לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'ביצים חופשיות- צריכה ידע..'
ביצים חופשיות- צריכה ידע..
01/02/2017 | 18:13
7
105
היי חברים.
אני טבעונית כבר כמה שנים עם הפסקות קלות.
תמיד שאני מורידה את הביצים אני מרגישה חוסר ריכוז
תוהה אם זה בגלל הכולסטרול או בגלל פריט כלשהו שיש בביצים שחסר לי בתזונה.
אני לא חובבת ביצים וזה אפילו לא כזה טעים, נטו בגלל הבריאות.
מה הבעיה בביצי חופש למשל בבארותיים? 
אשמח לשמוע דעתכם

לצפיה ב-'שכחתי להוסיף'
שכחתי להוסיף
01/02/2017 | 18:15
78
אני רוצה להעיף את הביצים מהתזונה שלי.
יש לי רגשות אשם שאני אוכלת..

אז אל תחסכו ממני מידע.. תודה
לצפיה ב-'אתגר 22?'
אתגר 22?
01/02/2017 | 22:40
84
בהקשר הפרקטי - יכול לעזור לך לעבור לטבעונות (יש שם גם ייעוץ תזונתי מבעלי ובעלות מקצוע).

בהקשר של הסיבות, גם אם את לא מקבלת שלתרנגולות צריכה להיות זכות על גופן וחושבת שכל עוד מנצלים אותן בצורה פחות גרועה זה בסדר - הנה מאמרים שמסכמים את הבעיות שנמצאות גם בביצי "חופש"

מי שפעם (לא היום) היה בעל הלול "חופש" בבאורתיים היה שכן וחבר של קרובת משפחה שלי, כך שבאחד המפגשים המשפחתיים הנושא עלה לשיחה, שאלתי אותו ספציפית על הבעיות וקיבלתי אישור ממקור ראשון שהן אכן אמיתיות. אחד הנושאים שזכור לי במיוחד זה הקבלה שלו כמובן מאליו את ההשמדה של התרנגולות כשאלו מפסיקות להיות רווחיות, והנסיון שלו לצייר את התמונה כפחות גרועה היה לספר על הנסיון שלו לתרום את הגופות שלהן למאכל (לא למכור, לתרום), למרות האיסור שהיה על כך (השיחה היתה לפני יותר מעשר שנים כך שלא זוכרת פרטים ספציפים, אז יכול להיות שלא דייקתי בכל הפרטים).

לצפיה ב-'יש משהו מובנה ביחסי מוכר-לקוח'
יש משהו מובנה ביחסי מוכר-לקוח
02/02/2017 | 03:19
81
וזה עניין של רווחיות. אדם שמוכר צריך לעשות רווח. ברגע שהוא מרוויח כסף הוא צריך להכניס שיקולים כלכליים. זה לא שכל אחד שמרוויח כסף הוא רודף בצע, אבל אין מה לעשות- יש שיקולים כלכליים. 
הדוגמה שנתנו לך על בארותיים היא קלאסית. התרנגולות הפסיקו להטיל. מה יעשו איתן? אם זה לול שבחצר הבית אז אפשר לגדל אותן עד שימותו באופן טבעי ואז לקחת תרנגולות חדשות, אבל אם מישהו צריך להרוויח כסף? זה פשוט לא עובד. אז הורגים אותן

דיסקליימר- הכותב אוכל ביצים מתרנגולת שגדלות אצלו בחצר הבית ולא ממליץ על צריכת ביצים לאחרים כי מדובר בפתרון מאד מקומי שלא רלבנטי לרוב האוכלוסיה

לצפיה ב-'יש שתי דברים בבצים שאפשר לדאוג להם בתזונה טבעונית'
יש שתי דברים בבצים שאפשר לדאוג להם בתזונה טבעונית
02/02/2017 | 17:32
68
לציטין- לאכול קטניות- משפיע על זיכרון
אומגה 3 מי שאוכל בצים לא צריך לדאוג ל  אומגה 3 כי הגוף מייצר  אותו מהביצה.
הפיתרון הטבעוני אגוזי מלך או פישתן או.....
גידי יכול למצוא עוד דברים שמשפעים על ריכוז זיכרון וכו....- לכולם יש תחליף בתזונה טבעונית. כמו למשל ברזל...  התחליף קטניות עם ירקות שמחילים ויטמין C.....

לצפיה ב-'נתקלתי לאחרונה במאמרים בנושא צריכת שמן קוקוס'
נתקלתי לאחרונה במאמרים בנושא צריכת שמן קוקוס
05/02/2017 | 13:02
2
57
כתרופה טבעית לאלצהיימר. נטען שם שתזונה דלת שומן פוגעת בזכרון ובריכוז ומעלה את אחוז חולי האלצהיימר  ושצריכה יומית של 4 כפיות שמן קוקוס משפרת את המצב (אצל חולים, לא דובר שם על אנשים בריאים). מדובר ספציפית בשמן קוקוס עקב מבנה השומן שבו.
לא יודעת כמה אמין ואם יכול לעזור, אולי גידי יוכל להוסיף מידע....

לצפיה ב-'ימימה, עונה לשאלה שלך'
ימימה, עונה לשאלה שלך
05/02/2017 | 23:38
1
50
במחקר שיש היום רחוק מלהעניק לשמן הקוקוס את התכונות הנפלאות שפרסומים לא מדעיים ופופולריים מעניקים לו
לצפיה ב-'תודה. חבל.....'
תודה. חבל.....
07/02/2017 | 15:11
6
לצפיה ב-'צ'יפס וטוסטים שחומים מדי - מסרטנים'
צ'יפס וטוסטים שחומים מדי - מסרטנים
23/01/2017 | 22:07
8
118
שנתיים אחרי דו"ח ארגון הבריאות הבריטי שהזהיר מפני כמויות גבוהות של החומר המסרטן אקרילאמיד בטוסטים ובצ'יפס, עולה קמפיין חדש. ההנחייה לציבור - להיזהר שלא להשחים או לשרוף מוצרי מזון, ובהם צ'יפס וטוסט, לקצר את זמן הבישול או לאכול פחות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4911736,00...

אני נוהג להכין תפוחי אדמה בתנור בדרך כלל, כנראה שיהיה צריך להוריד בזמן / מעלות.
​​
לצפיה ב-'לקריאה נוספת'
לקריאה נוספת
23/01/2017 | 22:30
1
52
לקריאה נוספת על מזונות שמכילים בריכוז גבוה את החומר הזה:

ברשימה:
1) טוגנים וצ'יפסים, אם עוד לא הבנתם שזה לא בריא (גם בתנור בלי שמן).
תחליפים: לבשל תפוח אדמה בסיר מים, פירה.
2) מיץ שזיפים.
3) סוגי קורנפלקסים, לא ניתן לדעת בבירור לדעת איך כל חברה מייצרת את זה.
4) כל מיני סוגי לחמים.
תחליפים: לחם בלי הקשה.
5) אגוזים / פיצוחים מטוגנים או קלויים וחמאת בוטנים (הרוב עשויות מבוטנים קלויות)
6) זיתים שחורים בתוך קופסאות שימורים
תחליף: זיתים ירוקים
7) חטיפי תפוח אדמה
8) עוגיות וקרקרים
9) קפה
10) אבקת קקאו

מבחינת תפוחי אדמה, אם עושים בתנור לא לחמם בעוצמה גבוה ולהוציא כאשר הוא בצבע זהב על מנת שלא יהיה ריכוז גבוה מידי של החומר.
בנוסף לא להחזיק תפוחי אדמה במקרר, זה מגדיל את רמות הסוכר, מה שגורם בסופו של דבר לריכוז גבוה יותר של החומר המסוכן.
לצפיה ב-'מאוד מעיניין'
מאוד מעיניין
25/01/2017 | 19:38
30
מחכה לראות עוד מחקרים ומאמרים בנושא כדי לקבוע דעה.
לצפיה ב-'מאד ממליץ'
מאד ממליץ
24/01/2017 | 04:14
4
116
לא לקרוא כתבות על בריאות ב- ynet.

עוד יותר חשוב- לא לקרוא כתבות שחתום עליהן איתי גל.

כרגיל, גם פה יש סיפור של מידה ורכוזים. 
הנה תגובה מעט רצינית יותר משל ynet:
https://wintoncentre.maths.cam.ac.uk/news/how-dang...

לצפיה ב-'המלצה יפה...'
המלצה יפה...
25/01/2017 | 09:40
3
106
מה גם שהכתבות האלה בד"כ מקורן בצהובון האנגלי Daily Mail
הידוע גם בכינויו Daily Fail

כאן מתבקש לצטט את ההסבר של ג'ים האקר (מהסדרה "כן אדוני ראש הממשלה") על העיתונים בבריטניה - הסבר ישן שרלוונטי תמיד:

Jim: Don't tell me about the press. I know exactly who reads the papers. The Daily Mirror is read by people who think they run the country; The Guardian is read by people who think they ought to run the country; The Times is read by the people who actually do run the country; the Daily Mail is read by the wives of the people who run the country; the Financial Times is read by people who own the country; the Morning Star is read by people who think the country ought to be run by another country, and the Daily Telegraph is read by people who think it is.
Sir Humphrey: Prime Minister, what about the people who read The Sun?
Bernard: Sun readers don't care who runs the country, as long as she's got big tits.
לצפיה ב-'גדול, והנה הקטע מהתכנית'
גדול, והנה הקטע מהתכנית
25/01/2017 | 14:05
1
76
לצפיה ב-''
25/01/2017 | 15:42
6
לצפיה ב-'ענק! '
ענק!
25/01/2017 | 15:42
7
לצפיה ב-'אבל טעים...'
אבל טעים...
29/01/2017 | 10:46
9
לצפיה ב-'על בשר אדום- טוב או רע- לינק- אנגלית'
על בשר אדום- טוב או רע- לינק- אנגלית
25/01/2017 | 18:47
40
לצפיה ב-'אבקת גלוטן '
אבקת גלוטן
24/01/2017 | 19:11
2
54
שלום,
אני מחפשת אבקת גלוטן להכנת סייטן בבית כי נראה לי שזה יצא יותר טעים מסייטן שקונים מהסופר.
אתם יודעים היכן מוכרים גלוטן עדיף אורגני איכותי..

תודה לכם
לצפיה ב-'לפני כמה שנים קנו לי בחנות טבע בשוק מחנה יהודה בירושלים'
לפני כמה שנים קנו לי בחנות טבע בשוק מחנה יהודה בירושלים
25/01/2017 | 15:46
1
40
ובאותה תקופה היה ניתן להשיג גם ברשת חנויות "ספייסס".

מציע גם להציץ בשרשור הבא >> http://tinyurl.com/z8wgzyq
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/01/2017 | 15:38
4
לצפיה ב-'בירקנשטוק יש ליין טבעוני חדש'
בירקנשטוק יש ליין טבעוני חדש
22/01/2017 | 09:34
1
84
בשורה טובה לכל מי שאוהב את הנעליים הנוחות של בירקנשטוק. יש ליין טבעוני חדש של בירקנשטוק שמאפשר להנות מבירקנשטוק גם לטבעוניים.
לצפיה ב-'אידאולוגיה של כיעור'
אידאולוגיה של כיעור
27/01/2017 | 14:21
53
.
לצפיה ב-'שאלה על תועלת השום הטרי ,לעומת השום המיובש ,,'
שאלה על תועלת השום הטרי ,לעומת השום המיובש ,,
18/01/2017 | 14:46
6
77
האם באכילת שום הטרי ישנם אותם הערכים התזונתיים ,
כמו באבקת -שום מיובשת ?
לצפיה ב-' אני מעדיף שום טרי קצוץ'
אני מעדיף שום טרי קצוץ
19/01/2017 | 13:17
5
63
שום מבושל עדין פעיל נגד התקפי לב לפי מה שקראתי מזמן. אבל אני לא יודע אם הוא פעיל
נגד קנדידה ( פטרת) כולסטרול וסרטן.
לגבי שום מיובש אני לא יודע. אבל החומר הפעיל נגד פטרת הוא בעל הרייח. אם יש רייח אז בסדר. יש שומים מיובשים שכמעט אין להם רייח ויש שלא.בשום מיובש עלולה להיות גם בעיה של חומר משמר
לצפיה ב-'השאלה לגבי התועלת של אבקת שום,האם זה שונה מהשום הטרי ?'
השאלה לגבי התועלת של אבקת שום,האם זה שונה מהשום הטרי ?
20/01/2017 | 20:14
4
38
אשמח לתגובה של מי שמבין בהבדל ,
בין השום הטרי -לאבקת שום מיובש,מבחינת תועלת בריאותית לגוף.
לצפיה ב-'תודה ,אך לא דרוש לי קישור ,כאן,השאלה ,מופנית למי שמבין ב-'
תודה ,אך לא דרוש לי קישור ,כאן,השאלה ,מופנית למי שמבין ב-
21/01/2017 | 12:46
2
59
השפעתם הישירה של  2 המוצרים ,(שום טרי - מול השפעתה של אבקת -שום,לאחר ייבוש.)
האם השפעתם  של הנ"ל זהה בחיזוק המערכת החיסונית .
אשמח לתשובות,לא לקישורים.
לצפיה ב-'תגובה חצופה, נדרש לשפר נימוס'
תגובה חצופה, נדרש לשפר נימוס
21/01/2017 | 14:04
53
לא שאלת מה ההבדל מבחינת חיזוק המערכת החיסונית, ולא אמרת שאת לא רוצה קישורים לפני כן.
על מנת לגרום לשום לעזור בשיפור מערכת החיסון, חייבים לגרוס אותו בצורה מאוד טובה במשך רבע דקה.
בשום יש אנזים alliin, שהוא עצמו לא תורם הרבה לאדם.
אבל כאשר השום נגרס, בעזרה של אנזים alliinase שנמצא בשום, הוא הופך את הalliin לallicin.
allicin תורם לשיפור מערכת החיסון, אם זאת הוא לא יציב, ויעלם במידה ויחממו את השום או בכללי אחרי זמן מה.

אבקת שום או שום גרוס, נעשים על ידי ייבוש השום וגריסתו.
זה תלוי מאוד כיצד היצרן מבצע את זה ובאיזה טכנולוגיה הוא משתמש.
כל מוצר אחר שמשתמש בשום, כגון תרופות וכו', שלא מבצעים גריסה או גורמים ללעיסה (כמו בליעת כדור), לא משחררים alicin ולכן השום לא עוזר בנושא הזה.

לסיכום, גריסת שום טבעי / לעיסתו (לא ממליץ על לעיסה, שורף בפה ועושה הרבה ריח), הוא הכי בריא ועוזר בנושא הזה.
לצפיה ב-'בכל מקרה ההשפעה היא מינורית למדי'
בכל מקרה ההשפעה היא מינורית למדי
21/01/2017 | 22:44
49
יש קצת תופעות חיוביות פוטנציאליות אבל אין מספיק עדויות רציניות שמראות תרומה משמעותית, לא למערכת החיסון ולא למערכות ביולוגיות אחרות.

הוא מצויין כי הוא טעים ומשדרג טעם של הרבה מאכלים ולכן הוא מסייע בעקיפין לבריאותנו 
לצפיה ב-'אני לא אוכל ביצים- אבל יותר מקום לעופות לבצים אורגניות'
אני לא אוכל ביצים- אבל יותר מקום לעופות לבצים אורגניות
19/01/2017 | 16:20
1
119
מעניין אותי -לינק- אנגלית
http://www.npr.org/sections/thesalt/2017/01/18/510...
לצפיה ב-'מצחיק, לא הזכירו זמן'
מצחיק, לא הזכירו זמן
20/01/2017 | 20:41
87
יוציאו את התרנגולות ל10 דקות ביום,
אחלה חוק.
לצפיה ב-'האם אפונה יבשה נחשבת לקטנייה מבחינת השלמת'
האם אפונה יבשה נחשבת לקטנייה מבחינת השלמת
19/01/2017 | 13:41
2
88
חלבון לדגנים כמו עדשים שעועית ומש וחומוס
לצפיה ב-'בוא נעשה קצת סדר. שני תיקונים.'
בוא נעשה קצת סדר. שני תיקונים.
20/01/2017 | 02:58
1
92
תיקון ראשון- קטנית ולא קטניה. חבר כבוד של הפורום הזה בשם בן חינך אותי ואני מיישם.

תיקון שני- כמו שכבר כתבתי פה לא פעם. אין צורך בהשלמת דגן לקטנית לצורך השלמת חלבון. 
בשתי מנות של קטניות יש יותר חלבון ויותר מכל חומצה אמינית מאשר במה של קטניות + מנה של דגנים.

לגבי אפונה, קטנית. דומה בערכים החלבוניים שלה לעדשים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/01/2017 | 10:18
43
גם על העברית- קטנית
לצפיה ב-'מי יציל את הקופים - לינק- אנגלית'
מי יציל את הקופים - לינק- אנגלית
19/01/2017 | 16:12
19
לצפיה ב-'הכנת טופו בבית ?'
הכנת טופו בבית ?
16/01/2017 | 10:00
1
70
האם כדאי להכין טופו בבית ?
לצפיה ב-'על שאלת ה״כדאי״ קשה לענות'
על שאלת ה״כדאי״ קשה לענות
17/01/2017 | 03:49
73
אבל על ה״איך״ דווקא אפשר. כנס לפורום ״תזונה צמחונית וטבעונית״ ותוכל או לעשות חיפוש בדיוני עבר או לשאול. זה נושא שעלה לא פעם.

בהצלחה
לצפיה ב-'שאלות טופו .'
שאלות טופו .
15/01/2017 | 12:52
1
151
כמה זמן נשמר טופו במקרר ?
האם צריך לשמור אותו בתוך מים ?
האם אפשר להקפיא טופו ? 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/01/2017 | 13:11
40
טופו פתוח נשמר כ 3-4 ימים בתוך המקרר. הוא צריך להיות בתוך מים. את המים צריך להחליף יום יום. אפשר להקפיא טופו אבל הוא מאבד את המרקם שלו ואפשר להשתמש בו אחר כך  למאכלי טופו מבושלים.
לצפיה ב-'נושא קשה- השפעת שאריות תרופות על בעלי חיים- לינק'
נושא קשה- השפעת שאריות תרופות על בעלי חיים- לינק
13/01/2017 | 14:19
48
לצפיה ב-'שלום לכולם יש פרויקט מיוחד, שמתעסק בנתינה :)'
שלום לכולם יש פרויקט מיוחד, שמתעסק בנתינה :)
13/01/2017 | 11:18
64

מקווה שתהנו ותיהיו חלק מדבר מקסים
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=21702

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:41
9
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'1'
1
05/01/2017 | 13:22
3
41
לצפיה ב-'כן, כל עוד שזה טבעוני ולא מספר זוגי'
כן, כל עוד שזה טבעוני ולא מספר זוגי
05/01/2017 | 17:31
1
21
לצפיה ב-''
05/01/2017 | 19:28
4
לצפיה ב-'מתכון בריא לקרקרים עם רכיבים טבעיים'
מתכון בריא לקרקרים עם רכיבים טבעיים
02/01/2017 | 22:12
1
120
מתכון בריא, מכיל רכיבים טבעיים בלבד והכי חשוב ממש טעים. אני מכינה אותו שוב ושוב בבית.
צפרתי קישור אם אהבתם את המתכון למתכונים נוספים בריאים וטעימים:

שבוע טוב ובריא!
לצפיה ב-'ההפניה למתכונים נוספים לא מוצלחת. ביצים לא בתפריטנו.'
ההפניה למתכונים נוספים לא מוצלחת. ביצים לא בתפריטנו.
03/01/2017 | 17:54
15
לצפיה ב-'אינדולה ומסיכת השיער ג'ול מנסים על בעלי חיים?'
אינדולה ומסיכת השיער ג'ול מנסים על בעלי חיים?
02/01/2017 | 13:13
22
או לא
לצפיה ב-'חיידק מעצבן בבטן.'
חיידק מעצבן בבטן.
01/01/2017 | 13:31
2
129
איך נפתרים בדרכים טבעיות מחיידק מעצבן שנקרא הליקובקטר ?
לא מעוניין לקחת אנטיביוטיקה.
אמרו לי לנסות כדורי שמן אורגנו . האם עוזר ?
לצפיה ב-'גם לי יש את החיידק'
גם לי יש את החיידק
01/01/2017 | 18:27
95
אך לי הוא לא גורם לכיב קיבה.
ולכן לא מטופל באנטיביטיקה.
אני לא מכיר דרך טבעית להתגבר עליו אבל יש דרכים טבעיות להתגבר על כיב קיבה אפילו שחידק ישנו. תענין אצל נטרופת.
בזמנו שגיליתי את החיידק פניתי לגסטרטלוג הוא עשה לי בדיקה של קיבה ולא מצא שום בעיה.
יש מספר בעיות שהחיידק גורם פרט לכיב כמו קליטה נמוכה יותר של B12 ועוד...
תתענין זה לשיקולך.

לצפיה ב-'ניסיתי שמן אורגנו'
ניסיתי שמן אורגנו
17/02/2017 | 02:38
4
ללא הצלחה. אנטיביוטיקה עבדה מיד ולא כדאי להתמהמה החיידק מסוכן.
לצפיה ב-'קליפ טבעוני של חבר - Predator'
קליפ טבעוני של חבר - Predator
30/12/2016 | 01:05
6
96

להפיץ למי שזה יכול להשפיע עליו...
לצפיה ב-'חוץ אחד המשפטים האחרונים'
חוץ אחד המשפטים האחרונים
30/12/2016 | 17:59
5
106
"Stop the crime, drop the meat!"

זה לא פשע לאכול בשר.
לצפיה ב-'לא ברורה לי הביקורת'
לא ברורה לי הביקורת
31/12/2016 | 17:56
1
72
אם אתה מתכוון לחוקי מדינת ישראל היום, אז אתה צודק. אבל המשורר מתכוון לקוד המוסרי שלו, שאותו הוא מנסה להעביר לקהח באמצעות אומנות השירה, ומקווה שיהיה קוד מחייב בישראל בעתיד.
כמו שאנחנו מתייחסים למעשים של משטרים שונים כ"פשעים", למרות שהם תואמים את החוק המקומי באותו זמן.

זה כנראה מתאים לקוד המוסרי של טבעונים אידיאולוגים אחרים.
לצפיה ב-'קוד מוסרי של כל אדם הוא שונה'
קוד מוסרי של כל אדם הוא שונה
06/01/2017 | 19:24
38
יש מספר סיבות שאני בעד טבעונות, אבל לא בשביל לשנות קוד מוסר לאנשים.
כל אחד חושב אחרת.
לצפיה ב-'זה פשע מוסרי'
זה פשע מוסרי
03/01/2017 | 09:13
10
לצפיה ב-'אין פשע גדול מזה'
אין פשע גדול מזה
06/01/2017 | 07:28
1
53
ואי אפשר אפילו להתחיל לקלוט את גודל הפשע.

ואם אתה מתכוון שלאכול בשר זה חוקי, ובכן, הזוועות שביצעו הנאצים בזמנו כלפי האנושות היו חוקיות לחלוטין ומי שהתנגד להן נחשב פושע.
לצפיה ב-'נאציזם זה הכי קיצוני שלך?'
נאציזם זה הכי קיצוני שלך?
06/01/2017 | 19:27
43
כן הרבה דברים היו חוקיים בעבר, עבדות, להחזיק מספר נשים ועוד מספר לא מוגבל של דברים לא הגיוניים (וכמובן חלקם עדיין נהוגים כיום).
אני לא אומר שמה שעשו הנאצים זה בסדר, אבל בשביל חלקם זה לא היה פשע (חלק גינו את זה, חלק איבדו את המשפחות שלהם בגלל הגינוי).
מי שקבע בצורה פומבית שזה לא חוקי, ובאמת עשה את זה לא חוקי, אלה הצדדים המנצחים (בעלות הברית).
אז נכון להיום אין חוק בנושא, ולכן לא הגיוני לקרוא לזה "לא חוקי".
לצפיה ב-'מעבר למזון צמחי ופלורה של מעייים- מה המאמר הזה אומר?'
מעבר למזון צמחי ופלורה של מעייים- מה המאמר הזה אומר?
31/12/2016 | 14:21
1
52
https://www.sciencedaily.com/releases/2016/12/1612...

האם פרושו של דבר שההשגים של טבעונות מושהים עד שפלורה תסתדר- לא הבנתי
לצפיה ב-'האם פרושו של דבר שבעתיד יומלץ במעבר לטבעונות על פורמולה של'
האם פרושו של דבר שבעתיד יומלץ במעבר לטבעונות על פורמולה של
31/12/2016 | 14:49
44
חידקי מעיים בקפסולה או ביוגורט טבעוני

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום