לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'מורה לנהיגה טבעוני - יש חיה כזאת?'
מורה לנהיגה טבעוני - יש חיה כזאת?
05/11/2016 | 13:09
2
146
היי לכם (ומזל שגיליתי את הפורום הזה)
אין צורך לציין שאני טבעוני (אחרת לא הייתי שואל את השאלה הזו). אני לומד נהיגה בחודשים האחרונים ואני חייב לומר שהמורה שלי לנהיגה הוא לא אדם כל כך סימפתי (אמנם כן זול, בהשוואה לאחרים באזור אך לא סימפתי) אבל מעבר להערות גסות ולא נחמדות מצדו יש לו נטיה לזלזל בי כטבעוני. באחת הנסיעות הוא סיפר לי על איך שהוא נהנה ללכת לאכול במסעדות בשרים וכמה שבשר זה טעים, הסברתי לו בצורה נחמדה שאני נגד העניין ונגד צריכת בשר (ולא בכעס או בהתייחסות מזלזלת כלפיו או כפי שקרניסטים רבים מכנים: "התנשאות טבעונית" וכל זה), אמרתי לו שהתפיסה שלי נוגדת התעללות וצריכת בעלי חיים או שימוש בהם בכל האספקטים - מהסרטים שאני רואה ועד לצלחת והוא התחיל לומר שטבעונות זה סתם טרנד מטופש ושטבעונים צריכים בשר אחרת הם חלשים וכל הבולשיט שכולם אמרו לי לא פעם ולא פעמיים (אולי עשרתאלפים פעם) תוך כדי זלזול וניסיון להפוך אותי לאדם חולה ומטומטם וגם כל מיני עלבונות על טבעונים.
אני לא יודע מה טבעונים עשו לו שגרם לו לשנוא אותם, ולמען האמת זה גם לא אכפת לי כי אני יכול להניח מה הוא עשה להם (ואולי גם ל-לא טבעונים) אבל ניסיתי באמת לבוא איתו בטוב הרבה פעמים וזה פשוט לא עובד. אולי כבעל מקצוע הוא מקצועי ובעל ידע טוב ושליטה טובה (ואין לי ספק במקצועיות שלו), אבל אני לא מרגיש שהוא מכבד אותי ממש
האם יש מורי נהיגה טבעונים? ואם כן איפה? (מקווה שלא אצטרך לעשות רילוקיישן למקום מרוחק בשביל זה, על אף שזה נורא חשוב לי)
תודה
לצפיה ב-'אויש, נפלת על מורה לא משהו...'
אויש, נפלת על מורה לא משהו...
05/11/2016 | 21:12
1
115
אני לא חושבת שהפתרון חייב להיות מורה טבעוני. אפשר פשוט להחליף מורה.
רוב האנשים (ובמיוחד אלו המועסקים על ידינו) יודעים את הגבולות ולא מחצינים ככה את הזלזול שלהם בטבעונות.
לדעתי זה חשוב מאוד שתעזוב את המורה הנוכחי תוך הסבר לגבי סיבת העזיבה,
בעיקר כהגדרת גבולות ברורים לכבוד מינימאלי שאתה דורש מהסביבה, אבל גם כאקט אקטיביסטי:
אנשים עוברים כמה שלבים בתהליך ההכרה וההפנמה של נושא זכויות בע"ח.
אם לא תאפשר לו להמשיך לצחוק עליך, הוא יצטרך לעבור לשלב הבא ובסופו של דבר להתעמת עם הנושא בצורה רצינית ומכבדת.

לצפיה ב-'יש דברים שאני מסכים איתם בתגובה שלך וגם כאלו שלא -'
יש דברים שאני מסכים איתם בתגובה שלך וגם כאלו שלא -
06/11/2016 | 10:05
93
אבל בהחלט אחליף אותו (ואם זה לא היה מסיבות אחרות זה יהיה מסיבות אקטיביסטיות)
את הגבולות אני מבהיר והתחלתי להבהיר אחרי שנפגעתי בפעם הראשונה והאחרונה,
השאלה היא אם זה כדאי בשלב הזה (וזה שלב מאוד מתקדם בלימודים, קרובים-רחוקים לטסט). אני אמרתי לעצמי שאם אחליף אותו זה יהיה רק במורה טבעוני או צמחוני לפחות (אני מעדיף לפרנס מורה שלא יממן בכסף שלי שואה) אבל נראה שכמעט ולא קיימים מורים כאלו (ואם כן אין לי מושג איפה הם) ולהחליף אותו במורה שהוא אותו דבר רק לא הוא (אולי יותר נחמד או בעל גבולות מסוימים אבל עדיין קרניסט וגם אם הוא לא אומר את הדעות שלו כלפי חוץ הוא עדיין חושב אותן בשקט וזה לדעתי יותר רע מאשר לומר את המחשבות המגעילות והמרגיזות ככל שיהיו בקול) זה מהלך די לא יעיל לדעתי
אז אני באמת בהתלבטות
לצפיה ב-'iherb המשך עגום'
iherb המשך עגום
02/11/2016 | 21:41
5
120
הם הכניסו שיטה עם מעקב של dhl prepaid,אז ניסיתי להזמין בסכום של 48 דולר אבל נדרשתי לשלם 15 דולר מיסים!!לא הזמנתי ודברתי בצאט עם נציג היספני,שדקלם בלי הפסקה שזה מה שחברת השילוח דורשת ולא עזר לי שהסברתי לו 3 פעמים שעד 75 אין מיסים.ממתי dhl מחליטה לגבות מס לא חוקי?
לצפיה ב-'להרבה חברות שילוח יש גביית "מיסים" לא קיימים.'
להרבה חברות שילוח יש גביית "מיסים" לא קיימים.
03/11/2016 | 11:25
1
74
שנה שעברה עשיתי הזמנה ב-20$ כולל משלוח מאיזה מקום, נשלח דרך TNT שביקשו בארץ 180 ש"ח על "טיפול" (על זה שהחבילה עברה דרך המכס). השארתי אצלם את החבילה וביטלתי את העסקה אצל הספק, אחרי שהסברתי לו שאין מיסוי כאן עד 75$. הספק היה מופתע כמוני על סכום ה"טיפול" שדפקו על חבילה בשווי 20$ שאין עליה מיסוי בכלל.

לצפיה ב-'מוזר שהספק לא בדק לפני זה איתם'
מוזר שהספק לא בדק לפני זה איתם
03/11/2016 | 12:25
43
בשיטה הזו של dhl  היה מצויין ליד שמיסים נלקחים מראש,אבל זו היתה הפתעה מוחלטת לראות מס על פחות מ75.אני מתאר לעצמי שבמקרה שלך לא היה מצוין שמיסים נגבים מראש.
אחרי שכתבתי לאתר הזה כמה פעמים להחזיר שיטה עם מעקב ממש לא ברור למה הכניסו שיטה כזו שרירותית בניגוד למה שהיה קודם משבדיה.
לצפיה ב-'למה חשוב לציין שהנציג היספני? '
למה חשוב לציין שהנציג היספני?
03/11/2016 | 18:17
2
72
ובהקשר אחר: היום הגיעה אלי חבילה מאייהרב ללא מעקב וללא בעיות.
נכון הוא שיש בשיטה הנוכחית מידה של סיכון - אבל היא בינתיים עובדת טוב בשבילי.
לצפיה ב-'אשרייך.אני לא מסתכן יותר ושירות הלקוחות לא טוב'
אשרייך.אני לא מסתכן יותר ושירות הלקוחות לא טוב
03/11/2016 | 20:51
69
וציינתי היספני כי כל הנציגים שדברתי איתם היו היספנים ולא מגזענות או משהו רע
לצפיה ב-' אכן צורם ולא רלוונטי'
אכן צורם ולא רלוונטי
04/11/2016 | 09:49
13
לצפיה ב-'המלצה מפורטת על גלידרייה טבעונית בת"א'
המלצה מפורטת על גלידרייה טבעונית בת"א
01/11/2016 | 14:29
3
100
ג'לה, נמצאת בלוינסקי בת"א

לצפיה ב-'יש לה גם סניף ברמת גן והוא לא 100 אחוז טבעוני'
יש לה גם סניף ברמת גן והוא לא 100 אחוז טבעוני
02/11/2016 | 22:10
2
55
לגבי זה שבלוינסקי לא יודע אבל טוב לדעת שיש גם שם סניף
לצפיה ב-'נסגר ברמת גן. הסניף בת"א טבעוני לחלוטין.'
נסגר ברמת גן. הסניף בת"א טבעוני לחלוטין.
03/11/2016 | 11:19
13
לצפיה ב-'יש גם סניף בירושלים 100% טבעוני '
יש גם סניף בירושלים 100% טבעוני
13/11/2016 | 09:47
2
לצפיה ב-'"גבינות" של משומשו - מישהו ניסה?'
"גבינות" של משומשו - מישהו ניסה?
27/10/2016 | 10:16
2
93
קניתי את ה"גבינה" הצהובה שלהם  בסגנון "קלאסי" 9% וזה היה אחד הדברים הדוחים שאכלתי בחיים שלי. המרקם לא הזכיר בכלל מרקם של גבינה צהובה והטעם היה רחוק מלהיות ערב לחיך. הפרוסות התפוררו ומרקמן נעשה "חולי". פשוט גועל נפש.
רציתי לדעת אם זה "דפקט" באריזה שאני קניתי, או שגם אחרים שצרכו את המוצרים של החברה הזאת נתקלו במשהו דומה.
לצפיה ב-'"משומשו" לא משהו משהו...'
"משומשו" לא משהו משהו...
27/10/2016 | 19:08
98
יש מי שאוהבים אותן ויש מי שסולדים מהן.
אישית, חשתי במרקם שמני בולט ובטעם דומיננטי של שמן (אחד המרכיבים של המוצר). לא אהבתי את המוצר.
הפרוסות מוצקות היטב. אם הן התפוררו לך - זו בעיה במוצר. פנה ליצרן והתלונן. אולי תקבל "זיכוי/פיצוי".
לצפיה ב-'לא יודע מה זה "חולי". טעמתי בערך 4 סוגים מה-8 בערך שיש להם,'
לא יודע מה זה "חולי". טעמתי בערך 4 סוגים מה-8 בערך שיש להם,
29/10/2016 | 22:01
69
אהבתי את אחת הצהובות, אני מת על המלוחה עם הזעתר שלהם, וגם הפיקנטית טעימה.
המלוחה הרגילה חלשה לחך שלי, אבל בסופו של דבר הכל טעם וריח. 

יש להם 8 סוגים - נסה טעמים אחרים :)
לצפיה ב-'תגובת קללות ואיומים לתיבה הפרטית שלי'
תגובת קללות ואיומים לתיבה הפרטית שלי
29/10/2016 | 20:55
1
176
אבקש אם קיבלתם הודעה דומה לא לפרסם את שם המשתמש באשכול זה ובקשר לדברים שלי.

הודעת קללות לתיבה הפרטית, לא אכנס לשם המשתמש
29/10/2016 20:50:50
קיבלתי הודעה עם איחולים לבביים כגולש פורום טבעונות, שמאחל לכל חברי הפורום שבן משפחתם ימות ממחלות קשות.
אין לי מושג מה הביא בן אדם זה לשנאה כה גדולה ולאיחולים כה קשים.
אך אין ספק שאנחנו בבעיה,
דבר ראשון מה רע בטבעונות? אפילו יהודים גדולים ורבנים גדולים במשך הדורות היו טבעוניים.
דבר שני למה להכליל את כולם? הבן אדם מכיר כל אחד ואחד שהוא מאחל לו כאלו איחולים על סמך זה שהוא גולש בפורום?
דבר שלישי מדוע המדינה לא מחנכת את האוכלוסיה כראוי ואנחנו צריכים לחיות תחת מגוון של בעיות כאלו?
עכשיו מהצד השני של הטבעונות צריך גם לעשות חשבון נפש איך יש כזאת שנאה כלפיהם, תכלס הרבה פעמים יש הסתה נגד טבעונות וגם חברות מזון גדולות
לוקחות חלק מהפצת אינפורמציה ומעסיקות מגיבים ואידיוטים מועילים כדי לקדם את הדרך שלהם ולהמשיך למכור את הסחורה הגרועה שלהם, אך עדיין
גם במחנה הטבעוני יש צרות, אני רואה תגובות של שנאה ונאצה שיוצאות מהמחנה הטבעוני כלפי לא מעט גורמים, גם אם מדובר בבני אדם שהתעללו בבעלי חיים
הרי הם בני אדם וצריכים עזרה נפשית אם הגיעו למצב כזה, לא צריך לנאץ ולאחל להם מוות וגיהנום לנצח, כמו שחלק מהמגיבים עושים. ככה לא נטפל ולא נפתור את הבעיות.
אלא ניצור עוד שנאה ועוד אלימות כלפי בעלי חיים וייתכן בהמשך גם עוד התעצמות השנאה בין בני האדם.
יש לשנות את האווירה ותרבות הדיון בנושאים אלו וליצור הידברות ומספיק לשנוא אנשים גם אם התעללו בבעלי חיים, זה לא יפתור את הבעיה.
אפשר להזדעזע אפשר לכתוב כנגד התופעות של התעללות בבעלי חיים, אבל לא להפוך את זה לשנאה ולאיחולים של מוות וגיהנום עבור בני אדם שמתעללים בבעלי חיים וצריכים
עזרה נפשית לדעתי,חינוך מחדש, חיבור מחדש לטבע ולבעלי חיים (לא הכוונה לטיפול פסיכיאטרי עם כדורים).
על ידי שנאה איומים קללות ונקמות משני הצדדים המצב רק יחמיר לדעתי,
קחו זאת לתשומת ליבכם.
לצפיה ב-'חבל על האנרגיות. כולנו קיבלנו את האיחולים האלו'
חבל על האנרגיות. כולנו קיבלנו את האיחולים האלו
29/10/2016 | 21:08
113
מסכימה באופן כללי על נושא תרבות הדיון, רק שאין לזה שום קשר למקרה זה.
מדובר בגולש (לא טבעוני אם זה משנה משהו) שכעס על מחיקת ההודעות.

לצפיה ב-'שתי שאלות לאלו שבחרו בטבעונות מטעמי מוסר'
שתי שאלות לאלו שבחרו בטבעונות מטעמי מוסר
28/10/2016 | 00:00
9
158
1) האם אתם טוענים שלבעלי חיים יש זכויות? כלומר, בעלי החיים צריכים להיות אדונים לעצמם ואין לאדם כל זכות לבעלות עליהם ולעשיית כל שימוש בהם.
האם אפשר בעצם לומר שמעבר לשחיטה של בעלי חיים למאכל או שימוש בהם בניסויים מדעיים, אתם רואים בכל גידול של בעלי חיים למטרת מילוי צרכים חומריים של האדם כעבדות?
כך שכמו שאם אפשר לתאר את תעשיית הבשר כשואת בעלי החיים אז אפשר להשוות בין העבדות בארה"ב לבין כל גידול תעשייתי של בעלי חיים(של דבורים למשל)

2) האם אתם רואים בעלי חיים טורפים כמו אריות או זאבים למשל כמוסריים פחות מאשר בעלי חיים צמחוניים?
לצפיה ב-'לגבי 2'
לגבי 2
28/10/2016 | 00:25
8
116
עד כמה שאנחנו יכולים לדעת עד היום, לבעלי החיים אין תפיסה של טוב ורע. לא ידוע לנו אם יש להם את היכולת להבין שגם יצור חי אחר הוא בעל תודעה ומרגיש דברים, ובלי ההבנה הזאת לא ניתן לדבר על מוסר.
לכן התשובה היא לא.
לצפיה ב-'כן...אההמ......רק ש... בין אם ניתן או לא ניתן'
כן...אההמ......רק ש... בין אם ניתן או לא ניתן
28/10/2016 | 01:08
2
90
התוצאה זהה והפרה עדיין נשחטת
(המוסריות היא לא אידאה אפלטונית מופשטת שקיימת או לא קיימת רק בתחומי תודעתה של ישות כלשהי, מן הסתם יש לה קיום בחיים ממש, ואם כבר זה הקיום המשמעותי ביותר שלה)

אז אם ככה, יוצא מתשובתך שלאריה מותר לשחוט פרות, ולך אסור.
שחיטה של פרה על ידי אריה היא מוסרית ושחיטה של פרה על ידיך איננה מוסרית.

מעשה בלתי מוסרי = מעשה שיש לגנות אותו ושיש לפעול למניעתו (ואף לענוש את מי שביצע אותו).
כך שכל תפיסה שגורסת שמעשה מסוים, מותר לו שיימשך ושאין ולא תהיה לעולם שום סיבה להביא למניעתו, בהכרח תפיסה שכזו רואה מעשה כזה כמעשה מוסרי.
לצפיה ב-'זה לא ההגדרה של מוסר'
זה לא ההגדרה של מוסר
28/10/2016 | 01:21
1
78
טריפת פרה ע"י אריה היא לא מוסרית והיא לא בלתי מוסרית.
אתה מגדיר מוסר לפי תוצאה ואני לפי כוונה.
כשיש הבדלים בהגדרות אפשר להגרר לויכוח ארוך שכולו סמנטיקה ולזה מיותר ולא מעניין.

האם אתה מסכים שאריה (ככל הידוע לנו) לא יודע שהוא גורם סבל לפרה?
האם אתה מסכים שאנחנו כן יודעים?
האם אתה מסכים שיש הבדל בין מי שגורם סבל ביודעין ובמכוון, ומי שגורם סבל מבלי היכולת לדעת שהוא עושה זאת?
שהראשון מביניהם הוא אכזרי, והשני לא בהכרח?

לצפיה ב-'ומוסיפה בשביל להגיע לפואנטה יותר מהר'
ומוסיפה בשביל להגיע לפואנטה יותר מהר
28/10/2016 | 01:26
69
נגיד שנקבל את ההגדרה שלך למילה מוסר, ושלפיה האריה איננו מוסרי.
אז מה?
אז זה אומר שגם לנו מותר?
הרבה בעלי חיים זכרים בטבע גם אונסים את הנקבות כל הזמן.
אז זה מוסרי שגם גברים יאנסו נשים?
בטבע "רוצחים" כל הזמן.
אז מותר לרצוח?
מה החשיבות בעייניך של ההשוואה למעשי בעלי החיים ומה המטרה של זה?

לצפיה ב-'לונה, עצה לעתיד'
לונה, עצה לעתיד
28/10/2016 | 05:41
4
113
כאשר מישהו פותח בדיון שיכול להיות מצד אחד דיון מעניין אבל מצד שני ייתכן שמדובר בסתם פרובוקטור שעומד להראות לכולם את האור הגנוז, וכשאת רוצה לחשוב פעמיים אם להיכנס לדיון איתו או לא- כל מה שצריך לעשות זה לחפש את הכותב בתפוז. זה לוקח בדיוק 5 שניות, ואז להבין לאן הדיון עומד להתקדם.
הטרול שלמעלה הוא בדיוק דוגמה לטיפוס השני.

סתם המלצה לעתיד 
לצפיה ב-'צודק '
צודק
28/10/2016 | 12:05
3
27
לצפיה ב-'הוא כזה חביב שהוא אפילו טרח לשלוח לי'
הוא כזה חביב שהוא אפילו טרח לשלוח לי
28/10/2016 | 13:40
2
113
מסרים פרטיים עם ״איחולים״ לבביים בעקבות השרשור. קסם של קרוקודיל
לצפיה ב-'כן, גם לי.... '
כן, גם לי....
28/10/2016 | 14:42
1
19
לצפיה ב-'זהו, זכיתי בכבוד גם כן.'
זהו, זכיתי בכבוד גם כן.
29/10/2016 | 18:46
76
עכשיו אני יכול לפרוש בשקט לפנסיה מוקדמת.
לצפיה ב-'buy2usa'
buy2usa
27/10/2016 | 21:42
60
לא קשור ישירות לפורום אבל רלוונטי לכל מה שמזמינים למחסן של החברה הזו בארצות הברית.
תיק גב שבקשתי מהם להחזיר למוכר באמצעות תווית החזרה מאמזון יושבת אצלהם כבר שבועיים והם טוענים שusps עדיין לא באו לקחת אותה.הם גבו דמי טיפול של 10 דולר אבל התשובה שלהם מוזרה.כשהבנתי שאני עשוי להתקע איתם,פניתי לאמזון עם פרטי הבעיה והם מיידית העבירו לי החזר.קצת לא נעים שחברה ישראלית ,עם שירות לקוחות לא משהו,לא מתפקדת טוב ואמזון הם שמגלים נדיבות.מישהו מבין מצב ששבועיים usps לא באים לקחת?לא נראה לי
לצפיה ב-'מתכון ללזניה טבעונית'
מתכון ללזניה טבעונית
23/10/2016 | 12:22
88
אין לי תמונות לצערי, אבל סמכו עלי שזה יצא מצוין!

חומרים:
חבילת דפי לזניה
תבנית אפיה (אני השתמשתי בחד פעמית גדולה)
שתי פחיות עגבניות מרוסקות (לא רסק. אפשר גם עגבניות חתוכות לקוביות)
בצל גדול, פלפלים, קישואים, חצילים וכל ירק אחר שאתם אוהבים.
פסטו בזיליקום (אפשר להכין בבית, או לקנות מוכן)
"גבינה" צהובה טבעונית המתאימה לאפיה, מגורדת.

הכנה:
בתבנית מפזרים ירקות חתוכים כאוות נפשכם (פלפלים, קישואים, חצילים, בצל וכו') ואופים עד שמתרככים. כמו שמכינים אנטיפסטי.

בזמן הזה מבשלים בסיר את העגבניות המרוסקות, יחד עם בצל קצוץ לקוביות, שום, מלח ופלפל לפי הטעם (אני ויתרתי על תוספת של עשבי תיבול, כי הפסטו מתובל דיו). מוסיפים מים לפי הצורך, בדיוק כמו שמכינים רוטב לפיצה או פסטה, אבל רצוי שהרוטב הזה יהיה סמיך דיו (לא משחה, אבל לא נוזל). אפשר להוסיף לרוטב זיתים (קלמטה) או צלפים למי שאוהב (אפשר לשטוף את הצלפים קודם אם לא אוהבים את טעמם המלוח העז).

כשהרוטב והירקות מוכנים:

בתבנית אפיה מפזרים מהרוטב בתחתית (כיסוי מלא בשכבה רגילה, לא הרבה, לא מעט). מעל מניחים דפי לזניה בכיסוי מלא. את דפי הלזניה מורחים בפסטו (שהכנו בבית או קנינו). שכבה דקה מספיקה. אני השתמשתי במברשת כדי למרוח את הפסטו ביתר קלות.
על הדפים מפזרים מהירקות שאפינו. לא צריך לכסות את כל התבנית בצורה מלאה, פשוט לפזר את הירקות.
מעל מפזרים "גבינה" צהובה טבעונית שגירדנו בפומפיה (או שקנינו מגורדת).
וחוזר חלילה (מעל ה"הגבינה" מניחים שוב דפים, מורחים בפסטו, מניחים ירקות, "גבינה" וכו').
בשכבה האחרונה מפזרים כמות נכבדת של "גבינה" ואופים.

הכי טוב לאכול את זה כשזה רק יצא מהתנור, אבל! זה מעולה גם כמנה קרה (ישירות מהמקרר), בלי צורך לחמם במיקרו או שוב בתנור (בעיני אפילו יותר מוצלח קר מחם!).

מתנצל מראש, אבל בענייני כמויות, זמנים וטמפרטורות אפיה אל תשאלו אותי. אני פשוט מכין "לפי העין" ואופה לפי מה שאני מכיר ויודע מניסיון העבר.
אני מניח שכולכם הכנתם פעם לזניה, אז אתם פחות או יותר בקיאים בזמנים, בטמפרטורה ובכמויות.

זה באמת מתכון מוצלח ומומלץ!

בתיאבון.

לצפיה ב-'הערות על השרשור של אייהרב והמחליפים'
הערות על השרשור של אייהרב והמחליפים
19/10/2016 | 09:14
9
147
על אייהרב כבר דברו פה הרבה.התחליפים שלו לא משהו גם.יש את סוונסון,שמאפשר מעקב וכמובן המחיר עולה עם המשקל אבל יש לו רשימה של מוצרים אסורים לייצוא ומולטי ויטמין מסוים שמאד רציתי היה כלול שם משום מה.אתר נוסף הוא evitamine שגם מאפשר מעקב במחיר התחלתי של 12.42 אבל בפעם האחרונה לא עדכן לפני ההזמנה שהמוצר חסר לו ושידרשו לו עוד 3-5 ימים לקבל אותו,וזאת אחרי שלושה ימים שההזמנה כבר שכבה אצלהם.העדפתי לא לחכות ומרגיש שכן טעיתי בגדול אחרי שניסיתי אתר בשם luckyvitamine.הם פשוט לא מוכנים לבטל הזמנה גם אם התחרטת אחרי שעה או פחות מזה וטוענים שזה בתהליך.בהתחלה חשבתי שזה מקרי אבל בפעם השניה הבנתי שלא ואין לי ספק שזו שיטה שלהם למנוע ביטולים אפילו שהמוצרים עדיין אצלהם במחסן.על iherb ושני האחרונים יש ביקורות שליליות רבות של מזמינים אמריקאים ולא אמריקאים כאחד.חבל שהתעלמתי מהם במקרה של luckyvitamine הנבלות.
iherb התעלמו מכל שאלותיי לגבי החזרת השיטה עם המעקב.אם הישראלים ואלה שלא ימשיכו לשלוח בשיטה הזו ברור שלא יהיה להם מניע לשנות.
המסקנה העגומה שלי:סוונסון[אם המוצר שלכם לא אסור ליצוא או evitamine במחיר גבוה יותר.
עצוב

לצפיה ב-'אצלי מספר מעקב הוא הכרחי'
אצלי מספר מעקב הוא הכרחי
21/10/2016 | 11:12
1
54
כפי שכתבתי שם בשרשור, בגלל בעיות עם הדואר אצלי, בלי מספר מעקב הדואר לא יגיע (גם דואר שנשלח אליי מהארץ, בלי מספר מעקב לא מגיע. על אחת כמה וכמה כשמדובר בדואר מחו"ל).
בכל אופן הדבר היחיד שעד עכשיו הזמנתי מחו"ל היה ויטמין D שכידוע אין בארץ טבעוני. מה שאפשר להשיג בארץ אני מעדיפה לקנות בארץ במקום להסתבך עם הדואר.
אם iherb הפסיקו את השיטה של מספר המעקב כנראה שלא אזמין מהם עוד. עד עכשיו חוץ מ-iherb הזמנתי גם מהאתר של ויטשיין והדואר הגיע בהצלחה.
לצפיה ב-'אצלי זה הרבה יותר מויטמין אחחד'
אצלי זה הרבה יותר מויטמין אחחד
21/10/2016 | 14:08
10
לצפיה ב-'תודה על סקירת האלטרנטיבות'
תודה על סקירת האלטרנטיבות
22/10/2016 | 01:12
6
36
לא הכרתי את evitamine, המשלוח שם אמנם יותר יקר (יצא לי  13$ ללא מעקב, ו 20$ עם מעקב) אבל המוצרים שאני קונה יותר זולים שם מאייהרב וויטקוסט, ובנוסף אפשר לקבל החזר של 5% מ ebates. אז בסה"כ זה די מתקזז עם עלות המשלוח.
מה שכתבת על על מוצרים שחסרים במלאי יותר מטריד.

לגבי luckyvitamine הם כותבים במפוורש באתר את מדיניות הביטולים שלהם, שנשמעת לי הוגנת. גם בארץ ביטול כרוך הרבה פעמים בתשלום דמי ביטול. מה גם, שהמשלוח שלהם לא נותן מעקב.

אני מעדיפה להמשיך לקנות באייהרב וויטקוסט, ללא מספר מעקב, ולשלם בפייפל כדי לקבל את הכסף חזרה במקרה שהחבילה לא תגיע. גם כשהם הציעו משלוחים יקרים יותר עם מעקב הרבה פעמים העדפתי לשלם פחות ולוותר על המעקב.
אני קונה כבר שנים בשני האתרים האלו והנסיון שלי איתם מצויין, במקרים הבודדים שפניתי לשירות הלקוחות קיבלתי מענה מהיר והוגן.

לצפיה ב-'לא דברתי על מדיניות הביטול שלהם אלא על זה...'
לא דברתי על מדיניות הביטול שלהם אלא על זה...
23/10/2016 | 09:09
5
32
שהם מסרבים לבטל משלוחים לחול[לא יודע איך בארצות הברית] אפילו שעברה רק שעה וברור לגמרי שהם עוד לא שלחו את זה.זה ברור שזה בלוף
לגבי evitamine אכן די הרגיז אותי שההזמנה שוכבת אצלהם 3 ימים ורק כשאני שואל הם מודיעם שהוא חסר ויקח עוד 3-5 ימים להגיע אליהם אבל בהשוואה לאתר של לאקי הם צדיקים.השירות לקוחות  של אייהרב בעייתי[על פי מה שקראתי באתרי ביקורות שונים בארצות הברית]אבל על זה של ויטקוסטקראתי שהוא טוב.בצעתי הזמנה מויטקוסט שלשום על סמך הערה שהמספר שלהם בdhl מקבל בארץ מספר מעקב של הדואר המקומי העגום.נראה כמה זמן יקח.....
עם לאקיויטמין היה לי מקרה מוזר ששתי הזמנות נפרדות נקלטו אצלהם על אותם מוצרים אבל שום הסבר לא עזר לי לבטל אחת מהן.הם פשוט התבצרו בתשובה:"send it back"
לצפיה ב-'שירות הלקוחות של אייהרב, וקנייה בויטקוסט'
שירות הלקוחות של אייהרב, וקנייה בויטקוסט
23/10/2016 | 17:13
4
28
אני מזמינה משם ההרבה שנים ובאחת הפעמים הם שלחו לי בטעות כדורים במינון נמוך יותר. פניתי לשירות לקוחות והם מייד זיכו אותי על ההפרש.
בהזדמנות אחרת קניתי אצלם Ovega 3,התברר לי שבכל בקבוק חסרים כדורים. השיא היה שבמקום 60 כדורים, נדמה לי שהיו שם רק 46. זאת כמובן לא פשלה של אייהרב, אלא של החברה שמייצרת את זה. פניתי לאייהרב, ובכל זאת הם זיכו אותי מייד על הכדורים שהיו חסרים.

הקנייה האחרונה שלי בויטקוסט, לפני כחודש וחצי, נשלחה ב DHL. המעקב היה רק מרגע השליחה ועד שהחבילה יצאה מארה"ב. לא היה לי שום מעקב בארץ.
בהזמנות קודמות מהם היה מעקב גם בארץ. אז כנראה שהם שינו את המדיניות.
אשמח אם תעדכן האם היה לך מעקב בארץ.

אתה משלם עם פייפל ? הם אמורים לבטח על אובדן החבילה.

לגבי ויטקוסט, אתה משתמש ב ebates ? הם נותנים החזר של 4% מסכום הקנייה בויטקוסט. אם תרצה להצטרף לשם ולקבל הנחה נוספת דרך חבר מביא חבר, שלח לי מסר.

ולגבי luckyvitamin, אם תקלה אצלם גרמה להזמנה כפולה, שאי אפשר לבטל זה מרתיח.
לצפיה ב-'נרשמתי לebates אבל..... '
נרשמתי לebates אבל.....
23/10/2016 | 17:55
2
24
ישנה חברה בשם evitamins ששולחת עם מעקב במחיר התחלתי של 12.42[תלוי במשקל] ומחיר בלי מעקב 7.80 לעומת 10.99 בויטקוסט שבה המשקל מקסימלי גם קצת יותר נמוך  .אכן שלמתי בפייפאל אבל מישהי שקנתה בויטקוסט אמרה שהם נתנו לה החזר בלי צורך בהתערבות פייפאל.באייהרב מדגישים שהחזר הוא חד פעמי ולא ברור אם גם בויטקוסט זה אותו דבר.
אם כבר הזמנתי מויטקוסט בלי לפתוח חשבון מביא חבר לא תופס כבר או שאני טועה?
בdhl המספר השתנה כמה פעמים לcg ואפשר היה לעקוב בארץ אבל אף פעם דרך אייהרב.זו תעלומה גדולה בעיניי.גם אני מקווה שלא הטעו אותי עם המעקב של ויטקוסט.אעדכן
לצפיה ב-'מבצעי חבר מביא חבר הם רק ללקוחות חדשים'
מבצעי חבר מביא חבר הם רק ללקוחות חדשים
23/10/2016 | 19:42
1
21
לא ללקוחות ל"משומשים"..
זה נכון לגבי ויטקוסט, אייהרב ואיבייטס.
לא הבנתי מה כתבת לגבי החזר חדש פעמי באייהרב ובויטקוסט ?
האם הכוונה היא שאפשר לקבל מהם פעם אחת החזר על אובדן חבילה?
והאם זה חד פעמי גם כשתובעים דרך פייפל ?

ואם אתה רשום לאיבייטס שווה להתקין את הכפתור שלהם בפיירפוקס, זה הקפיץ לי הרבה מבצעים שלא הייתי יודעת עליהם אחרת, וזה קל יותר לשימוש מאשר להכנס לאתרים דרך ההפניות באתר של איבייטס.

לצפיה ב-'אייהרב אמרו לי ולאחרים שיחזירו חד פעמי'
אייהרב אמרו לי ולאחרים שיחזירו חד פעמי
23/10/2016 | 22:11
33
אבל אם להבא החבילה לא תחזור אליהם הם לא יזכו.בפורום צרכנות אנשים רשמו שפייפאל מאפשרת הגשת תביעות גם אין מעקב ולרוב הולכת לטובת הצרכן וזה גם מה שהבנתי מהחברה עצמה.יתכן וגם ויטקוסט פועלת כמו אייהרב אבל לא ניסיתי ולא שמעתי.
יש עוד אתר בשם vitaminlife שהזמנתי ממנו היום מוצר שלא מצאתיבשום מקום חוץ מאייהרב שאיני רוצה.ללא מעקב זה 7.80 ולא רשום שזה עם dhlאז נתתי לזה סיכוי לראות מתי יגיע.האופציה עם מעקב היא פי 2 במחיר,יקר מדי למוצר אחד.יש פה ניסוי ותעיה באתרים האלה
לצפיה ב-'לבקשתך מעדכן שהמספר מויטקוסט מופיע כלא חוקי'
לבקשתך מעדכן שהמספר מויטקוסט מופיע כלא חוקי
04/11/2016 | 18:50
21
בdhl רשמו מספר מעקב שמתחיל בum אבל בדואר ישראל זה מופיע כברקוד לא חוקי.בויטקוסט גם מוכנים לבדוק בעית אי הגעה רק אחרי 60 ימי עסקים.אני לא בטוח שעשיתי בחוכמה בהזמנה דרכם דווקא
לצפיה ב-'ארוחת בוקר'
ארוחת בוקר
21/10/2016 | 16:34
3
109
שלום לכולם,
אשמח בבקשה לרעיונות מגוונים לארוחת בוקר בריאה ומזינה,
אך לא משמינה במיוחד כמו למשל ממרחי טחינה וכדומה..
תודה :)
לצפיה ב-'ו..'
ו..
21/10/2016 | 16:52
61
שכחתי לציין-
ללא גלוטן, מוצרי חלב וביצים (חביתה וכו')
לצפיה ב-'רעיונות:'
רעיונות:
21/10/2016 | 19:07
1
87
סלט פירות עם יוגורט סויה/ זרעי צ'יה מושרים בחלב סויה ללילה.
דגני בוקר נטולי גלוטן (פצפוצי קינואה למשל) עם חלב סויה, עם או בלי פירות
פריכיות אורז עם ממרחים מבוססי ירקות, כגון: חצילים בתנור, פלפלים קלויים, ממרח מקישוא (דמוי חומוס רק קליל יותר), חומוס ביתי, ממרחי עדשים...
חביתת קמח חומוס/ קמח עדשים עם סלט ירקות.
טופו מקושקש (אני אוהבת עם בצל, עגבניות ופלפל ירקרק, קצוצים ומוקפצים).
שייק פירות, עם או בלי חל"ס / אגוזים.
צריכה מתכון למשהו? אני לא מסתדרת עם חביתת קמח חומוס, אבל עם כל השאר יש לי נסיון מוצלח.

לצפיה ב-'והכי פשוט'
והכי פשוט
21/10/2016 | 20:47
76
סלט ירקות גדול. אפשר להוסיף גם קצת פירות הדר חתוכים.
ובצד- כוס גדולה של שייק (ההעדפה שלי היא בננה וקייל)
לצפיה ב-'שאלה על 2 מוצרים במתכון הבא'
שאלה על 2 מוצרים במתכון הבא
19/10/2016 | 21:55
3
111
אני מתכוון לערוך מחר קניות גם של מוצרים למתכון הבא
http://tivonim-blog.co.il/%D7%A1%D7%9C%D7%98-%D7%A...

על כן רציתי לוודא:

1. קוסקוס מלא אינסטנט -
האם כך נקרא המוצר בסופרים? אם לא, אשמח להפנייה למוצר ספציפי. אם כן, אשמח להפנייה למוצר חלופי בהיעדר המקור.

2. אפונה עדינה-
בדיוק אותה שאלה כמו ב-1.

תודה
לצפיה ב-'כן וכן:'
כן וכן:
20/10/2016 | 08:10
2
62
מזהירה שלדעתי קוסקוס מלא זה ממש לא טעים. אם מדובר על מנה לאירוח, ממליצה לשקול את העניין או לפחות לעשות ניסוי עם גיבוי.
אפונה עדינה נמצאת בקפואים. זו פשוט אפונה קפואה קטנטנה.
לצפיה ב-'תודה רבה, זה לעצמי '
תודה רבה, זה לעצמי
20/10/2016 | 17:00
1
8
לצפיה ב-''
21/10/2016 | 08:20
1
לצפיה ב-'איך שומרים טופו משי אחרי פתיחה?'
איך שומרים טופו משי אחרי פתיחה?
14/10/2016 | 15:56
1
71
על האריזה רשום לשים את זה בקופסא אטומה ואז זה טוב לעוד יומיים.
אין אפשרות לשים את זה בכלי עם מים כמו טופו רגיל ואז יישמר יותר?
לצפיה ב-'אני שמחה את זה בשקית נילון '
אני שמחה את זה בשקית נילון
17/10/2016 | 09:01
51
וזה בד"כ מחזיק מעמד כמה ימים, אולי שבוע.
לצפיה ב-'80/10/10 ובעיה שנוצרה בעקבותיה'
80/10/10 ובעיה שנוצרה בעקבותיה
09/10/2016 | 00:36
7
192
לאחר כחודש דיבלי ביותר של מעקב אחרי תזונה זו, הפסקתי אותה.
שנה אחרי, פירות וירקות עושים לי כאבי בטן, גזים והתנפחות הבטן ממשץ
וגם קטניות.
אתמול אכלתי לחם שיפון ולא אפרט כאן מפאת נימוס את הסיוט שעברתי אח"כ.

מה לעשות? קרה למישהו?
לא רוצה לאכול גאנק ויש גבול לכמות האגוזים/ טחינה שאני מסוגלת לאכול.

לצפיה ב-'בואי נשים לרגע את 801010 בצד'
בואי נשים לרגע את 801010 בצד
09/10/2016 | 02:23
2
155
ונדבר על תזונה טבעונית רגילה. את כותבת שירקות, פירות וקטניות עושים לך כאב בטן. זה נכון לכל הירקות, פירות וקטניות?

כשלא היית טבעונית, אני מניח שלא אכלת רק בשר וגבינות. מה כן עבד לך מבחינת המרכיב הצמחי בתזונה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/10/2016 | 06:36
1
132
אני כבר טבעונית בערך 5 שנים.
לא הייתה לי בעיה עם כלום.
תראה מה כתבתי לקרנף לבן
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
09/10/2016 | 07:51
112
אם כך, אני מניח שזה עניין של הגוף להתרגל חזקה. ירקות, פירות וקטניות, אגוזים וזרעים. לאט לאט וזה ישוב. 801010 זה מתאים לאנשים מסויימים אבל באופן עקרוני תזונה שעלולה להיות בעייתית ולבטח שאינה נחוצה לרוב האנשים.
שיהיה לבריאות
לצפיה ב-'תנסי אסידופולוס.'
תנסי אסידופולוס.
09/10/2016 | 03:09
3
118
חוץ מזה לי היה פעם שילשול מחרדה למזון מסויים. והתגברתי. פרט לאגסים ג'ינג'ים.
בהתחלה חשבתי שזו רגישות למזון. אבל אחר כך הבנתי שזו פשוט חרדה.
אז החזרתי את המזון בהדרגה לתפריט והתעלמתי מהתופעות הגסטרונמיות.
לצפיה ב-'בדיקות אלרגיה למזון ניתן לעשות אצל רופא עור '
בדיקות אלרגיה למזון ניתן לעשות אצל רופא עור
09/10/2016 | 03:15
2
29
לצפיה ב-'לקרנף לבן'
לקרנף לבן
09/10/2016 | 06:35
1
112
לא חשבתי על זה שזו אולי חרדה.
באמת הייתי על גבול האורתוקרסיה.
בעבר לחם לא עשה לי רע כלל, וגם לא קטניות.
הבעיה התחילה עם סיום ה80/10/10 וההליקובקטר שפרץ 4 פעמים בשנתיים (לקחתי אנטיביוטיקה כל פעם)
לצפיה ב-'תתיעצי עם רופא משפחה.'
תתיעצי עם רופא משפחה.
09/10/2016 | 12:17
81
אצלי זה נגמר תוך חודש ימים ברגע שהבנתי שזה חרדה ניסיתי מזון אחר מזון ונרגעתי מזה שזה לא חזר כי הבנתי שזה חרדה. אבל כדאי שתתיעצי עם רופא משפחה.
הבעיות שהיו לי הין באגסים. חלק מהקטיניות ואולי חלק מדברי בסויה לא זוכר.
לצפיה ב-'כנראה שאנו הורגים ומענים חיות למטרות מאכל יותר מכל אומה אחרת'
כנראה שאנו הורגים ומענים חיות למטרות מאכל יותר מכל אומה אחרת
05/10/2016 | 02:13
15
210
קראתי לאחרונה שישראל במקום הרביעי בעולם בצריכת בשר, במקום הראשון בעולם בצריכת עוף ובמקום הראשון בצריכת הודו. למיטב ידיעתי תעשיית הפטמים אכזרית לפחות כמו תעשיית הבקר ואחראית בין היתר על עיוותים גנטיים קשים באפרוחים שגורמת להם סבל רב, וכמובן הורגת יותר חיות עבור אותה כמות הבשר.
למען האמת, אני לא מאה אחוז טבעוני. אבל הידיעה הזו גורמת לי עצב רב.
לצפיה ב-'לא רחוק מזה'
לא רחוק מזה
05/10/2016 | 04:14
3
152
על פי הנתונים בלינק שלמטה, מקום שביעי בצריכת בשר ואכן ראשון בעופות. שוין, כבוד גדול זה לא.

הנחמה היחידה היא אולי העובדה שלטבעונים בישראל קל הרבה יותר בשנים האחרונות לקנות מצרכים ולאכול בחוץ. אני משער שגם המודעות בקרב הציבור הרחב גדלה, אבל אכן יש צריכה מאד רצינית של בשר למינהו

ועל זה נאמר:
לצפיה ב-'ומתקן את עצמי'
ומתקן את עצמי
05/10/2016 | 04:17
2
114
מדובר במדינות ה-  OECD. כשמדובר בכל העולם, המיקום של ישראל נמוך יותר מן הסתם. עדיין גבוה מדי
לצפיה ב-'מוזר '
מוזר
05/10/2016 | 10:18
1
84
זו ידיעה שפורסמה לאחרונה בכלכליסט
וגם בישראל היום ובפורבס ישראל.
אבל נראה שהנתונים שלך עדכניים יותר.
לצפיה ב-'לדעתי זה פשוט בגלל שבכתבה'
לדעתי זה פשוט בגלל שבכתבה
05/10/2016 | 13:37
72
מצטטים את הנתונים של 2014 והנתונים שאני ציינתי הם של 2015. בכל מקרה, מקום שביעי או רביעי, יהיה נחמד אם נצנח לתחתית הטבלה
לצפיה ב-'צריכת העוף בישראל גבוהה'
צריכת העוף בישראל גבוהה
05/10/2016 | 10:59
2
107
בגלל שלא צורכים כאן חזירים. במדינות אחרות, בעיקר באירופה, צורכים פחות תרנגולות והודו אבל כמות גדולה של חזירים.
לצפיה ב-'אבל ב- oced, גם בבשר (ללא עופות) אנחנו במקום ה- 7'
אבל ב- oced, גם בבשר (ללא עופות) אנחנו במקום ה- 7
06/10/2016 | 05:53
63
גבוה יותר מאירופה
לצפיה ב-'יש תעשיית חזירים בארץ שמונה 200 אלף חזירים בשנה'
יש תעשיית חזירים בארץ שמונה 200 אלף חזירים בשנה
09/10/2016 | 09:12
53

זה לא קרוב למספר של העופות, אבל נראה לי שזה גבוה יותר ממה שאנשים חושבים
לצפיה ב-'אם בארזים נפלה שלכת, מה יאמרו אזובי הקיר?'
אם בארזים נפלה שלכת, מה יאמרו אזובי הקיר?
06/10/2016 | 09:22
7
179
אם אתה לא טבעוני אז כנראה שלא באמת עצוב לך.
אגב, אנחנו גם מקום ראשון בעולם בלימפומה, איזה כיף, מעניין אם זה קשור
לצפיה ב-'"שלהבת" לא 'שלכת' '
"שלהבת" לא 'שלכת'
06/10/2016 | 12:30
2
99
וההמשך -  מה יגידו (או יותר נכון,  'מה יעשו')
לצפיה ב-'לגמרי צודק'
לגמרי צודק
07/10/2016 | 17:17
1
87
אבל הבנת את הרעיון לא?
את הפדיחה עשיתי, אני נאלצת להודות בה ולשבת בפינה להתבייש
לצפיה ב-'שבי גם בחושך.....'
שבי גם בחושך.....
08/10/2016 | 14:40
12
לצפיה ב-'מעניין אם זה קשור זה מספיק. כיף - לא הייתי מגדיר את זה.'
מעניין אם זה קשור זה מספיק. כיף - לא הייתי מגדיר את זה.
06/10/2016 | 12:35
1
55
לצפיה ב-'אני לאו דווקא אומרת שזה קשור'
אני לאו דווקא אומרת שזה קשור
07/10/2016 | 17:18
55
אבל אומרת שאנחנו במקום הראשון, השני והשלישי בכל מיני תחומים, משום מה רובם לא התחומים שניתן להתגאות בהם...

לצפיה ב-'קצת בעיה הקישור שעשית'
קצת בעיה הקישור שעשית
07/10/2016 | 05:05
1
92
בארגנטינה אוכלים יותר בשר מבישראל אבל שיעור הלימפומה עומד על פחות מחצי מישראל (קרוב יותר לשליש). המספר של ארגנטינה כמעט זהה לזה של אינדונזיה שבה כמעט לא אוכלים בשר. בקיצור...
לצפיה ב-'אני לא בקיאה במידע הזה'
אני לא בקיאה במידע הזה
07/10/2016 | 17:22
99
כמובןש הקישור שעשיתי לא בא לאמר שהלימפומה נובעת כתוצאה מאכילת בשר, סתם עוד משהו שאנחנו ממש "טובים בו".
אני לא מחובבי הסטטיסטיקות וחושבת שזה אל ממש רלוונטי באיזה מקום ישראל מקוטרגת בעולם בצריכת בעלי חיים מתים, או הפרשותיהם, לי פשוט מפריע שזה קורה, נקודה. ובתור אדם שאינו דוגל בטריטוריות, העולם כולו עבורי מקשה אחת, ואני אל עושה הפרדות בין מדינה למדינה, המין האנושי פושע מבחינתי כגוש אחד אחיד.
מעבר לזה, אני מניחה שניתן לעשות פילוגים שונים לגבי איכות הבשר, איכות הגידול, תזונת הפרות לפני המוות ועוד כל מיני פרטים שאולי אם יחקרו יוכלו לדעת אם יש קשר בין הישנות מחלה כזו או אחרת לאכילת חיות מתות, או אכילת קוקוסים ישר מהעץ... מעבר לזה פשוט מעצבן אותי שעדיין יש קרניסטים שמצהירים בגלוי שהם אחראיים למוות וסבל של בעלי חיים, ואפילו לא מתביישים בעצמם. זה מתגרה ומעצבן ומוציא ממני את ההכי רע שיש בי.
לצפיה ב-'יונים מבחינות במילים אנושיות- לינק - אנגלית'
יונים מבחינות במילים אנושיות- לינק - אנגלית
05/10/2016 | 19:40
2
75
ומבדילות בינם ל מילים חסרות מובן

https://www.sciencedaily.com/videos/0d460465a8c6e4...
לצפיה ב-'מה המשמעות של זה?'
מה המשמעות של זה?
06/10/2016 | 12:36
1
10
לצפיה ב-'המשמעות היא שתחשוב פעמיים לפני שאתה אוכל אותם'
המשמעות היא שתחשוב פעמיים לפני שאתה אוכל אותם
06/10/2016 | 15:18
57
לפי דעתי תרנגולות הם גם כאלו כמו יונים ובכלל ציפורים ועופות. עוד סיבה לא לאכול או לענות אותם.
לצפיה ב-'האישה שהכניסה את הגור כלב לשקית'
האישה שהכניסה את הגור כלב לשקית
05/10/2016 | 17:36
93
יש כתבה שרצה, היא רצתה להראות עד כמה הגור שלה קטן והכניסה אותו שניה לשקית וצילמה,
זה הפך לשיימינג משמעותי ברשת והתעמרות וקללות ואיומים כלפי אותה אישה והמשפחה שלה,
אנשים,
אתם לא חושבים שזה כבר מוגזם?
יעני לא מצדיק את הבחירה של אותה אישה וזאת כמובן היתה טעות, אבל אולי היא מטפלת בגור מאוד יפה ולשניה לא היה לה שיקול דעת, האם ההתעללות פה של חצי דקה בתוך שקית היא כל כך קשה?
האם הטעות הזאת מצדיקה להרוס חיים של משפחה שלמה?
לעשות להם שיימינג ולסכן את בריאותם ואת עתידם? כולל של ילדים? התנהגות כזאת לא מועילה לנאבקים למען זכויות בעלי חיים, אלא מזיקה מאוד, בנתיים הפשעים האמיתיים בסין נגד כלבים ודברים דומים ממשיכים, העיקר לתפוס מישהי שבחרה כן לאמץ כלבלב ואינה מתעללת בו, אלא פשוט עשתה טעות וייתכן שדווקא מעניקה לגור הרבה אהבה וחיים טובים.
לצפיה ב-'אני קצת מאוכזב מכך שאין מענה ברשת לשטויות '
אני קצת מאוכזב מכך שאין מענה ברשת לשטויות
03/10/2016 | 19:49
141
לשטויות שיוצאות מהתעשיות חי והאידיוטים המועילים שחוזרים על אותם שטויות.
אם בן אדם אומר טבעוניים צאו לי מהצלחת
צריך לענות לו - שהמדענים יצאו מהצלחת אנחנו לא רוצים תזונה מהונדסת

סתם דוגמא אחת
הגיע הזמן להיות יצירתיים ולהחזיר בתשובות

לצפיה ב-'אתר iherb'
אתר iherb
30/09/2016 | 19:11
17
151
איני יודע כמה אנשים מכירים ומשתמשים באתר הזה שנמצא בדרום קליפורניה,אני משתמש בו כבר כמה שנים אבל בחודשים האחרונים הם התחילו להשתמש בdhl global שאין בה מעקב בישראל,במקום האפשרות שהייתה להם להזמין עם מעקב[רשום ויקר יותר פי 2].חבילה שנשלחה לפני כחודש לא הגיעה והנציג בצאט טען שצריך לחכות בין 4 ל6 שבועות והוא בטוח שזו בעיה של המכס פה.כמו כן טען שהשיטה הנוכחית,יותר אמינה.לא לטעמי....
לאנשים פה היו בעיות עם המשלוחים שלהם?אני חושב למצוא משהו חלופי עם מעקב בלבד אבל לא בטוח שאמצא
לצפיה ב-'יצא לי להשתמש'
יצא לי להשתמש
03/10/2016 | 11:02
6
79
באתר פעם אחת לאחר שהם ביטלו את האופציה לדואר רשום. הדבר לא מצא בעיני כלל, מאחר שבעבר נהגתי להזמין ללא מעקב, עד אשר חבילה אחת לא הגיעה (לשמחתי, הם כתבו לי שבניגוד לתקנון שלהם הם מעניקים לי החזר כספי לפנים משורת הדין).
לאחר מכן, דאגתי להזמין אך ורק משלוחים בדואר רשום. לכן, בהזמנה האחרונה שביצעתי, התעוררו בי חשש ומורת-רוח לעצם העובדה כי אין כבר אפשרות להזמין משלוח רשום.

החבילה אמנם הגיעה, אבל אני מוצא שעבור אתר אשר מצהיר מפורשות כי הוא אינו מספק החזרים במקרה של אובדן חבילה בטרם הגיעה, מדובר בטעם גדול לפגם.
לצפיה ב-'ראו המופיע בקישורים - אפשר שמסייע למעקב לפחות עד הגעה לארץ'
ראו המופיע בקישורים - אפשר שמסייע למעקב לפחות עד הגעה לארץ
03/10/2016 | 18:27
5
58
לצפיה ב-'אלי החבילה הגיעה'
אלי החבילה הגיעה
03/10/2016 | 22:02
4
50
דרך הדואר הרגיל, עם פתק חבילה לא-רשום.
הבעיה העיקרית עם דואר שהולך לאיבוד היא בדר"כ הבעיות עם הדואר פה בארץ, כך שידיעה על כך שחבילה הגיעה ארצה, לא ממש מוסיפה הרבה.

כבר היו מקרים שבהם חבילה (רשומה) הגיעה, ולא נמסר כל פתק. רק מבדיקה באתר של הדואר התברר לי שהחבילה שוכבת בסניף כבר מעל לשבוע...
לצפיה ב-'אההה...אם כך מה התחליף ל IHERB?'
אההה...אם כך מה התחליף ל IHERB?
04/10/2016 | 06:15
3
48
היש אחרים טובים, ששולחים עם רישום ותוך קבלת אחריות לכך שמרכולתם תגיע אלינו בבטחה וגם דואגים לפצותנו במידה ולא?
לצפיה ב-'בטוח שיש,'
בטוח שיש,
10/10/2016 | 05:02
2
41
אך אין לי כל ניסיון עם אתרים אחרים.

סליחה על התגובה המאוחרת, אגב.
לצפיה ב-'התוכל לציין שמות של אתרים אחרים - גם אם אין לך נסיון איתם?'
התוכל לציין שמות של אתרים אחרים - גם אם אין לך נסיון איתם?
10/10/2016 | 12:28
1
27
אני מכיר רק את Vitacost . מי הנוספים?
לצפיה ב-'אבוי, קצר בתקשורת.'
אבוי, קצר בתקשורת.
12/10/2016 | 04:20
35
כתבתי "בטוח שיש", לא "בטח שיש". זאת מפני שאני בטוח שישנם אתרים נוספים, אך אינני מכיר מי מהם בהכרח.

למעשה, אם אתה שואל אותי בנוגע למה שאני יודע, השם היחיד שעוד זכור לי הוא VeganEssentials. שקלתי להזמין משם בזמנו (בזמנו = לפני שלוש שנים לפחות, אם לא יותר).
לצפיה ב-'אפשר לשלם בפייפל ואז כנראה שיש ביטוח נוסף על החבילה'
אפשר לשלם בפייפל ואז כנראה שיש ביטוח נוסף על החבילה
04/10/2016 | 13:54
33
קרה לי לפני כמה חודשים שחבילה מאייהרב התעכבה וקיבלתי אותה התשובה כמוך, בסוף החבילה הגיעה.

לגבי DHL global הזמנתי לפני כחודש חבילה מ vitacost שנשלחה דרכם, בעבר היה שם מעקב לכל אורך הדרך. הפעם המעקב נמשך רק בתוך ארה"ב ונפסק כשהיא יצאה משם.
ניסיתי כרגע לבדוק את המספר מעקב לפי ההנחיות בלינקים ש RSPA צירף וזה לא הלך. לא מצאתי Delivery Partner או מספר שמסתיים ב DE. אולי ההנחיות האלו כבר לא אקטואליות או שמתאימות רק למשלוחים מגרמניה ולא מארה"ב.

ודרך אגב, יש עכשיו בויטקוסט מבצע דמי משלוח 2.99$ לישראל על הזמנות מעל 65$.
לצפיה ב-'נעלמו לי 2 חבילות מ-iherb בתקופה שלא היה מעקב'
נעלמו לי 2 חבילות מ-iherb בתקופה שלא היה מעקב
06/10/2016 | 10:43
7
71
חזרתי להזמין רק כשהחזירו את המעקב.
אם אין מעקב, לדעתי לא שווה להזמין. הזמנות יקרות מדי לספוג אובדן בתדירות לא כל כך נמוכה.
לצפיה ב-'מחירי המשלוחים בשני האתרים גבהו מאוד, ובשניהם אין מעקב.'
מחירי המשלוחים בשני האתרים גבהו מאוד, ובשניהם אין מעקב.
06/10/2016 | 11:50
3
66
אותה רשימת מוצרים בעגלה, iherb + ויטה קוסט (מוזר שהמשקל הכולל יוצא שונה בכ"א).
משלוח מ-iherb ללא מעקב: 10$ (  היה 6$ עם מעקב)
משלוח מויטה קוסט ללא מעקב: 24.5$ (!)   (היה 10$ ללא מעקב)

יצא לי החשק להזמין ממישהו מהם. חסכתי.

לצפיה ב-'בויטקוסט המשלוח עכשיו הוא 2.99$ בהזמנות מעל 65$'
בויטקוסט המשלוח עכשיו הוא 2.99$ בהזמנות מעל 65$
07/10/2016 | 01:32
2
37
אבל יש מגבלת משקל על המשלוח המוזל וזה מאתגר להצליח לעבור את ה 65$ בל לחרוג ממגבלת המשקל.
מעצבנת גם השיטה החדשה של אייהרב, שבמקום לתת הנחה על קנייה גדולה, הם נותנים עכשיו זיכוי של 10% בקנייה הבאה, והתוקף של הזיכוי הזה מוגבל.
לצפיה ב-'אותה מגבלת משקל (4lbs) על כל המשלוחים, בשני האתרים. '
אותה מגבלת משקל (4lbs) על כל המשלוחים, בשני האתרים.
09/10/2016 | 14:06
1
32
לאו דווקא מגבלת המשקל מאתגרת להגיע לסכום כזה, אלא חוסר הצורך ברכישת מוצרים עודפים.
המוטיבציה שלי להוציא על מוצרי מותרות, קוסמטיקה וכיו"ב, נמוכה ומוגבלת עד 40$ לכל היותר (כולל משלוח) פעם-פעמיים בשנה.
חסכתי מעצמי את ההתעסקות והחישובים המיותרים. החלטתי פשוט לא להזמין.
מעולם לא יצא לי להשתמש בהנחת הקניה הבאה, התוקף (חודשיים) צפוף מדי.
לצפיה ב-'התחלקתי עם חברות בהזמנות האחרונות '
התחלקתי עם חברות בהזמנות האחרונות
09/10/2016 | 14:49
26
כדי לעבור את הסף להנחות ולדמי משלוח מוזלים, ולהתחלק במשלוח.
ומשלמת עם פייפל כדי שיהיה ביטוח כלשהו לאובדן החבילה. למזלי החבילות האחרונות הגיעו ואפילו די מהר.
השינוי במשלוחים הופך הכל ליותר מסורבל ומעצבן, אבל ממשיכה להזמין תוספי מזון, כי הם הרבה יותר זולים מאשר בארץ ויש מבחר טבעוני גדול יותר.

אפשר אולי לפתוח מדי פעם שרשור פה בפורום ולערוך הזמנות משותפות

לצפיה ב-'מה היתה התגובה של שירות הלקוחות שלהם ? '
מה היתה התגובה של שירות הלקוחות שלהם ?
07/10/2016 | 01:35
2
34
האם גם לך הם נתנו זיכוי לפנים משורת הדין ?
אם אין אפשרות למעקב אני משלמת עם פייפל, בתקווה שהביטוח שלהם יהיה שווה משהו במקרה שהחבילה תלך לאיבוד. למזלי עוד לא יצא לי להעמיד את זה במבחן.
לצפיה ב-'לא קיבלתי זיכוי על אובדן החבילות. '
לא קיבלתי זיכוי על אובדן החבילות.
09/10/2016 | 13:38
1
55
לא היה לי הרבה מה להגיד, כתוב מראש שאין מעקב ואין ביטוח.
בימים האחרונים פניתי לשירות הלקוחות של 2 האתרים להביע מורת רוח על עליית מחירי המשלוח ובעיקר על חוסר המעקב. תגובה: "ניקח את זה להנהלה".

לצפיה ב-''
09/10/2016 | 14:59
5
לצפיה ב-'מבאס לשמוע את זה'
מבאס לשמוע את זה
16/10/2016 | 20:45
22
הזמנתי מהם בפעם האחרונה לפני משהו כמו חצי שנה או 5 חודשים כשעוד היה מעקב ומבאס לשמוע שהם הפסיקו את המעקב. אמנם בתקופה הקרובה לא מתכוונת להזמין מחו"ל אבל בטח אצטרך מתישהו ואני יודעת שכשאין מספר מעקב חבילות לא מגיעות אליי, בין הם הן מחו"ל או מהארץ.
כנראה שאם וכאשר אצטרך להזמין מחו"ל אזמין מאתר אחר.
לצפיה ב-'שנה טובה, אנשים יקרים'
שנה טובה, אנשים יקרים
02/10/2016 | 08:13
2
36
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
02/10/2016 | 10:08
9
לצפיה ב-'שנה טובה גידיל'ה.'
שנה טובה גידיל'ה.
03/10/2016 | 10:55
50
ואני מנצל את המשבצת הקטנה הזאת כדי להתנצל על החוסר בסיכום המסורתי, עקב היעדרות בלתי-צפויה מן האירוע אתמול.
לצפיה ב-'טבעונות איך ?כמה? ומה ?'
טבעונות איך ?כמה? ומה ?
30/09/2016 | 15:45
3
135
איך מתחילים,למי שרוצה להפוך את הטבעונות לדרך חיים ?
ברור לי שיש לסלק מהבית כול מה שאיננו טבעוני,
אשמח לקבל טיפים ותובנות בנושא.
.
לצפיה ב-'יכול לאמר רק מהנסיון שלי'
יכול לאמר רק מהנסיון שלי
30/09/2016 | 19:18
105
הפסקתי לאכול בשר לכל סוגיו בגיל 20,אבל חלב ודבש המשכתי מדי פעם עד לפני כשלוש שנים כשהפכתי לטבעוני.לא יודע אם זה יתאים לך להוריד באופן מיידי הכל אבל אם את יכולה עדיף  ותחסכי לעצמך עוד בריאות.אם לא,בשלב ראשוני תורידי את כל הבשר והביצים מיידית,ובהדרגה גם את החלב והדבש.לא לשכוח b12 ו
בהצלחה

לצפיה ב-'כל אחד בדרכו שלו, אין חוקים.'
כל אחד בדרכו שלו, אין חוקים.
01/10/2016 | 08:19
90
יש מי שעושה את זה הדרגתית, יש מי שמשנה מיידית.

ברגע שאני הגעתי למסקנה שזה הדבר הנכון - "חתכתי", ולא רק שלא היו לי קשיים אלא אפילו הצטערתי שלא עשיתי זאת הרבה קודם.

יש הרבה המלצות על "אתגר 22" שמציעים מעבר בשלבים, כדאי לנסות (אין לי נסיון אישי איתם).
לצפיה ב-'אתגר 22'
אתגר 22
02/10/2016 | 14:57
75
אחר כך נכנסים לקבוצות השונות בפייסבוק

ומשם הכל נהיה יותר קל :)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה