לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2089220,892 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'התלבטות לגביי הסבה'
התלבטות לגביי הסבה
16/07/2018 | 11:12
31
שלום,

אני בטוח ששאלות הסבה נטחנו פה הלוך ושוב, אבל אני חושב שכל אדם יש לו מעט רקע ותנאים שונים.
אז ככה, בן 30(לא יודע אם רלווונטי) בוגר מכללה בהנדסת חשמל ואלק' כאשר התחלתי לעבוד כבר בשנה האחרונה לתואר שלי(לפני 4 שנים). אני לא ממש מתעסק באלקטרוניקה או חשמל, אלא יותר בתחום הIoT ורשתות סלולר.
לאחרונה אני מרגיש שאני רוצה להתקדם לתחום התוכנה, למרות שהנגיעות שלי בתוכנה הן מינימליות, בגלל שבתפקיד שלי אין יותר מידי אופק או אופציות מעניינות בשוק ואני כן רואה את שפע המשרות שיש בתחום זה בשוק ביחס לחשמל ואלקטרוניקה.
ולכן עמדו בפניי מספר אופציות:
1) לקחת קורס ייעודי של חצי שנה או כמה חודשים לfull stack או java למיניהם שקיימים בשוק.
2) לעשות תואר במדעי המחשב בפתוחה:
א) תואר BA מדעי המחשב עם ניהול
ב) תואר BSC

לגביי מספר 2, שני התארים הם סה"כ 108 נקודות, לפי מה שנאמר לי בטלפון, אך כרגע אני מעוניין כנראה יותר בBSC על מנת להתמקצע יותר בחלק המדעי מאשר בניהולי.
לדעתי באופצייה 2 זו אני אוכל בעזרת פטורים, לסיים תוך גג שנתיים.

האם יש מישהו שעשה הסבה דומה וממליץ?

האם יש משהו שאיני לוקח בחשבון?

עוד המלצות יתקבלו בברכה.

נ.ב
הציפייה שלי היא בסופו של דבר לשלב בין הידע שלי בסלולר וIoT עם תוכנה ולהתמקד בתחום הזה, כלומר פתרונות תוכנה עבור עולם זה.
לצפיה ב-'בחירת תחום לאחר סיום התואר במדעי המחשב'
בחירת תחום לאחר סיום התואר במדעי המחשב
15/07/2018 | 14:42
5
96
שלום,
בקרוב מסיים תואר במדעי המחשב באוניברסיטה מוכרת, ועובד בתור סטודנט בחברת הייטק כבר שנתיים. כשאסיים את התואר – ארצה לעבור למשרה מלאה, אך איני בטוח לאיזה תחום שקשור לתואר שלמדתי ארצה ללכת. המלצה שקיבלתי מאנשים ותיקים בתעשייה היא לבחור תחום שמעניין אותי – ולכוון להשאר רק בו.

העניין הוא כזה: יש המון סוגי משרות שקשורים לתואר שלמדתי (פיתוח web, פיתוח אפליקציות, firmware, אוטומציה…) – בחלקם אני יודע במה מדובר, באחרים אני לא ממש יודע במה מדובר וסביר להניח שיש עוד סוגי משרות שאפילו לא שמעתי עליהם. לפני שאני מקבל החלטה, הייתי רוצה לקרוא באופן מסודר מידע על כל תחום שקיים בהקשר של התואר שלמדתי.

מחיפוש בגוגל הצלחתי למצוא רק פיסות מידע. האם אתם יודעים להפנות למקור/מקורות בהם אוכל למצוא את מה שאני מחפש?
לצפיה ב-'מה מעניין אותך?'
מה מעניין אותך?
15/07/2018 | 15:24
4
98
אם היה לך כל הידע בעולם על תכנות והיית מסוגל לבנות כל דבר, מה היית בונה? לפי זה אתה יכול לכוון את עצמך במה להתעמק.

ואתה כמובן יכול להתנסות בכל מיני תחומים. תמצא לך קורסים מקוונים על ביג דאטא ותראה אם נחמד לך. Datacamp מציעים כל מיני קורסים בחינם ובתשלום. תגגל אותם. 

תנסה לבנות  עמוד HTML ולהוסיף לו פונקציונליות. מוצא חן בעייניך?
מקור מידע על פיתוח ווב: https://developer.mozilla.org/en-US

אתה יכול לקרוא על תכנות קרנל, על גרפיקה ממוחשבת, על אבטחת מידע...

תתנסה ותגלה מה מושך אותך. אף אחד מלבדך לא ידע להגיד לך מה *אתה* אוהב.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
15/07/2018 | 17:29
2
82
קודם כל, תודה על המענה.
דבר שני, מבין התחומים שאני מכיר בעולם של תכנות - אני יודע להגיד פחות או יותר מה מעניין אותי. אך כמה דברים:

1. תחושתי האישית היא שגם על התחומים שאני מכיר (כמו למשל פיתוח web) אני כנראה לא מספיק בקיא כדי לדעת באמת איך נראה יום עבודה ממוצע בתחום זה. אני מחפש מקור שממנו אוכל להסיק בעיקר איך נראה יום ממוצע בתחום x, וטיפה פחות על דברים טכניים כגון שפות התכנות בהם משתמשים בתחום זה.
2. כפי שציינתי, אני מניח שישנם תחומים נוספים בעולם של תכנות שאיני מכיר - הייתי רוצה לדעת גם עליהם לפני שאקבל החלטה אך אין לי אפשרות לגגל על דברים שמעולם לא שמעתי עליהם.

לצפיה ב-'הניגוד להמלצות שקיבלת, עבודה ראשונה לא בהכרח מקבעת אותך'
הניגוד להמלצות שקיבלת, עבודה ראשונה לא בהכרח מקבעת אותך
15/07/2018 | 22:45
59

אני מכיר אנשים שרק אחרי כמה שנים בתעשייה בחרו לעצמם כיוון להתמקד בו, וכיוונו את עצמם לשם. התייחס לעבודה בשנים הראשונות שלך בתור הזדמנות להתנסות בתחומים שונים. אם תמצא חברה שעוסקת במגוון תחומים, או שהמוצר שלה כולל מספר דיסיפלינות שונות, תוכל להתנסות בכמה כיוונים במקום אחד, ולראות מה מעניין אותך.

לקרוא על "איך נראה יום עבודה" מאוד שונה מלחוות כיצד מרגיש יום עבודה, ולקרוא על זה, בפני עצמו, רחוק מלהספיק.
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון ב"יום ממוצע"?'
למה אתה מתכוון ב"יום ממוצע"?
16/07/2018 | 08:20
33
יום העבודה של רובנו נע בין
לתכנן, לתכנת, לדבג
לשבת בישיבה, לכתוב דוחות, להכין מצגות, לכתוב מסמכים
לדבר עם לקוחות בטלפון, לנסוע ללקוחות
ועוד כל מיני

אם יש משהו מבין הדברים האלה שאתה אוהב במיוחד או מתעב במיוחד - אולי זה יעזור למצוא כיוון
אבל בגדול, לדעתי - כמעט בכל תחום שתתמקצע בו - תגיע לכל הפעולות האלה. בכל תחום אתה יכול להיות זה שבעיקר מתכנת, או זה שנוסע ללקוחות, או זה שהולך לישיבות הנהלה
לצפיה ב-'זו שאלה חסרת משמעות, העבודה != המוצר'
זו שאלה חסרת משמעות, העבודה != המוצר
16/07/2018 | 10:35
22
לצערי התשובה לשאלה שלו היא שכנראה הוא לא יכול לדעת מבלי פשוט לנסות.
הוא דווקא גילה הבנה מפתיעה ששאל "איך נראה יום ממוצע".
גם נושא שנראה לך כביכול מגניב (נגיד רובוטיקה) כשאתה מפרק אותו לגורמים יכול להיות מאד משעמם, כי העבודה היומיומית שלך היא לא להתמסר עם הרובוט בכדור.

אני למדתי הנדסת חשמל (ושם כמות האופציות היא אפילו יותר גדולה) והבנתי שאין לך דרך לדעת מלבד לנסות כמה תחומים כמו שצ'ו הציע, וכמובן שאתה לא יכול לנסות את הכל.
עצוב, אבל הרוב המוחלט של החברים שלי מהתואר עוסקים בתחום שנקבע עבורם על ידי העבודה הראשונה שקיבלה אותם בתור סטודנטים.
לצפיה ב-'איך נהיים סיס אדמין?'
איך נהיים סיס אדמין?
14/07/2018 | 14:34
2
135
אם אני מבין נכון, זה הבנאדם שמתקין וינדוס ואקליפס לעובדים חדשים בארגון. ויוצר יוזרים חדשים במערכת, גיבויים ושרתי קבצים והרשאות  chown+chmod וכולי. נדמה לי שזה מה שהם עושים.

רקע עלי? תואר ראשון במדעי המחשב מהאוניברסיטה הפחותה.  הייתי תוכניתן פרונט ווב כמה שנים עד שנמאס לי מהגועל נפש הזה. היה עדיף מאבטלה, לא יותר.
ניסיתי להכריח את עצמי ללמוד אנגולריאקט. לא הצלחתי. זה היה משעמם מידי. גם נוד, אגב. לא רוצה לראות שורת JS נוספת לשארית חיי.

ויותר מזה, כבר לא מאמין שאהייה מתכנת טוב או אפילו בינוני. העבודה הזו קשה לי מידי ואין בה מספיק סיפוקים מיידים.
כשאני מתקין אובונטו על המחשב שלי זה לוקח בערך שעה בסך הכול, לא חודש. לא חצי שנה לפני באגים. אותו דבר על להתקין WAMP או להוסיף טבלה ב-MySQL.

יש קורסים חינמיים או בתשלום שכדאי לעשות? ספרים ששווה לקרוא?  ואחרי שקוראים ועושים תרגילים, למי אכפת? מי מתרשם מהתרגילים האלה? מי יתן לי את המשרה הראשונה בשכר מינימום אחרי כל הקורסים והתרגילים?

וגם, האם הסיסאדמין תמיד עובד באותו משרד והמשימות מגיעות אליו, או שצריך להתנייד בין אתרים בעזרת רשיון נהיגה שאני לא יכול להשיג בחיים האלה?

לצפיה ב-'תפנה לאדמין.... '
תפנה לאדמין....
15/07/2018 | 01:26
97
By the powers of the holy ubuntu I grant you powers of sudu...

> sudo grant to dudu kaplan....

לצפיה ב-'להערכתי - פשוט חפש עבודה בתור ג'וניור'
להערכתי - פשוט חפש עבודה בתור ג'וניור
15/07/2018 | 08:50
99

עם הרקע שלך, ככל הנראה תוכל בקלות ללמוד כל מה שצריך עוד תוך כדי עבודה. אין טעם בקורסים אתה יכול לעבור על הסילבוס של קורסים כאלו ולגלות שחלק אתה כבר יודע, ואת השאר תוכל ללמוד מספרים רלונטיים או מתיעוד מקוון.

אתה צריך לכתוב קורות חיים מוכווני סיס אדמין, ולהתחיל לחפש משרות. כדאי לנסות גם דרך מכרים. במידה ולא תמצא עקב דרישות נסיון, אתה יכול לפנות לעמותה כלשהי ולהציע לבצע עבורה עבודות סיסטם בהתנדבות, כדי לצבור נסיון סיסטם בעולם האמיתי.

אגב, ידע ונסיון בתור סיס אדמין רלוונטי גם למפתחי תוכנה בחלק מהתפקידים, כך שאם תרצה לחזור לפיתוח תוכנה בעתיד, זה יהיה בונוס.
לצפיה ב-'נראה לי שהקב"ה רוצה שאהיה קב"ט (ארוך)'
נראה לי שהקב"ה רוצה שאהיה קב"ט (ארוך)
12/07/2018 | 12:08
1
274
אין לי דרך אחרת להסביר את זה...
סיפרתי בעבר איך הר"צ לשעבר שלי רצה לשכנע אותי לעבור לחברה אצלו בתור מה שהבנתי שהוא security analysts שזה מאין סוג של קב"ט מבחינתי איזה "קרצייה" שמסתכל על ההבטים הטכנולוגים של דברים חשוב על פגיעות אפשריות, מתקין תכונות סריקה ומתווה מדיניות אבטחת מידע ,הוא שהתפקיד ההוא בעצם משני למנכ"ל (כי אמרתי שכזה טיפוס לא יכול להיות חפ"ש)
סירבתי מכמה סיבות אחת מהן הייתה שאין לי כוח לריב עם אנשים וזה מנסיון קודם שלי שכל פעם שאתה מנסה או מצביע על בעיה טכנולוגית שלא קשורה חזקה למה שאתה עושה באותו (החור של השקל) אנשים מסתכלים עליך בתור טרחן. ואני לא פוליטיקאי (או  מנהל) אין לי עמוד שידרה לעמוד על מה שאני רוצה ולגרום לאנשים לעשות את זה כי יש מערך התנהגויות וסביבה שקל ללעוג לה (שזה סיבה שניה למה אני לא עובר בין מקומות. הר"צ שלי אמר לי שהוא יטפל בנושאים האלה ובכל אחד שינסה לבטל אותי, אבל אני לא חושב שאדם בעמדה כזו בכירה צריך "מגן אנושי" שיילחם עבורו.
לכן סירבתי. וחשבתי שזה סוף סיפור.
No.
אנחנו עורכים על  הVM שלנו סריקות אבטחה ליליות (רק בגלל שלקוח אחד עשה ואיים לבטל את הכל אם לא נתקן את זה, דבר שתמיד עיצבן אותי כי אמרתי מראש שאם לא נעשה מדיניות מוצהרת או סטנדרט קיים על אבטחת מידע הלקוחות יעשו את זה עבורנו לפי מה שבא להם , וכך יצא , אזהרות שאצל מוצר אחד נחשבו כל low כגון self signed cert, באות כhigh מלקוח אחר. )

ואז יום אחד המוצר שלנו מפיק אזהרה שאנחנו תומכים בTLS 1.0 ,כי תוך יומיים סטנדרט כרטיסי אשראי אוסר על כזה פרוטקול להימצא.. חוץ מ"יופי נחמה, למה אתה אומר לי יומיים לפני כן" , ומלבד שהמכונות שלנו בכלל לא קרובות להחזיק כרטיסי אשראי וכל הידוע לי מעולם לא הצהרנו על כזה , אני לא hacker, ולא יודע כלום על security , התחלתי  לחפור כמה ימים איזה cipher suite אני כן אמור להשתמש, קיבלתי חררה על איך יכול להיות  שדברים שנחשבים כחזקים כגון TLS_DHE_RSA_WITH_AES_128_GCM_SHA256 עדיין יכולים להופיע כחלשים בסריקות מסויימות ושוב רטנתי על כך שאין לנו מדיניות לכאלה דברים (לקח לי זמן להבין שזה נחשב חלש רק אם הוא קיים בשרתי microsoft כי לא ניתן לקנפג שם מפתחות).
אז בתום כמה ימים קינפגתי את העסק והאזהרה נעלמה.
יום לאחר מכן המנהל מוצר שלנו חזר מחופשה ושלח מייל "אני לא מודאג שלקוחות יהיה להם את הHigh"
(לא חושב שקיבלתי מיילים היסטריים מהם על כל הspectre ו Meltdown שהתבררו כmedium אח"כ)

לאחרונה התמנה  security analyst  בחברה (אני חושב שהוא כזה) אני לא סגור בדיוק מה הוא עושה הבנתי שהוא אמור לוודא שדברים נעשים, אבל הוא ביקש ממני קובץ excel על חולשות מסויימות במוצר שלנו , הקרצתי איזה 10 פריטים ממוחי הקודח... עכשיו הר"צ (הנוכחי) שואל אם אני אקח את כל "הנושא security " בתוכנה אצלנו.
אין לי מושג מה זה אומר כי אני אפילו לא יודע אם אני אמור להתוות סטנדרט או לחכות למי שאומר אחרת, חיפשתי קצת, ראיתי שלISO יש אפילו סטנדרט לאבטחה (27001ׂׂ) אבל אין לי מושג אם זה נוגע אלינו.
וכן, אמרתי שהדרך היחידה להתחיל עם זה , היא לדבר ממש עם לקוחות, לפרסם מסמכים שמתווים את המדיניות שלנו לתסריטים מסויימים והמענה שלנו אליהם (ולתת אותם ללקוחות תחת NDA)
הבעיה שרוב מוחלט של הלקוחות גם לא יודע.

נראה לי שזה עוד סוג של devops...
לצפיה ב-'או שהקבט רוצה שתהיה קבה ותסדר את הכל בעצמך...'
או שהקבט רוצה שתהיה קבה ותסדר את הכל בעצמך...
14/07/2018 | 11:40
39
לצפיה ב-'קידום תעסוקתי'
קידום תעסוקתי
04/07/2018 | 00:04
2
466
האם משרה כביואינפורמטיקאי שכוללת בעיקר  SQL ו- PYTHON,
פחות מקדמת תעסוקתית היום לעומת פיתוח .Net? 

לצפיה ב-'לאיזה כיוון ברצונך להתקדם?'
לאיזה כיוון ברצונך להתקדם?
04/07/2018 | 21:29
252
בעקרון, פייתון שפה אופנתית היום, אבל אם מדובר בעיקר בכתיבת סקריפטים, אז זה לא ממש ייחשב לניסיון בפיתוח אלא יותר סיסטם.
פיתוח .net זה ניסיון בפיתוח נטו.
לצפיה ב-'העניין הוא לא השפה אלה מה אתה עושה'
העניין הוא לא השפה אלה מה אתה עושה
05/07/2018 | 09:36
276
יש מערכות רציניות ב .net ובפייטון.

מעסיקים רוצים אנשים שיש להם נסיון בפיתוח של מערכות מורכבות,
אז תשאף להגיע לנסיון כזה =)
לצפיה ב-'"קבלת מפרט למפתח אפליקציות"'
"קבלת מפרט למפתח אפליקציות"
03/07/2018 | 23:57
5
321
למה בדיוק מתכוונים כשמקשים לקבל "מפרט"

תודה!
לצפיה ב-'spec, מסמך דרישות, יצור אגדי שאיש מעולם לא ראה בפועל.'
spec, מסמך דרישות, יצור אגדי שאיש מעולם לא ראה בפועל.
04/07/2018 | 00:10
4
110
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
04/07/2018 | 00:24
57
לצפיה ב-'גדול אכן יצור דמיוני מיתולוגי'
גדול אכן יצור דמיוני מיתולוגי
04/07/2018 | 10:45
2
97
לצפיה ב-'זה לא ייצור דמיוני, על מה אתה מדבר?'
זה לא ייצור דמיוני, על מה אתה מדבר?
05/07/2018 | 09:01
1
241
קצת מיסטי, כן, כמו המלאכים הבוכים של דוקטור מה-שמו... אתה ממצמץ לשניה ופתאום המסמך מכיל דברים שונים לחלוטין ממה שהיו בו לפני רגע...

לצפיה ב-'זה כמו הדינוזאורים'
זה כמו הדינוזאורים
08/07/2018 | 19:48
155
מניח שלא יצא לך לעבוד בסטארטאפים של מייסדים מדור הY או הZ או איך שלא קוראים למי שהיום בן 24. לא תאמין אבל הם הדור שאשכרה מתחיל לתפוס את המושכות. ולא, הם לא כותבים spec או מסמכים או בכלל מעבר להודעות וואטסאפ.

התרומה החינוכית שלי לדור הזה הוא בכך שהצלחתי לשכנע רבים לעבוד עם מערכת טיקטים (ג'ירה, טרלו, ושות') ולנסות להעביר את הרעיונות שלהם בדרך כתובה. חלקם אפילו מוכנים לפתוח issue עם טקסט שכולל 2 שורות ומעלה.
בקרוב אצלכם.
לצפיה ב-'משרת סטודנט - הצעות מתחרות'
משרת סטודנט - הצעות מתחרות
02/07/2018 | 21:09
14
359
אהלן לכולם

אני סטודנט למדעי המחשב, ניסיתי להתקבל לשני מקומות והתקבלתי לשניהם. אני אמור ללכת לשם לקבל הצעות מפורטות. האם זה לגיטימי בתור סטודנט להתמקח על הצעה ממקום מסוים על סמך זה שיש לי הצעה גבוהה יותר ממקום אחר? או שזה שמור רק למשרות מלאות? בגדול יש מקום אחד שאני מעדיף, ולכן חשבתי להשתמש בהצעה מהמקום השני כקלף מיקוח (לא בטוח בכללש היא תהיה גבוהה יותר, אבל במקרה שכן).

מה נהוג או כדאי לעשות במקרים כאלה?

תודה
לצפיה ב-'כמו בכל התמקחות, יש בזה גם סיכון'
כמו בכל התמקחות, יש בזה גם סיכון
03/07/2018 | 08:33
2
229
הם יכולים להחליט שהם מוותרים עליך
לצפיה ב-'הם יוותרו עלי רק מעצם זה שהחלטתי להתמקח?'
הם יוותרו עלי רק מעצם זה שהחלטתי להתמקח?
03/07/2018 | 11:52
1
166
או שהם יתנו לי הצעה אחרונה ויגידו לי שזה הכי רחוק שאפשר להגיע?
לצפיה ב-'אולי כך ואולי כך, אין חוקים'
אולי כך ואולי כך, אין חוקים
03/07/2018 | 14:40
157
אולי יש להם עוד אופציות והם פשוט ימשיכו עם מישהו אחר
לצפיה ב-'במשרת סטודנט, טווח המשחק שלהם נמוך יותר'
במשרת סטודנט, טווח המשחק שלהם נמוך יותר
03/07/2018 | 09:36
10
238
בדרך כלל יש שכר מסויים למשרת סטודנט, ואפשרויות המשחק שלהם לא גבוהות. 

מה שנהוג זה להגיד "אני מתלבט כי יש לי הצעה נוספת". ולתת להם לפתות אותך.

ואל תסתכל רק על המשכורת. תסתכל על האם המשרה הזאת תשפר את הסיכויים שלך למצוא עבודה טובה בסיום התואר.

וכמבן דברים כמו תנאי עבודה, סביבת עבודה,...
לצפיה ב-'שתיהן חברות גדולות ומוכרות מאוד, זרות, בינ"ל ובורסאיות'
שתיהן חברות גדולות ומוכרות מאוד, זרות, בינ"ל ובורסאיות
03/07/2018 | 10:46
9
209
בארץ נמצא רק מרכז הפיתוח שלהן. שתיהן מתעסקות בפרויקטים מאוד מעניינים ואפשר ללמוד. כך שלא נראה לי שתהיה בעיה למצוא עבודה לאחר מכן.
גם מבחינת תנאי עבודה וסביבת עבודה נראה דומה. באחת יש קצת יותר פינוקים אבל כמה יוגורט כבר אפשר לאכול?..
האנשים באחת מצאו חן בעיני משמעותית יותר מבשניה וזה אחד החשובים ואתן לו את המשקל הראוי.
אז פשוט לומר שאני מתלבט כי יש לי עוד הצעה ואני רוצה לחשוב על זה? לחכות שיחזרו אלי? מה אם לא חוזרים אחרי הרבה זמן? או שברגע שאני אומר את זה אני אמור לקבל תגובה מהHR אם יש על מה לדבר או לא?
האם אפשר לבקש תוספת למשכורת במקום תן ביס? (לא בן אדם של מסעדות)
האם יש ESPP וRSU לסטודנטים (או שאני חי בסרט..)?
האם יש מה לדבר על קרן השתלמות או קרן פנסיה?
לצפיה ב-'אם שניהם זהים בתנאים אז תלך למי שיותר קרוב למקום מגוריך'
אם שניהם זהים בתנאים אז תלך למי שיותר קרוב למקום מגוריך
03/07/2018 | 11:03
1
67
לצפיה ב-'נקודה חשובה, אבל זמן הנסיעה זהה פחות או יותר'
נקודה חשובה, אבל זמן הנסיעה זהה פחות או יותר
03/07/2018 | 11:08
54
לצפיה ב-'כשאתה אומר שאתה רוצה לחשוב, וודא שיש תאריך יעד'
כשאתה אומר שאתה רוצה לחשוב, וודא שיש תאריך יעד
03/07/2018 | 11:23
4
171
בדרך כלל אחרי שנותנים הצעה, לא נותנים לך יותר מדי זמן לחשוב. 

יש מה לדבר על הכל. תשאל. 

לצפיה ב-'לא יודע מה לשאול או מה אפשר לבקש'
לא יודע מה לשאול או מה אפשר לבקש
03/07/2018 | 12:38
3
124
אני מניח שלגבי השכר אין הרבה מה לבקש מלבד שישווו לי להצעה האחרת שיש לי.

לא יודע מה אפשר\כדאי\נהוג לבקש לגבי פנסיה, קרן השתלמות, RSU, ESPP וכו'

בתכלס אני אפילו לא יודע לומר אם ההצעה שאקבל טובה או לא...
לצפיה ב-'אתה במצב טוב - תקבל שתי הצעות עבודה, ותוכל להשוות'
אתה במצב טוב - תקבל שתי הצעות עבודה, ותוכל להשוות
03/07/2018 | 13:43
137
ככל הנראה, הם יספרו לך מיוזמתם על כל התנאים שהם נותנים. 

כל דבר שהם לא יזכירו - תוכל לשאול.  מקסימום - יגידו לא.
תעשה את זה בשני המקומות, ותשווה את התשובות.

תשאל לא רק על כסף או שווי כסף. תשאל על ימי חופש, למשל. האם אתה יכול לקחת כמה שאתה רוצה ומתי שאתה רוצה? יש מינימום/מקסימום שעות בשבוע שאתה צריך לתת? מה בתקופת מבחנים?
לצפיה ב-'לא חושב שנותנים rsu וespp לסטודנט'
לא חושב שנותנים rsu וespp לסטודנט
03/07/2018 | 14:32
1
165
בכל מקרה espp זה בדכ כסף קטן יחסית אז לא הייתי מתעכב על זה יותר מידי גם בהמשך הקריירה.
קרן פנסיה זה חובה היום לפי חוק לאחר מספר חודשי עבודה(לא זוכר בדיוק כמה).
לגבי קה"ש, אני שמעתי רק על מקום אחד שנותן לסטודנטים, בכל מקרה אין מה להתמקח כי או שנותנים או שלא.

באופן כללי, את המליון הראשון כנראה שלא תעשה במשרת סטודנט ולטווח הארוך הבדל של 10 שח לשעה לכאן או לכאן לשנה הקרובה הוא זניח לחלוטין ולכן הייתי בוחר לפי עניין, אנשים, אפשרויות להתפתח בעתיד וכו.
לצפיה ב-''
04/07/2018 | 12:09
15
לצפיה ב-'לא מאמין שתקבל rsu or essp'
לא מאמין שתקבל rsu or essp
04/07/2018 | 02:39
1
193
אתה מוזמן לפנות אליי לפרטי להתייעצות.

לדעתי לא צריכה להיות בעיה לנסות להתמקח, בטח  אם מדובר ב2 חברות בינ״ל עם סניפים בארץ.

אני דווקא הייתי מנסה להוסיף ולחשוב - באיזו מהחברות אולי אני כן ארצה להשאר ללונג ראן?

לצפיה ב-'צודק. משרת סטודנט == הצעה למשרה קבועה'
צודק. משרת סטודנט == הצעה למשרה קבועה
04/07/2018 | 15:25
212
אם אתה רואה את עצמך מפתח קריירה באחת החברות אז זו אופציה עדיפה. כמעט תמיד משרת סטודנט בחברה גדולה מובילה למשרה קבועה, זה חלק מהשיטה. כמובן לא מחייב מבחינתך שום דבר אבל שווה מחשבה.
לצפיה ב-'התפתחות מקצועית'
התפתחות מקצועית
30/06/2018 | 11:53
10
525
עד כמה זה בריא או לגיטימי לעבור מקום עבודה שלא מתוך רצון להתפתח מקצועית?

נניח שאתם רוצים לחתום במקום חדש מתוך מטרה לקבל שכר גבוה יותר או מטעמי רילוקיישן, בגלל שאתם רוצים לעבור למדינה זרה עקב סיבות אישיות, אבל התפקיד החדש הוא די שגרתי ולא מאד מושך מבחינה מקצועית, באופן שבו אתם לא רואים את עצמכם לומדים ממנו דברים חדשים או מתפתחים באופן מהותי. האם מדובר בדבר לגיטימי להמשך הקריירה?
לצפיה ב-'יש הרבה שיקולים חוץ מהתפתחות מקצועית'
יש הרבה שיקולים חוץ מהתפתחות מקצועית
30/06/2018 | 13:26
257
אין שום ספר חוקים שמגדיר שמותר לעבור מקום רק כדי להתפתח מקצועית. שכר, מיקום, יציבות והשתלבות חברתית הם שיקולים לא פחות חשובים.
לצפיה ב-'לדעתי לא שורדים הרבה זמן בתפקיד משעמם'
לדעתי לא שורדים הרבה זמן בתפקיד משעמם
01/07/2018 | 10:01
206
אלה אם אתה מוצא איך להפוך אותו למעניין. ( נושא בפני עצמו )

כל שיקול הוא לגיטימי בעיני להחליף מקום עבודה (למה לא בעצם?), מה שצריך להזהר בו, לדעתי הוא לבדוק שאתה אכן תחזיק ״קדנציה״ במקום החדש, ולא ״תשרף״ אחרי כמה חודשים כי
התפקיד משעמם בטירוף.

אני דיי מסכים עם מודל המוטיבציה של:
Autonomy, Mastery, Purpose

אם לא יהיה לך לפחות חלק מהנ״ל, תקום לעבודה בבאסה.
לצפיה ב-'עם הזמן והוותק, עניין ההתפתחות פחות חשוב'
עם הזמן והוותק, עניין ההתפתחות פחות חשוב
01/07/2018 | 12:58
7
279
מגיע רגע שבו אתה מספיק מנוסה וקשה לרגש אותך בתפקיד מדהים ומעניין. בסוף מדובר בפיתוח: יש משימות, חלק מהזמן מעניין יותר, חלק פחות. לא הייתי לוקח עבודה משעממת או בסביבה מיושנת ומדכאת אבל כל מה שעובר רף הגיוני הוא מבחינתי מתאים והשאר תלוי בגורמים כמו שהזכרת: מיקום, שכר, תנאים וכו'.
לצפיה ב-'זה נכון, עד שיש שינויי פרדיגמות בתעשייה:'
זה נכון, עד שיש שינויי פרדיגמות בתעשייה:
02/07/2018 | 09:18
5
225

כמה דוגמאות:

עד אמצע שנות ה-80 עבדו בעיקר עם בשיטות פרוצדורליות. משם (או קצת מאוחר יותר) התחיל להיכנס לשימוש תיכנות מונחה עצמים ותיכנון מונחה עצמים. מי שלא הצליח לבצע את המעבר הזה, היום נמצא בעיקר בסביבות משובצות ויתקשה לצאת משם.

עד תחילת/אמצע שנות ה-90 עבדו ללא שימוש ב-threads במרבית התעשיה שמחוץ למערכות משובצות מסויימות. ואז זה נכנס, במקום שימוש בריבוי תהליכים (או יותר משמעותי - במקום שימוש בתיכנות מונחה ארועים). מי שלא הכיר את זה - היה צריך ללמוד להכיר את זה, וזה משנה מאוד את העולם שחיים בו.

עד שלב מסויים תחילת שנות האלפיים התיכנות היה בעיקר על מערכות בעלות מעבד אחד וליבה אחת. אנשים ידעו שהתוכנה שלהם תשתפר כי כל דור מעבדים היה מהיר מקודמיו, מבחינת כמות פעולות לשניה, רוחב פס לזכרון, גודל cache וכדומה. בשלב התדרים של המעבדים כמעט הפסיקו לעלות, ובמקום זה ההתקדמות היום היא בעיקר בכמות הליבות למעבד (משיקולי צריכת אנרגיה, התחממות וכדומה). מי שלא ילמד לכתוב קוד שיודע לגדול לינארית עם כמות המעבדים, ימצא את עצמו במצב בעייתי כשבמעבד סטנדרטי תהינה עשרות ליבות, ועבודה לא יעילה עם נעילות לא תצליח לנצל את הליבות הללו כמו שצריך.

דוגמא נוספת היא עבודה עם תכנות וספריות קוד פתוח. עד נקודה מסויימת, היה מקובל שכל דבר כותבים לבד, או לכל היותר משתמשים בספריות מסחריות שכוללות תעוד נרחב ותמיכה טכנית. בשלב מסויים השימוש בספריות קוד פתוח החליף את זה, ושם לרוב אין לך תמיכה טכנית והתעוד לוקה בחסר - מי שלא לומד כיצד לתמוך בעצמו על ידי שימוש נאות בפורומים, חיפוש בגוגל, או קריאת הקוד של הספריות - מוצא את עצמו תקוע. ההרגל הזה שנראה היום די מובן מאליו, כמעט שלא היה קיים בתעשייה בשנות ה-90, ואנשים נאלצו ללמוד להשתנות גם אחרי שהיו להם הרבה מאוד שנות נסיון.

לצפיה ב-'נראה שלא הבהרתי את עצמי'
נראה שלא הבהרתי את עצמי
02/07/2018 | 09:29
4
266
מה שאני אומר זה שלעבור לתכנות thread או מונחה עצמים או פונקציונלי או מונחה ספריות API זה לא "אתגר" ולא מרגש. זה חלק מהעבודה השוטפת. פעם עובדים בשיטה כזו, מחר עובדים אחרת.
פעם התקנו על שרת פיצה של windows בחדר קירור והיום עושים קוברנטיס מעל דוקר על AWS. אבל זה לא בהכרח מרגש או מאתגר ואני לא מרגיש שאני מתקדם לאנשהו מיוחד מעבר לשימור היכולות שלי והתאמתן לסטנדרטים הרלוונטיים לתקופה.

מה שאני אומר זה שגם אם מישהו עובד במשרה סבירה ממוצעת, עושה משימות ממוצעות בחברות ממוצעות במשך 30 שנה הוא בסדר גמור כל עוד הוא זורם עם המגמות של התעשיה. אני כרגע מתכנת לאיזה סטארטאפ נחמד, עובדים עם כל הטכנולוגיות הנחשבות והחדשות אבל המוצר והמשימות, אההה... די רגילות ואפרוריות. כן, גם כשיש איזה אלגוריתם ML לשפר (אמרנו טרנדים, לא?) זה לא מצריך איזה כוח מחשבה אדיר וגיוס יכולות אינטלקטואליות יוצאות דופן. זו ההרגשה שלי לפחות.
לצפיה ב-' מדוייק. היחידים שחושבים שצריך איזה paradigm shift כדי'
מדוייק. היחידים שחושבים שצריך איזה paradigm shift כדי
02/07/2018 | 10:37
225
לעבור בין טכנולוגיות כך הם המראיינים. כאילו צריך איזה שריר חדש במח כי ״המערכת מבוזרת״ או ״scale״.
לצפיה ב-'הדוגמאות שתארתי אינן סתם "עוד כלי"'
הדוגמאות שתארתי אינן סתם "עוד כלי"
02/07/2018 | 20:51
1
194

זה לא כמו מעבר לשפת תיכנות אחרת, או לשימוש בספריה ב במקום ספרייה א - מדובר בשינוי של הרגלי מחשבה שיש אנשים שהתקבעו עליהם במשך שנים.

ראיתי אנשים שמסרבים להבין מדוע תיכנות מונחה עצמים עוזר לייצר קוד סקיילאבילי יותר (מבחינת גודל בסיס הקוד או הפונקציונאליות) לעומת תיכנות פרוצדורלי - ואנשים שלקח להם זמן להתרגל לצורת החשיבה הזו (לא ברמה של ימים - אלא של מספר חודשים).

כנ"ל המעבר מקוד סדרתי לינארי לקוד מרובה נימים - יש כמה שינויים בהרגלי המחשבה שצריך לאמץ, שלאנשים שבמשך 20 שנה התרגלו לעבוד אחרת ולחשוב אחרת, לוקח זמן להתרגל אליהם ולשלוט בהם.

לא כל המעברים הם גדולים, ולא כל שינוי דורש הרבה זמן להתרגל אליו (למשל להתחיל שימוש בבדיקות יחידה זה משהו שאפשר לבצע תוך כמה ימים ברמה שבלונית, ולאחר מכן זה בעיקר fine tuning של כיצד כותבים בדיקות יחידה יעילות. להשתמש בספריית angular במקום ספריית jquery גם זה לא קפיצה גדולה במיוחד לאדם מנוסה. אבל יש מעברים שדורשים להשתחרר מקבעונות של שנים - ולחלק מהאנשים זה לוקח זמן - בין אם מסיבות פסיכולוגיות, ובין אם מסיבות שגם למפתח מתחיל זה ייקח זמן (כי הנושא מאוד שונה ממה שמוכר ויש לאותו אדם פחות על מה לבנות את השיטה החדשה).
לצפיה ב-'תלוי בבנאדם'
תלוי בבנאדם
03/07/2018 | 11:36
118
אלה שאני משתדל לעבוד איתם הם למשל כאלה שעברו מתכנות לינארי לתכנות א-סינכרוני כבד מונחה אירועים (מי שעשה מעבר ל-node יודע למה אני מתכוון) שיכול להיות מאוד מבלבל בהתחלה. כולם התרגלו אחרי מספר שבועות/חודשים בודדים. אבל מסכים איתך שיש כאלה שזה בא להם יותר מהר וכאלה שפחות.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי ואני מנסה להסביר את זה לרבים'
מסכים לגמרי ואני מנסה להסביר את זה לרבים
02/07/2018 | 22:09
166
ללא הצלחה
לצפיה ב-'אני קצת מתקשה להעריך אם הגעתי למצב כזה'
אני קצת מתקשה להעריך אם הגעתי למצב כזה
03/07/2018 | 02:06
205
שבו אי אפשר לרגש אותי בתפקיד מדהים או מעניין, בייחוד אם הוא שייך לתחום שונה שמצריך התמודדות עם בעיות מסוג אחר.

בתפקיד הנוכחי שלי, כתבתי בערך 70% מתשתיות ה data שמשתמשים בהם במוצרים השונים של הארגון. אבל אם מחר יבקשו ממני לעשות משהו דומה במקום אחר או לשפר תשתיות קיימות מאותו סוג, רוב הסיכויים שזה לא "יפיל אותי מהכסא". לעומת זאת, כבר יצא לי להתראיין במקומות מסויימים שמפתחים בהם דברים קצת יותר חדשניים או מיוחדים, כמו למשל אלגוריתמים גנטיים בשפת סקאלה, ביואינפורמטיקה וכד', אבל הראיונות הטכניים בהם היו די קשים וכנראה שלא באתי מספיק מוכן (למרות שלא דרשו נסיון מקדים באותם תחומים).
לצפיה ב-'חברת safeguard ובדיקת פוליגרף'
חברת safeguard ובדיקת פוליגרף
03/07/2018 | 09:17
1
178
שלום

מישהו מכיר את חברת safeguard ? 
איך החברה?
מה דעתכם על לעבור פוליגרף במידה ותתקבל? 

תודה רבה
לצפיה ב-'safecharge ולא SAFEGUARD'
safecharge ולא SAFEGUARD
03/07/2018 | 09:45
79
לצפיה ב-'האם יש חברות בארץ שמפתחות אנדרואידים (רובוטים דמויי אדם)?'
האם יש חברות בארץ שמפתחות אנדרואידים (רובוטים דמויי אדם)?
02/07/2018 | 00:10
3
118
אודה לכם על הפנייה לחברות רלוונטיות, אם ישנן כאלה.
לצפיה ב-'https://delosincorporated.com/'
https://delosincorporated.com/
02/07/2018 | 07:33
54
לצפיה ב-'https://www.facebook.com/ayelet.benshaul.shaked/'
https://www.facebook.com/ayelet.benshaul.shaked/
02/07/2018 | 07:35
47
לצפיה ב-'קיבלתי תגובות ספאם. יש מישהו בכל זאת שמכיר?'
קיבלתי תגובות ספאם. יש מישהו בכל זאת שמכיר?
05/07/2018 | 00:20
17
לצפיה ב-'שאלה לאנשי אמבדד'
שאלה לאנשי אמבדד
01/07/2018 | 16:40
3
220
שלום,
בחברה שאני עובד בה אנחנו עובדים עם מיקרוקונטרולר מסוים כבר המון שנים.
עם הזמן גם עברנו דגם שלו לדגם יותר מתקדם. אבל עדיין זה אותו מיקרוקונטרולר.

המיקרוקונטרולר הזה הוא מיקרוקונטרולר פשוט.

אין עליו מערכת הפעלה פשוט מתכנתים אותו בC באיזשהי סביבת עבודה שהיא ממש יעודית למיקרוקונטרולר הזה וצורבים את התוכנה עם כבל יעודי למיקרקונטרולר הזה. ואחרי זה מחברים מתח וזה מתחיל לעבוד.

שבוע שעבר הודיעו לנו שיש סיכוי מסוים שב5-10 שנים הבאות המיקרוקונטרולר הזה יפסיק להיות מיוצר ושכדאי שנתחיל להתכונן להחליף אותו. (מה שנקרא END OF LIFE)

בגדול מה שאנחנו צריכים זה
פרוססור או מיקרוקונטרולר שיודע לעשות את הדברים הבאים:

1. שיהיה לו הרבה פורטים (לפחות 50-60)
2. SPI
3. I2C
4. UART RS232
5. ETHERNET
6. DAC לפחות 4 עדיף יותר ערוצים.
7. ADC גם לפחות 4 עדיף יותר ערוצים
8. אפשרות לכתוב פרמטרים של INIT ולשמור אותם כדי שבפעם הבאה שמדליקים את המערכת היא קוראת את הערכים של הפרמטרים האלה.

איכשהו יוצא שכל מה שאנחנו רואים זה דברים שהם מבוססי ARM כאשר כמעט כל מה שראינו היה די OVERKILL לצרכים הפשוטים יחסית של המערכות שלנו.

יש מישהו שמכיר כאלה דברים ויכול להמליץ על משהו שמקובל בתעשיה?
(ולא PIC)

(אגב בשאלה הקודמת שלי על הרכיב WIFI שהיינו צריכים אכן בסופו של דבר הגענו לESP8266 שהיה היחיד שאשכרה עשה את העבודה בקלות ועבר את כל המתחרים שלו שהיו פי 20 יותר יקרים ממנו ודה פקטו לא הצליחו לבצע את המשימה... )

תודה.
לצפיה ב-'לא כתבת עם איזה מיקרוקונטרולר אתם עובדים ולאיזה מטרה'
לא כתבת עם איזה מיקרוקונטרולר אתם עובדים ולאיזה מטרה
01/07/2018 | 21:14
125
לא ראיתי מיקרוקונטרולר עם 50 I/O ports.
מה רע ב-ARM? האם המחיר יקר מדי? מגבלות הספק/גודל/מהירות שעון?

לצפיה ב-'אני לא ״איש אמבדד״ אבל מה שמקובל בתעשייה זה esp32'
אני לא ״איש אמבדד״ אבל מה שמקובל בתעשייה זה esp32
01/07/2018 | 22:10
172
היורש של esp8266
הוא עומד בכל הדרישות שלך, למעט ethernet שתצטרכו להוסיף. להגיע למס׳ כזה של io ports אתה בכל מקרה צריך gpio expander כמו PCF8575. זה יושב על i2c bus.
לצפיה ב-'I/O זה החלק הפשוט (יש מעבדים עם 128 I/O)'
I/O זה החלק הפשוט (יש מעבדים עם 128 I/O)
05/07/2018 | 10:24
59

למעט הדרישה ל ethernet ,שאר המודולים נחשבים כסטנדרט ונמצאים כמעט בכל מיקרו.
אפשרות לשמירת פרמטרים:יש מעבדים שמכילים איזור מיוחד לנושא,מצד שני אתה פשוט יכול להגדיר לך מקום ייעודי ב flash ולשמור שם את הפרמטרים,לחילופין קיימים זכרונות חיצוניים שניתן להתממשק אליהם עם I2C שכבר ציינת בתור דרישה.

רמזת שאתה מעונין להחליף מעבד קיים.במקרה כזה הייתי מנסה ללכת על מעבד קרוב ככל שניתן למעבד הקיים.ככה הפורטינג של הקוד יהיה יותר פשוט ,מבנה זיכרון רגיסטרים,סביבת עבודה ספריות וכלי הצריבה יהיו דומים.
זה יקל ויחסוך לך הרבה זמן בפורטינג ובאינטגרציה בייצור.
שני פרמטרים שמשחקים תפקיד בצימצום המועמדים שלא צויינו :
-target price  
-גודל הflash ו ה ram  

אגב מסקרנות מה הבעייה עם PIC (אגב הם קנו את atmel האם גם הם מחוץ למשחק)?
ומה זה משנה אם ARM זה overkill? סביר להניח שמעבד ARM חדש עולה פחות מהמעבד הישן (אגב יש את סדרות ה cortex-M שנוצרו במיוחד לסגמט שאתה מחפש, מעין "ARM לעניים").

לצפיה ב-'כמו זמן לוקח להחזיר תשובה לאחר שיחות עם ממליצים?'
כמו זמן לוקח להחזיר תשובה לאחר שיחות עם ממליצים?
01/07/2018 | 12:35
5
299
כאשר אתם בשלבים מאוחרים של המיונים (חברה גדולה), סיימתם את כל הראיונות (מספר ראיונות כולל מקצועים ומשאבי אנוש) ולאחר שיחות עם ממליצים, כאשר הממליץ שלי אישר שהתקשרו אליו לפני כשבוע.

בכל התהליך הכל זרם ממש מהר. כעת שהגעתי לסוף, נראה שההמתנה לתשובה לוקחת זמן.

אני מרגישה שהלך לי טוב בכל הראיונות, הממליצים המליצו. כמה זמן לוקח להחזיר תשובה? מתי והאם כדאי ליצור קשר?

תודה
לצפיה ב-'לפעמים זה סימן לא טוב'
לפעמים זה סימן לא טוב
01/07/2018 | 12:54
288
לרוב מתקשרים לממליצים ואחרי שעתיים כבר יש חוזה או יום יומיים למחרת. בדרך כלל כשיש בעיה (הקפיאו, מתלבטים, ביטלו משרה, לא מאשרים וכו') אז זה נמרח. כדאי להתקשר ולראות מה קורה עם זה.
לצפיה ב-'הרבה פעמים אינטרס של מעסיק לרוץ עד החתימה ואז לעצור'
הרבה פעמים אינטרס של מעסיק לרוץ עד החתימה ואז לעצור
01/07/2018 | 13:07
280
אתה מכיר את המושג Rendezvous אני מניח.
לצפיה ב-'חד משמעית - ליצור קשר עם המגייס\ת או המנהל\ת המגייס\ת'
חד משמעית - ליצור קשר עם המגייס\ת או המנהל\ת המגייס\ת
03/07/2018 | 19:00
2
52
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
04/07/2018 | 13:30
1
112
יצרתי קשר, אמרו שבימים הקרובים יחזרו עם תשובה. כבר לא יודעת מה לחשוב. מבאס ממש שהכל עבר חיובי ועכשיו לוקח כל כך הרבה זמן לחזור. אמנם חברה גדולה אבל מצב מוזר לי.
לצפיה ב-'את לא צריכה לשבת לחכות להם'
את לא צריכה לשבת לחכות להם
04/07/2018 | 19:05
99
תמשיכי להתראיין!
לצפיה ב-'תפוז מחפשת בדחיפות מהנדס סייבר'
תפוז מחפשת בדחיפות מהנדס סייבר
30/06/2018 | 14:00
239
אל תשלחו לי מסר, כי פרצו לי את תיבת המסרים
לצפיה ב-'תכנות בכללי ופיתוח תוכנה'
תכנות בכללי ופיתוח תוכנה
27/06/2018 | 16:42
11
544
שלום לכולם לי קוראים אבי.
אני מסיים תואר ראשון בהנדסת מכונות השנה באוניברסיטת אריאל.
ממה שהבנתי העבודות שאני יעבוד בהם כמהנדס מכונות הם או עבודות משרדיות שמצריכות עבודה רבה מול מחשב או עבודות כמו של טכנאי .בנתיים אני מחפש עבודה וזה לוקח הרבה מאוד זמן.
לכן, חשבתי בנתיים להתחיל ללמוד שפת תכנות מהבית כי זה מקצוע שמעניין אותי ויכול לפתוח לי דלתות בעתיד.

רציתי לדעת אם יש למישהו המלצה על מאיזה שפה כדאי לי להתחיל? 
מה השפה שהכי פופולרית כרגע?
איך נראים חיי היומיום של מפתחי תוכנה? ז"א רק רושמים קוד כול היום?
ואם יש עוד המלצות או עצות שכדאי שאני ידיע לפני שאני מתחיל..

תודה רבה מראש לכולם

לצפיה ב-'אם המטרה שלך להגחיך את תלמידי מכללת אריאל, '
אם המטרה שלך להגחיך את תלמידי מכללת אריאל,
27/06/2018 | 16:45
2
345
הצלחת.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/06/2018 | 17:58
282
לא זה ממש לא הייתה המטרה שלי
לצפיה ב-'לעומת המטרה שלך, להיות טרול מכוער.'
לעומת המטרה שלך, להיות טרול מכוער.
27/06/2018 | 20:55
114
לצפיה ב-'עדיף שתעשה השלמות לתואר במדעי מחשב'
עדיף שתעשה השלמות לתואר במדעי מחשב
27/06/2018 | 19:40
1
265
אם סיימת תואר בהנדסה, נראה לי שתוך שנה וחצי תוכל להשלים תואר במדעי מחשב. ואז אחרי אוניברסיטת אריאל תוכל אולי לעבוד בבדיקות תוכנה או אוטומציה.
לצפיה ב-'בוגרי מכללות יכולים למצוא עבודה'
בוגרי מכללות יכולים למצוא עבודה
28/06/2018 | 12:02
191
החלשים אולי לא כלכך אבל הרוב כן, במיוחד במצב שוק העבודה בתוכנה הנוכחי.

זה לוקח יותר זמן ומתחילים יותר נמוך אבל לא צריך להחליט מראש שכולם לא מצליחים להגיע לתחום התוכנה
לצפיה ב-'זה קצת מוזר שאתה לא מוצא עבודה במה שיש לך תואר אז...'
זה קצת מוזר שאתה לא מוצא עבודה במה שיש לך תואר אז...
28/06/2018 | 12:06
4
235
...אתה מניח שתלמד משהו אחר בבית (בלי תואר) ובו כן תמצא עבודה.

יש שנכנסים לתחום התוכנה ללא תואר אבל זה כנראה פחות קל מאשר למצוא עבודה בתחום שכבר יש לך בו תואר.

אם אתה מעוניין לעבוד בתוכנה, הדרכים עם סיכויי ההצלחה הגבוהים יותר הם:
1. כמו שכבר הציעו, להשלים לתואר במדעי המחשב.
2. יש מקומות שעושים הכשרה למתכנתים עבור אנשים שיש להם פוטנציאל גבוה (בעלי תארים בד"כ) ללא עלות בזמן ההכשרה. אתה בתמורה מתחייב לעבוד דרכם שנתיים (כחברת כח אדם) וכך הם מרוויחים עליך.
לצפיה ב-'זה לוקח זמן למצוא עבודה בתחום שלי לכםץן חשבתי לפתוח לי עוד ד'
זה לוקח זמן למצוא עבודה בתחום שלי לכםץן חשבתי לפתוח לי עוד ד
28/06/2018 | 13:54
3
164
לא ידעתי שיש את אפשרות 2.
אני יודע שיש מקומות כמו סלע והאקריו שאתה משלם על לימודים אבל על אפשרות 2 לא שמעתי.
יש לך שמות של מקומות שעושים את זה?
לצפיה ב-'עובדת איתי מישהי שהגיעה ממסלול כזה, אני יכול לשאול אותה'
עובדת איתי מישהי שהגיעה ממסלול כזה, אני יכול לשאול אותה
28/06/2018 | 14:03
183
חפש באינטרנט "הסבה לתוכנה" או משהו כזה. אני מניח שתוך מספר תוצאות תמצא גם מסלול ללא תשלום.

אלה המסלולי ההכשרה ללא תואר היחידים שאפשר באמת לסמוך עליהם כי אין להם שום דרך להרוויח עליך בלי באמת להכניס אותך לעבוד
לצפיה ב-'2 שאני מכיר הם:'
2 שאני מכיר הם:
28/06/2018 | 15:29
1
205
אינפיניטי לאב ואקספריס.

האקריו, סלע ובעצם כל אחד אחר שאתה משלם לו על הקורס זה לדעתי בזבוז זמן,
האינטרסים שלכם לא חופפים - אתה רוצה לעבוד בתחום, הם רק רוצים שתשלם על הקורס בלי קשר אם אתה מתאים לתחום והאם הקורס שלהם יביא אותך לאנשהו.
לצפיה ב-''
28/06/2018 | 21:55
127
עבדתי במקום שבו היו אנשים שהגיעו דרך קורס באקספריס, אם אני לא טועה. הם למדו ביולוגיה והנדסה די רחוקה מתוכנה, נראה לי גרעינית. הם היו סבבה, החברה הייתה מרוצה ולקחו אותם להמשיך לעבוד בסוף התקופה.
רק צריך לקחת בחשבון שזה לא איזה קורס של חודש שאתה עושה ואז עובד קצת בתור מתכנת עד שתמצא עבודה במכונות. עושים את זה בשביל לשנות כיוון בקריירה ולהפוך למתכנתים.

בנוסף, מסכים לגבי כל המקומות שאתה משלם על הקורס. עשיתי קצת שיעורים פרטיים לאנשים שלמדו שם וזה פשוט תת רמה. אנשים משלמים עשרות אלפי שקלים על קורס, מקבלים "מרצה" שבעצמו סיים קורס כזה לפני חודש ואז עוד צריכים לקחת שיעורים פרטיים. מה גם שבתור מישהו שסיים תואר בהנדסה כלשהי, אין שום דבר בקורס הזה שאתה לא יכול ללמוד בעצמך.
לצפיה ב-'העסקתי פעם בוגר הנדסת ביוטכנולוגיה שעשה הסבה'
העסקתי פעם בוגר הנדסת ביוטכנולוגיה שעשה הסבה
29/06/2018 | 13:26
201
העסקתי הרבה "מוסבים", זה היה הכי קרוב לרקע שלך והיה עובד מצויין. הוא למד בטכניון, נחשף לתכות בצהלך התואר וידע שזה מה שהוא רוצה לעשות בחיים. והיה גם טוב בזה. יש הרבה בעיות במה שכתבת אבל הבעייה הכי גדולה שלך לפי דעתי זאת הגישה. אתה רוצה לחלטר בתכנות עד שתמצא עבודה בהנדסת מכונות. איך לומר בעדינות, זאת לא בדיוק גישה שמעסיקים יעופו עליה. ולשאלתך, כן, מפתחי תוכנה כותבים קוד רוב היום (ובודקים אותו).
לצפיה ב-'עבודה בשב"כ/מוסד'
עבודה בשב"כ/מוסד
25/06/2018 | 14:07
7
377
נתקלתי לאחרונה בכמה פרסומים של השב"כ ושל המוסד שמגייסים בוגרי מדמ"ח, אם כי לא יענו לך על שום שאלה לפני שתתקבל.
האם יש למישהו כאן מושג איך זה מבחינת שכר, תנאים, גמישות בשעות  וכדומה ביחס למקובל בשוק ההייטק או בכלל?
וכמה זמן בערך יכול לקחת תהליך כזה?
לצפיה ב-'נותנים פנסיה תקציבית? על זה וודאי הם יוכלו לענות...'
נותנים פנסיה תקציבית? על זה וודאי הם יוכלו לענות...
25/06/2018 | 23:48
6
337
אם כן, הייתי חותם בלי להניד עפעף.
אין כמו להיות פרזיט בארץ הפרזיטים.
לצפיה ב-'אתה לא ממש מעודכן'
אתה לא ממש מעודכן
27/06/2018 | 11:15
1
131
לצפיה ב-'הפסקת הפנסיה התקציבית היתה מעין בלוף'
הפסקת הפנסיה התקציבית היתה מעין בלוף
28/06/2018 | 00:13
219
בפועל הונהג סידור אחר שהעניק לאנשי קבע שיפרשו בגיל 45 פנסיית גישור מתקציב המדינה עד הגעתם לגיל 67. הסידור הזה ביטא את הקושי של מערכת הביטחון להיגמל מהפנסיה התקציבית.

המעבר מפנסיה תקציבית רגילה לפנסיית גישור לא רק שלא חסך כסף, אלא גם הפך את המידע על עלויות פנסיית הגישור לבלתי־שקוף לחלוטין. בעוד המדינה יודעת להעריך את העלות של התחייבויותיה האקטואריות בפנסיה התקציבית לכל עובדי המגזר הציבורי, ובכלל זה לצבא, והיא גם מפרסמת את העלויות מדי שנה, אין לה שום מושג מהן העלויות של פנסיות הגישור. עלויות אלה — שאינן מחושבות — עשויות לטפס בשל גורמים כמו הגידול במספר אנשי הקבע לאורך השנים (למרות צמצומו בשנתיים האחרונות), העלייה בתוחלת החיים, שינוי בהגדרות תפקידים ועלייה בדרגות.

על פי הדו"ח של החשב הכללי במשרד האוצר, ב–2016 הסתכמה החבות האקטוארית של המדינה לעובדיה וגמלאיה ב–747 מיליארד שקל. מתוך סכום זה, 405 מיליארד שקל הם חבות פנסיה תקציבית לגמלאים, והשאר — לעובדים פעילים. מתוך הסכום לגמלאים, 302 מיליארד שקל הם בגין פנסיות לאנשי קבע וגמלאי מערכת הביטחון. ואולם, הסכום הזה אינו כולל את פנסיות הגישור לאנשי קבע שגויסו החל ב–2004. ההתחייבויות לאותם אנשי קבע יגדלו עם השנים.

וכמובן, יש עוד נעלם ששכחו להביא בחשבון. "פנסיית גישור לעובדים נוספים במערכת הביטחון", מכנה זאת החשב הכללי בדו"ח הכספי, ומציין כי "טרם הוסדרו התקנות ליישום פנסיית הגישור לגופים אלה". זהו ניסוח עדין לכך שכלל לא התחיל המשא ומתן עם עובדי המוסד, שב"כ, המשטרה ושב"ס בנוגע למעבר שלהם לפנסיה צוברת הכוללת גם פנסיית גישור, אבל ברור לחלוטין שהם יוצמדו לצבא. משמע, כל הכללים שייקבעו לגבי פנסיית הגישור של אנשי הקבע ישוכפלו אחר כך לעובדי המערכות הביטחוניות האחרות, עם ההתאמות הנדרשות לכל גוף.

לצפיה ב-'פנסיה תקציבית קיימת היום רק בצהל'
פנסיה תקציבית קיימת היום רק בצהל
27/06/2018 | 12:20
3
106
לצפיה ב-'כמה שזכור לי - כבר לא'
כמה שזכור לי - כבר לא
27/06/2018 | 21:15
2
218
רק לאלה שחתמו קבע עד סוף שנות ה90, בערך.
לצפיה ב-'משנת 2002 עובדי מדינה חדשים לא צורפו למסלול פנסיה תקציבית.'
משנת 2002 עובדי מדינה חדשים לא צורפו למסלול פנסיה תקציבית.
27/06/2018 | 23:26
71
לצפיה ב-'איש קבע ממוצע יוצא לפנסיה בגיל 45'
איש קבע ממוצע יוצא לפנסיה בגיל 45
28/06/2018 | 06:10
252
בעתיד הבנתי שרוצים להוריד את זה ל42 כדי להצעיר את הצבא.
בכל מקרה, במשך 22 שנה (45-67) הוא יקבל פנסיית גישור על חשבון המדינה שהיא פנסיה תקציבית לכל דבר ועניין.

לצפיה ב-'למונייד משחררת פוסט רציני יחסית ושווה קריאה'
למונייד משחררת פוסט רציני יחסית ושווה קריאה
26/06/2018 | 11:19
5
440
זה מה שקורה כשנותנים למישהו רציני לכתוב במקום דן ״PR" אריאלי.

לצפיה ב-'מרפרוף זריז'
מרפרוף זריז
26/06/2018 | 11:34
3
333
נראה שהמודל ביטוח שלהם בהפסד. והפתרון המוצע כולל "pricing". בקיצור, אם תמכור ביטוח במחירי הפסד כנראה שתגייס הרבה לקוחות. השאלה מה קורה כשרוצים למכור ביטוחים רווחיים? ימים יגידו.
לצפיה ב-'אני הבנתי משהו אחר - אין להם מנגנון מניעת הונאות עובד'
אני הבנתי משהו אחר - אין להם מנגנון מניעת הונאות עובד
26/06/2018 | 11:54
2
238
וזה הגיוני כי ״לקוחות שמחים״ ו ״מהירות תשלום״ הן מטריקות הופכיות ל״מניעת הונאה״.
לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
26/06/2018 | 11:58
1
187
אין לי זמן לקרוא הכל אבל חיפשתי את המילה "fraud" בפוסט והיא לא מופיעה אז אני מניח שאתה עושה איזו הסקה שאולי נכונה ואולי לא.
לצפיה ב-'לא תמצא את המילה fraud בשום פוסט כיוון ששום חברה לא תדבר על'
לא תמצא את המילה fraud בשום פוסט כיוון ששום חברה לא תדבר על
26/06/2018 | 12:05
199
מנגנוני מניאת ההונאה שלה (או על יעילותם) מסיבות מובנות. עם זאת, המונח הזה מסביר בערך 80% מאיך כל מה שסביבינו עובד.
לצפיה ב-'בעניין ד"א וPR, זה קפץ לי עכשיו'
בעניין ד"א וPR, זה קפץ לי עכשיו
26/06/2018 | 11:44
265

בלי להתייחס לרעיון, פרסום תשואה של קרן חודשיים אחרי הקמתה זו בדיחה. לגמרי כתבה פרסומית.
לצפיה ב-'חברת Devalore '
חברת Devalore
26/06/2018 | 09:40
1
213
מישהו מכיר ויכול לפרט על החברה? תהליך הקבלה?
תודה!
לצפיה ב-'חברת עובדי קבלן'
חברת עובדי קבלן
06/07/2018 | 04:19
37
בקיצור הם מגיסים אנשים ושמים אותם לעבוד במקום אחר.
אני לא אוהב את הניסיון שלהם לומר שהם לא ״חברת גולגלות ״ אבל הם כן. שלא יחרטטו אותך.

מתי שווה לעבוד שם?!

אם אתה רוצה לעשות הסבה חומרה תוכנה, או ממש צעיר וצריך נסיון אז הם ישלמו לך סביר + תקבל ניסיון.

חוץ מזה אני לא אוהב את הגישה ״הנכלולית״ הזו שלהם לגרום לך לחשוב שאתה עובד בדוולור, אתה עובד איפה שישימו אותך. וזה בסדר גמור.
לצפיה ב-'עבודה בחו"ל'
עבודה בחו"ל
23/06/2018 | 02:10
16
412
היי. סיימתי לאחרונה תואר במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב. אין לי ניסיון תעסוקתי בתחום. האם זה ריאלי כרגע למצוא עבודה בפיתוח תוכנה באירופה/ ארה"ב/ קנדה, או שאצטרך לצבור ניסיון בארץ קודם?

לצפיה ב-'באופן כללי'
באופן כללי
23/06/2018 | 02:39
338
זה מאד מאד קשה בלי מעמד של אזרח (דרכון אירופאי, אמריקאי, קנדי וכד').

אחרת, באירופה הסיכויים הם די טובים כעבור מספר מסויים של שנות נסיון. בדרך-כלל זה  תלוי עד כמה באותה תקופה שתחפש, אותו תחום ההתמחות הספציפי שלך הוא כזה שיהיה עבורו ביקוש. החזקה בתואר יכולה להקל מאד, אבל לא חובה.

לגבי ארה"ב וקנדה, כמדומני, הסיכויים הם סבירים רק דרך התאגידים האמריקאים הגדולים (אמזון, גוגל, פייסבוק וכד'). החזקה בתואר הינה חובה.
לצפיה ב-'זה די קשה'
זה די קשה
23/06/2018 | 08:59
288
עקרונית, אם יש לך אזרחות/אישור לעבוד בלי הגבלה במדינה אליה אתה רוצה לעבור (נגיד אתה אזרח איחוד אירופי, ורוצה לעבור למדינה באיחוד, או אזרח אמריקאי/קנדי ורוצה לעבור לארה"ב/קנדה וכד') - אתה יכול לנסות למצוא מעסיק שיסכים לקחת אותך, ואולי אפילו תמצא. אבל תהיה בעמדת נחיתות, ולו כי עבור רובם "אוניברסיטת תל אביב" לא אומר הרבה, וגם כי למה שיקחו אותך במקום מישהו מקומי? רק אם אתה עולה להם פחות כסף. אבל, עדיין, יש סיכוי כלשהו.

אם אין לך שום דרכון רלוונטי, אז אין סיכוי שמעביד זר יתחיל להתעסק עם ויזות ואישורי עבודה עבור בוגר טרי. אתה לא תורם לו שום דבר שבוגר טרי מקומי לא יכול לתרום.
לצפיה ב-'עבודה מרחוק'
עבודה מרחוק
23/06/2018 | 16:57
12
308
ואז אתה יכול לגור היכן שתרצה. אמנם חלק מהמדינות אוסרות, רשמית על עבודה עבור מעסיק זר מתוך המדינה, אבל עוד לא שמעתי על מישהו שנפל על זה. אם אתה נייד אז אתה יכול לעשות את זה כמה חודשים בכל מדינה.
ככה תכיר אנשים מקומיים ותשפר את הסיכוי שלך למצוא מעסיק שירצה להשקיע בך.
לצפיה ב-'“digital nomad" זאת עבירה על החוק'
“digital nomad" זאת עבירה על החוק
24/06/2018 | 00:59
10
265
למה להסתכן עם רשויות המס וההגירה בכל מדינה בה אתה דורך?

אף פעם לא הבנתי למה אנשים עושים לעצמם כאלה דברים...
לצפיה ב-'לפי חוו"ד של עו"ד שקראתי זה יותר אפור מהטענה שלך'
לפי חוו"ד של עו"ד שקראתי זה יותר אפור מהטענה שלך
24/06/2018 | 17:02
9
190
מוזמן לחפש בפורום "עוברים לארה"ב" על שלל דיונים בנושא (לגבי ארה"ב).
כמובן - אני לא עורך דין, והקורא מתבקש לחקור את הנושא בעצמו טרם קבלת החלטה.

בכל אופן, עוד לא נתקלתי במישהו ששהה במדינה א' וסיפק שירותים מרחוק עבור מעסיק ממדינה ב', שהסתבך עם הרשויות.

למה עושים את זה? כי רוצים לטייל קצת, לחוות קצת, ולא רוצים לחכות את השנים הארוכות שלוקח למיעוט הקטן של עובדי ההיי-טק שמצליח בסוף לקבל ויזת עבודה במדינה אחרת.

החיים קצרים.
לצפיה ב-'אין פה שום דבר אפור, פשוט אין אכיפה ממשית של הנושא הזה.'
אין פה שום דבר אפור, פשוט אין אכיפה ממשית של הנושא הזה.
24/06/2018 | 17:53
7
176
מה שכן צפה לשומה ממס הכנסה בחזרה לארץ. הם חמים אש על מתכנתים שעושים חלטורות בחו״ל.
לצפיה ב-'מכיר הרבה שעשו את זה'
מכיר הרבה שעשו את זה
24/06/2018 | 18:01
6
207
עבדו מרחוק אצל מעסיק ישראלי או בחשבוניות. הכל מדווח (בארץ), טיילו על וויזת תייר בעולם ונהנו מכל רגע.
למה לעשות את זה? כי זה כיף גדול במיוחד למי שאין ילדים ויכול להתנייד בעולם.
אם אתה מדווח על ההכנסה לרשויות בארץ אף אחד לא יפריע לך.
לצפיה ב-'כולנו מכירים וגם אני עשיתי את זה. אז? זה הופך את זה לחוקי?'
כולנו מכירים וגם אני עשיתי את זה. אז? זה הופך את זה לחוקי?
24/06/2018 | 18:07
196
כולנו עושים הרבה דברים לא חוקיים. בריא ונבון לדעת שהם לא חוקיים.
לעניין מס מן הסתם הכוונה למי ש*לא* דיווח לרשויות...
לצפיה ב-' גם לי יצא להכיר כמה כאלה...'
גם לי יצא להכיר כמה כאלה...
24/06/2018 | 20:55
174
ולא נראה לי שעשו להם בעיות, אולם הם מקרים מאד יוצאי דופן (חלק בכלל יועצים, קבלנים וכד').

אני חושב שמצב שוק העבודה השתנה מאד בשלוש השנים האחרונות והרבה יותר קל ויעיל להגר בצורה מסודרת, במיוחד אם יש לך תואר אקדמי.

לזכותך ייאמר שהעיצה שנתת לי לפני כשנה היתה מאד מוצלחת... אימצתי לעצמי גישה להשתקע במקום העבודה הנוכחי שלי בארץ ותוך כדי ללכת מדי פעם להרתאיין בחו"ל, שלא מתוך מטרה לעבור, אלא דווקא מתוך מטרה להגיע לראיונות onsite כדי להרוויח חופשה שלא על חשבוני , טיילתי ב3 מדינות (באחת מהן שלוש פעמים). בזכות העיצה הזו, לא רק שהרווחתי מימון הוצאות לחופשות שלי, גם הגעתי הרבה יותר רגוע ופחות לחוץ לראיונות וזה תרם מאד, עד שקיבלתי חוזה במקום נחמד ועכשיו מתלבט אם לחתום עליו.
לצפיה ב-'מי שמדווח בארץ זה עוד חצי צרה...'
מי שמדווח בארץ זה עוד חצי צרה...
25/06/2018 | 06:20
3
175
המושג digital nomad טומן בתוכו נסיון להעלים מסים באופן מוחלט. אני מכיר מישהו שעבד ככה כמה שנים, בעיקר באסיה ומזרח הרחוק, וטען שמשום שהוא לא נמצא באף מדינה יותר מחצי שנה - הוא לא תושב באף אחת מהן ולכן לא צריך לשלם מסים. הוא לא נתפס, לפחות בינתיים, לא במדינת האם שלו ולא במדינות בהן עבד, אבל זה לא משנה את העובדה שהוא עובר גם על חוקי המס וגם על חוקי ההגירה בכל אותן המדינות.

אם משלמים את המס בישראל, אז יכול להיות שלא עוברים עבירות מס (בעיקר במדינות איתן יש אמנת מס - מדינות שאיתן אין, עדיין עוברים בהן עבירה), אבל בוודאי עוברים עבירת הגירה.

אני מכיר ממקור ראשון וגם מחדשות על הרבה אנשים שגורשו מארה״ב בגלל עבודה לא חוקית, וזאת גם הסיבה למה צעירים ישראלים מתקשים לקבל ויזה לארה״ב. היו תקופות שכמעט בכל קניון בו הייתי היו ישראלים מוכרים זבל מעגלות, רובם ככולם עם אשרות תייר. לא יודע איזה מס הם שילמו ואיפה (להערכתי שום מס ובשום מקום), אבל אלה מהם שנתפסו - גורשו ולא הורשו לחזור. במה עבודה עם הלפטופ בסטארבקס שונה? בשום דבר.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
27/06/2018 | 20:24
2
76
נניח שאני עובדת בחברה ישראלית לגמרי, או לפחות סניף בישראל, נניח אינטל פתח תקווה, ויש לי אפשרות לעבוד מהבית או מכל מקום שארצה, מה זה משנה אם אני עובדת מסטארבאקס בניו יורק על ויזת תייר, כל עוד אני עדיין תושבת ישראל ומשלמת פה מסים, ואינטל פתח תקווה הוא המעסיק שלי? 
למה זו עבירת הגירה? אני יכולה באותה מידה לטייל כמה שנים ולשחק סוליטר כשאני יושבת בסטארבאקס.
לצפיה ב-'אם את יכולה - כל אחד יכול'
אם את יכולה - כל אחד יכול
27/06/2018 | 20:55
76
אני לא מדבר על לקרוא אימיילים במהלך חופשה, לא. אני מדבר על אשכרה לעבוד מרחוק במשרה מלאה.

אם את יכולה לעשות את זה מסטארבאקס בניו יורק - גם אמריקאי יכול לעשות את זה מסטארבאקס בניו יורק. מה זה משנה שהאינטל בפתח תקווה? לכן, מבחינת אמריקאים, את עושה עבודה שאמריקאי יכול לעשות - בלי לקבל לכך אישור. זאת עבירת הגירה. בנוסף, כסף שאת מרוויחה במהלך עבודה בשטח ארה"ב (לא משנה איפה נמצא זה שמשלם לך, משנה איפה את נמצאת כשאת עושה את העבודה) ממוסה בארה"ב. לכן זה לא משנה שאת משלמת מס בישראל - בארה"ב את עוברת עבירת מס (שוב, אמנת מס מטפלת במקרים של נסיעות קצרות וכד', אבל לתקופות ארוכות זאת בעיה).
לצפיה ב-'השאלה אינה ״האם זה משנה״ אלא ״האם זה מפר את תנאי השהות שלי״'
השאלה אינה ״האם זה משנה״ אלא ״האם זה מפר את תנאי השהות שלי״
28/06/2018 | 00:29
73
והתשובה לכך היא לרוב כן, כיוון שוויזת תייר על פי רוב אינה מאפשרת לך לעבוד במדינה.
והתשובה לשאלה ״מה קורה למי שמפר את תנאי השהות שלו בארה״ב״ בהחלט עשויה להיות ״הוא מסולק משם עם סטמפה שחורה בדרכון שלא מאפשרת לו פרקטית לחזור למדינה anytime soon״. וזה מה ש״משנה״.
לצפיה ב-'אין פה שום דבר אפור או ירוק או צהבהב'
אין פה שום דבר אפור או ירוק או צהבהב
25/06/2018 | 06:16
160
חקרתי את הנושא. הטענה של digital nomad מתבססת על מושג ״תושבות״, אבל מושג ״תושבות״ לא רלוונטי. זה לא משנה באיזו מדינה אתה נחשב ״תושב״, כי כל מדינה ממסה הכנסה שמופקת בשטחה, וכל מדינה דורשת רשיון לעבוד בתחומה בין אם על ידי אשרת שהיה מתאימה או אזרחות מתאימה.

יכול להיות שעוד לא נתקלת במישהו שאשכרה נתפס (ויש הרבה אנשים שנתפסים, אתה פשוט לא שומע על זה), זה לא עושה את זה חוקי. גם לחצות באור אדום לא במעבר חציה זה לא חוקי, ועדיין הרבה אנשים עושים את זה וממש לא כולם נתפסים. זה לא אומר כלום.
לצפיה ב-'עבודה מרחוק לדעתי מתאימה לאנשים מנוסים'
עבודה מרחוק לדעתי מתאימה לאנשים מנוסים
24/06/2018 | 10:49
190
לא לבוגרים טריים, זה גם בד״כ מה שהחברות המבוזרות מחפשות.
לצפיה ב-'לא אבל אם יש לך 100K ושנתיים פנויות אתה נרשם לתואר מתקדם '
לא אבל אם יש לך 100K ושנתיים פנויות אתה נרשם לתואר מתקדם
23/06/2018 | 21:40
286
במדינה שנותנת אישור עבודה כחלק מוויזת הלימודים. זה המסלול הסטנדרטי.
לצפיה ב-'כדאי ללמוד הנדסאי תוכנה בתוך "גיבוי"?'
כדאי ללמוד הנדסאי תוכנה בתוך "גיבוי"?
22/06/2018 | 20:46
15
353
אני בן 29. עובד בתור מזכיר בבית ספר.

העבודה הזו לא דורשת שום לימודים/ניסיון, וכמעט כל אחד יכול לעשות את העבודה אחרי כמה ימי "חפיפה". אני חושב שאני חייב "קריירת גיבוי" למקרה ומאיזושהי סיבה לא אוכל להמשיך לעבוד במקום הנוכחי.

יש לי אפשרות ללמוד במכללה מסויימת הקשורה לבית ספר בו אני עובד במחירים ממש זולים (70% הנחה).

יש במכללה כל מיני קורסים שלא נראים רציניים, חוץ משניים: הנדסאי תוכנה והנדסאי חשמל. אני לא מבין כלום בחשמל, אבל זה נשמע מעניין. ויש לי ניסיון חובבני בפיתוח תוכנה (כמה אתרי אינטרנט הקשורים לקבוצות שאני אוהד..).

מה דעתכם? שווה ללמוד 3 שנים (לימודי ערב) "הנדסאי תוכנה" רק למקרה שאני לא אמצא עבודה בתור מזכיר?

בחלק מהפוסטים פה נראה שוכלם פה מאוד "אוהבים" את תחום ההייטק. אפשר אפילו לחשוב שאנשים פה יהיו מוכנים לעבוד בחינם אם הם לא היו צריכים את הכסף..
חשוב לציין שאני ממש לא נמשך לשום תחום. לא תוכנה, לא חשמל ולא שום דבר אחר. אני שונא לעבוד. כל בוקר אני מעדיף להישאר מתחת לשמיכה. אני עובד רק כדי שלא אמות ברעב...
מבחינתי אין הבדל גדול אם אני עובד במזכירות/חשמלאות/הייטק.
לצפיה ב-'למה אתה חושב שתמצא עבודה בתור הנדסאי תוכנה?'
למה אתה חושב שתמצא עבודה בתור הנדסאי תוכנה?
23/06/2018 | 01:19
1
236
ונניח שיקרה מה שרובנו כאן לא מאמינים שייקרה - נניח שתתקבל לעבודה בהיי-טק.
האם אתה חושב שתוכל לעבוד יום-יום, חמישה ימים בשבוע, במשך 9-10 שעות ביום, כל יום, אחרי שהרגע כתבת לנו:
"חשוב לציין שאני ממש לא נמשך לשום תחום. לא תוכנה, לא חשמל ולא שום דבר אחר. אני שונא לעבוד. כל בוקר אני מעדיף להישאר מתחת לשמיכה. אני עובד רק כדי שלא אמות ברעב..."

איך אתה חושב שתוכל לשרוד בהיי-טק?
לצפיה ב-'למרות שאני שונא לעבוד, אני עובד מצטיין'
למרות שאני שונא לעבוד, אני עובד מצטיין
23/06/2018 | 08:42
243
אמרתי שאני לא נמשך לתחום מסויים, כדי שלא תחשבו שיש לי רצון מיוחד לעבוד בהייטק. מבחינתי עבודה במזכירות לא פחות טובה מעבודה בהייטק.

השאלה האם 3 שנות לימודי ערב שווים את המאמץ, או שזה בזבוז זמן, כי קריירה לא תצא מזה.

"רובנו כאן לא מאמינים שייקרה". אתה מדבר על חברות "ידועות" (בהן לא סביר שיהיו לי סיכויים רבים), או שאתה מדבר גם על חברות הייטק סוג ג' (אלו שמפתחות אתרים בוורדפרס / דפי נחיתה / שיווק בפייסבוק) שלא יהיו מעוניינים בהנדסאי תוכנה?

יש לכם מושג האם הנדסאות חשמל יותר טוב?
לצפיה ב-'העניין הוא, שקל מאוד להחליף מזכירים'
העניין הוא, שקל מאוד להחליף מזכירים
23/06/2018 | 08:51
186
אין סיכוי גדול שאני אשרוד באותה משרה עוד 10 שנים, כמו שמנקים לא שורדים באותה משרה לאורך זמן.

הזמן שהמעסיק מפסיד על החלפת עובד היא מינימלית. לרוב, ס"ה יומיים-שלושה. לכן בכל "בעיה" הכי קטנה מחליפים מזכירים. ולכן אני חייב קריירת גיבוי.
לצפיה ב-'יכול להיות שיש עבודות בעולם'
יכול להיות שיש עבודות בעולם
23/06/2018 | 09:53
171
שאתה לא תשנא ואולי אפילו קצת תהנה מהן, אם תטרח לחפש ולבדוק.
רק אומרת.

לצפיה ב-'אתה תלמד שלוש שנים. ואז מה?'
אתה תלמד שלוש שנים. ואז מה?
23/06/2018 | 10:02
3
195
אם אתה לא תעבוד במקצוע הזה, כל מה שתלמד יירד לטמיון ותוך חצי שנה יישכח וימחק לך מהמוח. התעודה עצמה לא שווה את הנייר שהיא מודפסת עליו, מה שחשוב זה הידע והנסיון. לא יהיה לך לא את זה ולא את זה - איזו עבודה אתה חושב שתצליח למצוא? רמז: עבודה דומה למה שאתה עושה עכשיו.
לצפיה ב-'יש מקצוע שאפשר ללמוד בלימודי ערב, וזה כן "שווה את הנייר"? '
יש מקצוע שאפשר ללמוד בלימודי ערב, וזה כן "שווה את הנייר"?
23/06/2018 | 10:24
2
145
הנדסאי חשמל עדיף?
לצפיה ב-'אפשר ללמוד לתואר ראשון במדעי מחשב'
אפשר ללמוד לתואר ראשון במדעי מחשב
23/06/2018 | 10:31
178
באוניברסיטה הפתוחה למשל, או במכללות מסויימות יש גם תוכניות המיועדות לאנשים עובדים.
לצפיה ב-'שום דיפלומה לא שווה את הנייר אם אתה לא משתמש בידע'
שום דיפלומה לא שווה את הנייר אם אתה לא משתמש בידע
23/06/2018 | 10:37
155
הידע נעלם מהר מאוד אם אתה לא משתמש בו ולא מנצל אותו. לשים תעודה בתוך מסגרת על הקיר זה טוב ונחמד, אבל אם אתה רוצה חמש שנים אחרי שסיימת את המסלול פתאום לחפש עבודה כי אתה "הנדסאי" - אף אחד לא יסתכל עלייך. כנ"ל עם תואר אקדמי, אגב. אם אתה לומד משהו - תעסוק בזה, אחרת אין לזה הרבה ערך.
לצפיה ב-'תשובות ושאלות'
תשובות ושאלות
23/06/2018 | 18:48
3
153
קודם כל תשובות : 
בעקרון אם תלמד הנדסאי תוכנה ותעשה איזה פרוייקט או 2 כנראה תמצא עבודה בתעשיה בשכר בינוני, ומשם כבר תוכל להתקדם.

עכשיו שאלה
מה זה "מזכיר בבית ספר" סתם מישהו שניגשים אליו ושואלים מה הלו"ז ? 
כמה מרוויח מזכיר ?
לצפיה ב-'הדגש על "תלמד הנדסי תוכנה" או על "תעשה פרוייקט או 2"?'
הדגש על "תלמד הנדסי תוכנה" או על "תעשה פרוייקט או 2"?
23/06/2018 | 21:03
2
143
פרוייקט או שנים אני יכול לעשות גם עכשיו. הרי יש לי את הידע המתאים. יש לי כמה אתרים.

חיפשתי ביוטיוב "פרוייקט גמר הנדסאי תוכנה", ואני יכול לעשות הרבה ממה שהציגו שם בלי ללמוד כמעט כלום.

דוגמאות לפרוייקטים שהיו שם:
(V=יכול לבצע בלי ללמוד X=צריך ללמוד)
V משחק איקס עיגול בין 2 סמרטפונים
V רכב (צעצוע) על שלט (דרך הסמרטפון)
X אפליקציה לשרטוט ותכנון מבנים בתלת מימד
X אפליקציה מוסתרת למעקב אחרי שימוש בסמרטפון
V אתר שיווק לבתי קפה
V הצגת דברים על מסך המחובר לבקר

לגבי העבודה במזכירות:
אני אחראי על הקשר מול הרשויות. בעיקר מול משרד החינוך והעירייה (בעיקר רישיונות/תקציבים/ביקורות). מרוויח בסביבות 10 ברוטו (יוצא 7.5 נטו). השכר ההתחלתי היה די נמוך, אבל במשך השנים זה עלה עוד ועוד (אני 9 שנים בתפקיד).
לצפיה ב-'אולי דוקא'
אולי דוקא
24/06/2018 | 00:50
112
תראה, השכר שלך לא בשמים בלשון המעטה.

בהנחה ואתה יכול לעשות את הדברים שאמרת, למה שלא תלך לQA ?
איזה סיבה בכלל יש לך להתאמץ וללמוד תואר הנדסאי.

לדעתי כQA מתחיל תגיע בקלות ל10, ובהמשך עם הנסיון תגיע ל20. 
התפקיד מזכיר נשמע לי כמו בזבוז זמן
לצפיה ב-'למה שלא תנסה למצוא עבודה עכשיו בחברה סוג ג׳?'
למה שלא תנסה למצוא עבודה עכשיו בחברה סוג ג׳?
24/06/2018 | 10:54
101
איזו חברת פרוייקטים שעושה אתרי תדמית לעסקים קטנים?
אם יש לך את הידע ופרויקטים להראות אני חושב שיש סיכוי שתמצא חברה כזאת.
אם לא, תמיד תוכל לחזור לתוכנית המקורית שלך, אבל אולי בכלל תסתדר בלי התעודה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'איך זה שאתה לא מקבל קביעות?'
איך זה שאתה לא מקבל קביעות?
24/06/2018 | 10:47
164
כל המזכירות בית ספר שאני מכיר נכנסו לקביעות. זה לפחות מבטיח לך שלא יזרקו אותך. אתה עובד משרד החינוך או עיריה/מועצה אזורית?
לצפיה ב-'למד תחום מבוקש שמעניין אותך'
למד תחום מבוקש שמעניין אותך
24/06/2018 | 11:29
133
אם אין לך אופציות יותר טובות, אתה יכול ללמוד הנדסאי תוכנה או חשמל.
בהייטק לא נתקלתי בהנדסאיי תוכנה אבל כן נתקלתי בהנדסאיי אלקטרוניקה (שזה לא חשמל), בעיקר בייצור/בד"ס.
הנדסאי תוכנה יכול לעזור לך אם תקבל תפקיד של מנהל רשת / אחראי מיחשוב בבית הספר או בהייטק. אפשר לקחת כהשלמה קורס הסמכה של סיסטם/ניהול רשת.
פיתוח אתרים הוא תפקיד בשכר נמוך עד כמה שידוע לי. תכנת ווב הוא תפקיד בשכר גבוה.
כעיקרון כדאי ללמוד במצב כמו שלך גם אם הערך המיידי אינו ברור.
לצפיה ב-'אולי באמת כדאי לחשוב על עוד דברים חוץ מתכנות'
אולי באמת כדאי לחשוב על עוד דברים חוץ מתכנות
28/06/2018 | 22:17
50
אם יש לך ממש אהבה ו"תשוקה" לתכנות (לפי ההודעה שלך זה לא נראה ככה), סבבה יש דרכים להגיע לזה. הנדסאי תוכנה כנראה הדרך הכי פחות יעילה היום.

אם לא חשוב לך תכנות, למה לא QA? המשכורות יותר גבוהות ואם אתה אוהב מחשבים, טכנולוגיה וכו' אתה כנראה תסדר. אחר כך, כשתכיר את התחום קצת מבפנים, אפשר לחשוב על שינוי כיוון לתכנות, אוטומציה, דבאופס וכו'. או שלא. קריירה ב-QA זה גם סבבה.
לצפיה ב-'כנסים מקצועיים בארץ?'
כנסים מקצועיים בארץ?
22/06/2018 | 00:35
142
מכירים כנסים מקצועיים בארץ בנושאים של פיתוח/דוטנט / unit test/design patern וכשומה?

אני לא מוצא בנושא...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
פורום דרכון רומני
זקוקים לדרכון רומני?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה