לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2013120,131 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי '
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
18/10/2017 | 10:40
20
510

ביום ג', 24/10/17, בין השעות 22:00-20:00, יתארח בפורום רו"ח אלירן הררי, אשר נותן שירותים רבים לעוסקים בענף ההייטק.

באירוח תוכלו לשאול שאלות בתחומים כמו פתיחת תיקים ברשויות המס, תיאום מס, החזרי מס לשכירים, עסקאות אקראי, פנסיה, עבודה כשכיר ועצמאי במקביל, עבודה חד פעמית ועוד.

אלירן הררי הוא בעליו של משרד הררי ושות' - רואי חשבון.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'אחרי החגים מגיעים האורחים'
אחרי החגים מגיעים האורחים
16/10/2017 | 17:38
1
340
אני רוצה להביא לפורום אורחים עם נוהל אירוח של תפוז (שרשור שאלות-תשובות למומחה).

כיוון שלינוס טורוולדס מעט עסוק, וגם אבו מאזן כנראה לא יגיע להכריע אחת ולתמיד מי אשם בסכסוך, נאלץ להסתפק באורחים קצת יותר קונבנציונלים.

בקרוב יעלה פה שרשור של רו"ח מידידיי הקרובים. הוא עוסק הרבה עם עובדי הי-טק: גם כמנהל כספים של סטארטאפים וחברות הי-טק קטנות, מוציא עשרות משכורות בחודש ומנהל לא מעט תיקים של מתכנתים פרילנסרים, שכירים/עצמאיים וכו'. ישמח לענות על כל מה שקשור למיסוי, עבודות במקביל, עצמאות, התנהלות מול הרשויות, תיאומי מס, הוצאות מוכרות, תלושי שכר, הפרשות סוציאליות וכו'. אגב, הוא בעצמו עבד כמנהל IT בארה"ב לפני שהפך לרו"ח אז הוא חצי "משלנו"

כל מי שמעוניין להציע אורח בתחום מעניין כלשהו שיפנה אליי בפרטי. נראה לי שנרווח אותם בהפרשים של שבוע-שבועיים.
לצפיה ב-'כמי שביקר באי-אלו כנסים'
כמי שביקר באי-אלו כנסים
17/10/2017 | 11:39
221
אם תבטיח ללקק לו מספיק, תביא ילד בן 12 שכותב לו מכתבי הערצה
(סיפור אמיתי! ילד כזה הופיע בשני כנסי LinuxCon )
ותשלם על הכרטיס טיסה + מלון שווה. לינוס יבוא לבקר גם אותך.

לצפיה ב-'שלום לכולם ותודה '
שלום לכולם ותודה
19/10/2017 | 11:14
9
202
יש דברים שכמה ששננסה להבין לא נצליח, כמו תיאומי מס.
אם אני שכיר ועושה פרוייקטים מהצד, האם עליי לגשת למס הכנסה? בפרוייקטים איני נותן קבלות. 
אם אני שכיר בשני מקומות עליי לגשת למס הכנסה? הצהרתי על כך בטופס 101 בקבלת העבודה. האם זה תלוי בגובה המשכורת? 
ואם אני ניגש לתיאום מס מה עליי להציג?
תודה!
לצפיה ב-'לא נותן קבלות? זה לא פלילי?'
לא נותן קבלות? זה לא פלילי?
19/10/2017 | 14:51
5
52
לצפיה ב-'אין שום קונטקס שמאפשר להצהיר - אלא אם תוציא עוסק מורשה או'
אין שום קונטקס שמאפשר להצהיר - אלא אם תוציא עוסק מורשה או
19/10/2017 | 16:47
4
130
תלך כל שנה לתאום מס כשכיר ותצהיר שם.

לצפיה ב-'זה לא מדוייק. מציע לחכות לתשובתו של אלירן'
זה לא מדוייק. מציע לחכות לתשובתו של אלירן
19/10/2017 | 17:07
35
לצפיה ב-'ומטרת הקישור היא? אנחנו יודעים מה זה עוסק מורשה ומה זה קבלה.'
ומטרת הקישור היא? אנחנו יודעים מה זה עוסק מורשה ומה זה קבלה.
19/10/2017 | 17:32
1
25
לצפיה ב-'כתוב שם גם מי צריך להוציא קבלה: כולם'
כתוב שם גם מי צריך להוציא קבלה: כולם
20/10/2017 | 18:58
16
לצפיה ב-'מה קשה להבין בתיאומי מס?!'
מה קשה להבין בתיאומי מס?!
19/10/2017 | 22:33
89
אח יש לך שני עבודות או יותר צריך יותר מס מהשקל הראשון כי את מתחיל את המיסןי של העבודה השניה ממדרגה יותר רבוהה., וגם אי אפשר לקחת כפל פוטרים.

מה הביג דיל?

לגבי פרויקטים:
יש אפשרות לתת קבלה וחשבנית חד פעמי בלי תיק (יש פרוצדורה כזאת), אבל בשוטף אתה צריך תיק עצמאי, לדווח הכנסות ולתת מקדמות כל חודש/חודשיים. ולגבות מעמ.

מה שאתה עושה פללי.

זה לא מסובך בכללללללל.
לצפיה ב-'יש חברות שמוציאה קבלות לכל שכיר תמורת עמלה סמלית'
יש חברות שמוציאה קבלות לכל שכיר תמורת עמלה סמלית
19/10/2017 | 23:49
76
הנה אחת מהן

לצפיה ב-'יש מה שנקרא עסקה מזדמנת / אקראית'
יש מה שנקרא עסקה מזדמנת / אקראית
20/10/2017 | 17:09
60
שהיא מנגנון שמיועד לדיווח על הכנסות חד פעמיות בזמן שאתה שכיר, ומאפשר להוציא חשבונית או קבלה או מסמך מחליף כלשהו (אני לא זוכר בדיוק כרגע).
בכל מקרה ההכנסה הזאת מבחינה חוקית חייבת להיות מדווחת במקום כלשהו.

משהו לא ברור לי, אם אתה לא נותן קבלות, איך הצד השני רושם חשבוניות ? או שגם הוא לא רושם ? כי אז זה בכלל הופך להיות עבודה בשחור ולא חוקי.

כמו כן , יש תנאים שמגדירים מהי עסקה מזדמנת כך שאם רואים תבנית חוזרת או מספר רב של דיווחים של עסקאות מזדמנות באותו תחום, אתה הופך להיות עצמאי למעשה ומחוייב בכל מה שזה כורך.

זה בלי להתחיל להיכנס לכל הניואנסים, אבל זה המונח שאתה צריך לחפש ולקרוא עליו.
לצפיה ב-'הטבה מלקוח'
הטבה מלקוח
19/10/2017 | 15:15
2
119
שלום,

נניח שאני ע.מ:

- במקרה ולקוח (נגיד חברה בע״מ) קונה לי על חשבונו ציוד כלשהו, נניח מסך מחשב, שבסיום עבודתי עליי להחזיר, האם צריך לדווח על זה ואם כן כיצד?

- בהמשך למקרה הקודם, נניח ובסיום הפרויקט הלקוח רוצה לאפשר לי לקנות את הציוד ממנו במחיר מופחת, נגיד 30% מהמחיר כחדש.
מצד אחד זו הוצאה מבחינתי ומצד שני זו גם הטבה, כי בשוק היד2 החופשי הייתי מצליח למצוא את המסך הזה במחיר של 50% מחדש.
איך מדווחים עסקה כזאת?

תודה!
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
20/10/2017 | 01:49
1
64
*אני לא רואה  חשבון

לגבי הציוד:
זה מה שנקרא ״עזוב אותך בחייך״, תצהיר על הוצאה וזהו.

עכשיו, חשוב שיש תשלום על העבודה שאתה עושה ולא מדובר על ברטר שלך בתמורה להנחה.
את זה על תעשה , כי אין שום סיבה.

אם הוא קונה לך תיוד וזה חוזר אליו אין צורך להצהיר.
*חשוב לשמור תעודת משלוח של כל הדברים הללו
אם זה נשאר אצלך, אז שום זה פשוט דבילי.

שהוא יתמחר את הציוד כראוי, ואתה תביא לו כסף.
מצד שני תעלה את הסכום של החשבונית שאתה שולח לו באותו סכום.

בקיצור, בלי חירטוטים, שמור על שביל כסף ברור של כל דבר שאתה עושה החל מתעודת משלוח עד לכסף בבנק.

לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
20/10/2017 | 02:31
51
איך אני אצהיר על הוצאה? הלקוח קנה את הציוד ואני משתמש בו, אין לי הוצאה. החשבונית לפקודת הלקוח.
לצפיה ב-'מפטור לחיים האמיתיים'
מפטור לחיים האמיתיים
19/10/2017 | 18:51
119
אני עובר בימים אלו מעוסק פטור לעוסק מורשה ומתחיל גם כנראה ובעזרת השם להעסיק עובדים.
מה אני צריך לדעת?
לצפיה ב-'העסקה בארץ על ידי גורם בחו״ל'
העסקה בארץ על ידי גורם בחו״ל
19/10/2017 | 20:58
104
מה המשמעות עבור ישראלי בארץ שמועסק ישירות על ידי מעסיק זר שאין לו נוכחות בארץ?

לצפיה ב-'פנסיית נכות חלקית'
פנסיית נכות חלקית
20/10/2017 | 20:20
53
שלום,עקב תאונת עבודה אני מקבל פנסיית נכות חלקית של 50%.אני עובד באותה עבודה ובאותן שעות,רק נוספו לי לעקויין רפואיים רבים,שבגינם אני מקבל את הפנסיה.אני לקרן עתודות הותיקה .כלומר פנסיה ותיקה.

שאלותיי,האם אמשיך לקבל פנסיה זו גם עם יציאתי לפנסיה?
האם תשלום סכום הפנסיה החודשית לאחר יציאתי לפנסיה,יקוזז,כך שאקבל פנסיה מוקטנת חודשית?
לצפיה ב-'שאלתי לרו"ח אלירן הררי'
שאלתי לרו"ח אלירן הררי
21/10/2017 | 12:08
63
לאדם בעל אזרחות ישראלית (ושהוא גם תושב קבוע-רגיל בישראל) יש חברה שנרשמה במדינה זרה בחו"ל (שאין לו שום קשר אליה מלבד רישום החברה ברשם החברות באותה מדינה זרה בחו"ל) שמעסיקה בישראל מתכנתים בעלי אזרחות ישראלית (ותושבי ישראל).

1. האם לחברה כזאת יש חבות לשלם אגרות שנתיות לרשם החברות בישראל ?

2. האם חלה על חברה כזאת חבות לשלם עלות כלשהי (דיווחים, תצהירים, אגרות או כל דבר אחר) לרשם החברות בישראל ?

3. האם חלה על חברה כזאת חבות לספק דיווחים כלשהם לרשם החברות בישראל ?

4. כאשר רשומה בעלות בנכס מקרקעין (משרד) בישראל על שם חברה כזאת, והחברה הזאת שנוצרה בחו"ל והפעילות שלה בישראל (בעלת הנכס) מוכרת את הנכס, אז חוץ ממס שבח על מכירת הנכס, איזה עוד מיסים והוצאות למדינה היא אמורה לשלם  (במסגרת אירוע המס הזה שנוצר בגלל מכירת הנכס) למדינה במכירת הנכס שלה בישראל (משרד) ?
האם בגלל שזו חברה שרשומה במדינה זרה בחו"ל (אבל הפעילות שלה בישראל) אז חלים עליה מס נוסף או חבות כלשהי (דיווחים) שלא חלים על חברה שרשומה בישראל ?

5. האם חברה שנרשמה במדינה זרה בחו"ל, שרוצה לפתוח בבנק בישראל חשבון בנק שיירשם על שם החברה הזרה, חייבת להירשם גם ברשם החברות בישראל ? האם היא חייבת בחבות כלשהי (דיווחים, תצהירים כלשהם, אישורים כלשהם, אגרות, עמלות ומיסים כלשהם) כתנאי לכך שבנק בישראל יסכים לפתוח לה חשבון בנק ? 

אודה לך על תשובות לכל שאלותיי בנפרד.

לצפיה ב-'שכיר שהוא גם עוסק מרושה עם הוצאות גבוהות מהכנסות'
שכיר שהוא גם עוסק מרושה עם הוצאות גבוהות מהכנסות
22/10/2017 | 10:02
56
* שואל בשביל חבר *

מישהו שעבודתו העקרית היא כשכיר (מתכנת) אבל יש לו תיקים פתוחים של עוסק מורשה מעסק שהיה לו בעבר. הוא מוציא אולי חשבונית או שתיים בשנה ומכניס נגיד 7000 ש"ח. הוא קנה מחשב + סלולרי ורשם כהוצאה מוכרת.

האם יש בעיה עם זה שההוצאות שלו גבוהות מההכנסות על אף שבוודאות הם הכרחיים בשביל ליצור את ההכנסה (כאמור, מחשב וטלפון)? בפועל הוא לא ישלם מס כלל על ההכנסות מהעסק.

באותו עניין: והיה והעסק שלו במקור היה נגיד צילום אירועים, ועכשיו שהוא מתכנת הוא מוציא חשבוניות על שעות פיתוח תוכנה. האם זה יוצר בעיה ללקוחות שלו? האם זה עלול לעורר חשד שהשירותים שניתנו הם לא כפי שדווחו?

תודה
לצפיה ב-'לינה בנסיעות לחול מטעם העבודה '
לינה בנסיעות לחול מטעם העבודה
22/10/2017 | 10:22
9
128
שלום לכולם,
בחברה בה אני עובד קיים נוהל המתייחס לנושא הלינה
נוהל זה אומר כי שני עובדים ילונו יחד בחדר.

תהיתי
מה נהוג לגבי לינה בחול בחברות בהן אתם עובדים ?

לצפיה ב-'נתקלתי בזה רק באירועים או כנסים'
נתקלתי בזה רק באירועים או כנסים
22/10/2017 | 10:48
1
101
לא נסיעות של בודדים. לא נראה לי מקובל במיוחד.
לצפיה ב-'בקיצור היה לך כנס מוצלח '
בקיצור היה לך כנס מוצלח
22/10/2017 | 13:18
22
לצפיה ב-'לא מקובל'
לא מקובל
22/10/2017 | 11:10
2
98
האם יש נוהל זהה גם לעובד ועובדת?
לצפיה ב-''
22/10/2017 | 12:42
1
73
אם אלו שתי נשים הנוהל דומה
אם זה גבר ואישה הנוהל בבירור משתנה
לצפיה ב-'והשאלה המתבקשת: ואם אחד מהם/ן לא סטרייט'
והשאלה המתבקשת: ואם אחד מהם/ן לא סטרייט
22/10/2017 | 15:22
66
ואם מישהו נוחר בקולי קולות?

נראה לי מתכון לצרות כל הנוהל הזה.
לצפיה ב-'לא מקובל. איכסססס'
לא מקובל. איכסססס
22/10/2017 | 12:21
87
אלא אם כן יוצא לך ליסוע עם עובדת אטרקטיבית
פחות איכס

לצפיה ב-'בחברה הראשונה שעבדתי בה זה היה כך'
בחברה הראשונה שעבדתי בה זה היה כך
22/10/2017 | 16:02
76
זה היה סטארט אפ קטן בסוף שנות ה 90 של המאה הקודמת.  מאז ועד היום, בכל חברה שעבדתי בה, עובדים קיבלו חדרים נפרדים.

עכשיו כשאני חושב על זה, היה עוד מקרה ביזארי אחד, במקרה אחד שלחו את כל העובדים לנופש בחו"ל, סופ"ש, בלי בני/בנות זוג.  במקרה כזה כן ציוותו שני עובדים לאותו חדר, אך ורק עובדים מאותו מין. נתנו לעובדים אפשרות לבחור בעצמם עם מי להיות בחדר. במקרה אחד ספציפי אישרו לעובדת לסבית לחלוק חדר עם עובד גבר הומוסקסואל. חייב לציין שזה היה נופש מוזר מכל בחינה אפשרית (אני יודע רק משמועות, לא יצאתי אליו בעצמי).
לצפיה ב-'פעם אחת, לפני 24 שנים, היה לי מקרה כזה'
פעם אחת, לפני 24 שנים, היה לי מקרה כזה
22/10/2017 | 20:04
50
זה היה עוד לפני שהמציאו את המונח "סטארט-אפ", אז החברה הישראלית שבה עבדתי אז לא קראה לעצמה כך - אבל זה מה שהיא בעצם הייתה.
מכיוון שעברתי לעבוד בארה"ב שנים ספורות אחרי זה, אין לי נסיון במה שקורה בחברות ישראליות כיום.
אני יכול להגיד ש"שני עובדים בחדר" לא קורה ולא קרה באף אחת מהחברות האמריקאיות שעבדתי בהן ב 20+ השנים האחרונות, ולמיטב ידיעתי גם לא בחברות שהייתי בקשרים עסקיים איתם.
ואני לן 50-150 לילות מלון בשנה, כל שנה, בעשרים השנה האחרונות. בכל העולם.

לצפיה ב-'זה לא מקובל'
זה לא מקובל
22/10/2017 | 21:17
29
אני מכיר מקרה ממקור שני, שבו שכרו סוג של סוויטה או חדר נורא גדול עם כמה מיטות בכנס כלשהוא בלאס וגאס ו2-3 עובדים (מאותו המין) היו בחדר הזה..אבל זה מקרה אחד.

בכל מקרה מה זה משנה לך? אתה תגיד למנהלים שלך ש-user32 או ipv6 אמרו לך שזה לא מקובל?

אם מדובר ב"טיסת צ'ופר" (כנס מקצועי \ כנס שמארגן לקוח \ שותף עסקי) אתה תמיד יכול לוותר. 
אם מדובר בנסיעה "מבצעית" (התקנה\תפעול בעיה \ הדרכה של לקוח) זה כבר יותר מעצבן..
לצפיה ב-'סוגיה בחיי מפתח תוכנה..'
סוגיה בחיי מפתח תוכנה..
21/10/2017 | 21:45
10
192
היי. נקודה שחשבתי להתייעץ לגביה:

פעמיים לפחות בקריירה נתקלתי בסיטואציה שבה, אני כמפתחת עומדת מול מנהל פרויקט שדורש דרישת פיתוח לא גדולה, אבל לא מצליח להיסגר על עצמו, משנה את הדרישות \ מוסיף עליהן באופן שמאריך את הפיתוח.

מה שלא ברור לי, היא מדוע גם הפעם, האחריות למשימה שאינה מסתיימת נופלת על המפתח ולא על הבוס שלו (ר"צ וכו'), או על מנהל הפרויקט.

האם הגיוני שאופן המימוש הארכיטקטוני, איכות הביצוע, היקף המשימה, ובאופן כללי ניהול כל האספקטים של המשימה - כולן אחריותו של המפתח? האין זה הגיוני שיהיה לו עם מי לחלוק באחריות?

אני שואלת כי אני אדם סבלני וקונפורמיסט, כזה שאם ישנו לו את הדרישות הוא בדרך כלל יעשה בלי לקטר. אבל בסופו של יום אני מגלה שבאים אלי בטענות, והאופי המשלים והנח הזה נזקף לחובתי.

מה דעתכם?

תודה.
לצפיה ב-'אחריותו של המפתח'
אחריותו של המפתח
21/10/2017 | 22:49
7
125
היא להציף כלפי מעלה בעיות.  אם הדרישות משתנות במהלך הפיתוח, זה לגיטימי, אבל צריך לבוא למנהלים ולהגיד להם שזה יאריך את הפיתוח בכך וכך זמן.  חשוב לעשות את זה בשלב מוקדם כדי למנוע הפתעות ואי נעימויות.  

מנהלים לא תמיד יודעים להעריך את המשמעויות של שינוי שהם מבקשים, ומשהו שנראה להם שולי וחסר משמעות יכול לגרור שינוי ארכיטקטורה בקוד שיתחיל את הפרוייקט מחדש, והם אפילו לא יודעים.  בינתיים, הם מתחייבים מול לקוחות או מול הנהלה בכירה על תאריכי אספקה של המוצר, ומופתעים לגלות בשלב מאוחר שהמפתח לא סיים את הפרוייקט, ומבחינתם ברור לגמרי שזו אשמתו.

לגבי ר"צ וכו' - אם את מקבלת משימות ישירות ממנהל הפרוייקט ומבצעת אותן ללא עירוב הר"צ, אז גם יש לך פחות אל מי לבוא בטענות בשלבים מאוחרים.  גם כאן, חשוב לערב את המנהלים בשלב מוקדם.  קיבלת משימה (או שינוי דרישות) - לכי וערבי את הר"צ מראש, לפני הביצוע.  את הארכיטקטורה או לוחות הזמנים דאגי לתעד באימייל שיישלח אליהם, כדי שאחר כך לא יגידו שלא ידעו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/10/2017 | 23:59
6
71
- מסכימה לגמרי שלפעמים הם לא יודעים מה גודל השינוי שהם מבקשים. אבל אם הם התחייבו, הם לא אמורים לשקף לנו את זמן הסיום?

לא חושבת שתמיד אפשרי לערב מראש, פשוט כי הרבה פעמים דברים מתווספים "תוך כדי". נתקלתי לאחרונה במנהל מעט פדנט שמבחינתו כל תסריט הכי שולי היה צריך להיות חלק מהגרסא [ ומבחינת ארכיטקטורה רצה שנהפוך עולמות בשבילו. שמחה שסירבתי.. ]. אבל, אני מניחה שכשמנהל פרויקט משנה את הדרישה או מוסיף עליה, בלי שהמנהל הישיר שלי יחדול אותו - אולי זה דורש מיילים ותיעוד בכתב כזה או אחר.

אלה פוליטיקות שאני פחות מבינה בהן, ולפעמים זה חשוב כדי לדעת איך להתנהל. אז, תודה.

חשוב להבין מה עומד מאחורי הדברים, אחרת נדמה שהדרישות לא הגיוניות [בשורה התחתונה כן, כל פאשלה של הבוס מגולגלת לעובדים שתחתיו.. ].
לצפיה ב-'זה תלוי במקצועיות המנהלים... יש גם מנהלים לא מקצועיים'
זה תלוי במקצועיות המנהלים... יש גם מנהלים לא מקצועיים
22/10/2017 | 02:49
1
73
שאם תציפי להם את הבעיות למעלה ותרימי דגלים אדומים בזמן, הם עשוים יהיו לפרש זאת כחוסר עצמאות מצידך, גם אם הדברים לא תלויים ישירות בך כמפתחת.

אגב, לא תמיד יש מנהל פרוייק, לפעמים האחראיות לאפיין דרישות או להמציא אותן, נופלת על המפתח, למשל אם מדובר בצוות תשתיות שבו הדומיין הביזנסי הוא התשתית המפותחת כמוצר מוגמר. במצב כזה, דרוש אפילו נסיון רב יותר בתיאום עם שאר "הלקוחות" והמנהלים.
לצפיה ב-'יש הרבה, לצערי..'
יש הרבה, לצערי..
22/10/2017 | 07:29
52
ואיכשהוא בחברות אמריקאיות, יש מנהלים שכל תפקידם בכח הוא להיות "צינור" למה שמעליהם. כן. זו בעיה כשמעבירים לך מסר שתדבר כמה שפחות..

פגשתי בחיי כבר שניים כאלה.

לגבי מה שאמרת על דרישות פיתוח - נכון. נשמע לי שגם כאן צריך בוס שיעמוד מאחוריך עם הדרישות שהמצאת כדי להצדיק אותן מול ההנהלה, ר"צ וכו'.
לצפיה ב-'הזמן שלך הוא אחריותך. '
הזמן שלך הוא אחריותך.
22/10/2017 | 08:49
3
98
היה נחמד אם המנהלים היו לוקחים יותר דברים בחשבון, אבל הם לא עושים את זה.
מבחינתו - אם את אמרת ״בסדר״ וזה אומר שעכשו את תעבדי כל השבת כדי להספיק - זה רווח נקי עבורו....

תנסי לסגל הרגל לא לענות מיד.
כשנותנים לך עוד משימה, תגידי שאת צריכה כמה זמן כדי לעבור על זה ולראות איך זה משפיע על התוכניות. 

ואז תחזרי בצורה מסודרת, במייל או בפגישה, ותגידי מה התוכנית. 
כמה זמן יתווסף בגלל השינוי הזה.

אפילו אם התבלבלת וענית ״בסדר״ על המקום, תרשי לעצמך לשלוח מייל בסוף היום ״אחרי שעברתי על הדרישות, אני רואה ש....״

בנוסף - מה שקורה הרבה פעמים זה שאת צריכה לא רק להראות את המחיר, אלא גם לתת הצעות. גם כדי לא לעשות לעצמך של שם של אחת שרק מקטרת. וגם כדי שגם המנהל יידע את ההשלכות ולא יאשים אותך בדיעבד.
למשל ״השינוי ידרוש יומיים. זה אומר שאאלץ לוותר על משהו שתכננו לעשות בגרסה הזאת. אני מציעה שאת פיצ׳ר y נדחה לגרסה השניה״. 
לצפיה ב-' לקרוא וליישם'
לקרוא וליישם
22/10/2017 | 09:41
24
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/10/2017 | 11:22
1
52
- עשיתי את כל זה, בדרך כלל.

מה שמצחיק, הוא שגם בפיצול לפי משימות, עמדתי בכולן (אני דווקא חובבת עבודה בשבת, כי רעש מפריע לי..). ובכל זאת נדהמתי לגלות שכעבור חודשיים, אני נדרשת להסביר למה המשימה לא נגמרה, למרות שכל המשימות אושרו על ידי המנהל שלי.

אני מופתעת לגלות כמה אנשים קטנים שמסרבים לקחת אחריות ישנם סביבי לפעמים.

התפטרתי. השאלה היא איך להבא אתמודד עם פוליטיקות ארגוניות כשהן צצות. אני לא מומחית בהן (וגם דורכת על האגו הלא נכון פה ושם. לא מועיל..).
לצפיה ב-'לא צריך להתרגש מזה יותר מידי'
לא צריך להתרגש מזה יותר מידי
22/10/2017 | 19:39
25
בד"כ לוחות הזמנים לפרויקט נקבעים כך שאי אפשר לעמוד בהם וזאת כדי להכניס את העובדים ללחץ כדי שיעבדו כמה שיותר.
כשנותנים לך משימה חדשה  \  או שינו שיש להכניס למוצר אז צריך להעריך בגדול במה זה כרוך וכל האפקטים והמשאבים שזה יצרוך ולתכנן היטב את המשימה  וכו  אבל לא צריך להשקיע יותר מידי זמן  בלהעריך כמה זמן זה יקח, נותנים לבוס הערכה ראשונית ומתקנים את הצפי תוך כדי תנועה, כי אי אפשר לצפות את הכל. במידה וזה לקח יותר זמן מהצפוי אז אומרים שזה פשוט לקח יותר זמן מהצפוי וזה מה שיש .

לצפיה ב-'שיטת פיתוח לגיטימית שנקראת "ספירלה"'
שיטת פיתוח לגיטימית שנקראת "ספירלה"
22/10/2017 | 02:55
1
112
אני לוקח בחשבון מראש את כל השינויים והתוספות, למשל על ידי חלוקה לשכבות ועקרונות של תכנות מונחה עצמים וכו'
לצפיה ב-'נשמע סבבה..'
נשמע סבבה..
22/10/2017 | 07:31
69
תלוי איך זה מבוצע בפועל.

שמעתי שגם את שלב התכנון אפשר לעשות באופן מונחה עצמים. אני לוקחת קורס בנושא הסמסטר ואדווח במידה ורלוונטי :)
לצפיה ב-'סטודנט שנה ב במדעי המחשב'
סטודנט שנה ב במדעי המחשב
19/10/2017 | 19:52
16
258
היי לכולם,
אני סטודנט שנה ב (מתחיל) במכללה טובה במרכז הארץ
ממוצע עד כה 78~.(גס - זה רק שנה א..)

אני מחפש הכנסה של עד 2000 ש"ח בחודש..
האם יש לי אפשרויות תעסוקה כלשהן בתחום ?
(אין לי ניסיון, מעבר לקורסים אקדמיים בC וב JAVA)
חברת השמה יכולה לעזור ?

כל עצה תעזור !
תודה רבה !!
לצפיה ב-'ארומה'
ארומה
19/10/2017 | 21:14
4
179
אין לי דרך עדינה יותר לומר זאת.
סטודנט ממכללה עם ממוצע פחות משמונים יתקשה עד מאוד למצוא משרת סטודנט.
לצפיה ב-'זה רק שנה א...רוב מוחץ של הקורסים הם מתמטיים..'
זה רק שנה א...רוב מוחץ של הקורסים הם מתמטיים..
19/10/2017 | 21:20
3
152
אז להשקיע את כל מרצי בציונים של שנה ב?
לצפיה ב-'ברור להשקיע'
ברור להשקיע
19/10/2017 | 21:40
131
גם אם אתה צודק ואכן יש סיכוי טוב שתשתפר עדיין אין לך מה להראות למראיין.
לצפיה ב-'יש לי פתרון נפלא עבורך'
יש לי פתרון נפלא עבורך
19/10/2017 | 23:50
1
159
שיעורים פרטיים במתמטיקה ומחשבים.
באיזור המרכז תוכל לדרוש (ולקבל) בין 100-150 לשיעור.

לצפיה ב-'זה אכן משהו שאני שוקל, תודה !'
זה אכן משהו שאני שוקל, תודה !
20/10/2017 | 09:23
43
לצפיה ב-'לא נעים לומר'
לא נעים לומר
19/10/2017 | 23:48
2
188
אבל בחברה בה אני עובד לא יקבלו אותך גם לא למשרת סטודנט.

אתה חייב, פשוט חייב לעלות מעל 85. אחרת התואר והשנים שהשקעת לא שווים כלום.

לצפיה ב-'מה הסף שממנו אני אוכל להתחיל לחפש עבודה ?'
מה הסף שממנו אני אוכל להתחיל לחפש עבודה ?
20/10/2017 | 09:22
1
152
בהנחה שאני ממכללה טובה ?
מהן העבודות שאני אוכל למצוא מ85 ?

הממוצע הזה כולל 4 קורסים מתמטיים ורק קורס תכנות יחיד, ללא קורסי בחירה ..
אצלנו זה נחשב ממוצע טוב , נראה לי..
ברוב המבחנים יש 50% נכשלים ומעלה..
לצפיה ב-'מה זה 'אצלנו'?'
מה זה 'אצלנו'?
20/10/2017 | 12:42
146
ביחס לשאר הסטודנטים במכללה? זה חסר משמעות.
אם יש לך אפשרות לחזור על קורסים כדי לשפר - כדאי שתעשה את זה.

קח בחשבון שכלל אצבע ברוב מחלקות הגיוס הוא להוריד 5 נק' מהממוצע. כך שממוצע 90 ממכללה שקול ל-85 מאוניברסיטה.

לצפיה ב-'יש לי 90+ באונ' טובה וים ידע מעבר למה שנלמד'
יש לי 90+ באונ' טובה וים ידע מעבר למה שנלמד
21/10/2017 | 16:36
7
126
נכון לעכשיו אני מחפש עבודה, ואכן הצלחתי לעבור תהליך ביותר מחברה אחת (פיתוח) אבל עוד לא קיבלתי אף חוזה. נכון לעכשיו אני מחפש בערך חודשיים (אולי נמרח בגלל החגים), ויכול לדמיין מצב שזה נגרר לעוד 3 חודשים בערך. מחכה לתשובות סופיות בעיקר, הכל גם נמרח בגלל החגים. אני רק בא להדגיש כמה קשה היום למצוא עבודה... יש ים מועמדים על כל משרה, 78 ממכללה בלי ידע אקסטרה זה מאבק שנידון לכישלון... תנסה לכוון לQA או אוטומציה לדעתי (לא רוצה חלילה להשביז, פשוט הרבה יותר כדאי לכוון למה שיש סיכוי).
לצפיה ב-'ממוצע 90+ מאוניברסיטה טובה?'
ממוצע 90+ מאוניברסיטה טובה?
21/10/2017 | 18:24
101
אני יכול להציע לך עבודה מאוד מאתגרת ומאוד מעניינת בצוות שלי. עבודה הרבה יותר מעניינת ממה שרוב החברות שאתה מתראיין אליהן יכולות להציע. באחריות.
לגבי החברה בה אני עובד: זו חברה ישראלית מובילה בתחומה, עם סניפים בכל הארץ.

אתה מוזמן ליצור קשר בהודעה פרטית.

לצפיה ב-'עושה רושם שרוב המייעצים לא קראו את שכתבתי..'
עושה רושם שרוב המייעצים לא קראו את שכתבתי..
21/10/2017 | 19:44
5
103
סיימתי רק שנה א.
אני מתחיל שנה ב.
מן הסתם, הממוצע יעלה השנה (אני מקווה)
שכן, רוב הקורסים המסננים היו בשנה א..

אני מקווה שאצליח להגיע לממוצע 90+ במהלך לימודיי

תודה !!
לצפיה ב-'[נמחק]'
[נמחק]
21/10/2017 | 20:03
73

לצפיה ב-'רוב המייעצים יודעים לעשות חשבון'
רוב המייעצים יודעים לעשות חשבון
21/10/2017 | 22:44
1
78
ולהגיד שאם אתה עושה תואר תלת-שנתי, וממוצע שנה א' הוא 78, אז כדי להגיע לממוצע 90 בסוף התואר אתה צריך מכאן והלאה לא לרדת ביתרת הקורסים מתחת לממוצע 96, וזה נראית כמו משימה קשה, אולי לא אפשרית.  
לצפיה ב-'פירטתי באחת התגובות שלי..'
פירטתי באחת התגובות שלי..
22/10/2017 | 17:58
16
משקל שנה א שלי הוא קטן ממשקל שנה ב וג.

בכל מקרה, תודה !
לצפיה ב-'אתה פורש על 4 שנים?'
אתה פורש על 4 שנים?
21/10/2017 | 23:21
1
67
כי 5 קורסים זה פחות משליש בד"כ...
אם אתה באמת פורש על 4 שנים נשמע לי מאד הגיוני שתצליח לסיים על 87+, אבל זה יהיה לא קל בכלל.
לצפיה ב-'משהו כזה..'
משהו כזה..
22/10/2017 | 02:00
51
המצב מעט מורכב ..
אני מקווה שאצליח בזה.

תודה רבה !

לצפיה ב-'אשמח לעזרה עם קורות החיים שלי (סטודנט שנה שלישית)'
אשמח לעזרה עם קורות החיים שלי (סטודנט שנה שלישית)
20/10/2017 | 19:09
3
125
צינזרתי פרטים אישיים מקורות החיים (איפה שיש כוכביות)
אשמח להכוונה או עצה לכל מה שטוב או לא טוב בקורות חיים שלי.
לצערי לא קיבלתי שום זימון לראיון בחצי שנה האחרונה, אז אשמח לדעת כל דבר שלדעתכם יכל להשפיע (כולל העיצוב שאולי לא מוצלח במיוחד)

תודה רבה ושבת שלום
לצפיה ב-'יש כמה בעיות קטנות צורמות - וייתכן שמוקדם מדי למצוא עבודה'
יש כמה בעיות קטנות צורמות - וייתכן שמוקדם מדי למצוא עבודה
21/10/2017 | 04:15
2
164

לא עשית שום פרוייקט בלימודים, ולמרבית המעסיקים זה מוקדם מדי. יש מספר מעסיקים שנוטיל לגייס סטודנטים בשלב מאוד מוקדם כדי "לתפוס אותם" - כמו אינטל. האם ניסית לפנות אליהם ישירות?

מעבר לזה, לגבי הצרימות:

אתה כותב "סמסטר רביעי" בכותרת, אבל בתוכן אתה רושם שאתה סטודנט שנה ג. אתה כותב על "תהליכים מקביליים - אבל אז רושם על threads (תהליכים מתייחס ל-processes) מה שמוביל לתחושה שאינך יודע על מה אתה מדבר. כתבת על עיצוב ממשק משתמש - GUI - אבל לא כתבת באמצעות אלו כלים וזה יוצר רושם לא אמין (אני בספק אם אתה באמת וידע *לעצב* ממשק משתמש. אני מנחש שאתה יודע לכתוב ממשקי משתמש פשוטים - עיצוב זה ממש לא "לשים את הכפתורים פה ושם".

לאחר מכן הנסיון התעסוקתי שלך והרקע הצבאי יותר מדי מדגישים שאתה "מאבטח", "לוחם", "רגם", "חובש" וכדומה - אוסף של דברים שלא יותר מדי רלונטיים למשרה ראשונה.

ולבסוף - אתה דואג לרשום שאתה לומד לתואר במערכות מידע, אבל מספר על כישורים בתחום של פיתוח תוכנה ולא של מערכות מידע. זה מבלבל את הקורא, שלא מבין לאן אתה מכוון ומה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול.

אני מציע להתחיל אחרת - במה אתה רוצה לעסוק? מערכות מידע? פיתוח תוכנה? משהו אחר? אתה צריך להחליט לאן לכוון את קורות החיים שלך, ולכוון אותם לשם. אם התשובה שלך היא "גם וגם" - רצוי שתכין שתי גרסאות של קורות חיים, ולכל משרה תשלח את קורות החיים הרלונטיים עבורה.

ובכל מקרה, התחל לקחת פרוייקטים מהותיים במסגרת הלימודים, כדי שתוכל לספק יותר מידע לקורא, ולגרום לו להעדיף את קורות חייך על פני קורות חיים של אחרים. כרגע זה לא נראה המצב.
לצפיה ב-'תודה רבה, תשובה לשאלותייך'
תודה רבה, תשובה לשאלותייך
21/10/2017 | 17:09
1
84
מראש מצטער על החפירה, עניתי לך בנקודות כדי שיהיה לי ולך (ואולי למי שיצטרף בעתיד) יותר קל להתייחס לזה.

1. אוקיי מבחינת המעסיק לכתוב פרוייקט זאת מילה גדולה מידי. אז אני אוריד את זה ואכתוב במקסימום שבנינו מערכת מידע קטנה בארכיטקטורת MVC.
וכן פניתי לאינטל ישירות ולא עברתי את הראיון הראשון לפני כשנה.
2. סיימתי סמסטר רביעי ללימודים ואני מתחיל שנה שלישית, אז מה עדיף לרשום?
3. הוספתי את עניין ה THREADS כי בקורס בתקשורת נתונים עבדנו עם THREADS, מסכים איתך שהידע שלי לא גדול אבל הוספתי את זה בגלל שלא חזרו אליי מעסיקים לראיון כבר חצי שנה.
4. מבחינת GUI, בניתי מערכת בתוסף של אקליפס (windowbuilder) עם מסך ראשי, מסכים פנימיים, הרשמה, התחברות, מסכי הוספה וחיבור של אובייקטים שונים (לקוחות, משתמשי מערכת, וכו'), כולל בדיקת נתוני משתמש והתראות... ברמה של קורס באוניברסיטה. אני אשמח אם תוכל להכווין אותי לניסוח המתאים כדי שמצד אחד לא אשמע כמו איזה תותח של FRONT END, מצד שני כן יצא לי להתעסק עם זה ולהבין קצת לוגיקה של זה.
5. לא לציין שום עבודה שעבדתי בה בעבר? הרי לא הייתי מובטל מהשחרור ועד עכשיו (עברו כבר 5 שנים..). מצד שני לא לציין ששירתתי בצבא?
אני מודע לזה שצבא+עבודות לאחר השחרור + ההתנדבות שלי יכולים להוליך שולל ולגרום לי להראות כמו איזה מורעל צבא או משהו... אבל ההפך הוא הנכון.
בתור חייל משוחרר הכי נוח היה לעבוד באבטחה (מועדפת) וכרגע בתור סטודנט זאת עבודה מאוד נוחה. בנוסף ההתנדבות שלי היא עם ילדים ועם פעילות ספורטיבית, אבל מאוד חינוכית. בכל מקרה אשמח לקבל קצת עזרה יותר ספציפית מה כן לכתוב וכמה לכתוב (אני לא רוצה שהקו"ח שלי יהיו מורכבים רק מהשכלה וזהו).
6. אני לומד תואר במערכות מידע, להגיד לך שרציתי ללמוד דווקא מערכות מידע ולא מדעי המחשב? לא. אולי טעיתי ואולי לא.. אבל לא התקבלתי למדעי המחשב ולא רציתי לשרוף עוד שנה-שנתיים על פסיכומטרי או בגרויות...
אני מאוד אוהב לכתוב קוד, חלום חיי זה לעבוד במפתח תוכנה. אני לומד מערכות מידע כי זה הכי קרוב שיכלתי למדעי המחשב (לומדים קורסי תכנות וגם אפשר להתקבל למשרות של מפתחים). אז שורה תחתונה אני לא רוצה לעסוק בשום תחום של מערכות מידע, למעט פיתוח של מערכת מידע (לעבוד כמפתח).
7. כן אני רוצה להתחיל לעשות פרוייקטים, לצערי לא התחלתי עד עכשיו. אני אנסה להתחיל, אבל לפחות כרגע עד שאתחיל אני אשמח למקסם את קורות החיים שלי כמה שיותר.. כרגע אני סטודנט שמתחיל שנה שלישית, עם ציונים וממוצע טוב יחסית (בקורסי תכנות יש לי 90+). לא מחשיב את עצמי איזה עילוי, אבל כן רוצה הזדמנות לקבל ראיונות עבודה.

תודה רבה על התגובה, ותודה רבה אם באמת תקרא את כל החפירה שלי ותוכל לעזור לי :)
לצפיה ב-'שוב: מקד את קורות החיים שלך, ותקן את הסתירות הקטנות'
שוב: מקד את קורות החיים שלך, ותקן את הסתירות הקטנות
22/10/2017 | 03:18
63

רשום במשפט הפתיחה שאתה מחפש משרת פיתוח תוכנה - כדי שיבינו שלשם אתה מכוון למרות השם של התואר שלך

תקן את הרישום שלך לגבי תהליכים ו-threads. בניסוח הנוכחי זה נראה כאילו אתה רושם ש-threads היא המילה האנגלית לתהליכים - ומאחר וזה לא נכון, זה מוציא אותך לא מבין. עבדת גם עם ריבוי תהליכים וגם עם ריבוי נימים? אז רשום את זה ברור.

לגבי המשרות הלא-רלוונטיות - לא חייבים למחוק את כולן, אבל ריבוי הפרטים מוריד מהכיוון שאליו אתה מכוון - פיתוח תוכנה. אתה צריך לכתוב בקורות חיים את מה שיעזור לקורא לזמן אותך לראיון, ולא דברים לא רלונטיים מבחינתו. מראיין סביר ממש לא יתעניין בכמה זמן עבר בין הצבא שלך לבין הלימודים שלך (הרבה אנשים כיום עובדים בעבודות מזדמנות או נוסעים לטיול ארוך לחו"ל בין הצבא לבין הלימודים) - ולכן אין טעם לפרט לגבי כל המשרות השונות. לגבי השיעורים הפרטיים - זה יותר רלוונטי ואת זה הייתי משאיר. מה מעניין את המעסיק שלך שאתה עובד בתור שומר? ומה מעניין אותו בדיוק באלו מרגמות עסקת בצבא? כתוב את הדברים הללו בצורה קצרה יותר, שלא תמשוך את תשומת הלב מהדברים החשובים באמת. עבודה ניהולית - זה דבר שכן יש לו משמעות (למרות שעשויים להיות מעסיקים שיסיקו מזה שאתה רוצה לנהל ולא לעבוד - אבל יש מעסיקים אחרים שיראו בזה משהו שתורם להתנהלות חיובית וקידום משימות בעבודה)

לגבי פרוייקט ה-GUI שלך - אתה יכול לכתוב בערך מה שכתבת פה בפוסט, פשוט בניסוח יותר פורמלי - רק הוסף כמה מילם לגבי מה התוכנה הזו עשתה (מהתאור שכתבת לא הבנתי אם מדובר בתוכנה לניהול הרשאות למשתמשים, או תוכנה שנועדה למטרה אחרת, שיש לה גם חיבור להגדרות של הרשאות של משתמשים, או משהו אחר לגמרי)

אם בקורסי תיכנות יש לך 90+ - אולי כדאי לך לציין את זה (בסעיף בשם "ציונים בקורסי תיכנות רלונטיים:", למשל, עם רשימה קצרה של שמות הקורסים והציונים שקיבלת בהם - בהנחה שמדובר ב-3-4 קורסים מרכזיים ולא ברשימה ארוכה מדי).

וזכור, קוראים לזה "קורות חיים" אבל בפועל זה אמור להיות "דברים שעשיתי ולמדתי שרלונטיים למעסיקים שאני מחפש"
לצפיה ב-'כניסה לתחום הסייבר בגיל 49'
כניסה לתחום הסייבר בגיל 49
19/10/2017 | 09:45
11
295
שלום לכולכם!
אני נמצא בהתלבטות לגבי המשך הקריירה שלי בהיי טק.
בעשרים שנה האחרונות עבדתי כמפתח ++C אבל אני מעוניין לעשות שינוי מקצועי ותחום הסייבר נראה לי מאוד מעניין.
הנקודה היא שההרגשה האישית שהגיל שלי מהווה איזשהו מחסום במיוחד בחברות קטנות.
אני חושב לעשות קורס בתחום באחת המכללות (האקריו\גון ברייס)

הנקודה היא באים אעשה קורס בתחום אני לא אהיה "מבוגר" מדי מבחינת המעסיקים להתחיל לעבוד בתחום.
מה הסכויים שלי למצוא עבודה ראשונה בתחום כמעט ללא נסיון בגיל שלי?

מה דעתכם?
בתודה אדיר
לצפיה ב-'איך הקורס יעשה אותך פחות מבוגר?'
איך הקורס יעשה אותך פחות מבוגר?
19/10/2017 | 10:05
189
ואיך תלמד משהו בקורס שעוד לא הצלחת ללמוד בעצמך, אם יש לך 20 שנות נסיון בפיתוח ב++C?
לצפיה ב-'מצטרף למגיב שמעלי:'
מצטרף למגיב שמעלי:
19/10/2017 | 11:33
5
172
אם באמת יש לך 20 שנה ניסיון ב-++C, אתה בוודאי כבר יודע יותר חומר רלוונטי לנושא ה-"סייבר" (סתם שם מפוצץ שהתקשורת גנבה מתחום לא קשור), מאשר כל מי שסיים קורסים והכשרות למיניהם.

קורס במכון או מכללה לא יוסיף לך דבר שאתה עוד לא יודע או לא תוכל למצוא בקלות ברשת.

לדעתי, פשוט נסה להגיש מועמדות למשרות ותראה איך הולך.
לצפיה ב-'חברה אני לא מדבר על מתכנת בתחום הסייבר '
חברה אני לא מדבר על מתכנת בתחום הסייבר
19/10/2017 | 12:50
4
222
אלא - אך להגדיר את זה? אולי איש IT
הנה הגדרה של משרה לדוגמא:

"עבור רשות ממשלתית דרוש /ה אנליסט /ית נתונים לתחום אבטחת המידע והסייבר.
ביצוע וליווי של האחדה, קישור וארגון של מקורות נתונים מגוונים (מובנים ולא מובנים).
הגדרה וביצוע תהליכי גישה, הפקה, זרימה, תכלול וקליטה בין מקורות נתונים ופלטפורמות אנליטיות. 
תפעול ה-data pipeline."
לצפיה ב-'עובד בתחום ואין לי שמץ מושג מה הכתוב שם אומר. בליל מלים.'
עובד בתחום ואין לי שמץ מושג מה הכתוב שם אומר. בליל מלים.
19/10/2017 | 13:07
68
לצפיה ב-'נו, אז תרים אליהם טלפון ותשאל'
נו, אז תרים אליהם טלפון ותשאל
19/10/2017 | 14:20
125
 תרים טלפון לאלה שפרסמו את המשרה הזאת, ותשאל האם מי שעבר קורס באחד המקומות שרשמת יכול להגיש מועמדות למשרה.

כי אם אתה שואל אותנו, התשובה הסטנדרטית היא שנמאס מהקורסים האלה שמנסים למכור את עצמם. זה לא עובד.

לצפיה ב-'הם צריכים אנליסט נתונים. ה"סייבר" פה זה רק סוג המידע שאתה'
הם צריכים אנליסט נתונים. ה"סייבר" פה זה רק סוג המידע שאתה
19/10/2017 | 14:54
127
מנתח.
לצפיה ב-'זה לא נשמע תפקיד למהנדס בכלל'
זה לא נשמע תפקיד למהנדס בכלל
19/10/2017 | 20:47
115
בכל מקרה אם אתה מפתח CPP מנוסה, יש לך את מה שצריך בשביל להתחיל תהליך בהרבה חברות "סייבר".

הייתי מנסה ב-Palo Alto (סייברה לשעבר), שמעתי עליהם דברים טובים בהקשרים של תנאים וכח אדם איכותי..(לא עבדתי שם מעולם)
לצפיה ב-'אתה מתכוון מתכנת בתחום הסייבר או איש סייבר (IT)?'
אתה מתכוון מתכנת בתחום הסייבר או איש סייבר (IT)?
19/10/2017 | 11:45
65
לצפיה ב-'כשאני התחלתי את הקריירה, סייבר היה משהו אחר לגמרי'
כשאני התחלתי את הקריירה, סייבר היה משהו אחר לגמרי
19/10/2017 | 19:58
132
ימי ה ICQ העליזים
לצפיה ב-'20 שנה c++??'
20 שנה c++??
20/10/2017 | 01:54
156
מה יש לך?!
אתה יכול להתקבל לרוב חברת סייבר.
פשוט תגיש קוח.

מה קןרס עכשיו ?? מה??
לצפיה ב-'סחה על המוטיבציה'
סחה על המוטיבציה
21/10/2017 | 18:50
85
אין לי מושג איך אפשר בגיל כזה לעבוד בהייטק, אתה לא נראה 25
לצפיה ב-'אחרי החגים - יותר משרות יותר גיוסים '
אחרי החגים - יותר משרות יותר גיוסים
20/10/2017 | 02:40
109
כן שוב זה קורה, מיד אחרי החגים המון חברות מחליטות שהן צריכות להגדיל את שורת העובדים שלהן.
למשרות מעלות בהייטק אתם מוזמנים לבקר באתר של טק ג'וב (חברת השמה להייטק) -->
https://www.techjob.co.il/
לצפיה ב-'יש פה מתכנתים שעובדים בחלל משותף (בחלק המשותף של החלל)?'
יש פה מתכנתים שעובדים בחלל משותף (בחלק המשותף של החלל)?
17/10/2017 | 11:01
38
364
לקוח שלי, סטארטאפ קטן באיזה יום נסיון ואני פה איתם על תקן יועץ רוחני. אני עצמי שוכר בחלל כזה אבל חדר פרטי כך שאין לי בעיות רעש. אבל החלק המשותף מרגיש לי בלתי אפשרי לעבודה. מילא בחברות הגדולות עם הטרנד הזה של החללים הענקיים סטייל האנגרים, בדרך כלל מאוד מרווח וגם רוב העובדים עסוקים בעבודה. אבל פה זה שיחות, טלפונים והכי גרוע שזה מעבר ומסדרון לחדרים האחרים אז אנשים כל שניה עוברים תוך כדי פטפוט, אני שומע את כל הרעש מהפינות קפה, ולמה לעזאזל להגיע עם נעלי עקב למקום שמרוצף כולו בפרקט?

בהתרשמות שלי נראה לי שאלה שיושבים במשותף זה בעיקר בעלי מקצועות שעובדים יותר מול מייל, פייסבוק, רשתות חברתיות וטלפונים ורובם עוסקים בשיווק, פרסום, פיתוח עסקי ודברים כאלה. הדרך היחידה להחזיק מעמד פה זה עם אזניות מבודדות שאישית אני ממש לא אוהב.

אני כבר יודע מה תהיה העצה שלי...

לצפיה ב-'אכן, צרה צרורה...'
אכן, צרה צרורה...
17/10/2017 | 12:25
258
אני כבר כמה חודשים טובים "אורח" בחלל משותף של מחלקה אחרת, בגלל שיפוצים.
הבעיה היא שהמחלקה הזו עושה עבודה שונה מפיתוח תוכנה, עבודה שהאופי שלה (בלי להכנס לפרטים) מייצר רמת הפרעות לא קטנה, שהיא אפילו לא אופציונלית (בניגוד לחלק מהדברים שתיארת).
כמובן, תוסיף לזה את ה-"אופי הישראלי" (עבודה בשקט זה לא למי שגדל במדינה שלנו) והמצב איך לומר בעדינות...

וגם אני לא אוהב אזניות...
לצפיה ב-'אוהב לעבוד בהמולה כמו בית-קפה. עובד באופן-ספייס וטוב לי...'
אוהב לעבוד בהמולה כמו בית-קפה. עובד באופן-ספייס וטוב לי...
17/10/2017 | 12:59
89
לצפיה ב-'אני עובד בחלל משותף'
אני עובד בחלל משותף
17/10/2017 | 14:26
207
בד"כ אין ממש בעיה. לא כזה רועש כמו שאתה מתאר. רוב האנשים מרוכזים במחשב. מידיי פעם יש שיחה בין 2 או יותר אנשים ואם זה עובר ווליום מסויים מעירים להם.
לצפיה ב-'יושב כבר המון זמן'
יושב כבר המון זמן
17/10/2017 | 14:49
186
באיזור שנה וחצי כבר.
אני מכיר את הבעיה אבל מאוד רחוק ממה שאתה מתאר. פה ושם יש הפרעות. עם קצת הערות זה בסדר.
כיום אני יושב בביזמקס, חלל עבודה לגברים חרדים, האחראי ממש נלחם שיהיה שקט והוא די מצליח. בנוסף מכיוון שזה חלל עבודה לגברים אין נשים שמגיעות בכלל וודאי שלא עם עקבים והאמת היא שגם אין פרקט.

לצפיה ב-'פגישות סקרם באופן ספייס'
פגישות סקרם באופן ספייס
17/10/2017 | 14:55
192
כשעבדתי באינטל הייתה קבוצה שעשתה פגישות סקרם יומיות קולניות באופן ספייס.
צעקות (פשוטו כמשמעו) על מנהל הקבוצה עזרו חלקית. היה לו מזל שכבר הייתי עם שתי רגליים בחוץ.
לצפיה ב-'אני הכי מסכן'
אני הכי מסכן
17/10/2017 | 15:26
202
אין אצלנו בנים חוץ ממני, בנות צעירות מלהגות, עקבים, מיני, בשמים, ציפורנים בשלל צבעים
לצפיה ב-'מתרגלים'
מתרגלים
17/10/2017 | 15:49
164
ברוב המקומות שעבדתי יש חלקים שעובדים בצורה הזו.

בסוף תלוי באנשים. יש כאלה שמבינים את הבעיות האפשריות ומתחשבים, ויש כאלה שבלי בושה יארגנו אפילו ישיבה בעמדה שלהם ושכל השאר יתמודדו.
לצפיה ב-'כל רעיון החלל הפתוח נועד לחסוך כסף, תחת מעטה תרוצי "תקשורת"'
כל רעיון החלל הפתוח נועד לחסוך כסף, תחת מעטה תרוצי "תקשורת"
17/10/2017 | 23:25
1
187

כדי שזה יעבוד טכנית, צריך תרבות אירגונית של "הס! רוצים לדבר? לכו לחדש ישיבות" - וכמובן שיהיו חדרי ישיבות מבודדים אקוסטית מהחלל המשותף, ושהמטבחים ופינות הקפה תהינה מבודדת אקוסטית מהחלל המשותף. אבל אז נשאלת השאלה - איך זה בדיוק עוזר לשיפור התקשורת?

התשובה כמובן כסף - מטר רבוע לאדם בחלל משותף יכול להיות נמוך ב-50% לעומת חדרים
לצפיה ב-'החסכון הוא לא ה"תועלת" היחידה של המעסיק,'
החסכון הוא לא ה"תועלת" היחידה של המעסיק,
17/10/2017 | 23:39
177
זה גם גורם לאנשים פחות לעסוק בדברים אישיים שלא קשורים לעבודה,בין אם אתה לא רוצה שיראו דברים אישיים שלך או שאתה לא רוצה שיראו שאתה לא עובד.
לצפיה ב-'הייתי נותן ניקוד שלילי למקום שיש בו open space'
הייתי נותן ניקוד שלילי למקום שיש בו open space
17/10/2017 | 23:34
180
גם אין פרטיות וגם קשה להתרכז.
מבחנתי אידאלי לבד או עם עוד בן אדם שקט וחזק טכנית..

ישבתי פעם עם הראש מחלקה בחדר, היה מצוין, הוא כל הזמן היה בישיבות..
לצפיה ב-'מכה שלא ברא השטן'
מכה שלא ברא השטן
18/10/2017 | 11:03
6
192
חברות ישראליות ושלוחות של חברות אמריקאיות אימצו את הטרנד האמריקאי בלי הכרה אמיתי ב culture gap.
באמריקה - העובדים כמעט ואיננם משוחחים שיחות חולין בינם לבין עצמם. בטח ובטח לא משתפים האחד את השני בחיים האישיים שלהם ובוודאי שלא מדברים בקול רם. בישראל זה פשוט לא עובד.

לצערי הרב, קרה שהתראיינתי לחברה שהתלהבתי ממנה מאוד ורק לאחר החתימה התברר לי שמדובר בOPEN SPACE. הפתרון שלי היה לקנות BOSE QC25 מיד כשנודע לי על הדבר.

לצפיה ב-'זה תלוי במקום'
זה תלוי במקום
18/10/2017 | 12:16
162
יש מקומות שגם העובדים אימצו את הרעיון של עבודה בשקט. יש מקומות שגם מאוד מרווח ובחלק הפתוח יש חלל עצום ואנשים יושבים מפוזרים ולא מרגישים כמו בלול. ובסוף, יש מקומות שהחלל משמש בעיקר אנשי פיתוח שרוב הזמן עסוקים בקוד.
אבל כל זה לא תקף למרכזי הco-working וההאבים למיניהם. שם החללים משמשים בעיקר פרילנסרים שגם מנהלים את העסק שלהם, משוחחים עם לקוחות, מסתובבים, והכי גרוע זה במקומות שהחלק הפתוח משמש כמעבר בין המשרדים, צמוד לפינת קפה ולאיזור הציבורי כך שכל מי שעובר שם מבחינתו זה אנשים שיושבים במסדרון ואפשר להפריע.
אגב, בזמנים שאני בעצמי עוסק בשיחות, ישיבות, והודעות ממש לא מפריע לי הרעש מסביב. אבל אני מרחם אם מישהו יושב לידי
לצפיה ב-'לרוב לא אוהב את דיבור ה״רק בארץ זה ככה״ אבל במקרה הזה '
לרוב לא אוהב את דיבור ה״רק בארץ זה ככה״ אבל במקרה הזה
18/10/2017 | 15:14
2
170
עבדתי באופן-ספייס בחו״ל ובארץ, וזה פשוט לא אותו דבר. נכון שזה נסיון אנקדוטלי אבל *באמת* אנשים בישראל עושים x10 יותר רעש. (כאמור לי זה לא ממש מפריע)
לצפיה ב-'פה זה מזרח תיכון'
פה זה מזרח תיכון
18/10/2017 | 15:15
1
156
במדינות השכנות למשל, הדרך להגיד "שלום" בכביש זה לצפור כמה פעמים.
לצפיה ב-'כן, ברור. אני משווה לצפון אמריקה לא לאיטליה או ספרד...'
כן, ברור. אני משווה לצפון אמריקה לא לאיטליה או ספרד...
18/10/2017 | 15:26
142
ושוב לי רעש לא מפריע, אני למעשה מעדיף אותו ע״פ דממת הקבר שהיתה לי קודם.

מאידך תרבות ה ״חיה ותן לחיות״, כבוד לטריטוריה של האחר באופן כללי... את זה הייתי שמח לייבא לארץ. במשורה.
לצפיה ב-'אני עובד באופן ספייס'
אני עובד באופן ספייס
18/10/2017 | 16:41
1
168
בעבודה אצלינו היא בצוותים, כל צוות מקבל חדר , שולחנות צמודים לקירות ושולחן עגול באמצע.

אני מרגיש שיש פחות יכול לאנשים לעופף למקומות שאינם עבודה, שיש בעיה קל מאוד לחבר לעזור ולהכיף מבט.

לגבי הווליום: יחסית שקט אצלינו ומי שצריך שקט שם אוזניות.

עבדתי גם בפרטיות מוחלטת, ואני מגיש שישתוף הפעולה גדול יותר ככה, אבל זה נובע לא מרצון לחסוך אלא מהרצון ליצור סביבה שיתופית.
לכל אולם קטן כזה של 6-10 עובדים,פינת שתיה, שולחן עגול יפה באמצע (בלי כסאות פשוט מתגלגלים משולחן עבודה לשולחן ישיבה), מדפסת וארון תקשורת (רשת פנימית לכל קבוצה בנוסף לרשת של האירגון).
לצפיה ב-'זה לא אופן ספייס '
זה לא אופן ספייס
18/10/2017 | 20:01
128
חדר של 6-10 אנשים זה מצוין. חדר של 600 אנשים?
לצפיה ב-'אני עובד ב״הנגאר״'
אני עובד ב״הנגאר״
18/10/2017 | 20:00
7
205
לא בדיוק הנגאר, קומה שלמה בבניין משרדים עם חדרי ישיבות פזורים לאורך הקירות החיצוניים.

זה סיוט. זה לא מרווח, ממש לא. ראית תמונות ממשרדים של פייסבוק או גוגל? לא אלה שהם מציגים בפוסטרים, אמיתיות? זה ככה. מקום העבודה הנוכחי שלי הוא ״חברה גדולה ומוכרת״, אבל האופן ספייס זה אחד הturn offים הגדולים ביותר שלה.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
18/10/2017 | 20:18
6
198
פייסבוק ישראל עובדים בחדרים.

לצפיה ב-'אבל יש להם בקושי 60-70 מהנדסים'
אבל יש להם בקושי 60-70 מהנדסים
18/10/2017 | 20:46
4
203
והם גם הולכים לעבור בקרוב למגדל שרונה החדש לפי שמועות כאלה ואחרות...
מיקום קצת פחות אטרקטיבי מהנוכחי...
לצפיה ב-'אני חולק עליך'
אני חולק עליך
19/10/2017 | 01:29
3
143
המיקום הנוכחי הוא אסון נגישות תחבורתי מהמעלה הראשונה.
קרבה לקרייה יעשה רק טוב לפייסבוק ולעובדים עתידיים.

לצפיה ב-''
19/10/2017 | 08:43
25
לצפיה ב-'יתכן...'
יתכן...
19/10/2017 | 09:24
1
103

כנראה שלא יצא לי להסתובב בשעות הבוקר המוקדמות עם הרכב באזור של שדרות רוטשילד (המיקום הנוכחי), כדי להבחין בעומסי התונעה. בשעות הערב, לא היתה לי אף בעיה...

מצד שני, גם באזור של הקריה, הצמתים תמיד עמוסים...
לצפיה ב-'עומסי תנועה?'
עומסי תנועה?
19/10/2017 | 10:10
98
השלום מחובר עם רכבת ישירה מכל תחנה בישראל.
בנוסף, יש אוטובוסים כמעט מכל מקום ולכל מקום. כן, אני יודע שתחבורה ציבורית זה לא משהו שמתאים לכולם אז הם גם יושבים על איילון ונכון שאיילון פקוק בשעות העומס אבל לפחות זה פקק אחד על כביש רב נתיבי ולא צריך בנוסף גם להכנס לתוך ת"א.

איזור רוטשילד לעומת זאת נוראי מבחינת תחבורה ציבורית, החניונים מועטים ויקרים, ולא משנה מאיפה אתה מגיע, תמיד תצטרך לחצות את ת"א מכיוון כזה או אחר אלא אם כן אתה מגיע עם קיאק מכיוון מערב. הרחובות קטנים, צפופים ומעיקים לנהיגה.

כל הנ"ל אמור להתהפך ברגע שפתחת הרכבת הקלה במהרה בימינו אמן.
לצפיה ב-'הוא עובד ב WhatsApp'
הוא עובד ב WhatsApp
19/10/2017 | 01:03
153
לא פייסבוק
לצפיה ב-'אני עובד כיום בחדר מאד גדול ומרווח שחולק עם עוד 3 מהנדסים'
אני עובד כיום בחדר מאד גדול ומרווח שחולק עם עוד 3 מהנדסים
18/10/2017 | 20:54
3
209

שולחנות לא צמודים לקיר, פונים לחלל החדר ואפילו דלפק קטן מעט גבוה שמפריד בין כל שתי עמדות צמודות ומאפשר מקסימום שקט ופרטיות...

קשה לי לדמיין את עצמי מצליח לעבוד בסטנדרטים נמוכים יותר מאלו...
מאחר וגם המיקום הגיאוגרפי לא רע, אני גם לא ממהר לקנא במהנדסים שמרוויחים שכר גבוה משלי אבל אולי סובלים מתנאי עבודה הרבה פחות נוחים.
לצפיה ב-'כמה התנאים האלה שווים לך?'
כמה התנאים האלה שווים לך?
18/10/2017 | 21:30
2
174
נניח ואני שם אותך בOpen space במובן הרע של המילה,
ומוסיף לך עוד 20 דקות לזמן ההגעה,לכל כיוון.

כמה תוספת בשכר תרצה בשביל "לסבול" את זה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/10/2017 | 21:56
156
חייב להודות שהם לא שווים כל כך ירידה בשכר...

למעט אופן-ספייס, שם אני חושב שבאמת הדבר היה יכול בלתי נסבל עבורי ולא יודע אם הייתי מצליח להתרגל לכך תוך זמן סביר (או אי פעם בכלל). לכן אני אכן קצת מרגיש שהיכולת שלי להתרכז בעבודה היא במובן מסויים גם תלות שיש לי כדי להצליח לשרוד בתפקיד וכד'.
לצפיה ב-'אולי באמת הסיבה היא שכר'
אולי באמת הסיבה היא שכר
19/10/2017 | 01:30
127
אחרת - לא ברור לי איך גוגליסטים מסכימים לתנאים האלו.

לצפיה ב-'אני עובד ב-WeWork באר שבע'
אני עובד ב-WeWork באר שבע
19/10/2017 | 10:05
8
173
האופן ספייס פה מאוד שקט ולרוב תפוסה אמיתית של משהו כמו 40%.

לצפיה ב-'תמונה להמחשה'
תמונה להמחשה
19/10/2017 | 10:09
7
176
לצפיה ב-'גם אני עובד במקום יותר פריפריאלי. זה הבדל גדול'
גם אני עובד במקום יותר פריפריאלי. זה הבדל גדול
19/10/2017 | 10:14
1
146
אני אמנם בחדר משלי אבל גם האופן ספייס אצלינו מרווח מאוד, לא עמוס ויש הרבה שטחים ציבוריים פתוחים שאפשר לשבת בהם. מעין סלון ענק.

בת"א ובאיזורי הביקוש המקומות סוחטים עד תום את המקסימום של המקסימום מכל פיסת שטח. מי שייכנס לwework ומיינדספייס יראה משרדונים זעירים, אנשים יושבים במשהו שנראה כמו מקלחון, והכל מלא עד אפס מקום.
לצפיה ב-'גם פה יש ימים עמוסים'
גם פה יש ימים עמוסים
19/10/2017 | 10:16
107
אבל זה נדיר. בגדול רוב האופן ספייס שבתמונה מושכר, אנשים פשוט לא באים כל יום (כנ״ל אני).

לצפיה ב-'קשה לראות אם מדובר ב pycharm או vscode'
קשה לראות אם מדובר ב pycharm או vscode
19/10/2017 | 10:40
4
39
לצפיה ב-'אצלו זה pycharm'
אצלו זה pycharm
19/10/2017 | 10:52
31
לצפיה ב-'אתה ו- N i X, אינכם אותו אדם? '
אתה ו- N i X, אינכם אותו אדם?
19/10/2017 | 12:09
2
37
לצפיה ב-'תוכל להציע ניסוי שיוכל להכריע בסוגייה חשובה זו?'
תוכל להציע ניסוי שיוכל להכריע בסוגייה חשובה זו?
19/10/2017 | 12:51
105
השערת האפס שלך צריכה להיות שכל המשתתפים בפורום הם, לכל היותר, אדם יחיד.
לצפיה ב-''
19/10/2017 | 15:16
17
לצפיה ב-'שכר נמוך'
שכר נמוך
17/10/2017 | 15:24
2
402
היי אני עובדת בתפקיד מיישמת מערכות כבר 9 חודשים וכעת גיליתי שעוד 3 אנשים שעובדים איתי באותו תפקיד (והתחילו לעבוד באותו יום כמוני) מקבלים 2000₪ יותר ממני בשכר! זה ממש לא פייר ועם יד על הלב, אני עובדת לא פחות קשה פה מאף אחד.
מה הייתם עושים במצב הזה?
לצפיה ב-'כל מידע משחק לטובתך. אגו ורגשנות לא'
כל מידע משחק לטובתך. אגו ורגשנות לא
17/10/2017 | 16:04
1
303
בדיון השכר הבא (אם אין כזה אז תזמי אחד אחרי שנה של עבודה) תבקשי העלאה שנראית לך מתאימה ולפחות מבחינתך יש לך מושג מוקדם לאן אפשר להגיע מבחינת שכר.

תמיד יהיו כאלה שירוויחו יותר ופחות, ככה זה בחוזים אישיים והרבה קשור לתזמון, יכולת מו"מ ואפילו מזל.
לצפיה ב-'רק לזכור לבקש 4 בשביל לקבל 2'
רק לזכור לבקש 4 בשביל לקבל 2
18/10/2017 | 16:43
83
לצפיה ב-'WPA2 נפרץ'
WPA2 נפרץ
16/10/2017 | 15:24
5
444
אתר מידע רשמי:
לצפיה ב-'https'
https
16/10/2017 | 16:03
4
82
לצפיה ב-'נכון אבל'
נכון אבל
16/10/2017 | 16:23
1
190
לא כולם מודעים לזה. ואתה יכול לדעת שאתה באמת משתמש ב HTTPS כשאתה דרך דפדפן למשל, אבל לא דרך אפליקציה כלשהי כשאתה מתחבר דרכה.

הם מוסיפים עוד בעניין הזה באתר

Although websites or apps may use HTTPS as an additional layer of protection, we warn that this extra protection can (still) be bypassed in a worrying number of situations. For example, HTTPS was previously bypassed in non-browser software, in Apple's iOS and OS X, in Android apps, in Android apps again, in banking apps, and even in VPN apps.
לצפיה ב-'Sure. Either they demo that or it's empty PR talk'
Sure. Either they demo that or it's empty PR talk
16/10/2017 | 16:45
156
HTTPS is designed for *open* networks. If it could be "bypassed", we would have 0 non-hacked online services.
לצפיה ב-'אפשר פירוט איך המידע הזה עוזר בפועל...?'
אפשר פירוט איך המידע הזה עוזר בפועל...?
17/10/2017 | 10:47
1
124
למשל האתר הזה הוא לא https, אז מה שאתה מתכוון זה לכבות את הויפי כשאני נכנס אליו...?
לצפיה ב-'הוא לא. ה״פריצה״ הזו חסרת משמעות למשתמש הרגיל.'
הוא לא. ה״פריצה״ הזו חסרת משמעות למשתמש הרגיל.
17/10/2017 | 12:57
168
באתר הזה, כמו כל אתר לא מאובטח אחר, פשוט לא משאירים שום פרט מידע רגיש.

אנשים שמנהלים רשתות או אחראים על אבטחת מידע צריכים לעדכן מערכות הפעלה בהתקני קצה (bsd/arch) או להמתין עד שמישהו יאות לשחרר עדכון.

לצפיה ב-'שאלה לעובדי אינטל לגבי משכורת בונוס'
שאלה לעובדי אינטל לגבי משכורת בונוס
14/10/2017 | 15:32
1
318
שלום לכולם, אני עובדת יחסית חדשה באינטל בפיתוח תוכנה (כחצי שנה). מרוצה בהחלט מהתפקיד, מהחברה והצוות, אך נאלצת לעזוב לצערי בקרוב בשל נסיבות אישיות.
אני שוקלת מתי העיתוי הנכון לעזוב, לפני סוף השנה או אחריה.
ידוע לי שבאינטל לעתים מחלקים משכורת 13 (או אפילו יותר מזה) בהתאם לרווחים. מאחר שאנחנו מתקרבים לסוף השנה, רציתי לשאול את מי שמכיר מניסיון אישי, האם המשכורת הנוספת פשוט מתווספת למשכורת של דצמבר? או אולי של ינואר?
בנוסף, האם בונוס זה תקף גם לעובדי אינטל שלא עבדו שנה שלמה?
אני שואלת כאן כי מטבע הדברים לא נוח לי לברר פרטים אלה מול עובדי החברה, ואני מניחה, או לפחות מקווה, שבפורום הזה ישנם גם עובדי אינטל ותיקים.
תודה על כל עזרה  
לצפיה ב-'זכאות לבונוס'
זכאות לבונוס
16/10/2017 | 23:47
203
את יכולה לראות את המידע באתר אינטל במידע על הבונוסים לעובדים
בכללי בשביל הבונוס של סוף השנה את צריכה להיות עובדת החברה ב31.12
זה לפחות לפי הידע שלי
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:51
7

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שנות ניסיון data scientist'
שנות ניסיון data scientist
11/10/2017 | 17:15
63
630
שלום,

אני קצין בצה"ל שמשרת בתור data scientist במשך 4 שנים. עתיד להשתחרר עוד שנה, לאחר 5 שנים בעיסוק הנ"ל. אני מסתכל על טבלאות השכר ולא יודע לאן לכוון מבחינת מספר שנות הניסיון. מצד אחד כאמור אשתחרר עם 5 שנות ניסיון, מצד שני אני מרגיש שחסר לי ניסיון בנושאים ספציפים...
המשך>>
שלום,

אני קצין בצה"ל שמשרת בתור data scientist במשך 4 שנים. עתיד להשתחרר עוד שנה, לאחר 5 שנים בעיסוק הנ"ל. אני מסתכל על טבלאות השכר ולא יודע לאן לכוון מבחינת מספר שנות הניסיון. מצד אחד כאמור אשתחרר עם 5 שנות ניסיון, מצד שני אני מרגיש שחסר לי ניסיון בנושאים ספציפים בתחום בהם לא נגעתי. רוב העבודה שלי הייתה ב-python, אשר לא כללה ניסיון ב buzz-word כמו deep learning , tensorflow, time series, אלא יותר ב machine learning קלאסי. כמו כן עיקר העבודה הייתה כתיבה סקריפטים וקודים מקומיים, ולא "פיתוח מסורתי", עבודה עם גרסאות ומספר מפתחים במקביל, git וכו'.

מנגד, כן צברתי ניסיון רחב בכל תהליכי העבודה כ- data scientist החל משלב הגדרת הבעיה, איסוף הנתונים, עיבוד, יצירת ובחירת פיצ'רים, בחירת מודלים והערכתם.על חלק מהפרוייקטים גם הוענקו מספר פרסים. כמו כן העבודה כללה ניהול צוות של 4-7 אנשים. 

מבחינת השכלה אני בעל תואר ראשון ושני בהדסת מערכות מידע (בהתמחות של data mining). 

לדעתכם, מבחינת טבלאות שכר אני צריך לכוון לשכר של בעל 5 שנות ניסיון, או יותר נמוך (לכיוון ה3?) 
לצפיה ב-'כיצד אתם משפרים את האנגלית שלכם?'
כיצד אתם משפרים את האנגלית שלכם?
09/10/2017 | 11:15
9
265
אני מנסה לקרוא באנגלית ולצפות בסדרות, אבל מרגיש שהאנגלית שלי מבחינת השלב שמעבר לא מספיק טובה, יש לכם טיפים נוספים כיצד אפשר לצבור קצת ביטחון באנגלית של עולם התעסוקה? כי בדרכים שציינתי זה קצת פחות יעיל... תודה לעוזרים
לצפיה ב-'תקרא חומר טכני. מאמרים, בלוגים, ספרים.'
תקרא חומר טכני. מאמרים, בלוגים, ספרים.
09/10/2017 | 13:23
64
לצפיה ב-'קריאה של משהו שמעניין אותך.'
קריאה של משהו שמעניין אותך.
09/10/2017 | 13:42
152
אני קראתי ספרי מדע בדיוני.
לצפיה ב-'תנסה להשתתף בדיונים באנגלית באינטרנט'
תנסה להשתתף בדיונים באנגלית באינטרנט
09/10/2017 | 18:42
162

קצת אקטואליה לא מזיקה, היא פותחת קצת את המחשבה וגם תאפשר לך להביע את עצמך באנגלית. תיזהר רק מלהכפיש את שם ישראל, כי אם בטעות זה יתפרש בעיניי המדינה כעידוד לחרם, זה יחשב לך כעבירה פלילית (= פשיזם)...
לצפיה ב-'צריך לעבוד קשה ולהתמיד בלימוד'
צריך לעבוד קשה ולהתמיד בלימוד
09/10/2017 | 21:11
153
ממליצה לך במקביל למה שאתה עושה כרגע גם לקרוא ספרים באנגלית שזה יוכל לשפר לך את אוצר המילים, כל מילה שאתה לא יודע תשננן אותה אחר כך. בנוסף אתה יכול לנסות להירשם לקורסים באנגלית כדוגמא בוול סטריט שעובדים ממש חזק על השיפור האנגלית בכיתות לימוד שלהם. בכל מקרה שיהיה בהצלחה מאמינה שתצליח להעלות את הרמה עוד יותר.
לצפיה ב-'לדבר'
לדבר
10/10/2017 | 12:41
135
תמצא מישהו לדבר איתו (בעבודה או בין החברים שלך). אם מישהו שאתה עובד איתו באופן רציף דובר אנגלית - תציע לנהל את השיחות המקצועיות באנגלית.

בסופו של דבר אין שום דבר אחר שיקנה בטחון. רק תרגול מעשי.
לצפיה ב-'אנגלית ברמה עסקית'
אנגלית ברמה עסקית
10/10/2017 | 18:48
144
כמו שאמרו, לקרוא ספרים זה מעולה. הבעיה היא שלא תמיד זה מתחבר לעולם העסקי.. יש בוול סטריט קורסי אנגלית עסקית. זה מצוין כי הם מתמקדים בזה, וזה באמת עוזר לשפר את האנגלית. 
לצפיה ב-'לשוחח באנגלית'
לשוחח באנגלית
11/10/2017 | 06:40
120
סדרות בטלויזיה,לראות בלי תרגום או לשים תרגום באנגלית.
תיקון שגיאות אוטומטי במייל,משתדל לרשום את כל המילה שמציע התיקון האוטומטי  ולא לתקן אוטומטית ע"י הקלקות על ההצעות. 
לתפוס דובר אנגלית כשפת אם ולשוחח איתו.בין אם מדובר בשיחת חולין עם עמית לעבודה או להשתתף בדיונים כאלה במסגרת התפקיד בעבודה.אחד הדברים שגיליתי שלדעת לקרוא או לכתוב זה דבר אחד,אבל שמיעה ודיבור שוטף זו יכולת שונה שדורשת אימון.
לצפיה ב-'הכי חשוב'
הכי חשוב
11/10/2017 | 10:52
113
זה להתמיד בכל מה שתעשה! בין אם זה לקחת קורס בוול סטריט ובין אם זה לקרוא ולראות סרטים וסדרות צריך להתמיד ולהתאמן עד שאתה תרגיש שיפור משמעותי. לשפר שפה לוקח זמן והשתפשפות, אל תתייאש בסוף תצליח לשפר את האנגלית :) נתנו לך כאן עצות מעולות, לך על זה!
לצפיה ב-'תרומתי הצנועה בתור אחד שמתקשה עם שפות זרות'
תרומתי הצנועה בתור אחד שמתקשה עם שפות זרות
11/10/2017 | 16:32
209
לדעת אנגלית כולל בעקרון - לדבר, להאזין, לכתוב ולקרוא.

לגבי קריאה והאזנה זה די קל: יש ברשת אינספור מאמרים, הרצאות וכו'.
הרצאות - חפש ב-youTube או ב-Ted.

החלק היותר בעייתי זה כתיבה (וכמובן שיתקנו אותך) ושיחה (לדבר ולקבל משוב).
יש הרבה אתרים, בתשלום ובחינם, שניתן להיעזר בהם.
אני ממליץ על italki: ניתן למצוא שם מורים לאנגלית דרך Skype במחירים של 5$-10$ (מדינות עולם שלישי) ו-10$ ומעלה (מדינות דוברות אנגלית).
נעזרתי במורים שזו לא הייתה שפת אימם, ולא הייתה שום בעייה מבחינת הרמה.
בנוסף, האתר מאפשר לפרסם טקסטים ולבקש הגהות (בחינם על ידי גולשים אחרים), אם כי מקובל לפרסם טקסטים קצרים (פסקה, 5 משפטים..) ולא מאמר שלם.
להגהה של מאמרים שלמים ניתן להיעזר ב-Fiverr (בתשלום).
לצפיה ב-'עצה-עבודה חדשה,האם להשאר או לעזוב?'
עצה-עבודה חדשה,האם להשאר או לעזוב?
08/10/2017 | 19:49
22
519
התחלתי עבודה חדשה לפני 5 חודשים..קודם עבדתי במקום נהדר שנתיים שפשוט נסגר.
אני פשוט לא נהנה. אין דרך אחרת להגדיר את זה.
יש לי בוס נורא לא נחמד-מאוד רחפן שלא נמצא רוב הזמן ולא ממש אכפת לו מה קורה במשרד או בעבודה, האווירה במקום היא של בית קברות,אין צחוקים אין כיף,הכל טכני . זה היה נסבל אם לפחות מקצועית היה מעניין או מספק או משו, אבל מקצועית פשוט משעמם. תחושה של בזבוז זמן ובאסה ללכת לעבודה.

כמה נורא זה לחפש עבודה חדשה בשלב כזה? הייתם נשארים?עוזבים? אני אציין שהעלתי את הקשיים שלי לבוסים אבל זה לא נראה שזה מזיז לאף אחד
לצפיה ב-'לדעתי, כדאי לנסות להשלים שנה במקום הנוכחי'
לדעתי, כדאי לנסות להשלים שנה במקום הנוכחי
08/10/2017 | 20:52
2
285
לא מומלץ שיהיו תקופות העסקה של פחות משנה בקורות חיים.
תתחיל לחפש כשתהיה 10 חודשים בתפקיד.
לצפיה ב-'ואז מה אגיד שעשיתי? אין פיתוח כמעט בתפקיד הזה'
ואז מה אגיד שעשיתי? אין פיתוח כמעט בתפקיד הזה
08/10/2017 | 21:02
1
267
ישאלו מה עשיתי במשך שנה ואגמגם?
הייתי בטוח שזה תפקיד פיתוחי,בפועל בקושי מיינטננס.
הנסיון חשוב לי מאוד.
לצפיה ב-'תהיה יצירתי'
תהיה יצירתי
08/10/2017 | 21:17
242
גם במיינטננס יש מקרים מעניינים שתוכל להציג בתור הישג אם תעשה שיעורי בית.
זה עדיף מחור של חצי שנה בקורות חיים.
לצפיה ב-'אם יש לך בקורות חיים'
אם יש לך בקורות חיים
08/10/2017 | 22:14
1
256
לפחות מקום עבודה אחד נוסף עם 3-4 שנות נסיון - תרגיש חופשי לעבור.
אם יישאלו בראיון עבודה הבא - תגיד את האמת.

לצפיה ב-'יש לי מקום עם שנתיים נסיון.יש לי רק נסיון של שנתיים'
יש לי מקום עם שנתיים נסיון.יש לי רק נסיון של שנתיים
08/10/2017 | 22:20
202
סיימתי אוניברסיטה לפני שנתיים.
יש לי המלצות חמות מהמקום הקודם.
לצפיה ב-'חפש מקום אחר ונסה לבחור יותר טוב הפעם'
חפש מקום אחר ונסה לבחור יותר טוב הפעם
08/10/2017 | 22:53
73
לצפיה ב-'מצד אחד הכל טכני מצד שני בקושי מיטננס?'
מצד אחד הכל טכני מצד שני בקושי מיטננס?
09/10/2017 | 00:00
8
195
מה זה אומר בדיוק? אתה עושה QA?
ולמה לקח לך 5 חודשים לקלוט שהתפקיד שונה לחלוטין ממה שהובטח?

אולי דווקא יש לך הזדמנות פה?
אם הבוס לא יושב לך על הווריד, אולי יש דברים שתוכל ליזום ולשפר?
אם העבודה קלה אולי תוכל לסיים משימות מהר ולהשקיע זמן פנוי בלימוד נושאים רלוונטיים?

אני באמת לא יודע כמה בעייתי יהיה החור הזה בהתחשב בנתונים שלך, ואני לא יודע להמליץ לך אם להישאר או ללכת, אני רק רוצה להציג אופציות נוספות.
לצפיה ב-'זה אומר שעל הנייר התפקיד הוא פיתוח בפועל'
זה אומר שעל הנייר התפקיד הוא פיתוח בפועל
09/10/2017 | 08:42
7
208
יש כמה אנשים ספציפים וותיקים בחברה שכותבים קצת קוד וזורקים את כל כתיבת הטסטים אלי ולשאר האנשים, המון שטויות של החלפת משתני סביבה ושינויים כאלה תחזוקתיים למוצר ,סקריפטיים וחארטה. לא פיתוח.
ולקח לי לקלוט די מהר, כבר אחרי 3 חודשים .אבל ניסיתי לבדוק ולמצות את האופציות בחברה,לדבר עם הבוסים וכו'.
לא עזר.
לצפיה ב-'נשמע לי פיתוח לגמרי.'
נשמע לי פיתוח לגמרי.
09/10/2017 | 14:54
6
182
פיתוח זה לא רק לכתוב קוד חדש במקום ראשי במוצר ולא בהכרח לכתוב קוד שעובר קומפילציה.
למעשה, זה החלק הקטן ביותר בפיתוח.

כתיבת טסטים חשובה מאוד!
למעשה, יש היום שיטת פיתוח די פופולרית שנקראת TDD, שבה קודם כותבים טסט, ורק אז כותבים קוד חדש ואמתי שאמור לעבור את הטסט.

סקריפטים גם הם פיתוח קוד לכל דבר ועניין והם חשובים.
אני לא יודע אלו סקריפטים אתה כותב ובאיזו שפה, אבל יש הרבה מוצרים גדולים ומפורסמים בהם סקריפטים הם קוד בלטי נפרד מהמוצר הראשי שמשווק ללקוחות ובלעדיהם המוצר לא יתפקד אלא יהפוך לאוסף תוכנות לא קשורות שלא עושות את העבודה.

קשה לדעת בוודאות מהתיאור הקצר שלך, אבל נשמע לי שאתה סתם לא אוהב את העבודה, ולא שהעבודה לא טובה.
זה לגיתימי, זכותך לא לאהוב את העבודה ולעבור מקום.

אבל לכל הפחות, הן כתיבת בדיקות והן כתיבת רכיבים במוצר שהם סקריפט ולא קוד מתקמפל, או כתיבת אוטומציה, הם פיתוח לכל דבר ועניין שתוכל להציג ללא בושה בקורות חיים.
לצפיה ב-'עבדתי במקום קודם,ומה שאני עושה הוא לא פיתוח'
עבדתי במקום קודם,ומה שאני עושה הוא לא פיתוח
09/10/2017 | 15:22
5
167
יש לי למה להשוות.
ואני כן חושב שהעבודה שנותנים לי היא עבודה שחורה. זה לא טסטים מורכבים זה סתם טסטים-וכן גם בדיקות ידניות למוצר. אין פה QA אז הכל נופל על מי שלא ותיק.
מכיר את המטודולוגיה TDD, עבדתי במקום הקודם שלי בה-וזה לא הקייס כאן.
לתקן סקריפטים בBASH של הinstallation של המוצר ולהחליף משתנה סביבה מאחד לאחר זה לא פיתוח. יש לי למה להשוות.
לא נותנים שום פיצ'ר לכתוב, או אפילו לא באגים לתקן.
מסכים איתך שבכל עבודה יש טסטים ובאגים וסקריפטים, השאלה מה האחוז של זה מהזמן.
כתיבת סקריפטים וטסטים 100% מהזמן זה לא פיתוח.
לצפיה ב-'עם כל הכבוד, עבדת במקום אחד, ואני מניח שגם בתפקיד אחד.'
עם כל הכבוד, עבדת במקום אחד, ואני מניח שגם בתפקיד אחד.
09/10/2017 | 15:32
4
147
פיתוח זה הרבה מאוד דברים שונים.

אופי הפיתוח משתנה ממקום למקום ומתפקיד לתפקיד.
אל תצפה שתוכל למצוא חברה שתתנהל בדיוק כמו המקום שעזבת.

אם נותנים לך לבצע בדיקות ידניות, או אפילו בדיות אוטומטיות, זה כבר באמת QA.

אבל לכתוב סקריפטים להתקנה זה פיתוח לחלוטין - אתה פשוט מפתח תוכנת התקנה, שהיא תוכנה נפרדת מהמוצר הראשי, אבל מישהו בחלט חייב לפתח אותה, וזה גם לא פיתוח פשוט אם ההתקנה צריכה להתבצע בסביבות שונות תחת תנאים שונים.

יש חברות שעשו מזה קופה - מכיר את InstallShield ודברים דומים?

גם אני זלזלתי ב-BASH כשהתחלתי ללמוד אותה, עד שהבנתי כמה הכלי הזה חזק, וכמה הוא יכול לחסוך אם משלבים אותו נכון עם תוכנות ב-C ושפות אחרות.

אז שוב - אם כל מה שאתה עושה זה לשנות משתני סביבה, להריץ בדיקה ולראות מה קורה - מסכים איתך שנפלת על תפקיד QA.
וזה מה שתצטרך להסביר למעסיק הבא: הבטיחו פיתוח נתנו QA. סיבה לגיטימית לגמרי להחליף מקום עבודה.

אם לאומת זאת נתנו לך לכתוב "סקריפטים התקנה", אתה למעשה עושה פיתוח: אתה מפתח תוכנת התקנה בשפת BASH.
לגיטימי שלא תאהב לעשות את זה, אבל מצד שני אם תדאג להציג את זה נכון למעסיק הבא, יבינו שיש לך עוד כלי שימושי בארגז כלים מעבר לשפה הראשית שאתה עובד איתה וזה יהיה יתרון.
לצפיה ב-'זה לא כתיבת סקריפטים מסקראצ',זה באמת ברמה של משתני סביבה'
זה לא כתיבת סקריפטים מסקראצ',זה באמת ברמה של משתני סביבה
09/10/2017 | 15:36
3
162
בדיקות ידניות ואוטומטיות.
הלוואי והיה לי לכתוב סקריפטים מסקראצ',זה היה יכול להוסיף קצת מלח ופלפל לעבודה פה.
זה באמת מרגיש כמו שילוב של QA וdevops . וזה פשוט לא מה שרציתי.
השאלה באמת אם באמת להציג את זה למעסיק הבא לא ישלול אותי, האם הוא יראה את זה כסיבה לגיטימית.
לצפיה ב-'ברור שזו סיבה לגיטימית.'
ברור שזו סיבה לגיטימית.
09/10/2017 | 15:43
134
תראה, אף אחד לא יכול להציץ מבעד למסך, לראות מה אתה עושה בפועל או מה עשית בעבודה הקודמת, ולהגיד לך איך להציג את זה הכי טוב.

ניסיתי לתת לך פרספקטיבה אפשרית בהתבסס על מה שכתבת.
ככל שהוספת פרטים, נראה שבאמת המשרה שהגעת אליה שונה לחלוטין מהמשרה שכיוונת אליה ושהובטחה לך במעמד קבלה (לפחות אני מניח שהמשרה היית מגודרת כפיתוח בזמן תהליך הקבלה).

ואם זה המצב, אז כן - לגיטימי לומר את האמת: התקבלתי למשרד פיתוח, הסתבר שהמשרה היא QA בלבד, גם אחרי 5 חודשים הדבר לא השתנה, הבנתי שהמצב קבוע והחלטתי לחזור למקצוע שלי.

אני לא מתיימר להיות מראיין בחברת הייטק כלשהי, אבל מניסיוני הדל עם קבלה לעבודה במקומות בהם הייתי זה לא נראה לי כמשהו שיפסול אותך.

אגב, אני לא יודע באיזה גודל חברה עבדת שנתיים, אבל ברוב החברות, ובמיוחד הגדולות, רוב הפיתוח אינו "כתיבה מסקראצ'".
כאמור, לפי מה שאני מבין, לא היית מעורבת כתיבה בכלל, או כמעת בכלל, אפילו לא תיקון קוד משמעותי לסקריפטים קיימים, אז לא משנה למקרה הנוכחי, אני רק אומר לך למה לצפות.

אם אתה רוצה הרבה כתיבה מסקראצ' ואוטונומיה על הקוד שלך, אתה צריך לחפש יותר חברות קטנות אבל שם גם התנאים עשויים להיות לא משהו וגם היציבות.
זה כבר שיקולים שלך כמובן.
לצפיה ב-'היעדר אתגר בעבודה זו הסיבה הכי לגיטימית שיש.'
היעדר אתגר בעבודה זו הסיבה הכי לגיטימית שיש.
09/10/2017 | 20:45
39
לצפיה ב-'קיבלת פה תשובות מצוינות'
קיבלת פה תשובות מצוינות
09/10/2017 | 23:52
148
להיות מהנדס זה לא רק לכתוב קוד ולקמפל (או להריץ ב-interpreter)
וגם כשכותבים קוד, הרבה פעמים זה לא from scratch.

במערכת גדולה ומורכבת הרבה פעמים, דווקא הכתיבה מ-0 זה  לא החלק המעניין \ מאתגר אלא להוסיף את הפונקציונליות שאתה רוצה בצורה נכונה ואלגנטית לקוד הקיים.

לא כתבת מה אתם עושים, אבל לכתוב סקריפטי התקנה ב-bash זאת משימה לגיטמית לחלוטין. מה שווה המוצר של החברה שלך אם אי אפשר להתקין אותו?
מה שווה הפיצ'ר שכתבת אם אתה לא יודע להרים את ה-setup הנדרש כדי לבדוק אותו \ להוסיף לו בדיקות בהנחה שאין לו?

גם משימות devops / IT יכולות להיות מועילות ואפשר ללמוד מהן המון, אלו גם אזורים שהרבה מהנדסים משתעממים\פוחדים מהם ויש לך הזדמנות לפתח ידע ייחודי שיתן לך יתרונות בסיטואציות מסוימות.

בחברה הנוכחית שלי, יש אנשים סופר חזקים, שיכולים לעבוד (כנראה) בכל מקום שירצו, שכתיבת קוד "מבצעי" בפועל זה חלק לא גדול מהעבודה שלהם (באגים קשים, מחקרי performance, כתיבת תשתיות פנימיות, CR לאחרים ועוד)

למרות האמור לעיל, אני יכול להבין את האכזבה שלך. אם אתה בכל זאת מחליט לעזוב הייתי חושב טוב טוב איך להסביר את זה. החשש הטבעי של כל מראיין שתשתעמם מהעבודה גם אצלו ותעזוב אחרי כמה חודשים.
אני אישית לא הייתי משתמש בכלל בביטוי "from scratch" כי אף אחד לא יכול להתחייב לך על זה במקום החדש.
לצפיה ב-'למדת מה אתה צריך לבדוק במקום עבודה לפני שאתה חותם'
למדת מה אתה צריך לבדוק במקום עבודה לפני שאתה חותם
09/10/2017 | 07:56
1
198
צא לחיפושים, תאמר את האמת כששואלים למה אתה מחפש ותדע לשאול את השאלות הנכונות ולבדוק את מה שחשוב לך. תתחיל כבר מהאינטראקציה הראשונה בשיחת טלפון הראשונה. לשאול ולהתעניין מראה דברים טובים על מרואיין.
לצפיה ב-'זה אחד הדברים שהבנתי-שהקבלה לעבודה צריכה להיות הדדית'
זה אחד הדברים שהבנתי-שהקבלה לעבודה צריכה להיות הדדית
09/10/2017 | 08:43
191
מעבר לזה שאני צריך להתאים להם.
גם המקום צריך להתאים לי ואני אמור לבחון את המקום שאליו אני נכנס גם.
לצפיה ב-'לעזוב'
לעזוב
09/10/2017 | 21:29
136
לדעתי עדיף לעזוב אם מתקיימים התנאים:
1.יש לך ממליצים טובים מהמקום הקודם
2.אתה יכול להרשות לעצמך תקופה מסוימת בלי הכנסה
3.הביטחון לא יורד בריאיונות עבודה כשאתה מגיע כמובטל

אם לא, אפשר לסבול עוד קצת ולחפש תוך כדי
לצפיה ב-'תשובה קצרה - תלוי'
תשובה קצרה - תלוי
10/10/2017 | 19:13
2
249
לפי דעתי כשאנשים מתחילים לעבוד במקום עבודה חדש ומגלים יחסית מהר שזה לא מתאים להם אז רצוי לא למשוך את זה סתם ולעבור. אם הדבר קורה יותר מידי פעמים זה כבר לא נראה טוב ומעיד על בעיה באדם עצמו.
בכל מקרה, תמיד כדאי לרחרח אילו משרות יש לחברות השמה להציע :)
לצפיה ב-'די עם הפרסומות...'
די עם הפרסומות...
10/10/2017 | 19:56
1
61
לצפיה ב-'זאת לא "פרסומת" במובן הרגיל, זה ניסיון לעשות SEO'
זאת לא "פרסומת" במובן הרגיל, זה ניסיון לעשות SEO
10/10/2017 | 22:23
158
זאת לא "פרסומת" במובן הרגיל, זה ניסיון לעשות SEO (ולחשוב שאנחנו מפגרים ולא נקלוט).

אולי שמנהל פה ימחק את הלינק? כי אחרת הם השיגו את מה שרצו.....
לצפיה ב-'בטח שלחפש במקום אחר!'
בטח שלחפש במקום אחר!
11/10/2017 | 10:54
137
אל תשאר במקום שלא טוב לך בו
לצפיה ב-'טיסה לכנס'
טיסה לכנס
09/10/2017 | 11:38
9
343
שלום לכולם,

אני טס לכנס מטעם החברה בפעם הראשונה :)
מה אני אמור לבדוק שאני מקבל פרט לטיסה ומלון?
מי אחראי על ביטוח נסיעות?
הכנס כולל שישי-שבת, איך זה מתבטא מבחינת ימי עבודה ותשלום?
באופן כללי, אשמח לטיפים לגבי כנסים וטיסות לחו״ל מהעבודה.

תודה!

לצפיה ב-'הרבה דברים תלויים בחברות'
הרבה דברים תלויים בחברות
09/10/2017 | 13:05
3
234
בדרך כלל החברה דואגת לעובדים לביטוח נסיעות עסקיות. לגבי סופי שבוע - תבדוק ספציפית בחברה. אם מצפים ממך לעבוד בסוף השבוע אז יש טעם לשאול ליום חלופי. אם אתה שם בסוף השבוע אבל לא עובד - אז זה עדיין יום חופשי שלך לטייל וכו.

תבדוק גם החזרי הוצאות - איך זה עובד בחברה שלך, על מה ידרשו קבלה ועל מה לא, כמה מחזירים וכד׳.

הטיפ שלי הוא לנצל את הזמן ולראות עולם, אל תתחפר במלון - צא ותסתובב ותראה את האזור. גם אם תוציא קצת כסף על מוניות או תשכיר לעצמך רכב. במיוחד אם זה באזור שאליו לא תגיע בעצמך באופן יזום בזמן הקרוב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/10/2017 | 13:10
2
157
הכנס עצמו מתנהל גם בשישי-שבת אז אני מניח שזה נחשב כימי עבודה, ומה מבחינת הטיסות עצמן? הטיסות הן משהו כמו 16-18 שעות לכל כיוון.
אני מבין בעקרון שפשוט צריך לשאול מה התנאים בחברה שלי, ושזה מאוד אינדיוידואלי.
תודה בכל מקרה :)
לצפיה ב-'משכורת גלובלית?'
משכורת גלובלית?
09/10/2017 | 13:21
1
199
איפה שמשכורת גלובלית - לא סופרים שעות. לא שעות טיסה, אבל גם לא סופרים שעות עבודה.

לא יספרו לך אם המטוס ינחת ביום שלפני הכנס כך שיהיה לך איזה חצי יום חופש בחו״ל, וגם לא אם תגיע לכנס ב11 ותצא ב3....

אצלנו אם אתה עובד בשבת אז אחרכך אתה לוקח יום חופש בלי לסמן. 

מוזר לי לקרוא שיש חברות שלא משלמות ביטוח נסיעות.
אצלנו הכל מכוסה על ידי החברה. לכאורה, אתה צריך להיות מסוגל לטוס בלי להוציא אגורה מהכיס. וזה כולל גם חבילה לטלפון, כולל הקצבה של כמה דקות שיחה ביום לשיחות פרטיות (שתוכל לטלפן הביתה).

אבל באמת העצה הכי טובה - תשאל. ובעיקר תברר אם צריך להביא קבלות. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/10/2017 | 13:25
124
אני אברר את הכל :)
לצפיה ב-'החברה אמורה להיות אחראית על ביטוח נסיעות'
החברה אמורה להיות אחראית על ביטוח נסיעות
09/10/2017 | 15:51
1
168
וכל שאר ההוצאות שקשורות לנסיעה ( כולל שיחות טלפון ),  אם זה רלוונטי תוודא שיש אינטרנט אלחוטי במקום הכנס  ובמלון ( אם לא אולי כדאי לרכוש SIM מקומי ) ,  תוודא שהציוד החשמלי שאתה נושא ( מטען לסללורי,  מחשב אישי וכו יש לו את המתאמים הנכונים לרשת החשמל המקומית)

אם זה משנה לך אז תבדוק גם היכן אתה אמור לשבת במטוס  אולי אתה יכול לבקש מראש מקום שאתה מעדיף -  במעבר, בחלון או  מחלקת עסקים .... מדובר בטיסה ארוכה.
גם כדאי לברר לגבי מזג האוויר הצפוי ולהצטייד בהתאם.

ואל תשכח לקנות שוקלדים וטובלרון בדיוטי .

לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
15/10/2017 | 10:05
7
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
15/10/2017 | 10:11
2
68
שלום שוב :)
אני רוצה לקחת איתי רק מזוודה קטנה ולעלות איתה למטוס, בנוסף גם לתיק גב ללפטופ. האם יש הגבלה לגבי מה שאפשר לשים במזוודה? (בושם, משחת שיניים, סכין גילוח בעיקר). פשוט בדר״כ כשאני טס לחו״ל כל הדברים האלו הולכים למזוודה הגדולה לבטן המטוס.
בנוסף, אם אין מזוודה גדולה האם צריך לעבור בדלפקי הצ׳קאין בנתב״ג או שאפשר פשוט לעשות אונליין ולדלג על השלב הזה?

תודה ויום נעים :)
לצפיה ב-'אסור דברים חדים ואסור מיכלים מעל 100 מיליליטר'
אסור דברים חדים ואסור מיכלים מעל 100 מיליליטר
16/10/2017 | 09:43
16
לצפיה ב-'שים לב שאם הטיסה כוללת קונקשיין, חשובה גם המדיניות בשדה השני'
שים לב שאם הטיסה כוללת קונקשיין, חשובה גם המדיניות בשדה השני
17/10/2017 | 08:11
42

יכול להיות שיתנו לך לצאת מהארץ עם משהו בתיק הגב, אבל בקוננקשיין עשויים לעשות לך בדיקות חדשות ועם הגבלות גדולות יותר.

וכמובן גם בטיסה חזרה לארץ עשויות להיות הגבלות נוספות.
לצפיה ב-'העלאת שכר ריאלית'
העלאת שכר ריאלית
06/10/2017 | 12:57
41
1137
שלום רב אני כרגע עובד שנה וחצי בחברה גדולה במרכז הארץ
מתכנת בעיקר ב JAVA וב ORACLE
וזו העבודה הראשונה שלי בתחום ההיטק
כיום השכר שלי הוא בסביבות ה 11K לא כולל נסיעות
ביקשתי לדון בענייני השכר עם הבוס שלי ושבוע הבא אני אמור לשבת עם האחראים על השכר
המצב כרגע הוא שמרוצים מאוד מהעבודה...
המשך>>
שלום רב אני כרגע עובד שנה וחצי בחברה גדולה במרכז הארץ
מתכנת בעיקר ב JAVA וב ORACLE
וזו העבודה הראשונה שלי בתחום ההיטק
כיום השכר שלי הוא בסביבות ה 11K לא כולל נסיעות
ביקשתי לדון בענייני השכר עם הבוס שלי ושבוע הבא אני אמור לשבת עם האחראים על השכר
המצב כרגע הוא שמרוצים מאוד מהעבודה שלי אך אני לא אחד שאין לו תחליף (מגדיר את עצמי כמתכנת טוב אך לא מיוחד)
רציתי בבקשה אם תוכלו לתרום מנסיונכם 
1) מה השכר המקובל בשוק למפתח JAVA עם 1-2 שנות ניסיון 
2) מה היא הדרך המומלצת להתנהל במו"מ כדי לקבל את מה שאני רוצה (כיוון שבחברה עצמה משדרים לעובדים בדר"כ שאם אתם לא מרוצים מתנאים אתם יכולים ללכת אף אחד לא מכריח אתכם לישאר כאן  יש לנו הרבה ביקוש בחוץ)
תודה רבה
לצפיה ב-'לפעמים אפשר להגיע לשיאים גם אחרי גיל 40'
לפעמים אפשר להגיע לשיאים גם אחרי גיל 40
06/10/2017 | 08:17
83
1887
אני יליד אמצע 1976. בן 41.
אי שם לפני שנה שאלתי את אשתי היקרה -
"אשתי היקרה, האם אחרי קבלת האזרחות האוסטרלית תרצי עוד לנדוד בעולם ולהגיע למדינות אחרות בשביל החויה ואולי לגור ליד המשפחה?"
אשתי היקרה הסכימה. שמתי את הרעיון בצד, גם ככה התאזרחות לא היתה צפויה לפחות חצי שנה.
...
המשך>>
אני יליד אמצע 1976. בן 41.
אי שם לפני שנה שאלתי את אשתי היקרה -
"אשתי היקרה, האם אחרי קבלת האזרחות האוסטרלית תרצי עוד לנדוד בעולם ולהגיע למדינות אחרות בשביל החויה ואולי לגור ליד המשפחה?"
אשתי היקרה הסכימה. שמתי את הרעיון בצד, גם ככה התאזרחות לא היתה צפויה לפחות חצי שנה.
בדצמבר פנה אליי אחד התאגידים הגדולים האמריקאים. הם כנראה ראו שאני גר באוסטרליה מעל 3 וחצי שנים,הניחו שאזרחות בקרוב, ואזרחים אוסטרלים זכאים לויזת עבודה מיוחדת (הם ובנות/בני הזוג ) בארה"ב, ויזת E3, שכל שנה אגב, רק כרבע - חמישית מהמכסות מנוצלות.
התחלתי תהליך טלפוני עם התאגיד. לתאגיד קוראים פייסבוק.
בינואר חברת סטרטאפ מפורסמת (סטרטאפ שהשקיעו בו כסף רב והוא אולי עוד יהיה חד קרן) פנתה אליי - עושים יום גיוסים בסידני. הסברתי להם שאזרחות רק עוד חצי שנה. הם אמרו - תבוא בכל זאת.
התקבלתי לחברה הזו. מדובר באובר.
במקביל פניתי דרך חבר למתחרים של אובר-  ליפט. עברתי שלבים טלפוניים. טיסה לסן פרנסיסקו   לראיון במטה החברה.
פה ושם קשקשתי בפייסבוק שאני חושב רילוקיישן לארה"ב, והתחילו אתי תהליך במיקרוסופט (תתפלאו או לא, דווקא משהו עם ג'אווה, ולינוקס).
על הדרך הצקתי לאמאזון בסידני, ובסופו של דבר גם עברתי תהליכים באמאזון ושילבתי יום באמאזון בסיאטל.
גוגל בניו יורק אמרו - אם אתה כבר בניו יורק (זה היה בגלל פייסבוק) , בוא ליום ראיונות.

בסופו של תהליך - 3 הצעות עבודה.
תודה ל ipv6 , user32, vinney ועוד כמה חברים שעזרו לי לבחור מבין שלושת ההצעות.
בנובמבר הקרוב מאימיגריישן נעבור לרילוקיישן.

לצפיה ב-'הודעת הטרול האחרונה פה...'
הודעת הטרול האחרונה פה...
04/10/2017 | 18:28
134
693
לסיכום 3 שרשורים אחרונים שהיו פה בימים האחרונים, באחד מהם היה לי דיון די קולח עם המשתמש "הדופר",בקשר לבעייה שהמדינה מעלה בקשר לתעשיית ההיטק בארץ,את הבעייה עצמה אני חושב שהמאמר חילק לכמה תתי נושאים בעקיפין, הכשרה,היצע,ומשכורות. הפתרון שהוצע ע"י המשתמש הדופר הוא לייבא מהנדסים מחו"ל,וכדי...
המשך>>
לסיכום 3 שרשורים אחרונים שהיו פה בימים האחרונים, באחד מהם היה לי דיון די קולח עם המשתמש "הדופר",בקשר לבעייה שהמדינה מעלה בקשר לתעשיית ההיטק בארץ,את הבעייה עצמה אני חושב שהמאמר חילק לכמה תתי נושאים בעקיפין, הכשרה,היצע,ומשכורות. הפתרון שהוצע ע"י המשתמש הדופר הוא לייבא מהנדסים מחו"ל,וכדי שאני לא חלילה אצטט משהו לא נכון:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/308/18257722...עסקים_וקריירה/עבודה_בהיי-טק

השאלה היא אם אתם מסכימים עם הפתרון של "הדופר"?
או יש לכם יש פתרון אחר? (פתרונות לא כל כך הועלו בשרשור הרלוונטי,יותר רמיזות)
האם מסכימים בכלל שהמדינה צודקת, ויש בעייה בכלל בהייטק הישראלי? או שאוליי הבעייה היא אחרת מזו שהמדינה טוענת? או שהכל דבש?

לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה :)'
שיהיה בהצלחה :)
06/10/2017 | 21:29
93

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
דובי צ'יזיק- יועץ קריירה ומאמן להגשמה
לא מוצא עבודה בגילך?
פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
פורום גיוס והשקעות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה