לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טבעונות
הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

מדוע לא כולם טבעונים ( צמחונים)- מאמר- אינדפדנט- לינק
07/05/2016 | 16:34
96
הלגבה (ל"ג בעומר) הטבעוני הגדול מס' 14!
06/05/2016 | 22:07
88
זו השנה ה-14 ברציפות שאנו עורכים את הלגבה הטבעוני, אירוע שהפך למסורת עתיקת יומין, עוד מימי פיתגורס הטבעוני, או לפחות מ 2003. זהו האירוע החינמי הקהילתי הטבעוני הגדול שמהווה מפגש לטבעוני כל הארץ, אירוע ששורשיו נעוצים כאן בפורום הזה.

לאירוע בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/1724609611140758/

אנו נוהגים לעשות מדורה קטנה וסמלית, כזו שתספיק לתפוחי האדמה, אבל לא תזהם באופן משמעותי. המשתתפים מתבקשים לשמור על אופי זה ולא להוסיף עצים רבים למדורה.

מה להביא:

ציוד:
====
כלי אוכל וכוס רב פעמיים(!!!!!!!!!)
עצים (לא סיבית, פורמייקה או כל עץ מעובד אחר שכולל חומרים מזהמים)
דברים להדליק איתם (נוזל בערה, קוביות לבנות, עיתונים וכו')
גפרורים/מצית
מנגלים (טבעוניים בבקשה,כאלו שלא שומשו בעבר לבישול גופות)
שמיכות ומחצלות
נייר כסף
שיפודים
שקיות אשפה
חברים טבעונים
חברים לא טבעונים, שרוצים לחשוף לאוכל טבעוני טוב ולטבעונים נחמדים

אוכל - כל דבר טבעוני וטעים ובמיוחד:
========================
סייטן
תפוחי אדמה
בצלים
בטטות
בננות עם שוקולד
תירס
קטשופ
קוביות טופו, ירקות, פתיתי סויה וכל מה שאפשר לשים על שיפוד- מושרים במרינדה
מרשמלו טבעוני
פיתות/לחמניות
סלטים- סלט ירקות, חומוס, טחינה וכו'
שתייה (כולל מים!!)
חטיפים
תבשילים
קינוחים

מה לא להביא:
=========
מזון מהחי (כולל בשר יונקים, עופות או דגים, ביצים, חלב בעלי חיים, דבש דבורים, ג'לטין. שימו לב שרוב המרשמלו אינו טבעוני ומכיל ביצין ו/או ג'לטין.
עצי סיבית. MDF, פורמייקה, עצים עם לכה או כל חומר בעירה שמשולב עם חומרים לא אורגנים שפולטים רעלים בשריפה.
סיגריות, נרגילות, מקטרות או כל כלי עישון עם תוכן כלשהו - אם חייבים לעשן, נא להתרחק מהאיזור שבו אנו נמצאים.
בעלי חיים - להביא רק אם בטוחים שהם לא ילחצו מהרבה אנשים, אש, רעש ולא יחליטו לטבול במים המזוהמים של הירקון.
דברים לשריפה ששריפתם עלולה לפגוע באחרים - כולל דגלים למיניהם, דמויות אנשים וכו'.
האירוע נקבע במיקומו המסורתי - שפך הירקון, מול רידינג.
מה אתם עושים כש...
03/05/2016 | 22:07
6
209
מה אתם עושים כשאתם הולכים לחנות זולה כלשהי ושמים עין על מוצר ממש זול אבל המוכר אומר שזה מעור. מצד אחד מוצרי עור ידועים כיקרים ולכן נשמע לי הזוי שימקרו לי משהו מעור ב-50 ש"ח, זה נשמע יותר כמו חרטא של המוכר שנועדה ליצור לנו רושם שהמוצר איכותי. מצד שני תמיד קיים הסיכוי שזה נכון. אני נתקלת בזה הרבה לאחרונה. מה אתם הייתם עושים?
לא קונה.
04/05/2016 | 07:48
73
יש מוצרים מעור שנמכרים בזול. אפילו אם הוא היה אומר שזו פרווה מגופה של בעל חיים אמיתי יש סיכוי שזו היתה אמת ולא הייתי קונה.
לא קונה
04/05/2016 | 09:00
1
64
אבל לפני שלא קונה בודקת מה כתוב על המדבקות של המוצר.
אני גם אל אומרת שאני טבעונית רק שואלת בתמימות האם זה מעור.
הם תמיד ירצו למכור "מעור" כי רוב הלקוחות כן רוצים עור (חלאות) ולכן עדיף לא לאמר "אני טבעונית ולא נועלת עור" לפני שמקבלת תשובה.
האמת היא שאני מעדיפה לטעות בכיוון של לא לקנות משהו שהוא בסדר
04/05/2016 | 11:56
66
מאשר לטעות בכיוון השני.
וגם אישית מעדיפה להראות למוכרים מה ההעדפה שלי כדי לאזן.
מה שמוביל לזה שאני מבררת מעבר אם המוכר אומר שזה לא מכיל, אבל אם הוא אומר שכן אז אלא במקרים מיוחדים אני לא אברר מעבר ופשוט אעזוב.

על המחיר אני לא מסתמכת. החיים של בעלי חיים הם זולים מדי לאנשים.
עור זה "מוצר" ממש זול, תלוי ברמת העיבוד שלו.
05/05/2016 | 14:11
76
מספיק לחשוב על הכמויות והמספרים של הנטבחים כדי להבין כמה זה זול.
פעם בשוק בצלאל הסתכלתי על תיקים
05/05/2016 | 15:03
1
103
המוכרת קלטה את העניין שלי ואמרה לי:
-בואי, תסתכלי, יש פה עוד, איכותיים!
אמרתי בחשש:
-זה מעור?
ענתה בהתלהבות:
-כן, בטח מעור!
עניתי:
-אני לא קונה שום דבר מעור
בהרף עין, בכלל בלי למצמץ, היא הכריזה:
-שום דבר פה לא מעור!

מה??? איזה חוצפה!
06/05/2016 | 16:18
77
אני יודעת שאם זה עור צריכה להיות חותמת או משהו כזה...
סיור ביום שישי: תחילת הדרך של התנועה לזב"ח בארץ
03/05/2016 | 16:42
77
סיור במסגרת "הליכות ג'יין" בעקבות תחילת הדרך של התנועה לזכויות בעלי-חיים בישראל. הארגונים הראשונים, האנשים, הסיפורים והאנקדוטות. המקומות הפיזיים בהם התחילה המהפכה, הקשר לתנועת הפאנק ושורשי הגישות השונות לפעולה והוויכוחים הפנימיים, המסעדות הטבעוניות הראשונות, היכן הוקרן סרטון שחיטה פעם ראשונה, והמקום בו נפגשו מצעד של אנשי קו-קלאס-קלן ומצעד של אנשי עסקים ושחטו פרה ביחד.

המדריכה: עידא בת-חיפושאי (לשעבר אלכסנדר חיפושאי) פעילה ב"אנונימוס" בשנים 1990-2004, וכיום פעילה עצמאית לזב"ח. הסטוריונית-חובבת.

תיאור המסלול המלא באתר הליכות ג'יין: http://janeswalk.org/israel/tel-aviv/9883/
אירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/658029507671496/
מה אתם אומרים/ות על סקס חסה....
30/04/2016 | 22:03
3
197
היתה עכשיו באחד הערוצים המסחריים תוכנית על "פודיס" כאלה שחיים בשביל האוכל. בינהם אבירי מסדר הגריל וכיוב....והיתה אחת שאמרה שלא תצא עם טבעוני כי הי "לא רוצה סקס חסה אלא סקס טרטר חזיר"....נו טוף....אין גבול לפלצ_ _ _.חבל שזה על חשבונן של החיות.
אותי גבר דחה בגלל הטבעונות
02/05/2016 | 09:12
2
160
גבר שהכרתי באחת האפליקציות והיה לנו חיבור מדהים, ביום שאחרי שלח לי הודעה ובה אמר שהוא לא מסוגל לצאת עם טבעונית כי מבחינתו זה ויתור על תענוגות החיים הגדולים.
מבינה אותו תכלס, ומעדיפה בעצמי לא להיות בקשר עם כזה גבר.
סתם מחשבה.....
02/05/2016 | 18:51
1
140
שלא בטוח קשורה לטבעונות....."תענוגות החיים"   מה זה לעזאזל....בני אדם מגיעים לעולם עם מעט מאד צרכים....הייתי אומר צרכים בודדים....אהבה, אוכל, מסתור ולבוש. כל השאר, לדעתי כמובן, זו צרכנות נטו שדואגים לפמפם לנו בכל הזדמנות. חבל שלא הצליח המפגש...אולי זה היה לטובה.
לא היה בכלל מפגש, זה המצחיק
03/05/2016 | 08:52
117
כי הוא לא היה מסוגל בכלל להגיע איתי למצב של מפגש, מהמחשבה שלא יוכל ללכת איתי לאכול סטייק.
אידיוט, עזוב...
וכן, אנשים עדיין משייכים מזון לתענוגות החיים, מה שאני שיניתי אצלי מזמן.
שאלה על מקור טוב לפרוטאין שלא דורש הכנה
01/05/2016 | 14:06
10
120
שלום,
בבדיקה הדו-שנתית הסתבר שהפרוטאין אצלי קצת נמוך (6.1 כשהמינימום הוא 6.5).
איזה מזון עשיר בחלבון יש שאינו דורש הכנה מצידי - כלומר לקנות ולאכול (מנת חומוס במסעדה גם נחשבת, רק שקשה לי לאכול מנה כזו יותר מפעם בשבוע).
באופן רגיל אני אוכל הרבה טחינה, אגוזים ושקדים, פירות וירקות אבל כמעט לא יוצא לי לאכול מאכלים מבוססי טופו/סויה.
תודה.
שני דברים
01/05/2016 | 19:10
3
90
1. העובדה שבבדיקת הדם שלך יש חלבון נמוך לא מעידה בהכרח שאין לך מספיק חלבון בגוף. מדובר בשני דברים שונים.
2. מקורות מצויינים לחלבון בתזונה טבעית הם קטניות. טופו/סויה זו דוגמה אחת מצויינת, אבל גם עדשים, שעועית וכו׳ הם מקורות מצויינים.
תודה, אני יודע מהם המקורות לחלבון, השאלה היא לגבי מוצרים
01/05/2016 | 20:33
2
63
מוכנים, בסגנון של "קנה ואכול", שלא דורשים הכנה נוספת.
"קנה ואכול" עם חלבון...הנה דוגמאות
02/05/2016 | 00:36
90
בפלאפל (כדורים בלבד) יש חלבון לא רע, אבל אם אתה מעוניין ביותר רציני אז לך על קטניות קלויות. למשל: סויה http://tinyurl.com/huhskcy
או חומוס http://tinyurl.com/jyoesfo  ;;;;
בנוסף יש את המוצרים המבוססים על סייטן (חלבון חיטה) דוגמת אלה מהסדרה "ארוחה מן הטבע" או כאלה של "טבע דלי" באותו סגנון.  כן קיימת אפשרות נוספת והיא מהקפואים של "טבעול" דוגמת "חזה בגריל מן הצומח" שאפשר להכינו במיקרו או בטוסטר אובן ולאכול.
ויש עוד הרבה אפשרויות. אבל הדרך הטובה ביותר היא ללכת לחנות טבע או למתחמים האורגנים בחנויות שופרסל ולברר שם בדיוק מה קיים ומה אפשרי.
ראה חלק מהדוגמאות בתמונות המצורפות.
פלאפל :)
02/05/2016 | 09:10
47
מעבר לכך אני אספר לך על המצאת המאה (אני מסייגת את דבריי בכך שזו לא הבחירה שלי לתזונה בריאה אבל כנראה תתאים לך).
בקופיקס ובסופר קופיקס מוכרים מנות מזון מוכנות שרק צריך לחמם במיקרו, כל מנה כזו עולה 5 שקלים.
יש להם מנה של מג'דרה ב5 שקלים ויש להם מנה חדשה של שאוורמה טבעונית ב5 שקלים.
ב10 שקלים יש לך ארוחה מאוזנת עם חלבון די גבוה, ואפילו יחממו לך במקום אם תרצה להכנס לאכול וללכת, וכל זה ב10 שקלים בלבד.
מעבר לזה, פלאפל עונה גם על ההגדרה, אפילו שאני לא ששה להגדיר מזון מטוגן כמזון בריא ואני אפילו לא בטוחה כמה מערך החלבון נשמר אחרי הטיגון בשמן עמוק, אבל זה בהחלט מזון מהיר עם חלבון יחסית גבוה, בגלל החומוסים.
כל דוכן שמציע אורז ותבשיל קטניות, שעועית, עדשים ודומיו, יספק לך גם הוא חלבון ברמה גבוהה יחסית.
ואני מצטרפת לדבריו של גידי, שחלבון נמוך בבדיקות הדם לא באמת מראה שיש לך חוסר בחלבון בגוף.

עדשים קל מאוד להכין
01/05/2016 | 20:21
2
82
וגם אפונה ומש
כל מה שאתה צריך זה לשטוף, לשים בסיר ולבשל 45 דקות. אני שם כוס עדשים ואפונה למשל 4 כוסות מים קצת מלח כורכום וכמון קמצוץ ומבשל עד שהמים כמעט ניגמרים. ןמכסה עד שהם נספגים בתבשיל
תודה, רק שזה בדיוק סוג הדברים שאני לא יודע לעשות וכבר קצת
01/05/2016 | 20:36
1
65
מאוחר עבורי ללמוד לעשות אותם ...
שאלתי לגבי מוצרים מוכנים לאכילה.
מה מסובך במה שהציע הקרנף? מה יש ללמוד שם?
02/05/2016 | 00:51
8
קטניות בקופסאות שימורים - צריך רק לחמם
02/05/2016 | 08:24
57
טופו - להשרות במרינדה (לדוגמה: רוטב סויה, סילאן, צ'ילי מתוק, שום ...) ולטגן על מחבת פסים/לאפות בתנור.

גרגירי חומוס מקופסת שימורים/קפואים - להקפיץ על מחבת עם תבלינים (מלח, פלפל, כמון, פפריקה מתוקה וחריפה), אפשר להוסיף לסלט ירקות.

להשרות עדשים שחורות/שעועית מש כמה שעות במים, לבשל (הן מתבשלות מהר, במיוחד לאחר השריה) ולהוסיף לסלט.

אם אתה מכין רוטב עגבניות לפסטה אפשר להוסיף כף או שתיים של עדשים כתומות ולבשל עד שהן מתפרקות.

יש לטבע דלי המבורגרים טבעונים, ולטבעול יש את החזה מהצומח, זה נחמד שיש במקפיא כשאין זמן לבשל אבל אם אתה רוצה להקפיד גם על תזונה בריאה לא הייתי מבססת את התזונה עליהם כי מדובר במוצרים מעובדים בסופו של דבר.
תודה לכולם, נתתם לי כמה רעיונות טובים.
02/05/2016 | 11:59
10
קטניות קפואות
05/05/2016 | 09:13
39
של סנפרוסט ודומיו
ניתן להוסיף רפונה ירוקה לסלטים אחרי שטיפה במסננת
חומוס, שעועית אדומה ולבנה, עדשים- כולם ניתנים להוספה לתבשיל אורז/פתיתים/קינואה או לבשל בתוך רוטב עגבניות בפני עצמם ואפילו רק במים ולהוסיף אחרי תבלינים מעט שמן זית ולאכול
מחשבות על מס על בשר אדום- אינדפדנט- באנגלית- לינק
30/04/2016 | 21:44
55
הקושיה של היא מתי אצליח להיגמל מדברי חלב SOS
27/04/2016 | 20:35
14
151
בגלל הסוכרת הדיאטנית שלי רצתה שאוכל דברי חלב או טופו וסויה.
אבל לא הצלחתי בגלל תרופה קצת משמינה להסתדר  עם טופו וחלב סויה והישמנתי הרבה מאוד. כל מה שאני יכול לעשות זה לאכול דברי סויה במקום חלק מדברי החלב. והדבר מעציב אותי מאוד.
אני ארשום את הדיאטה החלבית שלי כדי לקבל רעיונות מכם כיצד להיגמל מדברי החלב או להפחית יותר מהם- דבר אחד אני אנסה אחר אתיעץ בדיאטנית זה להחליף את דבינת הקוטג בחצי חבילת טופו. אבל יש בעיה סויה זה חלבון לא מלא וצריך להשלים אותו בלחם או דגנים וחם או דגנים היא היגבילה אותי ל 4 או 6 פרוסות לחם ליום- רצוי 4
. (אני יכול לאכול במקום פרי בצהרים  2 פרסות לחם)

בוקר גבינה קוטג חבילה  ( רוצה להמיר בחצי חבילת טופו)  2 לחם מלא ירקות

10 שתי פרוסות גבינה צהובה ( המרתי בחצי כוס חלב סויה) 7 שקדים או 3 אגוזים יוגורט סויה קטן לבן קטן פרי ירקות

12- צלחת קטניות ואורז מלא שמן קנולה ירקות

3- שתי פרוסות גבינה צהובה( המרתי בחצי כוס חלב סויה) 7 שקדים או 3 אגוזים יוגורט סויה קטן לבן קטן פרי

ערב 6- שתי פרוסות לחם. 2 כפיות גדושות חומוס ממרח סלט - ואם רעב חצי כוס חלב.
שיתיעצתי במקומות אחרים הפנו אותי לנטורפט - אבל אין לי כסף לנטרופט. והדיאטנית שלי מקופת חולים היא לא רעה.
אני צריך מעקב ממושך למאבק במשקל ( 101 קילו)
גם פרויקט אתגר 22 הוא לא פיתרון כי אני צריך מעקב ממושך בגלל התרופה הקצת משמינה.
קודם כל, ממש אין צורך להשלים את הטופו לקבלת חלבון מלא
28/04/2016 | 03:25
11
89
נתחיל בזה, בוודאי שלא צריך לעשות את זה על ידי דגנים (שמכילים פחות חלבון ופחות מכל חומצת אמינו מאשר טופו או כמעט כל קטנית אחרת שהיא לא סויה). בוודאי ובוודאי שלא צריך לעשות את זה עם לחם, לא כל שכן לאדם סוכרתי.

הנקודה השניה היא מדוע? מדוע דווקא חלב או סויה? מה החלב או הסויה אמורים לספק שהדיאטנית מתעקשת דווקא עלייהם?
קודם באושר ובאושר אכלתי קטניות ואורז בכמויות גדולות
28/04/2016 | 04:26
10
80
ארוחה טבעונית ללא  דברי חלב טופו וסויה. וסידן מתחינה מלאה אבל הדיאטנית אמרה שבקטניות ( שעועית עדשים מש אפונה חומוס) יש הרבה פחממות) ולכן היא רוצה להחליף חלק מהם בטופו  או דברי חלב.
פה התחילו הצרות שלי. טופו וסויה  לא הישביען אותי ועליתי בחורף מ 92 קילו ל 101 קילו.
בצר לי ניסיתי דברי חלב ואני יורד בקיץ חצי קילו בחודש.
אני חושב שהסיבים שאין במוצרי הסויה תורמים לתחושת השובע ולכן הישמנתי בנוסף לקור של החורף.
בדברי חלב טופו וסיטין יש חלבון ללא פחממות כמעט ובגלל זה היא מתעקשת עליהם.
בצר לי ניסיתי לחזור לדיאטה הקודמת אבל הפעם היא לא הישביע אותי.
ולכן אני כרגע על דברי חלב. דברי חלב הם לא בריאים לדעתי וביחוד בכמויות גדולות(חשודים בערמונית ופרקינסון) וחוץ מזה אני מרחם על הפרות
.ורוצה להיות טבעוני.

שתי נקודות
28/04/2016 | 04:57
9
77
1. ב- 100 מ״ל חלב יש 60 קלוריות, 3 גרם חלבונים, ו- 5 גרם סוכר (פחמימות שכולן נספגות בגוף, לא סיבים).

באותה כמות של קלוריות בעדשים יש 4.5 גרם חלבון ו- 10 גרם פחמימות ש- 4 מתוכן הם סיבים שלא ייספגו בכלל. 

2. אם מחפשים יחסית הרבה חלבון ויחסית מעט יותר פחמימות, למה דגנים? למה לחם?

הבנתי
28/04/2016 | 09:44
8
55
בקיצור טופו וחלב סויה עדיף על דברי חלב וגם על עדשים ושעועית מבחינת סכרת.
אני אנסה עכשיו שוב טופו אבל הפעם בערב ולא בבוקר- אני חושב שלאכול הרבה חלבון בבוקר שלא רעבים כל כך מריץ את מערכת העיכול.וארוחת הערב שלי מוקדמת שעה 18
כך שאפפשר לאכול טופו

הדיאטה שלי מתוכנת כך.

בוקר שתי פרוסות לחם. 2 כפיות גדושות חומוס ממרח סלט  

10  כוס חלב סויה  7 שקדים או 3 אגוזים יוגורט סויה קטן   קטן פרי ירקות
12- צלחת קטניות ואורז מלא שמן קנולה ירקות
3-  כוס חלב סויה 7 שקדים או 3 אגוזים יוגורט סויה קטן פרי
ערב 6-   חצי חבילת טופו  2 לחם מלא ירקות
( בפסח כמובן מצות במקום לחם)
ואז נשאר לי רק לחשוב מה לאכול אם אני רעב. לחם אסור לי.שקדים ואגוזים אני יכול לאכול עוד 7. פירות עוד 1 מותר אבל רצוי שלא. ירקות חופשי כמעט( אבל לא משביע כל כך)
אני מקווה שאסתדר בלי לבן נוסף.- ואצליח להיות טבעוני.
על הדיאטה אני אתייעץ עם הדיאטנית בפגישה הבאה.
בכל מקרה אני מנסה לישם אותה מהיום.

אני מודה שעדיין אני לא מבין
28/04/2016 | 15:50
7
67
מדוע אורז ולחם נמצאים בדיאטה. מה הם בדיוק תורמים לך כסוכרתי?
פשוט הדיאטנית הרשתה אותם בכמות קטנה יחסית
28/04/2016 | 16:28
6
72
אך לא הייתה מוכנה ליותר מ 4 פרוסות לחם מלא- היא מעדיפה  לחם  דני קל.
וחצי צלחת אורז מלא ו 2 פירות וכמו כן היא מוכנה למעט הסוכר  שיש  ביוגורט סויה במתיקות קלה של תנובה ( כפית) כי אין יוגורט אחר. אני מאוזן כרגע בסוכר עם תרופות. הייתי לא מאוזן בעבר.
קרנף, מה שאני מנסה לומר לך
28/04/2016 | 20:26
5
62
הוא שאתה תעשה לעצמך טובה לא קטנה אם תחליף את האורז בעוד קטניות ובהרבה ירקות
תודה-אני אנסה בהמשך
28/04/2016 | 20:43
4
55
בינתים אני שמח על ערב חג בטבעונות ללא רעב. אם אחזיק חודש. אז אחזיק כל הקייץ
והסתיו- והבעיה תהיה שוב בחורף.
מה שעזר הוא לאכול  חצי טופו בצהרים ולא בבוקר. בבוקר חומוס ממרח ולחם.
מה שתרם להרגשת שובע. גם ארוחת ערב של עדשים ואפונה (ואורז בינתים) תרמה להרגשת השובע.ולא הייתי צריך להוסיף דברי חלב.
העצה לאכול חלבון רב בצהורים ולא בבבוקר היא מפורום תזונה ודיאטה.מהדיאטנית שם.

מה עם להחליף את האורז בקינואה?
29/04/2016 | 09:02
3
51
יש בה פחות פחמימות ויותר חלבונים, אבל היא משביעה ומתפקדת כדגן.
לגבי הלחם, אני לאחרונה מכינה לחם עדשים וקרקרים מקמח חומוס. טעים משביע ומזין, וזה מאפשר לי למרוח אבוקדו או ממרח פלפלים שאני כל כך כל כך אוהבת...
תודה- קינואה זה יקר אבל טעים
29/04/2016 | 10:08
2
51
בעבר כבר אכלתי עדשים עם קינואה
קינואה זולה יותר מאשר מוצרי החלב ועדיפה על גבינה צהובה
29/04/2016 | 23:16
1
56
בניצת הדובדבן למשל קינואה עולה 19.50ש"ח לק"ג -
https://www.nizat.com/קינואה-פרואנית-תפזורת

אולי כדאי לגוון את האורז גם בדגנים אחרים כמו כוסמת, דוחן וכו' ?
לא כדאי לצרוך אורז באופן יומיומי, חוץ מזה שיש דגנים וקטניות מזינים יותר, באורז יכול להיות ארסן. כנראה שזה לא מזיק אם אוכלים אורז מדי פעם, אבל זה עלול להיות מיותר בצריכה קבועה.

חלק מההמלצות שקיבלת מהדיאטנית לא נראות לי סבירות. לא רואה ערך תזונתי בגבינה צהובה, וכמו שגידי כתב גם לדעתי לא כדאי כל כך הרבה לחם ואורז ועוד עם סכרת.
לדעתי כדאי שתתיעץ עם תזונאי/נטורופט שמבין בטבעונות, או שלפחות תנסה לחפש דיאטנית יותר מקצועית בקופ"ח.
קטניות בד"כ זולות יותר ממוצרי חלב מעובדים, אז גם אם הפגישה עם נטורופט תעלה לך יותר מאשר עם הדיאטנית בקופ"ח, אם תעבור לתזונה טבעונית תחסוך את זה בהמשך.

תודה
30/04/2016 | 05:11
8
יש לי הצעה עבורך
30/04/2016 | 17:07
1
75
יש יועצת תזונה טבעית בראש העין בשם ענת ארגמן.
אני ממליצה בחום לפנות אליה ליעוץ תזונתי.
אני אל מבטיחה ב100% שהיא תקבל אותך, תלוי במצב הסוכרת שלך, אבל אם כן, אז לא
רק שהיא תעזור לך לעשות את המעבר הנכון והבריא, אלא גם תוכל לשחרר אותך לגמרי מתרופות בעזרת תזונה טבעית נכונה.
שווה לך לנסות?
תודה
30/04/2016 | 19:19
54
אני כבר אצל דיאטנית קלינית. מקופת חולים. וכבר 3 ימים טבעוני שוב ומרזה לאט.
הבעיה תהיה כניראה שוב בחורף בו אני יותר רעב בגלל הקור. בחורף שעבר עליתי 8 קילו.
בתזונה טבעונית. ואני אתייעץ   איתכם ובמקומות אחרים מה לעשות כדי לא להשמין בחורף.
ואולי אפילו להוריד משקל.
ואני מזכיר שוב שכך הבעיה של היא תרופה קצת משמינה. שלא מאפשרת לעשות דיאטה של קילו בשבוע- אלא להוריד לאט לאט קילו בחודש למשל
אלה הימים האחרונים של הבר קיימא :(
28/04/2016 | 21:39
10
163
>>>>אלה הימים האחרונים של הבר קיימא.
בינתיים אנחנו עוד פה ואתם מוזמנים ומוזמנות לבוא, לשתות לאכול ולהנות!

חברים, חברות, לקוחות, עובדים ועובדות לשעבר, וכל מי שקורא/ת את זה-
לפני 4 שנים החלטנו להקים עסק שישנה את העולם. התאגדנו ביחד, מאות נשים ואנשים, ובנינו - פיזית ורעיונית - מקום שהוא קואופרטיב, טבעוני, אקולוגי, מקום שמארח הרצאות וירידים לקהילה, מקום שיותר מכל דבר אחר - הוא בית.
במשך השנים הקהילה שלנו גדלה, פעילות האגודה התרחבה לקייטרינג טבעוני, לחנות שתומכת ביצרנים קטנים, לגג ירוק ונפלא שהוא מרכז לחקלאות עירונית, ולהוסטל מקסים שמארח תיירים ומתנדבים מכל העולם.
אנחנו נמצאים היום במצב שאנחנו כבר לא יכולים לעמוד בעול הכלכלי של החזקת הבר-קיימא. ולכן, לאחר הרבה דיונים, התחבטויות וניסיונות לשנות החלטנו שבקרוב נתחיל בתהליך שבסופו נסגור את שערינו.
אז אנחנו רוצים להגיד תודה.
עמידה מול המערכת כעסק מצליח היא דבר כמעט בלתי אפשרי בתל אביב. במיוחד עסק כמו שלנו שהוא יצור כלאיים של כל כך הרבה יוזמות ופרוייקטים. ואנחנו רוצים להגיד לכם שלא היינו מחזיקים כל כך הרבה זמן בלעדיכם.
לכל מי שקורא/ת את זה, בין אם אתם חברי אגודה, עובדות לשעבר, ספקים, יועצים מקצועיים, לקוחות קבועים, נכנסתם לבר קיימא פעם אחת בחייכם, באתן להופיע אצלנו, להרצות, לשמוע הרצאות, להשתתף בקורסים, לעבוד על הגג, להתארח או להתנדב בהוסטל, לקנות שוקולד טבעוני או אוכל לכלבה, שיתפתם פוסט שלנו בפייסבוק, דיברתן עלינו עם חברים או חשבתם על הבר קיימא - אתם יצרתם אותנו. ואנחנו רוצים להגיד תודה לכל אחד ואחת מכם.
אנחנו רוצים להגיד תודה לחברים ולחברות שנתנו הלוואות מעבר לתשלום דמי המניה מניות שלהם, ולכל הגופים והאנשים שתמכו בנו שתמכו בנו במענקים, הלוואות וייעוץ.
המקום הפיזי שנקרא "הבר-קיימא" אמנם מגיע לסופו, אבל הרעיונות בשמם הוא קם עודם חיים וקיימים. התנועה הקואופרטיבית המתחדשת בישראל עולה כפורחת ועוד ועוד קואופרטיבים קמים במגוון תחומים עסקיים ובכל רחבי הארץ. כמות המסעדות הטבעוניות שנפתחו בשנים האחרונות מראה כמה מדהים השינוי הטבעוני שקורה פה וחייהם של אלפי בעלי חיים ניצלו בזכותם. עסקים נוספים בעיר מתחילים להאמין וליישם את הקונספט של גגות ירוקים, רעיון הקיימות בעסקים הולך ותופס תאוצה ואפילו עיריית תל אביב-יפו משיקה את "תו ירוק" לעסקים שמובילים ערכי קיימות בפעילותם.
מאבקים חברתיים וסביבתיים ויוזמות חברתיות וסביבתיות שהתגבשו וקיבלו כנפיים דרך הבר קיימא חיים וקיימים היום בפני עצמם.
ואנחנו גאים להגיד תודה על כך שגם לנו היה מקום חשוב ביצירת כל השינויים האלה.
עשינו טעויות. הרבה מהן. אבל אפשר ללמוד המון מהטעויות שלנו. לייצר מודל טוב יותר של היצירה שלנו. אנחנו מזמינים את כל מי שקורא/ת את הפוסט הזה לנסות ולהגשים את החלומות שלכם, וליצור את הפלטפורמות הבאות שיהפכו את העולם הזה לטוב יותר.
יש לנו הרבה עבודה לעשות לקראת הסגירה, והרבה כסף לגייס כדי להפחית את החובות שצברנו. אבל בינתיים אנחנו ממשיכים לפעול (כמעט) כרגיל. המסעדה פתוחה, המטבח פועל, הופעות ואירועים שנקבעו במקום לשבט יתקיימו כמתוכנן. אנחנו מזמינים את כולכם לבוא אלינו כמה שיותר עד הסגירה - ליהנות מהאוכל, מהמוזיקה, מהאווירה, מההרצאות ומכל מה שיש לנו להציע. וכמובן ממסיבת הסגירה שעליה נודיע בהמשך.
אז לא שינינו את כל העולם, אבל אנחנו מרגישים שבהחלט תרמנו את חלקנו לשינוי.
והיה לנו מדהים להיות חתיכה בפאזל :)
אוהבים ואוהבות אתכםן.
ומודים לכםן על כל יום שהייתםן איתנו.
צוות (משפחת) הבר-קיימא
תודה רבה
29/04/2016 | 07:39
5
96
ורק שתדעו שאירחתם כמה וכמה מפגשי פורום חמים וטעימים
תודה, מוזמנים לעשות עוד מפגש אחד אחרון
02/05/2016 | 10:04
4
51
רק לוודא את שעות הפתיחה בפייסבוק או בטלפון לפני שבאים.
בשביל זה תצטרכו להתאפק עם הסגירה עד דצמבר...
03/05/2016 | 04:16
3
22
מדוע? אי אפשר להפגש בהרכב חלקי?
03/05/2016 | 06:33
2
10
תיאורטית אפשר, אבל יש ארבע בעיות
04/05/2016 | 03:39
1
61
1. בתכלס, את רוב (אם כי לא את כל) המפגשים האחרונים הצלחנו לארגן בעקבות ביקור מולדת של אחד מהקבועים פה
2. אותו בחור שמגיע לביקור מולדת הוא גם חתיך, גם חסון, גם בעל חוש הומור חד כתער, וגם ספונטי. זה יהיה הפסד לעשות מפגש בלעדיו
3. אם אותו בחור כארז לא יגיע, מי ילווה בנגינת גיטרה את ריקודיה של מנהלת הפורום (בליווי ענבים!)
4. אם הוא לא מגיע, מי יקח ויחזיר את תמר?
לגבי 4 אני חושב שאוכל לעזור.
04/05/2016 | 06:29
49
אבל כל היתר אכן מהווים בעיה קשה.
01/05/2016 | 06:34
9
באסה. תודה על הכל.
02/05/2016 | 09:49
1
8
עדיין לא פורסם תאריך הסגירה המדוייק.
02/05/2016 | 10:02
44
בינתיים פתוחים במתכונת מצומצמת, מוזמנים לבוא לאכול, לשתות ולהנות.
להתראות ותודה על הדגים (שלא הגשתם )
04/05/2016 | 08:27
38
חג שמח , אבל גם באסה, ראיתי בפייסבוק
28/04/2016 | 07:45
2
116
שעומדים לסגור את הבר קיימא
חבל
חג שמח
28/04/2016 | 20:20
45
לך ולכל משתתפי הפורום
מוזמנת לבוא לבר-קיימא כל עוד הוא עדיין פתוח
28/04/2016 | 22:26
63
ארגנתי הקרנה של סרטוני חתולים בשבת ב-18:00, כדי לשכך את הכאב...
רק 2 קושיות לפסח
27/04/2016 | 08:03
1
92
1. נתקלתי במתכון לחם/עוגת טחינה כשר לפסח. המתכון פשוט- טחינה, דבש/סילאן, אבקת אפיה ו....4 ביצים. ניסיתי להכין ללא הביצים, לא יצא משהו
במה ניתן להחליף את הביצים במתכון?

2. סליחה מראש על הגועל-אני יכולה להעיד על עצמי, שמאז שאני לא אוכלת בע"ח, אני גם לא הורגת חרקים יתושים וכל הנ"ל. אבל בנקיונות לפסח ריססתי דוחה חרקים בין ארונות המטבח כצעד מונע לקראת הקיץ, ולמרבה הגועל היתה שם מושבה של כ50 ג'וקים שפשטו לי על כל הבית(והגיעו אפחלו למכונת הכביסה!).
הנה הכתובת שלך
28/04/2016 | 06:10
59
דופלינים בטנריף
23/04/2016 | 19:27
69
היי,
אני ובן זוגי מתכננים לטוס כנראה לספרד לאיזור של טנריף.
שמעתי שיש שם הרבה דולפינים ואני ממש רוצה לפגוש אותם, אבל כמובן לא בצורה של מופעי דולפינים, אלא בטבע.
מישהו היה שם ויודע להגיד אם יש אופציה כזו, או שלוותר מראש?

תודה :)
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:43
12
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
סטנדאפ בחול המועד- הכניסה חופשית!
21/04/2016 | 07:21
52
"מבריק", "רוצו לראות" ו"לא הפסקתי לצחוק כל ההופעה" הם רק חלק מהסופרלטיבים שאף מבקר מעולם לא כתב על הסטנדאפ של עמית זד.
מופע סטנדאפ חדש על דת, אלוהים, טבעונות והחיים עצמם.
מקום לשבט, המשביר 22 תל אביב, יום רביעי 27/4/16.
פתיחת דלתות: 20:30. תחילת ההופעה: 21:00.
*הכניסה חופשית, אך נשמח לתרומתכן\ם בתיבת הקסמים*

לדף הארוע בפייסבוק: 
סדר פסח טבעוני ציבורי
20/04/2016 | 21:30
2
87
ערב טוב,

זכור לי שבעבר קיימה אחת מעמותות הטבעונות, סדר פסח טבעוני פתוח לכל המעוניין. מגלישה מהירה באתרים של העמותות המוכרות נראה, שאין אזכור לסדר כזה השנה. אשמח לדעת אם פספסתי, או שהוחלט שלא להמשיך ביזמה הזו.

תודה.
אמנון מארגן סדר בזנגויל בירושלים
21/04/2016 | 07:23
1
31
תודה, שרית. השתתפנו ונהנינו
24/04/2016 | 19:55
13
כשרות לפסח
16/04/2016 | 14:03
8
149
האם יש תחליפי חלב (ותחליפי בשר) שהינם כשרים לפסח?
אני מדבר בעיקר על תחליפים על בסיס סויה ואורז, כמו המוצרים
של אלפרו, היוגורטים של תנובה שהם על בסיס סויה,
המוצרים של Rice Dream, התחליפים של טבע דלי, וכו'.

סויה היא כשרה לפסח
18/04/2016 | 19:30
4
98
לכן אין סיבה שמוצרי סויה לא יהיו כשרים לפסח. כנ"ל לגבי אורז. מוצרי הסויה של תנובה בשנים האחרונות לא היו כשרים, כנראה בגלל חוסר רצון של תנובה לשלם על כשרות למוצרים האלה לתקופה הספציפית הזאת אבל מוצרי סויה של חברות אחרות הם כשרים.

כשרה לאוכלי קטניות אאל"ט
19/04/2016 | 14:58
3
61
כי סויה היא קטניה.
כבר ראיתי משקה ("חלב") סויה של תנובה כשר לפסח השנה.
אכן לאוכלי קטניות
19/04/2016 | 20:56
57
אבל מוכרים מוצרי סויה בפסח.
מעדני סויה של תנובה לא נמכרו בשנים קודמות בפסח למרות שלכאורה הם כשרים. מעדני סויה של חברות אחרות כן נמכרו.
ראיתי באתר של אלפרו
23/04/2016 | 13:58
1
39
שיש להם 2 מוצרים שהם כשרים לפסח

וגם פה:
23/04/2016 | 14:01
26
תנובה מתחכמים
20/04/2016 | 04:29
1
119
על מעדני סויה, למשל, הם רושמים כשר לפסח רגיל קטניות ובצד יש להם אישור הכשר בד"צ. אבל בצמוד אליו הם טורחים לציין שהוא אינו כולל את פסח.
עכשיו לך תבנה עם זה מדינה....
20/04/2016 | 19:44
6
עכשיו קיבלתי משלוח משופרסל
20/04/2016 | 21:50
93
מסתבר שיש מעדני סויה של תנובה כשרים לפסח (בניגוד לשנים קודמות שלא היה בכלל). רק שכמו שקורה בדר"כ לא היה להם את ה"במתיקות מעודנת" והביאו לי במקום זה בטעם תות. אבל מחסור בטעם הספציפי הזה של ה"מתיקות מעודנת" זה דבר די רגיל ושגרתי ולא קשור דווקא לפסח
מחפשת מרשם לבצק טבעוני כשר לפסח לפשטידות מלוחות,
18/04/2016 | 07:02
42
מישהו ניסה את קמח השמרים של אוסם? תודה!
מאמר על רעילותם של דגים
16/04/2016 | 11:36
1
66
היה פעם בפורום של נענע מאמר מצויין על רעילותם של דגים
לא יודע כיצד למצוא זאת .
יש למישהוא מאמר על זה ?
אולי אשכנע מישהוא  לא לאכול אותם .
יש לי מאמר אך הוא ממיץ לאכול לפעמים ביצים אם כי קושר אותם לס
28/04/2016 | 21:50
22
לסרטן הערמונית והשחלות

שאלת "הדבקה".
14/04/2016 | 13:27
9
148
ביצים משמשות במאכלים מסוימים בתור דבק. עם מה אפשר "להדביק" במקום ביצים? (גלוטן לא בא בחשבון).
הכל תלוי
14/04/2016 | 16:51
6
102
תלוי במאכל (פשטידה? קציצה? מלוח? מתוק?) תלוי בצורת ההכנה, תלוי במרקם שאת רוצה להשיג וכו'.
אורי שביט נותנת סיכום טוב

אם את רוצה ללא גלוטן (כשאז קמח חיטה פשוט יוצא מהמשוואה) אז קטניות (מושרות/מונבטות ומרוסקות ללא בישול לקציצות או כקמח לפשטידה) יכולות להיות פתרון אפשרי.
לדוגמא -
הקציצות של אורי שביט http://vegansontop.co.il/green-lentils-balls/
או של אבא גיל

פשטידות של אורי שביט
או של גלי לופו אלפרז (נראה לי על אותו עיקרון)
תודה רבה.
14/04/2016 | 19:32
5
78
למרות שטעית במגדר. אני "אתה" ולא "את". גם גברים מתעסקים עם בישול........
מתנצלת. אני מכירה בעיקר רוני בנות
14/04/2016 | 19:47
1
11
הן גנבו את השם לבנים .
16/04/2016 | 11:53
7
אחת מהן היתה החתולה שלי ז"ל.
14/04/2016 | 22:14
2
59
השניה תכנס בשנה הבאה לכיתה א'
(רק הסבר קצר למה "בנות" ולא "נשים")
הכל בסדר. לא מפריע לי.
15/04/2016 | 09:34
1
8
15/04/2016 | 12:03
2
מגוון רעיונות
15/04/2016 | 14:33
39
קמח חומוס עם מעט מים, זרעי פשתן מושרים
דבק נגרים לא טוב ?
16/04/2016 | 11:33
47
 לא נכנסתי לקישורים אולי אמרו את זה שם
גם טחינה/ טופו / רסק תפוחים  / בננה  הם תחליף לביצים  .

/הדבקת-מאכלים-ללא-ביצים/https://hativonut.wordpress.com

תפוז לא אוהב קישורים עם עברית 
1. טופו: 100-80 גרם טופו גולמי מחליף ביצה אחת, מתאים בעיקר לפשטידות. ממליצה לרסק את הטופו בבלנדר רגיל/מוט עם: 1.5 כף שמן, חצי כף מיץ לימון (מנטרל טעם לוואי), שליש כוס מים. אם המרקם מוצק מידי הוסיפו עוד מעט שמן/מים עד לקבלת מרקם חלק. דוגמאות לשימוש בטופו בפשטידות:
פשטידת פטריות ועשבי תיבול קרמית וטבעונית
קיש פטריות ובצל טבעוני
פאי ברוקולי
מאפה תרד בעלי פילו
2. הדבקה באמצעות טחינה: תלוי בכמות שברצונך להדביק: יש להוסיף 2-4 כפות טחינה ולערבב היטב את מרכיבי הפשטידה, קציצה, לביבה, המבורגר. באורח פלא לתוצר הסופי אין טעם של טחינה! ראו מתכון להכנת קציצות עם טכניקת הדבקה זו
3. התפחת עוגה בחושה באמצעות חומץ (כן, קראת נכון!): שילוב של חומץ וסודה לשתייה מתפיח את העוגה ונותן את אפקט האווריריות של הביצה, ראו מתכון להכנת עוגת שוקולד הורסת ובה חומץ שלא הורס כלום [:)]
4. רסק תפוחים: 60 גרם רסק תפוחים+1 כף שמן מחליף ביצה אחת (מתאים לעוגות בחושות)
5. בננה: חצי בננה מחליפה ביצה בעוגה בחושה/לחם
6. הדבקה על בסיס עדשים (ותודה לעיתונאית הקולינארית אורי שביט על שהפיצה את צורת ההדבקה המעולה הזאת):
מרכיבים: 1.5 כוסות מידה עדשים כתומות לאחר שהושרו במים במשך 12 שעות + 1 עגבנייה בינונית חתוכה לרבעים (זוהי כמות מתאימה להכנת 15 לביבות).
אופן ההכנה: לטחון בבלנדר את העדשים הכתומות שהושרו במים יחד עם העגבנייה החתוכה ומעט מאוד מים (מומלץ לנער את הבלנדר תוך כדי פעולה ולא להוסיף יותר מים). התוצאה אמורה להיות משחה שלא נוזלת בקלות כאשר מטים את הבלנדר. ערבבו את משחת העדשים עם יתר המרכיבים. ראו מתכון להכנת לביבות עם טכניקת הדבקה זו. שימו לב שלתוצר הסופי אין כל טעם של עדשים
להדבקת פירורי לחם כציפוי לשניצל טבעוני, לירקות, לכדורי אורז וכו'- ממליצה על תערובת קמחים לטמפורה אותה ניתן לרכוש בסופר, בחנויות טבע ובחנויות אסייתיות. מערבבים אותה עם מים קרים על פי ההוראות והיא מדביקה יופי
חולשה בהריון
14/04/2016 | 09:50
5
92
היי,
אני בחודש שישי, הריון שלישי שלי וראשון כטבעונית.
הריונות קודמים הרגשתי ממש כרגיל,
ובהר יון הזה אני מרגישה מאוד חלשה, תחושה של לחץ דם נמוך מהרגע שאני חוזרת מהעבודה (עבודה משרדית) והילדים כבר גדולים יחסית, זה לא שהם אלה שמעייפים אותי.
ואני הגעתי לטבעונות מהמקום הבריאותי, כלומר- אוכלת המון ובעיקר בריא, וההומגלובין שלי סביר להריון (12 בבדיקה אחרונה) ואני לוקחת כתמיד כדורי B12, ככהש אין לי מושג מה זה יכול להיות...
מוכר למישהי\ עצות??
עיצה.
14/04/2016 | 10:22
68
באתגר 22 מתנדבות גם תזונאיות קליניות, יש יותר סיכוי שהן תדענה לענות לך או להפנות אותך לגורמים מטפלים מתאימים.
אגב, זה יכול להיות מאוד פשוט
14/04/2016 | 10:54
68
כמו לשנות כמויות (בסיפור שאמא שלי סיפרה זה מה שעבד), אבל עדיין, עדיף שתקבלי את זה מותאם אישית ולא משהו כללי ממישהי שלא קשורה במקצוע שלה לתזונה או לרפואה, וגם אם היתה, לא יכולה לאבחן אותך על סמך הודעה קצרצרה בפורום..

יש לי עצה מעולה
14/04/2016 | 11:05
66
והיא לפנות לאיש/אשת מקצוע...
במקרים כאלה לא משחקים משחקים והולכים ליעוץ רציני.
בינתיים, נסי להגביר אכילת ירוקים, וצריכה של פירות טריים בשביל האנרגיה,
והקפידי לישון מספיק ולא לעייף את עצמך.
מזל טוב! ממליצה לגשת לייעוץ אצל תזונאית טבעונית
14/04/2016 | 14:02
45
באנונימוס יש ייעוץ תזונתי במחיר מוזל (באזור המרכז)

וכאן יש רשימה של תזונאיות טבעוניות וידידותיות לטבעונים:

לפעמים מרגישים עייפות
14/04/2016 | 21:21
46
כשההמוגלובין נורמלי אבל הברזל נמוך - בדקת גם ברזל ופריטין?
ועוד דבר - הריונות בכל זאת שונים זה מזה...
חם בפורומים של תפוז
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
דיאטת איזון און ליין
איזון בליווי מלי תבור
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה