לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1833218,332 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'חג שמח לכל באי הפורוםאיפה אתם היום?'
חג שמח לכל באי הפורוםאיפה אתם היום?
19/04/2019 | 07:15
3
102
אנחנו מארחים את ליל הסדר זו השנה השנייה ברציפות, בסביבות 20 אנשים יגיעו כל הצד של אימי, וכן חמותי וגיסתי.
מאחר ובאופן אישי אנחנו לא שומרים על כשרות, בגדול חג הפסח עובר עלינו די בקלות - אין ניקיונות מיוחדים לפסח, לא קונים אוכל מיוחד, רק מארחים ארוחת ערב גדולה וקוראים הגדה לפניה
נהוג אצלנו כבר שנים רבות לחלק את המשימות בין כולם, וכך יצא שאני בסך הכול מכינה 4 סלטים (ובמהלך הערב גם סיר של אורז לבנות של בן-הדוד שלי, שמשום מה טוענות שזה האורז הכי טעים בעולם). כל היתר מחולק בין אמא שלי, דודה שלי, חמותי ואשתו של בן דודי, שאמונה על הקינוחים.
מקווה שכמו בשנה שעברה, עד חצות נהיה בן זוגי ואני כבר אחרי הספונג'ה, על הספה עם כוס יין ביד
מאחלת לכולכם חג פסח שמח, שתהנו הערב עם בני משפחותיכם, ושתקחו את החג (ואת החיים בכלל!) בקלות ובפרופורציות הנכונות.
חג שמייייח!
לצפיה ב-'אצל חמותי.'
אצל חמותי.
19/04/2019 | 07:53
2
136
(השנה של הצד שלו). היא אוהבת להכין הכל לבד. אנחנו מביאים שוקולדים, תירוש, ויין קידוש, ונשארים לישון שם. אנחנו שומרים על כשרות לפסח. הילדות אוכלות דגני בוקר מיוחדים בפסח שהן אוהבות, ומצה פיצה (מצה עם גבינה צהובה וקטשופ).
הקטנה כבר הייתה ב-3 סדרי פסח השנה - אחד בגן, אחד בקייטנה של הצהרון, ואחד בבית האבות של אבא שלי (הם חוגגים ביום אחר - רעיון מעולה לדעתי).
לצפיה ב-'גם בבית הספר היסודי שלנו חוגגים סדר פסח ביום האחרון ללימודים'
גם בבית הספר היסודי שלנו חוגגים סדר פסח ביום האחרון ללימודים
19/04/2019 | 09:40
1
134
לפני היציאה לחופשה, והצעיר השתתף. חוץ מזה, הבכור משום מה מבואס מהעובדה שהסדר נערך אצלנו (כן! הוא המבואס ). אומר שזה פחות כיף. מה לעשות...
אצלנו כולם נכנסים לבית מלא חמץ, גם אלו ששומרים (כמו ההורים שלי), אבל זה לא באמת מפריע לאף אחד. העיקר שיש מישהו שמארח שהוא לא הם
גם אצלנו מאוד אוהבים מצות! לא אני, אבל הילדים מתים על המצה-בריי של אמא שלי ושל חמותי, ומחכים לזה כל השנה. אני נמנעת מטעמי דיאטה, כי ביס אחד נגמר בסוף בהר של מצה-בריי ובחמישה קילו בישבן
לצפיה ב-'אה, ברור שנכנסים לבית מלא חמץ.'
אה, ברור שנכנסים לבית מלא חמץ.
19/04/2019 | 10:05
121
גם בבית שלנו יש חמץ.
לצפיה ב-'מודאגת לגבי הבן שלי'
מודאגת לגבי הבן שלי
16/04/2019 | 16:00
12
253
אני מודאגת.. יש לי בן מקסים בכיתה ה
והוא התחיל לפתח רגשות כלפי המחנכת שלו והוא לא מתגבר
אנסה קצת לתמצת ולהגיע לעיקר

לפני כמה זמן הייתי איתו בבריכה, ופגשנו שם את המחנכת שלו, בעלה, והילד שלה שהוא גם בגיל של בני
הם הציעו שנשב ביחד ונבלה וגם שהילדים ישחקו ביניהם, הסכמתי וישבנו ביחד
עכשיו המחנכת הייתה עם בגד ים, ביקיני.. עלתה לי לראש המחשבה שהסיטואציה יכולה להיות קצת בעייתית אבל לא ייחסתי לזה חשיבות
כמה ימים אחרי זה קרתה סיטואציה לא נעימה. המחנכת התקשרה ואמרה שבמהלך שיעור תגבור פרטי, בני הטריד אותה, מעדיפה לא להיכנס לפרטים
הוא מאוד התבייש במה שקרה ובכה, התוודה שהוא מאוהב בה, לא הסכים ללכת כמה ימים לבית הספר..
לבסוף ערכנו שיחת הבנה עם המחנכת, כל אחד התנצל(היא התנצלה שהיא צעקה עליו) ונפתח דף חדש והוא חזר ללמוד. כלפי המחנכת אין לי שום טענות והיא התנהגה למופת ואפילו בהבנה וברגישות למקרה

חשבתי שזה מאחוריו, לא רציתי לדבר איתו על זה כי הוא לא הרגיש בנוח
גיליתי בחדר שלו מחשב אהבה שהוא כתב לעצמו עליה, וגם על המחשב אוסף תמונות שלה שהוא מצא
הוא אמר שהרגשות שלו לא עברו וקשה לו ככה...

לא יודעת מה לעשות
מה אני עושה במצב כזה? לתת עוד זמן? להתייעץ עם פסיכולוגית?
חשבתי בסוף שנה לבקש להעביר אותו לכיתה המקבילה, אבל חבל לי לכפות עליו שינוי כזה ולהיפרד מחבריו
לצפיה ב-'מלכתחילה הסיטואציה בבריכה לא נראית לי תקינה בכלל.'
מלכתחילה הסיטואציה בבריכה לא נראית לי תקינה בכלל.
16/04/2019 | 16:39
170
וכן, הייתי מתייעצת עם איש מקצוע.
לצפיה ב-'גם אני חושבת שזה מצריך התייעצות עם איש מקצוע'
גם אני חושבת שזה מצריך התייעצות עם איש מקצוע
16/04/2019 | 18:03
2
46
לצפיה ב-'מסכימה שזה לא היה לעניין'
מסכימה שזה לא היה לעניין
16/04/2019 | 20:05
1
166
אני לא מאלו שמחזיקות בדעה שצריך ״להרחיק״ מילדים מראות כאלו
אבל שזה אכן מגיע מצד דמות שקרובה אליו, עדיף שלא יהיה ככה כי זה אכן הכניס אותו לבלבול
אבל אי אפשר לתקן את העבר ..

אני אבדוק את העניין
לצפיה ב-'אני לא חושבת ש"צריך להרחיק ילדים ממראות כאלו". אני חושבת '
אני לא חושבת ש"צריך להרחיק ילדים ממראות כאלו". אני חושבת
17/04/2019 | 07:49
152
שמחנכת צריכה להישאר מחנכת, ולא להפוך פתאום לחברה שמבלים איתה בבריכה. גם אם הייתם פוגשים אותה בפיקניק או במסלול טיול בבניאס הייתי חושבת שלא נכון יהיה שתטיילו יחד, פשוט כי אתם לא חברים. היא המחנכת שלו, ולא צריך לערבב בין הדברים. אני לא בטוחה שדווקא הביקיני היה זה שהכניס אותו לבלבול. מן הסתם אם אתם לא משפחה דתית או חרדית הוא כבר ראה דברים כאלו בעבר. אבל כשפתאום המחנכת שלו היא דמות "חברית" - לדעתי זה מה שיצר בלבול תפקידים.
לצפיה ב-'זה זמן לדבר על אהבה. ואהבה נכזבת. וההבדל בין אהבה והטרדה.'
זה זמן לדבר על אהבה. ואהבה נכזבת. וההבדל בין אהבה והטרדה.
17/04/2019 | 15:54
128
למה לא לאמר לו שזה בסדר שהוא התאהב בה. קורה. היא אישה נחמדה.

אבל היא לא אוהבת אותו בחזרה, לא כמו שהוא רוצה.

הוא חווה אהבה נכזבת, פעם ראשונה. ככל הנראה זה יקרה עוד פעמים.

וכשאתה אוהב מישהי והיא לא אוהבת אותך - אתה צריך להמשיך להתייחס אליה בכבוד, ולכבד את רצונה.
כמובן לא לשלוח ידיים או להטריד.
וגם לא כלכך לאסוף תמונות שלה מהרשת. זה קצת קריפי, ולא טוב עבורו.

אני מנחשת שזה יעבור לו. עם כל הכבוד לכמה שהיא נחמדה - הוא ילד בן 10.  
תעודדו אותו שהוא ימצא מישהי אחרת. 

או לא לדבר איתו, אלא פשוט לתת לו להתגבר. לא יודעת אם בן 10 רוצה לדבר עם אמא על אהבה.
לצפיה ב-'אולי כדאי לערב היועצת או פסיכולוגית בית הספר'
אולי כדאי לערב היועצת או פסיכולוגית בית הספר
17/04/2019 | 20:00
4
124
נראה לי שצריך לעשות חשיבה מערכתית שתעזור לו, למחנכת ולכם להבין מה הדרך הנכונה עבורו.
מעבר לכך, העובדה שהוא מאוהב במחנכת וזה לא פשוט לו, זה ברור אך ההטרדה היא מעלה מעט שאלות האם לא כדאי לערב איש מקצוע נוסף. עבורו ועבורכם, כדי לבדוק זאת. מכיוון שלא פירטת (וזה בסדר גמור), את זו שיודעת האם התערבות כזו חשובה או לא.
ואם יש אבא מעורב, אולי כדאי שהוא ידבר איתו קצת על ענייני אהבה (אם מולך הוא נבוך נורא. אולי מגבר לגבר יהיה לו קצת פחות מביך). 
לצפיה ב-'תודה לכם על העזרה'
תודה לכם על העזרה
17/04/2019 | 20:17
3
128
אני מעדיפה כמה שפחות לדבר על זה
גם ככה הסיטואציה בשבילי מול המחנכת הייתה מאוד מביכה, למרות שהיא התנהלה בסדר וניסתה לעזור ולא תקפה
לא בטוחה שזה נכון לפתוח את זה מול יועצת, גם מבחינת הצד של המחנכת מניחה שהיא מעדיפה שהסביבה הקרובה שלה לא תדע מזה

דיברתי איתו על זה כמובן, לא יותר מדי לעומק אבל הסברתי לו שזה מצב שלא יכול להתקיים, שהזמן יעשה את שלו ושאסור לו להתעסק מזה
למען האמת אני גרושה, האבא רואה אותו פעם בשבוע, הוא לא יודע ממה שקרה
מסכימה שהסיטואציה בבריכה לא הייתה צריכה לקרות, כשזה מגיע לדמות מעורבת בחיים שלו

אני אתן לזה עוד קצת זמן ואדבר איתו, אשקול מעורבות פסיכולוגית או לפחות בקשת מעבר כיתה אם זה לא ישתנה
לצפיה ב-'אני רואה את הענין'
אני רואה את הענין
18/04/2019 | 05:44
2
134
קצת אחרת.
מסכימה עם הפוך עם ראש כפול--שנכון לעשות הפרדה בין מערכת ביה"ס
למשפחה, לא ליצור קרבה של חברות מחוץ לכתלי ביה"ס.
אבל "ההתאהבות" של הבן שלך, היא חיפוש של קרבה, של יחס,
של צורך לחמימות מסמכות.
לא הייתי עושה שום צעד דרסטי של העברת כיתה,
או שיתוף דמויות נוספות בתוך ביה"ס,
גם לא הייתי לוקחת אותו לעזרה מקצועית.כל פעולה מלאכותית כזו
רק תעצים את הצורך שלו לתשומת לב מכיוון לא נכון.
כן חבקי אותו, תצאי איתו יותר, כן תני לו יותר תעסוקה--פשוט הסחת דעת מהנושא שהוא "שקע בו"
כן מציעה לך ללכת ליעוץ מקצועי לבד, כדי להחליט על דרך התנהלותית מולו,,
וכדי שגם את תירגעי.כי את בעצמך קצת "מבוהלת" ממה שקרה.
אז קרה, ולא נעים אבל גם לא נורא ולא צריך להגזים.
לצפיה ב-'אני מסכימה עם כל העיצות שכתבת, רק חולקת קצת על הפרשנות'
אני מסכימה עם כל העיצות שכתבת, רק חולקת קצת על הפרשנות
18/04/2019 | 11:45
1
135
ה"התאהבות" יכולה להיות אמיתית לגמרי ולא במרכאות, ולא בהכרח משהו מרוכך ותמים יותר כמו חיפוש יחס וחמימות.
ילד בכיתה ה' מסוגל להתאהב במובן הרגיל, כלומר להמשך מינית לאישה, גם אם הוא לא בהכרח מבין את הרגש הזה. ולדעתי זה המצב שלו.
ואין כל כך מה לעשות עם זה ואין דרך לגרום לזה לעבור יותר מהר... לכן אני מסכימה שהדבר היחיד לעשות זה לנסות להסיח את הדעת, ולא לעשות פעולות אקטיביות שרק יכולות להחמיר את ההתעסקות בעניין והאובססיה.

לצפיה ב-'אני בהחלט מבינה'
אני בהחלט מבינה
18/04/2019 | 16:11
103
את דבריך,---והייתי מקבלת את אזהרת ההתאהבות, אם היה קורה כאילו ברמה טבעית.
אבל מדובר בילד בן עשר אולי אחת עשרה, שהוא גדל עם אמא,
שהמורה סמכות, שהגיעה עם המשפחה, והוא מצא שם חברים(הילדים שלה)
היתה אוירה קרובה, "נשברו מחיצות" וזה ריגש אותו ובלבל אותו,
והוא מנסה לשמר(באות ש' קמץ) את הרגע ומביע זאת דרך חיזור ילדי,
העתקה של סדרות וסרטים.
אם לא יעשו "ענין" ולא יגדירו התאהבות, ולא יטפחו ויתפיחו את הנושא,
ישקע הבלבול וירגע הכל.
כעבור תקופה אפשר שאמא תמצא אמתלה לדבר על אהבה, רומנטיקה,
ולקבל הדרכה מה מתאים ומתי, כדי שהיא תהיה רגועה.
פתאום הוא יבין וגם היא שזו לא ההתאהבות שבאמת כולנו מגיבים לה.
בהרבה ענינים כשאנחנו ההורים, נדע לא להעצים ולא ללחוץ, אלא ממקום רגוע
ל"תקוף" בעיה נוכל לנוט הרבה יותר בנחת ולהשיג את ההתנהגות שנראית לנו נכונה.
לצפיה ב-'אם הוא התוודה שהוא מאוהב בה אז ברור שזה לא מאחוריו'
אם הוא התוודה שהוא מאוהב בה אז ברור שזה לא מאחוריו
22/04/2019 | 22:06
1
56
אהבה זה לא משהו ששמים מאחורה ועוברים לסדר היום. ואם הוא רואה אותה כל יום (והיא קשה להשגה) אז יתאהב בה עוד יותר. אבל יש פה גם צד שני.
הזדמנויות מעולות להסב את תשומת לבו של בנך לנושאים שבדרך כלל מלמדים רק בתאוריה.
ודרך אגב, המורה לא בסדר בכלל. לשבת עם בקיני מול ילד מהכיתה שלה... נשמע לי הזוי. זה לא שלא מגיע לה לשבת בבריכה אבל אם זו בריכה שכונתית ויש סבירות שתפגוש שם תלמידים - צריכה לשמור על חזות מכובדת. במינימום אני מצפה שתשים על עצמה בגד ים שלם וגם אז, אני חושבת שהייתי מצפה שתתרחק מליצור קשר כל עוד היא על בגד ים.
בעיני המורה חצתה גבול שלא היתה צריכה לחצות.
אבל יש פה גם הרבה הזדמניות פז כמו שאמרתי. הזדמנות לדבר עם הילד על התאהבות. איך הוא מרגיש ולמה. הזדמנות פז לדבר על כמה אסור בתחליט האיסור להטריד, ושדברים כאלה יכולים להשפיע על עתידו, אם הוא היה מבוגר יותר והמורה היתה מתלוננת. (מכירה ילד בן 18 שהטריד נערה וההורים שלה התלוננו והוא איבד מקום עבודה שמאוד אהב בגלל התלונה והוא פשוט תופס את הראש ואומר: "מה עשיתי, איזה אידיוט אני, הרסתי לעצמי."). אז אני תמיד אומרת שכשקורים מקרים כאלה, כמו מה שקרה עם בנך, - יש לך הזדמנות פז להסביר, להראות, להאיר את עיניו, ובעצם לא קרה שום נזק לעתיד שלו.
וגם אני רואה פה חלון לדבר איתו על רגשות שמתפתחים בגלל שראה אישה בבגד ים. עובדה שלא היה מאוהב קודם.. לדבר איתו על רגשות שצריכים להתפתח ממקום עמוק יותר ולא ממראה חיצוני וכו' וכו'.

לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
24/04/2019 | 14:15
25
הבעיה הכי גדולה שאני רואה בסיפור היא ההטרדה של המורה.
זה דורש שיחה מעמיקה על שליטה עצמית ויחס ראוי לבנות המין השני.
לצפיה ב-'עזרה בשאלון קצר- סמינריון חינוך אוניברסיטת אריאל '
עזרה בשאלון קצר- סמינריון חינוך אוניברסיטת אריאל
16/04/2019 | 23:11
2
42

שלום, אנחנו סטודנטיות למדעי ההתנהגות שעורכות מחקר בנושא ״למידה דרך תנועה״ בקרב הורים ומורים. 
נודה לך אם תקדיש/י מספר דקות מזמנך על מנת לענות על השאלון האנונימי ולהפיץ אותו בקרב האוכלוסייה הרלוונטית למחקר זה. 
תודה מראש ונשמח לעזרתך
שימו❤ - במידה ואתם עונים דרך הסלולארי, עליכם להפוך את המסך לרוחב בשביל לראות את הכיתוב מובן ולא חתוך. 

שאלון למורים בבתי ספר(יסודי/חטיבה/תיכון):
http://bit.ly/2PcOWPb ;;

שאלון להורים:
http://bit.ly/2DetHYL ;;

לצפיה ב-'עניתי על השניים.בהצלחה,בנות'
עניתי על השניים.בהצלחה,בנות
17/04/2019 | 07:24
7
לצפיה ב-'בפעם הבאה נא לבקש אישור מנהלות. אחרת סקרים יימחקו. '
בפעם הבאה נא לבקש אישור מנהלות. אחרת סקרים יימחקו.
17/04/2019 | 07:50
10
לצפיה ב-'רופא/ת נשים לעשור החמישי וצפונה'
רופא/ת נשים לעשור החמישי וצפונה
16/04/2019 | 12:55
1
99
אני מודה שזו שאלה קצת מוזרה. אני הולכת לאותו רופא נשים  יותר מ 20 שנה. בזמנו הוא היה במרחק הליכה מההורים ואחכ זו הסתברה להיות ממלכת פריון ופשוט נשארתי כי כמה כבר הולכים.   מאז שסיימתי עם עניני הילודה לפני אי אילו שנים ואני תחת הרושם שהכל במרפאה (שהפכה למגה מרפאה) מתעסק בילודה וזה התחיל להרגיש לי פחות מתאים. תוהה אם זו סיבה להחליף והאם יש לכם המלצה. אני בצפון תל אביב אבל כל דבר ברדיוס סביר יתאים.
לצפיה ב-'רק מזכירה שהמלצות שמיות - בפרטי בלבד. דיון כללי - בשמחה. '
רק מזכירה שהמלצות שמיות - בפרטי בלבד. דיון כללי - בשמחה.
16/04/2019 | 13:29
27
לצפיה ב-'המיבש כביסה שלנו שבק'
המיבש כביסה שלנו שבק
15/04/2019 | 11:19
3
96
אחרי 23 שנים של שירות, נשבר כפתור ההפעלה.

אשמח להמלצות למיבש חדש.
עם קונדנסר או בלי?
האם להסתפק באחת החברות הזולות ביותר - בקו, אלקטרולוקס, או לבחור באחת טובה יותר?
לצפיה ב-'תבחרי בקפידה'
תבחרי בקפידה
15/04/2019 | 11:52
2
101
שמעתי שאחת החברות המובילות עם לוח דיגיטלי לא יודעת לזהות כשכל הבגדים יבשים. אם היא קולטת שאחד התייבש היא מפסיקה לעבוד. לא זוכרת אם סימנס או בוש אבל אחת מהן.
לצפיה ב-'אני אשמח להחליף את הבוש שלנו'
אני אשמח להחליף את הבוש שלנו
15/04/2019 | 21:09
1
107
החישנים אכן נוראיים. בפעם הבאה אני קונה רק מיבש פשוט עם טיימר. נכון למודל בן 5.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/04/2019 | 09:52
84
הלכתי על מייבש פשוט יותר, של AEG
עם חיישנים. לא בטוחה שעדיין אפשר להשיג היום מייבש עם טיימר. לא ראיתי באף אחת מהחנויות. מקווה שיהיה מוצלח.
לצפיה ב-'קינקט לאקסבוקס 360'
קינקט לאקסבוקס 360
15/04/2019 | 11:54
1
66
מה קונים בדיוק וכמה זה עולה?
מי במקרה מתמצאת?
לצפיה ב-'להבנתי לא מיוצר יותר - חפשי יד 2'
להבנתי לא מיוצר יותר - חפשי יד 2
15/04/2019 | 14:14
13
לצפיה ב-'יום שבתון נעים לכולם תכננתם משהו להיום, חוץ מלהצביע?'
יום שבתון נעים לכולם תכננתם משהו להיום, חוץ מלהצביע?
09/04/2019 | 06:53
7
148
הבכור חזר אתמול מטיול שנתי של יומיים, עייף אך מרוצה, ולכן היום נשאר בבית. במפתיע, אין תלונות מצד הצעיר על העניין
אני תיכף יוצאת לחדר הכושר, ומניחה ששני הבנים יצאו יותר מאוחר לצייד פוקימונים בשכונה. נדמה לי שזה שיא התוכניות שלהם להיום. אה, ואני בונה על שנ"צ!
מניחה שחלקכם כאן תעשו דברים יותר מסעירים מאיתנו, אז שתפו, תהנו לכם וכמובן אל תשכחו להצביע
יום נעים לכולכם
לצפיה ב-'מה שעשו אצלנו'
מה שעשו אצלנו
10/04/2019 | 07:29
3
145
בבוקר לקחתי הילדים איתי לסופר ועוד סידורים שירגישו שאני משקיעה בהם, זה היה בעיקר שיעזרו לי כי אני כבר כמעט שבועיים עם גב תפוס.
אח"כ הלכנו יחד להצביע.
הילדה בחרה להשאר בבית וללמוד למבחן שיש לה היום הבן והאיש הלכו לטייל בעיר הגדולה עם כל עם ישראל והפקקים, חזרו עייפים ומרוצים לארוחת צהריים טעימה שחיכתה להם בבית.
אח"כ עוד הספיקו לבקר את ההורים של האיש.
אני בעיקר נחתי בצהריים ישנתי, בישלתי צבעתי שיער ושוב נחתי. חייבת לחזור לעצמי ועוד לא ממש מצליחה. לאט לאט זה יקרה.
לצפיה ב-'גב תפוס זה סיוט ממש מחלה של המדינה. החלמה מהירה.'
גב תפוס זה סיוט ממש מחלה של המדינה. החלמה מהירה.
10/04/2019 | 09:45
2
31
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/04/2019 | 08:37
1
84
באמת סיוט.
אתמול כבר היה הרבה יותר טוב והצלחתי לעשות טיפה ממש של נקיונות לפסח ולסיים קניות וסידורים שהיו לי. יש עוד מלא עבודה עד פסח אבל עכשיו מתחילה לעשות הכל לאט לאט.
מזל שחלק עשיתי לפני שנתפס הגב כחלק מסידורים ונקיונות קבועים שאני עושה מידי פעם.
לצפיה ב-'מזל לגמרי. בהצלחה עם זה, פסח לא פשוט עם הנקיונות'
מזל לגמרי. בהצלחה עם זה, פסח לא פשוט עם הנקיונות
11/04/2019 | 13:41
21
לצפיה ב-'אנחנו'
אנחנו
10/04/2019 | 09:28
1
150
הצבענו בבוקר עם הקטנה. אחר כך נסענו לאכול ארוחת צהריים במסעדה במתחם הקולנוע ולצפות בסרט (לא זוכרת מתי הייתה הפעם האחרונה שהלכנו כל חמשתנו לצפות בסרט אחד - בגלל פער הגילאים בין הקטנה לגדולות קשה למצוא סרט שמתאים לכולן). אחר כך חזרנו הבייתה והקטנה הזמינה את הבן של השכנים לשחק, השנייה יצרה דברים מפימו, והגדולה ישבה בחדרה עם המחשב...
לצפיה ב-'אה, כן, אם מדברים על הוצאות - שילמנו רק על כרטיס אחד בסרט'
אה, כן, אם מדברים על הוצאות - שילמנו רק על כרטיס אחד בסרט
10/04/2019 | 10:04
147
כי הייתה לנו הטבה מהעבודה של בעלי של 4 כרטיסי קולנוע בחינם.
לצפיה ב-'אצלנו היה לא מסעיר במיוחד'
אצלנו היה לא מסעיר במיוחד
10/04/2019 | 09:44
158
על הבוקר הצבענו ואז הלכתי עם שלושתם לים.
החצי הלך לשחות וכשחזר הכין לנו על האש ספונטני.
שנצ! חובה בנוהל, ואחהצ סתם סיבוב בעיר עם האפרוחית.

היה בהחלט נעים ומהנה בלי אטרקציות מיוחדות או הוצאות לא הגיוניות.
לצפיה ב-'הי כולם נוסעים בשבוע הבא לאילת ל5 לילות.'
הי כולם נוסעים בשבוע הבא לאילת ל5 לילות.
03/04/2019 | 18:20
8
205
מגיעים בחמישי בשעות אחה"צ המוקדמות, עוזבים ביום שני מתישהו. מזכירה - בן 10 ובן 14.
התכנון בגדול הוא לקחת את זה די באיזי -  להיות בבריכה של המלון (בתקווה שמזג האוויר יישאר נעים), יום אחד במצפה התת ימי, יום אחד לטייל בשמורת תמנע. חשבתי להזמין ליום שישי אחה"צ חדר בריחה לכולנו, כי זה היה בתכנון שלנו בשנה שעברה ולא יצא לפועל. חוץ מזה שיטוט ערב בטיילת, והבכור מתכנן על שופינג (קיבל עכשיו כסף ליום ההולדת ורוצה בגדים ונעליים).
יש עוד "מאסטים" באילת? מקומות, מסעדות, אטרקציות ש"חייבים" להיות בהם ולא לפספס? (עד שכבר מגיעים )
תודה
לצפיה ב-'אנחנו אוהבים את מסעדת "המפלט האחרון"'
אנחנו אוהבים את מסעדת "המפלט האחרון"
03/04/2019 | 18:28
149
(מסעדת מאכלי ים). יש שחושבים שהיא מיושנת משהו, אבל אנחנו אף פעם לא מתאכזבים שם.
לצפיה ב-'צלילה עם מדריך '
צלילה עם מדריך
04/04/2019 | 11:24
1
148
ארק האתגרים טופ 94
פארק ענק ממוזג ומקורה המציע פעילויות אקסטרים כמו קירות טיפוס בגבהים שונים, ביניהם קיר מרכזי בגובה 19 מ', סנפלינג, קרטינג, פיינטבול ומטווח חץ וקשת.

פרטים: אתר סרף סנטר
כתובת: השרברב 1 אזור התעשייה אילת
למי מתאים: הפארק מתאים לגילאי 5 ומעלה
רגע עוצר נשימה: קפיצה ממתקן בנג'י בגובה 23 מטרים

פארק החבלים ? חוות הגמלים
אחת האטרקציות המובילות בישראל וגם הגדולה שבהן ככל שמדובר בטיפוס על חבלים. מדובר בהרפתקת גבהים באורך של 700 מטרים שמעוררת פרצי אדרנלין בקרב כל הגילים. מסלולי הטיפוס מתחלקים לארבע רמות קושי וכוללים נדנדות, אומגות, רשתות טיפוס, מעברים תלויים, גשרי חבלים ואפילו אופניים על חבלים.

כתובת: נחל שלמה, אילת. לא רחוק מריף הדולפינים
למי מתאים: מילדים מגובה 1.20 מטר ועד מטפסים מקצועיים. השהות בפארק מותנית בהדרכה עם מדריך מוסמך.
רגע עוצר נשימה: בסיום המסלול שאורך כשלוש שעות ממתין מתקן קפיצה חופשית בגובה 15 מטרים בסגנון בנג'י. כל קופץ מאובטח בציוד מקצועי ומתודרך באופן אישי על ידי מדריך מוסמך.
לצפיה ב-'תודה. מביאה לידיעת בני המשפחה '
תודה. מביאה לידיעת בני המשפחה
04/04/2019 | 13:33
24
לצפיה ב-'מנצלש"ת את עצמי נוסעים לאילת ברכב. איפה כדאי לעצור בדרום'
מנצלש"ת את עצמי נוסעים לאילת ברכב. איפה כדאי לעצור בדרום
04/04/2019 | 13:36
1
125
לארוחת צהריים? (אנחנו יוצאים מהקריות, בטח לא נצא לפני 10.. כך שצריך לאכול צהריים איפשהו).
ועוד שאלה - יש בימינו טעם לעצור ביטבתה? זה עדיין שווה משהו?
לצפיה ב-'כמה אופציות'
כמה אופציות
04/04/2019 | 16:02
132
חניה ראשונה אפשר בנקודת ההתרעננות הדרומית על כביש 6.
חניה שניה אפשר במצפה רמון ==שם אנחנו עצרנו לפני חודשים כשירדנו לאילת.
נסיעה טובה ותהנו.
לצפיה ב-'דרך איפה אתם נוסעים?....'
דרך איפה אתם נוסעים?....
04/04/2019 | 21:16
2
172
אפשר לאכול ליד משאבי שדה - חוות בודדים עם מסעדת גבינות, יש מסעדה מגניבה בתחנת דלק על הכביש של ערד, בבאר שבע יש את ביג מחוץ לעיר עם כל מיני bbb וכאלה.
אין מה לעשות ביוטבתה חוץ מלאכול גלידה.
יש גן בוטני
יש אגם מזרחית לעיר עם פלמינגו ובכלל מקום יפה
פארק חבלים
חי בר  - מומלץ

לצפיה ב-'לפחות גלידה שווה? '
לפחות גלידה שווה?
05/04/2019 | 09:59
1
38
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
06/04/2019 | 12:13
30
לצפיה ב-'ילדה בת 8 חכמה ועקשנית'
ילדה בת 8 חכמה ועקשנית
24/03/2019 | 19:28
5
343
שלום רב,
אני אמא ל3 ילדים .בת 12,8וילד בן 4.הילדה בת 8.היא ילדה מאוד חכמה יצירתית 
בבית ספר מספרים כמה היא שקטה וחביבה לכולם ואכן זה נכון אבל בבית  ההפך.שהיא רוצה משהוא ולא מקבלת מתחיל הטרור שלה,צרחות ,בכי.אפילו לפעמים שרוצה משהוא מקליטה אותי בטלפון שהבטחתי לה משהוא לכן אני מאוד נזהרת איתה לא להבטיח דברים שלא עומדת בהם.
בקיצור היא ממררת לנו את החיים עם צעקות בכי וריבים עם האחים שלה 
אשמח להדרכה
לצפיה ב-'ילדה בת 8 המתפקדת היטב בבית הספר היא ילדה בריאה'
ילדה בת 8 המתפקדת היטב בבית הספר היא ילדה בריאה
25/03/2019 | 00:36
223
קודם כל, את יכולה לשאוף עדוד רב מכך שהילדה מתפקדת היטב בבית הספר.
תפקוד תקין במסגרת התובענית של בית הספר מעיד על ילדה בריאה ומפותחת בהתאם לגילה.
כמובן, שאין לזלזל בבעיות ההתנהגות שהיא מפגינה בבית וחשוב לבדוק אם אין כאן את תסמונת "ילד הריבה/חמאת הבוטנים" ובקיצור "ילד הסנדוויץ'". לעיתים, ילד מפתח דפוס מסוים ובשלב כלשהו הסטטוס הבעייתי נהיה מקובע וכל בני הבית התרגלו ל"תפקיד" שהבת נטלה. יתכן שהגדול/ה בן/בת ה-12 הוא/היא הבוגר האחראי והמסייע והשותף לניהול הבית.
הילד הקטן הוא המתוק והחמוד והיא הבעייתית.
אני חושבת שחשוב מאוד לשבת איתה ולדון ביחד על המצב ולהבהיר לה כמה היא יקרה לך וכמה חשוב לך שהדברים יתנהלו באופן אחר ולשאול אותה מה נראה לה שכדאי לעשות כדי לשפר את המצב.
ניתן גם להבטיח תמריצים מיוחדים שרוב הילדות בגיל הזה ישמחו לקבל. לא מדובר בפרס עבור התנהגות נורמטיבית ראויה אלא בעידוד וברצון להקל עליה להבין שאת מאוד אוהבת אותה והיא מאוד יקרה לך ואת שמחה על ההזדמנות להעניק לה ומאוד תשמחי אם תוכלנה ביחד לעזור לה להוציא לפועל את כל היכולות הנהדרות שקיימות בה ושאת עדה להן מעת לעת. סביר להניח שהילדה תשמח לראות שמאוד קשובים אליה ולרצונותיה והיא גם תשמח לפתוח דף חדש.
בהצלחה לכם והרבה נחת.

לצפיה ב-'אני חושבת שהדרכת הורים מסודרת לטווח ארוך תעזור לכם מאוד'
אני חושבת שהדרכת הורים מסודרת לטווח ארוך תעזור לכם מאוד
25/03/2019 | 15:43
135
אם כך הילדה מתנהגת בגיל 8, יהיה לכם עוד יותר קשה איתה בגיל ההתבגרות. משהו בהתנהלות מולה כנראה שגוי, והסמכות ההורית שלכם לא מספיק חזקה מולה. ממליצה לכם בחום לקבל הדרכת הורים עקבית, שמתאימה לצרכים האישיים שלכם. אני חושבת שזה יעזור לכם יותר מאשר התייעצות בפורום.
לצפיה ב-'באמת לא מומלץ להבטיח דבירם ולא לקיים'
באמת לא מומלץ להבטיח דבירם ולא לקיים
25/03/2019 | 19:55
146
כנראה הילדה התחילה להקליט כי היא כבר ספגה כמה וכמה אכזבות.

ואכן נשמע שכדאי שתקבלו הדרכה לגבי ניהול התקשורת בבית.

לצפיה ב-'לפעמים כשילד נמצא במסגרת נוקשה אחת ומציית לחוקיה באדיקות,'
לפעמים כשילד נמצא במסגרת נוקשה אחת ומציית לחוקיה באדיקות,
26/03/2019 | 09:57
174
נוטה לפרוק עול במסגרת אחרת כדי ליצור איזון לעצמו. ז"א שיש לילדה שלך את הצורך הזה.
אני במצבך הייתי בוחרת להקל עליה את השעות האלה בבית עם יותר יחס ותשומת לב לבדוק איך אפשר להפוך את השעות האלה לרגועות וחופשיות יותר, תוך כדי שמירה על ההיגיון בשהייה הזאת יחד עם האחים שלה. ואז בעצם לשמור על האיזון הזה בצורה שתתאים לכם ביחד.
לצפיה ב-'הי מאיה, גם לי יש חכמולוגית כזאת בבית. בבית הספר הכל בסדר'
הי מאיה, גם לי יש חכמולוגית כזאת בבית. בבית הספר הכל בסדר
14/04/2019 | 19:48
36
ובבית היא מוציאה את האמוציות שלה, בעיקר עליי.
אחת הבעיות אצלינו זה שהקטנצ'יק שלנו בספקטרום, הוא בחינוך מיוחד ואני לוקחת אותו לטיפולים. מבחינתה, יותר כייף לו, ואנחנו "מבלים" איתו יותר זמן ואוהבים אותו יותר.
התחלתי לקחת אותה לפסיכולוגית שעובדת איתה על לדבר, להסביר מה היא רוצה בלי להתפרץ, וזה ממש ממש עוזר לנו להתמודד עם המצב.
היא נכנסת לפסיכולוגית לבדה, והן מדברות והילדה מספרת לה כמה אחיה מקבל יותר ממנה. והפסיכולוגית כן מצליחה להגיע אליה.
לאחרונה היא יעצה לה לעשות כל יום משהו נחמד לאחיה, אפילו אם זו מילה טובה. והילדה מספרת לפסיכולוגית מה היא עשתה בשבילו ומקבלת "כוכב" בטבלה.
אז היא עדיין רבה עם הקטנצ'יק אבל בדיוק חשבתי על זה אתמול שהמינון של הריבים והצעקות ממש ממש ירד בתקופה האחרונה.   
לצפיה ב-'אשמח לעזרה - איך לשלוח היום משהו לילדה מאושפזת'
אשמח לעזרה - איך לשלוח היום משהו לילדה מאושפזת
26/03/2019 | 08:53
8
238
בת של חברה אושפזה בגלל זיהום ברגל.
אמרו שתהיה מאושפזת מספר ימים. רציתי לשלוח ממתקים עם דובי או משהו בסגנון, מהחבילות המוכנות.
היא בת 6
תוך כדי אשפוז נדבקה בוירוס שלשולים, הועברה לבידוד.
אז לא רלוונטי לשלוח ממתקים.
חשבתי לקנות ולשלוח לה משחק יצירה או משחק קופסא,
יש הרבה אתרי online שמאפשרים רכישה, אבל גם אם אני משלמת על משלוח של fedex זה תוך 3 ימים,
ואני רוצה משהו שישלח היום.

יש לכם רעיונות איך לעשות את זה?
מבטיחה שאני לא פרסומת, אין איזה אתר שאני מכוונת אליו ולא אכנס בזהות אחרת להמליץ.
פשוט רוצה לשמח במשלוח *היום*.

תודה מראש
תמר

לצפיה ב-'אולי לשלוח עם אמא /אבא? '
אולי לשלוח עם אמא /אבא?
26/03/2019 | 08:56
1
144
להביא להם הביתה, אם את לא רוצה לנסוע לבית חולים. 
לצפיה ב-'מצריך לנסוע אליהם הביתה...'
מצריך לנסוע אליהם הביתה...
26/03/2019 | 09:03
43
לצפיה ב-'נסי ב...'
נסי ב...
26/03/2019 | 09:13
2
151
1. Look מתנות.למיטב זכרוני הם משגרים מהיום להיום.
2. אם היא מאושפזת בקרבת חנות צעצועים אפשר לצלצל לחנות ולשאול את בעל החנות אם הוא מוכן,אפילו תמורת סכום סמלי,לעשות מצווה ולהעביר המתנה לבית החולים.כן,עוד יש אנשים טובים במדינה ויכול להיות שיסכים (בעל חנות הצעצועים שלנו בוודאות היה עושה זאת).
בריאות לילדה.
לצפיה ב-'בדקתי בינתיים משלוח, 100 ש"ח לא כולל מעמ....'
בדקתי בינתיים משלוח, 100 ש"ח לא כולל מעמ....
26/03/2019 | 09:17
141
בודקת באתר שנתת. תודה!
לצפיה ב-'בדקתי. אין אפשרות מהיום להיום. תודה בכל מקרה!'
בדקתי. אין אפשרות מהיום להיום. תודה בכל מקרה!
26/03/2019 | 09:22
32
לצפיה ב-'חנות בית החולים'
חנות בית החולים
26/03/2019 | 19:29
32
לצפיה ב-'בלית ברירה אכן העברתי דרך ההורה. תודה!'
בלית ברירה אכן העברתי דרך ההורה. תודה!
27/03/2019 | 06:56
1
41
לצפיה ב-'כל הכבוד לך על המאמץ '
כל הכבוד לך על המאמץ
27/03/2019 | 13:07
32
לצפיה ב-'ילד מפונק מאד'
ילד מפונק מאד
25/03/2019 | 19:45
5
250
אחד הבנים שלי, בן כמעט 6, מפונק מאד. שזה אומר שמבחינתו הוא לא עושה כלום לבד. הולכים לגן - טוען שהתיק כבד לו (בקבוק ואוכל וזהו). לצחצח שיניים - מבקש שיצחצחו לו. אוכל מילקי - מבקש שיערבבו לו. וכד'.
אין לו שום בעיה מוטורית לבצע מטלות. 
אני חושבת שהבסיס זה חוסר ביטחון שלו, וכשעושים את מה שהוא מבקש - זאת הוכחה שאוהבים אותו.
אז ברור שבלי קשר אנחנו מנסים לחזק אותו. אבל מה בכל זאת אפשר לעשות? אין לי מושג איך ירים בשנה הבאה את תיק בית ספר, אם תיק הגן הוא לא מוכן לקחת.
ניסיתי לדבר ההגיון - הידיים שלי עמוסות, תחזיק את התיק שלך. אני צריכה להתלבש - תצחצח את השיניים לבד. אחיו הקטן מצחצח, והוא עומד ומקטר. 

לצפיה ב-'הבת שלי בת חמש וחצי (גן חובה), לא עושה בדיוק את אותם דברים'
הבת שלי בת חמש וחצי (גן חובה), לא עושה בדיוק את אותם דברים
25/03/2019 | 20:06
3
214
(היא כן יודעת לצחצח, אבל אמורים לצחצח להם עד גיל 6. לפעמים היא סוחבת את התיק, אבל לרוב לא, והאמת שבקבוק מלא הופך את התיק לכבד למדי). לגבי ערבוב מילקי, יכול להיות שאתם גוערים בו כשהוא עושה דברים לא טוב? זה יכול להסביר רתיעה מביצוע דברים שעלולים להשתבש. בכל אופן אצלנו אוכלים מיני מילקי, וגם היא מבקשת שיערבבו לה (כאמור, בגיל דומה).
היא קצת מפונקת כי היא הכי קטנה שלנו, אבל לא הייתי מחשיבה את הדברים הנ"ל לחלק מהפינוק, ואני לא רואה אותם כבעייתיים. אצלה בוודאות זה לא בגלל חוסר בטחון, כי היא מאוד בטוחה בעצמה ובמעמד שלה במשפחה ובאהבה שלנו.
לגבי תיק בית ספר - אני קניתי טרולי לשנייה (הראשונה לא הייתה פה בכיתה א', ובמקום שבו היא הייתה נתנו להם את כל הציוד בכיתה, והתיק המשיך להכיל אוכל וכו') - אם אין משולש/לוקר בבית הספר התיק באמת כבד להם מדי.

לצפיה ב-'תודה על ההרגעה'
תודה על ההרגעה
25/03/2019 | 20:17
2
152
פשוט אחיו הקטן בשנתיים כן עושה הכל לבד - הפוך באופי, לא רוצה שיעזרו לו. וכן, אני יודעת שכל ילד שונה. 
ובן ה-6 מסוגל לעשות הכל, אם הוא רוצה. עכשיו לדוגמה הלך לסדר חדר שלא באחריותו. אז שם הוא לא מפחד לטעות.
והפינוק הוא גם לבקש כוס מים כשכולנו יושבים לאכול. אף פעם לא ייקח לבד, תמיד יבקש. אם אין לידו אף אחד - לוקח לבד בלי שום בעיה. 
לצפיה ב-'אצלנו היא הילדה הכי "מאוזנת".'
אצלנו היא הילדה הכי "מאוזנת".
25/03/2019 | 20:34
162
השנייה סופר עצמאית, הראשונה די לא, והקטנה פשוט רגילה במובן הזה. לא סופר עצמאית ולא לא עצמאית. כך או כך, ההתנהגות של בן ה-6 שלך לא נראית חריגה לגיל או משהו שצריך להיות מודאג לגביו. ויש חסרונות גם ללרצות לעשות הכל לבד בגיל מוקדם מדי - זה לא שכמה שיותר מוקדם זה בהכרח יותר טוב. וילדים בגיל כזה באמת מרגישים טוב כש"מטפלים בהם", כי הם מצד אחד מודעים להשקעה של ההורים שנדרשת ולא רואים את זה כמובן מאליו כמו פעוטות, ומצד שני עוד לא מתבגרים שרוצים לעשות (או ליתר דיוק לא לעשות) הכל לבד - כשאת עושה לו דברים קטנים כאלה הוא מעריך את זה, גם אם הוא לא אומר את זה. (הקטנה שלי דווקא כן אומרת לאחרונה דברים כמו כמה קשה זה לטפל בילדים).
לצפיה ב-'אכן היי רגועה,'
אכן היי רגועה,
26/03/2019 | 06:18
126
גם לא כל התנהגות מעידה על משהו בעייתי, 
כמו חוסר ביטחון.
הוא אכן מפונק, וזה כיפינקתם , ואני מניחה
שהוא מפונק בדברים האלה, ואחרים בדברים אחרים,
אתן אולי עוד אופציה-זו אולי הדרך שלו להשיג מכם תשומת לב.
הקטן משיג את ההתיחסות אליו דרך העצמאות, כי את אומרת לבן ה6
תראה אחיך עושה לבד, ואתה מבקש עזרה.
אז בדינמיקה שנוצרת בכל משפחה/חברה/קבוצה היא מהמקום של היחיד.
הוא משיג שיחה, הצעה, אמירה התיחסות דרך המקום של "לא לעשות".
לצפיה ב-'מבחינת הצחצוח עדיף שאתם תמשיכו לצחצח לו..'
מבחינת הצחצוח עדיף שאתם תמשיכו לצחצח לו..
31/03/2019 | 18:12
20
לצפיה ב-'הגבלת זמן מסך של ילד בכיתה ה''
הגבלת זמן מסך של ילד בכיתה ה'
23/03/2019 | 23:35
8
312
אנחנו מגבילים את הילד ל 45 דקות ביום של משחקים בטלפון ובטאבלט.
קנינו והתקנו אפליקציה (screentime labs) שמאפשרת לקבוע זמן שונה לילדים שונוים ולאפליקציות שונות. 
האפליקציה הצילה אותנו מריבים בלתי פוסקים עם הילד על מתי להניח כבר את המכשיר.
אבל הוא מאד כועס על ההגבלה וטוען שהוא הילד היחיד בשכבה שהוריו מגבילים אותו כך. 
בהנחה שהדבר נכון, האם עלינו להימנע מהגבלתו רק כדי שלא ירגיש מקופח,
למרות שאנחנו חושבים שזה נכון בשבילו?
לצפיה ב-'אני חושבת...'
אני חושבת...
24/03/2019 | 09:05
210
ששאלת וענית- "זה נכון בשבילו".
אנחנו, כהורים, המבוגר האחראי שלרוב רואה את טובת ורווחת הילד יותר ממה שהילד רואה ומבין בעצמו ולכן חלק מההחלטות שלנו, לגבי הילדים, לא מוצאות חן בעינייהם אבל אם הן "נכונות בשבילם"?
אני חושבת שצריך לבחור את המלחמות מול הילדים וזמן מסך, לדעתי האישית, זו מלחמה ראוייה.
אתם כהורים תחליטו אם המלחמה הזו ראוייה בעיניכם ומה הגבולות שאתם מוכנים למתוח ואו לאפשר להרחיב על מנת שכל הצדדים, אולי, יהיו שבעי רצון.
בנוגע לשכונה ...למי אכפת מה קורה בבתים של אחרים? הוא הילד שלכם,אתם הוריו, אוהבים ודואגים לרווחתו וזה המסר שצריך לעבור. 
שבוע טוב
לצפיה ב-'אז תפרסמו את האפליקציה גם בכיתה, לא רק כאן'
אז תפרסמו את האפליקציה גם בכיתה, לא רק כאן
24/03/2019 | 17:27
1
61
לצפיה ב-''
24/03/2019 | 17:48
23
לצפיה ב-'אני חושבת שאת הפוסט הבא בנושא הזה אני מוחקת מיידית. קבלו'
אני חושבת שאת הפוסט הבא בנושא הזה אני מוחקת מיידית. קבלו
25/03/2019 | 15:40
2
162
אזהרה ראשונה ואחרונה. הפעם לא מחקתי רק כי כבר הגיבו לכם. בפעם הבאה הפוסט יימחק יחד עם התגובות שלו.
לצפיה ב-'אם אתם מתכוונים שניסיתי לפרסם את האפליקציה,'
אם אתם מתכוונים שניסיתי לפרסם את האפליקציה,
25/03/2019 | 16:40
1
169
אז סליחה, זו לא היתה הכוונה ואני ממש לא ממליץ עליה.
היא עבדה כמה חודשים אבל היא מלאה באגים ועכשיו אני מסיר אותה ומחפש אחרת
(אשמח להמלצות אני לא יודע באיזה פורום)
לצפיה ב-'אז סבבה. '
אז סבבה.
25/03/2019 | 19:43
31
לצפיה ב-'דבר ראשון, באייפד הפונקציה של הגבלה ע"פ אפליקציות, זמנים וכו'
דבר ראשון, באייפד הפונקציה של הגבלה ע"פ אפליקציות, זמנים וכו
31/03/2019 | 21:27
1
68
היא בילט-אין. 
דבר שני, יתכן מאוד שהוא הילד היחיד בשכבה שהוריו מגבילים אותו כך, ממה שאני קוראת בפורומים. 
גם אנחנו מגבילים מאוד את הילדים, אבל החברים שלהם גם מוגבלים. יש לבכור חבר אחד שמקבל כל יום כשעה, וזה באמת גורם לו למרמור שהוא מקבל פחות. אחרי שהתלונן מספר פעמים והסברתי שכל בית קובע לעצמו את החוקים, והוא לא היה שמח אם היו לו את שאר החוקים שיש לאותו ילד, הוא הפנים.
אני חושבת שזה קשה להתמודד כשכנראה כל החברים לא מוגבלים, אבל אם זה חשוב לכם, תעמדו על כך. זה הרי לטובתו, גם אם הוא מרגיש מקופח. בשישי ושבת תרשו לו אולי כפול, כדי שלא ירגיש כל כך שונה. 
לצפיה ב-'הפונקציה של ה-בילט-אין באייפד, לפחות במערכת ההפעלה שיש לנו,'
הפונקציה של ה-בילט-אין באייפד, לפחות במערכת ההפעלה שיש לנו,
23/04/2019 | 19:00
1
לא באמת חוסמת את האייפד בסוף הזמן שנקבע.
מסתבר שרק מופיעה הודעה על המסך שהוא הגיע למקסימום זמן שנקבע ויש כפתור שאפשר להמשיך את פעולת האייפד באין מפרע.
לצפיה ב-'אז לא היתה אתמול שליחת מולטימדיה בווטסאפ'
אז לא היתה אתמול שליחת מולטימדיה בווטסאפ
14/03/2019 | 09:07
5
279
לא ניראה לכם קיצוני שזה הגיע לחדשות ואנשים התלוננו באמת ובתמים שההתנהלות של החיים שלהם ניזוקה?
לצפיה ב-'ואני בכלל לא ידעתי שהיתה בעיה כזו'
ואני בכלל לא ידעתי שהיתה בעיה כזו
17/03/2019 | 08:15
1
133
ואני ממש מחוברת לווטסאפ אבל כנראה גם לי יש גבולות שלא ידעתי עליהם.
אין להם כבר מה לשים בחדשות מחפשים מתחת לאדמה.
לצפיה ב-'חח גבולות זה טוב'
חח גבולות זה טוב
17/03/2019 | 11:47
17
לצפיה ב-'אין לי מושג אם זה קיצוני או לא, זה תלוי איזה שימוש עושים '
אין לי מושג אם זה קיצוני או לא, זה תלוי איזה שימוש עושים
17/03/2019 | 11:22
2
121
בווטסאפ. יכולה לדמיין מצבים בהם זה ישבש למישהו את החיים, אם הוא עושה במולטימדיה של ווטסאפ שימוש לצורך עבודה.

אישית לא ידעתי ולא הרגשתי וגם לא קראתי בחדשות.
לצפיה ב-'לא היה מדובר לצורך עבודה'
לא היה מדובר לצורך עבודה
17/03/2019 | 12:08
1
113
יצאה הודעה כללית על הבעיה והתראיינו לחדשות אנשים שכעסו שאין שליחת תמונות
לצפיה ב-'תכלס אני יכולה להבין את זה. כי אם אתה לא מעלה בזמן אמת'
תכלס אני יכולה להבין את זה. כי אם אתה לא מעלה בזמן אמת
17/03/2019 | 12:29
141
תמונה של ההמבורגר שאכלת לארוחת הצהריים, לא לוואטסאפ, לא לאינסטוש ולא לפייסוש (התקלה הייתה כללית, לא רק לוואטסאפ), אז בשביל לכל הרוחות אכלת את ההמבורגר הזה?????
לצפיה ב-'שאלה נוספת לגבי התנהלות בית ספר'
שאלה נוספת לגבי התנהלות בית ספר
07/03/2019 | 09:29
64
1565
יש הרבה דברים שאני לא מבינה. בעלי טוען שאנחנו הבעיה - אשמח לדעתכם. 
הילדים חזרו אתמול מטיול של 3 ימים. חזרו בסביבות 17-18.
ישנו באכסניה בתנאים די טובים, טיולים ברמת קושי בינונית.
היום היו 15 ילדים מהשכבה, השאר לקחו חופש.
המחנכת של הבן שלי שאלה מי הכריח...
המשך>>
יש הרבה דברים שאני לא מבינה. בעלי טוען שאנחנו הבעיה - אשמח לדעתכם. 
הילדים חזרו אתמול מטיול של 3 ימים. חזרו בסביבות 17-18.
ישנו באכסניה בתנאים די טובים, טיולים ברמת קושי בינונית.
היום היו 15 ילדים מהשכבה, השאר לקחו חופש.
המחנכת של הבן שלי שאלה מי הכריח אותו לבוא. כנרטה שזה היה בצחוק, אבל עדיין...
אני פשוט בהלם. גם מההורים, אבל בעיקר מבית הספר. 
מה אתן אומרות? 
לצפיה ב-'ניתוח לתיקון פזילה'
ניתוח לתיקון פזילה
08/03/2019 | 01:06
114
שלום,
בתי התינוקת עומדת לעבור ניתוח לתיקון פזילה.
נתקלתי במחקר שטוען שיש קשר בין הרדמה לפני גיל 3 לבין ליקוי בהתפתחות שפה ועוד בגיל 10.
האם יש פה ילדים שעברו כתינוקות ניתוח של שעה  וחצי  שיכולים לאשש או להפריך?
תודה
לצפיה ב-'חטה"ב- מופ"ת, עמ"ט- הבדלים בין הכיתות? תיכון הנדסאים הרצליה'
חטה"ב- מופ"ת, עמ"ט- הבדלים בין הכיתות? תיכון הנדסאים הרצליה
04/03/2019 | 12:08
10
146
שלום לכולם,
אשמח להחכים ממי שבדק ויודע/חווה עם ילדיו בחטיבת הביניים-
מה ההבדל בין כיתת מופ"ת, לכיתת עמ"ט (עתודה מדעית טכנולוגית)?
מבחינת רמת הלימודים (במקצועות המדעיים או בכלל), לחץ, דרישות ועומס שעות בביהס ובבית, אוירה תחרותית/נינוחה בכיתה, וכולי.
האם עמ"ט נחשב ברמה נמוכה ממופ"ת? היכן ההבדלים?
כמו כן, אם מישהו חווה דרך ילדו את תיכון הנדסאים העל איזורי בהרצליה (שמשנה הבאה הופך להיות שש שנתי החל מכתה ז'), ויכול לתת חוות דעת מנסיון, באשר לשאלות שהועלו מעלה או רושם כללי.
בקיצור אשמח לכל חוות דעת  ומידע שיאיר את עיניי.
תודה רבה

לצפיה ב-'לא יודעת לגבי מופ"ת, אבל יכולה לספר על עתודה מדעית טכנולוגית'
לא יודעת לגבי מופ"ת, אבל יכולה לספר על עתודה מדעית טכנולוגית
04/03/2019 | 12:33
6
193
הבת שלי ב-ח', שנה שנייה עתודה מדעית טכנולוגית. זה מתבטא בכך שהיא לומדת השנה מתמטיקה מוגבר, ביולוגיה מוגבר, פיסיקה, ומחשבים (שנה שעברה היא למדה דברים דומים - אבל אני חושבת שהיה גם כימיה, אולי במקום ביולוגיה). בבית הספר שלנו האפשרות היחידה ללמוד מחשבים היא אם אתה בעתודה טכנולוגית, וזה המקצוע שהיא הכי נהנית ממנו, כי אתה ממש מייצר משהו. פיסיקה כן אפשר לבחור ללמוד אצלנו גם בלי עתודה. מבחינת עומס, העתודה עצמה לא מעמיסה יותר מדי - אבל זה תלוי מה קורה בשאר המקצועות (ואולי תלוי גם במורה, מבחינת כמה שיעורים הוא נותן) - הבת שלי פטורה מחלק מהמקצועות האחרים, ומתעלמת על דעת עצמה מכמה מקצועות נוספים... 
מבחינת רמת הלימודים - לדעתי היא מוצלחת, ומתאימה לילדים שרוצים ללמוד את המקצועות האלה ברמה גבוהה.
מבחינת אווירה תחרותית - אצלנו העתודה המדעית הטכנולוגית היא לא כיתה בפני עצמה, אלא סוג של הקבצה - בכיתת האם יש גם ילדים מעתודה מדעית טכנולוגית וגם ילדים שלא בעתודה - כך שאני לא יכולה לדבר על אווירה תחרותית ב"כיתה", ולא יודעת אם משהו שונה בעתודה המדעית לעומת כיתת האם מהבחינה הזאת.
לצפיה ב-'ואצלנו בבית הספר אין כיתת מופ"ת.'
ואצלנו בבית הספר אין כיתת מופ"ת.
04/03/2019 | 13:46
2
156
יש בבית ספר אחר בעיר, ואם הבנתי נכון מהורה אחד שהבת שלו שקלה ללכת לשם, בכיתת מופ"ת ההיא צוברים איכשהו נקודות זכות לתואר ראשון (אצלנו בבית הספר אין תכנית שמאפשרת לצבור נקודות זכות לתואר ראשון).
לצפיה ב-'ואפשר לסיים תואר דרך המסלול?'
ואפשר לסיים תואר דרך המסלול?
05/03/2019 | 18:39
1
89
אולי דחיית גיוס לשנה?
לצפיה ב-'אין לי מושג. '
אין לי מושג.
05/03/2019 | 18:50
18
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת '
תודה רבה על התשובה המפורטת
05/03/2019 | 08:58
46
לצפיה ב-'מה ז.א. פטורה?'
מה ז.א. פטורה?
05/03/2019 | 18:36
1
105
ממתי מקבלים פטור בחטיבה, למעט מתמטיקה למי שלומד במסלול בר אילן?
לצפיה ב-'פטורה כי בית הספר החליט שבשעות האלה היא תעשה משהו אחר.'
פטורה כי בית הספר החליט שבשעות האלה היא תעשה משהו אחר.
05/03/2019 | 18:49
39
לצפיה ב-'אצלנו אילו כיתות נפרדות'
אצלנו אילו כיתות נפרדות
04/03/2019 | 13:04
148
ומופ"ת נחשב לרמה יותר גבוהה מאשר עמ"ט, אבל שתיהן ברמה גבוהה.

מבחינת אוירה בכיתה, זה לגמרי תלוי בילדים עצמם. יהיו כיתות תחרותיות ויהיו כיתות נינוחות.
לצפיה ב-'נשארו עוד כיתות רגילות בחטיבות/תיכונים?'
נשארו עוד כיתות רגילות בחטיבות/תיכונים?
10/03/2019 | 20:42
1
93
מהכתוב פה נשמע שזה כבר עלבון להיות בכיתה רגילה...
לצפיה ב-'בוודאי שכן. רוב הכיתות הן כיתות רגילות.'
בוודאי שכן. רוב הכיתות הן כיתות רגילות.
10/03/2019 | 22:22
23
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי התנהלות בית ספר'
עוד שאלה לגבי התנהלות בית ספר
04/03/2019 | 11:51
15
321
הודיעו לנו שבמחצית הזאת הכיתה מקבלת תוספת של שעתיים בפיזיקה. שזה אומר ללמוד עד 17 פעם בשבוע. כולנו לא אהבנו את הרעיון וביקשנו למצוא פתרון נורמלי. בסוף הוחלט שהם יישארו פעם בשבועיים, רק מי שרוצה וזאת תהיה העשרה ולא חומר לימוד. 
מדובר בשעות שמגיעות להם בגלל התכנית, ללא קשר למשרד החינוך ולכן יש אפשרות לא להשתתף. 
מדובר בכיתה מדעים, ילדים נבחנו כדי ללמוד, ידוע שהרמה גהוהה ושיש תוספת שעות ריאליות. 
לכן הופתעתי לגלות שמכיתה של 32, רק 6 נשארים. וחלקם - כי ההורים מכריחים.
הבן שלי לשמחתי בכלל לא דן איתנו אלא היה לו ברור שנכון להישאר. 
אתמול השיעור בוטל כי גם אלה שנשארים, החליטו לא להישאר. למעשה, הבן שלי גילה שהוא היחיד בכיתה, ורק בנס הספיק להסעות הרגילות. 
האם אני צודקת שהמצב לא הגיוני? למה הבן שלי נפגע כי אחרים עצלנים? בגלל שהרבה לא רצו, אז הוחלט שזאת העשרה ולא חיזוק החומר. שזה נניח עוד בסדר. אבל לבטל לחלוטין זה מוגזם.
האם הגיוני שהכלל נתנו לילדים / הורים לבחור האם להשתתף? 
לצפיה ב-'בבקשה תסבירי לי'
בבקשה תסבירי לי
04/03/2019 | 12:06
5
203
את המשפט הראשון שההורים התנגדו ואמרו לא נורמלי,
ואז בהמשך כשנתנו לבחור את טוענת שיש הפסד לילדים.
למה את מצפה?
לצפיה ב-'לא הבנתי למה התכוונת'
לא הבנתי למה התכוונת
04/03/2019 | 12:44
4
156
ביקשנו לבדוק האם ניתן לא לשים פיזיקה בשעה 15 כי זה מאוחר. לא התנגדנו לפיזיקה כרעיון. ולי היה ברור שאם אין ברירה, אז זה מה יש. ההורים אפשרו לילדים לא להישאר. 
לצפיה ב-'אגיד לך מה לא הבנתי,'
אגיד לך מה לא הבנתי,
04/03/2019 | 17:55
3
141
התכנית עם תוספת השעות היתה ידועה מראש.
אני מניחה שזו תכנית הרחבה, לחומרים המחיבים את תכנית הלימודים
שבכל בתיה"ס. אז ברור שזה בא בנוסף למערכת קבועה.
למה היה דיון על השעות בכלל, ואם הוחלט למה זה הפך להיות תכנית כבקשתך.
זה שאף אחד לא הגיע ברשות ההורים-זה מפתיע עד כדי מוזר.
זה שלא לימדו אותו כשיעור פרטי. זה הגיוני מכל בחינה.
לצפיה ב-'לא ידענו מראש'
לא ידענו מראש
04/03/2019 | 18:15
2
118
הודיעו פתאום, בתחילת המחצית. 
היה דיון כי להורים הפריעה השעה. 
למה בסוף הרשו לכל אחד להחליט - לא ברור לי. 
לצפיה ב-'ומה קרה במחצית'
ומה קרה במחצית
04/03/2019 | 18:34
1
97
שהחליטו להוסיף? 
אבל מה הבעיה בשעה? אם זה היה קבוע במערכת בבוקר
היה יוצא ששעורים אחרים היו נדחים לשעה מאוחרת.
לצפיה ב-'זה היה מתוכנן, רק לא סיפרו לנו'
זה היה מתוכנן, רק לא סיפרו לנו
04/03/2019 | 21:58
25
לצפיה ב-'לא יודעת מה התכנית הספציפית, אבל בתכניות האלה'
לא יודעת מה התכנית הספציפית, אבל בתכניות האלה
04/03/2019 | 12:45
144
מאוד מקובל שיש שעות שהן העשרה ולא חלק מהלימוד הרגיל. אצלנו, למשל, יש שעות בביולוגיה שפעם ב... אמורים להישאר ביום שישי. ויש גם ביקורים במעבדות באוניברסיטה, וכו'.
מה שכן מוזר זה שנותנים להם לבחור אם להשתתף או לא. אצלנו גם ההעשרות האלה הן חובה - גם אם זה לא בחומר הלימוד ולא נבחנים על זה, וכו'.
בכל מקרה, ברגע שנתנו לבחור אם להשתתף או לא, הם בהחלט יכולים לא להשתתף, ואין מה לקרוא להם עצלנים כי הם לא משתתפים. זה שביטלו, בעקרון, זה לא בסדר - לא רואה מה הבעייה לקיים שיעור גם אם רק אחד מעוניין, אם זה משהו שהם אמרו שייעשה. אם הם רוצים לבטל באופן כללי את ההעשרה הזאת - אז שיבטלו. אבל לבטל נקודתית בכל פעם שמגיעים פחות מדי אנשים זה לא סביר.
לצפיה ב-'אני גם חושבת שזה מוגזם להשאר ללמוד עד 17. גם הבכור שלי'
אני גם חושבת שזה מוגזם להשאר ללמוד עד 17. גם הבכור שלי
04/03/2019 | 12:45
5
158
בכיתה ח', לומד בכיתת מופת. הם מסיימים כל יום בשעה 14:20, והעומס גבוה. לא רואה שום סיבה להלחיץ ילדים מעבר לזה בשביל שעתיים פעם בשבועיים. נראה לי מיותר.
אגב, את לא באמת יודעת למה ילדים אחרים לא נשארים. לא כולם לא נשארים כי הם "עצלנים". הבן שלי, למשל, ממש לא היה נשאר וזה לא כי הוא עצלן. עם 10 שעות שחייה בשבוע והחלטה שלו לשמור על ממוצע של 95 ומעלה, הוא ממש "קורע את התחת" (סליחה על השפה). עובד מאוד מאוד קשה ברמה היומיומית, כולל סופי שבוע, לא מוותר לעצמו על אימונים, לחוץ מאוד כל הזמן, ברמה שאנחנו אלו שמעודדים אותו להוריד הילוך ולהירגע קצת. אז על זה להוסיף עוד שעתיים בפיזיקה? בשביל מה ולמה? זה לא היה נותן לו כלום, הוא היה צריך לוותר על אימון בשביל זה, ואנחנו חד משמעית היינו אומרים לו שיוותר על זה.
לצפיה ב-'שאלו למי יש חוג'
שאלו למי יש חוג
04/03/2019 | 12:55
4
141
שניים או שלושה הורים ענו שלילד יש מחוייבות אחרת בשעות האלה. היו כמה שרשמו שלא רוצים להעמיס על הילד. 
בכל מקרה, הייתי מצפה שהרוב ישתתפו. 
ובטח שלא יבטלו שיעור כי הילדים ביקשו. 
לצפיה ב-'אצלנו מחשבים זה פעם בשבועיים עד 17. '
אצלנו מחשבים זה פעם בשבועיים עד 17.
04/03/2019 | 13:01
3
127
הבעייה היא שאצלכם התחילו עם זה באמצע השנה, אז אנשים מתנגדים, כי כבר יש תכניות אחרות.
אני מניחה שהילדים אצלכם עמוסים בכל מקרה, אז אם נותנים להם בחירה אם לבוא לשיעור או לא, הגיוני שהרוב יבחרו לא - בלי קשר לכמה הם אוהבים את המקצוע, נהנים ממנו, וכו'. ברגע שזו בחירה, אין מה לצפות שהרוב יבואו.
לצפיה ב-'אבל בשביל זה יש הורים'
אבל בשביל זה יש הורים
04/03/2019 | 13:04
2
123
לפחות לנסות לשכנע שיגיעו.
לצפיה ב-'מה פתאום? אם יש על הבת שלי עומס,'
מה פתאום? אם יש על הבת שלי עומס,
04/03/2019 | 13:17
1
154
והיא יכולה לבחור אם להוסיף עליו או לא, אני לא אנסה לשכנע אותה ללכת אם היא לא רוצה. זה דווקא שיעור מאוד חכם לחיים ללמוד איך לארגן את הזמן בתבונה ולא להעמיס יותר מדי כך שיתר העיסוקים והלימודים ייפגעו, יהיה יותר מדי לחץ, וכו'.
בדוקטורט שלי ויתרתי על קורס באחד הסמסטרים כי יחד איתו העומס היה גדול מדי, וזה עזר לי להצטיין ולקבל מלגה יוקרתית וכו'. צריך לעשות בחירות כאלה בכל שלב בחיים.
לצפיה ב-'וגם ללמד סדרי עדיפויות. במצב של הבן שלי, גם אני הייתי מעדיפה'
וגם ללמד סדרי עדיפויות. במצב של הבן שלי, גם אני הייתי מעדיפה
04/03/2019 | 14:53
138
שלא ילך.
לצפיה ב-'מבינה אותך'
מבינה אותך
10/03/2019 | 20:57
79
בית ספר לא בסדר שהנחית את ההודעה שיש תוספת פיזיקה בסמסטר ב. היו צריכים להודיע על כך מראש בתחילה השנה, כדי שאפשר יהיה להערך.
כשמנחיתים דבר כזה, זה חייב להיות רשות.
מצד שני, כשכבר ברור כמה תלמידים נרשמו לרשות הזו, הם חייבים להגיע לתוכנית.בית ספר היה צריך להבהיר זאת מראש, שיש מחוייבות להגיע. אצלנו יש תוכנית רשות במתמטיקה, רק לאחר שהילדים עברו את המבחן ההורים קיבלו הודעה מתי התוכנית. להורים הובהר שמי שנרשם מתחייב להגיע לכל השיעורים והמבחנים ולהכין שיעורי בית. מי שלא יכול להתחייב, שלא ירשום את הילד ויתפוס מקום לילד אחר. ילדים שמזלזלים, מסולקים מהתוכנית.
כמוך אני המומה ש 6 ילדים החליטו שהם פשוט לא מגיעים, וכל הכבוד לבנך שהחליט מיוזמתו שזה חשוב ומרצה להשאר לשיעור.
במקומך הייתי מנסה להתעקש עם בית ספר שגם אם רק בנך נשאר, שיעבירו לו את החומר. הוא למעשה יזכה בשיעור פרטי פעם בשבועיים.
ולהבא, שבית הספק יערך בצורה טובה יותר.
לצפיה ב-'נורא מפתיע אותי. הייתי מאמינה שהורים ילחמו כדי להוסיף'
נורא מפתיע אותי. הייתי מאמינה שהורים ילחמו כדי להוסיף
23/04/2019 | 19:28
3
את השעתיים האלה.
נשמע לי שהנושא לא הוצג נכון בבית הספר. אם היו אומרים להורים שיש רק 20 מקומות ל40 ילדים אז כבר היו נלחמים בשביל הילדים שלהם על המקום בכיתה.
לצפיה ב-'לימודים בכתה ג' - מתלבטת כמה נכון לי להיות מעורבת כאמא'
לימודים בכתה ג' - מתלבטת כמה נכון לי להיות מעורבת כאמא
01/03/2019 | 14:06
17
312
הבכורה שלי כבר בכתה ג', ואני מתלבטת לגבי מידת המעורבות הנכונה שלי כאמא שלי בענייני הלימודים שלה.
בסוף א' התקשתה מאד בעברית ובחשבון. את השלמת הפערים עשינו ביחד. היום היא מהטובות בחשבון בכתה, קוראת באופן סביר, רק כשהיא חייבת, ובלי התלהבות או חשק (אין מצב שתקח ספר ליד מיוזמתה).
כשיש שיעורים 'גדולים' (פרויקט להגשה, הכתבה, עבודה וכד') היא תמיד זוכרת ומכינה (ועדיין, לצערי, זקוקה לי כדמות מארגנת. היא יושבת לידי ומכינה, ולפעמים מתייעצת, אבל לא הצלחתי עדיין להביא אותה למצב שהיא עובדת באופן לגמרי עצמאי לכתחילה. אני 'מתניעה' אותה, או יותר נכון, היא 'מתניעה' כשאני בסביבה, ואז היא יכולה להמשיך לבד).
אבל כשיש שיעורים 'קטנים', נניח, 2 שאלות במדעים או דברים מהסוג הזה, הרבה פעמים הם נופלים בין הכסאות ואני שומעת עליהם מאמהות אחרות דרך הווטסאפ.
מה דעתכן. האם אני צריכה לעקוב יותר מקרוב ולהתעקש. או להניח לה לנהל את ענייני בית הספר בעצמה. בסך הכל היא תלמידה טובה, אבל כאמור היא שונאת ללמוד, לא מפריע לה לא להכין שיעורים, והיא תמיד מסתדרת בסופו של דבר.
חוץ מעברית, חשבון ואנגלית שם אני עם אצבע על הדופק, די הנחתי לה בכל היתר. השאלה האמיתית היא האם אני יכולה, כאמא שלה, לשנות את האופי שלה כתלמידה? (אתן מבינות שאני חושבת שלא מבין הדברים).
לצפיה ב-'קודם כל, הפרדתי לך את ההודעה כי נדמה לי שלכך התכוונת'
קודם כל, הפרדתי לך את ההודעה כי נדמה לי שלכך התכוונת
02/03/2019 | 12:23
189
אני חושבת שאין תשובה אחת נכונה.
שומעת מהרבה הורים שהם לא מתערבים בשיעורי בית ומבחנים, כי זו בעיה של הילד ושל בית הספר.
הגישה שלי שונה. אני חושבת שהתפקיד שלנו כהורים הוא ללמד את הילדים הרגלי למידה נכונים מגיל צעיר, ושיש ילדים שזקוקים למעורבות, הכוונה והנחייה במשך פרקי זמן ארוכים יותר מילדים אחרים. הבכור שלי היה עצמאי לגמרי בלימודים החל מכיתה ג', כולל ארגון ילקוט ,למידה לבחינות וכו. לא היה צריך לבדוק אותו, להזכיר לו.. כשעלה לחטיבה העומס הלימודי השתנה באופן דרסטי (גם נכנס לכיתת מופת, גם התאמן 10 שעות בשבוע, וגם החליט שהוא רוצה לקבל בסוף השנה תעודת הצטיינות יתירה...) ובתחילת השנה הזדקק לקצת עזרה כדי ללמוד איך לארגן את לו"ז בצורה יעילה. זה לקח כמה ימים, לא יותר משבועיים לכל היותר, ומאז שוב אין לי מעורבות בלמידה שלו. כמובן, למעט מקרים ספציפיים בהם הוא מבקש עזרה.
עם הצעיר זה סיפור אחר. הילד מחונן (מאוד), אבל עם בעיות סדר והתארגנות. לא אכפת לי מהציונים שלו בכלל, לי חשוב כן להקנות לו הרגלים נכונים ללמידה כי עכשיו זה הבסיס. אז הוא בכיתה ד' ואני בהחלט עדיין מעורבת בלמידה שלו. מוודאת שהוא יודע מה ש"ב, שהוא לא נמרח ושוכח את עצמו מול הטאבלט, שהוא יודע איך ללמוד למבחנים, שהוא מבין שלא לומדים למבחנים בשנייה האחרונה (למרות שמבחינת הבנה של החומר ברור לי שהרבה פעמים הוא לא באמת צריך ללמוד והוא בהחלט יכול לחכות גם לשנייה האחרונה..). עבדנו הרבה זמן על איך מארגנים ילקוט ועל איך לא שוכחים כלום, והיום הוא סבבה. אני לא לוקחת לו אחריות על דברים, אבל כן מקפידה לאורך השנים ללמד אותו איך לוקחים אחריות, איך מקדמים ענייני סדר וארגון, מציעה לו הצעות ייעול (חלקן עובדות, חלקן פחות), והמטרה היא לא הציונים עכשיו, אלא העתיד.
כך שלדעתי אין כאן תשובה אחת - זה גם תלוי בפילוסופיית החיים וההורות שלך, וגם בלא מעט מקרים תלוי בילד.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי בגישה שלך לנושא'
אני חושבת שזה תלוי בגישה שלך לנושא
03/03/2019 | 09:27
128
כמו כתבה הפוך זה תלוי הורה בדברים האלה.
אני אמא מעורבת מאוד.
לבת שלי עד כיתה ג' עזרתי בהכנת התיק לבית הספר כי היתה צריכה את עזרתי, משנה שעברה יש לה לוקר ויודעת להתנהל מצוין.
שיעורי בית גם היום דקה לפני החטיבה יש מקצועות שנעזרת בי, הכנות למבחנים תמיד יושבות ביחד. היא מבקשת את העזרה וחשוב לה מאוד הכנת שיעורי בית ולי חשוב להקנות לה הרגלי למידה טובים ונכונים כי הבנתי שזה רק נהיה קשה ועמוס יותר כשעולים בכיתות.
הבן שלי לעומת זאת מכיתה ב' מכין לבד מערכת (מודה שהשנה מחוסר תשומת לב קרה ששכח ציוד בבית וזה שיעור מעולה בשבילו), שיעורי בית מכין לבד ומסתדר לבד, למבחנים כמעט ולא צריך ללמוד כי הכל הולך לו בקלות. אם צריך עזרה כמובן שעוזרת, זה קורה מידי פעם ממש לא בשוטף.

ולסיכום לשאלתך בסוף האם אפשר לשנות את האופי שלה? הם כל הזמן מתבגרים ומשתנים ואנחנו צריכים ללמוד לשחרר וגם לדרוש מהם להיות יותר עצמאיים, עם הרבה עבודה דברים משתנים. אני לפחות מרגישה ככה בביתי שלי עם הילדים שלי.
לצפיה ב-'סיפור חיי הכיתה של הגדול שלי'
סיפור חיי הכיתה של הגדול שלי
03/03/2019 | 09:55
156
בדיוק היינו בשיחת צוות ביום שישי על ההתנהלות בכיתה בין לבין ההתנהגות המחפירה של כמה ילדים שלא נותנים לכיתה ללמוד. מכאן האוירה הלא רצינית שיש שם ולכן קשה לילדים להתניע, להשקיע ולהבין את החשיבות של הלימודים והשיעורים.
סיכמנו שהמורה (בכיתה ד כן?) תצלם את הלוח בשיעורים שלה ואני אעביר להורים. הוספתי הודעת ביניים להורים שהם מתבקשים לדחוף את הילדים להיות עצמאיים ולדאוג להעתקה בכיתה ולהכנת שיעורי בית כדי שילמדו להיות אחראיים.
הבן שלי לצורך העניין, ולתשובה לשאלתך, הוא בין 3-4 ילדים הבודדים שבאמת לומדים ומשקיעים בשיעורים, במבחנים ודואג לסיים להעתיק בבית ספר.
מי שקרא אותי פה לאחרונה, יודע שלעניות דעתי זה ממש לא מעיד על רמה גבוהה (ואני לא מחמירה או לחוצה הפעם). הוא צריך אותי פה ושם ושנה שעברה היה צריך פיקוח יותר רציני, כי האופי שלו הוא "זה לא כזה חשוב" ונוטה לשכוח מה באמת צריך לעשות או להביא. הגישה שלי היא לתקן ולכוון כשהם ילדים, כי שיקול הדעת שלהם הוא של ילד. המנטרה אצלנו בבית זה "אם אתה רוצה להצליח בחיים אתה צריך להשקיע בלימודים" והשנה בכיתה ד אני כן רואה קפיצה אדירה בהתייחסות שלו לעניין אבל עדיין אני ברקע.
לכן אני כן בעד שתתערבי ותכווני, לצד חפירה בלתי פוסקת עד כמה חשוב שהיא תהיה אחראית ותדע איך להתנהל לבד.
אבל, זה אופי ואנחנו כאמהות יכולות לעזור לעצב אותו ולשפר אותו ואת ההרגלים. זאת דעתי
הקסם האמצעי שלי הוא מצטיין ומתנהל לבד מכיתה א האופי שלו הוא כזה ואין מצב שהוא לא מכין שיעורים או מכין מערכת תקינה. אני שם בשבילו כדי להרגיע אותו שאם לא יכין את כל המטלות (המטורפות שהוא מקבל) לא יקרוס עולמו..
לצפיה ב-'מוסיפה משהו כי פספסתי את השאלה שלך בסוף (ותודה לעדיקים)'
מוסיפה משהו כי פספסתי את השאלה שלך בסוף (ותודה לעדיקים)
03/03/2019 | 09:56
11
142
לא חושבת שאופי אפשר ממש לשנות, אבל אפשר ללמד דברים.
אני רואה את זה מאוד ברור אצל שני הבנים שלי - הבכור פרפקציוניסט, סופר סופר מאורגן, מדוקדק, פדנט. בחדר שלו הכול מונח "כמו חיילים", מחברות "כמו של בנות". הישגי מאוד. אין מצב שאי פעם ישכח משהו, יפספס משהו. זה האופי שלו וכך זה תמיד היה, ממש מכיתות יסוד נמוכות מאוד.
הצעיר מבולגן, מפוזר, כל המחברות שלו "עם אוזניים", העטיפות של הספרים תמיד קרועות תוך שבועיים גג, דוחף דברים לתוך הילקוט ולמדפים, בלי לשים לב מה נדחף לו בדרך. מבחינתו ציון "טוב" הוא כמו שהוא - טוב! הבכור צולל לדיכאון עמוק אם מקבל ציון מתחת ל90 (שזה שיפור משמעותי, כי בשנה שעברה צלל לדיכאון עמוק בכל פעם שקיבל ציון מתחת ל95 ).
אבל בשנתיים האחרונות אני עובדת עם הצעיר באופן מאוד שיטתי על כל תחום הסדר והארגון ובהחלט יש שיפור. אני יודעת שאין מצב שאי פעם הוא יתקרב בכלל לליגה של הבכור מהבחינה הזו, אבל ביחס לעצמו יש שינוי מאוד משמעותי. הוא גם מאוד נהנה מזה בסופו של דבר, כשהדברים שלו יותר מסודרים, כשיש לו טכניקות איך לא לשכוח דברים, ולכן הוא מאמץ אותן בשמחה ומיישם אותן. אבל בבסיס, באופי, הוא שונה, ודברים שמחרפנים את הבכור בכלל לא נרשמים אצלו.
אז לשאלתך - כן, יש אופי אבל גם כן, אפשר ללמוד איך לשנות ואיך לשפר דברים שמפריעים לנו בתפקוד היומיומי. וכן אפשר - לדעתי לפחות - ללמד הרגלי למידה נכונים.
לצפיה ב-'איך את מלמדת אותו לשפר סדר וארגון? '
איך את מלמדת אותו לשפר סדר וארגון?
03/03/2019 | 13:52
10
93
אני אשמח מאד לדעת. העצות שלך שוות זהב. אצלנו קטסטרופה בתחום הזה.
לצפיה ב-'עם המון המון (!) סבלנות זה תהליך וזה בהחלט לוקח זמן'
עם המון המון (!) סבלנות זה תהליך וזה בהחלט לוקח זמן
03/03/2019 | 17:29
8
99
אני רואה שיפור בעיקר ביכולת ההתארגנות וארגון לו"ז, מעט פחות ממש בענייני הסדר.
מה שעזר לו זה מצד אחד הדגמות (שוב ושוב), ומצד שני גם ארגון קונקרטי ומוחשי של לוח זמנים. ממש לו"ז כתוב על דף, בצורה מאוד מפורטת. גם לימדתי אותו שכשיש לו יותר משתי משימות או יותר משני דברים שהוא צריך לזכור, הוא משתמש בפנקס מיוחד כדי לכתוב אותם, וכשסיים הוא מוחק. דברים שהם טריוויאליים למבוגרים, אבל לילד עם בעיות התארגנות מאוד עוזרים. אחרת הוא היה מנסה לזכור הכול בבת אחת וברור שלא היה מצליח.
אז היום הוא מיוזמתו עושה לעצמו רשימת "הזכרות" ביומן ("להוסיף עופרות לעט עיפרון, להוסיף מספריים, לבדוק לאילו מחברות צריך להוסיף עוד מחברת") וזה באמת מקל עליו.
הוא למד איך מארגנים ילקוט בשלבים - פעם היה קורא במערכת את כל המקצועות שיש ביום למחרת, ואז נגש לארון ומנסה לזכור ולהוציא את מה שרלוונטי בבת אחת. היום הוא כבר למד לעבוד מקצוע-מקצוע, וזה מפחית משמעותית את שכיחות התופעה של לשכוח ציוד.
הוא כן קצת למד לא לדחוף דברים לילקוט או למדף, כי הראיתי לו שוב ושוב ממש איך עושים את זה בלי שדברים יתקמטו בדרך. להגיד שהוא עושה את זה כמוני או כמו אחיו? ממש לא. אבל הוא פיתח קצת יותר מודעות לכך שצריך לשים לב לדברים האלו, וזה כן משפר.
הוא עדיין "מסדר" את השולחן בד"כ על ידי שהוא דוחף את כל הדברים למגירה אחת גדולה אבל הוא גם יודע שבחופשה הקרובה (מן הסתם חופשת פסח) הוא יצטרך לרוקן אותה ולסדר אותה, אז גם זה בסדר מבחינתי.
בקיצור, זו עבודה מאוד ארוכה, שלוקחת הרבה מאוד זמן, וצריך לחשוב באופן אינדיבידואלי מה יכול לעזור לילד הספציפי. לילד הספציפי שלי עוזר פירוט מוחשי וקונקרטי של שלבי עבודה והמון המחשות והדגמות שלי. בסוף זה עוזר
לצפיה ב-'כמה, כמה ניסינו להקנות לו הרגלים של כתיבה ביומן '
כמה, כמה ניסינו להקנות לו הרגלים של כתיבה ביומן
03/03/2019 | 17:49
7
90
שנים ניסינו ללא הצלחה. אני לא שם בבית הספר כדי להזכיר לו לכתוב.
מערכת כן לימדנו אותו איך מכינים. וכשהיה צעיר יותר גם היינו מכינים לו דף מיוחד של מערכת שעות ובו לכל מקצוע, פירוט הציוד שצריך להביא לאותו מקצוע. כי יש מקצועות עם מחברת וספר בלבד, ויש כאלה עם מחברת וחוברת או מחברת וקלסר, או מחברת, חוברת וערכת גאומטריה וכן הלאה. השנה כבר לא עשינו את זה (הוא כבר בכיתה ז').
הוא עדיין שוכח מדי פעם להביא ציוד, אבל מבחינתי ארגון הלו"ז בשלב זה יותר קריטי. הוא שוכח הרבה - ללכת למורה פרטי, להגיש עבודות, להתכונן למבחנים. לפעמים אנחנו מרגישים כמו מפעילים של מריונטה: אם אנחנו לא נמשוך בחוטים כלום לא יזוז. ברור שזה גם ענין של לקיחת אחריות, אבל גם הפרעת הקשב מדברת פה, ובגדול.
למה את מתכוונת שכשאת אומרת הדגמות?
ואיך הצלחת לגרום לו לזכור שעליו לרשום ביומן או בפנקס?
הרי אי אפשר לעקוב אחרי זה, את לא יודעת מה קרה בבית הספר, מה בדיוק היו שיעורי הבית, האם המורה לאנגלית הודיעה על הכתבה, האם המורה למדעים הודיעה על שינוי חדר מחר (הוא קיבל כמה פעמים היעדרות כי לא ידע באיזה חדר מתקיים שיעור כלשהו).
לצפיה ב-'באיזה כיתה הוא? והאם יש לו הפרעת קשב?'
באיזה כיתה הוא? והאם יש לו הפרעת קשב?
03/03/2019 | 18:20
3
21
לצפיה ב-'בכיתה ז' עם הפרעת קשב. מטופל תרופתית בהצלחה חלקית ביותר'
בכיתה ז' עם הפרעת קשב. מטופל תרופתית בהצלחה חלקית ביותר
03/03/2019 | 18:26
2
29
לצפיה ב-'אז אלו כבר בעיות התארגנות על רקע נוירולוגי, שמתלוות'
אז אלו כבר בעיות התארגנות על רקע נוירולוגי, שמתלוות
03/03/2019 | 18:47
1
102
להפרעת קשב. זה באמת מצב בעייתי יותר. אני מכירה את זה מאחי, שיש לו הפרעת קשב קשה מאוד מאוד, לא מטופל תרופתית, ועד היום - בן 42! - יש לו בעיות סדר , ארגון והתארגנות זוועתיות. ממש. ברמה של בנאדם מבוגר שלוקח לו מעל חצי שעה להתארגן לצאת מהבית, וגם כשהוא כבר יוצא, הוא יחזור לפחות 3 פעמים לקחת משהו ששכח.
כמה דברים שאני יכולה לחשוב עליהם, שאולי בטווח הרחוק יכולים לעזור ליצור שינוי. קחו בחשבון ששם המשחק כאן הוא עקביות והתמדה. זה משהו שמצריך את המעורבות שלכם, בהתחלה ברמה מאוד מאוד משמעותית, ורק בהדרגה תוכלו לקחת צעד אחורה ולהעביר אליו את המושכות. וגם אז תצטרכו להקפיד לאורך זמן שהוא ממשיך, עד שזה באמת יהפוך להרגל (בתקווה).

דבר ראשון שמאוד חשוב לעשות זה לכתוב על בריסטול/לוח מחיק/דף על לוח שעם - כלומר, משהו גדול, מוחשי וברור - לו"ז שבועי. כמו שיש לו"ז לבית הספר, צריך להיות לו"ז לשעות הבית. מפורט לשעות, חצאי שעות, רבעי שעות... לפי מה שנוח לכם. ממש מערכת שעות לכל יום בשבוע, שמתחילה מהרגע שמגיעים הביתה ועד שהולכים לישון. זה צריך להיות גדול, משהו שלא ניתן להתעלם ממנו. לתלות במקום נגיש, שאי אפשר לשכוח ממנו, ואפילו שיהיו שניים כאלו בבית, בחדר שלו ובסלון/פינת אוכל/מטבח.
במערכת הזו יש דברים קבועים שלא משתנים, שיהיו נניח כתובים בלורד, ממורקרים או מה שנוח לכם (חוגים אם יש לו, שיעורים פרטיים אם הם בשעות קבועות, תנועת נוער.. מה שזה לא יהיה). בכל סופשבוע יושבים יחד ובודקים מה יש לנו השבוע, שהוא מעבר לקבועים - האם יש מבחן? מתי? מתי מתחילים ללמוד? את זה מוסיפים ללוח באמצעות חתיכות בריסטול עם סקוצ', עם אטבים, מה שתרצו.
נניח, ביום חמישי יש מבחן בתנ"ך. אז בודקים יחד כמה חומר יש למבחן, חושבים יחד מתי הגיוני להתחיל ללמוד, מה בדיוק לומדים בכל יום, ואת זה כותבים בלו"ז.
יש עבודה להגיש? בודקים כמה זמן יש, מפרקים אותה יחד לשלבי עבודה, מעריכים יחד כמה זמן כל שלב כזה ייקח, ומשבצים שלבים ברורים, ממוקדים וספציפיים בלו"ז.
וככה כל שישי או שבת נערכים לשבוע החדש.

דבר שני, אפשר להיעזר באפליקציות כמו any do בסמרטפון. אליהן אפשר להכניס תזכורות קבועות (כמו שיעורים פרטיים או חוגים), לשבת כל ערב יחד ולחשוב על תזכורות שצריך להכניס למחר וכדומה. עד שיתרגל לעשות את זה לבד. זה יכול להחליף פנקס שעלול ללכת לאיבוד, או שבכלל שוכחים להשתמש בו אפשר לנסות להרגיל להשתמש בפנקס כזה קודם כל בבית, לייצר (גם אם זה באופן מלאכותי) סיטואציות בהן יצטרך להוציא את הפנקס ולכתוב בו (מטלות, משימות, תזכורות לעצמו וכו), בתקווה שאם יעשה את זה מספיק זמן בבית, זה יעבור לבי"ס.
בבי"ס באמת אין לך יכולת להיות שם עבורו, אבל כן אפשר להיעזר בחברים. אחי במשך שנים - החל מחטיבת הביניים ולמעשה עד שסיים את הטכניון - למד לבחינות רק עם חברים. לבד הוא פשוט לא הצליח להתרכז לפרקי זמן סבירים, והם אלו שהיו אחראיים למקד אותו, לקרוא לו ולכעוס עליו כשיצא כל 5 דקות מהחדר בתירוץ כזה או אחר. מזלו שהוא מחונן, כך שהוא באמת הבין את החומר מאוד מהר, וגם להם היה אינטרס ללמוד איתו (כי הוא תכלס הסביר להם את החומר), אבל בלי מיקוד חיצוני, הוא לא היה מצליח ללמוד לאף מבחן.
אז גם לגבי הבן, חשוב להעלות את רמת המודעות שלו עצמו לבעיה, ולהתחיל לבקש עזרה מחברים. אם יש חבר טוב או שניים, לבקש מהם שיזכירו לו לכתוב יומן, שיזכירו לו לכתוב לעצמו לגבי הכתבות, שינויי מערכת, כל דבר שצריך לכתוב. שכשהם כותבים, שגם יביאו לו בדרך איזו צ'פחה, שתזכיר לו גם לכתוב. אולי ככה בהדרגה הוא גם בסופו של דבר יותר יתרגל לעשות את הדברים האלו ביוזמתו.

זה לא פשוט, אבל התמדה ועקביות ובעיקר הם סבלנות הם שם המשחק במקרים האלו.

לצפיה ב-'תודה רבה! מזמן רציתי לשים לוח'
תודה רבה! מזמן רציתי לשים לוח
03/03/2019 | 21:33
68
עכשיו מיקדת לי איך להשתמש בו.
אני בספק לגבי עזרה מחברים אבל אנסה. שוב
לצפיה ב-'אפשר לבקש את התערבות המורה'
אפשר לבקש את התערבות המורה
04/03/2019 | 01:16
2
104
אצלנו המורה מקפידה שכל הילדים יכתבו ביומן שלהם את כל השיעורים (כל ילד קיבל יומן מבית הספר). לקראת סוף היום היא עוברת על כל היומנים וחותמת אם הילד רשם את כל השיעורים. כל זאת כהכנה לחטיבה. 
אני גם חושבת שמאוד יעזור אם המורים יהיו יותר שיטתיים. אצלנו בכתות א-ד הילדים מקבלים דף שם כתובים השיעורים לכל השבוע. את הדף הם מקבלים ביום ב' והוא נשאר אצלהם בבית ובכל יום הם יודעים מה לעשות. בכיתה ה לא מקבלים את הדף אבל מכריחים לכתוב ביומן, וגם השיעורים הם די קבועים וגם מופיעים באתר של המורה. אם יש פרוייקט מיוחד, ההורים מקבלים על כך דף הביתה, וגם אימייל, וגם אימייל תזכורת לפני שאמורים להגיש. 
לצפיה ב-'אבל הבן של סביון כבר בכיתה ז. אף מורה לא תעשה את זה'
אבל הבן של סביון כבר בכיתה ז. אף מורה לא תעשה את זה
04/03/2019 | 09:04
1
87
מה גם שיש תחלופה גבוהה של מורות מקצועיות לאורך היום. זה מאוד שונה מיסודי.
לצפיה ב-'הלואי והמורות ביסודי היו בודקות ככה'
הלואי והמורות ביסודי היו בודקות ככה
04/03/2019 | 14:41
70
בזמנו ביקשתי שיבדקו לו את היומן יום יום. זה לא עבד. הן לא היו ערוכות לזה, למרות שיודעות בעצמן את חשיבות הרישום ביומן לנושא ה'תלמידאות'. וגם ביסודי היו הרבה מורות מקצועיות כך שלא היה גורם מרכז שאפשר לפנות אליו.
לצפיה ב-'גם אני אשמח לעצות מבחינת הארגון'
גם אני אשמח לעצות מבחינת הארגון
04/03/2019 | 13:02
71
לא שוכח להכין שיעורים, אבל יכול לשכוח שיש לו מבחן. 
אף פעם לא שוכח ציוד, אבל מאבד הכל - מעיל / עליונית / מטען.
ואם מבקשים אותו לשים משהו במקום - יילך לכיוון ואז יניח את החפץ במקום אקראי. אף פעם לא יגיע ליעד. 
ייתכן שיש לו הפרעת קשב - קיבלנו אבחונים סותרים. 

לצפיה ב-'אני מעורבת עד סוף י"ב....'
אני מעורבת עד סוף י"ב....
03/03/2019 | 10:53
1
169
סוג המעורבות משתנה עם הגיל ועם הילד.

בגיל היותר צעיר, אם הייתי רואה שהילדה לא זוכרת בעצמה איזה שיעורים יש - אני הייתי פעילה. לא לעשות את הפעילות בעצמי, אבל כן להזכיר לה להתקשר לחברה ולשאול אם היו שיעורים. או להיכנס למשוב, או לשלוח בווטסאפ הכיתתי. מה שרלבנטי. היא עושה, אבל אני מזכירה.
אבל אני מדגישה שהילדה היא זו שעושה. אני מאד לא בעד שאמהות  דנות בווטסאפ הכיתתי בשיעורי הבית. זו משימה של הילדים, לא של האמא. אם יש ילד שקשה לו - שהאמא תסייע לו, אבל לא תיקח על עצמה.

וגם בכיתה י"ב - הרבה פעמים הילדה נהנית להכין את השיעורים כשאני לידה. אני עוסקת בפעילות שלי, היא בשלה, ומפעם לפעם היא משתפת אותי. מתייעצת מה לעשות.

אי אפשר לשנות אופי של בן אדם. אפשר לעזור לו ללמוד להתמודד עם הכלים שיש לו. ללמוד לסגל שיטות עבודה והרגלים
לצפיה ב-''
03/03/2019 | 16:57
8
לצפיה ב-'קולונוסקופיה אם משהי יודעת'
קולונוסקופיה אם משהי יודעת
02/03/2019 | 01:14
17
213
תגידו. אני צריכה לעבור קולנסקופיה. יש משמעות לבחירת רופא כמו במי שפיר או ללכת למי שבקופה מספיק.?
אשמח להמלצות (מכבי המרכז). יכולה גם דרך הביטוח הפרטי. איכשהו מלחיץ אותי ואני לא מתקדמת בעניין.  תודה!
לצפיה ב-'בעלי עובר כל 5 שנים (אבא שלו נפטר מסרטן מעי הגס) כבר הרבה'
בעלי עובר כל 5 שנים (אבא שלו נפטר מסרטן מעי הגס) כבר הרבה
02/03/2019 | 12:01
4
195
שנים. בפעם הראשונה הלך אקראית למישהו מהקופה, והייתה לו חוויה איומה. ההרדמה לא הייתה יעילה עד הסוף, הוא הרגיש כאבים משמעותיים והיה לו קשה להתאושש מזה. מאז התחיל ללכת לרופא פרטי (עם החזרים מהקופה), ההרדמה עובדת כמו שצריך, לא מרגיש כלום, והכול הרבה יותר טוב.
שווה להתייעץ עם אנשים בסביבה שלך שהם או ההורים שלהם כבר עברו ועוברים את הבדיקה, וכן ללכת למישהו מומלץ. כשהבדיקה עוברת בסדר, לא מרגישים כלום ולא כואב כלום. ההכנה היא באמת החלק הפחות נעים של העניין, אבל כמי שצפתה מהצד במוות מיותר לחלוטין מסרטן מעי הגס, שניתן היה למנוע במאה אחוז לו רק חמי היה נבדק, אני ממליצה לך בחום לא לוותר עליה אם את צריכה לעשות אותה. מה שבא יחד עם סרטן מעי גס הרבה הרבה פחות נעים מהקולונוסקופיה.
רק בריאות |אמן|
לצפיה ב-'צר חי לאכזב אותך, אך מי שיש לו גנים, כמו במקרה של בעלך, צריך'
צר חי לאכזב אותך, אך מי שיש לו גנים, כמו במקרה של בעלך, צריך
05/03/2019 | 18:42
3
120
לבצע את הפרוצדורה פעם בשנתיים.
לצפיה ב-'צר לי לאכזב אותך, אבל אנחנו מקשיבים לרופאים מומחים ולא'
צר לי לאכזב אותך, אבל אנחנו מקשיבים לרופאים מומחים ולא
05/03/2019 | 18:54
2
120
לעצות באינטרנט.
בעלי נבדק מדי 5 שנים והוא נטול פוליפים. אחותו, לעומתו, אכן נבדקת מדי שנה כי מדי שנה יש לה פוליפים, ו"שורפים" אותם במהלך הבדיקה.
ברשותך, אנחנו נמשיך להקשיב לרופאים המומחים ולא לך.
לצפיה ב-'מה שטוב לכם'
מה שטוב לכם
05/03/2019 | 21:17
1
100
מעל 50 צריך 5 שנים ללא קשר לגנטיקה ואם יש גנטיקה, צריך פעם בשנתיים כאשר הכל תקין ואם לא תקין, צריך גם פחות.
לצפיה ב-'אנחנו מאוד רחוקים מגיל 50 אבל תודה על הדאגה.'
אנחנו מאוד רחוקים מגיל 50 אבל תודה על הדאגה.
06/03/2019 | 07:23
23
לצפיה ב-'באר גבל מרק . מניסיון . הוא מעולה ממש'
באר גבל מרק . מניסיון . הוא מעולה ממש
02/03/2019 | 18:24
1
141
יש עליו המון המלצות גם בתפוז
לצפיה ב-'להבא בלי המלצות שמיות בבקשה. זה עומד בניגוד לכללי הפרסום'
להבא בלי המלצות שמיות בבקשה. זה עומד בניגוד לכללי הפרסום
02/03/2019 | 19:06
100
של תפוז.
לצפיה ב-'תודה לכן '
תודה לכן
02/03/2019 | 19:39
32
לצפיה ב-'גם אני עושה אחת לחמש והולכת לרופא שהקופה נותנת'
גם אני עושה אחת לחמש והולכת לרופא שהקופה נותנת
03/03/2019 | 10:10
117
היה לנו רופא איום בקופת חולים לפני הרבה שנים, אבל חוץ ממנו שני הרופאים שהיו אחריו הם בסדר גמור. פשוט תבדקי מי זה אצלכם ותשאלי עליו חוות דעת.
לצפיה ב-'זו בדיקה סטנדרטית'
זו בדיקה סטנדרטית
03/03/2019 | 10:27
4
129
לדעתי אין משמעות לבחירת רופא.

אנחנו הלכנו דרך הקופה והיה בסדר גמור.
לצפיה ב-'עד שמגיעה לרופא זוועה '
עד שמגיעה לרופא זוועה
03/03/2019 | 11:19
3
43
לצפיה ב-'נשלחנו למכון שזו ההתמחות שלהם'
נשלחנו למכון שזו ההתמחות שלהם
03/03/2019 | 11:59
2
135
אני חושבת שזה עובד לטובתם.

תלוי גם מתי אביך עבר את הבדיקה הראשונה.
היו הרבה התפתחויות בטכניקה של הבדיקה הזו וכיום היא הרבה יותר פשוטה ממה שהיה בעבר.
לצפיה ב-'בעלי, לא אבא שלי... הוא עבר בפעם הראשונה לפני בערך 10'
בעלי, לא אבא שלי... הוא עבר בפעם הראשונה לפני בערך 10
03/03/2019 | 15:01
1
141
שנים אם אני לא טועה. אולי קצת יותר. זו באמת הייתה חוויה מאוד טראומטית בשבילו. מאז עבר לרופא אחר וטפו טפו באמת שעובר עליו בקלות.
האמת שהוא הולך עכשיו לאותו רופא שעושה גם לאבא שלי
לצפיה ב-''
03/03/2019 | 16:31
10
לצפיה ב-'הלכתי דרך המכון שהקופה הפנתה אליו, והיה בסדר גמור'
הלכתי דרך המכון שהקופה הפנתה אליו, והיה בסדר גמור
03/03/2019 | 10:45
25
לצפיה ב-'אבא שלי עבר בתל השומר '
אבא שלי עבר בתל השומר
03/03/2019 | 13:49
115
בהמלצת רופא הגסטרו שלו,שטען שרק עליהם הוא סומך. זה היה לפני כמה שנים.
לצפיה ב-'מהידוע לי'
מהידוע לי
04/03/2019 | 01:01
122
ישנו סיכון של ניקוב מעיים, ומקובל לשאול את הרופא מה הסטטיסטיקה שלו בניקובים. 
בנוסף, צריך לשאול אם הוא עוקב ומיישם את המחקרים החדשים. למשל, גילו שאם משפריצים צבע כחול למעיים בזמן הבדיקה, קל יותר לגלות פוליפים, אז את רוצה רופא שעושה זאת. 
בנוסף אם את מאוד חוששת תגידי לרופא שיתן לך הרבה חומר טשטוש, ובנוסף, בזמן הבדיקה את יכולה לבקש עוד. 
לצפיה ב-'טיול בית ספרי בחטיבה'
טיול בית ספרי בחטיבה
03/03/2019 | 15:03
3
193
הבן הגדול יוצא מחר לטיול בית ספרי , לכמה ימים לאזור הצפון. צפוי גשם, ואני ממש מודאגת.
המורה ענתה שחדר המצב אישר את הטיול, ומקסימום ישנו את המסלול. שכמה זה כבר ישנה, אם בכל אזור הצפון צפוי גשם. 
מה דעתכם? מתי כן מבטלים טיול? 
הילד בכיתה ח', אז ברור שלא יסכים לוותר על הטיול. 
לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/03/2019 | 16:55
104
כשבית הספר מוציא טיול הוא מקבל אישור למסלולים, מבעוד מועד.
מספר ימים לפני הטיול , בבוקר הטיול ובמהלכו, בית הספר בקשר עם חדר המצב.
אם מורי של"ח אחראים על הטיול הם בקשר עם חדר המצב ואם אין מורים לשל"ח אז רכזת השכבה.
חדר מצב לא יאשר יציאת טיול במקרה של מצב ביטחוני או תנאי מזג אויר שיסכנו את המטיילים.
במידת הצורך, אם אפשר, משנים מסלולים וחדר המצב מנחה בעניין.
חדר המצב מקבל מידע מהצבא, מהשרות המטראולוגי, מהחברה להגנת הטבע וכו'.
טיול מהנה.
לצפיה ב-'אני מבינה את הדאגה שלך'
אני מבינה את הדאגה שלך
03/03/2019 | 17:59
110
מצד שני קחי בחשבון שלא כל מסלול טיול צריך לבטל בגלל הגשם, זה תלוי במיקומו ובטיבו.
וקחי בחשבון שאחרי האסון בשנה שעברה (שקרה בכלל במכינה שלמיטב זכרוני לא היתה כפופה לחדר המצב של משרד החינוך) הם יהיו זהירים שבעתיים.
למיטב ידיעתי, בצפון אין שטפונות פתאומיים כמו בדרום. אני הייתי חוששת בעיקר מהחלקה במדרונות. אז ציידי את הבן שלך בנעליים טובות שאינן מחליקות בבוץ, תגידי לו שיתרחק משולי המדרון ויזהר לא להחליק.

שיעשה חיים ויחזור בשלום.

לצפיה ב-'וגם ציידי אותו בעוד זוג מכנסיים מעבר למה שחשב לקחת'
וגם ציידי אותו בעוד זוג מכנסיים מעבר למה שחשב לקחת
03/03/2019 | 18:23
103
במקרה ויתלכלך מאוד מבוץ.
כאן בצפון אין אירועים כמו שהתרחשו בזמנו בנחל צפית. אין כאן ערוצי נחל יבשים שהולכים בהם, ויכולים בבת אחת להתמלא. כל הנחלים מלאים מזמן, הטיולים הם על גדת הנחל (אם בכלל הם מטיילים בנחלים, יש עוד הרבה מסלולי טיול בצפון שלא קשורים בנחלים בכלל).
אם את מאוד מודאגת, נראה לי סופר לגיטימי לשאול לאן הם בדיוק אמורים להגיע, איפה הם מטיילים ואיפה לנים. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא
כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה