לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2174421,744 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'outsourcing'
outsourcing
28/02/2020 | 16:30
1
22
לאחרונה קיבלתי הצעה לעבוד בתור פריילנסר עבור חברה מסויימת שמקשרת עובדים ללקוחות. המודל העסקי שלהם הוא שהם לוקחים 18 אחוז על כל שעת עבודה שלי.
כלומר אם אני מרוויח 100 שקל לשעה הם יחיבו את הלקוח 118 שקל על כל שעה.
ברמה העקרונית, אני מקבל את המשכורת שאני מבקש, אבל יש בזה משהו קצת מעצבן שמישהו אחר עושה עלי 18 אחוז, מבלי לעשות כמעט כלום.

האם אתם חושבים שזאת ראיה נכונה, או שלא צריך להיות לי בכלל אכפת כמה הם מרוויחים?

לצפיה ב-'אתה לא צריך להסתכל בכיס של אחרים'
אתה לא צריך להסתכל בכיס של אחרים
28/02/2020 | 20:15
7
גם חברה שמעסיקה אותך ישירות מרוויחה עליך, אחרת לא היו מעסיקים אותך.  

אתה צריך לשפוט את המשרה כמו כל משרה אחרת: מה השכר, התנאים, מה אופי העבודה, האם היא טובה לך מבחינה מקצועית, האם המנהל לטעמך, מה הקרבה לבית, כמה ימי חופש, האם יש בונוסים/אופציות/מניות וכל שאר הפרמטרים שלפיהם בוחרים מקום עבודה.

בנושא של אאוטסורס כדאי לנסות לברר אם עובדי אאוטסורס מופלים לרעה לעומת עובדי חברה בכל מיני פרמטרים (יש חברות שעושות כך), והאם יש אפשרות להשתלב כעובד בהעסקה ישירה אחרי תקופה מסוימת של X חודשים או שנים.

את חשבונות הרווח וההפסד תעזוב למנהלי החשבונות של החברה, זה לא עניינך ואין לך שליטה על זה.  אתה צריך לקבל החלטה לפי מה שטוב *לך*
לצפיה ב-'הצטיינות נשיא מול דיקן בתואר'
הצטיינות נשיא מול דיקן בתואר
26/02/2020 | 15:00
4
94
היי,
אני לומד מדמ"ח בטכניון ואני רחוק נקודה וחצי מהצטיינות נשיא בסמסטר.
מצד אחד אני רוצה את החודש חופש שלי כי המועד ב' ממש בסוף תקופת המבחנים ואחרת לא יהיה לי בכלל, מצד שני הסיכוי שאקבל הצטיינות נשיא בפעם אחרת נמוכה כי זה סמסטר בו חזרתי על לא מעט קורסים.

גם אני בכלל לא בטוח שאשפר מספיק את המבחן שבו אני שוקל לעשות מועד ב'.

מישהו יודע לומר כמה 'יותר שווה' הצטיינות נשיא מהצטיינות דיקן למגייסים? אני סתם נלחץ שאולי אני מפספס משהו שיכול לעשות את ההבדל בין הזמנה לראיון בגוגל או שבאמת מסתכלים על זה הרבה יותר מדיקן?

תודה
לצפיה ב-'לפחות תקבל מילגה גדולה יותר מאשר מצטיין דיקן.'
לפחות תקבל מילגה גדולה יותר מאשר מצטיין דיקן.
26/02/2020 | 19:14
77
לא יודע כמה כסף זה ואם שווה בשביל זה להרוס חודש מחופשת הקייץ.
לצפיה ב-'הצטיינות בסמסטר אחד בודד לא תעניין לרוב - אלא הממוצע הכללי'
הצטיינות בסמסטר אחד בודד לא תעניין לרוב - אלא הממוצע הכללי
28/02/2020 | 09:33
1
29

ראיתי בעבר אנשים שכתבו בקורות החיים שלהם "הצטיינות X בשנה Y" - זה נשמע קצת מצחיק. אז סמסטר אחד הסתדרו לך קורסים שאתה יותר טוב בהם (או שחזרת עליהם) - אז מה?

נ.ב. אתה בטוח שהצטיינות בטכניון נמדדת על בסיס סמסטריאלי ולא על בסיס שנתי? למיטב זכרוני הרעוע - זה על בסיס שנתי.
לצפיה ב-'באוניברסיטת ת"א הצייטנות דיקאן/רקטור היתה שנתית'
באוניברסיטת ת"א הצייטנות דיקאן/רקטור היתה שנתית
28/02/2020 | 20:08
5
וכן, אני כתבתי בקו"ח שלי "מצטיין דיקאן שנה ג'".  נכון, בשנה ג' נשארו לי בעיקר קורסי בחירה וסדנאות ולכן הממוצע היה גבוה, אבל אני לא המצאתי את החוקים.  ככה האוניברסיטה מחשבת את זה, ונתנו לי תעודה מודפסת, וזה נראה טוב בקו"ח, אז למה לא לרשום את זה?
לצפיה ב-'לא הייתי מאבד את השפיות בשביל זה'
לא הייתי מאבד את השפיות בשביל זה
28/02/2020 | 20:11
5
מצטיין "רגיל" מהטכניון זה כבר משהו שיפתח לך כל דלת לראיון לתפקיד מתאים (של בוגר טרי), מעבר לזה, זה בונוס אבל לא עד כדי כך משנה ששווה להתאבד עליו, לדעתי.
לצפיה ב-'קושי להשתלב בפן החברתי'
קושי להשתלב בפן החברתי
25/02/2020 | 22:52
7
167
התחלתי לעבוד לפני שבוע וחצי בחברה עם 150 עובדים בערך.
בקומה שלי יש כ-50 עובדים פחות או יותר..
אני אדם יחסית מופנם ושקט והרבה פעמים לוקח לי זמן להתחבר (אלא אם יש חיבור מיידי) והבנתי שעושים הערכה החל מהשבוע השני אחת לשבוע לעובדים חדשים על הפן החברתי והמקצועי...

אני די חוששת מהפן החברתי מאחר ואני צריכה את הזמן שלי כדי ליצור חברויות/אני לא מתחברת מהר לאנשים.
מה עושים במצב כזה? הרי אם אנסה לזייף, זה יהיה שקוף...
יש כאן אנשים מופנמים שנתקלו באותה בעיה?
לצפיה ב-'תגובה רצינית'
תגובה רצינית
26/02/2020 | 10:41
3
128
אני חושבת שבשלב הראשוני הזה - מה שיותר חשוב בפן החברתי הם שני היבטים:
  • עבודה מקצועית טובה בתוך הצוות - את משתפת פעולה עם אחרים, מסתדרת טוב ב training, וכו'.
  • השתתפות בפעילויות חברתיות של הצוות - זה יכול להיות לצאת יחד לארוחת צהרים, להצטרף להפסקות קפה, וכו'. את לא חייבת להיות "חברה" של כולם או לשתף במידע אישי - מספיק שתדאגי לצאת לפעילויות האלו עם הצוות המיידי שלך (כלומר להצטרף אליהם לארוחת צהרים) ולהשתתף בסמול טוק בזמן הארוחה או כשאת בהפסקת קפה, וזה מספיק.
לצפיה ב-' וזה נכון גם אם אוכלים במשרד'
וזה נכון גם אם אוכלים במשרד
26/02/2020 | 10:58
2
99

בדרך כלל אנשים שעובדים ביחד, אוכלים ביחד. גם אם אוכלים במשרד. דאגי להצטרף אליהם לארוחות על בסיס יום-יומי, כדי לא ליצור אצלם תחושה של "בדלנות" מצידך. מדי פעם הצטרפי להפסקות קפה/תה/משהו (גם אם את רק שותה מים באותה הפסקה).

סביר להניח שאנשים ישאלו אותך שאלות, ולא תצטרכי ליזום הרבה שיחות.

נ.ב. את יכולה לחשוב על 2-3 נושאים שמעניינים אותך ואינם אישיים, ולדבר עליהם. כמעט לכל אדם מופנם יש נושאים כאלו.
לצפיה ב-'מה שכן - מה קורה בצוות שבו יש גם מפגשים חברתיים...'
מה שכן - מה קורה בצוות שבו יש גם מפגשים חברתיים...
26/02/2020 | 12:22
1
106
מחוץ לשעות העבודה?

אני עבדתי במקום כזה, שבו לא הייתי חלק מה"חבר'ה" שיצאו בערבים לסרטים וכו', ולמרות שהצטרפתי לפעילויות במהלך יום העבודה, כן הרגשתי חריגה כששמעתי על פעילויות אקסטרא כאלו.
לצפיה ב-'זה כבר עניין של טעם'
זה כבר עניין של טעם
28/02/2020 | 09:27
28

אפשר לשקול פעם בכמה פעמים כן להגיע למפגש הזה, אם זה מסתדר לך עם הכוכבים. ואפשר גם לא. וברור שאם כולם עושים משהו שאת לא משתתפת בו את תהיי חריגה בהקשר הזה - אז מה?
לצפיה ב-'תזרקי מידי פעם בדיחות לחברה, למשל :'
תזרקי מידי פעם בדיחות לחברה, למשל :
26/02/2020 | 19:11
115
כמה מתכנתים דרושים להחלפת נורה ?
תשובה: אפס, כי זה בעית חומרה.
לצפיה ב-'מה הכוונה ב-'
מה הכוונה ב-
26/02/2020 | 20:54
118
"הבנתי שעושים הערכה החל מהשבוע השני אחת לשבוע לעובדים חדשים על הפן החברתי והמקצועי..."  - ???
המנהל יגיד לך "פתרת 10 באגים דילוורת פיצ'ר מרכזי אבל החבר'ה מרגישים שאת לא מתעניינת מספיק בנושאי השיחה בארוחת הצהריים"?

אני מעריך שכמו שרשמו פה שהחברתי יתמקד באיך זה לעבוד איתך בצוות \ שיתוף פעולה ולא יעניין את המנהל כמה בדיחות סיפרת בארוחת צהריים. אני חושב שרב האנשים בפיתוח הם מופנמים\שקטים יותר מהממוצע ככה שאולי תהיי פחות חריגה ממה שנראה לך.

אני בד"כ מוצא את עצמי 'בחבר'ה' למרות שאני לא כל כך רוצה בזה.. פעם בקשתי אפילו לעבור מקום כדי שיבוא לדבר איתי פחות.

לצפיה ב-'את מגזימה בחשיבות הנושא'
את מגזימה בחשיבות הנושא
28/02/2020 | 11:22
35
יתכן ויש "גרעין קשה" של חבר'ה שיוצאים לשתות בירה,
ולמידם דתיים או חרדיות או סתם אנשים נשואים שאין להם זמן לבילויים של רווקים תל אביב.
על מה שאת אמורה לשים את הדגש זה על האינטראקציה האישית בהקשר של העבודה:
מצאו אצלך באג, האם את מתחילה להתווכח ולהאשים את כל העולם או מהר מוצאת פתרון?
המנהל רוצה שתפתרי בעייה בדרך מסויימת, ולך יש דעה אחרת. האם את מתעקשת ונגררת לוויכוח אינסופי מתיש כדי להראות שאת מקצועית, או מוותרת משהבנת שהוא איתן בדעתו (והוא גם המנהל)?
יש בצוות "פגע רע" שלא מפסיק לבלבל לך את המוח והתנהלותו מפריעה לך. האם תיגררי לריב עם צעקות (כדי לשים לזה סוף) או תמצאי דרך להתמודד ללא מהומות מיותרות?
לצפיה ב-'עד כמה לגיטימי "לתחקר" למה לא עברתי ראיון?'
עד כמה לגיטימי "לתחקר" למה לא עברתי ראיון?
26/02/2020 | 10:44
6
109
קיבלתי עכשיו אימייל סירוב מאחת החברות שהתראיינתי אצלן לאחרונה, ובה נאמר לי על ידי אשת ה HR של החברה שלא עברתי את הראיון בגלל "פערים טכניים".

לא פעם הסירוב מנוסח בצורה קצת שונה - "בחרנו להמשיך עם מועמדים אחרים / מתאימים יותר", אבל המסר הוא שלא עברתי איזשהו רף מסוים.

האם לגיטימי במצב כזה לשאול חזרה באימייל האם יוכלו לפרט לי קצת יותר על מה בדיוק עניתי פחות טוב? הכוונה בשאלה היא לא לתקוף את ההחלטה שלהם לא להמשיך את התהליך, אלא כדי באמת ללמוד באילו תחומים אני יכולה להשתפר מבחינה מקצועית.
לצפיה ב-'זה תמיד לגיטימי לשאול - מקסימום יענו לך '
זה תמיד לגיטימי לשאול - מקסימום יענו לך
26/02/2020 | 10:51
5
104

לפעמים יש חברות שתסכמנה לתת תשובות של ממש. כתבי לה מייל והסבירי שכדי ללמוד ולהשתפר לעתיד, היית שמחה אם יוכלו לתת לך (באימייל או בעל פה) פידבק קונקרטי יותר.

שימי לב שפידבק קונקרטי עשוי להישמע מעליב בצורה אינסטינקטיבית, וייתכן שחלקו יישמע לך שגוי - דאגי לא להגיב על זה.
לצפיה ב-' לגיטימי לשאול, לא לגיטימי להתווכח'
לגיטימי לשאול, לא לגיטימי להתווכח
26/02/2020 | 12:38
4
93
בעבר היו כאלה ששאלו במייל או בטלפון והייתי נותן ביקורת בונה. הבעיה שיותר מדי מועמדים הפכו את העניין לדיון ומו"מ עם משפטים שמתחילים ב"כן, אבל..." מה שהביא אותי עם הזמן לתת את תשובה לקונית בלי למסור הסברים.
לכן הצמדי לעצתו של צו'. אפשר לשאול, אבל צריך לקבל את זה שלא תמיד יענו, ואם עונים, יתכן שלא תאהבי את התשובה. אז אפשר ללמוד ממנה אבל לא כדאי להפוך את זה לוויכוח. בכל מקרה, צאי מתוך הנחה שהחברה לא תתחרט ולכן אין טעם לנסות לשכנע.
בהצלחה
לצפיה ב-'יש אנשים שבאמת חושבים שוויכוח יכול לעזור?'
יש אנשים שבאמת חושבים שוויכוח יכול לעזור?
26/02/2020 | 15:08
3
86
לי די ברור שזה לא המצב, אלא יכול רק להשאיר רושם רע.
לצפיה ב-'לא חושב שהם חושבים שזה יכול לעזור'
לא חושב שהם חושבים שזה יכול לעזור
26/02/2020 | 15:43
90
אני חושב שזה פשוט לשמוע דברים ביקורתיים שלא מסכימים איתם וקשה להם להישאר שקטים. זה בעיניהם מתפרש כאיזשהי הסכמה שהביקורת הזו נכונה
לצפיה ב-'ולצפור בחניון זה עוזר?'
ולצפור בחניון זה עוזר?
27/02/2020 | 07:57
1
78
ולצעוק על הגרוש, ולהתווכח עם השוטר שתפס אותך מדבר בטלפון. אנשים נקלעים לסיטואציה ומרגישים צורך להצדיק את עצמם.
לצפיה ב-'לצפור (בעדינות) \ לעשות עם האורות בחניון'
לצפור (בעדינות) \ לעשות עם האורות בחניון
27/02/2020 | 08:07
71
לפעמים הבן אדם עצר לבדוק משהו בטלפון ולא שם לב שיש משהו מאחוריו..

להסביר את עצמך לשוטר על עבירה מינורית יותר מטלפון יכול לעזור בסבירות נמוכה בסיטואציות מסוימות.מניסיון.

על הגרוש לא צעקתי עדיין ;)
לצפיה ב-'קורס FPGA בלוגטל'
קורס FPGA בלוגטל
25/02/2020 | 15:58
1
79
אני מהנדס אלקטרוניקה עם נסיון בוריפיקציה ומעוניין לעבור לFPGA
האם אקבל עבודה לאחר קורס כזה ?
תמיד דורשים נסיון ובקורס הם אומרים שהם נחשבים בתעשיה כמו נסיון של שנה וחצי
לצפיה ב-'בקורס תמיד מוכרים לך משהו - את הקורס'
בקורס תמיד מוכרים לך משהו - את הקורס
26/02/2020 | 11:03
64

לעולם אל תקנה משהו על פי המלצה של המוכר, ובמיוחד כשמדובר ברכישה חד-פעמית. הוא כמעט תמיד ישקר לך, ויישמע מאוד טבעי.

*אין* קורס שנחשב בתעשיה כמו נסיון - כי קורס זה קורס, ונסיון תעשייתי זה נסיון תעשייתי.

במיוחד בתחומי החומרה - קורס לא יעזור לך למצוא עבודה.
בתחום התוכנה יש לזה תחליף - בניית "תיק עבודות" (או "עבודה אחת רצינית") בבית וחשיפה של הקוד. ייתכן שגם בתחום החומרה זה יוכל לעבוד.
לצפיה ב-'משכורת ברוטו'
משכורת ברוטו
22/02/2020 | 09:16
6
234
היי,

איפה אפשר לקבל תמונה יותר מנורמלת של משכורת שנתית ברוטו (לא דרך טבלאות השכר)?

אני מניח שטבלאות השכר מציגות את המשכורת החודשית ברוטו, בלי הבונוס השנתי, הRSU והאופציות.

כשמגיעים למשכורת מסויימת, התנאים הנלווים האלה מהווים כבר עשרות אחוזים מהסך הכל, ואי אפשר להתעלם מהם.

תודה,
שי
לצפיה ב-'בארץ לא תמצא תמונה כזו. בארצות הברית? glassdoor'
בארץ לא תמצא תמונה כזו. בארצות הברית? glassdoor
22/02/2020 | 14:17
58
לצפיה ב-'levels.fyi'
levels.fyi
22/02/2020 | 17:04
4
152
אם מדובר חברה אמריקאית גדולה. יש שם גם נתונים מהסניפים בארץ, אבל רב הDATA הוא מארה"ב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/02/2020 | 22:49
28
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
24/02/2020 | 22:05
2
89
העמודה stock באתר שנתת מדברת על אופציות? קיבלתי X דולרים (6 ספרות) שניתן למכור לאחר 4-7 שנים בלבד ביחס למחיר המניה של היום (כסף על העץ)

או שמדובר על RSU שזה כסף שבוודאות יבשיל אם אשאר בחברה?

תודה,
שי
לצפיה ב-'זה תלוי בחברה'
זה תלוי בחברה
24/02/2020 | 23:30
1
97
בחברות מונפקות מדובר על RSU שאפשר למכור.
חלק מהנתונים שם מתייחס גם ליוניקורנים למינהם לפני ההנפקה ושם (למשל נתונים על אובר וליפט לפני שאלה הונפקו) ושם זה כמובן paper money. בגדול זה אנשים שהזינו את החוזה שלהם עם התוספות שקיבלו על הדרך.

האתר הזה טוב כי המידע בו עדכני והוא מדבר במושגים של דרגה ולא במושגים של שנות ניסיון כמו Glassdoor, שזאת הדרך הנכונה לפלח את המשכורות.

שים לב שאלה לאוו דווקא נתונים על חוזים חדשים : למשל אם אתה רואה משהו שמדווח על 140K דולר לשנה (ריאלי לחלוטין באזור מפרץ SF) במניות, זה לאו דווקא אומר שזה החוזר שהוא חתם עליו היה כזה, אלא יכול להיות שהוא קיבל חבילות נוספות בהתאם לתפוקה שלו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/02/2020 | 22:15
7
לצפיה ב-'הפתעה...'
הפתעה...
23/02/2020 | 00:26
165
צפייה נעימה

לצפיה ב-'שאלות בתהליך חיפוש עבודה'
שאלות בתהליך חיפוש עבודה
20/02/2020 | 13:16
19
245
לפני בערך 3 שבועות פוטרתי ממקום העבודה שלי בגלל קיצוצים. אני כבר די מבוגרת (בת 45) ודי ותיקה בתחום, אבל נמצאתי בשנים האחרונות בתחום לא מתקדם טכנולוגית (יש בחברה עצמה צוותים ספציפיים שעוסקים ב"חדשנות" ועובדים על דברים "חמים", אבל רוב השינויים האלו לא מחלחלים לרוב העובדים בחברה, לפחות בשלב זה).

כחלק מתהליך הפיטורים, החברה מימנה לנו כמה פגישות ייעוץ עם יועצת ארגונית. בשיחות מולה העליתי מולה את הפערים שראיתי בכל מה שקשור לפן הטכני שראיתי בהצעות עבודה שונות, וההצעה שלה היתה למצוא כרגע תפקיד שתואם את הכישורים והידע שלי, וברקע ללמוד תחומים מבוקשים יותר שקרובים למה שאני כבר מנוסה בו. 

בראיונות שהיו לי בשבוע וחצי שבועיים האחרונים התקדמתי לשלב מתקדם באחת החברות ואני מחכה לשיחה מהם לגבי קביעת השלבים האחרונים בתהליך, בחברה אחרת התרשמתי שעברתי את הראיון הראשון ומעוניינים לקבוע לי ראיון המשך (עדיין לא חזרו אלי לגבי זה) - ובבערך 4 חברות אחרות לא עברתי את שלב הראיון הראשוני בגלל מגוון סיבות (חלק בגלל שלא עמדתי בדרישות הסף בגלל הפערים הטכניים שעליהם כתבתי קודם, וחלק בגלל חוסר הכנה שלי לגבי שאלות טכניות). כמובן שבכל פעם שנתקלתי בחוסר הכנה מיד רשמתי לעצמי בצד על מה לעבור ומה ללמוד בעקבות זה, אבל יש לי כמה שאלות לגבי המשך התהליך:
  • כרגע פניתי לכל גורם אפשרי למציאת עבודה: נרשמתי לכמה חברות השמה, חילקתי קורות חיים לאקשרים שונים, ומצאתי משרות רלוונטיות דרך קבוצת פייסבוק לנשים בהייטק. לכן אני מניחה שיש לי כרגע לא מעט מקומות שהראו בי עניין. אבל מה יקרה כשבעצם הסבב הראשוני הזה של הראיונות יסתיים ולא תהיה לי ביד הצעת עבודה? איך בעצם ממשיכים משם? כי מניסיוני עם חברות השמה בשנים האחרונות (בחיפוש עבודה כחלק מניסיון להחליף תפקיד) - לא פעם אחרי סבב הראיונות הראשוני הזה הן היו נזכרות בי לכל היותר פעם בכמה חודשים ומציעות לי עוד משרה או שתיים, מה שהתאים לי בעבר כשחיפשתי על אש קטנה אבל בהחלט לא מתאים לי היום כמפוטרת.
  • איך עונים על השאלה "אז למה פיטרו דווקא אותך בקיצוצים האלו / למה לא מצאו לך תפקיד אחר בחברה?" (במיוחד עם התוספת "אחרי שעבדת שם יחסית הרבה זמן?")? האם ההסבר שהיה גל קיצוצים רוחבי בכל החברה מספיק? 
  • כחלק ממקומות העבודה שאליהם קבעתי ראיון יש לי חשש שמדובר על תפקיד בעייתי מבחינה טכנית. אחד התפקידים הוא למשל לצוות שמעביר תשתיות של מערכת ישנה לתשתיות של מערכת החדשה, אבל הובטח לי ש"בעתיד" הצוות כמובן יעבור לפיתוחים חדשים. במקום אחר מדובר על קוד מיושן שנכתב לפני כמה עשורים, ושהתשתיות שלו מיושנות מאוד - למרות שיש פיתוחים חדשים בתחום.
    האם התפקידים האלו גרועים כמו שאני מרגישה שהם גרועים? האם שווה לי לגשת אליהם רק כדי להתנסות בראיונות עבודה, והאם זה הוגן לחברות והמראיינים (כמובן שבשלב זה אין לי עדיין הצעת עבודה מאחת החברות האלו)?
  • יש לי כרגע את היכולת הכלכלית להסתדר במשך כמה חודשים בלי עבודה. הבעיה העיקרית שלי כרגע היא הלחץ של ההורים שלי, שרגילים לשוק עבודה שיש בו קביעות, ושאמא שלי הצליחה לקבל קידום לתפקיד ניהולי רק כי היא היתה נחמדה לכולם (היא עבדה בארגון קטן ודי סטטי ללא מטרות רווח). 
    והרעיון של להיות מובטלת כמה חודשים רק כדי לחפש עבודה שתתאים להמשך הקריירה שלי לא נשמע להם הגיוני. אמא שלי כבר הציעה לי לקבל תפקיד של מתכנתת בבנק או ארגון דומה כי היא חושבת שמדובר על תפקידים עם קביעות - בלי להבין שמדובר על עבודה כעובדת קבלן (אלא אם מדובר על מישהו עם הרבה פרוטקציה), שגם בו אין קביעות, רק פחות אתגר ומשכורת (והסיכוי לחזור להיי טק אחרי תפקיד כזה הוא אפסי).
    יש למישהו רעיון איך להתמודד עם הורים במצב כזה?
  • מה דעתכם למצוא עבודה כעובדת קבלן במצבי? לי זה נשמע מסוכן בגלל הקושי שיכול להיות לי בלמצוא עבודה - אבל האם יש פה שיקולים אחרים שלא חשבתי עליהם?
תודה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
20/02/2020 | 14:24
2
158
קודם כל, במצבך הייתי פחות בררן. גם מקום לא הכי מתקדם טכנולוגית יכול להיות טוב לשנה-שנתיים עד שתיישרי קו בלמידה עצמית ותמצאי משרה טובה יותר. אין בעיה מיוחדת בעבודה כקבלן (גילוי נאות: אני בעלים של חברת קבלנות כזו). עובדים נשארים ככה שנים, לעיתים נקלטים אצל הלקוח, לעיתים פשוט ממשיכים כך או עוברים למקומות אחרים במסגרת החברה הקבלנית או מחוצה לה.
לגבי ההורים: לא ראוי שבגילך לא יתערבו בענייני הקריירה שלך? זה לא משהו שאני יכול לייעץ לך אבל נדמה לי שהזמנים השתנו מאז שדור ההורים שלנו חיפש עבודה עם קביעות. אולי שווה להסביר את זה להורים.

הנושא העיקרי שנראה לי שאת לא מתמקדת בו הוא שיפור הידע שלך והשלמת פערים. במקומך הייתי "מסתער" על סביבה כלשהי, זאת שהכי קרובה לתחום שעסקת בו עד כה ולומד כל מה שצריך. יש ברשת מלא brain dumps לראיונות עבודה ואחרי שמכירים את הבסיס אז אפשר לשנן את הפינות הקטנות שמראיינים אוהבים לשאול עליהם.
זה שאת מקבלת זימונים ועוברת ראיונות אומר שיש רצון לגייס אותך. עכשיו חובת ההוכחה עלייך, האם את מסוגלת לצמצם את הפער המקצועי ולהגיע מוכנה לראיונות הטכניים.

בהצלחה
לצפיה ב-'שכחתי לציין את העובדה הכי חשובה: בהחלט התחלתי להשלים פערים'
שכחתי לציין את העובדה הכי חשובה: בהחלט התחלתי להשלים פערים
20/02/2020 | 17:55
1
149
בראיונות שונים גיליתי שחסר לי ידע ב C++ 11 ומעלה ושאני מתקשה בשאלות לגבי multi threading אז כבר הורדתי מידע רלוונטי והתחלתי ללמוד (למשל רכשתי ספר של Scott Meyers לגבי C++ 11 ו C++ 14). ובאופן עקרוני אני בודקת אחרי כל ראיון נקודות ושאלות שלא הייתי בטוחה לגביהן כדי ללמוד הלאה.

ולגבי נושא עובדי הקבלן: לצערי ראיתי לא מעט מצבים שבהם חברות שכרו עובדי קבלן לפרוייקטים שהם ידעו שיסתיימו תוך זמן קצוב, ושיהיה קל לפטר אותם כשזה קורה. ברור שזה לא המצב בכל המקרים (ויכול מאוד להיות שאני ראיתי את השימוש בעובדי הקבלן בחברות שניצלו לרעה את מעמדם), וחשוב לבדוק כל נושא לגופו, אבל בתור מישהי שלא טובה טכנית אני חוששת שמודל עבודה כזה עלול להוביל אותי להרבה תקופות של עבודה קצרה יחסית ואז אבטלה ביניהן - משהו שלא יראה טוב בקורות החיים שלי, וגם ישפיע לרעה על קופת הפנסיה שלי ועל היכולת שלי לפרוש (משהו שדואגים לו בגילי).

ההורים שלי לא מתערבים בענייני הקריירה שלי, אבל באופן טבעי הם בהחלט מודאגים ורוצים לעזור - השאלה היא איך להרגיע אותם.
לצפיה ב-'עשי מה שעושים הצעירים: cracking the code interview'
עשי מה שעושים הצעירים: cracking the code interview
21/02/2020 | 00:26
139

קני עותק של הספר (בטח יש מספיק אנשים שימכרו אותו ביד שניה, אבל מקסימום עושים משלוח אקספרס מחו"ל), והתחילי "לטחון" את השאלות שבו.

לגבי השלמת פערים - רק לקרוא ספרים זו לא שיטה להשלים פערים. לתרגל - כן. וודאי שכל נושא שאת קוראת עליו - את מתרגלת אותו באמצעות כתיבת קוד שמממש אותו ו/או משתמש בו.

הקדישי בכל יום 4-5 שעות נטו לתירגולים הללו (כולל פתרון השאלות מהספר הנ"ל), ותוכלי להגיע למצב שבו כמעט כל שאלה בראיון תהיה לך כבר מוכרת חלקית.

עדיף לך לא להתפשר על משרה גרועה לפני שמיצית את הגישה הזו. ללמוד את הנושאים הללו תוך כדי עבודה, כשאין לך הרגלים כאלו, יהיה לך הרבה יותר קשה.

ובתור לקח - תני לעצמך סטירה, ובפעם הבאה - יד על הדופק, ולא הרקבות על מי מנוחות. מקום העבודה לעולם לא אחראי לשמירה על העדכניות שלך ועל פיתוח יכולותייך - רק את אחראית על זה.
לצפיה ב-'אין לך מה לדאוג לדעתי'
אין לך מה לדאוג לדעתי
20/02/2020 | 14:43
15
188
לנשים קל יותר למצוא עבודה. הן מצרך נדיר בהי-טק וכל ראש צוות רוצה שתהיה לו לפחות אישה אחת בצוות לשם איזון.
לא הייתי ממליץ לך ללכת על עבודה דרך חברת גולגולות, אם יש לך תואר במדעי מחשב וניסיון רב. כפי שאמרתי לעיל, קרוב לוודאי שתיחטפי די מהר בהיותך אישה מתכנתת.
לצפיה ב-'גם נשים צריכות להראות ידע בראיונות...'
גם נשים צריכות להראות ידע בראיונות...
20/02/2020 | 17:56
14
59
לצפיה ב-'להראות ידע תוך כדי יותר עזרה והכוונה מצד המראיין'
להראות ידע תוך כדי יותר עזרה והכוונה מצד המראיין
20/02/2020 | 21:53
12
206
כזו שלא היו נותנים למשל לגבר... לדעתי זאת מתנה...

אבל אני מודה שקצת העציב אותי שיש כאן איפה ואיפה.
אני מודה שכשהייתי חי בארץ הרגשתי מופלה יחסית לנשים, בייחוד אם הן היו בנות גילי ולא בנות 45 בשלאי הקריירה שלהן.
לצפיה ב-'שלהי הקריירה'
שלהי הקריירה
20/02/2020 | 22:14
52
לצפיה ב-'הכותב מעלי הוא שוביניסט-פורום מוכר. אפשר להתעלם.'
הכותב מעלי הוא שוביניסט-פורום מוכר. אפשר להתעלם.
22/02/2020 | 14:19
10
50
לצפיה ב-'אני מניח שלא התכוונת לפוסט שלי'
אני מניח שלא התכוונת לפוסט שלי
22/02/2020 | 15:10
95
בדיון הקטן הנ"ל אני בסה"כ משמש כהולוגרמה של "מילון אבשלום קור"...

"יש הכותבים בטעות שלאי הקריירה כאשר יש לכתוב שלהי הקריירה..."

אברהם, יצחק ויעקב היו יושבים.... הם ורועי הצאן שלהם ושותים תה של שחרית....
ספר יעקב, פרשת דרכים פסוק ט"ז.

עד שבאו אליהם רועי העיזים ואמרו... רבותינו... הגיע זמן לעבוד את האדמה...
כפי שכתוב... וזרקו בם את פוזמקיהם והיית אח שמח... 

שבת שלום
לצפיה ב-'התגובות שלו ושל astroo מוגזמות'
התגובות שלו ושל astroo מוגזמות
22/02/2020 | 17:02
5
140
כי בסופו של דבר של מנהל מגייס לא ירצה עובד\ת שיהיה נטל על הצוות ויפגע באותו המנהל בסופו של דבר.

אני לא יודע איך בודקים בצורה מהימנה אם נשים מופלות או לא בהיי טק (גם במקרה של סקר אנונימי זה משהו שאנשים מעדיפים לשמור לעצמם. אני כן יכול להגיד שמעולם לא שמעתי משום מנהל מגייס (חלקם חברים קרובים) שהוא יפלה לרעה אישה מהצד השני אני מכיר כמה וכמה ארגונים שבהם נשים מופלות לטובה בצורה חצי רשמית.
ברמה של ביטול שלבים בתהליכים לנשים ו"התאמה של הרף" משיקולי של D&I ולא רק בחברות אמריקאיות גדולות.
גם בצוותים שעבדתי בהם שהיה רב גברי והגיעה בחורה חדשה, אני חושב שהיא קיבלה יחס טוב יותר משאר הצוות, מאשר גברים חדשים שהגיעו. 
לצפיה ב-'בקיצור, אתה די מאשר את טענותינו... '
בקיצור, אתה די מאשר את טענותינו...
22/02/2020 | 22:02
3
31
לצפיה ב-'קשה מאד לדעת את האמת'
קשה מאד לדעת את האמת
22/02/2020 | 23:35
1
101
אבל אם אתה מכריח אותי להמר,אני לא חושב שנשים מתקבלות רק כי הן נשים, אבל להיות אישה בהיי טק זה כנראה לא חיסרון..
לצפיה ב-'כבר סופר כאן בעבר על המדיניות ב"יוטיוב" לטובת נשים ושחורים'
כבר סופר כאן בעבר על המדיניות ב"יוטיוב" לטובת נשים ושחורים
23/02/2020 | 00:15
107
ועל התביעה של עובד הHR שפוטר (שלא עכבתי איך היא בכלל הסתיימה).

כך שמריח לי שה"חצי רשמי" שאתה מתאר, הוא למעשה אפילו די "רשמי" במקומות כאלה ואחרים...
לצפיה ב-'שניה, ומה לגבי מילואים?'
שניה, ומה לגבי מילואים?
24/02/2020 | 08:32
59
הרי גברים עד גיל 40 יוצאים למילואים לכמה שבועות בכל קריאה, שלא לדבר על אלו שמידי פעם מפילים עליהם בהתראה קצרה כמה ימי הדרכה או תרגול ואז הם נעלמים באמצע גרסא.

וזה די חופף מבחינת גילאים את טווח הגילאים שבהם נשים יוצאות לחופשת לידה, לא?
לצפיה ב-'לא יצא לי לראות "התאמה של הרף משיקולים של D&I"'
לא יצא לי לראות "התאמה של הרף משיקולים של D&I"
22/02/2020 | 22:21
111
לפחות לא ב"חברה אמריקאית גדולה" שאני עובד בה.

כן יצא לי לשמוע, אפילו פה בפורום, טענות כמו "אבל נשים יכולות להעלם לחופשת לידה" או "נשים צריכות לאסוף את הילד מהגן" וכד'.

ב"חברה אמריקאית גדולה" שאני עובד בה גברים מקבלים אותה חופשת לידה כמו הנשים (שזה כמובן מעל ומעבר לדרישות החוק המקומי), וזה מאזן את המצב הרבה יותר טוב מכל מיני "התאמות של הרף" שאתה מדמיין לעצמך.
לצפיה ב-'מה? האם כל מי שלא פמיניסט הוא שוביניסט? זה בינארי?'
מה? האם כל מי שלא פמיניסט הוא שוביניסט? זה בינארי?
22/02/2020 | 21:24
2
102
מה עם להיות ניטרלי (לא לתמוך בהעדפה מכל סוג)?
מה עם להיות מקצועי?
מה עם להיות הגון או פרגמטי עבור הארגון (לא נראה לי שההייטק הישראלי הוא הכלי לתיקון כל תחלואי החברה הישראלית)?

לפי גישתך, נשמע שיש מספיק גברים שלו היתה מוטלת על כתפיהם האחריות לבחירת עובדיהם, וודאי היית מוצא נשים בכל סוגי התפקידים אצלם, אלא שעדיין הם היו נחשבים שוביניסטים בעיניך.
לצפיה ב-'*אתה* שוביניסט, לא *כל אחד*'
*אתה* שוביניסט, לא *כל אחד*
24/02/2020 | 01:36
1
28
לצפיה ב-'זה מגוחך'
זה מגוחך
24/02/2020 | 20:51
83
בהתחשב בכך שאינך מכיר אותי ולא היתה כאן שום אמירה שוביניסטית מצדי.

זו פשוט ביקורת מוצדקת ואולי גם מעט חריפה.
לצפיה ב-'נכון, אבל'
נכון, אבל
22/02/2020 | 21:12
107
מגבר עם 10+ שנות ניסיון בפיתוח מצפים שיהיה כוכב טכני, מאשה מצפים רק שתהיה מתכנתת סבירה.
לצפיה ב-'"מדוע נשים עוזבות את ההייטק?"'
"מדוע נשים עוזבות את ההייטק?"
18/02/2020 | 16:54
37
223
שתי מאמרים שיצא לי לקרוא ודי מעניינים, שמתי כמה ציטוטים לעסוקים/עצלנים (זה קריאה יחסית ארוכה), מסקרן אותי לשמוע מה הנשים פה חושבות על זה.

"אני לא טיפוס המתכנת בן העשרים וקצת שרוצה "לעבוד במרץ ולשחק במרץ". אני אמנם יודעת לעבוד קשה, אבל מעדיפה לקום מוקדם מאשר ללכת לישון מאוחר וכבר אז התחלתי לחשוב על היום שבו אני ובעלי נצטרך להכניס לסדר היום שלנו הקפצות ואיסופים של ילדים לגן וממנו. אין לי חיבה מיוחדת לפינג-פונג ולמשחקי שתייה. אני לא מספיק אגרסיבית כדי לפרוח בסביבת עבודה לוחמנית. משיחות עם חברות שלי שעובדות בהייטק, למדתי שאני לא היחידה שמרגישה את התסכול הזה.”

"כשהחוקרת קיירן סניידר ראיינה 716 נשים שפרשו מעולם ההייטק אחרי תקופה ממוצעת של 7 שנים, כמעט כולן אמרו שהן אהבו את העבודה עצמה, אבל ציינו את סביבת העבודה המפלה כסיבה העיקרית לעזיבתן. במסגרת מחקר במימון ה"קרן הלאומית למדע" (NSF), נדיה פואד סקרה 5,300 נשים שקיבלו תואר בהנדסה (מכל סוג) ב-50 השנים האחרונות. נמצא שרק 38% מהן עובדות כיום כמהנדסות. פואד סיכמה את ממצאיה בנוגע לסיבת עזיבתן במילים: "זו האווירה, טמבל!"”

"באופן מדאיג ביותר, חוקרים מאוניברסיטת ייל מצאו כי ככל שאדם תופס את עצמו כאובייקטיבי יותר כך שיקול הדעת שלו מוטה יותר. לא די ברצון להיות אובייקטיבי כדי להתגבר על עשורים של התניה תרבותית"

“המחיר המקצועי והרגשי שנשים עשויות לשלם כשהן מצביעות על אפליה הוא גבוה מאד (נקמנות, סכנה להיחשב כלא ראויות להעסקה או שהחברה תציג אותן כעובדות לא מקצועיות). אני מכירה כמה וכמה מהנדסות תוכנה שיסכימו לספר על סקסיזם במקום עבודתן בחדרי חדרים, אך לא יחשפו את הסיפורים בפומבי מחשש לנזק שעשוי להיגרם להן אם יעשו זאת. זו הסיבה לכך שחשוב לטפל בנושא באופן פרואקטיבי. מספיק מחקרים וסיפורים אישיים כבר פורסמו כדי לאשר שמדובר בבעיה רווחת בתעשיית ההייטק.”

"ד"ר אייל מאמינה שהיא יודעת מאיפה נובע הפער הזה: "מחקר שנעשה בארה"ב שאל נשים מדוע הן עוזבות את התעשייה. תשובתן הייתה שענף ההייטק מהווה סביבת עבודה אגרסיבית מדי עבורן. אני לא בטוחה שאפשר להתמודד עם זה. שנים רבות מנסים בארה"ב להעלות את מספר הנשים בהנדסה ובהייטק אבל ללא הצלחה, וזה לא נובע מאפליה. זה נכנס כבר לדיונים פילוסופיים וחינוכיים על הגדרת האישה בחברה", אומרת אייל.”
לצפיה ב-'לי זה נשמע - בכלל לא בכיוון. מי שרוצה להמציא אפלייה - תצליח '
לי זה נשמע - בכלל לא בכיוון. מי שרוצה להמציא אפלייה - תצליח
18/02/2020 | 22:45
2
152
אבל,
בכל החברות שעבדתי בהן, נשים הביאו לצוות הרבה יותר מאשר כישורים טכנולוגיים:
נוכחותן סייעה לפרק את התחרותיות החולנית,
את האווירה הרעילה של "מועדון גברים".
את ההתעלמות המוחלטת מחייהם הפרטיים של העובדים.
זה נכס - לא נטל. הפחית שחיקה והעלה תפוקה.

נסיון להביא נשים לצוות ולצפות שהאווירה הרעילה תישאר כפי שהייתה - רע להן ורע לצוות.
נשמע שהבעיה היא שהן עזבו את המקצוע במקום לחפש חברות לא רעילות,
ואולי בארה"ב קשה למצוא כאלו.
לצפיה ב-'לא נשמע שזה לא כזה לא בכיוון'
לא נשמע שזה לא כזה לא בכיוון
19/02/2020 | 16:47
1
99
יש גם טענה שגיוון מגדרי משפר ביצועים עסקיים , מה שאומר שייכול להיות שחברות מעסיקות פחות נשים משהם צריכים (מה שמעיד על הטייה מודעת יותר או פחות בגיוס וקידום).

ייכול להיות שיש גם פערים בתרבות, אבל הפערי שכר בארהב נמוכים יותר מבישראל (ייכול להיות שהחרדים פוגעים בדירוג).

בכל מקרה שאתה עובר חברה תמיד יש סיכון שתיפול על מקום אגרסיבי, במיוחד אם אתה בתחילת הקריירה ולא כל כך יודע איך לבדוק את הדברים האלו (אפילו ברמה של למצוא אינדיקטורים, לא ברמה של לדעת בוודאות).
לצפיה ב-'יתכן שפערי שכר נמוכים - הם חלק מהבעיה'
יתכן שפערי שכר נמוכים - הם חלק מהבעיה
19/02/2020 | 17:01
93
מגלמים ציפייה "אנטי-מגדרית" ועויינת:
שמהנדסות יתפקדו בדיוק כמו גברים רווקים: שעות ארוכות, בלי משרות אם, ובלי הרבה חופשות לידה ארוכות.
ומי שלא מתפקדת כך - תיפגע קשות.
הרי הפיכת החברה לבלתי-רעילה מתבטאת בכך - שמודעים לכך שכח האדם אינו חומר גלם שנשחק במהירות ומוחלף.
אלא כזה שאחרי כמה שנים, צריך ללכת הביתה לאסוף ילדים, או לחלופין - מצריך הקמת גן סמוך עם שעות ארוכות - שיאפשרו עבודה בהתאם.
ושהחברה מסוגלת ליצור תפקידים שונים לאנשים שונים.

מהבחינה הזו - פערי השכר הגבוהים בארץ - מבטאים דווקא מצב הפוך: מוכנות של החברות לקדם משרות-הורה בהן עובדים פחות שעות.
(אגב - באינטל ראיתי מצב בו מהנדס עבר ל"משרת אם", כי אשתו הייתה רופאה)

אז לא חסר אינדיקטורים: נשים שעובדות בחברה ועוזבות מוקדם, ומרוצות.
אבל "פערי תרבות" יכולים להיות כשמדובר באישה שחשבה שהיא "סופר-וומן", והלכה למקומות הכי תחרותיים - בלי לחשוב קדימה,
ובפזיזות דומה - פרשה מהמקצוע ברגע שהבינה שהיא לא מתאימה לתחרותיות הרעילה הזו
לצפיה ב-'לא יודע מה יותר גרוע: ה״מחקרים״ העלובים הללו או ״שתי מאמרים״'
לא יודע מה יותר גרוע: ה״מחקרים״ העלובים הללו או ״שתי מאמרים״
18/02/2020 | 23:30
136
מה שנקרא זו נבלה וזו טריפה.
לצפיה ב-'נשים וגברים הם לא בדיוק אותו הדבר? '
נשים וגברים הם לא בדיוק אותו הדבר?
19/02/2020 | 10:28
3
126
אז למה לנשים קשה יותר עם סביבה אגרסיבית? 
לצפיה ב-'לא מכיר מישהו שטוען שנשים וגברים בדיוק אותו הדבר'
לא מכיר מישהו שטוען שנשים וגברים בדיוק אותו הדבר
19/02/2020 | 16:29
85
לפחות ברמה של ממוצעים, כלומר תכונה X נפוצה יותר בקרב מין Y, בכל מקרה בגלל שנשים פחות חזקות פיזית מגברים ייכול להיות שיש סיבה אבולוציונית שגורמת להם יותר להתרחק ממקומות אגרסיביים.
לצפיה ב-'ברור שהן לא - זו הרי טענה מגוחכת'
ברור שהן לא - זו הרי טענה מגוחכת
19/02/2020 | 17:10
91
אווירה של צרחות ואגרסיביות - לא מקדמת כלום.
נובעת מכישורי תקשורת לקויים, ומבריחה עובדים ועובדות מוכשרים.
תכונה שכנראה מאפיינת יותר גברים מאשר נשים.

מבחינת נשים - יש הפסקה מתודית של חופשת לידה,
שאחריה פשוט לא רוצים לחזור למקום עבודה מטורף.

בנוסף יש גם את העניין הפעוט - שמישהו צריך להחזיר ילדים מהגן - ולרוב זו האישה,
אז במקום עבודה רעיל - היא תספוג יותר אגרסיות על רקע של "חייבים לעמוד בלו"ז.
לצפיה ב-'תחת השקילות המתמטית המתאימה הם בדיוק אותו הדבר.'
תחת השקילות המתמטית המתאימה הם בדיוק אותו הדבר.
19/02/2020 | 18:27
119
השאלה איזו שקילות תיקח?

ראיתי כבר נשים שיכולות לגדל זקן...
מזוויע...

לצפיה ב-'בסוגיות של מעמד האישה - מצבה של ישראל מצויין יחסית למערב'
בסוגיות של מעמד האישה - מצבה של ישראל מצויין יחסית למערב
19/02/2020 | 21:52
19
142

בסיליקון וואלי ובייחוד כאן במרכז אירופה, קשה למצוא כמות כה רבה של נשים בחברות הטק בתפקידים ניהוליים, בין אם יותר טכניים ובין אם יותר עסקיים.

עד כדי כך שזה נראה למרביתכם בארץ דבר די טרוויאלי, אבל זה ממש לא...

למדינת ישראל יש בעיות הרבה יותר חמורות מאשר הקדמת כל המערב בשיפור מעמד האישה (יש דברים שהיא אפילו עדיין לא מתקרבת בהם למערב).

אז כן, אולי זה לא פופולרי להגיד, אבל צריך להודות שיש דברים הרבה יותר קיומיים ואקוטים בכלכלה ובחברה הישראלית מאשר קידום מעמד האישה. אבל למי שאינו פוליטיקאי, מותר עדיין מדי פעם להיות לא פופולרי...

"מועדון גברים" זה דבר שיכול להיווצר בכל תחום ויש ידיעות על כך שהתופעה דווקא חמורה יותר בכאלה שהם לא הייטק: במערכת המשפט, בפרקליטות, בצבא, במשטרה, בוול-סטריט...
לצפיה ב-' זה היה הלם התרבות הראשון שלי בחו״ל - צוות של 100 מפתחים'
זה היה הלם התרבות הראשון שלי בחו״ל - צוות של 100 מפתחים
19/02/2020 | 23:08
2
153
בארץ תמיד עבדתי בסביבה של ~30% מפתחות. הבדל עצום.
לצפיה ב-'זה תוצר לוואי של העובדה שישראל הפכה מאד פופוליסטית ומושחתת'
זה תוצר לוואי של העובדה שישראל הפכה מאד פופוליסטית ומושחתת
19/02/2020 | 23:37
1
137
זה לא סוד שבישראל הפוליטיקאים (ובייחוד זה העומד בראשות הממשלה), עושים הכל להסיח את דעת הציבור מהבעיות האקוטיות והחמורות ביותר, אלה שטיפול בהן יעלה להם באיבוד עשרות רבות של מנדטים.

לכן זאת השיטה שלהם, הם לוקחים נושא שהמצב בו הוא יחסית טוב ומציירים סביבו מבחינה תקשורתית מציאות לפיה מדובר בלא פחות מאסון חברתי.

המציאות היא שמצב מעמד האישה לוקה בחסר בכל המערב ויש עדיין לא מעט סוגיות שטרם נמצא עבורן פתרון. מבחינת מדינת ישראל, היא נמצאת במצב כאמור במצב יחסית טוב, אבל במצב כה רע בדברים אחרים שלא מאפשר לה להכתיב סדר עדיפויות כה מעוות כמו זה שקיים היום.
לצפיה ב-'נראה שהבנתך בנושא עולה על שלי '
נראה שהבנתך בנושא עולה על שלי
20/02/2020 | 01:04
29
לצפיה ב-'גם הרבה מהמנכ"לים של הבנקים פה הן נשים'
גם הרבה מהמנכ"לים של הבנקים פה הן נשים
20/02/2020 | 08:55
15
140
לגופו של עניין: לא עשיתי מחקר מבוסס אבל הכרתי הרבה נשים שהצליחו כמתכנתות והחלום שלהן היה לעוף מההי-טק. הרבה מהן גם עשו זאת. יכולים להיות לזה מגוון סיבות. מי שכן חקר את הנושא הוא הפסיכולוג ד"ר ג'ורדן פיטרסון ואחת המסקנות שלו היא שנשים וגברים מתעניינים בדברים שונים ועבודה עם things זה משהו שגברים יותר נמשכים אליו.
להערכתי נשים עוזבות את התחום מאותן סיבות שגברים עוזבים: התחרותיות, הדרישה להיות כל הזמן מעודכן, להשקיע בלמידה, להתחיל מחדש כל כמה שנים בסביבה חדשה (הן במקום חדש והן בטכנולוגיות חדשות), והעבודה התובענית והשוחקת. אולי הגורמים הללו משפיעים יותר על נשים מאשר על גברים אבל שאי אפשר לוותר על הדרישות.

אבל אני מודה שגם ראיתי מקרה או שניים של חברות עם "סביבה רעילה". בעיקר חברות קטנות שהתגבשה בהם אחווה גברית בסגנון מילואים והמיעוט הנשי נאלץ לספוג התנהגות שהיתה על גבול ההטרדה ורבות מהן עזבו.
לצפיה ב-'הכל מתנקז לכך שבישראל רמת התשתיות והתחבורה כמו בעולם השלישי'
הכל מתנקז לכך שבישראל רמת התשתיות והתחבורה כמו בעולם השלישי
20/02/2020 | 09:20
12
140
לכן לנשים אין זמן להקדיש למקצוע עד כדי כך שהוא מהר מדי מצטייר בעיניהן כתובעני.

בוא נודה בעוד דבר, במצב שבו הריבית היא אפסית, הכסף זול ושוק התעסוקה רותח בכל העולם ולא חסרה עבודה גם בתחומים אחרים, גם כזו שלא מצריכים להיות עם היד על הדופק, למה לאישה בימינו לבלות בפקקים או להקדיש זמן ללימוד של טכנולוגיה חדשה? למה לה לעשות זאת אם היא במקרה גם אימא?

בשיטה הנוכחית, זה כמו ביצה ותרנגולת...
מצד אחד רוצים לעודד פריון-עבודה בשכבות החלשות ובאוכלוסיות המוחלשות, אבל מצד שני נוח להן וכדאי להן להמשיך להיות מוחלשות.

גם הרעיון שהעלית בזמנו עם שבוע עבודה מקוצר לא באמת פותר את הבעיה... התעשיה הישראלית תמצא את עצמה בפיגור מול תעשיות מתחרות בעולם.
לצפיה ב-'לגבי חברות עם סביבה רעילה '
לגבי חברות עם סביבה רעילה
20/02/2020 | 09:40
111
סביבה יכולה רעילה בגלל שלל סיבות, סקסיזם והטרדות מיניות הן לא היחידות.

הזכרונות שלי מההייטק הישראלי היו הפוליטיקות המלוכלכות בהן היו מעורבות בין היתר נשים.
לצפיה ב-'זה ניתוח מאוד תמוה'
זה ניתוח מאוד תמוה
20/02/2020 | 09:51
6
122
לשאלתך: למה לאישה בימינו לבלות בפקקים או להקדיש זמן ללימוד של טכנולוגיה חדשה? למה לה לעשות זאת אם היא במקרה גם אימא?

תשובה: כסף.
עוד תשובה: הרבה יותר כסף.

תחבורה זו בעיה גם לגברים וגם לנשים. לא נראה לי שיש אמצעי תחבורה מיוחדים שזמינים רק לגברים. אפשר להתווכח הרבה על נושא התשתיות אבל רוב האנשים מגיעים לעבודה תוך חצי-שעה, ויש כאלה שגם ב10 דקות.
ספציפית הנשים שאני הכרתי שעזבו את ההי-טק כי לא אהבו את התחום גרו ועבדו ברעננה.
לצפיה ב-'גם זמן משול לכסף'
גם זמן משול לכסף
20/02/2020 | 13:58
5
107
וכן, זה מאד אינדיבידואלי ויש אנשים (בפרט גם נשים) שזה יוצא להם לא משתלם להשתכר גבוה ועדיין לשרוף לעצמם הרבה מאד זמן, לכן הם בין היתר עוברים למשרה חלקית או מוצאים לעצמם סידור כלשהו עם המעסיק אחרי שהם צוברים וותק.

לגבי התחבורה, אני אכן מסכים איתך שהמסקנה תקפה לגברים ולנשים. אבל זה לא אומר שהיא הספיקה לחלחל לתודעה של הגברים. הנשים הן יותר נבונות בנטיה שלהן להביט במראה או להסתכל על התמונה הכללית.

אני לא מסכים עם העובדה שרוב עובדי ההייטק בארץ מגיעים תוך חצי שעה, אתה אמיתי?

לצורך העניין, אני אולי נחשב יחסית "מפונק" כי עבדתי בתעשיה בארץ כ 8 שנים לא כולל הצבא וברוב המקומות לקח לי בממוצע 35-40 דק' זמן ההגעה כולו (כולל המעליות והכניסה/יציאה למשרד/לבית). ואיפה שאני היום זה לוקח רבע שעה (או יכל לקחת אפילו פחות אילו הייתי מרשה לעצמי לרכוב על אופניים או קורקינט, אבל מעדיף הליכה בריאה). אז כן, יש גם את כמות העניין בתפקיד והיכולת ללמוד דברים ולהתקדם מקצועית, אזי מכלול השיקולים הוא רחב.
לצפיה ב-'שוב, לא רואה את הקשר בין נשים בתעשיה לבין תחבורה'
שוב, לא רואה את הקשר בין נשים בתעשיה לבין תחבורה
20/02/2020 | 14:13
1
74
אולי קשר קלוש ביותר.

בכל מקרה: התכוונתי לכתוב "חצי שעה -שעה" ויצא לי "חצי-שעה", אז עם זה אני מסכים איתך. עדיין הממוצע לדעתי סביב ה40 דקות כל כיוון לרוב האנשים. כן, יש שנוסעים מעל שעה, ויש 5 דקות.

אם אתה רוצה אפשר לפרסם פה סקר.
לצפיה ב-'לא קלוש בכלל, הן פשוט לרוב זקוקות ליותר זמן פנוי מגברים'
לא קלוש בכלל, הן פשוט לרוב זקוקות ליותר זמן פנוי מגברים
20/02/2020 | 21:23
80
אגב, אני מרגיש שאתם פשוט לא מסוגלים לקבל ביקורת כה חריפה על החברה בה אתם חיים, תמיד הרגשתי כך.

וכשאני אומר "אתם", אני מתכוון לכל המגזרים ללא יוצא מן הכלל.
לצפיה ב-'זה בכלל לא עניין של "נבונים" אלא עניין של "אילוצים"'
זה בכלל לא עניין של "נבונים" אלא עניין של "אילוצים"
20/02/2020 | 14:37
2
77
אם הצהרון מחייב אותך להגיע בשעה מסויימת - זו השעה שתגיע בה.
זה הופך את הדיון על "זמן" לחסר משמעות.

במקום העבודה הראשון והשני שלי מחוץ לצבא זמן ההגעה היה רבע שעה.
במקום העבודה הקודם שלי זה היה שעה - אבל עם הסעה הלוך ושוב,
ובנוכחי זה השתנה - מרבע שעה לשעה (עברו מקום, כך שיותר מהנדסים מגיעים לעבודה תוך רבע שעה אבל אני לא).
השאלה האמתית היא - איפה זה נמצא בשיקולים שלך (כולל מעבר דירה)?
לצפיה ב-'מה שאתה המתאר אינו באמת אילוץ'
מה שאתה המתאר אינו באמת אילוץ
23/02/2020 | 00:30
1
62
אתה תמיד יכול לשכור בייבי-סיטר בתמורה לתשלום כספי כדי שתוציא את הפעוט / ילד מהגן בזמן הרצוי (וככה אתה משלם לה על הזמן שלה).

לזמן יש ערך כלכלי בדומה לערכו של כסף.

מה שאני טוען הוא שליותר ויותר אנשים, ערכו הכלכלי של הזמן התייקר מהותית מאז פרוץ עידן הריביות האפסיות והכסף הזול בעולם. ולכן נוצר מצב שבו חלקם מתעדפים אותו יותר על-פני שכר גבוה יותר (עד גובה מסויים).

תנסה לחשב כמה היה עולה לך לשכור בייבי-סיטר עבור ילדיך בכל יום.  האם זה לא היה "מתקזז" לך בסופו של דבר ממילא מהשכר הגבוה שהיתה מקבל אילו היית עובד כמהנדס בשכר גבוה? לא עדיף כבר להשקיע את אותו הזמן בעצמך בבילוי עם ילדיך ובכך גם להרוויח את היכולת להשפיע באופן יותר טוב בגידולם ובחינוכם?
לצפיה ב-'שוב "הצעות" תלושות מהמציאות, ותירוצים מגוחכים באופן דומה'
שוב "הצעות" תלושות מהמציאות, ותירוצים מגוחכים באופן דומה
23/02/2020 | 06:55
45
ההצעה שלך סבירה - כפיתרון חד-פעמי.
כפיתרון קבוע - היא מגוחכת.
בלי שום קשר לתירוץ הקלוש על "ריבית נמוכה"

כמעט בכל המקרים, בישראל משפחות מתנהלות כשבן-זוג אחד עובד פחות שעות.
מה שמאפשר קיום סביר כמשפחה, לצד עבודה.
מתנהלים - סביב האילוץ הקיים. לא תוך התעלמות מהמציאות.

ברוב המקרים אין 2 בני זוג ששניהם בהיי-טק, ואם כן - אחד מהם יעבור למשרה כזו.
כפי שהזכרתי - ראש צוות שהכרתי, שהיה מצליח מאוד באינטל ויועד לקידום, עבר למשרה כזאת, כדי שאישתו תהיה רופאה (לעומת היי-טק, ברפואה אין אפשרות למשרות אם).
לצפיה ב-'רמת ניתוק מהמציאות די גבוהה, לפני כמה עשורים עזבת את התחום?'
רמת ניתוק מהמציאות די גבוהה, לפני כמה עשורים עזבת את התחום?
20/02/2020 | 09:56
3
121
לעובדים בלי הכשרה רלוונטית ובלי מוטיווציה לעבוד קשה, באמת לא חסר עבודות - בשכר נמוך,
מהנדסת שהולכת לעבוד בתחום אחר - סופגת מיד מכה קשה במשכורת.
ולוקח המון זמן (אם בכלל) עד שהוותק משלים חלק מהפגיעה.

ובאמת למה לבלות בפקקים?
הרי מחכה לה מטבח נוח, והיא יכולה להישאר בו "אימא".
אלא שכל המהנדסות שאני מכיר - לא מחפשות את זה.

גם האובססיה לז'רגון הקומוניסטי על "המוחלשות", מעיד על ניתוק.
מכיוון שרק 10% מהאוכלוסייה לומד אנגלית וחשבון ברמה גבוהה, רוב האוכלוסייה "מוחלשת", וככל הנראה נוח לה עם זה.
אבל נשים - הן לא באמת חלק מזה.
לצפיה ב-'אולי אתה לא מכיר מספיק מהנדסות'
אולי אתה לא מכיר מספיק מהנדסות
20/02/2020 | 14:14
2
111
אבל זה לא מפריע לך לקרוא לי מיזוגן ומנותק.

אני כיום עובד בתפקיד שבו אני לא מפסיק ללמוד דברים חדשים על בסיס יומי ואפילו שעתי למרות שאני כבר 12 שנה בתחום.

וצ'מע, המהנדסות שאני הכרתי בארץ כן הכירו במציאות שהתפקיד שלהן לא וורוד והוא לא תמיד מצריך עבודה שמרחיבה את האופקים שלהן. ויש בו לפעמים גם עבודה שחורה ומלוכלכת כמו שיש לכולם. ודווקא בגלל זה, לבלות זמן בבית זה לא אומר בהכרח במטבח, זה אומר שהן יכולות להקדיש קצת יותר זמן לעצמן כדי ללמוד דברים חדשים מחוץ לשעות העבודה.
לצפיה ב-'אפרופו מטבח, בתור גבר עם כישורי בישול לא רעים בכלל'
אפרופו מטבח, בתור גבר עם כישורי בישול לא רעים בכלל
20/02/2020 | 14:24
1
131
הרבה פעמים אני מוצא את עצמי הולך למסעדות מהסיבה הפשוטה: כי המסעדות מאד זולות ברובע העירוני בו אני גר (גם בלי "תן-ביס" מהמעסיק) ולכן זה פעמים רבות יוצא לי יותר משתלם כלכלית, כאשר מה שאני צריך לבשל בבית היה לוקח לי יותר מ 20-30 דקות.

אז זאת עוד דוגמא שבאה להמחיש כאן השיקול הכלכלי בין זמן לכסף.
לצפיה ב-'אני רואה שנדבקת בסינדרום. נו, טוב'
אני רואה שנדבקת בסינדרום. נו, טוב
20/02/2020 | 14:27
47
לצפיה ב-'גם אם יש הבדלים ביולוגיים, זה לא אומר שאין הטיה'
גם אם יש הבדלים ביולוגיים, זה לא אומר שאין הטיה
25/02/2020 | 20:43
1
35
כמו שיש הבדלים בגובה ממוצע בין גברים לנשים, ייכול להיות שיש הבדלים ברמת העניין. במקרה אני מכיר את פיטרסון, אני לא חושב שהוא מתמחה בנושא הזה  והוא טיפוס דיי שנויי במחלוקת , גם james damore פירסם טענות דומות ופוטר על זה מגוגל.

בעקבות המקרה הזה David Patterson (זוכה פרס טורינג, ומהיוצרים של RISC-V) פירסם מאמר תגובה, כול המאמר שווה קריאה אבל החלק הזה רלוונטי במיוחד:

"Second, both established research and common sense tell us that members of underrepresented groups are more easily discouraged because they face daily biases that others don’t. Coaching programs—like Stanford Women in Computer Science, which has helped increase the number of women CS majors dramatically—can compensate. While anyone can selectively pick papers to support one’s version of “the truth,” virtually all scientists who have studied these issues agree that implicit bias and stereotyping are significant barriers for members of underrepresented groups. After all, the more egalitarian the society, the smaller the sex differences in science and math performance. When women feel secure and affirmed, they perform as well as men on math tests."
לצפיה ב-' אני בהחלט מסכים'
אני בהחלט מסכים
25/02/2020 | 21:37
29
שני הצדדים מעצבנים אותי. פיטרסון עם הפסקנות והבטחון המוגזם שלו שהרבה פעמים נשען על חצאי עובדות ומצד שני, החוקרים במיינסטרים של מדע החברה (ופסיכולוגיה הוא חלק מהתחום) שטופי מוח באג'נדות פרוגרסיביות כביכול וניכר שהדעות שלהם מאפילות על המחקרים בגדול. אני בוגר תואר במדעי החברה אז אני אמנם לא מומחה גדול אבל יכול להעיד ממקור ראשון שהמחקר מוכתב ומוגבל על ידי האידיאולוגיות ולא להפך.

בכל מקרה אני אישית סבור שיש הבדלים במשיכה של גברים ונשים במקצועות שונים. אבל כפי שציינת, בנוסף יש חסמים תרבותיים, התניות חברתיות וסביבה עוינת שמסלילה גברים ונשים.
כך שמבחינתי האמת כרגיל איפשהו באמצע.
לצפיה ב-'בנוהל הרגיל - קבוצה של גברים שמתווכחים מה חושבות נשים'
בנוהל הרגיל - קבוצה של גברים שמתווכחים מה חושבות נשים
21/02/2020 | 00:35
6
142

שימו לב שכל הכותבים בשירשור הזה הם גברים (וטרולים ממין זכר).

באנאלוגיה על כנס דאבוס:

Davos is where billionairs tell millionairs about what the middle class feels

לצפיה ב-' '
21/02/2020 | 21:56
15
לצפיה ב-'הפורום פתוח לכולם וכולן'
הפורום פתוח לכולם וכולן
22/02/2020 | 02:42
1
100
אז או שאין פה נשים או שהדיון לא מספיק מעניין אותן
לצפיה ב-'או כל סיבה אפשרית אחרת...'
או כל סיבה אפשרית אחרת...
22/02/2020 | 11:34
94
צריך לכסות כל מקרה אפשרי...

לצפיה ב-'האמת שזה נכון גם לצד השני'
האמת שזה נכון גם לצד השני
23/02/2020 | 08:21
87
הנשים שכותבות גבוהה על אפליה והדרה, הן כאלה שמעולם לא כתבו שורת קוד וכף רגליהן לא דרכה בחברת היי-טק אבל הן יודעות יפה להטיף למנהלי החברות, למהנדסים ולמהנדסות איך הם צריכים לנהוג.
כאמור, הפורום פתוח לכולם ולכולן, ורבים מהגברים פה מתגוררים בבית עם אישה שגם עובדת ומגדלים ילדים אז יש קצת הבנה ותחושת שותפות.
לצפיה ב-'האמת היא שזה באמת נראה דיי מגוחך'
האמת היא שזה באמת נראה דיי מגוחך
23/02/2020 | 16:59
1
89
ואפשר להגיד שהפורום התגלה כמיקרוקוסמוס של התמונה שהוצגה של התעשיה, עם עודף אגרסיביות, וכנראה שלא סתם נשים הקימו לעצמם פלטפורמות ייעודיות כמו she-code או נשים בהייטק , למרות שזה כביכול "לא הגיוני" כי יש פחות אנשים מקצועיים שייכולים לתרום.
לצפיה ב-'אתה מנסה לפתור בעיה שעמים יותר מתקדמים מאתנו במערב לא הצליחו'
אתה מנסה לפתור בעיה שעמים יותר מתקדמים מאתנו במערב לא הצליחו
23/02/2020 | 18:02
101
כשיש בעיות חברתיות הרבה יותר חמורות ואקוטיות.

האם אתה פופוליסט?
האם אתה רוצה שפשוט נשתיק את יתר הבעיות וגם את המקור להבנת הבעיות אותן אתה מציג (מה שאתה מכנה "אגרסיביות יתר")? האם זה מה שישפר את המצב?

כרגע המצב הוא מאד אבסורדי ולא הגיוני, כאשר אם אתה מנהל מגייס, אתה חשוף מצד אחד לתביעות על חוסר איזון בתחום הD&I ומצד שני גם על אפליית יתר סוגי המועמדים. אתה יוצא קרח מכאן ומכאן... ועוד יותר חמור, בסוף יוצא שאתה מפסיד כספי משקיעים בגלל עובדים פחות מתאימים.

שלא לדבר על השאלה האם כל זה בכלל הוא מה שבסוף עשוי אכן למשוך יותר נשים לתחום או למנוע מאלו הקיימות לנטוש אותו (ספק רב מאד, למידע נוסף, עיין בהודעתי הקודמות אודות הכסף הזול והריביות האפסיות שמייקרים את ערכו הכלכלי של הזמן).
לצפיה ב-'אם מישהי רוצה אני ייכול לפרסם תגובה (עוד יותר) אנונימית שלה'
אם מישהי רוצה אני ייכול לפרסם תגובה (עוד יותר) אנונימית שלה
23/02/2020 | 16:50
1
72
שתשלח אותה אלי. ואני אכתוב את זה כאן.
לצפיה ב-'אני לא יודעת למה נשים עוזבות את ההייטק'
אני לא יודעת למה נשים עוזבות את ההייטק
27/02/2020 | 14:43
21
בתור אישה, אני יכולה לספר סיפורים אישיים, אבל לא להכליל אותם על נשים אחרות.
אני עזבתי את ההייטק, לתקופה מסויימת, כי עבדתי בחברה שהיתה מאוד לא נעימה. מאז חזרתי להייטק ולמדתי לבחור בחברות טובות יותר.
האווירה באותה חברה היתה אכן אגרסיבית, אבל אני לא יודעת אם זה מה שהפריע לי הכי. אין ספק שזה היה מקום שלא היה נעים לבוא אליו בבוקר.

אגב, גם בזמנו כשכתבתי פה בפורום וניהלתי לתקופה קצרה, נתקלתי במלא הודעות שובינסטיות. אני לא מתרגשת מזה, אבל זה לא מביא את החשק לכתוב פה יותר מידי.
לצפיה ב-' GUI עם כפתור NEXT'
GUI עם כפתור NEXT
20/02/2020 | 16:35
2
97
לא כל כך זוכר, מה המונח ל-GUI קונפיגורציה עם מספר שלבים שעוברים כל שלב עם כפתור Next?
לצפיה ב-'wizard?'
wizard?
20/02/2020 | 19:11
1
20
לצפיה ב-' תודה!'
תודה!
20/02/2020 | 19:44
16
לצפיה ב-'כשהד-האנטר מעביר את קו"ח לשלל מקומות בלי אישור'
כשהד-האנטר מעביר את קו"ח לשלל מקומות בלי אישור
18/02/2020 | 14:47
5
182
סיטואציה מטורפת - פניתי אל הד האנטר לצורך חיפוש עבודה. הוא ביקש להעביר אליו קו"ח.
שלחתי לו, תוך בקשה מפורשת (ודי טריוואלית) שלא יעביר אותן לשום מקום בלי לתאם איתי.
אותו בחור, בלי בושה ובלי לתאם איתי או אפילו להתייעץ איתי, העביר אותן בתפוצת נאט"ו לכל מיני מקומות.

אני מעוצבן בטירוף.
מה עושים עכשיו?

לצפיה ב-'אין לך הרבה מה לעשות עכשיו'
אין לך הרבה מה לעשות עכשיו
18/02/2020 | 15:03
144
תודיע לו גם בעל פה וגם בכתב שאתה מפסיק את כל ההתקשרות איתו ולא מאשר לו יותר להפיץ את קורות החיים שלך.  גם זה לא בהכרח יעזור: בכל מקום שקיבל את הקו"ח ממנו אתה "מסומן" שהגעת דרכו, כך שאם תתקבל הוא יקבל עמלה.  זה נותן לו אינטרס חזק לצפצף עליך ולהמשיך להפיץ, ואני לא בטוח באיזה אמצעיים חוקיים אתה יכול למנוע את זה.  אתה יכול לדרוש להימחק מהמאגר שלו, ולתבוע אותו על הפרת פרטיות אם הוא ימשיך.  זה תהליך ארוך ומתיש אבל אולי רק האיום יגרום לו לרדת ממך.

כבר היו לא מעט מקרים של הד-האנטרים כאלו ששלחו קו"ח של מועמדים לחברה שהם כבר עבדו בה באותו זמן (וחיפשו בדיסקרטיות ובלי שהחברה ידעה) וכך חשפו אותם.
לצפיה ב-'לכל הפחות שלח לו מייל זועם ומאיים'
לכל הפחות שלח לו מייל זועם ומאיים
18/02/2020 | 15:24
137
איום בתביעה כמובן. זה כנראה יספיק כדי שלפחות יפסיק להמשיך עם ההפצה.
אין יותר מדי מה לעשות כמו שאמרו. אישית הייתי שוקל שיימינג בלינקדאין, אבל גם זה רק אחרי שאני מוצא עבודה בטוחה.
לצפיה ב-'אתה זה המוצר שהוא מוכר, מה ציפית שהוא יעשה?'
אתה זה המוצר שהוא מוכר, מה ציפית שהוא יעשה?
19/02/2020 | 23:19
2
103
כמו שאמרו - אין לך מה לעשות בנידון חוץ מלצרוח עליו בטלפון ואולי לאיים בתביעה (שזה בלוף, לא באמת תתבע אותו הרי...)

איך בכלל גילית שהוא שלח משהו למישהו?
לצפיה ב-'אפשר לצפות שהוא יתנהג כמו כל השאר'
אפשר לצפות שהוא יתנהג כמו כל השאר
20/02/2020 | 08:59
1
107
זו ציפיה הגיונית. לא נהוג להעביר קו"ח ללא אישור ורוב המגייסים(ות) מכבדים את זה. היחסים מבוססים על אמון ואם ישברו את כללי המשחק, יהיה מאוד קשה לקבל קו"ח ממישהו ומועמדים יפסיקו לשתף פעולה עם ציידי ראשים.
לצפיה ב-'אני אכן משתדל שלא לשתף פעולה'
אני אכן משתדל שלא לשתף פעולה
22/02/2020 | 22:25
56
בתקופה בה הייתי צעיר ופעור וכן שיתפתי פעולה, עם כמה וכמה ציידי ראשים - זה בדיוק היה המצב שנקלעתי אליו. כך שכן, הוא התנהג כמו כל השאר, לפחות לפי ההתרשמות האישית שלי. לא הייתי מצפה שום התנהגות אחרת ממישהו שאני מוצר עבורו אלא לנסות למכור אותי לכמה שיותר לקוחות בכמה שיותר כסף.

עובד מחפש עבודה פעם בכמה שנים, צייד ראשים מחפש ראשים כל הזמן, גם אם אליהו התשבי6 לא יחזור אליו יותר - יהיו עוד 1000 חדשים לנצל. בינתיים אם אליהו שלנו ימצא עבודה באחת מאלף החברות האלה שהקו"ח שלו הגיעו אליהן - הצייד יקבל עמלה.
לצפיה ב-'שיר השבוע'
שיר השבוע
17/02/2020 | 20:26
61
לצפיה ב-'בחירת מוסד לימודים מדעי המחשב'
בחירת מוסד לימודים מדעי המחשב
16/02/2020 | 01:07
3
179
היי,

אני שומע המון דעות בנושא והייתי שמח לעשות קצת סדר בראש.
האם יש איזשהו הבדל בין המוסדות - בר אילן, בן גוריון והעברית במדעי המחשב על מנת להיכנס לתעשייה... האם לימוד באחד מהמוסדות האלה יקנה איזשהו יתרון ? 
תודה רבה :)
לצפיה ב-'העברית ובן גוריון קצת יותר נחשבות בתעשיה'
העברית ובן גוריון קצת יותר נחשבות בתעשיה
16/02/2020 | 11:45
131
לא בטוח שזה מאוד משמעותי בקבלה לעבודה.
ציונים טובים כנראה יהיו הרבה יותר משמעותיים
לצפיה ב-'מסכים עם selalerer'
מסכים עם selalerer
16/02/2020 | 13:16
132
בן גוריון והעברית נחשבות אותו דבר, בר אילן טיפה מאחורה.

לבן אילן יש יתרון שהיא באיזור המרכז, וזה משמעותי לסטודנט שרוצה לחיות, לגור ולעבוד במרכז ולא בירושלים או בבאר שבע.  מצד שני בבר אילן יש חובת לימודי יהדות בכמות משמעותית, בערך רבע מהתואר שלך יהיו קורסים הזויים למדי ביהדות.

בכל מקרה לחברות שונות ולמראיינים שונים יהיו העדפות שונות, ובהרבה מקרים מנהל מגייס יעדיף בוגרים של המוסד שהוא עצמו למד בו, כך שזה לא חד משמעי לשום כיוון.

מסכים שממוצע ציונים גבוה ככל האפשר יהיה פקטור משמעותי.
לצפיה ב-'אם אתה מתקבל לשלושתן, אני ממליץ על העברית'
אם אתה מתקבל לשלושתן, אני ממליץ על העברית
16/02/2020 | 17:45
137
כפי שציינו לפני, העברית ובן גוריון נחשבות טיפה יותר מבר אילן בעיני המעסיקים. אבל בבן גוריון יהיה לך קשה מאוד לקבל ממוצע גבוה ובאר שבע זה מקום מדכא באופן כללי. ואם ברצונך להמשיך לדוקטורט בחו"ל אז לעברית יש שם בינלאומי הכי טוב מבין שלושתן.
אם אתה תושב המרכז ומעדיף להמשיך לגור עם ההורים בתקופת הלימודים, אז לך על בר אילן.
שיקול נוסף הוא השיקול החברתי. בבר אילן רוב הסטודנטיות הן דתיות ורובן כבר מתחתנות במהלך הלימודים. אם אתה חילוני, יהיה לך קשה למצוא חברה מקרב הסטודנטיות.
לצפיה ב-'דליפת פנקס הבוחרים'
דליפת פנקס הבוחרים
09/02/2020 | 21:45
112
866

ראיתם את זה?
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3791595,00.html

די מזעזע בעיניי. מעניין האם אפשר לתבוע ייצוגית בנושא.
״הליכוד רכש מראש... המשך>>

ראיתם את זה?
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,73...

די מזעזע בעיניי. מעניין האם אפשר לתבוע ייצוגית בנושא.
״הליכוד רכש מראש 750 אלף הודעות SMS, ובעת שבר זיק בדק את המערכת שלח כבר 300 אלף מהם. לו רצה, יכול היה בר זיק לשלוח את 450 אלף ההודעות הנותרות.״

חבל שבר זיק לא שלח את 450 אלף ההודעות הנותרות לחברי הליכוד.
כך גם היה נחסך ספאם מאזרחים רבים ואולי היו בוחרים טוב יותר את הספק הבא...
לצפיה ב-'שרשור "אפליקציות ארגוניות"....'
שרשור "אפליקציות ארגוניות"....
09/02/2020 | 19:00
5
187
והפעם....השאלה היא מה דעתם על אפליקציות ארגוניות נפוצות...
למשל...Monday או Trello או Slack....
יש המלצות על אפליקציות מסויימות?
באיזה אפליקציות אתם משתמשים?

לצפיה ב-'משתמש בכולם זמן רב הנה דעתי העובדתית'
משתמש בכולם זמן רב הנה דעתי העובדתית
09/02/2020 | 20:56
163
טרלו וסלאק הם מוצרים מעולים עד אדירים ששיפרו את חיי ללא הכר.
מאנדיי מוצר מזעזע עם ממשק משתמש נוראי.
לצפיה ב-'שלחתי לך את זה ב...'
שלחתי לך את זה ב...
10/02/2020 | 07:25
1
174
תסתכל בסלאק, שלחתי לך לינק.
לא מוצא.
תראה זה נראה לי בקבוצה של הפיתוח.
לא הגדולה, זה צוות הAYT.
אין שם כלום.
אה, בעצם נראה לי זה במייל. אולי זה בספאם? זה לינק לקובץ להורדה.
גם שם אין.
אז בוואטסאפ? בקבוצה של המשרד.
רגע רגע, נראה לי בכלל יש על זה task בג'ירה והלינק בdescription חפש בספרינט 10334.
טוב תודה. לא חשוב. אני אעתיק משהו מסטאקאוברפלו.
לצפיה ב-''
10/02/2020 | 12:14
23
לצפיה ב-'zoom zoom zoom.... היחידה ש"פשוט עובדת" ללא בעיות משמעותיות'
zoom zoom zoom.... היחידה ש"פשוט עובדת" ללא בעיות משמעותיות
13/02/2020 | 01:18
1
44
לצפיה ב-'לזום יש גם שליטה מרחוק שעובדת מצויין'
לזום יש גם שליטה מרחוק שעובדת מצויין
13/02/2020 | 13:57
99
like teamviewer, sans the backdoors
לצפיה ב-'מה הכוונה ב-team player ?'
מה הכוונה ב-team player ?
08/02/2020 | 18:33
12
215
אני עובד כשנה בחברה קטנה ולמרות שקיבלתי משימות עם אופי שונה, את רובן עשיתי לבד לגמרי.

פה ושם קיבלתי עזרה וגם אני עזרתי לאחרים, אבל זה לא הרגיש לי כמו עבודת צוות אמיתית.

לכן לא מובן לי המושג team player. האם מישהו יכול לתת לי דוגמה למצבים שבהם יש באמת עבודת צוות אמיתית.

הדוגמה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא למשל במשימת ML, אם 3 אנשים מנסים ארכיטקטורות רשת שונות ואז מדברים על זה ומנסים להבין איך להתקדם הלאה.
לצפיה ב-'הדבר הקלאסי הוא 2 מודולים שמפותחים במקביל'
הדבר הקלאסי הוא 2 מודולים שמפותחים במקביל
08/02/2020 | 19:34
192
וצריך לתאם API, להבין מה 2 הצדדים עושים,
ולבצע אינטגרציה ובדיקות במקביל או ביחד.

יש כאלו - שבאמת יתנו יעזרו עזרה בכל זמן שזה סביר,
ויש כאלו - שינסו למזער את העזרה - ויטילו כל משימה אפשרית על הצד השני (תוכיח שהבאג לא אצלך!).

עד לפני חודש היה לי ראש צוות שהיה מהנדס מאוד מוכשר אבל לא TEAM PLAYER בכלל.
זה ממש לא עובד.
אם בצוות יש מהנדס מוכשר שלא יודע לעבוד עם אחרים, אז אחרים "מתכופפים", חוטפים קצת עיכוב אבל מסתדרים,
כשזה ראש הצוות בסוף יוצא שכולם תקועים.
לצפיה ב-'עבודת צוות בהייטק....'
עבודת צוות בהייטק....
09/02/2020 | 00:22
2
213
1. אתה הולך לשבת בצפיפות עם עוד 20 אנשים (כמעט כתף לכתף) בחדר/חלל אחד ואתה חייב להשתלב בחבר'ה.... 

לצפיה ב-'עבודת צוות זה גם...'
עבודת צוות זה גם...
09/02/2020 | 00:27
1
155
שאתה נראה מגניב ומשתלב היטב באירועים חברתיים ומסיבות...

סה"כ במשרדים "המודרניים" יש חללים משותפים שבהם אתה צריך להקרין כמה כיף לך. מצד שני אסור לך באמת להשתמש בשולחן סנוקר/פינג פונג. אתה חייב להיראות תמיד "עסוק"....
לצפיה ב-'עבודת צוות זה גם...'
עבודת צוות זה גם...
09/02/2020 | 00:30
158
שאתה משתלב טוב בתמונות קבוצתיות.
יש שני סוגים.
תמונות של מסיבות ואירועים שבהם אתה צריך להראות כמה כיף לך.
תמונה של החברה לאחר אקזיט.
לצפיה ב-'האמת שרונטק די קלע למציאות'
האמת שרונטק די קלע למציאות
09/02/2020 | 08:06
176
בסוף לכל מפתח יש עמדה, מקלדת ועכבר. את הקוד הוא כותב בעצמו והוא גם יכתוב את הטסטים ויעשה קומיט ופוש. וברוב הגדול של המקרים המשימות הן אישיות.
כיוון שעל המוצר עובדים עוד אנשים נוצרים תלויות ומדי פעם צריך לעשות חיבורים, ממשקים, אינטגרציות, התייעצויות, לבקש עזרה, לבקש שינויי קוד מאחרים וכו'. בממשק ההדדי הזה אתה נמדד כ"שחקן צוות".
אם חבר ישאל אותך איזה ערך הפונקציה שכתבת אמורה להחזיר אבל אתה לא מוריד את האזניות שממשיכות לנגנן טרנסים בפול ווליום, כנראה שלא תחשב לשחקן מוצלח במיוחד.
לצפיה ב-'בכל חברה ובכל צוות זה אחרת'
בכל חברה ובכל צוות זה אחרת
09/02/2020 | 10:01
1
161

הרבה מאוד כותבים את זה במודעות דרושים כי זה מה שהם ראו במודעות דרושים אחרות, ולא ממש חושבים על המשמעות של זה עבורם. בפועל, רמת הציוותיות משתנה בין חברות ובין צוותים שונים באותה חברה - ולפעמים גם באותו הצוות תמצא כמה אנשים שעובדים הרבה ביחד, ואחד או שניים שעובדים לבד.

אי לכך, פשוט צריך לברר בכל תפקיד איך מקובל לעבוד בצוות שתצטרף אליו, ואיך מקובל לעבוד בחברה, ולהבין שהדברים הללו עשויים להשתנות במהלך העבודה, בהתאם להתחלפות האנשים בצוות ובחברה.

דוגמאות רלונטיות:
1. כשצריך לתכנן תכונה חדשה, האם מישהו אחד עושה את זה לבד, או שעושים brain storming קבוצתי?

2. האם אדם אחד כותב לבד את כל הדיזיין, או שמחלקים אותו לחלקים וכל אחד מתכנן חלק (מה שדורש יותר אינטראקציה בחיבורים)?

3. כמה יש code reviews שבהם מעבירים ביקורת והצעות לשיפור בקוד שכתבת? ככל שזה יותר הדוק ויותר מחייב - אתה צריך להתארגן על זה.

4. יש חברות (מעטות יחסית) שמשתמשות בשיטה של pair programming במהלך כתיבת הקוד.

5. במהלך ביצוע הבדיקות וניהול הבאגים - יש חברות ומוצרים שבהן מאוד ברור איזה באג שייך למי. לעומתם יש באגים מערכתיים יותר - ואז השאלה היא איך הדיבוג מתנהל - לפעמים ב-pair programming, לפעמים בשיטת תפוח האדמה הלוהט (כשהבאג יצא מה"טריטוריה שלי - אני זורק אותו למישהו אחר - וייתכן שהוא יגלה שהוא החזיר לי תשובה תקינה ויזרוק את התפוח בחזרה אלי או שהוא יעביר את זה הלאה לאדם שלישי. לעומתם - יש אנשים שיחקרו את הבאג גם מחוץ לטריטוריה שלהם, כדי לתקנו בעצמם או כדי להביא אותו אפוי יותר לבעלים שלו).

6. בעלות על הקוד - האם לכל אחד יש את המודולים "שלו" - או שהקוד משותף, ואנשים שונים עובדים על אותם מודולים בזמנים שונים, או אפילו באותו הזמן. ככל שיש יותר שיתוף קוד - מקובל לערוך יותר התיעצויות כדי לשמור על "רוח הקוד".

7. עבודה מול הבדיקות - החל מהעברת מידע לאנשי הבדיקות על המודולים שלך והסברה על אופן הפעולה שלהם, המשך בהעברת כיוונים לתוכניות בדיקה, ביצוע רוויו לתוכניות הבדיקה, וטיפול בבאגים (לפעמים צריך לשבת עם אנשי הבדיקות ולשחזר ביחד את הבאג כדי להבין טוב יותר מה בדיוק ה-scenario).

8. הדרכת עובדים חדשים. כשעובד צובר וותק בחברה, ו/או כשהחברה גדלה, צריך לעזור לעובדים חדשים להיכנס לקוד, להכיר את סביבת העבודה, להכיר את המערכת. יש מקומות שבהם פשוט "זורקים אנשים למים" - ומי שטובע - עוזב. יש מקומות שיש בהם הדרכה צמודה יותר (גם על המשימות, גם על דרך ביצוען ולפעמים גם בדיבוג) לפחות בהתחלה.

אפשר להמשיך את הרשימה....
לצפיה ב-'אני כותב בעיקר קוד POC בחברה קטנה'
אני כותב בעיקר קוד POC בחברה קטנה
09/02/2020 | 20:03
136
ועושה הכל לבד. מקבל מדי פעם ריוויו מהבוס וזהו בערך.
וכן, אצלנו זרקים אנשים למים...

לכן כל הקטע של team player זה משהו שאני אפילו לא מדמיין איך זה עובד במקום רציני.

לצפיה ב-'עזוב הייטק, כדורסל זה משחק סוליסטי'
עזוב הייטק, כדורסל זה משחק סוליסטי
09/02/2020 | 12:03
162
אתה נגד 5 שחקנים אחרים.

והצוות התומך בצד מסתכל
לצפיה ב-'team player זה מישהו מקובל חברתית'
team player זה מישהו מקובל חברתית
12/02/2020 | 16:09
102
זה כמו בתיכון, יש קליקות של מקובלים שכל היום עסוקים בפעילות חברתית כגון שתיית קפה בקבוצות, הכנה לתחרות מסיכות בפורים, הכנת שיר יום הולדת לאחד מחברי הצוות וכו'.
ויש את הדחויים שיושבים כל היום ליד המחשב ועובדים. בסוף מי שמקודם ומקבל בונוס גבוה יותר אלה המקובלים שבקושי עובדים בפועל.
לצפיה ב-'אז הנה המצב....'
אז הנה המצב....
17/02/2020 | 00:36
1
52
תחפשו בלינקדאין פרופילים של מפתחי תוכנה ולהלן פרופיל טיפוסי....
מיס יוניברס.... 
בת 23 מכפר XXX.... 
שירתה ביחידת הסייבר 8000 בתור מנהלת פרוייקטים בכירה בטכנולגיות העתיד.
תואר MSC בהצטיינות יתרה.
לא הודים, לא סינים ולא אוקראינים....
מיס יוניברס היא התחרות.
לצפיה ב-'נו, שלום עולמי...'
נו, שלום עולמי...
19/02/2020 | 16:19
39
זה דורש איי-קיו של מלאנתלפים...

לצפיה ב-'להלן הגדרת team player מכתבה בגלובס'
להלן הגדרת team player מכתבה בגלובס
17/02/2020 | 16:02
53
קריטריון חשוב נוסף, שאינו נופל מהידע הטכנולוגי, הוא אנשים שהם Team Players שמסוגלים להשתלב בסביבת עבודה משותפת, חברתית ופתוחה. 

לצפיה ב-'כתבה מעניינת על התלות של הכלכלה הישראלית בתעשיית ההי-טק'
כתבה מעניינת על התלות של הכלכלה הישראלית בתעשיית ההי-טק
04/02/2020 | 11:11
12
253

אני מסכים עם רוב הדברים שנכתבו שם וגם ראיינו שם אנשים שיודעים על מה הם מדברים.
רק הסתייגות אחת: התלות בהכנסות מתוצרים ושירותים של אנשי היי-טק שונה מתלות של תעשיות אחרות. מדינה שהכלכלה שלה למשל שתלויה בנפט, בגידול חקלאי מסויים או מחצבים נמצאת בסיכון גבוה כשיש משבר. אם יש ירידה בביקושים לנפט, אי אפשר להמיר את הנפט למוצר אחר ואם יש הצפה של השוק באורז, לא תמיד יש אפשרות לגדל משהו אחר במקום.

להיי-טק יש יתרון והוא הגמישות והאדפטיביות שלו שזה עניין כמעט מובנה במקצוע. קריסה בנאסד"ק בוודאי תשפיע לטווח הקצר והבינוני אבל לטווח הארוך, מהנדסים ואנשיי פיתוח טובים יידעו לעבור לתעשיה הנכונה. כל עוד האנושות תמשיך לרדוף אחרי חדשנות, הכלכלה תפרח. היום תפתח תוכנות פינטק, מחר אלגוריתמים להדמיות רפואיות או מכוניות אוטונומיות.
מזכיר את סגירת פרוייקט הלביא שהיה פיתוח של מטוס קרב וגרם למשבר כלכלי קטן במדינה שגם ככה היתה מקרטעת. אבל הידע, הנסיון והמהנדסים שיצאו משם בסוף שנות ה80 הקימו תעשיה חדשה בתחילת שנות ה90 שממנה אנחנו נהנים עד היום.
לצפיה ב-'גם בשביל ייצור נפט וייצור אורז דרושים מהנדסים.'
גם בשביל ייצור נפט וייצור אורז דרושים מהנדסים.
04/02/2020 | 15:04
3
157
מהנדסים תמיד היו ויהיו דרושים.

אף אחד לא מבטיח שאפל תמשיך להתקיים, כמה אפשר לדחוף את אותו מוצר בשם אחר ולקוות שהזומבים ימשיכו לקנות... (בינתיים זה עובד להם).

לצפיה ב-'לפני אפל היתה נוקיה, ולפני נוקיה היתה מוטורולה'
לפני אפל היתה נוקיה, ולפני נוקיה היתה מוטורולה
04/02/2020 | 16:44
2
155
וכמו שאמרת, מהנדסים תמיד צריך.

בדיוק היום שמעתי על מהנדס שעבד בסטארט-אפ שנרכש ע"י אינטל, הוא התפטר כי לא רצה להיות עובד אינטל ועזב לסטארט אפ אחר, שכעבור זמן מה נמכר גם הוא לאינטל והבחור היה צריך להתפטר מאינטל פעם שניה.  מהנדסים תמיד דרושים...
לצפיה ב-'שמעתי באיזשהו מקום שלמעשה אין באמת תחרות בין'
שמעתי באיזשהו מקום שלמעשה אין באמת תחרות בין
04/02/2020 | 17:08
1
188
AMD ואינטל.

בסוף גם ככה זה מתכנס ל-one big corporation .

לצפיה ב-'כלומר כל החברות יתכנסו לחברה אחת גדולה שתשלט על הכל.'
כלומר כל החברות יתכנסו לחברה אחת גדולה שתשלט על הכל.
04/02/2020 | 17:09
56
לצפיה ב-'מדובר בדיון תיאורטי חסר חשיבות'
מדובר בדיון תיאורטי חסר חשיבות
05/02/2020 | 23:25
3
188
הרי השווקים (כולל הנאסד"ק) התמכרו לכסף זול, לריביות אפסיות ולהרחבות כמותיות.

מדובר בסם ממכר, שמסתבר שאפשרי לחיות איתו לנצח... לכן נפילות רציניות לא צפויות להתרחש בטווח הנראה לעין. הרי רק השנה הזרימו הבנקים המרכזיים בארצות-הברית ולאחרונה בסין עשרות מיליארדים לשוקי הריפו שלהם (הדפסת כסף לכל דבר ועניין שלא מביישת את 2008).

בכל פעם שיקרה איזה אסון לכלכלה (כמו החרפה חמורה של משבר האקלים, מחיקת אזורי מחיה, או התפרצות וירוס הקורונה), שום דבר לא ימנע מהם לחזור על אותו התקליט ולהדפיס כמויות אסטרונומיות של כסף בלי לשלם על כך בהתפרצות אינפלציונית כמו שהיה נהוג בעבר.
לצפיה ב-'הם ישלמו באינפלציה בהמשך. אין דרך לא לשלם מחיר על הדפסת כסף.'
הם ישלמו באינפלציה בהמשך. אין דרך לא לשלם מחיר על הדפסת כסף.
08/02/2020 | 18:38
2
33
לצפיה ב-'אולי מתוך הנחה שהכסף המודפס מחלחל לאנשים'
אולי מתוך הנחה שהכסף המודפס מחלחל לאנשים
08/02/2020 | 20:50
104
בעוד מה שאנו רואים בפועל הוא שהכסף "תקוע" במערכת הפיננסית (בנקים וכדומה)...

לכל הנ"ל צריך גם להוסיף את השינויים בשוק האנרגיה והפיכתה של ארצות הברית לשחקן מרכזי.

בקיצור, תחת השיטה הכלכלית הנוכחית, אני כמהנדס שעסוק מדי יום בפתרון בעיות שחלקן גם לעתים קשות, לא רואה מדוע עלי להמשיך לעבוד קשה, כשאפשר לחיות טוב מאיזה טלמרקטינג 4 שעות ביום ולתת במקביל לכסף לגלגל רווחים במניות... זה גם הרבה יותר בריא לגב (לכל פרוצי הדיסק שבינינו).
לצפיה ב-'למיטב הבנתי כיום לא מדפיסים אלא מוכרים איגרות חוב'
למיטב הבנתי כיום לא מדפיסים אלא מוכרים איגרות חוב
09/02/2020 | 03:12
63
הואיל והכסף לא נוצר "יש מאין" - אין אינפלציה. כן יש פה שאלה איך סוגרים את החובות.
לצפיה ב-'גמישות עובדת שני הכיוונים'
גמישות עובדת שני הכיוונים
07/02/2020 | 00:22
3
117
אפשר לשאול האם תעשיית ההיטק העולמית תלויה או רואה את עצמה מחוייבת להשקיע בהייטק הישראלי?
כבר יצא לי לראות חברות ישראליות שלאחר שנרכשו,חברת האם סגרה מחלקות בישראל כי יש להם מרכז יותר זול בחו"ל.
הכתבה עצמה קצת מוזרה ונראית כמו בליל ססימאות של כתבות הייטק:
-היא מתארת כמה ההיטק משמעותי למדינה.
-זה גורם לאי שיוויון.
-עובד הייטק משלם טונות של מיסים - החברות עצמן לא.
-יש עובדים שמרוויחים מוגזם אז כדאי לשקול למסות עוד קצת את העובדים.
והכי חשוב , לא ענתה על השאלה בכותרת- מה עושים שהנאסדק יפול .
לצפיה ב-'אתם צריכים לעשות את הדבר הבא כשהנאסדק ייפול...'
אתם צריכים לעשות את הדבר הבא כשהנאסדק ייפול...
07/02/2020 | 10:21
2
148

לצפיה ב-'חמוד- אבל אני מעדיף לקנות אופציות פוט על הנאסדק '
חמוד- אבל אני מעדיף לקנות אופציות פוט על הנאסדק
08/02/2020 | 01:44
1
104
ועם כל מה שקורה עם סין כרגע זו כנראה אופציה לא רעה בכלל...
לצפיה ב-'הרבה אנשים טובים חשבו כמוך ב10 שנים האחרונות'
הרבה אנשים טובים חשבו כמוך ב10 שנים האחרונות
09/02/2020 | 07:58
39
לצפיה ב-'2 משרות סניור לחברת פינטק בת"א (אזור רוטשילד)'
2 משרות סניור לחברת פינטק בת"א (אזור רוטשילד)
02/02/2020 | 09:39
275
משרה #1:
Senior Web Developer
Responsibilities:
• Writing maintainable code
• Deployment of new products and features
• Supporting feature development with tests
• Develop components to handle complex logic and large data sets

Requirements:
• 3+ years of hands-on experience developing rich web applications.
• 3+ years of JavaScript development.
• Thorough understanding of React
• Good understanding of HTML and CSS including flexbox and SASS/LESS
• Up to date understanding of modern JavaScript
• Passionate about building advanced web applications
• Working with REST APIs
• Ability to deliver based on specification
• Good understanding of TypeScript – advantage

משרה #2:
Senior Android Developer
What you get to do:
• Play a key role in building and maintaining new mobile application from scratch
• Deliver hands-on support as you manage the existing code
• Implement fresh features and feature enhancements

Requirements:
• 3+ years of mobile development experience creating Android applications
• Hands-on experience programming with Kotlin
• Proven understanding of the Android software development kit (SDK)
• Direct experience with Android embedded app development, including:
o Android build environment
o Android UI View Objects
o Kotlin and Java
o REST APIs
o Android API for across HTTP
o AVD (Android Virtual Devices) & adb
• Recent professional development experience with Objective C, Swift or JavaScript is a major plus!

***There is a company trip to Montenegro in the summer!!
----

,ובנימה אישית, אם יש לכם שאלות, פנו אליי בפרטי חופשי
רק בבקשה לשלוח קו"ח רק אם יש ניסיון רלבנטי
:)) תודה
לצפיה ב-'בונוס שנתי'
בונוס שנתי
30/01/2020 | 17:21
13
383
שלום רב,
אני עובד מזה כשנתיים בתור מפתח בחברה מבוססת ורווחית .
לפני זה עבדתי שנים רבות בחברה מבוססת אחרת ושם היה נהוג לחלק בונוס שנתי לכלל העובדים, חוץ מאלה שקיבלו ציון ממש נמוך ברוויו השנתי ועומדים לפני פיטורים. לאחר שנת עבודה מלאה בחברה הנוכחית, לא קיבלתי בונוס שנתי למרות שהתחלתי לעבוד ממש בתחילת השנה. נאמר לי על ידי המנהל שהבונוס ניתן רק לחלק קטן מהעובדים שביצועיהם גבוהים במיוחד. זה די מנוגד למה שנאמר לי במעמד הגיוס על ידי אשת משאבי אנש, שאמרה שקיים בונוס שנתי כששאלתי אותה על כך במפורש. יש לציין, שאני מקבל באופן קבוע פידבק חיובי על עבודתי ועל כך שמרוצים ממני. האם זה מקובל לא לתת בונוס שנתי לעובד שמרוצים ממנו? האם עלי להתחיל לחפש עבודה אחרת אם שוב לא אקבל בונוס השנה? 
לצפיה ב-'מה שחשוב זה לא הריווחיות'
מה שחשוב זה לא הריווחיות
30/01/2020 | 19:07
2
275
אלא מה הגישה של החברה לכ"א \ שכר.
ראה צ'ק פוינט (משלמים לא טוב) מול פאל אלטו (משלמים טוב)

הדבר השני הוא שזה לחלוטין תלוי בחברה. בונוס תמיד יופיע עם התניות כאלה ואחרות בחוזה או לפעמים אפילו לא יופיע בחוזה, מה שיקרה בפועל תלוי בגישה של החברה ספציפית. יש חברות שבהם יש מספר כלשהוא (בהתאם לדרגה) שהוא הBase line שלך וכל עוד אתה מקבל דיורג "לא שלילי" בהערכת עובדים, בסבירות מאד מאד גבוהה תקבל לפחות את הסכום הזה. אם תקבל דירוג גבוה מהממוצע הסכום הזה יגדל מעבר לBase line למרות שהם לא מחויבים לכך חוזית בשום צורה.
ככל שהחברה יותר גדולה ומוכרת קל יותר לחזות איך הבונוס יתנהג. זה בד"כ מדיניות ברמת החברה שרובה גלויה לעובדים.

אם מדובר בסכום רציני, כשאתה חותם, שווה לברר עד כמה הבונוס מובטח. לברר הכוונה להגיע לעובדים בהווה \ עבר ולהבין.

מן הסתם אי אפשר לענות עד הסוף בלי לדעת את שם החברה..
לצפיה ב-''
30/01/2020 | 19:09
36
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
30/01/2020 | 20:05
56
לצפיה ב-'זה משתנה בין המקומות אבל מה שסיפרת פחות נפוץ'
זה משתנה בין המקומות אבל מה שסיפרת פחות נפוץ
30/01/2020 | 19:08
2
212
ברוב המקומות שאני מכיר נותנים בונוס כמעט אוטומטי בערך בגובה של משכורת. יש תהליכי הערכה כך שהבונוס יכול לנוע בין 80% ל150% מהשכר החודשי בהתאם לביצועי העובד וביצועי החברה לאותה שנה.
כל מי שעובד ומרוצים מהעבודה שלו מקבל את הבונוס וצריך להיות סיבה מיוחדת שלא יתנו.
כמובן יש מקומות שמשלמים גם 3 משכורות ומעלה ויש מקומות שאין בונוסים בכלל או רק למי שהציג ביצועים יוצאי דופן.
לצפיה ב-'זה נשמע שדי נדפקתי'
זה נשמע שדי נדפקתי
30/01/2020 | 19:52
1
179
או שבעצם לא כ"כ מרוצים ממני או שזו חברה קמצנית במיוחד. בכל אופן, מדובר בסכום משמעותי ש"הפסדתי", שמסתכם בכ-8% מהשכר החודשי לאורך כל השנה לפי מה שכתבת.
לצפיה ב-'לא בטוח שנדפקת'
לא בטוח שנדפקת
30/01/2020 | 21:44
167
הכל תלוי במדיניות שלהם לגבי הבונוס.
כמו שכתבתי לך למעלה, יש חברות שבהם זה בגדר "כמעט ודאי" ויש מקומות שבהם זה באמת רק לאנשים יוצאי דופן. חשוב להבין את זה כשחותמים ולשקלל בהתאם.

הכי טוב שתשאל את השאלות האלה משהו ותיק אצלכם, תקבל תשובות עם קונטקסט מתאים יותר.
לצפיה ב-'בחברה שעבדתי בה היה נהוג לתת בונוס לכל העובדים'
בחברה שעבדתי בה היה נהוג לתת בונוס לכל העובדים
31/01/2020 | 18:04
163
כולל המזכירות האפסנאים הנהגים .... אני מניח לא כולם קיבלו את אותו מקדם ביחס למשכורת ( היו כאלו שקיבלו 2-3 משכורות ואחרים רק  משכורת אחת ) אבל כולם קיבלו.
זה ממש לא טוב שיש אפליה בין העובדים במתן בונוס זה יוצר אווירה לא טובה וירידת מוטיבציה משמעותית לאלו שלא קיבלו.
לצפיה ב-'השאלה היא תמיד - מה האלטרנטיבות?'
השאלה היא תמיד - מה האלטרנטיבות?
31/01/2020 | 20:38
1
162
כדי להחליט לעבור למקום אחר, אתה צריך להגיע למסקנה שיש מקומות שאתה מעוניין לעבוד בהם, מסוגל להתקבל אליהם ומשלמים יותר טוב ברמה הכללית (זה לא משנה אם הכסף מגיע בצורה של בונוס או של משכורת קבועה - משנה מה ההכנסה השנתית הכוללת ממקום העובדה, כולל הכסף ה"שקוף" יותר - פנסיה+פיצויים+קרן השתלמות).

בפעם הבאה כשאתה מתראיין בחברה כלשהי, במידה ונושא הבונוסים חשוב לך, ברר נתונים הסטוריים - שאל אותם לגבי גובה הבונוס (באחוזים) שחולק לעובדים בדרגתך ב-3-4 שנים האחרונות, ושאל מהי המדיניות של החברה בתחום. לחברות ציבוריות אמריקאיות לרוב יש מדיניות ברורה. בחברות ישראליות - אני פחות מכיר את זה.

לגבי "האם נדפקת" - השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך תמיד היא "האם זה deal breaker" מבחינתך, והאם זה מצדיק, מבחינתך, מעבר מקום עבודה. הדעות של אנשים אחרים בנושא לא רלוונטיות במיוחד להחלטה שלך. שאל את עצמך שאלה כזו - אם היית יודע מראש שלא משלמים בונוסים בחברה הזו בזמן שהתראיינת שם - האם היית לוקח את ההצעה או לא? עוד נקודה - האם זו הבעיה היחידה בפער בין הציפיות שהיו לך בזמן החתימה איתם, למציאות שנתקלת בה בחברה, או שהיו עוד נקודות כאלו?
לצפיה ב-'אני מניח שהאלטרנטיבות קיימות'
אני מניח שהאלטרנטיבות קיימות
01/02/2020 | 09:06
142
אני בסה"כ יודע שאני עובר ראיונות. תוך 3 שנים החלפתי עבודה פעמיים. אחוז ההצלחה שלי אחרי הזמנה לראיון ראשון הוא בערך 30%. ואני מוזמן בד"כ לרוב החברות שאני פונה אליהם, קורות החיים שלי די מרשימים.
היתרון הבולט בחברה הנוכחית הוא שזה יחסית קרוב לבית (כ-20 דקות נסיעה מחוץ לשעות שיא).

לצפיה ב-'למה להתמקד בבונוס ולא בסך כל התנאים?'
למה להתמקד בבונוס ולא בסך כל התנאים?
03/02/2020 | 09:52
116
למה אתה מתמקד בבונוס בנפרד?  השאלה הנכונה היא מה הפיצוי הכולל שלך ברמה שנתית, משכורת, הפרשות סוציאליות, בונוסים, מניות וימי חופש.

מנקודת מבט של עובד, בונוס זו צורה פחות מוצלחת יחסית לקבל תשלום בהשוואה למשכורת - אין עליו תנאים סוציאליים, וניתן לבטל או לשנות אותו בקלות בלי שזה ייחשב לפיטורין.  לכן מקומות עבודה מעדיפים לשלם בונוסים ולא משכורות.  למשל, בחברה בינלאומית עם נוסחאות מוגדרות לבונוס - בשנה האחרונה הבונוסים סבלו בשל מלחמת השכר ארה"ב סין, ללא כל קשר לעבודה.

לכן, לשאלה האם לחפש מקום אחר, התשובה היא שזה תלוי בכל התנאים שלך ולא רק בבונוס.  כן, אם חישבת את התנאים מראש תחת הנחה של תוספת בונוס של חודש משכורת, ולכן העדפת מקום אחד על אחר, שנתן לפי החישוב מעט פחות - אז החישוב יצא מוטה.

בהצלחה
לצפיה ב-'מההיכרות שלי'
מההיכרות שלי
03/02/2020 | 14:47
120
נושא הבונוס היה נושא מרכזי בדיונים בין החברים בתחילת שנה. אין מצב שעובד אחד לא קיבל.
אם קיבלת הערכה חיובית אתה אמור לקבל. אבל מה שבעיקר מוזר לי זה שאין שיחות על זה עם החברים.

לצפיה ב-'הי חזרתי. אסטרו, נתנו לך את הבונוס בסוף? '
הי חזרתי. אסטרו, נתנו לך את הבונוס בסוף?
03/02/2020 | 22:39
1
130

OLE OLE
 quattro stagioni
Allahu Akbar
הבאנו שלום עליכם
בום טראח השלט הלך
פינג פונג
דינג דונג
שלינג שלונג
הונג קונג

לצפיה ב-'טרם'
טרם
10/02/2020 | 10:15
17
לצפיה ב-'והפעם... שאלה לאנשי הפרונט אנד...'
והפעם... שאלה לאנשי הפרונט אנד...
26/01/2020 | 20:51
6
282
איפה עדיף לשמור משתנה מצב (status)....
להלן שתי אפשרויות ואשמח לשמוע גם רעיונות נוספים....
1. בפרמטר של ה-URL בפורמט הבא.... www.site.com? status = 100
2. בלוקל....(localStorage("status",100

נ.ב
קוד הקליינט משתמש בשפת javascript ע"ג דפים של HTML

לצפיה ב-'בפורום?'
בפורום?
27/01/2020 | 07:54
164
תתפלאי.

אבל ברצינות, אמנם אין כאן הרבה פעילות, אבל התייעצות שהיא לגמרי טכנית נראית לי לא שייכת לפורום הזה.
כמו שאני מבין, זה פורום שעוסק בעניינים שהם סביב העבודה עצמה (תהליכי גיוס, פיטורין, סביבת עבודה, קונפליקטים וכד'). אפילו בטראפיק יחסית דליל, אני אישית מעדיף לקרוא שאלות מהסוג הנ"ל ולא שאלות טכניות.

השאלה ששאלת נראית יותר מתאימה ל stackoverflow לדעתי.
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
27/01/2020 | 11:48
4
119
לכניסה חוזרת לדף ממנוע חיפוש, לא יעזור הפרמטר ב-URL וצריך לשמור בלוקל סטורג'.
במעבר בין דפים עדיף להעביר ב-URL וכאשר עוברים מדומיין אחר חייבים להעביר ב-URL.
לצפיה ב-'מה הכוונה ב-"כניסה חוזרת לדף ממנוע חיפוש" ?'
מה הכוונה ב-"כניסה חוזרת לדף ממנוע חיפוש" ?
27/01/2020 | 22:45
3
35
לצפיה ב-'בחייך, עזוב אותנו באמאשך'
בחייך, עזוב אותנו באמאשך
29/01/2020 | 08:33
2
31
לצפיה ב-'חחח....'
חחח....
29/01/2020 | 15:53
1
94
בסאמה חמוד, תעזור לאמא שלך להוריד את הכלים מהשולחן ואחר כך לך לחדר להכין שיעורי בית....
לצפיה ב-'אולי אנחנו אחים ואתה לא קולט את זה?'
אולי אנחנו אחים ואתה לא קולט את זה?
29/01/2020 | 17:26
97
חליק, אתה שואל שאלות של מתחילים בנושאים טכניים, בפורום שלא זו מטרתו.
תכף תשאל מה ההבדל בין GET ל POST.
בבקשה תחסוך את זה מאתנו. לא מתאים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה