לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ריפוי בעיסוק

ברוכים הבאים לפורום ריפוי בעיסוק.הפורום נמצא כאן על מנת לשמש בית לאוכלוסית המרפאים בעיסוק. כאן המקום לשאול שאלות, לחלוק חוויות ולשתף בהתלבטויות.כאן המקום לייצר רעיונות, לצחוק ולקשקש על דברים של מה בכך. אני שמחה על כל מידע אקדמי שמי מכם יביא אל הפורום, אבל לא אנסה אפילו להתחיל לבדוק האם מדובר במחקר מגובה היטב. קחו זאת בחשבון וכשאתם מצטטים, צטטו במדוייק עם מראי מקום.קחו בחשבון שהפורום הוא פורום ציבורי ובהיותו כזה, מגיעים אליו גם הורים מודאגים לשאול שאלות, נא להתיחס אליהם בסבלנות גם כשאותה השאלה נשאלת בפעם האלף. הפורום לא מיועד ולא מסוגל לעזור בהכנת שיעורי הבית של סטודנטים. סטודנטים, אם אתם מחפשים תשובות בפורום, אנא קחו בחשבון שאנחנו כאן בזמננו הפנוי ולא בעיצומו של מחקר אקדמי, התשובות שאנחנו נותנים הן יותר מהשטח ומהניסיון שלנו מאשר מהספרים. כל מבקשי התשובות: אנא פנו בנימוס וחכו בסבלנות. לא תמיד יש לנו זמן לענות. לא תמיד יש לנו מספיק ידע כדי לענות.אני מקווה שכל הנכנסים לפורום ירגישו מספיק בנוח על מנת לשאול ולענות, גדולתו של הפורום היא בהיותו אכסניה לכל רובד של דעה או נסיון. הודעות של חיפוש עבודה, חיפוש קרובים, הצעות ופרסומים, נא לכתוב בלוחות המודעות כי הן ימחקו מדף הפורום. כמו כן ימחקו הודעות בעלות אופי פוגעני. יעל

אודות הפורום ריפוי בעיסוק

ברוכים הבאים לפורום ריפוי בעיסוק.הפורום נמצא כאן על מנת לשמש בית לאוכלוסית המרפאים בעיסוק. כאן המקום לשאול שאלות, לחלוק חוויות ולשתף בהתלבטויות.כאן המקום לייצר רעיונות, לצחוק ולקשקש על דברים של מה בכך. אני שמחה על כל מידע אקדמי שמי מכם יביא אל הפורום, אבל לא אנסה אפילו להתחיל לבדוק האם מדובר במחקר מגובה היטב. קחו זאת בחשבון וכשאתם מצטטים, צטטו במדוייק עם מראי מקום.קחו בחשבון שהפורום הוא פורום ציבורי ובהיותו כזה, מגיעים אליו גם הורים מודאגים לשאול שאלות, נא להתיחס אליהם בסבלנות גם כשאותה השאלה נשאלת בפעם האלף. הפורום לא מיועד ולא מסוגל לעזור בהכנת שיעורי הבית של סטודנטים. סטודנטים, אם אתם מחפשים תשובות בפורום, אנא קחו בחשבון שאנחנו כאן בזמננו הפנוי ולא בעיצומו של מחקר אקדמי, התשובות שאנחנו נותנים הן יותר מהשטח ומהניסיון שלנו מאשר מהספרים. כל מבקשי התשובות: אנא פנו בנימוס וחכו בסבלנות. לא תמיד יש לנו זמן לענות. לא תמיד יש לנו מספיק ידע כדי לענות.אני מקווה שכל הנכנסים לפורום ירגישו מספיק בנוח על מנת לשאול ולענות, גדולתו של הפורום היא בהיותו אכסניה לכל רובד של דעה או נסיון. הודעות של חיפוש עבודה, חיפוש קרובים, הצעות ופרסומים, נא לכתוב בלוחות המודעות כי הן ימחקו מדף הפורום. כמו כן ימחקו הודעות בעלות אופי פוגעני. יעל
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום

המידע בפורום זה פתוח לדעות וגישות רבות ומהווה יעוץ ראשוני בלבד. המידע אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי הנוגע בשאלות נקודתיות.

מודעות דרושים ומודעות לחיפוש עבודה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. 
מודעות כאלה או מודעות בעלות אופי פרסומי יימחקו ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לאישור טיפולים קרוב לגיל 9'
שאלה בנוגע לאישור טיפולים קרוב לגיל 9
15/10/2015 | 12:57
84
אם מאשרים טיפולים לילדה מעט לפני גיל 9, האם היא תוכל לקבל טיפול במימון קופת חולים גם לאחר יום ההולדת התשיעי?
לצפיה ב-'לימודים'
לימודים
13/10/2015 | 22:15
131
שלום אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים אבל אשמח מאוד לעזרה ממי שבאמת מבין בנושא..

אני מאוד רוצה ללמוד ריפוי בעיסוק.. העניין הוא שהמקצוע נלמד במספר מוסדות לימוד בארץ ותנאי הקבלה מאוד קשים.. ניסיתי לעשות פסיכומטרי ולצערי לא הצלחתי להוציא ציון מספיק... האם יש דרך אחרת שאוכל להתקבל ללימודים? למשל מכינות? או לעשות תואר אחר ואז הסבה? או אולי אתם מכירים מקומות או דרכים שיעזרו לי להתקבל??
לצפיה ב-'מתקנים אקטיביים לבעלי צרכים מיוחדים'
מתקנים אקטיביים לבעלי צרכים מיוחדים
01/10/2012 | 11:11
480
שמי עמרי בן ארצי ואני מעצב מוצר. בשנתיים האחרונות פיתחתי ועיצבתי בסיוע מרפאה בעיסוק ואנשי מקצוע שונים מספר מתקנים אקטיביים הפונים למגוון צרכים ויחד יוצרים סביבה רעננה ומעניינת הן לנזקק עצמו , הן למרפא וכמובן לסביבה כולה שהופכת לפעילה ומעניינת._המתקנים מיועדים בשלב זה למוסד ולסביבה המשקמת) הייתי שמח לחשוף את האובייקטים וכמובן אשמח לסייע לכל המעוניין בפיתוח מתקנים.
עמרי
לצפיה ב-'דרוש/ה מרפא/ה בעיסוק'
דרוש/ה מרפא/ה בעיסוק
19/09/2012 | 13:45
1132

למרכז שיקום באזור המרכז דרוש/ה מרפא/ה בעיסוק.עבודה בצוות מנוסה ומקצועי.  פניות של מועמדים/ות עם רקע בטיפול במבוגרים לטל' :0522-563823

לצפיה ב-'ראיון קבלה בריפוי בעיסוק'
ראיון קבלה בריפוי בעיסוק
16/04/2012 | 14:43
1333
שלום רב
יש לי ראיון בחוג ריפוי העיסוק באוניברסיטת תל אביב
מה ישאלו אותי? ואיך שלב הראיון? מה עלי לעשות כדי להצליח בו??

תודה לכם
לצפיה ב-'ראיון קבלה לריפוי בעיסוק-אוניברסיטת תל אביב'
ראיון קבלה לריפוי בעיסוק-אוניברסיטת תל אביב
12/04/2012 | 12:14
1965
שלום רב
אני מועמדת ללימודי ריפוי בעיסוק וקבלתי מותנת בראיון רוצה לברר על מה מדובר בראיון ואיך מתנהל כפי שנמסר לי מהאוניברסיטה שהראיון מורכב משלושה חלקים

המשך יום מקסים
לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2009 | 14:39
1076
נוכח רמת הפעילות הנמוכה והעובדה שלא הצלחנו לאתר מנהל/ת חדש/ה לפורום, החלטנו לסגור את הפורום בשלב הזה.
אנו מקווים כי בעתיד הקרוב ימצא מנהל חדש ומתאים ונוכל לפתוח את הפורום מחדש.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-'מכון פרטי בתחום התפתחות הילד'
מכון פרטי בתחום התפתחות הילד
12/05/2009 | 09:08
3
1072
אני מרפאה בעיסוק בתחילת דרכי וקיבלתי הצעת עבודה במכון שעוסק בתחומים של לקויות למידה, מוכנות לכיתה א' וכיו"ב.
במכון אין עדיין שירותי ריפוי בעיסוק, הציוד עוד צריך להירכש והידע שלי עוד צריך להצטבר.
שאלתי היא היכן וממי ניתן לקבל הדרכה בנושאים הללו, ומה הסטנדרטים המקובלים מבחינת כמות הדרכה ומחיר?
(אני מאזור ראשל"צ)
כמו כן, מהו השכר המקובל במכונים כאלה, בהנחה שאני (א) בתחילת הדרך (ב) עובדת שם כעצמאית (ללא הוצאות של המקום כמו שכירות וציוד, אך עלות ההדרכה חלה עלי)?
תודה
לצפיה ב-'אז ככה-'
אז ככה-
12/05/2009 | 23:51
2
700
כמודרכת לשעבר וכמדריכה בהווה אני כותבת לך את הדברים הבאים:
1. היכן ניתן לקבל הדרכה?- מכל מרפאה בעיסוק שתחום התמחותה הוא התחומים שציינת. היא צריכה כמובן לעבוד מספיק שנים, ולהיות עם הרבה ידע ונסיון על-מנת להדריך.
את יכולה לבקש שיכתבו לך במסרים על המלצות למדריכות.
2. לגבי המחיר- כמו מחיר של טיפול פרטי- זה משתנה מאוד מאחת לאחת. כל אחת והשיקולים שלה בקביעת המחיר. השוק הוא דיי פתוח.
3. לגבי סטנדרטים מקובלים מבחינת כמות ההדרכה- לא נראה לי שיש כאלו (אלא אם כן זה כתוב איפשהו בחוק החדש, ואני לא יודעת על זה). לדעתי, זה תלוי בעיקר בך, בצורך שלך, במוטיבציה שלך, בנאמנות שלך למטופלייך ולמוסר העבודה שלך. אני יכולה לאמר לך שכבעלת סטנדרטים מאוד גבוהים בכל מה שציינתי וכחרשנית בלתי נלאית, רכשתי הדרכה באופן פרטי בשנתיים הראשונות לעבודתי- בשנה הראשונה כל שבוע פגישה של שעה וחצי, ובשנה השנייה- הורדתי את המינון לפעם בשבועיים- שלושה. וזה עוד כשקיבלתי בנוסף (ואני מדגישה- בנוסף)- הדרכה חינם מאמא שלי שהיא מרפאה בעיסוק, ומסכנה- לפני הארוחות ביום שישי הייתי באה עם התיקים של המטופלים, ויושבת איתה...פשוט עבדתי בניצן, ולא היתה שם בכלל הדרכה, והייתי המרפאה בעיסוק היחידה במקום, ובאמת הצורך שלי לקבל הדרכה היה מאוד חזק. אמרה לי בזמנו המנהלת שם שקיבלה אותי לעבודה, שאין ברירה, וחייבים להשקיע, אבל בסוף זה משתלם. ואכן, עברו מאז 10 שנים, וללא ספק, אני יכולה לאמר לך שההשקעה החזירה עצמה.
4. לגבי שכר במכונים הפרטיים- לצערי, אני לא מספיק בקיאה בזה כדי לענות לך. מקווה שבנות אחרות יסייעו בעניין זה.
בהצלחה!
שירה.

לצפיה ב-'קודם כל תודה על התשובה.'
קודם כל תודה על התשובה.
13/05/2009 | 22:24
1
352
עניין המחירים עוד חסר לי, גם של ההדרכה וגם של השכר, כי אין לי אפילו מחיר התחלתי שאליו אני יכולה להתייחס.
שאלה נוספת שעד עכשיו היתה לי תשובה די ברורה לגביה, ואני מעלה אותה דווקא כי ציינת שבשנתיים הראשונות לא היתה לך הדרכה בכלל, היא האם כדאי בכלל להתחיל במקום כזה. היום אני עובדת במקום נוסף, אבל מבחינת רקע בהתפתחות הילד אהיה כנה ואגיד שאני עוד בחיתולים, אם לא לפני, ככה שהיה לי די ברור שאני עוד לא במקום של להתחיל לבד. ומצד שני, כבר הבנתי שגם במקומות גדולים ומסודרים יותר אין תמיד הדרכה, ולעיתים גם אם יש צוות רב מקצועי או מרפאות בעיסוק נוספות אז אין באמת עבודת צוות, וכמובן שזו שאלה אינדיבידואלית שפונה לאמות המוסר האישיות. אבל אולי דווקא אפשר לשמוע את דעתן של מרפאות בעיסוק ותיקות, שהיו בשלב הזה, והתחילו באופן עצמאי.
לצפיה ב-'באשר למחירי ההדרכה-'
באשר למחירי ההדרכה-
13/05/2009 | 23:32
461
אני אענה לך על זה במסר.
באשר לתהייתך- זה אכן באמת מאוד אינדיבידואלי. אני הרגשתי מספיק בנוח לעבוד במקום ללא הדרכה וללא עבודת צוות, בגלל שידעתי שעומדים מאחורי מספר אנשי מקצוע מאוד רציניים וותיקים- המדריכה, אמא שלי, אבא שלי (שהוא נוירופסיכולוג) וחברה קרובה של אימי, שהיא מאבחנת דידקטית ומומחית ללקויות למידה. כך שהייתי בטוחה שבזכות הרבה תמיכה והדרכה, אני אתפקד היטב.
ואגב, אני יכולה לספר לך שבמהלך שנות העבודה במסגרות השונות, היכרתי הרבה אנשי מקצוע, ביניהם קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק נוספות, מורות להוראה מתקנת, פסיכולוגים התפתחותיים וחינוכיים, תרפיסטיות במוסיקה ובאומנות ולמרבית הפליאה, חברתי הטובה מהתיכון היא פיזיותרפיסטית התפתחותית. כך שמבחינת התייעצויות וקשר עם אנשי מקצוע נוספים- יש לי את זה כל הזמן, למרות שהתחלתי במקום דיי מבודד וגם כיום אני עובדת בקליניקה פרטית, אבל כל הזמן נמצאת עם אנשי המקצוע השונים, ממש על בסיס יום-יומי, ואף משתתפת בקבוצת למידה/תמיכה שבה משתתפות נשות מקצוע ממקצועות טיפוליים שונים, שהייתי בין היוזמות להקמתה.
כך שבסופו של דבר זה ממש תלוי אישיות וכוחות ומה שנראה לך שמתאים לך.
לצפיה ב-'דרוש/ה מאמן/ת עזרי ראייה למגדל אור '
דרוש/ה מאמן/ת עזרי ראייה למגדל אור
13/05/2009 | 16:08
99
למכון לשיקום ראייה ירודה דרוש/ה מאמן/ת עזרי ראייה בעבודה מעניינת ומאתגרת לאנשים כבדי ראייה באזור הצפון. עדיפות תינתן לבעלי ניסיון בעבודה עם כבדי ראייה ולבעלי השכלה מתחום ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה.
המעוניינים ישלחו קורות חיים ל: דוא"ל:shlomo@migdalor.org.il או פקס: 077-7721303
או טלפון 050-9610500

לצפיה ב-'מחפשת מרפאה בעיסוק טובה בפ"ת'
מחפשת מרפאה בעיסוק טובה בפ"ת
13/05/2009 | 14:22
321
?מישהו יודע?
לצפיה ב-'מחפשת חנות מומלצת לקניית משחקים'
מחפשת חנות מומלצת לקניית משחקים
13/05/2009 | 10:20
222
שלום . האם מישהי מכירה חנות שווה לקניית משחקי קופסה? הכוונה שיש מבחר וגם מחיר טוב..
בתל אביב, בני ברק, או באזור בנימינה.אני מתחילה לעבוד באופן פרטי וזקוקה לציוד משלי.
תודה!
לצפיה ב-'קורס בדיקות תוכנה לאנשים מהספקטרום האוטיסטי'
קורס בדיקות תוכנה לאנשים מהספקטרום האוטיסטי
13/05/2009 | 10:08
129
בימים אלו אנו נערכים לפתיחת מחזור שלישי של הכשרה לאנשים מהספקטרום האוטיסטי (כולל אנשים עם תסמונת אספרגר) בבדיקות תוכנה

תנאי קבלה לקורס:

השכלה תיכונית ומעלה
הכשרה פורמאלית או הכרות טובה בנושא המחשבים
אנגלית ברמה טובה
חשיבה לוגית

המתקבלים יעברו הכשרה בבדיקות תוכנה והמצטיינים ישולבו בעבודה בחברות מובילות

קורות חיים ניתן להעביר לאסתר צבר

טל: 052-6755124
פקס: 03-5355097
מייל:  hr@aqa.co.il
לצפיה ב-'מעוניינים בציוד לחדר ריפוי בעיסוק'
מעוניינים בציוד לחדר ריפוי בעיסוק
12/05/2009 | 22:08
256
מעונינים לרכוש ציוד יד שנייה לחדר ריפוי בעיסוק בתחום התפתחות הילד. 077-2160080
לצפיה ב-'ללמוד על אוטזם'
ללמוד על אוטזם
12/05/2009 | 11:46
1
324
שלום, אני חדשה במקצוע, לאחרונה התחלתי להתעניין בנושא הטיפול בילדים אוטסאים. איך אני יכולה ללמוד יותר על הנושא, האם יש קורסים באונבירסטאות
לצפיה ב-'ללמוד על אוטיזם'
ללמוד על אוטיזם
12/05/2009 | 20:58
283
ישנם קורסים והרצאות מטעם אלו"ט. ממליצה לך לפנות ל בית לורן שם תוכלי לקבל פרטים. בנוסף בעבר היה קורס במסגרת לימודי ההמשך באוניברסיטת תל אביב בנושא אוטיזם- תוכלי לברר שם האם עדיין מתקיים הקורס.
בהצלחה
קרן
לצפיה ב-'ריפוי בעיסוק ילדים לranior1'
ריפוי בעיסוק ילדים לranior1
12/05/2009 | 15:29
396
אוכל לעזור במעלה אדומים 0504131056
לצפיה ב-'קבוצות מוכנות לכיתה א''
קבוצות מוכנות לכיתה א'
10/05/2009 | 19:51
2
507
שלום לכולן
האם למישהי ידוע מהו התעריף המקובל למרפאה בעיסוק למכון פרטי או מרכז קהילתי - מתנ"ס ?

כמה ילדים עדיף שיהיו בכל קבוצה?במקרה שאני מלווה את הקבוצה לבד או בליווי מטפלת נוספת?
לצפיה ב-'תעריף'
תעריף
11/05/2009 | 09:45
481
לקבוצה יכול לנוע בין הסכם שנאמר חצי מכמות הילדים ששילמו- התשלום עובר אלייך וחצי למקום בו נערכת הקבוצה, או לפי שעת עבודה רגילה, או לפי 200+ ש"ח לשעה. אין קווים ברורים ועלייך להיות אסרטיבית מספיק עם מה שחשבת כתשלום, וגם מול ההיצע של מקום העבודה.
לגבי גודל הקבוצה- יכול לנוע בין 5 ילדים אם את לבד, ל 10 עם עוד מרב"ע בדרך כלל. שוב - הדברים גמישים כי לכל אחד מאיתנו יש היכולות שלו...
בהצלחה,
שרון
לצפיה ב-'כדאי גם לקחת בחשבון'
כדאי גם לקחת בחשבון
12/05/2009 | 15:03
280
את גודל החדר, והאם הורים באים עם הילדים. זה לדעתי מומלץ מאוד, אבל תופס מקום...
לצפיה ב-'תעודת הוראה'
תעודת הוראה
11/05/2009 | 18:09
3
524
האם יש קורס ללימודי תעודת הוראה במיוחד לפרא רפואי?
או שפשוט מדובר על הקורס הרגיל?
לצפיה ב-'יש קורס מיוחד'
יש קורס מיוחד
11/05/2009 | 19:57
2
305
לצפיה ב-'את יודעת קצת יותר פרטים'
את יודעת קצת יותר פרטים
11/05/2009 | 22:07
1
249
כמו לדוגמא, איך נקרא?
מה משך הקורס
היכן ניתן לעשותו (באיזור חיפה)
וכד'
לצפיה ב-'לדעתי לא מדובר בתעודת הוראה'
לדעתי לא מדובר בתעודת הוראה
12/05/2009 | 15:00
262
אלא ב"קורס התאמה להוראה למטפלים פרארפואיים". תבדקי באינטרנט לגבי האיזור שלך. אני יודעת שיש במרכז במכללת לוינסקי ובירושליים במכללת דוד ילין. אני חושבת שמדובר בחצי יום (אחהצ - ערב) פעם בשבוע למשך שנה, ויש על זה סיבסוד אם את עובדת במשרד החינוך
לצפיה ב-'יש כאן מישהי שלמדה או לומדת באונ' ת"א?'
יש כאן מישהי שלמדה או לומדת באונ' ת"א?
11/05/2009 | 16:04
4
431
שלום... אני מעוניינת להתחיל ללמוד ריפוי בעיסוק בתא..
בהרשמה נאמר שאני צריכה לעבור קורס קיץ בכימיה ובפיזיקה..
מה זה אומר? זהו תנאי קבלה אחרי שאר הדברים...
יש אפשרות להיכשל בקורס הזה?
איזה חומר הוא כולל?
יש כאן מישהי שעברה אותו כבר?

אשמח לשמוע פרטים בנושא...

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/05/2009 | 18:57
3
394
הקורסים הללו הם חובה, אלא אם כן עשית בגרות בכימיה או בפיזיקה ואז יש לך פתור ממה שעשית.
אני לא מכירה מישהי שנכשלה בהם, המטרה היא להקנות ידע בסיסי לקראת הקורסים בתואר.
לדעתי אין צורך בחומר נוסף לחומר הנלמד בקורסים.
אין לך מה לחשוש מהקורסים הללו, את יכולה להיות רגועה...
בהצלחה!
לצפיה ב-'כימיה ופיזיקה בת"א'
כימיה ופיזיקה בת"א
11/05/2009 | 19:12
2
298
יש אפשרות להשיג את החומר של הקורסים מאיזשהו מקום? כדי שנראה במה מדובר? כי זה לא מפורסם באתר האוניברסיטה..
לצפיה ב-'את יכולה גם לשאול'
את יכולה גם לשאול
11/05/2009 | 19:56
237
בפורום סטודנטים מי עשה מכינה ובמה הדברים אמורים.

לצפיה ב-'למיטב זכרוני'
למיטב זכרוני
12/05/2009 | 14:56
223
מדובר בחומר בסיסי. אני זוכרת בפרוש שהופתעתי. חשבתי שזה יהיה משהו מסובך, כנראה כמוך, אך בסוף כולם עברו את המבחן בקלות. חוץ מזה שלדעתי אין שום משמעות לציון הזה בסיום התואר.
לצפיה ב-'תואר שני בריפוי בעיסוק'
תואר שני בריפוי בעיסוק
10/05/2009 | 19:59
1
359
שלום לכולן
האם זה נכון שבאוניברסיטת תל אביב קיימת מגבלה של סיום לימודי תואר שני בפרק זמן של שנתיים?
במלים אחרות לא קיימת אפשרות לפרוס את הלימודים או ללמוד בהיקף של חצי תוכנית
לצפיה ב-'אני רשומה לתואר שני שם.....'
אני רשומה לתואר שני שם.....
10/05/2009 | 23:41
294
לא שבררתי את הנושא אבל גם לא זכור לי שזה היה חלק מהתנאים.....   אין לי מושג אבל הכי בטוח יהיה לברר מולם ישירות (אם אני זוכרת נכון חני היא המזכירה שמטפלת בנושא תואר שני). ככה התשובה תהיה הכי בטוחה....
לצפיה ב-'חדש: בית ספר כפרי לחינוך מיוחד המתמקד בהכנה'
חדש: בית ספר כפרי לחינוך מיוחד המתמקד בהכנה
10/05/2009 | 17:40
88
חדש: בית ספר כפרי לחינוך מיוחד המתמקד בהכנה לחיים ובשילוב התלמידים בבית ספר רגיל

בימים אלו נפתחת ההרשמה לבית ספר חדשני וייחודי לחינוך מיוחד, בית ספר בטב"ע (בדרך טבעית בלמידה עצמאית) (ע"ר), שם דגש על הכשרת התלמידים  לחיים עצמאיים  תוך תגבור לימודי הטבע\ החברה והאומניות.
מטרת העל של בית הספר, היא הבאתם של התלמידים לתיפקוד מיטבי הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית, ולשם כך, יופעלו תכניות לימודים ייחודיות, הנשענות על תכניות הלימודים של החינוך הרגיל, מבוססות סטנדרטים, ומותאמות לחינוך המיוחד.

בית הספר אשר ממוקם בסביבה פסטורלית - כפרית בין שדות ירק וגינות במושב בית עובד בתחום המועצה האיזורית גן- רווה (סמוך לראשון לציון) הינו פרי יוזמה של בני הזוג מירה ובני דה-קלו, שהם עצמם הורים לילדה עם לקויות  למידה. בני הזוג החליטו להקים את בית הספר (עמותה ללא מטרות רווח) מתוך הבנה של צרכי התלמידים וההורים והיעדר מסגרות התואמות את צרכיהם וציפיותיהם.
בית הספר יפעל תחת פיקוח משרד החינוך.

אוכלוסיית היעד של בית הספר הינה תלמידים המאובחנים כבעלי לקויות למידה ברמת משכל הקרובה לנורמה. בשלב הראשון יופעלו כיתות א-ח ובשלב השני יופעלו גם כיתות ט'- יד' (גיל 21)

מקום נכבד בהגשמת המטרה, יקבל שילוב התלמידים ליקויי הלמידה בבית הספר הרגיל "גן רווה" הממוקם בסמוך לבית ספר "בטב"ע".
בבית הספר רואים חשיבות עליונה בשילוב התלמידים בחברה הרגילה כמנוף להתפתחותם החברתית,  כמקור ליצירת חברה משולבת ומקבלת, וכמצע נוח להתפתחות קוגנטיבית תקינה ככל האפשר.
קירבתם של ילדי החינוך המיוחד לחברה הרגילה, מאפשרת להם חיקוי  נורמות התנהגות תקינות, ואפשרויות חברתיות  נרחבות. האפשרות ללמוד בכיתה רגילה , בתיווך מורת השילוב, תאפשר תחושת שוויון ומסוגלות בקרב התלמידים ליקויי הלמידה, ותיצור שפה משותפת בין שתי האוכלוסיות.

בסמוך לשני בתי הספר- גן רווה (רגיל) ובטב"ע (ללקויות למידה), מצוי כפר הנוער עיינות, הפותח שעריו בפני תלמידינו, ומאפשר אף הוא שימוש במתקניו לטובת טיפול מיטבי בילדים ליקויי הלמידה. היצע המקום גדול והוא מאפשר שימוש בפינת חי, חממות, גינות ירק, אולפן ההקלטות, מטבח טיפולי ועוד ועוד.

המודל הייחודי של בית הספר יעניק מצד אחד מסגרת תומכת של חינוך מיוחד ומצד שני ייהנו התלמידים משילוב בחברה הרגילה . צוות בית הספר יורכב מאנשי מקצוע מיומנים בכל התחומים, בעלי הכשרה  לחינוך מיוחד, ויכלול מורים, מטפלים פרא-רפואים, יועצים ומורות שילוב .
שיטת הלימוד מעודדת יצירת סביבה לימודית הכוללת עבודה מעשית בסביבה טבעית, וזאת לצורך המחשת הנלמד תוך שילוב של פעילות מהנה ומגוונות בכל תחומי הלמידה. בין השאר ייהנו התלמידים מגינת ירק שבה יעבדו, חממות, פינת חי גדולה, אולם תיאטרון, אולפן הקלטות מושלם, מטבח ללימוד בישול לתזונה, שעורי אומנויות, דרמה, מחול, הכנת מוצרים כגון סבונים ושיווקם, חדר מחשבים ועוד.

בית הספר יחל לפעול בשנת הלימודים תש"ע, ב-1 בספטמבר השנה. ההרשמה לבית הספר הינה לאחר קבלת זכאות מועדת השמה והפניית הרשות בה מתגורר התלמיד לשיבוץ התלמיד לבית ספר זה. התלמידים זכאים להסעות לבית הספר במרחק עד 35 ק"מ ממנו.

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר בית הספר בכתובת:www.bateva.org    (יצוין, כי האתר נמצא בפיתוח ובימים הקרובים יועלו אליו מידע נוסף)

לפרטים נוספים: מירה דה קלו mira@bateva.com 050-5605222

כתובות אינטרנט מצורפות:

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

רוצה לנהל את הפורום?
מוביל בתחום שלך ?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה