לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום עבודה בהיי-טק
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

תואר שני - האם אני באמת אידיוט?
28/05/2016 | 15:15
30
294
שלום לכולם.

אז קצת עליי, מתכנת בצה"ל עם 6 שנות נסיון, לפני שחרור. סטודנט למדמ"ח באקדמית ת"א יפו (לימודי ערב תוך כדי שירות). מסיים ללמוד הסמסטר. בן 25.

התכנון שלי הוא להמשיך בקריירה כמתכנת בתעשיה ובכל זאת רציתי ממש להתחיל ללמוד תואר שני מחקרי (מבלי לעבוד במקביל) משתי סיבות עיקריות:
1. רצון להתנסות קצת במחקר אקדמי
2. רצון להיות סטודנט (לימודי התואר הראשון בלימודי ערב ממש היו מנותקים מכל החוויה הסטודנטיאלית... מרגיש שהזדקנתי מהר מבלי לחוות את מה שכל בני גילי חוו)

עכשיו ככה, עד עכשיו ממש הייתי סגור על זה , אבל כל מי שאני מדבר איתו, בין חברים מהתעשיה ובין חברים מהלימודים, טוענים שאני דיי אידיוט ששוחה נגד הזרם (אני אישית לא מכיר אפילו בנאדם אחד שיצא מהיחידה והתחיל בלימודי תואר שני. כנראה זה אומר משהו).
הטענה המרכזית שזה דיי ידפוק לי את הקריירה בתעשיה (בכל זאת זה הפסקה של שנתיים). ככה שעכשיו אני ממש מעורער ולא שלם עם ההחלטה.

עד כמה יש אמת בטענה הזאת? בתור מעסיקים הייתם רואים "חופשה" של שנתיים באקדמיה בתור נקודה שחורה בקורות חיים?
תראה...
28/05/2016 | 19:49
2
210
קודם כל, אם אתה מחפש את ה"חוויה הסטודנטיאלית" (בנות ובילויים?), לא תמצא אותה בתואר שני מחקרי במדעי המחשב.  תואר שני מחקרי במדעי המחשב זה בעיקר אתה והמנחה שלך, מעט קורסים ובעיקר מאמרים ועבודה עצמאית.  אין שום חוויה סטודנטיאלית כלשהי בזה.  

כדאי לך ללכת למסלול כזה רק אם באמת אין לך עניין בעבודה היומיומית כמפתח תוכנה ואתה מעדיף תחומים יותר אלגוריתמיים ומחקריים, שלחלקם יש גם שימוש מעשי (קריפטוגרפיה? עיבוד תמונה? ראייה ממוחשבת?  יש הרבה תחומים).  אם באמת הצד התיאורטי, האקדמי והמחקרי מדבר אליך, אז לך על זה.  קח בחשבון שכמומחה אתה מתמקצע בתחום צר מאוד, ובכך בעצם מצמצם את אפשרויות התעסוקה שלך, לא מרחיב אותן.  מתכנת רגיל מן השורה יכול לעבוד בכל חברה, אבל מומחה יכול לעבוד רק במקומות ספציפיים שצריכים את מומחיותו.  דרך אגב, השכר למומחה בוגר תואר שני או שלישי לא בהכרח גבוה יותר מאשר זה של מתכנת כללי מוכשר ובעל נסיון, כך שזה לא צריך להיות שיקול.  השיקול צריך להיות מה מעניין אותך לעשות.

לשאלה האחרונה שלך, אני לא חושב שבעיני מעסיקים הפסקה של שנתיים לטובת תואר שני היא כתם או בעיה.  לדעתי הרוב יקבלו את זה בברכה או לפחות יהיו אדישים לכך.  גם זה לא צריך להיות שיקול.  מה שכן, בשנתיים של חוסר תעסוקה מלא ייתכן שאתה מוותר על חצי מליון ש"ח, פלוס מינוס.  אולי יותר.  קח גם את זה בחשבון.
אני מסכים איתך ב99%
29/05/2016 | 20:51
37
לגבי התרומה לקריירה: לדעתי זה יכול לעזור אפילו. התואר שלו ממוסד מהשורה הראשון (עם כל הכבוד) ותואר שני מחקרי יוסיף לרזומה.
נכון שתואר שני לא בהכרח גורר שכר גבוה יותר, אבל יש תחומים שזה חצי MUST בשבילם, נניח אלגוריתמיקה\דאטא סיינס.
בנוסף בקורפורייטים גדולים יש חשיבות לרזומה : כלומר ניסיון, השכלה, תפקידים קודמים גם אם הם לא רלוונטים לתפקיד שאתה הולך לעשות בקורפורייט.
אני מכיר דוגמאות לתופעה הזאת ככה שאי אפשר להגיד שזה חסר ערך. לדעתי זה אפילו מוסיף.

לגבי הפסד כספי וחוויה סטודנטיאלית אני ממש מסכים איתך.
כמו שאמרתי, אני רואה את עצמי כמפתח תוכנה בעתיד
29/05/2016 | 21:15
23
פשוט כי אני אוהב את מה שאני עושה ורוצה להמשיך בזה.

התחום שאותו אני רוצה לחקור הוא machine learning (במידה כמובן ואמצא מנחה שיסכים לקבל אותי ויהיה לו מחקר מעניין). כך שאני לא יודע עד כמה יהיה לזה שימוש מעשי בקריירה שלי.

ובנוגע לאווירה הסטודנטיאלית אני מבין את מה שאתה אומר... כנראה שפספסתי את השלב הזה בחיים. לא נורא. בכל זאת זה לא שיקול מרכזי בבחירה שלי בלימודים כמובן.

תודה על התגובה המלמדת!
כן
28/05/2016 | 20:37
1
156
סתם אתה ממש לא.

אבל למעט תחומים שבהם זה הכרחי יחסית (אחרים כתבו איזה תחומים *ולרוב* צריך תואר שני) לרוב זה לא נותן שום יתרון. יש מעט מקומות שבהם זה יתרון קל - כי השכר תלוי בזה במקומות ממשלתיים, או מישהו ספציפי מתרשם מזה. יש מעט מקומות שזה חסרון כי משום מה זה נחשב OVER QUALIFIED ופוחדים שתברח או תרצה העלאה.

ברוב המקומות בודקים את היכולות שלך ותואר ראשון או שני ממש לא שיקול
חחח. תודה
29/05/2016 | 21:17
20
אני אישית לא מאמין שאהיה over qualified זה לא שאני איזה גאון נסתר. סתם מתכנת פשוט שמסתקרן קצת מהאקדמיה. ואם בכל זאת יהיו מקומות עבודה ש"ייתרעו" מהשכלה פורמלית - כנראה שאני אעדיף לא לעבוד שם...
לך על זה
28/05/2016 | 20:41
9
156
מבחינת הקריירה כולכם מסודרים. אל תדאג - לא לך (אם תחליט להמשיך ללמוד) ולא להם, ולאיש לא תידפק הקריירה.
מכיוון שאתה רוצה להתנסות במחקר - לך על זה. זה הזמן הכי טוב כשאתה עדיין לא באמצע הקריירה ולא מחזיק משפחה. השוק לא יברח לך, וראוי שתעשה משהו שיש לו משמעות עבורך.
השוק דווקא כן יכול לברוח...
28/05/2016 | 21:32
8
185
לא בטוח שבעוד כמה חודשים או שנים תהיה עדיין מספיק עבודה למתכנתים כפי שיש כיום. הרבה יכולים למצוא את עצמם ללא עבודה בתחום.

הסיבה לכמות המשרות כיום היא בעיקר ההסבה הטכנלוגית של הרבה ארגונים לענן ולמובייל (תחומים שמצריכים הרבה ידיים עובדות). אבל לא בטוח בכלל ש"הדבר הבא" בעולם התוכנה יהיה כזה שמצריך בכלל ידיים עובדות.
זה אכן לא בטוח אבל
28/05/2016 | 22:02
1
169
באמצע שנות ה90 היה מחסור בידיים עובדות כי האינטרנט התחיל לפרוץ שלא לדבר על מחשוב בכלל. באמצע שנות ה2000 היה מחסור כי לא יודע, סתם היה מחסור. עכשיו אנחנו באמצע שנות העשור השני ויש מחסור בידיים עובדות.

דבר שני, מהסתכלות אישית אני רואה עדיין פיגור עצום בכל מקום שאני הולך. לאחרונה יצא לי להחשף לחברות השקעה וברוקראז' משווייץ ושוב הופתעתי בפיגור הטכנולוגי העצום. גם אמרו לי במפורש שבשוויץ ובאירופה בכלל יש המון בנקים שעובדים בצורה מיושנת מאוד.
אין לדעת כמה זמן ייקח עד שתהיה התייעלות ורוויה מסויימת אבל כפי שזה נראה עכשיו אנחנו עוד לא קרובים לזה בכלל.
אין ספק ש-"סתם היה מחסור" זו הגדרה מדויקת לבועת הדוט קום
29/05/2016 | 10:10
28
אני חושב שאתה טועה
28/05/2016 | 22:45
4
135
- יש הרבה תחומים חדשים שלא היו קיימים בעבר שהם לא ענן ומובייל
- מערכות ישנות שכבר לא מתחזקים אותם - נכתבות מחדש בשפות חדשות ע"י אנשים חדשים (מישהו צריך לכתוב את זה...)
- אפילו בענן, ככל שהעולם נהיה יותר service oriented, לקוחות מצפים מחברות להציע את המוצר שלהם עם ספריית לקוח בשפה האהובה עליהם ומישהו צריך לכתוב את זה*.
- יש יותר ויותר דברים שיכולים להריץ עליהם קוד. אחרי הפלאפונים אומרים שיהיה מחשוב לביש וIoT ומישהו צריך לכתוב קוד שירוץ על הדברים האלה.
- "ההסבה" של אירגונים לענן ולמובייל (מה הקשר לענן? אם כבר, הענן חוסך לך ידיים עובדות ולא מייצר לך... זה המובייל שמחייב אותך לכתוב אפליקציה למובייל) לא יכולה להעצר, וכל הזמן קמים אירגונים חדשים שללא קשר להאם הם נסגרים או לא, הם גם עוברים את אותו התהליך וצריך מישהו שישב על התחת ויכתוב את אותו boilerplate code שהוא רגיל למצוא בstackOverflow (אלא אם הוא כותב בGo...)

*זה נכון שיש "פרוטוקולים" בלתי תלויים בשפה (כמו REST) אבל השורה התחתונה היא שאנשים עצלנים ולכן תמיד יעדיפו ספריה שנבדקה ונכתבה ולעבוד עם API מאשר לכתוב את הAPI בעצמם.
אענה חלקית...
28/05/2016 | 22:59
3
129
"- יש הרבה תחומים חדשים שלא היו קיימים בעבר שהם לא ענן ומובייל"

ולכן השתמשתי במילה "בעיקר"...

"מה הקשר לענן? אם כבר, הענן חוסך לך ידיים עובדות ולא מייצר לך..."

לחלוטין לא נכון בעולם המציאות ממה שאני ראיתי...

מהפכת הענן גוררת ארגונים קטנים כגדולים להציע את השירותים שעד היום הם הציעו בדרכים שונות, באמצעות הענן. הסבה טכנלוגית שבהחלט מצריכה לרוב פיתוח in-house וידיים עובדות. בפועל, יש הרבה פיתוח והוצאה של שירותי ענן חדשים, ולא רק שימוש בשירותי ענן קיימים.

ההפך
29/05/2016 | 00:45
2
79
לפני הענן היית צריך לתחזק את כל המערכות שלך ולהריץ אותן אצלך, זה כלל להעסיק אנשי סיסטם בכל השכבות (אנשי תשתיות מ"ה, תשתיות DB, תקשורת וכו') והיום אתה פשוט שולח קוד לענן ומישהו (חברה שזה כל מה שהיא עושה) דואג לתחזק לך את השרתים ואת כל השירותים שהאפליקציה שלך משתמשת בהם!
רק תחשוב כמה אנשי סיסטם היית צריך להעסיק אם כל חברה הייתה מנהלת את עצמה באופן עצמאי במקום שהכל ינוהל באופן מרוכז.
תחשוב איך אנשים היו עושים שדרוגי גרסה במערכות שלא רצות בענן? זה היה הרבה יותר מסובך בעבר.

אז נכון, אם יש לך מערכת שלא ניתן לעשות לה מיגרציה אז אכלת אותה, אבל אני חושב שאלה בעיקר מערכות legacy של גופים שגם ככה לא משתמשים בשירותי ענן (ממשלתיים/בטחוניים/בנקים).

לגבי פיתוח והוצאה של שירותי ענן חדשים- זה נכון, כי אם יש צורך אז קמות חברות לנצל את הצורך הזה, אבל אני חושב שבסה"כ הענן עצמו חוסך משרות לעומת האלטרנטיבה.

אתה בעצם מנסה להגיד כאן משהו דומה ל-"בגלל שיש מטוסים, ניתן לעבור מהר מאוד מיבשת ליבשת ולכן מטוסים מגדילים את כמות האנשים שעוברים מיבשת ליבשת" ואילו אני אומר "נכון, אבל תחשוב שאילו לא היו לך מטוסים, היית חייב להשתמש בספינות, ואז היית צריך הרבה יותר כוח אדם בשביל להעביר אנשים בספינות מאשר לעשות את זה עם מטוסים, לכן מטוסים חוסכים לך כוח אדם בlong run".
ובסופו של יום, גם לפי דבריך...
29/05/2016 | 02:24
1
101
מהפכת הענן רק הגדילה את כמות משרות הפיתוח...

כלומר, היא אולי צמצמה את כמות משרות התשתיות והסיסטם, אבל בסך-הכל הגדילה (מהותית) את כמות הפיתוח והצורך במפתחים בעת הזו. והאמת היא שדי פגעת באחד היסודות של הטענה המקורית שלי. שלמעשה מדובר רק בשורט-רן ולא בלונג-רן.

בלונג-רן, לא בטוח שבעוד שלוש שנים, אחרי שפותח השרשור יסיים את לימודי התואר השני שלו (עם התזה והכל), עדיין תהיה לו עבודה של פיתוח מערכות בקלאוד (שכיום מהווה אחוז גבוה מאד מכמות משרות הפיתוח)...
האדופר - אתה ליצן, וטוב שיש אותך כאן ;)
29/05/2016 | 02:40
115

שדה הראיה שלך צר למדי. הרבה מהמשרות שבהן "מפתחים מערכות בענן" כלל לא מגיעות ממקום של "להסב מערכת קיימת לעבוד בענן" - אלא מגיעות מכיוון אחר לגמרי - "בוא נפתח מערכת חדשה שעושה כך וכך. כדי לחסוך כסף, בוא נפתח אותה בענן, במקום על שרתים שלנו". קח לעצמך אתגר - חפש איזה אחוז מהמשרות הוא באמת כזה של "בואו נסב מערכת קיימת לרוץ בענן" - ואל תמשיך בדיון עד שתוכל להביא מספרים מבוססים במידה כלשהי.
קל לגייס כסף - יש עבודה, קשה לגייס - אין עבודה.
29/05/2016 | 11:45
62
כל השאר, הבלים.
אם אתה רוצה להתנסות בתואר שני במשרה מלאה - עשה זאת ואל תחשוש
29/05/2016 | 02:37
3
118

השוק יחכה לך. עם 6 שנות נסיון, כמובן בתלות בכך שמדובר בטכנולוגיות "אזרחיות" ולא, למשל, תיכנות ב-PL/1 במשך 6 שנים - סביר מאוד שתמצא עבודה גם בעוד 2.5-3 שנים (משך הזמן לתואר שני הוא 2-3 שנים).

לגבי חוויה סטודנטיאלית - למי שלומד לתואר שני במוסד אוניברסיטאי במהלך היום - בהחלט יש חוויה סטודנטיאלית. זו חוויה שונה למדי מאשר בתואר ראשון, עם אנשים אחרים - אבל זה בהחלט קיים, כל זמן שאתה טיפוס חברותי מספיק. זה לא רק הקורסים - זה גם אנשים שתוכל לדסקס איתם את צרותייך בתזה ואת בעיותייך עם המנחה (יש הרבה משותף ב"צרות המנחים" לאנשים שלומדים לתואר שני בכלל, ובמדעי המחשב בפרט), וסתם לדבר איתם על נושאים שברומו של מדמ"ח...

אין טעם למדוד את זה בתור ההפסד הכספי של 2-3 שנים שלא עובדים בהן, ואין טעם לבחון את זה מול חברייך מהיחידה שאותם לא מעניין לעשות תואר שני. מדוד את זה רק מול מה שאתה מעוניין לעשות. אני מבטיח לך שיש מספיק מעסיקים שאוהבים אנשים עם תארים מתקדמים, ואני מוקף ביותר-מדי אנשים כאלו בעבודה ;) לא זכור לי שמישהו מהם אמר שהוא מצטער שלמד לתואר שני (גם כאלו שאין קשר בין נושאי התואר השני שלהם לתחום עיסוקם המקצועי בעבודה). במקרה הכי גרוע, אם תראה תוך כדי שהתואר השני שזה לא מתאים לך - תמיד תוכל לפרוש ממנו ולחפש עבודה בתיכנות
תודה על התגובה. בנוגע למשך הזמן של התואר
29/05/2016 | 21:19
2
23
גם אנשים שלומדים אותו במשרה מלאה מושכים אותו בדרך כלל על יותר משנתיים?
תלוי במוסד הלימודים וברקע הקודם
29/05/2016 | 22:30
18

רק לסבר את האוזן - בטכניון, לבוגרי תואר תלת שנתי של המוסד, התוכנית הרשמית לתואר שני היא של שנתיים וחצי. לבעלי תואר ראשון ארבע שנתי של המוסד - התוכנית הרשמית לתואר שני היא של שנתיים - כי יש פחות קורסים (18 נקודות זכות - שהם 6-7 קורסים על פי רוב) ללמוד.

מעבר לזה - יש להרבה אנשים נטיה לקחת את הזמן בבחירת נושא לתזה ובחירת מנחה - והתזה היא צואר הבקבוק המרכזי בתואר (כולל המאמר אחד לפחות בעיתון או בכנס, שהמנחה מנסה להוציא מכל סטודנט שלו). אם תגיע למצב שיש לך מנחה וכיוון ראשוני לתזה אחרי שנה, אתה עשוי לגלות (כמו שהרבה מגלים) אחרי כמה חודשים שהכיוון הראשוני לא תופס, ולאחר החלפת כיוון לגלות שאחרי שמסיימים את פיתוח הרעיון הראשוני - הרבה זמן נגרר על שיכתובים של התזה מול המרצה, על איסוף עוד אינפורמציה ועוד השוואות ונתונים כדי לחזק את התזה (והמנחה לרוב נוהג בנושא הזה בשיטת הסלאמי - לא תקבל מראש רשימת מכולת של כל מה שצריך לעשות בשביל להשלים את התזה). לאחר מכן כותבים מאמר, ומגלים שצריך עוד נתונים והשוואות בשבילו. מגישים לכנס חשוב - והוא נדחה. מנסים להגיש שוב לכנס פחות חשוב, והוא לאו דווקא מתקבל וגם אם כן - המרצה היה רוצה לקבל מזה עוד מאמר אחד לעיתון, וזה לוקח עוד זמן, והמנחה לא יתן לך להגיש סופית את התזה עד שהוא קיבל את הפירסומים שלו (על כל המאמרים והפירסומים הללו גם הוא חתום, והוא זקוק להם לקדם את הקריירה שלו).

הדברים הללו אינם מנסיוני האישי - אלא מנסיון של כמה חברים ומכרים שעשו תואר שני וחוו את זה.
העניין של 'משיכת התואר' הוא כזה:
30/05/2016 | 00:47
11
כמו שכבר סיפרתי בשרשור, הקורסים הם החלק המינורי בתואר; המחקר הוא העיקר.

מתי מסתיים המחקר? כשהמנחה שלך מחליט שהוא מסתיים, בגדול.

כיוון שמדובר במחקר, בחלק מהמקרים לא בטוח שתצליח בו. "אם היינו יודעים מה אנחנו עושים, זה לא היה מחקר".

נניח למשל שהמנחה ואתה המצאתם אלגוריתם חדש לזיהוי עכוז של בבון בתמונה (תחום מאוד חם היום), אבל האלגוריתם מזהה עכוז של בבון פחות טוב מאשר האלגוריתמים המובילים בשוק. האם המחקר הסתיים? יש מנחים שיסכימו לעצור בנקודה הזאת "כי אתה רק מסטרנט, זה לא דוקטורט". בקיצוניות השניה, יש כאלה שלא יוותרו לך עד שלא יהיה מאמר ביד.

מועד הסיום של התואר שלך ועצם הסיום שלו הוא לחלוטין בידיים של המנחה, וזאת - מהיכרותי - הסיבה העיקרית ל"גרירת תארים".

כמובן, אתה יכול להחליט אחרי שנתיים שאתה רוצה לחזור לעבוד ולעזאזל הכל, אבל יותר קשה לעבוד על מחקר במקביל למשרה מלאה, והסיכויים שלך אשכרה לסיים את התואר יורדים במקרה כזה.
זה לא ידפוק לך את הקריירה בהכרח
29/05/2016 | 08:22
1
109
אם כי, זה עלול אם לא תצליח לעמוד בזמנים שלך.

לא מכיר הרבה אנשים שסיימו תואר מחקרי בשנתיים בדיוק. לרוב משהו נמשך, או שפתאום מגלים שהקורסים קצת קשים, או שהתיזה נמרחת, או שמחכים עד שאיזה מאמר יתפרסם לפני שהמנחה בכלל מאפשר לך להגיש אותה, או שבכלל נמאס לך באמצע ואתה תמצא את עצמך על פיסטין בהודו.

השיקולים שלך הם כן אידיוטיים. בלימודי תואר שני עיקר ההשקעה היא במחקר, בתיזה. לא במסיבות, לא בחיי חברה, ואפילו לא בקורסים. אם אתה רוצה לעשות תואר שני בשביל להתמקד בתחום מסויים - סבבה. אם אתה רוצה לעשות תואר שני בשביל להשאיר פתח לקריירה אקדמית, אם זה ימצא בעינייך - סבבה גם. אבל אם אתה רוצה להרוס לעצמך שנתיים מהחיים רק כי אתה מרגיש ש"הזדקנת בלי לחוות את מה שבני גילך חוו", אתה עלול למצוא את עצמך במצב לא נעים בו גם אין לך עבודה, גם אתה לא בדיוק מצליח בתואר, וגם לא ממש חווה את מה שציפית לחוות כי בני גילך חוו את זה בלימודי תואר ראשון תוך כדי הברזות מקורסים ומסיבות והכנות עבודות ביחד, ולא תוך כדי חפירה של איזה נושא איזוטרי בקבוצת מחקר משעממת עם פרופסור שאתה השפחה שלו כי הוא לא יחתום לך על התיזה עד שתוציא לו איזה מאמר או שניים.
שאלה
29/05/2016 | 21:21
20
האנשים שאתה מכיר שלקח להם יותר משנתיים, עבדו תוך כדי או שהם למדו במשרה מלאה?
(אני מניח שלמי שלומד לתואר שני בפתוחה תוך כדי עבודה יהיה הרבה יותר קשה לסיים את התואר בשנתיים מאשר מישהו שלא)
לך על זה
29/05/2016 | 10:16
4
112
לא בטוח שבעתיד תוכל לממש את זה החלום הזה אחרי שתהיה לך עבודה קבועה  ומשפחה.
רצוי שתעשה זאת ללא דאגות כלכליות , נידמה לי שברוב האונברסיטאות מי שלומד לתואר שני מקבל מילגה וגם שכר ( תמורת עבודה בתרגול ו\או הדרכות ). 

אגב תואר שני בד"כ פחות מלחיץ מתואר ראשון, יש פחות קורסים ויותר זמן חופשי ורק העבודה על התזה לקראת הסוף דורשת קצת מאמץ, כך שיהיה לך יותר זמן לבלות במסיבות  ......
אמר מי שלא עשה תואר שני אף פעם...
29/05/2016 | 12:17
2
26
איך אתה יודע שלא עשיתי ?
29/05/2016 | 12:59
18
אל תנצל את המילואים של יוזר
29/05/2016 | 16:11
67
אני הסגן שלו עד שהוא מגיע , שיהיה פה סדר
כן. ללא ספק שאם לא אעשה עכשיו את התואר - לא אעשה אותו אף פעם
29/05/2016 | 21:25
19
אולי בפנסיה :)
הייתי במצב דומה לשלך
29/05/2016 | 13:27
1
105
יש לי deja-vu קל, יכול להיות שכבר הגבת לך על הודעה דומה. בכל מקרה:

- לי שנתיים של תואר שני לא פגעו בקריירה, ומצאתי עבודה בקלות על סמך הנסיון הצבאי לאחר התואר. אז לא, אתה לא אידיוט.

אבל

- שנתיים זה המון זמן. הכסף שהתואר הזה עולה לך הוא שנתיים שאתה לא עובד, שזה 200-250 אלף שקל בשקט.
אתה יכול בזמן הזה לעבוד שנה ולטייל שנה בדרום צפון זימבאבווה, ולחוות מה שבני גילי חווים בטיול בחו"ל. יש שיאמרו שטיול בחו"ל יותר כיף מקורס מתקדם באלגוריתמים מבוזרים .

- קח בחשבון שהחוויה הסטודנטיאלית היא אחרת. אני עשיתי גם תואר ראשון וגם תואר שני בפול-טיים, וזה פשוט לא אותו דבר. בתואר השני אתה מוקף בפחות אנשים, לחלקם הלא מבוטל מרכז החיים נמצא מחוץ ללימודים. הדגש הוא יותר על עבודת המחקר ופחות על קורסים, אז יש פחות את ההרגשה של "נלחמים ביחד בשוחות".

- אמנם התואר השני לא יפגע לך יותר מדי בקריירה (רק יעכב אותה בשנתייים), אבל הוא לא יוסיף לך יותר מדי, בעיקר אם תבחר בתחום מחקר שלא תעסוק בו בהמשך. בהנחה שאתה רוצה לחזור לתעשיה אחרי התואר ולא להיות פרופסור, הרווח העיקר שלך מתואר שני יהיה אפשרות לעבוד בתחום המחקר.
לא יודע מה אתה רוצה לחקור? או - סימן אזהרה ראשון שאולי אתה לא בכיוון הנכון.
אחלה. שמח לשמוע :)
29/05/2016 | 21:24
34
וכן כמובן שיש לזה משמעות כלכלית אדירה. מצד שני אם אני כל החיים אהיה במרדף אחרי הכסף (וכנראה שגם אני אכנס למירוץ הזה לדירה עוד איזה שנתיים שלוש ככה) אז מתי יהיה לי זמן לעשות קצת דברים מעבר לעבודה?

דעת מיעוט
29/05/2016 | 21:39
1
43
תואר שני יכול להועיל לך מהרבה בחינות
- העמקה משמעותית ברמת ההבנה הידע והיכולת. ככה אני הרגשתי בתואר השני.
- פיתוח עצמאות מחקרית שיכולה להועיל בעבודה
- פסק זמן מעבודה, גיוון זה תמיד נחמד
- שיפור קורות החיים בכך שיש לך תואר שני ממוסד נחשב
- התמחות והתמקצעות בנושא מסויים שזה יכול להיות יתרון תעסוקתי גדול (למרות שמצמצם קצת את הגמישות התעסוקתית)
- יצירת קשרים באקדמיה
- אם מחקר מעניין אותך, מי יודע, אולי אפילו תדלק על זה ותרצה להמשיך?

אם אתה רוצה להתמקד ספציפית בלמידה ממוחשבת, זה תחום חם מאוד, וכנראה ישאר כך תקופה ארוכה. לגבי שחייה עם הזרם, זאת כידוע תכונה של דגים מתים.
החלק של פיתוח יכולת מחקרית, לדעתי, הוא התרומה הכי כללית
29/05/2016 | 22:33
31

במובן הזה שמדובר ביכולת שניתן ליישם בכל דומיין בתחום התוכנה, בחברה שבאמת זקוקה למו"פ של ממש.
חתמתי חוזה , לא יכול להתחיל לעבוד
29/05/2016 | 23:05
3
59
היי לכולם.

לא מזמן חתמתי חוזה בחברה מסויימת. אישתי בשליש השני להריון ויש עוד ילדים קטנים בבית , בתקופה אחרונה אישתי נזקקה לאישפוז , ולאחר מכן הומלץ לה ע"י הרופא המטפל "להוריד הילוך" עד ההריון , שזה אומר שאני צריך לתת יותר יד.
הטיימינג לעבודה חדשה קצת בעייתי מבחינתי, המחשבות , העזרה בבית (לקחת את הילדים ל/מ הגן) , וכו' ... משהו שבעייתי לעשות במקום שרק הגעת אליו , והרבה יותר קל לעשות במקום בו אתה עובד כבר מס' שנים והוכחת את עצמך שם ...
איך אני מסביר במקום החדש כי כרגע אני לא יכול להתחיל את העבודה שם מבלי להיכנס ליותר מדיי פרטים אישיים?

תודה
אתה יכול להיות כנה עם איש הכ"א/ראש צוות ולבקש דיסקרטיות.
29/05/2016 | 23:15
38
בהנחה שאתה בכלל יכול להמשיך בעבודה הקודמת, יוצא ש:
1. גם ככה תצטרך להסביר במקום הקודם.
2. תעבוד במקום שרצית לעזוב, כנראה בגלל שכבר נמאס לך.
3. עוד 3-4 חודשים תצטרך להתחיל את תהליך החיפוש מחדש.
4. הברזת למקום שחתמת איתו ורצית לעבוד בוא בלי להסביר למה.
5. תעזוב מקום עבודה שהלך לקראתך.

לא הייתי מוותר על עבודה בגלל זה. לא יותר פשוט להסביר ולבקש דיסקרטיות? ברוב מקומות העבודה עובדים בני אדם. בני אדם מבינים. במיוחד אם מדובר במשהו זמני ואתה הולך לעבוד שם כמה שנים
מה אתה מנסה להשיג?
29/05/2016 | 23:30
1
36
להתחיל לעבוד שם עוד כמה חודשים? 
לא בטוח שיסכימו. נסה להסביר את המצב כמה שיותר בכללי לHR ותציין שזה בגלל סיבות אישיות - רפואיות. יכולת להיות שישאלו שאלות.

אם אתה מתכוון לשבת תקופה לא מבוטלת בבית (נניח שנה) כדי לעזור לאישתך גם אחרי הלידה ומוותר על הקבלה למשרה הזאת, אתה לא חייב דין וחשבון. אני הייתי מבהיר רק שזה מסיבות אישיות ולא שהעדפת פתאום מקום אחר (קורים מקרים כאלה)
לא לשבת בבית
29/05/2016 | 23:36
39
כמו שאמרתי , במקום הנוכחי אני לא צריך "להוכיח את עצמי" , עושה את העובדה שלי , מכירים אותי ומרוצים ממני.
יכול להשלים מהבית , לעבוד גמיש יותר , במקום החדש הבנתי שזה פחות נהוג לעבוד מהבית , לכן קשה לי לראות איך לאורך זמן יתנו לי לצאת 3 או 4 פעמים בשבוע לאסוף את הילדים , במיוחד כשרק הגעתי.

בכללי ה HR שם יודעים שאישתי הייתה מאושפזת , כבר דחיתי את תחילת עבודה בגלל זה
עד כמה אתם חושבים שהבאזז סביב data science מוצדק?
29/05/2016 | 19:30
56
ולכמה משכורת של data scientist יכולה להגיע אחרי ניסיון של 3-5 שנים? (קצת מתקשה להבין מטבלאות השכר שמפרסמות חברות ההשמה, מה גם שהבנתי שהן לא ממש אמינות). 
התלבטות בין שתי הצעות..
27/05/2016 | 22:33
5
271
אהלן,
קיבלתי שתי הצעות עבודה ורציתי לשאול אולי כאלה שעושים נסיעות לעבודה אם זה שווה את זה. כרגע אני עובדת ליד הבית ואין לי ניסיון עם נסיעות ארוכות.
שכר זהה, אותו תפקיד כמו שעושה היום ושני העבודות נשמעות מעניינות באותה מידה.
אופציה 1-
חברה מאוד גדולה ועולמית, אין מישהו שלא מכיר ולרזומה זה יהיה מצויין. 
אבל זה שעה נסיעה מהבית (ויותר בגלל פקקים מטורפים).
אופציה 2 -
חברה קטנה וכנראה שאף אחד לא מכיר, אולי עובדים שם 10 אנשים, ונורא קרוב הביתה, מרחק הליכה.

מה אתם אומרים ? ממש רוצה את האופציה הראשונה אבל נסיעה מעל שעה לכיוון.. זה כזה נורא? מתרגלים ? יהיה לי זמן להתאמן ולצאת אחרי העבודה?

קשה לבחור..
אם התנאים זהים, אז אין שאלה:
28/05/2016 | 00:59
207
שעתיים ביום זה המון.

באופן אישי, אני עושה יותר מזה כבר הרבה שנים, אבל אני מעולם לא עמדתי מול בחירה כמו שלך.

אם זאת, השאלה היא מה המקצוע שלך, ואיך אתה רוצה להתקדם בו.
ייתכן, שחברה גדולה יותר תאפשר אופציות קידום ושכר גדולות יותר בעתיד.

מצד שני, זה שיש חברה עם 10 אנשים שאף אחד לא שמע עליה, לא באמת אומר כלום על החברה. אולי דווקא שם יש לך עתיד מזהיר יותר, ובלי לוותר על 10 שעות שבועיות.

אכן, קשה לבחור, אבל אתה מכיר את הפרטים יותר טוב מאיתנו, אז לך צריך להיות יותר קל.
זה לא יכול להיות בדיוק אותו דבר
28/05/2016 | 09:32
2
161
נראה לי שאי אפשר שעבודה בחברה ענקית תהיה זהה לעבודה בחברה קטנטנה.  
אפילו אם כותרת התפקיד היא זהה.

אם העבודה בחברה הקטנה נראית לך מתאימה לך, זה נראה לך מקום שתוכלי ליהנות (וגם להתפתח) בו בכמה שנים הקרובות - זה מאד מפתה.

תודה ! זהו שמבחינת תפקיד נראה לי בחברה הגדולה
28/05/2016 | 09:58
1
146
יותר מעניין, הרבה יותר אחראיות ואוכל להתפתח שם. גם מבחינה אווירה הרבה יותר כיף שזה חברה גדולה והמון סוגים של אנשים (חח) וחדר אוכל וכל השטויות האלה .. בחברה הקטנה זה יותר אוירה של משפחה כזה.
מפחיד אותי שאחרי שנה אני אתעייף מהנסיעות ואתפטר שוב , כרגע אני צריכה משהו לכמה שנים כי יש לי יותר מדי תקופות קצרות =\
בחברה הקטנה - התחברת לאנשים שהתראיינת אצלם?
28/05/2016 | 13:36
154

דווקא בחברה קטנה - את יכולה לראות עם מי יש לך עסק במהלך הראיונות - פוגשים חלק גדול מהאנשים שבפועל תעבדי איתם. בחברה גדולה - אין לך מושג לגבי מרבית האנשים שתיתקלי בהם.

עוד נקודה - האם בחברה הקטנה יש אנשים רציניים שתוכלי ללמוד מהם/איתם? ככל שיש לך פחות נסיון - זה יותר מהותי.

דבר שלישי - האם בחברה הקטנה הזו יש הרגלי עבודה מסודרים? זה דבר די מהותי - וזה דבר שיכול להתקיים וגם לא להתקיים בחברות קטנות ובחברות גדולות. מה לגבי החברה הגדולה? כשאני מדבר על נהלי עבודה, אני לא מדבר רק על "היינו רוצים שיהיה ככה וככה" - אלא על מה שבאמת קורה שם ביום-יום.

לגבי הנסיעות - זה עניין מאוד אישי. אני מכיר אנשים שהתרגלו לנסיעות, ולמדו להפוך אותן לחלק מסדר היום שלהם (אפשר לנהל שיחות טלפון עם חברים, אפשר לשמוע פודקסטים של הרצאות שמעניינות אותך, לשמוע מוזיקה וכדומה) - ויש אנשים שלא מתרגלים לנסיעות הללו וסובלים מהן. עוד נקודה - אם יש שעות גמישות, ואפשר לעבוד בשעות שיש בהן פחות פקקים - זה עשוי לצמצם את זמן הנסיעות (ומצד שני - יהיה יותר זמן שבו בפועל תעבדי לבד)
תלוי (גם) במצבך המשפחתי:
29/05/2016 | 16:29
69
כשהייתי צעירה ונטולת ילדים, לא היתה לי בעייה לעבוד רחוק מהבית (מה גם שיכולתי להתחיל ולסיים מאוחר, ולא לנסוע בשעות הפקוקות). כשנולדו הילדים, לא יכולתי להרשות לעצמי לבזבז שעתיים ביום (או יותר) על נסיעות, ולא להיות זמינה ל"הקפצות" (שקורות הרבה כשהילדים קטנים).  
מה כדי ללמוד ע"מ להתקבל להייטק - השתלמות לכלכלנים
29/05/2016 | 16:16
1
81
שלום לכלום,

יש לי שאלה די כללית ורחבה, מקווה למצוא כאן מענה...

אני בוגרת תואר ראשון בכלכלה עם חמש שנות ניסיון אנליטי בתחום מכירות ושיווק מחברות יצרניות (מתוכן שלוש שנות ניסיון ניהולי), ומעט ניסיון בשיווק אונליין מבחרת סטרטאפ בתחום השקעות בה אני שותפה.

כצעד הבא בקריירה שלי כשכירה הייתי רוצה להכינס לחברה טכנולוגית. אין לי כיוון ממש ברור (הסיבה העיקרית ל"הסבה" היא תנאים ופרספקטיבות טובות יותר), זה יכול להיות אנליזה שיווקית, ניהול פרויקטים, CRM אנליטי או תפקיד אחר תחברת אינטרנט/תוכנה וכד'..

אין לי את הרקע הטכנולוגי הדרוש בחברות הגדולות, ועל אף שברור לי שאת כל הידע החסר שנדרש אני יכולה לצבור בקלות ובמהירות תוך כדי עבודה, המעסיקים לא ממש משתכנעים..

בעיה נוספת היא שיש מגוון משרות שעשויות להתאים לי מבחינת ההשכלה והניסיון, ולכל משרה יש דרישות שונות בעליל, לכן קשה מאד להתמקד. לא יודעת עם כדאי להמשיך להתמקצע בשיווק ולקחת אישזהו קורס בתחום (SEO) או ללמוד שפות תכנות ואיזו מסגרת יכולה לספק ידע בסיסי במגוון שפות...(בתחום השיווק דורשים בד"כ שליטה בסיסית בJAVA וHTML וכמעט מכל סוגי אנליסטים דורשים יעד בSQL ו/או R ולפעמים פייתון) 

אשמח מאד לעצה/הכוונה מבעלי ניסיון, מה אפשר וכדאי ללמוד.

תודה מראש

הגהה
29/05/2016 | 17:00
22
אירוחים שיעניינו אותך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2016 | 15:58
1
 מקובל להתייחס להתמכרות למין כבעיה שיש לטפל בה. אך מה אם ההתמכרות למין אינה הבעיה אלא הפתרון לבעיה מורכבת יותר?

ביום ביום שני, ה 30/5 נארח בפורום התמכרות למין את יוני אלקינס שישיב על שאלותיכם בנושא הקשר בין טראומה והתמכרות למין.
 אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו!

85% מהעובדים בישראל מצטרפים לקרן הפנסיה שבחר עבורם המעסיק ולא בוחרים בעצמם את התוכנית הפנסיונית המתאימה להם. אז מה עושים בנדון?

ביום רביעי, ה 1/6 נארח בפורום ניהול כלכלת המשפחה את חן בורוכוב נחמיאס, את רונן מדמוני מבית ההשקעות IBI ואת אבי אייכלר, מנכ"ל מירב הפנסיה בע"מ, שישיבו על כל שאלותיכם בנושא!
 אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו:

הילדים שלנו הם האוצרות של חיינו. בתור הורים, אנו מעוניינים להתאים להם את המסגרת החינוכית המתאימה ביותר עבורם. אז איך עושים את זה נכון?

ביום רביעי, ה 1/6/16 נארח בפורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים את אורלית ישראל שתענה על שאלותיכם בנושא!
 אתם מוזמנים להעלות שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/462/180796419

פרויקטים עצמאיים בתכנות
28/05/2016 | 11:48
11
199
שלום לכולם,
אני סטודנט למדעי המחשב (שנה שנייה), מעוניין להתחיל לחפש עבודה בתחום, ברור לי שמאחר ואיני מצטיין, כמוני יש עוד מאות או אלפי סטודנטים שמחפשים עבודה כרגע, לכן אני רוצה ליצור מעט "ניסיון" בעצמי, משהו שאולי יעזור טיפה, דרך כתיבת פרויקטים עצמאיים, השאלה שלי היא, מה נחשב מספיק "גדול ומרשים" כדי להציג? האם לדוגמא עורך טקסט בסיסי מבוסס ממשק משתמש בסיסי (ג'אווה) נחשב, או שזה בזבוז זמן? מחשבון/משחק איקס עיגול? קשה לי להעריך את סדר הגודל של הפרויקט שדרוש.
מצד אחד אני מאוד אוהב לתכנת, מצד שני אני עושה את זה בזמן הפנוי שממש אין לי עכשיו, לכן אני רוצה לדעת לאן לכוון ע"מ שלא אבזבז את זמני.

מקווה שהשאלה מובנת, תשובות, הערות, הארות, הצעות לפרויקטים וכל דעה נוספת יתקבלו בברכה.

תודה ושבת שלום.
לדעתי סתם לכתוב שורות קוד זה נחמד אבל לא יעזור הרבה
28/05/2016 | 13:20
143
תתפקס על התחום שבו תרצה לחפש עבודה. מובייל? צור אפליקציה שתוכל להראות בראיון. אמבדד? תקנה ארדואינו/רספברי פאי ותכתוב מערכת הפעלה מאפס.
אולי תמצא פרויקט open source שתוכל להתעמק בו ולתרום לו.
או משהו מקורי, או משהו גדול
28/05/2016 | 13:25
150

פרוייקט מקורי של 500 שורות קוד - שהקדשת לו הרבה מחשבה, יהיה עדיף מפרוייקט בנאלי קטן.

אם אתה כותב משהו בנאלי - רצוי שהוא יהיה מספיק מרשים כדי שיתייחסו אליו בראיונות בתור משהו רציני - אחרת ספק אם הוא יתפוס את עיניו של מראיין כלשהו ויגרום להזמין אותך לעבודה (הוא יכול לעזור אחרי שכבר הגעת לראיון) אלא אם הוא יהיה מעבר לתכונות הבנאליות של אלפי העורכים הקיימים. אם אתה כותב עורך כזה, חשוב לפחות על תכונה אחת שתמיד חסרה לך בכל העורכים שאתה מכיר - ממש אותה, והדגש אותה בתאור הפרוייקט.

בסופו של דבר, אתה רוצה לבלוט מספיק כדי שיזמנו אותך לראיון. אדם עם ממוצע 90+ הוא מספיק נדיר כדי לבלוט. אדם עם פרוייקט לא סטנדרטי יהיה גם הוא בולט יחסית.

קח את החודשים הקרובים כדי להשקיע בלימודים שלך, לקרוא בעיתונות מקצועית, כדי שיצוץ לך רעיון לא סטנדרטי, שאותו תוכל להפוך לפרוייקט בהמשך השנה. צא מנקודת הנחה שייקח עוד כמה חודשים עד שזה יהיה מוכן - וחכה עם חיפוש העבודה עד אז. זה ישפר גם את ידיעותייך בתיכנות ובמדמ"ח (בסוף שנה ב לרוב יש לך הרבה יותר כלים מאשר בתחילת שנה ב או אפילו באמצעה)
נראה לי עדיף להשקיע בלימודים
28/05/2016 | 16:03
8
128
בפורום הזה נהוג להציע לאנשים לעשות פרויקטים, אבל לא ברורה לי התועלת בהצעה הזאת. למי שממיין קורות חיים יותר קל למיין על פי ממוצע ציונים, ולא על סמך לנסות לקרוא תיאור של הפרויקט שלך, ולנחש האם הפרויקט הזה מספיק מרשים כדי לזמן לראיון.

(באמת מסקרן לשמוע סיפורים של אנשים מנסיון, האם מישהו קיבל סטודנט עם ציונים בינוניים, בזכות פרויקט)
לדעתי...
28/05/2016 | 16:44
6
144
וזה רק ממה שהספקתי לקרוא בנושא, וקצת היגיון, אם מבין 20 קורות חיים, יש אחד או שניים שמספקים קישור לאתר בו מוצגים מספר דברים שהם כתבו, זה לא יכול להועיל יותר מ-5 נקודות בציון הסופי בחדו"א? סתם מקרה לדוגמא...

בסופו של דבר, ציונים טובים לא גוררים שהאדם מולך מתכנת טוב, אך פרויקטים גמורים מעידים על אדם שיש לו תשוקה ורצון לתכנת, וכנראה שיש בסיס סביר להניח שישלו יכולת מינימלית, מה שאי אפשר להגיד על כל אחד שלומד את התחום, ושוב, לא מדובר כאן על הזנחה של כל הסמסטר...
אדם בעל תשוקה אמיתית לתיכנות - לא שואל בפורום מה לתכנת
28/05/2016 | 18:57
4
46
יכול להגיד לך שכבר שנים בא לי לכתוב משחק דו-מימדי
28/05/2016 | 19:49
3
114
אבל ברור שאין לי את הזמן לזה כרגע, מנסה להבין מה מספיק טוב כדי להראות סוג של ניסיון בקורות חיים, לא פרויקט חיים, סה"כ מחפש הכוונה מאנשים שכבר נמצאים בתעשייה וכנראה יודעים מה נחשב "מרשים" מספיק יחסית לסטודנט שעוד בלימודים.
סה"כ מה שיש לי תשוקה אליו יותר מהכל כרגע (=משחק) לא ריאלי כרגע, אז מנסה למצוא את השילוב בין זמן *יחסית* קצר של השקעה לבין פרויקט *יחסית* מרשים.
לכתוב משחק דמקה בסיסי - דורש שבועות ספורים
28/05/2016 | 20:03
112

אם תקרא על אלגוריתמי מיני-מקס - תראה שלממש משחק דמקה בסיסי לא לוקח הרבה זמן.
מה שכן - למי שנמצא בתחילת/אמצע שנה ב בלימודים - זה עשוי להראות מאוד מסובך, בגלל מחסור בנסיון במימוש אלגוריתמים
אל תעשה מזה יותר מידי סיפור
29/05/2016 | 01:02
87
אתה לא חייב לבנות תוכנית פיתוח של חצי שנה ולהתמיד בה, או לוודא שהפרוייקט שלך מספיק גדול או מספיק מעניין בשביל להתחיל אותו. כמעט כל דבר אפשר להתחיל בצורה יחסית פשוטה ועם הזמן להוסיף עוד דברים (עוד פונקציונליות, עוד אפשרויות וכו') בשביל להפוך אותו למורכב יותר ו"מרשים יותר".

מעסיקים רוצים לראות אנשים שאוהבים את מה שהם עושים, ועבודה על פרוייקטי צד היא דוגמא לא רעה לכך.

מה שאני מנסה להגיד - אם אתה באמת כל כך אוהב לתכנת כמו שאתה טוען, ובאמת כל כך רוצה לכתוב משחק דו-מימדי - פשוט תעשה את זה (בהנחה וזה לא פוגע לך בלימודים כמובן).
בא לך לכתוב משחק? לך על זה
29/05/2016 | 10:51
16
בהרבה מקומות, בשביל שהקו"ח שלך יהיו אותם 1 מ-20
29/05/2016 | 11:58
64
אתה צריך קודם כל להגיע לאיזשהו רף מינימלי מבחינת הממוצע (אחרת סביר להניח שהם יסוננו עוד לפני שינתחתו על השולחן של המנהל המגייס) ככה שבסופו של דבר זה תלוי במצב הנוכחי שלך - ההבדל בין 78 ל-80 יותר גדול מההבדל בין 81 ל-83. במקרה הראשון כדאי חד משמעית לנסות להעלות את הממוצע (וזה נכון לכל ציון סף כמו 85, 90), אחרת זה באמת פלוס נחמד לקורות חיים.
ברור שלהשקיע בלמודים ולהעלות ממוצע צריכה להיות עדיפות עליונה
29/05/2016 | 10:56
57
את תשובת ה"תעשה פרוייקט" אני נותן בדרך כלל לחברה שמגיעים לפה עמוק לתוך שנה ג', כשכבר ברור שהם לא יכולים להעלות או להוריד משמעותית את הממוצע שלהם, והחלופה ללעשות פרוייקט היא לשבת בצד ולבכות.

מה שכן, מהפרוייקטים האלה יכולים לצאת סיפורי הצלחה. אני יכול לחשוב על כמה שאני מכיר אישית - למשל, החבר שלמד במכללה בינונית, החליט להתמחות בווב, עשה משחק ומוביל היום קבוצת פרונט-אנד בחברה בינונית. או החבר לספסל הלימודים שבנה פרוייקט לתחרות של גוגל אאל"ט ורדפו אחריו בזכות הידע שהוא צבר בפרוייקט.

ממוצע היא הדרך המיינטסטרימית, הבטוחה והישירה להשיג עבודה. אני לא אומר שלא - זה הנתיב שאני בחרתי. הוא לא הנתיב היחיד.

|OFF| איזה כלי חינמי מודד ניתוקים מהרשת?
28/05/2016 | 20:57
1
86
יש לי הרגשה שחברת האינטרנט מחרטטת אותי ואני רוצה כלי שיוכיח מי צודק.

לדעתי יש ניתוקים קצרים כל הזמן
תבדוק בראוטר
29/05/2016 | 03:40
60
יש ראוטרים שמחזיקים לוג פנימי שבין היתר רושם מתי הלינק נפל ומתי חזר.
שבוע הבא אני אעדר
27/05/2016 | 17:02
4
250
אני יוצא למילואים לשבוע אימון.
תשתדלו להתנהג יפה עד שאחזור. בעיות דחופות אפשר לשלוח להנהלת הפורומים של תפוז.

נתראה ביום חמישי ושיהיה שבת שלום!
במקומך הייתי מכין את המחק ולא מודיע על היעדרות. הודעה=הזמנת
27/05/2016 | 17:15
3
191
הטרולים להתפרע.

תהיה זהיר באימון
התלבטתי
28/05/2016 | 21:29
2
145
אבל לא רציתי שאנשים ינדנדו ולא יבינו לאן נעלמתי. הנה עוד פתרון: אני מודיע מראש שמי שינצל את העדרותי בשביל לעשות בלאגן ייחסם כשאחזור. ראו הוזהרתם.
כן המפקד, אתה בטח סגן ...
28/05/2016 | 22:56
36
כל הכבוד לצה"ל
28/05/2016 | 23:22
112
שעות עבודה ומנוחה - גרסת ההייטק
26/05/2016 | 17:48
15
363
אהלן, 

חוק שעות עבודה ומנוחה קובע שיום עבודה (בשבוע בן 5 ימי עבודה) הוא בן 8.6 שעות (לא כולל הפסקה). לפי החוק, ניתן להעסיק עובד לכל היותר במשך 12 שעות ביום עבודה אחד (שזה כולל שעות נוספות) ולכל היותר 15 שעות נוספות בשבוע. 

השאלה שלי אליכם, הייטקיסטים יקרים, כשיש לחץ בעבודה (להוציא גרסא, למשל), כמה פעמים קרה שעבדתם באותו יום מעל 12 שעות?
מה קורה כשבאמת רואים שהדד-ליין לא ריאלי? מפסיקים לעבוד ונותנים למשימה להיכשל? 

האם אתם מסוגלים להגיד לבוס שלכם: "לא מעניין אותי כלום. אני כבר 11-12 שעות בעבודה, עשיתי את כל מה שאני יכול. אני יוצא הביתה עכשיו ומצידי שיישרף הפרויקט" ? 

זה נדיר מאוד לעבוד יותר מ-12 שעות ביום
26/05/2016 | 19:16
247
עבודה של מספר רב של שעות היא בד"כ לא אפקטיבית בגלל ירידה חדה בתפוקה של העובדים.
מתן שעות נוספות כשיטה מצביע על בעייה ניהולית וכדאי למצוא מקום אחר.
גם הדד ליין הוא בד"כ פיקטיבי, כי איזה מנהל החליט שלוח הזמנים צריך להיות ככה, או שהבטיחו ללקוח יותר מדי פיצ'רים בזמן קצר מדי, דבר שעלול לפגוע בבדיקות ובאמינות המוצר.
אם יש מקרה חירום אפשר להשאר הרבה שעות והחוק לא משנה.
ע"ע Debugging the development process
ע"ע Peopleware

יותר מ12 באותו היום? נדיר מאד
26/05/2016 | 20:10
3
241
לפעמים יוצא להגניב כמה שעות בסופ"ש.
בד"כ בהתנדבות ולא כי ביקשו במפורש. לפעמים מתחבר על דעת עצמי לקדם דברים שלדעתי לוקחים יותר מדיי זמן או משימות צדדיות שאני עושה על אש קטנה.

קרה שאמרתי ש"זה לא יתכנס" כשהדד ליין לא ריאלי\הלחץ שיוצרים לא הגיוני בעניי.
בסטארט-אפים למשל הרבה פעמים קורים
27/05/2016 | 22:15
2
134
דברים כאלה.

מאיפה אתה יודע?
28/05/2016 | 21:25
1
54
לא נשמע כאילו אתה מדבר מניסיון.
מניסיוני המוגבל זה לא קרה הרבה בסטארטאפים שבהם עבדתי.
אני דווקא כן מדבר מניסיון
28/05/2016 | 21:28
20
אני משער שזה אינדיבידואלי
26/05/2016 | 22:48
200
אבל באופן אישי, בדרך כלל אם זה לא עניין קבוע ואם אני מתוגמל כמו שצריך, אני אעבוד כמה שצריך.
אם הדד-ליין לא ריאלי, לא ההפסקה שלי היא זו שתכשיל את המשימה
27/05/2016 | 08:48
180
״מפסיקים לעבוד ונותנים למשימה להיכשל״ זו אמירה של מנהל שעובד בשיטות הפולניות של ליצור רגשות אשמה... 

חוץ מזה רוב בני האדם לא אפקטיבים ב12 שעות עבודה. מקום שמצפה מאנשים לעבוד ככה - זה מקום שלא כדאי לעבוד בו.

מי שיש לו קצת נסיון, בכלל לא מגיע למצבים כאלה
28/05/2016 | 10:19
3
143
אני זוכר שהייתי צריך להשאר במשרד עד חצות איזה פעם או פעמיים כשהייתי צעיר ונתתי למנהלי פרוייקטים לקבוע לו״ז. כבר שנים שזה לא קורה יותר.
ואם נניח היית מגיע לחברה ששם
28/05/2016 | 11:09
2
136
היו המון אנשים שעובדים שעות כאלה, מה היית עושה?
היית אומר כעבור 10-11 שעות עבודה: "זהו, אני הולך הביתה ולא מענין אותי שכולם ממשיכים לעבוד?"

כנראה שלא הייתי מגיע לחברה כזאת.
28/05/2016 | 12:22
40
זה משהו שעליו אני פוסל עבודה בחברות מראש
28/05/2016 | 13:29
122

אני עורך תאום ציפיות עם המעסיקים לפני שאני חותם על חוזה בנקודה הזו, כמו בעוד מספר נקודות מהותיות, לגבי מה אני יכול לספק למקום העבודה, ומה אני לא יכול לספק לו.

וגם כשהתנאים מסביב בחברה שבה עבדתי השתנו, ואנשים התחילו לעבוד יותר שעות - אני שמרתי על ההרגלים שלי. לא מסוגל לטחון שעות. מפריע לכם מאוד? אתם מוזמנים לאמר לי שלום. נכון להיום זה לא קרה.
דעתי האישית היא שאפילו 7-8 ביום היו יכולות להספיק אילו
28/05/2016 | 16:20
2
158
אפשר היה להניח בסופן שהעבודה שתוכננה להתבצע עבור אותו היום בוצעה במלואה.

הבעיה שלא תמיד הדברים עובדים כמתוכננן, לפעמים יש גם חוסר ריכוז במהלך היום ואז דברים מתעכבים ואנשים נשארים גם יותר מ12 שעות. יותר מאשר מדובר בדד-ליין של הארגון, מדובר בדד-ליין האישי שלך כעובד לספק את הסחורה.

בסופו של דבר, אף אחד לא מסתכל על שעות העבודה שלך אלא על איכות התוצרים.

כלומר, או במלים אחרות...
28/05/2016 | 16:28
1
124
אם היה מצופה ממך לסיים עבודה יומית של 7-8 שעות, ובפועל גילית שזה לוקח ממך 11-12 שעות, השאלה המהותית היא הרבה פעמים לא האם זה לגיטמי מבחינת הגבלת השעות בחוק, אלא האם עדיין יהיה למעסיק צורך בך במידה ותחתוך באמצע...
תקף במיוחד כשקצב הפיתוח נחשב גורם קריטי.
28/05/2016 | 22:12
32
אני משתדל לעבוד היכן שסופרים תפוקה ולא שעות
28/05/2016 | 19:43
90
לכל אחד אצלנו יש את העבודה שלו, אני פשוט דואג להיות יומיים שלושה לפני היכן שאני אמור להיות מבחינת תפוקה לפי הלוז ואז לאף אחד לא אכפת מהשעות כל עוד זה לא מוגזם (ואין לי נטייה להגזים)

הנדסאי אלקטרוניקה - אחרי 13 שנה בהייטק שאלה קריטית
25/05/2016 | 07:46
23
346
אני עובד כהנדסאי אלקטרוניקה 13 שנים בענף הייטק.

שאלה חשובה - הזמן "רץ" וכידוע ההייטק לא סימפטי לגילאי 40 +

(ותאמת דיי נמאס מהלחצים האלו  לשמוע כל כמה חודשים יש תקציב אין תקציב לפרוייקט  כן קונים את המוצרים לא קונים וכו...)

השאלה היא מה האלטרנטיבות? איזה הסבות מקצוע ניתן לעשות?

תודה מראש,

אתה באמת חושב שכולם מקבלים מכתב פיטורין לים ההולדת ה 40?
25/05/2016 | 11:22
249
אתה מפיק זמן בתעשייה, ומספיק קרוב לגיל 40 כדי להכיר את המצב יחסית מקרוב - אתה באמת חושב שזה המצב?
(במקומות שאני עבדתי בהם לא הרגשתי בעייה כזו באופן משמעותי - אבל יתכן שמדובר בסוגים של חברות)
הוראה (בלי ציניות)
25/05/2016 | 11:32
267
מעבר למקצועות הרגילים: מתמטיקה, פיזיקה, וכו' יש ביקוש גדול למורים שיכולים ללמד אלקטרוניקה בתיכונים או במכללות להנדסאים. יש גם המון חוגי רובוטיקה, אלקטרוניקה ועוד מחוץ למשרד החינוך. חלק מהמשרות יכולות להיות מתוגמלות לא רע, במיוחד אם אתה עובד בכמה מקומות.
במקום העבודה הקודם שלי להנדסאים המכתב סירב להגיע
25/05/2016 | 12:44
4
256
לגבי הוותיק מבינהם,
גיל 50 חלף לו, גיל 60 וגיל 67
בגיל 69 הוא החליט להתפטר, כי הוא הבין שלא יפטרו אותו לעולם.
למה?
כי הוא היה טוב בעבודה שלו, והעריכו אותו, וכנראה שהוא לא סבל מהלחצים.

אם נמאס לך מהלחצים,
פתח חומוסיה.
להיות בעל עסק זה מאוד מלחיץ
25/05/2016 | 17:42
3
65
שאלה ל usr32 - איך מבצעים הסבה ללימודי אלקטרוניקה
25/05/2016 | 18:07
2
162
אני הנדסאי אלקטרוניקה ובנוסף תואר ראשון BA מאוניברסיטת חיפה.
מה התהליך להסבה להוראה שיוכר גם במשרד החינוך?

תודה,

בכל מכללה להוראה יש תוכנית הסבה
26/05/2016 | 09:13
1
89
משך הלימודים הוא שנה. בחלקם השעות מאפשרות עבודה במקביל
אכן. צריך לברר במככלות להוראה
26/05/2016 | 13:37
85
יש מסלולים שונים. אני יודע שהיתה תקופה שרצו להביא עובדי הי-טק להוראה והיו מסלולים סופר מקוצרים: 3 חודשים מרוכזים או שנה בצורה רגועה יותר.

אגב, אפשר ללמד בלי שום תעודת הוראה ושום הסמכה אבל לפחות במשרד החינוך השכר יהיה נמוך יותר. הרבה מורים מתחילים ללמד ועושים את ההסבה תוך כדי העבודה.
לא מכיר אותך אבל אני בן 42
25/05/2016 | 23:32
11
292
ואין לי שום כוונות לעשות הסבה מקצועית. אני גם יועץ עצמאי כך שאני מחליף עבודות באופן תדיר יותר מ-"הייטקיסט" ממוצע ולכן צריך לעבור ראיונות ותהליכי העסקה.

אגב, אצל אחד הלקוחות הקודמים שלי, המנכ"ל (והבעלים) החליט להעסיק את אבא שלו. איש בן שבעים ומשהו עם רקע בניהול. האבא לא עבד כבר 10 שנים אבל לאחר מות האם, הוא הרגיש משועמם ולחץ על הבן להעסיק אותו. הבן (המנכ"ל) החליט מחוסר ברירה לתת לאביו תפקיד של עוזר למנהל הפרוייקטים. 
היתה תרעומת ורמת ציניות לא קטנה בין האנשים בפרוייקט על חבר הצוות החדש ועל הייחוס המשפחתי שלו.
בישיבה הראשונה בה עברנו על הדרישות של הפרוייקט, האיש שתק כל הישיבה ושרבט בפנקס שלו (בלפטופ הוא לא ידע כל כך להשתמש). לאחר שעתיים שבהם דנו בפרטים טכניים, בסיסי נתונים ובעיות טכנולוגיות שונות, הוא שאל שאלה אחת. השאלה שלו חשפה נקודת תורפה כל כך גדולה בדרישות כך שכולם נאלמו דום. האיש פשוט חשב על בעיה שתצוץ לקראת השלב הסופי של הבדיקות. במשפט אחד הוא שלח את הסטייק הולדר חזרה להגדיר את הדרישות הכי בסיסיות של המוצר וחסך לחברה עבודה של כמה שבועות לפחות אם לא חודשים. מדובר באדם שהיה צריך עזרה כדי להשתמש באימייל.
באמת עכשיו שאני מסתכל מסביבי על הייטק מלא באנשים בני 40+
26/05/2016 | 06:54
10
227
איך לא שמתי לב....

עכשיו אני מבין שהייטק עושה להם כל כך טוב - ממש כולם נראים בני 20 - 30

למרות שהם בני 40+  ובכלל אני לא מדבר על זה שכל כך יפה לראות את כמות האנשים שיוצאת לפנסייה מדי שנה מענף ההייטק ...

תתעוררו למי אתם מספרים סיפורים

הסיבה שאין אנשים בני 50 בהייטק
26/05/2016 | 09:13
9
251
היא שכשהם היו צעירים, ולמדו בבי"ס ובאוניברסיטה, עוד לא היה הייטק.
אז עוד לא היתה להם הזדמנות להיכנס לעולם הזה.
גם היום אם תסתכל על המבוגרים שבתחום, בד"כ תמצא מנהלים או מהנדסים בתחום האלקטרוניקה/תקשורת, ופחות מהנדסי תוכנה.
ימים יגידו מה יהיה עוד 10 שנים... אני אופטימי ומאמין שהתעשייה תתבגר, תרתי משמע.
הייטק זה לא רק תוכנה.
26/05/2016 | 22:43
154
הייטק היה פה לפני שנולדת. חישובים עשו עם רכיבי חומרה. תוכנה הריצו עם כרטיסיות ו סרטים מנוקבים על מחשבי נובה. במטוסי F15 F16 שהגיעו לארץ בתחילת שנות השמונים הייתה אלקטרוניקה מאוד מפותחת שפותחה בתחילת שנות ה70 בארה"ב. נכון שהכל היה מאוד גדול וכבד אבל היה הרבה יותר חכם יחסית למה שיש היום. (בגלל האילוצים שהזכרתי )
ולא היה להם מחשב בבית כדי להתאמן או אינטרנט כדי להשיג מידע ב
27/05/2016 | 00:08
7
127
קלות.

התנאי הראשון חשוב בהרבה מהשני

לאנשים היה מחשב בבית מתחילת שנות השמונים
27/05/2016 | 01:25
6
143

מצד אחד - תואמי אפל היו לאנשים הרציניים יותר, ומצד שני - מחשבים אישיים "מונוליטיים" נעשו מאוד נפוצים באותה תקופה. במקום להשיג מידע באינטרנט - אנשים מצאו מידע בספרים, ובמגזינים.
ילדי שנות ה80 בני *40* היום לא 50. והיה לי APPLE IIC. אוי הג
27/05/2016 | 11:40
5
127
עגוע
לא דיברתי על ילדי שנות ה-80
27/05/2016 | 19:52
2
76

מי שהיום (2016) בני 50 - היו בני 14 בשנת 1980, ולחלק מהם שהתעניינו באלקטרוניקה ומחשבים כנראה שהיה מחשב בבית בזמן התיכון (במקרה אני מכיר אדם אחד שהוא כיום בערך בן 50 - היה לו מחשב TI-99-4A באותה תקופה).
למעט מאוד אנשים היו מחשב ב1980. מדובר על הפריצה הגדולה של ה
27/05/2016 | 19:56
1
78
מחשב הבייתי בערך באמצע העשור הזה. כשהיה לרוב האנשים, למי שהיה מחשב כשהיה ילד היה קל יותר להיות גיק מחשבים... מי שהיה מבוגר יותר כבר פיתח "פער דורי" מסוים.

לא שלא היה אפשר ללמוד תכנות בגיל מאוחר יותר, ולא שלא היו מחשבים, אבל מחשב בבית בגיל צעיר מקל מאוד על התמכרות לתחום
לי היה מחשב בכיתה ח - ולמרבית חברי היה קצת לפני או קצת אחרי
28/05/2016 | 13:46
50

מתוך אלו שהיה להם מחשב בגיל הזה - רק למעטים נכנס "חיידק התיכנות". אצל רובם המחשב היה פשוט "מכונת משחקים משוכללת" והיה שוק שחור ער של החלפת משחקי מחשב.

תחת ההנחה הזו, למרבית אלו שהיום בני 50, היה מחשב בבית בכיתה י"א או י"ב - כשהם קצת יותר בוגרים וקצת יותר רציניים - מה שעשוי לגרום לקצת יותר מהם להתעניין בפועל בתיכנות ולא רק במחשב כתחליף לאטארי/אדיוקט
2016-1980=36
29/05/2016 | 10:18
1
7
בדיוק. ולמי שבן 50 לא היה מחשב כתינוק בן יומו. מדובר על מי ש
29/05/2016 | 12:11
19
היה ביסודי באמצע שנות ה80 (הפריצה של מחשבים ביתיים). מי שהיה תינוק/נער/בפנסיה לא ממש בקטגוריה
מה תחום ההתמחות שלך?
26/05/2016 | 22:48
150
ישנם נושאים שאתה רק משתבח עם הזמן, בעיקר בחומרה.
ממליצה לך להתמקד בשאלות הנכונות
27/05/2016 | 21:43
2
133
זהו? קיבלת תשובה להסבת מקצוע ש"ניתן לעשות" ואתה כבר מתחיל בבירורים הטכניים?

אם אתה שוקל הסבת מקצוע (ולא חשוב מה הסיבות שלך והאם הן מוצדקות ובעיני מי), השאלה הראשונה היא לא איזה הסבות ניתן לעשות, אלא איזו הסבה אתה רוצה לעשות. האפשרויות הן מאוד רבות ומגוונות. אתה יכול ללמוד להיות קונדיטור, בעל מוסך, גנן, מעצב גרפי, בונה אתרים, מורה, יועץ זוגיות, זמר חתונות או מטפל בדיקור סיני. ועוד מיליון דברים.
כל הסבה בגיל שלך טומנת בחובה קשיים, חלק יותר וחלק פחות.
אבל השאלות הראשונות הן עדיין אותן שאלות כמו בבחירת מקצוע ראשונה: מה אתה אוהב ורוצה לעשות ומהם הכישורים והיכולות הפוטנציאליות שלך?
אחרי שהבנת את זה אתה צריך לשאול מהם המסלולים האפשריים להסבה למקצוע/ות שמתאימים לך.
יכול להיות שהדרכים לשם יראו לך קשות או מסוכנות מידי ותבחר בסוף להתפשר על משהו שההסבה אליו קלה ובטוחה יותר.
יכול גם להיות שהוראה באמת זה מה שמתאים לך.
פשוט לי הצטייר בשרשור הזה תהליך פזיז ושטחי לקבלת החלטה מאוד משמעותית בחיים:
למה אפשר להסב? להוראה אפשר. סבבה, איפה נרשמים?
זה נראה לא רציני (בדומה לעצם ההחלטה שלך על הסבה - אני מתקרב ל-40 ושמעתי שלא קל אח"כ - אז יאללה הסבה).
יכול להיות שהרושם שלי מוטעה (לא כל השיקולים והמחשבה שמאחור עוברים בפורום).
בכל אופן אני ממליצה לך לשקול יותר ברצינות האם אתה באמת רוצה את זה או סתם תקפו אותך פתאום החששות מהעתיד (כמו שקורה לרובנו מידי פעם), ואם כן אז לא למהר לקפוץ על הדבר הראשון שמציעים לך אלא להתעניין בכמה שיותר אפשרויות ולהתחיל כאמור לא מ"מה אפשר" אלא מ"מה מתאים לי".

בהצלחה!

28/05/2016 | 13:48
10
"טכני", "פיזי", "שיטחי" - מילות תואר למתכנת אנחנו לא
29/05/2016 | 10:17
32
רוחניקים
כשנכנס עובד חדש לצוות, בלי ניסיון
25/05/2016 | 16:18
15
439
ממש טרי מהאקדמיה (וגם עדיין לא עובד כל יום כי יש לו דברים לסיים), תוך כמה זמן אתם מצפים לתפוקה? 
או: תוך כמה זמן אתם מצפים, בערך, שישתלט על החומר החדש?
אולי זו שאלה כללית מדי בלי לפרט באיזה תפקיד מדובר, אבל תנסו בבקשה לענות, חשוב לי לדעת...
3 חודשים
25/05/2016 | 16:40
10
337
תפוקה הוא נותן כבר אחרי שבוע אבל ב3 חודשים הראשונים כמעט כל שורה נכתבת תחת השגחה, עם הרבה הסברים והדרכה מסביב. אחרי 3 חודשים כבר מתחיל לעבוד בצורה קצת יותר עצמאית.
כמובן שהכל משתנה בהתאם לפרוייקט, לעובד, לקצב החברה, לעזרה שהוא מקבל, לאופי העבודה ועוד ועוד.
שאלת בונוס
25/05/2016 | 16:55
9
343
תוך כמה זמן מרגע שהוא התחיל לעבוד אתה יכול להחליט אם אתה מבסוט שקיבלת אותו, או מצטער על זה?
חצי שנה. לפעמים יותר
25/05/2016 | 17:21
8
131
יותר?!
25/05/2016 | 20:56
7
294
כלומר אין מצב שאחרי שבועיים תשאל את עצמך איך לכל השדים העברת את הטמבל הזה?
תלוי מה הוא עשה שגרם לך לחשוב שהוא טמבל
25/05/2016 | 23:38
1
267
אני בהחלט יכול לחשוב על תרחישים שיגרמו לי לחשוב שמישהו הועסק בטעות גם אחרי יום.
נו, אז שתף אותי בכמה...
26/05/2016 | 23:54
33
אתה שואל שאלות גנריות שאין תשובה חד משמעית להן
26/05/2016 | 09:59
1
227
תתאר את הסיטואציה עצמה, במידת האפשר, ויעזרו לך להגיע להחלטה מושכלת.
בכוונה לא מתואר תרחיש מסוים...
26/05/2016 | 23:48
37
יש מצב
26/05/2016 | 13:34
220
אם הוא טמבל בצורה קיצונית או גאון בצורה קיצונית יכול להיות שאחרי יומיים כבר תשאל את עצמך איך לכל השדים העברת אותו. ואז כמובן תצטרך לחשוב היכן טעית בתהליך הגיוס כי דברים כאלה לא אמורים לקרות.
בהנחה שהוא עובד רגיל, בינוני, ממוצע כמו רוב האנשים בעולם, אז האופי האמיתי שלו והיתרונות/חסרונות יתגלו לאורך זמן. בדרך כלל עובדים מתנהגים שונה בחודשים הראשונים אם מתוך רצון להוכיח את עצמם, מחוסר בטחון עצמי וקשיי הסתגלות טבעיים. לכן לא נכון למדוד עובד בחודשים הראשונים. חוץ מכאמור אם הוא מתגלה כבעייתי או כמבריק במיוחד.
יש מצב ועוד איך.
26/05/2016 | 13:44
1
207
בשבועיים אתה תדע אם מדובר בטמבל. ברגע שאתה מתחיל ממש לעבוד איתו ואתה מגלה שהוא מתכנת ממש גרוע. מבולגן, לא מסודר, רשלן, לא עושה את המשימות כמו שאתה מצפה אלא בצורה לא יעילה לא נכונה...

אתה מיד רואה את זה.
הגיוני שבוגר טרי חסר ניסיון
26/05/2016 | 23:52
147
יעשה דברים בשבועיים הראשונים בצורה לא יעילה ולא נכונה, לא?
גם הגיוני שיקח זמן עד שהוא יבין איך נהוג לסדר את הקוד, נראה לי שזה משתנה ממקום למקום.
השאלה שלי היא באמת ממש על ההתחלה, כשהוא עוד לומד את סביבת העבודה וצורת העבודה.
כנראה לא דוגמא מייצגת
25/05/2016 | 17:45
342
אבל בשירות הצבאי כל מתכנת שקיבלנו (כמעט) היה בלי נסיון, הכשרה לקחה חודש ותפוקה (עם ליווי מועט) לא הרבה אחר כך.
כמובן שתלוי בתפקיד, בסטנדרטים של המקום ואיך אתה מודד תפוקה
26/05/2016 | 06:12
1
255
בתפקידים האחרונים שעסקתי בהם, אני מתקשה להאמין שבוגר טרי חסר נסיון (גם כזה שסיים מדמ"ח חד-חוגי בהצטיינות מה MIT) היה יכול לעשות עבודה טובה ו"נקיה" בלי יותר מדי ליווי צמוד בשנה הראשונה ופשרה על עמידה בזמנים וזמן של עובדים אחרים לשרוף עליו.

יש לי הרבה ביקורת על האופן שבו בוחרים בימינו להעסיק אנשים, אבל אני די סבור שאי העסקת בוגרים טריים היא לרוב תופעה די מוצדקת ממה שראיתי.
לא הבנתי
26/05/2016 | 23:49
111
את המשפט האחרון.
אתה חושב שעדיף לא להעסיק בוגרים טריים?
למה?
לגמרי תלוי בתפקיד \ חברה ואפילו רש"צ
26/05/2016 | 21:05
142
וכמובן תלוי בהגדרה של "תפוקה".
אם השאלה בשבילך, נסה להעריך איך אנשים אחרים בצוות תפקדו במצבך. איזה משימות קיבלו וכמה זמן זה לקח להם.
קצת : איך קפיטליזם הורס טכנולוגיה
26/05/2016 | 14:03
7
250
זוכרים את פרויקט ARA?
http://www.xda-developers.com/project-ara-alive-an...

הפרויקט שהבטיח שסוף סוף גם נוכל לקבל טלפון כמו שאנחנו רוצים, וגם לא נצטרך לזרוק אותו לפח כל שנתיים כדי לקנות את הדבר המהיר \ גדול \ יפה יותר, עבר קיצוץ רציני.

ההבטחה הנוצצת שנוכל לבחור מעבד \ זכרון \ סללה \ אחסון נזרק לפח בעקבות "סקר צרכנים".
וזה אחרי שכבר היה אב טיפוס עובד!

מה נותר?
לא הרבה יותר ממה שמציע LG G5:
אומנם יש מקום ל-6 מודולים ולא 1, אבל זה רק מצלמה, רמקול, ועוד כמה דברים שהם בכלל לא אלקטרוניים, כמו מעמד, קופסת גלולות, וסתם בלוקים לעיצוב.

כי חשבו יותר למכור לפקצות, מאשר לאנשים שמבינים בטכנולוגיה...
לעניות דעתי לא היה לזה שוק. אולי שוק נישה
26/05/2016 | 14:16
6
188
זוכר שלפני שנים היו מרכיבים מחשב? היית הולך לחנות, בוחר רכיבים ואחרי שבועיים מגיע מחשב מוכן. היום כבר קונים לפטופ או מחשב ברנד כזה או אחר. אולי גיימרים ומשוגעים לדבר הולכים ומשדרגים.

בטלפונים זה עוד יותר בעייתי. ראשית כי העיצוב הוא קריטי ומכשיר מודולרי כמעט בהכרח יפגע בעיצוב ובחווית המשתמש. שנית, יש מבחר עצום ואינסופי של כל מפרט אפשרי והסיכוי שמשתמש לא ימצא את השילוב לצרכים שלו הוא אפסי.  תוסיף לזה את המחירים ההולכים ויורדים והתוצאה היא שהיחידים שבאמת ירצו כזה מכשיר זה גיקים טכנולוגיים. אישית אין לי כלום נגד גיקים אבל בספק אם אפשר לקרוא לזה שוק.

זו בדיוק הבעיה בקפיטליזם:
26/05/2016 | 14:59
4
151
"בוא נחשוב מה רווחי, וכמה שיותר מהר", במקום "בו נחשוב מה שימושי, ונראה אם הציבור יקנה את זה".

ראשית, אם תסתכל ברשתות הגדולות כמו Ivory ו-KSP, הם עדיין מוכרים מחשבים בהרכבה.
אז הם מציעים כמה הרכבים מוכנים מראש (לא בדיוק ברנד), ויש להם אנשים שיכולים לייעץ.

וזו גם השוואה רעה: לבנות מחשב זה מורכב בגלל שצריך יותר מידי הבנה איזה רכיב מתאים ואיזה לא - מעבד מול תושבת, זיכרון מול תמיכה של לוח אם.

בגדול, קל לענות לכל אחת מהבעיות שהצגת כאן:
1. אפשר עדיין למכור חבילות מוכנות, לא חייבים למכור בחתיכות, ומי שיצרה יחליף.

2. כמו של-Apple יש "גאונים" בחנויות, כך אפשר לפתוח שוק חדש לגמרי ליועצי הרכבת טלפונים. אם כל אדם ממוצע מצליח לבוא למסעדה ולהרכיב בעצמו סלט, וזה להיט, יעבוד גם כאן אם ההרכבה פשוטה מספיק, וזה מה שהפרויקט הזה מספק!

3. עניין העיצוב טופל מראש - הפרויקט נולד כקונספט של מעצב.
והעיצוב עצמו לא השתנה להפך - משתמשים במודולריות כדי לאפשר קישוט של מכשיר עם מודולים שהם סתם חתיכות פלסטיק שלא עושות כלום אבל נראות יפה.

4. מחירים הם לא הכל!
מה עם פסולת אלקטרונית?

הנקודה היא, שגם אנשים לא טכניים משדרגים - הם רוצים חדש יותר, חזק יותר, מהיר יותר.
אם יומרו להם שבמקום לקנות מכשיר חדש ולהתחיל להעביר את החומר הם יכולים פשוט לקנות ריבוע ולבקש שבחנות ישחילו אותו בחריץ הנכון, למה שזה לא יתקבל בברכה?

בקיצור - לולא העניין הכלכלי בכך שאנשים כל הזמן יקנו עוד ועוד טלפונים (בעצם כל מוצר) ויזרקו את הישן לפח - לולא ה-planned absolecense היה אבן פינה של הכלכלה המודרנית, הפרויקט הזה היה הצלחה עדירה.

אבל הוא לא - בדיוק בגלל שהוא יוצא נגד אחד היסודות הדפוקים של השיטה הקפיטליסטית.

כשיש רצון מייצרים שוק ומחנכים צרכנים לקנות את מה שמוכרים - Apple היא הדוגמה הכי טובה לכך - היא מוכרת זבל מוגבל וקשה לשימוש, אבל בזכות כוחות השיווק שלה היא חינכה אנשים לבלוע את זה כמו מן משמיים.

האם מישהו אמר להם: מה? להתקין תוכנה כדי להעביר מוזיקה? זה לגיקים! כולם רגילים שנגן נפתח כמו דיסק ועושים העתק הדבק.

כאן יש מוצר שמטיב עם המשתמשים גם אם הם לא גיקים טכנולוגיים.
לא חושב שצריך להאשים את קפיטליזם במקרה כזה
26/05/2016 | 15:20
3
128
יש מוצר שלדעתך יכול להמכר? לך תפתח אותו. זה לא חייב להיות אתה אישית. בכל רגע נתון אלפי יזמים ומשקיעים בעולם בוחנים אלפי רעיונות ומיזמים. לגוגל אין מונופול על ייצור טלפונים. למעשה נדמה לי שהיא יצרנית די שולית של חומרה. קונסיומר אלקטרוניקס הוא עניין של אופנות וטרנדים ומאוד קשה לנבא מה השוק יאמץ ועוד יותר קשה לחנך משתמשים.
זה שאתה חושב שARA בתצורה כזו או הוא אחרת הוא רעיון טוב לא אומר כלום. אני אומר לך כאחד שחשב שיש לו רעיון טוב, שרף על זה הרבה כסף ובסוף לא נמכר.
ואם קפיטליזם: יש הרבה מוצרים דומים שנמכרים ללא מטרות רווח. רסברי פיי הוא אולי המפורסם מביניהם ולא חסרים גם אחרים.
דווקא חשבתי שהניסיון שלך הוא דוגמה מצויינת
26/05/2016 | 15:35
2
116
להוכיח את הנקודה שלי:
הרי אתה לא ניסית למכור את המוצר שלך ללקוחות הסופיים.
אתה ניסית לגייס משקיעים - לשכנע אנשים שהם יוכלו להרוויח ממנו הרבה כסף, אם יתנו לך עכשיו כסף תמורתו.

וזו בדיוק השיטה הקפיטליסטית שדפקה אותך.
מי יודע, אולי אם היית פונה לגיוס המונים, היית מגייס את מה שאתה צריך מאנשים שמעוניינים במוצר עצמו, לא בהחזר על השקעה.

גם מה שאתה כותב על זה שכל אחד יכול לעשות ARA כפי שנראה לו, זה לא בדיוק נכון - אתה וודאי מודע היטב לכך שתעשיית ההי טק רצופה במאות אלפי פטנטים שנועדו למנוע תחרות.
חברות ענק רושמות פטנטים אפילו על דברים שהן לא מייצרות ולא מתכוונות ליצר "רק ליתר בטחון".
יש עשרות אפלים כאלה!
בזמנו, אפילו גילו שמישהו ב-MS רשם פטנט על ציר דלת.

הנקודה שלי היא - לא צריך לנבא את השוק!
צריך לבנות משהו טוב, ולהציע אותו לאנשים, וצריך למצוא מודל כלכלי שיאפשר לעשות זאת בלי כל ההימורים העסקיים ששמים עשיית כסף במרכז, במקום בצד, שם מקומה.

הקפיטליזם הופך רווח למטרה, ולא לאמצעי השגת מטרה, ואת הטכנולוגיה וטובת הלקוח לאמצעי במקום למטרה עצמה.

זה אמור להיות הפוך - וזו התלונה שלי!
מצטער לאכזב אותך
26/05/2016 | 16:12
1
136
גייסתי השקעה קטנה ועם זה יצאתי לקמפיין מימון המונים. בקמפיין הושקעו כ200,000 ש"ח (רק בקמפיין עצמו, בלי פיתוח האבטיפוס). הופענו בכל אתרי הטכנולוגיה הגדולים בעולם ובערוצי התקשורת הישראליים. הקמפיין נכשל וסגרתי את המיזם.

מה שדפק אותי לא היה קפיטליזם אלא מזל רע וכמה טעויות טקטיות שעשיתי לאורך המיזם. אלה החיים.

טיפ בשבילך: אל תאמין לכל מה שאתה רואה באתרי מימון המונים.
בגלל זה כתבתי "מי יודע"
26/05/2016 | 18:29
86
אתה יודע, אני לא...

אני יודע שיש הרבה רמאות באתרים האלה, ומנגד לא כל מיזם טוב מצליח לגייס.
זה לא פתרון קסם.

לגבי המיזם שלך, כנראה שלא הבנתי נכון את ההודעות. אחרי הכל, התמונה היחידה שיש לי עליו היא רק ממה שכתבת בפורום, לא ניסיתי אפילו לחפש או לנחש במה מדובר.

ממה שכן הבנתי, זה היה משהו מעניין ובאמת חבל שלא צלח, אבל מצד שני, אני גיק טכנולוגי לתפארת, מה לעשות שאנחנו לא שוק בר קיימה
הרעיון המרכזי בפרוייקט ארה לא היה דווקא הקיסטומיזציה
26/05/2016 | 22:50
104
אלא יכולת השדרוג מבלי להחליף את כל המכשיר.
האם לעדכן את המשרה הנוכחית בקו"ח במקרה של פיטורין?
24/05/2016 | 10:28
13
302
שלום לכולם,

אשמח לשתף אותכם בהתלבטות שיש לי ובמה כדאי לי לעשות.

אני עובד בחברה מסויימת קרוב לחצי שנה ומחר יש לי שימוע לפני פיטורין.
הפיטורים נובעים מכך שלדעת המנהל שלי יש לי "פער" בידע הנוכחי שלי, ושלדעתו, הצוות שלו איננו המקום הנכון בשבילי כרגע ושהוא מעדיף "לנצל" את התקן שלי במישהו אחר שיתאים יותר לצוות.

השיחה התנהלה בצורה טובה ונאמר לי שוב ושוב שאין זאת אשמתי ושזה לא שעשיתי משהו שאיננו בסדר. כמו כן, הוא גם כן דאג לשבח אותי על דברים אחרים שמאוד אהב אצלי, אך בשורה התחתונה זה לא הספיק לצערי..

עדיין לא עדכנתי את המשרה הנוכחית בקורות החיים וב-Linkedin והשאלה שלי היא האם לדעתכם כדאי לעדכן?

למה אני שואל? כי בעת חיפוש עבודה אני מאמין שזה יגרום להרמת גבה מצד מעסיקים ובחברות כוח אדם -  זה מעלה קצת חשדות.

מצד שני, אני כל הזמן מזכיר לעצמי שזאת לא אשמתי, ושאני הייתי הכי בסדר ונתתי את כל כולי לעבודה, אז למה שאשמיט...?

מה דעתכם?
המעסיק מוכן לתת לך המלצה חיובית ו"לייפות" קצת את המציאות?
24/05/2016 | 10:57
10
249
אם התשובה היא כן, אפשר להשאיר את המשרה, להסביר במילים בראיונות הפרונטליים מה העניין ולתת בבטחון את המספר שלו בסוף כממליץ. כל איש HR רציני יתקשר לברר מה פשר העניין וכאן צריך להיות בטוח שלא תיפול.

אם אתה לא בטוח לגבי ההמלצה, אולי עדיך לא לכתוב.
אני רוצה שלאמין שכן
24/05/2016 | 11:13
8
213
אבל גם אם הוא לא יחשוב שזה מתאים, זה לא יהיה קצת מוזר להשמיט עבודה שעבדתי (ואף הייתי טוב והתקדמתי בה) בחצי שנה האחרונה?
לא יהיה מוזר עוד יותר לציין שאני עדיין עובד בעבודה הקודמת? הראש שלי ממזמן כבר לא שם, ואם אצטרך לציין מה אני עושה שם, את סדר היום שלי ודברים נוספים זה יהיה קשה עבורי.

המקום הנוכחי לא התאים לי, ולמען האמת הפיטורים האלה הם די הדדיים כי גם לי לא היה כ"כ טוב שם (בעיקר עם המנהל שלי שהיה בנאדם קשה ופרפקציוניסט חסר פשרות).
לא עדיף לחשוב על ניסוח טוב שבגללו הפסקתי לעבוד שם?

אגב - לציין שאני התפטרתי (כמו שאמרתי, זה לא היה רחוק מזה במציאות) - יהיה שקר "גס" מדיי?
שוב, תלוי בהמלצה שתקבל ממנו
24/05/2016 | 11:49
2
146
גם אם תגיד שהיית הכי טוב בחברה והוא יאמת את זה בהמלצה שלו - זה לא שקר "גס" מדי.
יש שיגידו שזה לא אתי - אבל אנשים עושים את זה.

אתה צריך לבדוק איתו (אפשר ישירות, אפשר בעקיפין) אם אפשר לתת אותו כממליץ או לא. אם, כמו שאמרתי, הוא מוכן לייפות קצת את האמת  - אז אין דילמה.
אם לא, ואתה עדיין מתעקש להשאיר את מקום העבודה, תתכונן למראיינים שירימו גבה. אם תהיה שפיץ בראיונות ויש לך ממליצים מעבודה קודמת שהיית בה - אולי תוכל להסתדר אם תנסח את זה יפה ועם טקט.
גם אם אני אציין בראיונות שאני זה שבחרתי לסיים את תפקידי?
24/05/2016 | 11:58
1
126
ואז אין שום משמעות להמלצה ממנו. כלומר, זה לא גורע אם אין לי אחת כזו..

אני פשוט לא בטוח איך להתמודד עם מצב כזה שאני משמיט תקופה של חצי שנה מהקורות חיים שלי ולא מציין זאת ברשתות המקצועיות השונות.
אתה עדיין עובד שם לפי החוק לא?
24/05/2016 | 14:39
128
למה שלא תגיד שאתה עדיין עובד שם ופשוט רוצה לעזוב כי זה לא מה שחשבת ?
ככה גם לא תצטרך להביא המלצה
אל תשקר.
24/05/2016 | 15:00
4
172
אנחנו מדינה קטנה. שקר עלול להתגלות.

גם אתה משכנע את עצמך שזה שקר קטן - זה לא מה שיחשבו אלה שיראיינו אותך.

וכן, זה יהיה מאד מוזר לנסות להמציא סיפורים כאילו אתה עדיין עובד בעבודה הקודמת.

זה לא שקר
24/05/2016 | 15:03
3
152
אני עדיין עובד בחברה וגם אם אפוטר מחר, עדיין יהיה לי חודש שלם של התראה מראש עד שבאמת אפסיק לעבוד שם. למה לא באמת לנצל את המצב הזה בזמן חיפוש העבודה?
חשבתי שהתכוונת להסתיר המקום הנוכחי, ולדבר על המקום הקודם
24/05/2016 | 17:40
121
כאילו אתה עדיין עובד בו

זה עדיין שקר וגם אחד כזה שקל מאד לגלות.
24/05/2016 | 22:14
1
165
שקרנים מקצועיים יכולים להצליח רק כאשר מובטחת להם סבירות מאד נמוכה שהשקר שלהם אי פעם יתגלה או שהוא יהיה לא רלוונטי ושאין להם הרבה מה להפסיד אם הוא אכן יתגלה. ואצלך זה לא המצב. אם השקר שלך יתגלה במוקדם או במאוחר, אתה תהיה עשוי לאבד את מקום העבודה הבא שלך אחרי זמן קצר ותמצא את עצמך שוב מפוטר אחרי זמן קצר מדי.

אני חושב שהפתרון הכי אידיאלי עבורך הוא להתחיל לחשוב איך אתה יכול להסביר את כל מה שקרה בראיונות העבודה בלי להסתיר את האמת.

אחרי הכל, כבר יצא לי לשמוע על מקרים ספורים של מהנדסים מוכשרים שפוטרו ממקום עבודה על רקע מקצועי ועדיין הצליחו להסביר את עצמם בראיונות הבאים ולהצליח לעבור אותם.

האם כל המעסיקים לא יעקמו עין? לא!
האם כל המעסיקים כן יעקמו עין? לא!

אם הסטנרדטים של הראש צוות שלך היו בשמים, אתה צריך לחשוב היטב ולהבין עד כמה חמורים כל אחד מהדברים שהיית חלש בהם ביחס למשרות הבאות שתתראיין בהן. לא כל המהנדסים מושלמים, ישנם מקומות שבהם נותנים למהנדסים חלשים יותר ניהול צמוד והכוונה. ולכן מעסיקים מסויימים יהיו מוכנים לשמוע על כשלונות ודרכים מסויימות שאתה נוקט בהן כדי להשתפר ולמנוע כאלה בעתיד.
שקרנים מקצוענים
24/05/2016 | 22:14
39
מנהל שמפטר עובד ואחר כך ממליץ עליו, מוציא את עצמו די "פארש"
24/05/2016 | 22:37
190
כאשר הסיבה לפיטורין היא מקצועית.

רוב המנהלים לא יסכנו את שמם ואמינותם בכך שיספרו שעובד שהם החליטו לפטר בעצמם היה למעשה טוב מקצועית באופן שיוכלו להמליץ עליו. אם הוא היה טוב מקצועית, מדוע החליטו להיפטר ממנו?!

מה שגם שרוב שיחות הממליצים נועדו אך ורק כדי להוציא את הדברים השליליים אודות המועמד, אלה שלא התגלו עד כה בראיון המקצועי. ולכן קשה מאד לצפות ממנהל שפיטר מועמד, לא להוציא אותם ממנו...
מדבריך אני מבין
25/05/2016 | 23:10
99
שהחברה כשלה בתהליך הקבלה שלך לעבודה. הם לא זיהו את הפער החסר בידע שלך במהלך הראיונות הטכניים שעברת, והיום הם מתקנים את הטעות.
אם זה כך, זה אכן לא אשמתך אבל רצוי לברר בדיוק מה מכיל הפער כדי שתדע להסביר את הפיטורים בראיונות. אם הפיטורים הם בהתנהלות יפה, אפשר לנסות גם לקבל את הפירוט בכתב, אולי במסגרת מכתב ההמלצה.
לא הייתי משמיט את העבודה הזו מקורות החיים או מ- Linked In אבל הייתי מתכונן הייטב לשאלות שיעלו בעניין.
מקום חדש יבקש ממך ממליצים
27/05/2016 | 21:38
34
אם תיתן מישהו מהמקום עבודה הזה כממליץ אז יידעו שפיטרו אותך
לכן אתה גם לא יכול להגיד שאתה עדיין עובד בעבודה הקודמת - אם תביא ממליץ משם אז יידעו שאתה לא עובד שם כבר חצי שנה
אף אחד לא חייב לדעת בדיוק למה אתה עוזב אבל אפשר להסתבך מאוד עם שקרים בנושא הזה...
כותרת אחת שמסכמת את הכלכלה בדורנו
23/05/2016 | 08:50
91
1111

5 חברות הי-טק מחזיקות שליש מהמזומנים בארה"ב ו72% מזה מוחזק מחוץ למדינה.

משמעוח:
ההתייעלות...
המשך>>

5 חברות הי-טק מחזיקות שליש מהמזומנים בארה"ב ו72% מזה מוחזק מחוץ למדינה.

משמעוח:
ההתייעלות והעושר הכלכלי זורם למספר קטן של תאגידים. בניגוד לדת הקפיטליסטית, החברות האלה לא משקיעות את הכסף ולא מחזירות אותו לכלכלה אלא צוברות אותו בערימות. לא רק שהן לא משקיעות, הן לא גם לא משלמות מס כי רוב הכסף נמצא במקלטי מס בחו"ל.
לימודים באוני הפתוחה - מדעי המחשב + עבודה לינוקס אדמין
22/05/2016 | 19:46
8
240
יש כאן לינוקס סיסאטם אדמין שגם לומדים מדעי המחשב בפתוחה?
איך עושים את זה?
כמו בכל תחום אחר - קורס אחד בסמסטר, 3 סמסטרים בשנה
22/05/2016 | 23:14
90
אני לא יודע אם יש כאן, אבל אני בהחלט הכרתי כאלה
23/05/2016 | 09:58
200
אני למדתי באוניברסיטה הפתוחה תוך כדי עבודה במשרה מלאה כמתכנת, כך שלא אוכל להתייחס ישירות לשאלתך, אבל בהחלט הכרתי גם אנשי סיסטם שלמדו איתי ועשו את זה באופן דומה לי - ניהול זמן נכון והערכת יכולת עצמית. תתחיל מקורס אחד בסמסטר ותראה כמה אתה יכול להמשיך ולהעמיס. או שתתחיל משני קורסים אבל לא בנפח מלא (נגיד קורס אחד של 6 נ"ז או שני קורסים של 3-4).

כלל אצבע הוא שהזמן שנדרש להשקיע הוא בערך 3 שעות שבועיות לכל נ"ז של קורס (זה כולל הזמן של ההנחיות והזמן של לימוד עצמי והעבודה על הממ"נים).
כן,
25/05/2016 | 18:33
5
76
בדר"כ 2 קורסים בסימסטר
לפעמים אחד בקיץ
קורסים קשים (חדו"א למשל) בסימסטר לבד
איך מכניסים ארבעה פילים לחיפושית?
26/05/2016 | 23:15
4
51
שניים מקדימה שניים מאחורה

ועוד פיל בסימסטר קיץ
בהתחלה זה קשה
27/05/2016 | 00:06
3
60
אבל אחר כך מתרגלים
ממליצה בשנה הראשונה קורס בסימסטר + בלי סימסטר קיץ
ובשנה השניה לעשות 2 קורסים בסימסטר ואם אפשר אז אפשר לדחוף גם קורס קליל לסימסטר קיץ (לא חובה)

קורס קליל חח
27/05/2016 | 07:15
2
38
גמרת אותי מצחוק
זה אולי מצחיק אותך
27/05/2016 | 12:01
32
אבל יש כמה קורסים שהם יחסית קלים שיש אותם בקיץ כמו מערכות ספרתיות ומערכות בסיסי נתונים למשל שמוצעים בקיץ
עקרונות פיתוח מערכות מידע נחשב קורס קל (אבל לא מוצע בקיץ)

קורסי המתמטיקה הם החלק הבאמת קשה
לא הקורסים של מדעי המחשב
ואגב
27/05/2016 | 12:08
30
אם אתה מחפש להקל טיפה על עצמך עם התואר, תשקול לעבור לדו חוגי מדעי המחשב מערכות ויישומים וניהול (שם המתמטיקות קלות יותר מבחד חוגי של מדמ"ח)

כשאני באתי להירשם לתואר וישבתי עם יועץ של מדעי המחשב הוא טרח להגיד לי שזה אחד התארים הקשים שלומדים באוניברסיטה אז שאני אקח את זה בחשבון

אם תיקח רק קורס אחד בסימסטר (לא כולל סימסטר קיץ כי אין כמעט קורסים שמוצעים בקיץ) ייקח לך 10 שנים לפחות לסיים את התואר
גם משהו שכדאי לקחת בחשבון
לרמת הקושי ולעומס שיש בקורסים מתרגלים עם הזמן וזה אידיווידואלי לכל אחד

יום פתוח
22/05/2016 | 23:41
6
349
בשבועות אלו מתקיימים באוניברסיטאות השונות ימים פתוחים לאיתור מועמדים למשרות הייטק, האם אכן יש להם משמעות? כלומר האם קורות חיים שישלחו דרך היום הפתוח יגיעו לידיים "אמינות" ויבדקו יותר ברצינות מאשר שליחה רגילה דרך מייל המרכז פניות אלו?
בימים האלה מגיעים נציגים מהחברות. כך שהתשובה היא ״כן״
23/05/2016 | 08:12
209
אם תעשה רושם טוב על מישהו מהאנשים שיגיעו לשם, היא יבקש שיזמינו אותך לראיון
וודאי
23/05/2016 | 09:55
186
אתה בעצם מדבר באופן ישיר עם המגייסים מהחברות, הידיים שיבדקו את הקו"ח שלך יושבות מולך שם ואתה יכול לדבר איתן. או עם הפרצוף שמחובר איליהן.
כמובן שכן
23/05/2016 | 12:17
168
כמעט כל המועמדים שראיינתי הגיעו אליי דרך היום הפתוח ולא דרך האתר.
לכל האנשים (בעיקר אצל סטודנטים) יש קורות חיים זהים פחות או יותר, ולכן יותר קל לי להתרשם משיחה של כמה דקות עם המועמד ולא מסתם קריאה של עוד מסמך וורד שנכתב בצורה עקומה.

התחושה שלי היא
24/05/2016 | 17:10
2
151
שמי שנמצא בעמדות האלו הם לא באמת אותם אנשים שקוראים את הקורות חיים אלא סתם נציגים של החברה (או אפילו עובדים זמניים בתשלום) שבסה"כ מעבירים את הקו"ח הלאה.
כמובן שאני שואל את זה בהקשר של עמדות שרק לוקחות קורות חיים ולא עמדות שבהן גם מתבצע מיני ראיון, שאז התשובה ברורה.
כמו שכתבו לך, זה לא ככה
24/05/2016 | 18:20
1
167
אף חברה לא תשכור נציג לעמוד בדוכן. בכל החברות שעבדתי בהן ושלחו נציגים היו אנשים מהפיתוח שקיבלו סוג של צ'ופר (עונש?) לעמוד בדוכן, לרחרח ולחפש מציאות. כמובן נציגה או שתיים מהHR (זאת שבסוף גם תראיין ותסנן את המועמדים) והיו מקרים שמתוך ייצוגיות אפילו VP R&D שמנהל 500 איש הלך לשהות שם לזמן מה.
שמח לגלות כך :) תודה
24/05/2016 | 21:49
25
מהנדס תוכנה לפיתוח צב"ד
23/05/2016 | 13:07
1
236
אני מועמדת לתפקיד הנ"ל,

זה כתיבת תוכנות בדיקה?

זה דורש ידע נרחב בתחום החומרה? ועבודה מול זמן אמת?
אשמח לשמוע יותר על התפקיד (כמו: מה זה כולל, רמת ידע נדרשת..וכל מה שיש להם להגיד על התפקיד הזה)

תודה רבה.
חסרים נתונים:
24/05/2016 | 10:23
123

א. האם מדובר בפיתוח צב"ד שאותו החברה מוכרת לחברות אחרות? אם כן - מדובר בפיתוח תוכנה לכל דבר.

ב. האם מדובר בפיתוח תוכנה פנימית בתוך החברה? אם כן - זה יכול לנוע בין פיתוח תשתיות בדיקה, לבין כתיבת טסטים מעל צב"ד קיים.

מעבר לזה - רק לחברה המגייסת יש מספיק ידע כדי לענות על השאלות שלך כמו "רמת הידע הנדרשת" ו"מה זה כולל".
תואר ראשון במדמ"ח\ מערכות מידע
20/05/2016 | 19:55
3
261
היי. התקבלתי לתואר מדעי המחשב באקדמית ת"א יפו, תל חי ואורט בראודה.
בנוסף התקבלתי למערכות מידע דו חוגי עם מדמ"ח באוניברסיטת חיפה.
אני ממש מתלבטת איפה ללמוד. מצד אחד אני יודעת שעדיף אוניברסיטה מבחינת ראיונות עבודה וכו' אבל מצד שני הבנתי שגם הרמה באקדמית מעולה.
מישהו שמבין בעניין יכול לתת לי את חוות דעתו בקשר לנושא? אני צריכה בקרוב להחליט ואני לא מצליחה להגיע לתשובה סופית.
לא תמיד יש מתאם בין הרמה לבין השם של המקום בשוק העבודה
20/05/2016 | 20:12
1
238
אני חושב שמהרשימה שהבאת פה ההתלבטות היא בין חיפה ובין האקדמית (מבחינת שם בתעשיה וסיכויי קבלה לעבודה).

אני מסכים.
21/05/2016 | 08:39
184
האמת שאפילו הייתי נותן יתרון קל לאקדמית על פני חיפה.
מבחינת השתלבות בשוק העבודה כסטודנט, לפחות בתחום התוכנה במרכז המצב הרבה יותר טוב מאשר בצפון.

המטרה שלך היא להיות מפתחת תוכנה?
22/05/2016 | 11:35
190
אם כן, ואם מגורים במרכז זה בסדר מבחינתך, האקדמית זה הפתרון טוב.

אם מגורים במרכז בעייתיים מבחינתך, הייתי הולך על תואר במדעי המחשב באוני' חיפה.

אני לא צפוני ולכן אני פחות מוקף בבוגרים של חיפה, תל חי ובראודה, אז לקחת את הדעה שלי בערבון מוגבל.
עזיבת עבודה באמצע, בקשת המלצות וכל מה שבאמצע
19/05/2016 | 12:06
34
657
כמו שאולי חלקכם זוכרים, אני כרגע יושב טוב בעבודה הנוכחית שלי אך מחפש להתפתח בכיוון קצת שונה ממה שעשיתי עד כה עקב קצת טיפה חוסר עניין והרגשת אי מיצוי.

אני קרוב לשנה בעבודה הנוכחית בחברה גדולה והגעתי למעמד מאוד נוח: תופסים ממני מישהו מאוד מוכשר, מוקד ידע בתחומים מסויימים ואני מקבל עוד ועוד תחומי אחריות. אני בהחלט יושב טוב יותר בחברה מהרבה אנשים שנמצאים בה כבר שנים.

למרות זאת, כמו שרשמתי למעלה, אני רוצה לשנות את הכיוון. כאן נכנסים לתמונה שיקולים אחרים כגון כדאיות (כנראה הנסיון שלי ייחשב פחות בתחום החדש) ומצפון. אם אצא בשלב הזה, שהוא קרוב מאוד ליציאת ה"מוצר", זו תהיה ללא ספק מהלומה משמעותית לפרויקט. נכון, אף אחד הוא לא irreplaceable, אבל זה אומר שחלק מהקולגות שלי (ויותר חשוב, המנהלים שלי) יקבלו על עצמם את כל הדברים שלי וללא ספק זה יכול ליצור קצת תחושת אי נעימות/טינה/וכו'.
כמובן אני צריך את ההמלצות שלהם, ואיזה מן עובד נוטש את החברה בזמן כה קריטי?

מכאן יש לי כמה שאלות:
קודם כל, האם מה שאני אומר לגיטימי מבחינת נקודת המבט שלי? 
שנית, האם זה נראה סביר לבקש המלצה בלינקדאין עכשיו (בתמימות - בלי להראות כוונות עזיבה) או שזה ישר ידליק נורות אדומות?
לבסוף, מה ניתן באמת לעשות במקרה כזה? לחכות שהפרויקט יסתיים? הרי תמיד יהיה פרוייקט שעובדים עליו. להודיע הרבה מראש שאני רוצה לעזוב כדי שיהיה זמן לגייס מחליף או להכשיר מישהו? אני מרגיש שזה יהיה כמו לירות לעצמי ברגל מכיוון שעדיין לא מצאתי משהו אחר, ושוב יש את העניין של ההמלצות.

אשמח לתובנות אני בטוח שכולם עברו מצב כזה לפחות פעם אחת בקריירה ונשארו בחיים לספר על זה - ואפילו עם המלצות טובות מאותו מקום 
תשובות
19/05/2016 | 12:18
331
1. לגיטימי? כל אחד והמוסר שלו. לדעתי הדעה שהעלית היא מתחשבת ולגיטימית.
2. לבקש המלצה בלינקדאין זה כמו להגיד "שלום, אני רוצה לעזוב". אף אחד לא נולד אתמול...
3. תמיד יהיה פרוייקט זה נכון אבל אם אתה אומר שיש איזה אבן דרך סופר חשובה, אז לא כדאי לחכות קצת? בסוף הגרסה תצא ויתחילו לתכנן את הפרוייקט הבא וזה הזמן המתאים לעזוב בעיניי ואולי גם לקבל המלצות וברכת הדרך.
אתה יכול לנסות לסגור עם מקום חדש על חודשיים קדימה ואז יהיה יותר זמן התארגנות במקום הנוכחי.
לעזוב עבודה לאחר פחות משנה לא נראה טוב בקורות החיים
19/05/2016 | 13:14
308
האם המעסיק הנוכחי שלך היה מגייס אותך אם היה יודע שתעזוב לאחר פחות משנה?
כדאי לפחות לחכות ליציאת המוצר.
דאג לאינטרסים שלך
19/05/2016 | 20:34
302
אבל תשתדל לא לעצבן אנשים בדרך.
אם אין לך דד ליין קשיח לעזיבה (נניח התחלת עבודה במקום אחר) נסה לעזוב במועד שיהיה להם נח בגבולות הסביר, כמובן.

בסוף זה הכל ביזנס וכולם יודעים את זה, גם אם ינסו לעשות ריגשי.
לגבי סיבת העזיבה, הייתי מנסה לתת סיבה שלא מעבירה ביקורת על החברה הנוכחית, נניח החלפת תחום. לדעתי לא כדאי להגיד מיצוי\שיעמום.

לגבי הלינקד אין. זה ממש שקוף. יבינו מה אתה הולך לעשות.

יש לי חבר שעמדו בפניו 3 אופציות מעולות. הוא חתם באחת מהם אחרי שהבטיחו לו הרים וגבהות. 8 חודשים אחרי שהוא התחיל היו קיצוצים ופיטרו אותו (ועוד רבים אחרים). אתה חושב שעניין משהו הסיפורים וההבטחות שנתנו לו כדי שהוא יעדיף לחתום שם?

זה ביזנס.
אני רוצה להבין:
20/05/2016 | 12:05
1
248
אתה בקושי שנה בתפקיד, עוד לא יצא המוצר שאתה עובד עליו, וכבר מיצית את התחום ועיבדת עניין???

לא נשמע טוב כ"כ מצד מעסיק פוטנציאלי...
מיצוי זו הייתה המילה הלא נכונה
20/05/2016 | 20:37
200
כנראה שמלכתחילה התחום היה סוג של פשרה שנבעה מחוסר בטחון.

את הטיעונים של נאמנות לחברה אני מקבל וכנראה אפעל על פי הם, כי באמת שחוץ מהתחום הכל פשוט מושלם. אך מבחינת החלפת התחום, זה נראה לי מזמין הרבה שאלות בסגנון "עבדת בזה שנתיים בלי להתחבר לזה בכלל? לא יכול להיות. בטוח שאתה מוכן לעבור למשהו שונה משמעותית?". אני חושב שזה משהו שעדיף לעשות מוקדם מאשר במאוחר.
שלום TrustMeEngineer, כאן הבוס שלך
20/05/2016 | 17:15
26
460
אתה עובד אצלנו פחות מ-9 חודשים, ומאז חודש שעבר בו ביקשת העלאת שכר ונענית שעדיף שתבקש אחרי שהמוצר עליו אתה עובד יעלה לאוויר, תפוקת העבודה שלך ירדה, אתה נעלם לשעות במהלך היום בלי להגיד כלום, מבקש ימי חופשה מהיום למחר, ובאופן כללי לא מראה נאמנות או מחוייבות לארגון.

יש לציין שהמשכורת שלך נחשבת לגבוהה. כמובן שתמיד תוכל למצוא מקום שישלם יותר, אך לדעתי צריך להסתכל על תנאי העבודה כמכלול, כאשר המשכורת היא פרמטר אחד מהם. אצלנו יש לך גמישות בשעות (מגיע מתי שאתה רוצה, הולך מתי שאתה רוצה), ביקשת לעבוד פחות שעות במהלך השבוע ולהשלים שעות ביום שישי, ואישרנו לך. לעולם לא סירבנו לבקשה שלך ליום חופש או אמרנו משהו על ההיעלמויות שלך באמצע היום או היציאות המוקדמות. כמו כן אנחנו לא מטרידים אותך בעבודה מחוץ למשרד, למרות שאנחנו בעצמנו עובדים גם בלילות ובסופי שבוע.

אתה ואני פיתחנו את המוצר הנוכחי מאפס, אתה בחרת את הטכנולוגיות שאתה רוצה לעבוד איתן ואני זרמתי איתך לאורך כל הדרך. בשיחה בחודש שעבר אמרת לי שאתה רוצה להתפתח מקצועית, וכששאלתי מה הכוונה, אמרת שאתה רוצה ללמוד טכנולוגיה חדשה אשר אין בה שימוש בפרוייקט הנוכחי. אמרתי לך שיש לנו תוכניות גדולות עבורך בסיום הפרוייקט והשקת המוצר, שאנחנו רואים אותך כמנהל פרוייקטים עתידיים, ובתור שכזה תוכל להחליט באילו טכנולוגיות להשתמש, בדיוק כמו שהחלטת בפרוייקט הזה.

אנחנו מחזיקים ממך בארגון כי אתה נותן תפוקה גבוהה, אולם מאז השיחה התפוקה ירדה ואין לך מוטיבציה יותר. אין לנו יכולת ורצון להשאיר בארגון עובד שלא מרוצה או ממורמר, אולם בנסיבות האלה איך נוכל לתת לך המלצה חיובית למעסיק הבא שלך? להגיד שברגע שאתה משתעמם אחרי 8 חודשים, אתה נוטש את הספינה לטבוע?

באופן אישי אתה יודע שאני מאוד מחבב אותך ועוזר לך בכל מה שאני יכול. אני אשמח לתת לך המלצה חיובית אם תראה נאמנות לחברה ותעזור להשיק את המוצר. אנחנו כבר בשלבי סיום וזה עניין של חודשיים-שלושה כמו שאתה יודע. תן פוש אחרון ותסיים את זה יפה. ואם בכל זאת תחליט להישאר ולחזור לתפוקה מלאה, אנחנו ממש נשמח.
וואו..
20/05/2016 | 19:38
6
298
אם זה אמיתי..
חביב אבל לא אמיתי, אם כי...
20/05/2016 | 20:10
5
320
כן נתן לי איזושהי פרספקטיבה טובה ותודה על כך!
איך אתה יודע שזה לא אמיתי?
20/05/2016 | 21:25
2
98
כי שום דבר ממה שנאמר אינו תואם את המציאות שלי
20/05/2016 | 21:27
1
291
אולי ההודעה הייתה אמיתית אבל הייתה כאן טעות בזיהוי אז טוב שהבהרנו לפני שנפש טהורה נפגעה :)
או טרול. או שעצבנת מישהו בפורום
20/05/2016 | 22:11
77
או ש..
20/05/2016 | 22:49
1
252
זה אמיתי ואתה מנסה למזער את הפאדיחה פה..
כנראה שלעולם לא נדע..
אם זה מבדר אתכם באיזושהי צורה
20/05/2016 | 23:21
271
אני מאשר לכם לצאת מנק' הנחה שזה אמיתי ולפנטז על התרחיש
20/05/2016 | 22:59
42
עובד בלילות וסופי שבוע? אתה פריאר
21/05/2016 | 16:35
17
315
אגב, כשעובד אצלכם יוצא בשעה 5 , החבר'ה שואלים אותו "מה? כבר חצי יום?"

או שאם הוא נשאר בעבודה, ברבע לשש הבוס מזכיר לו שיש לו משפחה וילדים?

ואם אני לומד בזמן החופשי
21/05/2016 | 21:09
3
245
שלי דברים שקשורים לעבודה. אני גם פראייר?
ספרים, פרויקטים, מאמרים?
בזמן החופשי שלך תעשה מה שאתה רוצה
22/05/2016 | 02:56
2
200
אבל לעבוד לעבוד? אתה פריאר.

אני למשל כותב משהו עכשיו בזמני החופשי, ויוצא שבמקרה אני משתמש בדוקר כי אני צריך דוקר.
נו, גם בעבודה אנחנו משתמשים בדוקר. 
אבל זה משהו שאני עושה לצורך הפרטי ובמקרה גם משפר את ידיעותיי בטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בעבודה. 

וכן, אתה פריאר, אם אתה עובד בלילות וסופי שבוע כשכיר.

הגבול הוא יותר דק ממה שאתה חושב
22/05/2016 | 08:24
1
198
יוצא לי לקרוא מייל בזמן החופשי ויוצא לי גם להכניס לוגיקה שהולכת ל-production והחברה כביכול מרוויחה ממנה.
יוצא לי גם ללמוד אזורים בקוד שלנו \ תשתיות בלי לכתוב קוד
יוצא לי גם ללמוד דברים שרלוונטיים לטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בהן בלי קשר למוצר הספציפי שלנו.

לגבי הפראייר, בסוף זה עוד משימה שאני סוגר מהר, עוד אזור שאני לוקח עליו בעלות כולם ביחד מתכנסים לעוד טיעון הצדקה לבקש עוד כסף בסוף השנה. 

לא יוצא לי לעבוד הרבה מחוץ לשעות העבודה אבל אני חושב שזה שווה לי כסף בסוף. נכון זה לא כמו אצל קונטרקטור שאתה יכול לתרגם ישירות, אבל בסוף, זה עוד ידע, עוד משימות שאתה סגרת והמנהלים למעלה יודעים את זה.

אתה נורא גאה בתרבות ה"עט נופל אחרי 8 שעות..". גם בארץ יש לך תעשיות בטחוניות שבהן לא עובדים קשה מדיי או מקומות שאנשים הולכים אליהם כדי "לנוח". אני מניח שאתה יודע לבד מה הסטיגמא על המקומות הללו
ההבדל הוא שפה המקומות הטובים גם עובדים ככה
23/05/2016 | 15:59
91
ונחש מה -
הם מעניינים מספיק.
עבדתי במקומות מעניינים בארץ, הייתי יזם בסטרטאפ,
ברגע שאתה עובד אחרת, אתה מבין - אפשר לעבוד אחרת. ואתה מבין שכל הסיפורים על 10 שעות ויותר זה בבל"ת אחד גדול.
אתה רוצה להמשיך להתעקש להאמין בזה? בבקשה.

וכתבתי לך בעבר -
יוקר מחיה שנמוך בעשרות אחוזים?
שווה כנראה את העלות המשכורת שאתה מקבל.
ראיתי נתונים של דה-מרקר על מחירי דירות בארץ, ושוב פעם גיחכתי .
נו, אז תקבל העלאת משכורת של 10 אחוז,
כנראה שלך ולאשתך יש דירה, אבל להייטקיסט הצעיר בארץ - הסיכוי לקנות במקום נורמלי - הולך ופוחת.

(אגב - קיבלתי העלאת משכורת אחרי פחות מחצי שנה).

לגבי פרודקשן - אני אסייג- יש אנשי ops באוסטרליה, כמובן שהם עובדים במשמרות.

הוא פראייר? תזכיר לי מה זה "בוס"?
22/05/2016 | 08:32
3
268
אתה כותב קוד למחייתך ונותן לאחרים להרוויח על הגב שלך. אני למשל מתכונן עכשיו לחדר כושר כי ב11:00 הוא פנוי בזמן שכל השכירים עסוקים בעבודה.

מה זה, וויכוח למי יש יותר גדול? בחייאת עזוב אותך.
מה לעשות, הפוסט שלו היה אדיוטי :)
23/05/2016 | 16:00
1
113
וגם אתה פריאר,
אני מכיר אנשים שעשו אקזיט והם עכשיו עושים בטן גב, אז? :)

23/05/2016 | 16:48
20
מה הטעם ללכת לחדר כושר ב11 אם לא ישנת טוב בלילה?
24/05/2016 | 00:46
92
עצמאי מחזיק את כל החברה על כתפיו, שכיר בסה"כ אחראי לחלקה הקטנה שלו בחברה. אם אנשים מפשלים והחברה קורסת, הוא נוטש את הספינה ומוצא עבודה חדשה בזמן שהעצמאי מאבד את כל עולמו.
מגיע לעבודה לפני 11? אתה פראייר
22/05/2016 | 20:11
8
197
אני קם ביקיצה טבעית, 7 דקות אני בעבודה.
מגיע ונולך מתי שאני רוצה, אם צריך משלים בבית.
beat that...
עוד לא הייתי במצב שאומרים לי
22/05/2016 | 20:31
179
מתי להגיע ומתי לצאת.
לא מעט אנשים יכולים גם לעבוד יום בשבוע מהבית, במיוחד בחברות גדולות.
ככה שמה שאתה מתאר יחסית סטנדרטי.

בכל מקרה, זה רכיב אחד בוקטור של התנאים ולדעתי אחד הוקטורים הפחות משמעותיים. רב המקומות הסבירים יאפשרו להגיע בשעה סבירה ולצאת בשעה סבירה. אין לי הרבה הבדל בין זה לבין "מתי שאני רוצה".

שכר, ניסיון וקשרים זה מה שלדעתי חשוב.
אמממ... לא כזה פשוט לעבוד מהבית... צריך להיות מאד ממושמע...
22/05/2016 | 22:26
4
57
אבל אני חושב שזה תלוי בתנאים בבית
22/05/2016 | 22:31
1
132
ואם יש בו חדר עבודה מסודר עם מספיק שקט (מהשותפים לדירה), כיסה נוח ושני מסכים מוגבהים כדי לשמור על עצמך מבחינה ארגונומית.

לרוב, אני נוטה להעדיף להישאר בעבודה עוד שעתיים-שלוש כדי לא להצטרך להמשיך מהבית.
אני נוטה לא להשאר בעבודה, ולא להמשיך מהבית
23/05/2016 | 16:05
110
רק אומר.

לפעמים יש איזה גליצ' ואני יוצא נניח ב5 ורבע או משהו כזה.

אני יכול לספור על כף יד אחת אחרי שירות בהנדסה קרבית את כמות הפעמים נניח שעברתי את השעה רבע ל6 , בשנה ורבע שאני עובד אצלנו.

מיצי התנין ורקסי העכביש אדום הגב מפריעים לי לעבוד מהמחסן
23/05/2016 | 16:03
1
109
יש לי מחסן שהגודל שלו גדול יותר מזה של דירה ממוצעת בגוש דן.
תכל'ס, שמתי שם עמדה והכל - 
אבל הדיירים שם במחסן לא מוכנים שאני ארעיל אותם עם קרינת wi-fi אז חזרתי הביתה, ופה יש לי ילדה קטנה וילדה עוד יותר קטנה, אז עבורי שקט זה במשרד.

לא טענתי שהחיים במלבורן אינם דבש... :)
24/05/2016 | 22:53
15
יש כאלה שעובדים אצלנו ככה
23/05/2016 | 16:01
1
119
סתם ככה, שתדע :)
(כן, יש דברים שמגלים אחרי שעובדים כמה זמן בחברה).

לגבי יום בשבוע - גם יש כאלה אצלנו שעובדים ככה.

יום בשבוע מהבית! אופס :)
23/05/2016 | 16:02
33
בהנחה שלא מחכה לך הזדמנות יוצאת דופן כרגע - מוטב לחכות מעט
21/05/2016 | 00:59
1
331

בעקרון, עדיף תמיד להחליף עבודה בתקופה של "בן-פרוייקטים". בפועל, לא תמיד קל לתאם דבר כזה (זה יותר מעשי באזור המרכז שיש בו היצע עבודות מאוד גדול - זה פחות מעשי במקומות גאוגרפיים אחרים).

כל זמן שאתה לא סובל בעבודה, יהיה טוב יותר, לכל הצדדים, אם תחכה עד שהפרוייקט יהיה "מעבר לדלת" ואז תחפש עבודה. בפועל, זמן חיפוש עבודה חדשה, לעובד עם מספר לא רב של שנות נסיון, נוטה להיות, על פי חברות ההשמה, בין חודש לחודש וחצי, לפחות בשנה האחרונה. עזיבת פרוייקט בתנאים "לא נקיים" היא משהו שרצוי להימנע ממנו כל זמן שאתה לא מפספס דברים מהותיים בעקבות זה. במיליל אחרות - אם אתה יכול להיות נחמד, למה ללכת בכח עם הראש בקיר? אם היית אומר שצצה בפנייך הזדמנות יוצאת דופן שמגיעה פעם בכמה שנים - זה היה עניין אחר.
צודק ואוסיף
23/05/2016 | 16:06
110
בעולם הייטק שהוא לא יחסית גדול (התעשיה בארץ) בניגוד למה שחושבים,
כדאי להשאיר רושם טוב ולא לשרוף גשרים.
לך תדע איפה בעתיד תתקל באנשים מהחברה הזו.

חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום דרושים עובדים
פורום דרושים עובדים
יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע
יתרון אנושי השמה וגיוס כח
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום