לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1625916,259 עוקבים אודות עסקים

פורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

אודות הפורום יוצאים בשאלה

שלום וברוכים הבאים לפורום שלנו! נושאים רבים מטרידים את מוחם הקודח של היוצאים והיוצאות בשאלה. הקשר עם המשפחה, השלמת השכלה, מערכות יחסים זוגיות ועוד ועוד ועוד ועוד... על מנת לדון באותם נושאים, בכדי לתמוך ולעודד האחד את השני - בשביל זה קיים הפורום. 
הפורום נפתח מתוך מחשבה על היוצאים בשאלה מהמגזר החרדי. מהר מאוד התברר שלא רק אנחנו, החרדל``שים, זקוקים לפורום אלא גם הדתל``שים ואולי הדתל``שים זקוקים לו אף יותר מאשר החרדל``שים. לחרדל``שים יש את ה.ל.ל. עבור הדתל``שים אין בעצם כלום... מהר מאוד גם הצלחנו להבין שהדתל``שים תורמים לפורום באספקטים שונים ומגוונים. אי לכך ובהתאם לזאת (ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות) אנחנו שמחים לברך בברכת ברוכים הבאים את החרדל``שים לסוגיהם השונים ואת הדתל``שים למיניהם (וכל המינים...כרגע יאבדו) השונים...
אז יאללה, למה אתם מחכים? קדימה לפורום! 

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
 http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/274778_735549863_1121812854_n.jpg
המשך >>

לצפיה ב-'התורה אמת או לא?'
התורה אמת או לא?
24/04/2015 | 18:23
59
353

אני לומד עיצוב שיער..
ותמיד קופצים אליי דתיים ומשכנעים אותי לגביי אמיתות הדת..
עכשיו אני כן מאמין שיש בורא לעולם זה ברור ומובן אבל לגביי התורה יש לי המון המון ספקות ויש לי ספק שאולי גם זה כן נכון וזה גורם לי ללמוד את תחום העיצוב שיער עם קצת פחד!
עכשיו לא ברור לי בכלל אם התורה נכונה...
המשך>>

אני לומד עיצוב שיער..
ותמיד קופצים אליי דתיים ומשכנעים אותי לגביי אמיתות הדת..
עכשיו אני כן מאמין שיש בורא לעולם זה ברור ומובן אבל לגביי התורה יש לי המון המון ספקות ויש לי ספק שאולי גם זה כן נכון וזה גורם לי ללמוד את תחום העיצוב שיער עם קצת פחד!
עכשיו לא ברור לי בכלל אם התורה נכונה או לא.. אין הוכחה חד משמעית לעימתות התורה.. ויש המון שהולכים לכיוון הדת כי פשוט יש להם הרגשה שזזה באמת התורה נכונה.. הבעיה שהרגשה יוכל להיות שקרית..
אין לי באמת הוחכה וודאית.. יש מליון ואחד סיבות..
סיבה עיקרית שאני תמיד שואל למה אין הוחכה וודאית אז ישר עונים לי כי אם תיהיה הוחכה וודאית אז לא תיהי זכות בחירה.. ואז אני אומר לעצמי בראש ממה? זו התשובה הכי מפגרת ששמעתי ולמה ? זאת אומרת הםבמילים אחרות  אומרים לי תשמע אתה צריך לקיים את התורה למרות שיש לך ספק ולמרות שאתה לא מאמין .. כי אם תאמין אז  לא תיהיה לך זכות בחירה(קצת קשה לי להסביר) בקיצור אני רוצה תאכלס תשובה אמיתית שהמוח שלי יעקל אותה ... שלא תבינו לא נכון אני 10 שנים שומע שיעורי תורה ואני מאוד נהנה ויש המון דברים חכמים  אבל גם בנצרות והעמים אחרים יש המון דברים חכמים.. וההוחכה שגם הם תמיד מצטטים כול מיני דברים חכמים מהתורות שלהם .

לצפיה ב-'מצאתי מאמר ממש מגניב במגזין אינטרנטי "אלכסון"'
מצאתי מאמר ממש מגניב במגזין אינטרנטי "אלכסון"
17/04/2015 | 03:20
161
שלום לכולם  שנים שלא כתבתי פה, אבל התפרסם היום מאמר יפה על חרדים יוצאים בשאלה, אבל ששומרים כלפי חוץ-
שפינ'

לצפיה ב-'תעשו מצווה ותעזרו לסטודנטים במילוי שאלון יין-דעתכם חשובה '
תעשו מצווה ותעזרו לסטודנטים במילוי שאלון יין-דעתכם חשובה
16/04/2015 | 10:58
54

שלום, אנחנו צוות סטודנטים לכלכלה ושיווק באוניברסיטה העברית, ואנחנו צריכים שתעזרו לנו בכך שתקדישו בבקשה 3-4 דקות למילוי שאלון.
בבקשה זה מאוד יעזור לנו.
http://goo.gl/forms/TjUWDoHBxB

לצפיה ב-'אמהות שהיו בהריון ב-2009-2010 (ילד בן 4-6) כנסו בבקשה'
אמהות שהיו בהריון ב-2009-2010 (ילד בן 4-6) כנסו בבקשה
14/04/2015 | 19:08
84
ערב טוב אמהות יקרות!

אולי זו בקשה קצת מוזרה, אבל אם הייתן בהריון בשנים 2009-2010 (ילד בן 4-6)
אני חייבת את עזרתכן בהשתתפות מחקר עבור לימודי הפסיכולוגיה שלי.
המחקר בוחן השפעות סביבתיות על התנהגות הילד,  ומי שתרצה תקבל אחרי מילוי השאלון דף הסבר מפורט.

השאלון הינו חשאי ודורש כרבע שעה מזמנכן.
אם אתן מכירות אימהות שמתאימות אשמח אם תעבירו הלאה!
תודה על שיתוף הפעולה ושבוע טוב
http://goo.gl/forms/Z8N9MSjWpV
לצפיה ב-'למה אישה נטמאת ל-66 ימים כשהיא יולדת נקבה?'
למה אישה נטמאת ל-66 ימים כשהיא יולדת נקבה?
12/04/2015 | 09:53
117
בתחילת פרשת תזריע רשום שאישה נהיית טמאה ל-66 ימים כשהיא יולדת נקבה, ולעומת זאת היא נהיית טמאה ל-33 ימים כשהיא יולדת זכר, ותהיתי מדוע קיים הפרש זה.
לצפיה ב-'למה חתול מבוגר אוכל את החצץ שבו עושה צרכים'
למה חתול מבוגר אוכל את החצץ שבו עושה צרכים
06/04/2015 | 23:48
1
104
לצפיה ב-'פיכסה פיכסה, צריך להסביר לו שזה ממש פויה'
פיכסה פיכסה, צריך להסביר לו שזה ממש פויה
26/05/2015 | 00:16
21
מוזר בדרך כלל זה הרגל של כלבים. נדמה לי שזה דומה קצת למה שעושות ארנבות - הן אוכלות את הגללים של עצמן. זו מעיין "העלאת גרה" חיצונית, ניסיון להפיק עוד קצת מינרלים מהמזון המעוכל.

לצפיה ב-'זקוקה לעזרה, בפרוייקטים ללימודים'
זקוקה לעזרה, בפרוייקטים ללימודים
05/04/2015 | 03:18
87

שלום לכולם!
קודם כל ובלי קשר, אני בעצמי דתלשית, וטוב לדעת שיש פורום כזה כאן.
דבר שני (או בעצם שני דברים), אני זקוקה לעזרתכם לצורכי פרויקטים בבצלאל.
לצורך הפרויקט הראשון (צילום סטילס) אני מחפשת גבר בעל מראה חרדי, כבן 30-40, עדיף מעט מלא. הצילום יערך בירושלים, בשעות אחה"צ- ערב (כשעתיים), בתאריך שיהיה נוח לדוגמן (בחודש וחצי הקרובים).
הדוגמן יצטלם מהגב ללא חשיפת פנים, בלבוש מלא.
לצערי אין אפשרות לתקציב.
לצורך הפרויקט השני, אני צריכה שתקליטו את עצמכם אומרים את המילה "אנוכי", ותשלחו לי במייל. זקוקה לכמה שיותר דתלשים אומרים "אנוכי" :)
אשמח לפניות, אפשר באינבוקס תפוז או בג'מייל pr.shlomit@gmail.com
תודה רבה מראש, שיהיה חג שמח, ואם אתם בקטע- אז גם כשר.

לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/2015 | 13:49
39
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שלום לכולם!'
שלום לכולם!
02/04/2015 | 18:28
1
93
שמחתי מאוד להיות איתכם, ואני בטוח שעדיין אבקר כאן :)

מסיבות אישיות אני פורש מניהול הפורום. היה כיף 
לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
19/05/2015 | 16:37
18
אנו מודים ל מעבר לטוב ולרוע על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
26/03/2015 | 11:37
20
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
לצפיה ב-'ליל סדר(אי סדר)ליוצאים בשאלה -הזמנה'
ליל סדר(אי סדר)ליוצאים בשאלה -הזמנה
23/03/2015 | 09:06
3
292
אני מזמינה יוצאים בשאלה לחגוג ליל סדר ברוח יציאה בשאלה אצלי בבית בנס ציונה.
פרטים 0507472133
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/03/2015 | 00:43
83
לצפיה ב-'ליל סדר(אי סדר)לחוצאים בשאלה'
ליל סדר(אי סדר)לחוצאים בשאלה
29/03/2015 | 16:52
164
בביתי בנס ציונה יוצאים בדאלה מוסמנים לחגוג ליל סדר ברוח יוצאים בדאלה
0507472133
לצפיה ב-'ליוצאים בניו יורק - נשאר לנו מקום או שניים לסדר'
ליוצאים בניו יורק - נשאר לנו מקום או שניים לסדר
31/03/2015 | 00:42
147
אם תרצו לבא, תודיעו לי
בתודה,
צבי
לצפיה ב-'נפתח פורום גישור'
|*|נפתח פורום גישור|*|
22/03/2015 | 14:29
24
|שמאל|יש לכם סכסוך משפחתי על ירושה? קלקלתם את היחסים עם השכנים?
כנראה שהליך גישור הוא הפתרון בשבילכם!

היכנסו עכשיו לפורום גישור והעלו את שאלותיכם בנושא:
לצפיה ב-'מה דעתכם על ההצבעה הפעם בקרב בציבור החרדי?.'
מה דעתכם על ההצבעה הפעם בקרב בציבור החרדי?.
19/03/2015 | 23:43
142
מתוך דף הפיייסבוק של יאיר שרקי, כתב לענייני חרדים בערוץ 2:
אז אחרי שנתיים קשות באופוזיציה החרדים שוב בדרך לממשלה. אבל אפילו כשדרעי שוב יישב במשרד הפנים, ליצמן בבריאות וגפני יחזור למשול בוועדת הכספים - מערכת הבחירות האחרונה גרמה שינוי היסטורי בציבור החרדי.
הירידה של הגוש החרדי מ-18 ל-13 מנדטים היא לא רק עניין טכני, אלא תוצאה של אובדן הסמכות הבלתי מעורערת של "גדולי הדור" החרדיים.
במשך השנים כבר היו כאלה שניסו להוביל קו עצמאי וכיסי התנגדות קטנים, אבל הפעם נס המרד נישא בגלוי: יומיים לפני הבחירות, עמד הרב אוירבך מול יותר מעשרת אלפים בחורי ישיבות ואברכים מהגרעין הליטאי הקשה, רוקדים באקסטזה, לא מיישרים קו עם המנהיג הליטאי הבכיר, ומחרימים את יהדות התורה שבמקום ליהנות מהגידול הטבעי, איבדה את המנדט השביעי.
בציבור הספרדי, כבר בחיי הרב עובדיה קמו מפלגות מרד קטנות שזכו לכמה אלפי קולות, אבל מעולם הפילוג לא הגיע ללב האליטה החרדית מזרחית. ארבעה מנדטים הלכו לפח, והוכח שאין יותר "מרן" שהכל סרים למשמעתו, כשהרבנים מזוז ואברג'ל עמדו חזיתית מול מועצת חכמי התורה של ש"ס, ואפילו הראשונים לציון, הרב עמאר והרב בקשי דורון ישבו על הגדר ונתנו לגיטימציה לישי.
אם יחד היתה עוברת כל ההיררכיה החרדית הייתה מזדעזעת, המרד אמנם נכשל הפעם, אבל גם העובדה ש-120,000 קולות (חלקם כהניסטים וחרד"לים אבל גם לא מעט חרדים) השתתפו, היתה מספיקה כדי ללמד שאין יותר סמכות אחת בציבור החרדי. הרב עובדיה והרב אלישיב היו האחרונים שזכו למעמד הזה.
המנהיג הליטאי הבכיר, הרב שטיינמן בן ה-102 לא מסמן יורש מובהק, וגם אם היה מסמן לא בטוח שזה היה עוזר. הרב שלום כהן לא מצליח לסחוף אחריו את הציבור, מרבית חייו עמד בראשות ישיבה ולא בא במגע עם הקהל הרחב. כוחם של החרדים תמיד היה בהתייצבות, בציות לרבנים, ובמספרים ההולכים וגדלים בשירות הדמוגרפיה, כולם כאיש אחד.
בחירות 2015, תשע"ה אם תרצו, מבשרות את בואו של העידן החדש. עידן שיזעזע את החרדיות הקלאסית אבל גם יכול להביא איתו בשורה. כל אחד עושה לו רב, או במילים אחרות: איש הישר בעיניו יעשה.

אני אישית חושב כי הוא טועה. אמנם החרדים היום לא נשלטים ע"י 2 רבנים, אלא ע"י 4-5, אבל עדיין הקו המחשבתי הוא שצריך ללכת ע"פ רב "גדול". אז היום יש להם נניח 5. זה לא משנה את העקרון המהותי. ציבור שהמקסימום שמותר לו לחשוב זה ע"פ איזה רב ללכת.

מה דעתכם?.
לצפיה ב-'מה דעתכם על ההרצאה הבאה -->'
מה דעתכם על ההרצאה הבאה -->
14/03/2015 | 22:32
2
164
לצפיה ב-'ההרצאה הזו תתאים יותר לפורום טבעונים'
ההרצאה הזו תתאים יותר לפורום טבעונים
15/03/2015 | 21:03
1
71
ויש גם כזה בתפוז.

בכל מקרה, זו צביעות, כי אותה "יהדות" דורשת הקרבת קרבנות - שרפת חיות חסרת תועלת למען ישות שגם אם נאמין שהיא אמתית (והיא לא), לא אוכלת, ולא צריכה את הבשר הזה בשום צורה.

וזה עוד לפני שמגיעים לתרנגול כפרות ושאר שטויות.
לצפיה ב-'מעניין אותי לשמוע דעה של אנשים שהגיעו מהעולם הדתי :)'
מעניין אותי לשמוע דעה של אנשים שהגיעו מהעולם הדתי :)
15/03/2015 | 21:32
76
אגב אם תקשיב להרצאה- הוא נותן הסבר יפה מאוד לעניין הקורבנות
לצפיה ב-'פוליטיקה - כי איך אפשר בלי?.'
פוליטיקה - כי איך אפשר בלי?.
13/03/2015 | 00:35
5
156
אני נמנע משלאול ישירות מה עמדותיכם הפוליטיות, כי אני מניח שלא כולם ישמחו להשתתף בזה, אבל כמובן אם למישהו בא לשתף אותנו מוזמן.

שאלתי היא כזו - האם אתם מתרשמים שלאחר יציאה בשאלה יש גם "התפכחות" פוליטית כלשהי? הרי רוב גדול של הציבור החרדי ימני (בלי להכנס לוויכוח לגיטימי, ברור שאצל החרדים זה נובע מבורות. עניין של חוסר בירור) האם אתם מתרשמים שיוצאים נעים לכיוון המרכז שמאל?.

עוד שאלה, עד כמה חשוב לכם כיוצאים מפלגה שתלחם למען הפרדת דת ממדינה?.
אני באופן אישי חושב שזה קריטי. מה זה שאין תחבורה בשבת? איך אני אמור לצאת לאנשהו? מה אשמים קשישים חסרי רכב? הורים שלא יכולים לצאת לים עם הילדים כי אין תחבורה? זה הורג אותי שזה נתפס לגיטימי שאין תחבורה כי החרדים החליטו. כמו"כ, עניין הנישואין שאי אפשר לא לפי ההלכה וכו'.
לצפיה ב-'סלח לי אבל תחבורה בשבת זה קישקוש'
סלח לי אבל תחבורה בשבת זה קישקוש
13/03/2015 | 22:28
1
147
בבחירות האלה אין שמאל וימין ואין שאלות שוליות של תחבורה בשבת - צריך להבין שממשלות ישראל האחרונות ביצעו פשע נגד הציונות בכך שהעלו את מחירי הדיור בעשרות אחוזים מה שגרם למעבר מיליארדי שקלים אל העשירונים העליונים מאלו שאין בבעלותם דירה (כל הדור הצעיר, כל מי ששוכר דירה, כל מי שלא היתה בבעלותו דירה לפני 2008). נוצר פער חברתי בלתי נסבל ואי צדק משווע. למעשה הנזק כה גדול וכמעט בלתי הפיך שהיתה אמורה לקום ועדת חקירה ממלכתית להעמדה לדין של הפושעים.

מיליונים יצאו להפגין ב- 2011 וגילו שעבדו עליהם בעיניים בבחירות 2013. נראה מה העם יבחר עכשיו...
לצפיה ב-'תמיד אפשר למצוא צרה גדולה יותר'
תמיד אפשר למצוא צרה גדולה יותר
13/03/2015 | 23:46
79
ואני מסכים איתך שהדיור הוא הנושא הבוער. אבל זה הכל יחד. צריך לבחור באנשים שהשקפת עולמם כוללת צדק חברתי כולל. וזה כולל תחבורה בשבת לאנשים חסרי רכב.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך לחלוטין שהפרדת דת ומדינה נחוצה פה'
אני מסכים איתך לחלוטין שהפרדת דת ומדינה נחוצה פה
14/03/2015 | 11:43
2
70
אבל אני לא רואה את זה קורה בזמן הקרוב.

קצת נותן לי תקווה המריבה בין מנהיגי המפלגות החרדיות כגון הפיצול בין דרעי לישי, או הניסיון של אמנון יצחק להקים מפלגה.
זה קצת מפחית מכוחם, אבל עדיין לא מספיק.

דבר מצחיק: בצמוד למקום עבודתי יש סניף מקדונלדס לא כשר.
בכל ימות השנה, ניתן להזמין שם המבורגר עם גבינה בפנים.
בפסח - ניתן להזמין את אותו ההמבורגר עם גבינה אך ורק בלחמנייה כשרה לפסח.

לא שהעניין עקרוני לי, מזמן התרגלתי לשרוד שבוע בלי לחם ואני אפילו לו טורח להכין מלאי, אבל עצם הראיון מטורף.
למה מקום שאינו כשר מראש מחויב לכשרות מתוקף החוק???
לצפיה ב-'גם אני מסכים איתך, זה מטורף'
גם אני מסכים איתך, זה מטורף
14/03/2015 | 19:42
1
62
ולא רק עניין שלפי חוק(!) אסור למכור במדינה *לחם*! שבוע שלם... תחשבו על זה...

יותר מזה - איך אפשר לחייב אנשים להתחתן רק ע"י רבנים?? לחייב נשים להתפשט עירומות ולטבול אם הן רוצות להירשם כנשואות... זה הגיוני?.

הטירוף פה.... לכן חייבים להצביע למפלגה שעקרונית מעוניינת לשנות כל זאת. זו בכל אופן דעתי. לכן אני חושב אישית, שגם אנשי ימין (ואני אינני איש ימין) צריכים לבחור במפלגות ימין-מרכז חילוניות. נניח - לא לבנט אלא לליברמן או ללפיד (ואני באמת חושב שליברמן הוא פאשיסט... הוא פרסם מצע שרוצה לחייב כל ילד בן 16 כדי לקבל אזרחות צריך להצהיר אמונים לדגל ולהמנון... זה פשוט פאשיזם). אבל בית יהודי וליכוד זה מסורתיים-דתיים, אין להם שום כוונה לתת לזה להשתנות.
לצפיה ב-'ליברמן יודע לנבוח, אבל מה הוא כבר עשה בחיים שלו?'
ליברמן יודע לנבוח, אבל מה הוא כבר עשה בחיים שלו?
14/03/2015 | 20:32
46
למרות שהייתי רוצה לראות את הצעת חוק "עונש מוות למחבלים" עוברת, אני לא סומך בגרוש על ראש מפלגה שכ"כ הרבה מחבריה נמצאים עכשיו בחקירות משטרה וכנראה ילכו לכלא.
לא עוזר גם, שעוד מהבחירות הקודמות הוא מבטיח לקדם נישואים אזרחיים, או בשמם המכובס "ברית הזוגיות" אבל בפועל לא נקף אצבע בעניין.

חוק מסמך הנאמנות הוא דבילי, אבל זו הגזמה לקרוא לו פשיסטי.
נאמנות למדינה אינה פשיזם (כל עוד היא בגבול הסביר כמובן). אגב, החוק לא הציע לשלול אזרחות, אלא רק זכות הצבעה.

מצד אחד, יש בזה הגיון מסוים: אם אתה נותן לאדם לקבוע את עתיד המדינה, מן הראוי שהוא יהיה נאמן לה.
הכוונה כמובן לא נאמנות לאיש ציבור כזה או אחר, אלא לראיון של ישראל כמדינת היהודים.

כמובן, שהחוק של ליברמן זו לא הדרך, אבל לא הייתי דואג יותר מידי - אחרי הבחירות אף אחד אפילו לא יזכור שהוא הציע את השטות הזו.

כרגע, הבעיה הכי גדולה זה ביבי - הוא חושב שלא משנה מה הוא יעשה, הוא יישאר ראש הממשלה, כי הרבה אנשים פוחדים שהשמאל פשוט ימסור אותנו לידי הערבים.
ובגלל שהוא כ"כ בטוח בכיסא שלו, הוא לא עושה כלום.

בצוק איתן, טילים עפו מדימונה עד תל אביב, ומה היית תוצאת המבצע? כלום. אפשר לומר שהחמס ניצח.
עוד שנה - שנה וחצי, והכל יתחיל מחדש.

אולי אם קצת מזל, הפעם ביבי לא יזכה לכיסא, וילמד שאם הוא רוצה את הקולות, הוא צריך לדאוג לביטחון בוחריו.
לצפיה ב-'כיצד הגיעו לפירוש של לבה רותחת בזמן המבול ?'
כיצד הגיעו לפירוש של לבה רותחת בזמן המבול ?
13/03/2015 | 00:09
59
שלום, שמעתי הרצאות של רבנים לגבי נושא נח והמבול, והם מסבירים שהיתה לבה רותחת ממעמקי האדמה במשך 40 יום ו 40 לילה.

אז רציתי להבין כיצד הגיעו לפירוש הזה ? בסיפור התנ"כי מדברים רק על מבול ומים רבים, אין שום איזכור למשהו היכול להתפרש כלבה רותחת, כיצד הרבנים הגדולים הגיעו להסבר הזה ?

תודה.
לצפיה ב-'האם הרמב"ם קרא לרצח אלו שאינם מאמינים ?'
האם הרמב"ם קרא לרצח אלו שאינם מאמינים ?
09/03/2015 | 00:17
1
105
שלום, כל הזמן שמעתי לגבי "ארבע מיתות בית הדין" שישנם תנאים מאד נוקשים לגבי העניין, ולא ניתן סתם כך להוציא אדם כופר להורג, אבל אז נתקלתי בזה:

הרמב"ם, בהלכות ממרים פרק ג` הלכה ב`: "והאומרין אין תורה מן השמים והמוסרין והמומרין שכל אלו אינם בכלל ישראל ואין צריך לא לעדים ולא התראה ולא דיינים אלא כל ההורג אחד מהן עשה מצווה גדולה והסיר מכשול".

נראה שהרמב"ם קורא כאן לרצח אנשים שאינם מאמינים בתורה, ללא צורך בעדים, התראה או דיינים.

מה דעתכם ?
לצפיה ב-'וודאי. וזה לא הרמב"ם.'
וודאי. וזה לא הרמב"ם.
13/03/2015 | 00:28
85
זו התורה. פשוט וקל. מומלץ אכן לעיין שם בהלכות ממרים פרק ג הלכה ב, כי זה מנוסח בהיר וברור. כל אחד רשאי להרוג.

ללמדך - אין הבדל מהותי בין דאע"ש ליהדות. אלא בזה שהם מקיימים את הציוויים שלהם והיהודית האורתודוקסים (בתירוצים שונים) לא.
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
04/03/2015 | 11:16
5
|מטוס|היעדים הבאים שלכם:
|קדימה|טיולים ביפן ? ארץ השמש עולה בפורום חדש:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה|תאילנד ? הייתם? עומדים להיות? חולמים להיות? בואו לדבר על זה:

|קדימה|טיולים בסין ? לבד, עם קבוצה, היסטוריה או תרבות. מתעניינים? מקומכם כאן:

|קדימה|טיולים בסקנדינביה ? לא משנה איזו מדינה תבחרו:

|קדימה|טיולים באיטליה ? לא רק בשביל האוכל והאופנה:

|@|פורומים טיפוליים חדשים:
|קדימה|תטא הילינג ? שיטת התקשור המסתורית עכשיו בפורום חדש:

|קדימה|פורום טיפול בפסוריאזיס ? אם אתם חולים או אם בני משפחתכם, בואו לדבר עם מטפל:
לצפיה ב-'מסכן... תאכלס. כמו רבים מאיתנו...'
מסכן... תאכלס. כמו רבים מאיתנו...
01/03/2015 | 22:27
7
325
לצפיה ב-'מסכן, אבל לא ממש מבין...'
מסכן, אבל לא ממש מבין...
01/03/2015 | 23:49
6
196
ראשית, קצת מעצבן אותי שהבחור מלכלך על נהגי אוטובוס.
כמה מחברי הם כאלה, הם מרוצים מעבודתם, והם אינם חרדים ובחרו במקצוע מרצונם. אה, כן, ושאר הציבור צריך אותם מאוד, במיוחד כאלה שאינם יכולים להרשות רכב ולצערנו עם המצב במדינה הם לא מעטים.

אבל נחזור לעיקר - הבחור אינו חוזר בשאלה. הוא אינו מפקפק במנהיגים שלו אלה פונה עליהם.
למה בדיוק הוא חושב שהם אסרו את מה שאסרו?

הבעיה איתו, ואם ה-"מסכנים" הרבים הנוספים שיבואו אחריו עוד דורות עד שהמערכת תשבר מהנטל, היא שהם לא מבינים שהעניין מכוון.
הרבנים יודעים בדיוק מה הם עושים!
הם שומרים על הציבור החרדי מבודד ובור בכוונה - כי ככה קל לשלוט עליו.
וכשיש לך ציבור לשלוט, גם (ובמיוחד) אם זה ציבור עני וקשה יום, זה עדיין שווה המון. כסף, כוח.

אם האנשים האלה יקבלו השכלה נורמלית ויעבדו בעולם החיצון, האם עדיין ימשיכו להצביע למפלגות חרדיות, ועוד כאלה ששמות פושע מורשע בראשן?
האם ימשיכו לקבל כל פסוק הלכה מכל זקן סינילי לא משנה כמה הוא מגוחך?
האם ירוצו לקנות ברכות וכמעות מה-"חכמים"?

הרגשות שלי חלוקות לגבי הכתבה הזו: מצד אחד, ברור שהאשמה העיקרית נופלת על ההורים, הקהילה, ובעיקר המנהיגים.
מצד שני, הבחור כבר בן 30, וצריך להיות לו מספיק שכל כדי להבין דברים בעצמו.
במיוחד שהוא טעון שהוא מאוד חכם, חכם יותר מחבריו החילוניים אפילו (הוא חוזר על כך בכמה מקומות בכתבה).

אם הוא כזה חכם, שיבין מי אשם, ושיבין שהבקשה שלו נופלת על אוזניים ערלות, ושיפעל וידבר בהתאם.
רוצים להציל את הדור הבא?
תוציאו אותם מהחרדיות.

אפילו לא חייבים לחזור בשאלה.
בין אם מאמינים באלוהים ובין אם לא, לכל אדם בר דעת צריך להיות ברור שדרך החיים החרדית היא פסולה מהיסוד, פי כמה וכמה כפי שהיא מיושמת היום, בישראל 2015.

ומי שלא הבין זאת גם אחרי כל הצרות שעבר, כמו הבחור בכתבה?
אולי הוא לא פיקח כמו שהוא חושב, ואולי גם בגרות לא היית עוזרת לו לרכוש כל מקצוע...

רק דעה פרטית שאני משתף...
לצפיה ב-'גם לי הפריע'
גם לי הפריע
02/03/2015 | 21:24
1
130
שהוא כתב ''אפילו יותר מהחילונים''... זה גם חלק משטיפת המח שהם עוברים /אנחנו עברנו. אנחנו טובים יותר מכל האחרים על פני האדמה, חכמים ונעלים יותר...
כמו הקראוון של הרב אלישיב שהוצב על אדמה של מלך באפריקה- אז כל הממלכה שם נוסדה למשך 300 שנה רק בשביל זה...
גועל וטירוף בעירבוביא...
לצפיה ב-'הבעיה'
הבעיה
02/03/2015 | 22:34
80
כל אברך שיוצא מהישיבה בטוח שהוא כ"כ חכם שמגיע לו מיד להיות מנכ"ל, מה לעשות שהשכלת "אברך חושוב" לא תופס בעולם העבודה.
לצפיה ב-'הרבנים הם לא האשמים העיקריים'
הרבנים הם לא האשמים העיקריים
07/03/2015 | 19:45
3
81
אני חושב שכל החברה החרדית אשמה בזה(ברמת הקבוצה)
אי אפשר לומר שהרבנים מונעים באופן מכוון את השכלתם של תלמידיהם.
הרבנים לא 'מטיפים' ללימודים אקדמאיים פרודוקטיביים מפני שהם סבורים שיש פה סכנה אמיתית להידרדרות רוחנית,בדיוק כמו כמו שהם אוסרים להיתגייס,בנוסף לביטול תורה וכו'
הם עושים את זה מתוך אמונה תמימה (ומאוד מאוד נאיבית)
אין פה איזו קונספירצייה גדולה של הרבנים ש"יעשו הכל כדי לשמור על השליטה שלהם בהמונים"
הרבנים נותנים את ההוראות שלהם לציבור השומעים שהסמיך אותם ובחר בהם,הם לא דיקטטורים.

לצפיה ב-'מי שתמים כאן, זה אתה, אם אתה באמת מאמין במה שכתבת!'
מי שתמים כאן, זה אתה, אם אתה באמת מאמין במה שכתבת!
07/03/2015 | 19:56
2
59
הרבנים הם המנהיגים של הציבור החרדי. אפילו יותר מזה - בניגוד למנהיגים החילוניים, הם מאין "קול קדוש", אנשים שהמאמינים נשמעים להם הרבה יותר ממה שאזרח רגיל ישמע לעובד ציבור שבחר, בין אם הוא ראש עיר, או ראש הממשלה.

הרבנים גם אמורים להיות בקיעים מאוד בתורה.
יש שם מספיק פסוקים שניתן לפרש כמחייבים להגן על הבית, ועוד יותר מחייבים לעבוד לצורך פרנסה, ושאם לא עושים את זה, אין כל משמעות ללימוד תורה.

אבל זה לא נוח להם.
הם רוצים לפרש את זה לצד הקיצוני ביותר.
כי הפחד הוא לא שאנשים יפסיקו להאמין. הרי יש מספיק כאלה שמאמינים, שומרים מצוות, ועדיין משרתים בצבא ועובדים לפרנסתם.

הפחד הוא, שיפסיקו להקשיב לרבנים. שיהיו עצמאיים יותר.
כי שמירת מצוות זה לא מה שמעניין אותם. בכל מקרה הם ממציאים מצוות חדשות לבקרים במסווה של "פסקי הלכה".

הרבנים אינם תמימים, הם דיקטטורים.
באותה מידה אתה יכול לטעון סטאלין היה תמים, ורק רצה לשמור על העם שלו. תהיה רציני - כל הצרות מתחילות עם מי שמתיימר לדבר בשם אלוהים.
מי שמאמין להם אינו חף מפשע, אבל הרמאי המקורי הוא הפושע האמתי.
לצפיה ב-'עדין לא שמעתי על פסק הלכה שאוסר ללמוד פחחות(חוץ משל הרב דרעי'
עדין לא שמעתי על פסק הלכה שאוסר ללמוד פחחות(חוץ משל הרב דרעי
07/03/2015 | 20:45
1
55
אין ספק שאין מקום להשוואה בין הוראות הרבנים לציווים של החוק לדוגמה.
ברור שהציות של הדתיים למנהיגיהם הוא מוחלט וטוטאלי,
הרבנים יודעים שלא משנה מה,תמיד הציבור שלהם יישמע להם,כי זה מוטבע באופי של היהדות,"עשה לך רב" ו"גם אם הרב אומר לך על אסור מותר וההיפך-אסור לפקפק".
עם זאת,הציות הנ"ל יתערער במקרה שהרב ינחה את תלמידיו בניגוד גמור למצוות שכתובות בתורה,(אם הרב יחליט פתאום שיום ראשון הוא היום הקדוש במקום שבת,אף אחד לא ישמע לו).
הציבור הדתי לא "שבוי" בידיהם של כמה פסיכופטיים חמומי מוח,הרוקמים  מזימות איך לשמר ולהעמיק את השליטה שלהם,אלא הציבור בכללותו שבוי במערכת חוקים ארכאית ופרימיטיבית,כולל הרבנים וכולל המנהיגים. מערכת חוקים המתפתחת ומשתנה (בדמות איסורים נוספים) בהתאם לתקופה.

לצפיה ב-'לא אמתרי שהם פסיכופתים.'
לא אמתרי שהם פסיכופתים.
07/03/2015 | 22:16
45
רודפי בצע וסררה? בהחלט!

אם הרב "גדול" מספיק, הוא יכול להפוך יום ראשון ליום שבת.
העניין הוא, שכמו כל כתבי הקודש, רוב הציבור לא יודע מה כתוב בתורה. אף אחד כבר לא באמת מבין את השפה בה כתובה התורה, וייתכן, שאף פעם אף אחד לא באמת הבין אותה.

הכל פרשנות ע"ג פרשנות.

לפני זמן לא רב היה בפורום דתיים דיון האם המטה של משה הפך לנחש או לתנין.
איך יישרו את הסתירה?
פשוט - תנין ונחש זה אותו יצור.
איך יכול להיות, הרי הם לא דומים בכלל? פשוט מאוד: למילים היית משמעות אחרת בתקופת התנ"ך ממה שיש היום.

רואה? אין שום בעיה.
אם אפשר לקחת פסוק כמו "לא תוכל גדי בחלב אימו" ולהגיע ממנו לקביעה שאסור לשים טונה על פיצה עם גבינה, אין שום בעיה להפוך שבת לראשון, יום ללילה, אסור למותר.

אתה צודק, המערכת אכן פרימיטיבית, אבל מי שרוצה לקבל מלוכה, חייב לנהוג כמו בימי המלכים.
אם המאמינים יתקדמו, הם עוד עלולים להתחיל לעשות לעצמם רבנים, נוסח דמוקרטיה, במקום לסבול את מערכת האצולה שעוברת בירושה כמו שיש להם היום.
לצפיה ב-'החברה החרדית והמדינה בכלל - לאן?'
החברה החרדית והמדינה בכלל - לאן?
27/02/2015 | 19:41
9
202
מה אתם חושבים יעלה בגורל החברה החרדית ועתיד המדינה?
כבר היום יותר מ 20% מילדי כיתות א' היהודים - הם חרדים (וזה עוד ללא הדתיים או החרדלי"ם).
במידה ואחוז היציאה בשאלה ישאר נמוך כהיום - ברור כשמש כי המדינה תהפוך לחלום בלהות כבר תוך 20-25 שנים (רק דמיינו לכם את המפלגות החרדיות עם כח של יותר מ 30 מנדטים).

האם אתם חושבים שזה הכיוון אליו אנו הולכים? האם אתם רואים תקווה?. אנא הסבירו את עמדתכם בנושא.

דעתי האישית היא כי אין תקווה כמעט לחלוטין. החינוך הוא כלי עוצמתי, וקשה מאוד לחשוב מחוץ לקופסה (אולי בעצם הטעו אותי? אולי אין אלוהים? אולי האבולוציה נכונה? אולי שטיינמן הזקן לא מלאך אלוהים?..). בהתחשב בכך, לדעתי ניתן להניח בוודאות כי למעלה מ 80% ישארו נאמנים לחינוך שקיבלו, ומכאן הדרך לאבדון סלולה.
לצפיה ב-'הטכנולוגיה עושה את את שלה'
הטכנולוגיה עושה את את שלה
01/03/2015 | 22:13
123
לדעתי ככל שהעולם מתקדם, גם החרדים נחשפים למדיה ולאינטרנט. אין להם שליטה על הסמארטפונים למיניהם. זו התקווה. היציאה בשאלה תצבור תאוצה כי הם מנסים להקצין יותר על מנת להילחם בטכנולוגיה וזה יהיה בעוכריהם.
לצפיה ב-'אני חושב שיש לנו צרות אחרות שהן מיידיות יותר.'
אני חושב שיש לנו צרות אחרות שהן מיידיות יותר.
01/03/2015 | 23:56
2
106
האמת היא, שאני תולה תקווה בדבר אחד - רדיפת הבצע של המנהיגים שלהם.
הבעיה בציבור החרדי מתרכזת במנהיגיו הרבנים.

הם אלה שדוחפים לבדלנות ולבורות, וכל זה לצורך שליטה באותו ציבור.
אלא שהם אינם מאוחדים.

ראה מה קרה עם ש"ס ואלי ישי. תוסיף לזה את מלחמות החצרות, שלאחרונה מגיעות לתקשורת כי העניין מתדרדר לקטטות המוניות.

אולי זו רק מראית עין, ואני כאחד שזר לעולם הזה לא לגמרי מבין אותו, אבל מכאן זה נראה שיש סדקים במנהיגות, וזו הדרך הבדוקה למפלה של כל דיקטטורה.

אפשר רק לקוות...
לצפיה ב-'אין דבר מיידי יותר. מהסיבה הפשוטה'
אין דבר מיידי יותר. מהסיבה הפשוטה
13/03/2015 | 00:30
1
59
כרגע החרדים 20%+ מילדי כיתה א'. זאת אומרת שבעוד 10 שנים, 20%+ מהנוער יהיה חרדי. (וזה עוד בלי הדתיים). משם והלאה זה בלתי הפיך.
לצפיה ב-'עקרונית מסכים איתך, אבל אני מאחד האזורים'
עקרונית מסכים איתך, אבל אני מאחד האזורים
15/03/2015 | 20:58
53
שחטף יותר טילים במבצע האחרון, ואחרי שראיתי את הטיפול של ביבי בעזה והתנהגות שלו מול החמס והעולם, אני לא בטוח מי יישאר חי במדינה הזו בעוד 10 שנים...
לצפיה ב-'לא מאמין בזה'
לא מאמין בזה
03/03/2015 | 23:32
1
100
לדעתי הם מבינים היטב, רובם ככולם, שטוב להם לחיות תחת מטריית ההגנה של המדינה הציונית, מאשר להיטבח בידי המון ערבי זועם כפי שקורה סביבנו בכל מדינות ערב. בתוך תוכם רובם ציונים למעשה וזה משתקף בפעולת המפלגות המייצגות אותם בכנסת. גם תופעת החזרה בשאלה רק תלך ותגבר. בכל מקרה הם רק רוצים כסף בכדי לשמר את אורח החיים המבודד שיצרו לעצמם, בישיבות, לא משהו מעבר לכך, לא מאמין שהם מעוניינים במדינת הלכה נוסח איראן.
לצפיה ב-'אתה לא מכיר את החברה הזו'
אתה לא מכיר את החברה הזו
07/03/2015 | 18:17
79
אבל אתה מוזמן להכנס לפורומים של דתיים/חרדים. תתחיל לקרוא שרשורים. או לחילופין - תעלה בעדינות את השאלה על מדינת הלכה.
יחשכו עיניך. מובטח.
לצפיה ב-'אם במאה ה19 ללא מכוניות, סלולרי ואינטרנט הרוב יצאו בשאלה'
אם במאה ה19 ללא מכוניות, סלולרי ואינטרנט הרוב יצאו בשאלה
06/03/2015 | 17:16
1
116
קל וחומר שזה מה שיקרה במאה ה21.

הכל שאלה של תקציבים שנותנים לחרדים.
בהנחה שההעדפת חרדים לא תגדל המונים יחזרו בשאלה
או לפחות יעברו סוג של חילון וישראליזציה מבחינת תפיסת עולמם בעקבות ההשתלבות בשוק העבודה.
לצפיה ב-'אני מבין את כיוון החשיבה, אבל-'
אני מבין את כיוון החשיבה, אבל-
07/03/2015 | 18:14
90
העניין הוא שהרוב שיצא בשאלה אז זה היה בארצות הנאורות. המשכילות.
והאורתודוקסיה אז לא הייתה בנויה להתמודד עם השכלה. משום שהם ידעו להעריך השכלה. ואז לפתע ההשכלה באה ובלעה את הדת.
אבל היום הם עברו סוג של אבולוציה, ולמדו לחנך באופן המונע את השפעת ההשכלה. מחדירים מגיל קטן כל מיני מנטרות. אם אתה חרדי לשעבר וודאי אתה יודע על מה אני מדבר.
ועובדתית - הרי אין כמעט אתאיסטים אף בקרב ה"חילונים".
לצפיה ב-'תקשיב טוב טוב'
תקשיב טוב טוב
15/03/2015 | 12:29
79
אין לי בעיה עם זה שאתה מזלזל בהתנהלות של הציבור החרדי ובתורה ובמצוות- כמו רבים מאתנו
אבל עד כאן!!!
איך אתה יכול לדבר ככה על הרב שטיינמן????!!!!!
תגיד מה שאתה רוצה על היהדות
אבל קצת כבוד למבוגרים יש לך?

אם אנחנו מדברים תיאורטית בלבד,
בן אדם מבוגר שמסוגל כל היום ללמוד סוגיות שרוב הסיכויים שהעיניים שלך ישרפו כשתראה אותם,
ובן אדם בגיל שלו שמאות אלפי איש סרים למרותו
קצת כבוד לבן אדם!!!

ההעלבה שלך רק מראה כמה קצת שכל יש לך!
פשוט תת רמה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ