לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1616516,165 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'יש טבעוניות בקהל?'
יש טבעוניות בקהל?
19/08/2017 | 11:47
3
74
היי,
הפוסט הבא פונה לנשים בלבד ולא לגברים - עמכם הסליחה, גברים טבעוניים.
אשמח אם תשתפו - כי אין לי פייסבוק, וככל שזה יגיע ליותר אנשים ככה יותר טוב:

באחרונה ביצעתי הזמנה מהאתר של 269life, רציתי לקנות חולצה שלהם לעצמי. מסתבר שהמידה שלי היא XL, במונחים של בגדים מהאינטרנט שהם לא בגדים של קסטרו, אבל הנחתי שאני L כי שאר החולצות שקניתי (שלא מהאינטרנט או כן - אבל מקסטרו) היו L. בכל מקרה, הזמנתי חולצת גברים לארג' וקיבלתי חולצת V לנשים שלא תאמה את החולצה שרציתי להזמין (הדבר היחיד שכן תאם היה המידה - לארג'). מיותר לציין שכל ניסיון להשיג אותם עלה בתוהו (שלחתי 2 אימיילים ואפילו צייצתי בטוויטר כי אין מספר טלפון ליצור איתם קשר, באף אחת מהדרכים אף אחד לא טרח לענות לי או לנסות לתקן את הבעיה).

החולצה שאותה רציתי מופיעה בתמונה - אותה לובש הבחור, החולצה אותה קיבלתי היא החולצה אותה לובשת הבחורה מצד שמאל בתמונה.

מאחר ולהחזר כספי אני כבר כנראה לא זכאי - עברו כמעט יותר משבועיים וגם לא אקבל (נגיד וכן, הוא יהיה נורא מועט - שוב - אם בכלל), ולא בא לי לפתוח תלונה במועצה לצרכנות, החלטתי להחשיב את הקניה הזאת כאילו היא תרומה לרווחת בעלי החיים (אני מאמין שאם הייתי פותח תלונה וגורר את זה לערכאות משפטיות זה היה פוגע בפעילות שלהם למען בע"ח וזו הסיבה היחידה שבגינה אני לא פונה לכך).

אז כמו שאפשר להבין - אין לי מה לעשות עם חולצת V לנשים שקטנה ממני בכמה מידות (אני גבר בשנות ה20 לחיי ולא ילד בן 7 שעוד איכשהו יוכל להכנס לתוך החולצה הזו) ובגלל הסיבה הנוספת - שאין ולא יהיה החזר (גם לא מענה), אני מחפש בחורה שתרצה לקחת את החולצה ממני במתנה.

** ראוי לציין שאת הדבר הנוסף שהזמנתי מהאתר שלהם (שהוא צמיד), אותו כן קיבלתי, וגם קיבלתי איתו סטיקר לרכב מתנה. אבל עליהם לא מדובר כאן אלא על החולצה בלבד. **

אם יש כאן מישהי שרצתה לרכוש חולצה שלהם (או בכלל חולצה לצורך ההזדהות ותחושת האקטיביזם כמוני), אז החולצה המדוברת עדיין מקופלת בתוך האריזה - חדשה לחלוטין. לא לבשתי אותה (אפילו לא כיבסתי אותה ואני נוהג לכבס בגדים חדשים כשאני קונה אותם). אמסור את החולצה לגמרי בחינם - הדבר היחיד שיעלה לך כסף זה לנסוע עד ראשל"צ כדי לאסוף אותה ממני (אני לא מתכנן לנסוע לערים אחרות בשביל לתת חולצה חינם, מצטער).

ולמה זה כדאי: אני רכשתי אותה לצורך ההזדהות ולתמיכה בעמותה (רציתי האמת לקנות גם מקירות שקופים אבל גם הם לא ענו לי במייל, רק ששם זה היה לפני הרכישה שבסוף לא בוצעה ולא אחריה). עוד מעט (ספטמבר אם אני לא טועה) יתקיים מצעד בעלי החיים, במקום שתבזבזי כסף על חולצה, קחי אותה ממני מתנה. אין לי צורך בה. וגם, חולצה -חדשה- חינם, אז אם את כמה דקות ממני מה אכפת לך לבוא ולקחת.

מצרף תמונות של איך שהיא נראית (מקווה שהפלאפון שלי צילם באיכות טובה)

*וכבר אמרתי שהיא חדשה ובחינם???*

אם את מעוניינת בה- נא ליצור קשר בטלגרם:
@natanelg97

ואם לא אז תעביר/י הלאה למישהי שכן תרצה. :)
לצפיה ב-'אתה מקסים :) '
אתה מקסים :)
19/08/2017 | 22:31
2
27
אולי כדאי שתפרסם גם בפייסבוק, פה יש יחסית מעט אנשים.
לצפיה ב-'as i said,'
as i said,
19/08/2017 | 22:40
1
23
אין לי פייסבוק :(
אם תרצי ותוכלי לעזור - אשמח אם תשתפי (אפילו רק את הלינק לכאן) שם :)
לצפיה ב-'אופס, פיספסתי את הפסקה הראשונה '
אופס, פיספסתי את הפסקה הראשונה
20/08/2017 | 23:10
5
לצפיה ב-'עוגות קנויות '
עוגות קנויות
13/08/2017 | 15:17
6
68
כמה תבניות קטנות עוגה פשוטה לאירוע, לא משהו מפונפן ומלא קרם. מה אמור להיות המחיר הממוצע?
האם יש מאפיה שמוכרת בסדר גודל מסחרי , או שכולן קטנות ומשפחתיות?

לצפיה ב-'אין דבר כזה'
אין דבר כזה
15/08/2017 | 19:41
5
45
מעולם לא ראיתי עוגה בחושה מוכנה שהיא טבעונית, בסופרמרקטים או בקונדיטוריות. תמיד הם שמים ביצים. הם לא יודעים להכין בלי. אפילו בקופיקס.

אני מניח שאפשר למצוא עוגות בחושות בקונדיטוריות טבעוניות, אבל הן בטח יהיו ממש יקרות.

לצפיה ב-'אכן, יקר מדי, ירדנו מהרעיון.. מה היית מגיש במקום עוגה?'
אכן, יקר מדי, ירדנו מהרעיון.. מה היית מגיש במקום עוגה?
15/08/2017 | 23:56
4
7
לצפיה ב-'פירות? הרבה פירות?'
פירות? הרבה פירות?
16/08/2017 | 05:35
1
30
סלסלות של מנגו, תאנים, אפרסקים וכו
לצפיה ב-' כמובן'
כמובן
16/08/2017 | 21:33
5
לצפיה ב-'אני נוהג להכין עוגות בחושות מתערובת מוכנה'
אני נוהג להכין עוגות בחושות מתערובת מוכנה
16/08/2017 | 07:50
1
44
אני משתמש בתערובת מוכנה לעוגת וניל (יש כמה יצרנים). על פי ההוראות מוסיפים מים, שמן וביצים בכמויות הרשומות על האריזה. אני לא שם את מה שכתוב, אלא את הדברים הבאים:
- חצי מכמות השמן שרשומה באריזה
- כמות זהה של רסק תפוחים, במקום שמן, כדי שלא יהיה יותר מדי שומני
- מעדן סויה בטעם וניל במקום 2 או 3 ביצים (אולי אפשר יוגורט סויה, שווה לנסות)
- קצת פחות מים ממה שכתוב על האריזה
- מוסיף 5 דקות לזמני האפייה
- חייבים לחכות שזה יתקרר לגמרי לפני שחותכים. עדיף להכין יום מראש.

זה יוצא מוצלח במיוחד בתבנית של מאפינס / קאפקייקס. אפשר להוסיף לתערובת קצת קינמון, או חתיכות של פרי, או פירות יבשים, וגם לפזר מלמעלה קינמון, אגוזים או סוכר גבישי.

לצפיה ב-' '
16/08/2017 | 21:32
2
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:57

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'צריך עזרה עם לינקים בנוגע לתועלת הבריאותית שבטבעונות'
צריך עזרה עם לינקים בנוגע לתועלת הבריאותית שבטבעונות
12/08/2017 | 09:37
3
48
נתקלתי באדם שקצת מרחרח באיזור הטבעונות מהכיוון הבריאותי, יכולים לעזור לי עם לינקים בעברית למאמרים שמסבירים את היתרון הבריאותי שבטבעונות?
לצפיה ב-'את זקוקה ליתרונות בהכרח'
את זקוקה ליתרונות בהכרח
13/08/2017 | 02:26
2
50
או שזו תזונה שמתאימה וטובה לרוב האנשים זה מספיק טוב?
לצפיה ב-'(אני בחור) חיפשתי יותר דברים שמספרים '
(אני בחור) חיפשתי יותר דברים שמספרים
13/08/2017 | 15:12
1
56
על החולי וסיכוי מוגבר למחלות שמביאה אכילת בשר לעומת התועלת ומיזעור הסיכון שבאכילה בריאה טבעונית.בנתיים שלחתי כמה לינקים מאנונימוס
לצפיה ב-'הבנתי. פה לא אוכל לעזור כי אני חושב שאתה טועה'
הבנתי. פה לא אוכל לעזור כי אני חושב שאתה טועה
13/08/2017 | 16:13
16
לצפיה ב-'חמאת בוטנים'
חמאת בוטנים
09/08/2017 | 11:40
22
52
היי
אני מחפש חמאת בוטנים ללא סוכר.
קניתי חמאת בוטנים שאכן מרגישה פחות מתוקה מחמאות אחרות וכתוב עליה "ללא תוספת סוכר"
עדיין זה מרגיש שיש בה קצת סוכר.
מהי חמאת הבוטנים עם הכי פחות סוכר או ללא בכלל?

לצפיה ב-'בבוטנים גולמיים יש סוכרים "בילט-אין"'
בבוטנים גולמיים יש סוכרים "בילט-אין"
09/08/2017 | 13:56
8
45
לפי מיטב ידיעתי יש בבוטנים טבעיים כ 4-5 אחוזים סוכרים. כך שלבעלי חיך רגיש זה טבעי לגמרי להרגיש מתקתקות בחמאת בוטנים טבעית "ללא תוספת סוכר".
לצפיה ב-'אז מהי חמאת הבוטנים הכי דלת סוכר שיש?'
אז מהי חמאת הבוטנים הכי דלת סוכר שיש?
09/08/2017 | 14:03
7
13
לצפיה ב-'לכל חברה שראיתי יש סוג שמכיל רק בוטנים'
לכל חברה שראיתי יש סוג שמכיל רק בוטנים
09/08/2017 | 17:20
29
מסתכלים ברכיבים. אם כתוב
רכיבים: בוטנים
ולא
רכיבים: בוטנים, סוכר, ... (לא בהכרח בסדר הזה ) - אז אין סוכר ברכיבים

לצפיה ב-'תקני 2 קילו בוטנים לא קלופים מהשוק'
תקני 2 קילו בוטנים לא קלופים מהשוק
09/08/2017 | 23:08
5
69
ותעשי בעצמך. לא מסובך.
תקלפי את הבוטנים בעצמך, אפשר לעשות את זה עם מגבת זה די קל, מניחים את הבוטנים, עוטפים במגבת ומפעילים כוח לישה קל, זה מתקלף לבד, ולוקח כמה דקות בודדות, אם לא פחות.
במעבד מזון שימי את הבוטנים, 4 כפות של מלח, לא חובה, אבל מומלץ, 3 כפות דבש טהור, אם יש בעיה עם דבש אז אפשר להחליף לסילן. 3 כפות שמן צמחי, אבל חשוב לציין לא להשתמש בשמן זית, קנולה מומלץ.
שימי את המצרכים למעט השמן, את השמן תוסיפי בהדרגה עד שיתקבל מרקם אחיד.
כן אפשר לוותר על המלח והדבש או הסילן, רק רצוי לציין שהטעם יהיה מאוד תפל.

זהו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/08/2017 | 02:06
4
לצפיה ב-'נא לשים לב שזה פורום טבעונות. לא ממליצים כאן על דבש.'
נא לשים לב שזה פורום טבעונות. לא ממליצים כאן על דבש.
10/08/2017 | 09:11
3
47
יש לציין שכדי להכין חמאת בוטנים בבית יש צורך במעבד מזון שעמיד בהפעלה ממושכת (כי מה שמוציא את השמן מהבוטנים הוא חום המנוע), אחרת התוצאה היא שריפת המעבד.
לצפיה ב-'כתבתי כתחליף סילן, שימי לב פעם הבאה'
כתבתי כתחליף סילן, שימי לב פעם הבאה
10/08/2017 | 23:49
2
48
אם מוסיפים סילן במעבד מזון ביחד עם הבוטנים אז אין חשש לשריפת המעבד מזון בגלל הנוזלים שהסילן יפריש כתוצאה מכך.
גם לזה היית צריכה לשים לב,
אל תהיי כל כך קשה איתי, אני שם לב להכל.
לצפיה ב-'מוטב שתשים לב אתה היכן אתה נמצא.'
מוטב שתשים לב אתה היכן אתה נמצא.
11/08/2017 | 12:33
1
45
כמו שלא ייכתב כאן כהמלצה מתכון עם ביצים, ולצידו המשפט "אפשר במקום ביצים לשים",
כך לא נכתוב כאן מתכון עם דבש, אלא נכתוב אותו מלכתחילה רק עם סילאן או משהו טבעוני אחר.
הבקשה הזו מופיעה באדום בראש הפורום. בפעמים הבאות הודעות יימחקו ללא התראה.
לצפיה ב-'זה מצחיק'
זה מצחיק
11/08/2017 | 12:44
41
כי בנאדם שיבקש מתכון לפסטה, ספגטי או כל צורה אחרת, לא יידע איך לבקש תחליף, כי אסור לרשום מרכיב מסויים...
חח
אני יודע, סתם התחכמתי איתך, אין לי בעיה לא לרשום דברים מסויימים, אולי תעשי מילון טבעוני שלם למילים שאסור להגיד אותם, חס וחלילה.
לצפיה ב-'הנה מה שצריך בארץ וחבל שעדיין זה לא מיובא'
הנה מה שצריך בארץ וחבל שעדיין זה לא מיובא
10/08/2017 | 06:10
3
64
בכל חנות רצינית של מזון אורגני/טבעי או איך שלא קוראים לזה בארה״ב- מכונה שמאפשרת להכין חמאה מזרעים או אגוזים שונים, ללא שום תוספות.

ולשאלתך, כמו ש- RSPA כתב, יש לבוטנים את הסוכר שלהם. אם חשוב לך מינימום סוכר, תשתמשי בנטולי סוכר. דבש וכדומיו- אין הבדל מהותי בינם לבין סוכר.

לצפיה ב-'נראה מגניב, אבל'
נראה מגניב, אבל
13/08/2017 | 04:50
2
37
באיזה רשתות אני אוכל אולי למצוא את זה? אין לי הול פודס או יוסי הסוחר במרחק סביר מהבית.
לצפיה ב-'זה אלו שאני מכיר, אבל אולי יש לכם מקבילה?'
זה אלו שאני מכיר, אבל אולי יש לכם מקבילה?
13/08/2017 | 06:24
10
לצפיה ב-'יוסי הסוחר '
יוסי הסוחר
16/08/2017 | 07:52
2
לצפיה ב-'B&D הירוקה, 100% בוטנים'
B&D הירוקה, 100% בוטנים
10/08/2017 | 11:24
8
20
לצפיה ב-'תודה רבה בהזדמנות זו כמה שאלות'
תודה רבה בהזדמנות זו כמה שאלות
10/08/2017 | 11:56
7
40
לאחרונה גל של ממרחים שוטף את השוק, ונראה שיש מאמץ למתג אותם כבריאים.
אילו ממרחים בריאים באמת? ומה בכל זאת מזיק בהם?
שומע כל הזמן דברים רעים נגד ממרח שוקולד ודברים טובים על ממרח שקדים או קשיו.
יש הבדל בכמות החומרים המשמרים?
יש ערכים תזונתיים בממרח חרובים שאין בממרח שוקולד?
לצפיה ב-'אך ורק הממרחים שאינם כוללים חומרים משמרים'
אך ורק הממרחים שאינם כוללים חומרים משמרים
10/08/2017 | 23:55
6
42
או רק חומרים בסיסיים.
בכללי, אל תקני כלום, תכיני בבית, ממרחים יכולים להישמר מספר ימים בודדים בלבד.
כל מה שיש לו חיים של חודשים שבועות אפילו שנים, בעייתי מבחינתי.
ועד כמה שיש כמה ממרחים שהם פנסי שמנסי, מיוחדים, ההכנה שלהם פשוטה להפליא, שלפעמים התמחור שלהם פשוט בדיחה.
אני יודע, מה אני מדבר, אני שף במסעדה שלי, מוכר את המנות במחירים שמכניסים לי כמעט פי 8 לפעמים מהפודקוסט, המחיר הוא על העבודה הקשה? אוקיי, עובדים קשה על הממרחים? יכול להבין את זה, צריך שהחנות תרוויח גם? בסדר, אין בזה רע להכין בבית ולהנות. כן גם את המנות שלי אפשר להכין בבית ולהנות מהם, אבל בבית אי אפשר להנות ממני. טוב יצאתי מההקשר.

לצפיה ב-'אהבתי את הכיוון'
אהבתי את הכיוון
11/08/2017 | 02:31
5
34
יש לך דוגמאות לממרחים שאפשר להכין בבית?
אפשר להכין ממרח חרובים בבית?
לצפיה ב-'בוודאי, תאמר לי מה אתה אוהב וארשום לך מתכון'
בוודאי, תאמר לי מה אתה אוהב וארשום לך מתכון
11/08/2017 | 12:39
1
42
חרוב הוא צמח רפואי לרוב,

את התרמילים של החרוב עלייך לפרוס ולהוציא את הזרעים לקערה נפרדת, עלייך לקחת כמות, כך שהקערה תהיה כמעט מלאה,
עלייך לשים מלח על פי הטעם, המלח יעזור לזרעים להפריש קצת מהנוזלים, תוסיף פלפל, מעט, לא הרבה, על פי הטעם שלך.
תוסיף שמן קנולה, תערבב בעדינות, עד שתיווצר משחה.
אל תערבב בבלנדר או במעבד מזון, זה יהרוס את מרקם הזרעים.
המשחה תהיה, סליחה על הביטוי, דומה לממרח מאוד נוקשה. חמאתית.
לצפיה ב-'כתבת "קערה נפרדת"'
כתבת "קערה נפרדת"
11/08/2017 | 21:33
27
כלומר יש שתי קערות אם דברים שונים.
מה לשים בקערה 1 ומה בקערה 2? נראה שהמתכון לא שלם :)
לצפיה ב-'מתכון פשוט וקל לממרח חרובים בלי כל הקשקושים מסביב...'
מתכון פשוט וקל לממרח חרובים בלי כל הקשקושים מסביב...
12/08/2017 | 07:04
2
46
מועתק מאתר "אנונימוס". הכמות המתקבלת מספיקה למריחת 5 פרוסות לחם:
שלוש כפות חמאת בוטנים טבעית (ללא מלח וסוכר)
שתי כפות סילאן
כף שמן פשתן
כף אבקת חרובים
כמה טיפות תמצית וניל

הוראות הכנה
לערבב היטב עד שמתקבלת תערובת אחידה ולמרוח.
לשמור בקירור.

בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/08/2017 | 20:10
3
לצפיה ב-'זה מזכיר לי'
זה מזכיר לי
14/08/2017 | 12:41
24
פעם קיבלנו מאיפשהו את המקבילה של החרובים לסילאן. כשערבבתי את זה עם חמאת שקדים/חמאת אגוזים אחרת (ניסיתי עם כל מיני. אגוזי לוז, אגוזי נמר, טחינה. דווקא עם טחינה פחות אהבתי) יצא לי ממרח "חרובים" מוצלח למדי (ושני רכיבים בלבד).
לצפיה ב-'269LIFE'
269LIFE
09/08/2017 | 15:29
40
היי,
תהיתי אם מישהו כאן יודע כיצד ניתן ליצור קשר עם 269 ישראל.
באתרים שלהם (http://269lifeshop.com/, http://www.269life.com) מופיע רק האימייל, אבל למייל הם לא עונים. בהזמנה שביצעתי דרכם הופיע גם האימייל של האדם שלו שילמתי על ההזמנה (בשם 269LIFE), אבל גם במייל הזה לא ענו לי. פייסבוק אין לי, אז ניסיתי לצייץ להם בטוויטר - גם שם אף אחד לא טרח לענות. אני די מתייאש ומנסה למצוא דרך ליצור איתם קשר בטלפון ושכן יענו לי, אבל אין לי מושג איך לעשות את זה ואין שום מספר טלפון.
אשמח לכל בדל מידע\עזרה.

תודה
לצפיה ב-'קראנץ' רולס נוגט: טבעוני?'
קראנץ' רולס נוגט: טבעוני?
05/08/2017 | 20:24
1
72
היי,
מצ"ב רשימת רכיבים בקראנץ' רולס נוגט
אשמח אם תעזרו לי לדעת אם מדובר בקורנפלקס טבעוני (אפילו שמן הסתם כנראה מעובד בטירוף ומפוצץ בסוכרים) או שבנוסף לחסרונות הבריאותיים הוא אינו טבעוני

תודה רבה ושבוע טוב
לצפיה ב-'אני לא מוצא משהו שמרמז שזה לא טבעוני'
אני לא מוצא משהו שמרמז שזה לא טבעוני
06/08/2017 | 04:57
8
לצפיה ב-'פריקה '
פריקה
30/07/2017 | 10:30
2
64
בוקר טוב
פריקה חיטה ירוקה נחשב לדגן כתחליף פחמימה?
עם איזו קטניה לשלב?
שבוע טוב
לצפיה ב-'זו חיטה לכל דבר, אין כמעט הבדל מבחינה תזונתית'
זו חיטה לכל דבר, אין כמעט הבדל מבחינה תזונתית
31/07/2017 | 09:12
38
לגבי שילובים, אין הכרח לשלב דגנים עם קטניות. פשוט לעקוב אחרי התזונה באופן כללי, ולוודא שיש בה את כל אבות המזון בכמות הנדרשת. אם ההסבר לא מובן אז אני ממליץ על פגישה עם תזונאי/ת.
לצפיה ב-'את יכולה לשלב עם הרבה קטניות'
את יכולה לשלב עם הרבה קטניות
01/08/2017 | 00:00
33
השילוב הכי טוב הוא אגוזים.
את יכולה פשוט לקחת פריקה לשים קשיו מסוכר, קצת בטטה קריספית, מלח פלפל לימון. זהו.

פריקה היא תחליף מצויין , אכן כן.
אבל את כל זה יכולת למצוא בגוגל, לגבי מתכונים... פריקה הולכת עם הכל באמת. תתפרעי.
לצפיה ב-'יומנו של טבעוני מתחיל 1'
יומנו של טבעוני מתחיל 1
26/07/2017 | 16:29
2
131
אני יושב עם הבת זוג שלי במסעדה נחמדה על בירה בתל אביב באבן גבירול, זו השעה שהאלכוהול נמכר ב50% ואני שמח, אנחנו אוהבים בירה, די מאוד, אבל אנחנו לא מסתפקים בזה ומזמינים צ'ייסר, אחד אחרי השני, היא כהרגלה רועמת לגבי הטעם שלי בבושמילס ועד כמה שזה מגעיל, ואני? מה זה משנה, עניין של טעם, כשאני מציין את הטעם הרע שלה בגברים ומצביע על עצמי.
אנחנו צוחקים.
היא טבעונית כבר יותר מ5 שנים, הייתה צמחונית לפני, היא מדור הטרנד הטבעוני, השנים שבהם כולם החליטו שהם צמחונים וטבעונים, היא עצובה בגלל זה, אבל שמחה כי זה הוביל אותה לאורך חיים מעניין. אני שמח בשבילה, כי אם אני יודע שטוב לה ושהיא לא מצטערת על ההחלטה שלה אז אני מכבד.
אנחנו תמיד מדברים על היותי אוהב לאכול חיות ומתנסה בכל דרך אפשרית מבחינת טעמים, במסעדה שלי, בצורך שלי לחדש ולהבין למה לא, למה זה לא עובד, אני אגרום לזה לעבוד. אתה יודע שהכי קשה לעשות זה לגרום לבני אדם להרגיש ששום דבר לא חסר, במועט, היא אמרה לי. נידלקת לי נורה, ואני מחליט ואומר לה, את יודעת מה? מעכשיו אני טבעוני, מחזיר את האגס הכחול שלי למלצרית ואומר לה, שאיני מעוניין במנה, שאני מתנצל, ושאזמין משהו אחר, הייתי צריך להגיד לה שאשלם על זה, אבל לא עשיתי את זה, כי עמוקר בפנים כולנו רוצים להתקמצן לפעמים, חוץ מזה, הייתה חמודה אמרה שזה בסדר ושאחשוב אם בא לי להזמין משהו אחר.
אני קם בבוקר פותח תמקרר, ואכן זו גלוייה או בית קברות לחיות, מחלב ועד ביצים ועד כל מיני... צריך להחליף מקרר תוך כדי שאני עושה את הקפה הרגיל שלי ומוזג לתוכו חלב רגיל, קורא את הכתבה המזעזעת הרגילה בעיתון מתבאס וכמעט לוקח שלוק של קפה, מזל, עצרתי את עצמי. צריך לקנות חלב שקדים.

לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
26/07/2017 | 18:10
1
70
מה זה אגס כחול?

לגבי המעבר, אני ממליץ לעשות את זה בהדרגה, נגיד שבוע-שבועיים, שהגוף יתרגל לאט לאט למאכלים אחרים. והכי חשוב - לקבוע פגישה עם תזונאי/ת כדי להבין איזה צרכים תזונתיים יש לגוף ואיך לבנות תפריט טבעוני מאוזן.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אגס כחול זה'
אגס כחול זה
27/07/2017 | 00:52
73
לחם לבן קלוי, עליו יש קונפי אגס, עם גבינה כחולה מעל.
מפה מגיע השם, אגס כחול.

אני יש לי בעיה בראש כנראה, כי אנינ לא מאמין בתרופות ובכל השיט הזה שיש לבתי חולים להציע. אף פעם לא הייתי חולה או חלש, או מסכן, שוכב לי במיטה ומתבכיין על זה שאני לא מסוגל לקום. אף פעם לא הייתי עצלן. תמיד עובד, תמיד קם כשצריך, ישן פחות מאדם ממוצע, אבל כך זה, אני נח מידי פעם, העבודה שלי דורשת הרבה התייחסות ואכפתיות, וכי אכפת לי. אפשר להגיד שאני פרפקציוניסט וחושב הרבה על אחרים.
הכל בראש, צריך לשים לב פשוט. אבל אם אשבור רגל או משהו, אז אלך לנקב את הרגל שלי וליישר אותה אצל אורטופד, אם יכולתי הייתי עושה את זה בעצמי, אבל הייתי רוצה להמשיך ללכת.

מכיר כמה בני אדם חזקים שהם טבעונים מלידה והם לא זומבים, המחסור היחידי שלהם זה שנמאס להם לאכול דשא, שמשעמם אותם לפעמים, ושנמאס להם לראות אוכלי חיות נהנים מעוד הברקה של צלחת עם איזו חיה. מבין אותם בתאכלס, אבל כאן אני ניכנס לתמונה, ואני משתדל לרצות אותם כשאני מארח...
לצפיה ב-'האם עלי לקחת תוסף B12?'
האם עלי לקחת תוסף B12?
24/07/2017 | 13:42
33
109
הי התחלתי לשמור על אורח חיים טבעוני לפני כשבועיים, בינתיים הולך בסדר ואני לא מרגישה סימנים של עייפות או חולשה. האם צריך לקחת תוסף ברזל B12 בגלל שהורדתי בשר? תודה מראש לעונים/ עונות
לצפיה ב-'לא. אין צורך בכך'
לא. אין צורך בכך
24/07/2017 | 14:51
106
זו שגיאה מאוד לא בריאה לחשוב שרק בגלל שהפסקת לאכול בשר או דגים ביצים וחלב, אז את מרגישה מחסור בגוף. אל תתחילי לקנות סליחה על הביטוי בולשיט מבית המרקחת ולהעשיר את החברות שלא אכפת מכלום.
נשמה, זה כמו מסטיק ללא סוכר, סבבה? כשאת כותבת על מוצר שמעולם לא היה בו סוכר, ללא סוכר זה מותר, אבל להוציא סוכר ממוצר, המילה הנכונה היא נטול.

המחסור היחידי שאת מרגישה היא בהרגל שלך שהשתנה פתאום.
זה כמו סגיריות, אם בנאדם יפסיק לעשן אז מה הוא צריך מדבקות או מסטיקים למיניהם בשביל התחליף.
בני האדם מתמכרים לתחושה בלבד, וגוף מתרגל לאוכל מסויים, ומרגיל את עצמו.
יש הרבה ברזל בעולם שבו אנו חיים והוא לא רק נמצא בחיות שאנחנו אוכלים.
אז הנה כמה:
תרד. פטרוזיליה. תפוח אדמה. סלק. משמש. ענבים. בננה. שעועית.

בקיצור תאכלי רגיל, את לא הולכת למות כי את לא אוכל בשר, את לא הולכת להתעלף חלילה וחס.
באופן כללי, אם הייתי חבר טוב שלך, שתי סתירות וכרוב ניצנים ואת חוזרת לעצמך.
לצפיה ב-'כן. לקחת B12. לא לחכות למחסור.'
כן. לקחת B12. לא לחכות למחסור.
24/07/2017 | 15:41
100
B12 מיוצר ע"י חידקים שאמורים להיות מצויים באדמה.
מאחר שאנחנו לא אוכלים ישירות מהאדמה, ומאחר שריסוסים והיגיינה חיסלו פחות או יותר את אוכלוסיות החידקים יצרני ה-B12, הוא חסר במזון ויש לקחת אותו בתוסף.

ה-B12 בתוסף מיוצר ע"י חידקים שמגודלים על מצע במעבדה, וגם חיות המשק מקבלות אותו בתוסף (רוב הייצור הולך לחיות המשק).

כן, לקחת B12.
במצב רגיל, כשאין מחסור, פעמיים-שלוש בשבוע.
========================================
ברזל הוא משהו אחר (מינרל, לא ויטמין), אכן נמצא בשפע בצומח, בעיקר בעלים ירוקים, זרעים וקטניות.
יש לצמד אכילה שלו למזונות עם ויטמין C (עגבניות, גמבה, הדרים) ,כדי להגביר ספיגתו בגוף, ולהרחיק מצריכת קפה, תה, שוקולד, קולה, שמעכבים ספיגה.

לצפיה ב-'חד משמעית כן ביחס לבי-12'
חד משמעית כן ביחס לבי-12
25/07/2017 | 05:39
18
67
נכון, יש לך מאגרים וגם אם לא תיקח כרגע הם לא ייעלמו בחודשים הקרובים, אבל כל יום אתה מאבד קצת וכשזה קצת יותר מדי, ההשפעה היא לעיתים בלתי הפיכה. הכנס לך את זה להרגל. טבלית פעמיים בשבוע. 
מה שזמין וזול. אין צורך בגרסאות מיוחדות או חברות מסויימות.
לגבי ברזל, התשובה שלילית. צריך להיות על יד יותר צמודה לדופק בתזונה טבעונית ביחס לברזל, היות ובאמת יש פחות בצומח והספיגה היא פחות טובה מהחי. עם זאת, עם קצת תשומת לב, רוב הטבעונים מסתדרים יפה עם הברזל. קויוטי כבר כתבה לך את הדברים העקרוניים. אחרי תקפות מה, תעשה בדיקת דם למאגרי ברזל (בדיקה לרמות פריטין). אם יש לך בעיה בספיגת ברזל אפשר לחשוב על תוסף, אבל לא מומלץ להתחיל עם תוסף
לצפיה ב-'ותתמקד בתשובה של קויוטי'
ותתמקד בתשובה של קויוטי
25/07/2017 | 05:41
17
68
התשובה הראשונה, מעבר להמלצה הלא אחראית ולא מציאותית לא לקחת בי 12, מוסיפה עם מקורות לברזל שחלקם דווקא עני מאד בברזל
לצפיה ב-'אני לא חושב שבני אדם הם קרניבורים, '
אני לא חושב שבני אדם הם קרניבורים,
25/07/2017 | 11:33
16
61
או איך שלא קוראים לזה סבבה?
גוף האדם, הוא יחסי, ולא הכל מתקבל על הדעת...

התשובה שלי נשמעת לא אחראית, אבל היא אובייקטיבית בכל מה שקשור לצורך, והגוף אין בו צורך בתוספים כי יש אותם בשפע בצומח, ובמקורות טבעיים לחלוטין.

אם הייתי רוצה לאכול עוף, לא הייתי הולך לקנות בסופר, אם הייתי רוצה לעשן הייתי מגלגל לעצמי סיגקייה ולא קונה מוכנה כי אני יודע על תוספות שמוסיפים שלא באים לי טוב...

האדם מתרגל לצריכת הבשר והדגים, הוא מקבל עוף ברזל, עודף מלח, הבדיקות דם שיש בקופות החולים מחשבים את המחסור רק על פי הצריכה הכללית של האוכלוסייה בעולם, ולכן זה מטעה מאוד.
לצפיה ב-'אף אחד לא חושב שבני האדם קרניבורים'
אף אחד לא חושב שבני האדם קרניבורים
25/07/2017 | 14:16
15
46
בחייאת, אתמול כתבת שאתה נמשך לטבעונות. באותו יום אתה מסביר למישהו שהוא לא צריך לקחת בי-12.תשאל לפני שאתה נותן המלצות מסוכנות.
אין בצומח בי-12, לא בשפע ולא בצמצום. לא צריך להמליץ על דברים שלא יודעים
לצפיה ב-'המשיכה שלי לטבעונות אינה עיוורת'
המשיכה שלי לטבעונות אינה עיוורת
25/07/2017 | 15:14
14
46
אני לא נמשך לטבעונות כי אכפת לי מחיות ורצח חיות וכל זה. אני לא נמשך לטבעונות כי רוב החברים שלי הם כאלה, העיניים שלי פתוחות ואני דואג לצורך שלי, ולעניין שלי.

אני מסביר שאין צורך לקחת בי12, נכון שהוא נחוץ מאוד ובלעדיו הגוף פשוט לא יתפקד טוב, כדי לאזן את הגוף צריך להוריד מהחומצה הפולית שבמוצרים טבעיים וצמחיים יש בו שפע רב מידי, מה שמקלקל את הפיגה של הויטמין זה. לטבעונים כדאי להשתמש בטמפה. זו ההמלצה היחידה שלי בכל הקשור למחסור בגוף.
בשמרים יש למשל, שמרים עשויים מחיידקים שאין לי מושג איך קוראים להם אבל יש בהם שפע של ויטמין בי12, הגוף אינו רגיל לסוג הזה, אבל הוא יכול להתרגל, מבחינה אובולוציאונית זה אפשרי.

אני לא בנאדם בעל אגו, ואולי אני משתמש במה שאני יודע, אבל אני עדיין משתמש בדעתי שלי האישית, ולכן הדיעה שלי לא נחרצת ולא אמורה לפגוע באגו אחר.

בסופו של יום, שתיקח תויטמין הזה ותאכל אותו כמו טיק טאק מצידי, לא ממש אכפת לי.
לצפיה ב-'אין בשמרים בי-12'
אין בשמרים בי-12
25/07/2017 | 15:29
13
53
ואין קשר בין חומצה פולית לספיגה של בי-12. אין בי 12 במזון צמחי ולכן אין קשר בכלל לספיגה.
שמרים לא עשויים מחיידקים, הם אורגניזם שונה לגמרי, למעשה ממלכות של עולם החי שונות לגמרי. 
זה לא נורא לא לדעת, אבל להמליץ על משהו מסוכן כשלא יודעים זה לא טוב
לצפיה ב-'אנחנו מנסים להכניס אחד לשני'
אנחנו מנסים להכניס אחד לשני
25/07/2017 | 17:00
11
56
ולהוכיח מי צודק ומי טועה.
אלו דברים שהם לא חשובים לי בכלל, כי אני מתעניין בדברים אחרים.
כדאי לך להכיר אנשים שלא משתמשים בתוספי מזון בי12, אנשים מסקרנים.
בכללי כדאי לאנשים לעשות יותר מחקרים על שמרים, אורגניזם מאוד מעניין.

טבעונים לא צריכים שום דבר חוץ מדברים טבעיים. זה כולל להימנע מכל אורגניזם חי, כן מסתבר שלאכול לחמים העשויים ממחמצת זו בעיה.

לצפיה ב-'אני בהחלט מנסה להסביר שאתה טועה'
אני בהחלט מנסה להסביר שאתה טועה
25/07/2017 | 17:30
6
46
אין לי בעיה אישית עם זה שאתה חושב שלא צריך לקחת תוסף ויטמין. גם אין לי בעיה אישית עם אנשים שלא יודעים ביולוגיה. יש המון דברים שאני בור ועם הארץ ביחס אליהם.
יש לי כן בעיה כי מישהו פה פתח שרשור עם שאלה, ולתשובות יש השלכות רפואיות ואתה, שלא יודע מה זה שמרים, לא יודע מה זה חיידקים, לא מבין איך אבולוציה עובדת, לא מבין את הקשר בין ספיגה של בי 12 לחומצה פולית, ולא מכיר את הנזקים שאי לקיחת תוסף גורמים לטבעונים, מרשה לעצמך לתת לו עזרה מסוכנת.
לא היה מפריע לי אם היית כותב- ״היי, אני לא מכיר ולא יודע יותר מדי על הנושא, אבל אני מעדיף לא לקחת כי אני מאמין שאנשים לא צריכים תוספים״. אם היית כותב את זה, אז היה פה לפחות דיסקליימר על אי הכרת הנושא מצידך. כשאתה כותב את מה שאתה כותב בלי דיסקליימר ומנסה להסיק מסקנות ולתת המלצות בלי להבין, זה מפריע לי.
ולכן אני כותב.
לצפיה ב-'מה שאני מנסה להסביר לך ואתה לא קולט זה שבשמרים'
מה שאני מנסה להסביר לך ואתה לא קולט זה שבשמרים
26/07/2017 | 00:38
5
54
יש כמות של ויטמין B12, מספיק טובה כדי להשלים את החסר, במקום לקבל אותו מן החי, הכדורים שמייצרים משרד הבריאות הם מן החי שטבעונים מבחינה עקרונית לא אמורים לקחת.
יש מוצר בשם מרמייט העשוי משמרים, והוא עשיר בויטמין B12.

גם שמעתי שאצות נורי זה אחלה תחליף אבל לגבי זה איני בטוח.

ההמלצות שלי טובות, הן שונות משלך, אבל טובות.
ואל תגזים, מסוכן זה לא.

לצפיה ב-'אתה ממשיך לטעות ולהטעות'
אתה ממשיך לטעות ולהטעות
26/07/2017 | 01:09
2
49
התוספים הם לא מהחי
הכדורים הם לא ממשרד הבריאות
במרמייט אין בי 12 אם לא מוסיפים לו בי 12, ואז זה....תוסף
ההמלצות שלך הן לא טובות, כי הן מוטעות. אתה לא מבין מה זה שמרים ומה זה חיידקים ואתה מקשקש (מצטער על הביטוי, אבל זה באמת מה שאתה עושה).
ובמקרה שלך זה אכן המלצות מסוכנות.
לכתוב שבבננה יש הרבה ברזל זו שטות, אבל סביר להניח שאדם לא יסתמך רק על בננה, אז לא הצבת פה סיכון. להמליץ להימנע מקבלת בי 12 לטבעוני שמתעניין בנושא זה מסוכן בגלל הסכנות שיש בחוסרים בי-12.

זה אמנם נחמד שסוף סוף יש קצת כתיבה בפורום כי מזמן פייסבוק נגס בתפוז והפורום די מת, אבל בשביל הבודדים שעוד קוראים את זה, חשוב לי להדגיש עד כמה ההמלצות שלך מופרכות ועד כמה הן מסוכנות
לצפיה ב-'אתה לוקח את המילה תוסף רחוק מידי'
אתה לוקח את המילה תוסף רחוק מידי
26/07/2017 | 01:41
53
בצומח יש מספיק מקורות ברזל, לא רק בננה, ציינתי חלק מהדברים, אין לי טעם לציין אחרים כי אפשר למצוא את זה בגוגל, ולי לא היה כוח לנמק את כולם, כי לא התחשק לי, לא הרגשתי גם חייב, אין צורך להיתפס ולהתחכם בגלל בננה. זה לא שהחלקתי עליה או משהו.

בכל מקרה, היא תעשה מה שהיא רוצה כבר ציינתי את זה, תיקח תוסף או לא תיקח, לי זה לא משנה. אני ממליץ לא לקחת, אפשר לחיות בלי. יש טבעונים שנולדים טבעונים ולא לוקחים תוספים בכלל, אפילו נמנעים מאכילת שמרים, והם בסדר גמור.
יש אנשיםפ שימותו מסרטן ריאות מרק להיות קרובים לאנשים שמעשנים, ויש אנשים שיעשנו עד גיל 90 ומשהו והכל יהיה בסדר איתם. כמו שציינתי כל גוף הוא יחסי. זה לא מסוכן לא לקחת תוסף או להימנע, כי אם במיקרה הגוף לא יחזיק מעמד או יתחיל לקרוס הסימפטומים יחלו לאט ולא מיידית ואז ניתן לטפל בזה ולהשלים את החסר עם תוספים, כשלא תהיה ברירה.
בכל מקרה אפשר לגלות את זה בעזרת בדיקה אצל רופאים או תזונאים, שהם יכולים להמליץ האם הגוף מתאים לוותר על הויטמין הזה.

לצפיה ב-''
26/07/2017 | 06:22
3
לצפיה ב-'better safe then sorry - מחסור ב-B12 הוא הרסני בטווח הארוך'
better safe then sorry - מחסור ב-B12 הוא הרסני בטווח הארוך
26/07/2017 | 23:48
1
58
מאחר ואין ספק שהמקור הטוב ביותר לויטמין B12 הוא במוצרים מן החי והזמינות הביולוגית שלו במוצרים מן הצומח לא מתקרבת לזה, צריך לגלות אחריות! הדרך הקלה והבטוחה ביותר להבטיח שהגוף שלנו מקבל את הכמות שהוא צריך, היא באמצעות תוסף. זה מגיע בצורה של טבליות מציצה כיוון שנספג דרך הרירית בפה, אני לוקחת את אלה של סולגאר שהם מעולות ועושה בדיקות תקופתיות כדי לוודא שאני מצליחה לשמור על רמה טובה.
לדעתי הסיכון באי לקיחת התוסף עולה על הסיכון בלקיחתו שהוא למעשה אפסי - הרי מדובר בויטמין שמסיס במים, ככה שעודפים הגוף מפנה החוצה.
לצפיה ב-'"אין ספק שהמקור הטוב ל-B12 הוא מהחי"? '
"אין ספק שהמקור הטוב ל-B12 הוא מהחי"?
08/08/2017 | 10:09
28
אפשר לתהות: מאיפה הפרה (בע"ח צמחוני) מקבלת B12?

נתח תעשיית תוספי ה-B12 בציבור האנושי מבוסס בעיקרו על האוכלוסיה הקרניסטית (הנתון הנפוץ הוא שכ-30% מהאוכלוסיה הכללית מגלה מחסור בו).
השאר - החלק העיקרי של הרווחים בתעשיית ה-B12 - מגיע מהמשקים המתועשים, שם בעלי החיים מקבלים אותו כתוסף במזון.

"זמינות ביולוגית" (?) אולי לא קשורה דווקא למהחי או מהצומח, אלא להיות הויטמין מיוצר ע"י חידקים, ואי זמינות של החידקים האלה בעולם המערבי מחוץ למעבדות (כאמור קודם, היגיינה וריסוסים).

המשפט שלך נכון לברזל, שנספג יותר בקלות מהחי (הם בחי לעומת נון הם בצומח).
כדי להעלות ספיגה שלו מהצומח (עולה בצורה משמעותית כשעושים זאת), יש לשלב אותו בצורה נכונה בתזונה, כאמור בהודעה הראשונה שכתבתי.
לצפיה ב-'אני נקרעת מצחוק פה'
אני נקרעת מצחוק פה
08/08/2017 | 04:00
3
34
אתה מנסה להסביר לגידי שמר על שמרים ומחקרים?

אדיר!!!

לצפיה ב-'שכל אחד ואחת יחיו איך שהם רוצים'
שכל אחד ואחת יחיו איך שהם רוצים
11/08/2017 | 01:50
2
25
זה מה שאני מנסה להביר.
בנאדם אומר לי למה בי12 חשוב, ואני מסביר שהויטמין כלל לא חשוב,
הוא חשוב ויש בו תועלת רק כתוצאה מהאוכלוסייה העולמית, קרניבורים, אני מסרב להאמין שאנחנו טורפים ולא יכולים לחיות בלי בשר או דגים וכד'...
כיצד חיות צימחוניות חיות? הן אינן ניזנות מהחי? לאף אחד אין תשובה, כי התשובה לא תהיה טובה לכל התעשייה הזו שאנו חיים בה. אף אחד לא אוהב להפסיד כסף, אף אדם שהשכיל את עצמו בעזרת ידע שמכרו לו בשקל לא אוהב להיות טועה וכד'...
לצפיה ב-'ניסו להסביר בשרשור הזה ממש'
ניסו להסביר בשרשור הזה ממש
11/08/2017 | 09:15
1
27
כיצד חיות צמחוניות בתנאים המקוריים קיבלו את הויטמין (בקיצור - כשאין הגיינה אז יש אותו במים מזוהמים ובקרקע שלא נשטפה מהירקות או מהידיים. להגיינה יש הרבה יתרונות אבל היא חדשה יחסית וזה מחיר שלה)

לצפיה ב-'הלינק שפרסמת עזר מאוד, תודה.'
הלינק שפרסמת עזר מאוד, תודה.
11/08/2017 | 13:10
6
לצפיה ב-''
30/07/2017 | 11:40
2
לצפיה ב-'ממליצה להתייעץ עם רופא משפחה או דיאטנית.'
ממליצה להתייעץ עם רופא משפחה או דיאטנית.
25/07/2017 | 14:13
11
61
אני צמחונית 16 שנה והתחלתי לקחת B12 כי כולם הניחו שחסר לי.
אחרי תקופה מסויימת, גילו שיש לי יותר מידי וכנראה שהגוף שלי מסתדר לבד.

אני לא אומרת לא לקחת, אני פשוט חושבת שיש להתייחס לכל הוויטמינים ותוספי התזונה כתרופה לכל דבר ולהתייעץ עם מומחה לפני שמתחילים לקחת.
לצפיה ב-'אני לא חושב שאת צודקת בעניין הבי-12'
אני לא חושב שאת צודקת בעניין הבי-12
25/07/2017 | 15:31
7
58
אין צורך ברופא או בתזונאים. זה צריך להיות פרוטוקול בסיסי של כל טבעוני. היות ואין בעיה של עודף בלקיחת תוסף אז חשוב לקחת. היות והבדיקה הרגילה של רכוזי הויטמין היא גם לא לגמרי מהימנה, אז עדיף לקחת כברירת מחדל
לצפיה ב-'כל גוף הוא שונה.'
כל גוף הוא שונה.
25/07/2017 | 16:55
1
71

תמיד עדיף להתייעץ עם רופא / ה או תזונאי / ת, מאשר להקשיב לדיעה של סתם אנושי פשוט.

לצפיה ב-''
25/07/2017 | 22:26
3
לצפיה ב-'אני סבלתי מאוד בעקבות לקיחת תוסף תזונה אחר....'
אני סבלתי מאוד בעקבות לקיחת תוסף תזונה אחר....
25/07/2017 | 22:29
4
60
זאת הסיבה היחידה שאני מציעה להתייעץ עם מומחה רק כדי ללכת על בטוח.
אני לא מומחית וכמובן שההצעה שלי נתונה לשיקול דעתו של כותב הפוסט..

אגב, יש לי חברה שהיא טבעונית 3 שנים והיא לא לוקחת שום תוסף תזונה וכל הבדיקות שלה תקינות ואפילו השתפרו. כנ"ל בני משפחתה שהפכו חלקם טבעונים.
לצפיה ב-'עיצה ידידותית לחברה שלך'
עיצה ידידותית לחברה שלך
26/07/2017 | 00:03
2
53
בהנחה שהיא לא אוכלת מזונות מתוספים בבי-12 (יש לא מעט במקורות תעשייתיים צמחיים כמו משקאות צמחיים, דגני בוקר וכו׳), מציע לך להציע לה לקחת תוסף של בי 12. מאגרי הכבד שלנו יכולים להספיק ל- 3-5 שנים ולפעמים קצת ליותר, אבל בסוף זה נגמר והנזקים הם לעיתים בלתי הפיכים. כמו שכבר כתבתי למעלה, בדיקות ריכוזי הבי- 12 אינן מהימנות כי הן כוללות גם אנלוגים בלתי פעילים של הויטמין שמצויים במקורות צמחיים שונים.
כמובן שהכל יכול להיות, אבל להיות טבעוני ולא לקחת תוסף זה דרך מצויינת לשחק רולטה רוסית. 
לצפיה ב-'אני אמסור לה...'
אני אמסור לה...
26/07/2017 | 12:30
1
9
לצפיה ב-''
26/07/2017 | 14:58
3
לצפיה ב-'אין דין B12 לטבעונים כדינם של תוספים אחרים בכללי.'
אין דין B12 לטבעונים כדינם של תוספים אחרים בכללי.
26/07/2017 | 06:36
14
לצפיה ב-'היות שאת צמחונית סיפור ה B12 שלך שונה מזה של טבעונים.'
היות שאת צמחונית סיפור ה B12 שלך שונה מזה של טבעונים.
25/07/2017 | 19:23
2
60
טבעונים חייבים בתוסף של B12 משום שאין להם כל מקור אחר יעיל לספקו לגוף.
לצפיה ב-'אני מניחה שאת צודקת כי בטח את יותר מבינה בטבעונות'
אני מניחה שאת צודקת כי בטח את יותר מבינה בטבעונות
25/07/2017 | 22:26
1
40
אבל בגלל זה אני חושבת שכן כדאי להתייעץ עם מומחה לפני :)
לצפיה ב-'טבעונים לא צריכים להתייעץ לגבי B12. מבחינתם לקיחתו זו חובה! '
טבעונים לא צריכים להתייעץ לגבי B12. מבחינתם לקיחתו זו חובה!
26/07/2017 | 06:33
50
כמו שכבר נאמר כאן, לקיחת תוסף B12 היא חובה לטבעונים שאין עליה מה לדון ומה להתייעץ. נקודה.
לצפיה ב-'נמשך לחיי הטבעונות'
נמשך לחיי הטבעונות
24/07/2017 | 14:06
2
83
שלום, אני שף במקצועי, אני מתעסק בבישול כבר יחסת הרבה זמן, תלוי איך מסתכלים על זה, כבר למעה מ10 שנים.
תמיד, מאז שאני זוכר את עצמי אהבתי אוכל, זה כולל לעשות אוכל ולאכול אותו, לטעום את המאכלים השונים, את הטעמים שאני לא מכיר, כמובן שאהבה הזו כוללת להתעסק באוכל, לבשל, ולנסות טעמים חדשים בעצמי. מאז שאני זוכר את עצמי, אהבתי לאכול בשר ודגים, לשתות חלב, ביצים שונים, במצבי צבירה שונים ומשונים.
נכנסתי לחיי הטבעונות כי אני אוהב לאתגר את עצמי מבחינת בישול, אני משנה את חיי ואת סגנון הבישול שלי, אני הופך את המסעדה שלי לטבעונית מבחינה קולינרית לאט, ואני מקווה שאגיע לשם בקרוב.

שלום לכולם :)
לצפיה ב-' בהצלחה, העיקר שיהיה לך מעניין '
בהצלחה, העיקר שיהיה לך מעניין
24/07/2017 | 15:53
1
10
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
25/07/2017 | 11:35
5
לצפיה ב-'אמצעי להסרת שיער יעיל כמו שעווה טבעוני? יש דבר כזה?'
אמצעי להסרת שיער יעיל כמו שעווה טבעוני? יש דבר כזה?
23/07/2017 | 20:20
1
41
בנוסף, ידוע לכם על מוצרי טיפוח לפנים טבעיים טבעוניים?
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
27/07/2017 | 06:03
44
רוב השעוות הן טבעוניות (לא עשויות משעוות דבורים). רק צקיך לבדוק שהן לא נוסו על בעלי חיים ושאין מרכיבים אחרים מהחי.
יש גם שעוות סוכר שהיא יותר עדינה ופחות כואבת. אישית אני מאוד אוהבת אבל היא לא חזקה מספיק בשביל הגבות שלי חחח.
יש המון מוצרי טיפוח, ממליצה על "יפות ללא אכזריות" בפיסבוק - רק תפרטי שאת מחפשת מוצרים טבעוניים.
לצפיה ב-'מצעד בעלי החיים הגדול בהיסטוריה'
מצעד בעלי החיים הגדול בהיסטוריה
22/07/2017 | 09:19
32
אתם באים?

https://www.facebook.com/events/1774240316199486/?...[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22page%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22page_upcoming_events_card%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A[]%7D]%22%2C%22has_source%22%3Atrue%7D
לצפיה ב-'היי'
היי
19/07/2017 | 14:24
6
61
ניסיתי עכשיו חלב סויה(הוא טבעוני נכון?) לייט לקפה שלי. לא יודעת, אולי אני רגילה לחלב רגיל ואולי זה רק עניין של הרגל. מישהו אולי יכול לתת לי המלצה לחלב טבעוני שהכי קרוב לטעם של חלב רגיל?
לצפיה ב-'אני אוהבת חלב סויה במתיקות מופחתת'
אני אוהבת חלב סויה במתיקות מופחתת
19/07/2017 | 20:07
3
54
של תנובה, מוצאים אותו במקרר ולא על המדף. כל אחד אני מניחה אוהב משהו אחר...
יש גם חלב שקדים, אורז, שיבולת שועל וכו' וכו'. נסי עד שתמצאי מה מתאים לך, אבל בסה"כ, לדעתי, זה אכן עניין של הרגל. אני מאד אהבתי חלב פרה לפני הטבעונות, הייתי שותה ככה סתם כוס חלב מדי פעם. המעבר לסויה לא היה קל לי, אבל היום הסויה מאד טעים לי, ואני שותה מדי פעם כוס חלב סויה עם עוגיה, כמו פעם...
לצפיה ב-'שתיתי משקה סויה של אלפרו איזה טעם שונה'
שתיתי משקה סויה של אלפרו איזה טעם שונה
21/07/2017 | 01:44
1
48
בטעות קניתי משקה סויה של אלפרו והיו לי חששות אבל קניתי גם מעדן סויה שוקולד מריר אלפרו אז החלטתי לתת צ'אנס וזה שונה מהמשקה סויה ששתיתי השבוע. לא הרגשתי שזה לא באמת חלב.
לצפיה ב-'המעדן באמת מעולה'
המעדן באמת מעולה
23/07/2017 | 21:16
2
לצפיה ב-'כנ״ל'
כנ״ל
23/07/2017 | 21:15
13
גם לדעתי הכי מוצלח.

אבל ברמת העיקרון, זה טעם נרכש. בהתחלה זה אולי מוזר, אחרי שמתרגלים זה תענוג לחיך.
לצפיה ב-'חלב אורז ושקדים'
חלב אורז ושקדים
20/07/2017 | 19:56
40
שלום לך,

באופן אישי אינני סובל את הטעם של חלב סויה - הוא נוראי בעיני.
ממליץ בחום על חלב אורז ושקדים (של Vitariz או של The Bridge).
הטעם שלו איננו קרוב לטעם של חלב רגיל (שגם את הטעם שלו אינני סובל) - הוא פשוט טעים (עבורי ועבור הבן שלי).

בברכה,

אורי.

לצפיה ב-'מבחינת טעם, טעם חלב פרה בעייתי לדמות אותו'
מבחינת טעם, טעם חלב פרה בעייתי לדמות אותו
24/07/2017 | 14:16
37
במשקאות שאינם חלב חיות, הרי מדובר במשקה בלבד, כמובן נטול שומן בכלל, הטעם שרוב האוכלוסייה הצורכת בחלב חיות מגיע משומן ומאותו טעם צמחי.
לדעתי המשקה הטבעוני היחידי שדומה לטעם החלב הוא שקדים כי טעמו אינו דומיננטי מידי. חלב סויה בעייתי לטעם האישי שלי כי הוא מתוק יחסית, לא רציונלי בשביל תחליף.

משקה שקדים זו ההמלצה שלי.
לצפיה ב-'דרוש / ה טבח /ית'
דרוש / ה טבח /ית
17/07/2017 | 17:51
53
לבודהה בורגרס יקנעם - מסעדה טבעונית דרוש/ה טבח/ית.
שכר גבוה למקצוענים. 
פרטים בטל: 054-8050349 הדס
לצפיה ב-'מחפש מי שיהיה מוכן לאמץ ולטפל בארנב שנפצע'
מחפש מי שיהיה מוכן לאמץ ולטפל בארנב שנפצע
16/07/2017 | 21:43
1
64
אני כותב את ההודעה כאן מפני שהפורום הרלבנטי באתר לא ממש פעיל

אני מדביק לכאן את הפניה שכתבתי למנהל הפורום במסר, שמכילה את כל הפרטים:

שלום 

עשיתי חיפוש בנושא בגוגל, וזה הביא אותי לפורום שלך בתפוז. 
אז אני כותב לך בתקוה שיהיה מענה, מאחר והפורום נראה די מת. 

יש לי שכנים שנטשו ארנב אצלי בגינה 
ומסרבים לקחת אותו חזרה. 
אני עצמי מעולם לא גידלתי בעלי חיים 
ואספתי אותו אלי מתוך חמלה, כדי להגן עליו מהחתולים של השכונה. 

השכנים גרים קומה מעלי, והארנב נפל מהדירה שלהם לגינה שלי 
או שהם זרקו אותו בכוונה או שהוא נפל בשל הזנחה - אין לי מושג(הם אנשים לא הכי שפויים בעולם ויש עוד בעלי חיים שמצאו את עצמם ברחוב מהדירה שלהם. נראה שזה מנהג אצלם להשליך חיות חסרות-ישע מהמרפסת של דירתם. 
הם גרמו לי גם צרות אחרות לא פעם. השכנות איתם היא די מכה) 

הארנב נפצע ברגלו האחורית. 
טיפלתי בו הכי טוב שיכולתי. בניתי לו כלוב מקרטון להגן עליו והאכלתי אותו. 

כעת אשמח אם יימצא מי שיוכלו לאמץ אותו לביתו וייקחו אותו לוטרינר לטיפול ברגלו. 
אולי אבא/אמא לילדות קטנות שבעלי החיים האלה אהובים עליהן במיוחד. 

אודה לך אם תוכל לסייע לי בכך 
(אין לי שמץ של מושג לגבי מינו, סוגו וגילו של היצור האומלל אך אוכל לשלוח תמונה)
לצפיה ב-'אשמח לעזור'
אשמח לעזור
20/07/2017 | 19:59
36
שלום לך,

בעוד שבוע מהיום אנו עוברים לבית שיש בחצר שלו פינת חי ריקה, שתכננו להחיות.
אם אתה יכול להחזיק אותו אצלך עוד שבוע, אשמח לקחת אותו ממך, ולטפל בו.
אתה מוזמן לשלוח לי מסר בפרטי.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'נעלי עבודה'
נעלי עבודה
13/07/2017 | 03:41
6
99
אני מודעת לשרשורים הישנים בנושא, רציתי לשאול אם יש עדכונים, או מוצרים שעדיין קיימים ומומלצים?
אני מחפשת משהו דומה לנעליים הישנות שברשותי:
נעל גבוהה ,כבדה, סוליה טובה, עמידה למים וקלה לניקוי.
הנעליים בחנויות הטבעוניות ברשת (הרצתי חיפוש ל-ויגאן שוז) יקרות לי מדי, התקציב שלי הוא בערך חצי מהנעל הזולה ביותר שמצאתי.
היש סיכוי למצוא משהו לא מאד יקר בקטלוג או חנויות שמוכרות ציוד בהקף מסויים ישירות למקומות עבודה?

לצפיה ב-'זה מעצבן שכל דבר שממותג vegan נחשב למוצר יוקרה@!'
זה מעצבן שכל דבר שממותג vegan נחשב למוצר יוקרה@!
15/07/2017 | 07:45
2
79
לגבי נעלי עבודה יש כמה אופציות.

בחיפוש קצר ברשת גיליתי דגם שעולה 159 ש"ח בחנות בחיפה:

חוץ מזה בשרשורים הישנים מצאו נעלי עבודה מתאימות במקומות הבאים:
* חנויות בתחנה המרכזית החדשה
* חנות "קטלינה" ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב
* נעלי "עינת" - יש להם הרבה דגמים, ואחד או שניים מהם הם ללא עור, אבל צריך ליצור איתם קשר ולבדוק אם יש במלאי ואיפה קונים.

אם מדובר על כמות גדולה אז לדעתי שווה להזמין ישירות מיצרנים בסין באמצעות האתר Alibaba.

בהצלחה 
לצפיה ב-' ועוד יותר מעצבן שזו הנעל השניה שאני מוצאת שהמידה'
ועוד יותר מעצבן שזו הנעל השניה שאני מוצאת שהמידה
15/07/2017 | 20:37
62
הכי קטנה היא 40, בדיוק הסוג שאני מחפשת. אנסה ליצור קשר עם היצרן..
לצפיה ב-' ראיתי את נעל המיקרופייבר בקטלוג'
ראיתי את נעל המיקרופייבר בקטלוג
15/07/2017 | 20:49
54
רוצה לעשות קצת מחקר לגבי החומר הזה.. חבל שהיא לבנה, אולי אמצא כזו בשחור במקום אחר ברשת.
לצפיה ב-'מוצרים טבעוניים נטולי חיות, כגון עור יקרים בצדק.'
מוצרים טבעוניים נטולי חיות, כגון עור יקרים בצדק.
24/07/2017 | 14:21
2
42
לא לשכוח שמוצר זה דורש הרכבה מדוייקת יותר, כאשר עור בעצמו חזק מאוד וקשה להיקרע. מוצרי פלסטיק בד נטול חיות, הצורך לחזק אותם קשה יותר... מוצרים כגון סיליקון ופלסטיק אינם נוחים ונהרסים מהר מאוד, ישנם חומרים רבים מחיי הטבע נטולי החיות, אבל להשיג אותם לא זול... לכן מוצרים אלו יקרים יותר.
ממליץ לך לנסות חברה ומותג כגון קרוקס, יש שם כמה הברקות מבחינת לבוש הנעלה, כמה מהם מאוד נוחים.
לצפיה ב-' תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
24/07/2017 | 23:06
1
4
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
25/07/2017 | 11:37
1
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
14/07/2017 | 09:45
51
היי מחפש אתר מאוד טוב ואמין לתרופות סבתא!
ב.מה הכי יעיל לדלקות פרקים וברכיים מבחינה טבעית ?
ג.סילאן תמרים בריא לגוף ?
ד.חנויות טבע זולות ומומלצות גם ברשת לקניות?
ה.גידולים אורגניים מומלצים באיזור ירושלים ואשקלון?

תודה לכם
לצפיה ב-'כבר הרבה זמן שעוברות לי מחשבות על טבעונות'
כבר הרבה זמן שעוברות לי מחשבות על טבעונות
01/07/2017 | 05:53
12
161
הסיבה העיקרית שלא הצלחתי לעבור לטבעונות היא בגלל אהבה לעוף. מגיל קטן. אני רק לא מזמן בשנים האחרונות התחלתי לאהוב בע"ח. לפני כמה חודשים ראיתי סרטון איך גורסים אפרוחים וזה זיעזע אותי ואפילו זה לא גרם לי לעבור לטבעונות. הבעיה שאני גרה במקום שבו יש מדריכת בישול ועד כמה שידוע לי אין אחד שגר במקום מגוריי שהוא טבעוני(הייתה אחת צמחונית אבל עזבה). כל ערב יש לנו ארוחות ערב מוכנה שמרביתה לא טבעונית. אני באמת שוקלת לעבור לטבעונות אבל איך עושים את זה? כל ימי שלישי אני מבשלת ואני נוטה להכין דגים עם תפו"א(אצטרך לוותר על מנת דגים בשבילי). לצערי בשאר ימים זה בשרי כך שרק בימי שלישי זה נתון בשליטתי(אל תשאלו איפה אני גרה, אני גרה עם שותפים). בסופ"ש אני באה לאמא שלי שגם אצלה אין טבעונים אבל לדעתי זה ניתן לשליטה.  אבל שוב איך מתגברים על אהבה לבשר למרות שאני יודעת שחיות מסכנות עוברות התעללות קשה עד מוות לצלחת שלי? איך אתם הצלחתם לעבור לטבעונות אלו שאכלו בשר ופתאום עברו לטבעונות? אם זה בעניין הבריאותי שעדיין לא יודעת אם זה מזיק לי. או בעניין המוסרי.
לצפיה ב-'בקלי קלות'
בקלי קלות
01/07/2017 | 07:07
1
95
זה הרבה יותר קל ממה שנדמה.

אני יכול לכתוב פה פוסט כאורך הגלות על איך וכמה ולמה, אבל הכי פשוט שתשתמשי בשני הקישורים הבאים:

1. אתגר 22 - יעזור לך לצלוח את המעבר לטבעונות בקלות בליווי תזונאים:

2. הרצאה של "קירות שקופים" - אינםורמטיבית ומאלפת.  אם תצפי בה במלואה, מובטח לך שלא תצטרכי את אתגר 22, את פשוט לא תוכלי לחזור לאכול שום דבר מהחי. ההרצאה מקיפה גם את נושא ההתעללות בבע"ח בתעשיה וגם את ההיבטים הבריאותיים הכרוכים באכילת מוצרים מו החי.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אני ראיתי את ההרצאה של קירות שקופים'
אני ראיתי את ההרצאה של קירות שקופים
04/07/2017 | 01:15
64
של טל גלבוע ורועי והרצאה המפורסמת של גארי ועברתי סופית לטבעונות
כמה ימים אחרי נרשמתי לאתגר 22 שהוא אחלה אתגר ואני ממליצה בחום.
נכון שקשה לשנות הרגלים .האוכל הטבעוני הוא מגוון וטעים ולכל עצה כדאי לך מאוד להרשם לאתגר 22 שם יש מדריכות ומדריכים שיעזרו לך בכל שאלה.
נסי להכין משהו טבעוני.
לצפיה ב-'הי רינת, ברוכה הבאה '
הי רינת, ברוכה הבאה
03/07/2017 | 22:30
5
64
סביבה טבעונית מאוד מקלה על התהליך, אבל זה לא הכרחי.
כשאני עברתי לטבעונות, לא היה אף טבעוני/ת בסביבה הקרובה אלי, והטבעונות לא היתה נגישה ונפוצה כמו היום.
מצטרפת להמלצה על אתגר 22, זה פרוייקט של קבוצות סגורות בפייסבוק (אפשר גם במייל, אבל פייס עדיף) שבו מנסים טבעונות ל-22 יום בהדרכה אקטיבית וליווי של מדריכים ותזונאיות ומתנסים חדשים כמוך .
אני לא מסכימה שזה בהכרח יהיה בקלי קלות. אנחנו אנשים שונים מרקע וסביבה שונה וכל אחד מתמודד עם קשיים אחרים.
אני כן יכולה להבטיח לך שהמסגרת של אתגר 22 מאוד עוזרת ומקלה.
בהמשך תוכלי גם להצטרף לקבוצות טבעוניות באזור המגורים שלך ולגלות שיש טבעונים כמעט בכל מקום.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אני יודעת שיש קבוצת אתגר 22 והצטרפתי אליה '
אני יודעת שיש קבוצת אתגר 22 והצטרפתי אליה
04/07/2017 | 02:09
4
66
אבל עדיין לא כתבתי שם. שמעתי שניתן לעבור לטבעוניות באופן הדרגתי כלומר בשלבים. או להתחיל מצמחונות ולאט לעבור לטבעונות.
לצפיה ב-'כל הכבוד '
כל הכבוד
04/07/2017 | 19:45
2
54
מוזמנת לכתוב שם, זה מאוד עוזר.
באתגר מנסים טבעונות מלאה למשך 22 יום, ולאחריה אפשר לעבור לקבוצה אחרת שבה אין הדרכות יומיות מסודרות אבל יש תמיכה למי שרוצה לעבור לטבעונות, בכל שלבי התהליך.

לצפיה ב-'אגב שמי רנת*'
אגב שמי רנת*
04/07/2017 | 20:38
1
65
כתבתי בדיוק אתמול. אני עדיין לא התחלתי עם הטבעונות באופן רשמי אבל התחלתי לחפש מוצרים טבעונים בשופרסל באפליקציה.
לצפיה ב-'באמת תהיתי למה התעתיק '
באמת תהיתי למה התעתיק
04/07/2017 | 21:34
22
לצפיה ב-'היי רנת :) בקשר לקבוצת אתגר22 שאת נמצאת בה'
היי רנת :) בקשר לקבוצת אתגר22 שאת נמצאת בה
11/07/2017 | 09:11
45
ממליצה מאוד לקחת חלק פעיל, לשאול, לשתף, להתייעץ, זה עושה הבדל המון מצפיה פסיבית :) אם יש לך שאלות או דברים שאת מרגישה שקשה לך לשתף את יכולה להעזר במדריך/ה האישי/ת שלך ולבקש שיפרסם באופן אנונימו בקבוצה. 

כמובן שאפשר לעשות שוב על האתגר אם מרגישה צורך ויש גם המשך תמיכה גם אחרי האתגרים :) בהצלחה!
לצפיה ב-'מעבר לטבעונות'
מעבר לטבעונות
07/07/2017 | 16:27
2
64
היי,
מהנסיון שלי, אני ממליצה לך לקחת את זה (מאוד) לאט.
יהיה כאן מי שיגיד שהמאוד לאט הזה בא על חשבון בעלי חיים, אבל אני יודעת שעבורי זה לא היה עובד אחרת. לי לקח לעבור לטבעונות מלאה כחמש שנים, אבל היום לא נראה לי שיש סיכוי שאני "אשבר".לא כי ראיתי הרצעות מזעזעות, מפחידות ודמגוגיות, אלא כי לא חסר לי אוכל לא טבעוני. נכון, היה לי תמיד בראש את העניין המוסרי, אבל ידעתי שזה יצליח רק כשאני לא ארגיש שאני מקריבה משהו או נשארת רעבה כי אין לי איפה להשיג אוכל.
למעשה בחמש שנים האלה פשוט למדתי לבשל (ולמדתי שאני מאוד אוהבת לבשל:). כל פעם נחשפתי למרכיבים חדשים שמעולם לא היו במטבח שלי ולמדתי להכין מלא דברים טעימים. היום 95% ממה שאני אוכלת זה דברים שאני מכינה לבד בבית מרכיבים שלא מעובדים, אז גם קיבלתי בונוס של לאכול בריא (אפשר אגב לאכול טבעוני ולא בריא, זה לא שכל מה שטבעוני בהגדרה בריא).
זו לא בהכרח הדרך בשבילך, כל אחד צריך למצוא את הדרך שלו. אני מניחה שיש אנשים שממש שונאים לבשל ועברו לטבעונות ולכן הדרך שלי לא רלוונטית להם. אבל לדעתי לכל שינוי, קטן כגדול, אנחנו צריכים להיות מוכנים פנימית. מה גם ששינוי תזונתי דרסטי גם צריך להעשות בזהירות כדי לא לפגוע בעצמך.
לדעתי שימי לעצמך מטרה להוריד את צריכת המזון מן החי ותתחילי לגלות את עולם התזונה הטבעונית שהוא מאוד עשיר. את תראי שזה פשוט כיף, כי יש המון אפשרויות.

בהצלחה
לצפיה ב-''
20/07/2017 | 20:02
2
לצפיה ב-'מתחברת לדברייך'
מתחברת לדברייך
20/07/2017 | 20:25
21
אני עדיין לא עברתי לטבעונות לגמרי אבל קניתי משקה סויה אלפרו ובלי קפה שתיתי ככה סתם היה בסדר וקניתי מעדני אלפרו שוקולד מריר ואהבתי. הבעיה היא שקשה למצוא מוצרים טבעוניים הרבה. כשרציתי לקנות פיצה טבעונית בשופרסל כולם עיקמו פרצוף וגם גלידת טופו ובכלל גלידה טבעונית לא מצאתי. לא קניתי טופו גם כי לא ידעתי איפה לחפש וגם כי לא ידעתי מה לעשות איתו.

לצפיה ב-'כל אחד בדרכו. מהרגע שהבנתי שזה הדבר הנכון לעשות "חתכתי" ללא'
כל אחד בדרכו. מהרגע שהבנתי שזה הדבר הנכון לעשות "חתכתי" ללא
08/07/2017 | 21:19
56
היסוס וללא קשיים, והדבר היחידי שהצטערתי עליו היה שלא עשיתי זאת קודם.
יחד עם זאת לרבים, אולי לרוב, יותר קל לעשות את זה בהדרגה.
כל אחד בדרכו, העיקר שמגיעים בסוף לתוצאה הנכונה.
בהצלחה.

לצפיה ב-'כוסמת.. ערך קלורי..? help'
כוסמת.. ערך קלורי..? help
30/06/2017 | 09:18
4
71
באתרי הקלוריות רשום 343 קלוריות//
אבל יש קלויה חומה ויש ירוקה שאיננה קלויה
למישהו ידוע למה מיוחסים המספרים לעיל..?

ומה ערכם הקלורי של נבטי כוסמת (בשלב ראשוני) ולאחר ייבוש..?
לצפיה ב-'לירוקה ולחומה (הקלויה) כמעט אותן קלוריות'
לירוקה ולחומה (הקלויה) כמעט אותן קלוריות
30/06/2017 | 12:39
3
67
ב-100 גרם ירוקה - 343 קלוריות
ב-100 גרם חומה (קלויה) - 346 קלוריות.
לא הבדל משמעותי.
לצפיה ב-'תודה ו........מה קורה עם מונבטת שיובשה...?'
תודה ו........מה קורה עם מונבטת שיובשה...?
08/07/2017 | 11:48
2
13
לצפיה ב-'מבחינה קלורית - דומה לערכים שציינתי קודם'
מבחינה קלורית - דומה לערכים שציינתי קודם
09/07/2017 | 02:21
1
10
לצפיה ב-''
11/07/2017 | 09:19

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום