לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'חלב שקדים אורגני'
חלב שקדים אורגני
30/06/2016 | 10:08
3
88
הי לכולם,
רכשתי חלב שקדים אורגני של חברת "אדמה". הוא אחלה אבל נוטה להתפרק בקפה. יש דרך למנוע זאת? תודה!
לצפיה ב-'איך אפשר למנוע?גם סויה ואורז מתפרקים ויוצרים מיני גושים'
איך אפשר למנוע?גם סויה ואורז מתפרקים ויוצרים מיני גושים
01/07/2016 | 19:52
2
18
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
17/07/2016 | 11:31
10
מצטרפת אליה ואשמח לתשובה
לצפיה ב-'השוואת טמפרטורות -לקרר קצת את הקפה או לחמם את '
השוואת טמפרטורות -לקרר קצת את הקפה או לחמם את
17/07/2016 | 14:41
6
החלב הצמחי.
נכון שבהכנת קפה במכונה ההתפרקות לא קורית? כי הקפה מקורר מרותח לחמים, ולפעמים גם החל"צ עצמו מחומם.
בלי מכונה, לפני שמוזגים - כדאי לקרר קצת את הקפה, ולפחות להשאיר את החל"צ קצת בחוץ שיעלה טמפ' אחרי שיצא מהמקרר.

לצפיה ב-'פרחי סמבוק וביו 25 אל מול משאף מקופת חולים'
פרחי סמבוק וביו 25 אל מול משאף מקופת חולים
28/06/2016 | 23:25
1
73
היי, (לא יודעת אם זה פורום נכון להודעתי..)
אני סובלת כבר כמה חודשים מבעיות קוצר נשימה. באבחנה של רופא ריאות (בדיקת תפקודי ריאה וסיטי) עלה שיש לי "משהו דומה לאסטמה" כדבריו והוא נתן לי משאף לחודשיים (לא סטרואידים על פי בקשתי). במקביל הלכתי לנתורופתית בקופת חולים שנתנה לי תזונה מעיקה וקשה עד דמעות ואמרה שאקח ביו-25 ואשתה תמצית פרחי סמבוק.
אתמול לקחתי לראשונה את הסמבוק (כפית מהחליטה במים חמים וחיכיתי רבע שעה וסיננתי). אחרי כמה שעות היו לי כאבי בטן נוראים והקאתי כמה פעמים. אציין שכבר שנים לא הקאתי ולא היו לי כאבי בטן. האם הסמבוק אלרגני? האם צריך פחות מכפית?? לא הודרכתי כראוי??
לגבי הביו 25 - ראיתי שזה טוב למערכת העיכול בעיקר. מה זה קשור לבעיות הנשימה והריאות שלי?
תודה על הקריאה ועל התגובות.

לצפיה ב-'יותר מתאים פורום כלשהו של רפואה טבעית.'
יותר מתאים פורום כלשהו של רפואה טבעית.
29/06/2016 | 11:22
15
לצפיה ב-'מיזם טבעוני בהדסטארט'
מיזם טבעוני בהדסטארט
27/06/2016 | 10:45
3
114
מקווה שאני לא עוברת על חוקי הפורום, אם כן - נא למחוק
אבל נתקלתי במיזם הזה לסופר טבעוני אינטרנטי (אין לי שום קשר ליוזמים שלו) שגם אמור להוזיל את מחירי המוצרים הטבעוניים, גם להיות נגיש לכל הארץ, גם מתעתד לתרום 50% מהרווח לעמותות טבעוניות וגם להעסיק בעלי מוגבלויות. יותר טוב מזה? אני תרמתי
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=19227
לצפיה ב-'ריבוי מיזמים קהילתיים זה משמח. סתם לצורך דיון, '
ריבוי מיזמים קהילתיים זה משמח. סתם לצורך דיון,
27/06/2016 | 13:11
1
112
נדמה לי שמודלים עסקיים כאלה לא מחזיקים מעמד לאורך זמן.
מזנונים התנדבותיים אקטיביסטיים (בארץ ובעולם); הבר קיימא שהיה מתוקתק להפליא גם כן לא שרד.
מעניין אם מישהו מכיר דוגמה לעסק קהילתי כזה שמחזיק מעמד יותר מ-5 שנים ברצף?

ספציפית על המיזם הזה:
הנ"ל אמור להיות עסק אינטרנטי עם מחסן, למיטב הבנתי,
ראיתי את השוואת המחירים שלהם לבין קניה בסופר רגיל, ותהיתי אם נלקחה בחשבון עלות המשלוח של מוצרים בקירור.
מבטיחים מחירי מוצרים בכמעט עלות + 50% מהרווח מתוכנן להתרם, מעניין אם זה יתגלה כאפשרי לתחזק כך עסק של מסחר.
לצפיה ב-'גם לי עלו תהיות כאלה'
גם לי עלו תהיות כאלה
27/06/2016 | 14:20
76
על המיזם הזה ספציפית. מה גם שבמקביל נפתחה חנות אינטרנטית-טבעונית עצמאית ואני תוהה עד כמה יהיה ביקוש ואם ואיך זו תחרות.
יש לי חברה שמתעסקת עם יזמות חברתית, שלחתי לה את השאלה על אורך החיים של מיזמים כאלה. אעדכן כשתענה
לצפיה ב-'מקווה שיצליחו'
מקווה שיצליחו
28/06/2016 | 09:51
56
שלום ימימה,

אלה שני חבר'ה מהיישוב שלי, גן יבנה.
אני מפרגן להם, ומאחל להם שיצליחו.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-' טבעונות 2016'
טבעונות 2016
27/06/2016 | 15:46
115
קישור ליוטיוב לצפייה בוידאו מעולה על המקום של טבעונות בעולם בשנת 2016.
מומלץ מאוד לצפייה 
לצפיה ב-'טבעונות בלי קטניות, דגנים, אבקות, תוספים, מיצים ובלנדרים.'
טבעונות בלי קטניות, דגנים, אבקות, תוספים, מיצים ובלנדרים.
24/06/2016 | 02:22
12
171
(אני לוקח בי-12 כל יום). האם זה אפשרי? כנראה שכן. השאלה היא איך מקבלים את כל מה שצריך במידה מספקת ממה שנשאר (ירקות, פירות, אגוזים, זרעים, עשבי תיבול ותבלינים) ומרגישים סבבה. כי זה לא משהו שהצלחתי לעשות עד כה. הבעיתיות היא להגיע לכמות חלבון מספקת (מינימום 100 גרם- אני מתאמן סדיר), ויחס מאוזן של אומגה 3 לעומת אומגה 6. כמו כן, לא להגיע להפרזה של דברים אחרים (ויטמנים, מינרלים, סיבים) כתוצאה מצריכה מסיבית של המזונות האפשריים במאמץ לאזן.

אשמח לעיצות מבעלי/ות נסיון.

תודה.
לצפיה ב-'יש סיבה שאתה נמנע מקטניות?'
יש סיבה שאתה נמנע מקטניות?
24/06/2016 | 07:57
1
38
לצפיה ב-'כן'
כן
25/06/2016 | 10:36
41
לצפיה ב-'היי'
היי
26/06/2016 | 13:46
1
116
אני לא מומחה או בעל נסיון; רק קצת מחשבות אישיות.

אם לא הייתי אוכל שמן מתוסף, הייתי מתעלם מבדיקת יחס אומגה 3 ל-6.
לא הייתי דואג להפרזה של ויטמינים, מינרלים וסיבים.
לא הייתי בודק כמה חלבון בדיוק אני צורך, במידה ואני מרגיש טוב באימון והתוצאות לטעמי, בגבולות ההגיוני.

הסיבה הגנרית לכל הלעיל הוא שהם כולם נסמכים על מספרים, אשר נקבעו בדרכים כלשהם, וזה פשטני מדי מכדי לסמוך על אלו.

הייתי אוכל כמות טובה של ירק שורש אני מניח (בטטה, תפו״א). עלים ירוקים כמה שיותר. מגוון ירקות. פטריות. במידה - אגוזים, טחינה, גרעיני חמניה.

הייתי גם מנסה לאכול קטניות מותססות, אם זה איכשהו מתאפשר; למשל, להכין בעצמי יוגורט סויה לא ממותק - זה שהייתי קונה בגרמניה מכיל רק סויה, מים וחיידקים, אין בו פחמימות ויש יותר חלבון מביוגורט חלב פרות גנרי. או שהייתי מנסה לאכול טמפה (באירופה גם טעמתי טמפה מחומוס).

הייתי גם מנסה אולי להכין לחם מוחמץ מאוד מאוד, אם זה איכשהו מתאפשר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/06/2016 | 21:07
58
אני מייחס למספרים משמעות מתוך ניסיון ולא מתוך הסתמכות על תיאוריה. גיליתי בדרך הרעה מה קורה כשיש יותר מדי ופחות מדי ממשהו. ניסיתי את הצעותיך בקונסטלציה זו או אחרת והן לא צלחו לצערי. סויה וכל קטניה אחרת, מותססת או לא הן מחוץ לתחום. מוצרי חלב לא רלוונטיים.

לצפיה ב-'אני טבעונאית'
אני טבעונאית
28/06/2016 | 11:04
7
109
חיה על 80% פירות, מעט מאד אוכל מבושל (3 פעמים בשבוע, ארוחה אחת, נקיה מאד) ועלים ירוקים.
מקבלת הכל מן הצומח, אוכלת אוכל טבעי, בריאה ומאושרת
לצפיה ב-'80% פירות?'
80% פירות?
30/06/2016 | 21:13
6
88
מהיכן הגוף שלך מקבל חלבון?
לצפיה ב-'למשל'
למשל
01/07/2016 | 17:32
3
79
נבצע חישוב גס ביותר, רק לשם המחשה: הזנתי 1600 קלוריות מבננות, ו-400 קלוריות ממנגולד. יצא 57.2 גרם חלבון. לפי המלצות סטנדרטיות, זו כמות מספקת לאדם במשקל 70 ק״ג.
לצפיה ב-'תקני אותי אם אני טועה'
תקני אותי אם אני טועה
01/07/2016 | 19:56
2
89
אבל הספירת חלבון הזאת לא ממש מדויקת כיוון שמדובר בחלבון חסר אין בו את כל חומצות האמינו החיוניות.

לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
01/07/2016 | 20:58
1
94
אפשר גם לבדוק את חומצות האמינו החיוניות.

הזנתי לשם יותר גיוון:

800 קל בננה
400 קל תפוח
400 קל אפרסק
200 קל מנגולד
200 קל תרד

התוכנה מכוונת להציג את המומלץ לי - גבר בגיל 25-30 במשקל 65 קג.

חוץ משומן, ויטמין b12, ויטמין d וסלניום - עברתי את כל הדרישות היומיות, כולל של כל חומצת אמינו חיונית.
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
01/07/2016 | 21:02
81
לצפיה ב-'מפירות :)'
מפירות :)
03/07/2016 | 15:06
1
71
אין לנו צורך בכמויות החלבון שמפמפמים לנו כל היום שצריך.
לצפיה ב-'את זה בדיקת דם יכולה לומר...'
את זה בדיקת דם יכולה לומר...
03/07/2016 | 21:15
64
יש את הבדיקה שבודקת תוצר של פירוק תאי שריר...
כשאין מספיק חלבון אז הגוף מפרק בעיקר שריר...
אני לא זוכר את השם שלה אבל זה נעשה במסגרת בדיקות דם רגילות
לצפיה ב-'שקדים - לקלף את הקליפה? לפני ההשריה אחריה?'
שקדים - לקלף את הקליפה? לפני ההשריה אחריה?
25/06/2016 | 10:25
3
74
ברצוני לדעת אם יש להסיר את הקליפה מהשקדים (שהרי היא מכילה ציאניד) או שמספיק לשטוף היטב?

כמו כן אני רוצה להשרות את השקדים, גם כאן השאלה _ האם אפשר להשרות עם הקליפות?

תודה
לצפיה ב-'אין מסקנה חותכת לפה או לפה.'
אין מסקנה חותכת לפה או לפה.
25/06/2016 | 11:25
72
ניסיתי לברר גם את השאלה הזו ומתברר שחלק מהיצרנים כן עושים חמאת שקדים עם הקליפה,כי אין איסור רשמי.יש תזונאים שטוענים שכמות שקדים קטנה עם הקליפות לא מזיקה ויש האוסרים..שמשרד הבריאות יקבע עמדה
לצפיה ב-'קליפות והשריות'
קליפות והשריות
25/06/2016 | 20:10
1
89
לגבי הקליפה, כמויות הציאניד בקליפות של שקדים הן זניחות. השקדים שבקליפותיהם יש כמות לא זניחה של ציאניד הם השקדים המרים. זהו זן לגמרי אחר שלא אותו אתה אוכל. בהנחה שאתה לא אוכל קילוגרמים של שקדים כל יום, אין צורך לקלף.
ההשרייה דווקא יכולה לתת רווח מסוים. בקליפה יש טנין שהוא מעכב ספיגה של סידן וברזל, והשרייה תפחית את רמות הטנין.
בקיצור, תרגיש חופשי לאכול את השקדים עם הקליפה. כן, השריית השקדים (עם הקליפה) תעלה את האיכות של השקדים מבחינת התרומה התזונתית שלהם.
לצפיה ב-'תודות'
תודות
25/06/2016 | 22:21
8
לצפיה ב-'אוף'
אוף
24/06/2016 | 15:14
3
147
קניתי בצק שמרים של מעדות וגיליתי בו אינזימים. מישו יודע אם טבעוני...
לצפיה ב-'אם זה חשוב, אז שווה לפנות לחברה'
אם זה חשוב, אז שווה לפנות לחברה
24/06/2016 | 16:59
2
112
המקור יכול להיות טבעוני או מהחי, בתלות במאפיה הסצפציפית. 
מצטער שאני לא יודע את התשובה לגבי המוצר הספציפי הזה.

ובמטותא, תיקון אחד למען הדורות הבאים- אנזימים, לא אינזימים
לצפיה ב-'אגב, הכוונה לחברת מעדנות.'
אגב, הכוונה לחברת מעדנות.
24/06/2016 | 17:51
1
92
וסליחה על האנזימים...
לצפיה ב-'גם לאנזימים אין זימים...'
גם לאנזימים אין זימים...
24/06/2016 | 20:37
102
בעבר הוזכר שמעדנות משתמשים באנזימים מהחי. אבל מאז אולי השתנו דברים.
וכמו שגידי המליץ - שווה לברר בחברה.
לצפיה ב-'הטופו קפא לי'
הטופו קפא לי
23/06/2016 | 22:15
1
121
שמתי שתי חבילות טופו בחלק העליון של המקרר, ליד המאוורר והטופו קפא. האם אחרי שיפשיר יהיה עדיין טוב לשימוש?
לצפיה ב-'בוודאי. מקסימום המרקם קצת ייפגע'
בוודאי. מקסימום המרקם קצת ייפגע
24/06/2016 | 01:21
13
לצפיה ב-'שאלות: על "קרמה" ועל דגי קרב'
שאלות: על "קרמה" ועל דגי קרב
21/06/2016 | 18:51
10
119
1. אז מה הסיפור עם קרמה? חלק מהמוצרים שלהם על המדף עם ארנב, חלק בלי, והם מופיעים באפליקציה כתקינים למרות ששוב ושוב נאמר בזמנו שהחברה מקבלת אישור באפליקציה רק אם כל המוצרים שלה נקיים.

2. דגי קרב - אז מוכרים אותם במיכלים קטנטנים והם בודדים כי הם נלחמים בזכרים אחרים. יש סיבה שלא מוכרים אותם עם נקבות להפגת השעמום, למעט חסכון כספי ואכזרי? מה עושים עם כל הנקבות? או שחלק מהדגים הם למעשה נקבות?
לצפיה ב-'חברת "קרמה" לגיטימית, סחר בבעלי-חיים (כולל דגים) לא.'
חברת "קרמה" לגיטימית, סחר בבעלי-חיים (כולל דגים) לא.
21/06/2016 | 22:49
2
84
ככל הידוע לי, חברת "קרמה" לא מבצעת ניסויים בבעלי-חיים, זה גם מוצהר באתר שלהם. יכול להיות שחלק מהאריזות הן ממהדורה ישנה יותר ולכן לא מסומנות.
שיטות הבדיקה של מוצרים וחומרי-גלם הן חלק מהמדיניות של חברה מסחרית, כך שגם אם הם בודקים באמצעות התעללות בחסרי-ישע רק חלק מהחומרים, הם לא יכולים להיחשב כחברה שלא מבצעת ניסויים בבעלי-חיים.

באשר לדגי קרב שנמכרים כמו חפצי-נוי במיכלים קטנטנים, זו פשוט התעללות נוראית. בטבע הם לא חיים לבד והם בטח לא נועדו לקישוט, למרות שהם יפים.
בכלל, כל האסון המתמשך הזה של סחר בבעלי-חיים, לא שונה מסחר בילדים או סחר בנשים.

לצפיה ב-'לפני כמה שנים כשדיברו על סימון הארנב'
לפני כמה שנים כשדיברו על סימון הארנב
22/06/2016 | 07:49
1
55
אמרו שיש תקופת ביניים שבה לא היתה חובה לסמן, או שמשרד הבריאות אסר את הסימון או משהו כזה. אבל בכל זאת, כבר עברו כמה שנים מאז, מה הסיכוי שיש עדיין סטוקים של מוצרים בני כמה שנים?
לצפיה ב-'אני חושבת שרק האריזות ישנות, לא המוצרים.'
אני חושבת שרק האריזות ישנות, לא המוצרים.
22/06/2016 | 16:31
42
בכל אופן, אני מקווה שרק האריזות ישנות ולא המוצרים.
אני משתמשת לעתים קרובות בסבון ובקרם ידיים של "קרמה", לא נתקלתי בבעיה עם אף אחד מהמוצרים שלהם.

במקרה של ספק, תמיד אפשר לפנות אל החברה דרך האתר שלה. מניסיוני האישי עם פניות כאלו לחברות שונות, הן בד"כ ישמחו לענות לך וגם יודו לך על ההתעניינות במוצרים שלהן.

לצפיה ב-'הנקבות פחות "מרשימות", הן נמכרות לדעתי רק לצרכי הרבעה.'
הנקבות פחות "מרשימות", הן נמכרות לדעתי רק לצרכי הרבעה.
22/06/2016 | 12:05
6
71
דגי קרב לרוב נקנים ע"י אנשים שלא מבינים בגידול דגים, רק כקישוט לשולחן, לעצמם או כמתנה לאחרים.
לא חושבים על חברה לדג, וגם את המוכרים זה לא מעניין.
אילו הדג עצמו היה מעניין, לא רק כקישוט, מלכתחילה לא היה נכלא במיכל מזערי.
לצפיה ב-'ודאי. אגב, הוא לא צריך אספקת חמצן קבועה במים,'
ודאי. אגב, הוא לא צריך אספקת חמצן קבועה במים,
25/06/2016 | 09:37
5
43
כמו ששמים באקווריומים נורמליים (עם הצינור שמבעבע)? הוא מסתדר ככה?
לצפיה ב-'הדג לבד והמיכל קטן, נכנס חמצן מלמעלה.'
הדג לבד והמיכל קטן, נכנס חמצן מלמעלה.
26/06/2016 | 12:03
4
45
נראה לי שתוספת החמצן זה כשיש הרבה דגים יחד במקום מוגבל.
מסתדר? הוא חי. זה המינימום שדרוש כדי שיחזיק מעמד בחנויות עד למכירה, זה כל מה שמעניין סוחרים, כמו בכל תחום סחר.
מקסימום תועלת במינימום הוצאה. האינדיבידואל באמצע לא מעניין.

לצפיה ב-'לדג הזה מנגנון נשימה יחודי שמאפשר לו נשימת אויר חופשי'
לדג הזה מנגנון נשימה יחודי שמאפשר לו נשימת אויר חופשי
26/06/2016 | 14:53
2
65
המצוי מעל פני המים. מנגנון שהתפתח , כך נראה, יחד עם סביבת המחיה הטבעית שלו בטבע במים רדודים. הוא לא חייב מים רוויי חמצן לנשימה כמו אצל מרבית הדגים האחרים.

לצפיה ב-''
27/06/2016 | 08:16
לצפיה ב-'בני אדם תמיד ימצאו איך להפוך יתרון של מישהו לטרגדיה שלו.'
בני אדם תמיד ימצאו איך להפוך יתרון של מישהו לטרגדיה שלו.
27/06/2016 | 09:39
6
לצפיה ב-'כמובן, לזה היתה הכוונה.'
כמובן, לזה היתה הכוונה.
27/06/2016 | 08:15
2
לצפיה ב-'מה דעתכם על הטענה שמדובר ב"עזים מאושרות" ?'
מה דעתכם על הטענה שמדובר ב"עזים מאושרות" ?
20/06/2016 | 18:00
8
151
כלומר, אם אתם טבעונים, ברור שדעתכם שלילית, אבל איך משכנעים את המתלבטים שזו אחיזת עיניים ?
לצפיה ב-'שואלים אותם אם גם בדרך למשחטה הן מאושרות'
שואלים אותם אם גם בדרך למשחטה הן מאושרות
21/06/2016 | 08:46
1
105
ואם הם חושבים במקרה שכיף להן בבית המטבחיים מצרפים להם את זה.

לצפיה ב-'או את זה:'
או את זה:
21/06/2016 | 08:53
75
לצפיה ב-'היכן נכתב "עיזים מאושרות" ? מדוע לדעתך זו אחיזת עיניים ?'
היכן נכתב "עיזים מאושרות" ? מדוע לדעתך זו אחיזת עיניים ?
21/06/2016 | 17:56
5
87
שלום לך,

אני מניח שמדובר בשינוי שנובע ממסעות ההסברה של הארגונים הטבעוניים והפעילים הטבעוניים (כמו מיקי חיימוביץ'), ולעניות דעתי מדובר בשינוי מבורך.
צריך לזכור, שטבעונות יכולה להיות מבוססת על התנגדות עקרונית לקטילת בעלי חיים, אך היא יכולה להיות מבוססת אך ורק על כך שתעשיית המזון מן החי כרוכה בגרימת סבל מיותר ובלתי ראוי לבעלי החיים.
נראה לי שטבעוני או צמחוני שמבסס את תפיסת עולמו על הנימוק השני, עשוי לתמוך בתו "חי בריא" אם הוא ישתכנע שאמות המידה למתן תו זה מבטיחות תנאי מחיה נאותים לבעלי החיים ומונעת גרימת סבל בתי ראוי לבעלי החיים.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'נראה לי שלשחוט בעלי חיים זה לא בדיוק מניעת סבל'
נראה לי שלשחוט בעלי חיים זה לא בדיוק מניעת סבל
22/06/2016 | 10:19
3
59
בלתי ראוי לבעלי חיים.

(וזה גם מבלי להתייחס לכך שעדיין לוקחים חלב שלא מיועד לנו, דבר שגורם לעז להמשיך לייצר חלב).

טבעונות מתנגדת לניצול בעלי חיים, לא תומכת בניצול בתנאים משופרים.
לצפיה ב-'נראה לי שעשויות להיות מספר תפיסות עקרוניות לגבי טבעונות'
נראה לי שעשויות להיות מספר תפיסות עקרוניות לגבי טבעונות
22/06/2016 | 10:46
1
64
שלום לך,

אין ספק שטבעונות היא פרקטיקה של הימנעות מצריכת מוצרים שמקורם בבעלי חיים בכלל ומאכילת בעלי חיים בפרט.
אבל, נראה לי שיכולות להיות מספר תפיסות עולם מוסריות בבסיס הטבעונות:
תפיסה אחת, בה את מחזיקה, גורסת שאסור לנצל בעלי חיים בכלל, ללא קשר לשאלה אם נגרם להם סבל כלשהו בתהליך לקיחת המוצר מהם, משום שלבעלי החיים זכויות משל עצמם, כולל זכות הקנין והבעלות בביצים שהם מטילים, בחלב שהם מייצרים בגופם, בצמר שצומח על גופם כו'. לפי גישה כזו אסור למשל גם ליטול ביצים שתרנגולות מטילות כשהן מתהלכות חופשיות בחצר ביתי, גם אם אינני גורם להן שום סבל (אינני קוצץ את המקור שלהן, אינני דוחק אותם בכלובים, אינני קוטל את האפרוחים שלהם וכו').
תפיסה אחרת בה ניתן להחזיק, היא שלבעלי החיים אין זכויות משל עצמם, ולכן מותר "לנצל" את המוצרים המופקים מגופם, ובלבד שגידול בעלי החיים ולקיחת המוצרים מהם אינם כרוכים בגרימת סבל לבעלי החיים הללו. כך, בדוגמא שנתתי לעיל, אדם המחזיק בתפיסה זו יסכים לאכול את הביצים (או ללבוש סוודר מצמר כבשים) משום שלבעלי החיים לא נגרם כל סבל במהלך גידולם ולקיחת המוצרים מהם.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'גם בגישה השניה - לקחת באופן קבוע ביצים מתרנגולת'
גם בגישה השניה - לקחת באופן קבוע ביצים מתרנגולת
22/06/2016 | 14:39
51
זה גורם לה לסטרס חריף ולהטלה מואצת. ותעשיית הצמר בהחלט גורמת סבל רב לכבשים.
לצפיה ב-'טבעונות אבולישניסטית לא תומכת. טבעונות רווחה כן.'
טבעונות אבולישניסטית לא תומכת. טבעונות רווחה כן.
22/06/2016 | 11:56
97
אלה שתי התפיסות הטבעוניות הנפוצות (ומנוגדות) שמציג אורי. אבולישניזם לעומת רווחה.
רוח הפורום הזה מושתתת על הגישה האבולישניסטית.
לצפיה ב-'אני לא יודע בוודאות גמורה שזו אחיזת עיניים'
אני לא יודע בוודאות גמורה שזו אחיזת עיניים
22/06/2016 | 14:27
59
זו הסיבה ששאלתי. אני יודע שמאחורי כתבות תדמית של מחלבות "טבעיות" ופסטורליות מסתתרת אכזריות מחרידה (קרא למשל "עזים וכבשים בתעשיית החלב" באנונימוס), ושלולים המשווקים עצמם כ"לולי חופש" משמשים בפרקטיקות ממש מזעזעות. מה גם שאפרוחות ועגלות שמשמשות את התעשייה עברו עיוותים גנטיים שגורמים להן כאבים עזים כל חייהם ומוות בגיל צעיר מאד. לגבי עזים אני לא בטוח, אני מתקשה למצוא מידע. מכל מקום, לא ברור מהכתבה גורלם של הגדיים. אני מניח שהם מפוטמים ונשחטים. ומן הסתם גם האמהות לא נשארות במרעה כאשר תפוקת החלב שלהן פוחתת. לגבי עזים מאושרות, זהו הכיתוב מתחת לתמונה בכתבה.
לצפיה ב-'תזונאית לאשה בהריון'
תזונאית לאשה בהריון
19/06/2016 | 15:56
3
63
שלום לכולם,
אני בחודש שביעי של הריון, ובבדיקות גילו שאני ממש על הגבול להיות עם סכרת הריון (כלומר המדדים תקינים, אבל ממש על הגבול).
הרופא אמר שאין צורך במעקב נוסף אבל ביקש שאפגש עם תזונאית שתתן המלצות להמשך.
הייתי היום אצל מישהי של קופ"ח, ואני לא מאוד מרוצה...
הייתה לי הרגשה שהיא לא יודעת איך להתמודד ומה להציע לי לאכול שאינו מן החי. מבחינתה צריך להוריד את כמות הפחמימות, ומכיוון שהיא סופרת גם דגנים, גם קטניות וגם פירות תחת פחמימות לא היה לה כ"כ מה להציע לי.

אשמח להמלצה לתזונאית שמבינה בתזונה צמחונית/טבעונית ועובדת עם נשים בהיריון, רצוי מאיזור תל אביב.

תודה!
לצפיה ב-'לא מכירה תזונאית, אבל '
לא מכירה תזונאית, אבל
20/06/2016 | 12:36
85
בהריון הקודם נעזרתי בנטורופת דרך הרפואה המשלימה (במקרה שלי זה היה גלעד אדרעי ממרפאת ארלוזורוב בת"א, בכללית). אז לא הייתי טבעונית, אבל לגמרי יש לי תחושה שהוא יידע להתמודד אפילו עם זה
לצפיה ב-'לדעתי יש לך יותר מזל בפייסבוק בקבוצות של הטבעונים.'
לדעתי יש לך יותר מזל בפייסבוק בקבוצות של הטבעונים.
20/06/2016 | 14:39
67
יש המון תזונאיות טובות, ואני די בטוחה שרובן יודעות להתמודד עם סוכרת הריון.
כנסי לקבוצות של הורים טבעונים בפייסבוק ותקבלי שם מידע, אפילו רק תקישי בחיפוש "תזונאית" וישר תקפוצנה לך אפשרויות רבות
לצפיה ב-'כאן יש רשימה של תזונאיות טבעוניות/ידידותיות'
כאן יש רשימה של תזונאיות טבעוניות/ידידותיות
22/06/2016 | 10:42
177
לטבעונים כולל פירוט התמחות ואיפה הן בארץ:

ואנונימוס מציעים בתל אביב יעוץ תזונתי במחיר מוזל:

לצפיה ב-'שאלה לטבעונֵי שנות ה-90'
שאלה לטבעונֵי שנות ה-90
19/06/2016 | 21:48
3
154

(שואלת בשם חָבֵרה)
מי זוכר\ת גלידה בטעמי שוקולד או רום וצימוקים בקופסת פלסטיק שקופה?
היא מחפשת את החֵבְרה המייצרת: 100% בטוחה שהיתה תוצרת הארץ, שאלנו כבר בקהילת העבריים ולא זכרו מוצר כזה.

לצפיה ב-'נשמע כמו משהו מהטעמים הישנים של קרמיסימו או'
נשמע כמו משהו מהטעמים הישנים של קרמיסימו או
20/06/2016 | 01:46
2
113
לה קרמריה או כל מה שבא אז ועכשיו בקופסאות אובליות של 1 ק"ג.
לא זכורים לי היצרנים, אפשר לחפש לפי המותגים הנ"ל. לרוב זה היה נסטלה או שטראוס, נדמה לי.
לצפיה ב-'מודה שלא חשבתי בכיוון הזה בכלל '
מודה שלא חשבתי בכיוון הזה בכלל
20/06/2016 | 08:09
14
לצפיה ב-' לא זו ולא זו, כנראה יצרן מקומי קטן. אנסה לאתר את בעלי'
לא זו ולא זו, כנראה יצרן מקומי קטן. אנסה לאתר את בעלי
23/06/2016 | 11:37
38
הצרכניה של ימי ילדותי, אולי הם זוכרים  
לצפיה ב-'בישולים לסופש'
בישולים לסופש
16/06/2016 | 22:12
11
42
לצפיה ב-'טופו מרוקאי...'
טופו מרוקאי...
16/06/2016 | 23:04
1
96
לצפיה ב-'שילוב מתכונים...'
שילוב מתכונים...
16/06/2016 | 23:14
67

http://www.chef-israel.co.il/מתכון-דג-מרוקאי-חריימה/ מפה הרוטב:

לא היה פלפל חריף, אז הכנתי עם יחסית הרבה פלפל לבן. ובמקום פירורי לחם בקציצות שמחתי תחליפי ביצה. 2 כפות אבקה וכף של מוכן (הייתי צריךה לשים פירורי לחםפ.. ככה זה יוצא הרבה יותר טוב...)

תחליף ביצה-כוס קורנפלור 2 כפיות א. אפיה 2 כפיות גואר גם )שמים כף מהתעורבת עם כף שמן. מערבבים היטב, מוסיפים ארבע כפות מים ומערבבים לעיסה צמיגית, זו כמות של תחליף ביצב אחד(
לצפיה ב-'כדורי סויה'
כדורי סויה
16/06/2016 | 23:05
7
83
לצפיה ב-'הכדורים עם הפסטה'
הכדורים עם הפסטה
16/06/2016 | 23:06
69
לצפיה ב-'מתכון לכדורי סויה'
מתכון לכדורי סויה
16/06/2016 | 23:06
5
74
קציצות:
שן שום כתושה
8 קוביות עשבי תיבול איטלקי דורות
חצי כוס שבבי סויה לפני השריה, להשרות ולסחוט
כפית שטוחה פפריקה
כפית שטוחה כמון
שני תחליף ביצה (מבוסס על התחליף של גבי: כוס קורנפלור, שתי כפות א. אפיה שתי כפות גואר גם, כדי להכין תחליף שמים כף אבקוה כף שמן, מערבבים היטב ואז ארבע כפות מים, מערבבים עד לעיסה צמיגית כזאת......)
כפית שטוה כורכום
קורט פלפל לבן
3-4 כפות פירורי לחם
1/4-1/3 כפית מלח

מערבבים הכל ומכינים כדורים.

רוטב-שן שום פרוסה
רסק 100 גרם,
מים לפי הצמורך והטעם
4-5 קוביות עשבי תיבול איטלקי דורות
כפית כמון
כפית פפריקה

לטגן את שן השום, להוסיף את התבלינים, להוסיף מים את הכדורים ואז את עשבי התיבול. לבשל-15-20 דקות.

לצפיה ב-'הכל נראה מעולה! מה עושה מי שאין לו גואר גאם?'
הכל נראה מעולה! מה עושה מי שאין לו גואר גאם?
17/06/2016 | 09:21
2
13
לצפיה ב-'לסויה לא יודעת'
לסויה לא יודעת
17/06/2016 | 14:20
53
לטופו לא צריך בעיקרון
לצפיה ב-'מצאתי דרך...'
מצאתי דרך...
22/06/2016 | 15:39
26
פשוט לקחת את העיסה של הכדורי סויה בלי התחליף ביצה ולאפות רבע שעה על 180-200 מעלות ורק אז לבשל ברוטב
לצפיה ב-'האם יש לך מניות בחברת דורות ? '
האם יש לך מניות בחברת דורות ?
20/06/2016 | 10:06
1
10
לצפיה ב-'זה פשוט הכתושים היחידים שמצאתי בקוביות '
זה פשוט הכתושים היחידים שמצאתי בקוביות
22/06/2016 | 15:37
4
לצפיה ב-' אני לסוף השבוע בישלתי...'
אני לסוף השבוע בישלתי...
17/06/2016 | 05:10
69
אפונה עם עדשים שחורות וירוקות בסיר אחד.
וגם אורז עם כוסמת ודוחן.
את הארוחה אוכל עם שמן ועם סלט גדול של פלפל אדום עגבנייה ומלפפון.
לצפיה ב-'הנבטה'
הנבטה
16/06/2016 | 21:39
3
64
הי שאלה לגבי הנבטה
הילד בכיתה ג.במדעים אמרו להם להנביט הנחו אותם
לקחנו עדשים  ירוקות . השרנו לפני כן במים. סיננו .
שמנו מתחת צמר גפן רטוב.
אכן הנביט
שמנו במקום  קריר וחשוך
אבל מהר מאוד זה פיתח עובש ירוק ...
מה עשינו לא נכון ?
המורה אמרה להם שאחרי שזה מנביט אמור לצאת גם פרח
לא יצא כאמור ויצא גם עובש
איך עושים זאת נכון ?אולי עדיף שעועית לבנה? וצריך גם אותה להשרות לפני כן במים ?
תודה
לצפיה ב-'לא ידעת לגבי פרח,'
לא ידעת לגבי פרח,
17/06/2016 | 04:54
42
אבל שעועית לבנה הרבה יותר קשה להנבטה
לצפיה ב-'מצע צמר גפן לא טוב. העדשים זקוקות לאיוורור וזה "חונק" אותן.'
מצע צמר גפן לא טוב. העדשים זקוקות לאיוורור וזה "חונק" אותן.
17/06/2016 | 09:33
1
59
במיוחד כשהצמר גפן ספוג במים.

ההנבטה הפשוטה ביותר:
משרים עדשים במים ל12 שעות.
מסננים ומשאירים את העדשים במסננת גדולה ורחבה ומפזרים את העדשים על כל שטח המסננת.
מניחים את המסננת מעל כלי כלשהו להגרת עודפי נוזלים ומכסים את הכל במגבת כדי לחסום מעבר אור.
אחרי יום מרטיבים ידיים ומזלפים טיפות מהיד על העדשים. רק כדי ליצור לחות ולא כדי להרטיב ממש. מערבבים את העדשים במסננת כדי לשנות מיקום ומכסים שוב את הכל עם מגבת.
אחרי זה מתחילים לראות ניצני הנבטה קטנים. אם לא - ממשיכים בתהליך יום/ימים נוסף/נוספים לפי אותה שיטה. בסוף זה עובד.
לצפיה ב-'ץתודה'
ץתודה
19/06/2016 | 00:10
2
לצפיה ב-'הפחתה בסיכון לסוכרת בתזונה צמחונית בריאה- דגש בריאה- לינק'
הפחתה בסיכון לסוכרת בתזונה צמחונית בריאה- דגש בריאה- לינק
15/06/2016 | 19:04
59
לצפיה ב-'קצפת צמחית של יטבתה'
קצפת צמחית של יטבתה
15/06/2016 | 16:55
2
95
טבעוני? (אני לא מבינה כל כך בכל שמות הרכיבים)
http://m.pricez.co.il/ProductPictures/729010793347...
יש נסיינים?
לצפיה ב-'טבעוני'
טבעוני
16/06/2016 | 13:58
1
16
לצפיה ב-'תודה(:'
תודה(:
16/06/2016 | 15:54
4
לצפיה ב-'שאלון תזונה צמחונית/טבעונית ואיכות שינה'
שאלון תזונה צמחונית/טבעונית ואיכות שינה
15/06/2016 | 11:49
64
שלום כולם, נשמח אם תוכלו להקדיש 2 דקות למילוי השאלון המצורף.

שאלון זה הוא חלק ממחקר הבוחן את הקשר בין תזונה לאיכות שינה וחרדה.

תשובותיכם ייסעו לנו לסיים את התואר הראשון!
תודה מראש לכל העונים.

אביב וגל.

לצפיה ב-'נעליים.'
נעליים.
13/06/2016 | 12:26
3
100
שלום.
אחותי הטבעונית רוצה לעבוד בתחום הנעליים ומתעניינת לעבוד כמוכרת בטבע נאות.
האם הנעליים שם עשויות מעור אמיתי ? תודה.
לצפיה ב-'הכל בטבע נאות מעור. לא לטבעונים.'
הכל בטבע נאות מעור. לא לטבעונים.
13/06/2016 | 14:21
2
87
"הנעליים מיוצרות מעור איטלקי משובח, טבעי, רך ונושם."
מאתר החברה
לצפיה ב-'שיא הלעג לרש, יש להם כותרת "דאגה לסביבה"'
שיא הלעג לרש, יש להם כותרת "דאגה לסביבה"
13/06/2016 | 14:37
93
דאגה לסביבה
מתוך אחריות עמוקה, אכפתיות ודאגה לסביבה בה פועלת טבע נאות, הקפידה החברה, מאז היווסדה, לנהוג באחריות כלפי הסביבה, הטבע והאדם. טבע נאות משתמשת בייצור נעליה בחומרי גלם טבעיים, כגון שעם טבעי המופק מקליפות עץ אלון ולטקס טבעי המופק מעץ הגומי. חומרים טבעיים אלו הינם עמידים לאורך זמן וחוסכים מהלקוחות את הצורך להחליף את נעליהם תדיר. מנעלי טבע נאות מיוצרים ברובם בעבודת יד המפחיתה את הצורך בשימוש במכונות הצורכות אנרגיה בכמויות גבוהות ובכך
מונעים פליטת גזים מזהמים אל האוויר.
חורשת טבע נאות- החברה, בשיתוף עם קק"ל, מקנה חשיבות רבה לטבע ועל שמירת
הנתונים הגיאוגרפיים הטבעיים של שמורות הטבע בגליל. החברה נוטעת מדי שנה
מספר רב של עצים בחורשה אותה לקחה תחת חסותה.

לצפיה ב-'חבל.'
חבל.
13/06/2016 | 21:22
71
תודה.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
11/06/2016 | 10:55
6
219
היי כולם.
אני מדריכה בבית ספר והתבקשתי להעביר פעילות על חליבת פרות לכיתות היסוד.
איך אני יכולה לעשות זאת בלי להכניס את הדיעות שלי בצורה מפורשת (שזה התעללות וניצול ולא בריא וכ"ו) אבל בכל זאת לגרום לילדים להבין שזה לא בסדר?
* אני לא יכולה שלא להעביר את הפעילות
* אסור לי להכניס את האמונה שלי בצורה מפורשת

אשמח לעצתכם

לצפיה ב-'בלי לומר שזה רע.'
בלי לומר שזה רע.
11/06/2016 | 14:41
1
133
לתאר את המצב. שכבד להן, שכואב להן. שפרות היום נושאות הרבה יותר מאשר פעם.
שלוקחים את העגל ונותנים לו תחליף.

כל זה בגדר "עובדות וסטטיסטיקה", בלי שום נימה של רגש ושום דעה אישית. נראה לי שהילדים ישארו עם טעם של "משהו פה לא בסדר".
לצפיה ב-' ובנוסף'
ובנוסף
11/06/2016 | 23:29
96
להמנע מביטויים מכובסים שתמיד אומרים לילדים כמו "הפרה נותנת חלב" ואם הם נאמרים או מוזכרים בחומר שאת משתמשת בו אז לתקן לניסוח מדויק יותר (אך יבש) כמו "לוקחים לפרה את החלב".
(אפילו בכתבה מהיום ב-YNET אומרת הכותרת "כיצד מצליחות הפרות הישראליות לייצר הכי הרבה חלב" - נוסח שאומר שזה משהו שהפרות רוצות/מנסות/שואפות אליו בעצמן, ולא שמאלצים אותן)
לצפיה ב-'כשהייתי בסיטואציה דומה'
כשהייתי בסיטואציה דומה
13/06/2016 | 10:38
1
96
התמקדתי ברעיון של חליבה, פחות מהבחינה הפרקטית ויותר ברמה העקרונית. זה הספיק כדי לזרוע ספק וליצור הזדהות.
הדגש העיקרי הוא כמובן סיפור המסגרת-
כדי שלפרה יהיה חלב מכניסים אותה להריון ואחרי ההמלטה מפרידים ממנה את העגל בשביל לקחת ממנה את החלב שלו (אפשר כמובן לעדן את הניסוח לפי ראות עיניך).

אם זה לא מוגזם בעיניך, אפשר לתת להם מבוך ולבקש מהם לעזור לעגל לחזור לאמא שלו.
בסופו של דבר, קשה מאוד לגרום לילדים להבין את הדברים בלי להגיד אותם.
אשמח לשמוע איך הלך.

לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
13/06/2016 | 11:04
62
רשמתי לעצמי את ההצעות השוות שלכם!
הפעילות נדחתה לשבוע הבא כי לא הרגשתי בטוב, אעדכן :)
לצפיה ב-'הייתי מסרבת'
הייתי מסרבת
13/06/2016 | 11:13
1
81
האם היו מבקשים מאדם דתי להדריך על בישול חזיר?
מה זה השטויות האלו?

בפירוש הייתי מסרבת,א ו שנותנים לי לדבר על כל המכלול או כלום.
לצפיה ב-'בעיני למרות המגבלות זו דווקא הזדמנות פז'
בעיני למרות המגבלות זו דווקא הזדמנות פז
13/06/2016 | 19:41
77
(וגם אתגר מעניין)

לצפיה ב-'חיידקי אי קולי בשווארמה סייטן של טבע דלי '
חיידקי אי קולי בשווארמה סייטן של טבע דלי
13/06/2016 | 19:00
74

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

דיאטת איזון און ליין
איזון בליווי מלי תבור
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה