לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מה הם אומרים בכתבה הזו בעצם?'
מה הם אומרים בכתבה הזו בעצם?
08/12/2016 | 12:02
28
259

בלי ליבה, בלי אנגלית: 500 סטארט-אפים חרדיים
על מה חולם ילד חרדי? להיות ראש ישיבה, ואם זה לא יילך, אז סטארט-אפיסט. החרדים מצטרפים לעולם ההייטק בהמוניהם, בלי לימודי אנגלית או מתמטיקה - ומשלימים פערים במהירות שמפתיעה גורמים בענף: "כנראה שאת יכולות הלימוד המוקנות בעולם החרדי, ניתן להמיר תוך תקופה קצרה ללימוד תוכנות, מתמטיקה ואנגלית"

כמה פעםמים כתבנו פה לאנשים ש-"אין מקצוע כזה היי-טק", ושאין דרך קסם קצרה להיכנס לתחום הזה.
והנה באה כתבה וטוענת שיש מגזר שעושה את זה בהמוניו.

אומנם הם כותבים שם על כמות יזמים, לא כמה מוצרים או שירותים תחלס יצאו מהסטארטאפים האלה, אבל עדיין...

מה אני מפספס פה?
לצפיה ב-'אתה מפספס שאין חמש מאות סטרטאפים חרדים'
אתה מפספס שאין חמש מאות סטרטאפים חרדים
08/12/2016 | 13:14
20
238
כחרדי, מתכנת וסטרטאפיסט אני מכיר טוב את סצנת ההייטק והסטרטאפים החרדית ואני יכול לומר לך שאין חמש מאות "סטרטאפים". יש אולי חמש מאות מדומיינים.

אני אגב מאמין שנרשמו חמש מאות אבל אנחנו מדברים על חמש מאות סטרטאפים שרובם המוחלט מדובר ביזם בודד עם רעיון לא מבושל באופן מוחלט, ליזם אין שום רקע והבנה בטכנולוגיה או בתחום העסקי בו הוא רוצה לפעול. לרוב היזם גם לא מוכן לעבוד בזה יותר משעתיים שלוש ביום. יכול לבוא מישהו ולהציע רעיון גאוני ואם הוא היה מגגל שני שניות הוא היה מבין שזה קיים וזה פשוט הסטנדרט בתעשייה או שהמוצר עובד ומשתמשים בו מליוני לקוחות.
זה מצחיק לקרוא להם סטרטאפים.
פעם מישהו הציע לי רעיון גאוני לסטרטאפ. הרעיון היה שתשלום על פרסומות יהיה לפי הפופולריות של דף האינטרנט בו הוא מתפרסם. הוא אפילו לא הציע תשלום לפי צפייה בודדת, הוא לא יודע שפרסומות מותאמות אישית אבל רעיון לסטרטאפ כבר יש לו. זה יכול להיכנס שם ל-500 בכיף.

הסטרטאפים שנבחרים לאקסלרטור (6 בשנה) במצב הרבה יותר טוב ושם באמת יש הרבה בוגרי אקדמיה, אמריקאים שלמדו אנגלית, בעלי תשובה וכדומה. אנשים שמשתלבים בלי תואר ויש להם סטרטאפ סביר יש שם גם, אבל כבר מדובר על בודדים (באיזור ה-2 בשנה). לדבר על מאות סטרטאפים של חרדים שלא למדו ליבה זה מצחיק.

יש מאמר של y combinator שמתאר את סיכויי ההצלחה של סטרטאפים, אני חושב שאפשר לומר ש-98 אחוז מאלו שנרשמו שם לא עונים כמעט על שום דרישה שם. ברור שזה לא תורה מסיני אבל במה שהם אומרים יש גם היגיון. קשה להקים סטרטאפ כשיזם היחיד אין לו שמץ של מושג בתוכנה והמיזם הוא אפליקציה ויש לו טלפון כשר. זה פשוט לא יכול להצליח.

אז למה נרשמו חמש מאות?
כי החרדים מבינים שמדרך החיים החרדית קשה להתפרנס בצורה טובה אז הם מנסים לפנטז על אקזיט. רובם שמעו על ווייז וגוגל (חלקם הגדול אגב לא יודעים להגות את זה נכון). הם אומרים, אנחנו גם רוצים. אבל אין להם מושג כמה עבודה קשה יש מאחורה. הרבה חברים מבית הכנסת מגיעים אלי ואומרים לי "יש לי רעיון לסטרטאפ". אני מתחיל לדבר איתם ואז אני מבין שהם לא מוכנים להשקיע בזה יותר מאשר שעה ביום. הם אומרים "אני אקח מתכנת ומשווק ומנהל וכל מה שצריך". הם כמובן רוצים להשאיר אצלם 90 אחוז מהחברה. הם אגב, מעדיפים שלא תגיד להם שאין להם סיכוי כי ככה הם יכולים לפנטז. כמו הגרלה בלוטו שעוד לא הייתה. כל אחד יודע שהוא לא יזכה אבל הוא מפנטז על זכייה.
בעיני חמש מאות הסטרטאפים החרדים שנרשמו לא מראה על פתיחות לעולם ההייטק, אלא על בעיה בציבור החרדי. אנשים מבינים שמשהו שבור במוד לבעסקי של החברה שלהם ואין להם כח ואומץ לשנות.

לגבי מה שאמר נמרוד קוזלובסקי על המהירות שאנשים משתלבים. מתמטיקה, למי שיש גישה לתחום, אכן יותר קל להשלים. אבל על אנגלית אנשים שוברים שיניים. אני וחברים לא התקבלנו לעבודות כי לא הייתה לנו אנגלית מספיק טובה. זה מפריע לי בעבודה וזה מפריע לי בסטרטאפ. רובם המכריע של אלו שהשתלבו עשו תואר בדיוק כמו ככל החילונים וגם עשו שנת מכינה. יש כאלו שמשתלבים בלי תואר אבל רובם משתלבים במשרות דפוקות בשכר נמוך משמעותית יחסית להייטק. אני מכיר כמה שהשתלבו בלי תואר אבל זה חד משמעית בודדים.

טוב חפרתי, אבל מקווה שעניתי.
לצפיה ב-'סקירה מעניינת'
סקירה מעניינת
08/12/2016 | 14:00
19
182
אעיר שבכל חברה יש אחוז מסויים של מוכשרים. יש אנשים שמסוגלים ללמוד שפה בכמה חודשים, אנגלית או סינית או כל שפה. יש כאלה שיכולים להשלים מתמטיקה במהירות או כל דבר.
יהודים ואנשים בכלל, הקימו בנקים, סחרו במניות, הצליחו בעסקים בלי תואר בכלכלה ובלי לדרוך בבית ספר למנהל עסקים. יש הרבה דרכים לרכוש מיומנויות ותואר אקדמי הוא רק אחד מהם.
יש מכנה משותף כמעט לכל חרדי והוא לא ניתן לגישור כשמשווים לאוכלוסיות אחרות "חסרות השכלה": הרגלי למידה מגיל אפס. אדם שישב ולמד שעות ארוכות מגיל 3 ורגיל להשתמש בשכל שלו ולהתרכז מפתח יכולת שלאדם אחר שהסתובב ברחובות או בסוואנות לא יוכל בחיים להשלים. זה לא אומר שכולם חכמים, לא אומר שכולם באמת יושבים ולומדים ולא אומר שכולם יצליחו אבל למי שכן זה מאוד עוזר כשצריך להשלים פערים בשנה-שנתיים.
לצפיה ב-'לא קונה את הסיפור שהם יכולים להשלים ליבה תוך שנה שנתיים'
לא קונה את הסיפור שהם יכולים להשלים ליבה תוך שנה שנתיים
08/12/2016 | 14:23
8
160
אנגלית ומתמטיקה הן שפות שלוקח שנים ללמוד.
כישורי למידה ולוגיקה של גמרא אולי יכולים לעזור קצת, אבל רק קצת.
יצא לי לפגוש בהייטק שני חרדים. אמרתי איזה יופי יש גם חרדים שעובדים. אחרי שדיברתי איתם קצת יותר לעומק הסתבר שאחד מתחזק (היה כיפה סרוגה) והשני חוזר בתשובה. כלומר הם לא גדלו במערכת החינוך החרדית.

לצפיה ב-'יכולים'
יכולים
08/12/2016 | 17:15
7
159
אני התחלתי ללמוד מתמטיקה במכינה קדם אקדמית. לפני כן לא ידעתי מעבר לאחוזים. לא ידעתי שיש מספרים שליליים ומה התוצאה של הכפלת מספר שלישי בחיובי ושבכלל זה משהו שאפשרי.
תוך 9 חודשים סיימתי בגרות חמישה יחידות במתמטיקה עם ציון 99.
במהלך המכינה עשיתי פסיכומטרי וקיבלתי בפרק במתמטיקה 147.
אני הייתי עם ציונים פצצה אבל אני ממש לא היחיד בכיתה שהשלים. היינו כמה עשרות שסיימו מכינה והיו כשירים לתואר.
אנגלית לרוב האנשים קשה מאוד והם אוכלים הרבה מאוד קש.
לצפיה ב-' '
08/12/2016 | 17:19
29
לצפיה ב-' ה״ליבה״ הזו קצת overrated... כל מי שעושה אקסטרני משלים.'
ה״ליבה״ הזו קצת overrated... כל מי שעושה אקסטרני משלים.
08/12/2016 | 17:51
46
לצפיה ב-'אדם אחד הוא קבוצת מדגם קטנה מדי'
אדם אחד הוא קבוצת מדגם קטנה מדי
09/12/2016 | 07:56
1
85
זה נכון שחלק לא מבוטל מ-12 שנות לימוד מיותר אבל עדיין חלק לא קטן חיוני.

לצפיה ב-'זה לא אדם אחד'
זה לא אדם אחד
10/12/2016 | 22:08
29
אני מכיר מלא חברים (לא חרדים, חילונים, דתיים, כל מיני) שלא למדו בתיכון כי זה לא היה בראש שלהם ואחרי הצבא השלימו בשנת מכינה בודדת 5 פיזיקה, 5 מתמטיקה וכל יתר המקצועות. כולם פה מכירים כאלה, זה לא הפתעה גדולה לאף אחד.
מאידך, אני מכיר הרבה אנשים שלמדו בתיכון יפה מאוד ועשו בגרות והכל ושניה אחר כך שכחו את כל החומר והיום לא מסוגלים לעזור לילד בכיתה י' בשיעורי בית. מכיר גם כאלה עם תואר במדמ"ח שמפתיעים אותי ביכולתם המופלאה להדחיק ולשכוח את כל החומר עם השנים.

אני מאמין שכישורים קוגנטיביים שנרכשים בגיל הינקות ובגיל הרך הם קריטיים להמשך ויש מליון מחקרים מדעיים שיסכימו איתי ויש איזו נקודת אל חזור בגיל מסויים שאם לא קיבלת את מה שצריך סיכוייך לצמצם את הפער צונחים. לכן אם תקח אדם אינטליגנט שגדל במדינת עולם שלישי ולא יודע קרוא וכתוב יהיה מאוד קשה להפוך אותו למשכיל בעוד שמישהו שלמד במסלול מערבי רגיל אבל נגיד דילג על התיכון לא תהיה לו בעיה להשלים את החומר וליישר קו אם רק ירצה בכך.
לצפיה ב-'זה קצת מסוכן למדוד אחרים לפי יכולתייך.'
זה קצת מסוכן למדוד אחרים לפי יכולתייך.
09/12/2016 | 08:45
2
88
ברור שאתה בעל יכולת גבוהה, אבל ברור גם שאתה בעל יכולת יוצאת דופן. עצם זה שהיית במכינה אקדמית כבר שם אותך כמה מדרגות מעל ל"חרדי ממוצע", נכון? אז אתה לא יכול להגיד "הנה, אני עשיתי - כולם יכולים". הרוב לא יכולים. זה נכון כמובן לא רק לחרדים, רק שלאלה שלומדים לימודים מלאים מהיסודי יש את יתרון הזמן שעוזר - השינון, החזרות, העזרה של המערכת.

כך שאתה יכולת להשלים בגרות 5 י"ל במתמטיקה בשנה - אבל אתה יוצא דופן. הרבה מאלה שלומדים במערכת החינוך לא מסוגלים להשלים בגרות 5 י"ל ב12 שנים. החרדים לא שונים באופן מיוחד מכלל האוכלוסיה מבחינת היכולות האישיות - הפיזור הוא אותו הפיזור, והקצוות הם אותם הקצוות. אתה בקצה אחד של הסקלה, ובוודאי שיש אנשים אהבלים לגמרי בקצה השני - אבל הרוב מתפלג אי שם באמצע, ולהם להשלים לימודי מתמטיקה יהיה הרבה יותר קשה יחסית לאלה שהיה להם head-start של 12 שנה במערכת החינוך החילונית בגילאים בהם הכי קל לקלוט חומר חדש.
לצפיה ב-'השנקל שלי'
השנקל שלי
10/12/2016 | 21:48
34
כחרדי שעושה כיום תואר באו"פ ועובד בתחום, הנה כמה תובנות שלי:
א. מתמטיקה תיכונית שונה מאוד ממתמטיקה אוניברסיטאית. זה סוג חשיבה שונה, ולדעתי המתמטיקה התיכונית לא נותנת יתרון מובהק בלימודים בתואר.
לא שלמדתי מתמטיקה תיכונית, אבל למדתי  מספרים של בני גורן.
ב. כישורי למידה כן מועילים למתמטיקה. מתמטיקה דורשת דמיון וחשיבה מופשטת, ביחד עם הרבה הבנת הנקרא (להבין טענות והוכחות מסובכות), ואת זה מחדדים בשנים של למידה.
ג. לדעתי, יותר חשוב מידע קודם במתמטיקה זה איך מלמדים מתמטיקה. אפשר לשנן כמו תוכי חוקים ונוסחאות ולא להבין כלום מעבר, ואפשר ללמד כמה אקסיומות בסיסיות ולהסביר את המשמעות העמוקה מאחוריהן, ואז לפתח את המתמטיקה צעד אחר צעד. כך מלמדים באוניברסיטה וכך לדעתי זה הרבה יותר אפקטיבי, בעל משמעות והרבה יותר קל לזכירה.
ד. אני בשום צורה לא טוען שלכל חרדי יהיה קל ללמוד באקדמיה. אני כן טוען שנקודת ההתחלה של מי שלא למד ומוכן להשקיע לא נמצאת הרבה מאחורי מי שכן למד. ואם הוא רכש יכולת לוגית אז זה בונוס גדול.
אני למשל קיבלתי 100 בלינארית 1 לפני שידעתי מהי נוסחת השורשים (הריבועית, לא זו של המרוכבים).
לצפיה ב-'זה ממש לא מבוסס על היכולות שלי'
זה ממש לא מבוסס על היכולות שלי
10/12/2016 | 22:59
36
אלא על כל מי שלמד איתי בתואר.
אני מכיר כמה מאות סטודנטים חרדים בעבר ובהווה. אני מכיר לא רק סיפורי הצלחה אלא גם המון שנשרו מהלימודים.
יש הרבה מאוד קשיים בלימודים אקדמאים לחרדים. הראיה היא שאחוזים גבוהים נושרים בדרך. אבל להגיד שרק אנשים מאוד מוכשרים יכולים להשלים זו טענה ממש לא נכונה.
היו איתי בלימודים הרבה חברה עם כישורים סטנדרטיים לחלוטין ואפילו פחות. חלקם שרדו גם תואר במחשבים וחלקם עשו תארים קלים יותר.

התחושה שלי שלימודים בתיכון זה ככה: כולם מבניים שללמוד מתמטיקה דורש כישורים ברמה מסויימת. אז עשו שני דברים. דבר ראשון לא באמת לומדים מתמטיקה מופשטת (שחמישים אחוז מהתלמידים לא יכולים להבין) אלא לומדים תרגילים טכניים שוב ושוב. דבר שני בואו עושים את זה לאט. בעברית, גורמים לכולם להשתעמם. המוכשרים כי הם כבר הבינו. הפחות מוכשרים כי הם לא אוהבים את הדבר הזה ולא מבינים אותו. הקצב פחות משמעותי.

בעיני הקשיים של חרדים באקדמיה הוא ממש לא החוסר ידע אלא דברים רגשיים יותר.
רוב התלמידים שמגיעים ללימודים הם נשואים והאשה פוריה ומולידה ילדים בקצב.
לא פשוט לעשות תואר כמעט בשום דבר, להתחיל אותו עם שני ילדים ולסיים עם ארבעה זה מכפלת קושי גדולה.
לרוב אין הערכה לדבר שנקרא "אקדמיה". ילד חילוני אומרים לו כל הזמן שהוא צריך (רצוי בכל אופן) לעשות תואר. זה חלק ממסלול החיים החילוני הסטנדרטי. אומרים לו כל הזמן שדוקטורים ופרופסורים הם אנשים חשובים ואוניברסיטה היא מקום יוקרתי.
אצל חרדי כל זה לא קיים ולהיפך. מבלי להיכנס לדיון אם זה נכון או לא (אינשאללה שלא), ההתפיסה החרדית הסטדנרטית היא שבאקדמיה יושבים אנטי חרדים שרוצים לחלן אותנו ומאמינים שטויות כמו אבולוציה.
לרוב החברים והמשפחה מאוד מזלזלים. זה נתפס כבזבוז זמן לא מוצדק. למה אתה לומד את כל השטויות האלו. אין היכרות רגשית עם המתאם הברור בין השכלה להכנסה.
לרוב זה המפגש הראשון המשמעותי של הסטודנט עם אנשים חילוניים או דתיים לאומיים.
לצפיה ב-'יש דברים שקשה לפצות עליהם בלמידה'
יש דברים שקשה לפצות עליהם בלמידה
08/12/2016 | 14:57
128
שפות - אחרי חלון זמן יחסית מצומצם בילדות היכולת ללמוד שפה חדשה יורדת אצל מרבית האנשים באופן דרסטי. בנוסף כאן שינון וחרישה לא עוזרים אלא חשיפה מתמשכת - שמיעה, דיבור, קריאה וכתיבה, מאוד קשה לגשר על זה בפרק זמן מוגבל.
מתמטיקה במובן הזה יותר קלה, חלק גדול מהמתמטיקה התיכונית ובודאי בפסיכומטרי לא מצריך חשיבה רבה אלא יכולת לשנן ולזהות תבניות. כאן בפרק זמן קצר אפשר לראות שיפור דרמטי אצל לומדים.
עשיתי בזמנו קורס הדרכת פסיכומטרי והסטטיסטיקות מאוד חד משמעיות - ציון במתמטיקה הכי קל לשפר, אנגלית הכי קשה. עברית איפשהו באמצע (כנראה כי גם חלק גדול מהפרק בעברית הוא תבניתי ולא מצריך יכולות אמיתיות של ניתוח טקסט).

הנקודה היא בשביל סתם לתכנת/להיות יזם לא צריך הרבה מהנ"ל. להערכתי חרדי שינסה לעשות את המסלול הארוך של הכשרה אקדמית במקום רציני יתקל בקשיים גדולים, למרות יכולות הלמידה.   
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
08/12/2016 | 17:12
92
ברור שיש חריגים והרעיון הוא לדבר על המאסות. זה גם הטענה של ארוגנים כמו "יוצאים לשינוי" שיפה מאוד שיש אנשים כמוני שמצליחים להשלים פערים. טענתם (שנכונה חלקית) היא שהרוב לא יכולים להצליח.

מתמטיקה לרוב לא נצרכת ברוב התארים - ברוב התארים יש קורס או שנים בסטטיסטיקה אבל לא מעבר. זה סוג של מכשול שצריך לעבור אותו ותו לא. תארים שיש בהם הרבה מתמטיקה ממילא מיועדים לאנשים עם כישורים מתמטיים ולהם זה לא יהיה קשה. התחושה שלי עם מתמטיקה שכמות האנשים שלא תלמד מדעי המחשב למשל כי הם לא למדו מתמטיקה בתיכון ואם הם כן היו לומדים בתיכון מתמטיקה הם כן היו לומדים מדמח היא די קטנה. אנגלית לעומת זאת כולם צריכים לדעת ברמה גבוהה. אין שום תחום שאין בו מאמרים באנגלית, שלא יוצאים לכנסים בחו"ל. ספרות מקצועית באנגלית. מה לעשות מהפכת האינטרנט היא באנגלית. אני מכיר הרבה מאוד אנשים שזה הפריע להם ברמה שהם פשוט נשרו מהלימודים.
חשוב לי להדגיש שיש כאלו שחולקים עלי וטוענים שגם במתמטיקה יש קשיים רציניים.

לגבי הרגלי למידה זה נכון ולא נכון. האקדמיה בנויה בצורה של שיעורים. בחור חרדי הכי מתמיד שומע שיעור פעם ביום למשך שעה. זה ממש קשה להתרגל לזה חזרה. לפעמים הרגלי הלמידה הם בעוכרי התלמידים.
היתרון הוא חזק יותר בממדעי הרוח והחברה. שם היתרון של ראש פתוח וחשיבה מתפלספת היא הרבה יותר גדולה. במדעים מדוייקים היא פחות חשובה אבל בזה אני מסכים לא מדובר ב-"חסרי השכלה" אלא באנשים שלרוב למדו דברים אחרים והרבה.
לצפיה ב-'אם אתה מדבר על גאונים'
אם אתה מדבר על גאונים
08/12/2016 | 17:19
1
128
אז היה לי חבר בישיבה שהייתי מדבר איתו על מתמטיקה. הבחור ידע לפתור אינטגרלים בשני משתנים בלי לדעת להגיד פאי, ריבוע ואותיות באנגלית. לפאי הוא היה קורא המספר ההוא ולחזקת 2 הוא היה קורא כפול עצמו.
הוא כבר תופעת טבע חריגה בעיני.
לצפיה ב-'גם את פיי מישהו גילה'
גם את פיי מישהו גילה
08/12/2016 | 17:22
116
בתקופה אחרת חבר שלך אולי היה יכול להיות ארכימדס.
לצפיה ב-'ה"מגיל 3" הוא עוד אחד מהבלופים שלהם'
ה"מגיל 3" הוא עוד אחד מהבלופים שלהם
09/12/2016 | 07:31
5
90
הייתה כתבה בעתונות על הגיל המתאים להתחיל ללמוד בו קרוא וכתוב, ועל הדרך הזכירו את החרדים.

בקצרה, מה שנאמר הוא שילדים (= מרכז המסה סטטיסטית, לא החריגים שנמצאים יותר מסטיית תקן ממנו) לא מסוגלים ללמוד קרוא וכתוב לפני גיל שש. הדוגמא שהביאו היא ילדים חרדים, עם הודאות מפי הסוס, שם בנים מתחילים ללמוד לקרוא מגיל 3 או 4, והבנות מתחילות ללמוד בגיל 6 ומשילמות בחצי שנה את כל מה שהבנים למדו בשנתיים-שלוש.
לצפיה ב-'לא לזה התכוונתי'
לא לזה התכוונתי
10/12/2016 | 22:11
2
25
התכוונתי שמגיל צעיר רגילים לשבת וללמוד שעות ארוכות, יש משמעת, יש תרבות של לימוד והשגיות. זה לא דבר מובן מאליו. בהרבה אוכלוסיות לא מבוססות סיכוי יותר טוב שבגיל צעיר מסתובבים ברחובות.
לצפיה ב-'והשוואה לקבוצות חסרות השכלה עוד יותר לא נכונה'
והשוואה לקבוצות חסרות השכלה עוד יותר לא נכונה
10/12/2016 | 23:02
21
רוב התלמידים החילונים שלא עושים בגרות מגיעים מרקע ממש לא לימודי. להשוות מישהו שלמד הרבה מאוד חומר אחד למישהו שלא למד כלום זה מצחיק.
לצפיה ב-'הסיפור על איך הם לומדים הוא סיפור סבתא'
הסיפור על איך הם לומדים הוא סיפור סבתא
11/12/2016 | 05:58
8
בתור דוגמא סתמית, הם לא לומדים הלכות שחיטה עם איורים, סרטונים, סיור בשטח, וכו'. הם לומדים לשנן טקסט נקי על השטויות שכתובות בו, לדוגמא שקנה הנשימה מתפצל גם לכבד, ולתרץ למה הפסיקות של הרבנים נכונות.

זה מקנה להם הרגלי לימוד רעים, כמו לבזבז זמן על להבין איך הטקסט היה אמור להיות מפוסק, על ליצור תמונה מנטלית של דברים שאפשר להבין במבט חטוף מתמונה, ולקבל את נכונות הטקסט כתורה מסיני.

תחשוב שדן שכטמן היה לומד בישיבה, ורוכש את ההרגלים שספר הלימוד תמיד צודק, ושעדיף להמנע משימוש בתמונות בתהליך הלימוד. זה בטח לא היה עוזר לו. התהליכים הרלוונטיים, כמו לבדוק בעצמך ולקבל את האפשרות שהמורה טועה, חשובים הרבה לפני התארים המתקדמים באוניברסיטה. הדוגמא הטריוויאלית היא שכל מי שלומד לבגרות בפיזיקה בתיכון קולט מהר שיש שגיאות בתרגילים והתשובות שלהם בסירס זימנסקי.
לצפיה ב-'משלימות אולי את יכולת הקריאה'
משלימות אולי את יכולת הקריאה
11/12/2016 | 00:31
1
11
לא את הידע שצברו בזכות יכולת הקריאה (בעיקר מעבר למה שלומדים בבית ספר) כי ברגע שאתה לומד לקרוא אתה יכול לצבור ידע באופן אקספוננציאלי והפער יכול להפוך לעצום.

לצפיה ב-'לא הבנת: הבנים לא מצליחים ללמוד לקרוא'
לא הבנת: הבנים לא מצליחים ללמוד לקרוא
11/12/2016 | 05:36
5
הבנים מורחים על שלוש שנים בדיוק מה שהבנות משלימות בחצי שנה.

המוח האנושי (המצוי וגו', הדיון איננו על חריגים הנה או הנה) לא מסוגל ללמוד לקרוא בגילאים הצעירים הללו, ולכן הם פשוט טוחנים מים. מכיוון שהם לא רוכשים את היכולת לקרוא, הם גם לא רוכשים ידע נוסף בקריאה.
לצפיה ב-'הם לומדים קשה גמרא מלכתחילה'
הם לומדים קשה גמרא מלכתחילה
08/12/2016 | 14:07
6
168
בשפה הארמית, בלי סימני פיסוק, ואם כבר יש איזה פירוש אז הוא בכתב רש"י.

בקיצור מדובר בפרסרים אנושיים
לצפיה ב-'בנוסף יש להם גם עליונות ערכית על החילוניים'
בנוסף יש להם גם עליונות ערכית על החילוניים
08/12/2016 | 14:08
5
154
לצפיה ב-' שכחת גם לציין שהם נציגיו של מלך מלכי המלכים'
שכחת גם לציין שהם נציגיו של מלך מלכי המלכים
08/12/2016 | 15:06
45
לצפיה ב-'אולי הגמרא כתובה בעצם ב-perl'
אולי הגמרא כתובה בעצם ב-perl
08/12/2016 | 23:07
3
117
ובגלל זה כל כך קשה לקרוא אותה?
לצפיה ב-'מה לא קריא בפרל?'
מה לא קריא בפרל?
09/12/2016 | 00:13
2
95
שפה די קלה ונחמדה במיוחד למי שיודע C
לצפיה ב-'הנה תקרא פה'
הנה תקרא פה
09/12/2016 | 01:03
1
100

Languages that are often derided as write-only include APL, DDT, Perl,[3] Forth, TECO,[4] Mathematica and regular expression syntax used in various languages.
לצפיה ב-'אני יסביר לך מאיפה זה הגיע'
אני יסביר לך מאיפה זה הגיע
09/12/2016 | 08:28
78
השתמשו בפרל לרשתות פנים ארגוניות שנקראות "אינטרנט" עם קמץ מתחת ל ר , ובגלל שזה היה פנים ארגוני ודינאמי אז הכול היה שם חפלפ ולא הקפידו על קוד נורמלי
לצפיה ב-'הגיוס של למונייד'
הגיוס של למונייד
08/12/2016 | 11:52
24
306
באיחור אופנתי של כמה ימים אבל צריך לפרגן להם על גיוס נוסף של 34 מליון דולר. למי שזוכר את השרשור של eveik שניסיתי להקפיץ ומשום מה נשאר קבור:

ידיעה על הגיוס:
לצפיה ב-'שאפו למחלקת ה-PR שלהם שעובדת overtime ועושה עבודה מצויינת.'
שאפו למחלקת ה-PR שלהם שעובדת overtime ועושה עבודה מצויינת.
08/12/2016 | 11:59
66
לצפיה ב-'בדיעבד מעניין להסתכל על התגובות שהוא קיבל'
בדיעבד מעניין להסתכל על התגובות שהוא קיבל
08/12/2016 | 12:01
183
יש טיפוסים פסימיים וציניים (להלן לוזרים), ויש אופטימיים
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
08/12/2016 | 12:36
4
163
לגבי הספקטיות שלנו אז זה אומר דבר ראשון שגם דעות של אנשים מהתעשייה לפעמים שווה לכפרות. אם נקשיב לעצות של כולם ודאי נכשל.
כנסיבות מקלות אני אומר שליזמים חוזרים הרבה יותר קל להצליח ולגייס. בפורום לא היה רשום שהיזמים הם היזמים של פייבר ופאוורמט.
לצפיה ב-'גם משקיעים הם אנשים מהתעשייה והדיעה שלהם שווה לכפרות.'
גם משקיעים הם אנשים מהתעשייה והדיעה שלהם שווה לכפרות.
08/12/2016 | 12:59
2
48
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
08/12/2016 | 13:16
98
רוב קרנות ההון שמשקיעות בסטרטאפים מביאות תשואות די חלשות.
שם לפחות אם מישהו שהדיעה שלו שווה לכפרות הסתכנע הוא ישים כסף בסוף.
לצפיה ב-'שווה לכפרות אבל מביא כסף'
שווה לכפרות אבל מביא כסף
08/12/2016 | 14:03
127
וכסף יכול להביא הצלחה. לא תמיד, אבל בהחלט מעלה את הסיכויים.
לצפיה ב-'האם יזם חוזר בהכרח יעשה אקזיט נוסף?'
האם יזם חוזר בהכרח יעשה אקזיט נוסף?
09/12/2016 | 18:04
35
כמה יזמים שמכרו חברה אחת יכולים לעשות את זה עוד פעם? יש סטטיסטיקה?
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
08/12/2016 | 18:41
5
128
שמח לראות שכמה אנשים פה עוקבים אחרינו..
לצפיה ב-'אם אתה כבר פה והתחלת להבין בדומיין של ביטוח'
אם אתה כבר פה והתחלת להבין בדומיין של ביטוח
08/12/2016 | 21:38
3
126
ואולי הצעה ללימונדה:

אנחנו שומעים מדי פעם על יזמים שרוצים להיות ה airbnb של תחום מסויים, או האובר של רעיון מסויים.

לי בעצמי אגב היה רעיון כזה, רק שלא התבטאתי בכזו יומרנות והוא נפל בגלל חוקי רגולציה בסופו של דבר שמה לעשות, לי אין כסף להלחם בהם.

אחת הבעיות שאני רואה ברעיונות האלה היא ביטוח -
דוגמא -
אייר בי אן בי צריכים לבטח את בעלי הנכס מנזקים.
אובר - אני מניח נותנים ביטוח כלשהו לנהגים?

ואפשר להמשיך הלאה והלאה.

האם למונייד למשל מציעה ביטוח לחברות כאלה ? כלומר ללקוחות שלהם?

לצפיה ב-'במה ביטוח שונה מכל הוצאה אחרת?'
במה ביטוח שונה מכל הוצאה אחרת?
08/12/2016 | 22:04
39
לצפיה ב-'כרגע אנחנו מציעים ביטוח דירות בניו יורק בלבד'
כרגע אנחנו מציעים ביטוח דירות בניו יורק בלבד
10/12/2016 | 21:14
1
23
כמו שאמרת בעצמך - התחום עתיר רגולציה (בארה״ב הביטוח הוא לא פדרלי, כך שצריך לקבל אישור מכל סטייט בנפרד) ובתור סטארט אפ אנחנו צריכים להיות מאוד מפוקסים. כרגע התוכניות היא להמשיך את ההתרחבות שלנו לשאר ארה״ב (ביטוח דירות בלבד) ויש עוד כמה מוצרים בקנה שמדברים עליהם.
לצפיה ב-'נשמע מעניין, לי היה רעיון לסטרטאפ בתחום הנדל"ן'
נשמע מעניין, לי היה רעיון לסטרטאפ בתחום הנדל"ן
11/12/2016 | 04:55
3
גם שיתפתי כמה מחברי הפורום לגביו, כולל חישובים שונים שעשיתי.
אבל בסופו של דבר הוא נפל על רגולציה.
באוסטרליה יש 8 ישויות מדיניות (סטייטים וטריטוריה) וכל אחד והחוק שלו.
אני לא רציתי להתחיל בסטייט שלי, כי בשל מצוקת מזומנים שיש לי, היה ברור לי שברגע שהרעיון ייצא, מישהו עם יותר מוזמנים יוכל להרים דבר דומה בסטייטים אחרים. אני הרגשתי שהשקה בכל רחבי אוסטרליה  , גם אם של גרסא ראשונית הכרחית.
מצד שני בניו יורק יש כמה ? 15 - 20 מליון בני אדם ? בהחלט יכול להבין למה התמקדתם עליה.

כאמור, שיהיה לך בהצלחה, אשמח לקרוא עדכונים באופן יותר תדיר!
לצפיה ב-'כל הכבוד, חוץ מקומץ משתתפים השאר אוכלים את הכובע'
כל הכבוד, חוץ מקומץ משתתפים השאר אוכלים את הכובע
10/12/2016 | 09:11
12
לצפיה ב-'צריך להיזהר מהזוהר של "יזמים חוזרים"'
צריך להיזהר מהזוהר של "יזמים חוזרים"
09/12/2016 | 03:02
9
153

יש הבדל בין "יזם חוזר" שחוזר לתחום שהוא מכיר היטב, לבין "יזם חוזר" שמנסה לעבור לתחום שונה לגמרי. דוגמא אפשרית היא דב מורן ו"מודו". הוא קיבל כסף כי הוא דב מורן וכי הוא פנה לכאורה לשוק ענק - אבל זה היה פלופ רציני.

דוגמא דומה היא שי אגסי עם בטר פלייס. את האקסיטים שלו הוא עשה בתחום התוכנות האירגוניות הפיננסיות/תפעוליות, ואז ניסה להקים מיזם בתחום אחר לגמרי - וזה נגמר בפלופ גדול עוד יותר.
לצפיה ב-'תלוי מי הצוות שאיתו'
תלוי מי הצוות שאיתו
09/12/2016 | 10:30
88
יזם בא עם חלום, מה שחשוב זה מי הולך איתו ועד כמה האנשים מכירים את הדומיין ... תלוי בשאר היזמים, בצוות, בכסף שגייסו, יזמים סדרתיים לא בהכרח בנו חברות באותו דומיין שהם הצליחו,
לצפיה ב-'"עלה דרגה" : טסלה'
"עלה דרגה" : טסלה
09/12/2016 | 11:30
1
104
נראה לי שהם הפסידו כבר למעלה ממליארד דולר בטוטאל.
לצפיה ב-'אבל טסלה זו חברה מטורפת ומצליחה'
אבל טסלה זו חברה מטורפת ומצליחה
09/12/2016 | 12:09
40
לצפיה ב-'בטר פליייס נפלה בגלל ששיווקה מכוניות חשמליות יקרות '
בטר פליייס נפלה בגלל ששיווקה מכוניות חשמליות יקרות
09/12/2016 | 18:20
66
ושיש להחליף להם סוללה כל 180 ק"מ! ושלא ניתן לטעון את הסוללה בבית, ושעלות האנרגיה לא היתה זולה יותר ממנועי בנזין , ובכלל לא בטוח שהם יותר ידידותיות לסביבה ממכוניות רגילות ( שהרי גם יצור  חשמל  מזהם את האוויר ).

לצפיה ב-'ליזמים חוזרים יש יתרונות'
ליזמים חוזרים יש יתרונות
10/12/2016 | 11:59
40
הם כבר מכירים את כללי המשחק של בניית צוות וגיוסים, וכשהם באים לגייס או לעשות פיתוח עסקי הם ממנפים מוניטין משמעותי יותר מאשר לחבורת ילדים שהשתחררו לפני חודש מ 8200.

כדוגמא נגדית, קח את אריאל מייזלוס או אפילו את איריס שור שאחרי אקזיט הקימה חברה מצליחה בתחום שונה לגמרי ובינתיים עברה למנכ"ל סטארטאפ חדש בתחום שלישי.

ועם כבר "יוצאי 8200", חלק גדול מהסטארטאפים המוצלחים שהחבר'ה האלה מקימים לא קשורים לסיגינט או סייבר - ומצליחים בכל זאת.

במקרה של למונייד, שני היזמים באמת הגיעו מתחומים רחוקים מביטוח, אבל לפי הגיוסים ושיתופי הפעולה נראה שהם נכנסו לעניינים יפה מאוד. אלף מסבירים יפה מאוד למה הם שמו את הז'יטונים שלהם על היזמים האלה.
לצפיה ב-'לא חושב שמישהו טען ש״יזם חוזר״ הופך מיידית'
לא חושב שמישהו טען ש״יזם חוזר״ הופך מיידית
10/12/2016 | 21:25
3
26
כל חברה להצלחה, אלא שהסיכוי שלו להצליח גבוה יותר מאשר של יזמים בתחילת דרכם. זה עניין של הסתברויות בעיניי, לא 0 או 1.

אני מסכים שזה לא אותו הדבר להיכנס לתחום אחר, אבל עדיין יש נושאים שחופפים או לכל הפחות הידע / ניסיון שנצבר עוזר בתחום החדש.

לא בטוח בכלל אם הדוגמאות שהבאת של שי אגסי ודב מורן באמת מייצגות יזמים סדרתיים.
לצפיה ב-'ליזם חוזר יש יתרון אחד בולט'
ליזם חוזר יש יתרון אחד בולט
10/12/2016 | 21:46
2
32
אמון כמעט מוחלט ועיוור של משקיעים ויכולת להביא כסף ובקלות. לא יודע אם זה מוצדק או לא אבל זה לא רק בהי-טק. גם בני משפחות אצולת ההון יגייסו בלי בעיה בבורסה, בקרנות נדל"ן, ממוסדיים, לא משנה מאיפה. גם בארץ גם בחו"ל.
מה שיפה הוא שיזם סדרתי עם הסטוריה בעייתית יכול הרבה פעמים לגייס מליונים ומליארדים. מדנקנר דרך טדי שגיא ואלי רייפמן ועד טראמפ השוק מלא ביזמים עם תוכניות עסקיות מפוקפקות שגייסו כסף בלי סוף.

יצא לי לשבת עם שני אנשים, אחד שמכר חברה ב200 מליון דולר, הקים עוד אחת עם היזם השני ומכרו גם אותה 160M. הם אמרו בלי להשתחצן שהקרנות והאנג'לים שעמדו מאחוריהם אמרו להם במפורש שברגע שיש להם איזשהו מיזם, לא חשוב מה, רק שירימו טלפון. המשקיע הראשון החזיר פי 12 ומבחינתו שהחבר'ה האלה רק ימשיכו לשתף אותו במיזמים שלהם.

לכן אנשים כאלה לא צריכים לשבת מול המשקיעים שישאלו אותם מה איש תוכנה מבין ברכבים חשמליים (מה שכנראה היו שואלים כל אחד מאיתנו), או מה ליזמים של לימונייד ולעולם הביטוח. זה לא רק אני אומר את זה, המשקיעים הראשונים של לימונייד היו מספיק ישרים כדי להודות בזה בעצמם:

לצפיה ב-'מסכים מאוד'
מסכים מאוד
10/12/2016 | 22:19
20
אם כי אני חושב שגיוס כספים הוא רק אחד היתרונות הבולטים. קשרים בתעשייה, ניסיון עיסקי, ובכלל ניסיון באיך עושים את זה לדעתי הם לא פחות חשובים. אנשים נוטים להיות טובים יותר כשהם עושים משהו בפעם השניה/שלישית/רביעית.
לצפיה ב-'גם מה זה "אותו התחום" ? אם נביא את הדוגמא שאני אוהב לחזור'
גם מה זה "אותו התחום" ? אם נביא את הדוגמא שאני אוהב לחזור
11/12/2016 | 04:58
6
עליה,
בני שניידר ורמי תמיר -
הרי הם לא מכרו חברות *רק* בתחום אחד.
בסדר - קומראנט וראבלו הן בתחום "דומה" יחסית.
אבל פי קיוב, והחברה הקודמת - נמכרו לסיסקו ובכלל עסקו בתחום התקשורת + היצע ערך מוסף לספקי תקשורת.

לצפיה ב-'גיוס מגוגל חבל"ז הם תותחי על!!!!!'
גיוס מגוגל חבל"ז הם תותחי על!!!!!
09/12/2016 | 10:28
53
לצפיה ב-'שוקל כיווני קריירה ולימודים'
שוקל כיווני קריירה ולימודים
09/12/2016 | 22:18
7
144
שלום, אני לאחר צבא וטיול
עכשיו הגיע הרגע שאני שוקל כיוון קריירה ומה ללמוד,
מצד אחד אני אוהב מחשבים
מצד שני טכנולוגיה, מכונות ורובטיקה
מצד שלישי מדעים

מבחינת כיוון הנדסה:
חשבתי ללמוד הנדסת מחשבים/תוכנה
הנדסת חשמל
הנדסת מכונות
הנדסה אזרחית(מים או נפט או אנרגיה)
הנדסת מערכות

מדעים:
פיסיקה
מדעי המחשב
כימיה

אין לי מושג לאיזה כיוון לפנות ואם ללכת על הנדסת תוכנה או מחשבים/ או תואר במדעי המחשב למרות שאני בשיט לא יודע מה זה חוץ מלראות את דוד שלי כותב כל מיני קודים והתנסיתי בזה פעמים בודדות והיה לא רע...
     איך בוחרים מה ללמוד? האם גם לשקול כסף ובמקרה זה ברור שהנדסת תוכנה או מדעי המחשב או מחשבים נותנים יותר?
ולמה מתחומי ההנדסה יש הכי הרבה ביקוש אחרי תוכנה?

אני צריך עזרה, כל טיפ ועצה יתקבלו בברכה לפני שאני עושה בחירה רצינית לכל החיים אולי.

לצפיה ב-'לדעתי? רפואה'
לדעתי? רפואה
09/12/2016 | 22:50
1
108
יש ביקוש מתמיד
שכר מתגמל
אין כתבות בדה מרקר שרופאים בני 50 לא מוצאים עבודה
הגשמה עצמית, שליחות.
לצפיה ב-'משמרות של 26 שעות בגיל 35 עם 2 ילדים בבית'
משמרות של 26 שעות בגיל 35 עם 2 ילדים בבית
10/12/2016 | 11:39
86
רפואה זה מקצוע שצריך להיכנס אליו אם זה מה שבוער לך בוורידים. אחרת, יש אופציות יותר משתלמות מבחינת עלות-תועלת
לצפיה ב-'בתוכנה יש המון עבודה.'
בתוכנה יש המון עבודה.
10/12/2016 | 10:54
81
אם אתה חושב על כיוון אקדמי, יש הרבה שעושים את הדוקטורט בחו"ל, ככל הנראה כי אין מספיק אפשרויות בארץ. אז אם חו"ל למשך לפחות מספר שנים לא מפריע לך, זאת גם אופציה (בכמעט כל תחום לימודים).
לצפיה ב-'קח את הזמן ותתנסה'
קח את הזמן ותתנסה
10/12/2016 | 11:44
3
87
יש לך דוד שעוסק בפיתוח תוכנה? אחלה, תבקש שיכוון אותך ותלמד קצת עצמאית. היופי במקצוע הזה הוא שאפשר להתנסות בעבודה אמיתית גם בלי לסיים תואר של שלוש שנים.

לגבי מקצועות אחרים, כדאי לדבר עם אנשים שעוסקים במקצוע ולשמוע מה עושים בעבודה בתכל'ס. עכשיו גם עונת הימים הפתוחים, אז אפשר ללכת לאוניברסיטאות ולדבר עם סטודנטים (ולקחת מה שהם אומרים על המקצוע בעירבון מוגבל, היות והם לא עובדים בו).

מבחינת כסף, אני מעריך שחשמל שקול לתוכנה, ובשאר התחומים מרוויחים בממוצע פחות.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם, יש עוד מישהו שיכול לתת טיפ/עצה ש..'
תודה רבה לכם, יש עוד מישהו שיכול לתת טיפ/עצה ש..
10/12/2016 | 17:10
2
50
שתוכל לעזור קצת?
לצפיה ב-'חחח רפואה הלוואי עליי אבל...'
חחח רפואה הלוואי עליי אבל...
10/12/2016 | 17:11
51
אני מתרגש לראות דם
לצפיה ב-'מה הטיפ שאתה מצפה לקבל?'
מה הטיפ שאתה מצפה לקבל?
10/12/2016 | 23:51
13
לא הבאת שום שאלה.
כולם אוהבים רובוטיקה טכמולוגיה, מחשבים ומדע. אתה צמצמת את עצמך לתחום המדעים.
בוא תנסה לומר, בניתי בעבר רובוט בעזרת כלי XYZ ומאוד נהינתי. האם יש לי דרך להכווין את עצמי כמתכנת לתחום הרובוטיקה. האם מה שעשיתי קשור לאיך שמתכנתים עובדים הרובוטיקה? יש בוא בפורום לפחות אחד שמבין טוב ברובוטיקה אבל לא עזר תלו לעזור לך.
אני מאוד אוהב מדע בגל חלקים XYZ. האם אתם מכירים תחום שהעבודה תשקף את מה שאני אוהב במדע.
אני לא רוצה לשבת מול מחשב כל היום, האם יש הבדל בזה בין תכנות להנדסת מכונות.
למה אתה אוהב הנדסה אזרחית? למה חשבת על זה? מה ההתלבטויות שלך?

אל תזרוק רשימת מכולת של תחביבים ורשימה מנגד של חוגים באוניברסיטה. תנסהל להבין מה החששות שלך ואז נוכל לעזור.
לצפיה ב-'מהירות ביצועים מול מהירות כתיבת קוד - JAVA מול PYTHON'
מהירות ביצועים מול מהירות כתיבת קוד - JAVA מול PYTHON
07/12/2016 | 23:49
30
242
הי,
תהיה שעלתה אצלנו לאחרונה -
אני עוסק בתחום שמצריך ניתוחים סטטיסטיים על מאגרי מידע די גדולים, עם זמן ריצה שיכול בקלות להגיע לכמה שעות על מחשב סטנדרטי.
לרוב אנחנו עובדים עם PYTHON, בגלל שמשך כתיבת הקוד קצרה באופן דרמטי בשפה הזו, בהשוואה לשפות אחרות, אבל החיסרון הוא כמובן, זמן הריצה.
לאחרונה ניסיתי לתרגם קוד של PYTHON ל-JAVA. הקוד הכפיל את עצמו בערך פי 5 (כנראה גם בגלל שאני לא ממש מנוסה בג'אווה) ומשך הכתיבה היה בהתאם. מצד שני, משך הריצה ירד דרסטית, וזה גרם לי לתהות -
האם לדעתכם יותר נכון להשקיע משאבים בהגדלת הכח החישובי ברמת החומרה, או בכתיבת קוד בשפות יותר "בסיסיות" (כשלעצמו גוזל לא מעט זמן, בטח אם מתישהו בהמשך מישהו יצטרך לקרוא ולהבין את הקוד שכתבתי)? האם לדעתכם יש מגמה מסוימת לכיוון אחד או אחר בתחומי הפיתוח/אנליזה השונים?
לצפיה ב-'המגמה היא לא זה ולא זה. המגמה היא לעבוד עם כלים מתאימים'
המגמה היא לא זה ולא זה. המגמה היא לעבוד עם כלים מתאימים
08/12/2016 | 00:47
1
222
אם תגיד איזה בעייה אתה מנסה לפתור אולי מישהו יוכל לייעץ בזה.
לצפיה ב-'בדיוק!!!! זו תשובה של מתכנת אליה חיכיתי'
בדיוק!!!! זו תשובה של מתכנת אליה חיכיתי
10/12/2016 | 09:16
18
לצפיה ב-'המטרה לקצר את משך הזמן הכלליף ולכן זה תלוי:'
המטרה לקצר את משך הזמן הכלליף ולכן זה תלוי:
08/12/2016 | 00:59
1
185

אם כותבים פעם אחת ומריצים פעם אחת, המשקל של זמן כתיבת הקוד גדול יותר.
אם כותבים פעם אחת ומריצים הרבה פעמים - המשקל של זמן הריצה גדול יותר.

צריך לבצע הערכה של משכי הכתיבה וכמות הריצות הצפויה כדי להחליט באיזו שפה עדיף לכתוב את זה, וכמה כדאי להשקיע בחומרה יקרה יותר (פה נכנס למשחק גם עניין התקציב מול ההכנסות הצפויות מהפעילות)
לצפיה ב-'ההודעה שלו זועקת "תתייחסו גם לעניין התחזוקה!!"'
ההודעה שלו זועקת "תתייחסו גם לעניין התחזוקה!!"
08/12/2016 | 08:35
145
אם זה משהו שמריצים הרבה פעמים, סביר שירצו להכניס בו שינויים, לייצא חלק מהיכולות. כלומר הקוד "יחיה" גם אחרי שהוא נכתב סופית.

פה יש משמעות לשפה ול"תרבות" במקום. הוא ציין שלקח לו המון זמן לכתוב את גרסת הג'אווה. אם הוא לא מנוסה מספיק בשפה יכול להיות שעם הזמן הוא יאבד את יתרון הביצועים ויספוג את עלות התחזוקה הגבוהה כי זאת לא שפת האם שלו \ לא רגילים כתוב בשפה הנ"ל.

לצפיה ב-'ככלל אצבע לרוב השקעה בחומרה תהיה זולה יותר'
ככלל אצבע לרוב השקעה בחומרה תהיה זולה יותר
08/12/2016 | 08:55
1
140
להוציא מקרי קיצון, לעשות אופטימיזציה לקוד זה יקר (זמן פיתוח, אובדן גמישות) וההשקעה בחומרה תחזיר עצמה די מהר. אופטימיזציות בקוד כדאי לעשות במקרה ש - 1. אתה די בטוח שהקוד לא הולך להשתנות 2. אין ברירה: או שאי אפשר לשפר חומרה (תקציב, שיקולים הנדסיים וכו') או שגם ככה שינוי חומרה גורר שינויי קוד (נניח מעבר מ-cpu ל-gpu). 
לצפיה ב-'במערכות ש"מוכרות" ביצועים יהיה לך קשה לעשות את זה'
במערכות ש"מוכרות" ביצועים יהיה לך קשה לעשות את זה
08/12/2016 | 21:25
66
נניח מערכות storage.
אם התוכנה שלך "דפוקה" אז תשיג פחות ביצועים על אותה החומרה ומשהו עם חומרה יותר זולה יצליח לתת אותם ביצועים כמוך במחיר נמוך יותר.

הרבה פעמים התוכנה תלויה בחומרה שמתחת, נניח כמות ה-RAM שיש לך ומה זה גוזר על מבני הנתונים שלך, ככה שאם שדרגת את החומרה לא תתחמק משדרוג התוכנה כדי לנצל את החומרה החדשה.

כמובן שיש מוצרים שיש מהם דרישות ביצועים אבל השליטה על סוג החומרה שהמוצר רץ עליה, מוגבלת בגלל הלקוח.

לצפיה ב-'יש גם אלטרנטיבות נוספות'
יש גם אלטרנטיבות נוספות
08/12/2016 | 09:05
114
בלי תיאור של הבעייה והנתונים / כמות הנתונים קשה לתת תשובה קונקרטית, אבל כדאי לבדוק אם pyspark \ spark מתאים למה שאתם עושים
לצפיה ב-'בהתאם למשאבים: גם וגם'
בהתאם למשאבים: גם וגם
08/12/2016 | 09:41
94
אצלנו האלגוריתמאים כתובים את הקוד בפייתון, והמוצר המבצעי הוא מימוש האלגוריתמים בJAVA.

היתרונות:
כל אחד מתעסק במה שהוא מומחה: האלגוריתמאים מומחים במתמטיקה ויודעים לבצע את החישובים בקלות ובמהירות. המפתחים חזקים בJAVA וכותבים בJAVA.
ניתוחים של הבעיה  המתמטית בפייתון והצגתם בUI פייתוני פשוטים מאוד.
המחקר מתקדם מאוד מהר כי הפיתוח בפייתון זריז.
הפיתוח בJAVA מביא איתו את כל היתרונות של JAVA על פייתון: ביצועים, מקבול, DevOps פשוט באמצעות גריידל, מעטפת מלאה של המוצר (בסיסי נתונים, רשת וכו') הרבה יותר חזקה, וטסטביליות הרבה יותר טובה.
והכי חשוב: האלגוריתמאים יודעים שהם לא רשאים ולא יכולים לגעת בקוד המבצעי.

חסרונות:
דורש שני צוותים שונים.
דורש מומחיות בשתי שפות התכנות (לא שאני קורא לעצמי מומחה JAVA, אבל בטח יותר מהחוקרים).
דורש הקפדה מאוד חזקה על תאימות בין הJAVA לבין הפייתון (המון regression).

אציין גם שהמערכות שלנו נפרשות על ברזלים של הלקוח שאנחנו לא יכולים לגעת בהם ולקבוע את איכות החומרה.

לצפיה ב-'להשאר בפייתון ולתת עדיפות ליעילות של הקוד'
להשאר בפייתון ולתת עדיפות ליעילות של הקוד
08/12/2016 | 09:50
1
116
לדוגמא, להעתיק נתונים לטבלאות זמניות ולעשות שם מניפולציות SQL יות
לצפיה ב-'גם לא הבנתי אם הקוד נמצא בשרת או בקליינט'
גם לא הבנתי אם הקוד נמצא בשרת או בקליינט
08/12/2016 | 10:02
86
כמובן שאם אפשר להעביר קוד לשרת עוד יותר טוב
לצפיה ב-'הפתרון: Jython'
הפתרון: Jython
08/12/2016 | 10:15
4
142
נראה לי שזה מתבקש. כתיבה בפיתון, קומפילציה לג'אווה בייט קוד לJVM. המיטב משני העולמות.
לצפיה ב-'ג'ייתון לא מדהימה'
ג'ייתון לא מדהימה
08/12/2016 | 14:16
1
140
היום כתבתי עוד בפיית'ון.
לא "שפת האם" שלי. לא בטוח שיש לי אחת כזו. אולי C?
בסופו של דבר, ככל שתתנסה בשפה תרכוש מיומנויות בה ותשתפר.
עובדה , התגייסתי ב1995 לשרות כמפתח, כן, יש לי 3 שנים שהעדפתי להיות במבוך של פישבך ובניין היפה של טאוב מבלי שעבדתי ועוד שנה שכן עבדתי, אבל תכל'ס - ל
Java  הגעתי רק עכשיו.

היום למשל היה לי יום שהוא גם ג'אווה, גם פיית'ון, גם לינוקס, גם ווינדוז (על מכונה וירטואלית), גם batch וגם באש, ככה יצא.

חבל שאנחנו לא יודעים האם ניתן לעשות סקייל אאוט למשל למה שכותב ההודעה המקורית כתב לגביו.

לצפיה ב-'איבדתי אותך'
איבדתי אותך
08/12/2016 | 15:37
114
לא עניין של מדהים או לא מדהים. בפיתון אפשר להשתמש בסינטקס שאי אפשר בג'אווה ולהבנתי זה מה שמקצר את הקוד.
אם בעיית הביצועים נובעת מההרצה של הJVM אל מול ההרצה של סקריפט בפיתון אז ג'ייתון הוא פתרון מתאים לדעתי. אם זו בעיה אחרת כמו כתיבה שפיתון שבאופן שיוצרת בעיית ביצועים בגלל יעילות הקוד (ולא בגלל שזה פיתון) אז אין מנוס מלכתוב אחרת.
לצפיה ב-'אני חושב שהפתרון הוא cython'
אני חושב שהפתרון הוא cython
08/12/2016 | 15:30
1
100
ממה שאני קורא זה נראה לי יותר פופולארי.
זה שילוב של c עם פייתון.
לצפיה ב-'אני לא הכרתי האמת את הקומבינות האלה'
אני לא הכרתי האמת את הקומבינות האלה
08/12/2016 | 15:45
98
אבל זה לא משנה בכלל, כל השפות אותו הדבר ,

הביצועים מגיעים מאיך שמתכננים את העבודה, ואיך מבצעים אותה

לצפיה ב-'PyPy'
PyPy
08/12/2016 | 10:36
1
122
לא מומחה בפייתון, אבל לפי הטבלה למטה, פייתון + PyPy מהיר כמעט כמו Java.

לצפיה ב-'python + PyPy = פופאי '
python + PyPy = פופאי
08/12/2016 | 11:15
49
לצפיה ב-'למה לעבור ל JAVA ? אם כבר תעבר ל C++'
למה לעבור ל JAVA ? אם כבר תעבר ל C++
08/12/2016 | 16:21
112
זה אמור להאיץ את מהירות הריצה עוד יותר.

לא בטוח ש C++  אמורה להיות יותר קשה לתחזוקה  מאשר JAVA, זה יותר תלוי עד כמה "מסודר" כותבים את הקוד.
לצפיה ב-'בדקת cython?'
בדקת cython?
08/12/2016 | 17:32
93
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות, אני אבהיר קצת'
תודה רבה על התשובות, אני אבהיר קצת
08/12/2016 | 19:37
10
175
בכוונה לא נכנסתי לפרטים ספציפיים של הבעיה הנ"ל, בגלל שהמטרה שלי הייתה גם להבין באיזה כיוונים נכון להתפתח מהמקום שאני נמצא בו כיום - נכון להתמקד בשפה אחת ולמצוא פתרונות "מסביב"? או לדעת "בערך" כמה שפות ולנסות לתמרן ביניהן? נראה לי שקיבלתי מכם תשובות בשני הכיוונים.
בנוסף, בתור אחד שלא נמצא בתוך תחום התוכנה, באמת מעניין אותי לקבל מושג אם יש עדיפות מאוד ברורה של גישה אחת על פני השניה - כלומר, ביצוע מול זמן כתיבת קוד. אבל הבנתי שגם פה אין תשובה חד משמעית.
בכל מקרה - תודה רבה על התשובות. כרגע הכיוון הוא באמת העלאת הקוד לשרת עם כח חישובי סביר בשילוב עם שימוש מסוים בכלים "ייעודיים" כמו SQL לנקודות קריטיות בקוד.
לגבי J/C/PY/PYTHON - מודה שאני לא מכיר מספיק, בהחלט נתתם לי שיעורי בית.
תודה

לצפיה ב-'בקיצור ההודעה פקטיבית וכולם נפלו בפח'
בקיצור ההודעה פקטיבית וכולם נפלו בפח
09/12/2016 | 00:15
9
117
חוץ ממני כמובן
לצפיה ב-'איזה פורום של חובבנים'
איזה פורום של חובבנים
09/12/2016 | 00:17
1
128
חושבים שיש תלות בין שפה לביצועים
לצפיה ב-' '
09/12/2016 | 00:36
26
לצפיה ב-'מקווה שאתה כותב את זה בציניות'
מקווה שאתה כותב את זה בציניות
09/12/2016 | 21:26
6
86
שאלתי משהו ספציפי (ג'אווה מול פייטון , מה הדרך לשפר ביצועים) ושאלה פחות ספציפית. אולי שאלת תם, אבל שום דבר פקטיבי.

לצפיה ב-'לא הייתי סרקסטי'
לא הייתי סרקסטי
10/12/2016 | 01:17
5
83
אני לא יודע מאיזה עולם אתה
אני רק צריך להסביר לך משהו,
אם יש בעיית ביצועים , שיפור חומרה והחלפת שפה לא יעזור.
לצפיה ב-'מה ההגדרה שלך לביצועים?'
מה ההגדרה שלך לביצועים?
10/12/2016 | 09:52
4
66
כנראה שיש לנו עולם מושגים מאוד שונה, אבל מבחינתי ביצועים = מהירות ריצה של סדרת פקודות, ובמקרה הזה שדרוג חומרה/שפה מייצר הבדלים משמעותיים.
נראה שדווקא רוב העונים הבינו את השאלה ונתנו לי כמה נקודות למחשבה.
לצפיה ב-'אני לא רוצה לערבב ביזניס ופלז'ר'
אני לא רוצה לערבב ביזניס ופלז'ר
10/12/2016 | 16:50
2
50
מספיק אני מתעסק בזה בעבודה
לצפיה ב-'בוא נפשט ונתייחס לזמן ריצה'
בוא נפשט ונתייחס לזמן ריצה
10/12/2016 | 23:36
1
17
במקרה הזה יש תלות ישירה בחומרה.
לגבי שפת תכנות, פייתון היא לא שפה שנועדה לכתיבת קוד יעיל, אבל אפשר להגיע לשם.
וכן, מקובל להתייחס לזמן פיתוח כטריידאוף של זמן ריצה, השאלה במקום.
לצפיה ב-'לא, אין. אפשר בקלות להפוך קוד לאיטי יותר ע״י הוספת cores.'
לא, אין. אפשר בקלות להפוך קוד לאיטי יותר ע״י הוספת cores.
10/12/2016 | 23:48
14
#fact
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
10/12/2016 | 22:23
22
x = 1+2
ירוץ פחות או יותר באותה מהירות בכל שפה. הבדלים קטנים בהרצה הראשונה בגלל ענייני JIT (קומפילציה בזמן ריצה) וכו' שגם לזה יש פתרונות וכמעט לכל שפה יש אפשרות לקמפל ולהריץ בשפת מכונה.
אם אתה משתמש בספריות צד ג', קיצורי דרך שמובנים בסינטקס, מבני נתונים שמגיעים עם השפה וכו' אז צריך להבין מה אתה עושה ואיך זה משפיע על הביצועים ואולי במעבר לשפה אחרת גם על הדרך הוחלפו כמה מהנ"ל שעובדים בצורה יעילה יותר למקרה שלך.

חומרה משודרגת דווקא כן יכולה לשפר ביצועים. עם מעבד עושה X פעולות בשניה ומעבד אחר עושה פי שניים אז זה יכול להאיץ. גם כאן צריך לדעת מה ישפר, למשל הגדלת זיכרון לא תגרום לחישוב להתבצע מהר יותר וכנ"ל לגבי הגדלת הליבות (בהנחה שהאלגוריתם לא רץ באופן מבוזר) וכו' וכו'.
לצפיה ב-'מה יש בגוגל שכולם רוצים לעבוד שם'
מה יש בגוגל שכולם רוצים לעבוד שם
08/12/2016 | 01:34
9
253
יש כרגע סקר באיזה כתבה בגיקטיים מה היא הלברה המועדפת עליכם. גוגל לוקחת בגדול. 51 אחוז רוצים לעבוד בגוגל, הבאה בתור היא פייסוש עם 17 אחוז.
למה? מה יש שם שאין באפל למשל?
לצפיה ב-'זה לא סקר "חברה מועדפת" אלא סקר שביעות רצון של עובדים'
זה לא סקר "חברה מועדפת" אלא סקר שביעות רצון של עובדים
08/12/2016 | 09:27
1
70
לצפיה ב-'היה שם גם וגם'
היה שם גם וגם
08/12/2016 | 10:44
161
רוב הכתבה הייתה סקר שביעות רצון ובסוף יש סקר אינטרנטי לקוראים איפה הם רוצים לעבוד.
לצפיה ב-'מאחורי הרוח והצלצולים'
מאחורי הרוח והצלצולים
08/12/2016 | 10:25
5
255
המוצרים שלהם לדעתי מלהיבים ומציתים את הדמיון כמעט לכל מתכנת.
מנוע החיפוש של גוגל הוא עדיין סוג של פלא טכנולוגי. גם gmail, המפות, הניווטים, ווייז, כל אלה מעניינים מאוד.

לגבי פייסבוק ואפל, לא יודע. באפל יש יותר מדי מוצרים כדי להחשיב אותה כחברה אחת. מן הסתם מי שמפתח מודולים לקרנל של iOS הוא לא אותו אחד שעושה את החנות מוסיקה וכו'.
המוצר של פייסבוק לא מעניין למרות שהחברה מנסה קצת ללכת בעקבות רוח התקופה ולהכנס לתחומים אחרים עדיין למי שצופה מהצד יש תחושה של שעמום.
לצפיה ב-'לפייסבוק יש פרויקטים\מוצרים שבכלל לא קשורים לאתר'
לפייסבוק יש פרויקטים\מוצרים שבכלל לא קשורים לאתר
09/12/2016 | 01:13
4
171
ה-SITE בארץ, למיטב הבנתי בכלל לא מתעסק באתר עצמו אלא ב-Onavo שזאת החברה שהם קנו ומספקת איזה שירות לצמצום צריכת נתונים של גלישה סלולארית ועוד איזה פרויקט של אינטרנט להודו.

לדעתי רב המוצרים שציינת של גוגל לא מעניינים. אולי רק ווייז. מה שמעניין שם (לדעתי) זה chrome \ אנדרואיד ואולי כל מני דברים של ה"מעבדות הסודיות" - כל מה שרשמתי פה לא מפותח בארץ, למיטב ידעתי ואפשר להגיד עליהם מה שאמרת על אפל. מה הקשר בין מי שמפתח מכונית שנוסעת לבד \ איזה פיצ'ר chrome os \אנדרואיד לבין מי שעובד ה-Live results והג'ימייל?

לדעתי מה שמושך לשם אנשים זה לאו דווקא פרויקטים מעניינים אלא שילוב של תנאים מצוינים שמבטיחים לך שהרמה האנושית שם כנראה גבוהה ומוצרים מאד מוכרים מחיי היום יום. יש משהו מלהיב בזה שאתה עובד על מוצר שגם סבתא שלך משתמשת בו ו"עוזר" למיליוני אנשים.
לצפיה ב-'מה כ"כ מעניין ב-Waze?'
מה כ"כ מעניין ב-Waze?
09/12/2016 | 19:28
3
103
שאלה רצינית: איזה אתגר פיתוח בדיוק הדבר הזה מהווה?
לצפיה ב-'ציינתי את וייז בתור "הרע במיעוטו"'
ציינתי את וייז בתור "הרע במיעוטו"
09/12/2016 | 20:06
2
116
מבין המוצרים של גוגל שיוזר מנה, לאו דווקא כה-דבר שהייתי רוצה לעשות.

נראה לי שהעבודה שם מערבת אלגוריתמיקה מעניינת בצד של השרת : חישוב ניתובים, עיבוד ה-data על כל הנהגים ומחשבה איך עושים ממנו כסף, חיבור לפיצ'רים \ פרויקטים אחרים של גוגל.

פרט לזה, זה מוצר מוצלח שמשתמשים בו הרבה אנשים וזה נחמד שעבודה שלך בסוף משפיעה באופן דיי ישיר על חיי יום-יום של אנשים.
לצפיה ב-'אני חושב שפה בדיוק "קבור הכלב":'
אני חושב שפה בדיוק "קבור הכלב":
09/12/2016 | 22:09
1
101
"מעניין" זו הגדרה שונה עבור אנשים שונים.

יש מי שיגיד למשל, שאלגוריתמים של חישוב מסלול קיימים הרבה זמן וכבר די ממוסדים, לכן זה לא באמת מעניין לממש אותם בצד שרת שם אין מגבלה של משאבים.

אבל לך תממש אלגוריתם כזה בצד מכשיר מוגבל עם מעבד ARM ו-1 או 2 GB זיכרון, שעל הדרך עושה עוד דברים ואתה לא יכול להשתלט על כולו - וזה כבר באמת הופך להיות אתגר תכנותי, במיוחד אם DB מפות שלך הוא לא של מדינה 800 על 300 ק"מ אלא משהו בגודל ארה"ב שמשתרע לרוחב כל היבשת.

יש מי שיגיד שמה שמעניין אותו זה מוצר שמגיע לכמה שיותר אנשים, גם אם המוצר הזה אינו חדשני טכנולוגית. אדם כזה ישמח לעבוד גם בתפוז, העיקר שישתמשו בתוצרים שלו, אפילו אם הם מבישים (וכן, אני חושב שתפוז מביש טכנולוגית )

מצד שני, יש מי שרוצה לפתח דברים שהם על הקצה, כמו הצוות מאחורי Watson ב-IBM, למרות שביצירה שלהם ישתמשו בודדים אם בכלל, והיא יותר פיתוח לצורך אקדמי (לפחות בינתיים, אני בטוח ש-IBM לא משקיעים הון תועפות עבור משהו שלא ימצא לו שימוש עסקי), מאשר שימושי.

בקיצור - "מעניין", זה תמיד "מעניין אותי", לעולם לא "מעניין את כולם".
לצפיה ב-'אני מסכים איתך ב1000% שיש הרבה סוגים של "מעניין"'
אני מסכים איתך ב1000% שיש הרבה סוגים של "מעניין"
10/12/2016 | 20:33
35
יכול להיות שהמעניין הזה מפולג ככה שקבוצה דיי גדולה מגדירה אותו כמשהו שמתאים לעבודה בגוגל, אבל בפירוש קיימים אנשים שיהיה להם יותר טוב במקומות אחרים.

לצפיה ב-'צריך לציין שגם השכר בגוגל גבוה מאוד'
צריך לציין שגם השכר בגוגל גבוה מאוד
10/12/2016 | 18:16
11
לצפיה ב-'ראיון עבודה במוסד מחקר ממשלתי'
ראיון עבודה במוסד מחקר ממשלתי
10/12/2016 | 09:17
8
119
שלום לכולם,

זומנתי לראיון עבודה במוסד מחקר ממשלתי, אך יש לי פרופיל 21 נפשי עקב התעללות מילולית שהייתה כלפיי מתקופתי בתיכון והדבר פגע בי מאוד, עד כדי כך שלא הייתה לי מוטיבציה לשום דבר לאחר התיכון, בטח שלא לעשות צבא, הייתי צריך לקחת זמן לעצמי.

ועכשיו לעניין, ככל הנראה המוסד הנ"ל מסווג ואני אדרש לעבוד סיווג בטחוני.
מה הסיכויים לאחד כמוני להתקבל למקום כזה?
האם הם יכולים לגשת לפרופיל הצבאי שלי? (כלומר, האם כדאי לי לומר את האמת בקשר לאי שירות הצבאי שלי?)
במידה והם לא יכולים לגשת אז אילו גופים כן יכולים לעשות זאת?

אשמח למענה!
תודה מראש לכל עזרה!
לצפיה ב-'למה שלא תשאל אותם?'
למה שלא תשאל אותם?
10/12/2016 | 10:36
1
84
תאמר מראש שיש לך פרופיל 21 ואם זה פוסל עבודה אצלם אז אין טעם להתחיל את ההליך. אני לא חושב שזה פוסל מעבר סיווג בטחוני.
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה חושב הכותב המקורי'
אני לא יודעת מה חושב הכותב המקורי
10/12/2016 | 10:38
81
אבל יש אנשים שלא רוצים שחבריהם לעבודה ידעו על הפרופיל הצבאי שלהם.
מי שמבצע את הסיווג, זה גוף נפרד ולא תלוי במקום העבודה עצמו.
לצפיה ב-'יש לך סיכוי להתקבל'
יש לך סיכוי להתקבל
10/12/2016 | 10:37
2
86
כדי שזה יקרה, חשוב שתאמר את האמת.
למיטב ידעתי מקובל ליידע אותך אם ניגשים למידע או לא. יכול להיות שזה תלוי בגוף המבצע.
במסגרת הסיווג, בודקים אמינות, לכן אם אתה ישר, יש יותר סיכוי שתעבור את הסיווג. ברגע שמזהים חוסר כנות, אתה ניפסל.
אם אתה לא רוצה לפתוח את הנושא, עדיף שלא תיגש לעשות סיווג, מאשר לשקר.

לצפיה ב-'תודה על התגובה, יש לי שאלה'
תודה על התגובה, יש לי שאלה
10/12/2016 | 17:07
1
34
האם במהלך הסיווג בטחוני אני נדרש לדבר מול קב"ט?
או שפשוט הם בודקים אליי הכל ללא כל שיחה מולי?
מה בודקים בסיווג בטחוני?
האם אי שירות צבאי פוסל ישר? אפילו שהייתה לי סיבה רפואית לכך...?
לצפיה ב-'אין לי מושג מה קורה בכל מקום '
אין לי מושג מה קורה בכל מקום
10/12/2016 | 19:44
27
ובכל רמה של סיווג.
בדרך כלל, תמלא טפסים, יבררו עליך פרטים וסביר שתעבור ראיון.
מעבר לכך, זה תלוי בתפקיד ובתוצאות הבדיקה שעשו עליך.

בסיווג בודקים שאתה לא מהווה סכנה למדינה ולארגון אליו אתה מיועד. בין היתר בודקים אמינות.
אני מכירה אנשים שלא שרתו בצבא ויש להם סיווג.

באופן כללי זה לא מפחיד ולא סיפור גדול, כמו שעושים מזה. אין ממה לחשוש.
לצפיה ב-'בחוק שויון ההזדמנויות יש איסור לדרוש פרופיל צבאי ממועמד'
בחוק שויון ההזדמנויות יש איסור לדרוש פרופיל צבאי ממועמד
10/12/2016 | 11:36
67
למעט לתפקידי ביטחון והמוסד.

מוסד ממשלתי סביר שהם יקפידו על החוקים ולא ישאלו אותך על הפרופיל, אבל העניין שכלל
לא עשית צבא יכול להשפיע, ולכן כדאי שתתכונן לענות בצורה משכנעת על כל השאלות שצפויות לעלות בנושא.
לצפיה ב-'..................'
..................
10/12/2016 | 14:39
1
52
הגוף שיעשה לך סיווג יכול לדעת מידע רפואי.
המעסיק לא יכול לגשת למידע הרפואי שלך, הוא רק יקבל "עבר" "לא עבר".
לצפיה ב-'האם הסיווג לא מתבצע מטעם החברה הממשלתית?'
האם הסיווג לא מתבצע מטעם החברה הממשלתית?
10/12/2016 | 17:13
33
או שרק גופים חיצוניים אחראיים לזה?
מה בודקים שם בדיוק?
האם אי שירות צבאי פוסל ישר? אפילו שיש לי סיבה רפואית לכך?
לצפיה ב-'קורסים לפיתוח אפליקציות'
קורסים לפיתוח אפליקציות
10/12/2016 | 15:44
3
63
היי.
אז ככה - השתחררתי לא מזמן, והתכנון בגדול הוא לעשות תואר במנהל עסקים ואז שני במדעי המחשב (אני יודע, חשיבה ארוכה שאולי תשתנה בעתיד :).)
בכל מקרה - לתואר ראשון אני מתכוון להתחיל ללמוד רק עוד שנתיים ועד אז לעבור ולטייל קצת.
הציעו לי לאחרונה בקרן ליחידה הכוונת חיילים לעשות קורס תכנות אפליקציות לאנדרואיד במכללת סלע. הלימודים על חשבונם לגמרי (הבנתי שזה קורס חלקי ולא המלא, 300 שעות לעומת סביבות ה500 אם אני זוכר נכון.)
זה נשמע הצעה מאוד נחמדה אבל לפני שאני מתחייב רציתי לדעת ממכם האם זה לא בזבוז זמן? אפשרי להשיג עבודה בתחום אם הניסיון היחיד יהיה הקורס הזה (שנמשך 5 חודשים)?
אשמח לשמוע בעיקר מאנשים שעברו קורסים דומים ויכולים לספר על הקורסים האלה ועל כמה הם עזרו להם.
לצפיה ב-'http://www.tapuz.co.il/forums/faq/question/308/20145'
http://www.tapuz.co.il/forums/faq/question/308/20145
10/12/2016 | 15:51
22
לצפיה ב-'עבודה לא תצא לך מהקורס הזה, אבל אולי משהו אחר כן:'
עבודה לא תצא לך מהקורס הזה, אבל אולי משהו אחר כן:
10/12/2016 | 17:19
47
השאלה היא תמורת מה אתה מתחייב?
כלומר, הם נותנים לך סתם ככה קורס חינם, רק תגיע?

אם כן, שווה לך לנסות. אם אתה מתכנן קריירה כמפתח תוכנה או תחומים נלווים, זה יכול לתת לך טעימה של מה שאתה צריך ללמוד.

אגב, על תיעלב, אבל בחירת התואר שלך נשמעת תמוהה למדי.
אם אתה רוצה לעבוד בפיתוח תוכנה, תעשה קודם כל תואר ראשון במדמ"ח.
לצפיה ב-'אני מתקשה לראות את ההגיון בבחירת התארים שלך'
אני מתקשה לראות את ההגיון בבחירת התארים שלך
10/12/2016 | 19:04
33
בד"כ כלל, מי שכבר עושה תארים כאלו, עושה קודם כל תואר ראשון במדעי המחשב על מנת לרכוש מקצוע ולהשתלב בתעשייה, ואז תואר שני במנהל עסקים על מנת להתברג לתפקידי ניהול או יזמות בהמשך הקריירה.  

מה יתן לך תואר ראשון במנהל עסקים ללא מקצוע בסיס?  זה תואר חרטא שאיתו אפשר במקרה הטוב להתקבל למשרת מוקדן שירות לקוחות, שום עסקים לא יתנו לך לנהל איתו.  ובהמשך לעשות תואר שני במדמ"ח?  קודם כל, זה בכלל לא אפשרי - תצטרך לעשות השלמות של כמעט כל קורסי הבסיס של מדמ"ח תואר ראשון לפני שבכלל יתנו לך להירשם - ואפילו אם זה היה אפשרי, לתואר שני במדמ"ח יש משמעות מועטה בלבד בשוק העבודה ועיקר ערכו למי שמחפש קריירה מחקרית באקדמיה או בתעשייה.  לרוב התפקידים אין בו טעם.

לגופה של השאלה הראשונה שלך: למעט מקרים חריגים, קורס פיתוח מזורז לא יתן לך עבודה בתחום.  הוא כן יכול לתת לך היכרות מסוימת עם התחום והבנה אם זה התחום שבו אתה רוצה לעסוק בעתיד.  אם היית צריך לשלם עליו מכיסך, לא הייתי ממליץ, אבל אם נותנים לך בחינם, זו יכולה להיות התנסות שתיתן לך תמונה טובה על התחום, ואולי גם עבודה סטודנטיאלית.
לצפיה ב-'לסביבת הפיתוח - לינוקס או מק?'
לסביבת הפיתוח - לינוקס או מק?
07/12/2016 | 08:19
39
185
נניח ש Windows בכלל בלתי אפשרי.
והאופציות הן רק לינוקס או מק.
מה הייתם בוחרים לסביבת הפיתוח שלכם? ולמה?

לצפיה ב-'לינוקס'
לינוקס
07/12/2016 | 08:38
143
1. more bang for the buck
2. לא רואה שום ערך מוסף רציני במק, עם לינוקס אפשר לפחות לעשות מה שרוצים ורוב כלי הפיתוח שמעניינים אותי הם linux first
לצפיה ב-'מה אתה מפתח?'
מה אתה מפתח?
07/12/2016 | 08:43
152
אם אתה מפתח בשביל מק - וודאי שמק.

אחרת, אני חושב שלינוקס יותר נוחה. גם כנראה יותר זולה ויותר גמישה מבחינת עדכונים ותוספות (הן חומרה והן תוכנה). תבדוק גם זמינות הכלים שאתה צריך.
לצפיה ב-'תלוי מה אתה מפתח'
תלוי מה אתה מפתח
07/12/2016 | 09:00
118
ומה התקציב

אפשר להתקין גם אובונטו על המק אם זה מה שאתה צריך
לצפיה ב-'הבהרות: אני מפתח ל server side, במספר שפות'
הבהרות: אני מפתח ל server side, במספר שפות
07/12/2016 | 09:16
3
146
הפיתוח הוא ל server side, אצטרך להתקין, בין השאר:
MySQL
Couchbase
Cassandra
Redis
ועוד...

השפות שאני עובד בהן:
Java
Python
NodeJS

ה IDE שאני בד"כ עובד איתו הוא IntelliJ, וגם PyCharm (למרות שלא חייב אותו כי IntelliJ מכסה את הפונקציונליות שלו)
לצפיה ב-'השאלה הכי חשובה - מי משלם?'
השאלה הכי חשובה - מי משלם?
07/12/2016 | 09:51
2
129
ובמה עובדים האחרים מסביבך, אם אתה לא לבד?
לצפיה ב-'המעסיק משלם.'
המעסיק משלם.
07/12/2016 | 10:09
1
147
זה לקראת עבודה חדשה אז אני לא יודע לגבי האחרים.
לצפיה ב-'לינוקס.'
לינוקס.
07/12/2016 | 10:53
140
לפטופ לישיבות שיהיה מק, מחשב פיתוח - לינוקס.
לצפיה ב-'השאלה הזו ״מתה״ מזמן. המחשב שיותר נח לך לעבוד איתו ?'
השאלה הזו ״מתה״ מזמן. המחשב שיותר נח לך לעבוד איתו ?
07/12/2016 | 09:28
3
162
מה הקשר בין המחשב האישי שלך לשפות בהן אתה מפתח ולדברים שיש ״להתקין״ כדי להריץ את הקוד שלך? אין.

אתה צריך את המחשב שאתה יותר פרודקטיבי איתו. בדיוק כמו IDE. 
לצפיה ב-'יש מקרים שבהם זה רלוונטי'
יש מקרים שבהם זה רלוונטי
07/12/2016 | 09:35
110
לדוגמא אם אתה מפתח בדוט נט ברור שעדיף לך windows גם אם תאורטית יש איזו שיטה לעשות את מה שאתה רוצה על לינוקס.

כדאי גם להשתדל לעבוד באותו סט כלים שמקום העבודה שלך משתמש בו אם זה אפשרי מבלי לפגוע משמעותית בפרודוקטיביות שלך.
לצפיה ב-'אז מהנסיון שלך, מה יותר פרודוקטיבי בשבילך?'
אז מהנסיון שלך, מה יותר פרודוקטיבי בשבילך?
07/12/2016 | 10:11
1
39
לצפיה ב-'הלפטופ שהבטרייה שלו מחזיקה הכי הרבה זמן.'
הלפטופ שהבטרייה שלו מחזיקה הכי הרבה זמן.
07/12/2016 | 10:33
108
עם מפרט סביר לפיתוח (SSD, 4+ cores, 12+GB).
שלא יהיה כבד ועם מסך שנעים לי בעין.
לא במיוחד מעניין אותי איזו מערכת הפעלה יש שם.
כרגע אני עם מק.
לצפיה ב-'לדעתי מק'
לדעתי מק
07/12/2016 | 10:43
1
111
בסוף אנחנו משתמשים במחשב לפיתוח בכל כך הרבה דברים אישיים שצריך גם מחשב אישי טוב.
תוכנות נחמדות למוזיה, לעריכת קבצי וורד של מיקרוסופט הרעה (שעשתה אופיס למק אבל לא לליננוקס). שה-UI יעבוד הכי טוב שאפשר.

במק יש את זה באובונטו הרבה פחות.
לצפיה ב-'האישי צריך להתכופף לטובת הproduction'
האישי צריך להתכופף לטובת הproduction
07/12/2016 | 14:03
76
אם זה מחשב פיתוח, ש9-10 שעות ביום ישמש לפיתוח, אז נגן יפה ועריכת קבצי וורד זה זניח לעומת מצבים מעצבנים שאין לך פריימוורק/ספריה שאתה צריך, רק כי רצית תפוח זוהר על הצד השני של המסך.

אפל ספציפית מעצבנים מבחינה חומרתית. אם הוא עובד במקום שרק הוא משתמש שם במק, הוא ימצא את עצמו רודף אחרי מתאמים ונתקל בבעיות IT מעצבנות
לצפיה ב-'לינוקס. לפי כל מה שאמרת - רק לינוקס.'
לינוקס. לפי כל מה שאמרת - רק לינוקס.
07/12/2016 | 12:42
2
117
והסיבה: נוחות עבודה.
אם וכאשר Mac יאפשר לך לעשות apt-get install mysql, אולי התשובה תשתנה, עד אז, ללא ספק, לינוקס.

(כן, ידוע לי שיש חנות ב-Mac OS, עדיין לא מתקרבת למאגרים של הפצות גדולות במיוחד כשזה נוגע לדברים טכניים)
לצפיה ב-'מה?'
מה?
07/12/2016 | 14:29
1
121
brew install mysql

חוץ מזה מי מתקין היום mysql על המכונה? רק דוקר =)
לצפיה ב-' ואידך זיל גמור.'
ואידך זיל גמור.
07/12/2016 | 15:58
32
לצפיה ב-'אם יש לך עודף זמן פנוי'
אם יש לך עודף זמן פנוי
07/12/2016 | 14:30
19
116
ובא לך לריב עם הדרייברים של הכ. מסך כל שני וחמישי,
ולריב עם גראב אחרי עדכון מעפן, אז לינוקס.

אם בא לך יוניקס לייק אפוי ולא אתה משלם אז מק.

זו התחושה הסובייקטיבית שלי.
לצפיה ב-'מתי פעם אחרונה השתמשת במחשב עם לינוקס?'
מתי פעם אחרונה השתמשת במחשב עם לינוקס?
07/12/2016 | 15:16
18
105
כי המיתוסים שאתה מעלה הם מלפני עשור בערך...

אגב, לרוב מחשבי הפיתוח שעברו תחתי היו כרטיסי מסך של אינטל.
כי אלא אם אתה מפתח משהו שקשור ל-OpenGL, CUDA ועוד דברים כאלה, המקום שמשקיעים בו זה זיכרון, SSD, מעבד, וממש לא כרטיס מסך off-board.
לצפיה ב-'אני עובד עם לינוקס היום'
אני עובד עם לינוקס היום
07/12/2016 | 16:28
5
117
קרה לי לא פעם ולא פעמיים ששדרוג של פידורה דפק לי את המחשב והייתי צריך לעשות שמיניות בשביל לגרום לדברים לעבוד. אני לא יודע אגב אם אשדרג לF25 עם WAYLAND במקום X (אלא אם כן אני מוכן להתאמן על להגיב להודעות בפורום על elinks)
לצפיה ב-'אוקיי.'
אוקיי.
07/12/2016 | 17:25
4
86
אני כבר 7 שנים עם Ubuntu על מספר מחשבים, הבוס שלי שנתיים עם Ubuntu על מספר מחשבים, לא היה מקרה אחד שעדכון, אפילו dist-upgrade דפק את ההתקנה.
לצפיה ב-'זה בסדר, אובונטו היא הפצה דפוקה מסיבות אחרות '
זה בסדר, אובונטו היא הפצה דפוקה מסיבות אחרות
07/12/2016 | 17:26
3
33
לצפיה ב-'כגון?'
כגון?
07/12/2016 | 17:36
2
71
ברצינות, למה לדעתך היא הפצה דפוקה?

אני מודה - יש דברים בהם Upstream של Gnome הולך אחורה ו-Ubuntu מאמצים את זה.
יש גם דברים ש-Cannonical הורסת בעצמה, לטובת פשטות.

* אני שונא מה שעשו ל-Gedit בגרסה האחרונה.
* החל מ-16.04 אין אפשרות לעשות Open in terminal מה-Desktop עצמו.
* Startup Disk Creator עבר רגרסיה נוראית והוא מחרבש מחיצות על DOK ולא מאפשר ליצור Live Persistant
* החנות החדשה של Cannonical מסורסת מידי, ונראה שלא מוצאת את כל מה שיש במאגרים.

ו... אלה בערך כל התלונות שיש לי על 16.04

אבל, אף אחד מהן אינה Show stopper, לפחות לא בשבילי, ואני לא חושב שגם כולן ביחד מספיקות כדי לומר שההפצה "דפוקה".
השאלה כמובן מה אתה מחפש מההפצה.

אני לא כ"כ מתחבר למשפחת ה-rpmיות, אבל מעולם לא שמעתי דברים רעים ממש על Fedora לפני כן.
אם היא עושה לך כ"כ הרבה בעיות, למה אתה נשאר ספציפית איתה?
לצפיה ב-'בפרודקשן אני עובד על שרתי centos/RHEL'
בפרודקשן אני עובד על שרתי centos/RHEL
07/12/2016 | 17:46
1
98
וחוץ מזה אני רגיל וכבר למדתי להתמודד עם הבעיות.

לגבי UBUNTU, לא רוצה להתחיל פה השוואת גדלים וFLAME WAR אבל הנה כמה דברים שלא אהבתי לאורך השנים:

1. UNITY SHELL - טעם וריח, נכון  - לדעתי זוועה.
2. שליחת מידע לאמאזון בלי לספר על זה לאף אחד
3. כל מיני דיפולטים מוזרים (אין יוזר ROOT? שו?)
4. הדיפולט הוא לעשות דברים דרך הGUI גם אם הוא דפוק בכל מיני כלי מערכת
5. CANONICAL מתעקשים לעשות דברים בלי להתייחס לשאר הECOSYSTEM (למשל, למה למען השם לפתח את מיר?)

מה שכן, המאגרים של אובונטו טובים יותר מאשר אלו של FEDORA (כן כן, גם עם EPEL ודומיו) והיא ידידותית יותר למשתמש.
לצפיה ב-'אני חושב שאפשר לדון בנושאים האלה בלי Flame war'
אני חושב שאפשר לדון בנושאים האלה בלי Flame war
07/12/2016 | 18:14
77
אם כי זו סטייה מנושא העיקרי של השרשור.

בכל זאת, ארצה להתייחס בקצרה ואני מקווה עניינית (אין לי שום כוונה לגרום לך להחליף הפצה):

1. יש Kubuntu למי שאוהב KDE ישר מהקופסה. גם כל שאר ה-Desktops זמינים להתקנה.
(אגב, מי שלא אוהב Unity גם Mac כנראה לא בשבילו כי Canonical די העתיקו אותם)

2. כן זה היה מעשה נבלה, אבל היה להם מספיק שכל לרדת מזה, וזה כבר לא דיפולט.
(אם לא היו יורדים, כנראה הייתי יורד מהם כבר, למרות שאני אצלן)

3. למה צריך root?
ואגב, ה-user קיים, רק לא הגדירו לו ססמה, אז אתה לא יכול להיכנס לפני שתעשה זאת. אבל שוב, למה צריך root? אתה עובד כ-root על השרתים שאתה מנהל?

4. זו הפצה שולחנית, אז אני לא כ"כ מבין למה אתה רושם את זה תחת הקטגוריה "בחירה דפוקה".
מסכים שה-GUI עצמו לא תמיד טוב.
בכל מקרה, גרסת שרת של ההפצה תגיע ללא GUI כמו כל הפצת שרת אחרת, והם לא הסירו את המסוף מהגרסה השולחנית. למעשה, Alt + Ctrl + T עד היום עובד סבבה מכל מקום.

5. אני מסכים שהם עושים מהלכים מוזרים, אבל מיר עדיין לא כלול בהפצה, ותחלס, רוב הניסויים שלהם לא מגיעים למשתמשי קצה.
לצפיה ב-'זה חוויה עדכנית'
זה חוויה עדכנית
07/12/2016 | 17:11
11
111
אצל המעסיק הקודם שלי אובונטו היה נשבר כל אפדייט שני בדסקטופ.
אבל עזוב, אני קטונטי, בוא תקרא את הבחור:
לצפיה ב-' על הלינק'
על הלינק
07/12/2016 | 17:27
24
לצפיה ב-'בשביל מה לי לקרוא את זה?'
בשביל מה לי לקרוא את זה?
07/12/2016 | 17:30
9
81
אני וכל הסביבה שלי עובדים עם המערכת. שנים. על הרבה מחשבים.

אז בא מישהו ואסף בפוסט יפה כמה בעיות שרובן תאורטיות. סבבה.

בכוונה לא רציתי ללכלך כאן על Mac OS, ידוע שלא חסר לה צרות וסתם התנהגות דפוקה (ראית פעם איך נראה חלון פתיחת קובץ בעל סיומת ספציפית נורמלי?) כי רציתי פוסט חיובי במקום קטילה.

אבל אם אתה מתעקש, אין בעיה למצוא בגוגל 10 פוסטים זהים לזה שהבאת רק על Mac.
לצפיה ב-'אף אחד לא חולק על זה שגם במערכות אחרות יש בעיות'
אף אחד לא חולק על זה שגם במערכות אחרות יש בעיות
07/12/2016 | 17:37
3
68
(אפילו הבחור בלינק מתחיל בלציין את הבעיות של וינדוס לפני שהוא עובר ללינוקס).
פשוט התחושה היא שלינוקס מתאימה פחות לשולחן עבודה (בין אם זה עקב זה שיש לה יותר באגים מלמערכות אחרות ובין אם זה מסיבות היסטוריות - שהמערכת הוסבה  לדסקטופ רק בדיעבד ותוכננה מראש כמערכת לשרתים - למשל במשך שנים היו בעיות עם X SERVER)
לצפיה ב-'אוקיי. ואתה אומר את זה על סמך הכתבה, או על סמך זה שלך'
אוקיי. ואתה אומר את זה על סמך הכתבה, או על סמך זה שלך
07/12/2016 | 17:55
2
63
ספציפית משהו שובר את המערכת כל עדכון?

הנה ציטוט מעניין מהקישור של N i X:
Neither Adobe Flash, nor Mozilla Firefox or Google Chrome use video decoding and output acceleration in Linux, thus youtube clips will drain your laptop battery a lot faster than e.g. in Windows. Adobe says they are fed up with video decoding acceleration bugs under Linux and refuse to re-add support for this feature (it was available previously but then they removed it to stop the torrent of bug reports). No, Adobe is not guilty that video acceleration is a mess in Linux.

זה ציטוט רלוונטי ל-2016?
מתי פעם אחרונה הבחור נכנס ל-youtube, כי נראה שהוא לא שם לב ש-youtube מזמן כבר לא משתמש ב-Flash.

או מה דעתך על הפנינה הזו:
There's no easy way to use software which is not offered by your distro repositories, specially the software which is available only as sources. For the average Joe, who's not an IT specialist, there's no way at all.

באיזו מערכת בדיוק קל להשתמש בתוכנה שזמינה כקוד מקור בלבד???
אם כבר, הסיכוי שתצליח לקמפל משהו בלינוקס גבוהה משתצליח לעשות זאת במערכת אחרת, בדיוק מסיבות הסיטוריות שהזכרת.

באשר לתוכנה שאינה באה כ-Source:
היום בדיוק התקנתי על הנייד שלי TeamViwer. הוא לא במאגרים.
מה הייתי צריך לעשות? שיטת Windows הישנה והטובה: הורד קובץ, לחיצה כפולה, לחיצה על install. אפילו בלי Next->Next->Next.

הנה עוד אחד, סתם כי נהיתי עצבני מהשטויות שלו:
Several crucial Windows applications are not available under Linux: Quicken, Adobe authoring products (Photoshop, Audition, etc.), Corel authoring products (CorelDraw and others), Autodesk software (3ds Max, Autocad, etc.), serious BluRay/DVD authoring products, professional audio applications (CuBase, SoundForge, etc.).

אני מסכים שאלה תוכנות קריטיות... לאנשי מקצוע בודדים!
זו דמגוגיה די זולה לספר לנו שלינוקס לא טובה לבית או לסבא וסבתא שאינם אנשי IT, ובאותה נשימה לספר שאין ללינוקס CorelDraw או AutoDesk שעולות הון תועפות ונמצאות בשימוש רק אצל אנשי מקצוע מסויימים.

אני מסכים שאם אתה משתמש בתוכנה שרשיון בודד שלה עולה אלפי דולרים תעלץ להשתמש במערכת שאותו יצרן הכתיב. זו הסיבה שבחברה קטנה שעבדתי גרפיקאי השתמש ב-Mac ישן עם Mac OS 9 גם ב-2009, הרבה אחרי ש-Apple נתשו את סדרת מעבדי המוטורולה ועברו ללינוקס.

מחיר כלי התוכנה הפך את שדרוג חומרת המחשב ללא משתלם.

ואחרון חביב:
Forget about managing your e-gadgets (specially smartphones, e.g. iPhones are useless under Linux). In many cases forget about your printer advanced features like ink level reporting.

נסה לחבר 2 מדפוסת HP שונות למחשב עם Windows 7.
אם תצליח לפתור את התנגשות הדרייברים תוך פחות משעה ובפחות מ-6 אתחולים, מגיע לך כבוד רציני!
ו-iPhone דווקא יותר נגיש תחת לינוקס מאשר תחת Windows בלי iTunes תודות לספרייה שמישהו כתב ומאפשרת גישה מאוד מעניין למערכת שלו, אבל נעזוב את זה, כי זה אכן לא נותן את הסנכרון של iTunes.

אצלינו, כל מפתחי Android חובבי ה-Windows נשברו אחרי פחות משבוע כשהיו צריכים לעבוד עם טלפונים אמתיים, כי תחת Windows דרייברים של Samsung שבאים עם Keis מתנגשים עם דרייברים של Sony שבאים עם ה-Sute שלהם וכו' וכו'.
אז עכשיו הם כולם מפתחים תחת Ubuntu שם לא צריך לחנוק את המחשב עם תוכנות סנכרון של היצרן כי הוא מזהה את כל הטלפונים באותה צורה ובלי דרייבר...
לצפיה ב-'יכול לאמלק לי? סוף יום עבודה פה'
יכול לאמלק לי? סוף יום עבודה פה
07/12/2016 | 18:40
1
22
לצפיה ב-'עמ;לק: הכותב לא רציני.'
עמ;לק: הכותב לא רציני.
07/12/2016 | 20:30
61
הכתבה מלאה בתירוצים לא מעודכנים וכאלה שמחפשים את המערכת בפינות.
לצפיה ב-'לא באתי לעשות flame war'
לא באתי לעשות flame war
07/12/2016 | 17:45
4
64
ואם כך הובנתי עמך הסליחה.

ציינתי את ההרגשה האישית שלי, שמח שלך יש חוויה אחרת לגמרי.
לצפיה ב-'אני לא חושב שבאת לעשות flame war אבל:'
אני לא חושב שבאת לעשות flame war אבל:
08/12/2016 | 16:17
3
53
יש תופעה מעניינת שנתקלתי בה ברחבי האינטרנט לא פעם:

אדם מנסה לינוקס, אדם נתקל בבעיה נקודתית, אדם מחליט שכל מערכות לינוקס בעולם הן זבל ולא שמישות לאף אחד, אדם מנסה לשכנע בזה כל מי ששואל ומעוניין להתנסות.

רק מה - זה לא קורה עבור שום מערכת אחרת. לך תגיד לבן אדם שנתקל בתקלה ב-Windows שהוא צריך להחליף מערכת הפעלה.

עד לפני כשנתיים, אאל"ט, לא היה MS Office עם תמיכה עברית ל-Mac, ועדיין לא השתמשו בתירוץ הזה כנגד המערכת.

הנה סיפור מצחיק שקרה לחבר שלי (כבר הבאתי אותו בפורומים כמה פעמים, אבל אני ממש אוהב את הסיפור הזה):
הוא שדרג את המחשב שלו ל-Windows 10 חוקי ברישיון.
סט עכבר ומקלדת אלחוטיים של Microsoft הפסיקו לתפקד - לחלוטין, לא רק מקשים מיוחדים.
הוא פנה לתמיכה של MS וקיבל תשובה שהסט הזה לא נתמך ב-Win 10 ולא צפוי להיתמך בעתיד.

הסיפור כשלעצמו אינו אומר ש-Windows היא מערכת זבל שלא מתאימה לרוב האנשים על ה-Desktop.

אבל, מה שמעניין זה התגובות שאני מקבל כשאני מספר אותו:
* זה לא ייתכן, סטים כאלה הם גינריים (ייתכן, ראיתי בעצמי את המייל מ-MS!)
* אתה לא יכול לצפות שמערכות יתמכו אחורה עד אין סוף
* החבר שלך נפל על תומך מטומטם, מישהו אחר וודאי היה עוזר לו

אם זה היה קורה בלינוקס, היינו מקבלים כתבה כמו בקישור שהבאת שמסבירה למה לינוקס לא מתאים לשימוש יום יומי בגלל בעיות תמיכה בחומרה.

אגב, אותו חבר גם חושב שלינוקס לא מתאים לשימוש יום יומי, אבל מודה זה "כלי אינסטלטור" מצוין, ותמיד מחזיק בצד Live CD על כל צרה שלא תבוא.
ככה הוא גם ידע שאותו סט אלחוטי תקין והבעיה היא ב-Windows - בלינוקס הכל עבד לו בלי בעיה ישר מהקופסה כולל הכפתורים המיוחדים...

בקיצור - תקלות קורות לכל אחד בכל מערכת.
התלונה העיקרית שלי היא שרף הוויתור עבור לינוקס הוא נמוך, וכמעת מיידי, אבל עבור מערכות אחרות, ובמיוחד Windows הוא מאוד גבוהה...
לצפיה ב-'כאוהד ווינדוס אני מסכים עם הטיעון.'
כאוהד ווינדוס אני מסכים עם הטיעון.
08/12/2016 | 17:03
18
לצפיה ב-'אני מאוד נהנה מלינוקס'
אני מאוד נהנה מלינוקס
09/12/2016 | 22:45
1
39
פשוט לא כדסקטופ, כדסקטופ אני מרגיש שאני עובד בשבילו ולא הוא בשבילי.

כמובן שבכל תוכנה יש תקלות, מה שהפריע לי זה הכמות והתדירות.

אם המק היה עושה אותה כמות בעיות, הוא היה עף והייתי חוזר לוינדוז עם VMים לינוקס.

לצפיה ב-'אומר לך דבר פשוט:'
אומר לך דבר פשוט:
10/12/2016 | 00:26
30
יצא לי לעבוד עם Mac OS, אם כי ממש מעט.
מבחינתי, מערכת שמכריחה אותי ללמוד צירוף מקשים חדש ושונה בשביל פעולה פשוטה ונפוצה כמו החלפת שפה, ולא נותנת לי לבחור את הצירוף שנוח לי, היא מערכת שמכריחה אותי לעבוד בשבילה.

וזה הרי משהו שכל אחד ישתמש בו - בין אם הוא סתם ילד שגולש ב-FB ובין אם הוא מפתח.
למעשה, כמפתח יותר עצבן אותי שצירוף שהתרגלתי שמשמש להשלמת קוד עושה משהו אחר.

אני ודע מה תגיד - זה עניין של הרגל.
וזה נכון. הרגלי שימוש הם אחד המחסומים הגדולים במעבר אנשים ללינוקס.

רק שבלינוקס הבינו את זה ועשו צעדי ענק כדי לאפשר לאנשים לעבוד איך שהם רוצים.
ו-Mac OS?
אחרי שראיתי מה צריך לעשות כדי להכריח את המערכת הזו לקבל Alt-Shift להחלפת שפה, הבנתי שגם במחשבים שולחניים, בדומה לטלפונים שלהם, השיטה של Apple היא: My way or the highway.
לצפיה ב-'once you go mac...'
once you go mac...
07/12/2016 | 14:41
114
הסיבות לא לבחור ב mac הן:
1. אתה משלם עליו
2. רוב האנשים בחברה עובדים עם משהו אחר
אם זה לא המקרה (ונראה שלא - מעצם העובדה שהם הציעו לך mac)
ל mac יש מצד אחד ממשק מאוד נוח, ומצד שני מספיק דומה ל linux כדי שתהיה תמיכה טובה ברוב התשתיות הרלוונטיות
(אגב - גם windows השתפרו מאוד עם ה linux subsystem שיצא בחודשים האחרונים)
לצפיה ב-'ללינוקס יש בעיית אבטחה חמורה .... זה לא מאק'
ללינוקס יש בעיית אבטחה חמורה .... זה לא מאק
07/12/2016 | 18:19
39
לצפיה ב-'פשוט מאד, קח מקל ותתקין עליו לינוקס'
פשוט מאד, קח מקל ותתקין עליו לינוקס
07/12/2016 | 22:48
36
לצפיה ב-'עזיבת מקום עבודה לפני מציאת מקום חדש'
עזיבת מקום עבודה לפני מציאת מקום חדש
06/12/2016 | 10:20
9
328
שאלת חוכמת המונים:
אני עובד בתחום הטכנולוגיה מזה כ-20 שנה. לאחרונה עברתי חברה לאחר שעבדתי בחברה קודמת (בינלאומית) למעלה מ -10 שנים מתוך הרצון להחשף לפיתוחים אחרים, לאחר כשנה בתפקיד אני מגלה חוסר עניין בתפקיד החדש במקום החדש.
האם הייתם עוזבים מקום עבודה קיים למטרת חיפוש משרה יותר מעניינת ולהשקיע את המאמצים שם, גם אם עדיין לא נמצאה משרה קונקרטית, אפילו אם אומר הדבר שקיים סיכון להישאר בבית למשך כחצי שנה עד שנה, רק בגלל חוסר עניין (משווע) במקום העבודה קיים?
אני אמנם בן 40 אבל ברור לי שזה די ניכר בביצועים שלי.
אשמח לקבל מגוון דעות.
לצפיה ב-'לא ברור לי מה הדילמה שלך.'
לא ברור לי מה הדילמה שלך.
06/12/2016 | 11:56
3
256
האם להתפטר ולחפש עבודה, או לחלופין להישאר במקום הנוכחי?
או שההתלבטות שלך האם לחפש תוך כדי שאתה עובד, או להתפטר ואז לחפש?

במקרה הראשון:
אם אתה שוקל להישאר במקום שמשעמם לך בו, אתה עלול למצוא את עצמך מתנוון ולא רלוונט לשוק מהר מאוד. לכן עדיף לחפש. אבל, לדעתי עדיף לחפש תוך כדי עבודה.
מה שמוביל למקרה השני:
בדרך כלל הייתי אומרת, שלכל אחד יש את מה שמתאים לו.
אבל מהניסיון שלי, עדיף לחפש עבודה תוך כדי שעובדים מאשר כשמובטלים.
מעבר לסיבות הכלכליות, יש לזה כל מיני סיבות פסיכולוגיות שמשפיעות על המראיינים והמרואיינים. אתה כמרואיין תהיה פחות לחוץ על סגירה של מקום. גם בעיני המראיין, אתה תתפס כפחות נואש. במיוחד אצל אנשים שהחיפוש עבודה עלול לקחת הרבה זמן. והם בעצמם לא חדשים בתחום.

לצפיה ב-'אני דווקא'
אני דווקא
08/12/2016 | 22:58
2
65
התרשמתי שהרבה יותר קל למצוא כשלא מחפשים תוך כדי.

פנויים להשקיע בראיונות, והמעסיקים מעדיפים מישהו שפנוי, ולא מישהו שעובד. הם יודעים שהם יכולים לסגור מהר עם מישהו כזה.

זו דעתי. חיפוש תוך כדי, לכן, יכול לקחת הרבה יותר זמן.

מה גם שקשה לי, אישית, עם הדיסקרטיות הנדרשת.
לצפיה ב-'דווקא מתרשמים לטובה ממי שלא יכול להתראיין לפני 18:00'
דווקא מתרשמים לטובה ממי שלא יכול להתראיין לפני 18:00
09/12/2016 | 09:53
79
וכו'.
יש פה גם עיניין פסיכולוגי.  מועמד שמשדר שהוא לא חייב את התפקיד, או שיש לו הצעות נוספות בקנה - הופך ליותר אטרקטיבי.

ראיתי אנשים מאד בכירים ועסוקים נשארים מאוחר כדי לראיין מועמדים 'מבוקשים'.

לצפיה ב-'זה קל מבחינת זמינות'
זה קל מבחינת זמינות
10/12/2016 | 10:41
22
זה לא הופך את זה לקל במבחן התוצאה.
מה שאתה אומר נשמע הגיוני על הנייר. במציאות בני אדם בהכללה גסה הם יצורים עם אגו שחושבים שאם מישהו תפוס, אז כדאי להתאמץ להשיג אותו.
לצפיה ב-'אם אתה נמצא שם כבר שנה'
אם אתה נמצא שם כבר שנה
06/12/2016 | 18:09
167
איך פתאום העבודה הפכה למשעממת כ"כ? או שזה היה ככה מהיום הראשון ועד עכשיו סבלת?
האם אתה משתף בנושא את המנהלים?
אולי אפשר לעשות משהו בנושא מבחינת התפקיד ותחומי האחריות שלך?

בכל מקרה, כל עוד שעמום זו הבעיה היחידה עדיף להישאר ולחפש תוך כדי.
יש
הרבה יתרונות בלחפש עבודה כשאתה עובד.
לצפיה ב-'יש פה כמה שיקולים'
יש פה כמה שיקולים
06/12/2016 | 19:31
159
אין לי סטיסטיקה לגבי זה, אבל לדעתי רב האנשים מחפשים עבודה תוך כדי עבודה במקום הקודם אלא אם זה מקרים קיצוניים כמו חברה שנסגרה או פיטורין. זה קצת מוזר \ מטריד שהיה לך כל כך משעמם במקום הקודם שאתה אפיל ולא יכול לסבול להיות שם בזמן שאתה מחפש מקום חדש, אחרי שנה, ומוכן להפסיד כסף בגלל זה. או אפילו יעלה חשד לגבי סיבת ההתפטרות האמיתית שלך.
זה עלול להיות בעייתי כי כל רשצ ישאל את עצמו מה אם גם אצל תשתעמם אחרי שנה ותברח.
במישור הפיננסי, עצם זה שאתה בבית עושה אותך חלש יותר במו"מ כי יניחו (בצדק או לא בצדק) שאתה יותר לחוץ להתחיל לעבוד מבן אדם שעובד בזמן החיפוש.
כמו כן, אם התפטרת יכולים לבקש את הממליצים שלך מהמקום הנוכחי - אם העזיבה שלך תתפס בצורה לא טובה, אתה עלול למצוא את עצמך במצב שבו אין לך סיבה להסתיר אותם והם כועסים עליך בגלל שברחת אחרי שנה.

היתרון בלעזוב ולחפש כשאתה כבר לא עובד, הוא ראש שקט - לא צריך לשחק חתול ועכבר עם המקום הנוכחי אפשר ללמוד בראש שקט לראיונות.

לדעתי האישית, עדיף לך להתפטר רק אחרי שתמצא, אלא אם אתה סובל בצורה קיצונית.
לצפיה ב-'כאחד שיצא לו לראייו לא למעט - אל תגיע מעמדת חולשה'
כאחד שיצא לו לראייו לא למעט - אל תגיע מעמדת חולשה
08/12/2016 | 00:08
143
מי שלא עובד אוטומטית נתפס כחשוד במשהו, במיוחד אצל HR.
אולי בגיל 27 עוד זה עובר ,אחרי שהתפטרת כדי לטייל בעולם.
אבל בגיל 40 זה נראה הרבה יותר מוזר.

אם לא מתעללים בך נפשית בעבודה או משהו בסגנון - תשאר שם עד שתמצא משהו אחר.
גם לספוג שעמום זה מבחן של בגרות.
לצפיה ב-'גם אני נמצא במצבך, יחסית אבל לא מוכן לוותר על הקיים לפני שיש'
גם אני נמצא במצבך, יחסית אבל לא מוכן לוותר על הקיים לפני שיש
08/12/2016 | 09:55
114
חדש ביד
מעבר לעניין הכלכלי הברור, כבר אמרו, נקודת החולשה והנואשות המצטיירת

אני בעבר כן עזבתי מקום עבודה אחרי שינויים ארגוניים שלא התאימו לי, אבל זה היה גם לטובת פרוייקט בניית הבית שלי, ככה שחצי שנה עבדתי כקבלן בניין ומפקח... אבל כן, לקראת הסוף הייתי יותר לחוץ ונואש למצוא עבודה שוב, לא היה קל

אלא אם כן אתה בתפקיד סופר נחשק שיש מגוון רב של חברות שצריכות אותו בדחיפות רבה (נראה לי היום זה בעיקר מפתח ג'אווה מקצועי שלא בכיר מדי ועובד בידיים ולא מנהל...)

אבל פשוט תגשש מה המצב שלך בשוק, אם אתה מקבל הזמנות לראיונות ברמה יומית שאתה יכול לוותר על מה שיש ביד לטובת משהו תיאורטי

לצפיה ב-'אם העבודה הייתה מעניינת'
אם העבודה הייתה מעניינת
08/12/2016 | 11:57
98
העשירים היו עושים אותה בעצמם

לצפיה ב-'יש אתר טוב דוגמאות לפוקל? '
יש אתר טוב דוגמאות לפוקל?
08/12/2016 | 22:48
37
לצפיה ב-'TDD בסטרטאפים'
TDD בסטרטאפים
05/12/2016 | 05:39
31
380
בעקבות דיון עם חבר,
אלה מכם שעובדים בסטרטאפים , שבהם חשוב "לדלבר מהר".
עד כמה אתם מקפידים (אם בכלל) על TDD? או נניח, לפחות אחרי כתיבת המחלקה כתיבת יוניט טסט שמכסה (כמה שניתן) את הקוד?

האם יש לכם Integration tests?
CI/CD?
באיזה שלב של הסטרטאפ הרמתם את כל זה?

הייתי בכנס בן יומיים של מפתחי תוכנה במלבורן והביאו מומחית של אימות תוכנה לכנס, היא הראתה מחקר מאוד רציני שנעשה על כמה פרוייקטי קוד פתוח, ומסתבר שכ30 - 40 אחוז מהבאגים היו יכולים להמנע על ידי TDD או כתיבת יוניט טסטים מספקת .

ושאלת בונוס לעונים -
באגים שקשורים למערכות מבוזרות עם כמה nodes  - כמה מהבאגים האלה לדעתכם אפשר לשחזר בסביבה של 3 nodes או פחות, באחוזים? (אני הופתעתי מאוד מהתשובה).

לצפיה ב-'את המחקרים האלה עושים כבר עשורים.'
את המחקרים האלה עושים כבר עשורים.
05/12/2016 | 08:34
12
273
זה לא סוד שככל שהבאג מתגלה יותר מאוחר כך עלות הטיפול/נזק מזנקת בצורה אקספוננציאלית. כולם יודעים את זה, ועדיין לא רק בסטארטאפים (ובטח ששם...), TTM אלה ראשי תיבות החשובים הרבה יותר מTDD...

"כמה מהבאגים האלה לדעתכם אפשר לשחזר בסביבה של 3 nodes או פחות" - תלוי בבאג. ברוב המקרים אפשר לשחזר על כמות קטנה של nodes. במקרים מסויימים מספר nodes באמת משמעותי לשחזור הבאג, ואז זה יותר קשה (אפשר לעשות סימולציות וכו').
לצפיה ב-'אתה יודע שמדובר על מחקר משנות השישים?'
אתה יודע שמדובר על מחקר משנות השישים?
05/12/2016 | 10:09
2
186
או השבעים, מחקר שהתבצע על חברות שעבדו ב water fall ארוך ואני לא בטוח שאפילו חברות תוכנה. מאז כולם מצטטים את כולם ומשתמשים ב ״זה ידוע ש״.
אני לא טוען שההיפך נכון, אבל בהחלט ייתכן שהעקומה התיישרה- אם יש לך דרך קלה ומהירה לזהות ולתקן בעיות בפרודקשיין אז לפעמים בהחלט עדיף לרוץ קדימה ולתפוס נתח שוק מאשר לצאת מאוחר עם מוצר טוב יותר. 
לצפיה ב-'שתי בעיות: 1. המחקר המקורי הוא לא באמת מחקר'
שתי בעיות: 1. המחקר המקורי הוא לא באמת מחקר
05/12/2016 | 10:39
149
2. המטריקה שלפיה מחשבים "עלות" של באג בעייתית
לצפיה ב-'יש יותר ממחקר אחד בנושא'
יש יותר ממחקר אחד בנושא
05/12/2016 | 11:13
125
זה לא בדיוק משנה באיזו שיטת ניהול פיתוח אתה משתמש. זה שככל שהמרחק בין הכנסת הבאג לתיקונו בגאנט הפיתוח גדל כך גם עלות התיקון - זאת עובדה די בלתי מעורערת. עד כמה גדלה עלות הפיתוח ואם זה באמת אקספוננציאלית - על זה אפשר להתדיין, אבל גם ההגיון הבריא שלך יגיד לך שאם אתה מתקן באג מיד עם כתיבתו בקוד זה יהיה כנראה הרבה יותר פשוט (=זול) מאשר גילויו באתר הלקוח והוצאת גרסת חרום.

"אז לפעמים בהחלט עדיף לרוץ קדימה ולתפוס נתח שוק מאשר לצאת מאוחר עם מוצר טוב יותר" - זה בדיוק מה שאמרתי, הTTM חשוב יותר מהTDD. ואני כבר ראיתי מפתחים (ומנהלים) חוסכים על כל נושא הטסטים ומוציאים מוצרים בלי שום בדיקות בכלל (פרט לבדיקות ידניות של מפתחים) והמוצרים האלה היו "בפרודקשן" במשך שנים על גבי שנים. רק שהאיכות הייתה ירודה, ונתח השוק נתפס לא בגלל איכות המוצר אלא בגלל גורמים אחרים (התניה במוצר אחר, מונופול בשוק, וכד'). סטארטאפים שמוציאים זבל לשוק העיקר לצאת מהר - לפעמים מצליחים, אבל הרבה יותר נכשלים ממצליחים כי משתמשים שנכווים על המוצר הגרוע הראשני עלולים שלא לחזור בכלל ליצרן הזה - כי יש הרבה דגים בים.
לצפיה ב-'אתה צודק בהסבר שלך לגבי הבאגים בסביבה מבוזרת'
אתה צודק בהסבר שלך לגבי הבאגים בסביבה מבוזרת
05/12/2016 | 10:44
8
141
ועדיין, אם היית צריך לשער באחוזים? כמה?
למשל , נעשה מחקר על Java שמעל 95 אחוז מהאקספשנים הם 
NullPointerException

רמז: צדקת ב"רוב".

אגב,
במחקר הם עברו על מאות באגים (עם לא יותר) בכמה וכמה פרוייקטי אופן סורס.

לצפיה ב-'חוכמה בדיעבד זאת החוכמה הכי טובה'
חוכמה בדיעבד זאת החוכמה הכי טובה
05/12/2016 | 11:18
7
127
אני לא מכיר מערכות JAVA מספיק טוב כדי להעריך. אני כן יודע שיש פריימוורק שמאפשר בדיקת מערכות מקביליות למערכות JAVA תוך הזרמת התניות לJVM עליו מערכת הנבדקת רצה ובכך שליטה על כל מיני נקודות סנכרון. דבר כזה מאפשר לך לגלות בגים שבשום טסט מתוכנן לא היית עולה עליהם. משתמשים בזה? לא יודע. אבל את המחקר קראתי, בוצע בישראל אגב.
לצפיה ב-'לאיזה פריימוורק אתה מתכוון?'
לאיזה פריימוורק אתה מתכוון?
05/12/2016 | 12:05
6
45
לצפיה ב-'הנה אחד המאמרים מהמחקר שלהם (הם פרסמו כמה)'
הנה אחד המאמרים מהמחקר שלהם (הם פרסמו כמה)
05/12/2016 | 19:56
5
98
לצפיה ב-'זה לא נראה קשור למערכות מבוזרות כלל.'
זה לא נראה קשור למערכות מבוזרות כלל.
05/12/2016 | 20:55
4
40
לצפיה ב-'תגדיר "מבוזרות"'
תגדיר "מבוזרות"
05/12/2016 | 21:13
3
34
לצפיה ב-'זה מוגדר היטב..'
זה מוגדר היטב..
06/12/2016 | 20:05
2
85
 A distributed system is a model in which components located on networked computers communicate and coordinate their actions by passing messages.[1] The components interact with each other in order to achieve a common goal.

לדוגמא..
נניח דיסק שמחוברים אליו 2 מחשבים שמטפלים בבקשות קריאה וכתיבה, אתה פונה למחשב A בבקשה לקרוא מכתובת מסוימת, אבל מאד יכול להיות שחלק ממבני הנתונים שנדרשים בכדי למלא את הבקשה שלך יושבים על B והוא שותף פעיל במילוי בקשת הקריאה שלך, למרות שבכלל לא פנית אליו.
לצפיה ב-'מישהו שאל אותך? שאלתי את הטרול.'
מישהו שאל אותך? שאלתי את הטרול.
06/12/2016 | 20:15
1
24
לצפיה ב-'לא ידעתי שזה הפורום שלך'
לא ידעתי שזה הפורום שלך
06/12/2016 | 21:01
81
לא אתערב בפעם הבאה..
לצפיה ב-'זו תמיד שאלה של עלות מול תועלת'
זו תמיד שאלה של עלות מול תועלת
05/12/2016 | 10:42
7
191

הטסטים נועדו להוריד עלות - אבל גם להם יש מחיר (חלק ישיר - זמן שהושקע בכתיבתם הרצתם, דיבוגם ותחזוקתם, וחלק עקיף - דחיית הוצאת הגרסא וכתוצאה מכך דחיית הכנסות).

חשוב לוודא שהעלות נמוכה יותר מהתועלת בטווח הארוך והבינוני, וכשעובדים עם תקציב מוגבל, לפעמים צריך לוודא שהמחיר לטווח הקצר הוא מוגבל.

הגעה לבדיקות יחידה שמכסות כל שורה בקוד - עלותה אסטרונומית ביחס לתועלת שהיא מביאה. הגעה לבדיקות שמכסות כל נקודת החלטה של המערכת - יקרה עוד יותר. הבעה לבדיקות שמכסות כל מצב של המערכת - ככל הנראה בלתי אפשרית מבחינת זמני ריצה של בדיקות כאלו.

מעבר לזה, בכתיבת בדיקות ישנה גם בעיה של דמיון של כותבי הבדיקות. ראיתי מצבים שכותבים טסטים שבעיקר בודקים את "המובן מאליו" הפונקציונאלי, ותועלתם נמוכה למדי. ראיתי מצבים שבהם בדקו בעיקר את מה שקל, ואז הבאגים הפכו למורכבים יותר ברמה מערכתית.

ודבר אחרון - אסור שהבדיקות יבואו על חשבון תמיכה בדיבגאביליות של המערכת. חלק מהמאמצים שמשקיעים בכתיבת בדיקות, היו מושקעים טוב יותר בכתיבת מנגנוני עזר לדיבוג של בעיות. זו נקודה חשובה לקוד רוויו שלקח לי הרבה שנים להפנים - במקום לחפש באגים בקוד או בעיות קריאות של הקוד - לוודא שהקוד החדש מכיל את הכלים המקובלים שיאפשרו לדבג אותו. החל מהדפסות ללוג במקומות חשובים ובכמות סבירה, הוספת מונים לארועים חשובים (מונים שניתן לעקוב אחריהם מהצד במהלך הריצה של הקוד), מנגנונים דינמיים להפעלת וכיבוי תכונה חדשה בתוכנה רצה (כדי להבין אם באג קיים גם בלי התכונה החדשה או רק איתה), פונקציות דאמפ למבני נתונים חדשים שהוספו וכן הלאה.
לצפיה ב-'אתה צודק לגבי "דמיון" כותבי הבדיקות '
אתה צודק לגבי "דמיון" כותבי הבדיקות
05/12/2016 | 10:49
5
126
וגם אני תוהה לא פעם, האם אין סוג "טעם לפגם" בזה שכותב בדיקות היחידה הוא מי ש... מתכנת את הקוד הנבדק. 

ההערה שכתבת על הדיבאגביליות היא חשובה.

אני מניח שהתכוונת שזה משהו שאתה בודק עכשיו כשאתה עושה קוד ריוויו או עושים לך - האם הוספה תמיכה לזה.

לצפיה ב-'השאלה מה מטרת הטסטים'
השאלה מה מטרת הטסטים
05/12/2016 | 11:57
4
127
יש לפעמים מיסקונספציה שכותבים טסטים בשביל "לתפוס באגים בקוד" אבל למעשה הרבה פעמים הפונקציונליות החשובה שלהם היא 1.למצוא "באגים" בדרישות או בדיזיין 2. לאפשר שינויים ו/או ריפקטורינג במערכת ולהיות בטוח שהפונקציונלית הבסיסית שלה נשמרת. 
לצרכים הנ"ל הרבה פעמים יספיקו בדיקות בסיסיות בלי הרבה "דמיון" (יש גם מקום לויכוח האם באגים שבשיל לחשוב עליהם צריך הרבה דמיון מצדיקים את ההשקעה בטסט המתאים, מה שמחזק את החשיבות של "הדיבאגביליות").
לצפיה ב-'3. תיעוד.'
3. תיעוד.
05/12/2016 | 16:26
36
לצפיה ב-'המטרה של בדיקות באופן כללי היא לדעת מתי הקוד פועל נכון'
המטרה של בדיקות באופן כללי היא לדעת מתי הקוד פועל נכון
06/12/2016 | 01:28
2
98

ולכן בדיקות אמורות להיות מוכוונות כיסוי פעולות המערכת, ולא מרדף אחרי באגים.

עדיין, יש מפתחים שאצלם הטסט מתמצא בלקרוא למתודות השונות של המחלקה ולבצע בדיקה טריויאלית של תוצאות ההפעלה שלהן. מפתחים אחרים יבדקו בטסט גם את הסטייט הפנימי של האובייקט לאחר כל פונקציה (רצוי שבאמצעות API מסודר ולא באמצעות חיטוט ישיר בקרביים של האובייקט).

הבעיה מתחילה כשאתה עולה לרמה מורכבת יותר מאשר אובייקט טריויאלי. כמות המצבים מתנפחת אקספוננציאלית, והדמיון הדרוש (או השיטות המתודיות הדרושות) הוא כדי למצוא כיסוי יעיל למצבי מערכת מעניינים מבחינת עלות/ביצועים. זה אומר לזהות אזורים רגישים ולהתמקד בהם יותר, אבל זה אומר גם לנסות לפשט את תיכנון המערכת והאינטראקציות שבתוכה כדי להקטין את כמות מצבי המערכת ולשפר את הכיסוי שלה. הבעיה היא שלפעמים, בעיקר משיקולי ביצועים וחסכון במשאבים, יש צורך לבחור בתיכנונים מורכבים יותר.

מעבר לזה, אחת המסקנות המרכזיות שהגעת אליהם בבדיקות של מערכות תוכנה, הוא שיש צורך כל הזמן לבצע "ציפוף" של הבדיקות., כדי לכסות כמה שיותר אזורים במערכת בכל בדיקה. יש לזה מחיר - כשיש באג יותר קשה לבודד אותו, ולכן רצוי להתחיל בטסטים יותר מבודדים, ואחרי שמגיעים לרמת יציבות גבוהה של מספר רכיבים - אפשר לשלב את הטסטים שלהם לטסט אחד שבודק אותם ביחד. שוב - עניין של חישובי עלות/תועלת.
לצפיה ב-'אני מסכים'
אני מסכים
06/12/2016 | 08:24
66
אבל היות וכיסוי שלם של המערכת (למעט במקרים סופר טריואלים) מצריך יותר משאבים מהיצירה שלה (ע"ע המשאבים שמוקדשים לנושאי וריפיקציה וולידציה בתעשיית החומרה) הייתרון הגדול של כתיבת טסטים מתבטא בדיוק בחלק השני של מה שכתבת -  הוא מכריח את המפתח להבין לעומק ולחשוב על התלויות בקוד, הדיזיין והאינטראקציות בין חלקי המערכת תוך כדי הפיתוח (או בTDD, ממש כשלב ראשון). לכן אני לא בטוח ש"דמיון" זו הגדרה טובה, אני נוטה להאמין "שלדמיון" הזה יש קורלציה חזקה עם כישורי דזיין וראיית מערכת באופן כללי (להוציא אולי מקרים של עצלנות קיצונית). 
לצפיה ב-'הבעיה עם "ציפוף"'
הבעיה עם "ציפוף"
06/12/2016 | 09:03
102
היא שזה גורם לבדיקות עצמן להיות מורכבות יותר ומוריד את המוטיבציה של האנשים להכניס אליהן תשתיות ולתחזק אותן בצורה יעילה.

בכל המקומות שעבדתי רמת קוד הבדיקות (בין אם UT אינטגרציה \ בדיקות מערכת) הייתה נמוכה מהקוד production. לא משנה אם אלו בדיוק שנכתבו על ידי המפתחים או על ידי אנשי הQA. בחלק מהמקומות לא עושים בכלל review לבדיקות ובחלק הוא ברמה יותר נמוכה.

כשיש לך בדיקה מאד מורכבת שבודקת המון אזורים במערכת, אתה מוריד משמעותית את המוטיבציה "לתשתת" (לגרום לה לעשות דברים בצורה נקייה \ לאפשר להשתמש בחלק מהלוגיקות שלה לבדיקות אחרות) אותה ומעלה את המוטיבציה להוסיף לה פאצ'ים \ להעתיק קוד ממנה למקומות אחרים ובסופו של דבר להפוך לקוד legacy שאי אפשר לתחזק.
לצפיה ב-'דיבגאביליות של המערכת - בא לבכות מרוב שאתה צודק'
דיבגאביליות של המערכת - בא לבכות מרוב שאתה צודק
05/12/2016 | 11:25
157
ראיתי כל כך הרבה פעמים תוכנה שכתובה כל כך יפה אבל בלי שורה אחת של לוג.
משום מה, כמעט כולם מזלזלים בזה אבל זה כל כך חשוב להבנת בעיות בproduction.

אני לא מבין מדוע המודעות לזה כל כך נמוכה.

לצפיה ב-'הזווית שלי כסטרטאפיסט'
הזווית שלי כסטרטאפיסט
05/12/2016 | 17:14
170
אם אני אעשה TDD אמיתי אני אמות הרבה לפני שהמערכת תעלה לאויר. כמו שאמר לך ויני TTM הרבה יותר קריטי מבחינתי.
כולי תקווה שעוד שנה תהיה לי בעיה איך אני מתחזק את המערכת. כי זה אומר שהיא תהיה קיימת.
איפה כן חשוב לי הטסטים. יש לי חלק די מורכב שהוא ליבת המערכת והוא משתפר כל הזמן. ממה שראיתי עד עכשיו הוא החלק שהכי חוטף באגים מתוספות. בו השקעתי הרבה מאוד טסטים (לא ממש TDD).
לצפיה ב-'בסטארטאפ האחרון בו עבדתי'
בסטארטאפ האחרון בו עבדתי
06/12/2016 | 12:02
8
169
התחלנו בTDD.
עבדתי עם אנשים שהיו מנוסים בסגנון העבודה הזה ולכן זה עבד מצויין.
אני חייבת לציין שבשיקולים של עלות מול תועלת - עדיין העבודה בTDD, הביאה יותר תועלת כבר בהתחלה.
זה בגלל שכל הפיתוח עבד בשילוב מטדולוגיות נוספות, כך שלא כתבנו קוד שלא אמור לשרת פיצ'ר שאמור להיכנס בספרינט הנוכח. לא נכתב קוד שלא היה טסט שנכשל בגללו.

לצפיה ב-'חן חן על התגובה, משום מה לא זכרתי שאת עבדת בסטרטאפ'
חן חן על התגובה, משום מה לא זכרתי שאת עבדת בסטרטאפ
06/12/2016 | 23:50
7
94
אני זוכר משהו על חברת פרוייקטים.
לצפיה ב-'הנוכחית היתה בין היתר פרוייקטים'
הנוכחית היתה בין היתר פרוייקטים
07/12/2016 | 17:31
6
79
הקודמת וגם כמה מקודמותיה היו סטארטאפים...
לצפיה ב-'שאלה, בלי להקניט'
שאלה, בלי להקניט
07/12/2016 | 23:40
5
74
מה מרגיש בן אדם שהעביר את כל הקריירה בסטרטאפים שלא הביאו תועלת?

אומנם הרוויח כסף והתפרנס, אבל תכלס למד ועבד בלי להביא תועלת לאנושות
לצפיה ב-'שאלה, בלי להקניט'
שאלה, בלי להקניט
08/12/2016 | 00:34
1
64
מה מרגיש בן אדם שהעביר את כל זמנו בלהטריל את הפורום ולכתוב הודעות חסרות תועלת?

אומנם פלט מילים ומשפטים מהמקלדת, אבל תכל׳ס כתב וכתב מבלי להביט תועלת לפורום
לצפיה ב-'אבל אתה כן מקניט'
אבל אתה כן מקניט
08/12/2016 | 10:07
42
להבדיל ממני שאני לא מקניט
לצפיה ב-'אכן בעייתי'
אכן בעייתי
08/12/2016 | 10:50
1
53
אבל זה נכון בכל פרויקט שנסגר.
מה מרגיש ההוא שעבד באפל על רכבים אוטונומיים וסגרו/קיצצו לו בפרויקט?
כפרילנסר יותר אהבתי לעבוד על דברים שאנשים משתמשים בהם מאשר על רעיונות ואבי טיפוס שכנראה לא יצא מהם כלום
לצפיה ב-'מסכים איתך'
מסכים איתך
08/12/2016 | 11:21
40
תן לי לעשות איזה תוכנה לגננת ולמורה שיהיו שימושיות

מאשר לקבל השקעה של פנסיונרים אמריקאים ולעשות איזה אפליקציה שמוצאת מכתשים במאדים
לצפיה ב-'שהוא הרוויח המון כסף וטוב לו'
שהוא הרוויח המון כסף וטוב לו
11/12/2016 | 00:14
1
והמיסים הגבוהים ששילם לאורך השנים מספיקים לו כדי להרגיע את המצפון.
לצפיה ב-'שאלה בנושא אלגוריתם'
שאלה בנושא אלגוריתם
06/12/2016 | 19:44
3
195
הפנו אותי לפורום הזה בהנחה שאולי כאן אמצא את הפתרון
נתקלתי בבעיה בעבודתי כאשר מטרתי העיקרית למזער עלויות של בדיקות חומרי גלם שמבוצעות עבור כל פרויקט.
כאשר מגיעה מנה חדשה של חומר גלם למפעל עמ להתאימה לפרויקט אנו נאלצים לעשות בדיקת התאמה (נניח יש לי חומר X שהגיע עכשיו למלאי עמ להתאים אותו לפרויקט מס' 1 יש לי עלות בדיקה של 2 שח, ועמ להתאים אותו לפרויקט מס' 2 יש לי עלות בדיקה של 4 ש"ח). במידה והוחלט לבצע עבור אותו פרויקט (והכל יצא תקין) את הבדיקה במנה מסוימת של חומר גלם- אני יכולה להשתמש בחומר גלם עבור אותו פרויקט.
מטרתי להקטין את כמות הבדיקות שמבוצעות ובכך להקטין את עלות הבדיקות, וזאת עי הקצאה נכונה של מנות חומרי הגלם לפרויקטים.

פונקציית מטרה minC כאשר C מציין סהכ עלויות עבור בדיקות חומר גלם לכלל הפרויקטים.
משתנה החלטה Xijkl כאשר:
i- סוג חומר גלם
j-מספר מנת חומר גלם
K-סוג הפרויקט
l-מספר מנה של פרויקט (עמ למנוע בלבול בין מנת חוג ומנת פרויקט אקרא למנת פרויקט לוט)
Xijkl- 
יקבל 1 כאשר חומר i ממנה j ישובץ עבור פרויקט k של מספר לוט l 
0 אם אחרת.
פרמטרים שקיימים (DATA שיש לי במערכת):
1. סוגי חומר גלם
2. מלאי מכל סוג חומר גלם
3. כמות פרויקטים ופריסת מנות הפרוייקטים במהלך השנה (לדוגמא פרויקט מס' 1 לוט 1 צפוי להיות בשבוע הראשון לאחר מכן פרויקט מס'1 לוט 2 צפוי להיות בשבוע השני). כלומר קדימויות מה לפני מה במהלך השנה.
4.עלות בדיקת כל חומר עבור פרויקטים.
5. כמה חומר גלם נדרש עי כל פרויקט לייצור 
אילוצים:
1. מנת חומר גלם תבדק עבור פרויקט מסוים פעם אחת.
2. רק כאשר מנה של חומר גלם מסוים במלאי תסתיים נעבור למנה הבאה. (לצורך העניין אם מחומר x יש לי מנה 1 ומנה 2. רק כאשר לא ישאר מלאי ממנה 1 נעבור למנה 2).
3.אילוצי קדימויות כלומר עפ הנתונים פרויקט 1 לוט 2 לא ניתן להקצאות לו חומר גלם לפני שהקצאנו לפרוקט 1 מלוט 1.
בסופו של הדבר הקצאה נכונה של מנות חומר גלם בפריסה על פני הפרויקטים ימזער לי את כמות הבדיקות שנדרשות לי וכתוצאה מכך גם את העלויות.
ציפרתי קובץ וורד עם דוגמא לבעיה
במידה ועדיין לא ברור, אשמח להבהיר שוב..
לצפיה ב-'כדאי למקד את השאלה'
כדאי למקד את השאלה
06/12/2016 | 20:59
95
כשפונים לפורום או תמיכה טכנית, בד"כ כדאי לפשט את הבעיה כך שיהיה קל יותר להבין אותה ולענות עליה.
לפעמים תגלה שהבעיה ניפתרת בעיקבות הפישוט.
לצפיה ב-'חסרים נתונים'
חסרים נתונים
07/12/2016 | 00:25
1
72
-האם ניתן לשחק עם תיזמון הפרוייקטים? למה לא לבצע במרוכז את כל הפרוייקטים
עם אותו חומר גלם?
-האם כל פרוייקט מכיל חומר גלם מסוג אחד?
-האם יש שונות גדולה בבדיקת חומרי הגלם?

לצפיה ב-'תשובות לשאלות..'
תשובות לשאלות..
07/12/2016 | 07:49
70
-האם ניתן לשחק עם תיזמון הפרוייקטים? למה לא לבצע במרוכז את כל הפרוייקטים- 
שאלה יפה.. בגדול השלב הבא שלי היה לראות מה קורה אם אני "משחקת" עם תוכנית העבודה של הפרויקטים או אם נכנס פרויקט במהלך השנה, האם הקצאה אחרת של חומרי הגלם תניב תוצאה טובה יותר? אבל זה באמת צעד קדימה- נק' ההנחה היא שתוכנית העבודה קבועה ותוכנית הקצאת חומרי הגלם תגזר על פיה.

-האם כל פרוייקט מכיל חומר גלם מסוג אחד?
 לא, הוא מכיל כמה חומרי גלם, אבל תכלס זה לא משנה. 
נניח חומר גלם X נדרש עבור ייצור פרויקט 1,3,5 וחומר Y נדרש עבור לייצור פרוייקטים 1,5,7 בסופו של דבר אני רוצה לקבל הקצאה של חומר X בנפרד והקצאה של חומר Y בנפרד ואיך כל חומר  יתפרס בין הפרויקטים.
בגדול אפשר להריץ את הרעיון עם חומר גלם 1, מספר מנות, מספר פרויקטים ומספר לוטים ולאחר מכן לחבר את כל העלויות, כלומר להריץ את האלגוריתם עבור כל חומר גלם כי הוא למעשה בלתי תלוי בחומר גלם אחר ורק לבסוף לסכום את כל העלויות.

-האם יש שונות גדולה בבדיקת חומרי הגלם? לצערי כן, ובדיקה נדרשת עבור כל מנה וכל פרויקט מחדש (קח לדוגמא נושא רגיש כמו תעשיית התרופות, במידה שמכינים כדור ממנת חומר גלם חדשה נדרש לבדוק אם התכונות עומדות בתקן אף אחד לא יקח סיכון לעבור מנת חומר גלם בלי לבדוק זאת.
לצפיה ב-'angula2/angular1.5/react'
angula2/angular1.5/react
06/12/2016 | 22:09
3
88
דנים אצלינו במה לכתוב.
והשאלה של: במה יש יותר עבודה? מה יותר קל ללמוד? אני מWPF .
מה יותר יעזור לי בחיים?
לצפיה ב-'לדעת JS לעומק יעזור לך יותר'
לדעת JS לעומק יעזור לך יותר
06/12/2016 | 23:06
1
95
מ-framework כזה או אחר.

אם אתה שואל לגבי פרויקט חדש,
אז קודם כל ללמוד JS ממש טוב. ( להשתמש ב FW לא יעזור לך להתחמק מזה ! )
ואז לבחור בין angular2 ל react, אין מה להתחיל היום פרויקט חדש באנגולאר1 לדעתי.
איזה תבחר לדעתי לא כזה משנה, תוכל להחליף בהמשך הדרך אם תרצה ובמילה עוד שנה יהיה פריימוורק ״חם״ חדש.

לדעתי שוק הפרונטאנד עכשיו לגמרי שוק של עובדים.

לצפיה ב-'שכחתי לציין'
שכחתי לציין
06/12/2016 | 23:15
84
ש react ו angular בכלל לא ברי השוואה.
הראשון ספרייה ל-view והאחרון הוא פריימוורק שלם batteries included.
אז אם תבחר ללכת עם הראשון יש לך עוד כמה דברים ללמוד כמו מימוש כלשהו של state managment כמו redux ,mobx, flux או graphql.

אגב, לקונספט של react יש הרבה מימושים, למשל Preact ו Deku.

לצפיה ב-'ריאקט. הלאה '
ריאקט. הלאה
10/12/2016 | 12:01
6
מוזמן למצוא אצל החבר גוגל עשרות פוסטים בבלוגים של "למה עברנו מאנגולר לריאקט".
לצפיה ב-'תהליך הערכת עובד למהנדס בדיקות פיתוח'
תהליך הערכת עובד למהנדס בדיקות פיתוח
06/12/2016 | 07:37
5
210
איזה 3 דברים לשיפור ניתן לרשום 
לתפקיד מהנדס בדיקות - אימות פיתוח במעבדת אלקטרוניקה מתקדמת 

תודה מראש,

לצפיה ב-'דברים אמיתיים...'
דברים אמיתיים...
06/12/2016 | 08:19
2
143
אנחנו לא מכירים אותך, לא יודעים מה כדאי לך לשפר.

אתה כנראה ממש חדש בתפקיד. זה טוב. יש לך עוד הרבה מה ללמוד, ולא בושה להגיד את זה. ״לארגן לעצמי את תוכניות העבודה״, למשל, זה יעד שיפור מצויין לעובד צעיר (עובד יותר מבוגר, זה כבר מביך להודות שאחרים מתכננים עבורו).

אם היו דברים שעשית פחות טוב, אז המנהל שלך יודע את זה, נכון? אז אין בעיה להגיד אותם. ״לדעת לתת הערכות זמן יותר מדוייקות״. ״לתעד יותר טוב את הדברים שאני עושה״. ״להיות יותר אסרטיבי מול המתכננים״. "להיות יותר מדוייק בבדיקות״. ״לזהות מתי אני שוקע יותר מדי בפרטים שאינם נחוצים״
לצפיה ב-'לעובד וותיק מה ניתן לרשום ?'
לעובד וותיק מה ניתן לרשום ?
06/12/2016 | 09:15
1
70
זו בעיה אותו תפקיד 5 שנים
על שנה אותו הדבר אשמח לשמוע עוד רעיונות

תודה

לצפיה ב-'ללמוד שפה/מתודולוגיה חדשה'
ללמוד שפה/מתודולוגיה חדשה
06/12/2016 | 11:36
59
בטח יש אצלכם איזו שפה שאתה לא שולט בה. אפילו אם זה perl, לא חייב להיות חזית הטכנולוגיה. ״להתמקצע בכתיבת סקריפטים. לישם איטמוטים לx y z שישרתו גם קבוצות אחרות״

לצפיה ב-'למשל לנסות להבין כל תופעה חריגה'
למשל לנסות להבין כל תופעה חריגה
06/12/2016 | 09:35
1
101
אם לדוגמה  במהלך הבדיקה אתה רואה בסקופ סיגנל  שמתנהג קצת שונה מהנורמלי\מהמצופה כדאי לחקור מאין זה נובע , אולי מסתתר שם איזה  בג ( גם אם לכאורה המוצר "עובד בסדר" ).

לצפיה ב-'תודה רבה - אאמץ את זה אשמח לעוד הצעות '
תודה רבה - אאמץ את זה אשמח לעוד הצעות
06/12/2016 | 10:39
23
לצפיה ב-'java או javascript'
java או javascript
04/12/2016 | 19:51
8
201
איזו משרה להעדיף? ומדוע?
תודה
לצפיה ב-'בשביל לקבל תגובות משמעותיות'
בשביל לקבל תגובות משמעותיות
04/12/2016 | 20:18
4
188
תאלץ להרחיב יותר על המשרות ולא רק באיזה שפה תכתוב.
לצפיה ב-'משרות פיתוח תוכנה--'
משרות פיתוח תוכנה--
04/12/2016 | 20:26
3
167
משרות פיתוח תוכנה--זה כל מה שאני יודעת על המשרות, הייתי בראיון עבור עבודה בjava, ובראיון ספרתי על פרויקט שעשיתי בלימודים בjava script  (שימוש בnode.js בצד שרת, ובצד לקוח שימוש בangularjs,jquery), היינו 4 אנשים, 2 מתוכם נלקחו לצוות java וכנראה אני ועוד אחד נלקח למשהו עם javascript. השאלה שלי היא האם זה לא נישה, והאם השכר של javascript זהה לjava?
לצפיה ב-'אנסה לאסביר'
אנסה לאסביר
04/12/2016 | 20:36
1
157

השאלה היותר משמעותית מבחינתך האם זה פיתוח בצד שרת (NODEJS) או בצד לקוח.
אם מדובר בצד שרת אז אני חושב שאין הבדל מהותי בין השפות. בשניהם אתה יכול לעשות דברים מעניינים ובשניהם משעממים ושניהם רחוקים מלהיות נישה ואני לא חושב שיש הבדל בשכר.
אם ב-JS מדובר על צד לקוח אז בעצם השאלה שלך פה היא ד שרת מול צד לקוח. השאלה היא דבר ראשון האם אתה אוהב פרונטאנד? אם אתה אוהב אז אין סיבה לא להיות מפתח UI. השכר שם בממוצע יותר נמוך אבל ממה שאני מתרשם זה בגלל שרוב במשרות שם יותר פשוטות ויש שם הרבה אנשים עם השכלה יותר נמוכה. לאנשים שעושים דברים משמעותיים ומרחיבים ידע ומבינים באמת איך עובד פיתוח ווב השכר ממש טוב. כלומר ברקב המשרות הטובות שהן לא מעטות השכר בסדר גמור.
אם מדובר על אפליקציה מורכבת שרק רצה בצד לקוח ולכן היא ממומשת ב-JS אז אני לא רואה סיבה למה לעשות בעיות.
אגב, לא כל כך הבנתי מה האטרנטיבה שלך. להתבכיין? זה תמיד רק מזיק.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/12/2016 | 20:41
102
תודה רבה! עזרת לי מאד.
לא שאני צריכה לבחור, רק רציתי לדעת לאן אני נכנסת. תודה רבה
לצפיה ב-'אין לנו מספיק מידע לדעתי.'
אין לנו מספיק מידע לדעתי.
05/12/2016 | 02:54
101
אם את מפחדת לחשוף את שם החברה /ואו משהו שיזהה אותה או אותך, את מוזמנת לפנות אליי בפרטי. סודיות מובטחת.

אני יכול רק להביא דוגמא מעצמי  שאני התעניינתי במשרה שהיא 100 אחוז Javascript, ממש לפני כמה חודשים (קרי,  node.js בצד השרת, אנגולר בצד הקליינט ) , אבל שוב - זה לא יכול להעיד על דבר כשאני כותב בצורה תמציתית שכזו.

לצפיה ב-'ממה שאני יודע'
ממה שאני יודע
04/12/2016 | 22:22
2
156
מתכנת JAVASCRIPT שיודע מה שהוא עושה שווה את משקלו בזהב, במיוחד אם הוא גם שולט בAJAX.

אני לא בטוח לגבי המשכורת, אני לא יודע מאיפה נובע הפרדוקס
לצפיה ב-'מסכים חלקית'
מסכים חלקית
04/12/2016 | 22:55
1
149
מתכנת JS שיודע מה שהוא עושה שווה את משקלו בזהב. אני חולק על החלק של "במיוחד אם הוא גם שולט בAJAX ". AJAX זה דבר די בסיסי. מתכנת שלא יודע AJAX צריך ללכת הביתה.
לצפיה ב-'AJAX זה כיף'
AJAX זה כיף
05/12/2016 | 09:21
115
ממליץ בחום
לצפיה ב-'רישיון Apache לעומת MIT'
רישיון Apache לעומת MIT
04/12/2016 | 09:52
5
180
שניהם רישיונות שימוש חופשיים בקוד.
קראתי טענות שעדיף להשתמש ב-Apache כי הוא מגן בפני תביעות פטנטים.
האם לדעתכם/מניסיונכם (הלא משפטית) זה משמעותי או סתם הפחדה של עו"ד?
לצפיה ב-'למה הכוונה שלך בדיוק?'
למה הכוונה שלך בדיוק?
04/12/2016 | 17:38
4
105
מצאת שתי ספריות, שעושות אותו דבר בדיוק, אחת תחת MIT ואחת תחת Apache ואתה תוהה איזו יותר בטוח לקחת?

או שאתה רוצה לשחרר קוד ואתה תוהה באיזה רישיון להשתמש?

אם מדובר במקרה השני, שום רישיון שתבחר לא יגן עליך מפני תביעה של מישהו שחושב שהקוד שכתבת מפר פטנט שלו.

אם מדובר במקרה הראשון, Apache מפורט יותר, אני לא עו"ד, אבל לפי מה שאני יודע הם אוהבים דברים כמה שיותר מפורטים, אז אם איכות הקוד שווה, לך על ה-Apache.
לצפיה ב-'הכוונה למקרה הראשון'
הכוונה למקרה הראשון
04/12/2016 | 21:56
3
70
לא הבנתי בדיוק באיזה הפרת פטנט מדובר - האם בתסריט הזה נרשם פטנט על קוד ה-MIT ע"י צד שלישי ואז המשתמש נתבע?
אני מתאר לעצמי שלא שמעתם על מקרה של קוד עם רשיון MIT שנתבע בגלל הפרת פטנט, אבל אולי אני טועה.
לצפיה ב-'אני כמובן לא עו"ד, אבל:'
אני כמובן לא עו"ד, אבל:
04/12/2016 | 23:28
2
117
פטנטים הם דבר טריקי.
היה מקרה של בחור, שכתב מ-0 קוד ב-Java שמימש איזו נוסחה מתמטית שמאפשרת להשוות שתי מנגנות ולקבוע אם הן זהות.

הוא פרסם את הקוד בבלוג שלו ו-Shazam איימו עליו בתביעת פטנט וגרמו לו להוריד את הקוד.

אז, שום רישיון לא יכול להגן עליך בפני מישהו שיבוא ויטען שהקוד, בין אם אתה כתבת ובין אם מישהו אחר כתב, ממש איזה פטנט שלו.
זכור לי מקרה שטרול פטנטים איים על מפתחי iOS שהשתמשו ב-API רכישות של Apple בטענה שלאותו טרול שי פטנט על ה-API ש-Apple מפרה.
רק שים לב - לא היה לטרול כסף לתקוף את Apple ישירות (וכנראה גם לא באמת פטנט), אז הם הלכו לאיים על מפתחים קטנים ועצמאיים שלא יכלו להרשות לעצמם להתגונן, בתקווה לייצר ככה לחץ ולגרום ל-Apple לשלם להם (לטרול) כדי שייעלמו.

אז מה הקשר ל-Apache?
כפי שאני מבין זאת, ושוב - לא עו"ד!, Apache הוא רישיון מפורט יותר מ-MIT, ובין היתר נותן לך רשות להשתמש בכל פטנט שעשוי להיות מגולם בקוד, כלומר, הוא נותן לך ביטחון שהמפתח המקורי, או מי שתרם קוד לפרויקט תחת אותו רישיון, לא יבוא לתבוע אותך על פטנטים.

בזה הרישיון מכסה אותך, להבנתי הלא מקצועית.

בכל מקרה, במקומך הייתי קודם כל שוקל איזה ספרייה מתאימה יותר מבחינה טכנית.
תרם שמעתי על מקרה שמישהו פרסם קוד תחת רישיון MIT רק כדי לתבוע הפרת פטנט ממי שלקח את הקוד.

וכאמור אם נטפל אליך טרול צד שלישי, שום רישיון לא יעזור לך.
אז תשתמש במה שעובד יותר טוב.
לצפיה ב-' well said.'
well said.
05/12/2016 | 10:29
20
לצפיה ב-''
05/12/2016 | 10:39
9
לצפיה ב-'כיצד לפנות למנהלים לגבי השכר'
כיצד לפנות למנהלים לגבי השכר
02/12/2016 | 19:46
11
355
אני מפתח JAVA עם כ8 שנות נסיון.
אני עובד כבר 4 שנים בחברה בה אין לי אופק קידומי. השכר הנוכחי שלי לא מצדיק בעני הישארות בחברה שבה אינני מתקדם (למרות העבודה המעניינת).

לכן אם השכר שלי לא יעלה בשיחות השכר הקרובות בצורה משמעותית אאלץ לעזוב את החברה לחברה שבה יש לי פוטנציאל להתקדם מקצועית/ניהולית או להרוויח יותר.

השאלה פשוטה
מצד אחד הדבר הנכון הוא להבהיר לממונים עליי את המצב, כי יתכן והם לא מתכננים לעלות את השכר אבל אם ידעו שאחרת אעזוב יחליטו שכדאי להם ויעלו.
ואילו מצד שני אני לא רוצה שהדברים יתפרשו כאיום שכן זה יצור אנטיגוניזם ובוודאות ימנע העלאת שכר.

מקריאה פסיבית של שנים רבות אני מנחש שחלקכם פה ראשי צוותים ומנהלים, כיצד הייתם רוצים שעובד שלכם יפנה אליכם על מנת שהוא יוכל להעביר את המסר מבלי ליצור אנטיגוניזם והרגשה של איום ?
לצפיה ב-'מקווה שגם מנהלים יענו לך'
מקווה שגם מנהלים יענו לך
03/12/2016 | 10:46
255
כיוון שבינתיים הם לא עונים, אכתוב לך כעובדת מה אני הייתי עושה.

א. מבקשת את ההעלאה שאני רוצה (או קצת יותר מזה), בלי שום איומים מרומזים או מפורשים.

ב. אם אין היענות, מתחילה חיפוש זהיר, איטי ודיסקרטי.
כאשר יש לי הצעה טובה, חוזרת איתה למנהלים שלי ונותנת להם צ'אנס לשמר אותי. וזה כבר לא איום, אלא הצבת עובדה: "אני מעוניינת להרוויח יותר או להתקדם ויש לי כרגע אפשרות כזאת במקום אחר. עדיין התפקיד פה מעניין אותי וטוב לי ולכן אשמח להשאר אם יש אפשרות להשוות את התנאים שלי להצעה."
זה בהנחה שאני בכלל עוד מעוניינת באמת להשאר.

אני מבינה שאתה היית רוצה דרך שהם יבינו מראש שאתה מתכוון לעזוב אם לא תהיה העלאה, אבל גם שלא יראו את זה כאיום (שזה בדיוק מה שזה).
לצערי אני לא רואה דרך לגרום למישהו גם להבין משהו וגם לא להבין אותו בו זמנית.

לצפיה ב-'נהוג לאמר ״אני רוצה להתקדם״'
נהוג לאמר ״אני רוצה להתקדם״
03/12/2016 | 13:44
5
241
לא נהוג, לפחות לא בחברות הגדולות, לנקוב במספר.

אומרים ״אני לא רואה אופק קידומי״, ״אני עושה את אותו דבר כבר יותר מדי זמן״, ״אני חש שמיציתי״ וכולי. אם הבעיה היא גם שכר נמוך, אז לא אומרים את המילה ״כסף״ או ״שכר״, אלא ״תגמול״. (פוליטיקלי קורקט של ארגונים....). ״התגמול שאני מקבל כבר לא תואם את הכישורים/תרומה הנוכחיים שלי״.

לצפיה ב-'לא מדובר בחברת ענק אמריקאית'
לא מדובר בחברת ענק אמריקאית
03/12/2016 | 21:48
4
206
אלא חברה של כ100 איש.

אולי לא הבהרתי בשאלה, אין לי אפשרות להתקדם בחברה ולכן השאיפה היא אך ורק עליית שכר (או עזיבה של החברה).

איך לבקש שכר אני יודע, אבל איך להבהיר שאחרת אני אעזוב ללא יצירת אנטיגוניזם זה משהו שהוא תעלומה בעניי
לצפיה ב-'אל תאיים בעזיבה'
אל תאיים בעזיבה
03/12/2016 | 22:02
1
261
איום בעזיבה יסמן אותך כלא יציב.
בקש תוספת שכר אם אתה רוצה להשאר או מצא מקום אחר.
בנוסף שכר הוא לא השיקול היחיד בבחירת מקום עבודה - אם אתה לא מצליח/יכול להתקדם בעבודה ואתה עובד מספיק שנים כדאי לשקול להתקדם מקצועית במקום אחר. יציבות מקצועית בהייטק לא נובעת מקביעות אלא מנסיון עשיר שנותן אפשרות למצוא מקום עבודה חדש בקלות.
לצפיה ב-' הנקודה לגבי יציבות תעסוקתית חשובה ביותר'
הנקודה לגבי יציבות תעסוקתית חשובה ביותר
04/12/2016 | 09:12
72
לצפיה ב-'מעניין אותך רק כסף?'
מעניין אותך רק כסף?
03/12/2016 | 22:09
181
אין שום דבר מקצועי כמו  תפקיד \ שינוי בתנאים (עבודה מהבית \ קורס \סמינר \כניסה לפרויקט בטכנלוגיה שבא לך להתעסק בה) שירצה ללא העלאת שכר?
אם כן, זה משהו שבד"כ יותר קל לתת (תלוי בתפקיד כמובן) וזה נתפס כמשהו יותר לגיטימי לבקש.

שאלה שניה, האם יש לך מספרים בראש? עכשיו נסה לחשוב אם ריאלי בשבילך לקבל אותם בחברה הזאת. לפעמים לא קל להעריך אבל אם יש אפשרות (גם לשתף מידע עם אנשים בעבודה) תחשוב אם ריאלי לרצות אותך? אם בכל מקרה אין סיכוי שתקבל את מה שאתה רוצה, עדיף לך לעזוב בצורה שתשמור על היחסים הכי טובים שאפשר עם ההנהלה הקודמת. אולי אפילו לא לציין שזה קשור לשכר.

איך להודיע את זה, זה כבר תלוי באנשים וכמה רחוק אתה מוכן ללכת. קח בחשבון שמרגע שיבינו שאתה מאד לא מרוצה מהשכר שלך (אמרת לבד - אם לא יעלה אתה תעזוב) אתה תהיה על הכוונת ויהיה לך יותר קשה לחפש במקביל.

רש"צ בדרך כלל לא מתעסק בשכר, אל הדרגות שמעליו.
לצפיה ב-'לא צריך לאיים, בד״כ הם מבינים לבד'
לא צריך לאיים, בד״כ הם מבינים לבד
04/12/2016 | 08:25
133
משפטים לא מאיימים, אבל מסבירים שזה מאד חשוב לך.

בסגנון של 

״אני מאד אוהב את העבודה כאן, אבל אני צעיר, צריך לחשוב על העתיד שלי... בעוד כמה שנים ארצה לפרנס משפחה...״.

אבל תראה, אם אין שם שום מקום להתקדמות, גם העלאת השכר מוגבלת. יעלו לך עכשו, אבל מה יהיה עוד שנתיים? אולי כדאי להתחיל לחפש מקום עם יותר אופק

לצפיה ב-'When you have to shoot, shoot, don't talk'
When you have to shoot, shoot, don't talk
03/12/2016 | 22:04
57
לצפיה ב-'לא נשמע טוב שמערבבים את שני הדברים'
לא נשמע טוב שמערבבים את שני הדברים
04/12/2016 | 03:04
167
נשמע שמפריע לך שאין לך אפשרות להתקדם בחברה, אבל אם יעלו לך את השכר אתה
'תתעלם' מזה ותמשיך בתפקיד הנוכחי...אם אתה לא מרוצה בתפקיד (אולי מיציתי אחרי 4 שנים?), כסף לא יפתור את זה לאורך
זמן.

לדעתי, תפריד בין שני הדברים. תדגיש שאתה לא מורצה מהשכר, ובזכות הניסיון/דברים שעשית אתה מצפה להעלאה בשכר.
ובלי קשר לשכר, תבדוק בשיחה איך ומה אפשר לעשות בנושא התפקיד.
אולי להרחיב את הגדרת התפקיד, לתת לך עוד סמכויות וכו...
לצפיה ב-'לא הבנתי מה משאיר אותך שם'
לא הבנתי מה משאיר אותך שם
04/12/2016 | 13:07
140
אתה 4 שנים באותו ארגון, זה תקופה לגיטימית לגמרי שאחריה אפשר להחליף מקום.
(יש כאלו שיגידו שגם זה שנה מאוחר מדי)
למה שלא תקבל את שני הדברים שאתה רוצה במקום אחר - כסף + קידום?
למה בעצם להשאר?

ונגיד שתביא להם הצעה נגדית והחברה תשווה את ההצעה או ״תסחט״ אותם להעלות לך את השכר - זה עדיין משאיר טעם רע מבחינתם ואתה עדיין לא מתקדם בתפקיד.

לדעתי הצעד היחיד במקרה הזה לו הייתי במקומך הוא להחליף מקום, כמובן לא להתפטר לפני שאתה מוצא מקום אחר עם שכר (ואולי תפקיד) שאתה רוצה.
זה שמישהו אחר מקבל את השכר שאתה רוצה לא אומר שגם אתה יכול לקבל אותו דבר גם אם אתה מתכנת טוב יותר.

לצפיה ב-'אולי השכר הנומינלי לא עלה'
אולי השכר הנומינלי לא עלה
04/12/2016 | 15:18
140
אבל השכר הראלי עלה די יפה בחמש שנים האחרונות
לצפיה ב-'בעקבות דיונים סוערים ברשת על המאגר הביומטרי'
בעקבות דיונים סוערים ברשת על המאגר הביומטרי
01/12/2016 | 08:32
186
1602
בהתחלה הייתי נגד, כמו כולם. אחר כך ניסיתי לחשוב קצת וככל שיותר העמקתי וחקרתי לא הצלחתי למצוא תשובה אחת מנומקת ל"סכנה" שבמאגר כזה. נצא מתוך הנחה הגיונית שהמאגר ידלוף וכל אחד יוכל להשיג אוסף ענק של צילומי טביעות אצבע, מה בדיוק אפשר לעשות עם זה? והטענה החלשה שאפשר לזייף אצבע מפלסטיק ולעשות...
המשך>>
בהתחלה הייתי נגד, כמו כולם. אחר כך ניסיתי לחשוב קצת וככל שיותר העמקתי וחקרתי לא הצלחתי למצוא תשובה אחת מנומקת ל"סכנה" שבמאגר כזה. נצא מתוך הנחה הגיונית שהמאגר ידלוף וכל אחד יוכל להשיג אוסף ענק של צילומי טביעות אצבע, מה בדיוק אפשר לעשות עם זה? והטענה החלשה שאפשר לזייף אצבע מפלסטיק ולעשות פשעים היא לא נימוק מספק לטעמי. קודם כל, זה לא כל כך פשוט ולא כל גנב רכב יתחיל לייצר אצבעות. שנית, צריך להשאיר טביעות בזירה בצורה משכנעת וזה לא תמיד קל כשאתה באמצע ביצוע פשע. דבר אחרון, זה לא מספיק להפליל מישהו רק כי מצאו טביעת אצבע. יש אליבי, איכון סלולרי, מניע, ועוד הרבה פרטים לפני שירשיעו סוכן ביטוח מר"ג בהנחת מטען חבלה.

טיעון שני: אנשים שוכחים שכבר יש מאגרים ביומטריים. כמה מאות אלפי ישראלים נמצאים במאגר הדרכונים. כל מי שחתם אבטלה, בהרבה חברות הי-טק מחתימים כרטיס עם אצבע (אני רשום לפחות ב3 כאלה), צה"ל לוקח טביעה בגיוס אם כי יש טענה שזה לא ממוחשב. טרם שמעתי על עבריינים שהשתמשו במאגר בשביל לבדות ראיות בזירת פשע. גם לא שמעתי על שום פשע או סכנה כתוצאה מהמאגרים האלה. מה שכן קראתי בחדשות לא פעם הוא שעבריינים זייפו ת.ז בשביל הונאות של מיליונים: מכירת נכסי נדל"ן שלא שלהם, פתיחת חשבונות בנק על אחרים, ביצוע פעולות פיננסיות, התחזות לעו"ד וכו'. יש בגוגל מלא כאלה. עם טביעת אצבע על קורא אצבעות יהיה הרבה יותר קשה לעשות את זה.

אז מה דעתכם?
לצפיה ב-'ה'
ה
01/12/2016 | 13:52
4
337
למרות חובת ההודעה למועמד על אי קבלה לעבודה נתקלתי בחברות שממשיכות לבחור באופציית ההתעלמות המזלזלת.
האם מישהו פעם הגיש תלונה על בית עסק כזה?
לצפיה ב-'דווקא נושא חשוב...'
דווקא נושא חשוב...
03/12/2016 | 02:35
178
לי לא ידוע על מישהוא שהגיש תלונה בנושא,זה נראה לי קצת קנטרני אלא אם כן זה באמת מצב ש"גוררים" את המועמד בצורה ברורה(כלומר המועמד יוצר קשר שוב,ונאמר לו שטרם התקבלה החלטה,או שהוא לא מצליח להגיע שוב לאדם שאמור להיות הקול המכריע...ולכן מבחינת המועמד הנושא נשאר בלי הכרעה). אני לא אומר שאני לא תומך בחוק,אני כן תומך,פשוט אני לא מאמין לא באכיפה במקרה כזה,ולא בזה שהפתרון הכי טוב הוא תביעה...אלא להמשיך הלאה.

לא ציינת דבר מעבר לשאלה כללית,האם את היית בריאיון? כמה זמן עבר? האם זה היה ריאיון ראשון או שזה היה ריאיון עם פגישות מרובות? האם זה כלל מבחן התאמה כלשהו?!

להבא,כותרת עם יותר מאות אחת תזכה אותך לדעתי בהתייחסות מהירה יותר.
לצפיה ב-'אני חושב שבמקרים כאלה עדיף להיות חכם ולא צודק'
אני חושב שבמקרים כאלה עדיף להיות חכם ולא צודק
03/12/2016 | 13:38
136
משמע, לדעתי אין צורך להתלונן אלא פשוט להמשיך הלאה.

אם המועמד יתלונן על החברה זה לא יגרום לחברה פתאום כן לקבל אותו, אלא אם כבר זה יעשה את ההיפך.. החברה, וחלק מאנשיה יזכרו אותו לרעה, אותו מועמד ש"הלשין" עליהם והתלונן.. וכמה שזה נשמע קלישאתי, עולם ההייטק הוא עולם קטן, ואי אפשר לדעת איפה תפגוש בעתיד את אחד מהאנשים שראיינו אותך באותו מקום, ואתה לא רוצה להיות כבר "שרוף" אצלהם.

באותה נשימה אני כן יכול להגיד שבטווח הרחוק, אם *כל* מועמד שמקבל יחס כזה יתלונן אז בסופו של יום יש מצב שזה כן ישנה את היחס של החברות למועמדים, אבל לא רואה את זה קורה בקרוב, וכרגע כל אחד צריך לדאוג לתחת שלו אז ההמלצה שלי למעלה נשארת בעינה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'חוק די מיותר'
חוק די מיותר
04/12/2016 | 02:52
96
לא מכיר מישהו שתבע בנושא, וגם לא יצא לי להתקל בחברות שמתעלמות.

גם אם וכאשר מישהו התלונן לא סביר שייצא לו מזה משהו...ברוב המקרים בארץ
כדי לקבל פיצוי צריך להוכיח נזק, ואיזה נזק כבר יכול להיות למועמד מזה שלא החזירו לו
תשובה במשך חודשיים?

מועמדים צריכים לעשות לעצמם כלל - לא חזרו אליך או עדכנו אותך אחרי שבוע-שבועיים= תשובה שלילית וממשיכים הלאה.
לצפיה ב-'רוב הסיכויים שהם הודיעו'
רוב הסיכויים שהם הודיעו
11/12/2016 | 00:20
1
זה פשוט תקוע עדיין בדואר..
ויותר ברצינות, זה היחס הראוי לחוקים מטופשים. נימוס וכבוד בסיסי בין אנשים זה עניין של נורמות, לא חוקים.
לצפיה ב-'להתחיל ללמוד הנדסת תוכנה בגיל 32'
להתחיל ללמוד הנדסת תוכנה בגיל 32
03/12/2016 | 23:00
1
194
יש טעם להתחיל ללמוד תואר בהנדסת תוכנה בגיל 32? מישהו בכלל ייקח אותי לעבודה בגיל 36? תודה.
לצפיה ב-'נכון להיום'
נכון להיום
03/12/2016 | 23:06
255
מי שמסיים בציון טוב במוסד טוב - אין לו בעיה בגלל שהוא בן 36

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו