לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טבעונות
הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:37
8
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

שלום. עבודה במקום לא טבעוני.
18/01/2016 | 09:54
1
144
רציתי לדעת מה דעתכם על להתחיל לעבוד עבודה טבעונית אבל במקום לא טבעוני.
לשם דוגמא בואו ניקח סופרמרקט.
מקום שמיליונים נרצחים במיוחד בשבילו כדי שהוא יוכל למכור אותם.
אז בואו נדבר על עבודה במקום כזה במחלקות הטבעוניות שלו -
חשמל , משקאות , ירקות וכדומה. האם זה תקין מבחינה מוסרית.
צריך להתייחס לעובדה שבסופו של דבר אתה מקבל את המשכורת ועובד בשביל
חברה שבגללה נרצחים בעלי חיים.
אני חושב שאפשר לעבוד במחלקות הטבעוניות שלו
18/01/2016 | 10:02
102
אני חושב שלא יכריחו טבעוני לעבוד בבשר או חלב. או ביצים.
אנחנו כולנו קונים בסופר במחלקות הטבעוניות שלו. ירקות ופירות  משקאות לחם דגנים וקטניות ועוד.

"גבינה" מוצלחת לטוסט
15/01/2016 | 08:41
3
110
מה "הגבינה" הכי מוצלחת לטוסט (גבינה קנויה שאפשר להשיג בעדן )?
לא רוצה גבינה מבוססת קשיו.
תודה
בכתבה הזו יש מתכון לגבינה על בסיס סויה-לינק
16/01/2016 | 16:01
79
צ`יזלי הולנדית
19/01/2016 | 20:59
10
מוצרלה של ויולייף, הגוש של וגה
20/01/2016 | 10:01
43
וצהובה של משומשו.

כתבה על טבעונות- לינק- news1
16/01/2016 | 15:24
62
השפעות על שינה של פחות מדי סיבים יותר מדי שומן רווי -לינק ס
16/01/2016 | 12:18
1
54
תודה.
24/01/2016 | 11:58
שלום לכם יש לי שאלה על מתיונין:) הבנתי שמתיונין נמצא בעיקר
12/01/2016 | 07:33
14
149
רובו בתוצרים מהחי בשר חלב וכדומה.
אני יודעת שלרב לטבעונים אומרים להשלים חסרים בבי12 כתוסף אבל האם צריך להשלים תוסף למתיונין אם אדם נהפך לטבעוני? 
תודה מראש
12/01/2016 | 07:33
12
מתיונין מצוי בשומשום ובסויה בכמויות נאות.
12/01/2016 | 17:32
96
בנגזרות שונות של הנ"ל - למשל, בקמח שומשום דל שומן ובחלבון סויה מבודד, מצוי מתיונין בערכים גבוהים יותר מאשר בבשר וחלב.
לא.
13/01/2016 | 02:12
2
85
מתיונין במזון מן הצומח נוטה להיות נפוץ יותר במוצרי דגן ובאגוזים/זרעים. שיעורו בקטניות נמוך יותר, אך גם בצריכה גבוהה שלהן הן עשויות לספק די ממנו.
ספציפית, אפשר למצוא כמויות נכבדות של מתיונין בסייטן, למשל - מאחר שזה למעשה חלבון-דגנים מרוכז, ומבין המזונות המלאים (כלומר, הלא-מעובדים), קינואה היא מבין המזונות הצמחיים העשירים ביותר במתיונין.

עם זאת - בהנחה שהתזונה שלך עשירה בחלבון (כלומר, צריכה גבוהה של קטניות ו/או טופו, למשל) או מבוססת על מוצרי-דגן/טחינה (כפי שיותר מקובל אצל רוב הטבעונים, כמדומני), לא סביר להניח שייווצר מחסור כלשהו במתיונין.
נראה שאין כמו שומשום למתיונין
13/01/2016 | 08:59
1
65
עם כל הכבוד לקינואה...

לפי האתר nutritiondata אלה הנתונים של מתיונין ב-100 גרם:
Sesame seeds, whole, dried  - 586 mg
Quinoa, uncooked - 309 mg

ואם הולכים על משהו מעובד אז:
Seeds, sesame butter, tahini, from roasted and toasted kernels (most common type) - 561 mg
Quinoa, cooked - 96 mg

אז עדיף ללכת על טחינה ובצד אפשר גם לנשנש פולי סויה קלויים ומומלחים............ (Soybeans, mature seeds, roasted, salted - 475 mg).   לא?...
אבל ציינתי טחינה!
13/01/2016 | 09:25
52
ולגבי פולי הסויה היבשים, החוק הוא די פשוט: ככל שהמוצר מכיל פחות מים, ככה צפיפותו התזונתית (והקלורית... כמו הטחינה) גבוהה יותר פר גרם (לעומת אותו המוצר לאחר בישול/השריה במים, מין הסתם).
שלום
13/01/2016 | 16:56
8
64
מתיונין מצוי יותר בדגנים מאשר בקטניות, למיטב ידיעתי.

כאשר אני מקיש תפריטים טבעוניים לדוגמה בכרונומטר, מחסור בחומצת אמינו כלשהי היא אחרונת צרותיי.

קראתי גם מספר פעמים (אינו יודע לגבי האמינות) על ניסויים שונים שמקשרים צריכת מתיונין נמוכה לחיים ארוכים יותר, ולמניעת סרטן.

כל האמור לעיל יכול להיות טעות אחת גדולה - איני מומחה, סתם מתעניין.
תוספת קטנה
13/01/2016 | 16:58
7
51
לגבי הקטניות והדגנים - לרוב אומרים שחומצת האמינו המגבילה בקטניות היא מתיונין, ואילו בדגנים היא ליזין. כלומר, ככלל אצבע, הדגנים יספקו את המתיונין, ואילו הקטניות את הליזין -  מכאן המנטרה ששתי קבוצות מזון אלו הינן "חלבון משלים", או משהו בסגנון (מספקות יחדיו באופן יחסית פרופורציונלי את כל חומצות האמינו החיוניות (לא קצת מדי מאף אחת)).
הערה קטנטנה לתוספת הקטנה
13/01/2016 | 23:31
6
69
זה נכון שכשמשווים רמות חלבון זהות בין דגן לקטנית, אז יש יותר ליזין בקטנית ויותר מתיונין (וגם ציסטאין) בדגן.
אפעס, יש פה מרכיב נסתר, והוא העובדה שבדגן יש פחות חלבון מהקטנית כשמשווים כמויות (בגרמים) או קלוריות.
זה כמובן לא אחיד בין כל הקטניות והדגנים, אבל זה העקרון.
לדוגמה:
ב- 100 גרם עדשים מבושלות יש:
116 קלוריות
9 גר׳ חלבון
77 מג׳ מתיונין
630 מג ליזין

ב- 100 גר׳ אורז חום מבושל יש:
111 קלוריות
2.6 גר׳ חלבון
58 מג׳ מתיונין
99 מג׳ ליזין

אפשר לראות שאם אנחנו משווים את רמות החלבון בין אורז לעדשים יהיה יותר מתיונין באורז אבל אם אנחנו משווים כמויות או קלוריות (ובסופו של דבר זה מה שאנחנו צריכים להשוות) אז יש בעדשים יותר מתיונין (וכמובן, הרבה יותר ליזין) מבאורז.

תודה גדולה על ההערה הקטנטנה לתוספת הקטנה
13/01/2016 | 23:55
13
14/01/2016 | 04:15
4
73
בזמנו הבאתי בדיוק את ההשוואה הזאת כאשר רציתי להוכיח לעורכים של הוויקיפדיה העברית שהטענה בדבר "חוסר" (במובן האבסולוטי) של מתיונין בקטניות היא מיתוס מיושן.
והם קיבלו את זה?
14/01/2016 | 04:29
3
15
לשמחתי כן,
14/01/2016 | 04:32
2
56
חרף הפסימיות הנוראה שלי.
לאט לאט נעשה פה מהפכה
14/01/2016 | 04:36
1
79
את תעשיית בעלי החיים אולי לא נמגר בדור שלנו ולאנשים בסגנון בנצי גופשטיין עדיין ימצאו תומכים נלהבים אבל אולי במהרה בימינו אנשים יבינו שקטנית אינה עניה במתיונין. 
אני עדיין כזאת נסערת מהתגלית הזאת
16/01/2016 | 20:55
53
מה שכן, ויתור על דגנים מתגלה כדבר לא קשה במיוחד
בוקר טוב-חדשה :)
09/01/2016 | 07:53
5
170
הי.
אני די חדשה בטבעונות-שנה וחצי צמחונית, שנה נמנעת מביצים וב 4 חודשים האחרונים הורדתי לגמרי את הגבינות.
אני מתייעצת איתכם בגלל שעשיתי את המעבר לגמרי לבדי. המשפחה שלי והחברים נשארו אוכלים הכול.
רציתי לשאול אותכם איך אתם מתמודדים עם ישיבה לארוחת ערב עם המשפחה או עם חברים כאשר בכל הצלחות מסביבכם יש בשר/עוף/דגים ומסתכלים עליכם בתור החריגים.
אימא שלי גם מסרבת להכין דברים רק בשבילי שגם אני אוכל לאכול ולכן שאני באה אליה לארוחות אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים אוכלת אורז לבן או פרוסה עם חומוס.
אני יודעת ובטוחה בלב שלם שהדרך בה בחרתי היא הנכונה,
יש לי אחות חרדית שאת החזרה שלה בתשובה היא קיבלה הרבה יותר קל והכשירה לכבודה את כל המטבח. אז איך הייתם מציעים לי להתמודד?
המלצתי
09/01/2016 | 10:33
1
113
להביא לעצמך אוכל שבא לך לאכול.
יתכן שאמא שלך צריכה זמן הסתגלות ובהמשך תכין לך.
כשאנחנו אוכלים במקום אחר אני מביאה לבתי אוכל שתוכל לאכול
חושב כמוך.
09/01/2016 | 12:21
19
קודם כל, ברכות, בהצלחה וכל הכבוד.
09/01/2016 | 12:40
87
זה לא קל לעשות שינוי כזה לבד במשפחה.

קודם כל, מבחינת ההרגשה שלך, מומלץ להסתובב בכמה שיותר אתרי אינטרנט או דפי פייסבוק שיעזרו לך להרגיש שאת ממש לא לבד או חריגה, וגם יבססו את תחושת הבטחון שלך בדרך שבחרת. זה שאת יודעת ובטוחה בה זה מצוין, אבל תמיד עוזר להתחזק ולדעת שאת לא לבד, ולקבל רעיונות לתגובות או לתשובות טובות כנגד דברים שאומרים לך.

מבחינת הארוחות המשפחתיות ואמא שלך - ההצעות במקרים כאלה הן שתכיני משהו בעצמך ותביאי, או שתציעי לאמא שלך להכין משהו ביחד איתה, כדי להקל עליה את ה"מאמץ" ואת הקפיצה המחשבתית שכנראה נדרשת ממנה. הרי מה שאת אוכלת כולם יכולים לאכול, ואם זה משהו שגם אמא שלך תחבב (תבשיל כלשהו, למשל), יהיה לה קל יותר להתחבר לזה.
יכול להיות שהיא חוששת מהמעבר שלך (כי גם היא בן אדם), ויכול להיות שהיא חוששת מהעבודה הכרוכה בהכנת אוכל "אחר". אולי בסיוע שלך היא תבין שהאוכל הוא לא כ"כ אחר כמו שזה נדמה לה.

זה מאוד מתסכל, אבל לפעמים מי שאינו טבעוני חושש ממה שזה אומר עליו או על ההרגלים שלו או על מה שנדרש ממנו. שינוי דתי הוא יותר מקובל מבחינת החברה שאנו חיים בה, וגם השינוי הטבעוני הוא בדרך לשם. קשה ל-8 מיליון איש להשתנות, אבל אם צה"ל הענק והמסורבל עובר תהליך של שינוי והכרה והבנה, אז כולם יכולים. צריך להסתכל על זה כריצה למרחק ארוך ולהאזר בהרבה סבלנות.

ושוב, הכי חשוב, להקיף את עצמך במעגלים כאלה ואחרים של אנשים צמחוניים/טבעוניים. זה מאוד עוזר :)
ברוכה הבאה
09/01/2016 | 14:43
1
89
גם אני טבעונית בים של קרניסטים. עם אמא שלי עבדתי בהתחלה לטבען תוספות, ואם יש גם איזה סלט, ושתי פחממות, ומנת ירקות חמים, ואולי איזה מרק, זו כבר ארוחה לתפארת.
אחרי שאחי נשא אישה דתיה, למרות שהבית כשר, אמי עוד יותר הידקה את רמת הכשרות בארוחות כשהם באים כדי להתאימה לגיסתי.
בשלב זה שוחחתי איתה ואמרתי לה שזה פוגע בי שעבור גיסתי היא דואגת שכל המנות בארוחה מתאימות אבל עבורי לא. מאז כל פעם שאנחנו באים לארוחה הארוחה טבעונית כמעט לחלוטין אם לא לגמרי. בהצלחה עבדתי איתה על הרכבת התפריט, סיפקתי מתכונים, ואף הכנתי איתה יחד את המנות. אבל כיום היא מתכננת, מכינה לבדה, ולעיתים אני מצטרפת להכנות (אם מדובר הארוחה גדולה במיוחד). כפרה על אמא שלי.
אני חובת שלהביא מנות מתאימות, טעימות ומגרות זו התחלה מצויינת (כמובן בתאום מראש עם אמא), כשהיא תראה שכולם אוכלים ונהנים, היא בוודאי תשמח לכלול זאת במנות שהיא מכינה.
תודה!
09/01/2016 | 15:12
74
בנוגע לתוספות היא מתחילה להבין. היה לה קשה לקלוט שאני לא אוכל את תפוחי האדמה אם נאפו עם עוף, אני לא אוכל את המרק אם שמה בו אבקת מרק בשרית אבל לא עושה עם זה כלום.
אני כול הזמן מציעה לה שאני אביא אוכל לעצמי וזה מה שאני בדרך כלל. אבל כל הזמן מסתכלים אלי מוזר.
אבא שלי שואל אותי כל שבוע אם לא עבר לי הטרוף הזה. מקווה שיתחילו להתרגל לרעיון בקרוב...
המלצה על מסעדה טבעונית באיזור תל אביב
09/01/2016 | 10:30
1
79
נערתי חדשה בתחום.
רוצה לפנק אותה ליום הולדת
מיס קפלן בשרונה....
09/01/2016 | 12:44
103
לא הייתי שם אבל הביקורות מדהימות!!
זאת מסעדת פופאפ- פתוחה רק לשלושה חודשים.

אוכל בצבא.
06/01/2016 | 13:09
16
154
זו מהפיכה בתחום המזון הצה"לי ובמיוחד לטבעונים וטבעונות.
06/01/2016 | 14:38
15
162
רק חבל ש YNET זורקים אמירות אומללות בהקשר הכללי דוגמת:
"לפחות בגזרת המטבח - צה"ל הוא אכן הצבא המוסרי ביותר בעולם". [סוף ציטוט]

מה שחשוב הוא שהגישה הצה"לית השתנתה לטובה ביחס לטבעונים ושצה"ל משקיע - או לפחות מראה נכונות לעשות כן - ביישום השינוי. אך כמו בכל דבר המבחן יהיה בסופו של דבר מבחן התוצאה.

אגב, יש בכתבה מתכונים טבעוניים כדוגמה למה שטבחי צה"ל יבשלו. על תמונות המאכלים יש קרדיט לדובר צה"ל. כמעט חזון אחרית הימים.
כל הפסקה הראשונה אומללה.
06/01/2016 | 17:57
103
לקחת דוגמאות קיצוניות ולהציג אותן כאילו זה הנורמה.
וגם הלוף בכותרת. הסיכוי שכתבה על אוכל בצה"ל לא תכיל אזכור ללוף, שכבר לא קיים למיטב זכרוני וגם אם כן, באחוזים נמוכים מאוד, הוא נמוך מאוד.

יחי התקשורת העמוקה.

אבל טוב לראות את השינוי
לדעתי זה דווקא משפט שחובה לכתוב אותו
07/01/2016 | 09:46
13
132
זה היה מאוד צורם אם המאבק למען זב"ח היה מתקיים תוך התעלמות מהמאבק למען זכויות אדם, ובפרט דיכוי העם הפלסטיני על ידי צה"ל.
אני שמחה שצה"ל מתחיל להכיר בזכויות הטבעונים, והייתי שמחה אם היה מכיר גם בזכויות פלסטינים.
לא. ממש לא חובה לכתוב. צה"ל הוא צבא מוסרי!!
07/01/2016 | 11:35
8
128
בכללי ולא רק בענייני מזון.
מי שצריך להכיר בזכויות הפלסטינים (אם כבר מדברים על כך) זו ההנהגה המדינית שלנו (כלומר, הממשלה ובראשה ראש הממשלה) - ולא צה"ל שאינו קובע את המדיניות.
צה"ל הוא צבא לא מוסרי. לא בענייני זב"ח ולא בענייני פלשתינים
07/01/2016 | 15:19
3
130
מסכימה איתך שחלק בלתי נפרד מהדיכוי מוכתב ע"י הממשלה, אי אפשר להפריד ביניהם.
אני חושבת שצריך להוקיע גם את מי שמכתיב את המדיניות וגם את מי שמוציא אותה לפועל.
אם נקביל את זה לזב"ח, אני מוקיעה כל פעולה שבה לוקחים חלק בדיכוי בע"ח, בכל שלב בשרשרת:
מבעלי המשחטות והמשקים, דרך העובדים הזוטרים, אנשי הסחר, השיווק והפרסום ועד אחרון הצרכנים.
זו המשמעות של פגיעה ממוסדת: כולם לוקחים חלק בפגיעה, ואף אחד לא מרגיש אחראי.
אני מבין את התיזה שלך אבל אני לא מקבל אותה לחלוטין.
07/01/2016 | 18:39
104
בבחינת כלל תפקידיו של צבא במדינה דמוקרטית ובמסגרת החוקית שבה הוא פועל ובמיוחד במדינת ישראל - צה"ל בעייני הוא צבא מוסרי.
מכאן, שיש בינינו פלוגתא, אבל אוכל לחיות עימה בשלום.
סוף סוף - יצא המרצע מן השק. !!!
07/01/2016 | 20:14
120
ומצידי - תוכלי להמשיך במדיניות הפחדנות ולחסום אותי כהרגלך 
אבל -  הרי ניתן להוסיף עוד ועוד כינויים - הטמנת הראש בחול לא תעזור. 
13/01/2016 | 08:24
3
מסכימה לחלוטין - הצבא לא קובע מדיניות !
07/01/2016 | 21:02
76
אולי בארגנטינה לשעבר - אך לא אצלנו - וטוב שכך. 
צה״ל
07/01/2016 | 22:49
88
אפשר להחליט לבד, האם הגוף הזה מוסרי:

״צה״ל צבא מוסרי״:

מסכימה עם כל מילה!!!
08/01/2016 | 15:55
80
אין שום קשר בין טבעונות לבין הפלסטים ולא מבינה את הצורך לערבב.
גם אני חושב שצהל הוא צבא מוסרי יותר מצבאות אחרות
16/01/2016 | 12:30
39
גם בקשיבות לטבעונות- וגם בלחימה.
זה לא אומר שאין ביקורת על מקרה זה או אחר- אבל בהשוואה לצבאות אחרים הוא הרבה יותר מוסרי.
מדינת ישראל צריכה צבא. נקודה.
ובכן,
13/01/2016 | 08:41
3
49
נראה שישנם יותר ויותר טבעונים שמזדעקים נגד ראיית-עולם כוללת יותר, ומבכרים מאבק בודד אחד ויחיד. כל השאר לא חשוב.
נוסף על כך שזה די מצער אותי, יש כאן גם מידה של איוולת בעיני, שהרי הסברה טבעונית כוללת לא-אחת טרמינולוגיה שקשורה לזכויות אדם.
שואה, למשל. מהי המטרה של אימוץ המילה הטעונה "שואה" בהקשר של זב"ח אם לא שימוש הסברתי בעוולה שנעשתה כלפי בני-אנוש?

זהו סטנדרט כפול - מצד אחד מזכירים את העבדות ואת השואה כשזה משרת את האינטרס ההסברתי, אבל מצד שני מתכחשים למאבקי-שחרור אחרים, ועוד בתואנות מגוחכות כמו "א-פוליטיות".
בטח א-פוליטיות, בטח. אני רוצה לראות כמה טבעונים היו מאמצים את התירוץ הזה אילו יחסי-הכוחות בארץ היו הפוכים.
אפילו אם כל מה שכתבת נכון, לא ברור לי איך זה קשור
13/01/2016 | 09:19
2
59
לשאלה המרכזית של השרשור הזה: האם צה"ל הוא צבא מוסרי או לא?
ברור לך, אני מניח,
13/01/2016 | 09:30
1
59
שעמדתי קרובה לעמדה של האלזה. האם אני מוצא שיש טעם להתווכח על זה? אישית, לא. ומדוע? מפני שקטנו אמצעיי הרטוריים ואינני מוצא שהתנצחות על ערכים היא משהו שמועיל לי במשהו (בנעוריי חשבתי אחרת, אגב).
מין הסתם אחרים ייטיבו יותר לדברר את עמדותיהם לעומתי, ואם הם חפצים בסיעורי-מוחות, מי אני שאתנגד לכך.
אני רק הבעתי צער (בתגובתי לאלזי) על חלק מן הטקטיקות הצבועות של אנשים לא-מעטים (לצערי) בתנועה לשחרור בע"ח.
שהרי היא כתבה - "זה היה מאוד צורם אם המאבק למען זב"ח היה מתקיים תוך התעלמות מהמאבק למען זכויות אדם".
עכשיו אני מקווה שאתה מבין את ההקשר של תגובתי!
ומכיוון שתפוז הנכבדים
13/01/2016 | 09:48
56
החליטו שפגה רבע-השעה לעריכה (בטרם פגה), אוסיף בהודעה נספחת שההימנעות מוויכוחים חלה, לצערי הרב, גם על הסברת טבעונות.
אני מוצא שאין לי הכלים בשביל להיות יעיל במישור הזה, ולכן - בניגוד לטבעונים קולניים רבים (במיוחד בפייסבוק) - מעולם לא טבענתי אף אחד.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:00
5
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
פלפל קאיין
06/01/2016 | 16:10
6
80
שלום
איפה אפשר לקנות פלפל קאיין באבקה?
תודה

לתבליני פרג יש - לא ממש אבקה, יותר כתוש
07/01/2016 | 08:39
40
ר' כאן
בחנויות תבלינים בשוק
או במדפי תבלינים בסופרמרקטים גדולים
תודה
07/01/2016 | 17:27
2
אני יודע שקניתי
13/01/2016 | 03:03
1
24
כמה פלפלים חריפים מיובשים, ככל הנראה קאיין, והכנתי ממרח חריף.
בחיי, זה יצא כל כך חריף, אפילו לאחר דילול עם עגבניות מרוסקות - חוץ ממני אף אחד לא רוצה לאכול מזה.
נראה לי שלהבא אהיה פחות נדיב עם הכמויות.
זו באמת צרה...
13/01/2016 | 19:38
20
זה שהפלפלים מגיעים בלי מד חריפות!
אני קניתי פלפלים יבשים שלמים, קטנים, הוספתי שלושה לתבשיל ורק אני יכולתי לאכול אותו, וגם לי היה חריף מדי.
אבל בצורה מוגזמת בטירוף.
החבאתי אותם במקפיא... ואני יודעת שמתישהו הם יצטרכו לצאת מסיביר ולא לשוב.

מצאתי
02/02/2016 | 10:59
בשוק לוינסקי אבל זה לא היה חריף מספיק.
הזמנתי ברשת מארה"ב קאיין טחון אורגני ברמה של 90K סקוביל וזה חריף... למות.
תודה :) 

אתר חדשות טבעונות וזכויות בעלי חיים
06/01/2016 | 16:18
53
מוזמנים להיכנס ולהתעדכן:
מחפשת המלצה למסעדה טבעונית בחיפה
04/01/2016 | 12:44
7
57
מישהו מכיר ויכול להמליץ?
חיפה חווה פריחה לאחרונה לפי הדיווחים, מניסיוני האישי
04/01/2016 | 14:58
3
82
אצל דובי - אווירה טובה, קטן ואינטימי, וטעים.
הבודהה - כל מיני דברים טעימים, והפיצה שנכון ללפני כחצי שנה היתה הכי טעימה בארץ, אבל אכלתי רק פעם אחת אז אני חייב לחזור ולבדק שוב כדי להיות בטוח בהצהרה הזו.
מסעדות נוספות (עם מגבלה של שעות פתיחה - פתוח רק בשעות היום)
04/01/2016 | 17:04
2
62
וטעימות בטירוף
אנדו
יולי'ס
גם אני שמעתי א קראתי הלצות על יולי
04/01/2016 | 17:45
1
61
מחכה כבר לנסוע לחיפה לנסות
המלצות.... לא הלצות
04/01/2016 | 17:46
11
הנה כתבה עם עוד אפשרויות
05/01/2016 | 05:41
2
53
אם כי באחת התגובות כתבו שזו לא רשימה טובה והוסיפו עליה הצעות אחרות (קפה לואיז למשל).

זו כנראה רשימה ישנה
05/01/2016 | 11:20
1
49
הג'אם בפעם האחרונה שדגמנו כבר לא טבעוני ואפילו לא ידידותי לטבעונים.
אני מעדיפה בגדול את המקומות הטבעונים אבל בגזרת הלא טבעונים עם אופציות שדגמתי -
קפה לואיז אכן ידידותי לטבעונים, גם הנולה-סוקס (למרות ששוב - רשימה ישנה כנראה - לא מאוד ידידותי ללא מעשנים, תלוי בזמנים). בזיו יש גם מקום של פסטה - "פסטה מרקט" עם כמה מנות ידידותיות או שאפשר לטבען,  ובחוף דדו יש את פרש עם קצת יותר ידידותיות לטבעונים משאר המסעדות בחוף (עשו קטע לא נחמד לחברה שלי אבל כנראה התעשתו מאז), וכמובן, קפה גרג
יכול להיות, אין תאריך... התגובות הן מלפני כמעט שנה
05/01/2016 | 20:09
7
שאלה בנוגע לכולסטרול
02/01/2016 | 21:06
2
93
אני בת 58. גובה 160. שוקלת 60 קג. מתעמלת שעור התעמלות פעמיים בשבוע. הכולסטרול שלי hdl62/ non
non hdl155/טריגליצרידים 103.
 האם זה בסדר?
שתי תשובות
03/01/2016 | 02:21
75
1. בדיקת מדדים- לא רע להתייעץ עם אנשים בפורום אבל עדיף רופא
2. הקריאה של מה שכתבת יוצאת קצת משובשת. בהנחה שהתכוונת ש- 62 זו התוצאה של ה- HDL, וש- 155 זו התוצאה של ה- non HDL, אז הערכים שלך בסדר גמור (ובהנחה שאת גם טבעונית, הערכים המוסריים שלך גם הם בסדר גמור, לפחות בהקשר הספציפי הזה).
תוספת קטנה לקריאה והרחבת ידע
03/01/2016 | 05:45
65
מצטרף לכל מה שגידי כתב מעלי ומצרף חומר לימודי שמרחיב קצת את היריעה. שיהיה לבריאות!
על חלבון ליצור חלב וסרטן השד- לינק- אנגלית
02/01/2016 | 03:02
7
66
האם הוא ישנו בבשר פרה?
לא הבנתי. מה הקשר בין מוצרי חלב ללינק הזה?
02/01/2016 | 03:40
6
10
מה כוונתך ב "מוצרי חלב"?
02/01/2016 | 05:07
5
62
ממה שהבנתי מדובר על חלבון שמעורר יצירת חלב בבעלי-חיים (יונקים).
אז למה אתה מתכוון?

לא מוצרי חלב -מה שאני שואל האם יש את החלבון בבשר פרה?
02/01/2016 | 10:06
4
67
כחלק מהסיבות לסרטן השד. 
על השאלה אם החלבון נמצא בחלב פרה לא אמרו במאמר- אם ישנו אז אולי הוא מזיק למבוגרות. להבדיל מילדים.
אם אתה שואל אותי, תשובתי: לא יודע.
02/01/2016 | 10:55
1
47
להבנתי, ממה שכתוב שם, זה חלבון שמעורב בתהליך יצירת החלב אצל יונקות בהריון ובה בעת (וזה להבנתי הגילוי) הוא מעורב בהתפתחות והתפשטות סרטן שד אצל אותן יונקות.
נחכה למחקרים נוספים
02/01/2016 | 14:48
3
לא, אין שום קשר
02/01/2016 | 15:30
1
50
וגם אם היה את החלבון בבשר הפרה זה לא ממש רלבנטי. אתה לא מעכל את החלבון כשאתה אוכל בשר. בנוסף לכך, גם נשים מיניקות מכילות את אותו חלבון.

מדובר בפקטור שעתוק שפעיל בהפעלה של גנים שמעודדים גדילה וייצור של תאים (במקרה הזה בבלוטת החלב), וכמו בהרבה מקרים של הרבה פקטורי שעתוק שכאלו, בריכוזים מסויימים הוא יכול לעודד על גדילה והתפשטות של גידולים סרטניים. תאים סרטניים מתנהגים במובנים רבים בדומה לתאים שזקוקים להתחלקות וגדילה. פקטורים שמעודדים גדילה ״טובה״ מעודדים גם גדילה ״רעה״ סרטנית מכיוון שמדובר באותם מנגנונים. תאי סרטן אינם שונים מהותית (יש הבדלים אך לא רבים) מתאים רגילים אלא שתאי סרטן ״מתחמקים״ מבקרות של הגוף.
כך, שגם אם אותו חלבון מעודד התפשטות של גידולים (וזה שהוא עושה כך בתנאי מעבדה בתרבית רקמה לא בהכרח אומר שזה המצב בשטח), אין כל רלבנטיות לכך בהקשר של אכילת מוצרי חלב או בשר.
תודה
03/01/2016 | 12:05
3
לתפוגן יש אחלה טיימינג
01/01/2016 | 12:40
10
222
יצאו עם פרסומת חמודה במקביל לתחקיר העוף. פרסומת מגניבה:
ממש חמוד! :)
01/01/2016 | 21:50
14
ראיתי את זה, הייתי בשוק! פשוט אדיר
02/01/2016 | 11:46
1
106
אגב, גם הפרסומת הדוחה של עוף טוב עם הקריצה הפתטית למיקי חיימוביץ' איפשהו משמחת אותי.
נוצר מצב שהחברות לא מתחרות בינין לבין עצמן אלא אל מול אפשרות צמחית. כמה נואש זה להזכיר רמיזה לצמחונות בפרסומת לשניצל.
הנה לינק למי שלא מבין על מה אני מדברת

נכון.
02/01/2016 | 12:12
59
"יאללה מיקי בחיאת, לא נמאס לך מסלט?" זו אומללות פרסומית.
כמה נמוך?!
אכן פרסומת יפה אבל גם עלולה להטעות. אז נא לשים לב
02/01/2016 | 12:02
5
139
כל מוצרי תפוגן בקטגוריה הזאת (למעט שניים - להלן), אינם מתאימים לטבעונים, כי הם מכילים חלבון ביצה.
שני המוצרים היחידים שהם ויגן פרנדלי הם : שניצל ירקות ונאגטס תירס.

חשוב, תודה
02/01/2016 | 16:15
15
ועדיין זה צעד גדול בכיוון הנכון
04/01/2016 | 11:40
12
וחוץ מהפרסומת שהיא מאוד נחמדה, זה בכלל טעים?
04/01/2016 | 12:42
2
68
מישהו ניסה?
טבעול יותר טעים.
04/01/2016 | 14:18
15
טעים לאללה!
04/01/2016 | 23:51
65
קניתי את הנאגטס תירס (שימו לב, נאגטס תירס ולא שניצל תירס) אחרי שקראתי עליו כמה פוסטים מפרגנים בקבוצות של טבעונים בפייסבוק. מזכיר ממש את הטעם של השניצל תירס פעם :) אני אהבתי.
RSPA ציינה כאן פרט חשוב, שימו לב שאתם לא מתבלבלים.
פרסומת חמודה ממש
04/01/2016 | 14:37
58
ככה חינוך נכון מתחיל... לפחות לדעתי.
הבן שלי אוהב מאד את השניצל ירקות שלהם מאד טעים ולא "מסריח" לו כמו כל שאר המאכלים שאני מנסה לתת לו חחח

הרהורי הכפירה של אלי זוגלובק
01/01/2016 | 23:18
2
154
חפשו את חלום מס' 15 כאן:
http://newmedia.calcalist.co.il/50dreams/
האיש מדען דגול.
02/01/2016 | 04:17
1
120
"אנשים תמיד יאכלו בשר, אנחנו קרניבורים, זה בדנ"א שלנו מאז האדם הקדמון".

בדנ"א! ואני חשבתי שדרוויניזם חברתי מוגבל למדעי-המדינה והחברה.
מה שכן, אני שותף לתקוותו שהבשר המלאכותי יכה שורש.
לי אישית אין עניין לאכול את זה, אבל ככל שייהפך לזמין וזול, סביר להניח שהוא ידחק יותר ויותר מן השוק את תעשיית-הבשר האיומה.
ואם בעקבות זאת תקטן התעשייה לאין-שיעור, המאבק נגדה יהיה הרבה פחות נואש.
אולי הוא יהיה כמו המנהלים לשעבר של תאגידי הבשר בארה"ב
02/01/2016 | 10:08
87
שקפצו לעגלת התחום המתפתח.
אם הוא באמת יעשה עם זה משהו, זה יהיה מאוד מעניין מבחינה חברתית/עסקית וכו'.
היכרויות טבעוניות
31/12/2015 | 20:19
11
161
שלום רב,
חדשה בפורום, טבעונית כמעט שנתיים (לא אקטיביסטית).
אשמח להתייעץ עם הוותיקים (והוותיקות של האתר) - אני מחפשת דרך להיכרויות של גברים טבעוניים לקשר רציני. אני בת 37, גרה במרכז ועובדת במחשבים.
ניסיתי את האתר גרין לאב - הוא אתר טוב אבל האפשרויות בו מצומצמות.
האם מכירים/ות דרכים נוספת? אולי אתרים או קבוצות שני לא מודעת אליהם?
תודה מראש ושנה טובה

ברוכה הבאה
01/01/2016 | 05:52
2
125
אני יודעת שבפייסבוק יש קבוצות כאלו כמו "אהבה טבעונית" ובוודאי שיש עוד. אני לא יודעת עד כמה הקבוצות האלו פעילות או כמה האפשרויות שם "רחבות" רק שהגיוני שכאשר מחפשים בין אוכלוסייה שהיא גם ככה מצומצמת למרבה הצער, גם האפשרויות יהיו יותר מצומצמות. משהו שכדאי לקחת בחשבון.
כבר לא כזו מצומצמת.
01/01/2016 | 06:30
1
35
הכל יחסי
01/01/2016 | 12:06
88
5% זה עדיין מצומצם בייחוד לאור העובדה שלא ברור כמה מתוך האחוזים הבודדים האלה נשארים טבעונים לאורך זמן. כי בואי נודה בזה, יש גם כאלה שעוזבים את הטבעונות אחרי כמה זמן, עם כל הצער שבדבר. ואז השאלה היא כמה אחוז טבעונים נשאר באוכלוסייה..
באתר של אנונימוס יש מדור הכרויות כזה
01/01/2016 | 08:08
1
29
תודה
01/01/2016 | 14:50
69
קיבלתי לפחות 2 רעיונות חדשים
שבת שלום
עוד אפשרות
01/01/2016 | 16:38
98
לא מניסיון אישי

odating - אפליקציה שמאפשרת בחירת הרגלי אכילה טבעוני

בהצלחה
הי הדס
02/01/2016 | 09:03
2
82
מצטרפת להמלצה של יערדעד על אתר הכרויות רגיל עם אפשרויות לסינון לפי טבעונות.
היה לי נסיון מוצלח עם אוקייקיופיד, אפשר לערוך חיפוש מתקדם לפי כל מיני קטגוריות (רדיוס מגורים, רוצה/ לא רוצה ילדים וגם טבעונות היא אחד המסננים).
דרך נוספת היא להגיע לאירועים באזור המגורים שלך, לאו דווקא אקטיביזם אם את לא בקטע. יש מפגשים חברתיים, ושווה ליזום אם אין באזור המגורים שלך.
יש כאן רשימה לא קטנה של קבוצות הפייסבוק לפי אזור גיאוגרפי, למי שלא מכיר:

תודה רבה שוב עזרתם לי מאוד
02/01/2016 | 10:12
1
14
02/01/2016 | 11:43
3
ממ פייסבוק?
04/01/2016 | 23:56
40
יש לא מעט קבוצות פייסבוק שקשורות בנושא. נסי לחפש
יש אתר היכרויות רק לטבעונים ולצמחונים :)
09/01/2016 | 22:45
27
בהמשך ל"מתקפת" הקוסמות בפורום לאחרונה- הנה משהו של קוסם
29/12/2015 | 04:34
18
177
אוסף מתכונים לפלאפל וחומוס של "הקוסם" מת"א. נסו ותיהנו.
פלאפל זה המאכל האהוב עלי
29/12/2015 | 10:27
13
118
אבל מותר לי מהדיאטנית רק פעם בחודש
ההגבלה היא בגלל מה שיש בכדורי הפלאפל או בגלל ...
29/12/2015 | 17:25
12
89
ה פיתהטחינהצ'יפססלט ?
ההגבלה היא בעיקר בגלל הפיתה שהיא מקמח לבן- ואני סובל מסוכרת
30/12/2015 | 03:27
11
79
ובכלל אני לא אוכל לחם בגלל סכנת השמנה. במקומו אני אוכל בורגול ואורז מלא
הבנתי. רק שבורגול נראה לי דומה במהותו ללחם (חיטה).
30/12/2015 | 14:33
2
13
בורגול דומה ללחם חיטה מלא אבל יותר משביע מלחם
30/12/2015 | 15:44
59
שהייתי אוכל לחם הייתי אוכל בין חצי לחם ל שלוש רבע לחם ליום. עכשיו כמויות הדגנים שאני אוכל ( בורגול ו אורז מלא) הם בהתאם לדיאטה- אין לי בולמוס לאכול לחם טעים
ממה שאני קראתי
31/12/2015 | 13:56
44
ממה שאני קראתי, תהליך עיבוד לרוב מעלה את האינדקס הגליקמי, כי הפחמימות נוטות להפוך ל"זמינות" יותר. כלומר, צפוי שלבורגול יהיה אינדקס גליקמי נמוך יותר מלמוצר אנלוגי ב"מלאות" שלו, אבל מקמח.
לקרנף לבן שאלה
31/12/2015 | 00:31
4
56
הי קרנף, אני גם סובלת מסוכרת, אתה מוכן לשלוח לי במסר פרטי את שם הדיאטנית שלך ? הייתי אצל מישהי (טבעונית בעצמה) ומאוד התאכזבתי ולכן אשמח לקבל המלצתך.
תודה רבה.
הדיאטנית שלי היא מקופת חולים כללית ירושלים
31/12/2015 | 01:45
1
57
היא לא צמחונית או טיבעונית. אבל נותנת דיאטה טבעונית לטבעונים. כך היא המליצה לי לאכול חצי טופו ליום כדי לא לאכול יותר מדי קטניות עם פחממות ודגנים . היא מסוגלת להציע לך מזון צמחוני. אבל תתן לך דיאטה טבעונית.  .
הורדתי גם הרבה משקל אצלה.

תודה קרנף - עניתי לך בפרטי
31/12/2015 | 21:16
3
באיזו קופת חולים את?
31/12/2015 | 17:58
1
43
אני מכירה במכבי דיאטנית טבעונית שמתמחה בסכרת (מקבלת בראשון לציון). אם תרצי אוכל לתת לך את הפרטים שלה
נטע
31/12/2015 | 21:15
33
קודם כל תודה, אני לא במכבי אבל אין לי בעיה ללכת גם באופן פרטי, חשוב שהדיאטנית תהיה זמינה גם בין הפגישות כדי שבזמני משבר וקושי יהיה אפשר לשוחח איתה.
אשמח לקבל ממך את שמה במסר פרטי.
תודה רבה.
בדיוק היום בעבודה לכבוד סיום השנה
31/12/2015 | 17:56
2
58
הביאו כל מיני מאכלים ובין היתר היה גם פלאפל. למרות שהיו פיתות אני וויתרתי על זה ולקחתי כמה כדורי פלאפל בצלחת. לפעמים כיף לאכול אותם גם ככה בלי פיתה, אם הבעיה היא רק בפיתה ולא בפלאפל עצמו
אצלנו הביאו עמדת ופל בלגי טבעוני וסיידר. מגניבים.
01/01/2016 | 01:34
1
11
01/01/2016 | 04:11
35
יפה. גם אני התלהבתי מזה שסוף סוף הביאו אוכל טבעוני, דבר שקורה אולי פעם בשנה. קצת גרם לי לשבור דיאטה אבל העיקר שיכולתי גם כן להנות
מעניין הקצח במתכון
29/12/2015 | 11:30
1
65
הכנתי ביום העצמאות פלאפל, היה ממש טעים. במתכון שאני השתמשתי בו (שקיבלתי מחברה) היה גם קמח מלא (רבע כוס על חצי קילו חומוס) והנבטתי את גרגרי החומוס. גם כמויות עשבי התיבול היו קצת שונות. המסקנה שלי היא שזה מאד טעים אבל להבא אני מעדיפה לקנות. שזה בדרך כלל בתקופה של הנקיונות לפסח
בכל אופן, עכשיו אני נזכרת שלא הכנתי את כל הכמות, ונשארה קופסה קטנה עם עיסת-פלאפל במקפיא של המקרר. 
גם אני מכין עיסת פלאפל בכמות ומקפיא אותה בכמה שקיות קטנות.
29/12/2015 | 17:29
44
ואגב, המתכון של הקוסם כאילו נגנב ממחברת המתכונים שלי. כמעט אחד לאחד...חוץ מהקצח שאינני מבין מה תפקידו בכוח. 
זו לא ממש מתקפה , המתכונים לא מלאים
31/12/2015 | 08:54
1
67
כך לא עושים פלאפל וחומוס 
אם קבעת שכך לא עושים בא למד אותנו איך כן עושים.
31/12/2015 | 12:07
52
אל תשאיר אותנו רעבים. זה לא הוגן.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 15:56
2
 מחפשים פעילויות נחמדות לילדים בימים הגשומים של השנה?
היכנסו עכשיו לפורום יוצרים עם ילדים וקבלו רעיונות מקוריים!

מתעניינים בבר אקטיבי לאירוע מושלם? יש לכם שאלות לגבי בחירת האלכוהול?
היכנסו עכשיו לפורום בר אקטיבי ותקבלו תשובות להכל!

ההתמכרות שלך מפריעה לך לנהל אורח חיים תקין?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום התמכרות למין

מחפשים מטפל סיעודי עבור היקרים לכם מכל? יש לכן שאלות לגבי זכויותיו?
היכנסו עכשיו לפורום טיפול בקשישים ותקבלו מענה לשאלותיכם!

מתעניין בקרב מגע ומעוניין לקבל פרטים נוספים?
היכנס עכשיו לפורום קרב מגע הגנה עצמית ותקבל תשובות לכל השאלות!

חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
דיאטת איזון און ליין
איזון בליווי מלי תבור
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה