לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2182021,820 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'האם אני צריך לשלם על סיווג ביטחוני ?'
האם אני צריך לשלם על סיווג ביטחוני ?
02/06/2020 | 12:37
16
167
התקבלתי לעבוד בחברה בטחונית דרך חברת קבלן.
חתמתי מול החברה קבלן על חוזה כאשר אין תהליך תחילת עבודה בגלל שהיה צורך בתהליך של סיווג בטחוני ועוד דברים בירוקרטיים.
כמו כן חתמתי גם על טפסים נוספים לשכר.
עברו כ 4 חודשים ובזמן אי הוודאות הזה בדקתי עוד חברות וכעת אני בתהליך מאוד מתקדם עם חברה אחרת.
לפני יומיים אמרו לי מהחברת קבלן כי אני יכול לבוא להתחיל לעבוד בחברה הבטחונית.
אמרתי לחברת קבלן כי יש לי משהו אחר על הפרק לא סופי ואני מעוניין להמתין מספר ימים מאשר להתחיל לעבוד ואז להגיד שאני עוזב.
בחברה קבלן מאוד התעצבנו ואמרו לי כי אם אני עוזב אז אני צריך לשלם כמה אלפים על הסיווג.
בחוזה שנחתם לא נאמר שום דבר על זה.
האם אני צריך לשלם על סיווג ביטחוני ? האם יכולים לגוות ממני בכח ?
(בעיקרון אני יכול להתחיל לעבוד ולעזוב אבל אני לא מעוניין להתנהג ככה מול הלקוח. הלקוח יודע את המצב ואישר לי להמתין מספר ימים ולראות לאן הרוחות נושבות.)
לצפיה ב-'אם בחוזה לא כתוב שאתה צריך לשלם אז אתה לא צריך'
אם בחוזה לא כתוב שאתה צריך לשלם אז אתה לא צריך
02/06/2020 | 13:02
7
81
אבל השאלה האם התחייבת בחוזה להמתין 4 חודשים ואז אם יקבלו אותך אתה מחוייב לעבוד אצלם. אם התחייבת לזה אז אם לא תעבוד אתה מפר את החוזה, והם יכולים לתבוע את הנזקים שלהם בגין הפרת החוזה. אם הנזק הוא עלות הבדיקה הבטחונית שהתבזבזה, אז זה מה שיתבעו.
לצפיה ב-'חוק חופש העיסוק הוא חוק יסוד'
חוק חופש העיסוק הוא חוק יסוד
03/06/2020 | 22:02
6
20
אתה לא חייב לעבוד אצל אף אחד, ואם נגרם למישהו נזק כי החלטת לא לעבוד אצלו - אף אחד לא יכול לתבוע אותך כל כך.

הדבר היחיד שיכולים לתבוע ממך זה עלות הכשרה (כי זה משהו שקיבלת), סיווג זה לטובת המעסיק בלבד ולא נשאר כנכס לעובד ואין שום דרך שמישהו יתבע את זה ממנו גם אם בחוזה כתוב כזה דבר.
לצפיה ב-'כל אחד יכול לתבוע את מי שמתחשק לו'
כל אחד יכול לתבוע את מי שמתחשק לו
04/06/2020 | 03:18
5
8
אי אפשר למנוע מגורם אחד לתבוע גורם אחר. השאלה היא רק מה יעלה בגורל התביעה בבית המשפט. אם אתה חותם על חוזה ומתחייב למשהו, ולא עמדת בהתחייבות שלך, יכולים לתבוע אותך על הפרת החוזה, ולתבוע פיצוי בגין הנזקים שנגרמו כתוצאה מהפרת החוזה. ובית הדין ידון ויפסוק.

לצפיה ב-'זה יקר להגיש תביעות סרק'
זה יקר להגיש תביעות סרק
04/06/2020 | 03:29
4
5
לא רק מבחינה כספית - מעסיק שתובע מועמדים לעבודה זה לא מעסיק שהרבה אנשים ירצו להיות מועמדים אליו.
לצפיה ב-'"יקר" זה מושג מאד יחסי'
"יקר" זה מושג מאד יחסי
04/06/2020 | 03:48
3
7
העלות של הגשת תביעה לבית הדין לעבודה היא אגרה בגובה 1% מסכום התביעה (בדרך כלל פחות כי לא כל רכיבי התביעה חייבים אגרה). אם התיק מסתיים בפשרה מוחזרת מחצית האגרה. בנוסף צריך לשלם את שכר הטרחה של עורך הדין שיגיש את התביעה. למעסיק רציני יש יועץ משפטי על ריטיינר, או בכלל יש לו מחלקה משפטית. אז עלות הייצוג המשפטי בתביעה למעסיק יכולה להיות אפס כי הוא בין כה וכה מחזיק עורכי דין. מעבר לכך צריך לקחת בחשבון מקרה של הפסד, שאז צריך לשלם הוצאות לצד שניצח. אפילו בתביעות עתק מדובר בסדרי גודל של 10,000 ש"ח ולא סביר שיגיע ל-100. בתביעה קטנה יכול להיות שייפסק שכל צד יישא בהוצאותיו.
לעובד המתגונן בפני תביעת סרק העסק יכול להיות יקר כי הוא לא מחזיק עורכי דין והחברה האלה נורא יקרים ודורשים את שכר הטרחה שלהם מראש.

יכול להיות שהופעת שם המעסיק בפסקי דין מהווה גורם לרעתו אבל אי אפשר בגלל זה להימנע מתביעות איפה שהמעסיק חושב שנגרם לו עוול. מעסיקים תובעים עובדים על גרימת נזקים כל הזמן, והרבה פעמים זוכים (אם כי לא תמיד). בדרך כלל קיימים אירועים עובדתיים עליהם מבוססת התביעה. כך שגם אם המעסיק הפסיד, התביעה אינה תביעת סרק. עובד פוטנציאלי שבכלל בודק אם המעסיק המיועד שלו מופיע בפסקי דין, ומוצא שכן, יגיד לעצמו שהוא לא יגיע למצב שהוא גורם נזק למעסיק.
לצפיה ב-'אחי, אתה חופר. זה לא רלוונטי ולא מעניין כי זה לא יקרה.'
אחי, אתה חופר. זה לא רלוונטי ולא מעניין כי זה לא יקרה.
04/06/2020 | 04:07
2
6
אף אחד לא יתבע אותו. קח את הדיון התיאורטי שלך למקום אחר. גם אם יתבעו אותו - זה כל כך מופרך שלא תהיה שום בעיה למצוא עורך דין שיטפל בזה על חשבון הוצאות המשפט שיפסקו לטובתו. יש גם מספיק ארגונים וגופים שיסכימו לטפל בזה גם כי זאת תהיה תביעה כל כך מגוחכת שהיא תספק פרסום חינם לכל גוף המייצג עובדים.

זה פשוט מעבר לכל מבחן סבירות ואם מישהו יהיה מספיק טיפש להגיש תביעה כזאת היא תדחה על הסף.
לצפיה ב-'אני לא אחיך ואתה זה שפתח דיון תיאורטי'
אני לא אחיך ואתה זה שפתח דיון תיאורטי
04/06/2020 | 04:17
1
7
בנושא שאתה בבירור לא מבין בו. דע לך שנדיר מאד שתביעות נידחות על הסף, כי לכל אדם עומדת זכותו להשמיע את טענותיו בפני בית הדין. אפילו הן נראות מראש מופרכות. אם יש חוזה חתום אז אפילו אם בית הדין יחשוב שהתביעה "מגוחכת" כדבריך, היא לא תידחה על הסף ויתקיים בה דיון.
אני לא אמרתי שיתבעו אותו אלא שיכולים לתבוע אותו. זה תמיד נכון.
נכון שלא בעיה למצוא עורך דין ואולי הוא יסכים ששכרו יהיה קשור להוצאות שייפסקו, אבל הוא קודם כל ירצה תשלום, אשר יקוזז בבוא היום מההוצאות. העורך דין לא יעבוד בשבילך חינם במשך 3 שנים.
לצפיה ב-'תראו אותו מומחה למשפטים דגול '
תראו אותו מומחה למשפטים דגול
04/06/2020 | 04:26
3
אין גבול לחוצפה שלך, הא? בתור מי שלא עבד יום בחייו בתעשיה הזאת יש לך הרבה דעות והרבה ״ידע״ שלא מחובר ולכלום ולשום דבר. עכשיו אתה גם עורך דין?
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
02/06/2020 | 14:00
86
מה זה לעזוב עבודה אחרי שחתמת חוזה?
כולם כבר חשבו הנה אתה בא ואז אתה לא מגיע. לא תקין.

דיברת עם החברת קבלן שאתה מחפש משהו אחר בגלל האי ודאות? אם כן אז אולי זה בעיה של החברת קבלן אם לא אז יצאת כנאפה צבע מאכל.

החברת קבלן חשבו אתה מגיע לעבוד וזה למה הם ספגו את העלות של הסיווג.
לא בא לעבוד - שלם להם. או לפחות תשלם משהו על זה.

אנשים לא מבינים מרגע שחתמתם זהו הכל נסגר. גם האי ודאות זה מול החברת קבלן תתפטר מראש אל תחפש במקביל.
לצפיה ב-'פותח השרשור צריך ייעוץ משפטי (לא יקר)'
פותח השרשור צריך ייעוץ משפטי (לא יקר)
02/06/2020 | 15:56
71
יש בזה עניין חוזי אבל גם עניין של דיני עבודה.
לצפיה ב-'הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות זה לקחת את החוזה שלך'
הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות זה לקחת את החוזה שלך
03/06/2020 | 00:20
3
64
וללכת עם זה לעו"ד שמבין בחוזים.
זה כנראה יעלה לך, אולי כמה מאות ש"ח, לא בטוח מה המחירים, אבל הוא היחיד שיוכל, אחרי בדיקה מדוקדקת של החוזה, להגיד אם אתה חייב למישהו כסף או לא.

כי זה תלוי בחוזה שלך שאנחנו לא יכולים לראות, וגם אם היינו רואים, אני לא חושב שיש כאן עו"ד שיכולים לומר בוודאות.

מה גם, שנראה שהתשובה שלך משכה כמות טרולים גבוהה מהרגיל...
לצפיה ב-'קאט דה בולשיט! מה טרול מי טרול'
קאט דה בולשיט! מה טרול מי טרול
03/06/2020 | 12:19
2
46
עניתי בצורה מכובדת
לצפיה ב-'אני לא יודע למה החלטת שאני מדבר דווקא עליך'
אני לא יודע למה החלטת שאני מדבר דווקא עליך
03/06/2020 | 17:45
1
39
אבל היות וכבר הגבת להודעה שלי, בוא נסתכל על התגובה שלך רגע:

"מה זה לעזוב עבודה אחרי שחתמת חוזה?"
זה בדיוק מה שזה - חתימת חוזה אינה התחלת עבודה, זה צעד אחד לפני, ולמרות שאולי נראה שלא ממש מקובל לעזוב בשלב זה, כבר קרו דברים מעולם, והיום אפילו על חוזים של חברות סלולר אין קנס יציאה מוקדמת.

"כולם כבר חשבו הנה אתה בא ואז אתה לא מגיע. לא תקין."
מי זה כולם?
אלא אם אתה עובד בחברה בה המועמד חתם ועשית סקר, אין שום משמעות להצהרה הזו.

"אם כן אז אולי זה בעיה של החברת קבלן אם לא אז יצאת כנאפה צבע מאכל."
אין לי מושג מה זה "כנאפה צבע מאכל", אבל זה בטוח לא קשור למה שהשואל המקורי רוצה לדעת!

הוא רוצה לדעת אם יכולים לחייב אותו לשלם על תהליך סיווג שהוא עבר, והתשובה לזה אינה תלויה בהודעה מילולית לחברת קבלן, אלא רק בחוזה כתוב שיש לו מול המעסיק \ או הקבלן.

"החברת קבלן חשבו אתה מגיע לעבוד וזה למה הם ספגו את העלות של הסיווג."

אתה קורא מחשבות?
אם כן, סבבה, אני מקבל שזו תשובה אמתית אותה לא טרול.

אחרת - אנא על תקשקש.
הוא יכל גם להיכשל בסיווג. המשרה יכלה להיות מאוישת לפני שהוא סיים את הסיווג.
המשרה יכלה להיות מבוטלת לפני שהוא סיים את הסיווג.
יכלו להחליט סתם לא לקחת אותו, גם אחרי שעבר את הסיווג.

אם אתה באמת חושב שחברת קבלן שלמה על הסיווג מתוך ידיעה מלאה שהעובד יעבוד במקום הספציפי הזה, ואתה מאמין שמישהו החזיק משרה לא מאוישת חודשים בתקווה שאכן מומעד אחד ספציפי יעבור סיווג, מקומך לא בפורום הזה...

"לא בא לעבוד - שלם להם. או לפחות תשלם משהו על זה."
יש לך משהו אישי נגד השואל, או מניות בחברת השמה?
כי אם לא, אין לך שום סיבה רציונלית לתת עצה כזו!

"אנשים לא מבינים מרגע שחתמתם זהו הכל נסגר"
לא, אתה זה שלא מבין שלא ככה דברים עובדים בהייטק.

"גם האי ודאות זה מול החברת קבלן תתפטר מראש אל תחפש במקביל."
לחפש במקביל ואפילו להתמקח דרך השוואת חוזים זו נוהל מקובל.

היו מקרים מעולם שחברות פטרו עובדים ביום הראשון מסיבות כאלה ואחרות.
אין סיבה שעובד לא יכול להתפטר ביום הראשון, אלא אם יש סעיף ספציפי בחוזה או בחוק שמונע זאת ממנו.

אבל בכל מקרה, זו אינה השאלה.
אולי אתה לא טרול, אולי אתה סתם מרגיש נעלב בשם חברת קבלן, אבל כך או כך זו לא סיבה לתת עצות אחיתופל.

השואל שאלה שאלה פשוטה:
האם הוא חייב לשלם על סיווג או לא.
התשובה לשאלה שלו נמצאת בחוזה שחתם, ולא ברגשות שלך או של מישהו אחר.
לצפיה ב-'bravo, שים לב שהסוגיה הזאת מערבת דיני חוזים ודיני עבודה'
bravo, שים לב שהסוגיה הזאת מערבת דיני חוזים ודיני עבודה
03/06/2020 | 21:29
21
פותח השרשור צריך לבדוק את הסוגיה. כיום אפשר לחפש בגוגל, לפנות לשי"ל וגם לפנות לייעוץ של עו"ד.

ואפשר גם לפנות לפורום ולבקש עצה חינם יד 2 מטרולים.... 
לצפיה ב-'אתה לא צריך לשלם ולא יכולים לגבות ממך כלום'
אתה לא צריך לשלם ולא יכולים לגבות ממך כלום
03/06/2020 | 21:57
22
אם מישהו ציפה שתשב בבית בלי שכר 4 חודשים בזמן שהם מתעסקים עם סיווגים - זאת בעיה שלהם, לא שלך. שיתעצבנו.
לצפיה ב-'יתכן שהחוזה בטל'
יתכן שהחוזה בטל
04/06/2020 | 01:45
8
חוק החוזים סעיף 29 - חוזה עבודה שלא התממש במשך 4 חודשים, פותח השרשור או מי מטעמו יטען שהחוזה בטל.

29.   היה חוזה מותנה והתנאי לא נתקיים תוך התקופה שנקבעה לכך, ובאין תקופה כזאת - תוך זמן סביר מכריתת החוזה, הרי אם היה זה תנאי מתלה - מתבטל החוזה, ואם תנאי מפסיק - מתבטלת ההתנאה.
לצפיה ב-'#C תוכנה חינמית ולימוד תוכנה - היכן ?'
#C תוכנה חינמית ולימוד תוכנה - היכן ?
02/06/2020 | 22:49
3
51
היי חברים,
החלטתי לפתח את 2 התוכניות הרשומות למטה ב #C ,
אשמח להמלצתכם לינק להורדת תוכנה ביתית (לא עסקית) חינמית VISUAL STUDIO ו- מהיכן הכי כדאי ללמוד את התוכנה, על פי התוכנות שאני רוצה לפתח.

תוכנה 1: דרכה אפתח משחק די פשוט בו כמשתמשת אני מזינה מילים ופירושם ולאחר מכן המשחק הוא כשמופיעה לי מילה עלי לכתוב את פירושה ו/או בוחרת את פירושה מכלל המילים שהזנתי ועל פי זה הניקוד.

תוכנה 2: תוכנה המגרילה מס' לוטו , כמו לוטומט (ממש לוטו), ובה גם אוכל להזין כמשתמשת מס' מסויים של טופסי לוטו, התוכנה תבדוק אם ישנה זכייה בין הטפסים שהזנתי והמספרים שהיא הגרילה בעצמה.

תודה מראש,
לצפיה ב-'הגרסה שאת מחפשת נקראת Community Edition'
הגרסה שאת מחפשת נקראת Community Edition
03/06/2020 | 00:23
2
41
הנה קישור להורדה ישירה:

לגבי לימוד, הייתי מציע להתחיל מחיפוש סרטונים ב-youtube.
אני לא יודע אם זה הכי כדאי, אבל אני לא מצליח לחשוב על מקור אחר שיתאים למתחילים לגמרי מ-0.

מקווה שמשתתפים אחרים יוכלו לתת כאן המלצות טובות יותר.
לצפיה ב-'אפשר גם לקמפל עם visual code שזו סביבה ממש כיפית'
אפשר גם לקמפל עם visual code שזו סביבה ממש כיפית
03/06/2020 | 00:42
1
46
במיוחד אתה היית צריך להמליץ על זה... cross platform ftw

לצפיה ב-'אני משתמש בו לפיתוח Python ואני חייב להודות שבניגוד לרוב'
אני משתמש בו לפיתוח Python ואני חייב להודות שבניגוד לרוב
03/06/2020 | 09:48
44
מוצרי התוכנה של MS, הם עשו עבודה ממש טובה הפעם.

אבל, היות ומדובר בעצם ב-"עורך טקסט עם פלאגינים", שימוש בו עם שפה מקומפלת, תדרוש יותר התעסקות, בין היתר הורדה והתקנה של קומפיילר בנפרד, בחירת build system וכו'.

אני לא בטוח מה רמת התמיכה מהקופסה ב-#C של VS Code, אבל היות והשואלת רק מתחילה ללמוד את העסק, לדעתי עדיף כבר VS רגיל שמגיע כחבילה קומפלט, ועם Wizard שיצור בכמה לחיצות קצרות את השלד לפרויקטים שהשואלת רוצה.
לצפיה ב-'קורס הסבה ל-devops'
קורס הסבה ל-devops
01/06/2020 | 14:27
1
86
שלום,
אחי שוקל לעשות הסבהל-devops. יש לו בעיקר רקע של סיסטם, בלי תואר.
חשובה לו המסגרת, אז לימודים אונליין לא באים בחשבון, אלא אם כן מדובר בקורס מסודר עם מרצה, כי קורונה.
חשוב לו שהקורס יהיה בעברית.
יש קורסים מומלצים יותר? ראיתי שכל מיני מכללות John Bryce וכד' מציעות קורסים כאלו.
מה העלות של קורס כזה? כמה זמן הוא נמשך?
תודה רבה בשמו!
לצפיה ב-'תבדקו את האפשרות הבאה:'
תבדקו את האפשרות הבאה:
02/06/2020 | 22:32
45
לצפיה ב-'עסקת השבוע '
עסקת השבוע
02/06/2020 | 15:53
73
נשיונל אינסטרומנטס רוכשת את אופטימל פלוס תמורת 365 מיליון דולר (מקור כלכליסט)

לדברי NI, העסקה תאפשר חסכון בעלויות והרחבת סל המוצרים של NI.
מנכ"ל NI אמר שהרכישה תאיץ את אסטרגיית הצמיחה של NI.

לצפיה ב-'בדיקת ניסיון'
בדיקת ניסיון
02/06/2020 | 08:39
6
60
לצפיה ב-'תפוז ממשיכה את ההצלחה המסחררת של הבלוגים כנראה'
תפוז ממשיכה את ההצלחה המסחררת של הבלוגים כנראה
02/06/2020 | 08:41
1
99
מי שמעוניין בדיונים, הם מופיעים בדף 2 (דפדפו אחורה). ואם במקרה רק לי מופיעה התקלה אז אני מתנצל מראש על הפוסט הזה.
לצפיה ב-'נדחקו כבר לדף 3...'
נדחקו כבר לדף 3...
02/06/2020 | 09:26
54
error
error
error
error
error

לצפיה ב-'בסה"כ הכל ניסיתי להציג "שלום עולם". לא מבין מאיפה כל השגיאות'
בסה"כ הכל ניסיתי להציג "שלום עולם". לא מבין מאיפה כל השגיאות
02/06/2020 | 08:50
2
23
לצפיה ב-'איזשהו maintenance ב 3 בבוקר שיצא משליטה'
איזשהו maintenance ב 3 בבוקר שיצא משליטה
02/06/2020 | 11:36
1
64
מכיר כאלה בעברי
לצפיה ב-'אני מסכים שתחזוקה צריך לעשות כאשר יש מינימום פעילות באתר'
אני מסכים שתחזוקה צריך לעשות כאשר יש מינימום פעילות באתר
02/06/2020 | 12:55
49
אבל בתפוז יש מינימום פעילות בכל שעות היממה, אז אפשר לעשות תחזוקה גם ב-10 בבוקר.
לצפיה ב-'השתמשתי בכישורי הניהול שלי ומחקתי את ההודעות'
השתמשתי בכישורי הניהול שלי ומחקתי את ההודעות
02/06/2020 | 15:08
13
לצפיה ב-'עד כמה שפת תכנות משנה בקבלת תפקיד?'
עד כמה שפת תכנות משנה בקבלת תפקיד?
29/05/2020 | 21:23
25
150
כשאני למדתי לתואר, הגישה היתה ששפה היא דבר לא חשוב - אלא העקרונות שעומדים מאחורי הנושא של הקורס. 

ברור שזו הכללה גסה, ושיש מגוון גדול של קבוצות של שפות שלכל אחת מהקבוצות .יש צורת חשיבה אופיינית והבדלים די משמעותיים בסינטקס ובפקודות. אבל מה לגבי שפות שקרובות אחת לשניה? אם ניקח לדוגמא C++ וג'אווה - האם ההבדל בעבודה ביניהם מאוד משמעותי?

אני יכולה להעיד מניסיון של מתכנתת C++ שיצא לי בעבר לעבוד בערך חודשיים שלושה בג'אווה ובשנים האחרונות גם לעבוד קצת ב C# - ובשני המקרים המעבר היה די קל (כנראה בין השאר כי העבודה לא כללה שימוש ב frameworks מעל ג'אווה או C#).

מצד שני אני שמה לב לזה שבלא מעט תפקידים דוחים אותי מתפקידי ג'אווה למשל בגלל חוסר הניסיון היחסי שלי בשפה (כלומר בשלב קורות החיים), ולא ברור לי למה.
לצפיה ב-'אולי כי המראיין או המעסיק לא מבין בפיתוח תוכנה'
אולי כי המראיין או המעסיק לא מבין בפיתוח תוכנה
30/05/2020 | 03:48
42
לצפיה ב-'יש עקומת למידה במעבר בין שפות'
יש עקומת למידה במעבר בין שפות
30/05/2020 | 04:37
10
114
אם יש מועמדים שלא צריכים את הלמידה הזאת - למה לקחת אותך?

יש בהחלט הבדלים בינהם, גם בצורת עבודה, גם בגישה, וגם בספריות נלוות. אני רואה את זה בכיוון ההפוך, של ג׳אוואיסטים שעובדים ל++C - זה לפעמים לוקח חודשים להפנים את ההבדלים האלה ולהתחיל להכיר את השפה.

זה לא רק הסינטקס.
לצפיה ב-'אתה צודק לגבי ספריות נלוות...'
אתה צודק לגבי ספריות נלוות...
30/05/2020 | 06:40
9
98
ואני מניחה שגם לא פעם מדובר על מעבר תחומי תכנות - למשל מעבר ל C++ כדי לעבוד ב low level שזה משהו שלא קיים בג'אווה.

אז איך אנשים עוברים בעצם בצורה יעילה בין שפות? פשוט לומדים לבד את השפה ואת הספריות הנפוצות?
לצפיה ב-'מזכיר לי מתכנת אחד שהכרתי פעם'
מזכיר לי מתכנת אחד שהכרתי פעם
30/05/2020 | 07:46
7
131
הוא בא מפסקל ובמקום בו עבד עבדו ב-C.
בפסקל סוגרים בלוקים ב-begin end. לאסונו ב-C זה הרבה פחות אינטואיטיבי. אז מה עושים? הבחור גילה שב-C יש פרהפרוססור. אז הגדיר בפרהפרוססור את begin כ-}, את end כ-{, ומשם והלאה בשמחה המשיך להשתמש ב begin end האהובים.

לצפיה ב-'אתה תגלה שהרבה אנשים בפורום הזה לא יבינו את הבדיחה'
אתה תגלה שהרבה אנשים בפורום הזה לא יבינו את הבדיחה
30/05/2020 | 11:32
6
109
כי כבר בשנות ה90 פסקל היה די פסה..
לצפיה ב-'היית צריך לספר את זה לאוניברסיטה שבה למדתי...'
היית צריך לספר את זה לאוניברסיטה שבה למדתי...
30/05/2020 | 13:39
5
99
היה קשה לשכנע אותם לעבור משפת פסקל לשפת C, וזה בתקופה ששפות object oriented כבר היו פופולריות יותר משתיהן יחד (שנה או שנתיים אחרי הם כבר התחילו ללמד את הקורסים הבסיסיים בג'אווה).
לצפיה ב-'פסקל היא מצויינת לאוניברסיטאות'
פסקל היא מצויינת לאוניברסיטאות
30/05/2020 | 23:37
4
90
היא למעשה פותחה בשביל להיות שפת לימוד, לא שפת תעשיה. חבל שהאוניברסיטאות רצות אחרי השפות ה"פופולריות", ולא מתמקדות בלימוד העקרונות והמושגים שעבורם פסקל היא הכלי הכי טוב בעיניי.
לצפיה ב-'לעקרונות בסיסיים של תכנות - היא נהדרת...'
לעקרונות בסיסיים של תכנות - היא נהדרת...
01/06/2020 | 11:10
3
58
ובעיני זה ידע שהוא הרבה יותר חשוב מסינטקס של שפה. העניין הוא שכתיבה נכונה של קוד בשפה שהיא מונחית עצמים הוא צורת חשיבה שונה ולא רק סינטקס - והיכולת לכתוב בשפה שהיא מונחית עצמים היא כישור שמאוד נדרש בשוק העבודה שאליו יגיעו הרוב המכריע של הסטודנטים לתואר ראשון במדעי המחשב.
לצפיה ב-'נראה לי זה באמת טרול...'
נראה לי זה באמת טרול...
01/06/2020 | 11:22
2
63
פסקל תומכת בתכנות מונחה עצמים עוד מסוף שנות ה80....
לצפיה ב-'אותנו לימדו פסקל ללא תכנות מונחה עצמים בתואר...'
אותנו לימדו פסקל ללא תכנות מונחה עצמים בתואר...
01/06/2020 | 11:29
1
60
וזה היה הרבה אחרי סוף שנות השמונים. כשרצו ללמד אותנו את הנושא של תכנות מונחה עצמים בכמה תרגולים באחד הקורסים בשנה השניה או השלישית שלנו, לימדו אותנו C++, ושנה שנתיים אחרי העדיפו להעביר את הקורסים שנלמדו עד אז בפסקל בג'אווה בדיוק כי הבינו את הצורך לעבור לשפות מודרניות יותר.

אם חוסר ידע בשפה שלא משמשת מחוץ לאקדמיה זה מה שהופך אותי לטרול - אז יכול להיות שאני באמת טרול (או אולי טרולית?).
לצפיה ב-'בסופו של דבר'
בסופו של דבר
01/06/2020 | 11:37
56
כל ה- Ojbect Oriented לא באמת קיים במחשב.
ברמת התוכנה הכל יורד לשפת אסמבלר. אין אובייקטים.
מה שיש זה קטעי קוד ב- code segment ונתונים ב- data segment.
כל ה- OO וה- design patterns הם רק מודלים שעוזרים לבני אדם לתכנן.

לצפיה ב-'שפה זה כלי. כמו כל כלי, צריך ללמוד להשתמש בו.'
שפה זה כלי. כמו כל כלי, צריך ללמוד להשתמש בו.
30/05/2020 | 11:34
92
כן, לומדים. לא בהכרח לבד, לומדים מהקוד הקיים, מהאנשים האחרים בצוות, מהאינטרנט, וכו' וכד'.
לצפיה ב-'לדעתי, זה תלוי בסובלנות את החברה:'
לדעתי, זה תלוי בסובלנות את החברה:
30/05/2020 | 12:16
4
110
כפי ש-vinney אמר, יש עקומת למידה.
אחד ההבדלים הגדולים בין Java ל-++C למשל, הוא ניהול זיכרון.

יש חברות שמוכנות לספוג זמן למידה של שפה, ויסכימו לקחת מפתח עם וותק מסוים גם אם אין לו ניסיון בשפה שדרושה למשרה הספציפית, מתוך שיקול שעדיף הניסיון הכללי \ ניסיון דומיין של המפתח זה, מאשר הכרות עם השפה.

מהצד השני, יש חברות שיעדיפו להשקיע עוד זמן בחיפוש מעומד יותר מתאים, או יעדיפו ידע בשפה מאשר ידע בדומיין הספציפי.
במיוחד אם מדובר בדומיין צר שלא מסתובבים הרבה אנשים עם ידע מוכן בו.
לצפיה ב-'אני תמיד חשבתי שבג'אווה ניהול הזיכרון קל יותר...'
אני תמיד חשבתי שבג'אווה ניהול הזיכרון קל יותר...
30/05/2020 | 13:40
3
109
כי אין טיפול בפוינטרים (למרות שהחל מ C++ 11 והכנסת ה smart pointers) גם ב C++ זו כבר פחות בעיה.
לצפיה ב-'כן, ולא.'
כן, ולא.
30/05/2020 | 14:42
2
150
מצד אחד, Java יותר קלה למתכנתים מתחילים כי ניהול הזיכרון הוא אוטומטי, תמיד, ויש Garbage Collector שדואג להרבה דברים.

מצד שני, תמיד יש דרכים לשבור אותו אם לא זהרים (שמירת רפרנס שתגרום לדליפת זיכרון), ואם נכנסים לשאננות זה מביא לתוצאות לא טובות.

גם ב-++C וגם ב-Java יש אוסף מכשולים שקשור לניהול זיכרון, רק שהוא שונה מאוד בשתי השפות.
לצפיה ב-'תפקיד C++-י ממוצע'
תפקיד C++-י ממוצע
30/05/2020 | 14:58
1
154
יצריך ככל הנראה הכרות יותר אינטימית עם ניהול\חתימת זיכרון מאשר תפקיד ג'אוואי.

כמובן שכל מקרה הוא אינדיבדואלי אבל לדעתי מעבר מ-CPP ל-ג'אווה יהיה לרב האנשים קל יותר מאשר ההיפך.

אגב אני חושב שפותחת השרשור היא טרול..
לצפיה ב-''
31/05/2020 | 10:34
13
לצפיה ב-'זה יותר הדומיין מאשר השפה'
זה יותר הדומיין מאשר השפה
31/05/2020 | 08:21
7
118
רוב הפרוייקטים בC++ הם בעלי מאפיינים מסויימים. לא יודע כמה אפליקציות ווב מפתחים בC++, לדעתי מעט מאוד ב15 שנים האחרונות (בעבר זה היה נפוץ).
בג'אווה, מעבר לשפה עצמה יש את הציפיה שהמתכנת יכתוב בצד שרת בסטנדרטים מסויימים. לטעמי, ללמוד את הספריות הנלוות ואת המוסכמות זה יותר מורכב מלהחליף את הסינטקס של השפה.
לכן מי שפיתח ווב בג'אווה יכול די בקלות לעבור לnode, python, רובי ואחרות. באותו אופן מי שמפתח אפליקציות מובייל יכול לעבור יחסית בקלות לשפות אחרות במובייל.
כשלמדת באוניברסיטה היה הרבה פחות שימוש בספריות, פרימוורקים, שפות מנוהלות וסביבות ריצה.

לצפיה ב-'מי שפיתח במונוליתים כמו weblogic ייתקשה לעבור לעולם של דוקר'
מי שפיתח במונוליתים כמו weblogic ייתקשה לעבור לעולם של דוקר
31/05/2020 | 14:13
90
ו microservices .

לצפיה ב-'גם לדעתי ניסיון בטכנולוגיות מחשוב הוא קריטי'
גם לדעתי ניסיון בטכנולוגיות מחשוב הוא קריטי
31/05/2020 | 15:05
5
91
לכן אני לא הייתי שוכר מתכנת עם פחות מ-12 שנות ניסיון ב node, ולפחות 5 שנות ניסיון (שזה לא הרבה) ב-es6. לי אישית יש 7 שנות ניסיון ב-es2020. אני מצפה ללא פחות מכל מתכנת רציני.
גם ב-C++, כל אלה שבזמן שהם למדו באוניברסיטה עוד לא השתמשו ב-C++17, לא מובן איך יכולים לעבוד כיום.

לצפיה ב-'תמיד אפשר להשאר במנורה-מבטחים ולתחזק מיינפריים שהותקן ב1977'
תמיד אפשר להשאר במנורה-מבטחים ולתחזק מיינפריים שהותקן ב1977
31/05/2020 | 16:20
4
86
יש אנשי קובול שמרויחים מאד יפה.
לצפיה ב-'לא כדאי לזלזל בטכנולוגיות הותיקות'
לא כדאי לזלזל בטכנולוגיות הותיקות
31/05/2020 | 17:37
3
88
המיינפריים משנת 77, ימשיך לעבוד באופן אמין גם עוד 20 שנה.
אבל "הטכנולוגיות" הנוצצות "המודרניות" מתחלפות בקצב של החלפת גרביים.
עד שאתה לומד את ה buzz החדשים הם כבר בגרסה הבאה או שהם מתחלפים.
שפת C++  כבר "מיושנת" וגם בגרסת 11 כי כבר יש 14 ו-17 ובקרוב 20.
וכך גם בשפות, ספריות, סביבות הרצה, פריים וורקים האחרים....

מנקודת ראיה של השקעות יש בזה בעיה. אתה משקיע הרבה כדי לרכוש נכס והנכס מתיישן (פחת) מאוד מהר. 
לצפיה ב-'אני מכיר לפחות מתכנת קובול אחד(גיל 50+) שלא חסרה לו עבודה'
אני מכיר לפחות מתכנת קובול אחד(גיל 50+) שלא חסרה לו עבודה
31/05/2020 | 17:52
2
101
אבל זה לא בדיוק מתאים למי שרוצה ללמוד דברים חדשים. 
לצפיה ב-'אני משוכנע שמתכנת הקובול יכול ללמוד כל דבר חדש'
אני משוכנע שמתכנת הקובול יכול ללמוד כל דבר חדש
01/06/2020 | 03:20
80
היתרון שלו הוא כנראה לא שהוא יודע קובול - זו לא בעיה ללמוד את השפה - אלא שיש לו ניסיון וידע בתחום העסקי וביישומים. למשל הוא מבין בביטוח, או מבין בבנקאות, או בחישוב שכר ויוצא באלה.
לצפיה ב-'או למי שרוצה לעבוד בהייטק ולא בבנק'
או למי שרוצה לעבוד בהייטק ולא בבנק
01/06/2020 | 12:47
25
לצפיה ב-'ראיון בחברה גדולה'
ראיון בחברה גדולה
30/05/2020 | 15:22
9
196
שלום,
קבעו לי ראיון ראשון בחברה גלובלית גדולה (ראיון של שעה בערך וזה remote לא onsite),
הם נתנו לי שבועיים להתכונן לראיון כי הם ראו שסיימתי תואר לפני שלוש שנים, אז נתנו לי זמן לרענן את הדברים.
אני התחלתי ללמוד בערך שבוע לפני שהתקשרו, אז יצא בסה"כ שלושה שבועות למידה לפני הראיון הראשון (שזה בערך 3.5-4 שעות ביום במהלך השבוע, ובסופ"ש 10-12 שעות ביום).

כרגע אני לומד משני מקורות:
- ספר Cracking-The-Coding-Interview
- אתר LeetCode

ונשאר לי שבוע, אבל אני לא מרגיש עדיין 100% בשל בשביל הראיון (אני עברתי על כל הנושאים שאני צריך לדעת אבל עוד לא פתרתי מספיק שאלות בכל אחד).

האם זה לגיטימי לבקש עוד כמה ימים? או שהייתי צריך להגיד את זה מההתחלה?

אשמח לשמוע טיפים
לצפיה ב-'לגיטמי לחלוטין'
לגיטמי לחלוטין
30/05/2020 | 15:30
4
124
ואני ואומר את זה מתוך היכרות דיי מעמיקה עם מערך הגיוס ב3-4 חברות גדולות כשאתה כנראה מדבר על אחת מהן.

יש אנשים שדוחים מספר פעמים. זה לא סיפור גם אם המגייס יעשה פרצוף (והוא לא אמור).
אם תכשל בראיון, לקבל הזדמנות שניה תוך פחות משנה יהיה הרבה יותר קשה..

תתקשר ותסביר את המצב ויהיה בסדר.
לצפיה ב-'לפנות אליהם בטלפון?'
לפנות אליהם בטלפון?
30/05/2020 | 17:04
3
89
אני צריך לדבר עם הHR-ית בטלפון או במייל? יש העדפה?
וגם יכול להיות שאני מגזים קצת? כאילו מה הרמה שאני צריך להגיע אליה בשביל הראיון הראשון?
שמעתי שהוא יותר קל משאר השלבים
לצפיה ב-'יש לך תאריך לראיון?'
יש לך תאריך לראיון?
30/05/2020 | 17:12
2
87
תשלח מייל למי ששלח לך את החומר לראיון ותבקש הארכה.
אם שלחו לך חומר ואמרו לך לחזור אליהם עוד שבועיים, פשוט תחזור אליהם כשהתהיה מוכן..אף אחד לא יפסול אותך בגלל זה.

לגבי קושי זה תלוי בחברה ותלוי על איזה מראיין תיפול..תתכונן הכי חזק שאתה יכול.
לצפיה ב-'יש תאריך'
יש תאריך
30/05/2020 | 17:57
1
87
הבעיה היא שכבר קבעו תאריך לשלב הראשון, קצת מרגיש לא נעים כי כבר קבעו,
האם אתה חושב שעדיין כדאי לנסות לבקש? או שהייתי אמור להגיד להם מלפני?
לצפיה ב-'חבר, אתה חופר'
חבר, אתה חופר
30/05/2020 | 18:04
101
שלח מייל וזהו. זה לא יחסי ארה"ב סין.
יהיה לך יותר לא נעים אם תכשל כי לא הספקת להתכונן..
לצפיה ב-'מה הקונספט של אתר leetcode?'
מה הקונספט של אתר leetcode?
30/05/2020 | 16:48
1
38
לצפיה ב-'שאלות ראיונות'
שאלות ראיונות
30/05/2020 | 17:01
118
זה אתר שמכיל אלפי שאלות מכל החברות הגדולות, בכל הנושאים (Data-Structures, Graphs, Trees, Dynamic-Programming, ...)
יש שם שאלות מכל הרמות : easy-medium-hard 
ויש גם סימולציות של ראיון עם הגבלת זמן.
האתר מאוד פופולארי
לצפיה ב-'תמיד מרגישים שלא מוכנים לפני מבחן, לא הייתי ממהר לדחות'
תמיד מרגישים שלא מוכנים לפני מבחן, לא הייתי ממהר לדחות
31/05/2020 | 14:33
1
91
להפך, דדליין קרוב נוטה להמריץ ולהוציא משאננות
לצפיה ב-''
01/06/2020 | 19:50
4
לצפיה ב-'איך חוקרים מה הטכנולוגיה הכי עדכנית למה שאני כותבת?'
איך חוקרים מה הטכנולוגיה הכי עדכנית למה שאני כותבת?
28/05/2020 | 06:53
52
322
אחת מהעיצות שקיבלתי פהה בפורום הוא לכתוב תרגיל בית כדי ללמוד ולרענן את הידע שלי בתחום. ואכן התחלתי לכתוב משהו - עד שמישהו העיר לי שאני כותבת אותו בשפה שלא נחשבת כרלוונטית לתחום.

בגדול אני שואלת את עצמי: איך אפשר להבין (ואיפה לחפש) באילו טכנולוגיות ושפות שווה לי לכתוב...
המשך>>
אחת מהעיצות שקיבלתי פהה בפורום הוא לכתוב תרגיל בית כדי ללמוד ולרענן את הידע שלי בתחום. ואכן התחלתי לכתוב משהו - עד שמישהו העיר לי שאני כותבת אותו בשפה שלא נחשבת כרלוונטית לתחום.

בגדול אני שואלת את עצמי: איך אפשר להבין (ואיפה לחפש) באילו טכנולוגיות ושפות שווה לי לכתוב כדי שהידע שלי יהיה עדכני? 
לצפיה ב-'מישהו מבין בטפסי 161 לפנסיה?'
מישהו מבין בטפסי 161 לפנסיה?
25/05/2020 | 18:27
10
212
לאחרונה ניסיתי לעזור לחמותי (שבגיל פרישה) למשוך כספים שנשארו תקועים באיזה קרן פנסיה ממקום עבודה שהיא עבדה בו כמה שנים.  נחשפתי בפעם הראשונה לעובדה שקרנות הפנסיה לא משחררות כספי פנסיה לאנשים שבפנסיה ללא אישור של מס הכנסה, ומס הכנסה לא משחרר אישורים בלי טופס 161 מכל מעסיק שעבדת אצלו.

לגבי חמותי הצלחנו לאתר את המעסיק, שעדיין היה קיים, והוא הנפיק לה טופס 161.  עוד לא חזרנו לפקיד השומה לגלות איזה עוד בירוקרטיה הוא יבקש מאיתנו, אבל בינתיים זה גרם לי לחשוב על עצמי, וחיפשתי בניירת ששמרתי ממקומות עבודה ישנים (לא הרבה), ומצאתי טופס 161 רק מהמעסיק האחרון.  לפניו עבדתי בשלוש חברות סטארט אפ תקופה מצטברת של 15 שנים כמעט, ואין לי 161 מאף אחד מהם. 

מחיפוש בגוגל עולה שהטופס הזה הוא חובה ובלעדיו תחויב ב 47% מס שולי על כל כספי הפיצויים. האם זה באמת ריאלי?  האם כאשר אפרוש ביום מן הימים בגיל 67 בשנת 2041 המעסיק ידרוש את הטופס 161 שאין לי מהסטארט אפ שעזבתי בשנת 2001, שזה 40 שנה קודם לכן, ובלי הדף הזה הוא יחייב אותו במס מלא?  זה נשמע לי מטורף.  המעסיק לא קיים כבר הרבה שנים, ואני לא זוכר אם אי פעם קיבלתי כזה נייר אבל גם אם כן לא שמרתי אותו ובדיוק לפני שנה עברתי דירה וזרקתי לפח טונות של קלסרים עם ניירות ישנים שנראו לא חשובים, כל מיני קבלות ואישורים.  האם באמת מס הכנסה מצפה מכל אזרח ואזרח לשמור ניירת במשך 40 שנה אחורה?

לצפיה ב-'WTF? אני באותו מצב'
WTF? אני באותו מצב
25/05/2020 | 18:40
63
לצפיה ב-'אל דאגה -עבדתי בבנק גדול בעבר הרחוק מאוד'
אל דאגה -עבדתי בבנק גדול בעבר הרחוק מאוד
25/05/2020 | 21:56
129
וכשהצטרכתי טופס 161 אמרו לי שהם שומרים נתונים 7 שנים אחורה בלבד.
במשרדי פקיד שומה מס הכנסה חותמים על איזשהו טופס הצהרה
והכל בסדר
גם אם מקום  עבודהנסגר או אי אפשר לאתר טופס 161 חותמים על הצהרה.
והכספים משתחררים ללא 47 אחוז מס .

לצפיה ב-'מדובר על רצף פיצויים?'
מדובר על רצף פיצויים?
25/05/2020 | 22:02
87
ולא על קצבה, נכון?

זה קישור מאתר אינפורמטיבי למדי:

זה הזוי אם לצורך חישוב המיסוי על כספי הפיצויים מס הכנסה דורש טפסים כל כך הרבה שנים אחורה.

באחת התגובות כותב נדב:

״ניתן לקבל מכתב סיום עבודה גם כעבור 10 שנים מסיום העבודה, בדרך כלל במקום טופס 161 פונים למס הכנסה עם אישור צבירה עדכני מהקרן לקבלת אישור מס.״

נשמע שאולי יש דרך להוכיח לפי ההפרשות לקרן.
לצפיה ב-'למעשה, זה החוק (או התקנות), אבל כולם מתעצלים למלא אותו'
למעשה, זה החוק (או התקנות), אבל כולם מתעצלים למלא אותו
26/05/2020 | 01:49
3
98

בעקרון אתה אמור לקבל מכל חברה מכתב שיחרור לכספי הפנסיה כדי להעביר בעלות לחברה הבאה - את המכתבים הללו כדאי שתשמור אצלך (לפחות עותק).

נוסף על זה, בכל מעבר חברה, אתה אמור לפנות למס הכנסה ולבמלא טופס שבו אתה מבקש להחיל "רצף קצבה" על כספי הפיצויים. המשמעות של זה היא שהפיצויים לא יהיו כסף שתמשוך בפרישה, אלא יצטברו לסכום שעל בסיסו תקבל גמלה כשתגיע לגיל פרישה.

גם אני בעצלנים....
לצפיה ב-'חשבתי שרצף קצבה זה עכשיו ברירת מחדל אוטומטית?'
חשבתי שרצף קצבה זה עכשיו ברירת מחדל אוטומטית?
26/05/2020 | 01:54
23
לצפיה ב-'אם אתה רוצה למשוך את הכסף רק כקיצבה (ובגיל '
אם אתה רוצה למשוך את הכסף רק כקיצבה (ובגיל
28/05/2020 | 11:42
1
48
הפרישה ולא לפני כן), האם עליך לעשות משהו? 
(יש לי מנהל שכמה פעמים פניתי אילו, הוא משך את הענין ועד שחתם הוא כל פעם עשה טעויות בחתימה ולבסוף עזבתי אותו). 
לצפיה ב-'חפש נתונים על "רצף קצבה"'
חפש נתונים על "רצף קצבה"
28/05/2020 | 12:51
46

שים לב שהחוק החדש חל רק ב2-3 שנים האחרונות. אם מדובר במעסיק שעזבת קודם לכן (ולגבי כל מקום עבודה שעזבת קודם לכן) - לא ברור לי אם זה חל.

עוד נקודה - לרצף קצבה אוטומטי יש תקרה של הכנסה שנית של כ-365,000 שקל בשנה. חפש נתונים על זה אם זה רלוונטי עבורך.
לצפיה ב-'קשה להאמין שבעוד 20 שנה עוד יידרשו טפסים'
קשה להאמין שבעוד 20 שנה עוד יידרשו טפסים
26/05/2020 | 05:09
95
הרי המידע הכלול בטופס 161 נמצא בידי רשות המסים. כל מעסיק מדווח כל שנה את כל הנתונים על העובדים שלו (טופס 126) והנתונים שם. הן מס הכנסה והן ביטוח לאומי משכללים כל הזמן את מחשוב הדיווחים ומפחיתים את כמות הטפסים שיש למסור. הטפסים האלה שצריך למסור, כמו טופס 106 או 161 ואפילו 101 (שצריך למסור למעסיק), הם כוח האינרציה של הבירוקרטיה שמתעקשת לשרוד. אבל לפי ההתנהגות של הרשויות גם הן לא מעוניינות בזה ופועלות לחסל את הטפסים לגמרי.
בעוד 20 שנה כשתבוא לחברת הביטוח יהיו לה כל הנתונים כבר. גם החוקים הנוגעים לפיצויים ופנסיה בטח ישתנו לרעה, אבל זה עניין אחר.

לצפיה ב-'יש מקום שבו נותנים ייעוץ לאזרח וזה נקרא שי"ל. '
יש מקום שבו נותנים ייעוץ לאזרח וזה נקרא שי"ל.
26/05/2020 | 08:30
77
הייעוץ הוא חינמי. חפש באינטרנט. 
בכל אופן אני חושב שכאשר אתה מגיע לגיל הפנסיה אתה לא זקוק לאישורים אבל אני לגמרי לא בטוח בזה. אנ י לא מוסמך. 
לצפיה ב-'אני לא מספיק Hands On בנושא כדי לתת עצה אמיתית'
אני לא מספיק Hands On בנושא כדי לתת עצה אמיתית
26/05/2020 | 10:37
102
כשדברנו על משיכת כספי פנסיה וכתבתי את מה שכתבתי פה

המקרה שלך זה בדיוק מה שהתכוונתי אליו. חוויתי משהו דומה בעצמי (אדם מבוגר שחתם על מיליון דברים שהוא לא מבין לאורך השנים וסלט שלם בפרישה).

המליץ לי בזמנו סוכן, לגשת למס הכנסה בכל החלפה של מקום עבודה (נדמה לי שיש 161 וגם 161א') גם אם לא מתכוונים למשוך כספי פיצויים ולהסדיר\"לעשות רצף" על הקופות.

אותו בן אדם בסוף שילם לסוכן שיעזור לו 'לפרוש' (לאחד קופות ולהתחיל למשוך קצבה)
(יכול להיות שהמקרה שלי היה יותר מסובך ואני יותר אלרגי לבירוקרטיה)

לצפיה ב-'אתם קולטים מה קורה כאן באתר?'
אתם קולטים מה קורה כאן באתר?
25/05/2020 | 00:31
21
272
לא הייתי מודע לכך עד ש"מחפשת עבודה17" כתבה את זה באחד השרשורים.

הבלוגיה של תפוז נפרצה כבר לפני חודש וכל הרשומות הוחלפו במתכון לעוגת מייפל, ואין לחברה גיבויים. הם טוענים לתקלה טכנית אבל לדעתי זו פריצה, אבל כך או אחרת, איך לא מתבצעים גיבויים בשוטף למערכת כזו?  הם מנסים כעת לאתר כל מיני גיבויים אד הוק שנעשו לפני שנים בפורמט לא ידוע ולשחזר מהם את התוכן, אבל ככל הנראה אין פרוצדורה לשחזור מגיבוי והם צריכים או לפתח אחת כזו או לשחזר ידנית.  הזמן עובר ובינתיים אין פתרון, והחברה גם לא עונה לפניות אליה לתגובה.

כמו כן נראה שהאתר נשאר יתום, הוא מאוחסן על שרתים של חברת "קו מנחה" אולם זו מכרה את האתר לפני יותר משנתיים לרוכש שזהותו לא ברורה.  לא ידוע כרגע מי מתפעל או מתחזק את האתר.  נסיון השחזור של הבלוגיה מבוצע ע"י עובדי קו מנחה כסוג של התנדבות או ג'סטה, מתוך רצון טוב, ולא ממניעים עסקיים.

בואו כולנו נהנה ממה שנשאר ממערכת הפורומים הזו כל עוד היא כאן, זה לא ימשיך עוד הרבה זמן לפי הערכתי.  אני מנחש שיום אחד זה פשוט יעלם ללא כל התראה מראש וללא אפשרות לשחזור התכנים.
לצפיה ב-'אתרים נסגרים לפעמים... זה טבעה של הרשת...'
אתרים נסגרים לפעמים... זה טבעה של הרשת...
25/05/2020 | 00:51
4
151
ויש לכך תקדימים, למשל אתר חבר'ה בשנים 2001 עד 2008.
אתר מקושרים בשנים 2004 עד 2014. 

... אבל כשניסתי לפני מספר שבועות, לארגן פה בפורום אנשים לשתף פעולה ולגבות את הפורום.... התגובות היו די ציניות... 

לצפיה ב-'אני לא חושב שההיסטוריה של הפורום הזה חשובה במיוחד'
אני לא חושב שההיסטוריה של הפורום הזה חשובה במיוחד
25/05/2020 | 00:58
3
147
אם כבר הוא יותר חשוב כמקום מפגש/דיון וירטואלי בנושאים עכשוויים ופחות מעניין לנבור בהיסטוריה של מה קרה בו בשנים עברו.

בכל מקרה אם מישהו רוצה לגבות אותו הוא יכול לעשות את זה בעזרת סקריפט פשוט, לא צריך לחלק עבודה בין אנשים וכו'.  
לצפיה ב-'זאת לא צריכה להיות בעיה שמישהו יקים פורום חלופי '
זאת לא צריכה להיות בעיה שמישהו יקים פורום חלופי
25/05/2020 | 01:09
2
110
עם אפשרות לפוסטים אנונימיים...
לצפיה ב-'הבעיה זה להביא את הגולשים'
הבעיה זה להביא את הגולשים
25/05/2020 | 01:24
1
116
לא תצליח היום לעמוד בתחרות מול פייסבוק/טוויטר
לצפיה ב-'אם ניקח את twitter כדוגמה'
אם ניקח את twitter כדוגמה
25/05/2020 | 11:46
100
אז יש את mastodon שהוא קוד פתוח , ועדיין מצליח לייצר כמות משתמשים דיי מרשימה (בערך 450,000 משתמשים פעילים בחודש האחרון).

אתה לא צריך להביא טראפיק מטורף , יש את הקבוצה של צרות בהיי טק בפייסבוק שיש לה הרבה יותר תוכן מהפורום אבל אני עדיין מעדיף לקרוא פה (כי היחס אות לרעש לדעתי יותר טוב).

יש גם את lemmy שנועד להתחרות בreddit וגם כמוהו מתקשר עם פלטפורמות אחרות באמצעות activity pub אז הוא ייכול למשוך משם משתמשים (כרגע אני לא מכיר דרך לסמן בו הודעות שנקראו אבל אני מניח שזה פתיר, נניח באמצעות הרחבה לדפדפן כמו RES לרדיט).

אני משער שאם פלטפורמה כזאת תקום ואנשים יוסיפו לה תוכן (נניח אחרי שהפורום פה נגמר) היא תצבור תאוצה. העניין שצריך להקים אותה ולתחזק אותה מה שלוקח זמן ולא בטוח שיש מספיק אנשים שרוצים לעשות את זה.
לצפיה ב-'דוגמא לבלוג שנפרץ'
דוגמא לבלוג שנפרץ
25/05/2020 | 00:52
154
לצפיה ב-'ועוד משהו...'
ועוד משהו...
25/05/2020 | 00:55
110
הרכישה של תפוז היא לא סוד גדול. הרוכשים לא עושים הרבה רעש אבל הם גם לא הסתירו את זהותם. מדובר על שלושה שותפים (אנשי עסקים) שכל אחד מהם רכש שליש מהבעלות תמורת 500 אלף שקל.

אחד מהם מופיע ביוטיוב בסרטון מלפני כמה שנים שבו הוא מסביר איך לעשות פליפים לאתרי אינטרנט (מזכיר קצת פליפים בתחום הנדל"ן)....

לצפיה ב-'זה לא נראה כמו "פריצה" אלא שיבוש בבסיס הנתונים'
זה לא נראה כמו "פריצה" אלא שיבוש בבסיס הנתונים
25/05/2020 | 04:05
5
111
השאלה היא אם הזמינו מתכנת שמכיר את האתר לנסות לתקן את התקלה, ואם הזמינו מה הוא רצה בתמורה לעבודה. יכול להיות שהמחיר שלו גבוה מעבר למה שהאתר מסוגל או רוצה לשלם. וכך התקלה נשארת ועובדים נטולי הכשרה עושים מאמצים "לשחזר".
מעבר לכך תפוז הוא אתר ששרד תקופה פנומנלית במונחי אינטרנט, ובאמת כל הכבוד. כשתפוז קם הוא הציג מערכת פורומים מהפכנית גם מבחינה טכנולוגית ויותר מכך מבחינת מושגית, כאשר בניגוד למערכות פורומים אחרות שחייבו פנייה לשרת וטעינה על כל פתיחת הודעה, בתפוז הגולש יכול היה לפתוח הודעות בלי פנייה לשרת (כי הן נטענו כבר בטעינה הראשונה). זה היה גם הרבה יותר מהיר, וגם יפה היה שהאתר מוותר על רישומי קליקים.
היכולת של האתר לייצר הכנסות ירדה עם השנים והוא הולך בדרכו האחרונה. כשרואים חולה ששוכב במיטתו גוסס משתדלים לספר בשבחו ולא להשמיץ אותו.

לצפיה ב-'האתר לא מוותר על רישומי קליקים'
האתר לא מוותר על רישומי קליקים
25/05/2020 | 04:36
4
106
אתה יכול לראות את זה אפילו בפיצ'רים, בלי לנסות לראות תעבורה בקשת: הודעה שפתחת תצבע בצבע אחר, וזה ישמר גם אם תעבור לדפדפן אחר או למחשב אחר.

תפוז בכלל לא המציאו את הטעינה המלאה בפניה הראשונה, אבל ההצגה שלך של הדבר הזה כמשהו טוב מראה שאתה לא בדיוק מבין בעולם האינטרנט. מה שהם עושים זה למעשה הפתרון הפשוט ביותר, שבא על חשבון המשתמש. אם כדי לקרוא הודעה אחת אני צריך להוריד מהאתר 500 הודעות - זה אומר שבזבזתי כסף וזמן על תעבורה מיותרת שאני לא צריך. תפוז הוקמה עוד בתקופה בה להרבה אנשים היו מודמי dialup וזמן ונפח התעבורה בהחלט היו חשובים...

אבל למי אני מספר את כל זה, עובר לך מעל הראש בטח...
לצפיה ב-'היום לא - אז בהחלט כן'
היום לא - אז בהחלט כן
25/05/2020 | 07:29
3
85
הרישום של קריאת הודעה בשרת לא היה אז והדפדפן לא היה פונה לשרת אחרי שהדף עם כל ההודעות נטען. טעינת כל ההודעות היא בהחלט דבר טוב למשתמש, ולמעשה לא לשרת. בזכות התגובה המיידית לפתיחת הודעה המשתמש מרויח חוויית משתמש שמערכות הפורומים הקיימות לא יכלו להתחרות בה עם טעינת כל הודעה לחוד. התעבורה "המיותרת" פוגעת דווקא בשרת. מילא משתמש יחיד מוריד את כל הדף, אבל השרת צריך לשלוח את כל הדף לכל משתמש. כך שמעבר לכך שהפתרון הזה הוא בהחלט לא פשוט, הוא בוודאי לא בא על חשבון המשתמש דווקא. המשתמש מרוויח בגדול ומי שזוכר את המעבר מהפורומים של IOL לתפוז בוודאי זוכר שהחוויה היתה שונה באופן יסודי.
למיטב זכרוני הדפים היו נטענים מאד מהר, והטכנולוגיה לטעינה ברקע היתה כבר אז. כבר אקספלורר 5 תמך באג'קס. אני לא יודע אם עשו שימוש בזה אבל האפשרות היתה נתונה.
לצפיה ב-'זה נראה שמעולם לא ניסית לגלוש בתפוז בGPRS '
זה נראה שמעולם לא ניסית לגלוש בתפוז בGPRS
25/05/2020 | 09:28
2
27
לצפיה ב-'הוספתי עכשיו לכלי הרשת בכרום קצב 56Kb'
הוספתי עכשיו לכלי הרשת בכרום קצב 56Kb
25/05/2020 | 11:43
1
73
במחשב שלי לוקח בערך 15 שניות לטעון את דף הבית, 25 שניות לטעון את דף הפורום הזה (כאשר הטעינה כמובן לא מאפס כי יש הרבה מרכיבים במטמון).
צריך לזכור שאז הדפים היו יותר קלים.
זה לא טוב למושגים של ימינו אבל אז זה היה בסדר גמור.

לצפיה ב-'אז לא היו דפים יותר קלים'
אז לא היו דפים יותר קלים
25/05/2020 | 12:04
73
אז היו פרסומות עם פלאש ובלי חוסמי פרסומות.

גם 56K זה במצב יחסית טוב, לא זכורים לי הרבה ימים בהם הגעתי לכאלה מהירויות. בטח שלא בdialup שהיה יותר בכיוון חצי מזה, אם לא שליש.

אז כן, הדפים היו עולים במשך דקה או שתיים וחשבנו שזה "בסדר". עד שהגיע גוגל והראה שלא, לא ממש.
לצפיה ב-'תפוז עובד בפורמט שמתאים ללפני 20 שנה'
תפוז עובד בפורמט שמתאים ללפני 20 שנה
25/05/2020 | 12:27
3
109
זה לא מפתיע אף אחד
לצפיה ב-'הפוך - העולם "התקדם" לאחור מבחינת שמישות מערכות דיונים'
הפוך - העולם "התקדם" לאחור מבחינת שמישות מערכות דיונים
26/05/2020 | 01:43
2
82

ה"מתחרים" של תפוז הופכים את הדיונים לשטחיים לגמרי, בגלל המבנה הטכני שלהם. הם מכוונים לקהל חסר ריכוז וחסר סבלנות. אולי הם מתאימים את עצמם לקהל, ואולי הם בתורם הופכים את הקהל להיות כזה, בתהליך של "אנטי-הפרייה" הדדית.
לצפיה ב-'זה לא ממש סותר את מה שאמרתי'
זה לא ממש סותר את מה שאמרתי
26/05/2020 | 10:51
22
לצפיה ב-'דווקא רדיט פלטפורמה יותר טובה מתפוז'
דווקא רדיט פלטפורמה יותר טובה מתפוז
26/05/2020 | 12:12
72
בטח אם אתה משתמש בres שזה אחלה למשתמשים מתקדמים.

נכון שכנראה שיש הדרדרות מסויימת, פעם ייכולת לראות מה הupvote ו downvote ולא רק את הסכום שלהם, מה שמנע מצב שדעה לא פופלריות ייכולה להיות מוצגת כשטות חסרת תמיכה (לדוגמה, דברים טובים על ישראל). אבל בסך הכול זה אתר דיי מתקדם ומאוד פופלרי (יותר פופולרי מtwitter לפי הalexa rank).

הוא גם דיי מתקדם כנראה גם בגלל שהוא התחיל כפלטפורמה לדיונים טכניים. אבל אני מסכים שכנראה שיש מקום לפלטפורמת דיונים למתכנתים עם פיצרים מתקדמים יותר (כמו שהאדם הממוצע משתמש בnotepad אם הוא רוצה לערוך קובץ טקסט, אבל מתכנת ישתמש בvim או emacs או לפחות עורך אחר שהוא אולי קל יותר אבל יותר עשיר בפיצרים).
לצפיה ב-'אני מתפלא שהאתר הזה עוד כאן...'
אני מתפלא שהאתר הזה עוד כאן...
25/05/2020 | 17:18
126
למצוא היום אתר שעובד ב-http בלעדית, זה כמעת בלתי אפשרי, מערכות ניידות כמו Android מתחילות לחסום אקטיבית אפליקציות שלא משתמשות ב-SSL, ופה יש מערכת שכוללת ניהול חשבונות עם שם משתמש וססמה והכל מועבר ב-plain text.

בזמנו, היו לי כמה וכמה וויכוחים עם אנשים שטענו שמערכת של תפוז עדיפה על מערכות מוכנות לפורומים, בגלל מבנה השרשורים, תוך התעלמות מוחלטת מכך שאיכות הכתיבה של המערכת היא...

טוב, אולי זה מוצר של חברה שקלייטון עובד בה

האמת שיהיה לי באופן אישי די חבל אם המערכת תעלם, היא שרפה לי הרבה יותר זמן פנוי (ולא כ"כ פנוי) ממה שהיה הגיוני, אך לא נראה לי שיש מה לעשות בנידון.

גם אם מישהו היה רוצה להרים איזשהו גיבוי בהתנדבות, הסיכון לחטוף תביעה על "זכויות יוצרים" ממקור לא ידוע כ"כ גדול, שזה פשוט לא שווה את זה...
לצפיה ב-'ג'לימן ניסה להניע מהלך'
ג'לימן ניסה להניע מהלך
26/05/2020 | 13:54
2
115
גם כתב על זה בפורום וגם לי בפרטי. לנסות להעביר את התכנים, לעבור לפלטפורמה אחרת
לצפיה ב-'אפשר לעבור לאג'נדה'
אפשר לעבור לאג'נדה
27/05/2020 | 04:31
1
82
אני זוכר כשהאתר ההוא הוקם, הם סיפרו שתפוז פנו אליהם בכעס שהם גונבים להם גולשים, או משהו כזה.
כמה עלוב ועצוב כל זה נראה היום.

לצפיה ב-'אג׳נדה כבר מזמן שלד מהלך לצערי.'
אג׳נדה כבר מזמן שלד מהלך לצערי.
27/05/2020 | 12:09
31
לצפיה ב-'שימוש בסיבוס בעבודה מהבית'
שימוש בסיבוס בעבודה מהבית
26/05/2020 | 16:13
5
176
עד כמה החברה שאני עובד בה נחשבת קמצנית אם היא מאפשרת לקנות בסיבוס רק באיזור העבודה ולא באיזורים אחרים? איך זה נהוג אצלכם? (חצי על חשבון החברה וחצי על חשבון העובד, עד 40 ש"ח, אבל שוב, רק בחנויות באיזור התעשייה שבו נמצא המשרד).
לצפיה ב-'זה די מקובל'
זה די מקובל
26/05/2020 | 21:18
2
124
מכיר כמה וכמה מקומות מכובדים שלא משלמים ארוחות בימים שעובדים מהבית וגם דאגו להתחשבן על הימים עם אלה שעובדים מהבית בימים מסויימים.
לצפיה ב-'מה הכוונה להתחשבן בימים?'
מה הכוונה להתחשבן בימים?
26/05/2020 | 21:55
1
33
לצפיה ב-'כל חודש מתאימים את התקציב של הכרטיס לפי ימי העבודה שבמשרד'
כל חודש מתאימים את התקציב של הכרטיס לפי ימי העבודה שבמשרד
27/05/2020 | 08:09
26
לצפיה ב-'לא נתקלתי בתופעה הזו'
לא נתקלתי בתופעה הזו
26/05/2020 | 23:40
92
אצלי זה תמיד היה סכום חודשי קבוע, ללא מגבלות גאוגרפיות.
לצפיה ב-'אין לזה משמעות בפני עצמו'
אין לזה משמעות בפני עצמו
27/05/2020 | 00:15
108
זה סה"כ חלק מהשכר שלך ואי אפשר להגיד אם זה נדיב או קמצני בלי לדעת את הסכום הכולל.

שמעתי על דילים כאלה, שמעתי גם על חברות שהתן ביס פתוח לכל מקום גאוגרפי אבל לא מרשות להזמין כשעובדים מהבית. שמעתי גם על חברות שנותנות סכום גבוה ומאפשרות להשתמש רק מתי ואיפה שאתה רוצה. הכל קיים.

מה שמעניין זה סך כל התנאים שלך..
לצפיה ב-'עסקת השבוע'
עסקת השבוע
26/05/2020 | 11:37
2
196
והפעם.... גו' רוגאן מוכר את הפודקאסט שלו לסופטיפיי תמורת 100 מיליון דולר.

מקור 

גילוי נאות, אני מאזין/צופה בערוץ של רוגאן מדי פעם. לא תמיד זה מעניין אותי, אבל לפעמים יש אורחים מרתקים ואז אני צופה. אבל, השיחות די ארוכות וראיון טיפוסי נמשך כשלוש שעות. 

העסקה הזאת , מכירה של הזכויות הבלעדיות של שידור פודקאסט תמורת 100 מליון שקל היא מרשימה ומדהימה. זה ממש מחוץ לסקאלה של מה שהיה עד היום.

זוכרים את השיר ששיגע את העולם לפני מספר שנים? Gangnam Style... עם הקוריאני שהגיע למעל מיליארד צפיות ביוטיוב ובזמנו גרף מעל 10 מיליון דולר.

אז אם טרם צפיתם בפודקאסט של רוגאן..... זה הזמן לנסות אותו, בגלל שמשנת 2021 הוא יהיה זמין רק בספוטיפי וייתכן שזה יהיה בתשלום.
לצפיה ב-'הוא נחשב לכוכב עילוי'
הוא נחשב לכוכב עילוי
26/05/2020 | 13:49
1
137
לי יצא רק לשמוע פה ושם אבל אני מכיר הרבה מעריצים אדוקים.
זה הישג יפה מאוד בשבילו ואכן משהו די יוצא דופן. יפה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/05/2020 | 01:20
16
לצפיה ב-'״הגענו בהייטק למקום של שכר מטורף ולא מוצדק לטעמי״'
״הגענו בהייטק למקום של שכר מטורף ולא מוצדק לטעמי״
22/05/2020 | 21:41
71
567

הנה...
המשך>>

הנה ראיון שמסביר למה אנשים שונאים את ה hr. 

נתחיל עם זה שמחיר של כל דבר בשוק (גם של עובד) הוא תולדה של היצע וביקוש. גם בהייטק, בתקופה שבה יש מחסור בכוח אדם, המפתחים ה״פנויים״ מבוקשים יותר והמשכורות עולות, ובתקופה של מחסור, המשכורות יורדות. גם אם המשכורות לפני הקורונה היו מאד גבוהות, בעוד כמה שנים השוק יתאזן ואז הן עלולות להיות נמוכות מאד אפילו בצורה לא הוגנת. לא זכור לי שבתקופות קשות בשוק אנשי ה hr זעקו שלא ייתכן שמהנדסים מרוויחים משכורות כ״כ נמוכות. 

מה שלי הכי מפריע במשפט הזה זה מדוע אדם שחלק מתפקידו זה לדאוג לרווחת העובדים יוצא בהצהרות שהעובדים קיבלו משכורות גבוהות מידי? האם היא אשת כספים שאחראית על מצבה הפיננסי של החברה? איך הדאגה לרווחת העובד מתחלפת בצרות עין?
לצפיה ב-'האם חברות באמת יאפשרו עכשיו יותר עבודה מהבית?'
האם חברות באמת יאפשרו עכשיו יותר עבודה מהבית?
25/05/2020 | 06:36
24
105
והאם אתם באמת רוצים לעבוד מהבית כמה שיותר?

מצד אחד, זה חוסך זמן נסיעות, במיוחד בארצנו הפקוקה (שבה יש לפעמים לחברות נטיה להעביר את המשרדים לאיזורים מרוחקים כדי לחסוך בעלויות השכרה). זה גם מקל במצב שבו צריך לעשות סידורים שונים כמו לחכות לטכנאי או לקחת את הילד לרופא. 

מצד שני, יש את אלו שקשה להם יותר להתרכז בבית, ויש שטוענים שזה מטשטש מאוד את הגבולות בין העבודה לבין הבית. ובהיי טק הישראלי שבו בלאו הכי "טחינת שעות" נחשבת למשהו מקובל ואפילו נדרש - היכולת הזו לטשטש את הגבולות יכולה להחמיר את הבעיה בטיעון של "מה כבר כל כך קשה להתחבר כמה דקות לעבודה אם צריך". 

מעבר לזה, עבודה היא לא פעם מסגרת חברתית מסויימת - החל משיחות בפינת הקפה או בארוחת הצהרים, וכלה בחברויות שנוצרות מחוץ למקום העבודה. היו גם כמה צוותים שעבדתי בהם שהתגבשו מבחינה חברתית ובילו לא פעם יחד אחרי שעות העבודה.

מעבר לזה, התקשורת בין האנשים חשובה גם לעבודה השוטפת - והריחוק שבעבודה מהבית פלוס הגמישות שהיא נותנת יכולה לפגוע בקצב של התקשורת הזו ולהפוך את העבודה לפחות יעילה.

מה דעתכם?
לצפיה ב-'כפי שכתבתי בעבר לא פעם'
כפי שכתבתי בעבר לא פעם
25/05/2020 | 09:01
9
110
השיטה האידיאלית לדעתי זה תמהיל. כל ארגון ידאג שלעובדים יהיו ימים מהבית וימים משותפים במשרד. האיזון המושלם, אני כבר שנים ככה.
לצפיה ב-'ומה לגבי אנשים שלא רוצים לעבוד מהבית?'
ומה לגבי אנשים שלא רוצים לעבוד מהבית?
25/05/2020 | 09:59
8
79
אני למשל גרה ליד בית ספר, כך שסביבת העבודה שלי בבית לא ממש שקטה. אני מכירה גם כמה נשים שעובדות מחוץ למשרד - וגם הן מצאו סידור שהן לא עובדות מהבית (למשל אחת מהן הולכת לעבוד בבית של קרובי משפחה מבוגרים שגרים קרוב אליה כי כך קל לה יותר להתנתק מהבית, וגם יש לה חברה במשך היום).
לצפיה ב-'נקודת המפתח: גמישות'
נקודת המפתח: גמישות
25/05/2020 | 10:08
75
בעיות אפשריות:
אנשים שלא רוצים או לא יכולים לעבוד מהבית
אנשים שלא יכולים לעבוד במשרד
אנשים שרוצים לעבוד מהבית אבל המעסיק חייב אותם במשרד
ימים שהמעסיק צריך שהעובדים ייפגשו
ימים שהעובד מעדיף לא להגיע למשרד

אפשרויות לפתרון:
ימים שעובדים מסויימים מחוייבים להגיע למשרד
ימים שעובדים מסויימים מחוייבים לעבוד מהבית
ימי רשות - העובד יבחר איזה ימים יעבוד מהבית
ימי חובה - המעסיק יבחר איזה ימים יעבדו מהמשרד
אפשר לרכוש לעובדים מנוי לחלל עבודה בהתאם למקום מגוריו
אפשר לאפשר למי שרוצה להגיע כל יום למשרד

כל השילובים הנ"ל.
לצפיה ב-'אז שילכו למשרד'
אז שילכו למשרד
25/05/2020 | 11:45
6
48
לא חושבת שחברות יבואו לאנשים ויגידו "אתם מוכרחים לעבוד מהבית"
יש אנשים (כמוני) שמתרכזים יותר כשאין בסביבתם אנשים ועובדים הרבה יותר יעיל ויש אנשים שאוהבים לתקשר עם בני אדם ולכן לא מתאימה להם העבודה מהבית.

אפשר למצוא את האיזון לזה.
לצפיה ב-'אבל זה לא כזה פשוט...'
אבל זה לא כזה פשוט...
25/05/2020 | 11:50
5
50
יש לי מכרה שקיבלה הזדמנות לעבוד יומיים בשבוע מהבית בגלל שהחברה שבה היא עובדת העבירה את המשרדים לאיזור אחר ונוצר מצב שהנסיעות היו לה ארוכות מידי. והיא אמרה שזה נורא קשה לה להשתלב כך בישיבות כי כולם יושבים בחדר הישיבות ורק היא מחוברת דרך הטלפון וקשה לה להשחיל מילה במצב כזה.
לצפיה ב-'אין כמו להיות בבית בזמן ישיבה - צריך אסרטיביות ואימון'
אין כמו להיות בבית בזמן ישיבה - צריך אסרטיביות ואימון
25/05/2020 | 12:17
4
68

לאדם שאינו אסרטיבי זה אכן יכול להיות גרוע מאוד - והוא צריך לדבר על זה עם המנהל שלו, כדי למצוא לזה פתרון טכני שיאפשר לו לאותת "אני רוצה לדבר", ושמנהל הישיבה יאכוף את זה.

ומעבר לזה, זה עניין של אימון. כמו כל מיומנות בחיים - אימון מוביל לשיפור.

אבל ללא ספק זה אומר שהיא צריכה לפתור את הבעיה הזו באופן אקטיבי. פאסיביות לא תוביל לשום מקום במקרה הזה.
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה שלה...'
זו בדיוק הבעיה שלה...
25/05/2020 | 12:22
2
60
ויש לי רושם שזה קורה גם לא מעט בישיבות פיזיות שהיא נמצאת בחדר עם כולם. 

אבל קראתי על הצעה של מישהו שבמקרה שיש מדיניות של הצטרפות לישיבות מהבית - אז שגם מי שנמצא במשרד לא ישב בחדר ישיבות אלא יצטרף אליה מהמקום כך שכולם ישתתפו בה טלפונית כדי למנוע בדיוק את הבעיה הזו.
לצפיה ב-'רעיון לסטארטאפ: כפתור זמזם כמו בשעשועונים של שנות ה80'
רעיון לסטארטאפ: כפתור זמזם כמו בשעשועונים של שנות ה80
25/05/2020 | 13:57
1
16
לצפיה ב-''
25/05/2020 | 14:07
2
לצפיה ב-'רק להזהר'
רק להזהר
25/05/2020 | 14:25
72
בכל אסיפת הורים בזום יש את האמא הזאת שמתחברת מהמיטה עם כתונת לילה ושוכחת מצלמה פתוחה
לצפיה ב-'מה שהיה הוא שיהיה'
מה שהיה הוא שיהיה
25/05/2020 | 10:48
9
71
לדעתי מי שחושב שהקורונה באמת תשנה משהו טועה לחלוטין. ייקח לנו זמן לחזור לשגרה אבל נחזור אליה ועוד איך. אז מי שעבד מהבית לפני יעבוד מהבית אחרי, ומי שלא - לא. השאלה גם אינה מה היתרונות והחסרונות של עבודה מהבית לעובד. השאלה היא מה היתרונות והחסרונות למעסיק. והמעסיק קודם כל רוצה לפקח על העובדים. אז אם תגידי למעסיק שעבודה מהבית מאפשרת לך לקחת את הילד לרופא די סביר שירדו לך נקודות במאזן הכדאיות שלו. (בין כה וכה את לא צריכה להגיד לו, הוא יודע מעצמו שנוח לך לעבוד מהבית כי יש לך סידורים שלא קשורים לעבודה).
לצפיה ב-'זה לא בהכרח המקרה...'
זה לא בהכרח המקרה...
25/05/2020 | 10:53
4
51
קודם כל - אם צריך לקחת ילד לרופא (או ללכת לבד לרופא, או לחכות לטכנאי) אנשים לרוב יצאו מהעבודה גם היום או יקחו חצי יום חופש או חצי יום מחלה כדי לעשות את זה - וזה גם אירוע שהוא לא יומיומי עבור רובנו.

והרבה אנשים רוצים לעבוד מהבית כדי לחסוך זמן נסיעה. בתפקיד האחרון שלי למשל החברה החליטה להעביר את המשרדים מאיזור תעשיה די מרכזי לכזה שהוא יותר בפריפריה, והגדילו ללא מעט אנשים את זמן הנסיעה - ולא מעט מנהלים איפשרו לעובדים שלהם לבוד יום או יומיים בשבוע מהבית בתור פיצוי על זמן הנסיעות (וגם חלקם גילו גמישות לגבי שעות העבודה - למשל איפשרו למישהי להגיע ולצאת מוקדם מאוד בימים שהיא במשרד כדי שהיא לא תצטרך לנסוע בפקקים).
לצפיה ב-'אם העובד יוצא ממקום העבודה הוא מחתים שעון'
אם העובד יוצא ממקום העבודה הוא מחתים שעון
25/05/2020 | 11:11
3
48
ולכן יש פיקוח. יש התחשבנות על חופשה או מחלה או חוסר. כשהעובד בבית הוא יכול לצאת ולבוא בלי להחתים ולכן לא ניתן לפקח. המעסיק יכול לתת אמון בעובד שידווח אמת על השעות שלו, ויכול לא לתת אמון. תלוי באישיות של המעסיק ובקשר בינו ובין העובד. מאחר ושעות עבודה והפיקוח עליהן הם הבסיס של יחסי עובד-מעסיק, זו נקודה חשובה.
אבל בהחלט מי שנותן אמון בעובדים ומאפשר להם לעבוד מהבית במתכונת זו או אחרת, ימשיך בכך בלי קשר לקורונה. לא יהיו שינויים בגלל מה שעבר על המשק.

לצפיה ב-'אבל מה לגבי הספק?'
אבל מה לגבי הספק?
25/05/2020 | 11:15
2
48
הספק הוא משהו מדיד - אם קיבלתי משימה שבעבודה מהמשרד היתה לוקחת לי יומיים ועכשיו כשאני עובדת מהבית לוקחת לי שלושה אז זה אומר שאני פחות מספיקה בבית ולכן עדיף שאעבוד מהמשר.
לצפיה ב-'עובד שכיר "מוכר" שעות עבודה ולא תפוקה'
עובד שכיר "מוכר" שעות עבודה ולא תפוקה
25/05/2020 | 11:29
1
50
המהות של יחסי עובד-מעסיק היא שהעובד עומד לרשות העבודה בשעות מוגדרות ונמדדות, והמעסיק משלם בעבור השעות האלה.  מה שהעובד עושה בשעות העבודה זה עניין אחר. ניתן לתגמל עובד לפי התפוקה אבל רק בנוסף לשכר המשולם עבור השעות, שלא יפחת משכר מינימום לשעה.
לכן מבחינה משפטית השאלה היא כמה שעות עבדת (למעשה שעות שהיית מוכנה לעבוד) ולא מה הספקת בהן. אם תתבעי את המעסיק על תגמול חסר בגין שעות עבודה (למשל שעות נוספות), בבית הדין לא יתעניינו מה עשית בשעות האלה (מלבד במקרים מסויימים מהסוג של שינה במקום העבודה).
תפוקה אפשר בהחלט למדוד ואת יכולה לדון עם המעסיק שלך איפה את מפיקה יותר, בבית או במשרד, וזה יכול להיות שיקול נוסף לקבוע איפה תעבדי. אבל זה מעבר ליחסי עובד-מעסיק הבסיסיים, המחייבים פיקוח על שעות העבודה.
לצפיה ב-'ועובדה שכשחברות רוצות - אפשר לעבוד מהבית בלי בעיות'
ועובדה שכשחברות רוצות - אפשר לעבוד מהבית בלי בעיות
25/05/2020 | 11:54
46
תשמע, אני אישית מעדיפה לעבוד במשרד כדי לבצע אבחנה ברורה יותר בין העבודה לבית, אבל עובדתית לרבים היכולת הזו לעבוד מהבית אפילו יום או יומיים בשבוע מאוד נחשבת. ועובדה שעכשיו בתקופת הקורונה זה עבד לא רע.
לצפיה ב-'אומרים שבעקבות המגפה השחורה התחילו לאכול במזלג'
אומרים שבעקבות המגפה השחורה התחילו לאכול במזלג
25/05/2020 | 11:42
3
96
אני מבין שאתה עדיין אוכל עם הידיים? מה שהיה הוא שיהיה.
לצפיה ב-'בטח שאני אוכל עם הידיים. מה אני פרא אדם?'
בטח שאני אוכל עם הידיים. מה אני פרא אדם?
25/05/2020 | 11:52
23
לצפיה ב-'זו אגדה, המזלג הפך פופולרי באירופה רק בין המאות 16-18 '
זו אגדה, המזלג הפך פופולרי באירופה רק בין המאות 16-18
25/05/2020 | 13:17
1
18
לצפיה ב-'אבל אחלה אגדה '
אבל אחלה אגדה
25/05/2020 | 13:59
10
לצפיה ב-'אני באמת חושש שהמון חברות יאמצו את דפוס העבודה הזה'
אני באמת חושש שהמון חברות יאמצו את דפוס העבודה הזה
25/05/2020 | 11:02
1
71
ולדעתי זה אסון.
היכולת של בני האדם לתקשר עם בני אדם אחרים מידרדרת בצורה דרסטית בדור האחרון בגלל ההתפתחות הטכנולוגית. אם גם האינטראקציה המשרדית תקטן אני צופה עלייה בדיכאון וירידה דרסטית באיכות החיים. יכולת חברתית זה שריר שצריך להיות מתורגל, והמקום שבו הוא אנשים בוגרים מתרגלים אותו הוא לרוב מקום העבודה.
אם הפעלת השריר החברתי תצטמצם גם במסגרת מקום העבודה זאת תהייה עוד הידרדרות קשה באינטראקציה החברתית של בני האדם בעולם המודרני.
לצפיה ב-'לגמרי...'
לגמרי...
25/05/2020 | 11:14
15
לצפיה ב-'לחלק מהאנשים זה יכול להפוך את העבודה להרבה יותר יעילה'
לחלק מהאנשים זה יכול להפוך את העבודה להרבה יותר יעילה
25/05/2020 | 11:48
1
65
בלי כל שיחות המסדרון והאנשים שמתפרצים לחדר שלך רק כדי לקשקש
אם להיות כנה, מצאתי שאני מספיקה X2 מאז שהתחילה הקורונה והתחלנו לעבוד מהבית.

עם זאת אני לא מאמינה שתהיה חובה לעבוד מהבית, ההפך נראה לי הגיוני יותר. אם כבר תהיה חובה, אז זה לבוא למשרד, אבל החברות שבאמת רואות את היתרון יאפשרו עבודה מהבית (ויש הרבה יתרונות)
לצפיה ב-'אני חושבת שזה אישי...'
אני חושבת שזה אישי...
25/05/2020 | 12:20
64
וגם עבור אלה שמצליחים לעבוד כך זה לא בהכרח מושלם. לפעמים המישהו הזה שמתפרץ לך לחדר רוצה לשאול אותך שאלה מקצועית ולא רק לחפור לך בראש בשיחון חולין.
לצפיה ב-'"חבל שאין לך ידע בפיתון", סליחה אבל מה פיתון קשור אלי? '
"חבל שאין לך ידע בפיתון", סליחה אבל מה פיתון קשור אלי?
25/05/2020 | 13:56
3
210
היי לכולם, ראשית איני חולק על אוהבי פיתון או מזלזל בא אלה אני מדבר במקרה מסויים שלי.
אני מפתח כבר 3 שנים, בתחום Web, בנוד וריאקט,ובעבר Java,Go ו#C.כרגע מגיעות אלי הרבה הצעות לעבודה חדשה, וכולם בלי יוצא מן הכלל שואלות מה הידע שלי בפיתון, בזמן שHR מהצד השני  אומרת ג'אווהסריפט עם 1000000 טעויות ...
זה גורם לי לחשוב, תכלס בשוק יש מושג מפתח פיתון, רגע מה זה אוטומציה, Devops, שרת? אני מבין מפתח JS זה משהו ספציפי לכל הWeb, בקיצור FS, אבל זה שאני יודע פיתון לא אומר שאני יודע SQL או סיליניום, אז מה אתה בעצם? שנית, למה בדיוק אני צריך פיתון, ולא, לא מדובר גם בתשתית, זה שאני יודע קוד נקי תראו מה אני מראה לכם, מה הקטע??!!
סליחה על המירמור, ושוב אני רוצה שיהיה ברור, אין לי שום דבר כן עבדתי איתה לזמן קצר, כי יש לה הרבה מה להציע, אם Django היה עובד כנוד הוא היה המלך, אבל הוא לא ולכן אנחנו משתמשים בכל מיני Frameworks של נוד, שלדעתי אף אחד מהם לא עושה עבודה כמו Django  (מדבר מניסיום של Loopback,Nest ועוד כמה). אשמח לשמוע מה דעתכם.
לצפיה ב-'מי שואל על פייתון ? המגייסת? לא נתת שום הקשר...'
מי שואל על פייתון ? המגייסת? לא נתת שום הקשר...
26/05/2020 | 00:18
31
לצפיה ב-'מומלץ למחוק את ההודעה הזו, ולנסח אותה מחדש, בצורה מובנת'
מומלץ למחוק את ההודעה הזו, ולנסח אותה מחדש, בצורה מובנת
26/05/2020 | 01:46
1
29
לצפיה ב-'.'
.
31/05/2020 | 14:26
9
לצפיה ב-'האם המשבר באמת עבר?'
האם המשבר באמת עבר?
21/05/2020 | 04:57
52
546
כולם (כמעט) עוסקים ב"חזרה לשגרה": בתי ספר ועסקים חוזרים לאט לאט ובמגבלות כאלו ואחרות (לפעמים מוצדקות ולפעמים הזויות) ויש גם שמועות על מקומות עבודה שפותחים את המשרדים (אבל גם מאפשרים לעובדים בשלב זה להשאר בבית בחודשים הקרובים). רבים מהעובדים שהוצאו לחל"ת מתחילים לחזור לעבודה - או...
המשך>>
כולם (כמעט) עוסקים ב"חזרה לשגרה": בתי ספר ועסקים חוזרים לאט לאט ובמגבלות כאלו ואחרות (לפעמים מוצדקות ולפעמים הזויות) ויש גם שמועות על מקומות עבודה שפותחים את המשרדים (אבל גם מאפשרים לעובדים בשלב זה להשאר בבית בחודשים הקרובים). רבים מהעובדים שהוצאו לחל"ת מתחילים לחזור לעבודה - או מפוטרים לחלוטין.

אני חברה בקבוצה של מחפשות עבודה בפייסבוק, וב 3 - 4 השבועות האחרונים עלתה השאלה לגבי החזרה לשגרה עולה שם בהקשר של חיפוש עבודה. חלק מהנשים ענו שהן כן מקבלות יותר שיחות לגבי משרות, אבל רובן אמרו שעדיין קשה להגיע לראיונות ממש כמו במשבר עצמו.

האם המשק (במיוחד בתחום ההיי טק) "חוזר לעצמו" - או שאולי אנחנו נמצאים בתחילתו (או לפחות במהלכו) של משבר כלכלי בשוק התעסוקה בכלל ובתחום ההיי טק בפרט? 
לצפיה ב-'אז יש דיווחים חמים ממתקפת הסייבר?'
אז יש דיווחים חמים ממתקפת הסייבר?
21/05/2020 | 12:29
34
135
הפרטים היחידים שאני יודע זה מה שכתוב בחדשות. אם מישהו יכול ורוצה לשתף: מיועצים ואנשי אבטחה שעוזרים בגילוי, מניעה וטיפול ועד לסוכן ק' מהשב"כ שגם אוהב לקרוא פה בפורום (כן, אני יודע שאתה כאן ), מוזמנים לשתף רשמים.

אגב, כל האתרים הישראלים שאני עובד מולם עובדים כרגיל.
לצפיה ב-'והפילו את האתר של קומסק. חברה שנותנת שירותי PT '
והפילו את האתר של קומסק. חברה שנותנת שירותי PT
21/05/2020 | 12:39
46
לצפיה ב-'נראה רציני, לא מצליח למצוא את נענע, נטקינג ועולם הסקס של ענת'
נראה רציני, לא מצליח למצוא את נענע, נטקינג ועולם הסקס של ענת
21/05/2020 | 13:36
1
45
לצפיה ב-''
21/05/2020 | 13:59
17
לצפיה ב-'זה מה שקורה כששוכרים מתכנתים שלא יודעים איך עובד מיון'
זה מה שקורה כששוכרים מתכנתים שלא יודעים איך עובד מיון
21/05/2020 | 13:45
12
64
לצפיה ב-'לשם שינוי אתה דווקא צודק!'
לשם שינוי אתה דווקא צודק!
21/05/2020 | 15:30
10
117
אני יודע שלא התכוונת, אבל זה בדיוק מה שתקיפות כאלה מנסות לנצל.
מתכנית בגרוש שלא יודעים איך עובדים אבני בניין בסיסיות כך כשנכנס קלט מתוכנן בקפידה, הקוד פתאום עושה משהו שהמתכנת לא חשב בחיים שהוא יעשה, ובום - מישהו קיבל גישה לאתר שלא היה אמור לקבל.
לצפיה ב-'אבל הלקוח אמר העיקר שזה עובד'
אבל הלקוח אמר העיקר שזה עובד
21/05/2020 | 15:39
5
49
לצפיה ב-'באמת מבחינת הלקוח העיקר שזה עובד'
באמת מבחינת הלקוח העיקר שזה עובד
21/05/2020 | 16:01
3
107
הלקוח לא מתעניין בידיעות של המתכנתים במדעי המחשב. למעשה הלקוח לא מתעניין בכלל במתכנתים. הוא רוצה פתרון עובד והוא רוצה אותו מהר. איך אתה עושה שהפתרון יבוא מהר זה לא עניינו.

לצפיה ב-'הלקוח לא רוצה באגים שמתגלים בדיעבד'
הלקוח לא רוצה באגים שמתגלים בדיעבד
21/05/2020 | 16:35
2
84
ואם כן, אז הבעיה בלקוח... 
לצפיה ב-'אז שיעבוד עם מכונות חישוב מכניות. איפה שיש תוכנה יהיו באגים'
אז שיעבוד עם מכונות חישוב מכניות. איפה שיש תוכנה יהיו באגים
21/05/2020 | 16:39
1
24
לצפיה ב-'לא טענתי ש"עובד" זה בינארי, השאלה היא רק "עד כמה"...'
לא טענתי ש"עובד" זה בינארי, השאלה היא רק "עד כמה"...
21/05/2020 | 16:54
21
לצפיה ב-'כשאין מוטיבציה למתכנתים להרוויח 40K הכל אפשרי'
כשאין מוטיבציה למתכנתים להרוויח 40K הכל אפשרי
21/05/2020 | 16:28
39
לצפיה ב-'ברור, ידוע מי המתכנת וגם ידוע שנכשל בשאלות על מיון'
ברור, ידוע מי המתכנת וגם ידוע שנכשל בשאלות על מיון
21/05/2020 | 15:45
3
111
גם בגוגל זה קרה עם החבר של אותו מתכנת, גם הוא נכשל בשאלות על מיון בראיון הקבלה לגוגל.

לצפיה ב-'ככה זה במנטליות של חבר מביא חבר.'
ככה זה במנטליות של חבר מביא חבר.
21/05/2020 | 19:30
66
חבל שזה לא שכל מביא שכל.
אבל למה ששכל אחד יעזור לשכל אחר?!

לצפיה ב-'אפרופו הגישה שלך ש״ספריות מוכנות תמיד עובדות״ '
אפרופו הגישה שלך ש״ספריות מוכנות תמיד עובדות״
21/05/2020 | 21:53
1
19
לצפיה ב-'לא אמרתי דבר כזה בכלל וזה גם לא נכון'
לא אמרתי דבר כזה בכלל וזה גם לא נכון
22/05/2020 | 03:15
13
לצפיה ב-'מה הבעיה? פשוט שיעתיקו ממישהו כמו שעושים באקדמיה...'
מה הבעיה? פשוט שיעתיקו ממישהו כמו שעושים באקדמיה...
21/05/2020 | 19:01
15
לצפיה ב-'הם רשמו:" הספירה הפוך החלה".'
הם רשמו:" הספירה הפוך החלה".
21/05/2020 | 15:16
1
103
אני מזמין אותם ללמוד קצת עברית, אם האירנים קוראים פה, אומרים:" הספירה לאחור החלה".

It's the final countdown

לצפיה ב-'SWEDISH GIRLS HERE I CUM'
SWEDISH GIRLS HERE I CUM
21/05/2020 | 15:18
99

לצפיה ב-'באחת מקבוצות הווטסאפ ראיתי רשימת אתרים ש-"נפרצו".'
באחת מקבוצות הווטסאפ ראיתי רשימת אתרים ש-"נפרצו".
21/05/2020 | 15:27
9
130
הופתעתי מאוד שתפוז אינה בניהם, אם כי עכשיו כשנכנסתי היה פופאפ שהבלוגיה נפלה...

בחברה שלי כבר לפני כמה ימים זיהו ניסיון תקיפה על האתר, אבל מישהו ניסה לנצל פרצה בפריימוורק שאין לנו בכלל, כך שכנראה אלה לא היו אנשים מתוחכמים במיוחד...
לצפיה ב-'לפני כמה ימים?'
לפני כמה ימים?
21/05/2020 | 16:06
3
84
הלוגים שלי מלאים שעה שעה בחיפושים של כל מיני בוטים אחרי שלל חולשות שאני אפילו לא יודע איפה הם מוצאים אותם. ה"נסיונות תקיפה" האלה הם רעש רקע קבוע שמתעלמים ממנו.
לצפיה ב-'אפשר לקשר אותך למחלקת IT שלנו?'
אפשר לקשר אותך למחלקת IT שלנו?
21/05/2020 | 16:43
2
86
אני צריך איזה מומחה אבטחה שישכנע אותם שאין בעיה כדי שלא יבואו אלי להציק לי עם הדברים האלה!
לצפיה ב-'אני בטוח שהם רואים בלוגים שלהם בדיוק מה שאני רואה'
אני בטוח שהם רואים בלוגים שלהם בדיוק מה שאני רואה
21/05/2020 | 16:48
1
75
רק שהם לא מעדכנים אותך ואתה רק שומע שמועות ונדמה לך שזה "לפני כמה ימים". מסתבר שאתה לא בעניינים אפילו בחברה שאתה עובד בה.
לצפיה ב-'הבנת הנקרא?'
הבנת הנקרא?
21/05/2020 | 21:45
15
לצפיה ב-'הבלוגיה פה עברה משהו שנראה כמו מתקפת סייבר כבר מזמן...'
הבלוגיה פה עברה משהו שנראה כמו מתקפת סייבר כבר מזמן...
21/05/2020 | 17:43
4
82
בהתחלה חלק מהבלוגים הפכו את כל הרשומות שלהם לכאלו על האירוויזיון. בשלב הבא היו בלוגים שהפכו למתכון לעוגת מייפל.

לך תדע - יכול להיות שהודעת השגיאה שראית היתה חלק מניסיון התיקון שלהם...
לצפיה ב-'איזה צחוקים עם המתכנת שהריץ את הUpdate על הSQL '
איזה צחוקים עם המתכנת שהריץ את הUpdate על הSQL
21/05/2020 | 17:54
3
25
לצפיה ב-'אתה בטוח שזה היה ה update של ה sql ולא שדרוג של ה UX? '
אתה בטוח שזה היה ה update של ה sql ולא שדרוג של ה UX?
21/05/2020 | 18:14
19
לצפיה ב-'זה מה שקורה כשעובדים עם SQL. טכנולוגיה משנות ה-70'
זה מה שקורה כשעובדים עם SQL. טכנולוגיה משנות ה-70
22/05/2020 | 03:39
1
24
לצפיה ב-'פה אתה צודק'
פה אתה צודק
26/05/2020 | 10:54
6
לצפיה ב-'פרצו לחשבון האינסטגרם של חיים אתגר'
פרצו לחשבון האינסטגרם של חיים אתגר
22/05/2020 | 09:02
5
86

ציטוט מהכתבה במעריב
"אחרי שמישהו פרץ למשתמש שלי באפליקציית התמונות והחל לעשות בו כרצונו, חשתי תסכול שהתחלף במהרה בהקלה. נגמלתי מהאפליקציה. חפשו אותי בטוויטר"

קודם כל זה מכה גדולה לאינסטגרם שלקוח הפסיק להשתמש בשרותיה , והפרסום עלול לגרום לעזיבת עוד אנשים.

אני לא מבין למה אנשים לא עושים גיבוי לתכנים שלהם  וסומכים על איזה שירות ענן שהם אפילו לא יודעים היכן ממוקם פיזית ומה רמת האבטחה בו. אני מידי פעם עושה גיבויים על  CD של הקוד שלי ושל אחרים בעבודה, וגם דברים אישיים , נראה את אותו האקר פורץ לי לבית לגנוב את זה ( יש סורגים, מערכת אזעקה,  כלב גדול...  ועוד אמצעים שלא אפרט...).

לדעתי צריך להלחם באותם אקרים פיזית , פשוט להגיע אליהם לבית ולנטרל אותם, אם מדובר בכאלו שיושבים במדינות אחרות כולל מדינות אויב כמו ירדן על השב"כ \ מוסד לטפל בזה  ( הסוכן ק לטיפולך.... )

לצפיה ב-'הפריצה לאינסטגרם הייתה כנראה בגלל חוסר מודעות שלו עצמו'
הפריצה לאינסטגרם הייתה כנראה בגלל חוסר מודעות שלו עצמו
22/05/2020 | 09:18
4
80
לא פרצו לשרתי פייסבוק. פרצו לחשבון אישי שלו. זה אומר שאו שהוא משתמש באותו שם משתמש/סיסמא בהרבה אתרים, או ששתלו לו איזה אתר פישינג או נוזקה שעקבה אחרי מה שהוא עושה.

לא סורגים ולא אזעקה ואפילו לא הכלב הגדול לא יעזרו אם אתה משתמש באותו מפתח בכל המנעולים בעולם, מספר לכולם מה קוד האזעקה שלך ואיזה מעדן הכלב שלך הכי אוהב.
לצפיה ב-'נכון, יש לבחור סיסמאות מורכבות'
נכון, יש לבחור סיסמאות מורכבות
22/05/2020 | 09:57
3
65
ושונות לאתרים שונים. אבל בנוסף גם לעשות גיבוי על מדיה קשיחה ולא לסמוך יותר מידי על האבטחה של האתרים והגיבויים שלהם .

וגם כמו שאמרתי צריך לתקוף את אותם אקרים, כמו שלא מסתפקים בהגנה פסיבית מול פורצים ( סורגים אזעקות כלבים...) אלה מצפים מהמשטרה לתפוס ולרדוף אחרי אותם פורצים ככה יש לעשות בתחום פשיעת הסייבר למשל כל מפיצי תוכנת כופר יש לרדוף עד חורמה.
לא מבין מה הבעיה להציב להם מלכודת , לשים שרת דמה עם נתוני דמה שקל לפרוץ אליו עם תוכנת כופר , לשלם את דרישת הכסף ולעקוב אחרי מסלול הכסף ( אני מאמין שאפשר לעקוב גם אחרי מסלול העברות של מטבע ביטקווין ).
לצפיה ב-'בוא נתחיל מזה שלא יעזור לגבות אינסטגרם, ומה שקרה לאותו בחור'
בוא נתחיל מזה שלא יעזור לגבות אינסטגרם, ומה שקרה לאותו בחור
22/05/2020 | 11:53
2
84
שם יקרה גם בטוויטר.

הרשתות החברתיות הם לא מקום לאחסון נתונים.
הם מקום להפצה - כל הקטע באינסטה זה העוקבים שלך. היכולת שלך להפיץ את התמונות לכל העולם.

המטומטם הזה כנראה לחץ על קישור במייל או בלינק שילד בן 5 כבר יודע היום לא ללחוץ, ונתן את הססמה שלו לאיזה ילד משועמם שיכול להיות בכל מקום בעולם.

אתה לא תתפוס אנשים כאלה עם honey pot ("מלכודת דבש" זה המונח הרשמי לאתר שנועד לגרום להאקרים להיכנס אליו כדי שניתן יהיה לעקוב אחריהם ולתפוס אותם).

כי הם לא תוקפים אתרים, הם משתמשים בכלים מוכנים, כדי להפציץ אנשים אקראיים ב-phishing בתקווה שמישהו "ינגוס".

ואז עושים שמח על חשבון אינסטגרם \ טוויטר \ פייסבוק שלו.

הפתרון היחיד לדבר הזה זה חינוך ותשומת לב.

תשתמשו ב-2 factor otentication לחשבונות החשובים.
על תלחצו על קישורים במיילים ו-SMS.
על תתחברו לחשבונות שלכם מרשתות חינמיות אקראיות שאתם לא בוטחים בהן.
ותשמשו בססמאות נורמליות ושונות לכל שירות.

הבחור עשה טעות, אבל הוא מספיק פיקח כדי לנצל אותה לייצר כתבה, שתביא קליקים, וככה לשמור על הפרנסה שלו.

אין שום דבר מיוחד במקרה הזה.

מקרה יותר מעניין הוא של האקר שגנבו לו את הנייד.
והוא בכוונה קינפג את הנייד שלו כך, שאם האקר אחר היה תוקף אותו, היו לו הרבה מקומות כניסה והשתלטות, אבל אם גנב רגיל היה בא וגונב את המחשב פיזית, הבעלים יכל לעקוב ולרגל אחריו דרך התוכנות על המחשב.

וזה מה שאותו בחור עשה - הוא השפיל את הגנב ברשת, ובסוף הסגיר אותו למשטרה.

אני לא מצליח למצוא את הסיפור המקורי עכשיו (קראתי אותו לפני שנים), אבל הנה כתבה על כמה מקרים דומים:
לצפיה ב-''
23/05/2020 | 22:31
35
זה כמו לרוץ אחרי מפיצי גרפיטי - גם אם תתפוס מישהו הוא מקסימום יקבל איזה קנס כי בפועל זה סתם משחק ילדים, לא עבירה רצינית (גם אם הנזק שזה גורם יכול להיות רציני מאוד).

ההאקרים המתועשים, אלה שממומנים על ידי שירותי ריגול וממשלות, לא מנסים לפרוץ לאנשים רנדומליים לאינסטה ולא מעניין אותם תמונות הערום שיש למישהו בענן. אנשים כאלה כשהם פורצים - הנפרץ לרוב אפילו לא יודע.
לצפיה ב-'אולי זה?'
אולי זה?
24/05/2020 | 12:41
38
לצפיה ב-'מה דעתכם "חבר מביא חבר"?'
מה דעתכם "חבר מביא חבר"?
21/05/2020 | 05:51
31
323
הכתבה הזו עלתה לאוויר לפני בערך חודשיים וחצי, טיפה לפני שהתחילה הקורונה. הכותב מדבר על תופעה שעליה שמעתי לא מעט מאז שהתחלתי לחפש עבודה והיא העובדה שלא מעט חברות כיום מעדיפות לגייס בשיטת "חבר מביא חבר". חלקן עדיין אולי יעבדו גם עם חברת השמה, או יפרסמו משרות בלוח דרושים או באתר החברה עצמה - אבל הסיכוי שמישהו יסתכל בכלל על מועמדות שהוגשה בצורה כזו היא נמוכה, והחברה נותנת יותר ויותר חשיבות לשיטת "חבר מביא חבר". סטטיסטיקה אחת ששמעתי היא ש 85% מהמשרות בחברות בכלל לא מתפרסמות אלא מאויישות רק בשיטה של "חבר מביא חבר".

מצד אחד ברור שיש בזה יתרון מסוים - זה חוסך לחברה לא מעט כסף על פרסום או עבודה מול חברות השמה או כ"א, וכנראה שמי שמגיע מרקע שדומה לזה של עובד טוב יהיה דומה לו כך שהסיכון בגיוס שלו קטן יחסית לגיוס של אדם לא מוכר.

מצד שני, בשוק חיפושי העבודה של היום כבר למדו לעקוף את זה. למשל בלא מעט קבוצות פייסבוק של מתכנתים יש שרשורי משרות שבהן עובדי חברה מציגים משרות פתוחות - ובמקביל כל מי שמעוניין להגיש מועמדות עושה את זה, גם בלי להכיר את מי שמעלה את המשרה. 

יש גם קואצ'רים לתחום חיפוש העבודה (בעיקר נשות HR לשעבר) שממש מדריכות איך לבנות "רשת קשרים" שתעזור לחיפושים, כולל למשל הדרכה לזה שצריך להגיע למספר מסוים של קשרים בלינקדאין ואז דרך הקשרים או הקשרים של הקשרים להגיע למשרות בחברה שנרצה לעבוד בה. 

וכנראה שעם התמורה הכלכלית שהעובדים מקבלים תמורת גיוס מוצלח או אפילו הפניה - לעובדים עצמם משתלם להפנות כל אדם שמוסר להם קורות חיים, גם אם הוא לא מוכר להם, ומקסימום זו שמסננת קורות חיים בכ"א כבר תסנן את מי שלא מתאים.

מה דעתכם על זה?
לצפיה ב-'אני מתרשם שהשוק הזה מעודד תכונות שלא קשורות לפיתוח תוכנה'
אני מתרשם שהשוק הזה מעודד תכונות שלא קשורות לפיתוח תוכנה
21/05/2020 | 08:21
9
131
לפי הסיפורים האלה בשביל להתקבל לעבודה בשוק הזה העובד צריך להיות בעיקר בעל כישורים שאינם כישורי תכנות. מצד אחד מחפש העבודה צריך להיות מסוגל ליצור רשת חברים, או להיות בעל חברים רבים מראש כלומר אדם חברותי במיוחד, תכונה שמתאימה יותר לאנשי מכירות ושיווק מאשר למתכנתים. ומצד שני מי שכבר יש לו משרה נוסף לו אתגר של מכירת שירותי השמה, כישור שאינו שייך בכלל לתכנות, בנוסף לכך שאם הארגון הציע לו להביא חברים שלו והוא מפרסם בפייסבוק ומביא זרים, הוא משקר למעסיק. בתחום התכנות אמינות היא תכונה קריטית כי מתכנת רמאי יכול לגרום לארגון נזק שלא יתואר.
אם עובד היה מביא חבר אמיתי שלו, ולא מקבל שום תמורה מלבד שעכשיו חבר אישי שלו איתו בצוות, אז זה היה יכול להיות טוב. אבל מהסיפורים האלה עולה שקורה דבר שונה מאד ורע מאד.

לצפיה ב-'למה אתה מניח שמתכנתים הם לא חברותיים בהכרח?'
למה אתה מניח שמתכנתים הם לא חברותיים בהכרח?
21/05/2020 | 08:26
8
86
מסתבר שרובנו לפחות כן חברותיים מספיק כדי ליצור רשת קשרים מקצועית...
לצפיה ב-'לא יודע אם הם ממש "לא חברותיים"'
לא יודע אם הם ממש "לא חברותיים"
21/05/2020 | 08:58
7
88
אלא שהכישורים הדרושים ליצירת חברים - ובמיוחד רשת חברים - הם לא אותם כישורים ששייכים לתכנות. לכן כשאת אומרת שמי שיש לו יותר חברים, ויודע ליצור רשת חברים, יש לו יותר סיכוי למצוא עבודה כמתכנת, את למעשה מתעדפת שכבה שאינה של המתכנתים הטובים דווקא. אין חפיפה בין התכונה שהמנגנון שתיארת מעדיף, לתכונות שיוצרות מתכנת טוב.
לצפיה ב-'כשאומרים "חבר מביא חבר" לא באמת מתכוונים לחברים'
כשאומרים "חבר מביא חבר" לא באמת מתכוונים לחברים
21/05/2020 | 09:48
6
91
אתה יודע את זה, כן?

מינימום קשרים ותקשורת בינאישית ברמה מספקת כדי לבקש ממישהו שאתה מכיר להעביר את הקו"ח שלך זה לא ציפיה מוגזמת. אחרי הכל, בעבודה אתה גם לא לבד מול המחשב וצריך לתקשר עם אנשים אחרים ולשתף איתם פעולה בצורה כזאת או אחרת.

וכן, לאנשים עם קשיי הסתגלות חברתיים יש בעיה. אבל זה נכון לכל תחום עבודה, הייטק לא יוצא דופן.
לצפיה ב-'אני חושבת שתחום התכנות כן יכול למשוך אנשים עם בעיות תקשורת'
אני חושבת שתחום התכנות כן יכול למשוך אנשים עם בעיות תקשורת
21/05/2020 | 09:55
3
81
כי הוא יכול לאפשר למזער אותה בתפקידים תכנותיים יחסית לתפקידים אחרים, במיוחד אם מאפשרים להם למצוא את הנישה שלהם שבה הם עובדים לבד ומקסימום קצת עוזרים לאנשים להתממשק עם מה שהם עושים.
לצפיה ב-'תלוי איך מגדירים "בעיות תקשורת", תקשורת בסיסית עדיין הכרחית'
תלוי איך מגדירים "בעיות תקשורת", תקשורת בסיסית עדיין הכרחית
21/05/2020 | 11:14
2
61
כי הנדסת תוכנה לא נגמרת בקוד ומהנדס צריך לכל הפחות להיות מסוגל להסביר ולשכנע אחרים בפתרון ההנדסי שלו.

בייחוד בתעשיה כמו שלכם בארץ, בה יש גם לא מעט מקומות עם פוליטיקות מלוכלכות, בהם צריך אפילו יכולות תקשורת מסוג קצת אחר...
לצפיה ב-'אני אתן לך דוגמא...'
אני אתן לך דוגמא...
21/05/2020 | 11:35
1
78
למשל מישהו שלא מפתח קשרים אישיים טובים בכלל ובמקום העבודה בפרט - אבל עדיין אפשר לשאול אותו שאלות ולקבל תשובות בתחום הידע שלו. 

וחוץ מזה, לדעתי בכל העולם יש פוליטיקה במקומות עבודה - רק שבארץ היא גלויה יותר. יש לי מכרה שחזרה לארץ מקנדה לפני כמה חודשים, והיא אמרה שבהתחלה היא התלהבה מהנימוס הקנדי - עד שהיא הבינה שהם מבטאים בדיוק את אותן אגרסיות שהישראלים מבטאים, רק בצורה הרבה יותר פאסיבית אגרסיבית (ולא פשוט אגרסיבית). 
לצפיה ב-'לגבי עניין הפוליטיקה, לצערי המסקנה שלך שגויה לחלוטין'
לגבי עניין הפוליטיקה, לצערי המסקנה שלך שגויה לחלוטין
21/05/2020 | 13:58
83
אין יותר מדי קשר בין נימוס והתנהגות של אנשים לבין פוליטיקה (או פוליטיזציות של דברים) בארגון.

הקשר הוא דווקא יותר ליושרה והגינות. וזה לא סוד שישראל כמדינה נופלת מדי שנה במדד השחיתות העולמי ונכון להיום היא יותר מושחתת אפילו מקטאר.

יצא לי לעבוד עם מהנדסים קנדים באחד מהמקומות הקודמים שלי ובמקום הנוכחי שלי אני עובד עם מהנדסים ומנהלים מכל העולם. אין לי ספק שהפוליטיזציה הארגונית של הישראלים היא הכי בוטה וחריפה שנתקלתי בה עד היום. ומסתבר שזה לא רק נסיוני האישי, אלא גם של רבים אחרים, כולל מסיפורים עליהם שמעתי (ופה זה לא רק הייטק, אלא גם סיפורים בעיתונות מעולם הרפואה / בתי-חולים בארץ).
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה'
זו בדיוק הבעיה
21/05/2020 | 10:59
1
61
המנגנון המתואר הוא מסנן, שבורר לתכונה של חברותיות. אם תשווה את האוכלוסיה לפני המסנן, והאוכלוסיה שעברה אותו, איזו תכונה תמצא שנפוצה יותר באוכלוסיה שעברה ביחס לראשונה? התשובה היא: חברותיות. היכולת ליצור קשרים, היכולת לפנות לבני אדם.
אתה אומר "מינימום קשרים", אבל הנקודה היא שמי שיש לו יותר קשרים, יש לו יותר סיכוי לעבור את המסנן. מי שיש לו מאה "חברים" יש לו פי מאה סיכוי מאשר למי שיש לו "חבר" אחד, ופי אינסוף ממי שאין לו בכלל.
כולנו צריכים להסתדר עם הזולת, עם החברים לעבודה ועם המנהלים והבוס. אבל יש מקצועות שבהם חברותיות וגישה לאנשים היא מרכיב במקצוע: מכירות, שירות, אחיות. במקצועות האלה חומר העבודה הוא בני אדם.
לעומת זאת יש מקצועות שבהם חברותיות אינה מרכיב: נהג, פועל ייצור, סידור מדפים במרכול, ותכנות. מתכנת צריך להסתדר עם חבריו לעבודה ובצוות אבל בעיקרו של דבר זה הוא והמחשב. החומר שאיתו הוא עובד הוא לא אנשים. הבעיות שהוא פותר לא קשורות ליחס לבני אדם. אז בחור אנטיפט יכול להיות מתכנת מבריק. הוא יתקשה קצת בישיבות צוות אבל אחרי שיקבל את המשימות שלו הוא יכול לבצע אותן היטב. חברותיות איננה תכונה המרכיבה את מקצוע התכנות.
לכן המנגנון המתואר בורר לתכונה שאינה מרכיבה של המקצוע.

גם בצד של ה"מגייסים", המתכנתים שכבר עובדים ואמורים להמליץ על חברים שלהם, אבל למעשה מתעסקים בפרסום בין אנשים שאינם מכירים, בקבלת קורות חיים לשם העברתם הלאה, ומתעסקים בתגמול הצפוי להם מעבודה זו, לא רק שלא עוסקים בזמן הזה בתכנות, עצם העובדה שהם טובים בגיוס עובדים (כי אחרת לא היו עוסקים בזה) עומדת בניגוד להיותם טובים בתכנות.
לצפיה ב-'המנגנון נועד לייעל הליכי גיוס, לא לברור מועמדים'
המנגנון נועד לייעל הליכי גיוס, לא לברור מועמדים
21/05/2020 | 11:36
66
בן אדם לא חברותי שלא מצליח לייצר קשרים, אבל עדיין מסוגל לתקשר עם מישהו ולבקש ממנו להעביר קורות חיים - יסתדר יופי. בן אדם שלא מסוגל להתקשר בכלל כנראה שלא יסתדר. לא בהגשת מועמדות, לא בראיונות, ולא בעבודה עצמה.

אם אתה טוען שזה שהחברה שלנו מבוססת על חברתיות, נו, זה מהגדרת המילה "חברה", ומי שלא חברתי יתקשה. אז מה?

אתה טוען שמתכנתים לא צריכים לתקשר עם אנשים אחרים על סמך מה? מעולם לא ראית מתכנת, אתה עובד עם אנשי שיווק.
לצפיה ב-'המםם....'
המםם....
21/05/2020 | 08:41
1
101
אני שמעתי ש90% מהפעמים שמישהו אומר "סטטיסטיקה ששמעתי" הם ממציאים דברים.

85% כלל לא מפורסמות אבל איכשהו מאוישות? איך זה עובד לדעתך? לכל הפחות החבר שמביא את החבר צריך לדעת שיש משרה פנויה איפשהו, לא?

זה נכון שכשיש המלצה ממישהו שכבר עבד עם המועמד ויכול להעיד על כישוריו מעבר לראיון של שעה יש לזה משקל מאוד גדול, אבל זה ממש לא הכלי היחידי לגייס עובדים. וכמו שאת בעצמך כותבת - הרבה פעמים חברים מביאים "חברים" שמעולם לא פגשו או עבדו איתם, ואז זה בעצם סתם תרגיל לחסוך על חברות השמה. המשרה הרי מפרוסמת, באותן קבוצות הפייסבוק עליהן את מדברת, לא?

הבונוס שהעובד מקבל תמורת גיוס מוצלח הוא כמה? אלף שקל? חמש אלף? 15 אלף? חברות השמה לעומת זאת גובות בד"כ לפחות משכורת חושית אחת. תעשי לעצמך את החשבון איך משתלם לחברה לגייס, ועל הדרך גם ליצור תדמית של "אנחנו לא לוקחים אנשים סתם, רק מי שהעובדים שלנו ממליצים עליהם!".

פשוט, לא?
לצפיה ב-'מניסיוני בארץ בחברות גדולות...'
מניסיוני בארץ בחברות גדולות...
21/05/2020 | 08:57
108
יש פרסום פנימי של משרות, שכנראה לא פעם מקדים בפרק זמן כזה או אחר את הפרסום של המשרה החוצה, משהו בסגנון של "חטיבת ה XYZ של החברה מחפשת עובד בעל ניסיון בתחום ABC, נשמח אם תעבירו אלינו קורות חיים של חברים שלכם שמתאימים לתפקיד".

וכן, ברור שעלות גיוס דרך עובד היא חסכונית יותר כספית מאשר גיוס דרך חברת השמה - מצד שני חברת כ"א בעצם מספקת שירות מסויים. יש לה מצד אחד מגוון די גדול של מועמדים שמחפשים עבודה (וכנראה גם של כאלו שחיפשו עבודה אבל אולי יהיו מעוניינים לשמוע על הצעות מעניינות), ומצד שני היא מספקת סינון ראשוני טוב של קורות החיים., מה שחוסך עבודה של נציגת כ"א בחברה עצמה שבעבר היתה מבצעת את המטלות האלו (ואולי אפילו תקן של מישהי כזו).
לצפיה ב-'לדעתי המתכון המנצח לתעסוקה בהייטק הוא יזמות'
לדעתי המתכון המנצח לתעסוקה בהייטק הוא יזמות
21/05/2020 | 10:07
2
45
לצפיה ב-'אתה רוצה להתחיל לבדוק סטטיסטיקות...'
אתה רוצה להתחיל לבדוק סטטיסטיקות...
21/05/2020 | 10:13
1
76
לגבי אחוזי הצלחה של עסקים פרטיים בכלל ושל סטארטאפים בפרט?
לצפיה ב-'לא דיברתי על הצלחה של סטרטאפים אלא על תעסוקה'
לא דיברתי על הצלחה של סטרטאפים אלא על תעסוקה
21/05/2020 | 10:18
79
אם הצלחת לגייס כסף, את מועסקת בסוג של... משרה...
לצפיה ב-'צריך להבדיל בין מקרים'
צריך להבדיל בין מקרים
21/05/2020 | 10:53
10
82
1. מה שאת מתארת, קרי העברת קורות חיים של אנשים שלא באמת מוכרים לעובד כאמצעי להוריד עלויות גיוס. זה בסופו של דבר די הגיוני אם תניחי שבכל נקודת זמן פול המועמדים הוא קבוע ומרביתןם כנראה יעבדו גם דרך חברות השמה וגם דרך רשתות חברתיות, אם קו"ח של המועמד הגיעו קודם שלא דרך חברת השמה אז חסכת לחברה את העמלה שהיא לרוב לכל הפחות בגובה שכר חודשי. ההשפעה היחידה של הערוץ הזה מבחינתך כמחפשת עבודה הוא בעיקר על הסיכוי שקו"ח החיים שלך בכלל יגיעו ליעד הרלוונטי ולא יסוננו קודם ע"י חברת ההשמה בגלל כמה באזוורדס שלא הופיעו.

2. "חבר מביא חבר" אמיתי, קרי מישהו שבאמת מכיר אותך מקצועית ופיזית ניגש למנהל המגייס עם קו"ח + המלצה. הסיכוי להגיע לראיון במקרה הזה גדול בהרבה ופה לרשת הקשרים האמיתית שלך יש משמעות גדולה.    
לצפיה ב-'אבל זה מעלה עוד התלבטויות...'
אבל זה מעלה עוד התלבטויות...
21/05/2020 | 11:30
9
74
למשל מי שעובר בתדירות גבוהה בין עבודות נוטה להכיר יותר אנשים - אבל יש חברות שיראו בו מישהו לא יציב ולכן לא בהכרח ישמחו להשקיע אפילו זמן בלראייו אותו. המרבה ההפוך הוא אדם שעבד שנים בחברה יציבה שרבים נשארים בה המון שנים - וכך כמות הקשרים העדכניים שיש לו בחוץ היא יחסית נמוכה (סביר להניח שאם אני אפנה למישהו שעבד איתי לפני 15 שנים ולא שמרנו על קשר אישי לא יזכור בדיוק מה אני או מי אני מבחינה מקצועית).

באותה מידה אם עובד בחברה מישהו שלא הסתדרתי איתו בעבר - זו המלצה שלילית די אוטומאטית גם אם המצב שהוביל לקשר הגרוע בינינו לא היה בהכרח לרעתי. 

ודרך אגב, כמי שמחפשת עבודה ושמעה בחודשיים וקצת האחרונים כמה הרצאות על "איך מחפשים עבודה בתקופה הנוכחית" - כל הנושא הזה של הבאזוורדס עדיין קיים. השיחה הראשונית עם החברה היא תמיד עם אשת כוח אדם, לרוב כזו צעירה, שמחפשת את אותן באזוורדס כמו הזו של חברת ההשמה. ומסתבר שיש חברות שכבר עובדות עם תוכנה שסורקת קורות חיים ומחפשת את הבאזוורדס האלו. 
לצפיה ב-'המסקנה היא שהעולם לא הוגן'
המסקנה היא שהעולם לא הוגן
21/05/2020 | 12:25
36
לצפיה ב-'חשוב להפנים: מטרת החברות לעזור לעצמן, לא לעזור לאנשים למצוא'
חשוב להפנים: מטרת החברות לעזור לעצמן, לא לעזור לאנשים למצוא
21/05/2020 | 13:17
7
72

חברות עושות את מה שהן מאמינות (ליתר דיוק, שהעובדים שמנהלים את הגיוס בהן מאמינים) שיביא לחברה הכי הרבה תועלת ביחס למחיר.

היתרון המשמעותי בגיוס דרך קשרים הוא קיצור משך הגיוס פר משרה - מגיעים פחות מועמדים לא רלונטיים (מה שאומר שצריך לראיין פחות אנשים כדי למצוא מישהו מתאים), וגם הגדלת הסיכוי שהמועמד ירצה לעבוד בחברה (מה שאומר שצריך לתת הצעה לפחות עובדים כדי שאחד מהם יחתום).

עוד יתרון משמעותי בגיוס דרך קשרים הוא הקטנת הסיכון של גיוס כושל (שלאחר כמה שבועות/חודשים מגלים שהאדם לא מתאים לחברה ו/או לא מתאים לתפקיד).

היתרונות הללו מתחזקים אם העובדים שמביאים את קורות החיים הם בעצמם עובדים מדרג האיכות הראשון (שנוטים להביא מועמדים איכותיים יותר). אם אלו בעיקר עובדים חלשים - זה מייצר נזק.
לצפיה ב-'הנקודה היא שהן יכולות בקלות לפספס אנשים טובים...'
הנקודה היא שהן יכולות בקלות לפספס אנשים טובים...
21/05/2020 | 13:56
6
60
רק כי במקרה הן לא מקושרות אליהן.
לצפיה ב-'זה לא משנה להן מה פיספסו - משנה להן שמצאו מספיק לאיוש המשרות'
זה לא משנה להן מה פיספסו - משנה להן שמצאו מספיק לאיוש המשרות
22/05/2020 | 00:18
5
19
לצפיה ב-'אני מתכוונת לזה אולי מזווית שונה...'
אני מתכוונת לזה אולי מזווית שונה...
22/05/2020 | 05:47
4
45
בתור מי שעבדה עד לאחרונה בחברה גדולה המנהל המקומי שלנו בשנים האחרונות היה מאוד מוטרד מ disruptive innovation מצד חברות קטנות שהתחילו לצוץ בשוק שבו עובדת החברה - והיה לו חשוב להתמודד מולן כנראה מתוך הבנה שהחברות האלו בהחלט יכולות תוך כמה שנים ספורות לאיים על מעמדה של החברה שלנו בשוק (וגם של המתחרים הקלאסיים שלה שהכרנו עד היום, שהיו חברות גדולות).

היה ברור לו שהוא לא יכול לגייס את כולם ובהחלט דיבר על שיתופי פעולה עם הסטארטאפים (משהו שהוא תיאר כ win win לשני הצדדים - החברה הגדולה זוכה ליצור "שיתוף פעולה" במקום תחרות, והחברה הקטנה זוכה לגב כלכלי חזק יותר בעזרת שיתוף הפעולה עם החברה הגדולה) . אבל בהחלט היה חשוב לו לגייס אנשים כמה שיותר חזקים כדי להתמודד עם התחרות הזו במסגרת של "חדשנות". ובמצב כזה שיש חשיבות מאוד גדולה למצוא מישהו מעולה ולא סתם מישהו "מספיק טוב" - חבר מביא חבר לא בהכרח מספיק, במיוחד כשאנשים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר זוכים להרבה פניות והרבה הצעות ממגוון גדול של חברות (ויכולים גם להקים חברה בעצמם).
לצפיה ב-'מכירה את התאוריה על אנשי A, B ו-C?'
מכירה את התאוריה על אנשי A, B ו-C?
22/05/2020 | 13:32
3
70

אם אתה מתחיל עם כמה אנשי A - חבר מביא חבר זו אחת השיטות היותר אפקטיביות למצוא אנשים טובים.

אם יש לך רק אנשי B - חבר מביא חבר ידרדר אותך. מה שאתה צריך במצב כזה הוא שימוש ב-head hunter שיביא איש A או שניים - בעזרתם תוכל לצאת מהמצב הנוכחי. במצב כזה, הסיכוי שאיש A ישלח לך קורות חיים במקרה - הוא קלוש. ובמצב כזה תצטרך לעבוד קשה כדי לשכנע את איש ה-A הראשון לעבוד בחברה שלך.

לצפיה ב-'כן, שמעתי פעם פעמיים על התיאוריה הזו...'
כן, שמעתי פעם פעמיים על התיאוריה הזו...
22/05/2020 | 14:04
2
68
אני מניחה שרובנו לא נרצה להעביר קורות חיים של עובד שיהיה גרוע (אי שם בקבוצה C או קרוב אליה מידי), ושחוות הדעת של עובד מקבוצה A תהיה מחמירה יותר מאחרים. אבל ברגע שיש תמורה כספית להעברת קורות חיים - סביר להניח שגם לעובד מקבוצה A לא תהיה בעיה לעשות טובה ולהעביר קורות חיים, לכל היותר עם הערה שהוא לא מכיר את האדם, אלא שמע שהוא לא רע מאחרים.

ואפרופו התיאוריה הזו - זכור לי שיש כאלו שתומכים בגיוס של אנשים דווקא מהטופ של קבוצה B מתוך הנחה שאנשי קבוצה A מאוד לא נאמנים כי תמיד יהיה מקום שיבטיח להם סביבת עבודה מתקדמת יותר או שכר גבוה יותר (אלא אם מדובר על חברה שהיא באמת בחזית הטכנולוגיה לאורך זמן, נניח אחת מהטופ 4 - 5 חברות תוכנה בעולם).
לצפיה ב-'אותה "הערה" היא מה שעושה את ההבדל'
אותה "הערה" היא מה שעושה את ההבדל
23/05/2020 | 14:52
1
50

ברגע שעובד מביא קורות חיים לחברה אבל אומר שאין לו המלצה מקצועית - יתייחסו לגיוס של אותו מועמד כמו גיוס של כל מועמד רגיל.

לגבי "רובנו לא נרצה להעביר" - אחת הבעיות היא שלאנשים בינוניים יש סקאלה שונה לגבי "מי טוב" מאשר לאנשים חזקים - ולכן תשמעי אותם ממליצים על מישהו שהוא לא באמת משהו. הם פשוט לא יודעים שהוא כזה.

נ.ב. רק שיהיה ברור, זה לא שבאמת יש רק 3 דרגות - זו מטאפורה. בפועל המשרעת בתוך כל תת-קבוצה כזו היא משרעת מאוד גדולה.
לצפיה ב-'ברור שזה טווח...'
ברור שזה טווח...
23/05/2020 | 15:25
29
אבל אני חושבת שלא פעם אנשים ייסתפקו בלקבל את ההזדמנות להתראיין בתקווה שלא יגיע מישהו שירשים יותר מהם בסה"כ הראיונות השונים. לפעמים גם החברה תחפש מישהו פחות טוב בתקווה שהוא יישאר נאמן יותר לחברה בלי לבוא בדרישות שכר מטורפות. . 
לצפיה ב-'אני קורא לזה "אינטרסנט מביא אינטרסנט"'
אני קורא לזה "אינטרסנט מביא אינטרסנט"
21/05/2020 | 13:21
74
כתוצאה מזה כדאי לקחת בעירבון מוגבל המלצה של הבן אדם שאמור לקבל כסף מזה שתתקבל, עדיף לנסות להשיג עוד חוות דעת על מקום העבודה אם אפשר. גם אם הבן אדם הוא ממש לא "אינטרסנט" עדיין הטיה לא מודעת עלולה לגרום לו לא להיות כנה לגמרי (מה לעשות , כנראה שאנשים לא ממהרים למסור מידע שעלול לפגוע בהם).
לצפיה ב-'התמורה הכלכלית ממש לא שווה. '
התמורה הכלכלית ממש לא שווה.
21/05/2020 | 14:30
3
104
כמה מקבלים 1000 ש"ח אולי 2000 ש"ח מקסימום ועל זה יש בטח מס שולי גבוה.
כל זה בתנאי שהעובד שהפנת התקבל.
אם אפנה אנשים זה רק בשביל לעזור ולא בגלל התמורה הכספית. 

לצפיה ב-'אתה לא עובד הייטק כנראה'
אתה לא עובד הייטק כנראה
21/05/2020 | 15:17
103
ברוב המקומות זה 10,000-15,000. אכן, יש על זה מס.
במקום האחרון שביקרתי בו זה היה 15K והם עדיין מגייסים.
לצפיה ב-'אני מכיר מקום שנותן 5000 לגיוס עובדי מוקדים'
אני מכיר מקום שנותן 5000 לגיוס עובדי מוקדים
21/05/2020 | 15:36
1
112
ואין שום סתירה בין לעזור למישהו שאתה מכיר למצוא פרנסה לבין לקבל מחברה כסף על זה שעזרת לה למלא משרה.

כדי שמשהו יהיה "לא שווה" ההשקעה שתשקיע בו צריכה לגבור על הרווח שתפיק ממנו, אבל פה אתה יכול להפיק רווח כפול - גם עזרה לזולת וגם כסף בכיס, והמאמץ אינו גדול, אם אתה באמת מביא חבר (או לפחות מכר), ולא פותח חברת השמה רק בשביל אותו בנוס.
לצפיה ב-'ברור שאין סתירה. '
ברור שאין סתירה.
21/05/2020 | 16:32
73
וגם ברור שאם אדע על משרה פנויה ועל אדם שמחפש עבודה אקשר בינהם. 
אבל הסיבה לך היא רצוני לעזור לאנשים ולא הכסף שארויח. 

לצפיה ב-'למה כל משרות התוכנה בפריפריה c/c++'
למה כל משרות התוכנה בפריפריה c/c++
18/05/2020 | 18:04
23
235
אני גר בצפון ועובד בתחום הbackend-fullstack כבר 10+ שנים.
בכל פעם שאני מחפש עבודה - יש יייייםםםם של הצעות בתחום במרכז (תל אביב ורדיוס של 20 ק"מ) ובצפון אין כלום. טוב כמעט כלום, למעט C/C++.

בטח תגידו: "אין מספיק אנשים בצפון" או "קשה לגייס אנשים מוכשרים". זה ממש לא העניין. יש מאות בוגרי טכניון כל מחזור ומאות בוגרי אוניברסיטת חיפה ובראודה. כולם מוצאים עבודה בסוף לרוב הבחירה היא C/C++ או למרכז.

למעט גוגל ומייקרוסופט שהן ממש קטנות בסניף החיפאי, ועוד 2-3 חברות בגודל 50 אנשים, רוב משרות האפליקציה\סרבר\ענן הן בחברות חומרה גדולות שצריכות כלים פנימיים, או GUI למוצר. בחברות האלה אין לאן להתקדם ורמת המקצועיות של צוות התוכנה תלוייה רק ברמה האישית של המפתח. סטארטאפים כמעט ואין.

השאלה למה?

חצי מהקריירה שלי לסירוגין עבדתי במרכז-שרון. שאלתי מנהלים שלי ולא הצלחתי למצוא תשובה שתשכנע אותי. יש מלא יתרונות:
1. השכירות זולה.
2. כח האדם המיומן רעב למשרות רלוונטיות קרוב לבית.
3. הראיונות יותר קשים (מניסיון) ויש יותר מועמדים על כל משרה.
4. אין תחרות שתגנוב לכם את העובדים בשביל 1000 שקל יותר בחודש.
5. חוששים לפצל את כח האדם בין סניפים? עבדתי במספר חברות גלובאליות כשהעבודה מחולקת בין צוותים ביבשות שונות. עכשיו בקורונה יש הוכחת היתכנות מעולה לצוות מפוצל.  
לצפיה ב-'למה זה משנה?'
למה זה משנה?
19/05/2020 | 04:08
6
146
אני לא יודע את התשובה לשאלה שלך אבל מעניין אותי לדעת למה השפה שבה משתמשים משנה לך? בעיני השאלה שלך דומה לשאלה של נהג משאית שאומר שבמרכז כל חברות ההובלה עובדות עם משאיות מק ויש לו ניסיון של 10 שנים בנהיגה על מק, ומשום מה בצפון יש רק משרות על וולוו, וזו בעיה בעיניו.
לצפיה ב-'זו שאלה ששום מפתח תוכנה אמתי לא היה שואל!'
זו שאלה ששום מפתח תוכנה אמתי לא היה שואל!
19/05/2020 | 14:32
5
138
כל מי שעובד בתעשייה יודע שמשעות "משרות C\C++" זה לא "משרות שבהן כותבים תוכנות ב-++C ברמה של עבודות בתיכון".

הכוונה היא לסוג ספציפי של משרות, שבהן מפתחים פרויקטים מסוגים ספציפיים, בתחומים ספציפיים, שדורשים הרבה מאוד ידע מעבר לסינטקס של C ו\או ++C.

למעשה, אחד הדברים החשובים ביותר לדעת למשרות כאלה, זהש-++C זה לא "C עם מחלקות" אלא שפה הרבה יותר שונה ממה שרוב אנשים שלא באמת מכירים אותה חושבים.

לשאול המקורי, אני לא יודע מה הסיבה, אבל אם הייתי צריך לנחש, הייתי אומר שזה בגלל שת"א בפרט, וגוש דן בכלל נחשבים ל-"קול ונגיש".
רוב החברות בתחומי WEB ומובייל הן סטארטאפים, ולסחוב משקיע או לקוח לפגישה בחיפה או צפונה נחשב לדבר לא מקובל.

ייתכן שגם יש איזשהו חשש, לא בהכרח מוצדק (אולי סתם סטראוטיפ), שיהיה קשה יותר לגייס מפתחים באזורים אלו.
שוב - בתחומי WEB ומובייל לא תמיד מחפשים בוגרי טכניון, אפילו לא בהכרח בעלי תואר ראשון.

לפעמים מחפשים את המפתח הכי זול שאיכשהו יצליח לחבר 2 שורות קוד...
לצפיה ב-'יש כיום פיתוח תוכנה שלא דורש ידע מעבר לסינטקס של שפה?'
יש כיום פיתוח תוכנה שלא דורש ידע מעבר לסינטקס של שפה?
19/05/2020 | 16:21
3
112
אולי מעבר לאפליקציות שבעיקר צריך לכתוב עבורן ממשק משתמש (וגם תכנון של ממשק משתמש יכול להיות משהו מעמיק)?
לצפיה ב-'ממשק משתמש מודרני זו תורה שלמה'
ממשק משתמש מודרני זו תורה שלמה
19/05/2020 | 16:46
2
48
לצפיה ב-'בדיוק...'
בדיוק...
19/05/2020 | 16:55
1
88
זה משהו שדורש ידע דומייני די נרחב שכולל אולי שפות ספציפיות אבל גם יכולת תכנון מעבר אליהן. זו היתה הנקודה שלי.
לצפיה ב-'בשום אופן לא התכוונתי לטעון שיש...'
בשום אופן לא התכוונתי לטעון שיש...
19/05/2020 | 17:07
92
כל פיתוח שהוא לא פרויקט לימודים דורש ידע מעבר, וגם חלק מפרויקטים בלימודים דורשים ידע מעבר.

סה"כ ניסיתי להסביר שכשאומרים "משרות בשפת X", מתכוונים בד"כ להרבה יותר מאשר באיזו שפה משתמשים.

סתם כדוגמה: כשמפרסמים "משרת Java", הכוונה כמעת תמיד לפיתוח בצד שרת, Java EE או מה שלא הולך היום.
ב-Android גם כותבים ב-Java (אני מנסה להתעלם מהמעבר ל-Kotlin), אבל אני לא מכיר שום מקום שמפרסם משרות Android כ-"משרות Java".

בעוד שבוודאי יש חפיפה בין חלק מהכישורים הנחוצים לשני סוגי המשרות, יש גם הרבה שוני, ומי שמחפש ניסיון בצד שרת, כנראה לא יתאים לו מפתח אפליקציות ולהפך.

מה גם, שמפתח מתחום אחד לא בהכרח ירצה להחליף תחום, גם אם החברה מוכנה לספוג את תקופת הלמידה שלו.
לצפיה ב-'לא שאני מזלזל בC++'
לא שאני מזלזל בC++
20/05/2020 | 01:14
85
אני אוהב את התחומים המודרניים ענן\דאטה\ווב. השפות מתחדשות והטכנולוגיה מתפתחת. עבודה באג'ייל ולא בוס שמטיל עליך פרוייקטים של חודש. פחות מושך אותי העבודה בחברות שהמוצר שלהן חומרה. רוצה לעבוד בחברה שבה התוכנה היא העיקר - ואין כאלה הרבה חברות בצפון.
לצפיה ב-'לדעתי אין לכך סיבה הגיונית.'
לדעתי אין לכך סיבה הגיונית.
19/05/2020 | 08:34
1
126
כנראה שחברות לא עוברות לפריפריה כי חושבות שאין שם מספיק אנשים מוכשרים ואנשים לא עוברים לפריפריה כי אין שם מספיק חברות.
לצפיה ב-'מעבר לאנשים שלא עוברים לפריפריה - אנשים עוזבים'
מעבר לאנשים שלא עוברים לפריפריה - אנשים עוזבים
20/05/2020 | 09:30
69
משנת 2000 עד היוום אוכלוסית חיפה זהה - בזמן שראשוןֿ+נתניה+פתח תקווה הכפילו את עצמן. זה לא מעניין את השוק אבל צריך להדליק נורה אדומה למדינה.

יוקר המחייה במרכז עולה.
נגמר השטח לבנות.
איום טילים על ת״א וכל המשק מושבת.
הרס תמהיל האוכלוסיה בפריפריה מנציח עוני.
יותר פקקים מסביב למרכז. 
סיוט בחניה
לצפיה ב-'אני אנסה להסביר'
אני אנסה להסביר
19/05/2020 | 17:11
7
150
קודם כל, למה אין משרות בצפון, בדרום ובפריפריה בכלל.
ובכן, ההיי-טק הקלאסי, זה שאתה עובד בו מאופיין בשינויים מהירים, סקלביליות וגמישות. טכנולוגיות משתנות, חברות קמות, נופלות, נרכשות כל הזמן. כדי שתתקיים תעשיה כזו צריך מפגש של שני גורמים עם מאסה קריטית: הרבה חברות והרבה מוחות.
הנסיונות המלאכותיים של הממשלות להעביר את ההיטק צפונה/דרומה הם טעות בעיניי. אין בעיה להקים בקרית גת מפעל ייצור של אינטל ולהעסיק פועלי ייצור אבל R&D יהיה תמיד במקומות שמתקיים התנאים שהזכרתי.
ברגע שמתחילים לזוז לפריפריה, זה רע לחברות ורע לעובדים. לחברה יש פול הרבה יותר קטן של מועמדים מתאימים. אולי הם "רעבים" אבל אתה מהר מאוד ממצה את הרשימה ומוצא את עצמך מתחנן למתכנת מרעננה שיסכים להגיע פעמיים בשבוע למשרד בנהריה. מנגד, אחרי שהעובד עבד בשני מקומות בדרום, פסל 5 מקומות אחרים ו6 מקומות פסלו אותו, לא נשאר לו איפה לעבוד. נראה לי שאתה מבין לאן זה הולך.
אם אתה מחפש הסבר יותר מדעי לתופעה, אז בכל קורס כלכלה או תורת המשחקים מספרים על "תאוריית מוכר הארטיקים". לאמל"ק: מבחינה כלכלית רציונלית, עדיף לחברת היי-טק לפתוח משרד כנראה בעזריאלי: https://www.eol.co.il/articles/1196
זה ככה בכל העולם: מסיליקון וואלי ועד מנהטן, מבנגלור ועד ת"א. סוחר בורסה מלונדון לא יחפש עבודה בצפון אנגליה ומעצב תיקים לא ימצא עבודה באיזור כפרי בדרום איטליה.

ספציפית לגבי הC/C++ בצפון: לדעתי זה לגמרי מקרי. שילוב של הנדסת חשמל בטכניון, המו"פ של אינטל, ותעשיות בטחוניות שיש או היו בחיפה. זה סוג של עוגן שאוסף סביבו מפתחים מסוג מסויים וזה מתבטא בשפות תכנות שהזכרת. נוספו להם נדמה לי IBM ועוד כמה (אפל?) וגם ביקנעם: מלנוקס שאף רכשה את איזיצ'יפ והרי לך אימפריה קטנה של C/C++ וחומרה בצפון.
לצפיה ב-''
19/05/2020 | 23:32
75
כל נסיון של הממשלה להעביר את ההייטק לפריפריה מועד לכישלון וודאי. הסיבה היא שהאוכלוסיה בארץ פשוט לא מספיק גדולה כדי לייצר עוד משק כמו "תל-אביב 2"...

הבעיה היא הצפיפות ואיכות התחבורה והתשתיות הירודות ובזה אפשר לטפל באמצעות שוק חופשי בטווח הקרוב ושיפור התשתיות בטווח הרחוק.
לצפיה ב-'כל הצוות שלי נוסע כל יום על כביש החוף'
כל הצוות שלי נוסע כל יום על כביש החוף
20/05/2020 | 01:23
3
124
כרגע עובד בשרון ואשכרה כל הצוות נוסעים כל יום מאזור חיפה קריות יוקנעם פרדס חנה. מה היה כואב לחברה שלי (עם עשרות אלפי עובדים בעולם) לפתוח סניפון בחיפה?
לפני כמה שנים הלכתי ליריד תעסוקה בטכניון, על אף שלא הייתי סטודנט. היו שם עשרות חברות תוכנה, רק 5 בחיפה - וזה פאקינג מיועד לסטודנטים בטכניון. כאילו חיפה אומרת לצעירים שלה להתראות.
לצפיה ב-'"חיפה" לא אומרת לצעירים שלה כלום - זה השוק החופשי'
"חיפה" לא אומרת לצעירים שלה כלום - זה השוק החופשי
20/05/2020 | 03:00
2
110

לגבי פתיחת סניפון בצפון - עבדתי בסטארטאפ שפתח סניפון בצפון. אחרי שהגיע הסניף לגודל של כ-8 מפתחים, הוא הפסיק לגדול (קצב העזיבות הדביק את קצב הגיוסים) - ובאותו זמן הסניף בשרון המשיך לגדול.

הבעיה עם סניף לווין קטן היא ליצור "מסה קריטית" שתמשוך לשם עובדים - אנשים העדיפו לעבוד היכן ש"מרכז" החברה נמצא, ולא בסניף לווין. יותר מזה - אי אפשר ליצור צוות אורגני שיעסוק בנושא ספציפי - ומה שאתה מקבל זה אסופה של אנשים שכל אחד עובד בצוות אחר, והעבודה במתחם משותף מועילה להם בצורה מאוד מוגבלת.

מעבר לזה, יש לך תקורות ניהוליות של הסניף שמייצרות עוד הוצאות-יתר ביחס לגיוס עובדים למרכז גדול של החברה. כיום יש כבר חברות ששוכרות משרד בחברת שיתוף משרדים למטרה הזו (בתור סוג של "סניף לווין") - אבל בפועל העובדים שם עדיין מגיעים 1-3 ימים בשבוע לסניף המרכזי.
לצפיה ב-'יש חברה ידועה ומוכרת עם משרדים במת״מ ובהרצליה'
יש חברה ידועה ומוכרת עם משרדים במת״מ ובהרצליה
20/05/2020 | 09:12
1
108
כולנו מכירים אותה.
ניסיתי במשך שנים לשלוח קו״ח למשרות בסניף הצפוני. אף אחד לא חזר אלי אפילו לראיון טלפוני למרות שעל פניו קו״ח רלוונטיים. בנקודה מסויימת קיבלתי הודעה בלינקדאין ממגייסת של אותה החברה: ״ראיתי את הפרופיל שלך בלינקדאין והוא מתאים למשרה שאני מגייסת״. רק הופתעתי שהמשרה בהרצליה.
אח״כ ביררתי עם מכר מאותה החברה: יש 2 צוותים באותה מחלקה אחד בחיפה ואחד בהרצליה. בזמן שהחברה מחיפה הודפת קורות חיים ומסננת מועמדים רלוונטיים אפילו בלי ראיון טלפוני - אותה חברה בהרצליה שולחת מגייסות לסרוק את האינטרנט כי כבר מיצו את הפוטנציאל של שיטות הגייוס האחרות.
זה לא אבסורד?? כבר יש משרדים ויש צוות בצפון.
לצפיה ב-'אם אתה מדבר על מיקרוסופט - זה אכן מצב שונה, אבל'
אם אתה מדבר על מיקרוסופט - זה אכן מצב שונה, אבל
21/05/2020 | 04:23
72

שם פחות מקובלת צורת העבודה של "צוותים מבוזרים גאוגרפית", וכמדומני שהגיוס לכל מרכז נעשה בנפרד - הם עדיין חיים בעבר, מהבחינה הזו, ככל שאני יודע.

לצפיה ב-'ההסבר של אסופת חברות החומרה בצפון הוא בדיוק אותה תאורייה'
ההסבר של אסופת חברות החומרה בצפון הוא בדיוק אותה תאורייה
20/05/2020 | 03:09
1
125

התקבצות של חברות דומות למקום אחד.

אל תשכח שעד לתחילת שנות התשעים, חיפה (ליתר דיוק - פארק מת"ם) היתה מרכז תעשיית ההייטק בארץ. בשאר המקומות היו פזורות חברות פה ושם (סאייטקס ומוטורולה בהרצליה, קבוצת רד בתל אביב וכדומה). השיא של מת"ם כמוקד ארצי היה בתחילת שנות ה-80. זה נגרר מזהותם של מי שהקימו את הסניפים של החברות האמריקאיות בארץ, והזיקה שלהם לטכניון. כשהתחיל גידול מהותי בפקולטות למדעי המחשב במוסדות אחרים בארץ, זה הוביל אנשים להקים חברות באזורים אחרים, ולפתח את אזור התעשיה של קריית עתידים בתל אביב, גידול משמעותי באזור התעשייה בהרצליה (שם נמצאים כמעט כל משרדי קרנות ההון סיכון הישראליות - מה שגרר חברות סטארטאפ רבות לפתוח משרדים דווקא שם - לפני שהיו מגדלי עזריאלי ומקומות אחרים בתל אביב שהתאימו היטב גם לסטארטאפים קטנים).
לצפיה ב-'הגיוני'
הגיוני
20/05/2020 | 08:18
34
לצפיה ב-'הנה עדכון חדשותי שאולי יעניין אותך'
הנה עדכון חדשותי שאולי יעניין אותך
23/05/2020 | 23:11
5
55

הוא נוגע בדיוק בנקודות שדיברנו עליהם בשרשור. אז מצד אחד יש תוכניות לגייס מחוץ לאזורי ההי-טק ולאפשר עבודה מרחוק. מאידך, מצופה שהעובדים יסכימו לשכר שתואם את אזור המגורים שלהם. מעניין.
חשוב לציין שFB היא מהמובילות שוק בכל מה שקשור להעסקה בהיי-טק. הם היו בין אלה שהובילו את הטרנד הקודם: עבודה בחללים ענקיים פתוחים שמעוצבים בסגנון האנגר. לא אתפלא אם אחרים ילכו בעקבותם עם רוח גבית של לקחי הקורונה. ימים יגידו.
לצפיה ב-'כמובן שזה לא רעיון מקורי שלהם - כמו בהרבה מקרים דומים'
כמובן שזה לא רעיון מקורי שלהם - כמו בהרבה מקרים דומים
25/05/2020 | 03:30
4
33

הנה כתבה מ-2017 שמתארת חברות "וירטואליות" כאלו (ללא משרדים), ולא רק בתחום התוכנה:

לצפיה ב-'לרגע לא חשבתי שפייסבוק המציאו את העבודה מהבית'
לרגע לא חשבתי שפייסבוק המציאו את העבודה מהבית
25/05/2020 | 08:57
3
27
וגם את העבודה בהאנגרים בטח המציאו איפשהו במאה ה18.
אבל הם יודעים לקחת תופעות הייטק איזוטריות ולהפוך אותם לטרנד שמוביל את המיינסטרים. לכן שווה לעקוב אחרי ההכרזות שלהם וגם של גוגל ואחרים.
לצפיה ב-'האמת היא שמי שהפך את זה לטרנד עכשיו זה דורסי'
האמת היא שמי שהפך את זה לטרנד עכשיו זה דורסי
25/05/2020 | 09:32
2
28
מנכ"ל טוויטר/square, שיצא בהצהרה שכל עובדי החברות האלה יוכלו לעבוד מהבית אם ירצו. פייסבוק העתיקו, בערך, יענ-כי, את ההודעה של דורסי.

לצפיה ב-'בכל מקרה, מה שנקרא "מובילי דעה"'
בכל מקרה, מה שנקרא "מובילי דעה"
25/05/2020 | 09:41
1
14
לצפיה ב-'בדיוק כמו בתחום האופנה ;)'
בדיוק כמו בתחום האופנה ;)
26/05/2020 | 01:50
6
לצפיה ב-'ההרצאה הכי יפה בנושא פיתוח תוכנה שראיתי מזה הרבה זמן!'
ההרצאה הכי יפה בנושא פיתוח תוכנה שראיתי מזה הרבה זמן!
19/05/2020 | 20:21
4
185
הרצאה עם דוגמאות, כולל דוגמאות חיות, לקשר בין קוד, מתמטיקה, ואמנות.

מתוכנות שמדפיסות את הקוד של עצמן דרך תוכנות שאת הקוד שלהן ניתן לתלות על הכיר כאמנות אבסטרקטית.

ההרצאה מסתיימת בשיר רוק כבד שהוא למעשה תוכנת FizzBuzz בשתי שפות שונות - אחת למוזיקה אחת למילים.

מעביר ההרצאה אפילו מצא פתרון טכנולוגי מקורי לכל אלה שמפרסמים מודעות בסטייל "דרוש מתכנת תותח"
לצפיה ב-'אני מעדיף את ה-brute force של האלגוריתם...'
אני מעדיף את ה-brute force של האלגוריתם...
19/05/2020 | 20:47
1
114
איזו הוכחה יותר יפה? כזו שמכסה את כל האפשרויות הקיימות או זו שמסתמכת על תוצאות קודמות?

כי בסופו של דבר אלה שתי האפשרויות הקיימות להוכחות עבור טענות סופיות.

לצפיה ב-'ויש גם את Master Boot Record'
ויש גם את Master Boot Record
21/05/2020 | 14:00
6
לצפיה ב-'חזק! זרק אותי לתחילת שנות ה-90, ולשעשוע שהיה פיתוח תוכנה אז'
חזק! זרק אותי לתחילת שנות ה-90, ולשעשוע שהיה פיתוח תוכנה אז
20/05/2020 | 04:23
1
94

זה טוב לפעמים לעצור את "מעגל הפרודוקטיביות" ולחזור לבסיס - תחביב על בסיס "איך זה פועל, ומה אפשר לעשות עם זה?"

ובנימה אחרת, לגבי המאבק בין תיכנות כתחביב לפרודוקטיביות כלכלית:

לצפיה ב-'הזכרת לי שפעם ראיתי סדרה תיעודית על מועדוני מחשבים מהתקופה'
הזכרת לי שפעם ראיתי סדרה תיעודית על מועדוני מחשבים מהתקופה
20/05/2020 | 21:41
60
של המכתב הזה, ואיך העסק התפתח עם Altair, שהיה שם עוד לפני ששני הסטיבים המציאו תפוחים במוסך שלהם.

אחד הקטעים המגניבים היה מישהו ששם "טרנזיסטור" (מקלט רדיו נייד) על הקופסה של Alteir והצליח לנגן מנגנה דרך השראה שנוצרה מתזמון לולאות קוד שהדבר הזה הריץ.

הנה שחזור מודרני של ההמצאה הזו:

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה