לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום ריקודי עם
רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.
הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...
אז זהו - זה המקום!
אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.
...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).
"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.
השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.
מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".
איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:
1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.
2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.
3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.
ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!
במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.
 אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ריקודי עם

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.
הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...
אז זהו - זה המקום!
אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.
...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).
"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.
השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.
מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".
איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:
1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.
2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.
3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.
ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!
במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.
 אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום ריקודי עם לכל מי שריקודי עם ישראליים וריקודי עמים יקרים לליבם, וגם למי שרק רוצה לראות או לנסות 
כאן אפשר ללמוד איך מבצעים צעדה תימנית, איך מתחילים לרקוד ריקודי עם ולמה זה בכלל כדאי, לדבר על הרקדות, ריקודים, מרקידים, רוקדים, להקות וכמובן פסטיבל המחולות בכרמיאל 

כללי הפרסום בפורום: 
1. גולשים המחפשים בני/בנות זוג לריקודים מוזמנים לפרסם מודעה בלוחות המודעות של פורום זה 
2. ניתן לפרסם הרקדות: חדשות, חד-פעמיות, שינויים חד-פעמיים, הרקדות חדשות (למשך 6 שבועות) בלבד. פרסומים החורגים מכללים אלו ימחקו 
3. יש לשרשר את פרסומי ההרקדות לשרשור ההודעות 

עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים וכלל תכנים המוגנים עפ"י חוק אסור - הודעות כאלו תמחקנה 

אנא התייחסו אל גולשי הפורום בכבוד 

גלישה נעימה 
המשך >>

האם יש הרקדה בראש העין?
10/02/2016 | 14:15
18
המון זמן לא רקדתי ומאוד רציתי להתחיל שוב
"למה לי למה לך " - לא נהנה, "ימים יגידו" נהנה מאד!
10/02/2016 | 11:29
28
האם זה בגלל המנגינה?
בגלל אייל גולן?
התשובה היא : לא
הנעימה של " למה לי למה לך", היא דווקא חיובית: קופצנית,  עליצה, כיפית.

אם כן איפה הבעייה?
הבעייה היא בכוריאוגרפיה,
אחרת אין לי דרך להסביר למה אני נהנה לרקוד את הריקוד שכתב ישראל שיקר:
"ימים יגידו",
ואילו לגבי הריקוד: "למה לי למה לך"   אני ממש מחכה שזה ייגמר...
( והלא בריקודי זוגות, אתה לא יכול סתם להסתלק... ולעמוד בצד...).

האם יש מושג כזה: "ריקוד פושטי". אם כן, אז    "למה לי למה לך"  הוא ריקוד כזה.

פתאום נזכרתי בריקוד אחר: "את מלאך", של אבנר נעים
דוגמה יפה של עוד ריקוד פושטי, הווה אומר: בהתחלה הוא מלהיב, אבל גם דועך .מהר. רק שבמקרה הזה, התחברו להם יחד שני היסודות המעצבנים כאחד: גם הנעימה וגם הכוריאוגרפייה...

כדי לראות את הריקוד "ימים יגידו" תנסו למצוא אותו בפייסבוק באתר של ישראל שיקר.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:43
5
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

גבי שושן - להשתטות לפעמים
07/02/2016 | 23:51
1
49
חבל שהריקוד לא התפרסם יותר.
זה היה מזיז משהו.

עכשיו הזמן שיתפרסם.אף פעם לא מאוחר בריקודים של ריקודי עם
08/02/2016 | 11:17
37
הרבה פעמים ריקודים חוזרים אחרי עשרות שנים לאחר שנשכחו בצד.
יש הרבה ריקודים ישנים,יפים מאד שהריקודים החדשים יותר לוקחים את מקומם כל השנים.ככה זה היה תמיד וככה ימשיך להיות.
"בדם אהבתי" - תמליל שובניסטי ?
06/02/2016 | 13:20
2
65

יש בשיר הזה כמה שורות שמטרידות את מנוחתי,
לא נוח לי לשמוע את השורה הזאת שוב ושוב:
"כעס רודף אותי"

להלן חלק ממלות השיר:

בדם אהבתי אני נשבע לך 
לשתות את יין אהבתך 
מתוך אהבתי אני מבטיח 
ללגום אותך טיפה אחר טיפה 
לרצות עד כלות אלייך 
לשים ראשי בין חמוקייך איי איי 

חזרתי עם עצמי 
אל בית ריק 
ציפיתי למפגש מרתק 
ואת אישה איננה 
כעס עוטף אותי 
מול קירות ריקים " 
בת הזוג נאלצה, אולי באישון לילה, לחמוק ממנו, מבן הזוג.
מה זה אומר? האם היא פחדה מזעמו?
כנראה שכן, עובדה ש"כעס רודף אותו"
( ומי יודע מה עלול לבוא בעקבות הכעס).
לכן,  אין זה פלא שהיא נאלצה לחמוק ממנו, וביחד עם הרהיטים שבבית...

מה זה אומר על התמלילנים שלנו?
האם אמנם הם אינם אפילו מודעים לשובניזם שעולה מהמלים של השיר?
וזה אינו מקרה יחיד. יש עוד שירים לא מעטים עם שורות שובניסטיות.

מזל שבמקרה דנן, הזמר הוא יואב יצחק ולא אחר.
עם קולו הרך והמלטף, הוא מצליח לרכך בקצת את האיום שמבעבע מהמלים בשיר.

פעם שמעתי שהשיר הוא על זוהר ארגוב
07/02/2016 | 08:37
1
36
ואכן היו שם דברים לא נעימים.
הציבור הישראלי המזרחי, חש אמביוולנטיות כלפי
08/02/2016 | 11:12
32
הזמיר המחונן, הציבור הרים אותו על כפיים והפך אותו למלך
ובעיר אחת בישראל אפילו קראו רחוב על שמו.
קמה התמרמרות, טענו כי האיש נאשם בניסיון באונס וגם נשפט ונאסר על כך,
ולכן זה אינו מכובד לקרוא רחוב על שמו..

אני ממש לא מבין מי דוחף את הזמר הזה לראש הפירמידה.
השקעתי דקות ארוכות לנסות להבין את הקסם שבכשרון של זוהר
ןלצעי איני רואה בו כל ייחוד
והלא מאז שהוא צץ בשמינו הכחולים, קמו זמרים ממוצא תימני, שהכשרון שלהם, הקול הנעים שלהם, הטכניקה שלהם  - עולים בכמה וכמה מונים על זה של זוהר.
שמש בוקר-משה תלם
05/02/2016 | 11:09
1
76
וגרסה מלאה יותר - עם היוצר - שמש בוקר
06/02/2016 | 10:50
38
פסטיבל מחול כרמיאל 2016 יצא כבר לדרך...
06/02/2016 | 03:27
49
ביום חמישי 18/02/2016 אמורה להתקיים ישיבת הכוריאוגרפים ומנהלי להקות המחול לקראת פסטיבל מחול כרמיאל 2016.

בישיבה זו תוצג התכנית האמנותית של פסטיבל כרמיאל 2016 והפעם היא תתקיים באודיטוריום של עיריית כרמיאל. במהלך האירוע הזה תהיה הרצאה של אורח וגם תוגש ארוחת צהריים קלה.

להבדיל מהשנים הקודמות שבהן התקיים האירוע הזה בתל אביב, הפעם יאלצו כולם לנסוע מכל רחבי הארץ במיוחד לעיר כרמיאל על מנת להשתתף באירוע הזה. אמנם הכניסה לאירוע היא בחינם, אבל לצורך ההשתתפות באירוע הזה יש להגיע מכל רחבי הארץ במיוחד לעיר כרמיאל והדבר דורש ולמעשה מחייב מכל משתתף לשלם הוצאות רכב, הוצאות אלה כוללות הוצאות דלק וגם בלאי. לחילופין עומדת בפני המשתתפים האפשרות להגיע לעיר כרמיאל מכל רחבי הארץ באמצעות התחבורה הציבורית, אך גם הנסיעה בתחבורה הציבורית עולה לא מעט כסף, אף סביר להניח שבעקבות הרפורמות הרבות שבוצעו בשנים האחרונות בתחבורה הציבורית, הכוריאוגרפים ומנהלי להקות המחול ישלמו עבור הנסיעה לכרמיאל בתחבורה הציבורית הרבה יותר מאשר אזרחים המשתמשים באופן קבוע בתחבורה הציבורית.

כך או כך, מאיזו זוית שלא נסתכל, נראה שהפעם ובהשוואה לשנים עברו, המשתתפים יאלצו לשלם הרבה כסף על מנת להשתתף באירוע ולהנות (או "להנות") מהרצאת אורח ומארוחת צהריים קלה.

אני מניח שהרצאות בכל נושא אפשרי ניתן לשמוע בעיר תל אביב בכל ימות השנה ובמחיר נמוך בהרבה יותר מאשר מחיר הנסיעה לעיר כרמיאל. כולם גם יודעים שהעיר כרמיאל איננה עיר המתהדרת במוסדות קולינריים ולמעשה אין בעיר אפילו מוסד קולינרי אחד למעט הגלריה לשוקולד של הקונדיטורית והשוקולייטרית מיכל להב (ארט דה קוקו) שהוא גם בית קפה, ואולי גם לחם דגן ששם נאפים לחמי שאור המבוססים על מחמצת טבעית, ואולי עוד איזו מאפייה או קונדיטוריה בסגנון הבולונוז'רי או הפטיסרי הצרפתי. מאפיות וקונדיטוריות יוקרתיות בסגנון הבולונוז'רי והפטיסרי הצרפתי יש בעיר תל אביב בשפע וכל הזמן נפתחות עוד ועוד מאפיות וקונדיטוריות שכאלה. רק לפני כמה שבועות נפתחה בבנימינה (30 דקות נסיעה מתל אביב) מאפייה חדשה בסגנון צרפתי בשם ליל בולונוז'רי, מומלץ ביותר!!!

כך שבנסיבות העניין סביר להניח שאף אחד לא יגיע לעיר כרמיאל במיוחד רק בשביל לשמוע את הרצאת האורח או בגלל ארוחת הצהריים הקלה בסגנון בשרי כשר / פרווה שעיריית כרמיאל תפנק בה את המשתתפים. סביר להניח שכל מי שיגיע לאותו אירוע יגיע רק בשביל לראות את התכנית האמנותית המוצעת של הפסטיבל לשנת 2016 ורק אם הוא מעוניין להשתתף ולקחת חלק בפסטיבל.

אבל אם היו בעיר כרמיאל מוסדות קולינריים, אז סביר להניח שהסיפור היה אחר לחלוטין...

בפסטיבל כרמיאל מתבצעים הרס והכחדת התרבות !!!
05/02/2016 | 00:35
1
50
בפסטיבל כרמיאל מתבצעים מזה שנים בזדון ובאופן מכוון ובצורה עקבית ושיטתית, הרס והכחדה מוחלטת של תרבות המחול הישראלית העממית שנוצרה בראשית ההתיישבות היהודית בארץ ישראל על ידי ראשוני היוצרים של המחול העממי הישראלי.

כיום אין בפסטיבל כרמיאל כל זכר למחול הישראלי העממי והאלמנט הפולקלוריסטי אבד לחלוטין מריקודי להקות המחול.

הריקודים כיום בנויים מאלמנטים תנועתיים מהמחול המודרני ומהג'אז ועם נגיעות של בלט קלאסי וללא כל זכר לעבר וללא כל עתיד. יש הטוענים שהריקודים כיום בנויים ללא כל הגיון תנועתי וללא כל קשר למוסיקה.

למעשה הכל סובב כיום סביב הזמר העברי וזמן במה רב ניתן לזמרים והרקדנים משמשים לאותם זמרים כתפאורה ומבצעים צעדי ליווי ולא ממש כוריאוגרפיה כפי שהיה בשנות ה-80' בטרם החל פסטיבל כרמיאל.

חלק מזמן הבמה שאינו מוקדש לזמרים מוקדש לנאומים של פוליטיקאים ואנשים שונים בעלי כוח פוליטי. לנאומים אלה אין כל קשר אמנותי למופע והם נועדו לצרכי תעמולה פוליטית בלבד. תעמולה פוליטית של עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל ושל שר (או שרת) התרבות שהפסטיבל משמש להם כפלטפורמה לצורך נאומי תעמולה פוליטיים.

בפסטיבל כרמיאל מתבצעים הרס והכחדה מוחלטת של המחול העממי הישראלי והדבר נעשה ביודעין ובתמיכת משרד התרבות שככל הנראה האנשים שנמצאים שם בזים למחול הישראלי העממי.

פסטיבל כרמיאל זה שחיתות!!!

אל תתנו את ידכם לשחיתות הזו ולהרס השיטתי של המחול הישראלי העממי, החרימו את פסטיבל כרמיאל!!!

יוסף אתה ממש מבוזבז
10/02/2016 | 14:17
11
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:15
7
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

"נעימת המדבר" ומרקיד שמשמיע ריקוד שאינו מכירו כלל ?
31/01/2016 | 00:50
3
94
האם זה מעשה הוגן ואחראי של מרקיד להשמיע ריקוד שאינו מכיר אותו, לא לימד אותו בהרקדה שלו למיטב ידעתי, גם לא זכור לי שהרקיד אותו אי פעם בעבר ?
מה גם שבריקוד המדובר "נעימת המדבר", יש כמה תיקולים והתחכמויות לסיבוך עינינים מתוצרת ויקטור גבאי.

כשהסרט האוטומטי הבלתי נשלט  ליצור ריקודים חדשים מפיק, תוצרת פגומה במלוא עוצמתו. אין פלא שקשה למרקידים ולרוקדים להכיר ולזכור את כל אלפי הריקודים שנוצרו עד היום.   אלא שלרוב הרוקדים בהרקדה המדוברת בשבוע שעבר,  עמדה להם זכות השיכחה, והברירה הטבעית להתברברות כללית על הרחבה.

לצפות שהמרקיד יקח פיקוד על ההרקדה שלו, ויכנס להדגים את הריקוד במרכז הרחבה ? הגזמתם !  כלל לא בטוח שהוא בכלל מודע  למה שקורה אצלו,  בדיוק אז הוא היה מאוד עסוק  בסידורים בדוכן שלו.

בלי להתייחס למקרה המסויים, שאיני מכירו, אני מסכים איתך
31/01/2016 | 09:40
2
90
הכתיבה של ריקודים חדשים במתכונת סיטונית
היא כבר השתוללות
ואין מי שיודע כיצד לעוצרה
ונראה כי הכוריאוגרפים אינם מודעים לסכנה שהם מייצרים

לא אתפלא, אם במקרה המסויים שהזכרת,
היה זה אחד מהרוקדים האגרסיביים ( ולצערי ישנם כאלה)
( האם יכול להיות שגם אני ביניהם???... לא ולא ...)
שמלחיצים את המרקיד לשים ריקוד שהם אוהבים
אע"פ שהריקוד אינו נמצא ברפרטואר של המרקיד
מסנקה: מרקיד חייב לדעת לעמוד בפני לחצים בלתי ראויים.
דילמת הדילמות
02/02/2016 | 09:54
1
67
לדעתי ללא הריקודים החדשים כמות הרוקדים היתה מתמעטת מאוד.
במבחר ההרקדות שיש היום אין בעיה למצוא הרקדות שלא מדרבנות 
את יצירת הריקודים החדשים.
לצערי מהמפגש שלי עם הנוסטלגיה אנשים ממעטים להגיע וזה נחלתם של הפריקים לשירה העיברית של פעם..
לצערי מה שהולך היום זה דרך השלום ולא נזמין חשבון......
לא רק לאוהבי השירה העברית
02/02/2016 | 11:52
63
להערכתי הסיבות לאוהבי הנוסטלגיה (לא בטוח בסדר)
לא רוצים ללמוד ריקודים חדשים (אבל יש מאות ריקודי נוסטלגיה שהם לא מכירים, תקועים במה שהם יודעים)
בדרך כלל ריקודים הרבה יותר איטיים (רומנטיים ???) (יש גם הרבה מהירים שלא ממש נרקדים)
בדרך כלל מבוסס יותר על זוגות (הגבר יכול בדרך כלל לטייל ולזייף)

סודות מדינה נחשפו ברשת !!!! + צו עיקול הוצאה לפועל
28/01/2016 | 22:21
10
134
באחת הקבוצות הסודיות שבפייסבוק פורסמו בימים האחרונים הדברים שלהלן. תוכן הדברים עבר עריכה על מנת לשמור על הדיסקרטיות של כל הכותבים. הקבוצה היא סודית על מנת לאפשר לאנשים החברים בה להתבטא בחופשיות ובאינטימיות וללא כל חשש. ולהלן תוכן ההתכתבויות שפורסמו בקבוצה:

> האם בשנת 2000 ארגון המרקידים הטיל וטו על החלטתה של עיריית כרמיאל לטובתו של שלמה ממן???

מדוע ולמה תושבי העיר כרמיאל מממנים מכספם את תענוגותיו ואת שיגיונותיו של שלמה ממן תושב העיר תל אביב-יפו???

מדוע ולמה הוצע בשנת 1990 צו עיקול נכסים על ידי ההוצאה לפועל על נכסיו של שלמה ממן?

האם צו עיקול זה של לשכת ההוצאה לפועל הביא בסופו של דבר להליך הגירושין ולכך ששלמה ממן נאלץ לוותר על חלקו בדירת המגורים לטובתה של לוסי ולכך שבשנת 1999 (לאחר שכבר התגרש מלוסי) הוא נקלע לקשיים כספיים כבדים ביותר עד כדי כך שאהרון סולומון נאלץ בשנת 2000 לבטל את חוזה ההתקשרות שנחתם עם הכוריאוגרף בארי אבידן והוחלט לחתום חוזה התקשרות חדש עם שלמה ממן לאחר לחצים כבדים מצד ארגון המרקידים ובמטרה לסעוד את שלמה ממן ולחלץ אותו ממצבו הכלכלי הקשה שהיה שרוי בו בשנת 2000?

> אני זוכר שבזמנו בארי אבידן סיפר לי שהוא עומד להתמנות למנהל האמנותי של הפסטיבל. לא הבנתי למה זה בוטל...

> ערב טוב,

על פי מה שסיפר לי בארי אבידן, בשנת 1999 לאחר הפסטיבל של אותה השנה החליט לפרוש יונתן כרמון מתפקידו כמנהל אמנותי של הפסטיבל. לאחר פרישתו של כרמון אהרון סולומון החליט לחתום חוזה ניהול אמנותי עם בארי אבידן (שאיננו חבר ארגון המרקידים ואיננו פעיל בתחום ריקודי ההרקדות). אך לאחר שהדבר נודע לשלמה ממן (בעל כוח והשפעה רבה ביותר בארגון המרקידים מאז ומעולם...) פנה יו"ר ארגון המרקידים דאז אל עיריית כרמיאל ואיים בכך שאם לא ימונה שלמה ממן למנהל האמנותי של הפסטיבל הארגון יחרים את הפסטיבל לחלוטין וימנע מכל המרקידים חברי הארגון להשתתף ולקחת חלק בפסטיבל, יתר על כן, יו"ר ארגון המרקידים דאז עשה שימוש במצבו הכלכלי הקשה של שלמה ממן לצורך קידומו האישי של ממן.

בעיריית כרמיאל נבהלו מהאיום ומהכוח ומיכולת הטלת הוטו שיש לארגון המרקידים להחרים את הפסטיבל ופשוט ביטלו את החוזה עם בארי אבידן ובמקום זאת חתמו חוזה חדש עם שלמה ממן. כפיצוי באותה השנה קיבל בארי אבידן את הניהול האמנותי של מופע הפתיחה כרמיאל 2000. זהו הסיפור בקצרה.

> זו בכיה לדורות. בארי היה מרים את הפסטיבל לגבהים.

> אכן כן, וכך בדיוק חשב אהרון סולומון בשנת 1999. שלמה ממן לא יודע לעשות כלום!!!! שלמה ממן טוב מאוד בלעשות כוריאוגרפיה, אבל בבימוי ובהפקה של מופעים הוא גרוע ביותר. הבעיה היא כרגע שגם בעיריית רחובות הולכים עם פסטיבל האביב ועושים אותו עם שלמה ממן וללא כל מכרז או הליך תיחור שיוויוני אחר וככל הנראה בזכות מר שלמה טולדו חברו של ממן...

> שלמה ממן תקוע עם אותה "כוריאוגרפיה" כבר 30 שנה. היחידי שהעז לפרוץ מהמסגרת השבלונית ולחשוב מחוץ לקופסה היה בארי אבידן.

> הבעיה של שלמה ממן שהוא תקוע בכרמיאל (ועכשיו גם בעיר רחובות) מאז שנת 2000 ולא עושה יותר כלום. לפני 30 שנה היתה לו אימפריה של להקות מחול בכל הארץ, כיום אין לו כמעט כלום ממה שהיה לו אז והאמת היא שאין לו כיום כל רצון לעבוד בכוריאוגרפיה לבמה. אם הוא מפסיד את כרמיאל הוא עלול להיקלע למצב כלכלי קשה ביותר, מה שמעלה לי את החשש שהם חתמו איתו על חוזה התקשרות שיש בו סעיף שמאפשר לו לתבוע אותם במקרה של הפרת ההסכם (כלומר, אם הוא עוזב את כרמיאל מכל סיבה שהיא).....

> אני עוסק במחול כבר 25 שנה, ומכיר את כל הדמויות בעלילה. את ממן - תמיד תיעבתי. איש טיפש וחסר כל כישרון. להשוות בינו לבין בארי זו בדיחה. עצובה כמובן.

> כל מילה בסלע!!!
שלמה ממן הוא טיפש ואין לו כל כישרון לכלום. הוא הפך להיות מנהל אמנותי בזכות הוטו שהטיל דאז ארגון המרקידים שניצל את מצבו הכלכלי הקשה של ממן לצורך קידומו. אשמים לא פחות הם הכוריאוגרפים שממשיכים לקחת חלק בפסטיבל הזה וגם אותו קהל שממשיך להגיע לפסטיבל ולרכוש כרטיסים למופעיו.

> אז איך מעיפים את הזבל הזה? בואו ונמליך את בארי אבידן.
רק לא את הנסיכה אבילייה ההיא שחברה עם ממן וכל החבורה... אני מניח שאתם מכירים כבר את הנסיכה אבילייה...

> מי זו הנסיכה אבילייה??? XXX XXXXX ???

> חחחח...חזזק אתה
היא כזו מכוערת. לך תבין את העולם...

> אני נמצא בתחום כבר למעלה מ- 30 שנה ויש לי זיכרון פנומנלי, אז אתה רוצה שאני לא אהיה חזק?

ובאשר לשאלתך כיצד מעיפים את הזבל הזה,

בנסיבות העניין האפשרות היחידה העומדת בפננו על מנת להעיף את ממן מכרמיאל היא להתארגן ביחד עם כל הכוריאוגרפים ולהטיל חרם מוחלט על הפסטיבל עד אשר יעוף שלמה ממן מכרמיאל לכל הרוחות. ואגב, את אותו הדבר צריך גם לעשות בעיר רחובות. עד שלא יוטל חרם מוחלט מצד הכוריארוגרפים העוסקים בתחום לא יהיה שום שינוי בכרמיאל.

**************************************************************************************

ומה אתם אומרים על הדברים שהובאו לעייל?

אבקש לקבל מענה ענייני לגופו של עניין ובעניין ביטול הסכם ההתקשרות של עיריית כרמיאל עם הכוריאוגרף בארי אבידן ובעקבות הטלת הוטו של ארגון המרקידים.

אני יכול רק להוסיף לדברים שנחשפו להלן שניתן ללמוד מהם על חוסר האובייקטיביות של עיתון רוקדים שהוא למעשה ביטאון המשרת אינטרסים זרים של בעלי עניין. אין לי חלילה כל כוונה לפגוע בעורך העיתון או בכל אדם אחר, אבל עיתון אמיתי צריך להיות אובייקטיבי לחלוטין ונקי לחלוטין מאינטרסים זרים ומניגוד עניינים. עיתונאי הנמצא בניגוד אינטרסים, צריך לפסול את עצמו לחלוטין מלעסוק בעיתונות. ואם הדברים שפורסמו בקבוצה הסודית בפייסבוק (לעניין חתימת החוזה עם בארי אבידן וביטולו) פורסמו אי פעם בעיתון רוקדים, ראו את דברי כבטלים ומבוטלים.

הדיון נמשך ונחשפים עוד סודות מדינה וגם השם גדי ביטון
31/01/2016 | 01:11
68
הדיון המרתק הזה נמשך ומתקבל הרושם שנפתחת תיבת פנדורה:

> ממליץ לפרט את שמות כל הקשורים לקומבינה.

> לפי מה שאמר לי בארי אבידן, יו"ר ארגון המרקידים דאז היה רוני סימן טוב והוא זה שהטיל את הוטו על פי מה שטוען בארי אבידן.

סביר להניח שאהרון סולומון נאלץ להיכנע לדרישותיו של רוני סימן טוב יו"ר ארגון המרקידים דאז וביטל את החוזה עם בארי אבידן. אך לאחר שאהרון סולומון גילה מיהו באמת שלמה ממן ושלמעשה גילה שלשלמה ממן לא אכפת כלום חוץ מהכסף שהוא מקבל, החליטו שהוא האדם המתאים ביותר לתפקיד המנהל האמנותי ורק עם שלמה ממן יהיה אפשר לצחוק כל הדרך אל הבנק וממנו.....

סביר להניח שכיום רוני סימן טוב מצטער צער עמוק על מה שעשה ועל הנזק הבלתי הפיך שגרם, אך למיטב ידיעתי לפני שנים רבות ארגון המרקידים הראה לרוני סימן טוב את הדרך החוצה והוא נאלץ לעזוב את הארגון בטריקת דלת, מה שגורם לי לשער שרוני סימן טוב נסחט, כלומר אולץ לעשות את מה שעשה ובניגוד לרצונו. בהעדר כל תיעוד רשמי, אין לדעת מי בדיוק עמד מאחורי הקומבינה, אבל בנסיבות העניין סביר להניח שמאחורי הקומבינה המסריחה הזו עמד למעשה הנוכל המדופלם שלמה ממן.

> אתה טועה !, עמד קומבינטור שנהיה יו"ר האירגון !

> מי? גדי ביטון?

על פי ויקיפדיה, גדי ביטון הפך להיות יו"ר הארגון רק בשנת 2005. ואילו על פי כתבתה של מירי קרימולובסקי על רוני סימן טוב בעיתון רוקדים מיולי 2001, רוני סימן טוב הוא יו"ר הארגון משנת 1999, מה שמחזק את טענתו של בארי אבידן שבשנת 2000 יו"ר הארגון היה אכן רוני סימן טוב.

> הפוליטיקאי הטוב ביותר, עושה את עבודתו מאחורי הקלעים !

> אז האם אתה רומז על כך שמי שעמד מאחורי הקומבינה הוא למעשה גדי ביטון? והאם בזכות הקומבינה המסריחה הזו הוא הצליח להיבחר ליו"ר הארגון כמה שנים מאוחר יותר?

> אני מאוד מופתע מכך שרוב הכוריאוגרפים של להקות המחול הם אדישים לחלוטין ומתנהגים כמו עדר. אני אישית במקום בארי אבידן הייתי מפוצץ את הסיפור הזה כבר בשנת 2000 ומחרים את הפסטיבל ואף הולך לבית המשפט ולעיתונות.

> לכוריאוגרפים של להקות המחול אין ארגון או איגוד מקצועי ומעולם לא להם איגוד מקצועי, כך שזה בכלל לא מפתיע שהם אדישים ומתנהגים כמו עדר. עד לשנת 2000 עוד היה לכוריאוגרפים את המדור לריקודי עם בהסתדרות שאיכשהו ייצג אותם, אבל מאז סגירתו של המדור יש תוהו ובוהו והתחום כולו נשלט באופן בלעדי ומוחלט על ידי עסקנים שעושקים את הקופה הציבורית לצרכי תענוגותיהם והם עושים זאת בתחבולות ובדרכי עורמה. הכוריאוגרפים של המחול העממי הם כאמור אדישים ולא עושים כלום ואפשר לרמוס אותם עד דק...

> מאחר ואין לנו כל ראיות משפטיות קבילות, אז אנחנו מוגבלים ביכולות שלנו לפעול. הרי לא סתם הכל מתנהל שם במחשכים, יש דברים בגו...

> על פי מידע שפורסם ברשת, נגנבו כספים רבים בשווי של מיליונים מהיכל התרבות בכרמיאל על ידי ובאישור מורשי החתימה, סביר להניח שכל הכסף או חלקו עבר לספקים השונים של הפסטיבל ובכלל זה גם לשלמה ממן. הבעיה היא שבהיכל התרבות אין כל דריסת רגל למבקר המדינה וכך ניתן לעשוק את כספי הציבור ללא כל הגבלה. הם מנצלים פירצה בחוק במטרה לגנוב כספים...

> למיטב ידיעתי אשתו של בארי אבידן היא עורכת דין, אני מאוד מופתע מכך שהוא לא עושה כלום ולא עשה שום דבר והוא ממשיך לאכול את החרא שמאכילים אותו.

> עד שהכוריאוגרפים לא יחרימו לחלוטין את הפסטיבל הזה לא יהיה שם שום שינוי והכל ימשיך להיות כפי שהיה. בכרמיאל הם יודעים את זה היטב והם גם יודעים שכולם אדישים ולא עושים שום דבר ומתנהגים כמו עדר, לכן הם מרשים לעצמם לעשוק את הקופה הציבורית ולחגוג.

> שלמה ממן עוזר להם לצחוק כל הדרך אל הבנק וממנו, הם כמובן משתפים גם אותו בכסף שהם עושקים מהקופה הציבורית בתחבולות ובדרכי עורמה.

> כולם כבר יודעים על הארוחות במסעדות גורמה ועל נסיעות התענוגות לחו"ל שאהרון סולומון עושה עם שלמה ממן.

> רצה עכשיו שמועה ברשת שבימים האחרונים יש מלחמה בין אהרון סולומון לבין אלי שדה מנהל ההפקה של הפסטיבל, השמועה מספרת שאהרון סולומון מונע מאלי שדה להיכנס לנעליים שלו. ככל הנראה אלי שדה הוא המועמד לרשת בעתיד את מקומו של ראש העיר עדי אלדר מתי שיחליט לפרוש, ובינתיים ראש העיר עדי אלדר מקדם אותו לתפקידים בכירים בעירייה וככל הנראה הוא גם רוצה להכניס אותו פנימה לתוך קודש הקודשים של הפסטיבל במקום אהרון סולומון שאמור לצאת לפנסיה. ואילו אהרון סולומון לא אוהב את אלי שדה ולא מוכן שאלי שדה ייכנס לנעליים שלו בניהול הפסטיבל...

> נחיה ונראה מה בדיוק יהיה שם. בינתיים אני יודע שהתכנית האמנותית לפסטיבל 2016 נמצאת לפני סגירה סופית ובחודש פברואר אמורה להתקיים ישיבת הכוריאוגרפים שבה תוצג התכנית האמנותית. השמועה מספרת שהפעם הם רוצים לעשות את זה במסעדה.

*************************************************************************************************

אז מה אתם אומרים?

האם אתם תמשיכו להזרים את הכסף שלכם לנוכלים המדופלמים מכרמיאל???
תעלומה בכרמיאל, מי מעביר את כל המידע הסודי ליוסף???
31/01/2016 | 17:02
39
על פי מידע מודיעיני שהועבר אלי ממקור מידע אמין ביותר, מישהו כאן בפורום בתפוז קורא את כל מה שאני כותב ומעביר העתקים מודפסים למנכ"ל אהרון סולומון (שמעביר הלאה לראש לשכת ראש העיר) ולמנכ"ל השני שלמה ממן....

החבר'ה בכרמיאל מופתעים כיצד מידע סודי ביותר מודלף ליוסף והם מתחילים לעשות הרבה מאוד טעויות והטעויות עצמן גורמות לחשיפת מידע נוסף.... והם גם נמצאים בלחץ, דבר המגביר את כמות הטעויות...

מר אלי שדה מנהל ההפקה של הפסטיבל וראש מינהל התרבות בעיריית כרמיאל קודם לתפקיד דובר עיריית כרמיאל בנוסף לתפקידו כראש מינהל התרבות בעירייה וכיום הוא למעשה ראש מינהל הסברה דוברות ותרבות בעיריית כרמיאל (מינהל הסברה ודוברות ומינהל תרבות אוחדו למעשה למינהל אחד בעיריית כרמיאל). אי לכך אלי שדה פינה את משרדו בהיכל התרבות בכרמיאל לטובת משרד דובר העירייה בבניין העירייה.

על פי מידע שהועבר אלי, את המשרד הפנוי של אלי שדה בהיכל התרבות קיבל אדם המקורב לרינה גרינברג שהיא מ"מ ראש העיר ויש לה הסכם שיתוף עם ראש העיר (רינה גרינברג ועדי אלדר הם שני יריבים פוליטיים שעד לפני כמה שנים נלחמו אחד עם השני כמו חתול ועכבר, בבחירות 2013 הם החליטו ללכת ברשימה משותפת). אני לא אזכיר את שמו של האדם המקורב לרינה גרינברג מסיבות מובנות (יש כמה כאלה בהיכל התרבות בכרמיאל...)....

אבל הם חושדים באותו מקורב לרינה גרינברג שהוא זה שמעביר אלי חומרים סודיים ביותר על פסטיבל המחול ועל שלמה ממן ובכלל זה גם מסמכים מתיקי הנהלת החשבונות... ובעקבות חשדם הם מתחילים לעשות הרבה מאוד שטויות...

הדבר גם עלול לגרום לקרע ביחסים בין ראש העיר עדי אלדר לבין ממלאת מקומו הגברת רינה גרינברג....

בשעה זו אני מעדיף שלא להגיב לחשדם ואני מאוד נהנה מכך שהם נמצאים בלחץ... (ומי שלא הבין, אני לא מכחיש את הדבר ואני גם לא מאשר את הדבר).

היום התקיימה שיחת טלפון בין אדם הקורא שורות אלה הנכתבות בתפוז לבין אחד האנשים שמדליפים לי מידע סודי ביותר על הפסטיבל, השיחה עסקה בעניין הפרסומים שלי בתפוז ובמקומות נוספים....

ולמה אני בכלל כותב את זה?

מאחר שאם חלילה וחס מקור המידע שלי יפסיק לספק לי מידע, תהיה לי ראיה משפטית שאוכל לגשת איתה לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה....

אם וכאשר זה יקרה אם בכלל, אני מבטיח לגשת למכון העתקות על מנת לסרוק סריקה מקצועית את מסמך התלונה במשטרה לקובץ מחשב דיגיטלי אותו אני אפרסם בפורום.

המשך יבוא!

נ.ב. - הפוסט הזה נועד במיוחד בשביל אותו אדם שקורא הכל ומעביר את הכל לאהרון סולומון ולשלמה ממן. אם חלילה הם יכנסו ללחץ ויפעלו בפזיזות ללא כל מחשבה, עלולה להיפתח תיבת פנדורה (ובמקרה ועדיין לא נפתחה).

הדיון נמשך ועכשיו התמונה חדה וברורה לגבי גדי ביטון
31/01/2016 | 20:43
56
קטע קצר שעבר עריכה מתוך תיאור מה שהיה בשנת 2000:

"היתה פגישה אליה הגיעו בכירי המרקידים ובראשם גדי ביטון (שהיום מתחרט על הרגע). הסיבה היתה למעשה רחמנות על שלמה ממן עקב מצבו הכלכלי הקשה באותה עת......"

הקטע המלא שמור במערכת ולא יפורסם מסיבות מובנות. מאחר והם קוראים כל הודעה הנכתבת כאן בפורום החלטתי לצנזר קטעים מתוך הטקסט המלא ואף לבצע עריכה מחדש על מנת למנוע מהם לזהות את מקור הידיעה.

למען הסר ספק,

בפרסום לעייל אין לי כל כוונה לפגוע בגדי ביטון או במישהו אחר. הפרסום מפורסם כחלק ממאבקי למען שקיפות ומינהל תקין בעיריית כרמיאל.

========================================

זאת ועוד, לטענתו של אחד הגולשים בקבוצה הסודית בפייסבוק, אהרון סולומון מנכ"ל הפסטיבל החליט בשנת 1999 להעיף את יונתן כרמון לכל הרוחות מאחר והוא החל למתוח ביקורת נוקבת על התנהלותה של עיריית כרמיאל ועל התנהלותו שלו (של סולומון). בהעדר כל תיעוד רשמי או כל מסמך, אין לדעת האם יש שמץ של אמת בטענה הזו. אני אישית לא מקבל בשלב זה את הטענה הזו.

המסמך המצורף הוא של שלמה ממן, שימו לב לתאריכים.

המשך יבוא!
מצאתי מסמך של אהרון סלומון משנת 1999בעניין כרמון
01/02/2016 | 23:09
34
חיפשתי בין הררי המסמכים מסמך של אהרון סולומון בעניין יונתן כרמון במטרה לגלות האם יש שמץ של אמת בטענה שאהרון סולומון העיף את יונתן כרמון בגלל הביקורת הנוקבת של כרמון על התנהלות הפסטיבל ועל התנהלותו של המנכ"ל סולומון.

מצאתי מסמך מאוגוסט 1999 בו מר אהרון סולומון מודיע על התפטרותו מעמותת עמ"י, עמותה שהוקמה ב-1996 על ידי מר אהרון סולומון, יונתן כרמון, תרצה הודס, שלמה שגב (בעלה של הכוריאוגרפית אילנה שגב), אלי מלול, סוניה אלדר (אשתו של ראש העיר עדי אלדר), ועוד... למי שלא יודע, עמותת עמ"י (ראשי תבות של עמותת מחול ישראלי) היא למעשה להקת כרמון החדשה שהוקמה בשנת 1996 ובין היתר גם ביוזמתו של ד"ר דן רונן, במטרה להקים במדינת ישראל להקת מחול עממית מקצועית (להקת מחול מסוג שלא היה במדינת ישראל עד לשנת 1996), וגם במטרה להקים מוסד מקצועי לצורך הכשרת רקדנים מקצועיים לבמה בתחום המחול העממי. אין ספק שהמטרה היתה מטרה מבורכת ביותר וכיום מורגש מחסור במוסד מקצועי שכזה. ראוי להדגיש ולציין שכיום לאחר שלהקת כרמון שבקה חיים לפני כעשור, אין במדינת ישראל שום מוסד מקצועי שכזה ותוהו ובוהו שורר בתחום כאשר התחום נשלט באופן בלעדי ומוחלט על ידי עסקנים שהפכו את התחום לעסק הפרטי שלהם.

מעיון במסמכי עמותת עמ"י מתקבל הרושם שהיו בעמותה הזו אי סדרים רבים ומר שלמה שגב (בעלה של הכוריאוגרפית אילנה שגב) ניסה להשתלט על העמותה ולהפוך אותה לאחוזתו הפרטית.

בנסיבות העניין ומאחר והנהלת פסטיבל המחולות בכרמיאל איננה פועלת בשקיפות ואיננה מתעדת כלל את פעילותה ואת תהליכי קבלת ההחלטות ובנוסף גם נוהגת במשך שנים רבות בצורה עקבית ושיטתית למסור לרשויות המדינה דיווחים שקריים וכוזבים ובמטרה לרמות ולהונות, יתכן ואולי כל אי הסדרים הרבים ביותר המתועדים לפרטי פרטים במסמכי עמותת עמ"י, לא היו ולא נבראו מעולם והכל היה הצגה אחת גדולה במטרה להתנער מפועלו של יונתן כרמון ולנקום בו בגלל הביקורת הנוקבת שלו על ניהול הפסטיבל.

המועד שבו מחליט להתפטר אהרון סולומון מעמותת עמ"י הוא בסמוך למועד שבו התקיים הפסטיבל האחרון בניהולו האמנותי של יונתן כרמון, דבר המחזק את ההשערה שיש קשר בין ההתפטרות הזו לבין ההחלטה להעיף את יונתן כרמון מכרמיאל. זאת ועוד, הדבר גם מחזק את ההשערה שכל השתלשלות העניינים כפי שמתוארת לפרטי פרטים במסמכי העמותה, לא היתה ולא נבראה ומדובר למעשה בהצגה אחת גדולה בשביל הפרוטוקול (על שכתוב ההיסטוריה כבר שמעתם?).

כרגע אין עדיין אפשרות לדעת בוודאות מה הסיבה לכך שיונתן כרמון סיים את תפקידו בפסטיבל כרמיאל בשנת 1999. מעיון במסמכי עמותת פסטיבל מחולות כרמיאל (ע"ר) המצויים ברשם העמותות, ניתן לראות פרוטוקול של ישיבת העמותה שהתקיימה בסמוך למועד פרישתו של יונתן כרמון, בפרוטוקול זה נכתב שיונתן כרמון החליט לפרוש ולא להמשיך עוד בניהול הפסטיבל, אך כאמור אין לדעת האם יש שמץ של אמת בפרוטוקול הזה או שמדובר למעשה בדיווח שקרי וכוזב לרשויות המדינה ובמטרה לרמות ולהונות ולמעשה לשכתב את ההיסטוריה בזדון ובאופן מכוון ולמנוע מחוקרים ומחוקרי מחול לדעת את האמת. כלומר, בנסיבות העניין יתכן שכל הפרוטוקול הזה ולמעשה כל הפרוטוקולים של העמותה הם לא יותר מאשר הצגה אחת גדולה.

אני לא אשקוט עד אשר האמת במלואה ובשלמותה תצא לאור השמש!!!

אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר!!!

כשאין שקיפות אז יש שחיתות!!!!!

כל ניסיון לעצור אותי במחקרי רב השנים ולמנוע ממני להגיע אל האמת במלואה ובשלמותה, ישיג רק את המטרה ההפוכה!!!

כל התנגדות למסירת מידע או כל ניסיון לעצור אותי במחקרי לחשיפת האמת, משמשים לי ככלי תחמושת במאבקי ולמעשה רק נותנים לי עוד ועוד כוח להמשיך!!! וזאת מאחר שאם ההתנגדות היא כל כך גדולה, אז כנראה שיש דברים בגו!!!

אין צורך להוסיף מילים על מצבו הנפשי הקשה של אחד המנהלים של הפסטיבל לאחר שגילה שאני יודע דבר ש"לא" הייתי צריך לדעת... אם הוא הגיע למצב נפשי שכזה לאחר שנודע לו מה אני יודע, אז כנראה שיש דברים בגו. מסמך המצוי ברשותי שהושג כדין אף מוכיח את הדבר...

אם רק הייתם מסכימים בשנת 2012 לשתף איתי פעולה מלאה במטרה לתעד את המחול העממי בישראל תיעוד מקצועי, לא היינו מגיעים בכלל לאן שהגענו ולא הייתי מתחיל בכלל במחקר שלי לחשיפת האמת. המחקר שלי החל רק בגלל הסרוב שלכם למסור מידע שיש להעמידו לרשות הציבור.

מי שמסתתר מאחורי מסך עשן כבד, אז כנראה שיש לו מה להסתיר!!!!

האמת תצא לאור בקרוב!!!

המשך יבוא!

ראו מטה את המסמך של אהרון סולומון.
ראו בבקשה מיהו מורשה החתימה בחשבון הבנק
02/02/2016 | 00:11
3
36
שימו לב לתאריך 08/06/1998

זה היה כשנה לפני ההתפטרות בטריקת דלת. הרבה מאוד סיד נפל מהתקרה כשהדלת נטרקה בחוזקה רבה על ידי המנכ"ל אהרון סולומון...

זה כמובן רק דוגמית קטנה. ואם רק תבקשו, תקבלו עוד הרבה מסמכים.

יש לי הררי מסמכים שכאלה!!! והכל בדיגיטל על המחשב בשלוף עם גיבויים בשרתים מאובטחים בכל העולם, כך ששום פעולה זדונית לא תצליח להשמיד את המסמכים האלה!!!

זכות הציבור לדעת מה בדיוק נעשה בעיריית כרמיאל עם כספי הציבור!!!! זכות הציבור לדעת קיימת גם אם החוק מקנה לתאגידים העירוניים של עיריית כרמיאל חסינות מוחלטת ולמעשה מאפשר לתאגידים העירוניים לפעול ללא כל שקיפות.ולמעשה מונע ממבקר המדינה לבצע ביקורות בהיכל התרבות בכרמיאל.

להנאתכם!
האם זה אותו שלמה ממן מ...
02/02/2016 | 08:27
2
45
חגיגות יום העצמאות בתל אביב?????
או פסטיבל מחולות ברחובות ??????
אם כן טיפש הוא לא.
וחוץ מזה אתה צריף להבין כרוקדים אין לי עינין מה קורה מאחורי הקלעים אני מגיע לקבל מוצר סופי.אני לא חושב שיש הבדל בין שלמה או כל מנהל אומנותי אחר.
והכי חשוב אם היית רוקד היית מבין עד כמה הוא מוכשר וכך גם ריקודיו.
אין כל ספק בכך שהוא מוכשר ביותר,
02/02/2016 | 09:27
1
39
אבל הבעיה איתו שהוא בכלל לא מממש את הפוטנציאל הטמון בו.

במקום לעסוק במחול ובכוריאוגרפיה ולהפיק מופעי מחול רפרטואריים בתיאטראות שונים בארץ, מופעי מחול מקצועיים על במה מקצועית עם מכירת כרטיסים לקהל הרחב בהיכל התרבות בת"א ובמשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, וכו... ועם מערכת של פרסום ושיווק כמו שיש ללהקת בת שבע, הקיבוצית, סוזן דלל, מחסן 2 בנמל יפו, וכו...

הוא מתעסק כיום בקקי!!! כלומר, הוא עוסק כיום בקבלנות של מופעי זמר עברי ולא במחול כלל. הוא בכלל לא מממש כיום את הפוטנציאל הטמון בו. זו הבעיה כיום עם שלמה ממן וזה התחיל מאז שהוא גילה את הכסף ואת התענוגות שהוא מקבל מאהרון סולומון בכרמיאל.

ראה בבקשה את המופעים בכרמיאל וברחובות ובתל אביב ביום העצמאות:

1. המופעים אינם מופעים מקצועיים כלל!!!! המופעים הם למעשה מופעים חובבניים ווולגריים!!! מופע מקצועי צריך להיות על במה מקצועית (היכל התרבות) ולא על במה חובבנית.

2. המופעים אינם מופעי מחול כלל!!! המופעים הם למעשה מופעי זמר עברי שבהם הרקדנים משמשים למעשה כתפאורה לזמרים. הרקדנים אינם מבצעים כוריאוגרפיה אלא צעדים.

3. המופעים אינם מופעים רפרטואריים כלל. מדובר למעשה במקבץ של קטעים המבוצעים על ידי להקות חובבים שונות כאשר כל להקה באיכות וברמה שונה.

4. האלמנט הפולקלוריסטי אבד לחלוטין מהריקודים והם מורכבים ברובם מאלמנטים של מחול מודרני וג'אז עם נגיעות של בלט קלאסי. אין בריקודים כל אלמנט של ישראליות ולמעשה אין בריקודים כל זכר לעבר. וללא עבר אין כל עתיד!!!

5. חלק ניכר מזמן המופע מוקדש לנאומים פוליטיים של פוליטיקאים שונים, נאומים שאין להם כל קשר אמנותי למופע והם נועדו לצרכי תעמולה פוליטית בלבד.

בקיצור, במקום ששלמה ממן המוכשר יממש את הפוטנציאל הטמון בו, הוא מתעסק בקקי ולמעשה חופר במו ידיו את הקבר שלו. הוא מחפש חיים קלים עם הרבה מאוד כסף ותענוגות.

מן הראוי היה שהיה עוזב את כרמיאל ועובר לתחום המחול הבימתי המקצועי והיה מריץ מופעי רפרטואר על במות מקצועיות בתיאטראות שונים בכל הארץ ובחו"ל, מופעים שיש להם מכירות כרטיסים והם פתוחים לקהל הרחב.

ובאשר להרקדות, הנושא איננו מעניין אותי כיום ואינני עוסק בו כלל (בראשית שנות ה-80 הנושא כן עניין אותי), לכן אין לי מה להוסיף בעניין ההרקדות.

המשך יום נעים!
מחולל יקר אתה קצת עושה דייסה
02/02/2016 | 10:04
45
אתה מערב מס' תחומים .
שלמה ממן עושה מה שטוב לשלמה ממן.
אתה לא יכול לומר לו איך לנהל את הקריירה שלו,יש אילוצים שאין לנו ידיעה עליהם.
מה שכן אתה יכול לממן לו את ההופעה בהיכל התרבות אני מקווה שאתה יודע מה עלות של הפקה כזאת,ומה הצפי למכירת כרטיסים.
לא מספיק להיות חכם בלהציע הצעות.תחום הבידור ממומן ברובו בשנים האחרונות בידי גופים ציבוריים (עיין ערך מירי רגב) ובידי גופים מסחריים.המפיקים הפרטיים התמעטו מאוד.כנראה מסיבה טובה.
חמור מאוד מה שאתה כותב
10/02/2016 | 14:46
15
זה צריך להגיע לעיתונאות
אל תבלבל במח
10/02/2016 | 16:59
10
אל תבלבל במח. תתחיל לרקוד וגם לחבר ריקודים ועזב אותנו מכל ההסטוריה. אם אתה רוצה להלחם במישהו, עשה זאת בפרטי. כל הסיפור הזה לא מעניין אף אחד. בגלל אנשים כמוך, יוצא שם רע לכל נושא ריקודי העם. נכנסתי לפורום הזה, לאחר תקופה ארוכה ואני רואה שכלום לא השתנה. ולא, לא קוראים לי שלמה ממן וגם לא גדי ביטון. תתרכז בעשיה ולא בהרס. נתראה ברחבה.
משה תלם, הגם אתה בגרפומנים?
26/01/2016 | 10:46
7
152
תאמינו:
משה תלם, כוריאוגרף, כתב 80 ריקודים.
אנו בקושי יודעים לאיית את שמו
אבל הוא כבר הפציץ אותנו ב 80 ריקודים

הוא חקלאי:
פיתחו את העיתון "קו למושב" שיצא ביום 21.1.16
ותראו כתבה גדולה על משה תלם
כחקלאי. 
בעבר כבר כתבתי על כך שאנחנו, הרוקדים, משמשים בשר תותחים
לגחמות של אנשים שחשקה נפשם להיות כוריאוגרפים:
לא צריך תעודה, לא צריך הכשרה
אין בית ספר, אין מכללה, אין אוניברסיטה
שמלמדת כוריאוגרפיה
ואם יש מין קורס כזה ( אולי של גדי?)
אז זה לבטח קורס מזורז, שבוע וחצי, אולי שייך לתחום המסחרי, והמטרה: רווחים.
חברים,
מנצלים את האהבה שלנו לריקודים
ומרעיפים עלינו ממיטב הכשרון היצירתי שלהם
בכתיבת ריקודים.
נזכרתי במשפט של מרקיד שסיפר לנו,
כי התעורר בשעה 2 אחר חצות,
ובאה לו ההשראה איך לסיים כתיבת ריקוד
שהוא התחיל ולא ידע איך לסיים.
הוא עורר את אשתו משנתה,
ושניהם יחד כתבו את הסיום לריקוד.
 אני מבין:
יש לנו עסק עם מכורים לכוריאוגרפיה
מה שלא נעשה לא נצליח לקבל פחות ממאתיים  וחמישים ריקודים בשנה
כל מילה בסלע !!!!
28/01/2016 | 21:35
62
לא צריך תעודה, לא צריך הכשרה
אין בית ספר, אין מכללה, אין אוניברסיטה
שמלמדת כוריאוגרפיה
יש רק אולפן להכשרת מדריכים לריקודי עם של המדור לריקודי עם בוועד הפועל של ההסתדרות, אולפן להכשרת מדיריכים לריקודי עם משנת 1968 בעיר עפולה!!! ומי שמסיים את האולפן הזה של ההסתדרות הופך להיות מנהל אמנותי של פסטיבל מחול יוקרתי, פסטיבל מחול יוקרתי המקנה למנהל האמנותי שלו נסיעות רבות ביותר לחו"ל ואורח חיים ראוותני על חשבון עמותה עירונית נתמכת.... המנהל האמנותי נהנה גם מארוחות במסעדות גורמה מסביב לעולם ביחד עם המנכ"ל הנצחי סולומון....

הפעם כל כך נהניתי מהפוסט של אליק31, שהזכיר לי את הכוריאוגרף שלמה ממן ואת מעלליו ואת שיגיונותיו ואת הקפריזות שלו.

בקרוב יפורסמו סודות מדינה שנחשפו ברשת האינטרנט בעניין מעלליו של שלמה ממן.

המשך יבוא בקרוב!

אליק ידידי, גזרתי עלי שתיקה אולם פגעת בחבר קרוב לכן אגיב
29/01/2016 | 01:21
2
80
משה תלם חבר אמיתי וקרוב שלי שנים רבות, הכרתיו כבר בתחילת שנות השישים וקשה לי לראות איך אתה, בחוסר ידיעה (בלשון המעטה) ובבוטות כהרגלך, זורק עליו רפש בגלל תסכול בו אתה נתון גם אם בצדק. גם אני, כמו רבים סולד מקצב יצירת ריקודים חדשים, ומכל המשתמע מכך, אולם להדביק כל זאת על משה תלם ובדרך להשמיץ ולתת "ציונים" בחוסר ידע, ובורות זה מוגזם ופוגע.
עדיף שתתעסק בפלוצים שם אתה מסתדר נפלא ובקיא מאד כפי שהראת כאן.
לידיעתך !!!
כשגדי ביטון  שיצר יותר מ - 250 ריקודים ב - 25 שנים היה ילד קטן !!לפני יותר מחמישים שנה משה תלם היה מרקיד בעל שם ויצר את ריקודיו הראשונים. 80 ריקודים   ביותר מ - 50 שנה. אבי לוי למשל בפחות מ - 20 שנה כמרקיד יצר -  85 ריקודים. דודו ברזילי ב - 22 שנים יצר כ - 100 ריקודים. רוצה עוד ???
משה תלם היה במשך שנים רבות אחד הפעילים והמובילים שבין המרקידים, שימש שנים כיושב ראש ארגון המרקידים, ניהל שנים את הפסטיבלים בכרמיאל,
היה מבוקש בבארץ ובחו"ל ובין השאר היה אחד המרקידים באונברסיטת ת"א
לפני שגדי ביטון התחיל ועלה לגדולה. כל זאת תוך שהוא מנהל לתפארת ! משק חקלאי פעיל במושב רישפון ועובד קשה מבוקר עד ערב גם היום בגילו המופלג.
אז לפני שאתה משחיר את משה תלם שהוא חבר אמיתי, בטוב וברע,לא כמו החברות שלנו בטרוייקה שהיא נתינת כבוד הדדי וחיוכים כשנפגשים אך אתם מחכים לרגע שיש לכם "סכין ביד על מנת לדקור", בלי מסננים ופילטרים, וללקק את השפתיים. לשפשף את הידיים מנחת.  
כתוב - "חכמים הזהרו בלשונכם".......................  
אתם לא........לי יש שריון מספיק חזק ואתם אפילו לא מגרדים אותו מבחוץ, אני מכיר אותכם מכל צד וכיוון. אבל יש רבים שנפגעים !!! חשבתם על כך פעם ?
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
למיטב ידיעתי, אחד הרקדנים של משה תלם היה בחור בשם עדי אלדר
29/01/2016 | 02:39
51
לימים יהיה ראש עיריית כרמיאל.

וכמובן שבהרקדה היוקרתית (באותם הימים) של משה תלם רקד גם בחור טבריני צעיר בשם שלמה ממן שהכיר בהרקדה של משה תלם נערה צעירה בת 16 בלבד ששמה לוסי. לימים נישאו השניים ועברו ביחד ובשלום את שנות ה-80' הטובות ואף רכשו ביחד את דירת חלומותיהם בעיר רמת גן מחברת משה ויגאל גינדי בוני ערים בע"מ, הכל היה טוב ויפה עד שהחלו הצרות להגיע בצרורות...

ראו פוסט נפרד בעניין זה.
ידידי היקר משהא, אל נא באפך!
30/01/2016 | 10:22
62
אין לי דבר נגד משה תלם האיש.
בעוונותיי, בגלל קוצר הידיעות שלי במקצוע של ריקודי העם,
אני יודע, כרוקד, כי למשה תלם יש ריקוד אחד
שאנו רוקדים מפעם לפעם  -

עת דודים
ולתומי סבור הייתי שהוא מרקיד שחטא בכתיבת ריקוד פה ושם.
לכן הופתעתי מהמספר:  80!!

אני ערכתי בראשי השוואה עם מרקיד שכולנו מכירים:
שמעון עשור.
שמעון כתב גם הוא ריקודים:
1. סתו ישראלי
2. אוריאנה
3. עדן
4. אם רק תבואי בחמש.
לכן, הופתעתי כאשר הספרה 80 נצנצה לי בעיניים.

לך, משהא ידידי, אני מרשה לתקוף אותי ולנזוף בי, כי אתה חבר יקר
ואני מרגיש כי הפעם פגעתי בך
ולכן אני מבקש את סליחתך.

אשר לשרשור בו נמצא יוניון
ללא ספק שכל הסיפור של יוניון הוא סיפור מומצא,
אבל זה הומור נטו
והפורום זקוק נואשות לכותב מסוגו של יוניון
שמפיח חיים בכתיבתו
ואפילו אם הפחת חיים זאת נעשית תוך כדי נפיחות, אלהים ישמור
אז אני החמאתי ליוניון
ואני עדיין מחמיא לו
הוא האיר את חשכת הפורום בימים אלה.
בואו נפתח עיתון בוקר רגיל ונמצא כי העיתון מלא במלים גסות של טובי הפובליציסטים
ואיש אינו סונט בהם
אז גם ליוניון מגיע לכתוב משהו.
משה תלם יותר מראוי בתור מדריך ותיק ויוצר בחסד
30/01/2016 | 12:37
2
62

כשגדי ביטון  שיצר יותר מ - 250 ריקודים ב - 25 שנים היה ילד קטן !!לפני יותר מחמישים שנה משה תלם היה מרקיד בעל שם ויצר את ריקודיו הראשונים. 80 ריקודים   ביותר מ - 50 שנה. רקדתי אצל תלם כבר לפני יותר מ - 30 שנה באוניברסיטת תל אביב, היה בין המרקידים המובילים בתחום, האיש ידע ללמד והעובדה שהדור שלי לא שוכח את הריקודים גם שנים אחרי שלא יושמעו, הצעדים מוטמעים היטב ברגליים, כמו גם עמנואל שהרקיד בימי חמישי באוניברסיטה, לפני שגדי ביטון התחיל ועלה לגדולה. אז לא היו מחלקים בכזו קלות תעודות מרקיד, אבל בעיני אין ראוי מתלם לקבל תעודת מרקיד והוקרה ככריוגרף, כיוצר ואף כמדריך. ריקודים היו עוברים סינון קפדני לפני שהגיעו לרוקדים, יצירות שלא עברו את הסינון נפסלו. לעיתים אף היו מתקנים את הכיאורגרפיה חוזרים ומתקנים עד שהייתה שביעות רצון, אני זוכרת לא פעם יוצרים צעירים היו מגיעים עם יצירותיהם לתלם שיאשר את היצירה וציבור הרוקדים היה מקבל את הריקודים אחרי שנבחנו ותוקנו. אני מעריצה את גדי על ההישגים שלו והקידום של התחום אולם כמות הריקודים שנשפכת לרחבת הריקודים אינה מיטיבה עם הרוקדים היות שהיא גורמת לאנשים לשכוח צעדים של ריקודים טובים ואיכותיים בזמן שהם נאבקים ללמוד עוד ועוד ריקודים שאינם בעלי אורך מדף של חודשיים. - "חכמים הזהרו בלשונכם"
משה תלם
31/01/2016 | 08:08
1
49
מסכימה עם כל מילה שאש סגולה כתבה. משה תלם אחד המדריכים, היוצרים  שיש לנו. זה חוסר כבוד באיש לעלות את הדברים האלו ולפגוע באיש הזה.
דוֹד 'מוֹשה' הסכינאות של משהא והפורום משלשום
31/01/2016 | 13:38
54

אליק ידידי, מי שאינו כותב, לעולם לא יפול בלשונו. רבים וטובים מאתנו כשלו וטעו בדיברתם או במסקנתם החפוזה. אלא שהחשיבה, הכתיבה, הקריאה והאפשרות לטעות, הם שמבדילות אותנו בני האנוש מכל החי עלי האדמה. ידינו עוד נטויה לכתיבה,  כבר טעינו, עדיין טועים ועוד נטעה !

הדוֹד מוֹשה תלם היוצר, המרקיד, היזם והתורם למען ציבור הרוקדים והמרקידים, ראוי לכל שבח, הערכה ומילת תודה שנכתבו כאן ואין צורך להוסיף דבר.  ריקודי הזוגות שלו מדברים בזכות עצמם: אוהבת סמבה,  ריקוד הפרחים, שמש בוקר, שאני עמך במחול,  עת דודים.   7 דבקות, וריקודי מעגל ידועים לרב.

משהאינקה יקירנו שתיקה אולי גזרת על עצמך, אבל טררררם חזרת בתשובה.  כי להתאפק מעט, עדיין לא סיגלת  לעצמך.  מסתבר שאתה עדיין מככב בגדול בפורום של שלשום.   כמה גרירות ומשקעי העבר עוד יוכל  ה-"סוס" העייף שלך לגרור.     ("סוס"  זה דיבור של נהגי סמיטרלר, הכוונה לחלק הקדמי שגורר את הקרונות מאחור).   בשביל מה גררת והפלת לפה את תולדות הטרויקה והסכינאות שלנו, מפרי דמיונך הקודח.      אם אתה זקוק לאישור שאותך לא מגרדים אפילו מבחוץ, קבל אותו חופשי חופשי,  מאליק ורק דן שאתה מכיר אותנו מכל צד וכיוון, אנחנו הלא חכמים שלא סותמים ת'פה.

ציטוט שלך :                          
לא כמו החברות שלנו בטרוייקה שהיא נתינת כבוד הדדי וחיוכים כשנפגשים אך אתם מחכים לרגע שיש לכם "סכין ביד על מנת לדקור", בלי מסננים ופילטרים, וללקק את השפתיים. לשפשף את הידיים מנחת. . כתוב - "חכמים הזהרו בלשונכם"   אתם לא........לי יש שריון מספיק חזק ואתם אפילו לא מגרדים אותו מבחוץ, אני מכיר אותכם מכל צד וכיוון.

מתחם התחנה-הרקדן האוטומטי
24/01/2016 | 09:37
1
95
הריקוד - הרקדן האוטומטי
31/01/2016 | 08:10
24
יופי של ריקוד  וגם מוסיקה קצבית נהדרת. אחד הריקודים  האהובים עלי ועל הרוקדים בצפון. חבל  שפחות  רוקדים אותו.
דודו ברזילי - כוריאוגרף פוסט-אקרובטי?
21/01/2016 | 11:29
1
182
הרמקולים השמיעו את הנעימה היפה של "סטטוס מאוהב".
גם שיר יפה, גם זמר מחונן: אייל גולן.
הרוקדת שרקדתי איתה, ביקשה ממני בנימוס שלא לרקוד את הריקוד הזה.
הסכמתי.
לא רק הסכמתי, כמה הבינותי אותה!
זה הזכיר לי ריקוד אחר של דודו ברזילי:
"מיליון סיבות" , גם כן שיר יפה,  זמר איכותי,
אבל הוא לא נרקד יותר במקומותינו.

למה אני מעלה כאן את הפרטים האלה?
כי חשבתי על שני הריקודים האלה, ואני מוצא כי יש בהם אלמנט  בולט
והוא: תיחכום יתר של תנועות, שדורש מהמבצע יכולת אקרובטית
והרי אנחנו איננו כאן בשיעור של אקרובטייה.

אני מודה ומתוודה שאין לי ידע כלשהו בכוריאוגרפיה
וקטונתי מלחוות דעה,
אלא ששני הריקודים שהזכרתי עוררו אותי לחשוב גם על כוריאוגרפיה
ולראות האם יש קשר בין היצירה ובין יוצרה? האם היוצר אוהב לסבך עניינים?
אולי הסיבה היא כי היוצר בעצמו הוא אתלט גמיש, ובשבילו ריקוד לא מאתגר, איננו נחשב לריקוד איכותי? ...

אשמח אם אתם תעלו כאן דוגמאות של ריקודים נוספים שכתב דודו, כדי לראות אם יש בסיס להשערתי.
מיליון סיבות טובות לריקוד
24/01/2016 | 09:26
85
אני מתפלא אליק מכל הריקודים דוקא את זה עלמתך חשבה למסובך.
לטעמי השרידות שלו היא בפשטותו.
שני דברים משעשעים אותי בריקוד
מה הקשר בין אהבה לבעיית הפליטים שמוזכרת בשיר.
"וגנבת מחשבות" יש דבר כזה במציאות.
נ.ב דודו אחד ה-רקדנים שיש בריקודי עם לפעמים נדמה שהוא מרחף ברחבה.
ריקוד שאהבתי..ילמד אצל גדי ביטון בשלישי..מלך העולם..רפי זיו
17/01/2016 | 12:53
13
215

הךךך כמה כיףףף לי
תגיד יוניון, האם רפי היה לאחרונה באיזה שבט אינדיאני?
18/01/2016 | 18:48
8
158
מה זה כל הקפיצות האלה? זה לא זולו?
חחח שיהיה אינדיאני..לקח להיט וחיבר לו ריקוד שמח..משחרר
19/01/2016 | 08:47
7
152
שיחרורררררררררררררר.....אפשר לשחרר גזים  ואף1 לא ידע שזה אתה
יחשדו ברפי זיו: הוא קופץ הכי גבוה...
19/01/2016 | 21:11
6
113
אין סיכוי..הוא לא שחור...שיחרוררררררר
20/01/2016 | 21:19
5
158
יש לי בת זוג  .,משחררת חופשי  במעגל. הישראלי המכוער(והיא דוקא חתיכה).. איזה גועל-נפש..והיא עוד אומרת לי.."ממה,זה טבעי"...מפציצה ת'רחבה..כנראה נוקמת על אובדן הנעורים
יוניון, אתה גדול! יש בך אומץ לכתוב על נושאים חריגים
21/01/2016 | 11:42
4
144
יש בך פתיחות לתאר לנו את בת זוגתך, שנהנית מהפרחת נפיחות
באויר הפתוח של אולם ההרקדה.
העלית חיוך רחב על פניי...

אני עכשיו מהרהר אם ידידנו, רק דן, שמנהל מאבק עיקש, נגד הרשויות
בנושא של ווליום גבוה בהרקדות  - 
אם רק דן זה לא יפתח במאבק חדש:
לטהר את האולם מנפיחות של רוקדים
מי יודע, אולי רק דן ימציא איזה סולם דרגות,
כדי שהמפליצים יוכלו לדעת מה להפיח ומה לא להפליץ
ומה אסור בנפיחה, לא בגלל דציבלים
( את אלה לא ישמעו ברעש המוסיקה )
אלא בגלל מדד ועוצמה של ריחות...
רק שתדע..הריח הזה רעיל! גופרית משהו..
21/01/2016 | 15:04
3
110
אצלי הם עושים רעש,בלי ריח...ידידותיים לסביבה..אצלה  כנראה מהסמבוסק....ממש ביוב...זה נורא..כן כן  דבר עם הרקדן..אולי יש מד -ריח  עם נורה על הראש...שכל רקדן יתחייב להרכיב בכניסה...הנורה תדלק מעל צפיפות ריח שתקבע ע'י הרשויות..וכמו בכדורגל..כרטיס אדום שישלח את הנפחן הביתה
יוניון יקירי, הומור משובח, אפוף ניחוחות. איפה היית עד עכשיו?
22/01/2016 | 09:25
2
112
הרעיון שלך  - בעניין נורה אדומה שתידלק  -  מתקבל על הדעת
אבל נחכה למוצא פיו של רק דן, ונראה איך הוא יתמודד עם הסוגייה החדשה לפנינו.

ושאלה: איך מגיבים השכנים שלכם על רחבת הריקודים?
יש להניח כי הם נמצאים בטווח הלהביור של בת זוגתך...

אפשר אולי לעניין איזו דיאטנית, באחד ממדורי האוכל בעיתונים
אולי היא תמצא תחליף לסמבוסק...
כבוד לנו! ראו איך אנו מנהלים שיחה תרבותית
22/01/2016 | 13:00
1
110
על מה?
על נפיחות...
הנה, אנחנו אפילו משתמשים בשפה תרבותית ולא בשפת הרחוב כדי לתאר את הפלוצים ( דראטות בערבית)
אני סבור, שסיגל הייתה נחרדת מהמצב החדש.
היא הייתה מזעיקה, לא רק את משמרות המוסר והצניעות 
אלא אולי גם את משמרות ההפיכה של איראן
ומי יודע עוד איזה סנקציות
מזל שויינשטיין פורש, אחרת עוד הייתה מנסה לרקוח לנו איזה כתב אישום 
על עבירות מוסר
( יש דבר כזה? אני סומך על סיגל שהייתה משכנעת את היועה"מ)
אז הנה, האירוע עבר בשלום
ואפילו בת הזוג של יוניון לא התלוננה.
וגם,
איש מקוראי הפורום אינו מתלונן, מן הסתם.
יצא לי כבר פעמיים ליפול לזירת מטענים כזאת
02/02/2016 | 11:04
8
בשבת מישהי ביקשה אותו בים לא ידעתי על מה מדובר
21/01/2016 | 08:47
2
106
בים?...אולי אתה מתכוון ב מתחם התחנה...חוץ מהרחבה,המקום חבל'ז
21/01/2016 | 14:49
1
126
בטח בשבת יהיה גשום...
אכן הרחבה בעייתית בלשון המעטה
24/01/2016 | 09:32
107
אבל שרה אביב וחבורת הרורקדים המגוונת והשמחה מחפים על הכל.
נקווה שהעירייה בונה לנו רחבה חדשה ולא עשתה לנו העברה .
מלך העולם אצל גדי
24/01/2016 | 09:46
97
שריקוד של מרקיד אחר חודר את הקואליציה זה אומר שיש לו באזז גדול ואי אפשר להתעלם ממנו.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:37
10
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

להקת ותיקי פתח תקוה
16/01/2016 | 22:31
99
להקת המחול היא להקה יחודית לריקודי עם ישראליים גיל הרקדנים מעל  55 ,הלהקה מופיעה במקומות שונים בארץ ובחו"ל ,הלהקה קיימת 35 שנה ומהווה גם מסגרת חברתית וחברית . כוריאוגרף הלהקה טוביה טישלר.החזרות מתקיימות בפתח תקוה מדי יום א' משעה 20:30 עד 22:30 , נשמח לקלוט רקדנים חדשים.
לפרטים טל: 0547380380 נדב
הצועק - והמרקיד המחליף
11/01/2016 | 09:56
7
226
ראיתי רוקד מתנפל בצעקות על מרקיד
אני נחרדתי, 
לא זוכר שראיתי חוצפה וגסות רוח מסוג כזה
באיזו סמכות הוא עושה זאת למרקיד?
והייתם צריכים לראות איזה מרקיד עדין, מנומס, אצילי, המרקיד הזה
המרקיד, הייתם צריכים לראות אותו: הוא שתק ולא הגיב.
ועל מה הצעקה?
צועק לו הרוקד:
"אתה לא תשלח מרקיד מחליף בלי להודיע לנו!!"
לכאורה , רוצה לומר גס הרוח הזה, כי : "אני הרוקד , איני רוצה לרקוד אצל מרקיד אחר, לכן, אם אתה יוצא לחופשה, או אתה נעדר מסיבה כלשהי, עליך לפרסם זאת, ולא לחמוק בחשאי"
...
אתם מבינים את הפירכה שבגישה הזאת?
כאילו: אתה רוצה להחמיא למרקיד, בכך שאתה אצל מרקיד אחר, מחליף, אינך מוכן לרקוד...
האם זו הדרך להחמיא? להתנפל בצעקות?
אני התביישתי בשבילו.
אגב, לפעמים יש בינינו אנשים פחות נחמדים.
האיש הנ"ל, למשל, לא רקד עם אשתו, למרות שהיא רקדנית מחוננת מאד.
הוא רקד עם אחרות, רק צעירות, ורק יפות
נכון שגם הוא עצמו היה גבר מרשים, אבל זאת לא סיבה להתנשא כל כך
ואם לא הייתה חתיכה ברמה עולמית, בסביבה הקרובה, פנוייה בשבילו,  הוא ישב כל הערב ולא רקד.

ולמה אני מספר את כל זה?

כי אמש, בהרקדה של שמעון מרדכי, בגבעת ברנר, המרקיד נעלם...
כולנו יודעים לאן הוא נעלם ואנו רגילים להיעלמות הזאת של חודש ינואר אצל המרקיד.
המחליף היה לא אחר מאשר יגאל טריקי החביב והנחמד.
יגאל השרה מיד אוירה של סחבקיות, אינטימיות, שמחה, והיה אמש פנאן בהרקדה שלו.
אז למה להתנגד כל כך למרקיד מחליף?
ולמה לעשות זאת בצורה בלתי מכובדת?
למה רוקדים סבורים שתמורת 30 ש"ח שהם משלמים, הם מקבלים את השליטה על ההרקדה?
מרקיד מחליף
14/01/2016 | 10:28
1
92
לא פעם ראשונה שאני נוגע בנושא הזה היא הודעה על אי הגעה להרקדה היא זילזול חמור ברוקדים כצרכנים.

פולני יקר, אתה מחמיר מדי. למרקיד יש זכות לצאת לחופשה שנתית
14/01/2016 | 14:20
93
כמו כל אזרח
יש מרקידים שחלק מהקריירה שלהם הו בין השאר גם א נסיעות לחו"ל לצורך לימוד ריקודים במחנות ריקודים
אבל הכי חשוב:
כפי שכתבתי, לרקוד עם  מרקיד כמו חיים צמח, או יגאל טריקי - בתור מחליפים זאת חווייה מהנה מאד, בגלל הרעננות, החידוש, הסגנון המיוחד שהם מביאים איתם
ופעם אחת מי היה המחליף  אם לא ישראל שיקר הגדול?

כן, בניגוד למה שחושבים מרקיד מחליף אינו איזה צוער או חניך מתחיל, אלא מרקיד מרקיד.
לדעתי,צודק הרוקד שמשלם במיטב כספו למרקיד.מרקיד שיעדר
15/01/2016 | 01:10
4
91
מהרקדה חייב ליידע את הרוקדים במרקיד מחליף ואז אני אחליט אם לרקוד אצל המחליף.
אם המרקיד לא מיידע את הרוקדים במרקיד מחליף אז מגיע למרקיד נזיפה רצינית בפומבה.הרוקד מבזבז מזמנו להגיע להרקדה עם המרקיד שהוא מעדיף אותו ופתאום הוא מגלה מרקיד אחר.זו בהחלט אכזבה לרוקד שלא ידע אותו המרקיד על ההחלפה.המרקיד לא מיידע את הרוקדים על ההחלפה כי הוא חושש מפגיעה כלכלית בהרקדה,לכן שותק.זכותו של כל רוקד לדעת מי ירקיד אותו בפעם הבאה.
המרקיד חייב להודיע. !!!!
15/01/2016 | 18:47
3
88
שלא יגע להרקדה הבאה או יותר. רוב הרוקדים באים
להרקדה למרקיד מסוים אשר כל סגנון ההרקדה מתאים
להם. רעש צרחות וואליום רפורטואר סבבים וכ"ו. יש מרקידים
שרוקדים מסוימים לא רוצים באופן מוחלט לרקוד אצלם מוכנים
להחליף הרקדה או יום. לא נעים לבא להרקדה ולראות מרקיד שהוא לא
 לטעמך. נכון שזאת לא סיבה להתנפל על המרקיד הקבוע ,אבל זאת חוצפה
וזלזול ברוקדים. וכדאי גם למרקידים להבין שלא כל הרוקדים שבויים שלהם
ומרקיד שלא מכבד את הרוקדים שלו ימצא עולם ריק ללא רוקדים

שועל יקר, אתה מחמיר מדי. אם נערוך משאל בקרב
17/01/2016 | 08:54
2
75
הרוקדים של שמעון מרדכי,
99%, מן הסתם, יצביעו על מתן חופש מוחלט לשמעון לצאת בלי לפרסם בראש חוצות, שהוא נעדר לשבוע, במיוחד אם הוא יוצא לחופשה.
אם מכבדים את המרקיד  - ויש  כבוד  - מוכנים לבוא לקראתו.
אבל בעצם, על מה אנו מדברים?
על איזה ויתור מצד הרוקדים?
אין ויתור!
המחליפים של שמעון הם מרקידים ברמה א' א'

גם, תרחים( תרח, תרח) שכמונו, עם הגיל הפכנו להיותת שמרנים, נוקשים, חוששים משינוי
ללא ספק, זהו סממן מובהק של רוקדים בעלי סף גיל גבוה, שנוח להם עם מה שהם מכירים וחוששים משינוי כלשהו.
אליק המכובד. אני לא מתיחס למרקיד מסוים.
18/01/2016 | 15:37
1
59
נכון שמרקיד לא צריך למסור לרוקדים ד"וח על חייו
הפרטיים הייכו יהיה בשבוע הבא ולמה לא יגיע ומה בכונתו
לעשות ו"כו ו"כו אבל למי שיש הרקדה קבועה ויודע שרבים
מהרוקדים באים גם בשבילו חייב לידע שהוא לא יהיה פרק זמן מסוים.
ושוב אני מדגיש לא חייב למסור הסברים ותרוצים. רק לציין שלא יגיע.
                                        ערב טוב  ולרוקדים היידד.
ידידי המלומד
21/01/2016 | 08:46
38
אתה חושב שהלקוחות שלך היו שמחים לגלות בבוקר הדיון עו"ד מחליף ?
אני מאמין שהם היו אומרים לך שזה לא ראוי ולא מכובד.
ואפילו בהסתרה
10/01/2016 | 13:48
2
177
לאלה מבינכם המחוברים ל YES וצופים בסדרה הנהדרת "שטיסל" היתה הזדמנות נדירה לשמוע ביצוע נדיר של השיר ואפילו בהסתרה מפיו של אחד משחקני הסדרה. ביצוע יוצא מהכלל. התרגשתי עד  דמעות וקמתי לרקוד מול המסך. שווה צפיה בהחלט בהחלט בחסדי השם..
גוי שכמוני
רפי זיו התופעה
14/01/2016 | 10:31
1
123
כמו כל שנה גם השנה בלי רעש וצילצולים מצליח רפי זיו "להשחיל" ריקודים שלו לפלייליסט של הקואליציה.כל זאת בלי יחצנות ולובינג הכל בזכות חושים חדים וכושר יצירה.מיותר לציין כי רוב רובם של הרוקדים יודעים את הצעדים על בוריים.
שאפו גדול.
בהסתרה
14/01/2016 | 10:34
72
אקזיט לאקסית המיתולוגית ולגדי גם כן
09/01/2016 | 13:35
3
177
שעה שבע וחצי בערב, החיים שלך בסבבה אתה מתכנן על ערב רגוע בספה הרכה למול הטלבזיה ותנור החימום. לצפיה באיזה תוכנית תחקיר, איך עובדים עלינו מבלי שנרגיש, או סיפור על מעללי הנוכל הציבורי התורן.  לפתע הסלולארי מתעורר מתוך השלווה בבית השקט. מבלי שציפת לכך כלל, פונה אליך קול נשי מוכר, ואז לאחר שניה אתה מתעשת ומזהה את הדוברת, כאקסית המיתולוגית שלך לריקודי הזוגות, שמזמינה אותך מעכשיו לעכשיו לצאת איתה לירקוד הערב. תסכימו איתי שחמש שנים רצופות ביחד של זוגיות ריקודית זה לא הולך ברגל, מה גם שזרמנו ביחד כמעט בכל ההרקדות הקיימות בין חדרה לגדרה. אבל מה שהיה היה בכייף הסתיים ונגמר, כמו כל דבר בחיים שיש לו התחלה אמצע ויש לו סוף. האמת היא שעם כל האקסיות שלי לריקודי הזוגות, אני משתדל לשמור על יחסי חברות הוגנים.
למרות שמדובר באחת זוגית מיתולוגית, חששתי מעט, כי היא הזמינה אותי לבוא לירקוד איתה בבית דני בהרקדה של גדי ביטון. שאלתי אותה למה לנו לירקוד דוקא אצל "האיש עם הכריזמה", כי יש סיכוי שאני לא אכיר יותר מחצי מרפרטואר הריקודים מאצלו בהרקדה, ושלא נדע מהווליום הנוראי אצלו. אז היא הרגיעה אותי ואמרה שיהיה בסדר, שאסמוך עליה כמו תמיד גם בנהיגה שלה הלוך חזור וגם בריקודים.

לא יכולתי לעמוד בפיתוי ואמרתי לה כן ! התארגנתי תיק תק ויצאנו ב-אקזיט לדרך.....

בסיפור היפה הזה חסר פריט אחד שולי: רמז קל
09/01/2016 | 15:37
143
לגבי זהותה של האקסית, לגבי החברים  שלך  - אפשר לתת רק
את האות הראשונה של השם.
אצלי המצב הפוך:
האקסיות שלי הפכו להיות רקדניות אמזונות
ואילו אני נסוגותי לאחור מאד...אקסית שלי עשוייה  רק להביט לכיווני במבט של נוסטלגיה, לנפנף לשלום וזהו...
הוי שימשון
10/01/2016 | 08:20
1
115
הוי שימשון איך נפלת "בפח".?.
אם יש ערב שהיית מוכן להקריב את עקרונותיך זה בטח לא זה.
אפילו שועלי האוניברסיטה הותיקים התאכזבו מהערב הזה.אבל 
מי כמוני מבין אותך.
ולך ידידי אליק אל תדקדק בקטנות הסיפור הוא לא עם מי ומה אלא הרוח
הצעירה והספונטניות של רקדן.
שבוע טוב
מישהו אוהב אותך
10/01/2016 | 08:24
76
חם בפורומים של תפוז
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
אביר ספורט
אביר ספורט
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה