לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'מערכת יחסים עם לא-צמחוני'
מערכת יחסים עם לא-צמחוני
20/07/2016 | 19:12
18
209
היי לכולם  
אני צמחונית כבר כמעט 14 שנים (מאז הילדות) אבל אף פעם לא באמת הפריע לי שיש אנשים שכן אוכלים בשר.
הגישה שלי היא לעשות מה שטוב לי ומתאים לי ושכל אחד יעשה ככה.
בגלל זה גם אין לי בעיה שאחרים יאכלו לידי בשר (בדיוק כמו שהם לא יאמרו לי לא לאכול את מה שאני רוצה).
מה שכן, לא אלך למסעדת בשרים ואני לא ארצה שמישהו יספר לי על כמה טוב הבשר שהוא אוכל/אכל וכו׳. באותה מידה שאני לא מתחילה להסביר את דעותיי על תעשיית הבשר.
איש איש באמונתו יחיה
בני הזוג שהיו לי בעבר היו כולם אוכלי בשר וזה היה בסדר כי אף אחד לא נכנס לצלחת של השני והייתה הבנה משותפת.
לפני כמה זמן הייתה לי מערכת יחסים עם צמחוני ודעותינו היו זהות ופתאום נגלה לעיניי כמה שאני מרגישה יותר טוב לצאת עם מישהו שחולק איתי את אותה אידיאולוגיה לגבי בעלי חיים. זו הייתה סוג של ״הקלה״ נגדיר את זה ככה...
מאז, נהיה לי קשה (ביחס לעבר) לצאת עם אוכלי בשר, שלצערי מהווים את רוב האוכלוסיה. מצד שני זה לא מה שיגרום לי לפסול בן אדם על מה שהוא.
עכשיו אני מוצאת את עצמי יוצאת כבר מספר חודשים במערכת יחסים רצינית עם בחור שמאד אוהב בשר, בהתחלה הוא היה משתף אותי על דברים שקשורים לזה אבל הבהרתי לו כמה שזה עושה לי רע ומאז הוא הפסיק ומכבד את דעותיי.
אבל.... לפעמים עדיין מאד קשה לי עם זה...
אני יכולה להבין את האהבה לבשר, אני בעצמי מאד אהבתי בשר והיה לי נורא קשה להפסיק אבל בעלי החיים יותר חשובים לי והחוסר רצון לתמוך בתעשייה הזאת מתעלה על כל חשק שיש לי לאכול את הדברים האלה.
בעצם אני לא יודעת מה אני מנסה לומר עם כל זה. אין לי כאן איזהשהי שאלה ספיציפת, אבל אני אשמח לשמוע סיפורים דומים והזדהות, לדעת שאני לא היחידה שאמנם יוצאת עם אוכל-בשר אבל לא בדיוק מרוצה מזה...
האם זה אפשרי להמשיך ככה בטווח הארוך? משהו משתנה בגישה של אחד הצדדים?
לפני שיצאתי עם הבחור הצמחוני זה באמת לא הפריע לי בשום צורה. אבל פתאום לדעת שיש ״משהו אחר״ שינה לי את התפיסה.

אני חייבת להדגיש שאין לי שום כוונה לנסות לשכנע את הצד השני בדיוק כמו שהוא לא מנסה לשכנע אותי כן לאכול בשר.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה.'
ברוכה הבאה.
23/07/2016 | 10:59
107
שאלה טובה.
היו על כך דיונים רבים בעבר ואנשים שיתפו חוויות, תוכלי לחפש בארכיון.
אין ספק שזה לא קל וההחלטה מה לעשות היא שלך. יש מי שזורם עם מצב כזה, יש מי שיודע שהוא לא יוכל להיות עם מישהו שאין לו לפחות הבנה לצד שלך, או מודעות בסיסית, או מודעות מתפתחת, גם אם זה קורה בהדרגה.
גם אם את לא מנסה לשנות אותו, העניינים רגישים.

הכי חשובה היא התקשורת. אולי אתם צריכים לדבר על זה ולהבין איפה כל אחד עומד. זה יעזור קצת יותר להבין לאן זה הולך. 
לצפיה ב-'מבינה אותך מאוד - זהירות חפירה'
מבינה אותך מאוד - זהירות חפירה
23/07/2016 | 14:23
2
161
לצערי, אף אחד מאיתנו לא יכול באמת לעזור לך בהחלטה הזאת. ככל שתנברי בסיפורים תמצאי שאין תשובה אחת נכונה וזה בעצם תלוי בעיקר בשאלה עד כמה זה מפריע לך.
אספר לך שמהמקרה האישי שלי, למדתי.
בעבר הייתי עם קשר עם מישהו שכמעט טבעוני. טבעוני לידי, טבעוני ברוב הזמן כשלא לידי, כמעט טבעוני בגללי, אבל לא באמת הפנים את הנושא. הדיבור שלו על הנושא והתפיסה שלו נשארו אותו דבר. לפעמים הייתי חושבת שהוא עושה יותר נזק לטבעונות עם כל הקשים שלו ושהיה עדיף מבחינה הסברתית שלא ינסה בכלל.
ככל שהעמקתי והרחבתי קשרים עם חברים טבעונים, הפער היה בולט יותר והנסיון להתעלם מהפער הזה הפך לעול.
עם הזמן זה גרם לי להעריך אותו פחות ופחות, ובמקביל זה התחיל להלחיץ אותי (אם האוכל טעים לו, אם אני יכולה להפתח באמת בלי שהוא יחשוב שאני קיצונית, אם אני יכולה לשתף אותו בדאחקות טבעוניות בלי שיעלב...).
מנקודת מבט הנוכחית בקשר עם טבעוני, המחיר שקשר "מעורב" גובה יקר מדי בשבילי.
זו הקלה אדירה עבורי להיות בקשר עם מי שרואה את הטבעונות כנקודת החוזקה שלי, ולא להפך, ושיכול להבין אותי באמת.

אגב, את כותבת על המצב כאילו הוא סימטרי: הוא לא מנסה לשכנע אותך לאכול בשר ולכן את לא תשכנעי אותו. הרטוריקה הזאת מוכרת אבל היא לא נכונה בעיני.
אי איכלת בשר לא פוגעת באף אחד ואין סיבה שינסה לשכנע אותך, לעומת המצב ההפוך.
אני לא בהכרח מציעה לך להתחיל לשכנע אותו, רק שלא הייתי מצדיקה את זה באמצעות סימטריה, כי אין פה סימטריה.
באותו אופן, טבחונים נוהגים להשתמש בביטוי "להכנס לצלחת" ואני רואה שאימצת גם את הביטוי הזה
זה ביטוי שמשטיח ומרדד את המהות של המאבק לזכויות בעלי חיים.
האם היינו מקבלים טענה מגנב "צאו לי מהכיס"?
או מהורה מכה "צאו לי מהבית"?
יש כאן פגיעה חמורה בבעלי חיים, לא מדובר על התערבות בחיים אישיים של מישהו אלא התערבות בפגיעה בבע"ח כאידיולוגיה. ברגע שמערבים מישהו אחר והוא נפגע, זה כבר לא עניין אישי.
מה שעומד מאחורי הטענה הזאת הוא "שכל אחד יתעסק בחיים שלו ולא יגן על אוכלוסיות נחלשות". זה מסר מאוד בעייתי שאנחנו לא מקבלים בתחומים אחרים.
גם במקרה הזה אני לא בהכרח מציעה לך להעיר לאחרים על הצלחת שלהם, אלא לשקול להוציא ביטויים מדכאים כמו אלו, בדיוק כמו שהוצאת מוצרים מדכאים מהצלחת...
בכל מקרה שיהיה המון בהצלחה ואת מאוד מוזמנת לעדכן אותנו איך התפתחו הדברים בטווח הקרוב והרחוק.
לצפיה ב-'תודה על התגובה, אני מבינה את מה שאת אומרת'
תודה על התגובה, אני מבינה את מה שאת אומרת
27/07/2016 | 15:42
1
81
אבל אני לא מסכימה איתך עם ההשוואות של הגנב וההורה המכה כי אלה הם דברים לא חוקיים (ותאמיני לי כשאני אומרת שהלוואי! שתעשיית הבשר לא הייתה חוקית, אבל זה לא המצב...)
תראי, הוא בא מתרבות שונה, שבה בבית שלו אכילת בשר זה חלק גדול מאד מהמסורת וזה לא משהו שאפשר לשנות (אני בטוחה שאת מכירה אנשים כאלה בעצמך). אני בעיקר לא נכנסת לוויכוחים כאלה כי אני חוטפת כאלה עצבים שאני לא שולטת בעצמי.
ומה שקורה בנוגע ל"שכל אחד יתעסק בחיים שלו ולא יגן על אוכלוסיות נחלשות", אני מצטערת אבל זה באמת מה שקורה בחיים האמיתיים.... ממש לא רק עם בעלי חיים.
כל אחד עושה מה שהוא יכול, אבל אי אפשר לעזור לכולם.
כמו שאני צמחונית, אבל לא טבעונית. עם כל אהבתי לבעלי חיים, אני מאד בררנית באוכל ואם אהפוך לטבעונית (וניסיתי כבר שלוש פעמים) אני פשוט לא אתקיים על כלום.
אז הפסקתי לאכול ביצים והפסקתי לשתות חלב וכל מיני ויתורים שכאלה...

בבית שלי אני מכינה לו רק צמחוני ואם הוא רוצה לקנות לעצמו משהו בחוץ זה בחירה שלו.

אגב לדיונים כאלה יש נטייה לקחת צד תוקפני אז אני רק רוצה לומר שהכל פה נכתב ברוח טובה
לצפיה ב-'חוסר החוקיות ממש לא רלוונטי לעניין זה'
חוסר החוקיות ממש לא רלוונטי לעניין זה
02/08/2016 | 10:22
48
העניין הוא רידוד של הטענה, הפיכת הדיון לעניין פרטי והתעלמות מהנושא המוסרי, מהפגיעה. לא השוותי בין גניבה לאכילת בשר, כך שעניין החוקיות לא רלוונטי. אם זה עדיין לא מובן, דמייני את אותה הלוגיקה הכושלת עבור פגיעה חוקית, אוקיי? נגיד חרם על נער/ה שמוצדק בטענה של "צאו לי מהסמרטפון".
מאכלי בשר הם חלק מסורתי של רוב התרבויות בעולם, כך שאני לא מסכימה עם הטענה הזאת (והאמת שגם לא הבנתי למה כתבת אותה. לא הצעתי לך לנסות לשכנע אותו ).

לגבי מה שכתבת "אני מצטערת אבל זה באמת מה שקורה בחיים האמיתיים" , אני ממש לא מסכימה. את רואה שמישהו מכה את הכלב/ ילד/ אישה שלו ברחוב וזה עובר בשתיקה וכולם עוצמים עיניים ואומרים "שכל אחד יתעסק בשלו?".
זו סיסמה שנשלפת רק כשלא רוצים להתעמת עם סוגייה מוסרית מסויימת.

לגבי הטבעונות שלך, ניסית את אתגר 22? מכירה את הפרוייקט הזה?

לצפיה ב-'אני חושב שאת לא כל כך מודעת לחשיבה של אוכלי בשר '
אני חושב שאת לא כל כך מודעת לחשיבה של אוכלי בשר
29/07/2016 | 00:06
5
94
היה אולי נכון לחשוב שאכילת בשר תפריע לבן הזוג הצמחוני 
אבל זה הפוך , אי אכילת בשר מפריעה לבן זוג הלא צמחוני יותר 
כלומר גם הם פנאטים בעמדה שלהם . 
מה  יקרה כאשר תצטרכי להכין לו אוכל ? אפילו במינימום לפתוח קופסת טונה ולהכין סנדוויץ .
גם כך יש בעיות התאמה שלא כוללות את הנושא הצמחוני .
למשל לדעתי : האשה הכי יפה בעולם נועה תשבי, מסתבר שהתחתנה עם גבר 
שגם אוהב גברים, כיום היא גרושה .
בא לומר : בחירה לא נכונה של בן זוג וזה קורה הרבה , יותר מידי הרבה . 
אני חושב שתשימי את האהבה בצד, אפשר להתאהב שוב ותבחרי בן זוג 
מתאים יותר מבחינת הצמחונות, כי זה קטע חשוב . 
או לחלופין תבדקי את הקשר הנוכחי שלך בזכוכית מגדלת ולאורך זמן .

לצפיה ב-'״אי אכילת בשר מפריעה לבן זוג הלא צמחוני יותר״??'
״אי אכילת בשר מפריעה לבן זוג הלא צמחוני יותר״??
29/07/2016 | 00:29
4
84
זה נכתב כהנחת מוצא או שמתייחס רק לחלק מאוכלי הבשר?

כי אני מכיר די הרבה אוכלי בשר שממש לא מפריע להם שבני הזוג שלהם הם צמחונים או טבעונים
לצפיה ב-'יש הרבה יותר פנאטים מאשר כאלו שיקבלו בן זוג צמחוני '
יש הרבה יותר פנאטים מאשר כאלו שיקבלו בן זוג צמחוני
29/07/2016 | 11:59
3
71
זה לא רק חד צדדי , לא נתקלת בכאלו שצמחונים עבורם זה עוף מוזר ? 
אשתי כמובן מקבלת את היותי צמחוני אבל גם היא אומרת חבל שאתה לא אוכל בשר 
יש לי הרבה מתכונים שאני לא יכולה לבשל לך . ( הרפרטואר שלה יותר גדול בבשרי)
אני נמצא במדינה שבה בכל דבר שמים בשר , בסלט תפוחי אדמה ( סלט אוליביה )
בפיצה , 
מוצרי "טבעול" אין בכלל  , אני בקושי מוצא נגיסי סויה , יש קצת חלב סויה במקומות מסויימים . 
בא לומר ישראל היא קטנה ולא מדד לכלום . 

לצפיה ב-'אני לא גר בישראל'
אני לא גר בישראל
29/07/2016 | 14:26
2
84
ייתכן ומה שציינת נכון לאיזור שאתה גר פה, אבל זה ממש לא נכון למקומות אחרים וזה נכון גם לכותרת בפוסט הנוכחי
לצפיה ב-'אני חי עם אוכלי בשר כל החיים שלי גם כצמחוני '
אני חי עם אוכלי בשר כל החיים שלי גם כצמחוני
30/07/2016 | 00:05
1
70
גם הבנות שלי , רק אחת מהן הצעירה , לאחר הצבא החליטה שהיא צמחונית .
באיזה שהוא מקום למרות שהמבחינה הזו אין לי שום בעיה עם אשתי 
יש באיזה מקום בלב נקודה שכן הייתי רוצה שבת זוגי תהייה צמחונית 
כאמור אני נמצא במקום שצמחונים זה זן נדיר . 
לכן אני חושב שכדאי לייעץ לצמחונים להתאמץ ולבחור בני זוג צמחונים .
במיוחד שבישראל זה לא מצרך נדיר .
אהבה זה לא המדד היחיד והוא יכול להשתנות עם הזמן , היום אוהבים בעתיד לא 
הפרמטרים האחרים של החיים המשותפים פחות משתנים . 
(נתקלתי באוכלי בשר שלא רצו בני זוג צמחונים )

לצפיה ב-'לא הבנתי איך זה קשור למה שכתבתי, אבל לא קריטי'
לא הבנתי איך זה קשור למה שכתבתי, אבל לא קריטי
30/07/2016 | 00:41
22
לצפיה ב-'אני רק יכולה לספר '
אני רק יכולה לספר
03/08/2016 | 13:22
7
94
שבעלי (הטבעוני מזה 15 שנה) ואני (אוכלת בשר) נשואים באושר ב4 שנים האחרונות, ויחד סה"כ 9 שנים
זה דורש תקשורת מצוינת, התפשרות (הוא לא מבשל לי, אני מבשלת לו. יש מוצרים לא טבעוניים במקרר), הרבה התחשבות ובעיקר - רצון.
כשרוצים אפשר לעשות הכל :)
לצפיה ב-'ילדים? (הסיפור מסתבך)'
ילדים? (הסיפור מסתבך)
04/08/2016 | 12:06
5
15
לצפיה ב-'לא כזה מסתבך, כמו שאמרתי - הכל מבוסס על תקשורת'
לא כזה מסתבך, כמו שאמרתי - הכל מבוסס על תקשורת
04/08/2016 | 12:14
4
69
גם על זה דיברנו ועשינו בינינו את ההסכמים שלנו

לצפיה ב-'מניתוח סביבתי, אולי הצלחת קשר כזה תלויה בעומק האידאולוגיה'
מניתוח סביבתי, אולי הצלחת קשר כזה תלויה בעומק האידאולוגיה
04/08/2016 | 12:25
3
96
בסביבתי יש טבעונים שחיים עם בנות זוג לא טבעוניות, מגדלים ילדים לא בהכרח טבעונים, לוקחים אותם לגני חיות ללא נקיפות מצפון (כך נדמה), משתתפים בשיחות דיג אקראיות עם אמירות כמו "איזה מגניב לחתוך את פתיונות השרימפסים ולשים אותם על הקרס".

קל להבין איך טבעונים כאלה יכולים להסתדר בקשר מעורב, מאחר שהאידאולוגיה אצלם - אף שקיימת במידת מה - היא משנית לסיבות אחרות שהביאו אותם לטבעונות.
קשה לי להאמין שטבעוני אבולישניסט  - שנגד כליאה והרג מכל סוג - היה מחזיק מעמד בקשר כזה.

לצפיה ב-'בעלי לא מוכן ללכת לגני חיות, לא מתקרב למסעדות '
בעלי לא מוכן ללכת לגני חיות, לא מתקרב למסעדות
04/08/2016 | 13:16
2
68
בשרים (שעל טהרת הבשר, הוא כן יבוא למסעדות מעורבות)
אין סיכוי שהוא יתקרב לדיג
לא אוכל דבש
ואוי ואבוי למי שיקרב אליו עור\פרווה\צמר
את הנעליים הוא מזמין מאנגליה, מחנות טבעונית
לא מוכן שנגדל דגים באקווריום\תוכים\אוגרים וכו'
וכשהוא טס לגרמניה החודש הוא למד איך להגיד את כל מה שהוא לא אוכל בגרמנית כדי שאף אחד לא יקרב אליו במקרה משהו עם בשר\חלבי\ביצים וכו'

כמו שאמרתי,
הוא טבעוני כבר 15 שנים (מגיל 14! צמחוני מגיל 8), הרבה לפני שכל התנועה החדשה הזו התחילה
חבל שאת\ה שופט בלי לדעת
לצפיה ב-'לא שיפוט. תיאור מצב שמוכר לי במטרה לשמוע את הצד שלך.'
לא שיפוט. תיאור מצב שמוכר לי במטרה לשמוע את הצד שלך.
04/08/2016 | 13:35
1
85
חינוך ילדים - עם ובלי טבעונות - הוא נושא מורכב ורגיש, ולכן נושא מעניין לדיון (לדעתי).
לצפיה ב-'מסכימה לחלוטין'
מסכימה לחלוטין
04/08/2016 | 13:37
65
עברנו המון (המון!!) ויכוחים עד שהחלטנו על הדרך ששנינו יכולים לחיות איתה
אבל אני כן רוצה לתת תקווה לכל מי שמתלבט אם לצאת עם קרניבור  :)
לצפיה ב-'אני מסכימה עם קיוטי, זה מאוד תלוי במידת האידיולוגיה '
אני מסכימה עם קיוטי, זה מאוד תלוי במידת האידיולוגיה
06/08/2016 | 14:14
59
לכל אחד יש גבולות אידיולוגים, למשל- לא לצאת עם מי שאוכל כלבים. לא לצאת עם מי שהורג כלבים בעצמו. אלו דוגמאות של וטו שמקבלות לגיטימציה בחברה הישראלית/ מערבית.
זה מאוד קשה לנסות להשתלב בחברה כשיש לנו כטבעונים ביקורת מאוד נוקבת על הנורמה הרווחת. אחד הפתרונות להשתלבות והמשך חיים נורמטיבים הוא בדיוק כמו זה שאת מתארת.
כמובן שיכולות להיות גם סיבות אחרות למידת אידיולוגיה פחותה, אבל התוצאה זהה: התערות גבוהה יותר בחברה/ ניהול מערכת יחסים מעורבת.

לצפיה ב-'איזו חלבה בריאה כדאי לקנות?'
איזו חלבה בריאה כדאי לקנות?
30/07/2016 | 19:53
21
72
והאם חלבה בכלל בריאה למרות שהיא מתוקה?
לצפיה ב-'מהניסיון שלי חלבה נדבקת לשיניים'
מהניסיון שלי חלבה נדבקת לשיניים
30/07/2016 | 21:03
78
כך שלא הייתי מרבה לאכול אותה כדי לשמור עליהם . וגם בגלל הסוכר.
לצפיה ב-'חלווה'
חלווה
30/07/2016 | 23:15
57
בחלווה תמיד יש המון סוכר, או תחליפי סוכר, אז זה לא ממש מזון בריאות.
אם כבר חלווה אני מעדיפה את זאת של ניצת הדובדבן משומשום מלא, אז יש בה יותר סידן וגם שאר הרכיבים בה יחסית בסדר.
אפשר להכין ממרח חלווה מטחינה גולמית וסילאן. אפשר להוסיף לה גם שומשום ושקדים טחונים ואבקת חרובים.
לצפיה ב-'חלבה היא טובה '
חלבה היא טובה
31/07/2016 | 04:11
5
82
לבריאות המנטלית...
היא טעימה וסוחפת, וכשמוסיפים לה פיסטוק חלבי זה בכלל אושר גדול. אבל כן, היא מלאה בסוכר ולא, לא הייתי מתייחס לה כאל משהו בריא במיוחד. 
מה שכן, מדי פעם ופינוק טעים- אחלה בחלה. כמו שכתבתי- בריאות מנטלית.

אגב, גם לא מקור מוצלח לסידן, למרות השם שיצא לשומשום. ספיגה נמוכה מאד.
לצפיה ב-'מה לגבי טחינה משומשום מלא ? '
מה לגבי טחינה משומשום מלא ?
31/07/2016 | 11:32
4
48
תודה, טוב לדעת ששומשום לא מקור טוב לסידן.
האם טחינה משומשום מלא עדיפה על משומשום לא מלא, או שזה לא ממש משנה.
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה'
זו בדיוק הבעיה
31/07/2016 | 15:11
3
57
החלק ה״מלא״ בא עם יותר סידן אבל בא עם יותר חומצה פיטית שמעכבת את הספיגה.
מאד קשה לשפוט ממחקר אחד אבל לפחות במקרה אחד נבדקה הספיגה במערכת שמחקה מעי בצורה מוצלחת וספיגת הסידן עמדה על 4%.
שוב, עבודה אחת אז בהחלט ייתכן שהמצב טוב יותר, אבל העובדה שיש גם חומצה פיטית וגם אוקסלית בהחלט ״עושה הגיון״ שהספיגה נמוכה.
לדעתי, שימוש בטחינה משומשום מלא עדיין עדיפה, כי אנחנו מתחילים עם הרבה יותר סידן.
לא שצריך לא לאכול, רק להיות מודעים לכך שהמספרים הגבוהים של הסידן (וברמה מסוימת של הברזל) בטחינה לא הופכים אותה למקור עשיר. יכול מאד להיות שטחינה משומשום מונבט כן תהיה מקור טוב יותר (ההנבטה מפרקת חלקית את החומצה הפיטית). זה לא נבדק באופן מעשי, אבל זה סביר.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
01/08/2016 | 22:01
2
26
האם אכילת טחינה משומשום מלא פוגעת בספיגת הסידן (והברזל) של דברים אחרים שנאכלים ביחד איתה כמו צ'יה ? או שבגלל הכמות הגדולה של הסידן בשומשום העיכוב של החומצות הפיטית והאוקסליות מגיע לרוויה ?
כדאי לפזר את צריכה הסידן והברזל על פני היום או שזה לא משנה ואפשר לרכז אותם בארוחה אחת?
האם בישול ואפייה של הטחינה או של גרעיני השומשום יכול לעזור ?

קניתי לפני כמה חודשים באיזה מבצע בעדן טחינה מלאה טרום נבוטה של טחינה זהב, היא היתה מרה. זה הטעם הנורמלי של הטחינה הזאת או שסתם נפלתי ?
לצפיה ב-'נתחיל מהסוף'
נתחיל מהסוף
02/08/2016 | 05:28
1
52
לא טעמתי אז לא יודע. ייתכן ומדובר בשומשום לא קלוי? כי אז הטעם אכן מר. אשתי מכינה טחינה גולמית וכשהיא ניסתה גרסה לא קלויה זה יצא מאד מר.

לגבי חומצה אוקסלית, עכוב הסידן הוא רק על הירק עצמו. לגבי פיטית, אני לא יודע אם זה נבדק אי פעם. ייתכן תיאורטית והעכוב הוא גם על סידן או ברזל ממזונות אחרים (נניח צ׳יה, ביחס לסידן. אין בה כמעט ברזל).
לא הייתי שם את הכל בארוחה אחת מכיוון שסידן מעכב ספיגת ברזל כך שפיזור יהיה טוב יותר. בישול של השומשום ישיג אפקט דומה לקליה. יש פירוק חלקי של החומצות המעכבות אבל הוא יעיל במידה חלקית. פחות יעיל מהנבטה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
02/08/2016 | 08:43
3
לצפיה ב-'לא, היא לא בריאה בכלל'
לא, היא לא בריאה בכלל
31/07/2016 | 10:44
4
72
כל החלבות מכילות סוכר, בכמויות אדירות, או מליטול שהוא אפילו יותר גרוע.
הכי טוב זה לערבב סילאן וטחינה גולמית ולקבל ממרח טעים והרבה יותר בריא.

בתאבון
לצפיה ב-'מעניין שאיש לא הזכיר את שמן הדקלים (הרע) שמוכנס לרוב החלוות '
מעניין שאיש לא הזכיר את שמן הדקלים (הרע) שמוכנס לרוב החלוות
31/07/2016 | 12:20
2
59
התעשיתיות. זאת, בנוסף לכל הסוכרים שהוזכרו כבר.
אבל....מרפא לנפש כפי שנזכר זה דבר מאוד בריא וחשוב ואפשר לצרוך חלווה בקטנה ובמידה.
לצפיה ב-'הוא מוכנס לשם מסיבה "טובה".'
הוא מוכנס לשם מסיבה "טובה".
31/07/2016 | 15:57
1
80
כלומר, שומן השומשום הוא רב בלתי-רווי בעיקרו, משמע הוא אינו מוצק בטמפרטורת החדר.
ולכן, בשביל לקבל חלווה מוצקה ולא נוזלית, אין ממש ברירה אלא להוסיף שמנים רוויים כלשהם.
בלא תוספת כזו יכול להתקבל ממרח חלווה. אבל חטיף, או גוש חלווה, צריך "תמיכה נוספת" כדי להתמצק. ושמן דקלים הוא השומן הצמחי הרווי הזול ביותר (האחרים הם שמן קוקוס וחמאת קקאו). טוב, טכנית אפשר לשים גם מרגרינה. בכל מקרה, החיים קשים.
לצפיה ב-'הבנתי שזה לא הכרח המציאות. לא בהכרח חייבים שמן דקלים.'
הבנתי שזה לא הכרח המציאות. לא בהכרח חייבים שמן דקלים.
31/07/2016 | 22:18
51
יש מעט חלוות טובות מאוד שמיוצרות בשיטות מסורתיות בידיים שלא מוכנס אליהן (כך נראה) שמן דקלים. מסתפקים בהוספת סוכרים לטחינה בלבד.
ראה את הכתבה הבאה >> https://www.youtube.com/watch?v=x1_Dq_MofmM
לצפיה ב-'אפשר אמנם לערבב סילאן וטחינה גולמית,'
אפשר אמנם לערבב סילאן וטחינה גולמית,
31/07/2016 | 15:15
45
אך חרף העובדה שאמנם לא יימצאו שמן דקלים או רכיבים מפוקפקים כאלה ואחרים, בשורה התחתונה עדיין יהיה המדובר בממרח עתיר שומן וסוכר. אל לשכוח כי טחינה גולמית עדיין עשירה מאוד בשומן וקלוריות, וכן סילאן, שחרף הפקתו מתמרים הוא עודנו סוכר חופשי (כלומר, סוכר שאינו כלוא בינות סיבי ונוזלי הפרי השלם).

כלומר - בריא יותר או פחות, לא לשכוח לשים לב לכמויות (אלא אם לא שמים על המשקל. שזה גם לגיטימי. ).
לצפיה ב-'אם שואלים אותי'
אם שואלים אותי
31/07/2016 | 15:20
6
71
חלווה מגישים לאכול בגן העדן, ביחד עם משקה "איילנד" בטעם מנגו*.

במילים אחרות - חלווה היא גוש של אושר לנפש, אך סכנה גדולה לשלום הכרס. שלי, לפחות.

*גידי יחלוק עלי נמרצות. הוא יטען בתוקף שמגישים שם קוקה-קולה בתור שתייה.
לצפיה ב-'לא קולה, כי אם נקטר גויאבה..'
לא קולה, כי אם נקטר גויאבה..
31/07/2016 | 15:24
3
11
לצפיה ב-'טעמתי גם את'
טעמתי גם את
31/07/2016 | 15:50
2
55
המשקה של איילנד בטעם גויאבה. חרף הטענה על התווית כי הוא מכיל חלקי-פרי, וחרף העובדה כי טעמו טוב (אף כי לא מתעלה לטעמי לרמה של משקה המנגו) - אינני מקבל רושם שמדובר בטעם של גויאבה.

אולי באמריקה יש נקטר גויאבה משובח. אני, עוד לא יצא לי לטעום אחד משכנע. אבל כן יצא לי לטעום גלידת גויאבה ורודה. טעים.
לצפיה ב-'את איילנד אני לא מכיר ופה אני לא שותה '
את איילנד אני לא מכיר ופה אני לא שותה
31/07/2016 | 16:43
39
זה יותר זכרונות נוסטלגיים של לפני 30 שנים עם נקטארים של ״מור״ ובמידה פחותה- ספרינג
לצפיה ב-'ואו... אחי פעם גר בבית עם עץ גויאבות ורודות בחצר'
ואו... אחי פעם גר בבית עם עץ גויאבות ורודות בחצר
01/08/2016 | 09:42
36
איזה מעדן! וכולם אצלי במשפחה לא סובלים גויאבות (ברמה של: אסור להכניס הביתה) אז אני ממש חגגתי. 
לצפיה ב-'אם כבר אז עדיף שוקולד..'
אם כבר אז עדיף שוקולד..
01/08/2016 | 18:09
1
13
לצפיה ב-'תלוי.'
תלוי.
02/08/2016 | 05:40
37
הקדוש ברוך הוא עדיין לא החזיר לי תשובה בנוגע למקורות הקקאו שלו.
לצפיה ב-'מצטרפת לגידי: חלווה מתוקה לנשמה!'
מצטרפת לגידי: חלווה מתוקה לנשמה!
01/08/2016 | 09:46
40
אני כל כך אוהבת חלווה! מישהו הביא לי קופסא של חלווה טריה-טריה מחברון (נדמה לי), מעודנת ומעולה. לא זוכרת את שם היצרן. 
אני רוצה להכין ממנה מוס חלווה שיעשה הומאז' לקינוח של ננוצ'קה.
חלווה זה טוב! רק לא להגזים בכמויות.
לצפיה ב-'קייטרינג טבעוני, יש דבר כזה באמת ?'
קייטרינג טבעוני, יש דבר כזה באמת ?
30/07/2016 | 22:54
8
55
שלום,

אני מעוניין בקיטרינג טבעוני לחתונה.
אני לא סומך על הקייטרינג של האולם, בכל האולמות שהיינו בהם או שהבעלים לא עשה דבר כזה בחיים או שהוא לא מתלהב בכלל.. ובכל מקרה אני לא רוצה להיות שפן הנסיונות של השפים שלהם.

חיפשתי בגוגל ולא מצאתי שום דבר מיוחד !
ישנם קייטרינגים רגילים שמציעים גם טבעוני וזה אומר בדרך כלל שמתוך 50 מנות אולי יש 5 טבעוניות...

אני מחפש קייטרינג טבעוני אמיתי שמציע:
מנות פתיחה בקבלה
מנות התחלתיות
מנות עיקריות
מנות משניות
קינוחים
קייטרינג שעובד בין הייתר עם טופו וסייטן ויכול לעשות משהו דומה לשניצל\בשר\שווארמה שיהיה טעים ויגרום לאורחים המיושנים והלא טבעונים שלנו לאהוב את זה או לפחות ימשוך אותם לנסות.
יש קייטרינג כזה?
לצפיה ב-'בזמנו דובר על "נקטר". גם לדימונאים יש קייטרינג,'
בזמנו דובר על "נקטר". גם לדימונאים יש קייטרינג,
30/07/2016 | 23:08
4
56
אבל אין לי מושג מה הם מציעים בדיוק.

בכמה אנשים מדובר?
לצפיה ב-'200 גג גג 250'
200 גג גג 250
30/07/2016 | 23:31
13
לצפיה ב-'באתר של נקטר אין כלום'
באתר של נקטר אין כלום
30/07/2016 | 23:34
2
39
בסדר הם טבעוניים בלבד אבל איפה התמונות? מנות ראשונות? מנות התחלתיות? מבחר?

הם צריכים לעורר דחוף את האתר שלהם !!!
לצפיה ב-'כדאי לשאול ב"טבעונים מתחתנים".'
כדאי לשאול ב"טבעונים מתחתנים".
30/07/2016 | 23:43
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
31/07/2016 | 16:39
26
אחרי חפירה חוזרת ונשנית הצלחתי למצוא איזשהוא עמוד עם מנות שנראות לא רע בכלל.

שוב תודה רבה !
לצפיה ב-'אותנטבעי'
אותנטבעי
31/07/2016 | 10:49
1
57
לדעתי יתאימו לכם, https://www.facebook.com/yair.israel.79?fref=ts
לצפיה ב-'וואוואואו מתחרה רציני לנקטר..'
וואוואואו מתחרה רציני לנקטר..
31/07/2016 | 16:40
41
תודה רבה, נראה טוב מאוד !!!
לצפיה ב-'יש עוד קייטרינגים טובים?'
יש עוד קייטרינגים טובים?
05/08/2016 | 17:47
18
יש עוד קייטרינגים טובים?
לצפיה ב-'בישולים לסופ"ש'
בישולים לסופ"ש
30/07/2016 | 21:30
6
55
כיסוני עדשים אדומות:
-כוס ורבע-וחצי קמח עדשים אדומות
-2 תחליף ביצה (2 כפות גואר גם, כוס קמח עמילני (אני השתמשתי בתפוחי אדמה), כף א. אפיה.  מערבבים לכל תחליף כף אבקה עם כף שמן (לשני תחליפים שמתי כף אחת כדי לחסוך שמן...) מערבבים היטב, מוסיפים ארבע כפות מים ומערבבים לעיסה צמיגית)
-רבע או פחות כפית מלח

למילוי:
-שלוש פטריות בינוניות מגוררות
-4 קוביות שום כתוש קפוא
-קורט מלח

ההכנה:
מטגנים את הפטריות מוסיפים שום ומלח ומטגנים עוד טיפה.
מערבבים את חומרי הבצק, מקמחים בנדיבות את משטח העבודה בקמח עדשים, מרדדים עד לעובי הרצוי, קורצים עיגולים בעזרת כוס וממלאים, מבשלים במיים רותחים עד שהם צפים (הייתי ממליצה לבשל אפילו עוד כמה דקות כי לא התבשל לי לגמרי..)
לצפיה ב-'קציצות ברוטב חריף:'
קציצות ברוטב חריף:
30/07/2016 | 21:38
2
55
5 כפות קמח עדשים אדומות
1/2 חבילת טופו
חופן כוסברה/פטרוזליה קצוצה
מלח
חצי כפית כמון
חצי כפית פפריקה
3 קוביות שום כתוש

רוטב
חופן-שניים כוסברה/פטרוזיליה קצוצה
4 קוביות שום כתוש
גמבה צהובה חתוכה לרבעים ופרוסה
2 פלפלים ירוקים קצוצים
כפית מחוקה כמון
כפית גדושה פפריקה
מלח
11 עגבניות שרי תמר

ההכנה:

מגרדים את הטופו ומערבבים עם שאר החומרים. אופים 5-7 דקות על 200 מעלות

מאדים את חומרי הרוטב במעט מים, מבשלים עד שהקציצות מוכנות מוסיפים קצת מים לפי מידת הסמיכות הרצויה, ומוסיפים את הקציצות (הייתי מבשלת עוד עם הקציצות בפנים, אבל נגמר לי הגז...)
לצפיה ב-'אפשר להבין מה זה לגרד את הטופו?'
אפשר להבין מה זה לגרד את הטופו?
25/08/2016 | 12:12
4
אני רואה את זה בכל מיני מרשמים ולא מבינה מה זה אומר?

אני מגרדת בפומפיה? כמו גזר?  ואם כן מה אח"כ 
אני לא צריכה להכניס אותם לרוטב מסויים?

לצפיה ב-'לגבי העדשים האדומות'
לגבי העדשים האדומות
25/08/2016 | 13:31
2
לא צריך להרתיח במים שהיו רכים לפני 
ומאיפה משיגים אותם?
לצפיה ב-'פסטה עם טופו'
פסטה עם טופו
30/07/2016 | 21:40
44

הכנתי את זה עם אטריות קונג'ק, בלי קשיו כי לא היה, עם ברוקולי וכרובית והמון המון  טופו
לצפיה ב-'ירקות מוקפצים בדפי אורז'
ירקות מוקפצים בדפי אורז
30/07/2016 | 21:41
37
אין ממש מתכון
לצפיה ב-'הודיה, כבוד על הדבקות במטרה. '
הודיה, כבוד על הדבקות במטרה.
31/07/2016 | 12:24
13
לצפיה ב-'נעליים טבעוניות למסירה '
נעליים טבעוניות למסירה
30/07/2016 | 01:03
65
ננעלו פעמים ספורות 
מידה 39
צבע סגול 
דומות לדר' מרטינס
איסוף מבת ים
למעוניינות שלחו מייל:  hazyjane86@gmail.com
לצפיה ב-'תרנגולות הן טורפות ? '
תרנגולות הן טורפות ?
27/07/2016 | 21:31
8
117
יש לי מגרש והתרנגולות של השכן משוטטות בו לפעמים .
לכן יצא לי לראות שהן נוברות באדמה ואוכלות תולעים .
ואני כל הזמן חשבתי שהן צמחוניות , אוכלות רק צמחים . 
בבעעע. אני אנטי טורפים בדרך כלל ,
אז אולי זה בכל זאת לא מעשה רע לאכול אותן ?
לצפיה ב-'אומניבוריות'
אומניבוריות
27/07/2016 | 21:44
1
90
לא מבין מה הקשר שלשאלה אם לאכול אותן או לא. אתה בעד לאכול חתולים? הם טורפים.
לצפיה ב-'החתולים נעשו שפנים , הם לא כל כך טורפים אורגינליים '
החתולים נעשו שפנים , הם לא כל כך טורפים אורגינליים
28/07/2016 | 11:54
71
אני בעד חיסול כל הטורפים , אבל כמובן שזה רק אני ואני לא קובע בזה .
דוגמא טובה היא דולפינים , נכון שהם חמודים ואינטליגנטים 
אבל הם אוכלים דגים אחרים 
זה בלתי נסבל בעיני שמישהוא הוא אוכל של מישהוא אחר . אבולוציה מעוותת ,
שחוזרת על עצמה כבר כמה פעמים .
אני לא באמת מסוגל לאכול חיות לאחר יותר מ 20 שנה , למרות שאני משתעשע ברעיון לפעמים , זה כבר אבוד לי 

לצפיה ב-'נדיר למצוא ציפורים צמחוניות לחלוטין'
נדיר למצוא ציפורים צמחוניות לחלוטין
28/07/2016 | 09:44
5
70
לצפיה ב-'אני חושב שהיונה היא צמחונית לגמרי'
אני חושב שהיונה היא צמחונית לגמרי
28/07/2016 | 19:03
2
56
גם כגוזל- ההורים מוצאים מזון "לעוס" מהפה.
לצפיה ב-'בטבע הן אוכלות תולעים, שבלולים וחרקים'
בטבע הן אוכלות תולעים, שבלולים וחרקים
28/07/2016 | 19:54
1
14
לצפיה ב-'חבל- היה לי חלום שווא שהם צמחוניות'
חבל- היה לי חלום שווא שהם צמחוניות
28/07/2016 | 20:47
11
לצפיה ב-'סיקרן אותי ומצאתי אחת מעניינת שעל פניו היא טבעונית.'
סיקרן אותי ומצאתי אחת מעניינת שעל פניו היא טבעונית.
29/07/2016 | 19:00
1
68
אבל בכדי לראות אותה חייבים לנסוע לאמזונאס.
אולי למשתתפי הריאליטי בשם הזה יש סיכוי לפגשה.
לצפיה ב-'מאוד משמח שיש ציפור טבעונית'
מאוד משמח שיש ציפור טבעונית
30/07/2016 | 21:00
8
לצפיה ב-'בישולים לאמצ''ש'
בישולים לאמצ''ש
27/07/2016 | 00:09
1
59
כי בשישי לא שמתי...

בולונז-
6 עגבניות קטנות מגוררות
גזר קטן מגורר
בצל קטן חתוך לקוביות
2 כפיות בזיליקום מיובש
4 שיני שום כתוש/קוביות שום כתוש קפוא
כפית פפריקה דיי גדושה
כפית כמון
מלח
5 כפות שבבי סויה

מטגנים את הבצל ומוסיפים את הגזר, מוסיפים עגבניות, מטגנים קצת ומוסיפים את שאר החומרים. מבשלים כחמש-עשר דקות
לצפיה ב-'אהה, ומוסיפים מים לפי הצורך'
אהה, ומוסיפים מים לפי הצורך
27/07/2016 | 00:11
10
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:53
13
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
26/07/2016 | 11:39
2
63
האם בג'לי (אוסם) ישנו חומר לבלי חיים????????????
לצפיה ב-'ג'לי אוסם הוא טבעוני.'
ג'לי אוסם הוא טבעוני.
26/07/2016 | 14:09
1
12
לצפיה ב-'תודות.'
תודות.
26/07/2016 | 14:21
4
לצפיה ב-'פארק הקופים בבן שמן. מה דעתכם המלומדת?'
פארק הקופים בבן שמן. מה דעתכם המלומדת?
25/07/2016 | 19:35
3
80
היי לכם,
אני אורח לרגע, מקווה שבמקום הנכון.
באופן כללי אני נמנע מלקחת את הילדה שלי (בת 4) לבתי כלא לחיות וכל מיני "פינות ליטוף". האמת שאינני טבעוני, ובכל זאת, הרעיון של ניצול בעלי חיים לשם שעשוע בלבד פסול בעיניי אפילו יותר משימוש בבעלי חיים לצורכי מאכל, וגם מבחינה חינוכית.
בקיצור, ההורים שלי הזמינו כרטיסים לפארק הקופים. דעתי בעניין ידועה וזה שהם הזמינו בלי לשאול זאת באמת בעיה שלהם. השאלה היא מה מהות המקום הזה ומה קורה שם. לא הצלחתי להבין אם מדובר בסביבה לגיטימית של בעלי חיים או בבית כלא.
דעתכם המלומדת?
לצפיה ב-'האם אתה מוכן לתאר את המקום'
האם אתה מוכן לתאר את המקום
25/07/2016 | 21:53
61
מה היחס לקופים. האם המקום מרווח. האם הוא דומה פחות או יותר לסביבה הטבעית. כלומר יש עצים ועצי פרי. האם הקופים שבו בסכנת הכחדה. או ניצולים ממעבדות.
ועוד...
לצפיה ב-'פארק הקופים מבוסס על הצלה של קופים, עד כמה שידוע לי '
פארק הקופים מבוסס על הצלה של קופים, עד כמה שידוע לי
25/07/2016 | 21:54
67
הפסיכולוגית האחראית שם חיה את הקופים, וטובתם מול עיניה. יש איזורים שלמים שבכלל לא פתוחים לביקור של הקהל, אלא מיועדים לשיקום. אני חושבת שהם פתחו למבקרים רק כדי להצליח לממן את ההוצאות אבל בפירוש לא מקום מתעלל, משהו אחר לגמרי. 
לצפיה ב-'האמת שזו אחת השאלות המסובכות שיש בתחום'
האמת שזו אחת השאלות המסובכות שיש בתחום
26/07/2016 | 09:44
84
הי אורח, בהחלט זה המקום לשאול.
פארק הקופים משמש כמקור הכנסה למקלט הקופים הסמוך (והסגור לקהל), שם נמצאים ניצולי חוות מזור שנסגרה. זה בעצם של אותם בעלים.
אישית לא הייתי הולכת, אבל זה באמת מקרה גבולי ושונה מכל גן חיות/ ספארי שיש בארץ.
אני מאוד מבינה את הרצון לראות מקרוב חיות בר, אבל גם לזה יש פתרונות, למשל- צבים רכים בנחל אלכסנדר, עטלפים במערות שונות.
יש גם אפשרות להתנדב עם בע"ח מסויימים, אם זה בכלביות, בעמותת עטלף, מחמל"י (יונקים ימיים) וכו'.
מוזמן לעדכן אותנו אם ביררת והיית באחד מהנ"ל.

לצפיה ב-'אני זקוק לעזרתכם בשאלון (קצר, בחיי) בנושא זכויות בעלי חיים'
אני זקוק לעזרתכם בשאלון (קצר, בחיי) בנושא זכויות בעלי חיים
24/07/2016 | 12:47
1
57
במסגרת מחקר פוסט-דוקטורט שלי.. אשמח לענות על שאלות לגבי המחקר אם יש, ואשמח אם תוכלו להשתתף - זה יעזור לי מאוד!
תודה, מאור
לצפיה ב-'מילאתי. שאלות קצת מוזרות. ממשק מאוד מעיק ומיושן.'
מילאתי. שאלות קצת מוזרות. ממשק מאוד מעיק ומיושן.
30/07/2016 | 23:06
2
לצפיה ב-'צמחונות באיטליה'
צמחונות באיטליה
24/07/2016 | 07:16
1
64
היום קראתי בהארץ חדשה משמחת.ראשת העיר החדשה בטורינו,מתכננת להעביר את העיר הבשרניתת לתפריט ללא בשר וחלב ולא רק פעם בשבוע.ראשי התנועה שלה :חמישה כוכבים ,שהוקמה על ידי קומיקאי תומכים ברעיון מזמן כבר חשבתי מתי יקומו ראשי ערים אמיצים כאלה למאבק בהרגלים רבי שנים של תושביהן,והרגלים כידוע קשה לשנות.בארץ אפשר רק לחלום שזה יקרה.לתנועה הזו יש זיקה מסוימת לשמאל ואולי זה עונה חלקית על השאלה שהייתה פה,על הנטיות הפוליטיות של צמחונים וטבעונים ,באיטליה לפחות
לצפיה ב-'vandal ! למה הסירטון הזה עם הביצועים'
vandal ! למה הסירטון הזה עם הביצועים
23/07/2016 | 16:59
59
שלך נמחק ?

https://www.youtube.com/watch?v=-QYFSGh9URE&feature=youtu.be
יש אפשרות להעלות אותו עוד פעם ?
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:53
3
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'בשר מתורבת זה הפתרון '
בשר מתורבת זה הפתרון
20/07/2016 | 23:55
46
לצפיה ב-'טבעונות בסין'
טבעונות בסין
18/07/2016 | 15:14
7
114
אני נוסע לשבוע מטעם העבודה לשנחאי. מעולם לא ביקרתי בסין. מלבד לחפש מסעדות ב- happy cow, יש למישהו טיפים?
לצפיה ב-'טבעונות בסין? וואו, זה חתיכת אתגר :)'
טבעונות בסין? וואו, זה חתיכת אתגר :)
19/07/2016 | 01:46
82
בהצלחה עם זה.
לצפיה ב-'זה עם קשה מאד לטבעונות.אוכלי חיות בשפע'
זה עם קשה מאד לטבעונות.אוכלי חיות בשפע
19/07/2016 | 05:31
92
אולי תרשום בגוגל vegan in china אבל ממה שזכור לי לאלה שניסו  היה קשה מאד שם.
לצפיה ב-'עודדתם אותי מאוד '
עודדתם אותי מאוד
19/07/2016 | 10:48
16
לצפיה ב-'אחרי חודש בסין -'
אחרי חודש בסין -
19/07/2016 | 23:29
2
107
יכול להרגיע מאוד :)
למרות שהייתי במערב סין ולא במזרחה, נורא פשוט בסה"כ.
קודם כל בערים הגדולות תמיד יש מסעדות הודיות וכדומה. מעבר לזה, תבקשי שיכתבו לך במלון כמה משפטים של 'בלי בשר', 'רק ירקות' וכו'. וגם תורידי אפליקציה שנקראת פלקו- היא מקריאה, מתרגמת וגם נותנת לסינים לכתוב בסינית וזה מתרגם לאנגלית בשבילך.
מה שכן - במסעדות שבהן יש "תפריט תמונות" - כלומר תמונות תלויות על הקיר של המנות - אל תנסי לבקש מנה ולהגיד "כמו זה רק בלי בשר".. חסר טעם מנסיוני.
אני חסרתי קצת בחלבון כי הטופו שלהם היה במרקם שהגעיל אותי, והוא בא עם רוטב סיצ'ואני שהבחיל אותי.. אבל ירקות ואורז יש בשפע, ואגוזים במכולות יש גם בלי סוף. חפשי את ההודיות בשביל הקטניות :)
לצפיה ב-'*מתקן ללשון זכר הכל*'
*מתקן ללשון זכר הכל*
19/07/2016 | 23:29
10
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 10:53
6
לצפיה ב-'עוד רעיון - נסה בפיסבוק. יש המון קבוצות של ישראלים שמטילים '
עוד רעיון - נסה בפיסבוק. יש המון קבוצות של ישראלים שמטילים
20/07/2016 | 05:45
50
בחו"ל :)
לצפיה ב-'שומן רווי בשמן זית. תאריך תפוגה של שמן זית'
שומן רווי בשמן זית. תאריך תפוגה של שמן זית
19/07/2016 | 16:43
2
62
שלום,
קניתי שמן זית "גרתי".
לא רשום תאריך תפוגה ע"ג הפחית (2 ליטר) אך תאריך הייצור הוא ספטמבר 2015.
השמן מכיל 14% שומן רווי.
שמן זית מכיל שומן רווי? למיטב הבנתי שומן רווי בא מן החי !
האם שמן זית הנמכר קרוב לשנתיים מעת ייצורו ראוי למאכל? כשאני טועם ממנו אני חש בחילות.
לצפיה ב-'בהתייחס לתאריך הייצור - השמן עוד לא בן שנה.'
בהתייחס לתאריך הייצור - השמן עוד לא בן שנה.
19/07/2016 | 19:12
1
62
בשמן זית יש שומן רווי ברמה שציינת.
אם השמן לא טעים או אם אתה חש באיזו בעיה - פנה ליצרן/משווק.
לצפיה ב-'תוגה, אעשה כן.'
תוגה, אעשה כן.
19/07/2016 | 21:34
5
לצפיה ב-'בדיקת דם'
בדיקת דם
19/07/2016 | 07:59
5
94
כשאתה טבעוני/צמחוני חשוב לעשות בדיקות דם מפעם לפעם לראות שאין מחסור בויטמין כלשהו
האם בדיקת דם רגילה מספיקה או שיש לבקש בדיקה ספציפית?
לצפיה ב-'אני חושב'
אני חושב
19/07/2016 | 09:23
74
שבדיקת-דם רגילה מספיקה בעיקרה. לרוב היא כוללת ספירת-דם, אלקטרוליטים, גלוקוז ושומנים בדם.
אפשר אמנם לבקש כמה בדיקות ספציפיות, שאת חלקן (בעיקר שתי האחרונות) ראוי לדעתי לכלול בכל בדיקת-דם, בלי קשר לסוג התזונה:

B12 (להיזהר, רמות גבוהות אינן מלמדות על כמות מספקת. רמות נמוכות, לעומת זאת, הן נורת-אזהרה).

ויטמין D. ויטמין השמש. אינני יודע עד כמה הבדיקה מהימנה, אבל שיעורי-החוסר באוכלוסיה הם די משמעותיים.

פֵרִיטִין (חלבון ברזל, משמש כמדד טוב יותר למדידת כמות ברזל בגוף לעומת בדיקת הברזל הרגילה שלרוב נכללת אוטומטית בבדיקה).

TSH (הורמון בלוטת התריס, לדעתי ראוי למעקב באופן כללי).

* הערה - אינני חושב שרק לצמחונים/טבעונים ראוי לבצע מעקב של בדיקות-דם, אלא לכל אדם, ותהא תזונתו אשר תהא. תזונה צמחונית/טבעונית (המועשרת בתוסף B12) איננה דלה יותר ברכיבי-תזונה לעומת תזונה שאינה כזו, בהינתן כי היא מכילה מגוון מכלל המזונות השונים, ועל-אחת-כמה-וכמה כאשר היא עשירה בירקות וקטניות.
לצפיה ב-'עוד מינרל שחסר לפעמים הוא אבץ'
עוד מינרל שחסר לפעמים הוא אבץ
19/07/2016 | 10:59
3
48
לי עשו פעם אחת
לצפיה ב-'הבעיה עם הבדיקה הזו,'
הבעיה עם הבדיקה הזו,
19/07/2016 | 11:08
2
66
בדומה לבדיקה של מינרלים כסידן ודומיו, היא שאיננו יכולים להפיק מן התוצאה ידע על מידת ריכוזו בגוף, אלא בדם בלבד. על-כן, תוצאה תקינה בבדיקת-דם של אבץ איננה מלמדת בהכרח על רמות תקינות שלו בגוף.
לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
19/07/2016 | 20:39
7
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
19/07/2016 | 22:25
9
לצפיה ב-'שאלה גדולה לדיון'
שאלה גדולה לדיון
16/07/2016 | 07:37
12
163
מה יקרה בעולם כשכל בני האדם יהיו טבעונים?
ברור שזה לא יכול לקרות בבת אחת וגם לא בעשר שנים.
לצפיה ב-'מאיזו בחינה?'
מאיזו בחינה?
16/07/2016 | 17:19
7
83
לא יודע אם את שואלת את זה ברמה התיאורטית (אני אישית לא חושב שזה יקרה גם בעוד 100 שנים, אבל אני מקווה שיהיו הרבה יותר טבעונים והרבה פחות תעשייה, זה כן). 
אבל ללא קשר אם זה באמת יקרה או לא, מאיזו בחינה את שואלת ״מה יקרה בעולם״?
לצפיה ב-'מבחינה תאורתית'
מבחינה תאורתית
16/07/2016 | 18:33
3
85
אני חושבת כמוך שזה לא יכול לקרות.
שאלות לדוגמה
איך יראה העולם?
ממה יתפרנסו האנשים המגדלים את החיות לתעשיית המאכל והביגוד?
ממה יתפרנסו החקלאים המגדלים את האוכל של החיות?
איך יחיו חיות התעשייה (פרות, תרנגולות, דגים וכד')
לצפיה ב-'נראה לי שמבחינת תעסוקה'
נראה לי שמבחינת תעסוקה
16/07/2016 | 18:37
83
תראי מה שראינו ורואים בעולם כל הזמן. תעשיות הולכות ומתחלפות. בעולם המערבי למשל השווי את כמות כורי הפחם של פעם להיום, או של עובדי הטקסטיל. 
חיות התעשיית לא ייחיו אם לא תהיה תעשיה
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
18/07/2016 | 22:18
1
61
זה בערך כמו לשאול מה עושים כיום העגלונים האירופאיים, ואיך חיים סוסי העגלה כיום.
לצפיה ב-''
19/07/2016 | 09:30
2
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
19/07/2016 | 11:11
2
40
מעניין שאתה לא סבור שזה יקרה עוד 100 שנים. הרי בעוד שנים ספורות כבר יתחיל להיות נפוץ עניין הבשר המלאכותי. זה נשמע מאוד מאווד קלוש ש-100 שנים לא יספיקו לו בשביל למחוק את תעשיית הבשר (ברור שיהיה עדיין קומץ מאוד קטן של לא-טבעונים, אבל אני חושב שהכוונה היא לרוב המוחלט).
לצפיה ב-'גם לדעתי זה יקח עוד הרבה יותר זמן מזה'
גם לדעתי זה יקח עוד הרבה יותר זמן מזה
22/07/2016 | 15:51
1
26
אני כן מאמינה שזה יקרה... בסוף, מתישהו. אבל בספק לגבי 100 שנה מהיום.

בעניין של חידושים טכנולוגיים צריך להזהר מאופטימיות יתר. מניסיון העבר, זה שמשהו נראה עכשיו קרוב ושמומחים אומרים שהוא יהיה "עוד שנים ספורות"... זה לא באמת אומר שהוא כזה קרוב או שבכלל יתממש, מאלף ואחת סיבות.
עד שמשהו לא קורה בפועל - לא ניתן באמת לחזות מתי ואם בכלל זה באמת יקרה.

לצפיה ב-'טוב'
טוב
23/07/2016 | 15:09
14
אני חושב שזה יקרה מהר מאוד :) אני חושב שזה ״חידוש״ טכנולוגי רק כי לא חשבו על זה הרבה לפני. עכשיו מתחילים לחשוב על זה, וכבר ישנה התקדמות עצומה. בנוסף, משקיעים בזה הרבה מאוד כספים. כבר יודעים על מספר שיטות להפיק בשר מלאכותי. בנוסף, יש דרכים להפיק ״בשר״ מאוד ריאליסטי מצמחים - ראו את מולקולות ה-heme של ה-impossible burger, למשל (אגב, הם שאבו השראה משורשי קטניות, אך בתהליך הטכני הנוכחי הם משתמשים בשמרים מהונדסים גנטית להפיק מולקולות אלו), ואת התהליך המרשים שבו הם לומדים איך לחקות בשר, בעזרת ספקטרומטר שבודק מה קורה בפה ובאף בזמן אכילת בשר, אם הבנתי נכון.

כלומר, אני חושב שזה כבר לא עניין של אופטימיות/פסימיות.
לצפיה ב-'ואם חושבים קצת מעבר לבני האדם'
ואם חושבים קצת מעבר לבני האדם
17/07/2016 | 21:13
2
153
אז לדעתי כל יערות הגשם שהשמדנו בשביל לגדל חיות\ אוכל לחיות יתחילו לאט לאט לחזור ולגדול.
אני מקווה שלא נשמיד את האוקינוס לפני שהם יוכלו להתחדש (to regenerate) ואוכלוסיות הדגים יגדלו, קרקעית האוקינוס תתחדש לאט לאט וצמחי ים יגדלו.
כל הפסולת שמגיעה מתעשית החי תעלם, ואני מאמינה שאיתה יעלמו המון מחלות כמו E coli, swine flu וכו'. במקום זה תיהיה פסולת מצמחים שתיהיה נטולת הורמונים (כלומר יהיו phytohormones) ואני מאמינה שזה ישפיע גם על מחלות פוטנציליות וגם על הסביבה.
אולי אם לא נשתמש בדבורים כדי להפיק לנו דבש, אוכלוסית הדברים תגדל ויהיו פחות בעיות של הפרית צמחים.

מעבר לזה, דברים כמו כולסטרול  ולחץ דם גבוה כנראה יהיו הרבה פחות שכיחים, ויתכן שגם סרטן.
יעשירו את המלח בB12 .
לצפיה ב-'למה בעצם החל האדם לאכול'
למה בעצם החל האדם לאכול
17/07/2016 | 21:43
1
55
בשר חלב וביצים?
האם מפני שלא היה יכול להשיג מספיק מזון מהצומח?
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודעת'
לפי מה שאני יודעת
17/07/2016 | 23:46
59
חלב הגיע מאירופה, ששם בחודשים הקרים באמת לא היה מספיק אוכל. הם שימרו אותו בצורת גבינות.

בקשר לבשר, שמעתי כל מיני גרסאות, אני מאמינה שבסופו של דבר בני אדם אופרטוניסטים opportunists ואכלו מה שיכולו למצוא ולעכל. גילוי האש היה מהותי בשבילהם.

בכל מקרה, אין ממש עוררין על כך שכיום אנחנו אוכלים הרבה יותר מוצרים מהחי מבעבר.
לצפיה ב-'יהיה הרבה יותר טוב'
יהיה הרבה יותר טוב
18/07/2016 | 15:11
51
ראשית, סבל ורצח יחסכו ממאות מיליארדים של בעלי חיים.
בנוסף:
הפחתה משמעותית בפליטת גזי חממה
ירידה במחירי המזון, כתוצאה מכך פחות אוכלוסיות בתת-תזונה
עליה בתוחלת החיים ובעיקר איכות החיים של בני האדם
פינוי שטחים חקלאיים רבים, כתוצאה מכך השתקמות איטית של סביבות טבעיות
ירידה בזיהום מקורות המים
לצפיה ב-'שנת הקטניות הבינלאומית'
שנת הקטניות הבינלאומית
18/07/2016 | 17:05
1
56
האו"ם מקדם את היתרונות התזונתיים והסביבתיים של עדשים, שעועית, אפונה, חומוס, קטניות נוספות ותבואה צמחית באופן כללי.
לצפיה ב-'נהדר'
נהדר
19/07/2016 | 11:00
5

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

דיאטת איזון און ליין
איזון בליווי מלי תבור
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה