לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום עבודה בהיי-טק
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

יש לכם blacklist של דברים שלא נכנסים לsource control?
03/02/2016 | 12:36
73
289
לנו למשל יש כלל (שהייתי נגדו), שלא מכניסים קבצים שקשורים לIDE (כגון iml) כך שכל פעם שפותחים שמורידים את כל הקוד מbranch צריך לבנות אותם מחדש .

כמו קבצים כגון log4j.xml רק מועברים לכזה רשימה.
המשך>>
לנו למשל יש כלל (שהייתי נגדו), שלא מכניסים קבצים שקשורים לIDE (כגון iml) כך שכל פעם שפותחים שמורידים את כל הקוד מbranch צריך לבנות אותם מחדש .

כמו קבצים כגון log4j.xml רק מועברים לכזה רשימה.
מס על RSU
05/02/2016 | 10:23
5
93
מישהו יודע להסביר בשפה פשוטה
מה ההבדל הכספי בין לפרוע RSU אחרי שנה לבין לחכות שנתיים להפחתת המס?
בכל מקום שאני קוראת ההסבר גורם לי ליותר שאלות...

לא יודע מה ההבדל לטווח הקצר
05/02/2016 | 13:26
1
51
לא ממליץ ולא מייעץ, אבל יש האומרים ששווה לשמור אותם בכלל לפנסיה או לתקופה של בין עבודות, כך המס הפירותי שמשלמים עליהם יהיה נמוך.
אף פעם לא הבנתי את אלו ששומרים מניות
06/02/2016 | 11:07
2
ברור שאין אמת אבסולוטית, אני לא מומחה בתחום ולמזל יש הרבה משחק כאן.
אבל מהרגע שאתה יכול למכור מניות אתה הופך בעצם למשקיע במניות האלו, הן יכולות לעלות אבל גם לרדת או להמחק לגמרי.
המצב הופך מ"איזה יופי נתנו לי מתנה" ל "אני חושב שההפרש במסוי גדול יותר מהשנוי בערך המנייה".
מניסיון בכמה חברות (ושוב, אני מסכים שזה הוכחה אנקדוטלית והחישוב לא טריויאלי) אלו שהחזיקו במניות הפסידו לאורך זמן ואני שמכרתי מיד בתום השנה הראשונה שמרתי על ערך הבונוס.
אגב הכי קשה לי להבין הם אלו שמקבלים את המנייה, משלמים מס (נמוך יותר כמובן)  ומחזיקים אותה לאורך זמן, כמובן ייתכן והם זוממים לא לדווח על הרווחים...
במדינה שאני חי בה עכשיו המושג נאמן לא קיים, ומשלמים מס על ערך ההענקה מיד כשה RSU הוא VESTED כך שהשיקולים שונים- אם אתה רוצה לקבל משכורת כדאי למכור לפחות sell to cover-
מי הנאמן שאצלו מוחזקים ה RSUs?
05/02/2016 | 13:33
58
האם זה esop או מישהו אחר?

אם יש לך שאלות , אשמח לענות לך בפרטי, אני יכול להגיד לך שבזמנו esop עשו לנו הסבר די מקיף בחברה, אשמח לנסות להזכר, אני כעקרון תמיד חיכיתי שנתיים , אבל לקראת המעבר לאוסטרליה העדפתי למחוק כמה שיותר נוכחות בארץ מבחינת מס ולכן שילמתי על חלק מה RSUs מס מלא, אז חוויתי גם את ההטבה וגם בלי.
בבקשה
05/02/2016 | 16:34
1
56
ניתן דוגמא: נניח וקיבלת 10 מניות וכל מנייה שווה 10$

מאד תלוי ביום בו תרצה לממש:
אבל אם תממש לפני השנתיים, מה שיקרה יהיה: תשלם 50% מס על 10 המניות הללו,
אם מחיר המנייה נשאר 10$ ישארו לך 50$ אם מחיר המנייה ירד ל-9$ יישארו לך 45$

אם מחיר המנייה קפץ ל-20$ גם אז תשלם 50% מס,

אולם אם תסחוב שנתיים, תשלם 50% על מחיר הענקה (יענו 10$) אבל אם מחיר המנייה עולה על 10$ אזי תשלם רק 25% על הרווח

למשל אחרי שנתיים מחיר המנייה קפץ ל-20$ אז תשלם 50% על ה-10$ בו העניקו לך את המנייה ו-25% על ה-10$ הנוספים
תודה
05/02/2016 | 21:14
22
עכשיו הבנתי
התמודדות עם מפלצת
04/02/2016 | 22:48
61
388
התחלתי לפני חצי שנה מקום עבודה חדש, ואני סובלת מבחורה מפלצת.
מקצועית אני נהנית מאוד אבל הבחורה הזאת עושה לי את המוות.
קודם כל אני כמעט בת 40, אמא ל3 ילדים, ותיקה בתחום שבאמת מחפשת סביבת עבודה טובה ומקצועית.
אותה בחורה צעירה כל היום הראש של מסיבות ובילויים וערבי צוות,...
המשך>>
התחלתי לפני חצי שנה מקום עבודה חדש, ואני סובלת מבחורה מפלצת.
מקצועית אני נהנית מאוד אבל הבחורה הזאת עושה לי את המוות.
קודם כל אני כמעט בת 40, אמא ל3 ילדים, ותיקה בתחום שבאמת מחפשת סביבת עבודה טובה ומקצועית.
אותה בחורה צעירה כל היום הראש של מסיבות ובילויים וערבי צוות, כמה פעמים שמעתי שהיא מתלוננת שהביאו משיהי זקנה וכבדה...(ואני ממש ממש לא כזאת!)
כשהראש צוות יצא השבוע לראיון היא סיננה - רק שלא תביאו עכשיו מישהי בת 50..

תמיד עבדתי עם צעירים ממני והסתדרתי מצויין. אבל היא מתנשאת עם פה ענק ומקושרת ומקומבנת עם המנכל, ומכיון שהיא לא יכולה להתלונן על הגיל שלי או על זה שאני לא מוצאת חן בעיניה היא מתלוננת על שאני לא מספיק מקצועית.
יש לי נסיון כפול משלה, אבל אם היא החליטה שלמשתנים לא קראתי בשם מספיק הולם, או לא כתבתי מספיק הערות בקוד היא תדאג שכולם ידעו, שהיא תהיה זאת שבישיבה תגיד שצריך ללמוד ממנה כי יש כאן אנשים לא מספיק מקצועיים...
היא מכל דבר עושה רעש והמולה...
בקיצור קרא לי היום המנהל (שלא מבין כלום בתוכנה) ואמר לי שאני צריכה שהקוד יהיה יותר איכותי (לפני זה ראיתי שהיא נכנסת אליו לדבר.
יצאתי עם דמעות. איך בחורה סתומה עם בטחון בשמים ופה ג'ורה הורסת לאנשים דברים רק בגלל שהם לא בדיוק הטעם שלה.
בחודשיים הראשונים הייתי יושבת הרבה עם ראש הצוות שנחמד אבל עלה נידף לידה. הוא הסביר לי את המערכת אבל היא לא הפסיקה להעיר על זה.
כבר כמה פעמים שמעתי אותה אומרת שהיא בלי הרבה שנים נסיון טובה יותר מכאלה בצוות עם ניסיון רב. (וברור שהיא התכוונה אלי).
אז היום היא ישבה עם המנהל ואני יודעת שהיא מנסה להכניס חברה שלה (ואין תקן פנוי) ולא קשה לעשות 1+1

מה יכול לגרום ל ConnectionException: connection timedout?
04/02/2016 | 19:23
9
81
ואני לא מדבר על SocketTimeoutException
זה קורא בjava.net.PlianSocketImpl.socketConnect 
והשרת עובד, (אם כי אני חושד שיש עליו עומס לא קטן של TCP, אבל אני לא יודע איך לאבחן את זה). 
נסיון לעלות אפילו ל /proc/sys/net/ipv4/tcp_syn_retries  ל7 , לא עזר ..
תנסה להריץ sniffer
05/02/2016 | 02:02
8
63
נניח tcpdump עם w- לקובץ לוג, ואם תראה שזה שוב מדפיס את החריגה אז תנסה להשוות זמנים ולפתוח את הdump עם wireshark ולהסתכל מה הולך שם בדיוק
אגב, מדובר בservlet שפותח socket ל"עצמו" כלומר באותוJvm
05/02/2016 | 10:08
7
39
יש serverSocket שכבר מקבל socket אחרים, חשבתי על tcpdump אבל מכיוון שכבר היה תקשורת חשבתי זה משהו יותר פרטני...
בסיסטם, לא רק חושבים - אלא בודקים
05/02/2016 | 12:20
6
57

יש מספיק כלי טרייס וכלי דיבוג לבעיות סיסטם (ובעיות תקשורת נכללות תחת סיסטם) - שאפשר לבדוק, ולא רק לחשוב ולנחש.

בכל פעם שאתה נתקל בתופעה כזו, אמור לעצמך: זה לא מוזר - זה באג.
במקרה שלך - זה לא פרטני - זה באג.
ובאג - מדבגים.
כשזה שרת פועל בProduction ואין לך root והדרך היחידה להתקין
05/02/2016 | 12:33
5
37
root זה לעשות מספר פרוצדורות ו reboot , לא תמיד הכל אפשרי ומיידי. נכון שאני יכול לעשות sudo אבל לעיתים sudo לא נותן לי הכל.
קרוב לוודאי שזה באג, ומה שחסר לי זה כלים וכלי דיבוג (או יותר נכון ידע עליהם, כי תחום סיסטם וביצועים די חדש לי) לנתח את זה. מה בדיוק wireshark יגיד לי בקשר לזה..(באמת שואל) אגב, wireshark יצא לאחרונה גרסה 2, מלבד ממשק משתמש מחודש יש משהו אחר מעניין שם?
. היו לנו מצבים אחרים, למשל שמישהו אמר לנו לאחר שראה netstat שיש לנו המוני rejection והדרך היחידה לטפל בזה היה להעלות את רמת הbacklog בsysctl.
בלי root - איך תריץ wireshark?
05/02/2016 | 12:40
4
46

תוכנת wireshark דורשת הרשאות של root כדי לפתוח את התקן הרשת הרלוונטי ולהקליט ממנו הודעות.

ואם יש שרת production ולא מספקים לך כלים כדי לדבג אותו - יש לך בעיה פרוצדוראלית בחברה - ורצוי שתדבר עם המנהל האחראי ותחשבו כיצד לפתור אותה. אין טעם לעבוד בצורה לא יעילה בדיבוג, בגלל בעיות פרוצדוראליות.

נ.ב. באיזו מערכת הפעלה מדובר, שכדי לקבל הרשאות root צריך לבצע reboot? זו מערכת לינוקס שחסמתם בה את הגישה לroot באמצעות selinux או משהו דומה?
עם tcpdump אני יכול לעבוד בעזרת sudo אני מדבר על מקרים אחרים
05/02/2016 | 13:54
1
33
כגון  echo 6 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_syn_retries  אז ממש הייתי צריך root , אבל בסופו של sysctl  כן עבד לי. לכן אני לא בטוח בדיוק מה כן או לא יעבוד לי. יש מצב שמה שיש בsudo יספיק, רק שאני לא בטוח מה אני יכול להשתמש ומה זה יעזור (כמו שאמרתי תחום חדש בשבילי, שזה אחת הסיבות שאני אוהב לעבוד פה, לא צריך לטחון עיבוד נתונים ,hibernate, ,spring ושאר מרעין בישין).
אין לנו אפילו jdk שם כדי לבצע heap dump, רציתי להכליל אותו בהתקנות עתידיות, אבל אני לא סגור בדיוק אם הרשיון מאפשר את זה.

מדובר בubuntu 12 , הQA התעקשו שלא יהיה משתמש root כדי שאנשי התמיכה הטכנית לא יתפתו לעבוד איתו, איש הQA הוא זה שאמר לי שצריך להוסיף root ואז לבצע reboot בשביל זה, ייתכן שהוא צודק, אין לנו איש Linux "רשמי" בחברה.

לא היית צריך root "מלא" בשביל הפקודה הזו!
05/02/2016 | 23:10
22
ב-Ubuntu, אם לא עשיתם משהו ממש מיוחד, sudo ייתן לך את כל אותן ההרשאות בדיוק שיש ל-root.

אבל, אתה צריך להבין איך ה-shell עובד, ולמי שייך ה-redirect.

כשאתה כותב:
 sudo echo 6 > /proc/sys/net/ipv4/tcp_syn_retries
מבחינת ה-shell, הפקודה שיש להריץ היא sudo, הפרמטרים שלה הם echo 6, ואת הפלט של הפקודה יש להפנות לקובץ ב-proc שציינת.

עכשיו שים לב!
הפקודה שהפלט שלה מופנה אינה echo שבאמת רצה עם הרשאות root!
הפקודה היא sudo שרצה עם ההרשאות הרגילות של המשתמש שלך, ולכן אינה יכולה לכתוב לאותו הקובץ!

כדי להתגבר על זה, בכל פעם שאתה צריך להריץ פקודות עם הרשאות root שכוללות הפניית קלט \ פלט סטנדרטי, תכתוב:
 sudo -s
זה יפתח shell חדש עם הרשאות root (תראה את סימן ה-#), ואז תוכל להריץ את הפקודה כאילו הרצת אותה מחשבון root ממש והיא תעבוד.
כדי לחזור ל-shell הרגיל תכתוב exit.

מקווה שזה יפתור לך כמה בעיות debug.

בהצלחה!
לא הבנת זה לינוקס יא חביבי? כתב במפורש /proc/sys/net
05/02/2016 | 18:52
1
11
נראה לי שהוא התכוון- איזה לינוקס זה, שצריך ריבוט בשביל root
05/02/2016 | 23:19
15
כי אין בעיה להוסיף משתמשים ולהוריד משתמשים, וroot זה פשוט המשתמש עם הuid של 0, אין בו שום דבר מיוחד (ממה שאני יודע).
המלצות לחברות השמה ויועצות השמה
05/02/2016 | 20:43
23
כמו שנאמר בכותרת, אשמח להמלצה לחברות השמה, אם זאת המלצה מנומקת זה עוד יותר טוב, ואם אפשר לציין יתרונות וחסרונות אם יש אז זה בכלל מצויין.

קראתי שגם כדאי לקבל המלצה ליועצת השמה (לקחת כתובת מייל שלה ולשלוח לה קורות חיים), ככה שאם למישהו יש המלצה אני אשמח אם ישלחו לי כתובת מייל, הבנתי שגם חלקם מתמחות בתחומים מסויימים (באתר של אתוסיה לדוגמה כתוב שחלק מתמחות בc++ וחלק בjava), אז אני מחפש בc++ . אפשר לשלוח לי את ההמלצה בהודעה פרטית (אם אתם דואגים שיפציצו אותה בקורות חיים בעקבות ההודעה בפורום … ).
העלאת אחוזי משרה מול העלאת שכר
04/02/2016 | 08:46
6
162
אני כבר תקופה מפתחת במסגרת של משרה של 8 שעות במקום 9 עם שכר מסויים
(בתחתית טבלאות השכר, אבל כנראה שזה המחיר של לשמור על ותק במקום אחד..)
במסגרת העברת מחלקה אצלנו ביקשתי לעלות למשרה מלאה, בשיחה עם הHR המקומית נאמר לי שאני אקבל תוספת שכר כזאת שבעצם השכר השעתי שלי ירד,
כלומר- לי היה הגיוני שהשכר שלי כרגע הוא 0.88X והשכר החדש יהיה X. אז לא.. היא אומרת שזאת העלאת שכר גבוהה מדי!
התעצבנתי שזאת לא העלאת שכר, זאת תמורה לשעות עבודה שאני הולכת לתת...
מה דעתכם?
במשרה מלאה מקובל שנותנים גם שעות נוספות, בחלקית פחות...
04/02/2016 | 09:15
1
115
לא יודע איך זה מתייחס למצב שלך, אבל במשרה מלאה בדר"כ מקובל שהעובד עושה גם שעות נוספות וחלק מהשכר מוקצא לזה, אני לא יודע איך זה מחושב במקרה של המשרה החלקית שלך ומה הכוונה במעבר למשרה מלאה.

בגדול, ברגע שאת מגיע לדיון שכר ולצד השני ברור שאין לך בתוכניות שום אלטרנטיבה, זה בעייתי מבחינתך. את צריכה לגרום לו לרצות לתמרץ אותך.

ועוד שאלה חשובה - איפוא המנהל שלך בתהליך

אמיר
המשכורת שלי כבר עכשיו מחולקת לבסיס ולשעות נוספות
05/02/2016 | 15:29
36
ושעות נוספות לא כ"כ מקובל כאן.

השלב הבא יהיה באמת לערב את המנהל שלי כנראה..
הכל משא ומתן.
04/02/2016 | 11:23
75
הם לא מתאמצים שתישארי שם.    

העבודה טובה לך? מעניינת? מתקדמת מקצועית?

משפט אחד שלך הקפיץ אותי
04/02/2016 | 11:46
107
"תחתית טבלאות השכר, אבל כנראה שזה המחיר של לשמור על ותק במקום אחד.."

למה את חושבת שצריך לשלם מחיר על לשמור על ותק במקום אחד? איזו מין תועלת זו "לשמור על ותק במקום אחד"? להיפך, ותק ארוך מדי במקום אחד, בעיקר בשכר נמוך, עלול לפגוע בהתפתחות הקריירה שלך.

עניינית, את צודקת ואשת כ"א טועה.
בשביל מה לך לשמור על ותק? סביר להניח שהוא דווקא פועל לרעתך
04/02/2016 | 12:03
1
94
עדיף לך לחפש עבודה במקום אחר.
תראי כאן:
אני אמא לילדים קטנים
05/02/2016 | 15:26
53
היה לי *מאוד* קשה למצוא את מקום העבודה הנוכחי, שלא שואל אותי בראיון מי יוציא לי את הילדים כל יום או מצפה שאעשה שעות נוספות
(אין אצלנו כמעט דבר כזה)
אני מגיעה בשעה שטוחה לי ויוצאת מוקדם, וגם נתנו לי לרדת במשרה כשהילדים היו קטנים בלי הרבה בעיות.
בקיצור, מרגישה שהוותק זה דבר הכרחי כאמא...
ניסיון באלגוריתמים
05/02/2016 | 00:14
2
117
שלום לכולם (חדש בפורום)

בתקופה האחרונה ניסיתי למצוא משרה בתחום של אלגוריתמיקה (אני כרגע סטודנט לתואר שני וחיפשתי משרת סטודנט) - ולאחרונה עברתי ראיון והוצעה לי משרה בפיתוח אלגוריתמים בתחום של machine learning.
הענין הוא שלא מדובר בחברת הייטק במובן של פיתוח טכנולוגיות חדשות אלא בחברה שמספקת ייעוץ עסקי לשלל חברות (כלל חברות גדולות מאוד שאני מעדיף לא לפרט את שמן).

רציתי לשאול האם לדעתכם, במידה וארצה בשלב כלשהו להשתלב בחברת הייטק, העבודה במקום כזה תחשב לי לניסיון בפיתוח אלגוריתמים?

תודה.
בלי לדעת מה בדיוק העבודה - קשה לענות
05/02/2016 | 12:24
1
68

האם ייעוץ עסקי פרושו שאתה תעסוק בעניינים עסקיים? אני מנחש שלא, לאור הרקע האקדמי שלך - אבל כבר נתקלתי בדברים מוזרים מזה.

אם תספר לנו יותר על התפקיד שמדובר בו, ועל מה בדיוק אתה אמור לעשות שם - זה יוכל לעזור. יש יועצים שבפועל מבצעים עבודה מקצועית עבור הלקוחות - ופשוט עוברים מדי פעם מלקוח אחד לאחר. יש יועצים שבעיקר נותנים הדרכה ללקוחות על העולם המקצועי המדובר, מבלי לבצע עבודה מקצועית בעצמם. יש יועצים שנכנסים לפתור בעיות נקודתיות אצל לקוח, ובכל פרוייקט עובידם ימים בודדים ובעיקר מציעים כיצד לתקוף את הבעיה - ויש יועצים שמבצעים אצל לקוחות פרוייקטים ארוכים יותר, של מספר חודשים או יותר מזה.

תן פרטים - תקבל הערכות
תודה על התשובה
05/02/2016 | 13:55
56
האמת היא שאני לא בדיוק בטוח איזה סוג של ייעוץ מדובר - אבל הותיקים יותר (ראש המחלקה ואולי עוד אנשים) נפגשים עם הלקוחות, מבינים מה הם רוצים ומסבירים מה הם יכולים לספק לו. 
לפחות בהתחלה (תקופה של כמה חודשים ואפילו יותר), לפי מה שהבנתי, אני באופן אישי אעבוד באלגוריתמיקה, מול מחשב ולא מול אנשים, ואכתוב ב-python.
בהמשך, כך נאמר לי, ייתכן שישלחו גם אותי ללקוחות.

לא מדובר בהדרכה ללקוחות אלא בכתיבת קודים ותכניות עבורם. אלו אינם לקוחות שמבינים יותר מדי באלגוריתמים והם צריכים רק את השורה התחתונה. 

אני לא בטוח לגבי משך הפרוייקטים, אבל בהתחשב בגודל החברות שהוזכרו, אני חושב שמדובר בפרוייקטים לא קצרים אלא של שבועות וחודשים.  

לסיכום: לפחות בחודשים הראשונים (שנה+) אני אשב מול מחשב ואכתוב קודים ב-python בתחום של לימוד מכונה. המחלקה מוגדת כמחלקת אלגוריתמיקה ומי שנמצא שם הם בעלי תארים מתקדמים במתמטיקה\הנדסה\מדעי המחשב וכו'. 
מצד שני, התוצאה לא תהיה פיתוח מוצר טכנולוגי כלשהו. 
ייעוץ בהסבה מקצועית לתחומים בעולם ההייטק
04/02/2016 | 11:21
9
171
שלום לכולם, אני בן 42, מגיע מעולם השיווק ובעל אוריינטציה טכנולוגית ריאלית.
אשמח מאוד לקבל חוות דעת ועצות מאנשים מתחום ההייטק לגבי אפשרות הסבת קריירה לאחד מהתחומים הבאים ובעיקר לנסות לענות יותר על שתי שאלות העיקריות:
האם השתלבות בתחומים אלו בגילי היא ריאלית בכלל?
האם הקורסים המוצעים בשוק היום מספקים את הידע הבסיסי הנדרש להשתלבות בשוק העבודה בתחומים אלו?

התחומים הם:
1. פיתוח למובייל
2. סיסטם/רשתות/אופריישנס
3. אבטחת מידע

תודה רבה לעונים, מעריך זאת מאוד
כמו כן חשוב לי לציין
04/02/2016 | 12:22
2
123
שאני לא זר לחלוטין לקוד, אני יודע HTML ברמה סבירה וגם קצת CSS
אף אחד מהם לא. כנות למרות שכביכול זה קוד
04/02/2016 | 15:01
40
כנות=תכנות. html זה markup. בעיקר שפה לתיאור מבנה
04/02/2016 | 16:50
29
ריאלית - כן, קלה - ממש לא!
04/02/2016 | 16:17
100
עקרונית, אם המצב הכלכלי שלך מאפשר לך לפנות זמן ללימודים רציניים, יש לך את המשמעת העצמית ללמוד לעומק תחום ידע חדש לגמרי, ומספיק רצון כדי להתמיד עם זה עד הסוף, אז כן - אתה יכול להחליף מקצוע לכל אחד מהתחומים שציינת.

אבל שים לב שזה נכתב בפורום פעם אחר פעם: קורסים לא יתנו לך כניסה לתעשייה.
קורס יכול ללמד אותך את הבסיס של כתיבת אפליקציות מובייל למשל.

אבל יש עם זה 2 בעיות:
1. הסיכוי שמישהו יקבל אותך לעבודה עם קורס בלבד הוא נמוך ביותר.
2. הבסיס לא מספיק כדי להיות מפתח אמתי.

פיתוח למבוייל הוא פיתוח תוכנה לכל דבר ועניין, והוא מצריך חשיבה של מפתח.
קורס אולי ילמד אותך כמה כלים בסיסיים, אבל לא איך להשתמש בהם כדי לפתור את הבעיה שלפניך, ולא איך למצוא וללמוד על כלים אחרים שתזדקק להם בהמשך.

אבטחת מידע גם הוא תחום שדורש חשיבה מיוחדת, אם כי המונח קצת רחב ואני לא בטוח לאיזה סוג משרה בדיוק אתה מתכוון.

ניהול רשתות הוא כנראה התחום עם רף הכניסה הנמוך ביותר מבין כל השלושה שציינת, אבל קח בחשבון שגם התנאים יהיו בהתאם, והעבודה לא בהכרח זוהרת כ"כ.

יצא לי להכיר מישהו שהגדרת התפקיד שלו היית "מנהל רשתות", אבל חלק לא קטן מהזמן שלו הוא בילה בפתרון בעיות בתחנות קצה של משתמשים, למשל החלפת מקלדות שנשפך עליהן קפה. קיבלתי את הרושם, שבמקרה הספציפי שלו, התפקיד היה קרוב יותר לטכנאי מאשר מנהל רשתות של ממש.

ולסיום: צר לי לאכזב אותך, אבל ידע ב-HTML ו-CSS זה לא הכרה של שפות תכנות.
כמו שהידע בתפעול רכב ובמרכיביו הבסיסיים אינו הכרה של מכונאות.

אלה שפות עיצוב, לא שפות תכנות, ולמרות שלאדם מן היישוב שתיהן נראות כמו "קוד" וכך גם לרוב מכנים אותן, בפועל הן לא כוללות אפילו את הקצה של מה שנדרש לשפת תוכנה.
מציע לך לקרוא על Growth Hacking
04/02/2016 | 16:29
41
תודה על התשובות הכנות
04/02/2016 | 23:21
2
82
למען האמת ברור לי שHTML הוא לגמרי לא תכנות. רק ציינתי כדי להבהיר שאני לא מתעניין בעולם הזה מתוך אי ידיעה מוחלטת.

אני אחרי פרישה ממקום עבודה, יש לי קצת כסף שהגדרתי לעצמי כסכום שיממן אותי בתקופה בה אנסה לעשות הסבה למשהו שמעניין אותי והסיבה שאני חושב בעיקר על פיתוח היא שאני אוהב לבנות דברים ואיכשהו גם עולם המובייל וגם עולם הארדואינו והרספברי פיי מדליקים אותי הרבה יותר מעולם השיווק שקצתי בו.

חשבתי לקחת קורס ניסיון כדי לראות אם בכלל אני מסוגל לחשוב כמו מתכנת ולראות עד כמה זה ילהיב אותי גם אחרי ההיכרות הראשונית. איך לדעתכם פייתון כשפת תכנות ראשונית? עזבו תעסוקה ומשרות כרגע, איך פייתון כגשר ראשוני לעולם של הבנה החשיבה התכנותית ?

פייתון היא שפה טובה כדי לגלות אם תיכנות מדבר אלייך
05/02/2016 | 12:11
55

עזוב קורסים - יש מדריכים לתיכנות בפייתון, שלא מניחים ידע קודם בתיכנות.

מצטרף למה ש-choo כתב:
05/02/2016 | 13:13
39
Python היא שפה נחמדה מאוד כדי להכיר את עולם התכנות.
(היא נחמדה לעוד הרבה דברים אגב).

אבל אם המטרה היא להכיר, ואתה בכלל מובטל כרגע, עדיף לך לא לבזבז כסף על קורס (שבד"כ יעלה כמה עשרות אלפי שקלים), אלא ללמוד לבד.
יש המון חומרים ואף קורסים חינמיים ברשת.

למשל זה:

בנוסף, יכולת לימוד עצמי היא קריטית למפתח.
גם מי שמסיים תואר ראשון, והולך לעבוד בפיתוח תוכנה, לא מסיים ללמוד אפילו יום אחד במשך הקריירה שלו.
התחום מתפתח בקצב מסחרר ומתכנת שלא לומד כל הזמן במקביל ובזמן עבודתו הופך מהר מאוד ללא רלוונטי או אפילו מאבד את היכולת לעשות את העבודה.

אז קח את הזמן, קח איזה מדריך Python מהרשת, ותראה אם זה באמת מתאים לך.

בהצלחה!
אני קוף (גם במראה, וגם קוף תכנות) בן 40
05/02/2016 | 10:24
70
אוהב לקנות בסופר בקניון הכי גדול בחצי הכדור הדרומי (מי ישמע כמה יש לנו , כן? רוב המין האונשי גר בחצי הכדור הצפוני), לפעמים מעביר כסף בין חשבונות בנק וסה"כ חושב ששיווק יותר מתאים לי.
מה עליי לעשות כדי לעבור לשיווק?

התשובות הן -
א. אולי למובייל חסם הכניסה נמוך יותר, אבל לא משרות האיכותית באמת שמשלמות יפה
ב. לא יהיה לך כזה קל לגבי סיסטם וכו' עם קורס בלבד
ג. אבטחת מידע - אתה יודע מה זה בכלל?

לדעתי התשובה היא שהרצון שלך לא הכי ריאלי וקורסים לא מספיקים להשתלבות. בדיוק כמו שסתם קורס במסחר לא היה מספיק לי כדי להפוך לאיש שיווק רציני.

שאלה מסכמת לדיון שהעליתי קודם - עבודה של תכנות עם אלגוריתמים
03/02/2016 | 15:34
7
178
אני יודע לתאר את המאפיינים של העבודה שאני רוצה לנסות.
אני לא יודע איזה סוג עבודה הכי מתאים לי, ומה עלי לעשות כדי להיכנס לתחום.

אני מחפש עבודה שעיקרה תכנון, מימוש ובדיקה של קוד תוכנה.
הכוונה לא ל-low level או תכנות אתרים וכו' שבכל המקרים הללו עיקר הקוד עוסק בתקשורת מול דריברים/פלטפורמות ולפי הפרוטוקול, ולא עבודה שצריכה חשיבה אלגוריתמית.

ההבנה הראשונית שלי הייתה שהכיוון צריך להיות פיתוח אלגוריתמים, אבל:
1. רוב העבודות עוסקות בעיבוד תמונה (מה שלא מתאים לי), ומיעוטן בניתוח מאגרי מידע טקסטואלים גדולים (מה שמתאים לי).
2. בפיתוח אלגוריתמים לרוב עוסקים באלגוריתם ובקושי אם בכלל בקוד עצמו.
3. צריך המון ניסיון ולי יש ממש קצת (אולי יש דרכים להשלים אותו?).

לאור כל זאת, השאלה היא האם עלי להמשיך לעבוד חזק לכיוון הפיתוח אלגוריתמים (ואם כן איך), ואם לא לאן כדאי לי לפנות?

עסקתי שנה במחקר של אישכול טקסטים ב-C#, וכן עבדתי שנה בembedded וגם ב-LINUX KERNEL FOR ANDROID (אבל אני לא מחפש שוב LOWLEVEL).

שקלתי גם לקחת קורסים בקורסרה (מכניסים את זה לקו"ח?), אבל אני צריך במקביל לחפש עבודה.

בגדול אני מחפש פחות לקרוא כל היום על פלטפורמות חדשות ולגגל מושגים חדשים, ושרוב הזמן אעסוק בתכנון ופיתוח של אלגוריתמים מסוג כלשהו.

הציונים שלי באקדמיה טובים מאוד בקורסי התכנות והמתמטיקה.

סליחה על השאלה החוזרת (אבל הרגשתי שהשתנה מספיק מאז הקודמת), ותודה מראש למסייעים!
לגבי קורסים בקורסרה
03/02/2016 | 15:42
2
141
אני יכולה להגיד לך שבעלי לקח את הקורס של למידת מכונה בקורסרה, וזה כנראה היה אחד הדברים היותר חכמים שהוא עשה. 
מאז שזה מופיע בקורות החיים שלו הוא מקבל הרבה יותר הצעות עבודה.
(הוא ממש השקיע בקורס, כולל המבחנים ותרגילי מטלב).

וגם - לפני יומיים אחד המרצים באוניברסיטה אמר לי שהוא ממליץ לקחת קורסים משם.
אז כנרא שיש הצדקה להכניס אותם לקורות החיים.
הוא עובד בפיתוח אלגוריתמים? אפשר הפניה לקורס? יש כמה...
03/02/2016 | 16:15
1
39
הקורס של סטנפורד, של אנדרו נג.
03/02/2016 | 17:54
45
אתה טועה בהנחות שלך
03/02/2016 | 23:39
3
127
אתה מצייר תמונה שכביכול יש או פיתוח אלגוריתמים שלא עוסקים בקוד או מקודדים שלא עוסקים באלגוריתמיקה. זה ממש לא נכון. דווקא יש את האמצע והרבה ממנו.

כיוונים אפשריים (משום מה אני זוכר שכתבתי על זה אבל אתן לך להנות מהספק):
פיננסים הידוע כ"פינטק" - מפתחים אלגוריתמים ומממשים אותם בקוד ומשלבים גם אתגרי קוד הנדסיים וגם חישובים, מתמטיקה, סטטיסטיקה והיישום שלהם באלגוריתם ובקוד.

עולם הפרסום שהוא אחד התעשיות המפותחות ביותר בארץ. בגדול המטרה זה לנתח את הגולש ולהציף לו פרסומות ממוקדות. זה תחום ענק עם מוצרים שונים ומשונים שרובם ככולם אוספים כמויות אדירות של מידע, מנתחים אותם ומריצים עליהם אלגוריתמים.

עולם הסייבר והאבטחה - האתגר הוא לנתח פעולות (במחשב, ברשת, באתר וכו') ולפתח אלגוריתמים שיאתרו מזיקים פוטנציאלים. גם כאן יש טווח ענק החל מהונאות כרטיסי אשראי דרך איתור ווירוסים וסוסים טרויאנים (לא לפי חתימה) או ניתוח תעבורת רשת ואיתו חבילות מסוכנות ועוד ועוד.

בכל הנ"ל יש גם משרות אלגוריתמיקה טהורה אבל לדעתי אפילו יותר משרות שמשלבות אלגוריתמים עם קוד. הדרך להבחין ביניהם זה קל: אלה של האלגוריתמים ידרשו רק ידע במאטלב ותיאוריות (מתמטיקה, סטטיסטיקה, תארים מתקדמים וכו'). אלה של הקוד ידרשו את הדרישות הרגילות של שפה, טכנולוגיה.

מה שכן, צדקת שקשה להתקבל ללא נסיון כי מטבע הדברים אלה משרות נחשקות עם הרבה ביקוש.
האמת שאלו המשרות שהתחלתי לחפש
04/02/2016 | 10:33
62
המשרות של פיתוח אלגוריתמים זה אועיבודי תמונה וכו' או ניתוחי מאגרים מידע טקסטואלים (שזה בגדול התחום שדיברת עליו, והתחום שאותו אני מחפש).

השאלה היא איך להיכנס לתחום כשעוד לא עבדתי בו הרבה אז אין לי ניסיון... ויש רק תואר ראשון...
אם יש למישהו שעבר את השלב הזה טיפ, חוץ מלעשות קורסים ולומר כן בערך לכל משרה בתחום...
בסייבר ואבטחה
04/02/2016 | 11:31
1
72
חלק גדול או אפילו העיקר מהאתגר הוא לנהל את  המידע וזה תכנות פרופר. כולל שימוש בביג דטה והיכרות עם הרבה טכנולוגיות שנראה שהוא לא מאוד אוהב את זה.
אז אם צריך למשרות אלגוריתמים ניסיון, איפה מקבלים אותו???
04/02/2016 | 22:39
45
לאיזה משרה עלי לנסות להתקבל כדי לקבל ניסיון ואז להתקבל למשרה של אלגוריתמים?

כאילו, יש פה איזה מעגל אינסופי שתוקע אנשים חדשים מלהיכנס, או שפספסתי משהו?
טכנאי PC בחברת HP-OMS
04/02/2016 | 19:07
27
שלום לכולם, אני חדש בפורום :)
שבוע הבא יש לי פגישת הצעת שכר במשרדי HP ברעננה למשרה של טכנאי PC, מיקום המשרה יהיה באמדוקס רעננה.
אני בעל ניסיון והכשרה צבאית בתור מנהל רשת לתקופה של שנתיים+ קורס CCNA.
אשמח לשמוע טווחי משכורת רלוונטים למבינים מבנינו תודה רבה מראש!
ביטלו לי ראיון ברגע האחרון, זה טריק לנסות לבדוק אותי?
02/02/2016 | 10:56
6
387
היתי צריך לנסוע לראיון עבודה, פתאום ברגע האחרון כשאני עוד באמצע הדרך, מתקשרת מישהי מהמשרד ואומרת לי שהמראיינת שלי חולה, זה לא היה על הבוקר אלא היה בסביבות השעה 10:30, תוך כדי השיחה נזכרתי שאמרו לי שעושים טריק דומה בעבודה בשירות לקוחות בשביל לבדוק אם העובד מתעצבן בקלות, אז הגבתי בקור רוח שאלתי אם בכל זאת מישהו אחר יוכל לראיין אותי, אמרו שלא אז אמרתי שיתקשרו אליי כשהמראיינת תחזור לעבודה.

זה היה טריק? עושים את זה בהייטק?
הגבתי נכון?
הגבת נכון. לא, כנראה שזה לא היה טריק.
02/02/2016 | 11:34
3
331
לאנשים בעולם האמיתי אין את הזמן לטריקים כאלה, וזה גם לא משנה אם אתה מתעצבן בקלות. מנומס וענייני כדאי להיות בלי קשר, אבל בניגוד לשירות לקוחות - עבורך כנראה זאת לא מהות העבודה.
זה מאד מעצבן
02/02/2016 | 11:56
2
268
אתה משקיע, מתכונן, וכבר בדרך אליהם ואז נזכרים להודיע לך.
מאיך שאתה מתאר לא נשמע שהגורמים אצלם עשו את המרב כדי להקל עליך. המראיינת עצמה הייתה אמורה להודיע בהקדם שהיא כנראה לא תגיע היום ולבקש שיודיעו לך.

לדעתי, עדיף פשוט לשכוח מהחברה ולהמשיך הלאה בחיפושים.
אתה מבין אותי
02/02/2016 | 12:50
1
231
יכלו במקסימום לתת לי להתראיין אצל מישהי אחרת, או להודיע לי על הבוקר.
זה ממש דפק לי את התוכניות לכל היום.
אני ממש ביטלתי דברים רק בגלל הראיון הזה
תלמד להבא - אל תבטל תוכניות בשביל ראיון
04/02/2016 | 18:08
82
אם כבר קבעת משהו - פשוט תתאם את הראיון לזמן אחר.
לא אמורה להיות להם סיבה לסרב.
הם עכשיו 5 שנים ימשכו אותך ואם תעמוד בזה תתקבל...
02/02/2016 | 12:25
245
בקיצור מישהו שכח להודיע. מעצבן אבל קורה
הטריק הוא שאנחנו עוקבים אחרי התגובות שלך בתפוז..
02/02/2016 | 19:00
229
אני סיגי מה-HR, וגרי רשף זה הניק שלי כאן בתפוז..

בקיצור- הבנת: לאף אחד ב-HR אין זמן למתיחות והתחכמויות חסרות שחר כאלו, ואין צורך להיכנס לסרטים.
עבודות שונות בהייטק
03/02/2016 | 11:13
12
274
שלום
האם יש בהייטק עבודות שהם לא כל היום כתיבת קוד, אלא נגיד חצי מהיום? איזה למשל?
מה אופי העבודה בתעשיית החומרה? האם זה כמו תכנות -כתיבת קוד? 
תודה
זו כבר פעם שלישית שאתה שואל את אותה השאלה!
03/02/2016 | 11:26
11
203
והשרשורים האחרים שלך עדיין בעמוד הראשי.

מה יש לך עם כתיבת קוד?
למה אתה רוצה לעבוד דווקא ב-"הייטק"?
מה זה מבחינתך "הייטק"?

יש מגוון משרות בחברות צ'יפים ובחברות תוכנה שלא דורשות כתיבת קוד בכלל:
אתה יכול לעבוד במזכירות.
אתה יכול לעבוד בניקיון.
אתה יכול לעבוד בהנהלת חשבונות.
אתה יכול לעבוד במשאבי אנוש.
אתה יכול לעבוד ב-help desk - להחליף מקלדות למי ששפך עליהן קפה ולפתור כל מיני תקלות מחשב קצת יותר רציניות.
אתה יכול להיות גרפיקאי.

כל המשרות האלה ועוד תמצא בהרבה חברות הייטק גדולות, ובכולן לא תצטרך לכתוב קוד.
לא כל היום, ולא חצי יום.

אגב, יש חברות שמתמחות ב-UI ו-UX - גם הן הייטק לגמרי, אבל שם לא כותבים קוד, רק מגדירים ומציירים איך ממשקים אמורים להראות ומסבירים למתכנתים איך התוכנה אמורה לתקשר עם המשתמש.
אני מעוניין במשרה של הייטק..
03/02/2016 | 16:14
10
159
אך לא כל היום כתיבת קוד. האם יש כאלה משרות?
חוץ מלתכנת אני גם מתכנן מדבג יושב בישיבות וחושב על רעיונות ח
03/02/2016 | 17:26
1
151
דשים או איך לתקוף בעיה. תוסיף אוכל הפסקות קפה וסתם הפסקות או אירועים חברתיים
אז כמה זמן מתכנתים נטו בעבודה הזאת?
04/02/2016 | 09:59
33
יש - נתתי לך רשימה.
03/02/2016 | 17:29
7
183
מה אתה חושב? שאם יש על זה תווית "הייטק" תרוויח יותר כסף?
הייטק זה לא מקצוע. זו מילת בז כללית שמתארת המון דברים.

קודם תחליט איזה תחום עיסוק מעניין אותך, מה אתה אוהב או רוצה לעשות, אחרי זה תבוא תשאל איזה מקצוע הכי מתאים לך.

אחרת, תשובה יותר טובה מהרשימה בהודעתי הקודמת אני בספק אם תקבל...

אגב, מה עם ביוטכנולוגיה או כימיה? אתה מסוגל לעבוד במעבדה כל היום, לפתור נוסחאות כימיות, לערבב חומרים?
גם זה סוג של הייטק.

מה עם שרטוטים? יש מלא מקצועות הנדסה עתירות טכנולוגיה, איך אתה עם שרטוטים, חישובים, בנייה ובדיקה של מודלים?
סתם הערה לגבי המשפט הראשון
03/02/2016 | 23:29
139
האמת שלהערכתי כן, כמעט כל משרה ב"הי-טק" תרוויח יותר מאשר במקום אחר וזה כולל מזכירות, ניהול חשבונות ואפילו עובדי נקיון (בהנחה שהם לא עובדי קבלן). הסיבה היא התרבות הארגונית, הכסף הרב שנשפך וכו'. זה לא אומר שמזכירה תרוויח 20K לחודש אבל היא כן תרוויח 50% יותר ממקבילתה שעובדת במשרד נסיעות ועל הדרך גם תהנה מכל ההטבות והצ'ופרים שמקבלים ב"הי-טק".
כמובן שאני קצת מכליל ואני גם לא חושב שזו סיבה לפרסם פוסטים מטרילים ומיותרים בפורום אבל זו האמת כנראה.
כמו שאמרת..ברצוני לעסוק במקצוע הנדסי עתיר טכנולוגיה..
04/02/2016 | 09:58
4
95
יש לי תואר בהנדסת אלקטרוניקה. 
באיזה חברות אפשר לחפש בזה עבודה?
לפורום הזה קוראים ״עבודה בהי טק״, אבל הוא בעיקר למתכנתים
04/02/2016 | 11:18
91
וסביבם.  

לא נראה לי שיש פה אנשים שיכולים לעזור לך למצוא עבודה שמתאימה למי שאוהב טכנולוגיה אבל לא לתכנת.    

סיימת התואר? עובד עכשו? יש לך חברים שעובדים? הלכת לראיונות עבודה כדי להתרשם מה קיים? 

לשאלה הזו פשוט מאוד לענות!
04/02/2016 | 11:21
2
96

וזו רק דוגמה.
השאלה "אני מהנדס אלקטרוניקה שמחפש עבודה בתחום שלי" היא שאלה שונה לחלוטין מ-"איפה בהייטק לא כותבים קוד כל היום".

כל מה שצריך בשביל לענות עליה זה להיכנס לכל אתר דרושים ולחפש משרות למהנדסי אלקטרוניקה.
תוכל לקבל רשימה של משרות שעוסקות בפיתוח שבבים או כל מיני רכיבים אלקטרוניים אחרים.

לא בטוח שלא תצטרך לכתוב קוד לחלוטין, אולי קצת Mathlab בשביל לעשות מודלים לחישובים מורכבים, אבל זה בטח יהיה חלק מזערי מהמשרה.

רוב האנשים בפורום, למיטב הבנתי הם כמוני - מתחום התוכנה, אז לא בטוח כמה מכירים לעומק משרות של מהנדס אלקטרוניקה (אני לא), אבל שים לב שהיחס שקיבלת עד עכשיו היה בגלל ניסוח השאלה הבעייתי שלך.

כשמישהו עם תואר ביד מחפש משרה בתחום המסוים שהוא למד, זה עניין שונה לחלוטין, נשמע רציני ולרוב יזכה למענה רציני, אם יש מי שיודע דבר בעניין.

אבל כשמישהו בא לכאן בלי לתת שום רקע והסברים וכותב משהו שנשמע מגוחך ומטריל כמו "איפה בהייטק לא כותבים קוד כל היום", אז תהיה בעיה להתייחס ברצינות.
הרי אין מה להמליץ לאדם שמחפש את העבודה הראשונה בחייו ללא שום הכשרה מקצועית, הסתנוור מהמושג "הייטק" בלי להבין אותו, וחושב שיכול ככה סתם ליפול על משרה ולהתחיל להרוויח עשרות אלפים מהיום הראשון.

וזה היה הרושם שהשאלה המקורית שלך יצרה.
אז המלצה לפעם הבאה: תכתוב מראש שאתה מהנדס אלקטרוניקה שמחפש עבודה hands on שאינה עוסקת בפיתוח תוכנה. זה יעזור מאוד לאנשים לכוון אותך לאן שאתה רוצה להגיע!
רוב מהנדסי האלקטרוניקה כותבים לא מעט קוד
04/02/2016 | 11:40
1
78
מנסיוני הצנוע (לא מעט שנים בתעשיה, אבל זה בכל זאת מדגם במרחק 1), רוב מהנדסי האלקטרוניקה כותבים לא מעט קוד, זה יכול להיות קוד RTL, קוד סימולציה ב C, matlab או כל שפה אחרת, קוד לתכנון  של בדיקות בשפת סקריפט כלשהי, קוד שיריץ אוסף בדיקות ובמקביל ישנה משהו במערכת הנבדקת (עצלנות/יעילות - כותבים סקריפט שיריץ סקריפט שיבדוק ...) , קוד מבצעי שישנה פרמטרים במערכת נבדקת, ...

יש כל מני חריגים לזה:
חריג אחד הוא אולי מתכנני ה LAYOUT במעגלים / צ'יפים, אבל אני לא בטוח כמה מהנדסים עוסקים בזה במשרה מלאה
עוד חריג הם אלה שכותבים הרבה יותר מצגות / מסמכים מקוד  (ברוב המקרים שאני מכיר, זה שזור - אתה כותב מסמך/מצגת שמתארת/מתעדת שינוי מתוכנן/שבוצע)
חריג אחר הוא בתחום של בדיקות ציוד, שבדר"כ נחשב יותר לכיוון של טכנאים/הנדסאים, אך בציוד מורכב מספיק ייתכן שיעבור למהנדסים

אמיר
טוב, למדתי משהו. תודה!
04/02/2016 | 11:47
22
איפה יש...
04/02/2016 | 12:37
76

מלא מקצועות הנדסה עתירות טכנולוגיה, עם שרטוטים, חישובים, בנייה ובדיקה של מודלים?
באיזה חברות?

JAVA - ORM
01/02/2016 | 18:41
13
208
שלום לכל הג'אוויסטים.
בחודשים האחרונים אני מפתח תהליכי batch בטסרטאפ קטן. החלטנו (אני והמנהל שלי) השפה למשימות האלו תהיה JAVA8. הסיבות לכך היו כי צריך להחליט משהו וכל מה שנחליט יהיו כאלו שיסבירו לנו למה זה לא טוב. התחלתי לעבוד עם HIBERNATE, ממה שראיתי הוא בסדר גמור. הבעיה שלי איתו שהוא ממש איטי. ההתחברות הראשונית לוקחת לא מעט זמן. זה ממש מעיק עלי.
ממה שראיתי יש  עוד לא מעט כלים.
מה שלא ברור לי זה מה הכלי אותו אני מחפש. יש איזה עשרים מאמרים ולא ברור לי מה כל אחד נותן ומה ההבדלים ביניהם. אני קורא וקורא ומרוב ספריות רק מתבלבל יותר ויותר.
מה שאתה כותב לא נשמע תקין
01/02/2016 | 23:42
12
170
ראשית, אין סיבה שתהיה התחברות איטית. בגדול, הייברנט כמו כמעט כל הספריות DB של ג'אווה הוא בסה"כ מעטפת מעל JDBC. כדאי לבדוק מה גורם להתחברות איטית. הייתי מתחיל מלעשות חיבור JDBC פשוט (3 שורות קוד), לבדוק את המהירות ואז תדע אם הבעיה בהתחברות או במקום אחר.

לגבי כל השאר: אין הבדלים מהותיים ביניהם. כל אחד והשגעון שלו והדרך שבה הוא חושב הכי נכון. JPA הוא סוג של סטנדרט שגם הייברנט תומך ויש לו עוד מימושים. כל השאר זה כל השאר. אפשר לחפור אינסוף עד שתמצא את "הספריה המושלמת" וכנראה שאין כזו...
זה רק כשאני עובד דרך HIBERNATE
02/02/2016 | 01:00
11
124
יש קריאה לפונקציה בסטאפ שלוקחת המון זמן. Configuration::buildSessionFactory. גם אחרי זה כלסלקט או אינסרט הרבה יותר איטי מאשר פתיחת חיבור רגיל.
כשאני פותח connection רגיל ב-JDBC זה הרבה יותר מהיר. גם כשהשתמשתי ב-JOOK זה היה משעותית יותר מהיר. כשאני מתחבר לשרת הלוקלי זה לוקח כמה שניות אבל זה סביר. כשאני מתחבר לשרת האמיתי, זה לוקח ממש הרבה זמן (עשרות שניות ויותר). זה גם כי מהירות הרשת שלי נמוכה אבל זה קיצוני ביותר כשאני משתמש בHIBERNATE.
הערה, אני משתמש בהגדות מתוך הקוד ולא מ-XML. זה משנה?
אלו הם ההגדרות שאני שם
 props.put("hibernate.dialect", "com.example.JsonPostgreSQLDialect");
props.put("hibernate.connection.driver_class","org.postgresql.Driver");
props.put("hibernate.connection.url", "url");
props.put("hibernate.connection.username", "username");
props.put("hibernate.connection.password", "password");
props.put("hibernate.current_session_context_class", "thread");
JsonPostgreSQLDialect זה משהו שמצאתי ברשת. זה יורש מהדיאלקט הרגיל של פוסטגרס ותומך ב-JSON.

זה נראה בסדר
02/02/2016 | 15:23
10
93
XML או בקוד לא משנה. מאחורה זה אותו דבר.
אם זה תקוע ל20 שניות אז כנראה פעולה ספציפית מסויימת תוקעת אותו. נראה לי שפרופיילר פשוט יקפיץ לך מיד את השורה. הניחוש שלי זה שהייברנט שולח איזה פרמטר מיותר לדרייבר, משהו כמו make_connection_slow=true שתוקע לך הכל.
אה, עוד משהו: תפעיל לוגים ברמה הכי גבוהה ותקווה שמודפס איפשהו הjdbc URL ועוד דברים מועילים. יש מצב שזה לבד יספיק למציאת הבעיה.
עשיתי בנצ'מרק קטן
02/02/2016 | 15:51
9
115
JDBC:
שרת מרוחק: 1.3 שניות. לוקלי 0.2 שניות.
HIBERNATE:
שרת מרוחק: 200 שניות. לוקלי 2.7 שניות.
כלומר יש הבדלי מהירות וזה טבעי, גם כי האינטרנט שלי לא מספיק מהיר. אבל ב-JDBC ההבדל הוא פי 7 ובהיברנייט הוא יותר מפי 70. ההאיטיות נמשכת לאורך כל הפקודות. כל פקודה הרבה יותר איטית.
אני אנסה את הלוגים, הבעיה היא שביטלתי את הלוגים של כל הקוד שאינו שלי.
עכשיו אני צריך לקמפל מחדש כדי להוסיף את הלוגים HIBERNATE. האמת היא שאני אעיף את המעטפת שלי ואקנפג ישר את LOG4J מהקובץ.
הנה ראייה קלאסית למה השימוש במעטפת שלי "שתעזור" לי לא נכון.
מוזר מאוד, משהו באמת מוזר אצלך
03/02/2016 | 04:18
79
אנחנו עובדים במדינת עולם שלישי בקטע של אינטרנט (יסלחו לי האוזים),
יש לנו דטהסנטר שלנו שמשרת לקוחות באוסטרליה (סיפור ארוך למה ככה ולא אמאזון), ואני יכול להגיד לך חד משמעית שאצל הלקוחות שלנו ההבדים הם לא של פי 70 וכו'.
חלק מהקוד שלנו הוא spring jdbc וחלק הוא hibernate .

בהמשך להערות של user32 , להדגיר את הלוגינג שלך ככה שישפוך את כל org.hibernate 

התייעצתי עם שועל אצלנו , ולדעתי הבעיה שלך היא שנניח אתה מנסה להכניס 20,000 אובייקטים של "ספר" (אצלי תמיד הדוגמאות הן עם "ספר" או "בן אדם"). אתה כנראה פותח 20,000 טרנזקציות, בעוד הקוד jdbc שלך עובד עם טרנזקציה אחת.

צריך עוד מידע על הקוד, אני מבין שאתם לא אופן סורס, אז תפנה אתנו לדוגמאות שמהן "העתקת" כדי שנבין.

תודה!

עוד משהו
03/02/2016 | 11:57
7
54
מאוד מאוד תלוי גם איך יצרת את ה session factory .
האם יש לך connection pool מאחורי הקלעים?
אני כמעט בטוח שגם יש לך איזה TransactionManager , כל זה משפיע על ביצועי הזמנים שלך.

אני לא זוכר אם אפשר לייצר session או session factory ישירות מ connection, אין לי ספק שמקסימום עם קצת חציבה ויצירתיות זה אפשרי.

לא מסכים לגמרי להערה שלך.

צריך ללמוד framework מעבר לנפנופי ידיים אם אתה רוצה ביצועים ולעבוד בצורה יעילה. מה,  JOOK זה לא מעטפת? 
הבעיה היא כבר בשלב האתחול
03/02/2016 | 13:24
6
47
וכשאני מכניס X יוזרים יחד אני לא פותח X טרנזקציות אלא אחת.
לא הגדרתי connection pool, אבל הבעיה היא כבר בשלב האתחול זה יכול להשפיע כבר אז?

מדובר באתרי מכירות אז אני מכניס יוזרים, רכישות וכדומה.
מה שדיברתי על המעטפת זה על מעטפת של לוגים שעשיתי לי וזה היה בהקשר של השרשור של הלוגים.

קצת קשה לעזור לך בלי לראות קוד, לצערי.
03/02/2016 | 13:52
5
53
יכולים להיות כל כך הרבה "תקלות הייברנייט", שאני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל.
אצלנו למשל היה קוד שמישהו "טייל על גרף אובייקטים" ולא הבין שהטיול שלו גרם לעוד ועוד שאילתות, ככה סתם. מה הוא כולה רצה לעשות?

להגיע נניח לרמה השלישית בעומק בגרף אובייקטים. זה גרר יצירה של 3 שאילתות לדטה בייס, במקום לייצר שאילתה אחת.

יש לך אפשרות גם להפעיל לוגים של דטה בייס ולראות מה ה queries שמורצים עליו, יש לך אפשרות לעשות show sql =true בהייברנייט ולהשוות.
מאוד יכול להיות שיש לך מודל ירושה דפוק שאתה משתמש בו למטרות שלך, ואפשר להמשיך ולהמשיך ולהמשיך, בלי לראות קוד, יהיה קשה לעזור.

הפונקציה שלוקחת הרבה זמן היא
03/02/2016 | 16:15
4
63
buildSessionFactory. זהעוד לפני שאני ניגש לאובייקטים עצמם ומריץ שאילתות SQL ואין לי ירושה.
בתגובה עם הכותרת "זה רק כשאני עובד דרך HIBERNATE" שמתי את הקונפיגרציות שלי. בינתיים לקחתי את כל הדיבג של HIBERNATE ואני מנסה להבין מה אפשר או כדאי לשנות.
אם מדובר בריצה על לינוקס - אפשר לבדוק עם strace
04/02/2016 | 01:19
1
46

קרא התעוד של הפקודה - היא מאפשרת להריץ אפליקציה ולעקוב אחרי כל קריאות המערכת שהאפליקציה מבצעת.  באופן אישי השתמשתי בה הרבה פעמים כשהיו בעיות מערכת כמו אלו שאתה מתאר.
win לצערי
04/02/2016 | 11:41
12
תן code snippet יותר רציני
04/02/2016 | 12:15
26
כדי שנוכל לעזור.

לדעתי יש לך זבל מיותר בקונפיגורציה
04/02/2016 | 12:17
38
הקיצור, תראה בדיוק איך אתה מנסה ליצור את זה, מה יש לך בקונפיגורציה , את קטע הקוד שכתבת עם jdbc וכו'.

בלי זה, לדבג דרך הפורום לא יעבוד.

משרות חדשות
9
1
מפתח /ת.NET לארגון מוביל במרכז!
8
logocontent imageחברה : תוכנה
מקומות העבודה : רמת גן
משרה מלאה
תאור המשרה : לארגון מוביל במרכז דרוש /ה מפתח /ת.NET בצוות פיתוח אפליקציות.
התפקיד כולל פיתוח מערכות חדשות בטכנולוגיות Microsoft וכן, תמיכה ותחזוקת מערכות.דרישות:
ניסיון של 5 שנים לפחות בפיתוח.NET בשפת C# - חובה.
ניסיון ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת.NET
2
מקומות העבודה : לוד
משרה מלאה
תאור המשרה : מחפשים אנשים  /נשים מוכשרים /ות להצטרף לצוות פיתוח בחברה צעירה, דינאמית ומובילה טכנולוגית!
חברת טנדם גרופ ממשיכה לצמוח!
אנחנו  מחפשים  איש /אשת צוות בעולם ה –.NET לפתח ולהוביל פתרונות חדשניים ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
לג'יגה דרוש /ה מפתח /ת Web
4
מקומות העבודה : תל אביב יפו
משרה מלאה,משרה חלקית
תאור המשרה : לג'יגה דרוש /ה מפתח/ת Web לפיתוח מחשבונים משפטיים על-בסיס מנגנון קיים.
הפלטפורמה היא מבוססת ASP.Net בצד הסרבר ו-JavaScript, HTML5 בצד הקליינט.
עבודה באופן עצמאי מול הלקוח.דרישות:
תואר אקדמי ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
לג'יגה דרוש /ה מפתח /ת WEB
3
משרה מלאה
תאור המשרה : לג'יגה  דרוש /ה מפתח /ת לאפליקציית מידול חוקים/פסיקות באמצעות ממשק משתמש, ושמירת המודל ב-DB כך שיאפשר שליפה, חיפוש, ופעולות נוספות באופן פשוט.
עבודה עצמאית וחשיבה על הדרישות והתכנון.דרישות:
השכלה ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
Software developer
9
logocontent imageחברה : השמה / כ"א
מקומות העבודה : הרצליה, רעננה, תל אביב יפו, פתח תקווה ומודיעין מכבים רעות
משרה מלאה
תאור המשרה : לחברה גדולה ומוכרת באיזור המרכז, החברה הינה יצרנית שבבים עולמית בטכנולוגיית אינפיניבנד- טכנולוגיית רשת המספקת קישור ברוחב-פס גבוה בין שרתים ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
יועצי /ות אבטחת מידע – אפליקציות
4
logocontent imageחברה : אבטחת מידע
מקומות העבודה : הרצליה
משרה מלאה,לפי שעות,מתאים גם לאימהות,מתאים גם לחיילים משוחררים,מתאים גם למגזר החרדי,מתאים גם למגזר הדתי
תאור המשרה : אם את /ה אוהב /ת אתגרים, קוד ובעל /ת יכולות טכניות מלידה אנחנו רוצים אותך.
דרושים /ות יועצי /ות אבטחת ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
בודק /ת WEB מנוסה
5
logocontent imageחברה : מחשבים ורשתות
משרה חלקית,מתאים גם לאימהות,מתאים גם למגזר החרדי,מתאים גם למגזר הדתי
תאור המשרה : לנס טכנולוגיות דרוש /ה בודק /ת WEB מנוסה למשרד ממשלתי!
סביבה מותאמת גם למזגר החרדי.
משרה חלקית (50%) לטווח ארוך בתל אביב.דרישות:
...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מפתח /ת NET.
3
logocontent imageחברה : היי טק
משרה מלאה
תאור המשרה : למחלקת הפיתוח בפירמת יעוץ מובילה הממוקמת באזור המרכז דרוש /ה מפתח /ת NET. לפיתוח Inhouse.דרישות:
לפחות שנה ניסיון בפיתוח #C.
ניסיון ב-WPF, Ajax.
תואר ראשון במדעי המחשב /הנדסת תוכנה ממוסד אקדמי ...
להמשך קריאה, לחץ כאן
מתכנת /ת NET.
4
logocontent imageחברה : מערכות מידע
מקומות העבודה : פתח תקווה
משרה מלאה
תאור המשרה : ליעל תוכנה דרוש /ה מתכנת /ת NET. לעבודה בארגון בתחום התקשורת.
העבודה במשרה מלאה באזור המרכז.
אפשרויות קידום!דרישות:
שנתיים ניסיון בפיתוח NET.
ניסיון בביצוע קסטומיזציה - יתרון.
המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
להמשך קריאה, לחץ כאן
תגידו, זה רעיון טוב לתפוס OutOfMemory ולהמשיך ?
31/01/2016 | 22:39
50
373
לא בא ממני , אני פשוט רואה את הImageIcon עושה את זה לאחר שאני רואה אותו עושה printStackTrace לכל Exception  , לאחר שאני קורא כמה קבצים.
והסיבה שהוא עושה את זה כי יש לו איזה thread ברקע שמתחיל לעבד אותם, כך שהnew מחביא המון שרצים.
הצרה היא שגיליתי שבjava6 הוא מסוגל למצוא jpeg מסוג מסויים...
המשך>>
לא בא ממני , אני פשוט רואה את הImageIcon עושה את זה לאחר שאני רואה אותו עושה printStackTrace לכל Exception  , לאחר שאני קורא כמה קבצים.
והסיבה שהוא עושה את זה כי יש לו איזה thread ברקע שמתחיל לעבד אותם, כך שהnew מחביא המון שרצים.
הצרה היא שגיליתי שבjava6 הוא מסוגל למצוא jpeg מסוג מסויים שImageIo לא מסוגל.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:15
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

עבודה באינטל
01/02/2016 | 10:03
2
337
שלום 
במה עוסקים בחברות צ'יפים כמו אינטל, האם זה כתיבת קוד במחשב?
תודה
10000 עובדים עושים שם הכל
03/02/2016 | 13:28
1
163
תלוי בתפקיד, מחלקה וצוות. תנסה להסביר קצת יותר לע מהשרה ואולי נוכל לענות.
משרה של מהנדס חומרה
03/02/2016 | 16:13
45
לכמה שכר אפשר לצפות בתור מפתח Salesforce ?
02/02/2016 | 18:45
6
195
שלום. שאלה ממש קצרה כמו בכותרת.
התקבלתי לעבודה בחברה שמפתחת בפלטפורמת Salesforce. עדיין לא היה לי את הראיון עם HR וניסוח חוזה, ולא דיברנו בכלל על שכר.

כמה אני יכול לבקש ? לכמה לצפות ?
תודה
מכיוון שיש לך 0-20 שנות נסיון תואר מהטכניון/סמי שמעון/אין לך
02/02/2016 | 21:15
4
201
תואר ואתה מחפש בדרום/ת"א/צפון ואתה רק בתחילת החיפוש/שנה ללא עבודה תבקש 7-20K בהתאם לנתונים שלך...

בקיצור תן פרטים וקבל הערכה. או שתגגל טבלאות שכר...
צודק
02/02/2016 | 21:25
3
177
סורי, שכחתי לספק מספיק פרטים בשביל לענות על השאלה, תודה שהסבת את תשומת ליבי.
אני בוגר ג'ון ברייס בקורס ג'אווה, זאת הולכת להיות העבודה הראשונה שלי (בכללי, לא ספציפית בפלטפורמה הזו)
המלצה: קח בכל שכר
02/02/2016 | 21:46
2
204
בלי להעליב אבל אם הם החליטו לקחת בוגר קורס ללא נסיון זה בשביל לחסוך בעלויות. בפיתוח בסיילספורס (עד כמה שאפשר לקרוא לזה "פיתוח", זה יותר יישום) אפשר בגדול לקחת כל אחד עם ראש על הכתפיים וללמד אותו את העבודה. התכנות לא מסובך ורוב העבודה זה ללמוד את המערכת עצמה ובשביל זה לא משנה אם אתה מצטיין טכניון עם 20 שנות נסיון או בוגר ג'ון ברייס מתחיל.

ניחוש מושכל שלי שהם מחפשים אנשים סביב ה7-8K לחודש. בשבילך זאת הזדמנות לצבור נסיון ואחרי שנה-שנתיים תוכל לשפר מה גם שגם לSF יש שוק לא רע ואפשר להמשיך לתפקידים טובים בתחום הCRM לבדו או לזלוג לכיוון הפיתוח היותר קלאסי.

בהצלחה
תודה
02/02/2016 | 22:11
1
148
תודה, זה עוזר לי להבין בערך לאיזה שכר לצפות.

אני קצת סוטה מהנושא אבל: השאיפה שלי היא כעיקרון לעבוד בפיתוח צד-שרת בג'אווה, אבל אני לא במצב של להיות בררן כרגע. אני רק מקווה שהניסיון בעבודה הזו יעזור לי בכל מקרה למצוא עבודה יותר בשבילי בעתיד. כמובן שבנתיים אמשיך ללמוד ולפתח דברים בג'אווה מהצד, שאוכל להוסיף פרוייקטים משמעותיים יותר לקו"ח ולצבור קצת ניסיון בג'אווה.
כל כמה זמן עולה הטענה של קושי במציאת עבודת פיתוח טובה עם קור
03/02/2016 | 07:36
133
ס. אנשים באים שואלים ונעלמים. סלח לי על הנסיון להפוך אותך לשפן נסיונות אבל מידע מכלי ראשון יתרום הרבה מידע לאנשים (גם אם מדובר בסטטיסטיקה של 1)
אל תצפה ליותר מדי
03/02/2016 | 10:09
116
רוב החברות שמחפשות מפתחי SF מחפשות לחסוך. ולכן מחפשים מראש אנשים עם מינימום ניסיון, בהנחה שאפשר להסמיך אותם מהר.
סביר להניח שיציעו לך בין 7-9.
עוד כדאי לקחת בחשבון, שבגלל ההנחה לעיל (שאפשר להסמיך מתכנת SF בקלות),
הם כנראה גם לא ימהרו להעלות לך את השכר תוך שנה-שנתיים.
מצד שני, היתרונות הם שתכיר כלי פיתוח ופלטפורמה שיש להם ביקוש הולך וגדל, וזה יכול לפתוח דלתות בהמשך.

ואגב, שפת הפיתוח ב-SF מבוססת על java.
משרה שלא ברור לי מה בדיוק עושים בה
01/02/2016 | 13:37
10
369
שזה בעצם רוב המשרות... 
אם אני מתאימה לדרישות, לשלוח קו"ח ואז אם יחזרו אלי לשאול מה זה בדיוק אומר? כמה זה פעור? או פשוט ללכת לראיון ולהחליט אח"כ? 
(גם ככה רק המחשבה על זה גורמת לי לרעוד אז לא בא לי ללכת להתראיין סתם לתפקיד שאני גם ככה לא רוצה, אם כי זו יכולה להיות הכנה טובה).
זו כנראה בעיה של מי שפעם ראשונה מחפש עבודה ועד עכשיו היה בבועה של האקדמיה, יש מושגים שאני לא בטוחה מה הם אומרים, ולא תמיד גוגל מועיל.
סתם דוגמא: פיתוח מודמים אלחוטיים, כשהדרישות הן ארבעה סמסטרים לפחות, בלימודי תואר ראשון! אבל מה יודע מי שסיים רק שנה שנייה בתואר ראשון? בעיקר מתמטיקה וקצת אותות ומערכות. מה שגורם לי לתהות מה בדיוק הוא אמור לעשות שם...
בקיצור, העובדה שאין לי מושג מה זה אומר בפועל תתקבל בהבנה?
תשאלי אם יש תיאור משרה מעבר לכותרת
01/02/2016 | 14:44
2
152
ואם את לא בטוחה לגבי תיאור משרה מסויים, את יכולה לשאול אותו פה.

לגבי "מה יודע מי סיים רק שנה שניה", כשהתחלתי את משרת הסטודנט שלי שאלתי את החופפת שלי מה כדאי לי ללמוד ומה אני צריך לדעתי. התשובה היתה "אם אתה יודע if ו - for , יהיה בסדר."
אז מה זה
01/02/2016 | 14:46
118
מהנדס אנלוג? 

ומה זה פיתוח מודמים אלחוטיים, כשהדרישות הן כמו שכתבתי?
לשאול אותו = לשאול עליו
01/02/2016 | 15:04
33
אין בעיה לשאול בטלפון
01/02/2016 | 15:46
101
בכל מקרה, הייתי מהמר שלאיזה 50% מהמשרות בחשמל אפשר להסתפק בידע בספרתיות + תכן לוגי בתור התחלה.
גם אחרי 15 שנה של נסיון עדיין שואלים
01/02/2016 | 17:22
183
יש משרות שמיד ברור מה עושים, יש כאלה שפחות. את חושב שלמועמד יש מושג מה זה "משרת DGM בצ'קפוינט?" גם כשהטייטל ברור יש הרבה פעמים פערים גדולים בין מקומות שונים ותפקידים שונים. תמיד כדאי לשאול.
תמיד כדאי לנסות את דוד גוגל, למשל זה....
01/02/2016 | 23:25
4
108
אוי נו, אני יודעת מה זה!
02/02/2016 | 01:58
3
104
הכוונה הייתה מה *אני* אמורה לעשות בתפקיד הזה.
אולי משימות פיתוח קטנות, אולי בדיקות
02/02/2016 | 10:45
2
81
במצב הזה - אין ברירה אלא לשאול.

כנראה ״מהנדס אנלוג״ לא תהיי, למרות הכותרת שהם כתבו, משום העובדה הפשוטה שאחרי שתי שנות לימודים את עוד לא מהנדסת....

אם בגדול נושא האנלוג מעניין אותם - לכי. אם לא - אז לא.

ואם אני מבינה שזו משרה של בדיקות, ואני לא רוצה?
02/02/2016 | 12:50
1
60
אני יכולה להגיד שבעצם לא מתאים לי? 

ברור. אז אולי כדאי לברר בטלפון
02/02/2016 | 12:53
55
אם את יודעת מראש שיש משרות שאין לך שום כוונה לעבוד בהן - כדאי לברר מראש
מה לדעתכם מגדיר מנהל טוב?
31/01/2016 | 12:01
5
249
לפי פייסבוק.....   http://www.themarker.com/wallstreet/1.2833969

אני מאמין רק במבחן התוצאה
31/01/2016 | 14:20
4
208
הוא מנהל טוב רק אם לאורך זמן הוא מצליח "לספק את הסחורה", התוצאות משתוותות או עולות על היעדים. איך הוא משיג את זה, זאת כבר שאלה אחרת ויש יותר מדרך אחת.
כלומר מנהל הופך לטוב יותר
31/01/2016 | 16:41
3
243
כשהמנהל שלו לא ממש מציב לו יעדים מאתגרים?
מנהל במקום "היסתדרותי" שבהכרח עומד בכל היעדים שלו בגלל הגדרה מגוכחת של נורמה מול פרמיה למשל, תמיד יהיה מנהל טוב יותר ממנהל בסטרטאפ אגרסיבי שמצליח לעמוד ב 90% מהיעדים שלו?

מנהל חסר יוזמה שעומד ב 100% מהיעדים שלו, לעומת מנהל שעומד רק ב 80%, אבל מגלה יוזמה ומנהיגות שגורמות לחברה להתמקד בדברים הנכונים אסטרטגית (על חשבון משימות פחות אסטרטגיות)?

--
מנהל טוב זה מונח חמקמק בלי הגדרה מתמטית פשוטה.

ה"טיב" הרבה פעמים קשור מאוד לסיטואציות ספציפיות (מנהל פיתוח בהקמה של סטרטאפ עשוי להיות מעולה, אבל לחלוטין לא מתאים ברגע שהסטרטאפ התמסד)

או למטרה ספציפית: "טוב עבור איזו מטרה?"
יצירת ערך מקסימלי לבעלי מניות לא בהכרח קשורה ל"טוב" במובן הערכי. (או החוקי)

בדרך כלל אפשר להרגיש שמנהל טוב. אבל קשה מאוד להגדיר את זה במדדים.
(נכון באותה מידה גם לגבי עובדים)
כן
31/01/2016 | 18:19
2
143
כי זאת הגדרת התפקיד של מנהל. לדוגמא שלך, במקומות הסתדרותיים בדרך כלל איכות העובדים יותר נמוכה, תקציבי רכש יותר נמוכים, בירוקרטיה יותר מסובכת. אני לא מכיר אף מחקר שתפקיד המנהל קל יותר.

מנהל טוב אפשר "להרגיש"? משהו יותר אמורפי מזה לא מצאת?
נסכים לא להסכים.
01/02/2016 | 22:56
1
114
מעולם לא הגדרתי את התפקיד של אף אחד מהמנהלים אצלי (או את התפקיד שלי) בתור "לעמוד במשימות"
ממנהל מצפים להביא ערך מוסף מעבר להגדרת המשימות.
מצפים ממנו להיות מישהו שמסוגל להביא ערך לחברה מעבר לעמידה במשימות מדויקות ומדידות.
פועל יצור לעומת זאת כנראה שיהיה טוב יותר ככול שיעמוד במשימות המוגדרות. בדרך כלל.

יכול להיות שהנסיון שלי לא אופיני, אבל בדרך כלל ידעתי להגיד די בקלות אם מנהלים אחרים הם טובים או רעים.
גם אם לא ישבתי בשיחות שבהם המנהלים האלה קיבלו את המשימות המדויקות שלהם וגם בלי שהיה לי את המידע המדויק לגבי עמידה שלהם ביעדים.

אמורפי? כמובן.
שאלות של "מנהל טוב" הן שאלות שקשורות יותר לתחום הפילוסופי מאשר לתחום ההנדסי.
בהנחה שלא מדובר על מנהל פס יצור רובוטי במפעל.
סטיב גובס היה מנהל טוב? לארי פייג? ביל גייטס?
כשמדדו את סטיב גובס על עמידה ביעדים הוא עף מאפל (לשמחתנו, כי ככה קיבלנו את פיקסר)
כשאפל קרסה והחזירו אותו, האם הוא עמד בכל היעדים? לא שינה אותם אף פעם?
וכן, לשאלות האלה כנראה שאין תשובה מתמטית. יש הרבה דעות. פילוסופיה.
את סטיב ג'ובס העיפו כי הוא קרב את אפל לפשיטת רגל
02/02/2016 | 00:56
117

והרווח הגדול ביותר מאותה תעופה (שהיתה הכרחית לשרידת אפל - למרות שהוא הכחיש את זה נמרצות) שהוא למד להתייחס גם לתקציבים ולהיות מנהל עסקי, ולא רק איש של חזון טכנולוגי.

אחת הדוגמאות הטובות לזה היא, שכשהוא חזר לאפל, אחד החידושים הראשונים שלהם היה הכיסויים הצבעוניים החצי-שקופים - טכנולוגיה ממש לא גבוהה (בלשון המעטה), שהובילה לעליה במכירות - מה שאיפשר בהמשך להשקיע בדברים עם יותר בשר (אייפוד) מתוך הכנסות שיש.

סטיב ג'ובס של לפני התעופה מאפל לא היה מעלה בדעתו לעשות משהו כל כך נמוך ולא חדשני בצורה מהפכנית.
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
פורום דרושים עובדים
פורום דרושים עובדים
יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע
יתרון אנושי השמה וגיוס כח
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה