לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'שינוי מתכון שמצאתי'
שינוי מתכון שמצאתי
24/04/2017 | 17:00
3
מצאתי מתכון ממש נחמד לפשטידת ברוקולי ואני רוצה לשנות את המרכיבים כי הם לא טבעוניים
אשמח לעזרה, אילו רכיבים טבעוניים הייתם שמים במקום-

500 גר' ברוקולי
 1 תפוח אדמה בינוני
 1 גזר
 2 ביצים
 4 חלבוני ביצה
 300 גרם גבינה בולגרית 5%
 150 גר' גבינה צהובה לייט 9%
 1/4 כפית מלח
 קורט פלפל שחור גרוס
 1 כפית שמן קנולה

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'מרגרינה-וילי פוד'
מרגרינה-וילי פוד
22/04/2017 | 12:49
4
30
אני לא בטוחה לגבי המרגרינה הזו האם המרגרינה טבעונית?
לצפיה ב-'אני לא רואה שם חשוד לא טבעוני'
אני לא רואה שם חשוד לא טבעוני
23/04/2017 | 04:24
1
24
אבל אין לי מושג מה זה ״חומר טעם חמאה טבעי״. מן הסתם, סביר שלא מדובר במשהו חלבי כי זה מה שמנסים לעשות ולחסוך במרגרינה.

בריאות לא תקבל מהדבר הזה, אבל אני חושב שזה טבעוני
לצפיה ב-'עדיין רב הנסתר על הגלוי. סימן השאלה קיים.'
עדיין רב הנסתר על הגלוי. סימן השאלה קיים.
23/04/2017 | 04:48
21
מצאתי בהתייחסות למוצר אחר את הפירוט הבא:
=ציטוט=
חומר טעם חמאה טבעי (מי גבינה אנזים חלבון חמאה, מלטודקסטרין, מלח, חמאה מאודה, גומי גואר, צבעי מאכל טבעיים, אנאטו E160D, כורכום E100),
=סוף ציטוט=

לא יודע אם זה נכון גם למוצר שלגביו הועלתה כאן שאלה, אבל השאלה קיימת.
לצפיה ב-'האם מופיעה על האריזה אזהרת אלרגנים? צריכה להיות....'
האם מופיעה על האריזה אזהרת אלרגנים? צריכה להיות....
23/04/2017 | 12:02
1
16
ושם צריך להיות כתוב אם יש במוצר חלב
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש אזהרת אלרגנים '
לא נראה לי שיש אזהרת אלרגנים
23/04/2017 | 12:43
12
אבל כתוב שזה כשר פרווה
לצפיה ב-'מחפשת תזונאית טבעונית/צמחונית באיזור תל אביב'
מחפשת תזונאית טבעונית/צמחונית באיזור תל אביב
22/04/2017 | 17:25
11
היי לכם, אני כבר כמה שנים טבעונית, בשנה האחרונה התפריט שלי יותר גמיש ואני משלבת לפעמים מוצרים מן החי (ומתבאסת על עצמי ואיכשהו עדיין עושה את זה). הייתי שמחה למצוא תזונאי/ת מומלצ/ת באיזור תל אביב שיעזרו לי לחזור לדרך הישר וגם ללמוד איך לרדת במשקל בתזונה.
(אם זאת בעיה לתת שמות בפורום אשמח לקבל המלצות בפרטי).
תודה לכולם! :)

לצפיה ב-'המתכון שלי לחומוס'
המתכון שלי לחומוס
21/04/2017 | 14:48
8
35
אחרי שנים של ניסיונות מצאתי את המתכון האולטימטיבי לחומוס.

תהנו.

http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7396536
לצפיה ב-'מעניין- השאלה שלי'
מעניין- השאלה שלי
21/04/2017 | 20:37
2
29
מה יותר גרוע חומרי השימור בחומוס הקנוי- או מעט  העובשים בחומוס מקופסאות השימורים
לצפיה ב-'במזון משומר בקופסת שימורים אין עובש ואין חומרים משמרים'
במזון משומר בקופסת שימורים אין עובש ואין חומרים משמרים
22/04/2017 | 09:03
1
19
באתר מידע אמריקאי כתוב: "אם משתמשים בציוד תקין ובטכניקה הנכונה, אז לא סביר שאי פעם יתפתח עובש במזון משומר סגור."

ובחומוס בקופסת שימורים אין גם חומרים משמרים.

ברור שאפשר לבשל לבד גרגרי חומוס ולשמור את הנוזלים, והתוצאה תהיה יותר טובה מאשר חומוס מקופסה. אבל זה דורש קצת יותר זמן ומאמץ.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/04/2017 | 11:36
לצפיה ב-'תודה על הרעיון. רק שחסר שם דבר אחד קטן...'
תודה על הרעיון. רק שחסר שם דבר אחד קטן...
21/04/2017 | 22:27
2
29
1/2 כפית כמון.
לצפיה ב-'אני דווקא לא מחבב כמון בחומוס, זה עניין של טעם'
אני דווקא לא מחבב כמון בחומוס, זה עניין של טעם
22/04/2017 | 08:57
1
20
אבל כמובן שהמתכון מתאר את הטכניקה המיוחדת - חימום גרגרי החומוס יחד עם השום במשך 5 דקות לפני שטוחנים אותם. ברור שאפשר להוסיף כמון או כל תבלין אחר שאוהבים - ראיתי באינטרנט גם מתכונים שמוסיפים דואה.

לצפיה ב-'נכון. ענין של טעם. '
נכון. ענין של טעם.
22/04/2017 | 11:53
15
אגב, בזכותך למדתי הרגע שיש דבר כזה שנקרא "דואה". בעוונותי, לא היכרתי קודם.
לצפיה ב-'אכן יופי. אני עם rspa במפלגת הכמון'
אכן יופי. אני עם rspa במפלגת הכמון
22/04/2017 | 07:00
1
16
ולמי שמעדיף להכין את החומוס לבד- שווה לבשל בהרבה נוזלים והרבה זמן ובמשך הבישול לקפות מדי פעם את הקצף ולאסוף את הקליפות שנשרו מהגרגרים.
כמובן שגם פה חשוב להשאיר את הנוזלים
לצפיה ב-' מפלגה של "סמולנים". עוד מעט פריימריז, תתכונן....'
מפלגה של "סמולנים". עוד מעט פריימריז, תתכונן....
22/04/2017 | 11:56
2
לצפיה ב-'כבר חצי שנה טבעוני'
כבר חצי שנה טבעוני
21/04/2017 | 21:25
2
25
אני כבר חצי שנה טבעוני- איזה כייף
לומד לאט לאט את התזונה ומשלב בדיאטה לסוכרת ולקנדידה.
וגם מנסה לא להשמין כי יש לי תרופה משמינה קצת וגם גורמת לקנדידה
לצפיה ב-''
21/04/2017 | 22:25
1
2
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/04/2017 | 03:01
1
לצפיה ב-'זרעי פשתן'
זרעי פשתן
19/04/2017 | 13:23
31
הבנתי שעדיף לקנות את הזרעים ולטחון לפני האכילה, האם את הזרעים הטחונים אפשר להוסיף למיץ טבעי למשל ולשתות? או למים? האם הם ישקעו בתחתית הכוס וישארו כמשקע כזה? והבנתי שצריך להתחיל בכפית ולהגיע עד לשתי כפות ביום, כמה צריך לשים במטחנה וכמה זמן צריך לטחון אותם?
לצפיה ב-'קנידלך מתערובת מוכנה?'
קנידלך מתערובת מוכנה?
18/04/2017 | 01:46
9
38
אמנם קצת מאוחר מדי, אבל : כל המתכונים שמצאתי מתייחסים להכנה של הכדורים from scratch עם קמח מצה ולי יש שקיות של האבקה להכנה מהירה.
למי יש נסיון עם המוצר הזה?

לצפיה ב-'את מתכוונת לתערובת של וגה?'
את מתכוונת לתערובת של וגה?
18/04/2017 | 10:27
5
24
אם כן, על הקופסה כתוב להוסיף 1/3 כוס מים ו- 1/8 כוס שמן למיטב זיכרוני, לערבב ולשים בצד לכמה דקות לפני שמכינים עיגולים ומבשלים.
לצפיה ב-'קניתי גם של ווגה, לתת לנוח עם השמן והמים רבע שעה אח"כ'
קניתי גם של ווגה, לתת לנוח עם השמן והמים רבע שעה אח"כ
18/04/2017 | 14:25
1
21
להכניס למרק חם או מים חמים אבל לא רותחים או מבעבעים, יצא נחמד..... הטבעונית שלי לא התלהבה ואמרה לא לקנות יותר. 

לצפיה ב-'להוציא אחרי 5-6 דקות'
להוציא אחרי 5-6 דקות
18/04/2017 | 14:25
2
לצפיה ב-'לא, תערובת רגילה'
לא, תערובת רגילה
18/04/2017 | 23:36
1
לצפיה ב-'לא הכרתי את המוצר הזה '
לא הכרתי את המוצר הזה
18/04/2017 | 23:37
1
2
לצפיה ב-'לא מתאים לי במקרה הזה מבחינת המרכיבים..'
לא מתאים לי במקרה הזה מבחינת המרכיבים..
18/04/2017 | 23:42
3
לצפיה ב-'נמצא בחיפוש, לטובות המחפשות והמחפשים הבאים:'
נמצא בחיפוש, לטובות המחפשות והמחפשים הבאים:
18/04/2017 | 23:49
2
39
לצפיה ב-'והבנתי שהבחורצ'יק הזה עדיין גולש פה אז.. '
והבנתי שהבחורצ'יק הזה עדיין גולש פה אז..
18/04/2017 | 23:51
1
36
בכלל יש אוצרות נפלאים בחיפוש, למרות הממשק המעצבן.. אמרו שהיה פה שמח לפני שהגעתי ואני רואה שצדקו
לצפיה ב-''
21/04/2017 | 14:23
2
לצפיה ב-'שקדים וגבינת שקדים'
שקדים וגבינת שקדים
15/04/2017 | 09:51
1
37
שלום לכולם כמה שאלות בנושא שקדים וגבינות שקדים:
1) האם לא בריא לאכול שקדים לא קלופים בגלל חומציות בקליפה?
2) האם יש יתרון לקילוף שקדים לעומת קנית שקדים קלופים?
3) במתכונים לגבינות שקדים נאמר להשרות את השקדים למשך לילה, האם זה רק לריכוך לפני הטחינה או שיש יתרונות לאכילת שקדים מושרים על פני לא מושרים באופן כללי?
4) האם השריה במים רותחים מהקומקום פוגעת בערכים התזונתיים?
5) יש מתכונים לגבינת שקדים שמזכירים גבינה לבנה דלילה במרקם, ויש כאלו שלוקחים את אותה הגבינה מנקזים את המים ללילה ואז אופים את הכדור שיוצא בתנור, האם האפיה בתנור לא פוגעת בערכים התזונתיים?
אשמח להחכים :)
תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
17/04/2017 | 00:16
26
2) שקדים לא קלופים הרבה יותר טעימים ונשמרים טריים הרבה יותר זמן
3) אני שמעתי ששקדים צריך להשרות לפחות שעתים כדי להוציא רעלים. לא יודעת כמה נכון זה, נשמע דיי שטותי. בכל מקרה השריה לכל הלילה היא כדי לרכך אותם.
לצפיה ב-'סכין גילוח טבעוני?'
סכין גילוח טבעוני?
15/04/2017 | 16:21
1
49
טבעונית חדשה
אז חברות כמו גילט לא כי שייך לפרוקטר&גמבל..
אם לשפוט לפי מדריך הצרכנים של חברות שהן טובות/ לא טובות ל2016 (מצאתי רשימה דרך הפייסבוק) לייף (מותג הבית של סופר-פארם) וסכיני הגילוח של שופרסל כביכול אמורים להיות בסדר אבל.. זה הרי יש חברות שמייצרות עבורם... לא ניתן לדעת אם ביעבד זה מממן חברה שכן מנסה על בע"ח

גם הבעייתיות היא לא בסכין עצמה, אלא בפס הלחות שיש על הסכין.
ניסיתי למצוא מידע באינטרנט אומנם אני לא יודעת אם זה משהושניתן לסמוך עליו.

מישהו יכול לתת עצה?
לצפיה ב-'יש סכיני גילוח שנראים מתאימים לטבעונים'
יש סכיני גילוח שנראים מתאימים לטבעונים
16/04/2017 | 12:37
48
לפי הצהרת החברה Harry's מארה"ב הם אינם מבצעים ניסויים על בעלי חיים עם אף אחד ממוצרי החברה. מוצרי החברה מיוצרים במפעל Feintechnik שבבעלותה בגרמניה. המוצרים מיובאים ומופצים בארץ תחת המותג Xblade.
ניתן להגיע אליהם כאן >> https://www.xblade.co.il/ 

לא יודע מה טיבם מבחינת גילוח.
לצפיה ב-'החנויות בישראל לממכר מזון אורגני זה שקר וכזב'
החנויות בישראל לממכר מזון אורגני זה שקר וכזב
12/04/2017 | 19:41
1
64
להערכתי למעלה מ-90% ממוצרי המזון הנמכרים בחנויות האורגניות בישראל אינם אורגניים כלל ולפי הפירוט הבא:

1. בחנויות למזון אורגני בישראל נמכרים מוצרי מזון ללא גלוטן, רובם אינם אורגניים כלל.
2. בחנויות למזון אורגני בישראל נמכרים מוצרי מזון דיאבטיים לסוכרתיים, כמעט כולם אינם אורגניים כלל.
3. בחנויות למזון אורגני בישראל נמכרים מוצרי מזון רבים מסוג Vegan (מוצרים מיוחדים לטבעונים וצמחונים ללא כל רכיבים מן החי), רובם אינם אורגניים כלל.
4. בחנויות למזון אורגני בישראל נמכרים בין השאר גם מוצרים ארוזים כמו דגנים וקטניות וקמחים ופירות יבשים שונים שאינם אורגניים כלל והם נמצאים על המדף מעורבים ביחד עם מוצרים אורגניים.
5. כל מוצרי המזון המתוארים לעייל בסעיפים 1-4 מעורבים בחנות ביחד ומי שאין לו שמץ של מושג בצרכנות אורגנית סביר להניח שירכוש בתמימותו גם מוצרים רבים שאינם אורגניים כלל.
6. אין בישראל כל פיקוח הולם על החנויות "המפוקחות" לממכר מזון אורגני ולכן כל המוצרים האורגניים בחנויות האורגניות "המפוקחות" בישראל מעורבים ביחד עם כל מוצרי המזון שאינם אורגניים וכל בעל עסק עושה כראות עיניו כאשר המניע שלו הוא להרוויח כסף וכמה שיותר מתמימותם של הצרכנים כאשר בעל העסק מבחינתו פועל כדין והוא מבחינתו מוגן לחלוטין מתביעה עתידית שעשויה להיות מוגשת נגדו.

זה המצב במדינת ישראל. הישראבלוף בהתגלמותו.

ואם אין כל פיקוח הולם על החנויות "המפוקחות" בישראל, האם גם צריך להטיל ספק באותו מזון שהוא כן אורגני והוא נושא עליו את האישור של חברות הפיקוח האורגני?

לצפיה ב-'בישראל אכן יש ערבוב במחלקות ה"מזון מיוחד" לכאורה'
בישראל אכן יש ערבוב במחלקות ה"מזון מיוחד" לכאורה
15/04/2017 | 17:21
33
לא מכירה כל כך חנויות מזון אורגני, אך בסניפי שופרסל ניתן לראות את אותה תופעה במחלקה שנקראת שופרסל GREEN שמכילה ערבוב של מוצרים טבעוניים, נטולי גלוטן, אורגניים וללא סוכר.
יתכן שמבחינה צרכנית ניתן לראות בזה הטעיה. לא יודעת.
יחד עם זה הייתי מצפה מצרכן שמבקש דווקא לקנות מזון אורגני - לדעת מה זה מזון אורגני, ומכאן להבין שמשהו נטול גלוטן/סוכר/טבעוני זה לא קשור לאורגני.
בחנות שמצהירה על עצמה כחנות למזון אורגני זה יותר חמור, כי ניתן להבין מכך שכל מה שנמכר בה הוא אורגני.

לשאלה האחרונה כן - היתה תוכנית תחקיר של מיקי חיימוביץ' נדמה לי שבה בדקו וגילו שחלק מהמזון האורגני המשוווק ומגודל בארץ לא באמת עומד בתקנים שהוא אמור לעמוד בהם.
לצפיה ב-'הנבטה'
הנבטה
15/04/2017 | 09:54
23
האם הנבטה של אורז/כוסמת/קינואה וכו'... מקצרת את זמן המדף שלהם במקרר?
הנבטתי אורז מלא, לאחר השריה של 24 שעות, לקח לו עוד כמה ימים לנבוט.
אני תוהה אם לאחר כל כך הרבה ימים שהוא בסביבת מים אם לא מתקלקל?

האם להנבטה של אורז ודומיו יש יתרונות כמו להנבטה של קטניות?

תודה רבה!
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:57
5
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'תחליפי קמח וסוכר'
תחליפי קמח וסוכר
08/04/2017 | 22:40
1
56
אולי כאן ידעו לייעץ לי:)
אני מנסה "להבריא" את המטבח, לבשל ולאכול אחרת, בריא יותר.
יש פלייר כזה שמראה במה אפשר להחליף ביצים בעוגה/פשטידה מתוק/מלוח...
אולי יש כזה גם לקמחים? מה מחליף קמח חיטה ובאיזה יחס? הייתי מעדיפה להשתמש בקמח ללא גלוטן וכרגע כל מה שעולה בדעתי זה קמח חומוס למלוחים וקמח קוקוס למתוקים, אבל זה לא תמיד עובד לי...
בנוסף, הייתי שמחה להמנע מסוכר לבן ככל האפשר, אבל חוץ מסילאן בעוגה בחושה במה עוד אפשר להשתמש כדי להמתיק? לא רק בעוגות בחושות אלא נגיד בקינוחים אחרים כמו קצפות וקרמים?
תודה :)
לצפיה ב-'תחליפים בריאים לקמח וסוכר'
תחליפים בריאים לקמח וסוכר
14/04/2017 | 12:16
23
התחליפים לביצה הם לא רק מטעמי בריאות, אלא בגלל הדאגה לזכויות בעלי החיים - התרנגולות דוגרות על הביצה כדי שייצא ממנה אפרוח, לא בשביל שאנשים ישתמשו בביצים למאכל. אם תשתמשי בתחליפים האלה תראי שהתוצאה לא תמיד דומה למקור, אבל זה המחיר שאנחנו מוכנים "לשלם" למען בעלי החיים.

לגבי קמחים, התחליף הכי בריא לקמח חיטה הוא קמח חיטה מלאה, שכתוב עליו "נטחן מגרעין החיטה בשלמותו". יש בו הרבה יותר מינרלים וסיבים תזונתיים מאשר בקמח לבן או בסוגי קמח אחרים. היחס הוא בערך 80% בגלל שהוא סופח יותר נוזלים והתוצאה יותר "כבדה".

להימנע מסוכר לבן ככל האפשר זה רעיון טוב - פשוט להכין ולצרוך פחות מאכלים מתוקים. ממתק פה ושם זה לא נורא, אפילו אם יש בו סוכר לבן. קצפת, קרם, עוגה - בכל אלה אין תחליף לסוכר לבן, אבל בקפה או תה אפשר להשתמש בסטיביה.

בהצלחה.

לצפיה ב-'אבקת חלבון טבעונית'
אבקת חלבון טבעונית
07/04/2017 | 15:40
4
64
היכן אני יכול לרכוש אבקת חלבון טבעונית?
לצפיה ב-'יש בכל בית טבע ובחנויות למוצרי כושר'
יש בכל בית טבע ובחנויות למוצרי כושר
08/04/2017 | 16:49
30
בכל בית טבע יש אבקת חלבון טבעונית, וגם בחנויות למוצרי כושר. בדרך כלל הן מבוססות על סויה, אבל יש גם חלבון אורז, אפונה ואחרים.

המחיר די יקר - כ-200 ש"ח לק"ג, לפעמים יותר. אם אתה מתכוון להשתמש באופן קבוע, אז עדיף להזמין דרך האתר iHerb - זה מגיע מהר, יש להם מבחר מאד גדול, והמחיר כולל משלוח הרבה יותר זול.

לצפיה ב-' אתר myprotein '
אתר myprotein
18/04/2017 | 16:44
4
לצפיה ב-'רק אמינשופ'
רק אמינשופ
21/04/2017 | 12:18
1
37
מסכים עם התוגבה שמעליי, אבל אני אישית לא מזמין מאתרים בחול מהחשש שלא יגיע, בכל מקרה אני ממליץ לך על אמינשופ
מניסיון הם הכי מוכרים בתחום, ומוכרים אחלה של אבקת חלבון טבעונית.
לצפיה ב-'נראה לי שהקישור לא תקין...'
נראה לי שהקישור לא תקין...
24/04/2017 | 17:37
1
התכוונת אולי לאבקה הזאת ? https://www.aminoshop.co.il/pure-iso-soy-pivr-svih...
לצפיה ב-' קוסמטיקה וטיפוח '
קוסמטיקה וטיפוח
05/04/2017 | 12:50
37
היי, שאלה טבעונית... בחיפוש אחר מוצרים שלא נוסו על בע"ח מתקשה למצוא תשובות לגבי רכיבי מגבונים שונים. נכון זה מצחיק, אבל יש בהם סבונים, מחטאים, כימיקליים וכו'.
על איזו חברות אפשר לסמוך?

ואם כבר... האם יש רשימה מעודכנת של חברות בישום (גברים) שלא עושות שימוש בבע"ח? מצאתי כלמיני, אבל חלקיות או ישנות מידיי.

ובאופן כללי, על סמך מה אתם קונים מוצרים קוסמטיקה כדי להימנע מחברות מתעללות? גם מוצרים שנראים תמימים (מגבונים, סבון כלים, חומרי ניקוי, חיתולים, טיפוח, אמצעי מניעה, משחת שיניים, הסרת שיער...) עלולים לממן התעללות בבע"ח
לצפיה ב-'מחפש מתכון ללחם חיטה נבוטה'
מחפש מתכון ללחם חיטה נבוטה
04/04/2017 | 00:55
6
45
על בסיס חיטה מלאה אורגנית מונבטת בלבד, בסיגנון :

(לא לחם איסיי)

בתודה מראש
לצפיה ב-'הנה בקישור המצורף יש מספר מתכונים ועצות בקשר להנבטה של חיטה'
הנה בקישור המצורף יש מספר מתכונים ועצות בקשר להנבטה של חיטה
04/04/2017 | 04:38
5
26

שים לב: יש במתכונים מרכיבים שצריך להחליפם כדי לטבען את המתכון. למשל, במקום חלב> חלב סויה ובמקום דבש> סילאן או סוכר חום.
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
04/04/2017 | 04:59
21
אפשר כמובן ללכת ישר למתכונים טבעוניים דוגמת זה > http://www.veganricha.com/2014/06/sprouted-wheat-millet-sandwich-bread.html
שרבים מסוגם נמצאים ברשת. עשה חיפוש קליל בגוגל.
לצפיה ב-'תודה אבל אני מחפש מתכון ללחם על בסיס'
תודה אבל אני מחפש מתכון ללחם על בסיס
04/04/2017 | 08:44
3
29
חיטה מלאה אורגנית מונבטת בלבד . המתכונים שהוצעו כוללים שמרים ומרכיבים נוספים .
השאלה היא בעצם איך אפשר להגיע ללחם "סטנדרטי" ,דחוס אך אוורירי יותר מלחם איסיי ,המורכב מחיטה מלאה אורגנית מונבטת בלבד .
לצפיה ב-'ניסית להכין לחם איסיים רק מחיטה מונבטת ולא יצא לך אוורירי?'
ניסית להכין לחם איסיים רק מחיטה מונבטת ולא יצא לך אוורירי?
04/04/2017 | 11:35
2
28
לא ברור מה הכנת עד עתה ומה אתה רוצה לשפר.
נראה לי עם זאת, ששילוב מחמצת שאור (שתוכן מראש בנפרד) בעיסה של החיטה הנבוטה הטחונה, תשפר מאוד את אווריריות הלחם.
לצפיה ב-'לחם איסיים מחיטה מונבטת הוא דחוס מאוד ולא אוורירי'
לחם איסיים מחיטה מונבטת הוא דחוס מאוד ולא אוורירי
04/04/2017 | 12:40
1
32
ושונה מאוד מהלחם המדובר שגם הוא מורכב אך ורק מחיטה מלאה אורגנית מונבטת :

השאלה היא איך להכין לחם כזה המורכב מ 100% חיטה מלאה אורגנית מונבטת ללא כל תוספת .
לצפיה ב-'כמו שהצעתי - נסה עם שאור שגדל מקמח חיטה מלאה אורגנית'
כמו שהצעתי - נסה עם שאור שגדל מקמח חיטה מלאה אורגנית
04/04/2017 | 20:11
24
ואח"כ הוסיפו לעיסת החיטה המלאה האורגנית המונבטת.
מעבר לכך, אין לי מה להוסיף.
בהצלחה.
לצפיה ב-'לראשונה: חיילים טבעונים יקבלו מנות ייחודיות בפסח '
לראשונה: חיילים טבעונים יקבלו מנות ייחודיות בפסח
03/04/2017 | 18:36
1
51
לצפיה ב-' וגם....מנות קרב חדשות לטבעונים '
וגם....מנות קרב חדשות לטבעונים
04/04/2017 | 20:07
36
לצפיה ב-'גארי יורופסקי פורש מאקטביזם ברשתות חברתיות'
גארי יורופסקי פורש מאקטביזם ברשתות חברתיות
04/04/2017 | 10:48
82
לצפיה ב-'שאלה בענייני אחסון מוצרים'
שאלה בענייני אחסון מוצרים
03/04/2017 | 12:07
1
48
כמה זמן אפשר לאחסן גוג'י ברי וגם זרעי צ'יה בקופסה סגורה במקרר? ולהבדיל לימונים כבושים קנויים לאחר פתיחת הצנצנת?
בתודה מראש!
לצפיה ב-'כל מוצר לגופו'
כל מוצר לגופו
03/04/2017 | 16:45
24
גם במקרר מוצרים מתקלקלים ומאבדים ערכים תזונתיים, אבל יותר לאט.

להערכתי אפשר לשמור במקרר זרעי צ'יה במשך שנה, וגוג'י ברי במשך חצי שנה.

לימונים כבושים - לפעמים הם מתקלקלים גם אחרי זמן קצר במקרר. אם הם מסריחים או מעלים עובש, אז צריך לזרוק. אם לא, אז הם יכולים להחזיק מעמד כחצי שנה, אולי קצת יותר. בחלק מהלימונים הכבושים שקונים בחנויות יש חומר משמר, שזה טוב לדעתי, כי זה שומר על המוצר ועל הטעם המיוחד שלו.

לצפיה ב-'חלב סויה במחיר שפוי?'
חלב סויה במחיר שפוי?
28/03/2017 | 06:42
8
63
היי היי,
עשיתי חיפוש בפורום ומצאתי שאלה דומה לפני כמה שנים, אולי תהיה לכם תשובה עדכנית:)
איפה אפשר לקנות חלב סויה במחיר שפוי? כרגע בכל החנויות טבע שהייתי בהן המחיר הוא בין 13 ל-16 ש"ח (וגם בסופרים, כולל רמי לוי).
בעקרון אני בירושלים אבל בימים הקרובים אהיה באזור ת"א\ פתח תקווה ומוכנה גם לקנות סטוק אם המחיר מצדיק את זה.

אודה להמלצתכם
לצפיה ב-'ממליץ על היבואן IMPORT4U במושב רישפון'
ממליץ על היבואן IMPORT4U במושב רישפון
28/03/2017 | 11:09
4
78
שלום לך,

ממליץ על היבואן IMPORT4U במושב רישפון
טלפון:  09-9580522, 09-8659339
אני קונה שם אחת לחודשיים-שלושה שני ארגזים של חלב אורז ושקדים (בכל ארגז 12 קרטונים של ליטר אחד).
הם מוכרים גם קרטונים של חלב סויה.

בברכה,

אורי.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/03/2017 | 11:37
1
50
היי אורי,
תודה על ההמלצה. האם אתה יודע לומר מה המחיר לארגז? קצת מוזר שזה לא מצויין באתר. וגם, האם יש לך מושג איפה מוכרים את המותג הזה ביחידים כדי שאוכל לטעום לפני שאני קונה ארגז? טעמתי כל מיני ובינתיים אהבתי רק את האלפרו הכחול..

שוב תודה,
חנה
לצפיה ב-'נמכר ברשת יוחננוף'
נמכר ברשת יוחננוף
28/03/2017 | 20:06
49
שלום לך,

המותג הזה "The Bridge" נמכר ביחידים ברשת יוחננוף (בגן יבנה ובאזור התעשיה ברחובות).
אם תתקשר ליבואן ברישפון, ימסרו לך מידע לגבי נקודות מכירה בהתאם לאזור שנוח לך.

אני מעריך שהמחיר לקרטון 1 ליטר של סויה לא יותר יקר ממחיר של 1 ליטר של חלב אורז ושקדים שהוא 9.90 ש"ח.
אבל אין לי מושג, כי אני לא סובל חלב סויה ().

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'מחיר.'
מחיר.
28/03/2017 | 12:53
1
43
בכמה אתה קונה ארגז של חלב אורז ושקדים ?
לצפיה ב-'המחיר לחלב אורז ושקדים הוא 9.90 ש"ח לקרטון של 1 ליטר'
המחיר לחלב אורז ושקדים הוא 9.90 ש"ח לקרטון של 1 ליטר
28/03/2017 | 20:02
49
שלום לכולם,

המחיר לחלב אורז ושקדים הוא 9.90 ש"ח לקרטון של 1 ליטר.
זהו גם המחיר ב"מבצע" ברשת יוחננוף.
פשוט בכמויות שאני קונה, נוח לי לקנות פעם בחודשיים-שלושה כמות גדולה, במקום להיות במתח אם כשאגיע ליוחננוף יישאר להם חלב אורז ושקדים.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'החלב סויה של תנובה בדר"כ יותר זול'
החלב סויה של תנובה בדר"כ יותר זול
28/03/2017 | 17:51
2
59
אני כמעט ולא משתמשת בו כי הוא מפוצץ בסוכר (כל הסוגים) אבל בכל אופן יש מקומות שבהם הוא נמכר גם ב-8 ש"ח ובשופרסל ראיתי בזמנו ב-10 ₪. אלה המחירים הכי זולים שראיתי.
לצפיה ב-'סוכר'
סוכר
29/03/2017 | 20:52
1
61
היי,
תודה. מפוצץ בסוכר יותר מהאלפרו הכחול? כי טעמתי את האלפרו האדום (בלי סוכר) והוא ממש מגעיל לי..
ועוד שאלה- החלב סויה של תנובה בד"כ נמצא באותם מדפים עם הזה של אלפרו? כי בכלל לא זכור לי שראיתי חיה כזו:)

שוב תודה
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי,'
עד כמה שידוע לי,
05/04/2017 | 19:39
24
בשופרסל חלב הסויה של תנובה במקרר והאלפרו במדפים (לא בקירור)
ההבדל היחידי בינם זה שאת חלב הסויה לרוב אי אפשר למצוא במחלקת GREEN (במקרים מסוימים)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום