לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167021,670 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'עזרה בתרגום '
עזרה בתרגום
28/10/2019 | 21:30
18
210

מה הכוונה ב at the new nesting level (i.e indented?
מה הכוונה בnesting? 
איך מומלץ לתרגם מילה כזאת? ובכלל את המשפט.

מדובר על פייתון
לצפיה ב-'פייתון - '
פייתון -
28/10/2019 | 22:56
101
לגבי אופרטורים, 
אם כתוב אופרטור return, משאירים כreturn או שמתרגמים ל- אופרטור חזרה?

לצפיה ב-'מקונן.'
מקונן.
28/10/2019 | 22:56
1
60
את המילה העברית תשמע בעיקר בהקשר של לולאות או תנאים.
במקרים אחרים כנראה תשמע את המילה האנגלית nesting.
לצפיה ב-'אז המילה התקינה בהקשר הזה'
אז המילה התקינה בהקשר הזה
28/10/2019 | 23:15
45
היא "לקונן", ממש לתרגם מילולית?

אשמח להתייחסותך בנושא של האופרטורים
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
28/10/2019 | 23:31
14
66
indented זה אינדנטציה או "הזחה" - הכנסת רווחים או טאבים על מנת לדחוף את הטקסט קדימה בדף, בדוגמא הבאה שורה 2 היא indented  ביחס לשורה 1
שורה 1
   שורה 2
פייתון היא השפה היחידה שאני מכיר שבה לאינדנטציה יש משמעות מבחינת השפה עצמה, ולא רק נוחיות עבור המשתמש.

Nesting הוא "קינון", הכנסה של אלמנטים בתוך אלמנטים אחרים (למשל לולאה בתוך לולאה).  הפועל הוא "לקנן" (ולא לקונן, שהמשמעות שלו היא להתאבל, מלשון להגיד קינה)

כדי לתרגם משפט צריך לראות מהו המשפט השלם בהקשרו, אי אפשר להבין מהשאלה שלך כפי שהיא מוצגת.

לצורך מה אתה עושה את זה?  מכין מדריך פייתון בעברית?  אם כן אתה חייב לשבת צמוד למישהו שמכיר את השפה על בוריה, אחרת יצא לך גיבוב של שטויות שהקוראים לא יבינו גם אם תתרגם את המילים נכון לפי המילון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/10/2019 | 23:39
13
38
אני מתרגם חומר מסוים של קורס פייתון.
כן, פשוט מבחינה מילולית אלה המילים שהתקבלו ולכן תהיתי אם יש להן משמעות אחרת או צורה אחרת שהן נכתבות, מבחינה מקצועית.
למשל את המשפט הזה:
Introduce the return operator, using which you can return the function value.
הציגו את אופרטור return (או שמא "אופרטור החזרה"?), באמצעותו ניתן להחזיר את ערך הפונק'.
לצפיה ב-'כפי שאמר פעם ירון לונדון'
כפי שאמר פעם ירון לונדון
28/10/2019 | 23:47
12
87
"לכל מילה בלועזית יש אקוויוולנט בעברית"

זו בחירה שלך כמתרגם כמה להיצמד לשפת המקור ולהשתמש במונחים המקוריים גם במחיר של סרבול לשוני בעברית, או לעברת את הכל ולקבל טקסט יותר עברי ויותר נעים לעין, אבל פחות מדויק מבחינה מקצועית.  הרי פייתון בסוף כותבים באנגלית, לא עברית, וצריך לכתוב בתוכנה עצמה return ולא "החזר".  אם לא תיתן את המושגים המקוריים, הקוראים שלך לא ידעו לתכנת אותם בפועל ויצטרכו לנחש.
לצפיה ב-'מסכים איתך בהחלט.'
מסכים איתך בהחלט.
28/10/2019 | 23:51
11
60
עם זאת, התוכן שאני מתרגם מיועד לילדים, ולכן אני מנסה להקל עם העברית כמה שניתן אך בו זמנית לנסות ולהשאיר כמה שיותר אנגלית במונחים מקצועיים, לכן לדוגמא אופרטור ה-return. 

לצפיה ב-'צריך להמציא מילה עברית גם לnotification'
צריך להמציא מילה עברית גם לnotification
29/10/2019 | 10:04
9
58
הודעה זה message.
התראה זה alert.
notification זה נוטיפיקציה?
לצפיה ב-''
29/10/2019 | 10:19
7
55
המלצה שלי לנוטיפיקציה, שהצעירים יתרגלו לקרוא באנגלית, גם ככה יבוא יום והם לא יחיו בארץ.

לצפיה ב-'גם אתה פה בבעיה דומה'
גם אתה פה בבעיה דומה
29/10/2019 | 11:46
6
61
איך אומרים אנרכיסט בעברית?
לצפיה ב-'פורע חוק...'
פורע חוק...
29/10/2019 | 12:06
5
15
לצפיה ב-'ופילוסוף = הוגה דיעות.'
ופילוסוף = הוגה דיעות.
29/10/2019 | 12:07
36
אבל כאמור ייעצתי לבחור שיוותר על הפרוייקט (עבודת גמר)...

לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
29/10/2019 | 12:16
3
40
פילוסוף = הוגה דעות. זה גם התרגום הרשמי שתמצא במילונים.
אנרכיסט זה פורע חוק מתוך אידיאולוגיה. הוא גם לא חייב להיות פורע חוק, יכול להיות שהוא רק מאמין באנרכיזם אבל בפועל שומר חוק.
בניגוד לעבריין או פושע שהוא באמת פורע חוק.

לצפיה ב-'אנרכיסט שהוא לא פורע חוק הוא לא אנרכיסט... '
אנרכיסט שהוא לא פורע חוק הוא לא אנרכיסט...
29/10/2019 | 22:28
2
75
משה היה האנרכיסט העברי הראשון כשרצח את המצרי שצלף בעברי אחר...

לצפיה ב-' + + + + '
+ + + +
30/10/2019 | 00:53
1
9
לצפיה ב-'=='
==
19/11/2019 | 10:10
2
לצפיה ב-'to notify = להודיע, או ליידע'
to notify = להודיע, או ליידע
30/10/2019 | 01:51
47

ומפה אפשר לגזור ש-notification פירושו יידוע (אם מדובר בשם הפועל).

זה לא יעבוד במשפט כמו to send a notification - שם הגיוני יותר לתרגם ל-"לשלוח הודעה" (או משהו דומה - תלוי בהקשר המלא).
לצפיה ב-'לזה יש פתרון פשוט - שילכו החוצה לשחק פריסבי.'
לזה יש פתרון פשוט - שילכו החוצה לשחק פריסבי.
29/10/2019 | 23:06
43
יהיה להם 40 שנה לתכנת אח״כ מה הלחץ.
לצפיה ב-'התייעצות '
התייעצות
25/10/2019 | 20:17
5
394

שלום,

אני עובדת בחברת הייטק מזה שנתיים.
התחלתי את עבודתי במהלך לימודיי והמשכתי בה גם לאחר סיום לימודיי. (מרוצה מהתנאים ומהאנשים).
גוייסתי לראשונה לתפקיד מחקרי מאחר ויש ברשותי תואר שני (אשר עבדתי בו למעלה משנה וחצי).
עקב שינויים בחברה (ברמת כוח אדם) הועברתי לתפקיד שהוא בחלקו אדמיניסטרטיבי, ובחלקו קשור לניהול פרוייקטים.

העניין הוא שזה לא התחום שלי (בכלל).. מחצית מהתפקיד דורשת הכשרה עם פלטפורמה שאין לי איתה שום ניסיון קודם (ומישהו מחברי הצוות כבר ביקש שנשב ביחד על מטלה מסוימת). המחצית השנייה דורשת ממני להיות ״מזכירה״ של הצוות (לקבוע פגישות, חדרים) וזה חלילה לא מתוך זלזול אבל בחיים לא התעסקתי עם ניהול יומנים ואין לי את המיומנויות הדרושות (וזה כן מצריך מיומנויות בייחוד בחברה גדולה, המון חדרים, המון מנהלים).

קבעתי פגישה עם אחת המנהלות בחברה,
אני לא יודעת איך לבקש בצורה מכובדת שינסו להציב אותי בתפקיד / מחלקה אחרת.
אני מרגישה נורא לא נעים מהמנהלים שלי, אבל אני לא שלמה עם ההצבה שלי.

לצפיה ב-'לא ברור מהשאלה שלך'
לא ברור מהשאלה שלך
25/10/2019 | 20:37
1
217
אם יש בחברה הנוכחית תפקיד אחר, מחלקה אחרת או פרוייקט אחר שהיה מתאים לך יותר או לא.  כמו כן לא ברור עד כמה המעמד שלך חזק, כמה מרוצים ממך וכמה ישתדלו לשמר אותך אם תודיעי על עזיבה. ועוד לא ברור כמה גבוה השווי שלך בחוץ וכמה קל או קשה יהיה לך למצוא עבודה אחרת.

לכאורה התשובה לשאלה שלך היא פשוטה: את צריכה להיות מנומסת אבל אסרטיבית.  לבוא לא בצורה מתלוננת או מתבכיינת, בלי "לא נעים" ובלי סיפורי סבתא.  להגיד שהתפקיד לא בתחום שלך ושאין לך עניין בו, ושאת מבקשת לעבור לתפקיד אחר.  לא לקבל תשובות מתחמקות ולא ברורות כמו "נחכה ונראה מה יתפתח", או "תני לזה צ'אנס ואז תראי".  תציבי עובדות ותקבעי לוחות זמנים: אם תוך שלושה חודשים (נניח) אין פתרון, את הולכת.  אין שום סיבה שתרגישי "נורא לא נעים" - הם צריכים להרגיש לא נעים שהם מנסים להעסיק אותך בתפקיד לא מתאים, הבעיה היא אצלם ולא אצלך, תכניסי את זה לראש ותתנהגי בהתאם.

השאלה האמיתית היא מה קורה אם הם לא מסכימים, ועל זה רק את יכולה לענות.  האם תורידי ראש ותישארי בכל זאת?  האם תחפשי בשקט בשקט על אש קטנה במקביל לעבודה?  האם תתפטרי ותעזבי גם אם אין לך לאן?  רק את יודעת.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
26/10/2019 | 17:17
142
זו חברת הייטק בינלאומית,
בין הגדולות בישראל.

כשהתחלתי את העסקתי בחברה (בתפקיד מחקרי)
זה היה במסגרת מחלקה מסוימת.

התפקיד החדש הוא במסגרת אותה מחלקה,
אבל אני בטוחה שקיימים תפקידים מחוץ למחלקה שאוכל לאייש.

מה שקשה לי הוא לבקש..
אני לא יודעת אם זה בכלל לגיטימי לבקש ממנהל/ת במחלקה שלי לבדוק אפשרות של מעבר למחלקה אחרת (שאני חושבת שיש לי כישורים יותר לתרום שם).

לצפיה ב-'תבררי מה מקובל בחברה שלכם'
תבררי מה מקובל בחברה שלכם
27/10/2019 | 00:06
138
הן מבחינה פרוצדורלית והן מבחינת 'אתיקה'.
יש חברות שמעודדות מעבר תפקיד אחרי כך וכך שנים יש כאלה שמקשות על זה.

הדבר הכי טוב שאת יכולה לנסות זה לברר לבד על תפקידים שמעניינים אותך ואז ליצור קשר עם המנהל הרלוונטי \ HR אם או בלי לידע את המנהלים שלך, תלוי מה מקובל אצלכם. כאמירה מאד כללית אפשר להגיד שכמה שהמעבר שלך יהיה רחוק יותר מהצוות הנוכחי כך יהיה לך קשה יותר לעשות אותו, לכן הייתי עושה חיפוש לרוחב ולא חיפוש לעומק

את אחראית לקריירה שלך ואין פה 'לא נעים'. אם הגדרת התפקיד שלך השתנתה ואת לא מרוצה, יש לך את הזכות המלאה לפעול כדי לשנות אותו.
לצפיה ב-'בנוסף למה שהאחרים הציעו'
בנוסף למה שהאחרים הציעו
28/10/2019 | 09:31
139
כתבת שאת בטוחה שיש תפקידים אחרים במחלקות אחרות שיתאימו לך. בחברות גדולות מומלץ ליצור קשרים עם אותן מחלקות ולנסות "לחפש עבודה" בתוך החברה. אם תמצאי מנהל ממחלקה אחרת שמחפש מישהי כמוך ומעוניין לקחת אותך, יהיה קל לבוא למנהלים שלך ולבקש העברה. אישית יצא לי לעשות את זה כמה פעמים בחברות ענק. מאוד מקובל ויש חברות שאף מעודדות זאת.
לצפיה ב-'לזה קוראים "התנהלות שערורייתית שלהם" או "הסבר לקוי שלך"'
לזה קוראים "התנהלות שערורייתית שלהם" או "הסבר לקוי שלך"
30/10/2019 | 02:01
130

עובד שנמצא בחברה בתוקף תפקיד מקצועיי מסויים, לא יועבר פתאום באופן חד צדדי לתפקיד לחלוטין לא קשור. החברה יכולה להציג את זה בפניו בתור אפשרות של "קח את התפקיד הזה או שתפוטר" - אבל היא חייבת לשאול את העובד - זה שוק פרטי, לא צבא.

השאלה האחרת היא - אין לך שום חוט שדרה? מה פירוש "העבירו אותי מתפקיד מחקרי לתפקיד אדמיניסטרטיבי"? את לא חפץ פאסיבי - את אדם בעל רצונות, ואי אפשר "להעביר" אותך מבלי שתהיה לך מילה באותה העברה. אם העבודה מבחינתך היא "רק פרנסה" ומה שבא ברוך הבא - ולא שינו את תנאייך הכספיים ושעות העבודה - זה בסדר. אבל אם מבחינתך העבודה בתפקיד המחקרי היא תחילתה של קריירה בכיוון הזה, אינניי מבין איך את יכולה לקבל ש"מאן דהו" החליט להוציא אותך מהתפקיד המקצועי שלך, ולהפוך אותך ל"חצי פקידה, חצי מנהלת פרוייקטים". מעבר כזה על פי רוב מתבצע בתאום עם עובד, שמעוניין בשינוי כזה - לא בהצבת עובדה כמו בצבא.

את הקריירה שלך רק אל תנהלי - אף אחד אחר לא ינהל אותה עבורך בצורה שמתאימה לשאיפותייך המקצועיות ולרצונותייך. מעשה כזה של המעסיק דורש ממך "לקום ולדפוק על השולחן" באופן מיידי, אלא אם החלטת שאת פשוט מחפשת עבודה בחוץ, ועד אז שומרת על התפקיד כדי להתפרנס וכדי לחפש עבודה מעמדה של כח, ולא מעמדה של עובד שאיבד את עבודתו.

כמובן, ייתכן שהסברת כאן בצורה לקויה את מהות השינוי, ואם את חושבת שהובנת לא נכון - יהיה צורך ביותר פרטים כדי לספק תשובה טובה יותר וממוקדת יותר.
לצפיה ב-'דיסק גיבוי, מה עדיף?'
דיסק גיבוי, מה עדיף?
24/10/2019 | 13:33
19
223
אני צריך לגבות נתונים שלי (בעיקר מלימודים).
מה עדיף מבין האופציות הבאות:
1. דיסק גיבוי חיצוני רגיל
2. דיסק גיבוי חיצוני SSD
3. דיסק און קי
4. תקליטור
לצפיה ב-'קשה לדעת'
קשה לדעת
24/10/2019 | 15:25
5
187
אני חושב שתקליטור הוא הכי פחות אמין מכל האפשרויות.  צריבה ביתית (להבדיל מתעשייתית שזה תהליך אחר במכבש) דוהה לאחר תקופה של כמה שנים, ותקליטור יכול בקלות להישרט, להישבר או להינזק.  מה גם שהיום מחשבים חדשים כמעט ולא נמכרים עם קוראי תקליטורים, במיוחד לפטופים.

דיסק SSD ודיסק-און-קי זה אותו דבר רק באריזה אחרת.

לגבי דיסק מגנטי או SSD, יש דעות לכאן ולכאן.  אם זה משהו ממש חשוב, קנה אחד כזה ואחד כזה וגבה לשניהם, העלויות נמוכות בכל מקרה.  באופן גס ולא לגמרי מדויק אפשר להגיד ש SSD מאחסן מידע ע"י חשמל סטטי שאגור בתאים מיקרוסקופיים, ודיסק מגנטי מאחסן מידע ע"י מיגנוט חלקים מפלטת מתכת בכיוונים שונים על מנת לסמן 0/1.  שתי התופעות הפיזיקליות האלו, חשמל סטטי וכיוון מגנטי של מתכת, נוטות לדעוך לאורך זמן ואף אחת מהן לא מחזיקה מעמד לנצח.

למה אתה מתעלם מאפשרות של גיבוי לשירות ענן כלשהו כמו DropBox או Google Cloud ?
לצפיה ב-'דסלוק, תודה על התשובה המושקעת'
דסלוק, תודה על התשובה המושקעת
24/10/2019 | 18:29
4
130
ראשית, כנראה ששום דבר לא נשאר לנצח. התקליטור יתבלה והמדיות המגנטיות או מבוססות החשמל יתפרקו מהמטען/שדה חשמלי. אבל מי צריך גיבוי לנצח?

לגבי ענן, אז אני לא מתעלם, יש לי GDRIVE וגם אחסון חינם אצל מגה. אבל זה כאמור אחסון שגם יכול יום אחד להיעלם וגם נמצא רחוק כך שאם יש בעיית רשת המידע לא זמין. אבל זה רעיון לא רע לגבות בדרייב בענן.

אגב גם הדרייב בענן כנראה יושב על דיסק מגנטי או SSD כלשהו...

ועוד דבר, שמעתי שיש הבדל בין דיסק און קי לבין דיסק SSD חיצוני באיכות של הרכיבים.
לצפיה ב-'ודאי שהדרייב בענן יושב גם על דיסק מגנטי או SSD'
ודאי שהדרייב בענן יושב גם על דיסק מגנטי או SSD
25/10/2019 | 20:41
3
96
אבל בענן יש גיבויים אוטומטיים כל הזמן.  הדיסקים שם אף פעם לא יושבים לבד אלא בתוך מערכים של RAID שמספקים גיבוי חם כל הזמן כך שאפילו כשל מוחלט בחלק מהדיסקים לא גורם לשום אבדן מידע.  בנוסף הם בטח גם מגבים לשכבות נוספות של גיבויים קרים יותר.
לצפיה ב-'שמעתי פעם מקרה בטלויזיה על מישהו ששמר את כל אלבום התמונות'
שמעתי פעם מקרה בטלויזיה על מישהו ששמר את כל אלבום התמונות
26/10/2019 | 10:02
2
104
בענן של איזו חברה, בלי התרעה מוקדמת הם מחקו לו את כל הקבצים שהיו שמורים אצלם בענן ואם אני זוכר נכון לא היה לו גיבוי לתמונות האלה.

בהנדסת חשמל בת"א, אצל אגודת הסטודנטים הם איבדו מידע בגלל שלא גיבו אותו אצלם.

לפעמים הטכנולוגיה הכי טובה היא Low-tech.
לצפיה ב-'לי תמיד יש גיבוי כפול: קופי בבית + בענן'
לי תמיד יש גיבוי כפול: קופי בבית + בענן
27/10/2019 | 10:58
1
208
הסיכוי ששניהם ייפגעו הוא אפסי. אם דיסק נהרס, מחשב נגנב וכו' - יש גיבוי בענן.
אם ענן נופל, נפרץ, נסגר - יש גיבוי בבית.

אם מטאור פוגע בכדור הארץ, יש מצב ששני הגיבויים ייכחדו.
לצפיה ב-'העיקר שאתה מסודר.'
העיקר שאתה מסודר.
27/10/2019 | 12:22
64
נ.ב
סיכוי אפסי מול סיכוי אפס הוא שונה כמובן.
אבל מי שלמד הסתברות יודע כבר את זה כמובן.

לצפיה ב-'המידע סטטי? לא מתעדכן?'
המידע סטטי? לא מתעדכן?
24/10/2019 | 23:43
128
אם כן זה דיי קל, 2 דיסקים מגנטיים.
הדיסקים במקומות פיזיים שונים.
נניח אחד אצלך ואחד אצל קרוב משפחה שאתה סומך עליו.
 כמה עשרות דולרים לדיסק של 2TB.

אתה עושה את זה פעם אחת ופעם בכמה זמן בודק שהדיסקים תקינים.

אם אתה רוצה להיות בטוח עוד יותר, תשלם כמה שזה עולה וזרוק לענן.
הסיכוי שלך לData Loss (כלומר לא מצב שהמידע לא זמין לך לפרק זמן כלשהוא אלא אבד לתמיד ככה שהחברה לא מצליחה לשחזר אותו) מאד מאד מאד נמוך.
לצפיה ב-'אם היה בפורום product manager הוא וודאי היה שואל'
אם היה בפורום product manager הוא וודאי היה שואל
25/10/2019 | 12:24
2
138
למה שתרצה לגבות נתונים מהלימודים?
וגם אם כן, למה לא להכניס לקובץ zip ולשלוח לעצמך ל-gmail.

ואם זה כל כך גדול אז כמו שכתבו לך: גוגל דרייב, דרופבוקס, וואטאבר.

לצפיה ב-'כ-3 GB סה"כ'
כ-3 GB סה"כ
25/10/2019 | 13:14
1
104
1 GB זה ספרים דיגיטליים כלומר קבצי PDF
השאר זה חומרים שלי, מבחנים, עבודות, סיכומים וכדומה...
לצפיה ב-'drive התוכנית החינמית היא 15GB.'
drive התוכנית החינמית היא 15GB.
25/10/2019 | 22:32
98
רמת ה data replication בשירותים כמו drive היא הרבה מעבר ל "המידע מגובה".

הבעייה היא שגוגל יכולים בתיאוריה (וגם למעשה, כי זה קרה), לחסום לך את הגישה משיקולי ToS מעורפלים ותמצא עצמך במצב קפקאי ללא כל recourse וודאי ללא בנאדם לדבר איתו. כי זה גוגל.

זה הסיכון, היחיד, בלעבוד עם שירות כמו drive.
לצפיה ב-'הבעיה בתקליטור זה לך תגיע עכשיו לשנת 2000 להשיג אחד...'
הבעיה בתקליטור זה לך תגיע עכשיו לשנת 2000 להשיג אחד...
28/10/2019 | 05:52
8
23
לצפיה ב-'נכון לעכשיו עדיין מוכרים כאלו בכל מקום'
נכון לעכשיו עדיין מוכרים כאלו בכל מקום
28/10/2019 | 15:17
7
59
אבל לא ברור כמה שנים זה עוד ימשיך.  תכלס זו טכנולוגיה שזמנה עבר.
לצפיה ב-'גם vinyl זו טכנולוגיה שעבר זמנה.'
גם vinyl זו טכנולוגיה שעבר זמנה.
28/10/2019 | 18:44
6
58
אבל עדיין יש שקונים מוזיקה חדשה בצורה כזו.
גם עדיין ניתן למצוא פלופי דיסק.

אבל כן מי יודע כמה זמן זה עוד יימשך, כנראה עד שהדור הישן שהשתמש בטכנולוגיה הזו כבר לא יהיה בין החיים.

לצפיה ב-'לויניל יש עדנה מחודשת לאחרונה בתור תחום נישה'
לויניל יש עדנה מחודשת לאחרונה בתור תחום נישה
28/10/2019 | 23:35
5
53
בגלל הטענה לאיכות גבוהה יותר, הויניל תפס נישה צדדית של אודיופילים ומשוגעים לדבר.  קשה לראות שיש שוק מקביל ל CD-ים או DVD-ים שאין להם הצדקה טכנולוגית.  על אותו משקל, לא התפתח שוק לקלטות אודיו או וידאו (VHS), כי אין שום טעם בכך.

גם דיסק און קי לדעתי זה מושג שימות, אם עדיין לא מת כבר.  אין בו כמעט טעם או צורך היום, ועם רשתות מהירות יותר גם קויות וגם אלחוטיות (דור 5 וכו׳) ונפחי אחסון עצומים וזולים בעננים השונים, לא תהיה סיבה להתשמש בו, אפילו לא כנוסטלגיה.
לצפיה ב-'אני לא מבין איך דיסק און קי בכלל התקיים.'
אני לא מבין איך דיסק און קי בכלל התקיים.
29/10/2019 | 10:13
1
59
הרי אפשר היה לשמור את הקבצים במכשיר MP3 בשעתו ולהעביר אותם ממחשב למחשב.

זה נראה לי ההמצאה הכי מיותרת שהתעשרו ממנה.

לצפיה ב-'דיסק און קי היה קיים "קצת" קודם'
דיסק און קי היה קיים "קצת" קודם
30/10/2019 | 02:39
47

חיבור של דיסק און קי עבד הרבה יותר בקלות מחיבור של נגן MP3 (שדרש דרייברים ספציפיים לרוב). דיסק און קי בתור רכיב פאסיבי הרבה פחות צפוי להתקלקל, פיזית הוא קטן יותר, והוא הרבה יותר זול מבחינת ה-BOM, ודיסק און קי היה מספיק פשוט וסטנדרטי כדי לתמוך בו ברמת ה-bios (למשל לצורך boot מתוכו) למטרות כמו התקנת מערכת הפעלה, הרצת תוכנת memory test וכדומה.

לצפיה ב-'רק צריך BIOS שיודע להתחבר ל-wifi ולעשות mount ל-image מהרשת'
רק צריך BIOS שיודע להתחבר ל-wifi ולעשות mount ל-image מהרשת
29/10/2019 | 17:58
1
52
אז אפשר להתקין מערכת הפעלה
לצפיה ב-'יש צורך להעביר דאטה אוף ליין'
יש צורך להעביר דאטה אוף ליין
31/10/2019 | 11:49
47
מכל מיני סיבות. בעיקר אבטחה ופרטיות שאנשים לא רוצים להעביר דברים ברשת. כל עוד יש מכשירים שלא מחוברים לרשת, יהיה ביקוש למדיית אחסון פיזי. זו דעתי.
לצפיה ב-'ראיון עבודה HD - מבוהל '
ראיון עבודה HD - מבוהל
24/10/2019 | 16:04
5
383
היי בקרוב יש לי ראיון עבדוה כHD, למדתי CCNA ואת הידע שלי בחומרה למדתי לבד עם השנים, הקורס עזר לי כי למדנו עוד דברים חוץ מרשתות הכרות עם לינוקס וAD וכו'
עוד לא עבדתי בתחום לכן אני חושש מהראיון כי אני לא ספץ בכל מה שלמדתי ואני יודע שעם העבודה באמת לומדים את התחומים הללו לעומק.
לכן רציתי לדעת מה בעצם קורה בראיון לHD מה שואלים/דורשים
על מנת שלפחות אתכונן ואפצה על חוסר הביטחון וחוסר הידע שאני בטוח שיש לי שכאמור אי אפשר לדעתי להיות טוב בתחום בלי ניסיון בעבודה ורק עם קורסים שלומדים.

תודה רבה אשמח לעזרה 
לצפיה ב-'?'
?
25/10/2019 | 13:59
3
109
אשמח ממש לעזרה 
לצפיה ב-'אי אפשר לענות על השאלה שלך'
אי אפשר לענות על השאלה שלך
25/10/2019 | 20:39
2
184
Helpdesk בכל מקום זה משהו אחר, כי תלוי מה היא המערכת שעבורה אתה נותן תמיכה.  אין שום קוים מנחים כלליים.  אני מנחש שירצו לראות שאתה שירותי, נעים לעבוד איתו, סבלני לתמוך במשתמשים, ובעל כישורי למידה.  ייתכן שירצו ידע מסוים בתחום שבו אתה אמור לתמוך, אבל לא אמרת לנו מה הוא.
לצפיה ב-'בית חולים בדרום הארץ'
בית חולים בדרום הארץ
26/10/2019 | 17:59
1
114
אין לי מושג מעבר לזה 
לצפיה ב-'גם לנו אין מושג'
גם לנו אין מושג
27/10/2019 | 09:52
93
בהחלט ייתכן שכדאי להרים טלפון למי שארגן לך את הראיון ולשאול מה דרישות המשרה, זו שאלה לגיטימית.
לצפיה ב-'זה HD, לא סיסטם - שכח מ-AD ולינוקס, התמקד בפתרון בעיות בסיסי'
זה HD, לא סיסטם - שכח מ-AD ולינוקס, התמקד בפתרון בעיות בסיסי
17/11/2019 | 09:46
41

בתור איש HD תפקידך לפתוק בעיות משמשים סטנדרטיות - מחשב שנתקע, אפליקציה שנתקעה, עכבר שהפסיק לעבוד, ואולי גם בעיות שימוש באפליקציות סטנדרטיות כמו וורד ואקסל ו-outlook (בהנחה שלא לקחו לזה גוף חיצוני כמו כלנית).

ה-HD הוא הקו הראשון, וכל בעיה שהוא לא מצליח לפתור (כי אינה "עונה לשטאנץ") - הוא מעביר לדרג הבא.

אז רענן ידע בשימוש באפליקציות, בתיפעול תקלות שכיחות, ולא בסיסטם או במה שלמדת בקורס CCNA, ככל הנראה.
לצפיה ב-'ראיון מקצועי למפתחת ג'וניור בחברת malam team '
ראיון מקצועי למפתחת ג'וניור בחברת malam team
19/10/2019 | 20:52
226
יש לי ראיון מקצועי בחברת מלם תים 
ואשמח לקבל מידע עלייה
לצפיה ב-'מה אתם אומרים על פלטפורמות ה- Low-Code?'
מה אתם אומרים על פלטפורמות ה- Low-Code?
16/10/2019 | 13:12
24
300
ע"פ גרטנר: 
“By 2024, low-code application development will be responsible for more than 65% of application development activity.

האם בחברה שלכם מיישמים תשתיות פיתוח שמצריכות מינימום כתיבת קוד ויותר לוגיקה ע"י גרירת אובייקטים וסקריפטים קטנים?

האם אתם גם רואים את הגידול בשימוש בתשתיות האלו גם לאפליקציות Enterprise גדולות? 
לצפיה ב-'זה לא תחום מחוללי היישומים שחוזר על עצמו עוד פעם?'
זה לא תחום מחוללי היישומים שחוזר על עצמו עוד פעם?
16/10/2019 | 22:55
8
179
ניסו את זה כבר בשנות התשעים. הצפי היה שממש עוד מעט לא יתכנתו עם טקסט יותר ורוב המתכנתים יזדקקו להכשרה פשוטה יותר. טרם קרה
לצפיה ב-'וגם אז גרטנר כתבו אותו דבר '
וגם אז גרטנר כתבו אותו דבר
17/10/2019 | 09:08
7
148
בתחילת המלניום עבדתי בקבוצה שפיתחה פלטפורמה כזו באחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם. 20 שנה אחרי ואנחנו עדיין ממשיכים לקודד ולקמפל. אבל לעולם אין לדעת.
לצפיה ב-'מאז הגיעו לשיפור "משנה מצב" בתחום הבינה המלאכותית'
מאז הגיעו לשיפור "משנה מצב" בתחום הבינה המלאכותית
17/10/2019 | 09:19
6
154

זו טכנולוגיה שלא היתה שמישה בתקופת מחוללי היישומים (התאוריה כבר היתה קיימת, אבל החומרה לא איפשרה שימושים פרקטיים יותר מפיענוח אוטומטי של המיקוד על גבי מכתבים בדואר של ארה"ב).

יכול להיות שכבר עכשיו יושבות חברות סטארטאפ ב-stealth mode ומפתחות את "הדור החדש" של מחוללי היישומים תוך שימוש בטכנולוגיות החדשות להתגבר על הבעיות שחסמו את מחוללי היישומים בעבר.

נ.ב. במקרים נקודתיים כבר השתמשו בסוג מסויים של מחוללי יישומים כדי להחזיק מפתחים בעלי הכשרה חלשה יותר. הדוגמא הידועה ביותר בארץ היא....... אמדוקס. קבוצה בתוך החברה פיתחה "מחולל יישומים" יעודי למערכות ה-billing שלהם, וזה מה שאיפשר לחברה להחזיק מאות מפתחי תוכנה בתפקידי קסטומיזציה, שבהם אנשים בעיקר כותבים ביטויים רגולריים, קבצי xml וכדומה, ואחר כך לא מוצאים עבודה בשוק.
לצפיה ב-'אף אחד לא אמר שאין מקום לכלים האלה'
אף אחד לא אמר שאין מקום לכלים האלה
17/10/2019 | 10:04
5
128
עובדה שהם קיימים ועובדים טוב כבר עשרות שנים, לא רק באמדוקס.
אבל התחזיות שכלים כאלה יחליפו פיתוח מסורתי בהיקפים גדולים הוא מופרך בעיניי.

מסכים איתך שהתפתחויות למידת מכונה למשל, יכולות להציב תחרות מאתגרת למתכנת האנושי.
אבל מצד שני, נראה שתחום הUX התפתח במקביל גם הוא. פעם יכולת להסתפק בתוכנה עם UI מיקרוסופטי וכולם היו מרוצים וביכולת עיבוד של היום יש מצב שתוכנה יכולה לייצר אפליקציה טובה בסטנדרט של שנות ה90 כמעט ללא תכנות יד אדם.

יוצא לי הרבה לנתח דרישות לקוח למערכות שונות. כמתכנת ובטח כקבלן, תמיד יש את הרצון הזה למחזר, להמציא פתרון גנרי, איזו פלטפורמה שאוכל לגלגל מפרוייקט לפרוייקט ולגרוף ממון רב.

זה אף פעם לא עובד. יכולת הדמיון וההמצאה האנושית עולה על כל אלגוריתם ואפילו דרישות צנועות של לקוח לא טכני מצליחות לצאת לגמרי מכל גבולות התבניות ה"רגילות" (לא שיש כזה דבר "רגיל").
למיטב ידיעתי האלגוריתמים הלומדים מתבססים על תבניות. לא הצלחתי לזהות ב20 שנות עבודה תבניות מספיק ברורות בפיתוח אפליקציות שתאפשר לתוכנה ללמוד אותן. אמנם זו רק תחושת בטן אבל תחושת בטן של איש מקצוע מנוסה שווה לא מעט.
זו דעתי.
לצפיה ב-'אני לא אהיה מופתע אם AI תחליף חלק ניכר מהמתכנתים'
אני לא אהיה מופתע אם AI תחליף חלק ניכר מהמתכנתים
17/10/2019 | 15:59
4
114
פעם אמרו שמחשב לא ייכול לשחק שח מט, התוכנות של היום הם כנראה יותר טובות מכל שחקן אנושי. אבל אז המשחק go היה נחשב קשה יותר למחשב ושנים מחשבים שיחקו go יחסית גרוע, ואז באה איזה חברה ופיתחה משהו שניצחה את אלוף העולם. אפילו זיהוי דיבור לפי מה שהבנתי הגיע לתפקוד ברמה זהה לזו של אדם.

חלק מהמשימות האלו מאוד קשות ברמה שרובנו לא נצליח לבצע אותם גם אחרי שנים של אימונים אינטנסיבים ברמה הכי גבוהה שיש, לא קשה להאמין שמחשבים יוכלו לפתח המון תוכנות יחסית פשוטות עם מעט אינפוט מבני אדם (מה שיפחית את הדרישות על כוח האדם ויפחית את הצורך בבני אדם ויוריד משכורות).

בקיצור עוד סיבה לא רעה (לדעתי) לחסוך כסף.
לצפיה ב-'מחשבים טובים בפתרון בעיות מוגדרות היטב (שח, גו)'
מחשבים טובים בפתרון בעיות מוגדרות היטב (שח, גו)
17/10/2019 | 16:04
3
129
הם גרועים ביותר בבעיות לא מוגדרות שהתוצר המבוקש מהן לא ברור.
כדי להחליף מתכנת במחשב צריך לאפיין בעייה ברמה שמחשב יכול להבין - עבודה שמכונה, על פי רוב, ״תכנות״.
לצפיה ב-'האפיון הוא בדרך כלל חלק יחסית קטן מהעבודה'
האפיון הוא בדרך כלל חלק יחסית קטן מהעבודה
17/10/2019 | 16:17
117
לפחות מהניסיון היחסית קצר שלי.

זה עדיין ייכול להביא להפחתה רצינית בצורך במתכנתים.

וכבר עכשיו יש שימוש מסחרי ב"Chatbot" מה שייכול להפחית עוד יותר את הצורך אם הם ימשיכו להתפתח.
לצפיה ב-' בדיוק'
בדיוק
17/10/2019 | 17:21
91
מחשב יכול לנצח אדם בשחמט, במסחר בבורסה, בזיהוי קולי ואפילו בנהיגה. כשיש חוקים ברורים, בעיות מוגדרות, פתרונות מוגדרים, ומטרה ברורה. אין פתרון ל"אפליקציה טובה" זה דומה יותר ליצירת אומנות וסט האפשרויות הוא עצום.
לצפיה ב-'היה פעם סטריפ ב-xkcd על כך שהמתכנתים יתכנתו את התוכנות'
היה פעם סטריפ ב-xkcd על כך שהמתכנתים יתכנתו את התוכנות
18/10/2019 | 08:38
132
שיביאו לסיום עבודתם.

אני מנסה לחפש את זה בגוגל אבל לא מוצא את המילים המתאימות...

לצפיה ב-'להקשיב לניתוחים של גרטנר בענייני טכנולוגיה זה כמו להסתמך על'
להקשיב לניתוחים של גרטנר בענייני טכנולוגיה זה כמו להסתמך על
17/10/2019 | 15:36
136
יעקב ברדוגו להבנת הפוליטיקה בישראל.

לענינינו:

1.זה כבר קרה - אתרי נחיתה, תדמית, e-commerce, בלוגים, אתרי מובייל פשוטים כבר אין צורך במפתחים.

2. מה זה המטריקה הדבילית הזאת ״of application development %״

לצפיה ב-'תכנות ויזואלי קיים גם בסביבת פיתוח כמו VS '
תכנות ויזואלי קיים גם בסביבת פיתוח כמו VS
18/10/2019 | 17:27
12
126
שאת ה UI אפשר לבנות על ידי גרירת אוביקטים  לתוך חלון  כמו כפתורים תיבת טקסט  וכו ואת הקוד שמטפל ומגיב לארועים ב UI יש לכתוב בשפה רגילה כמו ++C   ו C# 
(  ה UI הזה מוגדר בחלק של ה resources ).

אני לא אוהב לבנות ככה UI זה נראה לי הרבה  פחות גמיש לשינויים  ודי מיגע , יותר נוח לבנות את הקוד בצורה טקסטואלית , למשל שצריך לבנות מערך של כפתורים אז פקודת for פשוטה עושה את זה יופי. 
לצפיה ב-'אוי ווי... כבר דיברנו על זה!'
אוי ווי... כבר דיברנו על זה!
20/10/2019 | 13:19
11
97
ראשית, מה שאתה מתאר אינו "תכנות וויזואלי".
למרות ש-MS אהבו לקרוא לכלים שלהם Visual לפני עשור או שניים, והם עדיין אוהבים את זה, בפועל התווית כמעת למגרי ריקה מתוכן.

תכנות וויזואלי הוא שאת הקוד עצמו - הלוגיקה, אתה לא צריך לכתוב, אלא גורר אובייקטים גרפיים שמייצגים מבנים ידועים מראש.

יש שפה חוצת פלטפורמות לזה:

יש אפילו גרסה שלה למיקרו בקרים סטייל ארדואינו, שם כל רכיב חומרה מיוצג כאובייקט.

כמובן, זה לא נועד ליישומים של ממש, אלא יותר ללימוד, ובעיקר לילדים.

לגבי בניית UI, אין דבר טיפשי יותר היום מבלנות UI בקוד.
אל תיקח את זה כעלבון אישי, אני לא קורא לך טיפש, אתה פשוט לא מהתחום.

כשבונים אפליקציה ללקוח, אפליקציה אמתית שהולכת למשתמשי קצה, ולא איזו תוכנה שרק צריכה להציג נתונים טכניים מרכיב חומרה ייעודי שהוא המוצר העיקרי, ה-UI הוא הכל.

הוא צריך להיראות טוב! עם אנימציות, עם תמונות שכל אחת במקומה, מעברים, גלילות, משיכות, וכו'.

לנסות לבנות מסך שנראה טוב בקוד, זה כמו משחק "הצמד את הזנב לחמור" (לא יודע אם יש גרסה ישראלית לזה).

אתה מנסה לנחש מיקומים, לדמיין אותם בראש, ואז לתכנת מספרים קשיחים.
במקום פשוט לעצב את ה-UI עם כלים מתאימים.

אני אפילו לא נכנס לזה שהיום כל בניית UI היא "יחסית" או "אדפטיבית" כי צריך להתחשב בהמון סוגי מסכים.

בוא ניקח את הדוגמה הפשוטה שלך:
למה לכל הרוחות שתבנה כפתורים בלולאה? מניין יגיע טקסט לכל כפתור ואיך תצמיד לו את הקוד הרלוונטי?

אם יש אלמנט בממשק שמכיל יותר מ-3 אופציות, הוא כמעת אף פעם לא יהיה אוסף כפתורים.
הוא יהיה משהו דינאמי כמו תפריט או רשימה, משהו שבכל UI מודרני מטופל ע"י אובייקט יעודי, שמקבל "מקור מידע" ולפי אותו מקור מידע מייצר את האפשרויות הדרושות בזמן ריצה בלי שתצטרך לבנות אחת אחת בקוד עם לולאה משלך.

יותר מזה, הוא ידאג להתעדכן אוטומטית כשמקור המידע משתנה.

אני יודע שאתה תקוע עם כלים של MS משנות ה-90, עבדתי איתם לפני שנים ואני יודע שהם מייצרים הרגלים רעים, אבל הם גם מייצרים ממשק שהיום נחשב למכוער ולא מקצועי.

זמנם תם, ממליץ לך בחום לפתח הרגלים חדשים!
לצפיה ב-'זה בהחלט בשימוש לישומים של ממש labview או simulink ועוד רבים'
זה בהחלט בשימוש לישומים של ממש labview או simulink ועוד רבים
20/10/2019 | 14:14
24
לצפיה ב-'נכון זה לא בדיוק תכנות , אבל לדעתי יותר נוח לבנות'
נכון זה לא בדיוק תכנות , אבל לדעתי יותר נוח לבנות
20/10/2019 | 14:58
9
61
את UI על ידי תכנות טקטואלי,  לא רואה בעיה עם חישב מיקומים , זה קצת מתמטיקה על הפיקסלים ואפשר לעשות את זה עם מיקומים יחסיים  ( כך שאם אתה מחליט להזיז קבוצת פקדים אז כל האחרים זזים בהתאם ).
נכון זה לפעמים קצת ניסוי ותעיה, אז מה, מקמפלים מריצים מסתכלים על התוצאה  ואם צריך משנים בקלות את הקוד ושוב מקמפלים ומריצים ...

והנה דוגמה לקוד שבונה מערך כפתורים אחד מתחת לשני

#define NUMOFBUTTONS 10

char *butontext[NUMOFBUTTONS] ={"func1","func2" ...};
char  *tips[NUMOFBUTTONS]={"this button do function 1", "this button do function 2",...};
unsigned int style[NUMOFBUTTONS]={ PUSH_BUTTON, PUSH_BUTTON ...};
FUNC *func[NUMOFBUTTONS] = {func1,func2};

int x=20, y=88, width=90, high=25; // location of the topbutton and size of each button
int space_between_buttons =30;
for int n=0; n<NUMOFBUTTONS; n++)
{
   pbutton[n] = new MyButton(x,y,width,high, butontext[n],tips[n],func[n],style[n] );
   y+=space_between_buttons;

}

קל מאד לשנות את מיקום מערך הכפתורים, את הטקסטים עליהם, את מספר הכפתורים .... באמצעות שינו הקוד.

וגם יש לי ביד מערך של מצביעים לכל הכפתורים למקרה שצריך לעשות עליהם פעולות בהתאם לארועים ( לאפשר\לא לאפשר , לשנות טקסט עליהם, אפילו להזיז או לשנות גדול ).

לצפיה ב-'ומה קורה כשאתה צריך לייצר ממשק בכמה שפות?'
ומה קורה כשאתה צריך לייצר ממשק בכמה שפות?
20/10/2019 | 16:15
8
62
נניח שהמשתמש רוצה ששפת הממשק תהיה בהתאם לשפה שהוא בחר במערכת הפעלה?

אפילו MS בשנות ה-90 כבר המציאו resources לטפל בדברים כאלה

מה קורה אם לכל פתור יש יותר מאפיינים מאשר מיקום, גודל, וטקסט?

אני רואה שאתה משתמש בבנאי מפלצתי שקולט 8 פרמטרים, זה כבר בעייתי אבל מה אם היה לך יותר?
נניח שלכל כפתור היה צריך צבע אחר, היה צריך להוסיף תמונה, ועוד...
כמה פרמטרים אתה מוכן לתת לבנאי שלך לפני שהקוד הופך ללא קריא?

כשמתכנת אחר צריך לקלוט את הפרויקט, איך הוא יודע למצוא היכן קוד שלך שבונה UI?
ואיך הוא מתרגם את הקוד חזרה למה שהוא רואה על המסך כדי להבין מה לשנות או אפה להוסיף?

מה קורה עם תוכנות רציניות שלוקח הרבה זמן לקמפל, או תוכנה שבנוסף לקימפול צריך להוריד למכשיר עליו היא תרוץ (למשל טלפון), ואז כל "ניסוי וטעיה" לוקח הרבה זמן?

איך אתה בודק כיצד נראית התוכנה שלך על מסכים עם רזולוציה שונה?

בדוגמת קוד שהצגת גם חסר קוד שמכניס את הכפתורים להיררכיית חלונות.
זה עוד דבר שנורא קשה להבין כשבונים ממשק בקוד - מי יושב בתוך מי, מי הבן של מי ומי האבא וכו'.

אגב, איך אתה עושה מתמטיקה של גודל טקסט?
אלא אם אתה משתמש בפונט עם רוחב אות קבוע, משהו מפוקסל סטייל מאה שעברה, קשה להעריך בדיוק של פיקסל כמה מקום תתפוס מחרוזת נתונה.
יותר מזה, אם המשתמש במקרה שינה גודל של פונט ברירת מחדל במערכת, למשל מסיבות נגישות, אתה אוכל אותה ובגדול.

עם כל הכבוד, מה שאתה מדגים פה זו צורת עבודה שהתחילה להיכחד כבר בשנות ה-90.

היא בזבזנית, משום שהיא מכריחה מתכנת לייצר ידנית ולתחזק קוד ייעודי פר יישום, שחלקו הנכבד הוא קריאות חוזרות לפונקציות קבועות עם פרמטרים משתנים (כגון יצירה ושיוך פקדים).

היא מייצרת קוד קשה לתחזוקה, משום שאין דרך לבודד כמו שצריך את אפיון הממשק משאר הקוד, ומשום שהקוד עצמו שיוצר את הממשק אינו מתאר את הממשק, ואפילו יש סיכוי טוב שיפסיק להיות מסודר (לפי היררכיית פקדים) אחרי כמה איטרציות.

היום יש כ"כ הרבה כלים לחסוך את הצרות האלה ולעבוד בצורה נכונה, מסודרת, וחסכנית, שפשוט כואב לראות מישהו מגן על שיטה כזו...
לצפיה ב-'אם צריך שפות שונות אז השמות מוגדרים '
אם צריך שפות שונות אז השמות מוגדרים
20/10/2019 | 18:50
7
70
ב resources
ואין בעיה להוסיף עוד פרמטרים לבנאי כמו צבע  הכפתור, צבע הטקסט וכו וכמובן שאחד הפרמטרים צריך להיות מצביע לחלון האב שמכיל את הכפתורים ( בדוגמה  לא פירטתי את כל הפרמטרים שיש ).
האפליקציה שלנו רצה על דסקטופ ולא על טלפונים סלולרים אז הרזולציה היא בד"כ גדולה מ 1024X768 , והפונט הוא בגדול קבוע מסוג  ariel שנמצא בכל מערכת הפעלה ( אגב יש פונקציה שמחזירה את רוחב הטקסט בפיקסלים עבור כל סוג של פונט בהינתן  סטרינג).

קל למצוא את הקוד של כפתור מסוים , מסתכלים על UI ועושים חיפוש על השם שמופיע על הכפתור  ( או על הטיפ שלו ) בתוך הפרויקט ( ב VS יש אופציה לעשות חיפש על הפרויקט או על עץ או על  ה solution כולו  ), לחיצה על  F12 על שם של פונקציה מקפיצה את העורך למימוש שלו או להצהרה עליו בהגדרת המחלקה וכו.

אני חושב שזה גישה טובה אולי הכרחית להריץ כל פעם את האפליקציה ולראות איך זה נראה באמת ואיך זה מגיב לארועי משתמש, בד"כ מדובר בקימפול של קובץ בודד  ( את הקוד משנים  רק בקובץ cpp אחד ולא ב .h שמשותף להרבה קבצים כך שהקימפול לא לוקח הרבה זמן, לפעמים גם צריך לגעת בקובץ h שמכיל את הגדרת מחלקת החלון שמכיל את הפקדים ).

אני לא רואה סיבוך גדול בשיטה הזאת , בד"כ יש פונקציה אחד במחלקת החלון שתפקידה לבנות את ה UI עם שם קבוע , ולשם ניגשים כאשר רוצים לעשות שינויים. והקוד שמציב את הפקדים על החלון הוא לא מסובך סה"כ קריאה לבנאים של הפקדים אולי בתוך לולאת for .

לצפיה ב-'אמאל'ה...'
אמאל'ה...
20/10/2019 | 19:36
6
65
אז אצלכם אפילו לא מפרידים את ה-GUI לקבצים נפרדים עם איזה naming convention?

אני אשכרה צריך לבצע חיפוש על טקסט כדי למצוא כפתור???
מה אם הטקסט על הכפתור הוא "OK"???

התיאורים שלך מזכירים לי יותר מידי את הצורה בה עבדתי כשלראשונה למדתי לעבוד עם ++Visual C גרסה 6 אי שם בסוף שנות ה-90.

זה היה סביר לפרויקטים אישיים קטנים, וגם לא הכרתי שום דבר יותר טוב מאז, אבל היום זה נשמע לי כמו להניע רכב עתיק בעזרת מנועלה מקדימה במקום לסובב מפתח.
זה עובד, אבל זה איום ונורא!

אתה לא רואה סיבוך גדול כנראה משום שמעולם לא היית צריך לבנות ממשק מעוצב באמת, וגם משום שאם משתמשים באותן פונקציות כל הזמן מתרגלים לריבוי פרמטרים.

בפועל, לא לטעות בבנאי עם 10 פרמטרים שרובם מאותו טיפוס זו אומנות, שכל כשל קטן בה מזמין באגים.

אגב, Ariel הוא לא פונט בגודל קבוע.הוא פונט בגודל משתנה זה בדיוק הנקודה שלו.
האות i והאות W לא תופסות אותו מקום.
והוא לא נמצא "בכל מערכת", הוא רק נמצא בכל גרסה של Windows.

אם חלילה ללקוחות שלכם יימאס להשתמש בה והם יחליטו לזוז, זו תהיה עוד צרה ב-porting.

מצד שני, יש לי תחושה שמבנה הקוד אצלכם הוא כזה שכל תזוזה משמעותית תהיה שכתוב מלא...
לצפיה ב-'ב GUI מסובכים אי אפשר להפריד באמת בינו לבין הלוגיקה'
ב GUI מסובכים אי אפשר להפריד באמת בינו לבין הלוגיקה
20/10/2019 | 21:55
5
70
הלוגיקה מעורבת חזק בתוך ה GUI, היא מעדכנת כל מיני פקדים לפי כל מיני מצבים ומודים שמשתנים בצורה דינמית , מאפשר\לא מאפשרת \מסתירה\מציגה כל מיני פקדים בזמן אמת. מציגה טקסטים שונים  על המסך.

לא אמרתי שאריאל זה פונט בגודל קבוע אבל הוא נמצא בכל מערכת הפעלה של חלונות ( אגב גם QT שרץ על לינוקס תומכת בו ) .ידוע שהרוחב של כל אות שונה ועדין אותה פונקציה יודעת להסתדר איתו ולהחזיר במדויק את האורך שהמחרוזת תתפוס בפיקסלים ( יש טבלה שמכילה את הרוחב של כל אות ).

אם רוצים לאפיין את כל הפרמטרים של כפתור  חייבים להשתמש בבנאי עם הרבה פרטמרים-  אי אפשר לברוח מזה , אפשר כמובן לצמצם את זה לפרמטר אחד שהוא מבנה שמכיל הרבה שדות עם הפרמטרים שזה אולי יותר קל לדיבוג , אבל עדין הבנאי מקבל בסופו של דבר הרבה פרמטרים  .
לצפיה ב-'הפוך גוטה, הפוך'
הפוך גוטה, הפוך
21/10/2019 | 00:33
4
69
ביישום מודרני יש מספר רכיבים מופרדים.
ה-GUI עצמו מתואר ע"י שפה משלו (לרוב XML), ונבנה אוטומטית ע"י ספרייה ייעודית שיכולה להיות חלק ממערכת הפעלה, או יכולה להיות צד ג' כמו QT שהזכרת.

(אגב - אין קשר בין ספריית QT לפונט אריאל או כל פונט אחר, היא תתמוך בכל TTF)

המידע ל-GUI מסופק ע"י שכבה נפרדת, בהתאם למקור וסוג המידע, ולבסוף יש את שכבת הלוגיקה ממש.

בלי הפרדה ראויה אי אפשר היה "לשחות" אפילו ביישומי טלפון רציניים, על תוכנה שולחנית גדולה אין מה לדבר בכלל.

אז כן - לך יש פונקציה שמחשבת אורך מחרוזת.
לי אין צורך לקרוא לפונקציה כזו. לפקד כבר יש קוד שיטפל בזה בשבילי.

ולא, ממש לא חייבים להשתמש בבנאי עם הרבה פרמטרים.
יש מספר דרכים לברוח מזה.

כאמור, כשעובדים עם פריימוורק GUI נורמלי, לא צריך בנאים בכלל.
מתארים את הפקדים במבנה XML פשוט וקריא.

אם בכל זאת מייצרים דינמית, אפשר (ומומלץ) להשתמש בתבנית "Builder" שזה אובייקט שבונה את הפקד, אחרי שהוא מקבל את כל המאפיינים שלו אחד אחד דרך פונקציות ייעודיות (כדי שיהיה ברור מה כל פרמטר עושה).

וכן - לפעמים לא יזיק לאגד מספר פרמטרים רלוונטיים במבנה במקום לדחוף אחד אחד.
לצפיה ב-'האם אותו קובץ XML שמגדיר את ה GUI הוא חלק מהאפליקציה'
האם אותו קובץ XML שמגדיר את ה GUI הוא חלק מהאפליקציה
21/10/2019 | 18:47
3
55
שמסופקת ללקוח יחד עם קובץ ההרצה EXE ? אם ככה יש פה סיכון גדול  שהקבצים לא יהיו מתואמים, הלקוח יתקין קובץ EXE חדש בלי לעדכן את ה XML או ההיפך.
בשיטה  שלי  ה EXE כולל כבר את הקוד של בנית ה GUI 

ועוד חיסרון שלוקח יותר זמן לבנות את הGUI כי יש להעלות קובץ XML מהדיסק ולפרסר אותו.

ואיך בונים את ה GUI ? גוררים פקדים עם העכבר לחלון ואז לוחצים עכבר ימני מקבלים תפריט שבוחרים "מאפיינים" ואז מופיע טבלה עם שדות של כל הפרמטרים של הפקד ( גדול ומיקום, צבע, צבע טקסט , שם , שם הפונקציה .....) ומציבים ערכים

ועכשיו חוזרים על התהליך המיגע עם הפקד השני (טוב  סביר שאפשר לעשות קופי פסט מהפקד הראשון ולעדכן רק את הפרמטרים השונים במאפיינים ) , בכל מקרה נקרא לי יותר מייגע מאשר כתיבת לולאת FOR

לצפיה ב-'ניתן לקמפל את קובץ בתור resource בדיוק כמו'
ניתן לקמפל את קובץ בתור resource בדיוק כמו
21/10/2019 | 21:00
2
68
שעושים עם קבצי תיאור דיאלוג או אייקונים השייכים לאפליקציה.

חוץ מזה, אם אתה מספק את התוכנה שלך ללקוח בצורה חורנית - ע"י שליחה של קבצים בתפזורת, במקום עם מתקין מסודר, יש לך כנראה בעיות גדולות הרבה יותר מאשר אי התאמה בין EXE ל-XML.

אף פעם לא עבדת על תוכנה שכללה יותר מ-EXE בודד?
רוב התוכנות היום הן לא קובץ אחד בכל מקרה.

לכל ערכת כלים יש עורך GUI משלה.
אפשר כמובן גם לכתוב את ה-XML ידנית, או לערוך ידנית אם צריך משהו "עדין" או מיוחד שהעורך הוויזואלי לא מספק.

למשל, ב-Android Studio המעבר בין ייצוג גרפי לייצוג טקסטואלי של חלון הוא בצורה של TAB. זה קובץ אחד שפתוח עם שני טאבים - אחד גרפי, אחד טקסטואלי.

מן הסתם, כשאתה יוצר פקד, הוא כבר מקבל מאפיינים ברירת מחדל.

בערכות GUI מתקדמות (זה קיים ב-Android וב-iOS לא סגור לגבי QT ו-GTK) ניתן להגדיר "style" אלמנט עיצוב, שאחרי זה ניתן להצמיד לכל פקד, והוא יקבע אוסף של מאפיינים ביחד.

למשל, יש לך בתוכנה כפתורים מסוימים עם טקסט ירוק עבה ומסגרת, ששונים מכפתורים אחרים?
תגדיר פעם אחת את העיצוב, ותקבע אותו כמאפיין בודד לכל כפתור כזה.

זה נראה לך מייגע כי כנראה אתה עכשיו כותב ממשקים מאוד פשוטים, וגם כי אתה היחיד שצריך לגעת בהם.

מבחינתי, ואני בטוח שלא חסר מפתחים שיסכימו איתי, לחפש לולאת FOR עלומה כי צריך פתאום שינוי באיזה כפתור באפליקציה, זה סיוט מספיק גדול כדי להצדיק שכתוב פרויקט.

ובכלל, זה לא מיגע לזכור 10 פרמטרים שצריך לקבל כל בנאי?
כמה פעמים היה לך באג בגלל שהתבלבלת בסדר שלהם?

אפילו ב-VS 6 כבר היית טבלת מאפיינים מסודרת שמאפשרת גם לראות (במקום לזכור) באלו מאפיינים הפקד תומך, גם לערוך בצורה מסודרת כשאתה רואה את שם המאפיין שאתה רוצה לקבוע, ואפילו לקבל אופציות למאפיינים שיכולים לקבל טווח מצומצם של ערכים (למשל כיווני הצמדת טקסט).

יש מקרים בודדים יוצאי דופן בהם משתלם או הגיוני לשחק עם פקדים דינאמית בתוך הקוד כמו שאתה עושה, אבל בתור שיטה, זה קושי מיותר ומתכון לבאגים.

וכל זה עוד לפני שהגענו לאפשרויות הצמדה אוטומטית של פונקציות טיפול באירועים או מקורות מידע...
לצפיה ב-'לפעמים מעדכנים ללקוח רק חלק מהחבילה'
לפעמים מעדכנים ללקוח רק חלק מהחבילה
28/10/2019 | 10:49
1
23
כדי לחסוך בהעברת חבילה גדולה מידי שלא עוברת דרך email , למשל עם השידרוג הוא רק בקובץ DLL בודד אין טעם לשלוח את כל החבילה שוב, אבל אז צריך להזהר שאין בעית תאימויות שונות.

לגבי ריבוי פרמטרים לבנאי , חלק ניכר מהפרמטרים האחרונים מוגדרים עם ערכי ברירת מחדל  וברוב המיקרים אין צורך לשנותם למשהו אחר ולכן הקריאה לבנאי היא רק עם מעט פרמטרים.

לצפיה ב-'אז דיזיין המערכת אצלכם עובד כך שלא משנה מה'
אז דיזיין המערכת אצלכם עובד כך שלא משנה מה
28/10/2019 | 16:30
22
יש לפתח תוצרים שמסוגלים לעבור במייל?

אולי לא שמעתם, אבל Google Drive נותנים 15GB חינם לכל דורש, ואם אתם פוחדים ש-Google יגנבו לכם את התוכנה היקרה מפז, אפשר תמיד להשתמש ב-ZIP עם ססמה.

לצפיה ב-'מי שכותב כתבות כאלה לא ממש מבין מה זה "תכנות":'
מי שכותב כתבות כאלה לא ממש מבין מה זה "תכנות":
20/10/2019 | 13:26
124
יש סיבה שקוראים לכלי תכנות "שפות תכנות".
כי אלה באמת שפות - דרך כתובה להסביר למחשב מה אתה רוצה ממנו.

תכנות גרפי הוא כמו "פיקטוגרפים" - כתב התמונות בו השתמשו המצרים הקדמונים (ותרבויות אחרות).

אלפי שנים של התפתחות שפות כתובות הוכיחו ששימוש בכמות אותיות מצומצמת שמייצרת מילים שמתחברות למשפטים היא שיטה עדיפה הרבה יותר, גם אם במבט חטוף היא נראית מסובכת יותר.

אומנם אימוג'י עובדים קשה כדי להחזיר את הגלגל אחורה, אבל תרם ראיתי יצירה ספרותית שנכתבה כולה עם אימוג'י או יותר אימוג'י מאשר טקסט.

וכך אני גם לא מצפה לראות יישום מקצועי שנכתב בדרך וויזואלית במקום קונבנציונלית.

מבחינתי, הטענה בכתבה שווה ערך לסרטון הזה:
לצפיה ב-' חשוב שתקראו אובדן כושר עבודה מורחב במגדל ההתנכרות שלהם:'
חשוב שתקראו אובדן כושר עבודה מורחב במגדל ההתנכרות שלהם:
15/10/2019 | 11:37
8
342
שלום רב
אספר כאן על המקרה שלי
הייתי מהנדס תכנה במספר חברות נחשבות :בקבוצת ראד בינת,
באינטל ועוד-
יותר מ12 שנים.
לאחר מכן חליתי וקרסתי לחלוטין .ביטוח לאומי הכיר 100 אחוז אובדן כושר עבודה מ2012 וב2014 נקבעה נכות ומאה אחוז אי כושר לצמיתות.
הייתה לי פוליסה מגדלור עם כיסוי מורחב אי כושר להנדסת מחשבים ספצפית.
7 שנים מגדל שילמו את הקצבה.
באפריל קבלתי פתאום זימון לבדיקה במדיטון תל אביב
הגעתי ל"בדיקה " אצל הרופאה
הרופאה לעגה לי , ציטטה את דברי באופן שגוי , הציגה אותי כשקרן 
בחוות דעתה.
לאחר מכן מגדל החליטו על סמך חוות דעת ה"מומחית " שאיני נמצא עוד באי כושר על סמך " חומר חסוי " שהוצג בפניה והם מפסיקים את תשלום מלוא הקצבה.
התברר שמגדל שלחו 5 פעמים לפחות חוקרים ואחד ניסה אפילו להוציא שאסכים לעבודה בתחום המחשבים.
האמת היא כזו :במסגרת סל שיקום לנכים בביטוח לאומי יש זכאות דרך זכיינים  לשיקום תעסוקתי - ורכזת שיקום לחצה עלי כל הזמן לצאת ולעבוד קצת.
במהלך שנתיים פוטרתי מיותר 5 מקומות עבודה כולם עבודה חלקית ביותר ,לא במחשוב.
בחלקם מהיום להיום עקב המחלה שלי והמגבלות.
ובכולם חזרו על אותם נקודות -מאחר הרבה, מחסיר המון, לא משתלב במסגרת במקום העבודה ועוד
את מגדל והרופאה לא ענין ,כתבה " כשיר לעיסוקו המקורי הנדסת מחשבים "
אני מחזיק מעמד קצת רק בעזרת תרופות
לאחר שעתיים מאבד ריכוז לגמרי
בשנת 2018 היו לי מעל 200 ימי מחלה
זה לא הפריע להם לקבוע " כשיר להנדסת מחשבים -"
9 שעות עבודה ברצף ביום באופן רשמי.
כשקיבלתי את המכתב שלהם לא האמנתי שזאת המציאות - כיצד ייתכן ???????
פניתי בתלונה חריפה לממונה על הביטוח
הבאתי 2 חוות דעת וסיכום של 7 שנות מעקב
מגדל ברוב טובם הואילו לקבוע בדיקה חדשה אצל פרופסור.
הפרופסור קבע הנל נמצא באי כושר למקצועו לפחות עד סוף השנה.
מה עשו מגדל?
שילמו עד ספטמבר " לפנים משורת הדין "
ולאחר מכן הודיעו ישלמו רק חצי " לפנים משורת הדין "
למה -ככה!!!!! כי הכסף אצלם והם יכולים להתעלל.
לא נימקו לא ענו.
בהתחלה ניסו שיטת מצליח לשלול את הקצבה על סמך מעקב של חוקרים
אחת מהם תפסתי והתעמתתי איתה מילולית -לפי מה שהיא צעקה עלי היא עצמה אמרה שאני חולה ומוגבל ( במילים פחות עדינות... ).
לאחר מכן כשכולם מסכימים אי כושר
מגדל מחליטה לא לשלם ואומרת: זה שעבד מוכיח כשירות.
ולא העובדה שנזרק מכל מקום וקביעת כל המומחים.
הסוכן ממבטח סיימון שדאג שאחתום על ביטוחים כיסויים והרחבות הדגיש בפני בתקופת עבודתי  עד כמה פוליסת ביטוח מנהלים שברשותי
היא הכי טובה עם כיסוי ספצפי לעיסוק בהנדסת מחשבים.
לאחר מכן מבטח סימון נעלמו ומוצאים תרוצים מתחת לאדמה מדוע לא יתערבו
( הסוכנות הזו היא חברת בת של מגדל לידיעה )
מברורים שערכתי מתברר גם שבשנה האחרונה מגדל דוחה תביעות בתרוצים משונים ומוזרים ממש נראה כמדיניות מכוונת.
אעלה השערה אולי זה קשור לחילופי הנהלה הקיצוצים והרצון להציג שורת רווח גבוהה יותר.
אז אנשי הייטק יקרים
תדעו מה שווה באמת הפוליסה שברשותכם וכיצד יטרטרו וימרחו ביום פקודה.( שלא תזדקקו )
פניות הציבור במגדל tlunot@migdal.co.il
אחראית תחום שרות במגדל : ravitstsherut@migdal.co.il
לצפיה ב-'תודה שחלקת'
תודה שחלקת
15/10/2019 | 14:36
75
לצפיה ב-'מציע לשתף בעוד מקומות'
מציע לשתף בעוד מקומות
15/10/2019 | 15:11
170
יש את הקבוצה של צרות בהייטק, בכל מקרה אם לא עשית את זה שתף בפייסבוק (או אולי פורומים אחרים) , תפוז והפורום לא מה שהיו פעם.

זה לא הסיפור הראשון שאני שומע עליו שחברות הביטוח מנסות להתחמק מתשלום, תוך כדי מה שנראה כמניפולציות (טרטור, או סתם ניסיון לייצר חוויה לא נעימה או להשפיל בשביל להוריד את המוטיבציה להילחם בהם), אני לא אהיה בהלם אם הם בחרו במישהו עם בעיות קוגניטיביות כי הם חשבו שיהיה להם יותר קל "לשבור אותו" (עצוב , אבל מי שקורא עיתונות כלכלית יודע שהרמה המוסרית חלק מהחברות היא "בעייתית" אם נדבר בלשון המעטה).

במקרים האלו מה שמצאתי שעוזר זה לנסות לשדר "אל תתעסקו איתי". לדעת לחשוב קצת כמו עורך דין (לתעד ולהקליט כדי שהם ידעו שלא כדאי להם ללכת למשפט איתך או שסתם תביך אותם בעיתונות), אם אתה ייכול להיעזר במישהו נוסף זה גם יהיה כנראה טוב (במובן של two heads are better then one).

מצטער אם יצא שאני נותן עצות שאתה לא ממש רוצה, בכל מקרה תרגיש טוב ואני מאחל לך בריאות (עד כמה שניתן) ואושר.
לצפיה ב-'אני עם אותה פוליסה ואפילו באותה סוכנות'
אני עם אותה פוליסה ואפילו באותה סוכנות
15/10/2019 | 17:30
2
225
כל מה שאתה כותב אלה דברים די ידועים בתחום הזה. רק הערה אחת יש לי: בתקופה מסויימת הייתי אצל סוכנת אחרת (גם עם מגדלור של מגדל) והסוכנת אמרה לי בפירוש שלקבל אבדן כושר עבודה הוא כמעט בלתי אפשרי בעבודת מחשבים. ממש במילים האלה. לא שזה אמור לנחם אותך או שזה עוזר במשהו אבל לפחות יש כאלה הגונים מספיק כדי לומר את האמת. אני רואה בפוליסה כיסוי למצב שחלילה אהיה צמח או משהו כזה.

מאחל לך רק בריאות ומציע שתצטייד בעו"ד מתאים.

בהצלחה
לצפיה ב-'מגדל לא שונה מהשאר - הבעיה הא המשכורת והגיל שלך'
מגדל לא שונה מהשאר - הבעיה הא המשכורת והגיל שלך
15/10/2019 | 19:53
1
213
כשהם רואים כמה יעלה להם לשלם 75% משכר היי טק על פני טווח זמן ארוך, הם יעשו הכל כדי לא לשלם וכך גם שאר חברות הביטוח.

הפוליסה נועה לצורך קייס חזק יותר בבית המשפט, מי שחשב שישלמו לו 20-30 אלף שקלים בחודש בלי להערים קשיים, רק כי הוא חתם חוזה ושילם פרמייה - שיתעורר.

מי שאם במצב הזה הוא בתי המשפט שנותנים לשיטת המצליח לעבור במקום לקנוס חזק את חברות הביטוח כשהן מפסידות וברור שניסו למרוח בן אדם חולה.

לי אגב נאמר על ידי מספר סוכני ביטוח שחברות ביטוח לא אוהבות לבטח באכ"ע ומבחינתן זה יותר נטל מרווח. בגלל זה גם נדרשות הצהרות בריאות ארוכות בדיקות רופא (בהינתן שהשכר המבוטח גבוה מספיק) וחוסר גמישות בחיתום.

אני מכיר 2 אנשים שעבדו בעבודות פשוטות בשכר נמוך (פחות 8K) שחלו ונקבע להם אכ"ע, בגיל דיי מבוגר (אחד מהם נדמה לי מעל 55) - לשניהם שילמו ללא כל בעיה.
לצפיה ב-'אישית, ביטחתי סכום קטן'
אישית, ביטחתי סכום קטן
16/10/2019 | 20:32
171
בערך 13K לאבדן כושר עבודה.
לצפיה ב-'תפעל נכונה'
תפעל נכונה
16/10/2019 | 09:29
166
1. דאג לפרסום יותר גדול מתפוז

2. קח עו"ד מנוסה ותתבע
לצפיה ב-'קח עורך דין ותתבע, אל תתעסק איתם באופן עצמאי'
קח עורך דין ותתבע, אל תתעסק איתם באופן עצמאי
16/10/2019 | 09:37
173
יתפסו אותך על איזו אמירה ובחיים לא תוכל לנצח אותם אחרי זה... רק עם עורך דין. שיבוא איתך גם כשאתה אצל הפרופסור.
לצפיה ב-'תודה לכולכם -על העידוד ועל העצות'
תודה לכולכם -על העידוד ועל העצות
22/10/2019 | 11:49
84
בהחלט אשתמש בהם
ואאחל לכם שלא תזדקקו חלילה לביטוח ......
לצפיה ב-'ראיונות בהייטקקק'
ראיונות בהייטקקק
13/10/2019 | 12:32
297
מראיין: אז איפה למדת סייבר?
ת: בבוט קאמפ....
מ: של איזה בית ספר? ג'ון ברייס? לימודי חוץ?
ת: דוקא בלימודי פנים... בהדרים.... מסלול של 8 חודשים....
מ: ולאיזה רמה הגעת?
ת: לרמת אבטחה של בנק!
מ: אתה בטוח?
ת: בהחלט.... בגלל זה הגעתי לשם....
מראיין:
מרואיין:
לצפיה ב-'מישהו מבין מה בעצם אומרים בכתבה הזו?'
מישהו מבין מה בעצם אומרים בכתבה הזו?
04/10/2019 | 16:00
18
558
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5601950,0...

על פניו, מסתתרת בפנים טענה כאילו Google, מוכנים לקחת מתכנתות שלא למדו מתמטיקה ואלגוריתמיקה לתחום בינה מלאכותית???

WFT?
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
04/10/2019 | 21:00
224
פסקה מתחת נרמז שרוצים לסמן וי על משבצת של "גיוון"
לצפיה ב-'בוא נזכור שכתבה ב-YNET זה לא דיווח ברמת דיוק ואמינות גבוהה'
בוא נזכור שכתבה ב-YNET זה לא דיווח ברמת דיוק ואמינות גבוהה
05/10/2019 | 11:37
224
הזכירו שם בשתי מילים שהוסיפו להן איזו הכשרה עם דגש על בינה מלאכותית ולמידת מכונה.
לך תדע כמה זה מדויק ומה זה אומר, זה שאולי הן קיבלו שיעור במה זו למידת מכונה לא אומר שהן הולכות להיות עכשיו מפתחות אלגוריתמים.
זה יכול גם להיות שהן מיועדות לעסוק בקידוד פשוט, אבל בפרויקט/צוות שמתעסק בתחום הזה, אז גוגל ביקשו שיהיה להן מושג בסיסי לפחות על מה זה בכלל.
(וגם יכול להיות שהכתב עיוות / לא הבין / הגזים / ניפח, זה לא דבר נדיר בכתבות כאלה. כל מי שאי פעם קרא כתבה על נושא שהוא מכיר מקרוב, יודע שהן מלאות חרטא).

לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
05/10/2019 | 13:24
3
217
תהליך קבלה בגוגל זה איזה חצי שנה עם מליון שלבים וראיונות.
אין שום סיכוי שהם מקבלים בוגרות של איזה סמינר רק כי עשו מצגת על נושא ספציפי.

בטח גוגל מתישהו יפתחו מרכזי תכנות למטרות ספציפיות מאוד ויעסיקו מתכנתות כאלה דרך קבלן כמו שעושות חברות אחרות.

יש שם גם טענה משעשעת שהבוגרות האלה מרוויחות כמו בוגרי אוניברסיטה.
לצפיה ב-'5 או 6 שבועות - זמן ממוצע מהתחלת תהליך לחוזה'
5 או 6 שבועות - זמן ממוצע מהתחלת תהליך לחוזה
05/10/2019 | 13:52
2
204
אם אתה מכיר עובד שיש לו טיפה של אסרטיביות, אתה יכול לזרז גם את זה..
לצפיה ב-'אתה מדבר אולי על תחום ספציפי'
אתה מדבר אולי על תחום ספציפי
05/10/2019 | 21:25
1
150
אני מכיר כמה וכמה עובדי גוגל כולם עברו תהליך ארוך של בין 4 חודשים ל 6.
לצפיה ב-'אני אכן מדבר על תחום ספציפי - מהנדסי תוכנה'
אני אכן מדבר על תחום ספציפי - מהנדסי תוכנה
05/10/2019 | 22:18
164
לא יודע איך זה הולך בתחומים אחרים אבל הייתי מנחש שזה פחות מקבועי הזמן שציינתי.
אני מדבר על הזמן בין שליחת הקו"ח לסיום של התהליך עם הצעה.
אם אתה לא רוצה להאמין לי, אז תחשוב איזה בן אדם שפוי היה מורח את הראיונות שלו על פני חצי שנה ומחכה להם..

תהליך סטנדרטי כולל: ראיון סינון, יום ראיונות של 5 ראיונות ועוד 2-4 בד"כ ראיונות לא מקצועיים עם ראשי צוותים. הרב מסיימים את התהליך ב3 הגעות למשרדים. לפעמים 4.
לחלק מהאנשים מוותרים על סינון (אנשים עם המלצה חזקה \ כאלה שהתראיינו בעבר והגיעו רחוק), חלק מהאנשים נדרשים לראיונות מקצועיים נוספים (גבוליים \ מבקשים להתראיין לדרגה גבוהה יותר).

וכן גם אני מכיר כמה וכמה שעובדים בגוגל..
לצפיה ב-'חרדיות שעובדות בתוכנה זה לא משהו חדש'
חרדיות שעובדות בתוכנה זה לא משהו חדש
05/10/2019 | 13:42
195
יש את הבחורה הזאת,
שמעסיקה לדעתי כמה עשרות או אפילו מאות חרדיות והדליקה משואה באחד מימי העצמאות.

שמעתי גם מחברים באינטל \ מלנוקס על חרדיות שעושות QA \ וריפיקציה, דברים טובים דווקא.

מעבר לזה, אני מסכים עם מה Lhuna1 רשמה - לא כל פרט בכתבות בYNET נכון ומדויק.

כנראה עשו להן איזו הכשרה, המילים "למידת מכונה" מופיעת באחד השקפים, יראיינו כנראה כמה חרדיות ואולי יקחו אחת בשביל יחסי הציבור. כמו לשלם על פרסומת בסופרבול..

זה לא שהם הולכים להעיף את הפרופסורים שחוקרים ML ולהחליף אותם בחרדיות שעשו סדנה כלשהיא..
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
05/10/2019 | 16:52
139
לא, אבל רואים שהלכי הרוח במערב קצת השתבשו...
לצפיה ב-'*זה* מה שהבנת מהכתבה הזו? עשית סלט:'
*זה* מה שהבנת מהכתבה הזו? עשית סלט:
06/10/2019 | 09:34
188

הכתבה מדבר על בוגרות לימודי הנדסאות תוכנה במסגרת סמינריונים חרדיים, שעד כה רק כ-5% מהן התקבלו לתפקידי פיתוח תוכנה ישירות בחברות הייטק. בשנה שעברה הותחלה "תוכנית מיוחדת" שאם תסתכל על תוכנה - מתבטאת בעיקר בלימוד של קורסים אקדמיים אונליין באתרים של אוניברסיטאות אמריקאיות, כדי להשלים חלק מהפער בין הנדסאי למהנדס (ככל הנראה בעיקר קורסי התאוריה של מדעי המחשב - על פי המתואר בכתבה בתור "החוסר שזיהינו").  לאחר אותו מסלול הכשרה, (שהחלו בו 500, וסיימו אותו 250) חלק מהמצטיינות מצאו עבודה לבד. את השאר לקחו ללימודים בסגנון bootcamp של כ-3 חודשים בארוח של מספר חברות הייטק, ושם הן לומדות מה שהיית מכנה באקדמיה "קורסי בחירה". 3 חודשים אינטנסיביים זה שקול לסמסטר לימודים, או כ-5-6 קורסים אקדמיים.

לגבי "פיתוח אלגוריתמים" - זה כלל לא הוזכר בכתבה. כל מה שהוזכר הוא "בגוגל, למשל,  שמו דגש על בינה מלאכותית ולמידת מכונה". מה זה אומר? לא ברור, אבל ממש לא "פיתוח אלגוריתמים". זאת ועוד, בוגרות אותם bootcamps עוד לא התראיינו בשום מקום - מגייסים "הביעו עניין בלזמן אותן לראיונות עבודה". כמה מתוכן תעבורנה את הראיונות? אין לדעת. זה שבפיילוט שנה מוקדם יותר 23 מתוך ה-24 המסיימות מצאו עבודה לא אומר כלום - כי לא כתוב אילו עבודות הן מצאו. רק כתוב "חברות גדולות", אבל בתור מה? לא כתוב.

בשורה התחתונה: לוקחות בוגרות לימודי הנדסאות תוכנה, מספקים להן השלמה של חלק מהפער מול תואר מהנדס, עושים איתן הכנה לראיונות עבודה, וחלק קטן מהן נכנסות גם ל-bootcamp "התמחותי" לאחר מכן, ולאחר מכן - השתלבות בשוק העבודה הכללי. זה ממש לא "בוטקאמפ ופיתוח אלגוריתמים בגוגל".
לצפיה ב-'"ייכנסו לתהליך הגיוס" של גוגל, שיהיה להן בהצלחה'
"ייכנסו לתהליך הגיוס" של גוגל, שיהיה להן בהצלחה
06/10/2019 | 10:58
7
232
לא רואה פה שום הצהרה שגוגל מוכנים לקחת מישהו, אבל אם יעברו את כל תהליך הגיוס כמו כולם - אז למה לא.

זה שקיימים בוטקאמפים שונים ומשונים לקהל החרדי זה לא חדש, ודיברו על זה כבר לפני 20 שנה.
לצפיה ב-' גם אני ״נכנסתי לתהליך הגיוס״ בגוגל. החכמה לצאת ממנו.'
גם אני ״נכנסתי לתהליך הגיוס״ בגוגל. החכמה לצאת ממנו.
10/10/2019 | 00:14
6
92
לצפיה ב-'איך יצאת?'
איך יצאת?
11/10/2019 | 00:56
5
52
לצפיה ב-'נכנסתי בשלום ויצאתי בשלום'
נכנסתי בשלום ויצאתי בשלום
11/10/2019 | 01:47
1
66
לצפיה ב-'2019 גוגל '
2019 גוגל
13/10/2019 | 09:56
125
מראיין: אני רואה בקורות חיים שלך שבשנת 2019 היית בגוגל...
תשובה: אכן בשנת 2019 נכנסתי לחברת גוגל.
מראיין: ומה עשית שם?
מתראיין: יצאתי.
מראיין:
מתראיין:
לצפיה ב-'כמו שהוא נכנס, הכניסה היא גם היציאה!'
כמו שהוא נכנס, הכניסה היא גם היציאה!
11/10/2019 | 11:37
2
51
לצפיה ב-''
17/10/2019 | 15:24
1
6
לצפיה ב-'לך כמו מצרי'
לך כמו מצרי
18/10/2019 | 08:41
32
לצפיה ב-'רואה, תמיד צריך להאמין באלוהים '
רואה, תמיד צריך להאמין באלוהים
15/12/2019 | 09:14
תראה איך הוא ציפר אותן חחחח
לצפיה ב-'לחפש עבודה בהייטק?'
לחפש עבודה בהייטק?
05/10/2019 | 20:43
6
476
בן 31. לפני 10 שנים דוד שלי ביקש ממני לעזור קצת בחנות שלו.
אני עדיין שם. אני אוהב את העבודה הזאת. העבודה לא מאתגרת ואין אפשרות לקידום. מגיע ב-8:00 ויוצא ב-16:00. אין חשש לפיטורין. השכר החודשי (בחישוב שנתי עם כל ההטבות): 7500 נטו.

אני באמצע תואר בניהול וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה (כל סמסטר אני לומד קורס אחד, ואמור לסיים עוד 5 שנים בערך..), ואין לי השכלה פורמאלית במחשבים. למדתי בתיכון יחד עם כמה חברים איך בונים אתרי אינטרנט.

במשך השנים בניתי כמה מערכות "פרקטיות" לעבודה. כמו מערכת לשיבוץ עובדים בין הסניפים ומערכת לניהול החשמל והמזגנים בסניפים. זכינו לפני כמה חודשים במכרז ממשלתי להספקת מוצר מסויים, ובניתי את מערכת ההזמנות שעוקבת אחרי עמידה בתנאי המכרז (כי לא מצאנו תוכנה מוכנה שיכולה לעשות את זה). המערכות שלי בשימוש קבוע בחנויות.

אני לא מעורב ביום יום של ההייטק (אני לא יודע האם Angular זה עדיין הפריימוורק החם והאם node.js עדיין חי). אני מגיע לכלים הנכונים כשאני צריך אותם. אני יכול גם ללמוד בקורס של אחת המכללות, למרות שלא נראה לי שיש להם הרבה מה ללמד אותי (עברתי על הסילבוס של כמה).

אני קורא לאחרונה שוב ושוב שיש מחסור גדול בעובדים בהייטק, וגם מתכנתים מסוג ד' יכולים למצוא עבודה בתחום.

כל פעם שאני רואה את טבלאות השכר של הייטק, מאוד מגרה אותי השכר ההתחלתי שם. אני רואה שמפתח ווב מתחיל מרוויח בממוצע 12,000 ש"ח.

שווה לצאת להרפתקאה הזאת?
בכנות, במצב שלי הייתם הולכים על זה?
לצפיה ב-'ניתוח תרחישים'
ניתוח תרחישים
05/10/2019 | 20:55
1
265
מצב פתיחה: בן 31, עובד באיזי אצל הדוד ולומד קורס בסמסטר
תרחיש 1 - ממשיך באיזי ובגיל 36 יוצא לשוק עם תואר ראשון 
תרחיש 2 - מוצא משרה בהייטק אבל מוותר על התואר 

נב - תנסה קצת להגביר את קצב הלימודים
נב2 - לא כל הנוצץ זהב - ראה סיפור לילדים עכבר העיר ועכבר הכפר

בים בם בום
התפוח הוא אדום

לצפיה ב-'ירוק'
ירוק
05/10/2019 | 22:29
84
לצפיה ב-'איפה ההתלבטות?'
איפה ההתלבטות?
05/10/2019 | 22:44
243
אם אתה בן אדם שיש לו סיכוי לסיים תואר בכלכלה בפתוחה, אני בטוח שגם אם המשרה אצל הדוד שלך לא תהיה רלוונטית, אתה תצליח למצוא משרה לא מאתגרת תמורת 7500 לחודש. לדעתי אין לך הרבה מה להפסיד.

הנושא נדון ארוכות בפורום : הדבר הכי טובה שאתה יכול לעשות זה להקפיא את החיים שלך ל3-4 שנים ולסיים תואר מלא במדעי המחשב. זאת דרך המלך. רצוי גם בציונים טובים.

אתה יכול לנסות להכניס רגל בדלת בסגמנט של המשרות עם הדרישות הנמוכות (על סמך הלכאורה ניסיון שלך), יש סיכוי גם שתגיע ל12 נטו עם הזמן או אפילו תתחיל מזה, אני לא יודע איך מתנהג השוק באזורים האלה..

קח בחשבון שתואר אמיתי במדמ"ח ישגר אותך למספרים הרבה הרבה יותר מרשימים ויפתח יותר אופציות בעתיד.
לצפיה ב-'הסיפור של היצע וביקוש בשוק המתכנתים הוא סיפור שנוי במחלוקת'
הסיפור של היצע וביקוש בשוק המתכנתים הוא סיפור שנוי במחלוקת
05/10/2019 | 23:54
226
למשל המחקר הבא הגיע למסקנה מסויימת  https://www.themarker.com/technation/1.4049252
אחרים נשבעים שהם עשו Bootcamp ושהולך להם מצויין.
בפורום פה הדעה הרווחת היא שיש ביקוש אדיר למתכנתים ושהשוק רותח.
כמו בסיפור על הפיל ושבעת העיוורים, לכל אחד יש תפיסה שונה של השוק.
לצפיה ב-'שכחת מטבלאות השכר.'
שכחת מטבלאות השכר.
06/10/2019 | 00:12
261
יצא לי להכיר לא מעט מהמשרות אליהם מגיעים "מתכנתים סוג ד'", ו-12 נטו נחשב שם לשכר גבוהה למדי, בהחלט לא שכר של מתחילים.

ועם כל הכבוד, אתה אפילו לא מתכנת סוג ד.
כי כמו שכתבת, אין לך השכלה פורמלית.

אז נכון, פיתחת כמה דברים שימושיים בעולם האמתי, אבל אתה גם לא מאלה שחיים ונושמים את זה, וככזה, אין לך יותר מידי להראות למעסיק.
הפיתוחים שלך גם זכו לשימוש פנימי בלבד בתוך ארגונים לא טכנולוגיים, כך שהם לא ממש "תיק עבודות" שניתן להציג.

אני לא יודע אם כדאי לך או לא לחפש משרות פיתוח.
זו החלטה שלך - כמה אתה רוצה את זה, ומה אתה באמת רוצה.

אבל, תאם ציפיות ותשכח מטבלאות השכר עם הנתונים העכשוויים שלך.

להערכתי, אם תצליח לקבל משרה עם נטו כמו שיש לך עכשיו, זה יהיה מזל משמעותי.
כמובן, שם יש סיכוי להתפתח, אבל זה ייקח הרבה זמן.
לצפיה ב-'השאלה איפה למדת לתכנת? כמה למדת ובאיזו רמה אתה?'
השאלה איפה למדת לתכנת? כמה למדת ובאיזו רמה אתה?
06/10/2019 | 09:56
250
אכן יש מחסור במתכנתים *טובים*. אם אתה כזה (ויתכן וזה המצב) יש סיכוי למצוא עבודה בתנאים טובים ולהתפתח משם כשהשמים הם הגבול.
לגמרי במקרה אנגולר וnode הם עדיין מהמבוקשים ביותר. בפורום יהיה קשה להבין כמה אתה יודע, איזו רמה ולא פחות חשוב: כמה ידע תאורטי יש לך. אולי נסה לאתר איזה חבר בתחום שאתה יכול לדבר איתו ולהציג לו עבודות.
מבחינת הגעה לראיון: קו"ח עם הסבר של אוטו דידקט + פרוייקטים מעשיים יכולים להספיק. לפחות לעבודה ראשונה גם אם לא במקום הכי יוקרתי, אבל חובת ההוכחה עליך. כשתגיע לראיון לא יעשו לך הנחות ואם לא תהיה ברמה מתאימה, תשאר בחוץ.
לצפיה ב-'התעלמות מעסיק בעבודה חדשה'
התעלמות מעסיק בעבודה חדשה
05/10/2019 | 11:20
4
337
היי,
התחלתי לעבוד במקום חדש לפני כחודשיים ולא מזמן התחלתי להרגיש שהמנהל שלי מתחיל להתעלם ממני,
על חלק מהאימיילים ששלחתי לא קיבלתי תגובה ועל אימיילים אחרים קיבלתי תגובה אבל היא נראית קשורה בצורה חלקית לתוכן של האימייל.

יש בחברה קצת עומס כרגע ובכללי אני גם כנראה מדבר יותר מידי לפעמים(אבל אני מדבר רק על דברים שקשורים לעבודה).

לדעתכם אני צריך להיות מוטרד? זה "סימן" לפני הליך פיטורין?
לצפיה ב-'לא בהכרח.'
לא בהכרח.
05/10/2019 | 12:36
207
אי אפשר באמת לחוות דעה על חברה ומנהל שלא מכירים ולא יודעים עליהם דבר, אבל יש מנהלים שמאבדים מיילים, או מתעלמים ממיילים, או אין להם זמן למיילים.

ככה הם, וזה לא אומר שהם מנהלים רעים, או שהחברה רעה, או שיש צרות והולכים לפטר מישהו.

אם מדובר בארגון גדול, אז בכלל אנשים בדרגות ניהול מופצצים בכזו כמות מיילים מכל החורים, שקשה לעקוב אחרי כל דבר.

אם אתה ממש מודאג, נסה בעדינות לברר עם חברים אחרים לצוות שנמצאים יותר זמן במקום אם זו תופעה מוכרת.

אחרת, אם יש משהו ממש חשוב או דחוף, פשוט תעלה את זה פנים מול פנים, בטלפון, או בווטסאפ במקום במייל.
לצפיה ב-'בכללי מנהלים לא מתייחסים כל כך למיילים של עובדים'
בכללי מנהלים לא מתייחסים כל כך למיילים של עובדים
05/10/2019 | 13:26
203
כמו כל גורם בשרשרת מה שחשוב זה המיילים שמגיעים ממי שמעליך ולא ממי שמתחתית.

האמת, אני כמעט לא שולח לבוס שלי מיילים. זה גם לא מועיל להעמיס עליו מידע לא רלוונטי.

נשמע לי שאין בחברה שלך נוהל של WEEKLY אחד על אחד עם הבוס.
לצפיה ב-'גם בענייני עבודה, לדבר "יותר מדי" מרחיק ממך אנשים'
גם בענייני עבודה, לדבר "יותר מדי" מרחיק ממך אנשים
06/10/2019 | 08:54
188

מה הסיכוי שזה קשור לעניין? סיכוי קטן - מנהל טוב צריך ללמוד להתעלות מעל לרגשות הללו, או לחליפין לקחת אותך לשיחה בנושא.

מצד שני - יש הרבה מנהלים לא טובים, שלא ידעו לעשות את זה.

אבל קח בחשבון גם עוד נקודה - עובד חדש מקבל הרבה תשומת לב ממנהל שמעוניין להכניס אותו לעניינים. לאחר שהמנהל מרגיש שהעובד כבר נכנס לעניינים, הוא מתחיל להתייחס אליו בדיוק כמו לשאר האנשים בצוות (כלומר - פחות, משום שהם יותר עצמאיים).
ייתכן שאתה נמצא בנקודה המעבר הזו, ופשוט התרגלת לפינוק-היתר של התקופה הראשונית.
לצפיה ב-'אם אתה אומר בעצמך שאתה מדבר יותר מדי'
אם אתה אומר בעצמך שאתה מדבר יותר מדי
31/10/2019 | 11:57
21
כנראה שזה באמת נכון. תנסה להפחית בכמות המיילים או בכמות המלל, תעבור על המייל ותראה מה מיותר ומה אפשר לצמצם

בנוגע לחיפוש סימנים לפיטורים - זה לא עיסוק בריא... תתרכז בעבודה
לצפיה ב-'שלום דרוש\ה מפתח ג'אווה עם ניסיון'
שלום דרוש\ה מפתח ג'אווה עם ניסיון
03/10/2019 | 08:54
2
226
דרוש/ה דרוש/ה מפתח/ת ג'אווה עם ניסיון מוכח למשרת פיתוח מאתגרת עבור חברה גלובלית מובילה בתחום פתרונות תשלום.

Bachelor’s degree in Computer Science, Computer Engineering or equivalent with strong academic backgrounds.
3+ years of experience in Java software development.
Strong background in Object Oriented design and programming.
Strong skills in Java, Java EE, Hibernate/MyBatis, Spring, Web Services, databases (MySQL).
Deployment of scalable web systems with architectural requirements for high availability, high throughput, low response time, etc.
Experience with Maven, Test Driven Development (TDD) and Continuous Integration (CI), JUnit.
Understanding of secure application development best practices.
Familiar with Agile/Scrum Software Development practices.
Strong analytical skills, strong verbal and written communications skills English & Hebrew, and great attention to detail are required.
Experience - Advantage:
Hands on experience with tools like Jira, Jenkins, Git, Stash, Confluence, Artifactory, etc. is a plus.
Familiarity with Linux or UNIX operating systems is a plus.
Experience with cloud-based services, AWS a plus.
Experienced with WSO2 Identity Server, API Manager, ESB is a big plus.
Experience with front-end web development with JavaScript, HTML5/CSS3, Ajax, AngularJS is a plus

*המשרה הינה מלאה, אנגלית ברמה גבוהה נדרשת

* המשרה מיועדת לגברים ונשים כאחד.
שלחו קוח למייל ronahana@walla.com
אם יש שאלות אפשר לפנות במסר, בהצלחה!
לצפיה ב-'מייל של וואלה? ברצינות?'
מייל של וואלה? ברצינות?
05/10/2019 | 13:27
1
64
לצפיה ב-'כן למה לא?'
כן למה לא?
05/10/2019 | 21:06
146
נוח לי לעבוד איתו,
משהו אחר מומלץ?
לצפיה ב-'שנה טובה לחברי הפורום!'
שנה טובה לחברי הפורום!
27/09/2019 | 17:06
91
לצפיה ב-'תרגום מונחים פייתון'
תרגום מונחים פייתון
22/09/2019 | 17:44
9
894
שלום לכולם
איך מתרגמים casting functions בפייתון
לצפיה ב-'אשמח לעזרה'
אשמח לעזרה
22/09/2019 | 22:23
8
84
לצפיה ב-'סביר שהתשובה היא.... '
סביר שהתשובה היא....
23/09/2019 | 10:48
7
213
פונקצית המרה או פונקצית התמרה, כי פונקציות אלה ממירות מסוג משתנה אחד לאחר. זה רק ניחוש כי אני לא מכיר את שפת פייתון.
הנה פונקציית המרה מסוג Y לסוג נתונים X: 
x = casting2X(Y)

אם אתה מסתמך על גוגל או מורפיקס לתרגום אז מתקבל הביטוי "פונקציית ליהוק"...
לצפיה ב-'כן די מגוחך :)'
כן די מגוחך :)
23/09/2019 | 11:36
4
125
תודה. מה לגבי
Programme calculations - חישובי תוכנית?
assignment operator - אופרטור השמה?
לצפיה ב-'המרת טיפוסים, אופרטור השמה, programme calculations'
המרת טיפוסים, אופרטור השמה, programme calculations
23/09/2019 | 13:04
3
87
אין מונח כזה ככל הידוע לי... והאיות הזה כשלעצמו נראה חשוד (אנגלית ישנה של אנגליה? צרפתית? קשה לאמר)
לצפיה ב-'אני עובד '
אני עובד
23/09/2019 | 13:12
2
96
על קובץ שכנראה תורגם לאנגלית מרוסית. מסתבר שזה לא קובץ מקור :/. מקווה שזה לא ישפיע לרעה יותר מידי.
מדובר על ספר ללימוד פייתון, השאלה איך נכון יותר לתרגם אותו - חישובי תוכנית? חישובי התוכנה?
יש הבדל מהותי בין programees לבין קוד? חשבתי במקום לתרגם "תוכנית" לתרגם את זה כקוד.

Monitor the variable values ? 
לצפיה ב-'לתרגום צריך הקשר, גם אם המינוחים טכניים. המינוחים העבריים '
לתרגום צריך הקשר, גם אם המינוחים טכניים. המינוחים העבריים
23/09/2019 | 13:31
1
86
בתוכנה (ובמדע בכלל) אינם בשימוש נרחב, כך שלא בטוח שיש צורך/טעם בתרגום כזה?

program - תוכנה (בעברית ערכאית ״תוכנית״), הכוונה לרוב ליחידה שניתן להריץ ועושה פעולה מסויימת.

קוד - חלק מתוכנית, לא בהכרח ניתן להרצה כשלעצמו.

וכו׳
לצפיה ב-'קבל תיקון'
קבל תיקון
23/09/2019 | 20:18
77
program - תוכנית
software - תוכנה

דרך אגב, מה שלומך יבגני?
לצפיה ב-'בשפת סי, סי + + זה נקרא = הסבה בכוח (!!!)'
בשפת סי, סי + + זה נקרא = הסבה בכוח (!!!)
25/09/2019 | 17:18
58
לצפיה ב-'אני לא בטוח'
אני לא בטוח
30/09/2019 | 22:42
68
להבנתי המונח הזה קיים יותר בשפת C בהקשר של פונקציה שהינה VOID* משהו כזה:

אין לדבר הזה תרגום בפייתון כי אין יצור (אוביקט) כזה בפייתון. לתת לתרגום של המונח הזה את משמעותו המילולית זה לתרגם אותו לא נכון.
לצפיה ב-'התלבטות לגבי התפקיד/כיוון הבא'
התלבטות לגבי התפקיד/כיוון הבא
20/09/2019 | 17:31
12
441
מה נשמע חברים,
יצא קצת ארוך, אך אשמח לתובנות, השגות והצעות ממביני העניין כאן.

רקע:
אני בן 29, עד לאחרונה עבדתי כמנהל דיגיטל/טכנולוגיות/חדשנות בחברה גלובאלית בתחום השילוח (לא הייטק). בגדול, התפקיד שלי היה לקדם את החברה מבחינה טכנולוגית - הכנסת טכנולוגיות חדשות (בין אם פיזיות או דיגיטליות), שימוש בכלים טכנולוגיים קיימים וחדשים לשיפור תהליכים בחברה, ייזום ובחינת פתרונות טכנולוגיים/דיגיטליים שיכולים להשיא ערך לחברה וללקוחותיה מבחינה טכנולוגית וכיו"ב. כחלק מהעבודה עבדתי עם מחלקות שונות בתוך החברה, ספקים חיצוניים, מפתחים (פנימיים+חיצוניים), חברות סטרטאפ, לקוחות ומנהלים בכירים. תפקדתי גם כמנהל הפרויקט (ומוצר כשמדובר היה בנכסים דיגיטליים) בפועל של כל פרויקט שכזה, אולם לא עשיתי שימוש בכלי ניהול פרויקט "פורמליים" (לא ניהלתי תקציב או גאנטים לצורך העניין, כן עבדתי עם מערכת לניהול משימות/פרויקטים שגם הטמעתי בכל החברה), ההתנהלות בחברה היתה די "פריסטייל" (מה שגם גרם להרבה בלאגן). עבדתי שם שנה וחצי ופוטרתי עקב גל צמצומים (החברה נכנסה לקשיים רציניים). הם היו מבסוטים ממני, ניסו למצוא פתרון שאשאר אך זה לא הצליח ונפרדנו בצורה יפה.

לפני כן עבדתי במשך שנה וחצי כיועץ עסקי בחברה שנותנת יעוץ עסקי לסטרטאפים (בעיקר כתיבת תכניות עסקיות), ועוד לפני כן היה לי מיזם שהתקדם יפה (בסיס מוכן לפלטפורמה, שיתופי פעולה לפיילוט עם מספר גופים גדולים) אך נגדע כשהגענו לשלב גיוס השקעה (כל הצוות היה סטודנטים תו"כ הלימודים ולא ממש היה לנו זמן לגיוס השקעה רציני לצערי).
בנוסף יש לי ניסיון בתכנות (שירתתי בצבא 3 שנים כמתכנת).

תואר ראשון בכלכלה מאונ' ת"א, סטודנט ל-MBA בפתוחה (מסיים השנה).

כיום:
בימים אלו אני מחפש עבודה חדשה ושולח קו"ח (יכול לצרף אותם אם הכרחי) בעיקר למשרות של ניהול פרויקטים טכנולוגיים, אני מקבל פה ושם טלפונים חזרה, אבל לרוב "נרתעים" מזה שאין לי ניסיון בכלים "hardcore" של ניהול פרויקטים (כאמור יצירה ומעקב אחר גאנטים, ניהול תקציב וכו', למרות שאלו דברים שאני מסוגל ללמוד תוך כלום זמן, כמו שכבר עשיתי בעבר בהרבה תחומים).
בסבב הקודם של חיפוש העבודה חיפשתי משרות של ניהול פרויקטים/מוצר, הגעתי להמון ראיונות (בשני התחומים, וכן, אני מודע לזה שהקשר ביניהם הוא רופף), גם לשלבים מתקדמים, אך בעיקר בתחום ניהול המוצר, למרות הרושם שהשארתי, זה תמיד נפל על חוסר הניסיון אל מול מתמודדים אחרים עם ניסיון (כך לדוגמה נאמר לי מילה במילה ע"י סמנכ"ל בסלקום שהיווה מן הסתם ראיון אחרון לפני קבלה לתפקיד מנהל מוצר. הגעתי לשלב הסופי על אף שדרישות התפקיד היו שנתיים ניסיון ולי היה סוג של 0). ניהול מוצר ירד כרגע מהפרק, כי הבנתי שזה משהו שאני פחות רוצה לעסוק בו (נגעתי בזה גם בתפקיד האחרון).

לעניין:
מרגיש לי כרגע שיתכן ואני לא מכוון למשרה הנכונה. תפקיד של ניהול פרויקטים טכנולוגיים נראה לי הכי "טבעי", אך מרגיש לי שאצטרך שוב לעבור ה-מ-ו-ן ראיונות כמו בסבב חיפוש העבודה הקודם עד שאגיע למקום שה(סוג של חוסר) ניסיון שלי לא יהיה בעוכריי.

אז השאלה שלי היא: האם אני לא מספיק ממוקד? תפקידים כמו התפקיד האחרון שעשיתי נורא קשה למצוא, ברוב המוחלט של המקרים זה יהיה בנאדם אחד יחיד שעושה את זה בכל הארגון (בחברה שעבדתי בה אני הייתי זה ש"יצר" את התפקיד, וכשעזבתי לא הביאו אף אחד במקומי), ולרוב מדובר יהיה בחברות שהן לא הייטק. כמו כן, החיפוש עצמו של משרות כאלה הוא מסובך בגלל שאין הגדרה/שם ספציפיים למשרה. חשבתי אולי על משרות פיתוח עסקי, אך אני לא יודע כמה זה קשור (תלוי בארגון אני מניח).

דעתכם? אשמח לכל תובנה שתעזור לי להתמקד
לצפיה ב-'יש מצב'
יש מצב
20/09/2019 | 18:06
72
לצפיה ב-'יש לך שני עולמות שאתה מנסה לחבר'
יש לך שני עולמות שאתה מנסה לחבר
20/09/2019 | 19:14
1
199
הראשון הוא עולם העשייה וכנראה המשמעותי יותר. מה שעשית כמפתח תוכנה.
העולם השני קשור ללימודים שלך בכלכלה וב-MBA....
איזה כישורים מועילים רכשת בלימודים אלה? אם אתה יכול לפרט...
לצפיה ב-'נכון,'
נכון,
21/09/2019 | 15:25
89
בגלל זה חיפשתי בעבר משרות של ניהול מוצר - זה נראה על פניו "השילוב המושלם" בין העולם הטכני לעולם העסקי.

לגבי השאלה השניה - כישורים מועילים? באקדמיה?
וברצינות, לא יכול להגיד שרכשתי יותר מדי כישורים "מועילים" (מה ההגדרה של כישורים מועילים?) בלימודים (או לפחות כאלה שאפשר "לדחוף" בקו"ח/ראיון). התואר בכלכלה הוא סופר תיאורטי (ורובו גם ככה סובב על לגזור פונקציות) וחסר כל פרקטיקה, לגבי ה-MBA, היו כמה קורסים מעניינים, אבל שוב, ברמה התיאורטית. את כל מה שאני יודע ויכול להביא איתי לעבודה בפועל למדתי תו"כ עשיה ו/או מלמידה עצמית (שלא במסגרת הלימודים).
לצפיה ב-'עשית הרבה תפקידים קצרים, "בלי הצלחות מוכחות"'
עשית הרבה תפקידים קצרים, "בלי הצלחות מוכחות"
21/09/2019 | 13:18
3
159
מה שאני קוראת זה מישהו שעשה כמה תפקידים, טוען שעשה אותם בצורה מצויינת - אבל לא מביא הוכחות. 
להיפך. זה קורות חיים של שלושה מקומות עבודה, שניים מהם נכשלו (לאחר פחות משנתיים). (ושלישי לא ברור).

אם יש לך אפשרות להוסיף לקורות חיים משהו שישכנע אותם שעשית עבודה טובה - תוסיף. הצלחת לייעל משהו? הורדת את כמות התקלות? העלית את כמות המכירות?

אם אתה מסוגל ללמוד את הכלים המקובלים בשוק - אז כדאי שתעשה את זה.
לצפיה ב-'אובייקטיבית,'
אובייקטיבית,
21/09/2019 | 15:12
2
124
אכן עשיתי אותם בצורה מצויינת (כגיבוי יש לי המלצות הן מהמנהלים הישירים והן מהמנכ"לים בשתי החברות, כמו גם מלקוחות שעבדתי מולם), אבל יתכן ואת צודקת ובאמת חסר לי "בשר"/הוכחות. הבעיה שקשה לי להכניס כאלו לקו"ח, לפרויקטים שעבדתי עליהם אמור היה להיות אימפקט גדול על החברה, אולם עזבתי בדיוק בנקודה בה הם התחילו לתת אותו (כשגם התהליך עצמו לקח זמן - מדובר בחבר לא טכנולוגית שדי "סולדת" משינויים טכנולוגיים), ככה שלא ממש יש לי איך "לכמת" את זה (לדוגמה - הטמעה בכל החברה [300~ עובדים כולל חברת בת] מערכת לניהול משימות מ-0, הקמה של פטלפורמה דיגיטלית ללקוחות, הטמעה מ-0 של מערכת ניהול למידה [LMS] ועוד פרויקטים בסגנון שקשה לכמת את הערך שנתנו מבחינה עסקית בנקודת הזמן בה עזבתי).

אם את מצליחה לחשוב על דרך איך לנסח את זה בקו"ח - אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אתה צריך להשתמש בכלים היחידים שיש לך'
אתה צריך להשתמש בכלים היחידים שיש לך
25/09/2019 | 08:44
1
80
גם "הטמעת מערכת חדשה בקרב 300 עובדים" זה יפה. 
כי "300" זה מדיד.
זו הצלחה מוכחת - אתה הצעת לעשות משהו, ואתה הצלחת להטמיע את המערכת בהצלחה בכל החברה. 

גם הקמה של פלטפרומה ללקוחות - אם אתה יכול לכתוב סדר גודל של כמה לקוחות השתמשו בה ובאיזו מדיה של הצלחה, זה יעזור
הקמת פלטפורמה שאתה יודע שהיום משרתת מאות לקוחות בהצלחה, זה שונה מאשר להגיד שהקמת פלטפורמה והיו שני לקוחות בטא.
קורא קורות החיים לא יודע, ומניח לחומרה שבטח זה המקרה האחרון.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/09/2019 | 11:20
6
לצפיה ב-'אתה בטוח שאתה בפורום הנכון?'
אתה בטוח שאתה בפורום הנכון?
21/09/2019 | 14:14
4
190

כל הנסיון שלך הוא מחוץ לתעשיית ההייטק, ומה שאתה מחפש נשמע גם כן לא ממש בתעשיית ההייטק. אולי כדאי שתפנה לפורומים שעוסקים בניהול טכנולוגי בתעשייה או של מנהלי פרוייקטים, ותראה מה אתה יכול לשמוע משם, שיהיה כנראה יותר רלוונטי לנסיון שלך ולשאיפות שלך, מאשר מה שתשמע פה?

אגב, אם תלך לקורס לניהול פרוייקטים, תוכל לפגוש בו אנשים שמגיעים מחברות תעשיתיות שונות (מה שיעזור לך לייצר קשרים) וגם תוכל לבצע השלמות "פורמליות" לחלק מהידע שלך (מעסיק אוהב אנשים שמראים לו שהם למדו מהר, ולא רק אומרים לו שהם ילמדו מהר).

נ.ב. אני מקווה שאתה לא מתאר את ה"בלאגן" למראיינים שלך - תפקידו של מנהל פרוייקט הוא לייצר סדר, ואם מנהל הפרוייקט אומר שהיה בלאגן, הוא "קצת" נכשל בתפקידו. זה תפקיד שבו מדידת ההצלחה היא לפי תוצאות העבודה של אנשים אחרים, לא לפי תוצאות העבודה האישיות שלך.

נ.נ.ב. הגישה שלך בפוסט נשמעת טכנית ולא כלכלית - וזה משהו שאתה חייב לשנות מבחינה תפיסתית. "ייזום ובחינת פתרונות טכנולוגיים/דיגיטליים שיכולים להשיא ערך לחברה וללקוחותיה מבחינה טכנולוגית וכיו"ב" - לא ראיתי את המילה "כסף" או "עסקים" במשפט הזה. תפקידך היה להוביל לשיפורים עסקיים - בין אם על ידי הגדלת המכירות, חיסכון בהוצאות הפיתוח, או קיצור זמן הפיתוח (מה שיאפשר להקדים את תחילת המכירות - וזה תפקידו הראשון של מנהל פרוייקט, מעבר לעוד כמה תפקידים).
לצפיה ב-'לא, בגלל זה שאלתי את השאלה '
לא, בגלל זה שאלתי את השאלה
21/09/2019 | 15:30
3
133
מכיר פורומים רלוונטיים שאפשר להתייעץ בהם?

קורס ניהול פרויקטים (מניח שאתה מדבר על PMP?) פחות רלוונטי כרגע כי הוא ארוך מאוד (כ-9 חודשים אאל"ט), בזמן הזה כבר אוכל למצוא משרה שמבחינת ניסיון מקצועי תועיל לי יותר מהקורס. Track record של למידה מהירה יש לי מהעבודה כיועץ עסקי (נדרש ללמוד תעשיות שלמות ומגוונות תוך ימים בודדים בכל פרויקט מחדש), אני גם מעביר את זה בראיונות בצורה טובה.

כמובן שלא אומר שהיה בלאגן, כתבתי את זה כאן ע"מ להמחיש את עקב אכילס שלי בחיפוש אחר תפקיד של ניהול פרויקטים (אבל שוב, יכול להיות שאני מחפש במקום הלא נכון, תרתי משמע).

לגבי הפסקה האחרונה - ראה תגובתי ל-הייתיאביבקיץ. זו בדיוק הבעיה בתפקיד האחרון שעשיתי, ואיך אני מתקשר אותו בצורה טובה בקו"ח ובראיונות.
לצפיה ב-'החשיבה שלך קצרת טווח מדי'
החשיבה שלך קצרת טווח מדי
22/09/2019 | 10:10
131

אתה עוזב תפקיד לפני שהוא באמת מגיע למיצוי, אתה לא מביא מראש קייס כספי לשינוי שאתה מציע להכניס לחברה (אין סיבה להכניס שינוי גורף בחברה מבלי לבצע לפחות הערכת "שווי" להוצאה על השינו מחד, ולרווח או החסכון הכספי מהשינוי מאידך. אתה רוצה באמת לעלות כיתה? התחל מזה.

שנית, אם אתה חושב שבקורס ניהול פרוייקטים לא תלמד כלום מעבר למה שלומדים בעבודה - אתה טועה, משום שתיתקל שם באנשים שיביאו ידע מנסיונם המקצועי במקומות שאתה לא היית בהם (גם המדריכים, וגם תלמידים אחרים) - ואת זה לא יהיה לך במקום עבודה אחד. שנית, זה ייתן לך מסגרת מסודרת לאוסף הטלאים של הידע שרוכשים תוך כדי עבודה. ושלישית, זה יוסיף לך עוד משהו לטווח הארוך (לא רק למשרה הקרובה) בקורות החיים, ובחיים.

לגבי פורומים רלונטיים - ניסית לחפש בגוגל "פורום מנהלי פרוייקטים" או "פורום מנהלי מוצר"?

ולבסוף, לגבי הגישה שלך שהלימודים האקדמיים לא תרמו לך בכלום - זה, בעיניי, עצוב (וזה לא בא להעיד על הלימודים האקדמיים - אלא על מה אתה לקחת מהם). אולי זה חלב שנשפך, ואני יודע שהלימודים בכלכלה הרבה פחות מעשיים מבמדעי המחשב, אבל אם אינך מסוגל לחבר את התאוריה למציאות, כדאי שתעבוד על זה.
לצפיה ב-'ניהול פרוייקטים זה יותר'
ניהול פרוייקטים זה יותר
23/09/2019 | 21:46
1
128
רקע של אנשי תעו"ן ופחות כלכלנים. 
אני למדתי כלכלה (לא גמרתי באוניברסיטת חיפה) ומשם המשכתי לתעשיה וניהול. מה שלומדים שם בין היתר זה ניהול פרויקט, גאנטים, לו"ז, משאבים, תחזיות, חקב"ץ וגם מימון וכו. אתה יכול השתלב בתעשיה אם תלמד לעבוד עם הכלים ש pmo עובדים איתם אבל תצטרך קצת לצבור נסיון, אולי בתור ג'וניור או כמנהל פרויקט קטן בסטרטאפ שיקבל אותך. תוכנות כמו MSproject, jira, clickup , ניהול זמנים. כול זה לא לומדים בכלכלה, שם לומדים מיקרו כלכלה ומאקרו ודברים גם מעניינים. שלצערי השוק לא יודע לאכול. מצד שני אם אתה חזק באקסל זה יכול לתרום לך לא מעט. אם יש לך נסיון ניהולי אז בכלל. פה ייכנס הmba שייתן לך ערך.ומקפצה לתפקידים יותר טובים מ pmo. קורס PMP זה אולי קצת ארוך אבל ייתן לך ידע גם לעבוד בתחומים אחרים כמו בנייה ותשתיות שזה מה שרוב מי שלומד שם עושה ופחות ניהול צוותים בחברות תוכנה. הייעוץ עסקי שעשית לא ממש מתחבר פה עם כי לא מזיק 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/09/2019 | 11:21
16
לצפיה ב-'גישת פול-סטאק: עד כמה היא נפוצה בתעשיה היום?'
גישת פול-סטאק: עד כמה היא נפוצה בתעשיה היום?
09/09/2019 | 20:40
9
397
הי חברים,
ההתרשמות שלי מקריאה של דרישות במודעות של חברות היא שרוב התעשייה עושה הפרדה די ברורה בין frontend ל backend. גם התפקידים שמגדירים את עצמם כ full-stack זה לרוב מפתח פרונט אנד עם איזשהי נגיעה ב server. אני רוצה לשאול האם ההתרשמות שלי נכונה ובד"כ פשוט צריך לבחור צד או שבאמת ובתמים יש תפקידים שמצפים מהם לידע אמיתי בשני הצדדים של הסטאק הטכנולוגי.
ואם כבר תפקידי full-stack קיימים האם נכון להגיד שהם יהיו יותר בסטארטאפים או צוותי סטארטאפ ייעודיים בתוך חברות מבוססות?

לצפיה ב-'ככל שחברה קטנה יותר, מתאים אנשים רוחביים שעושים הכל'
ככל שחברה קטנה יותר, מתאים אנשים רוחביים שעושים הכל
09/09/2019 | 20:53
2
317
כאשר בקיצוניות פרילנסר שעובד לבד לרוב עושה full stack + DevOps וגם תמיכה טכנית ופסיכולוגיה ארגונית.

ההתרשמות שלי זהה לשלך.
לצפיה ב-'זה נכון לגבי רב החברות הקטנות'
זה נכון לגבי רב החברות הקטנות
09/09/2019 | 22:20
244
גם לא ב-Web/mobile.
כשיש מעט אנשים לכולם יוצא לעשות הכל..
לצפיה ב-' מסכים'
מסכים
10/09/2019 | 09:45
176
אני חסיד גדול של FS. בעיניי, היכולת לקחת פיצ'ר ולממש אותו מקצה לקצה הוא הכרחי במקומות שאני עובד איתם. במקרים מיוחדים כשיש רכיב מסובך שצריך לפתח בצד השרת או בצד הקליינט, לגיטימי שיהיה מפתח מתאים שיותר מתמחה בצד מסויים.
לצפיה ב-'תלוי חברה ותלוי גישה'
תלוי חברה ותלוי גישה
09/09/2019 | 20:57
206
אגב, הקטע הזה של תפקיד היברידי שמשלב 2 עולמות קיים בהרבה דברים.
פשוט ב FRONT ו BACK המציאו לזה את הכינוי FULL STACK.

היום גם מתחיל להתפתח היברידי מהצד השני שבעצם מחבר את עולם ה BACK לעולם ה DATA.
לצפיה ב-'לפי מודעות הדרושים - היא לא מאוד נפוצה'
לפי מודעות הדרושים - היא לא מאוד נפוצה
10/09/2019 | 13:36
254

מעבר לזה, מידת ה"נפוצות" שלה שונה בדומיינים שונים.

מעבר למעבר לזה, גם החלוקה ל-frontend ל-backend היא חלוקה רלוונטית רק לחלק מהדומיינים. בדומיין "שלי", החלוקה היא יותר בין ה-data path לבין ה-control path - וגם פה יש חלוקות פנימיות והתמחויות פנימיות.
לצפיה ב-'Never half-ass two things. Full-ass one thing.'
Never half-ass two things. Full-ass one thing.
12/09/2019 | 10:46
3
245
כלבויניקים טובים כשצריך לעשות משהו מהר, מומחים טובים כשצריך לעשות משהו טוב.
לצפיה ב-'ויני, הפכת לממש אמריקאי....'
ויני, הפכת לממש אמריקאי....
12/09/2019 | 18:00
1
211
דרך אגב, האם צפית בסדרה שאותה אתה מצטט? 
לצפיה ב-'ויני, בישראל הסדרה שלך משודרת ללקוחות הוט'
ויני, בישראל הסדרה שלך משודרת ללקוחות הוט
23/09/2019 | 10:51
96
אבל ראיתי מספר פרקים באינטרנט.... 
האם אתה צפית בסדרה שלך....
מחלקת גנים ונוף.....
לצפיה ב-'שטויות! פולסטאק איכותי לוקח הכל!יודע גם את זה וגם את זה'
שטויות! פולסטאק איכותי לוקח הכל!יודע גם את זה וגם את זה
15/12/2019 | 09:25
1
כשיש מספיק נסיון ולא 3 שנים בתכנות
לצפיה ב-'אין הרבה מה לעשות בעבודה'
אין הרבה מה לעשות בעבודה
09/09/2019 | 17:28
15
534
אני עובד עבור חברה אמריקאית מהבית. אני עובד עבורם יותר משנה כבר. הפרוייקט שאני עובד עליו כמעט הסתיים וכרגע אין לי יותר מידי מה לעשות. מידי פעם נותנים לי איזה משהו ואני מסיים את זה דיי מהר, ולא נעים לי כל הזמן להגיד לבוס שלי שימצא לי מה לעשות.
אני משקיע את רוב היום שלי בלחפש לי דברים לעשות. עכשיו אין לי בעיה לא לעשות כלום, אבל אם ישאלו אותי מה אני עושה, אני רוצה להיות מוכן עם תשובה..
האם יש איזה פתרון למצב כזה? שוב לנדנד שאני לא עושה הרבה? לא להגיד כלום ולזרום עם זה?
לצפיה ב-'יצא לי להיות פעם במצב כזה כמה חודשים'
יצא לי להיות פעם במצב כזה כמה חודשים
09/09/2019 | 21:04
1
354
באינטל.
גם במקומות אחרים - אבל לרוב זה היה ימים או שבועות, לא חודשים.

בהנחה שהמנהלים שלך הם סבירים, ושמו לב שאתה לא עובד - זה כנראה אומר שיש עליהם המון עומס - בלארגן את השלב/פרוייקט הבא,
אז הם יעריכו את זה אם באמת תמצא משהו סביר לעשות,
גם אם זה לימוד טכנולוגיות רלוונטיות, שיפור התיעוד, שיפור מעטפת הסקריפטים, וכו'.
ותחזור הביתה ב5...
לצפיה ב-'הוא כתב שהוא עובד מהבית'
הוא כתב שהוא עובד מהבית
10/09/2019 | 12:25
236
מצבך מצויין כי לפחות אתה לא צריך להתייבש במשרד.
אתה צודק, צריך שיהיה לך סיפור לשלוף כשישאלו מה עשית לאחרונה. בהנחה ששלחת מייל מנומס שאומר שאתה פנוי למשימות חדשות, אתה רק צריך לבחור מהרשימה הבאה:
מוסיף טסטים
עובד על שיפורים ושינויים קטנים
לומד XYZ כי נראה לי שנוכל להעזר בזה בעתיד
עושה בדיקות מקיפות על ...

הייתי במצב הזה לא פעם והיסורי מצפון מתחזקים כשעובדים מהבית. לפחות במשרד אתה מעביר כרטיס, בבית אתה אפילו לא יודע כמה שעות לדווח שלא עשית כלום.
פשוט תתעלם מזה, אתה לא עושה משהו רע.
ועוד משהו: היה לי עובד שהיה באיזה פרוייקט במצב דומה ועבד מהבית רוב הזמן. נדנד לי ובסוף רמזתי לו שיילך לים ויעזוב אותי בשקט. אמרתי לו משהו בסגנון: נסה לראות אם יש איפה להכניס שיפורים ותתכונן להרבה עבודה ברגע שיאשרו את הspec החדש. האו הבין את הרמז והפסיק לנדנד לי ואני לא שאלתי מה הוא עשה בשבועיים האלה בבית. מה שכן, זה לא היה חודשים שלמים אבל אנחנו חברה קטנה אז הכל בפרופורציה.
לצפיה ב-'כמה זמן המצב המתואר מתקיים? יום? שבוע? חודש? שנה?'
כמה זמן המצב המתואר מתקיים? יום? שבוע? חודש? שנה?
10/09/2019 | 13:29
11
213

אם זה לכיוון היום עד שבוע - אפשר ללכת על שיפצורים (אבל אל תיגע במוצר עצמו - אלא בכלים ודברים מסביב לו). אם זה חודש ומעלה - זה הזמן לדבר עם המנהל הישיר על "אופק הארועים" - מה מצפים שתעשה בינתיים, מתי (מבחינת באלו תנאים, לאו דווקא תאריך) תתחיל שוב עבודה מהותית, ומה ה-roadmap המתוכנן קדימה למוצר - ועבורך.

אלו דברים שאתה צריך לדעת גם כדי להחליט באלו רמות שיפצור לגעת בינתיים (אם כל יום עלול להתחיל משהו חדש - אין טעם להיכנס למשימה שתיקח לך שבוע. אם יש לפחות חודש עד שיגיע המשהו הבא - אתה יכול להתחיל משהו גדול יותר בינתיים). ודבר שני - אם דבר כזה נמשך מספר חודשים ואינך רואה "אחרי השיחה עם המנהל הישיר, ואולי עם המנהל שלו גם) אופק לשינוי - זה זמן טוב לחפש עבודה חדשה. להרקב כמה חודשים (למי שמרגיש נוח עם זה מנטלית) זה לא משהו קטלני, אבל להרקב יותר מחצי שנה - זה כבר יכול להיות "מחסל קריירה".
לצפיה ב-'לא לעשות כלום במשך חצי שנה באמת ייכול "לחסל קריירה"?'
לא לעשות כלום במשך חצי שנה באמת ייכול "לחסל קריירה"?
10/09/2019 | 15:27
8
112
לצפיה ב-'"להרקב מעל לחצי שנה בעבודה" - זה מעבר ל-"לא לעשות כלום"'
"להרקב מעל לחצי שנה בעבודה" - זה מעבר ל-"לא לעשות כלום"
11/09/2019 | 14:52
227

אם יש לך מספר שנות נסיון, תצא לחופשה של שנה, ואז תסיר חלודה במשך כמה שבועות ותתחיל להתראיין - זה כנראה לא יפריע מאוד למצוא עבודה.

אבל אם היית במקום עבודה שבו לא עשית כלום במשך כל הזמן האחרון, ובסך הכל היית במקום הזה שנה אחת פרודוקטיבית ולאחר מכן יוק במשך תקופה ארוכה במידה דומה, מה בדיוק תספר בראיונות על מה שעשית בעבודה? ככל שפרק זמן הריקבון גדול יותר, יהיה לך קשה יותר להציג שעשית משהו משמעותי. יותר מזה, רוב האנשים לא זוכרים פרטים של דברים שהם עשו לפני יותר מחצי שנה, ולכן כשהמרואיין ידבר על מה שהוא עשה בעבודה זה יכיל הרבה "לא זוכר" ו-"זה היה מזמן" שעלולים לגרום למראיין לחשוב שהוא לא באמת עשה את הדברים. מעבר לזה, אחרי הרבה זמן של חוסר מעש, מתחילה להצטבר חלודה שהורסת ראיונות עבודה טכניים (איך תסביר למראיין שאתה חלוד, אם אתה בפועל עובד. ואם תאמר למראיין שכבר חצי שנה אתה לא עושה כלום בעבודה, זה ידליק אצלו מספר נורות אדומות לגבי יכולותייך ולגבי המוטיבציה שלך לעבוד בפועל, גם אם זה לגמרי לא ישירות באשמתך).

לצפיה ב-'זה לא מדהים אבל לא תהפוך למורה למחשבים *רק* בגלל זה'
זה לא מדהים אבל לא תהפוך למורה למחשבים *רק* בגלל זה
11/09/2019 | 23:39
6
178
בטח אם תתנהל חכם ותנסה להסתיר את חוסר העשיה. זה תלוי ברקע, שלך במצב השוק וכמובן מה אתה מחפש וכמה אתה מוכן להתפשר.

מהניסיון שלי ושל חברים רבים שלי, המשקל של "ספר לי על משהו שעשית" יחסית נמוך ועיקר כובד המשקל הוא על השאלות הטכניות. גם אם תגמגם ב-"מה עשית" (ואתה לא חייב לגמגמם. אתה יכול לבוא מוכן לשאלה הזאת) אבל תפתור טוב את השאלות האחרות, בטוח שתמצא מקום שיקבל אותך.
הרב המוחץ של השאלות שנשאלות בראיונות עבודה גם של מהנדסים מנוסים, יכולות להפתר על ידי סטודנטים או בוגרים טריים ככה שאם תלמד טוב לראיונות, זה שלא עשית כלום חצי שנה לא יפגע בך בראיונות.

אם אתה רוצה דוגמא קיצונית, אני מכיר עתודאים רבים ששירתו 6 שנים (!!) בתפקיד לא טכני, כשהשוק יודע שהתפקיד הוא לא טכני, הסתדרו והתברגו למשרות פיתוח לגיטימיות בסוף השירות, לחלקם הכירו אפילו בניסיון מהצבא.
לצפיה ב-'זה גם יחסית קל להתכונן לשאלות ה"ספר לי משהו שעשית"'
זה גם יחסית קל להתכונן לשאלות ה"ספר לי משהו שעשית"
12/09/2019 | 09:25
3
145
אני הרבה פעמים מציג פרוייקטים מעניינים שעשיתי לפני עשור. אולי זה תלוי בבנאדם ובזיכרון שלו וגם תלוי לאיזה רמת פירוט רוצים להכנס אבל כדי לזכור איך משהו מסויים עבד, לא חושב שיש בעיה להציג את זה אחרי כמה חודשים ואפילו שנים.
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון'
זה ממש לא נכון
12/09/2019 | 10:01
2
131
המון פעמים התעקשו שאני אתאר את המערכת במקום העבודה הנוכחי שלי/לתאר פרויקט פיצ'ר שעבדתי עליו.
להציג פרויקט לפני עשור מעלה שאלה/תמיהה מה עשית ב-10 השנים האחרונות? האם בכלל עבדת בתחום? מה רמת הכישורים *הנוכחית* שלך? וכו'...

לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
12/09/2019 | 10:47
119
אני 10 שנים עובד באותו מקום (עצמאי...). אז כששואלים אותי לספר על משהו מעניין אני אומר "לפני כמה זמן בנינו XYZ". עוד לא שמעתי על המראיין שישאל באיזו שנה זה היה.
מן הסתם אם זה יהיה תוכנת פקסים בDOS יכול להיות שיבקשו משהו יותר עכשווי.

על כל פנים, מה שניסיתי לומר הוא שאם אתה מיומן, אז חצי שנה וגם שנה של חוסר מעש לא אמור להפריע לך בשאלות ראיון האלה כל עוד תתכונן על הדברים ותבוא מוכן.
לצפיה ב-'האמת שאצלי'
האמת שאצלי
12/09/2019 | 21:54
106
התעקשו פעם שאספר על פיצ'ר שעשית במשרה לפני המשרה שעמדתי לעזוב, משהו כמו לפני 4-5 שנים. ניסיתי כמה שזכרתי, אמרתי שאני לא זוכר כבר ולא התכוננתי (לא יודע איך הייתי מתכונן, אני כבר לא מול הקוד \ מסמכים). קיבלתי "בסדר גמור.."
עברנו לשאלות הטכניות ועברתי את הראיון..
ברב הראיונות שעשיתי ואני זוכר, השאלה בסגנון באה כשאלת חימום ולא הרגשתי שהיה לה משקל גדול (מבחינת כמות הזמן שהמראיין נתן לה או חפר עמוק). גם אם איכשהוא נפלתי על חברות שלא מתעניינות במה עשית \ עושה לעומק, זה נותן לפותח השרשור מספיק אופציות.

מופיעים בקו"ח שלי לא מעט כלי פיתוח \ אינטגרציה \ DB ולא קרה לי מעולם שהושיבו אותי מול מסך Jenkins ושאלו מה האופציה הבאה עושה או ביקשו שאתאר איך אני עושה rebase  אינטראקטיבי בgit

לצפיה ב-'אתה כרגיל מבלבל במוח'
אתה כרגיל מבלבל במוח
12/09/2019 | 09:59
1
159
זה נכון שבשאלות coding ומבנה נתונים אין הבדל בין בוגר טרי לבין מהנדס עם 10 שנות ניסיון. אבל עיקר השאלות הטכניות בראיון (עבור מישהו עם ניסיון כלשהו) הן שאלות design ותכנון מערכת. את זה לא לומדים בתואר ראשון. כמובן שיש גם רשימת דרישות לכל משרה ורוצים לראות *ידע* בנושאים האלה. למשל, ידע בשפת תכנות מסוימת, פריימוורק, databases, כלי devops/ci/cd.
וכן, המון פעמים *דורשים* לראות ידע/הבנה על משהו שעשית בעבודה *הנוכחית*. זאת אפילו דרך לוודא שהבן אדם באמת עושה משהו בעבודה הנוכחית שלו והוא לא על תקן עציץ.
לצפיה ב-'אני כותב את מה שאני כותב'
אני כותב את מה שאני כותב
12/09/2019 | 16:13
125
על סמך הרבה שנים של ניסיון אישי, גם שלי גם של חברים / מכרים אמיתיים
. לא כאלה שקנו סים במזומן לצורכי המלצה ומשקרים שעבדו איתך.

יש הרבה חברות בשוק, חלקן יתעקשו לחפור במה בדיוק עשית לאחרונה וישאלו בדיוק על מה שכתבת, חלקן יסתפקו בפרויקט ישן בכללי וחלקן לא ישאלו בכלל על זה / יתנו ל

תשובה משקל נמוך.

מה שכתבת על סיסטם דיזיין זה קשקוש ולו רק בגלל העובדה שרב החברות בשוק לא שואלות את השאלה הזאת. אלה ששואלות זה בדכ ראיון בודד מתוך 4-5 שגם אליו בוגר טרי יכול ללמוד מאפס. יש מדריכים / סרטונים שכתבו בוגרי קולג' טריים.
חברות ששואלות system design בדכ לא מתעניינות בניסיון עבר. גם זה מיניסיון אישי.

בכל מקרה אנילא מקבל משכורת בשביל לשכנע אותך..מי שלא טוב לו, יום טוב לו.

לצפיה ב-'לפעמים אפשר לגעת גם במוצר עצמו'
לפעמים אפשר לגעת גם במוצר עצמו
11/09/2019 | 10:54
1
228
נניח שישמתה מלא שיפצורים , אז  שהלקוח מבקש "משהו קטן" אתה שולח לו גירסה שכוללת גם את כל השיפצורים שעשיתה.
זה יהיה נחמד אם הלקוח יראה פתאום שבנוסף לפיצר החדש שהוא ביקש אז למשל התוכנה מגיבה יותר מהר , או עולה יותר מהר או הפונטים נראים יותר ברור.
כך גם אתה בודק את כל השיפצורים שעשיתה שהם בסדר ולא קילקלו משהו , נכון במקרה זה הלקוח הופך להיות ה QA שלך,   ( אבל אם מדובר במערכת קריטית למשל מערכת בקרה למטוס , או תוכנה רפואית אז לא רצוי להפוך את הלקוח ל QA )
לצפיה ב-'וזו בדיוק הסיבה *לא* לגעת במוצר עצמו'
וזו בדיוק הסיבה *לא* לגעת במוצר עצמו
11/09/2019 | 14:53
82
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
10/09/2019 | 13:52
215
זה בערך מצב של חודשיים, שלושה.
זה רעיון טוב להתחיל כתיבת בדיקות, ככה גם הבוסים מבינים שאין לך יותר מידי, אבל זה מראה אחראיות.

תודה על העצות.
לצפיה ב-'מאמר דעה על השתלבות בהייטק בגיל מבוגר'
מאמר דעה על השתלבות בהייטק בגיל מבוגר
08/09/2019 | 16:00
5
898
לצפיה ב-'המשך..'
המשך..
08/09/2019 | 16:01
211
המאמר הזה נכתב כי שואלים אותי את זה המון וחשבתי לרכז את כל התשובות פה. ראשית – מי אני? שמי רן בר-זיק, אני בן 42 נכון לכתיבת שורות אלו, מפתח (כן! לא מנהל, לא ראש צוות, מ-פ-ת-ח–א-י-נ-ט-ר-נ-ט) בחברות הייטק רב-לאומיות ב-15 שנה האחרונות. אני מרצה בהרבה כנסים, מיטאפים וחברות וגם מייעץ להרבה חברות בנושאים שונים. אני מכיר את השוק, אבל לא כל החוכמה נמצאת אצלי ובנוסף אני לא מכיר אתכם – מי שקורא את המאמר הזה. היכולת שלי לייעץ היא מוגבלת וקחו את המאמר הזה עם קורטוב מלח ובערבון מוגבל.
ראשית נשאלת השאלה – האם זה אפשרי? האם אפשר להשתלב בתחום בגילאי השלושים המאוחרות, 40 ו-50 ואפילו צפונה? התשובה היא בפירוש “כן”. למרות שהטוקבקיסטים הכרסתנים והלוזרים ב-Ynet יכתבו לכם שבגיל 40 מתים בתעשיה, זה כבר מזמן לא כך. מצד שני, זה מעט יותר מסובך עבור מבוגרים מסיבות רבות: אילוצי הזמן שנובעים מילדים צעירים או הורים מבוגרים, התחייבויות כספיות שנובעות ממשכנתה, חוסר הפריבילגיה החברתית לומר “אני לומד” או “אני משקיע בקריירה שלי” כשיש כל מיני מחויבויות חברתיות/משפחתיות וכו’. בנוסף, לא מעט מעסיקים ירימו גבה כשהם יראו אדם ללא ניסיון בגיל 50.
מצד שני, תחום ההייטק נמצא במצוקה מטורפת של כוח אדם. פשוט לא מצליחים לגייס והרבה מעסיקים פתוחים לאנשים ממגוון רקעים בגלל זה. בנוסף, יש שפע של קורסים אונלייניים או במכללות, שפע של מקומות ללמוד בהם ולהתנסות בלימודי תוכנה וכמובן גם שפע של מקומות גמישים ללימוד תואר במדעי המחשב – דברים שפשוט היו מדע בדיוני לפני 20 שנה. כל אלו מקלים על ההשתלבות בתחום והופכים את העבודה בהייטק לאפשרית גם אם לא למדתם מדעי המחשב בטכניון, לא שירתתם ביחידת סופר סופר סייבר סייבר בצבא או אתם גאוני מחשב/מתמטיקה. קחו אותי בתור דוגמה: אין לי תואר באוניברסיטה, קיבלתי 65 במתמטיקה (בשלוש יחידות!) ובצבא הייתי עובד רס”ר. אני הצלחתי? גם אתם יכולים. באמת.
אז איך עושים את זה? או לפחות איך עושים את הצעד הראשון?
ראשית, צריך לדעת ולהבין שיש המון תחומים בהייטק. חלקם או אפילו רובם אינם כרוכים בעיסוק במתמטיקה או כתיבת קוד. יש לנו Support Engineers, יש Success management, ,PMO אנשי אבטחה, אוטומציה, QA ידני (אפילו שהכמות שלהם יורדת דרמטית), מעצבים וכו’ וכו’. אני הולך להתמקד בתחום הפיתוח כי זה התחום שאני מכיר. אבל גם תחום הפיתוח הוא עצום – יש לנו פיתוח לאינטרנט ופיתוח אפליקציות, משחקים ותוכנות לשבבים ומכונות. גם פה אני אתמקד במה שאני מכיר שזה פיתוח לאינטרנט. נשמע כמו נישה אבל זה התחום הגדול והמשמעותי ביותר למפתחים וגם התחום שיש בו את מצוקת כוח האדם הכי גדולה וגם הכי קל להשתלב בו בתור מפתחים חסרי ניסיון: מחסור בעובדים לצד משאבים רבים ברשת ומחוצה לה וקהילות חמות ותומכות של מפתחים וכאלו שלומדים להיות מפתחים.
אז איך משתלבים בתחום? הצעד הכי חשוב לפי דעתי הוא קודם לבדוק אם זה מתאים ונעים לפני שמתחייבים ללימודים (ולא משנה באיזו מסגרת) ומתחילים להשקיע בכך זמן רב וכסף. כלומר להתחיל ללמוד לתכנת בעצמכם עוד לפני. וזה לא משנה באיזו שפה. יש כמה מדריכים זמינים בחינם לשפות שונות ובעברית. אחד המומלצים הוא המדריך ללימוד פייתון של אלעד פלג שמלמד מאפס. גם לי יש את הספר ללימוד ג’אווהסקריפט בעברית (אבל הוא בתשלום ולא בחינם) או הקורסים של ינון פרק (גם לא בחינם). העניין הוא ללמוד ולראות אם אתם נהנים מזה. המדריך ללימוד פייתון או הספר שלי לא ילמדו אתכם להיות מתכנתים ולהתחיל לעבוד בזה, אבל הם כן יתנו לכם טעימה ויכולת להתנסות ובעלות אפס או נמוכה מאוד. כל מה שאתם צריכים זה קצת זמן איכות ללמידה. אחרי זה – פשוט לשבת עם עצמכם ולענות בכנות על השאלה – נהניתם מהלימוד? היה לכם כיף לתרגל ולנסות ולהשתעשע? נהניתם לראות את מה שאתם כותבים קורה על גבי המסך?
אם לא – כלומר הלימוד היה עבורכם סבל, לא נהניתם, לא הבנתם ובכלל לא היה לכם חשק – נסו מדריך אחר. אולי לא התחברתם לשפה, אולי הספר או המאמרים לא היו טובים מספיק – נסו אחד אחר. אולי באנגלית. יכול להיות שלמרות שהספר, המדריכים או האתר שאחרים נהנו מהם והמליצו עליהם הם טובים – לכם הם לא מתאימים. זה לא אומר שאתם גרועים – זו הסיבה שיש הרבה מדריכים וספרים ללימוד כי לא כולם מתחברים לספר אחד.
בנוסף, הקפידו ללמוד בשקט וכשאתם יכולים להתרכז. להתחיל לימודי תוכנה אחרי שכל הלילה הייתם ערים כי הילדים בכו, או לחלופין לנסות ללמוד כאשר הילדים צורחים בסלון והולכים מכות, או כאשר מודאגים בגלל הורה שנמצא בבית החולים זו משימה גדולה גם למתכנתים מנוסים, שלא לדבר על כאלו שלומדים תכנות מאפס. אל תדפקו את הראש בקיר, יש זמן ועת לכל דבר ואם בדיוק לילד הקטן שלכם יוצאות שיניים, הבן השני שלכם מתחיל גן או אבא שלכם רכב על אופניים והחליט להתרסק ולשבור לעצמו יד (הי אבא) – נסו לתזמן את הלימודים שלכם לזמן אחר. חיכיתם 40 שנה? חכו עוד חודש.
אם למרות כל זה – הקפדתם ללמוד במקום שקט והראש שלכם נקי (יחסית) מדאגות, ניסיתם 3,4,5 ויותר מדריכים ועדיין – זה לא זה ואתם לא נהנים מלכתוב קוד. זה לא אומר שחלום ההייטק נגוז. זה פשוט אומר שתחום הפיתוח הוא לא עבורכם – כאמור יש עוד הרבה תחומים שאפשר לבדוק ולהשתלב בהם. במיוחד אם יש לכם אנגלית מצוינת. זה הזמן להתחיל להתייעץ עם אנשים אחרים. לבדוק בפייסבוק/טוויטר ולקבל פרספקטיבה חדשה. אבל כאמור יש המון המון תפקידים אחרים שמאתגרים ומעניינים וכן, גם משתלמים. לא הכל זה פיתוח.
הצעד השני – להתחיל ללמוד ברצינות
אבל אם כן והצלחתם ולמדתם והדעתם לסוף הקורס, הספר או המדריך עם רעב לעוד – זה הזמן ללמוד יותר לעומק. יש כמה אפשרויות ללימוד – אין אחת שאני יכול לומר עליה “זו האפשרות הכי טובה” כי האפשרויות שונות מאדם לאדם ולכל אחד יש את הנתיב שלו. אדם שיש לו יכולת מדהימה ללימוד עצמי שונה מאדם שצריך הכוונה. אדם שיכול לשים את החיים שלו על הולד בזמן שהוא עושה בוטקאמפ שונה מאדם שיש לו ילדים קטנים בבית. הכל שונה ואין נתיב אחד. יש מספר דרכים להתחיל ללמוד ברצינות:
לימוד עצמי – אפשרי – אבל הבעיה היא שזה יביא אתכם עד לנקודה מסוימת וקשה לעשות את זה מאוד. גם עם ספרים/קורסים אינטרנטיים חינמיים או בתשלום – זה לא פשוט בכלל ומחייב משמעת עצמית. מה שכן – זה אידיאלי אם אתם כבר עובדים בעבודה בתחום אחר ושוקלים. זה מאפשר לכם ללמוד לבד, להתקדם, להשתפר ולהכיר יותר את השוק. מה שכן – אם החלטתם ללמוד לבד – אתם חייבים להגדיר לעצמכם את קו הסיום עוד לפני ההתחלה. לדוגמה, בג’אווהסקריפט משהו כזה:
לסיים את כל התרגילים בספרים ללמוד ג’אווהסקריפט בעברית, ללמוד Node.js בעברית וללמוד ריאקט בעברית. לבנות אתר אינטרנט בטכנולוגיה של Node.js וריאקט לחבר הזה שבדיוק רוצה אתר לתחביב אפיית הבורקסים שלו.
ב-PHP\WordPress זה למשל: לדעת jQuery עד רמת ה-AJAX, לדעת PHP עד רמת הפיתוח המונחה עצמים, לדעת להתקין ולתפעל וורדפרס, פיתוח התוסף הראשון באופן מונחה עצמים ולבנות אתר עבור החבר הזה שבדיוק צריך אתר לתחביב דיג הטרוטות שלו.
קורסים לקהל ספציפי – לנשים יש את Shecodes, בפריפריה יש את אפלסידס. יש המון קורסים ותוכניות לקהל ספציפי ששווה מאוד לבדוק. אני לא אפרט כי אני לא מכיר מספיק, אבל שווה מאוד להשקיע כמה שעות בגיגול אינטנסיבי כדי לראות אם יש משהו שמתאים לכם במיוחד אם אתם מבוגרים/גרים בפריפריה.
בוטקאמפ – אחת האופציות הטובות לדעתי. יש כאלו שמתחייבים גם להשמה. את מבחני הכניסה לבוטקאמפ לא תתקשו לעבור אם למדתם כבר תכנות באופן עצמאי. הבעיה היא שזה מצריך מכם כמה חודשי לימוד אינטנסיביים שבמהלכם אי אפשר לעבוד. וגם עלות לא פשוטה.
לימודי קורסים – האופציה הכי בעייתית. יש כאלו שמעבירים קורסים טובים, אבל השוק מוצף בהמון בתי ספר שפשוט לא מעבירים תכנים טובים מספיק, המדריכים שלהם לעתים פחות מנוסים וכמובן (בניגוד למה שאנשי השיווק של המקומות האלו אומרים לכם) ששום תעודה של אף בית ספר לא שווה ואף אחד בתהליך הגיוס לא מסתכל עליה. תוסיפו את העובדה שמדובר בעלות יקרה יחסית. לדעתי בתי ספר כאלו (ובמיוחד כאלו ששמם מתחרז עם ‘ונילה אייס’) הם לא אופציה מספיק טובה לכאלו שרוצים להשתלב בתחום. אבל יש בתי ספר ויש בתי ספר כמובן. אם בית ספר מציע סילבוס שמתאים בדיוק לצרכים שלכם והוא נמצא במקום נוח – שווה לשקול אותו. קחו בחשבון שצריך ללמוד מעבר לקורס עצמו.
לימודי תואר – אני מאוד בעד לימודי תואר ועובד בשיתוף הקריה האקדמית אונו בתוכנית שלהם ללימודי תואר ראשון. חלק גדול מהמכללות מציעות לו”ז גמיש שמאפשר לעבוד במשרה מלאה וללמוד תוך כדי בלי בעיות. אבל למרות שזו הדרך הכי טובה לדעתי לא רק להשתלב אלא גם לשגשג בתחום. אבל זו אופציה יקרה ואיטית יותר.
כך או אחרת – בסוף כל מסלול שאתם בוחרים אתם תגיעו לקו הסיום &nd
לצפיה ב-'כל המדריך הזה מדבר רק על ידע'
כל המדריך הזה מדבר רק על ידע
09/09/2019 | 21:00
3
265
אבל שכחו לציין בו את הדבר הכי חשוב - אל תהייה זקן באופי.
לאנשים מבוגרים גם אם יש להם ידע קשה להשתלב בהייטק כי הם זקנים באופי. הם כבדים, לא פתוחים לשינויים, לא זורמים, חלילה שיגעו להם בשגרת היום.

אדם מבוגר לא חייב להיות עם אופי מבוגר.
יש לנו בצוות בחור בן 50. כן בחור. מלא שמחת חיים והכי קליל שיש. זו הגישה שצריך ורק עם זה אדם בן 50 יכול להשתלב.
לצפיה ב-'הממ....'
הממ....
10/09/2019 | 11:42
78
לצפיה ב-'מאוד מסכים. לא רק האופי החברתי, גם להיות צעיר מבחינה מקצועית'
מאוד מסכים. לא רק האופי החברתי, גם להיות צעיר מבחינה מקצועית
12/09/2019 | 09:29
1
209
פתוח לרעיונות חדשים למשל. יש וותיקים שבאים בגישה של "ראיתי כבר הכל", לא מוכנים לאמץ שיטות של "צעירים", וקשה להם לקבל פידבק, ביקורת או הוראות ממישהו שיש לו רק 5 שנות נסיון למרות שהרבה פעמים התפקיד דורש את זה.
להיות מוכן לשנות שיטות עבודה, כמובן ללמוד דברים חדשים, להשתלב. מכיר אנשים שהם כאלה ואחרים שהם הפוך. זה הבדל גדול.
לצפיה ב-'מה שנקרא beginner's mind'
מה שנקרא beginner's mind
12/09/2019 | 17:04
77
לצפיה ב-'זה נהייה עניין שבשגרה שחברות נותנות מבחני בית?'
זה נהייה עניין שבשגרה שחברות נותנות מבחני בית?
04/09/2019 | 20:36
19
346
או יותר גרוע מבחן אונליין במשרדי החברה.
אני נתקל ביותר ויותר חברות שמכניסות את שלב המבחן לתהליך הקבלה.

כל תרגיל לוקח בין כמה שעות לכמה ימים (תלוי ברמת הקוד ובתשומת לב לפרטים קטנים)

אשמח לשמוע מה דעתכם ואיך אתם מתמודדים עם העניין הזה.

תודה
לצפיה ב-'לדעתי תלוי אורך המבחן'
לדעתי תלוי אורך המבחן
05/09/2019 | 08:58
256
נשמע לי לגיטימי לבדוק את יכולות הקידוד של המועמד לפני שמשלמים לו 20+ בחודש.

כמובן שמבחנים צריכים להיות בגדר הסביר ולא לקחת שבוע.
לצפיה ב-'מבררים על החברה לפני'
מבררים על החברה לפני
06/09/2019 | 00:25
206
ומחליטים כמה אתה מוכן להשקיע בשביל לעבוד שם.
אינדבידואלי לחלוטין.
לצפיה ב-'הבעיה מבחינתי היא הגדרה ופידבק'
הבעיה מבחינתי היא הגדרה ופידבק
07/09/2019 | 09:19
12
187
הניסיון שלי עם מבחני בית הוא שאני עושה את מה שביקשו פחות או יותר במסגרת הזמן שהם הגדירו כסביר למשימה והתוצאה פשוטה מידיי.
מסגרת הזמן שמדיברו איתי עליה היא בד"כ סביב השעה שעתיים.
הם לא אוהבים את התוצאה אבל לא ברור לי לגמרי למה.

מצד אחד זה עומד בהגדרות/דרישות שהגדירו ולקח בערך את הזמן שאמרו שזה ייקח, מצד שני זו באמת תוצאה מאוד פשוטה ובסיסית שאני לא בטוח מה אפשר להסיק ממנה לגבי היכולות שלי.

אני מניח שבמוקדם או במאוחר מישהו שהם בדקו אכן נותן להם תוצאה ברמה שהם מרוצים ממנה.
אולי יש לו ניסיון בהרמה מהירה של פרויקטים בדיוק מהסוג הזה, אולי הוא השקיע בזה הרבה יותר זמן, אולי הוא פשוט מוכשר יותר.
אם אני אראה תוצאה כזו אולי ירד לי האסימון למה התכוון המשורר ואולי אני אגיד שאין מצב שתוצאה כזו ייקח לי שעתיים לפתח.

בשורה התחתונה, בסיבוב חיפוש האחרון שלי, כל מקום שנתן משימת בית, לא עברתי אותה.
מפידבק שאני מקבל באופן עקבי במשך שנים בכל מקום שעבדתי בו אני יודע שזה לא בגלל שאני לא מפתח מוכשר.
ייתכן שסטטיסטית זו כן שיטה טובה לברור מפתחים טובים ואני אנומליה.

כשקיבלתי עבודות בית דאגתי לא להשקיע בהן יותר מידיי זמן. את רובן עשיתי, אפילו אחרי שכבר למדתי שאני בד"כ לא עובר את השלב הזה. לנסות אף פעם לא מזיק
לצפיה ב-'מבחני בית (כמו כל דבר אחר בראיונות) הם יחסיים '
מבחני בית (כמו כל דבר אחר בראיונות) הם יחסיים
07/09/2019 | 11:33
7
155
מהניסיון שלי, מועמדים איכותיים עלולים לא לעשות את המבחן בית, מכיוון שיש חברות שדילגו על השלב הזה (שלוקח באופן יחסי יותר זמן מראיונות במשרדים). מה שגורם לכתוב מבחן בית יחסית קצר ופשוט.
מהצד השני - ברגע שמבחן בית הוגש, הוא נבדק באופן יחסי. לצורך העניין יכול להיות שמועמד אחד עשה "רק" את מה שנדרש וזה לקח לו שעתיים, ומועמד אחר השקיע שבוע ונתן פתרון הרבה יותר טוב. ברור שהמועמד השני יקבל עדיפות על הראשון.
כמובן שעבור מועמדים מאוד איכותיים - ייתכן ש"יעגלו פינה" אם הפתרון שלהם הוא בסיסי מאוד, ויתנו משקל יותר נמוך למבחן הבית בתהליך.

בשורה התחתונה, אם יש חברה שמעניינת אותך, הייתי משקיע את מה שדרוש כדי להתבלט מעל למועמדים האחרים.

לצפיה ב-'למה שמישהו ייקח מועמד שמורח עבודה של שעה לשבוע?'
למה שמישהו ייקח מועמד שמורח עבודה של שעה לשבוע?
07/09/2019 | 11:47
6
147
אם לוקח שעתיים לעשות את מה שנדרש, למה לדעתך מועמד שביזבז על המשימה שבוע זה מועמד טוב? אם נכפיל את זה לזמני משימות אמיתיים - עובד שלוקח משימה של שבוע ויסיים אותה תוך חצי שנה זה מי שאתה רוצה שיעבוד אצלך? למי איכפת כמה מושלם המוצר ייצא, אם הוא ייצא באיחור של שנים?
לצפיה ב-'זה יותר בכיוון של משימה של 3 שעות בדרך כלל'
זה יותר בכיוון של משימה של 3 שעות בדרך כלל
07/09/2019 | 15:20
1
128
ו-3 שעות נקיות זה חצי יום עבודה (אם נמדוד עבודה נטו, כנראה ש-6 שעות זה המקסימום שעובדי הייטק נותנים).

אדם שמחפש עבודה עושה עוד דברים כמו ללכת לראיונות, לבלות וכדומה.
לכן כשאתה מקבל מבחן בית אתה לא תמיד עושה אותו ברצף.
האם כשלמדת באוניברסיטה עשית את שיעורי הבית ברצף בכמה שעות או שפתרת סעיף פה וסעיף שם ?

בנוסף, לפעמים המטלה דורשת לימוד של תחום או מונחים שלא הכרת, למשל אם אתה מתראיין למשרת ML בחברה שעושה עיבוד קול (ומטלת הבית היא בנושא) ויש לך ניסיון עבודה רק עם תמונות או טקטס בלבד.
במקרה כזה אתה צריך לקרוא קצת על הנושא ולשחק עם הספריות הרלוונטיות... זה לוקח לך עוד 4-5 שעות.

לצפיה ב-'זה ברור, אבל לא נראה לי שלזה התכוון הכותב.'
זה ברור, אבל לא נראה לי שלזה התכוון הכותב.
08/09/2019 | 03:52
86
ברור לי ש״משימה של שעתיים״ תקח יום-יומיים לבצע בדיוק בגלל הדברים האלה. אם באמת מדובר בעבודה שאני מצפה ממועמד סביר לעשות בשעתיים - הגיוני לצפות לתשובה תוך כמה ימים.

אבל nop1902 דיבר על משהו אחר לגמרי, למיטב הבנתי.
לצפיה ב-'זה תלוי בתרגיל ובמשרה'
זה תלוי בתרגיל ובמשרה
07/09/2019 | 23:35
3
104
לדוגמה - נניח שהתרגיל דורש מהמועמד טכנולוגיה X והוא לא מכיר אותה - בכיף רק זה יכול לקחת יום. האם זה אומר שהוא פחות טוב ממועמד אחר שהכיר כבר את הטכנולוגיה הזו? כנראה שלא, אם כבר - זה יכול להעיד על המוטיבציה שלו.

אבל השורה התחתונה היא זהה -
1. בד"כ אין דרך לדעת כמה זמן באמת הושקע בתרגיל בית ע"י המועמד.
2. קשה לחזות כמה זמן זה יקח למועמד הממוצע לפתור את התרגיל (רקעים שונים, אילוצים שונים) - אז נותנים כמה ימים.

אין לי מספיק נתונים אבל האינטואיציה שלי אומרת שמועמד שהשקיע מעל לזמן הדרוש בתרגיל בית, זה לא מעיד על כך שהוא מורח משימות ביומיום.
לצפיה ב-'אז פה יש לי כבר השגות.'
אז פה יש לי כבר השגות.
08/09/2019 | 03:55
2
90
התרגיל דורש הכרות עם טכנולוגיה שהמועמד לא מכיר - למה לתת תרגיל כזה? אם המועמד הזכיר את הטכנולוגיה בקורות חיים שלו, אז הוא אמור להכיר. אבל למה אתה מצפה ממועמד לבזבז זמן על מחקר ולימוד נושא חדש רק בשביל ראיון עבודה? אם הטכנולוגיה הזאת קריטית בשבילך - סנן מועמדים שלא מכירים אותה. אם אין מספיק מועמדים - תתכונן ללמד עובד חדש ואל תצפה שיכירו אותה בראיונות.

אם אתה אומר ״אותה תוצאה בדיוק, אחד החזיר תשובה תוך שעתיים והאחר תוך שבוע, אז אעדיף את זה שהחזיר תוך שבוע״, אז זה סתם אמירה מוזרה ודי טיפשית. אבל אתה אמרת שאתה תעדיף מועמד שהחזיר תוצר של שבוע של עבודה, לא אחרי שבוע. זה משהו אחר לגמרי.
לצפיה ב-'תלוי במשרה'
תלוי במשרה
08/09/2019 | 10:40
1
74
לגבי השבוע, הכוונה היא שמה שמשנה זה התוצר הסופי ביחס למועמדים אחרים.

יש משרות שעבורן יש הגדרות מאוד ברורות וקשיחות ובטכנולוגיות מסוימות - ואז באמת אפשר לתפור תרגיל בית שמתאים בדיוק למעומדים כאלו, והם ידעו את הטכנולוגיות מראש.

מצד שני, אחוז גדול מהמשרות הוא שונה:
1. המעסיק מוכן לקחת אנשים מטכנולוגיות רחוקות יותר, בהנחה שהם ילמדו מהר את מה שדרוש כשיתחילו לעבוד.
2. לעתים (במיוחד בחברות חדשות) - הטכנולוגיות אינן סגורות עד הסוף, ויכולות להשתנות - למעשה, לעתים זה אופי העבודה.
3. לעתים מדובר על משרות junior  או mid-level - המועמד לא מומחה באף טכנולוגיה, והנחת העבודה היא שאתה מחפש מישהו מוכשר שיוכל ללמוד.

המטרה של התרגיל בית איננה "ללמד" את הטכנולוגיות ברמה מקצועית, אלא לראות האם המועמד מסוגל לעבוד עם הטכנולוגיות האלו. אם הוא ידע אותן מראש או אם למד אותן על הדרך - זה לא משנה, הוא הוכיח היתכנות.

ועוד הערה - לכתוב תרגיל בית סביר זו משימה לא פשוטה. אולי אפשר להכין תרגילים שונים למפתחים מסוגים שונים - אבל זה קשה. לוקח הרבה זמן וניסיונות לעשות "calibration" לתרגיל בית כדי שהוא יהיה טוב. בסופו של דבר, אתה רוצה לרוץ על אותו תרגיל כדי שיהיה לך benchmark טוב.

כמו כל שיטת סינון - היא לא 100% ויש לה יתרונות וחסרונות. אבל בהחלט יש לה מקום.
לצפיה ב-'שוב'
שוב
08/09/2019 | 10:54
72
לא יודע אם יצא לך להוביל צוות או לנהל עובדים, אבל...

״מה שמשנה זה התוצר הסופי״ - לא. לא ביחס למועמדים האחרים ולא בכלל. כשאתה אומר לי שאתה מעדיף תוצר סופי שלוקח פי 20 זמן לפתח על פני תוצר סופי אחר שעונה על כל הדרישות - זה לא הגיוני בעליל בעיניי ומראה על יכולת ניהול קלוקלת. אם מועמד X נתן לך מענה בשעתיים עבודה ומועמד Y נתן לך מענה בשבוע עבודה, ושני הפתרונות עונים על הדרישות שהוצבו - בוודאי שמועמד X יהיה עדיף!

״אלא לראות האם המועמד מסוגל לעבוד עם הטכנולוגיות האלו״ - מה מיוחד בטכנולוגיות האלה? אתה רוצה לטעון שעל בסיס תרגיל אחד אתה מסוגל לגלות אם המועמד מסוגל ללמוד בעצמו באופן יעיל ורציני? זה שטות, אין לך מושג מי עזר לו ואיך הוא עשה את התרגיל.

יש לה מקום, בוודאי. כתבתי באיזו סיטואציה אני בעצמי השתמשתי בשיטה הזאת. אבל זה אומר שאתה מראש מוותר על המועמדים המצויינים, וצריך לקחת את זה בחשבון.
לצפיה ב-'שמעתי פעם קונספירציה בנושא'
שמעתי פעם קונספירציה בנושא
07/09/2019 | 15:26
2
223
שמבחני בית זה דרך "לתפור מכרז" עבור אנשים מקורבים לעובדים של החברה. המועמד "הרצוי" מקבל מידע על המבחן והדרישות האמיתיות שלו ועובר את המבחן כמו שצריך.

לעומת זאת, מועמד מבחוץ לא מבין בדיוק את הדרישות ולכן לא מצליח להתבלט ולעבור את השלב הזה.
לצפיה ב-'נראה לי שדברים כאלו לא כלכך נפוצים בהיי-טק'
נראה לי שדברים כאלו לא כלכך נפוצים בהיי-טק
08/09/2019 | 14:30
137
לא ראיתי התנהלות כזו או משהו דומה לזה בשום מקום שעבדתי בו וגם לא שמעתי על זה מחברים בתחום.

אני מניח שהמבחנים האלו שלא עברתי, היו אחרים שכן עברו.
האם באמת הם מועמדים יותר מוצלחים ממני? אולי.
לצפיה ב-'באותה מידה אפשר לתת לו מראש את השאלות'
באותה מידה אפשר לתת לו מראש את השאלות
09/09/2019 | 11:42
75
שהוא יישאל בראיונות

לצפיה ב-'מסכים עם דבריך. קיבלתי 3 תרגילי בית לאחרונה'
מסכים עם דבריך. קיבלתי 3 תרגילי בית לאחרונה
09/09/2019 | 00:09
120
עם הכוונה שזה ״שעתיים-שלוש״.

הראשון היה לעשות deployment למשהו עם קוברנטס ב-gcp. טכנולוגיה שאני לא מכיר (וגם לא היתה בדרישות המשרה). התקשרתי למראיין אמרתי לו שאני לא עושה את זה ובזה סגרנו את התהליך.

את השני לא עשיתי מסיבות לא קשורות - להעביר מצגת על הארכיטקטורה של פרוייקט שעבדתי עליו.

את השלישי עשיתי באמת ב״שעתיים-שלוש״ (x3), ועשיתי הרבה (הרבה) יותר מההנחייה (או כך חשבתי). בראיון אח״כ שאלו אותי במפורש למה ״עשיתי רק את המינימום״ והאם זה כיוון שאני לא מעוניין במשרה. זה היה מאד משונה, אפילו, ואני לא נוטה להיות רגשני בעניינים כאילו - מעליב ומעצבן ממש.
לצפיה ב-'אני נתתי שיעורי בית למועמדים במסגרת גיוס אחד'
אני נתתי שיעורי בית למועמדים במסגרת גיוס אחד
07/09/2019 | 11:54
205
בגלל מגבלות כאלה או אחרות לא יכולתי להביא כמה מראיינים, היו בסך הכל שני ראיונות והיינו צריכים לקבל החלטה לגבי כל אחד מהמועמדים.

אז נתתי תרגילי בית, ואחד הראיונות היה על התרגילים. סיננו 80% מהמועמדים כי גילינו שאין להם מושג מה יש בפתרון שהם הגישו, או שהגישו שטויות, והראיון השני היה ראיון "קלאסי". בסוף המועמד שעבר את שני השלבים באמת היה מצויין, התחלנו עם 20+ מועמדים.

זאת הייתה הפעם היחידה שהשתמשתי בשיעורי בית, בד"כ אנחנו מביאים 5-6 מראיינים לכל מועמד ולא צריך את זה.

מעולם לא עשיתי את זה בתור מועמד, היו כמה מקומות שביקשו ודילגתי עליהם.
לצפיה ב-'לבקש ממישהו לעשות מבחן במשרדי החברה זה מוגזם'
לבקש ממישהו לעשות מבחן במשרדי החברה זה מוגזם
07/09/2019 | 15:11
176
עשיתי את זה פעם אחת וזה הספיק לי (נכשלתי). זה לא אנושי לצפות ממועמד לתת תפוקה טובה כאשר יש לו זמן מוגבל ויש את כל החרדות של המעמד (יושב בעמדה בתוך החברה, לא מכיר אף אחד, הכל רועש כי אנשים מדברים).

מבחן בית זה נשמע בסדר אם אין לך אפשרויות אחרות וזה דווקא עיסוק כיפי בימים של אבטלה, אם אין לך הרבה ראיונות.

כמובן שמועמד עם הרבה הצעות יכול לסרב ולהתראיין רק במקומות שלא דורשים את זה.
לצפיה ב-'תרגילי בית בריאיון עבודה'
תרגילי בית בריאיון עבודה
12/09/2019 | 13:17
101
אנחנו ב
www.ivtech.co.il

מאמינים בתרגילי בית. זה מראה על ערכי החברה, אחריות, איכות, סומכים על העובדים והחברה שלנו שיעשו את הכל בעצמם ובזמן שלהם. :)

לצפיה ב-'מסרבת למבחנים . חוצפה..מה אין לי חיים חוץ?'
מסרבת למבחנים . חוצפה..מה אין לי חיים חוץ?
15/12/2019 | 09:14
לצפיה ב-'חברות בהן המתכנתים יושבים בחדרים === להתפקד'
חברות בהן המתכנתים יושבים בחדרים === להתפקד
01/09/2019 | 14:14
31
408
אהלן,

אחרי שנה באופן ספייס - הגעתי לתובנה שזה כבר לא מתאים לי,
אני מצליח להתמודד עם הרעש (אוזניות) אבל נראה לי שפשוט אני מצליח לתת 70% ממה שאני מסוגל באמת לתת ולתרום לחברה.
אין תלונות על הביצועים שלי, סה"כ מרוצים ממני, אבל מצד שני אני לא חושב שאני יכול להצטיין בתנאים האלה (בעבר עבדתי במשרדים והיתי מהמתכנתים המובילים).
התחלתי לגשש במקומות אחרים, ורב החברות עובדות באופן ספייס (אז מה הטעם לעבור?)

אני לא רוצה לפתוח את הנושא של אופן ספייס - בעד ונגד.
אני חושב שכל אחד יודע אם זה מתאים לו או לא.
זו לא המטרה.
לי זה לא מתאים.

מי שעובד במקום בו המתכנתים/מהנדסים וכו' יושבים בחדרים -
אנא ציינו את שם החברה ותנאי הישיבה
לצפיה ב-'כמה אנשים בחדר אתה מחשיב ל"חדרים"?'
כמה אנשים בחדר אתה מחשיב ל"חדרים"?
01/09/2019 | 14:50
16
333

אצלנו יש חדרים (לא אטומים - קירות ודלתות זכוכית) בגודל של בין 3 ל-12 אנשים בחדר, אבל כמעט תמיד חלק מהאנשים עובדים מהבית. מדי פעם צריך ללכת לסגור את הדלת אצל אנשים שמדברים חזק, כדי שיהיה שקט יחסי.

למיטב ידיעתי החברה הכי "חדרית" בארץ היא קוואלקום - חדר לכל אחד (לפחות כך היה בעבר).
לצפיה ב-'להיות לבד בחדר זה הקיצוניות השניה.... ולאו דווקא לטובה. נראה'
להיות לבד בחדר זה הקיצוניות השניה.... ולאו דווקא לטובה. נראה
02/09/2019 | 14:40
15
265
לי שכל חדר בין 2-5 אנשים נראה סביר.

לצפיה ב-'גם בעיני זה אידיאלי מבחינת העובד'
גם בעיני זה אידיאלי מבחינת העובד
03/09/2019 | 08:44
14
248
פעם זה גם מה שהיה נהוג. בחללים הפתוחים ישבו רק אנשי תמיכה וטלפנים. עד היום זה נראה לי מפליא שהחברות הצליחו להחדיר את טרנד החלל המשותף שמפריע לכל כך הרבה עובדים. הרוב המכריע של מי שאני מכיר כולל דיונים רבים שהיו בפורום הזה, לגמרי בעד חדרים.

לצפיה ב-'לדעתי הסיבה שזה תפס, היא כי מעסיקים רואים סרטים אמריקאיים'
לדעתי הסיבה שזה תפס, היא כי מעסיקים רואים סרטים אמריקאיים
03/09/2019 | 11:34
13
280
ושם תמיד מציגים מקצועות עם חללי עבודה משותפים (אנשי שיווק, אנשי תמיכה טלפונית, כתבים בכתבי עת).

אי אפשר לזלזל בהשפעה של המדיה על המעסיקים, שמוחם נשטף מגיל צעיר בסרטים אמריקאיים.
לצפיה ב-''
03/09/2019 | 12:06
2
225
יש אנשים שמאמינים באמת שסון גוקו יותר חזק מסופרמן....
לצפיה ב-'אתה יכול להסביר את הבדיחה?'
אתה יכול להסביר את הבדיחה?
07/09/2019 | 15:38
1
45
לצפיה ב-'אם אני אסביר זה כבר לא יהיה מצחיק, נכון?'
אם אני אסביר זה כבר לא יהיה מצחיק, נכון?
07/09/2019 | 16:54
91
הבדיחה היא:"אנשים חיים בסרט".

לצפיה ב-' מקווה שאתה צוחק'
מקווה שאתה צוחק
03/09/2019 | 13:37
9
225
בכל מקרה, כמו שנמצא במקצוע שני עשורים, לדעתי הטרנד הגיע בהובלת פייסבוק ואחרים שהפכו את זה לכאילו חדשני, חתרני ומגניב. גם מאוד החצינו ויחצ"נו את עניין הקומפלקסים, המשרדים והעיצוב בסגנון האנגר מוסכים.

המעסיקים האחרים אימצו בשמחה והמתכנתים נותרו חסרי אונים מול הטיעון המנצח שכולם רוצים לעבוד בפייסבוק ושות' אז מה שטוב להם טוב גם לנו. אף עובד לא רוצה להרגיש שהוא הטרחן המיושן שרוצה משרד בסגנון בנק דיסקונט.
לצפיה ב-'בל נשכח את החיסכון הנד״לני'
בל נשכח את החיסכון הנד״לני
03/09/2019 | 23:26
3
179
יש חברות שמודות בכך בפה מלא
לצפיה ב-'זאת כנראה הסיבה העיקרית'
זאת כנראה הסיבה העיקרית
04/09/2019 | 20:22
2
138
מנהל התפעול מציג להנהלה חיסכון גדול בהוצאות שכירות ומול זה לא ניתן לכמת הפסד כולל בתפוקה והכנסות לחברה.
הטרנד הזה התחיל הרבה לפני פייסבוק. הייתי פעם בראיון באינטל חיפה בשנות ה-90 והיה שם אופן ספייס הכי גדול שראיתי, ואינטל לא היו בודדים עם אופן ספייס.
גם כשעובד מבקש לעבוד מחדר, אין סיכוי שיקבל אם הוא לא מנהל ולא רוצים לעודד דרישות מעובדים אחרים.
יש ספר מעולה בנושא: Peopleware: productive projects and teams עם פרק שלם על אופן ספייס (bring back the door או משהו בסגנון). אני חושב שהמהדורה הראשונה היא משנות השמונים אבל הכל רלוונטי גם היום.
לצפיה ב-'זה היה קיים מאז ומתמיד אבל לא כטרנד אופנתי'
זה היה קיים מאז ומתמיד אבל לא כטרנד אופנתי
05/09/2019 | 08:52
1
121
עם כל הכבוד לאינטל היא חברה שמרנית ותאגידית. החידוש הוא שהפכו את תופעת האופן ספייס לאופנה כביכול חדשנית ונחשקת, כזו שמאפיינת סטארטאפים וחברות בכל הגדלים וזה נעשה על ידי עיצובים מקושקשים כמו גרפיטי על קירות בטון ושאר אלמנטים עיצוביים שלא מפריעים לו היו מאפשרים עבודה בחדרים.

לצפיה ב-'מה שנחשב "יפה" ו"מושך מועמדים" במשרדים של החברות גדולות'
מה שנחשב "יפה" ו"מושך מועמדים" במשרדים של החברות גדולות
06/09/2019 | 00:37
119
זה לא חלל העבודה עצמו, אלא כל מיני אזורים משותפים\קפיטריות\חדרי שקט\מנוחה\חדרי משחקים\מוזיקה שלא תעבוד בהם באופן קבוע (וכמובן אוכל חינם).

חלל העבודה שנמצאים בו רב היום הוא סטנדרטי יחסית..
בחלק מהחברות יש חדרי ישיבות קטנים (אפילו בגודל של 2 אנשים) שנכנסים אליהם כשצריכים להתרכז ויש אנשים שיושבים שם הרבה זמן.
לצפיה ב-'זה יותר גרוע - גם כשעובדים הביעו התנגדות ברורה, התעלמו מהם'
זה יותר גרוע - גם כשעובדים הביעו התנגדות ברורה, התעלמו מהם
04/09/2019 | 14:48
4
215

כשהמנהלים בטוחים שהם גילו את האור, והארכיטקטים עתירי הנסיון שכבר עשו את זה במקומות אחרים (כולל במשרדי גוגל בארץ) אומרים להם שזה "ה-דבר" וזה יעלה את התקשורתיות בחברה וימשוך עובדים חדשים (מה שלצערי נכון, עד שהם מבינים שמעבר למראה יפה צריך גם פונקציונאליות) - גם התנגדות קולנית ומנומקת של עובדים לא עזרה. גם תלונות קונקרטיות "לאחר מעשה" הביאו למעט מאוד שיפורים בפועל.

בשורה התחתונה - אצל מרבית העובדים יש רשימת קריטריונים להישאר במקום עבודה, ומבנה אזור העבודה נמצא עבור רובם נמצא במקום יחסית נמוך - ולכן הם לא עוזבים בגלל *זה* ישירות.
לצפיה ב-'לי זה נראה בגלל שהתופעה התפשטה ואין ברירה'
לי זה נראה בגלל שהתופעה התפשטה ואין ברירה
05/09/2019 | 08:54
3
148
בעבר מועמדים פסלו על הסף מקומות עם אופן ספייס. דובר על זה רבות בפורום. היום מי שיפסול יצטרך להתאמץ להגיע למקום שלא בהכרח מתאים לו מבחינות אחרות. אז אין מה לעשות, שוחים עם הזרם.
לצפיה ב-'מכיר חברות טובות שבהן לא עובדים באופן ספייס? הרי זו היתה '
מכיר חברות טובות שבהן לא עובדים באופן ספייס? הרי זו היתה
05/09/2019 | 11:40
2
138
מטרת הפוסט שלי מלכתחילה.

ברור לי שהקרב פה אבוד, אף מנכל/סמנכל לא יקום ויגיד טעיתי
(למרות שברור לכולם כי כולם מפסידים כמה עשרות אחוזים של תפוקה)

אז נחפש כאלו שלא טעו
לצפיה ב-'זה משהו שכדאי לשאול את המגייסות בחברות השמה'
זה משהו שכדאי לשאול את המגייסות בחברות השמה
05/09/2019 | 11:53
147
אני עצמאי אז פחות יש לי את הבעיות האלה.
לצפיה ב-'Open space נועד לחסוך במקום'
Open space נועד לחסוך במקום
06/09/2019 | 00:43
131
ובאיזושהיא רמה לגרום לך לעבוד קשה יותר כי פחות נעים לשבת ולדבר חצי יום \ לקרוא חדשות כי כולם מסביבך רואים את זה.
לצפיה ב-'2-3 בחדר - חברת XIAOYI'
2-3 בחדר - חברת XIAOYI
01/09/2019 | 15:55
130
לצפיה ב-'חוץ מהחברה שאמרו פה, יש עוד חברות בה עובדים בחדרים?'
חוץ מהחברה שאמרו פה, יש עוד חברות בה עובדים בחדרים?
05/09/2019 | 12:16
55
לצפיה ב-'מיקרוסופט הרצליה'
מיקרוסופט הרצליה
05/09/2019 | 17:29
1
199
הרוב יושבים במשרדים של אחד (בעיקר מנהלים) עד ארבעה (קצת חריג), הרוב זה שניים.
אבל לפי התכנון, עוברים לבניין חדש המוקם בימים אלה (הצפי הוא לכאורה מתישהו ב-2020), ושם עוברים לחדרים של 8-12, נראה לי.
לצפיה ב-'קפוץ לרח' החושלים כבר היום חלק יושבים בחללים'
קפוץ לרח' החושלים כבר היום חלק יושבים בחללים
06/09/2019 | 03:36
163
עם שולחן של 6-10. ויש שם חללים מספיק גדולים לדחוס שניים כאלה 

לצפיה ב-'מלנוקס ברעננה'
מלנוקס ברעננה
06/09/2019 | 12:42
56
לצפיה ב-'gigya בעזריאלי ת"א'
gigya בעזריאלי ת"א
06/09/2019 | 14:03
136
כל צוות יושב בחדר משלו.
צוותים נעים בין 4-8 אנשים.
לצפיה ב-'OPEN SPACE יכול לעבוד רק בהתקיים 3 תנאים'
OPEN SPACE יכול לעבוד רק בהתקיים 3 תנאים
06/09/2019 | 19:55
1
211
1. יש מספיק חדרי ישיבות ומונהג כלל שאין דבר כזה לקיים ישיבה בתוך הOPEN SPACE.
2. פגישות טלפונית יתקיימו בתאי טלפון יעודיים ולא באמצע הOPEN SPACE... יש הרבה אנשים שכשהם שמים אוזניות הם פשוט לא מבינים כמה הם קולניים במהלך השיחה.. בשיחת פנים אל פנים זה לא מתקיים כי הטון שלך לא עולה כשאתה בלי אוזניות.
3. יש מספיק איזורים שבהם כשאדם צריך לבצע משימה בשקט הוא יכול ללכת לשם.

בלי 3 אלה OPEN SPACE לא ינצל את המיטב מהעובדים ויביא רק נזק.
לצפיה ב-'מוסיף עוד תנאי'
מוסיף עוד תנאי
08/09/2019 | 10:44
148
העובדים מוותרים על הזכות לנהל וויכוחים פוליטיים, שיחות קז'ואל קולניות ומריבות על כדורגל במתחם העבודה.
לצפיה ב-'בסמסונג ברמת גן יש חדרים'
בסמסונג ברמת גן יש חדרים
07/09/2019 | 15:32
60
לצפיה ב-'וברצינות..... (מקרה לא נעים שקרה לאחרונה)'
וברצינות..... (מקרה לא נעים שקרה לאחרונה)
10/09/2019 | 14:53
131
עובד אצלנו יצא  להפסקת קפה לכמה דקות והשאיר בטעות את המסך שלו דלוק, קפצה לו פרסומת לפונדקאות בחו"ל (הבחור נשוי כבר כמה שנים ללא ילדים...)
לא נעים....
לצפיה ב-'הם ממחזרים כתבות, השאלה היא רק מתי תופיע הכתבה עוד פעם?'
הם ממחזרים כתבות, השאלה היא רק מתי תופיע הכתבה עוד פעם?
15/09/2019 | 14:53
27
לצפיה ב-'נקודה למחשבה'
נקודה למחשבה
10/09/2019 | 23:06
123
בתור מישהו שעבד בחדר של 4-5 אנשים במשך כמה שנים ועבר לאחרונה לאופן ספייס, גם אם תענה פה על ידי אחד מהאנשים שהוא עובד בתנאי חדר והיה ותתקבל לחברה, אין לך ערובה לכך שתשאר בחדר חודש/שנה אחרי שתתחיל לעבוד שם, הכיוון הכללי כרגע הוא לאופן ספייס.
לצפיה ב-'צ'ק פוינט'
צ'ק פוינט
17/09/2019 | 19:23
78
בצ'ק פוינט מפתחים יושבים בחדרים של 2-3 אנשים בערך, לפעמים חדר קצת יותר גדול ל5 אנשים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה