לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ריקודי עם
רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.
הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...
אז זהו - זה המקום!
אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.
...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).
"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.
השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.
מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".
איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:
1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.
2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.
3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.
ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!
במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.
 אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ריקודי עם

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.
הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...
אז זהו - זה המקום!
אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.
...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).
"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.
השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.
מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".
איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:
1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.
2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.
3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.
ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!
במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.
 אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום ריקודי עם לכל מי שריקודי עם ישראליים וריקודי עמים יקרים לליבם, וגם למי שרק רוצה לראות או לנסות 
כאן אפשר ללמוד איך מבצעים צעדה תימנית, איך מתחילים לרקוד ריקודי עם ולמה זה בכלל כדאי, לדבר על הרקדות, ריקודים, מרקידים, רוקדים, להקות וכמובן פסטיבל המחולות בכרמיאל 

כללי הפרסום בפורום: 
1. גולשים המחפשים בני/בנות זוג לריקודים מוזמנים לפרסם מודעה בלוחות המודעות של פורום זה 
2. ניתן לפרסם הרקדות: חדשות, חד-פעמיות, שינויים חד-פעמיים, הרקדות חדשות (למשך 6 שבועות) בלבד. פרסומים החורגים מכללים אלו ימחקו 
3. יש לשרשר את פרסומי ההרקדות לשרשור ההודעות 

עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים וכלל תכנים המוגנים עפ"י חוק אסור - הודעות כאלו תמחקנה 

אנא התייחסו אל גולשי הפורום בכבוד 

גלישה נעימה 
המשך >>

עיקרון השיתוף אינו חל על רוקדים
02/03/2016 | 23:54
103
לא מזמן ראיתי פלייר של טיול שמוציא אחד המרקידים.
להפתעתי המחיר לזוג רוקדים יהיה זול מהמחיר של מס \רוקדים בחדר
לדוגמא זוג ישלמו 800 ש"ח לראש,ואילו יחידים כ-4-5 רוקדים ישלמו קרוב 
ל-900 ש"ח יש למישהו מושג למה זה קורה ?
לכל המרקידים, זיכרו את כלל ההקלטה בקסטה
28/02/2016 | 13:03
4
179
הזכרון האנושי עובד כמו <font> </font>:ק  ס  ט  ה
אם הקלטת שיר על קסטה  -
השיר שהיה מוקלט קודם נמחק!

מרקיד:
אם לימדת בערב אחד ריקוד
( אמנם זו חזרה שנייה על ריקוד חדש  - אני מתייחס כאן למקרה אמיתי)
ואחרי רבע שעה אתה מואיל בטובך ללמד אותנו עוד ריקוד חדש
הפעם חדש לגמרי,
לא זו בלבד שעקרון הקסטה פועל,
ומה שלימדת קודם - את הריקוד הקודם  -  נמחק
אלא 
בניגוד לקסטה   -     ויותר גרוע מהקסטה  -
נוצר בלבול גם בריקוד מס' 2 של מה שרצית ללמד באותו ערב.

מסקנה: צריך לתת למוח פרק זמן מסויים, לעכל את הזכרון של ריקוד מס' 1
לפני שעוברים ללמד את ריקוד מס' 2.

מאיפה הבהילות ללמד, וללמד, וללמד?
מאין החיפזון?
והרי אמרו כבר שכנינו:
אל עג'לה מן א- שייטן
( החיפזון מהשטן)
"מכורים" ומשתמשים כבדים זקוקים לספק של "חומר טוב"
29/02/2016 | 12:37
3
86
אליק ידידי יש דברים בגו, הזקוקים להסברים והוכחות לפי דיני הראיות.
"בגו"  ==>  זֶה לֹא סְתָם,  יֵשׁ בַזֶּה מַשֵּׁהוּ, זה אמיתי.

"מכורים" ?  אדם קרוב אצל עצמו,  אני עצמי רוקד קבוע עם 3 בנות זוג ב- 3 הרקדות שונות באזור השפלה כל שבוע,   ובסופ"ש עם 'האישית' שלי  ריקודי שנות ה-60 ברחבי הארץ.  וזקוק לחומר כיפי ולשאנטי בהרקדות.    תגידו מכור ?  כנראה שכן !

"משתמשים כבדים" ?  אכן אליק שנינו משתמשים כבדים בפורום זה של תפוז, החוטאים בכתיבת מסרים  ובתגובות.

ספק של "חומר טוב" ?  אין ספק שהמרקיד דנן, בהרקדה דרומית לראשון לציון כהגדרת הפולני הטוב.  מספק  לנו מדי שבוע "חומר טוב" לכתיבתנו בפורום,  בגחמותיו בתעלוליו המפגרים והמוזרים, ובהעדפותיו להשמיע ולהרקיד את הריקודים שהוא  עצמו יצר, ובעיקר לטחון את השכל בסיפורים האישים שלו  כדבר העיקרי והחשוב בהרקדה.  שזהו סימן לכתובת ברורה על הקיר, שהגיע זמנה ודינה של הרקדה זו להסגר, במוקדם או מאוחר.  כהרגלו של האיש המאוהב בטירוף בעצמו ובמיקרופון,  מאז ומתמיד, מימים ימימה לפתוח ולסגור הרקדות.
ידידי רק דן,
29/02/2016 | 17:14
80
אתה ואני כמו נטושים באפלה
האפלה, זו אפלת הפורום
אתה ואני מעלים כאן נושא כאוב שהוא בנפש כולנו:
והוא:
ריבוי עצום של ריקודים חדשים.
והנה, לקול המחאה  שלנו
אין איש מצטרף,
עד שנוצרת הרגשה
כי אתה ואני הננו כשני חייזרים שהגיעו מכדור אחר
אין לנו את השיריון העבה שיש לכל הרוקדים האחרים.

אנו צופים בבעתה ברוקדים האחרים
שרק אומרים להם ריקוד חדש
הם שועטים אל עבר שולי האולם, מסתדרים בשורה אחת צפופה
ולומדים בשקיקה עוד צעד חילוף, עוד צעד תימני

לאחרונה, היוצרים מרגישים, כי הם חייבים להכניס אלמנט חדשני,
כדי שהריקוד ללא יהיה דומה לגמרי לכל 6000 קודמיו
וזה כמובן מעלה את מפלס ה"שמיח" בחוג
במקום לבכות על ההתעללות של היוצר  - שמחים...

אבל אני חוזר ומבקש מהמרקידים:
תלמדו אותנו ריקוד אחד לערב
אל תעמיסו על גבנו השחוח שני ריקודים חדשים בערב אחד!
אנשים רעים
02/03/2016 | 15:29
1
89
יש לכם כשרונות שניים לפחות
הכשרון הראשון אתם יודעים לכתוב ולתאר דברים באופן ברור ויפה ועל זה מגיע לכם כל הכבוד כי בלעדיכם הכתיבה בפורום הייתה כמה רמות למטה .
הכשרון השני הוא להרוס למרקיד ולנו הרוקדים חוג מצויין שנבנה בעמל רב ע"י המרקיד ובני משפחתו וחברים.
חברים הערה שלכם למרקיד בארבע עיניים תעשה את אותה עבודה.
אם נדמה לכם שלכבס את הכביסה בחוץ זאת  בקורת בונה אז גם אני אתן לכם עצה שבה תוכלו ליישם את כשרונכם הראשון.
לכו שניכם כתבו ספר ובו תתארו את כל התיסכולים שלכם וכדי שהביקורת שלי תיהיה בונה אקנה 2 ספרים ואתן אחד מהם למרקיד המשקיען שאני מעריך ואוהב
א ה ב ת י !
03/03/2016 | 00:27
31
חוק למניעת רעש
20/02/2016 | 19:15
5
642
האם ניתן לכפות על המרקידים לא לחרוג מרמת הרעש המותרת בחוק (85 דציבל) ?
רק דן, המומחה מס' אחת לרעשים בהרקדות, תגובתך מתבקשת.
20/02/2016 | 19:19
4
78
רון מניעת רעש תנסה בארגון הרוקדים www.harokdim.org
22/02/2016 | 22:21
3
75
עיקרי מטרות ארגון הרוקדים
סעיף מרכזי  במטרות הארגון כמפורט באתר הארגון:
פעילות לשיפור הנוחות ורווחת הרוקדים בהרקדות ובפסטיבלים בשיתוף עם המרקידים והרשויות בנושאים כגון: מיזוג אויר באולמות, עוצמת המוסיקה המושמעת, תנאים סביבתיים, ביטוח הרוקדים ועוד.

מדור רעש     מתוך מידע באתר הארגון.

עדכון פעילות בנושא עוצמת המוזיקה בהרקדות                 עדי חבד        6.8.11 .
.....בידינו סיכום ישיבה עם ראש אגף רעש וקרינה הכולל נכונות עקרונית לשיתוף פעולה – ואם לא די בכך בידינו מסמך של מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה אשר מכיר בבעיה ומציע דרכים לפתרון.      הבעיה עדיין לא נפתרה ואנו מצויים בעיצומו של תהליך. כמובן נדאג לעדכן על התפתחויות בעתיד הקרוב.....

תנו לרקוד בשקט                                             עדי חבד    8.9.11.
.....חברינו הרוקדים, מובטח לכם דבר אחד;   אנו לא נשקוט ולא ננוח עד שנמצה את כל ההליכים החוקיים והמשפטיים הקיימים בנושא זה במדינת ישראל – ויש לנו אורך נשימה של רצים למרחקים ארוכים......

רעש רעש רעש
24/02/2016 | 12:44
2
75
רון חוק הרעש עבר אבל אין רצון לעקוף אותו.
השבוע ביקרתי בבית קולנוע של סינמה סיטי, עוצמת השמע היתה חריגה לדעתי.
אתה יכול לצרף את החוק הזה לחוק למניעת עישון במקומות ציבוריים שאינו נאכף בצורה רצינית.
ככה זה ברפובליקה הנקראת מדינת ישראל
תלוי בראש העיר עני או עשיר אכיפת רעש בסוף זה יגיע
24/02/2016 | 23:58
1
72
עלייה דרסטית במספר הקנסות שנרשמו למפירי חוק העישון בבאר שבע
מנתונים שמפרסם אגף הפיקוח בעיריה עולה כי מספר הקנסות שנרשם במהלך שנת 2013 כמעט שולש ועלה ל־1,559. לשם השוואה, בשנת 2012 נרשמו בבאר שבע 611 קנסות בלבד על עישון במקומות ציבוריים. גובה הקנס למעשן המפר את החוק עומד על 1,000 שקל,  (כמיליון וחצי ₪).

עיריית תל אביב-יפו גבתה קנסות בגין הפרת חוק העישון                                      בסך כולל של 1.66 מיליון שקל בשנים   2007-2008  .   בשנים אלה חילקה עיריית תל-אביב יפו 1,156 דו"חות לאזרחים ובעלי עסק שעברו על החוק האוסר עישון במקומות ציבוריים                                                                                             

שמות של ברים בתל אביב שנגדם הוגשו כתבי אישום:
אשמורת    כתב אישום שני, נוסף על זה שהוגש בעבר .
באלה  בעקבות כתבי האישום שהוגשו נגד המקום, בעלי המקום החליטו לאסור עישון במקום. כיום המקום נקי מעישון .
הסילון     לא ברור אם הסניף באבן גבירול או בקינג ג'ורג'.
המעוז     שבינתיים בנו מרפסת לעישון, ובפנים לא מעשנים יותר .
הוייס.
הגילדה.
ועד הבית.
בר גיורא.
בוקובסקי.
מנדלימוס.
יהושע.
תל אביבה.
בובה מרה.
אלכוהום.
מועדון הבלוק.
מועדון תרבות   נסגר בהסדר טיעון - 7,500 ש"ח בפועל ועוד התחייבות בסך 15,000 ש"ח שלא לעבור את אותה עבירה במשך שנתיים .
אברקסס.
ברקפסט.     
המייט, דיזינגוף.

מעבר למחלקה הפלילית - פקחי עיריית ת"א, כמה שהם גוררים רגליים, בכל זאת מדי פעם מחלקים דו"חות לבעלי מקומות ולמעשנים.

תודה על העידכון רקדן
02/03/2016 | 23:50
27
נקווה שגם בתחום הרעש באולמות אירועים זה ייושם ממש נהיה בלתי נסבל לבלות באירועים כגון חתונות וכו'
משתפך או משתפן מה עדיף לרוקדים.
21/02/2016 | 19:26
6
142
בהחלט יתכן שנמאסתי עליכם עם סיפורי התינוקים והטיטולים שלי כל שבוע.  רק בשבילכם לא נשבע בשנקל חדש, אפילו רק דן החרפן אם יתהפך על עצמו, לא יוכל להמציא כאלה דברים מה יש פה מאצלנו בהרקדות.  כולה נשים לכם אותה בפנים אספקלריא, ככה תסתכלו במראה ותראו הפרצוף של החיים שלנו בהרקדות על באמת.

אותי זה הביך ברמות, עומד מרקיד וטוחן את השכל בהשתפכות אישית במשך דקות ארכות. יא-ראבק איש, קלטנו את הקטע שלך אחרי שני משפטים. למה לחרפן אותנו בעמידה בעונש,  בסיפורים על הסרט הטורקי שלך "עד בכי". 

מזה מגיע לנו בהכל כלול,  ועוד יש "מושמושים מתוקים" שמוחאים לך כפיים,  יאללה לך תדליק משואה.

רק דן אל נא באפך
21/02/2016 | 19:55
5
114
גם למרקיד שלנו מגיעים כמה רגעי עדנה וכיף.
וכשהקיסר מהאוניברסיטה משפיע עליך מעט מטובו ועושה לך גוד טיים. ידידנו מתרגש ורוצה לשתף את קהל מרעיתו בחוויה המכוננת.
אני דווקא קיבלתי את זה בחיוך רגוע וסבלני גם אם ה"השתפכויות" נפלו על קטעי הזוגות.
אני יודע במה המדובר. אין לי עמדה:
22/02/2016 | 11:02
4
103
אני נע בין להבין  את המצב, ובין לא לקבל אותו.

יש לי רק בקשה אחת קטנה:
כאשר מרקיד מלמד ריקוד חדש
אז, חרף האובססיה שלו, ללמד עוד ועוד ריקודים חדשים
אזי לפחות שלא ייכנס ללחץ נפשי
כי הוא הרי יודע יותר טוב מכולנו
כי הוא מבזבז זמן יקר שנועד לרקוד בו.
אז מה עושה מרקיד לחיץ?
הוא מלמד חפיף.
את זה הייתי אני  מבקש למנוע.
אתה המרקיד, החלטת ללמד ריקוד חדש? סחתיין!!
אבל,  אין מנוס: תקדיש לו את כל הזמן הדרוש:
אל תחפף.
מביך כמו מזרקה של קולה במופע סטריפטיז בבנגקוק
22/02/2016 | 11:57
3
90
סש"י  (סבא של יוד) נכבדי.  כל אחד והנאותיו או מבוכתו שלו, סטריפטיז גופני או נפשי,  נותר לדידי בחזקת סטריפטיז ! !  לא לי לקבוע מה מביך יותר.
הפעם האחרונה שהיתי כה מובך, היה לפני שנים רבות במופע סטריפטיז בטיול מאורגן לתאילנד.  לא יודע אם צריך להודות  למדריך הטיול שהזדרז להוליך אותנו מוקדם למאורה החשוכה, כך שהתישבנו בשורה הראשונה מסביב לזירה העגולה ובמקרה ישבתי הכי קרוב שאפשר למופעי השרירים "הטבעתיים התחתונים" של מגוון הסטרפטיזאיות המאומנות.  ( לפלא בעיני האם בנות בנגקוק החביבות נזקקו לתרגול ב-"שיטת פאולה" ). כמובן שזו לא היתה הפעם הראשונה שחזיתי במופע סטריפטיז.  זה שהן היו מגולחות למשעי לא שינה בהרבה  לחזות בקטע של ירית הבננות. מה שכן  תרגילי בקבוקי הקולה שבסופם ה- "מזרקה", כאילו במנח של גיניקולג לא עשה לי טוב.  היתי כל כך קרוב ששמתי לב שעל בקבוקי הקולה לא היתה תוית, לא של קוקה קולה  ולא של פפסי קולה. כי למה לחור נידח ברובע  הפטפונג (Patpong)  בדאון טאון בנגקוק ,  להסתבך בפלילים ?

שס"י לא יודע היכן צפית אתה במקרה המדובר. אני למבוכתי עמדתי במנח גינקולוגי במרחק נגיעה מהאוביקט. זה היה ממש לא נעים לחזות בו שנאלצתי לסובב אליו את גבי.

רק דן ידידי, יפה יפה, הרחקת לכת, בהשוואה בין
22/02/2016 | 13:41
2
108
מה שראינו בהרקדה ההיא,
ובין מופע סטריפטיז ממרחק אפס על המבושים.

אבל הייתה מישהי שהקדימה אותך בהשוואות מעין אלה:
וזאת הייתה :  הדה בושס.

הדה בושס, למי שזוכר, הייתה המבקרת התרבותית של עיתון הארץ
כל ישראל האמנותית רעדה מפרי עטה
היא הייתה חדה, כתער, ולא חשכה שבטה ואת התער שלה מאף פרה קדושה.

והנה, בשמי שיראל צפה ועלתה תופעה מרנינה במיוחד
שלא נמצא לה תקדים לפני כן והיא:
שר'לה
שרל'ה שרה לכל עם ישראל בהתלהבות שעד היום נמצאה רק בהתפרצויות הר הגעש בהוואי
וכל עם ישראל חוגג ונהנה.
עד שבאה הדה בושס, וסיקרה את המאורע הנדיר זה של זמרת שמנמנה
שמשגעת את כל עם ישראל.
כתבה הדה בושס בערך כך:
"כשאני רואה את שר'לה שרה, אני חוששת שהיא עומדת לקבל אורגזמה כל שנייה"
שר'לה מספרת כי היא בכתה כאשר קראה על כך בעיתון...
אפשרי לתת הבארות לפשוטים שראשון לציון זה גבולם הדרומי ?
24/02/2016 | 18:11
1
47
פולני יקר, ראה מסר בפרטי
25/02/2016 | 10:37
34
מי שלא היה בנירוונה עם אילן סוויסה, לא ראה חפלה מזרחית מימיו
19/02/2016 | 11:31
1
101
אילן סוויסה נסחף למעגל עד "עיוורון חושים" בחצי שעה של חפלה מזרחית, עד "הצפה" ~ים-תיכונית~~

אילן, לכל הדעות; זה היה מגעיל ובלתי נסבל להוסיף להישאר במקום!

זה מה שאתה יודע, זה מה שאתה מרקיד (לעצמך) מוסיקת "שוורץ".

למה...?! למה השמש מקרינה אור יום חמים דווקא בתורו של "מרקיד" מפוקפק, 
במקום לשים אותך שבתות באולם הסגור... כי מי רוקד שם בכלל... בצפיפות, בסירחון, בלי מזגנים.

לתשומת לב מחלקת הספורט בעירייה!

קאמי יקרה, עוררת את סקרנותי , אבל לא את הבנתי
20/02/2016 | 10:35
89
אנא, יותר פרטים על האיש אילן סויסה,
במה הוא בדיוק חטא,
שעורר את זעמך עליו?
למה החאפלה לא הייתה נכונה, לטענתך?
תודה.
נראה ששפר מזלי
17/02/2016 | 10:59
1
134
והתחמקתי מהאירוע ההזוי שתיארת.
אני מניח שהתכוונת לאותו מרקיד המשפיע עלינו ריקודים חדשים, ברובם יציר כפיו. ושוכח לחזור על ריקודים אחרים שאך זה נלמדו בחוג אבל שומו שמיים הם יצירות של מרקידים אחרים.
ידידי סש"י, ברוך שובך לפורום... אכן כן
19/02/2016 | 10:06
85
קורה, ובן אדם,
באמצע חייו , מתחיל להשתטות, אם לא להתחרפן
זה קורה להרבה אנשים, בהגיעם לגיל גבורות, היינו 80
אבל זה קורה מעט מאד לאנשים
כאשר הם בשנים הכי חזקות של בני האדם: שנות ה 50 שלהם.
התחרפנות זאת תופעה אנושית מצערת

אבל, אין סיבה שאנחנו הרוקדים נהיה קרבנות של הסניליות הזאת.
15.3.16 חוג ריקודי ילדים, שורות וריקודי עם למתחילים בקרית ים
18/02/2016 | 11:09
33
חדש חדש חדש! עם הרבה מאוד אנרגיה והנאה צרופה!
אשמח אם תשתפו את הפוסט הבא:
בתאריך 15.3.16 יפתחו שלושה חוגים יחד במתנ"ס מנדל קריית ים:
חוג ריקודי ילדים, חוג ריקודי שורות וחוג ריקודי עם למתחילים....
פרטים נוספים בתמונה (בפלייר) המצורף או באתר:
www.markid.org.il
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2016 | 13:57
8
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

אליק הראוי לנו לרחם על המרקיד האם הוא נזקק לרחמים?
14/02/2016 | 12:45
4
150

אליק ידידי סיבכתני קשות,  כפרקליט השטן - בלועזית "אדבוקטוס דיאבולי" (Advocatus Diaboli) ;.   לא זכור לי שראיתך מעולם כל כך נרגז וכעוס בהרקדה,  גם ניסתי לרדת לסוף דעתך, האם הנך מקטרג או שמא מסנגר אתה ברב רחמים.

במצוקתי לתהות מהי אותה  מידת הרחמים,  פניתי לידידתי הותיקה "ויקיפידיה":
"רחמים הם מצב רגשי חברתי, המתעורר בתגובה למצוקתו של אחר, ומדרבן את הפרט לעזור לבעל המצוקה . הרחמים נועדו לשרת את המבנה החברתי על ידי מתן תמיכה אנסטינקטיבית לבן החברה שחווה נפילה ארעית -קרי מצוקה- שבהינתן העזרה הוא ישוב למעמד הקודם".

אינני יכול להסכים שהגדרה זו של "הרחמים", היא הנכונה או המתומצת ביותר.
אכן תהיתי ביני לביני, האם תגובתך ורחמיך הכנים למצוקתו של האחר,  אכן יואילו לו והוא ישוב למעמדו הקודם.......

רק דן ידידי הטוב, אכן צדקת, אני הייתי כעוס בהרקדה
14/02/2016 | 18:09
3
119
אבל ידעתי כי לא ניתן לעשות דבר בנדון. מכאן התיסכול.
למה הדבר דומה?
משל לילד קטן ששבר לך את הואזה היפה, היקרה, הנדירה,
מה טעם כי תרגז?
והלא הילד אינו יודע כי חטא.
נזכרתי בהבדלים שהספרות מוצאת בין  האיש הטרגי והאיש הפתטי.

להלן:
"שני טיפוסים עיקריים: טיפוס פתטי וטיפוס טראגי... הטיפוס הטראגי הוא מישהו מסכן, עלוב נפש, עני מרוד, חסר השכלה, מעורר רחמים ועוד בדומה לזה אלא שהוא אינו יודע ואינו מבין שהוא כזה ולכן לעולם לא יוכל לשנות את מצבו לטובה...
הטיפוס הפתטי לעומת זאת הוא אותו אדם טראגי מסכן ועלוב ועגמומי ורדוד וכל מה שנאמר, אלא שהוא מבין את מצבו היטב ויודע מה קורה לו ולמרות זאת אין ביכולתו לשנות את מצבו לטובה לעולם".

עכשיו לך ומצא מול איזה טיפוס אנחנו עמדנו באותו מעמד שבו כעסתי.
לא מראים לחמור חצי עבודה, half measure is no measure
15/02/2016 | 23:53
2
74
אליק הנכבד בברצינות יתרה לשאלתך.  באותו מעמד שבו כעסת, מול איזה טיפוס אנחנו עמדנו  פתטי או טראגי ?    בצער רב הנני להודיעך שלעניות דעתי הבלתי קובעת,  הוא לא זה ואף לא זה.   וה-"טיפוס" כדבריך שלך הינו בחזקת  ספק.
בכל מקרה הצלחת להוציא את הקליינט שקוף, ללא עוון וללא קלון. מחמת הספק לקולא ולא לחומרא.   כלומר: בספק בדין המקראי יש להחמיר (לחומרא),  ובספק בדברי חז"ל יש להקל (לקולא).  ובמילים מכובסות לשיטתך, יעאנו פוליטקלי קורקט, יש להתייחס לשכמותו  במידת הרחמים !

אבל לא הוגן להשאיר את קוראינו הנאמנים בעלטה בלא שנאיר את פרטי הארוע ההזוי.    מרקיד שיצר ריקוד חדש חם ישר מהתנור,  הודיע לקהל הרוקדים שהוא מתנצל שהולך ללמד ריקוד,  למרות שהוא אינו בטוח שזו הגירסה  הסופית. ושבת הזוג שלו עדיין לא למדה אותו לפני ההרקדה, ושהרוקדים יהיו שפני הנסיון והמדד שלו להצלחה.
מסתבר שכבר אין גבול לכל תעלול של מרקידים יוצרים, ושכן מראים לרוקדים שרוטים חצי ריקוד.

רק דן יקר, אני מוכן להתייחס לאימרה היפה שציטטת:
16/02/2016 | 21:09
1
77

half measure is no measure
 ולהכריז, כי הלהיטות של הכוריאוגרף או של המרקיד, לייצר עוד ריקוד ועוד ריקוד בטבון ערבי משוחזר, 
היא חצי מחלה.

ואעפ"כ, אחרי שכתבתי מה שכתבתי,
אני הייתי מציע לבדוק את אחריותם של כמה רוקדים מובילים
בנושא של ריבוי הריקודים
רוקדים "מובילים" אלה שצברו מעמד של מיוחסים
מפעילים לחצים כבדים על מרקידים ללמד עוד ועוד ריקודים.

ועוד צד לנושא הזה:
גדי ביטון, אחד המרקידים הכי כריזמטיים ב 67 השנים האחרונות
נגוע בלהט של יצירת ריקודים
ובמעמדו בעולם ריקודי העם
הוא יצר את הלהיטות הזאת לכתוב ריקודים
והשפיע על רבים וטובים.

לא אשכח לו
שבתכנית טלויזיה של ליל שבת
קבל כל העם והעדה
הוא התפאר בפני השדרנית, כי הוא מייצר ריקוד תוך 5 דקות
ולנגד עיניה הוא ייצר ריקוד.
זאת היא הזילות של היוצר במיטבה
ואנחנו הם בשר התותחים שלו.
והייתי מוסיף עוד שני משפטים
17/02/2016 | 09:29
64
למשפט האחרון בתגובה שלי לעיל:

ואנחנו הם בשר התותחים שלו.
הייתי מוסיף:
1. שפני ניסיון
2. עכברי מעבדה

אמסטרדם פתח תקוה
13/02/2016 | 18:13
2
86
ערב טוב

איך אפשר לדעת מי המרקיד באמסטרדם-פ'ת?
תודה לכם
הרקדת מוצ"ש בפתח תקוה
13/02/2016 | 21:05
90
באתר ארגון הרוקדים מתפרסמות ההרקדות של שבת . רובן חופשיות ללא תשלום.
טבלה הם גם מפרסמים באתר הפייסבוק שלהם.
השבת מריקדה אתי מעודה.
שבת הבאה ירקיד דובל'ה אורבך.
מצורף קישור לטבלת מי מרקיד בשבת
14/02/2016 | 00:22
50
באתר ארגון הרוקדים מפורסמת טבלה ובה מוצגות כל ההרקדות החינמיות בשבת.
טבלה זו מתעדכנת מדי שבוע. תודה רבה ליהודה על העדכון השוטף!

מלריע ומלעיל - ושלמה ארצי
13/02/2016 | 19:00
1
120
לאמן, במקרה שלנו, המשורר, קיימת חירות השירה, בלועזית: "ליצנציה פואטיקה"
המשורר רשאי להחליף זכר בנקבה.
במקרה המסויים של שלמה ארצי, כדאי לבחון את החירות של ארצי
בהחלפת שימושים במלרע ובמלעיל ( תשומת לבנו למלה "מאיתנו", בשורה הרביעית בשיר, להלן,  המלעיל מוחלף למלרע).
לדוגמה: פעם תורי ופעם תורך:
להלן מילות השיר:

"לילה אחד 
כשהלכנו בתוך העיר, 
עברו בי כמה הרהורים על אנשים שחיים פה, 
האם הם שונים מאיתנו? 
הולכים לישון כמו ילדים בעריסות, 
הולכים עד הסוף. 
רק אצלנו, חבל, תראי איך אצלנו, 
פעם תורי ופעם תורך לאהוב. 

יכול היה להיות יותר פשוט, 
שתסתגרי איתי בחדר החשוך, 
שלא תראי אחר מלבדי, 
שתהיי שלי. 

קניתי לך ג'ינס חדשים, 
קנית לי חולצה לבנה שתתאים, 
פעם תורי לאהוב ופעם תורך. 
על קיר בעיר כתב מיואש צעיר: 
"עיניה פוצעות, אבל נשארתי שלם". 

ובלילה ההוא, 
כשהלכנו בתוך העיר, 
דיברתי אלייך ולא ענית לי. 
מה הפריד אז בינינו? 
רגש כזה או רגש אחר, 
או אי הבנה עד הסוף. 
אצלנו, חבל, תראי איך אצלנו, 
פעם תורי ופעם תורך לאהוב. 

יכול להיות יותר פשוט... 

קניתי לך תקליט של האבנים, 
קנית לי עגיל, אבל זה לא לגילי 
פעם תורי לאהוב ופעם תורך. 
על קיר בעיר כתב מיואש צעיר: 
"עיניה פוצעות, אבל נשארתי שלם". 

בדרך כלל, המשורר כותב את מילותיו,
לפני שהמלחין מחבר למלים שיר.
כותב התמלילן אברהם לוי ( ידיעות רחובות: 12.2.16)

"התקשר אלי משה בן מוש,
הוא אמר לי שיש לו לחן של יהודה בדיחי,
וביקש שאכתוב לו מלים.
מעולם לא כתבתי עד אז מלים ללחן מוכן".

עינינו הרואות, כי שיר נברא  קודם במילותיו ואחר כך בנעימתו.
וזה כנראה מה שלא קרה לשלמה ארצי,
בשירו הנ"ל, כאשר הייתה לו כבר מנגינה,
ורק אחר כך, הוא חיבר לה מלים,
והיה נאלץ לפעמים לדחוס מלים למנגינה מוכנה.
והתוצאה הייתה, שינויים בכללים של מלרע ומלעיל.

הוא שאמרנו: "ליצנציה פואטיקה".
מלריע=מלרע
13/02/2016 | 19:06
16
האם יש הרקדה בראש העין?
10/02/2016 | 14:15
2
68
המון זמן לא רקדתי ומאוד רציתי להתחיל שוב
http://www.rokdim.co.il/home/home.asp-כאן תמצאי שלל הרקדות
12/02/2016 | 07:53
29
welcome
18/02/2016 | 08:00
10
"למה לי למה לך " - לא נהנה, "ימים יגידו" נהנה מאד!
10/02/2016 | 11:29
1
162
האם זה בגלל המנגינה?
בגלל אייל גולן?
התשובה היא : לא
הנעימה של " למה לי למה לך", היא דווקא חיובית: קופצנית,  עליצה, כיפית.

אם כן איפה הבעייה?
הבעייה היא בכוריאוגרפיה,
אחרת אין לי דרך להסביר למה אני נהנה לרקוד את הריקוד שכתב ישראל שיקר:
"ימים יגידו",
ואילו לגבי הריקוד: "למה לי למה לך"   אני ממש מחכה שזה ייגמר...
( והלא בריקודי זוגות, אתה לא יכול סתם להסתלק... ולעמוד בצד...).

האם יש מושג כזה: "ריקוד פושטי". אם כן, אז    "למה לי למה לך"  הוא ריקוד כזה.

פתאום נזכרתי בריקוד אחר: "את מלאך", של אבנר נעים
דוגמה יפה של עוד ריקוד פושטי, הווה אומר: בהתחלה הוא מלהיב, אבל גם דועך .מהר. רק שבמקרה הזה, התחברו להם יחד שני היסודות המעצבנים כאחד: גם הנעימה וגם הכוריאוגרפייה...

כדי לראות את הריקוד "ימים יגידו" תנסו למצוא אותו בפייסבוק באתר של ישראל שיקר.
הבעייה היא בכוריאוגרפיה,
13/02/2016 | 00:33
31
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:43
8
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

גבי שושן - להשתטות לפעמים
07/02/2016 | 23:51
1
88
חבל שהריקוד לא התפרסם יותר.
זה היה מזיז משהו.

עכשיו הזמן שיתפרסם.אף פעם לא מאוחר בריקודים של ריקודי עם
08/02/2016 | 11:17
61
הרבה פעמים ריקודים חוזרים אחרי עשרות שנים לאחר שנשכחו בצד.
יש הרבה ריקודים ישנים,יפים מאד שהריקודים החדשים יותר לוקחים את מקומם כל השנים.ככה זה היה תמיד וככה ימשיך להיות.
"בדם אהבתי" - תמליל שובניסטי ?
06/02/2016 | 13:20
2
122

יש בשיר הזה כמה שורות שמטרידות את מנוחתי,
לא נוח לי לשמוע את השורה הזאת שוב ושוב:
"כעס רודף אותי"

להלן חלק ממלות השיר:

בדם אהבתי אני נשבע לך 
לשתות את יין אהבתך 
מתוך אהבתי אני מבטיח 
ללגום אותך טיפה אחר טיפה 
לרצות עד כלות אלייך 
לשים ראשי בין חמוקייך איי איי 

חזרתי עם עצמי 
אל בית ריק 
ציפיתי למפגש מרתק 
ואת אישה איננה 
כעס עוטף אותי 
מול קירות ריקים " 
בת הזוג נאלצה, אולי באישון לילה, לחמוק ממנו, מבן הזוג.
מה זה אומר? האם היא פחדה מזעמו?
כנראה שכן, עובדה ש"כעס רודף אותו"
( ומי יודע מה עלול לבוא בעקבות הכעס).
לכן,  אין זה פלא שהיא נאלצה לחמוק ממנו, וביחד עם הרהיטים שבבית...

מה זה אומר על התמלילנים שלנו?
האם אמנם הם אינם אפילו מודעים לשובניזם שעולה מהמלים של השיר?
וזה אינו מקרה יחיד. יש עוד שירים לא מעטים עם שורות שובניסטיות.

מזל שבמקרה דנן, הזמר הוא יואב יצחק ולא אחר.
עם קולו הרך והמלטף, הוא מצליח לרכך בקצת את האיום שמבעבע מהמלים בשיר.

פעם שמעתי שהשיר הוא על זוהר ארגוב
07/02/2016 | 08:37
1
58
ואכן היו שם דברים לא נעימים.
הציבור הישראלי המזרחי, חש אמביוולנטיות כלפי
08/02/2016 | 11:12
64
הזמיר המחונן, הציבור הרים אותו על כפיים והפך אותו למלך
ובעיר אחת בישראל אפילו קראו רחוב על שמו.
קמה התמרמרות, טענו כי האיש נאשם בניסיון באונס וגם נשפט ונאסר על כך,
ולכן זה אינו מכובד לקרוא רחוב על שמו..

אני ממש לא מבין מי דוחף את הזמר הזה לראש הפירמידה.
השקעתי דקות ארוכות לנסות להבין את הקסם שבכשרון של זוהר
ןלצעי איני רואה בו כל ייחוד
והלא מאז שהוא צץ בשמינו הכחולים, קמו זמרים ממוצא תימני, שהכשרון שלהם, הקול הנעים שלהם, הטכניקה שלהם  - עולים בכמה וכמה מונים על זה של זוהר.
שמש בוקר-משה תלם
05/02/2016 | 11:09
1
107
וגרסה מלאה יותר - עם היוצר - שמש בוקר
06/02/2016 | 10:50
60
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:15
9
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

"נעימת המדבר" ומרקיד שמשמיע ריקוד שאינו מכירו כלל ?
31/01/2016 | 00:50
3
129
האם זה מעשה הוגן ואחראי של מרקיד להשמיע ריקוד שאינו מכיר אותו, לא לימד אותו בהרקדה שלו למיטב ידעתי, גם לא זכור לי שהרקיד אותו אי פעם בעבר ?
מה גם שבריקוד המדובר "נעימת המדבר", יש כמה תיקולים והתחכמויות לסיבוך עינינים מתוצרת ויקטור גבאי.

כשהסרט האוטומטי הבלתי נשלט  ליצור ריקודים חדשים מפיק, תוצרת פגומה במלוא עוצמתו. אין פלא שקשה למרקידים ולרוקדים להכיר ולזכור את כל אלפי הריקודים שנוצרו עד היום.   אלא שלרוב הרוקדים בהרקדה המדוברת בשבוע שעבר,  עמדה להם זכות השיכחה, והברירה הטבעית להתברברות כללית על הרחבה.

לצפות שהמרקיד יקח פיקוד על ההרקדה שלו, ויכנס להדגים את הריקוד במרכז הרחבה ? הגזמתם !  כלל לא בטוח שהוא בכלל מודע  למה שקורה אצלו,  בדיוק אז הוא היה מאוד עסוק  בסידורים בדוכן שלו.

בלי להתייחס למקרה המסויים, שאיני מכירו, אני מסכים איתך
31/01/2016 | 09:40
2
114
הכתיבה של ריקודים חדשים במתכונת סיטונית
היא כבר השתוללות
ואין מי שיודע כיצד לעוצרה
ונראה כי הכוריאוגרפים אינם מודעים לסכנה שהם מייצרים

לא אתפלא, אם במקרה המסויים שהזכרת,
היה זה אחד מהרוקדים האגרסיביים ( ולצערי ישנם כאלה)
( האם יכול להיות שגם אני ביניהם???... לא ולא ...)
שמלחיצים את המרקיד לשים ריקוד שהם אוהבים
אע"פ שהריקוד אינו נמצא ברפרטואר של המרקיד
מסנקה: מרקיד חייב לדעת לעמוד בפני לחצים בלתי ראויים.
דילמת הדילמות
02/02/2016 | 09:54
1
83
לדעתי ללא הריקודים החדשים כמות הרוקדים היתה מתמעטת מאוד.
במבחר ההרקדות שיש היום אין בעיה למצוא הרקדות שלא מדרבנות 
את יצירת הריקודים החדשים.
לצערי מהמפגש שלי עם הנוסטלגיה אנשים ממעטים להגיע וזה נחלתם של הפריקים לשירה העיברית של פעם..
לצערי מה שהולך היום זה דרך השלום ולא נזמין חשבון......
לא רק לאוהבי השירה העברית
02/02/2016 | 11:52
78
להערכתי הסיבות לאוהבי הנוסטלגיה (לא בטוח בסדר)
לא רוצים ללמוד ריקודים חדשים (אבל יש מאות ריקודי נוסטלגיה שהם לא מכירים, תקועים במה שהם יודעים)
בדרך כלל ריקודים הרבה יותר איטיים (רומנטיים ???) (יש גם הרבה מהירים שלא ממש נרקדים)
בדרך כלל מבוסס יותר על זוגות (הגבר יכול בדרך כלל לטייל ולזייף)

משה תלם, הגם אתה בגרפומנים?
26/01/2016 | 10:46
7
193
תאמינו:
משה תלם, כוריאוגרף, כתב 80 ריקודים.
אנו בקושי יודעים לאיית את שמו
אבל הוא כבר הפציץ אותנו ב 80 ריקודים

הוא חקלאי:
פיתחו את העיתון "קו למושב" שיצא ביום 21.1.16
ותראו כתבה גדולה על משה תלם
כחקלאי. 
בעבר כבר כתבתי על כך שאנחנו, הרוקדים, משמשים בשר תותחים
לגחמות של אנשים שחשקה נפשם להיות כוריאוגרפים:
לא צריך תעודה, לא צריך הכשרה
אין בית ספר, אין מכללה, אין אוניברסיטה
שמלמדת כוריאוגרפיה
ואם יש מין קורס כזה ( אולי של גדי?)
אז זה לבטח קורס מזורז, שבוע וחצי, אולי שייך לתחום המסחרי, והמטרה: רווחים.
חברים,
מנצלים את האהבה שלנו לריקודים
ומרעיפים עלינו ממיטב הכשרון היצירתי שלהם
בכתיבת ריקודים.
נזכרתי במשפט של מרקיד שסיפר לנו,
כי התעורר בשעה 2 אחר חצות,
ובאה לו ההשראה איך לסיים כתיבת ריקוד
שהוא התחיל ולא ידע איך לסיים.
הוא עורר את אשתו משנתה,
ושניהם יחד כתבו את הסיום לריקוד.
 אני מבין:
יש לנו עסק עם מכורים לכוריאוגרפיה
מה שלא נעשה לא נצליח לקבל פחות ממאתיים  וחמישים ריקודים בשנה
אליק ידידי, גזרתי עלי שתיקה אולם פגעת בחבר קרוב לכן אגיב
29/01/2016 | 01:21
1
100
משה תלם חבר אמיתי וקרוב שלי שנים רבות, הכרתיו כבר בתחילת שנות השישים וקשה לי לראות איך אתה, בחוסר ידיעה (בלשון המעטה) ובבוטות כהרגלך, זורק עליו רפש בגלל תסכול בו אתה נתון גם אם בצדק. גם אני, כמו רבים סולד מקצב יצירת ריקודים חדשים, ומכל המשתמע מכך, אולם להדביק כל זאת על משה תלם ובדרך להשמיץ ולתת "ציונים" בחוסר ידע, ובורות זה מוגזם ופוגע.
עדיף שתתעסק בפלוצים שם אתה מסתדר נפלא ובקיא מאד כפי שהראת כאן.
לידיעתך !!!
כשגדי ביטון  שיצר יותר מ - 250 ריקודים ב - 25 שנים היה ילד קטן !!לפני יותר מחמישים שנה משה תלם היה מרקיד בעל שם ויצר את ריקודיו הראשונים. 80 ריקודים   ביותר מ - 50 שנה. אבי לוי למשל בפחות מ - 20 שנה כמרקיד יצר -  85 ריקודים. דודו ברזילי ב - 22 שנים יצר כ - 100 ריקודים. רוצה עוד ???
משה תלם היה במשך שנים רבות אחד הפעילים והמובילים שבין המרקידים, שימש שנים כיושב ראש ארגון המרקידים, ניהל שנים את הפסטיבלים בכרמיאל,
היה מבוקש בבארץ ובחו"ל ובין השאר היה אחד המרקידים באונברסיטת ת"א
לפני שגדי ביטון התחיל ועלה לגדולה. כל זאת תוך שהוא מנהל לתפארת ! משק חקלאי פעיל במושב רישפון ועובד קשה מבוקר עד ערב גם היום בגילו המופלג.
אז לפני שאתה משחיר את משה תלם שהוא חבר אמיתי, בטוב וברע,לא כמו החברות שלנו בטרוייקה שהיא נתינת כבוד הדדי וחיוכים כשנפגשים אך אתם מחכים לרגע שיש לכם "סכין ביד על מנת לדקור", בלי מסננים ופילטרים, וללקק את השפתיים. לשפשף את הידיים מנחת.  
כתוב - "חכמים הזהרו בלשונכם".......................  
אתם לא........לי יש שריון מספיק חזק ואתם אפילו לא מגרדים אותו מבחוץ, אני מכיר אותכם מכל צד וכיוון. אבל יש רבים שנפגעים !!! חשבתם על כך פעם ?
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
ידידי היקר משהא, אל נא באפך!
30/01/2016 | 10:22
78
אין לי דבר נגד משה תלם האיש.
בעוונותיי, בגלל קוצר הידיעות שלי במקצוע של ריקודי העם,
אני יודע, כרוקד, כי למשה תלם יש ריקוד אחד
שאנו רוקדים מפעם לפעם  -

עת דודים
ולתומי סבור הייתי שהוא מרקיד שחטא בכתיבת ריקוד פה ושם.
לכן הופתעתי מהמספר:  80!!

אני ערכתי בראשי השוואה עם מרקיד שכולנו מכירים:
שמעון עשור.
שמעון כתב גם הוא ריקודים:
1. סתו ישראלי
2. אוריאנה
3. עדן
4. אם רק תבואי בחמש.
לכן, הופתעתי כאשר הספרה 80 נצנצה לי בעיניים.

לך, משהא ידידי, אני מרשה לתקוף אותי ולנזוף בי, כי אתה חבר יקר
ואני מרגיש כי הפעם פגעתי בך
ולכן אני מבקש את סליחתך.

אשר לשרשור בו נמצא יוניון
ללא ספק שכל הסיפור של יוניון הוא סיפור מומצא,
אבל זה הומור נטו
והפורום זקוק נואשות לכותב מסוגו של יוניון
שמפיח חיים בכתיבתו
ואפילו אם הפחת חיים זאת נעשית תוך כדי נפיחות, אלהים ישמור
אז אני החמאתי ליוניון
ואני עדיין מחמיא לו
הוא האיר את חשכת הפורום בימים אלה.
בואו נפתח עיתון בוקר רגיל ונמצא כי העיתון מלא במלים גסות של טובי הפובליציסטים
ואיש אינו סונט בהם
אז גם ליוניון מגיע לכתוב משהו.
משה תלם יותר מראוי בתור מדריך ותיק ויוצר בחסד
30/01/2016 | 12:37
2
77

כשגדי ביטון  שיצר יותר מ - 250 ריקודים ב - 25 שנים היה ילד קטן !!לפני יותר מחמישים שנה משה תלם היה מרקיד בעל שם ויצר את ריקודיו הראשונים. 80 ריקודים   ביותר מ - 50 שנה. רקדתי אצל תלם כבר לפני יותר מ - 30 שנה באוניברסיטת תל אביב, היה בין המרקידים המובילים בתחום, האיש ידע ללמד והעובדה שהדור שלי לא שוכח את הריקודים גם שנים אחרי שלא יושמעו, הצעדים מוטמעים היטב ברגליים, כמו גם עמנואל שהרקיד בימי חמישי באוניברסיטה, לפני שגדי ביטון התחיל ועלה לגדולה. אז לא היו מחלקים בכזו קלות תעודות מרקיד, אבל בעיני אין ראוי מתלם לקבל תעודת מרקיד והוקרה ככריוגרף, כיוצר ואף כמדריך. ריקודים היו עוברים סינון קפדני לפני שהגיעו לרוקדים, יצירות שלא עברו את הסינון נפסלו. לעיתים אף היו מתקנים את הכיאורגרפיה חוזרים ומתקנים עד שהייתה שביעות רצון, אני זוכרת לא פעם יוצרים צעירים היו מגיעים עם יצירותיהם לתלם שיאשר את היצירה וציבור הרוקדים היה מקבל את הריקודים אחרי שנבחנו ותוקנו. אני מעריצה את גדי על ההישגים שלו והקידום של התחום אולם כמות הריקודים שנשפכת לרחבת הריקודים אינה מיטיבה עם הרוקדים היות שהיא גורמת לאנשים לשכוח צעדים של ריקודים טובים ואיכותיים בזמן שהם נאבקים ללמוד עוד ועוד ריקודים שאינם בעלי אורך מדף של חודשיים. - "חכמים הזהרו בלשונכם"
משה תלם
31/01/2016 | 08:08
1
61
מסכימה עם כל מילה שאש סגולה כתבה. משה תלם אחד המדריכים, היוצרים  שיש לנו. זה חוסר כבוד באיש לעלות את הדברים האלו ולפגוע באיש הזה.
דוֹד 'מוֹשה' הסכינאות של משהא והפורום משלשום
31/01/2016 | 13:38
65

אליק ידידי, מי שאינו כותב, לעולם לא יפול בלשונו. רבים וטובים מאתנו כשלו וטעו בדיברתם או במסקנתם החפוזה. אלא שהחשיבה, הכתיבה, הקריאה והאפשרות לטעות, הם שמבדילות אותנו בני האנוש מכל החי עלי האדמה. ידינו עוד נטויה לכתיבה,  כבר טעינו, עדיין טועים ועוד נטעה !

הדוֹד מוֹשה תלם היוצר, המרקיד, היזם והתורם למען ציבור הרוקדים והמרקידים, ראוי לכל שבח, הערכה ומילת תודה שנכתבו כאן ואין צורך להוסיף דבר.  ריקודי הזוגות שלו מדברים בזכות עצמם: אוהבת סמבה,  ריקוד הפרחים, שמש בוקר, שאני עמך במחול,  עת דודים.   7 דבקות, וריקודי מעגל ידועים לרב.

משהאינקה יקירנו שתיקה אולי גזרת על עצמך, אבל טררררם חזרת בתשובה.  כי להתאפק מעט, עדיין לא סיגלת  לעצמך.  מסתבר שאתה עדיין מככב בגדול בפורום של שלשום.   כמה גרירות ומשקעי העבר עוד יוכל  ה-"סוס" העייף שלך לגרור.     ("סוס"  זה דיבור של נהגי סמיטרלר, הכוונה לחלק הקדמי שגורר את הקרונות מאחור).   בשביל מה גררת והפלת לפה את תולדות הטרויקה והסכינאות שלנו, מפרי דמיונך הקודח.      אם אתה זקוק לאישור שאותך לא מגרדים אפילו מבחוץ, קבל אותו חופשי חופשי,  מאליק ורק דן שאתה מכיר אותנו מכל צד וכיוון, אנחנו הלא חכמים שלא סותמים ת'פה.

ציטוט שלך :                          
לא כמו החברות שלנו בטרוייקה שהיא נתינת כבוד הדדי וחיוכים כשנפגשים אך אתם מחכים לרגע שיש לכם "סכין ביד על מנת לדקור", בלי מסננים ופילטרים, וללקק את השפתיים. לשפשף את הידיים מנחת. . כתוב - "חכמים הזהרו בלשונכם"   אתם לא........לי יש שריון מספיק חזק ואתם אפילו לא מגרדים אותו מבחוץ, אני מכיר אותכם מכל צד וכיוון.

משה תלם אחלה יוצר ריקודים
17/02/2016 | 12:18
1
14
נזקפים לזכותו כמה ריקודים אלמותיים כמו: שמש בוקר מנחמת, שאני עמך במחול, ריקוד הפרחים, עת דודים ועל כל אלה מאפיל  הריקוד הנפלא שאני בתוף בכינור ובחליל.
את שאני בתוף, משה תלם לימד לא מזמן בחוג של ישראל שיקר ברחובות. אממה המרקיד שכנראה לא הצליח ללמוד את הריקוד מתעלם ממנו ועל אף בקשות חוזרות ונשנות נמנע מלנגן אותו בטענה שצריך לחזור עליו.
ברור שצריך לחזור על ריקוד שזה עתה נלמד, אם כבוד המרקיד, שוכח, לא רוצה, לא אכפתי, סתם מתעלם מסיבות שלי ממש לא מובנות, מלנגן אותו.
סבא יקר, כשמך כן אתה, אתה שייך לנוסטלגיה הכי מיושנת,
20/02/2016 | 15:43
7
אין פלא שהמרקיד לא ירצה להרוס ערב שלם
רק בגלל אחד  - סבא של יאיר שמו  - שאוהב  את שאני בתוף 
ואילו כל השאר מריחים מרחוק את ריח הנפתלין של הריקוד.
שים לב:
אפילו העברית היא אינה עברית של ימינו:
האם כבודו יואיל להסביר לנו מהו: שאני בתוף?
האם מדובר בארוסה שפונה אל הארוס?
ומכל כלי הנגינה הרומנטיים היא בחרה בכלי הכי פחות רומנטי?
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ