לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2139321,393 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'התלבטות בנוגע לשינוי קריירה להייטק'
התלבטות בנוגע לשינוי קריירה להייטק
22/03/2019 | 17:02
2
38
שלום לכולם,
לפני כסמסטר סיימתי תואר בהנדסת מכונות מאוניברסיטה מוכרת, עובד בתחום עדיין במשרת סטודנט, אך כרגע אני מתקשה למצוא משרה מלאה בתחום. אני מרגיש שהגיע הזמן לעשות שינוי ואולי פשוט להחליף מקצוע. ניגשתי ליום התאמה של בוטקאמפ מוכר-והתקבלתי. כרגע אני מתלבט האם בכלל להתחיל את הבוטקאמפ או לא. מדוע? אפרט:

1.כ-חצי שנה לא אעבוד וגם לא ממש אחיה.
2.מעט חבל לי לזרוק 4 שנות לימודי הנדסה לפח ו"להתחיל מחדש".
3.קצת לא ברור לי גם כיצד מתקבלים לתוכניות הסבה האלו אנשים ללא כל תואר אקדמי (שברור שאינם עומדים בדרישות ה"ממוצע הגבוה וציון הפסיכומטרי מעל 680-700"). זה גורם לכל העניין הזה של ה"הסבות" להיראות לקצת לא אמין.
4.חשש משעות עבודה רבות ואי איזון בין עבודה וחיי משפחה (זה מה שקורה בהייטק, לא?).
5.חשש כי לקראת גילאי ה-40-50 אשאר מובטל.

אז סיבות 1 ו2 הינן סיבות סובייקטיביות, אך אשמח לשמוע את דעתכם על  סיבות 3,4,5, ובכלל-מה דעתכם על הבוטקאמפים למניהם.
לצפיה ב-'ממתי הנדסת מכונות היא לא "הייטק"?'
ממתי הנדסת מכונות היא לא "הייטק"?
22/03/2019 | 17:13
29
נראה שלרוב כשאנשים פה אומרים משהו בנוסח "קריירה בהייטק", הם בעצם מתכוונים שהם רוצים להיות מפתחי תוכנה, כאילו זה המקצוע היחיד בהייטק, ושאיכשהו הוא נעלה על כל שאר המקצועות בעולם.

מה העניין?

אז התשובות לשאלות שלך די פשוטות:
1. זו לא שאלה זו הצהרה. אז אין מה לענות.
2. אתה לא זורק הכל לפח, מן הסתם יש קורסים בתואר הנדסה שתקפים לכל תחומי הנדסה, כמו כל קורסי מתמטיקה.
3. רוב ה-"הסבות" הן מסחטת כסף.
אפשר לעשות הסבה לפיתוח בעצמך אם יש לך תואר קרוב מספיק ומשמעת ללימוד עצמי.
3. יש כדורים שעוזרים נגד חששות וחרדות, או לפחות כך שמעתי.
גם משמרות במקדונלדס לא ממש תורמות לאיזון בית \ עבודה.
5. תוך כמה זמן תהיה בן 40? 20 שנה? 15 שנה?
לך תדע, עד אז אולי התחממות גלובלית תחסל את כולנו, או שמישהו מהשכנים סוף סוף יזרוק עלינו פצצה גרעינית, או שבינה מלאכותית מתקדמת תחסל את כל מקצועות ההנדסה ותשאיר גם מהנדסי מכונות מובטלים.

בקיצור - מה שאתה באמת צריך לשאול זה:
1. האם המקצוע הנוכחי מתאים לי?
2. האם המקצוע שאני רוצה לעבור אליו מתאים לי, ולא רק מבחינת שכר שאני חושב שאני אקבל (ושלא משקף כלל את מה שבאמת תקבל!)?
לצפיה ב-'דעתנו לא טובה'
דעתנו לא טובה
22/03/2019 | 17:41
26
כמו שהסקת - ההבטחות של מכוני ההסבה האלה לא מאד אמינות.

לא כל האנשים בהיי טק מקריבים את המשפחה על חשבון הקריירה.
גם לא כל האנשים שאינם בהי טק נהנים מאיזון משפחה קריירה.  
כשתבחר את מקום העבודה, תעשה את השיקולים שלך.

ולמה אתה חושב שבגיל 40-50 תישאר מובטל? 
אל תאמין לכתבות בגרוש של טמקא או ואללה.
לצפיה ב-'פוסט ארוך על חיפוש עבודה'
פוסט ארוך על חיפוש עבודה
19/03/2019 | 13:27
42
566
אז קצת על הרפתקאותי מחיפוש העבודה האחרון בגיל 45 כמעט (עוד חודשיים...)

רקע כללי עלי:
- כ 20 שנות נסיון בפיתוח תוכנה, מתוכן שני שליש ב RT/Embedded ושליש אחרון בפיתוח Backend של אפליקציה פופולרית, רובן הגדול בתפקידי פיתוח hands-on.  
- לא הייתי...
המשך>>
אז קצת על הרפתקאותי מחיפוש העבודה האחרון בגיל 45 כמעט (עוד חודשיים...)

רקע כללי עלי:
- כ 20 שנות נסיון בפיתוח תוכנה, מתוכן שני שליש ב RT/Embedded ושליש אחרון בפיתוח Backend של אפליקציה פופולרית, רובן הגדול בתפקידי פיתוח hands-on.  
- לא הייתי בראיונות עבודה כבר 14 שנים.  את מקום העבודה הנוכחי השגתי ללא ראיון עקב כך שהיזם/מנכ"ל הכיר אותי ממקום מוקדם יותר והוא זה שלמעשה פנה אלי.  יוצא מכך שהפעם העבודה שהתראיינתי היה בקבלה למקום שלפניו, וזה היה בשנת 2005.

שיטת החיפוש:
החלטתי בשלב הראשון לא להפיץ קו"ח לחברות השמה, על מנת לא להיות מוצף בפניות לא רלוונטיות.  היות ועבדתי בשלוש חברות סטארט-אפ שפשטו רגל והעובדים נפוצו בכל רחבי ההיי-טק הישראלי, יש לי קשרים בהמון חברות.  אלו לא קשרים קרובים, לא אנשים שאני נפגש איתם לבירה בערב (אני לא שותה בירה, ולא טיפוס חברותי באופן כללי), אבל כיום בעידן הלינקד-אין והפייסבוק אין בעיה לחדש קשרים ולפנות דרך מכרים.
כצעד ראשון בחרתי לנסות לפנות לארבעת החברות שנחשבות למובילות בעולם: גוגל, אמאזון, אפל, פייסבוק.  לינקד אין גילה לי שבכולן יש לי קשרים טובים, עמיתים לשעבר לעבודה או ממונים לשעבר שנמצאים בתפקידי פיתוח או ניהול בכל אחת מהחברות הללו.
במקביל נענתי גם לשתי פניות שקיבלתי במקרה מחברים תוך כדי החיפוש (לא פניות ממגייסים זרים, אלא רק פניות מאנשים שהכרתי אישית), פניה אחת היתה מסטארט-אפ ופניה שניה מסניף מקומי של חברה אמריקאית גדולה אחרת, לא אחת מאלו שכבר פניתי אליהן.

שלבי הראיונות
הראיונות בחברות הגדולות הדהימו אותי.  שיטת הראיונות השתנתה ללא הכר: אף אחד יותר לא שואל שום דבר עליך, על הרקע שלך, על מה פיתחת או עשית, או על איזה בעיות פתרת.  הראיונות היום הם רק על פתרון חידות אלגוריתמיות, כאשר יש לך בדיוק 45 דקות לשאלה, ללא הארכת זמן, כאשר בזמן הזה מצופה ממך לנהל דיאלוג עם המראיין על הבהרת השאלה, למצוא פתרון אלגוריתמי, להוכיח את נכונותו, להוכיח את הסיבוכיות שלו, לקודד אותו בצורה מלאה על גבי מחשב (אדיטור פשוט ללא קומפיילר וללא חומר עזר) או על נייר לרמה של קוד מלא ועובד, שמכסה את כל מקרי הקצה ונקי מבאגים, בכל שפת תכנות לבחירתך, ולבדוק אותו על הנייר על מספר דוגמאות.  כל זה חוזר חלילה, חמישה ראיונות כאלו ברצף. טירוף מוחלט, אם תשאלו אותי.
שלא תבינו לא נכון, אני עובד בכתיבת קוד במשרה מלאה כבר 20 שנה, ויודע לכתוב היטב, ועדיין: קוד שנכתב ב 15 דקות בלחץ, ייראה כמו קוד שנכתב ב 15 דקות בלחץ ולא כמו משהו שהייתי מעלה ל production לשרת אמיתי.  כמעט בכל המקרים מצאתי את התשובה האלגוריתמית, ידעתי לנמק אותה, וידעתי מה צריך לכתוב ברמת הקוד, והצלחתי לכתוב קוד סביר. לא בכל המקרים הספקתי לכתוב עד הסוף למרות שהיה ברור לי ולמראיין מה צריך להיות ההמשך.  
נסיון קודם לא נספר כלל לטובתך בחברות האלו. אוקיי, אני מקבל את זה שאדם בינוני או גרוע יישאר בינוני או גרוע גם אחרי 20 שנות נסיון, ולכן נסיון קודם כשלעצמו אינו מדד לאיכות.  אבל אני כן טוען שנסיון יכול להיות ללמד את החברה הרבה על המרואיין אם בודקים מה הוא עשה באותן שנים: אם הוא לקח על עצמו חלקים משמעותיים במערכת, אם הוא הוביל טכנית, אם הוא יודע לתאר, להסביר ולנמק בחירות שנעשו במקומות עבודה קודמים, אם יש הצלחות מוכחות שהוא חתום עליהן, אם הוא נחשב "גורו מקומי" בעבודה הנוכחית שלו, אם אנשים שעבדו איתו מעידים שהוא היה כוכב בחברה. כל זה צריך להיות לפחות שווה משקל לאם הוא יכול לקודד ב 15 דקות ללא קומפיילר פונקציה לאלגוריתם לצביעה של גרף.  ברוב החברות הגדולות לא מסכימים עם זה, ושיטות הראיון מבוססות באופן בלעדי על החומר של הקורס האוניברסיטאי משנה ב' "מבני נתונים" (אותו למדתי בשנת 1997) ועל קידוד היסטרי במהירות הסילון.
- הגיל שלי והותק שלי שיחקו לרעתי בנקודה אחת: בגלל שהתראיינתי למשרות של "מפתח בכיר", רמת הציפיות ממני היתה גבוהה.  באחד המקומות נרמז לי ע"י המגייסים שאם מישהו צעיר היה עונה את אותן תשובות כמוני הוא היה מתקבל בלי בעיה, אבל "בשביל רמת ה seniority שלך ציפינו ליותר".

במבחן התוצאה
מתוך ארבעת החברות הגדולות, אחת מעולם לא יצרה קשר, למרות המלצה חזקה מבפנים ולמרות שהרקע שלי מתאים לדרישות המשרה במדויק.  לא עברתי אפילו את שלב קורות החיים, ולא זומנתי לראיונות כלל, אפילו לא שיחת טלפון.
בשלושת הגדולות האחרות זומנתי לימים שלמים של ראיונות, והתוצאה הסופית היתה שתי דחיות וקבלה אחת
במקביל, התקבלתי גם לשתי החברות הנוספות שפנו אלי מיוזמתן (סטארט אפ אחד וחברה אמריקאית גדולה אחרת)

כלומר בשורה התחתונה השגתי הצעה אחת מארבע המובילות, ועוד שתיים מתוך שתיים מהחברות המשניות.  לא הייתי מגדיר את זה ככישלון, אבל זו הצלחה פחותה ממה שציפיתי כשהתחלתי את התהליך. לא המשכתי בחיפוש מעבר לכך ולא ביררתי על תפקידים נוספים בחברות אחרות.  אחרי שכבר סגרתי הגיעו עוד כמה טלפונים שנאלצתי לסרב להם.

במקביל, מקום העבודה הנוכחי ניסה להשיב מלחמה ולהציע לי תפקידים חדשים ותוספות כלכליות על מנת שאני אשאר, אבל קשה להשאיר מישהו שכבר התלבט כמה חודשים, וביצע החלטה כזו על סמך כל הנתונים.

אז זהו, חתמתי הבוקר בחברה המובילה (אחת מהארבע המפורסמות), ועוד חודש אתחיל במקום החדש.

לצפיה ב-'Ghidorah'
Ghidorah
21/03/2019 | 23:30
39
Ghidra (pronounced Gee-druh[1]) is a free reverse engineering tool developed by the National Security Agency (NSA). It was released at RSA Conference in March 2019.[2]The NSA stated that it plans to release Ghidra as open source in the "coming future".[3]Ghidra is seen by many security researchers as a competitor to IDA Pro and JEB Decompiler.[3] The software is written in Javausing the Swing framework for the GUI. The decompiler component is written in C++. Ghidra uses Jython so plugins can be developed in Python.[citation needed]
לצפיה ב-'דרוש מורה בתחום DEVOP LINUX'
דרוש מורה בתחום DEVOP LINUX
19/03/2019 | 20:33
2
100
שלום רב,
דרוש מורה SENIOR DEVOP LINUX
במסגרת פרטנית
שמי יובל מרמת-גן
פרטים 0544634680
לצפיה ב-'דוגמא למתעניינים Kubernetes-Cluster'
דוגמא למתעניינים Kubernetes-Cluster
20/03/2019 | 17:43
1
88
לצפיה ב-'למה?? למה לעשות דבר כזה?'
למה?? למה לעשות דבר כזה?
20/03/2019 | 21:00
19
לצפיה ב-'מענק חתימה ופיטורין'
מענק חתימה ופיטורין
15/03/2019 | 13:20
8
306
לאחרונה הרבה חברות גדולות נוהגות לתת מענק חתימה ולהתנות אותו בכך שהעובד ישאר שנה או שנתיים במקום העבודה אחרת צריך להחזיר את המענק. הסיבה מובנת - למנוע מאנשים לעזוב מהר.
השאלה מה בד"כ קורה אם העובד מפוטר בתקופה הנ"ל? יכולים לדרוש את הבונוס בחזרה?
לצפיה ב-'בדרך כלל לא, אבל זה לפי החוזה'
בדרך כלל לא, אבל זה לפי החוזה
16/03/2019 | 19:01
6
169
אפשר גם לרשום בחוזה שאם העובד מפוטר מסיבות XYZ הוא צריך להחזיר את המענק * 2
לצפיה ב-'אפשר לרשום בחוזה מה שרוצים'
אפשר לרשום בחוזה מה שרוצים
16/03/2019 | 20:19
3
142
השאלה מה חוקי ומה מקובל בתעשייה.
לגבי סעיף שבו צריך להחזיר את המענק במידה והעובד מפוטר - זה יכול לתת מוטיבציה גבוהה לפטר את העובד לקראת סיום התקופה אם מדובר בסכום גבוה.
לצפיה ב-'רב העובדים הסבירים והחברות הסבירות'
רב העובדים הסבירים והחברות הסבירות
16/03/2019 | 20:34
2
189
לא מגיעות למצב שתובעים אחד את השני.

חברה שתפטר סדרתית עובדים כדי לחסוך את המענק תייצר לעצמה PR כל כך רע ששום עובד סביר שיש לו אופציות, יסכים להתראיין אליה. לחברה שמתחרה על הhigh end של העובדים זה מחיר מאד מאד יקר.

הסעיף שמדבר על החזרת המענק בד"כ נועד למנוע מצב של abuse שאנשים חותמים סתם עובדים כמה ימים ומתפטרים בסוף החודש אם הסכום של המענק משמעותי ביחס למשכורת.
לצפיה ב-'תשובה הגיונית, תודה'
תשובה הגיונית, תודה
16/03/2019 | 21:24
44
לצפיה ב-' זה גם לא משתלם'
זה גם לא משתלם
17/03/2019 | 10:38
124
העלות של איבוד עובד טוב והחלפתו באחר יקרה משמעותית מהמענק.
לצפיה ב-'חוזה צריך להיות מאוזן. אם החוזה יהיה לא סביר, בית המשפט לא..'
חוזה צריך להיות מאוזן. אם החוזה יהיה לא סביר, בית המשפט לא..
17/03/2019 | 11:29
1
138
..יחייב ציות לחלקים הלא סבירים שלו
לצפיה ב-'כן. כמו שרוב חוזי העבודה מאוזנים'
כן. כמו שרוב חוזי העבודה מאוזנים
17/03/2019 | 15:39
125
לפחות 50% מהסעיפים באים לשמור על זכויות העובד...

בכל מקרה, בכל מחלוקת כזו העובד יצטרך להגיש תביעה שתדרוש לא מעט זמן וכסף ולא בטוח שזה ישתלם לו
לצפיה ב-'ממה שאני מכיר כאשר החברה מפטרת אז העובד מחזיר את החלק היחסי'
ממה שאני מכיר כאשר החברה מפטרת אז העובד מחזיר את החלק היחסי
19/03/2019 | 18:14
74
ז"א שאם התחייבת לשנתיים ופיטרו אותך אחרי שנה אתה מחזיר חצי.
בכל מקרה זה אמור להיות כתוב בחוזה.
לצפיה ב-'addiction alert'
addiction alert
14/03/2019 | 21:59
224
לצפיה ב-'פיסיקאי מתלבט לגבי התעסוקה שלי'
פיסיקאי מתלבט לגבי התעסוקה שלי
13/03/2019 | 23:02
6
220
אני,31, בוגר תואר ראשון ושני בפיסיקה מאוניברסיטת תל אביב. לאחר שסיימתי את התואר השני התחלתי לעבוד במשרד רואי חשבון ושם התקדמתי לתפקיד אנליסט. בתקופה האחרונה היו קיצוצים במקום העבודה שלי וכרגע אני מחשב מסלול קריירה מחדש ומכוון לקריירה בהייטק. זה ברור לי כבר מעכשיו שדוקטורט בפיסיקה זו לא אופציית לימודים בשבילי ולא ממש בא לי להמשיך לעבוד כאנליסט אבל חשבתי לקחת קורסים במכללות מקצועיות כי כשחיפשתי אפשרויות תעסוקה לפיסיקאים באתרי דרושים, כל מה שמצאתי זה קורסי הסבה לתכנות. האם יש קורס מומלץ לפיסיקאים במכללות מהסוג הזה? או לחלופין, אם הייתם במצב דומה לשלי מה הייתם ממליצים לעשות?
לצפיה ב-'אני אתחיל באנקדוטה היסטורית...'
אני אתחיל באנקדוטה היסטורית...
13/03/2019 | 23:54
205
לפני הרבה שנים... פליטי הפיסיקה היו מוצאים תעסוקה בפורטרן...
דרך אגב יש בוגרי פיסיקה שמוצאים את עצמם עוסקים בפיננסים ...
בעבר רוב הקוונטים בוולסטריט היו פיסיקאים ולרוב עם תואר שלישי.

אתה צעיר ודי הרבה אפשרויות פתוחות בפניך.... כל ההסבות האפשריות....
מפול סטאק.... וגם BI... היה פה אחד מהתחום שסגר חוזה די נאה... ועד הסבות לזמן אמת ומערכות משובצות מחשב....

והנה עוד אופציה שאולי תשקול... מה דעתך לרכוש לעצמך תעודת הוראה? מערכת החינוך זקוקה למורים למדעים....

ודבר אחרון... מצער שאין עבודה לפיסקאים, כימאים, מהנדסי מכונות, ביולוגים ועוד...
לצפיה ב-'כמו שאמר החתול לאליס'
כמו שאמר החתול לאליס
14/03/2019 | 13:00
1
183
אם אינך יודע לאן אתה רוצה ללכת, זה לא משנה באיזו דרך תלך.

זה נשמע שאתה מחפש כיוון בלי להגיד מה היעד שאליו אתה רוצה להגיע.  מצד אחד אתה "מחשב מסלול קריירה מחדש ומכוון לקריירה בהייטק", ומצד שני אתה כותב "כל מה שמצאתי זה קורסי הסבה לתכנות".  אז אם לא תכנות, מה אתה כן רוצה לעשות ב"היי טק"?

פיסיקאים יכולים לעבוד בתחומים שקשורים ישירות לפיסיקה, נניח למשל באל-אופ מתעסקים באופטיקה ואני מנחש שבחברות אחרות יש גם משרות של פיסיקה ממש.  הן מועטות מאוד ומצריכות לרוב תארים מתקדמים ונסיון משמעותי, אבל אולי אם תחפש תמצא משהו רלוונטי.

פיסיקאים יכולים ללכת לכיוונים של מהנדסי חשמל, כגון עיבוד אותות (DSP).

ופיסיקאים יכולים ללכת לתפקידים שאינם קשורים לפיסיקה כלל, וקשורים רק להיותם (לרוב) אנשים אינטליגנטיים שכבר הוכיחו את יכלתם ללמוד תואר מדעי קשה.  לכך יש קורסי הסבה לתכנות, לימודי תעודה באוניברסיטאות, וכו'.

מה מבין הדברים האלו מתאים לך?  מה היית רוצה לעשות?

לצפיה ב-'והחתול הקוונטי יגיד לו:'
והחתול הקוונטי יגיד לו:
14/03/2019 | 13:06
156
תלך בכל הדרכים...

לצפיה ב-'אם אהבת את תפקיד האנליסט אולי Data Science יעניין אותך.'
אם אהבת את תפקיד האנליסט אולי Data Science יעניין אותך.
14/03/2019 | 13:05
1
49
לצפיה ב-'כן. זה תחום די חם בקרב פיסיקאים. '
כן. זה תחום די חם בקרב פיסיקאים.
17/03/2019 | 18:51
52
אני פיסיקאי ונכנסתי לתחום הזה ושל אלגוריתמים. 
אני מכיר לפחות עוד שלושה פיסיקאים עם תארים מתקדמים שגם הם בתחום. 

יש כאלה שעושים bootcamp ויש כאלה שפשוט לומדים לבד. (אני עשיתי קורס בקורסרה ומשם המשכתי לבד). 

לצפיה ב-'באמת למה לא DATA SCIENTIST?'
באמת למה לא DATA SCIENTIST?
14/03/2019 | 17:37
133
פיזיקאים מאוד "פופולריים" בתחום הזה.
לדעתי - במידה ויש לך רקע מחקרי/לימודי בתחומי ההסתברות/אנליזה נומרית/עיבוד אותות/תחומים אנליטיים קרובים - תדגיש אותו בקו"ח, תרענן מיומנויות בסטטיסטיקה והסתברות ותקח כמה קורסי אונליין בעיבוד נתונים ולמידת מכונה עם פייטון. 
לצפיה ב-'מצב האד-טק בישראל?'
מצב האד-טק בישראל?
12/03/2019 | 18:58
12
253
הי,
זומנתי לאחרונה לכמה ראיונות לחברה בתחום הנ"ל. מבדיקה קצרה, עלה שהחברה חטפה מכה מאוד קשה ב-3 השנים האחרונות, כמו רוב תחום האד-טק.
1. מה לדעתכם המצב בתחום? הייתם מצטרפים לחברה מהתחום הזה (שהיא לא גוגל, פייסבוק או אמאזון)? האם לדעתכם התחום מראה סימני התאוששות או גווע?
2. איך אתם אוספים מידע על חברה או מקבלים מושג לגבי היציבות שלה,כשאתם לא מכירים אנשים מהחברה?

תודה

לצפיה ב-'הנבואה לשוטים אבל המצב רע ולפי הכוכבים יהיה הרבה יותר גרוע.'
הנבואה לשוטים אבל המצב רע ולפי הכוכבים יהיה הרבה יותר גרוע.
12/03/2019 | 22:42
7
82
לצפיה ב-'מזכיר לי את פוסט של מייקל אייזנברג'
מזכיר לי את פוסט של מייקל אייזנברג
12/03/2019 | 23:37
6
203

קריאה מעניינת מנק׳ מבטו של משקיע.
לצפיה ב-' סיכום יפה. מוזר שהוא לא מזכיר הונאות. Ad-fraud tech'
סיכום יפה. מוזר שהוא לא מזכיר הונאות. Ad-fraud tech
12/03/2019 | 23:49
58
לצפיה ב-'רוב האד-טק שאני מכיר זה מוצרים משלימים לגוגל/פייסבוק ושות''
רוב האד-טק שאני מכיר זה מוצרים משלימים לגוגל/פייסבוק ושות'
14/03/2019 | 09:50
4
136
בעיקר כאלה שמתיימרים לעשות אופטימזציות של קמפיינים, כמובן AI/ML (איך לא...) ולהפיק תובנות ועוזרות לשפר ביצועים.
זה עניין בעייתי. גם כי בשיפור של כמה פיצ'רים, גוגל ופיסבוק יכולות להעלים את החברות האלה. גם כי הן נסמכות על שיתוף פעולה שמחייב הסכמה ויכול להסתיים ברגע כפי שגוגל גרמה לקריסה של קונדואיט.

עוד נקודה: כמו הרבה טרנדים, הרבה סטארטאפים של אד טק התהדרו כאמור באלגוריתמים מבוססי למידת מכונה. בעידן הרשתות נוירונים לכל דורש, וכיון שהדאטה יחסית פשוט (הקלקות על מודעות ובצד השני אוסף של מאפיינים מהגולש ומהתוכן), הרי שסביר להניח שאפשר להגיע לתוצאות טובות יחסית בקלות ונוצרה תחרות פרועה של סטארטאפים. וכיוון שהפרסומות הן ליבת העסקים של גוגל ופיסבוק, הללו דואגות בעצמן לשפר את האלגוריתמים ואת השירות למפרסמים וללקוחות כך שיוצא שהסטארטאפים האלה מתחרים בגוגל ופייסבוק עצמן ובעיקר מחפשים "חורים" במוצר שלהם שיוכלו להציע פתרון. זה מודל עסקי חלש.
לצפיה ב-'מזכיר לי אגב את העניין של אלגו טריידינג'
מזכיר לי אגב את העניין של אלגו טריידינג
14/03/2019 | 09:52
2
131
הרבה חברות ניסו. אין ספק שמחשב יכול לנבא תנודות בשוק מהר יותר מאנליסט. בסוף רוב האלגוריתמים לא מצליחים או משיגים תוצאות בינוניות, בודדים ממש הצליחו והשוק נהיה צפוף ולא כדאי לרוב היזמים.
לצפיה ב-'האם אתה יכול לתאר את המצב עם מספרים?'
האם אתה יכול לתאר את המצב עם מספרים?
14/03/2019 | 11:23
1
107
מה אחוז החברות שנמחקו עם השנים בתחום האלגוטריידינג (או האד-טק), 90 אחוז ?

האם המשקיעים עד כדי כך טיפשים שיש עדיין חברות כאלה?
לצפיה ב-'מן הסתם לא'
מן הסתם לא
14/03/2019 | 11:55
117
זה גם משהו שמאוד קשה למדוד. יש המון שחקנים בודדים, מכיר ד"ר לפיזיקה שמתפרנס ממודל מסחר שפיתח בביתו בהתנחלות מבודדת בשומרון. גם אותו תכניס לסטטיסטיקה? מה גם שהחברות בתחום שומרות על סודיות ולכן אין הרבה מידע. ויש גם אלגוריתמים בבעלות בתי מסחר, בנקים ומוסדות פיננסים אז לא יודע איך תחשיב אותם אם בכלל.
לגבי משקיעים טפשים או לא, חלקם מרוויחים יפה.
גם בסטארטאפים רגילים רוב כספי המשקיעים יורדים לטמיון. קשה לי להכנס לפסיכולוגיה של המשקיעים. כל מקרה לגופו.
לצפיה ב-'מעניין, תודה! דרך אגב - זה נכון לרוב תחום ה-ML'
מעניין, תודה! דרך אגב - זה נכון לרוב תחום ה-ML
14/03/2019 | 11:25
107
מה שכתבת לגבי משרות ML נכון באופן כללי, גם בתחומים של עיבוד תמונה,פינטק ועוד כמה - המודלים קיימים ויחסית פשוטים לשימוש, אבל עדיין, האתגר הוא בבניית הפיצ'רים (שכולל הרבה פעמים איסוף מידע), מציאת השילוב הנכון בין המודלים ובהטמעה בפרודקשן. 

המודל העסקי של החברה (לא כ"כ קטנה, כ-200 עובדים) הוא כפי שציינת, והאתגר לכאורה במשרה הוא צורך בניתוח טקסט -מה שמכונה NLP - לצורך מציאת פיצ'רים מורכבים ומדויקים יותר. כמובן שהמטרה היא לא להתחרות בגוגל, אלא להשתמש בפלטפורומות קיימות ולנסות להוסיף עליהן פיצ'רים ספציפיים לדומיין. האם זה ריאלי? לא יודע.

לצפיה ב-'מה זה "האד-טק" ?'
מה זה "האד-טק" ?
14/03/2019 | 11:45
2
33
לצפיה ב-'טכנולוגיה של פרסום'
טכנולוגיה של פרסום
14/03/2019 | 12:09
25
לצפיה ב-'טכנולוגיה של פרסום'
טכנולוגיה של פרסום
14/03/2019 | 12:11
15
לצפיה ב-'mandatory ad-tech primer'
mandatory ad-tech primer
14/03/2019 | 12:34
95
לצפיה ב-'האם חברת בואינג עושה QA רציני למטוסיה'
האם חברת בואינג עושה QA רציני למטוסיה
14/03/2019 | 11:18
18
173
יותר ויותר עולה החשד שבג בתוכנה גרם לנפילת 2 המטוסים באינדונזיה ובאתיופיה.
החברה עצמה הודיע שתעשה עידכון תוכנה למטוסיה !
נראה לי שיש פה עילה לרשלנות פושעת של החברה שהסתירה גילוי בגים כבר אחרי האסון באינדונזיה, דם יכול להיות שהלחץ לספק את הביקוש למטוסי 737 MAX במהירות היה על חשבון בדיקות QA מעמיקות.

לצפיה ב-'לא הייתי יוצא בהצהרות נחרצות כאלה'
לא הייתי יוצא בהצהרות נחרצות כאלה
17/03/2019 | 19:42
16
70
במקרה הקודם מדובר היה בחוסר הדרכה לטייסים, בעיקר. תקלות תמיד קורות, אבל זה בדיוק התפקיד של הטייסים האנושיים - להתמודד איתן ולהפעיל שיקול דעת שמחשב לא יכול להפעיל. לוחצים על מתג שמכבה את הMCAS וממשיכים בטיסה. האינדונזים לא ידעו בכלל על הMCAS, שזאת פשלה של בואינג, אבל לא קשורה לQA.

עדיין לא ברור מה קרה עם המטוס האתיופי. זה ״נראה״ שזה קשור לאותה המערכת, אבל מה בדיוק ארעה ומה עשו (או לא עשו) הטייסים אנחנו עוד לא יודעים.
לצפיה ב-'יש חשד לבג במערכת MCAS שהיא מערכת חדשה'
יש חשד לבג במערכת MCAS שהיא מערכת חדשה
18/03/2019 | 14:59
15
52
לפי  הכתבה פה

כמובן שיש להדריך את הטייסים מה לעשות במקרים שהמערכת האוטמטית "משתגעת"   ומסכנת את הטיסה  אבל בכל מקרה זה  די חמור שמערכת אוטמטית "משתגעת", אסור שזה יקרה.
לצפיה ב-'קראת את הכתבה שקישרת אליה?'
קראת את הכתבה שקישרת אליה?
18/03/2019 | 17:16
14
46
״A preliminary report on the Lion Air Flight 610 accident blamed it in part on a faulty angle of attack sensor״

חיישנים זה חומרה, לא תוכנה.

לא שלא יכולים להיות באגים בתוכנה, אבל ספקולציות כמו שלך לא מוסיפות להרגעת הרוחות.
לצפיה ב-'התוכנה אמורה לזהות חישנים תקולים'
התוכנה אמורה לזהות חישנים תקולים
18/03/2019 | 18:01
13
50
צריך לתכנן את המערכת ככה שהתוכנה תזהה חיישנים תקולים ותנקוט בצעדים המתאימים , אצלינו במערכת יש חיווי מהחומרה על חיישן תקול.
אולי לשים כמה חיישנים שיגבו אחד את השני .... אני לא מכיר את המערכת שלהם ואין לי עצות ספציפיות , אבל אני מצפה שמערכת של מטוס תהיה מגובה כמו שצריך עם כפיליות חומרה , ושה QA יבדוק התנהגות המערכת כאשר חיישן מזייף\תקול ...

לצפיה ב-'זה לא היה מצחיק, אם ניסית להתבדח.'
זה לא היה מצחיק, אם ניסית להתבדח.
18/03/2019 | 18:12
12
15
לצפיה ב-'לא הבנתי ,מי ניסה להתבדח פה ?'
לא הבנתי ,מי ניסה להתבדח פה ?
19/03/2019 | 17:32
11
30
האם יש  לך מנית בבואינג שאתה דורש "להרגיע את הרוחות"?  

יש חשד גדול לבג בתוכנה של המטוס ( ואי זיהוי חיישן שהתקלקל זה בג בתוכנה או בתכנון של המערכת! ) וצריך לעשות בדיוק ההיפך מ"להרגיע את הרוחות", יש לקרקע את כל המטוסים ( וטוב שגם בארה"ב החליטו על כך אם כי באיחור ), עד שיבינו מה קרה שם .
לצפיה ב-'"יש"? אולי. אבל זה לא מה שאמרת קודם.'
"יש"? אולי. אבל זה לא מה שאמרת קודם.
19/03/2019 | 17:45
10
9
לצפיה ב-'מה אמרתי קודם ומה אמרתי עכשיו ? ומה הבעיה ?'
מה אמרתי קודם ומה אמרתי עכשיו ? ומה הבעיה ?
19/03/2019 | 18:13
9
23
ומי מתבדח ? ולמה אתה מדבר ברמזים סתומים ?

לצפיה ב-'למה רמזים? דיברת שטויות מוחלטות (גם בהודעה האחרונה שלך).'
למה רמזים? דיברת שטויות מוחלטות (גם בהודעה האחרונה שלך).
19/03/2019 | 19:06
8
20
חשבתי שהייתי די מפורש

״תוכנה אמורה לזהות חישנים תקולים״ - חשבתי שזאת הייתה בדיחה, הרי זה לא משהו שמישהו שיודע איך מחשב עובד אמור להגיד ברצינות. אבל פה שוב, כשמדובר בך, הכל אפשרי כנראה.
לצפיה ב-'כן תוכנה אמורה לזהות חישנים תקולים !'
כן תוכנה אמורה לזהות חישנים תקולים !
19/03/2019 | 19:42
7
20
אצלינו למשל עושים זאת, אם למשל מדובר בכניסה אנלוגית אז שהוא מתנתק הערך המתקבל הוא מחוץ לטווח שמצפים לו.
אפשרות נוספת היא לשים 2 חיישנים זהים ואם ההפרש בין קריאותיהם הוא מעל סף מסוים אז זה תקלה .
יש רכיבי המרה מאנלוגי לדיגיטלי  שמשדרים את הקריאות שלהם בתקשורת טורית למחשב שחלק מהביטים משמשים לחיווי על תקלות שונות בחיישן .

לצפיה ב-'אתה צריך לכתוב מכתב לבואינג! הם לא יודעים את זה!'
אתה צריך לכתוב מכתב לבואינג! הם לא יודעים את זה!
19/03/2019 | 20:09
6
23
איזה ליצן אתה, בחיי
לצפיה ב-'רגע , אז זה לא שטות לומר ש"תוכנה אמורה לגלות חיישן תקול" ?'
רגע , אז זה לא שטות לומר ש"תוכנה אמורה לגלות חיישן תקול" ?
19/03/2019 | 20:14
5
24
אז אתה מסכים שזה אפשרי ומתחייב ( בעיקר במערכות קריטיות כמו מטוב מכונית ...) שהתוכנה תזהה חיישנים תקולים ?
אז על מה בעצם אמרתה "שטויות", על זה שאני מציע לחברה גדולה כמו בואינג לעשות את הדבר הטרוויאלי הזה במערכות שלה ?
לצפיה ב-'וודאי שזאת שטות, תוכנה לא "אמורה" לעשות כלום'
וודאי שזאת שטות, תוכנה לא "אמורה" לעשות כלום
19/03/2019 | 20:20
4
32
תוכנה עושה את מה שמתכנתים אותה לעשות. היא דטרמיניסטית לחלוטין. וזאת בדיוק הבעיה - כשיש לך מצבים בלתי צפויים, אתה צריך גורם אנושי שיקח שליטה ויקבל החלטות. זאת הסיבה שהטייסים בכלל עדיין קיימים.

תוכנה לא "אמורה" להנחית את המטוס על הנהר, תוכנה לא "אמורה" לעצור המראה כשיש זבל על המסלול, ותוכנה גם לא "אמורה" להחליט מי משני החיישנים (ורמז - יש שניים) נותן סיגנל שגוי. הטייס אמור. התוכנה רק יכולה לתת חיווי שמשהו לא בסדר.

אתה לא יודע אם התוכנה אכן נתנה את החיווי או לא, אתה לא יודע אם הטייס יודע לזהות את החיווי או לא, ואתה בטח ובטח שלא יודע את התסריט הזה נבדק (כנראה שכן) ואם הטייסים עברו אימון מתאים (כנראה שלא).

מה שאתה כן יודע זה לזרוק שטויות בפורום.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "תוכנה לא אמורה לעשות כלום" ?'
מה זאת אומרת "תוכנה לא אמורה לעשות כלום" ?
19/03/2019 | 20:42
3
24
אז מה עושה הטייס האוטומטי ? מה עושים מערכת הבטיחות במכוניות מתקדמות ? באוטו שלי אני יודע שאם אני במצב שמירת מרחק המערכת "לוחצת" בעצמה על דוושת הברקס שהיא מזהה התקרבות גדול מידי לאוטו שמלפני.
ברור שהתוכנה אמורה גם לתת חיוויים וברור שצריכה להיות אפשרות לעקוף אותה ידנית על ידי גורם אנושי ( במטוסים בעיקר ). אגב למשל במכונות לחיתוך פחים התוכנה עוצרת את המכונה כאשר החישן מזהה כניסת עצם זר ( אולי יד של פועל ) לשטח העבודה, ולא מאמין שיש אפשרות לעקוף את זה.
לצפיה ב-'מעבר לכותרת אני מבין שלא קראת...'
מעבר לכותרת אני מבין שלא קראת...
19/03/2019 | 22:34
2
6
לצפיה ב-'יש לי הרגשה שאתה מתווכח איתי על סמנטיקה וניסוחים'
יש לי הרגשה שאתה מתווכח איתי על סמנטיקה וניסוחים
20/03/2019 | 07:08
1
26
האם זה התוכנה או המחשב או התכנת שכתב את הקוד עושים את מה שהם עושים....

אגב לדעתי תוכנה כן  "אמורה" לעצור המראה כשיש זבל על המסלול ( או לפחות לתת חיווי לטייס ), לא יודע אם יישמו דבר כזה במטוסים, אבל במכוניות אוטונומיות יש דבר דומה שהמחשב עוצר את הרכב כשהוא מזהה עצם בנתיב הנסיעה שהרכב עלול להתנגש בו.
לצפיה ב-''
20/03/2019 | 07:17
17
אם אתה לא מצליח לנסח את המחשבות שלך כמו שצריך, איך אפשר לסמוך עלייך שתנסח קוד כמו שצריך? תגיד למחשב ״אתה מתווכח על סמנטיקה, אז מה שאמרתי לך 1 עד N, אתה הרי יודע לבד שמתחילים לספור מ0״?

מה שעבורך זה ״סמנטיקה״, בשבילי זה הבדל בין שטות לרצינות. אני לא ״אמור״ לנחש למה אתה מתכוון. אני קורא את מה שכתבת, לא מה שהתכוונת לכתוב.
לצפיה ב-'לא היה שום ״באג״ בתוכנה, פשוט תוכנה אפשר בקלות ״לתקן״'
לא היה שום ״באג״ בתוכנה, פשוט תוכנה אפשר בקלות ״לתקן״
18/03/2019 | 00:17
64
לצפיה ב-'תודה למי שענה לי'
תודה למי שענה לי
13/03/2019 | 17:08
8
340
האמת הגבתי לכם לגופן של התגובות אבל מסיבה כלשהי תפוז החליט שהתגובות שלי צריכות אישור מנהל והוא כנראה לא אישר אותם.

אציין רק מפאת הסקרנות. סגרתי היום חוזה על 26 ברוטו.
וכל ההצעות שהיו לי לאורך הדרך בכלל לא התקרבו למספרים שצויינו שם בתגובות.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף '
תודה על השיתוף
13/03/2019 | 17:51
60
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב ובהצלחה!'
קודם כל מזל טוב ובהצלחה!
13/03/2019 | 17:51
1
202
לגבי "אישור מנהל" זה באג בתפוז.
אתה צריך להתנתק, לעשות מחיקת עוגיות והיסטוריית גלישה, ולהתחבר מחדש.
לצפיה ב-'מאשר'
מאשר
14/03/2019 | 09:19
110
אני לא חסמתי אף אחד וגם לא קיבלתי הודעות לאישור. מדובר בבאג.
לצפיה ב-'תיקח ממנו דוגמא אישית '
תיקח ממנו דוגמא אישית
13/03/2019 | 19:20
2
57
לצפיה ב-'זה לדסלוק..'
זה לדסלוק..
13/03/2019 | 19:21
1
42
לצפיה ב-'אל תדאג'
אל תדאג
13/03/2019 | 20:17
158
יש לי כבר פוסט ארוך כתוב ומוכן לשיתוף, ברגע שיקרה דבר מה שאמור לקרות בימים הקרובים, אם ירצה השם
לצפיה ב-' ברכות ותודה על השיתוף!'
ברכות ותודה על השיתוף!
13/03/2019 | 19:55
47
לצפיה ב-'משל - לא כל מספר שזורקים לך בפורום קשור למציאות.'
משל - לא כל מספר שזורקים לך בפורום קשור למציאות.
17/03/2019 | 19:44
18
לצפיה ב-'דרישות שכר BI Developer'
דרישות שכר BI Developer
11/03/2019 | 21:54
14
319
שלום לכולם,
אשמח לעזרה בנוגע לדרישות שכר..
עברתי על כל טבלאות השכר שיכלתי למצוא למעט טבלה אחת לא היה שום זכר  לתפקיד של   BI Developer / data developer וגם בטבלה הזאת הופיעו מספרים מגוחכים...

אני עם 4.5 שנות ניסיון פיתוח בתחום ה BI כותב ETL ב Python.
עובד עם AWS - redshift וכו' ועם bigquery
תואר במדמ"ח

מה לדעתכם צריכים להיות דרישות השכר שלי?
לצפיה ב-'במצב השוק הנוכחי'
במצב השוק הנוכחי
11/03/2019 | 23:49
11
279
בין 17 ל-19
לצפיה ב-'מאיפה הבאת את המספרים האלה?'
מאיפה הבאת את המספרים האלה?
12/03/2019 | 07:11
10
263
אני די בטוח שאתה לא מהתחום ?
לצפיה ב-'לפחות תהיה מנומס ותגיד תודה'
לפחות תהיה מנומס ותגיד תודה
12/03/2019 | 12:16
9
207
אם היית מכיר את השוק, לא היית צריך לשאול.
שאלת, קיבלת תשובה, תגיד תודה. 
התגובה שלך ילדותית וחצופה.

מה שהשוק מוכן לשלם ("קונה מרצון") זה השווי.
אם מישהו יהיה מוכן לשלם לך יותר, אז זה השווי.
אם יציעו לך חצי מזה אז זה יהיה השווי.
לצפיה ב-'הוא שאל שאלה לגיטימית. מאיפה הבאת את המספרים?'
הוא שאל שאלה לגיטימית. מאיפה הבאת את המספרים?
12/03/2019 | 16:53
6
64
לצפיה ב-'ויני, אתה טרול ואת המשך התשובה תקרא בפנים...'
ויני, אתה טרול ואת המשך התשובה תקרא בפנים...
12/03/2019 | 18:14
5
155
 עִם חָסִיד תִּתְחַסָּד, עִם גִּבּוֹר תָּמִים תִּתַּמָּם.

עִם נָבָר תִּתָּבָר, וְעִם עִקֵּשׁ תִּתַּפָּל.

לצפיה ב-'אז התשובה לשואל המקורי היא שאכן המצאת את המספרים?'
אז התשובה לשואל המקורי היא שאכן המצאת את המספרים?
12/03/2019 | 18:20
4
53
לצפיה ב-'לא... התשובה היא שאתה (ויני) טרול...'
לא... התשובה היא שאתה (ויני) טרול...
12/03/2019 | 20:02
3
130
חבל על הזמן להתדיין איתך
לצפיה ב-'luis13 שאל, לא אני. גם הוא טרול? כולם אצלך טרולים?'
luis13 שאל, לא אני. גם הוא טרול? כולם אצלך טרולים?
12/03/2019 | 20:04
2
112
או אולי בעצם אתה זה שטרול...
לצפיה ב-'יש לך הרגל מגונה, להידחף לשיחה של אחרי בלי שנתבקשת...'
יש לך הרגל מגונה, להידחף לשיחה של אחרי בלי שנתבקשת...
12/03/2019 | 20:24
1
103
הוא שאל שאלה, הוא קיבל תשובה. יש לו מה להגיד, יש לו פה והוא יגיד.
איתך אין שום עניין לדבר. סע לשלום. 
לצפיה ב-'אני מניח שהתשובה לשאלה שלו ברורה גם לו וגם לכולם.'
אני מניח שהתשובה לשאלה שלו ברורה גם לו וגם לכולם.
12/03/2019 | 20:29
48
לצפיה ב-'נסיון לתגובה נוספת'
נסיון לתגובה נוספת
13/03/2019 | 22:11
1
127
התגובה שלי אינה ילדותית.

אני מכיר היטב את השוק ולמען האמת גם לא היה קשה לי למצוא. רציתי לדעת האם מה שאני חושב שאני שווה זה אכן כך ולכן פניתי לעצת הפורום.

אתה "תמחרת" אותי בשכר נמוך יותר ממה שמרוויח אפילו אנליסט.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/03/2019 | 22:24
104
אני לא "תמחרתי" אותך. זה המידע שהיה לי.
ברכות על החוזה, ושיהיה בהצלחה.

להבא, אם אתה מכיר את השוק ויודע את הנתונים, אז תסמוך על עצמך.
אם אתה שואל, אז יתכן שהתשובה לא תהיה מה שאתה מצפה.

לצפיה ב-'מה עושים בתפקיד בפועל?'
מה עושים בתפקיד בפועל?
12/03/2019 | 18:54
1
196
הניסיון לא בהכרח רלוונטי, אלא יותר מה עושים בתפקיד בפועל.

אם זה לרוב פיתוח\כתיבת קוד אז השכר צריך להיות בהתאם 20-25. אבל אם זה יותר התעסקות עם נתונים, דוחות, ורק מדי פעם נוגעים בקוד, אז מעט נמוך יותר.

מעבר לכך, אתה תמיד יכול לקחת את השכר שקיבלת במקום האחרון ולהוסיף 10%.
תבדוק איך מגייסים מגיבים כשאתה מציג את ציפיות השכר, ואם צריך תעשה התאמות.
לצפיה ב-'רק קוד. שום קשר לדוחות.'
רק קוד. שום קשר לדוחות.
13/03/2019 | 22:12
47
לצפיה ב-'אוטומציה או פיתוח ? (וחיפוש עבודה ראשונה)'
אוטומציה או פיתוח ? (וחיפוש עבודה ראשונה)
10/03/2019 | 19:34
35
298
היי,
אני סטודנט שנה ג ואני מעוניין להתחיל לחפש עבודה בקרוב.
לפני שאני אתחיל, יש כמה שאלות שמעניינות אותי, חלקן להלן:

1.אחת השאלות שמטרידות אותי, היא שאני לא יודע עד כמה אני מעוניין לבלות את כל ה5-10 שנים הקרובות, בלקרוע את עצמי בלפתח דברים שהיו משאלת ליבם של אחרים.
אני יכול לעבוד קשה עבור זה, אבל יותר מ9-10 שעות ביממה, כך שלמעשה אני אהפך ל"עבד" של אחרים לא ממש קורץ לי.
מעניין אותי מה אתם חושבים על הנקודה הזו? (באופן כללי)
האם יש חברות שמאפשרות לעובדים איזון בית-עבודה בישראל ?
זה משהו שמתחיל להכנס לשוק העבודה ?

2.(קשור ל1)
בעקבות זאת חשבתי לחפש עבודה ראשונה באוטומציה.
האם זה יגביל אותי אם בעתיד ארצה לעבור לפיתוח ?

3.אני חשבתי על איזה סוג עבודה ראשונה לחפש.
אני חושב שהכי מעניין אותי יהיה למצוא עבודה בbackend (web) t, ובשפת C#.
אני יודע שהרבה מחבריי למחזור פשוט "יורים" לכל הכיוונים, עד שהם מוצאים משהו.
זה יהיה מהלך נבון מבחינתי לנסות למצוא עבודה בתחום אחד ?
עדיף פשוט "לירות לכל הכיוונים" ?
איך אתם ניהלתם את התהליך למציאת העבודה הראשונה שלכם ?

כל טיפ או המלצה שאתם יכולים לתת תעזור.
תודה רבה !
לצפיה ב-'הרבה שאלות אבל חבל לבזבז זמן להשיב עליהן. קודם כל תראה מה'
הרבה שאלות אבל חבל לבזבז זמן להשיב עליהן. קודם כל תראה מה
10/03/2019 | 22:21
22
241
מרחב האפשרויות שלך בשוק. אני מרשה לעצמי לנחש שהוא מצומצם ביותר. אח״כ תערים דרישות. ניסוח יותר יפה כאן http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/308/18404994...
לצפיה ב-'ייתכן מצומצם וגם אם זה המקרה'
ייתכן מצומצם וגם אם זה המקרה
10/03/2019 | 22:49
21
150
זה רק הופך את הבחירה ליותר חשובה. לא ?
לצפיה ב-'אני אשתף אותך באנקדוטה שאולי תהיה wakeup call מועיל'
אני אשתף אותך באנקדוטה שאולי תהיה wakeup call מועיל
10/03/2019 | 22:56
20
217
אני מפתח תוכנה עם 10++ שנות נסיון ובוגר טכניון. בחודש האחרון שלחתי קו״ח ל-~100 חברות, וקיבלתי תשובה מ... אחת.
כמוך, יש לי הרבה ״דיעות״ לגבי איפה כן או לא כדאי לי לעבוד ולמה. אבל מה הועילו צדיקים בתקנתם? כנראה שאאלץ לשים העקרונות בבוידעם להתראיין בחברה האחת הזו.
לצפיה ב-'זה לא מצב סביר'
זה לא מצב סביר
10/03/2019 | 23:05
19
183
או שאתה מטריל\משקר או שאתה מסתיר אינפורמציה מאד רלוונטית.
בן אדם סביר גם בלי תואר, יזכה לזימונים רבים ואני מכיר כמה שמחפשים עכשיו.

לצפיה ב-'מסכים. ייבגני, שתף אותנו בנתון החסר'
מסכים. ייבגני, שתף אותנו בנתון החסר
11/03/2019 | 09:57
18
172
או שרשמת ביודעין בקו"ח משהו שמסנן את רוב המשרות, או שאתה ממציא. לא נשמע הגיוני בכלל.
כל מי שאני מכיר מחפש לגייס באיטנסיביות ואני עצמי מקבל בערך 2-3 פניות ביום.
לצפיה ב-'״נתון חסר״? אין. אולי הגזמתי במאה. תוריד ל-70. לא ספרתי.'
״נתון חסר״? אין. אולי הגזמתי במאה. תוריד ל-70. לא ספרתי.
11/03/2019 | 15:33
17
166
ההבדל היחיד שאני יכול לחשוב עליו ביני למפתח אחר הוא שאני לא גר במרכז וגילי לא קטן מ-40.
לצפיה ב-'ממש מוזר. אם "לא במרכז" זה משהו קיצוני אז זה יכול להסביר'
ממש מוזר. אם "לא במרכז" זה משהו קיצוני אז זה יכול להסביר
11/03/2019 | 16:08
16
129
יש לא במרכז חיפה, ב"ש, וכו' ויש טבריה או דימונה.

אני שולח לך משהו בפרטי, אולי אוכל לעזור.
לצפיה ב-'בוא נגיד שחיפה רחוקה ממני כמעט שעתיים נסיעה. באמת אני צריך'
בוא נגיד שחיפה רחוקה ממני כמעט שעתיים נסיעה. באמת אני צריך
11/03/2019 | 16:20
15
165
להוריד את מקום המגורים מהקו״ח ולעשות לזה A/B
לצפיה ב-'וואו. בהנחה שאתה בצד הלא נכון של השעתיים, זה יכול להסביר'
וואו. בהנחה שאתה בצד הלא נכון של השעתיים, זה יכול להסביר
11/03/2019 | 16:43
64
לצפיה ב-'פרט שולי ולא רלוונטי לשום מעסיק..'
פרט שולי ולא רלוונטי לשום מעסיק..
11/03/2019 | 19:57
13
426
לא השתרבב לך גם איזה "מחפש אך ורק עבודה מהבית 100% מהזמן" תמים לתוך הקו"ח?
לצפיה ב-'אני אולי טיפש אבל לא טמבל. על דברים כאילו מדברים בסוף התהליך'
אני אולי טיפש אבל לא טמבל. על דברים כאילו מדברים בסוף התהליך
11/03/2019 | 21:27
9
131
ברור שהשאיפה שלי היא לעבוד 100% remote. אני *לא* כותב את זה בקו״ח (ברור גם שאני באופן תדיר שולח קו״ח לחברות שהן באופן מוצהר remote כמו גיטלאב).
לצפיה ב-'הייתי דווקא מעלה את זה (רוצה עבודה בremote) בתחילת תהליך'
הייתי דווקא מעלה את זה (רוצה עבודה בremote) בתחילת תהליך
11/03/2019 | 21:41
8
130
אחרי שהם יצרו קשר, בחברות מספיק גדולות הדברים האלה בד"כ בגדר מדיניות ולא יכופפו את זה בשבילך גם אם יתלהבו מאיך שסרקת עץ בינארי וחבל להתראיין סתם.

נראה לי שזה דיי טריוויאלי לא לרשום שאתה גר ליד עייתא -שעב בקו"ח (זה בדרך כלל גם לא נדרש)...
לצפיה ב-'קח בחשבון שיש לי X שנות נסיון בלדון על עבודה ב-remote'
קח בחשבון שיש לי X שנות נסיון בלדון על עבודה ב-remote
11/03/2019 | 21:49
7
136
בחברה גדולה זה ממילא לא ילך ואני שולח להם קו״ח סתם (מתאמן עליהם). בחברה קטנה אין להם מדיניות והם גם לא יודעים מה פשר המילה הזו.
אם אני מדבר עם בנאדם שאפשר לתקשר איתו (CTO/CEO) אני מעלה את זה. אם זו איזו אשת גיוס זו טעות קשה לדבר על זה כי לא יזמנו אותך לראיון. בכל מקרה לא משנה מה מטופש לרשום דבר כזה בקו״ח.

הכיתוב הוא עייתא א-שעב. אני תכף חוגג 19 שנה לביקור האחרון שלי שם.
לצפיה ב-'כל הסיטואציה שאתה מתאר נשמעת לי לא הגיונית'
כל הסיטואציה שאתה מתאר נשמעת לי לא הגיונית
11/03/2019 | 22:06
5
102
בן אדם עם רקע טוב וניסיון שחוזרים אליו 1 מתוך 50, זה לא הגיוני במצב הנוכחי של השוק.
אולי באמת המיקום שלך מרתיע אבל עדיין הייתי מנחש שיתקשרו לפחות לדון איתך בזה. אבל ברור שצריך להוריד את הכתובת..

כמו שכתבתי לך בעבר, להתאמן (=להדחות בסיכוי גבוה) על חברות גדולות זה לא חכם כי בד"כ המערכות של הגיוס משותפות ואם יום אחד באמת תרצה להגיע זה עלול לשמש נגדך..

צודק לגבי האיות של הכפר הלבנוני.
לצפיה ב-'כשמשהו נראה לא הגיוני לרוב מריצים ניסוי. אני מכריז על תחילת '
כשמשהו נראה לא הגיוני לרוב מריצים ניסוי. אני מכריז על תחילת
11/03/2019 | 22:12
4
101
ניסוי של שליחת 50 קו״ח למשרות פיתוח, לאחר מחיקת כל רמז למיקום. שאל אותי עוד חודש מה היו התוצאות.
לצפיה ב-'כדי שזה יהיה שווה משהו'
כדי שזה יהיה שווה משהו
11/03/2019 | 22:15
3
97
צריך לראות את הקו"ח המדויק ששלחת ואת המשרות המדויקות ששלחת אליהן.
וכמובן הוכחה שבאמת שלחת למשרות האלה..

תספק את ההוכחות האלה או שתפסיק להרעיל לנו את הנוער
לצפיה ב-'אני דווקא בעד הניסוי ובוטח ביושרתו של יבגני'
אני דווקא בעד הניסוי ובוטח ביושרתו של יבגני
11/03/2019 | 22:26
93
אל תשכח לספר לנו מה עלה בחכתך.

בהצלחה
לצפיה ב-'אני לא אדע לאילו משרות כי יש לי IFTTT שעושה את זה'
אני לא אדע לאילו משרות כי יש לי IFTTT שעושה את זה
11/03/2019 | 22:31
1
115
אין לי כל כוונה לשים את הקו״ח שלי פה. אנונימיות ברשת זה משהו מאד חשוב לי.
לצפיה ב-'אין לי כוונה להמשיך בקרקס הזה'
אין לי כוונה להמשיך בקרקס הזה
12/03/2019 | 08:13
105
חבל לי רק שמועמדים שמסיימים אוני' יחשבו שצריך לשלוח 50-70 קו"ח בשביל לקבל זימון לראיון, זה לא משקף את המצב בשוק.
לצפיה ב-'אין כמו החטיבה המערבית ובינת' ג'בייל הכי שווה'
אין כמו החטיבה המערבית ובינת' ג'בייל הכי שווה
11/03/2019 | 22:14
37
לצפיה ב-'למה זה פרט שולי?'
למה זה פרט שולי?
11/03/2019 | 22:22
2
102
המעסיק לא טיפש. הוא מבין שמי שמציין מגורים שמשמעו 6 שעות נסיעה ביום, או שהוא רוצה לעבוד מהבית, או שהוא נואש ומתכוון לשחוק את עצמו למוות. מגורים במטולה או באילת זה לא משהו שסתם מתעלמים ממנו ושהמתכנת ישבור את הראש איך הוא מתכוון להגיע בזמן לישיבת בוקר.
לצפיה ב-'זה היה בלשון סגי נהור'
זה היה בלשון סגי נהור
11/03/2019 | 22:29
1
28
לצפיה ב-'העייפות, העייפות. לילה טוב'
העייפות, העייפות. לילה טוב
11/03/2019 | 22:33
24
לצפיה ב-'שאלות מעניינות. קצת מחשבות.'
שאלות מעניינות. קצת מחשבות.
10/03/2019 | 22:21
7
201
יש היום הרבה חברות שמצהירות על עצמן כמעודדות איזון בית-עבודה. מילות המפתח הן "מצהירות על עצמן".
בפועל לדעתי 9-10 שעות ביום בממוצע זה עדיין הסטנדרט המצופה ברוב מוחלט של החברות.
אני גם לא הייתי חושבת שתמורת המשכורות שלנו יש לנו זכות להתלונן על שעות כאלו, אבל אם אתה מסיים אוניברסיטה היום אתה אולי מילניאל עם ראיית עולם שונה.
(מצד שני אם הגיל שלך בכרטיס נכון אז אתה ממש לא)

אם אתה לא רואה את עצמך מפתח רעיונות של אחרים מה אתה כן רואה את עצמך מפתח?
יש לך רעיונות משלך? שואף להיות יזם? לאן אתה רוצה להגיע?
אני עוסקת במקצוע שאני גם נהניית מהעיסוק בו וגם מרוויחה עליו הרבה כסף. זה די הפוך ממצב של עבד.
ובמקרה היום אני גם אוהבת את המוצר (מודה שלא בכל החברות שעבדתי זה היה המצב).
אבל למה בעצם אתה נכנסת לתחום הזה ומה אתה שואף לעשות בו?

למה להתחיל מאוטומאציה?
כי אולי זה יהיה פחות לחוץ?
אי אפשר להמליץ לך לכאן או לכאן בלי לדעת מה המטרה שלך.

ולמה דווקא בקאנד ולמה דווקא #C?
עקרונית זה לא רעיון רע לדעת מה אתה רוצה ולהתמקד קצת, במיוחד אם אתה באיזור המרכז ויש לך הרבה אופציות.
אבל לא בטוחה על מה מבוססות הבחירות שלך.
אולי במקום שפה וסביבה, תחשוב באיזה עולם תוכן כן יהיה לך חשק לפתח - תסתכל בהצעות מה מפתחת החברה: רובוטים? ציוד רפואי? לווינים? אפליקציה לחרשים? מערכת ניווט בבית לחרקים? מסחר אוטומאטי בבורסה? רחפנים? בינה מלאכותית? בהיי טק עושים בערך את כל מה שמעניין היום בעולם, וזה שמישהו אחר חשב על רעיון לא אומר שאתה לא יכול להאמין בו ואפילו להתלהב ממנו ומהאפשרות להיות שותף ביצירתו, וככה לא להיות כזה מדוכא מהרעיון של לעבוד כשכיר.
וגם לירות לכל הכיוונים זה בסדר גמור, במיוחד כשעוד לא באמת מכירים את השוק מבפנים. זה יפתח לך הרבה אפשרויות.

לצפיה ב-'C# כי זו השפה שאני הכי מכיר'
C# כי זו השפה שאני הכי מכיר
10/03/2019 | 23:01
6
148
ויקח לי יחסית זמן קצר להתכונן לראיון בה.
בקאנד, ממגוון סיבות, בייחוד שקוסם לי הרעיון שמה שאני ארשום, יהיה תקף כמעט לכל פלטפורמה שהיא. (אפשר לפתוח מדסקטופ/ נייד וכדומה..).
פרונטאנד, אני פחות מתחבר..
בגלל זה גם ריאקט-נייטיב מעניינת אותי, אבל לה יקח לי הרבה זמן להתכונן.לדעתי.

הגיל גבוה במספר שנים..טעות שנגררה לאורך השנים.

הכיוון שלי, בגדול, הוא להכנס לעולם הפיתוח.
למה ? כי אני פשוט אוהב את זה. יותר מזה קשה לי לנמק.
אגב, אני לא מאמין שאני כאן בגלל השכר..
אולי זה היה שיקול בעברי, אבל היום פחות.
אני מוכן לעבוד פחות, שיהיה לי יותר זמן "בית" ושיהיה לי יותר זמן לפיתוח אישי - בין השאר גם מבחינה תכנותית..
בעתיד הרחוק, אם יתאפשר, אני מאמין שאני אהיה מעוניין לנסות לפתוח חברה..
אבל זה בעתיד הרחוק מאוד (אולי עוד 10-7 שנים)

לצפיה ב-'הסטנדרט בשוק הוא שאתה מתראיין באיזו שפה שבא לך'
הסטנדרט בשוק הוא שאתה מתראיין באיזו שפה שבא לך
10/03/2019 | 23:13
165
לחברות רציניות ממש לא משנה איזו שפה אתה ״יודע״.
אם הדומיין שמעניין אותך הוא שרתי ווב, #C זו כנראה בחירה לא מוצלחת לשפה להתמקצע בה.
לצפיה ב-'היי טק זה לא מפעל נעליים בבנגלדש'
היי טק זה לא מפעל נעליים בבנגלדש
10/03/2019 | 23:40
4
197
לא עומדים לך עם שעון.
בד"כ במקומות סבירים מעניינת התפוקה שלך ולא כמה זמן את במשרד.

יש מקומות יותר לחוצים יש מקומות רגועים אבל זה כנראה מתפלג סביב ה9 שעות ביום.

בכל מקרה אני מסכים עם יבגני והשאלות מיותרות. תחזור עם 3 חוזים והחבר'ה יעזרו לך להחליט.
שאלת מיליון הדולר היא איפה למדת ובאיזה ממוצע תסיים?
לצפיה ב-'אתה עובד פחות ממה שמצויין לך בחוזה?'
אתה עובד פחות ממה שמצויין לך בחוזה?
17/03/2019 | 11:54
3
40
אני עבדתי פחות ברוב העבודות שלי. תמיד נחשבתי מתכנת חזק וזה סייע לי לבצע את זה אבל זה לא היה מובן מאליו.

לא מזמן, מנהל לשעבר שנפגשתי איתו אמר לי שכאשר עבדנו יחד שפנתה אליו אשת כח האדם ושאלה אותו אם הוא מודע למספר השעות הנמוך שאני מדווח. הוא אמר לה שהוא מודע וזה בסדר כי אני נותן הספק טוב.

כנראה שכמעט בכל מקום שעבדתי זה עלה, בין אם מולי או בכלל בלי ידיעתי ברקע, ולא ברור איך כל מנהל יגיב לזה ומה אומרת על המדיניות של החברה ועד כמה אוכפים אותה.

אני לא חושב שעבדתי במקומות לא טובים. כנראה שהמדיניות הרשמית בכל מקום היא שתעבוד את מספר השעות שרשום בחוזה ואולי בחלק מהמקומות יש מדיניות לא רשמית שלא מקפידים על זה, אבל לא בכל מקום ולפעמים זה גם תלוי מי נמצא בשדרת הניהול מעליך ומה הוא חושב על זה.
לצפיה ב-'אין לי מושג כמה שעות רשום בחוזה'
אין לי מושג כמה שעות רשום בחוזה
17/03/2019 | 23:25
2
29
לעולם לא עניין אותי ולעולם לא נאכף בשום חברה שעבדתי (לרמה שעשו בעיות לאנשים שעמדו בציפיות אבל היו מעט שעות).
תמיד נמדדתי לפי תפוקה ונשארתי יותר או פחות שעות בהתאם לפידבק והרגשה שלי. לא בכל המקומות שעבדתי היה שעון בכלל..

למספר עצמו אין משמעות גדולה כי זה לא מפעל ואנשים עושים הפסקות \ הולכים לאכול ככה שגם מקום שלכאורה עובדים בו יותר שעות לא תמיד יותר לחוץ. 

באופן כללי,לפעמים אני קורא הודעות שלך ולא מבין אם אנחנו עובדים באותו ה"היי טק" אפילו ההודעה למעלה על אכיפת חוזים, זכורה לי במעורפל הודעה \ עמדה שלך שאתה לא חותם למעסיק שהוא מילא את כל החובות אליך במעמד של עזיבה (אני מתנצל אם אני מתבלבל עם משהו אחר) ועוד דברים בסגנון שלא שמעתי על אף אחד שעובד במקום סביר ומתעקש \ בודק אותם.

מה שמגן עליי מפני המעסיק זה שאני עושה עבודה טובה (??) ויהיה לו יקר לאבד אותי ולא חוקי העסקה סבירים או לא סבירים שהוא חושב שיאכפו או לא יאכפו [1]

[1] כמובן שהמעסיקים היו חברות "גדולות ומכובדות" שלא יתכלכו איתי על מענק חתימה (וקיבלתי מענקי חתימה יפים בחיים שלי) או לגנוב לי כמה אלפי שקלים \ עשרות אלפי שקלים מימי חופש \ הפקדות או כל דבר שנותנים במשכורת האחרונה.
לצפיה ב-'לקחת את זה קצת רחוק מידיי'
לקחת את זה קצת רחוק מידיי
18/03/2019 | 10:49
1
39
אף מעסיק לא עשה לי שום בעיות אף פעם.

הנושא של לא לחתום על כתב סילוק, זה עניין אישי שלי. אני לא מכיר אף אחד אחר שעושה את זה וזה גם לא ענייני מה אחרים עושים ומה לא. לטעמי זה סתם כסת"ח משפטי שעו"ד עצלנים ממליצים באופן אוטומאטי לכל המעסיקים ואני לא רוצה לשתף פעולה עם זה. באופן כללי הגישה שלי היא שאני לא חותם על שום התחייבות משפטית שמבחינת עלות/תועלת היא לא קריטית לי (לא רק בנושאי עבודה).

עד לפני בערך 15 שנה בכלל לא היה מעקב שעות בהיי-טק.
מאז עבר חוק שמחייב כל מעסיק במשק לרשום את שעות העבודה של כל השכירים.
המטרה הייתה כמובן לטפל בבעיות שיש במקומות עבודה שהם לא היי-טק אבל חברות היי-טק עדיין צריכות לעשות את זה.
היו גם מספר תביעות של שכירים בהיי-טק שדרשו תשלום על שעות נוספות בדיעבד.
מאז יש בכל חברת היי-טק את הדו"ח ויש מי שמסתכל עליו. אם יש שם משהו חריג (כמו עובד שלא ממלא את המכסה שלו) אז מעלים את זה ובתלות באופי החברה ולפעמים גם סתם באנשים שמולם זה עלה, ייתכן ויגיעו לדבר איתך על זה.
לצפיה ב-'מקומות העבודה שלי '
מקומות העבודה שלי
18/03/2019 | 18:06
26
היו הגופים הכי אמינים שאיתם התקשרתי, מעולם לא היה לי איזה חשש שידפקו אותי או יחתימו אותי על איזו תרמית בסכום כסף משמעותי.
אני משוכנע שבכל אחד מהמקומות שעבדתי היו מביאים לי את מה שמגיע לי גם אם חתמתי על המסמך וגיליתי בדיעבד שנעשתה טעות, גם בכמה עשרות אלפי שקלים.
בסוף יושבים שם אנשים הגיוניים והסכומים זניחים לחלוטין בשביל הארגון, בטח במחיר של טעם רע עם עובד טוב שעוזב.
היו לי גם חוזים שהיה בהם בונוס\שנתי\חציוני שתלוי בביצועים ותמיד קבלתי את מה שהגיע אובייקטיבית (או יותר) למרות שמשפטית הם יכלו לתת לי 0. (נדמה לי שאני זוכר איזו אמירה שלך שכל מה שלא בסיס אתה לא מחשיב חלק מהמשכורת, אבל אולי גם פה אני עושה לך עוול )

בנוגע לשעות, אני לא יודע מה המעסיק ממלא ומעביר הלאה אבל מבחינת המנהלים זה לא מעניין ואולי ממלאים איזה ערך דיפולטי בשבילי מאחורי הקלעים. איפה שעבדתי קבעה הפרודוקטיביות (בחלק מהמקומות בצורה קיצונית[1]) ואף מנהל לא הציק לאנשים שהיו טובים אבל היו מעט זמן במשרד.
אנשים שהעירו להם היו כאלה שלא סיפקו את הסחורה וגם זרקו.

[1] אנשים שמאד השתדלו עשו המון שעות לקחו משימות 'מגעילות' אבל התפוקה מהם הייתה נמוכה, היו תחת זכוכית מגדלת ולא זכו לחסד תמורת המאמץ וההשקעה וההיפך.
לצפיה ב-'זה לא כמו שזה נשמע'
זה לא כמו שזה נשמע
11/03/2019 | 10:12
192
לא מדובר בסדנאות יזע. למעשה, סביבות העבודה מאוד נוחות ומהנות בימינו וגם העבודה עצמה בדרך כלל לא קשה ומלחיצה ביחס לקורסים בלימודים למשל. בהרבה מקומות 9 שעות ביום זה הסטנדרט, בתור מתכנת מתחיל יהיה לך קשה לרדת לפחות מזה, עם הניסיון אפשר להגיע למשרות עם פחות שעות.

לפתח דברים שהם משאלת לב של אחרים - זה כנראה משהו שכולם עושים בין אם אתה מתכנת שכיר מנכ"ל, או יזם בחברת סטארטאפ. או שיש לך בוס, או שיש לך לקוחות תובעניים, או משתמשים שמתלוננים, או מתחרים שאתה צריך להדביק, או מנהל מוצר תחתיך שמכתיב מה ייכנס למוצר. אם אתה רוצה לפתח דברים לעצמך אתה יכול לפתוח פרוייקט אופן סורס, לא בטוח שתראה מזה פרנסה.

בעניין אוטומציה: אתה מכוון נמוך, מתחת לפיתוח. ברור שזה יביא אותך למקום פחות טוב. עדיף שתכוון גבוה ואם צריך תתפשר על אוטומציה.

אגב, מכל הדברים שאתה חושש מהם, אוטומציה רק יחמיר את המצב: יותר משעמם ושוחק, פחות חופש ויצירתיות בעבודה.

לגבי השפה: אין שום סיבה להתקבע על שפה רק כי במקרה זה מה שלמדת באיזה קורס במכללה (ונדמה לי שרק מכללות מלמדות C#). מה גם שC# תגביל אותך לפלח שוק מצומצם ולאו דווקא למקומות הנחשבים. שוב, מכוון לבינוניות ומטה.
לירות לכל הכיוונים זו אסטרטגיה טובה לעבודה ראשונה. הייתי אולי מסנן משרות שאין בהן פיתוח בכלל (QA למשל) ובורר מבין ההצעות האחרות את מה שנראה שהכי יקדם אותך.

בהצלחה
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
11/03/2019 | 16:58
2
134
1 - אין שום סיבה לקרוע את עצמך. יש מקומות ותפקידים שבהם עובדים קשה יותר מהממוצע, תכוון את עצמך לא להיקלע לשם. מניסיוני, אלו שעובדים יותר מהממוצע עושים את זה שוב ושוב במקומות שונים. עניין של אופי. 9 שעות ואפילו קצת פחות זה הסטנדרט שלא חרגתי ממנו כמעט אף פעם בעשרים שנה האחרונות.
2 - אין שום סיבה לחשוב שבאוטומציה עובדים פחות קשה. וכן, זה עלול להגביל אותך.
3 - אני בזמנו יריתי לכל הכיוונים, התראיינתי לכל דבר שנראה לי ספק מעניין, לא היה לי מושג מה יש בשוק ומה אני רוצה. נפלתי טוב איכשהו. לפחות בהתחלה, אל תברור יותר מדי, חשוב להשתפשף בראיונות ולהציץ בחברות מסוגים שונים, אלא אם כן אתה כבר לגמרי יודע מה אתה רוצה. מה שכן, תחפש לא רק תחום שמעניין אותך אלא סביבה שאתה יכול ללמוד בה ולהתקדם בה מקצועית. הרבה חברות הייטק נמצאות במצב של כיבוי שריפות מתמיד ולא משקיעות בהכשרה.
לצפיה ב-'תודה, חיפשתי תשובה מהסוג הזה..'
תודה, חיפשתי תשובה מהסוג הזה..
11/03/2019 | 20:53
1
109
איך אני יכול להבחין בין מקום ש"מכבה שריפות" לבין מקום שמשקיע בהכשרה ?
כמו כן, הראיונות לא יהיו מבוססי שפה כלשהי ?(C# / Java / JS )

התחלתי לרענן את החומר מקורמן + התחלתי לעבור על cracking the code.
עוד המלצות לקראת התכוננות לראיונות עבודה ?

תודה!
לצפיה ב-'דבר ראשון תשאל אותם'
דבר ראשון תשאל אותם
17/03/2019 | 12:09
26
בד"כ בראיונות משאירים זמן לשאלות (ואם לא אז זה לא סימן טוב). תנצל את הזמן הזה לשאול על מוד העבודה.

כמה מהזמן זה פיתוח?
כמה תיקון באגים?
כמה מהזמן אתה מכבה שריפות?
יש תכנית הכשרה למפתחים צעירים?

אף אחד לא יגיד "אצלינו נורא, אל תבוא לפה", אבל אתה כבר תראה בעצמך את ההבדל בתשובות בין המקומות השונים ותוכל להבדיל בין מקומות מומלצים יותר לפחות.
לצפיה ב-'האם יש חברות שמגייסות להייטק ללא שום הכשרה ורקע?'
האם יש חברות שמגייסות להייטק ללא שום הכשרה ורקע?
08/03/2019 | 05:50
4
265
שאלה מוזרה, 
יש לי קליטה מהירה, אנגלית טובה וזמן ללמוד. האם יש חברות הייטק שמגייסות ללא הכשרה מקצועית בתחום ומלמדת מאפס? ( התחלתי ללמוד פייתון עצמאית ). תודה
לצפיה ב-'ברור.'
ברור.
08/03/2019 | 09:54
229
רק צריך למצוא חן בעיני הבוס...

לצפיה ב-'חברות הייטק מגייסות הרבה אנשים ללא הכשרה ורקע כל הזמן!'
חברות הייטק מגייסות הרבה אנשים ללא הכשרה ורקע כל הזמן!
08/03/2019 | 10:14
261
רק לא למשרות תכנות שדורשות הכשרה של שנים...

אם את רוצה להיות מזכירה או מנקה בהייטק, אני בטוח שתתקבלי בקלות.
אם את רוצה להיות מתכנתת, את צריכה ללמוד והרבה.

יש מכללות שונות שמבטיחות השמה בסיום הקורסים שלהם.
באופן אישי, אני לא מכיר אנשים שסיימו והצליחו ולא יודע מה בדיוק התנאים שם, אבל אם את ממש מחפשת קיצורי דרך ומוכנה להמר, את תמיד יכולה לנסות.

קחי בחשבון, שזה לא יהיה ההיטק הזוהר עם משכורות עתק שאת חולמת עליו כנראה.
לא סתם אנשים מבזבזים עשרות אלפי שקלים ו-3 שנים או יותר על תואר מדמ"ח כדי לזכות בקריירה של מפתח תוכנה...
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
08/03/2019 | 12:09
207
כפי שכבר נאמר, אין דבר כזה "לגייס להייטק" - הייטק אינו מקצוע, הוא ענף במשק.  בהייטק מועסקים אנשי פיתוח, אנשי בדיקות, אנשי שיווק, מכירות, ניהול מוצר, עיצוב גרפי, תמיכה טכנית, מנהלים, פיתוח עסקי, פיננסים, עריכת דין וכו׳ וכו׳.

אם את מתכוונת לתפקיד של פיתוח תוכנה דווקא, אז אין ספק שדרך המלך היא תואר אקדמי במדעי המחשב ממוסד לימודים נחשב ובציונים גבוהים, והחברות הידועות והנחשבות, אלו שמשלמות משכורות גבוהות, לא יסתפקו במועמד עם פחות מזה (או הכשרה מעשית מקבילה, שבמדינת ישראל בד"כ הכוונה לשירות של כמה שנים ביחידות הפיתוח של הצבא).

חברות בעלות תקציב נמוך יותר ו/או עבודה פחות זוהרת מסתפקות גם במועמדים פחות נחשקים.  מתוך החברות האלו, יש כאלו שמכשירות עובדים בעצמן.  כאן העולם נחלק לשני חלקים: חברות שבהן את משלמת על ההכשרה של עצמך, וחברות שעלות ההכשרה היא עליהן.  לסוג הראשון קל להיכנס: רק צריך לשלם את דמי הלימוד.  הסוג השני בררני יותר, ומסנן את מי שהוא מוכן לקבל.  על פי ההתרשמות שלי, בשניהם, ברוב המקרים זה נגמר במפח נפש: רוב הבוגרים לא מוצאים עבודה, ומיעוטם מוצאים עבודה פשוטה בשכר נמוך.   מתוך המיעוט הזה, מיעוט קטן יותר מצליח למנף את הנסיון הזה ולהתקדם לעבודות טובות יותר.

אני מציע להיזהר מהחברות שבהן את משלמת את מחיר הקורס, כי זה לא נעים לגלות שהוצאה של עשרות אלפי ש"ח ירדה לטמיון.  לגבי החברות שההכשרה על חשבונן, את יכולה לנסות לברר לראות אם את עומדת בקריטריונים שלהם.  הסיכון שם הוא בעיקר השקעת זמן ומאמץ רב בכיוון שיכול לא להצליח, וחוסר תיאום ציפיות לגבי התוצאה הסופית.  לא תתקבלי בסוף התהליך הזה לחברות מהשורה הראשונה (או השניה, או השלישית)
לצפיה ב-'למה את רוצה לעבור ל"היי טק"?'
למה את רוצה לעבור ל"היי טק"?
08/03/2019 | 14:24
183
כי זה נראה לך מעניין או בגלל התנאים?
(שתי הסיבות לגיטימיות בעניי).

מעבר למה שרשמו לך, היי טק זה לא מקשה אחת, ולא כל החברות נותנות אותם תנאים. החברות שמשלמות הרבה מן הסתם לא יתנו לך הזדמנות בלי תואר בממוצע טוב ממוסד רציני או ניסיון איכותי.
הקאץ' הוא שאנשים חסרי רקע לחלוטין מתחילים הרבה פעמים ממקומות לא טובים וזה משהו שמתגלגל איתם לאורך הקריירה..

גם אנגלית ברמת שפת אם או קרוב לזה (זאת ההגדרה שלי לאנגלית טובה, ציון טוב ב5 יח"ל  \ פסיכומטרי יש לרב מי שעובד בתעשיה הזאת) לא יפצה על חוסר הרקע שלך.
קליטה מהירה כן. אבל קליטה מהירה מוכיחים עם תואר בתחום קרוב (נניח מדעים מדויקים כלשהם  \ הנדסה) בציונים טובים, לא על ידי שורה בקו"ח \ אמירה עצמית.

מה שאני בא להגיד שיכול להיות שתתאמצי מאד, תשלמי על קורסים \ הכשרות קיצור דרך למינהן ובסוף תכניסי את עצמך למסלול קריירה שהשכר בו יהיה רחוק ממה שאת מדמיינת (אני בכוונה לא נכנס למספרים כי לכל אחד פה הגדרה אחרת של שכר גבוה).
לצפיה ב-'למי שהתלונן על חברות שמזמנות להרבה ראיונות'
למי שהתלונן על חברות שמזמנות להרבה ראיונות
05/03/2019 | 10:39
49
1193
אז סתם שתדעו שלגוגל ישראל, למשרה של מתכנת רגיל (לא ניהולי), זימנו אותי ל 12 ראיונות, שנפרסו על פני ארבעה ימים.

והתשובה בסוף היתה שלילית.
המשך>>
אז סתם שתדעו שלגוגל ישראל, למשרה של מתכנת רגיל (לא ניהולי), זימנו אותי ל 12 ראיונות, שנפרסו על פני ארבעה ימים.

והתשובה בסוף היתה שלילית.
לצפיה ב-'בדיקה'
בדיקה
06/03/2019 | 20:30
61
לצפיה ב-'אשמח לשמוע פידבקים על הקוד הבא...'
אשמח לשמוע פידבקים על הקוד הבא...
06/03/2019 | 20:23
73
אני מתלבט בין זה לבין גרסה אחרת...
זה קוד שקובע את הסגנון של טקסט עבור DIV מסויים.

function TextStyle()
{

this.SetTextStyle = function (element)
{
element.style.fontFamily = this.fontFamily;
element.style.fontSize = this.fontSize;
element.style.fontWeight = this.fontWeight;
element.style.fontStyle = this.fontStyle;

element.style.color = this.color;
element.style.backgroundColor = this.backgroundColor;

element.style.textTransform = this.textTransform;
element.style.textDecoration = this.textDecoration;
element.style.textDecorationColor = this.textDecorationColor;

element.dir = this.dir;
}

this.fontFamily = "Georgia, serif";
this.fontSize= "100%";
this.fontWeight= "normal" ;
this.fontStyle= "normal";

this.color = "black";
this.background = "white";

this.textTransform = "none";
this.textDecoration = "nome";
this.textDecorationColor= "black";

this.dir = "ltr";

}

לצפיה ב-'אתר טוב לתרגול של Arrays + HashMap + ArrayList'
אתר טוב לתרגול של Arrays + HashMap + ArrayList
06/03/2019 | 13:22
127
מחפש מקום טוב לתרגל וללמוד
המלצות?
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש עבודה'
עזרה בחיפוש עבודה
02/03/2019 | 19:36
4
330
שלום חברה,
אני בוגר ממכללה מובילה עם ניסיון של שנה ושמונה חודשים בתחזוקת קוד (Java וגם C#) בחברה גדולה.
 אני לאחרונה מנסה לשלוח קורות חיים לכל מיני משרות במרכז (משרות של ג'וניורים). שלחתי כבר ליותר מ30-40 מקומות.
והופתעתי בזה שאף אחד לא התקשר אליי אפילו.
האם חיפוש העבודה אמור להיות כלכך קשה או שכנראה יש בעיה בקורות חיים שלי?
הקו"ח שלי כתובים באנגלית ונבדקו על ידי AllJobs (אמרו לי שהם נראים בסדר גמור).
אני מבין שבוגרי מכללות יש להם יותר קושי במציאת עבודה, אבל האם העניין אמור להיות כלכך אבוד?
מקומות שחיפשתי בהם:
-  glassdoor
- linkedin
- ICV
- וקצת בAllJobs 

מה אני יכול לעשות כדי לייעל את החיפוש?
חשבתי להקדיש 3-4 חודשים כדי לפתח פרויקט יפה ולשים לינק לGIT-HUB בקו"ח.
האם זה יעזור?
והאם אני צריך את זה או שאולי יש בעיה אחרת בקו"ח שלי?

לצפיה ב-'אמור להיות קשה, אבל לא עד כדי כך'
אמור להיות קשה, אבל לא עד כדי כך
02/03/2019 | 20:21
210
אם אחרי כל כך הרבה פניות אף אחד לא חוזר אליך, אז כנראה משהו לא תקין.

אולי אתה פונה למשרות שלא מתאימות לך, יכולה להיות בעיה בקוח ויכול להיות שחיפשת במקומות לא נכונים.
אולי תעלה את הקובץ קוח (אם הסתרה של פרטים אישיים) ושמומחים ייתנו את חוות דעתם, אם לא, אפשר להשתמש בחברת השמה שתעזור. קח גם בחשבון שהרבה חברות משקיעות פחות זמן בחיפוש, ונותנות לחברות השמה לעשות בשבילם את החלק של מציאת מועמדים.
לצפיה ב-'יכול להיות שיש לך בעיה בקורות חיים'
יכול להיות שיש לך בעיה בקורות חיים
04/03/2019 | 13:23
1
130
אתה יכול לעלות לפה את הקורות חיים ללא פרטים מזהים וננסה לעזור.
בנוסף יש חברות שמעדיפות לקבל קורות חיים בעברית.

למה אתה לא שולח דרך חברות השמה?
חברת השמה תעבור על הקורות חיים שלך, תתקן אותם ותשלח למקומות רלוונטים.

לצפיה ב-'גם אני חושב שעדיף דרך חברות השמה. '
גם אני חושב שעדיף דרך חברות השמה.
04/03/2019 | 22:31
128
בנוסף לזה שהם יעברו על קורות החיים שלך, יש להם גם אינטרס לנסות ו"לדחוף" את קורות החיים שלך לכל משרה מתאימה. 

רק צריך לוודא שהם יודעים באיזה משרות אתה לא מעוניין, אחרת הם ישלחו אותך לראיונות שבכלל לא קשורים למה שאתה רוצה לעשות. 
לצפיה ב-'למה אתה עוזב את המקום הנוכחי?'
למה אתה עוזב את המקום הנוכחי?
04/03/2019 | 14:30
80
לצפיה ב-'צריכה את עצתכם- מה כדאי במקרה שלי?'
צריכה את עצתכם- מה כדאי במקרה שלי?
02/03/2019 | 22:31
29
340
עשיתי לפני כמה שנים תואר אקדמי בתחום שלא קשור להייטק ומחשבים. והחלטתי לשנות כיוון, אני לומדת היום תואר במדעי המחשב. שמעתי שבגלל שיש לי תואר אקדמי בתחום אחר (לגמרי), יכול להיות שיספיק לי קורס בג'ון ברייס או במשהו דומה בשביל להיות מתכנתת.
מנסיונכם, זה מספיק? או שעדיך להמשיך במדמ"ח?
לצפיה ב-'לדעתי ג'ון ברייס בתור "מקפצה" מיותר בכל מקרה'
לדעתי ג'ון ברייס בתור "מקפצה" מיותר בכל מקרה
02/03/2019 | 22:52
4
185
אם התואר הראשון שלך הוא מאוני', בתחום קרוב (נניח הנדסת מערכות מידע \ חשמל \ מתמטיקה \ תעשיה וניהול) בממוצע טוב, אולי שווה ללמוד שפת תכנות כלשהיא לבד ולנסות להתראיין (יש סיכוי לא רע שיסכימו).

אם התואר הראשון שלך בעיצוב חזותי משנקר, אז רב הסיכויים שאת תחשבי כחסרת רקע לחלוטין. מפה יש הרבה אופציות אבל דרך המלך היא תואר במדמח מאוני' טובה..

לדעתי "דיפלומה" של ג'ון ברייס לא שווה כלום ואת הידע אפשר לצבור לבד בבית, כנראה יותר בזול.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/03/2019 | 23:02
3
137
התואר הקודם לא קשור לתחום בכלל. איזה עוד אופציות יש במה שתיארת? בהתחשב בעובדה שאני לא מחפשת לעבוד דווקא בחברות הגדולות והנחשבות (כמו אינטל)
לצפיה ב-'חוג לאחר תואר/לימודי תעודה?'
חוג לאחר תואר/לימודי תעודה?
02/03/2019 | 23:10
2
124
זה יכול לקצר לך קצת את הדרך במסלול האקדמי כי יכול להיות שיהיו פחות דרישות (לחוג לאחר תואר צריך פחות נ"ז, בלימודי תעודה יכולים להכיר בחלק מהדברים שכבר לקחת בתואר הקודם, אם רלבנתי).

זה יכול לקצר את זמן הלימודים, אבל זה גם יכול ליצור קצת רתיעה אצל מעסיקים פוטנציאליים שלא מכירים את המושגים האלה. לא רתיעה כמו דיפלומה של ג'ון ברייס, אבל עדיין זה לא "מושלם" כמו תואר מלא.
לצפיה ב-'איזה סוגי תעודה למשל?'
איזה סוגי תעודה למשל?
02/03/2019 | 23:34
1
76
..
לצפיה ב-'"לימודי תעודה" זה סוג של הכשרה אקדמית'
"לימודי תעודה" זה סוג של הכשרה אקדמית
02/03/2019 | 23:58
108
זה אומר שסיימת את החובות לתואר החדש, אבל לא סיימת את כל התואר כי התואר הקודם שלך שימש כבסיס.

בדרך כלל לימודי תעודה משמשים אנשים שעשו תואר במדעים מדוייקים או הנדסה ועוברים למדמ"ח, אבל לא נשמע שזה המקרה שלך.

פרט להשלמת פערים עבור מעסיקים, זה גם יכול לשמש כהשלמת פערים לתוארים מתקדמים (אם למשל עשית תואר ראשון בהנדסת מכונות ואתה עושה תואר שני במדעי המחשב - יכול להיות שתדרש ללימודי תעודה כתנאי לקבלה לתואר).
לצפיה ב-'כמה קורסים למדת עד כה במדמ"ח? כמה נדרשים?'
כמה קורסים למדת עד כה במדמ"ח? כמה נדרשים?
02/03/2019 | 23:39
13
115
או לחילופין מה האחוז מתוך התואר שסיימת + קורסים בלמידה כעת?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/03/2019 | 23:46
11
136
סמסטר אחד סה"כ
לצפיה ב-'סמסטר זה מושג מאוד כללי....'
סמסטר זה מושג מאוד כללי....
02/03/2019 | 23:48
3
128
כמה קורסים למדת? איזה קורסים למדת?
איך היה? קל? קשה? מעניין? ציונים טובים?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/03/2019 | 19:00
2
90
עשיתי רק קורס בבדידה. כי היה לי פטור מאנגלית ושאר הקורסי בסיס שכבר עשיתי בתואר הקודם
לצפיה ב-'אני מנחש מהשם של הקורס'
אני מנחש מהשם של הקורס
03/03/2019 | 19:39
1
116
שאת לומדת בפתוחה. אם זה נכון אז את יכולה לקצר את התהליך ולעבור למסלול של תעודה במדעי המחשב, שכפי שכתבתי קודם דורשת 9 קורסים.

לצפיה ב-'לא, אני לא בפתוחה'
לא, אני לא בפתוחה
03/03/2019 | 21:04
87
אני במכללה
לצפיה ב-'תתעלם מהטרול'
תתעלם מהטרול
03/03/2019 | 00:00
6
52
לצפיה ב-'???'
???
03/03/2019 | 00:04
17
לצפיה ב-'מה?'
מה?
03/03/2019 | 18:57
4
92
איזה טרול?
לצפיה ב-''
03/03/2019 | 21:35
15
לצפיה ב-'jellymean/יבגניי34/עוד שלל כינויים'
jellymean/יבגניי34/עוד שלל כינויים
03/03/2019 | 23:35
2
104
זה אותו האדם. שימי לב שהוא מושך אותך כל השרשור הזה בלי לספק שום תשובה אמיתית.

אין לו קשר לתחום, הוא לא עוסק בפיתוח תוכנה, ועיקר תפקידו בפורום זה לזרוע הרס. הוא נחסם כבר הרבה פעמים, וכל פעם צץ בכינוי חדש, אז מנהל הפורום כבר מזמן התיאש. פשוט מזהיר אותך לא לקחת ללב את השטויות שהוא יכתוב לך, זה הכל.
לצפיה ב-' רגע, אתה לא חלק מ״שלל הכינויים״ של jellymean?'
רגע, אתה לא חלק מ״שלל הכינויים״ של jellymean?
04/03/2019 | 00:08
32
לצפיה ב-'ויני הוא היחיד שמתנהג בפורום באופן ארסי וערסי... תת רמה'
ויני הוא היחיד שמתנהג בפורום באופן ארסי וערסי... תת רמה
04/03/2019 | 19:30
19
לצפיה ב-'יעזור גם לדעת איזה תואר עשית...'
יעזור גם לדעת איזה תואר עשית...
02/03/2019 | 23:47
105
וגם הגיל שלך... כי כידוע הגיל היום מאוד משפיע....
גיל עד 30 שונה מגיל 30 עד 40... ואחרי גיל 50....
לצפיה ב-'לימודי תעודה של הפתוחה עשויים להתאים...'
לימודי תעודה של הפתוחה עשויים להתאים...
03/03/2019 | 00:06
93
התעודה כוללת 9 קורסים, אבל עשויים להידרש גם מספר קורסי השלמה.
לצפיה ב-'לא, קורס בגון ברייס ממש לא יעזור'
לא, קורס בגון ברייס ממש לא יעזור
03/03/2019 | 11:01
7
121
קשה לי לחשוב על מצבים בהם קורס בגון ברייס כן יעזור, אבל למקרה שלך - די ברור שלא.
אם התואר שלך הוא ממש לא בתחום, אז אין לך יתרון על פני מישהו שאין לו שום תואר שהוא. למה הוא צריך שלוש שנות לימוד, ולך יספיק רק קורס אחד?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/03/2019 | 19:02
6
93
לא יודעת.. כי אולי זה שיש תואר ראשון עוזר במשהו
לצפיה ב-'יש תחומים "רכים", שיותר מאפשרים כניסה'
יש תחומים "רכים", שיותר מאפשרים כניסה
03/03/2019 | 19:33
107
אנשים נכנסו לתחומים של IT, למשל ניהול של בסיסי נתונים ורשתות מחשבים.
אנשים נכנסו או עברו לתחומים של סיסטם שהיום נראים devops.
אנשים עברו לתחום הבטחת איכות QA.
אנשים נכנסו לתחומים של BI וכדומה.

לצפיה ב-'אם בתואר הראשון לא למדת לתכנת, למה שזה יעזור?'
אם בתואר הראשון לא למדת לתכנת, למה שזה יעזור?
04/03/2019 | 15:18
4
28
לצפיה ב-'מחפשת מסלול שיקצר'
מחפשת מסלול שיקצר
04/03/2019 | 15:21
3
80
כי כבר יש לי תואר ראשון. אז אולי לא צריך תואר שלם אלא מסלול קצר
לצפיה ב-'אין קיצורי דרך, אין מה לעשות...'
אין קיצורי דרך, אין מה לעשות...
04/03/2019 | 17:48
2
97
התואר בתחום הזה הוא לא בשביל לסמן V במשבצת, אלא בשביל הידע. אם אין לך את הידע הזה מלימוד עצמי - צריך להביא אותו מאיפשהו. זה נפח עצום של ידע מכל מיני תחומים, לא רק שפת תכנות כלשהי ורקע כללי באלגוריתמים בסיסיים שתלמדי בקורסי "קיצורי דרך" למינהם.

את תשמעי על אנשים שמצליחים להתברג לתחום הזה גם בלי תואר רלוונטי, ויש כאלה אפילו בפורום הזה. אבל עדיין יש להם את הידע הרלוונטי, שלך נראה שאין, ולקח להם שנים של לימוד עצמי והתנסויות כדי לרכוש אותו.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
04/03/2019 | 17:56
1
76
עזרת לי..
לצפיה ב-'ממליץ לך לקבל ייעוץ קצת יותר מעמיק.'
ממליץ לך לקבל ייעוץ קצת יותר מעמיק.
04/03/2019 | 21:47
74
ההשקעה בתואר מלא במדמ"ח היא השקעה יקרה במונחים של כסף, זמן ומאמץ. 
כמו כל השקעה כדאי לבדוק היטב. את צריכה לבדוק אם התרחיש של תואר מלא במדעי המחשב שבו את לומדת במוסד נחשב + מגיעה לממוצע ציונים גבוה הוא ריאלי עבורך והאם התרחיש הזה גם כדאי.
לצפיה ב-'כדאי לעשות תואר מלא עם ציונים טובים'
כדאי לעשות תואר מלא עם ציונים טובים
04/03/2019 | 14:35
101
אין דרך מוצלחת יותר למצוא עבודה טובה בפיתוח תוכנה
לצפיה ב-'קורס הנדסת תוכנה 101'
קורס הנדסת תוכנה 101
02/03/2019 | 16:57
8
218
פרופסור שמלץ: שלום תלמידים חביבים, שמי פרופסור שמלץ. ברוכים הבאים לקורס "הנדסת תוכנה 101". אתם מוזמנים להתבונן בתמונתי המצורפת ולהצטרף לעדר מעריציי.

לצפיה ב-'פרופסור שמלץ: מי קרא את פרקי הספר כנדרש?'
פרופסור שמלץ: מי קרא את פרקי הספר כנדרש?
02/03/2019 | 23:30
2
112
טונה: אני קראתי את כל הפרקים, המורה.
פרופסור שמלץ: יפה מאוד, טונה.

לצפיה ב-'פרופסור שמלץ: ומה איתך איציק? קראת את הפרקים?'
פרופסור שמלץ: ומה איתך איציק? קראת את הפרקים?
03/03/2019 | 00:34
1
60
איציק: המורה, לא הספקתי. הייתי צריך לקרוא את הספר של קודמן לקורס אחר...
פרופסור שמלץ: איציק, אני יודע שאתה בולע את הספר של קודמן כל ערב לפני השינה.... תחזור למפגשים של הקבוצה "בולעי קודמן אנונימיים"...
איציק: כן הפרופסור

לצפיה ב-'פרופסור שמלץ: תלמידים יקרים, האדמין של בית הספר...'
פרופסור שמלץ: תלמידים יקרים, האדמין של בית הספר...
03/03/2019 | 00:41
60
יוזר 128, יחלק לכם סיסמאות על מנת שתהיה לכם גישה לאתר הסודי של הקורס.
מנשה, חלק להם בבקשה את הסיסמאות...
יוזר 128: איך לעזאזל גילית את השם האמיתי שלי?
פרופסור שמלץ: ראיתי בחשבון שלך....
יוזר 128: איך נכנסת לשם? אתה יודע את הסיסמה שלי?
פרופסור שמלץ: הסיסמה שלך היא usr128....

לצפיה ב-'פרופסור שמלץ: לקבלת דיקאן הפקולטה, הפרופסור ירון, '
פרופסור שמלץ: לקבלת דיקאן הפקולטה, הפרופסור ירון,
03/03/2019 | 14:17
2
53
הסטודנטים מתבקשים לעבור להקשב... אחת, שתיים, שלוש... הקשב!
לצפיה ב-'פרופסור ירון: תלמידים יקרים, אני מברך אתכם על החלטתכם'
פרופסור ירון: תלמידים יקרים, אני מברך אתכם על החלטתכם
03/03/2019 | 14:19
1
60
ללמוד בפקולטה המפוארת שלנו. וכפי שאתם יודעים כדי לאזן את תקציב הפקולטה, אנחנו נצא להתפרנס מפרסומות.....

לצפיה ב-'פרסומת אחת קצרה ואז חוזרים לקורס....'
פרסומת אחת קצרה ואז חוזרים לקורס....
03/03/2019 | 14:22
45
לצפיה ב-'פרופסור שמלץ: תלמידים יקרים, המפגש היום יועבר על ידי אורחת..'
פרופסור שמלץ: תלמידים יקרים, המפגש היום יועבר על ידי אורחת..
04/03/2019 | 12:53
1
30
לצפיה ב-'אשת: היי לכם....'
אשת: היי לכם....
04/03/2019 | 12:55
61
אני אשת כח אדם בחברת הייטק גדולה, מוכרת ומצליחה....

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה