לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1757917,579 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'איך לבשר לבן יחיד בן 7 על הריון..'
איך לבשר לבן יחיד בן 7 על הריון..
19/04/2018 | 23:14
3
132

ברגע האחרון החלטנו לעשות עוד אחד..רעיונות איך לבשר לו בלי ליצור טראומה ומשבר? הוא לא ממש מעוניין באח/אחות...
כרגע בשבוע 14,בשבוע הבא סקירת מערכות ומעדיפים לספר מיד אחרי.
הבטן כבר יצאה ומעדיפה שלא ישמע בטעות מהסביבה.. :)

לצפיה ב-'ראשית אאחל לך '
ראשית אאחל לך
20/04/2018 | 09:04
2
125
בשעה טובה, שיעבור בשלום ותחבקי בידיך 
תינוק/תינוקת בריאים.

הילד הוא ילד, הוא לא רוצה או כן רוצה, הוא חי ומתרגל למציאות חייו.
כשתקבלי הודעה שהכל בסדר, תקראי לו אליך,
ותגידי לו, הכי בפשטות והכי בשמחה, משתפת אותך בשמחה בבשורה טובה,
אבל עדין זה סוד, אז רק לך--בעוד בערך חצי שנה יהיה לך אח אואחות קטנים
כאן בבית--ואני סומכתעליך שתשמח איתי וקצת תעזור.
תתחבקי ותתנשקי איתו.
ומעכשיו תצטרכי לדאוג לכך שתתני לו תשומת לב, כדי שלא ירגיש
שהפסיד מהרכש החדש.
בבריאות הצלחה ונחת.
לצפיה ב-'אם את חושבת שזה הולך ליצור אצלו טראומה, אכן טראומה תיווצר'
אם את חושבת שזה הולך ליצור אצלו טראומה, אכן טראומה תיווצר
20/04/2018 | 10:41
1
127
הגישה שלך צריכה להיות שהוא מקבל מתנה. ואכן, בסופו של דבר, מתנה נפלאה מאח לא יכולה להיות.
לצפיה ב-'אכן,כך אעשה.'
אכן,כך אעשה.
20/04/2018 | 13:23
100
תודה רבה על התגובות והאיחולים!
לצפיה ב-'איך לבשר לבן יחיד בן 7 על הריון'
איך לבשר לבן יחיד בן 7 על הריון
19/04/2018 | 23:11
37
ברגע האחרון החלטנו לעשות עוד אחד..רעיונות איך לבשר לו בלי ליצור טראומה ומשבר? הוא לא ממש מעוניין באח/אחות...
כרגע בשבוע 14,בשבוע הבא סקירת מערכות ומעדיפים לספר מיד אחרי.
הבטן כבר יצאה ומעדיפה שלא ישמע בטעות מהסביבה.. :)
לצפיה ב-'חג שמח! איך אתם חוגגים - אתמול, היום?...'
חג שמח! איך אתם חוגגים - אתמול, היום?...
19/04/2018 | 09:11
2
85
אנחנו אתמול כרגיל הלכנו לפארק העירוני, פרשנו מחצלת ענקית, פתחנו כסאות מתקפלים, קנינו פיצה משפחתית וישבנו לצפות בהופעות ובזיקוקים. הצטרפו אלינו למחצלת עוד 2 משפחות של חברים והיה ממש ממש נחמד. הקטן נשבר אחרי מופע הזיקוקים השני ב12 בלילה, אז התקפלנו ונסענו הביתה.
הבכור נשאר עם אחת ממשפחות החברים, שהחזירו אותו הביתה רק בשלוש וחצי לפנות בוקר! לצערי לא כל כך ישנתי עד שהוא חזר. לא שהייתי לחוצה, אלו חברים שאני סומכת עליהם בעיניים עצומות, אבל עד שהוא הגיע רק נמנמתי. לצערי ב8 בבוקר כבר התעוררתי, וזה די מבאס כי הפעם הבאה שאגיע לישון תהיה (בתקווה...) בחמש וחצי בבוקר, כשאעלה על מטוס.
את היום אנחנו מעבירים עם החברים של יום העצמאות. נדמה לי שאנחנו חוגגים יום עצמאות יחד כבר בערך 9 שנים. בד"כ עושים על האש אצלנו במרפסת, אבל הפעם בקשתי להעביר את העניין אליהם הביתה לאור הטיסה. שערתי, ובצדק, שיהיה לי קשה היום גם לארח (וזה תמיד נגמר רק בסביבות 5 או 6), גם לארגן את כל הדברים של הילדים למעבר להורים שלי, גם לארגן אותנו  (מזוודות ועניינים)...

זהו. חג שמח לכולם
לצפיה ב-'חג שמח!!'
חג שמח!!
19/04/2018 | 09:58
91
אתמול צפיו בטקס המרכזי בהר הרצל,
היה מושקע, היו קטעים מרגשים, אח"כ שמעו ושרנו שירי א"י הישים והטובים,
נוסטלגיה יש לה מקום ביום כזה.
הבוקר הבנות שלי לקחו נכדים ונסעו לטכני --חיל אויר.יחזרו עד12.00.
ואזגולת הכותרת של היום הזה כבר הרבה שנים--
אבא ז"ל הנהיג ואנחו ממשיכים בשמחה ובאהבה--
אחי ואחותי ואני מגיעים בהרכב מלא על נשיו טפינו נכדינו--
למסעדה--הפעם ברעננה--אמצע הדרך לכולם--
מפגש משפחתי. וזהו ---כיף גדול.
לצפיה ב-'אצלנו - אתמול בערב'
אצלנו - אתמול בערב
19/04/2018 | 10:52
115
היינו במושב של ההורים של בעלי (שגם אנחנו גרנו בו חצי שנה כשחזרנו לארץ) והלכנו לאירוע של המושב, כמו כל שנה (פרט לשנה שעברה, שבה נשארנו בעיר שלנו, ומה שהיה היה מעפן...) - היו מתנפחים, שולחנות משחק ואוכל, אחר כך מופע, ואז זיקוקים וריקודים ושוב המתנפחים. הבת השנייה לא הרגישה טוב, בגלל שבבית הספר טקס יום הזיכרון היה בחוץ בשמש הקופחת, אז כאב לה מאוד הראש אחר כך - אז היא ובעלי חזרו לבית הוריו (אבל בעלי היה מסופק כי הצלחנו לקנות אוכל לפני שהיא ביקשה לעזוב, אז הוא אכל המבורגר שהיה מוצלח). הקטנה והגדולה נשארו איתי לצפות במופע וכו', עד שבשלב מסוים הגדולה הלכה להסתובב בארוע עם חבר שלה מהמושב (היה איתה בכיתה, ושמרו על קשר), ואני נשארתי עם הקטנה (וגם חלקנו כדור שוקולד מעולה) וכולנו עזבנו בערך ב-11 בלילה.
היום הולכים לעל האש אצל אחי, משולב עם מסיבת יום הולדת לאחד מילדיו.
לצפיה ב-'ילדים בחטיבה שמפריעים בשיעור'
ילדים בחטיבה שמפריעים בשיעור
15/04/2018 | 17:06
17
274
נפגשתי היום עם המורה של בני הגדול (יום הורים) ושמעתי כמה דברים שלא מצאו חו בעיני.
ידעתי מהילד שיש ילדים שמפריעים בכיתה. אז עכשיו מסתבר, שכעונש קולקטיבי, המורים נוהגים לעשות בוחן פתע על החומר שנלמד באותו היום.
המורה אמרה שזאת השיטה לבדוק מה הצליחו ללמוד וגם ללמד אותם לקח לפעם הבאה.
התוצאה היא שילדים שלא מפריעים אבל מתקשים להתרכז בגלל הרעש, נענשים.
כשאמרתי לה שזה לא הגיוני, התשובה שלה אמרה שזה לא שני ילדים שמפריעים אלא רוב הכיתה. בעיני זה לא תירוץ.
מה דעתכן?
וסוגיה נפרדת: הפסיקו כמעט לגמרי לתת שיעורים. הילד עושה שיעורים כשיש אבל כנראה זה לא מספיק בשביל לתרגל את החומר (והוא לא מספיק בוגר ללמוד מעבר לשיעורי בית, אלא כן מתכונן קצת לפני המבחנים וזהו). ושמנו לב שהציונים ירדו. שוב, מה דעתכם? הסברתי למורה שזאת הדרך של הילד לתרגל וגם להבין אם יש נושא שהוא מתקשה ולהשלים את הפער. אמרה שהיא תדבר עם המורה.
לצפיה ב-'את בטוחה ב-100 אחוז שבאמת אין שיעורים?'
את בטוחה ב-100 אחוז שבאמת אין שיעורים?
15/04/2018 | 18:10
1
207
לגבי בוחן פתע על החומר של אותו יום - אם הבן שלך לא מצליח ללמוד ברעש זה דווקא טוב עבורו, כי כמו שהמורה אמרה זו דרך לבדוק אם הם למדו, ואם הוא (ואחריםמשהרעש מפריע להם) פספס דברים עדיף שהמורה תעלה על זה מייד ותלמד את זה שוב מאשר שהוא יפתח פער ואז המצב יהיה אפילו יותר גרוע. תכלס בוחן על מה שלמדו עכשיו לא אומר כלום על הילד (כלומר, גם אם קיבל אפס זה לא אומר שהוא טיפש או תלמיד לא טוב או וכו') אלא בעיקר על התנאים שהיו בכיתה.
לצפיה ב-'בטוחה מאד'
בטוחה מאד
15/04/2018 | 19:11
156
מזינים להם את הכל במשוב.
ולגבי הבחנים, הבעיה היא שזה משפיע על הציון, והילד מתבאס שזה הורס לו ממוצע.
לצפיה ב-'רק לגבי שיעורי בית'
רק לגבי שיעורי בית
16/04/2018 | 07:01
2
131
אני נגד שיעורי בית ולכן לא רואה שום דבר רע בזה.
שונאת שמעמיסים על הילדים שיעורי בית.
לצפיה ב-'בעיני זאת דרך מצויינת גם לתרגל את החומר וגם לזהות פערים'
בעיני זאת דרך מצויינת גם לתרגל את החומר וגם לזהות פערים
16/04/2018 | 07:37
1
113
ומה זה להעמיס? ילד בכיתה ז' שחודשיים אין לו שיעורי בית במתמטיקה בעיני זה לא תקין.
לא דיברתי על 10 עמודים בכיתה א'.
לצפיה ב-'האמת שמאז שהם חזרו מחופשת פסח, גם לבת שלי לא '
האמת שמאז שהם חזרו מחופשת פסח, גם לבת שלי לא
16/04/2018 | 07:52
121
היו שיעורים במתמטיקה.
לצפיה ב-'כשיותר מ5 ילדים מפריעים, זה מאתגר'
כשיותר מ5 ילדים מפריעים, זה מאתגר
16/04/2018 | 08:20
11
139
כשכל הכיתה היא רחש מהומה, קשה לצפות ממורה לשים לב האם יוסי דיבר אל דני ודני שתק, או שגם דני ענה לו. 

אז הבן שלך מקשיב, הוא יצליח יותר מאלה שמפריעים.

שלא יראה בוחן פתע כעונש. זה לא על חשבון זמנו הפרטי. אם המורה תקרא לזה "עבודת כיתה שצריך להגיש" זה יותר טוב?
לצפיה ב-'הוא נענש בכמה אופנים'
הוא נענש בכמה אופנים
16/04/2018 | 11:38
134
1. קשה לו להתרכז והחומר גם ככה מאתגר.
2. הוא באמת לא מצליח לקלוט את הכל
3. הוא כן מקבל ציון נמוך וזה מציק לו.
לצפיה ב-'למה בוחן פתע הפך לשיטה?'
למה בוחן פתע הפך לשיטה?
16/04/2018 | 11:42
9
115
זה מה שמפריע לי.
הבן שלי אמר שהדבר הכי חמור שהמורה יכולה לעשות, זה לרשום הערה. וזהו.
הכיתה הזאת היא לא ברירת מחדל של אף אחד, כולם עברו ראיונות ומבחנים, ההורים משקיעים בילדים (כי הכי קל לשלוח לחטיבה ליד הבית). אז איך המצב הזה קורה ונותר ללא טיפול?
לצפיה ב-'אבל זה הטיפול - ואולי זה יעבוד. '
אבל זה הטיפול - ואולי זה יעבוד.
16/04/2018 | 13:12
6
108
אולי גם לילדים המפריעים העניין של הבחנים מפריע כמו לבן שלך (הרי גם הם עברו ראיונות ומבחנים וכו'), ואחרי תקופה של "בחני עונש" הם יירגעו, ואז כולם ילמדו טוב יותר?
דווקא לילדים שהציונים חשובים להם (כמו שנראה שקורה בכיתה הזאת) השפעה של רמת המשמעת על הציון היא דרך מצוינת להשליט משמעת.
לצפיה ב-'מקווה שאת צודקת'
מקווה שאת צודקת
16/04/2018 | 14:05
5
97
ומה לגבי העדר שיעורי הבית?
לצפיה ב-'עוד לא ענית לגבי מתי היה המבחן.'
עוד לא ענית לגבי מתי היה המבחן.
16/04/2018 | 14:08
1
96
יכול להיות שיש ירידה באינטנסיביות של הלימודים לקראת סוף השנה, כמו שמישהו בפורום אחר תיאר לגבי הילדים שלו. זה אומר שזה זמן טוב להשלים את מה שהוא פספס לקראת השנה הבאה.
את יודעת מה? מצלצל לי מוכר שאולי דורשים מהמורים להספיק דברים "עד פסח", אז אולי אחרי פסח זו בעיקר חזרה על מה שלמדו עד עכשיו. אצל הבת שלי אתמול במתמטיקה הם בכלל שיחקו עם איזושהי תוכנה שמציירת משולשים או משהו כזה.
לצפיה ב-'המורה אמרה לי בפגישה שילדים מים'
המורה אמרה לי בפגישה שילדים מים
16/04/2018 | 14:12
134
מתנהגים כאילו השנה נגמרה, לא מקשיבים והציונים ירדו אצל כולם.
והיא נורא הופתעה לשמוע שכבר חודשיים לא קיבלו כלום במתמטיקה, הבטיחה לדבר עם המורה.
המבחנים היו כולם בחודש האחרון, בכמה מקצועות. ובכולם הייתה נפילה.
הוא יצטרך לעבוד קשה להשלים את הכל.
לצפיה ב-'תגידי לילד שיתרגל. בלי שייתנו שיעורי בית'
תגידי לילד שיתרגל. בלי שייתנו שיעורי בית
16/04/2018 | 14:23
2
159
את באמת רוצה שהילד שלך יהיה הילד שבגללו נותנים שיעורי בית כי אמא שלו התלוננה?

לצפיה ב-''
16/04/2018 | 14:25
20
לצפיה ב-'צודקת לגמרי'
צודקת לגמרי
17/04/2018 | 13:15
109
מזל שלא הספקתי עוד לעשות כלום.
אגב, בנתיים הילד לומד עם בעלי ולא מתלונן. אולי אפילו נהנה מתשומת הלב (מקווה שלא נכשל בכוונה).
אז טוב שכל זה קרה.
אגב, בעלי טוען שמלמדים אותם ממש גרוע, מסבירים רק את הטכניקה ולא נכנסים לעומק של כלום. נורא מוזר.
לצפיה ב-'כמה בחני פתע יש להם בשבוע?'
כמה בחני פתע יש להם בשבוע?
16/04/2018 | 13:44
1
30
לצפיה ב-'לא הרבה'
לא הרבה
16/04/2018 | 14:06
142
1-2 (במקבועות שונים)
לצפיה ב-'לאור הבקשות פותחת שרשור בר מצווה נפרד '
לאור הבקשות פותחת שרשור בר מצווה נפרד
16/04/2018 | 13:56
10
237
לא ממש יודעת מה לספר, אבל בגדול היה אירוע נעים מאוד.
אנחנו לא אנשים בומבסטיים, לא עשינו אירוע באולם עם 300 מוזמנים. אירוע קטן, 60 אנשים בערך, רק משפחה קרובה וחברים קרובים מאוד, שמלווים אותנו הרבה שנים. היה לנו מאוד חשוב שכל מי שיגיע יכיר ויאהב את הבן שלנו. לא אוהבים אירועים בהם אין לך מושג מי חתן השמחה, ובטח ובטח שחתן המסיבה לא מכיר אותך וממש לא אכפת לו שבאת. היה לנו חשוב להיות מוקפים רק באנשים שאנחנו באמת אוהבים, ונראה שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ, כי גם הבן ממש לא רצה להזמין את כל הכיתה ובחר להזמין רק כמה חברים קרובים במיוחד.
האירוע התקיים במסעדה (ממש מצוינת! היה כל כך טעים!), עם קבלת פנים קצרה וחביבה. היתה מצגת (בדיעבד ארוכה מדי), וכצפוי היו ברכות ונאומים - אני ברכתי בשם המשפחה הגרעינית, ולשמחתי עוד כמה אנשים מהצד של המשפחה שלי בחרו לברך, וזה היה מרגש במיוחד.
בחוץ היו שולחנות משחק ועמדות אקס בוקס לילדים, בפנים ארגנתי לקטנים שולחנות של צביעה ויצירה, ורוב הזמן הילדים היו מאוד עסוקים, מה שמאוד שימח את כל ההורים
נראה שכולם מאוד נהנו כי אף אחד לא רצה ללכת, וכולם נשארו ממש עד הסוף הסוף הסוף (סביבות 4 ומשהו!).
מאוד שמחה שהבאנו צלם, גם לאירוע קטן כזה, כי יצאו תמונות יפייפיות, שיהיו לנו מזכרת נהדרת לתמיד.
חזרתי מאוד עייפה, האחרים פחות. לא ברור לי למה, אולי לחץ סביב האירוע. אבל בסופו של דבר יצא מוצלח מאוד, ונותרתי עם התהייה מה נעשה כשיגיע זמנו של הקטן לבר מצווה. אבל פרה-פרה
תודה שוב לכל המברכות
לצפיה ב-'נשמע מאוד נחמד.'
נשמע מאוד נחמד.
16/04/2018 | 14:05
5
169
כמה ארוכה הייתה המצגת הארוכה מדי? אצלנו המצגת לא הייתה ארוכה מדי, אבל הסאונד לא עבד .
לצפיה ב-'12 דקות.... אותי זה מאוד ריגש כשראיתי את זה בבית במחשב'
12 דקות.... אותי זה מאוד ריגש כשראיתי את זה בבית במחשב
16/04/2018 | 14:12
4
177
אבל מול כולם קלטתי שזה היה ארוך מדי. טוב, נלמד לבאות.
לצפיה ב-'אני קראתי קודם טיפים'
אני קראתי קודם טיפים
16/04/2018 | 14:17
3
176
שאמרו שזה צריך להיות משהו כמו 3-5 דקות (כבר שכחתי - הבת מצווה הייתה בקיץ).
ואני התרגשתי מהמצגת (שאני הכנתי...) גם באירוע עצמו. אנשים באו אליי להגיד לי דברים אחרי המצגת והתקשיתי לדבר איתם .
לצפיה ב-'אני הכנתי את המצגת מבחינת בחירת התמונות, עריכה שלהן, קביעת'
אני הכנתי את המצגת מבחינת בחירת התמונות, עריכה שלהן, קביעת
16/04/2018 | 14:25
2
181
סדר השקופיות, כיתובים בצד... בחרתי גם את השירים שילוו אותה ובעלי חיבר את השירים למצגת עצמה וארגן את המעברים ביניהם. כשראיתי הכול ביחד, עם השירים, זה היה ממש ממש מרגש. נראה לי שאפשר לספור על יד אחת (גג שתיים) את מספר האנשים שממש הסתכלו במצגת מההתחלה ועד הסוף, אבל יאללה נו. מה כבר בקשנו?  12 דקות תשומת לב בתמורה לאוכל טוב? בקטנה
לצפיה ב-'אני לא בטוחה מה יותר גרוע מבחינת האורחים -'
אני לא בטוחה מה יותר גרוע מבחינת האורחים -
16/04/2018 | 14:29
157
מצגת של 12 דקות, או מצגת של 4 דקות בלי המוסיקה (המרגשת...) שאמורה להתאים לה.
בכל מקרה אצל שתינו האורחים "שילמו" כדי לקבל את האוכל הטוב.
איזה סגנון של אוכל היה אצלכם? אצלנו איטלקי.
לצפיה ב-'מצגת של 12 דקות זה באמת בקטנה'
מצגת של 12 דקות זה באמת בקטנה
20/04/2018 | 23:28
17
אני לאחרונה שרדתי (בקושי...) מצגת תמונות של כמעט 50 דקות של נערת בת מצווה  נרגשת, ואני לא מגזימה. ההתמקדות היתה על השנים הראשונות בחייה, והיה מייגע ומשעמם כמו שזה נשמע. ראינו אותה ישנה במיטה בגילאים שונים, ישנה בבתי מלון בגילאים שונים, קוראת בספר בגילאים שונים, ו... הרעיון מובן. 
מזל טוב!
לצפיה ב-'נשמע ממש נחמד'
נשמע ממש נחמד
16/04/2018 | 15:25
1
148
לקטן - את המצגת הארוכה תריצי בלופ במשך האירוע.
תמליצי לנו על המסעדה?
לצפיה ב-'"שלו ביער" בטבעון. מסעדת שף בשרית ולא כשרה'
"שלו ביער" בטבעון. מסעדת שף בשרית ולא כשרה
16/04/2018 | 16:20
149
בקרנו בה ארבעתנו לפני האירוע כסועדים מן השורה, לקקנו אצבעות (והשארנו סכום נכבד על הארוחה, כי המסעדה יקרה..)
במקרה הספציפי הזה לא ניתן היה להריץ את המצגת בלופ, כי כשהמסך מורד הוא מסתיר את הבר ופוגע בגישה של המלצרים אליו, ולכן הוא הורד רק לקראת המצגת והורם חזרה כשהיא הסתיימה. אבל זה רעיון טוב ברמה העקרונית. נראה, אולי בפעם הבאה הוא יתאפשר.
לצפיה ב-'וואו נשמע מקסים '
וואו נשמע מקסים
16/04/2018 | 17:48
1
130
איזה כיף שהיה לכם מקסים ונפלא ומוצלח.
מזל טוב לכל המשפחה.
אירוע כלבבי - גם אנחנו אוהבים קטן וצנוע.
מרשים מאוד! כל הכבוד.
והעייפות שלך בעיקר מהמתח הנפשי של הלפני-באירוע עצמו- והאחרי....
אבל זו עייפות מבורכת.
לצפיה ב-'מסכימה איתך עייפות מסיבות טובות. וכדי להתאושש אני טסה'
מסכימה איתך עייפות מסיבות טובות. וכדי להתאושש אני טסה
16/04/2018 | 19:08
150
ביום חמישי בלילה עם בן הזוג לדבלין הוא נשלח לכמה ימי עבודה בשבוע הבא, והחלטנו לנצל את ההזדמנות (ואת התזמון!), ולהקדים את הנסיעה בכמה ימים. כך נטייל יחד בעיר שישי עד שני, ובשני בלילה אטוס הביתה. הוא יישאר עד שבת כדי לעבוד. מאמינה שזה כבר יעזור לי להתאושש
תודה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:40
12

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'מה בסירים?'
מה בסירים?
15/04/2018 | 10:19
13
24
לצפיה ב-'שבוע טוב. אצלנו האות ח'
שבוע טוב. אצלנו האות ח
15/04/2018 | 10:25
3
130
אחרי הפסקת החגים, האות ח כיכבה על שולחננו בשישי בערב.
הכנתי חריימה. יצא ממש טוב אהבנו!
חורוש בדג'ון- תבשיל בשר עם חצילים, פרסי. לא עפתי על זה. חמצמץ משהו, אבל השבט אהב עם אורז, אז בסדר. להכין שוב לא אכין בתיבול הזה אלא יותר מתקתק.
חומוס- הייתי אמורה לקנות חומוס איכותי מחומוסיה מפורסמת בעיר אבל הוא היה סגור אז הסתפקנו ברגיל.
היה סלט חסה, חלה וחצילים מטוגנים.
היה ממש טוב
לצפיה ב-'התבשיל עם החצילים צריך להיות גם עם במיה'
התבשיל עם החצילים צריך להיות גם עם במיה
15/04/2018 | 12:03
2
79
באמת הולך מצוין עם אורז, ואמור להיות חמצמץ. אני מכינה גם עם לימון יבש שמוסיף עוד חמיצות.
לצפיה ב-'יכול להיות שהורדתי את הבמיה כי לא אוהבים אצלי'
יכול להיות שהורדתי את הבמיה כי לא אוהבים אצלי
15/04/2018 | 12:26
1
20
לצפיה ב-'אם הם אוכלים חצילים, זה כבר הישג שאין לזלזל בו'
אם הם אוכלים חצילים, זה כבר הישג שאין לזלזל בו
15/04/2018 | 12:41
60
אצלנו רק בעלי ואני אוכלים את המאכל הזה. הילדים לא נוגעים לא בבמיה ולא בחצילים, הקטן בכלל כמעט צימחוני והגדול אוהב בשר אבל רק מטוגן או צלוי. וככה אני מוצאת את עצמי שעות במטבח, מכינה לכל אחד לפי גחמותיו..
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו, אני כמעט ולא בישלתי לשמחתי'
מה שהיה אצלנו, אני כמעט ולא בישלתי לשמחתי
15/04/2018 | 12:38
1
101
שישי בצהריים הכנתי המבורגרים שנטרפו בשמחה.
בערב יצאנו למסעדה, היה מעולה.
בשבת בצהריים האיש הכין שניצל בשר וירקות בתנור היה טעים מאוד. 

לצפיה ב-'בסופ"ש הזה היה...'
בסופ"ש הזה היה...
15/04/2018 | 12:44
82
אושפלאו - כרעי עוף, גזר ואורז
קציצות כרובית ועדשים כתומות
חומוס ביתי
דג מרוקאי
תפוחי אדמה ברוטב צהוב

לצפיה ב-'לא היו סירים. הייתה בר מצווה '
לא היו סירים. הייתה בר מצווה
15/04/2018 | 13:07
6
150
ובשבת חגגנו לאמא שלי יום הולדת 70 במסעדה, כך שכל סו"ש לא בשלתי בכלל! היפי היי!
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
15/04/2018 | 15:21
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
15/04/2018 | 17:51
15
לצפיה ב-'ככה בקטנה מספרים? מזל טוב '
ככה בקטנה מספרים? מזל טוב
15/04/2018 | 22:21
78
ובבקשה להרחיב - איך היה?
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
16/04/2018 | 07:00
50
ספרי ופרטי קצת יותר בשרשור נפרד
לצפיה ב-''
16/04/2018 | 09:15
34
מעמד מרגש, 
ספרי חויות.
מאחלת לו חיים טובים ולכם ההורים הרבה נחת.
לצפיה ב-'מזל טובוש '
מזל טובוש
16/04/2018 | 09:31
5
לצפיה ב-'יום הזיכרון לשואה ולגבורה. תמיד יומיים קשים בשבילי'
יום הזיכרון לשואה ולגבורה. תמיד יומיים קשים בשבילי
12/04/2018 | 12:00
45
285
עם מחשבות על סבא וסבתא ז"ל ועל כל בני משפחתם שנספו בשואה. השנה הידע המוחשי לגבי האובדן התעצם, כשישבתי וקראתי את עבודת השורשים שכתב הבכור. הוא כתב עבודה מאוד מקיפה, וכשקוראים בה שוב ושוב "נספה במחנה", "מתה מרעב בגטו" לא ניתן לעצור את הדמעות. מאוד מעריכה כרגע את עבודת השורשים, אני חושבת שהיא נתנה לבכור... המשך>>
עם מחשבות על סבא וסבתא ז"ל ועל כל בני משפחתם שנספו בשואה. השנה הידע המוחשי לגבי האובדן התעצם, כשישבתי וקראתי את עבודת השורשים שכתב הבכור. הוא כתב עבודה מאוד מקיפה, וכשקוראים בה שוב ושוב "נספה במחנה", "מתה מרעב בגטו" לא ניתן לעצור את הדמעות. מאוד מעריכה כרגע את עבודת השורשים, אני חושבת שהיא נתנה לבכור תחושת חיבור מאוד חזקה לעבר.
אצל הצעיר אני חושבת שהכל עובר מעל לראשו. לפחות מקווה, כי הוא לא מדבר על הנושא בכלל (לעומת הבכור שבגילו כן שאל שאלות). עם כל הבעיות הרגשיות שלו, אני ממש לא חושבת שהוא מסוגל להתמודד עם ההבנה של הנושא.
לצפיה ב-'עברית שפה קשה(?)'
עברית שפה קשה(?)
09/04/2018 | 19:50
7
282

בת 8.5, לפני כמעט שנה עברנו לארה"ב, היא מסתדרת עם האנגלית פשוט מעולה,
אבל אנו שמים לב שמתחילות להיות לה לא מעט טעויות כתיב בעברית.
חשוב לציין שבמדובר בילדה חכמה, מצטיינת בלימודים (ברמה ארצית בישראל) ללא קשיי למידה,
אני מציין זאת רק בהקשר של ריבוי טעויות הכתיב בעברית, כדי לשים דגש על כך שלא מדובר בקשיי למידה,
אלא כנראה שההתמקדות באנגלית והזמן שעובר, משכיח ממנה את מה שנתפס כרגע כפחות חשוב.

האם מישהו יודע מה כדאי לעשות כדי לשפר את הנושא?
אנו חוששים שכאשר נחזור לישראל, הפערים יגדלו ויהוו בעיה אמיתית.
חשוב לציין שהיא קוראת המון בעברית וזה לא עוזר (מסתבר).
חשבנו אולי שהיא תכתוב כל יום דף בעברית (סיפורים שהיא תמציא) ואנו נתקן שגיאות,
או אולי דווקא לתת לה להעתיק עמוד בעברית יהיה יעיל יותר?

בעקרון השאלה רלוונטית יותר לאנשי מקצוע (ננסה במקביל),
אבל אם מישהו יודע ויכול להציע, נשמח לקרוא.

לצפיה ב-'קנו לה חוברות עבודה בעברית.'
קנו לה חוברות עבודה בעברית.
09/04/2018 | 20:16
149
למשל כאלה שמלמדות על בניינים וכו', חוברות של הבנת הנקרא, וכו'. לפעמים באמת מבקשים בחוברת להעתיק מילים או משפטים (אנחנו בדיוק עובדים עם חוברת כזאת), כחלק מהתרגילים.
לצפיה ב-'לא יודעת לאיזה'
לא יודעת לאיזה
09/04/2018 | 21:27
150
אנשי מקצוע אתה מצפה--

אישית לא הייתי מתיחסת כרגע לענין, תן לה להשתלב בשפה החדשה,
כדי להשתלב במקום חדש.
אם אכן היא מוכשרת,ואין לה שום קשיים, כשתחזור לארץ, תשלים פערים,
תקבל קצת עזרה ותלמד ותתקן.

לצפיה ב-'לנסיוני'
לנסיוני
10/04/2018 | 11:48
131
תני לה לקרוא ספרים בעברית, אולי להתכתב עם חברות מהארץ (סבא סבתא?) באימייל. ועזבי אותה. אם תחזרו לארץ, השפה תחזור, ואם לא תחזרו, זה לא כל כך משנה שהיא תכתוב עברית בשגיעות.
חוברות עבודה בשפה הן כל כך משעממות שזה גובל בהתעללןת.
(במאמר מוסגר: אם נושא הבגרויות מענין אותך. אם היא חוזרת בחטיבה ומעלה, היא יכולה להחשב עולה חדשה בעיני משרד החינוך ואז לא יסתכלו על שגיעות הכתיב.)

לצפיה ב-'לא יודעת אם יש קשר'
לא יודעת אם יש קשר
11/04/2018 | 09:53
2
201
הצצת פעם בווטסאפ כיתתי של כיתות ג?
חשכו עיני והס מלהזכיר, זה כאילו שהם בכוונה בוחרים את האותיות הלא נכונות.
יש יוצאי דופן חריגים, אבל הרוב שוגים וזה משהו שממש מתעצם בגיל הזה כנראה כשמתחילה כתיבה חופשית.
כן לקרוא בעברית ספרים, אבל אחרי מחקר בנושא, זה כנראה שילוב של הפרעה גנטית ועוד משהו שתוקף את הילדים בדור הזה..
לצפיה ב-'אמרתי לחברה, '
אמרתי לחברה,
12/04/2018 | 12:47
1
159
שיום אחד אחד מהילדים האלה יהיה הרופא הגריאטרי שלי. או ראש הממשלה. ואז, שאלוהים יעזור לנו.
יש שלושה בכיתה של רוני שכותבים בלי שגיאות. השאר? אמון שגיאוט קטיו. אמון.
לצפיה ב-''
12/04/2018 | 12:56
11
לצפיה ב-'כרגע היא צריכה לעבוד על האנגלית'
כרגע היא צריכה לעבוד על האנגלית
17/04/2018 | 14:28
31
לא על העברית.
מה שחשוב זה לוודא שהיא לא שוכחת לדבר בעברית. במידה ותחזור לבית ספר בישראל, רמת הכתיבה כבר תשתפר. בבית הספר יתנו לה תגבור במידת הצורך.
(זה מנסיון, אחרי שאנחנו גרנו תקופה בארה"ב. אנחנו הרגשנו בהתדרדרות בעברית בדיבור. זה הסתדר אחרי חודש בארץ).
לצפיה ב-'ילד שלא גדל'
ילד שלא גדל
08/04/2018 | 14:39
31
330
הבן השני שלי נמוך מאד, וגם התחלפו לו רק 4 שיניים. 
הוא בן 9.5, בררן מאד באוכל.
נשלל צליאק וכל בדיקות הדם תקינות (סוכר, ברזל, סידן, ויטמינים וכו').
הרופאה לא מודאגת, שקלנו ומדדנו לו גובה במרפאה וקבענו לבדוק שינוי בעוד כמה חודשים.
אבל אני בכל זאת מודאגת (במיוחד מהקטע של שיניים).
מישהי מכירה?
לצפיה ב-'איזה אחוזון הוא?'
איזה אחוזון הוא?
08/04/2018 | 14:50
8
180
מתי צמחה לו השן הראשונה?
בעיקרון נראה לי שדווקא אם השיניים נושרות באיחור זה אולי אומר ש"גיל העצמות" שלו צעיר, ולכן יש לו פוטנציאל לגדול בהמשך. אבל אין לי מושג כמה שיניים אמורות בכלל לנשור עד איזה גיל - תמיד שמנו לב לשן הראשונה שנשרה וזהו. 
נראה לי שהרופא לפנות אליו הוא אנדוקרינולוג.
אצלנו בדקנו לגדולה בגיל 4 נדמה לי את גיל העצמות (באמצעות צילום) ויצא שהוא מתאים לגיל שלה (כלומר אין גם פוטנציאל ). היא הייתה ונשארה עד היום נמוכה (היא בת 13). גם אצלה עשו בדיקות דם ושללו צליאק. גם היא בררנית באוכל. ואצלה השיניים התחילו לצמוח יחסית מאוחר (11 חודש) והשן הראשונה נפלה יחסית מאוחר - אבל, כאמור, לא עקבתי אחרי השאר, וכאמור גם גיל העצמות שלה התאים לגיל. היא אחוזון 8.5 בגובה או משהו בסגנון. לא רואים בכלל שהיא נמוכה אם לא יודעים בת כמה היא או שהיא עומדת ליד מישהו בגילה - הגוף שלה נראה פרופורציונלי ולא נמוך, אבל בפועל היא מיניאטורית.
שמעתי שבימינו נותנים הורמון גדילה גם למי שאין לו חוסר בהורמון ושלא ממש ממש נמוך, אז אם זה חשוב לכם עד כדי כך - תשאלי את האנדוקרינולוג גם על הורמון גדילה.
לצפיה ב-'הוא בערך אחוזון 20'
הוא בערך אחוזון 20
08/04/2018 | 16:20
7
153
נולד מעל 4 קג ועלה מעולה במשקל כל עוד ינק, ברגע שיזרתי לעבודה התחיל לעשות בעיות והגדילה כמעט נעצרה.
הוא לא רק בררן בצורה קיצונית אלא גם אוכל מעט מאד, מסרב לאכול ארוחת בוקר (אבל לבית ספר מבקש סנדויץ כפול), אוכל מעט בצהריים ובערב.
לצפיה ב-'20 זה לא כל כך נמוך. אתם גבוהים?'
20 זה לא כל כך נמוך. אתם גבוהים?
08/04/2018 | 17:02
5
162
לגבי לרדת באחוזון, אם הבנתי נכון באחוזון ה"אמיתי" מתגלה רק כשהתינוקות מתחילים לזוז. אצלי כל התינוקות ירדו 40 ומשהו אחוז כשהם התחילו לזחול גחון בגיל חצי שנה. הגדולות ירדו מאחוזון 50 ל-3 במשקל והשלישית מאחוזון 70 ל-30, וירידות דומות בגובה (קצת פחות ירידה).
לצפיה ב-'וכולן ינקו עד גיל שנה ו-11 חודש לפחות.'
וכולן ינקו עד גיל שנה ו-11 חודש לפחות.
08/04/2018 | 17:03
38
לצפיה ב-'שנינו בגובה ממוצע'
שנינו בגובה ממוצע
08/04/2018 | 17:20
3
170
לדעתי, הוא יורד באחוזונים. לא עקבתי בצורה מסודרת עד עכשיו.
לא הרגשתי שינוי בגובה בשנים האחרונות (הולך כמה שנים עם אותם הבגדים).
כמה חודשים כדאי לחכות בגיל הזה כדי לראות האם השינוי בגובה אכן נמוך מהמצופה?
לצפיה ב-'יש לי עוד ילד "קטן"'
יש לי עוד ילד "קטן"
08/04/2018 | 17:25
1
194
אבל הוא תמיד היה קטנטן, אוכל טוב, והחלפתי לו את כל הארון בעונות האחרונות.
ואצלו גם עשינו בדיקות ואפילו צילמתי כף יד.
אבא שלי היה נמוך (164), וגם חמי לא היה גבוה. הסבתות סבירות. אני ובעלי לא גבוהים אבל גבוהים מההורים שלנו.
אגב, לעומת זאת, הקטן שלי ממש ענקי, אחוזון 100 בכל התחומים. הבדל של שנתיים, שוקל 2 קג יותר מאחיו ונמוך ב 2-3 ס"מ.
לצפיה ב-'קחי בחשבון שאי אפשר להשוות קצב גדילה של פעוט לזה של ילד בן 9'
קחי בחשבון שאי אפשר להשוות קצב גדילה של פעוט לזה של ילד בן 9
09/04/2018 | 08:33
119
כמו שכתבו לך, אני מציעה לך לבקש צילום כף יד וללכת איתו לאנדוקרינולוג.
מעקב גדילה היו אמורים לרשום לו בפנקס טיפת חלב עד גיל שש לפחות.
הבן שלי גם באחוזון עשרים - עשרים וחמש אבל מכיון שהתחיל מתחת לכל האחוזונים, אנחנו אומרים תודה על מה שיש.

בכל מקרה לא נראה לי שהכיוון הוא הורמוני גדילה. הורמוני גדילה נותנים למי שבאמת מתחת לכל האחוזונים וגם שהבדיקות מראות שחסר לו הורמון גדילה בגוף. וגם אז, חושבים אלף פעמים לפני שנותנים, כי בכל זאת מדובר בהורמונים, ולפי מיטב ידיעתי הם מעלים סיכוי לסרטן.

צריך פשוט לודא שאין איזו בעיה שעוצרת אותו. זה הכל.
לצפיה ב-'אין לי מושג כמה חודשים כדאי לחכות.'
אין לי מושג כמה חודשים כדאי לחכות.
08/04/2018 | 18:16
32
לצפיה ב-'תתרגלי שיהיה לך ילד נמוך ואין מה לעשות מבחינה בריאותית כי '
תתרגלי שיהיה לך ילד נמוך ואין מה לעשות מבחינה בריאותית כי
10/04/2018 | 00:06
100
ה-% תקין.
לצפיה ב-'גדילה'
גדילה
08/04/2018 | 15:40
1
151
אם הוא באחוזון מאד נמוך או "שבר" אחוזונים - כלומר פעם היה בסדר ועכשיו פתאם ירד, כדאי ללכת לאנדוקרינולוג (לרוב התורים רחוקים יחסית - אז כדאי לקבוע תור מיד).
תלכי לטיפת חלב - תבקשי שימדדו אותו ויתנו לך גרפים של הגדילה שלו.
ככה תוכלי לדעת באיזה אחוזון הוא ואיך היה בעבר (את יכולה גם לדעת מה האחוזון ממחשבוני גדילה באינטרנט, אבל לדעתי הגרף ייתן מידע גם לאנדוקרינולוג). 
בנוסף תבקשי מרופא הילדים הפניה לצילום כף יד. זה גם חשוב בשביל האנדוקרינולוג.
לצפיה ב-'צילום כף יד זה לבדיקת גיל עצמות'
צילום כף יד זה לבדיקת גיל עצמות
08/04/2018 | 15:43
30
לצפיה ב-'רק לגבי השיניים'
רק לגבי השיניים
08/04/2018 | 15:40
2
211
כל עוד לא צומחות שיניים קבועות מתחת, בלי ששן החלב נופלת - אין בעייה.

לי ולשניים משלושת ילדי, לא נשרו שיני חלב. 
לי הוציאו 8 שיני חלב החל מגיל 9 ועד גיל 12 - כי הן פשוט לא נשרו.
לבן שלי הוציאו 6 שיני חלב (האחרונה הוציאו בגיל 14)
לבת הוציאו 6 שיניי חלב, והיד עוד נטוייה (היא כמעט בת 10. מעולם לא נשרה לה שן באופן טבעי, תמיד נאלצנו ללכת לרופא שינים שיוציא אותן כי הקבועות צומחות מתחת)

רק לילדה השלישית השיניים נושרות מעצמן, וגם זה התחיל רק בגיל 8.

לצפיה ב-'לא הבנתי למה הוציאו?'
לא הבנתי למה הוציאו?
08/04/2018 | 16:17
1
149
היו שיניים מתחת?
לצפיה ב-'כן. וצמחו עקום'
כן. וצמחו עקום
09/04/2018 | 10:19
20
לצפיה ב-'נפילת שיניים לא קשורה לגובה, קשורה לגיל בו התחילה צמיחת'
נפילת שיניים לא קשורה לגובה, קשורה לגיל בו התחילה צמיחת
08/04/2018 | 17:44
4
146
השיניים בכלל. הבכור שלי הצמיח שן ראשונה רק אחרי שנה, ובהתאם השיניים התחילו לנשור לו מאוד מאוחר (רק אחרי גיל 7 נפלה שן ראשונה). הוא בן 13 והשבוע נשרה לו שן, ועדיין לא כולן התחלפו. בבדיקות השיניים התקופתיות רואים את שיני הבשר מחכות לתורן בחניכיים.
אם עניין השיניים מדאיג אותך, תתייעצי עם רופאת השיניים שלכם.  
לצפיה ב-'צמחו רגיל, לא מאד מאוחר'
צמחו רגיל, לא מאד מאוחר
08/04/2018 | 20:23
1
117
השן הראשונה נפלה בגיל 6, מאז עברו כמעט 4 שנים, ורק עוד 3 שיניים נפלו. השאלה מה יעשה רופא שיניים?
בכל מקרה מתכוונת לקחת את כולם לבדיקה תקופתית, אז אשאל.
לצפיה ב-'יעשה צילום ויראה מה המצב, וירגיע אותך '
יעשה צילום ויראה מה המצב, וירגיע אותך
08/04/2018 | 20:49
20
לצפיה ב-'זה לא מדויק.... יש מקרים בהם האיחור בנפילת שיני'
זה לא מדויק.... יש מקרים בהם האיחור בנפילת שיני
10/04/2018 | 23:00
1
72
החלב נובע ממקור אנדוקרינולוגי. כאשר השיניים לא מגלות סימני נשירה בגיל מאוחר, ישנם רופאים שמפנים לבדיקות הורמונליות, בעיקר אם יש סיבות נוספות שיכולות להעיד על בעיה (כמו קומה נמוכה....).
לצפיה ב-'אבל מן הסתם אלו מקרים פחות שכיחים. בדיוק בגלל זה הצעתי לאנה'
אבל מן הסתם אלו מקרים פחות שכיחים. בדיוק בגלל זה הצעתי לאנה
12/04/2018 | 12:03
34
ללכת לרופא שיניים ולהתייעץ.
לצפיה ב-'מה הגובה שלו?'
מה הגובה שלו?
08/04/2018 | 23:27
1
113
הבן שלי גם נמוך, אבל מנסיון הם עוקבים אחרי שינוי, ואם יראו צמיחה לא מטפלים.
אם יש גנים נמוכים אז כנראה שהוא לא יהיה מאד גבוה למרות ששמעתי על כאלו שנתנו קפיצה מאוחר.
יש לי תאומים בני 9 וקצת, בן ובת, ולגבי השיניים אצל הבת התחלפו כמעט כולם ואלו שלא מתנדנדות, ואצל הבן משהו כמו ה8 הקידמיות בלבד , והשאר לא מתנדנדות אפילו.
רופאת השיניים אמרה שזה נורמלי לגמרי, ושלרוב בנים מפגרים אחרי הבנות גם בזה..
אמרה שלגמרי נורמלי טוחנות שמתחלפות גם בגיל 12
לצפיה ב-'126'
126
09/04/2018 | 06:19
113
פחות מפריע לי הגובה כמספר כי הוא עדיין  אחוזון סביר, יותר התחושה שהוא לא צומח. וגם השיניים שלא צומחות (שוב, רק 4 שהתחלפו עד גיל 9.5) - כאילו שמשהו חסר בגוף.
לצפיה ב-'אחוזון 20 זה נמוך, אבל לא חריג ... '
אחוזון 20 זה נמוך, אבל לא חריג ...
09/04/2018 | 07:59
137
וזה אומר שהסיכוי שתצליחו לשכנע אנדוקרינולוג (וועדה אחריו ..) ללכת על טיפול
בהורמון גדילה הוא לא גבוה.

חשוב לי לציין שהגדילה שלו, גם ממה שאת מספרת, וגם מאבחון רפואי שאת מספרת שהוא עבר, היא תקינה. הוא אמנם נמוך יחסית, אבל גדל בסדר.

בעולם הנטורופתיה יש, לפעמים, פתרונות קטנים שיכולים לעזור.
הבעיה היא, וזה קצת מזכיר את כל הקונספט של תואר במדעי החברה, שאם תקחי
את ההמלצות הנטורופתיות והילד יתחיל לגדול, לא באמת תדעי אם הגדילה היא
תוצאה ישירה של הטיפול, או תוצאה של גדילה טבעית שהיא חלק מהגיל

השורה התחתונה היא פשוטה : את לא גבוהה. בעלך לא גבוה. וההיסטוריה הגנטית/משפחתית שלך נמוכה. זה אומר שהילד לא יהיה שחקן כדורסל מקצועי. מצד שני גם לא נראה שתצטרכי לצבוע אותו בכחול כדי שיוכל לשחק דרדס בהצגות בית הספר
לצפיה ב-'שקד שלישי? נחירות?'
שקד שלישי? נחירות?
10/04/2018 | 09:13
8
121
גם תהיתי לגבי העניין בשבוע האחרון לגבי הבן תשע שלי.
העניין שהוא לא נמוך אבל השיער והציפורניים גדלים לאט יותר וכך גם מידת הנעל.
אני סוג של משווה עם אחיו בן השבע שמאוד מהר מיישר איתו קו
לצפיה ב-'אני חושבת שההשוואות האלו לא נכונות. גם אצלי הקטן יותר גבוה'
אני חושבת שההשוואות האלו לא נכונות. גם אצלי הקטן יותר גבוה
10/04/2018 | 11:35
7
122
בהשוואה לבכור באותו גיל. אבל מראש הוא נולד יותר ארוך, תמיד היה בין הילדים הגבוהים בשנתון, ועכשיו בגיל 9 וחצי הוא לובש בגדים שאחיו לבש בגיל 11 ו-12, וזה ממש לא גדול לו...
רופאת הילדים שלנו אמרה, שההשוואה הנכונה היא אחרי האחוזונים של הילד הספציפי. אם ילד נמצא באחוזון מסוים ושומר עליו לאורך השנים, לא יורד משמעותית באחוזונים, באופן רציף והדרגתי ולאורך זמן, אז הכול בסדר.
לצפיה ב-'מסכימה איתך- אסור להשוות בין הילדים'
מסכימה איתך- אסור להשוות בין הילדים
10/04/2018 | 11:47
86
יש לוודא שהילד שומר על האחוזונים שלו. 
אצל חברה שלי יש הבדל משמעותי בין הילדים. היא במעקב אצל רופאה כי זה ממש נראה קיצוני. בעלה גבוה מאוד והיא נמוכה. השילוב הזה הוא כנראה הגורם לשוני בין הילדים. כל אחד ירש את הגובה מהורה אחר.
הרופאה אמרה שאין מה לדאוג אם כל תוצאות הבדיקות טובות.
לצפיה ב-'קטע.. את צודקת'
קטע.. את צודקת
10/04/2018 | 11:48
5
121
שבע היה באמת מאז ומתמיד באחוזונים הגבוהים ותשע היה בנמוכים ואני מניחה שהם שומרים עליהם. 
הטירדה האמיתית היא קצב הצמיחה של הציפורניים, שיער, כף רגל, שהיא איטית לטעמי בלי קשר להשוואה. אני פשוט חושבת שהצמיחה המהירה של האמצעי והקטנה נותנת לי אינדיקציה לגבי המהירות שבה הציפורן נניח אמורה לצמוח..
ולגבי השוואות.. זה עניין פעוט אצלנו כשהילדים מודעים ליכולות של עצמם ולהפרדה ביניהם מכל הבחינות. 
לצפיה ב-'גם בנושא הזה אני לא חושבת שיש "אמור" אלא קצב אינדיבידואלי'
גם בנושא הזה אני לא חושבת שיש "אמור" אלא קצב אינדיבידואלי
10/04/2018 | 11:55
4
75
שאגב גם משתנה אצל כולם בין החורף לקיץ (גם שער וגם צפורניים לא גדלים באותו קצב בחורף ובקיץ, ובהחלט משתנים בין אנשים שונים).
כשהתכוונתי להשוואות התכוונתי ספציפית לעניין הגובה, לא בכללי. השוואת הגובה בין ילדים היא לא אינדיקציה טובה לכלום.
לצפיה ב-'איך אני יודעת מה קצב צמיחה תקין?'
איך אני יודעת מה קצב צמיחה תקין?
10/04/2018 | 12:24
3
85
כשאחד דחוף צריך להסתפר, השני ניראה כמעט אותו הדבר. לאחד אני גוזרת ציפורניים כל שבועיים לשני כל חודש. 
זה מעבר להשוואה בין ילדים. זה מציק לי ואני לא יודעת אם לדאוג ואיך לבדוק. היה שקד שלישי טיפלנו בהומיאופתיה ואחרי הטיפול הלכנו לאאג שאמר שהוא לא רואה שקד שלישי אבל הנחירות עדיין שם. אז אני תוהה מה לעשות
לצפיה ב-'אני פשוט הייתי שואלת את רופא/ת הילדים שלכם. כי מאוד יכול'
אני פשוט הייתי שואלת את רופא/ת הילדים שלכם. כי מאוד יכול
10/04/2018 | 13:22
85
להיות שאין לזה באמת שום משמעות רפואית, ויכול להיות שזה מטריד אותך בלי שום סיבה אמיתית. אז למה להישאר עם התהייה ולא לשאול רופא?
לצפיה ב-'אאג צריך לשלוח לצילום'
אאג צריך לשלוח לצילום
10/04/2018 | 13:24
84
שווה בדיקה
לא מאבחנים שקד שלישי בלי צילום. מנסיון
לצפיה ב-'עונה לשתיכן'
עונה לשתיכן
11/04/2018 | 09:49
99
התהיה היא משהו שנח לו בצד המוח והרק לאחרונה זה מטריד אותי.
היינו אצל אאג ועשינו צילומים בדיקות שינה עוד בדיקה פולשנית באף בדנה
בגדול אומרים "שניראה" בסדר ואין בעיה אבל הצמיחה האיטית שתיארתי קיימת.
אז אני תוהה.. רופאת משפחה..? שוב? על חששות הלא מאומתים שלי כי הוא בן תשע כמעט ובגובה של 1.36 סמ מידה 35 בנעליים ושוקל 26 קילו בריא פעיל ספורטאי חכם? ואם אני לא אבדוק האם אני לא מטפלת בעיכוב שאולי קיים?
לצפיה ב-'אז איך עברה/עוברת עליכם החופשה? עשיתם'
אז איך עברה/עוברת עליכם החופשה? עשיתם
04/04/2018 | 17:57
5
271
משהו מעניין? משהו ששווה להמליץ עליו?

אצלנו לא ממש. הבכור יצא ביום ראשון למחנה אימונים בווינגייט וחזר רק היום בשעות הצהריים המאוחרות, עייף מותש אך מרוצה מאוד.
הקטן עשה יום כיף עם אמא (סרט, מסעדה וספרייה), יום כיף עם אבא (כדורגל, קומזיץ והרבה לגו) ועוד יום כיף עם חבר, במהלכו הלכו לעוד סרט ושחקו כל היום יחד.
אני נצלתי את הזמן לחפש בגדים ונעליים לאירוע בר המצווה הקרב ובא של הבכור, ולשמחתי אכן הצלחתי. חוץ מזה עדיין עובדת במרץ על המצגת לאירוע. משימה מתישה
מחר נלך ארבעתנו לחגוג לבכור יום הולדת בארוחת צהריים ב"דוריס קצבים", אחרי שכל התוכניות שהיו לי ליום כיף משפחתי איתו ביום ההולדת שלו נזרקו לפח ברגע שנודע במפתיע על יום האימונים
אה, וגם נצלתי את הזמן הפנוי להחליף סוף סוף ארונות לילדים, מחורף לקיץ (וקצת מעבר). הארון שלי עוד יחכה, כי עוד שבועיים אני טסה לסו"ש ארוך בדבלין (מנצלת נסיעת עבודה של הבעל ) ושם עדיין קר...
מקווה שהחופשה עוברת על כולכם בנעימים וחג שני שמח
לצפיה ב-'כתבתי תגובה ארוכה שתפוז סירב לקבל'
כתבתי תגובה ארוכה שתפוז סירב לקבל
04/04/2018 | 19:39
276
אז בקצרה - פסטיבל הצגות ילדים בחיפה (רובין הוד - טוב, הנערה והעורבים - לא משהו, בשניהם נהניתי מאוד מהשירה - ברובין הוד של המספר ובנערה והעורבים של הנערה. גולת הכותרת של הפסטיבל מבחינתנו הייתה דווקא אחד ממופעי החינם, של אמן יפני. הקטנה הכי אהבה את המופע של הסחלב הגדול, גם הוא בחינם), מדעטק כולל חדר בריחה קצת בעייתי בגלל ריבוי האנשים, המוזיאון לאמנות יפנית בחיפה (הגדולה ובעלי בזמן שאנחנו היינו במדעטק), כנס עולמות + אונמי (אני והגדולה), פיקולוניה + ארוחה אצל חברים (בעלי והקטנות).
אבל הכנס והפסטיבל לא רלבנטיים להמלצות כי הם כבר הסתיימו...
לצפיה ב-'הילדים מארחים בני דודים'
הילדים מארחים בני דודים
05/04/2018 | 01:15
231
הלכו לספייס לייזר ונהנו מאד.
לצפיה ב-'היה ממש כיף'
היה ממש כיף
06/04/2018 | 23:00
168
יום ראשון עשינו טיול אופניים בירקון. התחלנו ברמת החייל עד פתח תקווה, משמע אומר רכיבה בשטח. חזרנו עד כמעט בבלי אבל כבר לא יכלתי לשבת על הכיסא מכאבי תחת אז חזרנו חזרה לרכב. גילינו על הדרך שהבנים לא הרגישו קושי כלשהו ב20 קמ האלה שרכבנו.
שני שלישי מה עשינו? כבר לא זוכרת גאד, אבל ברביעי נסענו לקמפינג בכנרת ליומיים והיה מעולה. היינו נשארים עוד לילה אבל בחוף שלנו התחילה מסיבת טראנס מטורפת שכחתי את שמה, הבסים של הטיונינג הבהירו לנו שלהישאר לא נוכל. עכשיו שוב נחים ומתאוששים מהאריזות והכביסות (ועכשיו נזכרתי שבשלישי עשינו קניות ואריזות חח).
זהו נגמר..
אגב.. חייבת להמליץ על סרט ספארו אדום או שקוראים לו דרור אדום. סרט מעולה (יצאנו לדייט שוב)
לצפיה ב-'גם לי היה ממש כיף '
גם לי היה ממש כיף
07/04/2018 | 13:19
156
זה די נח שהילדים גדולים ואין צורך לדאוג להשגחה וגם לא לבילויים כך שהפסח עבר ממש בניחותא. הגדול היה חלק מהזמן בבסיס וחלק מהזמן בבית. נסע עם חבריו לקמפינג בצפון כולל הליכה מרובה ברגל ושינה בשטח. חזר הבוקר עייף אך מרוצה.
התיכוניסט בילה את הבקרים בשינה , את הערבים בלימודים לצערו הרב (הקדם מתכונות, המתכונות והבגרויות מיד אחרי פסח) ואת הלילות עד אור הבוקר עם החברה כל פעם אצל מישהו אחר.
בין לבין אירחנו והתארחנו, הלכנו עם הילדים למסעדה, בישלנו איתם יחד וטרפנו מה שיצא מול הטלויזיה . היה כיף חיים. חבל שאי אפשר עוד שבוע כזה.
לצפיה ב-'זהו נגמר החופש, היה כייף וחבל שנגמר'
זהו נגמר החופש, היה כייף וחבל שנגמר
08/04/2018 | 10:11
136
בילינו וטיילנו המון-
היינו בסרט, בים, בשוק הפשפשים, בטיול אוהלים, בטיול עם חברים, בדייט זוגי.
זה ממש בקצרה החופשה המוצלחת מאוד שהיתה לנו. היה כייף וטוב שהיה, חולמת כבר על החופשה הבאה.

למזלי לפני הפסח הספקתי לנקות את כל ארונות הבית אז נקיונות לא היו, בישולים וכביסות היו והרבה. נשארו לי ערימות של ניירת לסדר/לזרוק/לתייק מקוה שהשבוע אצליח להגיע אליהן כי ויתרתי לעצמי בחופש ולא רציתי להתעסק איתן.

לצפיה ב-'אתרים לילדים בחו"ל'
אתרים לילדים בחו"ל
03/04/2018 | 00:38
4
238
לפני חודשיים עשינו רילוקיישן.
רציתי לדעת אם יש אתרים לילדים בכיתות א' עד ג' בעיקר על חגים ושפה עברית?

אשמח אם תשתפו כאן לינקים.

תודה,
חגית
לצפיה ב-'כל התכנים של "החינוכית" עלו ליוטיוב. אפשר להתחיל שם'
כל התכנים של "החינוכית" עלו ליוטיוב. אפשר להתחיל שם
03/04/2018 | 07:25
119
אפשר למצוא תוכניות של "פרפר נחמד" בנושא חגים, למשל.
לצפיה ב-'קישורים לזיהוי אותיות האלף בית והצלילים בעברית'
קישורים לזיהוי אותיות האלף בית והצלילים בעברית
03/04/2018 | 11:07
114
היי חגית, מומלץ להתחיל לזהות את אותיות האלףבית והצלילים כמבוא לקריאה שוטפת
קישור לחנות גוגל-
חג שמח לחוגגים בארץ ובחו"ל.
לצפיה ב-'ממליצים על "דף הבית הראשון שלי" כמובן '
ממליצים על "דף הבית הראשון שלי" כמובן
04/04/2018 | 10:54
100
לצפיה ב-'הסוד של מיה'
הסוד של מיה
04/04/2018 | 13:19
88
בתשלום אמנם, אבל לא יקר ולדעתי שווה
לצפיה ב-'נו... אז איך היה? התאוששתם?'
נו... אז איך היה? התאוששתם?
31/03/2018 | 18:11
12
275
אצלנו היה מאוד נחמד. אווירה כיפית, מאוד רועש, ילדים צוחקים, שרים... הרבה יין, הרבה (יותר מדי) אוכל, ובסך הכול היה טעים ונעים. למרות שקניתי סכו"ם וכוסות חד-פעמיים, אי אפשר היה להתחמק באמת מערימות הכלים, אבל לא נורא.
התחלנו מוקדם למדי, ועד 23 כולם הלכו. עד חצות הבית היה שטוף, סבב מספר 2 של מדיח כבר היה בפעולה, כל שאר הכלים נקיים, ואני ובן הזוג נחתנו על הספה עם כוס יין אחרונה לנשום קצת.
בקיצור, לגמרי שרדנו לספר, והגענו למסקנה שגם אם נאלץ לקחת את זה על עצמנו אחת לשנה, זה לא מעבר לכוחותינו. מציינת לטובה את שני הילדים הפרטיים שלי, שמאוד מאוד עזרו לפני הסדר וגם אחריו בכל מה שקשור לעריכה של השולחן, סידור  וכו. לא קטרו, לא התלוננו, התגייסו למאמץ לגמרי בשמחה ובהבנה, והיו פשוט נהדרים לאורך כל הערב. הייתי מאוד מאוד גאה בהם.
היום אכלנו צהריים במסעדה, הרמנו כוסית משותפת והיה פשוט כיף להיות איתם. בעודי עורכת את סרטון בר המצווה של הבכור אני נזכרת שלא תמיד זה היה כך, היו שנים שהיה קשה מאוד ללכת איתו למסעדות, הוא ממש לא היה קל בתור ילד, והמהפך שהוא עובר בשנים האחרונות הוא לא פחות מקסם בעינינו, ואני כל הזמן מדברת איתו על זה. בסך הכול החג הזה עובר עלינו נהדר, ורק שנזכה לעוד הרבה חגים כאלו
לצפיה ב-'גם לנו היו נחמד מאד. ואיזו נחת מהבן '
גם לנו היו נחמד מאד. ואיזו נחת מהבן
01/04/2018 | 11:37
1
247
מקסים לראות התפתחויות.

גם אצלנו היו קטנים וגדולים, והיה שמח. 
המבוגרים והנוער עזרו, הקטנים עזרו בזה שיחקו בחוץ ולא הפריעו.

קראנו הכל הכל, אפילו אחרי האוכל. (הקטנים נרדמו מיד אחרי שהובטחו להם מתנות האפיקומן. כנראה זה היה הדבר שהחזיק אותם ערים...).

לצפיה ב-'ואנחנו לגמרי שכחנו ממתנות לאפיקומן '
ואנחנו לגמרי שכחנו ממתנות לאפיקומן
01/04/2018 | 12:21
184
האמת שהפעם האחרונה שסדר הפסח נחגג אצלנו הייתה לפני לא מעט שנים, כך שאנחנו לא ממש מתורגלים אותי הדאיג בעיקר עניין האוכל, ושיהיה מספיק מקום לכולם (נכנסים אצלנו גג 20 איש, ועד הרגע האחרון הייתה אפשרות שיגיעו יותר מ20..), ולגמרי שכחתי מבייסיקס כמו מתנות לילדים וצלחת הפסח (שאיכשהו אולתרה ברגע האחרון ).
אבל בסופו של דבר היה מוצלח מאוד, וכבר הגיעו לאוזניי שמועות שהוחלט להעביר את השרביט אלינו בקביעות...
לצפיה ב-'היה טוב ונעים ואין לי צורך להתאושש '
היה טוב ונעים ואין לי צורך להתאושש
01/04/2018 | 19:34
157
בסופו של דבר נחתי רוב הזמן: -)
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
01/04/2018 | 19:47
8
170
ליל הסדר אצלנו היה ממש מוצלח.
התארחנו אצל אחותי 17 איש היינו מתוכם 5 ילדים.
אצלנו הסדר מאאוד מסורתי, קוראים את כל ההגדה ושיר השירים ומבצעים את כל המנהגים בשלמות, מאוד ארוך סיימנו בחצות וחצי. אבל היה ממש טוב, האוכל היה מוצלח (האוכל הטוניסאי המסורתי) אני אכלתי עם הילדים את האוכל לילדים (אחותי פינקה אותי בפטריות ממולאות בנוסף לשניצל ולאורז) אני חולה על סלטים עם מצות אז היה לי מושלם.
אף אחד מהילדים לא נירדם לפני סיום האקשן ומאוד נהנו והשתתפו בקריאת ההגדה ובכל התהליך המסורתי.
אוהבת את החג הזה
לצפיה ב-'איזה סלטים הולכים עם מצות? '
איזה סלטים הולכים עם מצות?
01/04/2018 | 21:58
3
36
לצפיה ב-'אממממ'
אממממ
01/04/2018 | 22:33
2
176
סלט ביצים, מרדומה, כבד קצוץ, חצילים במיונז, זעלוק וחצילים מטוגנים.
וסלטים ליד- סלט תפא, סלק, פלפל קלוי. אני משתגעת על זה
לצפיה ב-'בקיצור - כל הסלטים שהולכים עם חלה '
בקיצור - כל הסלטים שהולכים עם חלה
04/04/2018 | 23:35
1
17
לצפיה ב-'חח כן, רק שאני נהנית מהם עם חלה '
חח כן, רק שאני נהנית מהם עם חלה
06/04/2018 | 22:48
12
לצפיה ב-'ואתם מחכים עם האוכל עד שמסיימים לקרוא ?'
ואתם מחכים עם האוכל עד שמסיימים לקרוא ?
03/04/2018 | 13:20
3
150
כולל הילדים ?
לצפיה ב-'אצלנו מחכים עד "שולחן עורך" בהגדה ואחרי האוכל והאפיקומן'
אצלנו מחכים עד "שולחן עורך" בהגדה ואחרי האוכל והאפיקומן
04/04/2018 | 23:37
105
ממשיכים לקרוא ולשיר
לצפיה ב-'יאפ'
יאפ
06/04/2018 | 22:50
61
הקטנה שלי קיבלה אוכל לפני וזה באמת כי היא לא אכלה שעות לפני. אבל הבנים חיכו בקושי רב וברעב כבד עד עשר. הקושי האמיתי זה להמשיל לקרוא אחרי הארוחה
לצפיה ב-'גם אצלנו מחכים עד שולחן עורך. אחרי האוכל בד"כ לא ממשיכים '
גם אצלנו מחכים עד שולחן עורך. אחרי האוכל בד"כ לא ממשיכים
07/04/2018 | 08:02
83
בקריאה, אבל יש כבר מסורת משפחתית של שירים אחרי האוכל.
הילדים שלי כבר יחסית גדולים, אבל כשהיו קטנים תמיד אכלו ארוחת ערב לפני הסדר, ובמהלך הסדר הם מנשנשים קצת מצות אם הם ממש רעבים.
לצפיה ב-'התמודדות עם תגובות זעם של הילד'
התמודדות עם תגובות זעם של הילד
01/04/2018 | 09:48
22
935
שלום,

בתקופה האחרונה בני בן ה-11.5 מגיב אלי הרבה פעמים בצורה תוקפנית בכל פעם שאני מבקשת שיעשה משהו - יטפל בכלבה שלו, יכין שיעורים, ישים דברים שלו במקום וכד'. הוא דוחה ודוחה וכשאני כבר מתעקשת הוא מתפוצץ ומקלל אותי בצורה בוטה. אחר כך הוא מצטער ומבקש סליחה. ניכר שקשה לו עם ההתפרצויות שלו, אבל הוא לא מצליח לעצור את עצמו מבעוד מועד. איך אוכל לעזור לו לצאת מהלופ הזה?

תודה
לצפיה ב-'לפי מה שאת מספרת,'
לפי מה שאת מספרת,
01/04/2018 | 11:07
3
357
זה קורה כשאת מבקשת דורשת מתעקשת שימלא חובותיו.
(לא דיווחת שזה קורה במצבים אחרים)הייתי יושבת איתו בשעה רגועה,
ועושה איתו רשימת מטלות וזמנים, הוא לא תינוק ומבין את מחויבותיו.
ואז שואלת אותו--איך זה יעשה מבלי שתזכירי, או איך אתה רוצה להזכר?
האם יש לך בקשה לתפקיד בשבילי בענין,
לא רוצה שתכעס ותתפרץ. 
תאמיני לי הוא יתן רעיונות שירגיעו את המצב.
בהצלחה, ספרי אם הועיל.
לצפיה ב-'התפרצויות זעם של הילד'
התפרצויות זעם של הילד
01/04/2018 | 11:38
2
298
תודה רבה על התגובה. זה נשמע מועיל ואכן אנסה. למען האמת, זה לא קורה רק במצבים של התעקשות על מילוי חובותיו. זה קורה בתגובה למצבים שמגבילים את החופש שלו. למשל, הגבלת זמן מחשב.
לצפיה ב-'הגבלת זמן מחשב זה לא הגבלת החופש שלו. זו הצבת גבולות'
הגבלת זמן מחשב זה לא הגבלת החופש שלו. זו הצבת גבולות
01/04/2018 | 12:27
1
280
וייתכן שקשה לו עם הצבת גבולות - לדרוש ממנו לבצע מטלות בפרק זמן סביר ולא לדחות אותן במשך ימים זו הצבת גבולות, להגביל זמני מסכים זו הצבת גבולות, לדרוש ממנו לבצע משימות לימודיות בשעה הגיונית ולא לדחות אותן לערב זו הצבת גבולות.
אם זה משהו שקורה על בסיס יומיומי, נראה שקשה לו עם זה ולכן הוא מתפרץ. לא הייתי נבהלת כל כך, לא מההתפרצות ולא מהמילים הקשות שההתפרצות כוללת. צריך לשמור על קור רוח, לא לקחת חלק בשיח שכולל מילים שלא מקובלות עלייך, ובעיקר לשמור על עקביות בדרישות מולו.
מצטרפת להמלצות לנהל איתו שיחה כשהוא רגוע ושלו, לתאר באופן ברור מה הציפיות ממנו, ולהסביר לו מה בתגובות שלו לא מקובל עליכם.
לצפיה ב-'התפרצויות זעם'
התפרצויות זעם
01/04/2018 | 13:31
206
כן. שמירה על קור רוח זו הדרך היחידה להתמודד כאשר זה קורה. אחרת נכנסים ללופ של עצבים שלא יוצאים ממנו. 
לצפיה ב-'כל כמה זמן זה קורה?'
כל כמה זמן זה קורה?
01/04/2018 | 11:45
5
231
קודם כל, הוא צריך ללמוד לשלוט בכעסים. זה חלק מחיים בחברת בני אדם. דברי איתו (כשהוא רגוע, לא בשעת כעס) שהוא צריך ללמוד את הדרכים שלו. למשל - ללכת לחדר אחר להירגע. 

דבר שני - על איזו תדירות מדובר? פעם בחודש? 5 פעמים ביום?

הוא בדרך כלל כן מכין שיעורים, או שזה מלחמה יום יומית?
לצפיה ב-'התפרצויות זעם'
התפרצויות זעם
01/04/2018 | 13:29
4
263
הוא בהחלט צריך ללמוד לשלוט בכעסים שלו. הוא גם רוצה מאוד. זה מאוד קשה לו, וקשה לו כשהוא לא מצליח. נכון. יש לו קושי לקבל גבולות. יש לו קושי להתמודד עם תסכול באופן כללי וזה משהו שאנחנו מדברים עליו הרבה. אבל הדפוס שהוא נכנס אליו שוב ושוב הוא שהוא מתפרץ ואז מבקש סליחה. התדירות היא גבוהה. עכשיו בחופש כששנינו בבית יותר, זה קורה יותר. גם בסופי שבוע זה קורה קצת יותר. אבל באופן כללי מדובר בתדירות יום יומית, ולעתים יותר מפעם ביום. לגבי שיעורים - הוא בדרך כלל מכין, אבל אם לא אעקוב יכול בקלות להיווצר מצב שהוא משאיר לדקה האחרונה, שוכח דברים. התארגנות היא לא קלה לו והוא צריך בזה הרבה עזרה. הרבה פעמים ניסיתי לשחרר ולהשאיר את זה יותר לאחריותו (הוא בכיתה ה), אבל זה בסופו של דבר משפיע על כל הבית, כי הוא ייזכר בדקה ה-90 ואז אצטרך לשבת אתו, וזה יהיה על חשבון ההתארגנות לארוחת ערב, או על חשבון תשומת לב לאחיו.
לצפיה ב-'אולי אם כך,'
אולי אם כך,
01/04/2018 | 14:39
3
205
כדאי גם לאבחן בעית קשור לגבי התארגנות, שזה אחד המאפינים--
ועוד משהו--להחמיא לו בכל פעם שהצליח לבלום התפרצות,אפילו אם תעשו סימן ביניכם--שאת רואה שמגיע לעשות סימן, להפוך להומור ואז להחמיא לו,
הלופ שאת מדברת עליו הוא סוג של דפוס הרגל שנכנסתם אליו,
צריך למצוא דרך "לשבור" את הדפוס הזה, בקריצה, בסימן, באיזה שיר שמסכימים לגביו, משהו חיצוני שיעזור.
לצפיה ב-'לא הבנתי את ההתחלה'
לא הבנתי את ההתחלה
01/04/2018 | 14:57
2
155
לאבחן מה לגבי התארגנות? אחד המאפיינים של מה?
צודקת לגמרי לגבי שבירת הלופ. לפעמים זה גם מצליח לנו. אבל נראה לי ששנינו כבר בסוג של כוננות בכל פעם שמתחילה אינטראקציה כזו. הומור - מאוד חשוב. וגם חיזוקים. עצות מצויינות. תודה!!

לצפיה ב-'אסביר,'
אסביר,
01/04/2018 | 15:51
1
154
כתבת שיש בעיה שלו בהתארגנות--
דחינות לשעות שמפריעה גם לכם,
חשבתי ששוה לבדוק בעית קשב  וריכוז  אולי הבעיה שם,
כי קושי בהתארגנות לפעמים נובע מזה

לצפיה ב-'אה. קשור = קשב וריכוז..'
אה. קשור = קשב וריכוז..
01/04/2018 | 15:58
128
לא היכרתי את הקיצור הזה... 
הבנתי. לא בטוחה. אבל אולי שווה לבדוק.

שוב תודה על הטיפים!
לצפיה ב-'ממליצה על הספר'
ממליצה על הספר
01/04/2018 | 17:04
4
264
"ילד פיצוץ".
יש שם הרבה הסברים וטכניקות להתמודדות עם ילד שיש לו תגובות זעם.

לצפיה ב-'זה מתאים גם למתבגרים או רק לילדים? '
זה מתאים גם למתבגרים או רק לילדים?
01/04/2018 | 19:30
60
לצפיה ב-'היו שם גם דוגמאות למתבגרים.'
היו שם גם דוגמאות למתבגרים.
01/04/2018 | 23:25
1
58
לצפיה ב-'נכון, אבל כדאי'
נכון, אבל כדאי
02/04/2018 | 10:06
186
לזכור שהמניעים להתפרצויות הזעם --
שונות בגילאים השונים. ולכן צריך גם בדוגמאות להגמיש ולהתאים.
לצפיה ב-'נשמע מעניין! אקרא. תודה!'
נשמע מעניין! אקרא. תודה!
04/04/2018 | 15:06
32
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
06/04/2018 | 10:37
113
מה שאת מספרת מאוד מזכיר לי את איך שאני הייתי מתנהלת בתחילת גיל ההתבגרות (11.5 בהחלט עומד בטווח) נשמע גם שהוא מתוסכל כי הוא לא מצליח להתיישר עם הקו שאת מצפה ממנו וזה גורם לו לתסכולים.

אני כצעד ראשון הייתי בדיוק כמו שאמרו לך, מושיבה אותו לשיחה. הייתי קודם כל מבררת ממה הוא מתוסכל, מה הוא חושב על המצב. אחרי הבירור הזה הייתי אומרת חד משמעית- שקללות אינן מקובלות עלייך ולא דיבור חצוף.להסביר כמה זה פוגע ולא נעים ולא לגיטימי בשום מצב. ותציבי תנאי להבא- לדוגמא פעם באה שהוא מקלל/מתחצף לוקחים לו את הפלאפון ליומיים או כל ענישה אחרת שאת יודעת שתצרום לו. אבל חשוב לוודא בשיחה שהוא מבין. הייתי גם מבררת איתו אם הוא רוצה עזרה בללמוד איך לנתב את הכעס, כי נראה שהוא מצטער אחרי שזה קורה. ואז שווה אולי כמה שיחות עם יועצת בית הספר או דמות טיפולית כלשהיא שתתן כלים איך לווסת את הכעסים.

בגדול זה דיי נפוץ לילדים שהם לא יודעים להתמודד עם הרגשות העזים שלהם, הוא יחסית גדול וזה נשמע יותר כמו התחלה של גיל ההתבגרות ותסכולים רגשיים שהוא לא מצליח להתיישר עם הציפיות ממנו. אני במקומך הייתי לתקופה קצרה מנסה לשחרר אותו ולסמוך עליו שיעשה דברים לבד, נגיד לשבוע שבועיים, להסביר לו מראש שאת מעכשיו סומכת עליו, לא בודקת ולא שואלת, אבל שייקח בחשבון שלא יהיה לך זמן לעזור לו בערב כי את צריכה להיכן ארוחת ערב/לתת תשומת לב לאחיו. ושאת סומכת עליו שיהיה אחראי ואם הוא יודע שיצטרך עזרה בשיעורים יפנה אלייך בטווח השעות שאת זמינה ויכולה לעזור.
ככה הייתי נוהגת לאיזה שבועיים. מה שיקרה מתוך זה- או שהוא ינסה להתמודד לבד ואכן יצליח בדרכו שלו כי כובד הציפיות יירד ממנו, או שהוא לא יצליח, ואז תשבו לעוד שיחה בה תסיקו מסקנות לגבי ההתנהלות ותמצאו דרך שמקובלת על שניכם. אבל לפעמים צריך גם קצת לשחרר ולתת למסקנות להגיע מתוך הנסיון.
לצפיה ב-'תאום ציפיות, העברת אחריות, הבהרת המשימות'
תאום ציפיות, העברת אחריות, הבהרת המשימות
08/04/2018 | 07:16
1
67
קודם כל ישבנו והחלטנו יחד איזה משימות בבית מתאים לו לעשות.
אחר כך קבענו מתי הן צריכות להתבצע (הוא בחר מדיח כלים ונקבע שבכל יום עד שעה 9 המדיח צריך להעשות). אני לא מזכירה ולא אומרת כלום. אבל אם המדיח לא נעשה יש סנקציות ( מכבה ווי פיי, לוקחת נייד...).
אם יש משימות נוספות משתדלת לא "להנחית" אותן אלא כבר בערב לפני להודיע "מחר עד שעה X החדר צריך להיות מסודר".
לגבי הכלב באמת בעיה... אין לימושג מה עושים...
לצפיה ב-'ואיך הוא מגיב על הסנקציות?'
ואיך הוא מגיב על הסנקציות?
09/04/2018 | 13:19
22
אצלנו עצם לקיחת הנייד היא טריגר להתקף זעם.
לצפיה ב-'תאבחני קשו"ר ותחכי שנה'
תאבחני קשו"ר ותחכי שנה
08/04/2018 | 10:47
59
קושי בהתארגנות, דחיינות, אימפולסיביות והתפרצויות זעם יכולים להעיד על הפרעת קשב, וכדאי לדעת אם זה הענין. אח"כ תחליטי מה את עושה עם זה, אם בכלל.
מעבר לזה, אתם בתחילת גיל ההתבגרות, וככה זה נראה. חכי שנה שנתיים וקשיי גיל ההתבגרות יקבלו פנים אחרות לגמרי. האמת? אין משהו שאת יכולה באמת לעשות.
אגב, לשני הדברים השיטה של חובטת שטיחים עוזרת (אבל בלי לנג'ס: תגידי מה צריך, עד מתי, ותרדי מזה. התחושה שהוא בוחר מתי לעשות את זה יכולה להיות חשובה מאוד בגיל ההתבגרות).
לצפיה ב-'סטירה אחת שתיישר אותו והכל טוב'
סטירה אחת שתיישר אותו והכל טוב
08/04/2018 | 20:29
1
66
מסוג הדברים שפוליטיקלי קורקט לא ייפתור
תהיי אסרטיבית. אין כזה דבר שהוא מקלל אותך. אם הוא מקלל אותך את הופכת עליו את עולמו. פעם אחת תלמד אותו להרבה שנים.
לצפיה ב-'ואם לא ? '
ואם לא ?
09/04/2018 | 08:04
54
ומה אם זה לא "יישר אותו לכמה שנים" אלא רק לכמה דקות ?
ומה אם כתוצאה מחינוך שבו הילד רואה אלימות כדבר לגיטימי, הוא
יפנים שזו הדרך הנכונה לטפל במצבים שקשה לו להתמודד איתם,
והוא יתחיל להרביץ לכל מי שהוא חווה כמתנשא/משפיל/מציק/עקום/שחור/לבן/ירוק ?

הפתרון של סטירה הוכח, באין ספור מחקרים קליניים, כשגוי לא רק נקודתית, אלא, ובעיקר, כשגוי לאורך זמן.
לצפיה ב-'בעולם המבוגרים'
בעולם המבוגרים
09/04/2018 | 08:11
52
קיים טיפול פסיכולוגי בשיטת ה CBT.
הרעיון הוא שמלמדים, ויש כמה שיטות, להבין מה התחושות שעולות לפני ההתפרצות
לפרש אותן אחרת, ולנסות לפתור אותן בדרכים יותר מקובלות.
גם בעולם הנוער והילדות יש טיפול בגישה דומה, אלא שהטיפול הזה איטי יותר, ודורש
גם שינוי חשיבה מבית, ולא רק של המטופל (הילד).

טיפול רגשי, ויש כמה וכמה סוגים - ובהשתתפות של הקופ"ח בחלק מהמקרים - יכול
לתת לו כלים להתמודד עם סיטואציות שקשות לו, וכתוצאה מהן הוא מגיב כפי שהוא
מגיב. עם הזמן, וזה לוקח זמן,   הילד ילמד לשלוט בתגובות שלו, וכתוצאה מזה הוא
יהיה נעים יותר לסביבה, מה שבתורו יגרום לסביבה להגיב אליו ביותר סבלנות, מה
שיגרום לו, לילד, להגיב במתינות עוד יותר ...
לצפיה ב-'אז... ליל הסדר בפתח! איפה, מי, כמה ולמה?'
אז... ליל הסדר בפתח! איפה, מי, כמה ולמה?
27/03/2018 | 12:13
17
112
לצפיה ב-'אצלנו השנה אני מארחת את כולם'
אצלנו השנה אני מארחת את כולם
27/03/2018 | 12:19
2
281
בד"כ קרובי משפחה מצד אימי מארחים, אבל לצערי ממש עכשיו התגלה שהמארח חלה בסרטן, הוא מתחיל טיפולים, ואני מייד התנדבתי להעביר את הכול אליי.
נהיה בסביבות 20 איש, אולי קצת יותר (עדיין לא ממש ברור. יש איזה קרוב משפחה רחוק שתמיד נופל עלינו ברגע האחרון עם עוד אי אילו ספיחים, והוא עדיין לא הואיל בטובו לעדכן אותנו מה תוכניותיו השנה...). יגיעו כל המשפחה מצד אימי (דודים, בני דודים והילדים שלהם), וכן חמותי וגיסתי, כי אין להן באמת עוד לאן ללכת
לשמחתי, אצלנו נהוג שכולם לוקחים חלק פעיל בארוחה, כך שתכלס אני מכינה רק את הסלטים, וזה גם ככה התפקיד הקבוע שלי. חוץ מזה אכין גם סיר אורז לשתי ילדות במשפחה שמאוד אוהבות את האורז שלי. אמנם אצלנו לא נהוג לאכול אורז בפסח, אבל לאור הנסיבות "השומרים" המועטים במשפחה הסכימו להתגמש. מחלות מכניסות את כולם לפרופורציות, מסתבר...
כל יתר בנות המשפחה (אמא שלי, חמותי, דודה שלי, הנשים של בני הדודים) מכינות את כל היתר. לנו נשאר רק הבלגן שלפני והבלגן שאחרי
לצפיה ב-'תהנו תשמחו ותחגגו בכיף,'
תהנו תשמחו ותחגגו בכיף,
27/03/2018 | 12:56
192
ולגבי הפרופורציות---כנראה באלאגן זה בריאות--
תהני גם ממנו. לא נורא.
לצפיה ב-'בלגן זה שם המשחק'
בלגן זה שם המשחק
27/03/2018 | 14:23
189
תהנו וחג שמח
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
27/03/2018 | 14:26
207
ערב חג עם המשפחה שלי.
נתארח אצל אחותי.
היא מכינה הכל ואני הולכת מחר לעזור לה בסקטור הסלטים.
אנחנו טוניסאים ומאכלי הפסח שלנו (ובכלל מסתבר מאכלים טוניסאים) הם מלא עבודה. היא הכשירה את המטבח כבר במוצאש, וביום ראשון פצחה בבישולים עבור 20 אנשים שיהיו אצלה בערב חג.
למחרת נהיה בארוחה שקטנה וצנועה אצל חמותי.
בחג שני בדיוק הפוך.
בהצלחה לנו
לצפיה ב-'ליל הסדר שלנו'
ליל הסדר שלנו
28/03/2018 | 08:54
9
194
עושים כמעט קבוע עם המשפחה של בעלי, ההורים כבר לא מארחים אז זה כל פעם אצל אח אחר השנה זה אצל גיסתי.
כולם עוזרים בהכנת הארוחה והברכות. בתחילת השבוע חילקנו את הבישולים ביננו. אני מכינה מנה עיקרית, זרוע סלט וקינוח.

לצפיה ב-'אצלינו כרגיל דיכאון'
אצלינו כרגיל דיכאון
28/03/2018 | 11:54
8
295
רק אנחנו ושתי הסבתות. חמותי קונה מלא אוכל לא טעים (למעט גפילטה פיש נחמד והעוגה), אמא שלי בטח תכין מרק. אנחנו נשלים אם נראה שחסר משהו.
בחג עצמו בעלי, חמותי ושני הגדולים יתעקשו לקרוא את כל המגילה, אני ואמא שלי נשתעמם כי לא נבין כלום, הקטנים יאבדו סבלנות.  
כל הילדים יריבו מי יוכל את הביצה (מכינה מראש כמה לצמצם את הבלגן), יתמלאו במצות ולא יוכלו כלום. אנחנו נוכל מרק ואולי עוד משהו קטן. וזהו.
סיוט. אני אוהבת לשמוע את הקטנים שרים, כל השאר סתם מציק.
השנה אני נאלצת להזמין את החבר של חמותי, אז יהיה עוד יותר קשה - אין בינינו שום סוג של קשר, בעלי מתעלם ממנו, אני מנסה להיות נחמדה. אז זה עוד יותר יקשה על כולם.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת יריבו מי יאכל את הביצה?'
מה זאת אומרת יריבו מי יאכל את הביצה?
28/03/2018 | 12:09
3
242
אתם לא מכינים ביצים לכולם מראש? זה מה שנהוג לעשות. לא אוכלים מה שנמצא בקערה של הסדר, אלא מכינים בנוסף כך שכולם יאכלו לאכול מכל דבר שצריך לאכול ממנו (חרוסת, חזרת, תפוחי אדמה, ביצים, וכו').
לצפיה ב-'רשמתי שמכינים מראש. אבל הם רוצים דווקא את מה שבצלחת של הסדר.'
רשמתי שמכינים מראש. אבל הם רוצים דווקא את מה שבצלחת של הסדר.
28/03/2018 | 12:31
2
69
לצפיה ב-'אם אף אחד לא מקבל את מה שבצלחת של הסדר, אין שום בעייה.'
אם אף אחד לא מקבל את מה שבצלחת של הסדר, אין שום בעייה.
28/03/2018 | 12:31
235
והנקודה היא שלא מכינים את זה מראש כדי שלא יריבו, אלא ממילא תמיד מכינים מראש לכולם - גם למבוגרים (שבוודאי לא יריבו...).
לצפיה ב-'אז תשימי ערימה בצלחת הסדר'
אז תשימי ערימה בצלחת הסדר
28/03/2018 | 13:00
52
לצפיה ב-'אפשר להציע כמה '
אפשר להציע כמה
28/03/2018 | 12:47
248
פטנטים לשינוי ה"הארדדיסק" שלך,
קודם כל זו חגיגה--אז אין דכאון.
בעלך עם הגדולים יקרא בהגדה--אזי הם עסוקים,
הקטנים ישחקו ישתוללו--מותר, תתעלמי,
אפשר לדבר או ארגן במטבח כשהוא קורא בהגדה.
לגבי הביצים--תגייסי את הגדולים, תכיני בצד לשניהם--
ותגידי להם--לפני כן, כשיחלקו את הביצים--הנה שלכם --אל תגלו לאף אחד,
ותביאו לכם לצלחות שלכם.
ועל הקערה שימי שנים לקטנים.
תחביאו אפיקומן, והם יהיו עסוקים עם זה--באוכל כל אחד יאכל מה בא לו
מתוך התפריט--ויהיה כיף. 
אגב, מותר לשיר פעמים אותו שיר ולתת פרסים למי ששר יפה,
(אני תמיד קונה במקס סטוק מלא משחקים זולים ועושה חידון ותחרות שירה,
והילדים מאושרים מהזכיה הזו.)

צאי מהמחשבה על הקושי והדכאון ויהיה נחמד.
תספרי אחרי כן אם הצליח.
לצפיה ב-'חוץ מההצעות הנהדרות של מיקל להפגת הדיכאון'
חוץ מההצעות הנהדרות של מיקל להפגת הדיכאון
28/03/2018 | 18:32
2
252
את יכולה להזמין עוד אנשים לשולחן הסדר, חברים או  משפחה שנעים לכם לבלות איתם, ואולי יעזרו לשנות אוירה. אף פעם לא הבנתי את הדיכאון בחגים. מילא היית לבד או באיזו בעיה כזו או אחרת. אבל כשהכל בסדר, החגים צריכים להיות שימחה ולא דיכאון. ואם הם כאלה, למה שלא תפעלי כדי לשנות זאת?

אגב מדובר בהגדה ולא במגילה. מגילה זה מהחג הקודם
לצפיה ב-'אין את מי להזמין'
אין את מי להזמין
29/03/2018 | 08:59
1
231
כל החברים עם המשפחות (ניסינו בשנים שהקודמות), יש משפחה רחוקה שאנחנו לא ממש בקשר
לצפיה ב-'אם את באמת מעונינת'
אם את באמת מעונינת
29/03/2018 | 15:13
215
לשנות אוירה, ואין חברה להזמנה,
הייתי מתקשרת להזמין 2 חיילים בודדים--
הם היו שמחים להגיע לבית כדי לחגוג, לילדים שלך זה יכול להיות אתגר.
ואז גם הפוקוס הבינאישי משתנה.
אבל, אפשר לשנות אוירה ביוזמה בתוך הבית בלי אף אחד, 
בחכמה מגייסים את כולם לשותפות מבלי שאחד יודע על  האחר.

לצפיה ב-'עם חברים ליישוב'
עם חברים ליישוב
28/03/2018 | 12:58
242
ביחד עם החבר הכי טוב של הכנגד ומשפחתו. האוכל יהיה טוב ובטח נחפף על ההגדה.
כבר כמה שנים שאחנו לא חוגגים עם כל המשפחה (אחים שלי ושלו והורים), מכיוון שהאחים שלנו לא אוהבים לארח הרבה אנשים ולכן מסתפקים בילדים שלהם (לכולם כבר יש משפחות משלהם) + ההורים כי אין ברירה, ואנחנו, שדווקא אוהבים מאוד לארח הרבה אנשים, גרים רחוק והמשפחות לא אוהבות לבוא לפה כי צריך להישאר לישון. אני די מקנאה במה שמיקל סיפרה על הקשר עם האחים שלה והפגישות החודשיות - ניסיתי לארגן את זה ולא הלך. לי זה חשוב אבל לאחים שלי הרבה פחות, מסתבר. הקשר בינינו מתמקד בטיפול בהורים שלנו (עול לגמרי לא קטן) ולהערכתי אחריהם זה פשוט ייגווע מעצמו.
לצפיה ב-'נחגוג אצל ההורים של בעלי עם חלק מאחיותיו ומשפחותיהן'
נחגוג אצל ההורים של בעלי עם חלק מאחיותיו ומשפחותיהן
28/03/2018 | 18:28
209
אני מביאה ניוקי ברוטב רוזה טבעוני לכבוד הבן שלי ש"מתחזק" בצימחונות שלו. ויהיה עוד הרבה אוכל טעים, אני משערת. הורי בעלי דתיים, כך שהבנים הולכים לבית הכנסת, קוראים הגדה מהתחלה ועד הסוף, שותים ארבע כוסות, נוטלים ידיים וגם את האפיקומן מחביאים כדת וכדין

לצפיה ב-'כמו תמיד(כמעט)'
כמו תמיד(כמעט)
29/03/2018 | 23:34
199
הסדר אצלנו. נהיה 17 איש.
בעיקר משפחה של בעלי שזה סבבה אבל חסר לי שאחותי ואחי לא יהיו איתנו
הם עושים אצל אחי והם יהיו 23 איש אז החלטנו להפריד כוחות . 40 איש נראה לנו יותר מידי בבית אחד.
המוזמנים מביאים משהו אבל עדיין חלק די גדול נופל עלי. 
היום לקחתי חופש מהעבודה והעוזרת ואני השתוללנו על הבית.
המרק כבר על האש וגם עוגת שוקולד לפסח. יתר הבישולים מחר.
בשבת בצהריים יבואו חברים לארוחת שאריות ובחג שני אנחנו אצל אחותי.

לצפיה ב-'מרגישה שהשנה חולפת מבלי לעצור...ואוטוטו היא בחטיבה...'
מרגישה שהשנה חולפת מבלי לעצור...ואוטוטו היא בחטיבה...
25/03/2018 | 20:44
12
349
השנה הזו פשוט טסה לנו ואני מרגישה שהזמן מתקצר...
מה גם שהיא קטנטונת רק חגגה 11...לפני 3 חוד'
כבר פסח והנה שלחו רישום לחטיבה, מיד אחרי החופש ביקור בחטיבה, מפגש...
ואיך בוחרים חברים? עד כמה התערבתם/השפעתם בהחלטה?
טיפים...?
למה אי אפשר להנות עוד טיפה מהיסודי.... ולהשאיר אותם קטנים...

לצפיה ב-'אצלנו זה לגמרי אחרת.'
אצלנו זה לגמרי אחרת.
25/03/2018 | 21:13
7
255
כבר בנובמבר, נדמה לי, מתחילים הימים הפתוחים בחטיבות, וצריך לבחור באילו חטיבות מעוניינים, לעבור מיונים, וכו'. כך שכמעט כל השנה מוקדשת לעניין הזה של רישום לחטיבה. אני דווקא נהניתי מהביקורים בחטיבות - זה היה בילוי נחמד עם הילדה שאפילו קירב בינינו.
לצפיה ב-'(אצלנו זה היה בשנה שעברה - היא כבר ב-ז' השנה).'
(אצלנו זה היה בשנה שעברה - היא כבר ב-ז' השנה).
25/03/2018 | 21:15
51
לצפיה ב-'אתן מדברות על 2 רישומים שונים'
אתן מדברות על 2 רישומים שונים
25/03/2018 | 23:28
5
174
היא מדברת על הרישום הכללי ואת על הרישום לכיתות המיוחדות.
לצפיה ב-'לא, גם אני מדברת על התהליך הכללי. אצלנו צריך לבחור'
לא, גם אני מדברת על התהליך הכללי. אצלנו צריך לבחור
26/03/2018 | 05:55
4
157
שני בתי ספר באזור שלך, שני בתי ספר ייחודיים ואחד מחוץ לאזור שלך. לייחודיים יש מבחנים וכו', אבל ביקרנו גם בייחודיים וגם בלא ייחודיים, ובסוף היא רשמה את העדיפויות שלה, עשתה את המבחנים הרלבנטיים לייחודיים שבהם היא הייתה מעוניינת, ושיבצו אותה בבית ספר ספציפי. מי שרצה רק בית ספר אזורי, עדיין צריך היה לרשום שני בתי ספר אזוריים, ולאו דווקא קיבל את בית הספר שהוא כתב בעדיפות ראשונה. כך שאצלנו המתח התמקד בשיבוץ עצמו, והחלק של הרישום לא היה מרגש במיוחד, כי הוא היה אחרי שהכל הסתיים.
לצפיה ב-'נכון הוא צודק ביישוב שלנו אין בחירה לחטיבה ייחודית...'
נכון הוא צודק ביישוב שלנו אין בחירה לחטיבה ייחודית...
26/03/2018 | 08:36
3
113
רק עכשיו התחילו לעבוד על ייחוד ביה"ס וייקח זמן שנה-שנתיים-שלוש....
ולכן עוברת עם כל השכבה ו' והשכבה מביה"ס יסודי אחר ביישוב לחטיבה אחת.
כלומר 2 ביה"ס מתאחדים (8 כיתות) לחטיבה אחת - שכבה ז'.
ולצערי להתקבל לחטיבות השכנות מכיוון שיש חטיבה פה ואפילו יש תיכון חדש (מה שלא היה) לא יקבל אישור במועצה ויהיה כרוך במעבר לעיר אחרת.

לצפיה ב-'שוב, אצלנו זה התהליך - גם למי שלא מעוניין'
שוב, אצלנו זה התהליך - גם למי שלא מעוניין
26/03/2018 | 08:49
103
בחטיבה ייחודית, הוא עדיין בוחר שתי חטיבות אזוריות והחלק המותח הוא אם הוא יצליח להתקבל לעדיפות הראשונה שלו. החלק של להירשם הוא רק פורמליות, ולהיפגש עם הכיתה וכו' נעשה רק יום-יומיים לפני תחילת שנת הלימודים בחטיבה. זה מה שניסיתי להגיד - שאצלנו זה כל כך שונה מאצלכם שלא ניתן להשוות.
לצפיה ב-'שימי לב'
שימי לב
26/03/2018 | 12:40
1
104
שאם מדובר על כתה ייחודית (מופת, מחוננים) או התמחות ייחודית של החטיבות השכנות שיש לכם סיבה להתאים אליו (למשל חינוך דתי, אומנותי, סביבתי), למועצה אין ברירה והיא חייבת לאשר ההעברה.
לצפיה ב-'תודה בדיוק התחלתי ל"פזול" טיפונת לשכנים...'
תודה בדיוק התחלתי ל"פזול" טיפונת לשכנים...
26/03/2018 | 15:07
102
קצת מאכזב שאין שום דבר ייחודי בחטיבה במיוחד לאור זאת שהיא תהיה חדשה וכולי תקווה שאכן תיפתח בספטמבר הקרוב.
בדיוק התחלתי להתעניין אצל השכנים למרות שקצת מרגיש לי מאוחר...
אציע לה, אם תהיה מעוניינת - אשקול בקשה למעבר לחטיבה אחרת.

תודה 

לצפיה ב-'תפעילי לחץ ציבורי שיבטלו את החטיבות המטופשות האלו ויחזרו ל-8'
תפעילי לחץ ציבורי שיבטלו את החטיבות המטופשות האלו ויחזרו ל-8
25/03/2018 | 23:29
181
שנתי יסודי ו-4 שנתי תיכון.
לצפיה ב-'גם לנו השנה טסה הוא רק התחיל כיתת מופ"ת, לחוץ ומבולבל'
גם לנו השנה טסה הוא רק התחיל כיתת מופ"ת, לחוץ ומבולבל
26/03/2018 | 07:04
2
223
והנה או-טו-טו הוא מסיים את כיתה ז'.
אצל הבכור לא היה עניין של לבחור חברים כי הוא נרשם לכיתת מופ"ת, אבל בהכירי את מערכת היחסים בינינו, אם הוא היה צריך לעשות את זה, יש 2 אפשרויות - או שהוא היה מדסקס איתי למוות את העניין, או שהוא היה מקבל החלטה מיידית בינו לבין עצמו בלי לשתף אותנו. כך או כך, אני חושבת שלא הייתי מתערבת. הייתי מתעניינת אם לא היה משתף, וגם אם היה משתף בעיקר הייתי מקשיבה ומשקפת לו בחזרה את מה שהוא אומר, ולא ממש מביעה דעה משל עצמי. כי בסופו של דבר אלו חברים שלו ולא שלי, ומצד שני זו לא באמת כזו החלטה גורלית בעיניי (למעט מקרים חריגים מאוד של ילד שמתעמר בילד אחר באופן שיטתי, ואז כמובן צריך להפריד. אבל זה חריג).
מכינה בימים אלו מצגת בר מצווה לבכור. את מדברת על יסודי? אני הייתי נותנת הכול כדי להיות שוב עם בן השנתיים ההוא
לצפיה ב-'ברכות לגיל המצווה בהחלט מרגש...'
ברכות לגיל המצווה בהחלט מרגש...
26/03/2018 | 08:46
125
איזו התרגשות וכיף אבל בהחלט מבינה אותך ...אזרום אפילו עם חזרה לשנתיים...

האמת שמתחילת ו' היא נאלצה להתבגר טרם זמנה כי רוב הבנות חוגגות ויחגגו בנות מצווה, היו לנו 4 מפגשים בנוסף בביה"ס של בנות מצווה של תוכנית "מתחברות" וגם קבוצת האימהות הקימה פרוייקט בנות מצווה שכל אימא התנדבה לקיים מפגש עבור הבנות (6 מפגשים בערך לאורך השנה) בנושאי תזונה וקוסמטיקה, יהדות, התנדבות בקהילה, עצמאות ...ויש עוד כמה בדרך.
ולכן המלצתי לה לקחת מזה את הכיף ולהירגע כי היא לא ממש שם...אני גם מרגישה זאת.

אבל אני מרגישה שעוד לא התחילה ו' והנה מסיימים....

אהבתי את מה שרשמת ובהחלט לוקחת לעצמי את העצה - להקשיב ולשקף בחזרה.

תודה והמון מזל טוב לכם 
לצפיה ב-'אצלנו מספר שלוש היא כמעט שיבוט של הגדולה,'
אצלנו מספר שלוש היא כמעט שיבוט של הגדולה,
26/03/2018 | 09:25
182
אבל אפילו היא כבר עברה את השנתיים מזמן, והיא בת 4 וחצי אוטוטו... אבל אם אשתמש בתמונות מהמצגת של הגדולה בשבילה בבוא היום, לא ישימו לב . גם אותי חלקן מבלבלות.
לצפיה ב-'שבוע מצויין מה בסירים שלכם היה..'
שבוע מצויין מה בסירים שלכם היה..
25/03/2018 | 09:29
12
45
לצפיה ב-'צלחנו בהצלחה את האות ז'
צלחנו בהצלחה את האות ז
25/03/2018 | 09:42
9
197
שמחה שעברנו את האות הזאת, התכנון שלה היה לא ממש בטוח, בסופו של דבר היתה ממש פשוטה.
הכנתי תבשיל גרוזיני שנקרא ז'רקובי מאוד פשוט בעצם, כמו צלי בקר רגיל, בלי עגבניות וכדומה, רק בצל, בשר עם תפא. אני הוספתי שוקיים לילדים. אורז כמובן.
זוקיני אנטיפסטי מעדן פשוט שידכתי לו בטטה כי כולנו אוהבים.
זיוה בעצתכם, עם מילוי רגיל של בצל פירה ועוף קצוץ. חוץ מזה שזה היה בצורה של ח, אני בעצם מכינה את זה תמיד. השכלתי לגלות שליצור ח בבורקס ממולא זה הרבה הרבה יותר פשוט, בדכ העיצוב לוקח לי חלק גדול מהזמן.
סלט מובשל שאני ממש אוהבת ולא ידעתי איך מכינים, מסתבר כזעלוק. זה סלט מרוקאי של פרוסות חציל קלויות שמבושלות במטבוחה מעגבניות טריות. אז הוא גם טעים וגם בריא.
הוספתי לחם עם זעתר שהילדים ממש אוהבים, ולצורך העניין הכנתי סלט ביצים, זיתים על השולחן...

בקיצור היה ממש טוב וטעים בסופו של דבר.
הכנתי גם מוקפץ משאריות החמץ ששמחתי סופסוף להיפטר, פסטה אל-אוליו שגם חיסלה לי צנצנת של עגבניות מיובשות (אני אוהבת להיפטר מדברים פתוחים ולפתוח דף חדש בפסח) אז אנחנו מסודרים לשלושה הימים הקרובים...
לצפיה ב-'נקרא שהיה ממש מוצלח וטעים'
נקרא שהיה ממש מוצלח וטעים
25/03/2018 | 09:45
8
98
כל הכבוד לך שאת ממשיכה ברצף האותיות, אני מזמן הייתי נשברת.
הזלעוק נקרא מעולה אחרי פסח אנסה להכין גם (בלי לחם זה נראה לי לא שווה).
בני כמה הילדים שלך שהם משתפים פעולה עם הבישולים האלה?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/03/2018 | 09:51
7
94
זה קצת מאתגר אבל אני לומדת מזה כל כך הרבה שזה שווה כל רגע.
הילדים הגדולים בני כמעט תשע וכמעט שבע. הם נחמדים באוכל, אבל אני דואגת שיהיה על השולחן אוכל שהם אוהבים. היו כמה הימורים ועסקה על דג שנחלה הצלחה מסחררת. הם טועמים דברים, הם טעמו מהזעלוק ולא אהבו את הטעםכשיגדלו יבינו...אין מצב שלא הורשתי לאחד מהם לפחות אהבה לחצילים.

ואגב זעלוק יהיה מעולה עם מצה...
לצפיה ב-'נראה, אולי אאתגר את עצמי אחרי פסח בבישול לפי א-ב'
נראה, אולי אאתגר את עצמי אחרי פסח בבישול לפי א-ב
25/03/2018 | 10:29
1
95
אצלי משתדלים לטעום אבל הגדולה עושה הרבה בעיות עם אוכל בתקופה האחרונה. אוכלת לפעמים דברים שילדים אחרים אפילו לא יטעמו מצד אחד ומצד שני יש מלא מאכלים שלא מוכנה אפילו לטעום.

שכנעת אותי, אנסה להכין זעלוק לפסח
לצפיה ב-'זה כיף ומעשיר. בהצלחה'
זה כיף ומעשיר. בהצלחה
25/03/2018 | 10:57
21
לצפיה ב-'אצלנו האהבה שלי לחצילים עברה בירושה לבכור, אבל זה התגלה'
אצלנו האהבה שלי לחצילים עברה בירושה לבכור, אבל זה התגלה
25/03/2018 | 10:47
4
140
רק בסביבות גיל 9 או 10, לא לפני. עד אז הייתי לבד בעניין, כי גם בעלי ממש לא בקטע של חצילים, ורק אחרי שהבכור סוף סוף הצטרף למחנה שלי, התחלתי לבשל עם חצילים בבית. עד אז לא היה בשביל מי.
לצפיה ב-'אז אני מחכה..'
אז אני מחכה..
25/03/2018 | 10:56
20
לצפיה ב-'גם אני חולת חצילים !'
גם אני חולת חצילים !
29/03/2018 | 23:38
2
42
אבל די בודדה במערכה .
הבעל אוהב פעם ב...חציל קלוי עם טחינה ובזאת מסתיימת חיבתו לחצילים.
הבנים לא נוגעים בחציל.
אני אוכלת חצילים בכל צורת בישול קיימת. אבל בקושי מכינה
כי אין לי מוטיבציה לבשל רק לעצמי.
לצפיה ב-'בדיוק! וזה כל כך מבאסבגלל זה השתוללתי משמחה'
בדיוק! וזה כל כך מבאסבגלל זה השתוללתי משמחה
30/03/2018 | 07:39
43
כשנפל האסימון לבכור שחצילים זה החיים היום שנינו חוגגים
לצפיה ב-'גם אני מתה על חצילים, אבל לא מכינה.'
גם אני מתה על חצילים, אבל לא מכינה.
30/03/2018 | 08:48
42
ואני עוד יותר מתה על חצילים קלויים מאז שחזרנו מחו"ל. אשכרה מזמינה את זה במסעדות, אפילו שזה יקר ואני קמצנית...
לצפיה ב-'מה שהיה אצלנו '
מה שהיה אצלנו
25/03/2018 | 10:32
123
בשישי הוזמנו לארוחה חלבית, הכנתי עוגת גבינה פרורים (החלפתי את המתכון הקבוע) ויצא מעולה, לילדים הכנתי מיני קאפקייקס עם קצפת.
הכל נטרף באהבה גדולה כמובן ונשאר לנו שאריות וגם למארחים לשמחתי, מזל שהכנתי המון מהכל.
בשישי בצהריים הכנתי פסטה עם קציצות בשר, מתכון מהעבר שהלך אצלי מעולה. את השאריות אכלנו וזללנו אתמול בצהריים ועכשיו צריכה לתכנן מה להכין להמשך השבוע כי לא נשארו בישולים.
היה בתכנון להכין גם שני סוגי סלטים אבל לא היו קליינטים וויתרתי. עסוקה מידי בנקיונות לפסח לא היה לי כח לעבודה נוספת.
לצפיה ב-'אצלנו '
אצלנו
25/03/2018 | 15:17
123
בשישי -
תבשיל של פסטה, עוף ותרד ברוטב שמנת ועגבניות עם פרמזן.
2 התבניות הרגילות של ירקות בתנור

בשבת - המבורגרים ביתיים עם ציפס בטטה בתנור, סלט קולסלאו וכרוב צלוי בתנור.
לצפיה ב-'עם מי אתן נפגשות ביום הורים?'
עם מי אתן נפגשות ביום הורים?
20/03/2018 | 08:03
20
339
למעט פעם אחת שהייתה בעייה נקודתית עם מורה, תמיד אנחנו נפגשים רק עם המחנכת. במיוחד שאותנו יותר מעניינת ההשתלבות של הילד בכיתה בתחום החברתי. כי בלימודים אף פעם לא היו בעיות.
עכשיו יש יום הורים בכיתה ז וקבענו רק עם המחנכת. אני תוהה האם יש טעם לקבוע עם עוד מישהו. הציונים של הילד טובים לרוב. ראינו שיש קצת בעייה עם פיזיקה ובעלי יישב איתו מעכשיו וידאג גם להשלים חוסרים וגם לקדם. אז מה יעזור לי לקבוע עם מורה? מצד שני, אני רואה שהורים אחרים כן קובעים (וכולם בכיתה ילדים חזקים לימודית).
לצפיה ב-'לא הבנתי למה צריך'
לא הבנתי למה צריך
20/03/2018 | 08:53
194
לקבוע עם מורים מקצועיים.
את "הסדר" קובעת המחנכת, מי נכנס ובאיזו שעה.
המורים המקצועיים נוכחים בביה"ס, וניתן לגשת אליהם חופשי,
אם נראה לך קושי בפיזיקה, תגשי למורה--ותגידי שהלד יקבל תגבור בבית.
שינחה אותך במה זקוק לתגבור.
אצלינו לא היה צריך להזמין פגישה.

לצפיה ב-'רק עם המחנכת'
רק עם המחנכת
20/03/2018 | 09:32
124
היו מקרים של קשיים שבהם אחד המורים המקצועיים ביקש שנפגש איתו. לא יזמתי פגישות כאלו ביוזמתי.
לצפיה ב-'אצלנו, כמו שמייקל כתבה, לא חייבים לקבוע מראש'
אצלנו, כמו שמייקל כתבה, לא חייבים לקבוע מראש
20/03/2018 | 09:35
126
עם מורים מקצועיים (אבל נראה לי שאפשר). בזמן הפגישה המחנכת אומרת לפעמים שהמורה הזה והזה רוצה להיפגש איתנו, ואז אנחנו נפגשים איתם, ולהפך - אם יש משהו שאנחנו רוצים לשוחח על המורה איתו, אנחנו הולכים אליו בלי לקבוע מראש.
זה אומר, כמובן, שיש צורך בגמישות מבחינת פרק הזמן שאפשר להישאר בבית הספר - לנו הייתה גמישות (בעלי היה עם הילדות האחרות), ובסופו של דבר נשארנו בבית הספר כשעה וחצי (היינו צריכים לחכות עד שהמורה יתפנה, וכו'). יכול להיות שמי שאין לו גמישות כזאת באמת קובע מראש.
אצלנו נראה לי שמעודדים את ההורים להיפגש עם לפחות שני מורים מקצועיים. לא יודעת למה להיפגש עם מורה מקצועי אם אין משהו ספציפי שרוצים לשוחח עליו איתו.
לצפיה ב-'גם אני תמיד נפגשת רק עם המחנכת. אם אין בעיה נקודתית במקצוע'
גם אני תמיד נפגשת רק עם המחנכת. אם אין בעיה נקודתית במקצוע
20/03/2018 | 09:35
108
מסוים או מול מורה מסוימת, אני לא רואה שום סיבה להפגש עם מורים מקצועיים, בחטיבה או ביסודי.
לצפיה ב-'עם המחנכת אלא אם כן יש קושי עם מקצוע כלשהוא או שזימנו אותי '
עם המחנכת אלא אם כן יש קושי עם מקצוע כלשהוא או שזימנו אותי
20/03/2018 | 10:31
3
104
למורה מקצועי. אצלנו, אגב, לא קובעים מראש עם מורה מקצועי אבל לפעמים יש אליו תור באורך הגלות (במיוחד המורות לאנגלית)
לצפיה ב-'לא התכוונתי לקבוע אלא האם צריך או לא'
לא התכוונתי לקבוע אלא האם צריך או לא
20/03/2018 | 14:07
2
123
כי אני לא רואה סיבה, וגם שאלתי את הילד האם הוא רוצה בעזרתי להעביר מסר למורה והוא אמר שלא.
הציונים שלו בגדול טובים, ואנחנו רואים לבד איפה יש קושי.
וכמובן שאין לי עודף זמן. לכן תהיתי האם כדאי.
לצפיה ב-'אני לא רואה סיבה ללכת סתם, אבל אם את חוששת שאת מפספסת משהו'
אני לא רואה סיבה ללכת סתם, אבל אם את חוששת שאת מפספסת משהו
20/03/2018 | 14:13
97
למה שלא תשאלי את אחד ההורים שקובעים. כמובן בעדינות שלא יחשבו שאת מחטטת להם בעניינים הפרטיים של הילד. אפשרות אחרת - לשאול את המחנכת.
לצפיה ב-'אנחנו נפגשנו מיוזמתנו רק עם מורים'
אנחנו נפגשנו מיוזמתנו רק עם מורים
21/03/2018 | 06:49
87
שרציתי להעביר להם מסר כלשהו או לבקש מהם משהו. נניח, אם המשימות במקצוע הספציפי לא הגיעו הבייתה, על אף שהילדה כבר פנתה למורה בנושא - למצוא דרך שתגענה. או אם יש איזה קושי ביחסים בין המורה הספציפי לילדה - לשוחח (ולתת למורה מידע רלוונטי) במטרה שישתפרו. וכך הלאה. תמיד הייתה מטרה מאוד ספציפית שמחייבת את השיחה עם אותו מורה.
לצפיה ב-'סתם תהייה'
סתם תהייה
21/03/2018 | 23:03
11
204
לי נראה נכון לגשת לכל המורים המקצועיים (או לרובם), מהטעם הפשוט  שגם דברים טובים על הילד, רצוי שיאמרו בפניו.
כן, זה מעודד אותו וזה תמיד נחמד לשמוע דברים טובים ובמיוחד ליד ההורים.
סיבה נוספת - לעיתים יש "בעיונת" ממש קטנה, וכאשר ניגשים למורה המיקצועי, ניתן לפתור בעיה זו.
מדובר על מפגש פעמים ספורות בשנה - לא ממש מעיק.
מעבר לכך,
אם הילד מרגיש שאתם מכבדים את המורה - הוא ינהג כמוכם.
לצפיה ב-'למורה המקצועי אין זמן להיפגש עם כל התלמידים.'
למורה המקצועי אין זמן להיפגש עם כל התלמידים.
22/03/2018 | 10:32
10
165
כתבת שזה מפגשים ספורים בשנה ולא מעיק. אני מניחה שהתכוונת שלא מעיק עבורך.

זה פשוט בלתי ישים עבור המורה המקצועי - הוא מלמד למעלה מ200 תלמידים. הוא לא יכול באחר צהריים אחד (או שניים) שבו מתקיים יום ההורים להיפגש עם כולם.
עדיף שייפגש עם התלמידים שהמפגש הזה באמת נחוץ עבורם.

את הדברים הטובים אומרת המורה. היא מקריאה לנו את ההערות שכתבו המורים המקצועים, ככה שהילד וההורים שומעים את כל המחמאות.

לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
22/03/2018 | 20:52
9
164
שזה לא מעיק עבורי לא כמורה מקצועית ובוודאי לא כאם.
אפשר למצוא את הזמן ולגשת לשיחה קצרצרה.
האמיני לי , יעיל במיוחד לילד.
לצפיה ב-'את מורה מקצועית? כמה כיתות/תלמידים את מלמדת?'
את מורה מקצועית? כמה כיתות/תלמידים את מלמדת?
23/03/2018 | 14:05
8
136
זו לא שאלה פסיכולוגית של מה "מעיק". זו שאלה חשבונית פשוטה.
נניח יום ההורים נמשך מ4 עד 8. 
זה 240 דקות.
אפילו אם תקדישי רק 5 דקות לכל ילד, בלי שום הפסקה, בלי ללכת לשירותים, לא תספיקי לראות יותר מ50 תלמידים.
ואפילו אם יום ההורים נמשך יומיים (ככה זה אצלנו), אז תצליחי לראות פחות מ100 תלמידים. זה פחות מחצי ממספר התלמידים שמורה מקצועי (לפחות אצלנו) מלמד.
לצפיה ב-'אני מלמדת'
אני מלמדת
23/03/2018 | 22:12
7
173
ארבע כיתות, כ- 120 תלמידים.
לצערי, לא כולם מגיעים - הרוב כן.
מספיקים, משעה 3 ועד בערך 10.
לעיתים ישנם הורים המגיעים בשעות הבוקר במהלך השבוע שמתקיים בו יום ההורים.
הבעיה היא לא האם אני יכולה לפגוש את ההורה,
הבעיה היא האם ההורה בכלל חפץ לפגוש את המורה ולשם כך - להמתין.

לצפיה ב-'אז זה אולי רלוונטי ליסודי, בטח שלא לחטיבת ביניים כמו הבן של '
אז זה אולי רלוונטי ליסודי, בטח שלא לחטיבת ביניים כמו הבן של
24/03/2018 | 14:05
6
129
אנה.

לצפיה ב-'מלמדת בחטיבת הביניים'
מלמדת בחטיבת הביניים
24/03/2018 | 14:46
5
117
ובחטיבה עליונה.
לצפיה ב-'ועדיין 120 תלמידים את לא תוכלי לפגוש באחה"צ אחד, גם אם נורא'
ועדיין 120 תלמידים את לא תוכלי לפגוש באחה"צ אחד, גם אם נורא
24/03/2018 | 17:20
4
117
נורא תרצי וגם הם נורא נורא ירצו. ולכן רק כשיש קושי או בעיה ספציפיים מגיעים למורים מקצועיים - כי למחנכת יש 30 או 40 תלמידים, ולמורים מקצועיים יש לפחות פי 3.
אני מבינה לחלוטין מה שאת אומרת, אבל זה לא מעשי. שלא לדבר על זה שאין צורך לחכות ליום הורים כדי לומר שבחו של תלמיד בפניו. אפשר לעשות את זה בלי שום קשר ליום הורים - בסוף שיעור, כשנתקלים בו במסדרון, במהלך שיעור וכו. אין באמת סיבה לשמור את זה ליום הורים.
לצפיה ב-'אספר לך משהו...'
אספר לך משהו...
24/03/2018 | 20:10
3
169
בכל יום שישי, אני מתקשרת לבתי התלמידים שהיו במיטבם במהלך שבוע הלימודים כדי לשוחח עם ההורים וליידע אותם.
התלמידים (כולל חטיבה עליונה, ממש ממתינים לכך) אכן מאוד משתדלים משום ששיחת הטלפון מאוד משמעותית עבורם.
ביום ההורים ובמהלך כל יום אחר אני יותר משמחה ופנויה לשבח את התלמיד במיוחד בפני הוריו.

לצפיה ב-'כל הכבוד לך, אבל את ממש יוצאת דופן. זה נוהל מאוד חריג'
כל הכבוד לך, אבל את ממש יוצאת דופן. זה נוהל מאוד חריג
24/03/2018 | 22:13
36
לצפיה ב-'מצטרפת...אכן את יוצאת דופן כל הכבוד וישר כוח'
מצטרפת...אכן את יוצאת דופן כל הכבוד וישר כוח
25/03/2018 | 20:39
1
25
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/03/2018 | 20:41
102
נראה לי מאוד טבעי ונכון.
לצפיה ב-'שאלת מנקה'
שאלת מנקה
20/03/2018 | 08:20
12
461
יש למישהו מנקה שגם מסדרת?
במסגרת ההחלטה להביא עזרה בכסף, חשבנו שהכי טוב למצוא מישהי שתבוא 3 פעמים בשבוע בשעות הבוקר המאוחרות, תנקה ותסדר ואז הצהריים תעזור עם הילדים. בנתיים לא מצליח לי כי אף מטפלת לילדים גדולים לא מוכנה לנקות. ומי שעובדת כמנקה, לא מתאימה לטפל בילדים (דיברתי עם שתיים, אז מקווה כן למצוא שילוב כזה). והרוב גם לא ניידות.
השאלה היא האם יש טעם לחפש פתרון כזה.
היה מתאים לי גם שמנקה תבוא לשלוש פעמים בשבוע לכמה שעות. כי מעבר ללנקות, יש פשוט המון בלגן שוטף. אבל שוב בעייתי למצוא מישהי כזאת. בנתיים, אני ממשיכה לחפש גם את הפתרון הזה.
אבל אני תוהה האם זה באמת עובד? כי כשמנקה באה פעם בשבוע, היא יוצאת והבית נקי. אבל אם היא תבוא כמה פעמים, תמיד היא תעשה רק חלק. והאם תדע לשים דברים במקום? כי לא יעזור שתשים הכל בערימה.
לצפיה ב-'באופן אישי'
באופן אישי
20/03/2018 | 08:58
5
316
אני לא אוהבת שילובים--בעיני זה לא חוסך, 
להפך זה מאפשר לחמוק מאחריות--לא סידרתי כי הייתי עם הילדים.
מנקה--את משאירה הוראות של מה הדרישות--כן, תנקי ותסדר,
מראים לה איפה הדברים מונחים. והיא תשים במקום.

מטפלת בילדים--תשמור עליהם--תטיל איתם--תקח ותחזיר לחוגים,
וגם תקנה הרגלים של סידור הבית אחרי משחקים.
לכל אחת תחום אחריות שונה.
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
20/03/2018 | 09:36
1
74
לצפיה ב-'בהרבה תחומים פיצלתי'
בהרבה תחומים פיצלתי
20/03/2018 | 11:11
213

הרבה פעמים לקחתי את הנכדים לקנית בגדים,
זה מודד, ההוא בורח, זה לוקח זה מסרב, התעיפתי.
יוצאת כל פעם עם אחד/ת. עדיף כמה פעמים ברגוע מפעם אחת קשה ומעצבנת.
וככה הם גם זוכים ליחס והתעסקות אישית.
ככה הרבה יותר פשוט. למרות שזה נראה עמוס.

לצפיה ב-'זה דווקא יכול לעבוד,'
זה דווקא יכול לעבוד,
20/03/2018 | 14:38
2
210
כי יש גם ילדים גדולים שגם ככה לא ממש זקוקים להשגחה
אז פשוט יש מישהי שתהיה עם הקטנים בנוסף לאחיהם הגדולים
וזה לא דומה למטפלת שחייבת להיות בפוקוס מלא על תינוק.
אם הבנתי נכון מדובר על זמן קצר בצהריים להיות עם הילדים ?
לצפיה ב-'לא, הגדול לא תמיד בבית'
לא, הגדול לא תמיד בבית
20/03/2018 | 14:53
1
196
והשני לא יכול להיות אחראי על הקטן.
לצפיה ב-'וגם כשהגדול בבית,'
וגם כשהגדול בבית,
20/03/2018 | 15:37
152
אפשר להעזר פעם, אבל אחריות של קבע,
לא חושבת שזה נכון.
לצפיה ב-'ביישוב שלנו זה מקובל'
ביישוב שלנו זה מקובל
20/03/2018 | 09:47
240
יש כמה כאלה, לא הרבה. את צריכה לחפש מישהי שממילא עובדת שלוש פעמים חצי יום במקום אחר ביישוב, ותשמח להשלים את חצי היום השני אצלך. תשאלי בקבוצה של היישוב.
האם זה עובד? אם היא טובה, כן. היא אף פעם לא תעשה עבודה טובה כמוך אבל היא תעשה הרבה יותר מעבודה שלא נעשית כי אין לך זמן או כח לעשותה.
לצפיה ב-'היתה לי פעם'
היתה לי פעם
20/03/2018 | 12:06
210
מנקה שהגיעה יומיים בשבוע ואז באמת גם סידרה, החליפה מצעים ועשתה כביסה (ואני חושבת שהיתה מוכנה גם לבשל). אבל אף פעם לא היתה לי מטפלת שגם נקתה.
לצפיה ב-'קיצורי דרך'
קיצורי דרך
21/03/2018 | 22:06
1
211
ממה שאני מכירה פה, רמת האנשים שמנקים היא מאוד נמוכה ואת ממש לא רוצה שהם ישגיחו על הילדים. אם בארץ המצב דומה, אני מציעה לך להתרכז בפתרונות מעשיים ולא פתרונות שנועדו לעשות לך את החיים קלים על חשבון הילדים.
אגב, יש לי מכרים שיש להם מישהי שהיא גם מנקה, גם מבשלת וגם שומרת על הילדים.
מדובר במשפחה שעקב התפקיד של הבעל הם מארחים לעיתים קרובות מספר גדול מאוד של אנשים. יש להם מישהי שבאה גם בימים ובשעות קבועים, וגם היא זמינה אליהם כל פעם שהם מזמנים אותה. הם משלמים לה פר שעה, לא משנה מה היא עושה בזמן הזה. היא מקבלת לשעה סכום מאוד גבוה ואפשר להגיד שהיא מועסקת אציליהם בערך ב 3/4 משרה.
פגשתי אותה אצלם מספר פעמים והיא אכן אשה ברמה גבוהה, אבל צריך לקחת בחשבון שזו משרה כמעט מלאה עבורה. לדעתי קשה מאוד יהיה למצוא מישהי ברמה גבוהה שמוכנה גם לעבוד בעבודה פיזית.

והנה השני סנט של קרן מור בעניין מנקה
https://youtu.be/8JpOfShPwJI
לצפיה ב-'לדעתי בארץ זה קצת שונה'
לדעתי בארץ זה קצת שונה
22/03/2018 | 18:40
154
לי יש מנקה מקסימה ואינטליגנטית, כך שאם הייתי צריכה מטפלת לילדים, לא הייתי מהססת להציע לה את התפקיד.

אחת העוזרות הקודמות שהיו לי היתה מהנדסת גשרים ברוסיה.

ביניהן היתה לי עוזרת ממוצא אתיופי, אמנם לא משכילה אבל אשה נעימה ועדינה, אמא בעצמה, שגם בידיה הייתי מפקידה את הילדים בלי בעיה.
לצפיה ב-'אני חושבת שלא יהיה לך קשה למצוא מישהי לעבודות בית קלות'
אני חושבת שלא יהיה לך קשה למצוא מישהי לעבודות בית קלות
22/03/2018 | 18:35
173
כמו לשים כלים במדיח, לתלות ולקפל כביסה, לסדר קצת.
למצוא מישהי שגם תשטוף רצפה ותנקה שרותים וגם תטפל בילדים, יתכן שיהיה יותר קשה. אבל לא הייתי מרימה ידיים כל כך מהר, יתכן שאם תתעקשי תמצאי. תשאלי כמה שיותר אנשים, למשל אמהות מהגן, מבית הספר ומהחוגים. תבררי עם סטודנטיות או סתם בחורות אחרי צבא. מספיק שתשאלי אחת, גם אם היא לא מעוניינת, אולי יש לה חברה שרוצה.
לצפיה ב-'כשהילדים היו קטנים חיפשתי'
כשהילדים היו קטנים חיפשתי
29/03/2018 | 23:45
63
בדיוק מישהו כזו. גם מספיק שווה כמטפלת (הקטן היה בן 3 בערך והגדול בן 7) וגם שתנקה אבל ממש תנקה כולל שטיפה, שירותים אמבטיה וכו' ונתקלתי בדיוק באותה תופעה שאת מתארת.
אז - פירסמתי מודעה ביד 2 ותיארתי בדיוק מה אני רוצה כך שכל מי שפנתה אלי ידעה מראש מה נדרש וזה התאים לה.
ריאיינתי כמה ובסוף התלבטתי בין שתיים שהתאימו מאוד.
האחת שנבחרה , בחורה צעירה אחרי צבא, היתה איתנו כשנתיים וחצי והיתה נפלאה עם הילדים ומנקה די סבירה. לימדתי אותה לבשל קצת והיא גם הכינה אוכל לילדים.
תנסי.
מודעה ביד 2 או אתר דומה עולה כ 300- שח . זה לא מעט אבל שווה .

לצפיה ב-'תהיות לגבי בתי ספר, אזור מגורים ושות''
תהיות לגבי בתי ספר, אזור מגורים ושות'
19/03/2018 | 23:16
19
395
נתחיל מזה שיש לי 3 ילדים עדינים (יצאו כמו ההורים שלהם :)..). בגילאים: 9,6,2.
היום אנחנו גרים בשכונה ותיקה שנחשבת שכונה יחסית טובה. בית הספר שאליו הגדול הולך סה"כ טוב ועונה על הצרכים שלנו.
הבעיה: אני לא מרגישה שהבן הגדול והבת האמצעית משתלבים בבית הספר ובגן. הם לא מבודדים חברתית, אך גם לא מוצאים חברים בכיתה/בגן.
אם אני מסתכלת על ההורים והילדים במוסדות הלימוד, זה מתחלק ממש 50,50. 50% משפחות שבהן זוג ההורים עובדים, יש שאיפה ללמידה ומציאת עבודה מוערכת ו-50% משפחות שהאמהות לא עובדות והאבות עצמאיים במקצועות שונים וניכר כי אין חשיבות ללימודים/לבית הספר/להגשת עבודות וכדומה.
אנחנו לפני סיום חוזה שכירות ותוהים אם כדאי לעבור סביבת מגורים.. ואם כן, לאן? האם מעבר לשכונה עם אוכלוסייה שיותר דומה לנו תטיב עם הילדים? תגרום להם להשתלב יותר בקלות?

אני ממש ממש אשמח לשמוע כל דעה/ניסיון/המלצה/הכוונה.. לא מכירה הרבה שכונות ואשמח גם להמלצות בנושא.. ממש מיואשת ורוצה שלילדים יהיה רק טוב..
לצפיה ב-'השאלה שלך לא ברורה לי'
השאלה שלך לא ברורה לי
20/03/2018 | 00:10
4
245
האם הבעיה היא שהילדים לא מוצאים חברים, או שהבעיה היא שהמשפחות בשכונה לא מוצאות חן בעינייך?
לצפיה ב-'שתי בעיות נפרדות..'
שתי בעיות נפרדות..
21/03/2018 | 22:09
3
178
שאחת קשורה בשניה.. אם היו בשכונה יותר משפחות שדומות לנו, אולי הילדים היו מתחברים יותר בקלות.
אנשים מתחברים לאנשים שיש להם איתם מכנה משותף/דימיון מסוים. ואני תוהה אם העובדה שאין כל כך מכנה משותף בינינו לבין רוב משפחות השכונה (אם זה באורח חיים וכדומה) משפיעה על ההשתלבות של הילדים. 
לצפיה ב-'התזה שלך לא תופס במציאות החיים,'
התזה שלך לא תופס במציאות החיים,
21/03/2018 | 22:35
164
אנשים מבוגרים אולי יהיה להם מענין יותר בשיח אם תחומי ענין משותפים,
ואג'נדת חיים בהחלט נושא שחשוב לחלוק איתו חויות ודיעות.
אז אולי (אני גם לא ממש בטוחה)צריך את הדומים.
אבל ילדים צעירים--ילדה בגן--תחומי הענין הוא משחק--בבובה, במכונית,
אילו תחומי ענין משותפים ודומים, הנדנדה היא מקום לכולם,
אז למה אין חברויות? למה אין ענין משותף?

אם לא נוחה לך סביבת המגורים--שזה לגמרי לגיטימי, תחוללי שינוי,
זה לא מבטיח חיברות.
אנשים חברותיים--מתחברים עם אנשים אחרים בלי ה"תפאורה" אלא כבני אדם.
לצפיה ב-'אני חושבת שזו לא שאלה שאפשר לענות עליה פה בפורום'
אני חושבת שזו לא שאלה שאפשר לענות עליה פה בפורום
21/03/2018 | 23:23
121
אנחנו פשוט לא יודעות מספיק כדי לענות. למשל:
- ראשית כל, למה בדיוק את מתכוונת כשאת אומרת שאין לילדים חברים? הבנתי שאצל האמצעית זה מתבטא בזה שהיא משחקת לבד בגן. מה עם הגדול? גם הוא לבד בהפסקות? או שבבית הספר הוא משחק עם ילדים ואחר הצהריים לבד?
- האם הילדים בכלל מתלוננים על המצב? חסרים להם חברים?
- האם הילדים שלך מתקשים לרכוש חברים גם במסגרות אחרות? למשל בחוגים, בבילוי עם ילדים של חברים שלכם, במשפחה המורחבת (בני דודים וכיו"ב).
- האם כשאת ובעלך הייתם בגילם, התקשיתם לרכוש חברים בעצמכם?
- האם הדעות השליליות שלך כלפי השכנים מחלחלות בדרך זו או אחרת גם אל הילדים? אני משערת שאת לא נותנת להם הרצאות בנושא, אבל בסופו של דבר הם סופגים גם אם לא נתכוון שזה יקרה.
- במה בדיוק מתבטאת העדינות של הילדים שלך?
- מה אומרות הגננות והמורות על הבעיה?
- האם אין שום דבר אחר בעולם שנראה לך שיתכן וגורם לבידוד של ילדייך?

אני נוטה לחשוב כמו מיכל, שאין קשר בין הדמיון בין ההורים להתחברות של הילדים. במיוחד כשאת כותבת שחמישים אחוז מהמשפחות כן דומות לכן. אז גם אם התאוריה שהעלית נכונה, למה ילדייך לא מתחברים לחמישים אחוז שדומים לכם? מצד שני, הכל יתכן. אני מציעה שתקדישי מחשבה לשאלות שלמעלה, ויתכן שאחרי שתעני עליהן בינך לבין עצמך כבר תמצאי בעצמך את התשובה. כמובן שאת גם מוזמנת להעלות את תשובותיך על הכתב פה.
לצפיה ב-'בכלל לא סביר שבגיל הגן זה משפיע.'
בכלל לא סביר שבגיל הגן זה משפיע.
22/03/2018 | 12:29
98
אני גדלתי בשכונה שבה כ-ל הילדים שיחקו יחד בגילאי הגן והיסודי, בין אם הם ילדים של פרופסורים ובין אם הם ילדים של בעלי בסטה בשוק (אני סתם נותנת דוגמא קונקרטית למקצוע של אחד ההורים שלא דרש השכלה). למשחק בכדור או תופסת זה ממש לא משנה... יכול להיות שאת מעבירה משהו מהיחס שלך למשפחות לילדים שלך? כי פשוט לא נראה לי שילדים שמים לב לדברים כאלה, כמו לאילו משפחות השכלה חשובה ולאילו לא, במיוחד לא כשהם בגיל הגן. האמת שגם לי אין מושג מה ההשכלה של ההורים של הילדים בגן, למשל, על אף שאנחנו דווקא קבוצה קרובה שיוצאת יחד לפעמים. אני יודעת על חלקם מה המקצוע שלהם, אבל בחיי שאין לי מושג למה זה צריך לשנות לי מה המקצוע או ההשכלה שלהם. הם לא המורים של הילדים שלי, אלא ההורים של חבריהם למשחק - וכשאנחנו יוצאים יחד אנחנו מדברים על דברים שהילדים עשו בגן וכו', כמו שבילדות שיחקנו יחד עם הילדים של השכנים - יש משהו משותף (אז - כדור/תופסת, עכשיו - הגן וגידול הילדים), שבכלל לא קשור להשכלה וכדומה, ומאפשר להתחבר וליהנות זה מחברתו של זה. לכל אדם יש כמה צדדים, ולא כולם חייבים לבוא לידי ביטוי בקשר עם כל אדם אחר. אז עם אחד מנהלים שיחות עמוקות, ועם השני אוכלים פיצה וצוחקים על מה שהילדים עשו בגן. מה הבעייה בדיוק?
לצפיה ב-'נראה לי '
נראה לי
20/03/2018 | 06:39
5
298
שהניתוח הסוציולוגי לא רלונטי מבחינת הבעיה שאת מזהה.
למצוא חברים--ולהיות חברותי--לא קשור למה ההורים של הילדים עושים,
עובדים ומי הם.
את העצמך כותבת שהשכוה טובה--
לכן הייתי משקיעה יותר בעניני חברות מול הלדים, 
מזמינה אליך, יוצרת קשר שהילדים יתארחו, מוציאה אותם לחוגים,
יש דרכים רבות לאפשר חברויות.
ודרכים האלה נכונות לכל אזור מגורים.
לצפיה ב-'וגם כאן מסכימה איתך! '
וגם כאן מסכימה איתך!
20/03/2018 | 09:37
63
לצפיה ב-'תאמיני לי שאני עושה הכל'
תאמיני לי שאני עושה הכל
21/03/2018 | 22:14
3
229
הילדים הולכים לחוגים ונהנים (אגב, עוד הבדל, אולי אחד או שניים מילדי הכיתה/הגן הולכים לחוגים בשכונה). אני מזמינה אלינו וגם הילדים מתארחים. אבל משהו לא נדבק, למרות הכל, האמצעית לדוגמא, משחקת עם עצמה רוב היום בגן ומתלוננת שאין לה חברים. הגננת מעורבת ומנסה לשלב, אבל בינתיים ללא הצלחה.
מה שאני תוהה, ורוצה לשמוע מניסיונכן, אם במידה ויעברו לשכונה שיותר דומה להם מבחינה סוציולוגית, אז הם יתחברו יותר?
(כמו שאנחנו המבוגרים מתחברים לאנשים שדומים לנו/יש לנו מכנה משותף איתם)
לצפיה ב-'אומרים מבחינה סוציו אקונומית...'
אומרים מבחינה סוציו אקונומית...
21/03/2018 | 22:22
2
214
מי שלא הולך לחוגים הם גם אלו שיש להם שאיפה ללמידה או רק אלו שהאבא עובד בעבודה חופשית?
תראי, על פי ההתנסחות שלך אני חושבת שאולי את כן מתאימה מבחינה סוציולוגית לשכונה. אולי כדאי להפסיק להגיד על השכנים דברים רעים באוזני הילדים, ואולי כך יתחברו איתם.
לצפיה ב-'הגעתי לפורום כדי להתייעץ לא כדי לריב..'
הגעתי לפורום כדי להתייעץ לא כדי לריב..
21/03/2018 | 22:32
1
206
בכוונה התנסחתי בעדינות בשביל לתאר את הסיטואציה ולא לפגוע באף אחת.
נכון, אומרים סוציו אקונומית.. מה לעשות, אמא עייפה ל-3 ילדים שעונה בשעה מאוחרת.. את יכולה להזדהות, לא? במקום לקטול בכותרת התשובה ואחרי זה לחזור על זה בגוף ההודעה. 

לצפיה ב-'או קי, צודקת'
או קי, צודקת
22/03/2018 | 02:44
166
עונה לך למטה
לצפיה ב-'מה בעצם הבעיה בשכונה?'
מה בעצם הבעיה בשכונה?
20/03/2018 | 10:14
215
בשכונה עם הרבה ילדים דומים, יש יתרון בזה שיש הרבה פעילויות שמתאימות לילדים שלך.
אם תאמרי שהילדה אוהבת מחשבים אבל בשכונה אין חוגי מחשבים (והילדים בכיתה לועגים למי שאוהב מחשבים וקוראים לו חנון), או אם תגידי שהילד רוצה תנועת נוער אבל אצלכם אין תנועות נוער - אז כן, כדאי לעבור דירה.

אולי ניסית להיות עדינה בתיאור שלך "אנשים שלא מעריכים לימודים". אם הם סתם לא מעודדים את הילד להשקיע בלימודים אבל הבית נחמד והילד נחמד - אין בעיה. מספיק שחצי מהילדים בכיתה משקיעים, לא צריך שכולם. אבל אם התכוונת שהם לועגים לילדים שכן משקיעים - זו בעיה.
לצפיה ב-'גם אם הייתי מסכימה עם החלוקה שעשית'
גם אם הייתי מסכימה עם החלוקה שעשית
21/03/2018 | 09:13
196
שהיא משקפת רוב כמובן ולא את הכלל כי אני בעצמי יוצאת דופן בהגדרה שלך, אני לא רואה איך זה קשור להתחברות של הילדים שלך לילדים אחרים. הם לא בוחרים חברים על סמך השאיפה ללמידה של התא המשפחתי בו הם גרים או השאיפה האישית של כל ילד. או שפספסתי משהו על הבוקר
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
21/03/2018 | 17:53
1
192
אנחנו גרים בשכונה טובה. היתה לנו בעיה בבית הספר היסודי. חברת הילדים היתה "צפונית" מידי והילדים שלי התענינו בדברים אחרים מחבריהם לכתה. העניין נפתר - אחת עברה לבית ספר אזורי שהוא הרבה פחות צפוני ויש בו מגוון ילדים והשניה לכתת מחוננים.  
נסי להגדיר לעמצך מה מפריע לך. אם השכונה לא מתאימה לחינוך שמתאים לכם לא הייתי פוסלת מעבר למקום בו את מרגישה בבית. לא כל שכונה שמוגדרת טובה היא טובה לכולם.
לצפיה ב-'תודה על ההבנה.. '
תודה על ההבנה..
21/03/2018 | 22:19
152
ואהבתי את מה שכתבת: "לא כל שכונה שמוגדרת טובה היא טובה לכולם".
איזה כיף שידעת לאן להעביר את הילדים.. 
לצפיה ב-'מדוע הילדים'
מדוע הילדים
21/03/2018 | 22:18
2
208
העדינים שלך לא מתחברים עם 50% מהילדים ששני ההורים שלהם עובדים ושיש להם שאיפה ללמידה ולמציאת עבודה מוערכת?

אני ממש לא אוהבת את צורת השאלה שלך. הצורה שאת מציגה את העדינים בני העדינים מול הילדים שהאבא עצמאי האמא לא עובדת ואין שם חשיבות ללימודים והגשת עבודות. הניסוח המוזר הזה שלך לא מציג מה לדעתך הבעיה האמיתית. אני חושבת שאת משתמשת בקודים כדי להסוות את מה שאת באמת חושבת ולכן קשה לייעץ לך אם לעזוב את השכונה שכנראה חצי בה צ׳חצ׳חים לטעמך.
לצפיה ב-'אני מתארת את המציאות '
אני מתארת את המציאות
21/03/2018 | 22:24
1
225
זה לא חנונים מול צ'חצ'חים/ערסים, כי לא זאת השכונה.
אבל כן משפחות טובות אבל פשוטות. מה הכוונה בפשוטות? לא הישגיים, לא עובדים, חסרי הערכה למוסד הלימודי. אלו התכונות הפחות טובות שמאפיינות אותן. 
לא הבנתי מה יש לא לאהוב?
לצפיה ב-'תשובה אמיתית'
תשובה אמיתית
22/03/2018 | 03:28
218
עכשיו כשהסברת במה מדובר, אפשר להתייחס טיפה יותר. זה לא קשור אם האבא עצמאי או אם האם אינה עובדת. זה קשור להיותן משפחות לא משכילות, על כל המשתמע מכך. 
את טוענת ש 50% הם ברמה סוציו אקונומית דומה לשלכם, כך שלכאורה הילדים שלך כן היו אמורים למצוא חברים. בארץ יש גם כיתות גדולות, דבר שמקל על מציאת חברים. 

דעי לך שבכל מקום כמעט יהיו משפחות ממצב סוציו אקונומי נמוך, גם במקומות יקרים. אני גרה בחו"ל באחד מהמקומות היקרים בעולם. בבית הספר של הילדים שלי לא נדיר לראות ילדים במעמד סוציואקונומי נמוך. איך? חלקם, ההורים משקרים לגבי כתובת המגורים שלהם. חלקם קיבלו את הבית שלהם מההורים/סבים, שקנו בית זול לפני עשרות שנים, כשכל האיזור היה איזור חקלאי עני. הם גרים על אדמה ששווה מליונים בבתים שנראים כמו צריפים עלובים כי אין להם כסף לשפץ. חלקם התעשרו למרות שאינם משכילים, למשל, קבלנים. 
לי אין בעיה עם ההורים האלו. רובם חביבים בעיני, למרות שבדר"כ באמת אין לי איתם שפה משותפת. מנטליות שונה מדי. 
גם הילדים שלי מעולם לא התחברו עם הילדים שלהם. אין להם בכלל מושג איפה לגבי המצב של המשפחות האלו, פשוט באופן טבעי נוצר אצלהם קליק עם ילדים שדומים להם. ונכון, רוב הילדים הם בכל זאת ממעמד סוציו-אקונומי גבוה. 

אני מבחינתי מעולם לא שקלתי לעבור לבי"ס אחר. גם המצב הנוכחי כלל וכלל לא מפריע לי, וגם ברור לי שכך זה בשכונות אחרות. 
גם בארץ זה ככה. לא חסרות שכונות יוקרתיות במקומות מבוססים שיש שם בעלי באסטות, עבריינים, בעלי חברות למשאיות, ועוד. יכולות גם להיות משפחות משכילות שיש שם אלימות או שהילדים מוזנחים.

קשה לי להגיד מה הייתי עושה במקומך. מצד אחד, אני חושבת שאם חצי מהילדים דומים להם, הילדים שלך כן היו אמורים לעשות חברים.  מצד שני, אתם גרים בשכירות, ולכן הרבה יותר קל לעבור למקום חדש. אולי כן כדאי לנסות מעבר כזה, בתנאי שעושים היטב שיעורי בית. כמו שאומרים, משנה מקום משנה מזל. 

לצפיה ב-'אני דוקא חושבת שיש משהו בגישה שלך'
אני דוקא חושבת שיש משהו בגישה שלך
29/03/2018 | 23:52
56
סביר להניח שאם תהיו מיודדים עם השכנים שלכם ברמה של ארוח הדדי, בילויים משותפים וכו' אז לילדים תהיה מסגרת חברתית מסוימת כי הם עדיין צעירים . בגילאים האלה טיפחתי כמה חברויות עם משפחות (מהשכונה וגם מחוצה לה) לילדים בגילאים הרלוונטים והילדים שלי בילו בחברת ילדיהם וזה היה נח ונעים לכולם. בעיקר בגלל שהבנים שלי לא היו כוכבים חברתיים גדולים בגילאי יסודי והיו תקופות שאלו היו החברויות היחידות שהיו.
במקביל כדאי לפעול גם בכוונים שיעצו לך פה - לעודד את הילדים ולעזור להם ליצור חברויות משל עצמם כי מניסיון, בסוף הם מגיעים לגיל שבו כבר לא נסחבים עם ההורים לפעילויות חברתיות.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה