לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167421,674 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'"בהצלחה" בסוף ראיון עבודה'
"בהצלחה" בסוף ראיון עבודה
02/09/2019 | 11:30
10
405
שמעתי מחבר שזה מנהג ידוע של המראיינים להגיד בהצלחה בסוף הראיון במקרה שלא עברת.

בדקתי לפי הניסיון שלי ואכן בכל פעם שאמרו לי "בהצלחה" בסוף הראיון, קיבלתי דחייה לאחר מכן.

האם גםלפי הניסיון שלכם כמועמדים זה היה ככה?
אם אתם מראיינים, אז האם אתם נוהגים להשתמש ברמז הזה כדי להעביר את המסר למועמד?

כמובן לא בכל הראיונות שלא עברתי אמרו "בהצלחה". הטענה היא שכל פעם שאמרו אז זה אז בהכרח לא עברתי.
לצפיה ב-'ייתכן שזה קורה בתת-מודע'
ייתכן שזה קורה בתת-מודע
02/09/2019 | 13:12
4
300

אני בספק אם מדובר ברמז מכוון שהמראיין *תמיד* אומר במודע. כשנפרדים ממרואיין, באוירה של חוסר וודאות (יש מעט מאוד ראיונות שהם חד משמעית כן, יש יותר ראיונות שהם חד משמעית לא, אבל רוב הראיונות דורשים מחשבה לאחר מכן כדי להחליט אם כן או לא), הפרידה נוטה להיות awkward אצל המראיין - זה סוג של פרידה מלאכותית, וכל מראיין בכל סיטואציה מוצא עצמו מבצע "טקס פרידה" - זה יכול להיות ללוות את המרואיין לדלת, זה יכול להיות לברוח מהמקום ולחזור לחדרו, זה יכול להיות קצת צ'יט-צ'אט עם המרואיין במטבח לפני פרידה, וזה יכול להיות גם לאמר "בהצלחה". למה בהצלחה? כי זו מילת פרידה, ששני הצדדים מבינים ממנה שהפגישה הסתיימה. בדיוק כמו "להתראות" - אלא ש"להתראות" היא מילה מחייבת (אנחנו נתראה) - "בהצלחה" היא מילה לא מחייבת מבחינת פגישה עתידית. "שלום" היא מילה שמקובלת יותר כשמתחיל מפגש, ולא בסיום מפגש, ו"היה שלום" הוא ביטוי ספרותי מדי.
לצפיה ב-'המילה בהצלחה מרגיש לא מרגישה לי בכלל כמו מילת פרידה'
המילה בהצלחה מרגיש לא מרגישה לי בכלל כמו מילת פרידה
02/09/2019 | 21:36
2
172
איפה עוד משתמשים בזה בין אנשים בעת פרידה?

במצב נייטרלי אפשר להגיד "להתראות" או "נשמור על קשר".
פה זה מרגיש לי כמילה עם קונוטציה שלילית.

לצפיה ב-'מסתבר שיש סיפור דומה עם good luck באנגלית'
מסתבר שיש סיפור דומה עם good luck באנגלית
02/09/2019 | 21:42
184
חיפוש בגוגל הביא אותי למשל לזה:

At the end of the interview, the interviewer (a manager) said “good luck”. Does this imply that I won’t get the job. or he just tried to be nice and said something at random? If a interviewer said the same thing to you at the end in one of your past interviews, what was the final outcome, an offer or not?

Answer: I’ve gotten that a few times. It’s never turned out well.
לצפיה ב-'נייטראלית מבחינת מפגש עתידי'
נייטראלית מבחינת מפגש עתידי
03/09/2019 | 12:09
128

"להתראות" או "נהיה בקשר" אומר שאנחנו ניפגש שוב. זה לא משהו שאפשר לאמר למישהו שאין לך מושג אם תיפגוש אותו שוב. זה משהו שאומרים לחברים, לעמיתים למקום העבודה, ללקוחות חוזרים וכדומה. לא למישהו שפגשת מפגש אקראי שעשוי להיות חד פעמי.
לצפיה ב-' לטעמי ״תודה שבאת״ + לחיצת יד = פרידה נעימה'
לטעמי ״תודה שבאת״ + לחיצת יד = פרידה נעימה
03/09/2019 | 01:28
158
ולא מחייבת לכאן או לכאן.
לצפיה ב-'אני לא יודע אם יש כוונה לרמוז'
אני לא יודע אם יש כוונה לרמוז
02/09/2019 | 22:30
180
למרואיין שהוא לא עבר.

אבל גם הראיונות שאני זוכר, שבהם קיבלתי "שיהיה בהצלחה", ברובם לא עברתי (היו אגב כאלה שכן).

כמראיין אגב, אני מקפיד לא להשתמש בביטוי הזה כדי בדיוק מהסיבות שציינת.
גם נשמע לי מוזר לאחל למשהו 'הצלחה' כשאני יכול לגרום לזה שהוא יצליח כבר עכשיו..

בכל מקרה לא מציע לך לשפוט לפי זה..
לצפיה ב-'"איחלתי לחייל בהצלחה", מוכר?'
"איחלתי לחייל בהצלחה", מוכר?
03/09/2019 | 02:23
193
אני תמיד אומר "בהצלחה" בסוף הראיון, בין אם גיבשתי כבר דעה (חיובית או שלילית) ובין אם לא.

לא יודע אם צריך לייחס לזה משמעות כלשהי.
לצפיה ב-'האמת שאני נוהג כך'
האמת שאני נוהג כך
03/09/2019 | 08:41
2
254
מי שעבר או לפחות מסתמן שימשיך בתהליך אני אומר לו משהו אופטימי כמו "בשלב הבא אנחנו כנראה נזמן אותך לראיון עם בלה בלה" או "אנחנו נהיה בקשר בהמשך השבוע אחרי שנוודא עם הלקוח שהתקציב תואם לדרישות. צפה לטלפון מחר או מחרתיים".
מי שניכר בעליל שלא עבר אני אומר לו "בהצלחה בהמשך הדרך, נעדכן אותך בכל מקרה".

כמועמד לא חשתי בהבדל. יש כאלה עם פוקר פייס, יש כאלה שמגלים התלהבות ולמחרת שולחים דחיה ויש שנפרדים כך או אחרת, אי אפשר לדעת.
לצפיה ב-' תודה על האישור של התיאוריה כמעסיק'
תודה על האישור של התיאוריה כמעסיק
03/09/2019 | 11:29
1
181
אגב, האלה שמגלים התלהבות יתרה ישר מעלים חשד אצלי ואני מייד מניח שלא עברתי.
לצפיה ב-'זה לא אמור להיות ככה'
זה לא אמור להיות ככה
03/09/2019 | 13:26
214
סוג של צביעות הייתי אומר. אצלי אני די בטוח שהמועמד יודע בסוף הראיון עם זה כן/לא/אולי. אם אני מתלהב אני ישר מדבר על המשך התהליך, איך מתקדמים, תאריכי התחלה וכו'. מי שאני פוסל אני נפרד בנימוס עם משפט פרידה לאקוני בסגנון "תודה. נעדכן אותך בהמשך".
לצפיה ב-'ייעוץ בנוגע לקורות חיים -'
ייעוץ בנוגע לקורות חיים -
28/08/2019 | 17:00
7
350
היי,

אני כתבתי קורות חיים, הן בעברית והן באנגלית, שולח אותם לחברות ואלה לא חוזרות אליי או שחוזרות במייל דחייה.( כבר חודש - אולי זה מעט מדי ?).

אני אשמח לקבל הארות והערות כלליות עליהם.

קורות חיים בעברית מצורפים.

תודה רבה,
לצפיה ב-'כמה הערות:'
כמה הערות:
29/08/2019 | 09:05
3
255

א. "ממוצע קורסי חובה שנה ב - מעל 80". נשמע כמו מריחה. כתוב מספר מדויק (ממוצע משוקלל ביחס לכמות הנקודות זכות של כל קורס כזה). שים לב שהעובדה שאינך מספר על הממוצע הכולל גורמת לחלק מהקוראים לחשוב שהוא מזעזע. אם זה לא המצב - שקול לכתוב גם אותו.

ב. "נסיון בתחום מדעי המחשב" - למה אתה קורא נסיון? לנושאים שלמדת בקורסים בתואר? לנושאים שכתבת בהם פרוייקטים בזמנך החופשי? לנושאים שעסקת בהם במסגרת עבודה בתשלום, או בהתנדבות בעמותה כלשהי? זה גם נשמע כמו מריחה. מעסיקים מתעניינים בנסיון מקצועי אמיתי - תוכנה שכתבת שהיו לה משתמשים, שקיבלתי עליה דיווחי באגים, שנכתבו בה תכונות על פי דרישות חיצוניות (ולא רק על פי מה שהתחשק לך לעשות)... אחרת זה לא "נסיון" מבחינתם - זה "ידע".

ג. "פרוייקטים" - מאיזו מסגרת? פרוייקטים מהלימודים? פרוייקטים מזמנך החופשי?...

מעבר לכל זה, חודש אוגוסט הוא חודש חלש (כמו גם חודש תשרי וחודש אפריל באזור פסח) בגלל שהרבה אנשים (כולל מגייסים) בחופשות, ולסטודנט חסר כל נסיון תעסוקתי רלוונטי זה עוד יותר קשה. שפר את קורות החיים - אבל במקביל פתח סבלנות, ועוד יותר מזה - דבר עם חברים שלך ללימודים שכבר עובדים אם מחפשים אצלם ואם הם מוכנים להעביר את קורות החיים שלך למקום העבודה. קורות חיים שמועברים על ידי עובד ותיק מקבלים עדיפות ולרוב לפחות גורמים להזמנה לראיון (בהנחה שהחבר אכן בדק התאמה של קורות החיים שלך לדרישות של משרות אמיתיות בחברה).

לצפיה ב-'תודה על הקדשת הזמן '
תודה על הקדשת הזמן
30/08/2019 | 13:34
2
130
א. הממוצע של שלב ב הוא 85. הכללי הוא 80 
הייתה לי "נפילה" בשנה ג, שייתכן ואני אשפר בהמשך אם אבחר להאריך ל4 שנים - עם מציאת עבודה במקביל.
ונאמר לי שציון מתחת ל85 - ראוי לא לרשום.
עדיף פשוט להשמיט ?
ב.
הרוב אכן נושאים שלמדתי במסגרת התואר, אני אשנה זאת. תודה.
ג.
שניים הם מהלימודים - אבל אלה עבודות שלמדתי בהן דברים מעבר ל"סתם" לרשום קוד.
השלישי הוא במסגרת פרויקט גמר, אבל הוא הדבר הכי משמעותי מבחינתי, כי במהלכו נתקלתי בקשיים שפשוט לא נתקלתי בהם אף פעם - מה שאני רשמתי למעשה זה מעיין טוטוריאל לספרייה, שלא קיים בסביבת אנדרואיד.
הוא קיים בפייתון ובCPP ברובו, יש מעט בJava, אבל באנדרואיד - כמעט ואין.
אז נאלצתי לפעמים ממש להתקדם באופן סיזיפי..
ייתכן שלרוב המעסיקים הוא לא רלוונטי..
לצפיה ב-'לדעתי במצב הזה רצוי לרשום את הממוצע. 80 זה לא נורא.'
לדעתי במצב הזה רצוי לרשום את הממוצע. 80 זה לא נורא.
31/08/2019 | 02:58
1
128

מממילא אם לא תרשום אותו, ידעו שהוא לא גבוה במיוחד (אחרת היית רושם), ואז השאלה מה הם "ינחשו" שהוא. אם הוא היה 70 - כנראה עדיף היה לא לרשום, כי סביר שהניחוש שלהם היה יותר לכיוון 75. אבל עם ממוצע 80 - אתה לא רוצה שינחשו שבפועל הממוצע שלך 75.

לגבי הפרוייקט עם הקשיים שלא נתקלת בהם - זה המצב הקבוע על פי רוב בשנים הראשונות במקצוע - אתה תיתקל כל הזמן בקשיים שלא נתקלת בהם אף פעם.
לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה!'
הבנתי, תודה רבה!
04/09/2019 | 19:46
9
לצפיה ב-'מופיע למעלה מה שאני מניח שזה השם שלך'
מופיע למעלה מה שאני מניח שזה השם שלך
29/08/2019 | 17:50
2
165
אני מציע שאתה או המנהל יורידו אותו (למיטב זכרוני אסור לשים פה שמות אמיתיים בקורות חיים, גם אם המפרסם חושב כרגע שזה "בסדר").
לצפיה ב-'לא אסור, פשוט לא מומלץ'
לא אסור, פשוט לא מומלץ
29/08/2019 | 19:34
1
163
בכדי שלא ימצאו בחיפוש בגוגל של השם שלך קורות חיים בגריסה לא מוצלחת, אולי עם דברים שאתה כבר לא שם בקורות חיים ולא רוצה שידעו
לצפיה ב-'מה שבאדום שונה למניעת זיהוי - השם חלק מזה'
מה שבאדום שונה למניעת זיהוי - השם חלק מזה
30/08/2019 | 13:20
139
סליחה על שלא צוין בהודעת הפתיחה

לצפיה ב-'ביטקוין'
ביטקוין
29/08/2019 | 13:52
2
178
הי, אני מתעניין בביטקוין אבל עוד לא התנסיתי בזה...
מה הדרך הכי טובה לקנות או לקבל ביטקוין?
האם אפשר למכור ביטקוין ולעביר לחשבון פייפאל?
אשמח לקבל המלצות על אתרים וארנקים...
לצפיה ב-'etoro.com'
etoro.com
29/08/2019 | 16:43
1
379
אני עובד בחברת איטורו www.etoro.com (גילוי נאות..).
ניתן להשקיע דרך אתר החברה בביטקוין ובמספר מטבעות וירטואלים נוספים.
היתרון: קל לקנות ולמכור, אין צורך בארנק, סיכון קטן ליפול קורבן למעשי הונאה.
החסרון: הלקוחות למעשה לא מחזיקים ביטקוין אלא מצמידים את כספם אליו (אם כי יש אופציה למשוך את הביטקוין לארנק). מי שמעוניין לקנות ביטקוין לצרכים ספקולטיביים (להרוויח משינויי השערים) זו יכולה להיות אופציה מעניינת. כמובן שמי שמתכוון להשתמש בביטקוין כדי לשלם - יצטרך להחזיק בארנק.
לצפיה ב-'מה זה בעצם ETORO? מה אתם עושים?'
מה זה בעצם ETORO? מה אתם עושים?
29/08/2019 | 19:15
52
לצפיה ב-'אשמח לתובנות (תואר שני, אופק והתקדמות בעבודה)'
אשמח לתובנות (תואר שני, אופק והתקדמות בעבודה)
28/08/2019 | 21:22
2
234
אני קצת מבולבל, יש לי תואר בהנדסה (מאוניברסיטה עם ממוצע פחות מ80, לא להיט)

יש לי ניסיון של4 שנים QA ידני ועוד 4 שנים באוטומציה

אני עובד בחברה גדולה ויציבה (יחסית)

יש לי רצון להתקדם ולהתפתח וללמוד (אני אובה ללמוד) אבל אני לא יודע מה בדיוק

אני רוצה תואר שני ואני לא יודע אם אני רוצה לעשות קורסים בפתוחה של תעודה במדעי המחשב ואז אולי להתקדם בזה.

אולי תואר שני במשהו אחר

אולי לעשות מנהל עסקים ואז אולי להתפתח בכיון הזה של ניהול (אני כרגע מוביל טכני ולא רש"צ).

ואולי בכלל להחליף מקום עבודה ולנסות להתקדם יותר לכיון של פיתוח

איך אפשר לעשות סדר בראש ?
לצפיה ב-'או שעושים סימולציה מחשבתית, או שפשוט מנסים'
או שעושים סימולציה מחשבתית, או שפשוט מנסים
29/08/2019 | 08:53
152

בעקרון הדבר שהכי עושה סדר הוא התנסויות בפועל. רוצה לבדוק אופצהיה של תואר שני? לך לקורס או שניים בפתוחה, דבר עם אנשים שעשו תזה בתואר שני על החוויות שלהם, וראה איל זה מסתדר לך.

חושב על תואר במנהל עסקים? בדוק מה הסילבוס של אחד התארים הללו, וקח כמה ספרים רלונטיים לקרוא (מבוא לכלכלה, מבוא לחשבונאות ודוחות כספיים, ספר או שניים על תאוריות ניהוליות) וראה אם אתה מתחבר למשהו מזה.

חושב על לנסות להתקדם לכיוון של פיתוח? נסה את זה קודם בחברה הנוכחית שלך (אבל בחר את הצוות "הכי קל למעבר", גם אם זה נדמה לך כמו "עוד מאותו דבר" - זה לא, כי מדובר במוצר שהולך ללקוחות חיצוניים, שצריך על פי רוב לעמוד ברמה אחרת של יכולות הן של המוצר והן של יכולות איתור התקלות שלך (אין דין תקלה בשטח כשחסרים לך נתונים, הגישה למערכת מוגבלת וכדומה) כדין תקלה בתוך החברה (כשאתה לרוב יכול לקבל את המחשב במצב התקלה לדיבוג או לקבל את זה בלייב, ולא יושבים לך אנשי המכירות על הווריד לקבל עידכונים פעם בשעתיים כדי לעדכן את הלקוח על התקדמות הטיפול וזמן משוער לסיום הטיפול).

לחליפין, אתה יכול לבצע סימולציה מחשבתית - זה אומר לאסוף מידע מאנשים על "איך זה מתנהל" בנושא כלשהו, ואז לשבת ולדמיין את עצמך בתוך הסיטואציות שהם מתארים ולחשוב מה זה עושה לך. הגישה הזו נוטה לעבוד פחות טוב בגלל המחסור בפידבק חיצוני אמיתי, שגורם לסימולציה ללכת לכיוונים שמושפעים מהפנטזיות שלך לגבי איך זה יהיה) - אבל זה עדיין יכול לעזור לך לבחור יותר טוב את איזה מהדברים לנסות ראשון.
לצפיה ב-'אתה רוצה ללמוד בשביל לשפר סיכויי תעסוקה?'
אתה רוצה ללמוד בשביל לשפר סיכויי תעסוקה?
29/08/2019 | 09:22
119
לפני שאתה משקיע זמן וכסף - אתה צריך להחליט מה אתה רוצה לעשות.

תחושה שלי על סמך נסיון שלי ומה שכתבת - תואר שני בניהול כנראה לא יעזור לך להיכנס לתפקידי ניהול. 

לדעתי, לפני תואר שני - תנסה להתקדם בתוך העבודה. או - ואפשר במקביל - להתחיל לחפש עבודת פיתוח במקום אחר.
ואם אתה שוקל לעבור למסלול ניהולי - תתחיל לברר מה צריך לקרות כדי שתקבל תפקיד של ראש צוות, וככה תתחיל להוכיח את עצמך כבעל כישורי ניהול (וגם להחליט אם זה בכלל מתאים לך)
לצפיה ב-'למה חלונות 7 עדיף על חלונות 10?'
למה חלונות 7 עדיף על חלונות 10?
27/08/2019 | 23:48
8
229
כי ה-updates זה הבולשיט הכי גדול ומעצבן שיש! 
במיוחד בחלונות 10 שזה נעשה בכוח!

לצפיה ב-'נפלה שגיאה בצילום המסך... הנה הצילום המדוייק....'
נפלה שגיאה בצילום המסך... הנה הצילום המדוייק....
28/08/2019 | 00:02
144
לצפיה ב-'you are living on the edge...'
you are living on the edge...
28/08/2019 | 09:11
3
109
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
28/08/2019 | 14:53
2
70
לצפיה ב-'אתה יודע, אתה יכול להישאר עם דוס....'
אתה יודע, אתה יכול להישאר עם דוס....
28/08/2019 | 19:01
1
118
אף אחד לא הכריח אותך להתעדכן מאז...

לצפיה ב-'לפעמים מערכות מתפתחות עד לנקודה שהן מתחילות ללכת אחורה'
לפעמים מערכות מתפתחות עד לנקודה שהן מתחילות ללכת אחורה
28/08/2019 | 21:20
78
לצפיה ב-'בלינוקס זה לא היה קורה!'
בלינוקס זה לא היה קורה!
28/08/2019 | 15:26
1
53
לצפיה ב-'לאחרונה לקחתי בעבודה MacBook pro 2018'
לאחרונה לקחתי בעבודה MacBook pro 2018
28/08/2019 | 23:09
141
ואני מאוכזב (כשלקחתי עוד לא הייתה אפשרות לקחת 2019).
למען האובייקטיביות צריך להגיד שזה לא מחשב שמגיע מהחנות אלא החברה מתקינה עליו דברים שלה שאולי גורמים לחלק מהבעיות שאתאר בהמשך.
עוד דבר שעשוי להסביר שאין לי הרבה ניסיון ב-Mac אז אולי חלק מזה User errors.

בצד הטוב:
הוא קל, יחסית שקט והמסך מאד איכותי.
חומרה טובה :הדגם שלי עם טרה SSD ו32 ג'יגה של RAM שארוזה בחבילה קומפקטית יחסית.

בצד הרע:
את החומרה צריך להשוות לתג מחיר גבוה - משהו כמו 3500$ דולר (לפחות לאדם פרטי, להם זה קצת יותר זול), מניח שבסכום כזה אפשר לקנות גם נייד לינוקס \ וינדוס איכותי.
מתחמם בטירוף! גם אצל חברים בחברות אחרות, גם אצל חבר שיש לו 2019.
רק יציאות USB C ! צריך להסתובב עם מתאמים, לא נח לחבר בבית.
המסך שלי בבית פשוט יחסית וכשמחברים את ה-Mac אליו זה נראה זוועה. לא קורה עם ווינדוס \ לינוקס. חבר אחד השקיע במסך 4K ואצלו באמת נראה יותר טוב.

process-ים לא ברורים עולים ומביאים את ה-CPU ל300% מה שמפעיל את המאוורר וגורם לרעש, בלי שעשיתי משהו חריג כמובן, יכול להיות קשור לזבל שהחברה מתקינה.
OSX הרבה פחות יציבה ממה שציפיתי - כשעובדים עם שני מסכים ה-dock מטייל לו בינהם למרות שאני רוצה שישאר במקום קבוע, לפעמים כשמחברים ל-docking אחד המסכים לא נדלק ודברים פשוט נתקעים הרבה יותר ממה שהייתי מצפה.
כלים סטנדרטיים שאני רגיל אליהם מלינוקס, או שלא נתמכים או שעובדים הרבה פחות חלק מאשר שהם עבדו על לינוקס (כלי פיתוח \ עריכה של קוד למינהם).

בסוף אפשר להתסדר אבל החוויה הכללית יחסית מאכזבת ביחס למה שציפיתי.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
28/08/2019 | 23:31
105
הנייד הנוכחי שלי הגיע עם Windows 10 ומכאן התחלתי להיתקל בזוועות של גירסה 10. במיוחד ה-updates שנעשים בכפייה. הצילומים שהראיתי הם מהנייד הישן שהיה עם Windows 7, שאין לי כוונה להעביר לזוועה שנקראת Windows 10.

המחשב הישן חי טוב עם חלונות 7, בלי עדכונים בלי טובות ובלי בעיות.
לצפיה ב-'חברת הסטארט אפ אוריקס נסגרה'
חברת הסטארט אפ אוריקס נסגרה
25/08/2019 | 09:17
11
359

החברה פיתחה טכנולוגיה לרכב האוטונומי.  הם  הבינו שהמימוש של רכב אוטונומי עוד רחוק מאד אם בכלל.
כנראה שאין תחליף למוח האנושי  ושום תוכנה של בינה מלאכותית ( בנתיים)  לא יכולה לזהות חתול על הכביש  באותה וודאות שכל תינוק ממוצע יכול לזהות בקלות.

לפחות המנהלים היו הגונים ובמקום להמשיך ולבזבז את כספי המשקעים, הוחלט להחזיר את הכסף שנותר בקופה ( 40 מליון $ ) למשקיעים.
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
25/08/2019 | 12:28
6
300
עריכה:
אחרי שקראתי את הכתבה, נראה שבכלל לא מדובר בסטארטאפ של רכב אוטונומי!

מדובר בחברה שפעלה בשוק של טכנולוגיית חיישן מאוד ספציפית: LIDAR.
הטכנולוגיה הזו אינה חדשה, ולמעשה היא מאוד מאוד נפוצה, אבל פחות ברכבים אוטונומיים, ויותר בשימושים לטווחים קצרים כגון שואבי אבק רובוטיים, מציאות רבודה, ומיפוי בניינים וחללים שונים.

אפילו מייסד החברה מודה שהבעיה העיקרית היא ששוק הרכב האוטונומי מתרחק מהטכנולוגיה הזו, חלקית בגלל המחיר שלה (החיישנים האלה ברמה שרכב זקוק להם לא זולים כלל), וחלקית בגלל המגבלות שלה (זיהוי תמרורים לא תממש עם זה).

בקיצור, להספיד את כל שוק הרכב האוטונומי על בסיס הכתבה הזו, זו קצת הגזמה, בלשון המעטה!

המשך הודעה מקורית:
רק בגלל שסטארטאפ אחד נסגר, זה אומר שכל הטכנולוגיה בלתי אפשרית?

מה זו הגישה הזו?

המוח האנושי התפתח ובנוי לצוד אנטילופות בסוואנה, לא לפתור משוואות דיפרנציאליות או לשלוט ברכב שנע ב-120 קמ"ש.

דווקא לזהות חתול על הכביש מחשבים כבר יכולים הרבה יותר טוב מבן אדם, הבעיה היותר גדולה אם כבר, זה להחליט מה עושים עם אותו חתול.
לצפיה ב-'ועד שהם מחליטים החתול מצוי בסופרפוזיציה.'
ועד שהם מחליטים החתול מצוי בסופרפוזיציה.
25/08/2019 | 14:05
71
לצפיה ב-'יש עניין בזה שהיזמים העדיפו לסגור ולהחזיר את הכסף'
יש עניין בזה שהיזמים העדיפו לסגור ולהחזיר את הכסף
25/08/2019 | 16:06
167
במיוחד לאור העובדה שבקופה שלה יש סכום נכבד. המצב הנפוץ יותר הוא  שממשיכים למרות הסיכונים, שורפים הכל ומקווים לטוב, או שעושים חישוב מסלול מחדש pivot למוצר אחר.
יתכן ורב הנסתר על הגלוי ומסיבה כלשהי היזמים איבדו את החשק או את האמון בחברה. קשה לדעת.
לצפיה ב-'מנכ"ל אוריקס בעצמו מביע סקפטיות לגבי עתיד הרכב האוטונומי'
מנכ"ל אוריקס בעצמו מביע סקפטיות לגבי עתיד הרכב האוטונומי
25/08/2019 | 19:58
3
143
ציטוט:
"השוק כולו מאוד השתנה מאז יצאנו לדרך וכל השחקנים מבינים כי יידרש הרבה יותר זמן ממה שחשבו עד שהרכבים האלה יעלו לכבישים", אומר ל"כלכליסט" רן ולינגשטיין, מנכ"ל אוריקס ויזם סדרתי. ..... "כרגע הארכיטקטורה של הרכב האוטונומי פשוט לא מתכנסת...

אגב גם אני סקפטי לגבי עתיד הרכב האוטונומי, הייתי חושש לעלות על רכב שנוהג בעצמו ולסמוך על כל החיישנים ועל התוכנה, ועל זה שהמכוניות האוטונומיות שנוסעות לידי  ומולי  לא יתנגשו בי בגלל איזה בג ו\או חישן תקול ...
לצפיה ב-'זה ציטוט מאוד חלקי, ולך תדע גם אם התרגום נכון...'
זה ציטוט מאוד חלקי, ולך תדע גם אם התרגום נכון...
25/08/2019 | 21:14
2
139
בוא נתחיל מזה, שרכב אוטונומי זה לא "הכל או כלום".

יש דרגות, ולמעשה, האוטו שיש לי, למרות שהוא אוקטביה די טיפוסית ואפילו לא מדרגת גימור גבוהה, הוא כבר רכב אוטונומי דרגה 2:

מה המשמעות של "דרגה 2"?
שיש לו בקרת שיוט אדפטיבית ובקרת נתיבים אקטיבית, כלומר, בעזרת מצלמה אחת בלבד הרכב הזה יודע גם להישאר בנתיב, וגם לשמור מרחק מרכב שלפניו.

זה לא נועד עדיין לאפשר לך להוריד ידיים מההגה ועיניים מהכביש, אבל סה"כ זה עובד לא רע ועוזר מאוד בנסיעות ארוכות בכביש 6 ודומיו.

בתור אחד שמבלה שעתיים ביום מינימום בכבישי הארץ, אני חושש הרבה יותר ממטומטם תורן ששקוע בטלפון שלו מאשר מבאג בתוכנה, ותאמין לי, ראיתי מספיק באגים בחיי.

אם היית רואה למשל, איך הצבא שלנו מחלק רישיונות רכב כבד לילדים בני 18 שאין להם מושג מהחיים, היית כנראה מייחל ליום שבו יהיו רכבים אוטונומיים

כמובן, זכותך להיות סקפטי, אבל כדאי לך לבסס את הדעה.
על פניו, אתה סתם חושש ממשהו שאינך מבין, אבל אם תעשה למשל רשימה של "בעד" ו-"נגד" תראה שנהג אנושי הרבה יותר מסוכן, אפילו ממערכת אוטונומית רעועה.

מה יכול לפגוע בביצועים של מערכת אוטונומית:
1. תכנון לקוי - לא התחשבו במצב מסוים.
2. באג בתוכנה - הקוד נכתב בצורה שלא התכוונו.
3. פריצה - מישהו בכוונה פוגע במערכת (אולי אפילו מרחוק)
4. תקלה טכנית (כמו בכל מכונית, תוך כדי שימוש דברים משתבשים לפעמים)

מנגד, מה יכול לפגוע בביצועים של נהג אנושי:
1. עייפות
2. טלפון
3. לא בכבוד שלו לשמור על חוקי תנועה
4. חוסר ניסיון \ כישורי נהיגה רעועים
5. אלכוהול
6. סמים
7. מצב בריאותי \ נפשי לא תקין
8. ילדים \ חברים ברכב שצועקים, מתווכחים וכו'
9. זקנה

עכשיו, מה הן יכולות תגובה וראייה של מערכת ממוחשבת:
1. יכולה להגיב במהירות האור תרתי משמע - אותו LIDAR שהחברה בכתבה פיתחה מודד מרחק ע"י מדיד הזמן שלוקח לאור "ללכת" למטרה ולחזור - שבריר של שבריר של שניה.
עם מספיק כוח עיבוד, זמן התגובה לכל דבר הוא מיידי כמעת.

2. יכולה לראות בחשכה, בתנאי ערפל, גשם, לסנן סנוור של שמש דרך צירוף של מגוון חיישנים.

3. יכולה "לראות" 360 מעלות מסביב לרכב ללא כל שטחים מתים!

מנגד, מה הן יכולות התגובה של האדם:
1. במקרה הטוב לוקח 3/4 שניה לקבל החלטה ולבצע פעולה כגון בלימה.
(יש חישובים מוכנים ברשת איזה מרחק הרכב עובד בזמן הזה במהירויות שונות)

2. רק 2 עיניים שרואות קדימה. מלא שטחים מתים מסביב לרכב.

3. לא מתמודד עם תנאי ראות קשים כגון ערפל או חשכה (אורות לא תמיד עוזרים!)

וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון שכבר כמה שנים מפתחים רכבים אוטונומיים עם הכנה לזה שהרכבים ידברו אחד עם השני ועם הסביבה וכך יקבלו תמונה של הכביש ששום אדם היום לא מקבל.

רק תחשוב על זה - היום אתה צריך לסמוך על זה שנוסע לידך שיאותת לפני שהוא חותך אותך.
רכב אוטונומי שירצה לעבור נתיב יודיע תמיד אוטומטית לרכב לצידו, וגם יתאם איתו מהירות כדי להשתלב בבטחה.

לסיכום:
אני לא יודע כמה זמן עוד יש לנו עד שיתחילו למכור לציבור הרכב רכבים ללא הגה ודוושות, כאלה שאתה נכנס, אומר לאן אתה רוצה לנסוע, והרכב עושה הכל לבד בזמן שאתה משחק בטלפון.

אבל, אוטומציה ברכבים היא דבר טוב, ויש לה מלא מקום להתפתח.
לא יודע מה העניין של הסטארטאפ והמנכ"ל שלהם, אבל הם לא אינדיקציה לשום דבר.

אה, ואם אתה חושב שאתה בטוח בכביש כל עוד יש סביבך בני אדם שמחזיקים בהגה, כדאי לך לבקר ב-reddit הזה:
לצפיה ב-'נכון גם נהג אנושי זה לא בטוח'
נכון גם נהג אנושי זה לא בטוח
25/08/2019 | 22:11
1
118
לא יודע, אולי הרכב האוטונומי יצליח יותר מנהג אנושי, בנתיים נראה שיש הרבה קשיים טכנולוגיים במימוש הרעיון.
אגב גם לי יש בקרת שיוט ומרחק באוטו , עובד יפה בעיקר בכביש 6.
לא בדקתי אם הוא יודע לשמור גם על נתיב  נראה לי קצת מפחיד להפקיד בידי המחשב גם את ההגה, בקרוב אנסה לבדוק....
לצפיה ב-'צריך להבין למה זה נועד:'
צריך להבין למה זה נועד:
26/08/2019 | 00:19
148
להרים ידיים מההגה ב-120 קמ"ש זה אכן מפחיד, וזה לא מה שמערכת שמירת נתיב נועדה לאפשר לך.

המטרה שלה היא לתקן טעויות שלך - כשאתה עייף או סתם לא שם לב כי הכביש ארוך ומונוטוני, יש סיכוי גבוהה שתתחיל להיסחף מהנתיב בלי לשים לב, ופה המערכת תתקן אותך, ותמנע תאונה.

יש רכבים בהם המערכת רק מתריעה - מצפצפת.
גם מוביליי עושה את זה.

אבל רכבים חדשים יותר גם מנסים לתקן.
כמובן, הרכב לא ילחם בך בכל הכוח - אם אתה בטוח שאתה רוצה לחצות את הקו, אתה תתגבר עליו בלי יותר מידי מאמץ.

ואם אתה לא מכיר את המערכת, זה שההגה זז מעצמו בהפתעה עלול להיות מפחיד, אבל ברגע שמתרגלים לאופן הפעולה של המערכת הזו, זה עוד פיצ'ר בטיחותי, ודווקא גורם לך להרגיש בנוח.

אני לא נוסע עם זה תמיד, אבל אם אני מרגיש שאני אפילו טיפה עייף, אני מיד מדליק, ליתר בטחון.
לצפיה ב-'למה הם לא מכרו את הטכנולוגיה?'
למה הם לא מכרו את הטכנולוגיה?
02/09/2019 | 11:35
3
46
לא חבל לזרוק את כל ההשקעה לפח?
יש קוד ואני מניח שיש פטנטים, לא?
לצפיה ב-'קודם סוגרים את החברה כדי לעצור את ההוצאות'
קודם סוגרים את החברה כדי לעצור את ההוצאות
02/09/2019 | 13:16
62

אחרי כן אפשר למכור את ה-IP, ואפשר למכור את ההפסדים לצרכי מס של הקונה. מכירת IP יכולה לקחת הרבה זמן - והם לא ראו לנכון להמשיך לשלם משכורות ושכירויות ושאר הוצאות על עובדים. סגירת חברה מבחינת מרבית ההוצאות היא פעולה שלוקחת חודש עד חודש וחצי (סגירה סופית בפועל מול רשויות המס יכולה לקחת מספר שנים - אבל בתקופה הזו ההוצאות של החברה הן זניחות, בהנחה שזו היתה חברה הפסדית ו/או שלא מכרה עדיין שום דבר ללקוחות).
לצפיה ב-'זה לא תמיד אפשרי'
זה לא תמיד אפשרי
03/09/2019 | 08:48
1
60
IP מוכרים אם יש רצון או כוונה לשלב את הטכנולוגיה בחברה הרוכשת או אם יש פטנטים משמעותיים מבחינת הגנה ממתחרים וכו'. ברוב המקרים הקוד לא שווה כלום בחוץ ובאופן כללי רוב הפטנטים לא שווים הרבה.
אם היה למישהו רצון להשתמש בטכנולוגיה שלהם החברה היתה נמכרת בשלמותה. קוד בלי הצוות הפיתוח שכתב אותו בדרך כלל שווה מעט מאוד אם בכלל.
לצפיה ב-' זה גם מה שאני מכיר'
זה גם מה שאני מכיר
06/09/2019 | 00:40
30
משיחות עם יזמים שנכשלו..
לצפיה ב-'שכר חברות FAANG לעומת שאר השוק '
שכר חברות FAANG לעומת שאר השוק
12/08/2019 | 12:41
6
589
אני קורא פה תגובות שמדברות על תנאים הרבה יותר בחברות האלה -GOOG,FB,AMZN.    בשום מקום לא מצאתי מספרים שמכמתים את הפער הזה.  האם הפער הוא בשכר בסיס, RSU ?  ,תנאים נלווים ?  מענקי חתימה ?

לצפיה ב-'התשובה היא כן לכל ארבעת השאלות שלך'
התשובה היא כן לכל ארבעת השאלות שלך
12/08/2019 | 14:03
5
232
לצפיה ב-'תודה. האם לדעתכם יש עוד חברות גדולות שמציעות תנאים שמתקרבים'
תודה. האם לדעתכם יש עוד חברות גדולות שמציעות תנאים שמתקרבים
13/08/2019 | 12:48
4
346

למשל, לא ראיתי שמזכירים את salesforce או  dropbox באותה נשימה, למרות שהן מצליחות מאד.
לצפיה ב-'קשה לענות על השאלה הזאת'
קשה לענות על השאלה הזאת
13/08/2019 | 20:41
3
382
בסוף כל חברה גדולה יכולה לתת לך דרגה גבוהה ולהקפיץ את השכר שלך, תלוי כמה הרשמת וכמה רוצים אותך. גם בתוך הדרגה יש בדרך כלל טווח גדול לשכר[1]

אם אתה מחפש איזשהוא base line ממוצע לאדם שעבר את הראיונות בצורה טובה אבל לא חריגה, אז יותר סביר שאפל ומיקרוסופט יתנו שכר גבוה מאשר דרופ בוקס [2] וסיילס פורס, אבל שוב כל מקרה לגופו.
הממציא של פיית'ון עובד בדרופ בוקס וסביר שמרוויח יותר מאנשים עם כמות ניסיון דומה בגוגל או בפייסבוק..מסיבות מובנות.
בטוח שגם באינטל (חברה פחות "נוצצת") יש סופרסטארים ששופכים עליהם כסף שישארו..

לא תמיד חברה 'מצליחה' (מה זה מצליחה? רווחית?) משלמת שכר גבוה לעובדים בדרג זוטר יחסית. אתה יכול לקחת את צ'קפוינט כדוגמא.

[1] שכר בהקשר של חברות גדולות זה Total comp. בסיס ("שכר חודשי") מניות ובונוסים למינהם.
[2] הם משהו כמו 30~ איש בארץ ולא מצליחים לגדול..הייתי נזהר ממקום כזה.
לצפיה ב-'כן, מיקרוסופט ואפל בטח גם באותה קטגוריה'
כן, מיקרוסופט ואפל בטח גם באותה קטגוריה
14/08/2019 | 13:19
2
351
כשאני חושב על חברה מוצלחת אני חושב על חברה שמתרחבת במהירות או התרחברה בשנים באחרונות, וגם המניה שלה משקפת את זה. 
לכן למשל צקפוינט, או אינטל, פחות שם(נדמה לי)

לגבי זה שיש רק 30 עובדים במשרד, החשש הוא מסגירה פוליטית של הסייט ?

לצפיה ב-'המושג הנכון הוא למה שאתה מתאר הוא 'צומחת''
המושג הנכון הוא למה שאתה מתאר הוא 'צומחת'
14/08/2019 | 22:48
1
309
יש קשר מסוים בין צמיחה לבין תנאים טובים אבל לדעתי זה יותר עניין של גישה לכח אדם.

כל מקרה לגופו,אבל להיות קבוצה של 30 איש בארגון של כמה אלפים שרובם יושבים בארה"ב זה תמיד לא מאד נח (ישיבות, טיסות, החלטות שמתקבלות מעל הראש שלך ולא לטובתך). במקרה שה30 הללו זה כל ה-SITE הסיכוי שלך לאבד את העבודה שלך הרבה יותר גדול ממצב שבו אתה חלק מקבוצה שלך 30 איש אבל הSITE בארץ הוא 1500 איש.

לצפיה ב-'מסכים. מרכז קטן שנשאר קטן זה מתכון לא טוב'
מסכים. מרכז קטן שנשאר קטן זה מתכון לא טוב
15/08/2019 | 09:17
323
או שהחברה הגדולה מחליטה להשקיע בסניף המקומי ואז מגיעים תקציבים ואיתם גידול במספר העובדים, או שהיא מחליטה לייבש את המרכז ואז זה רק הולך ומדרדר. לעיתים יש דשדוש במקום בגלל הססנות של החברה האם שעוד לא לגמרי החליטה לכאן או לכאן וגם זה לא מבטיח טובות.
מכיר מקרים מוזרים כגון מרכז של 50 איש שבסוף פיטרו את כולם חוץ מחבר שלי ועוד אחד שהיה בתפקיד שהיה נדרש לקבוצה בארה"ב והוא סופח למרכז שלהם. שכרו לו איזה חדר בwework והוא עובד שבועיים בארץ ושבועיים בחו"ל.
זה גם עניין עד כמה המנהל המקומי מקושר בחברה הגדולה. בסניף קטן הוא כנראה ידווח לאיזה מנהל בינוני מה שלא מבטיח הרבה. במרכז גדול כשהמנהל המקומי הוא VP ומוכר היטב בהנהלה הראשית יש הרבה יותר זרימה של תקציבים ופרוייקטים מעניינים.
לצפיה ב-' נישת ה High Scale Data בתוך Backend'
נישת ה High Scale Data בתוך Backend
11/08/2019 | 09:56
9
293
הי חברים, 

שמתי לב שהרבה משרות בקאנד דורשות ידע ספיציפי בכלי Big Data. אני מתכוון לכלים כמו Spark, Hadoop, היכרות עם הרבה סוגים של databases (SQL, NoSQL). נאמר במפורש במודעות הדרושים ש"דרוש ניסיון עם מערכות high scale data". 

מה שאני מנסה להבין זה האם הניסיון ב high scale/big data הוא התמחות בפניי עצמה (ממש כמו front-end או devops), כך שמפתח backend שלא התנסה בדברים האלה כנראה שלא ייכנס למשרות האלה? או שמא backend זה backend והדרישות האלה שקולות לדרישה של ידע של שפת תכנות או היכרות עם פריימוורק מסוים (אלה דברים די פלואידיים)?

לצפיה ב-'יש משמעות לנסיון, אבל ברור לך שניתן ללמוד את זה'
יש משמעות לנסיון, אבל ברור לך שניתן ללמוד את זה
12/08/2019 | 00:06
7
222

כשצריך להרים מערכת סקיילאבילית, ניגשים לתיכנון ולפיתוח שלה בצורה שונה לגמרי מאשר למערכת שעוסקת בכמויות ידועות מראש של נתונים ושאינן צפויות לגדול משמעותית. אדם שמעולם לא עשה את הדברים הללו לא ידע לאמר "כלים מהסוג הזה טובים למטרה א וב', אבל כלים מהסוג ההוא טובים למטרות ג ו-ד". הוא יוכל לקראו ברשת ולאמר מה אחרים אמרו - אבל קיים סיכוי סביר שהוא יטעה, או שיבחר בכלים לא אופטימליים מבחינת עלות/תועלת ביחס לדרישות של החברה "שלו" והמוצר "שלו".

מעבר לזה, אדם בעל נסיון יוכל לאמר "בתחום א אנחנו חייבם לבחור מראש כלי מתאים יותר גם אם הוא יעלה יותר או ייקח יותר זמן לפיתוח באמצעותו, כי החלפה שלו בעוד שנתיים תעלה ב-X חודשי עבודה. לעומת זאת בתחום ב אפשר להתחיל עם כלי פשוט יותר להטמעה (או זול יותר) כי אפשר להגדיר ממשק מאוד פשוט ולהחליף אותו ייקח רק מספר שבועות גם בעוד כמה שנים". הוא ידע לאמר לך באילו אורים בארכיטקטורה חייבים להשקיע מההתחלה בצורה מעמיקה, והיכן אפשר להסתדר עם פחות העמקה עד שיגיע הצורך לשפר אותם או עד שנלמד מספיק על השוק". הוא ידע לאמר לך גם "בחברה ההיא השקענו הרבה מאוד זמן וכסף בנושא ד, אבל בדיעבד זה היה מיותר ולא בא לידי ביטוי בגלל סיבות 1, 2 ו-3, ואם הייתי עובד על זה היום, הייתי במקום זה לוקח מוצר מדף כמו Z, ומשקיע את הזמן במקום זה בנושא ה - שכלל לא נתתם עליו את הדעת, אבל בפועל הרבה חברות נופלות בו".

כמובן- אפשר ללמוד הכל ולהתגלח על חשבון החברה, המשקיעים והלקוחות - אבל אותם משקיעים ומנהלים כבר הבינו שזה נושא שבו ההבדל בין אדם עם נסיון לאדם ש"קרא על זה, יודע הרבה דברים והוא מאוד חכם" יכול להיות ההבדל שבין להצליח או ליפול מבחינה טכנולוגית (שלא לדבר על מבחינה עסקית).

לצפיה ב-'מה שאתה אומר זה נכון לאנשים בתפקידים בכירים'
מה שאתה אומר זה נכון לאנשים בתפקידים בכירים
12/08/2019 | 09:46
6
152
אני בספק כמה החלטות כאלה מקבל בן אדם עם 3-4 שנות ניסיון.

השאלה היא האם בדרגים היחסית זוטרים, מפתח בקאנד (שהוא לא big data) עלול למצוא את עצמו מתויג כ"לא מתאים" למשרה.
לצפיה ב-'זה תלוי בשלב שבו החברה המחפשת נמצאת'
זה תלוי בשלב שבו החברה המחפשת נמצאת
12/08/2019 | 10:07
5
161

אם הם בהתחלה - הם יחפשו אנשים עם נסיון רלוונטי חובה. בשלב מסוים הם יתחילו לקלוט גם אנשים עם פחות נסיון, ובשלב מסויים גם אנשים ללא שום רקע רלוונטי בסקיילאביליות. זה נכון לכל תחום - ככל שהחברה גדלה, אפשר לקחת יותר אנשים חסרי נסיון רלוונטי ולהכניס אותם לתחום - כי יש מי שיתכנן את הארכיטקטורה ויתכנן את המערכת והפיצ'רים השונים וימנע מהם לעשות שטויות.

מצד שני, דרך קשרים ובחברות דלות תקציב ייתכן שיקחו אותך בשלב מוקדם גם אם אין לך נסיון רלוונטי (מישהו פעם ניסה לגייס אותי לחברה שהוא התחיל להקים, כדי לפתח תוכנה בסקיילאביליות של web, כשלי לא היה שום נסיון בסקיילאביליות. מצד שני, זה היה בתקופה שכמעט לא היו בארץ אנשים עם נסיון בסקיילאביליות, ולכן הוא חיפש "משהו קרוב". הבהרתי לו שאין לי את הנסיון הדרוש למשימה מהסוג הזה והפניתי אותו הלאה למישהו "יותר קרוב". יכולתי באותה מידה לאמר כן ולהתגלח על חשבונו וחשבון משקיעיו. האם סיפור כזה עשוי להתרחש היום, כשכבר יש הרבה אנשים עם נסיון בסקיילאביליות? אני מסופק, אבל זה בוודאי מתרחש בגרא'גים בחברות bootstrap).
לצפיה ב-'מזכיר לי סיפור אמיתי'
מזכיר לי סיפור אמיתי
12/08/2019 | 11:05
1
237
כשהחברה הקודמת שלי רק התחילה, הארכיטקט הראשי הבטיח ליזם שהמערכת שהוא כותב היא סקיילבילית.

כשהתחילה הצפה של משתמשים והמערכת קרסה עקב העומס, היזם בא לארכיטקט ואמר לו: "אבל אמרת לי שהמערכת סקיילבילית!" והתשובה היתה: "היא באמת סקיילבילית, אבל לא לכמויות האלו".
לצפיה ב-' גדול!'
גדול!
12/08/2019 | 11:43
42
לצפיה ב-'אני משתמש ב define כדי לקבל סקלביליות'
אני משתמש ב define כדי לקבל סקלביליות
13/08/2019 | 21:00
2
184
למשל בקובץ h הראשי יש דבר כזה

#define NUMBER_OF_OBJ  100

אם אחרי שנה הלקוח מבקש להגדיל את מספר האוביקטים ממאה למליון , אז אני משנה את זה כך:
 #define NUMBER_OF_OBJ  1000000

מקפמל ושולח לו עידכון גירסה.
לצפיה ב-' יש גם את גרסת הכרטיס אשראי'
יש גם את גרסת הכרטיס אשראי
14/08/2019 | 10:05
1
159
קונה שרת חזק יותר.
לצפיה ב-'זה סוג של Vertical scaling'
זה סוג של Vertical scaling
14/08/2019 | 22:31
41
לצפיה ב-'במציאות זה הרבה יותר קרוב לתיאור השני שלך'
במציאות זה הרבה יותר קרוב לתיאור השני שלך
12/08/2019 | 15:55
239
קודם כל, יש הגדרות רבות לגבי מה זה ביג דאטה וסקלביליות. לא כל מי שמשתמש בכלים שהזכרת הוא באמת ביג דאטה ו high scale זה מושג מאוד נזיל.
בגדול אלה בסה"כ כלים, ספריות, חבילות שלא שונות משום כלי אחר שמתכנת בקאנד עובד בו ולא מסובך ללמוד אותם.

לגבי מה שצ'ו כתב: אני חושב שזה היה נכון בעבר ואילו היום כמעט כל כלי שתבחר שבהגדרה מיועד לביג דאטה ו high scale תהיה בחירה טובה. כך שגם אם אתה עושה ארכיטקטורה, אם יש לך נסיון בסיסי בבקאנד אין סיבה שלא תבחר בפתרון הנכון בעיקר כי אין פתרון נכון אלא יש יתרונות וחסרונות לכל כלי.
לקוחות שואלים אותי איזה noSQL לבחור ואני מנסה להתאים להם לפי הצרכים. אבל היום כמעט כל הnosql מציעים פתרונות מתאימים לאותם צרכים וממילא הצרכים של הלקוח משתנים כל הזמן לפי הפיצ'רים והתקדמות המוצר. אז זה שעשית מליון ישיבות סיעור מוחות ובחרת במוצר X לא אומר שזה בהכרח הכי נכון לעוד חצי שנה אבל זה לא ממש משנה כי כמעט כל המוצרים עונים כמעט על כל הדרישות.

גם בסקליבליות, ראיתי אנשים שמימשו למשל שרת הודעות שמיועד לסקייל גבוה באמצעות קפקא, או דווקא גישה של תור עם Rabbit או מליון שירותי queue אחרים. כאלה שעשו עם קלאסטרים של ווב סרברים או אפילו מימוש עצמי עם C++, go או erlang. שלא לדבר על כאלה שפשוט לקחו שירותי ענן מנוהל כלשהו של אמזון, גוגל או מיקרוסופט וגם זה עובד טוב.

הרבה מהכלים תוכננו לסקליביליות אינסופית ולפני שנדון פה במשמעות האינסוף, בוא נגיד שקלאסטר hadoop עם HDFS למשל אפשר להתקין תאורטית על גריד שיכיל את כל המחשבים על כדור הארץ והוא יעבוד סבבה.

אז יש משימות מסויימות שדורשות פתרון מאוד ספציפי אבל חלק גדול מפתרונות הביג דאטה זה פשוט עומס שליחה/קבלה, או שמירה, חיפוש ושליפה על כמויות גדולות של מידע ובשביל זה רוב הכלים מהעשור האחרון של הביג דאטה יתאימו.
לצפיה ב-'אשמח להארות/הערות/ביקרות בונה לגבי הקו"ח שלי'
אשמח להארות/הערות/ביקרות בונה לגבי הקו"ח שלי
09/08/2019 | 10:53
19
332
היי לכולם,
מצרף את הקו"ח בלי הפרטים המזהים שלי ושל מקומות העבודה בעבר ובהווה.
אשמח לכל input בנושא, ואיך להפוך אותם ליותר "מרשימים"/בולטים.
תודה

לצפיה ב-'אממ'
אממ
09/08/2019 | 16:40
3
242
לא הבנתי למה אתה מציין פעמיים שאתה חובש.
מה זה אומר "מפתח תוכנה, כתיבת תוכנה" ?
באיזה מהמשרות נגעת ב SQL או c++? באיזה רמה אתה מכיר את זה? כתבת את זה ברשימת הדברים שאתה יודע אבל זה לא שייך לאף אחת מהמשרות
לצפיה ב-'צודק, אוריד את השורה של החובש מרשימת הקורסים לגבי'
צודק, אוריד את השורה של החובש מרשימת הקורסים לגבי
09/08/2019 | 17:31
2
182
sql השתמשתי באחת העבודות ובחינתי זה ידע שאני יכול לחזור אליו במהירות במידה ואצטרך.
לגבי  c++ הנסיון שלי הוא בעיקר מהתואר, אבל אני לא רוצה לפסול או יותר נכון שיפסלו אותי. אני יודע שזאת שפה נפוצה ואם יהיה צורך ומישהו יסכים לתת לי הזדמנות אלמד אותה יותר לעומק.
לצפיה ב-'אל תרשום משהו שאתה לא באמת יודע.'
אל תרשום משהו שאתה לא באמת יודע.
09/08/2019 | 20:58
1
187
להזכיר טכנולוגיה שנתקלת בה באקראי זה מתכון רע.

אני עשיתי פרויקט גמר בתואר ב JAVA. המילה JAVA לא מופיעה בקורות החיים שלי.

שאלתי אותך את השאלות האלה ספציפית כי אלה טכנולוגיות שציינת ולא שייכת אותם לאף אחת מ3 המשרות. זה מיד מזמין את השאלה איפה נתקלת בהם ומה עשית איתם.

אני למשל כשאני רואה דבר כזה שמישהו מציין Cּּּּ++ וגם Cֳ# מיד אשאל אותו על הורשה (מה שהוא אמור לדעת לענות) ואז אשאל אותו על הורשת יהלום. שזה קונספט של OOP שקיים בפרדיגמה. הוא אפשריב C++ אך לא ב C#. לפעמים השאלה שאציג גם לא תהייה מפורשת אלא דוגמאת קוד שמראה הורשת יהלום ואז אשאל איזה מתודה תופעל. של הורה א' או הורה ב'. מישהו כמוך שטוען לדעת את 2 הטכנולוגיות אמור לדעת את זה ישר.

מישהו שנגע רק ב C# ולא מכיר שפות אחרות או שלמד C# בקורס מבלי לדעת את העקרונות של OOP כנראה בכלל לא יכיר את המושג של הורשת יהלום
לצפיה ב-'אישית הייתי עונה על השאלה בקלות -הורשת יהלום זה קלאסי :)'
אישית הייתי עונה על השאלה בקלות -הורשת יהלום זה קלאסי :)
11/08/2019 | 09:44
134
אבל אני אוריד את השפה c++
לצפיה ב-'עצות'
עצות
10/08/2019 | 00:25
14
207

הקו"ח שלך עושים רושם של מהנדס QA \ אוטומציה שמנסה למקם את עצמו כמהנדס מנוסה. אם זה המצב אז תנסה יותר להכווין את עצמך למשרות ג'וניור. מומלץ להוסיף פסקת פתיחה שתסביר מי אתה ולאיזה תפקיד אתה מכוון. אם באמת פיתחת תוכנה ב 5 שנים האחרונות אז תצמצם את שתי המשרות הראשונות (אפשר למחוק את המשרת סטודנט לגמרי) לשתי שורות ותרחיב על המשרה הנוכחית.

ישלך המון משפטים סתמיים כמו "אפיון והטמעה של מודלים במערכת". תנסה לקחת פרוייקט או שתיים שהובלת ולהסביר עליהם בקצרה (מה היתה הבעיה, וכיצד פתרת אותה).

שפות תכנות. מתוך 6  רק 3 הם שפות תכנות - זה לא נראה טוב. לפי הקו"ח שלך לא סביר שתדע לענות על שאלות עומק ב C++ או בג'אווה אז חבל לכתוב אותם. (אם אתה כן מכיר לעומק כדאי שבאמת תדגיש ותסביר מאיפה).

לגבי הכלים גם כאן יש יותר המון ולא סביר שאתה באמת שולט בכולם. בנוסף חלקם לא מעניינים כמו GitLab, ורובם נמצאים באחריות ה QA מה שמוסיף לרושם שאתה לא ממש מפתח.

אוניברסיטה אלא אם הציון שלך ממש נמוך עדיף שתכתוב אותו.

תמחק את כל הקורסים זה לא נראה טוב בקו"ח, אתה אמור להיות מסוגל ללמוד לבד.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת-אני מרגיש שמשהו לא עובד לי בקו"ח שלי'
תודה על התשובה המפורטת-אני מרגיש שמשהו לא עובד לי בקו"ח שלי
11/08/2019 | 09:53
13
136

לגבי ממוצע ציונים -הממוצע שלי הוא 75 מאוניברסיטה, זה משהו ששווה לציין?
הורדתי את המשרת סטודנט ואת השפות  C++ ,sql
הורדתי גם את כל הבולט של הקורסים
gitLab זה כלי של QA? הקוד שלנו מתנהל בו.
יש איזה פורמט יותר טוב לקו"ח? אני מרגיש שמשהו לא עובד בקו"ח שלי, יש לי ניסיון של 5 שנים אני נחשב ממש טוב בצוות ,אני יושב בבית על קוד ולומד.
קיבלתי אפילו פרס כספי עבור הצטיינות
והקו"ח שלי נראים בנאליים--
אשמח לעזרה.

לצפיה ב-'מצרף את החלק העיקרי לפה '
מצרף את החלק העיקרי לפה
11/08/2019 | 10:08
6
128
    תמצית                  
-מהנדס תוכנה בעל ניסיון בפיתוח #C מחפש משרה בתחום התוכנה
-ראייה מערכתית, יצירתיות, נחישות ונכונות ללמידה. בעל יחסי אנוש מצוינים
-קבלת פרס הצטיינות XXXXXX 2018
-----קישור ללינק דין------

ניסיון תעסוקתי ומקצועי:
2014- היום:  מפתח תוכנה, כתיבת תוכנה XXXXX. –שם מקום העבודה--
-כתיבת תשתיות בשפת C# בפלטפורמת .NET כתיבת UI  ב WPF
-שימוש ב Prism , MEF(ioc), Telerik controls
-עבודה ב/Git /GitLab  Jenkins
-אחריות על 3 פרויקטים מול מנהלי הפרויקטים השונים משלב האיפיון ועד ניהול הגרסה (בדיקת הקוד במעבדות ייעודיות)
-כתיבת Unit test לבדיקת המערכת

ידע מקצועי:
שפות תכנות:C#  ,JAVA, wpf,  Selenium API

לצפיה ב-'הערה שלי'
הערה שלי
11/08/2019 | 15:18
5
135
לא כתבת שום דבר לא על מה החברה עושה ולא על מה אתה עשית בצוות.

קורות החיים נראים בנאליים כי לא כתבת בהם כלום.  "כתיבת אפליקציה״ ו״אפיון והטמעה של מודולים״ זה משהו שכל מפתח תוכנה עושה.  מה *אתה* עשית?  מה האפליקציה שכתבת?  מה המודולים שאפיינת?  

אתה לא חייב לענות כאן בפורום אם אתה רוצה לשמור על אנונימיות, אבל אם אתה רוצה קו״ח מושכים ובולטים אתה צריך לדבר תכלס: ״עבודה בחברה שפיתחה מערכת ממוחשבת לקילוף אבוקדו.  במסגרת תפקידי אפיינתי את המודול שמודד את עובי הקליפה ומכוון את הסכין לעובי המתאים״.  תן בשני משפטים מה היתה המערכת ומה היה החלק שלך בה.
לצפיה ב-'היי, תודה על ההערה - האם מה שמודגש בירוק זה מה שהתכוונת?'
היי, תודה על ההערה - האם מה שמודגש בירוק זה מה שהתכוונת?
11/08/2019 | 15:47
4
98
2014- היום:  מפתח תוכנה לסריקת XXXX מפלטפורמות שונות. –שם מקום העבודה--
--כתיבת תשתיות בשפת C# בפלטפורמת .NET כתיבת UI  ב WPF
--מימוש צד הXXX מקצה לקצה (מרמת הקליטה דרך עבודת הXXXX עד רמת היצוא הסופית)
--שימוש ב Prism , MEF(ioc), Telerik controls
--עבודה ב/Git /GitLab  Jenkins
--אחריות על 3 פרויקטים מול מנהלי הפרויקטים השונים משלב האיפיון ועד ניהול הגרסה (בדיקת הקוד במעבדות ייעודיות)
--כתיבת Unit test לבדיקת המערכת

לצפיה ב-'האם להוסיף בראש הקו"ח את הפסקה הבאה או משהו בסגנון'
האם להוסיף בראש הקו"ח את הפסקה הבאה או משהו בסגנון
11/08/2019 | 22:34
3
85

על עצמי: בעל מוטיבציה גבוהה להצלחה עם תקשורת בינאישית מצוינת, כישורי עבודת צוות וקידום משימות בצורה במיטבית.
בעל כושר ארגון וניהול, עמידה בלוחות זמנים ופתיחות לאתגרים מקצועיים.

לצפיה ב-'אמירות סתמיות וכלליות'
אמירות סתמיות וכלליות
12/08/2019 | 00:24
148
שלא אומרות שום דבר תכלס.  קורות חיים צריכים להכיל מידע עובדתי על דברים שקרו לך בחיים, לא אוסף שבחים עצמיים שאין באמת דרך לבדוק אותם או לכמת אותם.  מצד שני, הרבה אנשים כותבים דברים כאלו, אז להזיק כנראה שזה לא מזיק.  אני לא חושב שזה משנה הרבה לכאן או לכאן.

אם אתה רוצה שקורות החיים יהיו יותר אטרקטיביים אתה צריך להתמקד בעשייה שלך.
לצפיה ב-'בהמשך לדברי דסלוק'
בהמשך לדברי דסלוק
13/08/2019 | 12:19
1
87
אפשר להוסיף את זה, כמו שהרבה עושים, אבל לא הייתי שם את זה בראש הדף. הייתי שם את זה די בתחתית, ומוודא לעצמי שיש לי דוגמאות מהחיים כדי להדגים את מה שכתבתי שם על עצמי (כן, כבר היה לי ראיון שעברו איתי על כל דבר שכתבתי שם; לשמחתי באמת לא כתבתי סתם דברים ועל כל דבר הייתה לי דוגמה מוצלחת מעבודות קודמות של מקרה שבו התכונה הזו באה לידי ביטוי).
מה שיותר מקובל להוסיף בראש קורות החיים זה תיאור עצמי של הרקע שלך ו/או איזה סוג משרה אתה מחפש, למשל משהו כמו: "מהנדס תוכנה עם 5 שנות ניסיון, מחפש את האתגר הבא בפיתוח תוכנה, עם העדפה למשרות backend".
לצפיה ב-'אוסיף תודה'
אוסיף תודה
14/08/2019 | 15:25
15
לצפיה ב-'מה שלא עובד - שהם קצת משעממים לקריאה, וקצת גנריים מדי'
מה שלא עובד - שהם קצת משעממים לקריאה, וקצת גנריים מדי
11/08/2019 | 23:55
1
188

אתה עובד כ-5 שנים בפיתוח תוכנה פרופר, ולפני כן עבדת בפיתוח אוטומציה, ולפני כן בבדיקות. אם אתה מכוון למשרות של פיתוח תוכנה פרופר - החלק של פיתוח תוכנה צריך להיות החלק הארי בתאור קורות החיים שלך, אחרת אתה עלול "לצוד את עינם" של מי שמחפשים מפתחי אוטומציה. אם אתה מחפש מישרות ללא העדפה מיוחדת לפיתוח תוכנה או פיתוח אוטומציה - השאר את המצב הקיים.

מעבר להערות שנתנו לך, יש כמה ענייני ניסוח שגורמים לך להישמע כפרוייקטור יותר מאשר כמפתח תוכנה - שזה בסדר גמור אם אתה מכוון לתפקידים ניהוליים - אבל זה פחות טוב אם אתה מכוון לתפקידי פיתוח תוכנה.

מה שאתה צריך לכתוב במשפט הפתיחה הוא לא "אני בעל מוטיבציה ולומד מהר" (דרך אחרת לאמר "אין לי משהו מעניין לאמר - אז העתקתי את השמאלץ שראיתי אצל אחרים). אתה צריך לכתוב את הדברים שאתה רוצה שקורא ידע דבר ראשון. למשל אם אתה מכוון לתפקידי פיתוח תוכנה - משפט הפתיחה צריך לאמר "מפתח תוכנה בעל X שנות נסיון במערכות מסוג Y, מחפש משרות פיתוח תוכנה מאתגרות". אם אתה מחפש תפקידי הובלה טכנית - זה צריך להיות רשום באותו משפט פתיחה. אם אתה מחפש תפקידי ניהול פרוייקטים, כנ"ל. ניהול צוות - כנ"ל. אחרת הקורא לא יודע מה אתה מחפש, וצריך לחפור ולחפש - וחלק מהקוראים יפספסו אותך.

לאחר אותו משפט, אתה יכול לכתוב שיש לך נסיון גם בכתיבת מסמכי איפיון, פיתוח בדיקות אוטומטיות וכדומה. בתור משהו משני - זה דבר חיובי.

מעבר לזה, כמה הערות על סגנון:

"כתיבת כלי בדיקה בלתי תלויים המיועדים לבדוק האם המערכת בשלה להרצה". בתור אדם שלא נמצא בחברה שלך, אין לי מושג מה זה אומר "המערכת בשלה להרצה"? "בשלה להתקנה אצל לקוחות"? "בשלה להתקנה באתר האינטרנט של החברה"? "בשלה להעברה לצוות הבדיקות"? אין לי מושג ירוק, כי אתה משתמש במושג שאין לו הגדרה אחידה בתעשיה. רוצה שיבינו אותך? או שתשתמש במושגים מוכרים, או שתסביר את כוונתך בצורה מפורשת יותר.  ברוח קורות החיים שלך, נשמע שאתה עדיין רואה את עצמך כאיש אוטומציה ולא כמפתח תוכנה. זה לא מצב בריא. תהיה פה או שם, לא בלימבו.

עוד דוגמא: "אפיון והטמעה של מודלים במערכת" - דרך לכתוב 5 מילים בלי לאמר כלום. מה פירוש "הטמעה של מודלים" - מה זה "מודלים"? "מודלים מתמטיים"? או שהתכוונת למודולים - ואז - מודולי תוכנה שעתה פיתחת, או מוצרי צד ג ששילבתם במערכת שלכם. ובמה מתבטאת ההטמעה? אולי אם תיתן דוגמאות קונקרטיות, ולא רק אמירות כלליות, יהיה קל יותר להבין. יש הבדל בין "איפיון והטמעה של מודלים במערכת" לבין "איפיון והטמעה של מודלים כגון הגדרת הרשאות משתמשים, ניהול שטחי איחסון מידע, דיווחי התרעות למערכות צד ג X ו-Y (שבהנחה שהן מוכרות בשוק)". זה נראה אחרת לגמרי, ונותן רושם של אדם שיודע במה הוא עוסק, יודע לתת דוגמאות, להסביר את עצמו, להבחין בין עיקר לטפל.... דברים שקורות חיים שלך כרגע מראים את ההיפך מהם.

מציג שבמקום תיקנונים קוסמטיים נקודתיים, תחשוב על הדברים הללו בצורה מערכתית, ותתחיל ללמוד להבחין בין עיקר לטפל, לדעת לתת דוגמאות קונקרטיות, ללמוד כיצד להסביר דברים. יכול להיות שאתה יודע לעשות את הדברים הללו אבל בבואך לכתוב קורות חיים אתה שוכח את זה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/08/2019 | 15:43
18
לצפיה ב-'מה זה אומר 'לא עובד' ?'
מה זה אומר 'לא עובד' ?
13/08/2019 | 07:15
3
139
ניסיתי לשלוח למקומות שמחפשים עובדים ואנשים עם רקע דומה לשלך שלחו ,קיבלו ראיון ואילו אליך לא חזרו? אתה חושב שזה בגלל המבנה\צורה של הקו"ח?

לדעתי בסוף מה שמשנה הhighlights : איפה למדת ובאיזה חברות עבדת עם תיאור לא מרושל מדיי של מה שעשית. אם המקום מאמין בממוצע אקדמי ושלך לא מספיק, לא מאד משנה מה שאר הטקסטים מסביב. אם המקום נותנת עדיפות ליוצאי חברות כאלה ואחרות ואתה לא משם - כנ"ל.

אם חבר שלך מבפנים מעביר את הקו"ח אז החשיבות של התיאורים בקו"ח הופכת למשנית עוד יותר..

אני מסכים עם מה שרשמו פה ומציע לא לרשום שפות שלא באמת עבדת בהן, במיוחד C++.
לצפיה ב-'מה אתה אומר לי בעצם? '
מה אתה אומר לי בעצם?
14/08/2019 | 15:36
2
42
לצפיה ב-'בדיוק מה שרשמתי'
בדיוק מה שרשמתי
14/08/2019 | 23:04
1
115
לדעתי אין משמעות מאד גדולה לניסוחים המדויקים בקו"ח וכל דבר סביר ולא מרושל מדיי יתן לך את את מה שאתה שווה בשוק.

זה גם ככה תלוי באדם שמסתכל על הקו"ח הסטנדרטים לא של החברות השונות לא בהכרח חופפים.

השיפור הכי טוב שאתה יכול לעשות בקו"ח שלך בהקשר של משרה כלשהיא זה שמשהו מבפנים יעביר אותו.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
15/08/2019 | 14:54
19
לצפיה ב-'מחפשים אצלנו בסטארטאפ איש/אשת תכנה מנוסה - יקנעם/חיפה'
מחפשים אצלנו בסטארטאפ איש/אשת תכנה מנוסה - יקנעם/חיפה
10/08/2019 | 18:35
12
418
אמנם הפורום חצי מת אבל ננסה בכל זאת 

החברה שאני עובד בה גדלה ואנחנו מחפשים מהנדס/ת תוכנה מנוסים שיצטרפו אלינו: אני מדביק פה את דרישות המשרה כפי שהן מפורסמות - אבל בגדול בשלב הזה מי שייצטרף יעשה קצת מהכל: פולסטאק, תכנות סיסטם בסביבה מרובת נימים/תהליכים, קצת עבודות devops ועוד - מחפשים מישהו/מישהי שיכולים לקחת על עצמם משימות מקצה לקצה - ארכיטקטורה, דזיין, מימוש, בדיקות ודיפלויימנט.  

מוזמנים לפנות אליי בפרטי עם שאלות/פרטים נוספים וכו'

Job description:
A fast-paced machine vision startup with a success-driven culture is looking for an experienced senior FullStack Developer. **** is revolutionizing heavy-duty machinery introducing AI-cloud powered machines.
Responsibilities:
● Architect & Develop the core software and tools that power autonomous construction machinery.
● Own the short-term deliverables of the product features and its integration into a larger application or strategic roadmap.
● Manage unit testing, integration testing, system testing, and acceptance testing.
● Work with cloud-based dev-ops operations.
● Build CI/CD pipelines for different frameworks (Python, React, Java).
● Tune system performance to meet real-time capabilities.
● Maintain DB infrastructure.

Requirements:
● B.Sc. in Computer Science - mandatory; M.Sc. - advantage
● 5+ years of proven experience as a software developer - mandatory
● Expert in Multi-threading & Multi-process architecture - mandatory
● Moderate Linux proficiency - mandatory
● Hands-on with CI/CD concepts and best practices - mandatory
● Experience with containers and orchestration (Docker, Kubernetes, Terraform) - advantage
● Experience with Cloud services - advantage
● Python programming experience - advantage
● Experience full product lifecycle: developing, deploying, and production support - advantage
● Excellent communication and interpersonal skills
● Attention to details and high level of accuracy
● Ability to effectively operate with flexibility in a fast-paced, constantly evolving team and company environments.
● Ability to work independently, can-do spirit, proactive
● Very high level of commitment, dedication, and discreetness
לצפיה ב-'כל זה אתם רוצים בבן-אדם אחד?'
כל זה אתם רוצים בבן-אדם אחד?
10/08/2019 | 22:20
11
290
גם ארכיטקטורה, גם פיתוח, גם בדיקות (מ unit ועד system), גם סיסטם, גם dev-ops, גם מחשוב ענן, גם בניית סביבות וכלים בשלוש שפות, גם אופטימיזציה, גם RT וגם DBA.  לא הגזמנו בכלל.  זו רשימת דרישות ל 4-5 אנשים לפחות, אם לא לחברה שלמה.

אפילו אם תמצא מישהו כזה, יהיה לו זמן לעסוק בכל התחומים האלו?  ואיזו משכורת לדעתך ידרוש מישהו עם סט כישורים כזה?

אם להגיד את האמת, הכרתי פעם מישהו אחד שבאמת ידע ויכל לעשות את כל הדברים האלו, ולעשות אותם טוב.  הוא היה אחד היזמים של הסטארט-אפ הקודם שעבדתי בו והוא יצא ממנו עם כמה עשרות מליוני דולרים אחרי האקזיט המוצלח.  זה לא מישהו שיבוא לעבוד אצלך היום כשכיר

לצפיה ב-''
10/08/2019 | 22:35
3
203
זה בדיוק מה שעבר לי בראש.
אבל לא רציתי ללכלך לו את השרשור..

מודעות כאלה לא חריגות, הרבה פעמים הבן אדם שמתקבל יודע לעשות 20% ממה שרשום..
לצפיה ב-'רק שהמעסיקים מתמרמרים על זה שאין עובדים טובים'
רק שהמעסיקים מתמרמרים על זה שאין עובדים טובים
11/08/2019 | 00:03
2
218
מודעות כאלה זו בדיוק הסיבה.
מודעה שמחפשת משהו לא מושג.
מזכיר לי את הנשים שמחפשות אביר על סוס לבן
לצפיה ב-'איפה ראית פה מרמור?'
איפה ראית פה מרמור?
11/08/2019 | 07:27
1
209
אני זה לא "מעסיקים".
לצפיה ב-'המרמור שלך ושכמותך הוא-הוא שהרג את הפורום '
המרמור שלך ושכמותך הוא-הוא שהרג את הפורום
01/09/2019 | 01:17
25
לצפיה ב-'לא צריך להגזים'
לא צריך להגזים
10/08/2019 | 23:36
4
252
אנחנו מחפשים מישהו חזק ששולט טוב לפחות בחלק מעולומות התוכן שאנחנו מתעסקים איתם ויהיה מוכן "ללכלך את הידיים" גם בדברים שהוא פחות שולט בהם עד שבאמת יגיעו עוד 4-5 אנשים. זה בדיוק מה שהאנשים שנמצאים כרגע בחברה עושים. גם בשביל להיות מסוגל להגיד עוד כמה חודשים "בשביל פעילות X צריך בנאדם במשרה מלאה וזה סט הכישורים שצריך להיות לו" צריך רקע מתאים. 

אני חייב להגיד שהתגובה קצת מפתיעה אותי, זה הסטרטאפ השלישי שאני עובד בו ומה שהיה משותף לכולם זה שבתחילת הדרך אתה עושה דברים שחורגים מהגדרת התפקיד הצרה שלך, פשוט כי אין מישהו אחר, חברות לא נולדות בבת אחת עם קבוצת פיתוח של 20 איש.
אז כן, היה אפשר לכתוב שאנחנו מחפשים "פולסטאק" נטו אבל מציאותית מי שנגייס יכול למצוא את עצמו עושה חודש אחד בקאנד וחודש אחרי זה נופל עליו להתעסק עם הדיפלויימנט של המוצר ועוד חודשיים לפתור דדלוק בפייפ של האלגוריתמיקה - לטעמי עדיף לכתוב את הכל ולתת למי שפונה להחליט אם משהו מדבר אליו מאשר לכתוב רק חלק, לבזבז לאנשים את הזמן או ליצור מצג שווא. החברה בתהליך גדילה ועם הזמן ייווצרו ההתמחויות שהזכרת, זה ברור לכולם, כרגע מחפשים מישהו שיהיה מספיק מנוסה וורסטילי.

לצפיה ב-'מציאותית מישהו שגייסת אותו לפולסטאק ותקעת אותו בדב אופס יהיה'
מציאותית מישהו שגייסת אותו לפולסטאק ותקעת אותו בדב אופס יהיה
11/08/2019 | 00:02
202
ממורמר.

אין דבר מבאס יותר לעובד מזה שמגייסים אותו למטרה מסוימת ואז זורקים עליו דברים שלא קשורים לעולם שלו.

אני חושב שחברות כמו שלך לא הגיעו לתובנה שאנשים ברמות האלה לא רוצים להיות כולבויניקים.

אגב, הסיכוי הריאלי למצוא מישהו עם סט כישורים כזה או מישהו שיש לו חלק מהכישורים ויהיה מוכן להכנס לשאר העולמות האלה הוא נמוך מאוד.
מכיר תפסת מרובה לא תפסת?
לצפיה ב-'כל אחד מגדיר אחרת "חזק" ו"שולט טוב"'
כל אחד מגדיר אחרת "חזק" ו"שולט טוב"
11/08/2019 | 00:12
2
168
במרכז הארץ מאד לא פשוט לגייס בן אדם 'חזק וורסטילי' יודע שיש לו רק את התכונות שהגדרת כ-mandatory.
אלא אם המצב בצפון הפוך לחלוטין והשוק שוק של חברות, ברור שתצטרכו להתפשר על רוב ה-advantage, או שהמודעה הזאת תצטרך להתפרסם זמן רב..
יכול להיות כמובן שההגדרות שלנו ל'חזק' ו'שולט טוב' שונות לחלוטין.
לצפיה ב-'לא חושב שהמצב שונה מהותית'
לא חושב שהמצב שונה מהותית
11/08/2019 | 07:41
145
יש פול יותר קטן של חברות וגם של מועמדים, יכול להיות שיש שונות בגלל התמהיל של החברות שהוא קצת אחר אבל אני גם כאן זה שוק של עובדים, לפחות בתחומים שמעניינים אותנו.

כן, יכול להיות שלא נצליח לגייס, במקרה הזה או שנצטרך לעשות חושבים על מה אנחנו מוכנים להתפשר או שנהיה במצב מבחינת תקנים שנוכל לפצל את המשרה.

(בכל מקרה את הפידבקים אני מעביר למי שצריך - אולי המודעה תעבור רוויזיה) 
לצפיה ב-'הבעיה של חברות היא אחרת..'
הבעיה של חברות היא אחרת..
06/09/2019 | 19:52
19
כשיש להם אדם שהוא תותח ועונה על כל מה שצריך.. הם לא יתחזקו את רמת השכר שלו ולכן הוא יאלץ לעזוב כדי לשפר את השכר משמעותית.

הרבה חברות מעדיפות לצאת לתהליך גיוס שיעלה להם הרבה כסף מאשר להשאיר את האדם שהם כבר יודעות שמתאים לתפקיד ושהוא גם רוצה להשאר אם רק יעלו את המשכורת שלו.
לצפיה ב-'כישורים סטנדרטיים למתכנת העצמאי'
כישורים סטנדרטיים למתכנת העצמאי
11/08/2019 | 07:04
1
269
לאו דווקא עצמאי בהקשר של עסק אלא מתכנת שיודע להרים פרוייקט באופן עצמאי מקצה לקצה.
כמו שאני קורא את המודעה: מחפשים מתכנת עם נסיון במולטי תרד על לינוקס, שמסוגל להעלות ולהריץ את התוצרים שלו בענן בלי לבכות לאבא ואמא. משהו שמצופה ממועמד של 5+ שנות נסיון עם יכולות ארכיטקטורה, או בקיצור: איש פיתוח בכיר.
לצפיה ב-' בדיוק'
בדיוק
11/08/2019 | 07:23
64
לצפיה ב-'טעות'
טעות
08/08/2019 | 22:46
217
טעות
לצפיה ב-'חוזי אופציות וייעוץ משפטי.'
חוזי אופציות וייעוץ משפטי.
06/08/2019 | 17:50
3
204
שלום לכולם, אני עוזב סטארטאפ x ומצטרף לסטארטאפ y.
אני אמור לחתום על חוזה כדי לקנות את האופציות שהן ווסטד מחברה x וגם לחתום על נספח אופציות בחברה y.
התחלתי לקרוא את החוזים ומיד הבנתי שאין לי מושג במונחים ובמשמעות... (בניגוד לחוזי עבודה שהם די סטנדרטים).
מה לעשות? לקחת עורך דין ליעוץ בתשלום? לחתום בכל מקרה למרות שהמסמכים סגורים ולא ניתנים לשינוי?....  אני מתלבט.
אודה לעצתכם.
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש ממישהו בחברה שישב איתך ויסביר לך'
אתה יכול לבקש ממישהו בחברה שישב איתך ויסביר לך
06/08/2019 | 18:22
1
154
גם בחברה הקודמת וגם בחדשה יש מן הסתם סמנכ"ל כספים או דמות אחרת מההנהלה שיכול לשבת איתך ולהסביר לך את החוזה ואת כל המונחים.  אין כאן שום מרווח למו"מ בכל מקרה כי חוזי אופציות הם לרוב אחידים לכל העובדים ומחייבים אישור אספת בעלי מניות כדי לשנות אותם, דבר שלא יעשו לשום עובד בחברה חוץ אולי מהמנכ"ל.
לצפיה ב-''
06/08/2019 | 19:19
27
לצפיה ב-'יש המון חומר ברשת. רובו אמין ונכתב ע"י עו"ד ורו"ח'
יש המון חומר ברשת. רובו אמין ונכתב ע"י עו"ד ורו"ח
06/08/2019 | 19:22
135
הכי טוב שתעשה מה שדסלוק הציע, ובנוסף תאמת מה שנאמר לך בחברה מול מאמרים באינטרנט. הייתי פונה לעו"ד רק אם יש לך חשד שמדובר בחברה מפוקפקת שעלולה לנסות לרמות אותך וזה מצב מאוד לא נפוץ. או לחילופין אם מדובר בחוזה אופציות של מליונים ואז שווה להשקיע קצת כדי להיות בטוחים.
לצפיה ב-'אחוזים אופציות'
אחוזים אופציות
03/08/2019 | 20:22
14
364
היי. אני מפתח תוכנה עם מעל ל10 שנות ניסיון.

לאחרונה הייתי במגעים עם חברת סטארט אפ להיכנס בתור מפתח מוביל.
כרגע אין להם ממש עובדים, זה רק המנכ"ל והCTO. קיימים בערך חצי שנה, הם בתהליכי גיוס עובדים, יש להם דמו והם גייסו seed לא מזמן בסך 4 מיליון דולר.

הם הציעו לי שכר ממוצע בשוק למידת הניסיון שלי, שמהווה ירידה בשכר שבו אני מרוויח כיום, אבל כיום אני עובד בחברה מאוד מבוססת. לגבי האופציות, לאחר משא ומתן, הם הציעו לי חצי אחוז מהחברה אחרי ה seed.

אני תוהה כמה זה נחשב "מקובל" ביחס לשוק. מצד אחד עבדתי בסטארט אפ אחר בעבר וקיבלתי פחות ( אך הצטרפתי מעט מאוחר יותר), מצד שני, אני בכל זאת העובד הראשון והולך להיות חלק משמעותי בהקמה של המוצר - הרבה על הכתפיים שלי.

כבר הסכמתי להצעה שלהם. אז אולי מאוחר מידי לשאול זאת אבל.. חשוב לי לדעת מה מקובל מבחינת האחוזים, כדי שאדע לתכנן את צעדיי הבאים בהמשך.
לצפיה ב-'כמו בכל הצעת שכר'
כמו בכל הצעת שכר
03/08/2019 | 22:28
1
278
זה תלוי בכמה התרשמו ממך וכמה הם מוכנים לפתוח את הכיס.
בתור אנקדוטה, מניסיון אישי ושל חברים אני יכול להגיד שאני מכיר הצעות של 0.7%-0.8% לעובד 1-3 בהנתן בסיס גבוה (אנשים מחברות גדולות שהוצע להם להצטרף בשלב מוקדם ונתנו להם בסיס שקרוב למה שהיה להם בחברה הגדולה, כמובן שאת הבונוס והמניות לא השוו).
במסגרת המו"מ נאמר שאפשר להוריד את הבסיס ולקבל עוד אחוזים.

מכיר עוד בן אדם עם רקע יותר מרשים שהוצע לו יותר אחוזים..(לא זוכר במדויק כמה אבל משהו כמו 1.5%)

בכל מקרה אין לזה המון משמעות. רב הסיכויים שזה יהיה שווה 0 כי רב הסטארטפים נסגרים בלי אקזיט.

אולי אני טועה פה אבל עד כמה שאני מבין גם במקרה של אקזיט יכולים לדלל אותך וכמה כסף תקבל תלוי לחלוטין בכמה המייסדים מעריכים אותך \ רוצים שתקבל.
זה לא שמובטח לך 0.5% כפול סכום האקזיט..
לצפיה ב-' מכיר אותם מספרים מנסיון אישי'
מכיר אותם מספרים מנסיון אישי
04/08/2019 | 07:54
246
במקום אחד הצטרפתי כעובד מס' 5 אבל חוץ מהמייסד לא היו מתכנתים מנוסים וקיבלתי 0.75% כשהחברה אחרי גיוס של 3.5 מליון.

במקום אחר קיבלתי כ1.5% אבל החברה היתה עם גיוס פה-סיד מוגבל מאוד ואפילו עבדתי במשרה חלקית ובהסכם לא סטנדרטי.

כמובן, כפי שציינת יש דילולים עם כל גיוס.

אני עדיין מחכה לאקזיט(ים), אעדכן ברגע שיהיה משהו. בנתיים אחת החברות כבר הגיעה לגיוסים של 12M, השניה התחילה לייצר הכנסות. מקווה לטוב.
לצפיה ב-'אתה יכול לדעת מה שווי המניות שקיבלתה'
אתה יכול לדעת מה שווי המניות שקיבלתה
05/08/2019 | 16:47
5
159
לפי % המנית שקיבל אותו משקיע ששם 4 מליון $, אם הוא קיבל x% אז שווי החברה  K הוא  K=4/x ( במליוני $)
ושווי המניות שלך זה K*0.005

כמובן שזה שווי תאורטי נכון לעכשיו שכנראה אתה לא יכול לממש לעת אתה, ואין לדעת כמה זה יהיה שווה אם בכלל בעתיד ( אגב יש לך השפעה מסוימת על שווי החברה מעצם היותך עובד שם ).

לדעתי כאחד שיש לו שותפות בחברה זכותך לדעת איך מתחלקת החברה בין כל בעלי המניות כולל הבוסים שלך והמשקיע .

לצפיה ב-'הוא ככל הנראה בעל אופציות ולא מניות'
הוא ככל הנראה בעל אופציות ולא מניות
05/08/2019 | 19:09
54
לצפיה ב-'הזכויות שלו מוגדרות בהסכם האופציות'
הזכויות שלו מוגדרות בהסכם האופציות
05/08/2019 | 19:55
117
בדרך כלל אין בהן כלום, בטח שלא זכות לדעת איך המניות מתחלקות. למעשה, הרבה פעמים אפילו בעלי מניות מסויימים לא יודעים על כל ההסכמים, סוגי המניות ואיך הם מתחלקים, וודאי שלא מחזיקי אופציות.
לצפיה ב-'זה מאד לא מקובל לחשוף את ה cap table בפני עובדים'
זה מאד לא מקובל לחשוף את ה cap table בפני עובדים
05/08/2019 | 22:10
2
153
ואי-אפשר להשיג מהידע הזה שום דבר פרט למירמור.
לצפיה ב-'חזרת'
חזרת
05/08/2019 | 23:22
113
אני מתרגש כמו שהאיראנים התרגשו ב79, כשחומייני ירד מהמטוס..
עתיד מזהיר לפנינו.
לצפיה ב-'אם מדובר במניות ממש ולא אופציות לדעתי זכותו לדעת'
אם מדובר במניות ממש ולא אופציות לדעתי זכותו לדעת
06/08/2019 | 21:17
74
מה חלוקת המניות ולקבל כל מידע עיסקי  על החברה מעצם היותו שותף בחברה. מניות זה לא רק כרטיס לוטו והזכות להשתתף בהגרלת האקזיט אם תהיה או לא תהיה , מניות זה שותפות בחברה!
כמו שכל חברה שנסחרת בבורסה מחויבת למסור דוח רבעוני על עסקיה ועל שכר בכיריה.

אבל אולי יש חוזה  שאומר אחרת ולמניות\אופציות שלו יש פחות זכויות מאשר למניות של האחרים.
לצפיה ב-'תוך כמה זמן אתה מצפה למכירה? כמה כסף אתה רוצה לקבל?'
תוך כמה זמן אתה מצפה למכירה? כמה כסף אתה רוצה לקבל?
05/08/2019 | 21:52
5
204
קודם אני אספר על הנסיון שלי:

אני הצטרפתי רביעי לסטארט-אפ קטן ללא שום נסיון בשכר קרוב למינימום שלא ממש גייס כלום, במשך כל תקופת הפעילות שלו הוא עלה לפי דעתי לא יותר משלוש מאות אלף שקל והמשקיעים שלו בעצם נתנו לו רק כסף לתפעול במשך התקופה הזו בתמורה לאחוזים.

נתנו לי אופציות ל-2% שמבשילות במשך שנתיים. מכרו אחרי שנה וחצי ב-10 מליון ואני קיבלתי קצת פחות מ 200 אלף במקום (לפני מס) ועוד כסף פרוס על שנתיים (בכדי שלא אעזוב אחרי הקנייה). אני חושב שהחשיבו לי את זה בתור שכר עבודה כי נטו קיבלתי בערך חצי.

מבחינת החזר על השקעה זה הייתה השקעה מצויינת. בפועל בדרך כלל שחושבים על דברים כאלו חושבים על סכומים גבוהים משמעותית.

בסופו של דבר אתה ממלא פה לוטו.
אתה יורד בשכר בשביל ההרפתקה ובשביל סיכוי נמוך לקבל כסף משמעותי תוך שנים ספורות.
תחשוב תוך כמה שנים אתה מעריך שמכירה היא אפשרית וסבירה, ולחילופין תוך כמה שנים אתה תחליט שזה לא ממריא ותנטוש את הספינה.
תחשוב על כמה שכר אתה מוותר בזמן הזה, זו ההשקעה שלך.
תחשוב כמה כסף אתה יכול לקבל במידה ותהיה מכירה, זו הזכייה שלך בלוטו.

עכשיו תחשוב אם ההשקעה של הסכום הזה בסיכויים האלו עבור הזכייה הזו שווה את זה או לא
לצפיה ב-'זה סיפור מעניין גם אם די חריג'
זה סיפור מעניין גם אם די חריג
06/08/2019 | 19:15
134
רק מראה שוב שאין חוקים קבועים.

המסלול היותר טבעי:
סטארטאפ מגייס סיד של מליונים בודדים, עובדים ראשונים מצטרפים בשכר ממוצע שוק, מקבלים חצי אחוז. אם הכל הולך כשורה יש אקזיט שנע בין עשרות למאות מליונים.

אבל אתה צודק שאין שום דרך להעריך כמה יישאר בסוף אם כי אפשר ללמוד ממקרים קודמים שמאות אלפים זה תרחיש ריאלי במקרה של אקזיט מוצלח.
לצפיה ב-'זה לא ממש כמו לוטו'
זה לא ממש כמו לוטו
06/08/2019 | 21:19
1
119
בלוטו אין לך שום השפעה איזה מספרים המכונה תגריל.
פה יש לו השפעה מסוימת ומעצם היותו האדם השלישי שעובד בחברה כנראה השפעה יחסית גדולה.
לצפיה ב-'נכון ולא נכון - יש השפעה אבל גם יש המון מזל'
נכון ולא נכון - יש השפעה אבל גם יש המון מזל
06/08/2019 | 22:15
103
בכל סיפור של יוזמה כזו שהצליחה מעורב תזמון טוב ועוד דברים שקרו במקרה וסייעו.

בהרבה סיפורים של יוזמה כזו שנכשלה יש עניין של תזמון לא מוצלח (למשל: הגענו לפני שהשוק רצה את זה ונגמר לנו הכסף) או איזשהו משהו עם פוטנציאל שלא לגמרי ברור למה לא המריא.
לצפיה ב-'אתה מדבר בדולרים או בשקלים?'
אתה מדבר בדולרים או בשקלים?
07/08/2019 | 17:56
1
115
כי אם זה בשקלים, זו ממש לא השקעה מצוינת...
200 אלף לשנה וחצי זה בערך 11 לחודש, ואם קיבלת שכר מינימום בזמן הזה, הגעת לשכיר סביר בחברה נורמלית בלי הסיכון.
לצפיה ב-'שקל. הכוונה הייתה לכל הסטארט אפ, לא לי אישית.'
שקל. הכוונה הייתה לכל הסטארט אפ, לא לי אישית.
08/08/2019 | 14:39
102
לי היה שווה רק הנסיון גם בלי לקבל את הכסף. הזניק לי את הקריירה
לצפיה ב-'צוות חדש והתלבטות'
צוות חדש והתלבטות
04/08/2019 | 14:34
5
448
היי,

אני מהנדס תוכנה עם  6   שנות ניסיון .

לאחרונה התקבלתי  לחברה אמריקאית מבוססת בתחום הצ"יפים.
התחלתי לעבוד לפני  8 חודשים בצוות פיתוח בקבוצת האינטגרציה והכל היה בסדר(גם קיבלתי פידבקים טובים)
לפני כחודש וחצי החליטו להעביר אותי לקבוצת הפיתוח. הבנתי שיש פרויקטים חדשים והם צריכים מספר נוסף של אנשים.
ציוותו אותי לצוות חדש.
התחלתי לעבוד ב-1 ביולי  בקבוצת הפיתוח (יותר מחודש ) ונכון לעכשיו אני מרגיש ש"לא לוקחים אותי ברצינות"...
הסבר:
אנחנו צוות של 3 אנשים מתוכם ראש הצוות שלי.
אנחנו יושבים בחדרים ויצא שאני לא יושב בחדר בו יושב הר"צ שלי והמהנדס השני (שאגב הם חברים גם מחוץ לשעות העבודה לפי מה שהבנתי..)
בתכלס חודש ימים לא קיבלתי TASK כלשהו. כשאני ניגש אליו אני מרגיש שהוא רק רוצה ל"נפנף" אותי. נותן לי משימות כמו לקרוא פרזנטציות. להסתכל על קוד מבלי לעשות משהו. כששאלתי אותו על פרויקטים הוא אמר שיש עכשיו המון פרויקטים שנכנסים אך לא ביקש ממני משהו ספציפי בפרויקט ספציפי.
מעבר לזה הוא מעולם לא ניגש אלי ביוזמתו לא שואל על ההתקדמות (בינתיים אין לי לאן להתקדם בדיוק...)  ונראה די מנותק ממני. (גם לארוחת צהרים לא קורא לי)
כשאני נכנס לחדרם נראה שהם די עסוקים ואני מרגיש שאני מפריע לו.( כלומר להם בודאי שיש משימות)
בעוד כחודש יש גם הערכת עובדים ואני חושש שטרם עשיתי משהו בצוות החדש.
בחודש האחרון עשיתי בעיקר ספיחים (באגים וכאלה) שנשארו לי מקבוצת האינטגרציה פשוט בגלל שבודקים פנו אלי ישירות.
מידי פעם עדכנתי את ראש הצוות שלי שזה מה שאני עושה וקיבלתי תחושה שרווח לו...
אני מתלבט אם לפנות למנהל הפיתוח (שעשה לי שיחת הכרות כשנכנסתי לקבוצה). ר"צ שלי הוא תחתיו.
מצד אחד אני מרגיש מאד מתוסכל. מצד שני חושש שראש הצוות שלי לא יראה זאת בעין יפה ואולי גם מנהל הפיתוח עצמו.
אני ממש צריך עצה.

לצפיה ב-'זה משהו שאמור לצוף בהרבה הזדמנויות'
זה משהו שאמור לצוף בהרבה הזדמנויות
05/08/2019 | 03:41
1
238
אם עובדים איזשהו גרסה של אג'ייל, אז בישיבת בוקר ("אין לי כרגע משימות"), בישיבות סיכום, בישיבות תכנון.
אם זה לא אג'ייל אז בישיבות צוות השבועיות/דו שבועיות שבו כל אחד חופר על איך הוא מרגיש, ואם גם זה אין אז בישיבות 1X1 אם הר"צ שלך, להסביר שאתה כבר הרבה זמן בלי כיוון מוגדר ולבקש פירוט לאיזה כיוון הולכים.

אם אין שום התנהלות פורמלית מהסוג הנ"ל אתה כנראה עובד במקום ממש מוזר, לא אופייני לחברה שמפתחת צ'יפים, אבל הכל יכול להיות.
לצפיה ב-'אין ישיבות צוות'
אין ישיבות צוות
05/08/2019 | 09:54
192
הוא לא עושה ישיבות צוות ולא 1X1  (לפחות כך אמר לי..) אבל הוא בעצמו מוזמן לישיבות עם המנהל שלו (זה מבנה מטריציוני - כמה ראשי צוותים כפופים למנהל הפיתוח)
אין לי מושג איך הוא מדווח שם על מה שהכפופים שלו עושים..

לצפיה ב-'בקש מראש הצוות שלך שיחה אישית לתאום ציפיות'
בקש מראש הצוות שלך שיחה אישית לתאום ציפיות
05/08/2019 | 08:56
2
221

בשיחה הזו דבר איתו על הצורה שבה אתה אמור להיכנס לתפקיד. על כמה זמן אתה אמור אמור ללמוד, ועל כך שללמוד רק בקריאה בלי התנסות מעשית לא מאפשר לחומר להיטמע בצורה אפקטיבית מבחינתך. דבר איתו על הצורך שלך בפידבק על בסיס תכוף יותר, ועל התוכניות הקונקרטיות לגבי השתלבות שלך בעבודה עצמה.

במילים אחרות - הפגן יוזמה וקח על עצמך ללמד את ראש הצוות הזה להיות ראש צוות (בעדינות....).

אם לא תקבל תשובות *מספריות* ברורות מספיק (כמה זמן בשבועות אמור להימשך הלימוד הזה, כמה חומר יש ללמוד ואיפה הרשימה המלאה של הדברים שצריך לעבור עליהם,  תדירות ברורה לפגישות עם ראש הצוות למעקב אחר התקדמותך וכדומה), או שתקבל תשובות אבל אחרי עוד שבועיים תרגיש שזה היה לא רציני - אז קבע פגישה עם המנהל שלו כדי להבין את המצב.

נ.ב. העובדה שראש הצוות מיודד עם העובד היחיד שאיתו בצוות לא צריכה להפתיע אותך, ומצד שני גם לא להרתיע אותך. השאלה היחידה היא אם הוא אכן מסוגל להיות ראש צוות טוב או לא, עם מעט עזרה שלך ואולי של המנהל שלו.
לצפיה ב-'מה שאתה מציע עלול'
מה שאתה מציע עלול
05/08/2019 | 23:10
1
214
עלול ליצור עם 'בעיה' עם המנהל הישיר. כש'בעיה' יכול להיות כל דבר בין חוסר שביעות רצון לריב\עימות של ממש וצריך לחשוב מה המקסימום שאפשר להוציא מהמצב ואם זה שווה את המחיר במקרה הכי רע. מן הסתם אם הוא הלך למנהל מעל הוא לא מרוצה מהניהול של המנהל הישיר.

באופן כללי אני חושב שסיטואציות בין אנשים\מנהלים זה דבר מאד עדין וצריך להיות זהירים כשמייעצים בפורום לגבי הדברים האלה כי קשה מאד לחוש את הדינמיקה המדויקת לגבי האינפורמציה שנכתבה בפורום ולדעת איך כל אחד מהמעורבים יגיב וכמובן מה היכולת שלו לבצע את מה שאתה מציע בצורה שתמשוך כמה שפחות אש.

קיימות בתעשיה כנראה עשרות ומאות שלשות של (עובד, מנהל ישיר, מנהל של מנהל ישיר) שדרישה למדדים מספריים מ'מנהל ישיר' ופניה ל'מנהל של מנהל ישיר' בנסיבות שציינת עלולה ליצור תוצאה ש'עובד' לא יהיה מרוצה ממנה..
לצפיה ב-'אולי לא שמעת - כבר יש לו בעיה משמעותית עם המנהל הישיר'
אולי לא שמעת - כבר יש לו בעיה משמעותית עם המנהל הישיר
06/08/2019 | 00:21
72
לצפיה ב-'שאלה בתחום אחר - UI/UX'
שאלה בתחום אחר - UI/UX
28/07/2019 | 15:58
29
336
תגידו, מומחי הפורום.  אני שואל עבור גיסתי.  מה הסיכויים להשתלב בתפקיד UI/UX בהינתן נתוני הפתיחה הבאים:
- בחורה בת 35
- בוגרת תואר באמנות
- סופר-כשרונית בציור ורישום, מציירת מדהים 
- ללא רקע בעיצוב גרפי ממוחשב או בשום דבר שקשור להייטק
- מאוד לא ריאלית באופייה, ללא חשיבה לוגית, רמת מתמטיקה כמו של ילד בכיתה א׳ (באמת, לא בהגזמה.  ארבע פעולות חשבון וזהו, שברים ואחוזים כבר לא).
- כן יודעת להשתמש קצת בתוכנות גרפיות (פוטושופ וכו׳), מציירת על אייפד כמו על קנבס אמיתי

- איך נראה שוק התעסוקה ל UI/UX, האם הרוב בפרילאנס או שיש משרות שכירות?
- איך נראה השוק לעובדי entry level ומה חסמי הכניסה
- יש מספר חברות שמציעות קורסים והכשרה בנושא, אילו מהן הן מומלצות והאם יש קורסים שבסיומם יש אפשרות להשמה לעבודה?  

אני חושב עליה יותר במושגים של גרפיקה נטו ולא למשל כמעצבת אתרים בגלל החלק הטכני/התכנותי של העניין.  האם זה ריאלי?  זה ענף של שוק העבודה שאני לא מכיר בכלל (מה לעשות, בכל הקריירה שלי כמפתח embedded וגם כמפתח server side backend לא נחשפתי לתחומים האלו כלל).
לצפיה ב-'בתור "לקוח" של UI\UX:'
בתור "לקוח" של UI\UX:
28/07/2019 | 17:05
1
260
1. יש חברות שנותנות את השירות הזה, כך שאני די בטוח שיש משרות שכירים.

2. כדי לתכנן UX, לא צריך להיות אמנותי, צריך להבין איך אנשים משתמשים במכשירים שלהם, ואת זה נשמע שאין למועמדת.

3. בבניית UI, לפחות בתחום המובייל בו אני נמצא, יותר חשוב להבין "שפה גרפית" של הפלטפורמה שעליה עובדים מאשר לדעת לצייר יפה, ועוד יותר חשוב לדעת לספק למתכנת חומר גלם במתכונת שהוא יכול להשתמש, מה שמצריך הבנה בפורמטים של קבצים, רזולוציות מול DPI, color space וכו'.

אני לא יודע איך החברות שקיבלנו מהן שירות מגייסות, אבל על פניו נשמע שגיסתך מתאימה יותר למשרד פרסום כלשהו או מו"ל, שצריכים מעצבת גרפית פרופר, מאשר לחברת UI \ UX שם דרושה הבנה בעבודת יישומים ופרטים טכניים, יותר מאשר חוש אמנותי.

מזכיר לך, ש-UX ספציפית בכלל לא קשור לגרפיקה - זו חווית משתמש, וצריך להבין בזרימה של תוכנה (כן, כמעת כמו תרשים זרימה של קוד), ובאופן האינטרקציה בין היישום ללקוח.

מתמטיקה לא יותר מידי רלוונטית, אבל חשיבה לוגית בהחלט.
לצפיה ב-' גם גרפיקאים ב-UI צריכים להבין את הצורך הלוגי'
גם גרפיקאים ב-UI צריכים להבין את הצורך הלוגי
29/07/2019 | 03:13
124

כשמתכננים גרפיקה ב-UI, היא צריכה להתאים לצרכים. למשל כשמתכננים אייקונים - הצורה שלהם צריכה להיות של "סמל" שיובן על ידי המשתמש. עוד יותר כשמדובר בממשק גרפי מלא.

מסכים עם ברוו - עבודה במשרדי פירסום עשויה יותר להתאים (אבל לא ברור לי עד כמה הם מעסיקים גרפיקאים שעוסקים בציור - הרבה מהעבודות בפירסום הן קומפוזיציה צילומית - הרבה פחות מהם כוללים ציור פרופר).
לצפיה ב-'יש. למשל Netcraft Academy'
יש. למשל Netcraft Academy
28/07/2019 | 17:05
60
לצפיה ב-'לא נשמע שיש לה מה לחפש בעולם ההייטק כרגע'
לא נשמע שיש לה מה לחפש בעולם ההייטק כרגע
29/07/2019 | 20:56
140
ובטח לא ב UX/UI.

תבין, מעצבים לא נמדדים רק על אם מה שהם עשו יצא יפה. יש שם עולם תוכן ומלואו בכל מה שקשור לרבדים וכו'. זה הרבה יותר מלעשות ציור יפה.

לי נשמע יותר שהקריירה שלה זה אומנות ואם היא טובה בזה עדיף שהיא תשאר שם.

אם בכל זאת היא רוצה ללכת על זה אז חסמי כניסה זה להכיר את התוכנות שאיתם עובדים, לבנות תיק עבודות ולנסות להתביית על משהו ספציפי.
לדעתי UI/UX בכל מקרה לא מתאים לה. היא תצטרך להבין את הFUNNEL של המוצר וכו'... נשמע יותר שהיא בכיוון של גרפיקה נטו וזה קיים בחברות שעושות פרסום במיוחד בתעשייה הצומחת של CLICKABLE ADS ו PLAYABLE ADS.
לצפיה ב-'למה לא לנסות?'
למה לא לנסות?
29/07/2019 | 22:48
115
אין לי סטטיסטיקה מדויקת אבל ממה ששמתי לב הרקעים של אנשים שעובדים בתפקידים  'ליד הפיתוח' כמו : UI\UX \ PM \ Program Manager יותר מגוונים מאנשים שעובדים בתפקידי פיתוח\בדיקות\Dev Ops.

למה שהיא לא תנסה לשלוח קו"ח.
לצפיה ב-'וואו..אני קצת מוטרד מהתגובות.. '
וואו..אני קצת מוטרד מהתגובות..
30/07/2019 | 23:25
20
206
לא מבין מאיפה אנשים מדברים עם כל כך הרבה בטחון ובמונחים כל כך אבסוליטיים בנוגע לנושאים שכנראה שיש להם מעט מאוד ידע / ניסיון.

בוא נעשה קצת סדר.
UX/UI זה עולם שלם. חברות שונות מגדירות את התפקיד(ים) האלו בצורה שונה, ומה שתעשה ואופי העבודה במשרד פרסום שונה מעבודה בחברת היי טק. לעבוד לבד בחברת סטארט אפ זה משהו אחד, לעשות בצוות של 5 אנשים בחברה גדולה יותר זה משהו אחר, ולעבוד בקורפורייט זה משהו אחר.

לעבוד בחברה שנותנת שירותי ux לחברות אחרות זה משהו אחד, לעבוד in house בתוך חברה זה משהו אחר. פשוט תבצע את ההקבלה למפתחים ויהיה לך קל יותר לעקל את זה. איך זה לעבוד בתוך חברה ללעבוד outsource? איך זה outsource בארץ לoutsource בהודו? איך זה סטארט אפ שבו אתה מתפרס על הרבה יותר תחומים בהשוואה לחברה ענקית?

יש לך חברות שמעסיקות מעצבים, מאיירים, אנשים מוצר, אנשי product design והרשימה עוד ארוכה. אנחנו מעסיקים את כל מה שציינתי ואני יכול להגיד לך שהגבולות לא בדיוק ברורים (מבטיח לך שתקבל תשובות שונות אם תשאל אנשים שונים בתוך החברה) ולא מעט מזה מושפע מאופי החברה, הניסיון של הפאונדרים, והחוזקות / חולשות של הצוות.

מה זה רקע בעיצוב גרפי ממחושב? לצייר על אייפד זה לגמרי ניסיון, ואפשר להגיע לדברים מדהימים ״רק״ עם אייפד (ואפשר גם לקחת את זה הלאה, כמובן).

אני לא אחדש לך שאנשים אומנותיים הם פחות ריאליים - זה בסדר. אם היא בחורה אינטילגנטית אני לא רואה בזה שום בעיה. אתה אינלגינטי אבל אם אבקש ממך לצייר משהו כנראה שהוצאה לא תיהיה מוצלחת במיוחד. זה לא הופך אותך לפחות טוב.

מה חסמי הכניסה? שוב, תקביל לתכנות. יש לך בוגרים באוניברסיטאות / מכללות שונות, שחלקן נחשבות יותר וחלקן פחות. ככל שאתה נמוך יותר בשרשרת המזון - קשה יותר.

וכמובן מגיעות השאלות על הגיל עכשיו. שוב, בדיוק כמו שהיית שואל אותה אם הייתה מחפשת עבודה בתכנות עכשיו. מה היא עשתה עד היום? איך זה קשור למה שהיא מחפשת? למה דווקא עכשיו היא מחפשת להיכנס לתחום?

אני לא יודע אם יש לה תשובות לשאלות האלו, ואני לא אומר שאי אפשר לעקוף את החסמים האלו - אבל אף אחד לא יושב ומחכה שהיא תשלח לו קורות חיים.

אם הניסיון שלה / חוזקות שלה זה בציור / איור - היא יכולה לחפש תפקיד של מעצב / מאייר, ובהמשך להתפתח ל ux \ product אם זה התחום שמושך אותה (התפתחות מאוד טיבעית לאנשים מסויימים). השאלה היא - מה באמת היא מחפשת? מה היא רוצה לעשות? אם התשובה היא ״לעבוד בהיי טק״, אני מניח שאתה מבין את הבעייתיות פה.

לגבי עיצוב אתרים והקשר לחלק טכני / תכנותי - אין שום קשר בין השניים. המעצב אחראי על העיצוב, הוא לא צריך להבין איך לבנות את האתר, בשביל זה אנשים לומדים לתכנת :)

הגבלה אחרונה - קצת כמו בפיתוח שאתה יכול ללמוד לבד, ואולי עדיין לכתוב קוד שהוא סביר אבל יש המון ״מסביב״ שלומדים ברגע שמתחילים לעבוד בחברה (הרגלי עבודה, עבודה בצוות, דד ליינים וכו׳ וכו׳ וכ׳) - אותו דבר רלוונטי לעולם הזה. ככה שגם אם היא יודעת לעשות את ״העבודה נטו״ - יש עדיין הרבה מסביב שהיא תצטרך ללמוד ולהסתגל אליו. זה לא ידע שאפשר לצבור מלשבת בבית ולקרוא על זה, זה משהו שלומדים תוך כדי.

ובקיצור - אם היא ממש רוצה את זה - זה אפשרי, אבל זה לא בהכרח יהיה פשוט
לצפיה ב-'תודה על כל מילה. לא היה לי כוח לכתוב את זה בעצמי...'
תודה על כל מילה. לא היה לי כוח לכתוב את זה בעצמי...
31/07/2019 | 04:44
151
אז רק אדגיש את מה שכתבת: שזה תחום מאוד רחב ואנשים נכנסים אליו במגוון תפקידים, מכיוונים שונים ומדיספלינות שונות.
אני מכיר כאלה שפשוט ידעו לצייר יפה ויש להם חושים טובים ועד כאלה שלמדו עיצוב תעשייתי בטכניון.
כרגיל, למצוא את העבודה הראשונה זה לא דבר קל.
לצפיה ב-'קודם כל תודה על התשובה'
קודם כל תודה על התשובה
31/07/2019 | 08:26
3
136
נגעת בדיוק בנקודה ששאלתי.  אם היה מישהו בא אלי עם שאלה דומה בקשר למקצועות ההיי-טק בסגנון של פיתוח או QA, הייתי יודע לכוון אותו.  הייתי יודע להסביר לו את המדרג של האיכות בין האוניברסיטאות, מכללות,קורסים וכו', והייתי יודע להגיד לו איזה חברות מגייסות איזה מועמדים ומה הדרישות שלהן.  בתחום של גרפיקה או UI, אין לי מושג, ולכן אני מתייעץ.

ספציפית לבחורה הזו, היא התפרנסה עד עכשיו בעיקר כמורה לאמנות, גם בבית ספר וגם בשעות אחה"צ ובחופשים בחוגים, סדנאות, קייטנות וקורסים למבוגרים וילדים.  לאחרונה היא הגיעה למסקנה שכנראה מערכת החינוך הישראלית היא לא המקום שבו היא רוצה להמשיך, ומחפשת לעשות סוג של הסבת מקצוע.  

נקודת החוזק שלה זה באמת הכישרון האמנותי (ברמה שאני רוצה לשלם לה שתצייר לי תמונות לתלות בבית שלי), אבל השאלה היא איך קונים עם זה במכולת.  היא חושבת לעשות קורס/הכשרה/תואר כלשהי שיאפשר לה להתמודד על משרות שכיר כלשהן בתחומי הגרפיקה או העיצוב הממוחשב.  לעשות עכשיו תואר שלם בעיצוב במקום נחשב כמו בצלאל או שנקר גדול עליה בנקודה שהיא נמצאת כרגע בחיים.  יש מספר מוסדות, גם אקדמיים וגם לא-אקדמיים, שמציעים קורסים במתכונות שונות ומשונות. השאלה שלי היא מה המדרג כאן, והאם יש קורסים שעדיפים על אחרים ברמה שיתנו הכשרה שתאפשר לפחות סיכוי.  

דובר כאן בעבר על קורסים דומים להכשרה לתכנות, ואני מודע היטב לביקורת עליהם ולסיכויים הנמוכים של הבוגרים שלהם להשתלב במשרות סבירות בפיתוח תוכנה, אבל כאן אני שואל על תחום אחר, על תחום שבו הכישרון מתבטא בצורות אחרות וגם במידה רבה קל יותר למדוד אותו.  יותר קל לדעתי להעריך ולשפוט תיק עבודות של מועמד/ת מאשר לראיין מישהו על מנת להבין אם הוא טוב בתכנות.  אני שואל כדי להבין אם אני בכיוון, ואם זה מסלול אפשרי - לקחת מישהי כשרונית באמנות אבל ללא הכשרה כגרפיקאית ממוחשבת, לעבור הכשרה של, נניח, שנה אחת, ולצאת בסוף הדרך בנקודה שיש סיכויים טובים להתמודד על משרת entry level כגרפיקאית או מעצבת UI או כל דבר אחר שעוסק בגרפיקה ונותן תלוש משכורת בסוף החודש.

לצפיה ב-'אז עשיתי קצת research..'
אז עשיתי קצת research..
01/08/2019 | 22:35
2
82
דיברתי קצת עם חברים מהעבודה על הסיטואציה, על מה הם מחפשים, קורסים, תיק עבודות וכו׳ ואנסה לעבור על כל מה שספגתי.

בוא נתחיל רגע מהקורסים. אז ההגבלה לג׳ון ברייס (שאגב - יש להם גם קורס בתחום הזה..) הם קורסים של create ו netcraft -

בגדול? הקורסים האלו, רק בפני עצמם, לא נותנים לך המון. האנשים שדיברתי איתם מסתכלים על בוגרי הקורסים האלו בדיוק כמו שאתה מסתכל על בוגרי ג׳ון ברייס. אין מה לעשות.

בנוגע ל״קל יותר למדוד את הכשרון״ - יש בזה אמת בצורה מסויימת, ובסופו של דבר תיק העבודות מדבר בפני עצמו. אני עדיין אטען שגם בתור מתכנת אתה יכול לעלות את הקוד שלך לgithub ואפשר לקבל איזהשהיא הערכה עלייך אבל לא נכנס לזה עכשיו :)

אז זה נשמע קל..שתבנה לעצמה תיק עבודות, ותתחיל לחפש עבודה - והכל סבבה, נכון? אז זהו. איך היא בדיוק תבנה תיק עבודות? ההגבלה לדעתי היא כמו להגיד למישהו שלא יודע כלום לגבי תכנות להתחיל ללמוד לתכנת בעצמו. יש כל כך הרבה חומר, וזה יכול להיות כל כך הרבה overwhelming, שזה ממש אבל ממש קשה לעשות את זה לבד. האם זה אפשרי? ברור, ואתה מכיר אותה טובה יותר ממני לדעת מה התשובה עבורה. בגדול אני אגיד שכנראה אם היא הייתה מסוג האנשים האלו היא פשוט הייתה מתחילה לעשות את זה, ולא שואלת אותך, אבל אולי אני טועה.

אז פה נכנס הקורס - הקורס נותן לך איזהשהוא בסיס להתחיל (!!!) ממנו. היא עדיין תצטרך להתאמן, להתשפר ולבנות תיק עבודות, אבל כנראה שהסבירות שלה לבנות תיק עבודות שיהיה רלוונטי תשתפר בזה שהיא תעשה את הקורס. האם הקורס הזה מספיק? ברור שלא, ויהיו לה המון פערים שהיא תצטרך להשלים בעצמה בשביל להיות טובה במה שהיא עושה, אם זה באמת חשוב לה. שוב, בדיוק כמו ״בוגר״ ג׳ון ברייס.

נניח ותיק העבודות שלה סבבה ורואים פוטנציאל, עכשיו מגיע החלק האישי על הרקע. למה היא מחפשת עבודה בתחום הזה עכשיו? מה עשתה עד עכשיו? בלי תשובות טובות, אם היא לא באמת רעבה לזה ותראה את זה (וקשה להראות את זה אם זה לא שם, אתה יודע את זה) אז יהיה לך קשה למצוא עבודה.

השאלה האמיתית - האם זה באמת מעניין אותה? האם היא באמת מוכנה להשקיע ולהתאמץ בשביל להגיע לזה? כמה המליצו על קבוצות עיצוב בפייסבוק, כמו למשל - https://www.facebook.com/groups/StartupDesigners/. בקבוצות האלו יש המון דיונים סביב נושאים בעיצוב, וזאת דרך להתחיל לקרוא על הנושאים בעולם הזה ולראות אם זה באמת מדבר אליה ומושך אותה.

לגבי תיק העבודות ורמת הציור שלה. צריך להבין שיש הבדל גדול בין לצייר עכשיו ציור מופשט שאתה תולה על הקיר, לבין לעצב (או לאייר) מסך לאתר, או אפליקציה. בלי הקונטקסט הזה, זה לא שווה שום דבר, ובגלל שאין לה שום ניסיון בתחום יש לי הרגשה שיהיה לה קשה להבין את זה בלי קצת עזרה והכוונה. האם זה חייב להיות במסגרת של קורס? ברור שלא, אבל זאת בהחלט דרך.

וסתם שתכיר, https://dribbble.com/ זה אחלה אתר בשביל לבנות בו תיק עבודות. אנחנו (והמון חברות אחרות) מחפשים שם מעצבים כל הזמן, וגייסנו משם חלק מהמעצבים / אנשי מוצר שלנו. אם היא מצליחה להתלבט שם - היא לא תצטרך לדאוג לחפש עבודה..ימצאו אותה
לצפיה ב-'תודה על ההשקעה '
תודה על ההשקעה
02/08/2019 | 20:33
1
44
קלעת בול כשאמרת: "בגדול אני אגיד שכנראה אם היא הייתה מסוג האנשים האלו היא פשוט הייתה מתחילה לעשות את זה, ולא שואלת אותך".  זה חלק מהבעיה - היא רוצה לשנות את המצב שלה, אבל אין לה מושג איך, היא מאוד חוששת, והיא טיפוס זהיר וחשדן שחושב עשר פעמים לפני כל צעד ולא ממהרת לקפוץ למים לפני שהיא בדקה אותם טוב טוב לפני כן.
לצפיה ב-'בכיף, מקווה שעזרתי'
בכיף, מקווה שעזרתי
02/08/2019 | 22:14
30
ואם היא תלך לקורס ותנסה להיכנס לתחום - תעדכן אותנו מה קרה איתה :)
לצפיה ב-'לגמרי במקרה יצא לי לעבוד מול אנשי UI ו-UX בכמה מקומות עבודה'
לגמרי במקרה יצא לי לעבוד מול אנשי UI ו-UX בכמה מקומות עבודה
01/08/2019 | 00:07
7
127

וגם מול מספר גרפיקאים.

אנשי ה-UX היו צריכים להבין את הדרישות של המוצר ואת מה שהמשתמש צריך לבצע, כדי לתכנן זרימה יעילה של ממשק המשתמש. גם במקרים שבהם אנשי התוכנה סיפקו להם כיוון ראשוני. מדובר בעבודה לוגית, שדורשת יותר חשיבה לוגית מאשר כשרון אומנותי.

גם כשהיה מדובר בעיצוב של אייקונים וגרפיקה - היה צריך להכיר את עולם הסמלים הרלוונטי מצד אחד - ומצד שני להבין שבניגוד לציור, יש לך מקום מאוד מוגבל לייצר באמצעותו אייקון (במקרים קיצוניים משהו כמו 64 פיקסלים על 64 פיקסלים. במרבית המיקרים - פחות מזה), וזו עבודה של להזיז פיקסל לפה ופיקסל לשם כדי לייצר משהו שיראה טוב וברור בעולם המוגבל הזה (ואגב, לפחות בעבר, תיכנון אייקונים היה מקצוע בפני עצמו, בנפרד מגרפיקה ממוחשבת).

הגרפיקאי שמייצר את הדודל היומי של גוגל, מן הסתם זוכה לחופש אומנותי הרבה יותר רציני. בתחום של ממשקי משתמש - זה חלק פחות שכיח - אולי בתחום של משחקי מחשב (כשמדובר בציור רקעים, לא בציור הדמויות והחפצים - שהם הרבה יותר דומים לציור של אייקונים תלת-מימדיים, והעבודה שם הרבה יותר קרובה לאנימציה מאשר לתיכנון ממשקי משתמש).
לצפיה ב-'יש כיום הגדרה הרבה יותר רחבה לUX'
יש כיום הגדרה הרבה יותר רחבה לUX
01/08/2019 | 17:56
88
אנשי התוכנה הוותיקים אולי חושבים על UX כזה שמאפיין את הUI של התוכנה. אבל בסטארטאפים האחרונים שעבדתי איתם התקוממו על ההגדרה הזאת.
איש הUX מעורב באיך ייראה האתר של החברה, הפקת סרטון הפרסומת שיוביל לרכישה, החנות באמזון, אריזת הקופסה (יש את הטרנד הזה של חוויית פתיחת המוצר כשהוא מגיע הביתה), כמובן עיצוב המוצר עצמו כשמדובר במוצר פיזי. הוא עוזר לעצב את הדוכן בתערוכה בלאס וגאס, את הדף פייסבוק ואפילו עוזר לעצב את המצגות למשקיעים, לוגו, כרטיסי ביקור והמשרדים עצמם שלעיתים צריכים להיות בקו העיצוב של החברה.
הגישה היא ש"חווית משתמש" היא בכל האספקטים של המפגש בין הלקוח לחברה. לא רק ממשק תוכנה.
וכן, יש מקומות שהדגש הוא יותר על אפיון תהליכים בתוכנה עם הפרדה ברורה בין UX לבין UI, אבל יש מקומות אחרים שהדגש הוא על עיצוב גרפי למשל אתרי e-commerce למיניהם או מוצרים אחרים שעיקר החוויה היא הגרפיקה ואיש הUI/UX עושה את שניהם.

ועוד דבר: לדעתי UX זה דבר שאפשר ללמוד. יש כללי אצבע וחוקים, ואני מכיר מתכנתים למשל שעושים UX כמו גם כאלה שהגיעו מכל מיני מקצועות. גרפיקה וUI זה כנראה משהו יותר חמקמק ותלוי כשרון. זו דעתי.

לצפיה ב-'הניסיון שלנו דיי שונה בתחום הזה'
הניסיון שלנו דיי שונה בתחום הזה
01/08/2019 | 23:08
5
76
ואני מניח שזה נובע מהעובדה שאנחנו עובדים בחברות מסוג אחר.

אנשי התוכנה לא מספקים למעצבים שלנו כיוון ראשוני, יש איש מוצר שמאפיין את המוצר. הוא אחראי להגדיר את הממשק משתמש והאמת שאצלינו זה אפילו ברמה של הכפתורים השונים על המסך, המיקום שלהם וכו׳. המעצב לרוב ייקח את ה wireframes שהוא קיבל ויבנה עיצוב, אבל תיהיה לו כבר המון הכוונה, ואף איש פיתוח עוד לא ממש (לרוב..) היה מעורב בתהליך.

ואיפה מתחיל ונגמר התפקיד של איש מוצר, איש ui/ux, מעצב, מאייר וכו׳ זה עולם שלם, ואני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. יש אנשי מוצר שעושים בעצמם חלק מהux וכמעט את העיצוב עצמו (מהניסיון שלי - אנשי מוצר שמגיעים עם רקע של עיצוב), ויש אנשי מוצר שעובדים עם wireframes הרבה יותר פשוטים, כי החלק של העיצוב עצמו זה נושא שהם פחות חזקים ממנו, ועדיין הם אנשי מוצר טובים.

אני יכול להגיד לך שאפילו אצלינו, בחברה (נניח) בינונית עם 10 ~ אנשי מוצר, יש תהליכים טיפה שונים בצוותים שונים, שנובעים מהחוזקות וחולשות של אנשי הצוות.

לגבי ה״מקום מאוד מוגבל לייצר באמצעתו אייקון״ - שוב, מאוד מאוד רחוק מהמציאות שאני חי בה. ה״הגבלות״ שיש נובעות לרוב מהרצון לייצר שפה אחידה עבור הברנד שלנו, כך שיש לא מעט קווים מנחים שצריך לעקוב אחריהם ואי אפשר לעשות ״מה שבא לך״ אם זה לא מתאים לשפה העיצובית הקיימת. לעיתים מאוד מאוד נדירות יש הגבלות שנובעות מהפלטפורמה שאתה עובד עליה (ios\android\web וכו׳), זה יכול להגיע בהקשר של אנימציות מאוד מורכבות למשל, אבל שוב - מאוד מאוד נדיר.

וסתם כדי לתת קצת בשר לדברים שאני רושם עליהם, הנה עמוד נחיתה שהשקנו לאחרונה (טיפה self promotional, מתנצל..) - https://www.lemonade.com/giveback-2019. כל האיורים לאורך העמוד עשתה המאיירת שלנו, והיו אנשי מוצר שהיו מעורבים בעבודת הטפוגרפיה של העמוד כולו. אנחנו אומנם לא מרימים עמודים כאלו כל יום, אבל בהחלט יש פה יותר מקום מלהזיז פיקסל ימינה ושמאלה. אגב, גם לבנות את כל הסיפור הזה ב css היה אתגר לא פשוט..למקרה שזה מעניין מישהו.

רשמתי את כל מה שרשמתי לא מתוך זלזול בניסיון שלך או כדי להגיד שהעולם הוא x כשאתה חושב y. כל מה שאני מנסה להראות זה שהניסיון של שנינו מאוד שונה ומוביל אותנו למסקנות מאוד שונות, ואני מבטיח לך שיש חברות נוספות ששנינו לא מכירים שבהן הדברים גם שונים בהרבה :)
לצפיה ב-'אתה מדבר על תיכנון אתרי web, ולא באמת ממשק'
אתה מדבר על תיכנון אתרי web, ולא באמת ממשק
02/08/2019 | 00:23
4
70

דף הנחיתה הזה הוא דוגמה לצורה שבה המודרניזציה הורסת את השימושיות של אתרי אינטרנט. צריך לגלול במשך כמה דקות כדי לראות כמות קטנה מאוד של אינפורמציה.  פעם היו שמים את זה בסרט אנימציה, ולא מתישים את הקורא - אבל לעשות סרט אנימציה (עם voice over) זה כבר לא "in" ;)

נ.ב. כדי שיהיה ברור - הביקורת שלי בנושא מופנית גם למתכנני אתרי האינטרנט של החברות שאחרונות שעבדתי בהן, שמרוב יצירתיות של מתכנני האתר - הפכו להיות הרבה פחות שמישים, והרבה יותר מעצבנים - וזה עוד בחברות enterprise, שכלל לא פונות לקהל הרחב שמחפש שירגשו אותו ויזואלית.

הטרנד שהשתלט על דפי האינטרנט (דף אחד ארוך עם גלילה עד שתתייאש) מתאים לאתרי תוכן-אינסופי  (פייסבוק, אתרי עיתונות, בלוגים וכדומה) - לא לאתרי אינפורמציה.

היה peek בשימושיות האתרים ככמה שנים אחרי שהכניסו את השימוש ב-ajax בצורה מתונה ומותאמת למשתמשים. בחמש השנים האחרונות אני רואה, לצערי, הדרדרות בתחום, בגלל שיש לך אנשי מקצוע שצריכים לעבוד - במקום להתאים את כמות העובדים הרלונטיים לכמות העבודה הפרודוקטיבית הדרושה.

נ.ב. כשדיברתי על "אנשי התוכנה" שנתנו כיוון ראשוני - זה כלל גם מנהלי מוצר, במקומות שבהם מנהלי המוצר עשו את העבודה כמו שצריך.
לצפיה ב-'הו..עכשיו באמת מתחילה הפילוסופיה :)'
הו..עכשיו באמת מתחילה הפילוסופיה :)
02/08/2019 | 01:19
2
78
מה זה אומר אתרי web? מה זה אומר ממשק?
פייסבוק זה אתר ווב? ואם היית מציג את אותו תוכן בדיוק על ipad, איך היית קורא לזה עכשיו? אם אצייר לך את דפדפן מסביב זה הופך את זה לווב? ואם אמחק זה כבר לא?

מה זה ממשק משתמש? ההגדרה בגוגל היא ״the means by which the user and a computer system interact, in particular the use of input devices and software.״. אני לא רואה פה שום התייחסות למדיה שאתה נמצא בה. זה יכול להיות ״אתר ווב״ ,זה יכול להיות אפליקציה, זה יכולה להיות תוכנת דסקטופ, זה יכול להיות כל דבר.

העולם עובד לפי ביקוש והיצע. אנחנו ביזנס, לא חברת עיצוב שבונה פרוייקטים לכיף ועושה מה שבא לה. אם ה״אתר ווב״ שלנו (והאפלקציות..) לא נוחים למשתמשים שלנו - הם לא ישתמשו בהם. אנחנו נראה drop rate לאורך הfunnel ונשפר את מה שלא עובד. אנחנו עושים a/b tests בשביל לבדוק דברים שונים, והולכים עם הביצועים של מה שהצליח.

עם כל הכבוד - אני לא חושב שדעתך בנוגע לענייני עיצוב, מה נוח, ומה פרודוקטיבי היא רלוונטית במיוחד, לפחות בהקשר של ווב. אני חלילה לא מזלזל בדעתך, אבל אני גם לא חושב שאתה נכנס לקהל היעד שלנו, וזה כנראה חלק מהנקודה. העולם הולך בטרנדים מסויימים, בגלל המון סיבות שונות (שאני לא מתיימר להגיד שאני מבין) וצריך לקבל את זה, ובעיקר לקבל שיש לזה סיבה. גם אני באופן אישי לא מתחבר לדברים מסויימים, אבל הטרנדים האלו גדולים וחזקים הרבה יותר מכולנו, ולכן העובדה שאנחנו לא מתחברים אליהם היא לא רלוונטית. אני לא מתחבר לרשתות חברתיות שונות, ויש לי המון ביקורת עליהם, אבל זה מעניין מישהו? לא באמת :)
לצפיה ב-'מעניין שהקישור שהבאת לא עונה להגדרה שהבאת...'
מעניין שהקישור שהבאת לא עונה להגדרה שהבאת...
02/08/2019 | 18:16
1
59
הצגת כדוגמה עמוד שאין שום אינטרקציה בינו לבין המשתמש.

למעשה, התוכן של העמוד יכל להיות סטטי לחלוטין ולהיכנס למסך אחד. המשתמש עדיין יקבל בדיוק את אותו המידע.
וזה בדיוק, לפחות לדעתי האישית (לא מתיימר לדבר בשם אף אחד אחר), ההבדל בין "אתר אינטרנט" לבין "ממשק".

זה נכון שהיום יש "אתרים" שהם אפליקציה לכל דבר ועניין. כמו Google Docs, שעושה מה שפעם עשו יישומי Desktop מלאים.
אבל לא כל אתר הוא כזה.

אינטרקציה משמע שהמשתמש מכניס לתוך המערכת לפחות קרוב למה שהוא מוציא ממנה וזה מה שקורה ברוב האפליקציות מובייל או יישומים שולחניים, ופחות באתרי תוכן.

באשר לטרנדים - אני חולק על הטענה שכל דבר שהוא טרנדי הפך לכזה כי "אנשים אוהבים את זה".
כמה שלא תעשה a/b tests בסוף משתמשים לא באמת מובילים טרנדים.
התאגידים שיש להם מליוני משתמשים כבולים מובילים טרנדים.

קח את Facebook למשל - לפני כמה חודשים היה שימוע בקונגרס האמריקאי עליהם.
הם עברו על החוק ודפקו את המשתמשים שלהם. יותר ממאה מליון מהם.

אז מה? אתה רואה אנשים בורחים מפייסבוק בהמוניהם?
מה זה אומר לגבי הממשק שלהם? בדיוק את זה - הם יכולים להוציא החוצה את הממשק הכי זוועתי ולהפוך אותו לטרנד, כי אף אחד לא יעזוב אותם בגלל זה.

ועל תאלב - אבל הדף נראה באמת גועל נפש.
כלומר, האנימציה חמודה, ומגניב אותי שמבחינה טכנולוגית אפשר לעשות דברים כאלה עם CSS, אבל אם הייתי צרכן של זה, הייתי חושד שמנסים לערבב אותי.

חברות מפזרות ככה מידע בצורה לא נוחה לקריאה והבנה נותנות לי תחושה שהן מוכרות לוקשים...

ואם זה היה מידע חשוב, אז הוא ממש, אבלל ממש לא נוח לשימוש!
לצפיה ב-'תודה על הפידבק :)'
תודה על הפידבק :)
02/08/2019 | 22:13
7
לצפיה ב-' הדפים עם הגלילה האין סופית זה דבר נורא ואיום'
הדפים עם הגלילה האין סופית זה דבר נורא ואיום
02/08/2019 | 16:50
48
אני מסתכל על איזה כתבה חדשותית למשל  ואז גולל למטה כדי לראות תגובות, בדרך יש כל מיני תמונות בנרים וקישורים לפרסומות \ נושאים אחרים והגילגול לא נגמר אתה מגולל ומגולל עד שהאצבע מתחילה לכאוב.
הסמן של הגלילה לא משקף באמת את גודל הדף האמיתי תכל פעם שמגיעים כמעט לקצה הדף הוא מצטמק ועולה למעלה , ממש מיאש.
לצפיה ב-'ממה אתה מוטרד בדיוק?'
ממה אתה מוטרד בדיוק?
01/08/2019 | 22:11
6
85
התיאור פה של מישהי שיודעת לצייר על נייר אבל אין לה שום הבנה או חשיבה לוגית, אין לה נסיון ולו משהו שקרוב לעבודה עם מחשב שלא לדבר על תכנות או הבנה של מוצר.
אתה אשכרה נתת לנו נאום עכשיו על כמה בכל מקום יש תיאורי תפקיד שונים ואני מוכן להתערב שאתה לא תוכל להצביע על מודעת דרושים אחת, בודדת, יחידה שמתאימה לפרופיל שלה כפי שהוצג כאן.

יופי שהסיפא שלך היא שצריך לשבת וללמוד, את זה כולנו אמרנו גם. אם היא תלמד אולי תהייה במקום אחר אבל היום, אפילו פוטושופ היא לא יודעת.
לצפיה ב-' "אין לה נסיון ולו משהו שקרוב לעבודה עם מחשב'
 "אין לה נסיון ולו משהו שקרוב לעבודה עם מחשב
01/08/2019 | 22:39
5
74
שלא לדבר על תכנות או.." - הפסקתי לקרוא שם.

עובדים אצלינו מעצבים סופר מוכשרים שאין להם שום רקע או הבנה בתכנות. מתקשה להבין למה שתרכיב משפט שמתאר סיכוי הצלחה של אדם להגיע למשרת ui/ux ותכלול בו את המילים ״רקע בתכנות״.
לצפיה ב-'אז שתף אותנו במודעת דרושים אצלכם'
אז שתף אותנו במודעת דרושים אצלכם
01/08/2019 | 22:56
3
77
זה שלפני 8 שנים העסיקו אצלכם אנשים עם פרופיל משרה כזה לא אומר כלום על זה היום.
אתה מזכיר לי את הכתבות של הדיקאנים לפילוספיה שמעודדים אנשים לבוא ללמוד משהו הומני ומתגאים בזה שבחברות ענק יש גם חבר'ה הומאנים בצוותי חשיבה והחלטות.
ובכל זאת, עד היום לא ראיתי מודעת דרושים אחת כזאת.
לצפיה ב-'אני מרגיש ששיתפתי כבר לא מעט'
אני מרגיש ששיתפתי כבר לא מעט
01/08/2019 | 23:17
2
61
מהניסיון שלי, וזה אתה שבוחר להתמקד בנקודות הלא רלוונטיות במקום בתוכן של מה שאני רושם. החלטה שלך, שיהיה בהצלחה :)
לצפיה ב-'ובכל זאת עוד לא הראת מודעה אחת'
ובכל זאת עוד לא הראת מודעה אחת
02/08/2019 | 00:24
1
46
וקראת רק סלקטיבית את התגובה
תמשיך להפריח תקוות שווא בקרב אנשים.
לצפיה ב-'רגע, רק כדי לדייק את השאלה שלי'
רגע, רק כדי לדייק את השאלה שלי
02/08/2019 | 20:30
57
הכוונה היתה לא למצוא משרה (או אפילו מודעת דרושים) שמתאימה למצב הנוכחי שלה.  השאלה היתה איך לשדרג את המצב הנוכחי שלה ולהביא אותה לנקודה שכן מתאימה לשוק התעסוקה.  כלומר, איך למנף את הכישרון שכן יש לה ולהסב אותו למשהו עם ערך כלכלי בשוק העבודה של היום.  

ברור שיש כאן דרך שצריך ללכת בה, אם זה בצורה של קורס, הכשרה, תואר אקדמי נוסף, בניית תיק עבודות בחינם/בהתנדבות או כל דבר אחר.
לצפיה ב-'אנשי ה-UI\UX שיצא לי לפגוש'
אנשי ה-UI\UX שיצא לי לפגוש
03/08/2019 | 12:16
58
הגיעו מרקע של תואר ב'תקשורת חזותית' בשנקר \ בצלאל (ממש לא הנדסת מחשבים בטכניון) או דברים דומים, לא ידעו בכלל לתכנת אלא בעיקר להפעיל כלים גרפיים.

התרשמתי שהבינו טוב מושגים טכניים של המוצר, ברמה הרבה יותר גבוה מסתם בן אדם מהרחוב וידעו לנמק מבחינה לוגית טכנית החלטות שהם קיבלו.
"במסך הזה והזה הוא הגדיר ככה וככה, לא הגיוני שנבקש ממנו להגדיר כמעט אותו הדבר שוב במסך הבא"  ודברים בסגנון.
כלומר הם לא היו 'אומנים' שמיקמו טקסטים לא ברורים בצורה יפה אלא הם הבינו את המוצר ברמה של power user לפחות.

כנראה שעם הרקע שלה, להתראיין למשרות Deep Learning היא לא תצליח, מהמעט שיצא לי לפגוש, לא נשמע בשמיים לשים רגל בדלת במשרות מנשק משתמש.
לצפיה ב-'אומנם מבין בזה יחסית מעט, אבל בכל זאת כמה מחשבות'
אומנם מבין בזה יחסית מעט, אבל בכל זאת כמה מחשבות
31/07/2019 | 16:31
1
118
הייתה תקופה בעבודה שהייתי צריך לבנות GUI, אז לקחתי כמה שעות ללמוד את הנושא.

כמו שאתה מתאר אותה, נראה שמתאים לה יותר תפקיד של graphic ,designer להתעסק עם דברים כמו פוטושופ או adobe illustrator. מאשר תפקידים שהם ux/ui reseacher/designer. שבו אתה יותר משתמש (או אמור להשתמש ...) בעקרונות פסיכולוגית כדי לייצר "חווית משתמש" טובה (הכלי קל ללמידה, השימוש בו ייעיל). במצב הזה באמת חלק מהמשרות דורשות תואר ב"תחום קשור" כמו פסיכולוגיה או סוציולוגיה.

הייתי אומר שהעצה היא דומה למי שרוצה להיכנס לתחום של תיכנות, להסתכל על מודעות של משרות כדי להבין מה הדרישות, אולי להתנסות בלמידה עצמאית כדי להבין האם זה בשבילך. ואולי להתנסות בעבודה על פרוייקט קוד פתוח (לחלק מהפרוייקטים הגדולים יש צוותים של UX, לדוגמה kde visual design group).

אגב הפורום הזה ותפוז בכלל במצב לא להיט וזה גם ככה נושא שהוא לא קשור מאוד לפורום (אף פעם לא ראיתי פה איש UX), עדיף לשאול במקומות שזה יותר הפוקוס (אפשר להיעזר באתרים מחו"ל, שם כנראה ה"ידע הכללי" הוא יותר טוב, ואיזה פורום או קבוצת פייסבוק בארץ כדי להבין את הניואנסים של ישראל).
לצפיה ב-'לבנות GUI ולצייר ציור על דף זה בכלל לא אותו דבר.'
לבנות GUI ולצייר ציור על דף זה בכלל לא אותו דבר.
01/08/2019 | 22:13
25
לצפיה ב-'נשמע שהידע המתמטי שלה די מוגבל למשימות UI'
נשמע שהידע המתמטי שלה די מוגבל למשימות UI
31/07/2019 | 18:07
108
למשל אם תתבקש לבנות\לתכנן  UI שבו המסך מחולק נגיד ל 2 חלקים ביחס 2:3
הבחורה לא יודע אפילו מה זה אחוזים\שברים, זה בעיה. 
לצפיה ב-'עד כמה ניתן לעגל ממוצע תואר?'
עד כמה ניתן לעגל ממוצע תואר?
25/07/2019 | 12:31
12
412
שלום,

סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב באונ' , והממוצע שלי 79.2

ורציתי לדעת האם זה בסדר לכתוב 80 בקורות חיים, ולומר למראיינים שהממוצע שלי 80?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/07/2019 | 15:33
363
 x = 79.2;

floor(x) >> 79

ceil(x) >> 80

resume_round(79.2) >> 82
כל התוצאות על אחריות המשתמש
לצפיה ב-'והנה אסמכתה "מדעית"'
והנה אסמכתה "מדעית"
25/07/2019 | 18:27
1
361
בסך הכל 82, זה ציון שנופל פחות 1.5 סטיות תקן מהציון שלך... וזה גם נופל בשטח של העקומה... אז גם 82 זה בסדר...  
לצפיה ב-''
25/07/2019 | 18:45
57
לצפיה ב-'לדעתי עדיף להגיד את הממוצע המדויק'
לדעתי עדיף להגיד את הממוצע המדויק
26/07/2019 | 08:48
8
268
אם תעגל את הממוצע יש חשד ש"תעגל פינות" גם בעבודה.
לצפיה ב-'ואתה לא מעגל פינות בעבודה?'
ואתה לא מעגל פינות בעבודה?
26/07/2019 | 12:29
7
251
בדר"כ בציון הסופי של התואר מעגלים את הציון כמו שמלמדים בבית ספר מעל 0.5 זה מעוגל כלפי מעלה ומתחת זה מעוגל כלפי מטה.

מה קורה כשזה 0.5? אנא ערף. (אין לי מושג מה זה אומר ד"א).

לצפיה ב-'בציון סופי לא מעגלים כלום'
בציון סופי לא מעגלים כלום
27/07/2019 | 09:24
2
208
אם הממוצע שלך הוא 79.9 הוא ישאר כזה. לא יתעגל לך ל 80.
לצפיה ב-'האוניברסיטה עיגלה את הציון לא אני.'
האוניברסיטה עיגלה את הציון לא אני.
27/07/2019 | 09:57
95
לצפיה ב-'אצלנו עיגלו'
אצלנו עיגלו
28/07/2019 | 09:42
179
ציון גמר בתעודה הסופית היה ללא נקודה עשרונית, והאוניברסיטה (ת״א) עיגלה לפי כללי העיגול המקובלים, כלומר 0.5 ומעלה עוגל כלפי מעלה.
לצפיה ב-'יצא לי פעם לעגל פינות בעבודה, כתבתי קוד לאיזה UI '
יצא לי פעם לעגל פינות בעבודה, כתבתי קוד לאיזה UI
27/07/2019 | 15:19
3
277
שבו היו כפתורים בתוך מסגרת מלבנית ( גירסה א ). אחר כך חשבתי שיהיה יותר יפה אם המסגרת תהיה עם פינות מעוגלות ( גירסה ב ), ושמתי מסגרת עם פינות מעוגלות.
לצפיה ב-'ממש חוני המעגל'
ממש חוני המעגל
27/07/2019 | 17:37
1
68
לצפיה ב-'צחקתי בקול'
צחקתי בקול
31/07/2019 | 14:54
39
לצפיה ב-'הפרבולה בכבודו ובעצמו מעגל פינות! '
הפרבולה בכבודו ובעצמו מעגל פינות!
27/07/2019 | 19:53
129
לצפיה ב-'תהליך גיוס'
תהליך גיוס
24/07/2019 | 21:30
15
515
התחלתי תהליך גיוס בתחילת החודש. נכון להיום, היו לי ראיונות עם כ"א ומנהל ישיר, ביצעתי מטלה, ועוד 2 ראיונות עם 2 סמנכלים. כנראה שיהיה ראיון נוסף.
עד כמה שאני יודע, הם מנסים כבר מעל לחודש לאייש את המשרה הזאת- ולי זה מרגיש מוזר ונראה שהם מנסים למשוך את הזמן במטרה לנסות לאתר מועמד אחר, דבר שמן הסתם גורם לי לעגמת נפש.
עד כה, דחיתי 2 אופציות נוספות ואף ביטלתי תוכניות שהיו לי לחו"ל.
ביקשתי לקבל תשובה סופית בהקדם על מנת לדעת איפה אני עומד.
מה דעתכם? האם התנהלות כזאת נורמלית ותקינה?

לצפיה ב-'ההתנהלות (שלך) לא תקינה'
ההתנהלות (שלך) לא תקינה
24/07/2019 | 22:27
5
382
לדחות אופציות בגלל תהליך שמתקיים בחברה אחרת? לבטל תוכניות לחו"ל? ממש לא. לא מבטלים שוב דבר בשביל מקום ש"אולי" יעסיק אותך, גם אם יש הסכמות בע"פ. ברגע שיש חוזה ביד, רק אז אפשר לבטל תוכניות.
כמה כללים:
1. אם אין תשובה חיובית אחרי יומיים - לא עברת.
2. לא מבצעים מטלה בשביל שום מקום עבודה
3. לא מגיעים מעל ל-3 פעמים למקום עבודה כדי להתראיין.
לצפיה ב-''
24/07/2019 | 22:41
81
לצפיה ב-'סימבה צודק לגבי הכללים '
סימבה צודק לגבי הכללים
25/07/2019 | 00:29
116
לצפיה ב-'אם אין תשובה אחרי יומיים זה לא מעיד על כלום'
אם אין תשובה אחרי יומיים זה לא מעיד על כלום
28/07/2019 | 18:46
2
124
אפשר לקבל תשובה חיובית גם אחרי שבוע, ואפילו אחרי חודש.

הם יכולים לראיין עוד מועמדים ורק בסוף להחליט מי הכי מתאים. לגיטימי.

לפחות מהניסיון שלי, אלה שממהרים להחתים אחרי ריאיון אחד חפיף זה מעיד לא מעט על התנהלות החברה. וזה בא לידי ביטוי בהמשך כשמתחילים לעבוד.
לצפיה ב-'נסה לחשוב כמה חברות נתנו לך תשובה חיובית אחרי שבוע.'
נסה לחשוב כמה חברות נתנו לך תשובה חיובית אחרי שבוע.
29/07/2019 | 09:46
1
57
לצפיה ב-'אחרי שבוע לא הרבה, אבל היו. בטווח של 3-7 ימים כבר היו הרבה'
אחרי שבוע לא הרבה, אבל היו. בטווח של 3-7 ימים כבר היו הרבה
29/07/2019 | 21:18
78
בכל אופן, אני לא טוען שצריך לחכות לתשובה ולפסול בינתיים אפשרויות אחרות, רק טוען שאי קבלת תשובה אחרי יומיים לא אומר שהמועמד לא עבר.
לצפיה ב-'לאייש משרה תוך פחות מחודש זה לא כזה קל '
לאייש משרה תוך פחות מחודש זה לא כזה קל
24/07/2019 | 23:13
6
248
אני דווקא כן חושב שאין סיבה לבטל תוכיות בחו"ל או לוותר על אופציות אחרות רק בגלל התהליך. למה את כל כך לחוץ דווקא על המשרה הזאת? למה וויתרת על האופציות האחרות בלי שסיימת אפילו להתראיין, שלא לדבר על לקבל הצעה מוצקה? לפי מה שאמרת - לפחות חלק מעוגמת הנפש גרמת בעצמך.

לדרוש "תשובה סופית בהקדם" עלול לגרום להם פשוט לוותר עלייך כי המועמדים האחרים עוד לא הגיעו לשלבים שלך ואתה לא מוכן לחכות. מה תעשה אז? יש לך חלופות? האם אתה מוכן שיוותרו עלייך?
לצפיה ב-'לפחות מההיכרות שלי עם תהליכי הגיוס בארץ'
לפחות מההיכרות שלי עם תהליכי הגיוס בארץ
25/07/2019 | 10:00
5
215
בד"כ החברות שמות רף וברגע שמישהו עובר את הרף הוא מגויס. זה בד"כ לא בהשוואה למועמדים אחרים. לרוב גם אין מצב של שני מועמדים ששניהם עוברים את הרף בו-זמנית כך שהחברה צריכה לבחור אחד מבין שניהם.
הניסיון שלי הוא בעיקר רלוונטי לשנים האחרונות שהכוח הוא בידיים של מחפשי העבודה.
לכן, הגישה של "תשובה סופית בהקדם" היא נכונה מאד במיוחד בימים אלה.

במקרה של הבחור דנן, אני מוכן לשים 200 ש"ח שהחברה לא תגייס אותו לא משנה מה. גם אם כל שאר המועמדים שלהם יוותרו, הם ימשיכו לראיין מועמדים נוספים. למה הם לא מודיעים לו שלא ממשיכים איתו? כדי לשמור לעצמם את כל הקלפים כדי ש"אם... במידה ו... בסופו של דבר הם כן יחליטו שהם רוצים אותו, הם יוכלו לחזור בהם". בעיניי זאת התנהלות די בזויה. גם אחרי מתן תשובה שלילית, החברה יכולה לחזור למועמד ולהגיד לו ש"התפנה תקן נוסף" ושהם ישמחו אם הוא יוכל לחתום, כך שאין שום סיבה למרוח את המועמד כל כך הרבה זמן.

לצפיה ב-'גישת האולטימטום היא בדרך כלל לא מועילה.'
גישת האולטימטום היא בדרך כלל לא מועילה.
25/07/2019 | 11:30
1
181
אלא אם מדובר בכוכב על, אני בספק אם זה יעבוד לו.
לצפיה ב-'תמיד אפשר להגיד "קיבלתי הצעה מחברה אחרת'
תמיד אפשר להגיד "קיבלתי הצעה מחברה אחרת
25/07/2019 | 12:13
158
ויש לי 5 ימים לתת תשובה".

ביננו, כשחברה רוצה את המועמד אין לה שום סיבה למרוח את זה. כל יום שעובר הוא יכול לקבל הצעה מחברה אחרת. אם החברה מורחת, כנראה שהיא לא מעוניינת.
חבל מאד שחברות מתנהגות ככה. הרבה יותר מכבד וראוי זה לתת תשובה שלילית מהירה ככל האפשר.

לצפיה ב-'זה בדרך כלל המצב באמת'
זה בדרך כלל המצב באמת
25/07/2019 | 13:20
2
205
לוקח הרבה זמן למצוא מועמד מתאים וברגע שנמצא אחד כזה מחתימים אותו חיש קל. בהרבה מקומות ימהרו לתת הצעה תוך יום-יומיים אחרי המשוכות העקריות, בעיקר המבחנים והראיונות הטכניים.
תהליך ארוך אפשר למצוא מכמה סיבות:
כמו שציינת: יש התלבטות, מועמד גבולי, או שהחברה לחוצה וחושבת לגייס מישהו למרות שהוא לא בדיוק מתאים. בדרך כלל זה נגמר בדחיה.
או חברות שיכולות להרשות לעצמן תהליכים ארוכים במיוחד בגלל ביקוש רב להגיע אליהן.
לצפיה ב-'מה שאותי מרתיח זה מקרים שבהם מועמד עובר את כל השלבים'
מה שאותי מרתיח זה מקרים שבהם מועמד עובר את כל השלבים
25/07/2019 | 13:30
182
וממש רגע לפני הצעת חוזה החברה נעלמת. ואז במקרה הטוב אחרי שבוע, הם נזכרים להודיע לו שלא עברת מאיזשהי סיבה לקונית.

לגבי חברות שיכולות להרשות לעצמן תהליכים ארוכים - גם שם לרוב לא שמים את המועמד ב on-hold למשך הרבה זמן, אלא פשוט יש הרבה שלבים ואני מאמין שמודיעים די מהר אחרי מעבר של כל שלב.

לצפיה ב-'אני חושב שאי אפשר להכליל'
אני חושב שאי אפשר להכליל
25/07/2019 | 17:29
161
אני מסכים שתשובה חיובית תגיע מהר יותר מתשובה שלילית אבל לכל חברה ומגייס יש את הקצב שלה(שלו)

בחברות גדולות יש ועדות שונות שמתכנסות פעם בכמה זמן (שבוע נניח) שאמורות להחליט כל מיני דברים וגם אם מאד מאד רוצים את המועמד אי אפשר לייצר לו חוזה לפני שהועדה התכנסה. או להתחייב לו על משהו.

לגבי כמה פעמים להגיע וכמה לחכות, זה משהו שכל אחד צריך להחליט לעצמו.
מי שרוצה לוותר על מקום כי חזרו אליו אחרי 4 ימים ולא יומיים - זכותו המלאה.
מי שרוצה לוותר כי המגייסת התנשאה מעליו (קרה לי במקום שחתמתי בו) - זכותו המלאה.

אני אישית חושב ששווה לסבול תהליך ארוך / קשה / מתיש (גם אם המגייס איטי / מאעפן) בשביל להיות במקום שיהיה לי בו טוב (כל אחד מגדיר לעצמו מה זה טוב).

לי אין בעיה לעשות תרגילי בית. אלה שנתקלתי בהם היו סבירים. לא שבועיים עבודה.

אין לי גם בעיה שידחו אותי ויחזרו אליי. מה איכפת לי? זה לא מחייב אותי לכלום ונותן עוד אופציה.

צריך גם לזכור שכמה שהתהליך ארוך ומסנן יותר, המנוף שיש על החברה גדול יותר מה שמאפשר להשיג הישגים במו"מ.
לצפיה ב-'לא כ"כ ברור מה אתה שואל פה:'
לא כ"כ ברור מה אתה שואל פה:
25/07/2019 | 12:07
248
האם תהליך הגיוס נראה הגיוני?
כן.

יש חברות, במיוחד גדולות, כגון תאגידים בין לאומיים, עם תהליכי גיוס ארוכים, ואפילו ארוכים יותר ממה שתיארת פה.

זה גם תלוי בסוג משרה.

חודש זה זמן יחסית קצר לאייש משרת פיתוח.
וזה גם תלוי בסוג הספציפי של המשרה, למשל ג'וניור, סניור, תחום, מומחיות דרושה וכו'.

לגבי ההתנהלות שלך:
לא כ"כ ברור מה זה אומר "דחיתי 2 אופציות נוספות"?
היו 2 חברות שהציעו לך לחתום?
או שפשוט היית בתהליכים בעוד 2 מקומות, ועצרת את התהליך באמצע?

אם היו לך הצעות לחתום, רק אתה יכול לקבוע אם לוותר עליהן היה נכון.
אלה שיקולים שלך, ובכל מקרה לא נתת מספיק מידע כדי שאפילו ננסה לעזור לך להחליט.

אם היית בתהליכים בלי הצעה, אז חד משמעית לא נכון היה לעצור אותם, לפני שחתמת במקום שמתאים לך.

זה מקובל בתעשייה וידוע לכולם שעד שמועמד לא חתם על חוזה, ייתכן שהוא ממשיך בתהליכים במקומות אחרים, או אפילו מחזיק כבר ביד חוזים אחרים.

לגבי חו"ל, שוב - אנחנו לא מכירים את המצב שלך, ולא ברור כמה זמן אותן "תוכניות" היו לוקחות.
לי אישית הגיוני שאם אתה בתהליך חיפוש עבודה אינטנסיבי ולא רוצה לפספס הצעות מעניינות, תדחה כל מיני טיולים למועד מאוחר יותר.
חו"ל לא יברח, משרות טובות כן.

אבל, כאמור זה שיקול אישי.

וגם, יש הבדל בין "תוכנית חו"ל = להיזרק בהודו לחודש" לבין "תוכנית חו"ל = כמה ימים באמסטרדם".
לצפיה ב-'אתה יצרת לעצמך את עוגמת הנפש'
אתה יצרת לעצמך את עוגמת הנפש
27/07/2019 | 09:27
178
וכמו בכל דבר בעולם החופשי כשאתה מראה שאתה מתלהב הם יודעים שלא תברח לשום מקום.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי המשך עבודה'
התייעצות לגבי המשך עבודה
22/07/2019 | 23:10
9
565
בעקבות צעדי התייעלות, החליטו לפטר אותי.
מדובר בחברה קטנה בה אני מאוד מוערך על ידי הן ההנהלה והן הקולגות.
הצעד בא לי בהפתעה גמורה, אף אחד לא היה מצופה שזה יהיה דווקא אני. המנהל האישי טוען שזה בגלל התאמה לצוות וההנהלה הבכירה טענו שלא רצו להתערב בהחלטה שלו.
עכשיו רוצים ממני להשלים איזה פרויקט חדש שיאלץ אותי להישאר כחודש מעבר לתאריך סיום העסקתי (מעבר לחודש התראה מראש) כשהטענה שאולי דברים יסתדרו והם יוכלו להשאיר אותי בחברה.
מצד אחד זה חודש נוסף בו אני אוכל למצוא עבודה אחרת, מצד שני מרגיש לא נכון להישאר במקום שפיטר דווקא אותי.
מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'תחפש עבודה. אל תשאר שם.'
תחפש עבודה. אל תשאר שם.
22/07/2019 | 23:18
3
337
"אף אחד לא ציפה" חוץ מהמנהל הישיר שלך? בסדר.

אני במקומך הייתי מתחיל לחפש עבודה, מבהיר שמבחינתך אתה בתקופת התראה, ואחרי שה30 יום יעברו תשאר כמה שתדרש כדי להשלים את הפרוייקט כל עוד אתה פנוי, אבל תעזוב ברגע שיהיה לך מקום אחר לעבוד בו.

אין לך מה להשאר במקום הזה, אם אתה "מועמד" לקיצוצים עכשיו - תהיה מועמד לקיצוצים גם בעתיד, גם אם במקרה לא סביר לחלוטין כן יחליטו להציע לך להשאר בתום הפרוייקט. להערכתי רק תולים לך גזר מול הפרצוף לשכנע אותך להמשיך לתת תפוקה ואין הרבה סיכוי שבאמת ההחלטה תשתנה.
לצפיה ב-'כל מילה נכונה'
כל מילה נכונה
22/07/2019 | 23:32
120
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/07/2019 | 00:33
1
281
לפני מספר חודשים קיבלתי הצעה יפה מאוד מסטארטאפ אחר וכבר הודעתי בעבודה שאני עוזב. הם לא קיבלו את זה טוב ונתנו לי הצעה נגדית כמעט מרחיקת לכת כולל בונוסים רק כדי שאשאר. פתאום מגיע גל הפיטורין הזה. יכול להיות שזה עניין השכר שלי?
לצפיה ב-'הא, נו ברור'
הא, נו ברור
23/07/2019 | 00:57
270
אם אתה עוזב - תעזוב. אין טעם להתמקח על "הצעות נגדיות".

מה שקורה הוא שהם יודעים שאתה לא מרוצה, והם משכנעים אותך להשאר עד שהם מוכנים שתעזוב. ואז "פתאום" מחליטים על קיצוצים. בדיוק התסריט שלך.

אתה רוצה ליפול לאותו הפח בפעם הנוספת?
לצפיה ב-'לדעתי עליך למצוא עבודה כמה שיותר מהר ולעזוב'
לדעתי עליך למצוא עבודה כמה שיותר מהר ולעזוב
23/07/2019 | 18:47
247
גם את החודש הנותר רצוי לא לעבוד ( לקחת ימי חופש\מחלה ) או לעשות את המינימום הנידרש כדי לצאת ידי חובה.

יש מנהלים מטומטמים שמסתכלים רק כמה משכורת העובד מושך ובטוחים שאפשר להסתדר בלעדיו ולחסוך הרבה כסף.
לצפיה ב-'אם אין לך משהו אחר אז עדיף לך להשאר'
אם אין לך משהו אחר אז עדיף לך להשאר
24/07/2019 | 21:17
3
182
מצד שני אתה ממש לא צריך להסכים להשאר באותו השכר.
תבהיר להם שמחויבות שלך להשאר חודש נוסף עלולה לגרום לך לפספס הזדמנות להיות מועסק במקום אחר הן בגלל חוסר זמינות ללכת לראיונות והן בגלל שהזדמנויות לא תמיד מחכות.
תדרוש על החודש הזה שכר משמעותית גבוה יותר ממה שאתה מקבל עכשיו.
אתה צריך להבהיר להם שמבחינתך אתה עושה להם טובה ולא הם עושים לך טובה שמחליטים לתת לך עוד חודש.
לצפיה ב-'לא ממש ברור לי.'
לא ממש ברור לי.
25/07/2019 | 20:01
2
193
"רוצים ממני להשלים איזה פרויקט חדש שיאלץ אותי להישאר כחודש מעבר לתאריך סיום העסקתי". אם קיבלת רשמית את הודעת הפיטורים אינך מחוייב להשאר.
ישנם מספר שיקולים שכדאי לחשוב עליהם.

אם תסרב להישאר, האם בחודש התראה מראש יהיה לך מה לעשות וגם יצפו שתופיע כל כל יום? אם לא, אז זו הזדמנות נהדרת לחופשה של מספר שבועות על חשבון העבודה (ואל תזלזל, לצאת לחופש של יותר ממספר ימים בזמן העבודה הרבה יותר קשה/מלחיץ וכאן יש לך שבועיים שלושה)

ואם לא אז לדעתי עדיף לך להשאר את החודש הנוסף ולנצל אותו לשימושך.
-הרבה יותר קל לחפש עבודה מהעבודה ובמקרה הצורך (של ראיונות עבודה) תמיד תוכל לצאת מוקדם או להגיע מאוחר ללא דאגה למשרה הנוכחית.
-מן הסתם תצטרך ממליצים מהתפקיד הנוכחי שלך לעבודות החדשות כך שעדיף שתסתובב בחברה, לא נעים לקטול מישהו שיושב אתך באותו משרד...

ובירכותי, למדת לקח חשוב. לעולם לא מאיימים בעבודה חדשה כדי לשפר תנאים במקום הנוכחי, מצאת משהו יותר טוב הגש הודעת התפטרות ואל תתמקח. מהרגע בו החברה מבינה כי לא תוכל להחזיק אותך (ולא משנה הסיבה) הפיתרון המתבקש הוא להחליף אותך במישהו אחר שהחברה יכולה להרשות לעצמה. וכמובן שהמצב מאוד נוח לחברה, מצד אחד הם יכולים להחזיק בך לבינתיים ע"י הבטחות ומצד שני אין להם לחץ בהליך הגיוס של הפראייר הבא...
ד"א, כשחיפשתי עבודה לפני מספר חודשים אחת מהשאלות ששאלתי האם אני מחליף מישהו קיים...

לצפיה ב-'לא איימתי'
לא איימתי
04/08/2019 | 23:46
1
56
כבר הודעתי שאני עוזב, הם פשוט נלחמו עליי חזק ונתנו לי להבין כמה הם רוצים אותי ומה יגרום לי להישאר (כסף לא היה העניין בכלל).
לצפיה ב-'יש מנהלים שלא יודעים להתמודד עם עובד שרוצה לעזוב'
יש מנהלים שלא יודעים להתמודד עם עובד שרוצה לעזוב
05/08/2019 | 08:59
83

כנראה נפלת על מנהלים כאלו (וזה לא רק ראש הצוות).

כל זה - בהנחה שאכן היית מאוד מוערך, וזה לא רק בראש שלך.
לצפיה ב-'מה משמעות הטייטל VP (Vice President)'
מה משמעות הטייטל VP (Vice President)
19/07/2019 | 17:13
9
266
הי חברים, 

בהמון חברות הייטק (גדולות וקטנות) הבכירים נושאים טייטל VP (Vice President). למשל VP R&D, VP HR, VP Business. 
בפועל, אלה סמנכ"לים, סגניו של המנכ"ל. אם כבר, התואר צריך להיות VC (Vice CEO). 
מניין מגיע התואר סגן נשיא כשבשום חברת הייטק (שאני מכיר לפחות) אין אדם שהוא בעל תואר נשיא או President? יש מנכ"ל (CEO), מייסד (founder) וכו'... נשיא - גורנישט.

לצפיה ב-'לא יודע, אבל בהרבה חברות הייטק יש נשיא'
לא יודע, אבל בהרבה חברות הייטק יש נשיא
19/07/2019 | 20:29
1
258

בעקרון יכולים להיות לך מנכ"ל, יושב ראש ונשיא. מה בדיוק התפקידים של נשיא? זה יכול להיות קידום ענייני החברה בראייה לטווח רחוק, וזה יכול להיות פשוט לקחת אדם מוכר בתעשיה שיודע לפתוח דלתות, ולתת לו תפקיד בחברה שלך שפחות מוגדר מתפקיד של מנכ"ל.
לצפיה ב-'עדיין ה VP הוא סגנו של המנכ"ל ולא של הנשיא.'
עדיין ה VP הוא סגנו של המנכ"ל ולא של הנשיא.
20/07/2019 | 14:28
154
אתה מכיר איזשהי חברה טכנולוגית שבה VP R&D מדווח ישירות לנשיא?

ומן הראוי שבחברות שאין בהן כלל תקן נשיא, לא יהיה תקן סגן נשיא. לא כך?

לצפיה ב-'בחברות גדולות'
בחברות גדולות
19/07/2019 | 22:11
189
זה הרבה פעמים פשוט שם של תקן.
זה לא שהבן אדם שהוא VP הוא בהכרח מס' 2 בהררכיה אחרי המנכ"ל.
לפעמים יש גם תקן של Senior VP, שהוא מעל VP.
יש הרבה יותר מVP אחד וגם יותר מSVP אחד.

הדבר שבטוח נכון הוא שהבן אדם הזה מרוויח הרבה כסף..
לצפיה ב-'זה אכן בפועל סמנכ"ל'
זה אכן בפועל סמנכ"ל
21/07/2019 | 08:32
161
איך אומרים סמנכ"ל באנגלית? לא יודע.

בפועל או שהם VP (גם כשאין נשיא), או שהם CXX שזה Chief of XXX למניהם: CFO, CMO, CIO, COO לא מכיר טייטלים אחרים לתפקידי סמנכ"ל אבל אולי חברים פה עם יותר ידע יידעו לשפוך אור על הנושא.
לצפיה ב-'זה ראש מחלקה גדולה בחברה'
זה ראש מחלקה גדולה בחברה
21/07/2019 | 09:05
1
176
זה לא בהכרח ״סגנו של המנכ״ל״, ויש גם רמות של VPים וSVPים וEVPים למינהם. בחברות גדולות יכולות להיות היירכיות שלמות.

מה שבארץ מכונה ״סמנכ״ל״ זה בדרך כלל officer - למשל CTO, COO, CIO, וכד׳.

ברוב החברות הציבוריות מה שמכונה ״נשיא״ זה תואר חסר משמעות מעשית. נשיא החברה בדרך כלל יכהן כמנכ״ל (״president and CEO״) או כיו״ר הדירקטריון. ״מייסד״ זה בכלל לא תפקיד. אם המייסד לא עובד בחברה - הוא לרוב ישאר דירקטור (אם יהיו לו מספיק מניות) או צופה מהצד (אם לא יהיו לו). אם הוא עובד בחברה - יהיה לו תפקיד בחברה.
לצפיה ב-'(אופס, טעות, סליחה)'
(אופס, טעות, סליחה)
23/07/2019 | 17:30
21
לצפיה ב-'למה להסתפק בתואר VP מצ'וקמק, כשאפשר להיות...'
למה להסתפק בתואר VP מצ'וקמק, כשאפשר להיות...
21/07/2019 | 15:19
2
214
ראש עמותת המנעולנים ! ! ! 

לצפיה ב-'אני יו"ר עמותת המובטלים... :->'
אני יו"ר עמותת המובטלים... :->
21/07/2019 | 19:57
158
אני בחרתי בעצמי, אין כסף לאתר מצ'וקמק באינטרנט.

מה שכן הוא נראה כמו אלה מהבורג.

לצפיה ב-'גדול!'
גדול!
23/07/2019 | 17:31
21

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה