לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167221,672 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אפשר לקבל מקור אמין לחישוב שכר לפי משרה+ניסיון?'
אפשר לקבל מקור אמין לחישוב שכר לפי משרה+ניסיון?
16/06/2019 | 08:30
7
361
כולנו מכירים את טבלאות השכר ההייטק של חברות ההשמה, של טקג'וב, נישה, אס קיו אל לינק וכל אלו שמופיעות ראשונים בגוגל.
אבל טבלאות השכר שם נראות לי לא ריאליות.
לא יכול להיות שכל מתכנת עם 10 שנות ניסיון בטבלה הזאת מרוויח כמעט 30K לחודש ב 45 שעות שבועיות ואני רק 16K עם אותם מאפיינים.
או שהם עובדים הרבה יותר או שהם מרוויחים הרבה פחות.
יש למישהו מקור יותר אמין כדי לדעת מה גובה השכר למתכנת בשפה מסוימת עם ניסיון מסויים?
לצפיה ב-'אלו המקורות הכי אמינים שיש'
אלו המקורות הכי אמינים שיש
16/06/2019 | 10:00
4
363
זה שאתה אומר ש"לא יכול להיות", אז זהו - שיכול להיות.  ויכול להיות אפילו יותר.

יש אמנם איזושהי חברה שנותנת סקרי שכר פנימיים לשימוש החברות עצמן, אבל זה לא פתוח לציבור.  מה שיש לציבור זה מה שמצאת בגוגל, ויש מספיק סקרים של חברות שונות כדי לקבל תמונה כללית סבירה.

לי אגב יש את הבעיה ההפוכה.  אני כבר די הרבה שנים מעל לכל טבלאות השכר שמוצאים באינטרנט, ואין לי מידע אמין על כמה זה חריג או לא, ועד כמה עוד אפשר לעלות מכאן, ולא - אני לא עובד יותר מ 45 שעות שבועיות בממוצע.  

השכר פחות תלוי בשפה, ויותר תלוי באופי החברה ובתחום שהיא נמצאת בו.  חברות ביטחוניות משלמות פחות.  חברות שמוכרות שירותי תוכנה לשוק המקומי בישראל, בעברית, לרוב משלמות פחות.  סניפים בארץ של חברות אמריקאיות גדולות משלמות יותר.  סטארט אפים וחברות בינוניות שמוכרות בעיקר לחו"ל זה איפשהו באמצע.  יש חריגים לכל הכיוונים.

אני סקרן לדעת, אם לא איכפת לך לשתף, מה הרקע שלך ואיך הגעת לענף.  האם אתה בוגר אוניברסיטה, מכללה או קורס?  מה היה ממוצע הציונים שלך?  הסיבה שאני שואל זה כי בדיוק היו כאן שאלות של אנשים שרצו לדעת עד כמה מוסד הלימודים והממוצע משפיעים מעבר לעבודה הראשונה, ודעת הרוב כאן (וגם שלי), היתה שמוסד הלימודים והממוצע מציבים אותך על מסלול כלשהו שממשיך איתך אחר כך הרבה שנים, ושאם התחלת חלש אתה עלול למצוא את עצמך ממשיך חלש גם בהמשך.  אם אתה אומר שכיום אתה מרוויח משמעותית מתחת לטבלאות, מעניין אותי לדעת איך התחלת, ומה היתה נקודת הכניסה שלך לענף.

לצפיה ב-'תשובה לגבי הרקע שלי'
תשובה לגבי הרקע שלי
16/06/2019 | 10:55
2
307
עשיתי קורס ניהול אתרים \ web master במכללת ג'ון ברייס איפשהו בתחילת שנות ה 2000, אחרי הצבא.
הדבר התכנותי היחידי שלימדו שם זה קצת ג'אווה סקריפט.
אח"כ עבדתי שנה ושמונה חודשים בסטארטאפ כמתכנת PERL ו ASP (לא ASP.net)
אח"כ עברתי לעבוד במוסד אקדמי כמתכנת PHP ומאז אני שם.
את כל הדברים שלמדתי בנוגע לפיתוח (חוץ מג'אווה סקריפט בעצם) למדתי לבד, בקלות.
אני מעל 40 ככה שאני לא יודע אם זה רעיון טוב להיכנס עכשיו לתעשיית ההייטק שבה מאוד קשה להתקבל בגיל הזה ללא תואר במדעי המחשב.
לצפיה ב-'זה מסביר קצת יותר'
זה מסביר קצת יותר
16/06/2019 | 11:00
296
אתה בנישה של "בונה אתרים" ושם המשכורות באמת נמוכות משמעותית.

המלצתי: אם אתה טוב בפרונט אנד ובפרט בFW הנפוצים היום בשוק, קצת שיפוץ קו"ח וחפש משרת מפתח צד קליינט בחברת היי-טק (חברת מוצר). אין בעיה למצוא סביב ה30 ברוטו.
לצפיה ב-'קודם כל תודה על השיתוף'
קודם כל תודה על השיתוף
16/06/2019 | 11:55
255
וזה אכן מסביר את הפער שאתה רואה מול הטבלאות.  עבודה במוסד אקדמי (ממשלתי או פרטי) אינה שקולה לעבודה בהיי-טק, ולכן הטבלאות אינן רלוונטיות אליך, ולכן גם השאלה ששאלת בפוסט המקורי לגבי שכר "מתכנת בשפה מסוימת" אינה רלוונטית אליך.  אני יכול אולי לנחש שבעבודה במוסד אקדמי יש יתרונות אחרים, כגון קביעות או שעות עבודה נוחות, אינני יודע אם זה נכון במקרה שלך.

כפי שאמר user32, אפשר לקחת את נקודת הפתיחה שלך ולמנף אותה לעבור תחום למשהו רווחי יותר, אבל זה ידרוש השקעה ויש בזה סיכון.  כפי שאמרת, השוק לא מאוד סלחני לבני 40+ (גילוי נאות: אני בן 45), אבל מצד שני יש מחסור גדול באנשים טובים לתחומים האלו, אז האפשרויות קיימות.
לצפיה ב-'אני לא משתמש בטבלאות'
אני לא משתמש בטבלאות
22/06/2019 | 07:16
134
השכר כבר כמה שנים, גם לא בחברות השמה (למרות שיש לי קשרים לא רעים בכלל באחת מהן).

אני משתדל להיות עם אצבע על הדופק לגבי השוק גם כשאני לא מחפש - מתעניין באילו תנאים חתמו אנשים עם רקע דומה לשלי ומשתף את השכר\תובנות שלי בתמורה.
אומנם ה'מודיעין' שיש לי הוא על כמות קטנה של חברות אבל השיטה מוכיחה את עצמה, כי אלו הן החברות שמעניינות אותי כרגע וסביר שהן יהיו אלה שיעניינו אותי בעתיד.

אם אתה הולך לחתום על במיקרוסופט (לדוגמא) הכי טוב לנסות לברר מה היא הדרגה הרלוונטית אליך ומה הן גבולות הגזרה שלה ולנהל מו"מ בהתאם.
בהנחה שהחברה מספיק גדולה (לא חייבת להיות חברה שמעסיקה 1000 איש) והרשת החברתית שלך טובה מספיק זה אפשרי בהחלט.

ב-3 העבודות האחרונות שלי, ידעתי את מבנה השכר ומה בערך גבולות הגזרה הרבה לפני שהמגייס נתן את ההצעה.

אותו הדבר במקרים של המלצה/העברת קו"ח אני משתדל מאד לעזור לחברים/חברים של חברים וכשמגיע השלב שאני צריך הם עוזרים לי. יותר יעיל מחברת השמה.
לצפיה ב-'התגובה שלך מוכיחה ההפך'
התגובה שלך מוכיחה ההפך
16/06/2019 | 10:58
296
המספרים שאני מכיר הם שאכן כמעט כל מתכנת עם 10 שנות נסיון מרוויח סביב ה30 (ממוצע) כשאני מכיר הרבה שעושים גם 32, 34, 35 ומעלה.

אם אתה רוצה תעשה ממוצע בין הממוצעים של החברות ואולי תקבל דיוק טוב יותר.
לצפיה ב-'רק מניח פה'
רק מניח פה
24/06/2019 | 16:48
111

בנטו ההבדלים הרבה יותר קטנים

לצפיה ב-'הבטחתי לעדכן..'
הבטחתי לעדכן..
15/06/2019 | 15:38
3
511
פרסמתי כאן תהיה לגבי "background checks"  אחרי שכבר עברתי ראיונות.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/308/18423805...
הייתי חייב לשקר שאני עדיין עובד במקום הקודם, כדי להמנע מהמלצות רעות על רקע סכסוך אישי.

מעדכן שהתחלתי לעבוד ולא עלו עלי למרות חודש המתנה מורט עצבים.
לצפיה ב-' ממש שמח לשמוע '
ממש שמח לשמוע
15/06/2019 | 15:48
249
אין מה לעשות, ראיון עבודה זאת לא מקום שרוצים לשמוע בו אמת. יש תשובות "נכונות" ו"לא נכונות".

לצפיה ב-' בהצלחה'
בהצלחה
15/06/2019 | 16:05
208
שלא תזדקק למזל כזה בפעם הבאה
לצפיה ב-' רשם בדפי ההסטוריה של הפורום '
רשם בדפי ההסטוריה של הפורום
16/06/2019 | 10:55
115
לצפיה ב-'עבודה ראשונה/משרת סטודנט בהייטק'
עבודה ראשונה/משרת סטודנט בהייטק
14/06/2019 | 08:37
3
242
יש לי את הקורסים הבאים: מבוא למדמח, מנמא, מערכות בסיסי נתונים, רשתות תקשורת, גאווה מתקדם ואלגוריתמים (באוניברסיטה הפתוחה) האם ניתן למצוא עבודה בפיתוח על בסיס הקורסים האלו? אלו אופציות נוספות ישנם? הקורס מערכות הפעלה קריטי למציאת עבודה? מה ניתן עוד לעשות בצורה עצמאית כדי למצוא עבודה? תודה רבה
לצפיה ב-'כן, מספיק בשביל עבודת סטודנט. '
כן, מספיק בשביל עבודת סטודנט.
14/06/2019 | 19:33
124
מערכות הפעלה - לא קריטי. 

בעקרון, צריך מבנה נתונים, קצת אלגוריתמים, ולפחות שני קורסי תכנות. ונראה שיש לך את זה.

אם אתה עושה את התואר בפתוחה, אולי כדאי שתציין במכתב שאתה שולח, מה התוכניות שלך. כלומר - האם הם מקבלים מישהו שלמד רק 6 קורסים וזהו, או שיש מה לבנות עליך שעוד שנה תהיה עוד יותר משכיל. 
לצפיה ב-'יש משרות שדורשות רקע במערכות הפעלה, יש שלא'
יש משרות שדורשות רקע במערכות הפעלה, יש שלא
15/06/2019 | 01:50
120

תלוי לאיזה סוג של עבודת פיתוח אתה מכוון.

יש גם משרות שבהן יתעניינו ביכולות של אלגברה בוליאנית (שכיח במיוחד בחברות תקשורת נתונים, אבל לא רק שם).

אם המטרה שלך היא "עבודה כלשהי בפיתוח תוכנה" - מה שלמדת עשוי להספיק (בהנחה שתפגין שליטה בחומר בראיונות עבודה, ושהציונים שלך סבירים ומעלה). אם אתה מכוון לתת-תחום ספציפי - נצטרך לדעת במה מדובר, כדי לנסות להמליץ.
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
17/06/2019 | 06:36
26
לצפיה ב-'בוגר טרי - אז איך בעצם מתחילים לחפש עבודה ?'
בוגר טרי - אז איך בעצם מתחילים לחפש עבודה ?
11/06/2019 | 21:11
13
283
שלום לחברי הפורום,

אני סטודנט למדעי המחשב בטכניון בסמסטר האחרון, ומעוניין להתחיל לחפש משרה מלאה שאתחיל לעסוק בה מיד עם סיום הלימודים. זו פעם ראשונה שאני מחפש עבודה בהייטק (במהלך התואר לא עבדתי ולא חיפשתי עבודה) ואני מרגיש שאני לא כל כך יודע מאיפה להתחיל ואיך לעשות את זה נכון ועל כן אשמח לשמוע לעצותיכם ועזרתכם. 
חברות ההייטק היחידות שאני מכיר כרגע אלו אותם חברות גדולות מאיזור חיפה שמוכרות בקרב  הסטודנטים, שמגיעות הרבה לימי גיוס בפקולטה והרבה סטודנטים עובדים שם במשרות סטודנט (אינטל, רפא"ל, אלביט, מייקרוסופט, מלאנוקס וכו'). לפי ידיעתי השוק במרכז הרבה יותר גדול ומגוון יחסית לצפון והייתי שמח להרחיב את יריעת החיפוש שלי גם למרכז. הבעיה שלי היא שאין לי מושג מה לעשות איך להתחיל את התהליך. אני לא מכיר חברות במרכז, לא יודע איך לגלות אותן ולדעת אם הן אכן מחפשות מועמדים בסטטוס שלי (בוגרים טריים חסרי ניסיון) על מנת להגיש מועמדות. יש אולי חברות יחסית גדולות שאולי כן מוכרות ויש להן אתר מסודר של משרות, אבל אני מניח שיש גם הרבה חברות בינוניות וקטנות שפחות מוכרות ואין לי מושג על קיומן ואם הן בכלל מחפשות מועמדים כמוני ויש טעם להגיש מועמדות. איך אני אמור להיות מסוגל למצוא אותן ולדעת על קיומן ? ויותר מזה, איך אני יכול לדעת אם הם מחפשים מועמדים בסטטוס שלי על מנת להגיש אליהם קו"ח ?  
בנוסף, בחברות המועטות שהסתכלתי באתרים שלהן, המשרות היחידות שפתוחות הן למנוסים בעלי כמה שנים ניסיון. גם בלוחות דרושים להייטק כלליים אני רואה שהמשרות היחידות הקיימות הן רק לבעלי ניסיון של כמה שנים ולכן לא רלוונטיות אליי (בוגר טרי חסר ניסיון). האם באמת המצב הוא שאין כמעט משרות לבוגרים טריים ? לפי מה ששמעתי גם לבוגרים טריים חסרי ניסיון (ובוודאי שמהטכניון) אין בעיה למצוא עבודה. האם אני מפספס משהו ? מרגיש קצת אבוד... 

אשמח מאוד לעזרתכם. תודה !
לצפיה ב-'קודם כל זה תלוי בממוצע שסיימת איתו'
קודם כל זה תלוי בממוצע שסיימת איתו
11/06/2019 | 21:35
225
אם סיימת בטכניון עם 80+ רב החברות יסכימו לראיין אותך, פחות מזה מוריד את הסיכויי משמעותית.
לחלק קטן מהחברות תצטרך מעל 85 או אפילו מעל 90.

איך מחפשים ?
1. LI, אתה יכול לפתוח פרופיל לחפור שם ולראות מה יש.
2. חברים שעובדים - הדרך הכי טובה לדעתי אבל מצריך 'קשרים'
3. אינסוף חברות השמה שישמחו 'לעזור' לך.
לצפיה ב-'מכיר את "יריד התעסוקה"? למה שלא תתחיל משם?'
מכיר את "יריד התעסוקה"? למה שלא תתחיל משם?
11/06/2019 | 22:51
187

היריד הזה (לא רק בטכניון - יש ירידים כאלו גם באוניברסיטאות באזור המרכז, ומותר לך וכדאי לך להגיע לשם גם) מהווה דרך בלתי-אמצעית עבורך להתרשם מהחברות, ולחברות להתרשם ממך יותר מאשר דרך דף קורות חיים חסר תוכן (עקב זה שאין לך נסיון מקצועי קודם - קורות החיים שלך נראים כמו של מאות סטודנטים אחרים שלומדים איתך).

ירידי התעסוקה מיועדים גם לבוגרים טריים, לא רק לסטודנטים.

מעבר לזה, חברות השמה מכירות את החברות שמחפשות עובדים חסרי נסיון, ולכן כדאי לך לפנות ל-2 או 3 חברות השמה באזור המרכז לחיפושי עבודה שם (שים לב - בקש מהן להעביר את קורות החיים שלך לאזור המרכז בלבד - חברות ההשמה שאין להן סניפים יעודיים בצפון מתקשות לעשות עבודה טובה עבור המועמדים מול מעסיקים מחיפה והצפון).

לבסוף, זכור שהמטרה שלך היא לא לבחון את כל אלפי חברות ההייטק הישראליות - אלא למצוא עבודה טובה עבור עצמך. לצורך זה אין צורך להכיר את כל החברות הקיימות, מספיק "לדגום" את השוק. ככל שתעבוד יותר בשוק וככל שחברייך ללימודים (שאיתם תשמור על קשר) יעבדו ביותר חברות, כך תוכל להכיר חלק גדול יותר מהשוק בהמשך הדרך, למשרות הבאות - וגם אז כנראה שלא תכיר באמת יותר מאחוזים בודדים מכלל חברות ההייטק בשוק (שוב - יש כמה אלפי חברות כאלו כיום, ובכל רגע נתון ב-15 השנים האחרונות).
לצפיה ב-'שולחים קורות חיים לחברות השמה'
שולחים קורות חיים לחברות השמה
12/06/2019 | 00:22
7
220
ושואלים את כל החברים ללימודים שכבר עובדים, אם בחברות שלהם מחפשים עובדים.

מתעלמים מתיאורי משרה באתרי החברות. אף אחד לא מתחזק את התיאורים האלו והקשר בינם לבין המציאות מקרי בלבד. כנ”ל לגבי הדרישות למשרות השונות, הן נכונות בקוים כלליים בלבד.  חברות לא מפרסמות משרות ללא נסיון כדי לא להיות מוצפות בקורות חיים לא רלוונטיים, אבל זה לא אומר שידחו בוגר טכניון.

אגב, לממוצע הציונים יש משקל קריטי בשלב שלך.

תחזור ותספר לנו איך הלך לך בחיפוש. בהצלחה.

לצפיה ב-'שלום ותודה על התשובה, לגבי הפסקה השנייה'
שלום ותודה על התשובה, לגבי הפסקה השנייה
13/06/2019 | 23:30
5
128
אז אתה אומר בעצם שיש טעם וכדאי לשלוח קו"ח גם למשרות המפורסמות באתרים ובתיאור המשרה דורשות ניסיון ?

לצפיה ב-'לפחות לחלק מהן כן'
לפחות לחלק מהן כן
14/06/2019 | 08:36
4
120
תראה, אם מבקשים איזה Senior Architect או דרישה להמון שנות נסיון עם התמחות בתחום ספציפי, אז כמובן שזה לא אתה (עדיין).  אבל למשרות פיתוח כלליות שמבקשים עד 2-3 שנות נסיון, לדעתי בהחלט ישקלו לקחת בוגר טרי, במיוחד אם הוא מצטיין.  טכניון זה תמיד שם שפותח דלתות.  
לצפיה ב-'אם כך זה בהחלט מרחיב את מרחב החיפוש משמעותית. נשמע מעודד'
אם כך זה בהחלט מרחיב את מרחב החיפוש משמעותית. נשמע מעודד
14/06/2019 | 15:33
3
112
ברור שלא אגיש למשרות שדורשות 10 שנות ניסיון. אבל למשרות שדורשות עד 3 שנות ניסיון לא אהסס.
הממוצע שלי הוא 80 (מניח שיהיו מקומות שיקבילו את זה למצטיין וכאלו שלא) אבל קורסי הבחירה שלי היו כולם בתחום של הנדסת תוכנה (שפות תכנות, ,תכנות מונחה עצמים, תיכון תוכנה, מערכות מסדי נתונים) ובהם הציונים שלי הם סביב ה-90 (וכמובן שזה מצוין בקורות חיים).

תודה על העזרה וכמובן אחזור לעדכן :)
לצפיה ב-'ממוצע 80 בטכניון, כל הנראה, רחוק מלהיות מצטיין'
ממוצע 80 בטכניון, כל הנראה, רחוק מלהיות מצטיין
15/06/2019 | 01:54
2
153

למזלך, מעסיקים שלמדו לפני הרבה מאוד שנים, זוכרים ימים אחרים.

בפועל, ממוצע הסיום החציוני במדעי המחשב הוא ככל הנראה גבוה יותר, למרות שהטכניון מפרסם נתונים כאלו רק פעם-ב, במסגרת מחקרים, ולא מפרסם את הנתונים הללו על בסיס קבוע (בניגוד לאוניברסיטת תל אביב, למשל - שם הממוצע החציוני עומד על 85-86 כבר הרבה שנים).

מה שכן - הטכניון מפרסם מהו הממוצע הדרוש להצטיינות בתואר - וזה נמצא באזור ה-88 כבר שנים לא מעטות.
לצפיה ב-'נכון, בגלל זה רשמתי "יקבילו"'
נכון, בגלל זה רשמתי "יקבילו"
15/06/2019 | 02:37
1
100
אני מניח שכשמעסיק רושם בוגר מצטיין זה לאו דווקא מבחינה רשמית על פי הסף שמפרסמת הפקולטה (שאני מניח שלא באמת מעניין את המעסיק והוא לא מודע אליו או עוקב אחריו) אלא יותר על פי איזשהו ציון סף מסוים ספציפי של המעסיק שממנו הוא מחשיב בוגר ככזה. כמו גם העובדה שמעסיקים לא בהכרח יתייחסו לציונים ממוסדות שונים במשקל שווה, ויכולים נניח להתייחס לממוצע 80 מהטכניון (שהוא הממוצע הממוצע של הבוגרים בפקולטה ובאמת רחוק מהצטיינות רשמית כפי שכתבת) כשקול לממוצע הצטיינות במוסדות אחרים (למשל קראתי פעם ראיון עם אהרון אהרון שבו הוא אמר שהוא מחשיב ממוצע 80 בטכניון כשקול לממוצע 90 בתל אביב).
כמובן שזה לא מדד מדויק וזה אינדיווידואלי לכל מעסיק לפי ראייתו.
לצפיה ב-'במקרה הזה, הם כותבים "ממוצע X ומעלה"'
במקרה הזה, הם כותבים "ממוצע X ומעלה"
15/06/2019 | 12:24
95

כשמעסיק כותב "מצטיין" - הוא מתכוון למצטיין. כשמעסיק מחפש ממוצע 80, הוא כותב "ממוצע 80 ומעלה". אני לא יודע כמה מעסיקים חושבים לפי הקוים שאתה מציג, מעבר לנתון אחד ש"ידוע" כביכול - אנשים נוטים להעדיף מועמדים שלמדו באותו מוסד כמותם. אהרון אהרון למד בטכניון, ולימד בטכניון במשך שנים רבות לפני אותו ראיון.

אני לא מנסה לפגוע בך - רק לעזור לך לרדת לקרקע המציאות, ולהבין שכדאי שתשקיע באימון אינטנסיבי לראיונות, כדי שכאשר תוזמן לראיון - לא תפשל.
לצפיה ב-'desslok שלחתי לך הודעה פרטית'
desslok שלחתי לך הודעה פרטית
30/06/2019 | 14:53
17
לצפיה ב-'לפני כמה שנים כתבתי מדריך לחיפוש עבודה'
לפני כמה שנים כתבתי מדריך לחיפוש עבודה
12/06/2019 | 20:21
191
שסיכם את הניסיון שלי בחיפוש עבודה כבוגר, ייכול להיות שדברים השתנו מאז (הלך לי לדוגמה עם jobnet אבל ייכול להיות שהיום מודעות בlinkedin יהיו בחירה יותר טובה). אבל נראה לי שזה עדיין שווה קריאה.
לצפיה ב-'דבר עם חברים שעובדים, חבר מביא חבר'
דבר עם חברים שעובדים, חבר מביא חבר
14/06/2019 | 19:27
92
ככה גם אתה תשמע ממקור ראשון על מקום העבודה.

וגם החבר עשוי להרוויח, יש מקומות שנותנים בונוס למי שמביא עובד.

לצפיה ב-'תתחיל להשתתף בקוד פתוח'
תתחיל להשתתף בקוד פתוח
15/06/2019 | 23:56
80
אם למשל אתה יודע פייתון תכנס לGITHUB למשל לספריית PANDAS.
תבחר כל מה שהוא good first issue וגם effort low

יש לך שם 120 דברים שאתה יכול לעשות כדי לתרום.
מספיק שתעשה אפילו 2 ותשים בקו"ח שלך לינק לפרופיל GITHUB כבר אתה תקבל הרבה יותר זימונים לראיונות.

זה אגב לא משנה לאיזה פרויקט תתרום כל עוד תתרום.
לצפיה ב-'פינת ההומור היומית '
פינת ההומור היומית
14/06/2019 | 12:19
120
איך אתה יודע שהמון זמן לא ביקרת את ++C?

כשהדיבגר מוציא הודעת שגיאה ואתה ממלמל לעצמך "מה לא בסדר עם פקודת echo..."
לצפיה ב-'תחום מבוקש בשוק'
תחום מבוקש בשוק
11/06/2019 | 00:03
8
322
היי לכולם, אשמח לעזרתכם.

סיימתי תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע, התואר נתן לי רקע בתחום המערכות מידע אבל לא נתן לי ידע מעשי מבחינה מקצועית לתפקיד מסוים.
כרגע אני מחפש מקצוע מסוים בתחום המערכות מידע, לעשות בו קורס הכשרה מקצועי ולהתחיל לחפש עבודה בתחום..
יש המלצות על מקצוע מבוקש בשוק?

תודה!

לצפיה ב-'קורס הכשרה מקצועי? הרגע סיימת כזה, שנקרא "תואר אקדמי"'
קורס הכשרה מקצועי? הרגע סיימת כזה, שנקרא "תואר אקדמי"
11/06/2019 | 00:57
1
93
לצפיה ב-'תואר נותן רקע רב - לא ידע מקצועי'
תואר נותן רקע רב - לא ידע מקצועי
12/06/2019 | 14:20
112
התואר נתן לי את הרקע לתחום, אבל לא הכשיר אותי לתפקיד ספציפי, כמו BI או משהו בסגנון..
לצפיה ב-'תבדוק מה מבקשים במודעות הדרושים'
תבדוק מה מבקשים במודעות הדרושים
11/06/2019 | 11:12
63
לצפיה ב-'ידע מעשי מבחינה מקצועית לתפקיד מסוים - תקבל בתפקיד מסוים'
ידע מעשי מבחינה מקצועית לתפקיד מסוים - תקבל בתפקיד מסוים
11/06/2019 | 16:45
1
119
כשתתקבל לעבודה בו.
בכל מקום עבודה עובדים בכלים שונים, שפות שונות, עם נהלים שונים.
מה שחסר לך - זה כנראה בעיקר עבודה בצוות.
משהו שספק אם תקבל בקורס. יקר ככל שיהיה.

בוגרי תואר במנהל עסקים בהתמחות בניתוח מערכות מידע יכולים לעסוק בתפקידים ומקצועות הבאים:
מנתחי ומעצבי מערכות מידע,
מנהלי בסיסי נתונים DBA,
מטמיעי מערכות ERP,
מבקרי איכות,
בודקי תוכנה QA,
מנהלי  ומבקרי מערכות מידע.

מהתואר אתה אמור להכיר אותם לפחות קצת - ולהבין מה מעניין אותך,
ומה ממש לא.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
12/06/2019 | 14:25
57
DBA לדעתך זה תחום ששווה להיכנס אליו? יש ביקוש?
לצפיה ב-'האם אתה...'
האם אתה...
11/06/2019 | 20:54
2
117
רוצה לעסוק במערכות ERP? למשל סאפ או אורקל?
מערכות ERP מחולקות למודולים שמטפלים בהיבטים שונים בפעולת הארגון...
האם אתה יותר קרוב לחשבונאות?
האם אתה מתעניין בתפעול? רצפת ייצור, מלאי וכדומה (קורס תמחיר שלכם)
מה עם כח אדם, גיוסו ושימורו? מודול HR....
אני מנהל עסקים גם לומדים שיווק, מכירות... ראה גם מודול CRM....

ואולי אתה בגלל עם ראש יותר "אנליטי".....
אקסל... תוכנת R... תוכנות סטטיסטיות בכלל כמו STAT או SPSS וכדומה...

בכל מקרה כדי שתשלוט היטב בבסיסי נתונים ובשפת SQL
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
12/06/2019 | 14:24
1
75
אני חושב שאני יותר אנליטי.. אוהב את האקסל..

בלי קשר לזה, איך תפקיד ה-DBA? תפקיד ששווה להשקיע בו למידה?
לצפיה ב-'DBA תפקיד שווה '
DBA תפקיד שווה
12/06/2019 | 16:20
88
אבל (למיטב ידיעתי) זה יותר תפקיד של סיסטם ופחות של אנליזה...
אקסל זה נחמד אבל חצי כוח.... אם אתה אנליטי לך על משהו כמו R....
לצפיה ב-'בחירת כלי תוכנה'
בחירת כלי תוכנה
08/06/2019 | 01:19
17
287
חבר ביקש ממני לעזור לו לכתוב סימולטור בתחום כלכלי. יש שם בעיקר חישובים ואנחנו מתלבטים בין 3 כלים ונשמח לקבל את עצתכם...
1) C++  יתרון יש אובייקטים כלומר OOD
2) MATLAB חסרון אין אובייקטים יש רק פונקציות
3) JAVASCRIPT יש אובייקטים אך פחות נוח לשמור נתונים לקובץ

לצפיה ב-'צריך לדעת דרישות ביצועים וקהל יעד'
צריך לדעת דרישות ביצועים וקהל יעד
08/06/2019 | 12:15
10
185

יש הבדל בין סימולטור שצריך לבצע 1000 חישובים על המחשב הפרטי של החבר (שיכתוב אותו בפייתון, מאטלאב, או מה שיהיה לו הכי קל), לבין סימולטור שאמור לרוץ באתר וואב סקיילאבילי ולתמוך במיליוני משתמשים (אז הוא יחולק למספר חלקים, החלק המתמטי הכבד יהיה ב-++C ככל הנראה, והחלק שמספק ממשק למשתמשים יהיה בשפה כמו פייתון, רובי, וכדומה).

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/06/2019 | 16:06
9
133
באמצע בין 1,000 למיליון חישובים
כנראה ע"ג מחשב אחד
ללא ריבוי משתמשים (כנראה)
נתונים בקבצים עם עדיפות לפורמט נתמך אקסל כמו CSV
לצפיה ב-'ה-use case לא מאד ברור'
ה-use case לא מאד ברור
08/06/2019 | 18:35
8
145
יש לך אוסף של קבצי CSV שמתארים מידע פיננסי כלשהוא (מחירים הסטוריים של מניות?)אתה מתכוון לקחת את הקבצים הללו ולהוציא פלט חד פעמי או שהמערכת הזאת תשרת בקשות שיגיעו ממשתמשים ? זה פרויקט לימודי בשבילך \ חבר שלך או מערכת אמיתית שתשרת לקוחות? עד כמה אתה רגיש ל-latency?

אם לביצועים \ זמן חישוב אין משמעות מיוחדת עבורך, הייתי מתרחק מ-C++ ומנסה לממש את זה בפיי'תון \ או שפה עלית אחרת שאתה מכיר היטב ויהיה לך נח לממש את הלוגיקה.
לצפיה ב-'זה פרוייקט לימודי של חבר שלומד תואר פיננסי'
זה פרוייקט לימודי של חבר שלומד תואר פיננסי
08/06/2019 | 21:18
7
102
שירות לקוחות - לא
ביצועים - לא ממש קריטי אבל צריך לרוץ בזמן סביר

אני אישית לא מכיר פייתון
לצפיה ב-'נראה לי שלגמרי פייתון'
נראה לי שלגמרי פייתון
09/06/2019 | 02:23
6
133

היכולת לערוך חישובים מבלי לחשוב יותר מדי על מגבלות אורכי מספרים, והיכולת לכתוב קוד מהר ובקלות....

הייתי עושה "אב טיפוס" קטן בפייתון עם חישוב מהסוג הדרוש בתור דוגמא, כדי לראות שאכן לא יהיה צורך לחכות שעות לכל ריצה. רק אם זה יתברר בניסוי כזה כלא מעשי (מבחינת זמן ריצה בעיקר) - הייתי חושב על שפות יעילות יותר.

ואם פייתון - לבחון שימוש בספרייה כמו numpy.
לצפיה ב-'המגבלה עם שפת פייתון'
המגבלה עם שפת פייתון
09/06/2019 | 11:22
5
123
הי צ'ו, אני מניח שאתה צודק וכנראה ששפת פייתון היא שפה מתאימה לפרוייקט...
במיוחד עם הספריות הנומריות שלה...
המגבלה היחידה היא שהיא לא "בתפריט"....
אני לא יודע פייתון....
ואני יכול לעזור כרגע לפרוייקט של חבר בשפות שאני יודע....
למרבה הצער פייתון לא נמצאת ברשימה...
בגלל כל מיני אילוצים אני לא יכול בזמן הקרוב להיכנס לשפה חדשה

בכל אופן תודה על התשובה
לצפיה ב-'גם אני לא ממש יודע פייתון'
גם אני לא ממש יודע פייתון
09/06/2019 | 12:07
1
129
וכשבעבודה הקודמת הייתי צריך לכתוב כמה דברים בפייתון במסגרת פרוייקט קיים, הסתדרתי לא רע עם הרבה עזרה מגוגל וקצת קופי-פייסט.  אם אתה יודע שפה כלשהי, לכתוב בפייתון צריך להיות לגמרי במסגרת הכישורים שלך.  לא הפכתי להיות מומחה פייתון אבל בשביל מה שאני הייתי צריך, הסתדרתי.

מצד שני, אני חושב שכל מי שענה לך לא נתן את התשובה שלדעתי היא הכי נכונה: תכתוב בשפה שאותה אתה יודע הכי טוב.  את מה שאתה מבקש אפשר לעשות בכל שפה (ולהסב אחר כך לכל שפה אחרת אחרי שתכתוב יהיה קצר בהרבה), ופשוט תעשה מה שלך נוח.  נראה לי שכל אחד ענה לפי השפה ש*הוא* יודע הכי טוב...
לצפיה ב-'השליטה שלי ב-++C הרבה יותר טובה מאשר בפייתון'
השליטה שלי ב-++C הרבה יותר טובה מאשר בפייתון
09/06/2019 | 20:38
134

כותבים פרוייקט בשפה שהכי מתאימה לכתיבת הפרוייקט, ולא בשפה שאותה אתה הכי יודע. אחרת תקבל אנשים שכותבים תוכנות בינה מלאכותית באסמבלי ;)
לצפיה ב-'לוקח יומיים ללמוד פייתון, ואז מתכנתים על בסיס גוגל'
לוקח יומיים ללמוד פייתון, ואז מתכנתים על בסיס גוגל
09/06/2019 | 20:46
2
142

יכול להיות שלפרוייקט המדובר זה לא רלוונטי (לא הצלחתי להבין מה באמת גודלו ומה עושים בו חוץ מאותם חישובים, ומהם בדיוק החישובים שצריך לעשות בו), אבל ברמה העקרונית, כל אחד שיודע לתכנת - יודע פייתון. המדריך השלם של השפה הוא באורך של פחות מ-100 עמודים, כל השאר זה הספריה הסטנדרטית, וניתן לשימוש די בקלות על ידי "תיכנות מבוסס גוגל" כמו ש"דסלוק המרושע" אמר ;)

אחת הבעיות בביצוע חישובים ב-++C הוא אובדן הדיוק בחישובים במספרי נקודה צפה (שלפעמים הוא זניח ולפעמים קריטי - אנא עיין בתכני הקורס "אנאליזה נומרית" לפרטים), וחוסר תמיכה טבעי במספרים מאוד גדולים. לגבי ג'אווהסקריפט - איני מכיר מספיק את השפה ויכולותיה בתחומים הללו.

אגב, עוד אפשרות (בתלות באופי החישובים) הוא להשתמש באקסל (או בכל בסיס נתונים אלקטרוני). בגרסאות מספיק חדשות, ייתכן שזה יהיה הפתרון הקל ביותר.

נ.ב. אתה יכול להסתכל על הפרוייקט הזה גם כהזדמנות בשבילך ללמוד משהו חדש, ולא רק "לעשות טובה לחבר".
לצפיה ב-'מה זה 'יודע פיית'ון''
מה זה 'יודע פיית'ון'
09/06/2019 | 22:24
1
144
מצליח לכתוב קוד שאיכשהוא עושה את מה שהוא רוצה? לכתוב C\C++ בסינטקס של פיית'ון. זה לא נקרא 'לדעת פיית'ון' לדעתי.
גם אני מכיר את פיית'ון כשפה שניה\שלישית והרבה פעמים משלים עם גוגל את מה שאני צריך, בעיקר לכלים פנימיים\אישיים או דברים פחות רגישים \ קריטיים.

הקוד שלי אישית אולי עובד בסוף אבל נראה מאד שונה משל אנשים שמתמחים בשפה הזאת וכותבים בצורה 'פיית'ונית'. היתרונות שלהם עליי הם לא העובדה שהם זוכרים פונצקיית ספריה שאני צריך לחפש בגוגל.

גם בC++ אפשר לעשות הרבה דברים בכמה דרכים וב-usecase-ים בסיסיים (למשל פרויקט לימודי שעושים בבית) שניהם יעבדו\יראו עובדים, זה לא אומר ששתי הדרכים שקולות בכל המקרים או נכונות באותה המידה.
לצפיה ב-'למטרות של פרוייקט אקדמי לא בתיכנות - זה יספיק לו'
למטרות של פרוייקט אקדמי לא בתיכנות - זה יספיק לו
10/06/2019 | 11:10
31
לצפיה ב-'אני אישית תמיד בהינתן האפשרות הייתי בוחר בC++ '
אני אישית תמיד בהינתן האפשרות הייתי בוחר בC++
08/06/2019 | 17:32
4
156

MATLAB זה לא רק עיסוק בקוד זה גם עיסוק ברישיונות וחוץ מהעלות שעלולה להיות גדולה יותר מהצפוי גם תצטרך להתחיל לעשות מחקר איזה רישיון מתאים לך ולי זה היה מבאס להתעסק בדברים האלה.

JAVASCRIPT (אני מניח שאתה מתכוון לnode) זו אופציה סבבה וזה לא אמור להיות קשה לשמור קבצים.

אם אתה מרגיש בנוח בסביבת C++ אני לא חושב שאתה צריך להמשיך לחפש, בעייני C/C++ זה חברים לחיים

ועוד משהו נחמד, בnode יש אפשרות מובנית לחשוף אליו פונקציות שכתובות ב C++, לדגמא כל ההמרות של מספרים וסטרינגס של node נעשים בC++ ממש ועוד חלק לא מבוטל מnode שגם כן. אז אם זה צריך להיות חשוף לסרבר אז זה נחמד.
לצפיה ב-'תודה.... עם איזה IDE אתה מפתח ב-C++ ?'
תודה.... עם איזה IDE אתה מפתח ב-C++ ?
08/06/2019 | 21:22
3
46
לצפיה ב-'אני מינימליסט אז vscode זה כל החיים שלי'
אני מינימליסט אז vscode זה כל החיים שלי
09/06/2019 | 02:46
2
139
אם אתה מחפש יותר IDE מזה אז יש את הידועים, כמו eclipse וnetbeans ויש עוד אחד נפלא שקוראים לו codelite (וזה מנוהל על ידי בחור ישראלי )
לצפיה ב-'CLion'
CLion
09/06/2019 | 12:07
1
120
לא ניסיתי אבל הביקורות משבחות..
אני אישית גם מאד אוהב את PyCharm ושינהם מאותה החברה.
לצפיה ב-'אני ניסיתי, כלי לא רע'
אני ניסיתי, כלי לא רע
11/06/2019 | 01:26
86
עולה כסף (לחברה, אז לא איכפת לי), אבל יחסית לאקליפס שהיה לי קודם דווקא לא רע בכלל.
לצפיה ב-'הי חברים, תודה לכולם על העזרה'
הי חברים, תודה לכולם על העזרה
10/06/2019 | 16:04
96
ביחד עם מגיש העבודה (הוא יקבל את הציון) החלטנו בסופו של דבר, להשתמש ב-matlab, אני מכיר את זה, החבר מכיר קצת (C++ ו-JS הוא לא מכיר בכלל) וגם המרצים שלו זה כנראה יהיה קצת מוכר (או לרדת לאקסל)....
לצפיה ב-'זדרה'
זדרה
08/06/2019 | 12:35
6
320
זומנתי לראיון כסטודנט. מישהו מכיר? אנשים אומרים שקשה להתקבל. האם זה נושא (אחסון) ששוה להתמחות בו?
לצפיה ב-'לחובבי תיכנות המערכות - תחום מומלץ ;)'
לחובבי תיכנות המערכות - תחום מומלץ ;)
09/06/2019 | 02:28
207

בעקרון התחום הזה מסתבך ככל שעובר הזמן, בגלל היקפי הנתונים שצריך לטפל בהם, ודרישות הביצועים שהולכות ועולות.

בכל רגע נתון, נכון ל-15 שנים האחרונות, יש בארץ כמה עשרות חברות שעוסקות בתחום (באופן ישיר, או באופן עקיף), ומי שנהנה מזה וטוב בזה - ימשיך למצוא בזה עבודה בחברות חדשות שקמות אחרי כל "סבב מכירת החברות הקודמות". מהכיוון השני - רוב החברות הללו באזור המרכז, רק מעטות באזור חיפה/יקנעם (עולות בזכרוני כרגע 4 חברות כאלו באזור, לעומת כ-20 במרכז). זה נכון בכל תחום - קל וחומר בתחום יחסית קטן. מצד שני, אם תעבוד בזה כמה שנים, לא יהיה לך קשה לעבור לתחומים אחרים.
לצפיה ב-'Zerto אולי?'
Zerto אולי?
09/06/2019 | 11:03
4
61
לצפיה ב-'https://www.zadara.com'
https://www.zadara.com
09/06/2019 | 20:48
3
123

זרטו היא חברה אחרת
לצפיה ב-'לא הכרתי את החברה הזאת'
לא הכרתי את החברה הזאת
09/06/2019 | 22:05
2
190
הנחתי שהוא טעה...

עריכה: אני רואה שהמשרות הפתוחות שלהם בארץ הן ביוקנעם. אין לי סיבה להכיר את הפריפריה הזאת..
לצפיה ב-'זה בסדר, בצפון אף אחד לא מחכה להוד מעלתך ;)'
זה בסדר, בצפון אף אחד לא מחכה להוד מעלתך ;)
10/06/2019 | 11:11
1
58
לצפיה ב-''
10/06/2019 | 11:21
131
NICE!

לצפיה ב-'דרושה המלצה על עו"ד שמתמחה בעבודה בהייטק'
דרושה המלצה על עו"ד שמתמחה בעבודה בהייטק
08/06/2019 | 10:25
18
229
היי,
מחפשת המלצה לטלפון של עורך דין לצורך ליווי במעמד של שימוע.

תודה.
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
09/06/2019 | 02:59
88
גם סתם עורך דין טוב שעוסק בדיני עבודה (למטרה הנ"ל) יוערך.

מישהו?

אפשר גם בפרטי.

תודה רבה!
לצפיה ב-'מקפיצה שוב!'
מקפיצה שוב!
09/06/2019 | 21:37
17
לצפיה ב-'מקפיצה שוב!'
מקפיצה שוב!
09/06/2019 | 21:41
13
55
אף אחד לא מכיר?!
לצפיה ב-'לא מכיר, ובכל מקרה לדעתי מיותר'
לא מכיר, ובכל מקרה לדעתי מיותר
10/06/2019 | 08:39
12
192
כל נושא השימוע הזה מתאים לועד עובדי הרכבת, לא להייטק. מעסיק רוצה לפטר אותך, הדבר הכי טוב שאת יכולה לעשות בשביל עצמך הוא להפיק לקחים מהמקום הנוכחי ולהשתמש בהם כדי למצוא מקום אחר טוב יותר ומתאים לך יותר.

עורכי דין סתם יבזבזו כסף ואנרגיה על מלחמות מיותרות שלא יעזרו לאף אחד מהצדדים.
לצפיה ב-' סיכמת את זה נהדר'
סיכמת את זה נהדר
10/06/2019 | 09:03
7
142
עדיף גם לסיים בצורה טובה ולא להכנס לקרבות לא נעימים ויקרים.
אם מסיימים בצורה מכובדת גם מקום שמפטר עשוי להסכים להמליץ \ לעזור ולשמור על כבודך.
לצפיה ב-'כמו שאמרתי קודם, יש סתירה פנימית במה שאת\ה אומר\ת'
כמו שאמרתי קודם, יש סתירה פנימית במה שאת\ה אומר\ת
13/06/2019 | 21:48
6
76
אי אפשר לעבור הליך משפיל של שימוע, וגם להישאר ביחסים טובים.

אפשר - אם מוותרים על השימוע.

אפשר - אם מכירים עורך דין שיגן עליך וימנע את ההליך המגעיל הזה.

אני מכירה דוגמאות לשני המקרים שציינתי (ויתור ועורך דין), אבל שוב - זה מצריך עורך דין.

מעטים האנשים שהצליחו להפוך את ההחלטה בעקבות שימוע. אני מעדיפה להיעזר בעזרה חיצונית, כאמור.

ושוב, אין מדובר במקרה קונקרטי, אלא רק באסטרטגיה לעתיד.
לצפיה ב-'אפשר לעשות את זה'
אפשר לעשות את זה
13/06/2019 | 22:37
5
81
להסכים הדדית שאת עוזבת כי הגעת להחלטה שהמקום לא מתאים לך, זה בא ממך והם בתמורה ישמרו את זה בסוד וימליצו עליך.

מה שאי אפשר לעשות, זה לגרום למקום להעסיק אותך על ידי זה שהבאת עו"ד שאיים עליהם.

בעיני זה גם הרבה יותר משפיל ללכת לשם כסף לעו"ד כדי שינסה לכופף איכשהוא החלטה של מנהלים שלך שלא מרוצים מסט הכישורים שלך. מה את מצפה שיקרה? שיתנו לך לגעת בקוד שלהם כשהם חושבים שאת לא מספיק טובה בשביל זה?

לא צריך להפוך את ההחלטה, צריך לעשות חשבון נפש ולהבין למה הם רוצים שתעזבי - אם הבעיה בהם אז שילכו ל!#%!#%#ן ומשהו אחר ישמח לשלם תמורת כישורייך ואם הבעיה בך אז תביני מה אפשר לשפר ועשי זאת.

עריכה : אני רואה עכשיו שבכלל לא קראו לך לשימוע אלא את מכינה עו"ד מבועד מועד למקרה שיקראו לך..אם את אמיתית ולא פרסומת\טרול הייתי מציע לך פשוט לעשות את העבודה שלך טובה ורב הסיכויים שלא תצטרכי את זה. ככה גם תרוויחי כסף במקום לשלם.
לצפיה ב-'איזה פירסומת?! ואיזה טרול?!'
איזה פירסומת?! ואיזה טרול?!
14/06/2019 | 15:45
1
64
מה אני רוצה לפרסם ולאיזו מטרה אני רוצה "להטריל"?!

מפתיע אותך שאני חושבת שמפטרים על זוטות בהייטק?! אני מאמינה שאתה מכיר את העסק ושמעת כבר על כמה מקרים כאלה.

כן. עובדה שבמקרים שבהם לקחו עורך דין זה עזר. וגם במקרים שבהם ניחן האיש ביכולת שכנוע מדהימה, או שעשו לו במקרה שימוע הוגן (מה שהוא לא מחויב להיות), שבו אשכרה היה גם מישהו בעל יכולת שיפוט בסיטואציה, ולא רק אותו מנהל ספציפי שלא מסתדר איתו.

תודה על העצה, אבל אני מדברת דווקא כאחת שנמצאת בתחום הזה לא מעט שנים ויש לה מסקנות (כך שלהטיף לי מוסר ולהציע לי לעשות את עבודתי כך או אחרת, זה סתם זילזול באינטיליגנציה).

יום טוב.
לצפיה ב-'רק כדי לוודא שאני מבין'
רק כדי לוודא שאני מבין
14/06/2019 | 17:15
58
את מצפה שעו"ד יעזור לך בזה שהוא ישכנע איכשהוא את המנהלים שלך להשאיר אותך למרות שהם לא מרוצים ממך והזמינו אותך לשימוע לפני פיטורים? כלומר ישכנע בצורה של להציג את הטיעונים שלך טוב יותר כדי שיתנו לך הזדמנות שניה ? למה שלא תעשי את זה בעצמך ? או שאת מצפה מהעו"ד למצוא איזה סיבה משפטית שעלולה לסבך את החברה ולהזהיר אותם מתביעה בגלל הסיבה הזאת?
אני נורא אשמח לשמוע באיזה תפקיד(תוכנה\חומרה\מנהלה) וסוג חברה את עובדת שמצב כזה נשמע לך הגיוני ומעשי.

מהניסיון שלי, לא תצליחי לכופף את המנהלים שלך אם הם לא רוצים שתהיי שם. לא יכול לקרות מצב שאת מגיעה בבוקר, 'תורמת' לעבודה שלך כשהמנהלים שלך לא היו רוצים את זה. אני לא יודע מה היה הסיפור של אלה שאת מעריצה ובאיזה היי טק הם עבדו אבל חברות פרטיות וסטנדרטיות זה פשוט לא עובד ככה.

עו"ד יכול לעזור לך אם עזבת והם חייבים לך כסף, למרות שאני אישית ממליץ להזהר עם זה.
אם המנהלים שלך לא רוצים את התוצר שלך (למשל כי את לא טובה מקצועית בעינהם) עו"ד לא יכול לעזור לך. את לא תוכלי להמשיך שם אבל תצברי אוייבים אמיתיים להמשך הדרך. שלא לדבר על הביזוי העצמי.
לצפיה ב-'כעקרון אפשר "לשמור את זה בסוד",'
כעקרון אפשר "לשמור את זה בסוד",
14/06/2019 | 15:55
60
אבל מי שלא מסתדר עם מנהל, מן הסתם לא יתן אותו כממליץ.

ומן הסתם היו לו מנהלים אחרים בעבר, יתן אותם. כך שזה לא העניין.

אפשר לכבס בהרבה צורות את העזיבה: אפשר להתפטר, אפשר לוותר על השימוע, אפשר כל מיני -

אבל אפשר גם לנסות להילחם בעזיבה. אני מעריצה את מי שניסה והצליח.

אז אתה אולי קפיטליסט מתלהב, כמו הרבה חבר'ה בתחום הזה, זה לא סותר את העובדה שאני רוצה כלים להתמודד עם הנוהל המכוער הזה בעתיד.

זהו.

לא רואה סיבה שיהיה זה לגיטימי להשחיר את שמו של עובד בשימוע, אבל לא לגיטימי להילחם בזה בכלים המשפטיים העומדים לרשותי.

אני אומרת "קפיטליסט מתלהב" כי נראה שזה בסדר בעיניך שהעובד יהיה סופר-חלש ויקבל את הדין. וואללה, קצתי בזה.

----

נ.ב: ויודע מה?! לגבי "העצה" (הלא חכמה) שלך: אין שום קשר לאיך שאעשה את עבודתי. אם אהיה נהדרת וכולם "יעופו" על התפקוד שלי ואשאר שם עד הפנסיה - אז מעולה, לא אשתמש בעורך הדין. אבל מי אמר שלא מגיע שתהיה לי את האופציה, במידה וזה לא קורה (מה שסביר שיקרה ב 99.9999999% מהמקרים)?!?
לצפיה ב-'ועוד דבר, אחרון ודי, שלא הדגשתי כראוי:'
ועוד דבר, אחרון ודי, שלא הדגשתי כראוי:
14/06/2019 | 16:21
1
56
זה לא שכלכך אכפת לי, "להכריח אותם להשאיר אותי בעבודה". אתה צודק שזה לא תמיד אפשרי. יש לי כישורים מגוונים מאוד ויכולת למידה ואני מסתדרת..

זה פשוט, שנמאס לי להיות בסיטואציה העויינת כל כך הזו, המכוערת והלא נעימה - ל-ב-ד.

עורך דין יכול במינימום לשפר את תנאי העזיבה. אבל הוא יכול להפוך את הסיטואציה ליותר נעימה.

(כן, בהייטק יש א פ ס הבנה לפסיכולוגיה של העובד, לפעמים).
לצפיה ב-'עו"ד לא הופך את הסיטואציה ליותר נעימה. בדיוק להפך'
עו"ד לא הופך את הסיטואציה ליותר נעימה. בדיוק להפך
16/06/2019 | 10:53
111
הוא מאריך ומתיש את התהליך, מחפש דרכים להתנגח, להתכתש גם אם זה סתם מכתבי איום מיותרים שאין מאחוריהם כלום. בסוף במקום עזיבה שקטה זה הופך למלחמת התשה ואת לא רק משלמת כסף אלא גם סובלת מהרבה יותר עגמת נפש.
הסיבה לקחת עו"ד זה לא בתור שומר ראש ולא תמיכה נפשית אלא כשפוגעים בזכויות החוקיות שלך. למשל אם מפטרים אותך בגלל מחלה, הריון, הטרדה מינית, התנכלות על רקע דת, גזע, מין, דיעה פוליטית וכו'. או אם לא משלמים לך את הזכויות שמגיעות לך.
אם זה סתם כי את לא מסתדרת עם מאן דהוא, עו"ד לא יעזור לך וסביר שלא ישפר את הרגשתך.
באופן כללי, אם את מרגישה שאת "על הכוונת" אני מאוד ממליץ למצוא עבודה אחרת לפני שהפיטורים מגיעים. כך את נהנית ממצב הדיסקרטיות ולא צריכה המלצות של אף אחד וגם יש ביקוש גבוה יותר למועמדים שעובדים מאשר כאלה מחוסרי עבודה.
מה שאת אולי באמת צריכה זה וועד עובדים אבל מאחר ואין כזה, תתנחמי בעובדה שבהיי-טק לעובדים יש אפשרויות תעסוקה רבות וניידות גבוהה.
לצפיה ב-''
10/06/2019 | 10:48
17
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך...'
לא מסכימה איתך...
13/06/2019 | 21:41
2
71
א. אף מעסיק לא רוצה לפטר אותי כרגע. אבל נתקלתי לאחרונה בכמה מקרים משפילים שבהם רצו לעשות את זה לאחרים. אני לגמרי בעד לקבל כלים משפטיים להתמודדות עם זה בעתיד.

ב. זה כן כבר קרה לי בעבר, ולדעתי זה משפיל ומיותר. אין חוויה מכוערת משימוע, וגם מדיון עם אחרים הבנתי שרבים מוותרים עליו בגלל זה. בשימוע מעסיק לעולם לא יודה בשיקולים לא ענייניים (שמן הסתם עוברים להם בראש לפעמים), מה שאומר שהם בהחלט משקרים. זו סיטואציה שבה מנסים להשחיר את תפקודו של העובד והיא משפילה וחובטת.

ג. עורך דין *נועד* כדי להגן על העובד. לאחרונה נתקלתי במישהו שזו היתה תגובתו, והוא שילם לא מעט כדי לתת למעסיק תגובה ראויה. אני בעד.

יאללה, מי ממליץ לי על עורך דין??

תודה.
לצפיה ב-'בשימוע, בהגדרה, אדם שומע דברים לא טובים על עצמו'
בשימוע, בהגדרה, אדם שומע דברים לא טובים על עצמו
15/06/2019 | 02:06
64

כשמדובר בפיטורים אישיים (להבדיל מקיצוצים רוחביים), אם החליטו לפטר מישהו, זה (לרוב) לא בגלל דברים טובים. לכן בהגדרה העובד ישמע על עצמו דברים לא טובים (לא משנה כמה ירככו אותם).

נ.ב. המעסיקים לא המציאו את עניין השימוע - זו דרישה של חוק שנחקק לפני שנים לא רבות. בדיוק בגלל תקדימים של עובדים שתבעו מעסיקים, המעסיקים נזהרים ומדגישים מאוד את השליליות בשימועים, כדי לצמצם אפשרות של תביעה על "פיטורין שלא כדין" או "פיטורין משיקולים זרים".

נ.נ.ב. למיטב ידיעתי, מה שהיה בשימוע נשאר בשימוע ולא "מפורסם ברבים" (למעט השורה התחתונה - פיטורין), ולכן אין לדברים הנאמרים בו השלכות ישירות שיוצאות החוצה. לגבי ההשלכות הפסיכולוגיות של זה - ייתכן שפסיכולוג תעסוקתי ידע לתת עצות מועילות יותר מאשר עורך דין, בהקשר הזה.
לצפיה ב-'את מגיבה בצורה מאוד אמוציונלית '
את מגיבה בצורה מאוד אמוציונלית
15/06/2019 | 14:18
76
קודם כל, תקראי לזה קפיטליזם או כל דבר אחר, אבל אני בהחלט מאמין שזכותו של מעסיק לפטר עובד, בדיוק כמו שזכותו של עובד להתפטר.  אנחנו לא חיים בתקופת העבדות, וזה נכון לשני הצדדים.  אני גם מאמין שאם מקום עבודה החליט שאת לא מתאימה לו, ואין תפקיד אחר שמתאים לך באותו מקום עבודה, אז הדבר הכי טוב *עבורך* הוא לעבור למקום אחר שבו תהיי מרוצה יותר, ולא להילחם להישאר במקום הלא-מתאים באמצעים משפטיים.

שימוע היא חוויה משפילה משום שהוא חייב לפי חוק להיות ככה.  רצה המחוקק להגן על העובדים מפני פיטורים לא הוגנים, אז הוא חוקק חוקים בולשביקיים שמכריחים את המעסיק לעשות "קרקס פיטורין" - להביא הוכחות נחרצות למה העובד לא טוב, לזמן אותו לשימוע לפי כללי טקס שלא היו מביישים את טקסי הייבום והחליצה של הרבנות הראשית, להקשיב לטיעוני העובד, לשלוח אותו חזרה לעבוד על מנת "לחשוב", ואז לזמן אותו שוב ולתת לו את התוצאה הסופית.  ומעסיק שמפספס פרט בטקס נענש בבתי המשפט בעונשים דרקוניים ומגוכחים של פיצויים של עשרות ומאות אלפי ש"ח.  אז המעסיקים למדו, ועכשיו מגיעים לשימוע כבר מוכנים עם "תיק" שהם תפרו לעובד שבו הם מציגים אותו כשחור משחור כדי שלא יהיה שום בדל של ספק שהעובד יוכל לטעון אחר כך בבית המשפט שמשהו היה לא בסדר.

השאלה היא מה בעצם את רוצה להשיג מהתהליך.

- אם את רוצה לבטל את הפיטורין, אני לא רואה איך עו"ד יכול לעזור בזה, אלא אם כן את חושבת שהפיטורין מנוגדים לחוק (למשל עקב אפליה אסורה, או עקב הריון).  בכל מקרה, המשך עבודה במקום שלא רוצה אותך ומחזיק אותך בצו בית משפט או בגלל איומים של עו"ד זו יכולה להיות חוייה מאוד קשה, לדעתי.
- אם את סתם רוצה מישהו שישב לידך ויביע סימפטיה ויתנגד לדברי המעסיק בשימוע, זו כמובן זכותך, אבל מעבר לאפקט הפסיכולוגי באמת אני לא רואה בזה הרבה תועלת.  
- אם את חושבת שיש לך עילה להשגת משהו קונרקטי, בהיבט הכספי, כמו פיצויים מוגדלים או עוד ימי חופש, אז אולי יש לעו"ד מה לעשות.  זאת כמובן רק בהנחה שבאמת יש הצדקה לכך, ושהרווח הצפוי יהיה יותר משכרו של העו"ד.

בשורה התחתונה, את נשמעת מהפוסטים שלך מאוד פגועה מהמעסיק ומרגישה תחושה קשה של חוסר צדק, ואת פונה אל המישור המשפטי במטרה לאזן את התמונה לקבל איזה מישהו שיהיה "בצד שלך", יסמפט אותך ויסכים איתך.  אני לא חושב שעצרת רגע לחשוב מה בעצם את רוצה מאותו עו"ד, פרט לזה שישב איתך בשימוע ויצעק חזרה על המעסיק.  מה ההנחיות שלך לאותו עו"ד?  את רוצה לבטל את הפיטורים?  את רוצה להיות מפוטרת אבל לקבל הטבות כספיות כאלו או אחרות?  אם כן, מה הן?  
לצפיה ב-'זו לא התמחות בהיי-טק'
זו לא התמחות בהיי-טק
10/06/2019 | 10:01
1
161
זו התמחות בדיני עבודה. יש המון כאלה וישמחו לעזור לך.

מומלץ לפנות לאחד כזה רק במידה ואת חושבת שהפיטורים לא חוקיים ואת רוצה לנסות לקבל משהו (פיצוי, צו מניעה וכו'). אחרת כמו שכתבו לך אין טעם לטרוח.
לצפיה ב-'טוב.. לא יודעת מה זה "לא חוקי", אבל אם יש באמתחתך, אשמח'
טוב.. לא יודעת מה זה "לא חוקי", אבל אם יש באמתחתך, אשמח
13/06/2019 | 21:42
66
אשמח להמלצה.
לצפיה ב-'ראיון עבודה ב Ironsource'
ראיון עבודה ב Ironsource
08/06/2019 | 14:01
129
שלום חברים, מישהו התמיין לאחרונה באיירון סורס לתפקיד:
Big Data/ Backend/ Data engineer 
ויכול בבקשה לשתף מה שואלים בראיון?
תודה רבה ותבורכו!
לצפיה ב-'ראיון עבודה ב Ironsource'
ראיון עבודה ב Ironsource
08/06/2019 | 13:59
92
שלום חברים, מישהו התמיין לאחרונה באיירון סורס לתפקיד:
Big Data/ Backend/ Data engineer
ויכול בבקשה לשתף מה שואלים בראיון?
תודה רבה ותבורכו!
לצפיה ב-'הייטקזון'
הייטקזון
05/06/2019 | 13:13
15
296
היי תגידו לא קשור לעבודה וכאלה אבל למישהו פה יש את את הכרטיס אשראי של הייטקזון? הציעו לי מהעבודה לעשות אותו.. כדאי?
לצפיה ב-'הציעו לי מספר פעמים לאורך השנים ומעולם לא עשיתי'
הציעו לי מספר פעמים לאורך השנים ומעולם לא עשיתי
06/06/2019 | 13:18
180
לא הצטערתי על זה אבל זה אולי רק בגלל שאני לא יודע מה אני מפסיד
לצפיה ב-'בסופו של יום זה כרטיס אשראי ככל כרטיס אחר'
בסופו של יום זה כרטיס אשראי ככל כרטיס אחר
06/06/2019 | 14:12
177
אני יודע על עצמי שאני אף פעם לא זוכר מה ההטבות בכל כרטיס ולא יודע לנצל אותן.

אני מחזיק שלושה כרטיסים.  
- את רוב העסקאות אני משתדל לבצע ב Fly Card שנותן נקודות באל-על.  לא בכל מקום מקבלים אותו כי זה דיינרס.  זה כרטיס חוץ בנקאי של כאל.

- יש לי גם כרטיס ויזה חוץ בנקאי של כאל שמוגדר עסקי, זה היה במבצע פעם דרך מקום עבודה מלפני הרבה שנים (שכבר פשט רגל מאז, אבל הלוגו שלו עדיין על הכרטיס וממשיך להופיע עם כל חידוש של הכרטיס). יתרונו הגדול זה שחיובים בחו"ל מחויבים לפי שוטף+30 ללא ריבית, כך שאם אתה בנסיעת עבודה ומחייב את הכרטיס, אתה יכול להספיק לקבל החזר הוצאות לפני שהחיוב יורד לך מהחשבון.  מאוד שימושי.  יש לו גם הטבות בשער המרת המט"ח אז ה PayPal שלי וכל הקניות שאני עושה באינטרנט מאתרים בחו"ל מחויבים דרכו.  אני חושב שהכרטיס של הייטק-זון נותן משהו דומה, אבל אני לא בטוח.

- ואחרון יש לי כרטיס מסטרכרד בנקאי לגיבוי.

לשני הכרטיסים האחרונים אין דמי שימוש קבועים כלל.  ל  Fly Card יש.

לא עשיתי הייטק-זון, לא עשיתי כרטיס אשראי של שופרסל (למרות שאני לקוח קבוע), משום שלא רציתי להתפצל עוד יותר.  הספיק לי מה שכבר יש בארנק.  בסופו של יום זה עוד כרטיס של כאל עם תנאים דומים למה שכבר יש לי בכרטיסים האחרים, ועם כל מיני הטבות שאינני יודע מה הן וגם לא מעניינות אותי במיוחד.
לצפיה ב-'אין לי, אבל ממה שאני מכיר'
אין לי, אבל ממה שאני מכיר
07/06/2019 | 01:01
6
141
הוא נותן הנחות מסוימות על מוצרים מסוימים דרכם ופעם הוא נתן איזו שטות בנתב"ג.

לדעתי יש לו עמלת המרה של מט"ח סבירה, משהו כמו 1% - דיל שבתור עובד היי טק יהיה לך קל להשיג במסגרת הרבה קבוצות אחרות.

לצפיה ב-'1% המרת מטח זו הטבה שקיימת גם לציבור הרחב'
1% המרת מטח זו הטבה שקיימת גם לציבור הרחב
07/06/2019 | 14:20
5
104
בכרטיס I NEED IT של לאומי כארד.
שאגב, גם פטור מעלמות דמי כרטיס לכל החיים.
לצפיה ב-'האמת היא '
האמת היא
07/06/2019 | 16:21
4
101
שכתבתי "הרבה קבוצות אחרות" אבל ה-I NEED IT (שציינת) היא היחידה שעולה לי בראש שנותנת את ההטבה הנ"ל, שפתוחה לכל אחד. הכרטיסים האחרים שלי שנותנים עמלה קצת יותר טובה, הם דרך מסגרות שלא פתוחות לציבור הרחב.

פעם הכרטיס נתן גם ספר\כריך ושתיה בטרמינל 3.
בכל מקרה זה זוטות ולא מזה נתעשר או נהיה עניים.
לצפיה ב-'הטבת טרום טיסה עדיין ניתנת בויזה כאל של הייטקזון'
הטבת טרום טיסה עדיין ניתנת בויזה כאל של הייטקזון
07/06/2019 | 18:57
3
113
אבל זו לא הטבה בלעדית לכרטיס הזה.

היום, אין שום מועדון שמציע הטבות בלעדיות. זה כבר לא קיים. גם אם יש מישהו שמציע הטבה בלעדית תוך פחות מחודש זה יוצע גם בכרטיסים אחרים.

בדיוק כפי מה שקרה עם כרטיסי זהב ופלטינום. היום כבר לכולם יש את זה אין משמעות לצבע כרטיס.

יש רק כרטיס אחד פלטינה בישראכרט ואקזקיוטיב באחרים שיש בו הטבה סופר משמעותית של כניסה חינם להרבה טרקלינים בחו"ל וכשאתה מתקשר לשירות לקוחות של האשראי אתה מקבל מענה מיידי ללא המתנה אבל הדמי כרטיס שלו הם 120 שקל בחודש ואין דרך לבטל אותם. גם זה רק למי שמגהץ מעל 15000 בחודש אחרת דמי הכרטיס הם באיזור ה 400 שקל.
לצפיה ב-'הידע שלך בכרטיסי אשראי מרשים!'
הידע שלך בכרטיסי אשראי מרשים!
08/06/2019 | 10:46
2
81
השכלתי.
לצפיה ב-'בפיננסים מה שאתה לא יודע עולה לך כסף בד"כ :)'
בפיננסים מה שאתה לא יודע עולה לך כסף בד"כ :)
08/06/2019 | 10:57
1
84
מקווה שאתה והאחרים פה גם לא משלמים עמלות בבנקים...
חבל..
לצפיה ב-'הגזמת..'
הגזמת..
08/06/2019 | 11:35
80
זה א'-ב'.
לגבי מה נותן כריך ומה נותן טרקלין דן אני פחות מתפלפל..אופטימיזציות סדר רביעי.
לצפיה ב-'אני לא רואה שום דבר מיוחד במועדון הזה'
אני לא רואה שום דבר מיוחד במועדון הזה
07/06/2019 | 14:22
120
המבצעים שם הם לרוב מבצעי דמה.
לא מצאתי אפילו עסקה אחת באתר שלהם שאיאפשר להשיג אותה באותו המחיר או מחיר טוב יותר במקום אחר.

כרטיס האשראי שלהם בעבר היה הטוב ביותר בשוק בזכות עמלת המרה של 1% במטח אבל היום זה כבר משהו שאינו אקסלוסיבי וקיים גם בכרטיסים אחרים.

אין בכרטיס או במועדון הזה שום דבר ועצוב לי שיש חברות שמשלמות דמי שימוש על העובדים שלהם בשביל המועדון הזה.
לצפיה ב-'שווה'
שווה
10/06/2019 | 12:54
1
93
יכולה להגיד לך שיש לי כמה כרטיסים אבל יוצא לי להשתמש בו בעיקר...גם בגלל שכשאני קונה דרך האתר שלהם אני מקבלת החזר כספי ויוצא לי המון פעמים לחסוך ככה כסף...מאוד מרוצה ממנו

לצפיה ב-' משתמש פירסומי מזויף'
משתמש פירסומי מזויף
11/06/2019 | 00:56
25
לצפיה ב-'לי יש אותו ואני משתמשת בו המון '
לי יש אותו ואני משתמשת בו המון
10/06/2019 | 14:21
90
אני לא חביבה גדולה של כ"א בכללי אבל פה חייבת להודות שיש להם תמיד מבצעים שווים ועולם ההטבות שלהם ממש רחב, אפילו את המנגל במרפסת הזמנתי דרכם ויצא לי כמעט 40% פחות ,  מה גם שעשיתי בדיקה והוא היחיד שנותן הטבות גם ביחס המרה בחו"ל ,הם עכשיו שלחו שמי שמזמיו כרטיס לבן הזוג מקבל מצעים מכיתן בשווי של 600 ש"ח וממש בא לי עליהם אז יש מצב  שאזמין גם לבעלי ... 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
11/06/2019 | 10:39
53
בהחלט עזרתם לגבש החלטה, נראה לי שאלך עליו אין לי מה להפסיד.
לצפיה ב-'דרושים לעבודה מהבית קלה בהקלדה והזנת תוכן'
דרושים לעבודה מהבית קלה בהקלדה והזנת תוכן
24/07/2019 | 23:02
5
דרושים לעבודה מהבית קלה בהקלדה והזנת תוכן, דרושים ודרושות עובדים ועובדות לעבודה בהזנת נתונים, העבודה היא מאוד קלה, והיא עבודה העתק הדבק של טקסטים שניתן לכם, לפרטים שלחו לנו הודעה בוואצפ 
055-9529359 או במייל: jobsandrusim@gmail.com http://aptilworksfromhome.com

לצפיה ב-'ניהול פרויקטים בקלריזן - דילמה'
ניהול פרויקטים בקלריזן - דילמה
05/06/2019 | 14:42
7
244
במסגרת הרצון לבחון רוויחיות פרויקטלית אנחנו מבקשים מהעובדים לדווח על ביצוע מטלות בקלריזן. איך אתם מתגברים על המצב לפיו עובדים מדווחים יותר שעות על פרויקטים כדי שלא יראה שהם עבדו מעט/דיווח מעוות כדי לא לחרוג בשעות וכו
לצפיה ב-'לא מתוך נסיון, אלא מנסיון שלילי: שיהיה הכי קל לדווח בזמן אמת'
לא מתוך נסיון, אלא מנסיון שלילי: שיהיה הכי קל לדווח בזמן אמת
06/06/2019 | 00:30
1
178

דיווח שעות על פרוייקטים לעיתים קרובות הוא לא נוח לאנשים, ולכן הם דוחים את זה ומבצעים הזכרות לאחור בדיעבד.

אם תוכלו לחשוב על שיטה שבה דיווח בזמן אמת יהיה הדרך הכי קלה לעובדים (ומאוד מאוד קלה לביצוע) - זה ישפר את איכות הדיווח גם אצל מי שלא נוהגים לשקר, וזה יעלים בהגדרה את מרבית השקרים.

דוגמא אנקדוטלית: עבדתי עם מישהו שחברת פרוייקטים, שנוצר מצב שעבד במקביל על יותר מפרוייקט אחד. כתבתי בשבילו סקריפט קטן שנקרא 'in שהוא היה יכול להריץ בכל חלון shell פתוח שלו, עם שם הפרוייקט. וזה היה רושם שעת התחלה. אם היה עובר לפרוייקט שני, היה מריץ שוב in עם שם הפרוייקט השני. וכשהיה הולך הביתה, היה מריץ out. הפקודות הללו יצרו קובץ לוג עם שעות התחלת וסיום הפרוייקטים, וסקריפט אחר יצר מקובץ הלוג הזה קלט לתוכנת דיווח השעות. מאז לאותו אדם היו חיים מאוד קלים, וכמובן שזה יצר דיווחים מאוד מדוייקים. היום אפשר לעשות משהו דומה עם אפליקציה בסמארטפון, ואת החלק של ה-out ניתן לבצע חצי-אוטומטית על ידי שימוש ב-gps (בהנחה שיציאה מהמשרד תירשום אוטומטית רשומת סיום, והגעה למשרד תפתח ישר תיבת שיחה שבה יצטרך לבחור את שם הפרוייקט מרשימה מאוד קצרה (שמכילה רק את ה-2-3 פרוייקטים שרלונטיים לאותו אדם).

אני מנחש שמישהו כבר כתב אפליקציה כזו, ואם לא - הנה הזדמנות למישהו ליצר לעצמו "תיק עבודות" ואולי אפילו להרויח מזה כסף.

לצפיה ב-'רעיון לסטארטאפ'
רעיון לסטארטאפ
06/06/2019 | 13:26
127
תוכנת מוניטור שבאמצעות קצת ML תדע להגיד לך כמה שעות עבדת על איזה פרוייקט. לומדת את הפרוייקטים והחשבונות שלך: Gmail, Jira, Trello, Git, ואת הIDE שאתה עובד עליו ואפילו הSSH למכונות השונות ומקליטה את הזמן לפי החלונות הפתוחים.
את הבזבוז זמן בפייסבוק, ובפורום תפוז אפשר לחלק באופן שוויוני בין כל הלקוחות.
פיצ'ר לשיפור: עוקב אחרי הגלישה שלך ב-stackoverflow ולפי הקוד שבסוף כתבת יודע איזה פוסטים קראת שהיו רלוונטיים לאיזה פרוייקט.
לצפיה ב-'רק בעיני זה נוראי שעוקבים אחרי עובדים?'
רק בעיני זה נוראי שעוקבים אחרי עובדים?
07/06/2019 | 19:04
3
88
כשעובד ממורמר לא רק שהוא ידווח לך שעות פקטיביות הוא גם יתחיל לחלות הרבה יותר.

אתה שוכח שגם אם עובד ידווח שעות מדויקות לא מן הנמנע שהוא יעבוד לאט בכוונה.

יש ימים שאני עובד גם 15 שעות, באטרף על איזשהי משימה ויש ימים שאני גם לוקח ארוחת צהריים של שעתיים. בסוף זה הכל שאלה של תחושת מחוייבות למקום עבודה.
אני לא ארגיש מחוייבות למקום שירצה שאדווח על כל צעד שאני עושה. זה בראש גלי להגיד שהמעסיק לא סומך על העובדים.
לצפיה ב-'כשהלקוח משלם לפי שעות - אתה צריך למדוד שעות'
כשהלקוח משלם לפי שעות - אתה צריך למדוד שעות
07/06/2019 | 20:56
1
88

עדיין לא מקובל לספק עובדים ללקוחות במחיר חודשי קבוע, במיוחד כשהעובדים של חברת הפרוייקטים עובדים במקביל על מספר פרוייקטים שונים, עבור לקוחות שונים.

במצב כזה, אתה צריך למדוד שעות, כדי להיות מסוגל לחייב את הלקוחות בהתאם.
לצפיה ב-'זו לא בעיה ייחודית להייטק'
זו לא בעיה ייחודית להייטק
08/06/2019 | 10:42
60
זה בעיה של כל מגזר במשק.

יש חברות גם שתמתמודדות עם הבעיה הזאת כאשר חברת הקבלן נמצאת בכלל בחו"ל ונותנת לך שירותים.

כמו תמיד בדברים האלה כשאתה משלם לפי שעה זה פתח לניצול שעות.
כשאתה משלם גלובלי על משימה או פרויקט זה תמיד יראה לך יקר מידי.
לצפיה ב-'זה בלית ברירה כמו שצ'ו כתב'
זה בלית ברירה כמו שצ'ו כתב
11/06/2019 | 13:51
42
כשמחייבים לקוחות לפי שעות עבודה. לא נפוץ מאוד במקצוע שלנו אבל במגזר המיקור חוץ ואצל הפרילנסרים זה חלק מהחיים.
לצפיה ב-'האם הישום קלריזן רץ גם על הטלפון הסלולרי ?'
האם הישום קלריזן רץ גם על הטלפון הסלולרי ?
07/06/2019 | 20:43
66
אם כן אפשר להפעיל אותה כל הזמן, וכל פעם שאתה חושב על הפרויקט למשל עולה לך רעיון איך לשפר משהו בקוד, אלגוריתם,   נופל לך האסימון על למקורו  לאיזה בג עקשני  וכו  אתה לוחץ על הכפתור המתאים באפליקציה  ושגמרתה לחשוב אתה לוחץ על כפתור סיום והנתונים נשלחים לשרת המתאים.
הרי מחשבות כאלו  יכולים לקרות גם מחוץ למשרד ולשעות העבודה הרישמיות , שאתה עם המשפחה,  בדייט , בטיול, במקלחת ,  בזמן החלום ....
לצפיה ב-'בדיקות לפני תחילת עבודה בסטארטאפ'
בדיקות לפני תחילת עבודה בסטארטאפ
05/06/2019 | 18:22
2
241
היי,
אני מתראיין לחברת סטארטאפ שקיימת כשנה וקצת,
ניסיתי להכיר קצת יותר את החברה על ידי חיפוש בכל מיני מקורות מידע:
*בגוגל לא מצאתי כלום.
*בcrunchbase החברה לא מופיע.
*חיפוש במקורות אחרים(mappedinisrael,startupnationcentral . . .) גם לא הראה שום מידע.
ולמעשה חוץ מבlinkedin לא הצלחתי למצוא מידע על החברה.

זה יכול לומר משהו על החברה? יש משהו שכדי לי לברר לפני מול החברה או באינטרנט?
בכללי מה אתם בודקים בסטארטאפ לפני שאתם מצטרפים אליו? - דברים כמו כסף שגוייס/לקוחות קיימים . . .
לצפיה ב-'אם הם ב-stealth mode - אפשר ללמוד עליהם דרך "מי הנפשות"'
אם הם ב-stealth mode - אפשר ללמוד עליהם דרך "מי הנפשות"
06/06/2019 | 00:14
192

"הנפשות הפועלות" זה אומר:
א. מי היזמים ומה הרקורד הקודם שלהם בתחומים של יזמות, ניהול, שיווק ופיתוח טכנולוגיה. אם מדובר ביזמם חוזר, סיכווי ההצלחה עולים במקצת, והסיכויים שידעו להתנהל בתור חברת סטארטאפ עולים במקצת.

ב. מי המשקיעים ומה הרקורד שלהם. אם מדובר בקרנות בין לאומיות גדולות זה מעיד על היכולת של החברה להחזיק מעמד לאורך זמן גם אם היא לא מרויחה כסף. אם מדובר בקרנות ישראליות - גם כאן יש הבדל בין הקרנות השונות מבחינת יכולתן להשקיע השקעות המשך, ולמשוך קרנות חדשות להצטרף לגיוסים עתידיים עבור החברה.

לגבי חלק ב, אתה יכול לשאול את מנהלי החברה. אם הם יאמרו לך שם של קרן מוכרת - תוכל לראות שהחברה אכן מוזכרת באתר של אותה קרן (לא יהיה כתוב לך מה החברה עושה, אבל לפחות תדע שלא מכרו לך לוקש).

לגבי לקוחות קיימים - לחברה שקיימת שנה וקצת לא בהכרח יש לקוחות (אני מדבר על לקוחות משלמים. לרוב בסטארטאפ משתמשים בשם "לקוח" לתאר כל גוף שבוחן את המוצר, ולפעמים ההגדרה רופפת גם יותר מזה.
לצפיה ב-'תבדוק גם מה המוצר שהם מפתחים'
תבדוק גם מה המוצר שהם מפתחים
07/06/2019 | 18:43
109
אולי תוכל להעריך מה הפוטנציאל של המוצר.
ואל תהסס לבקש מניות ( או לפחות אופציות ) בהצלחה.
לצפיה ב-'ציון ממוצע בתואר, חשוב?'
ציון ממוצע בתואר, חשוב?
04/06/2019 | 18:09
6
624
אהלן, אני לומד בטכניון הנדסת תוכנה ואני שומע לאחרונה הרבה אנשים מהתעשיה שאומרים שאחרי שאתה נכנס לראיון עבודה בודדות אף אחד לא מסתכל על הציון הממוצע בתואר אלא רק על הקורסים ה"חשובים", ואחרי כמה שנות ניסיון בודדות אף אחד לא מסתכל אפילו עליהם. זה נכון? 

אם זה כך אז למה אנשים כל כך מתאמצים וקורעים את התחת (כולל אני) בשביל עוד כמה נקודות? למה לא פשוט לקחת את התואר באיזי, להוציא ציון סביר ולהנות יותר מהתקופה הסטודנטיאלית?

תודה לעונים :)

לצפיה ב-'הציון זה מה שיביא לך זימונים לראיונות כשאין לך נסיון'
הציון זה מה שיביא לך זימונים לראיונות כשאין לך נסיון
04/06/2019 | 18:39
190
ויש מקומות שגם עשרים שנה אחרי סיום התואר יסתכלו על הציון (מעטים, אבל יש).

אם הציון שלך לא משהו - אז גם העבודות הראשונות יהיו לא משהו, וזה ימשיך כך לאורך כל הקריירה.
לצפיה ב-'אתה יכול גם לקחת את העבודה באיזי...'
אתה יכול גם לקחת את העבודה באיזי...
04/06/2019 | 18:55
153
אף אחד לא מכריח אותך לעבוד בגוגל.

לצפיה ב-'הציון ישפיע מאוד על העבודה הראשונה'
הציון ישפיע מאוד על העבודה הראשונה
04/06/2019 | 21:04
150
וישפיע במידה פחותה גם על העבודות שיבואו אחריה.  אבל - העבודה הראשונה תשפיע על העבודות שיבואו אחריה.  אם יהיו לך ציונים טובים תוכל להתקבל לעבודות ראשונות טובות, שיוכלו להיות קרש קפיצה לעבודות מעולות בהמשך.  אם תתקבל בעבודה הראשונה למקומות פחות טובים, זה עלול להיגרר ולהמשיך איתך גם בהמשך הקריירה.

השקעה בעצמך היא אף פעם לא בזבוז.
לצפיה ב-'פשוט לא נכון. בכל ראיון עבודה - הציון שלך יהיה פרמטר'
פשוט לא נכון. בכל ראיון עבודה - הציון שלך יהיה פרמטר
05/06/2019 | 10:53
139
נניח שלכל משרה מתראיינים 10 מועמדים.
אתה צריך להיות הטוב מבניהם - כדי לקבל אותה.
אחרת - תקבל אותה רק אם הראשונים החליטו להסיר מועמדות ולחברה נמאס לראיין.
ויהיו מקומות - בהם בכלל לא יהיה ראיון אם הציון נמוך.

נכון שיש עוד פרמטרים.
ונכון שהמראיינים למשרה בJAVA - יסתכלו גם על הציון בJAVA
אבל אם הציונים שלך נמוכים מהממוצע - אתה מתחיל אוטומטית בנחיתות,
ואם הציונים שלך בעשירון העליון - אוטומטית בעדיפות,
וזה מה שיקבע אם תוסלל לQA/IT, או שתהיה מועמד לתפקידים הכי נחשקים בפיתוח.
כי אחת היכולות הכי חשובות זה מהירות לימוד ואיכותו, ואם אתה נכנס לתחום בו אין לך נסיון (ותמיד יהיו כאלו במעבר משרה) חשיבות הלימוד המהיר היא אקוטית.

למה לא פשוט לקחת את התואר באיזי, להוציא ציון סביר ולהנות יותר מהתקופה הסטודנטיאלית?
זה לא אומר שצריך להיכנס לטירוף של 4 שנים,
ובוודאי שחשוב לצד ההישגיות, גם להנות מהחיים (אל תשכח, אחרי התואר יש לך חיים שלמים לחיות בלחץ תמידי)
אבל חשוב גם - לנצל את ההזדמנות שיש לך - וללמוד את החומר לעומק.

אל תשכח: בכל ראיון עבודה שיהיה לך - יחזרו לאותן שאלות מהתואר, על אותו חומר מהתואר שלך.
גם 20 שנה אחריו תצטרך לדעת את החומר מעולה,
או שפשוט כל המשרות שתקבל - יהיו כאלו שאף אחד אחר לא רצה.
לצפיה ב-'תלוי כמה זה "כמה", ומה הממוצע הנוכחי'
תלוי כמה זה "כמה", ומה הממוצע הנוכחי
06/06/2019 | 10:03
1
114
אם אתה יושב על ה90 וקורע את הישבן כדי להגיע ל95 - אתה יכול להחליט שזה לא כזה משנה, ואתה לא חייב הצטיינות יתירה.

אם אתה קורע את עצמך כדי להגיע ל80 - אז המאמץ כדאי.
לצפיה ב-''
06/06/2019 | 20:38
17
לצפיה ב-'מחשבות על DEVOPS'
מחשבות על DEVOPS
05/06/2019 | 18:01
2
172
אני מהנדס תוכנה עם נסיון רב בפיתוח C בסביבות של לינוקס ואורקל. חושב לבצע 
הסבה לכיוון DevOps. אשמח להכוונה בנושא מבחינת הכשרה וכו'. תודה מראש
לצפיה ב-'יאללה תתחיל לשתות את האינטרנט '
יאללה תתחיל לשתות את האינטרנט
05/06/2019 | 18:25
157
אין באמת משהו שאי אפשר לזרוק על מישהו בתפקיד  DevOps
לצפיה ב-'יש לך רקע ב-system administration? ובשפות דינמיות כמו פייתון'
יש לך רקע ב-system administration? ובשפות דינמיות כמו פייתון
06/06/2019 | 00:06
134

בעבודה ב-devops לרוב עובדים בשפות דינמיות כמו פייתון, אבל צריך לדעת גם לכתוב בשפות כמו bash, לייצר חבילות תוכנה, וצריך לרוב להבין היטב בתחום ה-system administration. במילים אחרות - צריך ידע מאוד רוחבי, שלרוב חסר למי שעסק בתחום אפליקטיבי צר, ובמיוחד למי שכתב רק בשפת תיכנות אחת.
לצפיה ב-'שכר מפתח תוכנה במשרד ממשלתי'
שכר מפתח תוכנה במשרד ממשלתי
04/06/2019 | 16:15
14
243
אני מתמיין למספר משרות במשרדים ממשלתיים דרך חברות חיצוניות (מטריקס וכו'), ורציתי לדעת מה השכר המוערך של עובדי חברה במשרדים ממשלתיים בדרגה א (0-2 שנות ניסיון), דרגה ב (2-4 שנות ניסיון) ודרגה ג (4+ שנות נסיון). אני רוצה לדעת כמה אני יכול לדרוש מהחברה שדרכה אני אתקבל, ואין מידע כמעט על השכר חוץ מהסכמי שכר של החשכ"ל שלא ברורים בכלל.
לצפיה ב-'אם אתה תעבוד דרך חברת קבלן, מה איכפת לך מחשכ"ל?'
אם אתה תעבוד דרך חברת קבלן, מה איכפת לך מחשכ"ל?
04/06/2019 | 19:59
13
176
תדרוש לפי השווי שלך בשוק, כמה אתה יכול לקבל במקומות אחרים.
לצפיה ב-'הרבה משרות קבלן כפופות להוראות חשכ"ל'
הרבה משרות קבלן כפופות להוראות חשכ"ל
04/06/2019 | 20:33
12
168
הם לא טפשים שם בממשלה. כשיש משרת חוץ הם הרבה פעמים מצמידים את התנאים בהתאמה לחשכ"ל. יש בזה יתרון כפול: גם מונע בזבוז כספי ציבור וגם הרבה פעמים מכתיב מראש לקבלן תנאים מסויימים שהוא מחוייב לעובדים שהוא מגיש למכרז.
זה שיש למועמד מושג על התעריפים מראש מאוד יכול לעזור לו במו"מ.
לפותח השרשור: אכן הוראות החשכ"ל סבוכות מדי וגם אי אפשר לדעת באיזו קטגוריה המשרה נמצאת, יש כל מיני החרגות, תוספות ופרמטרים שאין לך דרך לדעת אותם מראש. עדיף שתנקוב בדרישות תואמות לממוצע טבלאות שכר ותקווה לטוב.
בהצלחה
לצפיה ב-'כמו שאמרת, השכר כפוף לחשכל'
כמו שאמרת, השכר כפוף לחשכל
04/06/2019 | 23:42
7
126
לפי ותק (כמו שרשמתי דרגות א,ב וג). נשמע שהעיקר זה לדעת כמה החברות מקבלות עליך וכמה אתה יכול לדרוש מבחינת שכר. דווקא כן אומרים באיזה דרגה המשרה שאתה מתמודד עליה, ולכן אני מחפש בנרות מידע על כמה החברות מקבלות מהמדינה על המכרז..
לצפיה ב-'אם ככה אז זה לא רלוונטי לך'
אם ככה אז זה לא רלוונטי לך
05/06/2019 | 09:55
6
100
במכרזים האלה הכל נקבע מראש: שכר לעובד, תשלום לחברה הקבלנית והרווח הנגזר. אין לך יכולת להשפיע או להתמקח על זה, המכרז מגדיר מראש כמה החברה תרוויח. זה נקרא "קוסט פלוס" כלומר, עלות העובד + אחוז מסויים שזה הרווח של החברה ואגב הוא לרוב לא גבוה (הרווח).
מה שרלוונטי לך זה להבין מה טווח שכר החשכ"ל בדרגה שאתה מיועד אליך ולכוון למקסימום. מעבר לזה אין לך מה לעשות.
לצפיה ב-'לרוב מכרזים כאלו תפורים ראש, כדי להתאים לדרישות קבלן מסויים'
לרוב מכרזים כאלו תפורים ראש, כדי להתאים לדרישות קבלן מסויים
05/06/2019 | 11:09
5
88
נכנסים אליו כללים איזוטריים, שיפסלו את שאר המתחרים,
ולא יכניסו כלל שיפסול אוטומטית את כולם (כולל הקבלן שאליו המכרז נתפר) אלא אם נפלה טעות.
אם בטעות כולם נפסלים - יכתבו את המכרז מחדש, כ"מכרז תפור" באופן הדוק יותר.

מצד החברה הקבלנית - יש מקום למשחק.
החברה תנסה לגייס בוגרים חסרי נסיון (פרוייקט מוצלח בJAVA תואר למשל למשרת מפתח JAVA), או מנוסים שמוכנים לעבוד בזול,
אבל תגבה עליהם - לפי התעריפים המקובלים לעובדים מנוסים.
על הפער הם ינסו לגשר - בעזרת ראשי צוותים סבירים, תשתיות טובות שפותחו לאורך זמן,
וכמובן - חוסר יכולת של המשרד הממשלתי - להבין את איכות המוצר.
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון'
זה ממש לא נכון
05/06/2019 | 11:21
4
87
לא יודע מאיפה אתה קובע את זה. המכרזים עוברים מליון ידיים ופיקוח של אינספור פקידים, חלקם הגדול יועצים משפטיים ועו"ד. הסיכוי של גוף ממשלתי לתפור מכרז ולעבור את כל היועצים משפטיים + אנשי האוצר הוא אפסי.
המקומות שבהם יש מכרזים תפורים זה המקומות שבהם אין מכרז כלל. למשל משטרת ישראל ביקשה להחריג את החברה של בני גנץ ופתרה אותה ממכרז של מליונים. מירי רגב שכרה חברץ יחצנות ותחת איזה סעיף החריגה אותה מהחובה במכרז.
הוראות החשכ"ל הם קבועות וקשיחות וקשה "לתפור" אותם לטובת קבלן כזה או אחר. גם אופן הגשת הצעות למכרז, הוועדה שמכריזה על הזוכה וכו' מקשה על רמאויות. כמובן שיש יוצאי דופן וגם אפשר לנסות להתאים את התנאים לקטגוריה שתתאים לקבלן מסויים אבל מאוד קשה לתפור מכרז שלם בדברים האלה. כל זאת מנסיון אישי.
לצפיה ב-'ממה שיצא לי להכיר בעיריות חיפה, חדרה, תל-אביב,'
ממה שיצא לי להכיר בעיריות חיפה, חדרה, תל-אביב,
05/06/2019 | 11:58
3
99
נמל-חיפה,
ובעיקר - לפי מה שמכר שלי שעובד במבקר המדינה טוען.

כך עובד הפטנט:
תופרים את הפרטים הרצויים במכרז,
מחשקים אותו בפרטים איזוטריים (המועמד לתפירת-משרה בעל תואר שני? תואר שני הופך לדרישת מינימום!!! קבלן בניה לעבודה-קטנה בחיפה? חייבים קבלן בעל פריסה ארצית!!!), שיסלקו כמעט את כל המתחרים מהמכרז,
ואז מגישים את המכרז התפור לאישור הפקידים.
כמעט תמיד הכל עובר כרצוי,
כי תפקיד הפקידים הוא לפסול את החריגות מהחשכ"ל - לא לזהות את החישוקים האיזוטריים.
(וממילא - אם התנאים טובים מדי יהיו הרבה מתמודדים ויבחרו את הזול מבינהם)
לפעמים זה נכשל ומישהו אחר מתמודד וזוכה,
לפעמים פקיד פוסל פרט מהותי - כולם פורשים, ואז תופרים את המכרז באופן הדוק יותר (והפקידים מקפידים פחות כדי שהמכרז לא יכשל שוב).

להחריג משרה או חוזה מחובת מכרז - דווקא מושך אליו תשומת לב (שים לב שמבקר המדינה התייחס להחרגות),
על חוזה תפור-היטב - לא תקרא בחדשות.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
05/06/2019 | 12:11
2
76
התופעה קיימת אבל לא יודע עד כמה. יכול להגיד לך שאני וקולגות ניגשנו למכרזים וזכינו באופן הגון.
יש תפירה שהיא חצי לגיטימית וגם את זה יצא לי לראות. הולך משרד ממשלתי, מדבר עם קבלן שהוא ממש רוצה. לא בגלל קשרים אישיים או שום דבר, פשוט כי הוא האדם/חברה המתאים. אבל לפני הסגירה הוא נזכר שיש חובת מכרז. אז הוא באמת תופר מכרז עד כמה שאפשר וניגשים עוד חברות.
מבחינת הממשלה הכל טוב:
אם יימצא מישהו יותר מתאים אז סבבה, נעבוד איתו. אם לא, אז הקבלן המיועד יזכה כצפוי וזה גם טוב.
בחברת היי-טק רגילה פשוט מרימים טלפון לקבלן הרצוי וסוגרים איתו מחיר. בממשלה זה אסור. במכרז חשכ"ל בלתי אפשרי להגדיר פרמטר כמו "הוא תותח חבל על הזמן ואותו אני רוצה". אז נאלצים להגדיר תארים, הסמכות, שנות נסיון ושאר מדדים אובייקטיביים. זה אכן מייצר עיוותים אבל בלי זה היינו הופכים לסוג של רוסיה וזה כנראה עוד יותר גרוע.

אז תפירה היא בעייתית כשמדובר במקורבים או חלילה בשוחד. אבל כשזה מסיבות מקצועיות, אפשר להתווכח האם זה ראוי או לא.
לצפיה ב-'דיברתי על תופעה נפוצה - לא שכל המכרזים ככה'
דיברתי על תופעה נפוצה - לא שכל המכרזים ככה
05/06/2019 | 12:55
1
61
תוצאה של מכרז יכולה להיות שקיבלת קבלן זול שהוא תת-רמה ויתחיל מסחרה אחרי הזכייה, אבל טכנית - ענה על תנאי המכרז,
תאר לך למשל קבלן שזוכה במכרז על האירוויזיון ואז מתחיל לסחוט תוספות-תקציב בלת"מיות גדולות, כשהאיום הוא להגיע לאירוויזיון כמעט בלי כלום (ואין זמן להחליף קבלן עם מכרז חדש, בטח לא כשהקבלן יגרור אותך למשפטים).
ולכן מלכתחילה מקומות ממשלתיים/עירוניים רצו שליטה שהמכרזים גוזלים מהם,
אז ככה - זה עובד.

הבעיה כפי שאני רואה אותה - היא שבפועל נותנים לקבלן לנסח את המכרז שלו.
לא רוצים שמישהו אחר יזכה - ולכן מוסיפים סעיפים מגוחכים במקום להמיר את ה"איכות" של הקבלן לעמידה במבחן, או לחלופין - להמיר אותה בהגדרות כישלון וסנקציות.
התוצאה היא שמשתינים מהמקפצה - אבל לפי החוקים.
לצפיה ב-'כן, יש הרבה בעיות בשיטת המכרזים'
כן, יש הרבה בעיות בשיטת המכרזים
05/06/2019 | 14:05
66
על כל פנים, במכרזי IT להעסקה של עובד מסויים בדרך כלל יש פחות הטיות כי המכרז יותר פשוט. מבקשים להעסיק עובד יחסית זוטר, יש תנאים בסיסיים, 'קשה לתפור מכרז למתכנת ספציפי.
יש גם איזה סטנדרט מסויים לדירוגים שכולל דברים כמו תואר, שנות נסיון ואם פתאום יהיה משהו תפור זה ייראה חשוד. בכלל, הסכומים לא מספיק גדולים כדי להצדיק תפירת מכרז מיוחד וגם המתחרות עלולות לעורר בעיות במקרה כזה. אז במכרזים מהסוג הזה לדעתי נדיר יותר למצוא רמאויות.
לצפיה ב-'אם הם לא טיפשים שם בממשלה - הם אמורים לדעת שלא ניתן להעסיק '
אם הם לא טיפשים שם בממשלה - הם אמורים לדעת שלא ניתן להעסיק
05/06/2019 | 11:00
3
129
עובד - בחצי מהשכר המקובל במשק,
אלא אם מעסיקים עובדים חסרי תועלת שאף אחד אחר לא מוכן להעסיק.
ושלא יצליחו להביא פרוייקט לכלל סיום,
וזו בדיוק הסיבה - שמביאים קבלן ולא מגייסים עובדים לעבודה לפי כללי החשכ"ל.

כך שתעריפי החשכ"ל לפקידי מנהלה - לא רלוונטים.
תעריפי חברות ההשמה (הממוצע לפי התפקיד והנסיון שלך) הם היחידים שרלוונטים.

לצפיה ב-'לא נראה לי שאתה מבין את העניין'
לא נראה לי שאתה מבין את העניין
05/06/2019 | 11:14
2
117
הם אכן לא טפשים ולכן קבעו תקנות שנוגעות לתעריפים של בתי תוכנה. אם ממש מעניין אותך תוכל למשל לעיין כאן:

לאחר שתקרא את 78 העמודים, תמצא תעריפון בערך בעמ' 48 עם מחירים הגיוניים כמו 350 ש"ח לשעה ל"אחראי תחום אפליקציות" שזה עלות שכר חודשית של 65,000 שמגלם משכורת ברוטו של 40,000 + רווח יפה לחברת הקבלן.
לצפיה ב-'כמה זה בעיניך רווח יפה לקבלן?'
כמה זה בעיניך רווח יפה לקבלן?
05/06/2019 | 18:15
1
94
הרי הקבלן סופג גם תקופות אין עבודה ועלויות הגיוס והגשת המכר עליו וכדומה.
כמה היית אתה רוצה ללהרוויח על עובד כזה?
יש הבדלים בין עובד שלך שאתה נותן אותו לםרוייקטים לבין עובד שאתה שם בפרויקט לשנה ושוכח ממנו ואם הפרויקט נסגר זה טבעי שהוא יפוטר. סתם אשמח לשמוע את דעתך.
לצפיה ב-'בדיוק כמו שכתבת'
בדיוק כמו שכתבת
05/06/2019 | 18:26
100
ההבדלים בתנאים מאוד גדולים בין מכרזים שונים.
לכמה זמן הפרוייקט מחוייב? מהם אפשרויות היציאה? מה הסיכונים? יש מקומות שהלקוח בעצמו מוצא ומגייס את העובד ויש פעמים שהקבלן מציע מועמדים ואז יש עלויות גיוס. יש יותר מדי פרמטרים.

בגדול, אני אומר שבפרוייקטי קוסט פלוס שבאופן כללי הסיכון לקבלן מאוד קטן, הרווח נע בין 5-15%. גם על זה אפשר לשאול אם זה מהברוטו או מהעלות שכר, יש מקומות שיעמיסו "הוצאות הנהלה וכלליות" בעלות העסקה, ועוד ועוד. אבל מה שאני אומר זה שלא תראה 50% רווח או משהו דומה.
בפרוייקטים אחרים לעומת זאת כשהקבלן מבצע את הפרוייקט בעצמו ולוקח את הסיכונים הרווח יכול להגיע גם לעשרות אחוזים אבל אפשר גם להגיע להפסד. אלה החיים.
לצפיה ב-'אבטלה סמויה - מה עושים?'
אבטלה סמויה - מה עושים?
04/06/2019 | 13:20
14
368
שלום לכולם,

אני עובד במקום הנוכחי שלי כבר חצי שנה. לצערי, אני נתקל בהמון אבטלה סמויה. אני מוצא את עצמי די הרבה פעמים הולך לראש הצוות שלי ומבקש עוד ועוד משימות (כי אין לי שום דבר "על השולחן" כרגע). ממה שאני מבין, גם אחרים נתקלים ב"בעיה". אני כמובן מנסה להעלות את הנושא כלפי מעלה אבל אם זה לא ישתפר בזמן הקרוב אני אשקול לחפש עבודה "בחוץ". 

במידה ואני אחליט לחפש מקום עבודה חלופי, איך הנושא ייראה שאני רוצה להחליף מקום עבודה אחרי 6 חודשים בגלל "אבטלה סמויה"? האם זה יתקבל בברכה או שמא לא יאמינו לי ויסתכלו עליי כעובד בעייתי שלא הסתדר במקום העבודה הנוכחי שלו ומחפש איך לברוח? 

לצפיה ב-'אולי יהיה מי שלא יאמין. זאת סיבה טובה לעזוב'
אולי יהיה מי שלא יאמין. זאת סיבה טובה לעזוב
04/06/2019 | 14:20
2
272
אם אתה אומר שבחצי שנה האחרונה הייתה לך מעט מאוד עבודה והרגשת שאתה סתם מתנוון שם זה דווקא אומר דברים טובים עליך
לצפיה ב-'השאלה האם אמירה כזאת'
השאלה האם אמירה כזאת
04/06/2019 | 14:36
1
194
לא מציבה ספק מעל לראש המועמד.

מגייסים עלולים להגיד: "אין מצב. אז בשביל מה גייסו אותו ושילמו לו כסף?".
אם למשל אני אומר שאני עדיין עובד במקום העבודה הקודם שלי ואני רוצה לשנות כי מיציתי שם מבחינה מקצועית (נגיד שאני שם שנתיים) זה מציב הרבה פחות סימני שאלה/אמינות אודות המועמד. לא?

לצפיה ב-'חצי שנה זה בעייתי'
חצי שנה זה בעייתי
04/06/2019 | 14:45
211
חברות, במיוחד גדולות עוברות עליות ומורדות מבחינת פרוייקטים ועומס. תקופה של כמה חודשים עם פחות עבודה זה דבר נפוץ ואף אחד לא רוצה עובד ש"יושב על הראש" כל פעם שיש תקופת שפל מבחינת משימות ועבודה. גם בשבילך, הייתי מציע לתת צ'אנס ולמשוך לכיוון השנה. אחר כך יהיה לך יותר קל לטעון בראיון שבמהלך שנה שלמה היו המון תקופות אבטלה סמויה, מרגיש שאתה משתעמם מחוסר מעש, וכו'.
היי, לפחות יש לך סיפור טוב לכל אלה שמספרים ש"טוחנים שעות" בהיי-טק.
לצפיה ב-'אולי תנסה ליזום משהו'
אולי תנסה ליזום משהו
04/06/2019 | 17:32
1
179
תבוא לראש הצוות עם כמה רעיונות.

דברים שאתה חושב שאפשר לשפר, לאטמט (automate), 

חוץ מזה תנסה לגשש קצת. להבין מה קורה. לפעמים קורה שיש אבטלה סמויה, אבל לפעמים זה סימן לבעיות בחברה. 
לצפיה ב-' אם אתה אומר שאתה עוזב כי אתה חושד שיש בעיות כלכליות...'
אם אתה אומר שאתה עוזב כי אתה חושד שיש בעיות כלכליות...
05/06/2019 | 09:34
115
...ואתה חושב שעוד מעט יהיה גל פיטורים זאת גם נשמעת סיבה לגיטימית לעזוב לאחר תקופה כזו
לצפיה ב-'זה מעלה חשד'
זה מעלה חשד
05/06/2019 | 00:06
7
228
אבל זה תלוי בשאר קורות החיים שלך.
אם אתה נראה 'תותח' : ממוצע גבוה ממקום טוב, רזומה שמכיל תקופות ארוכות במקומות איכותיים, חזק מאד טכנית בראיונות, הייתי מאמין לך שהגעת בטעות למקום ש'קטן עליך'

אם זה המקום השלישי שאתה עוזב אחרי חצי שנה וסיימת עם 70 במכללה עלובה ואתה לא יודע להסביר על המערכת שאתה עובד עליה, אז זה נראה לא טוב..

רק נקודה חשובה : מעולם לא הייתי זה שמחליט אם לתת למשהו חוזה או לא, אלא מראיין טכני שנותן חו"ד...
לצפיה ב-'כמו כמעט תמיד, בראיון עבודה השקר עדיף על האמת'
כמו כמעט תמיד, בראיון עבודה השקר עדיף על האמת
05/06/2019 | 09:37
6
151
עצוב שהגענו למצב הזה.

לצפיה ב-'תאמין או לא'
תאמין או לא
05/06/2019 | 11:14
5
155
אני מכיר כמה עשרות אנשים בתעשיה מכל הספקטרום של החברות ורובם המוחלט לא נאלצים לשקר כשהם מתראיינים, מי שכן הוא בעייתי בד"כ.
הבעיה עם שקרים שהם לא סקיילביליים - הם דורשים תיאום, תחזוקה וקריסה שלהם ב-production תגרום לך לנזקים כבדים. ככל שהם מתרבים קשה לך לתחזק אותם.

אם אני מאמין למה שרשמת בהודעה המקורית,שאתה באמת עובד טוב והגעת באופן חד פעמי למקום שלא מתאים לך, בטוח שתוכל למצוא מנהל\מהנדס בכיר משם שיבין אותך ויגיד למראיינים הבאים את מה שצריך כדי להסיר את החשש שלהם וכנראה שיהיו לך דברים ברזומה שיתמכו בטענות שלך.

בהקשר היותר כללי,
גם אם הגעת בטעות למקום רע באופן קיצוני עם אנשים רעים שרק רוצים לדפוק אותך (לא מכיר מקומות כאלה אבל נניח) לא סביר שזה יקרה לך פעם אחר פעם אחר פעם. אם זה קורה, כנראה שגם בהודעה בפורום אתה מיישם את דוקטורינת השקר או מסתיר מידע רלוונטי אחר.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
05/06/2019 | 12:10
4
119
א. לגבי ההיכרות שלך עם עשרות אנשים בתעשיה. אני מניח שהם לא שולחים לך SMS בכל פעם שהם "מעגלים פינה" או משקרים בראיון עבודה. נכון? דרך אגב, גם למחוק מקורות החיים מקום שעבדת בו תקופה קצרה זה דבר שממליצים פה על ימין ועל שמאל לעשות, וכן, אם תרצה או לא, זה שקר. אם שואלים אותך בראיון "מה דעתך על הבוס שלך" ואתה חושב שיכולות הניהול שלו גרועות, אבל לא אומר את זה - זה שקר. כמובן גם אם שואלים אותך מה החסרונות שלך ואתה לא מציין את החיסרון הכי משמעותי שלך, גם זה שקר.
ב. השאלה לא התייחסה למקרה שבו פעם אחר פעם העובד מגיע למקום שבו יש אבטלה סמויה, אלא למקרה יחידני. עצם הסקת המסקנות שלך שהמציאות היא שונה ממה שאני מתאר בהודעה היא מגוחכת מכיוון שאני מנסה לקבל עצה ולא לשכנע פה אף אחד כמה אני צודק או לא. לא בא לך לייעץ? אל תגיב, אבל אל תסיק מסקנות שלא מופיעות בהודעה מבלי ששאלת.
ג. באשר לסקיילביליות של שקרים - סתם שתדע שלמעט מקומות עבודה שהתראיינתי אליהם מיד לאחר התואר, לא נתבקשתי עד כה לשלוח גליון ציונים או אישור על תואר אקדמי לשום מקום עבודה שהתראיינתי אליו. קולט? הדבר שהכי קל לבדוק ולאמת, לא מאומת. אז כן, לצערי, בשקלול של אמירת האמת והנזק שהיא אמורה לגרום לך למול אמירת השקר והסיכוי שתיתפס, השקר פעמים רבות עדיף.
ד. אף מנהל לא יסכים להודות שיש בחברה שהוא עובד בה בעיות ניהוליות. כמובן שהרבה מנהלים גם לא יסכימו להמליץ על עובד שעבד אצלם רק חצי שנה. לגבי ה"למצוא מנהל שיכול להעיד עליך". לרוב, יש מנהל אחד כזה והוא המנהל הישיר שלך. אם הוא לא זורם עם זה, אתה בבעיה.
ה.לגבי ה"דברים ברזומה שיתמכו בטענות שלך" - נכון לאנשים עם הרבה שנות ניסיון. בתחילת הקריירה חוץ ממוסד לימודים וממוצע (שהם סבבה לגמרי אצלי, אבל לא מעידים עליך יותר מידי כעובד) הרזומה לא תמיד אומר כמה אתה טוב או לא. יכול להיות מועמד עם 3 שנות ניסיון שהיה שלוש שנים בחברה אחת (לא מוכרת במיוחד) ולא התקדם שם לתפקיד ראש צוות. האם אפשר להסיק מזה משהו עליו? אני בספק.

לצפיה ב-'"אל תרתח אדון עזריאל, אל תרתח"'
"אל תרתח אדון עזריאל, אל תרתח"
05/06/2019 | 13:02
3
145
אני נהנה לקרוא פה ונוצר לי cache בראש לגבי משתמשים קבועים שאני מכיר את היוזר שלהם.
ואיכשהוא היוזר שלך מתקשר תמיד עם שקרים בהקשר של ניסיון תעסוקתי \ סיבות עזיבה \ ניסיון בנוסף, פגשתי במהלך הקריירה אנשים טובים שהיו מרוצים מהם אבל לא היו מרוצים מקצועית והסיפור שלך נשמע לי פישי. מה לעשות ? זכותי לחשוב ככה.

עריכה : הרבה פעמים מנהלים אוהבים לשאול אנשים שעוזבים בנסיבות חיוביות, למה לא נתת למנהלים מהמקום הקודם הזדמנות לשפר את התנאים שלך אלא אתה ישר מחפש בחוץ. 

בכל אופן, אני לא שופט אף אחד וחבל לי שבאתה בוחר להשתלח ולהוריד את רמת הדיון כשקבלת תשובה לשאלה שלך :לדעתי לא יפסלו אותך מראיון בגלל זה, כנראה שיששאלו וישפטו לפי התרשמות ושאר הפרמטרים, כולל תחושת בטן.

אם אתה באמת בן אדם חיובי שמרוצים ממנו ונותן תפוקה, אבל משעמם לך, הייתי מציע לך להגיע להסדר כלשהוא עם המנהלים שלך שיגבו את הגרסה שלך או שיעזרו לך להציג את זה כמקרה של חוסר התאמה (זה לא חייב להיעשות בצורה שגוזרת משהו שלילי על המנהלים \ חברה). סביר שהחברה החדשה תבקש לבחון את טיב מערכת היחסים שלך עם המנהלים בחברה הקודמת.

לצפיה ב-'נכון. לא מעט פעמים כתבתי שעדיף לשקר'
נכון. לא מעט פעמים כתבתי שעדיף לשקר
05/06/2019 | 13:25
96
אבל לא כל הודעה כזאת אומרת שאכן שיקרתי או שחיפשתי עבודה בעצמי והתלבטתי אם לשקר או לא.
לצערי, זה בעקבות מקרים בהם אמירת האמת מהצד שלי, לדעתי, פגעה בי, וגם מניסיון של אנשים אחרים.

לצפיה ב-'דבר נוסף'
דבר נוסף
05/06/2019 | 14:57
1
91
אם הסיפור שלי נשמע לך פישי, זה עניינך הפרטי. ביקשתי להתייעץ על בעיה קיימת. אם אתה לא מאמין שזה המצב, מצוין תשמור את זה לעצמך.

לי דרך אגב, נראה שאתה טיפוס אנטיפת שנהנה לדרוך על אנשים. אז? הנה, זה מה שנראה לי. עדיין, אם תעלה שאלה אני לא אכתוב את זה כי אין לדעתי האישית עליך שום קשר לשאלה שהועלתה.

לצפיה ב-'אתה מפספס את המטרה בפורומים'
אתה מפספס את המטרה בפורומים
05/06/2019 | 15:31
131
כל המטרה היא שאתה כותב הודעה פומבית וכולם עונים, אחרת? שלח מסרים למי שאתה חפץ בדעתו ותגאל אותנו מזה.
אתה רואה אותי מבקש ממשהו פה 'לסתום את הפה?'

הדבר השני הוא שבאמת חבל, שאתה לא מבין את הטובה שאני שעושה לך בין אם הגרסה שלך אמת טהורה ובין אם אתה בודק פה איך ה'שוק מגיב' לגרסה המצוצה מהאצבע שאתה רוצה להציג בראיונות. בשני המקרים קבלת פידבק טוב שאתה יכול להשתמש בו כדי להציג את המקרה שלך (יהיה אשר יהיה) בצורה טובה יותר ולמנוע ספקות מיותרים מאנשים שדעתם באמת משפיעה (להבדיל מכל מי שהגיב לך פה, כולל אותי).

חרף האמור לעיל, אם תגיב בצורה מכובדת, אני אסיים את חלקי ההיסטורי בשרשור הזה.
לצפיה ב-'כבוגר טרי באינטל - ישבתי שם חצי שנה ב"אבטלה סמויה"'
כבוגר טרי באינטל - ישבתי שם חצי שנה ב"אבטלה סמויה"
05/06/2019 | 11:24
200
אחרי 4 שנים של עבודה תזזיתית באינטל, בהן הרגלתי למצב בו אין זמן לכלום,
חצי שנה רדפתי אחרי ראש הצוות וביקשתי משימות,
כי הפרוייקט עצמו היה בשלבי בדיקות אחרונות,
והמנהל - היה עמוק בתכנון הפרוייקט הבא.
לא היה לו זמן להתחיל להיכנס לבעיות השיעמום של כל עובד.

מצד אחד עשיתי עבודה מעולה - ולכן לא היו באגים,
ומצד שני - היו חייבים לשמור עלי בזמינות גבוהה - למצב בו כן ימצאו באגים.
וכשכן מצאו חשד לתקלה שייתי צריך לבדוק - איבחנתי אותה מהר מאוד - ושוב נשארתי בלי כלום.
אז כשהלכתי למנהל קיבלתי תשובות בסגנון "תכתוב עוד הערות בקוד" או "תשלח מסמך" (למרות שהוא כבר כתוב ונמצא בכונן משותף וזה אומר לחזור למנהל עוד דקה) ורק כשהוא לגמרי התייאש "תגלוש בווינט"
אז חצי שנה של קפה, חתימת יציאה ב5, זה דבר שתוכל למצוא בכל מקום.
בדיעבד - לא סיבה לעזוב.

אם אתה מרוצה מהשכר שאר העובדים ותנאי התעסוקה - נצל את הזמן לשיפור מקצועי, ושמור על זמינות גבוהה.
במקרה הטוב - ברר מה אחרים בצוות ובצוותים מקבילים עושים - ולמד לעשות גם את זה,
במקרה הרע - תחזור על החומר מהתואר, ותיכנס לעומק לפרטי הפרוייקט שלך, כהכנה לראיונות עבודה.
לצפיה ב-'אולי מישהו ידע לכוון אותי'
אולי מישהו ידע לכוון אותי
04/06/2019 | 13:33
1
186
אני מועסק כעת בפיתוח - ע״י חברה טכנולוגית - מהבית.
החברה מתקשה לעמוד על הרגליים, ויש סימנים שהם לא יוכלו להמשיך...
(מבחינתם ברור שאני איתם לאורך כל הדרך אבל אני מודע לבעיות שם)

מה אני יודע? (מה מכיל תיק העבודות... מדורג לפי מה שאני אוהב לעשות... ורק מה שיש לי פרוייקטים להוכיח)
javascript,
react,
react-native,
python,
php,  
wordpress.

למה אני לא שולח קורות חיים לחברות אחרות?
כי אני עובד מהבית - או במדוייק יותר - אני יכול לצאת למקום עבודה עד פעמיים בשבוע. 
מהבית אני לא מוגבל בשעות עבודה, לא בפרוייקטים, סוס עבודה. אוהב הרבה עבודה.
ואגב, אני מעדיף לעבוד כשכיר בצורה יציבה לפי הספק פרוייקטים (מאשר לפי שעות).

האם אתם מכירים חברה שתרצה לשמוע על עבודה מהבית... (רוב השבוע...)?
תודה על כל הכוונה
לצפיה ב-'היה מעניין אותך לפתח ב python לסטארט-אפ קטן?'
היה מעניין אותך לפתח ב python לסטארט-אפ קטן?
04/06/2019 | 14:30
152
חבר שלי עם סטארט-אפ של כמה אנשים מחפש מישהו חזק בפייתון, ואם זה רלוונטי אני יכול לנסות לחבר ביניכם.  הוא באיזור רמת גן.  

הכוונה כמובן לעבודה בשכר מלא, לא עבודה בחינם תמורת "אחוזים במיזם".
לצפיה ב-'WeWork גרסת בני ברק?'
WeWork גרסת בני ברק?
31/05/2019 | 16:57
294
1839
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3763152,00.html

הכתבה מספרת על חללי עבודה משותפים לחרדים.
על פניו, רעיון לא רע, אבל היה משפט אחד שממש הרגיז אותי בכתבה:

מוישי... המשך>>
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...

הכתבה מספרת על חללי עבודה משותפים לחרדים.
על פניו, רעיון לא רע, אבל היה משפט אחד שממש הרגיז אותי בכתבה:

מוישי פרידמן: יש קרוב ל־20 אלף אנשים שרוצים ויכולים לעבוד בהייטק, אבל לא לכולם יש בגרות או הדיפלומה הנכונה;

הם אפילו שמו אותו במסגרת מודגשת בצד, אלא ששם חתכו (כנראה בכוונה) את החלק על חוסר בגרות ודיפלומה.

וזה החלק שמרגיז אותי:
איך מישהו טוען שאדם ללא בגרות וללא תעודה יכול לעבוד בהייטק?
בתור מה, מנקה משרד?

מדובר באנשים שלא רק שאין להם טיפה מההשכלה הנחוצה למקצועות הייטק, גם לא היית להם מעולם שום יכולת ללימוד עצמי רלוונטי.

הם מגיעים ממקומות שלא תמצאו שם ספרי תכנות בחנויות הספרים.
אסור להם להחזיק מחשב או אפילו טלפון.
ואם מצליחים להחביא אחד בבית, אז יש בעיה גדולה להתחבר לאינטרנט.

אנשים בגיל שלי מהקבוצה הזו לא ידעו אפילו מה זה "בומביט".

אז מה בדיוק הופך אותם ל-"יכולים לעבוד בהייטק"?

האם באותה מידה, אני יכול לעבוד על תחנת החלל הבין לאומית, למרות שאני אפילו לא קרוב להיות מספיק בכושר כדי לשרוד את השיגור לשם?

אני אהיה כנה:
מהטון של הכתבה משתמע שהבעיה עם יציאה של חרדים לעבודה היא אנשים כמוני - הציבור החילוני, שבגלל חוסר סובלנות, לא מוכן לכופף את עצמו להלכות חיים חרדיים, ולא יוצר תנאים מתאימים להם.

אבל אפילו אם היינו פותרים את ה-"בעיה" הזו, אני עדיין לא ממש רואה חרדים משתלבים בהייטק בהמוניהם.
לפחות, לא חרדים "מיין סטרים".

במקום הנוכחי שלי אני עובד עם כמה חרדים, אך הם אינם טיפוסיים למגזר.

כך למשל, אין להם בעיה לעבוד, ואף לאכול צהריים בסביבה שמערבת נשים וגברים.

אחד מהם סיפר לי, שיש להם בבית אינטרנט רגיל ולא מסונן.
בהתחלה, הם ניסו להשתמש ברימון, וגילו שהוא לא מאפשר להם לעבוד מהבית, ולגלוש לאתרים שרלוונטיים ללימודי תכנות ומציאת פתרון בעיות תכנות,  אז למען הפרנסה נאלצו לזרוק אותו מכל המדרגות.

כמובן שאנשים כאלה מצליחים להשתלב בהייטק.
אבל, הם אינם מייצגים את הרוב.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה