לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1787817,878 עוקבים אודות עסקים

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'למישהו יצא לקנות נעלי בטיחות/עבודה טבעוניות ב"אינטרו בטיחות?'
למישהו יצא לקנות נעלי בטיחות/עבודה טבעוניות ב"אינטרו בטיחות?
18/04/2019 | 16:45
5
מצאתי כאן קולקציה מאוד גדולה של נעלי עבודה ובטיחות
למישהו יצא לקנות? נראה שהם מייצרים באיטליה, צרפת, ספרד ויושבים בראשון לציון..

אשמח לשמוע פידבקים, תודה
לצפיה ב-'האם מישהי מכירה קוסמטיקאית טבעונית בחיפה?'
האם מישהי מכירה קוסמטיקאית טבעונית בחיפה?
15/04/2019 | 12:33
9
חיפשתי בכמה מקומות ולא קיבלתי תשובה. אולי כאן אצליח...
לצפיה ב-'בחירות 2019'
בחירות 2019
08/04/2019 | 10:12
4
38
כמה מאיתנו יצביעו ל"צדק לכל"?
אני מאמינה שהלוחמנים בינינו, אלה שמשתתפים בהפגנות
יצביעו למפלגה, אבל אנשים כמוני שרק
אתמול ראו את תשדיר התעמולה שלהם, הזדעזעו,
ורק אתמול
התנדנדו ממה שרצו להצביע בהתחלה לכיוון של
"ק" בקלפי.
לצפיה ב-'הסיכוי שלהם אפסי, אבל זו רק תחילת הבעיות'
הסיכוי שלהם אפסי, אבל זו רק תחילת הבעיות
09/04/2019 | 14:45
2
25
באופוזיציה הם לא יכולים להשפיע יותר מכל מפלגה אחרת. זו קבוצה של אנשים שתנסה לשמש כקול לזכויות לבעלי החיים וזה בסדר גמור, אבל זה יכול היה להיות גם חברי כנסת שונים ממפלגות גדולות יותר. אין להם משמעות כ״מפלגה״.
בקואליציה הם כבר באמת היו יכולים להשפיע במידה מסויימת אבל איך הם יהיו בקואליציה? אין שום קו או מכנה משותף בהקשר לעמדות מדיניות, חברתיות, בטחוניות, כלכליות. מה הם יצביעו ביחס לסיפוח שטחים או להבדיל- ביחס לפירוק התנחלויות? הקול הטבעוני או האקטיביסטי מכיל ימין קיצוני כמו שמאל קיצוני כמו כל הורסיות הפוליטיות האחרות.

אז בעצם השיקול הוא האם להצביע לעוד מנדט למפלגה שמייצגת אותך על שלל העמדות שלך וגם לחפש מפלגה שמכילה אנשים שייצגו את עמדותיך ביחס לזכויות בעלי החיים. ההצבעה למפגה כמו צדק לכל היא לא יותר מאשר קול מחאה שאין לו שום השפעה על המתרחש.
לצפיה ב-'אז אני מבינה שאתה לא טבעוני לוחמני'
אז אני מבינה שאתה לא טבעוני לוחמני
09/04/2019 | 14:54
1
9
לצפיה ב-'אני בגדול לא לוחמני'
אני בגדול לא לוחמני
10/04/2019 | 03:16
13
אבל זה לא ממש משנה. כאמור, הם לא יתקרבו במיל לאחוז חסימה וגם אם היו עוברים זה היה בזבוז קולות לטעמי
לצפיה ב-'מה לגבי'
מה לגבי
10/04/2019 | 09:03
16
טל גלבוע שמונתה ליועצת לראש הממשלה (לפחות עד שתתחלף הממשלה נוכחית) בענייני בעלי חיים? לדעתך תהיה לה השפעה?
לצפיה ב-'אני רוצה להוסיף שגם שלשום ראיתי'
אני רוצה להוסיף שגם שלשום ראיתי
09/04/2019 | 14:06
23
את תשדיר התעמולה של "צדק לכל"
ורק כאשר ראיתי את תשדיר התעמולה
שלהם בפעם השנייה, כאילו שמעתי שעון
מעורר שהזכיר לי שיש דברים יותר
חשובים ממלחמה מי ינהל את המדינה
ואיך כלכלה וביטחון יתנהלו נכון.
לצפיה ב-'צ'יה ואומגה 3'
צ'יה ואומגה 3
09/04/2019 | 13:26
13
באיזו דרך הכי מומלץ לצרוך את הצ'ה בכדי לנצל את יתרונות האומגה 3 ממנו?

האם להשרות את זרעי הצ'יה בנוזל ולחכות להתנפחות שלהם היא הדרך שמבטיחה את הספיגה הטובה ביותר לגוף?

והאם חימום של זרעי הצ'יה "הורס" את היתרונות שלהם? (למשל חימום במיקרו או הוספה לתבשיל/מרק חם).

לצפיה ב-'מזון היוצר בסיס'
מזון היוצר בסיס
29/03/2019 | 07:31
3
35
אני אוכל רק מזון היוצר בסיס (פירות וירקות). האם לא כדאי להוסיף מעט מזון היוצר חומצה כמו גבינה\ ביצה\ בשיעור של 5% מהמזון ??
לצפיה ב-'כאן לא ממליצים על התעללות בבעלי חיים בצורת מוצרים מן החי'
כאן לא ממליצים על התעללות בבעלי חיים בצורת מוצרים מן החי
29/03/2019 | 18:05
13
לצפיה ב-'כאמור זה פורום טבעונות'
כאמור זה פורום טבעונות
31/03/2019 | 10:08
26
כך שלא ממליצים כאן על מוצרים מהחי.
אבל מי אמר לך שכל הפירות והירקות הם מזון היוצר בסיס? לדוגמא עגבניות או פירות הדר הם מזונות שיוצרים חומצה. בכל אופן, במקום לשבור את הראש עם חישובים של חומצה/בסיס מה שמומלץ הוא לגוון בתזונה צמחית מאוזנת שמבוססת על מזון טבעי כמו דגנים מלאים, קטניות, פירות וירקות, אגוזים ושקדים למיניהם וכו'.
לצפיה ב-'אין משמעות ל״יוצר בסיס״ או ״יוצר חומצה״'
אין משמעות ל״יוצר בסיס״ או ״יוצר חומצה״
31/03/2019 | 21:43
26
זה יכול להיות משמעותי לאנשים עם בעיות של אי ספיקת כליות. החומציות בדם מאוזנת מצויינת על ידי בופרים שונים והיא לא תופר בעקבות אכילת מאכל כזה או אחר
לצפיה ב-'הפן (האנטי) חברתי של דיאטה ואורח חיים בריא'
הפן (האנטי) חברתי של דיאטה ואורח חיים בריא
28/03/2019 | 01:20
1
34
יותץר מהפן החברתי, סוצאלי.
אנשים שחיים דיאטה משתדלים לדבוק בה. וגם אם יש להם צ'יט דיי (לי אין כזה) - הם לא מתפרעים מדי אני מניח.
לי קשה בעולם הדייטים- כשמצפים ממני לשתות אכוהול. בירה יין. אני שותה פה ושם. אבל מנסה להמנע. לא כזה עף על אלכוהול. והערך התזונתי שלו מן הסתם לא עושה לי יותר מדי כיף.
יש בחורים שפוסלים אותי לדייט בגלל זה.
גם כשויצא למסדעה עם המשפחה -משתדל לא לאכול מנות עם הרבה רוטב וקלוריות (סלט במסעדה עמוס בקלוריות מן הסתם ואם לא- אז לא חבל לשלם 50  שח ועוד טיפ על סלט שעולה לי בבית 10 שח והרבה יותר עשיר וגדול?)
בקיצור אני מרגיש עוף זר. שהחברה הקפטיליסטית שלנו מעודדת אותי לאכול. ג'אנק. יקר. כחלק מסיטואציות חברתיות ורומנטיות.
מייאש. ולא יודע אם זה גורם לאנשים להמנע ממני.
עובר לעוד מישהו בראש?
לצפיה ב-'נראה לי שאני כבר רחוקה מדי מהגיל שלך '
נראה לי שאני כבר רחוקה מדי מהגיל שלך
29/03/2019 | 18:27
31
והסיטואציות שלנו די שונות.
למשל, אני כבר כ20 שנה רחוקה מעידן הדייטים ויש לי יותר מהרגשה שהרבה השתנה מאז.
למשל, המשפחה שלי כמעט לא עושה ארוחות משפחתיות במסעדות
למשל, אני לרוב אתחמק מארוחות משפחתיות בלי קשר
גם אני די נמנעת מאלכוהול (לא אכפת לי בכמות של תמצית וניל אבל כמות שנחשבת "שתיה" זה יותר מדי בשבילי), מהסיבה שאני מרגישה ממש רע אחרי, ויכול להיות שזה הבדלים מגדריים אבל לא קיבלתי תגובות שאתה מתאר.
ולמרות שבבית אני אוכלת די בריא, אין לי בעיה להתפרע במסעדה לפעמים מבחינה בריאותית בתנאי שזו מסעדה טבעונית.

לצפיה ב-'פלטפורמת תוכן חדשה מחפשת מנהל/ת לדף ״טבעונות״'
פלטפורמת תוכן חדשה מחפשת מנהל/ת לדף ״טבעונות״
28/03/2019 | 23:28
23
שלום לכולם,

חברת PUBLC מחפשת מנהל/ת לדף התוכן ״טבעונות״ שנבנה בימים אלו.

מדובר בפלטפורמה חדשה (אשר הושקה החודש בניו יורק) שמטרתה לרכז את כל המידע שיש באינטרנט סביב הנושאים השונים במקום אחד.

בימים אלו החלנו בהקמה של דף ״טבעונות״ ואנו מחפשים אחר מנהל לדף זה.

על מנת להבין את הרעיון בכלליות, כך נראה דף ״מוזיקה״ כדוגמא:

אשמח לשמוע ניר,
לצפיה ב-'הורדנו את התחפושות ממחר מתחילים לעבוד,עבודה מהבית במיידי בשכ'
הורדנו את התחפושות ממחר מתחילים לעבוד,עבודה מהבית במיידי בשכ
25/03/2019 | 13:55
12
הורדנו את התחפושות ממחר מתחילים לעבוד,עבודה מהבית במיידי בשכר של 80 שח לשעה ובזמן הפנוי, לפרטים תשאירו טלפון או הודעה בפרטי .https://www.ipanel.co.il/memberregistration/&helli...;
לצפיה ב-'אחרי הרבה מאוד זמן וותק בהכנת חומוס '
אחרי הרבה מאוד זמן וותק בהכנת חומוס
15/03/2019 | 21:42
51
הגעתי לסוד של החמיצות של החומוס , לימון ומלח לימון בלבד זה לא מספיק 
חייבים גם חומץ . (כף או 2 ). 
לי ידוע שחומץ זה חומר משמר במתכונים ביתיים שמשמשים למזון משומר לתקופות ארוכות .  
האם סלט חומוס ביתי ( קרם חומוס ) שמוסיפים לו חומץ יהיה טוב לאכילה גם לאחר 
2-3 ימים ? 
לצפיה ב-'עזרה(:'
עזרה(:
04/03/2019 | 15:49
39
היי חברים!
זה שאלון ממש קצר אשמח אם תוכלו להקדיש כמה דקות מזמנכם ולמלא(:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzc7Ga3O...

תודה רבה על ההשתתפות!
לצפיה ב-'פשטידת פיטריות עם טופו'
פשטידת פיטריות עם טופו
11/02/2019 | 15:36
1
64
האם אפשר להקפיא לפני האפיה? איך טופו "מתנהג" אחרי הקפאה? משתנה המרקם? הטעם?
לצפיה ב-'טופו ארוז'
טופו ארוז
19/02/2019 | 20:09
39
משנה גם מרקם וגם טעם אחרי הקפאה. לטעמי שלי איכס לא אכיל.

לא יודע איך זה יתנהג כמרכיב טחון (נראה לי?) בפשטידה טרם אפיה בהקפאה, ויש עוד מרכיבים עם טעם/מרקם דומיננטי אז אולי האסון לא יהיה נורא כל כך.

לצפיה ב-'זוגלובק בהיסטריה'
זוגלובק בהיסטריה
09/02/2019 | 23:18
4
130
זוגלובק הגישה תביעות דיבה נגד עמותת אנימלס (אנונימוס לשעבר) ועוד עשרה אנשים פרטיים. המשותף לכולם: חברת הנקניקים דורשת שהם יפסיקו לעסוק בה יותר.
לפרטים נוספים:

לצפיה ב-'גם אני דורשת מאנימלס/אנונימוס להפסיק להתעסק בזוגלובק'
גם אני דורשת מאנימלס/אנונימוס להפסיק להתעסק בזוגלובק
10/02/2019 | 12:08
3
77
די לפרסם מוצרים "טבעוניים" של חברה רצחנית. תקדמו אוכל טבעוני אמיתי שלא פוגע בבעלי חיים או בבני אדם.
לצפיה ב-'המוצרים הטבעוניים שלהם מעולים, חבל רק שכל כך יקרים'
המוצרים הטבעוניים שלהם מעולים, חבל רק שכל כך יקרים
11/02/2019 | 15:35
2
63
אולי אם נעודד את קניית המוצרים הטבעוניים שלהם .....הם יעברו ליצר רק טבעוני?
לצפיה ב-'סביר בערך כמו שהמשיח יגיע מחר'
סביר בערך כמו שהמשיח יגיע מחר
13/02/2019 | 23:52
1
26
לצפיה ב-''
17/02/2019 | 14:30
35
מעבר לזה שאני אישית בכל אופן משתדלת להמנע מלקנות מתאגידים ומעדיפה לתמוך בעסקים קטנים (ורצוי טבעוניים), זוגלובק הוא עדיין תאגיד פוגעני, לבעלי חיים ולבני אדם כאחד.
חבל שאנימלס ועמותות טבעוניות אחרות רואות לנכון לפרסם מוצרים שלהם.
לצפיה ב-'לא מבין על מה התלונה, הרי גם ברוב שעות העבודה הוא מעביר'
לא מבין על מה התלונה, הרי גם ברוב שעות העבודה הוא מעביר
06/02/2019 | 13:37
78
לצפיה ב-'עוגות של בית טבעוניות'
עוגות של בית טבעוניות
06/01/2019 | 10:03
28
138
הי,
חדשה בעולם הטבעונות.. ניסיתי בעבר ולא הקפדתי על חלבונים ונשברתי כי זה החליש אותי... כעת חוזרת לזה אבל הרבה יותר מתוכנן...
עליתי על מתכון מעולה לעוגות טבעוניות של בית- עוגת שוקולד מפנקת, עוגת קוקוס תפוזים, עוגת מייפל אגוזי מלך (הכנתי השבת להורים והעוגה חוסלה עוד לפני העוגה הלא טבעונית) הכל מחומרים בריאים טבעיים לגמרי (חוץ מאבקת אפייה) בלי תחליפים, קמח מלא, קמח כוסמין, קקאו איכותי... טעים ממש...
חשבתי להתחיל לשווק את העוגות שלי. אשמח להמלצות מכם איך לעשות את זה. מי שמעוניין פה בפורום אז אשמח למכור... חשבתי על מחיר של 30 ש"ח לעוגה בתבנית אינגליש קייק ו- 50 ש"ח לתבנית מרובעת גדולה.
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'באיזה איזור תשווקי?'
באיזה איזור תשווקי?
21/01/2019 | 10:13
39
והאם כשר? 
לצפיה ב-'עוגה המכילה קקאו וסוכר אינה טבעונית. קקאו וסוכר הינם רעל ממש'
עוגה המכילה קקאו וסוכר אינה טבעונית. קקאו וסוכר הינם רעל ממש
21/01/2019 | 14:18
26
65
לגוף האדם. הטבעוני אינו אוכל ואינו מאכיל אחרים ברעלים. במקום קקאו - אבקת חרובים. ובמקום סוכר - סילאן ללא סוכר. תהיה עוגה מצוינת.
לצפיה ב-'טבעונות - המנעות מאכילת מוצרים ורכיבים מהחי'
טבעונות - המנעות מאכילת מוצרים ורכיבים מהחי
22/01/2019 | 11:15
4
60
טבעונות - המנעות מאכילת בעלי חיים או כל מה שבא מהם (חלב, ביצים, דבש). מתוך כך היא יכולה להיות מאוד בריאה והיא יכולה להתבסס על ג'אנק פוד.
אגב, סילאן גם אם לא מוסיפים לו סוכר, הוא סוכר לכל דבר. רק אומרת.
לצפיה ב-'טבעונות מלאה כדרך של דאגה לבריאות הגוף'
טבעונות מלאה כדרך של דאגה לבריאות הגוף
24/01/2019 | 14:46
3
58
הינה גם הימנעות מדברים מבושלים. עד כמה שאפשר לאכול רק מאכלים חיים. בתוך הקטגוריה של דברים מבושלים שכולם בעדיפות שניה לחיים, ישנם כאלה שאינם בגדר מזון בגלל תכולת רעלים כמו הקקאו, וסוכר. בכל פרי יש סוכר, רק ישנה הבחנה בין סוכר מזוקק לבין סוכרי הפרי, עד כמה שאני יודע סילאן זהו סוג של מיצוי של התמר. אולי המיצוי נעשה על ידי בישול אינני יודע. מכל מקום זה עדיף פי כמה על הסוכר המזוקק. סוכר מזוקק זהו המוות הלבן. מכה של ממש לאנושות כולה. במיוחד לילדים חובבי הסוכר. אפשר לעשות עוגה עם תמרים, יש העושים עם תרכיז תפוח עץ. אשתי עושה עם סילאן. ויש סילאן עם תוספת סוכר ויש בלי תוספת. נכון, מי שטבעוני מטעמי מוסר בלבד, אין לו סיבה להימנע מכלום, אבל לא זו תנועת הטבעונות הדוגלת באכילה ללא בישול, עד כמה שניתן.
לצפיה ב-'את מדברת על טבעונאות'
את מדברת על טבעונאות
28/01/2019 | 07:40
71
טבעונות זה המנעות ממוצרים מן החי, טבעונאות נמנעת ממוצרים מבושלים.
לצפיה ב-'מר קלין3 היי יש לי תשובה לשאלתך'
מר קלין3 היי יש לי תשובה לשאלתך
07/04/2019 | 12:08
1
5
שאלת אם ילדה או כלב?
התשובה שלי ילדה.

אבל אם תשאל כלב אם איש זקן או כלב?
התשובה של הכלב כנראה תיהיה אי זקן.
אם תיתן לו לבחור בין ילד לכלבה סביר שיבחר בכלבה .

כל אחד יש לו את השיקולים שלו.
אם אתה מבקש "להוכיח" שמי שלא בוחר באדם תמיד יש לו בעיה מוסרית עמוקה אז כן יכול להיות שאנשים מסויימים יחשבו ככה.
מה זה נותן לך? אתה כבר נכנס למקום שלא קשור לטבעונות.
לצפיה ב-'חבל לבזבז זמן על מי שלא ראוי לכך'
חבל לבזבז זמן על מי שלא ראוי לכך
08/04/2019 | 13:46
1
לצפיה ב-'1. בפורום הזה טבעונות זה מטעמי מוסר - אם העוגות לא מכילות '
1. בפורום הזה טבעונות זה מטעמי מוסר - אם העוגות לא מכילות
22/01/2019 | 11:35
20
69
מוצרים מן החי הן טבעוניות, גם אם הן לא שיא הבריאות
2. מבחינה בריאותית סילאן, כלומר מיצוי התמרים זה בערך שווה ערך לסוכר (מיצוי של קנה סוכר או של סלק סוכר). אם אתה מתעקש, אתה יכול להחליף בתמרים או בפירות אחרים (או ב"סוכר תמרים" שזה תמרים מיובשים טחונים, למרות שלא ראיתי שזה משווק בארץ).
3. קקאו בפני עצמו לא מזיק, יש לו אפילו יתרונות בריאותיים כלשהם (כמובן הקונסטלציה הנפוצה של הפצצה בסוכר ושמן דורסת את היתרונות האלו אבל זה לא הקקאו בפני עצמו)

4. להדס, כדאי לך גם לציין את האיזור שבו את מוכרת, הנחה ראשונית היא שבהתחלת עסק את לא משווקת לכל הארץ וגם לחו"ל, אז יש אנשים שזה לא רלוונטי להם.
כדאי לך גם למצוא את הקבוצות הרלוונטיות בפייסבוק שעדיין יש בהן מספיק אנשים לשווק להם, כי תפוז בדעיכה ואין פה מספיק אנשים לשווק עסק חדש.

לצפיה ב-'קקאו מכיל חומר מעורר כמו הקפה או התה'
קקאו מכיל חומר מעורר כמו הקפה או התה
24/01/2019 | 14:51
19
49
הרגיל. מי שמקבל שהקפה אינו בריא באותו מידה גם הקקאו. גם ביחס לקפה יש המפיצים שהוא דווקא בריא לכך או לכך, אבל מי שיודע לנטרל תעמולה אינטרסנטית יודע שקפה אינו בריא, כך גם הקקאו.  אי אפשר לבסס טבעונות רק מטעמי מוסר, שכן אם הטבעונות אינה בריאה, למה שהאדם יקריב את בריאותו למען החי?
לצפיה ב-'1. לא קיבלתי. "חומר מעורר" זה לא המונח שנותן אינדיקציה אם זה'
1. לא קיבלתי. "חומר מעורר" זה לא המונח שנותן אינדיקציה אם זה
24/01/2019 | 20:16
18
45
בריא או לא. תה ירוק למשל, גם הוא מכיל קפאין, וידוע כבריא.

2. בלינק שהבאתי, ד"ר גרגר בפירוש לא אומר ששוקולד זה בריא (למעשה חצי מהמאמר מדבר על זה ששוקולד בקונסטלציה הנפוצה לא בריא במיוחד), אלא מסווג סוגי שוקולד, כמו כן מפנה לסקירות אחרות שלו שמראות יתרונות בריאותיים לאבקת קקאו.

3. אנשים לא טבעונים אוכלים לא בריא כל הזמן (גם מה *שהם* מקבלים כלא בריא - "אוכל מהיר", בשר מעובד, עוגות וממתקים שמכילים חלב וביצים...), כך שזה לא "הבריאות" שמנחה אותם. אפשר לאכול בריא ואפשר לאכול לא בריא, בין אם אתה הורג ומתעלל בבעלי חיים ובין אם אתה לא. בפורום הזה אנחנו אומרים - לא להתעללות והרג.
לצפיה ב-'מותר לחלוק על הדעה שתה ירוק בריא'
מותר לחלוק על הדעה שתה ירוק בריא
24/01/2019 | 21:29
17
55
לא מתים מזה, אבל ככל הנראה הירוק לא עדיף על הרגיל. מי שחושב שהגוף צריך בשר, מותר לו להרוג. להתעלל זה עוד נושא. הטבעונות השלמה באה ממקום של תפיסה שהאדם לא שייך לקבוצת הטורפים אלא לצמחוניים. מכאן גם באה ההשפעה על התודעה. טבעוני שאין לו בכלל תודעת בריאות מפספס את הכל. אבל כנראה זה ויכוח ישן שאינו מתאים לפורום הזה
לצפיה ב-'"לאדם שצריך השתלת איבר מותר לקנות בשוק השחור'
"לאדם שצריך השתלת איבר מותר לקנות בשוק השחור
25/01/2019 | 09:35
16
44
את האיבר, ואין לו אחריות מוסרית על איך הושג"
וזה עוד מקרה שבאמת "מציל חיים" (של האדם שצריך את האיבר. לא תמיד של האדם שממנו האיבר)

ככה אתה נקרא.

בעניין התה - אז הסכמנו שחומר מעורר זה לא שווה ערך לרעל (לא מתים מזה)

בעניין הטבעונות השלמה - אין לי בעיה עם תזונה בריאה או עידוד לתזונה בריאה, אבל בפורום הזה זוהי לא "הטבעונות השלמה" - אפשר להיות טבעוני עם תזונה בריאה, ואפשר להיות טבעוני עם תזונה פחות בריאה. הטבעונות זה לא להרוג אחרים (ו/או להתעלל בהם על הדרך), מעבר לזה - זה עניין שלך עם עצמך.
וכמו שציינתי כבר - "הבריאות" זה תירוץ של לא טבעונים שנופל כשהם בעצמם אוכלים בשר מעובד או עוגות קצפת לדוגמה.
לצפיה ב-'מי שטוען שאסור נניח לקחת כליה מבהמה כדי להציל'
מי שטוען שאסור נניח לקחת כליה מבהמה כדי להציל
25/01/2019 | 12:00
15
41
את החיים שלך, זו טענה לא מוסרית, זו השחתה מוסרית. היו בין הפילוסופים היוונים שטענו נגד הרעיון של הקם להורגך השכם להורגו שכן החיים שלך אינם עדיפים מהחיים של השני, גם זו תפיסה לא מוסרית במקרה שהוא קם להורגך. מכל מקום אדם המאמין שהוא זקוק לקיומו לאכול בשר מותר לו להרוג בעלי חיים, כדי להתקיים, חיי האדם עדיפים על חיי בהמה. רק המשוכנע שאין צורך באכילת בשר ובוודאי אם הבין שהבשר מזיק לו, על זה בא הנדבך המוסרי. לולא הבסיס אין טענה מוסרית. ההוכחה מאכילת דברים לא בריאים אינה רלוונטית לשאלה העקרונית. הטבעונים המוסריים חסרי הידע בענייני תזונה מהר מאד נושרים. המזון של האדם הוא מזון צמחי, הניזון ממזון שאינו מתאים לגופו, סופו מקלקל את גופו, כשם  שהמזין מכונית בסוג דלק שאינו מיועד לה, סופו של דבר אתה הורס את המנוע. 
לצפיה ב-'מאוד מפתיע שמי שאומר שחיי אדם עדיפים מחיי בעל חיים שאינו אדם'
מאוד מפתיע שמי שאומר שחיי אדם עדיפים מחיי בעל חיים שאינו אדם
25/01/2019 | 16:54
34
הוא אדם.

בכל מקרה, כמו שאמרתי כבר פעמיים - אם הלא טבעונים לא היו אוכלים עוגות ודברים לא בריאים היתה כאן טענה. אבל מי שאוכל עוגה חלבית עם ביצים, עתירת סוכר וחמאה (וגם שוקולד לצורך העניין), יראה קצת מגוכך אם הטיעון שלו נגד הטבעונות זה שהעוגה המטובענת לא בריאה.
לצפיה ב-'בקיצור אפשר להמשיך להתפלסף בלי סוף'
בקיצור אפשר להמשיך להתפלסף בלי סוף
25/01/2019 | 21:10
13
30
אבל בשורה התחתונה, קריאה של תיאור הפורום בראש העמוד הייתה יכולה לחסוך לך את אי ההבנה. פשוט הגעת לפורום הלא נכון. בייחוד אם אתה תומך בפגיעה ורצח של בעלי חיים. טבעוני אתה לא.

לצפיה ב-'הרג בעלי חיים אינו רצח. אי אפשר להנדס את התודעה האנושית'
הרג בעלי חיים אינו רצח. אי אפשר להנדס את התודעה האנושית
26/01/2019 | 19:04
12
27
זה עוול, זה לא מוסרי, אבל לא רצח.  התודעה האנושית מייחסת את הביטוי רצח רק להריגת בני אדם. נניח וילדה קטנה וכלב טובעים בים, את מי תצילי? אין הבדל בין החיה והאדם? מי שאומר שאין הבדל. לדעתי יש לו בעיה מוסרית עמוקה. אם אני אומר שחיי האדם שווים יותר מחיי החיה אין זה אומר שלדעתי אין לחיי החיה ערך. יש ערך אפילו חשוב, אבל חיי האדם חשובים יותר. המושג טבעוני קיים כבר מהמאה הקודמת. הרבה הרבה לפני שנולדתם. דבקו בו טבעונים דגולים, כמו שלטון ואחרים. כולם נקודת המוצא שלהם הייתה לשפר את הבריאות של המין האנושי. הם פעלו והסבירו עד כמה אכילת בשר פוגעת בבריאותו של האדם. המושג של טבעונות כפי שאת מבינה אותו הוא חדש לחלוטין. ויש בו נסיון להנדס את התודעה האנושית לאמץ ערך שהמחשבה האנושית מתקוממת נגדו ולכן   אין לכך סיכוי. תפסת מרובה לא תפסת כלום. אין קשר לאכילת מזונות גרועים לשאלה העקרונית האם האדם זקוק לאכילת בשר. אין תחליף ללמידה רצינית של התחום.
לצפיה ב-'אם נניח גבר ואישה טובעים בים, את מי תציל?'
אם נניח גבר ואישה טובעים בים, את מי תציל?
28/01/2019 | 15:43
10
30
כי ראיתי באתר כיפה שלפי המשנה, החיים של האישה פחותים משל הגבר -

כשאני רואה שהחיים שלי שווים פחות, ההערכה שלי להיררכיות חיים יורדת פלאים.

לצפיה ב-'מה הקשר? הנושא אינו הערך המופשט של החיים'
מה הקשר? הנושא אינו הערך המופשט של החיים
28/01/2019 | 23:45
8
20
אלא השרידות של מי חשובה יותר למשפחתו, לקבוצה, לחברה, למדינה. מדובר בבחירה כפויה אכזרית בכל מקרה . תציל את הכלב או את הילדה?
לצפיה ב-'אתה טוען שיש היררכיות בערך החיים בדוגמה שלך - וטוען'
אתה טוען שיש היררכיות בערך החיים בדוגמה שלך - וטוען
29/01/2019 | 20:40
7
25
שערך החיים של בעל חיים שאינו אדם נמוך משל ערך החיים של בעל חיים מסוג אדם.
אני כבר נתקלתי במספיק היררכיות נוספות של ערך חיים שמבדילות בין בני אדם (הדוגמה עם נשים וגברים, אבל יש עוד), כולל כאלו שמדברות בפירוש שערך החיים שלי הוא נחות משל אחרים. אין לי שום כוונה לשתף עם זה פעולה.
אין בדוגמה שלך מספיק נתונים להחלטה ("כמה עולה חליפה ליתום") - מה הקרבה הרגשית שלי לכלב או לילדה, מה יותר פיסיבילי וכו'
לצפיה ב-'יש לך עדיין ספק את מי צריך להציל את הכלב או את הילדה?'
יש לך עדיין ספק את מי צריך להציל את הכלב או את הילדה?
29/01/2019 | 21:18
6
28
זו ממש שחיתות. ניסיתי להסביר לך שהמתואר במשנה אינו עוסק במשקל של ערך חיים באופן מופשט - אמנם הדוגמא שלי עוסקת בכך - אלא השרידות של מי עשויה לעזור יותר למשפחתו - למשל הגבר מפרנס. 
לצפיה ב-'הפתעה - מי שמצדיק את ההיררכיה בדוגמה הוא מי'
הפתעה - מי שמצדיק את ההיררכיה בדוגמה הוא מי
29/01/2019 | 22:48
5
28
שערך החיים שלו הוא הגבוה יותר בהיררכיה של הדוגמה.
לצפיה ב-'אתה מתחמק. זכותך.'
אתה מתחמק. זכותך.
29/01/2019 | 23:42
4
20
אבל עצם ההתחמקות היא בעייתית, כי היא מלמדת שאתה מנסה להסתיר את השקפת עולמך. אם יש לך צד שניתן להעדיף את הצלת הכלב על הצלת הילדה, זה עוות   של השקפת עולם, לטעמי. ואם באתר יש לך שותפים לתפיסה הזו, זו בעיה קשה
לצפיה ב-'זאת לא התחמקות'
זאת לא התחמקות
30/01/2019 | 09:42
3
32
זה חוסר רצון לשתף פעולה עם דמגוגה ומניפולציה. נדמה לך שהמצאת את הגלגל עם שאלות היפוטתיות ודמגוגיות אבל זאת שאלה שחוזרת על עצמה בכל פעם שלמי שתומך ברצח של בעלי חיים, לא נשאר מה להגיד.
מה אם תהיה על אי בודד? מה אם תצטרך להציל כלב או אדם?
מתי בפעם האחרונה נקלעת באמת לסיטואציה כזאת שהיית צריך להחליט בין להציל כלב או בן אדם? מתי בפעם האחרונה נקלעת לאי בודד? אתה מבין לבד שהשאלות שלך לא נועדו ליצור דיון אלא רק דמגוגיה זולה? למה שמישהו ישתף פעולה עם זה?
במקום זה תתמודד עם זה שאתה תומך בפגיעה של יצוורים חסרי אונים וחפים מפשע כי טעים לך.

לצפיה ב-'יש בתשובתך מן החוצפה. אלו לא שאלות היפוטתיות או דמגוגיות'
יש בתשובתך מן החוצפה. אלו לא שאלות היפוטתיות או דמגוגיות
30/01/2019 | 17:28
2
26
זו שאלה רצינית, את מי  היית מציל? אני טבעוני מוחלט בתחום האכילה כבר 50 שנה יותר מהזמן שאתה וחבריך תהיו טבעונים אי פעם, באחריות. ואתה מדבר אתי על דמגוגיה? אתה מתחמק וממשיך להתחמק. יש לך תפיסת עולם מעוותת ואתה לא מוכן להחשף.  להרוג בעל חיים אינו רצח, המונח רצח מתייחד בתודעה האנושית הצודקת רק להריגת בני אדם. יש היררכיה של חשיבות חיים. ביהדות אין היררכיה כזאת בין בני אדם שכן המבחן שלה האולטימטיבי הוא הזכות להרוג כדי להנצל. אין זכות להרוג אף אדם מכל מין וגזע, אם אין הוא תוקף אותך, כדי להציל את עצמך. אבל למות מרעב, למשל,  על מזבח הרתיעה מלהרוג בעל חי, לא אדם,  זו שחיתות.  אתה חסר אומץ   מלחשוף את השקפת עולמך ואתה מתחמק ושב ומתחמק. שאלה היפוטטית יכולה להוות אמת מידה אמיתית, זו לא שאלה דמגוגית. את מי היית מציל? 
לצפיה ב-'"יש בתשובתך מן החוצפה" '
"יש בתשובתך מן החוצפה"
31/01/2019 | 08:22
1
31
בוא נראה: אתה נכנס לפורום לא לך. מתפרץ לשרשור של גולשת שבסך הכל ביקשה מתכון לעוגה, עם תגובה שלא קשורה, ממשיך עם שאלות דמגוגיות טיפשיות ואפילו לא מקוריות, ו"יש בתשובתי מן החוצפה". כי התגובות שלך עד עכשיו בכלל לא חוצפניות ולא מתנשאות.
מיותר לציין שמעבר לכותרת לא טרחתי לקרוא את המשך התגובה שלך. חסר טעם ולא ראוי להתייחסות.
לצפיה ב-'טבעונות מלאה'
טבעונות מלאה
31/01/2019 | 11:27
26
מה הכוונה הפורום לא לך, אלא למי? בתקנון הפורום נאמר, כמובן שהפורום יעסוק גם בהיבטים בריאותיים של התופעה. לכנות את השאלה דמגוגית, כינוי שאין לו שום כיסוי הגיוני, רק כתכסיס לחמוק לא הופך את ההתחמקות למתן תשובה. מה הכוונה התפרצתי לשרשור? איך אפשר להצטרף לשרשור שלא בדרך של התפרצות? המשתתפת לא ביקשה מתכון אלא בקשה לפרסם את העוגה שלה.  נראה לי שקדוש בעיניך לשווק מאכלים לא בריאים במודע כדי להדגיש שאין לכם עניין בבריאות אלא רק במוסר. בעיני התעסקות בבריאות קדושה מאין כמוה, כי היא מקטינה סבל של בני אדם. אם ההתחמקות מלמדת שבעיניך הצלת אדם שווה להצלת כלב ואין להעדיף את הצלת האדם, לדעתי זו השקפה בעייתית מאד מאד ואולי מסבירה את ההענות המועטה לתפיסה המוסרית המיוצגת על ידך, שלדעתי לא יתכן שכל משתתפי הפורום שותפים לה. שמחתי להשתתף בדיון בפורום כי בסך הכל הטבעונים הם מיעוט קטן, אבל אתה מייצג תופעה שאין לי עניין בה, ביי.
לצפיה ב-'אם לסבתא יהיו גלגלים לאן היא תיסע?'
אם לסבתא יהיו גלגלים לאן היא תיסע?
29/01/2019 | 10:25
18
לצפיה ב-'הרמתי ידיים, אין עם מי לדבר'
הרמתי ידיים, אין עם מי לדבר
29/01/2019 | 09:24
31
כל מה שניסיתי להגיד לך שעם כל דיקלומי המנטרות ה"מלומדות" שלך, לפורום הזה יש נושא ברור והוא מוצהר בראש הפורום.
להיכנס לפורום שהנושא שלו ברור ולעוות אותו תוך הרצאות חסרות משמעות זה לא במקום.
כאן אני מסיימת את ה"דיון". לנסות לדבר עם רובוט מתוכנת זה חסר טעם ומעייף.
לצפיה ב-'מחפשת עצה טובה'
מחפשת עצה טובה
25/12/2018 | 01:15
3
137
שלום לכם :)
אני טבעונית כבר 6 שנים ולאחרונה אני מאוד מתקשה להיות בחברת לא-טבעונים שהם כמעט כל משפחתי וחבריי.
אני לא מצליחה לקבל את זה שעל אף שהם יודעים מה נמצא להם בצלחת, הם עדיין אוכלים את זה. גם גורם לי לזלזל בהם קצת. 
זה מתחיל להשפיע עליי ומכעיס אותי עד כדי כך שאני מעדיפה לא להיפגש איתם, או להקטין תדירות.
האם מישהו/י מכם עבר משהו כזה? אשמח לשמוע דעתכם.
לצפיה ב-'מרגיש בדיוק אותו דבר'
מרגיש בדיוק אותו דבר
05/01/2019 | 12:36
18
לצפיה ב-'אני ממש מבינה אותך'
אני ממש מבינה אותך
13/01/2019 | 06:04
1
67
בעקרון אני חושבת על זה ככה - אנחנו לא נולדנו טבעונים. להיות יכול לשנות את ההרגלים שלך זה לא משהו פשוט לכולם, ולוקח לפעמים קצת זמן להתפקח ולא לחשוב רק על עצמך.
אבל להתרחק לדעתי זאת לא בדיוק פתרון אידיאלי, כי זה גורם לאנשים סביבך לחשוב שטבעונות זה מן משהו קיצוני. לדעתי לגרום לאנשים לראות שטבעונות נפלאה ומשמחת זאת הדרך הכי טובה לקדם אותה :)
אני כן מבקשת מאנשים שאני אוהבת לאכול מינימום אוכל צמחוני, מאוד מפריע לי לראות חיות מתות, ולרוב מכבדים את הבקשה שלי (ואם לא אני פשוט הולכת ממקום הארוחה עד שמסימים לאכול). אני גם תמיד מכינה לכולם אוכל וזה סבבה :)
לצפיה ב-'אני כטבעוני חרדי חושב דרך קבע שטבעונות היא זכות ומתנה משמים'
אני כטבעוני חרדי חושב דרך קבע שטבעונות היא זכות ומתנה משמים
21/01/2019 | 14:16
60
לי שבסיס הטבעונות שלי הוא מטעמי בריאות. לא כל אחד זוכה לזכות הזו. לא יודע למה דווקא אני זכיתי אבל זכיתי. כך אני מסתכל על זה. ברור לי שהטבעונות מעניקה בריאות טובה יותר, אפשרות להסתדר בכל מקום ביתר קלות. זו הזדמנות אולי לבקש לארגן קבוצת משנה של טבעונים חרדים
לצפיה ב-'נעלי עבודה ובטיחות לטבעונים'
נעלי עבודה ובטיחות לטבעונים
18/12/2018 | 16:46
66
https://intro.co.il/?s=%D7%98%D7%91%D7%A2%D7%95%D7...

יש גם תו תקן כזה של וגן פרנדלי
לצפיה ב-'הייכן ניתן לרכוש סובין אורז?'
הייכן ניתן לרכוש סובין אורז?
12/12/2018 | 10:41
18
לצפיה ב-''
08/12/2018 | 09:57
1
77
פורום טבעונות (לשעבר צמחונות וטבעונות) תפוז
2001-2018
יהי זכרו של הפורום ברוך.
לצפיה ב-'לא רק הפורום הזה'
לא רק הפורום הזה
08/12/2018 | 21:07
18

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום