לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1687916,879 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'יש גבינה טבעונית שאתם ממליצים לפיצה ?'
יש גבינה טבעונית שאתם ממליצים לפיצה ?
01/09/2017 | 22:59
2
85
ניסיתי כבר כמה סוגים וגם הכנתי לפי מתכון שכל הגולשים העידו עליו שזה ממש מזכיר מוצרלה, אבל זה ממש לא.
תודה מראש.
לצפיה ב-'הבולגרית הטבעונית של ליב'
הבולגרית הטבעונית של ליב
03/09/2017 | 19:00
99
נמסה יופי, וכשקצת נשרפת הטעם של הקראנץ׳ מאוד מזכיר גבינה צהובה.
לצפיה ב-'אני אוהבת את זו של violife'
אני אוהבת את זו של violife
04/09/2017 | 09:37
75
בטעם מוצרלה. לפחות אין לה מרקם של גומי, כמו לאחרות שניסיתי. מה שכן, גבינות טבעוניות בפיצה לא עושות "חוטים" כמו גבינה צהובה מן החי, ונעשות קצת דביקות יותר, לפחות אלו שאני ניסיתי. עם הזמן מתרגלים.
לצפיה ב-'כמה שאלות '
כמה שאלות
01/09/2017 | 01:56
20
179
כל בוקר אני אוהבת לאכול קוואקר עם חלב וקוטג', יש לזה תחליף לקוטג'? ואיזה משקה חלב מתאים? ניסיתי עם מים והטעם היה מגעיל.

שנית למה אין גלידות טבעוניות שניתן לקנות(לא גלידרייה) כמו קופסאות משפחתיות? מצאתי רק אחת בטעם וניל בחיפוש באפליקציה של שופרסל. גלידת טופו וניל נקרא אם אני זוכרת נכון.

התחלתי לשתות נס קפה עם חלב אגוזי לוז רק אצל אמא שלי בחולון ואצל השותפות יש רק חלב פרה.  אני עדיין לא נכנסתי לטבעונות לגמרי אבל התייעצתי עם טבעונית. בהתחלה זה היה מסיבות בריאתיות ועכשיו זה מסיבות אידיאלוגיות בגלל הצצות מקירות שקופים. ואני לגמרי אוהבת בע"ח אבל תמיד התעלמתי מהסבל שלהם כי רק לאחרונה התחלתי לאהוב חיות, מאז שאחי הביא ארנבון אני נמנעת ממוצרי טיפוח והגיינה שנוסה על בעלי חיים. הבעיה שאמרו לי שאצל הטבעונים זה עסק יקר כי אני היחידה מהשותפות בדירה שמנסה טבעונות. אז הכל נופל עליי ואני לא מרוויחה הרבה וגם לפעמים עוזרת לאמא שלי כלכלית שהיא די במצוקה.
לצפיה ב-'כמה תשובות...'
כמה תשובות...
02/09/2017 | 23:25
106
גם אני בראשית הדרך, אז אני יכול לעזור רק במעט, אבל:
1. לגבי חלב, יש הרבה תחליפים: משקה סויה, אורז, שקדים, אגוזים, קוקוס, שבולת שועל. יש גם הרבה שילובים שלהם יחד. אני פחות אוהב שבולת שועל, אבל זה עניין של טעם. אם חשוב לך גם העניין הבריאותי, כדאי שתסתכלי על רשימת הרכיבים.
2. לגבי קוט'ג, אני לא מכיר, אבל יש תחליפים לגבינה שמכילים טופו. שוב, תצטרכי לטעום כדי להחליט.
3. לגבי המחיר, אני לא לגמרי מסכים איתך. נכון שחלק מהמוצרים לא זולים, אבל מצד שני את מפסיקה לאכול בשר, ובשר בד"כ עולה יותר מירקות ופירות.
בהצלחה
לצפיה ב-'עוד קצת תשובות'
עוד קצת תשובות
03/09/2017 | 15:11
1
88
יש מבחר גדול של משקאות "חלב" - אישית אני מעדיף את "משקה סויה במתיקות מופחתת" של תנובה.
יש מבחר לא קטן של גלידות טבעוניות - רוב גלידות פרווה הן טבעוניות. רק צריך לוודא שאין במרכיבים ביצים (חלב בוודאות אין בהן וגם בשר לא...). אני עדיין לא נתקלתי בסופר בגלידה המכילה ביצים.

טבעונות יכולה להיות יקרה אם קונים את כל ה"תחליפים" (המבורגרים, שניצלים, גבינות, משקאות "חלב" וכו') אבל גם זולה אם מסתפקים בדברים הבסיסיים כמו קטניות, פירות וירקות, טחינה וכו'
מבחינתי מומלץ איפשהו באמצע - לקנות קצת מוצרים יקרים והרבה מהזולים.

בהצלחה
לצפיה ב-'מסכימה עם הפסקה האחרונה של מוטי, בהסתייגות קלה'
מסכימה עם הפסקה האחרונה של מוטי, בהסתייגות קלה
03/09/2017 | 18:40
19
לצפיה ב-'לקוטג' לדעתי אין תחליף, אבל אם בא לך דיסה אחרת בכיוון המלוח'
לקוטג' לדעתי אין תחליף, אבל אם בא לך דיסה אחרת בכיוון המלוח
03/09/2017 | 18:48
5
68
אולי לקנות קוואקר\שיבולת שועל מסוג אחר?
חמותי מכינה דיסה "של עניים" עם מים ומלח בלבד, אבל סוג השב"ש שהיא משתמשת בו הוא יותר איכותי (ויקר,לצערי). אפשר לבשל אותו (המון זמן) ולקבל דיסה סמיכה וטעימה ,או לקלות בסגנון גרנולה\מוזלי שטעים לנשנש גם בלי תוספת פרות וכל מיני תחליפי סוכר, ממש כמו פיצוחים. 
לצפיה ב-'אני קונה את הקוואקר מסוג הזה'
אני קונה את הקוואקר מסוג הזה
04/09/2017 | 10:29
4
60
איזה סוגים יש?
לצפיה ב-' מה שחשבתי. יש סוגים בטחינה יותר גסה (לא להכנה מהירה) '
מה שחשבתי. יש סוגים בטחינה יותר גסה (לא להכנה מהירה)
05/09/2017 | 19:28
3
43
ואולי גם יותר בזול (שקית או לפי משקל ,אם יש חנות כזו קרובה לבית).
לצפיה ב-'פעם קניתי כזו '
פעם קניתי כזו
05/09/2017 | 20:38
2
42
אבל הכנתי אותה כמו שהכנתי עם קוואקר.
לצפיה ב-'הבנתי, אז זה סוג של מוזלי בעצם?'
הבנתי, אז זה סוג של מוזלי בעצם?
06/09/2017 | 23:50
1
6
לצפיה ב-'לא יודעת איך מכינים מוזלי'
לא יודעת איך מכינים מוזלי
07/09/2017 | 00:18
26
אבל שניהם סוגי של שיבולת שועל.
לצפיה ב-'נל"ש: בישול דיסות בתחליפים צמחיים'
נל"ש: בישול דיסות בתחליפים צמחיים
03/09/2017 | 18:53
36
בדיסה אמיתית, שמתבשלת לאורך זמן, האם נשאר משהו בתחליף הצמחי (במקרה הזה לרוב- חל"ס ללא תוספת סוכר), או שבעצם התוצאה זהה,תזונתית, לבישול במים?

לצפיה ב-'גלידת פרווה של לה קרמריה'
גלידת פרווה של לה קרמריה
04/09/2017 | 09:33
7
58
ככל שהצלחתי לבדוק טבעונית לחלוטין, לפחות זו בטעם שוקו-וניל פליק. לא בדקתי אחרות, אבל לא רואה סיבה שיהיו לא טבעוניות, ויש את גלידות הסורבה כמובן
גם בן אנד ג'ריז הוציאו גלידות טבעוניות מעולות אך יקרות...
לצפיה ב-'נצל"ש גלידה טבעונית - אשמח לצומי מהמנהלות '
נצל"ש גלידה טבעונית - אשמח לצומי מהמנהלות
05/09/2017 | 19:15
4
65
אם לא ראיתן ולא שמעתן- מסתובב בפייסבוק פוסט קורע לב של עסק שנקלע לקשיים עקב קריסה של אחת המכונות. הציעו להם פרויקט למימון המונים וכרגע לא מתאים להם..
מה שהם מבקשים כרגע זה שאנשים יילכו ויקנו את הגלידה.
השאלה היא אם מותר לצרף כאן קישור\העתיקי והדביקי של כל תוכן ההודעה, או יותר פרטים, או שזה נחשב לפרסום בתפוז,שלהבנתי זה קטע בעייתי?
לצפיה ב-'עסקים טבעוניים, לתמוך בכיף. '
עסקים טבעוניים, לתמוך בכיף.
06/09/2017 | 09:27
1
19
לצפיה ב-' לפתוח שרשור חדש או להמשיך עם השאלות של רנת?'
לפתוח שרשור חדש או להמשיך עם השאלות של רנת?
06/09/2017 | 23:49
5
לצפיה ב-'מדובר בגלידת אילו Ilo'
מדובר בגלידת אילו Ilo
07/09/2017 | 15:14
1
39
לא חובה לשים פה קישור אלא רק לאמר שזו גלידה מושלמת, המפעל כרגע בצרות כלכליות והם צריכים שעוד אנשים ילכו ויקנו את המוצר המושלם שלהם (פיסטוק בעיקר) כדי שיוכלו להתגבר על הקשיים הכלכליים שלהם.
לצפיה ב-' מוסיפה קישור לרשימת החנויות שמוכרות את המוצרים שלהם:'
מוסיפה קישור לרשימת החנויות שמוכרות את המוצרים שלהם:
08/09/2017 | 00:52
27
לצפיה ב-'תיקון קל'
תיקון קל
07/09/2017 | 15:13
1
30
לפעמים (נדיר בארץ אבל קורה) גלידות פרווה מכילות ביצים ואינן טבעוניות.
חובה לבדוק תמיד.
לפעמים בגלידה פרווה יש סוכריות גומי שמכילות ג'לטין מדגים, בקיצור, לקרוא תמיד
לצפיה ב-'צודק'
צודק
14/09/2017 | 13:45
10
באמת לא בדקתי סוגים אחרים, אבל זו שהזכרתי טבעונית לשמחתי...
לצפיה ב-'קוטג' של טבע האדם'
קוטג' של טבע האדם
07/09/2017 | 15:12
1
35
בחנויות מסויימות, לא בסופר, יש את הקוטג' של טבע האדם, הוא אמנם יקר אבל טעים ממש ושווה עבור מי שרוצה מדי פעם מעט קוטג'.
לגבי גלידות, שוב, יש גלידות של טופוטי בחלק מהחנויות, יש גלידות של אילו (מדהימות, במיודח הפיסטוק) ויש את טבעונלה, חלק בניצת הדובדבן, או בטבע בכפר, כפר שמריהו, באוטופיה בראשל"צ ועוד מקומות, פשוט לחקור ולגלות מי מוכר ומה.
לגבי המצב הכלכלי דירה, כמה שיורת תכיני לבד ותבשלי, יהיה לך יורת זול.
אם לא תסתמכי על מוצרים מוכנים ומעובדים, תקפידי על פירות, ירקות (כולם אוכלים) קטניות, עדשים, כוסמת, קינואה אורז, ותקני אותם על משקל בחנויות טבע או בשוק, יהיה לך יותר זול מאשר לשאר הבנות בדירה :) חוצמזה שבטח תסחפי אחריך עוד אנשים, כי יש מתכונים נפלאים, טעימים ובריאים :)
בהצלחה

לצפיה ב-' על המידע , מעבירה לטבעוני שלי'
על המידע , מעבירה לטבעוני שלי
08/09/2017 | 00:54
5
לצפיה ב-'ויטמין D ?'
ויטמין D ?
30/08/2017 | 19:34
10
83
שלום לחברי הפורום,
אני שוקל מעבר לטבעונות, אבל קצת מוטרד מנושא הויטמין הזה, שכמעט ואיננו מופיע (למיטב ידיעתי) בצמחים. מצבי אולי יותר פשוט, כי יש לי עור בהיר. הייתי שמח לשמוע מכמה מכם מה אתם עושים בעניין.
כלום ? משתזפים יותר בשמש ? משזפים פטריות בשמש ? לוקחים תוספים ? ובנוסף, האם אתם עושים מדי פעם בדיקת דם לגבי ויטמין זה, ואם כן איזו ?
סתם של ויטמין D ?
D2 ?
D3 ?
שניהם ?
תודה רבה

לצפיה ב-'פשוט לוקחים תוסף אם חסר'
פשוט לוקחים תוסף אם חסר
30/08/2017 | 20:09
3
73
יש ויטמין D3 שאפשר לקחת כתוסף. מי שרוצה להקפיד לא לקחת תוסף שהיו מעורבים בייצור שלו בעלי חיים, יכול לקחת תוסף מתאים מאצה. אין בעיה.
לצפיה ב-'תודה רבה. אשמח גם לשיתופים'
תודה רבה. אשמח גם לשיתופים
31/08/2017 | 12:53
2
41
כלומר, לא רק מה אפשר, אלא מה אתם עושים.
אני מניח שזה חשוב לא רק לי.
תודה מראש
לצפיה ב-'אני לוקחת תוסף במינון שהומלץ לי ע"י רופאה לאחר בדיקות'
אני לוקחת תוסף במינון שהומלץ לי ע"י רופאה לאחר בדיקות
31/08/2017 | 18:34
1
13
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/09/2017 | 23:16
8
לצפיה ב-'לוקחת תוסף'
לוקחת תוסף
01/09/2017 | 09:05
3
43
לפני כשנה וחצי בבדיקת דם ראיתי שיש לי מחסור רציני בויטמין D ומאז התחלתי לקחת תוסף ואני ממשיכה עם זה עד היום לפי המינון שהמליץ לי הרופא.
בזמנו לא היה בארץ ויטמין D טבעוני ולכן הזמנתי מחו"ל. היום ניתן להשיג בארץ ויטמין D טבעוני, אם כי כדאי לבדוק אם זה משתלם כלכלית. (מכיוון שבזמנו הזמנתי כמות גדולה מחו"ל, יש לי בבית עדיין כמה בקבוקים של התוסף כך שעוד לא יצא לי לקנות בארץ).
אגב, הבנתי מרופא המשפחה שלי שרוצים להפסיק לבדוק את הויטמין בקופות החולים. כך שבכל אופן אני מתכוונת להמשיך לקחת את התוסף במינון סביר כדי למנוע חוסר ולא להסתמך על בדיקות דם שאולי בקרוב כבר אי אפשר יהיה לעשות..
לצפיה ב-'את זוכרת אם זה היה מחסור ב- D2 או D3 ?'
את זוכרת אם זה היה מחסור ב- D2 או D3 ?
01/09/2017 | 15:40
2
8
לצפיה ב-'ויטמין D זה ויטמין D'
ויטמין D זה ויטמין D
02/09/2017 | 12:58
1
40
הסיווג ל-2 ו-3 זה לא בויטמין D שנמצא בדם אלא במקורות החיצוניים. D2 הוא לרוב ויטמין D שנמצא בצומח (ונחשב כפחות יעיל לספיגה בדם) ו-D3 הוא לרוב ממקורות מהחי, למעט תוספים מיוחדים שפותחו כ-D3 טבעוני (מה שקיים היום זה רק של אקוסאפ שנמכר בארץ וויטהשיין שנמכר בחו"ל.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/09/2017 | 23:17
4
לצפיה ב-'רק שמש.'
רק שמש.
04/09/2017 | 20:05
1
8
לצפיה ב-'רק בעדינות. בלי סרטן עור...'
רק בעדינות. בלי סרטן עור...
04/09/2017 | 23:06
5
לצפיה ב-'האם מותר לשים בפורום אזהרה'
האם מותר לשים בפורום אזהרה
30/08/2017 | 10:20
4
195
לגבי מוצרים שכיוון שמכילים גבינה, רק צמחונים צריכים להיזהר מהם?
לצפיה ב-'לא, זה פורום טבעונות. מפנה שוב לשורה האדומה.'
לא, זה פורום טבעונות. מפנה שוב לשורה האדומה.
30/08/2017 | 19:20
1
44
לצפיה ב-'קראתי את השורה האדומה, ככל הנראה'
קראתי את השורה האדומה, ככל הנראה
30/08/2017 | 21:03
106
אחד מאתנו מתקשה מעט או הרבה בהבנת הנקרא.

לצפיה ב-'שאלה לא כל כך ברורה'
שאלה לא כל כך ברורה
01/09/2017 | 09:08
1
80
צמחונים לפי ההגדרה המקובלת צורכים מוצרי חלב, אז למה הם צריכים להיזהר מהם? אם כבר אז טבעונים צריכים להיזהר ממוצרים כאלה.
לצפיה ב-'טבעונים זקוקים לאזהרה לגבי כל מוצר מהחי'
טבעונים זקוקים לאזהרה לגבי כל מוצר מהחי
01/09/2017 | 09:44
89
צמחונים זקוקים לאזהרה לגבי מוצרים שאמנם מכילים חלב, אבל יש בהם גם חיות מומתות.
מסתבר שכיוון שאזהרה מפני מוצרים כאלה, הוא גם מידע לגביהם, האזהרה אסורה.

לצפיה ב-'בחוט דנטלי של oral-b משתמשים בשעוות דבורים'
בחוט דנטלי של oral-b משתמשים בשעוות דבורים
29/08/2017 | 23:04
2
76
זה מה שנאמר לי בשירות הלקוחות שלהם
לצפיה ב-'oral-b כשלעצמה מוחרמת בגלל ניסויים בבע"ח.'
oral-b כשלעצמה מוחרמת בגלל ניסויים בבע"ח.
30/08/2017 | 08:45
1
69
זו חברת בת של ג'ילט.
לצפיה ב-'תודה, בודקת לגבי קוסמטיקה'
תודה, בודקת לגבי קוסמטיקה
30/08/2017 | 22:25
55
לא עלה על דעתי קודם לבדוק גם לגבי מברשות שיניים חוט דנטלי
לצפיה ב-'אזהרה מתרופת מווקס'
אזהרה מתרופת מווקס
27/08/2017 | 15:46
6
135
לאחרונה קניתי "מכייח מווקס", אך הרופא (שיודע שאני טבעוני) וגם הרוקח (שלא עלה בדעתו לשאול האם אני רגיש ללקטוז, אפילו שלא אבל עדיין - לצרכי זהירות) לא טרחו ליידע אותי שיש בו לקטוז. ואני כמו מטומטם גם לא טרחתי לבדוק בעצמי, פשוט לקחתי כי לא הרגשתי טוב - לא פלא שעכשיו אני מרגיש טיפה יותר גרוע ממקודם.
בכל מקרה, תרופת מווקס מכילה לקטוז - אל תצאו טמבלים כמוני, תבדקו טוב טוב את התוויות גם של התרופות שאתם לוקחים ובמיוחד את האזהרות. למדתי את הלקח ואחרי פעמיים בודדות שבהן לקחתי את הכדור זרקתי את כל החבילה לפח. ראו הוזהרתם.
לצפיה ב-'לא זורקים תרופות לפח!'
לא זורקים תרופות לפח!
27/08/2017 | 23:12
5
87

לצפיה ב-'...וזה כי?'
...וזה כי?
28/08/2017 | 10:54
4
24
לצפיה ב-'אתה שואל ברצינות?'
אתה שואל ברצינות?
28/08/2017 | 12:43
3
103
בתרופות יש רעלים וחומרים שצריכים טיפול מיוחד, דבר שלא קורה עם אשפה רגילה.

לצפיה ב-'כן, מצטער על הבורות'
כן, מצטער על הבורות
28/08/2017 | 13:33
2
92
אז מה כן עושים עם תרופות? עדיין לא מצאתי מחזורית לתרופות ואני בספק אם קיים
לצפיה ב-'המקום שבו קנית אותן ידאג להעביר אותן'
המקום שבו קנית אותן ידאג להעביר אותן
28/08/2017 | 14:24
96
למקום המתאים.
דוגמאות מחיפוש בגוגל: "מה עושים עם תרופות שפג תוקפן"

לצפיה ב-'אפשר גם לתרום אותן'
אפשר גם לתרום אותן
29/08/2017 | 22:40
65
לצפיה ב-'שאלה לי קצת לא הולמת, אז נא לא להכנס אם בספק'
שאלה לי קצת לא הולמת, אז נא לא להכנס אם בספק
28/08/2017 | 12:33
117
טבעונים וטבעוניות - בולעים יותר מיצי הגוף, או כמו כולם?

בכל זאת, חומרים מן החי אך מותרים כמעט בכל מידה מוסרית בכפוף לנסיבות.

בברכה
לצפיה ב-'זהירות עם B12'
זהירות עם B12
23/08/2017 | 19:28
27
182
לא היה לי זמן להתעמק בידיעה העיתונאית ולכן עדיין לא בדקתי את המחקר שעליו מדובר.
בקיצור: לקיחה של B12 כויטמין בודד מעלה, ככל הנראה, את הסיכוי לסוגי סרטן מסוימים. לקיחה של B12 כקומפלקס עם ויטמינים אחרים פחות בעייתית.

הידיעה מעיתון (רציני, לא למה-נט שנקרא אצלכם לעתים טמקא) מאתמול, אבל זכורה לי במעומעם כבר כמה שנים.
לצפיה ב-' כל המומחים הסבלניים של הפורום, אם אתם כבר כאן נדרשים'
כל המומחים הסבלניים של הפורום, אם אתם כבר כאן נדרשים
24/08/2017 | 01:18
2
105
לסוגיית הבי12 המסרטן  (כ"כ הרבה דברים מסרטנים, להתחיל לנסות להחליט לגבי כימו/הקרנות/כן/לא כבר עכשיו?! )

אז גם לי יש שאלה, קצת יותר קלילה 
זוכרת שאתם טולרנטיים גם לשאלות סמי-מוזרות 
לגבי ויטמין D
האם יש טעם לקחת אותו גם בימים שבהם אני נחשפת לאור השמש?
(בבדיקת הדם האחרונה נמצא אצלי חוסר, אז אם החומר שבכדור נקלט בנוסף למה שנקלט מהשמש, אז נראה לי שיש טעם לקחת גם וגם)  
לצפיה ב-'אגירה של ויטמין די היא לא עניין של יום כזה או אחר'
אגירה של ויטמין די היא לא עניין של יום כזה או אחר
24/08/2017 | 05:53
1
79
אלא תהליך ארוך. גם אם נחפשת לשמש ויצרת מספיק ויטמין (מה שלא בטוח כלל ועיקר), אז את צריכה לבנות מאגרי ויטמין. אם יש לך חוסר, כדאי לקחת תוסף ולבדוק מדי פעם
לצפיה ב-' רבה גידי שמחה שזה לא עלול להיות לחינם!'
רבה גידי שמחה שזה לא עלול להיות לחינם!
24/08/2017 | 06:40
10
לצפיה ב-'אם אפשר לראות את המקור, אשמח להתייחס'
אם אפשר לראות את המקור, אשמח להתייחס
24/08/2017 | 05:52
5
60
אי אפשר להתייחס לידיעה שאני לא מכיר. זכור לפחות איזה עיתון?

לצפיה ב-'עיתון גרמני, כך שאני משער שלא יעזור לך'
עיתון גרמני, כך שאני משער שלא יעזור לך
24/08/2017 | 09:10
4
58
אנסה לתת קישור למחקר בימים הקרובים
לצפיה ב-'בינתיים תן בבקשה קישור לידיעה בעיתון הגרמני.'
בינתיים תן בבקשה קישור לידיעה בעיתון הגרמני.
24/08/2017 | 09:24
3
17
לצפיה ב-'תודה ל- rspa על הקישור'
תודה ל- rspa על הקישור
24/08/2017 | 20:33
55
הורדתי את המאמר המלא. אני קצת עמוס מדי בעבודה בשביל להגיב, אבל מבטיח להגיב מאוחר יותר.
בינתיים, שורה תחתונה- אפשר לצאת מהמקלטים ולהוריד את הדגל השחור. זה בסדר. אפשר להמשיך לקחת תוסף.
פרטים בהמשך
לצפיה ב-'טוב, אז קראתי את המאמר המלא'
טוב, אז קראתי את המאמר המלא
25/08/2017 | 04:51
16
123
אני אנסה לצרף אותו מחר למתעניינים. 
אני אתחיל בנקודה אחת בעייתית שמאד מקשה על קריאה ביקורתית של המאמר. במקומות מסויימים במאמר מדובר על רכוזי בי- 12 של 55mg/day ומעלה ובמקומות מסוימים הם מציינים 55ug/day. מיקרוגרם מול מיליגרם. סה״כ הבדל של פי אלף....

לפי ההשוואות שלהם בדיון לעבודות קודמות נשמע שהמיליגרם הוא המספר הנכון. אם זה נכון, אז באמת שאפשר לגמרי להירגע. מדובר בריכוזים מאד מאד גבוהים. הם גם מציינים שבמחקר התערבותי שנעשה בעבר לא היה קשר בין בי-12 לסיכון לסרטן ריאה והם מעלים את ההשערה שיתכן וזה בגלל הריכוזים המאד שונים. במחקר ההתערבותי דובר על 0.4 מג ליום (שזה פחות או יותר הרכוז שאנשים לוקחים כתוסף). פה מדובר ב- 55. זו פשוט כמות עצומה.

מעבר לכך, חשוב לזכור שמדובר במחקר תצפיתני שכולל אלפי פקטורים שלא נשלטים ויכולים להראות תמונה מעוותת של קשר למרות שאין קשר אמיתי. זה מה קרוי בעברית ערפילנים ובלעז- confounding variables. נוסיף לזה שבשביל מחקר מהסוג הזה גודל האפקט הוא לא משהו משהו.
ובנוסף להכל- הם בודקים אנשים שהשתמשו בעבר בויטמין וכאלו שמשתמשים כעת. אלו שמשתמשים כעת לא הראו בכלל קשר לסרטן. זה רק אלו שהשתמשו בעבר.
ואז הם בודקים אנשים שמעשנים כעת, אנשים שעישנו ב- 10 השנים האחרונות וכאלו שעישנו לפני יותר מ- 10 שנים. הם לא בדקו לא מעשנים כי לא היו מן הסתם מספיק חולי סרטן ריאות. רק בקרב אלו שמעשנים כעת, לתוצרות של התוסף בריכוזים של 55 מג ליום היו משמעות סטטיסטית. אלו שעישנו בעבר, אפילו עם 55 מג של בי 12 ליום, לא הגיעו לתוצאות עם מובהקות סטטיסטית.
בקיצור, תמשיכו לקחת תוסף בי 12 ואל תעשנו.
לצפיה ב-'אתה פשוט מדהים '
אתה פשוט מדהים
25/08/2017 | 08:41
70
תודה על תקציר המאמר והמסקנה!

לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/08/2017 | 19:00
9
לצפיה ב-'תודה רבה גם על הניתוח וגם על צירוף המחקר השלם. '
תודה רבה גם על הניתוח וגם על צירוף המחקר השלם.
26/08/2017 | 08:16
5
59
לפי זה, כך נראה, זה ממש לא משמעותי לנו.
אם המינון המקובל לתוסף תחת הלשון הוא 1000מק"ג (1 מ"ג) ליום , אז כמויות של פי 50+ הן לא שגרתיות וחריגות ביותר.
מסכים איתך שוב שחשוב לא לעשן. אני עדיין לא הצלחתי להיגמל....
לצפיה ב-'ותוספת...'
ותוספת...
26/08/2017 | 08:43
4
65
לעומת זאת, אם כוונתם למינון של 55 מק"ג (ולא מ"ג) ליום - זה נוגע לנו מאוד.
שכן בטבלית מציצה אחת תחת ללשון (כפי שציינתי קודם) יש קרוב לפי 20 מהמינון הגבולי שהם ציינו. המינון המעשי הוא גבוה מידי גם אם ניקח בחשבון שלא כל ה 1000 מק"ג שבטבליה נספג.
זה ראוי לתשומת לב.
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
26/08/2017 | 17:12
3
63
אם מדובר במיקרוגרמים, ואני מנחש שזה המצב כי לא רואה סיטואציה שאנשים צורכים 55 מג ביום, אז זה אמנם רלבנטי מבחינת הריכוזים אבל עדיין לא אומר הרבה. לזה התייחסתי בנקודות האחרות שכתבתי עליהן.
ייתכן ולמי שעדיין מעשן יש באמת עוד סיבה לדאגה, אבל מהנתונים הספציפיים במחקר הזה לא הייתי נבהל במיוחד. אגב, לגבי חומצה פולית, זה דווקא לא מפתיע במיוחד ומסתדר עם ההגיון. אם יש מישהו שיש אצלו כבר התחלה של פעילות סרטנית, הוספת חומצה פולית (וייתכן וגם בי 12, מי יודע) עלולה ״לעזור״ לתאי הסרטן בשגשוגם. לא סתם תרופות אנטי-פולאטיות הן תרופות כמותרפיות, למעשה התרופות הראשונות כנגד סרטן
לצפיה ב-'הסבר חשוב!! למדתי. תודה רבה.'
הסבר חשוב!! למדתי. תודה רבה.
26/08/2017 | 18:23
2
10
לצפיה ב-'ושיהיה בהצלחה עם הגמילה'
ושיהיה בהצלחה עם הגמילה
26/08/2017 | 18:49
1
47
גם אני עישנתי ולגמרי מבין את הקשיים להתנתק. לי זה עבד רק בפעם השלישית שניסיתי. זה בהחלט לא קל. מה לעשות והחלטות לעשות דברים טפשיים עושים בגיל שבו הטיפשות לגיטימית...
לצפיה ב-' ושוב, תודה. '
ושוב, תודה.
27/08/2017 | 03:32
4
לצפיה ב-'טוב שיש לנו גידי! '
טוב שיש לנו גידי!
27/08/2017 | 10:15
7
לצפיה ב-'תודה, חסכת לי'
תודה, חסכת לי
28/08/2017 | 19:02
5
לצפיה ב-'גידי, אתה יודע אולי מה לגבי שאר ה B-ים? וספציפית לגבי B6?'
גידי, אתה יודע אולי מה לגבי שאר ה B-ים? וספציפית לגבי B6?
29/08/2017 | 22:56
4
25
עד כמה שמבינה (ולא יודעת האם זה מבוסס או שטויות) בטבעונות עלולים להיות חוסרים בחלק מה B-ים, עודף או חוסר B6 עלול להזיק ובדיקת הדם ל B6 לא מדוייקת.
ולגבי שאר ה B-ים הבעיה העיקרית היא כשיש חוסרים.

זה נכון?
יש לי נוירופתיה ובד"כ הרופאים ממליצים לקחת B complex ומתעלמים מהמחקרים על B6 toxicity.
לצפיה ב-'אני לא בטוח שאני יודע מספיק לגביהם'
אני לא בטוח שאני יודע מספיק לגביהם
30/08/2017 | 00:50
3
30
באופן עקרוני, להבדיל מבי 12 שחסר לצמחונים-טבעונים באופן בסיסי, האחרים לא חייבים להיות בחוסר. לגבי ב- 6, 3-4 בננות מסדרות אותך :) 
לצפיה ב-'תודה! 3-4 בננות ליום ? (אין אימוג'י של קוף?? )'
תודה! 3-4 בננות ליום ? (אין אימוג'י של קוף?? )
30/08/2017 | 02:18
2
24
בניתי על שימרי בירה, מוסיפה אותם בשפע לאוכל, אבל כנראה שצריך כמה מאות גרם ליום כדי להגיע לצריכת ה B6 המומלצת וזה מוגזם אפילו בשבילי.
לצפיה ב-'בבננה אחת יש 0.5mg של בי 6'
בבננה אחת יש 0.5mg של בי 6
30/08/2017 | 05:57
1
18
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/08/2017 | 22:26
3
לצפיה ב-'רכיב e בכריות נוגט '
רכיב e בכריות נוגט
26/08/2017 | 11:18
2
47
שלום, האם הרכיב e-471 בכריות נוגט טבעוני? תודה 
לצפיה ב-'אמור להיות, אבל יכול להעשות גם משומן מהחי'
אמור להיות, אבל יכול להעשות גם משומן מהחי
26/08/2017 | 14:41
46
כך שאינך יכול/ה לדעת
נמצא בעוד הרבה מזונות מעובדים. באירופה יכול להיות גם בלחם
לצפיה ב-'כריות נוגט של תלמה פרווה וטבעוני.'
כריות נוגט של תלמה פרווה וטבעוני.
26/08/2017 | 15:26
53
המתחלב (E471) הוא לציטין סויה.
לצפיה ב-'מבקשת המלצה'
מבקשת המלצה
24/08/2017 | 10:10
1
73
לדיאטנית טבעונית מומלצת ועדיף שמתמחה בגסטריטיס
מישהו מכיר?

לצפיה ב-'אין לי המלצה ממש אבל....'
אין לי המלצה ממש אבל....
24/08/2017 | 12:37
41
לפי מה שמתואר - נטלי שמש - שמתעסקת גם בענייני גסטרו - עשויה להתאים לך.
שווה בדיקה.
לצפיה ב-' עזרה ביוזמה למען חיות בר '
עזרה ביוזמה למען חיות בר
23/08/2017 | 10:03
34
שלום רב,

כידוע, אושר לאחרונה בכנסת תיקון לחוק חיות הבר המתיר כניסת 300 ציידים חדשים למעגל רשיונות הציד.
כמו כן, ישנה מגמה להתיר צדה של מינים שהיו מוגנים עד עתה כמו חוגלות ודרבנים.

הדבר הוא אבסורד וגובל בהפקרות.

הצעתי היא כזאת:

להרשם להגרלה המדוברת של רשיונות הצייד ובמידה ואיש מאיתנו זוכה, הוא פשוט לא מנצל את הרישיון ובכך "תופס" מקום של צייד ברשימה.

לצערי כל אדם יכול להשתתף פעם אחת לכן הכוח הוא במספרים.
כמו כן, הדבר כרוך בהוצאה כספית לא מבוטלת, אך אם הדבר יחסוך את חייהם של מינים רבוים לפחות לעוד שנה שנתיים הרי שזו התמורה.

מי שמעוניין, מצורף קישור לאתר רשות הטבע והגנים (הרגולטור). ובוא הסבר על ההרשמה והתהליך.

תודה על עזרתכם
לצפיה ב-'יש טבעוניות בקהל?'
יש טבעוניות בקהל?
19/08/2017 | 11:47
3
203
היי,
הפוסט הבא פונה לנשים בלבד ולא לגברים - עמכם הסליחה, גברים טבעוניים.
אשמח אם תשתפו - כי אין לי פייסבוק, וככל שזה יגיע ליותר אנשים ככה יותר טוב:

באחרונה ביצעתי הזמנה מהאתר של 269life, רציתי לקנות חולצה שלהם לעצמי. מסתבר שהמידה שלי היא XL, במונחים של בגדים מהאינטרנט שהם לא בגדים של קסטרו, אבל הנחתי שאני L כי שאר החולצות שקניתי (שלא מהאינטרנט או כן - אבל מקסטרו) היו L. בכל מקרה, הזמנתי חולצת גברים לארג' וקיבלתי חולצת V לנשים שלא תאמה את החולצה שרציתי להזמין (הדבר היחיד שכן תאם היה המידה - לארג'). מיותר לציין שכל ניסיון להשיג אותם עלה בתוהו (שלחתי 2 אימיילים ואפילו צייצתי בטוויטר כי אין מספר טלפון ליצור איתם קשר, באף אחת מהדרכים אף אחד לא טרח לענות לי או לנסות לתקן את הבעיה).

החולצה שאותה רציתי מופיעה בתמונה - אותה לובש הבחור, החולצה אותה קיבלתי היא החולצה אותה לובשת הבחורה מצד שמאל בתמונה.

מאחר ולהחזר כספי אני כבר כנראה לא זכאי - עברו כמעט יותר משבועיים וגם לא אקבל (נגיד וכן, הוא יהיה נורא מועט - שוב - אם בכלל), ולא בא לי לפתוח תלונה במועצה לצרכנות, החלטתי להחשיב את הקניה הזאת כאילו היא תרומה לרווחת בעלי החיים (אני מאמין שאם הייתי פותח תלונה וגורר את זה לערכאות משפטיות זה היה פוגע בפעילות שלהם למען בע"ח וזו הסיבה היחידה שבגינה אני לא פונה לכך).

אז כמו שאפשר להבין - אין לי מה לעשות עם חולצת V לנשים שקטנה ממני בכמה מידות (אני גבר בשנות ה20 לחיי ולא ילד בן 7 שעוד איכשהו יוכל להכנס לתוך החולצה הזו) ובגלל הסיבה הנוספת - שאין ולא יהיה החזר (גם לא מענה), אני מחפש בחורה שתרצה לקחת את החולצה ממני במתנה.

** ראוי לציין שאת הדבר הנוסף שהזמנתי מהאתר שלהם (שהוא צמיד), אותו כן קיבלתי, וגם קיבלתי איתו סטיקר לרכב מתנה. אבל עליהם לא מדובר כאן אלא על החולצה בלבד. **

אם יש כאן מישהי שרצתה לרכוש חולצה שלהם (או בכלל חולצה לצורך ההזדהות ותחושת האקטיביזם כמוני), אז החולצה המדוברת עדיין מקופלת בתוך האריזה - חדשה לחלוטין. לא לבשתי אותה (אפילו לא כיבסתי אותה ואני נוהג לכבס בגדים חדשים כשאני קונה אותם). אמסור את החולצה לגמרי בחינם - הדבר היחיד שיעלה לך כסף זה לנסוע עד ראשל"צ כדי לאסוף אותה ממני (אני לא מתכנן לנסוע לערים אחרות בשביל לתת חולצה חינם, מצטער).

ולמה זה כדאי: אני רכשתי אותה לצורך ההזדהות ולתמיכה בעמותה (רציתי האמת לקנות גם מקירות שקופים אבל גם הם לא ענו לי במייל, רק ששם זה היה לפני הרכישה שבסוף לא בוצעה ולא אחריה). עוד מעט (ספטמבר אם אני לא טועה) יתקיים מצעד בעלי החיים, במקום שתבזבזי כסף על חולצה, קחי אותה ממני מתנה. אין לי צורך בה. וגם, חולצה -חדשה- חינם, אז אם את כמה דקות ממני מה אכפת לך לבוא ולקחת.

מצרף תמונות של איך שהיא נראית (מקווה שהפלאפון שלי צילם באיכות טובה)

*וכבר אמרתי שהיא חדשה ובחינם???*

אם את מעוניינת בה- נא ליצור קשר בטלגרם:
@natanelg97

ואם לא אז תעביר/י הלאה למישהי שכן תרצה. :)
לצפיה ב-'אתה מקסים :) '
אתה מקסים :)
19/08/2017 | 22:31
2
91
אולי כדאי שתפרסם גם בפייסבוק, פה יש יחסית מעט אנשים.
לצפיה ב-'as i said,'
as i said,
19/08/2017 | 22:40
1
86
אין לי פייסבוק :(
אם תרצי ותוכלי לעזור - אשמח אם תשתפי (אפילו רק את הלינק לכאן) שם :)
לצפיה ב-'אופס, פיספסתי את הפסקה הראשונה '
אופס, פיספסתי את הפסקה הראשונה
20/08/2017 | 23:10
16
לצפיה ב-'עוגות קנויות '
עוגות קנויות
13/08/2017 | 15:17
6
136
כמה תבניות קטנות עוגה פשוטה לאירוע, לא משהו מפונפן ומלא קרם. מה אמור להיות המחיר הממוצע?
האם יש מאפיה שמוכרת בסדר גודל מסחרי , או שכולן קטנות ומשפחתיות?

לצפיה ב-'אין דבר כזה'
אין דבר כזה
15/08/2017 | 19:41
5
96
מעולם לא ראיתי עוגה בחושה מוכנה שהיא טבעונית, בסופרמרקטים או בקונדיטוריות. תמיד הם שמים ביצים. הם לא יודעים להכין בלי. אפילו בקופיקס.

אני מניח שאפשר למצוא עוגות בחושות בקונדיטוריות טבעוניות, אבל הן בטח יהיו ממש יקרות.

לצפיה ב-'אכן, יקר מדי, ירדנו מהרעיון.. מה היית מגיש במקום עוגה?'
אכן, יקר מדי, ירדנו מהרעיון.. מה היית מגיש במקום עוגה?
15/08/2017 | 23:56
4
19
לצפיה ב-'פירות? הרבה פירות?'
פירות? הרבה פירות?
16/08/2017 | 05:35
1
65
סלסלות של מנגו, תאנים, אפרסקים וכו
לצפיה ב-' כמובן'
כמובן
16/08/2017 | 21:33
11
לצפיה ב-'אני נוהג להכין עוגות בחושות מתערובת מוכנה'
אני נוהג להכין עוגות בחושות מתערובת מוכנה
16/08/2017 | 07:50
1
83
אני משתמש בתערובת מוכנה לעוגת וניל (יש כמה יצרנים). על פי ההוראות מוסיפים מים, שמן וביצים בכמויות הרשומות על האריזה. אני לא שם את מה שכתוב, אלא את הדברים הבאים:
- חצי מכמות השמן שרשומה באריזה
- כמות זהה של רסק תפוחים, במקום שמן, כדי שלא יהיה יותר מדי שומני
- מעדן סויה בטעם וניל במקום 2 או 3 ביצים (אולי אפשר יוגורט סויה, שווה לנסות)
- קצת פחות מים ממה שכתוב על האריזה
- מוסיף 5 דקות לזמני האפייה
- חייבים לחכות שזה יתקרר לגמרי לפני שחותכים. עדיף להכין יום מראש.

זה יוצא מוצלח במיוחד בתבנית של מאפינס / קאפקייקס. אפשר להוסיף לתערובת קצת קינמון, או חתיכות של פרי, או פירות יבשים, וגם לפזר מלמעלה קינמון, אגוזים או סוכר גבישי.

לצפיה ב-' '
16/08/2017 | 21:32
3
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:57
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'צריך עזרה עם לינקים בנוגע לתועלת הבריאותית שבטבעונות'
צריך עזרה עם לינקים בנוגע לתועלת הבריאותית שבטבעונות
12/08/2017 | 09:37
3
66
נתקלתי באדם שקצת מרחרח באיזור הטבעונות מהכיוון הבריאותי, יכולים לעזור לי עם לינקים בעברית למאמרים שמסבירים את היתרון הבריאותי שבטבעונות?
לצפיה ב-'את זקוקה ליתרונות בהכרח'
את זקוקה ליתרונות בהכרח
13/08/2017 | 02:26
2
88
או שזו תזונה שמתאימה וטובה לרוב האנשים זה מספיק טוב?
לצפיה ב-'(אני בחור) חיפשתי יותר דברים שמספרים '
(אני בחור) חיפשתי יותר דברים שמספרים
13/08/2017 | 15:12
1
91
על החולי וסיכוי מוגבר למחלות שמביאה אכילת בשר לעומת התועלת ומיזעור הסיכון שבאכילה בריאה טבעונית.בנתיים שלחתי כמה לינקים מאנונימוס
לצפיה ב-'הבנתי. פה לא אוכל לעזור כי אני חושב שאתה טועה'
הבנתי. פה לא אוכל לעזור כי אני חושב שאתה טועה
13/08/2017 | 16:13
25
לצפיה ב-'חמאת בוטנים'
חמאת בוטנים
09/08/2017 | 11:40
23
92
היי
אני מחפש חמאת בוטנים ללא סוכר.
קניתי חמאת בוטנים שאכן מרגישה פחות מתוקה מחמאות אחרות וכתוב עליה "ללא תוספת סוכר"
עדיין זה מרגיש שיש בה קצת סוכר.
מהי חמאת הבוטנים עם הכי פחות סוכר או ללא בכלל?

לצפיה ב-'בבוטנים גולמיים יש סוכרים "בילט-אין"'
בבוטנים גולמיים יש סוכרים "בילט-אין"
09/08/2017 | 13:56
8
80
לפי מיטב ידיעתי יש בבוטנים טבעיים כ 4-5 אחוזים סוכרים. כך שלבעלי חיך רגיש זה טבעי לגמרי להרגיש מתקתקות בחמאת בוטנים טבעית "ללא תוספת סוכר".
לצפיה ב-'אז מהי חמאת הבוטנים הכי דלת סוכר שיש?'
אז מהי חמאת הבוטנים הכי דלת סוכר שיש?
09/08/2017 | 14:03
7
19
לצפיה ב-'לכל חברה שראיתי יש סוג שמכיל רק בוטנים'
לכל חברה שראיתי יש סוג שמכיל רק בוטנים
09/08/2017 | 17:20
57
מסתכלים ברכיבים. אם כתוב
רכיבים: בוטנים
ולא
רכיבים: בוטנים, סוכר, ... (לא בהכרח בסדר הזה ) - אז אין סוכר ברכיבים

לצפיה ב-'תקני 2 קילו בוטנים לא קלופים מהשוק'
תקני 2 קילו בוטנים לא קלופים מהשוק
09/08/2017 | 23:08
5
101
ותעשי בעצמך. לא מסובך.
תקלפי את הבוטנים בעצמך, אפשר לעשות את זה עם מגבת זה די קל, מניחים את הבוטנים, עוטפים במגבת ומפעילים כוח לישה קל, זה מתקלף לבד, ולוקח כמה דקות בודדות, אם לא פחות.
במעבד מזון שימי את הבוטנים, 4 כפות של מלח, לא חובה, אבל מומלץ, 3 כפות דבש טהור, אם יש בעיה עם דבש אז אפשר להחליף לסילן. 3 כפות שמן צמחי, אבל חשוב לציין לא להשתמש בשמן זית, קנולה מומלץ.
שימי את המצרכים למעט השמן, את השמן תוסיפי בהדרגה עד שיתקבל מרקם אחיד.
כן אפשר לוותר על המלח והדבש או הסילן, רק רצוי לציין שהטעם יהיה מאוד תפל.

זהו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/08/2017 | 02:06
6
לצפיה ב-'נא לשים לב שזה פורום טבעונות. לא ממליצים כאן על דבש.'
נא לשים לב שזה פורום טבעונות. לא ממליצים כאן על דבש.
10/08/2017 | 09:11
3
77
יש לציין שכדי להכין חמאת בוטנים בבית יש צורך במעבד מזון שעמיד בהפעלה ממושכת (כי מה שמוציא את השמן מהבוטנים הוא חום המנוע), אחרת התוצאה היא שריפת המעבד.
לצפיה ב-'כתבתי כתחליף סילן, שימי לב פעם הבאה'
כתבתי כתחליף סילן, שימי לב פעם הבאה
10/08/2017 | 23:49
2
74
אם מוסיפים סילן במעבד מזון ביחד עם הבוטנים אז אין חשש לשריפת המעבד מזון בגלל הנוזלים שהסילן יפריש כתוצאה מכך.
גם לזה היית צריכה לשים לב,
אל תהיי כל כך קשה איתי, אני שם לב להכל.
לצפיה ב-'מוטב שתשים לב אתה היכן אתה נמצא.'
מוטב שתשים לב אתה היכן אתה נמצא.
11/08/2017 | 12:33
1
79
כמו שלא ייכתב כאן כהמלצה מתכון עם ביצים, ולצידו המשפט "אפשר במקום ביצים לשים",
כך לא נכתוב כאן מתכון עם דבש, אלא נכתוב אותו מלכתחילה רק עם סילאן או משהו טבעוני אחר.
הבקשה הזו מופיעה באדום בראש הפורום. בפעמים הבאות הודעות יימחקו ללא התראה.
לצפיה ב-'זה מצחיק'
זה מצחיק
11/08/2017 | 12:44
67
כי בנאדם שיבקש מתכון לפסטה, ספגטי או כל צורה אחרת, לא יידע איך לבקש תחליף, כי אסור לרשום מרכיב מסויים...
חח
אני יודע, סתם התחכמתי איתך, אין לי בעיה לא לרשום דברים מסויימים, אולי תעשי מילון טבעוני שלם למילים שאסור להגיד אותם, חס וחלילה.
לצפיה ב-'הנה מה שצריך בארץ וחבל שעדיין זה לא מיובא'
הנה מה שצריך בארץ וחבל שעדיין זה לא מיובא
10/08/2017 | 06:10
4
107
בכל חנות רצינית של מזון אורגני/טבעי או איך שלא קוראים לזה בארה״ב- מכונה שמאפשרת להכין חמאה מזרעים או אגוזים שונים, ללא שום תוספות.

ולשאלתך, כמו ש- RSPA כתב, יש לבוטנים את הסוכר שלהם. אם חשוב לך מינימום סוכר, תשתמשי בנטולי סוכר. דבש וכדומיו- אין הבדל מהותי בינם לבין סוכר.

לצפיה ב-'נראה מגניב, אבל'
נראה מגניב, אבל
13/08/2017 | 04:50
2
64
באיזה רשתות אני אוכל אולי למצוא את זה? אין לי הול פודס או יוסי הסוחר במרחק סביר מהבית.
לצפיה ב-'זה אלו שאני מכיר, אבל אולי יש לכם מקבילה?'
זה אלו שאני מכיר, אבל אולי יש לכם מקבילה?
13/08/2017 | 06:24
18
לצפיה ב-'יוסי הסוחר '
יוסי הסוחר
16/08/2017 | 07:52
4
לצפיה ב-'אני רוצה כזה! מגניב'
אני רוצה כזה! מגניב
04/09/2017 | 18:04
1
לצפיה ב-'B&D הירוקה, 100% בוטנים'
B&D הירוקה, 100% בוטנים
10/08/2017 | 11:24
8
33
לצפיה ב-'תודה רבה בהזדמנות זו כמה שאלות'
תודה רבה בהזדמנות זו כמה שאלות
10/08/2017 | 11:56
7
57
לאחרונה גל של ממרחים שוטף את השוק, ונראה שיש מאמץ למתג אותם כבריאים.
אילו ממרחים בריאים באמת? ומה בכל זאת מזיק בהם?
שומע כל הזמן דברים רעים נגד ממרח שוקולד ודברים טובים על ממרח שקדים או קשיו.
יש הבדל בכמות החומרים המשמרים?
יש ערכים תזונתיים בממרח חרובים שאין בממרח שוקולד?
לצפיה ב-'אך ורק הממרחים שאינם כוללים חומרים משמרים'
אך ורק הממרחים שאינם כוללים חומרים משמרים
10/08/2017 | 23:55
6
57
או רק חומרים בסיסיים.
בכללי, אל תקני כלום, תכיני בבית, ממרחים יכולים להישמר מספר ימים בודדים בלבד.
כל מה שיש לו חיים של חודשים שבועות אפילו שנים, בעייתי מבחינתי.
ועד כמה שיש כמה ממרחים שהם פנסי שמנסי, מיוחדים, ההכנה שלהם פשוטה להפליא, שלפעמים התמחור שלהם פשוט בדיחה.
אני יודע, מה אני מדבר, אני שף במסעדה שלי, מוכר את המנות במחירים שמכניסים לי כמעט פי 8 לפעמים מהפודקוסט, המחיר הוא על העבודה הקשה? אוקיי, עובדים קשה על הממרחים? יכול להבין את זה, צריך שהחנות תרוויח גם? בסדר, אין בזה רע להכין בבית ולהנות. כן גם את המנות שלי אפשר להכין בבית ולהנות מהם, אבל בבית אי אפשר להנות ממני. טוב יצאתי מההקשר.

לצפיה ב-'אהבתי את הכיוון'
אהבתי את הכיוון
11/08/2017 | 02:31
5
46
יש לך דוגמאות לממרחים שאפשר להכין בבית?
אפשר להכין ממרח חרובים בבית?
לצפיה ב-'בוודאי, תאמר לי מה אתה אוהב וארשום לך מתכון'
בוודאי, תאמר לי מה אתה אוהב וארשום לך מתכון
11/08/2017 | 12:39
1
54
חרוב הוא צמח רפואי לרוב,

את התרמילים של החרוב עלייך לפרוס ולהוציא את הזרעים לקערה נפרדת, עלייך לקחת כמות, כך שהקערה תהיה כמעט מלאה,
עלייך לשים מלח על פי הטעם, המלח יעזור לזרעים להפריש קצת מהנוזלים, תוסיף פלפל, מעט, לא הרבה, על פי הטעם שלך.
תוסיף שמן קנולה, תערבב בעדינות, עד שתיווצר משחה.
אל תערבב בבלנדר או במעבד מזון, זה יהרוס את מרקם הזרעים.
המשחה תהיה, סליחה על הביטוי, דומה לממרח מאוד נוקשה. חמאתית.
לצפיה ב-'כתבת "קערה נפרדת"'
כתבת "קערה נפרדת"
11/08/2017 | 21:33
39
כלומר יש שתי קערות אם דברים שונים.
מה לשים בקערה 1 ומה בקערה 2? נראה שהמתכון לא שלם :)
לצפיה ב-'מתכון פשוט וקל לממרח חרובים בלי כל הקשקושים מסביב...'
מתכון פשוט וקל לממרח חרובים בלי כל הקשקושים מסביב...
12/08/2017 | 07:04
2
60
מועתק מאתר "אנונימוס". הכמות המתקבלת מספיקה למריחת 5 פרוסות לחם:
שלוש כפות חמאת בוטנים טבעית (ללא מלח וסוכר)
שתי כפות סילאן
כף שמן פשתן
כף אבקת חרובים
כמה טיפות תמצית וניל

הוראות הכנה
לערבב היטב עד שמתקבלת תערובת אחידה ולמרוח.
לשמור בקירור.

בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/08/2017 | 20:10
4
לצפיה ב-'זה מזכיר לי'
זה מזכיר לי
14/08/2017 | 12:41
34
פעם קיבלנו מאיפשהו את המקבילה של החרובים לסילאן. כשערבבתי את זה עם חמאת שקדים/חמאת אגוזים אחרת (ניסיתי עם כל מיני. אגוזי לוז, אגוזי נמר, טחינה. דווקא עם טחינה פחות אהבתי) יצא לי ממרח "חרובים" מוצלח למדי (ושני רכיבים בלבד).
לצפיה ב-'269LIFE'
269LIFE
09/08/2017 | 15:29
59
היי,
תהיתי אם מישהו כאן יודע כיצד ניתן ליצור קשר עם 269 ישראל.
באתרים שלהם (http://269lifeshop.com/, http://www.269life.com) מופיע רק האימייל, אבל למייל הם לא עונים. בהזמנה שביצעתי דרכם הופיע גם האימייל של האדם שלו שילמתי על ההזמנה (בשם 269LIFE), אבל גם במייל הזה לא ענו לי. פייסבוק אין לי, אז ניסיתי לצייץ להם בטוויטר - גם שם אף אחד לא טרח לענות. אני די מתייאש ומנסה למצוא דרך ליצור איתם קשר בטלפון ושכן יענו לי, אבל אין לי מושג איך לעשות את זה ואין שום מספר טלפון.
אשמח לכל בדל מידע\עזרה.

תודה
לצפיה ב-'קראנץ' רולס נוגט: טבעוני?'
קראנץ' רולס נוגט: טבעוני?
05/08/2017 | 20:24
1
99
היי,
מצ"ב רשימת רכיבים בקראנץ' רולס נוגט
אשמח אם תעזרו לי לדעת אם מדובר בקורנפלקס טבעוני (אפילו שמן הסתם כנראה מעובד בטירוף ומפוצץ בסוכרים) או שבנוסף לחסרונות הבריאותיים הוא אינו טבעוני

תודה רבה ושבוע טוב
לצפיה ב-'אני לא מוצא משהו שמרמז שזה לא טבעוני'
אני לא מוצא משהו שמרמז שזה לא טבעוני
06/08/2017 | 04:57
16
לצפיה ב-'פריקה '
פריקה
30/07/2017 | 10:30
2
84
בוקר טוב
פריקה חיטה ירוקה נחשב לדגן כתחליף פחמימה?
עם איזו קטניה לשלב?
שבוע טוב
לצפיה ב-'זו חיטה לכל דבר, אין כמעט הבדל מבחינה תזונתית'
זו חיטה לכל דבר, אין כמעט הבדל מבחינה תזונתית
31/07/2017 | 09:12
48
לגבי שילובים, אין הכרח לשלב דגנים עם קטניות. פשוט לעקוב אחרי התזונה באופן כללי, ולוודא שיש בה את כל אבות המזון בכמות הנדרשת. אם ההסבר לא מובן אז אני ממליץ על פגישה עם תזונאי/ת.
לצפיה ב-'את יכולה לשלב עם הרבה קטניות'
את יכולה לשלב עם הרבה קטניות
01/08/2017 | 00:00
43
השילוב הכי טוב הוא אגוזים.
את יכולה פשוט לקחת פריקה לשים קשיו מסוכר, קצת בטטה קריספית, מלח פלפל לימון. זהו.

פריקה היא תחליף מצויין , אכן כן.
אבל את כל זה יכולת למצוא בגוגל, לגבי מתכונים... פריקה הולכת עם הכל באמת. תתפרעי.
לצפיה ב-'יומנו של טבעוני מתחיל 1'
יומנו של טבעוני מתחיל 1
26/07/2017 | 16:29
2
169
אני יושב עם הבת זוג שלי במסעדה נחמדה על בירה בתל אביב באבן גבירול, זו השעה שהאלכוהול נמכר ב50% ואני שמח, אנחנו אוהבים בירה, די מאוד, אבל אנחנו לא מסתפקים בזה ומזמינים צ'ייסר, אחד אחרי השני, היא כהרגלה רועמת לגבי הטעם שלי בבושמילס ועד כמה שזה מגעיל, ואני? מה זה משנה, עניין של טעם, כשאני מציין את הטעם הרע שלה בגברים ומצביע על עצמי.
אנחנו צוחקים.
היא טבעונית כבר יותר מ5 שנים, הייתה צמחונית לפני, היא מדור הטרנד הטבעוני, השנים שבהם כולם החליטו שהם צמחונים וטבעונים, היא עצובה בגלל זה, אבל שמחה כי זה הוביל אותה לאורך חיים מעניין. אני שמח בשבילה, כי אם אני יודע שטוב לה ושהיא לא מצטערת על ההחלטה שלה אז אני מכבד.
אנחנו תמיד מדברים על היותי אוהב לאכול חיות ומתנסה בכל דרך אפשרית מבחינת טעמים, במסעדה שלי, בצורך שלי לחדש ולהבין למה לא, למה זה לא עובד, אני אגרום לזה לעבוד. אתה יודע שהכי קשה לעשות זה לגרום לבני אדם להרגיש ששום דבר לא חסר, במועט, היא אמרה לי. נידלקת לי נורה, ואני מחליט ואומר לה, את יודעת מה? מעכשיו אני טבעוני, מחזיר את האגס הכחול שלי למלצרית ואומר לה, שאיני מעוניין במנה, שאני מתנצל, ושאזמין משהו אחר, הייתי צריך להגיד לה שאשלם על זה, אבל לא עשיתי את זה, כי עמוקר בפנים כולנו רוצים להתקמצן לפעמים, חוץ מזה, הייתה חמודה אמרה שזה בסדר ושאחשוב אם בא לי להזמין משהו אחר.
אני קם בבוקר פותח תמקרר, ואכן זו גלוייה או בית קברות לחיות, מחלב ועד ביצים ועד כל מיני... צריך להחליף מקרר תוך כדי שאני עושה את הקפה הרגיל שלי ומוזג לתוכו חלב רגיל, קורא את הכתבה המזעזעת הרגילה בעיתון מתבאס וכמעט לוקח שלוק של קפה, מזל, עצרתי את עצמי. צריך לקנות חלב שקדים.

לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
26/07/2017 | 18:10
1
96
מה זה אגס כחול?

לגבי המעבר, אני ממליץ לעשות את זה בהדרגה, נגיד שבוע-שבועיים, שהגוף יתרגל לאט לאט למאכלים אחרים. והכי חשוב - לקבוע פגישה עם תזונאי/ת כדי להבין איזה צרכים תזונתיים יש לגוף ואיך לבנות תפריט טבעוני מאוזן.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אגס כחול זה'
אגס כחול זה
27/07/2017 | 00:52
106
לחם לבן קלוי, עליו יש קונפי אגס, עם גבינה כחולה מעל.
מפה מגיע השם, אגס כחול.

אני יש לי בעיה בראש כנראה, כי אנינ לא מאמין בתרופות ובכל השיט הזה שיש לבתי חולים להציע. אף פעם לא הייתי חולה או חלש, או מסכן, שוכב לי במיטה ומתבכיין על זה שאני לא מסוגל לקום. אף פעם לא הייתי עצלן. תמיד עובד, תמיד קם כשצריך, ישן פחות מאדם ממוצע, אבל כך זה, אני נח מידי פעם, העבודה שלי דורשת הרבה התייחסות ואכפתיות, וכי אכפת לי. אפשר להגיד שאני פרפקציוניסט וחושב הרבה על אחרים.
הכל בראש, צריך לשים לב פשוט. אבל אם אשבור רגל או משהו, אז אלך לנקב את הרגל שלי וליישר אותה אצל אורטופד, אם יכולתי הייתי עושה את זה בעצמי, אבל הייתי רוצה להמשיך ללכת.

מכיר כמה בני אדם חזקים שהם טבעונים מלידה והם לא זומבים, המחסור היחידי שלהם זה שנמאס להם לאכול דשא, שמשעמם אותם לפעמים, ושנמאס להם לראות אוכלי חיות נהנים מעוד הברקה של צלחת עם איזו חיה. מבין אותם בתאכלס, אבל כאן אני ניכנס לתמונה, ואני משתדל לרצות אותם כשאני מארח...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום