לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1757517,575 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'מוצרי חלב'
מוצרי חלב
11/10/2018 | 19:16
1
39
החלטתי להפסיק לצרוך מוצרי חלב (בין היתר גם לוותר על קפה כי אני מימלא בהריון). אני מחפשת תחליף חלב לדגני הבוקר (אם אפשר לא מבוסס על סויה) אלא על בסיס שקדים או אגוזי לוז. 
ראיתי כמה משקאות שקדים של אלפרו, אבל אשמח להמלצה למשהו עם טעם סביר :)
לצפיה ב-'אני אוהבת את משקה השקדים של תנובה'
אני אוהבת את משקה השקדים של תנובה
13/10/2018 | 00:37
24
המצונן שבמקרר
לצפיה ב-'שיווק שותפים- דרך מצוינת להרויח כסף בחינם!!'
שיווק שותפים- דרך מצוינת להרויח כסף בחינם!!
06/10/2018 | 20:30
18
תקשיב/י טוב טוב���� אני לא מכיר אותך אבל אני יודע עליך משהו, יש לך חלום�� 90% אחוז מהאנשים לא מגשימים את החלומות שלהם בגלל שאין להם זמן⏰ בשביל לייצר כסף�� בשביל להגשים את החלום!
כאן הכנו לכם הדרכות חדשות על עבודה מהמחשב�� שנקראת שיווק שותפים שאם את או אתה נמצאים בלימודים, צבא, אוניברסיטה או כל דבר אחר תוכלו לייצר כסף�� במינימום זמן ושתגרום לכם להכנסה נוספת להדרכות בחינם תירשמו כאן��!!
https://bit.ly/2y3iHuz
לצפיה ב-'תזונה דלת פחמימות מול תזונה טבעונית, מחקרים על זרם דם בגוף'
תזונה דלת פחמימות מול תזונה טבעונית, מחקרים על זרם דם בגוף
30/09/2018 | 13:58
1
54
אנשים שאוכלים דיאטה דלת פחמימות יתכן שלא יראו עלייה ברמות הכולסטרול שלהם. איך זה אפשרי? כי ירידה במשקל בכל אמצעי יכולה להוריד את הכולסטרול שלנו. אתם יכולים ללכת על תזונה שכולה חטיפים ולהוריד את הכולסטרול שלכם אם לא היינו יכולים לאכול את תריסר החטיפים היומיים שהכרחיים כדי לשמור על המשקל שלנו. לכן עישון קוקאין כהרגל טוב יכול להוריד כולסטרול. כימותרפיה יכולה להוריד כולסטרול בעוצמה. שחפת יכול לעשות פלאים למותניים שלנו. כל דבר שמוריד את המשקל שלנו יכול להוריד את הכולסטרול. הסיבה שאכפת לנו מגורמי סיכון ללב וכלי דם כמו כולסטרול היא כי אכפת לנו מהסיכון הקרדיווסקולרי, מבריאות העורקים שלנו. ובכן, עכשיו יש מחקרים שמדדו את ההשפעה של דיאטה דלת פחמימות על העורקים ישירות, וכן סקירה של כל המחקרים הטובים ביותר שבוצעו עד כה ונמצא שדיאטות דלות פחמימות פוגעות בתפקוד העורקים. כלומר דיאטות דלת פחמימות פוגעות ביעילות העורקים של אנשים.
לצפיה ב-'לא רציני'
לא רציני
02/10/2018 | 23:34
25
ואם ה״דיאטה דלת פחמימות״ היא טבעונית?

היתכן שתוצאות המחקר נובעים מהבדל בין אכילת מזון צמחי לבין אכילת שומן מהחי ולא בהיות אחת הדיאטות דלת פחמימות?

לצפיה ב-'אני מבדיל בין שני סוגי בעלי חיים .'
אני מבדיל בין שני סוגי בעלי חיים .
11/09/2018 | 21:23
5
83
כאדם צמחוני בעיקר מטעמים מוסריים  , בעלי חיים בהגדרה אצלי אינם מקשה אחת , ולכן ההתייחסות שלי לפגיעה בהם נחלקת לשני כיוונים ,
הסוג הראשון הם בעלי החיים הטורפים , לחיות כאלה אין בעיה לאכול אפילו בני אדם , (ביניהם נכללים גם כלבים תוקפניים  שלא מעט שמענו שתקפו ילדים קטנים) , לסוג הזה של בעלי חיים אין לי בעייה מוסרית שיצודו אותם ואף שיכחדו מהעולם .
מהצד השני , עומדים בעלי החיים חסרי הישע , אוכלי העשב שנטרפים ונשחטים ללא רחמים יומם וליל , למרות שאלה לא הזיקו ואף לא הפריעו לאיש , להפך הם בעלי חיים חברותיים לבני האדם . לאלה בעלי החיים שלמענם החלטתי להיות צמחוני ואני מתנגד באופן נחרץ נגד ניצולם ואו רציחתם .
השיקול הבריאותי הוא עניין משני מבחינתי , שכן זה עניין של סטייל וטעם ולא נוגע ברמה העקרונית .

אשמח אם אשמע על נקודת המבט שלכם\ן .
לצפיה ב-'השמדת טורפים- קטסטרופה.'
השמדת טורפים- קטסטרופה.
15/09/2018 | 17:36
2
59
השמדת הטורפים תפגע בשרשרת המזון הטבעית ותביא לאי איזון ילודה בזנים הצמחיים.
דבר שיגרור אחריו נזקים אדירים לחקלאות, מה שמתחולל עכשיו באוסטרליה בגלל הציד החופשי והפראי את כלבי הדינגו.
קנגרוים וגמלים שהאויב מספר אחד שלהם כמעט הוכחד, התרבו בצורה פראית גורמים כעת נזקי ענק לחקלאים.
תחסל נחשים, העולם ישרוץ עכברים ועכברושים.
אסור בגלל ראייה צרת- אופקים או אמונות ונטיות רגשניות לפגוע באיזון שהטבע יצר.
לכולם יש כאן מקום.
גם לטורפים. 
דביר 

לצפיה ב-'אני טבעוני מקפיד קראתי על בני יותר ממאה'
אני טבעוני מקפיד קראתי על בני יותר ממאה
16/09/2018 | 19:55
62
מתברר שאין אחת או אחד טבעוני,הם מידי פעם אועלים בשר ולעתים דג
אז בדקתי הדג עם הכי פחות כולסטרול זה טונה
הבשר עם הכי פחות כולסטרול זה אווזית שזה חלק מפרה
אז לפות זה ומר למחשבה
לצפיה ב-'פיתרון בעיה לא חייב להיות באלימות ואכזריות .'
פיתרון בעיה לא חייב להיות באלימות ואכזריות .
19/09/2018 | 19:01
40

א. הדעות שלי הם שיקולים מוסריים ולא "נטיות רגשניות" כהגדרתך , והאופקים המוסריים גוברים על ראיה רחבה אך אכזרית .

ב. הימצאותה של בעייה אחת לא פותרים ע"י אלימות , יש דרכים יותר יצירתיות לפתרון בעיות , אחת מהן ע"י סירוס למשל , כך פתרו את בעיית ההתרבות של חתולי הרחוב .. , אך מאידך  לפתור זאת ע"י טורפים !!! , זה כמו להסכים לרציחות של דאע"ש ואו התרת המלחמות כדי לצמצם את ההתרבות האנושית .

..ומה תגיד אם נחש ינשוך אחד מילדיך או טורף שיביא אסון למישהו ממשפחתך ? האם גם אז תתנגד לחיסולו של טורף זה אחר !?.

למיטב הבנתי בעלי החיים הם בשר ודם , יש להם ילדים שדואגים להם ושומרים עליהם , הם מרגישים ואפילו בוכים על ילדיהם שנרצחים , ולכן המינימום המצופה מאיתנו זה לא לשחוט ואו לאכול אותם , מעט חמלה עליהם לא תזיק .
לצפיה ב-'לבעלי חיים'
לבעלי חיים
06/10/2018 | 19:09
1
26
אין מוסר שקול לשלנו או אופציות זהות.
סלח לי שאומר אבל מטופש בעיני לשפוט חתול שכל מערכת העיכול והאבולוציה יצרה אצלו כורח לתזונה בשרית בלבד (אחרת יסבול ממומים קשים) ושאיןצלו הבנה מוסרית או טכנולוגיה כאילו הוא "אשם" במצבו. 

הוא לא יכול להכיר ולהיות אחרת. אני כן ובגלל זה בחלקת האלוהים שלי כל יצור שחש כאב הוא מחוץ לתחום. דרך אגב גם כלבים שהם אומניבורים כמונו לרוב צורכים רק בשר ובכל זאת קל לך להתחבר ולהבין את הקסם והיופי בחייהם. ץתמקד בהבנה שלכל חיה יש ייחוד ויופי משלך ואפילו אתה כטבעוני באל משים ובכורח מסיים חיי חרקים וצורך אותם במזונך (תמיד יש שאריות). 
לצפיה ב-'זה קל לצבוע שחור בוורוד'
זה קל לצבוע שחור בוורוד
18/10/2018 | 20:07
7
לקחת כלבי מחמד חמודים ולקבוע שהנה יש טורפים טובים , זה לא המציאות .
קח דוגמה חיפוש פשוט בקישור כאן וכאן כדי שתבין את המציאות האחרת .

הגם שלא התעמקתי מה כל חיה אוכלת , ובכ"ז אני במו עיניי ראיתי כלב רעב שאוכל לחם ....(ניחשת נכון הוא לא מת מרעב).

לכן כל התיאוריה והמילים המכובסות כדי להצדיק אכילת בשר לא עומדות במבחן המציאות .

ובקשר למוסר , אם תשאל כל נוכל מצוי לגבי המוסריות שלו , הוא יישבע בכל העולם ואשתו , שהוא ורק הוא הכי מוסרי שבעולם !!!
השוחט במשחטה , אין לו שום בעיה עם מוסר , להפך מבחינתו הכל כשר !

הווה אומר "אמות המידה" למוסר , לא נתונות לשיקולו של כל אחד .
לצפיה ב-'האם יש בארץ המבורגרים צמחוניים ללא גלוטן ? '
האם יש בארץ המבורגרים צמחוניים ללא גלוטן ?
10/09/2018 | 15:14
9
41
בביקור האחרון שלי בארץ לפני כמה חודשים המוצר ה"מתאים" היחיד בסופרמרקטים היה שניצל התירס של טבעול ללא גלוטן אבל אין בו חלבונים. באירופה יש מספר יצרנים שונים של המבורגרים צמחוניים על בסיס מיקרו-פטריות, סויה, וכו' שאין בהם גלוטן. הייתי גם בחנות טבע אבל לא היו בה מוצרים מהסוג הזה עבורי.

אני צליאקי, טבעול הרגילה מיוצרת מחלבון חיטה (גלוטן טהור) שאינני יכול לאכול בלי לסבול. גם סייטן למיניו הינו חלבון חיטה ואינו אופציה עבורי.

האם ישנם מוצרים רלבנטים עבורי ברשתות הטבע ואם כן של אילו חברות ומותגים ובאילו רשתות ? תודה.

הלינק לפורום זה בעמוד הראשי היה "צמחונות וטבעונות". הכותרת בפורום עצמו היא "טבעונות" ובמשפט השלישי כתוב "טבעונות וצמחונות". אני עצמי צמחוני בלבד ואין לי בעיות עם המלצות למוצרים צמחוניים שאינם טבעוניים. אני מקווה שזה לא נוגד את מדיניות הפורום.
לצפיה ב-'ממליצה לבדוק בקבוצות השונות בפייסבוק..'
ממליצה לבדוק בקבוצות השונות בפייסבוק..
10/09/2018 | 20:55
8
29
יש קבוצה שנקראת טבעונים ללא גלוטן ואני ממליצה לשאול גם בקבוצה טבעונים אוכלים בחוץ- הם ידעו להפנות אותך וגן יוכלו להמליץ עך מסעדות שיש להם מנות לל"ג....

ממליצה לבדוק גם במנדי טבעונות עד הבית וגם בויטופיה בראשון לציון. אני דיי בטוחה שיש להם מורים ללא גלוטן.

אם אני לא טועה, הסדרה החדשה של זוגלובג כוללת כמה מוצרים ללא גלוטן.

לצפיה ב-'3 אופציות שאני מכירה להמבורגר פטריות'
3 אופציות שאני מכירה להמבורגר פטריות
06/10/2018 | 19:35
7
24
ראשונה טבע דלי, אבל כדאי לבדוק מרכיבים ליתר ביטחון :

החדש של זוגלובק ללא גלוטן:

ובאגדיר בוודאות כשאת מזמינה את ההמבורגר שנקרא "צמחוני" אבל הוא טבעוני אין גלוטן.

לצפיה ב-'שלושתם טבעונים :) כל המוצרים של טבע דלי טבעוניים..'
שלושתם טבעונים :) כל המוצרים של טבע דלי טבעוניים..
06/10/2018 | 19:37
1
לצפיה ב-'הזוגלובק מעניין וללא גלוטן, באילו סופרים? הטבע דלי זה גלוטן '
הזוגלובק מעניין וללא גלוטן, באילו סופרים? הטבע דלי זה גלוטן
06/10/2018 | 21:01
5
15
אני יודע שגלוטן זה לא נושא הפורום אבל ציינתי שאינני יכול לאכול סייטן וטבע דלי הם על בסיס סייטן.

הזוגלובק בהחלט אופציה ואפילו כתוב עליו במפורש "ללא גלוטן". באיזה סופרים אפשר למצוא אותו? האם שופרסל בגודל בינוני זה סוג המקום שאפשר למצוא מוצר כזה או שממש חייבים לאתר סופר גדול?

האם יש לזוגלובק מבחר שלם של מוצרים - נקניקיות וכו' על בסיס סויה דומה ?

ותודה כי השניצל טבעול שהצלחתי למצוא בפעם שעברה זה לא חלבון.
לצפיה ב-'לטבע דלי יש מוצרים ללא גלוטן'
לטבע דלי יש מוצרים ללא גלוטן
07/10/2018 | 15:38
4
9
יש כאלו על בסיס קטניות (למשל קציצות אזוקי), ויש כאלו על בסיס אוקרה.

בקשר לסיפא שלך בהודעה הפותחת, תסתכל גם על המשפט הראשון "הפורום הינו אידיאולוגי במהותו. " ועל המשפט השני "אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי."
לצפיה ב-'אילו מוצרים של טבע דלי ואיפה? להבהיר- אינני גר בארץ. '
אילו מוצרים של טבע דלי ואיפה? להבהיר- אינני גר בארץ.
07/10/2018 | 16:00
3
6
הביקור שעבר היה בן כשבוע והדבר היחיד שמצאתי היה השניצלים ללא גלוטן של טבעול. תמונות (בייחוד כשהעיצוב כושל כמו העיצוב החום של זוגלו'ס ולא הייתי מעלה על דעתי שלא מדובר בבשר) ושמות סופרים ורשתות  טבע מאד יעזרו.

לגבי הסיפא: הגעתי דרך לינק בעמוד הראשי שאמר "צמחונות וטבעונות". המצב שלי הוא כזה שאינני יכול לאכול את רובם המכריע של המוצרים המיועדים לציבור הצמחוני/טבעוני ולכן אני מבקש החרגה מסויימת במידת האפשר, בין אם זה בפורום או בפרטי. לצערי אין פורום צמחונות נפרד ואין לי כוונה לחיות עוד פעם על שניצלי טבעול אם יש אופציות אחרות.
לצפיה ב-'כבר נתתי שתי דוגמאות - מגוון קציצות אוקרה, קציצות אזוקי'
כבר נתתי שתי דוגמאות - מגוון קציצות אוקרה, קציצות אזוקי
08/10/2018 | 02:15
2
6
נדמה לי שהיה גם משהו עם עדשים וזה בלי לעבור על כל המדף של המוצרים. המדף שאני בדקתי היה בסניף של רשת "ניצת הדובדבן".
אישית אין לי צליאק אז לא אוכל לתת לך מידע על האם המוצרים בטוחים לצליאקים (לא ברור לי אם יש בפורום הזה אנשים עם המידע הספציפי הזה, שווה לך לבדוק בפורום תזונה צמחית - 1618), אבל ההמלצה הלא מקצועית שלי היא ללכת על מוצרים כמו דגנים וקטניות בצורתם הלא קציצתית (ומקסימום להכין מהם קציצות שאתה יודע מה נכנס ומה לא נכנס). גם בלי צליאק התזונה שלי יכולה לא להכיל גלוטן למעט פרוסת לחם פעם ב, ויכולה להיות גם מהירה למדי - כי לבשל עדשים אדומות בעשר דקות או להשרות קוואקר במים רותחים למשך חמש דקות (רק תמצא את הסוג שבטוח לצליאקים) זה לא לעבוד קשה או לחכות הרבה זמן לארוחה, ואפשר גם לבשל כמות לשבוע ולהקפיא במנות, או לקנות את הקפואים ורק לחמם, או לקנות בשימורים - לפתוח ולאכול. המלצה מסוייגת כי כנראה הטעם שלי שונה משל אנשים אחרים - טופו בזיליקום של תנובה עובר אצלי כחטיף (הקופאי בסופר שאל אותי מה אני עושה עם זה, ואצלי זה פשוט לפתוח, לשטוף קצת כי זה קצת מלוח לי, ולאכול. אבל הוא אפילו לא הרגיש שזה מלוח בכלל, ולכן ההסתייגות).

ואחזר שוב כדי שזה לא יאבד בסוגריים - שווה לך לבדוק בפורום תזונה צמחית מספר 1618 - נדמה לי שיש שם מישהי שיש לה נסיון עם צליאק שיכולה לעזור לך יותר מהאנשים כאן.
לצפיה ב-'תודה, אבדוק בפורום ההוא. זה ביקור אז אין זמן לבשל הרבה.'
תודה, אבדוק בפורום ההוא. זה ביקור אז אין זמן לבשל הרבה.
08/10/2018 | 02:37
1
5
לצפיה ב-'אז שימורים/קפואים/קוואקר עדיין רלוונטים'
אז שימורים/קפואים/קוואקר עדיין רלוונטים
08/10/2018 | 02:42
5
לצפיה ב-'סחרחורות '
סחרחורות
08/09/2018 | 13:20
6
81
שלום לכולם. במשך שנים אני נע בין צמחונות/טבעונות לבין אכילה מצומצמת של בשר בשל סחרחורות קשות שיש לי כשאני לא צורך בשר. (ולמרות שבדיקות הדם שלי תקינות) רציתי לדעת האם מישהו חווה תופעה דומה ומצא פתרון כלשהו בצורת תוסף תזונתי. אודה מאוד לתגובה ממישהו שמכיר את התופעה ומצא פתרון.
תודה רבה.
אורן
לצפיה ב-'עצה'
עצה
08/09/2018 | 18:31
48
אתה יכול להרשם לאתגר 22 (יש ליווי של תזונאיות קליניות)

אם אתה צריך משהו יותר פרטני אז פנה לייעוץ מקצועי. אפשר בתעריף מוזל דרך אנונימוס (בתל אביב או ברחובות או בסקייפ) -

או אפשר לבחור דיאטנית טבעונית או ידידותית לטבעונים למשל מהרשימה

לצפיה ב-'יכול להיות שיש לך לחץ דם נמוך?'
יכול להיות שיש לך לחץ דם נמוך?
09/09/2018 | 01:11
1
40
בבשר מוכשר ומעובד יש הרבה מלח, יכול להיות שזה עוזר במשהו להעלאת לחץ הדם.
האם עברת בירור מקיף, או רק בדיקות דם בסיסיות? האם נבדקת ע"י אאג?
האם הסחרחורות קורות בעקביות בסיטואציות מסויימות? למשל מתגברות בעמידה ומשתפרות בישיבה ובשכיבה? או מתגברות בשהיה בסביבה חמה?
תוך כמה זמן מרגע שאתה חוזר לאכול בשר הסחרחורות נפסקות? ותוך כמה זמן מאי אכילת הבשר הן חוזרות?
האם יש שינויים נוספים באורח החיים כשאתה מתחיל/מפסיק לאכול בשר?
לצפיה ב-'בדרך כלל דווקא יש לי לחץ דם קצת גבוה מהרגיל.'
בדרך כלל דווקא יש לי לחץ דם קצת גבוה מהרגיל.
15/09/2018 | 18:19
32
עברתי בדיקות דם רגילות. וחוץ מזה הרופא אמר לי שאי אכילת בשר לא אמורה להיות קשורה לסחרחורות למרות שבוודאות אני רואה שהיא כן קשורה.
מרגע אכילת בשר כבר למחרת אין סחרחורות. והן חוזרות בעיקר בקימה מישיבה לעמידה בדרך כלל 3 שבועות אחרי אכילת בשר. ואם אני בכל זאת לא אוכל אז הסחרחורות יכולות להפוך גם קבועות.
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
15/09/2018 | 17:43
36
תבדוק נוזלים באוזניים וראייה.
הם הגורמים העיקריים לסחרחורות, היה והכול בסדר, תפנה לתזונאית טבעונית. 
אני טבעוני כמעט 10 שנים והסחרחורת היחידה שאני מקבל זה שאשתי עדיין, (אחרי 40 שנים) אומרת לי שהיא אוהבת אותי.
לצפיה ב-'סחרחורת'
סחרחורת
06/10/2018 | 18:00
1
26
עקב לחץ דם קשורה או לעליה חדה בלחץ הדם או לירידה מהירה (לפעמים מלווה עם ראיית "שחור). מכיוון שאתה סובל מל"ד גבוה יש להניח שסה הגורם.

כמו כן ראוי לציין שאם זה קשור לתזונה דברים לא פועלים "מהיום להיום". למשל אם אתה טבעוני/צמחוני בתזונה לא מספקת ולא מאוזנת (כמו גם אם היית אוכל תזונה מהחי לא מאוזנת) היה לוקח לחסרים שבועות עד חודשים להיבנות. חשוב לוודא את הפרמטרים הבאים בבדיקת דם: סידן, אבץ , ויטמין B6, ויטמין B12, ברזל. כל אחד מאלה יכול לגרום לתחושות שמזכירות סחרחורת ובאופן כללי יש להניח שאם בכלל זה נןבע מתזונה כבר יש לך מחסור שהצטבר מתזונה לא נאותה. מומלץ לקחת מולטי ויטמין מספר חודשים ואז לנסות לבדוק את ההשפעה כשאתה מפסיק בשר.

מזכרוני בחצי שנה הראשונה לטבעונות היות ואני סובלת מל"ד נמוך מאוד סבלתי מסחרחורת, כאבי בטן קלים וכאבי ראש. אני מניחה שזה קשור לשינוי התזונתי שהגוף עבר ולהרגל לסוגי מזונות חדשים. מיותר לציין שאחרי הסרת גורמים מסוימים מהתזונה (צ'יה) והתרגלות הגוף אני מרגישה יותר טוב מאי פעם . 

חשוב שתנסה פתרונות שונים ותהיה קשוב לגוף שלך. כמובן ממליצה גם לבנות תוכנית תזונה עם דיאטנית טבעונית (חינם באתגר 22) ולהוועץ ברופא לשלילת בעיות אחרות. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
06/10/2018 | 18:37
12
נראה לי שאנסה מולטי ויטמין ונראה איך זה משפיע.
לצפיה ב-'מתכון לקינוח לראש השנה'
מתכון לקינוח לראש השנה
07/09/2018 | 01:04
1
41
רעיונות? תודה :)

לצפיה ב-'נסי בקבוצת "בישול טבעוני"'
נסי בקבוצת "בישול טבעוני"
06/10/2018 | 19:04
9
בפייסבוק.
יש שם אלפי מתכונים וכל שאלה נענית מייד בתשובה (כולל איך מכינים ואיפה משיגים)

ביינתים קחי כמה של אורי שביט (בסוף העמוד):

לצפיה ב-'שווארמה טבעונית ...'
שווארמה טבעונית ...
23/08/2018 | 12:36
6
103
האם מישהו טעם את השווארמה הטבעונית של 'סולטנה' ?
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
25/08/2018 | 16:57
55
פעמיים ניסיתי, אבל היו עיכובים ותור ארוך אז ויתרתי. מחכה שתסתיים תקופת ההרצה והם יהיו פתוחים יותר שעות ועם פחות לחץ ואז אנסה.
לצפיה ב-'אכלתי לאחרונה שווארמה טבעונית מהממת ממש'
אכלתי לאחרונה שווארמה טבעונית מהממת ממש
08/09/2018 | 00:10
1
47
אכלתי לאחרונה שווארמה טבעונית מהממת ממש - עסיסית, מתובלת, מוגשת בנדיבות בתוך פיתה רכה, עם תוספות טעימות ומלפפונים חמוצים ביתיים. השווארמה נצלתה על מחבת נפרדת, וזה היה ממש טעים.

המקום נקרא "מפגש אלדין", ברודצקי 15, רמת אביב.

לצפיה ב-'ממה עשויה השווארמה ?'
ממה עשויה השווארמה ?
12/09/2018 | 07:36
8
לצפיה ב-'אני מתכננת ללכת אחרי ההרצה...השווארה בפלאפל בריבוע ממש מוצלח'
אני מתכננת ללכת אחרי ההרצה...השווארה בפלאפל בריבוע ממש מוצלח
10/09/2018 | 20:57
33
והבנתי שהם הוסיפו עוד שנתי מנות לתפריט- חומוס עם שוואלה וחומוס עם כדורי "בשר".
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
06/10/2018 | 18:13
14
התוספות שהם מאוד טעימים.
גודל המנה יחסית מצדיק את הכסף (45 שקלים לשווארמה בלאפה שמספיקה לשני אנשים לא מורעבים).
מספקים תוספות כמו צנימים מדליקים, רסק עגבניות כמה שתרצה וחמוצים הכל בחינם.
השווארמה עצמה? פה הקאצ' בעיני היא הייתה די תפלה וחסרת עסיסיות. מצד שני הייתי אוכלת קבוע בסניף האחרון של בודהה בורגר שנסגר לא מזמן ושם כל שווארמה הייתה בהכנה ביתית ובטעם מענג.

מסקנה שלי?
לבילוי פעם ב זה מהנה , על בסיס קבוע אני מעדיפה להכין שווארמה בבית:).

מצד שני זה  רק חוש הטעם שלי...
לצפיה ב-'אכלתי בפורטר אנד סאנס בתל אביב'
אכלתי בפורטר אנד סאנס בתל אביב
17/10/2018 | 15:15
2
שווארמה טבעונית מסייטן ,כל כך טעים,לא האמנתי
לצפיה ב-'תזונה נכונה'
תזונה נכונה
22/08/2018 | 10:40
5
145
היי 
נכנסתי כדאי לברר לגבי תזונה, 
הדיאטנית שלי טוענת שטבעונות היא הדרך לחיים טובים ובריאים.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'טבעונות כן, אבל שמעתי שהיא ממש לא מומלצת הדיאטנית הזו'
טבעונות כן, אבל שמעתי שהיא ממש לא מומלצת הדיאטנית הזו
24/08/2018 | 16:34
87
לצפיה ב-'אחד מהאתרים הכי גרועים ברשת. לא להיכנס'
אחד מהאתרים הכי גרועים ברשת. לא להיכנס
25/08/2018 | 02:38
2
39
לצפיה ב-''
25/08/2018 | 16:59
17
לצפיה ב-'טבעונות אכן בריאות'
טבעונות אכן בריאות
16/09/2018 | 20:06
29
אני טבעוני כבר ארבע שנים ,אין לי טיפה בטן
לצפיה ב-'כמו כל דבר'
כמו כל דבר
06/10/2018 | 19:20
13
זה תלוי מה אתה אוכל ומה הרגלי התזונה שלך. ממליצה לקרוא וללמוד את הנושא.
בעיקרון מחקרים שמשווים לדיאטה אמריקאית ממוצעת הראו שזו תזונה בריאה מאוד. כמו כן משרד הבריאות העולמי וארגוני תזונה יצאו כבר בהצהרה שטבעונות בריאה (זאת אומרת לא ג'אנק) היא תזונה בריאה ומתאימה לכל הגילאים.

המפתח כאמור אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת. למידע נוסף תוכל לעיין בערוץ יוטיוב של דוקטור גרגר-רופא שעוסק בסוגיות תזונתיות ובריאותיות וסקירה מדעית של יתרונות התזונה ועוד הרבה שאלות מעניינות בערוץ היוטיוב שלו :
לצפיה ב-'טבעונים? צמחונים? אכפתיים כלפי אחרים?'
טבעונים? צמחונים? אכפתיים כלפי אחרים?
21/08/2018 | 18:01
388
שלום לכולם!
שמי יאנה ואני סטודנטית לפסיכולוגיה קלינית במרכז הבינתחומי, אני עורכת בימים אלו מחקר חשוב ומשמעותי מאוד לקידום הטבעונות בישראל. המחקר נעשה בהדרכתו של ד"ר רמי טולמץ, ועוסק בקשר בין טבעונות לאכפתיות ביחסים, חמלה עצמית ורווחה נפשית. 
אני אודה לכם מאוד , אם תוכלו לענות על שאלון קצר של 5-10 דקות, השאלון הוא חסוי ואנונימי. 
אודה לכל שיתוף פעולה!
המשך ערב מקסים....

קישור כאן-
https://qtrial2018q2az1.az1.qualtrics.com/jfe/form...

לצפיה ב-'המלצה חמה!'
המלצה חמה!
15/08/2018 | 08:04
76
סדנאות לבישול טבעוני
חוויה כפית ומלמדת ובעיקר אוירה טובה
https://il.funzing.com/search?q=טבעונות&aff_id=WkPxA2

לצפיה ב-'ארוחת שישי '
ארוחת שישי
02/08/2018 | 19:12
3
125
שאלה לפורום המכובד: בארוחת שישי במשפחה כשמוגשת לשולחן גם אוכל טבעוני וגם עוף ובשר האם: מבינים ומתפשרים, האם מביעים מחאה? האם קמים מהשולחן?
לצפיה ב-'זו שאלה שהתשובה אליה תלויה בהרבה גורמים'
זו שאלה שהתשובה אליה תלויה בהרבה גורמים
04/08/2018 | 18:41
80
מבחינה הסברתית יש יתרונות לכאן ולכאן, אבל לא להתעלם מהתגובה הרגשית שלך אישית - הרגשות שלך גם מאוד חשובים.
לצפיה ב-'אישית לי זה לא מתאים אבל'
אישית לי זה לא מתאים אבל
05/08/2018 | 02:46
83
אבל בהחלט לא הייתי קמה מהשולחן. לברר מראש אם יהיה בשר, ואם כן, להחליט מראש אם מתאים לך להגיע או לא.
ואם החלטת שלא, להגיד בצורה נחמדה שזה קשה לראות את האנשים הכי קרובים אליך עושים משהו שמנוגד לכל העקרונות שלך, ושכדי לחסוך לכולם מריבות וחוסר נוחות החלטת לא להגיע.
לצפיה ב-'לא, מה זה ענייני מה אחרים אוכלים?'
לא, מה זה ענייני מה אחרים אוכלים?
06/10/2018 | 19:26
9
אני יכולה לנסות לשכנע אם הם פתוחים לשמוע בהכנת מנות טעימות והסברה במהלך השבוע אבל לקום בדרמטיות ולעזוב שולחן בגלל אוכל של אחר?. 
זה הכי פוגע בהסברה ומעורר אנטי.
להראות שבאים בטוב ואנשים יבואו אחריך.
לצפיה ב-'חדשה בתחום'
חדשה בתחום
25/07/2018 | 08:58
3
104
לכן סליחה אם שאלה טיפשית..
מחפשת תחליף טעים לגבינה צהובה שיתאים לטוסטים או פיצות כדי שאוכל לתת לילדים.
יש המלצות?
לצפיה ב-'היי, מציע לנסות בפורום השכן'
היי, מציע לנסות בפורום השכן
26/07/2018 | 04:37
2
96
פורום לתזונה טבעונית. הוא פעיל יותר.
שמרי בירה באופנים שונים יכולים להתאים אבל כדאי לשאול שם ותקבלי יופי של עצות.

בהצלחה

לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/07/2018 | 08:28
11
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
06/10/2018 | 19:45
6

ממליצה על וגה עם עשבי תיבול, התחלתי לאכול אותה עוד כשאכלתי בשר כי היא פשוט טעימה הרבה יותר מגבנ"צ רגילה ונותנת אותו אפקט וזה אומר הכל :)
לצפיה ב-'במיוחד לטבעוניים '
במיוחד לטבעוניים
19/07/2018 | 21:33
1
158
כמאימא לבת טבעונית שמכינה המון סלטים
הנה הדבר שעוזר לה לקצר את זמן החיתוך ולמרות שקנינו הרבה מכשירים כאלה רציתי להמליץ על האחד הטוב ביותר שמצאנו הוא נישאר לאורך זמן ובאמת נותן תמורה לכסף אז בשביל לחסוך לכם כאב ראש הוספתי קישור למי שמועניין :
http://s.click.aliexpress.com/e/cKlBRhjK

לצפיה ב-'לא נמאס לך להציף את הפורומים בפרסומות שקופות???'
לא נמאס לך להציף את הפורומים בפרסומות שקופות???
23/07/2018 | 12:56
21
לצפיה ב-'חופשה קרובה בחו"ל בהריון'
חופשה קרובה בחו"ל בהריון
15/07/2018 | 10:05
57
שלום,

אשתי בחודש 5 להריונה ואנחנו מעוניינים לטוס בטיסה קצרה (נגיד עד שעתיים) לחופשה של כמה ימים.
אנחנו מעוניינים ללון במלון ברמה גבוהה עם בריכה פרטית בחדר ואם אפשר גם במקום שיהיה נוח לטיול קצר (שלא ניתקע במלון כל היום ).

תודה מראש.
לצפיה ב-'הדבר שעזר לי לקצר את זמן הבישול!!'
הדבר שעזר לי לקצר את זמן הבישול!!
13/07/2018 | 12:27
2
141
שלום לכולם רציתי להמליץ לכם על מכשיר באמת טוב שעזר לי ממש במטבח והוא חותך רב תכליתי שמצאתי.
כבר כמה זמן שאני מחפשת מוצר כזה והזמנתי כמה וזה באמת הכי זול ונותן תמורה מלאה לכסף ואני גם קניתי אותו במבצע של 25 אחוז
שמתי קישור למי שמעוניין לראות או לקנות :
לצפיה ב-'מכשיר נוראי!'
מכשיר נוראי!
13/07/2018 | 18:44
105
מילא זה שהוא פשוט לא חותך טוב אבל הוא התקלקל אחרי שבועיים והחברה לא מוכנה לקחת אחריות
שומר נפשו ירחק
לצפיה ב-'יש לי מכשיר כזה '
יש לי מכשיר כזה
16/09/2018 | 20:09
13
בסה"כ הוא חותך סלט
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
09/07/2018 | 19:29
58
היי אשמח להמלצות על קבוצות טובות בתחום ועל שוקי איכרים מאוד מומלצים והכי טבעי שיש בארץ תודה
לצפיה ב-'מבקש המלצה לחופשה בחו"ל קרוב'
מבקש המלצה לחופשה בחו"ל קרוב
20/06/2018 | 14:21
2
91
היי,

אני ואשתי רוצים לטוס לחו"ל, מחפשים משהו קרוב ומומלץ מבחינת ההיצע והמבחר הטבעוני (מסעדות בעיקר) כי אנחנו מתכננים לאכול הרבה.

איפה הכי מומלץ מהרשימה הבאה:
בולגריה
יוון (טיילנו ב-3 איים כבר ובכולם יש ממולאים טבעוניים)
רומניה
דרום איטליה

אם יש המלצה למקום נוסף שקרוב אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'יעד מרענן '
יעד מרענן
26/06/2018 | 23:16
1
84
אם עדיין רלוונטי יש לי יעד שלא מהרשימה - בודפשט!
מעבר לזה שהעיר מקסימה וכייפית בעיקר בחודשי הקיץ, היצע האופציות הטבעוניות/צמחוניות יחסית גדול ומפנק, ממש ממליצה!
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה'
תודה רבה על ההמלצה
15/07/2018 | 10:38
29
בטיפשותי הרבה שכחתי לכתוב שאשתי בהריון.
נראה לי שיותר מומלץ בטן גב בעיקר וקצת טיול, כנראה באיי יוון או משהו..
לצפיה ב-'בייליס'
בייליס
17/06/2018 | 17:26
75
מכירים בייליס טבעוני? הבנתי שלפני שנתיים הוציאו כזה ולא מוצאת בשום מקום.
ואם מכירים מתכון זה גם טוב..
תודה ��
לצפיה ב-'מחפשת המלצות ל-D3 טבעוני מאייהרב'
מחפשת המלצות ל-D3 טבעוני מאייהרב
04/06/2018 | 12:54
1
98
מחפשת תוסף בתרסיס (הכי נוח לי לשימוש) ובאייהרב ראיתי שתי תוצאות. 
האחת:

והשנייה:

בהתחשב בזה שאני לוקחת 1000 יחידות ליום איזה תוסף עדיף? איזה מהם יספיק ליותר זמן? 
*אני מכירה גם את התרסיס של ויטהשיין והשתמשתי בו עד עכשיו, פשוט חושבת לנצל הזדמנות ולהזמין גם עוד דברים מאייהרב. 
לצפיה ב-'אני לוקח בקפסולות'
אני לוקח בקפסולות
12/08/2018 | 01:41
12

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום