוד 5 צבעוניות (לכל עונה)
24/08/2016 | 20:25
1
103
ויש שישי חופשי. למצוא חולצה נקייה זו שאלה של ארגון - אם הארון מסודר ואת דואגת שהחולצות שלו יגיעו לכביסה, לא צריכה להיות בעייה. אבל גם אצלנו זה לא תמיד המצב. מה שכן, אני עוקבת אחרי מצב מדף החולצות, ואם עומדות להיגמר החולצות במדף - מחפשים במיוחד חולצות בית ספר ועושים כביסה שספציפית תכלול אותן
לצפיה ב-'ואצלנו אין תלבושת מיוחדת לספורט (ותכלס,'
ואצלנו אין תלבושת מיוחדת לספורט (ותכלס,
25/08/2016 | 11:07
55
גם אין ממש אולם ספורט - יש איזה חדרון קטן, כך שהילדים ממילא לא עושים מספיק כדי להזיע ).
לצפיה ב-'נגעת בדיוק בחולשה שלי.'
נגעת בדיוק בחולשה שלי.
24/08/2016 | 21:07
5
131
2 לבנות, 2 בצבע השיכבה (לובשים אותן כל יום שישי, ובכל פעילות בית ספרית ושכבתית), ועוד חולצה אחת מכל צבע שיש בחנות.
אני אף פעם לא צריכה לעשות כביסות חירום.  תמיד יש מלאי בארון.
זה מתכתב עם הסלידה שלי מהצורך לעשות מטלות ביתיות בלחץ, וגם עם הפיצוי שאני מפצה את עצמי על זה שלי היו תמיד בגדים בכמות מדודה
לצפיה ב-' לבנות שלי זה ממש לא מפריע שיש חולצות בית ספר בכמות מדודה.'
לבנות שלי זה ממש לא מפריע שיש חולצות בית ספר בכמות מדודה.
25/08/2016 | 11:06
4
76
אנחנו קונים רק צבעים שהן אוהבות ללבוש (הן בוחרות), כך שכל חולצה שיש טובה מבחינתן - אנחנו אלה שצריכים להשתגע ולוודא שיש חולצה נקייה.
לצפיה ב-'לבת שלי הכמות דווקא מפריעה.'
לבת שלי הכמות דווקא מפריעה.
25/08/2016 | 11:32
3
72
היא מסתכלת עלי בחנות, כשאני לוקחת ערמת חולצות אל הקופה, ואומרת- אמא, את שוב קונה הרבה יותר מידי
השריטה היא ללא ספק שלי.
היא אוהבת ללבוש בעיקר כחול, ואני מקפידה שיהיו לה בגדים בכל גווני הכחול.
השנה צבע השיכבה שלה הוא כתום, אז דאגתי לחולצות בכמה גווני כתום.  הוספתי גם מכנסיים, חצאיות, ותכשיטים  שמתאימים לכתום. 
אני יכולה לא לכבס כמה שבועות, ועדיין לא יחסרו לה בגדים.
לצפיה ב-'לפחות את יכולה לגוון בכחול ובכתום. '
לפחות את יכולה לגוון בכחול ובכתום.
25/08/2016 | 11:41
2
61
הבת לקחה אחת לבנה, אחת אפורה ו-4 שחורות....אם הייתי מציעה לה 6 נוספות (כי קנינו 6 ב- 100 אז) אז הייתה אחת לבנה ועד 5 שחורות
הארון שלה כמעט כולו שחור

לצפיה ב-'בת כמה היא?'
בת כמה היא?
25/08/2016 | 11:57
1
60
בד"כ אהבת השחור והאפור מופיעה בגיל ההתבגרות.
הבת שלי עוד לא בת 10, וברור שיש לה גם חולצות בשחור ובגווני אפור. היא אוהבת גם את הצבעים האלו, אנחנו לא מפלים בין הצבעים מה שקיים בחנות, מגיע גם אל המדף בארון הפרטי.
לצפיה ב-'12.5 וזה אכן החמיר בשנה האחרונה '
12.5 וזה אכן החמיר בשנה האחרונה
25/08/2016 | 21:28
5
לצפיה ב-'אני קונה 5 (אחת לכל יום)+ אחת לבנה. לי זה מספיק.'
אני קונה 5 (אחת לכל יום)+ אחת לבנה. לי זה מספיק.
25/08/2016 | 07:30
19
לצפיה ב-'המון. לפחות 10 חולצות, ובעצם יש יותר'
המון. לפחות 10 חולצות, ובעצם יש יותר
25/08/2016 | 09:18
78
אם אפשר להחליק משהו בשגרה הלפעמים מעיקה ומלחיצה של הבוקר באמצעי פשוט של חולצה ב20 שקלים - אני עושה את זה.
אז יש המון צבעים, ובצבעים האהובים יש שתי חולצות, ולספורט יש ארבע. שיהיה. 

ובעצם יש יותר מהחולצות שאני קניתי. כי פתאום חברה שהילדה שלה עברה בית ספר, העבירה לנו ערימה של חולצות.
לצפיה ב-'בזמנו קניתי המון. לפחות עשר. 2 לבנות, 4 לספורט ועוד אחת לכל '
בזמנו קניתי המון. לפחות עשר. 2 לבנות, 4 לספורט ועוד אחת לכל
25/08/2016 | 11:57
59
יום לפחות.
לצפיה ב-'לאחת הבנות היו שנה שעברה- 3 חולצות + אחת לבנה'
לאחת הבנות היו שנה שעברה- 3 חולצות + אחת לבנה
25/08/2016 | 14:28
2
77
אכן מרדף אחרי הכביסה.

והשנה בנתים לא הולך להשתנות. היא לא מוצאת חולצות שמתאימות לה
רב החולצות החלקות הן בגזרה מלבנית. ארוכות וצרות
היא, גבוהה והתחילה להתפתח ולא מקלונת (אבל גם לא מלאה)
וכל החולצות מרגישות לה צמודות מידי או ארוכות מידי

בגלל שלמדתי שאין טעם לקנות בשביל שיהיה אלא לקנות מה שילבש, מעדיפה את המרדף.

כרגע בחיפושים אחר עוד חולצות.

לבת השניה לא מפריעה מידי הגיזרה.
היו לה הרבה חולצות שנה שעברה והשנה קניתי עוד 6 בגולף
לצפיה ב-'בגלל זה אצלי לובשות גזרת בנים'
בגלל זה אצלי לובשות גזרת בנים
25/08/2016 | 15:35
1
61
מה שקוראים ״גזרת בנות״ זו בדרך כלל חולצה צמודה מדי, ולא נוחה

עוד משהו יפיפה, זה שילדה שלובשת מידה 16 בגזרת בנות, צריכה מידה 10 בגזרת בנים. מה הם לא יעשו כדי לגרום לילדות שלנו להרגיש שמנות....

לצפיה ב-'נראה לי להפך - מאחר שברור שאין קשר '
נראה לי להפך - מאחר שברור שאין קשר
25/08/2016 | 17:01
54
בין המידה בחולצות בית ספר לבין כל מידה אחרת (והן יודעות את זה כבר מכיתה א'), ממש לא משנה מה המספר שכתוב.
לצפיה ב-'מיטת נוער'
מיטת נוער
24/08/2016 | 00:19
4
85

אנחנו עומדים לקנות לילדים מיטות חדשות. אני תוהה: מיטה וחצי לא באה עם מיטה נוספת מלמטה לאורחים. אז מה קורה בגיל ההתבגרות אם חבר רוצה לישון אצלנו? הם ישנים יחד במיטה וחצי, או שפיספסתי משהו? 

מעבר לזה אם למישהו יש המלצה על מיטות וארונות באזור המרכז אשמח לדעת.
לצפיה ב-'אפשר לקנות ספת נוער'
אפשר לקנות ספת נוער
24/08/2016 | 06:49
3
70
שנפתחת למיטה כפולה. זה הפתרון הכי נוח לטעמי.

לצפיה ב-'תודה. אני לא כל כך מתלהבת מספת נוער למען האמת. השאלה, האם זה'
תודה. אני לא כל כך מתלהבת מספת נוער למען האמת. השאלה, האם זה
24/08/2016 | 23:37
2
61
אפשרי בכלל ששני חברים יישנו על מיטה וחצי, או שזה צפוף מידי? מה עושה מי שאין לו ספה נפתחת?
לצפיה ב-'מבחינת המזרון'
מבחינת המזרון
25/08/2016 | 07:19
48
ספה וחצי וספת נוער זה מאד דומה.
אם חשוב לך שתהיה מיטה נוספת בחדר, תקני מיטה רגילה.
אם אין מיטה נוספת אפשר לישון בשק שינה על השטיח.

אם חבר בא לישון, 2 חברים על ספה וחצי זה צפוף מדי.
אם החברה באה לישון אצלכם, מיטה וחצי זה יופי

לצפיה ב-'בנות ישנות יחד במיטה וחצי,'
בנות ישנות יחד במיטה וחצי,
25/08/2016 | 09:35
51
בנים לא מעוניינים. זה הנסיון שלנו.
אנחנו מיקמנו בפינת הטלויזיה של הילדים 3 כורסאות שנפתחות למיטות. כשמגיע חבר לישון , מעבירים כורסא לחדר הרלוונטי, והבעיה נפתרת.
לצפיה ב-'מה לובשים בראשון לספטמבר?'
מה לובשים בראשון לספטמבר?
24/08/2016 | 20:00
8
138
בשנה שעברה נתתי להם חולצות לבנות. חצי בית ספר בא עם לבן, וחצי לא. מתלבטת איך לשלוח השנה.
לצפיה ב-'מכל הדברים להילחץ מהם, זה נראה שולי'
מכל הדברים להילחץ מהם, זה נראה שולי
24/08/2016 | 20:25
3
119
אם אין דרישה ללבן מביה"ס, שילבשו מה שהם רוצים. לחלוטין ולגמרי וב- 100% חסר משמעות.
לצפיה ב-'אני בכלל לא לחיצה, סתם שאלתמ מה מקובל'
אני בכלל לא לחיצה, סתם שאלתמ מה מקובל
24/08/2016 | 20:28
2
16
לצפיה ב-'אצלנו אין הנחיה ואין שום דבר מקובל. מגיעים עם תלבושת וזהו.'
אצלנו אין הנחיה ואין שום דבר מקובל. מגיעים עם תלבושת וזהו.
25/08/2016 | 07:29
1
11
לצפיה ב-'בדיוק כך אצלנו'
בדיוק כך אצלנו
25/08/2016 | 14:29
4
לצפיה ב-' חולצה לבנה לטקס של פתיחת השנה'
חולצה לבנה לטקס של פתיחת השנה
24/08/2016 | 20:31
13
לצפיה ב-'צלצלי לבית הספר לשאול אם יש הנחייה.'
צלצלי לבית הספר לשאול אם יש הנחייה.
25/08/2016 | 02:40
8
לצפיה ב-'לא לבן.... החולצה הלבנה היא כמעט חד פעמית...'
לא לבן.... החולצה הלבנה היא כמעט חד פעמית...
25/08/2016 | 09:20
76
חבל לבזבז אותה אם לא חובה.

הוא יבוא בלבן, יחלקו קרטיב לכבוד תחילת השנה, והנה הלכה חולצה 
לצפיה ב-'כמו בכל שאר ימות השנה- מה שנקי '
כמו בכל שאר ימות השנה- מה שנקי
25/08/2016 | 23:17
4
לצפיה ב-'לפני שהחופש מסתיים - בקשה לעוד המלצה על אטרקציה'
לפני שהחופש מסתיים - בקשה לעוד המלצה על אטרקציה
23/08/2016 | 17:57
7
194
היינו בשפיים בעקבות השרשור הקודם בו ביקשתי המלצה - היה מצוין, פרט לעניין שאי אפשר לדרוך על הרצפה (בפעם הבאה נביא כולנו קפקפים), וכולם נהנו.
עכשיו, רגע לפני שהחופש מסתיים, מבקשת שוב המלצה לאטרקציה שווה בארץ, לבנות שנתיים וחצי פלוס, שמונה ואחת עשרה. מהמרכז ועד הצפון. אשמח לשמוע את המלצותיכן.
לצפיה ב-'אם כולן בנות אולי יאהבו את מרכז המבקרים של מיכל נגרין. '
אם כולן בנות אולי יאהבו את מרכז המבקרים של מיכל נגרין.
24/08/2016 | 00:20
2
40
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה'
מצטרפת להמלצה
24/08/2016 | 09:21
1
128
חוץ מהסיור במפעל יש גם תצוגה של בתי בובות, שלדעתי יכולה לשמח את כל הגילאים. גם את בת השנתיים וחצי.

לצפיה ב-'תודה, אבל מאחר שגם בעלי מגיע,'
תודה, אבל מאחר שגם בעלי מגיע,
24/08/2016 | 12:40
107
מעדיפה פעילות שמתאימה גם לזכרים. ההמלצה תישמר ליום בנות.
לצפיה ב-'עשינו טיול מהמם'
עשינו טיול מהמם
24/08/2016 | 16:56
117
נחל הקיבוצים, מסלול מים מגניב של שעה בערך, לילדים הקטנים הלבשנו מצופים,
הבאנו גם מזרן שהם נשענו עליו, הי הפשוט כיף גדול.
אחר כך נסענו 3 דקות לעין מודע, מעין טבעי (כלום אל עולה כסף) בתוך חורשת עצים.

ממש יום מקסים, בטבע :)
לצפיה ב-'אמנם לא הייתי אבל אמרו לי שיש מוזיאון מדע'
אמנם לא הייתי אבל אמרו לי שיש מוזיאון מדע
25/08/2016 | 06:23
85
מאוד מעניין בחדרה.

אם זה יכול להיות חלק מהכיוון שלכם...

לצפיה ב-'כפכפים!'
כפכפים!
25/08/2016 | 11:35
1
23
לצפיה ב-' קרעת אותי עכשיו!'
קרעת אותי עכשיו!
25/08/2016 | 16:03
13
לצפיה ב-'שחק אותה בעמק חפר-מומלץ או לא? מחפשת המלצות לשרון'
שחק אותה בעמק חפר-מומלץ או לא? מחפשת המלצות לשרון
24/08/2016 | 09:43
4
72
חיפוש ברשת מביא תוצאות מעורבות, חלק טוענים למקום עלוב ומוזנח והאחרים אומרים שדי נחמד.
מי היה הקיץ ויוכל לעזור ?
האם יש המלצות לפעילות לילדים בני 6 ו 8 באיזור כפר סבא?

לצפיה ב-'תוכים בכפר הס והדב הלבן '
תוכים בכפר הס והדב הלבן
24/08/2016 | 17:44
15
לצפיה ב-'לא הייתי אבל הבנתי שממש לא מומלץ'
לא הייתי אבל הבנתי שממש לא מומלץ
24/08/2016 | 23:03
2
90
שהמקום לא מתוחזק, מלוכלך וצפוף.
מה שכן אני יכולה להעיד זה שבעלת המקום יושבת בכל הקבוצות הרלוונטיות בפייסבוק ופשוט נכנסת למריבות התלהמויות על כל מי שמעיז לכתוב דיס המלצה על המקום....
לצפיה ב-'אוי, שלא תבוא לכאן... '
אוי, שלא תבוא לכאן...
25/08/2016 | 02:40
1
13
לצפיה ב-'לא מפחידים אותי כל כך מהר '
לא מפחידים אותי כל כך מהר
25/08/2016 | 07:37
9
לצפיה ב-'מתנה למורה בסוף השנה'
מתנה למורה בסוף השנה
23/08/2016 | 03:13
6
210
לילד יש מורה מחנכת שלא מקובלת עלי (בלשון המעטה), לא מכבדת את הערכים של המשפחה שלנו וחושבת שהכל צריך להתבצע בדרך שלה, בכיתה ומחוצה לה. נמנעתי במהלך השנה מחיכוכים איתה עד כמה שניתן כי אני לא רוצה שהיא תוציא את זה על הילד (והיו דברים מעולם). סוף השנה קרב ובא (אנחנו בחו״ל והלו״ז של שנת הלימודים שונה פה. יש לי תחושה שיש אמהות שיתחילו לאסוף כסף בשביל מתנה בשבילה וממש לא מתאים לי להשתתף. מה הייתן עושות? בסך הכל, הילד כן למד משהו במהלך השנה ויש לו עוד שש שנים בבית הספר הזה (אם כי לא סביר שהיא תלמד אותו שנה נוספת).
לצפיה ב-'לדעתי תלוי מה נהוג שם, ומה בדיוק היה עם המורה והילד'
לדעתי תלוי מה נהוג שם, ומה בדיוק היה עם המורה והילד
23/08/2016 | 11:59
112
קודם כל - שאלה גדולה מה נהוג שם. יש מקומות שבהם נותנים מתנה באופן אוטומטי. זה לא מראה על כלום, בערך כמו כשמשלמים במסעדה טיפ באופן אוטומטי.

דבר שני - מדברייך לא היה לי ברור מה היה עם המורה והילד. מה המשמעות שהיא לא מכבדת את הערכים שלכם? אם למורה יש ערכים שונים משלכם, זה לגיטימי. אם היא עשתה או אמרה דברים שפגעו בילד - זה דבר אחר לגמרי.  

גם לא ברור מה זה אומר ״שהכל יהיה בדרך שלה״. היא המורה, מנהלת הכיתה, ולכן הדברים מתנהלים בדרך שלה. היא פגעה בילד? לא התחשבה בצרכים מיוחדים?

לצפיה ב-'לא משתתפת'
לא משתתפת
23/08/2016 | 12:53
106
בשום פנים ואופן
לצפיה ב-'אני ממליצה להשתתף במתנה'
אני ממליצה להשתתף במתנה
23/08/2016 | 16:31
3
131
זה מעט מאוד טרחה מצדך והרבה מאוד רווח במניעת שמועות עליך ועל הילד בחדר המורים.
לא הייתי קונה במיוחד מתנה אישית או מכינה כרטיס ברכה, אבל להשתתף במתנה קבוצתית זה מינימום שבמינימום וחבל על הרינונים מאחורי גבך אם תימנעי מזה.
לצפיה ב-''
23/08/2016 | 17:55
3
לצפיה ב-'את באמת חושבת שהמורה יודעת?'
את באמת חושבת שהמורה יודעת?
24/08/2016 | 17:00
1
80
היא אשכרה עוברת ברשימה לבדוק מי השתתף ומי לא?
בדרך כלל אם רוב הכיתה תשתתף בכלל אל רושמים את השמות,
אבל גם אם כן, אני בספק אם המורה תשים לב.
אם היא תשים לב, סימן שהיא אשה קטנה מאד, ואז בכלל אל מגיע לה.
לצפיה ב-''
24/08/2016 | 17:19
4
לצפיה ב-'נכדתי המתוקה עולה בשעה טובה'
נכדתי המתוקה עולה בשעה טובה
22/08/2016 | 08:54
5
239
לכיתה א.
ילקוט יש , 
קלמר יש,
קופסה לאוכל יש,
רציתי מאוד להפתיע אותה עם מתנה ייחודית שתשמח אותה.
נגמרו לי הרעיונות...
אשמח לשמוע רעיונות שלכם.
לצפיה ב-'איזה כיף, בהצלחה '
איזה כיף, בהצלחה
22/08/2016 | 09:39
143
אולי בקבוק מים יפה?

אולי משהו לשולחן העבודה בבית -
מעמד (מקושט ויפה) לשים בתוכו את המחברות והחוברות, 
סט מרשים של המון המון צבעים וטושים,
כסא לשולחן, עם גלגלים
מנורה לשולחן (אפילו אם לא מכינים שיעורים ליד השולחן, זה משמח)

לצפיה ב-'אם המטרה לשמח ילדה '
אם המטרה לשמח ילדה
22/08/2016 | 09:39
159
הנה כמה דברים שמאוד שמחו את שלי:
- מחקים בצורות וצבעים
- טושים ועטים עם נצנצים
- בובות קטנות שיושבות בקצה העפרון
- מחדד מצויץ
אלה דברים שמשמחים שקשורים לכיתה שמשמחים.
לצפיה ב-'הבת השנייה שלי מאוד אהבה לקבל '
הבת השנייה שלי מאוד אהבה לקבל
22/08/2016 | 10:28
152
סטים של צבעים / עפרונות צבעוניים איכותיים.
יש כאלה גדולים בתוך מין מזוודה כזאת שגם הלהיבו אותה (פה המגוון הלהיב אותה יותר מהאיכות, וזה יכול היה להיות סט מקצועי או משהו בעשרים ש"ח במבצע בסופרפארם והיא עדיין אהבה).
יש גם כל מיני דברים קשורים אבל לא בדיוק לבית הספר כמו ערכות כאלה לציור ספירלות עם עט ודברים דומים.

לצפיה ב-'אולי תיק קטן לטיולים/ימים קצרים? יכול לשמש אותה גם'
אולי תיק קטן לטיולים/ימים קצרים? יכול לשמש אותה גם
22/08/2016 | 12:41
109
לשעות אחר הצהריים/חוגים, לנו איכשהו היה חסר (ו/או גדולים מידי). או תיקיה לדפים. מדבקות עם השם.
לצפיה ב-'תודה חברות יקרות'
תודה חברות יקרות
22/08/2016 | 13:38
135
החלטתי לקנות לילדונת שעון יד.
 מחר אלך איתה והיא תבחר .
לצפיה ב-'מקום עבודה - ילד שלישי'
מקום עבודה - ילד שלישי
20/08/2016 | 23:33
9
345
הי,
בני הקטן והשלישי עולה לכיתה א', אני לא מאמינה...
שני הגדולים חולקים שולחן עבודה וכוורת בעלת 2 מדפים סימטריים, שנמצאים בחדר שינה של שלושתם. ליד השולחן כמעט ולא יושבים: את רוב העבודה עושים או בבית ספר (הפסקות, צהרונית) או במטבח, או ליד המחשב בסלון. אבל מצפה שהשנה תהיה עליה מבחינת דרישות, אולי יצטרכו לשבת יותר.
מתלבטת האם לקנות שולחן וכוורת לסלון בשבנל הקטן או שידה קטנה ליד השולחן (לא ראיתי כוורת ל-1 או אפשרות הרחבה ל-3)
לצפיה ב-'תקני לקטן ארונית מגירות לדברי בית הספר'
תקני לקטן ארונית מגירות לדברי בית הספר
21/08/2016 | 08:03
3
147
נשמע שכרגע אין לכם צורך בשולחן עבודה נוסף לילדים.
לצפיה ב-''
21/08/2016 | 09:33
11
לצפיה ב-'אפשר דוגמה, בבקשה? תמונה?'
אפשר דוגמה, בבקשה? תמונה?
21/08/2016 | 10:37
1
27
לצפיה ב-'כזה'
כזה
21/08/2016 | 12:49
119

ארגונית מגירות פשוטה של כתר.
בכזו בדיוק השתמש אצלי הבן השלישי עד שהגדולה סיימה את התיכון והוא ירש את הצד שלה בכוורת שבשולחן העבודה.
שולחן העבודה הגדול והיפה שקנינו לבנות שימש להכנת שיעורים במקרים ממש נדירים וכיום משמש רק אותי. הבנים מכינים שיעורים על שולחן המחשב או על המיטה.
הבת הקטנה השתמשה בשולחן העבודה רק כשהתכוננה לבגרויות.
לצפיה ב-'יש משהו שאני לא מבינה'
יש משהו שאני לא מבינה
21/08/2016 | 09:52
3
239
למה צריך (מה צריך? חובה!) לעשות את כל הקניות האלה לפני פתיחת שנת הלימודים? תראי עליה בדרישה לשימוש בשולחנות העבודה? אז יהיה זמן לקנות. אצלנו הצעיר התחיל להשתמש בשולחן שלו בתיכון, והעלמה לא עבדה מעולם על שולחן העבודה שלה. גם עכשיו כשהיא מגיעה הביתה מהאוניברסיטה, היא מעדיפה לעבוד בסלון.
יש שלושה ילדים על שני שולחנות? תשני את האירגון ותודיעי שמשטחי העבודה הם לכל הקודם זוכה שעתית. ההשערה שלי (שאת צריכה לבדוק) שאם לא השתמשו עד עתה, זה לא הולך לקרות גם השנה.
לצפיה ב-'חושבת כמוך'
חושבת כמוך
21/08/2016 | 10:27
39
לצפיה ב-'מקווה ש*השנה* הם יתחילו לעבוד כמו שצריך '
מקווה ש*השנה* הם יתחילו לעבוד כמו שצריך
21/08/2016 | 10:41
1
159
ובשביל הקטן - רוצה שיתחיל כיתה א' "ברגל ימין": עם ציוד, מקום לספרים ומקום עבודה משלו...
לצפיה ב-'גם את זה אני לא מבינה'
גם את זה אני לא מבינה
21/08/2016 | 18:18
156
מה זה "כמו שצריך"? הנוסע המתמיד עובד "כמו שצריך" (והרבה יותר מזה) ותמיד ליד שולחן המטבח (או על הספה בסלון) למרות שיש לנו חדר עבודה מסודר בבית. הרבה ילדים אוהבים לעבוד בקרבת הורים, על הרצפה, או ברביצה במסדרון. אני חושבת שמיקום העבודה לא בהכרח מצביע על טיבה, כמו על אופי העובד.
בכל מקרה מאחלת לך בהחלט שתפתח השנה ברגל ימין.
לצפיה ב-'מיותר לחלוטין לקנות עוד שולחן '
מיותר לחלוטין לקנות עוד שולחן
21/08/2016 | 21:17
125
גם ככה אף פעם הם לא יושבים לידו, אצלי הבת הפכה אותו למעין מחסן קטן שכל הקישקושים שלה עליו את השיעורים מכינה בסלון, כך שדיי הצטערתי שהשקעתי בשולחן דיי יקר יכולתי משהו קטן יותר וזול אם בכלל
לצפיה ב-'בוקר טוב ושבת שלום לכולם מה בתוכניות?'
בוקר טוב ושבת שלום לכולם מה בתוכניות?
20/08/2016 | 09:32
32
185
אצלנו עדיין במצב התאוששות. כולם כאן עדיין (!) ישנים, ורק אני עסוקה בהעברת תמונות מהמצלמות של כולם למחשב, כתיבת פרטים על כל תמונה כדי שנזכור בעתיד איפה היא צולמה, ועל הדרך אעלה - לבקשת הקהל - כמה תמונות נחמדות לכאן.
חוץ מזה בתכנון היום מרתון המירוץ למיליון מהשבועיים האחרונים, וזהו פחות או יותר. טיולים בחו"ל זה מעייף, אנחנו עדיין צריכים להתאושש
לספתח - זה הנוף שנשקף מחלוננו בכל בוקר בטירול
לצפיה ב-'אגם פיבורגר באזור טירול'
אגם פיבורגר באזור טירול
20/08/2016 | 09:35
158
לצפיה ב-'בטירול ישנו בעיירה מקסימה בשם זיפלד, ופשוט לא יכולתי להפסיק'
בטירול ישנו בעיירה מקסימה בשם זיפלד, ופשוט לא יכולתי להפסיק
20/08/2016 | 09:47
160
לצלם את הבתים היפייפיים בה. אז הנה כמה:
לצפיה ב-'ועוד כמה:'
ועוד כמה:
20/08/2016 | 09:51
111
לצפיה ב-'מאגרי המים בקפרון'
מאגרי המים בקפרון
20/08/2016 | 09:54
119
לצפיה ב-'מספיק? '
מספיק?
20/08/2016 | 09:57
1
38
לצפיה ב-'הנוף הירוק שם מקסים. אשמח לעוד כמה.מסוגלת לשבת במקומות'
הנוף הירוק שם מקסים. אשמח לעוד כמה.מסוגלת לשבת במקומות
20/08/2016 | 10:00
76
כאלה במשך שעות.
לצפיה ב-'זה כפר נופש? '
זה כפר נופש?
20/08/2016 | 10:02
1
25
לצפיה ב-'לא כפר נופש, סתם כפר. ישנו בשני מקומות במהלך הטיול הזה'
לא כפר נופש, סתם כפר. ישנו בשני מקומות במהלך הטיול הזה
20/08/2016 | 12:14
159
באזור טירול ישנו בכפר שנקרא זיפלד, באזור זלצבורגלנד ישנו בכפר שנקרא ווגריין. גם שם היה נוף מדהים, ומקום הלינה היה מעולה (בית דירות, דירה עצומה של 2 חדרי שינה, 2 מקלחות, מטבח ענק, גן משחקים עצום לילדים מאחורה.. בחירה נפלאה).
הנופים במהלך כל הנסיעות היו עוצרי נשימה ממש. קבלי את הרגליים שלנו משתרעות על ספת שמש מול הנוף
לצפיה ב-'קצת נקיונות וקצת סדר'
קצת נקיונות וקצת סדר
20/08/2016 | 12:43
107
שילחנו את הסטודנטית באמצע הלילה לסמסטר של חילופי סטודנטים מה שאומר שישננו קצת מאוחר בבוקר.
במסגרת הנקיונות שלאחרי השיפוץ התחלנו לסדר את הגינה של הטירה ולתת מים כדי לראות משהו ירוק.
כמעט סיימנו להפטר מדברים, ואני והחייל נקדם (מילה חדשה שלמדתי מבעלי מקצוע, שבאים עושים חלק מהעבודה ("מקדמים") וימשיכו "מתישהו") את הסדר בחדר שלו. עכשיו נחים בצל המזגן. ברוך בורא מיני מזגנים.
לצפיה ב-'מזכיר מאד את סלובניה'
מזכיר מאד את סלובניה
20/08/2016 | 13:06
10
109
נראה טיול מהנה מאד.

לצפיה ב-'כן, כל הזמן אמרנו שסלובניה היא "הבת דודה הענייה של אוסטריה"'
כן, כל הזמן אמרנו שסלובניה היא "הבת דודה הענייה של אוסטריה"
20/08/2016 | 13:35
9
129
היינו בסלובניה לפני 3 שנים. נופים מאוד דומים, רק בלי הדרמטיות של האלפים, ובתחושה כללית שהאנשים באוסטריה עשירים יותר
לצפיה ב-'בוינה ביקרתם?'
בוינה ביקרתם?
20/08/2016 | 16:20
8
102
היינו בה לפני שבועיים. נהנו סה"כ.
אנשים נחמדים, זולה מאד, מלון מצוין. אבל היא עיר קצת משעממת ואין מה לעשות בה יותר מ- 4 ימים בעיני.

לצפיה ב-'אנחנו טסים לוינה בכריסמס השנה חנוכה וחג המולד מתוזמנים'
אנחנו טסים לוינה בכריסמס השנה חנוכה וחג המולד מתוזמנים
20/08/2016 | 17:01
2
117
אז הזמנו כבר מזמן 4 כרטיסי טיסה לוינה בחופשת חנוכה. נהיה שם 5 ימים מלאים עם הילדים.
לצפיה ב-''
20/08/2016 | 17:46
9
לצפיה ב-'איזה כייף לכם. אירופה בכריסטמס זה משהו שחייבים לחוות.'
איזה כייף לכם. אירופה בכריסטמס זה משהו שחייבים לחוות.
20/08/2016 | 18:55
23
לצפיה ב-'היתה כותבת בפורום שכינתה את וינה ׳עיר גריאטרית׳.'
היתה כותבת בפורום שכינתה את וינה ׳עיר גריאטרית׳.
21/08/2016 | 05:29
4
135
אני מאוד אוהבת את העיר. ולא הייתי מתנגדת לחזור אליה. האמצעית שלי מפנטזת על מגורים שם לתקופה.
לצפיה ב-' מתאים לה הכינוי חייבת להודות'
מתאים לה הכינוי חייבת להודות
21/08/2016 | 06:27
35
לצפיה ב-' האמת שאנחנו טסים כדי לחוות קצת אווירת חג מולד של אירופה'
האמת שאנחנו טסים כדי לחוות קצת אווירת חג מולד של אירופה
21/08/2016 | 09:46
2
92
מוכנים מראש למצב שבו נעבור עם הילדים מבית קפה לחנות לבית קפה לקניון לבית קפה וכן הלאה כדי לברוח מהקור מצד שני מחזיקים אצבעות לשלג....
לצפיה ב-'מחזיקה לכם אצבעות. כשהיינו בוינה באוגוסט שעבר'
מחזיקה לכם אצבעות. כשהיינו בוינה באוגוסט שעבר
21/08/2016 | 11:29
1
93
היה חום בלתי נסבל . מזל שבמלון היה מזגן. נראה לי ששם הם בנויים טוב לקור.
לצפיה ב-'כל אירופה בנויים רק לקור, לא לחום. גם עכשיו באוסטריה לא היו '
כל אירופה בנויים רק לקור, לא לחום. גם עכשיו באוסטריה לא היו
21/08/2016 | 11:54
84
מזגנים בשום מקום. מזל שבלילות היה קר, כך שפתיחת חלונות עזרה קצת (שהרי יש רק שמיכות פוך! )
מה שכן, השנה השלג איחר מאוד כך שכריסמס לא היה לבן כלל. מקווה שיהיה לנו מזל ושהחורף הקרוב יהיה יותר סטנדרטי באירופה.
לצפיה ב-'תמונות מדהימות !'
תמונות מדהימות !
20/08/2016 | 13:30
20
לצפיה ב-'תכניות להיום :'
תכניות להיום :
20/08/2016 | 13:45
108
הררי כביסה - לכבס ולקפל את מה שהתייבש מאתמול.
לבשל - כי מה שבישלתי אתמול עבור כל סוף השבוע, התחסל ברובו.
לעזור קצת לתיכוניסט עם עבודת חופש במתמטיקה שיש לסיים
בערב מוזמנים לעל האש אצל חברים.
לצפיה ב-'איזה יופי של תמונות. מקסים!'
איזה יופי של תמונות. מקסים!
20/08/2016 | 15:15
11
לצפיה ב-'תכניות כייפיות. אני חוגגת יום הולדת. הבוקר טיילנו בשרונה, '
תכניות כייפיות. אני חוגגת יום הולדת. הבוקר טיילנו בשרונה,
20/08/2016 | 15:17
8
160
בערב נלך להופעה של אריאל זילבר.
מחר ניסע לטייל בזכרון.
לצפיה ב-'מזל טוב. תהנו.'
מזל טוב. תהנו.
20/08/2016 | 15:33
1
8
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/08/2016 | 18:57
4
לצפיה ב-'יום הולדת שמח ! '
יום הולדת שמח !
20/08/2016 | 16:15
1
6
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/08/2016 | 18:57
2
לצפיה ב-'הרבה מזל-טוב. אושר ובריאות'
הרבה מזל-טוב. אושר ובריאות
20/08/2016 | 16:21
1
5
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/08/2016 | 18:58
2
לצפיה ב-'מזל טוב!! '
מזל טוב!!
20/08/2016 | 17:02
1
5
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/08/2016 | 18:59
3
לצפיה ב-'השרשור השבועי להמלצות '
השרשור השבועי להמלצות
19/08/2016 | 11:56
27
37
לצפיה ב-'מצעים של פוקס הום בהנחות ענק בתוספת הנחת יומולדת. '
מצעים של פוקס הום בהנחות ענק בתוספת הנחת יומולדת.
19/08/2016 | 12:04
4
219
אני מאוד אוהבת את מצעי הסאטן שלהם. נעימים מאוד למגע ומתכבסים מצוין.
קניתי ציפה זוגית יפהפייה בהנחה של 70%, ואז עוד 30% הנחת יום הולדת. שילמתי 77 ש"ח.
לצפיה ב-'גם אוהבת מאד את הרשת הזו'
גם אוהבת מאד את הרשת הזו
19/08/2016 | 13:52
2
157
ואת המצעים שלהם.
הנחת יום הולדת עד מתי? היה לי החודש גם. זה תופס עדיין?
לצפיה ב-'כן. בטח. במשך כל החודש.'
כן. בטח. במשך כל החודש.
19/08/2016 | 19:21
1
30
לצפיה ב-''
19/08/2016 | 20:14
5
לצפיה ב-' גם ממליצה יוצא ממש משתלם ביום הולדת וגם מצעים טובים'
גם ממליצה יוצא ממש משתלם ביום הולדת וגם מצעים טובים
20/08/2016 | 13:55
17
לצפיה ב-'בובות חדשות לאיסוף- יתפוס?'
בובות חדשות לאיסוף- יתפוס?
19/08/2016 | 17:45
4
205
ראיתם כאלה כבר בחנויות?

לצפיה ב-'תכבדי אותנו בתמונה כאן, בבקשה.'
תכבדי אותנו בתמונה כאן, בבקשה.
19/08/2016 | 19:22
1
31
לצפיה ב-'אלה הבובות'
אלה הבובות
20/08/2016 | 21:07
155
סתם חשבתי אם באמת יתפוס כי בנתיים לא ראיתי אותן יותר מידי בחנויות...
אצלנו בבית הספר הלהיט היה גולות בכל מיני צבעים, צבעוניות וגלים שכל ההורים הופתעו מזה לגמרי כמה שזה תפס
לצפיה ב-'בההה פרסומת'
בההה פרסומת
19/08/2016 | 21:33
1
22
לצפיה ב-'אפילו לא טרחתי להיכנס לקישור...'
אפילו לא טרחתי להיכנס לקישור...
20/08/2016 | 15:11
13
לצפיה ב-'טיול ילדות'
טיול ילדות
19/08/2016 | 20:37
1
175
באחד הבקרים השבוע, נפגשתי עם חברת ילדות אהובה. גדלנו יחד באותו בנין. 
נסענו לטייל במחוזות ילדותנו. ביקרנו בבנין , הסתובבנו בחצר , במגרשי המשחקים ליד וכו'. היה מרגש ומחמם לבבות בצורה בלתי רגילה.
לצפיה ב-''
19/08/2016 | 21:28
5
לצפיה ב-'טיול בירושלים. ישנו שני לילות בירושלים. טיילנו בעיר.'
טיול בירושלים. ישנו שני לילות בירושלים. טיילנו בעיר.
20/08/2016 | 10:06
112
היה כיף. גם מזג האוויר נעים ביותר.
לצפיה ב-'הסדרה "לכודים". לרוץ למסך!'
הסדרה "לכודים". לרוץ למסך!
20/08/2016 | 15:18
4
114
בשבוע שעבר המלצתי לאחר צפייה בשלושת הפרקים הראשונים.
בינתיים סיימתי לצפות. המלצה חמה.
לצפיה ב-'את יודעת איזו סדרה הזויה ראינו?'
את יודעת איזו סדרה הזויה ראינו?
20/08/2016 | 16:19
3
161
"חתונה ממבט ראשון". חייבת להודות שהיא ממכרת.
לכודים אתחיל לראות השבוע. כבר הורדתי את כולה.

לצפיה ב-'לא שמעתי עליה. מה הזוי בה?'
לא שמעתי עליה. מה הזוי בה?
20/08/2016 | 18:59
1
13
לצפיה ב-'תקראי עליה קצת. יש ב VOD.'
תקראי עליה קצת. יש ב VOD.
20/08/2016 | 20:01
107
לצפיה ב-'אני גם רואה את ״ חתונה ממבט ראשון״ . מאוד מסקרנת ומעניינת.'
אני גם רואה את ״ חתונה ממבט ראשון״ . מאוד מסקרנת ומעניינת.
21/08/2016 | 05:21
19
לצפיה ב-'קרקס שנחאי'
קרקס שנחאי
20/08/2016 | 15:21
4
120
היינו אתמול במופע מושקע, מדויק ומרהיב. כרגע הם בנתניה. המופע ארוך, קחו בחשבון אם אתם עם קטנטנים (כשעתיים כולל הפסקה של 15 ד').
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה. נתת לי רעיון לבילוי עם האחיינים.'
תודה על ההמלצה. נתת לי רעיון לבילוי עם האחיינים.
20/08/2016 | 19:01
19
לצפיה ב-'הייתי בקרקס עם הבנים בחנוכה. אכן היה נהדר. מומלץ לדעתי מגיל '
הייתי בקרקס עם הבנים בחנוכה. אכן היה נהדר. מומלץ לדעתי מגיל
20/08/2016 | 22:31
2
98
5 פלוס. לקטנים יותר עלול להיות קשה להשאר רגועים ומרוכזים כל כך הרבה זמן.
לצפיה ב-'אכן, אבל תלוי ילד'
אכן, אבל תלוי ילד
21/08/2016 | 08:24
1
66
בן ה-4 שלי החזיק מעמד כמעט עד הסוף
לצפיה ב-'מסכימה איתך. רק רציתי לחדד שלא ממש מתאים לבני 2-3, למרות'
מסכימה איתך. רק רציתי לחדד שלא ממש מתאים לבני 2-3, למרות
21/08/2016 | 09:45
66
שזה "קרקס".
לצפיה ב-'הסדרה "ליל האירוע"'
הסדרה "ליל האירוע"
22/08/2016 | 15:09
3
61
זו הגרסה האמריקאית של "צדק פלילי". עם ג'ון טורטורו במשחק מבריק.
במקביל צפיתי גם בעונה השנייה של צדק פלילי הבריטית. משובחת! לא חייבים לראות את העונה הראשונה. כל עונה היא סיפור בפני עצמו.
לצפיה ב-'רק 5 פרקים? '
רק 5 פרקים?
23/08/2016 | 05:01
1
27
למען האמת התאכזבתי מהסדרה, הבריטית טובה בהרבה יותר.

לצפיה ב-'יש יותר. כל שבוע יוצא פרק נוסף'
יש יותר. כל שבוע יוצא פרק נוסף
24/08/2016 | 16:22
10
ראיתי את העונה השנייה של צדק פלילי הבריטית - מדהימה.
לצפיה ב-'לצערי פספסנו את הפרק הראשון כי היינו בחול. סמנתי את הסדרה'
לצערי פספסנו את הפרק הראשון כי היינו בחול. סמנתי את הסדרה
23/08/2016 | 19:32
25
להקלטה כסדרה, וכולי תקווה שמתישהו יהיה שידור חוזר וכך אוכל להשלים את הפרק הראשון ולצפות בה. עד אז שאר הפרקים יחכו בממיר לפרק הפותח (לא, אין לי VOD).
לצפיה ב-'אנחנו היינו, היה חביב-- סוריי, לא שורשר לשאלה על הטיוביקס'
אנחנו היינו, היה חביב-- סוריי, לא שורשר לשאלה על הטיוביקס
20/08/2016 | 21:33
111
בן ה4 שלי פחד מאוד מהחושך ויצא איתי באמצע (_לג'ימבורי שם)
היינו עם בת 13 ובן 11 שהיו בתערוכה כשהיתה בחיפה) ועם בני 6,8 שנהנו.

רוצה לראות מה עוד היה שם? http://short.urls.co.il/qa2yo9   זה לא ספאם :)
לצפיה ב-'בן 8 עולה לג' ומתעקש להישאר עם התיק של קל גב'
בן 8 עולה לג' ומתעקש להישאר עם התיק של קל גב
16/08/2016 | 18:54
13
333
תיק תינוקי, עם תמונה של בוב ספוג. טוען שמאד אוהב אותו. רציתי להחליף גם כי תינוקי,  וגם כי כבד. אבל עכשיו התברר שהם יהיו בקומת קרקע, לכן אפשר לקנות עגלה לתיק ולפתור את נושא המשקל. הילד הילדותי מאד, באמת מתאים לו לרצות תיק בוב ספוג. אבל אולי יש מצב לשכנע אותו להחליף לאווטדור צבעוני. לטרוח?
אם היו עוד ילדים שנשארים עם אותו התיק, הייתי משאירה. אני לא רוצה שיהיה חריג כי גם ככה הוא די חריג בהתנהגותו.
לצפיה ב-'תיק בוב ספוג זה לא כזה תינוקי'
תיק בוב ספוג זה לא כזה תינוקי
16/08/2016 | 19:12
221
צופים בבוב ספוג גם בכיתה ד וה
לצפיה ב-'הייתי שמחה לחסוך 200 ש"ח ועוזבת אותו בשקט'
הייתי שמחה לחסוך 200 ש"ח ועוזבת אותו בשקט
16/08/2016 | 22:43
1
229
תיק שלו, ענין שלו. תיק עם ציור של גדולים לא ישנה את ההתנהגות שלו. אם הוא ילדותי בהתנהגותו, הייתי מטפלת בהתנהגות קודם וכתוצאה מהשינוי הפנימי בילד יבואו גם שינויים חיצוניים. רק שינוי חיצוני לא עושה כלום ולהיפך, הילדים האחרים מריחים את הזיוף שבזה.
לצפיה ב-'מסכימה עם שושן'
מסכימה עם שושן
18/08/2016 | 13:21
83
ומוסיפה - אם את חושבת שלילד בעיה/ קושי
כלשהו, קחי לאבחון ואם יש צורך לטיפול,
לפני שזה יחמיר
לצפיה ב-'מסכימה עם מי שאמרה שבוב ספוג לא מאוד תינוקי.'
מסכימה עם מי שאמרה שבוב ספוג לא מאוד תינוקי.
16/08/2016 | 23:13
196
זה לא דורה - גם ילדים ביסודי אוהבים את בוב ספוג.
בדיוק היום קניתי לילדה שעולה לכיתה ג' תיק של קל גב. התיקים של אאוטדור היו גדולים עליה ממילא, וזה מה שהיא בחרה. היא התלבטה בין נמו לבין ציור לא ממותג, ואחרי לחץ מאחותה הגדולה שנמו זה תינוקי ועוד קצת התלבטות - בחרה בלא ממותג (הגדולה שעולה ל-ו' בחרה באאוטדור). לי זה לא שינה מה תבחר, ומצדי היא הייתה יכולה לבחור גם בנמו. הסיבה שהחלפנו תיק היא שהקודם היה בלוי - אחרת לא רואה בעייה להישאר עם אותו תיק.
לצפיה ב-'אני דווקא מסכימה עם התחושות שלך.'
אני דווקא מסכימה עם התחושות שלך.
17/08/2016 | 13:36
3
218
לי נראה כבר לא מתאים תיק בוב ספוג של קלגב בכיתה ג'. גם עניינית - אין בו מספיק מקום כבר, וגם כי באמת זה בעיני תינוקי.
מה שמטריד אותי זה שכתבת שהבן שלך "חריג בהתנהגותו". אני כמובן לא יודעת למה התכוונת, אבל בהחלט ילד שאולי "מושך אש", ימשוך יותר אש עם תיק כזה.
אולי אני נסחפת כאן - אבל אני קצת מופתעת מילד שלא רוצה להחליף תיק אחרי שנתיים. בדרך כלל זו שמחה גדולה, ולכן אולי באמת יש כאן איזה חוסר גמישות עמוק יותר?
לא יודעת, את האמא שלו ואת יודעת באיזה ילד מדובר, אבל אני חושבת שאמנם זו כאילו טירדה "זניחה" ומטופשת, אבל נכון בעיני כן לנסות לשכנע אותו להיפרד מהתיק הזה.
לצפיה ב-'אין מספיק מקום? התיקים האלה ענקיים בעיניי - '
אין מספיק מקום? התיקים האלה ענקיים בעיניי -
17/08/2016 | 14:41
167
הם לא ארוכים (ולכן מתאימים לגודל של הילד בגיל כזה), אבל הם כן מכילים הרבה.
לצפיה ב-'מטריד אותך שילד לא רוצה להחליף תיק?'
מטריד אותך שילד לא רוצה להחליף תיק?
18/08/2016 | 13:24
1
155
דווקא זה לא היה מטריד אותי אלא נראה לי טבעי בבית שבו מרגילים ילדים לא לבזבז.
גם הילדים שלי ברוב המקרים לא ביקשו להחליף תיק שהיה במצב מצויין אחרי שנתיים, והבנים אפילו לא רצו להחליף גם כשהצעתי לקנות חדש.
אולי זה עניין של בנים?
לצפיה ב-'לא נראה לי שזה עניין של בנים, אלא עניין של חינוך וסביבת '
לא נראה לי שזה עניין של בנים, אלא עניין של חינוך וסביבת
19/08/2016 | 13:49
96
מגורים.
לצפיה ב-'תגידי תודה שהוא חוסך לך כסף'
תגידי תודה שהוא חוסך לך כסף
17/08/2016 | 19:26
151
למה תמיד צריך להיות כמו כולם?
אם לכולם יהיה סלולרי, גם תיקני לו?
אם הוא יהיה בחברה שכולם יעשנו, גם תירצי שיעשן?

טוב מאוד שהוא מקבל אופי משלו ולא נגרר אחרי חומריות של כולם.

לצפיה ב-'הייתי מוותרת על העגלה. גם ככה לא נחשב מומלץ'
הייתי מוותרת על העגלה. גם ככה לא נחשב מומלץ
19/08/2016 | 06:34
109
ובלי קשר, מצטרפת למה שכתבו לך לגבי אבחון. לגבי הילקוט, לא נראה לי שיש טעם ללחוץ. יכול להיות גם שבתחילת השנה הוא ירצה להחליף, זה לא שזה בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'גם העולה לג' שלי מתעקש להישאר עם הקל גב, ואפילו עם הטרולי'
גם העולה לג' שלי מתעקש להישאר עם הקל גב, ואפילו עם הטרולי
20/08/2016 | 21:11
81
מכינה את עצמי לקנות תיק אחר בתחיל  השנה..
לצפיה ב-'סליחה על הבורות - מה רע בקל גב?'
סליחה על הבורות - מה רע בקל גב?
20/08/2016 | 23:39
1
104
הבכור סיים ד' עם קל גב שני והתיק בסדר. אז לא התכוונתי להחליף...
לעומת זאת, לשני שסיים ג' נקרע כבר תיק שני...
לצפיה ב-'בעיקר המשקל, הוא כבד מאד'
בעיקר המשקל, הוא כבד מאד
21/08/2016 | 18:39
81
הילד מתלונן, וגם לי מרגיש כבד
לצפיה ב-'יום שישי הגיע! מה בסירים?? '
יום שישי הגיע! מה בסירים??
19/08/2016 | 09:07
10
21
לצפיה ב-'אצלי כלום. ממש כלום. יותר כלום מזה לא יכול להיות....'
אצלי כלום. ממש כלום. יותר כלום מזה לא יכול להיות....
19/08/2016 | 09:12
8
153
נחתנו אתמול ב11 וחצי בלילה, ישר לתוך הבלגן של נתב"ג ונחיתת החירום הצפויה.
הגענו הביתה ב1 וחצי ונחתנו כולנו ישירות למיטה. חצי בית עדיין ישן...
5 מזוודות ו-4 תיקי גב מחכים לפריקה, הבלגן כאן גדול והמקרר ריק (אבל מכונת כביסה ראשונה כבר בדרך כמובן!!).
בקיצור, עוד לפני הנסיעה קניתי קופון שווה ל"סושייה" ונראה שהיום ננצל אותו לארוחת צהריים. אח"כ קניות למלא את המקרר ומחר כבר נאכל ארוחת צהריים ביתית. בטח משהו עם פרגיות כי זה מה שיש לי במקפיא כרגע
טוב לחזור הביתה אבל גם חםםםם! איך אתם חיים כאן במדינה הזאת????
לצפיה ב-'ברוכה השבה. היה לכם שמייח אתמול בנתב"ג...'
ברוכה השבה. היה לכם שמייח אתמול בנתב"ג...
19/08/2016 | 11:39
2
29
לצפיה ב-'זוועה. הנחיתה שלנו התאחרה בחצי שעה כי המטוס שלנו נאלץ'
זוועה. הנחיתה שלנו התאחרה בחצי שעה כי המטוס שלנו נאלץ
19/08/2016 | 11:50
1
154
לטוס במעגלים במשך חצי שעה מעל שדה התעופה עד שקיבל אישור נחיתה. ראינו מלמעלה את השורה האינסופית של אמבולנסים ומכבי אש שהמתינו למטוס הנוחת. אח"כ היה זוועה עוד יותר גדולה בביקורת דרכונים (בקר אחד ויחיד!). היינו כבר עם הלשון בחוץ, ערים מ7 בבוקר, גמורים לחלוטין... שני הבנים נרדמו במונית בדרך הביתה.
אבל לא נתנו לזה להעיב לנו על החופשה המדהימה שהייתה לנו באוסטריה. אין לנו ספק שבשנים הקרובות נחזור שוב. ארץ יפייפיה.
לצפיה ב-'YYY , אבל העיקר שהיה לכם טיול מוצלח. '
YYY , אבל העיקר שהיה לכם טיול מוצלח.
19/08/2016 | 12:09
20
לצפיה ב-'ברוכים השבים. תהיינה תמונות נוף?'
ברוכים השבים. תהיינה תמונות נוף?
19/08/2016 | 12:07
4
22
לצפיה ב-'אם יש דרישה - בשמחה! היום או מחר אעביר את כל התמונות מהמצלמה'
אם יש דרישה - בשמחה! היום או מחר אעביר את כל התמונות מהמצלמה
19/08/2016 | 12:15
3
78
למחשב.
לצפיה ב-'אני בדורשים. אכן אוסטריה ארץ מקסימה.'
אני בדורשים. אכן אוסטריה ארץ מקסימה.
19/08/2016 | 12:33
2
74
אזור האלפים בכלל, מקסים בעיניי.
לצפיה ב-'גם אני. '
גם אני.
19/08/2016 | 12:41
1
9
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
19/08/2016 | 20:38
4
לצפיה ב-'כלום בסירים, אבל המקרר מלא. '
כלום בסירים, אבל המקרר מלא.
19/08/2016 | 11:46
122
אתמול קנינו המון אוכל מוכן. יספיק לנו לפחות לשלושה ימים.
יחי החופש!
לצפיה ב-'ילד בן 9, עולה ל-ד'. התלבטות שעות שינה וחוגים'
ילד בן 9, עולה ל-ד'. התלבטות שעות שינה וחוגים
16/08/2016 | 15:03
25
362
אז קודם כל שאלת סקר - מתי בני ה-9 שלכם הולכים לישון בערב?
ועכשיו ההתלבטות - הבן עסק השנה בחוג מסוים. נהנה ודי הצליח אבל לא הבריק. רוצה להמשיך. הפעילות לפי רמות ושנה הבאה מדובר בפעמיים בשבוע, 6:30 עד 8 בערב. אין קבוצה אחרת אז זה או השיעור הזה או להפסיק עם החוג לגמרי.
אני מסתייגת משעת הסיום. כיום בזמן לימודים הולך לישון בשמונה-שמונה וחצי. ארוחת ערב משפחתית בשבע. אם יהיה בחוג הזה משמעות הדבר היא שיילך לישון ב-9 מינימום ולא תהיה ארוחת ערב משפחתית לפחות פעמיים בשבוע (כי בטח גם יהיה אירוח אצל חברים וכאלה). ארוחת ערב משפחתית אצלנו היתה קודש מאז שהילדים נולדו. בן זוגי עושה מאמצים כדי להגיע הביתה כל יום בזמן. זה היה ערך מבחינתנו. לא ציפיתי שזה ימשיך כשיהיו בני נוער כמובן, אבל גיל 9 זה עוד צעיר לי מדי בשביל לוותר על זה.
היתרון של השעה הזאת הוא שאפשר להספיק די הרבה עד החוג. להיפגש עם חבר ישר אחרי בי"ס, להכין שיעורים, ללכת לחוג אחר/ספריה/טיפול...
מה הייתם עושים?
לצפיה ב-'איזה סוג חוג? ספורטיבי או אינטלקטואלי?'
איזה סוג חוג? ספורטיבי או אינטלקטואלי?
16/08/2016 | 15:12
3
255
אם זה חוג ספורט, אני חושבת שזו שעה לא מתאימה עבור ילד בן 9.

גם אם זה חוג אחר (נניח שח) זה לא להיט, אבל יכול לעבוד אם הילד מאד אוהב את זה. בני 9 עלולים להיות כבר עייפים ולא מרוכזים ב7 בערב.

לגבי ויתור על הארוחה המשפחתית - שחררי. גם אצלי ארוחה משפחתית זה חשוב, אבל אם מדובר במשהו שמאד חשוב לילד - אפשר להתגמש. אני מבינה שיש אחים קטנים. אז תאכלו איתם מתי שאתם רגילים, וכשהילד חוזר - אחד מכם יישב איתו לארוחה לילית. 
לצפיה ב-'אכן שח :)'
אכן שח :)
16/08/2016 | 15:14
2
233
זה לא מאוחר מדי ללכת לישון אבל, בגיל הזה? או שאני מחפשת תירוצים כי לא בא לי לוותר על הארוחה?
לצפיה ב-'אם הילדים שלי היו רוצים לשחק שח'
אם הילדים שלי היו רוצים לשחק שח
16/08/2016 | 15:21
1
261
הייתי מוכנה לעשות ארוחת ערב גם ב10 בערב, תוך כדי עמידה על הראש 

את לא מחפשת תירוצים, גם בעיני חוג בשעות האלה זה לא אידיאלי. 

אבל תשמחי שהילד אוהב כזה דבר מוצלח כמו שחמט
לצפיה ב-'מצחיק איך אנשים רואים דברים באופן שונה'
מצחיק איך אנשים רואים דברים באופן שונה
16/08/2016 | 17:33
238
איכשהו זה לגמרי לא ביג דיל בעיני שהילדים (שני הבנים שלי משחקים) אוהבים שח. נחמד וזה, אבל... פסדר. לעומת זאת אם היו רוצים לנגן או שהיו מביעים התלהבות מספורט כלשהו (הם לומדים אבל בעיקר כדי לצאת ידי חובה, והם לא טובים בזה) הייתי עושה הרבה יותר שמיניות באוויר בשביל זה.
תודה על הפידבק. אני מניחה שצריך קצת להתגמש ולהבין שהוא כבר לא ילד קטן. בכל מקרה ננסה.
לצפיה ב-'בן עשר וחצי'
בן עשר וחצי
16/08/2016 | 15:30
223
מתאמן שלוש פעמים בשבוע בקארטה
משבע עד שמונה וחצי
עולה לישון בתשע וחצי
אין טקס ארוחת ערב
המתחרים הבוגרים יותר  (גיל 12)
מתאמנים מהשעה שמונה וחצי עד עשר
כל עוד הילד לא רוצה לעזוב את החוג
ומתעורר בקלות בבוקר
אני לא רואה בעיה
לצפיה ב-'בת 7, פעמיים בשבוע חוג שנגמר ב 19:45'
בת 7, פעמיים בשבוע חוג שנגמר ב 19:45
17/08/2016 | 07:23
206
ארוחת ערב מוכנה ומחכה כשהיא מגיעה הביתה, במיטה עד 21:00 בימים של החוג. בגלל שזה חוג ריקוד והיא מזיעה אז אי אפשר להתקלח קודם, למרות שזה היה חוסך לי זמן יקר.
*לה* השעה של השינה לא מאוחרת מידי. *לי* כן קצת ודורש ממני התעסקות איתה בשעה שאני כבר מתפטרת מהורות לרוב. היתרון, לעומת זאת, זה שבשעה הזו ההורה השני תמיד בבית ונטל ההסעות ואז התמודדות לא בלעדית עלי, מה שלא קורה בשאר החוגים.
בכל מקרה - הוא רוצה? הייתי משחררת. זה לא מאד מאוחר, והארוחה? הוא מרוויח במקום זה ארוחה לבדו עם הורה אחד, או אפילו 2 ההורים בלעדית שלו. זה חשוב לא פחות, ונדיר הרבה יותר.
לצפיה ב-'גם לנו יש חוג כזה'
גם לנו יש חוג כזה
17/08/2016 | 13:31
1
156
פעם בשבוע עד 20:00. כמו קרן - ארוחת הערב מחכה על השולחן, מייד כשמגיעים הביתה (20:20), ואז מקלחת.
21:00 במיטה, עד 21:30 ישנים.
בשבילי זה לא מאוחר מידי, זה קצת פחות נוח כי זה דורש התעסקות יותר מתוכננת ולא גמישה בשעות שבא לי כבר לעסוק בענייני, אבל זה ממש בסדר.
מה שמפריע לי בתיאור שלך זה שזה פעמיים בשבוע. זה קצת גדול עליי, אבל לא הייתי פוסלת אם מדובר בחוג מעולה ואהוב.
לצפיה ב-'האמת שגם אני הייתי שמחה לפעם בשבוע'
האמת שגם אני הייתי שמחה לפעם בשבוע
17/08/2016 | 21:03
147
ככה זה היה היום האחד היוצא מן הכלל. יומיים כאלה כבר הופכים את זה להרגל ולא לא רואה את הילד הולך לישון בשמונה בימים האחרים. נראה לי ששעת השינה שלו תהפוך לתשע באופן קבוע. אבל ברמות האלה כבר לומדים/מתאמנים יותר. גם כל חוגי הספורט הם פעמיים בשבוע בגיל הזה וברמות ההתקדמות האלו. כולם מינימום קספרוב/קומנץ'/מסי... 
לצפיה ב-'בת התשע שלי'
בת התשע שלי
18/08/2016 | 13:23
142
הולכת לישון בתשע וחצי (בחופש יותר לכיוון עשר). ארוחה משפחתית בשמונה (ואם מישהו לא נמצא, אז לא).
יש לה חברה שהולכת לישון בשמונה. כשהבעתי אי אמון בשעה הזו, אמא שלה ואני שאלנו אותה ומסתבר שהיא אכן הולכת למיטה בשמונה אבל בדרך כלל קוראת עד תשע.. (אמא שלה קצת הופתעה).
לצפיה ב-' מנצלשת את עצמי - כמה חוגים?'
מנצלשת את עצמי - כמה חוגים?
18/08/2016 | 20:36
11
195
התחלנו להסתכל על העלונים השונים שמגיעים הביתה... הילד, ברוך השם, ילד סקרן, חכם, אוהב ללמוד ולהחשף לדברים חדשים. מבחינתו - רוצה הכול. יש לו שני מפגשים טיפוליים בשבוע שהם חובה והטלתי וטו על חוגים שמחייבים הסעה מלבד ספורט. מעבר לזה יש תוכנית להמשיך עם השחמט שהופך להיות פעמיים בשבוע, יש מבוכים ודרקונים שתפור עליו והבטחתי, יש התעקשות שלי על חוג ספורט אחד לפחות (ומה שהוא רוצה מתנגש עם דברים אחרים). נאמר שאין בעיה כלכלית. יש, אבל נאמר שאין. הבעיה העיקרית זה מועדי החוגים שלא בשליטתי. יוצאים לי ימים של שני חוגים ביום, או מפגש טיפולי ושני חוגים. זה נראה לי מטורף, אפילו בלי הסעות, וחלק מהפעילויות כן ידרשו הסעות בכל זאת. הייתי מפצלת את זה בכיף לחוג שונה כל יום, אבל אין את החוגים שהוא רוצה בימים שאנחנו פנויים.
איפה שמים את הגבול ולפי מה מחליטים מה מתאים ומה לא?
קשה לי עם לוגיסטיקה.
לצפיה ב-'משתתפת בדילמה'
משתתפת בדילמה
18/08/2016 | 21:04
4
162
גם פה חובבי חוגים, וככל שהם גדלים זה מסתבך - כי חוגים הופכים להיות פעמיים/ שלוש בשבוע ומצטרפות לזה תנועות נוער וכו.
כמוך - אני מגדירה מה נכנס ללוז לא משנה מה, יש חוג או שניים שהילד מאוד רוצה והשאר משתלבים בהמשך. יש גם הרבה ויתורים, אבל ככל שהזמן עובר אני פחות מזדרזת לרשום לחוגים חדשים ממש בתחילת השנה. חוגי ההמשך מתמקמים, מגיעות הצעות מבית הספר להעשרה, ורק בסוף ספטמבר רושמת לחוגים חדשים לגמרי.
התסכול שלי נובע מזה שאם מערכת החינוך היתה שווה משהו, הרבה מחוגי ההעשרה נוסח אנגלית, מחשבים, מתמטיקה, מדעים - היו הופכים מיותרים. הילדים הולכים לבית הספר לחצי יום מבוזבז והכל נדחק לאחר הצהריים.
לצפיה ב-'איכשהו אני חוששת שלא יהיה מקום..'
איכשהו אני חוששת שלא יהיה מקום..
18/08/2016 | 22:32
3
148
יש אצלנו חוגים מבוקשים שנסגרים מהר. לפחות כך היה בכיתות נמוכות יותר. חוששת מזה.
לצפיה ב-'תראי....'
תראי....
19/08/2016 | 01:33
2
143
הניסיון שלי שונה.
הפעם היחידה שלא היה לנו מקום בחוג זה כי לא התפשרתי על יום ושעה מאוד ספציפיים וגם אז תוך חודש התפנה מקום של ילד שפרש.
במרבית החוגים חוקים מוגמשים, נפתחות עוד קבוצות בהתאם לביקוש.
כמובן שהמצב שונה בחוגים לממשיכים- וזה היוצא מהכלל.
אבל אם ידוע לך על חוג סופר ספציפי שעובד אחרת - לכי על זה.
גם פה בירידי החוגים ״ מספר המקומות מוגבל״ - אבל כולם בסופו של דבר יוצאים מרוצים.  
אני צריכה לתמרן עם לוזים של כמה צרכני חוגים ולכן למעשה אין לי ברירה אלא להמתין עד שהשנה מתחילה עם החוגים הקבועים, שינויי המדריכים, וחברים טובים שפרשו ואז פתאום החוג פחות אטרקטיבי ומתפנה יום.....
אגב, איכשהו חשבתי שאת ממוצא רוסי. איך את לא עפה על זה שהבן שלך בשחמט?...,:)
לצפיה ב-'אני מקולקלת '
אני מקולקלת
19/08/2016 | 17:27
1
125
שותה את התה שלי עם קצת מים קרים, בעלת סבילות אפסית לאלכוהול ולא מתלהבת משחמט.
בינתיים דיברנו עם המדריכים ומסתבר שיש עוד הרבה אפשרויות (כמובן) אז מקווה שיסתדר. תודה על התובנות!

לצפיה ב-'טוב מאוד! שמעתי שתה חם מדי גורם לסרטן...'
טוב מאוד! שמעתי שתה חם מדי גורם לסרטן...
19/08/2016 | 17:38
84
ואם כבר, אז גם אלכוהול גורם לכמה מחלות לא נעימות...
על שחמט עוד לא שמעתי שהוא גורם למחלות, אבל בטח גם זה יגיע .
לצפיה ב-'הרגת אותי עם הנצלו"ש העצמי '
הרגת אותי עם הנצלו"ש העצמי
18/08/2016 | 21:40
3
151
ולעניננו - מגבילים את מספר ימי החוגים למה שנראה לך סביר (אני בזמנו הגבלתי לארבעה ימים בהם ניתן לקחת חוג והשארתי יומיים ל"אוויר" , השלמות לימודים או סתם להזמין חבר) ובכפוף למגבלה נותנים לילד לבחור . גם אצלי אחד מארבעת הימים היה חייב, עד גיל מסוים, להיות חוג ספורט.
לצפיה ב-'הבעיה שלי היא שהחוגים דחוסים על פני X ימים'
הבעיה שלי היא שהחוגים דחוסים על פני X ימים
18/08/2016 | 22:30
2
142
יוצא שיש לו למשל מפגש טיפולי ב-2, חוג ב-4 עד 5 וחוג מ-6 וחצי עד 8. באותו יום. זה פסיכי קצת, לא? 
לצפיה ב-'אני דווקא רואה בזה יתרון'
אני דווקא רואה בזה יתרון
19/08/2016 | 09:40
120
יש לך יומים בשבוע שמוקדשים לחוגים. ימים שבהם לוח זמנים מאד מוקפד (אני מניחה שאת מסיעה למקום אחד, ואז יש לך שעה לעשות סידורים או ללכת עם האחים הקטנים לגינה, ואז אוספת ומביאה למקום הבא, וכו).

ושאר הימים - מאד חופשיים. ימים שאף אחד לא חייב לצאת מהבית. אין שום זמן שצריך לעמוד בו. שום מקום שצריך למהר אליו. אני רואה בימים כאלה הכרח, סוג של מילוי מצברים. 

בעיני, כשיש חוג בכל יום, זו מכה. כי אז זה אומר שבכל יום יש איזה מטלה, יש איזה זמן שחובה לעמוד בו. איזו אבן נגף באמצע האחהצ.
לצפיה ב-'בעיני יום כזה באופן קבוע הוא בלתי סביר'
בעיני יום כזה באופן קבוע הוא בלתי סביר
19/08/2016 | 20:41
93
מפגש טיפולי בשתיים ואחרה"צ שני חוגים ברצף ? אצלנו זו לא היתה אופציה בכלל. צפוף מידי ובעיני גם הופך את כל הענין מכיף לרשימת מטלות.
לצפיה ב-'הייתה לנו שנה כזו '
הייתה לנו שנה כזו
20/08/2016 | 20:32
73
אחרי פסח הילדה נשברה וויתרה על חוג אחד (כי אני לא הסכמתי לוותר על הוראה מתקנת ו/או קלינאית תקשורת) ואני הרגשתי חופשייה... היה לי אחה"צ אחד חופשי (והיה מוקדש רק לאחיה הגדולים ).
בשנה אח"כ למרות שרציתי מאוד שהיא תחזור לאותו חוג (כדורסל) ממש לא התעקשתי, אני חושבת שממש חשוב להשאיר זמן ל'לעשות כלום'.

לצפיה ב-'בעיה כלכלית זה השם הנרדף שלי.. בגלל זה אני'
בעיה כלכלית זה השם הנרדף שלי.. בגלל זה אני
21/08/2016 | 18:20
59
רשמתי אותו לספורטן. והבן שלי שיהיה בריא אוהב חוגים.. והוא גם סופר היתראקטיבי אז אני לא יכולה שלא לשלוח אותו אחהצ לחוגים. בגלל זה הפסקתי לשלם למתנסים כל כך הרבה כסף ועשיתי מנוי לספורטן, הוא הולך לכמה חוגים שהוא רוצה ואני משלמת רק מנוי מראש ואם לא בא לו על חוג פתאום הוא מחליף לאחר... הכי כלכלי והכי נוח.
לצפיה ב-'שאלה לגבי כמות החוגים '
שאלה לגבי כמות החוגים
20/08/2016 | 15:19
3
97

יש לי בת שעולה לכיתה ג' ואני מקצה לה חוג אחג וזהו, שואלת אתכן המהות האם זה לא מוגזם לקחת כל יום לחוג? איפה הזמן שלכן פה? לא מבינה את השיקול הזה של לתת לילד 3 חוגים בשבוע וכל הזמן להתעסק בזה? האם זה לא  עמוס מידיי? האם לא נסתפק בחוג אחד ויותר זמן הורי? סתם שאלה והתעניינות כי לי 4 פעמים בשבוע הסעות ולעיתים ג לחכות נראה לי עמוס מידיי , איפםה השיקול האישי פה שלכן אמהות?

לצפיה ב-'אני יכולה לענות מהזווית שלי'
אני יכולה לענות מהזווית שלי
20/08/2016 | 22:17
1
108
קודם כל, הילד לא בצהרון. זה קריטי, מפני שאם הילד שלי היה חוזר הביתה בשעה 5, רק אז הייתי צריכה לוודא שהכין שיעורים (או שהיו לו מטלות שנזקק בהן לעזרה או התכוננות למבחן או וואטאבר), ואז היינו יוצאים לחוגים, כנראה שהייתי מתמוטטת וגם הוא. 
אבל הילד שלי חוזר הביתה בשעה 1 וחצי. אוכל, נח, מבלה עם אחיו, מכין שיעורים. מתפנה מהכול בשעה 3 או 4 לכל היותר. ועכשיו יש לו המון זמן פנוי. אנחנו גרים רחוק מבית הספר, כך שרוב החברים שלו לא בסביבה, וממילא הוא מחונן ותחומי העניין שלו לא מאוד חופפים את אלו של חבריו. אני מעדיפה שילך לחוגים וימלא את הזמן שלו בדברים שמעניינים אותו בחברת ילדים דומים לו במקום שישב מול איזשהו מסך. 
ולבסוף - אנחנו גרים קרוב למתנ"ס והחוגים במרחק הליכה, כך שחוג (או טיפול) לא דורשים ממני כלום מלבד לשלם ולהזכיר לו לצאת מהבית עשר דקות לפני הזמן. 
גם ביום הכי עמוס שתוכנן פה (שבסוף לא יוצא לפועל, אבל עדיין), הוא נמצא בבית לפחות שלוש שעות אחה"צ. ביום בלי חוגים הוא בבית 7 שעות אחה"צ. זה המון זמן הורי ואנחנו ככה מגיל 0 כי הילד מעולם לא היה בצהרונים / גנים עד 5. אז... הראייה שלי קצת שונה. 
לצפיה ב-'בהחלט זוית אחרת לפחות משלי '
בהחלט זוית אחרת לפחות משלי
21/08/2016 | 21:14
53

אצלי הילדה בצהרונית ואם ארשום אותה לכמה חוגים שרובם רחוקים מהבית אצטרך כל יום לשבת עד שעה מאוחרת מאחורי הדלת של החוג ולחכות עד שתסיים כי אין לי בקרבת הבית שום מתנס. כך שבשנה שעברה רשמתי אותה לחוג פעם בשבוע כי בשאר הימים היתה בצהרונית שגם בה היו חוגים.

לצפיה ב-'כמו שושן, גם כאן בבית כבר בצהריים '
כמו שושן, גם כאן בבית כבר בצהריים
23/08/2016 | 10:54
37
א. החוגים הפיזיים הם דברים שאני מרגישה שאני לא יכולה לתת לה. לא מבחינת המיומנויות שהם מקנים, ואפילו לא מבחינת השעה של פעילות גופנית אינטנסיבית. אני יכולה לשאוף לתת לה, אני יכולה לרצות, אנייכולה להכניס שעה של ספורט בלו"ז כל יום  הלכה למעשה - זה לא קורה. אם אין מסגרת של חוג, זה פשוט לא קורה.
ב. אני מרגישה שהיא מקבלת מעט מאד מבית הספר. היא מעבירה את הימים בלי אתגרים בכלל, ואת רובם גם בלי ממש לחשוב. חלק מהחוגים באים על מנת לענות על הצורך הזה. לפחות קצת. לפחות שיהיה פעם-פעמיים בשבוע בו היא נדרשת להתאמץ.
ג. במיוחד בחורף האחר צהריים ארוכים מאד. חושך בחמש וזה מחרפן. חוג נותן מסגרת כלשהי.
ד. כאמור - זמן הורי לא חסר כאן, והחוגים לא באים במקום, אלא - בנוסף.
ה. לא מחכה בחוגים, אלא מנצלת את זמן החוג לסידורים וארגונים, שאני יכולה לעשות עכשיו בלי לגרור את הילדה איתי. אמנם זמן יחד זה חשוב, אבל היא פחות נהנית בקצב ובירקן ובדואר ממני.
ו. כשהילדה שלך לא בחוגים, את לא מתעסקת באחר צהריים שלה כל היום? כי אני כן. עם מי היא נפגשת, כאן או שם, האם יכולות להישאר לבד כשאני מסיעה ילד אחר לחוג, מה הן יאכלו (יעני מה החברה אוהבת לאכול), במה הן ישחקו (כשנגמרים להן הרעיונות), מה מותר ומתי מותר טלוויזיה או מחשב. כלומר - העיסוק סביב האחה"צ של הילד הוא אינוסופי - בין אם יש חוג ובין אם לא. דווקא כשיש חוג אז זה מוריד ממני חלק גדול מהלחץ.
ז. היא אוהבת חוגים. צמאה לחוגים. נהנית מחוגים.
לצפיה ב-'היום ב-21:00 - סרט מקסים!'
היום ב-21:00 - סרט מקסים!
17/08/2016 | 08:14
3
375
הי
היום ב-21:00 ישודר סרט אנימציה מקסים שנקרא "תל אביב הולנד" ביס דוקו. כדאי לכם לראות. על ההתמודדות של שני הורים צעירים עם תינוק שנולד להם ומתגלה כילד עם צרכים מיוחדים.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה. קראתי כתבה בעיתון על יוצרי הסרט.'
תודה על ההמלצה. קראתי כתבה בעיתון על יוצרי הסרט.
17/08/2016 | 20:01
37
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה אכן סרט נהדר'
תודה על ההמלצה אכן סרט נהדר
17/08/2016 | 22:04
116
הדמעות לא מפסיקות לנזול לי.......
לצפיה ב-'באמת מקסים ומיוחד'
באמת מקסים ומיוחד
18/08/2016 | 14:32
91
הזדהיתי עם הרבה מהתוכן (יש לי ילד אוטיסט).
אהבתי שהאמא אמרה שהורים לילד עם צרכים מיוחדים צריכים כוחות מיוחדים. זה באמת ככה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
פורום מתיחת בטן
פורום מתיחת בטן
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה