לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טבעונות
הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

בעקבות הגילויים והחשיפות שהיו לאחרונה בחדשות
10/04/2016 | 17:10
2
133
מכיוון שמנהלי הפורומים מוחקים את ההודעות שלי בכל פורום אחר, אני נאלץ לכתוב את זה כאן, למרות שזה מיועד לאוכלי בשר. 

אתם מוזמנים לקרוא ולשתף את מה שכתבתי באתר טבעוניוז בקישור הזבא:

אם אתה פועל למען נקיון הבשר אתה בוגד בטבעונות
16/04/2016 | 11:48
1
53
מה זה עסקך מה מוכרים לאוכלי בשר ?
למה שיזרקו  את הבשר הפסול ? בכך רוצחיםהרבה יותר חיות 
למה שתרנגולת שנפלה מקו המוות תושלך לפח ומותה יהיה לחינם ? 
קצת שכל צריך גם לטבעונים . 
זו רק עוד סיבה אחת לעבור לטבעונות.
17/04/2016 | 09:53
32
כמו שכבר כתבתי, הפוסט הזה מופנה לקרניסטים. לטבעונים זה לא רלוונטי. טבעונות זה חרם על מוצרים מן החי, והפוסט הוא עוד סיבה לעשות את החרם הזה.
הכרויות לצמחונים וטבעונים
10/04/2016 | 16:37
69
היי לחברי הפורום! חדשה פה... צמחונית כ-26 שנה ובחודשים האחרונים לאט אבל בטוח הופכת לטבעונית :)
חשבתי שאולי יכול לעניין אתכם (את הרווקים והרווקות מביניכם...) שיש אתר הכרויות חדש שמיועד אך ורק לצמחונים וטבעונים. אני יודעת שהיו כמה נסיונות קודמים להרים אתרי הכרויות דומים אבל הם לא ממש הצליחו, אני מקווה שהאתר הזה יצליח יותר כי להרגשתי יש צורך באתר שכזה, כי מי מביניכם (כמוני למשל...) שהתנסה בעולם הדייטים יודע שלא פשוט כצמחוני או טבעוני לצאת עם אוכלי-כל... מה דעתכם? מצרפת קישור לאתר. http://greendate.co.il/
גילוי נאות - אני עובדת בחברה שתיכננה ובנתה את האתר :)
קניית סייטן
08/04/2016 | 21:08
70
היי,
תהיתי אם ניתן לקנות היכנשהו סייטן במשקל גבוה מן חבילות ה-1/2 ק"ג שמוכרים בעדן.
תודה.
המנגל הטבעוני ביום העצמאות
05/04/2016 | 23:30
14
148
התוכנית נראית משהו משהו והמחירים סמליים (28 ש״ח למבוגר, 25 ש״ח לילד).

פורסם ממש עכשיו בפייס של ויגן פרנדלי...

http://veganbbq.co.il
https://www.facebook.com/events/981881061859376
לא חוזרים לשם יותר
06/04/2016 | 14:15
8
159
בשנה שעברה רכשתי כרטיסים לילדים ולי בתהלהבות רבה, ואפילו הזמנו חברים שגם הם קנו כרטיסים, ומה רבה היתה אכזבתנו.
מעבר ל"זכות" לשהות בפארק גדול עם מלא טבעונים (מי שמחפש את זה יכול פשוט להרים פיקניק טבעוני בכל אחת מאלפי הקבוצות לדעתי, או ללכת לכל מסעדה טבעונית למהדרין), מה היה שם? הכל עולה כסף בפנים, אין פעילויות כלשהן שמצדיקות פסטיבל שלם, כלומר נכנסו, קנינו כל מיני מאכלים שקל להשיג בכל מקום (שילמתי מלא כסף בשביל חזה טבעול בלחמניה, ועמדתי בתור מעל שעה ורבע בשבילו...), ובזה זה די נגמר, אז מה הרעיון פה?
היה עדיף פשוט לארגן ארוע טבעוני שלא עולה כסף, ומי שרוצה להקים בו דוכן ולמכור, שיעשה זאת, בלי לקחת לי כסף על כניסה בשביל השומר שעומד בפתח או מערכת הגברה שמשמיעה מוסיקה, כי מעבר לזה אל היה שם שום דבר.
לא הייתי שנה שעברה
06/04/2016 | 16:22
108
אבל הבנתי שהיה על הפנים, גם בגלל הגשם וגם בגלל תקלה בגרילרים שגרמה לתורי ענק לאוכל.

בכל מקרה, עמרי פז כתב בפייס שאחרי הכישלון שנה שעברה הם יעשו כל מאמץ שהשנה זה ייצא מושקע ויעבור בשלום (חוץ ממזג האוויר שלא חושב שהוא יכול לשלוט עליו ).

הייתי לפני שנתיים והילדים מאוד נהנו, מה גם שזו הזדמנות להתחמק מללכת לארועים של המשפחה ולהריח גוויות. השאלה מה הציפיות ואם הולכים לשם כדי להעביר את היום בכיף ולהנות מחברה של אנשים שבמוצהר טבעוניים או שהולכים כדי לקבל תמורה בשביל הכרטיס (וגם לגבי זה, לא חושב שהמחיר גבוה יחסית לכל פארק או אטרקציה אחרת בתשלום).
בשנה שעברה היה באמת פחות מוצלח
06/04/2016 | 16:57
6
107
בגלל תנאי מזג האוויר ניתקו את החשמל במקום, מה שיצר הרבה בעיות. הצורך להיערך מחדש ולהכין את אלפי המנות במנגלים שאינם חשמליים, יצר תורים ארוכים שבאמת יצרו אי נעימות רבה. בגלל העדר החשמל גם התבטלו רוב הפעילויות שהיו צריכות להתקיים.

אבל זאת באמת הייתה פאשלה שלא מצביעה על המנגל הטבעוני באופן כללי, בשנים קודמות היה הרבה יותר מוצלח וגם המארגנים לקחו את מלוא האחריות על מה שקרה בשנה שעברה ואני בטוחה שהם הפיקו לקחים ושהאירוע השנה יהיה הרבה יותר מוצלח.
לא הייתי ממהרת להסיק מסקנות בגלל פאשלה של פעם אחת שהיה פחות מוצלח.
זו לא היתה הבעיה
06/04/2016 | 20:13
5
99
למכור ב20 שקל שניצל טבעול בלחמניה, אחרי ששילמת כניסה...
זו הבעיה.
מה מטרת הארוע?
לפני שנתיים
06/04/2016 | 20:20
4
94
המחיר היה 38 ש״ח שכלל מנת אוכל אחת - כך שהמחיר השנה הרבה יותר נמוך ממה שהיה אז.

לא יודע להגיד אם זה כולל אוכל או לא (אנשים כבר שאלו בפייס, בטח תהיה תשובה בקרוב).
לפי מה שהבנתי זה לא כולל אוכל
06/04/2016 | 20:45
3
88
כשזה כלל אוכל ציינו את זה כבר באתר, כל הזמנה מה היא כוללת. אם לא ציינו, כנראה שהכרטיס הוא רק לכניסה.
דווקא נראה לי יותר הגיוני לשלם על הכניסה ואז על האוכל בנפרד כי ככל הזכור לי המנה שהייתה כלולה בכרטיס לא הספיקה וברוב המקרים אנשים הזמינו עוד אוכל בנוסף למנה שכלולה בכרטיס.
תשובה רשמית: לא כולל + מחירים + מה כן כולל
06/04/2016 | 21:53
2
105
מצטט:

כרטיס כניסה לפסטיבל יום העצמאות (המנגל הטבעוני) כולל כניסה לאירוע שבו תוכלו להנות ממתחם בישול עם סדנאות של מיטב השפים בישראל, הופעות חיות שיעלו לבמה המרכזית, מתחם ילדים ענק עם הופעה מרכזית של טל מוסרי, מתחם הוליסטי שבו יהיו סדנאות והרצאות, מופעי סטנדאפ, חידון אוכל גדול נושא פרסים ואפילו מרשמלו טבעוני.

לגבי האוכל- אנחנו משתדלים שהאוכל יהיה כמה שיותר נגיש במחירים- כל העיקריות יעלו 25 שח. שתיה קלה 5, קינוחים 10 שח.

היינו שמחים לאפשר לכולם להכנס ללא כל תשלום אולם מכיוון שמדובר בהפקה של רבע מיליון שקלים אנחנו כן צריכים לבקש כיסוי מינימלי בכניסה. שיהיה יום מקסים.

המחירים בכל האירועים שלהם מופרזים
11/04/2016 | 10:50
1
66
25-35 ש"ח ל"ארוחה" שמורכבת מלחמניה עם חיקוי בשר כלשהו ו"צ'יפס" - לרוב נאצ'וס או תפוצ'יפס.
לפעמים יש גם את האופציה האתיופית, שזה קצת יותר סביר בשביל המחיר.
בכלל, עדיף לדעתי שירדו מהקטע של לארגן אוכל בעצמם ופשוט יעמידו דוכני אוכל של אחרים, שישלמו להם כסף על העמדת דוכן בפסטיבל, כמו שנהוג בכל יריד אוכל. זה יוצר מגוון גם של אוכל וגם של מחירים.

אנחנו החלטנו לא ללכת, וכך גם החברים
11/04/2016 | 11:04
49
אני בעד הארוע עבור מי שזה מתאים לו, אבל אני לא הולכת שוב.
בכלל, הרעיון בארוע כזה אמור להיות גם לאפשר לאנשים לשווק את עצמם, ואם אין מספיק דוכנים שרוצים למכור שם, זה אומר דרשני, כי הרי יש מלא מסעדות טבעוניות בארץ שיכלו לפתוח דוכנים ולהציע כל מיני סוגי מזון שונים.
זו האכזבה שלי, כי אני ציפיתי שיהיה לי מגוון גדול של אפשרויות, כשלמעשה אכלנו טבעול בלחמניה...
זה בהחלט יקר בשביל ארוע שאולי על הנייר נשמע מלא, אבל בפועל ישבנו 4 שעות על הדשא עם חברים, מה שיכולנו לעשות בפארק הקרוב לבית, עם אוכל מהבית, ואז לקנח בגלידה שווה :)
נראה מקצועי ביותר
07/04/2016 | 05:08
3
122
מדהים כמה חזקה הקהילה הטבעונית בארץ, פשוט אירוע ענק שלא רואים באף מדינה אחרת...
רואים :) להלן:
11/04/2016 | 10:54
2
71
11/04/2016 | 11:28
6
מרשים!
11/04/2016 | 23:36
3
לא חוזר לשם
18/04/2016 | 08:10
25
ארגון זוועה ומחירים מופרזים
אז מה אם אני טבעונית?
05/04/2016 | 17:53
6
200
ישנן דרכים רבות שמובילות לטבעונות. החל משאיפה לבריאות וכלה ברתיעה שקשורה במאכל מן החי. לא ממש יודעת להגדיר את התחלת התהליך אצלי, שילוב של הדברים אני מניחה. דבר אחד אני יודעת, אני לא מסיונרית של הטיבעונות ולא מליצת היושר שלה ולא מתפקידי להמיר אחרים וזאת אינה דת. אז למה אני מרגישה שאני ככופרת בעיניי אנשים מסויימים?

במקום אחר שלא אפרט התיחסתי לשניצל ירקות של תפוגן. אני מתגעגעת קשות לשניצל לפעמים וזה נותן לי פתרון שאני מוצאת אותו הולם את הדרישות שלי מעצמי כטבעונית בהיותו ללא רכיבים מן החי. מה כל כך נורא בזה? למה לסקול באבנים?

באמת אז מה?
05/04/2016 | 20:17
92
ברשותך, אתחיל מה"קל" יותר - לעניות דעתי, אין שום דבר נורא בזה שאת מתגעגעת למאכלים מסוימים ואת מוצאת לך את התחליפים שלך. למה לא? כמו שאנשים אחרים לא רוצים שתיכנסי להם לצלחת (ביטוי שחוזר על עצמו שוב ושוב כשמדברים על צמחונות/טבעונות וכו', בדרך כלל מהצד של אוכלי הבשר), שאנשים אחרים לא ייכנסו לצלחת שלך. לגיטימי!

לגבי החלק הראשון של הפוסט שלך - אני בהחלט מבין אותך! כשהפכתי לצמחוני, אימא שלי לקחה את זה ממש ממש קשה. בפעם הראשונה שחגגנו את ליל הסדר כשהייתי צמחוני, אימא שלי דאגה לעבור בין האורחים, אחד אחד, ולהגיד להם ש"עדי לא אוכל בשר וזו ממש בעיה, אני לא ידעתי מה להכין לו!". וזו אחת ההערות העדינות יותר... (הפכתי לצמחוני בעקבות בת זוגי, צמחונית אדוקה שהפכה לכזו בגיל 7. אימא שלי התייחסה לכך כאל "עד שהיא הרסה אותו"...).

אין לי מושג למה היא לקחה את זה כול כך קשה, אבל זה המצב. והיא תאלץ לקבל את זה (או לחיות עם זה), כמו שאני מקבל את הרתיעה/התנגדות שלה (שמעתי, הבנתי, רשמתי לפניי, ממשיך הלאה). זה הכול. אי אפשר לרצות את כולם, לצערי. אבל זו הבחירה שלי וזו הבחירה שלך וזה משפיע עלייך, מן הסתם, הרבה יותר משזה משפיע על אנשים אחרים. במיוחד שאת מציינת שאת לא "מיסיונרית" ו"מציקה" לאנשים אחרים על התפריט שלהם.

מקווה שזה (לפחות קצת) שם את הדברים בפרספקטיבה אחרת!
חלק מהאנשים תופסים את זה כביקורת עליהם
05/04/2016 | 22:50
2
84
לדעתי, בחברה הישראלית במיוחד, יש מעט מאוד אהדה לאידיאולוגיות הומניסטיות.
אנחנו חיים במדינה שבה "יפה נפש" היא מילת גנאי.
תוסיפי על זה את חוסר הסובלנות לאינדיבידואליזם, במדינת העדר שלנו.
תקבלי את זה שכטבעונית את מוציאה עצמך מהקונצנזוס.
לא חשוב אם את בכלל טבעונית מטעמי בריאות ומעולם לא הטפת לאיש.
בחרת באורח חיים שונה משלהם - בכך את רומזת מבחינתם שאורח החיים שלהם שגוי ופחות טוב, מבחינות כאלו או אחרות. זה לא נעים להם. אז הם תוקפים אותך בחזרה.
עצוב, אבל ככה זה. תנסי לא לקחת ללב, ולזכור שהבעיה שלהם היא יותר עם עצמם.
מהצד האופטימי, יש גם היום יותר אנשים שכן מבינים ומקבלים.

סתם הערת צד
06/04/2016 | 18:21
1
71
אני חושב שיש סיבה די מוחשית למדוע בישראל "יפה נפש" היא מילת גנאי - זה מאפשר לתת פתרון מילולי, סכמה פשטנית, להפסקת המחשבה אודות ה"סוגייה"... אנשים חייבים מנטרות פשוטות כאלו, אם הם רוצים לא לחשוב.

לאחרונה התחלתי לחשוב שיש גם, חלקית, מן האמת במחשבה שהטבעונות בישראל יחסית מצליחה בגלל שהיא מאפשרת בריחה ממחשבות על ה"סוגייה".

ולמעשה, עבור רוב האנשים, מחשבותייהם על ה"סוגייה" הן בעצמן מנטרות פשוטות, אשר נועדו לברוח ממחשבה אמיתית על ה"סוגייה".
10/04/2016 | 06:31
5
מי תקף אותך ועל מה?
06/04/2016 | 09:20
55
כי יש לי הרגשה שאת מדברת דוקא על טבעונים שתקפו אותך כי את "לא מספיק טבעונית" בעיניהם או לא מספיק אידיאולוגית. אני צודקת?
מבינה אותך
06/04/2016 | 20:10
52
אני חושבת שרוב האנשים שבוחרים בטבעונות, בוחרים בה מטעמי מוסר, אחרי שנחשפים לזוועות הבלתי נתפשות שבתעשיית המזון מהחי. גם זה וגם החשיפה לעוד מידע על שאר ההשלכות של התעשייה הזאת גם על איכות הסביבה, האנושות והחברה וכמובן הבריאות גורמים להרבה מאיתנו לרצות להיות פעילים ולא להשאיר את הטבעונות רק בצלחת שלנו. קשה מאוד לשבת בשקט כשרואים את הזוועות מצד אחד ואת האדישות של רוב האנשים מצד שני.
אני לא יודעת כמה זמן את טבעונית, בכל אופן למרות שאני מאוד מבינה את הצורך באקטיביזם (הרי אני עצמי הרגשתי צורך בשנה האחרונה להיות יותר אקטיביסטית) אני לא שופטת את מי שאינו אקטיביסט כי אקטיביזם בייחוד טבעוני, זה דבר שדורש המון כוחות שלא לכולם יש.

לגבי מה שכתבת על שניצל הירקות, התגובות שקיבלת באמת נשמעות לי מוגזמות. אחרי הכל, אנחנו טבעונים לא כי אנחנו לא אוהבים בשר אלא כי אנחנו לא רוצים לפגוע בבעלי חיים, בסביבה ובאנושות. אם יש חלופות טעימות שאפשר לצרוך מבלי לפגוע בבעלי חיים מה כל כך רע בזה? מעבר לזה שמדובר במזון מעובד ולא ממש בריא אבל זאת כבר בחירה אישית.
כך או כך, כל הכבוד על הבחירה בטבעונות. כל אחד שבוחר בדרך הזאת תורם בדרכו ליצירת עולם טוב יותר
איזה אוכל מהיר אוכלים טבעוניים?
05/04/2016 | 20:26
5
51
פלאפל.
06/04/2016 | 08:38
15
טוסטים של גולדה, פיצה טבעונית
06/04/2016 | 14:16
90
פלאפל או שאוולה בפלאפל בריבוע, כל מיני מאפים במאפיות השונות
שיש בהן מוצרים טבעוניים.
בטח יש עוד
תודה.
06/04/2016 | 18:05
10
צ'יפס הכי גרוע , פלאפל למרות הטיגון הוא עדיין בסדר
16/04/2016 | 13:29
19
חומוס במסעדות , כנראה שמלא בשמן צמחי זול .
כל הסלטים במלונות ומסעדות מלאים גם הם בשמן זול 
שאלת הבהרה
16/04/2016 | 22:20
21
האם אתה מתכוון לאוכל מהיר שקונים ברחוב, מה שנקרא "ג'אנק"?
או לאוכל מוכן יבש/מוקפא שצריך רק לעשות פעולה קצרה כדי לאכול?
או לאוכל שאפשר להכין מהר (וגם אז - כמה מהר)?
בינתיים ענו לך רק במובן הראשון.
ערב טוב
05/04/2016 | 22:26
2
78
מארחת בחג טבעונים הדוקים.
אשמח לדעת מה אתם  הכי אוהבים לאכול כך שאכין להם, מתחשק לי לפנק אותם מדובר בחברים מאד טובים
תודה רבה
תשאלי בפורום "תזונה צמחונית וטבעונית"
06/04/2016 | 09:16
53
כאן
זה פורום שהנושא שלו אוכל ומתכונים, הפורום הזה יותר רעיוני אידיאולוגי. יש שם כבר כמה שרשורים בנושא ארוחת החג ורעיונות למתכונים.
מתכון חגיגי ומנצח
06/04/2016 | 14:12
56

את תודי לי אחר כך, נשבעת לך.

חריימה טבעוני שכולם אוהבים, גם קרניסטים אדוקים... רק צריך תחליף טוב לחלה, אני מציעה להכין פירה איכותי להגיש ליד, שהרוטב ירטיב אותו.

הקרנת מערכונים נוסטלגיים של יומן חייתי + מערכון סודי + טבעונ
03/04/2016 | 07:26
30
הקרנת מערכונים נוסטלגיים של יומן חייתי + מערכון סודי + טבעונולדת 4 לי!
הערב ב-20:00 בבר-קיימא, המשביר 22 ת"א. 
אי שם בתחילת המילניום היתה תכנית בשם "יומן חייתי" וידאו למען זכויות בעלי חיים. זה היה הרבה לפני קירות שקופים, גארי יורופסקי, אפילו לפני הפייסבוק!
התכנית שודרה בערוץ הקהילתי והיו לה 19 פרקים במהלך מס' שנים. אחד הפרקים היה פרק שניסה את מזלו בתחום המצחיק. רוב הבדיחות שם היו בדיחות קרש, אבל עם המון כוונות טובות.
לרגל טבעונולדתי ה- 4* במספר, נקיים מפגש נוסטלגי בו יוקרנו מיטב מערכוני יומן חייתי המקוריים והמתורגמים וכן יוקרן לראשונה מערכון סאטירי חתרני שלא הופץ או הוקרן מעולם! כשתראו אותו תבינו למה...
מנחה: חובב נוריאל.
תודה מיוחדת לערי דניאל ארליך. 
*כן, אני יודעת שאני לא נראית (שרית). 
הכניסה חופשית!
נשמח לתרומתכן בתיבת הקסמים למען מקום לשבט
סטנדאפ של עמית זד בבר-קיימא 7/4/16
03/04/2016 | 07:16
25
בואו ביום חמישי בתשע לסטנדאפ קורע של עמית זד בבר-קיימא על טבעונות, אתאיזם והחיים עצמם! 
הכניסה חופשית אך נשמח לתרומות בתיבת הקסמים עבור מקום לשבט. 
המשביר 22 ת"א. 
המקדימים יוכלו להינות מ-happy hour 1+1 על בירות ומשקאות נבחרים. 
מי שהיה פה פעם במימונה, בטח מכיר את ה"זבן",
01/04/2016 | 12:30
1
83
הנוגט הצמיגי הלבן הזה. שיש בו ביצים. למישהו יש רעיון איך לטבען אותו? או מה יכול לסייע בניסיונות לטבען אותו?
למי שלא מכיר, הנה מתכונים:
https://www.google.co.il/?gws_rd=ssl#q=%D7%96%D7%9...
אולי להכין קציפה עם מי בישול של חומוס במקום הביצים.
02/04/2016 | 03:11
14
שוקולד אורגני טבעוני
30/03/2016 | 19:16
128
ממליץ בחום על השוקולד הזה הוא מושלם!
http://www.choca.co.il/ichoc-%D7%94%D7%93%D7%A8%D7...
הכנת סייטן
26/03/2016 | 20:48
2
97
היי,
רציתי להכין סייטן בסגנון שווארמה צמחונית (כמו שמוכרים בבתי קפה \ מסעדות).

איזה סייטן (ואיפה?) לקנות בסופר?

תהיתי אם הוא מגיע חתוך (כמו השווארמה) או כ-גוש?

ראיתי באתר של עדן טבע מרקט כמה מוצרי סייטן ותהיתי אם זה מה שאני מחפש.

תודה.
סייטן.
27/03/2016 | 14:05
1
86
סייטן אפשר לקנות בבתי טבע ... 
יש מנות מוכנות לבישול בסגנונות שונים (מעורב ירושלמי,תיאלנדי וכו' ) ויש סייטן טבעי בגוש קפוא . הסייטן הטבעי מגיע בשני 'טעמים' , בשר ועוף . 'הבשר' בצבע חום ו'העוף' בצבע בהיר . אין הבדל בטעם.
לטעמי המנה של המעורב הירושלמי טובה וטעימה .
אני קונה גושים ומכין לבד. כל גוש עולה בסביבות 15 שקלים.
מנה מוכנה בסביבות 20 שקלים.
תודה רבה.
08/04/2016 | 21:10
2
ממשיכה את נושא מוצרי הטיפוח, בעקבות בקשתה
24/03/2016 | 02:32
3
106
של הטבעונית שלא אקנה מיצרנים שמשתמשים בשומן דקלים.
כרגע אני מוצאת שני סוגי יצרנים: סבונים שנראים טוב,ריחם טוב  (פירות או פרחים) ויש בהם שמן הנ"ל ויצרני סבונים "טיפוליים" , לאנשים בעלי בעיות עור מסוימות שלא חשוב להם הריח או מראה הסבון.
מיועד למתנה לעלמה ללא בעיות עור מיוחדות, לכן חשוב לי בעיקר שיהיה מוצר שייראה טוב ויריח טוב. אם יש גם ערך מוסף (חלק מהרווחים הולכים לעמותה הצלת בע"ח,למשל), מצויין!

אשמח להמלצות גם כאן וגם במסרים

נסי כאן
24/03/2016 | 07:56
1
53
אין לי ניסיון אישי אבל ראיתי המלצות:

יש גם את האתר הזה אבל לא ראיתי שם סבון פנים:

תודה
24/03/2016 | 22:38
3
הסבון של מיכל
27/03/2016 | 11:47
34
ואני התחלתי להשתמש בכליל
קנייה בסיטונאות של קטניות ודגנים באזור רמת גן/ גבעתיים/ ת"א
21/03/2016 | 22:01
55
שלום רב,

מישהו יודע בבקשה איפה אפשר לקנות באזור רמת גן/ גבעתיים/ ת"א קטניות ודגנים בכמויות סיטונאיות, ואיך אפשר לברר את המחירים במקומות האלה?

תודה!
גיי, טבעוני בן 43 מחפש בחורה להורות משותפת
20/03/2016 | 13:08
1
179
גיי, טבעוני בן 43 מתל אביב, עם הכנסה יציבה, מחפש בחורה להורות משותפת ולגידול ילד במשותף ברוח הטבעונות. אשמח להכיר בחורה שמעוניינת במסגרת כזו של בתים נפרדים להבאת ילד לעולם. ניתן לפנות אלי במייל:
בהצלחה
21/03/2016 | 09:31
32
שאלה: משחות שיניים ומי פה ללא ניסויים בבעלי חיים - בחיפה
16/03/2016 | 23:39
1
70
בסיבוב חידוש מלאי האחרון, ובמספר חנויות, גיליתי שאינני מוצא משחות שיניים ומי פה שמסומנים בסימן הארנבת או סימון דומה.

היכן מוצאים את המוצרים הללו בחיפה וסביבתה?
תודה.
ברוב הסופרים יש משחות של אורביטול,
17/03/2016 | 22:18
80
עם ארנב
ויטמין D
16/03/2016 | 06:07
2
149
אחרי שראיתי בבדיקות שעשיתי השבוע שחסר לי ויטמין די (ערך 9 כאשר הערך הכי נמוך בנורמה הוא 20) אני כמובן חושבת להזמין את התוסף הטבעוני מחו"ל. 
כששאלתי על כך בכל מיני קבוצות בפייסבוק, התברר שיש טבעונים שלא מודעים שאין בארץ ויטמין D טבעוני. 
אז מכיוון שמישהו שאל אותי, שואלת גם פה, מישהו יכול להזכיר לי מה לא טבעוני בויטמין D של מכבי? (אני יודעת שיש כאלה שמופקים מדגים ויש כאלה שבתהליך הייצור שלהם יש שימוש בחומר שמופק מצמר כבשים, השאלה היא ספציפית לגבי התוסף של מכבי, מדוע הוא לא טבעוני)
סביר להניח
16/03/2016 | 17:35
1
131
שמדובר בתוסף שמופק באמצעות שימוש בלנולין. תוספי D3 מדגים קיימים אמנם, אך תפוצתם קטנה בהרבה, ככל הנראה עקב שיקולי עלות (וכן העובדה ששמן דגים עלול להיות מזוהם, בשעה שתוסף סינתטי אמור להיות נקי, מטבע הדברים).

סביר להניח שהתוסף של מכבי אינו טבעוני מאחר שייצור ויטמין D3 טבעוני (מחֲזָזִית) מוגן בפטנט.
לכן, כל חברה אשר מעוניינת לשווק תוסף ויטמין D3 טבעוני מציינת את שמה של החברה המפתחת (Vitashine) על האריזה, וכמובן משלמת לה תמלוגים.
תודה
16/03/2016 | 19:36
72
קצת מסביר למה אין עדיין ויטמין D טבעוני בארץ למרות כל ההצהרות של חברות מסוימות על כוונות לייבא.
תודה על ההסבר.
נפתח פורום שי חי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2016 | 16:17
1
40
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
עכשיו אני מבין
31/03/2016 | 22:14
40
למה יש פה יובש... כולם הלכו לשם והשאירו אותנו פה לבד. עם החסה והנבטוטים.
חלב שקדים
14/03/2016 | 16:43
4
170
שלומות לכולם. אנחנו חיים בחו"ל ומגיעים לביקור בקרוב.
השאלה היא האם ניתן להשיג חלב שקדים ללא סוכר בארץ ואם כן היכן? אבי מוסר לי שהוא לא מוצא
תודה
בוודאי :)
15/03/2016 | 08:32
3
136
אלפרו, חלב שקדים ללא סוכר, בכל חנויות הטבע כמעט.
אמרי לו לחפש את הקרטון עם האריזה הכתמתמה

ואגב, ממש פשוט להכין לבד, אם תרצי מתכון :)
ובכל זאת כשמסתכלים בשאר הרכיבים
18/03/2016 | 21:43
2
96
אפשר להבין שזה לא ממש מוצר בריאות.
אם רוצים חלב שקדים טבעי וללא כל מיני תוספות הכי טוב להכין בבית וזה גם ממש לא מסובך.
האם אמרתי שזה בריא?
21/03/2016 | 09:48
1
86
האם לא ציינתי שניתן בקלות להכין לבד בבית?

לא מבינה את התגובות האלו שבאות כאילו לסתור תגובה ובעצם אין בהן שום דבר סותר, או חדשני או מלמד.

מיותר
סליחה שלא ביקשתי אישור להגיב
22/03/2016 | 05:47
68
פעם הבאה אבדוק בפרוטוקול איזה תגובות מותר לכתוב ואיזה לא.

וברצינות התגובה שלי התייחסה להודעה הראשית ששאלה על חלב שקדים ללא סוכר, מתוך הנחה כנראה שאם זה ללא סוכר זה הופך את זה לבריא ולזה התייחסתי.

מקווה שהפעם לא עברתי על שום חוק בתקנון הבלתי כתוב של חופש הביטוי.
עוגה מקמח שקדים
12/03/2016 | 23:41
3
89
עוגה מקמח שקדים האם זה בריא או שהחימום של השקדים מזיק?
לרוב, עיבוד מזון מפחית מהערך התזונתי
14/03/2016 | 13:34
2
78
יתכן שערכים תזונתיים אבדו בתהליך קילוף השקדים והטחינה שלהם לקמח, וסביר שגם האפייה מפחיתה מערכם.
זה נכון לויטמינים מסויימים שרגישים לחמצון, אבל לא בהכרח למינרלים כמו ברזל.
וג'טליין, לאישורך
זהו, הא?
25/03/2016 | 03:28
1
28
הודחתי מהתפקיד? 
מה פתאום!
31/03/2016 | 22:16
18
לך עדיין יש כוח, ואילו אני נפשי נזדקנה בטרם-עת ופרשה לגמלאות. וההוכחה הרי היא כי בבריאותיסטים המדעיים זהו אתה שעושה חיל.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
דיאטת איזון און ליין
איזון בליווי מלי תבור
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה