לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1702117,021 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בבית הספר. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... הפתעות נעימות והפוך עם ראש כפול
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'בוקר טוב בנות התייעצות קלה'
בוקר טוב בנות התייעצות קלה
18/10/2017 | 09:31
41
308
הבן שלי בכיתה ג
מהשנה יש לאחד הילדים סייעת על בסיס הפרעה התנהגותית כלשהי שקשורה לילד עצמו. הילדים בכיתה לא יודעים למה הסייעת שם לא הציגו אותה בפניהם בכלל, בשלב זה אני לא בטוחה כמה מהם יודעים מה הסיבה האמיתית לנוכחות שלה בכיתה.
הבן שלי סיפר לי על כל מיני דברים שהיא עושה עבור אותו ילד, כמו לכתוב...
המשך>>
הבן שלי בכיתה ג
מהשנה יש לאחד הילדים סייעת על בסיס הפרעה התנהגותית כלשהי שקשורה לילד עצמו. הילדים בכיתה לא יודעים למה הסייעת שם לא הציגו אותה בפניהם בכלל, בשלב זה אני לא בטוחה כמה מהם יודעים מה הסיבה האמיתית לנוכחות שלה בכיתה.
הבן שלי סיפר לי על כל מיני דברים שהיא עושה עבור אותו ילד, כמו לכתוב לו במחברת, להביא לו במבה.
אתמול כנראה מסיבה כלשהי, היא הוציאה את הילד הזה לחצר למשך שיעור חשבון. הבן שלי מאוד כעס כנראה מקנאה, והיה לו מאוד קשה להירגע מהעניין שהילד יצא והוא בכיתה לומד. אני מניחה שלא הסבירו לו את הסיבה אבל המורה לחשבון התקשתה להרגיע אותו (הוא הגיב בכעס לכל דבר) והוא קיבל על כך הערה ביומן.
השאלה שלי היא, מה אני אמורה לומר לו? אמרתי לו חד וחלק שזה לא קורה שוב וזה לא עניינו מה קורה עם הילד ההוא, אבל מדובר בילדים בני תשע, אני לא מאמינה שזה יחזיק מעמד, הם צריכים הסבר הגיוני. פניתי למורה במייל מחכה לתשובתה. אשמח לשמוע תגובות שלכן מה אמורים לעשות במצב כזה.
תודה מראש ויום מקסים
לצפיה ב-'באיזה גיל ילדים הולכים למפגשים לבד?'
באיזה גיל ילדים הולכים למפגשים לבד?
19/10/2017 | 10:49
20
195
הי,
כתבתי גם בפורום הורים לפעוטות,
אשמח לשמוע גם ממכם.
ילדה בת 4, שבוע שעבר הזמנו בפעם הראשונה ילדה מהגן -שלא הזמנו בעבר.
אביה דופק בדלת, אני פותחת את הדלת, הילדה נכנסת, האבא עומד בפתח, אני מזמינה אותו להיכנס, והוא עונה לי: 
"אשתי מחכה לי למטה באוטו...." 
אני המומה... והוא ממשיך: "מתי לבוא לקחת אותה....?"
אני ובעלי היינו המומים. ההורים לא מכירים אותנו, לא מכירים את הבית שלנו, לא מכירים את הילדה שלנו...איך הם משאירים את הילדה שלהם והולכים??

אנחנו מגזימים?
לצפיה ב-'כן, אתם מגזימים. בגיל 4'
כן, אתם מגזימים. בגיל 4
19/10/2017 | 11:02
170
לא מעט הורים משאירים את הילדים שלהם והולכים. מה שמשנה הוא שהילדים מכירים זה את זה - מה כבר תעשו לילדה שלהם? מה כבר יש בבית שלכם, שגם בו גר/ה ילד/ה בת 4? ויותר מכך - מה זה יעזור אם יכירו אתכם? אם אתם רוצים לעשות משהו לילדה שלהם, לא תוכלו לעשות את זה אחרי 5 מפגשים משותפים, נניח? אחרי שהם יכירו אתכם? אתם לא זרים מהרחוב שהם דפקו בדלת שלהם והכניסו לשם את הילדה שלהם - אתם הורים של ילד/ה מהגן, ויש להם את הפרטים שלכם, וכו'. הסיכוי שהבית שלך מלא במכשירי עינויים או שאחרי שמכירים אתכם ברור לכל בר דעת שאתם אנסים/רוצחים סדרתיים הוא אפסי. כך שאם הם משאירים את הילדה אצלכם, לא משנה אם הם מכירים אתכם אישית או לא. (מובן שיש גם הורים שלא משאירים את הילד שלהם לבד במפגש בגיל 4 בכלל - שתי הגישות לגיטימיות - כל הורה ומה שנראה לו נכון לילד שלו. אני, אישית, לא מרשה לבת שלי לישון אצל ילדים אחרים בגיל הזה, למשל - וגם זה נראה לה בעייתי...).

בן/בת ה-4 שלכם הוא/היא הבכור/ה?
לצפיה ב-'לדעתי לא .. אני מניחה שיהיו שיחשבו אחרת :)'
לדעתי לא .. אני מניחה שיהיו שיחשבו אחרת :)
19/10/2017 | 11:03
35
לצפיה ב-'4 - כן, לבד. מעולם לא ראיתם את ההורים?'
4 - כן, לבד. מעולם לא ראיתם את ההורים?
19/10/2017 | 11:20
3
167
אם הייתי צריכה לארח כל הורה שהבת שלי רצתה להזמין את הילדים שלו 

זה לא שאתם לגמרי לא מכירים.
אחרי מעט מפגשים, אפילו של שלום שלום, מקבלים רושם כללי.
והאבא הרי לא שלח את הילדה - הוא עלה איתה, ראה אותך, הציץ לבית.

נכון, אולי אתם רוצחים סדרתיים או פדופילים ומצליחים להסתיר את זה היטב.  
אבל את זה תצליחו להסתיר גם אם ההורה יישאר אצלכם רבע שעה ואז יילך.

מה שהוא היה רואה ברבע שעה - הוא ראה כבר כשעמד בדלת...
הוא ראה שהבית נראה נורמלי, שאת נראית אישה רגילה וחביבה. בתו כנראה סיפרה שבתך ילדה נחמדה.

אני משערת שאם בתו היתה מספרת שהילדה שלך מקללת, או שהוא היה רואה שבתך מגיעה לגן מוזנחת, או שהיה רואה שאת מביאה אותה לגן כשאת מסריחה מאלכוהול - בתו בכלל לא היתה מגיעה אליכם...

לצפיה ב-'ומה אם היא מסריחה'
ומה אם היא מסריחה
19/10/2017 | 11:22
2
158
כי הדיאודורנט בלי אלומיניום לא עובד?  
לצפיה ב-'אני משערת שהבנת למה התכוונתי '
אני משערת שהבנת למה התכוונתי
19/10/2017 | 14:23
1
93
כל אחד ומה שנחשב בעיניו ״בן אדם נורמלי״.

ואם ב8 בבוקר הדאודורנט כבר הפסיק לעבוד, אז כדאי לעבור לסוג אחר 
לצפיה ב-'חחח... כמו שכתבתי בשרשור אחר - דאודורנט בלי אלומיניום'
חחח... כמו שכתבתי בשרשור אחר - דאודורנט בלי אלומיניום
19/10/2017 | 14:24
78
מפסיק לעבוד ברגע שמתחילים להזיע. עד אז הכל טוב...
לצפיה ב-'הבת שלך ילדה בכורה?'
הבת שלך ילדה בכורה?
19/10/2017 | 11:26
147
בעיקרון יש הורים שמשאירים לבד בגיל ארבע והילדים זורמים.
אצלי זה קרה עם ילדים שהכרתי והכירו אותי. אני השארתי בגיל הזה שוב, רק אצל חברים טובים שהכרתי את ההורים ואספתי גג בשש וחצי, ועם הבכור זה היה בלב כבד ובהיסוס. עם השני התרגלתי. עם הקטנה שהיא בת שלוש זה נשמע לי ברור מאליו. טוב שאין רביעי......
נ.ב בגיל הזה אני בכלל לא ששה לארח או להתארח. כמי שמקבלת את ילדים אחהצ אחרי מסגרת וצהרון, אני חושבת שהם לא ממש זקוקים לחברה אחהצ בגיל כזה.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
19/10/2017 | 11:29
5
148
מקבלת את התגובות שלכן...
וכן, היא בכורה-אז אנחנו יותר לחוצים
אבל ברור לכן ,שהשאלה נובעת כי זו הפעם הראשונה שזה קרה לנו,
ובמפגשים עם 2 החברות הקבועות ההורים נשארים (ואנחנו לא בהכרח חברים קרובים)
לצפיה ב-'זה ברור וזה בסדר'
זה ברור וזה בסדר
19/10/2017 | 12:54
100
אין ביקורת כלפי התגובה שלכם, ואם יש אחת בשרשור, את לא חייבת לקרוא או להתייחס אליה
לצפיה ב-'לגמרי הגיוני גם הבכור שלי הלך למפגשים לבד רק אחרי'
לגמרי הגיוני גם הבכור שלי הלך למפגשים לבד רק אחרי
19/10/2017 | 13:13
3
144
גיל חמש, ואני נגררתי בעקבותיו לכל מפגש.
רק אחרי שהקטן שלי סילק אותי ממפגשים בגיל 4 (תכלס כבר בגיל 3 הוא היה מוכן לזה שאלך...), פתאום נפל לי האסימון שעל מלא מלא אמהות "נפלתי" עם האירוח של הבכור, ושהן ממש לא היו ערוכות נפשית לארח גם אותי במקביל
עוד לפני שענית תארתי לעצמי שהבכורה שלכם היא שארחה חברה
זה גם מאוד הגיוני שהילדה שארחתם וההורים שלה רגילים לכך שהיא מתארחת עצמאית, ולכן הם לא העלו בדעתם להישאר וגם לא חשבו שהם צריכים לעדכן אותך שהם לא נשארים, כי מבחינתם זה היה מובן מאליו.
תכלס? הרבה יותר כיף. ברגע שהפסקתי לארח גם הורים של כל מיני ילדים מהגן, שהם לאו דווקא חברים ולאו דווקא כוס התה שלי, האירוחים נהיו הרבה יותר נעימים וקלים לי. זכורים לי כמה אירוחים מהגיהנום, ולא בגלל הילדים אלא בגלל ההורים הנלווים אליהם
בקיצור - הסתכלי על החיובי בזה, כי יש הרבה
לצפיה ב-'צודקת! אני מתחילה כבר להבין '
צודקת! אני מתחילה כבר להבין
19/10/2017 | 13:19
23
לצפיה ב-' הזדהתי'
הזדהתי
19/10/2017 | 22:21
1
80
עם החלק של "פתאום נפל לי האסימון שעל מלא מלא אמהות "נפלתי" עם האירוח של הבכור, ושהן ממש לא היו ערוכות נפשית לארח גם אותי במקביל" .

את הצעיר "שחררתי" הרבה יותר מוקדם, וכל כך לא היתה לי סבלנות להורים שעדיין נשארו עם הילדים שלהם אצלנו. ואז נפלה ההכרה שאולי גם אני היוותי עול עם הבכור והשחרור המאוחר...
לצפיה ב-'שלא לדבר על זה שנפלתי עליהן עם אחיו התינוק!!'
שלא לדבר על זה שנפלתי עליהן עם אחיו התינוק!!
19/10/2017 | 22:36
74
אלליי כמה בושות עשיתי בעברי....
מנחמת אותי הידיעה שבסופו של דבר, כולנו בהתחלה אמהות של בכורים, ולכולנו "נופלים אסימונים" רק כשמגיע מספר 2 (ולחלק מהאמהות רק כשמגיע מס' 3!!), כך שאולי יש איזושהי נקודת אמפתיה וסלחנות לאמהות שנופלות עליהן אמהות כמוני
לצפיה ב-'אצלי בבית יכולה לארח גם מגיל 3'
אצלי בבית יכולה לארח גם מגיל 3
19/10/2017 | 11:43
2
122
בהנחה שהילד מוכן להישאר..
אצל אחרים
תלוי מאד
כמה אני מכירה את ההורים
הקטן שלי בן 7 ואני עדיין נשארת לפעמים
אצל חברים שהם חדשים
נשארים גם אצלי עם הילדים

** יש ילדים כמובן שנשארים פה וששלי מתארח אצלם
שעות..
הכל תלוי בהיכרות עם ההורים.
לצפיה ב-'זהו'
זהו
19/10/2017 | 11:56
1
106
שבעיני לפחות בפגישה הראשונה, ההורה צריך להישאר -בשביל הילד!
שירגיש בנוח...הילדה היתה בהתחלה נבוכה ומסוגרת ולאט נפתחה.
מניחה שכבר מורגלת להישאר לבד במפגשים.
לא חושבת שהילדה שלי תהיה מוכנה להישאר לבד במפגש, מצד שני אימא שלה לא מוכנה להשאיר אותה לבד, אז איך היא תהיה מוכנה....?

בכל מקרה התגובות שלכן גרמו לי להבין שזה כבר גיל שזה קורה-שילדים נשארים לבד,וצריך להתחיל לשקול את זה,ואולי אפילו לנסות את זה בהדרגתיות...
לצפיה ב-'אני נהגתי כן להכנס בפעם הראשונה '
אני נהגתי כן להכנס בפעם הראשונה
19/10/2017 | 19:38
72
הראשונה לבית שהילדים שלי התארחו בו. הייתי נשארת כמה דקות, מדברת עם האמא/אבא המארח, לקבל רושם במה ובמי מדובר. נכון שאם חלילה האבא או האח הגדול פדופיל, אז אין סיכוי שאקלוט את זה. אבל אפשר לקבל רושם על איזו משפחה זו, מתורבתת או לא, כזו שאעודד את הבן שלי לחזור להתארח אצלה או לא וכיוצא באלה. ומי שזה נשמע לו 'פולני' מידי, זכותו לעקם את האף. לדעתי ילד בן ארבע עדיין רך בשנים ולא הייתי זורקת אותו בבית זר בלי לבדוק.
לצפיה ב-'לדעתי לא מגזימים בכלל'
לדעתי לא מגזימים בכלל
19/10/2017 | 11:55
1
124
בילד ראשון הכל חדש וקשה יותר לשחרר.
אמנם שני ילדיי נשארו לבד אצל חברים אפילו קצת לפני גיל 4 אבל בתיאום מראש ורק בבתים שאני מכירה את ההורים. 
לא הייתי "מפילה" על מישהו אירוח של ילדי לבד בלי לתאם מראש בגילאים האלה.
היו לילדיי חברים שבגיל הזה נשארו אצלנו לבד והיו כאלה לא שהיה להם קשה יותר והיו צריכים שההורים ישארו איתם.
פעם הבאה פשוט לבדוק ולברר כשמזמינים וגם כשמוזמנים האם האירוח כולל הורים. בגיל הזה זה טבעי אם תרצי/ירצו להשאר לפחות בפעם הראשונה ואולי רק בחלק מהאירוח. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/10/2017 | 12:00
89
באמת ההפתעה שבדבר העצימה את הנושא...
אם ההורים היו מבררים מראש אם זה בסדר לעשות כך,ומדגישים שהילדה רגילה לכך ,ושהיא ילדה נוחה (היא באמת נוחה ומקסימה)...אז זה היה קצת פחות הלם...
בכל זאת בנות 4, וזה לא ברור מאליו שהילד נשאר לבד...

אבל בסדר, ההורים צריכים לגדול יחד עם הילדים. 
לצפיה ב-'בגיל 4 נשארת לבד'
בגיל 4 נשארת לבד
19/10/2017 | 19:58
1
80
והאמת שאני לא ששה להזמין אלינו ילדים שלא משחררים את ההורים
מבחינתי כשבאה חברה אני מרוויחה קצת זמן שקט לעצמי או לילד השני שלי. אין לי כבר סבלנות לארח הורים
בגיל שעוד לא נשארים לבד המפגשים עם חברים אחהצ מצומצמים יותר ורק אצל חברים שנעים לי עם ההורים שלהם
לצפיה ב-'אני לא אוהבת לארח הורים של חברים של הילדים'
אני לא אוהבת לארח הורים של חברים של הילדים
20/10/2017 | 10:20
64
בקושי אני מוצאת זמן לחברים שלי, אז לשבת עם אמא שאני בקושי מכירה שעתיים, תוך תפעול הבית, תוך התייחסות לילדים, תוך מציאת נושאי שיחה.... מעיק.
בשנה שעברה ביום הולדת 4 של האמצעי (סה"כ 5 ילדים) נשארו 3 (!!!) הורים, היה לא מוצלח.
אני מארחת ומתארחת ללא נוכחות הורים מרגע שהם מביעים עניין בחברה נוספת אחה"צ, אצל הגדולים זה היה סביב גיל 4. הקטנה בת השלוש מסתפקת בחברת הילדים בשעות הגן.
יש לי כמה אמהות חברות מהגן, ואותן אני מארחת בשמחה (כולל האחים הקטנים/התינוקות), אבל הן לא בקטגורית 'אמא של' אלא ממש חברות.
לצפיה ב-'סקטים/גלגיליות - הצילו!'
סקטים/גלגיליות - הצילו!
18/10/2017 | 10:07
7
152
הי

אשמח לעצה לגבי רכישת גלגיליות או סקטים לילדה בת 8 (קטנה ורזה מאוד).

מה מומלץ יותר?

ואיפה כדאי לקנות? 

טיפים לרכישה?

שתפו מניסיונכם
לצפיה ב-'אצלי באותו גיל רצה סקיטבורד'
אצלי באותו גיל רצה סקיטבורד
18/10/2017 | 14:10
5
92
לקחתי אותו למרכז החלקות
הוא ניסה לנסות
ראה כמה הילדים נופלים
לי הספיקה שיחה עם נער ששבר פעמיים את היד
וירדנו מזה בינתיים
בנוסף חורף עכשיו
לא יודעת..
הייתי מנסה להוריד אותה מזה

ואם לא אז תקני לה ציוד מגן איכותי
וסקטים או גלגליות במקום שאנשי המעירה מקצועים בו
ולא סתם חנות צעצועים
לצפיה ב-'מה הקשר? אני לא מרשה סקייטבורד,'
מה הקשר? אני לא מרשה סקייטבורד,
18/10/2017 | 14:12
4
97
אבל כן גלגיליות ורולר בליידס וקורקינט ואופניים. אלה דברים שונים.
לצפיה ב-'איך שונים?'
איך שונים?
18/10/2017 | 14:14
3
80
גלגליות בעיני מאד דומות לסקטיבורד
ברמת הסיכון
לצפיה ב-'הנה: '
הנה:
18/10/2017 | 14:15
2
92
לצפיה ב-'יופי של מאמר'
יופי של מאמר
18/10/2017 | 14:26
1
79
ובכל זאת
שהיינו במגרש של הסקייטרים
היו גם וגם
משניהם נופלים ויש סכינת שבירת  עצמות
כל אחת שתעשה מה שהיא רוצה
בעיני שניהם מסוכנים באותה מידה
ואם אין התעקשות אז אפשר לוותר

ואם מתעקשים - אני הייתי נוקטת בכל אמצעי ההגנה
ואולי אפילו לוקחת מאמן שילמד
לצפיה ב-'לא חייבים ללכת למגרש של סקייטרים.'
לא חייבים ללכת למגרש של סקייטרים.
18/10/2017 | 14:30
86
אצלנו שתי הבנות באמת מיומנות בהחלקה על הקרח (היו בחוגים), והשנייה כרגע בחוג רולר הוקי. בת הדודה בת ה-6 שלהן כבר שנים בחוג גלגיליות, וברמה ממש גבוהה (מקבלת פרסים וכאלה). והיא לא משתמשת באמצעי הגנה כלשהם, לפחות לא בהופעות (הבנות שלי תמיד עם אמצעי הגנה מלאים בכל כלי פרט, לפעמים, לקורקינט). אה, ולאחרונה גילינו שכל הילדים של בן דוד של בעלי גם בחוג רולר הוקי - כולל הקטנה בת ה-5 (אצלנו באזור זה מתחיל מכיתה ד').
לצפיה ב-'אני קניתי מהמדריך בחוג גלגיליות '
אני קניתי מהמדריך בחוג גלגיליות
19/10/2017 | 19:49
35
יכולה לספר לך שהיו כאלה שקנו הרבה יותר ביוקר מחנות, והמדריך שלח אותם להחליף כי הגלגיליות לא היו טובות. בקיצור, גם אם הילדה לא בחוג (יש חוגי הוקי רולר שמלמדים מהתחלה איך להתגלגל), אם יש חוג קרוב אלייך, נסי לגשת למדריך ולקנות ממנו או לפחות לקבל הכוונה מה לקנות.
לצפיה ב-'בודפשט עם ילדים בדצמבר'
בודפשט עם ילדים בדצמבר
18/10/2017 | 12:55
14
170
היי. 
החלטנו להפתיע את הילדים בנסיעה לחו"ל בחופשת חנוכה לשבוע לבודפשט. ( הם לא היו עדיין בחו"ל ) . בן 13 ובת 10 . שאלותי הן: האם לא עושים טעות בחודש כזה קר לקחת אותם ליעד כזה? מישהו היה בדמבר בבודפשט עם ילדים ויכול לתת המלצות למלון, אטרקציות, מה לקחת?     יש המון דברים לעשות שם עם ילדים באינטרנט. אני מאוד רוצה לשמוע המלצות מניסיון.  תודה רבה

לצפיה ב-'היי'
היי
18/10/2017 | 14:06
111
בדצמבר קפוא
אבל הילדים יחסית גדולים
אז מעיל חם כפפות וכובע
אמורים להספיק

ההמלצות שלי

קניון אפי מול לילדים
קניון מגה מול, פארק לייק, מרכז ומדרחוב אונירי בעיר העתיקה,
פארק טרנטולי ( בכניסה של אורשולר קפילור) יש לונה פארק
פארק הראסטרו (שייט בסירה באגם)
פארק מים טרמה ספא
מוזיאון הטבע לילדים אנטיפה
לצפיה ב-'אנחנו אמנם לא היינו בבודפשט, אבל היינו עם הילדים בדצמבר'
אנחנו אמנם לא היינו בבודפשט, אבל היינו עם הילדים בדצמבר
18/10/2017 | 15:09
149
האחרון בווינה. מנחשת שזה פחות או יותר אותו מזג אוויר (??). תבדקי. אם כן - מעיל חם כפפות וכו זה ממש לא מספיק. לא יצאנו מבית המלון בלי גקטעס מתחת למכנסיים (פעם אחת יצאנו בלי, ותוך חצי שעה לקחנו רכבת בחזרה כדי להתלבש. לא חזרנו יותר על הטעות הזו), מחמם צוואר מפליז וכובע פליז.
היו לנו עוד כמה פריטים אבל אני משערת שיש מצב שאצלכם הם יהיו קצת יותר בעייתיים. מאחר והנסיעה הייתה מתכוננת הרבה זמן מראש ולא ברגע האחרון, נצלנו גיחות של בן הזוג ושל חברים לחו"ל לקנייה של חולצות תרמיות לכולם (של קולומביה), כפפות לכולנו הגיעו מקנדה, וגרביים תרמיים נקנו בדקתלון. ועם כל זה, היה לנו קר ושתינו משקאות חורף חמים כמעט בכל רגע נתון.
למרות שהיה לנו קר, אני יכולה להגיד לך שבדיעבד זוכרים את החוויה ופחות את ה"סבל", ואווירת חג המולד היא אירוע וחגיגה בפני עצמו, שמפצה על הכול. אז זה בהחלט שווה ולאו דווקא טעות.
אין לי המלצות על בודפשט, אבל יכולה להגיד לך מניסיוננו בווינה, שחשוב לחפש הרבה אופציות של מקומות סגורים. באופן כללי בטמפ' כאלו לא נעים להיות הרבה זמן בחוץ, וצריך לשלב מקומות סגורים (כולל קניונים!) עם שיטוט ברחובות.
לצפיה ב-'אצלי טייץ מתחת לג'ינס זה בנוהל '
אצלי טייץ מתחת לג'ינס זה בנוהל
18/10/2017 | 15:26
1
140
והתבלבלתי עם בוקרשט..

בבודפשט היינו בקיץ
כך שהיינו במקומות פתוחים
הגן חיות לא יתאים לכם..
והשיט באוטובוס שהופך לסירה לא יתאים
פארק המים יתאים בחלקו המקורה
מסעדת אבירים (לא לוותר!!)
ללכת אחרי שמונה בערב
כי יש מלצרים שחקנים
המרחצאות מקורה אז מתאים
יש קרקס מקורה
ויש את האקווריום (סגנון המצפה התת ימי אילת)

אנחנו גרנו בדירה במיקום מצוין שהשכרנו דרך בוקינג
אם תרצי אמצא לך את פרטיו של המשכיר
צמוד לדירה היה שוק אוכל מגניב ביותר

לצפיה ב-'גטקעס ל3 הבנים במשפחה, טייטס פליז בשבילי '
גטקעס ל3 הבנים במשפחה, טייטס פליז בשבילי
18/10/2017 | 15:41
40
לצפיה ב-'היינו עם הילדים בפברואר לפני כשנה וחצי'
היינו עם הילדים בפברואר לפני כשנה וחצי
18/10/2017 | 22:48
100
במילאנו והיה קררררר.........וביום האחרון ירד כל הזמן גשם.
קחו בגדים חמים. נסו לכלול מראש בתכנית מקומות סגורים ותשאירו פארקים ואטרקציות דומות במקומות פתוחים רק למקרה שיהיה יום יפה.
סביר להניח שהביחד והנסיעה עצמה לחו"ל יהוו כיף גדול בפני עצמו כך שזה לא כ"כ נורא.
לצפיה ב-'לא מניסיון אבל אקווה פארק- נראה מדהים '
לא מניסיון אבל אקווה פארק- נראה מדהים
19/10/2017 | 09:16
8
142
ומקורה כך שמתאים גם לחורף
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובותיכם...מתחילה ל'
תודה רבה על תשובותיכם...מתחילה ל
19/10/2017 | 09:56
6
106
מתחילה לחשוש שאנחנו לא עושים טעות עם היעד... יש המלצות נוספות ליעד אחר בחודש דצמבר עם ילדים , יעד שחם יותר ויש לילדים מה לעשות שם מבחינת פעילויות?
לצפיה ב-'אני לא הייתי משנה'
אני לא הייתי משנה
19/10/2017 | 11:45
1
78
הם גדולים
שיתלבשו טוב וזהו
לצפיה ב-' גם החויה של מזג אויר קיצוני--מיוחדת.'
גם החויה של מזג אויר קיצוני--מיוחדת.
19/10/2017 | 12:12
26
לצפיה ב-'מה פתאום. אם את לא תקחי קשה את העניין - גם הם לא'
מה פתאום. אם את לא תקחי קשה את העניין - גם הם לא
19/10/2017 | 13:22
1
72
תביאו (או תקנו שם) לבוש מתאים, תכינו את הילדים נפשית למזג אוויר כמו בחרמון, שזה לא יבוא להם בהפתעה, תכינו רשימה של מקומות סגורים, חנויות/קניונים מומלצים, ותהנו מהחוויה!! מה גם שאורות חג המולד בערבים משכיחות לגמרי את הקור. בחיי
לצפיה ב-'****משכיחים***** '
****משכיחים*****
19/10/2017 | 13:25
8
לצפיה ב-'בלי קשר לקור - לא הייתי ממליצה על בודפשט'
בלי קשר לקור - לא הייתי ממליצה על בודפשט
19/10/2017 | 13:54
1
89
כטיול ראשון לחו"ל של ילדים - כעיר היא מלהיבה פחות (גם אם זולה יותר) מערים מערב אירופיות, ולנופש היא לא מאוד מתאימה. אם הילדים היו משופשפים בטיולים לחו"ל, אז אחלה - אבל כטיול ראשון, אם רוצים משהו עירוני, הייתי הולכת על עיר מערבית (לונדון, פריז, רומא, וינה, אמסטרדם - לא בודפשט או פראג). אם רוצים טיול לא בעיר - אני פחות מתמצאת, אבל אולי לאחרות פה יש המלצות. לגבי הקור - אירופה היא די קרה בחורף, זה לא מה שצריך להרתיע - לובשים בגדים חמים וזהו.
לגבי פעילויות, אנחנו לקחנו את הבכורה (ואחיותיה) לטיול לוינה + אתר סקי לכבוד בת המצווה - אבל ממש בסוף עונת הסקי (סוף מרץ-תחילת אפריל), כך שהשלג בימים האחרונים כבר היה די גרוע. לקחת אותם בעונת הסקי לאתר סקי באירופה יכול להיות ממש מגניב. הילדות שלי מעולם לא גלשו קודם לכן - יש שם הדרכה לילדים. 

לצפיה ב-'אצלי הם היו במערב אירופה כמה פעמים'
אצלי הם היו במערב אירופה כמה פעמים
19/10/2017 | 15:47
71
לבודפשט הגענו ברגע האחרון ובמקרה
מאד מאד אהבנו אותה
לדעתי היא סבבה גם בתור טיול ראשון לחול
יש חוויות רבות שיהיו עבורם חדשות

לצפיה ב-'הוא באמת מדהים!!'
הוא באמת מדהים!!
19/10/2017 | 11:47
109
מקום ענק
חוויה שאין כמוה בארץ
שימי רק לב
בכניסה מקבלים צמיד עם שבב
שדרכו אפשר לשלם בחנויות ועל אטרקציות נוספות
שלא כלולות
אנחנו נהננו מאד מאד וזה היה הבילוי הכי יקר שלנו שם
היינו בקיץ
מהבוקר ועד תשע בערב
אכלנו סך הכל 15!! מגנומים

לצפיה ב-'ליגה!! '
ליגה!!
16/10/2017 | 09:20
39
339
יש לך איזה בלגן במסרים והם נשלחים לכל המכותבים שלך. אנא תבדקי.
לצפיה ב-' ויפה שעה אחת קודם'
ויפה שעה אחת קודם
16/10/2017 | 09:22
56
לצפיה ב-'ממה שאני מבינה'
ממה שאני מבינה
16/10/2017 | 09:25
196
גם מפורומים אחרים--
כנראה האקרים פרצו לתיבות המסרים.
הכל התערבב ונשלחו גם מסרים נוראיים. וחשפו אנשים.
הנהלת תפוז אמורה לטפל בענין.
לא נראה לי שליגה יכולה לטפל.
אבל גם אני קיבלתי המון מסרים. פתחתי--מבלי לקרא.
בהגינות זה שייך לאחרים ולא לי.
אבל לא רציתי את הסימן שיש מסרים סגורים.
פותחים מוחקים, וזהו. 
לצפיה ב-'בכל מקרה'
בכל מקרה
16/10/2017 | 09:32
150
מביך ככל שזה יהיה, אני איתכן. השתדלתי לא לקרוא את כולם ברגע שהבנתי כי זאת באמת אינפורמציה שלא קשורה אלי. מחכה לראות אתכן בנות אתן מדהימות ומדליקות ומקווה שתגיבו פה מהר שהכל בסדר!
לצפיה ב-'שלחו לי בפרטי הודעות בבוקר'
שלחו לי בפרטי הודעות בבוקר
16/10/2017 | 09:45
1
209
לא ברור לי עדיין מי נגד מי
מפחיד ומבאס כאחד
לצפיה ב-'מבאס בהחלט אבל יהיה בסדר'
מבאס בהחלט אבל יהיה בסדר
16/10/2017 | 09:51
28
לצפיה ב-'נכון , גם אני קיבלתי מסרים של אנשים אחרים '
נכון , גם אני קיבלתי מסרים של אנשים אחרים
16/10/2017 | 10:04
1
182
מניחה שזה מעיד על התכתבויות שלי שהגיעו גם הם לעיניים אחרות
לצפיה ב-'צ"ל *גם הן * צורם לי '
צ"ל *גם הן * צורם לי
16/10/2017 | 13:58
17
לצפיה ב-'תעודת עניות (נוספת) לתפוז על איכות אבטחת המידע'
תעודת עניות (נוספת) לתפוז על איכות אבטחת המידע
16/10/2017 | 12:27
135
המייל הפרטי (עתיק אבל עדיין) שלי נשלח לעולם ואשתו ואני מניחה שיש בין המסרים עוד פרטים שאחרים לא מעוניינים שיזלגו...
לצפיה ב-'אוי ויי! גם לי יש 24 מסרים חדשים! עוד לא פתחתי'
אוי ויי! גם לי יש 24 מסרים חדשים! עוד לא פתחתי
16/10/2017 | 13:33
129
מפחדת לבדוק מה יש בהם.
לצפיה ב-'וואו. אני בשוק. מקווה שהתכתבויות שלי במסרים לא הגיעו'
וואו. אני בשוק. מקווה שהתכתבויות שלי במסרים לא הגיעו
16/10/2017 | 13:48
2
202
לכל מיני יוזרים אחרים!
זה שהמייל שלי קושר ליוזר שלי פחות מטריד אותי (אישית), אבל הפריצה הזו קצת זעזעה אותי. מכעיס נורא.
לצפיה ב-'הגיעו ...'
הגיעו ...
16/10/2017 | 13:57
1
34
לצפיה ב-' '
16/10/2017 | 14:07
28
לצפיה ב-'לדעתי זה טרול שהתחזה לליגה...קיבלתי 30+ מסרים'
לדעתי זה טרול שהתחזה לליגה...קיבלתי 30+ מסרים
16/10/2017 | 14:13
20
161
רובם מליגה אבל לא רק....
היה טרול כזה גם בפורום טלויזיה...הטריד במסרים ובפורום.
לצפיה ב-'אני קבלתי את המיילים של כל הגולשות'
אני קבלתי את המיילים של כל הגולשות
16/10/2017 | 14:18
5
161
משהו מוזר ביותר

לצפיה ב-'גם אני....זה מישהו מהפורום או באג...מישהו פנה להנהלת '
גם אני....זה מישהו מהפורום או באג...מישהו פנה להנהלת
16/10/2017 | 14:21
2
118
הפורמים?...
לצפיה ב-'אני ..הם בודקים'
אני ..הם בודקים
16/10/2017 | 14:23
1
27
לצפיה ב-''
16/10/2017 | 14:23
15
לצפיה ב-'אני קבלתי רק מיילים שלך'
אני קבלתי רק מיילים שלך
16/10/2017 | 18:13
1
125
בהתכתבות עם גולשות אחרות. ובעיקר עם הפוך. ואיתי. וגם חברות קבלו התכתבויות שהיו ביני לבינך.
לצפיה ב-'יופי לי'
יופי לי
16/10/2017 | 19:20
21
לצפיה ב-'זה ממש לא נראה כמו טרול '
זה ממש לא נראה כמו טרול
16/10/2017 | 14:32
11
40
לצפיה ב-'לא הבנתי משהו'
לא הבנתי משהו
16/10/2017 | 14:39
9
147
פרצו רק לתיבה שלי?
רק מסרים שאני שלחתי פורסמו?
לצפיה ב-'דווקא שלך לא קיבלתי , קיבלתי של גולשות אחרות '
דווקא שלך לא קיבלתי , קיבלתי של גולשות אחרות
16/10/2017 | 14:47
122
חלק כאלה שהתמסררתי איתן וחלק שלא

לצפיה ב-'גם אני קיבלתי מעוד גולשים...'
גם אני קיבלתי מעוד גולשים...
16/10/2017 | 14:48
21
לצפיה ב-'אני קיבלתי מסרים שלך ושל אחרים'
אני קיבלתי מסרים שלך ושל אחרים
16/10/2017 | 15:23
2
108
מה שכתוב זה את השולחת, מדובר על מסרים מחודש יוני
לצפיה ב-'אצלי היו מסרים מגולשים שונים עם כל מיני כותרות ובתוך '
אצלי היו מסרים מגולשים שונים עם כל מיני כותרות ובתוך
16/10/2017 | 18:38
1
122
המסר היה קישור שלא נכנסתי אליו...
לצפיה ב-'ונראה לי שטוב עשית. גם אני לא לחצתי על זה.'
ונראה לי שטוב עשית. גם אני לא לחצתי על זה.
16/10/2017 | 18:44
23
לצפיה ב-'אפשר לדבר איתך בפרטי?'
אפשר לדבר איתך בפרטי?
17/10/2017 | 09:16
3
30
לצפיה ב-'איתי?'
איתי?
17/10/2017 | 09:27
2
18
לצפיה ב-'כן. לא ברור לי אם המסרים עובדים תקין'
כן. לא ברור לי אם המסרים עובדים תקין
17/10/2017 | 09:35
1
21
לצפיה ב-'עובדים תקין..את יכולה לשלוח'
עובדים תקין..את יכולה לשלוח
17/10/2017 | 09:36
23
לצפיה ב-'לדעתי זה סוג של האקר'
לדעתי זה סוג של האקר
16/10/2017 | 15:33
24
לצפיה ב-'זה לא טרול, זה האקר, וברור כשמש שהיתה פה פריצה'
זה לא טרול, זה האקר, וברור כשמש שהיתה פה פריצה
17/10/2017 | 00:00
1
26
לצפיה ב-'מסכימה! ותפוז מפגינים אדישות כלפי המשתמשים'
מסכימה! ותפוז מפגינים אדישות כלפי המשתמשים
17/10/2017 | 05:48
99
שלהם...
שום הודעה,התנצלות או התייחסות לכך שחשפו את הפרטיות של המשתמשים שלהם....

לצפיה ב-'אהממ תקשיבו זה רציני '
אהממ תקשיבו זה רציני
16/10/2017 | 17:53
2
254
קיבלתי רשימה של משתמשות פורום (לא בטוחה איזה)
עם כתובות אימייל (שיכולות לחשוף שמות) וUSER ID 
זה ממש פאק רציני של תפוז!

קצת בהלם..
מרגישה חשופה..
לצפיה ב-'גם אני קבלתי את זה '
גם אני קבלתי את זה
16/10/2017 | 18:42
33
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
16/10/2017 | 19:36
19
לצפיה ב-'אוףףף גם אני קיבלתי את זה'
אוףףף גם אני קיבלתי את זה
16/10/2017 | 21:07
145
ואת הרשימה של הניקים והמיילים
למה תפוז לא מוחקים את זה מתיבות ההודעות?

לצפיה ב-'גם אני קיבלתי '
גם אני קיבלתי
17/10/2017 | 11:32
121
הדבר הראשון שעשיתי זה רוקנתי את תיבת המסרים שלי. לא מתאים לי חשיפה כזו.
את המסרים שקיבלתי כמובן שמחקתי.
לצפיה ב-'גם אני קיבלתי'
גם אני קיבלתי
18/10/2017 | 11:26
94
והייתי המומה לחלוטין. 
לצפיה ב-'נראה לי שמתנכלים לבן שלי'
נראה לי שמתנכלים לבן שלי
15/10/2017 | 06:25
6
311
הגדול חזר אתמול מטיול צופים של לילה אחד. שלשום התקשר בבכי שהתיק שלו נעלם. שם בערימה עם כולם, וכשהתחילו להתארגן דווקא התיק שלו לא היה. המדריך ניסה לעזור, חיפשו בסביבה ולא מצאו. הרגעתי אותו שבטח סתם מישהו התבלבל וביקשתי מהמדריך לשלוח הודעה לכל המדריכים שיחפשו אצלם. כעבור זמן מה התיק נמצא באוהל של שבט אחר, לא אצל ילד כלשהו שגילה שהתבלבל. אלא קצת בצד, גם לא בערימה משותפת. הבן שלי נרגע, והארוע נגמר.
אתמול בעלי אסף אותו כשחזר, והם גילו שהתיק נעלם. כבר פחות נלחצנו כי הילד ישן בבית, הוא לא צריך שק"ש או בגדים חמים ויש מספרי טלפון על התיק. כעבור שעה התקשרו אלינו ואמרו שהתיק נמצא. שוב, באותו השבט, יישוב ילידינו.
הסכוי שזה קורה פעמיים בטעות נראה לנו נמוך מאד. אני מניחה שילד אחר העביר את התיק כל פעם לערימת תיקים שהייתה קרובה אליהם. ביסודי היה לבן שלי לא קל חברתית, קרה גם שהציקו לו. גם בכיתה וגם בצופים. עשינו מה שאפשר כדי לעצור את זה.
לכן גם הוא בחר ללמוד בחטיבה שונה מזו של כולם. השנה בקבוצה שלו אין אף ילד מהכיתה הקודמת. ובכל זאת, אחרי מה שקרה, אני לא בטוחה האם כדאי שימשיך. המדריכים ילדים טובים אבל יש גבול כמה אפשר לסמוך עליהם.
לבן שלי עדיין מאד חשוב ללכת לצופים, לא מוכן לשמוע על לוותר. 
לצפיה ב-'בן כמה בנך?...'
בן כמה בנך?...
15/10/2017 | 14:07
183
קודם כל יכול להיות שזה באמת צירוף מקרים למרות שמודה שלא נשמע כך.
אם הוא רוצה להמשיך ללכת, הייתי מאפשרת לו..הוא יצטרך להתמודד עם הבעיות החברתיות בשלב כלשהו בחייו.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שהתיק של בנך'
רוב הסיכויים שהתיק של בנך
15/10/2017 | 14:35
1
242
זהה או דומה לתיק של ילד אחר, שלקח את התיק של בנך
בטעות, ולא התוודה על כך כי התפדח/הרגיש אשם ופחד שיקבל עונש/ היה מעופף וחסר אחריות/אדיש...או סיבות אחרות...

רק על בסיס העלמות תיק בקבוצה של ילדים ללא סיבות נוספות לחשוב 
שמתנכלים לו, לא הייתי ממהרת לקפוץ למסקנות...
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
17/10/2017 | 18:14
69
זה שהתיק נמצא שוב בשטח של אותו שבט אומר שילד מאותו שבט לקח ומפחד/פתפדח/מעוףף מדי כדי להתוודות
לצפיה ב-'מאד עצוב. אבל תקשיבי לילד'
מאד עצוב. אבל תקשיבי לילד
15/10/2017 | 14:38
1
213
את בטוחה שזו קבוצה חדשה לגמרי? נשמע כאילו יש שם לפחות ילד אחד שמנסה להציק לו. 

אבל זו בחירה של הילד. לא שלך.

והייתי מדווחת למדריכים. אולי איזה ילד דביל בן 12 חשב שזה נורא מצחיק להחביא את התיק, אבל זה לא. זו כבר גניבה. והמדריכים צריכים לדעת מזה.
לצפיה ב-'הקבוצה חדשה לגמרי'
הקבוצה חדשה לגמרי
15/10/2017 | 19:47
172
אבל בגדוד כולו יש ילדים מהכיתה הקודמת שלו. והם כמובן יוצאים ביחד לטיולים ופעילויות גדולות.
דיברתי עם המדריך, לא נראה לי שיכול לעשות משהו, במיוחד שאני די בטוחה שלא החניך שלו עשה את זה. אני רוצה לדבר עם רשג"דית, אבל נראה לי גם היא ילדה. אני גם חוששת לעשות מזה סיפור גדול כדי שלא יפגע בו עוד יותר.
הוא בן 12.
וילד שלקח פעם אחת תיק של מישהו בטעות, לא יעשה את זה שוב.
לצפיה ב-'מצטרפת למי שהמליץ לך'
מצטרפת למי שהמליץ לך
15/10/2017 | 22:11
199
לא לרפות את ידי הילד בשלב הזה
גם אם יש דביל אחד עם חוש הומור חולני, כנראה שבסך הכל נעים לבן שלך בצופים, אחרת לא היה מתעקש ללכת.
אפשרי לו להמשיך להשתתף וקווי לטוב. אולי זה היה אירוע ח"פ ולבן שלך יהיה כיף שם.גם נסי להמנע מלהכניס לו לראש שמתנכלים לו. נסי להתייחס לענין, כרגע לפחות,כאל טעות או כאל גילוי חוש הומור מטומטם וחד פעמי וזהו.

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:51
4

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13'
התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13
14/10/2017 | 19:47
11
255
אני יודעת שזה לא הפורום המתאים אבל לא מצאתי פורום לרפואת נשים אז שולאת פה ואולי במקרה יש איזו אמא לנערה שמכירה כבר את המצב ויכולה לייעץ. אני קצת בלחץ.
הבת שלי כבר 8 חודשים מאז שקיבלה מחזור ורופא אמר שתיקח 3 חודשים פרוגילוטון בשביל להסדיר לה את המחזור, כי הוא ממש ארוך אצלה והיא כל הזמן במחזור מסכנה.
קראתי הרגע על התווית כל מיני תופעות לוואי והבנתי שזה גם כדורים הורמונלים ואני מפחדת לתת לה את זה.
יש פה מישהי אולי מבינה בזה והיה לה אותו מקרה. האם יש משהו חלופי? או האם כן לתת לה ללא חשש את הפרוגילוטון?
לצפיה ב-'קצת תוהה לגבי '
קצת תוהה לגבי
14/10/2017 | 21:53
5
219
שאלתך,  קיבלת מרשם מרופא ששמע על הבעיה,
וזה מה שרשם.
מה שאת קראת אלו אזהרות של בתי החרושת לתרופות,
והם חייבים להזהיר כדי לכסות עצמם מול תביעה, ותמיד זה מוקצן.
אבל לטעמי יש לך 2 אופציות--
1)לחזור אליו להראות לו ולשמע מה דעתו.
2)אם את לא סומכת עליו ללכת לרופא פרטי, ולהתיעץ.

מה שתשמעי כאן איננו רםואי ומדריך להתנהלות רפואית.
עיצה כזו או כזו לא תראה מה ישפיע אצל הבת שלך.

רפואה שלימה.

לצפיה ב-''
14/10/2017 | 22:32
18
לצפיה ב-'את יודעת, בזמנו צרכתי הרבה הורמונים בגלל טיפולי פוריות'
את יודעת, בזמנו צרכתי הרבה הורמונים בגלל טיפולי פוריות
14/10/2017 | 23:18
3
198
ההורמונים האלה עושים מצבי רוח כמו של מחזור. אני הייתי נעשית עצבנית ברמות מסוכנות בימים בהם נטלתי הורמונים. אף אחד לא הזהיר אותי מראש על זה, לא הרופא ולא העלונים של התרופות. גיליתי בדרך הקשה בכוחות עצמי ובעזרת פורום פוריות המיתולוגי של תפוז.

אני חושבת שזה רעיון טוב לחשוב פעמיים לפני שנוטלים הורמונים, ובפרט כשמדובר בילדה בת 13. אם כי הפורום הזה באמת איננו המקום המתאים להיוועץ בו.

לצפיה ב-'נו... אז...'
נו... אז...
15/10/2017 | 05:29
2
134
האם חיויתי דיעה אם לקחת אם לא?
האם חיויתי דיעה בעד ההתענינות או לא?
זה שיש עוד תופעות שאת סבלת מהן--האם זה מנע ממך לקחת את התרופה?
לא כ"כ הבנתי מה  אמרתי לא נכון שהערת לי?
אבל בסדר.

לצפיה ב-'הכל בסדר.. '
הכל בסדר..
15/10/2017 | 22:27
1
82
לא הערתי לך על משהו לא נכון.
מה שניסיתי להגיד זה, שלפעמים האזהרות של חברת התרופות הן לא מוגזמות, אלא אפילו לוקות בחסר. אני עד היום לא מצליחה להבין איך לא כתוב כלום על עצבנות בתופעות הלוואי של איקקלומין, למשל (כדור שנתנו לחיזוק הביוץ). אני לא חושבת שאני מכירה מישהי שנטלה אותו ולא התחרפנה. והכרתי הרבה.. אז איך יתכן שהם מרשים לעצמם להתעלם? נשגב מבינתי.

עוד דוגמה היא תופעות הלואי בעלון של הריטלין. אני מתעצלת למצוא את העלון, אבל הסטטיסטיקה שהם מפרטים שם לגבי אחוז הילדים שריטלין גורם להם לחוסר תאבון, נראית לי תלושה מהמציאות. לפחות פה הם כן הזכירו את תופעת הלוואי, רק המעיטו בשכיחותה.  
לצפיה ב-'הבנתי,'
הבנתי,
15/10/2017 | 22:46
63
נראה ל שהם עושים אבחנה, בין נזק פיזי, 
למצב רוח, שבעצם קורה גם לנשים לפני מחזור,
(לחלקן באופן קשה ביותר) אבל הוא חולף עם הפסקת לקיחת התרופה.
בעוד נזק פיזי עלול להיות בלתי הפיך.
תודה לאל שאינני נוטלת תרופות, אבל גיליתי שאין תרופה שלא גורמת נזק כלשהו,
כמובן הכל תלוי במינון.
לצפיה ב-'הגיוני שתרופה להסדרת המחזור תכיל הורמונים'
הגיוני שתרופה להסדרת המחזור תכיל הורמונים
14/10/2017 | 23:20
130
אני מבינה מאד את החשש שלך לתת כזה כדור לביתך. עם זאת הפורום הזה ועצות שתקבלי כאן לא יעזרו לביתך אלא מקסימום לחרדות שלך, וזאת הרי לא המטרה.

ממליצה לך פשוט ללכת לעוד רופא על מנת לקבל חוות דעת נוספת.

רק בריאות.
לצפיה ב-'תשמעי, היא רק בהתחלה,'
תשמעי, היא רק בהתחלה,
15/10/2017 | 09:10
2
146
ולפי מה שכתוב פה, זה טיפוסי לשנה הראשונה למחזור:
"אצל נערות שאך קיבלו מחזור, עשויים להופיע מחזורים לא סדירים, ארוכים וכבדים. אין הדבר מצביע על פתולוגיה כלשהי אלא על אי בשלות הורמונלית, שאופיינית לשנה הראשונה לקבלת הווסת"

אני במקומך הייתי אומרת לה את זה, וממליצה לה לחכות עוד כמה חודשים לראות אם זה מסתדר לבד. מה שכן, הייתי עושה בדיקות דם לוודא שאין לה אנמיה בגלל הדם הרב - כי אם כן, אולי היא צריכה לקחת תוספת ברזל או וכו', עד שזה יסתדר.
לצפיה ב-'תודה רבה. היא לא רוצה כבר לחכות כי ממש קשה לה'
תודה רבה. היא לא רוצה כבר לחכות כי ממש קשה לה
15/10/2017 | 11:55
1
134
עם המחזור... זה מתסכל אותה...

לצפיה ב-'הייתי מתייעצת בפורום פוריות'
הייתי מתייעצת בפורום פוריות
15/10/2017 | 21:06
112
הנשים שם וודאי ידעו לספר לך ממקור ראשון על התופעות השונות.
למיטב ידיעתי גלולות למניעת הריון מווסתות מאד את התופעות, הייתי שוקלת גם כיוון כזה, אם רלוונטי בשלב זה עבור בתך.
ואני חושבת שהייתי מנצלת את המצב גם להסבר על כלל המחזור החודשי, ולא רק מנסה 'להיפטר' מן המטרד.
לסיום - אישית אני לחלוטין בעד שימוש בתרופות לפתרון מצבים רפואיים מכל מיני סוגים - נשמע שבתך סובלת - הייתי מאפשרת שימוש בתרופה הורמונלית, רק מתייעצת עם רופא נוסף בשל גילה הצעיר ולמען השקט הנפשי שלי.
לצפיה ב-'תודה רבה על כל התגובות'
תודה רבה על כל התגובות
15/10/2017 | 11:55
42
לצפיה ב-'שבוע טוב בנות '
שבוע טוב בנות
15/10/2017 | 09:42
2
216
אני עוד לא בטוחה אם אני שמחה שחזרנו לשגרה המבורכת או מבואסת שסיימנו את החופש הכייפי.
מה שבטוח זה שאני סופר עייפה מיום ראשון שביזות שהוא היום הראשון לעבודה אחרי שבועיים וחצי חופש
לצפיה ב-'אני ממש בטוחה. '
אני ממש בטוחה.
15/10/2017 | 12:34
138
אני מבואסת ממש מעדיפה חופש (במפתיע, גם הבנים )
לצפיה ב-'שביזות מוחלטת גם פה '
שביזות מוחלטת גם פה
15/10/2017 | 22:09
86
הלוואי והיה אפשר להמשיך עם החג עוד שבוע לפחות
לצפיה ב-'זקוקה לעזרתכם!'
זקוקה לעזרתכם!
15/10/2017 | 10:52
102
שבוע טוב
שמי מאיה, וכחלק מעבודת הגמר (התזה) שלי לתואר שני בפסיכולוגיה, העוסקת בהרגלי אכילה של אבות ובנים, אני זקוקה לאבות לבנים בגילאי 8-13 שישיבו על שאלון אינטרנטי שאורך כ-15 דקות ונשמר באופ אנונימי לחלוטין. אם אתם עונים על הקריטריון או מכירים מישהו כזה אשמח ממש אם תוכלו לעזור לי במענה על השאלון המצורף או להעביר למי שזה עשוי להיות רלוונטי בשבילו. זה ממש ממש יעזור לי בקידום המחקר   תודה רבה!!!
מאיה
קישור לשאלון: 
לצפיה ב-'איזה דאוטודורנט מומלץ לנער שסובל מאסטמת העור?'
איזה דאוטודורנט מומלץ לנער שסובל מאסטמת העור?
12/10/2017 | 16:07
7
151
אין ברירה, הגדול צריך דאודורנט. הבעיה היא שאני חוששת שזה לא יגרום לו לפריחה. 
בנוסף לאסטמת העור שלו, אני לא משתמשת בספריי כי זה עושה לי גירוי בעור. 
איזה סוג כדאי לקנות לו?
האם יש דאודורנט לנערים? או שזה אותו הדבר כמו של גברים?
לצפיה ב-'פעם שבדקתי גיליתי שאדידס הכי טוב'
פעם שבדקתי גיליתי שאדידס הכי טוב
14/10/2017 | 11:40
109
לא מכיל אלומניום ואלכוהול ועוד איזה חומר
שלא זוכרת את שמו..
תבדקי לגביו
לצפיה ב-'יש דאודורנט '
יש דאודורנט
14/10/2017 | 13:52
122
שנקרא סבוקאלם שמיועד במיוחד לעור רגיש. חושבת שאפשר לקנות בכל סופרפארם. אין בו אלכוהול או חומרים מגרים אחרים, לא נוסה על בעלי חיים וכו'.
החיסרון הוא שאין מבחר של ריחות אלא ריח בסיס אחד, די נעים דווקא, כמו ריח של סבון קל, אבל רק אחד.
לצפיה ב-'גם לבן שלי יש אסטמה של העור'
גם לבן שלי יש אסטמה של העור
14/10/2017 | 23:12
4
118
הוא התחיל עם דאודורנט מוצק של אדידס ועבר לרול של ניוואה. שני הדאודורנטים ללא אלומיניום אבל זה לא קשור לאסטמה של העור, סתם אלומיניום לא בריא. בעקרון, לפי ההדרכה שקיבלתי פעם מרוקחת, עדיף להמנע כמה שיותר מתכשירים ריחניים. אבל לא מצאתי דאודורנט לגברים ללא ריח, ודאודורנט "נשי" הוא לא היה מוכן להסתכל עליו אפילו
(למרות שזה לא משנה תכלס אם ממילא אין ריח). לכן קניתי דאודורנט רגיל, רק הקפדתי שיהיה ללא אלומיניום. והם לא עשו לו שום גרוי. בכל זאת אולי בפעם הבאה ננסה סבוקאלם כמו שהמליצה עדי.
לצפיה ב-'וזה עובד לו? גם אני משתמשת '
וזה עובד לו? גם אני משתמשת
15/10/2017 | 09:14
2
84
בדיאודורנט בלי אלומיניום (ניוואה), אבל בפועל נראה לי שזה עובד כל עוד לא מזיעים. אני לרוב לא מזיעה, אבל כשכן - כאמור, זה לא ממש עוזר (בניגוד לאנטי-פרספירנט שכן מכיל אלומיניום)... אישית, זה לא גרם לי לחזור לאלומיניום, אבל אני תוהה אם יש דיאודורנט בלי אלומיניום שממש עובד - אם ניוואה לגברים עובד, אולי אני אנסה את זה...
לצפיה ב-'האמת, שקשה לי לומר'
האמת, שקשה לי לומר
15/10/2017 | 22:19
49
כי אף פעם אין לדעת אם הוא מזיע למרות הדאודורנט, או בגלל ששכח לשים דאודורנט..

גם אני משתמשת בדאודורנט ללא אלומיניום של חלבין, אבל אני משתמשת בו כל כך הרבה שנים, שכבר לא יודעת להשוות לדאודורנט עם אלומיניום. בכל מקרה יש טוענים, שאיבוק בית השחי באבקת סודה לשתייה יעיל יותר מכל דאודורנט. לא ניסיתי.
לצפיה ב-'ניסינו ללא אלומיניום'
ניסינו ללא אלומיניום
16/10/2017 | 13:14
34
אצלי ואצל הבנות שלי זה לא עובד.
אחרי כמה חודשים עם דיאודורנט ללא אלומיניום, הבת ביקשה לעבור לדיאודורנט אנטי פרספירנט רגיל, עם אלומיניום.
לצפיה ב-'ואצל הבכור דווקא המוצק של אדידס - זה בלי האלומיניום - עשה לו'
ואצל הבכור דווקא המוצק של אדידס - זה בלי האלומיניום - עשה לו
16/10/2017 | 13:50
46
פריחה
לצפיה ב-'מנהלות הפורום אפשר לפתוח פינת המלצות ?'
מנהלות הפורום אפשר לפתוח פינת המלצות ?
14/10/2017 | 13:56
1
164
ולהמליץ מכל הלב על שתי הופעות נפלאות בזאפה, גם זאפה ת"א וגם זאפה הרצליה - מופע שירי שנות ה 60 ומופע שירי הביטלס. מדובר באותו הרכב כמעט (מג'יק משהו, לא זוכרת השם המדויק) של זמרים/נגנים. חוץ מזה שהייתי מנמיכה טיפונת את הווליום , ההופעות היו מושלמות. שמחות וכייפיות.
האוכל בזאפה לא רע בכלל אז אפשר בכיף לנשנש לפני ההופעה.
עלות כרטיס כ 110-115 שח.
שווה

לצפיה ב-'כמובן שתמיד אפשר וכולם כאן תמיד מוזמנים לתת המלצות מהסוג'
כמובן שתמיד אפשר וכולם כאן תמיד מוזמנים לתת המלצות מהסוג
14/10/2017 | 16:48
113
הזה. ותודה לך!
לצפיה ב-'בוקר טוב וחג שמח !'
בוקר טוב וחג שמח !
12/10/2017 | 12:11
9
209
אז מה התכניות להיום ?
אתמול חגגנו פה יומהולדת 85 לאבא שלי. היה מאוד שמח ומרגש. היינו שלושת האחים, בני זוגנו וכל הנכדים+נין אחד. ממש הרכב מלא חוץ מהבכור שלי שנשאר בבסיס חג שני+שבת.
עוד מעט אורזים אוכל ונוסעים לבקר אותו.
חג שמח לכולם וסוף שבוע נפלא
לצפיה ב-'מזל טוב לאבא שלך!'
מזל טוב לאבא שלך!
12/10/2017 | 12:14
2
106
אנחנו גם חגגנו השבוע יום הולדת לאבא שלי (עם הילדים והנכדים) וגם לקטנה שלי (אבל לה בינתיים חגגנו רק במשפחה הגרעינית את יום ההולדת).
לצפיה ב-'תודה ומזל טוב גם לכם '
תודה ומזל טוב גם לכם
12/10/2017 | 13:13
1
20
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/10/2017 | 13:46
11
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
12/10/2017 | 20:56
1
73
וגם אנחנו חגגנו לפני כמה ימים יום הולדת לאבא שלי
לצפיה ב-'מזל טוב גם לכם ! '
מזל טוב גם לכם !
12/10/2017 | 22:35
14
לצפיה ב-'מזל טוב לכולן'
מזל טוב לכולן
14/10/2017 | 11:37
15
לצפיה ב-'אנחנו היינו בסוף בצפון ממוצש ועד אתמול'
אנחנו היינו בסוף בצפון ממוצש ועד אתמול
14/10/2017 | 11:38
99
היה כייף
נחנו הרבה
אכלנו הרבה
הכל ירוק
תענוג
לצפיה ב-'באעסה שמחר זה נגמר'
באעסה שמחר זה נגמר
14/10/2017 | 13:48
1
89
וחוזרים לשגרה עד דצמבר (חנוכה). הייתי מוכנה עוד כמה ימים ככה- חג/שבת.
לצפיה ב-'ממש באסה. בדיוק היום בארוחת הצהריים אמרנו כמה כיף היו'
ממש באסה. בדיוק היום בארוחת הצהריים אמרנו כמה כיף היו
14/10/2017 | 16:45
95
השבועות המקוצרים האלו עם רבעוש של חופשה בכל אחד מהם. הלוואי שכל השבועות היו כאלו
ומזל טוב (באיחור) לאביך ולכל המשפחה!
לצפיה ב-'תכנית חדשה בערוץ 2 מחפשת אתכם '
תכנית חדשה בערוץ 2 מחפשת אתכם
10/10/2017 | 16:11
145

אהלן,
בקרוב תעלה תכנית אירוח חדשה בערוץ 2, רשת, בהנחיית דידי הררי.
מדובר בתוכנית שתשודר בימי שישי בכניסת שבת. בתוכנית יתארחו אומנים מהשורה הראשונה של המוזיקה הישראלית וגם יהיו בה פינות נוספות של סטנדאפיסטים וכו. 

עבור התוכנית, אנחנו מחפשים אנשים עם סיפורים משעשעים, מיוחדים, מעניינים, מרגשים.בנוסף אנחנו מחפשים גם אנשים שרוצים לחגוג בתוכנית כל חגיגה שהיא החל משחרור מהצבא, יום הולדת, אירוסין, גיבוש בעבודה, יציאה לפנסיה וכ'ו.

אשמח לשמוע אם אתם חושבים שאתם מתאימים. כמובן נדבר אישית עם כל אחד ונסביר במה מדובר.

לפרטים נוספים אנחנו זמינים במייל:
sipurim13@gmail.com

לצפיה ב-'לימודים לקראת מבחן- מחשבה'
לימודים לקראת מבחן- מחשבה
07/10/2017 | 14:40
19
400
בהמשך להודעות המוגזמות בקבוצה של הכיתה
לגבי המבחנים
אני תוהה
אם הילד אומר שהוא מוכן למבחן
הייתן בכל זאת מאלצות אותו לעשות חזרה?

לצפיה ב-'אני בעד שילדים ייקחו אחריות על הלימודים שלהם'
אני בעד שילדים ייקחו אחריות על הלימודים שלהם
07/10/2017 | 15:49
3
279
וזה כולל שילד ילמד מהנסיון שלפעמים נדמה לו שהוא יודע את החומר, אבל בעצם במבחן הוא מגלה שהוא טעה. 
אם את תכריחי אותו ללמוד, אני חושבת שמה שהוא יזכור זה ש״אמא הנודניקית הכריחה אותי, הייתי מצליח גם בלי החזרה הזאת״.

עדיף שילמדו לקחת את העצמאות בגיל צעיר. שיגיעו לחטיבה ולתיכון עם הרגלי למידה טובים. ובעיקר - אחראים על הלימודים של עצמם.

לפעמים צריך להכווין אותם.
להזכיר נושאים ונקודות תורפה שהוא אולי לא חושב עליהם (״במבחן הקודם היה לך קשה עם כפל. במבחן הפעם יהיה שוב כפל?״),
אולי לעזור לו לסדר לעצמו את המחשבה ולסדר את סדרי העדיפויות (״אתה באמת בטוח שאתה מוכן, או שקשה לך להתנתק מהמשחק?״),
אולי להזכיר לו את המטרות שהוא עצמו הציב לעצמו (״עד עכשו קיבלת 100 בכל המבחנים. נראה לך שאתה מוכן ברמה של 100?״). 
לצפיה ב-'גם אני בדעתך'
גם אני בדעתך
07/10/2017 | 17:53
47
לצפיה ב-'אז כנראה שאני עוף מוזר רק בחיים האמיתיים'
אז כנראה שאני עוף מוזר רק בחיים האמיתיים
08/10/2017 | 09:00
1
75
לצפיה ב-' אולי כולנו עופות מוזרים'
אולי כולנו עופות מוזרים
08/10/2017 | 10:46
176
מצאנו פה מקלט מכל ההורים האחרים... אלה שמציקים לנו בווטסאפ...
לצפיה ב-'דעתי...'
דעתי...
08/10/2017 | 11:29
2
219
כאמא לילד בכיתה ח ולילדה בכיתה ה ...
אני לא מאפשרת לילדי לגשת למבחן אם לא פתחו יום או יומיים קודם את המחברת וקראו את החומר. גם אם יודעים את החומר. לפני מבחנים גדולים אני גם מוציאה להם דפי תרגול מהאינטרנט. הרגלי למידה צריך מגיל צעיר לדעתי להקנות.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה מאוד תלוי בילד'
אני חושבת שזה מאוד תלוי בילד
08/10/2017 | 12:04
190
מבחינת הבכור שלי, למשל, החזרות האינסופיות שעשו בחשבון בעת למידה ולפני מבחנים היו מעל ומעבר למה שהוא היה זקוק, ולדרוש ממנו לעבור ולתרגל שוב בבית זה היה ממש עונש. כן בקשתי שיעבור על רשימת החומר למבחן ויוודא שהוא שולט בכל תחומי התוכן שנכללו בבחינה בחשבון. במרבית המקרים לא היה צורך בחזרות נוספות מעבר למה שתורגל בכיתה.
גם בכל מה שנוגע למקצועות רבי מלל נדרשה ממנו מעט מאוד חזרה. בדרך כלל קרא את החומר פעם או פעמיים, וזה לגמרי היה מספיק.
היום, כשהוא בכיתת מופ"ת (כיתה ז'), אני כבר רואה שהוא נדרש ליותר למידה מבכיתה ו'. לאורך  כל השנים של היסודי היה נדיר שהוא היה חוזר עם ש"ב (בד"כ היה מכין בבית ספר בהפסקה או בשיעורים אחרים...), וכאמור נדרשה ממנו מעט מאוד למידה לבחינות. בחודש האחרון הוא בהחלט מראה התחלת הסתגלות לשינוי בדרישות, ובהתאם לזה יש הכנת ש"ב בבית, ויש חזרה ולמידה לקראת בחנים.
אני לא חושבת שהרגלי למידה זה משהו שהוא בהכרח כמותי. אני חושבת שהרגלים נכונים קשורים יותר בזה שברור לילד ששיעורי בית צריך להכין, עבודות מגישים בזמן ולא מתחילים לעבוד עליהן ברגע האחרון, וכמה ימים לפני בחינה אתה צריך לוודא עם עצמך שאתה שולט בחומר.
לצפיה ב-'באיזה גיל את חושבת שמתאים שהנער יתחיל למצוא לעצמו דפי תרגול?'
באיזה גיל את חושבת שמתאים שהנער יתחיל למצוא לעצמו דפי תרגול?
08/10/2017 | 12:07
54
לצפיה ב-'לא'
לא
08/10/2017 | 11:52
169
לא, אבל עוקבת אם הוא הצליח סימן שצד אם לא ראוי לשיחה.
כלומר הוא יודע אם הוא מוכן או לא, זו אחריות שלא, אם הוא טועה זה דורש תשומת לב
לצפיה ב-'שאלה מוזרה'
שאלה מוזרה
09/10/2017 | 19:19
1
162
יש ילדים שצריכים ויש ילדים שלא צריכים. ההורה צריך לדעת איזה ילד יש לו בבית ולפעול בהתאם. (באופן אישי יש לי שני ילדים מאוד נבונים שאחד מהם היה צריך גם לחזור על החומר, גם לתרגל וגם השגחה הורית יותר צמודה, והשני לא)
לצפיה ב-'זהו, שבסביבתי היא לא מוזרה בכלל'
זהו, שבסביבתי היא לא מוזרה בכלל
09/10/2017 | 19:37
157
ההורים של כמה ילדים מהכיתה
שאני יודעת בוודאות שהם מקיאים את החומר
בלחץ הזוי
חופרים בקבוצה לגבי הכנה למבחן
כאילו מדובר במינימום בחינה אחרונה
של התואר
לצפיה ב-'תלוי בילד'
תלוי בילד
10/10/2017 | 00:31
1
130
יש לי ילד שכן וילדה שלא, ולכן אני יודעת בוודאות שאין תשובה אחת חד משמעית לשאלה שלך.
וזו גם הגישה שלי לקבוצות הווטסאפ- כל הורה וילד והגישה שלו, ואין לי ענין לבקר או להתייחס לאחרים. יש סיכוי סביר שאם הייתי כותבת שם יותר היתה ביקורת גם על המנהגים שלנו, אבל בחיי שבכיתה יב כבר יש לי ידע לא רע לגבי מה שמתאים ליורש שלי, ולא ממש אכפת לי מה עם אחרים. מבחינתי הווטסאפ הוא מקום מצוין להתעדכן ומסננת את רוב השאר. בשביל זה יש השתק קבוצה או יציאה מהקבוצה. לא מבינה מה את מתרגשת מזה (ועוד אחרי שיצאת מהקבוצה).

לצפיה ב-'לא מתרגשת'
לא מתרגשת
10/10/2017 | 09:31
117
פשוט תוהה
אם אני משחררת יותר מדיי

לצפיה ב-'לא, פשוט תדגמי 2-3 שא' טריקיות תראי, איך מתמודד'
לא, פשוט תדגמי 2-3 שא' טריקיות תראי, איך מתמודד
10/10/2017 | 13:39
126
על פי תשובותיו, תדעי, אם הוא מוכן או לא.
לצפיה ב-'אני עם הילדים כשהיו ביסודי'
אני עם הילדים כשהיו ביסודי
12/10/2017 | 12:13
111
הייתי מאוד מעורבת, ידעתי מתי כל מבחן,לחלק מהמבחנים למדתי איתם. עזרתי להשיג חומר למבחנים וכו'.
בתיכון לאט לאט לקחתי רוורס. ממליצה לך לא להתפתות לזה. אם את מסוגלת (לי היה קשה...) תעזבי אותו שיקח אחריות על הלימודים שלו. מקסימום הערות מכוונות בסגנון שיעצו לך פה. לא יותר מזה.
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת אחרת '
אני דווקא חושבת אחרת
15/10/2017 | 15:31
4
55
כל חיי בבית הספר היה לי קל. נורא נורא נורא קל. לא הייתי צריכה לעבוד או ללמוד, והציונים שלי היו מופלאים.
הגעתי לאוניברסיטה וחטפתי את השוק של החיים. היו לי אפס הרגלי למידה. לא ידעתי לסכם, לא ידעתי לשנן, לא ידעתי ללמוד למבחנים.
את הילדים שלי אני מכריחה (זה לא באמת מכריחה, כי הם דורשים את זה) ללמוד למבחנים. אם זה לחפש דפי חזרה במתמטיקה, או לשאול אותם שאלות מתוך הספר. ביסודי זה היה ברור מעליו, בחטיבה הוא בא ומבקש מעצמו. הוא גם אוהב לשבת איתי באותו חלל כשהוא לומד, ולדבר על החומר תוך כדי. הגדולה (תיכון) עושה זאת אוטומטית מעצמה.
אני חושבת שהרגלי למידה זו מתנה שאנחנו מעניקים לילדים שלנו.

לצפיה ב-'אני לגמרי מסכימה איתך אבל לדעתי זה לא בדיוק מה שלעלות ליגה'
אני לגמרי מסכימה איתך אבל לדעתי זה לא בדיוק מה שלעלות ליגה
15/10/2017 | 16:41
3
50
מתכוונת אליו. מאחר ולדאבוני גם אני מצויה בקבוצת וואטסאפ סופר לחוצה עד כדי הגזמה , אני חושבת שיש הבדל גדול בין מה שאת מדברת עליו לבין מה שהיא מכוונת אליו.
ממה שאני חווה בקבוצת הוואטסאפ של הקטן (וחוויתי בשנים האחרונות בקבוצת הוואטסאפ של הבכור, שתודה לאל עלה לחטיבה כבר) לא מדובר בדברים שקשורים בהרגלי למידה, שהם מאוד חשובים בעיניי בדיוק מהסיבות שאת ציינת, אלא במעורבות יתר על כל סממניה הגרועים.
לצפיה ב-'יכול להיות, ובהיכרות עם החומר- מאד הגיוני. '
יכול להיות, ובהיכרות עם החומר- מאד הגיוני.
15/10/2017 | 19:46
2
41
הורה אחד לוקח את ההסטריה הכללית לכיוון אחד והשני בונה לילד שלו דגם תלת ממד אלקטרוני של מכות מצרים....

לצפיה ב-'אצלנו זה גם מגיע לכדי "עליהום" כללי ומוגזם על מורות שכביכול'
אצלנו זה גם מגיע לכדי "עליהום" כללי ומוגזם על מורות שכביכול
15/10/2017 | 20:55
1
42
"לא מלמדות כלום בכיתה ושולחות את הילדים עם שיעורי בית".
כיתה ג', מיינד יו.
ובמקרה האחרון של ההיסטריה הכללית היה מדובר ב3 מקצועות בהם היו ש"ב (לא כולם מהיום למחר), עם שאלה-שתיים בכל מקצוע. ואיזה בלגן היה בוואטסאפ, שלא נדע. אחת האמהות אפילו הלינה על "רמת הלימודים הגבוהה" (רק חיזקה את הדעה שכבר הייתה לי עליה לגבי יכולות החשיבה שלה....)
את המורה לחשבון בכלל רצו לאכול בעודה בחיים בגלל שהיא העזה להודיע שיהיה מבדק מדי יום שישי על החומר שנלמד במהלך השבוע. שומו שמיים, איך הילדים יעמדו בלחץ, איך נספיק ללמוד איתם למבדק, בלה בלה בלה. מזל שהמורה לחשבון היא גם סגנית המנהלת, כך שהיא לא ממש שמה על חבורת הורים היסטריים.
אני כבר מחכה לשמוע את תגובות ההורים האלו בכיתה ה', כשהם יגלו שהמורה לאנגלית עושה הכתבה כל שבוע (!).
אני חושבת שמעורבות הורית בלמידה ובהרגלי הלמידה חשובה תמיד, אבל בפרופורציה הנכונה ותוך מחשבה שהילדים צריכים גם לגדול ולקבל עצמאות בסופו של דבר. (אגב, אין לי ספק שזה בדיוק מה שאת עושה )
לצפיה ב-''
16/10/2017 | 08:19
27
אין ספק שמערכת ששואפת לבינוניות מינוס, תכיל בתוכה לא מעט גורמים כאלה, מכל הכיוונים.
מכיוון ששנה שעברה עסקנו בהישרדות גרידא במסגרת הכיתתית (כלומר, איך להגיע הביתה מבלי שיפצעו אותך, יכו אותך, ינעלו אותך בשירותים), הייתה התעלמות מוחלטת מאקדמיה. מצד המורים, כן? מסתבר שאי אפשר ללמד שכולם זורקים כסאות. מצד שני - למה להתריע למערכת שיש בעיה כזו, ובטח ובטח למה שהמערכת תעשה משהו, שעשוי להכתים את שמה הטוב?
הבנתי שאם אני רוצה שהילדה לא תהיה אנלפבתית גמורה, אז אני אחראית על הלמידה. מבחינתי, זה היה לצאת לחלוטין מה"אני מאמין" שלי לגבי מעורבות הורית בלמידה. מצד שני - desperate times call for desperate measures
אבל בתיאוריה - מסכימה איתך לגמרי.
לצפיה ב-'ילדים עם בעיות קשב וריכוז'
ילדים עם בעיות קשב וריכוז
07/10/2017 | 17:01
3
321
רציתי לשתף אותך בכתבה על-- איך לתת משמעת לילד עם בעיות קשב וריכוז
מקווה שזה יעזור לכמה הורים כאן
לצפיה ב-''
09/10/2017 | 19:14
1
181
1. לא מצאתי בכתבה שום דבר ייחודי לילדים בעלי הפרעות קשב.
2. אם יש דבר אחד שאני יכולה לחשוב עליו זה שלילדים עם בעיות קשב וריכוז יש פחות זמן מילדים אחרים שבו הם מתרכזים ויכולים להקדיש למטלות בית ספריות בבית. לכן אחד התפקידים החשובים של ההורים הוא לנפות מטלות מיותרות ולפטור את הילד מהן כדי שיוכל להקדיש את זמן הקשב הקצוב שלו למה שחשוב. להניח שהמורה של כל הכיתה תעשה את זה היא הנחה בלתי סבירה. במצב הזה הורים צריכים לפתח שיקול דעת למה שחשוב ועמידות. (ותודה לאמא שלי שלא ווידאה כל יום שמטלות בית הספר נעשו)
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
09/10/2017 | 20:20
151
תודה לך על התגובה איך המדריך מתייחס על לתת משעמעת ליד עם בעיות קשב וריכוז שזה דבר בפני עצמו
לצפיה ב-'גם אני לא התרשמתי במיוחד. שטחי וכללי מאוד.'
גם אני לא התרשמתי במיוחד. שטחי וכללי מאוד.
10/10/2017 | 15:30
35
לצפיה ב-'לכל הבנות שכתבו לי מסרים בשבוע-שבועיים האחרונים'
לכל הבנות שכתבו לי מסרים בשבוע-שבועיים האחרונים
08/10/2017 | 11:18
237
נראה לי שיש לי תקלה במערכת המסרים ואני לא מצליחה להוציא מסרים ()
בקיצור - עניתי (חיובית כמובן) לכל מי שכתבה לי, ואתן יותר ממוזמנות
המשך חופשה נעימה
לצפיה ב-'שאלה לחילוניים חילוניות שביכם'
שאלה לחילוניים חילוניות שביכם
03/10/2017 | 20:59
48
622
האם הצצתם בחוברת מורשת? מה התחושות שלכם לגבי החוברת? 
המשך>>
האם הצצתם בחוברת מורשת? מה התחושות שלכם לגבי החוברת? 
לצפיה ב-'הסתגלות לכיתה א׳ וצהרון '
הסתגלות לכיתה א׳ וצהרון
03/10/2017 | 20:53
26
358
הבת שלי בת כמעט 6, נכנסה השנה לכיתה א.
כבר כתבתי פה קודם שגילינו שהיא שובצה בכיתה בלי החברות, ואני דאגתי מאיך היא תסתדר.
אז אני הייתי תמיד בטוחה שהיא מוכנה לכיתה א, ואף פעם לא עלה ספק לגביה, אבל עכשיו מרגיש לי קצת שאולי עשינו טעות.
היא לא אוהבת את הבית ספר, מתלוננת שכל הזמן צריך להוציא ולהכניס ספרים וזה לא כיף, שהיא לא אוהבת לכתוב.
חוזרת כל יום עם שיעורים - עכשיו המורה שלה לא נותנת ממש שיעורים. הם עובדים בכיתה, ומי שלא מספיק אמור לסיים בבית. היא כל הזמן חוזרת עם שיעורים, זה אומר שהיא לא מספיקה.. היא דווקא מכינה בסדר בבית ולא מתקשה , אבל עובדת לאט וקצת רחפנית.
היא כל הזמן מאבדת דברים. כבר איבדה קלמר מלא שנעלמו עקבותיו, בקבוקי מים לא חוזרים באופן קבוע..
והבעיה הכי רצינית - היא רשומה לצהרון בית הספר. כבר קיבלתי כמה פעמים הערות על ההתנהגות שלה. שהיא מסרבת לעשות מה שאומרים לה. מתחצפת. כל פעם היא מבטיחה להתנהג יפה , זה עובד ליומיים ואז יש עוד תקל.
והיום היה השיא. ילד חיטט לה בתיק והיא נשכה אותו! ילדה בכיתה א נושכת. כמעט קברתי את עצמי מהבושה.
עכשיו אני ובעלי בגישות מאד שונות לעניין. הוא חושב שאנחנו צריכים להעניש אותה. שצריך לעבוד על בעית ההתנהגות שלה (מסכימה, אבל לא יודעת איך להשפיע על שעות הבית ספר כשאני לא נמצאת), הוא גם מאד כועס כל הזמן שהיא מאבד דברים. לא רוצה לתת לה יותר בקבוקי מים בתור עונש וכו.
אני מאד כעסתי עליה היום. אבל מצד שני אני מרגישה את הקושי שלה.. בלי חברות טובות. ההסתגלות שלה לא קלה. אני חושבת שהיא כנראה במצוקה והיא מוציאה את זה. כרגע נראה לי להוציא אותה מהצהרון ולהעביר לצהרון פרטי. בעלי חושב שזה לא יפתור כלום, שהבעיות התנהגות לא קשורות לצהרון אלא אליה. אנחנו לא מצליחים להגיע להחלטה מה כדאי.
עוד בעיה שתמיד היתה איתה זה כשהיא כועסת, היא נאטמת. עושה טיפול בשתיקה. זה קרה גם בגן, וגם בבית. היא פשוט מסובבת את הראש ולא עונה. זה מרגיז בטירוף, וגם אי אפשר להבין לפעמים מה לא בסדר. כבר מלא פעמים הסברתי לה שזה לא מקובל לא לענות, שאני לא יכולה לעזור לה לפתור את הבעיה, הכל. לא עוזר. עשתה את זה גם היום בצהרון ועצבנה את המדריכה. רעיונות?
לצפיה ב-'לגבי האבדות'
לגבי האבדות
03/10/2017 | 21:03
212
הם יושבים בקבוצות כל ילד מוציא את הקלמר שלו את הבקבוק שלו והכל מתערבב. את הגדולה הענשתי עד שהסבירו לי שמי שלא סופר מסודר מאבד, ופשוט לקנות בזול לסמן ולקחת את האבדות כחלק מהחייםץ האמת שעד היום היא מאבדת הכל, כולל חוגר וכו אבל עכשיו המפקדים שלה כועסים וגם הם הבינו שזה מה שיש ולא מענישים
לצפיה ב-'אני חושבת שהילדה באמת עדיין מסתגלת'
אני חושבת שהילדה באמת עדיין מסתגלת
03/10/2017 | 21:28
5
221
לא לכולם קל כל עניין ההתארגנות. אפילו הבכור שלי, שהוא ילד סופר סופר סופר מסודר וסופר סופר סופר אחראי, איבד במהלך חצי השנה הראשונה של כיתה א' 30 מחקים. שזה 5 בחודש. כלומר, לפחות אחת לשבוע נעלם לו מחק (אני יודעת שאלו היו 30 כי כשקניתי בקיץ חבילה של 30 מחקים, הייתי משוכנעת שהם יספיקו עד סוף היסודי. בחופשת פסח כבר רצתי לקנות לו חדשה )
אני זוכרת ממה שכתבת כאן לאורך השנים שיש במשפחה הגרעינית חשד להפרעת קשב, ובחלק מהמקרים קשיים בסדר, ארגון והתארגנות, הם חלק מהתמונה של הפרעת הקשב. אז נכון שיכול להיות שיש לילדה קשיים כלשהם, אבל זה שהיית משאירה עוד שנה בגן לא בהכרח היה פותר אותם. אם זה באמת חלק מתמונה של הפרעת קשב, עוד שנה בגן לא היה פותרת כלום.
אני חושבת שתקופת ההסתגלות שלה היא לגמרי נורמטיבית והגיונית וצפויה. ויש לה עכשיו הרבה מאוד הסתגלויות לעבור, כולל חברתית.
כן אפשר לשבת ולחשוב יחד איתה על "פטנטים" שיעזרו לה להתנהל קצת יותר ביעילות.
אפשר לשלוח איתה בקבוקי מים זולים ופשוטים ולא רב-פעמיים, כדי שהאובדן שלהם לא יהיה כל כך משמעותי (אני לא מסכימה שלשלוח אותה בלי מים לבית ספר זו בכלל אופציה הגיונית).
אפשר לבקש פגישה עם המחנכת כדי לשמוע ממנה מה היא רואה בשיעורים, ואיך היא חושבת שאפשר לעזור לילדה ביומיום.
אני גם חושבת שצהרון פרטי, עם פחות (הרבה פחות ) ילדים ועם יחס אישי יותר, חם ומכיל, יכול להקל עליה משמעותית. כי מבחינתה הצהרון הוא לעבור מקרב אחד לקרב שני. כשהיא לא תהיה כל הזמן במגננה/התקפה, ויהיה מקום בו היא תרגיש יותר נינוחה, סביר להניח שגם התנהגותית יחול שיפור.
בעיקר לנשום ולזכור שבסך הכול מדובר בתחילתו של החודש השני לכיתה א', שהילדה מוצפת שינויים ודרישות שלא היו קודם, שעכשיו כל החגים והחופשים גם ככה מוציאים בכל פעם מחדש מאיזון שברירי שבקושי נבנה. אם עד פסח לא יהיה שום שינוי, לא בהתנהלות ולא בהתנהגות, אז באמת אפשר יהיה לחשוב שיש כאן משהו מעבר להסתגלות גרידא, ואז אפשר יהיה לחשוב איך לטפל ומה לעשות. כרגע אני חושבת שחשוב לא להכנס לסחרור ולתת לילדה גב יציב לחזור אליו מהמלחמה שאליה היא יוצאת כל בוקר.
לצפיה ב-'אקבע פגישה עם המחנכת אחרי החג'
אקבע פגישה עם המחנכת אחרי החג
03/10/2017 | 23:30
4
193
בנתיים לא שמעתי כלום מהמורה, אבל מצד שני באמת לא היו הרבה ימי לימודים.
לגבי האיבודים - מחקים ועפרונות אני בכלל לא מסתכלת. התרגלתי כבר שכל שבוע הולכים כמה.. אני מדברת על קלמר שלם עם כל הציוד (טושים,סרגל,מספריים,דבק,צבעים וכו) שאני מניחה שמישהו גנב כי חיפשתי בכל מקום.
על דבק שכבר החלפתי 4-5 , מספריים שאנחנו כבר בזוג ה3..
מצד שני אחותה הגדולה גם היא כזאת פזרנית ומאבדת סדרתית אז אולי זה גנטי באמת.
לצפיה ב-'אם מישהו גנב, אז איך זה באשמתה?'
אם מישהו גנב, אז איך זה באשמתה?
04/10/2017 | 09:23
2
156
ואם גונבים לה מהתיק וכועסים עליה על זה, פחות מפתיע שהיא נושכת מישהו שמחטט לה.
לצפיה ב-'שכחה את זה בכיתה וזה נעלם משם'
שכחה את זה בכיתה וזה נעלם משם
04/10/2017 | 11:07
1
155
לא שגנבו לה קלמר מהתיק.
וכן הילד שהיא נשכה חיטט לה בתיק (ונענש גם) אבל בכל זאת היא לא אמורה לנשוך!
לצפיה ב-'אבל אחרי שכעסתם עליה'
אבל אחרי שכעסתם עליה
04/10/2017 | 11:28
156
שהיא מאבדת דברים - ובפרט קלמר שנגנב - אין פלא שהתגובה שלה לחיטוט בתיק שלה חריפה במיוחד. אני לא אומרת שזה בסדר או טוב לנשוך ילד אחר - זה ממש לא. אבל אולי אם היא לא הייתה לחוצה כל כך מהעניין של לאבד חפצים / שחפצים ייגנבו היא הייתה מגיבה אחרת. כמו שכתבו אחרות פה - ילדים בגיל הזה מאבדים את החפצים כל הזמן (גם כי ילדים אחרים לוקחים בלי לשים לב, גם כי עוד אין להם הרגלים קבועים שעוזרים לא לאבד, וכו'), וכדאי שתתאימו את התגובה שלכם לשלב ההתפתחותי שלה, תסמנו את החפצים שלה, וכו'.
לצפיה ב-'אשמת בית ספר'
אשמת בית ספר
05/10/2017 | 22:31
120
אצלנו בכל יסודי הילדים בכלל לא צריכים להביא את הדברים האלו. ההורים מביאים חבילה מכל דבר על פי רשימה (עפרונות, מחקים, טושים, דבק וכו'). הכל נשאר בכתה, והמורה מחלקת לכל ילד והילד שם בסוף השיעור במדף בשולחן. 
יש הרבה מאוד ילדים שכל ההתארגנות הזו קשה להם בכיתות הנמוכות. צריך למצוא דרך להקל עליהם בלי לסמן ילדים כאלו או אחרים כבעייתים ומבלי לגרום להוצאות וקניות בלי סוף אצל ההורים. 
תציעי את זה בבית הספר שלכם. 
לצפיה ב-'תבחרו את המלחמה שלכם'
תבחרו את המלחמה שלכם
03/10/2017 | 21:56
9
210
אי אפשר להילחם בכל החזיתות
גם התנהגות, וגם ציוד וגם שיעורים
ציוד- תקנו הכי זול, הכי פשוט, ולהשלים עם זה שהשנה תעלה עוד x שקלים
שיעורים- שבו איתה בבית
התנהגות, בעיקר בבית ספר, זה קו אדום. התמודדתי עם בני בעניין, וגם אצלו בהתייעצות עם אנשי מקצוע- העלמתי עין מהרבה דברים (משרד שלם היה יכול להסתדר עם כמויות הציוד שהוא איבד), ורק על ההתנהגות לא ויתרתי

ולעניין הצהרון- לא הייתי ממהרת לוותר על צהרון בית ספר, זה ה-מקום וה-זמן הכי טוב לייצר קשרים חברתיים. בזמן הלימודים ילדים שמלכתחילה קשה להם לא מצליחים לייצר קשר חברי ברבע שעה של ההפסקה. דווקא הצהרון זו הזדמנות מעולה. אם מותר- תשלחי אותה אפילו עם משחק/יצירה/חוברת צביעה/כל מה שמעניין בנות 6- שיהיה לה לצהרון (אצל בנים זה קל- כדורגל)
לצפיה ב-'מבינה מה שאת אומרת לגבי הצהרון'
מבינה מה שאת אומרת לגבי הצהרון
03/10/2017 | 23:27
8
194
מצד שני אם היא תמשיך להתנהג ככה כבר לא ישארו לה חברים..
ממש מרגיש לי שזה גדול עליה. מבקשים ממנה ללכת לחוג של הצהרון בזמן שהיא רק רוצה לשבת לצייר. אז היא מסרבת, ונכנסת לפינות עם האחראית. נראה לי להעביר אותה יהיה יותר נכון, אבל בעלי לא מסכים עם זה.
איך התמודדת עם בעיות התנהגות? כי עונשים ממש לא עובדים פה. שלילת מסכים/פעילויות לא תורם בכלום לטווח הרחוק
לצפיה ב-'בעיות התנהגות'
בעיות התנהגות
04/10/2017 | 09:22
142
לא הצלחתי לבד, הבנתי שיש פה דברים שהם מעבר לטיפים בתפוז או בפייסבוק ולקחתי אותו לפסיכולוגית שעבדה גם איתו וגם איתי.
היתרון העקיף של להכניס פסיכולוגית שביהס/צהרון רואים שיש הורה שלא מתחמק ובאמת מטפל ונראה לי שזה גורם גם להם להתאמץ יותר ולבוא יותר לקראת הילד במקומות שצריך גמישות נקודתית
ולגבי לצייר ולא ללכת לחוג- הייתי מדברת בצורה רגועה עם מי שאחראית על הכיתה שלה בצהרון ומסכמת איתה שלפחות בהתחלה יבואו לקראת הילדה ויתנו לה לצייר. החוגים האלו ברובם די חרטא, אז אם הילד לא רוצה זה לא חובה בעיני
לצפיה ב-'מה זה "חוג של הצהרון"? זה חוג'
מה זה "חוג של הצהרון"? זה חוג
04/10/2017 | 09:38
2
150
שכל ילדי הצהרון משתתפים בו? אצלנו לא היה כזה דבר - החוגים בצהרון היו תמיד בחירה.
לצפיה ב-'איזה חוג טיפשי שהם מביאים'
איזה חוג טיפשי שהם מביאים
04/10/2017 | 11:09
1
166
נגיד התעמלות.
אין בעיה שהיא לא תשתתף, פשוט הם מעבירים את החוג במקום אחר, והיא מסרבת ללכת לשם. והם לא מוכנים להשאיר מדריכה שתשאר לשמור עליה רק כי לא בא לה ללכת
לצפיה ב-'אם אין בעייה שהיא לא תשתתף - '
אם אין בעייה שהיא לא תשתתף -
04/10/2017 | 11:32
140
אז תבהירי לה את זה (ותוודאי שגם מבחינת המדריכות זה נכון). שיסדרו לה מקום לצייר בחוג (או כמו שאביבקיץ כתבה - שתתני לה משהו שהיא יכולה לעשות בזמן החוג כמו חוברת מדבקות, שקל לעשות גם על הרצפה ובלי שולחן) - ותבהירי לה שהיא מצדה חייבת ללכת למקום הפיזי של החוג, כי היא לא יכולה להישאר בלי השגחה - אבל שזה לא אומר שהיא צריכה להשתתף בחוג. אבל, שוב, קודם כל צריך לוודא שהמדריכות אכן מוכנות שהיא לא תשתתף בחוג ותעשה פעילות אחרת (מניסיון לא תמיד מסכימים - במיוחד בגלל החשש שגם הילדים האחרים ירצו לעשות את הפעילות האחרת).
לצפיה ב-'היא חייבת ללכת לצהרון הזה?'
היא חייבת ללכת לצהרון הזה?
04/10/2017 | 11:19
2
125
קשה לה להסתגל למסגרת התובענית של בית הספר. זה שצריך לשבת במקום אחד, להוציא ולהכניס ספרים,... 
וגם הצהרון הזה נשמע קצת ״מסגרתי״ מדי. אין לכם בסביבה איזה צהרון באווירה יותר ביתית? כזה שילדים יכולים להחליט במה הם משחקים, ולא צריכים להמשיך את יום הלימודים בהשתתפות בפעילויות שנכפות עליהם?

ובינתיים - אולי אפשר להמתיק את הגלולה. למשל - את תקני לה איזו חוברת הפעלה שהיא אוהבת (מדבקות וכאלה), ולהגיד - זה ה״חוג״ שלה בזמן ששאר הילדים עושים חוג התעמלות. שהיא תרגיש שגם לה יש איזו יכולת בחירה על איך היא מעבירה את שעות הצהריים.
לצפיה ב-'היא לא חייבת'
היא לא חייבת
04/10/2017 | 11:43
1
172
הבעיה בצהרון הפרטי זה שהוא בלי חברות. ניסיתי לפני תחילת שנה לשכנע בנות מהגן לרשום לשם ואף אחת לא רצתה. אז רשמתי גם לבית הספר.
והקטע השני זה כמו שרשמתי - בעלי מאמין שלהעביר צהרון זה לא הפתרון. הוא חושב שאיך שהיא מתנהגת לא קשור לצהרון. אני חושבת שכן. קשה לדעת מי מאיתנו צודק בלי לנסות.
בגלל הרפרומה המטופשת של כחלון, אין גם אפשרות לביטולים כל כך
לצפיה ב-'הבן שלי בכיתה א' וגם הולך לצהרון וכבר עברנו צהרונים '
הבן שלי בכיתה א' וגם הולך לצהרון וכבר עברנו צהרונים
14/10/2017 | 18:40
29
ומטפלות (שני צהרונים ומטפלת) והגענו למצבים שביקשו ממני לבוא לקחת אותו. הוא לא התנהג יפה, התחצף, עשה מהומות. הוא היה בחטיבה צעירה אז זו השנה השנייה שהוא מתמודד עם מסגרת של בית ספר.
ועכשיו הגענו לצהרון חדש עם צוות מקסים ושם הכל בסדר, המדריכות אוהבות אותו ואני מקבלת סוף סוף מחמאות על הילד, כמה שהוא עוזר ונחמד. גם הילד שמח ללכת ומצא חברים חדשים בצהרון. בגיל הזה הם משחקים עם מי שפנוי לשחק. אני לא מצפה מילד בכיתה א להתעקש על חבר או חברה ספציפים.
עברתי דרך ארוכה ארוכה איתו ואני מבינה אותך ואת בעלך שלא רוצים להעביר. אני גם הרגשתי בזמנו שהייתי מעדיפה להשאיר ולפתור את הבעיות, אבל במקרה של בני לא היתה לי בררה כי כל יום קבלתי שיחות על ההתנהגות שלו.
בסופו של דבר הסתבר לי שלהעביר אותו זה הדבר הנכון לעשות.
לצפיה ב-'אולי'
אולי
05/10/2017 | 17:51
94
שווה לדבר עם יועצת בית הספר
לצפיה ב-'תבדקו אם '
תבדקו אם
03/10/2017 | 22:43
2
253
קשה לה לאחוז עיפרון? אולי בעיות מוטוריות ביד? ואולי פשוט השרירים עדיין חלשים כי היא צריכה לתרגל הרבה ולהתרגל. 
אפשר לתת לה לשחק עם דברים שמחזקים את היד (סביבונים, ללוש פליידו רפואי לפי דרגות חוזק, ועוד הרבה). פה יש לך הרבה דפים שאת יכולה להדפיס ולתת לה לתרגל. 

לגבי האלימות, זה באמת מדאיג מאוד. אין לי הרבה עיצות, רק להקפיד שבבית אף אחד לא משתמש באלימות (מילולית או פיזית) כשכועסים. אלימות אצל ילד בכתה א יכולה להצביע על בעיות התנהגותיות, אבל בדר"כ ילדים פשוט מחקים מה שהם רואים ומכירים. 
אתם גם יכולים גם להגיד לה שבסוף כל יום אתם תבררו אם היא הפכה לאילמת ו/או נהגה באלימות. אם כן - אתם תשללו לה פעילות מועדפת (מסכים? כל דבר שהיא מאוד אוהבת). צריך להסביר שהפעילות המועדפת זה פרס על ההתנהגות טוב. כשההתנהגות גרועה בצורה חריפה, אתם תשללו את הפריווילגיות שלה. היא חייבת לדעת מה הגבולות של ההתהגות אליה אתם מוכנים. 

ועוד הצעה, אם הקשיים נמשכים, אולי כדאי לשקול ללכת לפסיכולוג. זה נראה אולי צעד מרחיק לכת לבעיות שתוארו, אבל בגלל שיש לה גם קשיים חברתיים, גם קשיים בלימודים, גם מעזה להתנהג בחוצפה למורים (טיפול בשתיקה), גם נשכה ילד, אולי שווה לעשות בירור.  או שהפסיכולוג יגיד הכל שלבים רגילים, אין מה לדאוג, או שיהיו לו הצעות אחרות, אליה ואליכם. 

בנוסף, אני מצרפת כתבה באנגלית (אפשר להשתמש בגוגל טרנסלייט אם צריך), ושווה לבדוק אם זה נשמע המקרה אצלכם. 

לצפיה ב-'זה לא למורים'
זה לא למורים
03/10/2017 | 23:23
1
181
זה בצהרון. בנתיים לא שמעתי תלונות מהמורים.
אף אחד בבית לא נושך. אח שלה כן מרביץ לה לפעמים (כמובן שאנחנו מפסיקים את זה מיד)
אבל הקטע עם השתיקה חוזר על עצמו ולא הצלחנו להפסיק את זה.
התכוונת שאנחנו נלך לפסיכולוג או שנשלח אותה?

לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
03/10/2017 | 23:29
157
תלכו אתם לפסיכולוג ילדים, אחד עם המלצות, לא מספר הטלפונים, ותתייעצו איתו. אולי הוא יציע להיפגש עם הילדה, אולי הצעות אחרות, אולי יגיד שלא צריך כלום. 

לצפיה ב-'קצת תשובות - בלי לקרוא תגובות של אחרים, אולי אני חוזרת '
קצת תשובות - בלי לקרוא תגובות של אחרים, אולי אני חוזרת
04/10/2017 | 00:23
1
283
אם היא לא אוהבת לכתוב, אז יתכן שאחיזת העפרון שלה לא תקינה וזה גורם לה להתאמץ יותר מידי בכתיבה. מציעה לך לבדוק.

תופעת האיבודים מאד שכיחה. בראשית כיתה א' קשה להתמודד עם זה. יש להם יותר מידי התמודדויות על הראש. תקני ציוד זול. אני הודעתי לבן שלי בכיתה ב' או ג' שיש לו מלאי של ציוד שאמור להספיק לו לכל השנה (היה שם ציוד ליותר משנתיים), ושהוא צריך להסתפק בזה ואם זה לא יספיק אז יאלץ לקנות מדמי הכיס שלו. ככה הפסיק לאבד. אבל לא בכיתה א'. בטח שלא כל כך מוקדם. חכי עם זה.

לגבי הנשיכה - קודם כל, ממליצה לך בחום, כאמא לילד שהיה חוזר הביתה כל שני וחמישי עם איזה "סיפור" מבית הספר (על מריבה, הפרעה, התחצפות ושאר מטעמים) - תשתדלו מאד לא לכעוס עליו בגלל ארועים שקורים בבית הספר. אפשר לדבר, להטיף מוסר מידי פעם, לנסות לנתח את מה שקרה, אבל לא לכעוס, כי אז תזכו לשמוע מה קרה בבית הספר רק מהמורה או מהורים אחרים. הילדה לא תשתף אתכם. קל וחומר אם תענישו אותה. בכלל, אני תמיד גרסתי, שעל ארועים שקורים בבית הספר, בית הספר אחראי. לכן אם צריך להעניש, שהמורה תעניש ולא את. אני גם מאד לא אהבתי את זה שסיפרת שילד חיטט לה בתיק. זה לא מצדיק נשיכה אבל מה פתאום מחטטים לה בתיק? בקיצור, בתגובה לארוע כזה הייתי משוחחת עם הילדה ברוגע, מנסה להבין מה בדיוק קרה שם, להבין איך זה קרה ומה לעשות בפעם הבאה שיקרה מצב דומה. בנוסף, הייתי מדברת/מתכתבת עם המורה, מיידעת אותה על כך ששוחחת עם הבת שלך, ומאידך מבקשת לדעת מה בדיוק היא עושה כדי למנוע חיטוט בתיקים. אני דוקא יכולה להבין את הבת שלך - בא ילד, מחטט לה בתיק נגד רצונה, אולי הוא חזק ממנה ואין לה דרך אחרת להתנגד מלבד נשיכה. בראשית כיתה א' הילדים לפעמים מרגישים מאד מאוימים. כבר אין גננת שמשגיחה בהפסקות, יש מורה תורנית אחת על המון ילדים. החצר גדולה ואיש הישר בעיניו יעשה. והזמן הכי גרוע, מנסיוני, הוא הדקות האלה שבין ההפסקה לשיעור. כשהם נכנסים לכיתה, המורה עדיין לא הגיעה ואז אין אפילו מורה תורנית שתשגיח עליהם. מצד שני הם צפופים כולם יחד, ואין לאן לחמוק. ואז קורים הכי הרבה חיכוכים ובעיות.

אני חושבת שאם תפנו אליה בגישה שמראש מבינים אותה ומגלים אמפתיה אליה ולא כועסים עליה, אז לאט לאט היא תפתח ותפסיק לסובב את הראש כשקורה משהו לא נעים.

אני הייתי מנסה להשאיר עוד קצת בצהרון באמת בגלל שזה משמעותי מבחינה חברתית. אלא אם כן את מעבירה לצהרון פרטי שגם בו יש ילדים מהכיתה.

לצפיה ב-''
04/10/2017 | 02:42
38
לצפיה ב-'נשמע שמאד קשה לה '
נשמע שמאד קשה לה
04/10/2017 | 11:16
163
זה באמת לא פשוט להיכנס למסגרת בית הספר (״כל הזמן להוציא ולהכניס ספרים״. אצלנו יש חטיבה צעירה. ואמרו לנו שזה בדיוק אחד הדברים שעובדים עליהם - להתאמן להוציא דברים מהתיק. אז חשבתי שזה מגוחך, עכשו אני מבינה שזה כנראה משהו שצריך ללמוד ולהתרגל). גם להיכנס למסגרת חברתית חדשה. ואני משערת שבצהרון זה לא אותם ילדים מהכיתה - אז זה עוד מסגרת חדשה. 

ובנוסף לכל - היא ילדה שקשה לה להתמודד, היא נאטמת.

אני הייתי מתעלמת מכל בעיות המשמעת (חוץ כמובן מפגיעה באחרים). תיקנו לה שלושת אלפים בקבוקי מים, אם צריך. וכמו שאמרו - ציוד בית ספר הכי זול שיש. מתוך ידיעה שהרוב ייעלם. אל תתעסקו בלברר ״מה קרה״ ו״איך זה יכול להיות״ ו״נמאס לי כבר״. שיהיה בבית סטוק של מקס סטוק.

לילדה יש מספיק לחץ, היא לא צריכה גם את הלחץ מהבית של מה קרה למחק...

אצלנו נעלם קלמר. נמצא אחרי כמה שעות (איזה ילד מהצהרון מצא והביא למזכירות) ריק. זה ממש מרגיז שילדים גונבים מתוך קלמר, אבל זו לא אשמת הילדה. 
לצפיה ב-'משהו עובר עליה'
משהו עובר עליה
06/10/2017 | 09:08
149
וזה לא משהו טוב
היא חייבת איזור אחד של תמיכה
עם כל הקושי
וזה לא בית ספר ולא צהרון
כלומר- הבית צריך להיות לה כעוגן

עכשיו תחשבי במה הכי דחוף לטפל
ותתחילי בעיה בעיה
אם את צריכה עזרה חפשי אותה
בדמות יועצת בית ספר או פסכולוגית בית הספר

ותגידי לבעלך שהגישה שלו מתאימה אולי לילדות שלו
מעולמנו היא מזמן חלפה
לצפיה ב-'אני שומעת צעקות'
אני שומעת צעקות
13/10/2017 | 17:10
54
של "הצילו" ו"קשה לי". תעזרו לה, אני לא יודעת מה רע לה, אבל רע לה, לגמרי. סביר להניח שזה ההסתגלות לכתה א, ולא "בעיות התנהגות שצריך להתמודד איתן". בעלך משום מה לגמרי לא מבין את זה (שיסלח לי, הוא ממש לא בכיוון, אם יש משמעות כלשהי באיבוד הציוד זה "משיכת תשומת לב לקשיים שלי" ולא "אני מבזבזת את הכסף שלכם בכוונה"), אבל את כן, אז תעזרי לה. דברי עם המחנכת, אם היא מנוסה, אולי גם עם היועצת. בקשי מהן לדבר עם הילדה ולשאול אותה איך לעזור לה - אולי להן היא תענה? אולי היא צריכה לעבור כיתה, ולהיות עם חברות שלה? אולי לבטל את הצהרון לגמרי ולחזור הביתה (או למטפלת עם תשומת לב אישית או סבתא או משהו כזה)? אולי תשומת לב אחת-על-אחת? אבל היא צריכה משהו, ורק אתם (המבוגרים) יכולים למצוא מה זה ולתת לה את זה.
לצפיה ב-'ניסיון טרי עם ילדת כיתה א'
ניסיון טרי עם ילדת כיתה א
14/10/2017 | 10:28
49
קודם כל, תקחי נשימה. רק התחילה השנה והכל יהיה בסדר.

יש לי ניסיון עם ילדת כיתה א (עכשיו ביתי בכיתה ב) שהדרך לא היתה חלקה. זה לא אומר שעשיתם טעות שלא השארתם אותה עוד שנה בגן כי יש ילדים שלוקח להם זמן להתרגל לבית הספר וזה לאו דווקא תלוי בגיל.

אז מה חשוב? הכי חשוב שיהיה לה טוב בכיתה וזה אומר שהיא צריכה להכיר חברים וחברות. בתקופה הזאת בשנה שעברה כמעט כל יום אפשרי הזמנתי חבר/חברה אחר הצהריים. זה בד"כ אמר שאספתי אותם כבר מהצהרון לשעתיים של משחק עד שבאו לקחת אותם. המפגש הזה 1-1 עזר לה להכיר את הילדים ולהרגיש יותר "בבית" בכיתה.

לגבי שיעורי בית - זה מאוד אישי אבל אני הייתי לגמרי בסדר עם זה שלא עושים שיעורי בית כל יום. זה היה נראה לי הזוי לחזור מהצהרון ובשעתיים שלפני השינה לעבוד על שיעורי בית. אז יום בשבוע הוקדש לשיעורי בית וזהו. בגיל הזה (לדעתי) עוד לא מפתחים פערים. והלחץ בא מהבית. רק לסבר את האוזן שהיום (בכיתה ב) היא עושה שיעורים באופן קונסיסטנטי בצהרון.

לגבי הנשיכה. לדעתי, אל תעשו מזה ביג דיל. דיברתם איתה, הסברתם לה, זהו, עכשיו לשחרר.

לגבי הצהרון זה בעיקר שאלה לוגיסטית שלכם אם זה אפשרי עבורכם להעביר לצהרון אחר. אם זה מאוד קשה אז הייתי מדברת איתה שוב ומנסה להבין עד כמה קשה לה בצהרון.

אני בטוחה שעוד שבועיים כשכבר תכנס לשיגרה של לימודים יהיה לה קל יותר והכל ישתפר (הכוונה לתחושה לא ללימודים - זה יבוא עם הזמן). ועוד משהו - לנו היה יותר חשוב עניין הקריאה משיעורי הבית. אני יכולה להמליץ על הסדרה של ספרי המכשפות "פיתה", "זזה לא זזה" וכו'. זה קומיקס נחמד כזה לילדים בראשית הקריאה וזה מה שעזר לביתי להכנס לזה.
לצפיה ב-'תוכנית הלימודים בחשבון בכתה ב''
תוכנית הלימודים בחשבון בכתה ב'
02/10/2017 | 21:54
10
349
בשנה שעברה למדו חיבור וחיסור וכפולות של 2, 5, 10.
השנה לומדים חיבור וחיסור עד 100, סדרה עולה ויורדת ופתרון בעיות מילוליות. הקצב מרגיש לי מהיר מדי. אני עדיין מחזקת אצלה את היסודות, והיא מהחזקים בכתה.

לא זוכרת שאני למדתי כל כך הרבה חשבון בכתה ב'.
ושיעורי הבית - לפעמים המורה נותנת 4-5 עמודים מיום ליום - עשרות תרגילים. מרגיש לי מוגזם לחלוטין.
איך אצלכן?
לצפיה ב-'האמת, שמבחינת חומר בחשבון'
האמת, שמבחינת חומר בחשבון
03/10/2017 | 08:00
212
אין לי מושג מה הוא לומד
אני כל יום עוברת עם העיניים
על החוברת
רואה שהמורה בדקה וסימנה וי וסוגרת אותה
אם יש לו שיעורים מדובר בדף אחד גג
והוא עושה אותו לבד
אבל כל מורה ואהבה שלה לעניין שיעורי הבית
בהחלט מכירה גם כאלה שיתנו 5 עמ' כל יום
כשהוא יחזור אבדוק מה הנושא הנלמד כרגע
ואכתוב לך
לצפיה ב-'כשאני הייתי בכיתה ב''
כשאני הייתי בכיתה ב'
03/10/2017 | 09:00
171
למדנו את לוח הכפל במלואו.
לצפיה ב-'נראה לי שאנחנו לומדים כמוכם'
נראה לי שאנחנו לומדים כמוכם
03/10/2017 | 11:14
136
השנה לומדים מספרים עד 100 ובהמשך לוח הכפל. 
לא יודעת כמה שיעורי בית מקבלים כי מכין בצהרונית ומספיק להשלים הכל.
אצלי הוא חזק מאוד בחשבון וגם הגדולה שהיתה חזקה אבל פחות ממנו הסתדרה מעולה עם החומר.
מבחינתי בחשבון זה הכל עניין של תרגול ולכן אין לי בעיה שיקבלו הרבה שיעורים ויתרגלו. 
לצפיה ב-'מניחה שזה משתנה בין בתיס'
מניחה שזה משתנה בין בתיס
03/10/2017 | 12:51
116
אצלנו בכתה א עשו בעיות מילוליות וחיבור חיסור עד 100. כפל יהיה השנה (התחילו מעט מאוד ורק לילדים החזקים).
אין שיעורי בית כמעט בכלל. יש להם 8 שעות מתמטיקה בשבוע במערכת.
לצפיה ב-'הקצב נשמע בסדר'
הקצב נשמע בסדר
03/10/2017 | 21:48
2
181
אבל ללמוד כפולות של 2, 5 ו- 10 בכיתה א זה נשמע לי מוגזם. 
אצלנו מתחילים כפל באמצע כיתה ב, כשאת לוח הכפל המלא מצפים מהילדים לדעת רק במהלך כיתה ג. 
אם היא מהחזקים בכתה בחשבון, מדוע את צריכה לחזק אצלה יסודות? על מה את עובדת איתה?
עשרות תרגילים מיום ליום זה נשמע מוגזם, ועל זה הייתי מדברת עם המורה. זאת בהנחה וזה קורה יום יום. אם מדי פעם, אז לא נורא. 

לצפיה ב-'אדייק במשהו'
אדייק במשהו
03/10/2017 | 21:58
145
הילדים מחולקים לקבוצות ומתקדמים בקצב שלהם. רוב הילדים יגמרו את לוח הכפל בכיתה ב, אבל במהלך כיתה ג' מצופה גם מהילדים המתקשים לדעת את כל לוח הכפל. 
לצפיה ב-'זה ממש בסוף של כיתה א, '
זה ממש בסוף של כיתה א,
04/10/2017 | 18:47
121
ובעיקר דילוג ב 2, 5, 10. לא מורכב. מאד טכני.
לצפיה ב-'גם אנחנו בכיתה ב, וגם אצלנו לומדים'
גם אנחנו בכיתה ב, וגם אצלנו לומדים
04/10/2017 | 09:14
129
בדיוק את מה החומר שכתבת...
לגבי שיעורים- זה באמת נשמע הרבה... אצלנו לרוב נותנים שני עמודים. הכל זה שיעורי בית? או חלק מזה דברים שלא סיימה בכיתה?
ועוד שאלה- איך את יודעת שהיא בין החזקים בכיתה? אני שואלת באמת, כי הרי אין מבחנים עדיין, לפחות אצלי הוא לא עסוק בשאלה הזו אז אין לי מידע ממנו. התעודה נהדרת אבל כך גם לכל החברים... אז איך את יודעת שהיא בין המצטיינים? איך בכלל אפשר לדעת בכיתה ב?
לצפיה ב-'את בטוחה שזה שיעורים?'
את בטוחה שזה שיעורים?
04/10/2017 | 18:49
153
אצלנו הם עובדים על עמודים בכיתה, ומשלימים את מה שלא הספיקו בבית.
יש ילדים שזה יוצא לא מעט אצלם, אבל הרוב זה בקושי עמוד או כמה תרגילים.
מציעה לדבר עם המורה.  
לצפיה ב-'את באמת משווה מה שלמדנו למה שלומדים היום?'
את באמת משווה מה שלמדנו למה שלומדים היום?
15/10/2017 | 09:36
29
אין קשר כשהוא זה בין שני הדברים, למעט הגדרת המקצוע- מתמטיקה.
הם לומדים בקצב אחר לגמרי. כיתה ב זה עוד חממה, מרגיש לי שכיתה ג זאת קפיצה מטורפת למים, ועוד היינו בתקופה "רגועה" בגלל החגים. ניראה לי שמעכשיו תחל הפגזה. אם כי אני משערת שזה תלוי מורה כמה שיעורים נותנים, אני יודעת שהרוב מאמין בשינון החומר. אבל אם מרגיש לך מוגזם, תיפני למורה ותתייעצי איתה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום קרב מגע הגנה עצמית
פורום קרב מגע הגנה עצמית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה