לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167321,673 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אם תתקבל תלך בלי לחשוב פעמיים'
אם תתקבל תלך בלי לחשוב פעמיים
23/08/2018 | 17:01
372
אני בוגר אקספריס, לאור מה שתיארת אתה מתאים בדיוק ויותר מזה הם מתאימים לך, לא מאוחר מידי לעשות הסבה שתיתן לך את כל הכלים להצליח ותשים אותך במשרה שווה .
לצפיה ב-'באיזה שפה לשלוח קורות חיים'
באיזה שפה לשלוח קורות חיים
11/08/2018 | 18:33
13
364
אני סטודנט להנדסת חשמל ואלקטרוניקה(סיימתי שנה שנייה) ואני מחפש משרת סטודנט(ללא ניסיון). המליצו לי בהתחלה לנסות לחפש משרה בחברה גדולה. האם אני צריך לשלוח להם קו"ח באנגלית או שמספיק בעברית? (אינטל, אפל וכו)
לצפיה ב-'עברית'
עברית
11/08/2018 | 19:57
98
לצפיה ב-'יש דעות לשני הכיוונים'
יש דעות לשני הכיוונים
11/08/2018 | 21:25
5
338
דעתי היא שתכתוב בעברית אלא אם כן יבקשו ממך במפורש קו"ח באנגלית (למשל על מנת לשלוח למשרד בארה"ב).  
לצפיה ב-'לא באמת משנה'
לא באמת משנה
12/08/2018 | 00:13
262
אבל במקרה שלך הייתי כותב באנגלית כי החברות שציינת יצטרכו גרסה אנגלית כדי להפיק לך חוזה.

אף אחד לא מצפה ממך לרמת אנגלית של עיתונאי בניו יורק טיימס, במקרה הרע אתה יכול להיעזר בחבר שיודע טוב אנגלית.
בהינתן שאתה יודע להפיק קו"ח סביר באנגלית, אני לא מצב שזה פוגע בך שזה באנגלית ולא בעברית.
לצפיה ב-'עברית, אלא אם כן נדרש במפורש אחרת'
עברית, אלא אם כן נדרש במפורש אחרת
12/08/2018 | 07:42
229
זה מביך לנסות לקרוא קורות חיים באנגלית ברמה של גוגל טרנסלייט
לצפיה ב-'הגישות משתנות '
הגישות משתנות
22/08/2018 | 19:57
65
שמעתי על חברות שאומרות "מי ההזוי ששולח בעברית בימינו" 
ושמעתי על חברות שאומרות "מה הוא שולח באנגלית, את מי הוא מנסה להרשים"
לצפיה ב-'שינויים תכופים בטכנולוגית מכורח העבודה'
שינויים תכופים בטכנולוגית מכורח העבודה
10/08/2018 | 18:11
2
347
שלום,

אני עובד בקבוצה (מילה מרשימה לצוות המונה שני אנשים) המשלבת את המוצר שלנו במספר מוצרים בקהילת הקוד הפתוח.

בעשור++ האחרון התמקצעתי ב-Java וב-JEE על בוריים.
אך בשנתיים האחרונות הטכנולוגיות מתחלפות בהתאם למוצר אליו אנו משלבים את מוצרינו. הטכנולוגיה נקבעת לפי אותו מוצר המפותח על ידי הקהילה. 

כך בשנתיים האחרונות פיתחתי ב-Go, Python, Ruby on Rails וכן עבודה על מספר תשתיות שונות.

למרות שאני מצליח להשלים את המשימות, אני לא מתקרב ברמת הידע או ההבנה שלי למה שצברתי בשעתו עם האקוסיסטם ה-Java-י. וכן גם אם הקוד כתוב ועובד, ברמת ה-code review שאני מבצע לאיש הצוות השני אני מרגיש חסר ניסיון בניואנסים של השפה.

האם יש למישהו טיפים או רעיונות כיצד ניתן לשלב תחת אילוצי זמן את צבירת הידע וההעמקה הטכנולוגית ? 

אשמח לשמוע גם כיצד אתם נוהגים לפתח עבור מוצר חדש עבורכם.
לצפיה ב-'הצהרת בריאות'
הצהרת בריאות
08/08/2018 | 22:16
19
425
שלום,

האם מקובל או חוקי לבקש מהעובד לחתום על הצהרת בריאות? לא מבקשים פרטיים אישים רק רוצים לדעת שהעובד חדש כשיר לעבוד. גם כתוב שאם המעסיק ידרוש מהעובד לעבור בדיקה רפואית אז הוא חייב. 
העבודה זה מתכנתת בחברת ביטוח.

תודה רבה

לצפיה ב-'הצהרת בריאות שאני אמורה לחתום עליו'
הצהרת בריאות שאני אמורה לחתום עליו
08/08/2018 | 22:30
3
353
לצפיה ב-'הצהרה זו מונעת כ 400000 איש החולים בסכרת בישראל לעבוד בחברה.'
הצהרה זו מונעת כ 400000 איש החולים בסכרת בישראל לעבוד בחברה.
09/08/2018 | 08:58
2
273
סכרת כידוע היא מחלה כרונית.

אפשר לגגל "חולים בסכרת בישראל"
לצפיה ב-'זה אפליה'
זה אפליה
09/08/2018 | 09:50
1
74
לצפיה ב-'נראה לי כמו סיבה טובה לצאת להפגנה...'
נראה לי כמו סיבה טובה לצאת להפגנה...
09/08/2018 | 11:52
60
לצפיה ב-'לא, זה לא מקובל ולא בטוח שחוקי'
לא, זה לא מקובל ולא בטוח שחוקי
08/08/2018 | 22:50
14
258
נראה שעל פניו זו אפליה של בעלי מוגבלויות.
לצפיה ב-'נראה לי לא חוקי '
נראה לי לא חוקי
08/08/2018 | 23:09
13
223
כתבה שמצתי עכשיו

עו"ד טל קרת, שותפה ומנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד תדמור יובל לוי, אומרת כי "מצבו הרפואי של אדם הוא בגדר עניין פרטי שברוב המקרים אינו רלוונטי לתפקיד, ובשל כך המעסיק אינו רשאי לדרוש מידע על אודותיו - בין באמצעות שאלות ישירות שמוצגות למועמד במהלך הראיון ובין אם באמצעות דרישה לחתימה על כתב ויתור סודיות רפואית".
לדבריה, דרישת מידע רפואי ללא הרשאה בדין, לרבות החתמה של עובד על כתב ויתור סודיות רפואי, היא פעולה הפוגעת בזכות לפרטיות של העובד ומפרה את האיזון הראוי בינה לבין חובת הגילוי המוגברת שחלה עליו. 
לצפיה ב-'אני חושב שהמומחים אומרים'
אני חושב שהמומחים אומרים
09/08/2018 | 00:14
197
שמותר לדרוש דברים כאלה כאשר זה רלוונטי לתפקיד.

הבעיה שאין הרבה מומחים שיגדירו מה זה "רלוונטי לתפקיד". אם למישהו יש מחלה מאד בעייתית, זה יכול להיות רלוונטי גם עבור עבודה בתכנות
לצפיה ב-'דבריה של העו"ד המכובדת הם הגיוניים'
דבריה של העו"ד המכובדת הם הגיוניים
09/08/2018 | 11:53
11
198
אבל זו הפרשנות שלה לחוק.  אני לא יודע אם יש לכך תמיכה בתקדימים משפטיים.

השאלה היותר פרקטית היא מה את מתכוונת לעשות.  הרבה יותר חשוב לעשות מה שטוב לך מאשר מה שאומר החוק.  יש לך שלוש אפשרויות: לחתום, לוותר על המשרה, או להתעמת עם מקום העבודה ולנסות לשנות את הדרישה ולהתקבל בכל זאת.  אם המקום לא יסכים לשנות את הדרישה, יעמדו בפנייך האפשרויות: לחתום, לוותר על המשרה, או ללכת לערכאות משפטיות.

אם אין לך בעיות בריאותיות ואת מעוניינת במשרה, הפתרון הכי פשוט הוא לחתום...
לצפיה ב-'רק צריך לקחת בחשבון'
רק צריך לקחת בחשבון
09/08/2018 | 20:36
9
154
לפני שחותמים שזה כנראה מקום דורסני שלא מכבד את חוקי העבודה ואת העובדים.
לצפיה ב-'אי אפשר להגיע למסקנה כזו על סמך סעיפי חוזה ונהלים ביורקרטיים'
אי אפשר להגיע למסקנה כזו על סמך סעיפי חוזה ונהלים ביורקרטיים
09/08/2018 | 21:33
2
112
שההנהלה מלמעלה מכתיבה.
לצפיה ב-'בטח שאפשר, קראת את המסמך?'
בטח שאפשר, קראת את המסמך?
09/08/2018 | 22:27
1
113
על פי המסמך, כל מחלה כרונית כגון אסתמה, רגישות ללקטוז, אלרגיה לאבק, פסוריאזיס, תת פעילות בלוטת התריס, כולסטרול גבוה או מצב נפשי כגון ביישנות, חרדה חברתית קלה, דכאון קל שמאוזן בתרופות, הכל פוסל מהעבודה בחברה. 
לצפיה ב-'יש חברות שמנסחות חוזים יותר "מפחידים"'
יש חברות שמנסחות חוזים יותר "מפחידים"
09/08/2018 | 22:41
128
זה לא בהכרח אומר שמדובר במקום עבודה דורסני שלא מכבד את העובדים.

בהרבה מקרים, מדובר בבירוקרטיה. איזה עורך דין ניסח מסמך עם 1000 סעיפים וכולם מעבירים אותו מיד ליד בלי להתעמק בכלל במשמעויות.
לצפיה ב-'זה חברת ביטוח, מה חשבת?'
זה חברת ביטוח, מה חשבת?
09/08/2018 | 22:10
5
158
המודל העסקי שלהם סובב סביב החתמת אנשים על דברים כאלה...
לצפיה ב-'יש בזה משהו. מי שהולך למקום שעושה את הרווחים'
יש בזה משהו. מי שהולך למקום שעושה את הרווחים
10/08/2018 | 13:46
3
129
מזה שהם עובדים על בני אדם, שלא יתפלא שמנסים לעבוד גם עליו
לצפיה ב-'לא מרמים. חברות ביטוח מספקות שירות חשוב'
לא מרמים. חברות ביטוח מספקות שירות חשוב
11/08/2018 | 21:12
2
102
האם אני אקבל בחזרה את כספי הביטוח ששילמתי (רכב, בריאות וכו')? כנראה שלא (תודה לאל). אני "זורק כסף" לא כי אני מצפה להרוויח מזה, אלא כי החלופה, במקרה הנדיר שכן יקרה לי משהו, קטסטרופלית ותהרוס אותי כלכלית.

שמי לב למלים במשפט הנ"ל: ביטוח משתלם במקרה של אירועים נדירים אך עם השלכות כלכליות אדירות. לכן ביטוח רכב הוא עסקה טובה לרכב חדש ולא לרכב ישן.

העוינות שלהם כלפי מגישי תביעות כמובן אינה נובעת ממניעים אלטרואיסטים, אבל משרתת אותי, כמבוטח: העוינות (וניסיונות ההתחמקות) משמרים את המודל הסטטיסטי שעליו הביטוח מבוסס.

כל לקוח צריך להבין שכל עסקת ביטוח מבוססת על הסטטיסטיקה הזו, וכשהיא לא מתקיימת, זה פשוט לא משתלם (זה פשוט הופך לתכנית חיסכון).
לצפיה ב-'השאלה האם ביטוח משתלם היא הרבה יותר עמוקה'
השאלה האם ביטוח משתלם היא הרבה יותר עמוקה
11/08/2018 | 23:46
72
וגם משתנהעבור כל אחד והעדפות האישיות שלו.

באופן כללי, נראה לי שהכותבת מעל התכוונה, שבהרבה מקרים השירות שמבוטח מקבל מהביטוח בעת הצורך הוא לא משהו. לא רק "ניסיונות התחמקות".
לצפיה ב-'אין סתירה בין "שירות חשוב" לבין "מרמים"'
אין סתירה בין "שירות חשוב" לבין "מרמים"
12/08/2018 | 13:42
63
הדיון לא אם השירות חשוב או לא, או אם הוא משתלם או לא

השאלה היא האם חברת הביטוח מוכרת למבוטח ערימת ביטוחים שהוא לא צריך

השאלה האם חברת הביטוח משלמת כאשר צריך

התשובה:
חברות הביטוח נוטות למכור לנו מוצרים שאנחנו לא צריכים
חברות הביטוח נוטות למצוא דרכים לא לשלם לנו, כאשר קורה מה שקוראים "המקרה הביטוחי".

לצפיה ב-'נראה לי שמדובר בהעסקה דרך קבלן'
נראה לי שמדובר בהעסקה דרך קבלן
10/08/2018 | 14:09
107
רק חברות קבלן יכולות להרשות לעצמן לצפצף על החוק בצורה כה בוטה.
לצפיה ב-'גם אם ינצח בבית משפט'
גם אם ינצח בבית משפט
09/08/2018 | 21:50
167
הוא לא יעבוד שם..אולי יזכה לכסף כפיצוי.
אתה לא יכול לעבוד במקום שבית משפט הכריח את המקום לקבל אותך, לפחות לא לאורך זמן..
לצפיה ב-'כיוון לאוהב אלגוריתמים'
כיוון לאוהב אלגוריתמים
09/08/2018 | 15:54
1
399
אילו תפקידים אמורים לעניין אדם שאוהב קורסים כמו מבני נתונים ואלגוריתמים? מהתרשמותי, תפקידים של "מהנדסי אלגוריתמים" עוסקים בכלל בעיבוד אותות, שזה תחום שלא מעניין אותי. קשה לי להאמין שאלו תחומים בלתי ניתנים להפרדה שכן עד כמה שאני יודע לא לומדים עיבוד אותות במדמ"ח
לצפיה ב-'זה טוב מאוד שאהבת את את הקורסים האלה'
זה טוב מאוד שאהבת את את הקורסים האלה
10/08/2018 | 20:50
312
זה מראה שיש לך ראש טוב למקצוע.

אבל בתעשיה, כשמדברים על מהנדסי אלגוריתמים, לא מדברים על אנשים שמתעסקים בDFSים וBFSים, לפחות לא במישרין. את האלגוריתמים שלמדת בקורסי מבני נתונים של התואר הראשון למדת כי אתה אמור להכיר אותם בעל פה ולממש תוך דקות כשמעירים אותך באמצע הלילה. אלה מבני נתונים ואלגוריתמים שתשתמש בהם ביום יום.

כשתגיע לסיום התיזה שלך בתחום מחקר אלגוריתמי בתואר שני או שלישי - אז כבר תגע בדברים שלשמם מגייסים מישהו במיוחד לתפקיד "מהנדס אלגוריתמים".

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה