לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום עבודה בהיי-טק
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

אני רוצה לבנות אתר אינטרנט. אין לי נסיון בזה.
03/05/2016 | 14:14
14
167
היי
אני רוצה לבנות אתר אינטרנט. אין לי נסיון בזה.
אני לא מעוניינת לבנות אתר באמצעות תבנית מוכנה מראש אלא לבנות אתר איכותי שניתן יהיה לשנות ולפתח עם הזמן. 
ערכתי חיפושים בגוגל ויש שפע אתרים המציעים מידע בנושא אבל אני לא יודעת מה איכות המידע בכל אחד מהם.
במה להתחיל ? איפה ללמוד ?
יש לכם המלצות על אתרים / ספרים שבאמצעותם אוכל ללמוד את הנושא בצורה מעמיקה ויסודית ?
על איזה שפות תכנות/ סביבות עבודה אתם ממליצים ולמה ?
תודה

בשביל כוס חלב לא צריך לקנות מחלבה
03/05/2016 | 14:45
4
161
לא הייתי מתחיל ללמוד בניית אתרים בשביל אתר אחד. שמעבר להרבה תיאוריה יש גם הרבה התנסות עד שמגיעים למשהו סביר. וטעויות עולות הרבה כסף.

יש 2 אפשרויות:

א. לאתר עסקי את חייבת לשלם למישהו. האתר הוא הפנים שלך וחבל לעשות טעויות שאחר כך אי אפשר לתקן (כמו המוניטין שלך).

ב. אם זה משהו חובבני אז כל WP JOOMLA DRUPAL או מה שיש היום ודומיהם מאפשרים הרבה מאוד גמישות והרבה מאוד PLUGINS ופונקציונאליות מעבר לתבנית פשוטה

מה הצרכים שלך?
מה קשור עכשיו כסף ומוניטין ומכניקת הקוונטים?
03/05/2016 | 16:22
3
109
הבת אדם בסך הכל רוצה לבנות אתר
מה קשורה התשובה שלך? לכן הפניתי אותה לcms. לבנות בעצמך בלי ה
03/05/2016 | 16:41
2
91
בנה מספקת עלול לעשות יותר צרות מתועלת. ללמוד צדש פלוס צדל בשביל אתר אחד נראה לי מיותר
כי אתה מתנשא
04/05/2016 | 11:35
1
22
מה כל כך קשה לבנות אתר?

נתתי צאנס לזה שאתה לא טרול אבל נמאס לי. לא הולך להגיב לך יות
04/05/2016 | 12:02
15
ר ומבקש שתפסיק להגיב לי. מכל הפרסומים שלך גם לאחרים ברור שאתה טרול. אני בטוח שאתה תענה לי כי טרול חייב להגיד את המילה האחרונה אבל אני לא הולך להאכיל את הטרול יותר.
איזה אתר זה אמור להיות?
03/05/2016 | 14:46
5
119
תדמיתי אינפורמטיבי שרק מציג מידע תמונות ולינקים?
או דינאמי כלומר שמציג מידע ומאפשר לגולשים להכניס תוכן לשנות תוכן כמו למשל הפורום הזה?

כעיקרון כשרוצים ללמוד לבנות אתר אינטרנט בצורה שאת רוצה צריך ללמוד גם את הצד התיכנותי אבל גם את הצד השל כל האיחסון והדומיין וההתחברות לשרת להעלאת קבצים עם תוכנת FTP.

אז יש הרבה מה ללמוד.

אני מתעסק בבניית אתרים כתחביב כבר הרבה שנים,
אני משתמש ב NOTEPAD++ שזאת תוכנה נחמדה שיודעת לתמוך בPHP שמאפשר לי לבנות גם אתרים דינאמיים.
להתחברות לשרת אני משתמש בFILEZILLA
ואיחסון ודומיין אני קונה בGODADDY. ומשלם להם בפייפל.

כעיקרון בשביל אתרי תדמית אינפורמטיביים שמציגים טקסט תמונות ולינקים צריך ללמוד HTML.

אם את רוצה לשלב גם עמודים דינאמיים את צריכה PHP וMYSQL. (או ASP כל אחד מה שנח לו.)

ובכל מקרה תצטרכי ללמוד לתפעל FILEZILLA, ותצטרכי לקנות את האיחסון והדומיין. שזה עולה משהו בסביבות ה8$ דומיין לשנה ואיחסון בערך 5$ לחודש.אלה סדרי הגודל בGODADDY.

אתר דינמי
03/05/2016 | 15:13
4
130
yair24, תודה על התגובה המפורטת.
אני רוצה לבנות אתר דינמי שניתן יהיה גם להתחבר אליו באמצעות חשבון משתמש.
ממה שכתבת אני מבינה שצריך לחלק את הלימודים למספר חלקים :
1. תכנות. PHP
2. אחסון, שרת. FTP, filezilla, mysql, ASP
3. HTML 

באיזה סדר אתה ממליץ ללמוד את הנושאים השונים ?
על איזה אתרי אינטרנט / ספרים אתה ממליץ ללימוד הנושאים השונים ?
למה לדעתך PHP עדיפה והאם יש שפות תכנות נוספות שאתה ממליץ עליהן לבניית אתרים ? 

למה כבר פסלת CONTENT MANAGEMENT SYSTEMS?
03/05/2016 | 15:27
120
90% ממה שאת רוצה לעשות באתר דינאמי הן מאפשרות. כולל חנות, תוכן ועיצוב דינאמי וכו'
לא תהיה לך ברירה אלא ללמוד הכל.
03/05/2016 | 15:50
2
103
את חייבת להתחיל מHTML. כי זה הבסיס וזה מה שמאפשר לך לבנות אתר שמציג תוכן תמונות ולינקים. HTML זה יחסית הרבה חומר אבל הוא מאוד קל ללימוד. פשוט צריך להבין את התגיות שיש שם ומה עושה כל תגית למשל איך מציגים טקסט איך עושים ממנו לינק (A) איך מציגים תמונה (IMG SRC) איך עושים טבלה (TABLE) איך עושים עמודה בתוך טבלה (TR) או איך מחלקים עמודה לכמה COLUMNS שזה שימוש בTD בתוך הTR וכולי.

בשביל זה יש אתר שנקרא W3SCHOOLS או משהו דומה זה אתר לא רע שמאפשר לך ללמוד בצורה מהירה וטובה.

כשתשלטי בזה מספיק טוב תוכלי לעבור לשלב הקצת יותר מסובך שזה הPHP כי PHP זה כבר יותר תכנות יש שם יותר שימוש באלמנטים של תוכנה כמו IF FOR פונקציות וכאלה.

את זה אפשר ללמוד מהאתר PHP.NET

משם תעברי להתחברות לMYSQL והפעלת שאילתות SQL והצגת התוכן של הטבלאות. החלק היותר קשה אגב הוא דוקא התכנון של הטבלאות איזה טבלה תהיה מה המפתח הראשי שלה וכולי אבל גם זה בא עם הניסיון.
את השליטה והבניה של המסד בMYSQL את עושה עם יישום שנקרא PHPMYADMIN שזה מגיע בדרך כלל בCPANEL של האיחסון שאת קונה ומאפשר לך לבנות טבלאות להוסיף להן שדות להגדיר את השדות וגם לראות את התוכן וגם לגבות אותן.

הנה עכשיו אני מסתכל ורואה שבW3SCHOOLS מלמדים גם MYSQL עם PHP
כתבתי בגוגל php sql query sample code מהסתכלות באתר הזה אני רואה שיש שם חומר איכותי שנראה לי יחסית די קל להבנה. הנה:

אני לא ידוע אם PHP עדיפה. אישית אני יודע גם PHP וגם ASP אבל יותר התחברתי לPHP. למה? לא יודע. ככה יצא.

ברגע שתכתבי אתר תצטרכי להריץ אותו ובשביל להריץ אותו תצטרכי להתחבר לשרת עם תוכנת FTP זה השלב שתרצי להתפעיל את הFILEZILLA. להבין לאן בדיוק להעלות את הקבצים ואז לנסות להפעיל את האתר ולראות אם הוא עובד.

אה אם תרצי לעבור לעיצוב קצת יותר מתקדם ושמתוכנן יותר טוב תצטרכי גם לדעת CSS. שזה מן דרך לעשות הגדרות של כל מיני אלמנטים בHTML ולתת להם תכונות של צבע, פונט, וכולי. גם את זה לדעתי אפשר ללמוד בW3SCHOOLS
תודה
04/05/2016 | 11:07
1
20
תודה רבה על התגובה הכל כך מושקעת, ועל כל המידע.
אתחיל ב HTML כפי שהצעת

בהצלחה
04/05/2016 | 11:33
17
ותזכרי אין קיצורי דרך.
כל המערכות האלה שכתבו לך פה בשביל לעשות בהם באמת שינויים שנכנסים לרמת הקוד צריך להבין תיכנות.

פעם היתה איזה מערכת פורומים שנקראה PHPBB אנשים היו מורידים את הקבצים של המערכת  הזאת מתקינים אותה על שרת והיה להם פורומים. יחסית בקלות היה ניתן לשנות למערכת הזאת את המראה שלה את הצבעים את הפונטים וכולי.

היה גם ניתן להוסיף פורומים ולהוריד פורומים ולהוסיף ולהוריד קטגוריות של פורומים.
גם יחסית בקלות.

אבל תמיד הפורומים היו מופיעים בצורה של קטגוריה שמתחתיה נמצאים כל הפורומים מהקטגוריה ואז עוד קטגוריה ומתחתיה כל הפורומים של הקטגוריה. וככה הכל אחד מעל השני.

יום אחד מישהו ביקש ממני לעשות לו שינוי במערכת הזאת הוא רצה להציג את הפורומים על שני חצאי עמוד אחד לצד השני. שבצד ימין יהיה כמה פורומים ובצד שמאל יהיה כמה פורומים אחרים.

בשביל לעשות את זה הייתי צריך כבר להיכנס ממש לעומק של המערכת ולעשות בה שינויים בקוד ולא סתם להוריד איזה ערכת צבע או ערכת פונטים. היית צריך גם להוסיף שדות למסד נתונים של הPHPBB כדי להחליט איזה טבלאות ילכו לצד ימין ואיזה לצד שמאל. אלה לא דברים שיכולת להוריד קוד מוכן כי זה כבר שינוי שהוא CUSTOMLY MADE לפי דרישת לקוח.

כשאת יודעת דברים לעומק את יכולה לעשות את הדברים האלה.

צדק מי שאמר שלא צריך ללמוד בשביל לעשות אתר אחד אבל את ביקשת מראש לא מערכות מוכנות ואם המטרה שלך היא ללמוד כדי לדעת את בדרך הנכונה.
תפתחי חשבון ב NEOCITIES
03/05/2016 | 16:20
1
98
תתחילי עם דף אחד פשוט, תוסיפי עוד דף,
תסתכלי מה עשו שאר החשבונות,
ככה לאט לאט....
לא הכרתי את האתר הזה. אבדוק את זה. תודה
04/05/2016 | 11:09
3
את יכולה לבנות אתר ב-WIX
03/05/2016 | 16:50
83
שאמורה להיות לו מערכת מובנית לבניית האתר, אבל נדמה לי שזה נישואים קתולים.
מקובל מאוד להשתמש במערכת לניהול תוכן Wordpress שכוללת הרבה טמפלטים רספונסיבים מותאמים למובייל ושנראים טוב.
את יוכלה לבנות אתר עם דפים סטטים עם תוכנת עריכה ל-HTML כגון dreamweaver או expression web.
בבסיס אפשר לערוך הכל בעורך טקסט פשוט ולהעלות את הדפים לשרת.
את יכולה ללמוד HTML,CSS,Javascript באתרים כמו codeschool.

להתקשר או לשלוח הודעה למנהלת הקודמת
02/05/2016 | 22:12
13
291
הי
טוב קראתי את כל התגובות לנושא שכתבתי בנושא שאני רוצה לחזור למקום עבודה שעבדתי בו והמנהלת שמה לי רגל. החלטתי שאני כן רוצה לדבר איתה - אין לי מה להפסיד.
השאלה שלי זה איך לבקש לקבוע פגישה איתה - מה מקובל? להתקשר או לשלוח מייל, SMS או WHATSAPP?
תודה
בקשת חברות בפייסבוק + הודעת "ערה?"
02/05/2016 | 22:39
1
184
ובנימה רצינית יותר - שחררי. או שתגידי מה כלכך מופלא במקום ההוא, אולי כדאי לכולנו גם להגיש קו"ח?
לפי מה שהיא כתבה בעבר זה חברה ודחקות.
03/05/2016 | 01:12
51
וואו סליחה מראש אבל את נשמעת אובססיבית לעניין. מה אני אלבש?
02/05/2016 | 22:52
168
היא נשמעה מחויכת בטלפון. זה סימן טוב או שהיא צוחקת עלי. אולי אני אגיד לה שאני מבינה שהייתי צריכה יותר לעבוד על השיטה הזאת שהיא ביקשה?

ככה את נשמעת...

במקום המנהלת הייתי אומר שאני עמוס בעשור הקרוב ומפסיק לענות לטלפונים ממך. ומחסום. כן עד כדי כך.
אני במקום אותה המנהלת הייתי מתחיל לדאוג.
02/05/2016 | 23:58
1
170
מה זה האובססיה הזאת?

אם עד עכשיו כל מה שהיא אמרה עלייך זה שלא עבדת מספיק טוב (משהו שבעצמך הסכמת איתו), עכשיו היא גם תוסיף שאת אובססיבית וחסרת גבולות.

אני לא רואה איך להטריד אותה יעזור לך. מה יש לך להפסיד? את המעט מוניטין שנותר לך במקום ההוא, כי המנהלת אולי בסוף תעזוב ויפסיקו לשאול אותה, אבל אם תתחילי להטריד אותה באגרסיביות - היא בטח תדאג לוודא שכל סיכוי למועמדות מחודשת שלך יחוסל עוד בשלב הסיגי.
שלא לדבר על זה שבכל מקום שהמנהלת תעבוד בו היא תוודא שהיא לא
03/05/2016 | 01:32
115
תוכל להגיש מועמדות ולא משנה באיזה משרה ובאיזה צוות
מה הקטע לשאול שאלות, להתעלם מהתשובות, ואז להמשיך לשאול?
03/05/2016 | 08:03
2
185
מה זה משנה מה יגידו לך פה, על איזה אמצעי תקשורת ימליצו לך? עוד יומיים תכתבי ״טוב, קראתי את כל התגובות, אבל החלטתי שאני רוצה לשלוח לה דווקא אותות עשן״. תעשי מה שאת רוצה, אבל תעדכני. סיפור משעשע.
בשביל זה המציאו צווי הרחקה
03/05/2016 | 09:06
36
הרגת מצחוק
03/05/2016 | 09:36
26
את קצת מביכה את עצמך
03/05/2016 | 10:07
164
בהנחה שהסיפור הזה אמיתי, אני מציע שתעשי מה שבא לך רק אל תשכחי לספר לנו איך הלך. מרוב הודעות כבר סקרנת פה את כולם.
תשאירי לה פתק בגן של הילד, אם אפשר בתוך התיק הכי טוב
03/05/2016 | 13:25
42
לבשל את הארנב שלה בסיר
03/05/2016 | 19:59
1
99
תמיד עוזר למשוך תשומת לב.
גם אנשים מתחת לגיל 40 מכירים את הסרט הזה? קלאסי.
04/05/2016 | 09:50
4
לא הייתי פה שבועיים
03/05/2016 | 20:16
105
ואת עדיין מולהבת על העבודה הזו?
שאלה כללית... מה מהווה נסיון איכותי בהייטק?
02/05/2016 | 19:26
3
258
איך ניתן לצבור ניסיון איכותי בהייטק?

שחק D&D והרבה!
03/05/2016 | 11:55
1
163
זה יראה לכולם שאתה גיק רציני, וזה אומר שבטח יש לך ניסיון איכותי בהייטק!
RD&D
03/05/2016 | 13:00
57
לעבוד בהיי-טק (בעבודה איכותית)
03/05/2016 | 18:13
47
מחר (שלישי), יתקיים קונפרס ה-SCALA היחידי בישראל, כבר בפעם..
03/05/2016 | 00:20
120
השלישית :)
זאת תזכורת קלה:

ויש גם ערוץ בטוויטר:
ממציא הביטקוין נחשף! לתשומת לב הקורא זסקה
02/05/2016 | 11:33
229
הערה להנהלה
29/04/2016 | 23:54
23
531
תגידו, זה רק לי מציק שתפוז מנגנים וידאו באופן אוטומטי כשפותחים את השרשור, ועוד עם סאונד ?
זוועת עולם
30/04/2016 | 00:56
101
תוספת ל-chrome
30/04/2016 | 01:19
268
יש לתפוז מודל הכנסות
30/04/2016 | 08:00
213
אתה לא צריך לשלם משכורות ולחלק דיווידנדים
לפיירפוקס יש את NOSCRIPT
30/04/2016 | 08:59
57
עוד לא התקנת adblock?
30/04/2016 | 23:57
13
170
מי שחושב שעוד ועוד פרסומות אגרסיביות יביאו לעוד ועוד הכנסות - מקבל בסוף את התוצאה ההפוכה...
אנחנו יורים לעצמנו ברגל
01/05/2016 | 08:16
12
199
כשהאינטרנט התחיל היה מקובל לגבות תשלום על כל מני אתרים. עם הזמן התקבע מודל שעבד לטובת כולם: הכל חינם, התוכן, המיילים, השירותים, הכל ובתמורה אנחנו מסכימים שיופיעו פרסומות. מי שאומר שהוא אף פעם לא קנה מפרסומת באינטרנט שיבושם לו. עובדה שהפרסומות האלה רווחיות ביותר ומגלגלות סכומי עתק. לי בעצמי יוצא מדי פעם לרכוש דברים כשמופיע לי משהו שהוא בדיוק מתאים.

נכון, אין בעיה להתקין adblock. עם הזמן מה שיקרה הוא שהאתרים שגם כך מנהלים מלחמת חורמה ימצאו דרכים הרבה יותר מטרידות להרוויח. למשל להכניס פרסום סמוי לתוך מאמרי תוכן בצורה כזו שאף פלאגין לא יצליח לסנן. זה כבר קורה במידה כזו או אחרת אבל עם הזמן זה יהיה כל כך אגרסיבי שעיתונאים יצטרכו לכתוב כל מאמר כך שיכלול מראש התייחסות למפרסם כזה או אחר.
אני מאמין שזכותם של האתרים להרוויח. אני לא הייתי משלם דמי מנוי לאתר כמו תפוז אבל מוכן לסבול את הבאנרים והפרסומות כדי שהפורום הזה ואחרים ימשיכו להיות בחינם.
אני כן מסכים שנגן הווידיאו האוטומטי הוא מוגזם לגמרי מה גם שבמערכות הפעלה ודפדפנים מסויימים הוא טוחן את הCPU משום מה. אבל באופן כללי מי שמסנן את כל הפרסומות מכל המקומות פוגע בסוף בעצמו.
חומר למחשבה.
יש כל מיני מודלים
01/05/2016 | 10:02
10
142
אבל יש הבדל מהותי בין אתר כמו תפוז לאתר של עיתון כמו הניו יורק טיימס שמשלמים לו דמי מנוי בשביל התוכן. בתפוז (כמו גם באתרים אחרים, כמו רדיט) התוכן באתר מיוצר באופן אקסקלוסיבי ע"י המשתמשים, ש"עובדים" למעשה חינם ולכן באתר כזה צריך להיות גבול לרמת הפולשנות של הפרסומות.   
אני לא חושב שזה משנה
01/05/2016 | 10:35
3
121
לפי ויקיפדיה תפוז הפסידה 2.5 מליון ש"ח ב2015. חיפוש בגוגל "רווח אתר תפוז" לא מעלה נתונים מחמיאים ונראה שכמו כל אתרי התוכן הוא נלחם בשביל להשאר רלוונטי מול פייסבוק ודומיו.
אני לא יודע כמה עולה לתחזק אתר כזה אבל לכל אחד ברור שאף אתר כזה לא יישאר בהפסדים לאורך זמן. יכול להיות שהם מגזימים עם הפרסומות ואפילו מרחיקים גולשים אבל הפתרון הוא לא להכריז עליהם מלחמה בצורה של חסימת פרסומות כי מי שיפסיד בסוף זה גם האתר (שייסגר) וגם אנחנו.
אף אחד לא מכריז מלחמה
01/05/2016 | 10:46
2
111
אם פירסומת הופכת את חווית השימוש באתר לבלתי נסבלת אנשים באופן טבעי ינסו להיפטר ממנה. אם תפוז, בתור אתר שמתקיים באופן בלעדי בזכות תוכן גולשים, לא מצליח לייצר רווח בלי להידרש לאמצעים האלה אז כנראה שבאמת אין לו זכות קיום במתכונת הנוכחית.  
אני יכול להציע הצעה חלופית
01/05/2016 | 10:58
1
135
לשלוח מכתב לתפוז, לכתוב בפורום משוב (נדמה לי שיש משהו כזה), אם מספיק אנשים יתלוננו אני מאמין שזה ישפיע. בסוף הם רוצים שגולשים יישארו.
the path of least resistance
01/05/2016 | 11:16
97
Adblock כבר מותקן ועובד בלי שאני אצטרך לעשות שום פעולה אקטיבית. אתרים חפצי חיים נוהגים לזהות את השימוש בו ולתת הודעה בסגנון "היי, אנחנו מבינים שאתם שונאים פרסומות אבל מזה אנחנו חיים, אם תסירו את החסימה אנחנו מבטיחים לא להציק" וזה אפילו עובד. ליצור לחץ ע"י זה שמספיק אנשים יכתבו בפורום משוב (אני כבר רץ לחפש אותו...) זה נחמד בתאוריה אבל לא באמת ריאלי. 
תסלח לי , אבל זה ממש חוצפה
01/05/2016 | 10:35
5
177
מחר גם תגיש לתפוז חשבונית בגלל שאתה מואיל לכתוב פה את ההגיגים שלך
זה בכלל לא מופרך
01/05/2016 | 11:08
4
135
יוטיוב משלם למי שמושך הרבה צפיות, ההאפינגטון פוסט נתבע ע"י בלוגרים שעבדו בחינם (והפסידו) ולא חסרות עוד דוגמאות. אתר שלא מייצר שום תוכן בעצמו ותלוי לחלוטין בתוכן גולשים בשביל לייצר תנועה יכול להעמיד פנים שלא צריך להתחשב בהם ("שיגידו תודה שאנחנו נותנים להם מקום לפרסם את השטויות שלהם וישתקו") אבל זה לא נכון - אפילו בפייסבוק מבטלים פיצ'רים שמעוררים יותר מדי מחאות שלא לדבר על מה שקורה באתרים יותר פרועים כמו רדיט שם המשתמשים כבר הביאו להתפטרות של מנכ"לית. אני לא יודע אם לתפוז במתכונתו הנוכחית יש יכולת להמשיך להתקיים אבל מה שבטוח זה שבלי גולשים אין אתר. לא טוב להם? שימצאו דרך אחרת לייצר תנועה.
אז למה אנחנו בעצם פה למרות מבול הפרסומות?
01/05/2016 | 11:17
3
101
מה יש בתפוז שאין במקומות אחרים ?

חייב להיות איזה ערך מוסף
יש ערך מוסף
01/05/2016 | 11:24
2
132
נוצרה פה, בעיקר מסיבות היסטוריות לדעתי, קהילה (רוב האנשים קוראים/כותבים באופן קבוע באותם 1-3 פורומים) ולכן אנשים מגיעים לכאן שוב ושוב למרות הפלטפורמה הדפוקה. בלי זה באמת אין סיבה להכנס לתפוז, זה הנכס היחידי של האתר. 
זה נכון
01/05/2016 | 11:46
1
145
הערך המוסף של הפורומים זו הקהילה שכבר נוצרה. אני עוד הייתי חלק ממלחמות IOL וואלה שבעקבותיה משתמשים רבים נדדו לתפוז וכך הגענו עד הלום.

כך או כך, נראה לי שתפוז די קשובים למשתמשים. לפחות כמנהל קהילה אני מקבל פניות ושאלות מנציג שאחראי על התחום שלנו, אפילו בטלפון לפעמים וסה"כ נראה שיש נכונות לשמוע. אני אעלה את הנושא ונראה מה יגידו.
אין מישהו בפורום הזה שירים את הכפפה ?
03/05/2016 | 08:18
47
יש לדוגמה את CARFORUMS וגם גיפולוג שהם מערכות פורומים פרטית לכל הקשור ברכבים.

זכותם של אתרים לעשות מה שהם רוצים
02/05/2016 | 02:40
89
הם נותנים שירות בחינם, ויכולים לעשות מה שבא להם. אין לי שום ספק שהם מריצים הודעות בתשלום, פורומים "בשיתוף" עם גורמים מסחריים, פרסומות סמויות וכד'.

אבל לפחות שההודעות שאני כן רוצה לקרוא יהיו קריאות ולא יהיו מוסתרות מאחורי אינספור פרסומות אגרסיביות וclick baits אינסופיים.

איכשהו, גוגל מרוויחים יפה מאוד ואני עוד לא הייתי צריך לחסום אף פרסומות באף אחד מהאתרים החינמיים שלהם.
צריך למצוא איזון בין בין הצרכים של המשתמשים לצורך של האתר
01/05/2016 | 09:01
121
להרוויח בשביל להמשיך להתקיים.
אני מתאר לעצמי שהתנועה ירדה קצת בגלל פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות וההכנסות ירדו בגלל הגדלת שטחי הפרסום באינטרנט. 
הנה דוגמא לאתר שחווה ירידת תנועה מגוגל ופיצה על כך ע"י פרסומות קופצות:
בנוסף כדאי להקטין את זמן טעינת הדפים בתפוז כדי להגדיל את התנועה באתר.
שלא נדבר על לגלוש מטלפון סלולרי
01/05/2016 | 13:38
113
אתה מקבל אינסוף פרסומות כדי להיכנס לראות מודעה, מה שגרם לי אישית להפסיק לגלוש לאתר מהסלולר.
המקום הנכון להעיר הוא בפורום משוב של תפוז
02/05/2016 | 10:52
1
89
באופן לא מפתיע יש שם כמה הודעות בנושא
02/05/2016 | 11:09
121
שלחתי תגובה בשם הפורום. הפוסטים שם מתפרסמים לאחר אישור.
יש גם מי שהודיע שהוא עוזב אחרי 15 שנה בעקבות הנגן האוטומטי. מקווה שיירדו מזה מיוזמתם.
קורס פריורטי VS קורס ERP
01/05/2016 | 20:03
3
144
שלום, אני מחפש הכוונה עבור אישתי -
היא מתלבטת בין שני קורסים , האחד קורס פריורטי והשני קורס ERP, על פי מודעות הדרושים ERP יותר נושק לחברות הייטק ופריורטי יותר נושק לעסקים בינוניים..
ההתלבטות שלה היא היכן היא תוכל להתקבל בלי ניסיון ואיפה יהיו יותר גמישים עם העובדה שהיא אמא שתעבוד בשלושת רבעי משרה.
יש למישהו ניסיון בתחום, חבר מהתחום..משהו למישהו/מישהי לתרום בנושא?
אף אחד מהם
01/05/2016 | 20:39
2
133
ללא נסיון או רקע רציני בתחום, הסיכוי למצוא עבודה הוא כמעט אפסי.

הדברים שכתבת לא נכונים. פריוריטי הוא בעצמו ERP. התוכנה של פריוריטי אכן מותקנת לרוב בארגונים קטנים ובינוניים (מפעלים קטנים וכו') ובארגונים הגדולים משתמשים בSAP או בOracle.
בשני המקרים מדובר בעבודה בארגונים ולא בחברות הי-טק. מה שכן, בארגונים הגדולים בדרך כלל עובדים דרך חברת אאוטסורס (מה שאתה אולי מכנה "חברת הי-טק" כמו נס, מטריקס וכו'). העבודה פיזית נמצאת אצל הלקוח בארגון ואת התלוש מקבלים מחברת הקבלן.
כאמור, הסיכוי למצוא עבודה ללא נסיון הוא לא גבוה. אלה שכן מצאו זה לרוב דרך קשרים אישיים. מטבע הדברים יש הרבה יותר עבודה בERP של SAP ואורקל (בעיקר SAP).

בהצלחה
אם התחום מעניין אותה מה ההמלצה?
01/05/2016 | 21:56
1
116
יש לה ניסיון עם אינטגרל ותואר במנהל עסקים,  התחום מאוד מודך אותה.. יש המלצה?
מה זה נסיון עם אינטגרל?
01/05/2016 | 22:01
134
ההמלצה היא לירות לכל הכיוונים, בעיקר עם חבריה לספסל הלימודים בתואר שאולי עוסקים בתחום. צריך להתחיל ממשהו וזה בדרך כלל מלמטה. הייתי לוקח כל עבודה בIT ומשם מנסה להתקדם.
הסיכויי למציאת עבודה עם שעות שפויות (8-9)לאחר מס שנות ניסיון
29/04/2016 | 17:07
14
420
הי,

אניי בוגרת תואר ראשון בביולוגיה וכעת עושה הסבה לפיתוח תוכנה (קורס מקצועי מאד אינטנסיבי).

בהנחה שאתשלב כמפתחת תוכנה בתעשייה וארכוש ניסיון של כשנתיים שלוש.. האם אוכל משם להמשיך למקומות שבהם יש שעות עבודה נורמליות (כתשע שעות ביום) או שאין חיה כזו? מה הסיכויים שלי בתור אחת ללא תואר רלוונטי אך עם ניסיון למצוא עבודה כזו?

חשוב לי לאהוב את העבודה ולהשקיע, אך גם חשובות לי שעות הפנאי.. האם יש מקום לאנשים כמוני בתעשיית ההיטק?

תודה מראש לעונים ולעונות.
המם...
29/04/2016 | 17:25
317
אני מניח שהבסיס לשאלה בא מתוך הנחה שיש איזושהי תקופת ״התמחות״ בה את מתחייבת לעבוד לפחות 20 שעות ביום במרחק של לפחות שעתיים מהבית, אבל אין כזה דבר.

אם חשוב לך לעבוד שעות סבירות - בראיון תבררי כמה עובדים במקום, ותלכי למקומות שעובדים שעות סבירות. אם חשוב לך להרגיש ״הייטק״, לכי למקומות שעובדים מצעת החמה עד צאת הנשמה רק כי זה מה ש״צריך״.

מה שיותר סביר שיקרה הוא שלא תמצאי שום עבודה, כי הלוקשים שמכרו לך כשמכרו לך את ה״קורס מקצועי מאוד אינטנסיבי״ קשורים למציאות בדיוק כמו ההנחה שלך שלא יכול להיות שלהייטקיסטים יש שעות פנאי.

שעות שפויות היו בכל מקום שעבדתי בו. ככה אני מתרשם שגם הרבה מ
29/04/2016 | 17:28
282
קומות אבל זה כמובן זה רושם. שפויות בעיני זה עד 10 שעות ב*ממוצע*. כיום זה נע בין 9 שעות בעונת המלפפונים (סוף יוני עד סוף חגי תשרי) ל18 שעות כשבוע בשנה בשחרור גרסא.

אגב איפה את עושה את ההסבה, למה וכמה היא עולה? בתחום הזה יש הרבה הבטחות ומעט מקיימים ויהיה מעניין לשמוע עדות מכלי ראשון ממך ועל מי שלומד לצידך.

מה הבטיחו אגב? איזה שכר/תפקיד/חברות? מחזירים כסף למי שלא נקלט?
הפוסט שלך מאוד מוזר
29/04/2016 | 19:00
289
קודם כל, נשמע שאת בטוחה שבסיום הקורס תמצאי עבודה.  אולי כן, אולי לא - הקורסים האלו, למרות ההבטחות של אנשי המכירות שמוכרים אותם (סליחה, "יועצי הלימודים" שמוכרים אותם), לא באמת יכולים להבטיח את זה.

דבר שני, נשמע שאת בטוחה ששנתיים-שלוש ראשונות אחרי שתמצאי את העבודה שמצאת בהנחה הקודמת, תעבדי שעות לא נורמליות.

דבר שלישי, נשמע את בטוחה שהסיבה שתעבדי שעות לא שפויות היא כי אין לך תואר אקדמי בתחום אלא "רק" קורס הסבה "מקצועי ואינטנסיבי".

ובסיום כל ההנחות האלו את שואלת מה לעשות.  ובכן, בהנחה שהשאלה שלך רצינית: יש הרבה משרות עם שעות שפויות בהיי-טק, גם לבוגרי קורסים וגם לבוגרי תארים.  אם תצליחי או לא למצוא אחת כזו תלוי מאוד בך ובמזל שלך למצוא עבודה בכלל בתחום עם רקע כפי שתיארת.  יש כאלו שמצליחים, אבל מעדויות ששמענו פה בפורום, הרושם המתקבל הוא שאלו כמה בודדים מכל מחזור קורס.  שוק העבודה כרגע הוא טוב, זה אולי ישחק לטובתך. אולי תחזרי אחר כך לספר לנו איך באמת היה, שנוכל להחכים גם.  

את אוהבת את מה שאת עושה? כי נשמע שלא כלכך...
29/04/2016 | 19:24
226
מהפוסט שלך אפשר להבין שאת בתחום בלית ברירה. לעניות דעתי, זה לא מתכון טוב להידחף לתחום שאתה סובל בו גם אם הוא לכאורה יותר מתגמל.

אם התשובה היא כן, אני בטוח שלא יהיה לך אכפת לתת לפעמים את האקסטרה שעתיים כדי לשבת עם מישהו או טיפה עבודה בסוף השבוע כדי לסגור איזה באג או פיצ'ר שלא סיימת.
יש בהחלט משרות שבהן לא מצופה ממך להשאר כל יום עד עשר בערב (תכווני בעיקר לחברות גדולות ולא לסטארטאפים) אך שימי לב שלצאת כל יום בחמש יכול להיתפס כחוסר רצינות (אולי בצדק, אולי לא), ואת גם ככה בעמדת נחיתות בגלל התואר.

ולבסוף רציתי להגיד אל תתייאשי. אם את באמת מתעניינת ורוצה להיכנס לתחום, וכל גופך בוער בתשוקה לתוכנה, תוכלי להשתלב בעבודה נורמאלית אחרי הקורס. אני כמובן לא כלכך אובייקטיבי (כי אני רואה רק את אלו שהצליחו ולא את אלו שלא) אבל יש לנו כמה וכמה בוגרי הסבות כאלו או אחרים וחלקם גם די טובים במה שהם עושים.

שיהיה בהצלחה!
הבעיה היא דווקא לא השעות אלא הפקקים.
29/04/2016 | 20:25
1
264
אני נוסע כל יום בערך 16 ק"מ לכל כיוון וזה לוקח לא פחות מ 55 דק' בממוצע בשעות השיא (שבע וחצי בבוקר ושש וחצי בערב) ולא פחות מ 45 דקות בשעות המאוחרות (תשע וחצי בבוקר ושמונה וחצי בערב).
ואגב, לא רוצה לבאס אבל
29/04/2016 | 20:37
268
אני יכול להעיד שאני מכיר לא מעט בעלי 10 שנות נסיון ויותר שעובדים 10 וחצי שעות ביום בממוצע.

אני עצמי מהנדס בכיר ועובד 10 שעות בממוצע אפילו אחרי שבע שנות נסיון, וזה עוד לא כולל הפקקים שאני חווה על בסיס יומיומי והעובדה שאני אף פעם לא נוהג לעבוד מהבית כי זה אף פעם לא מתאפשר (לא מעשי וגם לא נוח).

צריך הרבה קשרים כדי למצוא לכך תחליף לאורך זמן. ישנם פה ושם גם משרות לאמאות שמאפשרות עבודה במשרה חלקית של 4-5 שעות ביום (מה שיכול גם לחסוך עמידה בפקקים). הבעיה שהן כמעט ואינן קיימות.
רק מניסיוני האישי...
30/04/2016 | 21:31
4
221
שמעתי על כל סיפורי ה"עובדים עד צאת הנשמה...", קשה לי להאמין שאמצא את עצמי עובד במקום כזה.
לשמחתי גם בעבודה הראשונה שלי בחברת פרויקטים השעות היו מאוד גמישות וכמעט ללא שעות נוספות, וגם עכשיו באחת החברות המוכרות והצומחות בארץ השעות סבירות לחלוטין + יום קצר בשבוע בהגדרה.

אני בטוח שלעובדה שהשוק הוא שוק של עובדים יש לכך השפעה מאוד גדולה. כלומר הביקוש לעובדים גדל בקצב גבוה מההיצע ולכן החברות נדרשות להציע תנאים יותר אטרקטיביים, ולא רק בשכר.

דבר אחרון, בניגוד לכמה תגובות אחרות שעשויות לרפות את ידייך בנוגע למציאת עבודה, אם תאמיני בעצמך + תקרעי את התחת בהתחלה + קצת מזל (כן, בחיים צריך גם מזה), אז את תמצאי משהו. אם זה עוזר אז אני לא למדתי בשום מוסד באשר הוא, למדתי הכל לבד, והצלחתי למצוא עבודה ולהיכנס לעולם ההייטק. מאז אני משתדל לעזור לאנשים שרוצים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בתחום, מוזמנת לקרוא - www.mecoder.co.il
אין ביקוש לעובדים מעל ההיצע. יש סטגנציה ולעתים אפילו ירידה.
30/04/2016 | 22:29
3
72
אם זה היה נכון אז סביר שהשכר הממוצע היה יורד
30/04/2016 | 22:42
2
66
לא רואה כל קשר לשכר הממוצע.
30/04/2016 | 23:00
1
147
ואני בספק אם השכר הממוצע מעיד על משהו (כי הוא רק ממוצע).
דווקא כן מעיד
30/04/2016 | 23:38
183
אם הכוונה לשכר הממוצע שמשתקף בטבלאות שכר ומפולח לפי תפקידים ונסיון. בטבלאות האלה אין מצב שאיזה מתכנת מרוויח 4 מליון שקל לחודש ומעלה לכולם את הממוצע. מקסימום סטיות קטנות פה ושם אבל יש להניח שההתפלגות קרובה לנורמלית.
יש לי 10 שנות נסיון ומעולם לא עבדתי הרבה שעות
01/05/2016 | 17:22
174
יש פה ושם אולי ימים שצריך אבל לא לעתים קרובות
רוב הזמן אני עובד כ9 שעות
01/05/2016 | 20:45
167
זה נע בין קצת פחות מ 9 ועד 9:30 בממוצע.
לפעמים יש מקרים שאני נשאר מעבר לזה, לרוב זה לתת עוד שעה-שעתיים. במקרים מאוד נדירים נשארתי (פעמיים) כ16-17 שעות כדי לסגור דברים.

בסופו של דבר - את כמות השעות שאת עובדת קובע בעיקר כמה את מוכנה לתת.
שמתי לב שלרוב אם את מגיעה למקום של "מצאת החמה ועד צאת הנשמה" את תתני מעצמך יותר כי כולם עושים ככה.
טעות מאוד גדולה שאנשים עושים היא שלוקחים על עצמם יותר ממה שהם יכולים לסיים בפרק זמן שהקציבו, וכדי לעמוד ביעדים נשארים 150% משרה במקום ללמוד לקחת ולקחת פחות נפח עבודה, או לחליפין לתת זמנים ריאליים למשימות.

בהצלחה.
תעשייה אווירית
01/05/2016 | 22:04
59
קולגה בעייתי מקצועית ואישיותית
29/04/2016 | 16:47
11
395
שלום לכולם,

אנחנו שני אנשים בצוות בסטרטאפ. אין לנו באמת ראש צוות, אלא אנחנו מסופחים לראש צוות אחר שאינו מהתחום שלנו. 

חבר הצוות השני עובד בחברה כבר כמעט שנה. הבחור הוא נפילה מוחלטת. לפני שהגיע תיארו אותו כ"מומחה" אבל לבחור אין ידע בכלום ושום דבר. חמור מכך, הוא לא לומד - הוא פשוט לא קולט כלום ולא מבין מה הוא עושה. מעבר לפן המקצועי, ברמה האישית הוא עצלן ואישיות די בעייתית (לוקח אוכל מהמטבחון הביתה, רואה כל היום סרטונים בקול באינטרנט, חלקם די גסים)

אולי נדמה לכם שאני מגזים אבל כל מי שעבד איתו חושב כך. אני די בטוח שגם ראש הצוות מבין את זה.

זה הגיע למצב שהשהות בצוות נהיה בלתי נסבלת. אני לא יודע מה לעשות. אני לא מבין למה הוא עדיין שם בכלל, אבל אני לא יכול פשוט להעלות את זה בפני הראש צוות. 

למה את לא יכול להעלות בפניו? לא להגיד "אתה בלתי נסבל" אבל זה
29/04/2016 | 17:35
3
263
בסדר לבקש לא לראות סרטונים בקול, או סרטונים גסים כי זה מפריע לך. אני די בטוח שאסור לעובד לראות סרטים כאלה בעבודה.

אם זה לא עוזר אז תפנה לר"צ. למה אתה לא יכול לפנות אליו?

שאר העניינים זה בגדול בינו ובין ההנהלה. אם הוא כ"כ גרוע כנראה לא רק אתה רואה את זה. אם הוא גונב ולא עובד אז בסוף יתפס. די בולט כשמישהו גרוע/עצלן. אין לכם ישיבות בקרה מסוג כלשהו כדי שיראו שאתה עומד במשימות ולא ישליך עלייך שהצוות מתקדם בקצב איטי?

אגב סתם מעניין מה זה לא לומד? הוא מבצע את המשימות שלו או לא? אם אתה מבצע את שלך ויודעים את זה אז אני הייתי עוצר פה.
תשובה
29/04/2016 | 18:12
2
273
אני רומז לו על ההתנהגות, אבל זה לא באמת עוזר. פשוט אין לו מודעות עצמית והוא חושב שזה לגמרי בסדר לקחת אוכל הביתה/לראות talkshows תוך כדי עבודה. פעם אחת איש ה-IT היה צריך להישאר לעבוד עד מאוחר אז המזכירה הזמינה לו אוכל. הוא פשוט לקחת לו את האוכל והלך לאכול אותו בבית. כל החברה הייתה מודעת לזה, ופשוט כלום לא קרה. יש לי עוד המון סיפורים כאלה.

לא לומד זה אומר שאחרי שנה שהוא בתפקיד יותר קל לי לבצע את המשימות שלו בעצמי (לא שאני עושה זאת) מאשר להסביר לו איך לעשות את זה. מעבר לזה אני מטיל ספק באיכות של התוצרים שלו. בשיחות סנכרון שואלים אותו שאלות בסיסיות על מה שהוא עשה ופשוט אין לו מושג.

עשו לו שיחת "נזיפה" לפני כשבועיים, אמרו לו שהוא לא מתקדם בקצב מספק. חשבתי שסוף סוף נפל האסימון. במשך יומיים הוא "עשה מאמץ" (זה לא שינה את העובדה שהוא פשוט אידיוט) אבל עכשיו הכול בדרך לחזור למצב שהיה.
אל תרמוז, תגיד. "מבקש לא לראות סרטים בקול ו/או פורנו. זה ממש
29/04/2016 | 20:51
232
 מפריע". רמזים מיועדים למי שלא מבין רמזים. אם אמרת *בבירור* כמה פעמים תפנה לכ"א ו/או ר"צ. כל השאר אני לא רואה איך זה עניינך אלא אם גנב אוכל שלך.
לפי מה שאתה כותב נשמע שהוא בדרך החוצה
30/04/2016 | 20:15
100
עכשיו רק נשאר לך להחליט אם אתה מחכה עוד שנה עד שזה יתממש או שאין לך סבלנות ואתה עוזב קודם. מעבר לזה אין לך הרבה מה לעשות מעבר לתיקונים נקודתיים (לדאוג שהרעש שהוא עושה לא יפריע לך וכו'). בינתיים - נסה לצמצם את האינטרקציה איתו למינימום ההכרחי.   
מה מפריע לך?
29/04/2016 | 18:34
219
תטפל במה שמפריע לך, ותעזוב את מה שלא באמת קשור אליך.

מצדך - שבכל יום יגנוב צנצנת קפה. זה לא באמת על חשבונך.  

הסרטים מפריעים בגלל הרעש? תבקש שישים אוזניות. לא ישים? תבקש לעבור מקום ישיבה.  

אל תעשה את העבודה שלו, ובטח שלא בלי לקבל על זה קרדיט. זה מה שחשוב.

אם הוא שם פחות משנה, כנראה נותנים לו עוד צ׳אנס להוכיח את עצמו. או שמבינים שמסיבה כלשהי עדיף להחזיק אותו כי לא יצליחו עכשו להביא עובד חדש.

תתרכז בעניינך ובמה שקשור אליך
29/04/2016 | 22:59
180
אם הוא רואה סרטים בקול וזה מפריע, תעיר לו ואפילו תדרוש שינמיך.

עבור ביקורות שהוא עצלן או לגבי איכות העבודה שלו זה לא מתפקידך. יש לו מנהלים שאמורים להחליט.
גם לא הבנתי מה הבעיה לגבי האוכל? אולי הוא לוקח משהו לנשנש בדרך? אולי הוא
מעדיף לאכול לבד? למה בכלל זה צריך להפריע לך?

תגובה לנקודה שכמה העלו
30/04/2016 | 16:01
4
183
איך שהוא מתנהג והרמה המקצועית שלו זה לא "ענייני", אבל זה משפיע עליי ישירות. זה לא לגיטימי לרצות לעבוד בצוות שבו הרמה המקצועית היא לפחות סבירה, ועם אנשים שאפשר פחות או יותר להסתדר איתם?

לפי מה שאתם אומרים, כיוון שזה לא ענייני אז האלטרנטיבה היא לעזוב את העבודה.
נכון. כל אחד ומה שחשוב לו.
30/04/2016 | 16:27
117
אם בעיניך חשוב שכל עמיתיך יהיו אנשים ברמה גבוהה - אז המקום הזה, כנראה, לא מתאים לך.    

אבל מנסיון - אם תרצה לעבוד רק במקום שאתה מסתדר עם כל העובדים ומעריך את כל העובדים - תצטרך להחליף עבודה לעיתים קרובות. גם במקום נפלא, יגיע פתאום מישהו שאתה לא תסבול. לכן, רובנו מציעים לך ללמוד לחיות גם עם עמיתים שהם לא היו הבחירה  הראשונה (או אפילו השניה) שלך.
אם הרמה המקצועית שם לא נראית לך, אפשר לעזוב
30/04/2016 | 16:36
131
ואפשר גם לנסות להעלות את הרמה. תעבדו אתה וה"עצלן" ביחד על חלקים בפרויקט
ואולי תוכל לשנות את חלק מהרגליו שלא נראים לך.

מה שאי אפשר לעשות זה לקחת את תפקיד ההנהלה ולהחליט שהוא לא מתאים למקום.

תבקש לעבור צוות על הרקע הזה. אתה לא יודע מתי אם בכלל הוא יוע
30/04/2016 | 21:20
91
בר תפקיד או יפוטר. בקשה כזאת גם מראה מה אתה חושב עליו מקצועית. לכן או שתעבור צוות או שתעבור חברה.

אגב אין לגיטימי או לא אלא מה חשוב לך.

שאלה: כל פעם שתהיה בצוות קטן (זה יכול לקרות גם אם הצוות היה במקור גדול) ויעברו אליו חלשים טכנולוגית תחליף צוות/חברה? כי זה המחיר של לעמוד על מה שחשוב לך.
כמעט תמיד יש יותר מאלטרנטיבה אחת
01/05/2016 | 14:20
110
כמו שאנשים אחרים כתבו לך, אתה צריך ללמוד להפריד בין מה שהוא עניינך למה שלא.
הרמה המקצועית שלו, היא לא בעיה שלך.
זה שהוא עושה דברים שמפריעים לך בזמן העבודה (כמו צפייה בסרטים בקול רם), זה בהחלט ענייינך. בהקשרים האלה אתה צריך להתלונן במפורש (בצורה ברורה ולא להסתפק ברמזים) ולפעול.

בהרבה מקומות עבודה יש אנשים מעצבנים כאלה. לדעתי לפני שאתה ממהר לעזוב, תנסה ללמוד לעשות את ההפרדה ולהתעסק רק בדברים שמשפיעים ישירות עליך. גם אם תחליט בסופו של דבר לעזוב את המקום הזה, תגיע יותר מוכן מבחינת חיספוס למקומות הבאים.
אני מבינה שקשה להתעלם מהדברים האלה, אני בעצמי סבלתי מכך בעבר. אבל זה מאוד עוזר להמשך כדי להתנהל באופן ענייני.
לימודי מדמ"ח- התלבטות
01/05/2016 | 01:15
1
164
הי,
א. אני מתכנן הסבה מקצועית, והחלטתי על לימודי מדמ"ח בתל אביב. בגלל שיש לי כבר תואר ראשון (במקצוע לא קשור, אמנם), יש אפשרות לעשות שם מסלול של תואר דו חוגי, אבל לעשות בפועל רק את השעות של מדמח. במסלול הזה לא מקבלים תואר אלא תעודת סיום חוג אחרי תואר (לא זוכר את הניסוח המדוייק). המסלול הזה קורץ לי בגלל שהוא פחות עמוס ויאפשר לי לעבוד במקביל. מצד שני, כמה חברים אמרו לי שעדיף את החד חוגי כי ככה נחשפים ליותר קורבים וצוברים יותר ידע, ובהחלט עדיף להשקיע את השעות האלו. מה דעתכם? האם יש הבדל מבחינת מעסיקים אם מחזיקים תואר במדמח, או תעודת של אוניברסיטה במדמח?
ב. דבר נוסף, היום חבר שלי ששמע שאני הולך לעשות הסבה אמר לי שבהצלחה, כי בהתחלה ממש מתחילים ממשכורת מינימום? האמנם? (זה בכלל לא מה שמעתי מאחרים אבל אולי...)

תודה !
חוג אחרי התואר זה סבבה לגמרי
01/05/2016 | 09:04
140
ואתה בהחלט יכול וצריך להציג את זה כתואר ראשון לכל דבר (בניגוד, למשל, ללימודי תעודה שהם מצומצמים יותר מחוג לאחר התואר).

הקורסים המתקדמים שאפשר ללמוד בחד חוגי הם נחמדים ומעניינים, אבל אתה יכול לחשוף את עצמך לתכנים רלוונטיים ולצבור ידע לבד (רמז: יש אינטרנט). עדיף לך פשוט להתחיל לעבוד אחרי תואר טוב אך קצר ככל הניתן.

ולא, לא מתחילים ממשכורת מינימום. יכול להיות שחבר שלך התבלבל על מי שעושה קורס בג'ון ברייס, האקריו ודומיהן במקום תואר. וגם אז, המשכורות הראשוניות עד כמה שאני מכיר לא רק שאינן מינימום אלא הן גם גבוהות מהממוצע במשק.
שאלה על שירות צבאי וראיונות עבודה\קורות חיים
01/05/2016 | 02:41
5
202
שירתתי בצבא שירות מלא,עשיתי קורס של לימוד שפה  , בסוף מכל מיני סיבות עברתי תפקיד,  שירתתי בבתפקיד שבחלקו טכנולוגי ,אח"כ עברתי שוב תפקיד , ובמה שנשאר מהשירות  הייתי בתפקיד טכנולוגי לגמרי של תכנות.
איך להציג את זה בראיון עבודה או בקורות חיים?
תן עוד פרטים כדי שנבין - ואז תקבל הצעות
01/05/2016 | 02:51
4
36
איזה פרטים חסרים?
01/05/2016 | 03:00
3
103
עשיתי קורס של לימוד שפה,עברתי תפקיד ואז עשיתי תפקיד שבחלקו טכנולוגי,ומשם עברתי שוב תפקיד ועשיתי תפקיד של תכנות.
אם שואלים אותי מה עשיתי בצבא?איך אפשר לסכם את הנושא במשפט קצר?בלי להגיע לזה שעברתי תפקידים?או למה עברתי תפקידים וכך הלאה?
אין מושג מה זה "תפקיד שבחלקו טכנולוגי"
01/05/2016 | 03:25
2
120

אם אינך מוכן לספר מהו התפקיד הזה - אי אפשר לתת לך תשובה.

כדי לסכם משהו במשפט קצר (במידה וזה אפשרי) - צריך לדעת מהו הדבר הזה.

אם תחזור שוב על אותו הטקסט - לא תקבל תשובה מוצלחת יותר, לצערי
אוקיי
01/05/2016 | 04:08
1
146
תפקיד שפחות טכנולוגי הייתי מגדיר כמשהו שקשור יותר לנושא מערכות מידע.כלומר לא תכנות.
זה גם לא משהו ש"תורם" באזרחות.
לא מצופה ממך
01/05/2016 | 08:07
131
לפרט את תפקיד המערכת, אלא המהות הטכנולוגית שלה \ של העיסוק שלך.
אם עסקת שנה \ X חודשים בתפקיד שאתה מעוניין לרשום כניסיון כלשהוא, אתה צריך להיות מסוגל לפרט ולשכנע את המעסיק\מראיין שזה אכן ניסיון.

בחירת תחום התמחות פרקטי בתואר שני
28/04/2016 | 13:26
11
246
היי,

אני מתכוון להתחיל תואר שני במדעי המחשב (עם תזה) ורציתי להתייעץ בבחירת תחום ההתמחות לעבודת המחקר. יש מגוון תחומי מחקר מאוד גדול (אצרף רשימה בסוף הפוסט), אבל כיוון שנכון להיום אני מכוון לקריירה בהייטק אני מעדיף תחום כמה שיותר פרקטי ובעל כמה שיותר אוריינטציה תכנותית (יכול להיות מדליק לחקוק תחומי תאוריה במדעי המחשב כמו סיבוכיות אבל אני פחות מתחבר..).
חשבתי על למידה חישובית (למידת מכונה)/בינה מלאכותית.

מה אתם אומרים?

*רשימה של נושאי המחקר:
תכנון וניתוח אלגוריתמים, סיבוכיות אריתמטית ואלגברית, אלגוריתמים בקומבינטוריקה ותורת הגרפים, חישובים במקביל, חישוב מבוזר, רובוטיקה וגיאומטריה חישובית, ביואינפורמטיקה, עיבוד תמונות, זיהוי תבניות, תקשורת מחשבים, למידה חישובית, חישוביות עצבית, גרפיקה ממוחשבת, מערכות בסיסי נתונים, חישוב מדעי, קומפיילרים, תורת שפות התכנות ולוגיקה של תכנות, הנדסת תוכנה, בינה מלאכותית, ראייה ממוחשבת, קריפטוגרפיה  ו-  cyber security 
תכנות זה כלי עזר, ולא המטרה
28/04/2016 | 14:57
2
202
אתה אולי תכתוב קוד כדי ללממש איזה אב-טיפוס או ליישם איזה חישוב, אבל בתיזה שלך זה יהיה משני, קבור בתוך נספחים בסוף.

תקח תחום שאתה מתעניין בו, מתחבר אליו ורוצה להעמיק בו. אל תנסה להפעיל שיקולים ״פרקטיים״ כי אין כאלה. תואר מחקרי הוא לא פרקטי - הוא מחקרי. אתה אמור לחקור משהו חדש וחדשני, לא לחפור משהו נפוץ ומקובל. כמעט לאף מעסיק המחקר שלך לא יהיה רלוונטי, לא משנה מה יהיה הנושא שתבחר. תמיד יהיו מעסיקים שהנושא שלך כן יהיה רלוונטי עבורם - שוב, לא משנה מה יהיה הנושא שתבחר.

29/04/2016 | 14:57
12
תודה!
30/04/2016 | 21:47
10
בשביל קריירה בהייטק..
28/04/2016 | 15:26
1
209
כנראה שעדיף לעבוד במשך השנתיים(+) האלו במקום ללמוד לתואר שני.
אם אתה ממש מתעקש, תלך על ML או ראייה ממוחשבת, במידה מסוימת גם אבטחת מידע.

בהצלחה!
האמת שיש לח כבר נסיון
30/04/2016 | 21:48
76
מצה"ל.
תלך על רובוטיקה
28/04/2016 | 15:38
1
157
יש לזה ביקוש וזה גם מענין ( לדעתי)
אני אבדוק. תודה
30/04/2016 | 21:52
19
אתה מתחיל תואר שני ישר אחרי הראשון, נכון?
28/04/2016 | 16:17
3
207
למידת מכונה, בהחלט. לא בינה מלאכותית.

שני דברים שכדאי לך לקחת בחשבון:

א. אתה לא צריך תואר שני בשביל קריירה טובה בהיי-טק. ממש ממש לא. אלא אם כן יש תחום שמעניין אותך להתמחות בו שמחקר הוא הדרך להיכנס אליו (כמו ראיה חישובית, למידת מכונה וכו'). חבל לשרוף שנתיים מהחיים בשביל כלום.

ב. יותר חשוב מתחום המחקר הוא מי הפרופסור שאצלו תעשה את המחקר. זה נורא נחמד שהאוניברסיטה שלך רשמה רשימה של נושאים, אבל הרשימה הזאת חסרת משמעות. מה שבעל משמעות היא מה תחומי המחקר של החוקרים, ואילו מהחוקרים יסכימו לקבל אותך למעבדה שלהם.
המחקר שתעשה אצל החוקר הוא-הוא התואר השני שלך, הרבה מעבר לקורסים שתעשה.

האם יש חוקר מסויים שחשבת לעשות אצלו את המחקר? האם אתה יודע מי החוקרים באוניברסיטה שלך ובאילו תחומים הם מתעסקים? אל תירשם לתואר שני במוסד שלך לפני שענית לעצמך על השאלות האלה.
אני לא כל כך בפוזיציה של
30/04/2016 | 21:50
2
144
"לבחור" אוניברסיטה. בכל זאת אני בוגר מכללה. והאוניברסיטאות לא מתות על כאלה...
אתה לא צריך להתחנף לאוניברסיטה
30/04/2016 | 22:45
122
אתה צריך ללכת להתמקצע ולהיות טוב במה שאתה עושה, ואז יהיה הרבה פחות קריטי איפה סיימת את התואר.

(או שאתה יכול ללכת להוציא עוד שנתיים-שלוש לפחות במשחק שהחוקים שלו מראש לא לטובתך).
אתה צריך לבחור מנחה
30/04/2016 | 23:45
110
הרבה מאוד מרצים באוניברסיטאות מחלטרים במכללולת. אם אתה מכיר איש סגל שמתעסק בתחום שמעניין  אותך - גש אליו ותתחיל לגשש. אולי האיש סגל הזה בעצמו לא יקח אותך, אבל הוא ימליץ לך על מישהו בתחום הזה שכדאי לך לדבר איתו באוניברסיטה אליה התקבלת.

כמו שגסט אמר, ואמר נכון, המנחה שלך לתיזה הרבה יותר חשוב מהמוסד בו עשית  אותה.
שאלה בעניין "ממליצים" במהלך תקופת חיפוש עבודה
27/04/2016 | 10:49
17
324
היי לכולם,

אשמח לדעת מהי הדרך המקובלת והנכונה כיום (בדגש על כיום-תקופת האינסטנט) עבור אותה בקשה לממליצים בזמן שמחפשים עבודה ועוברים ראיונות עבודה במקומות שונים...

בעבר היה מספיק רק מכתב המלצה פלוס שיחת טלפון לממליץ/בוס לשעבר/מנכ"ל/סמנכ"ל החברה וכו',
כיום למיטב הבנתי מסתכלים גם על LinkedIn ומקובל גם "להפנות" את אלו שמבקשים ממליצים גם לקולגות בתחום,

השאלה באה ממקום של התייחסות נכונה לעניין הנ"ל,
הרי יתכן ש"מנהל לשעבר" לא בקשר איתי (ואני איתו) כבר שנים ויש תמיד את אותה מבוכה להרים טלפון/לשלוח הודעה ככה פתאום, כמו כן - הרי לא יתכן לשמור על קשר אחת לשבוע/חודש/שנה (מאיפה צצתי פתאום... )
כמו כן וזה הרי ברור שיותר ממקום עבודה פוטנציאלי אחד יבקש "ממליצים"
ואולי בעצם זה אני שהתפטרתי ומקום העבודה לא אהב זאת והמחליף שהגיע לא היה מתאים וכו' וכו'... הרי כולנו עסוקים מעל הראש פלוס פלוס...

ואולי אני בכלל מחפש בדיסקרטיות (דבר שהוא מקובל סה"כ)

בקיצור, מה אתם ממליצים?
מה התבונה שלכם מהתקופה האחרונה ומה הדרך הנכונה ביותר להתמודדות עם הנושא?
איזה דרך לדעתכם הינה המתאימה כיום?
אשמח לשמוע/לקרא גישות שונות של כמה שיותר אנשים

בתודה רבה מראש והמשך חג שמח!
אתה רוצה דיון תיאורטי, או עצות?
27/04/2016 | 11:53
1
192
אם אתה רוצה עצות למצבך הנוכחי, אז תכתוב מה הוא מצבך הנוכחי.
אתה גם התפטרת, גם עברו מאז הרבה שנים, ואתה גם מחפש בדיסקרטיות?

אתה רוצה להביא ממליץ שניהל אותך לפני 10 שנים?
אתה פוטרת? התפטרת? ברוח טובה?
יש מנהלים שאתה כן בקשר איתם? 

אני מדבר "תיאורטית" בלבד אך כמובן ברמה הפרקטית
27/04/2016 | 12:07
136
ובכוונה הארכתי ופירטתי ככל האפשר כדי שכול אחד יוכל לתת את התובנות והעצות מנקודת מבטו,

ושוב, ככל שהדבר רלוונטי יותר ומתאים יותר לימינו ולשוק העבודה (כולל הרשתות החברתיות) כיום
מצטרף לשאלה של מה עושים במקרה של חיפוש דיסקרטי
27/04/2016 | 13:31
128
נניח ואינך רוצה לתת טלפונים של מנהלים בחברה הנוכחית כי אתה בינתיים רוצה להשאר ורק לבחון אופציות. יש קולגות בדרגה גבוהה יותר שלהם כן יש אפשרות לספר ואולי לבקש להמליץ אך האם זה מקובל?
מה עושים בכל אופן?
לגבי הדסקרטיות
27/04/2016 | 14:15
160
אם אפשרי, מביאים ממליצים ממקומות קודמים.
אם המראיינים מסכימים ,אפשר להפנות למישהו במקום העבודה הנוכחי שהוא לא המנהל ישיר.
אפשר לבקש (מה שבד"כ קורה) ששיחה עם ממליצים משאירים לקראות הסוף, אחרי ריאיונות, ואז רק המלצה ממש גרועה תפיל את התהליך.

ואם אין שום אפשרויות מישהו צריך להתפשר. או שאתה מוותר על הדיסקרטיות או שהם
מוותרים על שיחה עם ממליצים. יש מקומות שאין סיכוי שיוותרו כי התהליך הביורקרטי
שלהם מחייב לקבל המלצות, ויש מקומות שבהתאם לדחיפות עשויים לוותר.

מביאים ממליצים ממונים ממקום קודם וקולגות שאפשר לסמוך עליהם
27/04/2016 | 14:30
9
139
מהנוכחי. מי שמתעקש לחשוף אותי במקום העבודה הנוכחי שלי רק כי מתאים לו ולא מתחשב בי עוד לפני שקיבל אותי - שיעסיק מישהו אחר...
סבבה, זה בעניין הדיסקרטיות אך השאלה היתה קצת אחרת...
27/04/2016 | 14:44
8
110
אשמח להתייחסותכם בעניין ההתייחסות לעניין "ההמלצות" או "הממליצים" גם מעבר לעניין הדיסקרטיות,

תודה
לא הבנתי. היום אין מכתבי המלצה ואם לא מצאת אף ממליץ אז כן את
27/04/2016 | 19:53
7
105
ה בבעיה גם אם זה לא אשמתך, הבוסית היה מכשפה והריצפה עקומה
יש ממליצים ויש מכתבי המלצה, השאלה היא...
29/04/2016 | 10:56
6
90
עיקר השאלה היתה-כיצד לנהוג כיום בצורה נכונה?
(בדגש על כיום)

שוק העבודה הרי השתנה בשנים האחרונות,
הרשתות החברתיות שולטות (אנחנו יכולים לאהוב זאת או לא לאהוב)
והכול היום זה אינסטאנט...

עם זאת, כמובן שאני לא ארצה "להטריד" את אותם ממליצים ולמיטב ידיעתי-המראיינים/מנהלות כח אדם מאוד אוהבים לנהל שיחות חולין
(אני עצמי מקבל כאלו לא מעט)
ולכן חשוב לי לדעת מנסיונכם כיצד נכון להתנהל בנושא הנ"ל ורק בנושא זה
אם אתה לא רוצה "להטריד" ממליצים
29/04/2016 | 11:50
76
למה אתה מטריד אותנו?

תבקש לתת את הממליצים בסוף התהליך
29/04/2016 | 12:02
20
היום הכל זה אינסטאנט? מה המשמעות של המשפט הזה?
29/04/2016 | 12:20
3
73
ואיך הוא קשור לעניין הממליצים?
אינסטאנד = מיידי = Instant = תשובות מהירות לזה ששואל
29/04/2016 | 13:05
2
68
לזה ששואל או לזה שעשוי להיות המנהל העתידי/מנהל או מנהלת כח אדם באותו מקום או באותה חברה אליה מתראיינים
אם תוכל לפרט למה הכוונה
29/04/2016 | 14:40
1
59
אתה אומר שהיום מראיינים מצפים לתגובות יותר מהירות כשהם מבקשים ממליצים?

ולמה ״אינסטנט״? כשאומרים ״אינסטנט״ הכונה בדרך כלל למהירות על חשבון איכות.  איך זה קשור לנושא ממליצים וראיונות עבודה?
זה קשור בעיקר לתרבות סיפוק הדחף המיידי אצלנו במדינה
29/04/2016 | 15:27
66
משהו שהלך חמור יותר ויותר בשנים האחרונות,
אתה יכול להילחם בזה ואתה יכול לזרום עם זה, במקרה הזה ולמען האינטרס לעבור את שלב הממליצים על הצד הטוב והנכון ביותר-הייתי מעדיף לזרום עם זה

ממליצים
27/04/2016 | 14:51
2
197
אני לא יודע לגבי מעסיקים שחופרים למועמדים בלינקדאין ומתקשרים לקולגות- זכותם לעשות כל דבר, אבל זה לא מקובל כ"כ.

הדרך הישנה והטובה ונמקובלת עדיין היא לבקש מהמועמד ממליץ מכמה חברות קודמות. באופן טבעי מועמד שעובד כרגע לא יכול לתת את המנהלים הנוכחיים שלו כממליצים, כל מעסיק יבין זאת. הממליצים לא חייבים להיות חברים שלך, אבל כדאי שיהיו אנשים שמעריכים אותך מקצועית.

אין שום דרך להבטיח שהחיפוש יהיה דיסקרטי. אתן לך דוגמה - לפני חודש הייתי בכנס, בחורה אחת אמרה לי שלום, נראתה לי מוכרת. ניסיתי להזכר מאיפה היא מוכרת, ואז באופן אוטומטי פלטתי "אה, היית אצלנו בראיון". מישהו מהחברה שלה עמד לידה... למזלי לא קרה שום נזק.
בדיוק בשבוע שעבר היה לי מקרה מעניין
29/04/2016 | 12:57
1
147
אדם X התראיין בחברה כלשהי אצל מראיין Y, וככל הנראה עבר את הראיון הראשון.
לאחר הראיון, המראיין שלו נכנס לפרופיל ה linked-in שלו וחיפש קשרים משותפים, ומצא אותי.
מסתבר שאני עבדתי עם המראיין Y במקום העבודה הקודם שלי, ועם המרואיין X עבדתי במקום העבודה שהיה לפניו, וכך הייתי מקושר בדרגה-1 לשניהם.
המראיין Y שלח לי הודעה דרך linked-in לקבל המלצה.

במזל, במקרה הזה יכלתי לתת המלצה די חיובית כי מדובר היה באדם טוב.  אבל בעבר היו מקרים שאנשים פנו אלי לקבל המלצות, וממש היה לי קשה.  אני לא משקר טוב בתשובות לשאלות ישירות, ואם מי שביקשו ממני המלצה היה אדם לא מוצלח לדעתי, מקצועית או אישית, או שאם אני עצמי לא הייתי מסכים לגייס אותו שוב לו זה היה תלוי בי, אני תמיד נתקע בדברים האלו ולא יודע מה להגיד.  אם המועמד הוא שנוי במחלוקת, אני מוצא את עצמי לפעמים בדילמה קשה: האם הנאמנות הגדולה יותר שלי היא לחבר שמחפש עבודה, או לחבר שמחפש עובדים?  
המלצות זה דבר בעייתי
29/04/2016 | 15:39
136
זה סובייקטיבי ולמי ששומע את ההמלצה אין תמיד דרך לשפוט נכון את הסיטואציה.
אני לא איש HR אבל מהמעט שאני מכיר מהן, להגיד שעובד עזב בגלל אי הסכמה עם ההנהלה גורר כמעט תמיד שהוא יפסל, כי אי אפשר לדעת מה קרה שם ומי אשם בסיטואציה. כשיכול להיות שההנהלה גרועה.
הרבה פעמים על אותה יכולת מנהל אחד יגיד שהעובד "תותח" ומנהל אחר יגיד שהוא היה ממוצע מינוס בצוות.
הרבה פעמים נשות HR מתעקשות לדעת איך המועמד היה ביחס לצוות. אם הוא היה הכי טוב? אם היה ב20% העליונים, בלי להכיר בכלל את שאר הצוות\חברה ויש חברות שרף הגיוס בהן הוא גבוה יותר מבאחרות.
הרבה פעמים אנשים משתנים. אם עבדת עם משהו בתחילת דרכו והוא עשה קצת שטויות, זה לא צריך לרדוף אותו כל חייו המקצועיים.

אני בד"כ נוטה להיות לטובת המועמד עד גבול הטעם הטוב. לדעתי חברה צריכה לדעת לבחון לבד את המועמדים שלה ופחות להסתמך על סיפורי מצד ג' שרלוונטיים ללפני 5 שנים.
יום ראשון בעבודה
26/04/2016 | 03:24
17
572
מאוד חוששת, לא ממש יודעת ממה.
אשמח לטיפים.
לעולם אל תרוצי עם מספריים, זה נורא מסוכן
26/04/2016 | 08:22
4
378
חוץ מזה - תמיד בעבודה חדשה לוקח זמן עד שמתרגלים לז'רגון של המקום, עד אז חצי מהדברים נשמעים כמו סינית ולא מבינים מי נגד מי. אל תלחצי, תשאלי מה שאת לא מבינה, תרשמי דברים שמלמדים אותך ויהיה בסדר.
אם מישהו רץ מולך עם נייר, אז כנראה שמספריים יהיו
27/04/2016 | 02:44
3
219
הבחירה הטובה ביותר.
אלא אם רץ מולה e בחזקת x
01/05/2016 | 23:43
2
47
ואז אי אפשר לגזור אותו.
או איזה אפס
02/05/2016 | 08:33
16
אפשר - אם המספריים גוזרות לפי t
02/05/2016 | 08:47
16
זה המקום של הDSP?
26/04/2016 | 09:16
1
417
שהיה לך ראיון גרוע? לפחות תעדכני אותנו איך הלך
לא טוב,
26/04/2016 | 12:23
383
וקיבלתי תשובה שלילית.
אבל כנראה מישהו הבריז להם כי שבועיים אחרי התשובה השלילית התקשרו לשאול אם אני כן רוצה להמשיך...
לא אכפת לי שאני אופציה ב' (או ג' או ד', לך תדע), אני שמחה שאני מקבלת הזדמנות במקום טוב.
לחסוך בביקורות. לפחות בהתחלה
26/04/2016 | 13:50
306
גם אם מבינים מהר שהגעת לחברה שמלאה בליצנים
לשכוח מה'אופציה ב' ' , לבוא עם חיוך ולהשקיע
26/04/2016 | 13:50
347
איזה כיף יהיה אם תגרמי להם לחשוב "איזה טמבלים היינו שלא החתמנו אותה ישר" .
הייתי קורא פעם בפורום סטודנטים
27/04/2016 | 14:29
7
355
תמיד הפתיעו אותי הודעות כמו.
"שלום. קיבלתי 73 במבחן. האם כדאי לגשת למועד ב'?"

אבל יותר הפתיע אותי האנשים שהגיבו ונתנו את דעתם..
זה בעיקר בחורות, הן תמיד מתייעצות.
27/04/2016 | 21:12
3
321
לא החלטיות צריך להחליט בשבילן.

אין בעיה בלהתייעץ
27/04/2016 | 21:33
239
הבעיה זה שצריך להבין שצריך לתת אינפורמציה כשלהיא..
לא בדיוק. קח טיפ לחיים:
28/04/2016 | 10:00
1
286
הרבה בעיות בין גברים לנשים נגרמות כי גברים חושבים שהנשים רוצות שהם יפתרו להן את הבעיות.
זה לא נכון. כשאשתך תספר לך על בעיה שלה, היא רק רוצה לדבר איתך. אם תנסה לפתור את הבעיה - היא תכעס עליך.  
אז תקשיב, תהמהם, תגיד ״זה באמת נורא ואיום!״ או ״הם פשוט לא מעריכים אותך!״ ותחכה שזה יסתיים ללא נפגעים...
בדיוק מה שחשבתי כשקראתי את AnarchistPhilosopher
28/04/2016 | 10:20
211
נשים ממאדים גברים מנגה

מצד שני, בלי שאלות מהסוג הזה אין ממש צורך בקיומו של פורום.
27/04/2016 | 21:13
94
אני ניהלתי את פורום סטודנטים ועניתי על השאלות האלה
28/04/2016 | 16:19
1
237
התשובה היא "שקול סיכוי מול סיכון, ואם נראה לך שיש הרבה יותר סיכוי לשפר מאשר ליפול וזה שווה לך את המאמץ, יאללה".
למען הסר ספק
28/04/2016 | 21:38
206
"שלום קיבלתי 73 בשדות אלקטרומגנטיים עם פרופ' שיבר בטכניון. הממוצע שלי הוא 83.78 ומאד חשוב לי לסיים עם מעל 84 הסמסטר. שיפור ל85 יביא אותי לממוצע הרצוי.. מהצד השני הקורס מאד קשה, והממוצע במועד א' היה 65".

זה עוד איכשהוא סביר ומאפשר להתייחס..[1]

[1] לא ניגשים למועד ב' אצל שיבר בשדות. אלא אם בא לך לחזור על הקורס..:)
התלבטות לגבי תואר שני
27/04/2016 | 23:06
1
213
אז ככה -
אני במקור מתחום מדעי החיים. יש לי תואר שני בתחום ממכון וייצמן. לפני כשנה וחצי עשיתי הסבה ועברתי לעבוד בחברת הייטק בינלאומית - בהתחלה בתפקיד שיותר דומה לאנליסט, ולפני כמה חודשים עברתי לתפקיד שנוגע גם  בפיתוח ממש. אפשר לומר שאני עדיין בתהליך של ללמוד להיות מפתח.

בנוסף, לפני כשנתיים וחצי התחלתי ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה. עד היום סיימתי בערך חצי מהתואר. לאחרונה התוודעתי לאופציה של לימודי תעודה במדעי המחשב - במקום לסיים תואר ראשון, אני יכול לקבל לימודי תעודה ואז להמשיך לתואר שני בפתוחה. 
יוצא כרגע שבשביל לסיים את הלימודי תעודה + תואר שני (במסלול ללא תזה) אני בסך הכל צריך לעשות שני קורסים יותר מאשר בשביל לסיים תואר ראשון.

הנה היתרונות וחסרונות שאני רואה כרגע, עבור צעד כזה -
נגד:
- המסלול של תואר שני יעלה לי כ-15 אלף ש"ח יותר מאשר לסיים תואר ראשון
- פחות "תמיכה" - אני לא הולך בכלל לשיעורים, רק לומד עצמאית מהבית, ובגלל זה נעזר הרבה מאוד בסטודנטים אחרים בפורומים, קבוצות פייסבוק וכו'. אני מניח שבקורסים של תואר שני יהיה הרבה פחות מזה

בעד:
- המסלול של תואר שני חוסך ממני את הצורך לעשות את הקורסים הכי כבדים במתמטיקה - אינפי 1 ו-2
- יהיה לי תואר שני...?

שזאת השאלה העיקרית - מה בעצם תואר שני ייתן לי? הבנתי מחיפוש בפורום שתואר שני עוזר רק במשרות מאוד מסויימות כמו אלגוריתמיקה וכו'. מצד שני, אני בנקודה שדורשת רק מעט יותר השקעה כדי לקבל תואר שני במקום ראשון.

מה הייתם עושים במצב כזה? שווה לי ללכת על זה?
סיים את הראשון או שתבדוק אפשרות של "חוג לאחר התואר"
28/04/2016 | 16:28
644
ההתייחסויות שראית פה לתואר שני נוגעות לתואר מחקרי. אתה בוגר תואר עם תזה בעצמך - מה לדעתך הוא היה שווה אם היית עושה רק את הקורסים? האם זה היה עושה אותך ביולוג טוב יותר? מסופקני (ואני אומר את זה כחצי-ביולוג ).

אם סיימת כבר חצי תואר בפתוחה, מצבך מאוד טוב. אתה לא חייב לסגור את התואר כדי למצוא משרה מלאה כמפתח.

כן, אינפי זה באסה, אבל אם אינני טועה אתה יכול לעשות חדו"א ב' במקום אינפי 2.

עוד נקודה למחשבה: באסופת הקורסים של התואר הראשון יש יותר קורסים רלוונטיים למפתח מתחיל מאשר בתואר השני.

אם אתה רוצה לקצר את התואר עוד יותר, בדוק בפתוחה אם יש לך אפשרות לעשות את התואר במדעי המחשב כ"חוג לאחר התואר", ואז יכול להיות שזה יצמצם לך את היקף התואר הראשון.
תקופות חסרות מעש בעבודה
28/04/2016 | 14:21
5
305
בחודש האחרון כמעט ואין אצלנו עבודה מעניינת,
את רוב הפרוייקט סיימנו וכרגע מנסים לגלח פיצר פה פיצר שם,
תיקוני באגים וכולה,
העניין שאני לא לומד שום דבר חדש, או עושה משהו מאתגר,
איך אפשר לנצל את התקופה הזו?
האם ללכת לבוס ולדרוש עוד עבודה?
האם לנסות להנות מהחופש?
אני מפחד להתנוון או להרגיש פתאום לא משמעותי ...
מין פחד פנימי לא מוסבר,
אשמח לשמוע להצעות
תגיד, טרול, למה אתה חייב להמציא סיפורים כאלה?
28/04/2016 | 14:54
1
195
רוצה להעלות נושא לדיון - למה שפשוט לא תשאל ״מה אתם עושים בתקופות מתות״?

סופר לא ייצא ממך, אפילו עיתונאי לא במיוחד, אז למה סתם לבזבז פיקסלים?
״מה אתם עושים בתקופות מתות״?
28/04/2016 | 14:59
77
לא חסר מה לעשות
28/04/2016 | 15:43
181
אופטימזציה לקוד.
פיצרים חדשים שלדעתך יכולים לשפר את המוצר גם אם לא היתה דרישה לזה מהלקוח\בוס .
תיעוד לצרכים פנימיים ( כדי להבין בעתיד  מה עשיתה ).
לקחת חופש.
לארכיטקטים אין תקופות מתות
28/04/2016 | 16:07
186
לא חוויתי תקופה כזאת, אבל אם הייתי יודע מראש כנראה שהייתי בוחר נושא חדש ללמוד (רצוי משהו שקשור למשרה הנוכחית).
בדרך כלל אני מנצל תקופות כאלו כדי להחזיר Technical Debt
29/04/2016 | 19:59
37
בחירת תחום התמחות פרקטי בתואר שני
28/04/2016 | 13:26
1
86
היי,

אני מתכוון להתחיל תואר שני במדעי המחשב (עם תזה) ורציתי להתייעץ בבחירת תחום ההתמחות לעבודת המחקר. יש מגוון תחומי מחקר מאוד גדול (אצרף רשימה בסוף הפוסט), אבל כיוון שנכון להיום אני מכוון לקריירה בהייטק אני מעדיף תחום כמה שיותר פרקטי ובעל כמה שיותר אוריינטציה תכנותית (יכול להיות מדליק לחקוק תחומי תאוריה במדעי המחשב כמו סיבוכיות אבל אני פחות מתחבר..).
חשבתי על למידה חישובית (למידת מכונה)/בינה מלאכותית.

מה אתם אומרים?

*רשימה של נושאי המחקר:
תכנון וניתוח אלגוריתמים, סיבוכיות אריתמטית ואלגברית, אלגוריתמים בקומבינטוריקה ותורת הגרפים, חישובים במקביל, חישוב מבוזר, רובוטיקה וגיאומטריה חישובית, ביואינפורמטיקה, עיבוד תמונות, זיהוי תבניות, תקשורת מחשבים, למידה חישובית, חישוביות עצבית, גרפיקה ממוחשבת, מערכות בסיסי נתונים, חישוב מדעי, קומפיילרים, תורת שפות התכנות ולוגיקה של תכנות, הנדסת תוכנה, בינה מלאכותית, ראייה ממוחשבת, קריפטוגרפיה  ו-  cyber security 
הייתי הולך על ראייה ממחושבת, העתיד ...
28/04/2016 | 14:34
49
משרות חדשות
28/04/2016 | 12:45
8
12
NGS expert
8
logocontent imageחברה : ביוטכנולוגיה
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה
תאור המשרה : Nucleix develops, manufactures and markets innovative non-invasive molecular cancer diagnostic tests. We are looking for an NGS expert to help us develop our new cancer diagnostic tests.
Job description:

Build pipelines ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת Natural Adabas
16
logocontent imageחברה : השמה / כ"א
מקומות העבודה : פתח תקווה
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברה מעולה במרכז דרוש /ה מפתח /ת Natural Adabas.דרישות:
ניסיון של 3 שנים לפחות בפיתוח ADABAS NATURAL./NATURAL DB2 - חובה.
ניסיון בכתיבת סקריפטים BATCH.
ניסיון בתחום הon-line - חובה.
ידע בביטוח ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
QA מנוסה לאיזור השרון
13
מקומות העבודה : רעננה
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברת הייטק מעולה בשרון דרוש /ה QA מנוסה.דרישות:
השכלה רלוונטית - חובה.
ניסיון של שנתיים לפחות בבדיקות תוכנה ידניות - חובה.
ניסיון בבדיקות על מערכות WEB - חובה.
ניסיון בכתיבת מסמכי בדיקות ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
Full-Stack Web Developer
22
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברה מעולה וטכנולוגית בת"א דרוש /ה מפתח /ת Full-Stack.דרישות:
ניסיון של 1-2 בפיתוח #C.
ניסיון בפיתוח טכנולוגיות Cilent Side - חובה.
ניסיון מחברות מוצר - חובה.
פיתוח מערכות מורכבות.
ניסיון ב ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת NET. עם ניסיון ב - WPF
9
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברה מעולה בפתח תקווה דרוש /ה מפתח /ת WPF.דרישות:
השכלה רלוונטית בתחום - חובה.
ניסיון של שנה לפחות בפיתוח WPF - חובה.
ניסיון בעבודה עם MVVM,XAML - חובה.
ניסיון בעבודה מול ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת JAVA /J2EE תשתיות
13
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברה פיננסית גדולה במרכז דרוש /ה מפתח /ת Java/J2EE תשתיות מנוסה.דרישות:
ניסיון של 5 שנים לפחות בפיתוח Java/J2EE - חובה.
ניסיון משמעותי בפיתוח Server Side - חובה.
ניסיון בעבודה עם ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת .NET
15
logocontent imageחברה : היי טק
משרה מלאה
תאור המשרה : לנס טכנולוגיות דרוש /ה מפתח /ת .NET למשרת פיתוח בסביבת WEB לתחום הלוגיסטי.
משרה מלאה וקבועה בתל אביב.דרישות:
5 שנות ניסיון בפיתוח.NET בסביבת WEB הן לצד Client והן לצד Server ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
ראש צוות תוכנה Windows
18
logocontent imageחברה : היי טק
מקומות העבודה : חיפה
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברת אלביט מערכות, לאתר החברה בחיפה,  דרוש /ה ראש צוות תוכנה Windows.דרישות:
תואר ראשון במדעי המחשב /הנדסת תוכנה /הנדסת מחשבים.
שלוש שנות ניסיון לפחות  כמהנדס /ת פיתוח תוכנה בדוט ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מחפש כיוון להעשרת/העמקת הידע
26/04/2016 | 14:58
3
204
אני מחפש איזה תחום ידע להעמיק בו.... איזה "דומיין" מבוקש.
רציתי לדעת לאיזה כיוונים מהנדס תוכנה יכול להתפתח?
אני לא בעל תואר שני ולא אלוריתמאי.
מה כדאי ללמוד? מערכות הפעלה? לינוקס?
ספריות או פריימוורקים?
או משהו כללי יותר כמו תחום הסטורג?
בברכה,
איתן
המטרה היא עניין או קריירה?
26/04/2016 | 15:30
2
143
אם זה השני, אני נתקל היום בהמון מודעות דרושים של Full Stack Web Developer . כמעט בכל חברה היום, כולל חברות סטורג', סייבר וניהול רפתות יוקרה, צריך אנשים כאלה.
המטרה היא קריירה
26/04/2016 | 15:53
1
155
נושא הווב מאוד חם כיום אבל זה נראה כמו טרנד שהרבה מצטרפים אליו ועלול להגיע לרוויה. השאלה איפה כדאי להעמיק כך שזו תהיה השקעה טובה לטווח יותר ארוך?
ההשקעה הכי טובה לטווח הארוך היא התמחות בבסיסי נתונים
27/04/2016 | 02:43
150
זו אחת הטכנולוגיות הבודדות שקיימות כבר עשרות שנים עם ביקוש יציב וזה כנראה לא ישתנה בעתיד הנראה לעין.
משרת סטודנט באפל
24/04/2016 | 20:57
6
444
היי,
אני סטודנטית למדמ"ח וזומנתי לראיון באפל למשרת "פיתוח אלגוריתמים". כשביקשתי עוד קצת פרטים וחומר שכדאי לחזור עליו לפני הראיון, לא קיבלתי תשובה (המזמנת אמרה שהיא לא מוצאת תיאור משרה). 
אציין שאין לי ניסיון, ולגבי low-level, גם היכרות מהתואר בקושי יש לי (בשבוע שעבר כתבתי תוכנית ראשונה באסמבלי ופתרתי תרגיל ראשון בשערים לוגיים). כמובן שאפשר להסיק זאת מקורות החיים וגיליון הציונים.
למישהו יש ניחוש לגבי מהות התפקיד?
למישהו יש הצעות על מה להתכונן?

חג שמח
אפל הרצליה
24/04/2016 | 21:49
111
שני מקומות שאני יכול לחשוב עליהם
25/04/2016 | 10:42
348
אפל בישראל מורכב ברובה הגדול מסטארטאפים שנקנו. יש שתי פעילויות של אפל בארץ שהתפקיד הזה יכול להיות חלק מהן:

אנוביט - פיתוח בקר שגורם לזה שזכרון פלאש יתקלקל לאט יותר.
פריימסנס - פיתוח מצלמות שמזהות תנועה במרחב (כמו הקינקט).

שתי המלצות:
א. בראיון, תשאלי בדיוק מה מהות התפקיד - מה תעשי ומה צפוי ממך במידה ותתקבלי. אם זה נשמע כמו ג'יבריש, תרשמי את זה ותנסי לקרוא על זה אחר כך.

ב. לדעתי האישית, עדיף שהמשרה הראשונה שלך תהיה בחברה שהיא חברת תוכנה פרופר, כדי לקבל רושם יותר נכון על איך נראית עבודה בתחום שבחרת לעצמך ולסגל הרגלים טובים. כמובן, כל צוות וכל חברה עומדים בפני עצמם ויכול להיות שהצוות שתגיעי אליו באפל יהיה מעולה עבור מישהי בתחילת הקריירה שלה.
הייתי מהמר על פריימסנס
25/04/2016 | 14:04
245
אבל בכל מקרה, לכי לדף הלינקדאין של אפל - יש שם כמה משרות אלגוריתמים פתוחות, תקראי את תאורי התפקיד ותקבלי פלוס מינוס מושג כללי איזה אנשים מחפשים.

ככלל, סטודנט בקבוצת אלגוריתמים יכול להיות כל דבר החל מכותב כלים פנימיים, מריץ בדיקות אלגוריתמים וכלה במפתח. קשה לדעת לפני שמראיינים.
מה *כן* למדת, ובאיזה סמסטר את?
26/04/2016 | 08:37
205
אנסה לגשש עם העובדת הטריה ב  Apple , שהיא במקרה גם אחותי הגדולה , אולי לה יש מושג :)

ובכל מקרה, יש מדריך לראיון שכתבתי פה פעם, צריך לחפש אותו, אני מתעצל :)

תחזרי על החומר של מבני נתונים, אלגוריתמים (נו, את יודעת מה זה קרוסקל, סבבה, אבל יש עוד :) ), מערכות הפעלה אם למדת, מערכות ספרתיות (בכל זאת  - אפל, חומרה), וכמובן שפת c .

צריך להבין שיש גם "שאלות מתנה" שלא כדאי לפשל בהן, למשל שאלות מושגים,  ושאם למשל למדת איך להפוך מחרוזת ב c , את אמורה להיות מסוגלת לכתוב את הקוד של זה על מחשב או על לוח.

אמרו לך שם של מראיין?
26/04/2016 | 18:26
72
תודה רבה על התשובות
26/04/2016 | 21:47
210
(לנכונים לגשש - עניתי במסר, מקווה שזה בסדר)
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע
יתרון אנושי השמה וגיוס כח
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
פורום דרושים עובדים
פורום דרושים עובדים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום