לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מתכנת טוב מול מתכנת סביר?'
מתכנת טוב מול מתכנת סביר?
26/08/2016 | 13:09
48
729

הי,
לאחרונה קיבלתי איזושהי הצעה להשתלב בפיתוח תוכנה, אחרי מס שנים של עבודה בתחום אנליטי-מדעי.
כמובן שיש תהיות וחששות לגבי מידת ההתאמה שלי לתחום. מצד אחד – יצא לי לקחת מספר קורסים במדמח שמאוד נהניתי מהם (מבני נתונים, מונחה עצמים, מבנה מחשב..) וגם בעבודה יוצא לי לכתוב קצת קוד לצורך...
המשך>>

הי,
לאחרונה קיבלתי איזושהי הצעה להשתלב בפיתוח תוכנה, אחרי מס שנים של עבודה בתחום אנליטי-מדעי.
כמובן שיש תהיות וחששות לגבי מידת ההתאמה שלי לתחום. מצד אחד – יצא לי לקחת מספר קורסים במדמח שמאוד נהניתי מהם (מבני נתונים, מונחה עצמים, מבנה מחשב..) וגם בעבודה יוצא לי לכתוב קצת קוד לצורך יישום אלגוריתמים פשוטים. מצד שני – הבנתי שזה מאוד שונה מפיתוח תוכנה בתעשיה.

השאלה שלי היא די כללית – מה לדעתכם הכישורים / ידע שמאפשרים למתכנת להצליח בתחום? בגדול, אני תוהה:
האם שליטה טובה בשפת תכנות אחת או יותר יספיקו? ואם כן, האם "קילומטרז'" מסויים של שורות קוד הוא מדד לשליטה בשפה? היכרות עם פונקציות/מודולים כאלו ואחרים?
האם הבנה עמוקה של המוצר והטכנולוגיה שעומדת מאחוריו היא העניין הקריטי?
או שדווקא כישורים "בסיסיים" יותר כמו חשיבה לוגית חדה נותנים יתרון מובהק על פני שליטה בצד הטכני שציינתי לעיל?
איפה המורכבות והאתגר בעבודה של התכנות – בכתיבת קוד במהירות? במציאת הקוד היעיל ביותר? הברור ביותר? בדיבוג של הקוד? בקריאת קוד של קולגות?
והכי חשוב (ושוב, מאוד סובייקטיבי) – מה לדעתכם מבדיל – בין אם תכונות או במיומנויות נרכשות – בין מתכנת טוב למתכנת סביר?

קצת התפזרתי, אבל אשמח לתשובות/כיוונים :)
תודה

לצפיה ב-'מחפש עבודה בבדיקות תוכנה QA'
מחפש עבודה בבדיקות תוכנה QA
28/08/2016 | 20:04
35
שלום לכולם,
שמי אלכס ואני מחפש עבודה בבדיקות תוכנה QA.
יש לי ניסיון מגוון בבדיקות ידניות: Web, Mobile & Mainframe.
הרצה טסטים אוטומטיים דרך Selenium
ניתן ליצור קשר בפרטי או בדוא"ל:

לצפיה ב-'ציון מגמות הלימוד בקו"ח'
ציון מגמות הלימוד בקו"ח
28/08/2016 | 15:25
2
107
שלום,

סיימתי תואר בהנדסת חשמל ואלק' (במגמות תקשורת, מחשבים ועיבוד אות)
האם כדאי לציין את מגמות הלימוד הללו בקורות החיים?

תודה
לצפיה ב-'כן, למה לא?'
כן, למה לא?
28/08/2016 | 16:10
81
עוד 5 מילים בקו"ח שגם ככה בקושי תופסים עמוד לא יזיקו. בהנחה שהתואר הוא ההישג העקרי שלך מומלץ לפרט עליו.

בהצלחה
לצפיה ב-'ודאי'
ודאי
28/08/2016 | 16:23
24
לצפיה ב-'תוספת מרחק'
תוספת מרחק
25/08/2016 | 16:12
12
340
התראיינתי למקום עבודה מסוים. הלך בסדר וגם ציפיות השכר פחות או יותר מתאימות.

רק שבריאיון האחרון נאמר לי שהכוונה לשלב את מי שיגייסו בפרויקט אצל חברה שנמצאת במקום מרוחק יותר.
כשאני חושב על זה כעת, הנסיעות לשם הופכות את העבודה לפחות כדאית כלכלית עבורי (לעומת התנאים במקום העבודה הנוכחי).
האם זה מקובל לבקש תוספת עבור המרחק?
העלויות של הנסיעה זה זניח, לעומת הזמן שמבלים כל יום בנסיעה.
לצפיה ב-'הכל אפשרי'
הכל אפשרי
25/08/2016 | 16:54
223
תציג את זה כ: "סה"כ התפקיד נראה לי אבל המרחק עושה את זה לפחות כדאי. אולי תמורת עוד 1000 ש"ח למשכורת זה ישתלם. מדובר בכמעט שעתיים נסיעה ביום".

זה יכול להתקבל הרבה פעמים.

בהצלחה
לצפיה ב-'מקובל גם לשקול אם לעבוד במקום מרוחק'
מקובל גם לשקול אם לעבוד במקום מרוחק
26/08/2016 | 04:07
10
195

האם המרחק המדובר חוצה את הקו האדום שלך?
אם כן - אין סיבה לעבוד שם, ללא קשר לגובה השכר

אם תוספת המרחק גורמת לפגיעה בכדאיות הכלכלית לעבור (בהנחה שאתה לא מתרגם את זמן הנסיעה לכסף - אלא את עלות הנסיעה) - למה מלכתחילה אתה מחליף מקום עבודה?

אם זה מסיבות של עניין אתגר מקצועי גיוון וכדומה, ולא מסיבות של כסף - מדוע חוסר הפער בשכר מטריד אותך? אם זה עניין פסיכולוגי - אז הפתרון שהציע יוזר נשמע פתרון סביר
לצפיה ב-'התפקיד מאתגר יותר'
התפקיד מאתגר יותר
26/08/2016 | 08:42
9
178
אבל כשאתה מחליף מקום עבודה מרצונך, אתה לא מעוניין להפגע כלכלית.

זמן הנסיעות בהחלט מהווה שיקול. גם אם לא מתורגם לכסף ,זה משפיע על נוחות החיים ולזה יש ערך כלכלי. לפעמים ההבדל הוא לקום ב-6 בבוקר לעומת 7, ולהגיע הביתה
ב-20 לעומת 19.

אני כנראה אוותר. לא חושב שעוד כמה מאות שקלים בברוטו (+-1000) יעשו את ההבדל.

תודה
לצפיה ב-'חריגה-'
חריגה-
26/08/2016 | 12:39
8
218
חריגה מהנושא, אבל תשקול לקנות דו-גלגלי..
לא מבין את כל אלה שמבלים שעה-שעתיים כל הכביש כל יום ולפעמים לכל כיוון.

דו-גלגלי, עושה את זה ברבע/חצי מהזמן, גם אם תתקדם במהירות נמוכה משמעותית מהמהירות המותרת..
לצפיה ב-' עד שהמטורף התורן יכנס בו'
עד שהמטורף התורן יכנס בו
26/08/2016 | 15:34
164
בנוסף נסיעות ארוכות מורידות את איכות החיים בצורה ניכרת.
לצפיה ב-'חצי מהזמן, אבל עם סיכוי הרבה יותר גבוה להגיע לבית לווינשטיין'
חצי מהזמן, אבל עם סיכוי הרבה יותר גבוה להגיע לבית לווינשטיין
26/08/2016 | 15:37
50
לצפיה ב-'אם כבר נסיעות ארוכות אני מעדיף רכבת'
אם כבר נסיעות ארוכות אני מעדיף רכבת
26/08/2016 | 16:54
4
174
כי אפשר לנצל את הזמן לשינה\קריאה\אחר
לצפיה ב-''
26/08/2016 | 17:42
26
לצפיה ב-'כל עוד יש לך תחנה ליד הבית ותחנה ליד העבודה'
כל עוד יש לך תחנה ליד הבית ותחנה ליד העבודה
26/08/2016 | 18:13
139
אז זה פתרון סביר.
לצפיה ב-''
26/08/2016 | 22:59
1
164
רכבת ישראל אוהבת להבריז.
לצפיה ב-'מאידך אתה נשאר בחיים עד סוף הנסיעה'
מאידך אתה נשאר בחיים עד סוף הנסיעה
27/08/2016 | 21:31
33
לצפיה ב-' אמת אם כי לא מתאים לכל אחד'
אמת אם כי לא מתאים לכל אחד
26/08/2016 | 18:11
58
לצפיה ב-'חיפוש עבודה באזור הצפון- המלצות'
חיפוש עבודה באזור הצפון- המלצות
24/08/2016 | 12:12
9
287
אני מחפשת עבודה בתפקיד מהנדסת תוכנה RT Embedded באזור הצפון בעיקר.
תוכלו להמליץ על אתרי דרושים ועל חברות כוח אדם שכדאי לעבוד מולם? לא רוצה להתפזר יותר מדי...
האם מקובל גם לפנות לחברות עצמן (הכוונה לחברות קטנות, לא אינטל וכאלו)? אמא שלי מתעקשת שזה בסדר גם להגיע פיזית ללובי של החברות ולהשאיר קו"ח...האם אמא השתגעה? (:
תודה!
לצפיה ב-'אצלנו משאירים קו"ח בלובי, לפעמים זה תופס'
אצלנו משאירים קו"ח בלובי, לפעמים זה תופס
24/08/2016 | 17:55
219
וגם מראה על יוזמה
לצפיה ב-'פעם קיבלנו מנות אוכל ממסעדה'
פעם קיבלנו מנות אוכל ממסעדה
24/08/2016 | 18:03
243
ועל אחד ממכסי הפלסטיק סטודנט שעובד שם רשם את פרטיו ומשרה שהוא מחפש.
כולם התלהבו מהיוזמה.
אמא צודקת.
לצפיה ב-'לפי דעתי חבל על הזמן להשאיר קו"ח בלובי'
לפי דעתי חבל על הזמן להשאיר קו"ח בלובי
24/08/2016 | 19:34
4
233
כן כדאי למפות מעסיקים פוטנציאליים ולחפש שם קשרים. אפילו ברמת מישהו שכתב מאמר בלינקד אין. לכתוב לו/לה שאהבת את המאמר ואת מחפשת עבודה בתחום. כמובן חובה להיות רשומה בכל חברות ההשמה. מפעם לפעם לעשות תזכורות. כן כדאי להתפזר. זה רק מגדיל את הסיכוי להגיע למשרה יותר טובה.
לצפיה ב-'בצפון - רישום במספר חברות השמה עלול להזיק'
בצפון - רישום במספר חברות השמה עלול להזיק
25/08/2016 | 14:18
2
172

מראש היצע המשרות קטן משמעותית מאשר באיזור המרכז, וחברת השמה שמגלה שביותר מדי ממעט המשרות הפתוחות שלחו עבורך קורות חיים מחברה השמה אחרת כבר - תאבד מוטיבציה לטפל בך.

במקרה כזה, אם חברת השמה שנפלת עליך היא חברה לא מאוד מוצלחת בשבילך מועמדים (לא דוחפים מספיק את קורות החיים, לא מבררי למה קורות החיים לא התקבלו) - אתה עלול לפספס בפועל הזדמנויות - וכשמספרן מראש די נמוך - זה עלול להיות אקוטי.
לצפיה ב-'אתה אומר את זה מידיעה או מניחוש?'
אתה אומר את זה מידיעה או מניחוש?
25/08/2016 | 16:22
1
104
כי יש לי ניסיון אישי מסויים בתחום הזה של השמה. וממה שאני מכיר, נלחמים בשיניים על כל משרה. התחום מאד תחרותי. מאד-מאד. קשה לי לדמיין משרד השמה שמוותר מראש אם יש סיכוי כלשהו להשמת מועמד. הבעייה דווקא מהכיוון השני. אם חברה מגלה שמשרד השמה שולחים להם מועמדים לא רלוונטיים בלי סינון רציני אז פעם מעירים, פעמיים מעירים ואח"כ פשוט מתחילים להתעלם מהמשרד הזה. אבל זה לא שונה בין המרכז לצפון.
לצפיה ב-'אני אומר את זה מתוך נסיון נקודתי - והיכרות עם השוק בצפון'
אני אומר את זה מתוך נסיון נקודתי - והיכרות עם השוק בצפון
26/08/2016 | 04:31
100

רק שתקבל מושג:

א. למרבית חברות ההשמה כלל אין סניף בצפון, והיכרותן עם שוק העבודה בצפון נמוכה למדי.

ב. מספר המשרות *השונות* הפתוחות באזור הצפון בכל רגע נתון לעובדים במשרה מלאה (בתחום התוכנה - לא יודע לגבי תחום החומרה) קטן דרסטית מאשר באזור המרכז (ככל הנראה פחות מעשירית ממספר המשרות הפתוחות באזור המרכז - וזה מגיע מספירת משרות באתרים כמו לינקדאין או אתרי דרושים שונים, שאני נוהג לבצע פעם בכמה זמן). אם תתרגם את זה לכמות המשרות הרלוונטיות עבור מועמד אחד, בפרט עבוד מועמד שיש לו העדפות כלשהן - תקבל כמות מאוד קטנה של משרות. גם כמות הראיונות לאדם מהצפון קטנה משמעותית מאשר לאדם מקביל מאזור המרכז.

הפער הזה, אגב, נובע גם ממיעוט החברות הקטנות באזור הצפון ביחס לאזור המרכז.

ג. יש הבדל בין שליחת קורות חיים לא רלונטיים - לבין שליחת קורות חיים רלונטיים ולאחר מכן בירור עם מקום העבודה מדוע קורות החיים לא התאימו בכל זאת. מצד המעסיקים, נתקלתי בחברה שביררה לגבי מועמדים שונים מדוע לא הזמינו אותם לראיונות, בנסיון לשפר את התאמת המועמדים למשרות. נתקלתי בחברות אחרות שלא טרחו לבצע את הבירור הזה. במקרה (או אולי לא במקרה) זו היתה החברה שאיתה היה לי נסיון חיובי גם בתור מועמד.

תחום ההשמה תחרותי מאוד במרכז - הוא הרבה פחות תחרותי באזור הצפון - בדיוק כמו תחום ההייטק בכללו, מבחינת המועסקים.
לצפיה ב-'קורות חיים בלובי או על הקופסא של הטייק אוואי'
קורות חיים בלובי או על הקופסא של הטייק אוואי
26/08/2016 | 20:34
68
זה טוב אם אתה מתחיל/חסר נסיון.
לצפיה ב-'בשביל חברות קטנות פונים לחברת השמה'
בשביל חברות קטנות פונים לחברת השמה
24/08/2016 | 23:25
150
מכסימום שולחים קורות חיים במייל.

לצפיה ב-'לא מכיר הרבה שמגיעים פיזית'
לא מכיר הרבה שמגיעים פיזית
25/08/2016 | 14:57
116
זה גם יכול להיות בעייתי כשיש שומר בכניסה וכדי להגיע למגייס\מנהל צריך תג.

עדיף אם כבר לשאול דרך חברים אם מכירים מקום שמחפש עובדים או לפרסם ברשתות חברתיות )linked\facebook)
לצפיה ב-'זומנתי לשיחה עם "המנהל הגדול" של הקבוצה שלנו'
זומנתי לשיחה עם "המנהל הגדול" של הקבוצה שלנו
24/08/2016 | 07:46
8
425
1.  עובד בהייטק בתחום האלקטרוטניקה (בחברה שיושבת במת"מ)
2. זומנתי לשיחה עם מנהל הקבוצה שלנו (לא המנהל הישיר)
3. זו שיחת חתך שיגרתית 
4. איך להתכונן לשיחה זו? מה מותר להגיד? מה אסור? 
    האם מותר לבקש העלאה?

תודה מראש,

לצפיה ב-'מישהו ? :)'
מישהו ? :)
25/08/2016 | 07:55
57
לצפיה ב-'נתחיל מהשאלה - מה אתה רוצה להגיד?'
נתחיל מהשאלה - מה אתה רוצה להגיד?
25/08/2016 | 09:06
236
יש לך מסר להעביר?
מטרה להשיג?
יש משהו בתפקיד/עבודה/מוצר שמפריע לך, ויש לך הצעה איך לעשות יותר טוב?
יש משהו שאתה חושב שהוא לא בסדר ביחס אליך?

לצפיה ב-'מה אסור? "אשתך מאוד יפה בעיניי, אתם בעניין של חילופי זוגות?"'
מה אסור? "אשתך מאוד יפה בעיניי, אתם בעניין של חילופי זוגות?"
25/08/2016 | 11:22
3
101
לצפיה ב-'ועל אישתך אני יכול לשאול אותו? '
ועל אישתך אני יכול לשאול אותו?
25/08/2016 | 21:13
2
77
לצפיה ב-''
25/08/2016 | 23:12
35
לצפיה ב-''
26/08/2016 | 01:27
30
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/08/2016 | 09:42
1
177
כמו כל שיחה עם בן אדם, כדאי להגדיר מה רוצים להוציא מהאינטראקציה הזו ואז לחשוב איך לעשות את זה. אנחנו לא יודעים מה אתה רוצה ולכן קשה לתת לך עצה רצינית.
לגבי ההתכוננות, כדאי שתזכור/שתרשום לעצמך את כל הפרוייקטים/משימות שאתה עובד עליהם. יהיה חבל מאד אם הוא ישאל אותך על מה אתה עובד ואתה לא תזכור משהו.
לצפיה ב-'נכון להיום טוב לי בעמדה שאני נמצא מחבינת עבודה סביבה וכו... '
נכון להיום טוב לי בעמדה שאני נמצא מחבינת עבודה סביבה וכו...
26/08/2016 | 11:05
187
תמיד השאיפה היא לנסות לבקש העלאה :)

במחינת פרוייקטים עבודה  - אני מכין רשימה באופן שוטף 

"אני למוד פוקלים  :) " 
לצפיה ב-'ראיון שני'
ראיון שני
25/08/2016 | 22:35
181
שלום
אני מתראיין למשרת סטודנט בחברה גדולה. עברתי ראיון ראשון, ואני מוזמן לראיון שני.
הראיון הראשון היה די בסדר, 2-3 שאלות אלגוריתמיות והיתר שאלות של ידע, ספר על עצמך וכו'.
הראיון השני טכני אף הוא, והפעם עם מנהל. למה עלי לצפות? האם הוא יהיה קשה משמעותית מהראשון? האם ישאלו שם שאלות יותר אלגוריתמיות/שאלות ידע מתקדם יותר?
אשמח לטיפים
תודה רבה מאוד
לצפיה ב-'חישוב מסלול מחדש?'
חישוב מסלול מחדש?
23/08/2016 | 02:11
6
424

שלום תמיד ידעתי שאני אוהב מחשבים אני כל החיים שלי מתעסק בזה ואני ממש אוהב את זה אני כן יודע ששם זה העתיד שלי אומנם אני לא מעוניין לחיות בכלוב של זהב אבל יש תחומים שממש מעניים אותי (כמו pen test) 

אני לומד באחת המכללות בצפון מבחינת הזמן אני כבר שנה שלישית(שנה הבאה זה שנה רביעית שנתיים וחצי השקעתי וסמסטר אחד לקחתי חופש מכל מיני סיבות) מבחינת הנקודות יש לי 46 נקודות זכות בממוצע של 60  שלא תבינו לא נכון השקעתי הרבה דם יזע ודמעות  והיו סמסטרים שלא לקחתי הרבה נקודות כידי יותר להצליח בקורסים שאני נכשלתי בהם בעיקר הקורסים של המתמטיקה ( מקצוע שאני אוהב לא הכל אבל אין לי בעיה לפתור סתם ככה כל מיני תרגילים ) בנוסף עשיתי סמסטר קיץ ולקחתי עזרה מהמכללה.

בחישוב פשוט אם אני רוצה להמשיך בתואר הזה יקח לי עוד שלוש שנים (נראה לי אפילו 3.5) כלומר כל התואר יהיה 6 שנים 

אני שוקל האם כדאי לי להמשיך בתואר (הנדסת תוכנה) או פשוט לנסות מדעי המחשב במקום אחר או לעשות תואר ba  במערכות מידע (יש לציין שאף אחד מהם לא באוניברסיטה) 

התואר ba במערכות מידע זה תואר שעושים אותו בערב 3 ימים בשבוע אחד זה בשישי שבזמן הפנוי אני יכול למצוא עבודה או לעשות קורסים מקצועיים שאני אוהב במקום ללכת  ולהמשיך בתואר באותה בכללה או לנסות לעשות את התואר אבל במקום אחר

מה אומרים ?
לצפיה ב-'אני חושב שלסיים תואר בממוצע 60 ממכללה לא יעזור לך בחיים'
אני חושב שלסיים תואר בממוצע 60 ממכללה לא יעזור לך בחיים
23/08/2016 | 12:35
269
אני גם לא חושב שמדעי המחשב יהיה יותר קל מבחינת המתמטיקה
אתה צריך לסיים לפחות הממוצע 80. תסתכל על סילבוסים של תארים ותמצא את התואר שמעניין אותך ושאתה חשב שתוכל לסיים בממוצע של לפחות 80
לצפיה ב-'הראייה שלי'
הראייה שלי
23/08/2016 | 13:28
260
דבר ראשון ממוצע 60 לא יכול להיזקף רק לקורסים המתימטיים. אם ציון עובר אצלכם הוא 55 (הכי נמוך שאני מכיר) ומשקלם של הקורסים המתימטיים הוא כחצי מהתואר וקורסים תכנותיים גם כחצי (בערך המספרים שאני מכיר) ונניח שבקורסים המתימטיים קיבלת בכולם ציון עובר כלומר 55 אז יוצא שבקורסים התכנותיים יש לך ממוצע של 65. ציונים ממש לא טובים. חשוב דבר ראשון להבין את הבעיה בבירור.
אני למדתי במכללה ירושלמית והיו כאלו שסיימו את התואר בממוצע 60-65. לקח להם זמן למצוא עבודה והם לא מצאו עבודה טובה אבל כולם מצאו עבודה. כלומר, זה לא סיבה לנשור מהלימודים. אבל אתה חייב להבין שכאלו ציונים ייפגעו בך משמעותית בסיכויים למצוא עבודה טובה שתוביל אותך לקריירה איכותית. אתה "חייב" לשפר את ציוניך.

אין שום ייתרון בהנדסת תוכנה על מדמח. חבל על השנה. מצד שני לעבור מכללה גם ייקח לך זמן. אבל אולי ייתן לך מרץ מחודש וגם תבוא כבר עם יותר ידע.

BA במערכות מידע ממכללה נשמע לא טוב. מוצדק רק אם אתה בטוח שתצא משם עם ממוצע 85 ומעלה. ולגבי תוכניתך לעשות קורסים מהצד אתה טועה. תשקיע את נשמתך בתואר ותוציא ציונים מעולים. זה יעזור לך הרבה הרבה יותר.
לצפיה ב-'כדאי לדבר תכלס'
כדאי לדבר תכלס
24/08/2016 | 19:43
203
באיזה מכללה לומד עם ממוצע 60? כי ברוב המכללות מראש הלימודים קלים ביחס לאוניברסיטה. מכאן אין הרבה לאן לרדת. אולי פשוט התחום הזה לא בשבילך. יש לי בן ש"אוהב מחשבים" אבל אין לו שום יכולת חשיבה מתמטית או לוגית. הורדתי אותו מרעיונות ללמוד מחשבים בתיכון. אולי גם אתה יכול להיות עורך דין מצויין או מעצב נפלא. חבל ללכת עם הראש בקיר. הסיכוי שלך למצוא עבודה עם ממוצע 60 ממכלה הוא נמוך כך שהשיקול של שוק העבודה ממילא לא תופס במקרה שלך.
לצפיה ב-'לומד במכללה בצפון'
לומד במכללה בצפון
25/08/2016 | 16:26
1
145
תודה על התגובות אני לומד בבראודה
האמת המכללה פעם אחת סילקה אותי מהלימודים בגלל הציונים שלי 60 זה עוד התקופה הטובה ופניתי לוועדת עירעורים והם הסכימו לאפשר לי להמשיך ללמוד

אולי לא הייתי מספיק ברור אבל נשאר לי עוד שלוש שנים כידי לסיים ועד עכשיו למדתי 2.5 שנים

אני יכול ללכת למכללה אחרת בעיקרון המכללה הזאת נחשבת קשה מאוד ולא יקח לי יותר זמן כי גם עכשיו יש לי עוד שלוש שנים אז אם אלמד מדעי המחשב במקום אחר גם זה יקח לי שלוש שנים כמו בבראודה
לצפיה ב-'פעם פגשתי סטודנט '
פעם פגשתי סטודנט
26/08/2016 | 02:16
107
שאמר שהמקום שהוא למד בו היה ברמה נמוכה. ובסגנון אחר, ככל הנראה הלימודים בבראודה לא הרבה יותר קשים ביחס למכללות אחרות. אגב, גם מדעי המחשב ברמה נמוכה זה די קשה.
אני מחשיב את המכללה שלמדתי בה למקום איכותי אבל הלימודים שם קלים משמעותית מול אוניברסיטה. החוכמה של הנהלת המכללה היא להקל איפה שפחות חשוב ובדברים הקריטיים לא להקל וללמד חומר איכותי.
מה שאומרים לך זה שאתה  בבעיה ואתה חייב לשפר ציונים בלי תירוצים סטייל קורסים מתימטיים (ומסתבר שגם בתכנות הציונים לא משהו) או שהלימודים אצלכם קשים (כנראה לא יותר ממכלות אחרות).איך בדיוק? אף אחד לא באמת יודע. אנחנו לא נביאים האם במכללה אחרת תשקיע יותר וכמה מרץ יהיה לך.
לצפיה ב-'כל האמת בפרצוף: תואר בממוצע 60 שווה מעט מאוד אם בכלל לכל מעס'
כל האמת בפרצוף: תואר בממוצע 60 שווה מעט מאוד אם בכלל לכל מעס
25/08/2016 | 19:24
184
יק שאני פגשתי. ממכללה אפילו פחות. שווה פחות מתואר שלא מסיימים אבל בממוצע טוב יותר.

אתה חייב למצוא דרך לשפר משמעותית את התואר או למצוא דרך להגיע. ללא תואר. פרוטקציה, תיק עבודות לא פחות ממדהים או משהו בסגנון. אחרת ריב הסיכויים שבזבזת שנים וכסף.
לצפיה ב-'עבודות הייטק מעולות - Fillip'
עבודות הייטק מעולות - Fillip
25/08/2016 | 16:41
208
שלום חברים,
מציג בפניכם אתר מעולה למציאת עבודה בהייטק!
בנוסף, ניתן להמליץ על חבר ואם יתקבל תוכלו להרוויח מזה!
Fillip
בהצלחה!

לצפיה ב-'קבוצות הערכה ודינמיקה קבוצתית'
קבוצות הערכה ודינמיקה קבוצתית
23/08/2016 | 12:00
9
253
היתי בדבר כזה בשבוע שעבר, הגעיל אותי מה שהלך שם, כל אחד דורך על השני ומרים את הקול בשביל שישמעו אותו על חשבון אדם אחר, אני לא תקפתי ולא הרמתי את הקול, הצעתי דברים וכל מה שהצעתי לא התייחסו אליו. לקחתי הכל בקלות אולי זה שיצאתי אדם שלא תוקף ולא עצבני, זה יבוא לטובתי? מה דעתכם?
לצערי בשביל לעבוד במקום נורמלי צריך לעשות דינמיקה קבוצתית.

ואם אני יפסל פוסלים אותי מראיונות למשרות נוספות בעתיד בחברה?
לצפיה ב-'לתפקידים שונים, יש ציפיות שונות'
לתפקידים שונים, יש ציפיות שונות
23/08/2016 | 13:50
175
הדו״ח שהם נותנים הוא מפורט, לא סתם ״טוב / לא טוב״.

אז אולי אצלך יהיה כתוב שבכישורים טכנים יש לך 9, ובניהול משא ומתן - 5.
מה שאומר שזה אולי יפסול אותך ממשרות שמצריכות יכולת משא ומתן.
 אבל זה לא אומר שאתה פסול בחברה ההיא לתמיד, לכל סוגי התפקידים

לצפיה ב-'מקום נורמלי לא שולח אותך לדינמיקה קבוצתית'
מקום נורמלי לא שולח אותך לדינמיקה קבוצתית
23/08/2016 | 14:44
6
90
לצפיה ב-' לא ברור לי מדוע הכותב המקורי חושב שזו הנורמה'
לא ברור לי מדוע הכותב המקורי חושב שזו הנורמה
24/08/2016 | 04:18
64
לצפיה ב-''
24/08/2016 | 04:43
21
לצפיה ב-'אז כנראה שיש הרבה חברות לא נורמאליות'
אז כנראה שיש הרבה חברות לא נורמאליות
24/08/2016 | 16:08
1
120
כמה שזה מעצבן, אני כן חושב שיש לדברים האלה ערך מוסף.

על כל מבחן או ריאיון שעושים אפשר לטעון שיש אי דיוקים ולפעמים פוסלים מועמדים
טובים או מקבלים מישהו לא מתאים.
לצפיה ב-'יכול להיות אבל יש הרבה יותר נורמליות'
יכול להיות אבל יש הרבה יותר נורמליות
26/08/2016 | 18:20
23
אני לא רואה שום סיבה לתפקידים בהם היכולת הטכנית חשובה הרבה יותר מהיכולת ה - "אישיותית" לעשות סינון בצורה כזו.
לצפיה ב-'יש מקומות שזה יכול להועיל'
יש מקומות שזה יכול להועיל
24/08/2016 | 17:48
1
150
דרך טובה לגייס אנשים לתפקידים כמו מרכזי שירות, מוקדנים וכו' שבו כל התפקיד מבוסס על יחסי אנוש ודימניקה אולי לא קבוצתית אבל לפחות בין אישית.
אגב, זה מצחיק כי יצא לי לעבוד באותה קומה עם מרכז שירות של חברת סלולר שישבו שם כמה עשרות בנות (כמעט כולן בנות) שאני מניח שעברו כולן את המבדקים הללו. כמעט מדי יום היו צעקות, בכי, עובדות שיצאות במצבי צבירה שונים וכו'. השיא היה כשמנהלת צעירה השליכה כיסא על אחד העובדים (דווקא עובד גבר).

לצפיה ב-'שירות לקוחות זו העבודה הקשה בעולם'
שירות לקוחות זו העבודה הקשה בעולם
25/08/2016 | 16:25
91
אנשים מרגישים כיף לצעוק ולהשפיל את הנציגים. שמעתי תיאורים מסמרי שיער ממישהי שעבדה בכזה מקום.
השאלה היא לא לאיזה מצבים הגיעו אלו שעברו את המבחנים אלא לאיזה מצבים הגיעו אלו שלא היו עוברים.
אפשר לבדוק את זה די בקלות לפי זמן הישארות בעבודה או הנראה בעבודה בהתאמה לציון של העובדים בדינמיקה חברתית.
לצפיה ב-'הרווחת פעמיים'
הרווחת פעמיים
23/08/2016 | 20:48
210
קשה לי להאמין שהם בוחרים לתפקיד (איזה תפקיד בדיוק?) את מי שצועק יותר חזק, אבל אם כן, זכית: לא יבחרו אותך, וכך לא תצטרך לעבוד בחברה שתנאי הקבלה אליה הוא היכולת לצעוק. היית רוצה שהמנהל שלך או הקולגה שלך יהיה אחד שצועק ולא מקשיב?

לעומת זאת, יתכן ובהפוך על הפוך הם בוחרים את מי שנשאר שקול, לא נגרר, התנהג באחריות וכו'.

כמובן שסביר, כפי ש-הייתיאביבקיץ ציין, שהבחירה מורכבת יותר, ומתבססת על מדדים שונים.
לצפיה ב-'רבע : קובי אלכסנדר חוזר לארה"ב לעמוד למשפט'
רבע : קובי אלכסנדר חוזר לארה"ב לעמוד למשפט
22/08/2016 | 22:00
4
234
צפוי להודות באשמה בגין backdating בComverse.

לצפיה ב-'מצד אחד - היה צריך ללמוד מאמנון למדן (מנכ"ל מרקורי באותו זמן'
מצד אחד - היה צריך ללמוד מאמנון למדן (מנכ"ל מרקורי באותו זמן
22/08/2016 | 23:50
3
225

שיש מצבים שבהם אתה צריך להודות באשמה ולא לברוח מהחוק בחסות הכסף שלך

מצד שני - כנראה שהוא בבסיסו אדם נכלולי יותר, או לחליפין שלא הבין מה שהוא עשה
לצפיה ב-'הוא הבין מצויין ויותר מאחרים'
הוא הבין מצויין ויותר מאחרים
23/08/2016 | 08:48
2
234
הוא הגיע מעולם הפיננסים בוול סטריט וזה המגרש הבייתי שלו. יש לו תואר בכלכלה, מנהל עסקים ונסיון כבנקאי השקעות. בניגוד אולי למנכ"לי הי-טק אחרים שיכלו לנסות לגלגל את האשמה על רו"ח ואנשי כספים, במקרה של אלכסנדר הוא ללא ספק היה הכוכב הראשי.
הבקדייטינג היה רק קצה הקרחון, והוא מואשם בסדרה ארוכה של הונאות, מרמה ועבירות ניירות ערך שלדעתי רק יזם עם רקע כמו שלו מסוגל לחשוב עליהם.
לצפיה ב-'אבל למה רק הוא?'
אבל למה רק הוא?
24/08/2016 | 17:55
1
145
כולם היו עושים את זה
לצפיה ב-'כנראה שהוא עבר את הגבול'
כנראה שהוא עבר את הגבול
25/08/2016 | 09:23
154
או שסתם היה לו מזל רע. גם האחרים נתפסו אבל אלה שהסתפקו בבקדייטינג כביכול בתום לב הסתפקו בפיטורים והחזרת הכסף. מי שזייף, רימה, שלח מיילים מפלילים, שיקר לרשויות ביודעין, ניסה להפיל תיקים על אחרים וכל זה כשהוא מודע לכל המעשים האלה (מה שנקרא חוסר תום לב) כנראה במצב קצת יותר בעייתי.
לצפיה ב-'התפתחות מקצועית'
התפתחות מקצועית
21/08/2016 | 23:21
16
436
אני מתלבט לאיזה כיוון להתקדם ואשמח לשמוע את דעתכם.

לפני כחצי שנה עברתי חברה ותפקיד.
התפקיד הקודם שלי היה הנדסי וכשהבנתי שאין לי אפשרות קידום בחברה, החלטתי לעבור.
עברתי לתפקיד מנהל פרויקט בחברה אחרת.
קיוויתי שהתפקיד יפתח עבורי אפשרויות נוספות ואפיקים מעניינים יותר לעולם העסקי, אך גיליתי שאני כנראה לא מתאים ולא נהנה מזה.
יתרה מזו, התפקיד מתסכל מהבחינה הזו שהכל בידי המהנדסים והאנשים הטכניים ולך לא נשאר אלא לקוות לטוב ולצפות מהצד איך התכנית שבנית מתארכת והתירוצים ללקוחות רק נהיים מקוריים יותר ויותר.

בזמן האחרון החברה החלה בגיוס כ"א הנדסי לפרויקטים השונים ואני מתלבט אם להציע את עצמי.
מצד אחד - ניסיתי רק חצי שנה את התפקיד הניהולי, אולי אם אנסה יותר אתחבר יותר ואהיה טוב יותר? מצד שני, חצי שנה בעולם הניהולי הספיקה לי כדי להבין שזה לא בשבילי ומנגד, זה לא ניתוק ארוך כ"כ מהעולם ההנדסי כדי לנסות לחזור.
אלא, שאני מתלבט איך זה ייתפס בעיני המנהלים שלי - האם כבריחה, חוסר רצינות, או אחד שהולך עם האמת שלו?
האם מעבר לתפקיד אחר בתוך החברה מראה על לויאליות לחברה או על ניצול הזדמנויות וחוסר מחוייבות למנהלים ולתפקיד?

אני מפחד שאם אשאר בתפקיד הניהולי, העולם ההנדסי ייסגר בפניי ואצטרך להישאר בתפקידי רוחב ניהוליים להמשך הקריירה.

אני עדיין צעיר וכל החלטה שאקבל כנראה תשפיע על העתיד.

מה אתם הייתם עושים?
לצפיה ב-'כשמחליפים מקצוע - צריך לעשות את זה ברצינות, או כלל לא'
כשמחליפים מקצוע - צריך לעשות את זה ברצינות, או כלל לא
22/08/2016 | 00:13
15
279

קשה "לטעום ממשהו" ולהיות בזה טוב. נכנסת למקצוע חדש שאין לך בו נסיון - הסתכל על זה כמו מהנדס שיש לו חצי שנת נסיון. האם אחרי חצי שנה הוא כבר מכיר את המקצוע מספיק טוב ומבין אם הוא טוב בו ואם הוא מתאים אליו? הוא בסך הכל טעם את המקצוע על קצה המזלג, וצריך להחליט האם הוא משקיע את עצמו ברצינות במקצוע, או שעל סמך טעימה של חצי שנה הוא פורש.

אז נכון - אדם שהיה בתעשייה כבר פרק זמן משמעותי (מספר שנים) וראה מהצד כיצד נראה תפקיד של מנהל, כנראה יגיע מהר יותר לתובנות מבוססות מאשר בוגר אקדמיה טרי - אבל הוא לא יוכל להיות טוב במקצוע החדש שלו אם הוא לא ינסה לשפר דברים.

אתה מתאר את העבודה שלך כאילו שלאיחורים אין שום קשר אליך - אז דע לך שבתור מנהל פרוייקט זה קשור מאוד אלייך ולהתנהלות שלך. אדם שעבד מספיק שנים בתעשייה יודע שאנשים טכניים, לעיתים קרובות אופטימיים יתר על המידה בהערכות הזמנים שלהם, וחלק מתפקידיו של מנהל פרוייקט הוא לקח בחשבון את כל הדברים מסביב שהאנשים הטכניים נוטים לשכוח לקחת בחשבון כשהם באים להעריך זמנים. מפתחים משהו? צריך לבדוק אותו. יתגלו בו באגים וצריך לתקן אותם. תוכנה? צריך לפתח גם בדיקות אוטומטיות, ולא רק את הפונקציונאליות של הקוד. לא מפתחים בדיקות אוטומטיות? יתבזבז הרבה זמן על בדיקות ידניות חוזרות ונשנות של פיצ'רים שכבר נבדקו כשמתקנים באגים ("בכל פעם שאתה מתקן באג - אתה מייצר שניים חדשים").

מנהל פרוייקטים שלוקח את עצמו ברצינות ידע לפרק את הפרוייקט לחלקים, להגדיר אבני דרך בנות מדידה, ידע לזהות משימות משמעותיות שחסרות בתוכנית הפרוייקט, להוסיף אותן ולקבל גם עבורן הערכות זמנים. ידע לזהות שהערכות הזמנים לא תואמות נסיון עבר בפרוייקטים דומים בחברה. ידע לזהות את העיכובים כשהם מתחילים, לברר מה גורם להם, ולהסיר חסמים. חסר ציוד או רשיונות תוכנה? אולי אפשר לנייד ממקום אחר בחברה, או להשקיע ברכישה שלו אם ההוצאה מוצדקת. חסר ידע פנימי בנושא טכנולוגי גנרי? אפשר להוציא את החלקים הרלונטיים למיקור חוץ, או לחליפין לשכור יועץ חיצוני כדי להטמיע את הידע החסר. יש בחברה תחלופת אנשים גדולה? זה משהו שצריך לקחת בחשבון בהערכות הזמנים של הפרוייקט ובניהול שלו. וכן הלאה....

חשוב על הדברים הללו לפני שאתה מחפש כיצד לצאת מהתפקיד הנוכחי, ובחן כיצד אתה יכול להשתפר בעבודתך כדי שבאמת תספק ערך מוסף, ולא תתפקד רק כלבלר וכחותמת גומי של אנשים אחרים.

לצפיה ב-'תודה על תגובתך'
תודה על תגובתך
22/08/2016 | 07:05
14
144
נראה כי אתה מספיק שנים בתעשייה כדי להכיר את התפקידים מפנים שונים.
בהגדרתך את התפקיד, אתה מתייחס אליו כמסיר חסמים לקראת עמידה ביעדים - וזה נכון, אלא שזה פחות נכון עבורי.
האיחורים בפרויקט מתבססים לרוב על חוסר בכ"א הנדסי ותכן לקוי שבמהלך הפיתוח יש צורך לתקן, לשפר, להחליף.
כמנהל פרויקט, אתה תלוי בחסדיהם של האנשים המקצועיים ובלו"זים שלהם שלרוב לא מחוייבים רק לפרויקט שלך.
אתה תלוי במפעל ייצור עם מנהלים משלו ולא משנה כמה תדחוף ותלחץ, זה לא ישנה את ההתנהלות שלהם.
אתה תלוי בהחלטות המנהלים שלך (שלרוב מתקבלות מעליך) וסיכום שלהם עם גורמים אחרים, ללא יכולת השפעה שלך.

הפחד שלי הוא שבמידה ואחליט להישאר בתפקיד ולבסס את הניסיון שלי כמנהל פרויקט, אפסיד את הרכבת להתפתחות ההנדסית, המקצועית.
אחרי 2-3 שנים בהם אתנתק לגמרי משיקולים הנדסיים ואתמקד בשיקולים ניהוליים, גם השכל יעבוד בצורה כזו ויתנוון ביכולת שלו לנתח דברים הנדסית.
אני לא פוסל, יכול להיות שזה אופק התקדמות מעניין, אך איפה היא נקודת ההחלטה לגבי העתיד?
לצפיה ב-'כמה שיותר מוקדם'
כמה שיותר מוקדם
22/08/2016 | 08:52
9
165
ראשית, אני חושב שחצי שנה זה מספיק בשביל לחוש אם אתה נהנה ומתאים לתפקיד או לא. מה גם שזו לא העבודה הראשונה שלך וזה לא שהכל חדש לגמרי עבורך.
החשש שלך מוצדק במידה מסויימת. זה לא שאין דרך חזרה אבל ככל שעובר הזמן הדרך חזרה ארוכה וקשה יותר. נראה לי שאין לך יותר מדי מה להפסיד וכדאי להציע את עצמך לתפקידים שנפתחו. תמיד יכולים לסרב לך ותמיד אפשר לחפש במקום אחר בעתיד.
התלות של מנהלים באילוצים ובאנשיי הפיתוח הוא בלתי נסבל בעיניי (עניין אישי). אני תמיד מרחם על האחראים על הדליברי שנאלצים להתחנן, להתפלל, ולקוות שהמתכנתים יעשו מה שצריך ובזמן בלי שיש להם יכולת ממשית להתערב בעבודה. לכן נשבעתי שלעולם לא אעזוב את הפרקטיקה וכשיש בעיות אני מקדם את הפרוייקט בעצמי ולא מציע הצעות "ניהוליות" בנוסח: "אולי תנסו זווית אחרת. אולי נביא יועץ. ניסיתם לחפש בתיעוד? יש משהו שאני יכול לעשות כדי לקדם את העניין?" וכו' וכו'.
לצפיה ב-'יוזר, אתה מתאר מנהלים שנותנים הערכות זמנים לא ראליות'
יוזר, אתה מתאר מנהלים שנותנים הערכות זמנים לא ראליות
22/08/2016 | 09:58
8
147

הכל מתחיל משם. אדם שיודע מה מתרחש בקבוצה שלו ו/או בפרוייקט שלו, ידע לקחת בחשבון את הדברים הללו מראש, ויגיע לקו הסיום פחות עם "הלשון בחוץ".

מעבר לזה, אם וכאשר הדברים לא יסתדרו גם בזמנים הראליים, הוא ידע לכוון את האנשים לקחת החלטה נכונה על מה לוותר - האם להוריד תכולה מסויימת מהפרוייקט? האם להכניס מיקור חוץ (החלטה שאיש טכני לא בנוי לקחת ולא יכול לקחת)? האם לוותר על חלק מהבדיקות ולקחת סיכון? החלטות כאלו דורשות עבודה מתואמת רוחבית כדי להחליט ברמת הפרוייקט כולו מה עדיף לפרוייקט (או ליתר דיוק - מה עדיף לחברה) - וזה דורש מישהו עם זמן פנוי להסתכל על הכל בצורה שאינה מחוברת רגשית ל"דברים שלי", לדבר עם כל הגורמים הרלונטיים ולייצר החלטות קוהרנטיות.

לצפיה ב-'המנהלים לוקחים סיכון בכל מקרה'
המנהלים לוקחים סיכון בכל מקרה
22/08/2016 | 14:27
7
122
בצורה הכי פשטנית: שואלים צוות פיתוח כמה זמן יקח פיתוח מסויים. הצוות אומר חודש, המנהל מקציב חודש וחצי ולוקח סיכון שהפרוייקט יתארך לחודשיים והוא יקבל על הראש. כמובן הוא יכול לתמחר את זה בחצי שנה אבל אז יקבל על הראש על התקציב המוגזם וההערכה השמרנית.

המנהל כל הזמן נמצא בחשש ובאי וודאות מסויים. לא פעם יושבים בישיבה ואתה רואה את המנהלים באמת רוצים להבין את הסיבה לעיכוב או את הבעיה הטכנית אבל אין להם את היכולת להבין ובסוף הם צריכים להסתמך על מה שהאנשים הטכניים אומרים להם.

העניין הוא שמרחב היצירתיות של מנהל לא טכני הוא הרבה יותר קטן. זה מצטמצם פחות או יותר בהמלצות שאפשר לקרוא בספרי הניהול שגודשים את החנויות וזה כולל את כל הדברים שמנית מקודם. אני לא מזלזל בהם ובטוח שהם נחוצים אבל הם תמיד יהיו במסגרת המגבלות האלה.
אבל יש את הנדירים האלה שמסוגלים לשים עליהם קסדה וסרבל, לרדת לאתר הבניה, להבין את הבעיה ולחשוב על פתרון שהמהנדסים לא חשבו עליו או חשבו שזה לא רלוונטי.
לצפיה ב-'יש מקום בתעשיה לכל סוגי המנהלים'
יש מקום בתעשיה לכל סוגי המנהלים
23/08/2016 | 00:08
1
98

בסופו של דבר, מנהל לא יכול באמת להחליף את העובדים שלו, ולא אמור להחליף אותם. הוא אמור לנהל, והוא אמור לספק לעובדים שלו את הסביבה הדרושה כדי להצליח בפרוייקט.

ראיתי מה מנהל שמבין בנושאים הטכניים מסוגל להביא - וראיתי גם מה מנהל שמגיע מאירגון אחר (ולא מתמצא בתחום הטכני של החברה) מסוגל להביא. חברה חפצת הצלחה צריכה גם כאלו וגם כאלו, כדי להגדיל את יכולתה להתמודד עם ארועים לא צפויים ועם עולם עסקי (וטכנולוגי) משתנה.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
23/08/2016 | 08:41
25
לצפיה ב-'השאלה מה זה "מנהל"'
השאלה מה זה "מנהל"
23/08/2016 | 23:20
4
91
רש"צ אמור לדעת להכנס לנעליים של כל אחד מהצוות שלו, בד"כ זה גם עובד חזק שקודם לניהול.

אם אתה מנהל 30 איש, קשה לי להאמין שתדע לצלול לפרטים הטכניים ולהיות יעיל בדיבוג תקלות קשות \ פיתוח של פיצ'רים מרכזיים ופגשתי מנהלים כאלה שהם hands on בצורה מרשימה.
לצפיה ב-'מנהל החברה הגדולה בעולם'
מנהל החברה הגדולה בעולם
24/08/2016 | 08:38
3
101
היה מתערב בהחלטות הכי קטנות וטכניות ונכנס לפינות (תרתי משמע - עגולות...). אמנם ספג ביקורת רבה על כך שניהל באופן מאוד לא מסורתי. לשיטתך מנכ"ל אפל אמור להורות על גיוס אנשיי UX, שיעשו סקרי דעת קהל ומחקרי משתמשים, לקבל את הנתונים לאחר ניתוח ולקבל החלטה על כיוון. בפועל הוא נכנס לחדר המעצבים, צרח על אנשים, אמר זה כן, זה לא, אני רוצה שיהיה ככה והשאר הסטוריה. לא שהוא דוגמא מייצגת למשהו אבל בכל זאת יש מה ללמוד.
גם אילון מאסק הוא סוג של גאון טכנולוגי. אני מניח שהוא לא מסתובב במפעל עם מלחם או מקמפל קוד אבל הוא מעורב חזק במיזמים שלו ולפחות רשמית גם משמש בתפקידי ארכיטקט ומהנדס ראשי.
באופן לא מפתיע שתי החברות נחשבות לפורצות דרך וחדשניות בתחומן ואחרי לכתו של ג'ובס נראה שאפל מתקשה למלא את מקומו.
לצפיה ב-'אני לא מכיר את הסיפורים הספציפיים האלה'
אני לא מכיר את הסיפורים הספציפיים האלה
24/08/2016 | 08:55
2
96
אני יודע שיש הרבה אגדות על מנהלים \ מנכלים בפועל זה חצאי אמיתות בטח על כל המורשת של ג'ובס.

אני מדבר על מצב שבו הגרסה לא יורדת כי X טסטים לא עברו ולוקח זמן למצוא ולתקן את הבאג בצורה טובה, גם לאנשים המרכזיים בצוות, שמכירים טוב את הקוד של הפיצ'ר הספציפי או את הקוד מסביב. במקרה שהמוצר מורכב, אפילו מפתח מהצוות שלא מכיר את הקוד, עשוי להיות לא יעיל. על אחת כמה וכמה מנהל שמכיר את הפיצ'ר "ברמת הדיבורים" ולא כתב קוד כבר כמה שנים. זה מצב שהייתי בו אישיתי (בתור המפתח) וגם למנהל-הטכני-המצוין אין הרבה מה לעזור כשהבעיה ברמות האלה.

כשאני אומר "מכיר ברמת הדיבורים"  אני לא מזלזל אלא אומר שיש בעיות שצריך היכרות לפרטים קטנים ברמת הקוד בשביל לעזור בטיפולן ולמעט מאד מנהלים, גם הטובים והטכניים שבהם, יש היכרות כזאת.
לצפיה ב-'ככל שהמשימה פחות הנדסית זה יותר אפשרי'
ככל שהמשימה פחות הנדסית זה יותר אפשרי
24/08/2016 | 14:22
60
כמו שאמר יוזר עצמו, קצת קשה לראות איך בדיוק אילון מאסק נכנס לפרטים של הפיתוח? הוא הולך עם מלחם? אני לא רואה מנהל חברה מצליח להיכנס לקוד של מישהו ברמת הדיטיילס. אני כן מצליח לראות מנהל אומר (בנימוס או בצעקות) למעצבים לשנות משהו ממרובע לעגול.
לרוב כשעבדתי, מהר מאוד למנהל שלי לא היה מושג מה אני עושה בפועל למעט תחומים שהמנהל שלי היה מומחה בסדר גודל וגם אס לקח לו שעה לפחות להיכנס לעוביה של משימה.
לצפיה ב-'רמות שונות של מנהלים ורמות שונות של התמקצעות'
רמות שונות של מנהלים ורמות שונות של התמקצעות
24/08/2016 | 14:39
67
מנהל קבוצה של 30 איש זה לא כמו מנכ"ל אפל שמנהל מאות אלפי עובדים. אז כן, אפשר לצפות שמנהל זוטר כזה יהיה מעורב בפרטים הטכנים. לא מודע לכל שורת קוד ואפילו לא כותב קוד אבל מכיר טוב את הארכיטקטורה ומה שקורה באופן כללי בפיתוח של הקבוצה שלו.

האם גיל שוויד מכיר את הקוד של המוצרים שלו? מן הסתם לא אבל הוא מכיר מאוד לעומק את העולם והדומיין שהוא חי בו לא רק עסקית אלא גם טכנולוגית. האם מריסה מאייר מכירה את הטכנולוגיות שפותחו ביאהו? אני משוכנע שלא.

כשהייתי חייל בלבנון הגיע לביקור גבי אשכנזי שהיה אז אלוף פיקוד צפון. אחרי שהמסוק נחת וכולם התכנסו הוא העביר תדריך שנשאר חקוק בזכרוני עד היום. הוא היה מעורב בפרטים כמו אחרון המ"מים, ביקש לדעת מי שמר בעמדה מסויימת (שמטען הונח מתחתיה), איזה זווית ראיה יש לו על ציר כלשהו, מדוע לא זיהה את הנחת המטען תוך שהוא מונה צירים, איומים, מקרים ותגובות והכל בעל פה ובבקיאות מרשימה. האם דן חלוץ ("ממעוף הציפור") היה יכול להעביר תדריך כזה? אני בטוח שלא. לכן כנראה לא יהיה רמטכ"ל מחיל האוויר.
לצפיה ב-'הרושם שלי'
הרושם שלי
22/08/2016 | 08:54
113
שבפיתוח יש יותר אפשרויות תעסוקה ויכולת ניידות בין חברות.
אולי זה משום שיש יותר תפקידים בפיתוח או שאני בא מהתחום.
אתה צריך לחשוב גם מה מעניין אתוך לעשות והיכן תוכל לייצר ערך יותר גדול בטווח הארוך.

לצפיה ב-'האיחור נובע מלוחות הזמנים - הדברים שתארת צפויים וידועים מראש'
האיחור נובע מלוחות הזמנים - הדברים שתארת צפויים וידועים מראש
22/08/2016 | 10:08
2
146

תמיד חסר כח אדם הנדסי. הערכת זמנים לפרוייקט צריכה לקחת בחשבון הקצאת כח אדם ראלית, ולא להניח הנחות אופטימיות שאינן מחוברות למציאות - וזה דורש לקחת בחשבון את כח האדם הקיים, והפרוייקטים האחרים שהחברה מבצעת. לגבי מפעל ייצור - כנ"ל, צריך לדעת באיזה קצב הוא יכול לספק לך תוצרים, ולא להעריך שהפעם, בניגוד לעבר, "יהיה בסדר".

מעבר לזה, במהלך העבודה של מנהל פרוייקט (או מנהל בכלל) הוא יכול להסתכל על הכשלים הקבועים (אלו שהוא לקח בחשבון מראש בהערכת לוחות הזמנים) ולחשוב על דרכים לשפר אותם בחשיבה לטווח רחוק. הפתרונות לא צריכים להגיע ממנו - הוא צריך לזהות את הכשלים, ואז לשבת עם האנשים הרלונטיים כדי לחשוב על פתרונות. לפעמים אפשר לבצע חיפוש בספרות וברשת ולראות כיצד במקומות אחרים מתמודדים עם כשלים דומים, ולהעלות את הרעיונות הללו בשיחה עם האנשים הטכניים. בסופו של דבר, אנשים טכניים טובים לא נהנים מהכשלים הללו, וגם הם היו רוצים לשפר אותם - חסר להם זמן פנוי (ומחשבה פנויה) כדי לטפל בזה, ומנהל פרוייקט/קבוצה יכול לדאוג שיוקצה זמן מדי פעם כדי לחשוב על הכשלים הללו, ולעודד את העובדים שלו לחשוב על פתרונות, ולנסות פתרונות. חלק מהנסיונות לא יצליחו, חלק כן. את אלו שיצליחו צריך לאמץ. את אלו שלא יצליחו אפשר לנסות לנתח כדי להבין למה הם לא הצליחו ולהגיע מתוך זה לרעיונות אחרים לניסוי.

וצריך לקבל את זה שתמיד יהיו כשלים במהלך העבודה - לא לצפות שיום אחד הפרוייקטים ירוצו חלק בלי שום תקלות וכל תהליכי העבודה יהיו אופטימליים.

בכל מקרה, גם אם תחליט שאתה חוזר לתפקידים טכניים, רצוי שתזכור את מה שלמדת מהצד השני - הנסיון בכל תפקיד יוכל להפוך אותך לאיש טכני טוב יותר, אם לא תתעלם ממנו בהמשך, ולא תסתכל עליו רק בתור "התקופה השחורה הזו שאני רוצה לשכוח כמה שיותר מהר"
לצפיה ב-'ומה עמדתך ביחס למנהלים שלי? '
ומה עמדתך ביחס למנהלים שלי?
22/08/2016 | 10:13
1
102
וביחס לשינוי התפקידים בעתיד?

האם זה יביע חוסר הערכה או זלזול כלפיהם ויפגע בי, או שהם יבינו את הצעד, כשאסביר אותו בצורה הגיונית?
איך ייתפס צעד כזה בעיניהם, כשאני עוזב, אמנם נשאר בחברה, אך מתמודד על תפקיד בעולם תוכן שונה מהם?
איך עושים את זה בתכל'ס? מבקשים מהמנהל הקולט לא לדבר איתם לפני שאני מדבר איתם?
לצפיה ב-'אינני מכיר אותם אישית, ולכן אין לי מושג'
אינני מכיר אותם אישית, ולכן אין לי מושג
23/08/2016 | 00:12
109

זה מאוד תלוי באופי שלהם, באופי שלך, במדיניות החברה לגבי ניודים פנימיים וכדומה.

ברמה העקרונית, לא מחפשים תפקיד אחר בחברה מאחורי הגב של המנהל שלך, שאיתו תהיה צריך, ככל הנראה, לעבוד גם כשתעבור תפקיד. אתה צריך שיהיו ביניכם יחסי אמון שיאפשרו לך לדבר איתו על ההתלבטויות שלך, להתייעץ איתו, ולהעזר בנסיון שלו כדי להגיע להחלטה שתהיה טובה לך וגם לחברה (וגם למנהל שלך - שיקבל יכולת להחליף אותך ללא פגיעה מיותרת בעבודה שלו)

עד כמה אתה יוכל להיות פתוח עם המנהל שלך - רק אתה יכול לדעת, אם בכלל.
לצפיה ב-'עצות לעבודה ראשונה'
עצות לעבודה ראשונה
22/08/2016 | 10:53
9
416
שלום לכולם,
אני בוגר טרי מאחת האוניברסיטאות בארץ.
כחלק מהתהליך של מציאת עבודה ראשונה, אשמח אם תוכלו לסייע מנסיונכם האישי בתשובות על השאלות שמעסיקות אותי.
השאלה המרכזית שאני שואל את עצמי נוגעת לטכנולוגיה בה אני רוצה להתמקד. אמנם נחשפתי לכל מיני תחומים באקדמיה, אך אני בטוח שההיצע בתעשייה מגוון בהרבה. לכן הייתי רוצה לצייר קווי מתאר כלליים לאפשרויות הקיימות בתעשייה, כדי שאוכל לדעת במידה מסוימת של וודאות איזה כיוון מושך אותי יותר.
אם כן, מה היא הדרך הטובה ביותר למצוא את הידע הזה? כיצד הייתם ממליצים לבוגר שבא מעולם האקדמיה לרכוש את ההכרות המיטבית במסגרת תהליך החיפוש עם עולם התעשייה?
אני מבין שהאפשרויות כמעט אינסופיות, אבל אני מקווה שישנה חלוקה (גסה ככל שתהיה) שיכולה לעזור לי בקבלת ההחלטה.

מעבר לכך, אשמח לקבל עצות כלליות בנוגע לעבודה הראשונה. במבט לאחור, מהן השאלות שחשוב לשאול את עצמך במהלך התהליך הזה? כיצד מומלץ להיערך לראיונות?
אלו שאלות שאני מניח שאנשים בעלי נסיון יכולים לספק להן תשובות מועילות.

אשמח להתייחסות כלשהי,
רוב תודות
לצפיה ב-'הייתי מחלק את זה ל-'
הייתי מחלק את זה ל-
22/08/2016 | 14:26
242
Real Time/Embedded
Big Data
Web
FrontEnd
אוטומציה

לצפיה ב-'לקראת ראיונות מומלץ להתכונן היטב'
לקראת ראיונות מומלץ להתכונן היטב
22/08/2016 | 19:54
211
זה אומר לפתור כמה שיותר שאלות, לא חסרים מאגרי שאלות ראיונות באינטרנט. ככל שתפתור יותר יהיה לך קל יותר במבחני הקבלה.
כדאי גם לחזור על חומר מהלימודים, בעיקר לשלוט היטב במבני נתונים, קצת ממערכות הפעלה, עקרונות של תכנות אובג'קט-אוריינטד... בתור בוגר טרי מצפים ממך להראות שהבנת מה שלמדת.

בחלק האישיותי של הראיונות - פשוט תהיה נורמלי (לא תאמין כמה נופלים בקטע הזה).
תהיה נחמד ולא שחצן או יהיר.

לרכוש היכרות עם עולם התעשיה? האמת שאני לא רואה איך זה אפשרי בתהליך של חיפוש עבודה ראשונה.
גם לדעת איזה תחום ימשוך אותך באמת זה לדעתי די קשה עד שנכנסים פנימה.
מה שכדאי בתפקיד הראשון לעבוד בצוות תחת/עם אנשים מנוסים, חזקים (וידידותיים), שתוכל ללמוד מהם כמה שיותר.

את האפשרויות הקיימות בתעשיה אפשר לחלק בכל מיני דרכים: אפליקטיבי מול תשתיתי, קליינט מול סרבר (מול full stack), לפי שפות תכנות, לפי דומיינים (למשל תקשורת, עיבוד תמונה, ביג דאטא, אבטחת מידע, UI, ועוד מלא), לפי פלטרפורמות (WIN, UNIX, MAC, ios, android, web, embedded) וכמובן יש עוד הרבה אפשרויות (כולל דרכים אחרות לחלק את הדברים שכתבתי פה).

אם יש לך העדפות זה יכול להיות נחמד, אבל לדעתי לא כדאי להנעל מראש על דברים מאוד ספציפיים. לך לכל הראיונות שיזמינו אותך, ושם תשמע ותנסה להבין עד כמה מעניין אותך המוצר והתפקיד.

לצפיה ב-'ה-2 סנט שלי בנוגע לעבודה ראשונה'
ה-2 סנט שלי בנוגע לעבודה ראשונה
22/08/2016 | 21:13
2
249
לדעתי בעבודה ראשונה כדאי ללכת לעבור בחברת ענק. של 1,000  עובדים ומעלה.

לצפיה ב-'אפשר הסבר?'
אפשר הסבר?
22/08/2016 | 21:35
186
מה רע בחברה של 300 עובדים, למשל?  
לצפיה ב-'גם גוגל וגם אמדוקס'
גם גוגל וגם אמדוקס
23/08/2016 | 22:46
128
נופלות לקטגוריה הזאת ויש הבדל תהומי.
לצפיה ב-'וזה מה שקורה כשאין internship כחלק אינטגרלי מהלימודים'
וזה מה שקורה כשאין internship כחלק אינטגרלי מהלימודים
22/08/2016 | 21:49
101
לצפיה ב-'השאר פתח לעולם להפתיע אותך - ממילא הרבה מהמסלול יהיה מקרי'
השאר פתח לעולם להפתיע אותך - ממילא הרבה מהמסלול יהיה מקרי
23/08/2016 | 00:01
193

התמקד בלבחור עבודה שמשתמשת, לפחות בחלקה, בטכנולוגיות גנריות יחסית (להבדיל מעבודה שעובדים בה עם כלים בעלי שימוש איזוטרי בתעשיה)

התמקד בלבחור עבודה שיש בה ממי ללמוד (שהאנשים שיהיו איתך, לפחות בחלקם יהיו בעלי נסיון של מספר שנים בתעשיה בכלל ובחברה שתעבוד בה בפרט, ושיראו כמו אנשים ששמחים להסביר לך על דברים שמטרידים אותך בכלל, ועל החברה, מוצריה וצורת העבודה בה בפרט)

והתמקד בלבחור עבודה על מוצר שאתה מסוגל להתחבר אליו - תחום שנשמע לך מעניין, מוצר שמלהיב אותך, אנשים שאתה מרגיש שתהיה מסוגל להתחבר אליהם ולעבוד איתם 9 שעות ביום במשך שנתיים או יותר.

לגבי החלוקה לתחומים - אין טעם להתמקד בזה כרגע. אם זה באמת מעניין אותך - התחל לקרוא בויקיפדיה במאמר על תחום טכנולוגי כלשהו ששמעת עליו בלימודים, והתחל לטייל על הקישורים ממנו למאמרים אחרים. תן לעצמך לטייל, ובכל פעם שיתקשרו אליך מחברה כלשהי, קרא על החברה, ברר באילו טכנולוגיות היא משתמשת, והשתמש בהן בתור מילים לחיפוש בויקיפדיה להמשך קריאה.
לצפיה ב-'לשאול אילו אפשרויות יש בתעשיה'
לשאול אילו אפשרויות יש בתעשיה
23/08/2016 | 23:12
111
זה קצת כמו לשאול "איזה מכוניות קיימות בשוק".

הדרך הכי טובה ואובייקטיבית לדעת איך זה לעבוד במקום עבודה מסוים זה להכיר משהו שעובד שם, שאתה סומך על הדעה שלו.

בראיונות עבודה מדברים איתך אנשים שמייצגים את המקום והם מערכתיים מספיק בשביל לראיין ולייצג את המקום בפני עובדים. אתה בד"כ תשמע את היתרונות מוצגים בצורה מודגשת אם לא לומר מוגזמת ואת החסרונות מוצנעים כי בד"כ כל מקום ירצה ליצור רושם חיובי וכי האנשים שבאים איתך במגע בראיון הם היותר מרוצים.
גם מבחינה אישית, זאת סיטואציה מאולצת שכולם משתדלים להתנהג בנימוס וקשה לדעת איך האנשים האלה יהיו ביום-יום ועם מי מהם תעבוד בכלל.
לדעתי הפרמטר הכי חשוב מבחינתך זה איכות כח האדם בחברה שתעבוד בה.
זה ישפיע על הפרקטיקות שתלמד ועל הקשרים שתיצור. כנראה שהרבה לא יסכימו איתי אבל מניסיוני יש קורלציה מאד גבוהה בין היוקרה\מוניטין של החברה והיכולת שלה לשלם טוב לבין איכות האנשים שעובדים בה.

בקשר לתחום: הייתי חושב איזה דברים בתואר עניינו אותך (דיזיין \ מערכות הפעלה \ אלגוריתמים) ומנסה להגיע לחברה שליבת העיסוק שלה היא בתחומים האלה.
למרות שכל חברה תגיד שיש להם "אלגוריתמיקה מעניינת", ככה שקצת קשה לדעת.

לצפיה ב-'תודה לכולם על התגובות! דברי טעם'
תודה לכולם על התגובות! דברי טעם
25/08/2016 | 06:54
23
לצפיה ב-'שבירה יד ועבודה'
שבירה יד ועבודה
19/08/2016 | 16:30
20
440
הי

מה הייתם עושים במצב שאני נמצאת בו? זה הסיפור.
לפניי חודש שברתי את כף היד שאני משתמשת בו. גם היד השניה נפגע אבל הכאבים השתפרו ואני יכולה קצת להקליד..כמו עכשיו. על המקלדת של מחשב יותר קשה ממקלדת של טלפון. טוב זה לא העיקר. היד שנשברה עשיתי ניתוח והתחלתי טיפול והשבוע המנתחת והמטפלת ביקשו שבמקום פעם בשבוע אני יגיע לטיפול ...פיזיו וריפוי בעיסוק 3 פעמיים. גם המנתחת אמרה שאני חייבת להעריך את חופשת המחלה לעוד חודש וחצי כי אני חייבת כל זמן פנוי לעשות לעצמי פיזיו ביד כי הוא לא במצב טוב. אם לא יהיה שיפור אז לא יהיה לי שימוש ביד. הזווית במצב חולני. בנוסף יש לי דלקת ביד איפה שחתכו בניתוח..זה משתפר אבל :) לגביי היד השניה שכואבת..היא אמרה שיש פגיעה וכנראה שבר אבל אין מה לעשות. רק לעקוב אחרי זה.
את כל זה הסברתי למנהל שלי. 
הוא אמר לי באותו שיחה שהם מגייסים עוד 3 מתכנתנים כי יש הרבה לחץ ...אז לא הבנתי למה פיטרו את המתכנת. הוא ביקש שפעמיים בשבוע אני יבוא לשבת ליד המתכנת להסביר מה עשיתי. הסברתי לו שוב שאני לא יכולה ושבטלפון אני אשמח לעזור. גם מבחינת ביטוח לאומי אסור לי. 
גם לא מבין שאסור לי לנהוג.
חשבתי שהבין. יום למחרת הוא והמנכל התקשרו אליי. המנכל התחיל את השיחה שחבר שלו עבר בדיוק מה שאני ואחרי שבוע נהג. אין מצב בעולם אבל לא משנה.
והמשיך שהם יהיו צריכים לקחת מישהו במקומי או שהם יביאו לי מחשב הביתה ואני יעבוד מהבית וירשום את השעות וישלמו לי שאני חוזרת כי אסור עכשיו בגלל ביטוח לאומי. 
אמרתי להם שאם אני יעבוד זה בקושי..הם חושבים שאני משחקת פה. הם פשוט לא מבינים שהיד ימין עדיין כואבת..לכתוב עכשיו זה עם הפסקות  ושהיד שמאל לא מתקדמת . אבל בגלל שאני לא יודעת לעמוד על שלי הסכמתי.
שניתקתי את הטלפון חשבתי איך אני הסכמתי...ברור שאם יהיה פה מחשב כל הזמן אני יעבוד וזה יזיק לי עם ההתקדמות של היד...ברור שאני יעבוד במקום לעשות לעצמי פזיו והם ילחיצו אותי כי הלקוח מלחיצים אותם. וגם חברים אמרו לי לא לסמוך עליהם. אז שלחתי הודעה שאני מתנצלת אבל פיזית יהיה לי קשה ואני לא יכולה לעבוד.
מה שנכון נכון.
בערב מישהי חמודה שעובדת איתי מתקשרת שהמנהל קיבל את ההודעה וקרה את זה בקול רם ואמר למנכל שהגיעה אחר כך. היא אמרה שהמנכל לא חושב שהיד שלי במצב לא טוב ..אמרתי לה שאם היה בא לבקר היה רואה..ושאני סתם עושה בעיות  ופשוט רוצה לנצל את אישור המחלה שלי. אני כל כך כעסתי..אמרתי לה שאני לא מאחלת להם את זה ושכל אחד וקצב ההחלמה שלו !!
בערב המנהל שלח לי הודעה שזה היה אמור להיות בגדר ניסיון ועם היד שפחות כואבת אבל אם לא אז לא.

אני מבינה את הלחץ שלהם למרות שאם כ"כ בלחץ למה פיטרו מתכנת שמכיר את העבודה והוא טוב? ואני אמרתי תמיד שבטלפון ואפילו אם יפתחו לי גישה מרחוק בלי שאני יעבוד אני יענה למתכנת על השאלות.

מה אומרים?
לצפיה ב-'מה אנחנו כבר יכולים להגיד? קיבלת הוראות מפורשות מהרופאה שלך'
מה אנחנו כבר יכולים להגיד? קיבלת הוראות מפורשות מהרופאה שלך
19/08/2016 | 16:44
249
את רוצה לקחת סיכון של לאבד את השימוש ביד?
אני הייתי עושה מה שהרופאים אומרים לי.
את תצטרכי לחיות עם ההשלכות כל החיים.

לצפיה ב-'אם יש לך אישור מחלה, זכותך להישאר בבית.'
אם יש לך אישור מחלה, זכותך להישאר בבית.
19/08/2016 | 17:01
218
אבל אפשר להבין למה מהצד זה נראה שאת נהנית מחודש וחצי חופש, ולא רוצה לעזור להם. הם הציעו להביא לך מחשב הביתה? קחי את זה. תעני לכמה שאלות ביום, ותפסיקי ברגע שתראי שזה קשה מדי. 

לצפיה ב-'הפתרון הכי הוגן לכל הצדדים'
הפתרון הכי הוגן לכל הצדדים
19/08/2016 | 17:21
10
356
זה שתגיעי לעבודה, תעזרי לחנוך את המתכנת החדש אבל אל תגעי במקלדת. זה גם יעיל כי מתכנת חדש שיושב ליד וותיק שנותן לו הוראות זה אחלה דבר (בכל תכנות בזוג יש אחד על המקלדת ושני שרק מדבר), זה ערך מוסף אמיתי לחברה ויכול לקדם דברים ומבחינתך לא אמור לפגוע בך רפואית. לא יכולה לנהוג? שאלת אם יש אפשרות לשלוח מונית? אני פעם הבאתי עובד ששבר יד והיה בגבס עם רכבת + מוניות והוא זרם עם זה בסבבה. היו גם ימים שמישהו הקפיץ אותו מהבית בטרמפ.

מבחינת ביטוח לאומי זה נשמע לי מאוד מוזר. ביטוח לאומי לא משלם על מחלה, לא לעובד ולא למעסיק. העלות מתחלקת בין המעסיק שמחוייב לשלם לפי מה שחוק מגדיר עד לתקרה ואז העלות מגולגלת על העובד. ביטוח לאומי נכנס לתמונה רק כשיש קצבאות נכות, אבדן כושר עבודה וכו'. הסיפור שלך בכלל לא מעניין את ביטוח לאומי.
לגבי תשלום ימי מחלה מהמעסיק ומה הוא ישלם ומה לא, אפשר להגיע איתו להסכמה. הרי בלאו הכי הוא מחוייב לשלם לא מעט ימים אז כנראה עדיף לו להמשיך להעסיק אותך במסגרת שציינתי במקום שסתם תשבי בבית. זה שקיבלת ימי מחלה לא אומר שאת חייבת לנצל אותם.
לצפיה ב-'לגביי ביטוח לאומי הם בתמונה'
לגביי ביטוח לאומי הם בתמונה
19/08/2016 | 17:47
9
271
זה תאונת עבודה. הם אישרו את התביעה.
לצפיה ב-'אם ככה'
אם ככה
19/08/2016 | 17:57
8
264
ובהנחה שיש לך לא מעט להפסיד, את עושה נכון. תסכימי לסיוע בסקייפ, וובקס, וכו' זה יכול לעזור גם (שיחות ווידיאו + שיתוף מסך).
לצפיה ב-'אכן הצעתי את זה לפניי מה שהם ביקשו'
אכן הצעתי את זה לפניי מה שהם ביקשו
19/08/2016 | 18:08
7
250
ואני יראה ככה מה להסביר למתכנת.
הם לא רצו.
לצפיה ב-'שאלה: מותר לך להיפגש עם אותו מתכנת בבית קפה?'
שאלה: מותר לך להיפגש עם אותו מתכנת בבית קפה?
20/08/2016 | 16:19
6
201

נניח שקובעים בבית קפה שנגיש לך בתחבורה ציבורית (אוטובוס או מונית) פעמיים בשבוע. יושבים ליד שולחו בקפה, הוא עובד, את שותה קפה או משהו, וכשיש לו שאלות את עונה.

האם זה מהווה בעיה מבחינת חוקי ביטוח לאומי?

לגבי הבעיות עם המעסיק - אני מציע לבקש מהרופא לדבר עם המנכ"ל ולהבהיר לו את המצב בצורה שתמנע טלפון שבור. הרופא יוכל להסביר את הדברים יותר טוב ממך, כי הוא לא מעורב רגשית והוא (בתקווה) יהווה סמכות מקצועית מספיק רצינית בשביל המנכ"ל.
בהקשר הנוכחי - זה לגמרי לא קשור ללחץ של החברה או לבעיה הרפואית שלך.
לצפיה ב-'מבחינת ביטוח לאומי אסור לה לעבוד'
מבחינת ביטוח לאומי אסור לה לעבוד
21/08/2016 | 07:30
3
188
היא יוצאת לבית קפה לפגישת עבודה זו עבודה.
אני לא הייתי הייתי ממלי על זה.
שתסיים לנוח ולעשות פיזיו בבית כמה שהיא צריכה ולא 10 דקות פחות ושתסיים אם לא יהיה לה מקום עבודה יהיה לה קל בהרבה למצוא אחד חדש אם יש לה יד מתפקדת.

כמו כן לא מאמין שזה יעלה לה במקום העבודה, יש להם לחץ, הם פיטרו מתכנת אחד שכנראה לא שש לעזור להם כרגע, וספק שהם רוצים לפטר המתכנתת השניה, לאבד את הניסיון שלה בחברה, וגם להסתבך עם בית משפט על הדרך במקרה והיא תתבע אותם על הפיטורים בזמן שהייתה בחופשת מחלה עקב תאונת עבודה.
לצפיה ב-'ביטוח לאומי מעורב כשזה פחות מחודשיים?'
ביטוח לאומי מעורב כשזה פחות מחודשיים?
21/08/2016 | 12:05
1
112
נדמה היה לי שעל חודשיים (או אפילו שלושה) של מחלה, המעביד צריך להמשיך לשלם משכורת. כמו כשיש מחלה קצרה. וביטוח לאומי נכנס לתמונה רק כשהתקופה ארוכה יותר.

לצפיה ב-'כן עד 3 חודשים. מעבר זה קצבה נכות'
כן עד 3 חודשים. מעבר זה קצבה נכות
21/08/2016 | 20:15
28
לצפיה ב-''
21/08/2016 | 20:24
8
לצפיה ב-'הכל אפשר אבל זה סיכון'
הכל אפשר אבל זה סיכון
21/08/2016 | 11:58
1
170
אם היא לא יכולה לעבוד אז לא יכולה לעבוד. ביטוח לאומי אוהבים למצוא כל פרצה שתעזור להם לטעון ש"הנה את יכולה לעבוד" (נגיד, להקליד עם האף או משהו כזה). עדיף לא להכנס לפינות האלה.
לצפיה ב-'דיברתי עם עו"ד...אסור לי!'
דיברתי עם עו"ד...אסור לי!
21/08/2016 | 20:22
149
איזה חדירה לפרטיות שהמנהל  קרה בקול רם את ההודעה ששלחתי שמבחינת פיזית אני לא יכולה לעבוד לכולם לשמוע!
לצפיה ב-'אני מניח שלא הקלטת את השיחה עם הבוס והמנכ"ל'
אני מניח שלא הקלטת את השיחה עם הבוס והמנכ"ל
21/08/2016 | 10:23
2
205
מעכשיו תתחילי להקליט כל שיחה איתם.
לצפיה ב-'יש לי הקלטה בטלפון '
יש לי הקלטה בטלפון
21/08/2016 | 20:13
1
60
לצפיה ב-'אז גם לגבות ...'
אז גם לגבות ...
21/08/2016 | 20:26
58
לצפיה ב-'עשית בסדר גמור'
עשית בסדר גמור
22/08/2016 | 16:13
1
128
אם יש לך אישור מחלה את לא צריכה לעבוד. זה לא תפקידו של מנהל או מנכל להחליט אם את כשירה לעבודה, בשביל זה יש רופא.
מה שכן צריך להבין את המצב שהם צריכים להסתדר בלעדיך ולכן להיות זמינה ולעזור בטלפון כשזה אפשרי.

לצפיה ב-'אמרתי להם שאני זמינה בטלפון '
אמרתי להם שאני זמינה בטלפון
22/08/2016 | 23:28
21
לצפיה ב-'השני סנט שלי'
השני סנט שלי
22/08/2016 | 21:09
1
144
התשובה בשבילך היא לנצל את ימי המחלה בבית להתכונן לראיונות ולהחליף עבודה.

את באמת רוצה להמשיך לעבוד אצל בוס כל כך לא אכפתי? כל כך לא מתחשב? בוס שמבחינתו העובדה מעל הכל, כולל מעל הבריאות שלך?

לצפיה ב-'צודק'
צודק
22/08/2016 | 23:46
106
מעצבן אותי שהמנהל שהוא קרה לכולם את מה שכתבתי לו..זה אישי ואתה המנהל שלי!
כל המשרד - משרד קטן מאוד שמעו!
לצפיה ב-'לקראת סיום לימודים וחיפוש עבודה'
לקראת סיום לימודים וחיפוש עבודה
22/08/2016 | 09:47
2
191
שלום לכולם,
אני לקראת סיום הלימודים במדעי המחשב, נשאר לי קורס אחד, כך שנראה שאסיים את לימודי התואר בסוף סמסטר א' בשנה הקרובה.
כרגע אני מחפשת עבודה, עם עדיפות למשרה מלאה, מה עלי לכתוב בקו"ח? בוגרת? סטודנטית?
משרות סטודנט הן בדר"כ מעט שעות עם אופק לימודים של שנה++
כך שנראה לי שפחות רלוונטי..
מצד שני אני עדיין לא בוגרת תואר..

אשמח לשמוע מה דעתכם.
לצפיה ב-'הייתי מציעה לך להתקשר'
הייתי מציעה לך להתקשר
22/08/2016 | 15:08
140
לחברת השמה ולשאול לדעתם.
אם אין לך חברה כזו להתייעץ איתם, הייתי כותבת "סטודנטית לקראת סיום התואר". אם את יכולה לעבוד משרה מלאה, אז הייתי מציינת זאת בקורות חיים או במייל המלווה לקורות חיים.

לצפיה ב-'לרשום בדיוק מה שאת רוצה'
לרשום בדיוק מה שאת רוצה
22/08/2016 | 15:40
129
סטודנטית בשלבי סיום (קורס אחד לסיום התואר) למשרה מלאה

נשמע לי מצוין
לצפיה ב-'finance student באינטל'
finance student באינטל
21/08/2016 | 20:12
1
170
שלחתי קורות חיים לאינטל וקיבלתי מייל עם הצעה למשרה כ finance student וקישור לטופס למילוי פרטים נוספים. אשמח לדעת אם מישהו יודע תוך כמה זמן בד"כ מגיעים לראיון אם זה רלוונטי ומה השכר המקובל לסוג של משרה כזו באינטל?

אני סטודנט למנהל עסקים בסוף שנה א' עם ציונים גבוהים (מעל 90) וכרגע עוסק במכירות עם שכר ממוצע של 50 לשעה וניסיון בניהול, מה הסיכוי לעבור את זה? המטרה שלי היא להתפתח ולצבור ניסיון בתחום הפיננסי/כלכלה אבל לא מעוניין לרדת בשכר.

תודה
לצפיה ב-'אין לי מושג על הפרטים הטכניים'
אין לי מושג על הפרטים הטכניים
21/08/2016 | 20:24
122
וגם על המשכורת אבל לדעתי אם אתה מתקבל תלך על זה גם אם יש לך פגיעה קלה בשכר. אתה תחוה עבודה בחברה אמריקאית על כל המשתמע מכך. החל מתנאים נלווים, יחס לעובדים ומקצועיות. זו תהיה חוויה משמעותית בשבילך שאם אתה עובד במכירות בחברות ישראליות כנראה לא תהיה לך הזמדנות שניה לכזו משרה.
לצפיה ב-'עבודה בהייטק'
עבודה בהייטק
21/08/2016 | 12:57
247
בואו והצטרפו אלינו :) 
מחפשים להשתלב בחברת הייטק גדולה בפריסה ארצית? 
היכנסו לקישור בחרו את המשרה שמעניינת אתכם ולחצו על הגשת מועמדות 
https://my.tomigo.com/p/j9zXT ;
משרה מומלצת לחסרי ניסיון שרוצים להתחיל בתחום : 
https://my.tomigo.com/p/MosfD
לצפיה ב-'זקוק לחוות דעת על קורות חיים שרשמתי (סטודנט)'
זקוק לחוות דעת על קורות חיים שרשמתי (סטודנט)
18/08/2016 | 19:26
4
272
אני סטודנט למדמ"ח בבן גוריון, וסיימתי עכשיו שנה שנייה. אין לי ניסיון בתחום, ולכן אשמח לעזרתכם בהערות לגבי קו"ח שרשמתי. בנוסף, אשמח אם תתנו את דעתכם בנוגע לדברים הבאים שרשמתי/חשבתי לרשום בקו"ח:

1. ישנם דברים מסוימים שהתנסינו בהם במהלך התואר, שלא ברור לי אם ואיך כדאי לציינם בקו"ח. למשל:
א. SQL- הבעיות שלמדנו להתמודד איתם, הן כאלה שנותנים לנו נתונים מסוימים- ואנו צריכים להגדיר מבנה נתונים ב-SQL לייצוג שלהם + כתיבת שאילתה שתחזיר מידע מסוים שקשור לנתונים. לא השתמשנו במערכת כמו MySQL או משהו בסגנון בשביל הבעיות האלה… הן הופיעו בעיקר כשאלות במבחנים. ברור לי שמדובר ברמת הכרות די שטחית, השאלה היא האם שווה לכתוב על זה משהו בקו"ח? אולי הכרות בסיסית?
ב. קבצי XML,JSON  - למדנו על הפורמט שלהם ואיך לחלץ מהם את המידע הנדרש. שימשו כקלט לתוכניות ב- Java וב-C++ בפרויקטים שעשינו. איך לדעתכם זה נחשב מבחינת רמת היכרות?

2. בנוגע לפרויקטים מרכזיים במהלך הלימודים שרשמתי בקו"ח- ראשית אציין שמדובר במטלות תכנותיות שניתנו בקורס מסוים ולא בפרויקטים שעובדים עליהם סמסטר שלם, אך הם נראים לי גדולים מספיק בשביל לתארם (מה גם, שאין לי ניסיון- אז חשבתי שזה יוסיף). ביותר פירוט- מדובר בקורס שבו היו 3 מטלות בסה"כ, אך המטלה הראשונה הייתה יחסית קטנה (דד-ליין של שבועיים) והשתיים האחרונות, אשר תוארו בקו"ח, היו בעלות דד-ליין של חודש. אם נכנס קצת יותר למספרים- מדובר בפרויקטים של 1000-2000 שורות קוד כל אחד.

האם לדעתכם ראוי לרשום את הפרויקטים הנ"ל בקו"ח, לאור העובדה שאין לי ניסיון בתחום?
במקרה שכן, האם לדעתכם נכנסתי יותר מדי לעומק בתיאורם? הייתם אולי רושמים את זה אחרת?

תודה מראש :)
לצפיה ב-'כמה דברים לאחר מבט חטוף'
כמה דברים לאחר מבט חטוף
19/08/2016 | 22:30
3
232
(1). אני חושב שאתה יכול לוותר על לציין את המצב המשפחתי שלך. נראה לי מיותר.
(2). רשמת "מחפש משרת סטודנט בתכנות, 2-3 ימים בשבוע". אני חושב שגם זה מיותר. פשוט תשלח את קורות החיים שלך למשרות שאתה מעוניין בהן, ותשים לב שאלה משרות סטודנט. לא חושב שצריך להקדיש לזה תשומת לב מיוחדת בקו"ח.

לצפיה ב-'לגבי ב', חשוב לציין - קורות חיים מגיעות גם לחברות השמה'
לגבי ב', חשוב לציין - קורות חיים מגיעות גם לחברות השמה
20/08/2016 | 16:09
2
177

ולא תמיד נשלחות למשרה ספציפית
במצב כזה, חשוב שידעו לכמה ימי עבודה בשבוע הוא פנוי
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
20/08/2016 | 20:16
1
143
אם קורות החיים שלי מגיעים לחברת השמה כלשהי - החברה הזאת לא אמורה לדעת מראש לאיזה משרות אני מכוון ומה הזמינות שלי בשבוע?

זאת אומרת, אין איזה שהוא תהליך שבו אני מעדכן את חברות ההשמה בסוג המשרות בהן אני מעוניין, זמינות שלי בשבוע וכל זה- ורק אז הן שולחות את קורות החיים שלי למשרות שעשויות להיות מתאימות?

(כי אם כן, אולי זה באמת מיותר לרשום את מה שרשמתי בהקשר הזה)
לצפיה ב-'התהליך הזה מתחיל ב"כתיבה נכונה בקורות החיים"'
התהליך הזה מתחיל ב"כתיבה נכונה בקורות החיים"
21/08/2016 | 03:47
129

חברות השמה נוהגות לפזר "מלכודות" כדי לקבל קורות חיים. אם זה לא יהיה רשום בקורות החיים, עלולים לשלוח את קורות החיים שלך למשרות לא רלונטיות. בשביל מה?
לצפיה ב-'שימור בexcutioner במקום בטיימר '
שימור בexcutioner במקום בטיימר
18/08/2016 | 11:13
16
278
(השגיאה בכוונה ,חייב הומור מהתסכול)  

יש לנו מנגנון דבילי שמסכרנן בין 2 Nodes כאשר כל 15 שניות כל אחד שולח לשני הודעה, אם אחד מהם לא מקבל אותה בזמן הוא מרכיז על השני כבר-מינן ותופס את מקומו ( active-passive) שמתי לב שאל אחד הלקוחות ההודעות האלה לא תמיד נשלחות בinterval של 15 שניות אלא לעיתים 20 שניות (יש לנו tolerance אבל ראבק כמה אפשר), בקוד ראיתי ש2 ההודעות נשלחות בעזרת TimerTask שיושב על אותו Timer
קראתי קצת וזה נראה עסק די שביר (מתבסס על thread אחד, ורגיש לשינויים בשעון). אז נראה לי הגיוני להשתמש בScheduledPoolExcuter
אין לנו אפשרות לשחזר את הזהו אצלנו.
לצפיה ב-'זה נשמע מנגנון נורא שביר.'
זה נשמע מנגנון נורא שביר.
18/08/2016 | 13:09
13
185
גם לא בטוח ש-Java זו השפה הנכונה למנגנון הזה, בהתחשב שה-GC יכול לעקב אותך פה ושם.

הייתי מגדיל משמעותית את ה-fault tolerance שלך. אם ה-15 שניות זה קריטי לך, אז תשלח הודעה כל 2 שניות ואם ב-15 שניות האחרונות לא קיבלת שום הודעה אז תניח שהשני מת.

אל תניח אחרי הודעה אבודה אחת בלבד שהשרת מת.

לא כתבת גם איך אתה שולח את ההודעה ואיך השרתים מתקשרים. TCP כנראה לא מומלץ לשימוש הזה.
לצפיה ב-'אכן, TCP עם ObjectOutputStream'
אכן, TCP עם ObjectOutputStream
18/08/2016 | 14:06
12
135
יש לו כמה מצבים עם לוגיקה עדינה שאם רק הוא שולח רק מקבל, או מחכה עוד אינטרוול לוגיקה קצת מורכבת. כל פעם שלקוח מתלונן על בעיה, אני צריך לשבת שעתיים על הלוגים ובנסיון להבין מה קרה ובדיוק ומתי ולמה (אם אפשר)
מה גם שאם יש בעיית תקשורת בינהם כל אחד מניח השהשני מת ואז שניהם עולים.
לצפיה ב-'ב-TCP ההודעות ניתנות לאפליקציה על פי הסדר שהן נשלחו.'
ב-TCP ההודעות ניתנות לאפליקציה על פי הסדר שהן נשלחו.
18/08/2016 | 18:36
104
פה אין לך שום צורך בזה. אם לא קיבלת הודעה אחת שהשרת השני חי, אבל קיבלת את ההודעה שאחריה, זה מספיק טוב לך.

ב-TCP לא תקבל את השניה עד שהראשונה תגיע (יהיה resend של המקור וכו'), מערכת ההפעלה תחזיק את ההודעה השנייה אצלה עד להגעת הראשונה.
לצפיה ב-'המנגנון שלך שגוי ביסודו בגלל הסימטריה שבו'
המנגנון שלך שגוי ביסודו בגלל הסימטריה שבו
18/08/2016 | 21:22
10
147

כדי שמנגנון כזה יעבוד בצורה אמינה יותר, צריך לבנות לתוכו חוסר סימטריה, ולבנות לתוכו עוד ערוצי תקשורת.

לגבי חוסר סימטריה - הצד האקטיבי ישלח הודעה כל 3 שניות עם timeout קצר יותר, והצד הפאסיבי ישלח הודעה כל 5 שניות עם timeout ארוך יותר. כך, אגב, מקובל התוכנות מהסוג הזה.

שנית, אתה זקוק למנגנון fencing שיאפשר למנוע משני הצדדים להשתלט בו זמנית. לדוגמא, אם שני השרתים משתמשים באותו התקן איחסון (או לחליפין שניהם עובדים מול אותו בסיס נתונים) - אחרי שהצד הפאסיבי קיבל timeout, הוא מסמן על ההתקן המשותף שהוא עומד להשתלט, אבל נותן לשרת השני הזדמנות לסמן שהוא עדיין חי, דרך ההתקן המשותף. זה נועד לטפל במצב של split brain באמת התקשורת (ששני הצדדים איבדו את התקשורת הישירה ביניהם, אבל עדיין לשניהם יש גישה למשאב המשותף).

שיטה אחרת ל-fencing מכונה בשם STONISH:
Shoot The Other Node In The Head.

בשיטה הזו מנהלים ערוץ תקשורת נוסף (למשל באמצעות מנגנון IPMI) שמאפשר לשרת הראשון לכבות את השרת השני לפני שהוא משתלט. זה מונע מצב שבו שני השרתים הופכים לאקטיביים באותו זמן - במחיר של סיכון ששניהם יכבו אחד את השני באותו זמן.

בסופו של דבר, אין דרך מתמטית לפתור את בעית הסינכרון בקלאסטר שתבטיח שתמיד מישהו יתן שרות אבל אף פעם לא שניים יתנו שירות ותוך זמן מוגבל. צריך לבצע tuning בהתאם לצרכים הספציפיים ול-tolerance של הלקוחות של השירות שלך.

אחת הדרכים היעילות היא להשתמש בתוכנת cluster קיימת, במקום לפתח אחת כזו בעצמך. כמובן, גם בתוכנה כזו צריך לדעת להשתמש.
לצפיה ב-'ה stonish כבר ממומש אצלנו זו הסיבה שכל צד שולח לשני את המצב '
ה stonish כבר ממומש אצלנו זו הסיבה שכל צד שולח לשני את המצב
19/08/2016 | 01:26
9
79
שלו.. (active  / passive) ואז השני מכבה את עצמו (או עולה במצב פאסיבי)
אני התכוונתי למצב שבו אין תקשורת פיזית בין השניים (בעיית רשת), אין שום דבר משותף (אחסון / db וכו') הם רק עובדים מול LB אבל אנחנו משתמשים בו רק לvip.
וזה לא נועד להיות cluster, רק אחד מהמכונות יכולה להיות פעילה. (כי הם מדברים עם מכשירים אמיתיים)
לצפיה ב-'זה בדיוק active-passive cluster'
זה בדיוק active-passive cluster
19/08/2016 | 10:41
8
85

ואם יש לכם שימוש ב-load balancer - הוא אמור להיות מסוגל לספק לכם את השירות הרלונטי של ה-failover בצורה דטרמיניסטית (כולל כיבוי של השרת ההיה אקטיבי, בעת ביצוע fail over)

להסתמך על כך שהשרת יכבה את עצמו נותן לך פתרון מאוד חלקי, שלא יעבוד ביותר מדי מצבים
לצפיה ב-'הlb לא בשליטה שלנו...'
הlb לא בשליטה שלנו...
21/08/2016 | 01:14
7
51
הלקוח יכול לקנות מה שהוא רוצה (או יותר נכון להשתמש במה שיש לו כבר). אסור לנו אפילו להגיד לו איך לקנפלג את הLB לנתב את התקשורת למערכות שלנו .
ישנם מצבים (נדירים) שהלקוח אפילו לא משתמש בLB (אע"פ שרשמית זה לא אמור להיות ככה ,אבל צוותי התמיכה שלנו בכל זאת עושים את זה..)
לצפיה ב-'בלי תמיכה חומרית מתאימה - לא תקבל fencing אמיתי'
בלי תמיכה חומרית מתאימה - לא תקבל fencing אמיתי
21/08/2016 | 03:45
6
59

"השרת מכבה את עצמו" - זה לא stonish, וזה לא מספק אמצעי fencing של ממש.
שימוש ב-LB הוא דרך אחת להשיג את זה. שימוש ב-ipmi הוא דרך אחרת. שימוש ב-storage משותף הוא דרך שלישית.

אבל אי אפשר להשיג את זה בלי שום אמצעי חומרתי.

אתה צריך להבין את זה, ואז אתה צריך להסביר למנהלים שלך את זה, ואז אתם צריכים להציב דרישות מינימום כדי שתוכלו לספק שירות אמין ללקוחות. צוות התמיכה לא אמור להתקין תוכנה בצורה שלא מותאמת לדרישות המינימום, ואחרי שהמנהלים שלך יסבירו להם את זה, או שהם לא יעשו את זה, או שהלקוח יבין שהוא מקבל שירות חלקי ולא יצפה ל-HA של ממש.
לצפיה ב-'חומרית -> חומרתית'
חומרית -> חומרתית
21/08/2016 | 03:48
15
לצפיה ב-'כשניסיתי להסביר שהמנגנון שלנו היום הוא שביר '
כשניסיתי להסביר שהמנגנון שלנו היום הוא שביר
21/08/2016 | 11:54
4
61
אמרו לי שהם לא מקבלים מהשטח כל כך הרבה בעיות. יש להם עדיפות יותר גבוהה.. גם הQA ניסו להסביר להם, לא עזר.
למערכת שלנו אין אפילו DB, אע"פ שהיא צריכה כזה.
כשאני מדבר על כיבוי שרת , זה לא מדויק, זה לא כיבוי פיזי, הוא פשוט הופך את עצמו לpassive בגלל שהוא קיבל הודעה מהשני שהוא עבר להיות active.

אגב, כל המכונות האלו הן בכלל virtual appliance
לצפיה ב-'אז אם כך - חכה שתתחלנה להיות הרבה בעיות (אם וכאשר):'
אז אם כך - חכה שתתחלנה להיות הרבה בעיות (אם וכאשר):
22/08/2016 | 00:23
3
45

באופן עקרוני, כשמשהו במוצר כתוב לא נכון בנושא שלא מתרחש הרבה, זה נראה לא בעייתי כל זמן שאין יותר מדי התקנות בשטח של המוצר. ככל שכמות ההתקנות גדלה, בעיות מסוג "זה כמעט לא קורה לנו" מתחילות להתרחש בתדירות גבוהה יותר (הסיכוי פר לקוח לא עלה - אבל כמות הלקוחות/מערכות בשטח עלתה).

בשלב מסויים בעיה שעד אז היתה שולית הופכת למרכזית - ואז מפנים את כל המשאבים כדי לטפל בה. צריך לקוות שזה לא יקרה בבת אחת - כי משהו כזה אי אפשר לתקן באמצעות "שידרוג תוכנה". כן אפשר לבצע שיפורים נקודתיים בתוכנה כמו זה שציינתי (זמן timeout לא סימטרי בין שני השרתים).

ואגב, אם מדובר בשרתים וירטואליים, יש לך אפשרות לכבות אותם בצורה וירטואלית בתוכנה - פשוט צריך להתאים את פרוצדורת הכיבוי לספקי השרתים הוירטואליים השונים שאתם תומכים בהם.
לצפיה ב-'לפי מה שנראה לי בנתיים זה מתמקד בבעיה של שליחה...'
לפי מה שנראה לי בנתיים זה מתמקד בבעיה של שליחה...
22/08/2016 | 20:05
2
45
עוד לפני TCP יש thread אחד ששולח  ל LinkBlockingQueue והשני שרץ כל הזמן ולקוח אותו, לפי הלוגים נראה שהוא לא בדיוק רץ בלולאה כל הזמן והtake לא מתעורר מייד.

מה שיותר גרוע כשהוא מואיל בטובו לשלוח הוא מעדכן שדה שמתי נשלח לאחרונה וthread השני שעושה את כל הבדיקות קורא מתי הפעם אחרונה שזה נשלח .. הבעיה השדה אפילו לא volatile כך שראיתי מקרים בלוג שהבדיקה והשליחה מתרחשים בדיוק באותה ms...
לצפיה ב-'אל תאשים אותו - האשמה תמיד של המפתחים (אתה אחד מהם)'
אל תאשים אותו - האשמה תמיד של המפתחים (אתה אחד מהם)
23/08/2016 | 00:14
1
42

אתה צריך להבין שהקוד הזה היום שלך, ללא קשר לשאלה אם אתה כתבת אותו או מישהו אחר כתב אותו. אי לכך - האחריות היא שלך, והבאגים הם שלך - לא של "החוט שמואיל בטובו".
לצפיה ב-'עזוב , אני צוחק,, זה מפלטי וזה כפרתי...'
עזוב , אני צוחק,, זה מפלטי וזה כפרתי...
23/08/2016 | 15:03
38
אני לא רואה מצב שאנחנו נשתמש במשאב חיצוני או שירשו לי לעשות אז אני חייב להיות "יצירתי" אולי להפוך את הלוגיקה של במקום לבדוק מתי משהו הצליח מתי משהו נכשל. ,

הפתרון של החוט הוא בכלל בעייתי כיוון שאם הconnect נתקע לי מאיזשהי סיבה, הq יתחיל להתמלא.
רק שלא ארגיז אותו...

לצפיה ב-'וכל הזוועה הזאת בגלל ש NETBUI לא עובר ראוטר'
וכל הזוועה הזאת בגלל ש NETBUI לא עובר ראוטר
24/08/2016 | 17:53
1
32
אני הייתי ממליץ לך שהמרווח יהיה מספר ראשוני,
אולי זה יפתור את הבעיה
לצפיה ב-'לא, מה שיפתור את הבעיה הוא "החלפת דיסקט" '
לא, מה שיפתור את הבעיה הוא "החלפת דיסקט"
24/08/2016 | 23:45
26
בנתיים אני ממשיך לגלות עוד בורות שם...
לצפיה ב-'מפטרים אותי פעם שנייה'
מפטרים אותי פעם שנייה
18/08/2016 | 20:22
32
629
אהלן,
אני בוגר אוניברסיטת בן גוריון, סיימתי לפני שנה עם ציונים סבבה, ומזה 4 שנים עובד בתחום. בעבודה הראשונה שלי שבה עבדתי במשרת סטודנט החזקתי מעמד 3 שנים. המנהלת שלי היתה אישה קשה, כל הצוות לא סבל אותה ואיכשהו בלי לשים לב היחסים שלי איתה הידרדרו עד שפוטרתי. הסיבה הישירה לפיטורין היתה שקיבלתי משימה מאוד קשה שלא הצלחתי לבצע. לאחר מכן הגעתי לעבודה הנוכחית שלי, שבה אני עובד מזה כשנה והכל היה טוב עד שלפני חודש שוב קיבלתי משימה שאני מסתבך איתה בטרוף, כל דדליין אפשרי כבר עבר ואני לא רואה את הסוף. יש לי הרגשה או פחד שהולכים לפתר אותי שוב. אני יודע שאני לא המתכנת הכי מוצלח שאפשר למצוא, גם בלימודים לא הצטיינתי  אבל רק עכשיו אני מתחיל לחשוב באמת שאולי בחרתי לא נכון והמקצוע לא מתאים לי? אני עובד כרגע בפיתוח וחשבתי אולי למצוא תפקיד אחר בתחום ההיטק, משהו פשוט יותר אוליי קיו איי? המצב שאני נמצא בו פוגע מאוד בהערכה העצמית שלי ובאמונה שלי בעצמי. מה הייתם מייעצים לי לעשות?

לצפיה ב-'ניסית לבקש עזרה?'
ניסית לבקש עזרה?
18/08/2016 | 20:45
22
456
בחיי כל מתכנת מגיע שלב בו הוא מקבל משימה שלא יוכל לסיים בעצמו בלי עזרה. זה השלב בו אתה הופך מjunior שרק עושה מה שאומרים לו לlead שיכול להוביל משימה.

צריך לדעת לזהות ולצלוח את השלב הזה. זה אומר - לזהות שאתה לא מסוגל לסיים את המשימה בכוחות עצמך, ולהעלות את זה למנהל/צוות, ולבקש עזרה. צריך לזהות איזו עזרה בדיוק אתה צריך ומי יכול לעזור לך בצורה הטובה ביותר, ולפנות עם בקשה מסודרת למנהל: "היי בוס, יש מצב שXYZ תצטרף אליי במשימה הזאת? היא תותחית ב<תחום שאין לך בו שום מושג והמשימה תלויה בו> ומה זה תעזור לי לקדם את זה במקום שאשרוף זמן על ללמוד את זה בעצמי".
לצפיה ב-' אין טעם להתייאש לפני שמנסים את זה'
אין טעם להתייאש לפני שמנסים את זה
18/08/2016 | 21:08
176
לצפיה ב-' אבל לא לבקש אנשים, אלא משימות'
אבל לא לבקש אנשים, אלא משימות
19/08/2016 | 09:28
20
317
כלומר - לא לבקש את שושי כי היא תותחית. תן למנהל להחליט מי תותח ומי פנוי.

אבל כן לבקש משימות ״יש קטע אחד שצריך לכתוב בxyz, וזו שפה שאני לא שולט בה. אם אני אעשה את זה, זה ייקח חודש. אני מעריך שבן אדם ששולט בשפה הזו - זה ייקח לו יומיים״. או ״הדרך הנכונה לפתור את abc זה על ידי כתיבת סקריפט שיעשה ככה וככה. למי יש נסיון בכאלה סקריפטים שהוא יוכל לכתוב עבורנו?״

בנוסף - אתה צודק שאתה צריך להבין במה אתה טוב ובמה אתה לא טוב. מנהלים טועים אם מפטרים אותך כי אתה ״לא טוב״. זו גם העבודה שלהם להבין במה אתה טוב, ולשם לכוון אותך.
לצפיה ב-'לא לומדים מלתת עבודה לאחרים, וזה נשמע כמו התחמקות'
לא לומדים מלתת עבודה לאחרים, וזה נשמע כמו התחמקות
19/08/2016 | 09:56
19
272

אם אדם לא יתמודד כלל עם משימות בתחומים שהוא עוד לא מכיר - הוא יהיה תקוע לנצח בנישה שלו. לעומת זאת, עם הוא יעשה את המשימה ביחד עם הדרכה צמודה של מישהו אחר - הוא יוכל ללמוד ובעתיד להגיע לעצמאות באותם תחומים.
לצפיה ב-'הדרכה צמודה - נושא כאוב בהייטק הישראלי'
הדרכה צמודה - נושא כאוב בהייטק הישראלי
19/08/2016 | 10:01
15
309
ביותר מידי מקומות עבודה לא מספיק מודעים לחשיבות של הדרכה צמודה וזורקים את כל האחריות על המפתח המתחיל. שב, שבור ת'ראש, תחפש באינטרנט, הכל רק לא לגזול זמן יקר של מישהו אחר.

לאחרונה שמעתי על "גישה" חדשה - שעדיף לא לענות לשום שאלה כדי שהבחור ילמד להסתדר לבד. נו...

לצפיה ב-'יש יתרונות לכאן ולכאן. קשה לחנך את השוק - אפשר להשפיע מקומית'
יש יתרונות לכאן ולכאן. קשה לחנך את השוק - אפשר להשפיע מקומית
19/08/2016 | 10:28
3
228

באופן כללי, גם להדרכה צמודה צריך לשים גבולות - כי זה עלול למנוע מאנשים לפתח עצמאות (ראיתי מקרים כאלו, שאדם מפתח תלותיות, וגם בנושאים שהיית מצפה שהוא יוכל כבר להסתדר לבד - הוא זקוק לעזרה).

אסור שההדרכה תהיה באמת צמודה - צריך להסביר לאדם משהו, אולי פעם אחת לבצע את זה ביחד איתו, ובמשימה הבאה באותו נושא לתת רק הסבר ולשלוח אותו להתמודד לבד במשך מספר שעות לפני שמגיעים לעזור. בפעם השלישית צריך לתת לו להתמודד לבד במשך יום-יומיים לפני שמגיעים לעזור, וכך הלאה. ההתמודדות לבד, לאחר שיש לך את הכלים הבסיסיים, דרושה כדי לפתח עצמאות. בלי פיתוח עצמאות - אי אפשר להרויח מהגדלת צוות הפיתוח.
לצפיה ב-'באמת צריך לעזור לאנשים לפתח עצמאות? בכלל אפשר ללמד את זה?'
באמת צריך לעזור לאנשים לפתח עצמאות? בכלל אפשר ללמד את זה?
19/08/2016 | 13:28
2
160
(לבנאדם מבוגר)?
בעיני מי שאין לו את העצמאות הזאת באופן טבעי, לחפש פתרונות, לא כל כך נועד להיות מתכנת (והכרתי כאלו).
אבל אולי יש מקרים שאפשר ללמד את זה. לא יודעת.

לצפיה ב-'לא מלמדים להיות עצמאי - מונעים מלהפוך לתלותי'
לא מלמדים להיות עצמאי - מונעים מלהפוך לתלותי
20/08/2016 | 15:59
1
98

ללמד אדם להיות עצמאי זו אולי לא המילה הנכונה, אבל בהחלט אפשר להרוס עצמאות של אדם על ידי זה שכל הזמן עוזרים לו.
לצפיה ב-''
22/08/2016 | 16:26
5
לצפיה ב-'בכמה חברות עבדת שאתה פוסק ככה?'
בכמה חברות עבדת שאתה פוסק ככה?
19/08/2016 | 11:33
7
225
בד"כ זה אינדבידואלי. יש אנשים שיותר עוזרים, יש אנשים שפחות עוזרים. לא נתקלתי אף פעם בהוראה של ההנהלה לא לעזור.

לדעתי האישית, היכולת להסתדר לבד, ללמוד לעומק משהו שאתה צריך נקדותית זאת היכולת (אולי) הכי חשובה למהנדס.

אני כבר לא מהנדס מתחיל אבל אני מאד משתדל לא להיעזר באחרים בנושאים גנריים שלא קשורים למערכת של החברה שלי (שפות התכנות, ספריות, פרוטקולים, system) כי בטוח שהחומר קיים ברשת.
אותו כנ"ל לגבי דיבאגינג\תפעול תקלות של קוד שאני כתבתי את רובו - מצפה מעצמי להסתדר לבד.

אנשים (במיוחד עם ניסיון) שמסתובבים בחברה ומחפשים משהו ש"יודע פיית'ון" כי הם צריכים לעשות פרסור טריוויאלי של מחרוזת - זה נראה רע.. (גם אם לא כתבו שורת פיי'תון אחת בחייהם).

טיפ ממש טוב שאני יכול לתת פה: זה פשוט לקרוא לאט וברוגע את מה שהקומפיילר\אינטרפרטר\בינארי\סקריפט רשם על המסך ולנסות להבין מה זה אומר, לפני שהולכים לבקש עזרה. בהמון מקרים הסיבה לתקלה מופיעה ירוק על גבי שחור ב-shell.
לצפיה ב-'אבל מה עם הזמן?'
אבל מה עם הזמן?
19/08/2016 | 15:10
3
141
נכון, בכמה שעות או ימים כל אחד יכול ללמוד פייתון בסיסי או קצת יותר לעומק, השאלה היא אם עדיף את הכמה שעות שלו, או כמה דקות של מישהו שכבר יודע מה לעשות.
לצפיה ב-'אבל אם תשקיעי את הכמה שעות האלה פעם אחת'
אבל אם תשקיעי את הכמה שעות האלה פעם אחת
19/08/2016 | 15:59
2
130
אחרי זה לא תצטרכי לחפש מישהו שיודע פייתון לכמה דקות כל פעם.
את יודעת, תתני לאדם דג ויהיה לו אוכל ליום אחד וכו'...
לצפיה ב-'אני מסכימה, השאלה היא אם גם הבוס...'
אני מסכימה, השאלה היא אם גם הבוס...
19/08/2016 | 16:11
1
45
לצפיה ב-'אם הבוס מתעקש על הדרך הקלה והקצרה,'
אם הבוס מתעקש על הדרך הקלה והקצרה,
19/08/2016 | 16:19
107
אז אולי אין הרבה מה לעשות אבל בתור ברירת מחדל הייתי מציעה את הדרך השנייה. אם הוא מחליט שלא, אולי פעם הבאה שתחפשי שוב מישהו לכמה דק' ייפול לו האסימון.
לצפיה ב-'ללמוד שפת תכנות זאת ממש לא בעיה.'
ללמוד שפת תכנות זאת ממש לא בעיה.
19/08/2016 | 16:02
2
180
הבעיה היא להיכנס לקוד קיים, מורכב ומסועף שמשתמשים בו במקום העבודה ולהצליח ולמצוא את הידיים  ואת הרגליים. על אחת כמה וכמה אם זה בשפה שאתה חדש בה. גם פה, הרבה מקומות עבודה בקטע של תשבור את הראש...

לצפיה ב-'נכון! זה בדיוק ה-skill'
נכון! זה בדיוק ה-skill
19/08/2016 | 16:18
154
לדעת להכנס לתוך מערכת מורכבת, שלא תמיד כתובה טוב ולהוסיף לה פיצ'ר כשאתה חושב על כל ההשלכות ובודק אותו מכל הכיוונים הרלוונטיים, בצורה כמה שיותר עצמאית.

על זה בדיוק משלמים הרבה כסף..אבל לא על זה דיברתי.

דיברתי על לבקש עזרה, במשהו גנרי ופשוט שבטוח שיש לו דוגמאות שאפשר לרפרנס מהם באינטרנט.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
20/08/2016 | 14:26
104
רוב הקריירה שלי היתה בסטרטאפים, ואם היה מדובר בלהכנס לקוד קיים, בסיס הקוד לא היה גדול (והיו מקרים של קוד חדש). היו מקרים של להתממשק למערכת קיימת, ועדיין - ה"צד שלי" היה צד חדש.
בצבא אמנם במשך שנה הייתי מפתח במערכת קיימת, אבל אני מחשיב את אותה תקופה כ"תקופת ילדות" ותקופה הייתי מפתח פעם ראשונה בגוף מקצועי, ולא באתי עם אוסף כלים של מפתח מנוסה ובוגר תואר במדעי המחשב.
ולכן הפעם הראשונה שבאמת יצא לי לעבוד על קוד קיים בצורה רצינית, היתה רק ב2010, אחרי 7 שנות נסיון בתעשיה, אחרי הצבא (שכחתי לציין - כל השירות שלי אחרי אותה שנה - זה היה על מערכת חדשה).
מדובר במערכת שהקוד שלה היה קיים משהו כמו 3 - 4 שנים.
היום אני עובד במוצר שיש חלקים שלו שהם בני 15.
אין ספק שלהכנס למערכת קיימת זה חתיכת כישור.

לגבי עניין לימוד שפות תכנות -
יש ללמוד את שפת התכנות ואת מה שמסביב. אני שנים עשיתי רק סרבר סייד ובשנה האחרונה גם UI 
פה ושם ולא היה לי כזה פשוט להכנס ל UI  - שמתי לב למשל שמשמעותית יותר קל לי לעשות את כל החלק של ה M ו ה C ב MVC 
לעומת החלק של ה V

לצפיה ב-'טוב לדעת שלא רק אצלנו זה ככה...'
טוב לדעת שלא רק אצלנו זה ככה...
19/08/2016 | 15:11
69
לצפיה ב-'יש דברים שמהנדס צריך לעשות שפשוט אי אפשר להדריך בהם, כמו'
יש דברים שמהנדס צריך לעשות שפשוט אי אפשר להדריך בהם, כמו
20/08/2016 | 17:37
1
128
ארכיטקטורה, דיזיין, ניתוח של גרפים ונתונים כדי להבין היכן נוצרת תקלה במערכת וכד'.
יש גם הרבה soft skills שנדרשים ממהנדס שלא נלמדים באקדמיות למיניהם או ברשת.
לצפיה ב-'בייחוד, כשנדרש ממנו לעשות את הדברים האלה באופן עצמאי.'
בייחוד, כשנדרש ממנו לעשות את הדברים האלה באופן עצמאי.
20/08/2016 | 17:54
95
בתפקידים הבכירים יותר, נדרש ממהנדסים להתחשב מראש בכל האספקטים הארכיטקטוניים של מה שהם כותבים. ואם משהו כזה פוספס, ההשלכות יכולות להיות הרסניות מבחינת המוצר ובזבוז המשאבים העתידי, אפילו ברמה העסקית.

מהנדס צריך להיות מודע למה שנדרש ממנו בתפקיד ולדעת להוריד הילוך ולעזוב מקומות לטובת לתפקידים "קלים" יותר ברגע שהוא מזהה חוסר נסיון וביטחון שלו בהצלחת ביצוע המשימות. לא נפוץ כל כך למשל שמתכנת עם נסיון של מתחת ל 12 שנים יהיה מסוגל לחשוב על ארכטיקטורה בצורה מספיק טובה ואני ממש לא מגזים כאן...
לצפיה ב-'תלוי מה היקף המשימה. לא תמיד צריך לדעת הכל'
תלוי מה היקף המשימה. לא תמיד צריך לדעת הכל
19/08/2016 | 12:56
2
149
נכון שאם מדובר במשימה קטנה - כדאי שהבן אדם יבצע את כולה.

אני באמת התייחסתי למשימות מעט יותר מורכבות. ואז - לא הגיוני שאיש אחד ישלוט בהכל. להיפך, זה בזבוז זמן שבן אדם עכשו יבלה חודש בלימוד משהו שהוא יעשה רק פעם אחת, ועבור מומחה - המשהו הזה לוקח חצי יום.

לצפיה ב-'כשמדברים על מקרים שונים - יוצא שיח חרשים :)'
כשמדברים על מקרים שונים - יוצא שיח חרשים :)
20/08/2016 | 16:03
1
35
לצפיה ב-'ומאחר והשואל המודאג לא חזר לכאן'
ומאחר והשואל המודאג לא חזר לכאן
20/08/2016 | 17:54
77
לעולם לא נדע מהו המקרה 

לצפיה ב-'ממה שאתה מתאר אני לא רואה סיבה סבירה שיפטרו אותך'
ממה שאתה מתאר אני לא רואה סיבה סבירה שיפטרו אותך
18/08/2016 | 23:33
265
אתה אומר שבמשך שנה שאתה עובד בחברה הכל סבבה, זה אומר שאתה מקבל משימות ועומד בהן. עכשיו המנהלים שלך העלו הילוך ונתנו לך משימה קשה יותר ממה שקיבלת עד עכשיו. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות זה שהם יבינו שהם קפצו איתך מהר מידי וייתנו לך להמשיך לעשות משימות בסדר גודל שעשית עד עכשיו וה"קפיצה" תידחה לעוד כמה חודשים.

לצפיה ב-'אין לי סטטיטיקה מדויקת לתת לך'
אין לי סטטיטיקה מדויקת לתת לך
19/08/2016 | 11:19
3
255
אבל כמו שכתבתי פעם, אני נתקלתי במקרים מאד מאד בודדים של עובד שמפוטר בגלל תפוקה נמוכה. רב סיפורי הפיטורים שאני מכיר הם בגלל רק אישי (כמו המנהלת שלך) אג'נדה שלא מתאימה לחברה ודברים בסגנון הזה ולא חוסר הצלחה במשימות.

דבר שני, הרושם עליך נבנה מהמון פרמטרים במהלך השהות שלך בחברה ולא ממשימה אחת ואם היית בסדר עד עכשיו אין סיבה שיפטרו אותך.

לגבי התאמה למקצוע וכל זה - זה דברים אינדיבדואליים שקשה לענות עליהם ככה.
לצפיה ב-'אם כן, זה עצוב מאד'
אם כן, זה עצוב מאד
19/08/2016 | 15:39
2
173
שמרבית הפיטורים זה על בסיס אישי ולא על בסיס ביצועים.

לצפיה ב-'אין לי סטטיסטיקה'
אין לי סטטיסטיקה
19/08/2016 | 16:07
150
מדויקת וגם לא תמיד אפשר לדעת.
אבל המרכיב של יחסים אישיים הוא נורא חשוב ויצא לי לראות אנשים עולים ונופלים על הקטע הזה.. עבדתי גם בסוג מסוים של חברות, לא עבדתי בכל השוק.

בחברת סטארטאפ של 8 איש, עובד טוב שבכל הזדמנות אומר כמה ההנהלה לא מבינה עניין \ המוצר לא יתפוס \ החברה חסרת כיוון, כנראה גורם יותר נזק מעובד בינוני מינוס שעושה את העבודה שלו הכי טוב שהוא יכול - ראיתי \ שמעתי על כמה כאלה שפוטרו, כשברור שללא הביקורת המוחצנת, היו נשארים.

צריך להבין שלפטר משהו בגלל ביצועים מלחיץ את האחרים ויוצר אווירה לא נעימה. בנוסף, לא בטוח שימצאו משהו יותר טוב מהר כל כך.
לצפיה ב-'אני חושבת שבסיס אישיותי זה יותר נכון, לא אישי.'
אני חושבת שבסיס אישיותי זה יותר נכון, לא אישי.
19/08/2016 | 16:33
134
אישי זה אומר שאתה לא בא טוב למישהו (מנהל או מישהו עם השפעה עליו), כי הוא מרגיש מאוים ממך או מסיבות של אגו, משחקי כוח וכד'.
לא נתקלתי ביותר מידי פיטורים כאלה ברמת המתכנת, אם בכלל (אני מניחה שזה קיים הרבה יותר בדרגות הניהוליות).

בסיס אישיותי זה כן נפוץ ובד"כ בצדק. אם זה בנאדם שממורמר וממרמר אחרים סביבו, אם זה בעיות אמינות, או שלא יודע לקבל ולתת ביקורת, או שלא מסתדר עם אנשים בצוות מסיבות כאלו ואחרות - אלו דברים שפוגעים בעבודה המקצועית, באווירה ובפרודוקטיביות, וגם בתפוקה.
(עדיין אני לא בטוחה שזה נפוץ יותר מסיבות של יכולת טכנית לא מספקת).

לצפיה ב-'אני הייתי מתמקדת כרגע במשימה הנוכחית'
אני הייתי מתמקדת כרגע במשימה הנוכחית
19/08/2016 | 12:16
2
214
מהתיאור המצומצם שלך מרגיש לי שאתה לא מתנהל נכון.
האם אתה יכול להבין ממה נובעת ההסתבכות?
האם אתה כל פעם נתקע לזמן ממושך מידי על בעיה נקודתית? או שבכלל התכנון כולו היה שגוי וגילית את זה מאוחר? האם יש במשימה הרבה "בורות" של נושאים לא מוכרים שקשה היה להעריך מראש? האם אתה זה שנותן כל פעם את הערכות הזמנים לדד ליינים שעברו?
על סמך תכנון או זריקת מספרים אופטימיים באוויר בשביל להשמע טוב?

והכי חשוב --- עד כמה המנהל/ת הישיר שלך מעודכן בסטטוס המדויק של המשימה כרגע ובכל נקודה?

תראה, יש משימות שמסתבכות, יש בורות שקשה להעריך מראש, יש בעיות נקודתיות שתוקעות, ויש גם, לפעמים, שגיאות בתכנון.
פרט למקרים חריגים, אף אחד מאלו זה לא סיבה לפטר מתכנת.

מה כן סיבה לפטר מתכנת? כשמגלים שאי אפשר לסמוך עליו.

כי נתנו לו משימה ונראה כאילו הכל בסדר והוא שולט בעניינים וכששואלים אותו מתי הוא מסיים הוא אומר "ביום שלישי" ואז מגיע יום שלישי ומסתבר שיש עוד בעיה והוא צריך עוד קצת זמן לפתור אותה, אז "ביום ראשון" ואז מגיע יום ראשון ובעצם צריך עוד שבוע ואחרי חודש שזה נמשך ככה מתחילים להבין שאין לו מושג מה עושה והוא ממש לא בכיוון של לסיים.

הכוונה ב"לסמוך עליך" זה לא שתצליח במשימה, אלא קודם כל אמינות.
להתקשות בבעיה או להתקל בבורות זה לגיטימי.
לייצר מצג שווא זה לא.

אני לא יודעת אם זה המצב אצלך אבל אם כן אז זה הדבר הראשון לשנות בהתנהלות.

אם שגיתי לחלוטין וזה לא המצב - אז תחזור לשאלות ששאלתי בהתחלה - נסה לראות את התמונה הכוללת של המשימה ולהעריך מה באמת נשאר לעשות ומה הדרך הנכונה לצאת מההסתבכות כרגע. דבר על זה עם המנהל שלך ואם צריך בקש עזרה.

לצפיה ב-'על פי שמו - זה טרול. אין משימה נוכחית (למעט הטרלה) :)'
על פי שמו - זה טרול. אין משימה נוכחית (למעט הטרלה) :)
20/08/2016 | 16:21
1
48
לצפיה ב-'אם הוא טרול, הוא די גרוע בזה '
אם הוא טרול, הוא די גרוע בזה
20/08/2016 | 17:30
117
גם אם הוא לא אמיתי, אני לא רואה הטרלה בשאלה.
אין בה לא סיפור מופרך במיוחד, ולא הודעות המשך מעצבנות (למעשה לא המשיך להגיב כלל).
בסה"כ הודעה סבירה, שהוציאה תגובות שיכולות להועיל לכמה קוראים.

יוצא לי לקרוא על בסיס קבוע בפורום הזה שרשורים טרוליים בהרבה, ע"י משתתפים שנחשבים קבועים ולגיטימיים פה ואין להם "טרול" בכינוי.
אז מעדיפה לשפוט לפי התוכן, גם אם הסיפור מומצא.

לצפיה ב-'כמה שיטות לביצוע משימות מורכבות וקשות'
כמה שיטות לביצוע משימות מורכבות וקשות
19/08/2016 | 16:20
187
1. חלוקת המשימה לתת משימות קלות לביצוע.
2. פישוט המשימה למשימת שלד בסיסית, לפני ביצוע המשימה עצמה.
3. בקשת עזרה בפורומים ומחברים לעבודה.
4. ניהול רישום של מפרט הדרישות, הדזיין, ושלבי הביצוע.
5. ניסוי וטעייה בשלבים שלא ברור איך לבצע, עד ההצלחה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו