לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חסימת חשבון מאוד תמוהה באמזון AWS'
חסימת חשבון מאוד תמוהה באמזון AWS
26/04/2017 | 18:24
3
29
שואל פה אם אולי מישהו נתקל בזה. היום לא הצלחנו לגשת לשרת בaccount כלשהו של אמזון. באופן מפתיע גם לוגאין לאתר של אמזון נכשל (סיסמה לא נכונה) גם אחרי שאיפסנו את הסיסמה כמה פעמים. פנינו לתמיכה ולאחר כמה שעות קיבלנו מייל מוזר:

אמזון טוענים (בתרגום חופשי...) שהם חוסמים את החשבון שלנו לכמה ימים כדי לבדוק את חוקיות הפעילות שלנו. משהו בסגנון.

הם דורשים הוכחת זהות ועוד כמה אישורים כמו הוכחת מגורים בפקס.

אציין שהשרתים שלנו משמשים למטרות פיתוח כרגע, כמות הדאטה קטנה מאוד (instance אחד) ואין פעילות לא סטנדרטית. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא שאנחנו מעלים לשם הקלטות של משתמשים (כמובן הכל חוקי ומאושר וכו') ושהמוצר עושה ניתוח קול. אולי איזו רגולציה אמריקאית שבודקת בעייתיות בעניין ציטוט, פרטיות וכו'? גם אם כן, תמוה שדבר כזה (העתקה של כמה קצבי WAV) תגרור כזו תגובה.

מעניין שחשבון אחר של לקוח אחר שעושה ניתוחי קול גם באמזון עם תעבורה הרבה יותר גדולה (הקבצים עצמם יושבים על S3 ולא סתם מקומית על הדיסק למשל) לא נתקל בכזה דבר.

אשמח אם מישהו שמע על כזה דבר וגם מחשבות לגבי האמינות של ספקי ענן ואמזון בפרט. ואם זה היה שרת production שהשבתה שלו תגרום נזקים של מליונים? ככה ללא שום הודעה מוקדמת? הזוי ומאוד לא אמריקאי.

נ.ב: אני די בטוח ששללתי אפשרויות לפישינג. גם כי המידע שביקשו לא ממש מעניין מבחינת הונאות וגם כי נראה שזה אכן מגיע מאמזון.
לצפיה ב-'לפי המידע שהם דורשים'
לפי המידע שהם דורשים
26/04/2017 | 19:41
1
14
יכול להיות שמישהו גנב לכם את החשבון בצורה לא הכי מתוחכמת, ועכשיו יש להם בעיה להחליט מי הבעלים האמיתיים.
לצפיה ב-'נשמע אפשרי'
נשמע אפשרי
26/04/2017 | 20:22
4
בגלל שזה היה מעין חשבון זמני לניסויים לא הקפדנו על כללי אבטחה. סיסמאות נשלחו בgmail, אני מנחש שהן גם משמשות אתרים אחרים (לא אני פתחתי את החשבון והסיסמה לא שלי), זו סיסמה די בנאלית.
לאור מתקפות הסייבר האחרונות, לא אהיה מאוד מופתע עם תוקף השיג את הסיסמה. נו, נראה מה התמיכה של אמזון תגיד על זה.

אני אעדכן כאן אחרי שנקבל תשובה עדכנית.
לצפיה ב-'זה קרה לי ב-GCLOUD'
זה קרה לי ב-GCLOUD
26/04/2017 | 20:05
5
נחסם לי VM שהרמתי על איזה עבירה שאני לא זוכר מה היא שבבירור לא ביצעתי אותה אבל ייתכן שנפרץ לי החדבן ומישהו אחר עשה את זה.
כן קרה לי שנחסם לי חשבון ב-AWS אבל כי לא עמדתי בתנאים של האפיליאייט שלהם, הם כן שלחו לי הודעה למייל אבל פשוט חסמו לי את הגישה לאתר שלהם. מעניין מה היה קורה עם היה לי שם גם אתרים ב-AWS (זה יכול להיות אותו חשבון).
לצפיה ב-'מתלבט איפה ללמוד מדעי המחשב והאם כדאי לעשות שוב פסיכומטרי'
מתלבט איפה ללמוד מדעי המחשב והאם כדאי לעשות שוב פסיכומטרי
26/04/2017 | 02:56
5
93
היי, אני כרגע בצבא אבל עושה יומיות ובמהלך השירות עשיתי פסיכומטרי וקיבלתי 660 , אני מעוניין ללמוד מדעי המחשב (נמשך לתחום ויש מעט ניסיון בפיתוח משחקים לאנדרואיד)

אני נרשמתי לאוניברסיטת בן גוריון והתקבלתי (אוקטובר 17) אך לאחרונה יש בי לבטים בנוגע למעבר מהמרכז לדרום (אני גר במרכז) הן מבחינה כספית והן מבחינה הסתגלותית ,

לאונ' תל אביב אני לא מתקבל (צריך בערך 690 בפסיכומטרי בשביל להתקבל) ולבר אילן אני מתקבל אבל שמעתי ששמה בתחום חלש מאוד וללמוד שם יפגע בי מאוד בהמשך הקריירה

אני כרגע בצומת דרכים רצינית בנוגע לקבלת החלטות , האם לעשות פסיכומטרי שוב ולנסות להתקבל לת"א או האם ללמוד בבן גוריון או בר אילן , מה דעתכם ? תודה רבה
לצפיה ב-'בן גוריון זה בסדר גמור.'
בן גוריון זה בסדר גמור.
26/04/2017 | 03:27
4
86
עדיף על בר אילן, אבל אם אתה רוצה להשאר במרכז אפשר להתפשר. לשפר מ660 ל690 יהיה לך קשה (אני מניח שאת ה660 קיבלת אחרי הקורס?), ואילו לבזבז שנה בשביל זה, גם אם תצליח, לא נראה לי מוצדק.
לצפיה ב-'כן 660 אחרי קורס'
כן 660 אחרי קורס
26/04/2017 | 12:07
3
63
אני לא משהו במבחן הזה ....
ומה דעתך על מצב הממוצעים הנמוך ששמעתי שקורה בבן גוריון ?
לצפיה ב-'אני חושב שגם בר-אילן זה בסדר גמור.'
אני חושב שגם בר-אילן זה בסדר גמור.
26/04/2017 | 16:17
30
נכון. התעשיה מעריכה יותר את בוגרי בן גוריון, אבל בר אילן מאד שיפרו את הרמה לאחרונה, והם נחשבים ללא-רעים בכלל.
כמו שכתבת, בבן גוריון מכסחים בלי חשבון, ואולי זה הדבר היחיד שיוצר לאוניברסיטה הזאת את השם, ולכן אולי באמת עדיף ללכת למקום קצת פחות טוב (ואני מדגיש "קצת") ולקבל ציונים טובים יותר.

דבר נוסף שאתה צריך לקחת בחשבון זה משרת סטודנט. בבר-אילן יהיה לך הרבה-הרבה יותר קל למצוא משרת סטודנט מאשר בבן גוריון.

לכן, אם אני הייתי במקומך, אני חושב שהייתי הולך על בר אילן.  

דרך אגב, מה עם האוניברסיטה העברית. המחלקה למדמ"ח שם נחשבת באותו קו עם ת"א ועם הטכניון, ודרישות הקבלה שם קצת פחות נוקשות מת"א/הטכניון. שווה לך לבדוק שם.

לצפיה ב-'אני דווקא שמעתי שמועות הפוכות'
אני דווקא שמעתי שמועות הפוכות
26/04/2017 | 19:43
10
גם פה בפורום הייתה מגמה של תלונות לגבי בר אילן שהם הלכו לקיצוניות השניה ואם בסוף שנות ה90-תחילת 2000 היה קל מדי שם ורמה הייתה על הפנים, עכשיו הם מכסחים סטודנטים בבחינות והעלו רמה הרבה יותר מדי.

אבל שוב - אלה שמועות ואלה שמועות, בסופו של דבר אתה צריך ללכת לימים פתוחים ולדבר עם הסטודנטים.

מצטרף להמלצה לגבי האוניברסיטה העברית.
לצפיה ב-'660 זה יפה מאוד'
660 זה יפה מאוד
26/04/2017 | 20:15
5
אתה ב-17 אחוז העליונים של אלו שנבחנים. זה מאוד מרשים בעיניי.

מקור:
לצפיה ב-'שאלה לגבי הנדסת חשמל.'
שאלה לגבי הנדסת חשמל.
24/04/2017 | 02:18
12
175
שלום לכם.
ראשית אני רוצה להודות לפורום הזה שמנע ממני לעשות טעות שהייתה עולה לי הרבה.
אני הנדסאי אלקטרוניקה ותמיד רציתי ללמוד הנדסת חשמל, אז השאלה שישר עלתה איפה ללמוד? מכללה, או אוניברסיטה.
העלתי לפורום את השאלה, ציינתי את כל היתרונות שהיו למכללה על פני אוניברסיטה ( קבלה מיידית, פטורים, מלגה....) לעומת החסרונות שהבגרות שלי לא מספיק טובה בשביל לנסות להתקבל לאוניברסיטה. חשבתי לעצמי "עד כמה כבר יש הבדל?".
אז קיבלתי תשובה מכמה אנשים בפורום הזה, כולם אמרו לי שכדאי לדחות את הלימודים ולנסות להתקבל לאוניברסיטה. אז הקשבתי לכם, והיום אני אמור לסיים (הסמסטר) את אפיק המעבר מהפתוחה לתל אביב. היום אני גם מבין יותר, שההבדל בין מכללה לאוניברסיטה הוא עצום, ואם הייתי הולך על מכללה הייתי סוגר לעצמי דלתות שכנראה בלתי אפשרי לפתוח.
אז קודם כל תודה.

רציתי גם להתייעץ איתכם לגבי כיוון בתוך התחום. אני יודע שכמות המשרות בארץ לבוגרי הנדסת חשמל היא לא גדולה ביוחד, ובכל זאת אני לא רוצה לוותר על התחום. אני אשמח אם תוכלו לייעץ לי על כיוון  (התמחויות), על מנת להגדיל את הסיכויים שלי למצוא עבודה אחר כך.

תודה מראש.
שבוע טוב.

לצפיה ב-'תבחר איזה מסלולים שתרצה, כל עוד'
תבחר איזה מסלולים שתרצה, כל עוד
25/04/2017 | 09:37
7
119
אחד מהמסלולים הוא מחשבים. זה כרטיס הכניסה של בוגרי התואר לעולם פיתוח התוכנה, למקרה שלא תמצא עבודה בתחום החשמל.
לצפיה ב-'קצת עצוב אבל זה הטיפ הכי טוב שתקבל, ויתר על זה...'
קצת עצוב אבל זה הטיפ הכי טוב שתקבל, ויתר על זה...
25/04/2017 | 10:38
117
קח כל קורס עם זיקה לתוכנה שתוכל במסגרת קורסי בחירה.
לצפיה ב-'האמת שמסלול מחשבים הוא גם כרטיס הכניסה לעולם החומרה'
האמת שמסלול מחשבים הוא גם כרטיס הכניסה לעולם החומרה
25/04/2017 | 13:56
5
89
ובאותה שאלה, אם נסתכל על המשרות "פרופר" של מהנדסי חשמל אז 90% מהן זה כל מה שקשור לאלקטרוניקה ומעגלים. שאר התחומים כמו RF, תקשורת, עיבוד אותות יש מעט-מעט מאד משרות. אני חושב שקורסי החובה מכילים מספיק קורסים בנושאי אלקטרוניקה.

לצפיה ב-'אני מכיר בדיוק ההיפך - מיעוט שעוסק במעגלים, הרוב בכל השאר'
אני מכיר בדיוק ההיפך - מיעוט שעוסק במעגלים, הרוב בכל השאר
25/04/2017 | 19:03
4
71
כמהנדס שעוסק בתקשורת וDSP בתוך צ'יפים

נכון להיום, לא נראה שיש דברים חדשים משמעותיים בתחום התקשורת, כך שעלול להיות קושי למצוא בו עבודה לעתיד.

DSP נראה לי תחום רב שימוש, שים לב שהתחום מתחלק לשניים: תכנון אלגוריתמים של DSP וכתיבת קוד למעבד DSP.  כל אחד מהם יעניין יותר אנשים אחרים כי יש בו מוקד אחר.

RF, תחום שהלימוד שלו באוניברסיטה מאוד מוגבל, רוב התורה של התחום מצאת בתעשיה, בין המדובר על RF בתוך צ'יפ או על בורד.

אמיר
לצפיה ב-'המשרה הכי פופולארית לסטודנטים ולבוגרים טריים'
המשרה הכי פופולארית לסטודנטים ולבוגרים טריים
25/04/2017 | 19:09
1
80
היא דווקא Chip Design, (ווריפיקציה, וולידציה ודיזיין). אבל בניגוד למה שנרשם מעלייך, אין צורך במסלול מחשבים (שיש שם קורס מסכן בVLSI ועוד אחד בארכיטקטורה של מחשבים שקשורים לחומרה) כדי לעבוד בזה. מקבלים אנשים שחזקים במערכות לוגיות ספרתיות, ולא מחפשים יותר מכך.
מה שכן- בתוכנה דווקא כן מסתכלים על קורסים. המלצה שלי- ללמוד במסלול מחשבים את הקורס רשתות תקשורת מחשבים ומעבדה מתקדמת בסי (בנוסף למבוא לתכנות מערכות ומבנה המחשב שהם חובה).
לצפיה ב-'כן, רק לא יודע עד כמה הלימוד באוניברסיטה יתרום לשם ישירות'
כן, רק לא יודע עד כמה הלימוד באוניברסיטה יתרום לשם ישירות
25/04/2017 | 20:12
60
Chip Design, (ווריפיקציה, וולידציה ודיזיין)  הוא בהחלט תפקיד עיקרי

בהרבה מקרים, מניוסני, מאוד עוזר כשלדזיינר יש הבנה כלשהי של האלגוריתמים שרצים על התכנון שלו.
לצפיה ב-'יש גם חסרונות ל-DSP'
יש גם חסרונות ל-DSP
25/04/2017 | 21:44
1
46
DSP זה תחום רב תחומי ומעניין מאוד אבל יש כמה חסרונות:
1. הגירה מאסיבית של מהנדסי חשמל.
2. פרגמנטציה של הנסיון באלגוריתמיקה (תמונה,בקרה,תקשורת,אודיו...) וסביבות העבודה/צ'יפים (TI code composer / analog ...) כך שנסיון בתחום אחד נחשב רק חלקית בתחום אחר.
3. שיפור בכח העיבוד של המעבדים הרגילים מפחית את הצורך והשימוש במעבדי DSP יעודיים.
לצפיה ב-'הכל נכון, אבל כתחום ידע בסיסי, פחות משנה'
הכל נכון, אבל כתחום ידע בסיסי, פחות משנה
26/04/2017 | 19:02
9
תפריד בין תחום עיסוק ובין תחומי לימוד:

גם אם יבחר לעבוד כמתכנן VLSI, הבנת DSP תעזור לו, כבר ראיתי מקרים שהבנת DSP עזרה גם למהנדסי רדיו

עיבוד ל DSP על מעבדים רגילים אכן קיים, אבל אני חושב שגם בו צפוי יתרון למתכנתי DSP טובים, הם יהיו יותר רגילים לדרישות התזמון ולהתאמות למשאבים.

כן, יש פרגמנטציה,אך שוב, היא לאחר ניסיון, והוא מתייחס לשלב של לימודי התואר הראשון. בנוסף, לא בטוח האם מעסיקים יעדיפו מהנדס DSP מנוסה שנחשב למעולה מתחום אחר או מהנדס DSP סביר שמכיר את התחום ...

אגב, אני לא בטוח שהכל מהגר למעבדים רגילים, תמיד יישארו תחומים גדולים שבהם אלקטרוניקה ייעודית היא חסכונית יותר (ראה למשל את "רדיו תוכנה" כקונספט שלא התרומם. גם אם מגיעים לביצועים, לא עומדים בשילוב הדרישות שלהם עם דרישות זרם וכו' למוצרים אמיתיים).

לצפיה ב-'קח קורסים בתוכנה'
קח קורסים בתוכנה
25/04/2017 | 10:40
88
מבני נתונים, מערכות הפעלה, java, קומפילציה.
לצפיה ב-'האמת שאם אתה לא נעול לגמרי על חשמל'
האמת שאם אתה לא נעול לגמרי על חשמל
25/04/2017 | 14:02
1
94
הייתי מציע לך לשנות כיוון למדעי המחשב.
היצע המשרות גדול באופן משמעותי וגם העבודה יותר מעניינת, לדעתי לפחות.
התואר קצר יותר ויש גם מכללות טובות בתחום כמו האקדמית ת"א-יפו או הבינתחומי.

גם לאוניברסיטה הפתוחה יש תואר ראשון במדעי המחשב שנחשב למוערך, כך שתוכל להישאר במסלול שאתה נמצא בו עכשיו. תתפלא אבל יש המון יתרונות ללימודים בפתוחה על לימודים במוסדות "סטנדרטיים".

לצפיה ב-'פשרה חמודה למי שאוהב חשמל,'
פשרה חמודה למי שאוהב חשמל,
25/04/2017 | 19:03
78
ואותו אפיק מעבר גם תופס לזה- ללמוד בתוכנית המשולבת של הנדסת חשמל ומדעי המחשב. החסרונות ברורים- עומס גדול יותר ושני מקצועות שלכאורה אין ביניהם קשר, אבל זה באמת שילוב שמלמד על כל העולמות וגם מאפשר תעסוקה בשני התחומים.
לצפיה ב-'......'
......
25/04/2017 | 20:36
48
תודה לכל מי שהגיב. אני אחשוב על מה שאמרתם. בכל מקרה אני לא חושב שאני הולך לוותר על חשמל, לגבי מסלול מחשבים האמת שרציתי את זה בכל מקרה.

תודה.
לצפיה ב-'לימוד תיכנות כאופציה ב''
לימוד תיכנות כאופציה ב'
26/04/2017 | 14:22
5
52
שלום,

אני כ 15 שנים בהייטק (הנדסת תעו"נ). בהתלבטות על לימודי תכנות ג'אוה + אנדרואיד, כתחביב לפיתוח אפליקציות עבורי + אולי אעסוק בזה בעתיד בפיתוח (סיכוי קלוש)

מהן אפשרויות הלימוד? מכללה? מה משך הלימודים? מכללות מועדפות? עלות (פחות או יותר)? אפשרויות אחרות?

תודה
לצפיה ב-'אם זה קודם כל עבורך, אין צורך לשלם למוסד'
אם זה קודם כל עבורך, אין צורך לשלם למוסד
26/04/2017 | 15:22
4
38
היות ואת לא מחפשת לעשות החלפת קריירה, תתחילי ללמוד לבד מספרים ואינטרנט.
יש המון חומר חינמי, יש קורסים On line חינם ובתשלום נמוך יחסית.

אם את ממש חייבת מסגרת קשיחה, יש קורסים ייעודים לפיתוח אפליקציות בכל מיני מכללות בארץ, אבל זה ידרוש השקעה של זמן וכסף רב.

קורס כזה אינו מומלץ כחלופה לתואר למי שמחפש קריירה בתחום פיתוח תוכנה, אבל מי שמחפש תחביב ואלי קצת פלוס, ולא מצליח ללמוד לבד, זה יכול להתאים.

משך הקורסים הוא בסביבות חצי שנה בד"כ.
לצפיה ב-'תודה: מי מעביר קורסים און ליין? אשמח לפרטים / לינקים'
תודה: מי מעביר קורסים און ליין? אשמח לפרטים / לינקים
26/04/2017 | 15:59
3
20
האמת, ניסיתי ללמוד לבד, לפי הדרכות וידאו באינטרנט. ראיתי שזה לא כזה פשוט. לכן ההעדפה שלי הינה מסגרת מסויימת.
לצפיה ב-'הנה דוגמה לאתר שנחשב טוב:'
הנה דוגמה לאתר שנחשב טוב:
26/04/2017 | 16:18
2
31

כמובן, שאם אין לך ניסיון קודם בתכנות כלל, לדלג ישר לפיתוח ל-Android זה לא פשוט.

אולי כדאי לקחת קורס בסיסי בתכנות כמו זה:

או זה:

שימי לב ש-coursera מרכז קורסים ממגוון אוניברסיטאות בארה"ב.
בכל קורס רשום מי מעביר אותו.

והנה עוד אתר טוב ללימוד יסודות התכנות:

אגב, אני יוצא מנקודת הנחה שיש לך שליטה באנגלית ברמה טובה.
אם זה לא המצב, וניסית לחפש חומרים בעברית, ייתכן שזה חלק מהבעיה.
במקרה כזה ממליץ בחום להתחיל משיפור האנגלית, אחרת כל לימוד יהיה קשה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה: נראה ש coursera מסתירים את המחיר טוב טוב...'
תודה: נראה ש coursera מסתירים את המחיר טוב טוב...
26/04/2017 | 17:12
1
18
לא הצלחתי להבין מהאתר הזה הרבה. אין דרך ליצירת קשר וכו'. (אולי זה מופיע לאחר ההרשמה, אבל ההעדפה שלי היא תמיד לוודא את הפרטים הקטנים לפני מסירת הפרטים שלי)

האתר codecademy נראה טוב יותר. אנסה גם להתחיל ממנו.

האנגלית שלי ברמה די גבוהה (לפחות בקריאה / כתיבה ושמיעה), אז לא נראה שזה יהווה בעיה / מכשול עבורי.
לצפיה ב-'היות ולא השתמשתי באתר בעצמי, אני לא יודע מתי הם מציגים את'
היות ולא השתמשתי באתר בעצמי, אני לא יודע מתי הם מציגים את
26/04/2017 | 17:44
14
המחירים, אבל בהחלט אין בעיה למצוא דרכים ליצור איתם קשר.
בסה"כ היה צריך לגלול לסוף העמוד הראשי, או עמוד כלשהו.

בנוסף לקישור להלן, יש להם שם קישורים לחשבון ה-FB, Twotter, G+ ועוד, כך שאם את משתמשת באחת מרשתות המדיה החברתית, תוכלי לשלוח להם הודעה ולברר.
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:03
7
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'בהיי-טק מתלוננים על מחסור במהנדסים - אבל הנתונים מספרים סיפו'
בהיי-טק מתלוננים על מחסור במהנדסים - אבל הנתונים מספרים סיפו
26/04/2017 | 12:14
1
86
נושא חדש /ישן
חסרות המסקנות הישנות והטובות שמקבלות מקום שולי במקום במה אמיתית ונכונה.
דה מרקר
http://www.themarker.com/technation/1.4049252
לצפיה ב-'אם כבר בידיעות עסקינן'
אם כבר בידיעות עסקינן
26/04/2017 | 12:56
109
נדמה לי שזה סוג של הסטוריה:

לצפיה ב-'לאיזה תפקידים בהייטק ניתן לעשות הסבה מפיתוח?'
לאיזה תפקידים בהייטק ניתן לעשות הסבה מפיתוח?
23/04/2017 | 23:33
12
174
אני שוקל לעשות הסבה
בעיקר בגלל שקצת נשחקתי מפיתוח.

איזה תפקידים שכוללים יכולות הצגה מול קהל. ורבליות
אתם מכירים שדומים מבחינת שכר או תנאים לפיתוח?

הרקע שלי הוא בוגר מדעי המחשב. 7 שנים בפיתוח היי לבל.

ניהול מוצר
אפיון ux
לצפיה ב-'מגוון תפקידים'
מגוון תפקידים
24/04/2017 | 01:27
11
226
ר"צ
ארכיטקט
איש שיווק
איש תמיכה
איש הדרכה.

ועוד...

לצפיה ב-'אני מחפש משהו שלא יורד מבחינת תנאים'
אני מחפש משהו שלא יורד מבחינת תנאים
24/04/2017 | 17:52
10
133
ר״צ גם מתעסק בפיתוח בחלק מהמקרים

לצפיה ב-'אם תעשה את המעבר במקום הנוכחי - תוכל לשמור על תנאים'
אם תעשה את המעבר במקום הנוכחי - תוכל לשמור על תנאים
24/04/2017 | 23:58
9
111

בדרך כלל כשיש לך כבר הרבה נסיון בתחום מסויים, אם תנסה להתקבל למקום אחר בתחום אחר לגמרי (מקצוע אחר) - סביר שזה יהיה בתנאים נמוכים יותר (אותו הדבר יהיה נכון למישהו בעל 7 שנות נסיון בניהול מוצר, שירצה להתקבל לתפקיד בפיתוח תוכנה במקום עבודה אחר).

אם אתה עובר מקצוע במקום העבודה הנוכחי שלך, ובהנחה שמעריכים אותך ואת יכולתך להתמודד בהצלחה עם התפקיד החדש, סביר שתוכל לשמור על אותם תנאים, בחלק מהמוטיבציה של האירגון לשמר את הידע בתוכו, וגם כי ההיכרות הארוכה איתך (וההיכרות הארוכה שלך עם החברה ומוצריה) מורידה את הסיכון לחוסר התאמה וחוסר הצלחה בתפקיד.
לצפיה ב-'בגדול- התנאים בפיתוח גבוהים מניהול מוצר (אותו שנות נסיון)'
בגדול- התנאים בפיתוח גבוהים מניהול מוצר (אותו שנות נסיון)
25/04/2017 | 00:51
8
42
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
25/04/2017 | 00:53
7
329
ובתור מי שעשה את המעבר מפיתוח למקצוע היי-טק אחר: המעבר שווה את זה.

כן, שווה גם ירידה פוטנציאלית בשכר.
אין לחץ בעבודה. אין תקופות לפני שחרור גרסה או CODE FREEZE
אין תיקוני באגים, אין תמיכה בלקוחות מעצבנים וטיסות בהפתעה לחו"ל.
אין לנקות אחרי אנשים אחרים.

כל אלו - שווים את הירידה בשכר.

לצפיה ב-'מתי עשית את השינוי? לאיזה תפקיד?'
מתי עשית את השינוי? לאיזה תפקיד?
25/04/2017 | 01:09
6
93
כי גם בניהול מוצר אני בטוח שיש לחץ
לצפיה ב-'לפני כמעט שנה'
לפני כמעט שנה
25/04/2017 | 01:25
5
103
מפתח -> ארכיטקט.
כמובן שיש לחץ, אבל אין מה להשוות אותו ללחץ בפיתוח.

לצפיה ב-'אצלנו אין ארכיטקט כטייטל. זה שדרוג גם מבחינת יחס'
אצלנו אין ארכיטקט כטייטל. זה שדרוג גם מבחינת יחס
25/04/2017 | 11:41
4
35
לצפיה ב-'בעבודה הקודמת בה עבדתי'
בעבודה הקודמת בה עבדתי
25/04/2017 | 19:09
3
98
לא היה ארכיטקט כטייטל. בפועל עסקתי גם בארכיטקטורה וגם בפיתוח.זו היתה חברה קטנה.
בחברה הנוכחית מעדיפים שארכיטקטים לא יקודדו. מדובר על corporate

לצפיה ב-'השאלה איך אציג בקשה כזו לבוס שלי'
השאלה איך אציג בקשה כזו לבוס שלי
25/04/2017 | 20:43
1
72
כך שאם לא יצלח מעבר או שאחרי שנה אחזור לקידוד
זה לא יתנקם בי
לצפיה ב-'אתה צריך לשכנע אותו שהוא זקוק לארכיטקט במשרה מלאה'
אתה צריך לשכנע אותו שהוא זקוק לארכיטקט במשרה מלאה
25/04/2017 | 22:50
64

מצד שני, קח בחשבון שארכיטקט במשרה מלאה צריך להציג תפוקה שמצדיקה את מעמדו.

ברמה העקרונית, ארכיטקט חזק יכול:

- לחסוך זמן בפיתוח המוצר על ידי תיכנון ארכיטקטורה שתפשט את המערכת ואת הקוד
- לאפשר למוצר להגיע ליכולות גדולות בצורה משמעותית (בין אם גידול בביצועים, גידול ביכולות הסקיילאביליות, קיטון בצריכת משאבים לאותה עוצמת מערכת וכן הלאה) על ידי הכנסת מבני נתונים ואלגוריתמים יעילים יותר ממה שקיים כיום במערכת
- להכין את החברה קדימה לשינויים בשוק, על ידי כך שהוא פנוי לחשוב על מה יהיה צריך בעוד שנה-שנתיים, ולא רק במה שצריך בחצי שנה הקרובה

השאלה היא אם החברה שלכם אכן יכולה להרויח משמעותית מארכיטקטורה טובה יותר, והאם לך יש את היכולות, הכישורים, המוטיבציה והסמכותיות למלא את התפקיד בהצלחה.

בקופורייט גדול מספיק, יש מקום לארכיטקטים אפורים, שמבצעים עבודה נחוצה אבל חסרת מעוף. ככל שהאירגון קטן יותר, יש פחות מקום לאנשים כאלו (למרות שגם שם זה קיים - ואותם ארכיטקטים יצליחו מבחינת תעסוקה וקריירה אם הם פוליטיקאים טובים. זה עצוב בעיניי - אבל זה קיים)
לצפיה ב-'מה מהות העבודה של ארכיטקט ?'
מה מהות העבודה של ארכיטקט ?
25/04/2017 | 20:46
22
לצפיה ב-'שכר של בודק חדירות'
שכר של בודק חדירות
25/04/2017 | 22:32
70
שלום,

לקראת מו"מ אני מנסה להבין מה השכר של pentester עם ניסיון של שנה-שנתיים. בשיטוט ברשת מדברים על טווח די רחב שבין 10 ל-18. האם מישהו יודע מה מקובל כרגע בשוק?

תודה.
לצפיה ב-'עזרה לחבר - חיפוש תפקידי ניהול מוצר או תפקידים דומים - תודה '
עזרה לחבר - חיפוש תפקידי ניהול מוצר או תפקידים דומים - תודה
25/04/2017 | 16:04
35
שלום,
אני מקווה שאני לא עובר על חוקי הפורום ומתנצל מראש במידה וכן.
אני מנסה לעזור לחבר שמחפש את האתגר/תפקיד הבא בתחום ניהול המוצר (או בתפקיד דומה),
אנסה לפרט בעיברית את הניסיון שלו בכמה נקודות:

1. בעל 6.5  שנות ניסיון בניהול מוצרי ווב ומובייל בתחום Enterprise, SAAS, Ecommerce שמיועדים בעיקר לשוק ה B2B ו B2B2C.

2. בעברו עסק בבדיקות,ליווי פיתוח, פרי/פוסט סייל, כתיבת סקריפטים לאוטומציה וכן 
UNIT TESTING

3. במסגרת תפקידו כותב מסמכי איפיון וכן את תצורת הממשק מבחינת UI\UX תוך שימוש בכלי בשם BALSAMIQ.

4. עבודה מול מספר צוותים הכל מבדיקות, פיתוח, מכירות, שיווק, עיצוב ו UX.

5. מבצע ניהול של מספר מוצרים במקביל שכולל
* ניהול מקצה לקצה החל משלב גיבוש הרעיון, איסוף המידע, הפיתוח, המסירה ללקוח והתמיכה הטכנית.
* התנהלות כלפי לקוחות חיצוניים ופנימים - Inbound\Outbound
* עבודה תחת ישויות רגולטוריות
* התנהלות והובלת תהליכים בלי להיות מנהל ישיר
* ניהול מוצר פעיל שתומך בכ 500,000 טרנזקציות/בקשות ביום.

תודה על העזרה !

לצפיה ב-'עבודה בתחום תוך כדי התואר *בפתוחה*'
עבודה בתחום תוך כדי התואר *בפתוחה*
22/04/2017 | 18:59
4
174
היי לכולם,
יש לי התלבטות קשה כבר זמן רב ואשמח אם תוכלו לעזור לי.
אני מתכוון להתחיל השנה ללמוד לתואר במדעי המחשב וההתלבטות שלי היא בין המכללה למנהל באשדוד לבין האוניברסיטה הפתוחה. החלטתי סופית שאני אלמד באחד מן המקומות האלה (גר 5 דקות מהמכללה, ככה שבשני המקומות יהיה לי נוח ללמוד. בפתוחה כמובן בגלל שחלק גדול מהלימודים בבית.)
מעניין אותי מה הקושי בכל אחת מהדרכים הנ"ל להשיג עבודה בתחום תוך כדי התואר.
יש לי 2 חברים שלמדו במכללות (אחד מהם במכללה למנהל באשדוד) (שניהם מדעי המחשב, 3 שנים) אחד מהם מצא עבודה בשנה השנייה, ואחד בשנה השלישית. שניהם אמרו שזה לא היה יותר מדי קשה למצוא עבודה ושאלו עבודות מעולות ביחס לסטודנטים שלומדים בתחומים אחרים ורובם נאלצים למלצר בשביל להתפרנס בשנות התואר..
לצערי אני לא מכיר אף אחד שעשה תואר במדעי המחשב בפתוחה, לכן אשמח אם תוכלו לשפוך קצת מידע בנושא - במידה ובן אדם עושה את התואר בפתוחה ב4 וחצי-5 שנים, מאיזה שנה זה ריאלי לעבוד בתחום? אני יודע שהתכנית לימודים שונה מאוד בין המכללות לאוניברסיטאות בכלל, ומהפתוחה בפרט..
כמובן שהמשכורת לא כל כך משנה (לצורך העניין גם מינימום יספיק) והעיקר זה הניסיון.
תודה מראש!

לצפיה ב-'אני למדתי בפתוחה ואין בעיה.'
אני למדתי בפתוחה ואין בעיה.
22/04/2017 | 22:06
2
183
אחרי שתלמד מבוא למדמ"ח, מבני נתונים ונניח עוד קורס (אלגו', מערכות הפעלה, C) כבר לא תהיה בעיה למצוא לפחות משרת סטודנט. אני מצאתי בשלב הזה עבודה ויש כאלו שכבר קודם. לגבי החברים שלך, זה שהם מצאו עבודה וזה שהיא יותר טובה מלמלצר באשדוד זה לא אומר הרבה. עדיף לך ללמוד בפתוחה (ולעבוד במרכז, כמובן) מאשר באיזו מכללה דרג ג'.
לצפיה ב-' ועוד מכללה למנהל מול הפתוחה - הפתוחה לוקחת'
ועוד מכללה למנהל מול הפתוחה - הפתוחה לוקחת
23/04/2017 | 00:28
64
לצפיה ב-'אז עכשיו אתה פה?'
אז עכשיו אתה פה?
25/04/2017 | 00:51
87
שובב. הייתי צריך לדעת לחפש אותך פה.

לצפיה ב-' מהשנה הראשונה'
מהשנה הראשונה
23/04/2017 | 09:27
159
היתרון של הפתוחה הוא שאתה יכול לעבוד במשרה מלאה, לא משרת סטודנט.

אם אתה לא עובד, או עובד במשרת סטודנט - אין שום הצדקה למרוח את התואר 4-5 שנים.
לצפיה ב-'חלופה לפייפאל... מכירים אלטרנטיבה טובה לפייפל?'
חלופה לפייפאל... מכירים אלטרנטיבה טובה לפייפל?
23/04/2017 | 19:49
3
101
בעיקר בנושא של קבלת כספים מלקוחות...
שמעתי על Payoneer....

אשמח לשמוע על חלופה שמאשפרת לקבל סכומים גדולים ולהעביר לחשבון בנק ישראלי...
לצפיה ב-'WWW.Bney_Brack.Com'
WWW.Bney_Brack.Com
24/04/2017 | 10:51
35
לצפיה ב-'יש אפליקציה חדשה שנקראת פועלים-ביט'
יש אפליקציה חדשה שנקראת פועלים-ביט
25/04/2017 | 00:47
1
73
בדיוק שמעתי עליה היום בעבודה.

לצפיה ב-''
26/04/2017 | 16:23
1
לצפיה ב-'תחת איזה רשיון לקנות תמונות? כדי למכור מצגת שהטקסט שלי והתמו'
תחת איזה רשיון לקנות תמונות? כדי למכור מצגת שהטקסט שלי והתמו
24/04/2017 | 18:49
1
96
תחת איזה רשיון לקנות תמונות? כדי למכור מצגת שהטקסט שלי והתמונות לא?

איך אני מוודא שזה לא משנה את הזכויות של המצגת\חוברת שלי (שרק אני או מי שהורשה לכך על ידי יוכל למכור את המצגת בשמי, ושהזכויות נשמרות שלי)?

איזו אסמכתא יש לי שאני לא מפר זכויות
לצפיה ב-'אני מקווה בשבילך שכאן זה הפורום המתאים'
אני מקווה בשבילך שכאן זה הפורום המתאים
24/04/2017 | 19:41
96
בעבודה אנחנו עובדים צמוד עם עו"ד בדיוק למקרים האלו.

לצפיה ב-'|שאלה| מערכת הפעלה Windows כשהשרתים הם לינוקס'
|שאלה| מערכת הפעלה Windows כשהשרתים הם לינוקס
21/04/2017 | 12:19
56
376
היי..

לאחרונה שמעתי על מקום עבודה שבו שרתי ה production הם שרתי לינוקס, אבל המתכנתים עובדים על המחשבים האישיים שלהם על Windows.

בכלל, יש איזשהו יתרון בלפתח על Windows בהנחה שלא מפתחים ב .Net ?

המשך>>
היי..

לאחרונה שמעתי על מקום עבודה שבו שרתי ה production הם שרתי לינוקס, אבל המתכנתים עובדים על המחשבים האישיים שלהם על Windows.

בכלל, יש איזשהו יתרון בלפתח על Windows בהנחה שלא מפתחים ב .Net ?

לצפיה ב-'שאלה בקשר להצגת ממוצע בקו"ח ואונ' "דרג ב" בתחום התוכנה'
שאלה בקשר להצגת ממוצע בקו"ח ואונ' "דרג ב" בתחום התוכנה
24/04/2017 | 01:48
2
172
שלום לכולם,
אני לומד לתואר במדעי המחשב שנה ב' באונ' חיפה.
לאחרונה התחלתי במסע חיפוש עבודה בתחום.
לבנתיים היו לי 2 ראיונות אחת בחברה גדולה . והשני בחברה קטנה יותר .בשני המקרים אני עדיין ממתין לתשובה.

רציתי לשאול מספר שאלות בקשר להצגת ממוצע:
1. אם הממוצע הוא 88 או 89 האם לגיטימי לכתוב 90 בקו"ח ?
2. האם יש מקומות שיבצעו סינון אוטומטי כי זה מתחת ל 90 בקצת?
3. איך השם של אונ' חיפה בתחום לדעתכם? כבר נתקלתי במודעות שדורשות במפורש את "ארבעת המובחרים" - האם זה דבר נפוץ?
4. אחד הדברים שהיה לי חסר בראיון זה להציג פרוייקט שעשיתי בסדר גודל גדול יותר , ואני לא ביצעתי כזה מעבר ללימודים, איזה פרוייקטים כדאי לעשות בתחום התכנה שיכול לתת לי מענה לראיונות העבודה ?

תודה לכולם!
לצפיה ב-'באזור חיפה והצפון, עם ממוצע כזה, תוכל למצוא עבודה (די בקלות)'
באזור חיפה והצפון, עם ממוצע כזה, תוכל למצוא עבודה (די בקלות)
24/04/2017 | 10:16
136

בהנחה שאינך סובל מ"חרדת ראיונות" ותפגין כישורים שתואמים את מה שהציונים שלך משדרים.

לגבי האם לרשום 90 או את הממוצע האמיתי - אני הייתי רושם את הממוצע האמיתי. מעבר לענייני מוסר - בהרבה מקומות יבקשו ממך לספק גליון ציונים, ושם יהיה רשום הממוצע האמיתי. חבל לסבך את עצמך סתם. בכל מקרה, סבורני שמרבית מקומות העבודה לא ידרשו ממוצע 90 כדרישת סף (85 זו כן דרישה שמופיעה לעיתים במודעות דרושים).

באזור המרכז יהיה לך קשה יותר למצוא עבודה בתור בוגר טרי של חיפה - למרות שבמצב השוק הנוכחי, סביר שגם שם תוכל למצוא אם תרצה ותתאזר בסבלנות.
לצפיה ב-'נ.ב. ייתכן שיש לנו תקנים מתאימים. אם מעניין אותך - שלח מסר'
נ.ב. ייתכן שיש לנו תקנים מתאימים. אם מעניין אותך - שלח מסר
25/04/2017 | 00:00
24
לצפיה ב-'יש פה אנשים שעשו הסבה מתכנות לניהול מוצר?'
יש פה אנשים שעשו הסבה מתכנות לניהול מוצר?
22/04/2017 | 13:45
8
173
אני רוצה להתייעץ ולשמוע מניוסנם איך היה המעבר.

אם אני רוצה להשאר בתפקיד עם נגיעה טכנולוגית אבל יותר לתת דגש על צרכי המשתמש או יותר לדבר עם אנשים על רעיונות

הייתם ממליצים על product mamangment?

לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
22/04/2017 | 14:02
1
174
(לא עשיתי הסבה כזאת, מדברת על מנהלי מוצר שראיתי סביבי במשך השנים)

מצד אחד זה תפקיד מעניין ובדיוק מה שאתה מחפש (למרות שאין מ-מ-ש נגיעה טכנולוגית בתפקיד הזה לרוב).
מצד שני זה בעיני תפקיד בסיכון גבוה, במיוחד בסטארטאפים. כל ניהול המוצר זה הרבה ניחוש וטעיה, אף אחד לא באמת יודע מה המשתמשים רוצים ומה יעבוד, וכשהמוצר לא עומד בציפיות ולא מתרומם או לא מספיק מוצא חן בעיני ההנהלה, אז מנהל המוצר זה "האשם" הכי קל ומיידי וראיתי כמה וכמה פיטורים כאלה.

לצפיה ב-'איזה הסבות אפשר לעשות מפיתוח? אחרי שימאס לי?'
איזה הסבות אפשר לעשות מפיתוח? אחרי שימאס לי?
22/04/2017 | 22:14
43
לצפיה ב-'בצעתי הסבה לתפקיד ביניים. יש יתרונות ויש חסרונות'
בצעתי הסבה לתפקיד ביניים. יש יתרונות ויש חסרונות
23/04/2017 | 00:49
5
168

התפקיד שלי אינו מנהל מוצר אלא יותר בכיוון של PO של סקראם (או מה שפעם קראו לו requirements engineer)

באופן עקרוני, העבודה הרבה פחות מלחיצה, אבל מצד שני יש הרבה פחות high בתפקיד כזה, עבורי. יש הבדל גדול בין לכתוב למישהו שצריך לבצע XYZ, לבין לממש את XYZ. בסופו של דבר, כשהדברים עובדים היטב, זה קודם כל ההישג של המפתחים (למעט במקרה מהותי אחד - במקרה שבו הצלחת להגדיר ממשק משתמש שמפשט מאוד את השימוש במוצר למשתמשים ו/או מספק למוצר גמישות גדולה מספיק עבור צרכים של לקוחות - ולא דרש מהמפתחים הרבה יותר זמן מאשר הממשק המעפן שהם היו מפתחים בהעדר דרישות טובות).

בחלקים של המוצר שבהם יש הרבה ממשק החוצה - לתפקיד כזה יכולה להיות תרומה גדולה בהאחדה של הממשק וביצירת מוצר ברור יותר ו/או גמיש יותר למשתמשים. בחלקים של המוצר שבהם הממשק החוצה צר ועיקר המימוש הוא בקרביים האטומים למשתמשים - עיקר התרומה יהיה במניעת הליכה לכיוונים שגויים ובהעלאת רמת היציבות של המוצר (עקב הגדרת דרישות ברורה יותר ורחבה יותר בכל מה שקשור ליציבות המוצר).

לגבי תפקיד של מנהל מוצר - למעט ענייני ממשק (שם ראיתי מנהלי מוצר מסויימים מגדירים ממשקי משתמש שלמים - ואחרים שבורחים מזה ומשאירים את הפרטים לאנשים אחרים) - התפקיד הזה הוא לרוב טכני ברמה שטחית יחסית, ומרבית מנהלי המוצר מכירים את הטכנולוגיה של החברה בצורה הרבה יותר שטחית מהמפתחים. מצד שני, מקבלים תמונה רחבה יותר של המוצר, ועוד יותר של השוק (זה מה שאמור לעשות מנהל מוצר מוצלח - ויש מעטים מאוד כאלו, לפחות בחברות קטנות וסטארטאפים) ודרישותיו. הבעיה היא שמנהל מוצר טוב בחברה מוכוונת מכירות יעשה את עבודתו היטב אם כבר עבד בתפקיד דומה בחברות אחרות - כי הוא כבר ראה מה עובד טוב בשוק ומה עובד פחות טוב בשוק. על מה לקוחות באמת מוכנים לשלם ומה הם רוצים אבל לא יקנו את המוצר באמת בגללו, והכי חשוב - יוכל לדעת באיזה סדר רצוי לפתח את הפיצ'רים של המוצר כדי שאפשר יהיה להגיע לשוק - וגם ידע לאן לאלו לקוחות בדיוק צריך ללכת בכל שלב של חיי המוצר (יש לקוחות שמספיק להם רשימת פיצ'רים מאוד מצומצמת כדי שיקנו - כי את השאר הם לא חייבים, או מקבלים ממוצרים אחרים שממילא כבר נמצאים ברשותם - ויש לקוחות שזקוקים לרשימת פיצ'רים מאוד רחבה, ואין שום טעם לפנות אליהם כשהמוצר עוד צעיר).

קח בחשבון שאם תעבור לתפקיד של ניהול מוצר (אם תצליח למצוא בזה עבודה כשאין לך נסיון בפועל בניהול מוצר) - סביר שבהתחלה לא תצליח באמת להשפיע על המוצר, ולא תדע מה באמת השוק צריך, וצריך להשקיע הרבה בכיתות רגליים ובעיקר בלהיצמד לאנשי מוצר שכבר "עשו את זה פעם" כדי שתוכל ללמוד מהם את השוק המסויים שאליו המוצר של החברה שתעבוד בה יפנה. ללמוד את העקרונות של ניהול מוצר תוכל ללמוד מכל מנהל מוצר (וגם מקרוסים, ספרים ובלוגים) - אבל את החלק של הכרת השוק עבור מוצר מסויים - לא תמצא בשום מקום חוץ מאשר בראש של מנהלי מוצר מאותו שוק.

לתפקיד של ניהול מוצר יש חלק מהותי נוסף ,שאליו קל יותר להתברג, והוא הוצאת חומר החוצה אל הלקוחות. זה יכלול ניהול של כתיבת ספרות למשתמשים, כתיבת white papers לסיוע לאנשי ה-pre sail, כתיבת חומר שישמש את אנשי השיווק והמכירות להכין את החומר שלהם החוצה, העברת ידע טכני לגבי גרסאות חדשות של המוצר לאנשי המכירות והשיווק (תוך כדי dumbing down של המושגים הטכנולוגיים של אנשי הפיתוח וההנדסה והעברתם למושגים המוכרים יותר אצל אנשי המכירות וה-pre sail) וכן הלאה. את החלק הזה קל יותר ליישם בצורה טובה והוא פחות דורש "ידע סודי" לגבי השוק.
לצפיה ב-'איך זה אגב מבחינת לחץ עבודה, מבחינת שכר ותנאים?'
איך זה אגב מבחינת לחץ עבודה, מבחינת שכר ותנאים?
23/04/2017 | 02:03
2
80
היית קודם בפיתוח?
לצפיה ב-'שניהם תחומים רחבים (פיתוח וניהול מוצר)'
שניהם תחומים רחבים (פיתוח וניהול מוצר)
23/04/2017 | 07:22
119
תנאים ושכר משתנים בין תפקידים, חברות, וותק וכו'. בגדול, אין הבדל משמעותי ובשני התפקידים אפשר להרוויח יפה מאוד.

ההבדל העיקרי מבחינת קריירה הוא שבפיתוח יש היצע גדול מאוד של משרות כמעט בכל רגע נתון ואיש פיתוח מנוסה יכול לעבור לחברה אחרת פחות או יותר מתי שהוא רוצה. בניהול מוצר זה לא המצב ודי נפוץ למצוא אנשים 5-10 שנים באותו מקום. מכיר מישהו שרצה לעזוב אחרי 9 שנים בחברה גדולה ולקח לו בערך שנה וחצי עד שמצא משהו.
לצפיה ב-'עבדתי בפיתוח הרבה מאוד שנים. הלחץ בפיתוח גבוה יותר לטעמי'
עבדתי בפיתוח הרבה מאוד שנים. הלחץ בפיתוח גבוה יותר לטעמי
23/04/2017 | 21:50
133

מאחר ועשיתי את המעבר במקום העבודה שעבדתי בו - התנאים נשארו אותם תנאים. סביר להניח שאם הייתי רוצה לבצע את המעבר הזה בכניסה למקום עבודה חדש, התנאים היו יורדים והיה עומד בפני קושי כפול (גם להכיר את המוצר של החברה, וגם ללמוד מקצוע חדש), והיה לי הרבה יותר קשה להתקבל. מה יהיה במידה ובעתיד ארצה לעבור לתפקיד דומה בחברה אחרת? אין לי מושג, וזה גם לא עומד על הפרק, מבחינתי. ברור לי שמבחינת גמישות תעסוקתית ובטחון תעסוקתי, החלפת תפקיד/מקצוע כזה פוגעת בשניהם, ולקחתי את זה בחשבון מראש כשביצעתי את המעבר.

אגב, זו לא תהיה בעיה לחזור בחזרה לפיתוח, כל זמן ששומרים על כושר. מן הסתם ככל שיש לך יותר נסיון קודם בפיתוח, וככל שעושים את זה מהר יותר - המעבר בחזרה יהיה קל יותר ומהיר יותר. באופן אישי הגדרתי את זה בתור נסיון לשנתיים, ואז נראה (להמשיך בזה, לחזור לפיתוח, לנסות לעבור לתפקיד PM טהור...)

לצפיה ב-'תודה. אפשר לשאול למה עשית את ההסבה?'
תודה. אפשר לשאול למה עשית את ההסבה?
23/04/2017 | 11:56
1
80
ואיך המרגש שלך לגבי ההסבה עד כה?
לצפיה ב-'נוצרו נסיבות בעבודה שהובילו אותי לחפש שינוי כיוון'
נוצרו נסיבות בעבודה שהובילו אותי לחפש שינוי כיוון
23/04/2017 | 21:56
91

זה משהו מאוד ספציפי לי, ואני לא חושב שהמעבר שלי היה דומה למה שמרבית האנשים עוברים כשהם מחליטים ללכת לתפקידים כאלו, מבחינת הנסיבות ומבחינת המוטיבציה לזה.

לגבי המרגש - כתבתי קודם. הרבה פחות ups and downs ופחות לחץ מנטלי מאשר בפיתוח, ומצד שני הרבה פחות רגעי wow (אם בכלל). זה לא שאין לחץ מנטלי - יש לו אופי הרבה יותר מתון והרבה יותר "לאורך זמן" - למרות שזה קשור גם לאופי של המנהל הישיר שלי
לצפיה ב-'מספר שאלות - בגללן פתחתי את המשתמש'
מספר שאלות - בגללן פתחתי את המשתמש
23/04/2017 | 08:36
3
238
1. תואר ראשון בממוצע 85 ומעלה ממוסד ממכללה(נניח הבינתחומי), ונסיון מקצועי מפרויקטים לא רק מהלימודים ,מה מצבי ?
2.באוניברסיטאות הסטודנטים לומדים בעיקר בסמסטר א' ו-ב' או שיש להם גם סמסטר קיץ בו ניתן להשלים חלק גדול מהקורסים?או שהרוב מתרכז לסמסטר א' ו-ב'?מבחינת לחץ,הכל נכנס לסמטר א' וב'?
3.מה צריכה להיות משכורת הגיונית?
4.יש סוג משרות שכדאי יותר להכנס אליהן ,מבחינת ביקוש עתידי?

לצפיה ב-'יש שם שגיאת כתיב,הייתי צריך לציין שאני מסיים בקרוב.'
יש שם שגיאת כתיב,הייתי צריך לציין שאני מסיים בקרוב.
23/04/2017 | 09:25
45
לצפיה ב-'ask less, experiment more'
ask less, experiment more
23/04/2017 | 10:24
118
הדרך לדעת ״מה מצבך״ היא ליצור קשר עם 100+ מקומות עבודה פוטנציאליים, ולגשת ל 10+ ראיונות עבודה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מעט תשובות'
מעט תשובות
23/04/2017 | 10:40
120
1. לא משהו. אבל לא נורא.
2. לומדים בשני סמסטרים. 
3. אתה יכול להסתכל בכל מיני טבלאות שכר. אבל מה שצריך זה בעיקר ללכת לראיונות ולקבל הצעות. טבלאות השכר הן תאורטיות, כל עוד אין לך הצעה ביד
4. שוב - קודם קבל הצעות, ואז תראה מה הבחירות שיש לך

לצפיה ב-'הקשחת ויזת רילוקשין באוסטרליה - zaske'
הקשחת ויזת רילוקשין באוסטרליה - zaske
20/04/2017 | 10:31
1
216
מסתבר שטראמפ האוסטרלי מקשיח התנאים לקבלת ויזת עבודה:

החל משנה הבאה לא תהיה ויזה 457 אלא ויזה אחרת בתנאים גרועים יותר ויהיה קשה יותר לקבלה
לצפיה ב-'בטוח שלטובים לא תהיה בעיה לקבל ויזה'
בטוח שלטובים לא תהיה בעיה לקבל ויזה
22/04/2017 | 23:36
102
האוסטרלים צריכים כח אדם והם מוצפים באנשים ממדינות עולם שלישי...
הם צריכים אנשים ממדינות מערביות לאיזון האוכלוסיה....

אז מי שטוב בטח ימצאו דרך לסדר לו ויזה...

לצפיה ב-'ראיון עבודה בerg'
ראיון עבודה בerg
22/04/2017 | 10:16
1
173
שלום, יש לי מחר ראיון עבודה בerg. מישהו היה שם בראיון ויכול לספר לי ? או עבד שם ? 
תודה(:
לצפיה ב-'שמעתי שהראיו שם לא קל...'
שמעתי שהראיו שם לא קל...
22/04/2017 | 23:35
128
תתכונן היטב על החומר... כולל הכל... תעבור על קוד....
תלמד קצת דברים בעל פה... תתרגל קצת....

בהצלחה....

לצפיה ב-'שאלה על פיתוח מוצר'
שאלה על פיתוח מוצר
22/04/2017 | 00:34
5
145
אני בתהליך של פיתוח מוצר תוכנה קטן.... 
המוצר מיועד למערכת חלונות (ואולי לחלונות בגרסת שרת)...

חשבתי על שתי אפשרויות...
1. לתת גרסה של דמו וממנה יוכל המשתמש לשדרג לגרסה בתשלום.
2. לתת למי שמתעניין תוכנת טסט כדי לודא שהמוצר יעבוד היטב על המחשב שלו ורק אחרי הבדיקה לשלוח את המוצר המלא.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'עד שאלה שיש להם נסיון בפיתוח מוצר יענו...אני אשאל שאלות...'
עד שאלה שיש להם נסיון בפיתוח מוצר יענו...אני אשאל שאלות...
22/04/2017 | 02:22
3
84
והשאלות שאני אשאל עלולות לעצבן.... ()

ציינת שאתה "בתהליך" של פיתוח מוצר,אבל לא ציינת "איפה" אתה ב"תהליך"....
מה שמותיר אותי עם הרבה שאלות:
1. האם אתה בתהליך של פיתוח רעיון עסקי,או שרווחים מהפיתוח אינם מעניינים אותך?
2. האם יש לך כבר רעיון עסקי ועכשיו אתה בתהליך האפיון של המוצר,לפני שהתחלת לתכנת?
3.האם אתה בתהליך של התכנות כאשר הכוונה להשיק את המוצר בעוד כמה שנים?
4.האם אתה בשלבי הסיום של פיתוח המוצר מתחילתו ועד סופו ועכשיו נשאר רק לשקול את שיטת השיווק?
5.מדוע המוצר פונה רק לקהל משתמשי מערכת ההפעלה "חלונות"? בגלל מגבלה טכנית/מאפיין של מערכת ההפעלה או בגלל מגבלת יכולת המימוש שלך את התוכנה עבור סביבה אחרת?
6.אני לא מתכוון לעסוק בניחושים מי קהל היעד של המוצר,או מה המוצר אמור לעשות. (אם אתה לא מתכוון לספר לנו דבר על המוצר,תתכונן לשחק את "משחק הניחושים" עם הפורום, או פשוט להפסיד את ה"תור" שלך עם הפורום)
7.מה המחקר שעשית טרם "התהליך" של פיתוח המוצר? מה היקף המכירות של מוצרים דומים בתחום שלך? מה ההבדלים ומה הסיבות למה חברה בעל מוצר דומה/שונה בוחרת באחת מהשיטות הפצה שציינת למוצריה?

בקיצור,ולא מחוסר פרגון,אלא פשוט כי אין בשאלה שלך בשר  להתייחס אליה בצורה מפורטת,ולכן זה כאילו שאלת מה מבין השיטות שציינת היא השיטה הטובה ביותר,ואין לזה תשובה....כי זה תלוי,לדעתי במוצר.

ולכן אני אאחל לך רק הרבה בהצלחה.

לצפיה ב-'דוקא שאלתי על הפרוייקט הזה שאלות פה בפורום'
דוקא שאלתי על הפרוייקט הזה שאלות פה בפורום
22/04/2017 | 02:45
71
זה פרוייקט לא גדול ונסיון ראשוני לעשות ממנו "מוצר".... זה אומר שהוא צריך להיות ברמת גימור טובה... עם תמיכה עם שיווק וכו'... לא דוקא מוצר גדול או מדהים.....
אף פעם לא עשיתי "מוצר" בעצמי....  אז זה סוג של ניסוי.....

יש מוצרים דומים ואחד מהם נקרא MONIT למערכת הפעלה לינוקס.... צ'ו שלח לי לינק למוצר הזה.....
לצפיה ב-'תשובות נוספות'
תשובות נוספות
22/04/2017 | 02:49
1
80
2. אני בשלב של כתיבת קוד
3. התוכנה תהיה מוכנה תוך מספר שבועות....
4. המוצר - ניטור תהליכים במחשב.... השלב הבא של אפליקציה באנדרויד.... אבל אני עוד לא כתבתי קוד לאנדרויד.... מכיר קצת ג'אווה...
5. כרגע אין לי אפשרות לתכנת למערכת לינוקס

לצפיה ב-'טוב...'
טוב...
22/04/2017 | 03:52
66

חבל שלא התחלת עם המידע הזה,יכלנו לחסוך פינג פונג מיותר.
אתה צריך להבין שלא כולם זוכרים/עוקבים אחר כל שרשור בפורום,אז הציפייה שאנשים יקשרו את השרשור הנוכחי שלך עם שרשור קודם בלי שתציין שיש ביניהם קשר...זה קצת הרבה לצפות מחברי הפורום.

אז עכשיו שכולנו חכמים יותר,אני אשאל שוב מה המחקר שעשית בתחום מעבר לקישור של צ'וו?
בחזרה לשאלה המקורית שלך,השאלה שלך עוסקת בשאלה של שיווק/הפצת המוצר שלך עם נגיעה בלתי נמנעת בנושא של פיראטיות תוכנה.
האופציה הראשונה:
לתת גרסה של דמו וממנה יוכל המשתמש לשדרג לגרסה בתשלום - אופציה שמקלה עליך את ההפצה של המוצר שלך,עכשיו נשאלת השאלה של איך מתבצעת פעולת השידרוג,האם זו פעולה און ליין? האם זה פעולה של הוספת קוד למוצר או שרק חשיפה של קוד קיים במוצר שכבר בידי המשתמש?
האופציה השנייה:
לתת למי שמתעניין תוכנת טסט כדי לודא שהמוצר יעבוד היטב על המחשב שלו ורק אחרי הבדיקה לשלוח את המוצר המלא.- מכריח אותך לנהל מערך של הפצה עבור המוצר שלך,עלות נוספת. בנוסף,להבנתי,לדעתי...עושים זאת רק במקרה שזה נדרש מאופי המוצר,מוצר יותר יוקרתי,מוצר שיש לו חומרה נלווית. שיקול נוסף זה עלות פיתוח עבור שתי גירסאות של המוצר,זה לא פשוט לחתוך מודולים ולקוות שהמוצר שלך עדיין עובד בגירסה מופחתת,או שיעבוד אותו דבר בגירסה מלאה אצל הלקוח שלך כאשר הוא מבסס את ההחלטה שלו על מוצר חלקי.

האמת אני לא רואה סיבה למה שתצטרך במוצר מסוג הזה שתיארת לקחת על עצמך עלויות נוספות,כמו לשלח את המוצר המלא ללקוח.
נראה לי שהאופציה הרווחת היום בתחום התוכנה היא האופציה מספר 1,וזה גם מה נראה לי שהכי נכון עבור המוצר שלך.

בהצלחה..

לצפיה ב-'מה זה בדיוק "תוכנת טסט"?'
מה זה בדיוק "תוכנת טסט"?
22/04/2017 | 12:25
63
אם אתה כותב יישומון שלוקח לך כמה שבועות לבנות את כולו, וזו הפעם הראשונה שלך, רוב הסיכויים שתבזבז יותר זמן ומאמץ "להגן" עליו ולארגן אופציות תשלום, משלוקח לך לבנות את קוד המוצר עצמו.

במקומך, היית משחרר את היישום כתוכנה חופשית ולומד מהניסיון.
בתקווה שאנשים גם יתרמו דיווחי באגים ואולי אפילו קוד.

אני לא יודע אם אתה עובד עכשיו או איפה אתה עובד, אבל אם הייתה לך טיפה גישה למחלקת תמיכה טכנית של חברות תוכנה בעלות מוצרי מדף (שזה מה שאתה בעצמם רוצה לייצר פה), היית יודע שתמיכה בלקוחות זה חתיכת סיפור, וברגע שאתה מוכר תוכנה, ועוד תוכנה למשתמשים טכניים (כלי ניתור), יצפו ממך לקחת אחריות כשמשהו משתבש.

בנוסף, לפני שאתה מתכנן תוכניות עסקיות (והשאלה שלך היא עסקית נטו, לא טכנית), כדאי שתסתכל על אלה:

האחרון הוא פשוט פורט של monit ל-Windows.
ונראה שהוא בשלבים מאוד מתקדמים.

ואולי הדרך של monit היא הדרך שתתאים לך:
שחרר מוצר שלך בהתחלה כתוכנה חופשית (בקוד פתוח).
תראה איך הוא מתקבל, איך הוא עובד באמת, תלמד מהניסיון.

אם הכל ילך טוב, תייצר גרסה מורחבת בתשלום ו\או תציע שירות נלווה.
לצפיה ב-'דיוני שכר - העלאת שכר או עוד אופציות'
דיוני שכר - העלאת שכר או עוד אופציות
19/04/2017 | 09:21
36
312
שלום לכולם,
אני עובד בחברה מצליחה (גיוסים באיזור ה-100 מיליון דולר, צמיחה מהיום שבו הגעתי לחברה) מזה כשנה ושלושה חודשים (התחלתי בדיוק לפני דיוני השכר הקודמים) - אני מרוצה מהשכר ובנוסף לכך קיבלתי אופציות במעמד החתימה (כשהתייחסתי אליהן בתור בונוס ולא בתור רכיב מהשכר).

בדיוני השכר הוצע לי לקבל העלאה או לחלופין לקבל עוד אופציות - מתלבט בין שתי האפשרויות, המחשבה שלי היא שתוספת שכר אוכל תמיד לקבל, מצד שני אופציות במחיר מימוש נמוך יחסית לא אוכל לקבל בעתיד. מנגד, אם אקבל עכשיו את העלאת השכר יכול להיות שבדיוני השכר הבאים יציעו לי רק אופציות.

אשמח לדעות בנושא, תודה.

לצפיה ב-'בוא נשאל שאלה אחרת - אתה מעדיף לקבל 1000 שקל ממני היום'
בוא נשאל שאלה אחרת - אתה מעדיף לקבל 1000 שקל ממני היום
19/04/2017 | 10:12
274
או את הזכות לקנות ממני 20 ETH במחיר השקה של 20 סנט עוד 10 שנים ? 
לצפיה ב-'מבחינת החברה קל יותר לחלק אופציות מאשר לגייס מזומנים'
מבחינת החברה קל יותר לחלק אופציות מאשר לגייס מזומנים
19/04/2017 | 11:14
3
225
אחרת היו מוכרים אופציות למשקיעים - ונותנים לך העלאה בעלות אופציות נמוכה יותר מבחינתם.

עכשיו תעשה את השיקול מה אתה מעדיף:
האם אתה צריך את הכסף עכשיו?
או שלדעתך לא שווה לך להשקיע באופציות החברה: מעריך שתקבל פחות מדי? או שתישאר בלי כלום בסבירות גבוהה מדי?  
או שלדעתך אתה מושקע יותר מדי באופציות החברה, ומעדיף לגוון השקעות?
בגדול - זו שאלה סובייקטיבית - של סיכון לעומת סיכוי לרווח.

מבחינת מיסוי (הבחינה ה"אובייקטיבית" היחידה), שווה לך יותר לשלם מס רווחי הון בעתיד, כשתפדה את האופציות (ותשלם 25% מס) מאשר לשלם מס הכנסה, ביטוח בריאות וביטוח לאומי (שיעלו לך 45% מס על כל שקל נוסף מעל 19,801, 41% על כל שקל נוסף מעל 13,861 , או 30% על כל שקל נוסף מעל 8,291  ), וזה לפני שמתייחסים למס רווחי הון נוסף של 25% בכל מסלול ההשקעה החליפי שתבחר (אם אין לך מה לעשות עם הכסף למעט השקעה במסלול אחר).
לצפיה ב-'תודה למגיבים, השיקול הוא כזה-'
תודה למגיבים, השיקול הוא כזה-
19/04/2017 | 14:07
2
172
אולי עדיף לקחת את האופציות עכשיו כשמחיר המימוש נמוך ובשנה הבאה לבקש העלאה בשכר (במקום לקבל העלאה השנה ולקבל אופציות ככל הנראה בשנה הבאה).
לצפיה ב-'ברור שזה השיקול'
ברור שזה השיקול
19/04/2017 | 14:23
140
לכן השאלה היא - האם אתה צריך את הכסף עכשיו?
והאם אתה מאמין בחברה?
או שהכסף ילך כנראה לחיסכון פחות רווחי, ואז בעצם עדיף לקבל אופציות?

אם למשל נולדים ילדים או רוכשים דירה ההוצאות עולות וזה לגיטימי להחליט שיש לך מספיק אופציות, אבל אתה צריך יותר מזומן.
לצפיה ב-'הזדמנות פז להזכיר את הרווח העצום שגרפתי מתוכניות אופציות'
הזדמנות פז להזכיר את הרווח העצום שגרפתי מתוכניות אופציות
19/04/2017 | 17:42
155
במהלך הקריירה שלי שעומד כרגע על 50K-

לצפיה ב-'באיזה חברה אתה עובד ?'
באיזה חברה אתה עובד ?
19/04/2017 | 15:34
151
אם נדע מה החברה אולי נוכל להעריך יותר טוב האם כדאי לקחת אופציות במקום העלאה במשכורת.
לצפיה ב-'עצה שאולי תעזור להכריע'
עצה שאולי תעזור להכריע
19/04/2017 | 15:36
203
אף אחד חוץ ממך לא יכול להחליט איזה סיכון/סיכוי עדיפים.

מה שכן, אם אתה לא מתכוון להשאר שם בטווח הארוך, לאופציות יש חסרון. אם אתה עוזב את החברה ברוב המקרים תצטרך לממש את האופציה ולהמירה במניות מה שיעלה לך כסף במעמד העזיבה. הרבה עובדים שעוזבים מתחבטים בעניין הזה ובמידה מסויימת זה קצת קושר אותך.
לצפיה ב-'מחיר המימוש של אופציות עולה אם החברה מגייסת עוד כסף'
מחיר המימוש של אופציות עולה אם החברה מגייסת עוד כסף
19/04/2017 | 23:33
2
144

לפיכך, אם היא גייסה כסף לאחרונה, ולא סביר שתגייס עוד כסף בשנה ומשהו הקרובות, לא סביר שמחיר המימוש של האופציות השנה או בשנה הבאה ישתנה.

אבל נקודה אחת מהותית: עוד כסף במשכורת = עוד כסף של ממש. עוד אופציות = עוד ניירות שכרגע לא שווים שום דבר, ולא בטוח שיהיו שווים משהו בעתיד.

באופן עקרוני, השקעה בחברות סטארטאפ היא השקעה בסיכון גבוה (כן, גם חברה שגייסה מאה מיליון דולר - מדובר בסיכוי לא בשמיים [=50% או פחות] שתרויח מהן כסף), וככה אתה צריך להתייחס לזה, כשמציעים לך אופציות במקום כסף.

ברור שאם מישהו נותן לך אופציות וכלל לא מצויה על הפרק העלאת שכר - אין סיבה שלא לקחת את האופציות.

וכן - ברור שבכל החלטה שתיקח כרגע, אתה עשוי לגלות בעוד מספר שנים שיצאת אידיוט בדיעבד.
לצפיה ב-'מחיר המימוש יכול לעלות גם בלי גיוס'
מחיר המימוש יכול לעלות גם בלי גיוס
21/04/2017 | 15:23
1
46
בהתאם להערכת השווי של החברה, ראיתי את זה קורה אצלנו.
כמו כן גם כמות האופציות שנותנים הולכת וקטנה ככל שההנפקה הולכת ומתקרבת.
לצפיה ב-'כדי שמחיר האופציות ישתנה - צריכה להיות הערכת שווי חדשה'
כדי שמחיר האופציות ישתנה - צריכה להיות הערכת שווי חדשה
21/04/2017 | 21:28
43

הערכת שווי חדשה זה לרוב משהו שעושים כשמכניסים משקיעים חדשים, או שמתחילים להכין תשקיף עסקי לקראת גיוס כספים.

מצב אחר שבו ראיתי את מחיר האופציות משתנה הגיע כתוצאה מ-split (מצב שבו כל מניה מוחלפת בשתי (או יותר) מניות חדשות ששווי כל אחת מהן חצי (או פחות, בהתאמה) - ואז מחיר המימוש של כל אופציה חדשה ירד כתוצאה מהספליט) או כתוצאה מ-reverse split (מיזוג של מספר מניות לתוך מניה חדשה אחת).

הנקודה היא שביצוע הערכת שווי הוא דבר שגוזל מהחברה זמן וכסף, ולכן זה לא משהו שמקובל לבצע ללא סיבה מספיק טובה.
לצפיה ב-'שכר תמיד עדיף על אופציות'
שכר תמיד עדיף על אופציות
20/04/2017 | 10:38
23
133
שכר זה כסף עכשיו בבנק, וכסף אחר כך בפנסיה.

אופציות מגיעות עם אי וודאות גבוהה. אתה לא יודע אם החברה תונפק, מתי, באיזה ערך, ועד כמה ידללו את האופציות שלך. ה"אולי תקבל משהו מחר כך" שווה ערך להשתתפות בטוטו, וזאת לא אטרקציה כזאת גדולהץ

בחברת הסטארט אפ האחרונה שעבדתי בה, אפילו לא ביקשתי אופציות. אני לא מצטער על זה. מכיוון שנתנו לי את השכר שביקשתי בלי להתמקח, אני מצטער שלא ביקשתי יותר.
לצפיה ב-'קצת נחרץ, לא?'
קצת נחרץ, לא?
20/04/2017 | 12:32
13
125
סיכוי וסיכון אלה דברים הניתנים לתמחור. אולי אישית אתה אחד ששואף לאפס סיכונים אבל אי אפשר להגיד באופן גורף ששכר תמיד עדיף על אופציות.
לצפיה ב-'זה לא שאלה של הקטנת סיכונים.'
זה לא שאלה של הקטנת סיכונים.
20/04/2017 | 16:11
12
93
קודם כל, העלאת שכר זה כסף ביד, ואופציות זה כסף על העץ. זאת לא הערכת סיכונים, זאת עובדה יבשה.

הדיון איננו על עובדים בראש הפירמידה, שיודעים מה קורה מאחורי הקלעים. הדיון הוא על מהנדסי תוכנה בתחתית הפירמידה, וזה אומר שני דברים. הראשון הוא שהם שומעים מה שההנהלה בוחרת לספר להם, עם מעט מאוד יכולת לוודא שהמידע מלא ונכון. השני הוא שכל שהסיכון יורד \ הסיכויים גדלים, ככה מחלקים פחות אופציות, והרווח עליהם יורד.
לצפיה ב-'לכן כדאי לקחת את האופציות כמה שיותר מוקדם'
לכן כדאי לקחת את האופציות כמה שיותר מוקדם
20/04/2017 | 16:32
7
83
כי אם הוא יחכה עוד שנה והחברה תצמח ערך האופציות יעלה  ואז אם העובד ירצה אופציות הוא יקבל פחות ( או במחיר מימוש גבוה יותר בגלל שמחיר המניה עלה ).
לצפיה ב-'רק אם הן יהפכו לכסף'
רק אם הן יהפכו לכסף
20/04/2017 | 16:36
6
64
בגדול, אם ההנהלה הייתה יודעת שהאופציות שוות יותר מהעלאת שכר, קשה לי להאמין שהיא הייתה מציעה אותן.
לצפיה ב-'שהם יהפכו לכסף זה יהיה מאוחר מידי לבקש אופציות.'
שהם יהפכו לכסף זה יהיה מאוחר מידי לבקש אופציות.
20/04/2017 | 17:13
4
65
וכשזה יקרה  התמורה תהיה גדולה הרבה יותר מאשר העלאת שכר.

ונכון יש סיכון שהם לא יהפכו לכסף , ורק הוא יכול להעריך יותר טוב מאתנו אם הסיכון שווה את הסיכוי.

לצפיה ב-'כבר הגעת קרוב מאוד למה שאמרתי'
כבר הגעת קרוב מאוד למה שאמרתי
20/04/2017 | 17:39
3
63
ככל שהסיכוי שהאופציות יהפכו לכסף גדול יותר, ככה הן שוות פחות.

בשלב שבו האופציות עשויות להפוך להרבה כסף, הסיכון גבוה. כמו במשחקי המזל של הלוטו.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה שאמרתה , לדעתי זה הפוך '
לא הבנתי מה שאמרתה , לדעתי זה הפוך
20/04/2017 | 18:43
2
50
ככל שהסיכוי שהאופציות יהפכו לכסף גדול יותר ככה הם שוות יותר היום.

לצפיה ב-'יש קשר הופכי בין תוחלת השווי של הכסף לסיכוי שיתנו אותן לעובד'
יש קשר הופכי בין תוחלת השווי של הכסף לסיכוי שיתנו אותן לעובד
22/04/2017 | 15:36
1
29
ככל שהסיכוי שהאופציות יהפכו לכסף עולה, וככל שערך המימוש שלהן עולה, ככה הסיכוי שהעובד יקבל אותן יורד.

בקצה של הסיכוי הנמוך, האופציות הן כמו כרטיס גירוד. לענ"ד, ואני יודע שלא כולם מסכימים איתי, עדיף שקל ביד על פני שניים על העץ.

בקצה של הסיכוי הגבוה, האופציות הן כמו בונוס. לענ"ד העלאה (= לאורך זמן) עדיפה על בונוס (= חד פעמי).
לצפיה ב-'יש לך הנחה שגויה - שהסיכוים להצלחה באופציות ובלוטו דומים'
יש לך הנחה שגויה - שהסיכוים להצלחה באופציות ובלוטו דומים
23/04/2017 | 01:01
35

אם תצייר גרף של סיכויי הזכיה בלוטו כפונקציה של סכום הזכיה, וסיכויי ה"זכיה" באופציות כפונקציה של סכום הזכיה, מה שתראה יהיה ככל הנראה כזה:

בלוטו, הסיכוי לזכיה מאוד נמוכה - גבוה יותר מאשר באופציות.
הסיכוי לזכיה בעשרות אלפי דולרים באופציות גבוה *משמעותית* מאשר הסיכוי לזכיה בסכום דומה בלוטו. אחת הסיבות לזה היא מבנה השוק, שמוביל להרבה רכישות של חברות, ובעקבותיו מגיעות גם תוכניות שימור עובדים, כדי שלא יברחו לחברה אחרת מיד לאחר הרכישה (בין אם כי עשו "יותר מדי" כסף מהאופציות והם מחפשים את הדבר הבא, או כי לא עשו כמעט כלום מהאופציות ולכן מחפשים את הדבר הבא)

מעבר לזה, בזמן שבלוטו אין לך אפשרות לבחור לאן על הגרף אתה מכוון - באופציות יש לך אפשרות להשפיע על סיכויי הזכיה - על ידי בחירה בסוג החברה וגיל החברה שאתה הולך אליה (בלוטו, אתה יכול להחליט שאתה הולך במקום זה להגרלות כמו חיש גד, אבל בניגוד לאופציות, שבבסיסן מגיעות בחינם, בלוטו אתה צריך להשקיע כסף מראש כדי להגיע לסיכויי זכייה)
לצפיה ב-'לא בהכרח, לאופציות יש יתרון בגלל ההבשלה ההדרגתית'
לא בהכרח, לאופציות יש יתרון בגלל ההבשלה ההדרגתית
21/04/2017 | 15:29
43
מה שעשוי לעזור להחזיק אותך בחברה מספר שנים טובות.
לצפיה ב-'זה לא קשור לראש הפרמידה'
זה לא קשור לראש הפרמידה
20/04/2017 | 17:26
3
95
ובוא אחדש לך: גם לראשי הפרמידה לרוב אין מושג כמה יהיו שווים המניות שלהם, בטח לא בשלבים הראשונים של החברה.

אופציות זה כסף על העץ. לכסף התאורטי הזה יש נוסחאות לתמחור. אופציות זה לא רק כסף לעובדים. יש גם אופציות בבורסה שנסחרות בשוק הפתוח ויש דרך לתמחר אותן כפי שעשתה חברה ישראלית בשם SuperDerivatives אם אתה מכיר.

בשורה התחתונה אני מנסה לטעון שיש דרך לתמחר אירועים שכלל לא בטוח שיתרחשו (מה שאתה מכנה "כסף על העץ"). אני למשל תמחרתי את הסיכוי שהבית שלי יישרף ואני משלם X כסף עבור הסיכון הזה. זה כסף על העץ כי רוב הסיכויים שהבית שלי לא יישרף אף פעם טפו טפו. בכיוון ההפוך אפשר לתמחר סיכוי שמאורע חיובי יתרחש ולהחליט עם שווה להשקיע בו.

אופציה היא נייר ערך בדיוק כמו מניה, איגרת חוב או כל נייר ערך אחר ולהגיד שהיא לא בקטגוריית הערכת סיכונים זה פשוט שגוי.

ושוב, ההערכות של 1:100 שהאופציות יהיו בסוף שוות כסף זה לגמרי תלוש מהמציאות. חברה שכבר הגיעה לשלב שיש תוכנית אופציות (ולא מדבר בכלל על כאלה שגייסו 100 מליון דולר) כבר נכנסת לסטטיסטיקות הרבה יותר מחמיאות. להתעשר זה משהו אחר אבל לא חושב שזה צריך להיות השיקול. צריך לשקול את הרווח המצופה מהאופציות מול ההכנסה של התוספת לשכר שמוצעת כחלופה.
לצפיה ב-'לא רחוק בכלל ממה שאני אומר'
לא רחוק בכלל ממה שאני אומר
20/04/2017 | 18:08
2
70
בדיוק - לראשי הפרמידה אין מושג כמה יהיו שוות המניות שלהם, בטח לא בשלבים הראשונים של החברה. כמו שאין להם מושג כמה יהיה שווה כרטיס הגרלה מדוכן הלוטו הקרוב.

אם אפשר לשקול את הרווח המצופה מהאופציות (כולל הסיכון) מול ההכנסה של התוספת לשכר שמוצעת כחלופה, ההנהלה תציע (לא משנה אם בגלל שהעובד ביקש, או מיוזמתה) לעובד את מה ששווה פחות.

ההערכות של 1:100 שהאופציות יהיו בסוף שוות כסף זה לגמרי תלוש מהמציאות? לא צריך לספר את זה לי.
לצפיה ב-'טוב'
טוב
20/04/2017 | 18:23
1
77
המחשבה שההנהלה מציעה לעובד את החלופה הפחות משתלמת לא נכונה בעיניי. קודם כל כי יש רצון טוב אמיתי הרבה פעמים, המון אמוציות ופסיכולוגיה במקרים האלה. דבר שני, כי ההנהלה לוקחת בחשבון גם את נאמנות העובד, המוטיבציה שלו, ההזדהות שלו עם החברה (שבסוף מתורגם לעבודה טובה יותר ולכסף), והעובדה שאופציות קושרות אותו במידה מסויימת לחברה ומהוות שיקול נגד התפטרות. זה יכול לגרום להנהלה להציע אופציות שתאורטית מתומחרות יותר מהתוספת שכר.

יש גם עוד שיקולים של הון ותזרים כמו למשל שעדיף לחברה לסכן יותר כסף עתידי מאשר דלל את קופת המזומנים העכשווית שלה.

בסוף כמו כל הימור זה בעיקר אינטואיציה, מזל והעדפה אישית לסיכונים הן של מחלקי האופציות והן של המקבלים.
לצפיה ב-'כן, אני מפשט את הדברים במידת מה.'
כן, אני מפשט את הדברים במידת מה.
22/04/2017 | 15:44
7
לצפיה ב-'זה לא שווה ערך לטוטו'
זה לא שווה ערך לטוטו
20/04/2017 | 15:29
8
149
בטוטו ובלוטו.... הסיכוי להתעשר הוא אפסי ( קטן מ 1 חלקי מליון )
בקבלת אופציות הסיכוי הוא גדול הרבה יותר ( אני מעריך שלפחות 1 ל 100 )
אני הייתי ממליץ לו לקחת אופציות אם הוא מאמין בחברה.

לצפיה ב-'בחברה עם גיוסים של 100 מליון הסיכויים יותר בכיוון של 50%'
בחברה עם גיוסים של 100 מליון הסיכויים יותר בכיוון של 50%
20/04/2017 | 15:52
56
לצפיה ב-'הסיכוי של העובדים להתעשר בהנפקה של סטארטאפ קטן בהרבה'
הסיכוי של העובדים להתעשר בהנפקה של סטארטאפ קטן בהרבה
20/04/2017 | 16:02
6
136
אולי יש להם סיכוי של 1:100 שהאופציות יהפכו לכסף, הסיכוי להתעשר הרבה יותר קטן.
לצפיה ב-'תגדיר "להתעשר" '
תגדיר "להתעשר"
20/04/2017 | 16:11
5
48
לצפיה ב-'זאת שאלה טובה'
זאת שאלה טובה
20/04/2017 | 16:32
4
125
יש בזה גוונים של אפור, ואני לא יודע איפה בדיוק להעביר את הקו.

נתחיל בסיכוי של 1:100. כמי שמהמר בערך פעם-פעמיים בחודש בלוטו, אני זוכה בתדירות יותר טובה מ 1:1000, בסכומים שמאפשרים לי לקנות מנה פלאפל או שתיים. זה לא הופך אותי לעשיר.

בצד השני יש את ההגדרה של אבא שלי - אדם עשיר הוא מי שלא צריך לעבוד יותר למחייתו, ומהכרות - לא התכוון ל"שים סטיפה בבנק, ותחיה מריבית בגובה שכר מינימום לשארית חייך הטבעיים".

יש מהנדסים שמממשים את האופציות שלהם ויוצאים לגמלאות. אני מכיר אחד כזה באופן אישי - הוא מימש את כל האופציות שלו באינטל כשהוא התפוטר בעשור החמישי לחייו, ולא עבד יותר יום בחייו. הוא עוסק בספורט ומשקיע את הכסף שלו. הוא לא אחד ממאה עובדים שקיבלו אופציות בהייטק.

[הערת שוליים: המשכורת שלו הייתה מספיק גבוהה שנים לפני זה כדי שאישתו 'תצא לגמלאות' קודם לכן.]

אז איפה עובר הקו בין מנה פלאפל ל 200+ משכורות? לצורך הדיון אני מוכן להעביר את הקו באיזור ה 60-75 משכורות.
לצפיה ב-'הסיכוי לקבל מאופציות 60+ משכורות הוא קלוש ביותר:'
הסיכוי לקבל מאופציות 60+ משכורות הוא קלוש ביותר:
21/04/2017 | 14:05
3
130

מדובר בסכום שמהווה משכורות של 5 שנים. לעובד ששכרו 100K דולר בשנה - מדובר בלקבל 500K דולר מאופציות. זה דבר *מאוד* נדיר בסטארטאפים בארץ (קיים - שמעתי על מקרה כזה - אבל מאוד נדיר)
לצפיה ב-'אני מסכים שזה נדיר - אבל קיימים מקרים כאלו'
אני מסכים שזה נדיר - אבל קיימים מקרים כאלו
22/04/2017 | 11:04
2
85
ודי לחכימא ברמיזא
לצפיה ב-'ועדיין - זה לא משהו שניתן לבנות עליו מראש'
ועדיין - זה לא משהו שניתן לבנות עליו מראש
22/04/2017 | 12:41
1
78

גם בחברה שהשקיעו בה כבר הרבה כסף ונמצאת במצב בשל למדי - אי אפשר לדעת מה יצא מזה.
לצפיה ב-'ברור, כמובן'
ברור, כמובן
22/04/2017 | 16:59
58
שלושת הסטארט אפים הראשונים שעבדתי בהם, כולם גייסו סכומים של עשרות מליוני דולרים בסבבים רבים של הקרנות הכי נחשבות בעולם. כולם קיבלו תמיכת מדען ראשי. כולם הופיעו בכל הכתבות של הסטארט אפים הנחשבים והמבטיחים ביותר. הסיכויים היו נראים ודאיים לכולם, ובסוף כל שלושת החברות פשטו רגל ומהאופציות אפשר היה לעשות נייר טואלט.
לצפיה ב-'נראה שאתה מודע לשיקולים'
נראה שאתה מודע לשיקולים
21/04/2017 | 15:26
95
והם נכונים בעיני.

אז מה שנשאר זה לראות את המספרים ולהחליט.
אם צדקת או לא תדע בדיעבד.

מסכים עם מה שאמרו שבמידה ואתה לא רואה עצמך ממשיך בחברה לטווח ארוך ייתכן ויהיה כדאי יורת לקחת את ההעלאה (אבל שוב תלוי במספרים, אם מדובר על מחירי מימוש של סנטים ועלות הקניה של האופציות בעזיבה היא מינורית אז זה פחות מהווה שיקול).
לצפיה ב-'כמעט תמיד עדיף כסף עכשיו במזומן מאשר אולי כסף בעתיד'
כמעט תמיד עדיף כסף עכשיו במזומן מאשר אולי כסף בעתיד
22/04/2017 | 23:31
43
אלא אם מדובר על כסף שיגיע בוודאות בעתיד עם ריבית דריבית

אז מזומן היום עדיף על אופציות (ציפור על העץ) מחר

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו