לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'ברצלונה וטבעונות'
ברצלונה וטבעונות
29/08/2016 | 17:20
14
180
אשמח להמלצות.
נוסעת בקרוב עם הילדים הטבעונים וההורים הצמחונים שלי.
כל הצעה תתקבל בברכה :)
עדיפות לאזורים הקרובים לקיטאט וולה כמובן
לצפיה ב-'לא טרוויאלי...'
לא טרוויאלי...
30/08/2016 | 02:03
10
121
ברצלונה חיה על הרבה בשר ופירות ים. הייתי שם במרץ האחרון ובהחלט לא היה הרבה מבחר. מה שכן, ביקרתי בברצלונה עוד בימים שאכלתי בשר וביצים אז ידעתי להתכונן מנטלית. קודם כל, פשוט הסתובבתי עם שקיות של מיקסים של אגוזים ובוטנים למיניהם וזה היה הנשנוש. יש בשווקים ירקות ופירות. לא המון ולא זול, אבל יש.
יש רחוב אחד קטנטן ברובע הגוטי שיש בו 3-4 מסעדות טבעוניות/צמחוניות. הקטע המצחיק הוא שאנחנו אכלנו שם לפני 12 שנה בביקור האחרון שלנו כי אז אשתי היתה צמחונית. הרחוב נקרא Carrer dels Escudellers
יש גם אפילו פלאפל אם ממש בא לכם בסביבה
ברצלונה מצטיינת בטפאס שלה. כאמור, הרוב בנוי על דגה ובשר, אבל אפשר למצוא מספר מועט של דגימות טבעוניות. תחפשו את המנה של הפלפלונים- fried padron. הם מופיעים בתפריטים כחריפים, אבל הם לא ממש והם מעולים. תתכונני גם למתקפת מלח כי הם אוהבים אותו, והרבה. עוד מנות אפשריות הן מנות של חצילים או מנות שמבוססות ארטישוק.

יש גם כמובן הרבה פאייה וגם גרסאות צמחוניות טבעוניות שלה.
קחי בחשבון שכל מה שכתבתי, למעט אותו רחוב טבעוני, יכול לבוא כמנות טבעוניות, אבל ממטבח בשרי.

לגבי שווקים, יש את הבוקריה המפורסמת, שם תמצאי כל פרי שבא לך, כולל קוקוסים. אני כבר הרבה פחות התלהבתי מאשר בפעם הראשונה כי זה כל כך תיירותי שזה כבר מוגזם. יש שווקים אחרים חמודים, אחד למשל ברובע גראסיה (שמרוחק מעט מהמרכז) ואחד קרוב יחסית למרכז' Mercat de Santa Caterina
לצפיה ב-'ולא הבנתי מה זה ״קיטאט וולה״ '
ולא הבנתי מה זה ״קיטאט וולה״
30/08/2016 | 02:05
6
28
לצפיה ב-'יתכן שהכוונה ל"Ciutat Vella"'
יתכן שהכוונה ל"Ciutat Vella"
30/08/2016 | 10:05
80
לצפיה ב-'קיוטאט וולה'
קיוטאט וולה
31/08/2016 | 16:15
4
74
זו השכונה שבה נתגורר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/09/2016 | 00:11
3
65
אגב- סיאוטאט וייה, כך מבטאים את זה בספרדית. בקטאלנית (שזו השפה המקומית, מבוטאים את ה- v קצת יותר קרוב ל- ב׳ (בייה)
לצפיה ב-'מגניב, תודה על התיקון'
מגניב, תודה על התיקון
01/09/2016 | 13:35
1
54
אני דוברת פורטוגזית שוטפת, הספרדית שלי, גם הרגילה, אל הקטלנית, היא סבירה
ביותר, אבל ממש לא ברמה כזו, טוב לדעת.
מעניין איך אסתדר שם, אני נחושה להסתדר בספרדית (לא קטאלנית) ולא באנגלית
לצפיה ב-'כמו בכל מדינה'
כמו בכל מדינה
01/09/2016 | 14:21
61
כשיש לך כסף, הכל בסוף מסתדר. 
באמת מעניין עד כמה קל להסתדר שם עכשיו בספרדית.
בביקור הראשון שלי, בתור אחד שלא דובר לא ספרדית ולא קאטאלנית, ניסיתי להשתמש במילון ספרדי לביטויים בסיסיים, והיה ברור לגמרי שאנשים פשוט מסרבים לענות. בזמנו ידעתי מעט צרפתית וכשניסיתי אותה, זה פתאום הלך מאד חלק (יש מעט דמיון בין קטאלאנית לצרפתית). לא יודע מה המצב היום. יש לי תחושה שבעקבות המעין חצי עצמאות שיש לחבל הארץ והשינויים במפה הפוליטית לאורך השנים, הספרדית תתקבל יותר בקלות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/08/2016 | 16:14
2
48
מודה שאני ממש מוטרדת כי למרות שאני באופן אישי לא מתרגשת מנושא האוכל, עבור הילדים שלי נושא המזון חשוב מאד, והם נהנים ממנו מאד, ויהיה להם קשה.
אני ממש מקווה שבמסעדות יש פאייה טבעונית אם מבקשים, אחרת אני חוששת שהבן שלי יתפתה לאכול דגים.
קצת מבואסת
לצפיה ב-'פאייה טבעונית אתם תשיגו'
פאייה טבעונית אתם תשיגו
01/09/2016 | 00:06
1
79
הבעיה היא רק אם את מקפידה על מסעדה טבעונית. זה יהיה נדיר. לא יודע כמה הם מפרידים בין לבין בשלב ההכנה.
אנחנו אכלנו פאייה בברצלונטה. היינו מתים מרעב אז אחרי קצת סיבובים הלכנו על אופציה שנראתה מלכודת תיירים והסתברה כמצויינת.
לצפיה ב-'אני אל מתכוונת להחמיר שם בכלום'
אני אל מתכוונת להחמיר שם בכלום
01/09/2016 | 13:38
72
בטח שלא רק מסעדות טבעוניות כי ככה כולם יסבלו וזו לא כוונתי.
לגבי דרך ההכנה, אני מעדיפה שהילדים שלי יאכלו מאכל שאולי בטעות בהכנתו נגיד היה משהו (כמובן שאני תמיד שואלת ומבררת) לא "כשר" מאשר לעשות להם את המוות ולגרום להם לא לרצות להיות טבעונים יותר (הם טבעונים מבחירה).
לגבי עצמי, אני כנראה אסתובב הרבה בשווקים ואוכל פירות וכאלה בעיקר.
ההורים שלי עדיין אוכלים חיות ים לצערי, אז עבורם אין בעיה בכלל.
נלך על פאייה, נראה איך תשרוד מערכת העיכול שלנו על אורז 5 ימים...
לצפיה ב-'היינו לפני שנתיים'
היינו לפני שנתיים
31/08/2016 | 10:50
83
ודוקא הסתדרתי בסדר. אפשר להעזר בטריפ אדווייזר קצת.
כאן יש כמה הצעות, אנחנו אכלנו ב Teresa Carles והיה מצוין ממש, גם בן זוגי הקרניבור נהנה מאד
לצפיה ב-'שני טיפים:'
שני טיפים:
31/08/2016 | 11:55
1
96
1. מסעדות אסייתיות
2. אפליקציית happy cow

חלב סויה אמור להיות בתפוצה רחבה בבתי קפה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/08/2016 | 16:15
16
לצפיה ב-'צער בעלי חיים? + התייעצות לגבי תזונה'
צער בעלי חיים? + התייעצות לגבי תזונה
30/08/2016 | 08:41
5
140

אני יודעת שזה פורום טבעונות ולא צער בעלי חיים אבל זה די הפורום היחיד שאכפת לו מבעלי חיים שעדיין פעיל ואין לי פייסבוק. לכן אנסה פה.
עברתי לשכונה חדשה בעיר .יש כאן שכן שמשאיר את הכלב שלו ואת הכלבה שלו (הלא מעוקרת) בחוץ משוחררים לאורך כל היום. מבחינת סכנת הידרסות- אין כזו בגלל המבנה של השכונה אבל! מה שקורה זה שהכלב הקטן של השכן לא מפסיק לנבוח לי על הכלב והיום כמעט תקף אותו והפרדתי בינהם.. בנוסף הכלב שלי עולה על הכלבה ואני מנסה להפריד ולפעמים לא מצליחה.. כתוצאה מכך הטיול ממש ממש מתארך, הכלב שלי "שוכח" לעשות את הצרכים שלו ואני מתעכבת איתו מאוד כשאני מתחילה לעבוד מספיק מוקדם ממילא.. הכלב הקטן לא מפסיק לנבוח לי על הכלב והשכנים מתעצבנים עליי כי חושבים שאלו הכלבים שלי (אנשים מבוגרים שלא ממש מבינים עברית היטב). שאלתי היא מה לעשות?    
אני לא יודעת אם לפנות לשכן כי אני ארגיש אשמה אם הכלבים יהיו בבית כל היום (יש לשכן הזה עוד 2 כלבים ולפעמים הכלבה בורחת מהם כי הם עולים עליה ומתיישבת לי מחוץ לדלת.. אני לא יכולה להכניס אותהכי יש לי חתול ממש ממש פחדן עם בעיות של סטרס).
מה אתם הייתם עושים?

שאלה שניייה היא בקשר לתזונה.
העיכול שלי התקלקל בעקבות חודש שלם שאכלתי רק פירות...מאז חזר לי ההליקובטר שהיה לי ואני לא מסוגלת לאכול יותר פירות (ממש כאבים כאילו הבטן נקרעת לי.. כל הפירות למעט תמר)... כואב לי נורא הבטן כשאני אוכלת קטניות..אפילו אם הן מושרות 24 שעות וטחונות בבלנדר (קטניות קלות לעיכול)..הבטן מתנפחת וכואבת.. ומלאה בגזים... התופעה הזו לא הייתה קיימת לי לפני ההליקובקטר והחודש השטותי הזה של הפירות... אני מתאמנת חזק (כוח) וצריכה חלבונים.. סויה מעכבת לי את המחזור (גם החלב)... מאיפה אני יכולה להשיג חלבונים? ואגוזים אני אוכלת אבל לפי ההנחיות שקיבלתי אסור לי יותר מידי שומן (בגלל החיידק שהיה) ובאמת זה מכביד על הקיבה יותר. למישהו יש עצות? תודה :)

לצפיה ב-'קיוטי לשירות לקוחות'
קיוטי לשירות לקוחות
30/08/2016 | 22:16
2
90
הי סנלייט, ברוכה הבאה
בעצם אין לי ממש תשובות אז קראתי לקיוטי לגבי הכלבים :D
לגבי התזונה, זה נשמע ממש חמור. אני לא חושבת שכדאי שתקחי החלטות כאלו בפורום, אלא כדאי לראות רופא/ תזונאית (רצוי שניהם).
תזונאית פה:
חלבונים פה:
אבל כנראה שתצטרכי להתייעץ עם תזונאית בגלל בעיות העיכול.
יקירתי רק בריאות...

לצפיה ב-'אולי "קיוטי לקופה ראשית" יעבוד יותר טוב? '
אולי "קיוטי לקופה ראשית" יעבוד יותר טוב?
31/08/2016 | 12:17
13
לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי הכלבים. דברים שונים - לטפל בכלבים ולהתעסק'
אין לי מושג לגבי הכלבים. דברים שונים - לטפל בכלבים ולהתעסק
01/09/2016 | 12:14
68
עם אנשים שבאחריותם יש כלבים.
מה שבד"כ מציעים זה  - אין מנוס - להתחיל בלדבר, על העיקור, על השוטטות.
דברים יותר קיצוניים זה להפעיל את העירייה/משטרה על השוטטות, אבל זה לעתים קרובות פועל נגד הכלב.
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
01/09/2016 | 13:59
8
לצפיה ב-'את מוזמנת לפורום כלבים בתפוז'
את מוזמנת לפורום כלבים בתפוז
11/09/2016 | 12:40
26
לצפיה ב-'מישהו יודע איפה משיגים אוכל טבעוני בעפולה?'
מישהו יודע איפה משיגים אוכל טבעוני בעפולה?
31/08/2016 | 10:23
5
57
בדר"כ יש בשופרסל. אבל אני קונה באונליין ובקטגוריה של האוכל האורגני אין תחליפי בשר. 
אני יודעת שיש חנות בשם דובדבן. אבל הייתי שם ואין את הדברים שאני מחפשת. (אם כי אני מודה שחיפשתי משהו אחר ולא סייטן כשהייתי שם). תודה
לצפיה ב-'אם רמת ישי לא רחוק לך מדי'
אם רמת ישי לא רחוק לך מדי
31/08/2016 | 10:41
84
אז יש שם גם "ניצת הדובדבן" עם מבחר יפה, וגם "קול הטבע" שאני מאד אוהבת והמחירים שלהם טובים וגם בסופר "אחים דוד" יש מוצרים טבעוניים, אם כי פחות כמובן
לצפיה ב-'לגבי שופרסל אונליין'
לגבי שופרסל אונליין
05/09/2016 | 19:02
3
54
הבנתי שגם שם זה עניין של סניפים ויש סניפים מסוימים שבהם יש את אותם מוצרים שאת מחפשת. אם את מזמינה באופן קבוע משופרסל אונליין אולי שווה לך לבקש שיעבירו אותך לסניף אחר שבו יש את אותם מוצרים.
לצפיה ב-'שופרסל אונליין מעבירים מסניף לסניף לפי בקשת הלקוח?'
שופרסל אונליין מעבירים מסניף לסניף לפי בקשת הלקוח?
06/09/2016 | 00:15
2
35
יצא לך לבקש והם נענו לך?
אם כן, זה מעניין מאוד.
לצפיה ב-'לא לי אישית ולא בעפולה'
לא לי אישית ולא בעפולה
06/09/2016 | 05:53
1
38
אבל אני יודעת על מישהי שעברה מסניף לסניף בשופרסל אונליין, מניחה שצריך לדבר איתם בטלפון לצורך כך.

לצפיה ב-'רק לעדכון - שופרסל אונליין לא מוכנים להעביר מסניף לסניף'
רק לעדכון - שופרסל אונליין לא מוכנים להעביר מסניף לסניף
11/09/2016 | 14:13
29
זה מבדיקה שעשיתי.
תודה, נטע.
לצפיה ב-'כלבים מבינים מה שבני אדם מדברים - לינק- אנגלית'
כלבים מבינים מה שבני אדם מדברים - לינק- אנגלית
30/08/2016 | 18:32
39
לצפיה ב-'קציצות סויה בסגנון הודי'
קציצות סויה בסגנון הודי
30/08/2016 | 03:45
1
92

לקציצות:
-2 כפות מי קוקוס
-75 גרם שבבי סויה (לפני ההשריה) מושרים וסחוטים
-כפית ג'נג'ר יב
קורט פלפל
-קורט קינמון
-קורט אגוז מוסקט
-שליש או פחות כפית מלח
-כוס קמח עדשים

מכינים מהתערובת כ10 קציצות פחוסות ואופים על 200 מעלות 5-7 דקות מכל צד.

רוטב:
-3 שיני שום כתושות
-3 קוביות גינגר קפוא
-כפית כורכום
-1/2 כפית כמון
-קורט מוסקט
-קורט קינמון
-קורט פלפל לבן
-250 מ''ל פחות 4 כפות (מין הסתם שאפשר את כל מה שנשאר לנו..) חלב קוקוס
כ-400 גרם קוביות עגבניה משימורים.

מטגנים את השום והג'ינג'ר חצי דקה-דקה. מוסיפים את התבלינים לעוד כחצי דקה ומוסעפים את חלב הקוקוס.

בסיר נפרד מרתיחים את העגבניות ומערבבים עם הרוטב-קוקוס. מבשלים כ20 דקות, מוסיפים את הקציצות לעוד 5 דקות.

טיפים-
אפשר את העגבניות לדעתי פשוט להוסיף אחרי התבלינים ולפני חלב הקוקוס ולהרתיח.
-נראה לי שאפשר כפית וחצי א. קארי במקום התבלינים ששמתי
-התכנון המקורי היה להשתמש בטופו מגורר במקום בשבבי סויה, אבל תבלתי ואז גיליתי שהתבלין מתולע... אז זרקתי לפח (אצלי זורקים אוכל אם הוא מתובל בתולעים/ג'וקים) אז נראה לי שווה לנסות
-תכננתי לקציצות להוסיף שום גבישי-אבל התולעים...
לצפיה ב-'נשמע מאוד טעים'
נשמע מאוד טעים
30/08/2016 | 21:09
7
לצפיה ב-'טורטית לבנה פרווה עם כיתוב ויגן פרינדלי - לא טבעונית?'
טורטית לבנה פרווה עם כיתוב ויגן פרינדלי - לא טבעונית?
30/08/2016 | 02:26
152
פורסם בפורום אחר

נטען שם שלמרות שעל החטיף רשום Vegan Friendly יש בו אנזים שמקורו מהחי, ושעלית אישרו את זה. לא בדקתי בעצמי.

לצפיה ב-'אז מי אלה "פטרואה" ואיך זה שרק בשבוע שעבר'
אז מי אלה "פטרואה" ואיך זה שרק בשבוע שעבר
29/08/2016 | 22:45
61
נקתלתי בהם, בעקבות הקמפיין של עזרה לבחורה שמצילה כלבים ברשות הפלסטינית?

האתר שלהם קצת... מוזר.
לצפיה ב-'תחליף מיונז'
תחליף מיונז
26/08/2016 | 10:27
18
95
שלום

אני לאט לאט נפטר ממאכלי חלב וביצים
איזה תחליף מיונז דומה בטעמו לזה שעשוי מביצים?
לצפיה ב-'הצעה למשהו שלא ממש דומה בטעמו, אבל הצליח למלא אצלי את'
הצעה למשהו שלא ממש דומה בטעמו, אבל הצליח למלא אצלי את
26/08/2016 | 12:15
1
107
"פונקציית המיונז" לרוב הצרכים (כי יש לו אותו מרקם) והוא מאוד טעים בפני עצמו: ממרח שום של "מוטי שף".

לצפיה ב-'הממרח שום של מוטי שף מעולה!'
הממרח שום של מוטי שף מעולה!
29/08/2016 | 09:42
13
לצפיה ב-'בדיוק אתמול ראיתי בסופר לראשונה כמה תחליפים של '
בדיוק אתמול ראיתי בסופר לראשונה כמה תחליפים של
27/08/2016 | 10:57
67
חברת מיוZEN, בכמה טעמים.
לצפיה ב-'המיונז של אמריקן גארדן מעולה'
המיונז של אמריקן גארדן מעולה
27/08/2016 | 16:44
12
72
משום מה לא תמיד אפשר למצוא אותו. לא עולה לי קובץ, הנה לינק לתמונה:
אחותי מכינה מיונז ממש מעולה ממי חומוס, תספר לי אם אתה מעוניין במתכון...
והמלצה רחבה יותר, אם לא שמעת אז יש פרוייקט מעולה בשם "אתגר 22" - מנסים טבעונות ל-22 יום בליווי תזונאיות, מדריכים, בשלנים.. הכל בחינם ומהבית ובאווירה נעימה, תומכת ולא שיפוטית.
מאוד מומלץ!
לצפיה ב-'מיונז מי חומוס - מעניין. אשמח למתכון.'
מיונז מי חומוס - מעניין. אשמח למתכון.
28/08/2016 | 04:27
11
11
לצפיה ב-' אברר לך!'
אברר לך!
28/08/2016 | 19:22
10
5
לצפיה ב-'תודה. ממתין....'
תודה. ממתין....
29/08/2016 | 19:08
9
3
לצפיה ב-'הרי:'
הרי:
29/08/2016 | 22:13
8
44
1/3 כוס מי חומוס
2/3 כוס שמן
חרדל, מלח ולימון לפי הטעם.
טוחנים בבלנדר מוט, מוסיפים שמן בהדרגה עד שנהיה מוצק ומתקנים טעמים.
לצפיה ב-'ואני כבר פינטזתי שמי החומוס יהיו תחליף לשמן '
ואני כבר פינטזתי שמי החומוס יהיו תחליף לשמן
29/08/2016 | 23:11
2
40
ינוסה בהקדם.
תודה רבה!
לצפיה ב-'מיונז הוא ממרח המבוסס על שמן'
מיונז הוא ממרח המבוסס על שמן
31/08/2016 | 11:44
1
35
מי החומוס מחליפים את הביצה, כמו שהם עושים גם במתכונים אחרים.
לצפיה ב-' נכון. אבל עדיין אפשר לפנטז. גם על מיונז. '
נכון. אבל עדיין אפשר לפנטז. גם על מיונז.
31/08/2016 | 12:21
26
זה אפילו חרוז....
לצפיה ב-'ניסיתי. לא עבד. '
ניסיתי. לא עבד.
02/09/2016 | 19:41
4
37
לא יודע מה הסיבה. עשיתי מדויק לפי המתכון וזה לא התמצק גם כשהוספתי שמן מעל המידה הרשומה. אולי משהו לא טוב במי החומוס (שהיו משימורים של שופרסל)?
לא יודע.
לצפיה ב-'אוי באסה'
אוי באסה
03/09/2016 | 19:18
3
26
יכול להיות שלא הוספת מספיק שמן? הרי לא מצויינת כמות, אלא רק להוסיף עד שמתמצק.
לצפיה ב-'הוספתי שמן עד שהגעתי לכמעט חצי ליטר (חצי בקבוק!). '
הוספתי שמן עד שהגעתי לכמעט חצי ליטר (חצי בקבוק!).
04/09/2016 | 05:17
2
30
נתתי ונתתי צ'אנס והוספתי עוד ועוד שמן - אבל יש גבול. 
דווקא במתכון מצוינת כמות של 2/3 כוס.
בהזדמנות אני אנסה עם מי חומוס ממקור אחר.
בכל מקרה - תודה על הרעיון.
לצפיה ב-'מאוד מוזר, זה באמת המון'
מאוד מוזר, זה באמת המון
04/09/2016 | 10:56
1
22
במתכון לא מצוינת הכמות שיש להוסיף. 2/3 זו רק הכמות ההתחלתית.
אני אשאל את אחותי אם זה אמור להיות קר, יכול להיות שזה עושה הבדל.
צר לי!
לצפיה ב-'לא נורא. לא קרה כלום. נראה לי גם שהמתכון הגיוני ובסדר.'
לא נורא. לא קרה כלום. נראה לי גם שהמתכון הגיוני ובסדר.
04/09/2016 | 12:11
30
משהו כנראה ברכיבים שאצלי לא היה תקין - עם סבירות גבוהה למי החומוס.
שאלה יהיו צרותינו.....
לצפיה ב-'סויונז עם טעם ממש דומה למיונז'
סויונז עם טעם ממש דומה למיונז
29/08/2016 | 09:10
59
סוינז של "טופו יפני". אני קונה אותו משופרסל און ליין.

יש את הטעם הטבעי ואת השום שמיר. אני אהבתי יותר את השום שמיר ואני מכורה.

רכיבים: סויה.שמן קנולה.חומץ.סוכר.מלח.שום.שמיר
לצפיה ב-'אפשר לקנות, ואפשר להכין בבית ממש בקלות'
אפשר לקנות, ואפשר להכין בבית ממש בקלות
29/08/2016 | 09:41
52

מחזקת את ההמלצה להצטרף לאתגר22 :)
לצפיה ב-'הכנת במיה בפעם הראשונה'
הכנת במיה בפעם הראשונה
28/08/2016 | 16:04
3
55
במיה שבחרתי אחד אחד
לצפיה ב-'לא הצלחתי להעלות את התמונות'
לא הצלחתי להעלות את התמונות
28/08/2016 | 21:51
39
אעשה זאת בהקדם.
לצפיה ב-' כל הכבוד!'
כל הכבוד!
29/08/2016 | 22:15
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה(:'
תודה רבה(:
30/08/2016 | 22:03
2
לצפיה ב-'טבעונות ואקטיביזם בניו יורק!'
טבעונות ואקטיביזם בניו יורק!
27/08/2016 | 20:31
8
103
חזרתי השבוע מניו יורק ואני רוצה לעדכן אתכם שכוווולם חושבים שישראל היא מינימום מעצמת טבעונות, זה היסטרי.
נתקלתי בזה בחוות המקלט הידועה והמדהימה woodstock sanctuary (זה לא בוודסטוק...) ובדוכן מהמם של פעילים שהצטרפתי אליו (לאחד הפעילים אפילו היה כובע של 269).
חברים, מדברים עלינו בטירוף
קצת התאכזבתי שאתגר 22 לא הכי מוכר שם והנסיון להפיץ את זה לפעילים היה התרומה המשמעותית שלי שם , החמודים האלו נותנים למוסברים בדוכן אימיילים אישיים "לכל שאלה שתרצו לשאול", הכי מיושן שיש...
עוד התלהבתי להתקל במסרים זבח"ים כמו גרפיטי, סטיקרים, והכי כיף- פרסומת של be fair be vegan בכניסה לחניון (רואים את זה גם מהרחוב).
הם פירסמו בענק בטיימס סקוור אבל לא יצא לי לראות. בדף פייסבוק שלהם יש עוד תמונות של הפרסומות שלהם.
בקיצור: הנה תמונות. אלו מהדוכן. אפשר לראות את הבאנר המרשים, מעליו מוקרן סרטון של תיעודים, כולל שחיטה. יש גם תמונה שלי בפעולה  ועוד תמונה מהצד של הדוכן. 
לצפיה ב-'תמונות מהחווה woodstock sanctuary'
תמונות מהחווה woodstock sanctuary
27/08/2016 | 20:37
1
63
לצערי בקושי יצא לי לצלם שם... פשוט תדמיינו גן עדן ותרנגול שרץ אליך כשאת מגיעה ומחפשת את הבקתה של המתנדבים, ואת מסתכלת מסביב ולא מבינה לאן הוא רץ (אלי? אתה רץ אלי??) אבל כן, הוא נעצר כשהוא מגיע אלי ורק רוצה ליטוף בצוואר ולהראות לי את הדרך.
לצפיה ב-'איזה יופי, מעורר אופטימיות '
איזה יופי, מעורר אופטימיות
30/08/2016 | 22:31
3
לצפיה ב-'גרפיטי + פרסומת'
גרפיטי + פרסומת
27/08/2016 | 20:40
50
לצפיה ב-'סחתיין!'
סחתיין!
28/08/2016 | 03:57
1
47
למרות שאני עדיין קצת כועס שלא קפצת לקפה
לצפיה ב-'סליחה באמת שלא קפצתי!'
סליחה באמת שלא קפצתי!
28/08/2016 | 19:21
5
לצפיה ב-'מעצמה זה טוב...'
מעצמה זה טוב...
28/08/2016 | 04:57
38

לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
28/08/2016 | 09:16
1
8
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
28/08/2016 | 19:21
3
לצפיה ב-'לכתבה בנושא טבעונות ועלייה במשקל - מחפשת מרואיינים/ות'
לכתבה בנושא טבעונות ועלייה במשקל - מחפשת מרואיינים/ות
24/08/2016 | 16:25
17
111
שלום לכולם, אני עובדת על כתבה בנושא טבעונות שאמורה להתפרסם בשבועות הקרובים בירחון ארצי. מחפשת א/נשים שעברו לטבעונות, ומוכנים להתראיין על סוגיית העלייה במשקל בעקבות המעבר הזה. יכול להיות שאתם עדיין טבעונים או שהפסקתם, אם אתם מוכנים/ות להתראיין בנושא (בשם מלא ותמונה) - אשמח אם תצרו עמי קשר במייל: liorasoffer@walla.co.il 

תודה!
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
24/08/2016 | 16:51
7
98
1
אם עברתי לטבעונות וירדתי במשקל אז זה אל מתאים? רק למי שעלה במשקל?
לצפיה ב-'הי, הכתבה היא בנושא טבעונות ועליה במשקל. תודה'
הי, הכתבה היא בנושא טבעונות ועליה במשקל. תודה
24/08/2016 | 18:07
6
26
לצפיה ב-'למה? אתם מנסים להראות שטבעונות גורמת'
למה? אתם מנסים להראות שטבעונות גורמת
25/08/2016 | 08:58
5
113
לעליה במשקל?
לצפיה ב-'ליתר דיוק'
ליתר דיוק
25/08/2016 | 09:31
4
128
לטבעונות יש הרבה יתרונות בריאותיים מוכחים (אני עצמי צמחונית/כמעט טבעונית בפועל), אבל יש גם א/נשים שעולים במשקל כתוצאה מהמעבר לטבעונות, ובכתבה הזו אנחנו רוצים לדבר על כך.
לצפיה ב-'יש תופעה כזאת? נשמע מפוקפק מאוד.'
יש תופעה כזאת? נשמע מפוקפק מאוד.
25/08/2016 | 19:27
3
100
מה אחוז העוברים לטבעונות שעלו במשקל עקב כך?
ומה אחוז הטבעונים שירדו במשקל?

לצפיה ב-'נשמע כמו כתבה שתפורסם בטמקא במדור של תנובה'
נשמע כמו כתבה שתפורסם בטמקא במדור של תנובה
27/08/2016 | 08:23
2
74

לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
28/08/2016 | 14:49
12
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
28/08/2016 | 20:54
13
לצפיה ב-'כשרק עברתי לטבעונות עליתי 4 ק"ג'
כשרק עברתי לטבעונות עליתי 4 ק"ג
25/08/2016 | 22:54
5
134
אבל הייתי ממש רזה לפני הטבעונות והטבעונות עזרה לי ליצב את המשקל שלי, ככה ש5 שנים אחרי אני באותה מידה שהייתי בגיל 22 (שזה נחמד כי רוב האנשים בעבודה שלי ממש משמינים ואז עושים תקופות של דיאטות וחדרי כושר וחוזר חלילה)
לצפיה ב-'הרבה אנשים קוראים רק את הכותרת'
הרבה אנשים קוראים רק את הכותרת
26/08/2016 | 20:56
4
26
לצפיה ב-'clickbait#'
clickbait#
27/08/2016 | 03:13
3
23
לצפיה ב-'לא בטוחה עד כמה זה עובד (וגם לא אוהבת את זה)'
לא בטוחה עד כמה זה עובד (וגם לא אוהבת את זה)
27/08/2016 | 11:48
2
89
אני מעדיפה וחושבת שנכון יותר תמיד שהכותרת תייצג נכונה את התוכן. במקרה של ההודעה שלך:
"הטבעונות עזרה לי ליצב את המשקל שלי"
(לא כי זה מסר שיותר מתאים לי, אלא כי זו השורה התחתונה שמשתמעת כמסקנה ממה שכתבת).
לצפיה ב-'וזה לגיטמי שזאת ההעדפה שלך'
וזה לגיטמי שזאת ההעדפה שלך
27/08/2016 | 21:52
1
55
ואת מוזמנת לכתוב הודעות בצורה שנוחה לך. אבל זאת לא ההעדפה שלי ואני מעדיפה לכתוב כטקסט ממשיך :)
לצפיה ב-'אני חושבת שהכוונה שלי התפספסה'
אני חושבת שהכוונה שלי התפספסה
27/08/2016 | 22:15
58
כמובן שאני לא יכולה לקבוע לך איך לכתוב.

רציתי להתריע על זה שבבחירת כותרת שהפוכה מהתוכן אנחנו עלולים להעביר מסר שקרי ומטעה, ובמקרה כזה גם הפוך ממה שהתכוונו.
עורכי "עיתונים" עושים את זה בכוונת זדון.
כותבי הודעות עושים את זה בתמימות מתוך אמונה שהקוראים יקליקו ויקראו את האמת.
אבל אנחנו חיים בעולם של אמ;לק והרבה יותר אנשים נחשפים לכותרת מאשר לתוכן.

לצפיה ב-'לטבעונים הרי אין מה לאכול, אז איך יעלו במשקל?'
לטבעונים הרי אין מה לאכול, אז איך יעלו במשקל?
27/08/2016 | 11:50
1
77

לצפיה ב-'LOVE'
LOVE
29/08/2016 | 09:06
48
למרותש כמובן הם יסיקו מזה שאין לנו מה לאכול אז אנחנו אוכלים תפוצ'יפס כל היום...
רגע, תפוצ'יפס זה טבעוני?
לצפיה ב-'"בעקבות המעבר לטבעונות גידלתי שערות ירוקות"'
"בעקבות המעבר לטבעונות גידלתי שערות ירוקות"
30/08/2016 | 11:02
43
ימשוך יותר קוראים.
לצפיה ב-'אכלתי גלידה אמריקאית באיקאה אחרי שהמוכר אמר'
אכלתי גלידה אמריקאית באיקאה אחרי שהמוכר אמר
26/08/2016 | 21:53
3
139
לי שזה טבעוני. הוא גם אמר שמכינים את זה מאבקה. מהטעם ממש לא הבחנתי בהבדל מגלידה אמריקאית רגילה. אפילו היה לי יותר טעים ממה שזכרתי. ואני אמנם לא אנינת טעם במיוחד (אם נהניתי מגלידה ב-2 ש"ח שמוכנה מאבקה..) אבל בד"כ כשאני קונה גלידה טבעונית, אני מיד מזהה איזשהו תחליף חלב או טעם מוזר אחר. לרוב זה גם לא טעים לי. אז אני חוששת שהמוכר סתם אמר לי. מן הסתם אין שם מוצרי חלב (בענייני פרווה הוא לא היה מעז להטעות לקוחה) שזה כבר מעורר תקווה. מישהו יודע אם הגלידה הנ"ל טבעונית ? ואם כן, איפה אפשר לקנות את האבקה ?
תודה

לצפיה ב-'לא מצאתי מקור רשמי'
לא מצאתי מקור רשמי
27/08/2016 | 03:49
2
95
אבל בחיפוש בגוגול בהחלט מתייחסים לגלידה באיקאה כטבעונית. אני לא יודע אם זה נכון לכל איקיאה בכל מדינה.
אגב, בישראל הם כבר הכניסו את הקציצות הטבעוניות שלהם לתפריט?
לצפיה ב-'כנראה שלא. לא זכורות לי קציצות טבעוניות'
כנראה שלא. לא זכורות לי קציצות טבעוניות
27/08/2016 | 08:25
1
76

לצפיה ב-'חבל. הם התחילו להגיש לפני שנה במדינות אחרות'
חבל. הם התחילו להגיש לפני שנה במדינות אחרות
27/08/2016 | 08:54
64
לצפיה ב-'בירות טבעוניות?'
בירות טבעוניות?
25/08/2016 | 14:58
1
58
אני לרוב לא צורכת בירה. אבל עכשיו בא לי...
לצפיה ב-'רובן טבעוניות'
רובן טבעוניות
25/08/2016 | 18:36
54
גינס לא (מה שנקרא stouts  בד"כ לא)
אבל הכי קל לחפש פה:
לצפיה ב-'דבר מוזר'
דבר מוזר
24/08/2016 | 23:08
1
104
שלום לכם אני טבעוני כבר 4 שנים ובשלושה חודשים האחרונים יש לי נשירת שיער , אני לא יודע האם זה קשור וזה מוזר שקודם זה לא קרה ורק עכשיו כן .צריך דעות לבעיה תודה רבה
לצפיה ב-'לפנות לרופא עור'
לפנות לרופא עור
25/08/2016 | 08:41
52
יש כל כך הרבה סיבות לנשירת שיער, שמן הראוי לפנות לבירור מקצועי.
לצפיה ב-'אזהרה כללית משימוש יתר בסויה'
אזהרה כללית משימוש יתר בסויה
21/08/2016 | 22:32
51
181
אני מאוד בעד טבעונות וחלק מחיי היו במאמצים לא לאכול מוצרים מהחי,
למרות הפרעות אכילה שסבלתי מהן, שלאט לאט נפתרות,
סויה אינה תחליף למוצרים מהחי, זאת אומרת, להתחיל להגיד וואלה
אתה רוצה גבינה אז תיקח מסויה, בשר? מסויה, פיצה? עם גבינת סויה 
נקניקיות? סויה.....
המשך>>
אני מאוד בעד טבעונות וחלק מחיי היו במאמצים לא לאכול מוצרים מהחי,
למרות הפרעות אכילה שסבלתי מהן, שלאט לאט נפתרות,
סויה אינה תחליף למוצרים מהחי, זאת אומרת, להתחיל להגיד וואלה
אתה רוצה גבינה אז תיקח מסויה, בשר? מסויה, פיצה? עם גבינת סויה 
נקניקיות? סויה.. חלב.. סויה.. ואז סויה בכל מקום במקום הבשר והגבינות,
לא ולא, יותר מדי סויה יכול לפגוע בודאות בבריאות של אנשים ובאיזונים הורמונליים בגוף, יש להיזהר ויש גם להזהיר, זה לא הפיתרון לתחליפי המזון מהחי,
יש לעודד תזונה עשירה בפירות ירקות, קטניות שונות (סויה מעט), דגנים מלאים, אגוזים (אגוזי מלך מאוד חשוב בגלל האומגה שלוש), שקדים, נבטים, עלים, חומוס וטחינה (כמובן לא מוצרים דרק דרעקס כמו שיש בשוק), שמנים בריאים , אפשר גם חלבון המפ להוסיף לתזונה ולא חסר מה לאכול... למה כל הזמן סויה וסויה וסויה, אוי לנו, זה גורם לבעיות בריאות כשמגזימים עם זה.
אני אישית הפסקתי לצרוך ביצים לפני חודשיים עקב כך שהחלטתי שהביצי חופש זה רמאות וזה לא מספיק טוב, דבש מדבורים נמצא בבדיקה גם כאן איני רוצה לקחת חלק ביצור דבש בצורה שמתעללים כמו לכרות את הכנפיים של המלכה, מצד שני אני גם מאוד רוצה לתמוך בתעשייה של הדבש מאחר שהדבורים כרגע בסכנה ורבים מתות עקב חומרי הדברה מסוימים ואני לא בטוח מה לעשות אם לקנות דבש או לא.
סה"כ אני לא אוכל בשר למרות שיש מדי פעם נפילה ואני אוכל בשר ואחר כך מצטער על כך.
מה אתם יודעים על דבש? יש דבש שמשווק שבא לא מהתעללות?
לצפיה ב-'לא ממש קשור לפורום, אבל'
לא ממש קשור לפורום, אבל
22/08/2016 | 21:02
1
99
היכן בת"א יש פלאפל בזול ?
לאחרונה ראיתי באיזור דרך יפו או פלורנטין מנה פלאפל ב-6 ש"ח, אבל אני לא זוכרת בדיוק איפה.
תודה
לצפיה ב-'חושבת שראיתי גם באיזור קינג ג'ורג''
חושבת שראיתי גם באיזור קינג ג'ורג'
23/08/2016 | 21:21
44
פלאפל ב-6 ש"ח.
ופלאפל בהחלט קשור לפורום, אחד מסמלי הטבעונות, לפחות בעיניי
לצפיה ב-'בשבת יום הולדת שלי- אז אוכל טבעוני'
בשבת יום הולדת שלי- אז אוכל טבעוני
19/08/2016 | 17:47
7
112
ובכלל אני אוכל רק יוגורט  חלבי קטן אחד ליום ואנסה כל שבת להיות טבעוני
כדי להוריד אותו לגמרי בהמשך....

יום השבת שלי

יום השבת זו לא רק מנוחה
יום השבת זה לא רק חופש
ביום השבת אני משתדל להיות  יותר טוב
לקבוע בו תזונה צמחונית
לקבוע בו תזונה טבעונית
לתת לכבודו מעה לעני
להתפלל לאלוהים לסליחה ורפואה
ולחשוב מחשבות שלום
מחשבות  ומעשי שלום הם העיקר
כמה שהארץ סובלת ממלחמה.
1.7.16

לצפיה ב-'מזל טוב :)'
מזל טוב :)
20/08/2016 | 09:19
1
5
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/08/2016 | 10:03
3
לצפיה ב-''
20/08/2016 | 19:28
1
2
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/08/2016 | 19:47
5
לצפיה ב-'מזל טוב קרנף '
מזל טוב קרנף
21/08/2016 | 12:19
2
7
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/08/2016 | 16:13
1
26
לבסוף החלטתי לנסות שוב טבעונות יש- אז גם היןם אני טבעוני. בעוד שחודש אדע אם הצלחתי.
לצפיה ב-''
21/08/2016 | 17:06
1
לצפיה ב-'ממתקיות או לא להיות! '
ממתקיות או לא להיות!
14/08/2016 | 16:20
2
153
***SHARE IF YOU REALLY CARE!***
https://www.facebook.com/Home4Sneaky/

סניקי (האפורה) וסילי (הטוקסידו) כבר בנות 3 וקצת חודשים, ועדיין ממתינות לבתים חמים (אבל יזרמו בכיף גם על מיזוג). במידה ואינכם סובלים מסוכרת, צלצלו ותוכלו לזכות במנה כפולה של מתיקות! 
ברגעים אלו ממש, הן מתכננות מבצע הימלטות מהממ"ד של האומנה בפתח תקווה, כי נמאס להן כבר להיות סגורות כל היום. אז כדאי שתזדרזו!

לפרטים:
0507775702
לצפיה ב-'למה יש להם פרצוף מופתע ? חחהה '
למה יש להם פרצוף מופתע ? חחהה
14/08/2016 | 18:44
1
30
לצפיה ב-'שרקתי להן כדי שיביטו למצלמה ;)'
שרקתי להן כדי שיביטו למצלמה ;)
14/08/2016 | 20:01
57
אבל הדיפולט החתולי זה פרצוף של שוק. לרוב טוטאלי. :)
לצפיה ב-'ארוחות בוקר טבעוניות ליד נתב״ג'
ארוחות בוקר טבעוניות ליד נתב״ג
14/08/2016 | 17:16
5
110
שלום,

מישהו יכול להמליץ על בית קפה/מסעדה עם ארוחות בוקר טבעוניות, וארוחות בוקר לא טבעוניות, קרוב יחסית לנתב״ג?

תודה
לצפיה ב-'בנתב"ג עצמו יש המון אופציות טבעוניות'
בנתב"ג עצמו יש המון אופציות טבעוניות
19/08/2016 | 09:47
4
66
מעונין לשמוע או שזה לא רלוונטי? :)
לצפיה ב-'כבר לא רלבנטי, תודה רבה לך בכל מקרה :)'
כבר לא רלבנטי, תודה רבה לך בכל מקרה :)
19/08/2016 | 18:01
9
לצפיה ב-'תמיד מעניין. מה יש חוץ מארומה?'
תמיד מעניין. מה יש חוץ מארומה?
21/08/2016 | 17:09
2
47
השאלה נפרדת לאיזור הדיוטי-פרי ולאולם מקבלי הפנים.
לצפיה ב-'בדיוטי פרי'
בדיוטי פרי
22/08/2016 | 03:19
1
50
היה קפה גרג וארומה ועוד מסעדה שאני לא זוכרת את שמה.
בארומה היו 2-3 אופציות טבעוניות לארוחת בוקר (אני חושבת שהיה כריך, ארוחה כלשהיא והיה מאפה טבעוני), בקפה גרג היו גם כמה אופציות (כריך וסלט אני חושבת, וגם במסעדה השלישית היה כריך או שנים.
לעומת שדה התעופה של טורונטו או של וונקובר (שתי ערים ממש ויגן פרנדלי) היו המון אופציות.

אגב למי שטס אל על, אני מאמינה שהלחם שמגיע עם המנה הטבעונית שלהם לא בהכרח טבעוני (אם זה ביגלה\ חלה במיוחד)   
לצפיה ב-'תודה, לרשתות הקפה בארץ אכן יש מגוון טבעוני'
תודה, לרשתות הקפה בארץ אכן יש מגוון טבעוני
23/08/2016 | 13:42
35
אמנם רוב מה שנמכר ברשתות האלה הוא לא באמת אוכל אלא וריאציות של "בכאילו" מקרטון, פלסטיק ונייר, אבל זה עושה את העבודה כשאין אופציה אחרת
לצפיה ב-'גזים , הפתרון ! סבלתי מאוד מהנושא '
גזים , הפתרון ! סבלתי מאוד מהנושא
11/08/2016 | 00:30
12
217
חשבתי שזה בגלל הצמחונות , אז קיבלתי את זה כתופעת
לוואי לא נעימה , היא הציקה לי מאוד. אי נעימות וקירקורי בטן
חזקים . איך שהוא הסתדרתי עם זה בהליכה תכופה יחסית לשירותים .
עד שלפני כ 3 שבועות תקף אותי וירוס בגרון והייתה מוגלה
היות שאני לאחר ניתוח מעקפים , אשתי החליטה שאני צריך אנטיביוטיקה חזקה .
רק לאחר כמה ימים שמתי לב שהגזים נעלמו והמצב השתפר אפילו לעומת מצב רגיל .
לא יודע מה השמידה האנטיביוטיקה במערכת העיכול שלי .
ויותר חשוב, ממה להמנע שהתופעה לא תחזור?
ביצים? גבינות? ירקות מסויימים? פירות מסויימים? שמרים?
לצפיה ב-' אתה שואל על ביצים וגבינות בפורום טבעוני? יש בתפוז פורום'
אתה שואל על ביצים וגבינות בפורום טבעוני? יש בתפוז פורום
12/08/2016 | 00:03
1
122
שמנוהל ע"י דיאטניות מקצועניות. 
לצפיה ב-'דיאטניות זה לא מקצוע זה תחביב , '
דיאטניות זה לא מקצוע זה תחביב ,
12/08/2016 | 08:52
134
אה שכחתי נכנסתי לשטח כבוש עי ידי טבעונים. 
אם אין לך מה לומר אז זתקניס
לצפיה ב-' אלא אם זה טרולינג ולא הבנתי, אם כך אני מנתצלת'
אלא אם זה טרולינג ולא הבנתי, אם כך אני מנתצלת
12/08/2016 | 00:05
41
לצפיה ב-'יכול מאוד להיות שזה מגיע מגבינות'
יכול מאוד להיות שזה מגיע מגבינות
13/08/2016 | 04:55
3
92
ובכלל אם יש לך את הבעיה הזו ממליצה להמנע לחלוטין ממוצרי חלב, לרוב האנשים יש רגישות קלה למוצרי חלב ומאוד אפשרי שזה הגורם לכך. אחרי הכל חלב הוא בעצם חלב  של אמא פרה ושייך לעגל שלה, הגוף שלנו לא ממש בנוי למוצרי חלב אחרי הינקות. אישית נפתרו לי כאבי בטן כרונים ומאוד רצינים כשפסקתי לצרוך מוצרי חלב.

וכמובן מהפן ההומני, ממליצה להמנע מכל המוצרים מן החי - בתור צמחוני נשמע שיש לך חמלה לבעלי חיים ואני בטוחה שהיית מעדיף לא לשלם על הרג של חיות אם יש לך האופציה. :)

לצפיה ב-'אני אישית חושד בחומוס תעשייתי , אני לא אוכל מוצרי חלב , אלא'
אני אישית חושד בחומוס תעשייתי , אני לא אוכל מוצרי חלב , אלא
13/08/2016 | 17:27
2
95
לעיתים רחוקות הם לא בריאים בכל מצב ובמיוחד במצבי . 
אני נמצא במדינה שבכל דבר דוחפים בשר וחלב .
בפיצה הסלטים כמו סלט תפוחי אדמה ועוד . 
היו כבר מספר פעמים שאמרו לי שאין בשר וכשאכלתי הרגשתי תרנגולת .
כי "קוריצה"  זה לא "מיאסה" .  תרנגולת זה לא בשר  .

לצפיה ב-'אם אני הצלחתי להסביר למורה שלי לרוסית מה זה טבעוני'
אם אני הצלחתי להסביר למורה שלי לרוסית מה זה טבעוני
14/08/2016 | 04:02
1
72
אני בטוחה שגם אתה תצליח :)
ובאופן אישי אני בעקר אוכלת בבית כי זה הכי בריא, אולי כדאי להתחיל עם זה ולראות אם תזונה ללא מוצרים מהחי פותרת את הבעיה
לצפיה ב-'כעת אין לי בעיה , היא נפתרה על ידי האנטיביוטיקה '
כעת אין לי בעיה , היא נפתרה על ידי האנטיביוטיקה
14/08/2016 | 08:52
51
רק אני לא יודע מה האנטיביוטיקה עשתה .
וממה להזהר בעתיד 
לפעמים אין לי ברירה אלא לאכול בחוץ , זה גם פחות טעים כי המטבח הרוסי 
והאוקראיני ממש חלשים .  תפוחי אדמה ובשרים זה העיקר .
למשל למלפפון חמוץ הם מוסיפים סוכר , בורשט , אני קורא לזה תה של ירקות 
אין בזה כלום חוץ ממים . אני אוהב נזיד ולא מרק . 
לפעמים אני עושה לי חומוס ופלאפל , הבאתי טחינה מישראל כאן טחינה לא קיימת , יש חומוס רק במרכול מסויים . 
במינסק הנערה במקדונלד לא הבינה מה צריך לעשות כאשר ביקשתי ממנה מנה ללא המבורגר , עד שבא מנהל המשמרת . 
כאשר אני אומר שאני לא אוכל בשר ודגים תמיד שואלים איך אני חי 
כאשר אני אומר להם שאני כבר יותר מ 20 שנה אוכל כך , אז כבר אין להם מה לומר . 
אז בישראל אנו יכולים להתגאות בנוכחות , אבל זה לא ממש נחשב לעומת
הגודל של ברית המועצות לשעבר . 
לצפיה ב-'קח פרוביוטיקה על בסיס קבוע.'
קח פרוביוטיקה על בסיס קבוע.
14/08/2016 | 10:44
4
100
האנטיביוטיקה הרגה חידקים יוצרי גזים.
לקיחת פרוביוטיקה מוסיפה חידקים שעוזרים לנו לעיכול ומאזנת את האוכלוסיה שלהם ע"ח חידקים יוצרי גזים.

ותאכל כמו שצריך. ותצא מאוקראינה.

קצת גוגל אולי יעזור בינתיים
https://www.google.co.il/?ion=1&espv=2#q=vegan%20ukraine

לצפיה ב-'ספסיבה בולשוי , תודה רבה , אפילו לא עלה בדעתי '
ספסיבה בולשוי , תודה רבה , אפילו לא עלה בדעתי
14/08/2016 | 11:42
3
85
לחפש מסעדה טבעונית , אשתי אומרת שיש בקייב 
אבל אני רק אורח בקייב , אני חי ברוסיה ושם זה לא קיים לדבריה 
אולי רק במוסקבה ולא היכן שאני נמצא . 
אני מעדיף את הבישולים של אשתי , 
אני יודע שצריך פרוביוטיקה ביחד עם האנטיביוטיקה, לקחתי 
ואמשיך לקחת לפי עצתך. 
לצפיה ב-'בכל מקרה לא טוב לחיות רק על מסעדות.'
בכל מקרה לא טוב לחיות רק על מסעדות.
14/08/2016 | 13:06
2
76
הכוונה היא למצוא איך למצות את אפשרויות המזון המקומי במקומות שאנחנו נמצאים בהם.
מן הסתם כל השפע שיש בישראל לא בהכרח מצוי במקומות עם אקלים אחר, ובכל זאת יש טבעונים במקומות כאלה.
זה אומר גם שאולי צריך לשנות הרגלי בישול וקניה, כי לא כל מה שאנחנו רגילים לאכול נמצא בסביבה.

(*מעקפים אחרי 20 שנות טבעונות לא אמור להדליק איזו נורה בנוגע לתזונה בשוטף?)

אגב פרוביוטיקה, כל אחד צריך למצוא את האיזון שלו כל כמה זמן לקחת. צריכת יתר עושה שלשולים.
לצפיה ב-'כאשר הייתי טבעוני 5 שנים היה לי כולסטרול גבוה '
כאשר הייתי טבעוני 5 שנים היה לי כולסטרול גבוה
14/08/2016 | 18:41
1
83
אבל לא התייחסתי כי גם לא הבנתי את הנושא אז
גם לאחר המעקפים ועם תרופות הכולסטרול לא ירד לערכים נדרשים 
הוסיפו לי תרופה וגם זה בקושי מביא את הערכים של קצת פחות מ100 
גם הכולסטרול הטוב על גבול הנמוך . 
ל3 אחים שלי שאוכלים בשר אין בעיה עם כולסטרול. 
לצפיה ב-'כן, התכוונתי לתזונה הטבעונית הספציפית שלך.'
כן, התכוונתי לתזונה הטבעונית הספציפית שלך.
16/08/2016 | 11:45
56
לא בהשוואה של טבעונות מול בשר.
הרי אפשר להיות טבעוני ג'אנק ואפשר להיות טבעוני עלים, הרבה אפשרויות להרכיב תזונה.
כל אחד צריך להתאים לעצמו את זו שמתאימה לענייניו.
תהיה בריא

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה