לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2066520,665 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'דילמה'
דילמה
18/04/2018 | 09:14
14
248
היי,

קצת רקע עליי , אני מהנדס אמבדד בעל 9 שנות נסיון , מתוכן 4 וחצי בחברת הייטק גלובאלית.

לא מזמן עברתי למקום עבודה חדש ,בתחום אחר לגמריי ובשפות אחרות לגמריי, כאשר בראיונות דובר על זה שהפיתוח יהיה ב Python וב GO  .

במציאות מה שקורה זה שאני מפתח 50% מהזמן ב GO ו 50% מהמזמן במאטלאב , ולא ידוע כמה זמן המצב הזה ימשך , כי רוב הקוד במקור נכתב במאטלאב..

חשוב לציין שבראיונות בכלל לא דובר על מאטלאב ואין לי שום רצון או כוונה לעסוק בזה .

מעבר לעובדה שאני מרגיש שלא היו כנים איתי בתהליך הראיונות ושוויתרתי על הצעות אחרות, מה לדעתכם כדאי לי לעשות? האם כדאי לי לתת זמן למקום ולראות אם דברים ישתנו , או שאולי לחזור לחפש?

תודה רבה לעונים !
לצפיה ב-'דברים שכדאי לחשוב עליהם'
דברים שכדאי לחשוב עליהם
18/04/2018 | 09:28
7
178
השאלה מה מפריע לך. מעבר לזה שהמשרה לא תאמה את הציפיות, השאלה אם העבודה במאטלב כל כך נוראית.
מבחינה מקצועית מדובר בכלי/שפה מבוקש והשילוב עם GO רק יקדם אותך מקצועית לעניות דעתי. זה לא שתקעו אותך באיזו שפה ישנה ולא רלוונטית.

אם זה ממש מפריע לך לכתוב במטלב, אתה יכול מן הסתם לעשות הערכה ולראות לאן הרוח נושבת. אם המשימות שלך במטלב זה משהו זמני מבחינתם, אז שווה לחכות. אם זה הולך להיות קבוע וככה הם רוצים - תצטרך להחליט אם שווה לך או לא.
לדעתי זה משהו ששווה להעלות בפני המנהלים שלך ובפרט בפני אלו שתארו לך את התפקיד לפני שחתמת.
לצפיה ב-'מטלב זו שפה לא טובה להתמקצע בה'
מטלב זו שפה לא טובה להתמקצע בה
19/04/2018 | 15:05
6
66
שים למחזוריות הקשה של החיפושים. זה אומר שהרבה מאוד מהחיפושים הם של סטודנטים שמחפשים לפי סמסטרים.
היא נהיית פחות ופחות פופולרית במקומות עבודה.
לצפיה ב-'וזה מוכיח... כלום. למטלב אין שום תחליף. היא מונופול בתעשייה.'
וזה מוכיח... כלום. למטלב אין שום תחליף. היא מונופול בתעשייה.
19/04/2018 | 15:46
5
24
לצפיה ב-'באיזה תחום היא מונופול? '
באיזה תחום היא מונופול?
19/04/2018 | 16:02
22
לצפיה ב-'היא מונופול שנשבר'
היא מונופול שנשבר
19/04/2018 | 16:33
3
76
פייתון מזנבת בה בכל הכוח.
פייתון ניצחה את R ואני מאמין שהיא תנצח גם את מטלב.
לצפיה ב-'אולי. מה שבטוח חיפושים ב google trends לא ילמדו אותך כלום.'
אולי. מה שבטוח חיפושים ב google trends לא ילמדו אותך כלום.
19/04/2018 | 21:15
2
12
לצפיה ב-'הוא ילמדו אותי על טרנדים בחיפושים'
הוא ילמדו אותי על טרנדים בחיפושים
19/04/2018 | 22:34
1
27
זה ממד מסוים. אני מסכים שהוא לא כל יכול אבל הוא מרכיב בעל משמעות בדיון.
בטח יותר מהנפצות שאני או אתה נמציא בלי שום ראיה.
לצפיה ב-'בוא נעבור על זה רגע עוד פעם. טענת ש״זו לא שפה טובה״ והבאת '
בוא נעבור על זה רגע עוד פעם. טענת ש״זו לא שפה טובה״ והבאת
19/04/2018 | 23:28
22
כ״טיעון״ את *גרף החיפושים העולמי של המונח matlab בגוגל מאז 2004*

אם נמשיך בהגיון שלך, גם לא טוב לעבוד עם חנקן. חנקן זה רק לסטודנטים - בתעשייה עובדים עם ליתיום.
לצפיה ב-'מה רע בלעבוד במאטלאב ? זה יעשיר את הידע שלך במתמטיקה.'
מה רע בלעבוד במאטלאב ? זה יעשיר את הידע שלך במתמטיקה.
18/04/2018 | 09:40
56
לצפיה ב-'גוואלד! נתנו לי לתכנת בשתיים משפות התכנות הטובות ביותר'
גוואלד! נתנו לי לתכנת בשתיים משפות התכנות הטובות ביותר
18/04/2018 | 09:49
174
שיצרה האנושות!
נשמע לי עבודה להיט, תודיע לי אם אתה עוזב אני אחליף אותך.
לצפיה ב-'מה בדיוק מפריע לך בעבודה במאטלב?'
מה בדיוק מפריע לך בעבודה במאטלב?
18/04/2018 | 09:56
49
לצפיה ב-'אני חושב שפייתון מבוקשת בשוק הרבה יותר ממטלב'
אני חושב שפייתון מבוקשת בשוק הרבה יותר ממטלב
18/04/2018 | 10:25
1
164
מטלב משמשת בעיקר לפיתוח אלגוריתמים ע"י אלגוריתמאים עם תואר שני בתחום.
פייתון משמשת גם לפיתוח/מימוש אלגוריתמים וגם לשרתים ולבדיקות תוכנה.
GO אני לא מכיר.
אם אתה אלגוריתמאי עם תואר שני הניסיון במטלב הוא מצויין, אבל אם לא כנראה עדיף לך לעבוד גם בפייתון.
בקש מהמעביד שלפחות חלק מהעבודה יהיה בפייתון.

לצפיה ב-'פייתון אכן מבוקשת יותר'
פייתון אכן מבוקשת יותר
19/04/2018 | 22:27
36
בגלל שהיא גם משמשת עד היום עבור מה שהיה נקרא פעם system programming.

מה היית עושה בתור מפתח ג'אווה לצורך העניין, אילו היית צריך להשתמש ב Memory Mapped Files? משתמש ב JNI?

בנוסף, בעולם הDL, פייתון תופסת יותר בזכות ספריות כמו tensor flow, keras ו- pytorch, שחלקן מכילות יכולות לרוץ על GPU.
לצפיה ב-'אם אתה לא אלגוריתמאי'
אם אתה לא אלגוריתמאי
18/04/2018 | 16:19
165
אז פיתוח במאטלב לא ייקח אותך לשום מקום לדעתי.
בלי קשר, כאלגוריתמאי, אני מעדיף את פייתון בכל רגע נתון.
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
18/04/2018 | 02:52
14
197
האם כשמדברים בתעשיה על שכר ברוטו, נהוג להחשיב / לכלול בתוכו גם את הפרשות המעביד לקרן השתלמות (אם יש כזו)?

כלומר, האם בטבלאות השכר של חברות ההשמה לצורך העניין, המספרים כוללים הפרשות לקרן השתלמות או אחרות של המעסיק?
לצפיה ב-'לא'
לא
18/04/2018 | 07:02
121
בטבלאות לא לוקחים בחשבון את הפרשות המעסיק לקרן השתלמות, פנסיה, ביטוח אבדן כושר עבודה, הוצאות ארוחת צהריים (כרטיסי סיבוס/תן ביס וכו׳) וכך הלאה.
לצפיה ב-'השתלמות/פנסיה - לא'
השתלמות/פנסיה - לא
18/04/2018 | 07:49
111
נסיעות/שעות נוספות - כן
לצפיה ב-'המספרים בטבלאות השכר'
המספרים בטבלאות השכר
18/04/2018 | 09:08
11
138
הם ככל הנראה שכר הבסיס (שבהרבה מקומות רחוק מאד מכל השכר) ולא כוללים הפרשות סוציאליות.

מאחר והפרשה לקרן ההשתלמות מעלה תקרה מסוימת היא ממוסה, רב המעסיקים מעדיפים להפריש עד התקרה ולתת לך ברוטו גדול יותר.

יש מקומות שמפרישים על כל הבסיס אבל לפחות ממה שאני מכיר אניקודטלית, זה פחות נפוץ.
מן הסתם אם יש לך 2 הצעות עם בסיס 35, באחת ההפרשה היא עד התקרה (נדמה לי 15900) ובשניה על כל הבסיס (35000) אז כמובן שהשניה טובה יותר, למרות שבשניהם הציעו לך 35
לצפיה ב-'המספרים הם השכר כולו, לא שכר הבסיס.'
המספרים הם השכר כולו, לא שכר הבסיס.
18/04/2018 | 11:00
10
105
ולא כולל הפרשות. מה גם שלחברות ההשמה אין דרך לדעת את שכר הבסיס אלא את השכר כולו.

לפי החישוב שלך של שכר בסיס של 35K ש"רחוק מאד" מכל השכר המלא, הוא יכול לצפות לשכר מלא של 50K?...
לצפיה ב-'זכרתי שהיה דיון בנושא'
זכרתי שהיה דיון בנושא
18/04/2018 | 11:20
1
101
ושהיה משהו ששכר של 50 נראה לו הזוי..אז חיפשתי..

האמת היא שלא אני ולא אתה יודעים למה המתחייסים הנתונים בטבלאות, אני משער שזה הבסיס (שזה גם דבר שקל יותר להעריך) אחרת זה לא תואם את המציאות.

לצפיה ב-'אני כן יודע וזה השכר החודשי'
אני כן יודע וזה השכר החודשי
18/04/2018 | 11:31
104
זה המספר שמועמד נוקב בו כששואלים אותו כמה הוא מצפה להרוויח וזה המספר שסוגרים עליו בחוזה.
הבסיס הזה הוא כולל את כל הטריקים בחוזה: חלוקה לבסיס + שעות נוספות (שמשולם בכל מקרה), כל מיני עלויות שלפעמים שכר הבסיס מתחלק אליו וכו' אבל בגדול זה המספר שמשולם חודש בחודשו.

זה לא כולל: סוציאליות, ארוחות, ושאר דברים.

בפועל, במקומות שיש תוכניות תגמול משובחות: אופציות, מענקי חתימה, מענקי השארות, RSU, ESPP וכמובן בונוסים שנתיים השכר בפועל יכול להיות גבוה יותר.
לצפיה ב-'בתאגידים בינלאומיים יש שני מונחים:'
בתאגידים בינלאומיים יש שני מונחים:
18/04/2018 | 14:24
7
144
שכר בסיס - זה מה שחברות ההשמה מפרסמות.
Total compensation - שכר+ בונוס שנתי + rsu + מענק חתימה( אם יש) - את כל הסכום הזה מחלקים ב12 ומציגים לך בהצעת השכר.

בהחלט יתכן שמי שקיבל הצעה של 35, הtotal comp שלו יהיה ~50.
לצפיה ב-'זה יכול להיות מאוד מבלבל'
זה יכול להיות מאוד מבלבל
19/04/2018 | 11:05
1
61
בהסכמי ההעסקה בהיי-טק הישראלי יש חלוקה לשכר בסיס (כך זה מכונה בהסכם) ושעות נוספות (כתחליף משפטי לשכר גלובלי שנקבע שאינו חוקי).

אם יש למושג משמעות נוספת, כדאי לציין שמתכוונים לזאת כשמשתמשים במושג
לצפיה ב-'מסכים, בגלל זה כתבתי הסבר כדי למנוע ויכוח על שני דברים שונים'
מסכים, בגלל זה כתבתי הסבר כדי למנוע ויכוח על שני דברים שונים
19/04/2018 | 16:01
18
לצפיה ב-'זו לא המשמעות של שכר בסיס.'
זו לא המשמעות של שכר בסיס.
19/04/2018 | 18:40
4
25
לצפיה ב-'אוקי, עקב ביקוש מהקהל, נדייק יותר במונחים'
אוקי, עקב ביקוש מהקהל, נדייק יותר במונחים
19/04/2018 | 20:14
3
35
1. שכר בסיס - בעקבות תיקון בחוק שהכניסה שלי יחימוביץ לפני בערך עשר שנים, מעסיק אינו יכול לשלם לעובד שכר גלובאלי. לכן, הוסיפו בהייטק חלוקה *מלאכותית* לשכר בסיס ולגמול חודשי קבוע על שעות נוספות.
בכל המקרים שאני נתקלתי בהם החלוקה הזו הייתה חסרת משמעות מעשית היות וכל השכר היה מוכר לפנסיה ולכל צורך מעשי אחר.
2. שכר - המספר עליו מתמקחים בד"כ עם המעסיק - זהו המספר שמופיע בטבלאות השכר.
3. Total comp - הסברתי קודם.
לצפיה ב-'כשמנהלים מו"מ עם קורפורייט'
כשמנהלים מו"מ עם קורפורייט
19/04/2018 | 22:01
2
36
מדברים תמיד בשפה של פיצוי כולל. כמה ממנו מגיע כל חודש כשכר בסיס שעליו מופרשות זה נתון עם משמעות מעטה.

החלק הלא קבוע בשכר (RSU בונוס מזומן ושאר הדברים בסגנון) זה כסף לכל דבר וככל שהפיצוי עולה האחוז של הרכיבים הלא קבועים בפיצוי הכולל עולה.

כששאלו אותי "ציפיות שכר" תמיד דיברתי במונחי פיצוי שנתי מחולק ב12 עם התניה סבירה על הבסיס וכך התנהל גם רב מי שאני מכיר.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
19/04/2018 | 22:36
1
36
אני אישית משקיע הרבה יותר בהתמקחות על השכר החודשי. אקח את זה לתשומת ליבי...
חולק עליך לגבי הטענה "כמה מגיע כשכר בסיס זה נתון עם משמעות מעטה".
בוא ניקח מישהו עם שכר חודשי של 30 ופיצוי כללי של 40 ולעומתו מישהו עם שכר חודשי של 40.
יש לנו עוד 10k שעליהם המעסיק מפריש 6.5% לפנסיה, 8.33% לפיצויים ו7.5% (קיים בדי הרבה מקומות מעל התקרה) להשתלמות.
סהכ מדובר בעוד 2.2k בחודש - לא סכום מבוטל בעיני.
דבר נוסף, הrsu והבונוס (ואפילו מענק החתימה עד שעבר פרק הזמן בהתחייבות) הם "כסף על תנאי" שניתן להפסיד אותו במידה ואתה מחליט לעזוב לפני הזמן. השכר החודשי לעומת זאת מגיע מידי חודש...
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
19/04/2018 | 23:25
20
אין לי סטטיסטיקה על כל השוק ,אבל לדעתי קה"ש על כל הבסיס זה לא נפוץ.
כלומר רב הסיכויים שגם בהצעה של ה30 וגם בהצעה של ה40 הוא יהיה עד התקרה.

שנית, לפעמים מגדירים חלק מהשכר הבסיס כנסיעות \ שעות נוספות ולא מפרישים עליו שלא לדבר על העובדה שכסף שמופרש לפנסיה לא זמין לך מיידית להבדיל משכר ברוטו.

שלישית אני מסכים איתך, ברור שיש לך אינטרס לקבל כסף כל חודש ללא תחנות יציאה, ללא תלות ב-FX או שערי מניה. אבל בהנחה שתשאר בקורפורייט כמה שנים טובות ובהתחשב בעובדה שיש גמישות מועטה יחסית בבסיס, הרבה יותר חשוב להסתכל על התמונה כוללת ולהתמקח על הסכום כסף הכולל שתקבל, כי בד"כ המניות והבונוס מהווים אחוזים רבים מהשכר ואחוז הרכיב הלא קבוע מהפיצוי הכולל עולה ככל שמתקדמים בדרגות \ סולם שכר.

מניסיוני, אם מתנהלים נכון זה כסף לכל דבר ועניין וה"כח" של הקורפורייטים.
לצורך העניין, גם בדוגמא הקיצונית שהבאת, אם ההצעה של ה30 כוללת יותר מניות כך שהסכום הסופי בה גבוה יותר משמעותית (כשמתחשבים בדלטה בהפרשות) מבהצעה של ה40, הייתי מעדיף את זאת עם ה"שכר" 30.
לצפיה ב-'data science - הייפ או צורך אמיתי?'
data science - הייפ או צורך אמיתי?
19/04/2018 | 20:52
2
32
הי,
לפני בערך שנתיים העליתי פה כמה התלבטויות לגבי שינוי תחום (תחת ניק אחר שלא הצלחתי לשחזר..) - אחרי התלבטויות מרובות, "ויתרתי" על השלמת תואר במדמ"ח והשתלבתי במשרה על תקן סטטיסטיקאי/מנתח נתונים בחברת פינטק. - 80% מהזמן עוסקים בנבירה, ניקוי ומניפולציות טבלאיות של מאגרי נתונים (SQL ופייטון) ובשאר הזמן יישום מודלים של סטטיסטיקה קלאסית , ML וקצת קלאסטרינג לצורך חיזוי התנהגות לקוחות.
התחום לכשעצמו מאוד מעניין, אבל שאלות ה"מחקר" לרוב לא מאוד מוגדרות, ויותר מכך - כשכבר יש תוצר (/מודל) - השאלה איך להטמיע במערכת היא אתגר תפעולי, מנהלתי ומקצועי -עניין מתסכל למדי שגרם לי לתהות בחיוניות של התפקיד אצלנו.
 ולשאלתי - האם "אצלכם" בהייטק התפקיד של ה-DS מוגדר יותר? כלומר, האם מגייסים מישהו בעקבות צורך לפתור בעיות מוגדרות מאוד, שעובד "רגיל" שנושם את התחום ומספיק חכם להפעיל COMMON SENSE לא יצליח לפתור?  סתם תהיה..
לצפיה ב-'אין סתירה בין צורך להייפ. לשאלתך אצלינו התפוקה של DS מוגדרת '
אין סתירה בין צורך להייפ. לשאלתך אצלינו התפוקה של DS מוגדרת
19/04/2018 | 21:22
37
היטב. יש שאלות שאנחנו רוצים לענות עליהן ויש דאטה ומישהו צריך לחבר את הקווים. האם אחד מהמתכנתים היה יכול לעשות את זה? כנראה שכן.
לצפיה ב-'ההתרשמות שלי שהמושג ds עדיין לא מוגדר היטב'
ההתרשמות שלי שהמושג ds עדיין לא מוגדר היטב
19/04/2018 | 23:19
21
נתקלתי בדוקטור למדמח שיושב בתקן של ds בחברה x ונתקלתי במישהו שלמד תואר ראשון הומאני ועשה קורס בקורסרה ויושב בתקן שלds בחברה y.
שניהם ds אבל יש להניח שהפונקציונאליות שלהם בארגון שונה יחסית כמו גם היכולת של עובד מן השורה להחליף אותם.
בקיצור, עוד שנה, שנתיים כשהתחום יתבגר ו"יסגר על עצמו" נדע יותר לדעתי...

לצפיה ב-'התלבטות בין 2 הצעות'
התלבטות בין 2 הצעות
18/04/2018 | 09:54
20
209
אני סטודנט שנה אחרונה לתואר במדעי המחשב באוניברסיטה נחשבת.
ממוצע טוב. יש לי כרגע 2 הצעות עבודה:
1. משרת סטודנט בפיתוח בחברה גלובאלית. משתמשים שם במגוון שפות שאני כותב בהם: c, c++, java c#. 
2. משרת פיתוח מלאה בחברה קטנה-בינונית. יחכו עד שאני יסיים את התואר בקיץ. יש להם אפליקציות מאוד מוצלחות בiOS. אני לא מכיר את התחום iOS ולא objective c ולכן קצת יותר חושש מהמשרה הזאת. לא אוהב את Apple והמוצרים שלה גם.
השכר במשרה המלאה גדול בהרבה ממשרת סטודנט אבל כמובן שזה פחות חשוב לי כרגע.
זאת תיהיה עבודה ראשונה שלי ולכן הבחירה חשובה. האם לדעתכם עבודה ראשונה כמפתח אפליקציות בiOS יגביל אותי בהמשך הקריירה?
תודה רבה.
לצפיה ב-'אם אתה בשנה האחרונה, למה משרת סטודנט?'
אם אתה בשנה האחרונה, למה משרת סטודנט?
18/04/2018 | 09:58
10
133
הציעו לך שם אופציה למעבר למשרה מלאה? שאלת איך/באילו תנאים זה מתבצע? מה אתה מצפה לעשות שם כשתסיים את הלימודים?

השנה נגמרת עוד חודשיים וחצי, לא? איך בכלל מציעים לך משרת סטודנט? נשמע לי מוזר.
לצפיה ב-'..'
..
18/04/2018 | 10:05
9
107
התכנון שלי הוא למשוך את התואר קצת ולעבוד במשרת סטודנט. אין הבטחה למשרה מלאה אחר כך. מבחינתם זה בסדר.
אני יוכל לעבוד במשרת סטודנט אפילו 4-5 פעמים ואז זה יהיה כמו נסיון של משרה מלאה (אני מקווה לפחות).
לצפיה ב-'אפשר לשאול איזו חברה?'
אפשר לשאול איזו חברה?
18/04/2018 | 10:07
6
128
יש הרבה חברות גלובליות, אבל אם זה לא גוגל/פייסבוק אני לא בטוח ששווה להשאר במשרה זמנית ולמרוח את התואר רק בשביל להיות שם.
לצפיה ב-'אינטל '
אינטל
18/04/2018 | 10:12
5
119
אבל אני יודע שהצוות טוב ומתעסק בתוכנה ולא גם בחומרה.
יכול להיות שבאמת אין מה לחשוב על משרת סטונדט כרגע.

מה דעתך על משרה ראשונה כמפתח אפליקציות לiphone? 

תודה!
לצפיה ב-'שים לב'
שים לב
18/04/2018 | 12:15
2
118
למשרת סטודנט באינטל הציפייה היא בדרך כלל למינימום של שנה או שנה וחצי ומצד שני יש מקסימום, אי אפשר להחזיק אותך במשרת סטודנט לנצח. יש משהו כמו חצי שנה אחרי שסיימת את הלימודים שאחריה החוזה מסתיים אוטומטית, ואם לא הצליחו (או חלילה לא רוצים...) למצוא תקן עבורך להכניס אותך למשרה מלאה, זה פשוט נגמר.
לצפיה ב-'כן אני יודע'
כן אני יודע
18/04/2018 | 12:45
1
102
אני פשוט לא בטוח אם כדאי להיכנס לתחום של פיתוח אפליקציות שאני לא מכיר, ובעוד שנתיים נניח שאני ירצה למצוא עבודה חדשה יציעו לי רק עבודות בפיתוח לiOS.
אני חושב שבאינטל הנסיון יהיה יותר רחב.
לצפיה ב-'אפשר לאמר הרבה דברים על נסיון מאינטל אבל ״רחב״ הוא לא.'
אפשר לאמר הרבה דברים על נסיון מאינטל אבל ״רחב״ הוא לא.
19/04/2018 | 00:23
18
לצפיה ב-'אינטל זה מצויין לקורות חיים'
אינטל זה מצויין לקורות חיים
18/04/2018 | 13:34
104
לדעתי זו האפשרות העדיפה
לצפיה ב-'אינטל זה משהו שדורש יותר פרטים'
אינטל זה משהו שדורש יותר פרטים
18/04/2018 | 19:32
79

לא כתבת כלום על מה מפתחים בצוות הזה. שפות התיכנות לא חשובות כמו מה שמפתחים שם.

רק לסבר את האוזן - יש באינטל צוותים שעובדים על תוכנית ווריפיקציה לשבבים שאינטל מפתחת. עבודה שם היא חשובה מאוד לאינטל ולהצלחת המוצרים שלה - אבל גרועה למפתחים בצוותים הללו, מבחינת ישימות הנסיון הזה מחוץ לאינטל.

אם תספר על אלו מוצרים הצוות הזה עובד - ייתכן שניתן יהיה לתת עצות טובות יותר.
לצפיה ב-'זה התכנון המקורי שלך, או זה בעקבות מה שהם הציעו?'
זה התכנון המקורי שלך, או זה בעקבות מה שהם הציעו?
18/04/2018 | 10:17
1
110
אם מלכתחילה בא לך למשוך את התואר, נשמע שההצעה הזאת תואמת את התוכניות שלך.

בחברות גלובליות  יש סיכוי גדול שמשרת סטודנט תהפוך להיות קבועה, אם מרוצים ממך. הם לא יכולים לדעת מתי זה יקרה, אבל הם יכולים להמשיך את ההעסקה על תקן סטודנט עד שיקבלו תקן לעובד.
כמובן שאם לא מרוצים ממך - ייפטרו ממך.
לצפיה ב-'מושך בעקבות ההצעה'
מושך בעקבות ההצעה
18/04/2018 | 10:22
101
אבל לא חושב שלמשוך את התואר יהיה נורא כל כך (אולי אני טועה).
לצפיה ב-'סיים תואר ולך לעבוד.'
סיים תואר ולך לעבוד.
18/04/2018 | 11:08
5
172
בכנות, אני לא סובל את Apple בגלל המדיניות שלה, ואני חושב שכל המכשירים הניידים שלה הם דפוקים ומי שבוחר לפתח עבורם הוא חתיכת מזוכיסט.

אבל, אם מוצעת לך משרה מלאה בפיתוח שהוא וודאי פיתוח יישומים שיגיעו ללקוחות ולא כלים פנימיים \ בדיקות \ תשתיות איזוטריות ועוד במשכורת טובה, אין שום סיבה להמשיך למשוך את התואר רק בשביל משרה.

פיתוח iOS הוא פיתוח תוכנה לכל דבר ועניין, ויכול לכלול רמות קושי ואתגרים גבוהות ביותר.
אגב, אם מוצרי החברה מספיק חדשים, ייתכן שהם כבר כתובים ב-swift ולא ב-objective C.

אם מה שכתבתי בפתיח מפחיד אותך, אז הבעיה שלי עם Apple זה לא השפה, זה בעיקר הצורך לקבל מהם אישור על כל דבר, אפילו להריץ גרסת debug על הטלפון האישי שלך אתה לא יכול בלי שהם אישרו.

זו הסיבה שאני אישית אלך לעבוד מחוץ להייטק לפני שאלך לפתח ל-iOS, אבל עם לך דברים מהסוג הזה לא מפריעים, אני ממליץ לך על המשרה המלאה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
18/04/2018 | 12:45
27
לצפיה ב-'לפתח לאנדרואיד זה הרבה יותר גרוע'
לפתח לאנדרואיד זה הרבה יותר גרוע
18/04/2018 | 13:41
3
113
זה נכון שאפל עושים חיים קשים בדברים מסוימים אבל איכות הכלים שיש לך בתור מפתח iOS גבוהה בהרבה מהמקבילה האנדרוידית.

כך שאם כבר פיתוח מובייל, עדיף iOS לדעתי.
לצפיה ב-'אתה צוחק עלי, נכון?'
אתה צוחק עלי, נכון?
18/04/2018 | 17:05
2
113
איכות כלים? איזה כלים?

אתה אפילו לא יכול לבחור על איזה מחשב לפתח. אין לך שום זמינות של כלי צד שלישי, אלא אם מחשבים את הגרסה המזויפת של XCode שהופצה בסין וקימפלה אוטומטית רוגלה לתוך כל תוכנה שיצרו בה (ללא ידיעת המפתח).
לצפיה ב-'זה לא שזה מדהים שאי אפשר לבחור כלים'
זה לא שזה מדהים שאי אפשר לבחור כלים
18/04/2018 | 22:01
1
85
אבל העבודה היום יומית בפיתוח לאנדרויד גרועה הרבה יותר, לפחות באפליקציות רציניות יחסית (דברים עם ++C וגרפיקה)

לצפיה ב-'לא נעים לי לחטוף את השרשור הזה'
לא נעים לי לחטוף את השרשור הזה
19/04/2018 | 10:07
60
אז אם אתה רציני ולא מטריל, אנא פתח אחד חדש, ותן דוגמה קונקרטית למה אתה מתכוון.

אני מפתח לאנדרויד מאז יצא HTC G1 - המכשיר המסחרי הראשון עם המערכת, ואין לי שמץ של מושג למה כוונתך.
לצפיה ב-'לא יודע למה אתה מתלבט ולמה פה בשרשור מתלבטים איתך'
לא יודע למה אתה מתלבט ולמה פה בשרשור מתלבטים איתך
19/04/2018 | 10:51
2
56
משרה מלאה ומשרת סטודנט כלל לא עומדות אחת מול השניה. ברור לחלוטין שעדיף משרה מלאה.

המשרה נשמעת כמו משרת פיתוח רצינית. יש ביקוש אדיר למפתחים של אפליקציות ל-iPhone. עדיף כמובן שזאת תהיה משרת פיתוח שמשלבת גם server side וזה לא ברור אם כך הדברים ממה שרשמת.

אתה יכול לנסות לקבל הצעות נוספות אם אתה לא מרוצה מזאת, אבל מבין שתי אלה אין שום ספק שעדיפה המשרה המלאה הרגילה ולא משרת סטודנט.
לצפיה ב-'הוא כתב בדיוק למה הוא מתלבט הוא חושש להפוך ל״מפתח אפליקציות״'
הוא כתב בדיוק למה הוא מתלבט הוא חושש להפוך ל״מפתח אפליקציות״
19/04/2018 | 15:47
1
10
לצפיה ב-'כן, אבל החלופה שהוא הציג זה לא להיות מפתח בכלל'
כן, אבל החלופה שהוא הציג זה לא להיות מפתח בכלל
19/04/2018 | 21:32
3
לצפיה ב-'כתבה/ראיון מעניין עם מנכ"ל מארוול ישראל'
כתבה/ראיון מעניין עם מנכ"ל מארוול ישראל
18/04/2018 | 20:26
80

מה דעתכם? יש הבדל מהותי בין בן 40 בתחום התוכנה לתחום החומרה?
לצפיה ב-'מעבר לקריירה עצמאית ב-web'
מעבר לקריירה עצמאית ב-web
15/04/2018 | 16:30
20
197
אהלן,
אני שכיר בחברה אמריקאית גדולה (תכנות low-level).
התנסיתי בבניית אתרים פנימיים ברמה בסיסית של כתיבת שרת בפייתון וקליינט
ב-JS + כמה ספריות גרפיות על בסיס Jquery, ואהבתי מאוד את הנושא. ברור לי שהתחום הרבה יותר מורכב מזה, ומצריך למידה של המון תחומים לא חופפים.
הבנתי מקריאה בפורום שיש כאן כמה שהם עצמאיים ומספקים פתרונות בדמות בניית אתרים ללקוחות עסקיים. רציתי לקבל תובנות לגבי איך התחלתם בתהליך, ואיך עסק מתחיל של בן אדם אחד יכול לבדל את עצמו
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי בניית אתרים ללקוחות זה תחום עם רווחיות נמוכה'
עד כמה שידוע לי בניית אתרים ללקוחות זה תחום עם רווחיות נמוכה
15/04/2018 | 16:42
4
189
מי שעושה את הכסף זה מי שבונה אפליקציות ווב עם מיליוני משתמשים (ע"ע גוגל/פייסבוק...).

לצפיה ב-'ברגע שיש לך קהל משתמשים כזה, קשה מאוד להפסיד כסף'
ברגע שיש לך קהל משתמשים כזה, קשה מאוד להפסיד כסף
15/04/2018 | 20:42
3
180
השאלה היא איך מתפרנסים בכבוד בתור עצמאי בתחום ה-web?
לצפיה ב-'יש לך את הגישה הידועה של אנשי החומרה והlow level'
יש לך את הגישה הידועה של אנשי החומרה והlow level
16/04/2018 | 08:38
2
160
כל פעם שאני עושה פרוייקט לאמבדד/חומרה הם מתייחסים לכל המפתחים האפליקטיביים כ"מתכנת אתרים" או משהו כזה כי כל מה שלא כתוב באסמבלי זה סתם לצייר מסכים.

אז למען הסדר הטוב:
בניית אתרים זה לא מקצוע מתגמל במיוחד, רף הכניסה נמוך, התחרות גבוהה, הפרוייקטים קטנים ולא רווחיים. אולי אפשר להתפרנס אבל לא קל.
לעומת זאת, פיתוח web שכולל את הנושאים שהזכרת כשזה ברוב המקרים מצריך איש פיתוח מקצועי הוא מקצוע מבוקש ואפילו מאוד. יש אינסוף עבודה כרגע. הפרוייקטים נעים בין לשבת כעובד עצמאי באיזו חברה (שזה יותר דומה לשכיר) לבין סטארטאפים שרוצים להוציא את הפרונט אנד החוצה, חברות גדולות שצריכות UI מהיר למודול, וכל מה שבאמצע.
לצפיה ב-'אני כנראה לא מעורה מספיק בתחום '
אני כנראה לא מעורה מספיק בתחום
16/04/2018 | 11:03
1
125
בשביל להבין מה ההבדל בין פיתוח web לסתם בניית אתרים. באיזה תחומי לימוד אני צריך להתעמק בשביל לא ליפול לנישה שציינת? כמו שציין NIX, אני כנראה יצטרך להתחיל מלשכנע מישהו שאני לא רק מתכנת low level אלא גם מתכנת web מוכשר, ולהתחיל לעבוד בתור שכיר . אשמח להסבר על ההבדל בין בניית אתר לפיתוח web
לצפיה ב-'ראשית חכמה לדעת JS ברמה טובה. שנית FE framework'
ראשית חכמה לדעת JS ברמה טובה. שנית FE framework
16/04/2018 | 11:25
131
כמו אנגולר או ריאקט (עדיף בהרבה השני). שלישית server side כלשהו node למשל. אח״כ יש עוד אינסוף דברים זה הבסיס. אני מצטרף לעצה שאם המושגים הנ״ל נשמעים לך חדשים אולי תשקול להתחיל כשכיר.
לצפיה ב-'המעבר המשמעותי הוא בין שכיר לעצמאי'
המעבר המשמעותי הוא בין שכיר לעצמאי
15/04/2018 | 18:22
5
174
לדעתי המעבר ל WEB זה משני כאן. להיות עצמאי לא קל בשום מקום, ובייחוד לא בישראל. הייתי קורא קצת על זה בתור התחלה. אני מקבל את הרושם שהתחרות קשה, ומוסר התשלומים הישראלי גם בעייתי מאד.
לצפיה ב-'היתרון במקצוע הזה שאתה לא חייב לקבל לקוחות מישראל'
היתרון במקצוע הזה שאתה לא חייב לקבל לקוחות מישראל
15/04/2018 | 20:38
1
57
לצפיה ב-'בהצלחה בתחרות על לקוחות מחו״ל מול פרילנסרים שלוקחים 5-15 h/$'
בהצלחה בתחרות על לקוחות מחו״ל מול פרילנסרים שלוקחים 5-15 h/$
15/04/2018 | 22:11
152
שיודעים כבר ריאקט, אנגולר ולאראוול ויש להם תיק עבודות להציג.
לצפיה ב-'"עצמאי בישראל" זו הגדרה מאוד רחבה'
"עצמאי בישראל" זו הגדרה מאוד רחבה
16/04/2018 | 08:33
2
147
אם אתה פותח בית קפה קטן או חנות אז כן, ישראל זה מקום שקשה לעשות בו עסקים בגלל עודף רגולציה ובירוקרטיה מסובכת.
אם אתה *מתכנת* עצמאי אז ישראל מקום מעולה כי הבירוקרטיה קטנה  (רק לפתוח תיקים ברשויות המס, בדרך כלל רו"ח יעשה זאת בשבילך) ויש פה עבודה בשפע, המון לקוחות ממומנים היטב ומוסר תשלומים מעולה. בעיות התשלומים היחידות שנתקלתי בהן זה כשאישור התשלום היה צריך להגיע מחו"ל ושם לוקחים את הזמן עד שהדירקטור המתאים מואיל בטובו לחתום. פה לא נתקלתי בבעיות ואני עצמאי מאז 2010.

התחרות פה לא קשה למתכנת מקצועי בדיוק כמו שהיא לא קשה למתכנת שכיר שמחפש עבודה. יש יותר עבודה מידיים פנויות ולכן בדרך כלל רודפים אחריך ואתה בעמדה של דחיית פרוייקטים בגלל מחסור בידיים עובדות ולא להפך. זה המצב לפחות בעשור האחרון.
לצפיה ב-'למה לא להיות שכיר בעצם?'
למה לא להיות שכיר בעצם?
16/04/2018 | 09:35
1
140
שכיר 35K, עלות מעביד 45.9K,
חלקי 189, 261ש״ח ( לא כולל מע״מ )
אומנם כעצמאי אפשר לגבות יותר לשעה, אבל כמות ה billable hours כניראה לא תהיה 189.

( ולא דיברנו על RSU, ESPP ובונוסים למיניהם שיש לשכירים )
לצפיה ב-'מבחינה כספית אין הבדל גדול'
מבחינה כספית אין הבדל גדול
16/04/2018 | 10:30
163
לעצמאי יש יותר גמישות: יכול לצמצם ולהעלות באחוזי משרה, להחליף מקומות מדי כמה חודשים, לעבוד מהבית, לקחת תקופות הפסקה, חופשים ושעות עבודה באופן שיותר מתאים לו, לעבור בין תחומים ביתר קלות.
מאידך תמיד יש את הסיכון של תקופה ללא עבודה או עם הכנסות מועטות.

ההבדל הגדול מבחינה כלכלית זה כשמתחילים לקחת עובדים וזה בעצם מה שמאפשר scale מבחינת הכנסות ורווחים. אין מה להשוות עצמאי עם 5 עובדים לעומת מנהל/שכיר למשל שמנהל 5 עובדים.
לצפיה ב-'שוק הווב'
שוק הווב
16/04/2018 | 09:42
157
השוק מתחיל מחברות בניית אתרים שמבטיחים ללקוח אתר ב2000 ש״ח
גגל ״בניית אתר לעסק״ תראה את העמוד הראשון.

בד״כ המתכנתים השכירים במקומות האלה ירוויחו 8-10 אלף.
וכמובן יש את התחרות ממזרח אירופה והודו באתרים דוגמת upwork.

זה השוק שאתה רוצה להכנס אליו?

אם ווב מעניין אותך, למד לעומק ולך לחברת מוצר בתור שכיר (לפחות בהתחלה),
אחרי שתהיה טוב תוכל לבוא גם בתור פרילנסר לחברות כמו ש user32 רשם.
אם כי אני לא מבין איך זה עדיף מלהיות שכיר בחברה טובה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'השנקל שלי כעצמאי'
השנקל שלי כעצמאי
16/04/2018 | 18:02
7
167
צריך להבדיל בין בניית אתרים של ארי תדמית / חנויות / בלוגים / פורטלים וכדומה. לרוב זה בנוי על WP או על מערכות דומות. העבודה די משעממת. הלוקחות עניים - תחשוב לע החבר שלך מהתיכון שהחליט לפתוח חנות לפרחים באיזור ראשון לציון ופונה אליך, אין לו 70 אלף ש"ח לתת לך על עבודה. בשביל שאתר ייראה טוב יש לא מעט עבודה ואתה מתחרה באין סוף מתכנתים דרג ג' שגם יודעים לעשות את זה. אני החלטתי (גם בעצת יוזר32) ש-WP הוא קו אדום אצלי ואני לא לוקח פרויקטים כאלו.
מה שמעניין זה פרויקטים גדולים, מעשרות אלפי שקלים ועד מאות. מאוד חשוב שמי שמשלם לך זהלא יהיה יזם חדש שמשלם מכיסו. לרוב זה לקוחות מאוד קמצנים. הלקוחות הכי טובים זהחברות הייטק שרוצים להוציא חלק מהעבודה החוצה או חברות עסקיות גדולות שצריכות מערכת כלשהיא. יזמים מנוסים ועסקים בינוניים זה לקוח טוב אבל פחות מהסוג הראשון.
בשביל לבנות ווב מורכב צריך להבין בתוכנה ולגעת יותר מאשר JQUERY. יהיה לך קשה לבנות אתר ממש מורכב עם JQUERY.
כמו שאמר יוזר32 יש שני סוגי פרילנסרים, האחד זה שכיר לתקופה יחסית קצרה. השני, זה מיקור חוץ. מסיות אישיות אני החלטתי שאני הולך על המיקור חוץ, הקו שלי הוא שאני עובד מהמשרד האישי שלי ולא מהמשרד של הלקוח. אני כמובן מגיע לפגישות אבל אני לא עובד משם באופן קבוע.
איך התחלתי? קפצתי למים. בשנה הראשונה הרווחתי מאוד קצת. ממש חשוב זה לטפח קשריםץ עם כל מי שרק פגשת אותו או עבדת איתו. הייתה תקופה באמצע שהייתי סטרטאפיסט שמטבע הדברים יוצר המון קשרים חדשים וזה ממש עזר לי.
מאוד חשוב גם להיות במצב שאתה יכול לסיים פרויקט מהתחלה ועד הסוף. תזכור שאין מי שיחפה עליך ואתה צריך להיות הדבאופס של עצמך, ואתה צריך להבין ב-UX ובדטהבייסים וגם להגדיר את הדומיין.
ממה שאני למדתי אם אתה מצקוצען אתה מוצא לקוחות שמבינים את זה ושמוכנים לשלם על זה.
טיפ: תהיה שכיר.
לצפיה ב-'תודה על הפירוט'
תודה על הפירוט
16/04/2018 | 20:05
137
עכשיו אני מבין שמי שרק בונה אתרים כנראה לא מתעסק בכל הטכנולוגיות שציינתם, אלא נשען על טמפלטים (WP). אני כנראה יתחיל מלמידה עצמאית של full stack בזמני הפנוי, ואז בתקווה להתחיל כשכיר.
לצפיה ב-' בדיוק'
בדיוק
17/04/2018 | 11:56
26
לצפיה ב-'וזה מחזיר אותנו לשאלתו של NiX - על פניו יצאת קרח מכאן ומכאן'
וזה מחזיר אותנו לשאלתו של NiX - על פניו יצאת קרח מכאן ומכאן
17/04/2018 | 12:34
4
134
לא? כלאמר מה בינך ל-״שכיר שעובד מרחוק ולא מפרישים לו לפנסיה וק״ה״ ?
(לצורך העניין אני שכיר לכל דבר, ועובד מתי ומאיפה שבא לי).
לצפיה ב-'דווקא הוא רשם'
דווקא הוא רשם
17/04/2018 | 14:31
2
113
״הקו שלי הוא שאני עובד מהמשרד האישי שלי ולא מהמשרד של הלקוח.״

יוזר32 הביא סיבות מהותיות לדעתי:
- לו״ז גמיש, יושב לך בבית, עובד מתי שאתה רוצה.
- פרויקטים מגוונים
- התקווה לגדול למגה קורפוריישן של OS\שרותים, כשיש עובדים אפשר לעשות יותר כסף כניראה.

גם נראה לי אחרי שאתה (אני) שכיר 10-15 שנה זה נותן אפשרות ליותר גיוון.

לצפיה ב-''
17/04/2018 | 15:16
10
לצפיה ב-'אוקי. יש לי אחד משלוש. גיוון זה באמת יתרון מהותי שחסר לי.'
אוקי. יש לי אחד משלוש. גיוון זה באמת יתרון מהותי שחסר לי.
17/04/2018 | 15:19
24
לצפיה ב-'זה לא אותו דבר'
זה לא אותו דבר
17/04/2018 | 14:44
111
דינמיקה של עצמאי ושכיר היא שונה לחלוטין. אתה רוצה להתקדם בחברה, אתה רוצה את היחסים החברתיים שם.
כעצמאי המטרה שחל היא שונה לחלוטין. אתה רוצה שיבואו אליך עוד לקוחות, לסיים להם את הפרויקט ולעבור ללקוח הבא לעוד תקופה.
כחלק מזה אתה גם לא עובד רק אצל לקוח אחד.
לצפיה ב-'אחת ולתמיד - OPEN SPACE'
אחת ולתמיד - OPEN SPACE
15/04/2018 | 22:12
8
313
חבר שלי הלך להתראיין בסטרטאפ ממומן היטב (גייס כמה עשרות מליוני דולרים). נכנס למשרד וראה שכולם בOPEN SPACE (חוץ מהמנהלים כמובן). נכנס לחדר להתראיין, אמר למראיין שהוא לא מוכן לשבת ב-OPEN SPACE ויצא הביתה.

אני הייתי קצת בשוק.

לגיטימי?
ומי עשה כאן טעות, הסטרטאפ או החבר?

לצפיה ב-'אף אחד לא עשה טעות אבל חבר שלך התנהג כמו תינוק.'
אף אחד לא עשה טעות אבל חבר שלך התנהג כמו תינוק.
15/04/2018 | 22:26
106
לצפיה ב-'אם Open Space כל כך מפריע לו'
אם Open Space כל כך מפריע לו
15/04/2018 | 23:00
256
שהוא לא מוכן אפילו להתראיין, למה הוא לא שאל בטלפון ?
לצפיה ב-'לגיטימי אם הוא עשה את זה בצורה מנומסת'
לגיטימי אם הוא עשה את זה בצורה מנומסת
16/04/2018 | 08:26
233
כלומר להתנצל ולהסביר שאופן ספייס זו סביבה שהוא לא יכול לעבוד בה ולכן הוא נורא מצטער אבל זה לא מתאים וחבל סתם לבזבז את הזמן.
רצוי להמנע מהצגות והפגנות במצבים כאלה.
לצפיה ב-'אם זה עד כדי כך מפריע לו אז ודאי שזה לגיטימי'
אם זה עד כדי כך מפריע לו אז ודאי שזה לגיטימי
16/04/2018 | 10:44
199
עובד יכול לבחור את מקום העבודה שלו.

לצפיה ב-'ברצינות שלא מבין את החבר שלך'
ברצינות שלא מבין את החבר שלך
16/04/2018 | 19:11
185
קניתי ב 60 שקל (כנראה שאפשר גם בהרבה פחות) מגנים נגד רעש (כמו במטווחים) וזה עובד מצויין גם לשטח עבודה משותף.
לצפיה ב-'חלקנו לא מסוגלים לעבוד בסביבה של אופן ספייס'
חלקנו לא מסוגלים לעבוד בסביבה של אופן ספייס
17/04/2018 | 01:17
175

ולכן אין טעם שנתראיין במקומות שהם רק אופן ספייס
לצפיה ב-'עשה טעות ותיקן'
עשה טעות ותיקן
17/04/2018 | 14:24
142
כמו שרשמתי אם זה חשוב לו הוא היה צריך לשאול על כך מראש בטלפון.
ייתכן ושכח ולכן תיקן את עצמו בריאיון ומנע בזבוז זמן מיותר נוסף.
לצפיה ב-'לגיטימי'
לגיטימי
18/04/2018 | 12:56
17
לצפיה ב-'מבחנים אנליטים ב Taptica. מכירים?'
מבחנים אנליטים ב Taptica. מכירים?
16/04/2018 | 20:51
99
Taptica הזמינו אותי למבחנים אנליטיים של שעה-שעה וחצי.
אשמח לשמוע אם מישהו היה/עשה/שמע.

המון תודה!
לצפיה ב-'דרושים מפתחי INFORMATICA'
דרושים מפתחי INFORMATICA
16/04/2018 | 14:42
67
שלום לכולם, 
חברת SABRESS המתמחה בתחום הBI 
מחפשת מפתחי INFORMATICA עם לפחות שנתיים ניסיון בתחום. 
לעבודה בארגון יציב במרכז הארץ. 
אשמח לתת פרטים נוספים במייל: 
לצפיה ב-'לאיפה ממשיכים אחרי עבודה בתחום הסיסטם'
לאיפה ממשיכים אחרי עבודה בתחום הסיסטם
12/04/2018 | 20:25
10
232
שלום חברים.

בן 34 , מאיזור המרכז.
עובד כבר  5 שנים בתחום הסיסטם בחברה בת״א.   ( סה״כ עובד כ 8  שנים במקצוע )

מרגיש שובע ורצון רב להתקדם הלאה או לחברה אחרת או לחלופין לשנות מעט את התחום.
הסיבות שאני רוצה לעבור הן. -  חוסר שביעות רצון מהמנהל ( מאוד מקטין ). , וחוסר עניין שנוצר אצלי עם הזמן מהתחום עצמו.

חשבתי על ללמוד משהו בכיוון ה. Devops.  אבל לא הכי מושך אותי פיתוח \ סקריפטים וכדומה.

מאידך הענן כן מאוד מעניין אותי -אך אצלנו בחברה לא מתעסקים עם טכנולוגיה זו
יש לכם הצעות אולי מה אפשר ללמוד כיום?
אין לי תואר - אלא רק קורסים של מיקרוסופט \ הסמכות למיניהן \ VMware \ netapp

Aתודה רבה
לצפיה ב-'ענן == ״פיתוח סקריפטים וכדומה״. מה בזה מעניין אותך?'
ענן == ״פיתוח סקריפטים וכדומה״. מה בזה מעניין אותך?
12/04/2018 | 21:29
7
86
לצפיה ב-'לא הכי מעניין אותי זה הקטע'
לא הכי מעניין אותי זה הקטע
14/04/2018 | 15:23
6
107
ולא ידעתי שהענן טומן בחובו סקריפטים רבים
אני בלבטים לאן להמשיך הלאה - להכריח את עצמי אולי ללמוד devops. - אבל הסקריפטים והפיתוח לא מושך אותי כלל .

השאלה היא לאיזה תחום כדאי להמשיך אחרי ״קריירה״ בסיסטם?
לאן אוכל הלאה להפתח
אשמח להמלצות או כל הערה \ הכוונה

תודה רבה
לצפיה ב-'אז מה כן מעניין אותך?'
אז מה כן מעניין אותך?
14/04/2018 | 16:41
3
100
אין באמת טכנולוגיה או תחום שנקראת "ענן".
זה סתם באזוורד ריק מתוכן.

רוב הזמן כשמישהו אומר "ענן", הוא מתכוון עבודה דרך רשת מול מחשב אחד או יותר שאינו שלך.

בכל אופן, "לאן להמשיך" רק אתה יכול לדעת.
קבעת שפיתוח לא מעניין אותך, אז תחשוב מה כן, ותכוון לשם.

אתה לא באמת חייב להחליף מקצוע אם אתה אוהב את המקצוע הנוכחי שלך...
לצפיה ב-'זה הקטע'
זה הקטע
14/04/2018 | 16:56
2
100
אהבתי בהתחלה, אבל כעת אחרי תקופה ארוכה שאני עובד למול בוס שהוא מאוד " מקטין" - אני מרגיש רוויי וחוסר עניין כבר לתחום.

אנחנו עובדים בצוות של 4 אנשים.
והכל הכל הכל מתנהל על פיו  ( אמנם הוא מנהל - אבל הדרך ניהול שלו פוגעת ומקטינה אחרים ) -ורק אחרי 5 שנים תחתיו ירד לי האסימון.

עם הזמן שמתי לב שכל מה שאני או אחרים במחלקה אומרים \ מציעים הוא מבטל וגורס שהדרך שלו היא הכי נכונה והכי טובה.

לכן - מרגיש שובע.

אמשיך לחפש את דרכי - אסתכל אולי בג'ון ברייס מה יש להם להציע.

תודה חבר
לצפיה ב-'על זה אומרים - מה קשור מחט לתחת?'
על זה אומרים - מה קשור מחט לתחת?
14/04/2018 | 17:06
1
112
אם יש לך בוס רע במקום עבודה נוכחי, תחליף מקום עבודה.

מה זה קשור לתחום עצמו?

אם אתה חושב שכל המנהלים בתחום System הם כמו הבוס הנוכחי שלך, זו טעות חמורה.
יותר מזה, אם יש לך 8 שנים של ניסיון בתחום, וזה ניסיון איכותי, אולי זה הזמן שלך להתקדם לתפקיד ניהול כזה או אחר בתחום.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
15/04/2018 | 11:35
67
אתה צודק
 לא ראיתי את זה ככה
פשוט יש לי חשש ( אני חושב שמוצדק ) - לעזוב מקום עבודה שכביכול טוב לי בו - אבל בפועל אני סובל מבוס שמקטין אותי וגורם לי לשנוא את המקצוע...

תודה על הטיפ חבר
לצפיה ב-'לא תוכל להיות devops בלי פיתוח וסקריפטים - זו מהות העבודה.'
לא תוכל להיות devops בלי פיתוח וסקריפטים - זו מהות העבודה.
14/04/2018 | 22:56
1
122
אם אתה א-פריורי לא מתעניין בזה, אולי זה לא מתאים.
לצפיה ב-'האמת נשמע לי צודק'
האמת נשמע לי צודק
15/04/2018 | 11:37
77
אם מלכתחילה אין לי עניין בזה- לא יהיה נכון ללכת נגד הראש.
אני חושש שמא לא אמצא את עצמי - אני כרגע בלבטים לאן להמשיך הלאה
בין אם זה חברה אחרת , או תחום אחר  ( אך עם נגיעות בסיסטם )

אמשיך לחשוב

תודה רבה על התגובה
לצפיה ב-'מה לגבי התמחות בבסיסי נתונים? להיות DBA?'
מה לגבי התמחות בבסיסי נתונים? להיות DBA?
15/04/2018 | 17:24
1
90
הרבה DBAים מגיעים מתחום הסיסטם. יש לזה ביקוש בהמון מקומות. זה גם תחום עם פוטנציאל התפתחות עתידי לתחומים נוספים אחרים.
לצפיה ב-'תודה רבה ! - אבדוק את זה '
תודה רבה ! - אבדוק את זה
15/04/2018 | 19:01
63
לא חשבתי אפילו על הכיוון אבל נשמע מעניין

תודה שוב!
לצפיה ב-'תכנות מרובה-נימים ב- ++C'
תכנות מרובה-נימים ב- ++C
13/04/2018 | 11:17
7
223
נגיד שאני רוצה ללמוד תכנות מרובה-נימים, ולעשות את זה ב- ++C.

האם כדאי להשתמש ב- POSIX Threads (כלומר להשתמש ישירות בספרייה pthread) או להשתמש בפיצ'רים של השפה עצמה (למשל המחלקה std::thread של C++11)?

(אשמח גם ליתרונות\חסרונות של כל שימוש ולמה הוא כדאי)

תודה
לצפיה ב-'std::thread זה דבר יחסית חדש'
std::thread זה דבר יחסית חדש
13/04/2018 | 11:34
197
יש המון המון קוד קיים שנכתב לפני C++11 (וממשיך להכתב במקומות שלא אימצו את התקן החדש או מוסיפים לקוד קיים), כך שלא יזיק להכיר את הpthreads.

מה שכן הוא, שמנסיון שלי ברוב המקומות מייצרים אבסטרקציה משלהם ולכן נדיר שתכתוב ישירות עם pthread. בד"כ תכתוב מעל איזו שכבה שכבר מומשה בתור מחלקת תשתית במקום בו אתה נמצא.

בגדול כל האבסטרקציות האלה דומות ומממשות מן הסתם את אותם העקרונות שstd::thread מממשת, מה שמשתנה זה בעיקר הסמנטיקה. חשוב להכיר את המושגים של join, promise, future, mutex, signal וכד' - וכשאתה מכיר את אלה, הסינטקס עצמו זה עניין של דקות-ימים ללמוד.
לצפיה ב-'pthread רק אם בא לך ללמוד פרטי מימוש'
pthread רק אם בא לך ללמוד פרטי מימוש
13/04/2018 | 13:10
156
ספציפיים, קוד לא פורטבילי וידע עם אפס טרנספרביליות. ללמוד את העקרונות boost (לא מכיר את c++11). 
pthread is likely wrong level of abstraction 
לצפיה ב-'מכל הבחינות עדיף להשתמש בstl'
מכל הבחינות עדיף להשתמש בstl
13/04/2018 | 13:23
144
פורטבילי, מתוכנן היטב, שפע של תיעוד. הסיבה היחידה להשתמש בposix היא אם אתה עובד עם קומפיילר שלא תומך בc++11
לצפיה ב-'std::thread זאת מחלקה'
std::thread זאת מחלקה
13/04/2018 | 14:05
159
C++ -ית,שעדיף לעבוד איתה אם רוצים לנצל את הפיצ'רים של C++, מן הסתם היא זמינה רק ב-קומפיילרים "חדשים" של C++, להבדיל מ-pthread שהיא ספריה C-ית - לדעתי זה ההבדל \ היתרון המרכזי.

כמו שכתבו פה, יש המון קוד שעושה שימוש ב-pthread ישירות למרות הקיום של std::thread / boost::thread וכנראה שהיא תמשיך לחיות עוד זמן רב ועשויה להיות רלוונטית להמשך הקריירה.

אם המטרה שלך היא ללמוד multi threading (ולא C++) זה לא נורא משנה במה תבחר..
לצפיה ב-'הספריה הסטנדרטית'
הספריה הסטנדרטית
13/04/2018 | 19:02
1
162
מציעה ממשק נקי ופורטבילי, התורם העיקרי לסטנדרט היה המפתח הראשי של boost thread והן מאוד דומות שזה עוד ייתרון. אם אתה בעניין של ספרים אני ממליץ על c++ concurency in action. 
אחרי שתשלוט בעקרונות תוכל להסתגל מהר לכל ספרייה, כולל pthread. 
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה על הספר'
מצטרף להמלצה על הספר
15/04/2018 | 09:26
77
הוא ספר מעולה ומציג היטב גם את העקרונות של multi-threaded programming וגם איך עושים את זה בספ"פ מודרנית.
לצפיה ב-'תודה לעונים והעוזרים '
תודה לעונים והעוזרים
15/04/2018 | 14:02
20
לצפיה ב-'איך נקבעת היררכיית המעסיקים?'
איך נקבעת היררכיית המעסיקים?
14/04/2018 | 17:21
5
257
אז אני יכול להבין את זה שגוגל #1, אבל חוץ מזה אני לא מבין מה עושה חברות לנחשבות. למשל למה אמזון נכנסת ביחד עם גוגל לTier-1? ביסודה זו סך הכל חברת e-commerce, מה עושה אותה ליותר טובה מebay?

התרשמתי לאחרונה שאנשים גם מכניסים את dropbox לאותה הקטגוריה, אז בסדר, הם נותנים שירותי ענן, אבל גם מיקרוסופט ועוד אלף חברות אחרות.

אז מה עושה חברה לנחשבת? זה עד כמה אנשים מכירים אותה? תחכום המוצר? רמת המהנדסים?
לצפיה ב-'אין היררכיה כזאת באמת'
אין היררכיה כזאת באמת
14/04/2018 | 17:32
200
זה בסוף דעת \ ספוקלציות של אנשים \ חברות השמה ותמיד תמצא אנשים שלא מסכימים עם זה.

גוגל ספציפית זאת חברה שנחשבת "נוצצת" בגלל מיוני קבלה קשים יחסית, תנאים גבוהים שמושכים אנשים חזקים, בממוצע.

כדי להמחיש כמה זה לא מוחלט, אני אציין ששמעתי דברים שליליים על dropbox בישראל, זה עושה אותה חברה רעה? בטח שלא.. זה בסוף הכל שמועות \ דיעות.

הרבה פעמים זה גם תלוי בתקן הספציפי \ מחלקה ספציפית. מכיר אנשים מאד מאד חזקים שעובדים בקורפורייטים לא נוצצים, אבל מקבלים תנאים מאד טובים ומוקפים באנשים חזקים.

עריכה : שכחתי לכתוב שזה גם תלוי בפונקציית המשקל שלך בסופו של דבר, יש אנשים (חלק מעולים) שסולדים מקורפורייטים (בצדק או שלא) ומבחינתם ה-Top tier זה סטארטפים קטנים שבהם יוכלו להשפיע יותר. אני אישיתי מכיר חבר'ה שקיבלו הצעות מקורפורייטים "נחשבים" ובחרו בסוף בחברה קטנה..
לצפיה ב-'מיתוג עצמי + שכר 30% מעל השוק'
מיתוג עצמי + שכר 30% מעל השוק
14/04/2018 | 18:04
73
לצפיה ב-'מי אמר שנקבעת?'
מי אמר שנקבעת?
14/04/2018 | 20:32
176
מה שקוראים בעיתונות הוא בולשיט מוחלט.
מתוך כל הראיונות שעשיתי לאחרונה, המקום הכי מגניב היה דווקא איזשהו סטרטאפ תל-אביבי שמתעסק בתחום שנחשב מאד חדשני ו"סקסי" מבחינה טכנולוגית, אין סיכוי שהוא היה נכלל בהשוואה עיתונאית של "איפה הכי כדאי לעבוד"...
לצפיה ב-'פחחחח... אל תאמין לכל שטות שכותבים בעיתון'
פחחחח... אל תאמין לכל שטות שכותבים בעיתון
14/04/2018 | 22:35
167
אבל אם כבר מדד אובייקטיבי אז גובה השכר שמשלמים הוא כנראה הפקטור הכי קל למדוד ובדרך כלל יש מתאם בינו לבין יוקרתו של מקום העבודה. כל השאר זה בעיקר רוח.
לצפיה ב-'שכר+תנאים'
שכר+תנאים
15/04/2018 | 00:15
157
יש חברות שמשלמות ככה-ככה וגם התנאים ככה-ככה (נייס? NCR ? BMC? )
אז הם לא חברות נוצצות.
יש מספיק חברות שמשלמות המון (טוגה) אבל התנאים שמסביב מזכירים הסתדרות אז גם הן לא חברות נוצצות..
יש חברות שמשלמות מעט (אמדוקס) אבל התנאים מסביב (רווחת העובד) יחסית טובים  - אז זו לא חברה נוצצת, אבל היא מככבת בדרך קבע ברשימת המעסיקים הטובים במשק

ולבסוף יש חברות שמפנקות גם בשכר, גם במספר ימי החופשה וגם בתנאים.
הן החברות המנצחות ובכזו חברה אתה רוצה וצריך לעבוד.

עניין בעבודה?
יש הרבה שלא אכפת להם מהעניין, מה גם שזה ממש סובייקטיבי.
תנאים + שכר - אפשר לכמת. עניין לא.
לצפיה ב-'איך עונים לשאלה: "ספר על משהו שעשית בעבודה"'
איך עונים לשאלה: "ספר על משהו שעשית בעבודה"
14/04/2018 | 13:30
8
231
כמו שאתם יודעים בכל ראיון עבודה המועמד נדרש לספר על משימה שהוא עשה בעבודה האחרונה שלו.

הרבה פעמים אני לא כ"כ יודע מה להגיד או על איזו משימה לדבר. רוב משימות הפיתוח הן לא פיתוח מאפס. בד"כ יש מערכת וכל משימה משמעותה הוספת פיצ'ר נוסף או תיקון באג. מי שלא מכיר את המערכת ולא מכיר את החברה מאד יתקשה להבין את מה בדיוק הייתה המשימה. השאלה היא גם איך מציגים את המשימה למישהו שלא מכיר את המוצר הגדול על שלל איזוריו.

מה אתם עושים במצבים כאלה? איזה משימות אתם בוחרים להציג ואיך מציגים משימה שהיא בורג במערכת גדולה למישהו שלא מכיר בכלל את המערכת הגדולה?
לצפיה ב-'אתה שואל שאלה טובה'
אתה שואל שאלה טובה
14/04/2018 | 13:52
6
230
"ספר על משהו שעשית" בד"כ נשאל כדי לבדוק כמה טוב אתה מבין בתחומים שהתעסקת בהם וגם קצת כדי לראות איך אתה מתבטא.

הרבה פעמים המראיין יחפש בתשובה שלך התייחסות או תכולת עבודה שנוגעת לתחום שהוא מכיר טוב מצד אחד ואתה טוען שנגעת בו במהלך המשימה שאתה מתאר מהצד השני וינסה לראות כמה טוב אתה שולט בתחום הזה.

אני בד"כ בוחר משימות שהן כמה שיותר מנותקות מתשתיות של החברה, שעושות שימוש בכלים\ספריות מוכרות שיש סיכוי טוב שהמראיין יכיר או דברים מעניינים מספיק ומוכלים בעצמם, שיש סיכוי להספיק לפרט עליהם במסגרת של ראיון (אלגוריתם מעניין \ וריאציה על מבנה נתונים מוכר שעשו אצלכם בחברה \ באג מעניין שחקרת והגעת לפתרון וכו'). אתה יכול גם לספר לחבר שלאו דווקא מגיע מאותו התחום ולבקש ממנו להתקיל אותך- זאת הכנה מצוינת.

יכול להיות שעשית דברים מאד מרשמים נורא עמוק בתשתית שהיא פרטית לחברה שעבדת בה ויהיה לך קשה לדון בהם במסגרת של ראיון ולקבל עליה את הקרדיט המתאים. לכן משימות כאלה פחות מתאימות לדעתי.
לצפיה ב-'הבנתי. בקיצור, זאת בעיה.'
הבנתי. בקיצור, זאת בעיה.
14/04/2018 | 13:57
5
160
ברור שעל משימות כמו תחזוקה, תיקון באגים ו refactor אין מה לדבר בכלל.

בשלב הזה בראיון פרויקטים עצמאיים שעשיתי זה משהו שמוכנים לשמוע עליו או שרוצים בהכרח לראות איך אני משתלב/תורם במקום העבודה הנוכחי שלי.

לצפיה ב-'זה תלוי במשימה'
זה תלוי במשימה
14/04/2018 | 14:08
144
יכול להיות כל דבר.
אם היה לכם הרבה שיכפולי קוד ועשית שם סדר ו-design מחדש
 שמנע את השיכפולים האלה מצד אחד, הקל על משתמשים של התשתית מהצד השני זה גם משהו שאפשר לדבר עליו (לא יודע אם זה נחשב refactor מבחינתך), אם אתה יכול לתאר בבהירות את הבעיה והפתרון בצורה שאפשר יהיה להתקמד במה שעשית בלי לדעת כל מה שמסביב.

כנ"ל באג.

מחפשים לשמוע שאתה באמת מבין במשהו שעסקת בו. כדי להוכיח את זה עדיף לבחור משימות מסוג מסוים ברמת מורכבות מתאימה.

על תיקוני שגיאות בלוגים \ הוספת תיעוד, לא הייתי מדבר כמובן.
לצפיה ב-'בוא נשאל אחרת - מה הדבר המשמעותי ביותר שעשית בעבודה שלך?'
בוא נשאל אחרת - מה הדבר המשמעותי ביותר שעשית בעבודה שלך?
14/04/2018 | 18:33
3
139

לבחור לספר על פרוייקטים מחוץ לעבודה, זו דרך אחרת לאמר "לא עשיתי שום דבר רציני מספיק בעבודה". זה משהו שכדאי יותר למישהו שאין לו כמעט נסיון בעבודה ומחפש את הדרך פנימה למקצוע", ולא למי שכבר עבד כמה שנים במקצוע.

אז בוא נסה לחשוב מה הדבר המשמעותי ביותר או המורכב ביותר שעשית בעבודה?

נ.ב. הסיפור הזה לא חייב להיות קבוע למי שיש לו נסיון מגוון. במקרים כאלו יש עדיפות לבחור משהו שקרוב יותר לתחום של העבודה שאתה מתראיין אליה. אבל בוא נתחיל במשהו
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני אומר'
זה בדיוק מה שאני אומר
14/04/2018 | 19:12
2
129
כמובן שעשיתי דברים בעבודה.
השאלה היא איך אתה מעביר משהו פנימי שעשית החוצה בראיון למישהו שלא מכיר את ה"מטרייה" ולא יודע איך להעריך או לשקול את מה שעשית.

לצפיה ב-'תראה'
תראה
14/04/2018 | 22:12
93
כל הרעיון מאחורי השאלה הזו היא לתת לך הזדמנות למכור את עצמך. לספר על היתרונות שלך. איך הוא ידע להעריך או לשקול את מה שעשית? אם תדע לספר לו מה היתה המשמעות של זה אז הוא ידע.

לצפיה ב-'אתה מסביר על המערכת ויורד לפרטים הרלונטיים. '
אתה מסביר על המערכת ויורד לפרטים הרלונטיים.
15/04/2018 | 00:01
122

כל זמן שאינך נותן לנו דוגמא קונקרטית - תקבל תשובות כלליות.

ברמת העקרון - אני זקוק לבערך 10 דקות כדי לתאר את המערכת שעבדתי עליה (למראיין אינטליגנטי שלא מגיע מהתחום שלי) לפני שאוכל להגיע לחלקים הנקודתיים שבהם עסקתי - וזו מערכת מורכבת למדי. גם ההסבר הזה מופרד למספר שכבות - כך שהמראיין יכול לעצור אותי בכל נקודת זמן שיבחר, ועדיין הוא יראה תמונה שלמה - ברמת הפירוט שיבחר לעצור בה. אין בעיה שהחלק של "ספר לי על פרוייקט שעשית בעבודה" בראיון עבודה ייקח 20-30 דקות, כולל פינג-פונג של שאלות, בראיון שנמשך שעה וחצי או יותר. התפקיד שלך זה להסביר בצורה ממצה ככל האפשר. התפקיד של המראיין הוא לכוון אותך למה שיותר מעניין אותו ולבקש יותר פרטים היכן שזה מספק לו מידע חשוב לו.

אם אינך יודע לתאר את המערכת שלך לאדם אחר - אתה יכול להתאמן על זה. ההבדל בין להסביר לגבי משהו שאתה מורגל להסביר והתאמנת עליו כבר 5-6 פעמים, לבין להסביר משהו בפעם הראשונה - יכול להיות ההבדל בין להסביר טוב וקצר, לבין להסביר גרוע ובמשך זמן ארוך מדי. ואם גם אחרי אימון לא תצליח להסביר את עצמך כמו שצריך - כנראה שיש לך בעיה שתפריע לך בראיונות עבודה.
לצפיה ב-'כמה שנות נסיון יש לך?'
כמה שנות נסיון יש לך?
14/04/2018 | 22:11
131
בהתאם לשנות הנסיון ככה צריכה להיות התשובה.

מאדם עם 0-2 שנות נסיון אני מצפה לספר לי סיפור על פיצ'ר שמימש.
מאדם עם 10+ שנות נסיון אני מצפה כבר שיספר על מודול או מערכת שהיה אחראי עליה.
החל מהארכיטקטורה והשיקולים בנוגע להחלטות שקיבל ועד המימוש עצמו והבעיות שנתקל במימוש.

--
לשאלותיך?
* איך מציגים משימה שהיא בורג במערכת גדולה למישהו שלא מכיר בכלל את המערכת הגדולה?

מסבירים בקצרה על המערכת הגדולה ובלי להכנס לפרטים, לאחר מכן מסבירים על החלקים שהיית אחראי עליהם ומה היתה המשימה שעשית. משלב התכנון ועד שלב היישום.

לצפיה ב-'מישהו הדליק לoracle נפצים מתחת לכיסא?'
מישהו הדליק לoracle נפצים מתחת לכיסא?
10/04/2018 | 17:11
33
314
אם אני מבין נכון את ההודעות והroadmap שלהם, החל מגרסה 9, הם יתחילו להוציא גרסאות כל חצי שנה, כאשר לכל גירסה תהיה תמיכה של חצי שנה של עידכונים ותיקוני אבטחה.
בנוסף לכך כל גירסה גם תסיר api שהם deprecated (שכמובן ישפיע לא רק על הקוד  אלא גם על כל התלויות והתלויות של התלויות שלו)

http://www.oracle.com/technetwork/java/eol-135779....

הבנתי שזה קשור איכשהו גם לזה שהם מכוונים להפוך את openDK לגירסה הציבורית (אבל בGPL שבעייתי לחברות בניגוד לLGPL) ולהפוך את oracleJDK לגירסה בתשלום...
לצפיה ב-'גירסה 11'
גירסה 11
10/04/2018 | 19:13
176
שים לב שגירסה 11 אמורה כן להגיע עם LTS עד 2026.
לצפיה ב-'תסתכל על הווידיאו'
תסתכל על הווידיאו
10/04/2018 | 19:31
31
156
יהיו גירסאות LTS שיתמכו לטווח הארוך (כמו שאני מבין הם גם יהיו בחינם, אבל אולי תוכל לשלם בשביל לקבל תמיכה ארוכה יותר).

למי שמכיר זה דומה לrelease schedule של Ubuntu.
לצפיה ב-'אז זהו, גמני הבנתי שצריך לשלם לתמיכה ארוכה יותר בLTS'
אז זהו, גמני הבנתי שצריך לשלם לתמיכה ארוכה יותר בLTS
10/04/2018 | 20:02
30
118
וזה בניגוד לLTS של ubuntu  ששם עדיין תמשיך לקבל עידכונים ללא תשלום...

אבל בעיה נוספת ששמתי לב פתאום שב11 הם מעבירים מודולים מרכזיים מjdk לjar נפרדים שאפשר להשיג בmaven, אבל הlicense משתנה למשהו שאנחנו לא יכולים לקחת..
לצפיה ב-'אז עבור להשתמש בגרסאות של חברות אחרות כמו איי בי אם'
אז עבור להשתמש בגרסאות של חברות אחרות כמו איי בי אם
10/04/2018 | 23:19
29
110

זה כבר לא קיים?
לצפיה ב-'לא על windows'
לא על windows
11/04/2018 | 00:11
28
101
זכור לי במעורפל שחשבתי על לפני 6-7 שנים והבנתי שצריך websphere להיות מותקן...
לצפיה ב-'מה לגבי OpenJDK הפופולרי?'
מה לגבי OpenJDK הפופולרי?
11/04/2018 | 11:31
27
47
לצפיה ב-'כמו כל שאר המוצרים שלהם יש לו gnu יחד cp exception'
כמו כל שאר המוצרים שלהם יש לו gnu יחד cp exception
11/04/2018 | 14:57
26
91
שלא מאפשר שימוש מסחרי...
לצפיה ב-'לא הבנתי:'
לא הבנתי:
11/04/2018 | 18:52
25
103
ה-exception הזה הוא בדיוק מה שכל תוכנת Java צריכה כדי להישאר סגורה.
הוא נותן לך ללנקדג' את הספריה הסטנדרטית ולשמור על הרישיון
ה-GPL, בהחלט מאפשר שימוש מסחרי, הוא רק לא מאפשר מוצר בקוד סגור שכולל את הקוד עצמו שנמצא תחת הרישיון.

לא חסרים מוצרים מסחריים, במיוחד בתחום ה-WEB, שמשתמשים ברכיבי GPL.
אפילו החברה הכי סגורה בעולם משתמשת בו:

אז מה לכל הרוחות אתם עושים שרישיון ה-JDK מפריע לכם?
לצפיה ב-'מה אנחנו עושים שמפריע? מתייעצים עם העו"דינים בארה"ב'
מה אנחנו עושים שמפריע? מתייעצים עם העו"דינים בארה"ב
12/04/2018 | 10:06
24
86
מספיק שהם יעקמו את האף ויגידו שזה ניתן לפרשנות אחרת, והופס זה הפך לoff limits אסור לשימוש.

במקור ההנחיה הייתה להמנע מGPL ולהעדיף תמיד LGPL  שהוא פחות מחמיר, כשהגיע השאלה על CP ,  הם גירדו את הפדחת ואסרו.
כשראיתי את זה התחרפנתי, זו הסיבה למה אני לא יכול להשתמש בAPI סטנדרטי שלjava לwebsocket והייתי חייב לעבור לnetty.
עכשיו המצב יותר גרוע, כי מה שהולך להיות בjava כל הAPI שהם קשורים איכשהו לjee (דהיינו webservices, xml וכו') , הולכים לעבור לjar נפרד שיהיה תחת אותו רשיון CP, ואז כמובן אצטרך לחפש אלטרנטיבות לכולם. הצרה היא שזה תחת לחץ כי ירצו JDK שיש לו עידכוני security, וזה מחייב אותנו לעבור JVM כל חצי שנה, אבל כיוון שאורקל התחיל לעשות שינויים נרחבים מ9 , אני חושש שזה יטרלל אותנו בחיפוש והתאמה אינסופיים
לצפיה ב-'במקרה הזה אולי העו"ד דואגים בצדק'
במקרה הזה אולי העו"ד דואגים בצדק
12/04/2018 | 10:20
22
106
אורקל ידועה ב"נדיבות" שלה. העו"ד של גוגל כנראה היות יותר מתירנים וזה עלה להם בשנים של משפטים כשעכשיו נראה סיכוי טוב לאיזה 9 מליארד דולר ככה בקטנה.
לצפיה ב-'אני דווקא הייתי מחפש להחליף את העו"ד במקרה הזה, אם יש אופציה'
אני דווקא הייתי מחפש להחליף את העו"ד במקרה הזה, אם יש אופציה
12/04/2018 | 12:39
15
83
כזו, לאחד שמבין יותר טוב.

הקשר בין זה, לבין מריבות google - oracle לא קיים.
לצפיה ב-'נתתי את זה כדוגמה'
נתתי את זה כדוגמה
12/04/2018 | 13:10
14
78
דוגמה שבה אם היו מראש הולכים על הקו המחמיר לא היו מגיעים למצב של הסתבכות.
הוותיקים שבינינו אולי זוכרים מקרה מאוד דומה של MS וג'אווה (אז של סאן). MS הוציאה גרסת ג'אווה באופן שתמך רק בדפדפן שלה IE על ווינדוס בתקופה שapplets התחיל לתפוס תאוצה. בעקבות תביעה של סאן הם ירדו מזה, פיתחו את דוט ונט ו-C# והשאר הסטוריה.

כשגוגל התחילה עם אנדרואיד ב2007 (לאחר שרכשה אותה) היא כבר היתה מחברות ההי-טק הגדולות בעולם וככזו היה לה לחשוב פעמיים לפני שהיא משתמשת בטכנולוגיות של אחרים ומשנה אותם כשיש ספק גדול לעניין הרישיון. מאוד לא אופייני לקורפורייט אמריקאי.
לצפיה ב-'העניין הוא שהדוגמה היא לא דוגמה.'
העניין הוא שהדוגמה היא לא דוגמה.
12/04/2018 | 15:21
13
91
Google לא באמת לקחו משהו שמכוסה ברישיון של Oracle.

בתור מי שעקב אחרי הפרסומים במשפט המקורי, בסוף מצאו ש-Google הפרה Copyright על 9 שורות קוד בלבד מתוך כל ה-Framework של Android.

החלק המרכזי בתביעה של Oracle נגע לכך האם יש בכלל זכויות יוצרים על API - כלומר, על שמות פונקציות עצמן.
חבר המושבעים קבע שלא - אם אתה לוקח פונקציה toString וכותב קוד משלך, Oracle לא יכולים לומר שיש להם זכויות על השם toString ועל כן אינם יכולים להכתיב רישיון מסוג כלשהו.

עכשיו Oracle הגישו ערעור, וקיבלו הזדמנות למשפט חוזר.
אם הם יזכו במפשט החוזר, זה יהיה תקדים מסוכן לכל תעשיית התוכנה ולכל השפות והטכנולוגיות.

אבל, וזה אבל גדול, כל זה לא רלוונטי לדיון הנוכחי מסיבה אחת פשוטה:
פה אנו דנים על ממש לקחת JAR של Oracle ולהתלנקדג' אליו.
Google, ניסו לעקוף את Oracle לחלוטין ולא לגעת בשום קוד שלהם.

ו-Oracle חיפשה דרך לתת להם בראש, על נתח עוגת ה-Android הגדולה שהיא הפסידה.

בנינו - זה ש-9 שורות קוד ב-2 פריימוורקים ענקיים זהות, באמת אומר שהעתיקו, או אלי סתם ממשו באותה צורה משהו בסיסי?
לצפיה ב-'מה חשוב ״עקבתי״ ו״בינינו״ אם בית המשפט יחליט אחרת?'
מה חשוב ״עקבתי״ ו״בינינו״ אם בית המשפט יחליט אחרת?
12/04/2018 | 15:27
5
74
להזכירך עומדת לדיון שאלה משפטית, לא ״דעתך״ - זו הסיבה שמלכתחילה מתייעצים בעו״ד ולא במגיבים אקראיים בפורומים.
לצפיה ב-'כן - עומדת לדיון שאלה משפטית, *שאינה קשורה* לנושא'
כן - עומדת לדיון שאלה משפטית, *שאינה קשורה* לנושא
12/04/2018 | 17:43
59
השרשור הזה.

כפי שלא הזכרנו כאן את התביעה של Apple מול Samsung על "מלבן עם פינות מעוגלות", למרות שגם שם מה שקובע זה מה בית משפט יחליט ולא מה BravoMan יכתוב בפורום, כך אני טוען שגם השאלה המשפטית זו לא רלוונטית.

רובנו (אם לא כולנו) פה אולי לא משפטנים, אבל אני מאמין שיש מספיק שכל בקוקודי משתתפי הפורום להסתכל על פרטי מקרים שונים שהתפרסמו ולהחליט מה רלוונטי ומה לא, ולהביע דעה בהתאם.
לצפיה ב-'עו"ד יכולים לתת עצה אקראית לא פחות, תלוי איזה אתה בוחר...'
עו"ד יכולים לתת עצה אקראית לא פחות, תלוי איזה אתה בוחר...
12/04/2018 | 20:31
3
51
נכון שצריך/וחובה  עדיין להתייעץ איתם, אבל אופן בחירת העו"דין משפיע על כבר על ההחלטה שלך, אם אתה לקוח אחד שנוטה לover  שמרנות רק בגלל חששנות, אתה כבר יודע ורוצה שזו תהיה ההחלטה.
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
13/04/2018 | 14:57
2
161
הרבה מאוד מקרים הם שחור או לבן וכל עו"ד יתן לך אותה תשובה. המקרים שבספק הם אלה שבדרך כלל מגיעים לבית המשפט. עו"ד הגונים, ויש כאלה, יתנו לך חוות דעת עם פירוט הסיכונים.
לצפיה ב-'בשביל לדעת שזה "תלוי בשופט" לא צריך לשלם $300 לשעה'
בשביל לדעת שזה "תלוי בשופט" לא צריך לשלם $300 לשעה
13/04/2018 | 20:51
30
מהתעסקות עם עורכי דין במספר מתארים - מאוד קשה לקבל מהם הכוונה משמעותית שלא היית יכול לקבל בפורום או לבד פשוט מתוך זהירות. תבין - עצה בסגנון "הכי בטוח זה להשתמש בתוכנה אחרת" היא חסרת משמעות: הרי הגעת לשאול עורך דין כי ***יש לך סיבה/צורך*** להשתמש בJava, אחרת פשוט היית בוחר מראש באופציה חסרת הסיכון, וחוסך את כל הדיון.

עורכי דין יכולים להועיל במימוש (לכתוב חוזה כמו שצריך וכו'), או כשאתה כבר בבית משפט. אבל אם אתה צריך לנהל סיכונים או להתמודד מראש עם מקרים גבוליים, הם לא יספקו לך הרבה תובנות משמעותיות.
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב כאן, אגב, זה הפוך...'
לפי מה שכתוב כאן, אגב, זה הפוך...
15/04/2018 | 11:42
16
שזה בעיה בכלל להשתמש בjre של אורקל בקוד סגור או פתוח אלא אם כן זה openjdk
לצפיה ב-'אתה משמיט הרבה מהסיפור'
אתה משמיט הרבה מהסיפור
12/04/2018 | 16:08
87
קודם כל, זה ממש לא ברור מי יזכה בסוף ובית המשפט לערעורים כבר פסק לטובת אורקל.
דבר שני, הם לא רק דנו בשאלה האם יש זכויות יוצרים על API אלא גם בשאלה מהו "שימוש הוגן". כלומר, גוגל טענה וגם קיבלה פסיקות לטובתה שמימוש חדש של API הוא בגדר fair use שהוא דבר מותר גם כשיש זכויות יוצרים כמו שאני יכול לציין בפוסט שאני שותה "קוקה קולה".

מדובר על 37 חבילות API's:
ava.awt.font
java.beans
java.io
java.lang
java.lang.annotation
java.lang.ref
java.lang.reflect
java.net
java.nio
java.nio.channels
java.nio.channels.spi
java.nio.charset
java.nio.charset.spi
java.security
java.security.acl
java.security.cert
java.security.interfaces
java.security.spec
java.sql
java.text
java.util
java.util.jar
java.util.logging
java.util.prefs
java.util.regex
java.util.zip
javax.crypto
javax.crypto.interfaces
javax.crypto.spec
javax.net
javax.net.ssl
javax.security.auth
javax.security.auth.callback
javax.security.auth.login
javax.security.auth.x500
javax.security.cert
javax.sql

מנסיוני כמתכנת ג'אווה ומתכנת אנדרואיד, השימוש בAPI בהחלט משמעותי כי הוא איפשר לכל מתכנת ג'אווה להמשיך לכתוב כמעט 100% רגיל באנדרואיד. אני לא יודע אם זה חוקי או לא אבל זה היה חלק מרכזי בהצלחה של אנדרואיד לדעתי בתקופה שבה רוב המתכנתים בעולם כתבו בC# או בג'אווה.
גוגל ראתה שפה ו-API שכולם מכירים ואוהבים והחליטה לאמץ את האינטרפייס, החבילות והשפה as is.
לצפיה ב-'ומה שכן רלוונטי למקרה שלנו'
ומה שכן רלוונטי למקרה שלנו
12/04/2018 | 16:17
4
72
הוא שגוגל השתמשו באינטרפייס API כשידעו שיש עליו לכאורה זכויות יוצרים וכשהם יודעים שהם מעתיקים מוצר של חברה מאוד גדולה ומסחרית.

אני לא חושב למשל שלחבילות פיתון יש זכויות יוצרים מהסוג הזה וזה ההבדל בין ספריות קוד שעו"ד אוהבים לכאלה שפחות.
ברגע שמדובר במוצר שחלקים ממנו (קוד, API, אפילו רק השם) מוביל לרשיון ו/או copyrights ו/או כל מיני תנאים ומגבלות של חברת ענק, זה משהו שעלול לשמש נגדך בעתיד. אפילו הסעיף הלקוני שפייסבוק הכניסה לריאקט בנוגע להפרת פטנטים חוללה מהומה קטנה.
לצפיה ב-'וכאן אנחנו חולקים.'
וכאן אנחנו חולקים.
12/04/2018 | 17:54
3
59
בתור מתכנת, זכויות יוצרים זה דבר שמאוד מעניין ומטריד אותי.
קראתי לא מעט חומר בעניין.

איני מתיימר להיות אפילו קרוב לרמה של עו"ד בהבנת הדברים האלה, אבל דבר אחד ברור לי ואין ספק לגביו:
"זכויות יוצרים" לא תופס אוטומטית על כל דבר בעולם רק בגלל שמישהו כתב אותו על נייר או על מסך מחשב.

אני בטוח שאם תשאל עו"ד, הוא יגיד לך, בצורה יותר מפותלת ומסויגת, זה אכן כך.

זה שהשימוש ב-API הוא משמעותי לך, כמתכנת, לא אומר שהם יצירה משמעותית כפי שמוגדר בחוק וזכאי להגנה מפני העתקה.

למשל, אני לא יודע אם אתה מודע לזה או לא, אבל פונטים לא זכאים להגנה תחת חוק זכויות יוצרים.

לפני שתרוץ לספר לי שזה לא נכון, אני צריך להבהיר לך דקות אחת:
קבצי פונט ממוחשבים - מה שהמחשב משתמש בו כדי לרנדר אותיות למסך, אכן מוגנים תחת חוק זכויות יוצרים, אבל צורת האותיות עצמה לא מוגנת.

אתה מוזמן לגלג את זה, או אם ממש תתעקש אביא לך קישורים מאוחר יותר, אבל לפי החוק האמריקאי לפחות, בגלל שאות היא דבר בסיסי ביותר בשפה, לא משנה כמה יצירתי תצייר אותה, לכל אחד אחר עדיין תהיה זכות לצייר את האות באותה צורה, בלי צורך לבקש רשות ממך.

מה שקרה עם קבצי פונטים, ספציפית TTF, זה שהיה משפט בין Adobe לעוד מישהו (לא זוכר כרגע).
Adobe הצליחו להוכיח, שפורמט TTF כולל למעשה סוג של קוד מחשב, כאילו תוכנה זעירה שמסבירה למחשב איך לרנדר את האות בכל מיני גדלים, ולא מכיל סתם תמונה של אות, ולכן קובץ כזה זכאי להגנה תחת חוק זכויות יוצרים כמו כל תוכנה.

אז אני מסכים איתך שאנחנו לא יודעים מה יקרה במשפט החוזר, אני רק אומר שאם תהיה פסיקה לטובת Oracle היא תסכן את כל עולם התוכנה.

כי ברגע שאתה מחליט שרק ה-API, בלי הביפנוכו הוא משמעותי מספיק כדי לתת זכות בלעדית למישהו עליו, אתה לוקח לכל התוכנות יכולת לתקשר, בדיוק כמו שאם תיתן זכויות יוצרים על האותיות של השפה, אתה תמנע מאנשים אפשרות לתקשורת כתובה.
לצפיה ב-'אנחנו לא חולקים. אני מסכים איתך'
אנחנו לא חולקים. אני מסכים איתך
12/04/2018 | 18:22
2
68
עזוב זכויות יוצרים, גם הפטנטים יצאו מכלל שליטה.

גם אני לא חושב שצריכה להיות עילה לתביעה רק כי מישהו הגדיר חתימה של פונקציה.

כל מה שאמרתי הוא שגוגל אכן השתמשה בAPI כדי לרכוש את אמון המפתחים ולכבוש את השוק ולא מתוך תום לב שtoString זה שם ממש מעולה לפונקציה אז יאללה בוא נקרא לה כך. הם השתמשו בחתימות של כמה אלפי פונקציות ביודעם שהקוד של המתכנתים יתקמפל מול אלה וזה ימנף את האנדרואיד API. אישית אני לא רואה בעיה בזה. זה כמו שמישהו יכול לייצר מטען שמתאים לשקע שמישהו אחר מייצר. אין פה שום גניבה ושום כלום. זו דעתי האישית.
לצפיה ב-'אבל אתה מופתע מזה שעו"ד של גוגל נתנו לה לעשות את זה'
אבל אתה מופתע מזה שעו"ד של גוגל נתנו לה לעשות את זה
12/04/2018 | 19:11
1
64
אני לאומת זאת - כלל לא.

אני בטוח שהם הזהירו ש-oracle תנסה לתבוע, שכן לא כ"כ משנה מה החוק אומר, עבור תאגיד בגודל כזה "לנסות לא עולה כסף" במקרה כזה. (ברור שעולה, אבל כמו שלך עולה כרטיס גירוד של 10 ש"ח - תזכה סבבה, לא תזכה, לא סכום לבכות עליו).

אבל נראה די ברור שהסיכון עבור גוגל כאן לא היה גדול במיוחד.
ולראיה, בסבב הראשון היא זכתה, ובכלל הסיפור הגיע בשלב ש-Android כבר התבססה, אז גם אם Google תפסיד בסיבוב השני הכל מוכן למעבר ל-kotlin ולמפתחים כבר לא תהיה ברירה אלא ליישר קו.

ה-critical mass הושג.

כמובן, שלא חשבתי לרגע ש-Google (או כל תאגיד שהיה קיים אי פעם), עשו מהלך מתוך תום לב, או למען האנושות וכו'.

למעשה, נדמה לי שבימים הראשונים של Android אי שם ב-2008, Google אפילו נופפו פה ושם בכך שזו אחת הסיבות לבחירה ב-Java - להרוויח מפתחים מוכנים מהקופסה.

אגב, אם כבר הזכרנו תאימות:
חברת Lexmark תבעה חברה שיצרה מחסניות דיו תואמות:
העליון האמריקאי גלגל אותה מכל המדרגות, ואאל"ט זה כבר מצב שגם אי אפשר לערער עליו.

ושם זה היה יותר חמור מ-"זכויות יוצרים": החברה המתחרה פיצחה מנגנון הגנה של Lexmark, מה שמפר את ה-DMCA הידוע לשמצה שהתאגידים האמריקאים כ"כ אוהבים.
לצפיה ב-'API ללא ה"ביפנוכו" הינו חסר תועלת ..הבעייתיות דווקא בפנים..'
API ללא ה"ביפנוכו" הינו חסר תועלת ..הבעייתיות דווקא בפנים..
12/04/2018 | 20:28
63
אחרי הכל, כל java עצמה בנויה ממסמכי JSR וspec, אף אחד לא תובע את IBM או מימושים אחרים של java, ואף אחד לא תובע את Apache שממשים את jax.ws עם cxf. עם יעשו זאת ,מה יהיה שוה כל תהליך הדמוקרטי של JSR בו כל החברות משתתפות?

כלומר java עצמה יצרה תקדים שהיא מרשה מימושים שונים לאותם API ואפילו יצרה תשתית TCK כדי לוודא שהמימושים נכונים, אבל שים לב מה שמידט אמר במשפט על הTCK

"לא  ידעתי שזה היה קיים..."

יש גבול לכל תעלול, עזבו פינות מעוגלות, fine brothers ניסו להפוך את הפורמט  react למשהו שלהם וכמעט תלו אותם בכיכר העיר

אני הקטן לא מנסה לממש שפה באופן עצמאי , אלא להשתמש בה בדיוק בצורה שהיא נועדה לשימוש מלכתחילה

לצפיה ב-'great developers think a like?'
great developers think a like?
12/04/2018 | 19:52
61
אחרי הכל מנין לנו שה-9 שורות קוד הנ"ל ה"מקוריות" לא נלקחו מאיזה בלוג פוסט שמישהו קרא בsun?
לצפיה ב-'רק שבמקרה הזה אורקל יצטרכו לתבוע כמעט את כל המפתחים'
רק שבמקרה הזה אורקל יצטרכו לתבוע כמעט את כל המפתחים
12/04/2018 | 12:43
1
80
כי זוג הרשיונות הזה מתלווה לכל הjar של api של java, דהיינו כל Jar חיצוני שיש לו חבילות עם מפרט של jsr , דברים כגון transaction,activation,ws,rest וכו'... וכו'...

קח למשל את javaMail, רוצה לשלוח Mail בעזרת API סטנדרטי ?
פוף אכלת אותה ... barvoMan צודק , לזה בדיוק נועד הexception , רשיון הGPL מכריח אותך לצרף את הקוד שלך למוצר הבינארי ולכן אנחנו לא יכולים להשתמש בו, אבל זה נוצר בתקופה שבה באמת היה צורך לעשות Link לספריות כדי לכלול אותם במוצרים.
בעידן שעושים Link בזמן ריצה, והקוד מקור בכלל לא נמצא אצלי , יש צורך בהקלות.

לפי זה ניתן לבחור את הרשיון שמתאים לך, אבל אצלנו בוחרים ברשיון היותר "מחמיר" . וזה כבר נראה לי "חדש מן התורה אסור" . עם כל הכבוד לגוגל , הם הלכו על הקו הדק כשהם לקחו את השפה של java ויצרו מנוע שאינו תואם לשאר, הם עשו את זה בgwt, בandroid, בניגוד לכל שאר העולם ואשתו שסה"כ רוצים למנף את הAPI כמו שהם.

אבל ברגע שאתה אומר שהכל ניתן לפרשנות, את יכול לסגור את הבאסטה, כי תכל'ס אין חוק, יש רק פרשני חוק, שופט יכול להחליט חוקית שהחתול שלי הוא ראש ממשלה ואף אחד לא יכול לעשות כלום.
כרגיל התייאשתי מלשנות את דעתם, אני מצלצל בפעמונים עכשיו כי אני לא רוצה להתקע עם מיילים יומיים שישאלו אותי מה עושים כאשר נעבוד עם java שיש לו בעיות אבטחה. מבחינתי שיגידו לי עכשיו לשנות את הקוד שיעבוד עם דברים לא סטנדרטיים , רק שלא יעשו את זה בשעה האחרונה.
אנחנו במצב מגוחך גם ככה, כי תכל'ס לפי דעתי אנחנו יכולים לשדרג רק לjava9, אולי, כי לא מדובר רק בקוד, אלא גם בכל ספריות הנלוות , (לדוגמא log4j 1.2 שבור בjava9, בגלל שהם שינו משהו באיך שהם מראים גרסה, ו1.2 כבר לא נתמך, אבל ניתן לשנות עם איזה hack), וגם כל הכלים כגון jenkins ומנתחי קוד וmaven וכו'. אי אפשר לדעת עם כולם כבר מוכנים ל10 כאשר גם 9 לא בדיוק מראה שהם מוכנים.
אבל 9 כבר הפסיק לקבל עידכונים מחודש שעבר, אז מה  הטעם לצאת לשטח עם גרסה והתאמות שכבר עכשו לא נתמכת, בעוד ש8 כן (תיתמך עד ינואר) אבל מצד שני עם נחכה עד 11, קרוב לוודאי שכמות השינוים והבעיות תתגבר כי כל גרסה הם כבר מתחילים להסיר ולפזר API. שגם ישפיע עלינו וגם על הeco system.

לפי דעתי זה פשוט גזר דין מוות לJava , (אלא אם כן לרוב האנשים לא איכפת מעידכוני אבטחה קריטיים) כי הם היו יודעיםן (לטובה ולרעה) ביציבות שלהם, ואנשים יכולים לעבור בזולה שלהם, ככה הדרך היחידה לשלוט בmigration זה לשלם.

לצפיה ב-'זה מה שיפה. הם לא חייבים'
זה מה שיפה. הם לא חייבים
12/04/2018 | 13:16
90
הם יכולים לא לטרוח לתבוע אף אחד חוץ מאת גוגל. זכותם.

אורקל אף פעם לא ידעה לאכול את קהילת האופן סורס שרכשה. זו חברה שהDNA שלה הוא רשיונות ומכירות לאנטרפרייז. הם ירשו את כל הקוד פתוח מהרכישות שעשו ותקועים עם ג'אווה וMySQL אבל כידוע רבים בקהילה מסתייגים מהמוצרים הללו בשל הבעלים הבעיתיים.

לי נראה שהם מחזירים את ג'אווה אחורה לימים שהיא היתה אולי חינם למשתמשים אבל תחת רשיון מסחרי לכל דבר. הרבה יותר דומה למתחרים מבית מיקרוסופט. ממישהו שעובד כאיש מכירות בכיר באורקל, סיפר לי שהחברה מאוד ממוקדת ברווחים מיידיים וכשמדובר במוצרים חינמיים/פתוחים יש הרבה אנשים בחברה ששואלים "מה יוצא לנו מזה?".
לצפיה ב-'זה באמת מקרה מאוד דומה ונישתי של אימוץ תחביר שפה ולתת compil'
זה באמת מקרה מאוד דומה ונישתי של אימוץ תחביר שפה ולתת compil
12/04/2018 | 14:49
3
71
אחר, מה שרוב מוחלט של המתכנתים לא עושה, אגב, מי אמר ש open source לא יהיו כאלה בעיות או דומות, אין גבול לרמת הפרנויה שאפשר להגיע כאן, אם רוצים ללכת על בטוח שפשוט יחזור לMicrosoft עם רכיבים מסוג אחד וזהו.
לצפיה ב-'יש ניהול סיכונים סביר'
יש ניהול סיכונים סביר
12/04/2018 | 15:08
2
78
רשיון שבמפורש מאפשר לך לעשות בגדול ככל שעולה על רוחך - אפשר להניח שזה בטוח. תוסיף את זה שמדובר הרבה פעמים בפרוייקטים שלא שייכים לחברה מסויימת וזה עוד יותר מצמצם את הסיכון.

מוצר עם רשיון ששייך לחברה מסחרית ושמכניסה כל מיני סעיפים גרסאות וחבילות, חלקם בתשלום, חלקם פוטנציאלית בתשלום ואחרים בחינם זה משהו הרבה יותר בעייתי.

בעיניים לא מקצועיות אני מחלק את הקוד הפתוח בגסות לשני חלקים:
1. זה של הקהילה ולמען הקהילה, תשתמשו בזה חופשי
2. בעקרון זה פתוח, אבל...
לצפיה ב-'וזו הסיבה שאנשים מסויימים מתעקשים על שימור'
וזו הסיבה שאנשים מסויימים מתעקשים על שימור
12/04/2018 | 15:13
89
ההבדל בין המונח המקורי והאידאולוגי Free Software לבין המונח המסחרי המכובס Open Source.
לצפיה ב-'אבל sun עשו את הקטע של cp exception לא אורקל'
אבל sun עשו את הקטע של cp exception לא אורקל
12/04/2018 | 19:50
61
לצפיה ב-'אתה נשמע מבולבל. אולי זה יעזור לך לראות התמונה ביתר בהירות'
אתה נשמע מבולבל. אולי זה יעזור לך לראות התמונה ביתר בהירות
12/04/2018 | 10:53
153
לצפיה ב-'לימודי BI ביחידה ללימודי חוץ בטכניון'
לימודי BI ביחידה ללימודי חוץ בטכניון
13/04/2018 | 08:24
57
שלום לכולם,

אשמח אם מישהו שעשה קורס BI בינה עסקית ביחידה ללימודי חוץ בטכניון, יספר לי איך הלימודים שם והאם הצליח להתשלב בשוק העבודה.
תודה רבה
לצפיה ב-'תקציב תן ביס'
תקציב תן ביס
11/04/2018 | 22:02
4
250
בחברה שאני עובד בה יש תקציב תן ביס חודשי,
שאני מנצל לארוחות צהריים רק כ70 אחוז ממנו.

לאחרונה נוכחתי לדעת שיש עובדים בחברה שכדי "להשלים" ל100 אחוז משתמשים בתקציב גם מחוץ לשעות העבודה.

האם הדבר מקובל ?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'זה לחלוטין תלוי בחברה'
זה לחלוטין תלוי בחברה
11/04/2018 | 23:16
2
210
מכיר מקומות שלא מרשים להשתמש בתקציב לשום דבר חוץ מארוחת צהריים "במסגרת עבודה" ויש מקומות שמבחינתם תעשה עם הסכום מה שבא לך.

אגב, שגם אפשרות להגביל את הכרטיס לטווח זמנים ואפילו טווח מיקומים..
לצפיה ב-'זו חברה קטנה ואין נהלים בנושא'
זו חברה קטנה ואין נהלים בנושא
11/04/2018 | 23:27
1
183
מעשית אפשר "לגהץ" את הכרטיס בכל רגע נתון.
לצפיה ב-'תשאל בחברה'
תשאל בחברה
12/04/2018 | 09:42
166
עבדתי בחברה שזה היה נחשב הטבה נטו. הייתי קונה עם זה בשר איכותי פעם בחודש.
עכשיו אני עובד בחברה שהתקציב מוגבל יומית ואמרו לנו במפורש שסומכים עלינו להשתמש בזה רק עבור צהריים בעבודה.
לצפיה ב-'אצלנו הכרטיס פתוח רק לערים מסויימות'
אצלנו הכרטיס פתוח רק לערים מסויימות
12/04/2018 | 08:28
187
מי שיש לו מזל והוא גר באותן ערים - מנצל אותו מתי שבא לו.

תאורטית זה אסור, אבל מעשית - לא בודקים.

לצפיה ב-'עד כמה ליזם קשה למצוא עבודה לאחר שסגר את החברה שלו?'
עד כמה ליזם קשה למצוא עבודה לאחר שסגר את החברה שלו?
10/04/2018 | 22:18
4
235
אני מדבר בעיקר על יזם טכנולוגי שהקים חברה, גייס עובדים, והחברה נסגרה, 
לצפיה ב-'למה שיהיה לו קשה?'
למה שיהיה לו קשה?
10/04/2018 | 23:17
81
לצפיה ב-'יותר קל מהרגיל'
יותר קל מהרגיל
11/04/2018 | 11:34
1
235
יזמים שסגרו את החברה נחשבים למציאות מבוקשות מתוך הנחה (מוצדקת או לא) שיש להם תכונות של יזמות, עצמאות, ראש גדול, ראיה מערכתית מעבר לרגיל.
לצפיה ב-'אני חושב שזאת אמירה קצת כוללת'
אני חושב שזאת אמירה קצת כוללת
11/04/2018 | 23:22
142
זה תלוי בחברה ובתפקיד ובמה הבן אדם עשה קודם.
מי שכל הקריירה שלו פתח וסגר חברות אלמוניות, לדעתי לא יהיה בעמדת עדיפות על משהו שעבד במקומות נחשבים רב הקריירה שלו כמהנדס, לתפקיד הנדסה \ ניהול זוטר.
יש גם HR-יות שיחששו לקחת "יזם" לתפקיד זוטר בגלל הסיבה שהוא ירצה להתקדם מהר מדיי מבלי שזה יתאים לארגון.

בנוסף, יש גם מייסדים שהם לא אנשים טכניים או שהיו בצוות המייסד לא בגלל הכישורים הטכניים שלהם.
לצפיה ב-'זה תלוי מה הוא עשה בחברה שסגר'
זה תלוי מה הוא עשה בחברה שסגר
11/04/2018 | 20:38
139
אם הוא רק עסק בניהול כללי בלי "ללכלך את הידים" יהיה לו קשה למצוא עבודה  בפיתוח.

לצפיה ב-'מעוניין להיכנס לתחום של angular או react'
מעוניין להיכנס לתחום של angular או react
10/04/2018 | 22:32
3
153
אני מתכנת asp.net אשר מחפש להכנס לתחום ה frontend.
האם מישהו יודע היכן יש מקומות אשר מוכנים להעסיק תכניתני frontend מתחילים?
לצפיה ב-'אני מעריך שזו תהיה טעות ללמוד אנגולר כרגע'
אני מעריך שזו תהיה טעות ללמוד אנגולר כרגע
10/04/2018 | 23:21
2
236
(לא בדיוק מה ששאלת, אבל עדיין חשוב).
אם אתה ממילא לומד הכל מאפס אין שום upside לאנגולר. תלמד Vue או react.
לצפיה ב-'זה גם מה שאני שומע, אבל'
זה גם מה שאני שומע, אבל
11/04/2018 | 10:20
187
אם אתה מחפש משרות לפי מילת חיפוש ב alljobs (לא ש alljobs זה מדד למשהו, אבל נגיד) אנגולר (1 ו-2) מופיע כ-500 פעם, react כ-250, ו- vue הופיע... פעמיים. 

כמובן שבעוד שנה זה יכול להתהפך, אבל זה חומר למחשבה.

אבל מבחינה טכנית באמת הרבה יותר קל ונכון להכנס ל react ולא אנגולר.
לצפיה ב-'מה עם dart ?'
מה עם dart ?
18/04/2018 | 08:59
6
אולי היא תחליף את JS
לצפיה ב-'הפרויקט'
הפרויקט
10/04/2018 | 16:48
183

אני באמת מקווה,
שלא יגיעו ימים,
בהם יריבו חבריי
על כל נתח עבודה טובה:

זה שעובד בקיוביק לידה
ומיפחד לא עוזב בערב את העבודה,
אומר ימים רעים, ימים רעים,
היא ברת מזל,
תמיד תוכל לעבוד כזונה.

ראש הפרויקט המטורף,
שבוהה ברגליה המלאכיות
וכאילו צועק ראש פרויקט, ראש פרויקט,
היא ברת מזל,
תמיד תוכל לעבוד כזונה.

בשורות טובות, בשורות טובות,
אורות המחשבים המרצדים
כאילו מברכים בשורות טובות
שממרום נותני חסות
יורדות כמטר;
השכן בקיוביק אומר
ימים רעים, ימים רעים,
היא ברת מזל בת מזל.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שמשי פסיכומטרי
מכון שמשי פסיכומטרי
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה