לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אוכלים את עובדי ה-הייטק, עשירון 10 אנחנו מסכנים'
אוכלים את עובדי ה-הייטק, עשירון 10 אנחנו מסכנים
23/09/2016 | 11:25
28
372

אחראים ל-90 אחוז מסך המיסים, לא יאומן, כמה אוכלים על חשבוני, ועוד רוצים שאתרום כסף לעמותות, כמו לתת, לאלה שאין להם, שילכו לעבוד חבורה של אפסים, לא מספיק כל המיסים שאני משלם?
לצפיה ב-'אתה יודע מה מעניין?'
אתה יודע מה מעניין?
23/09/2016 | 14:51
24
277
שהמילה הי טק או היי טק או היטק או כל הטיה אחרת, כלל לא מופיעה בכתבה!

אתה חושב שזו מזימה של הארכיטקט שלך?
לצפיה ב-'מי בדיוק נמצא בעשירון העליון? המנקה בחברה שלך? ברור שזה היטק'
מי בדיוק נמצא בעשירון העליון? המנקה בחברה שלך? ברור שזה היטק
23/09/2016 | 18:58
23
71
לצפיה ב-'רחוק מלהיות רק הייטק'
רחוק מלהיות רק הייטק
24/09/2016 | 17:08
21
187
השכר הממוצע של רופאים הוא כ 30,000 שקל ברוטו.
לצפיה ב-'וואו... בכנות, זו הפעם הראשונה שאני נתקל בנתונים האלו.'
וואו... בכנות, זו הפעם הראשונה שאני נתקל בנתונים האלו.
24/09/2016 | 20:11
18
142
זה הרבה הרבה יותר מהשכר של מתכנת ממוצע.

אני סבור שמרבית המהנדסים שהינם מאד מנוסים ונחשבים בתעשיה אינם מגיעים לשכר כזה.
לצפיה ב-'באמת? רוב רשימת 100 מקבלי השכר הגבוה במגזר הציבורי רופאים'
באמת? רוב רשימת 100 מקבלי השכר הגבוה במגזר הציבורי רופאים
24/09/2016 | 20:25
3
130
עם רופאים בכירים שמקבלים שכר של 70-100K.

למיטב ידיעתי, רופאי שיניים בשוק הפרטי מרוויחים [הרבה] יותר מרופאים במגזר הציבורי.
לצפיה ב-'בוא נשווה תפוחים לתפוחים'
בוא נשווה תפוחים לתפוחים
25/09/2016 | 08:47
2
74
מי שמגיע לרמות האלה זה רופאים כוכבים או קבוצה מצומצמת של מנהלי מחלקות.
זה ממש לא משהו שכל רופא מגיע אליו וזה לא נכון להשוות את האנשים האלה לסתם מתכנתים. תשווה נניח לדרגה ניהולית של ראש מחלקה (אחד מעל ראש צוות) ב-פייסבוק\גוגל\אמזון\מיקרוסופט, אני בטוח שמנהלים ברמה הזאת גם מגיעים לדרגות שכר מאד גבוהות עם כל הבונוסים והמניות.

בצד השני של הסקאלה יש רופאים כלליים, שלא עשו התמחות, שעובדים בכל מיני מוקדי חירום כמו "ביקור רופא" שמתרוצצים בין בתים של אנשים וככל הנראה מקבלים הרבה פחות מ30.
לצפיה ב-'בוא נתמקד בטיעון שהעלתי'
בוא נתמקד בטיעון שהעלתי
25/09/2016 | 16:37
1
13
הטיעון שלי היה שהשכר הממוצע של רופאים גבוה מספיק כדי להכניס רבים מהם לשני העשירונים העליונים (קרי: זה לא רק עובדי הייטק), וזה לא אמור להפתיע את מי שעוקב אחרי העתונות הכלכלית וראה את הקצה העליון של שכר רופאים שכירים במגזר הציבורי.
לצפיה ב-'אני מסכים עם הטענה'
אני מסכים עם הטענה
25/09/2016 | 17:35
10
שרופאים מקבלים שכר גבוה ויכול להאמין שרבים מהם גם מגיעים לעשירון העליון.

אבל זה על סמך היכרות עם instance-ים מייצגים שמרוויחים 25-35 בחודש ולא על סמך מנהלי מחלקות שהם כוכבי על.

אני יכול להראות לך ״המון״ בנקאים שהם לפחות במאיון העליון. זה אומר משהו לגבי טלר מתחיל?
לצפיה ב-'רופאים מגיעים לשכר הגבוה הרבה יותר מאוחר'
רופאים מגיעים לשכר הגבוה הרבה יותר מאוחר
24/09/2016 | 21:37
13
107
7 שנות לימוד + 5 שנות התמחות וגם אז הם נחשבים לרופאים מתחילים.
לצפיה ב-'ולמרות זאת, השכר שלהם גבוה מדי ביחס לנסיונם ומעיד על מחסור.'
ולמרות זאת, השכר שלהם גבוה מדי ביחס לנסיונם ומעיד על מחסור.
24/09/2016 | 22:32
12
101
בתחום התוכנה, הנטיה היא תמיד לרצות לגייס רק את המהנדסים המבריקים והגאונים ביותר ולסנן את כל היתר. כבר העדתי כאן בעבר על התנהלותה של אחת החברות הקודמות בה עבדתי, שנהגה לגייס במתכונת "גאונים" ובמשך יותר משנה שלמה סיננה את כל המועמדים שרואיינו. הדבר מזכיר במידה מסויימת את המתרחש בעולם הרפואה, שם פציינטים תמיד מעוניינים אך ורק במנתחים הבכירים והמוכרים ביותר ובעלי השם והמוניטין. אלא שבעולם התוכנה, גם מהנדס גאון לא מגיע לרמת השכר של רופא מנוסה.

מה שלא מובן לי הוא איך יתכן שהמדינה לא נוקטת באמצעים כדי לייבא רופאים מחו"ל. שכן, רמות השכר הגבוהות והמחסור בתחומים האלו גבוה מהותית מאשר בענף ההייטק ולכן גם יכול להכניס הרבה יותר כסף לקופת המדינה ממסים.
לצפיה ב-'מהנדסים חזקים מרוויחים מעל 40 זה דיי נפוץ'
מהנדסים חזקים מרוויחים מעל 40 זה דיי נפוץ
24/09/2016 | 23:13
4
41
לצפיה ב-'בהכללה גסה, אני מאמין שכמעט ולא קיימים כאלו כיום בישראל.'
בהכללה גסה, אני מאמין שכמעט ולא קיימים כאלו כיום בישראל.
25/09/2016 | 00:28
2
109
לפחות לא שכירים בתפקידים שאינם ניהוליים.

למעשה, גם מהנדס בכיר ומנוסה ככל שיהיה, כל עוד אינו בתפקיד ניהולי, מוביל טכני או ארכיטקט, קשה לי להאמין שיעבור את רף ה 28-35K.
לצפיה ב-'אני יודע שאתה טועה'
אני יודע שאתה טועה
25/09/2016 | 09:46
74
מכיר הרבה שמרוויחים כשכירים, מהנדסים שאינם מנהלים, מעל 35K
לצפיה ב-'קיימים בוודאות'
קיימים בוודאות
25/09/2016 | 11:26
54
אני לא יודע מה האחוז שלהם מכלל המתכנתים, אבל קיימים מהנדסים בתפקידים טכנייים שמרוויחים מעל הרף שציינת ואף מעל רף ה 40K, ואני אומר את זה מידיעה, לא משמועות.
לצפיה ב-'טבלאות השכר נגמרות עם 40K, וגם זה לתפקידי ניהול.'
טבלאות השכר נגמרות עם 40K, וגם זה לתפקידי ניהול.
25/09/2016 | 08:05
90
אני בטוח שיש מהנדסים חזקים שמרוויחים מעל, אבל הם לא מספיק נפוצים כדי שיהיה להם מקום בטבלאות. בניסוח אחר, הם מספיק חריגים כדי לא להכנס לטבלאות, ולדעת שהם שווים יותר ממי שכן.
לצפיה ב-'אני גם חושב שיש מחסור'
אני גם חושב שיש מחסור
24/09/2016 | 23:32
2
106
אבל זה לא אומר ששכר של מתכנת צריך להיות כמו שכר של רופא. הקבלה ללימודים קשה יותר, הלימודים ומסלול ההכשרה ארוך הרבה יותר, העבודה והאחריות (של הרופא הממוצע מול המתכנת הממוצע) חשובים יותר וגם העבודה עצמה קשה ותובענית יותר, אז למה לא בעצם? שיהיה להם לבריאות.

מי שמפריע לו אמליץ לו לעשות מה שאני ממליץ למי שמפריע לו השכר בהיי טק: לך תהיה רופא, בהצלחה
לצפיה ב-'לא צריך להיות קשר בין שכר של מתכנת לשכר של רופא'
לא צריך להיות קשר בין שכר של מתכנת לשכר של רופא
25/09/2016 | 10:56
59
שכר של מתכנת צריך להיות, כפי שהוא, לפי מה ששווה לשוק לשלם לו.
זה בסדר אם זה יהיה 50K וזה בסדר אם זה יהיה 5K. אלו כללי השוק החופשי.

שכר של רופא במגזר הציבורי צריך להיות גבוה מספיק בשביל שישתלם לרופאים טובים להשאר במגזר הציבורי ולעבוד בתנאים טובים ובלי משמרות כפולות - זה אינטרס של כלל הציבור והמדינה, ולצערנו זה לא המצב.

אבל אין סיבה שיהיה קשר בין שני הסכומים או בין משכורות של כל שני מקצועות אחרים.

לצפיה ב-'השוואה בשכר'
השוואה בשכר
25/09/2016 | 15:24
24
אמורה להיקבע לפי היצע וביקוש ותו לא. לא לפי אורך ההכשרה.
לצפיה ב-'קל לכתוב, קשה לעשות.'
קל לכתוב, קשה לעשות.
25/09/2016 | 07:59
64
ניתן למשוך רופאים יורדים בחזרה לארץ, ולשכנע רופאים יהודים לעשות עלייה.

מעבר לזה, רופאים מרוויחים יפה בכל מקום בעולם (לפחות כל מקום שמכשיר רופאים ברמה המצופה בארץ), ולא סביר שיצליחו לשכנע אותם להגר לישראל עם המשפחה שלהם, ללמוד עברית, ולהשתלב כאן.

שורה תחתונה, צריך להשקיע בהכשרת רופאים ישראלים.
לצפיה ב-'רופאים'
רופאים
25/09/2016 | 10:03
1
56
גיסי הקים ומנהל מחלקה פנימית בתה"ש, ואלו שגייס מתחלקים לכאלו שלמדו במזרח אירופה ולכאלה שלמדו בירדן. כך שאפשר לומר שכבר היום מייבאים רופאים במובן זה.
לצפיה ב-'הוא גייס רופאים ירדנים ומזרח אירופאים?'
הוא גייס רופאים ירדנים ומזרח אירופאים?
25/09/2016 | 16:29
15
אני מנחש שהתשובה היא לא, הוא גייס ישראלים שלמדו במזרח אירופה וירדן, מה שחוזר לטיעון המקורי שלי.
לצפיה ב-'המדינה עושה מאמצים לפלוט את הרופאים לחו"ל'
המדינה עושה מאמצים לפלוט את הרופאים לחו"ל
25/09/2016 | 11:13
49
היתה פעם כתבה על רופאים שגמרו את הלימודים ויושבים בבית כי אין תקנים.
המערכת הרפואית מעודדת רופאים לצאת לשנה לחו"ל לסוג של התמחות, אחרת זה עוצר את הקידום המקצועי. אני מכיר באופן אישי שניים כאלה - רק אחד חזר לארץ.

לצפיה ב-'תחלק בשעות עבודה כדי לקבל שכר רופא לשעה'
תחלק בשעות עבודה כדי לקבל שכר רופא לשעה
25/09/2016 | 13:01
1
41
וקח בחשבון שחלק משמעותי מהברוטו הזה בנוי מתוספות (למשל כוננויות) שלא נספרות לתנאים סוציאליים כמו פנסיה.

אה, וה"ותק 5", "ותק 10" שכתוב שם? הכוונה היא לשנות נסיון.

בקיצור, לא חושב שיש לנו מה לקנא ברופאים מבחינת השכר.
לצפיה ב-'מה שלא רלוונטי בגרוש לטיעון שלי'
מה שלא רלוונטי בגרוש לטיעון שלי
25/09/2016 | 16:32
15
הנקודה שלי היא שיש עוד ענשים במדינה חוץ מעובדי הייטק שמקבלים משכורות של שני העשירונים העליונים, ומשלמים מיסים בהתאם.

היכולת של אנשים לסחוב את הדיון לכיוונים לא רלוונטיים גרמה לי לדלג בכוונה על מקרים קצת יותר "מסובכים", כמו עובדים ב"מיליציות מיסוי" (חברת חשמל, נמלים, וכו') שמרוויחים משכורות כאילו גם הם.
לצפיה ב-'חבל שזה לא מסתדר עם העובדות'
חבל שזה לא מסתדר עם העובדות
24/09/2016 | 21:47
93
אם לו היית מניח שכל עובדי היי טק בעשירון העליון (רמז: ממש לא) עדיין זה לא היה מספיק כדי לתפוס את כל העשירון העליון.
לצפיה ב-'למרות שאתה ציני ומנסה לעורר ויכוח'
למרות שאתה ציני ומנסה לעורר ויכוח
23/09/2016 | 14:53
257
יש משהו במה שאתה אומר.
אלה שמשלמים הכי פחות מס הם הראשונים לצעוק "למה הממשלה לא  מסבסדת.."

לא יודע אם זה נחשב אירוני או הגיוני..
לצפיה ב-'אתה עובד בגלובס?'
אתה עובד בגלובס?
23/09/2016 | 16:31
85
לצפיה ב-'זה נשמע כמו'
זה נשמע כמו
25/09/2016 | 09:45
81
צירוף של בכיינות וקמצנות. אני מקווה שלא לכך התכוונת. אגב, אם אתה מעדיף להרוויח שכר מינימום, לא לשלם מיסים (חוץ מביטוח לאומי, ארנונה, מס בריאות ומע"מ...) ו"לחיות על חשבון אחרים" הדרך פתוחה לפניך.
לצפיה ב-'אני מתרשם כל הזמן שקריירת הייטק היא קצרת ימים בהשוואה'
אני מתרשם כל הזמן שקריירת הייטק היא קצרת ימים בהשוואה
24/09/2016 | 23:01
17
163
למשרות רבות אחרות בשוק העבודה ; אין בטחון תעסוקתי בהייטק באופן קיצוני, והשוק הזה הוא שוק "בוגדני" שמעדיף להראות את הדלת החוצה לאנשים שעברו את גיל 40 (אלא אם הם מתברגים בצמרת תפקידי ניהול). אני, בתור סטודנט למדמ"ח שמצפה להשתלב בשוק הזה , נחרד כל הזמן כאשר אני קורא עוד ועוד סיפורים שמנחילים את התחושה שלטווח הארוך אין טעם ללכת להייטק (אע"פ שבשנים האחרונות עושים לא מעט כסף -כמובן תמורת שעות עבודה בלתי נגמרות במהלך היממה). עד כמה כל זה נכון - לשיטתכם ומנסיונכם ?
לצפיה ב-'כל מה שכתבת הוא לא נכון'
כל מה שכתבת הוא לא נכון
24/09/2016 | 23:21
3
160
מההתחלה ועד הסוף, כל מה שכתבת זה אוסף של שטויות שכותבים בעיתונים אנשים שאין להם שום נגיעה להיי-טק.  אולי תספר לנו מאיפה הבאת את ה"תובנות" המעניינות שלך, ואיזה סימוכין יש להן?

שאלת על "לשיטתכם ומנסיונכם", אז אני אענה מנסיוני:

- אני בן 42 בתפקיד טכני של פיתוח תוכנה (ובעל כ 16 שנות נסיון), ומעולם לא הייתי מבוקש יותר בשוק העבודה מאשר כיום.  אני מקבל פניות רבות למרות שאינני מחפש כלל, אני נמצא במקום טוב ואינני מתכוון לעזוב אותו בשנים הקרובות אלא אם כן יהיו הפתעות בלתי צפויות.

- מי שנמצא בתפקיד טכני ולא "התקדם" לתפקידי ניהול נמצא בעמדה טובה בהרבה מאשר המנהלים.  למנהלים שעזבו או הועזבו אין עבודה, משום שמספר משרות הניהול הפתוחות הוא זעום.  למהנדסים יש ביקוש רב ומספר המשרות הפתוחות עולה על מספר האנשים שיכולים לאייש אותם.

- בהיי-טק יש יציבות רבה, רק זו לא אותו סוג של יציבות שאתה חושב עליה.  היציבות נובעת מכך שהענף עצמו גדול, יציב, ובעל היצע משרות רב.  אם מקום אחד נסגר או מפטר, יש לך הרבה לאן ללכת ומה לעשות בנידון.  זאת בניגוד לענפים אחרים שבהם משדרים לך "יציבות" במקום אחד ויחיד, אבל אם הוא נסגר או קורס אתה מוצא את עצמך בלי כלום ובלי אלטרנטיבות.

- שעות העבודה בענף אינן ארוכות יותר מהמקובל בענפים אחרים.  אני לא עובד שעות לא-נגמרות, וגם לא אף אחד אחר שעובד איתי.  ראיתי אנשים שעובדים הרבה יותר שעות דווקא במקצועות אחרים, החל ממשרדי פרסום, דרך עורכי דין, ועד לבעלי מסעדות ומזנונים (ועוד לא דיברתי אפילו על מתמחים ברפואה).
לצפיה ב-' תגובה מצוינת'
תגובה מצוינת
25/09/2016 | 07:18
27
לצפיה ב-''
25/09/2016 | 09:39
11
לצפיה ב-'וגם אתה לצערי- לא ממש מדייק'
וגם אתה לצערי- לא ממש מדייק
25/09/2016 | 15:14
21
אמנם אני כמה שנים לא בסצנה אבל בליתי עמוק ורחב בתוכה מעל עשור.
גילנות בולטת עד בוטה תמיד הייתה.
ממקרה שלך ושל מעגל בן 10 חברים לא ניתן להסיק הרבה.
כלל ה 80-20 חל גם כאן לחלוטין
ראשית חכה לנשוק את כיוון ה 50 (45+ )
מכלל המהנדסים ברור שכ20% מוכשרים ויהיו מבוקשים מעל גיל 40 ומשהו
יתר ה 80 לצערם פחות עד פחות מאוד ועד צרה צרורה ב 50 וצפונה.
כמובן ש 20% מהחברות פחות מתעניינות בגיל ואורך חיי המהנדס שם ארוך מאוד ביחס לשוק.
ראה תעשיות בטחוניות כמו אלביט או נייס וגם אלתא
ראה חברות גדולות מאוד כמו קבוצת רד או אינטל וכדו'
שם אנשים מבלים 20 שנה ויותר והרגישות לגיל גם בגיוס נמוכה יותר ברובם.
עכשיו נשארנו בשתי הקבוצות עם ה 80 ואצלם הבעיה גדולה יותר- ולא, אני לא מנסה לרפות ידי אף אחד.
גם האגדה שאם תתנהל נכון ב הי טק בגיל 45 תוכל להרשות לעצמך...
ממש לא
33K בחודש, שכר חלום לרוב עם ישראל (שכר חציוני של כ6500 ש"ח בישראל!!) למי שרוצה משפחה ושלשה ילדים ודירה משלו בחדרה גדרה ולא דרומה מבאר שבע, עם אישה שבנסיבות לא תפתח קריירה מרהיבה לא ירשה לעצמו בטלה ארוכה.
נעזוב ירושות כי רוב דור הY וסביבתו לא יקבל כאלו או יהנה מהכסף בגיל 50++ כי גם ההורים כיום חיים יותר ויש להם פחות אזי חשבון בנק שמן הוא נחלתם של אותם 20% מוכשרים/יורשים.
בהצלחה לכולם כמובן כי הענף הזה חשוב לכוולנו.

לצפיה ב-'בולשיט, יש מלא עבודה לעובדים בני 40 שהם לא מנהלים'
בולשיט, יש מלא עבודה לעובדים בני 40 שהם לא מנהלים
24/09/2016 | 23:24
8
117
כל עוד אתה חזק ומעודכן טכנולוגית, ויש לך שם טוב, בכל זאת גיל 40, כבר עבדת עם לא מעט אנשים שיכולים להמליץ עלייך ואפילו למשוך אותך לחברות שהם עובדים בהן,
המצב שלך מצויין,
אם לעומת זאת עסקת בניהול פרופר, ואתה לא מבין טכנולוגיה, הסיכוי שלך למצוא עבודה נמוך יותר ובעיקר מתבסס עד כמה אתה מקושר ופוליטיקאי,

ככל שאת מחובר יותר לטכנולוגיה, ככה התלות שלך באחרים הולכת וקטנה, מה שכן, תדאג להיראות צעיר, ולא מוזנח ודוחה, מה לעשות שצעיר מראיין אותך הוא לא רוצה לראות מישהו שנראה לו זקן עייף ומוזנח
לצפיה ב-'אתה כותב "כל עוד אתה חזק ומעודכן טכנולוגית" '
אתה כותב "כל עוד אתה חזק ומעודכן טכנולוגית"
25/09/2016 | 00:15
5
127
כלומר, צריך כל הזמן ללמוד את ההתפחות הטכנולוגית, ובמשך שנות העבודה הרבות לפני הצעיר שזה עתה סיים את חוק לימודיו ונכנס אל שוק העבודה - לא יהיה למעשה מנוס מלהיות עסוק בלמידה לצד העבודה התובענית, ולא יהיה פנאי לכלום - לא לתחביבים אחרים, לא למשפחה וכו'. זה שוק יחיד במינו שכדי לשרוד בו צריך לרכוש כל הזמן ידע טכנולוגי, ואין רגע אחד של מנוחה . זה מה שאתה בעצם אומר.
לצפיה ב-'אפשר להתעדכן טכנולוגית ועדיין שיהיו לך חיים'
אפשר להתעדכן טכנולוגית ועדיין שיהיו לך חיים
25/09/2016 | 01:27
106

להיות מעודכן טכנולוגית זה לא אומר שאתה צריך כל יום ללמוד דברים חדשים.

בפועל, אחרי X השנים הראשונות, ובתלות בתת-תחום שאתה בוחר לעבוד בו, "להתעדכן טכנולוגית" זה משהו שלא משקיעים בו המון. עוקבים אחרי בלוגים רלונטיים ו/או מגזינים רלונטיים במהלך העבודה, ומדי פעם משחקים עם טכנולוגיה חדשה כזו או אחרת - לפעמים במסגרת העבודה, ולפעמים מחוץ לה. ככל שאתה צובר יותר נסיון, אתה מגלה שטכנולוגיות חדשות לא באמת מייצרות מהפכה מהיום למחר, על פי רוב - הן מבוססות על רעיונות שאתה כבר מכיר, וללמוד טכנולוגיה חדשה בתחום אתה כבר מכיר לוקח מעט זמן בהרבה מקרים.

בין זה לבין "אין מנוחה" ו"אין חיים" יש הרבה גוונים.
לצפיה ב-'בכל מקצוע אתה צריך להתעדכן. וזה לא קשה כמו שזה נשמע.'
בכל מקצוע אתה צריך להתעדכן. וזה לא קשה כמו שזה נשמע.
25/09/2016 | 08:26
72
בכל מקצוע נורמלי, אנשים לומדים כל הזמן.
אבל ״כל הזמן״ לא אומר בקומך ובשבכבך. 
זה אומר ללכת לקורסים מפעם לפעם (רוב מקומות העבודה שולחים אנשים לקורסים מקצועיים.).
כשמתחילים פרויקטים חדשים או שבפרויקט שלך צץ איזה תחום חדש - תבקש להשתלב שם. לפחות - תתעניין. תשאל אנשים מה הם עושים שם.
אל תיתקע על אותה חתיכת קוד ובאותה טכנולוגיה.

ויש המון רגעי מנוחה. 
המון.
לצפיה ב-'זה מאפיין כמעט את כל שוק העבודה המודרני'
זה מאפיין כמעט את כל שוק העבודה המודרני
25/09/2016 | 08:56
81
אומרים על דור הY (שאתה חלק ממנו?) שהם נולדו לתוך מציאות שכוללת שינויים תכופים והתפתחויות טכנולוגיות. זה חלק מאורח החיים. עידן הבטחון התעסוקתי הולך ונמוג והעתיד ורוד למי שמסוגל להתאים את עצמו לקצב.
לצפיה ב-'מאיפה אתה ממציא את השטויות האלו?'
מאיפה אתה ממציא את השטויות האלו?
25/09/2016 | 09:26
76
אבל נשמע שאתה כבר משוכנע וכבר החלטת. אז בשביל מה לדפוק את הראש בקיר?  אתה לא רוצה, לא מתאים לך - אז לך למסלול קריירה אחר. מישהו מכריח אותך?
לצפיה ב-'לא חייבים ללמוד כל היום וכל הלילה...'
לא חייבים ללמוד כל היום וכל הלילה...
25/09/2016 | 12:28
46
יש הרבה תחומים ומשרות שלא דורשים להיות עדכני בכל הטכנולוגיות העדכניות.
להפך - בחלק משמעותי מהמקרים הרצון להשתמש בטכנולוגיות הכי עדכניות בא מצד העובדים (אם מתוך עניין, ואם כדי לצבור נסיון רלוונטי) בעוד שההנהלה מעדיפה להשתמש בטכנולוגיות ותיקות ויציבות.

לגבי שאר הטענות - אם אתה משווה למשרות אחרות בשוק הפרטי (לא שירות המדינה, ולא מונופולים עם ועד חזק) - אז בהיטק כנראה המצב עדיף בכל הפרמטרים (ואם אתה רוצה להתייחס לשירות המדינה / מונופולים - יש שם גם משרות הייטק)
לצפיה ב-'יש מיתוס במונח "מעודכן טכנולוגית"...'
יש מיתוס במונח "מעודכן טכנולוגית"...
25/09/2016 | 00:53
1
131
מה תעשה ביום שבו כבר לא יהיה במה להתעדכן?

ואכן, כשאני בוחן את מה שהתעשיה עברה בשנה האחרונה למשל בתחום שלי, אני מגלה שכמעט ולא היה לי כמעט בכלל במה להתעדכן טכנולוגית, ביחס לשנים קודמות.

לא ברור לי עד היום מהיכן נובעת האופטימיות שהטרנדים העתידיים בעולם ההייטק, יהיו בכלל כאלו שיצריכו ידיים עובדות ולא להיפך?
לצפיה ב-'אתה משכנע אותי בכוח שאתה טרול.'
אתה משכנע אותי בכוח שאתה טרול.
25/09/2016 | 13:24
11
לצפיה ב-'גם לו זה היה נכון (וזה לא)'
גם לו זה היה נכון (וזה לא)
24/09/2016 | 23:44
135
עד גיל 40 אם תתנהל בחוכמה תוכל להרשות לעצמך גם שנים של חיפוש עבודה.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
25/09/2016 | 01:44
112
לפי
לצפיה ב-''
25/09/2016 | 13:18
54
זה למה צריך לאהוב את מה שאתה עושה לא כמו רוב המדמ"חניקים, כי חבל לבזבז את רוב היום על משהו שלא אוהבים.

נ.ב
גם באקדמיה זה אותו הדבר, אבל מתמטיקה ופיזיקה זה גם היה תחביב כך שמצידי אין לי בעיה. אתה נמצא בבעיה אם אתה לא מתפרנס מאחד מהתחביבים שלך.

איך מישהו פעם אמר: "תמצא משהו שאתה טוב בו ותהפוך אותו למקצוע שלך".
אבל רוב האנשים מעדיפים את הכסף, ולא משנה להם אם הם יסבלו בשאר הזמן העיקר הכסף.

לצפיה ב-'אני בת 40, המתכנתת הכי צעירה בצוות שלי (מתוך 5)'
אני בת 40, המתכנתת הכי צעירה בצוות שלי (מתוך 5)
25/09/2016 | 14:08
65
ומדובר בסטארטאפ צעיר.

לצפיה ב-'אני יודע שזה פרסומת לvaadin, אבל זה מצחיק בכל זאת..'
אני יודע שזה פרסומת לvaadin, אבל זה מצחיק בכל זאת..
25/09/2016 | 11:47
53
אלא אם כן זה מבויים...
לצפיה ב-'אירוח בנושא נכויות ותאונות'
אירוח בנושא נכויות ותאונות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2016 | 11:14
3
 תמיד רציתם לדעת מהן הזכויות שלכם בביטוח הלאומי, וכיצד יש למצות את הזכויות האלה באופן עצמאי, בקלות ובפשטות?

ביום ג' נארח בפורום ביטוח לאומי - סיוע את מומחי ביטוח לאומי שיענו על שאלותיכם בנושא!
 אתם מוזמנים להעלות שאלות כבר עכשיו:

לצפיה ב-'חזרה על C/C++ לראיון עבודה'
חזרה על C/C++ לראיון עבודה
22/09/2016 | 19:48
12
233
היי,
זומנתי לראיון עבודה ב C/C++ למשרה מתחיל.
כבר בשיחה הטלפונית אמרתי בגילוי נאות שאני מאמין שיש לו הרבה על מה לחזור בשביל להיות מוכן למשרה והוא אמר שזה בסדר והם לוקחים את זה בחשבון אבל הוא מצפה (וגם אני...) שאני אחזור על הדברים החשובים.
עכשיו... מעולם לא בחנו אותי על C/C++.
עשיתי 2 פרוייקטים במסגרת התואר ב C++, מרגיש איתה סביר.
ב C המצב טיפה פחות טוב, אבל אני כן מתעניין בתחום ה LOW-LEVEL.

אז... על מה הייתם נותנים דגש?
כמובן שלראיון אני אחזור על מערכות הפעלה, אלגוריתמים, מבני נתונים ושאר הקורסים הטריוויאלים, מפחד קצת לאבד את עצמי במעבר על C/++ בחוסר הבחנה בין העיקר לטפל.

תודה רבה וסוף שבוע מעולה.
לצפיה ב-'שאלות ששאלו אותי'
שאלות ששאלו אותי
22/09/2016 | 21:30
1
210
מהניסיון שלי, בדרך כלל בראיונות כשצריך לכתוב קוד בC++ מספיק לדעת את השפה ברמה די בסיסית והאתגר הוא יותר אלגוריתמי. כדאי להכיר את מבני הנתונים שיש ב STL וקצת אלגוריתמים בסיסיים משם.
שאלות ידע של C++ ששאלו אותי-
1. מגדירים כמה מחלקות עם יחסי ירושה והכלה ושואלים איזה קונסטרקטורים/דיסטרקטורים נקראים ולפי איזה סדר כאשר אובייקט ממחלקה מסויימת נוצר/נמחק.
2. איך ממומש המנגנון של פונקציות וירטואליות?
3. להסביר את המשמעויות השונות של static.
נראה לי שזאת הרמה פחות או יותר שמצפים מבוגר טרי.
לצפיה ב-''
22/09/2016 | 23:10
27
לצפיה ב-'כדאי להתמצא ב-STL'
כדאי להתמצא ב-STL
22/09/2016 | 21:35
9
181
קונטיינרים ואלגוריתמים. לחזור על טמפלטים, ולהכיר את החידושים העיקריים ב C++11
לצפיה ב-'STL -CPP11/14 זה בור ללא תחתית'
STL -CPP11/14 זה בור ללא תחתית
23/09/2016 | 00:14
8
187
שמעט מאד מקומות מנצלים אותם בצורה נרחבת.
לדעתי לא יצפו מבוגר טרי להיות בקיא בנבכים של תקנים חדשים. למיטב ידיעתי גם היום לא נכנסים לזה באוני'.

הייתי חוזר על מה שקשור לירושה, העמסת אופרטורים, פונקציות וירטואליות (סתם כי אוהבים לשאול על זה) אולי קצת על template-ים וכמובן סינטקס בסיסי.
אם למדת בטכניון, אז הייתי חוזר מה שלומדים במת"מ. אני מאמין שלא ישאלו אותך על rvalue references, סמנטיקות move ושאר הרעות החולות של התקנים החדשים.
לצפיה ב-'מה לגבי C?'
מה לגבי C?
23/09/2016 | 09:14
3
104
ראשית, תודה רבה על התגובות, בהחלט כיוון אותי.

בשיחה שלי עם ראש הצוות הוא אמר שהוא פחות יבחן אותי אם הסינטקס נכון (כלומר אני לא חושב שיהיו שאלות התקלה שאם הקוד X יתקמפל ) כך שמהצד הזה זה טיפה מרגיע.

לגבי C++ בהחלט יש לי יותר חומר לחזור עליו, ב C המצב טיפה פחות טוב. על אילו נושאים אפשר להתמקד שם?
לצפיה ב-'ב-C ישאלו אותך כנראה פחות על סינטקס'
ב-C ישאלו אותך כנראה פחות על סינטקס
23/09/2016 | 09:17
127
אולי ישאלו שאלות תכנות קלאסיות כמו חיפוש ברשימה משורשרת, merge sort וכדומה
לצפיה ב-'גם אם המשרה מתוארת כ- C++ אני הייתי מצפה ממך לשלוט ב-C'
גם אם המשרה מתוארת כ- C++ אני הייתי מצפה ממך לשלוט ב-C
23/09/2016 | 10:53
112
במה להתמקד? בהכל לדעתי..
לצפיה ב-'C זה זכרון'
C זה זכרון
23/09/2016 | 16:58
107
תשלוט בכל הקשור למצביעים וניהול זכרון.
לצפיה ב-'אני תוהה אם אתה אומר את זה מתוך הכרות'
אני תוהה אם אתה אומר את זה מתוך הכרות
23/09/2016 | 09:14
2
159
STL הופך את התכנות בC++ ליעיל בטוח וקריא בהרבה. אני אומר את זה אחרי ניסיון של שנים ארוכות בלי ושנים ארוכות עם.
C++11 מכיל פונקציות למבדה, שהופכות את השימוש ב-STL לנוח הרבה יותר. move semantics/ rvalue reference  הוא משהו שכל מי שמקמפל בקומפיילר מודרני משתמש בו, ירצה או לא ירצה, גם אם הוא לא יודע מה זה. אז כדאי שידע איך זה משפיע.
שאר החידושים של c++11/14 פחות קריטיים.
בכל מקרה ידע כזה יכול רק להועיל, אפילו אם יש מקומות שתקועים בשיטות תכנות של שנות ה-90, וכתוצאה מכך התכנות אצלהם פירושו איך ליצור segmentation fault , דריכות זיכרון וזליגות זיכרון ואחר כך לנסות להתמודד איתן (שיהיה בהצלחה).
ועוד משהו חשוב ששכחתי לציין, רצוי להבין מה זה RAII.
לצפיה ב-'יצא לי גם לכתוב שורה או שתיים'
יצא לי גם לכתוב שורה או שתיים
23/09/2016 | 10:10
1
173
כל מה שאתה אומר נכון, פשוט לא מאמין שישאלו את זה בוגר טרי ולו רק כי הרבה מקומות עדיין לא משתמשים בזה - יש המון מקומות שמצהירים על עצמם שהם כותבים ב-CPP11 כשבפועל יש להם קצת auto בקוד וזהו.

לא נתקלתי מעולם בשאלה על התקנים החדשים מצד אחד, מצד שני זה דברים שלא פשוט להסביר בצורה טובה ומדויקת ככה שאני מעריך שלא ישאלו אותו. 

בוא תסתכל בלינק הבא ותראה את התשובה עם רייטינג 78 של vitus.

אתה רואה בוגר טרי מסביר בצורה כזאת בראיון? וזאת תשובה לשאלה שהיה יחסית בסיסית?

לצפיה ב-'יש אמת בדבריך'
יש אמת בדבריך
25/09/2016 | 09:59
32
שהרבה מקומות לא משתמשים בזה עדיין. מצד שני עדיף לדעתי להחזיק ידע בסיסי בזה, גם כדי להיות טוב יותר, וגם למקרה שיפול על מראיין כמוני. ואפילו לא, נניח שיתבקש לכתוב קטע קוד, ויעשה שימוש אלגנטי ב-STL ותכונות מתקדמות של השפה, אני חושב שזה ירשים.
לצפיה ב-'בעברית מלמדים את כל מה שאמרת,'
בעברית מלמדים את כל מה שאמרת,
23/09/2016 | 09:58
137
קורס הc++ מתבסס על c++11.
לצפיה ב-'שיקולים להמשך הקריירה'
שיקולים להמשך הקריירה
24/09/2016 | 10:23
1
174
שלום, אני עובד כרגע כשנה בעבודה הראשונה שלי אחרי התואר כמפתח בתחום של ה- big data ו-server side ב java. טכנולוגיות כגון:
nosql, spark, spring, hibernate
אני חושב על המשרה הבאה (כרגע עדיין לא מחפש עבודה) ומנסה להבין איזה כיוון יוכל להפוך אותי למבוקש בשוק העבודה. אני רואה במשרות מהסוג הנ"ל דרישות לידע בתחומים הבאים:
- front end: javascript, anguler וכו', ובכך להפוך למפתח full stack.
- machine learning, לא משרות של data scientist אלא משרות פיתוח שכוללות בתוכן הן התחום הזה.
יש לי ניסיון מהתואר ב2 התחומים הנ"ל ושניהם מעניינים אותי.
אני רוצה לקבל באופן כללי המלצות על כיוונים להתפתח מהתחום שאני נמצא בו כעת (ובפרט 2 הכיוונים שתיארתי כאן) שישלימו את הטכנולוגיות שכבר יש ברשותי, מתוך נקודת מבט של ביקוש בשוק העבודה, תודה.
לצפיה ב-'אלה תחומים שונים שמתאימים לאישיויות שונות'
אלה תחומים שונים שמתאימים לאישיויות שונות
24/09/2016 | 12:38
122
לשני הדברים שאמרת יש דרישה. ההחלטה צריכה להיות, לדעתי, למה אתה מתחבר יותר - כי בזה תהיה יותר טוב.
לצפיה ב-'האם לעבור מקום עבודה'
האם לעבור מקום עבודה
21/09/2016 | 21:55
5
396
שלום לכולם,
הייתי רוצה להתייעץ איתכם לגבי מעבר ממקום עבודה הנוכחי שלי למקום עבודה אחר.
ראשית הייתי רוצה להדגיש שהסיבה היא לא שרע לי בחברה בה אני עובד.
הסיבה העיקרית היא השכר שיכול להיות שנמוך מהמקובל בתפקיד שלי.
אני בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה אבל התפקיד הנוכחי שלי הוא בפיתוח תוכנה ב-C++.
התקבלתי על סמך קורסים שעברתי בתוכנה אבל ניסיון לא היה לי כלל ולכן המשכורת גם הייתה בהתאם (מתחת ל9K).
לאחר כשנה ישבנו וסיכמנו על העלאה של 2K למשכורת.
מאז לא עבר הרבה זמן אבל שיחה עם בנאדם שבא מהתעשייה גרמה לי לחשוב שאני אולי קצת מקופח מבחינת המשכורת.
עוד אציין שזו חברה שמושיבה אותך בחברה אחרת (outsourcing) ולכן כנראה גוזרת על העובד שלה קופון וכך עושה את הרווח שלה.
לפי טבלאות שכר, בין 0 ל-2 שנות ניסיון השכר בממוצע הוא 15.5K.
הבחירה היא בין:
א' - להישאר בחברה עם העלאה הטרייה (יחסית) של 2K בצוות עם עוד 2 עמיתים (מנוסים שאפשר ללמוד מהם הרבה).
לבין
ב' - לחפש עבודה חדשה, לשריין הצעה טובה יותר, להסתכן ולבקש עוד תוספת ובמידה ויסרבו להתפטר ולנטוש פרויקט שהחל לפני כחודש.

מה כדאי? אשמח לשמוע גם על עוד אפשרויות שלא חשבתי עליהן ועומדות לרשותי.

תודה מראש!
לצפיה ב-'אתה לא חייב להכניס את עצמך לפינה.'
אתה לא חייב להכניס את עצמך לפינה.
21/09/2016 | 22:50
1
264
אפשר לבקש יותר בלי לאיים בהתפטרות. תבקש לדבר עם מי שאחראי על זה ותיתן את הנימוקים שלך בצורה רגועה. כמובן שעדיין יש סיכון מסוים שתאבד את העבודה.

עוד אפשרות זה להתחיל לחפש בחוץ בשקט ולראות מה השוק מציע לך, אם בכלל.
לצפיה ב-'כבר יצא לי לבקש שינוי'
כבר יצא לי לבקש שינוי
22/09/2016 | 08:08
187
כבר יצא לי לבקש שינוי בעבר והתשובה הייתה שלאחר החתימה על חוזה אין שום שינוי שניתן לבצע בחוזה עד שנה לאחר החתימה.
לצפיה ב-'להישאר'
להישאר
22/09/2016 | 00:07
211
דבר ראשון אתה לא מקופח כי בוגר תואר באלקטרוניקה לא מבוקש לתכנות ואלו הם תנאי השדוק. אף אחד לא הערים עליך וזה לא שאתה במקום כבר הרבה שנים ואתה מרגיש פער משמעותי כלפי המצב בחוץ. העלינו לך את השכר ביותר מ-20 אחוז.
אם אתה מרגיש שאתה ממשיך לללמוד ואתה אומר שזה המצב, לדעתי כדאי לך להישאר לפחות שנה מההעלאה. אם עכשיו תתחיל לחפש עבודה ותעזוב הבוס שלך ירגיש הוא העלה לך לחינם. כי בכל מקרה עזבת. תחשוב גם שלרוב שעובד שמחפש עבודה ובחפיפה הוא לא עובד יעיל. אם מישהו מגיע אליך עם הצעה אטרקטיבית זה משהו אחר, אבל לחפש אקטיבית לא הייתי מחפש.
לבקש עכשיו העלאה נוספת זה ממש מצחיק.
לצפיה ב-'בתקופה שלאחר סיום התואר הניסיון חשוב בהרבה מהשכר'
בתקופה שלאחר סיום התואר הניסיון חשוב בהרבה מהשכר
22/09/2016 | 08:35
190
השכר הממוצע שציינת הוא עד 2 שנות נסיון, אז השכר שלך צריך להיות נמוך יותר ולאחר העלאת השכר הוא לא נמוך ביחס למקובל.
דילוג מקומות עבודה לאחר תקופה קצרה לא נראה טוב בקורות החיים. אם טוב לך שם, חכה לפחות 3 שנים.
כדאי לך להתמקד בצבירת נסיון תעסוקתי רלוונטי והשלמת קורסי הבסיס בתוכנה, כמו מבני נתונים ומערכות הפעלה (אפשר באוניברסיטה הפתוחה).
לצפיה ב-'התנאים שלך לא טובים אבל גם הרקע שלך לא מדהים'
התנאים שלך לא טובים אבל גם הרקע שלך לא מדהים
23/09/2016 | 17:28
169
ככה שקשה לצעוק שאתה מקופח. אני באופן כללי חושב שמגיע לך זה מה שהצלחת להשיג בעזרת מו"מ.

הדבר הסביר לעשות זה חיפוש שקט ואם תמצא מקום שנראה לך שיסכים לשלם יותר - אין סיבה לא לעבור. הכל תלוי במה אתה יודע ולאן תצליח להתקבל, כאשר קח בחשבון שאם הרקע ההשכלתי שלך לא מדהים (אלא אם התואר ממוסד נחשב בממוצע טוב ואז לדעתי לא היית צריך את קורס ההסבה).

ללמוד מאנשים חזקים תוכל גם במקום שמשלם יותר, כנראה שגם האנשים שיעבדו שם יותר טובים.

הדבר היחיד שאתה צריך לתכנן זה איך לשמר את הממליצים מהמקום הזה לתפקידים הבאים. כשתעזוב את העבודה הבאה, אתה תצטרך כנראה משהו מהעבודה הזאת שימליץ עליך (אם תחפש בדיסקרטיות) אז תשתדל לא לעזוב בצורה שתעורר סערה.
לצפיה ב-'עבודה בתכנות real time כדאי ? '
עבודה בתכנות real time כדאי ?
22/09/2016 | 01:37
11
233
אני בא מתחום של הנסת אלק'  עדיין ללא ניסיון בתעשייה
יצרו איתי קשר מחברת תוכנה והציעו לי לבדוק התאמה לעבודה כמתכנת  
הם מציעים הכשרה  שתארך כמה חודשים  (מספר הקורסים בהכשרה תלוי בידע המוקדם ב C )   ועלותה לא מבוטלת בכלל  
ובסופה עבודה כמתכנת  
הופתעתי האמת שהם לא מאוד בררניים  (יצרו קשר למרות שלא סיימתי עדיין את התואר ולא דרשו ציונים )  
מישהו יכול לומר משהו  על התחום של RT  , כדאי למהדס חשמל להיכנס לזה ? איך התנאים ? האם זו עבודה יותר שוחקת וכו
לצפיה ב-'יש הרבה בוגרי חשמל שעושים הסבה לתוכנה'
יש הרבה בוגרי חשמל שעושים הסבה לתוכנה
22/09/2016 | 08:49
167
הביקוש לתוכנה גדול בהרבה מחומרה.
במידה ואתה רוצה לעשות הסבה לתוכנה, עדיף להשלים את קורסי הבסיס בתוכנה באוניברסיטה.
תכנות RT זמן אמת, בד"כ נעשה על כרטיסי חומרה יעודיים (embedded) וכולל תכנות מעל מערכת הפעלה לזמן אמת כמו VxWorks או לינוקס וטיפול בנתונים / עיבוד דגימות בזמן חסום..

לצפיה ב-'מי משלם על ההכשרה? אתה מקבל משכורת בזמן ההכשרה?'
מי משלם על ההכשרה? אתה מקבל משכורת בזמן ההכשרה?
22/09/2016 | 09:07
5
77
לצפיה ב-'לא ממש לא '
לא ממש לא
22/09/2016 | 16:49
4
138
איזה משלמים ? אני צריך לשלם להם על ההכשרה 
אני חשש שהם ככ להוטים כי הם רוצים למלא כיתות ואח"כ יזרקו אותך לכלבים 
לצפיה ב-'נו אלא מה'
נו אלא מה
22/09/2016 | 17:55
3
134
גם אתה משלם להם הון תועפות וגם הם לא מתחייבים על כלום - מה יש לך לחפש שם?
לצפיה ב-'לא אמרתי שלא מתחייבים '
לא אמרתי שלא מתחייבים
23/09/2016 | 05:41
2
26
לצפיה ב-'לא אמרת שכן. אל תניח הנחות.'
לא אמרת שכן. אל תניח הנחות.
23/09/2016 | 07:54
1
74
תזכור שמה שלא כתוב - לא קיים, ומה שכתוב אפשר להפר. כשתראה על מה אתה חותם, אתה תגלה שמצדם לא תהיה שום התחייבות של ממש, גם אם הם ״מתחייבים״ להעסיק אותך. כי איך יתחייבו? זה משרה שתהיה לעוד שנה, מי יודע איזה פרוייקטים יהיו להם וכמה אנשים יידרשו? זה פשוט לא סביר.

אתה גם הזכרת ששכר הלימוד הוא ״מסובסד״. דהיינו, לא רק שאתה משלם להם, אלא שגם אם תתחיל לעבוד דרכם - לא תוכל לעזוב תקופה מסויימת (שנה-שנתיים) בלי לשלם להם כופר.
לצפיה ב-'אמרת דברי טעם אכן צריך להיזהר '
אמרת דברי טעם אכן צריך להיזהר
23/09/2016 | 12:59
16
לצפיה ב-'אתה שואל את כל השאלות הלא נכונות'
אתה שואל את כל השאלות הלא נכונות
22/09/2016 | 17:57
3
188
קודם כל נתחיל מזה שהתחום ה RT הוא תחום טוב, מעניין, ומבוקש כיום בתעשייה (גילוי נאות: עבדתי כ 15 שנה בפיתוח תוכנה RT/Embedded).  בטח בהשוואה להנדסת חשמל שהוא תחום דועך והביקוש לו הולך ומצטמצם.

אבל אלו לא השאלות הנכונות.  השאלות הנכונות הן האם הוא מתאים עבורך, והאם התוכנית הזו טובה עבורך.  לא הסברת שום דבר לגבי הסיבות שהחלטת לא ללכת לכיוון של עבודה בהנדסת חשמל - שזה המקצוע שלמדת - וללכת להסבה מקצועית עוד לפני שסיימת את הלימודים.  אני יוצא מנקודת הנחה שמי שנרשם להנדסת חשמל וסיים בזה תואר עשה את זה כי רצה לעבוד בזה, אז מה השתנה?  מהן האלטרנטיבות הנוספות שאתה שוקל?

שאלה שניה זו ההכשרה הספציפית הזו.  לא הסברת מה בדיוק היא כוללת, מי משלם על ההכשרה ומה ההתחייבות של המעסיק הזה בסופה.  האם הם מתחייבים להעסיק אותך בעצמם, או רק לעזור לך למצוא עבודה אצל אחרים?  אם הם מתחייבים בעצמם, אז לכמה זמן הם מתחייבים ובאיזה שכר?  אם זה רק הבטחה להשמה, מה קורה במקרה שהם לא מצליחים?
לצפיה ב-' לפי הסדר '
לפי הסדר
23/09/2016 | 05:39
2
106
אם זה מתאים עבורי אני עדיין לא יודע , אני אמור להפגש איתם ולשמוע עוד פרטים 
מבחינתי  ברור שאם הם לא מתחייבים להשמה אין מה לדבר 
הבנתי שזה בית תוכנה שמקיים הכשרות (לטענתם במחיר סובסד ) לכן אין היגיון שיכשירו אותי ואז לא יעסיקו אותי 

למה לעבור הסבה  -  האמת היא שהייתי מעדיף לעבוד בחומרה אבל ,התואר שלי לא מאוד איכותי (ציונים ומקום הלימודים) ,בשנים האחרונות עבדתי בהוראה   , למעשה את הלימודים התחלתי לפני 8 שנים ובשנים האחרונות פשוט עבדתי בהוראה בלי להשלים את התואר  
אני שומע את החוויות שעוברים בוגרים אחרים של המכללה שלי חלקם עם נתונים טובים בהרבה (פשוט לא סופרים את המכללה הזאת )  ואני מבין שהשתלבות בתעשיה ללא ניסיון או קשרים תהיה כמעט בלתי אפשרית , למעשה אני גם עכשיו די בטוח שבסוף אחזור להוראה ( אני קצת מבואס  בגלל  השכר הנמוך  אבל למעט זה אני דווקא אוהב ללמד ) 

אותי מעניין כמה זה שונה מהתעסקות בחומרה , הרי גם בתכנון חומרה אתה בדר"כ  יושב מול מחשב רוב היום ומתכנן או כותב שורות קוד (כמו  VHDL ) 
לכן אני לא בטוח שאופי העבודה מאוד שונה,  אני צודק ?

אם  עבדת בזה אשמח לשמוע מהן נורמות העבודה מבחינת שעות 
(אומרים שבתכנות עובדים  המון שעות וזה משעבד לך את החיים ) 

האם יש כל הזמן לחץ להספיק או שהעבודה יותר רגועה ואוורירית  
האם עובדים כל הזמן לבד מול מחשב או שיש הרבה אינטראקציה עם העובדים האחרים (התייעצויות  , עבודה משותפת וכו )

לצפיה ב-'אוקיי, עכשיו התמונה קצת יותר ברורה'
אוקיי, עכשיו התמונה קצת יותר ברורה
23/09/2016 | 10:15
1
115
טוב, נתחיל בזה שאתה צודק: עם תואר ממכללה סוג ב', שגם אותו לא השלמת עד הסוף, שהציונים שלך בו אינם מצטיינים, וכאשר עבר זמן מאז הלימודים שבו לא עבדת בתעשיית ההיי-טק, סיכוייך להיכנס לענף (בכל תפקיד שהוא) נמוכים.

החשש הוא שכאן אתה נכנס לקטגורית "טרף קל" לכל מיני מכוני קורסים שמציעים הבטחות שווא.  יש מקומות שינצלו את המצוקה שלך ואת חוסר הברירה על מנת פשוט לקבל ממך שכר לימוד לקורסים מיותרים שלא יועילו לך בסוף.  

אינני יודע אם זה באמת מה שקורה במקרה של הקורס הספציפי שהוצע לך, אני רק מציע להיזהר.  קרא היטב את האותיות הקטנות.  בקש לדבר עם אנשים שסיימו במחזורים קודמים.  שאל אותם כמה אנשים מתוך כל מחזור לימוד באמת השתלבו בהיי-טק בסוף הקורס, ובאיזה תפקידים.

לעניין הספציפי של פיתוח תוכנה: אני לא יודע מאיפה שמעת את השמועות על "משעבד לך את החיים".  יש מקומות עבודה לחוצים יותר, ויש כאלו שפחות.  בכל מקום עבודה, יש תקופות שבהן יש לחץ, ויש תקופות שפחות.  בסופו של דבר, לעניות דעתי, מדובר על עבודה מעניינת, מאתגרת, מתגמלת, ונדרשת בשוק.  מבחינת לחץ והשקעה של שעות היא (ברוב הגדול של המקרים) לא יותר עמוסה ולחוצה מאשר תפקידים אחרים במשק הישראלי.  

לגבי אופי העבודה בתוכנה לעומת VHDL - כן, יש דמיון.  בשני המקרים יושבים מול מחשב, כותבים קוד ופותרים בעיות.  בדרך כלל (ושוב, תלוי במקום העבודה הספציפי), יש גם התייעצויות ועבודה משותפת עם עובדים אחרים במשרד.

לצפיה ב-'תודה זה ממש עוזר '
תודה זה ממש עוזר
23/09/2016 | 12:56
30
לצפיה ב-'הגיעו החגים ובבת אחת כאילו הגיוסים קפאו'
הגיעו החגים ובבת אחת כאילו הגיוסים קפאו
22/09/2016 | 13:52
3
289
אז החגים בפתח וכולם מאושרים חוץ ממחפשי העבודה בתוכנה, כי הנה, נגזר עלייך לחכות עד שיגמרו החגים כדי שיתחילו לגייס שוב.

התחלתי בחיפוש עבודה לפני כחודש והיו לי מספר לא מועט של ראיונות עד לפני כשבוע, ועכשיו כשהחגים מתקרבים אין יותר טלפונים וגם קשה למצוא משרות חדשות.

אני דיי מיואש מהמחשבה של עוד חודש בבית בלי ראיונות עכשיו,
יש למישהו רעיון איך להעביר את הזמן וגם להרוויח כסף על הדרך,
יש לכם רעיונות לעבודה זמנית לחודש בערך(אבל בלי לחזור לעבודות של ילדים כמו מלצרות :)), משהו אולי מהבית?משהו שקשור למחשבים? או איפה משיגים אולי לבצע פרוייקט בתשלום בתכנות?

תודה וסופש נעים לכולם.

לצפיה ב-'גם אוגוסט זאת תקופה לא קלה למחפשים'
גם אוגוסט זאת תקופה לא קלה למחפשים
22/09/2016 | 13:55
1
238
הרבה חופשים, בעיקר בחצי השני של החודש כשההורים תקועים עם הילדים.

מה לעשות עם הזמן - לטייל, ללמוד דברים חדשים, לעבוד על פרוייקטים כדי לשפר יכולות ולהנות.
לצפיה ב-'וחוץ מזה, דמי אבטלה זה לא בושה'
וחוץ מזה, דמי אבטלה זה לא בושה
23/09/2016 | 09:18
119
ואם לא הוצאת עדיין, כדאי לך לעשות את זה בראשון על הבוקר.

סך הכל, לזה הם מיועדים - לתת לך גב כלכלי בסיסי בזמן שאתה מחפש, בלי להתחיל למלצר או לחלק דואר. עדיף לרכז את האנרגיות בחיפוש עבודה ולמידה.

לצפיה ב-'מצחיק, בקבוצה שלי ריאיינו היום 3 אנשים'
מצחיק, בקבוצה שלי ריאיינו היום 3 אנשים
22/09/2016 | 16:22
245
בעצם כמעט כל אנשי הקבוצה השתתפו היום באיזשהוא ראיון (חוץ מזה שבחו"ל, והחדשים שעדיין לא בסבב). (ולא, היום הזה לא מוגדר כ"יום ראיונות מרוכז", סתם יום של חול)
לצפיה ב-'מה ללמוד?'
מה ללמוד?
22/09/2016 | 19:39
1
171
היי ,אני בת 23 ואני מעוניינת לעסוק בתחום המחשבים . השאלה שלי היא כזאת, מה ניתן ללמוד  שהוא לא קשור לתפקיד של פיתוח תוכנה . לאחר קורס בסיסי של ג'אווה הבנתי שאין לי כישורי פיתוח ,בעקבות שאין לי חשיבה מספיק יצירתית  איך לבנות תוכנה על פי דרישה מסויימת . אני צריכה משהו שהוא יותר טכני. על איזה תפקיד הייתם ממליצים לי?

תודה מראש לעוזרים.

לצפיה ב-'את צריכה משהו יותר טכני מפיתוח תוכנה?'
את צריכה משהו יותר טכני מפיתוח תוכנה?
22/09/2016 | 21:16
135
הנדסת חשמל?
הנדסת מכונות?

אני לא יודע מה רמת ההתנסות שלך עם פיתוח תוכנה ומה בדיוק ההגדרה שלך ל"טכני" או ל "יצירתי".  יש לי הרגשה שההגדרות שאת חושבת עליהן לא בדיוק יתאימו למה ששאר הגולשים בפורום יחשבו.  אם ההגדרה ל"טכני" היא "מסובך מבחינה טכנולוגית", אז יש הרבה ענפים בתכנות שיענו על הדרישה הזו.  מצד שני, אולי ב"יותר טכני" את מתכוונת יותר שבלוני וחוזר על עצמו.  במקרה הזה, אולי QA ידני?
לצפיה ב-'הזדמנות למעבר לפיתוח מובייל - מה לברר?'
הזדמנות למעבר לפיתוח מובייל - מה לברר?
22/09/2016 | 12:01
6
210
שמעתי היום לגבי התוכניות העתידיות בחברה.
בשנה ומשהו האחרונות נבנו לא מעט פיצ'רים חדשים, ובמקום אפליקציה אחת רוצים לבנות סט של אפליקציות חדשות. לדוגמא - פייסבוק הלכו על מהלך דומה, ויש להם את האפליקציה לקבוצות, האפליקציה הראשית, מסנג'ר וכו'.
אנחנו נלך כנראה על כיוון של פיתוח נייטיב.
אני רוצה "להתעניין" בהקשר של אולי לנסות לעבור ולהיות מפתח באחת הפלטפורמות (מי שמכיר אותי יודע שפחות חשוב לי עניין השפה, אם כי ברור שלאנדרואיד יהיה לי יותר קל להכנס מבחינת היבט השפה).
מה לדעתכם כדאי לי לברר בהתעניינות שלי?

לצפיה ב-'תזכיר לי, מה זו "ההתעניינות שלך"?'
תזכיר לי, מה זו "ההתעניינות שלך"?
22/09/2016 | 12:39
149
למען האמת השאלה ממש לא ברורה לי.

אם יש לך משהו ספציפי שאתה רוצה לשאול על פיתוח ל-Android אשמח לשתף את ניסיוני, אבל מה זה "אני לא יודע מה אני לא יודע תגידו לי מה אני לא יודע"???

מה מעניין אותך? מה מטריד אותך במעבר? איזו הכרות עם איזו פלטפורמה יש לך בתור משתמש אם בכלל?
לצפיה ב-'אני מכיר תנועה דווקא בכיוון ההפוך - מעניין '
אני מכיר תנועה דווקא בכיוון ההפוך - מעניין
22/09/2016 | 14:00
143
טוב, באוסטרליה גם המים מסתובבים הפוך.

בגדול, קל יותר להתחיל להתנסות באנדרואיד, גם בלי קשר לשפה. האתר מפתחים של גוגל הוא נקודת פתיחה מצויינת, ואתה יכול להגיע ל hello world בזמן קצר ובלי להוציא שקל מהכיס.

לפתח לאייפון לא ייקח הרבה יותר מאמץ - אתה צריך מק, ונקודת הפתיחה המומלצת היא הקורס של סטנפורד לפיתוח אפליקציות ל iOS, זמין בוידאו ב iTunes U בחינם.

אני לא אפתיע אותך בשיטה 'לברר' - קח איזה פרוייקט קטן (נגיד, אפליקציה ניהול רשימת קניות, מסונכרנת לכמה מכשירים) ותתחיל לתקתק. 
לצפיה ב-'תבדוק כמה האפליקציות מורכבות.'
תבדוק כמה האפליקציות מורכבות.
22/09/2016 | 15:11
2
122
אם זה צוות שנטו עושה אפליקציות והאפליקציות הן סטנדרטיות ומשעממות, אז זה לא כדאי.
לצפיה ב-'מסכים חלקית'
מסכים חלקית
22/09/2016 | 15:29
1
96
זה נכון שאפליקציות מורכבות יותר יתנו יותר עניין, אבל מהניסיון שלי הרבה מהמורכבות (באנדרואיד) לא קשור בהכרח לביזנס לוגיק מורכב, אלה להתאמה להמון מכשירים ובאופן כללי מעבר לפרוקדשיין אמיתי עם סקייל (לא חייב להיות מיליונים), אז אתה מתמודד עם בעיות של התאמה למכשירים, מקרי קצה שנוגעים לביצועים (בטריה, אינטרנט איטי, UI ) וכו
הפער בין לפתח כהובי עם מדריכים לפיתוח ותחזוקה של אפליקציה עם משתמשים יכול להיות גדול. (ולכן מעניין..)
לצפיה ב-''
23/09/2016 | 19:13
3
לצפיה ב-'תברר שהאפליקציות מורכבות לוגית'
תברר שהאפליקציות מורכבות לוגית
22/09/2016 | 15:55
101
שהיא לא רק הצגת תוכן במסכים מסכים. גם אם בהנחה שזה כן "רק" הצגת תוכן אתה צריך לשאול את עצמך האם אתה אוהב UI. אם התשובה היא כן, אני לא רואה שום סיבה לא להיכנס לזה. UI איכותי הוא דבר מורכב, תאימות למכישירים גם. לא קל לעשות אפליקציה טובה. אבל זה רק אם אתה אוהב UI.

מורכבות זה לא רק אלגוריתמיקה אלא גם ובעיקר שימוש מאסיבי במשאבי הטלפון שיגרור שיפורי ביצועים לא פשוטים. אלגוריתמיקה לעתים תראה דומה דבר באופליין ובאונליין. אבל אפליקציה שמציגה וידאו, ומשדרת ומשדרת המון מידע, ומשתמשת ב-BT, ונפתחת אוטומטית עם הדלקת הטלפון ומשתמשת ב-SERVICES מורכבים, שימוש ב-NDK ועוד אלף ואחד דברים תגרום לך להכיר את הקרביים של מערכת ההפעלה טוב.
לצפיה ב-'אחוזי העלאת שכר שנתיים'
אחוזי העלאת שכר שנתיים
20/09/2016 | 12:07
20
335
לכמה אחוזים אפשר לצפות? מה מקובל היום בשוק?
אני עובדת כבר 4 שנים במקום העבודה הנוכחי, עם עוד שנתיים של ניסיון קודם.
המנהל שלי טוען שמדובר על אחוזים בודדים בשנה, 2%-3%, ושזה גם מה שהוא מקבל. הוא רק שכח לציין את הבונוסים הנדיבים ומענקי המניות שהוא מקבל ואני לא, אבל ניחא.
אני יכולה להבין את זה כשזה מגיע ממישהו בדרגה שלו, שהיא מאוד בכירה גם ביחס לראשי צוותים אחרים. הגיוני שהמשכורת שלו לא משתנה משמעותית מדי שנה. אבל זה נראה לי קצת מופרך כשמדובר על מהנדסת יחסית צעירה כמוני, שמאוד רחוקה מתקרת השכר, ונוכח העובדה שיש לי ציונים מאוד טובים בהערכות השנתיות.
אולי חשוב גם לציין שמבחינת טבלאות השכר אני פחות או יותר באמצע התחום, כך שאני לא מאוד מקופחת. מצד שני, אני מצפה שכן ידאגו לעדכן לי את השכר מדי שנה, בהתאם לביצועים שלי, שכאמור הם בחלק העליון של מדרג הציונים.

אשמח לשמוע מכם מה מקובל בשוק.
לצפיה ב-'את יכולה לבדוק טבלאות שכר, לשאול חברים, לבדוק.'
את יכולה לבדוק טבלאות שכר, לשאול חברים, לבדוק.
20/09/2016 | 16:03
3
211
השאלה היא מה לעשות אם את מגלה שמגיע לך יותר?
את יכולה לחפש עבודה אחרת.
את יכולה לבקש יותר.

בכל אחד מדרכי הפעולה יש סיכון וסיכוי.
לצפיה ב-'הנה אני שואלת חברים '
הנה אני שואלת חברים
20/09/2016 | 16:31
2
224
וברצינות: אין בעיה עם אף אחת מדרכי הפעולה והכל נלקח בחשבון.

מה שחשוב לי לדעת כרגע (וגם לעתיד), זה איך בדר"כ נראות העלאות שכר שנתיות למהנדס עם ניסיון של 5-6 שנים.
האם באמת מדובר על 2%-3% אחוזים בשנה? קצת קשה לי להאמין...

ברור לי שאני תמיד יכולה לחפש עבודה אחרת ואולי לקבל משכורת יותר גבוהה, אבל אני מתעניינת דווקא במצב בו נשארים באותה חברה מספר שנים. לאיזו העלאה שנתית אפשר לצפות?
ברור לי שזה תלוי חברה ותלוי במיליון גורמים אחרים, אבל אני מנסה לקבל איזשהו מושג על מה שמקובל בשוק.
לצפיה ב-'זה בערך מה שאני מכיר'
זה בערך מה שאני מכיר
20/09/2016 | 20:34
1
197
כמה אחוזים בשנה,כאשר כל כמה שנים מבקשים העלאה מהותית יותר אשר תהלום את מה שמשלמים בשוק.
בשתי חברות שונות העדיפו להקפיץ לי את השכר משמעותית (התפקיד/דרגה נשארו זהים).
לצפיה ב-''
21/09/2016 | 00:21
14
לצפיה ב-'השנקל שלי'
השנקל שלי
20/09/2016 | 17:07
5
248
טבלאות שכר פחות רלוונטי פה כי את מדברת על עדכון שכר בתוך מקום עבודה.
לפי מה שידוע לי 2-3 אחוז לשנה בלי שינוי בתפקיד זה סטנדרט.
אבל מכיוון שאני מאמין שבשנים האלה התפקיד שלך השתנה משמעותית זה לא הגיוני שזה יקרה ארבע שנים ברצף. כלומר, לפני ארבע שנים היית מתכנת יחסית זוטרה והיום את מתכנתת יותר בכירה. השוני בתפקיד יכול להתבטא בהרבה דברים, אחריות על פיצ'רים, מוצר, עובדים, סביבות, טכנולוגיות חדשות ועוד. גם אם מבחינת טייטל זה לא השתנה אני לא מאמין שתרומתך לחברה לא גדלה משמעותית. לכן אני חושב, שכאשר התרומה שלך משתנה משמעותית את אמורה לשקף למנהלים שלך שהגיע הזמן לעדכן את השכר. אני עבדתי באינטל וזה היה דרך העלאת דרגה (שהשפיעה אך ורק על השכר).
אם זה לא קורה אז הבעיה היא לא בעדכון השכר אלא בזה שאת לא מתקדמת מקצועית. זה בעיה של החברה אבל בעיקר שלך.
אם זה כן קורה אבל השכר לא מתעכן את טענתך צודקת ואת אמורה לקבל העלאת שכר. חברות שלא מתגמלות עובדים שמתקדמים בתוך החברה גורמות לתחלופת עובדים. זה אומר שהדבר היחיד שיכול להקפיץ לך את השכר הוא מעבר לחברה אחרת. בסוף את תעשי את זה. אם את עובדת טובה ההפסד הוא בעיקר שלהם.
לצפיה ב-'אכן התפתחתי משמעותית'
אכן התפתחתי משמעותית
20/09/2016 | 17:23
4
206
יש לי הרבה יותר אחריות היום ומאוד מרוצים ממני. גם ההערכות השנתיות שלי מאוד טובות, כך שזו לא איזו הרגשה סובייקטיבית שלי.

עניין הדרגה מוכר וידוע, ואני מצפה להתקדם בדרגה בחודשים הקרובים (ואם לא, אני בהחלט אחפש עבודה אחרת). א-ב-ל, המנהל שלי, אותו אחד שאמר לי שההעלאות הן בסדר גודל של 2%-3% בשנה, אמר לי גם: "אז אל תצפי להעלאה של נגיד 10% עכשיו". כלומר, גם אם אני עולה דרגה.
ואני מבחינתי בהחלט מצפה להעלאה של 10% בכיף, במיוחד אם אני עולה דרגה.

בעיניי, זה לא מקובל שהשכר שלי שוב בקושי יזוז השנה, וכאמור - את ההחלטות שלי אני אצטרך לעשות ומבחינתי כל האופציות פתוחות. באמת שאין לי שום בעיה לחפש עבודה אחרת, ואני די בטוחה שאני יכולה להשיג משכורת שגבוהה משמעותית מהמשכורת הנוכחית שלי.
אני פשוט תוהה (גם לעתיד) אם באמת זה מה שמצופה, 2%-3% בשנה, אלא אם כן יש עליה בדרגה. כי הייתי תחת הרושם שברוב החברות מדובר על 5%-6%, או אפילו למעלה מכך.
לצפיה ב-'בהרבה מקומות לא אוהבים להעלות שכר'
בהרבה מקומות לא אוהבים להעלות שכר
20/09/2016 | 21:52
1
184
משום שהם עובדים עם תקציב מסוים ואם יעלו לך ביותר מכמה אחוזים זה ישבור להם את מסגרת התקציב.  אבל, זו בעיה שלהם - לא שלך.  יש הבדל משמעותי בשכר של מתכנת מתחיל לבין מתכנת בעל כמה שנות נסיון, ואם הם לא מוכנים או יכולים לשלם לך מה שאת יכולה לקבל בחוץ, אין סיבה שתמשיכי שם.

אני חושב שאת צריכה להתראיין קצת בחוץ ולקבל הצעות.  גם תוכלי לקבל מושג על מידת האטרקטיביות שלך ועל כמה מוכנים לשלם לך, וגם תוכלי להגיע אל המקום הנוכחי עם הצעה חתומה ביד, ולראות אם יהיו מוכנים להשוות.  לאותו מנהל שאמר לך "אל תצפי ל 10%", תוכלי לענות "למה אתה מצפה שאני אישאר אם במקום אחר משלמים הרבה יותר"?

כמובן, לא לשפוט מקומות עבודה אחרים רק לפי השכר.  יש הרבה מרכיבים בבחירת מקום עבודה, ובראש ובראשונה האם יהיה לך שם כיף ומעניין, האם העבודה תפתח אותך ותקדם אותך מקצועית, האם התנאים הסביבתיים (מרחק מהבית וכו') טובים, וכך הלאה.

לצפיה ב-'מבחינת טבלאות השכר אני בסדר'
מבחינת טבלאות השכר אני בסדר
20/09/2016 | 22:21
150
כך שאני לא יכולה לבוא אליהם ולהגיד להם שהנה, משלמים לי מעט מדי.
כמו כן, המשכורת שלי כן עלתה במהלך 4 השנים האחרונות (הייתה העלאה של 2%, אבל גם של 6% ועוד אחת באמצע, כך שבסה"כ המשכורת שלי כן עלתה ביחס לשכר ההתחלתי שלי בחברה).

העניין הוא שהחברה הייתה קצת בקשיים לאחרונה ובעצם המשכורות לא זזו כבר הרבה זמן (וגם לא היו בונוסים ומניות), ויש ציפיה שבפעם הבאה נקבל לכל הפחות העלאות מכובדות.
ואז המנהל שלי בא ומדבר על זה שאין לי מה לצפות ל-10%, וזה עוד כשאני צפויה לקבל העלאה בדרגה.
אז זה בהחלט קצת מעצבן כל העסק...
לצפיה ב-'for what it's worth'
for what it's worth
20/09/2016 | 23:13
1
187
אני לא יודעת אם אני מייצגת. ההעלאות שאני קיבלתי עד היום תמיד היו של 1000 או 2000 ש"ח ברוטו בדיוק.
לפי מה שכתבת שאת באמצע הטווח בטבלאות עם 6 שנות ניסיון (ובהנחה שאת מהנדסת תוכנה), את כיום איפשהו בטווח הדי רחב של 20K-30K. אז נניח 25K.
אז ממה שאני מכירה למצבך הייתי כן "מצפה" להעלאה של בין 4 ל-8 אחוזים.
אבל שוב, יש לי אך ורק את הדוגמה של עצמי שזה בן אדם אחד ולא סטטיסטיקה.
לא הייתי מקבלת לפי זה החלטות.
(אבל אולי עוד כמה אנשים יכתבו איזה אחוזים הם קיבלו בטווחים האלו).

לצפיה ב-'אכן מהנדסת תוכנה וקלעת די בול'
אכן מהנדסת תוכנה וקלעת די בול
21/09/2016 | 00:13
177
כמו שאמרתי, מבחינתי כל האופציות פתוחות, ואני לא חוששת לחפש עבודה אחרת.
נראה לי שאני יכולה לקבל משכורת משמעותית יותר גבוהה במקום אחר (כמובן שזו השערה על סמך מספרים ששמעתי פה ושם מקולגות, כי לא באמת חיפשתי ולא באמת קיבלתי הצעה הרי).

אז נכון שזה לא הפרמטר היחיד, וסה"כ די מעניין לי בעבודה ואני חושבת שאני לומדת הרבה (לפחות רוב הזמן, כי זה תלוי תקופה), אבל האמת שזה די מתסכל לשמוע כל הזמן כמה מרוצים ממני ואיזו עבודה טובה וחשובה אני עושה, אבל לא לקבל העלאה נורמלית (אני כבר לא מדברת על בונוסים או מניות, שזה בכלל נעלם בתקופה האחרונה), ובסופו של יום (או חודש) להישאר ביד עם משכורת שאני מרגישה שלא משקפת את היכולות שלי או התרומה שלי לחברה.

אז החברים בעבודה אמרו לי שעם העליה בדרגה יש גם שיפור משמעותי בשכר, ואז המנהל אמר את מה שאמר והוציא לי את הרוח מהמפרשים.
לצפיה ב-'הכלל הוא שאין כללים. את צריכה לבחור מדיניות ולהיות אסרטיבית:'
הכלל הוא שאין כללים. את צריכה לבחור מדיניות ולהיות אסרטיבית:
21/09/2016 | 01:48
4
211

יש חברות שממתאימות את השכר לעובדים מעצמן בצורה שמתאימה לשוק. יש כאלו שמתגמלות מצויינות ביוזמתן. יש חברות שלא, ושיש צורך לדחוף אותן קדימה.

גם באותה חברה עצמה עשויים להחליט שאדם א הוא עילוי ולהעלות לא שכר מיוזמתם - ואילו באדם ב יראו "בסדר" או "טוב" וייתנו לו העלאות סמליות יותר. ואדם ג שיראו בו מישהו מצויין יחליטו שאין צורך באמת להעלות את שכרו כי הוא לא יעזוב - ואדם ד שכל כמה זמן מאיים בעזיבה, כן יקבל העלאות שכר.

עכשיו נשאלת השאלה - כיצד את נתפסת בחברה (על ידי המנהל/ת שלך, המנהל/ת שלו וכן הלאה), וכיצד את משפיעה על הדימוי הזה.

בשורה התחתונה, ראיתי אנשים שמצליחים לקבל העלאות שכר משמעותיות בגלל שהם היו אסרטיבים והבהירו שהנושא הזה חשוב להם עד כדי עזיבה, ואנשים אחרים לא עשו את זה ונשארו עם אותו השכר (או עליות קטנות) לאורך זמן.

אם הנושא מאוד חשוב לך ומאוד מפריע לך - אל תשבי ותחכי שמדיניות החברה כלפייך תשנה (אם היא כזו כבר 4 שנים - היא לא תשנה מבלי גורם חיצוני או ארוע חיצוני שישנו אותה). עשי את מה שצריך כדי לשנות את זה.

חשוב לזכור: לא מגיע לך שום דבר מעבר למה שאומר החוק. לאף אחד לא "מגיע" שכר כזה או אחר. זה עניין של משא ומתן בתוך השוק, ומה שאת יכולה להשיג אם תפעילי את הלחצים הנכונים (אסרטיביות, לא סחטנות. בניה לוגית של טיעוני העלאת שכר כולל בחינת מצבך בשוק, ולא "מגיע לי" או "זה לא פייר"). הכירי בכך שהרבה אנשים מייחצנים את עצמם ודואגים להעלות השכר שלהם ולא מחכים שהחברה תעשה את זה לבד - ואם הנושא הזה חשוב לך, אין סיבה שתנהגי אחרת. לפעמים יהיה מספיק שתביעי את חוסר שביעות רצונך, ולפעמים צריך לבצע צעדים דרסטיים יותר. לפעמים החברה לא קולטת את הבעיה עד שמישהו עוזב על הרקע הזה - ואדם שמגיע לבקש העלאת שכר לאחר עזיבת הראשון, פתאום כן מקבל בקלות רבה יותר את מה שהוא ביקש.
לצפיה ב-'אין ספק שאתה צודק, ויש לי עוד הרבה ללמוד בנושא'
אין ספק שאתה צודק, ויש לי עוד הרבה ללמוד בנושא
21/09/2016 | 11:35
3
147
כבר יצא לי לראות הרבה מאוד (הרבה מדי) אנשים שיודעים ליחצ"ן את עצמם בצורה מדהימה ממש. הרבה פעמים אלה דווקא אנשים שלא עושים יותר מדי, אבל בהחלט עושים הרבה רוח ודואגים שכולם ידעו מזה, כולל מנהלים בכירים (שממש לא מעניין אותם הבאג הזה או ההוא, והם בקושי מבינים מה המשמעות שלו בכלל).
גם נתקלתי באנשים שנורא עסוקים בלפאר את העבודה שלהם על חשבון הקטנת אנשים אחרים.

האמת, שלי באופן אישי הרבה פעמים מאוד קשה עם התנהלות כזו, ואני לא הייתי מסוגלת לנהוג ככה. קשה לי לראות התנהלות כזו מהצד, בעיקר כשבדר"כ לא עומד מאחוריה איזה תותח אלא סתם איזה מישהו שאוהב ליחצ"ן את עצמו ולהראות כמה הוא יודע גם כשהוא ממש לא (וזה רק מה שאני רואה, אני לא רואה מה קורה בשיחות 1X1, שאז אני מניחה שזה אפילו יותר גרוע).
וברור לי לגמרי שזה בעוכריי, אבל בסופו של דבר אני גם צריכה לחיות עם עצמי...

אז אני כן מנסה למצוא את שביל הזהב, כך שגם אדע לדרוש מה שמגיע לי, וגם זה לא ידרוש ממני ללכלך על אחרים בצוות או להתחנף בלי סוף למנהל שלי (ולאלה שמעליו). אבל אין ספק שיש לי עוד הרבה ללמוד. פוליטיקאית טובה כנראה לא הייתי...
היו לי הרבה שיחות השנה עם המנהל שלי לגבי השכר, ומבחינתי הבהרתי (אני מקווה) שאם לא אקבל את ההעלאה בדרגה, ואם לא אקבל העלאה בשכר, אני פשוט אעזוב.
אז המנהל הסכים איתי, אמר שהוא מבחינתו ידחף לכיוון, שהוא חושב שזה מגיע לי, אבל שהוא לא יכול להבטיח כלום, שזה לא תלוי רק בו, וכו' (שום דבר חדש... בכל מקום אותם טיעונים...)

מבחינתי, אני לגמרי מוכנה לקיים את מה שאמרתי, ואם לא אקבל את מה שאני רוצה פשוט אחפש לי מקום עבודה אחר.
אני לא רואה את עצמי מגיעה עם הצעה ומבקשת שישוו לי אותה. קודם כל, כי זה מעצבן אותי שצריך להגיע לרמה כזו של "איום" אחרי כל השיחות וכל הדיונים בנושא, ודבר שני, כי אם כבר הגעתי למצב שאני מחפשת עבודה, אז מנטלית אני כבר עם רגל אחת בחוץ בכל מקרה....

אבל כן, כמו שאמרתי - אין ספק שיש לי עוד מה ללמוד בענייני אסרטיביות ואיך ליחצ"ן את עצמי טוב יותר. אני מנסה לעבוד על זה, וממש להכריח את עצמי לנער מעצמי את ה"לא נעים לי". זה לא קל, אבל אני חושבת שהתקדמתי מאוד בנושא בשנה האחרונה.
תודה!
לצפיה ב-'לא חייבים להקטין אחרים כדי ליחצן את עצמך:'
לא חייבים להקטין אחרים כדי ליחצן את עצמך:
21/09/2016 | 22:54
2
123

דוגמאות ליחצנות כזו - כשמסיימים משימה משמעותית, בעיקר אם יש לה תוצאות שאחרים עשויים להבין, אפשר ליידע במייל את הצוות והמנהל שלך, ואפשר מדי פעם לכתב גם אנשים אחרים בחברה שהדיווח הזה עשוי לעניין אותם.

ביצעת שיפור ביצועים משמעותי במוצר? מוציאים דו"ח עם תוצאות לפני ואחרי, ומכתבים את כל בעלי העניין הרלונטיים.

מצאת כלי מאוד שימושי בעבודה והטמעת אותו? שולחים מייל בתפוצת נטו שמתאר את הכלי, השימוש בו, ומפנה לדף wiki בנושא שכתבת ב-wiki של החברה.
איך לכם ויקי? מתקינים ויקי כזה, מתחילים להכניס לתוכו תוכן, ומפיצים לכולם ומבקשים מאנשים להוסיף עוד תוכן לשם.

עוזרים לאנשים אחרים בעבודה. אין יחצנות יותר יעילה מזה שאת מגיעה למצב שבו אנשים נעזרים בך. זה משהו שמחלחל לאורך זמן, ואנשים ילמדו להפנות אלייך אנשים. לטעמי זה הג'וב סקיוריטי היעיל ביותר (בהחלט יותר יעיל מהמיתוס של "לשמור מידע לעצמך" בחשיבה לטווח ארוך)
לצפיה ב-'כן, אין ספק שזה מסוג הדברים שאני צריכה ללמוד...'
כן, אין ספק שזה מסוג הדברים שאני צריכה ללמוד...
22/09/2016 | 12:44
75
ברור לי שיש הבדל בין מישהו שעושה את העבודה שלו בשקט, לבין מי שעושה את העבודה שלו ועושה רעש לגבי זה... ועם כמה שזה מעצבן אותי שצריך לעשות הרבה רעש, כנראה שזה מה שצריך לעשות...

פעם חשבתי שאני עושה את העבודה שלי, מדווחת למנהל שלי, וזו האחריות שלו לשקף את זה למעלה ולהעלות את זה בדיונים של שכר, דרגה וכו'.
אני כמובן מבינה עכשיו שזו לא הדרך הנכונה, ועובדת על עצמי כדי להתנהל אחרת בעתיד.

שוב תודה רבה!
לצפיה ב-' על העזרה לאחרים'
על העזרה לאחרים
22/09/2016 | 15:38
69
לטעמי זה נותן את האפקט הכי טוב. עוד מישהו שמדבר עליך, עוד מישהו שמספר למנהל על הידע שלך. עוד ישיבה בעבודה שמציגים איזה כלי/מוצר/פיצ'ר ואומרים לך תודה וכולם יודעים שאתה מבין במשהו.
בנוסף, עובד שנעזר בך הרבה לא יפגע מזה שקידמו אותך ולא אותו. הוא מבין שאתה רמה אחת מעליו.
לצפיה ב-'סוגיה שבין האדם למקום'
סוגיה שבין האדם למקום
23/09/2016 | 12:22
4
57
מזה שיש לכם מענקי RSU אני מבין שמדובר כנראה בחברה גדולה.
קצת מפתיע שאת 4 שנים במקום מסוים ולא יודעת מה הם נוהלי השכר.

אם זאת באמת חברה אמריקאית גדולה, גם הקמצניות שבהן, בד"כ הערכה טובה אבסולוטית (כלומר ציון כמותי גבוהה ולא סתם מילים טובות עם ציון כמותי ממוצע) אמור להתרגם לכסף.

אי אפשר לדעת כמה מגיע לך ומה סביר. חלק מהמקומות נותנים תוספת לבסיס, חלק נותנים עוד RSU הכל תלוי בכמה.

אם אני צריך להזכר במספרים שאני מכיר אז זה טווח דיי רחב : בין תוספת של 2.5 ל12 אחוז (אלה שמעלה 10 קיבלו דרגה גבוהה יותר), כאמור חלק גם קיבלו מניות.
לצפיה ב-'תגדיר "נהלי שכר"'
תגדיר "נהלי שכר"
23/09/2016 | 23:09
3
37
אני יודעת שיש הערכות כל X זמן.
מה בדיוק מקבלים בממוצע אני כמובן לא באמת יודעת, כי יש לי רק את עצמי כדוגמא. אז שאלתי כאן כדי לקבל סדרי גודל.

אז לא כל כך ברור לי מה כל כך מפתיע כאן. את הנהלים אני יודעת היטב, את המספרים הממוצעים - ממש לא וגם אין לי דרך לדעת. שמתי לב שאנשים באותו מקום עבודה פחות אוהבים לדבר על מספרים (גם ברמת האחוזים). אנשים יסכימו לדבר על מספרים עם חברים מחברה אחרת הרבה יותר מאשר עם קולגות באותו מקום עבודה.

וכמובן שכשדיברתי על ציונים טובים דיברתי על ציון גבוה אבסולוטית ולא רק על מילים יפות.
לצפיה ב-'בסוף כולכם אנשים'
בסוף כולכם אנשים
24/09/2016 | 08:04
2
38

ולכולכם יש את אותו האינטרס - לדעת כמה המעסיק שלך מוכן לשלם ותמורת אילו ביצועים. האינטרס של המעסיק, כמובן, שלא תדעו את זה.
מפתיע שאחרי 4 שנים אין לך אנשים שאת מספיק קרובה אליהם כדי שיחלקו איתך מידע באזורים האלה.
לאו דווקא השכר של החברים שלך.

מעבר לזה יש מידע גלוי כמו מה צריך לקרות כדי להתקדם בדרגה (מבחינת ביצועים),  איזה בונוסים יש ובמה הם תלויים וכו׳

לצפיה ב-'בעיני אין בזה שום דבר מפתיע'
בעיני אין בזה שום דבר מפתיע
24/09/2016 | 09:49
1
41
אתה מציג אותה כמו איזה מנודה נטולת חברים, בגלל שקולגות לא מדברים איתה על המשכורות שלהם.
גם אני, אחרי כ-11 שנה בהיי טק ו-4 מקומות עבודה, מעולם לא ניהלתי שיחה עם אף אדם שעובד איתי על המשכורות שלנו ומעולם לא ידעתי כמה מרוויחים סביבי. לא שמעתי אף שיחה או לחשוש על הדברים האלו. ממה שאני מכירה זה לא מקובל לשאול. את החברים שלך שעובדים בחברות אחרות כן. לא בתוך החברה שאתה עובד בה.
גם כשהיחסים מאוד טובים.

אני מבינה ממך שיש כאלו שכן מדברים על זה. אבל המקרה שלה אינו כזה חריג, לדעתי.

(אגב, האינטרס לדעת הוא רק של מי שסבור שהוא משתכר פחות מהאחרים. מי שחושב שהוא משתכר את הרמות הגבוהות, האינטרס שלו הוא דווקא לשמור בשקט).

לצפיה ב-'ברור שלא מדברים על זה מול כולם'
ברור שלא מדברים על זה מול כולם
24/09/2016 | 17:19
31
אבל תמיד יש את האנשים שהתקרבת אליהם יותר, כאלו שהכרת ממקומות קודמים ואת סומכת עליהם שידברו על זה או לפחות יחלקו מידע מעניין שיכול להיות רלוונטי.

בלי להשוות, לרב העובדים אין דרך לדעת איפה הם עומדים ביחס לחברים שלהם. אם את מנהלת בכירה אז כנראה שאת באמת מקבלת יותר מרב האנשים, אבל גם אם העלו לך בצורה אגרסיבית כל שנה, את לא יכולה לדעת איך העלו לאחרים.
יש עוד המון אינפורמציה מעניינת שהיא לא השכר: לדוגמא איך ההנהלה מתמודדת עם הצגת הצעה מתחרה גבוהה יותר? איך ההנהלה מגיבה לבקשה להעלאת שכר עבור עובד כזה או אחר. איזה בונוסים / צ׳ופרים אפשר לקבל חד פעמית ועוד ועוד.
אם זה לא מעניין אותך אז בסדר, אותי כן.

אגב גם אם את סבורה שהשכר שלך הוא מהנמוכים בחברה, לא בטוח שאת רוצה שידעו את זה. אולי לא יקנאו בך אבל יכולים להניח כל מיני הנחות לאו דווקא מבוססות לגבי היכולת שלך. אחרי הכל, מי יסכים לעבוד בשכר שהיא נמוך?
אבל זה נטו פסיכולוגי
לצפיה ב-'תוך כמה זמן מתחילים לחפש עבודה חדשה? לא תאמינו'
תוך כמה זמן מתחילים לחפש עבודה חדשה? לא תאמינו
21/09/2016 | 11:58
7
383
חברת ההשמה גוט פרנדס עשתה בדיקה, והתוצאות די מדהימות (אפילו בשביל ישראל שבה מחליפים מקום עבודה כל 3 שנים). טאלנטים בהייטק מתחילים לרחרח אחרי עבודה חדשה תוך 90 יום מרגע שהתחילו במקום עבודה מסוים! לא ייאמן

לצפיה ב-'כשהריח במקום העבודה החדש מפוקפק'
כשהריח במקום העבודה החדש מפוקפק
21/09/2016 | 17:46
257
מתחילים לרחרח אחרי מקום אחר
לצפיה ב-'אתה יודע מה אני רואה שם?'
אתה יודע מה אני רואה שם?
21/09/2016 | 23:14
4
247
אני רואה אנשים שלמדו מדעי החברה במוסד סוג ג', ולא הבינו את הדבר היחידי בערך שאמורים ללמוד בתואר הזה - איך מנהלים מחקר, איך שואלים שאלות נכונות ואיך גוזרים מהתוצאות מידע.

בחיפוש העבודה האחרון שלי, חבר מחוץ לתחום הציע שאני אעבוד עם גוט פרנדס, וניפנפתי אותו. עכשיו אני מבין למה. ואגב, עברו 90 יום ועדיין לא התחלתי לרחרח .
לצפיה ב-'זה נכון !'
זה נכון !
22/09/2016 | 12:38
3
157
חבר שלי בוגר ממר"מ מקבל כל יום הצעות עבודה למרות שהוא התחיל במקום חדש לפני 4 חודשים - תמיד טוב לשמוע מה קורה בשוק
לדעתי אחלה כתבה
לצפיה ב-'יש הבדל גדול בין מקבל פניות למגשש'
יש הבדל גדול בין מקבל פניות למגשש
22/09/2016 | 12:56
2
163
אני מקבלת כל יומיים פניה מחברות השמה למשרות, בלי קשר למצבי.
זה לא ההגדרה של מחפש עבודה / מגשש בחוץ.
זה הגדרה של בנאדם שעוסק במקצוע מבוקש עם פרופיל לינקדאין סביר.

לצפיה ב-' ומעבר לזה'
ומעבר לזה
22/09/2016 | 13:53
1
128
הגיוני לקבל פניות קצת אחרי שהתחלת עבודה חדשה - קורות החיים שלך עוד מסתובבים, והמגייסים \ חברות \ המעאכר מהשוק לא בהכרח יודעים שכבר מצאת משהו.
לצפיה ב-'גם נכון.'
גם נכון.
22/09/2016 | 15:37
26
לצפיה ב-'שטויות'
שטויות
24/09/2016 | 21:51
13
אין מצב שזה הזמן הממוצע, ה - "מחקר" כנראה נעשה ברשלנות
לצפיה ב-'..'
..
22/09/2016 | 12:34
37
לצפיה ב-'מה צופן העתיד ל C# ? '
מה צופן העתיד ל C# ?
19/09/2016 | 00:05
59
807
בזמן האחרון אני שומע הרבה דעות סותרות על עתיד השפה. מצד אחד, יש לשפה הזאת ביקוש די גבוה במודעות דרושים. במיוחד למתכנתים מתחילים. זה נראה שמי שרוצה להיכנס לתחום יעשה בשכל אם ילמד C#. מצד שני, אני שומע לא מעט דעות כמו השוק של מיקרוסופט יילך ויצטמצם בשנים הקרובות, וששימוש ב C# יילך ויצטמצם בעתיד.

אז...
המשך>>
בזמן האחרון אני שומע הרבה דעות סותרות על עתיד השפה. מצד אחד, יש לשפה הזאת ביקוש די גבוה במודעות דרושים. במיוחד למתכנתים מתחילים. זה נראה שמי שרוצה להיכנס לתחום יעשה בשכל אם ילמד C#. מצד שני, אני שומע לא מעט דעות כמו השוק של מיקרוסופט יילך ויצטמצם בשנים הקרובות, וששימוש ב C# יילך ויצטמצם בעתיד.

אז מה דעתכם? יש לשפה עתיד? 
לצפיה ב-'היי, מתראיין בחברת אורנטק ומחפש מידע '
היי, מתראיין בחברת אורנטק ומחפש מידע
20/09/2016 | 22:26
96
מתראיין בעוד מס' ימים אצל הסמנכ"ל לתפקיד PMO / מנהל פרויקט, האם מישהו/מישהיא התראיין/ה שם לאחרונה?
האם אתם יכולים לשתף מה תוכן הפגישה?  
מה כללה הבחינה המקצועית?
תודה מראש למשיבים!
לצפיה ב-'מעצבת אתרים מעונינת לעבוד עם מתכנת בשיתוף פעולה'
מעצבת אתרים מעונינת לעבוד עם מתכנת בשיתוף פעולה
20/09/2016 | 14:56
117
פניות ישירות ל"מסר למחברת"...
לצפיה ב-'ספר/מדריך מומלץ לJava Me -'
ספר/מדריך מומלץ לJava Me -
20/09/2016 | 12:46
2
115
שלום לכולם,

אני לומד בפתוחה ובדיוק סיימתי קורס מבוא למדמח.
לא למדנו תהליכונים ולא למדנו ממשק גרפי.

אני מחפש ספר/מדריך שימשיך מאותה נקודה,שבה הפסקנו..
רצוי של java me, כי הבנתי שלמתחיל יהיה קל יותר להקלט במובייל.
רצוי גם כזה עם תרגילים טובים.

חיפשתי באופן עצמאי, אבל יש הרבה ואני חסר ניסיון, כך שאני לא אדע אם המדריך טוב או לא טוב..

תודה לכל הממליצים !.
לצפיה ב-'Java ME אני לא מכיר'
Java ME אני לא מכיר
20/09/2016 | 13:28
92
אבל אם אתה רוצה לצבור ידע בתחומים של GUI ותהליכונים אז שני הנושאים האלה נלמדים בקורס "תכנות מתקדם ב Java". אם אין לך סבלנות להמתין לקורס, יש שני ספרים שאני יכול להמליץ לך שמלמדים את הנושאים האלה (שוב, ב Java כללי, אין שם התייחסות ל ME) ואלה הם:
Java How To Program (Early Objects) (10th Edition)
Thinking in Java (4th Edition)
את שני הספרים קל מאד למצוא בגוגל כ PDF (אם אתה מתקשה למצוא אותם, שלח לי הודעה). הספר הראשון הוא ספר הקורס "תכנות מתקדם בג'אווה".

חיפוש קצר בגוגל נתן לי את הספר הבא ל JavaME:
Beginning Java ME Platform
לא מכיר אותו ולא יודע להגיד לך אם הוא טוב או לא.

לצפיה ב-'ממש לא JAVA ME'
ממש לא JAVA ME
20/09/2016 | 13:52
106
אם אתה רוצה ללמוד פיתוח למובייל תלמד פיתוח לאנדרואיד שזה ב-JAVA. ב-JAVA ME משתמשים לפיתוח לטלפונים עתיקים של נוקיה.

לצפיה ב-'ראיונות במקביל'
ראיונות במקביל
17/09/2016 | 10:51
7
351
אני נמצא בתהליך בכמה מקומות עבודה במקביל שכולם מעניינים אותי מבחינת התפקידים והמקום עצמו.
העניין הוא שרק באחד מהם אני עלול לקבל מחר הצעת עבודה ואני לא בטוח מה כדאי להגיד להם במעמד קבלת ההצעה.
בכל שאר המקומות התראיינתי ראיון ראשון ועוד לא קיבלתי תשובה למרות שייתכן שכן אתקדם לראיון שני .

חשבתי להגיד למקום הראשון שאני צריך לקבל תשובה מעוד שני מקומות ואני צריך כשבוע-שבועיים לשקול גם את ההצעה וגם להמתין למקומות האחרים. הבעיה שייתכן שהמקומות האחרים ייקח להם יותר משבועיים.

חשוב לי לציין שכל המקומות חשובים לי לא רק לעכשיו אלא גם במידה שארצה להיקלט לעבוד אצלם בעוד מספר שנים אז חשוב לי להישאר בקשרים טובים מאוד עם כולם .

אני חושש שאישאר בלי האפשרות להיקלט למקום הזה (ואולי בכלל לשאר המקומות) בגלל שאני לא מסכים להצעה היחידה תינתן לי השבוע .

אשמח לדעת דעות על איך ומה כדאי להגיד או לפעול.

לצפיה ב-'יש נוהל ברור, מעכבים את המקום שנתן הצעה מהר, מזרזים את האיטי'
יש נוהל ברור, מעכבים את המקום שנתן הצעה מהר, מזרזים את האיטי
17/09/2016 | 13:14
5
344

אם קיבלת מהר הצעת עבודה ממקום אחד (משהו שניתן לשלוט בו במידה חלקית למדי על ידי קביעת מועדי ראיונות לא צמודים מדי אחד לשני באותו מקום), אפשר בהחלט לאמר להם שאתה מעוניין למצות את תהליך חיפוש העבודה, כדי שאם תחתום אצלם תהיה שלם עם ההחלטה ולא תישאר עם תחושות של "מה היה קורה אם". ברגע שקיבלת הצעת עבודה ממקום מסוים, אם יש מקום אחר שאתה באמת מעוניין בו (ולא רק כדי שתוכל לשפר את יכולות המיקוח שלך) - אתה מרים טלפון למקום האחר, מסביר שאתה בשלבים מאוד מתקדמים במקום אחר, אינך יכול לחכות יותר מדי, ואתה תוהה אם אפשר לזרז את התהליך אצלם. שים לב - חשוב שזה יהיה בתום לב - לא רק כי אתה מעוניין בכמה שיותר הצעות עבודה - אלא אם אתה באמת מאמין שאתה מעדיף לעבוד באותו מקום שני - אין טעם לזרז מקום עבודה שבפועל מהווה מבחינתך עדיפות נמוכה יותר.

וזכור משהו חשוב - אם בפועל הצעת עבודה שקיבלת היא טובה, מבחינת התפתחות מקצועית, מבחינת עניין בעבודה, האנשים שתעבוד איתם והתנאים הכספיים ותנאי העבודה - אין צורך באמת להתעקש על מיצוי התהליך עם מקומות שלא מהווים בעינייך אופציה טובה יותר. צריך לדעת לזהות הצעה טובה ולהתאפס עלייה. מצד שני - אם אותה הצעה ראשונה באמת לא טובה בעינייך - היא יכולה להיות מנוף יעיל לזרז את התהליך במקום שכן נראה לך כמו "ה-מקום" בשבילך.

מקומות עבודה סבירים לא יראו נגדך שהעדפת לבחור במקום עבודה אחר שהגיע איתך לסיכום מהר יותר. כבר יצא לי לאמר בעבר לא למקום עבודה, ולאחר תקופה קצרה כשנאלצתי לחפש שוב עבודה בגלל נסיבות חיצוניות, לא הפריע להם לקבל אותי לעבודה אצלם
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
17/09/2016 | 20:45
4
194
זה בערך מה שאני חושב , למרות שייתכן שבמקום השני ייקח להם הרבה יותר משבוע - שבועיים עד להתקבל... אז בינתיים אי אפשר למרוח את המקום עם ההצעה הרבה זמן.

לצפיה ב-'אלו החיים. צריך לקחת החלטה עם מידע חלקי.'
אלו החיים. צריך לקחת החלטה עם מידע חלקי.
17/09/2016 | 21:38
3
99
לצפיה ב-'להתקדם בכרגיל'
להתקדם בכרגיל
18/09/2016 | 10:52
2
212
ברמת העיקרון אין לי עוד הצעות. אני חושב "להתעלם" מזה שהייתי בראיונות ראשונים בשאר החברות ולהתקדם עם ההצעה שאקבל. מה שאני מנסה למנוע זה מצב שאני חותם על חוזה ולאחר חודש בערך אני מקבל הצעה אטרקטיבית הרבה יותר (עוד לפני שהתחלתי את העבודה בפועל אפילו)...

האם זה מצב שיכול לקרות? כמובן שזה לא מצב טוב לדעתי שאני מנסה להימנע ממנו...

לצפיה ב-'בוודאי שיכול לקרות, וקורה.'
בוודאי שיכול לקרות, וקורה.
18/09/2016 | 18:02
87
לצפיה ב-'לא יקרה אם "תעשה את הדבר הנכון" - תודיע לחברות אחרות שחתמת'
לא יקרה אם "תעשה את הדבר הנכון" - תודיע לחברות אחרות שחתמת
19/09/2016 | 04:05
173

ביום אחרי שחתמת על חוזה במקום שנתן לך הצעת עבודה שהיא טובה בעינייך (מקצועית, עניינית, כספית, אנושית) - אתה מפסיק להתראיין במקומות אחרים, ומתרכז במקום הזה.

במצב כזה, לא יתנו לך פתאום הצעות אטרקטיביות יותר.

אם אינך נמצא תחת לחץ (כספי, מנטלי), ומציעים לך הצעת עבודה (=חוזה לחתימה, לא "הצעה להגיע להתראיין") שלא מספיק טובה עבורך - אל תחתום עליה והמשך לחפש עבודה.

אם כל הזמן תהיה עסוק בלחשוב על המקומות האחרים שהיית יכול לעבוד בהם (אם אתה מאזור המרכז, יש כמה אלפים כאלו) - סביר שלא תצליח לספק את הסחורה בשום מקום שתעבוד בו בפועל.

אם המקום שתחתום בו יתגלה אחרי כמה שבועות או חודשים כפלופ - זה ישנה את התמונה, ואז יהיה טעם לחפש שוב
לצפיה ב-'תודיע לשאר המקומות מחר על הבוקר שאתה על סף קבלת הצעה רצינית'
תודיע לשאר המקומות מחר על הבוקר שאתה על סף קבלת הצעה רצינית
19/09/2016 | 21:25
121
ומי שיוכל וירצה, יזדרז ויתן לך הצעה נגדית.

אף אחד לא ימתין לך שבועיים. גם שבוע זה גבול עליון מאוד עד כמה שאני מכיר.
לצפיה ב-'משרה חדשה בתחום QA'
משרה חדשה בתחום QA
17/09/2016 | 17:00
138
שלום לכולם,
אני מחפש משרה חדשה בתחום QA בעל 5+ שנות ניסיון בתחום QA
ידע וניסיון ב Web, Mobile,C/S
dinspi3@gmail.com
www.alex-spivak.strikingly.com
תודה מראש לעונים

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו