לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פיתוח ב-++C וב-Java - תחומים שונים'
פיתוח ב-++C וב-Java - תחומים שונים
27/06/2017 | 10:01
20
182
שלום לפורום,

אני מפתחת מספר שנים, תחילה פיתחתי ב-C ולאחר מכן ב-C++.
אני יודעת שהרבה פעמים מה שחשוב הוא לא רק השפה שבה המתכנת כותב אלא גם התחום שבו הוא עובד. הבנתי במקרים רבים המעבר בין התחומים הוא לא פשוט.

כעת אני שוקלת מעבר למקום עבודה חדש והייתי רוצה שהוא יכלול גם שינוי שפה מ-C++ ל-Java.
אני שואלת את עצמי - איזה תחום אני מחפשת?
מבחינתי, כל עוד העבודה מעניינת ותורמת להתפתחות מקצועית והאנשים נחמדים - לי לא משנה. אבל כיוון שהמעבר בין תחומים הוא כנראה לא קל, אני שוקלת לייחס יותר חשיבות לבחירת תחום.

אני תוהה אם אני מכירה את כל התחומים והאם מה שאני יודעת על תחום מסוים הוא באמת נכון...

אשמח אם תשתפו על התחומים שנחשפתם אליהם, רצוי מניסיון אישי.
מה אופי העבודה?
מה היתרונות/חסרונות של התחום?
באילו שפות כותבים ובאילו טכנולוגיות משתמשים?
כל דבר שאתם חושבים שחשוב לדעת לפני שנכנסים לתחום....

תודה לכל העונים

לצפיה ב-'מהכירותי, 2 תחומים עיקריים בהם Java שולט היום הם:'
מהכירותי, 2 תחומים עיקריים בהם Java שולט היום הם:
27/06/2017 | 10:59
17
132
1. פיתוח יישומים ל-Android.
2. פיתוח צד שרת של אפליקציות Web.

היות וביקשת ניסיון אישי, אדבר על תחום מס' 1 (זו הסיבה שבחרתי למספר ככה )

פיתוח יישומים ל-Android הוא פיתוח תוכנה פרופר, והוא למעשה כולל בתוכו המון תחומים שונים:
החל מאפליקציות מציאות רבודה שמצריכות ראיה ממוחשבת, ועד ליישומים קטנים שכל מה שהם עושים הוא לדבר עם שרת http, ובעצם מחליפים ממשק Web.

לפי כך, גם אופי העבודה משתנה בהתאם לחברה (ויש חברות מכל גודל ומכל סוג ארגון בתחום), ולפי התחום הספציפי של היישום אותו מפתחים.

קשה לדבר על חסרונות ויתרונות בלי להשוות בין דברים ספציפיים, אבל אם הייתי צריך לציין את החיסרון הגדול ביותר של Android וגם שאר המתחרות שלה בתחום מערכות הפעלה למובייל, הייתי מציין את מגבלת הכלים והשפות.

בעוד שבסביבת Dekstop ו-Server ניתן לפתח בעשרות שפות ידועות, פלטפורמות מובייל מוגבלות לטכנולוגיות הספציפיות שהיצרן שלהן בחר.

במקרה של Google מדובר ב-Java כשפה ראשית, עם אפשרות לקרוא לספריות C ו-++C דרך JNI (ממשק המחבר java ל-native).

ניסיון לפתח בכל שפה אחרת (ויש כאלה), ייצור יישום שהוא "אזרח סוג ב'" במערכת.
המשמעויות יכולות להתבטא במראה הממשק, ביכולת גישה לפונקציונליות של המערכת, ועוד.

בפיתוח Web אגב, אין את הכפייה הזו, לכן ל-Java יש מספר מתחרים מאוד חזקים, אפילו PHP שהרבה שונאים אותו משום מה, עדיין מחזיק בנתח שוק ניכר.

מה צריך לדעת לפני שנכנסים לתחום?
לדעתי הדבר החשוב ביותר הוא שהתחום יעניין אותך.

כמו בכל עבודת פיתוח, אם לא אוהבים את העבדה שעושים, קשה יותר לעשות אותה, ורמת הביצועים והתוצרים יורדת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה ושאלות'
תודה ושאלות
27/06/2017 | 14:15
16
101
קודם כל, תודה על התשובה המפורטת

לגבי אנדרואיד,
1. מניסיון שלך, האם לרוב האנשים העובדים בתחום יש תואר במדעי המחשב?
2. לדעתך, האם אדם עם תואר במדעי המחשב, ידע בג'אווה (בלי הרבה ניסיון) וניסיון ב-C++ ו-OO יכול להשתלב בתחום במשרת ג'וניור או שמדובר בתחום שיש ללמוד אותו בבית כדי להיכנס אליו?
3. האם קיימות משרות סטודנט בתחום?
4. אני מבינה שאתה עובד בתחום אנדרואיד. אם היית רוצה לעבור מתחום אחר, למשל לפיתוח צד שרת של אפליקציות Web, האם מעבר כזה היה פשוט או מורכב מבחינתך? האם מעבר הפוך (מישהו שכתב צד שרת ב-Java) הוא יותר פשוט?

תודה שוב
לצפיה ב-'מאוד מוזרות השאלות שלך.'
מאוד מוזרות השאלות שלך.
27/06/2017 | 14:28
7
92
בתור מתכנת עם נסיון ב-++C לא הייתה לי שום בעיה להשתלב בכתיבת Java או #C.

בוודאי שלא שקלתי לקחת משרת Junior רק בגלל שהחלפתי שפה.

אולי את מרגישה שזה דרוש אצלך בגלל האיכות של העבודה שעשית ולא בגלל השפה?
לצפיה ב-'מוזר זה טוב '
מוזר זה טוב
27/06/2017 | 15:19
6
86
אני לא חושבת שזה קשור לאיכות עבודה שעשיתי.
עשיתי לא מעט דברים, רובם מורכבים והמנהלים שלי תמיד היו מרוצים.

השאיפה להשתלב בג'וניור נובעת מכמה סיבות:
1. רצון להתחיל להיבנות מבסיס יציב
אני נכנסת לשפה יחסית חדשה (למדתי אותה בתואר, חזרתי עליה עכשיו ותרגלתי אבל כמובן שעדיין חסר לי ידע וניסיון ג'אווה שיש למפתח ג'אווה מנוסה).
אני גם נכנסת לתחום חדש, מה שאומר שאני צריכה להכיר את הכלים והגישות היחודיות לתחום.
כל זה מעל דרישות של מפתח מנוסה עלול להוביל לכך שהלמידה תהיה פחות יסודית ופחות מהבסיס מעלה.

2. הוגנות
אני עבדתי בתחום מסוים בשפה מסוימת.
עכשיו *אני* רוצה לשנות שפה ותחום.
האם חברה כלשהי צריכה לשלם לי כלמפתח ג'אווה מנוסה בזמן שאני בתהליך להפוך למפתח ג'אווה מנוסה? אני חושבת שלא...
אני חושבת שאני צריכה "לספוג" את עלות השינוי ואני רואה בעלות זו השקעה לעתיד.

3. פרפקציוניזם
אני מעדיפה להיות ג'וניורית ממש טובה שתוך כמה שנים הופכת לסניורית ממש איכותית מאשר סניורית עם התחלה חלשה.

4. אין לי אגו
לא יודעת איפה הייתי כשחילקו אגו אבל אני לא קיבלתי.
כל עוד אני מקבלת שכר סביר, לומדת, צוברת ניסיון, מתפתחת והאנשים סביבי נחמדים - לא אכפת לי אם קוראים לזה ג'וניור, סניור, סמנכ"ל או מנקה.
לצפיה ב-'זה כמובן תלוי בך, פשוט נראה לי מזיק ולא נחוץ.'
זה כמובן תלוי בך, פשוט נראה לי מזיק ולא נחוץ.
27/06/2017 | 17:15
4
64
1. יש לך בסיס יציב. את מתכנתת עם נסיון, כנראה מתכנתת טובה לפי הפידבקים שקיבלת. את הידע שספציפי לשפה אפשר להשלים בקריאה.

2. זה לא ממש בעיה שלך. את לא מזייפת את קורות החיים ולא משקרת לאף אחד. שמי שממיין את הקורות חיים ומי שמראיין אותך יחליט אם זה בעייתי לו או לא.

3. לא רואה איך הטייטל ג'וניור ישפר לך את המיומנות. את אותו השיפור את יכולה לעשות תחת כל טייטל. כמו שכתבתי בסעיף הקודם, לא שיקרתי לאף אחד בדרך, הם יודעים בדיוק עם איזה ידע הגעת.

4. שכר וטייטל בד"כ קשורים זה בזה. למשרת ג'וניור לא יסכימו לשלם שכר של מישהו בעל נסיון.
לצפיה ב-'מדוע אתה חושב שזה מזיק?'
מדוע אתה חושב שזה מזיק?
27/06/2017 | 21:15
3
37
1. יש לי בסיס יציב במה שאני עושה. אני רוצה לבנות בסיס יציב בתחום החדש ולחזק את השפה שאני פחות מנוסה בה.

2. אני חושבת שזה כן בעיה שלי. קודם כל, כיוון שהסיכוי שמישהו יבחר אדם בלי ניסיון פיתוח בג'אווה למשרה של מפתח לא ג'וניור בג'אווה הוא קלוש. וגם אם כן, נורא חשוב לי שהמנהלים שלי במקום החדש יהיו מרוצים ממני ואני חושבת שלמנהל יהיה קשה להיות מרוצה ממפתח מנוסה שגייס אם הוא צריך זמן ללמוד דברים שנחשבים בסיסיים בתחום.

3. אני זוכרת את הדרישות שהיו ממני כג'וניור כשהגעתי והן מאוד שונות מדרישות שיש אליי כמפתחת עם ניסיון משמעותי. כשאתה מגייס ג'וניור אתה מוכן נפשית שיהיו כמה וכמה דברים שהוא לא יידע ויצטרך ללמוד ושייתכן שמדי פעם הוא יצטרך קצת יותר התייעצויות. כשאתה מגייס מפתח מנוסה אתה מצפה שיינחת על הרגליים וייתן תפוקה לא מבוטלת. יצא לי לנחות על הרגליים בפרוייקטים חדשים. אני מסוגלת לעשות את זה אבל המחיר של זה שאתה לומד רק מה שאתה צריך בשביל לקדם את הפרוייקט. אין זמן להסתכל מסביב ולהתעמק.

4. שכר ג'וניור לשנה-שנתיים זה משהו שאני יכולה לחיות איתו. אני מניחה שתוך שנה אתחיל לתרום יותר מג'וניור רגיל ואני רוצה להאמין שהחברה תתחיל לעדכן את השכר בהתאם לתרומה שלי.
לצפיה ב-'לגבי 2 אני סבורה ומכירה מציאות אחרת'
לגבי 2 אני סבורה ומכירה מציאות אחרת
27/06/2017 | 21:43
1
41
מההיכרות שלי בהחלט יש נכונות לגייס מתכנתי ++C מנוסים לתקנים של מתכנתים מנוסים בשפות אחרות, ו-JAVA זו אחת השפות הקרובות.

לצפיה ב-' זה גם מה שאני מכיר ועשיתי את המעבר הזה בעצמי.'
זה גם מה שאני מכיר ועשיתי את המעבר הזה בעצמי.
27/06/2017 | 22:05
10
לצפיה ב-'מותר לשאול כמה שנות ניסיון יש לך ב-C/C++? '
מותר לשאול כמה שנות ניסיון יש לך ב-C/C++?
27/06/2017 | 22:25
7
לצפיה ב-'כמי שעשתה מעבר דומה מאוד'
כמי שעשתה מעבר דומה מאוד
27/06/2017 | 21:27
35
את לא מפתחת JAVA מנוסה אבל גם ממש לא ג'וניור.

מבחינת סינטקס JAVA ו-++C מאוד דומות, ולמרות שיש גם הבדלים משמעותיים בצורת העבודה בין השפות, ובין הפלטרפורמות שפיתחת אליהן עד היום לבין אנדרואיד, המעבר אמור להיות לך קל ומהיר, ואת אמורה להיות מסוגלת לעשות אותו עצמאית עם מעט מאוד עזרה.
לא שיש משהו רע בלהעזר באנשים סביבך (להיפך), אבל את לא תדרשי את אותה רמה של תשומת לב והדרכה ממי שיעסיק אותך כמו שהיה דורש ג'וניור שעכשיו סיים תואר ולא תכנת בעולם האמיתי.
העלות של ההסבה שלך אמורה להיות הרבה הרבה יותר נמוכה מעלות חניכה של ג'וניור.
בסופו זה של דבר זה תכנות והעקרונות זהים.
אפילו אם תכנתת רק תשתיות או סרבר סייד ועכשיו תתעסקי בפעם הראשונה עם UI, שזה שונה מכל מיני בחינות ויש פה עלות לימודית, זה עדיין לא מוחק את כל הידע שצברת.

ככלל אבצע - הייתי "מפחיתה" אולי 20% מניסיון של מפתח מנוסה בהסבה כזאת.
אבל בטח לא מוחקת לך את הניסיון.
אני מסכימה איתך שאם קוראים לזה ג'וניור או סניור זה לא העיקר.
אבל אל תתפשרי בצורה מוגזמת.

לצפיה ב-'אין בעד מה, עוד כמה תשובות:'
אין בעד מה, עוד כמה תשובות:
27/06/2017 | 14:35
7
89
1. לא יודע, לא עשיתי סקר.

נפגשתי במהלך עבודתי עם מפתחים מקשט רחבה של רקעים:
בעלי תואר, סטודנטים בתהליך לימוד לתואר, הנדסאים, ואוטודידקטים כמוני ללא השכלה פורמלית.

2. כמו כל תחום, יש ידע ייחודי שצריך.
האם יתנו לך ללמוד אותו תוך כדי עבודה, או יעדיפו לקחת מישהו שכבר יש לו את הידע, תלוי בחברה ובמשרה.

למפתח ממוצע לא צריכה להיות בעיה להכיר מערכת הפעלה חדשה עם מודל אפליקציה ו-API ייחודיים לה, כך שאיני חושב שחוסר הכרות מראש הוא חסם.

כמובן, תמיד עדיף לבוא מוכן.

3. אני חושב שכן.

4. זו שאלה מוזרה שאני לא ממש יודע איך לענות עליה.
איך אני אמור לשפוט כמה קשה יהיה לי בתחום שאני לא מכיר?

אני קצת מכיר Java צד שרת, ממש על קצה המזלג, ואני יודע שזו Java "שונה" מ-Java של Android.
מודל האפליקציה שונה, ה-API שונה, ועובדים עם הרבה פריימוורקים שייחודיים לצד שרת.

סט הכלים הבסיסי של כל מפתח רלוונטי באותה צורה לכל אחד מהתחומים האלה, דברים כמו מבני נתונים, אלגוריתמים, ידע בשפה שבה כותבים, יעילות, סיבוכיות, design patterns ושאר ירקות.

אבל כמה קל או קשה יהיה ללמוד את הידע הספציפי ל-domain אליו נכנסים, זה תלוי במידה רבה באדם עצמו שעושה את המעבר.

לצפיה ב-'כנראה שהיום אני מוזרה מהרגיל '
כנראה שהיום אני מוזרה מהרגיל
27/06/2017 | 15:32
6
73
אני חושבת שענית על השאלה המוזרה בצורה מאוד טובה.
 ג'אווה שונה, פריימוורקים יחודיים...
זה פחות או יותר מה שחשבתי אבל רציתי לשמוע ממישהו שיודע כי אני רק מנחשת.

ברור שהדברים הבסיסיים שציינת קיימים אצל כל מתכנת סביר.
עם זאת, נשמע שהפערים בין התחומים לא קטנים.

תודה
לצפיה ב-'רק תשימי לב שכתבתי "שונה" במרכאות.'
רק תשימי לב שכתבתי "שונה" במרכאות.
27/06/2017 | 15:55
3
63
את מתעקשת לאחד בין "תחום" ל-"שפה".
אבל זה לא נכון.

הסינטקס של שפת Java עבור פיתוח ל-Web ופיתוח ל-Android זהה.
עובדים עם אותו JDK של Oracle בבסיס.

תסתכלי על זה כך:
ניתן לפתח יישום Web צד שרת גם ב-++C.

למעשה יש בחור ישראלי שעשה עם זה משהו יפה שהגיע לרמה מסחרית ומשמש כמה אתרים מוכרים:

++C לא נפוצה בתחום, אבל בהחלט יכולה להיות שם.

הפרויקט אליו קישרתי הוא גם קוד פתוח.
את יכולה לעיין בו.

אני ממליץ שתסתכלי עליו, ותנסי לחשוב כמה שוני יש בינו, לבין דברים שיצא לך לעשות, וזה ייתן לך טעימה לגבי המשמעות האמתית של מעבר תחום.

כי באמת ששפה לא ממש קשורה לעניין, ורוב הסיכויים שאת יכולה להישאר בתחום הנוכחי שלך ולכתוב ב-Java.
שפה זה רק כלי אחד בארסנל המפתחים.
לצפיה ב-'אני שכחתי את המרכאות '
אני שכחתי את המרכאות
27/06/2017 | 21:00
2
28
תן לי קצת קרדיט, אני מבינה שמדובר באותה שפה שמשמשת לדברים שונים ומקסימום אולי משתמשת בספריות יעודיות שונות.
אני גם מבינה שאפשר לכתוב שרת ב-C++.
אגב, תודה רבה על הקישור, אני בהחלט אסתכל.

בראש ובראשונה אני רוצה לעשות משהו שונה ממה שעשיתי עד עכשיו.
הרעיון של מעבר לג'אווה הגיע יותר מאוחר.
בגדול אם תהיה לי משרה ב-C++ שתשמע מעניינת זו גם יכולה להיות אופציה.
פשוט נשמע לי נחמד ומעשיר את קורות החיים לצבור ניסיון בעוד שפה תוך כדי כניסה לתחום חדש.
אגב, בתחום הנוכחי שלי לא כותבים בג'אווה.

אני מאוד מסכימה איתך בגישה ששפה היא כלי בארסנל של מפתח. עם זאת, אני מבינה שהמעסיקים לרוב לא מסתכלים על זה ככה. תמיד האמנתי שזו טעות אבל לאור הפירוט שניתן באחת התגובות (סליחה, שכחתי את הניק של כותב התגובה) באמת יש לא מעט ידע יחודי שצריך להשלים למשל לטובת פיתוח צד שרת, אז אני מתחילה איפשהו גם להבין את המעסיקים....
עדיין חושבת שעם קצת השקעה מצד המפתח ומצד החברה אפשר לגשר את הפערים ומפתח טוב בתחום X כנראה יהיה מפתח לא פחות טוב בתחום Y.
לצפיה ב-'אני לא מכיר יותר מידי מעסיקים, אבל אני מצטרף לדעה של'
אני לא מכיר יותר מידי מעסיקים, אבל אני מצטרף לדעה של
27/06/2017 | 23:30
1
16
selaerer (אגב, בעבר הוא ניהל פה פורום "שפות תכנות"), ו-Lhuna1:
את לא ג'וניור בשום צורה.

מפתחים לומדים דברים חדשים כל הזמן.
אם איכשהו הגעת למצב שאת יודעת רק ++C, זה לא כ"כ טוב, אבל זה עדיין לא אומר שהכישורים שלך כמפתחת, גם אם תיקחי עכשיו לידיים שפה שבכלל לא ראית קודם, יהיו כמו קישורים של מישהו שעדיין לא תכנת בעולם האמתי.

בשרשור אחר כאן בעמוד סיפרתי על מקרה שהיה בחברה שלי, בו בגלל שינוי בשוק, תוך חודשים ספורים היינו צריכים לזרוק לפח הרבה מהידע הצבור והמומחיות שלנו, ולעבור לכלים ופלטפורמות מאוד שונים וחדשים לגמרי.

זה לא הפך אף אחד מהמתכנתים הוותיקים שלנו ל-"junior", והתהליך ההסתגלות והלמידה שלנו לא היה זהה לתהליך שעברנו כשרק הגענו (עבורי לפחות, זו היית המשרה הראשונה שלי כשהגעתי, אבל כשעשינו את השינוי כבר היו לי כמה שנות פיתוח מתחת לחגורה).

אז תני לעצמך קצת קרדיט, ואז גם אחרים יתנו לך ;-P

וכן - בהתחלה לומדים רק את מה שנחוץ. אני יכול להבין שאת רוצה לבצע "לימוד אקדמי", קודם לומדים אחרי זה מיישמים.
אישית, אני לא מסוגל ללמוד שפות תכנות או כלים ככה - כשאני לומד, נניח מספר, אני חייב לממש אחרי כל פרק, ולעבוד עם זה בשותף, אחרת זה יברח לי.

גם אם לך זה מצליח, זה לא אומר שאת חייבת לעבוד רק ככה.
תנסי להשתלט על הפרפקציוניזם שלך, הוא יתקע לך מקלות בגלגלים!

ידע מעמיקים עם הזמן. את תגיעי למומחיות, רק לא ביום הראשון.

ולבסוף לגבי תפוקה:
אף מתכנת, וותיק ככל שיהיה, לא יתחיל לתת תפוקה מיד במקום חדש.

לוקח זמן ללמוד את המוצר, את שיטות העבודה, לצלול לקוד.
זה נכון, שאם לא מכירים את השפה או הפלטפורמה זה ייקח יותר זמן.

כמה יותר?
זה עוד פרמטר שמאוד תלוי בבן אדם.

כפי שרשמתי בכותרת, אני לא מכיר יותר מידי מעסיקים, אבל הייתי די קרוב לתהליכי גיוס בשני מקומות עבודה, ולפי מה שראיתי, מעסיק טוב יהיה מוכן לוותר על ידע ספציפי לדומיין או בשפה בה עובדים, אם הוא מזהה מועמד איכותי ומוכשר.

תמיד עדיף מפתח טוב שיודע שפה אחרת, ממפתח בינוני או חלילה גרוע שיודע את השפה שבה עובדים על המוצר שלך.
כי מפתח טוב ילמד כל שפה בלי בעיה. מפתח גרוע, ייתכן שלעולם לא ישתפר, ואם ישתפר זה ייקח יותר זמן מלימוד שפה.

בכל אופן, מפתחים תמיד צריכים ללמוד.
כי דברים משתנים. אפילו אם עובדים עם שפה אחת, כמה תקנים כבר היו ל-++C?

אני למשל, למדתי בצד וכתחביב Python וגילית לא פעם שזה מאוד עזר לי בעבודה.
אז אני לא מומחה, אבל זה לא אומר ש-Python לא שימושי לי.

ואם אי פעם ארצה לחפש משרה בתחום, אני לא חושב שאצטרך להתפשר על ג'וניור.
לא כי אני מומחה Python, אלא כי אני מפתח בעל וותק, שלא צריך להשלים יותר מידי ויכול להשלים בזמן סביר.

אני מאמין, לפחות לפי מה שתיארת בפורום, שזה תקף גם לגביך.
לצפיה ב-'מסכימה עם הכל, ובמיוחד'
מסכימה עם הכל, ובמיוחד
28/06/2017 | 00:57
5
"
תמיד עדיף מפתח טוב שיודע שפה אחרת, ממפתח בינוני או חלילה גרוע שיודע את השפה שבה עובדים על המוצר שלך.
כי מפתח טוב ילמד כל שפה בלי בעיה. מפתח גרוע, ייתכן שלעולם לא ישתפר, ואם ישתפר זה ייקח יותר זמן מלימוד שפה.
"

ככה חשבו ולדעתי בצדק גם רוב המנהלים שעבדתי אצלם.

לצפיה ב-'אולי זה יעזור קצת..'
אולי זה יעזור קצת..
27/06/2017 | 18:27
1
53
Java בצד שרת נקרא J2EE:
אם המושגים האלו מוכרים לך:
deploy,connection pool,jms,ear,war,web.xml,queue
,servlet
אם את מבינה את מודל ה mvc שמדברים על jsf או jsp. מה ההבדל בין jsp ל jsf.

אם את מבינה מה ההבדל בין post ל get,
מה המשמעות של interface עם prototype  של httpresponse,httprequest 
מה אומר לך המושג hotDeploy , איך אפשר לממש אותו, מה זה server cache,
מה זה startup class ואיך משתמשים בו בהגדרת server?
מה ההבדל בין web server ל application server ? אלו application server קיימים היום מה ההבדל בינהם ? 
איך משתמשים ב hibernet וב spring ב j2ee ? 
איך יוצרים קשר בין מספר servers a שרצים במקביל ?
מה זה listener ואיך מגדירים וממשים אותו?
מה זה ejb ( צד של bussnies ) ?
איך יוצרים dependency בין מספר ejbs?
איך עושים rollback ?
מה ההבדל בין שימוש ב jvm שרץ על מכונה לבין שימוש ב appliction server ?

מה זה בצד ה web:
Session, איך מעבירים פרמטרים ב jsp? 
אם את לא מכירה java. מה לגבי:
Js, ajax, jquery.

מה זה abstract class ו intrface - שזה כבר קשור ל jdk ולא רק ל j2ee. 

אני מסכים איתך, שיש עבודה לעשות, וכל הכבוד לך שאת מוכנה לעשות אותה.
בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
27/06/2017 | 20:45
30
כשהגעתי ל-abstract class ו-interface כמעט בכיתי מרוב אושר. סוף סוף משהו שאני מכירה....
תודה על התגובה המושקעת שבה פירטת מגוון מושגים. אני שומרת את התגובה בצד ואנסה לעבור עליהם עם הזמן.

אמנם עשיתי חזרה רצינית על ג'אווה אבל בהחלט חסר לי הרבה ידע שקשור לתחום השרת וכך כנראה יהיה ברוב התחומים האחרים.
אני מוכנה לעשות את העבודה בתקווה שיהיה מעסיק שיתן לי סיכוי לעשות את זה תוך כדי משרת ג'וניור או אפילו משרת סטודנט...
לצפיה ב-'אני חושב שמה שאנחנו מנסים לומר לך הוא שאת לא ג'ניורית.'
אני חושב שמה שאנחנו מנסים לומר לך הוא שאת לא ג'ניורית.
27/06/2017 | 22:15
34
וגם לא סטודנטית. זה לא סינדרלה אחרי חצות שפשוט מפסיקה להיות נסיכה.

יש לך נסיון וידע משמעותיים. אם תכתבי שאת מחפשת משרת junior (שלא לדבר על משרת סטודנט) זה יראה מאוד מוזר.

מי שיקבל את הקורות חיים שלך ואת הבקשה שלך למשרה כזו לא יבין מה הקשר בין השניים והדמיון שלו יתחיל לרוץ. יחשוב, כמו שאני העליתי השערה כזו, שהנסיון שלך אולי מאוד לא איכותי ולכן את רוצה משרה כזו. כל מיני מחשבות בכיוונים כאלה יכולים לעלות אצלו ולא נראה, לפי מה שאמרת לנו, שיש לזה סיבה טובה.

את מתכנתת מנוסה ואין סיבה שתכווני למשהו אחר, גם אם את עוברת domain ושפה. את יכולה להתפשר אם זה מה שמבקש מעסיק פוטנציאלי ("יש לך מה ללמוד... בלה בלה בלה")  אבל גם במצב כזה המעסיק לא יראה בך juniorית.

לצפיה ב-'עברתי מספר פעמים Domain'
עברתי מספר פעמים Domain
28/06/2017 | 00:21
12
אחד המעברים כלל גם כתיבה בשפה שמעולם לא פגשתי קודם.
כמובן שהכירו בניסיון הקודם אפילו שהוא בעולם תוכן ושפות לא רלוונטיות.

שאלת על שינוי שפת תכנות, אבל זה לדעתי שינוי גדול יותר וגם בו מעולם לא התבקשתי לרדת בדרגה או משהו כזה. מכיר עוד כמה כאלה.
לצפיה ב-'תואר בסטטיסטיקה'
תואר בסטטיסטיקה
26/06/2017 | 20:55
2
149
היי,
עשיתי תואר ראשון בסטטיסטיקה ואני מתעניינת בbig data. הייתי רוצה לדעת האם הייתי יכולה להשתלב בזה ואיך.
תודה.
לצפיה ב-'השני סמי קולון שלי..... '
השני סמי קולון שלי.....
26/06/2017 | 21:47
137
אז בממוצע יעני בשפה שלכם E צפי לשכר נמוך בהתחלה....
ובגלל שאנשים בהייטק (ואולי לא רק) הם מאוד "מתוכנתים".... אז אסור לך להראות שונות...זא VAR צריך להיות מאוד נמוך.... אסור לך להיות שונה מהם אפילו בנקודה פסיק יעני : סמי קולון....

בקיצור... אנשים טובים, משפחה חרא... תצטרכי לעבור "טירונות" אצל כל מיני אפסים פסיכופתים.... אבל בסוף יהיה טוב... אולי....

לצפיה ב-'אולי את יכולה להשתלב בתפקיד BI'
אולי את יכולה להשתלב בתפקיד BI
27/06/2017 | 21:05
27
(בכל חברת היי טק שהיא, לא רק ביג דאטה).

לצפיה ב-'ראיון לא טכני עם סמנכ"ל פיתוח'
ראיון לא טכני עם סמנכ"ל פיתוח
26/06/2017 | 16:29
5
207
שלום,
לאחר שני רעינות מקצועיים בחברה כלשהי, הזמינו אותי לראיון עם סמנכ"ל הפיתוח של החברה, בצמוד לראיון HR, וציינו שהראיון לא יהיה טכני.
מישהו יודע מה מקובל לשאול בראיונות כאלו?
לצפיה ב-'כל מיני... '
כל מיני...
26/06/2017 | 17:08
2
184
יובל/רונית/זמלן/מושיקו הראש צוות אמר שעשית רושם טוב... (פאוזה קטנה)
ת:
אני אספר לך בקצרה על חברת זובי טכנולוגיות... אנחנו הכי טובים בשוק... אנחנו מובילים את כל העולם..... חברת זובי מחולקת לשלוש גזרות אסטרטגיות... כל גזרה מחלוקת לשלוש מחלקות גיאו - טכנולוגיות לפי הטכנולוגיה הספציפית של הלקוחות... אני בטוח שאלון כבר דיבר איתך על זה...
ת:
אז עבדת שלוש שנים בחברת ברטון טכנולגויות... מה עשית שם?
ת:
תראה הרבה אנשים באים להתראיין פה... יש פה תחרות קשה... הרבה שגייסנו, נשרפו... אתה בטוח שזה בשבילך?
ת:
אתה נשוי? יש ילדים? איפה אתה גר? איפה שרתת בצבא?
ת:
איפה אתה  רואה את עצמך בעוד חמש שנים? פה בחברה 
עובדים קשה... צריך להשקיע המון... אתה בטוח שיש לך המוטיבציה והאנרגיות?
ת:

בים בם תירס חם

לצפיה ב-'איך מגיבים/כדאי להגיב לשאלות כאלו?'
איך מגיבים/כדאי להגיב לשאלות כאלו?
26/06/2017 | 22:06
1
48
לצפיה ב-'לענות בנימוס, באופן רגוע'
לענות בנימוס, באופן רגוע
26/06/2017 | 22:31
114
לתת את התשובה הכי טובה שאפשר

במקרים חריגים שבהם המראיין ממש מפריז אפשר ואפילו רצוי להגיד תודה וללכת

לצפיה ב-'פעם זימנו אותי לראיון כזה באינטל'
פעם זימנו אותי לראיון כזה באינטל
26/06/2017 | 17:57
192
מה שלא אמרו לי - זה שבסוף הראיון חותמים.

בעיקרון,
לא מטריחים את סמנכ"ל פיתוח לסתם ריאיונות,
זה אומר שאם תעשה רושם סביר - כנראה שהתקבלת.
החריג היחיד שנתקלתי בו - היה בהתלבטות בין 2 מועמדים,
והסמנכ"ל נדרש להכריע.
לצפיה ב-'להכיר אותך ולראות אם אתה מתאים לסגנון של החברה'
להכיר אותך ולראות אם אתה מתאים לסגנון של החברה
26/06/2017 | 19:46
163
תהיה מוכן לתאר פרוייקטים שעבדת עליהם, ולספר באופן קצר אבל מקיף על הרקע המקצועי שלך.
לצפיה ב-'שימו לב למשרת פייק במיקרוסופט דרך השמה של כלנית'
שימו לב למשרת פייק במיקרוסופט דרך השמה של כלנית
26/06/2017 | 21:10
144
הזמינו אותי לראיון לתפקיד טכנאי shadow, על פניו נשמע מבטיח, ההמשך פחות. הגעתי מחיפה לראש העין במיוחד, לראיון של 5 דקות עם אלון שהזדהה שהוא ממיקרוסופט וה HR. שאל שאלות בנאליות על מקום העבודה האחרון שמופיע לו בקו"ח. שאל עוד 2 שאלות טכניות שקשורות לתמיכה טכנית ולא לטכנאי ואמר לי במקום שאני לא מתאים אבל.. יש לו להציע לי תמיכה טכנית משמרות לילה בשטראוס.
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:12
8
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'oh the Irony (קצת ארוך:)'
oh the Irony (קצת ארוך:)
23/06/2017 | 12:35
89
798
לפני הרבה זמן כשחיפשתי עבודה ׁאחד הראיונות שלי היה בסניף ישראלי של חברה גדולה מאוד בארה"ב בנתניה, אע"פ שנתניה לא הייתה בדיוק קרוב אלי, הלכתי מתוך סקרנות, בשלב של הראיון כשהתחיל לשאול על o2 ויעילות אמרתי מראש שאין לי תואר  וישנם שאלות שאני לא יכול לענות (כן, מה לעשות אני חאפר...
המשך>>
לפני הרבה זמן כשחיפשתי עבודה ׁאחד הראיונות שלי היה בסניף ישראלי של חברה גדולה מאוד בארה"ב בנתניה, אע"פ שנתניה לא הייתה בדיוק קרוב אלי, הלכתי מתוך סקרנות, בשלב של הראיון כשהתחיל לשאול על o2 ויעילות אמרתי מראש שאין לי תואר  וישנם שאלות שאני לא יכול לענות (כן, מה לעשות אני חאפר מוגבל מנטלית ואיכשהו שרדתי במשך 20 שנה של עבודה, אני יודע שזה מגביל אותי, אבל ללמוד משהו תיארוטי בלי שאני יכול למצוא לו
שימוש תוך 2 דקות מחרפן אותי)

אני אומר את זה כי נראה לי שהפרצוף שלו לבש מבט שדומה לגועל של "מאיפה אבן זחל היצור הזה?" הראיון נגמר מהר מאוד לאחר מכן.

fast forward כמה שנים  ובעבודה הנוכחית שלי אנחנו עובדים עם אותה חברה בארה"ב כשהם בעצם עובדים על גרסה חדשה של מוצר שאנחנו מתממשקים איתו ובמשך יותר משנה, אנחנו מפילים אם המוצר שלהם על באגים דביליים, אני מדבר על לא פחות מ2 גרסאות GA שאותו מוצר יצא שאנחנו לא יכולים לעבוד איתו והשלישי בקושי.

זה הגיע למצב שמנהל המוצר שלנו אמר שקיבל מייל ממנהלת הפיתוח שהצהירה שזה "מביך" (מילים שלה) עד כמה אנחנו מוצאים באגים שלהם, (אצלנו מתייחסים לכך שאנחנו עושים QA למוצר שלהם כאילו אנחנו פיתחנו אותו רק בלי שהם משלמים לנו ) .

עד כדי כך שאנחנו נוסעים לשם בחודש הבא עם ראש הצוות שלי ומנהל המוצר כדי להדגים להם איך אנחנו עושים QA. (חברת ענק).
כן, אני יודע שהמים לא אותם מים, וזה לא אותם אנשים, ולא אותו סניף ולא אותו מוצר וכו' וכו' וכו'. בכל זאת זה משעשע. בימים מוקדמים הייתי עושה לקוד שלהם decompile ומראה לברנש  שלהם בדיוק איפה הקוד שדי חירפן אותו (זה אחד המורק"ים עלי שעובר בחברה).
אגב, אני עדיין עושה את זה, רק בלי להגיד להם , באגים אחרונים אני מסתכל מתוך סקרנות על פתרו אותו, ורואה דברים תיקונים שכוללים קריאה למתודה בתוך try catch שתופס illleagalArgumentException ומעבירה הלאה את הערך שגרם אותו רק עם trim ללא שום כתיבה ללוג אפילו. אולי אני סנוב, אבל איכשהו קצת צורם לי...

אגב, אישית אני חושב שאנחנו מקדישים יותר מדי זמן לזה, אני מדבר אשכרה אני צריך לשבת עם אנשי QA שלהם שעות ולהריץ עשרות בדיקות על מוצר שכבר גילינו שם הכל, זה קצת מביך. אני מרגיש כאילו אני אהיה שדר רדיו שצריך למלא זמן אוויר.
מצד שני אני זומם להתחיל ישיבה ב
"you wanna know how we many managed to find so many bugs? welp, how have you tried USING it?" אולי ראש הצוות שלי יצליח לרסן אותי, אבל אני מדבר עם מנהלת הפיתוח שם די הרבה זמן ועל חלק מהבאגים אני מגיב לעיתים בעוקצנות הומוריסטית כך שהיא די מכירה אותי כבר.

יד על הלב, אני בן 40 והפעם האחרונה שהייתי בחו"ל הייתה לפני קרוב ל30 שנה, בטיול בר מצווה, הבנתי שמספר דברים קטנים השתנו מאז, כך שאני לא יודע כלום על כלום. חצי ממני זומם להבריח מנוע משם, אבל אולי אני אהיה יותר מדי בסטרס מהנושא, במיוחד כאשר אחד הימים שם הוא צום.

תוספת לא קשורה: , כשעמדתי לפרסם את כל זה, תפוז הקפיץ לי הודעת login, לאחר שנכנסתי לא בכלל שזה פורסם. מזל  שלחצתי על copy לפני כן...
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ייעוץ קריירה '
מחכים לכם בפורום ייעוץ קריירה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 10:41
12
 אם אתם זקוקים להכוונה תעסוקתית או מתלבטים לגבי הקריירה שבחרתם, בפורום ייעוץ קריירה מומחה מחכה לייעץ לכם ולענות על כל שאלה ודילמה.
היכנסו עכשיו
לצפיה ב-'יוזמה מעניינת באונ' ת"א. אהבתי'
יוזמה מעניינת באונ' ת"א. אהבתי
25/06/2017 | 14:40
8
321
עכשיו רק צריך לעשות את גם את הדרך ההפוכה: לימודי הנדסה בחוגים למדעי הרוח והחברה. מנסיוני שם זה יכול מאוד להועיל.
לצפיה ב-'מוחי המוגבל מרוב הנדסה לא מסוגל יותר לשום מחשבה לא צינית'
מוחי המוגבל מרוב הנדסה לא מסוגל יותר לשום מחשבה לא צינית
25/06/2017 | 15:56
3
199
סטודטים ינהרו (פמפום הציון במאמץ קטן מובטח) + מחלקות ״מדעי הרוח״ המדלדלות ימצאו פרנסה ותקנים חדשים.

שים לב שזה פוסט PR שפומפם ל״כתב״ ע״י האוניברסיטה.

לצפיה ב-'הציניות היא בדיוק הבעיה'
הציניות היא בדיוק הבעיה
25/06/2017 | 17:47
2
67
לצפיה ב-'אני מסכים איתך. אך קשה להשאר אדישים לנוכח הפיוט'
אני מסכים איתך. אך קשה להשאר אדישים לנוכח הפיוט
25/06/2017 | 22:25
1
128
״שברנו את הראש ביחד איך לייצר מהנדסים יותר יצירתיים. היום חברות הטכנולוגיה המובילות הן מצליחות לא רק בגלל הטכנולוגיה עצמה, אלא בזכות רעיון. גוגל, אובר, איירביאנבי - כולן ההביאו פתרונות יצירתיים לבעיות קיימות. אחד הכלים לפיתוח חשיבה כזו הוא לימודים הומניים, שמקנים יכולת חשיבה שמוסיפה ומשפרת את החשיבה הכמותית ואת היצירתיות".

אני מניח שהדובר קרא את זה במדיום.
לצפיה ב-' סוחט דמעות. לגמרי '
סוחט דמעות. לגמרי
26/06/2017 | 08:33
30
לצפיה ב-'מסתבר ששכחתי לצרף את הלינק ועכשיו אני לא מצליח למצוא אותו'
מסתבר ששכחתי לצרף את הלינק ועכשיו אני לא מצליח למצוא אותו
25/06/2017 | 18:24
2
147
על כל פנים דובר על תוכנית באונ' ת"א שתאפשר לסטודנטים להנדסה לשלב לימודי מדעי הרוח בתואר. דיברו על איזה מסלול למצטיינים, לא לגמרי ברור. לצערי הידיעה נעלמה מYNET ובכלל.
לצפיה ב-'קבל קישור (ותודה לgoogle news)'
קבל קישור (ותודה לgoogle news)
25/06/2017 | 18:53
1
140
לצפיה ב-''
25/06/2017 | 19:00
14
לצפיה ב-'נו, תוכנית מצטיינים. גם ככה הם עושים מה שהם רוצים.'
נו, תוכנית מצטיינים. גם ככה הם עושים מה שהם רוצים.
25/06/2017 | 20:26
55
לצפיה ב-'מישהו עובד/עבד בחברת NSO ויכול לחוות דעה? '
מישהו עובד/עבד בחברת NSO ויכול לחוות דעה?
23/06/2017 | 22:02
2
120
לצפיה ב-'חבר שעבד שם לפני כמה שנים'
חבר שעבד שם לפני כמה שנים
23/06/2017 | 23:38
1
239
סיפר על שעות עבודה ארוכות מאוד, שחיקה מהירה של עובדים ותחלופה רבה כתוצאה מזה.

מאז עברו הרבה מים בביוב של הרצליה פיתוח, אבל אם המצב לא השתפר - זה לא נשמע טוב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/06/2017 | 22:11
52
לצפיה ב-'עבודה בחברת הייטק יציבה'
עבודה בחברת הייטק יציבה
23/06/2017 | 15:04
3
318
דרושים עובדים לחברת הייטק נס-טכנולוגיות

רוצים למצוא עבודה בהייטק עם אפשרויות קידום לעתיד ?!
נס טכנולוגיות זה המקום בשבילכם !!!
מגוון רחב של משרות חדשות, כולל ללא נסיון!
כל שנדרש למצוא את המשרה המתאימה ולשלוח קורות חיים(ככה אצלי זה הצליח)....

מצרף למטה הקישור:
https://my.tomigo.com/p/0aZql
לצפיה ב-'אין דבר כזה חברת היי טק יציבה'
אין דבר כזה חברת היי טק יציבה
23/06/2017 | 18:22
236
גם אם החברה יציבה, העובדים עצמם לא בהכרח יציבים. גם בנס היו גלי פיטורים, קיצוצים וכו׳ בדיוק כמו במקומות אחרים.  הנה למשל:

לצפיה ב-'מי שמעוניין בעבודה בחברת הייטק לא יציבה שיפנה אלי בפרטי.'
מי שמעוניין בעבודה בחברת הייטק לא יציבה שיפנה אלי בפרטי.
23/06/2017 | 21:24
87
לצפיה ב-'יציבות הינה גם תקופתית, לדעתי כרגע השוק בכללותו חווה יציבות.'
יציבות הינה גם תקופתית, לדעתי כרגע השוק בכללותו חווה יציבות.
25/06/2017 | 22:12
35
לצפיה ב-'מתלבט על משרה ממשלתית - חברת כח אדם'
מתלבט על משרה ממשלתית - חברת כח אדם
22/06/2017 | 07:50
3
305
שלום חברים,

השתחררתי לפני שנה כמפתח מיחידה מודיעינית.
יש לי נסיון רב כמפתח במגוון שפות.
בלי תואר אך עם ידע מעשי מוכח.

מתגורר בירושלים, לאחר חופשה התחלתי לחפש עבודה בתחום והבנתי שבירושלים אין הצע גדול.

החלטתי לבדוק משרות ממשלתיות בעיר, פניתי למספר חברות השמה וקיבלתי את התנאים הבאים:
משרה מלאה, תלוי בדרגת המשרה, נע בין 16- 19 ברוטו, פלוס נסיעות,
100% הפרשות לפנסיה
83% - 70% הפרשות לקרן השתלמות
17-18 ימי חופשה
ביטוחים שונים:
אובדן כושר עבודה
ביטוח בריאות פרטי ללא עלות
הטבות כגון סבסוד מסוים של קורסים מקצועיים

ואני מתלבט,
מצד אחד מאוד נח, בעיר, לא צריך לנסוע ולשרוף מינימום שעתיים כל כל יום בנסיעות/תחבורה ציבורית.
יתרון נוסף הוא שלרוב אין לחץ במקום העבודה, שעות העבודה מוגדרות, אפשר להגיע מוקדם ולצאת מוקדם וכו
בטחון יחסי לטווח ארוך

חסרונות,
השכר נמוך יחסית להיי טק למרות שבככל שהשכר עולה כך עולה גם המס ובסופו של דבר הפער נסבל לפחות מבחינתי.
חסרון נוסף הוא בפן הטכנולוגי, לרוב עובדים עם טכנולוגיה ישנה יחסית ואין שאיפה תמידית לעבוד עם הטכנולוגיות החדשות, כך שעם הזמן הנסיון נהיה פחות רלוונטי בחוץ.
וכמובן זה שההתנהלות היא דרך חברת כח אדם.

אשמח לשמוע מה אתם חושבים על הדברים,
על תנאי השכר, האם הם הוגנים
על העניין המקצועי והטכנולוגי במשרדי ממשלה
וכן על העבודה מול חברת כח אדם.
לצפיה ב-'אפיינת יפה את ההבדלים'
אפיינת יפה את ההבדלים
22/06/2017 | 20:18
213
קודם כל, כן הייתי מתעדף חברת סטארטאפ בירושלים על פני חברה ממשלתית. העבודה יותר מעניינת לרוב, הטכנולוגיות יותר עדכניות לרוב, והמשכורת יותר גבוהה לרוב ועולה בקצב יותר גבוה.

אני אסתכן בלהשמע זקן, אבל אתה צעיר מכדי לחשוב על בטחון לטווח ארוך. משרד המשפטים יהיה שם גם כשתהיה בן 28 וגם כשתהיה בן 38.

וכמובן - אם לעזוב לתל אביב, אפילו זמנית, זאת אופציה - לך על זה. המון היצע, המון עבודות מעניינות, ובטח תוכל לנצל את רשת הקשרים שלך מהשירות.
לצפיה ב-'זה לא נשמע מדהים'
זה לא נשמע מדהים
23/06/2017 | 09:09
171
גם אם עשית שירות חובה בלבד (3 שנים) ביחידה "נחשבת" כמו 8200, יש לך 3 שנות ניסיון איכותי בפיתוח.
המספרים עצמם נשמעים לי נמוכים למדיי. רק אתה יודע כמה הקטע הכלכלי חשוב לך אבל לדעתי זה גם ההפרש בנטו מול מה שבן אדם עם 3 שנות ניסיון איכותי יכול לקבל לבין מה שהוצע לך מהותי. יש מחשבוני שכר שאתה יכול לשחק איתם. אל תשכח לשלקלל את ההפרשות הפנסיוניות וקרן ההשתלמות.
אגב זה מוזר שההפרשה לקרן השתלמות היא לא על כל השכר שכן זה חיסכון שפטור ממס רווחי הון ויש לך אינטרס לגדול להפריש עד התקרה שפטורה ממס (אם מה שכתבתי זה סינית תחפש בגוגל, זה חשוב). 

לא עבדתי מעולם במשרד ממשלתי, אבל לדעתי מבחינת גילאים אווירה : זה יהיה מאד שונה מסטארטאפ ואפילו קורפורייט. כנראה שתהיה אחד הצעירים בפער ניכר.

לדעתי אתה עלול למצוא את עצמך מקבל ניקוד שלילי על זה שהניסיון שלך יהיה משם בגלל סטיגמות בין אם נכונות ובין אם לאו שיש על מקומות מהסוג הזה (טכנלוגיות לא עדכניות, חלק מהעובדים רק מחכים לפנסיה וכו')

מילת המפתח היא שאר האופציות שלך וכמה אתה מוכן לחפש עוד..

לצפיה ב-'מצטרפת לשתי התגובות למעלה'
מצטרפת לשתי התגובות למעלה
23/06/2017 | 10:40
161
זו לא הדרך המומלצת לתחילת קריירה בהיי טק ואתה עוד צעיר מידי בשביל פשרה כזאת.
כמה זמן אתה מחפש עבודה?

לצפיה ב-'דילמה מראיון עבודה'
דילמה מראיון עבודה
20/06/2017 | 17:22
18
547
חבר התראיין בחברה לתפקיד של איש פיתוח בצוות.
המראיין סיכם לו שחסר לו ידע וגם שהוא קצת בינוני.
המראיין רצה לדעת אם לחבר יש מוטיבציה להשקיע וללמוד המון.
הוא הביע ספק אם החבר מתאים לתפקיד.
המראיין העביר את הכדור לחבר ואמר לו שהוא מצפה ממנו לתשובה אם הוא רוצה את התפקיד או לו ואחרי זה המראיין יתן תשובה סופית.

יש לחבר עוד כמה ימים לתת תשובה.
מה לדעתכם כדאי לעשות במקרה כזה?
לצפיה ב-'קודם כל, האם המראיין צודק?'
קודם כל, האם המראיין צודק?
20/06/2017 | 17:44
8
351
הרבה פעמים מועמדים מגלים את פערי הידע שלהם רק כשמגיעים לראיון במקום חדש כי במקום הישן הם היו בטוחים שהם בסדר גמור. זה קורה בעיקר בעבודות ראשונות.
אם הראיון היה הוגן, השאלות הגיוניות ולחבר שלך באמת חסר ידע אז אולי שווה לקחת את ההזדמנות.

אם זה היה ראיון קנטרני, שאלות לא לעניין (פינות איזוטריות, שאלות שאין סיכוי שמועמד סביר יידע וכו') אז זו יכולה להיות סתם יהירות של המראיין או טקטיקה להוריד דרישות שכר. הייתי נזהר ממקום כזה.
לצפיה ב-'נכון יש פערי ידע'
נכון יש פערי ידע
20/06/2017 | 18:18
7
277
בשפת התכנות ובידע כללי וגם בנושא ספציפי ששלחתי לך בפרטי.
יחד עם זאת האם לא תפקידו של המגייס גם לנסות לשכנע את המועמד?
אם הוא לא רוצה את המועמד הוא פשוט יכול לתת תשובה שלילית.
לצפיה ב-'ההתאמה תלויה באצון'
ההתאמה תלויה באצון
20/06/2017 | 22:26
1
218
אם המועמד מבין שיש לו מה להשלים והוא בקטע ולא רק יתלונן על המשימות המרגיזו שנותנים לו וגם ייאלץ טיםה לקרוא מעבר לשעות העבודה וגם כנראה להתפשר בשכר אז הוא בסדר גמור והוא באמת מתאים.
אם המועמד חושב שזה עוול והוא תותח על אז כנראה שהחתונה הזו לא תסתיים טוב.
לצפיה ב-'יעני "עושים לו טובה"? זא מביאים אותו על תקן של סנג'ר....'
יעני "עושים לו טובה"? זא מביאים אותו על תקן של סנג'ר....
21/06/2017 | 01:16
70
לצפיה ב-'אולי הוא בודק עד כמה החבר ״רעב״'
אולי הוא בודק עד כמה החבר ״רעב״
20/06/2017 | 22:55
1
89
לצפיה ב-'כנראה שהוא מכין לחבר...'
כנראה שהוא מכין לחבר...
21/06/2017 | 01:18
202
סנביץ גדול עם הרבה נקניק ועוד יותר הרבה חרדל...

לצפיה ב-'סוג של תיאום ציפיות?'
סוג של תיאום ציפיות?
21/06/2017 | 02:14
2
221
מבהירים לו שהוא כנראה נכנס ברמה יותר נמוכה ממה הוא ציפה וידרש להשתפר בצורה מהותית. זה נראה לי הוגן לתת התראה כזאת. עדיף על סתם תשובה שלילית, לא?
לצפיה ב-'בדיוק מה שויני אמר'
בדיוק מה שויני אמר
21/06/2017 | 20:51
1
186
אפשר לשלול על חוסר נסיון.
אפשר לתת תשובה חיובית ולהסתיר מהעובד את העובדה שיש לו הרבה ידע להשלים.

והכי טוב זה כנראה להיות כנה. להבהיר את המצב לאשורו: שהם מעוניינים כנראה מזהים פוטנציאל אבל שיש לו הרבה מה להשלים וללמוד כדי שיגיע לרמה הנדרשת.
מה שכן, זה יכול לבוא לידי ביטוי בשכר שיציעו. בסוף מן הסתם הכל נתון למו"מ וכל הצעה אפשר להשוות להצעות אחרות אז הוא צריך פשוט לחכות ולראות.
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 00:16
16
לצפיה ב-'אני חושב שהייתי מוותר'
אני חושב שהייתי מוותר
22/06/2017 | 00:35
8
213
בהנחה שזאת לא טקטיקה להנמכת ציפיות שכר \ מו"מ (שזה מסריח לכשעצמו להגיד דברים כאלה), לא חושב שהייתי רוצה להגיע למקום שהביע ספק אם אני מתאים לתפקיד ועוד אמר לי שאני בינוני.

ברור שזה תלוי בשאר המאפיינים (אם זאת חברה נחשבת מאד טובה או תנאים מאד טובים או תחום שאני רוצה להגיע אליו) אבל באופן כללי לא הייתי רוצה ללכת למקום שהתרשם ממני בצורה הזאת. 
לצפיה ב-'למה?'
למה?
22/06/2017 | 01:09
5
157
לא איכפת לך ממקום שמתייחס אלייך כמו זבל ברמה האישית, אבל מקום שנותן לך הערכה כנה של איך נתפסת ברמה המקצועית מפריע לך?

לצפיה ב-'מקום זה אוסף של אנשים.'
מקום זה אוסף של אנשים.
22/06/2017 | 08:56
4
163
אם כל האנשים בדרך (כולל אנשים שאני הולך לעבוד איתם יום-יומית) "התייחסו אליי כמו זבל" אשתדל שלא להגיע לשם, כמובן תלוי בשאר האופציות.
אם גורם בודד שההשפעה שלו על ההתקדמות\הנאה שלי בחברה היא אפסית, ניקח כדוגמא את ה-HR\השומר בכניסה\המגיש של הבשר בחדר אוכל, התייחס אליי לא יפה, זה פחות מפריע לי. כמובן ששוב תלוי באופציות האחרות וכמה זה היה "לא יפה" (לי אישית לא מפריע שרושמים את מה שאני אומר על דף או שואלים אותי שאלות מפגרות. גם פה בפורום )

אני באופן כללי מנסה להסתכל על הסיטואציה בצורה רציונלית ולמשקל דברים שחשובים לי.

מקום עבודה זה לא חבר שלי או בן משפחה שיש לי צורך לתגמל על "כנות". זה שחקן, בד"כ רציונלי, עם אינטרסים שמעוניין בשירותים שלך במחיר הכי זול שהוא יכול לקבל. אני מסתכל על הסיטואציה מנקודת המבט שלי ומנסה לשפוט מה ישרת או יפריע לאינטרסים שלי מתוך המידע שיש לי, לטווח הזמן שמעניין אותי.

המקרה שתואר יכול להיות בקלות טקטיקה להורדת להוזלת עלויות.
הדברים האלה נעשים ויכול להיות שהמועמד אחלה מבחינתם וזאת דרך להוזלת עלויות שמי שמוביל אותה זה HR בשילוב עם מנהלים יותר בכירים ודבר כזה מסמן לי שגם אם אוכיח את עצמי ינסו לקצץ בעלויות התגמול שלי וישחקו איתי משחקים, גם בעתיד - ולי הדבר הזה מפריע.

גם אם זה אמיתי, רושם כזה בוודאות ישתקף בהצעת השכר וחתימה עליה תהיה בעצם הסכמה לדברים של אותו מנהל וחובת ההוכחה שהיא גם ככה על משהו חדש, תהיה עוד יותר גדולה, כשאתה מתחיל ממקום נמוך, אתה צריך להשקיע יותר מאמץ בשביל להתקדם למעלה.

לרכיב אינפורמציה בודד אין שום משמעות. אם זאת חברה כל כך טובה שגם הצעת השכר שלה למועמדים גבוליים מאד גבוהה, הם יושבים במקום שנח לי, מתעסקים בדברים שמעניינים אותי ואני יודע מבפנים שאותו מנהל הוא בן שיהיה לי נח לעבוד איתו, אז זה כמובן שהתמונה משתנה.

לצפיה ב-'טוב, לפחות אתה עקבי. שולל כל ביקורת.'
טוב, לפחות אתה עקבי. שולל כל ביקורת.
22/06/2017 | 09:08
3
42
לצפיה ב-'עוד נקודה חשובה'
עוד נקודה חשובה
22/06/2017 | 09:41
2
126
היא למה שמקום טוב ואיכותי יקח בן אדם שלא ממש מתאים לתפקיד?
זה גם מעלה סימני שאלה גדולים.

והאם כל האנשים שם הם פשרה כזאת כי את המתאימים באמת הם לא יודעים למשוך.

לי אישית זה היה קופץ גם כן.

תקראו לי ציני אבל שום חברה פרטית לא תרצה לקחת מועמד פחות מתאים מתוך טוב לב ורצון לתת לו הזדמנות כנה. היא תעשה את רק כשהפחות מתאים הזה הוא הכי טוב שהיא יכולה להשיג
לצפיה ב-'אני אתן לך דוגמא'
אני אתן לך דוגמא
22/06/2017 | 10:22
131
יש לי שני חברים שהתראיינו בגוגל. לשניהם אמרו ״שמע, לא בטוחים. תבואו לעוד סבב ראיונות״.

אחד אמר ״למה מי אתם שתתזזו אותי״, כי בילה שם יום שלם גם ככה, איזה 5-6 אנשים ראיינו אותו בשרשרת, נראו לו שמספיק. בדר״כ אכן מספיק.

השני אמר ״טוב״, בא לעוד סבב.

נחש מי מהם עכשיו עובד בגוגל. לקחו אותו. הציעו לו אכן דרגה אחת מתחת למה שציפה וביקש, ואכן הוא גילה שוואלה, יש הרבה דברים שהוא לא יודע. עכשיו הוא הולך לבקש קידום לדרגה שרצה, בערך שנה אחרי.

הבחור השני, אגב, הלך לעבוד במקום אחר. אחד המקומות ששומעים עליו בחדשות שהעובדים סובלים בהם. הוא לא סובל מספיק כדי לעזוב, אבל מדי פעם אני שומע בכי.

לא בטוח אם היה לו שווה האגו.

למה מקום טוב ואיכותי כמו גוגל יקח בן אדם שלא ממש מתאים לתפקיד? כנראה שהיו להם סיבות. עבודה שהבן אדם צמח אל תוך התפקיד. ראו פוטנציאל, ראו שיש מקום לשפר וראו גם שיש יכולת. למה שלא יקחו? זאת הדרך הבריאה.
לצפיה ב-'הרבה בני אדם ״לא ממש מתאימים לתפקיד״, אבל לומדים'
הרבה בני אדם ״לא ממש מתאימים לתפקיד״, אבל לומדים
22/06/2017 | 10:42
134
עדיף מקום שיודע לזהות כשלמישהו חסר ידע, ויודע לעזור לו להשלים חוסרים,
מאשר מקום שלוקח את אותו חסר ידע ונותן לו להישאר בבורות מאושרת.

וכן, כנראה לוקחים אותו כי לא מצאו מישהו יותר טוב.

והוא צריך להחליט מה הסיכויים שלו למצוא משהו יותר טוב

לצפיה ב-'די מסכים. אני הייתי אפילו נעלב'
די מסכים. אני הייתי אפילו נעלב
22/06/2017 | 14:31
1
160
מזכיר לי שלפני כחצי שנה הייתי ב2-3 ראיונות חברה, אבל בגלל שלא היה להם מספיק ידע טכני בתחום שלי שלחו אותי לריאיון טכני אצל גורם מחברה שעובדת אתם.

רמת הידע שלי בתחום היא מאד גבוהה. לא היה ריאיון טכני בשנים האחרונות שלא צלחתי. ובכל זאת בראיון עם אותו גורם הוא שאל אותי שאלות על כלים פנימיים [שנמצאים בשימוש רק בחברה של אותו גורם] ונכנס לתתי פינות, כאילו ניסה תמיד להגיע לנקודה שבה אין לי תשובה.

אחרי כיומיים התקשרו אלי מהחברה. אמרו שקיבלו התרשמות חיובית מאותו גורם ושמאד רוצים שנחתום.
אני הייתי כבר הרבה פחות נלהב והעדפתי הצעה של מקום אחר. פשוט יצאתי מאותו ריאיון טכני עם הרגשה מאד לא נוחה.
לצפיה ב-'מטרת הראיון הטכני היא אכן להגיע '
מטרת הראיון הטכני היא אכן להגיע
23/06/2017 | 02:17
122
למקומות בהם אתה לא יודע, אחרת אך ידע מה ״גבולות הידע״?

לי נשמע כמו ראיון מקצועי בהחלט.
לצפיה ב-'התמודדות עם בוס נחמד אבל לא ממש טכני'
התמודדות עם בוס נחמד אבל לא ממש טכני
20/06/2017 | 08:48
26
399
זה כבר הבוס השני בארגון שאני צריך להתמודד מולו עם אותה תופעה.
הוא בנאדם חביב והשיחות היומיומיות שלנו נחמדות, לפעמים מצחיקות.

אבל - כשאני מנסה לעדכן אותו על פרט טכני טהור (איך כדאי לממש משהו בקוד) - הוא מתבלבל, לא מצליח להבין אותי ואז שולח אותי לתורן האנטיפט בקומה כדי לשאול.

אני ממש לא רוצה לשאול את הבנאדם כי אני יודע איך הוא יגיב "למה אתה בא לשאול אותי את זה ?" גם אם זה בחיוך - זה עושה ממני אדיוט בעל כרחי.

מצד שני, לא נעים לי להגיד בצורה בוטה לבוס (גם לא בחיוך) - לא הבנת מה שאמרתי נכון ? פשוט תגיד שאתה לא מבין, אני אסביר לך שוב על הלוח. אם אין לך מושג, פשוט תגיד שאתה לא יודע ואני כבר אדע מה לעשות.

אז אני מוצא את עצמי אוכל כאפות מאנשים. לפעמים אני שולח מייל ומכתב אותו כדי שיראה את התשובה הלבבית שאני מקבל.

בעבר, לא הייתי שואל את הבאנדם שאמרו לי ומנסה להסתדר לבד ואז למחרת הוא היה שואל אותי "דיברת עם [הקוף]" ? הייתי עונה לו שלא ואז הייתי חוטף במשובים 1@1 שאני לא מספיק 'מתייעץ' או 'מתקשר' עם שאר הקבוצה.

במקום הנוכחי כבר פחות אכפת לי מהרושם עלי אבל אני בחיפוש עבודות ומחר זה יכול להיות בארגון החדש ואז זה רושם ראשוני וזה כן משמעותי.

תודה לכל הצעה.

לצפיה ב-'הבוס לא יכול ולא אמור לדעת הכל'
הבוס לא יכול ולא אמור לדעת הכל
20/06/2017 | 09:01
8
358
למעשה זה לא תפקידו - זה תפקידו של המוביל הטכני או הארכיטקט. נכון שבהרבה מקומות מנהל הוא גם הראש צוות/מוביל טכני, אבל זה לא בהכרח חייב להיות כך.

אם האנטיפט התורן בקומה עונה לך בחיוך - למה הוא אנטיפט? למה לא לשאול אותו? הרי הוא יודע את התשובה. אם אתה רוצה להגיד לבוס שלך ״תגיד שאתה לא יודע ואני כבר אדע מה לעשות״ - למה שלא פשוט תעשה את זה? אתה כבר יודע שהבוס לא טכני.

אם האנשים שאתה מבקש מהם עזרה מורידים לך כאפות - זאת בעיה אחרת. וכן, צריך להראות לבוס שלך את זה, ולבקש ממנו לפתור את הבעיה. אולי הם לא יודעים שהוא שלח אותך אליהם? אולי הם יודעים, אבל הוא לא בדיוק ביקש את רשותם מראש? ניחוש שלי הוא שהכאפות שמורידים לך מכוונות בעצם אליו, כי הוא מסנג׳ר אותם. זה לא אשמתך, אבל צריך להגיד לו, כי הוא לא מתנהל נכון.

לגבי משובים - אם אמרו לך לעשות משהו ולא עשית - תחטוף במשובים. אבל זה נשמע שאתה יותר בין הפטיש לסדן כי הבוס לא מתנהל נכון מול שאר הקבוצה, לא כי הבוס לא טכני.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה שאני מצאתי (והיו לי בוסים כאלה, תענוג לעבוד איתם אם לא צריך מהם מומחיות טכנית) היא להיות מומחה טכני. זה לאו דווקא אומר ללמוד הכל לבד בלילה מתחת לשמיכה. זה אומר, בין היתר, שאתה תיצור קשרים עם האנשים ה״נכונים״ שיעזרו לך ללמוד. ולקרוא להם ״[קוף]״ זה כנראה לא משהו שיועיל. אם אתה קורא להם כך פה, לא מן הנמנע שזה מה שאתה מקרין, גם אם לא בכוונה, מולם. זה גם אומר להיות מעורב יותר בדיונים טכניים של אחרים. תצטרף לcode/design review, תעבור על מסמכים שאחרים כותבים, אם זה חברה גדולה - כנראה שיש גם כל מיני פורומים פנימיים. בקיצור - אם אתה צריך מומחה טכני, תהפוך להיות מומחה טכני.

אם זאת משימה קשה מדי עבורך (וזה לא פסול), אתה צריך להיות בצוות עם ראש צוות טכני חזק. אם הצוות הנוכחי שלך לא מספק את זה - תחפש דרך לעבור לאחד אחר.
לצפיה ב-''
20/06/2017 | 10:27
7
231
מאד מורגש שאתה מומחה טכני. במיוחד בC++ ומערכות מבוזרות.

בולט בכל הודעה שלך

NOT.

לצפיה ב-'מה אמרנו על לשתות מים לפני שניגשים למקלדת?'
מה אמרנו על לשתות מים לפני שניגשים למקלדת?
20/06/2017 | 10:46
6
205
אם יש לך שאלה טכנית שאתה רוצה לשאול - תרגיש חופשי. אני אשתדל לענות, אם אדע.

בינתיים, אתה זה שמתנהג כמו איזה ילדון בגנון שלא מסוגל לסלוח על עלבון. אז העזתי לתקן אותך מתישהו, מי ישמע...
לצפיה ב-'אני נהנה מההודעות שלך'
אני נהנה מההודעות שלך
20/06/2017 | 11:21
5
176
זה משעשע אותי לראות אותך קורא לעצמך ״מומחה טכני״ ולהזכר ב״מיטב״ שלך..באירוניה מצחיקה אותי.

איך אמרו לך פעם ״לפחות תנסה להשמע אמין״
לצפיה ב-'בסדר, תהנה. רק אל תטבע בארס של עצמך.'
בסדר, תהנה. רק אל תטבע בארס של עצמך.
20/06/2017 | 11:37
4
131
וההצעה שלי בעינה עומדת: אם יש לך שאלה טכנית - אתה מוזמן לשאול. אני אשתדל לענות.

אני מוכן להחזיר לך את ה500 שקל שהפסדת לי בשרשור הקודם אם תעשה את זה.

אם האגו המנופח מדי שלך לא יעמוד בדרכך...
לצפיה ב-'אשמח ללינק לניצחון המוחץ שלך'
אשמח ללינק לניצחון המוחץ שלך
20/06/2017 | 11:49
3
47
לצפיה ב-'לינק? איזה לינק? היה מפגש, שכחת כבר? '
לינק? איזה לינק? היה מפגש, שכחת כבר?
20/06/2017 | 11:57
2
120
הרי הכל מתנהל בדמיונך, לא? כל הדיאלוגים שלך איתי מבוססים על כל מיני המצאות, למה רק לך מותר?

אבל אני עדיין מחכה שתמצא מישהו שיכתיב לך שאלה טכנית. אתה עכשיו בעבודה, בטח יש מישהו מסביב שיכול להמציא משהו ברמה סבירה. הרי שנינו יודעים שאתה עצמך לא מסוגל

לצפיה ב-'מעולם לא פגשתי אותך'
מעולם לא פגשתי אותך
20/06/2017 | 12:10
1
130
ואם אתה חושב שכן, אז קח תרופות.

הדיאלוגים איתך מבוססים על שטויות שכתבת שלדעתי אדם בן אדם שמבין מעט מאד לא היה כותב.
ובגלל זה אני ממליץ לא להתייחס לדיעות שלך בשום נושא רציני. זאת גם הסיבה שהצעתי לך את ההתערבות נגד אותו חבר שזלזלת בו כי אותו אני מכיר מצד אחד והקשקושים שאתה מקשקש מהצד השני אומרים שגם ביחס של פי 5 לטובתך ההתערבות כדאית לי.

אין לי שום כוונה לעשות לך חידונים או לשאול אותך, יש מספיק הודעות שלך בפורום כדי שאפשר יהיה להבין במי מדובר ואם בכל זאת משהו מאמין שאתה מומחה ״טכני״ על אחריותו

לצפיה ב-'אתה כזה כבד, בחיי....'
אתה כזה כבד, בחיי....
20/06/2017 | 12:18
115
תפסיק לחטוף שרשורים של אחרים כדי לספק את הצרכים שלך. האגו שלך מנופח מדי, הבנו.

אני הולך לישון, לילה טוב.
לצפיה ב-'אל תצפה להרבה מהבוס, וכך לא תתאכזב'
אל תצפה להרבה מהבוס, וכך לא תתאכזב
20/06/2017 | 09:14
177
במקום להיכנס לפרטים טכניים שישעממו אותו - תסביר דברים בקווים כללים וזהו.
אם נכנסים לפרטים - תגיד לו שזה מאוד טכני, ותסביר רק אם הוא מבקש במפורש.
ואם הוא מתעמת איתך או לועג בגלל שביקשת הנחיות ברורות - תגיד שאתה רק רוצה לעשות את העבודה שלך הכי טוב.

אף פעם אל תוציא כביסה מלוכלכת החוצה - כי זה רק יפגע בך.
אף אחד לא מתעניין מי אשם, זה רק ידביק לשניכם תדמית רעה.
אם אתה בחיפוש עבודות - תדאג שהמנהל יחשוב עליך רק דברים חיוביים בזמן שנותר
לצפיה ב-'ההתמודדות שלך לא צריכה להיות עם הבוס'
ההתמודדות שלך לא צריכה להיות עם הבוס
20/06/2017 | 10:13
144
אל תחפש פתרון קסם. הבוס לא מבין, וכנראה לא רוצה להבין.

כרגע אתה עלול למצב את עצמך כאחד שמנג׳ס למנהל (הוא אומר לך לפתור את הבעיה בכוחות עצמך תוך התייעצות עם אחרים, ובמקום זה אתה מבלבל לו את המוח עם עוד הסברים על הלוח), ועושה טעויות בגלל שלא מתייעץ עם אנשים שמבינים.

מה לעשות? לבלוע את הגאווה, ולהתייעץ. ולהמשיך להתקדם טכנית.
לצפיה ב-'לא הבנתי למה אתה מתנהל ככה, זה מזכיר לי קופת חולים'
לא הבנתי למה אתה מתנהל ככה, זה מזכיר לי קופת חולים
20/06/2017 | 20:26
5
152
אתה לא יכול פשוט להתייעץ עם מהנדסים אחרים בחברה מיוזמתך? בטח יש סביבך עוד אנשים טובים טכנית שגם נחמדים ולא אנטיפאתים, אתה לא יכול פשוט לבקש יעוץ כמה דקות ממישהו לפי בחירתך?
אתה חייב קודם ללכת למנהל שלך, שאתה יודע שלא יוכל לעזור, ולקבל ממנו "הפניה" בשביל להתייעץ עם אדם אחר בחברה? (צריך גם טופס 17?)
הוא מתפקד עבורך בדיוק כמו רופא משפחה שנותן הפניה לרופא מומחה.. זה קצת מצחיק.

לצפיה ב-'יכול להיות שלא הסברתי את עצמי נכון'
יכול להיות שלא הסברתי את עצמי נכון
20/06/2017 | 20:48
4
149

קודם כל, תודה לכל מי שענה. אני אנסה ללמוד מהתגובות שלכם כיצד להשתפר.

כשאני נתקל בבעיה כלשהי, אני מוצא לעצמי פתרון.
אם זה בחיפושים ב-WEB, אם זה בחפירות בקוד של אחרים ואם זה בלשאול את האדם הנכון - דגש על האדם הנכון - אנשים שאני מכיר בארגון שאפשר לסמוך על מה שהם אומרים וגם שאפשר לתקשר איתם כמו בנאדם ולא מגיבים בחוסר טאקט או שמחלקים דיסאינפורמציה העיקר שתצא מהמשרד שלהם.

הבעיה מתחילה כשאני צריך לעדכן את הבוס. למה צריך לעדכן אותו ? כי הוא תופס אותי במטבח ושואל מה קורה? או כי בכל יחידת זמן אני דואג לעדכן באופן כללי סטטוס ויוצא שאני נשאל ונדרש לפרט בצורה טכנית מימוש בקוד.

לפעמים המימוש לא מספיק ברור לו (למשל, אני מפרסס סטרינגים וממיר למספרים כדי לעשות חישובים) מכל מיני סיבות ואז הוא מתחיל להלחץ שאולי אני לא בכיוון הנכון (השערה שלי) וכדי ש"לא אבזבז זמן" מתחיל לשלוח אותי לאנשים אחרים בצוותים אחרים ש"הוא חושב שהתעסקו עם העניין" או שהם "אמורים לדעת מה לעשות" והם יעזרו. 

יוצא שהאנשים האלה עונים לי בצורה לקונית או מפנים אותי לחפש מידע בוויקי ושאר ירקות או לחילופין זורקים לי משהו שאני יודע שלא יעזור לי כלום וסתם יבזבז לי זמן.

אבל אני פונה אליהם כי זה מה שהוא ביקש - כדי שהוא יראה ש"פעלתי לפי הנהלים" ובכל זאת לא מצאתי תשובה מהאנשים האחרים - כשבסופו של דבר אני מוצא פתרון בעצמי ברוב המקרים.

אני לא היחיד בצוות עם אותה הבעיה וגם האנשים האחרים בצוות מקטרים בינם לבין עצמם. אבל כפי שאמרתי, אנחנו לא חושבים להתלונן או להתעמת איתו כי סה"כ הוא ר"צ טוב וכיף לעבוד איתו. 

אני פשוט מנסה להבין איך להתנהג בפעם הבאה כשהוא שולח אותי לכל מיני אנשים אחרים בארגון שיש לי תחושה שלא יוכלו לעזור לי באמת, בלי להצטייר כמו "זאב בודד" שלא רוצה עזרה מאחרים.

בכל מקרה, קראתי את ההערות שלכם למעלה וכפי שציינתי אנסה להשתפר.
תודה.

לצפיה ב-'אוקיי עכשיו זה נשמע הגיוני יותר'
אוקיי עכשיו זה נשמע הגיוני יותר
20/06/2017 | 21:37
3
154
ואפילו בעיה קצת מוכרת...
לדעתי כן תפנה ל"מומחה" שהמנהל אמר ותעשה את המינימום שבמינימום להתייחס לתשובתו, כדי לצאת ידי חובה ושתוכל להגיד למנהל שדיברת איתו, אבל מה שהוא הציע לא היה כל כך עזר ובכל מקרה הסתדרת.
אתה יכול להגיד "כן, שאלתי אותו אבל הוא לא ממש התעסק עם זה..."
או "כן, הוא הציע לקרוא על X,Y,Z אז קראתי קצת אבל זה לא בדיוק הכיוון שהייתי צריך"

בנוסף אם אתה חושב שההצעות שלו הן בחלקן כי המנהל לא מספיק סומך עליך, אז תדאג כשאתה מעדכן אותו -מראש- גם להשחיל ש"התייעצתי עם X והוא גם הציע לעשות את זה ככה", כמובן כאשר זה נכון. זה אמנם מעצבן ופחות נעים, אבל אולי ירגיע אותו מראש וימנע את ההצעות המיותרות.

בהצלחה, זו בעיה מאוד מעצבנת. אישית אני חושבת שבמצב של יחסים ממש טובים עם המנהל הייתי אפילו אולי מדברת איתו על זה בכנות בשיחת משוב.
אולי לא לגמרי בכנות (לא על הקטע שהוא נלחץ וחלש כמובן)... אבל בכיוון של "אתה הרבה פעמים מפנה אותי ליוסי, והאמת שעד היום בשאלות ששאלתי אותו הוא לא עזר לי בכלל וההצעות שלו רק בזבזו לי זמן, אני כן מתייעץ עם אחרים - אבל אני מעדיף להתייעץ עם רועי... עם אלדד... הם עוזרים לי יותר"

לצפיה ב-' לגבי החלק של "התייעצתי עם X והסכמנו שצריך לעשות Y"'
לגבי החלק של "התייעצתי עם X והסכמנו שצריך לעשות Y"
20/06/2017 | 23:21
134

ברמה האישית, אני נוהג להתייעץ הרבה, וגם אחרי 20 שנות פיתוח תוכנה - זה טוב להתייעץ. לא צריך להתייעץ עם "מישהו שיודע יותר טוב ממך" כדי שזה יהיה אפקטיבי. השיחה עם ישהו אחר שמבין עניין יכולה לעזור לשים לב לנקודות שבינך לבין עצמך התעלמת מהן, או מנקודות שאולי לך ברורות אבל לאחרים לא (קוד צריך להיות ברור לאחרים. אם הוא לא ברור להם - זו אשמת מי שכתב את הקוד - לא אשמת אותם אחרים).

נכון שכדאי להגיע מוכן לפני שאתה מתייעץ עם עוד מישהו, ולכן הבוס עשוי לתפוס אותך לפני שהסתפקת להתייעץ - אבל יכול להיות שבתקופה הקרובה כדאי להתייעץ כמה שיותר מהר (ולא לעבור לפני כן היכן שהבוס מסתובב) כדי שבמרבית המקרים תוכל לאמר לבוס ש"התייעצת עם X ושניכם חושבים שכדאי לעשות כך וכך". סביר להניח שבשלב מסויים הבוס יצמצם את כמות הפעמים שבהן הוא יעשה לך חקירות כאלו כי הוא יתחיל לסמוך עלייך יותר, ותוכל לעבוד בצורה יותר עצמאית.
לצפיה ב-' '
20/06/2017 | 23:33
1
92
אחלה טיפים!
בדיוק מה שאני הייתי מציע.

לצפיה ב-'אז מה עצר בעדך? היה לך מספיק זמן להתפלסף איתי...'
אז מה עצר בעדך? היה לך מספיק זמן להתפלסף איתי...
21/06/2017 | 02:15
31
לצפיה ב-'הייתי במצב שהבוס הפריע יותר ממה שהוא עזר'
הייתי במצב שהבוס הפריע יותר ממה שהוא עזר
21/06/2017 | 00:01
3
177
זה לא היה כי הוא היה איש לא טכני, אלא פשוט הייתי חדש יחסית והוא דיי זרק @#%$ עליי + היה מנהל רע באופן כללי. הוא הכיר נורא טוב את המערכת וה-Domain של החברה, אבל היה מאד לא מסודר, כתב קוד מזעזע ולא בן אדם נעים במיוחד.
1. המשימות שקבלתי היו לא אפויות \ לא חשובות לאף אחד.
2. לא עזר לי לקדם דברים שרציתי מול צוותים אחרים.
3. דרש לעשות לי code review (שבת'כלס היה מיותר לחלוטין) ועיקב פיצ'רים גמורים שלי , אבל הוא באמת היה עסוק.
מהמצד שני הפעיל עליי לחץ לשחרר דברים שאני בעצמי חשבתי שהם עוד לא מוכנים ולא נתן לי זמן לבדוק כמו שרציתי בטענה שהוא יודע יותר טוב חשוב ומה לא חשוב..וכמובן הביך אותי כמה פעמים מול צוותים בחו"ל שקבלו משהו שבקושי עובד ותוך יום החזירו לנו. 

האנשים שהכי התחברתי אליהם ברמה האישית, היו 2 ה-Tech leads של המחלקה שאיתם כן היה אפשר לדבר כמו שצריך והשתמשתי בקשרים האלה כדי לקדם דברים שרציתי בין אם להם הייתה יכולת להשפיע שגבוהה משלי ובין אם עליהם הרש"צ לא היה זורק.
אם עשיתי מיוזמתי איזו תשתית למשהו וסיפרתי שלחתי\מייל לרש"צ על זה, הוא היה מעיף מבט חטוף ולא תמיד טורח להתייחס, אם אחד מהותיקים הללו היה מגיע אליו ואומר שסוף סוף משהו סידר הבעיה המציקה ב-X, זה כן היה זוכה להתייחסות והוקרה.

לשמחתי זמן קצר אחרי שהגעתי, הרש"צ הנהדר הזה קודם למעלה (קלאסי) ומשהו נורמלי מהמחלקה החליף אותו..
לצפיה ב-' שוב תודה לכולם'
שוב תודה לכולם
21/06/2017 | 18:53
21
לצפיה ב-'מה פירוש code review שהיה מיותר לחלוטין?'
מה פירוש code review שהיה מיותר לחלוטין?
21/06/2017 | 23:34
1
52
לצפיה ב-'דברים כמו'
דברים כמו
21/06/2017 | 23:46
136
1. הערות סגנון שנויות במחלוקת \ לא מהותיות כשהוא עצמו לא סמכות לדברים האלה, הקוד שלו היה מכוער ולא ברור.
2. התעלמות מנקודות שכן ביקשתי שיסתכל עליהן, הייתי חוזר אליו עם זה ומחכה שוב עד שהוא יתפנה לעבור על זה.
3. כל מיני הערות טריוויאליות לגבי דברים שצריך לבדוק, שגם ככה בדקתי כי זה ברור מאליו.

כשאני רציתי שימצא באגים (היו והוא פספס) \ בעיות דיזיין שלא חשבתי עליהן, השפעות על שאר המערכת \ אזורים שפחות הכרתי \ כלים חיצוניים שלא הייתי מודע אליהם.

אם הוא היה עושה לי את ה-CR שהוא עשה תוך יום לא הייתה לי שום טענה אליו. זה היה לוקח הרבה זמן ולא היה לי מזה הרבה תועלת.
לצפיה ב-'זה קטע של פוליטיקה במקום עבודה'
זה קטע של פוליטיקה במקום עבודה
26/06/2017 | 21:40
4
22
אתה בתפקיד הבחור החדש והוא בתפקיד הבוס(ותיק,כנראה).ותיק לא מעוניין להתערבב יותר מדי עם חדשים, במיוחד לא בענייני עבודה, כי אז הוא כאילו מפר בריתות עם ותיקים אחרים שיתכן ומתחרים איתך ואתה עדיין לא יודע מהם.
ממש כמו בתכנית הישרדות, ככה זה בעבודה.
אפשרות אחרת,  שאותם פרטים טכניים שאתה מנסה לעדכן אותו לגביהם, הם מטלה שמישהו אחר צריך לפתור ואתה כחדש יוצר לחץ,לא במודע, על מישהו אחר שיתכן וותיק יותר.
קבל את זה כמו שזה, קח את זה על אש קטנה ותנסה לאלתר ולפתור בעיות בעצמך בלי לעדכן או שתניח לבעיות האלו, כי לזכותך יאמר שכבר דיווחת עליהם. עם הזמן כשתרכוש יותר ותק, תוכל בהדרגה להרגיש בנוח לדווח ולעדכן על כל פרט.
לצפיה ב-'אתה עובד במקום שמנתהל כמו תוכנית השרדות???'
אתה עובד במקום שמנתהל כמו תוכנית השרדות???
26/06/2017 | 21:52
3
15
למה אתה עדיין שם?
לצפיה ב-'אני לא עובד במקום שמתנהל כמו בהישרדות'
אני לא עובד במקום שמתנהל כמו בהישרדות
26/06/2017 | 21:55
18
אבל הסיטואציה שהוא תיאר מוכרת לי מכמה מקומות כאלו בעבר. זה קיים בשוק העבודה, בטח שבהיי טק הסופר תחרותי, אין טעם להתכחש.
לצפיה ב-'כנראה הוא עוד לא הודח מהאי'
כנראה הוא עוד לא הודח מהאי
27/06/2017 | 10:38
1
5
לצפיה ב-'וזה כותב האקס'
וזה כותב האקס
27/06/2017 | 11:30
4
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:33
13
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'מוסריות כלפי מעסיק'
מוסריות כלפי מעסיק
18/06/2017 | 14:28
17
477
התקבלתי עכשיו לעבודה, אבל אני רוצה להגיש מועמדות למשרה אחרת במקום אחר שבפועל תיפתח רק בעוד כמה חודשים, וגם הראיונות עבודה יתחילו עוד כמה שבועות. המשרה השנייה יותר טובה בכל הפרמטרים, שכר, קידום וכו'.
השאלה אם זה מוסרי לעדכן את המעסיק הנוכחי רק כשאני אתקבל לתפקיד במקום השני (במידה וכן), ואז יצא שהוא סתם השקיע בהכשרה שלי כמה חודשים, או לעדכן אותו כבר עכשיו, ואז רוב הסיכויים שהוא יוותר עלי כי לא שווה לו להשקיע בשביל מישהו שיכול להיעלם בזמן הקרוב.
מצד שני אני לא מעוניין להישאר בלי כלום ביד, ואם אני לא אתקבל למשרה השנייה אני באמת מתכנן להישאר במשרה הזאת. פשוט המשרה השנייה זו הזדמנות ממש גדולה עבורי. דילמה קשה.
לצפיה ב-'הרבה מאיתנו היו במצב הזה'
הרבה מאיתנו היו במצב הזה
18/06/2017 | 14:54
2
388
אני בדעה שאם חתמת והתחלת אתה צריך לעמוד במילה שלך ולהשאר.

כמובן שאם תודיע שאתה בתהליך במקום אחר זה גם יכול להביא לפיטוריך (איזה מעסיק יתחיל להכשיר עובד בידיעה שהוא מתמיין לחברה אחרת?) ולכל הפחות ליצור אווירה גרועה מאוד בעבודה החדשה.

תאר לך מצב הפוך: מעסיק היה מקבל אותך לעבודה ותוך כדי ממשיך לראיין מישהו אחר ואז מפטר אותך אחרי כמה שבועות לטובת מועמד יותר טוב או יותר זול.

באופן כללי: משרות טובות והזדמנויות "חד פעמיות" יש כל הזמן ולכן הן לא באמת חד פעמיות. אם אתה לא שלם עם המשרה הנוכחית אז תעזוב לפני שתתחיל. אם המשרה נראית לך אז תשכח מהמקום השני גם אם זו משרה טובה יותר.

בהצלחה והכי חשוב: לשים את העבר מאחוריך להסתכל קדימה.
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
18/06/2017 | 17:18
214
אולי "לא מוסרי" זה קצת כבד להגיד פה, אבל ברור שיש עם זה בעיה אתית.

לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
26/06/2017 | 21:52
10
אין שום עניין של מוסריות אם לא חתמת על סעיף שאתה מתחייב ל-X חודשים/שנים. מכיוון שלמעסיקים יש הרבה יותר יד חופשית מול מועסקים מאשר במצב הפוך, אחד המקומות שאתה כן יכול לפעול לטובתך ולחשוב על עתידך המקצועי והכלכלי זה בבחירת מקום העבודה שלך.
לצפיה ב-'בחוזי עבודה אין מוסר'
בחוזי עבודה אין מוסר
18/06/2017 | 16:38
9
332
כל עוד אתה נותן הודעה מוקדמת לפי תנאי החוזה - הכל תקין.
תעשה את מה שטוב בשבילך - בדיוק כמו שהמעסיק יעשה, אם יחליט שאינך מתאים למשרה.

לצפיה ב-'בדיוק! אבל....'
בדיוק! אבל....
18/06/2017 | 17:23
3
276
חייב להיות תום לב...

אם המועמד ידע שזה לכמה חודשים, זה לא חוקי והוא חשוף לתביעה.

הפתרון: לא להגיד לאן ולמה את עוזב, לאף אחד בעבודה.

!

לצפיה ב-'עוד לא ראיתי אף חוזה בו הייתה תקופת התחייבות "מינימלית"'
עוד לא ראיתי אף חוזה בו הייתה תקופת התחייבות "מינימלית"
18/06/2017 | 23:12
2
214
מקסימום שראיתי זה בונוס חתימה שהמעסיק היה לוקח חזרה אם היית מתפטר "מוקדם מדי". זה גם לא חוקי להציב מגבלות כאלה.

אין פה שום עניין של תום לב. ואני אומנם לא עורך דין, אבל קשה לי מאוד לראות על סמך מה הוא יהיה חשוף לתביעה כלשהי.
לצפיה ב-' - זה גם מה שאני מכיר.'
- זה גם מה שאני מכיר.
18/06/2017 | 23:16
1
157
מעבר לעובדה שזה כאב ראש ו-PR נוראי לתבוע עובד על דבר כזה.
לצפיה ב-'מסכים! רק הוספתי שזה אפשרי'
מסכים! רק הוספתי שזה אפשרי
18/06/2017 | 23:49
125
לחתום על חוזה שאתה יודע בוודאות שאתה לא מתכנן להישאר שם, ולומר לבוס שאתה כן... זה רמאות.

אבל.....

לך תוכיח את זה, מה גם שבית המשפט נוטה לטובת העובד , כך הבעיה מינימלית.

לכן, תיהיה בוגר ואל תגיד לאף אחד כלום, אף אחד בעבודה הוא לא חבר שלך והוא לא משפחה ולא בטיח.
לצפיה ב-'אני לא מסכים'
אני לא מסכים
19/06/2017 | 08:45
4
273
בהתנהלות בין אנשים יש מוסר ואתיקה גם בעסקים. כמובן, כל אחד קובע לעצמו את הגבולות אבל יש את המקובל ולעזוב עבודה אחרי חודשיים לטובת הצעה אחרת זה שבירה של המקובל.
אגב, זה תקף גם לצד המעסיק. נגיד ששכרת מישהו וגילית אחרי שבועיים שהוא פחות מוצלח ממה שחשבת, זה לא שאתה שם לו מכתב פיטורין על השולחן ועובר למועמד הבא. אם מחשב היה מנהל את העסק כנראה שהיה מעיף אותו לטובת מישהו מתאים יותר אבל המנהל שגייס אותו מרגיש אחריות ותתפלא אבל יש לו מצפון ולכן הוא יעדיף בניגוד להגיון הכלכלי לספוג את ההפסד ולהשקיע בעובד יותר ממה שתכנן.

במקרה של פותח השרשור, הנזק שיכול להגרם לעבוד מעבר למצפונו המיוסר הוא שכולם יזכרו לו את זה. זו תעשיה קטנה, כולם מכירים את כולם ומספיק שמישהו בעתיד בתהליך הגיוס יהיה חשוף לסיפור הזה כדי לפסול לחלוטין מועמדות. ראיתי לפחות שני מקרים כאלה בעבר.
לצפיה ב-'לפני 10 שנים חשבתי בתמימות כמוך'
לפני 10 שנים חשבתי בתמימות כמוך
19/06/2017 | 10:14
3
250
אבל מה לעשות, התפכחתי מאז.

בעולם העסקים, אין מוסר ואתיקה. רוב המעסיקים שנתקלתי בהם - פועלים בעיקר מתוך שיקולים עסקיים וענייני מוסר ואתיקה נמצאים אצלם בתחתית הרשימה.

אני לא רואה במעבר לעבודה אחרת לאחר זמן קצר שבירה של המקובל בשוק.
כמו שמעסיקים מפטרים עובד לאחר חודש אם אינו מתאים להם, כך עובד יכול לעזוב את המשרה מכל סיבה - בין אם תנאי העבודה לא נראים לו או  עבור הצעה טובה יותר.

לצפיה ב-'זכותך לחשוב כך'
זכותך לחשוב כך
19/06/2017 | 10:24
191
אתיקה ומוסר זה דבר חמקמק. יש אנשים עם אפס מוסר, יש כאלה שהם אמא תרזה. ברור ששיקול עסקי תופס מקום חשוב ולפעמים צריך לפטר גם כשלא נעים.
לקבוע שאין כלל מוסר ואתיקה בעולם העסקים זה קצת מרחיק לכת.

אני מכיר המון מעסיקים שהחזיקו עובדים עם תועלת מפוקפקת ביותר רק מתוך רחמים או חוסר נוחות לפטר ועשו מעל ומעבר כדי למצוא להם תעסוקה והצדקה להעסקתם. לא יודע אם זה נקרא "מוסר" אולי סתם "חוסר נעימות", תלוי ממקרה למקרה.

כך או כך, גם מבחינה תועלתנית לגמרי עזיבת מקום אחרי חודשיים משאירה שם רע לעובד.
לצפיה ב-'לפחות באזור חיפה והצפון - פיטורי עובד אחרי חודש - נדיר למדי'
לפחות באזור חיפה והצפון - פיטורי עובד אחרי חודש - נדיר למדי
20/06/2017 | 00:49
1
179

ניתקלתי הרבה יותר במצב ההפוך - עובד שהיה ראוי לפטר (כי לא הצליח להשתלב מקצועית, כי התברר כעובד בעייתי מבחינת שיתוף פעלה בחברה או מבחינת איכות עבודה שלא תלוית-כשרון אלא תלוית-רצון), ניסו לעזור לו להשתלב ולהשתפר במשך תקופה ארוכה (בין כמה חודשים לבין שנתיים) לפני שפיטרו (ובחלק מהמקרים הללו העובד עזב ביוזמתו)

במצב שבו פיטרו עובד מהר - זה קרה רק כשהעובד הפגין זילזול תהומי בעבודה ברמות של "what the fuck????" (למשל עובד שלאחר יומיים במקום העבודה התחיל לחפש עבודה חדשה מתוך מקום העבודה - כולל קריאת מודעות דרושים במהלך יום העבודה, וקיטר על כל משימה שהוא קיבל מהרגע הראשון. רבאק - אתה לא רוצה לעבוד שם - אז למה מלכתחילה חתמת על חוזה בתפקיד שאתה כלל לא רוצה לעשות?)
לצפיה ב-''
20/06/2017 | 08:28
128
לחפש עבודה כשרק התחלת במקום החדש, זה נשמע חצוף ברמות..
לצפיה ב-'מאחר ולמשרה השניה אפילו טרם התחיל תהליך הראיונות'
מאחר ולמשרה השניה אפילו טרם התחיל תהליך הראיונות
18/06/2017 | 17:51
216
אין על מה לדבר עכשו

העדיפות שלך עכשו זה להתאקלם בעבודה החדשה. 

עוד כמה שבועות, אם עדיין תרצה - תגיד מועמדות לעבודה החדשה

לא יורים בציפור שיש לך ביד בתקווה לתפוס ציפור אחרת על העץ (או משהו כזה)
לצפיה ב-'בטח שלא לעדכן את המעסיק הנוכחי'
בטח שלא לעדכן את המעסיק הנוכחי
18/06/2017 | 22:20
166
אולי הוא יחליט לוותר עליך או אם בסוף תשאר אצלו אתה תזכה לפתיחה ברגל שמאל.

לגבי מוסר, זה לא הדבר הכי נחמד ולדעתי דיי מסריח. אבל אנשים עושים את זה ולדעתי המעסיק הישן לא ירדוף אותך בגלל זה.

בסוף כל אחד דואג לאינטרסים שלו, גם העובד וגם המעביד. בטח שביחס למשהו שעוד לא התחיל לעבוד. יש חברות שמתוך מדיניות מראיינות לתפקיד עד שיש מועמד שחתם, אבל לא נותנות חוזה ליותר מאחד.
אני התראיינתי ובקשתי 10 ימים לחשוב על החוזה, ב10 הימים הללו אתה הגעת ביקשת לעשות תהליך כמה שיותר מהר, יעבירו אותך את כל התהליך אבל לא יתנו לך חוזה עד שאני אוותר. יש כאלה חברות.

לצפיה ב-'אם תתפוס את הציפור שאתה מצפה שתנחת על העץ עוד חודשיים'
אם תתפוס את הציפור שאתה מצפה שתנחת על העץ עוד חודשיים
18/06/2017 | 23:11
198
אז תחשוב אם לדבר עם המעסיק הנוכחי, על מה ואיך.

בפועל, לא רק שאין לך משרה אחרת, אין לך אפילו תהליך אחר. אז אלא אם אתה ב100% בטוח שתתקבל ויכול להרשות לעצמך לשבת מובטל עד אז - למה אתה בכלל מטריח את עצמך במחשבות?
לצפיה ב-'לא רואה איפה הבעיה'
לא רואה איפה הבעיה
21/06/2017 | 03:45
134
זכותו של כל אחד לרצות להתקדם ולשפר תנאים, וזה בסדר תמיד לחפש מקום אחר.
אם למשל, תקבל הצעה אחרת עם שכר גבוה ב-20%, אולי זה מראה משהו על המעסיק הנוכחי.
לצפיה ב-'עד כמה הסיכוי לאקזיט של החברה הוא שיקול בהישארות בה ?'
עד כמה הסיכוי לאקזיט של החברה הוא שיקול בהישארות בה ?
19/06/2017 | 10:31
33
292
נניח שאתם עובדים בחברה זמן רב (כל האופציות בשלות), בתור מהנדס רגיל,
מאמינים בסיכוי של החברה לאקזיט משמעותי,
אבל לא מתפתחים מבחינה מקצועית. האם במצב כזה הייתם נשארים בחברה או מחפשים משהו אחר ?

לצפיה ב-'למה שלא תעזוב ותרכוש את האופציות?'
למה שלא תעזוב ותרכוש את האופציות?
19/06/2017 | 12:09
31
248
זה מה שאני הייתי עושה אם הייתי מרגיש שמיציתי אחרי זמן רב ולא רוצה לאבד את הכרטיס הגרלה לאקזיט.
לצפיה ב-'יקר.'
יקר.
19/06/2017 | 12:24
19
70
לצפיה ב-'לא כזה יקר'
לא כזה יקר
19/06/2017 | 14:56
18
203
אתה משלם רבע מהפער בין המחיר בו נתנו לך אותם לשווי המניה בזמן הרכישה,
בהנחה שהחברה לא תקרוס - בכל מקרה תצטרך לשלם את הרבע הזה.

בהנחה שאין בכוונתך לקנות, ושהאופציות יפוגו זמן מסויים לאחר העזיבה,
גם אם אין התפתחות מקצועית,
אם אתה מאמין שההימור שווה את המחיר - תישאר.

אם לדעתך, נתקעת יותר מדי במקום - תחליט בין:
הימור (להמיר את האופציות למניות)
הימור הפוך (לוותר על האופציות),
ובין לנסות לבקש/לדרוש להתרחב מקצועית, תוך הבהרה שאם לא דרכך בחברה עומדת לפני סיום.
לצפיה ב-'נקבת בטעות רק בעלות המס ולא במחיר הנכס עצמו'
נקבת בטעות רק בעלות המס ולא במחיר הנכס עצמו
19/06/2017 | 15:31
1
165
ומשום מה החלטת שיש ״מנייה״.
בשורה התחתונה זה יכול להיות כמה עשרות אלפי שקלים, בהשקעה בנזילות לא ידועה שיכולה בקלות רבה להתאפס.

אם יש בארץ secondary market זה יכול להמתיק את הגלולה. יש?
לצפיה ב-'יש. לא יודע כמה מוסדר'
יש. לא יודע כמה מוסדר
19/06/2017 | 15:34
149
מכיר אחד שמכר מניות של Amobee אם אני זוכר נכון. לא יודע איך בדיוק זה התבצע, אני רק יודע שפנו אליו ולא מדובר במישהו מתוך החברה.
לצפיה ב-'רבע מהפער בין המחיר בו נתנו לך אותם לשווי המניה בזמן הרכישה"'
רבע מהפער בין המחיר בו נתנו לך אותם לשווי המניה בזמן הרכישה"
19/06/2017 | 19:12
15
85
מצטער - לא הבנתי את המשפט. מתי אני משלם את זה ? ולמה רבע ?

כמו כן מה המשמעות של אופציות שפגות ?

לצפיה ב-'במעמד מימוש האופציות. למה רבע? סעיף 102.'
במעמד מימוש האופציות. למה רבע? סעיף 102.
19/06/2017 | 21:02
26
לצפיה ב-'כל פעם שאתה עושה רווח הון - אתה משלם רווח הון'
כל פעם שאתה עושה רווח הון - אתה משלם רווח הון
19/06/2017 | 21:22
13
78
מה שאומר שאם אין לך קיזוזים - 25%(רבע) מהרווחים.
זה אומר שבמעמד המרה מאופציות למניות - אתה משלם רבע מהפער בין מחיר האופציה למחיר המניה,
ובמועד מכירת המניות - אתה משלם רבע מהפער בין מחיר הרכישה למחיר המכירה.

המשמעות של אופציות שפגות - הוא שלא ניתן לממשן. איבדת את הזכות שה מקנות (לרכוש מניות במחיר שהן מציינות).
כשעבדתי באינטל היו לי אופציות שהקנו זכות לקנות מניות במחיר מסויים,
אלא שהמחיר ירד וכשעזבתי את אינטל רק חלקן הקטן היה שווה משהו.
את אלו שהיו שוות משהו המרתי למניות ומכרתי, את השאר איבדתי.
לצפיה ב-'לפי מה שאתה אומר ייתכן מצב בו אני רוכש היום את האופציות'
לפי מה שאתה אומר ייתכן מצב בו אני רוכש היום את האופציות
19/06/2017 | 22:06
5
74
וכיוון שהחברה מונפקת רק בעוד 10 שנים (נניח שהאופציות מתפוגגות לפני),
בעצם איבדתי הזדמנות לממש את האופציות ?
לצפיה ב-'לא. כי האופציות חולקו כהטבה לעובדים'
לא. כי האופציות חולקו כהטבה לעובדים
19/06/2017 | 22:19
70
כשאתה עוזב את החברה עליך להחליט האם לממש את האופציות או לוותר עליהן.

אתה רוכש - את המניות, בעזרת מימוש האופציות אתה קונה אחוז בעלות בחברה (זו המשמעות של מניות, וזו המשמעות העיקרית בחברה לא-סחירה).
10 שנים לאחר מכן - החברה מונפקת/נרכשת, המניות הופכות לסחירות, ואתה מרוויח הון,
או שעד אז החברה פושטת רגל ואתה לא מקבל שקל.
לצפיה ב-'בילבול מושגים. אופציה היא ״אפשרות לקנות נכס X במחיר נתון Y"'
בילבול מושגים. אופציה היא ״אפשרות לקנות נכס X במחיר נתון Y"
19/06/2017 | 22:26
3
84
ה*אופציה* לקנות את X במחיר Y יכולה לפוג.
תפוגה פירושה שבחרת *לא* לקנות את X.
לא שילמת כלום לאף אחד.
---
*אם* קנית את X במחיר Y, פירושו ש*מימשת* את האופציה.
עכשיו יש לך X. אין יותר אופציות!
X אינו יכול ״לפוג״. אך ייתכן שיתגלה כי אינו שווה דבר.
שילמת Y
מס הכנסה עושה לך טובה (102) וממסה אותך על רווחי הון ולא עבודה. 25%
הוא גובה ממך עוד 0.25 * (E[X] - Y)
כאשר E[X] z זוהי הערכת שווי שוק של X (אם יש מנייה נסחרת, זה מחיר המנייה של X)

הבעייה היא שאם *אין* מנייה סחירה - ייתכן שקנית מלפפון חמוץ.
האם עד כאן?

לצפיה ב-'עכשיו זה ברור, תודה,'
עכשיו זה ברור, תודה,
19/06/2017 | 23:05
2
62
קצת הזוי בעיני שגובים מס של 25% על  (E[X] - Y).

במידה והמנייה לא נסחרת, מי קובע את  [E[x ?  מס הכנסה ?
לצפיה ב-'הערכת שווי זה עסק מסובך שמקיים מאות רואי חשבון '
הערכת שווי זה עסק מסובך שמקיים מאות רואי חשבון
19/06/2017 | 23:09
66
כן, מס הכנסה יכולים להנפיץ שווי ותצטרך להראות להם שהם טועים (אם הם טועים...). עקרונית זה נכון לכל נכס, אבל כשמדובר במניות סחירות בבורסה, המחיר הבורסאי נתפס כ"מחיר שוק הוגן", ולכן לא מערערים עליו. אבל נכסים אחרים - אתה תצטרך להראות איך הגעת לשווי שאתה מצהיר. למשל, עבור נדלן תצטרך שמאי (אם רשות המסים מערערת על מחיר המכירה שלך).

בד"כ כל סבב גיוסים דורש הערכת שווי חדשה מהחברה. בין לבין - כמה שידוע לי, מתבססים על הערכת השווי של הסבב האחרון. כשיש תקופה ארוכה בלי גיוסי כספים - מתחילות הבעיות. החברה תעזור לך עם זה, בדרך כלל.
לצפיה ב-'לא. מכיר את האנשים בחליפות שמחנים את ה-GLA שלהם על המדרכה?'
לא. מכיר את האנשים בחליפות שמחנים את ה-GLA שלהם על המדרכה?
19/06/2017 | 23:33
73
שאלת עצמך פעם מה בעצם הם עושים? הם לא עובדים במס הכנסה זה אני מבטיח לך.

אז הם אילו שמעריכים את E[X]  z

---
במאמר מוסגר, כיוון שזה נושא סבוך, הומצא עבורינו המתכנתים הפשוטים כלל אצבע שההולך לאורו יראה ברכה בעמלו: ״שונא אופציות - יחיה״
וגם ״אהוב את המזומן ושנא את האופציות״

בהצלחה.
לצפיה ב-'תיקון טעות: כשיש נאמן, מימוש אופציות *אינו* ארוע מס:'
תיקון טעות: כשיש נאמן, מימוש אופציות *אינו* ארוע מס:
20/06/2017 | 00:25
6
81

במידה והאופציות מוחזקות בידי נאמן (המצב הסטנדרטי בכל סטארטאפ מודרני מאז 2003), הרי שמימוש אופציות למניות (שנשארות גם הן אצל הנאמן) - לפחות בחברה שאינה סחירה - אינו נחשב לארוע מס, ולכן לא תשלם במצב כזה מס, אלא רק את מחיר מימוש האופציות (הכמה סנט למניה שנקבע בחוזה האופציות שלך - יכול להיות מחיר מימוש שונה למענקי אופציות שונים). זה עדיין יכול לעלות לא מעט כסף (מאוד משתנה בהתאם למדיניות של החברה) - אבל לא תשלמש מס הכנסה. מתי כן תשלם? כשתמכור את המניות בעתיד אם וכאשר) - בין אם דרך הבורסה, ובין אם לא דרך הבורסה.
לצפיה ב-'השואל עוזב את החברה. מועד המימוש == מועד העזיבה == אירוע מס.'
השואל עוזב את החברה. מועד המימוש == מועד העזיבה == אירוע מס.
20/06/2017 | 00:37
5
27
לצפיה ב-'מנסיון אישי - לא נכון.'
מנסיון אישי - לא נכון.
20/06/2017 | 00:49
4
34
לצפיה ב-'מנסיון אישי - כן נכון.'
מנסיון אישי - כן נכון.
20/06/2017 | 01:00
3
29
לצפיה ב-'נראה שזו גם לשון הפקודה'
נראה שזו גם לשון הפקודה
20/06/2017 | 01:23
2
77
>"מימוש" לעניין זה הוא מועד העברת המניה/אופציה מהנאמן לעובד.

היינו במקרה שלך עזבת חברה, מימשת אופציות, אבל המניות לא עברו לידיך אלא נשארו בידי הנאמן.

לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאמרתי - כשיש נאמן, אין פה ארוע מס'
זה בדיוק מה שאמרתי - כשיש נאמן, אין פה ארוע מס
20/06/2017 | 23:23
1
15
לצפיה ב-'השאלה לא אם ״יש נאמן״ אלא אם הוא מחזיק במניות שלך...'
השאלה לא אם ״יש נאמן״ אלא אם הוא מחזיק במניות שלך...
21/06/2017 | 00:01
45
במקרה שלי עזיבת החברה גררה שהמניות מועברות מאחזקת נאמן לאחזקתי האישית. הנחתי שזה הסטנדרט. המקרה שאתה מציג מראה שיש אפשרויות אחרות.
לצפיה ב-''
19/06/2017 | 14:03
27
לצפיה ב-'במצב כזה יש לשים לב לעוד נקודה - דילול עתידי ו/או retention'
במצב כזה יש לשים לב לעוד נקודה - דילול עתידי ו/או retention
20/06/2017 | 00:29
9
137

עובד שעוזב את החברה ומממש את האופציות שלו, עלול לגלות שדילולים בהמשך הדרך הופכים את האופציות שלו להיות שוות הרבה פחות ממה שחשב. אם וכאשר מתרחש דילול כזה, החברה עשויה להחליט לפצות את העובדים שנשארו בה על ידי הענקת עוד אופציות לכל עובד (מהלך לא נדיר) - אבל עובד שעזב לא יקבל אופציות חדשות.

שנית, יש מקרים שבהם הרווח מהאופציות זניח, והרוכשים של החברה (בהנחה ומדובר ברכישה ולא בהנפקה בבורסה) מחליטים לשלם לעובדים הנשארים בונוסים במזומן כדי לפצות אותם על זה (= כדי שלא יברחו מיד לאחר המכירה) - זה כסף שעובד שעזב לא יזכה לקבל, מן הסתם, וזה משהו שמקובל לעיתי גם בחברות שבהן האופציות כן היו שוות הרבה - במידה ומצב ה-vesting שלהן מתקדם, כדי שעובדים לא יברחו מיד לאחר המכירה/ההנפקה ויפילו את החברה.
לצפיה ב-'זו הנקודה הכי חשובה, ופרט ל choo אתם מתעלמים ממנה'
זו הנקודה הכי חשובה, ופרט ל choo אתם מתעלמים ממנה
20/06/2017 | 09:59
8
119
לרכישה של חברה יכולות להיות פנים רבות. ייתכן שקונים את המניות, אבל ייתכן גם שקונים את הפעילות, ייתכן שמתמזגים עם חברה אחרת, ייתכן שסוגרים וכולם עוברים לחברה אחרת - הכל יכול להיות. בין התאריך של היום לבין מועד המכירה ייתכנו סבבי גיוס, דילול, פיצול, ואלף ואחד דברים אחרים. במועד הרכישה יכולים להחליט על בונוסים, תוכניות שימור, הקצאות נוספות של אופציות או מניות, וכך הלאה - אבל כמובן, רק למי שעדיין עובד בחברה.

מי שמממש את האופציות ועוזב, יהיה בעמדה הרבה פחות טובה מאשר מי שנמצא בחברה, במיוחד בתפקיד חשוב, במועד המכירה.
לצפיה ב-'גם זה לא העיקר '
גם זה לא העיקר
22/06/2017 | 19:55
7
40
השאלה היא כמה בכלל האופציות האלה שוות, גם במקרה בו נשארים בחברה.
כמה כסף רואה מהנדס זוטר וותיק מאקזיט של חצי מיליארד דולר, למשל ?
לצפיה ב-'אין לזה תשובה אחת - תלוי כמה הושקע בחברה, כמה עובדים, ו'
אין לזה תשובה אחת - תלוי כמה הושקע בחברה, כמה עובדים, ו
23/06/2017 | 00:52
6
36

תלוי בתנאים שבהם בוצעו ההשקעות הקודמות (תמורת מניות בכורה או מניות רגילות? כמה החזר על הכסף מובטח למשקיעים לפני שמתחילים להתחלק עם שאר בעלי המניות? אגב, גם לא כל המשקיעים מקבלים את אותם תנאים), ותלוי במדיניות התגמול של החברה (למשל לפחות עד לפני שנים מעטות היה מקובל בחלק מהחברות הביו-רפואיות שלא מחלקים בכלל אופציות לעובדים. למה? סטנדרט שהיה תקף בחברות, בין השאר בגלל הזמן המאוד ארוך לאקסיט מהותי). מצד שני - יש חברות שנותנות רמה כלשהי של הגנה מדילול לעובדים, ויש שלא.

באקסיט של מאות אלפי דולרים, בחברה מאוד צעירה שהושקע בה מעט ויש בה כמה עשרות עובדים, איש טכני מנוסה יכול לצאת עם יותר מחצי מיליון דולר ברוטו. באקסיט עם אותו סכום כשיש בחברה כמה מאות עובדים, ובחברה הושקע הרבה כסף (למשל מאה מיליון דולרים עם הבטחה של החזר של לפחות פי שניים למשקיעים) - ייתכן שאיש טכני מנוסה יראה סכומים שיהיו יותר בכיוון של 100-200K$ וגם מתחת לזה. אם מדובר בחברה של כמה אלפי עובדים - זה כמובן מוריד את הסכומים שיראה כל עובד טכני (אולי פרט לותיקים ביותר).
לצפיה ב-'שאלה של בתול אקזיטים'
שאלה של בתול אקזיטים
23/06/2017 | 08:56
5
48
נניח שמשהו עובד בחברה X שעשתה אקזיט בסכום מסוים.
יש לו כמות מסוימת של אופציות.

האם יש לו דרך לחשב במדויק כמה מגיע לו (כפונקציה של כמות האופציות שלו וסכום הרכישה) ולדעת שהוא קיבל בדיוק מה שהיה אמור לקבל?
או שיש נתונים שאין לעובד (סכום הרכישה המדויק, איזה סכום בדיוק מתחלק בין העובדים וכו') והוא נאלץ לסמוך על המעסיק?
לצפיה ב-'לא במדויק'
לא במדויק
23/06/2017 | 18:33
1
45
משום שהעובד לא חשוף להסכמים שנעשו בין היזמים לבין המשקיעים, ולהסכמים בין המשקיעים בסבבים הראשונים למשקיעים בסבבים שבאו אחריהם, וכו'. זה גם תלוי מה סוג האקזיט, אם זה מכירת החברה, הנפקה שלה, או מיזוג עם חברה אחרת.

בחברות רבות יש כל מיני הסכמים בסגנון של "המשקיעים האחרונים מקבלים קודם כל את השקעתם חזרה כפול איזשהו מקדם, אחר כך המשקיעים שבאו לפניהם, ורק בסוף מה שנשאר הולך ליזמים ולעובדים". מבחינת העובד זה יותר כרטיס הגרלה מאשר איזשהו חישוב מתמטי. ובכל זאת, עדיין לפעמים זה מצליח לא רע.
לצפיה ב-'AKA Liquidation preference'
AKA Liquidation preference
23/06/2017 | 21:36
7
לצפיה ב-'אין לעובד אפשרות לחשב אפילו בערך, למעט מקרים יוצאי דופן'
אין לעובד אפשרות לחשב אפילו בערך, למעט מקרים יוצאי דופן
24/06/2017 | 02:30
8
לצפיה ב-'מהיכרות קרובה - ממש לא'
מהיכרות קרובה - ממש לא
25/06/2017 | 08:29
1
28
מהאקזיט הבודד שהכרתי "מקרוב" (מקרה של סטארטאפ שנרכש) - העובדים לא ידעו לא את סכום הרכישה (אפילו לא בקירוב) ולא את פרטי העסקה המדוייקים, לא כמה הלך למשקיעים ולמייסדים ולא כמה חולק לשאר בעלי האופציות (= העובדים).

לצפיה ב-'לפחות הם ידעו כמה הם קיבלו בעצמם ?'
לפחות הם ידעו כמה הם קיבלו בעצמם ?
27/06/2017 | 13:16
4
לצפיה ב-'במצב כזה, שווה לשקול לעבור תפקיד בתוך החברה, כדי לא להיתקע'
במצב כזה, שווה לשקול לעבור תפקיד בתוך החברה, כדי לא להיתקע
20/06/2017 | 00:33
120

בהנחה שהחברה לא תרצה לאבד אותך, בחן אלו תפקידים אחרים קיימים בחברה (בין אם תפקיד דומה בצוות אחר שעובד בטכנולוגיות אחרות ו/או תת-דומיין אחר, ןבין אם תפקיד מקצועי אחר לגמרי ממה שעשית עד עכשיו). לקפוא על השמרים מקצועית זה משהו שאפשר לעשות חצי שנה, אולי שנה. מעבר לזה, אתה מתחיל להתנוון, וזה לא טוב.

עוד אפשרות - להתחיל לבחון כיצד אתם עובדים בחברה, ללמוד על שיטות חדשות שנעשות מקובלות בשוק, ולאמץ אותן. זה יעזור לך לעלות מדרגה מבחינה מקצועית - ויעזור גם לחברה. כמובן שזה פחות רלוונטי אם מדובר בחברה צעירה יחסית שבפועל מתנהלת בצורה מודרנית ואין מה לשפר בה בצורה משמעותית.

לצפיה ב-'אולי יעניין אתכם, מתכנתים שמשתמשים ברווחים מרוויחים יותר'
אולי יעניין אתכם, מתכנתים שמשתמשים ברווחים מרוויחים יותר
19/06/2017 | 14:41
6
365
לצפיה ב-'התובנות שלי'
התובנות שלי
19/06/2017 | 17:36
1
321
1. יפה שרן בר-זיק הצליח להשחיל כתבה ל"הארץ"
2. בשנים האחרונות אני חושב שהסקרים של SOF מנסים לרמוז למתכנתים לא לקחת ברצינות רבה מדי את הdata analasys. כל פעם הם יוצאים עם עוד סטטיסטיקות משעשעות שמצליחות לתפוס כותרות בעיתונות הכללית. גם פורנהאב עושים אותו דבר אגב.
לצפיה ב-'1 קורה לא מעט בתקופה האחרונה'
1 קורה לא מעט בתקופה האחרונה
20/06/2017 | 22:29
90
הוא כנראה התחבר שם עם הכתב הטכנולוגי.
הוא גם מצא איזה "באג" אבטחה בכרום שהתפרסם בכל העולם אז מצד הארץ יש לו רזומה רציני.
הבאג הזה דורש ידע בשימוש בדפדפן ותו לא אבל מבחינת הכתב בהארץ זה אומר שרן בר זיק גאון.
שלא יהיה אי הבנות אני מאוד מעריך את רן בר זיק ונהנה לקרוא את כתבותיו אבל לא מעבר. הוא לא איזה גורו בקנה מידה עולמי.

לצפיה ב-'כנראה המציאו את ה TAB כדי לחסוך תווים בקבצי טקסט'
כנראה המציאו את ה TAB כדי לחסוך תווים בקבצי טקסט
20/06/2017 | 10:41
2
168
עוד מהתקופה  שזכרון מחשב היה בכמות מוגבלת ויקר ( גם מגנטי וגם RAM ).
ה TAB זה אפקט של "דחיסה" של הקובץ ( תו אחד מיצג סדרה של תווים זהים)
אולי עוד סיבה כדי להאיץ את מהירות ההקלדה.

החסרון הגדול - לא כל עורכי הטקסט והפרסרים למינהם מפרשים אותו בצורה זהה אם בכלל .
לצפיה ב-'TAB הגיע למחשב מעולם מכונות הכתיבה.'
TAB הגיע למחשב מעולם מכונות הכתיבה.
20/06/2017 | 10:44
1
51
לצפיה ב-''
20/06/2017 | 12:07
131
אני למדתי להקליד על מכונת כתיבה כדורית של י.ב.מ....
זה היה.... בשנת.... תרפפ"ו... חחח....

לצפיה ב-'ממוצע לימודים'
ממוצע לימודים
20/06/2017 | 11:45
1
164
הי, 
התחלתי השנה שנה א במדמח כחוג לאחר תואר באונ' תל אביב. הציונים בסימסטר הראשון הם בממוצע 65, וכרגע אני חושב שלאחר המבחנים של סימסטר ב' הממוצע ישאר באותו אזור, אולי יעלה ל70. אני עכשיו מתלבט האם בכלל לא לגשת לשני קורסים, להתרכז בשאר כדי לשפר את הממוצע והמחיר יהיה לפצל את שנה א' גם לשנה הבאה, ובעצם דחייה של כל הלימודים בשנה. 
 בכל מקרה לא נראה לי שאגיע לממוצע מעל 80, אז האם יש משמעות להבדל בין הממוצעים ? האם בכלל יש לזה משמעות? או שהעיקר לסיים את הלימודים..

תודה רבה
לצפיה ב-'הממוצע של שנה א' הוא כמעט תמיד הכי נמוך'
הממוצע של שנה א' הוא כמעט תמיד הכי נמוך
20/06/2017 | 21:50
134
בגלל הקורסים המתמטיים.

כן, עוזר לפרוס את הקורסים ולדחות את התואר בעוד סמסטר או אפילו שנה.

אפשרות אחרת, שאני יודע שלא מעט סטודנטים בתל אביב בחרו בה, זה לעבור לאקדמית ת"א-יפו או בר אילן.

כן יש משמעות לממוצעים. אין נוסחא מדוייקת וכל מעסיק יסתכל על זה אחרת, וזה גם תלוי מאוד מה מצב השוק. עדיף מאוד לעבור את ה - 80, אבל זה לא שאוטומטית תהיה מובטל אם יהיה לך ממוצע 79. חוץ מזה, ריאלי לדעתי לעלות מ - 70 בשנה א' ל - 80 ומשהו בסוף התואר.
לצפיה ב-'שוק התעסוקה בצפון הארץ'
שוק התעסוקה בצפון הארץ
17/06/2017 | 15:17
13
232

האם יש כאן מישהו שעובד באזור הצפון ויכול לתאר בקצרה את מצב שוק התעסוקה שם עבור מהנדסי תוכנה?

תחרותיות, היצע וביקוש לעומת גוש-דן?

האם מחירי הדיור הגבוהים במרכז מצדיקים מעבר לצפון למי שמעוניין לרכוש שם דירה?

לצפיה ב-'א. תגדיר צפון. ב. השוק הרבה יותר קטן מחוץ למרכז'
א. תגדיר צפון. ב. השוק הרבה יותר קטן מחוץ למרכז
17/06/2017 | 15:34
10
217

יש הבדל גדול בין צפון "חדרה", צפון "חיפה והקריות" וצפון "גליל".

באופן עקרוני, כשאתה יוצא מאזור המרכז (גוש דן והשרון) - מספר חברות ההייטק יורד משמעותית, מספר המשרות יורד משמעותית ומספר העובדים גם הוא יורד משמעותית.

אם אדם עם מספיק נסיון וביקוש באזור המרכז צריך לסנן ראיונות כי יש לו ראיון כל יום, אדם באזור חיפה או הצפון יתראיין במקום עבודה אחד, אולי שניים, בצפון, ואם יש לו התמחות ספציפית, כנראה שלאחר חודש וקצת של ראיונות עבודה הוא ימצה את המשרות הפתוחות, וקצב הראיונות ירד בהתאם לקצב פתיחת משרות חדשות.

לגבי השכר - אם מדובר באזור חיפה, הוא עשוי להיות נמוך במעט מאשר באזור המרכז (למרות שלתחושתי הפערים הללו מצומצמים יותר מאשר לפני 10-15 שנה). לעומת זאת באזור הגליל המשכורות נוטות לרדת משמעותית - ומצד שני גם הוצאות המחיה יורדות משמעותית.

לגבי כדאיות כלכלית מבחינת היחס בין השכר למחיר הדיור - אני מאמין שבאזור חיפה אתה נמצא בנקודה טובה יותר מאשר באזור המרכז, אבל צריך להיות מוכן מנטלית לתקופות לא טובות שבהן תאלץ לחפש עבודה ולעבוד באזור המרכז במקום בצפון - תלוי באורך הנשימה הכלכלי שלך (=כמה זמן אתה יכול להרשות לעצמך להיות ללא עבודה) ועד כמה הנסיון שלך מבוקש בחברות באזור (אני מכיר אנשים שכשאיבדו את מקום עבודתם בגלל שהוא נסגר, נאלצו לעבור לעבוד באזור המרכז. חלקם הצליחו בהמשך (תוך שנה עד 3) למצוא מקום חדש בצפון. חלקם הקטן נשארו לעבוד במרכז ולגור בצפון עד היום, ככל הנראה מסיבות של נוחות ותנאים מוצלחים.
לצפיה ב-'הוצאות המחייה לא ״יורדות משמעותית״. הוצאות הדיור ירדו מעט'
הוצאות המחייה לא ״יורדות משמעותית״. הוצאות הדיור ירדו מעט
18/06/2017 | 09:16
9
158
הוצאות הדלק יעלו בהתאם. כל השאר נשאר אותו דבר.
לצפיה ב-'הוצאות למגורים עשויות לרדת משמעותית בגליל - ואלו הוצאות מחיה'
הוצאות למגורים עשויות לרדת משמעותית בגליל - ואלו הוצאות מחיה
18/06/2017 | 11:24
8
138

כמובן שגם בגליל אפשר לבחור לגור בצורה מאוד יקרה ביישובים יקרים ואז אין ירידה בהוצאות (במקמות כמו אלוני אבא, גבעת אלה וכדומה)

מעבר לזה, למי שמצפין מספיק בגליל, יש אפשרות לגור במקומות שמזכים בהנחות משמעותיות במס הכנסה (ולרוב הדיור שם נוטה להיות זול למדי).

כמובן שיש עליה בהוצאות הנסיעה - אבל בתיכנון נכון (של רכבים שזוללים פחות דלק בשביל הנסיעות לעבודה, ובחירת מקום עבודה מתאים) התוצאה עדיין יכולה להיות רווחית.
לצפיה ב-'זיכוי המס אכן משמעותי מאד. לגבי דיור/דלק, כשאני עשיתי '
זיכוי המס אכן משמעותי מאד. לגבי דיור/דלק, כשאני עשיתי
18/06/2017 | 12:01
6
140
את הניסוי הזה, הוצאות הדלק שלי קפצו ב-1500 ש״ח לחודש (לא הייתי עם רכב היברידי, ונשארתי באותו מקום עבודה בחיפה). את הוצאות הדיור לא הצלחתי להוריד באופן ש״יצדיק כלכלית״ את העניין.

זו כמובן ראייה אנקדוטלית ביותר אבל מי שמצפה לשפר את מצבו הכלכלי ע״י מעבר לצפון - להערכתי עלול להתאכזב.
לצפיה ב-'על איזה מעבר אתה מדבר? מאיזור חיפה לגליל?'
על איזה מעבר אתה מדבר? מאיזור חיפה לגליל?
18/06/2017 | 12:23
3
38
לצפיה ב-'כן. אבל אני לא חושב שהמצב שונה במעבר ת״א => חיפה.'
כן. אבל אני לא חושב שהמצב שונה במעבר ת״א => חיפה.
18/06/2017 | 12:41
2
44
לצפיה ב-'זה לא בדיוק אותו הדבר'
זה לא בדיוק אותו הדבר
18/06/2017 | 13:24
1
102
1. מעבר לגליל, בהנחה שאתה לא איזה עובד רפאל שמתחתן קתולית עם מקום העבודה גוזר עליך נסיעות ארוכות בהסתברות גבוהה (ולא רק לעבודה - קניות, מסגרות לילדים וכו' כולם עלולים להצריך נסיעות ארוכות) . במגורים במטרופולין חיפה ההסתברות הזו יורדת בהרבה.
2. גמישות תעסוקתית - אם אתה גר באזור חיפה לנסוע למרכז עדיין ריאלי (אולי לא אופטימלי אבל אפשרי בהחלט, לפחות לגבי חלק מהמקומות). למי שגר הרבה צפונה/מזרחה זה כבר סיפור הרבה יותר מסובך. לאורך זמן, גם לנתון הזה יש השפעה על ההכנסה שלך.

(אגב, אני כן מסכים עם השורה התחתונה שלך - אי אפשר ממש "לנצח את המערכת". לא בצורה מהותית בכל מקרה.)   

לצפיה ב-'אפשר אבל זה דורש מעבר *הרבה* יותר אגרסיבי מאשר ״לגליל״'
אפשר אבל זה דורש מעבר *הרבה* יותר אגרסיבי מאשר ״לגליל״
18/06/2017 | 17:29
23
לצפיה ב-'בשכירת דירה - כנראה שהפער לא מצדיק את הירידה בשכר/הנסיעות'
בשכירת דירה - כנראה שהפער לא מצדיק את הירידה בשכר/הנסיעות
18/06/2017 | 23:32
1
101

לעומת זאת, אם מדובר ברכישת דירה - אני מעריך שהמצב הוא אחר לגמרי.

מה שכן, הרבה אנשים שבפועל עוברים לגליל, עושים את זה כדי להעלות רמת חיים (=בית פרטי עם גינה) - וזה כבר באמת הרבה פחות משתלם *כיום* לעומת דירה בחיפה (למרות שאם משוים דירת 5 חדרים באלמוגי לבית פרטי של 5 חדרים וגינה בהרחבות ביישובים הזולים בגליל - ניתן למצוא פער של 0.5-1 מיליון ש"ח - לפחות לפי המחירים ביד 2)
לצפיה ב-'בחיפה ובקריות לא כדאי לגור בגלל זיהום האוויר החמור שם.'
בחיפה ובקריות לא כדאי לגור בגלל זיהום האוויר החמור שם.
19/06/2017 | 13:54
92
עדיף לגור באיזור יוקנעם- מגדל העמק. מחירי הדיור זולים ויש אפשרות לדיור צמוד קרקע במחיר שפוי הרבה יותר מהמרכז   ( 1.5 - 2.5 מליון שקל לדו משפחתי 5 חדרים 140 מ"ר ) , קירבה לכביש 6 שעכשיו מאריכים אותו עוד צפונה,    ויש חברות היטק רבים בסביבה ( ביוקנעם ובמגדל העמק וגם במת"ם שבחיפה )
לצפיה ב-'חיפשתי את 2 הישובים "היקרים" שציינת במדל"ן'
חיפשתי את 2 הישובים "היקרים" שציינת במדל"ן
28/06/2017 | 00:26
4
בוא נגיד שאתה צריך להגיע למרכז כדי לראות מה זה באמת "ישובים יקרים".
12-14 אלף שקלים למ"ר זה לא יקר במונחים של מרכז הארץ..

לצפיה ב-'בנוסף על מה שנכתב '
בנוסף על מה שנכתב
18/06/2017 | 09:02
146
בגדול יש שני מרכזי תעסוקה גדולים להייטק בצפון - חיפה (בעיקר במת"ם/טירת כרמל וקצת מפוזרים בעיר) ויקנעם. יש עוד קצת במגדל העמק ומפוזרות ברחבי הצפון.  מהתרשמותי, ההבל הגדול מהמרכז הוא תמהיל החברות - רוב החברות הגדולות הן חברות חומרה: אינטל, קוואלקום, אפל, מארוול, מלאנוקס וכו' או ביטחוניות: רפאל ואלביט. הרבה חברות יחסית "מולטידיספלינאריות" - מכשור אופטי, מכשור רפואי וכו'. בתחום התוכנה תמצא הרבה פחות התעסקות בווב/אפליקציות מאשר במרכז ויותר דברים שנחשבים תשתיתיים/low level - תקשורת, איחסון וכו'.

מבחינת שכר - בממוצע קצת יותר נמוך, מההתרשמות שלי בתחומים מבוקשים לא בהרבה. היתרון הגדול של המרכז הוא לא השכר אלא הגמישות התעסוקתית בגלל ההיצע הגדול יותר. הכדאיות של מעבר מהפרספקטיבה של עבודה תלוי בעיקר במוכנות שלך לנסוע, לדעתי למי שלא מוכן לבלות שעות על הכביש וגם רוצה לשמור על גמישות תעסוקתית אין מה לחפש צפונה מקו חיפה-יקנעם. ייתכן שאופציה יותר אטרקטיבית היא איזור חדרה - מרחק נסיעה סביר לצפון עם אופציה לעבודה בשרון במידת הצורך.
לצפיה ב-'אם מדובר על חיפה או יוקנעם - המעבר כדאי'
אם מדובר על חיפה או יוקנעם - המעבר כדאי
18/06/2017 | 15:00
157
כשניסיתי לחפש עבודה שקלתי מעבר דרומה,
עד שהגעתי לשלב ההצעות והבנתי שמעבר כזה אינו כדאי.
עבור עוד 5 אלף ברוטו (בדוחק) אתה הופך לעבד נדל"ן.

המחיר שאתה משלם הוא בהיצע עבודה מופחת, ולכן יקח יותר זמן למצוא עבודה.
במיוחד בזמני משבר או קיצוצים בחברה גדולה (כשהרבה אנשים מחפשים בו זמנית).

אם אתה מתרחק מחיפה/יוקנעם, גם היצע העבודה וגם השכר יורדים משמעותית,
ובנוסף - ההתנתקות מהאוטוסטרדות למרכז - משאירה אותך בלי חלופה למצבי משבר (ואז המחיר הוא זמן נסיעה).
לכן - לא הייתי שוקל מגורים רחוקים יותר.
מה שאומר - שהאזור האידאלי לדעתי הוא:
מפרדס-חנה עד הקריות, בשכונות שצמודות לכבישים המובילים לחיפה/יקנעם.
לצפיה ב-'שעות נסיעה - האם זה פרקטי או שאקרוס בשלב מסויים?'
שעות נסיעה - האם זה פרקטי או שאקרוס בשלב מסויים?
17/06/2017 | 15:29
30
461
ייתכן ואולי מעטים כאן יצליחו להזדהות עם האתגר שאני ואישתי עומדים בפניו.
אנו עובדים בשתי מקומות גאוגרפיים שונים במרחק של 150km אחד מהשני בערך.
אנחנו לפני רכישת בית ואנחנו מנסים לחשוב ולמצוא פתרון אופטימאלי לבעיה
שאתאר כך:
אני עובד באזור הדרום ואישתי עובדת באזור פ"ת. אנו חושבים למצוא מקום מגורים
שיהיה איכשהו באמצע פחות או יותר לכל כיוון. בגלל היותי הגבר ובגלל הדאגה לאישה
חשבתי שאולי אקריב א עצמי ונגור קרוב יותר למרכז שלאישה יהיה נוח יותר בבוקר
להגיע לעבודה, להתארגן, ילדים וכו'. בעוד אני אקריב את עצמי ואגדיל את המרחק
וזמן הסניעה למקום עבודתי. כעת אני נוסע כ35 דקות, אם נגור באזור המרכז
אגדיל את זמן הנסיעה לכל כיוון לשעתיים לערך. שעתיים הלוך שעתיים חזור.
לקום ב5 בבוקר ולחזור הביתה באזור 19.
האם יש כאן אנשים שעושים את הדבר הזה ויכולים לספר האם זה פרקטי? האם
אפשר לחיות חיים כאלו? או שפשוט אחרי X זמן אקרוס מהעומס?
אשמח לעצות חכמות, אין באפשרותי לשנות מקום עבודה וכנ"ל לגבי האישה.
תודה לכם.
לצפיה ב-'בוא נגיד ככה:'
בוא נגיד ככה:
17/06/2017 | 15:41
1
352
זה תלוי בך.

מבחינה פרקטית, עדיף לכם לגור קרוב יותר למרכז. כי שם רוב הפקקים.

הדרך לדרום, ועוד בשעות הבוקר כשכולם נוהרים לכיוון גוש דן, תהיה פנויה, וכנ"ל בערב - אתה בעצם תיסע נגד כיוון הפקקים בעוד שאשתך, מה לעשות תסבול אותם.

תחשוב לדוגמה, שלהגיע לת"א בשעות הבוקר ביום עבודה מאזור כ"ס ומאזור ב"ש לוקח בערך אותו הזמן. מדהים אבל נכון!

באשר ל-"האם תקרוס" - זה כבר תלוי בך.
יש אנשים שיכולים בקלות לעבור נסיעות כאלה, ויש שלא. זה באמת מאוד אישי, ולכן אני לא חושב שכדאי להסתמך על ניסיון של מישהו אחר בנושא.

שים לב גם, שיש הבדל אם אתה יכול לבלות את הנסיעה ברכבת ולישון \ לקרוא \ לשחק \ לעבוד בזמן הזה, לבין אם אתה נוהג כל הדרך.

ולבסוף - אין באמת דבר כזה "לא יכול להחליף מקום עבודה".
לצפיה ב-'תודה על התייחסותך,'
תודה על התייחסותך,
17/06/2017 | 15:53
224
שכחתי לציין שאת הנסיעה אני אמור לעבור בנהיגה, אין באפשרותי לנסוע ברכבת או כל
תחבורה ציבורית אחרת.

אני מסכים עם האמרה האחרונה שלך, אנחנו לא יודעים מה צופן לנו העתיד, נכון לעכשיו
נכון למה שאנו יודעים אין אפשרות להחליף מקום עבודה.

אני חייב לציין שהכניסה לב"ש בבוקר פקוקה מכיוון מרכז ולעיתים באזור להבים אפשר להיתקע
בפקק שלוקח כ-40 דקות וגם בהלוך אותם זמנים.
לצפיה ב-'שעתיים לכל כיוון לאורך זמן? זה קיים, אבל נדיר'
שעתיים לכל כיוון לאורך זמן? זה קיים, אבל נדיר
17/06/2017 | 15:42
1
299

נשמע שאתה "מוגבל ניוד" בגלל שאתה עובד במפעל ייצור בקריית גת (ניחוש בלבד) או איש קבע בצבא - ואישתך "מוגבלת דרום" בגלל שהיא נמצאת בתעשייה שאינה מפותחת בדרום. אם זה לא המצב - עדיף שלפחות אחד ממכם יחליף מקום עבודה שיאפשר לכם חיים סבירים יותר.

אם בכל זאת אתם הולכים על פתרונות כאלו - הייתי מחפש דירה שמיקומה שיאפשר לכם ניידות תחבורתית מקסימאלית. זה אומר לגור במקום שנמצא קרוב לתחנת רכבת ו/או קרוב לכביש 6. זה יכול לקצר נסיעות משמעותית.

אני מכיר אנשים שעל בסיס קבוע נוסעים שעה עד שעה ורבע ברכב לכל כיוון לאורך מספר שנים, והמקרה הקיצוני ביותר שהכרתי הוא של מישהו שגר ליד באר שבע אבל עובד באזור חיפה/מישור החוף הצפוני - והוא בשלב מסויים עבר לישון במלון קרוב לעבודה פעם או פעמיים בשבוע כדי לשרוד את זה.

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא - האם יש מקום עבודה ששווה את כמות הנסיעה הזו, מבחינתך? אתה יכול גם לערוך ניסוי - לשכור דירה למשך שנה ולראות איך אתה מסתדר עם זה. בסופו של דבר - זה דבר מאוד אינדיוידואלי, ונסיון של אנשים אחרים לא בהכרח יאמר לך איך זה ישפיע עלייך.

אם זה מנחם אותך - באלסקה יש אנשים שכל השבוע גרים ליד העבודה, ורק בסופ"ש מגיעים הביתה, ומצליחים לחיות עם זה :)
לצפיה ב-'אז ככה,'
אז ככה,
17/06/2017 | 15:57
225
האופציות הניחושיות שלך לא מדוייקות ואני עובד עוד יותר דרומה מקרית גת ולכן המרחק.
המקום עבודה זה לא האישיו אלא יותר המרחק, אין ברצוני רצון לעזוב את מקום העבודה
ולחפש אחר לאור מכלול הדברים שאיני יכול לשתף.

לשכור דירה באזור זו בהחלט אופציה שעלתה, או לרכוש דירה שקרובה לאזור כביש 6.
רק שזה לא הכי פשוט, ולא בטוח שיהיה לנו את ההון לכך.

אני מבין ויודע שמה שמרגיש אחד לא בטוח יכול עליי, יחד עם זאת מעניין אותי לדעת אם
קיימים אנשים המתמודדים עם הנסיעות והלחץ הזה ביומיום.

ומה קורה באלסקה לא מנחם אותי, ואין שום סיכוי בעולם שאישתי תרצה או תקבל את
הרצון שאשכור חדר במלון או כל דבר אחר במקום לחזור הביתה.
לצפיה ב-'תלוי באופי הנסיעה, מה היחס בין פקקים לכביש פתוח.'
תלוי באופי הנסיעה, מה היחס בין פקקים לכביש פתוח.
17/06/2017 | 15:45
1
162
מכיר מישהו שנמצא על הקו עפולה יבנה כמה שנים, אני נסעתי על הקו נשר הרצליה במשך שעה וחצי כל יום.

אם תספר היכן בדרום אתה עובד אולי למישהו יהיה רעיון למיקום אופטימלי.
לצפיה ב-'בהחלט אשמח לשמוע רעיונות.'
בהחלט אשמח לשמוע רעיונות.
17/06/2017 | 15:59
136
אני עובד כרבע שעה-עשרים דקות מב"ש דרומה והאישה באזור פתח תקווה - ראש העין.
לרוב הכבישים פתוחים, אך לפעמים חווים את הפקקים באזור להבים\בית קמה.
לצפיה ב-'אני הייתי נוסע כשעה וחצי, זה לא פרקטי '
אני הייתי נוסע כשעה וחצי, זה לא פרקטי
17/06/2017 | 18:46
2
195
זה מעייף, זה מתיש, ולא נשאר לך זמן לשום דבר אחר חוץ מלעבודה. 
לצפיה ב-'התכוונת לכתוב שלא היית נוסע?'
התכוונת לכתוב שלא היית נוסע?
17/06/2017 | 19:06
1
139
ואני יודע שזה מעייף, בגלל זה כעת אנו חושבים על זה ומה יהיה הפתרון האופטמילי לשני
הצדדים.
לצפיה ב-'התכוונתי שהייתה לי תקופה שנסעתי נסיעות כאלו לעבודה'
התכוונתי שהייתה לי תקופה שנסעתי נסיעות כאלו לעבודה
17/06/2017 | 20:28
146
אחרי בערך שנה של נסיעות כאלה (בערך 3 שעות בדרכים כל יום), החלטתי שדי. 
לצפיה ב-'ארבע שעות ביום בדרכים? נשמע לי קיצוני'
ארבע שעות ביום בדרכים? נשמע לי קיצוני
17/06/2017 | 19:35
1
160
בכמה אתה מתמחר את זמנך?

אני יודע שאמרת שלך ולאשתך אין אפשרות להחליף מקום עבודה (מה אנחנו, ברית המועצות?), אבל אם תמצא עבודה בפתח תקווה ותחסוך 3.5 שעות בדרכים ביום, נשמע לי שזה שווה לך גם במחיר של ירידה משמעותית בשכר.

אגב, האם רכבת איכשהו יכולה לעזור לכם? אם אישתך עובדת בקריית אריה בפתח תקווה, אז רכבת מהדרום למרכז עם החלפה אחת יכולה להיות פתרון שפוי יותר. כמובן שזה אומר שלה יהיה פחות זמן ואולי אתה זה שיצטרך לתפעל את הילדים וההסעות.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
18/06/2017 | 09:41
129
לשנינו יש רכב ושנינו לא יכולים להגיע ברכבת לעבודה וחייבים לנסוע עם הרכב הפרטי.
אצל האישה אולי יהיה אפשרי להחליף עבודה אבל כרגע זה פחות רצוי בגלל שהיא מאוד
מרוצה מכלל התנאים וגם אני. אצלי זה בלתי אפשרי בכלל ולא אוכל לצערי להרחיב על זה.
לצפיה ב-'אם היום אתה נוסע 35 דקות, כמה אשתך נוסעת?'
אם היום אתה נוסע 35 דקות, כמה אשתך נוסעת?
17/06/2017 | 19:50
1
145
לפי מה שכתבת - מצבך היום חביב למדי. 35 דקות.
מה זה אומר לגבי המרחק מפתח תקווה? כמה זמן אשתך נוסעת?

לדעתי לא כדאי לעבוד במקום שצריך לנסוע שעתיים לכל כיוון. 

לצפיה ב-'היא נוסעת יותר.'
היא נוסעת יותר.
18/06/2017 | 09:43
114
עם פקקים יכולה להגיע לשעה- שעה ורבע.
אבל היא יכולה לבוא מתי שבא לה לעבודה ואני חייב להיות בשעה מוקדמת ומוגדרת.
לצפיה ב-'תוכל להסביר למה לא לעזוב ? '
תוכל להסביר למה לא לעזוב ?
17/06/2017 | 21:04
2
180
קשה לי לחשוב על איזשהיא התמחות שקיימת רק בדרום.
אלא אם כן אתה איש קבע, וגם אז אתה יכול לבקש לעבור בסיס.
לצפיה ב-'תחשוב על "מפעל הטקסטיל"כנראה.'
תחשוב על "מפעל הטקסטיל"כנראה.
17/06/2017 | 23:29
67
לצפיה ב-'זו לא עבודה בהייטק.'
זו לא עבודה בהייטק.
18/06/2017 | 09:47
175
אני לא יכול לפרט יותר, אבל אין באפשרותנו לעזוב, כנראה שלאישה יהיה קל יותר להחליף
אך גם זה לא בטוח. בגלל שלא מדובר בהייטק יותר קשה לנתק את עצמך ולחפש מקום חדש.
לצפיה ב-'שאלת השאלות: אצל מי הבטחון התעסוקתי? מי ה"עוגן"?'
שאלת השאלות: אצל מי הבטחון התעסוקתי? מי ה"עוגן"?
17/06/2017 | 21:36
6
198
אצל רובנו גם עבודה שנראית במבט ראשון קבועה ויציבה זה בדרך כלל לא כך. בית קונים לעשרות שנים או אפילו לכל החיים. עבודה מחזיקה 3-10-12 שנה. אם אחד מכם עובד הי-טק במגזר הפרטי אז מקום העבודה שלו הרבה פחות רלוונטי לטווח הארוך.
באופן כללי, באיזור פ"ת יש הרבה מקומות תעסוקה. באיזור הדרום הרבה פחות.
לצפיה ב-'אף אחד מאיתנו לא עובד בהיי-טק.'
אף אחד מאיתנו לא עובד בהיי-טק.
18/06/2017 | 09:45
5
214
שנינו מרוויחים יפה מאוד, ובגלל שלא מדובר בהייטק זו בעיה רצינית, זו עבודה ארוכת טווח.
אין פה פתרון קסם לצערנו.
לצפיה ב-'אכן בעיה'
אכן בעיה
18/06/2017 | 09:50
185
אני נוסע מדי פעם לב"ש ברכבת וזה לא רע כי הנסיעה ברכבת שקטה ואפשר לעבוד בזמן הזה. לא יודע מה האפשרות שלך להגיע מתחנת הרכבת לעבודה שלך, אם זה 20 דקות מב"ש באיזה חור אז זה קצת בעיה. אולי הסעה עם מישהו או משהו כזה.
לצפיה ב-'סתם שאלה: אז מה אתה עושה פנ?'
סתם שאלה: אז מה אתה עושה פנ?
18/06/2017 | 17:19
3
154
מה הערך המוסף של הפורום?

לצפיה ב-'נחמד לשמוע את חוכמת ההמונים.'
נחמד לשמוע את חוכמת ההמונים.
18/06/2017 | 22:22
2
142
אחלה פורום יש פה שיתוף שהוא לא בהכרח הייטקיסט, אל תיהיה סנוב, מי שלא בקהילה
גם קיים בסביבתך
לצפיה ב-'זה לא מהתנשאות'
זה לא מהתנשאות
18/06/2017 | 23:53
1
131
הרוב פה באים מנקודת מחשבה אחרת, שביטחון תעסןקתי אמיתי לא קיים מעבר ל 3-5 שנים, מנוסים בחיפוש עבודה, אפשרות לעבןדה מהבית.... ועוד המון שיקולים שכוווולם לא רלוונטים אליך.

שוק ההיטק בישראל שונה לחלוטין מכמעט כל המקצועות
לצפיה ב-'זה היה בציניות.'
זה היה בציניות.
19/06/2017 | 00:35
112
בהחלט אני מסכים איתך, הכל טוב. כל אחד בוחר את המקצוע והחיים שלו
לצפיה ב-'נשמע שוחק ולא סביר'
נשמע שוחק ולא סביר
17/06/2017 | 23:24
3
188
מכיוון שהזכרת ילדים - בכלל המחיר הנדרש הוא גבוה מידי לטעמי.

לפעמים לגור באמצע זה פתרון שנשמע הגיוני אבל הוא ממש לא פרקטי, ורצוי שלפחות אחד ההורים יהיה במרחק סביר מהמסגרות של הילדים.
לצפיה ב-'מה לגבי הפיתרון הסיני/רוסי?'
מה לגבי הפיתרון הסיני/רוסי?
18/06/2017 | 15:27
2
177
להסתמך על הסבים/סבתות לצורך איסוף מהמסגרות?
זה לא אידאלי אבל כששני ההורים מתחזקים קריירות אינטנסיביות - צריך עזרה.

לדעתי:
חיים כאלו הם מטבעם שוחקים - אחרי שנתיים יש סיכוי סביר שתישברו.
לכן ממש לא כדאי לקנות דירה, שכירות ולראות לאיזה כיוון החיים מתפתחים.
לצפיה ב-'למה דווקא רוסי או סיני? הסבתות לא עובדות שם? '
למה דווקא רוסי או סיני? הסבתות לא עובדות שם?
18/06/2017 | 15:33
1
133
כנראה שלא נקנה בית עד שלא ננסה, זה עשוי להיות סיוט ואז נראה איך פותרים את הבעיה
הזו. זו חתיכת בעיה.
לצפיה ב-'בסין ורוסיה קיימת תופעה של נטישת הפריפריה ומודל חיים קיצוני'
בסין ורוסיה קיימת תופעה של נטישת הפריפריה ומודל חיים קיצוני
18/06/2017 | 16:39
132
הסבים מגדלים את הנכדים באזור הכפרי הנוח,
וההורים שעובדים בערים, בתנאים בהם בלתי-אפשרי לגדל ילדים,
רואים אותם בעיקר בחגים.

עד עכשיו - מה שעשיתם עבד, אתה רוצה לשפר את חיי אשתך בלי לקרוס.
אם הנקודה שהעלתי לא רלוונטית,
נשמע שהאילוץ המרכזי הוא - היצמדות לכביש 6.
תנסו לעבור על המפה ולמצוא מקום קרוב יותר לפ"ת שעדיין סביר מבחינתך.
תגורו שם שנה בשכירות, ותחליטו איך ממשיכים.

לא ברור לי איך משעה ורבע+35 דקות (110 דקות) הגעת לשעתיים נסיעה.
לצפיה ב-'"אין באפשרותי לשנות מקום עבודה וכנ"ל לגבי האישה"'
"אין באפשרותי לשנות מקום עבודה וכנ"ל לגבי האישה"
19/06/2017 | 09:11
2
137
בדוק את הנחות היסוד שלך.
המחיר של נסיעות ארוכות הוא כבד מאוד - זה גם מתיש וגם שורף זמן רב.
עבדתי במקום עבודה רחוק במשך כמה שנים. זה פגע גם באיכות החיים, גם במשפחה וגם בתפוקה שיכולתי לתת במקום העבודה.
הזמן שלכם שווה הרבה ואסור להתיחס אליו כאל משאב זניח.

לצפיה ב-'אני בהחלט מסכים בעניין משאב הזמן,'
אני בהחלט מסכים בעניין משאב הזמן,
19/06/2017 | 11:05
1
99
יחד עם זאת עבורי באמת אין אפשרות לעשות את השינוי, אצל האישה זה ישקל לאחר
שננסה כמה פתרונות אפשריים.
לצפיה ב-'אין דבר כזה "אין אפשרות"'
אין דבר כזה "אין אפשרות"
19/06/2017 | 12:04
94
זה עניין של החלטה ומחיר שמוכנים לשלם.
יש גם מחיר בריאותי לנסיעות ארוכות.
כנראה שכדאי לשמור יותר על מקום העבודה שמייצר יותר ערך בטווח הארוך.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
דובי צ'יזיק- יועץ קריירה ומאמן להגשמה
לא מוצא עבודה בגילך?
פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
פורום גיוס והשקעות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה