לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
לעומת זאת לא נקבל השמצות, קללות, הצפות והודעות בעלות ניסוח בוטה.
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.
אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בצמחונות או טבעונות. 
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
 שתהיה לכולנו כתיבה מהנה ופוריה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טבעונות

הפורום הינו אידיאולוגי במהותואין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי.
הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).
אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.
ביקורת על התנהלות הפורום ניתן להעביר למנהלים במסר אישי. אין להעלות ביקורת על התנהלות הפורום על דפי הפורום עצמו.
 שימו לב-הפורום אינו מספק ייעוץ מקצועי בנושאי תזונה ורפואה, המעוניינים בייעוץ אישי או בהרכבת תפריט מתבקשים לפנות לבעל מקצוע מתאים ולא להסתמך על דברים שנכתבים בפורום פתוח באינטרנט.
 חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.
יש להמנע מפרסום מתכונים המכילים רכיבים מן החי, תוך התחשבות בקהילה הטבעונית בפורום ובאידאולוגיה המשותפת שלנו. המעוניינים להעלות מתכונים המכילים ביצים וחלב מוזמנים לפנות לפורום "תזונה צמחונית וטבעונית".
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו אידיאולוגי במהותו. אין לפרסם המלצות ומתכונים הנוגדים את רוח הפורום ומכילים רכיבים מן החי. נא המנעו מבקשה או מתן עצות ומידע על צריכה בפועל של מוצרים מן החי. להמשך תקנון הפורום -->
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הפורום עוסק בעיקר בטבעונות וצמחונות מטעמים אידאולוגיים של שמירה על בעלי חיים וזכויותיהם, אך כמובן שנדון גם על ההיבטים הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והבינלאומיים של התופעה. נקבל בשמחה כל מידע חיוני לצמחונים וטבעונים, עצות תזונתיות, קישורים לכתבות בנושא,  דיונים אידאולוגיים הנוגעים לזכויות בעלי חיים ושמירה עליהם, עצות מהמטבח הצמחוני-טבעוני וכמובן מתכונים (אנא סמנו אותם ב לנוחיות כולם).

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא, מהות ואידיאולוגיה כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהלי הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתם למחוק כל הודעה שתכתב אשר תשלול את אידיאולוגית הפורום ותעודד פגיעה בבעלי-חיים. הפורום מיועד לצמחונים וטבעונים, לפי ההגדרות המקובלות בחברה. לא יתקבלו הודעות המשמיצות או פוגעות בקהילות הנ"ל.

המשך >>

לצפיה ב-'אנזימים בפיתות ובלחמים'
אנזימים בפיתות ובלחמים
21/05/2017 | 20:59
3
33
היי לכם
בד"כ אני קונה פיתות בשופרסל ועד עכשיו לא ידעתי שיש בפיתות אנזימים. גם לא זכור לי שקודם לכן ראיתי שהשתמשו באנזימים בפיתות, אבל עכשיו אני רואה שיש. קודם לכן ראיתי שבלחם של ברמן יש אנזימים. גיגלתי ולא היו הרבה תוצאות אבל הסתבר לי שבחלק מן המקרים אכן מדובר באנזימים מן החי...
מבלי להגעיל, פשוט הקאתי את מה שאכלתי.

את הפיתות של שופרסל כנראה לא אוכל עוד אחרי התגלית הדוחה הזו אבל כבר לא נשאר לי כל כך מה לאכול כי בלחמניות יש ביצים ובלחם בחלק מהמקרים גם כן, ועד שנשאר לי פיתות - גם זה לא ממש... אני לא איש של להכין הכל לבד בבית אבל אם לא תהיה לי ברירה אתחיל. אבל עד שיהיה לי הכוח והזמן, איפה אפשר למצוא בית מאפה טבעוני לגמרי באזור נס ציונה?

עזרו לי בבקשה... תודה
לצפיה ב-'מבלי רצון לבאס'
מבלי רצון לבאס
22/05/2017 | 00:41
27
קח בחשבון שאם אתה קונה אוכל מוכן, קשה להגיע למצב שבו אין שום מקור מהחי במזון שלך. בכלל, החיים שלך, החל מהרכב בו אתה נוסע וכלה בכביש עליו אתה נוסע, די מלאים בדוגמאות דומות.
אני לא כותב את זה כדי להטיף. אני חושב שכל אחד שם את הקו שלו במקום מסויים, וזו החלטה לגמרי שלך היכן להניח את הקו. רק מסב את תשומת הלב לעובדה שמוצרים מהחי נמצאים כמעט בכל מקום.
לצפיה ב-'האנזימים בלחם בדרך כלל מהצומח'
האנזימים בלחם בדרך כלל מהצומח
22/05/2017 | 08:18
1
25
התפקיד של האנזימים הוא לשפר את הבצק כדי לקבל מוצר אחיד. בדרך כלל משתמשים באלפא עמילאז או אנזימים דומים. בעבר חשבתי שמפיקים אותם מהחי, בגלל שיש אלפא עמילאז ברוק של בעלי חיים (וגם של בני אדם). אבל קראתי על זה עוד וגיליתי שהמפעלים שמייצרים אנזימים למאפיות כמעט תמיד מפיקים אותם על ידי חיידקים על מצע מן הצומח. לא שמרתי את הפרטים ואני לא זוכר בדיוק מה זה היה, אבל נדיר שהם מן החי.

חוץ מזה, למה הקאת? זאת נראית לי תגובה מוגזמת.

לצפיה ב-'קודם כל תודה לשניכם'
קודם כל תודה לשניכם
22/05/2017 | 13:07
28
לשאלתך למה הקאתי - אתה בעצמך אמרת: "בעבר חשבתי שמפיקים אותם מהחי, בגלל שיש אלפא עמילאז ברוק של בעלי חיים". אני גם הבנתי שאפשר לגדל אנזימים כאלו על ביצים או על דגים. לא ביררתי אם במוצרים של ברמן או בשל שופרסל האנזימים מופקים מן הצומח אבל רק המחשבה שאולי הרגע אכלתי משהו שגדל על הפרשה או על רוק של יצור חי אחר הגעילו אותי מאוד.

אני טבעוני מסיבה אידיאולוגית וגם מהעובדה שזה מגעיל אותי מאוד להתקרב לתוצרי בעלי החיים (ולאכול אנזים שהופק על ביצה, ובכן, זה קצת כמו לאכול אנזים שהיה על ביצית) אז עצם המחשבה על כך שאולי (כי לא כתוב במפורש איך האנזימים האלו הופקו) אכלתי לחם או פיתה שמכילים בתוכם גם אם אחוז מאוד מזערי של הפרשה של יצור חי... זה מעורר אצלי את הגועל באופן מיידי
לצפיה ב-'מורינגה טריה .לקניה'
מורינגה טריה .לקניה
21/05/2017 | 16:11
24
אני חקלאי המגדל מורינגה .ומשווק אותה רק טריה במחיר שווה לכול נפש . 0544696272 שלמה.
לצפיה ב-'שלום, שאלה בקשר לבחירת טופו'
שלום, שאלה בקשר לבחירת טופו
18/05/2017 | 18:48
5
25
קניתי כמה פעמים טופו ואני קצת מיואשת מזה 
הריח של ריבוע טופו הוא נוראי.
היו מקרים שהטופו אחרי הבישול ספג את הטעמים והריח נעלם (של ליב)
אבל הטופו אחרון שהשתמשתי (של משק צוריאל) גם אחרי הבישול לא עבר הריח הנורא.
מה הסיבה?
הטופו הראשון שקניתי היה של 'משק ויינר', נראה פשוט, לא ארוז בקרטון יפה אבל ללא ריח לוואי.
מרגישה שחבל שאני מוותרת על הטופו ואולי אני צריכה לבחור בסוג הנכון, ואני לא יודעת למה לשים לב בבחירה בסופר.
אשמח ואודה לכל הכוונה.
לצפיה ב-'צריך לשים לב לתאריך טופו מקולקל מסריח'
צריך לשים לב לתאריך טופו מקולקל מסריח
18/05/2017 | 20:19
1
19
אני אישית מקפיד גם לא לקנות טופו לקראת סוף תפוגה.אז הוא גם מסריח.
לצפיה ב-'תודה, כמה זמן בערך לפני מועד תפוגה לא לקחת?'
תודה, כמה זמן בערך לפני מועד תפוגה לא לקחת?
18/05/2017 | 20:50
19
ובכל זאת, איזה חברה מומלצת לטופו איכותי?
לצפיה ב-'כתבה על טופו ממוסף ממון של ידיעות'
כתבה על טופו ממוסף ממון של ידיעות
20/05/2017 | 05:45
1
34
כמעט כל הסוגים קיבלו ציונים לא טובים.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/05/2017 | 18:01
2
לצפיה ב-'על הטופו של משק צוריאל וליב יש המון תלונות'
על הטופו של משק צוריאל וליב יש המון תלונות
22/05/2017 | 08:17
15
לא יודעת אם זה הטופו עצמו או הדרך שבה מאחסנים ומספקים אותו, אבל כמות התלונות שראיתי על שני הנ"ל הרבה יותר גדולה באופן משמעותי מטופו אחר. 

הטופו של משק ויילר מצוין (אם את מוצאת את הטופו רך שלהם אז הוא אפילו יותר טוב). גם משק קדיתא מעולה רק שהוא יקר יותר ופחות נגיש. 
לצפיה ב-'שלום מחפשת מתכון לקינוח ללא סוכר עם טפיוקה'
שלום מחפשת מתכון לקינוח ללא סוכר עם טפיוקה
19/05/2017 | 14:04
17
וגם אם אתם יודעים אילו תחליפי סוכר בריאים לשימוש חוץ מסטיביה וקינמון יש?
לצפיה ב-'ביקור במחלבה, גיבושון מטעם העבודה '
ביקור במחלבה, גיבושון מטעם העבודה
15/05/2017 | 15:09
3
83
הייתם הולכים כדי לעורר מודעות במקום עצמו? זה במסגרת יום כיף (לכאורה).
 הסתפקתי במייל תפוצה-כללית מנומס עם קישור לכתבה על תעשייתה חלב וציטוט... 
מעבר לגועל של הביקור, אני לא ממש חובבת של גיבושונים מטעם העבודה. היתה אצלנו מישהי בהנהלה שאהבה להגיד שאנחנו "משפחה"... הלו? לא מספיקה לי המשפחה שנולדתי לתוכה?
לצפיה ב-'אני אישית לא הייתי הולכת '
אני אישית לא הייתי הולכת
15/05/2017 | 16:10
54
או שאני גרועה בהסברה או שזה האנשים שאני עובדת איתם, אבל לא נראה לי שהנוכחות שלי היתה יכולה להשפיע. כנראה הייתי עושה משהו דומה למה שאת עשית (reply all למייל האירוע עם חומר הסברה)

לצפיה ב-' על התגובה שלך לפעילות הזו.'
על התגובה שלך לפעילות הזו.
17/05/2017 | 12:08
1
48
לא היתה לי מסוגלות ללכת, גם לא לשם הסברה.
בחירה מאוד מתסכלת ל"יום כיף".
לצפיה ב-'והתגובות לתגובה...'
והתגובות לתגובה...
18/05/2017 | 12:49
56
נזיפה במייל על הטהרנות הצדקנית שלי (או שמא זה היה צדקנות טהרנית, לא זוכרת)
אבל גם שתיים ש"עשו לייק"
ברור שאני לא הולכת!

לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
13/05/2017 | 17:23
4
77
אני טבעונית שבועיים מהיום, ובזמן האחרון אני מרגישה סחרחורות וחולשה
אני לא מתכוונת לחזור לצרוך מוצרים מהחי בשום פנים ואופן
למישהו יש עצה על איך לצרוך מזון מכל אבות המזון גם בטבעונות?
לצפיה ב-'השאלה איזה ויטמין חסר לך.'
השאלה איזה ויטמין חסר לך.
13/05/2017 | 23:15
44
קודם כבוד על החלטתך .
לעניינך יש סוגי צמחים שמכילים כמויות ויטמינים כמו קייל למשל , אבל ההמלצה היא לצרוך ירקות בכל מיני צבעים לא רק הירוק .
לצפיה ב-'הרבה קטניות, הרבה ירקות'
הרבה קטניות, הרבה ירקות
14/05/2017 | 06:01
44
גם פירות אפשר להוסיף ולא לחשוש ליותר מ- ״3 פירות ביום״. הבעייתיות הפוטנציאלית כשעוברים לטבעונות היא כשפשוט מסתפקים באורז, פסטה ודומיהם. תגווני, תאכלי הרבה קטניות והרבה במיוחד ירקות. את יכולה להוסיף אגוזים וזרעים- ויהיה בסדר
לצפיה ב-'היי :) שמעת על אתגר22? '
היי :) שמעת על אתגר22?
16/05/2017 | 08:19
31
זה פרויקט של אנונימוס שעוזר לטבעונים חדשים ולאלו שרוצים להתנסות באכילה טבעונית. יש מידע תזונתי ותפריטים לדוגמה, כמו כן יש ליווי של תזונאיות קליניות וטבעונים ותיקים. 

זה מתבצע בקבוצות סגורות בפייסבוק ובחינם. אפשר להירשם רק במייל אם אין פייסבוק אבל שווה לפתוח אחד בשביל האתגר כדי לקבל את התמיכה :)

לצפיה ב-'חשוב לקחת ויטמין B12'
חשוב לקחת ויטמין B12
18/05/2017 | 18:36
31
יש מתכונים נהדרים באתר של אורי שביט "טבעוניות נהנות יותר"
בהצלחה!

לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:27
5
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'פשטידה/לזניה טבעונית עם טופו'
פשטידה/לזניה טבעונית עם טופו
08/05/2017 | 12:15
3
55
האם אפשר להקפיט טופו לפני האפיה ולאפות בערב החג? מישהו ניסה?

לצפיה ב-'אפשר להכין את הלזניה כולה יום לפני, ולשמור במקרר'
אפשר להכין את הלזניה כולה יום לפני, ולשמור במקרר
08/05/2017 | 18:39
2
45
מחממים 10-15 דקות לפני ההגשה.

הנה מתכון שאני אוהב להכין ללזניה עם תרד וטופו:

לצפיה ב-'תודה , מרשם נהדר , אבל מה הקשר של התרד ללזניה?'
תודה , מרשם נהדר , אבל מה הקשר של התרד ללזניה?
09/05/2017 | 13:38
1
44
בלזניה חלבית קלאסית אין תרד 
לצפיה ב-'בלזניה חלבית קלאסית גם אין טופו '
בלזניה חלבית קלאסית גם אין טופו
10/05/2017 | 03:57
40
ללזניה עם תרד קוראים לזניה פלונטין, וזה משובח!
לצפיה ב-'קאפקייקס שוקולד מושלמים'
קאפקייקס שוקולד מושלמים
07/05/2017 | 13:06
2
75
את הקאפקייקס האלה הכנתי עם משקה שקדים ובלי מרגרינה וכמעט בלי שמן. העוגה מאוד קלילה ורכה וזאת בעקבות הערבוב של משקה השקדים עם מיץ לימון. למי שמכיר, ריוויון הוא המרכיב שבדרך כלל האמריקאים אוהבים להשתמש על מנת לתת לעוגה את אותה אווריריות ורכות, ועם החלב שקדים מתקבל בדיוק אותו דבר.
המתכון למי שרוצה:
http://condelight.blogspot.co.il/2017/05/vegan-cho...
לצפיה ב-'נראה נהדר!'
נראה נהדר!
08/05/2017 | 18:40
1
27
אהבתי את הפטנט לבאטרמילק טבעוני. ינוסה בקרוב.

לצפיה ב-'תודה רבה! אשמח לשמוע איך יצא.'
תודה רבה! אשמח לשמוע איך יצא.
08/05/2017 | 22:24
3
לצפיה ב-'תא של פרה ביצור במעבדה ללא הרג'
תא של פרה ביצור במעבדה ללא הרג
07/05/2017 | 20:47
2
53
האם הייתם מנסים או עצם זה שזה עשוי מיצור חי פוסל את זה?
לצפיה ב-'אני הייתי מנסה...לא אכלתי בשר16 שנה ומאוד אהבתי...'
אני הייתי מנסה...לא אכלתי בשר16 שנה ומאוד אהבתי...
08/05/2017 | 14:37
44
אבל אני מודה שאני גם חוששת כי עשיתי לעצמי סוג של "שטיפת מח" וקשה לי לדמיין את עצמי אוכלת בשר..
לצפיה ב-'אני לא פוסל, אבל זה לא מושך אותי'
אני לא פוסל, אבל זה לא מושך אותי
08/05/2017 | 18:36
50
נגיד שיש מסעדה שמגישה המבורגר טבעוני עסיסי וטעים, ולידה מסעדה אחרת שמגישה מרק עדשים ריחני, צלי ירקות שורש בתנור וסלט פירות - אני אעדיף אותה.

לצפיה ב-'עזרה בשיפור מתכון קציצות חומוס?'
עזרה בשיפור מתכון קציצות חומוס?
02/05/2017 | 23:47
3
66
מצאתי את המתכון הזה בYnet:

המרכיבים (ל-8 קציצות קטנות):
1 בצל גדול
2 כוסות גרגרי חומוס מבושלים
1/2 כוס קמח (רצוי מלא)
1/2 כפית מלח
1/2 כפית פלפל שחור
1/2 כפית כמון
מעט שמן לטיגון

אופן ההכנה:
מטגנים את הבצל במשך 10 דקות עד הזהבה קלה.
שופכים את החומוסים לתוך קערה ומועכים בעזרת מועך פירה או מזלג.
מוסיפים את יתר המרכיבים, כולל הבצל, ומערבבים היטב.
יוצרים כדורים מהתערובת, ומשטחים.
מחממים שמן במחבת, מטגנים את הקציצות ומגישים חם.

המתכון היה ממש פשוט אבל הקציצות יצאו מאוד יבשות וחסרות טעם... אולי תוכלו לעזור לי לשפר אותו? אשמח מאוד לעזרה! :)
לצפיה ב-'ניתן להוסיף קצת ירק וירקות מגוררים/קצוצים וכד''
ניתן להוסיף קצת ירק וירקות מגוררים/קצוצים וכד'
03/05/2017 | 01:44
2
53
למשל: פטרוזיליה/כוסברה/נענע/שמיר קצוצים דק ו/או גזר, קישוא, זוקיני מגוררים. ניתן גם להוסיף תרד/מנגולד/פטריות קצוצים לבצל ולטגנם יחד.
כל הנ"ל גם יוסיף לחות לקציצות וגם יוסיף טעמים.
חוץ מזה, נסי להשתמש בתבלינים נוספים/אחרים לפי טעמך.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
03/05/2017 | 09:27
1
4
לצפיה ב-'אפשר גם להוסיף קוביות של בצל'
אפשר גם להוסיף קוביות של בצל
03/05/2017 | 18:03
35
בנוסף לבצל המטוגן, להוסיף לתערובת גם בצל קצוץ דק. הבצל מתבשל כשמטגנים את הקציצות ותורם לעסיסיות.

לצפיה ב-'קישואים על פלאנצ'ה ליום העצמאות.'
קישואים על פלאנצ'ה ליום העצמאות.
30/04/2017 | 22:51
2
63
האם רצוי לחלוט או לרכך את הקישואים במים רותחים לפני הצריבה על הפלאנצ'ה ?

תודה.
לצפיה ב-'זה לגמרי תלוי בטעם שלך'
זה לגמרי תלוי בטעם שלך
02/05/2017 | 02:13
1
44
ישירות על הגריל זה יהיה מעין אל-דנטה, נגיס משהו. יש כאלו שצריכים את הקישורים יותר רכים ואחרים מעדיפים את הצורה הזו. בכל מקרה, אם אתה מרכך, אז ברחמנות 
(אלא אם אתה מקהילות גליציה והסביבה)
לצפיה ב-''
02/05/2017 | 03:37
28
תודה וחג שמח.
לצפיה ב-'שאלה בסוגייה של חיות .'
שאלה בסוגייה של חיות .
29/04/2017 | 16:54
5
110
איך אפשר להתייחס לעובדה שבעלי החיים החזקים (הטורפים כולל חתולים וכלבים)  הם עצמם טורפים ואוכלים בעלי חיים אחרים היותר חלשים מהם ?!

האם נכון לעשות  הפרדה בין החיות הטורפות שחיות על הבשר כמו אריות ונמרים וכרישים .
לבין החיות התמימות שחיות על צמחים  כמו פרות וכבשים ודגים ?
לצפיה ב-' לא הבנתי'
לא הבנתי
30/04/2017 | 03:04
4
66
הפרדה מאיזו בחינה?

ולמה אתה חושב שחיות שאוכלות צמחים הו תמימות? ראית פעם זברה שהורג זברה שרק נולד כדי שלא יזכה בבכורת הלהקה?

אפשר להתייחס לעובדה הזו כמו שהיא, כך התפתחו בעלי חיים ואורגניזמים אחרים בטבע במהלך האבולוציה
לצפיה ב-'אידיאלוגיית המוסריות של הטבעונות'
אידיאלוגיית המוסריות של הטבעונות
30/04/2017 | 14:12
3
64
א. הפרדה בין חיות שטורפות ואוכלות בשר לבין חיות שאוכלות רק מהצומח .
ב. הכוונה שחיות שאוכלות צמחים הם בדרך כלל חיות מוחלשות ומשמשות טרף לחיות הטורפות .
ג. האידואולוגיה של הטבעונות דוגלת באי אכילת בשר מטעמים מוסריים , והנה לך ניגוד שדווקה החיות הן לא מוסריות ואוכלות בשר בעצמן .

בעיקרון אני החלטתי לעבור לטבעונות ,  
ורק רציתי לתת תשובה לטענה שהועלתה בפני ע"י אנשים אוכלי בשר שכביכול יש ניגוד בעניין המוסריות .

לצפיה ב-'אני לא חושב שזו האידיאולגיה של הטבעונות'
אני לא חושב שזו האידיאולגיה של הטבעונות
30/04/2017 | 17:43
2
53
אם לא היינו יכולים להתבסס על תזונה צמחית בלבד, לא היה שום דבר מוסרי בלהימנע מלאכול בעלי חיים. אם היה מישהו שחושב שזה לא מוסרי ומתעקש לאכול רק צמחים, הוא מן הסתם לא היה שורד בהינתן והיינו חיות קרנבוריות.
העניין הוא שאנחנו (ברובנו לפחות) כן יכולים להימנע מלאכול מזון מן החי ועדיין לשרוד ולשגשג על מזון צמחי בלבד. 
מציע לרדת מהתפיסה של חיות מוסריות ולא מוסריות
לצפיה ב-'המינוחים ברורים באינצקלופדיה'
המינוחים ברורים באינצקלופדיה
30/04/2017 | 18:39
1
56
המוסריות ואי פגיעה בבעלי החיים, אלה הבסיס עליהן מושתת אורח החיים הצמחוני .
הנה המקור הרשמי והמהימן הידוע להסבר בנושא : קישור
אין שום סיבה שלא יהיו חלופות לבשר , הרי רוב בעלי החיים שורדים על הצומח .
לצפיה ב-'המינוחים מתייחסים לבני אדם'
המינוחים מתייחסים לבני אדם
01/05/2017 | 01:29
48
לקרניבורים אין חלופות לבשר, לאומניבורים- תלוי בתנאים.
גם לבני אדם אומניבורים לא תמיד היו חלופות ויש עדיין מקומות בעולם שבהם אין להם חלופות ראויות. לנו, לעומת זאת, בעולם המפותח והמודרני, יש חלופות.
מוסר הוא לא ייחודי רק לאדם ואנחנו רואים סימנים של מוסר אצל קרובינו הפרימטים, אבל לחולדה שחיה על בשר ועל צמח אין שיקולים מוסריים. זה לא אמור להשפיע על השיקולים המוסריים שלנו
לצפיה ב-'שאלה לגבי הדרך הפרקטית לצמצום סבל של בע"ח'
שאלה לגבי הדרך הפרקטית לצמצום סבל של בע"ח
30/04/2017 | 18:50
1
71
יצא לי במקרה לראות עכשיו ב- Youtube הרצאה של זוכת כוכב נולד הטבעונית (ביחד עם עוד בחור) כנגד אכילת בשר. בהרצאה הם דיברו על הסבל הרב שגורמת תעשיית הבשר לבעלי חיים. הם סיפקו ראיות מזעזעות להתעללות שעוברים בע"ח בגידולם ובהריגתם, וגרסו שהדרך היחידה להפסיק את זה, היא לא ע"י תביעות משפטיות כנגד המגדלים והמשחטות, אלא רק אם כל עם ישראל יעברו לתפריט טבעוני, ויפה שעה אחת קודם. הם לא הסכימו לשקול שום פתרון אחר, פרט למעבר מיידי לתפריט טבעוני.

השאלה שלי היא, אם המטרה היא לצמצם את הסבל של בעלי החיים בצורה המהירה ביותר, האם הדרך החכמה ביותר להשיג מטרה זו, היא להגיד שפרט לתפריט טבעוני, אין מה לעשות?

הרי, בואו נהיה מציאותיים. מיליוני ישראלים גדלו מגיל אפס על מוצרי בשר, ביצים וחלב. מרביתם, לא יסכימו לאמץ תפריט טבעוני. מצד שני, אני מניח שלמרביתם כן כואב לראות את המחזות הקשים של התעללות שעוברים בעלי חיים בדרך לצלחת. אני בהחלט חושב שהרבה אנשים, גם אם לא מוכנים לעבור היום לתפריט טבעוני, בהחלט היו מוכנים לעשות יותר כדי לצמצם את הסבל של בעלי החיים, אם רק היו נותנים להם אלטרנטיבות. אבל ברגע שאותה זוכת כוכב נולד מכריזה כי פרט לתפריט טבעוני, אין שום פתרון אחר שימנע את מראות הזוועה שהיא מציגה במצגותיה, היא למעשה יורה לעצמה ברגל, כי זה לא נכון מה שהיא אומרת, גם אדם בתפריט לא טבעוני יכול לצמצם את סבל בעלי החיים, ואפילו באופן ניכר. 

אילו דברים למשל אפשר לעשות כדי לצמצם סבל בעלי חיים:
1. להתרגל לאכול בעלי חיים בעלי מערכת עצבים מפותחת פחות. ליונקים מערכת העצבים המפותחת ביותר, לאחר מכן תרנגולות, ולאחר מכן דגים. ככל שמערכת העצבים מפותחת פחות, כך היכולת לחוש סבל (לא כאב, סבל), פוחתת. זה הכלל, דרך אגב, שמיושם בניסויים בבעלי חיים - חובה לבצע את הניסוי בבעל החיים בעל מערכת העצבים הכי פחות מפותחת (כמובן שעדיין עונה על צרכי הניסוי).

2. להשתדל לאכול מוצרים אורגניים. בחוות גידול אורגניות, תרנגולות מקבלות תנאי מחייה שונים באופן קיצוני מאשר הכלובים הנוראיים של הגידול הרגיל. אין צפיפות מטורפת, לא קוטמים להם את המקור, אין אנטיביוטיקה והורמוני גדילה, אין הליכה על רשתות אלא על אדמה. למעשה, בחוות גידול אורגניות, זוכת כוכב נולד לא היתה יכולה לצלם שום דבר שהיה מזעזע ברמה של הדברים שקורים בחוות הגידול הרגילות.

אז מה יוצא? שאם הציבור היה נחשף לאפשרויות שציינתי מעלה, והיה מתחיל ליישם אותן (שזה הרבה יותר קל ליישום, כשלב ראשון, מאשר תפריט טבעוני מלא), הסבל של בעלי החיים היה יורד באופן דראסטי. אבל באמירה שרק תפריט טבעוני יכול להוות פתרון סביר, זוכת כוכב נולד גוזרת על בעלי החיים המשך סבל, כי מרבית עם ישראל פשוט לא יעבור לטבעונות.

לצפיה ב-'אני בעד צמצום הדרגתי ובעד לעודד אנשים לעשות את זה'
אני בעד צמצום הדרגתי ובעד לעודד אנשים לעשות את זה
30/04/2017 | 19:52
58
אני חושבת כמוך שזו דרך ריאלית, שיתכן אפילו שתביא "את הגאולה" לבעלי החיים מהר יותר בסופו של דבר.
נראה לי שרוב הטבעונים לא חושבים ככה, אבל בטח יש דיעות לכאן ולכאן.

לצפיה ב-'חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר'
חוסר בברזל עקב אי אכילת בשר
26/04/2017 | 10:10
3
64
רציתי לדעת אילו תחליפים ומה רמת היעילות שלהם, קיימים להחלפת בשר בקר לצורך קבלת ברזל?
תודה!
לצפיה ב-'אני רק יודעת שבזרעי צ'יה ובאדממה יש המון ברזל...'
אני רק יודעת שבזרעי צ'יה ובאדממה יש המון ברזל...
27/04/2017 | 00:22
58
זרעי צ'יה אפשר להוסיף לסלטים וליוגורטים וכמעט לכל דבר.
לצפיה ב-'בקטניות יותר מהכל'
בקטניות יותר מהכל
27/04/2017 | 00:30
1
83
קטניות הן המקור הטוב לברזל לטבעונים. גם עלים ירוקים הם לא רעים כמו הכרוביים והמצליבים למיניהם.
כמה חוקים שחשוב לשמור-
לאכול ויטמין c ביחד עם הארוחה (פלפל אדום זה אחלה מקור). להבדיל מהברזל שבבשר, ברזל בצומח זקוק לחומר מחזר בשביל הספיגה שלו וויטמין C ישמש כחומר הזה
להרחיק קפה ותה (כולל תה צמחים) מהארוחה (שעה-שעתיים)
לצפיה ב-''
28/04/2017 | 08:25
46
יכולה גם להגיד מניסיון שאחרי שהגברתי את צריכת הקטניות (ע"י הוספה של חביתות עדשים, קציצות עדשים וכד' לתפריט) הברזל שלי עלה בצורה משמעותית מבלי לקחת עוד תוספים.
לצפיה ב-'נעליים טבעוניות?'
נעליים טבעוניות?
26/04/2017 | 20:16
2
72
אני ממש ממש צריכה נעליי קיץ כמו של בירקנשטוק שלא יהיו עשויות עור או גומי (פשוט כי אי אפשר באמת ללכת עם גומי בקיץ). עדיף באיזור אשדוד והסביבה. אשמח לעזרה! 
לצפיה ב-'בחנויות זולות ובשווקים'
בחנויות זולות ובשווקים
02/05/2017 | 18:44
1
40
יש שוק באשדוד בימי רביעי, כדאי לעשות סיבוב בין הדוכנים ולפעמים יש שם מוכרי נעליים שמוכרים נעליים מחומרים סינטטיים. גם באזורים שבהם יש חנויות נעליים זולות אפשר למצוא תחליפים דומים.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
02/05/2017 | 23:51
2
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:03
12
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'שינוי מתכון שמצאתי'
שינוי מתכון שמצאתי
24/04/2017 | 17:00
4
102
מצאתי מתכון ממש נחמד לפשטידת ברוקולי ואני רוצה לשנות את המרכיבים כי הם לא טבעוניים
אשמח לעזרה, אילו רכיבים טבעוניים הייתם שמים במקום-

500 גר' ברוקולי
 1 תפוח אדמה בינוני
 1 גזר
 2 ביצים
 4 חלבוני ביצה
 300 גרם גבינה בולגרית 5%
 150 גר' גבינה צהובה לייט 9%
 1/4 כפית מלח
 קורט פלפל שחור גרוס
 1 כפית שמן קנולה

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'מתכון שאינו ראוי לטבעון. עדיף למצוא מתכון טבעוני מראש. '
מתכון שאינו ראוי לטבעון. עדיף למצוא מתכון טבעוני מראש.
24/04/2017 | 20:11
20
לצפיה ב-'התמונה בקישור שנתת איננה של המתכון שמתחתיה'
התמונה בקישור שנתת איננה של המתכון שמתחתיה
25/04/2017 | 17:47
42
בתמונה רואים קיש עם בצק ועם משהו שנראה כמו טונה, ואילו במתכון אין בצק ויש בו גזר, שאינו מופיע בתמונה. 

אי אפשר להפוך את המתכון לטבעוני בגלל שיש בו הרבה ביצים וגבינה, חומרים שאין להם תחליף מוצלח מבחינה קולינרית.

ההמלצה שלי היא לחפש בגוגל "פשטידת ברוקולי טבעונית" ולנסות. לא ניסיתי בעצמי, אבל יש הרבה בלוגרים טבעונים מוכשרים ולדעתי אפשר למצוא מתכון מוצלח.

לצפיה ב-'לא נכנסתי לקישור - יש מתכון של רעות מ"תיאבון בריא"'
לא נכנסתי לקישור - יש מתכון של רעות מ"תיאבון בריא"
26/04/2017 | 08:33
1
43
לפשטידת ברוקולי - הנה הקישור
ובכלל, יש שם שפע של מתכונים טבעוניים עם אפשרות חיפוש מעולה
לצפיה ב-'אפשר לדעתך להחליף את הקמח בקמח חומוס?'
אפשר לדעתך להחליף את הקמח בקמח חומוס?
27/04/2017 | 05:35
6
לצפיה ב-'מיהו טבעוני? סרטון למחשבה '
מיהו טבעוני? סרטון למחשבה
25/04/2017 | 04:32
1
57
לצפיה ב-'תודה. כדאי לצרף את התקציר הכתוב של הסרטון. אני מצרפו.'
תודה. כדאי לצרף את התקציר הכתוב של הסרטון. אני מצרפו.
25/04/2017 | 15:06
51
Donald Watson invented veganism. Six years later he was driven out of the Vegan Society he founded -- for being the wrong kind of vegan.

The term veganism was coined in 1944, and it was started for reasons of animal compassion, with health as a strong second. In addition to eating a vegan diet, vegans were always encouraged to try to avoid all animal products like for clothing, etc., but it was left to the vegan to decide how far they could go. But people calling themself vegan have always wished to try to minimize animal products for clothing and other products, etc, not just for food, just like ethical vegetarians had done in England for a hundred years before veganism. If you simply eat a vegan diet, you are vegan according to the original definition from Watson. Animal rights activists took over the Vegan Society six years after Watson invented the word, kicked him out for not being a proper vegan, and turned it into a strident, angry, judgmental animal rights organization, and drove most of the members away as a result, nearly bankrupting the org. The history of the org since then has been infighting and even fist fights because the animal rights people have no idea how to sell veganism to the greater world, and so the vegan society is largely a failure and many people view vegans as judgmental holier-than-thou ineffective a-holes -- an unfortunately largely accurate view - just ask PewDiePie. BUT -- you can choose to be a Watson Vegan and be accepting and friendly to others, non-judgmental and encouraging, in other words be a nice person and take your ego out and live an example that inspires rather than lectures other. If not eating animals solves 90% of the problem of animal exploitation, that was enough for Watson to consider you a vegan doing good in the world.

לצפיה ב-'מרגרינה-וילי פוד'
מרגרינה-וילי פוד
22/04/2017 | 12:49
4
75
אני לא בטוחה לגבי המרגרינה הזו האם המרגרינה טבעונית?
לצפיה ב-'אני לא רואה שם חשוד לא טבעוני'
אני לא רואה שם חשוד לא טבעוני
23/04/2017 | 04:24
1
62
אבל אין לי מושג מה זה ״חומר טעם חמאה טבעי״. מן הסתם, סביר שלא מדובר במשהו חלבי כי זה מה שמנסים לעשות ולחסוך במרגרינה.

בריאות לא תקבל מהדבר הזה, אבל אני חושב שזה טבעוני
לצפיה ב-'עדיין רב הנסתר על הגלוי. סימן השאלה קיים.'
עדיין רב הנסתר על הגלוי. סימן השאלה קיים.
23/04/2017 | 04:48
47
מצאתי בהתייחסות למוצר אחר את הפירוט הבא:
=ציטוט=
חומר טעם חמאה טבעי (מי גבינה אנזים חלבון חמאה, מלטודקסטרין, מלח, חמאה מאודה, גומי גואר, צבעי מאכל טבעיים, אנאטו E160D, כורכום E100),
=סוף ציטוט=

לא יודע אם זה נכון גם למוצר שלגביו הועלתה כאן שאלה, אבל השאלה קיימת.
לצפיה ב-'האם מופיעה על האריזה אזהרת אלרגנים? צריכה להיות....'
האם מופיעה על האריזה אזהרת אלרגנים? צריכה להיות....
23/04/2017 | 12:02
1
35
ושם צריך להיות כתוב אם יש במוצר חלב
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש אזהרת אלרגנים '
לא נראה לי שיש אזהרת אלרגנים
23/04/2017 | 12:43
32
אבל כתוב שזה כשר פרווה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום