לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1617116,171 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'שלום האם החלקת chi היא טבעונית? כי כתוב שהיא מכילה משי טהור'
שלום האם החלקת chi היא טבעונית? כי כתוב שהיא מכילה משי טהור
29/06/2017 | 22:28
1
56
ואם אני  לא טועה משי מיוצר מתולעים... האם אתם מכירים תלתול קבוע טבעוני ואורגני?
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי ההחלקה אבל משי עשוי מפקעות של זחלים'
לא יודעת לגבי ההחלקה אבל משי עשוי מפקעות של זחלים
03/07/2017 | 22:31
59
מרתיחים את הגולם כשהוא בחיים, אחרת הוא קורע ומכתים את החוט.
לצפיה ב-'קלוגס - טבעוני?'
קלוגס - טבעוני?
27/06/2017 | 11:53
4
69
בהמשך לשרשור שנפתח כאן אי שם ב2011, אני מאמין שמאז השתנתה רשימת הרכיבים של קלוגס (כפי שגם מאז אני השתניתי מהקרניסט המטורף שצועק על צמחונים וטבעונים כל מיני סיסמאות עלובות כמו "בשר זה טעים רצח" שהייתי לטבעוני מוחלט - מהפך שלא צפיתי מעולם שאעשה) ובכל מקרה, רשימת הרכיבים בקורנפלקס של קלוגס נראית ידידותית אבל אני לא יודע אם בין כל השמות המדעיים של הרכיבים מסתתרות שם במילים נרדפות חלקי והפרשות בעלי חיים או חיידקים ו\או ויטמינים למיניהם שהופקו בסיוע בע"ח.

והנה רשימת הרכיבים כפי שמופיעה על גבי האריזה:
תירס, סוכר, "חומר טעם וריח לתת שעורה", מלח, ניאצין, ברזל, ויטמין B6, ויטמין B2 (ריבופלאבין), ויטמין B1 (תיאמין), חומצה פולית, ויטמין D, ויטמין B12

המסומנים בסגול מודגש: האם הם טבעוניים?

תודה על כל עזרה!
לצפיה ב-'השאלה היחידה בעיני היא ויטמין D'
השאלה היחידה בעיני היא ויטמין D
27/06/2017 | 22:34
1
66
יש מהחי  בדרך כלל מצמר כבשים ויש מהצומח.
תשאל את החברה!
לצפיה ב-'משיחה עם נציגת החברה מוקדם יותר היום,'
משיחה עם נציגת החברה מוקדם יותר היום,
28/06/2017 | 16:10
77
נוצר לי הרושם שאין לה ממש מושג האם המוצר אכן טבעוני או לא. התשובה שלה לגבי הויטמינים למיניהם: "זה כמו ויטמינים שלוקחים בכדורים" או איזה משהו בסגנון. בכל מקרה, התקשרתי שוב והשארתי פניה, אני ממתין שבנתיים יחזרו אליי כדי שאוכל לוודא שאכן זה טבעוני כמו שהיא טוענת שזה או, שגרוע מכך - זה לא טבעוני

עוד הערה:
לצד האריזה יש סימון של "מתאים לצמחונים" (אך לא לטבעונים), שמסומן באות V - אמנם לא בסגנון של הלוגו VEGAN, אבל V מספיק מבלבל שאם אין לך את האפשרות לקרוא את האותיות הקטנות אתה עלול להיות מוטעה במידה מסוימת. האם הבלבול הזה עלול להיות הטעיה-לכאורה?
לצפיה ב-'קורנפלקס קלוגס לא טבעוני, בגלל הוויטמין D'
קורנפלקס קלוגס לא טבעוני, בגלל הוויטמין D
28/06/2017 | 08:25
72
כל הרכיבים מתאימים לטבעונים חוץ מוויטמין D. אם כתוב ברכיבים ויטמין D אז זה בדרך כלל ויטמין D3 שמופק מן החי, משומן כבשים. במקרה של קלוגס, שאלו אותם (כאן) והם אישרו שמדובר בוויטמין D3 מן החי.

גם באתר של קלוגס, בדף שבו מוצג מוצר הקורנפלקס, אם מסמנים בצד את המשבצת "vegan" אז פתאום הוא מודיע "לא נמצאו מוצרים מתאימים."

יש קורנפלקס של חברות אחרות שמתאימים לטבעונים, וגם לחברת קלוגס יש דגני בוקר אחרים שלא מכילים ויטמין D.

לצפיה ב-'לא טבעוני'
לא טבעוני
24/07/2017 | 14:24
2
לצפיה ב-'האומלל שבברואים'
האומלל שבברואים
23/06/2017 | 22:14
2
82
האומלל שבברואים

האריה הוא האומלל בברואים
על בשר צייד לחם חוקו
על טרף חיה מסכנה
ואילו האדם יכול להיות  טבעוני
מה שפר גורלו
מהאומלל בברואים יעבור
למאושר שבהם לתמיד.
25.2.17
מן הבלוג שלי מחשבות 100

לצפיה ב-'מקסים!'
מקסים!
26/07/2017 | 23:50
1
2
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/07/2017 | 04:27
לצפיה ב-'מה דעתכם על המאמר הקשה העוסק בניסויים בבעלי חיים'
מה דעתכם על המאמר הקשה העוסק בניסויים בבעלי חיים
23/06/2017 | 18:31
55
המאמר הוא ממכון דודזון- ---- ויצמן
https://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/%...
לצפיה ב-'משרד הבריאות: המלצות תזונה חדשות'
משרד הבריאות: המלצות תזונה חדשות
19/06/2017 | 15:02
5
122

עדיין לא טבעונות, אבל צעד חשוב קדימה. בסוף האמת הצדק והחמלה ינצחו.

לצפיה ב-'אני יודע זאת כבר שנים רבות'
אני יודע זאת כבר שנים רבות
19/06/2017 | 20:28
3
20
לצפיה ב-'הבירוקרטיה לא כל כך מהירה'
הבירוקרטיה לא כל כך מהירה
21/06/2017 | 22:08
44
לוקח להם זמן להפנים.
לצפיה ב-'הנקודה אינה מה אנחנו יודעים, אלא מה עמדת הגופים הרשמיים'
הנקודה אינה מה אנחנו יודעים, אלא מה עמדת הגופים הרשמיים
25/06/2017 | 14:09
1
40
שעליהם הציבור הרחב מתבסס.
שינוי העמדה הזה של משרד הבריאות הוא לא פחות מאשר מהפכה
לצפיה ב-'מסכים....'
מסכים....
25/06/2017 | 15:07
26
שזאת מהפכה- עמדת משרד הבריאות.
אך חשוב גם ידע ומודעות של אנשים
לצפיה ב-'לגמרי צעד משמעותי בכיוון הנכון :)'
לגמרי צעד משמעותי בכיוון הנכון :)
26/07/2017 | 23:51
לצפיה ב-'שוקלת מעבר לטבעונות'
שוקלת מעבר לטבעונות
17/06/2017 | 18:12
8
112
היי
אני בת 22 שוקלת מעבר לטבעונות בעיקר מטעמי בריאות (כמובן,יש את הפאן המוסרי, אבל המניע העיקרי שלי הוא תפיסה שזה עשוי להיות יותר בריא).

אני לא מצליחה להביא את עצמי לעשות את הצעד. כן, אני מכירה את אתגר 22 שעוזר למתעניינים לעבור לטבעונות, אי עדיין לא מצליחה להביא את עצמי להירשם לאתגר.

אני יודעת שיש המון מה להכין ולאכל, אבל קשה לי לחשוב על לא לאכל דברים שאני אהבת, קשה לי לחשוב על לבדוק כל דבר שאני אכלת,וכמובן, שזה יאלץ אותי לבשל לעצמי יותר (כרגע ההורים שולחים לי ללימודים אכל לצהרים כל שבוע...). כן, זה תירוצים, אני יודעת, לא יודעת מה הסיבה ה"אמיתית" שמסתתרת מאוחרי זה ובגלל זה אני  פונה אליכם 
אשמח לשמוע על סיפורי המעבר שלכם ואם גם לכם היה קשה לעשות את הצעד...
לצפיה ב-'הדרכים הן שונות. אני רוצה להמליץ על דרך אחת'
הדרכים הן שונות. אני רוצה להמליץ על דרך אחת
18/06/2017 | 05:48
108
אם קשה לך המעבר, אל תעשי אותו כרגע, אלא פשוט תגדילי במקביל לצריכת מוצרי החי הקיימת את המגוון הצמחי שמלווה אותו. במילים אחרות, תחשפי למגוון גדול של אוכל צמחי- ירקות, פירות, קטניות ותלמדי לבשל אותם בדרכים שונות שטעימות לך (ו/או שתבקשי מההורים שיעשו את זה). 
כשהארסנל הצמחי יגדל ויהיה חזק ותתחברי אליו יהיה לך קל להוריד (בהדרגה או בבת אחת) את החלק של המוצרים מהחי
לצפיה ב-'היי טוויטי'
היי טוויטי
18/06/2017 | 11:16
74
מצטרפת לעצה שנתן לך גידי. כמו כל שינוי, גם שינוי תזונתי יכול אולי להיות מאיים בהתחלה, כשעוד לא יודעים איך זה להיות בצד השני. לכן מעבר הדרגתי יכול מאוד לסייע. את יכולה להתחיל בחיפוש חומר שקיים היום בשפע באינטרנט, מתכונים, מידע תזונתי ועוד ולאט לאט להוסיף מזונות צמחיים שעם הזמן יתפסו את מקומם של המזונות מהחי, המוכרים.
בהצלחה :)
לצפיה ב-'אפשר למצוא פה המון רעיונות'
אפשר למצוא פה המון רעיונות
18/06/2017 | 17:16
58
מצטרפת לגידי ולנטע, תדפדפי באתר הזה הוא מרכז המון מתכונים טבעוניים, אולי חלקם יעזרו לך עם המעבר לטבעונות -

לצפיה ב-'סיפור המעבר שלי'
סיפור המעבר שלי
19/06/2017 | 16:53
2
70
אישית, עברתי לטבעונות מסיבות מוסריות. הייתי צמחונית מגיל 14 (תמיד ידעתי שזה לא נכון לאכול חיות...ובגיל הזה היה לי מספיק כוח לעשות את ההחלטה).
בגיל 20 גיליתי שאני אלרגית לחלב וחיפשתי אלטרנטיבות. מהר מאוד נתקלתי במידע על בעיתיות במוצרי חלב וכל מה שמעורב ב"ייצור שלהם" (הריון שוב ושוב של הפרה, הפרדת העגל מאימו ושליחתו לשחיטה) וזה מאוד הטריד אותי. אבל היה לי ממש קל לעשות את המעבר ממוצרי חלב למוצרים צמחיים, ואפילו אהבתי את הטעם של חלב סויה (זה היה לפני 7 שנים ובזמנו הבחירה היתה הרבה יותר מוגבלת מבחינת מוצרים קיימים בשוק. לדעתי היום אפשר לעשות מעבר ממש חלק כי יש באמת הכל - גלידות, גבינות, מעדנים, יוגורטים...).

לאט לאט התחלתי להחשף לעוד דברים מזעזעים שקורים בתעשיות מן החי. ידעתי שאני לא יכולה לאכול ביצים יותר אם הם גורמים לכך שגורסים אפרוחים למוות, אבל ממש פחדתי להגיד שאני טבעונית והייתי בטוחה שלא יהיה לי מה לאכול לארוחת בוקר.
בזמנו גרתי באוניברסיטה והייתי בתוכנית מאוד מאתגרת, אז למעשה כל הנושא של האוכל היה ממש מסובך כי לא היה לי מה לאכול רוב הזמן גם ככה. אבל למרות שלא הגדרתי את עצמי כטבעונית, פשוט לא אכלתי מוצרים מהחי - הייתי לוקחת שייקים וירקות לכיתות או קונה דייסת שיבולת שועל, ובכלל לא שמתי לב.  
כשסיימתי את האוניברסיטה עברתי לגור חזרה עם ההורים. בהתחלה אמרתי "נו אני לא אשגע אותם" ולא אמרתי להם כלום על הטבעונות.לכבוד בואי אמא שלי הכינה לי עוגה עם המון ביצים...אכלתי פרוסה ולא יכולתי לחיות עם עצמי ככה. החלטתי שעדיף שאני אבשל לעצמי מאשר שאבגוד בערכים שלי. ברגע הזה קראתי לעצמי טבעונית. חזרו לי כל הדאגות בקשר לארוחת בוקר, אבל זה היה כל כך פשוט ופתאום היה לי כזה גיוון בתזונה שממש כעסתי על עצמי שלא הפכתי לטבעונית קודם.   
זהו :) יצא יותר ארוך משחשבתי.

לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
19/06/2017 | 18:07
1
60
נחשפתי גם המון לנזקי החלב בעקבות חשד לאי סבילות ללקטוז
אשמח אם תכלי לשתף איך גילית שאת אלרגית?

אני יודעת שזה פחות נפוץ בגיל בוגר...
כמובן, אם זה לא אישי מדי
לצפיה ב-'זה גם סיפור בפני עצמו'
זה גם סיפור בפני עצמו
20/06/2017 | 06:18
58
בעקרון היו לי כאבי בטן כרונים הרבה שנים. זה התחיל בערך בגיל 11 אז ישר יחסו את זה לגיל ההתבגרות, וגם לאמא וסבתא שלי היו כאבי בטן (מענין למה ) אז אף אחד לא ממש התרגש.
בכל מקרה זה הלך ונעשה חמור יותר ויותר. מכאבי בטן מדי פעם, זה הגיע למצב שאחרי כמעט כל ארוחה היו לי כאבי בטן כל כך חמורים שלא יכולתי לזוז. התחלתי לחשוב שכל מוצרי החלב שאכלתי מקולקלים (עד היום יש למוצרי חלב ריח מקולקל...זה ממש מזעזע).

באותו זמן, ידידה שלי גילתה שהיא אלרגית ללקטוז. למרות שהסימפטומים היו שונים זה גרם לי לחשוב שאולי זה קשור. הפסקתי לאכול מוצרי חלב לשבועים והרגשתי כל כך הרבה יותר טוב. אין לך מושג איזה הבדל זה עשה לחיים שלי. אני כמעט ולא יכולה לתאר את זה. את כנראה יכולה לדמיין איזו הקלה הרגשתי כשכאבי הבטן שיו לי כמעט כל החיים הפסיקו.
כמובן שלא היה סיכוי שאני חוזרת לאכול מוצרי חלב אחרי שידעתי שאני לא צריכה להרגיש ככה :)

עוד כמה דברים שקרו מאז - הפסיקו לי האלרגיות. באביב היו לי אלרגיות ממש נוראיות (אני אחסוך לך את הפרטים :) ) והם השתפרו כל שנה שלא אכלתי מוצרי חלב. בנוסף לזה, עלה לי הברזל בבדיקות דם (סידן חוסם ספיגת ברזל ).
לצפיה ב-'אני התחלתי בצמחונות ומשם עברתי לטבעונות'
אני התחלתי בצמחונות ומשם עברתי לטבעונות
19/06/2017 | 20:31
74
בהשפעת אישם הזכור לטוב ויתר חברי פורום טבעונות
לצפיה ב-'אל תעשי משהו שאת לא אוהבת זו דעתי.'
אל תעשי משהו שאת לא אוהבת זו דעתי.
24/07/2017 | 14:28
13
להיכנס לעולם הטבעוני מטעמי בריאות זה צעד לא נכון, גם לא מדוייק.
כי להגיד שבשר זה לא בריא זו שגיאה, או דגים או ביצים, או כל דבר כזה או אחר הקשור לחיות.
זה כמו להגיד שאוכל לא כשר הוא אוכל לא בריא, כי חלב ובשר נכנסים ביחד לא עושים טוב לגוף, זה לא נכון.
הכל שאלה של מיתון, את יכולה לאכול בשר, להפחית בשומן שבו, את יכולה לאכול דגים, רק להפחית במלח, את יכולה הכל.
את צריכה להיכנס לעולם הטבעונות כי את רוצה בכך.
זו דעתי, בהצלחה.
לצפיה ב-'שמן קוקוס לא בריא כמו שחשבנו- כתבה'
שמן קוקוס לא בריא כמו שחשבנו- כתבה
18/06/2017 | 21:08
2
83
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
23/06/2017 | 18:50
17
לצפיה ב-'הכתבה קצת מטעה'
הכתבה קצת מטעה
24/07/2017 | 14:35
14
אכן שמן הקוקוס מנצח בתחרות ועוקף את מוצרי החלב בשנים האחרונות, וארגון החלב בעולם כועס..
מהכתבה הזו אפשר להבין דבר די פשוט, בקוקס יש יותר שומן מבשר, ויותר כולטרול מחלב פרה... זו בשורה טובה מאוד, כי מדובר בתחליף נהדר שאין צורך להשתמש בכל כך הרבה בו כדי לקבל תחליף רציונלי.

לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:32
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'תהייה בנוגע -B12'
תהייה בנוגע -B12
16/06/2017 | 09:48
9
87
היי,
מדגישה שאני לא מבקשת התייעצות רפואית:) אני מחכה לתשובה מרופא המשפחה וכנראה אקח תוסף.
אבל עכשיו קיבלתי את הבדיקות דם (אני טבעונית 100% כבר שלושה חודשים וכ-5 שנים קרובה מאוד לטבעונות (בבית לא בישלתי בשר מעולם, היה קצת חלבי ואצל אורחים הייתי לפעמים אוכלת הכל).
בקיצור, הנורמה היא בין 181 ל- 672 (אצלי זה 149).
ואני תוהה לגבי הנורמה. הרי הנורמה נקבעת על ידי סטטיסטיקה של אנשים בריאים אני מניחה, ורובם כנראה אוכלי בשר (כי רוב האוכלוסיה עדיין צורכת בשר). השאלה שלי האם יש איזשהם מחקרים על כמה באמת צריך? כי לא מעניין אותי להיות "נורמלית" מבחינה סטטיסטית, מעניין אותי להיות בריאה:)
אם יש למשהו מידע אודה לכם אם תחלקו או תפנו אותי למקורות רלוונטים.

תודה!
לצפיה ב-'טווחי הנורמה אכן משתנים בין מקום אחד לשני'
טווחי הנורמה אכן משתנים בין מקום אחד לשני
16/06/2017 | 15:22
8
73
כמו שקורה בהרבה מקרים (גם המלצות לצריכת סידן שונות בין מדינות), אבל אין מחלוקת על כך ש- 149 זה נמוך, נמוך מאד, ונמוך מדי.
אין שום צורך לחכות לרופא המשפחה. אין צורך במרשם בשביל תוסף. כצמחונית קרובה לטבעונות במשך 5 שנים את בדיוק בשלב המתאים לזה שדילול המאגרים מתחיל להתבטא.
טבעונים (ובמידה רבה גם צמחונים) צריכים לקחת תוסף של בי 12 באופן קבוע. אחרת הם משחקים רולטה רוסית, ובמקרה הזה זו רולטה רוסית מיותרת במיוחד, היות ואין בעייה של חשש מעודפים (מה שלא היה נכון במקרה של תוסף ברזל למשל).
לגבי מחקרים והמלצות, ממליץ על המקור הזה, אבל כאמור- היות ואת לא מייצרת את הויטמין- לכי וקחי תוסף, אתמול, לא מחר.
https://www.nap.edu/read/6015/chapter/11#306

לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
16/06/2017 | 20:08
12
לצפיה ב-'כמדומני אתה לא כימאי אבל מנסה בכ"ז לשאול כאן... '
כמדומני אתה לא כימאי אבל מנסה בכ"ז לשאול כאן...
19/06/2017 | 23:46
6
56
קצת התעללתי בכדורי הבי12 למציצה.
רוקנתי את הקופסה לשקית קשורה.
נראה שמאז הכדורים מתמוססים מהר יותר.
מסתבר שזה לא הרמטי לקשור שקית 
כמה זה גרוע?
מניחה שזה מוריד מהערך שלהם חלקית.

אם כבר, את קופסת ויטמין די מיקמתי על השולחן, אך על הקופסה כתוב לשמור במקום סגור ומוצל. החשיפה לאור באמת משנה דרך קופסת הפלסטיק? הקופסה עצמה סגורה. אני לא שופכת עליה מים או משהו....

לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי אותך נכון'
לא בטוח שהבנתי אותך נכון
20/06/2017 | 03:32
5
43
את מתכוונת שהשארת את הטבליות שלמות אבל העברת אותן מקופסה לשקית? לא נראה לי שיש בעיה עם זה
כן, חשפיה לאור עלולה לגרום לחמצון. אם כתוב לשמור במקום סגור ומוצל אז כדאי לשמור ב....מקום סגור ומוצל
לצפיה ב-' מדובר על שני מקרים שונים עם סוגי כדורים שונים'
מדובר על שני מקרים שונים עם סוגי כדורים שונים
20/06/2017 | 04:21
4
31
את הבי12 למציצה כמובן השארתי שלמות, אך היו בשקית ולא בקופסה, ובפועל נראה לי שזה דווקא לא עשה להן טוב (חמצון? אולי, אם זה מלשון חמצן...  בקיצור, נראה לי שזה פחות הרמטי מקופסה, שקית עם קשר , הן התרככו)

לגבי ויטמין די, פנים קופסת הפלסטיק שלהן הוא סגור ומוצל... זה לא מספיק? הכדורים (לבליעה) צריכים שכבה נוספת של חוסר אור?... אני סוגרת את הקופסה כמו שצריך. פשוט הרבה יותר קל לי לקחת אותם כשזה כבר על השולחן ולא בתוך ארון (משתדלת לקחת כל יום כי בבדיקה האחרונה ויטמין די היה ממש מתחת לנורמה)... 
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודעת'
לפי מה שאני יודעת
20/06/2017 | 06:20
1
41
(וסליחה גידי שאני נדחפת :P)
החום יכול לגרום לאיבוד של הערכים ולכן אומרים לשמור במקום מוצל וחשוך.
לצפיה ב-' לשניכם'
לשניכם
20/06/2017 | 19:54
5
לצפיה ב-'הייתי עושה לעצמי חיים קלים'
הייתי עושה לעצמי חיים קלים
20/06/2017 | 14:27
39
ומקפיד על ההוראות שכתובות. יכול להיות שלא יקרה כלום אם נאלתר, אבל אולי כן וחבל
לצפיה ב-'יכול להיות שזאת לאו דווקא ההעברה לשקית'
יכול להיות שזאת לאו דווקא ההעברה לשקית
23/06/2017 | 09:40
23
אני משאירה את ה B12 בבקבוק המקורי ולמרות זאת כנראה שהלחות שנכנסת עם כל פתיחה גורמת לכדורים להתרכך.
כששומרת את הבקבוק במקרר זה מחזיק קצת יותר אבל בכל זאת אחרי כמה חודשים הכדורים שנשארים בבקבוק תופסים לחות.
מנסה עכשיו לשים בבקבוק קטן כדורים לשבועיים שלושה כדי לא לפתוח את הבקבוק הגדול לעיתים קרובות.
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:01
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'אני רוצה לקנות סיר איכותי, אפשר טיפים והמלצות?'
אני רוצה לקנות סיר איכותי, אפשר טיפים והמלצות?
15/06/2017 | 12:09
1
31
התחלתי לבשל לעצמי בקטנה, בעיקר דברים כמו קינואה/שעועית/עדשים.
אני צריך סיר איכותי ולא כל כך יודע מה לחפש.
לעניין החומר, הבנתי שנירוסטה נחשב בטיחותי (קראתי שסולתם מומלצים, יש עוד חברות שכדאי לשקול?).
לעניין הגודל, סיר של כמה ליטר לקחת (או קוטר בסנטימטרים).
אני מבשל רק לעצמי, לא כמויות גדולות אז לא צריך משהו עצום ובכל זאת?
זה משנה מכסה זכוכית או משהו אחר?
ועניין הידיות, להתעקש על ידיות מחומר שלא מתחמם או שזה לא קריטי כי יש כל מיני פתרונות לעניין (ידיות סיליקון וכ"ו)..
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'ההמלצות שלי'
ההמלצות שלי
20/06/2017 | 06:30
36
1. אם אתה מבשל מתחיל, אני ממליצה לקנות סיר בינוני עם מכסה. משהו כמו 2 ליטרים.
2. אני ממליצה לקנות אחד עם ציפוי (טפלון) - תוודא שאתה משתמש רק בכפות עץ או פלסטיק כדי שלא ישרטו את הציפוי. הרבה יותר קל לבשלן מתחיל.
3. אני אוהבת מכסה מזכוכית.
4. בקשר לידיות, אישית אני לא חושבת שזה ממש קריטי אלא אם אתה אוהב להשתמש בסיר בתנור - ובמקרה הזה תוודא שאתה קונה ידיות שאפשר להכניס לתנור.

לצפיה ב-'אם העולם לא יואכל בשר-BBC- לינק'
אם העולם לא יואכל בשר-BBC- לינק
12/06/2017 | 21:56
46
לצפיה ב-'מחפש חלופה לשימוש בביצים באפיית עוגיות יבשות'
מחפש חלופה לשימוש בביצים באפיית עוגיות יבשות
10/06/2017 | 21:43
5
56
שלום לחברים,

אנחנו מכינים בבית עוגיות יבשות (גדולות יחסית) מבוססות קמח מלא או שיפון,
הייתי מעוניין להחליף את הביצים (שתי ביצים לכל הכמות) במשהו אחר

בעבר, זכור לי שקיבלתי המלצה על שמן קוקוס/חלב קוקוס
(משהו שמבוסס על קוקוס) ויצא מעולה!

אני מכיר את האפשרות להשתמש בפישטן טחון ובבננה אך מעדיף משהו אחר (אם עדיפות לקוקוס)

אשמח להמלצותיכם במציאת חלופה
(כזו שגם לא תכיל מס' רב של קלוריות...)

תודה רבה!

לצפיה ב-'אולי טחינה, פעם טיילתי בגן העיר בת"א , יש שם חנות טבע'
אולי טחינה, פעם טיילתי בגן העיר בת"א , יש שם חנות טבע
11/06/2017 | 14:01
4
48
היה במקרר משהו לתחליף ביצים.....האמת לא התלהבתי.
לצפיה ב-'תודה אך אני מחפש משהו מבוסס קוקוס'
תודה אך אני מחפש משהו מבוסס קוקוס
11/06/2017 | 14:52
3
31
ואני יודע שניתן להחליף את הביצים במשהו מהסוג שציינתי קודם,

אודה להמלצותיכם
לצפיה ב-'קמח קוקוס'
קמח קוקוס
13/06/2017 | 21:56
2
31
קמח קוקוס סופח המון מים ויכול לשמש כחומר מדביק מצוין בעוגיות.

תצטרך לעשות כמה ניסיונות עד שתמצא את הכמות המתאימה.

אפשר לקנות קמח קוקוס בכל בית טבע, או להכין לבד מקוקוס מיובש (אם תצטרך הוראות הכנה לקמח קוקוס ביתי, אשמח לשתף.)

בהצלחה!

לצפיה ב-'האם שמן קוקוס יכול לעשות גם את העבודה?'
האם שמן קוקוס יכול לעשות גם את העבודה?
14/06/2017 | 04:19
1
6
לצפיה ב-'שווה לנסות'
שווה לנסות
14/06/2017 | 12:09
29
קצת שמן יכול לאחד את הרכיבים ולהדביק אותם, אבל אחר כך באפייה הם עלולים להתפרק. והשמן לא סופח את הקמח. אני הייתי מנסה להכין בצד בלילה של קמח קוקוס ומים, אולי עם קצת שמן, ואז להשתמש בבלילה הזאת במקום ביצים.

לצפיה ב-'פיצה טבעונית'
פיצה טבעונית
10/06/2017 | 15:34
5
68
איזו גבינה צהובה טבעונית יש שמתאימה לפיצה? של איזו חברה? ואיפה קונים?
לצפיה ב-'חיפשתי לך בגוגול- אז מתכון עם טופו ושמרים לפיצה טבעונית'
חיפשתי לך בגוגול- אז מתכון עם טופו ושמרים לפיצה טבעונית
10/06/2017 | 20:06
1
44
לצפיה ב-'תודה קרנף,בפעם האחרונה עשיתי גם עם טופו'
תודה קרנף,בפעם האחרונה עשיתי גם עם טופו
11/06/2017 | 13:58
31
והוספתי גבינה צהובה של ווגה שהתקשת באפיה , חשבתי אני אמצא משהו טוב יותר, אני בהחלט אנסה את המרשם ששלחת , נראה טוב
לצפיה ב-'אני עשיתי פיצה על פיתה עם טופו מגורד'
אני עשיתי פיצה על פיתה עם טופו מגורד
10/06/2017 | 20:11
2
42
ההדבקה נעשתה עם =רסק עגבניות= וקצת שמן ואורגנו. והאפיה בטוסטר אובן
היה טעים כמו פיצה אמיתית. אבל רסק העגבניות לא הדביק טוב את הזייתים החתוחים
לצפיה ב-'תודה, גם רעיון נהדר.'
תודה, גם רעיון נהדר.
11/06/2017 | 13:59
1
4
לצפיה ב-'אפשר גם מחית חצילים טבעית'
אפשר גם מחית חצילים טבעית
13/06/2017 | 21:58
16
הייתה פיצריה בצפון שהגישה פיצה טבעונית עם שכבה עבה של מחית חצילים קלויים טבעית במקום גבינה. הפיצרייה נסגרה מאז, אבל ניסיתי את זה כמה פעמים בבית וזה ממש מוצלח.

לצפיה ב-'פרוייקט טבעוני חדש צריך את תמיכתכם בהדסטארט(HEADSTARTׂ)'
פרוייקט טבעוני חדש צריך את תמיכתכם בהדסטארט(HEADSTARTׂ)
07/06/2017 | 17:23
60

שלום.
אני אלעד מצוות FoundIT. משחק חדש ואדיר  שאנחנו מנסים להביא לחיים דרך פלטפורמת HEADSTART.
המשחק סובב כולו על תוכן וחשיפה של אנשים לעולם הטבעונות ורוחניות, תוך כדי התפתחות אישית ולמידה במהלך המשחק.
הרבה רשום עוד על הפרויקט באתר HEADSTART, ואני מזמין אתכם להיכנס ולקרוא.

לינק:http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=23019

אני כותב אליכם דבר ראשון כדי להציע לכם לקחת חלק מהדבר המדהים הזה ולבקש את תמיכתכם.
אני מניח שלא צריך לספר לכם עד כמה המילה טבעונות מעלה התנגדות ואנטגוניזם בחברה אל מול אנשים וגם בני משפחה, ולכן אנחנו מתקשים להתקדם עם הפרוייקט. גם במעגלים קרובים אלינו.
אבל יש לנו אמונה שאנחנו לא לבד. נבקש גם את עזרתכם בחשיפה. שיתוף בפייסבוק שלכם, או בכל דרך אחרת שבה אנשים ייחשפו לפרויקט  שלנו  יהיה מבורך ונדרש על מנת שיהיה לנו סיכוי להצליח לממן את אותו.
נשמח לענות על כל שאלה או סתם לדבר :)
תודה והמשך יום מקסים
צוות FoundIT.

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:48
5

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'הקפאת טופו?'
הקפאת טופו?
03/06/2017 | 10:32
3
51
היי,
האם ניתן להקפיא תבשיל עם טופו? 
איך הטופו מתנהג אחרי הפשרה?
תודה!
לצפיה ב-'אפשר להקפיא טופו'
אפשר להקפיא טופו
03/06/2017 | 15:17
2
58
טופו שלם מאבד מהמרקם שלו.
בתבשיל אני חושב שזה לא יורגש כל כך
לצפיה ב-'תודה, אני אנסה'
תודה, אני אנסה
03/06/2017 | 18:17
1
9
לצפיה ב-'הכנתי לזניה טבעונית עם טופו מגורד'
הכנתי לזניה טבעונית עם טופו מגורד
10/06/2017 | 15:32
29
הקפאתי לפני האפיה, לאחר שבע הפשרתי ואפיתי יצא מאוד נחמד.
לצפיה ב-'ראשית דיבור אצל קופים כמו אצל תינוקות- לינק- אנגלית'
ראשית דיבור אצל קופים כמו אצל תינוקות- לינק- אנגלית
30/05/2017 | 12:33
35
לצפיה ב-'חג שבועות שמח'
חג שבועות שמח
29/05/2017 | 19:20
1
49
עם חלב סויה ולא חלב פרה
לצפיה ב-'חג ביכורים שמח '
חג ביכורים שמח
30/05/2017 | 10:48
42
עם שפע של ביכורים מתנובת הארץ, פירות וירקות וקציר חיטים.
מי ייתן וכולנו נחזור לחגוג את חג השבועות כפי שחגגנו במקור, חג הביכורים והקציר ולא חג החלב. :)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום