לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הורים לילדים ביסודי
ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

מסיבת סיום"שונה"
08/02/2016 | 21:35
18
201
הבן שלי מסיים ו' השנה. מסיבת הסיום המתוכננת היא בשטנץ הרגיל - הופעה (המנהלת כותבת, מורות מביימות, ילדים מופיעים, שרים ורוקדים). ההופעה מתקיימת באולם. בפוטנציאל צנוע, רק בשנים האחרונות הפך למפלצתי עם תאורה מקצועית, הגברה מקצועית, מסכי לד, פרחים בצידי הבמה ואלוהים יודע מה. מגיע לסכומים של יותר מ- 40K. 
בשיחה שנערכה, בה המנהלת אמרה שהיא כבר שנים רוצה לשנות וכל פעם ההורים לוחצים עליה שלא, הבנו שיש לנו אפשרות, הזדמנות. יש לנו ועדים חזקים השנה ואם נמצא משהו מספיק טוב - אז יש סיכוי למשהו אחר. (יש כיתה אחת שהולכת להתנגד לכל מה שנעלה או נציע עד לרמת ה"להתאבד על זה". אבל הועדים של שלושת הכיתות האחרות מאד רוצים, אז נקווה להליך דמוקרטי כלשהו)
אז עולה השאלה - מה? טקס יהיה בכל מקרה. טקס יפה ומרשים ומכובד, עם חזרות. הילדים בעיקר בלחץ שלא יצטרכו חזרות ואז יצפו מהם ללמוד...
בכל אופן - יש ישיבה בנושא בקרוב ואני צריכה להגיע עם אלטרנטיבות. 
אז תזרמו איתי כאן, אין רעיון הזוי מידי, אין רעיון לא בר ביצוע. אני צריכה רעיונות למשהו חליפי.  השכבה מונה 130 ילדים, כשהקו המנחה הוא "פשוט\לא פלצני\לא גרנדיוזי", "לא יקר", "ערכי". 
תודה!

אני אחשוב על זה עוד,
08/02/2016 | 23:12
1
167
אבל על פניו, ואני לא רוצה לצער אותך, זה נשמע כמו חתונה....
כל אחד חושב שהוא עשה את זה שונה/ מרגש/ יוצא דופן/ מחובר ותכלס - כל החתונות אותו דבר.  
למעט אלה שבאמת ממש לוקחים את זה למקום לגמרי אחר - אבל לא נשמע שאתם שם.
אם בכל זאת יהיהאולם/טקס/ ברכות/ הצגה- תפרפרו הרבה ותקבלו.... טקס סיום ( מרגש כמובן, כי אילו הילדים שלכם....)
בתוך הקונספט שהצעת - משהו משולב עם וידאו ארט נראה לי הכי שונה ומיוחד. אם זה ישולב עם מחוייבות אישית של תלמידי השכבה בתוך פרוייקט התנדבות / חונכות/ קהילה זה גם ירגיע את הילדים מבחינת שעות לימוד ( הם יהיו מחוץ לבית הספר) וגם יוכל לתת במה לאלה שבמה לא מדברת אליהם כי יהיו קריינים, עורכים, עורכים מוסיקליים וצלמים....

אם הטקס יכול להתקיים גם מחוץ לגבולות האולם - אש לילה כמו פעם, עם כתובות אש וקומזיץ המוני זו מסיבת סיום מדהימה בעיני, אפשר משהו נוסח ״ מסע כומתה״ - שוב, חיק הטבע.
מסע אופניים עם טקס בחוץ בסיומו, אולי אפילו עם לינת שטח.
אבל בהחלט אתגר מעניין ואחשוב עוד.
*אנחה* ברור לי מה את אומרת
09/02/2016 | 08:14
101
מעבירה את הרעיונות האלה. תודה!
כשהבן שלי סיים יסודי
09/02/2016 | 04:57
3
127
נתנו אפשרות בחירה לילדים: הפקת "ענק" או טקס צנוע וטיול לילה. הילדים העדיפו טיול לילה.
היה טקס מרגש, עם דגלים, חלוקת ספרי תנ"ך וכמה ריקודים ושירים, ומיד בתום הטקס, עלו על אוטובוסים לטיול לילה. נהנו מאד.

הטיול היה עם ההורים או בלי?
09/02/2016 | 08:13
2
24
לא זוכרת אם לכל ילד הצטרף הורה או רק מספר הורים מלווים ליוו
09/02/2016 | 14:51
1
35
אם זה חשוב לך, אוכל לשאול את הבן/בעל.
לא, זה בסדר. תודה. רק מנסה להבין את המבנה.
09/02/2016 | 15:09
1
אצלנו החליפו מסיבה
09/02/2016 | 08:59
95
בטיול במתכונת של ילד+הורה. הטיול היה לנגב והטקס הצנוע התקיים במאהל בדואי. בטיול ביקרנו בצריף בן גוריון, הייתה רכית גמלים וארוחה במאהל בדאוי לסיום.
הילדים מאוד אהבו.
לילדים באמת חשובות ההכנות
09/02/2016 | 09:21
82
גם אם תעשו פעילות הכי מהנה בעולם, הם לא יפסיקו לקטר ש״לא פייר שכל כיתות ו לא למדו, ורק לנו אין חזרות״.

הרעיון של טיול נראה לי מצויין (הורה+ילד זה בעייתי... בעיקר לילדים מבתים גרושים.). אבל תנו לילדים לארגן דברים לטיול. משהו שהם יעבדו עליו בחודשים הבאים. אם זה למופע, לארגן מסלול, להכין כתובת אש, ...  

אפשרות נוספת זה לעשות שלל פעילויות בתוך הקהילה (שוב - יאפשר לילדים לצאת מבית הספר ולא ללמוד), ובערב הסיום - תערוכה שבה יציגו מה עשו. נניח ביקור במועדון של עוורים, ביקור וטיפול בכלביה העירונית, נסיעה לאיזה משק ששם יתאמנו בעבודה חקלאית... קצת ״שנת מצוות״ שכזה. 

אני גם חושבת על איזה פרויקט התנדבות
09/02/2016 | 09:43
60
יכול להיות בטיפוח גינות וגינות משחקים/ צביעת בתים בשכונות חלשות / העברת פעילויות במקלטי נשים מוכות/ילדי פליטים וכד'.
משהו שיהיה עשיה על פני זמן ומפגש עם אנשים שונים מהם.

ובמקום טקס רגיל בבית ספר אכן משהו כמו טיול לילי
יכול להיות משהו עם משימות במהלך הטיול (שגם את זה יצטרכו לתכנן)
ובסופו טקס עם שירים והקראות וכד'
במקום חזרות
09/02/2016 | 10:40
72
אפשר לבזבז את המחצית השניה של כתה ו בארגון המסיבה ע"י הילדים. חלקו אותם לצוותים, מצאו תפקיד לכל אחד - מטקס ועד טיול, מתנה, מתנות למורים, חולצת שכבה. למה שהמנהלת תכתוב והמורות יביימו? (תשימי לב רק שאת גוזלת את הפרנסה הנוספת מהמורה למוסיקה, היא אשכרה מקבלת כסף על זה, והרבה, ועוד לא התחלנו לדבר על אחוזים מחברת ההגברה).
האירוע הכי מוצלח אצלנו היה מסיבת בריכה. הטקס נערך על הדשא ליד הבריכה, ובשלב כלשהו ההורים הלכו והילדים נשארו לחגוג לתוך הלילה, עם מציל ודי ג'יי וכיבוד ונהנו מאוד.
תודה לכולן! אשמח לעוד, ומבטיחה לעדכן
09/02/2016 | 10:56
13
אצלנו ביסודי שבו סיים אחד מילדיי
09/02/2016 | 12:07
1
73
עושים טקס צנוע בבית הספר (פחות משעה. בביום ובכוריאוגרפיה של המורות/אמהות מקצועיות בתחומי ריקוד והגברה של בית הספר), ולאחר מכן יוצאים באוטובוסים לירושלים ושם עושים סיור מודרך עם כמה הצגות ב-3-4 תחנות (של שחקנים בתשלום), ובסיום טקס קבלת ספר תורה ברחבת הכותל. בדרך כלל מארגנים להם באמצע המסלול בייגלה גדול כזה לכל אחד ובסיום המסלול פיצה ושתייה.
משלמים מראש על ילד+הורה אחד (התשלום כולל את האוטובוס, השמירה, השחקנים), והורה נוסף יכול להצטרף תמורת תוספת תשלום.
אפעס, לא נראה לי שההורים יהיו בעד סיור בירושלים
09/02/2016 | 12:27
63
וטקס ברחבת הכותל בימינו, גם עם שמירה.
לא יודעת אם מתאים מבחינת גיל
09/02/2016 | 14:58
39
אבל בסוף החטיבה, בשנה שעברה, נכתבו ע"י התלמידים קטעים קצרים.חלק היו במאים, חלק שחקנים, חלק זמרים. מישהי התנדבה לשיר ולנגן. כל החזרות לקחו שבועיים בדיוק. מי שלא רצה להופיע, הכין תפאורה, או היה פועל במה. זו היתה הפקה מאד נחמדה, של שעתיים טקס! לא כל הקטעים היו טובים, אבל מי שם לב בכלל? ללא במאי, אבל כן עם הגברה ואיזה סרט מיותר לגמרי.
130 ילדים אמורים להופיע?
09/02/2016 | 16:28
2
24
או שחלקם רוקדים או מנגנים או משהו? 

האם אי אפשר לעשות הצגה (מנהלת כותבת מורות מביימות) בלי תאורה והגברה יקרות? 

יש מגמות? כיתות עם התעניינות מיוחדת? מסלולים כלשהם? אם יש 4-5 כאלה, כל אחד מהם יכול לעשות קטע וידאו קצר ואיכותי על הלמידה שהיתה בשנה ועל ההישגים. לשלב בטקס המכובד. 
אפשר לעשות סרטונים כאלה גם מטעם כל כיתה (אם אין מסלולים מיוחדים). לשלב בטקס. ואז לא צריך חזרות (את זמן החזרות שיקדישו לעבודה על הסרטונים). 
איו מגמות או מסלולים
09/02/2016 | 18:57
9
כל שנה כולם מופיעים. ריקודים, קטעי דיבור, הצגה. זה הטסנדרטי.
מן הסתם אפשר, אבל לא יחזרו אחורה. כלומר - כבר היינו בהצגה בלי התאורה\תפאורה\ווטאבר. הייתה דרישה לשדרג. כי רוצים שכולם יראו. כי רוצים שיראה טוב בצילומים. כי ככה.
אז או שונה. או אותו הדבר כמו שקורה כל שנה. מה שמביא אותי לרצות לחפש שונה.

לא הייתי מוותרת על תאורה והגברה נאותים.
09/02/2016 | 19:41
(חשבנו על זה אצלנו).
130 ילדים, לפחות 260 אורחי משפחה, צוות ביה"ס, נציגי עיריה...
בקלות 400 אורחים, חלקם ילדים, שקט לא יהיה שם.....
אצלנו לפני שנתיים לא היתה מסיבה כמו שאת מתארת
09/02/2016 | 17:16
20
הושקע כסף לתאורה והגברה בלבד.
אחד האבות צילם את המסיבה, אח"כ כל ילד קיבל דיסק המסיבה.
הייתה ועדת קישוט של ילדים והורים שעסקו בהכנת תפאורה ואביזרים.
כל תלמידי השכבה השתתפו בכמה קטעים- הכל בניצוח המורים למוסיקה
וההתעמלות.
הייתה מסיבה בלתי נשכחת שהילדים כתבו בה את שיר השכבה ואיתו סיימו את
הערב.
אחרי המסיבה בביה"ס ועד ההורים ארגן אפרט-פרטי בבריכה עם מתנפחים
והיו הורים מתנדבים שנשארו לשמור על הסדר ועל הילדים.
פורום נחמד- אשמח לקבל המלצה למסעדה
09/02/2016 | 17:18
3
27

טובה לחגיגת יומולדת "עגול". קבוצה של 6 חברות
ההמלצות שליקטתי עד כה : טאיזו , הוטל מונטיפיורי, דלידה , לה אוטרה
יודעת שטאיזו מצטיינת בגזרת האוכל אבל אני רוצה שתהיה גם אווירה של מסיבה עם מוסיקה ושתהיה הרגשה של יותר מארוחה רגילה
יש המלצות נוספות ? או שאולי טאיזו גם עונה על הדרישות הנ"ל ? טרם הספיקותי לבקר שם

תהיי יותר ספיציפית: מיקום, רמת מחיר וכו' ו-מזל טוב!
09/02/2016 | 18:31
1
3
money is no object
09/02/2016 | 18:48
13
תמיד רציתי לכתוב ולהתכוון לזה ..
גם מסעדות ברמת מחיר של 250 ש"ח לאדם מתאימות
המיקום תל אביב
העדפות קוליניריות - שיהיה טעים     .  אוכלות הכל

ו- תודה :)

בטאיזו יש לך גם אפשרות
09/02/2016 | 18:53
8
לקבוע תפריט מראש, להחליט על X מנות, ועל שתיה.
יש חדר, אבל הוא גדול יותר. לא יודעת אם יתנו לכן אותו.

חלוקה לחדרים בבית
09/02/2016 | 12:56
9
96
לא מצליחה להחליט מה עדיף, אולי מפה תגיע הישועה.
בבית יש 3 חדרי שינה , ו4 ילדים.
תאומים בן ובת בני 7, כרגע בחדר ביחד.
ילדה בת 4 בחדר לבד, ותינוק בן 7 חודשים כרגע איתי בחדר.
אני צריכה להעביר אותו לחדר משלו בקרוב ולא יודעת אך לסדר.
יש חדר אחד גדול מספיק לשניים (כאמור כרגע יש שם את התאומים) ושני החדרים האחרים קטנים יחסית.
הבן הגדול לא כל כך רוצה עדיין חדר לבד (רוצה להשאר עם התאומה, או לישון עם התינוק), והוא גם לא מסתדר עם בת ה4 כל כך.
התינוק עדיין מתעורר בלילה הרבה, אז אני לא בטוחה כמה זה טוב לשים אותו עם עוד מישהו בשלב זה..
יצא לי ממש חידה.. אז איפה להושיב את דודה מריים? סתם.
אשמח לשמוע דיעות
אצלי הן ישנו יחד
09/02/2016 | 13:05
2
78
(בת חצי שנה ובת שלוש ורבע) ולא הייתה בעייה של התעוררות של הגדולה בגלל הקטנה - היא ישנה עמוק. יכול להיות שגם אצלכם זה לא יהיה בעייתי.
בחדרים הקטנים אין אפשרות להכניס גם את בת ה-4 וגם את התינוק?
אני מאוד בעד שינה משותפת של ילדים. אבל אם רק שניים יכולים לישון יחד, ולבן זה חשוב, אז שני הבנים יחד, ושתי הבנות כל אחד בחדר משלה.
אפשר לצופף
09/02/2016 | 13:43
1
56
ואז הם יכנסו. אבל מה היתרונות בזה?
יש בינהם הפרש של כמעט 4 שנים,הם לא כל כך קרובים בגיל
למה את חושבת שזה הכי הגיוני?

הכל יחסי. תאומים הם לא...
09/02/2016 | 14:31
52
אבל 4 שנים זה גם לא הפרש ענק - ההפרש ביני לבין אחי הקטן הוא 3 וחצי שנים, וההתייחסות שלי אליו לא הייתה כאל תינוק רחוק ממני בגיל אלא כחבר (בניגוד לאחותי שנולדה הרבה הרבה שנים אחר כך). בעקרון אני מאוד אוהבת להלין ילדים יחד. זה כיף וזה גם מקרב ביניהם. בין הבנות הגדולות שלי יש כ-3 שנים הפרש, והן כמו תאומות כמעט (לפעמים הן מציגות את עצמן כתאומות, על אף ההפרש הברור בגיל).
כרגע אצלנו כל ה-3 (שנתיים, 8, 10 פלוס פלוס) ישנות יחד באותו חדר, ואני לא יודעת מה נעשה בהמשך. כנראה הגדולה תהיה לבד, אבל חבל לי. נראה לי שזה ממש יתרון למספר זוגי של ילדים .
דעתי
09/02/2016 | 15:08
2
48
גם אם לא השנה או שנה הבאה, הגדולים ירצו חדרים נפרדים מתישהו. השאלה אם ריאלי עבורך לארגן פתרון זמני ואז לשנות?
אם כן  - אז להשאיר את הגדולים יחד, ואת כל אחד מהקטנים בחדר נפרד.
כשירצו להיפרד, או כשתרגישו שזה נכון - לכל אחד מהגדולים חדר קטן משלו, ואת הקטנים יחד בחדר הגדול.

הגדולה כבר רוצה חדר לבד
09/02/2016 | 15:47
1
33
אבל זה עדיין לא ברמה שמפריע לה.
החדר הריק הוא כרגע סוג של מחסן, אז אם פתרון זמני, עדיף לי להכניס לקטן מיטה בחדר של בת ה4, ולא לפנות עכשיו חדר שלם שאחר כך יהיה מיועד למישהו אחר..
אף אחד לא מציע חדר בנים/ חדר בנות? זה לא רעיון טוב?
בעיני זה לא רעיון טוב,
09/02/2016 | 18:51
9
אם יש דרך להימנע מילד בן 7 ישן עם תינוק (או ילד בן 9 עם פעוט....בהמשך) אז עדיף.
לגדולים, בעיני, גם מגיע "זכות". הם הגדולים. הייתי נותנת לכל אחד חדר לעצב, מסודר עם הציוד של ביה"ס וכו.
הקטנים יהיו מאושרים יחד ב- 3-4-5 שנים הקרובות.
התינוק מתעורר ומעיר - הייתי שמה אותו בחדר לבד בשלב הזה
09/02/2016 | 16:21
29
ואחת משתי אפשרויות - בת ה 4 לבד כמו שהיה עד עכשיו או בת ה 4 עם התאומים (אם אין כוח לסדר חדר נוסף לתינוק). 
בהמשך - או כולם יחד, או בנים/בנות, או קטנים/גדולים. הכל הולך - הבחירה צריכה להיות פונקציה של הכימיה בין הילדים. 
השאלה מה זה חדר קטן יחסית,
09/02/2016 | 17:51
15
בגדול הבן עשה לך כבר חלוקה. הגדולה רוצה חדר לבד, בת הארבע יכולה לבד והבנים ביחד. גם אצלי ישנו ביחד ולא זכור לי שזה הפריע למישהו (חוץ מלי ). מצד שני, יכול להיות שעוד כמה שנים הבן הגדול ירצה חדר בנפרד, ובת הארבע כבר לא תרצה לחלוק חדר עם הקטן. טוב, השארתי לך את החידה. הייתי מנסה לחשוב מה יקרה עוד כמה שנים. 
בהתחשב ברצון התאום, הייתי שמה את התינוק עם בת ה-4.
09/02/2016 | 18:37
16
אצלי הבן והבת ישנו באותו חדר תקופה, וכשהיא התעוררה, זה לא הפריע לו לישון.
את יכולה לנסות לכמה לילות להציב אצלה את מיטת התינוק, ולראות איך זה מסתדר.
יש עוד אפשרות: חדר בנים וחדר בנות. מה התאומה רוצה? ומה רוצה בת ה-4?
תגידו, מה המצב בבית הספר שלכם מבחינת אלימות
08/02/2016 | 18:35
34
192
כלומר, האם הילדים שלכם סובלים מאלימות בבית הספר? ואם כן, האם באופן יומיומי?

כי לשתי הבנות שלי יש בן בכיתה (כל אחת בכיתה שלה - אחת ב-ב' ואחת ב-ה') שמרביץ להן ומציק להן באופן יומיומי. אני מנסה לטפל בזה (עם הגדולה זה רק לאחרונה, עם הקטנה יותר) - בינתיים ללא הצלחה, והפניות החוזרות ונשנות שלהן למורות שלהן פשוט לא עוזרות.
גם בגן חובה היה ילד שהרביץ אצל הקטנה, אבל אם הבנתי נכון הוא הרביץ לכולם, ואילו במקרים האלה מדובר במציקים "אישיים" שלהן. עכשיו, לא מן הנמנע שזו הגרסה של ימינו ל"למשוך לילדה בצמה" (אצל הגדולה, אם הבנתי נכון, זה התחיל כשהיא התחברה לאחד הבנים בכיתה, והתחיל בהקנטות שהם זוג - הוא עזב בינתיים את הכיתה, אבל ההקטנות נמשכות ואף הפכו לאלימות. ולמען האמת, גם עם הקטנה הסיפור דומה - היא מיודדת עם בן אחד, שהוא יחסית דחוי, וזה התחיל בהקטנות לגבי ה"זוגיות" ביניהם, ואז עבר להצקות כלליות ואלימות), אבל מה, זה אמור להיות המצב? בלי התערבות אינטנסיבית של ההורים (ומאוד יכול להיות שגם עם) המורות פשוט לא עושות כלום?!???
לא
08/02/2016 | 21:00
3
133
לא סובלים ולא סבלו (לפחות לא עד עכשיו) מאלימות.
גם לא בבית הספר הרגיל?
08/02/2016 | 21:04
2
20
גם לא
08/02/2016 | 21:18
1
14
תודה!
08/02/2016 | 21:21
7
אצל הגדולים נדיר
08/02/2016 | 21:37
101
היה פה מקרה של אלימות, שם מקרה. לא יותר מזה במהלך השנים ביסודי.
אצל הקטנה יש ילד שמבלה יותר זמן אצל המנהלת מאשר בכיתה. היא לא סובלת ממנו, אבל הבנתי שיש ילדים שכן, באופן די שוטף.
אני לא מצליחה להבין
08/02/2016 | 22:02
105
הורה שמסוגל לשלוח את הילד שלו למקום שבו מרביצים לו, ולחכות ש"יטפלו" בזה.

בעיני אלימות כזו מצדיקה פנייה נוקבת, כתובה, למנהל, ליועצת, למחנכת ולמורים שהיו עדים לאלימות, במקביל לפנייה להורים.
לאחרונה הבנתי שהמקבילה של "תלונה במשטרה", במידה שההורים לא מצליחים לחנך את הילד שלהם, היא עירוב של גורמי רווחה בטיפול בילדים האלימים. אני מניחה שבחלק גדול מהמקרים מספיק איום בעירוב כזה.   
עד שהטיפול מצליח - חופש מהעבודה - ולשהות בבית הספר. לתת למערכת את ההרגשה, שזה מאד מאד חשוב ומשמעותי. 
יש אלימות, היא מטופלת באופן חלקי ביותר בעיני
08/02/2016 | 23:20
1
111
ונדרשת נוכחות מאוד מאסיבית של ההורים על מנת למגר את התופעה.
כותבת לך ממש לא בכייף.
כבר השתמשתי בניסוח עבור מישהי אחרת, אבל התחושה שלי היא שהמערכת מנסה להגיע לשקט ולכן עלייך לייצר מספיק רעש על מנת שיהיה להם משתלם להשתיק אותך....
אני חלילה לא מדברת על אלימות שלך - אבל מספיק טלפונים/ הודעות/ התייצבויות - ואשכרה יהיה להם משתלם לטפל במציקים כדי להשתיק אותך.
בכל מקרה הייתי מבררת היטב את תוכן ההצקות כי גם פה גברבר הבית התלונן על הצקות בלתי נסבלות מצד ילדה, ולאחר שראיתי אותם ביחד בנסיבות חברתיות - הבנתי שזה סוג של חיזור. כשאמרתי לו את זה- עיניו נפקחו והתלונות נעלמו
כאמור, יכול מאוד להיות שגם פה
09/02/2016 | 06:50
75
המניע הוא חיזור, אבל זה ממש לא משנה - מה שמשנה הוא שזה מפריע לילדות, ושזה כולל מגע פיזי לא רצוי ולא נעים (לא מדובר באלימות קשה - זה לא כואב יותר ממשיכה בצמה - אבל זו עדיין אלימות וזה גם יומיומי).
כמו שכתבת, כשיש רק קורבן אחד - הטיפול יותר בעייתי
09/02/2016 | 08:43
4
85
 כשיש ילד אחד שמציק לכולם - אז גם ״ברור שהוא האשם״ וגם - כלל ההורים מתגייסים נגדו. פה, זה רק אתם נגד המערכת. קשה.

לא יודעת, לא ראיתי שבגן חובה זה עזר.
09/02/2016 | 09:47
2
87
אותו ילד המשיך להרביץ לכולם עד הסוף, ואז נשאר עוד שנה בגן כדי להרביץ למחזור הבא.

דיברתי עם המורה של הגדולה היום על הנושא והיא אמרה שהיא "תדבר איתו שוב", בדומה לתגובה של המורה של הקטנה, ועל אף שכמו שציינתי בפניה, נראה שהדיבור הזה לא ממש עוזר, והילדות ממשיכות לחטוף.
מעניין אם על כל מכה שהילדה חוטפת המורה הייתה חוטפת מכה זהה, היא גם הייתה חושבת שהדרך הנכונה היא "לדבר איתו שוב", והייתה מתייחסת לעניין בכזאת שלוות נפש, כאילו כלום לא קרה.
ג'יזס.

נראה לי שבעוד יומיים-שלושה, אם המצב לא ישתפר, אפנה למנהלת.
שוב.
(כי כבר פניתי אליה לגבי הקטנה, וכמובן ששום דבר לא נעשה).

היום בדרך לבית הספר אמרתי לגדולה שאם המורה לא תעשה כלום, נפנה למנהלת, ואם היא לא תעשה כלום לשר החינוך ואז לראש הממשלה... וכו', ואם לא תהיה ברירה נגיע גם עד למיס יוניברס. אם היא, כשליטת היקום, לא תצליח לטפל בנושא, אני כבר לא יודעת מה לעשות.
העיקר שבבית הספר מדגישים לפנות רק למורים ולהנהלה ולא לילדים או להוריהם, והם יטפלו בעניין. עאלק.
מה שאמרת לגדולה מטופש בעיני
09/02/2016 | 10:39
1
58
סליחה כן
אנחנו עזבנו בית ספר בגלל בעיות אלימות שלא טופלו
והפכתי מספיק גורמים על הדרך וכלום לא עזר לי

זה אמור להיות מטופש. זו הייתה בדיחה
09/02/2016 | 10:42
64
טיפשית כדי להקל עליה.

אני לא יודעת מה היה במקרה שלכם. אני מסכימה איתך שאין מקום לאלימות בכלל, אבל נדמה לי מהתגובות שלכם שבמקרה שלכם האלימות הייתה יותר משמעותית מאשר במקרה שלנו, ולכן אצלנו אנחנו עוד במצב שאפשר להתבדח על הנושא.
בכל מקרה מצטערת לשמוע על מה שהיה אצלכם. חוסר הטיפול של המערכת באלימות ממש מרתיח, אין מה לומר.
אבל את צודקת
09/02/2016 | 09:56
51
לגבי זה שבמקרה כזה קשה יותר להוכיח מי אשם - והמכים כמובן אומרים שהילדות התחילו, וכו'. האמת שמצדי שיענישו גם את הילדות שלי, אפילו אם הן לא עשו כלום - העיקר שהמצב ייפסק.
אלימות מפעם לפעם, והמורות באמת לא עושות כלום
09/02/2016 | 10:37
20
87
מלבד כתה אחת שיש בה ילד בעייתי שכולם נלחמים להעיף או לצרף סייעת ולא מצליחים, ברוב כיתות היסודי יש הצקות ואלימות מפעם לפעם, בדרך כלל לא יומיומי (אם כי גם זה היה).
מורות לא אוהבות לטפל באלימות ומנסות להימנע מזה בכל הכח. הסיבות נעות מפחד מההורים של הילד המכה (ובצדק לפעמים) ועד פחד מהמנהלת שתכניס הערה לתיק האישי על "אי התמודדות הולמות" או "מורה שמתלוננת הרבה" (וגם זה בצדק, מסתבר). גם למנהלת יש אינטרס לא לטפל, כי כל "טפול" כזה נכנס לסטטיסטיקות הבית-ספריות באופן לא מחמיא. מכאן שהיא גם מעודדת את המורות לא לטפל ולא לדווח... לפני כמה שנים, כשנתקלתי בטיוח כזה, נכנסתי לפורום מורים ושאלתי, קיבלתי הסכמה גורפת על כך שמורות משתדלות להימנע ככל יכולתן מלהגיב למקרי אלימות. ועל זה יש להוסיף כמובן את אזלת היד באדיבות משרד החינוך, ובאמת אין להן הרבה כלים להגיב.

כפועל יוצא, כן, עד שאין התערבות אינטנסיבית של ההורים, שום דבר לא יקרה. מה שאת צריכה זה לשאול את המורה באדיבות ובנעימות האם היא מתכוונת לדווח על הילד הזה למנהלת או שכדאי שאת תעשי את זה (פשוט כדי להבהיר לה שבכל מקרה זה לא הולך להישאר מטואטא מתחת לשטיח, אז כדאי שהיא תדווח בעצמה). המורה בבהלה תפנה את זה לרכזת השכבה, שתטאטא את זה כמיטב יכולתה. כשהיא לא תעשה כלום, תפני למנהלת. אח"כ תצטרכי לשאול באותה אדיבות אסרטיבית את המנהלת אם היא פונה למפקחת או שכדאי שתפני בעצמך. אני חייבת לציין שבשלב הזה, כשזה היה בידים של המנהלת אצלנו, היא השעתה את ה^%א הקטן. מן הסתם עזר לזה שבדיוק באותו שבוע הוא גם הביא רובה אוויר לביה"ס. וירה. בהפסקה. אני מניחה שהיא הבינה שכאן כבר אי אפשר לטאטא עוד.

הבינג סייד דת, הכי טוב שתלמדי את הבנות שלך להחזיר. וחזק וכואב אין באמת דרך טובה יותר במציאות הישראלית

ועוד משהו: הם כל הזמן אומרות לך לא להתערב בעצמך כי אסור לך, החוק מונע ממך (וגם מהן, מסתבר) אפילו לגעת בילד לא שלך, כל שכן לאיים עליו. מצד שני, לפעמים את עוברת באדום, לא?
אתחיל מהסוף. לא, אני לא עוברת באדום.
09/02/2016 | 10:51
18
95
לא התכוונתי לגעת בילד או לאיים עליו - רק להגיד לו שיפסיק להרביץ לבת שלי.

לגבי ללמד את הבנות שלי להחזיר - להפך. אני מלמדת אותן לפנות מייד למורה, ולא להחזיר. כי בשנייה שהן מחזירות (וזה קרה פעם אחת לקטנה לאחרונה, אחרי זמן לא קצר של טרור שהילד ההוא עשה לה - שעליו דיווחתי למורה והיא לא עשתה כלום) פתאום גם הן אשמות, וזה בכלל לא הילד ההוא - זה "הדדי". והקטע המשעשע הוא שסוף סוף קיבלתי איזושהי התייחסות של המורה לנושא - היא כתבה לי מייל שהילדה שלי הרביצה לילד ההוא בתגובה לכך שהוא הרביץ לה, ולכן נענשה יחד איתו. ושוב, מצדי שיענישו גם אותן אם זה בסוף יעזור לילדים לא להרביץ - אבל הנקודה היא שברגע שהילדה מגיבה זה כאילו פוטר את המורה מטיפול ומאחריות. כאילו זה "ביניהם" ויש "סכסוך" ושניהם מעוניינים בריב הזה, ולא כאילו מדובר בהטרדות בלתי פוסקות חד-צדדיות שיש לטפל בהן.

לגבי המנהלת - כאמור, כבר פנינו אליה (אני עמדתי ליד הקטנה בזמן שהיא תיארה למנהלת איך הילד מציק לה), והיא לא טיפלה בנושא. נראה לי שבמקרה שלכם באמת מה ששינה היה הרובה. אני ממש לא מתכוונת לחכות שזה מה שיקרה במקרה הזה - אבל מצד שני, לא ברור לי מה כן לעשות.

ולבסוף, מה שאת מתארת בהתחלה, לגבי ההמנעות המכוונת של מורות ושל המערכת מטיפול בנושא מייאש ממש. ממש ממש. יכול להיות שזה באמת המצב, כי אחרת אני לא מבינה איך התלונות של הילדות שלי נכנסות להן לאוזן אחת ויוצאות מהשנייה.
אסור לך להגיד לו את זה
09/02/2016 | 11:17
7
62
וההורים שלו יכולים להגיש תלונה עליך למשטרה. אם זה מטריד אותך, אל תעשי את זה.
מה זה משנה אם זה פוטר או לא פוטר את המורה - ממילא היא לא עושה כלום (וגם אם רצתה, יש מעט מאוד דברים שהיא בכלל יכולה לעשות. את יודעת שאפילו אסור לה להפריד ביניהם אם הם הולכים מכות מתחת לאף שלה?). מצוין, הקטנה, נראה, יודעת להסתדר. אם היא תחטיף לו מספיק חזק הכל ייפסק ובא לציון גואל. רק תשתדלי לא להפריע לה בדרך.

לגבי המנהלת - את יכולה לפנות למפקחת על ביה"ס. זה יכריח את כולם להתייחס לתלונה, אבל אל תצפי שמשהו באמת ייעשה.
אני לא בוחלת בשום אמצעי
09/02/2016 | 11:28
58
הילדים שלי לא יחוו אלימות משום סוג!!!!!!
ולכן אמצא ילד גדול שילך וידבר עם הילד המכה 
ואני יודעת שזאת כבר תחילתה של עברינות
אבל זה לא איכפת לי

הילדים שלי לא יחוו אלימות משום סוג!!!!!!
אם לא לצפות שמשהו ייעשה, אז בשביל מה?
09/02/2016 | 11:31
4
58
מה עם לפנות להורים של הילדים?

אני לא חושבת שזה יעזור אם הקטנה תחטיף לו "מספיק חזק" (אלא אם מדובר בגרימת נזק ממשי, ולזה היא לא מסוגלת לא פיזית ולא רגשית).

זו בחירה שלך
09/02/2016 | 13:04
3
32
את יכולה לפנות לצוות החינוכי כדי למצות את האמצעים המוסריים, אם זה חשוב לך, לפני שאת פונה לאמצעים אחרים. רק אל תצפי כדי לא להתאכזב...
את יכולה גם לפנות להורים של הילד, רק שבישראל 2016 99% מההורים יגידו לך שהילד נופת צופים וינפנפו אותך, מעטים עוד יותר יעשו משהו בנידון. במסגרת שיטת "הילד במרכז" ו"להכיל, להכיל, להכיל", הנפוצות בישראל, התמודדות עם הילד שלך והעמדת גבולות מקבלת רייטינג מאוד נמוך.
היא לא צריכה לגרום שום נזק, היא רק צריכה לגרום לילד השני להבין שהיא יכולה להכאיב לו (אפילו אם היא לא מכאיבה בפועל). יש ילדים שלומדים טכניקות לחימה והגנה עצמית, ומספיק שהם עושים תנועת הגנה כדי להדגים את הענין הזה, בכלל בלי לגעת בילד התוקף. היורש שלי (ילד עדין וחלוש, לצערי, זה מה יש) עשה את זה ע"י כך שהפיל את התוקף שלו (אשכרה שם לו רגל) והתיישב עליו. חמש שנים קדימה, זה היה המעשה הכי נכון שהיה יכול לעשות, במבחן התוצאה. את לא רוצה לדעת מה אני עשיתי כשהייתי בסיטואציה הזו כילדה (וגם אני הייתי קטנה וחלשה, הרי ההיפוטוניה הזו עוברת בירושה). כל מה שצריך, זה שהילד ההוא יעצבן אותה. ויש ילדים שצריכים לדעת שההורים מגבים אותם במקרה כזה. במקרה שלנו, היורש היה צריך שאמא שלו תגיד לו במשך חצי שנה ש"אתה לא יכול לתקוף אבל אתה כן יכול להחזיר, ואני אגבה אותך גם אם ביה"ס יבחר להעניש אותך על זה", עד שעשה מה שעשה.
אני לא יודעת מה את עשית,
09/02/2016 | 13:10
2
48
אבל נראה לי שכבת נגד בן המצב הרבה יותר מסובך, כי הבן גם לא רוצה להודות בכך שבת הביסה אותו (ולא משנה כמה חלשלוש הבן שמולו, להיות מובס על ידי בת זה הרבה יותר גרוע).
מה שעשית כילדה היה נגד בנים?
כן
09/02/2016 | 16:53
1
12
הגיעו מים עד נפש, הילד ההוא ממש ירד לחיי.
הבן לא צריך להודות בשום דבר, הוא רק צריך ללמוד שעדיף לו להתרחק ממנה. לא צריכים להיות עדים למעשה, בהכרח. בכלל, בגילאים של הבנות שלך אין ממש הבדל בין בנים לבנות וכאישה הייתי שמחה אם לא היית משדרת את מה שכתבת לבת שלך. רוב הסיכויים שהיא ממש לא רואה את זה כך.
כמה שאת טועה. זה לא אני משדרת לה -
09/02/2016 | 17:35
12
זה מה שקורה והיא מספרת לי / אני רואה ושומעת. אני גם לא זוכרת שזה היה המצב כשאני הייתי בכיתה ב' (אבל גם לא זוכרת שלא) - אבל זה המצב בבית הספר שלהן. כמו שסיפרתי בתחילת השרשור, עצם הידידות שלה עם בנים לא מתקבלת בעין יפה - ויש הפרדה בין המינים, גם מבחינה פיזית.
אני, מצדי, דווקא חינכתי אותן הפוך, וזה חלק מהבעיה - הן מסתדרות טוב מאוד עם בנים ורואות את עצמן שוות אליהם, אבל חלק גדול מהבנים רואה את זה אחרת. הבעייה, לדעתי, היא בחינוך של הבנים, ולא של הבנות. ההורים של הבנות מחנכים אותן בימינו לשוויון, ולא מונעים מהן כלום - שום דבר הוא לא של בנים. ההורים של הבנים ממש, אבל ממש, לא עושים את זה. יש המון דברים שאסורים לבנים כי הם של בנות, ומסר סמוי יותר או פחות שמה ששל בנות הוא נחות, לא ראוי, לא שווה. אני לא בטוחה שזה לא חלק מהבעיה.
אה, מה שמזכיר לי
09/02/2016 | 11:33
43
שאמרתי לבת שלי שאסור לי לפנות לילדים או להורים שלהם, אלא רק למורה, אז היא אמרה לי (נדמה לי שעל ילד אחר שגם הציק לה, אבל לא הרביץ) שאמא של הילד מורה בבית הספר, אז אני יכולה לדבר איתה .
אני בטוחה שגם אחרי השעיית אותו ילד
09/02/2016 | 11:26
2
51
בגלל תקרית הרובה הוא חזר לסורו

אני מסכימה עם העניין של ללמד להחזיר
לא כל הילדים מסוגלים פיזית 
אבל לעשות מאמץ שתהיה תגובה של הילד 

יש לי עוד הרבה מה לכתוב 
תיכף אשלח לך 
דווקא לא
09/02/2016 | 13:06
1
28
ההורים שם נכנסו לתמונה אחרי ההשעיה ונהיה שקט. היום אחיו הקטן עם הקיסרית בכתה, אני התכווצתי בפחד כששמעתי את זה, אבל מסתבר שהוא בנדיט אבל תחת שליטה, ממש לא מפיל חיתיתו על הילדים, וגם אחיו הגדול (והשניים שמעליו, מסתבר) התמתן ונרגע. אני גם סחבקית עם ההורים שם עכשיו, מסתבר שהאבא עובד אתי, אז בכלל..
יפה.
09/02/2016 | 13:50
22
בדרך כלל זה לא עוזר
וההורים לא מבינים מה רוצים מהילד המלאך שלהם
בטח להחזיר איזו שאלה
09/02/2016 | 12:43
6
33
לא פרטת כלום ולכן הנחת העבודה היתה שהן קטנטנות/ עדינות כאלה.
ובכן- מי שיכולה להחזיר שתחזיר. ובגדול. הרי הודעות על אלימות שלהן מול אחרים את תקבלי - ואני די בטוחה שתדעי להסתדר גם עם המורה וגם עם המנהלת.....ספקי גיבוי הולם לבנות ושמי שמסוגלת לדאוג לעצמה תעשה זאת.
זו הדרך המהירה למיגור התופעה מול בנותייך ושלא יקשקשו על ״ מעגל אלימות״. באופן כללי אני מעדיפה מעגל על פני קווים ישרים לכוון הילדים שלי.  
הן אכן קטנטנות / עדינות, רק שהן לא מאוד מודעות לזה
09/02/2016 | 12:52
5
37
ופשוט לא נראה לי שלהחזיר ימגר את התופעה, כי הן חלשות יותר מהמכים, איטיות יותר מהם, וכו', כך שזה לא ירתיע אלא מקסימום יתרום לשעשוע של המכים (ואם המטרה היא חיזור, למשל, אז תגובה היא בכלל עוד יותר מלהיבה מאשר העדר תגובה). בהקשר הזה, בהחלט נראה לי שהעניין של המעגל תופס פה, ולהחזיר מקסימום ירע את המצב.
שני עניינים: חיזור?!?!
09/02/2016 | 16:15
4
25
מאד לא לגיטימי -  חיזור בהצקות. מאד לא לגיטימי לנסות להיות חבר של ילד אחר ע"י הצקות לו. מבחינתי לאפשר לילדה ממין נקבה לקבל, שהתנהגות שפוגעת בה (היא הרי התלוננה עליה) עשוייה להיות מקובלת, כי בעצם היא "באה מאהבה" זו התחלה גרועה מאד לסוציאליזציה של יחסים בין המגדרים. 
כו שלא נכריח ילדונת לתת חיבוק או נשיקה לסבתא או לדודה (או לדוד) כי הם רוצים כשהיא לא. 
הגוף שלה ברשותה. 
הפנייה אליה באופן פוגע או פגעני לעולם לא תהיה לגיטימית. ואם מישהו לא התכוון - שיתנצל ולא יחזור על התנהגותו. 

העניין השני הוא - אני חושבת שאין צורך "להחזיר". אני לא רוצה שהילדה שלי תשתמש באלימות כאדם מבוגר, ואני לא רוצה שהיא "תחזיר" כילדה. אני רוצה שהיא תברח ותלשין. אגב, אני גם לא רוצה שהילד שלי "יחזיר". שוב - לא כילד, לא כנער, לא כבחור ולא כגבר. שגם הוא יברח וילשין. 
ילשינו - גם לי, ואני לגמרי מתכוונת להתערב. 

(כבר התערבתי בעבר - פעם אחת, ובתגובה לאלימות מינימלית ביותר "מכה חלשה" - כך הגדירו אותה גם הנפגע וגם המכה). 

לעניין הראשון ו לעניין השני
09/02/2016 | 17:21
2
11
ללמד ילדות שאלימות היא לגטימית בחיזור זה גרוע מאוד מאוד מאוד. לדעתי אם מישהו לא מציק סתם אלא כחיזור, זה כבר עובר לקטגוריה של אלימות מינית ואמור לזכות ליחס רציני יותר. וכן, אני יודעת שאמור זה שם של דג.
אבל להביר מסר כזה בתור הורה? זה ללמד אותן שבסד שיטרידו אותן מינית.

בנוגע ל"החזרה". לברוח ולהלשין זה בסדר כשזה עובד. כשזה לא עובד - והנה, זה לא! - הגישה שלך אומרת ללמד את ילד לתת להרביץ לו. ולדעתי זה גרוע. הגנה עצמית אפילו מוכרת בחוק בתור דבר מותר וחוקי ומוסרי.
וללמד *לא* להחסיר כשאין אפשרות לברוח ולהלשין - זה לחנך לקורבנות.
כאמור, ממש לא העברתי מסר כזה בתור הורה.
09/02/2016 | 17:54
1
6
זו הייתה התייחסות להצעה להחזיר ומה שאני חושבת שזה יגרום - לא תאור של מה שאני מסבירה לילדות או משהו כזה. מה שאני מסבירה לילדות הוא שאלימות היא לא בסדר בשום מקרה, ושאם מישהו מרביץ להן הן צריכות לפנות למורה.
אם יתברר שזה ממשיך לא לעזור על אף ההתערבות שלי, נעבור הלאה לצעדים הבאים. זה לא אומר שהן נותנות לילד לתת להרביץ לו, אלא שקודם כל ממצים את הצעדים העומדים לרשותנו. אני מניחה שגם את, כשאת בבעייה, לא מרימה ידיים (או יד) אחרי שהדרג הנמוך ביותר לא עוזר לך, אלא פונה הלאה לדרגים הבאים.
אני לא זוכרת מתי בפעם האחרונה מישהו הרביץ לי
09/02/2016 | 18:21
7
אבל כשזה קרה פעם אחרונה עשיתי משהו שהוא לא לפנות למורה (חסר תועלת) ולא להרביץ, אלא התנהגות אחרת כלשהי שמעידה שנעבר פה גבול ושאני לא מכתוונת לעבור על זה לסדר היום.
או שצעקתי עליו, או שקיללתי (וכולם נורא התפלאו, כי אני מקללת לעיתים רחוקות מאוד מאוד), לא זוכרת.

בכל מקרה, כשאני בבעיה, אני לא נתונה באיום פיזי. אם מישהו יבוא וינסה להרביץ לי, אז אני אנסה להתגונן פיזית, ולתקוף חזרה, אם אפשר. למען האמת, כנראה שאני ארסס עליו גז מדמיע שאני נושאת בתיקי.

ואני לא רואה שום סיטואציה שבה מצפים ממני לבוא למקום בו ידוע שרביצו לי. זה פשוט לא דבר שמצפים ממבוגרים לסבול!

והמסר שאת מעבירה הוא שאלימות כלפיהן זה משהו שאפשר לעבור עליו לסדר היום, ולטפל בו בכלים המקובלים, תוך כדי שממשיכים להרביץ להן...
לדעתי, זו לגיטימציה. לא לגיטימציה חזקה, אבל בהחלט לגיטימציה חלשה. כזו שאומרת "זה בסדר את הולכת למקום שבו מרביצים לך. עובדה! אני, אמא שלך, שולחת אותך לשם.  ולא משאירה אותך בבית או באה איתך לבית הספר או כל אפשרות אחרת, כי האפשרות שבה אני שולחת אותך למקום בו מרביצים לך פשוט לא קיימת."
לא הבנתי מה שאמרת לגבי חיזור
09/02/2016 | 17:49
8
מישהו אמר שזה לגיטימי? מהתחלה כתבתי שלא משנה לי למה ההצקות האלה קיימות - בכל מקרה חשוב שהן תיפסקנה. אסור להציק או לגעת באף אחד בשום מקרה, בוודאי שלא בחיזור.
כל מה שאמרתי בהקשר הנוכחי הוא שאם באלימות "רגילה" לא כדאי להחזיר, בוודאי שלא אם אתה בעמדת נחיתות - באלימות מהסוג הזה של ילד "מחזר" עוד פחות כדאי להחזיר כי סביר שזה רק יעודד את ה"מחזר". לא אמרתי שזה מה שאני אומרת לילדות (אני אומרת להן לא להחזיר בכל מקרה - כשהן בבית הספר הן צריכות לפנות למורה) - אלא הסברתי למי שאמרה שזה מה שצריך לעשות למה זו עצה מאוד גרועה במקרה הנוכחי, ולמה להערכתי זה יגרום. זה לא אומר שצריך לתת להצקות להימשך ושהן "בסדר" (ממש לא!), אלא שצריך להפסיק את זה בדרך אחרת.
לא הייתי מאיימת על ילד ולא הייתי מאפשרת לילד שלי "להחזיר"
09/02/2016 | 16:17
22
אבל לגמרי הייתי מערבת את כל הגורמים בבית הספר וכקו שני, אם אני מעריכה שלא עושים דבר - את גורמי הרווחה. 
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:43
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

אבא יסדר...
08/02/2016 | 16:47
2
166
ענק
09/02/2016 | 03:18
5
זה מעולה, אני מכירה את זה הפוך בד"כ
09/02/2016 | 09:12
75
אל תביאי את הילדים - רק בעלי יהיה בבית!
עד לפני עשר דקות היתה פה שמש
06/02/2016 | 13:08
19
271
נפלאה. אמנם גם רוח אבל בהחלט גם כזאת שמש שגרמה לי להחליט שגשם ירד פה בטח רק בערב ולכן אפשר לתלות כביסה בחוץ
מזל שתליתי רק מכונה אחת. הספקתי תוך שתי דקות לתלוש את הפריטים מהחבל ברגע שהתחיל לטפטף.
מה יהיה?
06/02/2016 | 13:40
18
190
את מעלה יותר מדי פוסטים שעוסקים בכביסה!!!! אולי ספרי לעצלנים שבקהל משהו על בילויים ומסעדות? 
06/02/2016 | 13:51
17
188
אני מזדקנת....(וגם עדיין נטולת עוזרת)
דוקא לאחרונה דגמתי כמה מסעדות .
הייתי במנטה ריי לראשונה בחיי. חייבת להודות שקצת התאכזבתי כי שמעתי על המסעדה הזו סיפורי אלף לילה ולילה. היה חביב אבל לא יותר מזה.
בסוף השבוע שעבר היינו עם חברים בארנולד (ליד סטוקו) והיה כמו תמיד טעים ונעים מאוד. מתה על זה זה שהמקום מאוד לא מתימר ופלצני.
ממליצה בחום כמעט על כל מה שיש להם בתפריט.
השרימפס בחמאה ושום הם הפייבוריט שלי ויש להם אחלה קרפצ'יו למנה ראשונה.

אף פעם לא הייתי בארנולד...
06/02/2016 | 14:53
6
42
ולגבי מנטה ריי
06/02/2016 | 14:55
5
142
אני דווקא מחבבת אותם, אבל שמתי לב שאני הכי נהנית שם בארוחת בוקר (מעולה) או בשעות אחרי צהריים כשיש נוף מדהים של שקיעה.
שמעתי טובות על ארוחות הבוקר שלהם
06/02/2016 | 15:35
4
142
הייתי שם בצהריים והמחירים לא הצדיקו את מה שהוגש לשולחן.
בענין ארנולד - מומלץ בחום רב. מקום חמוד בעל אוירה ביתית, אוכל טעים ובעלים חביב שמכיר את כל הקבועים.

טוב נו מה הפלא שאת מתלוננת על המחירים של מנטאריי
06/02/2016 | 16:41
2
172
כשיש להם מנה ביותר מ-17 וחצי אלף שקל?..........................
06/02/2016 | 18:26
7
06/02/2016 | 22:21
6
גם אנחנו היינו שם בצהריים
07/02/2016 | 09:19
75
והיה ממש אבל ממש לא טעים. שום מנה לא הייתה לטעמי ובאמת שאצלי זה הישג כי אני מאוד ״קלה לריצוי״ בנושא הזה. אולי בגלל הציפיות הגבוהות?...

כבר שנים שהמסעדה ירדה מגדולתה
06/02/2016 | 19:20
9
156
אין ספק שמהנופים היפים בארץ, אבל המחירים לא מוצדקים בכלל. ממש תחושה שהשתן עלה להם לראש.
אני יודעת שיש דעה כזו, אבל נהנית שם כל פעם
06/02/2016 | 20:51
8
27
אבל בעיקר מארוחת בוקר. ואכן נורא יקר.
06/02/2016 | 20:53
7
22
מה זה נורא יקר ?
06/02/2016 | 22:25
6
95
בכל בית קפה פשוט ארוחת בוקר היום זה ענין של 60-70 שח. מענין כמה גובים במנטה ריי
ואפרופו ארוחות בוקר, בנובמבר האחרון חגגנו יומהולדת משפחתית במקום בלב ברעננה בשישי בבוקר. ארוחת הבוקר היתה שם נחמדה מאוד.
מנת שריפמס לא גדולה עלתה 120 אאל"ט
07/02/2016 | 11:56
5
82
ארוחות הבוקר היו יחסית בסדר. כלומר - בצד היקר של הסקאלה, אבל בסקאלה.
המנות העיקריות יצאו מפרופורציה. הם גובים כמו המסעדות היקרות (יצאנו משם עם כמעט 400 שקלים לזוג, ראשונה, עיקרית, קינוח. בלי אלכוהול), והמנות לא גדולות, ולא במיוחד "ראויות". כלומר - אוכל סבבה. לא יותר. במחיר הזה אני מצפה ל"יותר".

זה נכון. מצד שני, גיליתי
07/02/2016 | 12:03
4
89
שאני יותר נהנית להזמין שם מזטים למיניהם וגג מנה עיקרית אחת לשנינו. המנות העיקריות מאוד יקרות ואכן הטעם לא מצדיק את המחיר. אבל כאמור לשבת שם בשקיעה עם כוס יין, כמה מזטים וקינוח היה ממש נפלא.
ואם אפשר "להתלבש" על השרשור, מה עדיף: הדסון או מקום של בשר?
07/02/2016 | 12:05
3
25
לא מכירה את מקום של בשר
07/02/2016 | 15:52
71
מהדסון יש לי זכרונות נעימים :)
אני מעדיפה את מקום של בשר
09/02/2016 | 08:37
1
27
פעמיים היו לנו בעיות בהדסון, עם שירות לא מוצלח, עיכובים לא הגיונים, וטעויות במנות.
יופי, אכן הזמנתי אתמול לשם. שמחה שההמלצה שלך תואמת! תודה
09/02/2016 | 09:57
2
אתר למציאת בייביסיטר / מטפלת
07/02/2016 | 10:37
8
93
שלום,

מישהי מכירה אתר טוב למציאת בייביסיטר או מטפלת?

שרית.
נסי סתם בגוגל
07/02/2016 | 10:59
52
תרשמי "מחפשת מטפלת" ותקבלי כמה אתרים. אצלי עבד לפרסם באתר של המקומון. הייתי בהלם כשפנו  אלי 30 מטפלות, אולי יותר.
בייביסיטר הכי טוב לטעמי
07/02/2016 | 15:55
1
105
לחפש בין נערות השכונה (וגם נערים כמובן אם יש מעונינים). תולים מודעה ליד הסופר השכונתי או שואלים את השכנים וזה עובד בשיטת חברה מביאה חברה.
בימים שהיה רלונטי- מטפלות חיפשתי רק ע"י פרסום מודעה. אז זה היה במקומונים אולי היום באינטרנט . מגיעות די הרבה ויש צורך בסבלנות לראיין, לדבר עם ממליצים וכו'.
ועוד דבר בענין מטפלות
07/02/2016 | 15:58
73
אם יש לך קצת זמן פנוי בבקרים נסי להסתובב במקום בו מתרכזות מטפלות (גינת שעשועים ליד הבית וכו') ולשוחח עם המטפלות שם.
תכניסי מודעה באתר https://www.my-babysitter.co.il
08/02/2016 | 20:38
4
33
לחיפוש בייביסיטר או מטפלת, תנסי את אתר:

אתר מצויין!

תכניסי שם מודעה של מעסיקה!
מזל שנרשמת לתפוז במיוחד כדי להמליץ לנו על האתר הזה... NOT
09/02/2016 | 00:13
3
9
לפחות האתר שווה משהו?
09/02/2016 | 03:17
1
6
אני בתור עיקרון לא נכנסת לקישורים של מפרסמים "סמויים"
09/02/2016 | 12:08
2
לצערי גם השואלת נרשמה בדיוק בדיוק החודש....
09/02/2016 | 07:53
39
אכן מעלה סימני שאלה. אבל כולנו כאן גולשות ותיקות ומתוחכמות. לא  מפילים אותנו בכזו קלות מצד אחד, ומצד שני - אם האתר הזה שווה משהו (לי הוא לא כי אני לא זקוקה לבייביסיטר), אז אולי מישהי כאן הרוויחה.
ילדה בת 8- מיטת יחיד לילדים או מיטה וחצי?
09/02/2016 | 03:22
4
68
מה מתאים / כדאי יותר לדעתכם ולמה?
אשמח גם אם תוכלו להמליץ על מקום בו אוכל למצוא משהו במחיר שפוי, בינתיים נתקלתי רק במחירים אסטרונומיים. תודה :)
הילדים שלי קיבלו מיטה וחצי
09/02/2016 | 04:53
77
בגילאי 12 בערך. אם את לא מתכוונת לקנות להם בעוד כמה שנים שוב מיטה, אז מציעה לך לקנות מיטה גדולה, במיוחד אם יש מספיק מקום בחדר.
לבת קניתי בגיל 12 חדר חדש מ "חמישה נגרים". לא זוכרת כמה עלתה רק המיטה. לבן קניתי שוב מיטה חדשה לפני כ- 3 חודשים בצומת בילו, נדמה לי בחנות בשם ענק השינה. עלתה כ 4000 ש"ח. היו מיטות יפות וזולות יותר אבל היינו חייבים מיטה שיש להם במלאי ולא לחכות כחודש.

לגמרי מיטה וחצי
09/02/2016 | 05:50
63
כשהלכתי לקנות מיטה לבתי היא היתה בת שלוש. המוכר שאל בת כמה הילדה ואמרתי היא בת שלוש ואני רוצה מיטה שתתאים לה גם בגיל 18. לא ברור לי ענין החלפת מיטות כל כמה שנים.
(היא עדיין ישנה במיטה הזו כשהיא מגיעה לבקר בסופי שבוע)
עשיתי מיטה וחצי לשלושתם ואני מאוד ממליצה (הקטן היה בן תשע)
09/02/2016 | 09:58
10
אם יש מקום, מיטה וחצי.
09/02/2016 | 18:46
1
טיפים של ניקול
08/02/2016 | 11:56
1
122
זו ללא ספק פרסומת
אך יש כאן כמה רעיונות נחמדים מאד.
חושבת ששוה לבדוק את זה (ולא, אין לי כל קשר למוצרי ניקול, לפחות לא מהצד שאינו צד לקוח...)

http://www.mynikol.co.il/%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%A7%...!
רעיונות חביבים. כבר ראיתי משהו שאני שוקלת לקנות:
09/02/2016 | 05:20
77
כיסוי מגן לכיריים. אנסה ואראה עם ההוצאה שווה.
תוכלו לעזור לי? מילוי שאלון - הורים לילדים בני 3-11
08/02/2016 | 19:02
18
שאלון להורים לילדים בני 3-11,
עבור מחקר העוסק בצרידות בילדים.

http://goo.gl/forms/TaVdobbjmk

בפרטים האישיים מספיק שם פרטי ומקום מגורים, אין צורך בתעודת זהות.

אודה לכם אם תמלאו, שני בני הזוג.

תודה רבה!

מוזמנים לפנות לשאלות: rivka.mexkar@gmail.com
איך מלמדים אנגלית בבית?
05/02/2016 | 12:12
12
207
בהמשך לשרשור על הדרך הממש הגרועה בה מלמדים אנגלית בבית ספר
אני רוצה לחזק לבן שלי את האנגלית בבית
הוא בכיתה ד' ילד מאוד חכם (מחונן) אבל באנגלית - גרוע
ממש לא יודע דברים בסיסיים
לא בא לי להוציא כסף על חוג אנגלית (כמו שרבים מחבריו עושים)
אז חשבתי לשבת איתו בבית וללמד אותו
אשמח להמלצות לעזרים כי אני די הולכת לאיבוד
בכל זאת אני לא מתחום ההוראה
חוברות מומלצות? אתרים? תוכניות טובות בטלוויזיה שמלמדות?
מוכנה גם לרכוש לומדות אם יש...
חבל לי שדווקא בדבר כזה חשוב - הוא ממש חלש
סרטים וסדרות ללא תרגום- מניסיון זה ממש עוזר ומשפר
05/02/2016 | 12:31
4
169
גם למבוגרים, אגב.

לגבי חוברת עבודה- הייתי שואלת את המורה בביה"ס כדי לקבל המלצות. אני בזמנו הייתי בשיעורים פרטיים בהתחלה בקבוצה ואז פרטי 1 על 1 עם מורה פרטית ועבדנו עם חוברות של אנסין וגרמר וקצב ההתקדמות היה כזה שהתקדמנו בקצב שהיה רלוונטי לי ובזכותה האנגלית שלי ממש טובה.

קחי בחשבון שלא תמיד זה הולך טוב כשהורה מלמד את הילד שלו וזה יכול לגרום לחיכוכים ולאנטי... אולי שווה לשלם לסטודנט/ית להוראת אנגלית שילמדו את הילד כחוג?

כרגע אם הוא יראה סדרה באנגלית הוא לא יבין כלום
06/02/2016 | 17:23
3
107
יש לך רעיון לסדרות קלות למתחילים?
זה לא קשור
07/02/2016 | 09:10
81
זה היופי של העניין! אם מתמידים בזה זה מגיע *כאילו* משום מקום.

כנער, כשהיתה לי מוטיבציה לחזק את האנגלית
08/02/2016 | 13:10
1
45
היתי צופה בסדרות וסרטים עם תרגום וקורא תוך כדי הקשבה. אישית זה עזר לי מאוד.
אני חושב שכל סידרה קומית שמתאימה לילדים יכולה לעזור לו. בדורי זה היה בעיקר נישואים פלוס, חברים וכד'.
בדורי, מי שרצה לדעת אנגלית, היה חולה!
08/02/2016 | 16:06
39
ואז היה נשאר בבית, וצופה בפעם המליון בשיעורי האנגלית בטלויזיה ה"לימודית" (לא קראו לה חינוכית). ואחרי הפעם המליון, גם הסתום ביותר, וחסר המוטיבציה ביותר, כבר ידע הרבה. ואז כתוספת, צפינו בתכניות ערוץ 6 של הטלויזיה הירדנית. שם ניתן היה לצפות בחדשות מצחיקות בעברית קלוקלת, פרסומות שנחרטו במח (בוזה דלתא, עט ה"ביק-ביק-ביק", ואפילו מים מינראליים "כאוכב"=כוכב). וגם סרטים וסדרות באנגלית בתרגום לערבית. 
אגב, החולים גם השתפרו מאד במתמטיקה. הייתי מאד "חולנית" בשנות בית הספר היסודי. ומשום מה, הורי לא התרגשו. נתנו לי להשאר בבית וללמוד כמו שצריך.
לראות סדרות וסרטים
05/02/2016 | 14:08
151
במחשב דרך אתרים שאין בהם תרגום זה מורה האנגלית הפרטי הכי טוב שיש לאוצר מילים ולהבנת דיבור.

בנוסף אני ממליצה על ספרוני הקריאה מסדרת ״מדורגי עופרים״. יש שם סיפורים קלאסיים ברמות שונות בליווי תרגום בעברית למילים נבחרות. אני הייתי יושבת עם הבנות והן היו מקריאות בקול ואחר כך מתרגמות לעברית. מאוד שיפר את יכולת הקריאה והדיבור שלהן.

ממליצה גם על החוברת שממנה הילד לומד בחוג (צרפתי את התמונה של החוברת בשירשור ההוא). לא חייבים להיות בחוג בשביל לעשות את מה שהוא עושה בבית כשעורכי בית.
מה שאצלנו מאוד חיזק את האנגלית של הילדים
06/02/2016 | 11:26
4
201
היתה ההתעסקות האינטנסיבית שלהם ברשת ובמשחקי מחשב.
מאוד לא חינוכי אבל לפחות היה לזה אפקט שולי מצוין של חיזוק האנגלית.
משחקים הרבה במחשב - אבל בינתיים זה לא עזר להם באנגלית
06/02/2016 | 17:25
3
30
אל תאבדי תקוה
06/02/2016 | 22:28
91
אצלנו זה נגמר עם הבכור ביותר מ 90 בבגרות באנגלית 5 יח"ל
נשבעת לך שהרוב מהרשת...
תלוי איזה משחקים
07/02/2016 | 01:12
1
112

מלמד אנגלית היטב,

אתר לומדות :

לצערי לא מדובר מבמשחקים
07/02/2016 | 09:11
112
חינוכיים מהסוג הזה אלא במגוון הרחב של הזבל והאלימות שיש לאינטרנט ולפליסטשן להציע ועדיין אי אפשר להתכחש לעובדה שאוצר המילים שלהם באנגלית גדול פי כמה וכמה משלי...

ללמד ממש אני לא יודעת אבל
08/02/2016 | 11:39
65
יכולה לספר שבנותי ממש ממש מתקשות באנגלית (מסיבות אוביקטיביות של ליקויי למידה)

מכוון שדווקא את חוקי הדיקדוק הן מפנימות
הקושי העיקרי הוא בלמידת המילים / לזכור אותן

חיפשתי דרכים יצירתיות יותר מלשבת ולשנן- זה לא ילך איתן

בקיצור, פעם אחת למדנו תוך כדי משחק מסירות- אני אומרת מילה באנגלית ומוסרת, היא אומרת את התרגום ומוסרת או הפוך.
כשלמדו מילים מעולם המזון - פשוט את כל נושאי הארוחות דיברנו באנגלית
במקום לשאול אם רוצה חביתה ופטריות/מרק ירקות בעברית.
שואלים באנגלית
גם כאן עבד ממש לא רע.

ברור שתוכניות בלי תרגום הן המלמד הכי טוב
השאלה כמה "דרייב" יש לילד לשבת מול התוכנית ולהבין או שיעזוב.
אחי לדוגמא היה רואה מגיל צעיר תוכניות בערוץ הירדני
אני.. אין סיכוי
השרשור השבועי להמלצות
05/02/2016 | 13:08
8
21
הפרסומות עם אסי עזר ורותם סלע.
05/02/2016 | 14:33
3
206
בדרך כלל אני מריצה קדימה את הפרסומות (אני צופה בתכניות מוקלטות), אבל סדרת הפרסומות בכיכובם מצחיקה אותי כל פעם מחדש.
בכלל רותם כנראה מוציאה מאסי את הטוב,
06/02/2016 | 09:57
116
בתוכנית הרדיו שלו עם דפנה היו להם כמה הערות באין כניסה (במיוחד בתקופת המלחמה האחרונה). גם בכוכב הבא הם מהווים צמד חמד.....
גם אני מאוד צחקתי מהפרסומת עם הפומפיה
06/02/2016 | 11:25
1
99
ועוד פרסומת שמאוד הצחיקה אותי היתה פרסומת ברדיו אני אפילו לא בטוחה מה ניסו לפרסם שם (ביטוח לרכב ?) עם איזה מורה לנהיגה שצורח "סע כבר סע!"
יש להם סט של פרסומות (לא זוכרת של איזו חברת ביטוח)
08/02/2016 | 11:25
43
ואני ממש מוצאת עצמי צוחקת כל פעם מחדש.
כמו למה צריך להאט ליד רכב שנפגע בתאונה?
כי אחרת איך תספיק לצלם בשביל להעלות ליו טיוב.
מי שפספס את הסדרה המצוינת VEEP בכיכובה של ג'וליה לואי-
06/02/2016 | 08:51
113
דרייפוס (איליין מסיינפלד כמובן) - השבוע מתחיל שידור חוזר של העונה מתחילתה בערוץ יס קומדי. משערת ומקווה שזה לקראת עלייתה של העונה החדשה, שבד"כ משודרת בערוץ יס OH. לא לפספס.
רשימת אפשרויות חינמיות באירופה.
06/02/2016 | 10:19
118
רוטב לשקשוקה של אוליביה
06/02/2016 | 10:27
117
אוליביה הוציאה רוטב לשקשוקה בצנצנת (מכיל עגבניות ופלפלים). יש שני סוגים - חריף ולא חריף. באיזה סיבוב אקראי בסופר קלטתי את זה פתאום והחלטתי לקחת צנצנת אחת של רוטב לא חריף לנסות, שיהיה.
השבוע הבכור לא ידע מה הוא רוצה לארוחת הערב. לא התחשק לו כלום. שלפתי את הצנצנת, שפכתי חצי ממנה לסיר קטן, הרתחתי, הוספתי ביצה, ובישלתי בסיר מכוסה 5 דקות. העברתי לצלחת, הוספתי זעתר, קוביות גבינה בולגרית, ליד זה פיתה חמה וזיתים מתובלים - הוא ליקק את האצבעות ממש! ארוחת ערב של מסעדה
טעמנו גם אני ובן זוגי את הרוטב והאמת שהוא סבבה לגמרי. לטעמנו טיפ'לה פיקנטי (מזל שלא לקחתי את החריף ). אחלה פתרון לארוחת ערב/בוקר סופר זריזה במינימום השקעה.
סדרה חדשה ביס "ד"ר פוסטר" - מצוינת
06/02/2016 | 13:30
79
ילדים להורים גרושים
08/02/2016 | 00:43
93
שלום אני יואה שורק, נעים מאוד!
חוקרת בג'וינט ודוקטורנטית באוניברסיטה העברית
בימים אלה אני אוספת מידע על חייהם של ילדים להורים גרושים
כחוקרת בג'וינט (מחקר חברתי יישומי) אני מבטיחה שלמחקר תהיה השפעה על קובעי מדיניות ונותני שירותים
זה חשוב!!!
כי הנושא של תמיכה במשפחות גרושות ובילדים לא מספיק מפותח כאן בארץ
למי שזה רלבנטי לו, אשמח שתצרו איתי קשר yoasorek@gmail.com
ההשתתפות כוללת מילוי שאלונים אינטרנטיים אנונימיים, 20 דק' מילוי לכל אחד (הורה, ילד)
תודה!
אחרי שליוויתם אותי בתהליך
07/02/2016 | 09:15
9
307
ההתפטרות מהעבודה, מגייסת אתכם להחזיק אצבעות היום החל מ 11:30
יום בחינות מיון לתפקיד נחשק.
כרגע זה שלב המיון הבסיסי ביותר. אם אעבור אותו יהיו עוד מספר שלבים בדרך.

07/02/2016 | 09:44
6
07/02/2016 | 10:24
2
המון הצלחה
07/02/2016 | 10:25
4
בהצלחה
07/02/2016 | 10:51
3
המון הצלחה
07/02/2016 | 11:50
5
תודה
07/02/2016 | 16:00
94
הייתי. נבחנתי. עכשיו נשאר רק להמתין....
איך הלך?
07/02/2016 | 18:01
7
אז את כבר אחרי. מחזיקה אצבעות לתשובה חיובית.
07/02/2016 | 19:31
1
8
גם אני
08/02/2016 | 11:20
5
שן מתנדנדת ועקומה מאד
07/02/2016 | 08:48
9
130
לבן 7 כבר שבוע מתנדנדת שן חלב, חותכת עליונה. לפני כמה ימים שמתי לב שהיא ממש עקומה. זאת אומרת צד ימין גבוה בהרבה מצד שמאל. כנראה שהשן מלטה יצאה רק בנקודה אחת ודוחפת את השן.
מעולם לא נתקלתי במצב כזה, של שן עקומה.  תמיד אני נותנת להם להסתובב עד שהשן נופלת או שאני מצליחה להוציא אותה בעצמי (אבל כשהיא כבר ממש חלשה). בדקתי והשן ממש לא קרובה ליפול. כדאי לקחת לרופא? הוא בן 7 אבל מאד לא משתף פעולה אצל רופא השיניים.
האם הילד מתלונן על כאב או שמפריע לו...?
07/02/2016 | 10:24
7
60
אם אין תלונות - תחכי עוד טיפה כי כשהשן מלמטה יוצאת במלואה המתנדנדת נופלת...אם יש תלונות על כאב או מציק תאמרי לו לשחק עימה קצת עם הלשון או עם יד נקייה ותני לו תפוח או משהו קצת קשה על מנת שינגוס וכך תיפול לו...

אצלנו אחת נפלה כך באמצע הביס בארוחת ערב ואחרת התעקשה ממש להישאר למרות הכול ....ורופאת שיניים עזרה לה לצאת כי הציקה לה מאוד....והילדה כבר ביקשה...
לא מפריע לו בכלל
07/02/2016 | 10:56
6
53
אמרתי לו לנדנד, אבל נראה שהיא מאד חזקה עדיין. אני בלחץ כי היא עקומה, אחרת הייתי מחכה.
השן המתנדנדת עקומה??
07/02/2016 | 11:56
5
54
אם זו המתנדנדת זה לא ככ נורא - הדאגה תמיד היא לקבועות ולפינוי המקום על מנת שתצמחנה ישרות ולמקום הנכון...

אצלנו היא הייתה באויר ועדיין לא נפלה עד שהשן הקבועה בקעה ודחפה אותה.
בכלל אצל הבת שלי כל השיניים נפלו רק שהשן הקבועה צמחה... ולכן אפילו לא היה לא החוסר שיניים כמו אצל כולם אלא מיד הן צמחו...אבל זה קרה רק בגיל 8-9...מאוחר יחסית.

אם תירצי והוא ירצה רק לקבל חוות דעת מבלי לנגוע או להתערב אבל רק שרופאה תסתכל גם אפשרי..

אצלנו הרופאה הסכימה רק בגלל שהבת שלי אמרה לה שהיא ממש מציקה לה כי אחרת היא הייתה נותנת לזמן לעשות את שלו...וכך עשינו עם שאר השיניים פשוט אותה אחת ממש הייתה כולה באויר אבל עיקשת...

אז לא נורא שהיא עקומה? זה לא אומר כלום על הקבועה?
07/02/2016 | 12:10
4
37
שאולי אין לה מקום וכו'?
הוא יכול או את יכולה למשש את האזור ולהרגיש האם צמחה שן..
07/02/2016 | 12:17
37
בידיים נקיות ובעדינות, פשוט להסתכל פנימה.
או עם הלשון ניתן להרגיש שן שמבצבצת...

ושוב כתבתי לך מהניסיון הפרטי שלנו ולכן אם את מוטרדת או לא רגועה תוכלי ללכת לרופאת שיניים לילדים על מנת להיות רגועה ושקטה יותר.

סיבה ומסובב
07/02/2016 | 13:59
2
92
שן החלב "התעקמה", כנראה בשל מיקום השן הקבועה. יכול להיות שהשורש של החלבית לא נספג במלואו ונשאר שפיץ קטן. זה קרה בשל מיקום בקיעת השן הקבועה. זה לא שהשן "התעקמה" ולכן הקבועה תצא שלא במקום.  אם החלבית מאד מאד ניידת, הייתי מחכה כמה ימים. אם כבר רואים את הקבועה בוקעת, במיוחד בלסת עליונה, כדאי ללכת לרופא השיניים.
תיתי שקצת מבינה בשיניים
מה זה ניידת?
07/02/2016 | 14:10
1
69
עד עכשיו את כל השיניים שלפתי להם בעצמי, מרגיש לי שזה רחוק משם. אבל היא כן מתנדנדת. לא רואים את השן הקבועה.
אז צריכה להיות מגמה של הגברת הניידות.
07/02/2016 | 14:53
70
אם רואים שהשן הולכת ונהית ניידת מיום ליום, זו מגמה טובה.
יכול להיות שקיבל שם מכה?
07/02/2016 | 14:24
12
חיסון כיתה ב'
06/02/2016 | 13:47
14
233
שלום רב
ביתי צריכה לקבל חיסון של כיתה ב'
בגיל שנה קיבלה את כל הסריה של החיסון הזה
נכתב שאם יש אלרגיה לגומי צריך להתייעץ.
אחות ביה"ס אמרה שאני צריכה להתייעץ עם הרופאה שוהיא תיקח אחריות.
אני בכלל לא שלמה עם זה ולא רוצה לתת לה את החיסון?
האם בכלל אני צריכה להודיע לאוחות או פשוט לומר מפורשות שלא יתנו לה חיסון?
אודה על דעות
ממליצה לך בכל מקרה
06/02/2016 | 13:53
4
161
לפני שאת מקבלת החלטה כזאת, להתייעץ עם רופא הילדים של הבת.
מדוע את לא רוצה לחסן ? בהנחה שאת מעדיפה לא לחסן גם בלי קשר לרגישות לגומי.
בתגובה
06/02/2016 | 13:57
3
138
מעדיפה לא לקחת סיכון מיותר כי היא כן רגישה לגומי.  
למה שרופאה תיקח אחריות על ביתי ולא אני?
האם זה הכרחי החיסון הזה?
למעשה היא קיבלה את כל החיסונים שהייתה צריכה. אלרגיה זה משהו שמתפתח עם השנים ומעדיפה לא לסכן אותה.
אף חיסון לא הכרחי
06/02/2016 | 14:48
2
129
אבל החיסון הזה מכיל מנות דחף למחלות שהחיסון שלהם מאבד מהאפקטיביות שלו עם הזמן. החיסון שהיא קבלה בגיל שנה יהיה חסר משמעות אם את לא נותנת את הדחף הזה. אם את מוכנה להתמודד עם הסיכוי שהיא תידבק בשיתוק ילדים או טטנוס וכו', אל תחסני.

אם היא רגישה לגומי את יכולה להתקשר מראש ולבקש שיכינו כפפות נטולות לטקס, ואת יכולה גם ללוות אותה לחיסון לוודא את זה.
לא מדובר ברגישות לכפפות של האחות
06/02/2016 | 15:09
1
120
מדובר ברגישות לגומי ושהחיסון הזה יכול לא להתאים למי שיש לה רגישות.
זה אומר שהיא יכולה לפתח רגישות לחיסון הזה
לאיזה חיסון את מתכוונת?
06/02/2016 | 18:50
74
בכיתה ב' נותנים 2 זריקות של חיסונים, כאשר אחת מהן היא ה-DTaP והשנייה הפוליו.
ייתכן, שרק מרכיב אחד של החיסון, הוא כזה ואת פשוט יכולה לבקש לקבל בלעדיו, למשל לקבל חיסון ללא מרכיב השעלת.

השאלה אם אלה שתי האפשרויות היחידות
06/02/2016 | 15:37
1
109
לחסן ולהתסכן ברגישות לחיסון (מה התוםעות ומידת הסכנה ברגישות הזו?) או לא לחסן כלל.
אולי יש חיסון מקביל שמותאם לרגישים, אולי יש עוד אפשרות שלא חשבת עליה.
מה כל כך מסובך לגשת להתייעץ עם רופאת הילדים הקבועה של הילדה ?
תודה על התגובות , המשך שבת נעימה
06/02/2016 | 15:45
20
את יכולה לצרף מכתב לפנקס החיסונים
06/02/2016 | 15:53
4
102
שאינך מרשה שיחסנו את בתך.

יותר פשוט לא להביא את הפנקס ואז לאחות אסור לתת חיסון
06/02/2016 | 18:53
3
89
אסור להסתמך על מכתבים, שייתכן ש"יעלמו" או ש- לא יקראו אותם.
אין מצב שמכתב יעלם
06/02/2016 | 19:18
2
108
גם המורה מודעת אליו. תמיד מביאים לי את כל הפנקסים. ולא פעם אחת ולא פעמיים הורים לא הסכימו לחסן.

למה לקחת סיכון מיותר שכן "יעלם"?
06/02/2016 | 19:26
81
ייתכן שהדף "ייתלש" או לא "ישימו " אליו.

עדיף, להקדים תרופה למכה ופשוט לא להביא את הפנקס, שזה סוגר את כל מיקרי הקצה.
אצלנו לפני שלוש שנים
06/02/2016 | 21:22
87
חיסנו ילד שכבר חוסן במרפאה עם אותו שם בטעות

לא זכור לי שכתבו אצלנו
06/02/2016 | 17:26
108
משהו לגבי אלרגיה לגומי. בכל אופן, זו זריקת בוסטר שאמורה לבוא בנוסף לחיסונים עד גיל שנה. אבל אם אמרו שזה קשור לאלרגיה לגומי כדאי באמת לברר את הנושא עם רופא, ולהחליט אחרי שיש בידך את המידע הרלבנטי.

לא הייתי מחסנת בביה"ס
07/02/2016 | 10:18
86
אל תשלחי פנקס חיסונים לביה"ס וכך לא יוכלו לחסן בכל מקרה.
ותאמרי למחנכת או למי שצריך בביה"ס שלא מתחסנת.

אחרי שתבדקי את העניין מול רופא הילדים שלכם
הייתי ממליצה לך לחסן בקופ"ח אצל האחות או בטיפת חלב.

בהצלחה.

בית ספר דמוקרטי לב השרון, מישהו מכיר?
05/02/2016 | 12:42
2
127
ילדים שלי בני 8 (כיתה ג) אנחנו חושבים להעביר אותם לדמוקרטי
כל אחד מסיבה אחרת
הבת כי אוהבת מאוד ללמוד וכל שנה אנחנו רואים איך הסקרנות ורצון יורד פלאים וכואב הלב.
והבן מתקשה עם המסגרת הנוקשה שלא רואה צרכים שלו, גם מאוד סקרן ילמד טוב יותר אם יגרו את הסקרנות שלו (ADD)
אשמח לשמוע המלצות.
על בית ספר דמוקרטי באופן כללי ועל זה ספציפי
את מוזמנת
05/02/2016 | 15:34
159
לכתוב לי במסר מה מעניין אותך לדעת ואשמח לענות (לגבי דמוקרטי באופן כללי, אני לא מכירה את בית הספר לב השרון).

את יכולה לפנות אליי במסר פרטי
07/02/2016 | 09:15
66
ואספר לך על בית ספר דמוקרטי (מנסיון אישי).
קישור לתכנית חי בלילה משודר על החומרים המסוכנים לכיסויי
04/02/2016 | 00:29
3
71
סמארטפונים ששודרה שבוע שעבר.

(פתחתי את השרשור בעקבות בקשות שקבלתי במסרים לאחר תגובתי הקודמת כאן)
מחקר - "סלולרי בכיס פוגע בפוריות הגברים"
07/02/2016 | 00:15
2
27
מעולה!
08/02/2016 | 13:13
1
16
אני אתחיל לשים את הטלפון בכיס 
יחסוך לך אמצעי מניעה.
08/02/2016 | 18:56
2
יום שישי הגיע! מה בסירים?
05/02/2016 | 06:29
13
31
אצלנו היום
05/02/2016 | 06:31
127
כדורי בשר עם פתיתים ברוטב עגבניות, פסטה ברוטב פיצה, ירקות ירוקים בתנור.
לקינוח - קאפקייקס שוקו במילוי קרם גבינה ופטל.

מחר בצהריים: חזה עוף במחבת פסים, פתיתים (בשבילי!), בטטה צ'יפס בציפוי קראנצ'י בתנור, אדממה לתגבור החלבונים

סה טו. ככה כיף לי
כלום
05/02/2016 | 06:53
3
172
הנוסע המתמיד הזמין לסוף שבוע בפריס. נמצא מישהו שיבשל לנו שם. 
יההה! איזה כיף לכם!!! תהנו!!!
05/02/2016 | 07:08
21
תעשו חיים. את מכירה את המסעדה
05/02/2016 | 08:20
109

רק בשבילה אני מוכנה לטוס שוב לפריז (לא אוהבת את העיר). כשהייתי בפריז לפני כ 10 שנים, אכלנו בה 3 פעמים.

כנראה שלא תצאו רעבים
06/02/2016 | 11:29
43
איזה יופי. תעשו חיים !
אנחנו רק מחר אוכלים בבית וגם המלצה
05/02/2016 | 09:31
2
176
ובכל זאת
להיום בצהרים שניצלים
קציצות ואפונה
קציצות אבוחצירה עם חומוס
קוסקוס
למחר בערב אני זוממת
על הרוגלך פסטו שמופיע בדף הבית
פה בתפוז

יש לי המלצה לגבינה נהדרת
מעל פשטידות וסתם בתוך טוסט
"גרנה פדנו" של מחלבות גד
טעם מאד מאד עדין של פרמז'ן

מה זה קציצות אבוחצירה?
05/02/2016 | 09:46
1
27
תגגלי אני לא מצליחה לצרף קישור
05/02/2016 | 11:20
122

המתכון הראשון שמופיע (של יונית צוקרמן)
אותו אני מכינה
בקציצות במקום תפוחי אדמה אני שמה קישואים
(יוצא יותר אוורירי)
בציפוי ביצה וקמח במקום סולת
וברוטב מוסיפה כורכום וזנגביל

**גם המתכון המקורי יוצא מעולה
אצלי:
05/02/2016 | 09:48
92
פילה אמנון בתנור
ברוקולי בתנור
צ'ילי קון קרנה
קציצות ברוטב
קציצות להקפאה
אורז
מרק עדשים
ירקות מוחמצים
סלט סלק
סלט טונה
טחינה ביתית
אתמול הכנתי מוקפץ ויצא ממש טעים
05/02/2016 | 12:35
2
174
אנחנו בעיקרון מכינים טרי ומן הסתם בגלל שאנחנו רק שניים לא מכינה סירים על גבי סירים כך שאין לי מושג מה מתכננת לבשל
נראה לי שאכין צ'יקן נגאטס מעוף טחון או קציצות עוף ואולי פירה. נראה לפי החשק
עוד זוכרת במעומעם את התקופה הזוגית
05/02/2016 | 12:37
1
170
מאז ומעולם יש לי בעיה של כמויות. אני תמיד תמיד מכינה יותר מדי וכך זה היה גם כשהיינו רק שניים. תמיד הייתי "נתקעת" לשבוע שלם עם האוכל של שישבת. מה שכן, לפחות כך תמיד היה משהו לזרוק למיקרו ולחמם בשתי דקות. מזל שאני לא מפונקת
חח אני מאוד מפונקת, בגלל שכל החיים אכלתי אוכל שישב קפוא
05/02/2016 | 12:42
181
במקפיא- הלכתי לקיצוניות השנייה ואני מבשלת הכל טרי. לא מסוגלת לאכול אוכל שהוכן יום קודם ואני מיד שמה לב אם טרי או לא. אני הבודקת הבטחונית של האוכל שמגיע מהקייטרינג של הגן וכבר תפסתי אותם כמה פעמים שהביאו דברים לא טריים וזה מיד הוחזר.

האמת שעם הזמן למדתי להתאים כמויות במיוחד שאני אוכלת ממש ממש קצת בד"כ והבעל אוכל הרבה יותר ממני ולו אין בעיה גם לאכול יום למחרת.
אצלנו גם אין בעיה לקפוץ לקנות עוד בשר עם צריך להכין או לקנות אוכל מוכן/להזמין- אין בעיה של שבת והכל סגור- תודה לאל
בשבועות האחרונים אני משקיעה
06/02/2016 | 12:32
112
גם במבחר וגם בכמויות ואנחנו מחסלים את הכל שישי צהריים+ערב"שבת בצהרים.
אז אתמול היו :
קציצות בקר עם פראסה וקציצות בקר עם פטרוזליה 
חזה עוף ברוטב ברביקיו, שניצלים, כבד עוף מטוגן עם הרבה בצל  
פירה ואורז.
באופן די נדיר אבא שלי הגיע אתמול לארוחת ערב והיה נחמד מאוד.
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום לימודי גיטרה
פורום לימודי גיטרה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
גודי-מוצרים של כוכבי הילדים
ילדים שמחים זה גודי!
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה