לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1316313,163 עוקבים אודות עסקים

פורום מפלגת הליכוד

פורום "הליכוד" במה לשיח פוליטי בנושאים החרוטים בדגלה של תנועת הליכוד
*יהדות גאה
*אהבת המולדת
*אחווה לאומית
*כלכלה חופשית ושוות זכויות

הפורום מאפשר החלפת דעות וחידוד עמדות, תוך שמירה על כבוד הדדי ותרבות שיח וויכוח 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מפלגת הליכוד

פורום "הליכוד" במה לשיח פוליטי בנושאים החרוטים בדגלה של תנועת הליכוד
*יהדות גאה
*אהבת המולדת
*אחווה לאומית

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ממשלה חדשה - ישראל מרוצה

לחצו "המשך"

פורום "מפלגת הליכוד" במה לשיח פוליטי בנושאים החרוטים בדגלה של תנועת הליכוד

*אהבת המולדת
*אחווה לאומית
*גאווה יהודית

תקנון הפורום    http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=291&MessageId=80638471

המשך >>

לצפיה ב-'הנסיגה האמריקאית מסוריה: הישג לציר מוסקבה-טהרן-אנקרה'
הנסיגה האמריקאית מסוריה: הישג לציר מוסקבה-טהרן-אנקרה
08/10/2019 | 15:48
4
הנסיגה האמריקאית מסוריה: הישג לציר מוסקבה-טהרן-אנקרה

הנסיגה שהחלה היום נתפסת במזרח התיכון כעוד הוכחה לכך שארה"ב אינה מעוניינת להתערב צבאית בסכסוכים האזוריים, ולכן לא ניתן לסמוך על הבטחותיה; החשש כעת: התמקדות הצבא הטורקי במיגור המיליציות הכורדיות תאפשר לדאעש להיערך מחדש

נסיגת הכוחות האמריקאים מסוריה מהווה הצלחה נוספת לציר מוסקבה-טהרן-אנקרה, שלקח על עצמו את היוזמה לעיצוב פניה וגבולותיה של סוריה שלאחר המלחמה. בטווח הארוך, מה שיתרחש כעת בגבול סוריה-טורקיה יכול להשליך גם על מה שיקרה בגבול סוריה-ישראל - ולכך נגיע עוד בהמשך...
לצפיה ב-'מחצית מהציבור מתנגד לממשלת אחדות בראשות נתניהו'
מחצית מהציבור מתנגד לממשלת אחדות בראשות נתניהו
06/10/2019 | 15:49
5
14
מחצית מהציבור מתנגד לממשלת אחדות בראשות נתניהו

מסקר וואלה! NEWS ומכון מדגם בראשות מנו גבע עולה כי אין תמיכה ציבורית רחבה לממשלת אחדות בראשות ראש הממשלה.

סער מוביל באופן ניכר על מועמדים אחרים להנהגת הליכוד לאחר נתניהו - וכמה יקבל הליכוד אם יעמוד בראשו במקום נתניהו?

רק 42% מהציבור תומך בממשלת אחדות בראשות נתניהו
50% מתנגדים לממשלת אחדות בראשות נתניהו
8% לא יודעים

בעוד הפלונטר הפוליטי שאחרי הבחירות נמצא במצב קיפאון, וברחבי המערכת נשמעות קריאות להקמת ממשלת אחדות, כמחצית מהציבור מתנגד להקמת ממשלת אחדות בראשות בנימין נתניהו - ורק 42% תומכים בכך - כך עולה מסקר וואלה! NEWS ומכון מדגם בראשות מנו גבע שנערך לראשונה מאז הבחירות.
נשיא המדינה ראובן ריבלין קרא בשבועות האחרונים להקים ממשלת אחדות כי "זהו רצון העם", אך מהסקר עולה כי רוב הציבור מתנגד לממשלת אחדות שבראשה יעמוד נתניהו - ובמיוחד בקרב מצביעי המרכז-שמאל.

68% ממי שהצביע מרכז-שמאל בבחירות האחרונות מתנגד להקמת ממשלת אחדות של כחול לבן והליכוד בראשות נתניהו, ורק 26% תומכים ברעיון, מה שמסביר ומחזק את ההחלטה של כחול לבן להתעקש כי היו"ר בני גנץ הוא שיוביל ברוטציה כתנאי לאחדות עם הליכוד. בצד השני של המפה - בקרב מצביעי ימין, התמונה מן הסתם הפוכה. שם יש רוב של 54% שתומך בהקמת ממשלת אחדות בראשות נתניהו ואילו 41% השיבו שהם מתנגדים.

במערכת הפוליטית מעריכים כי אם לא יימצא פתרון שיאפשר הקמת ממשלת אחדות, המדינה תיגרר לבחירות נוספות, אך מהסקר עולה כי הן צפויות לייצר תוצאה דומה - עם שינויים קלים בלבד - כך שגם אם הבחירות היו נערכות היום מחדש, הן היו מובילות למבוי סתום: כחול לבן היתה שומרת על כוחה עם 33 מנדטים, ואילו הליכוד היתה מתחזקת במנדט ומשווה אליה בצמרת עם 33 מנדטים לעומת 32 בתוצאות האמת האחרונות בחודש שעבר.

גם תמונת המצב בחלוקת הגושים היתה נשארת כמעט זהה - עם תוספת של מנדט אחד לגוש הימין-חרדים שהיה עולה ל-56 מנדטים: 33 של הליכוד, 9 של ש"ס, ו-7 של ימינה ויהדות התורה - לעומת בלוק ה-55 שמרכיב את הגוש כיום. גוש המרכז שמאל היה נשאר בדיוק באותו הגודל - 44 מנדטים של כחול לבן (33), מפלגת העבודה (6) והמחנה הדמוקרטי (5) וכך גם הרשימה המשותפת שומרת על כוחה עם 13 מנדטים. מי שנחלשה מאז הבחירות, לפי הסקר, היא ישראל ביתנו - שמקבלת 7 מנדטים לעומת 8 בבחירות, אך עדיין נותרת לשון מאזניים שמונעת מנתניהו להקים ממשלת ימין-חרדים.

בסוף השבוע שעבר, נתניהו הודיע שהוא שוקל פריימריז בזק על ראשות הליכוד; בינתיים, הוא כבר חזר בו מכוונה זו וצפוי להסתפק בהצהרת נאמנות של מרכז המפלגה, אך המהלך הפנה זרקור לבכירים אחרים בליכוד, ובראשם גדעון סער, ששואפים להתמודד מולו - או אחריו - אל הנהגת הליכוד. מהסקר עולה כי נתניהו עדיין נהנה מתמיכה ציבורית נרחבת ובולטת כמועמד המתאים ביותר להנהיג את הליכוד, שמתגברת עוד יותר אצל מצביעי ימין, אך בשני המקרים, גם בציבור הכללי וגם בימין, סער מגיע למקום השני וניצב בפער גדול אל מול שאר בכירי המפלגה.
בקרב הציבור כולו הפער בין נתניהו וסער לא גדול מאוד - בתשובה לשאלה מי הכי מתאים לעמוד בראשות הליכוד 35% השיבו נתניהו, ו-29% השיבו שסער. בקרב מצביעי ימין ההובלה של נתניהו הרבה יותר חדה וברורה והוא זוכה ל54% תמיכה לעומת 24% של סער. סער, שהואשם השנה על ידי נתניהו בתכנון פוטש בליכוד והיה היחיד מבכירי המפלגה שהודיע על כוונתו להתמודד מולו בפריימריז הבאים, הוא גם היחיד שמתקרב בכלל לנתניהו בשיעורי התמיכה גם בציבור הכללי וגם בקרב מצביעי הימין.

סער גם זוכה לשיעורי תמיכה דו-ספרתיים, ומוביל בפער גדול על בכירים אחרים בליכוד שנחשבים למועמדים להנהגה ביום שאחרי נתניהו: יולי אדלשטיין מקבל רק 5%, גלעד ארדן רק 2% וישראל כץ רק אחוז אחד - גם בציבור הכללי וגם בקרב מי שמגדיר את עצמו כמצביע ימין. בקרב מצביעי מרכז-שמאל, אגב, סער הרבה יותר פופולרי מנתניהו. 41% סבורים שהוא הכי מתאים לעמוד בראשות הליכוד בעוד שרק 8% חושבים שנתניהו.
לצפיה ב-'העם בחר רוטציה'
העם בחר רוטציה
07/10/2019 | 01:02
4
13
אני חזרתי ואמרתי עשרות פעמים שצריך ממשלת ימין,
אבל העם בחר רוטציה.
נתניהו לא חייב להיות ראשון, הוא גם יכול להיות שני, בתנאי שההליכים המשפטיים יוקפאו.
לצפיה ב-'לא יוקפאו שום הליכים משפטיים ליכודניק'
לא יוקפאו שום הליכים משפטיים ליכודניק
07/10/2019 | 01:27
3
10
ואם הוא באמת חף מפשע כפי שחזר וטען בטחינות אין סופיות, אין לו כלל מה לחשוש. אך הוא אשם והוא עצמו יודע שהוא אשם יש לו הרבה מאוד מה לחשוש...
לצפיה ב-'אם אתה באמת מאמין שהוא אשם, אז '
אם אתה באמת מאמין שהוא אשם, אז
07/10/2019 | 02:23
2
11
לא הייתה דואג שהוא יהיה ראשון עד לגזר הדין, 

אני יודע שנתניהו לא עשה משהו שונה מהפוליטיקאי הממוצע. כל עוד לא מושיבים בכלא את הפוליטיקאי הממוצע, זה יהיה פשע לעשות אכיפה בררנית נגד נתניהו.

אני אבל לא יודע מה יוכרע בבית המשפט,

לכן הכי הוגן זה שגנץ יהיה שנתיים ראש ממשלה, ונתניהו יהיה שנתיים ראש ממשלה.
לא הייתי מתאבד על כך שנתניהו יהיה ראשון, על אף שגנץ חסר כל ניסיון מיניסטריאלי, לכן זה גדול עליו,
אבל אם יובטח שנתניהו יהיה ראש ממשלה שנתיים, לא הייתי מקדם בחירות לכנסת ה-23 בגלל זה.

אז אם אתם רוצים שגנץ יהיה ראשון, מיילא,
אבל אם אתם מנסים לגרום לכך שנתניהו לא יהיה בכלל ראש ממשלה, את זה לא תקבלו מאיתנו.
לצפיה ב-'מי שמכהן כראש ממשלה יכול לגרום הרבה נזק עד לגזר הדין'
מי שמכהן כראש ממשלה יכול לגרום הרבה נזק עד לגזר הדין
07/10/2019 | 02:54
1
8
ונתניהו הרי כבר ניסה לא פעם ולא פעמיים לשבש חקירה פלילית נגדו, גם בפרשת 4000 וגם בפרשות אחרות. ועל כך יעידו עדי המדינה שעד לא מזמן היו אנשיו ומקורביו. נתניהו כראש ממשלה מכהן יכול למשל לדאוג להחליף את היועמ"ש ולסדר לעצמו בולדוג או דוברמן כמו בגתן או תרש המושחתים מלקקי ישבנו הסדרתיים, כדי שידאגו לסגור את תיקיו, או להתערב בבחירת שופטיו, בדיוק כפי שהתערב ואף מינה בכבודו ובעצמו את החוקר הראשי של תיקיו הפליליים מנדלבליט. הרי כולנו יודעים שהפוליטיקאים, ובעיקר במהלך השנים האחרונות מעורבים בהליך בחירת השופטים לעליון.
לצפיה ב-'שיבוש הליכי חקירה היא עבירה פלילית, נתניהו לא חשוד בזה'
שיבוש הליכי חקירה היא עבירה פלילית, נתניהו לא חשוד בזה
07/10/2019 | 20:51
7
אצלי לא תצליח להשחיל פייק ניוז.
זה שמנדלבליט לא זורק מכל המדרגות את הטענה ההזויה שסיקור אוהד לכאורה זה שוחד, זה מראה שהוא מאוד מחמיר כלפי נתניהו.

נתניהו יכול להיות ראשון ברוטציה או שני ברוטציה, אי אפשר לעשות רוטציה בלי להבטיח שתהיה רוטציה. הליכוד לא יתן לגנץ להיות ראשון אם אחר כך לא יתנו לנתניהו להיות שני.
לצפיה ב-'כמה לא מפליא ששרה נתניהו כמו בעלה שמה פס על מערכת החוק'
כמה לא מפליא ששרה נתניהו כמו בעלה שמה פס על מערכת החוק
07/10/2019 | 20:26
7
כמה לא מפליא ששרה נתניהו כמו בעלה שמה פס על מערכת החוק, ולא מתייצבת לדיון בתביעה במשפט של עצמה, ועוד טוענת שנאמר לה שהיא לא צריכה להתייצב בעצמה. איזה מזל לפרקליט השפוט שלה שהיא לא היתה אמורה להיכנס לכלא, אחרת השפוט הזה היה גם נכנס לכלא במקומה, והיא היתה טוענת להגנתה שנאמר לה שהיא לא צריכה להיכנס לכלא בעצמה ויכולה לשלוח את פרקליטה במקומה. 
לצפיה ב-'לנתניהו היה עשור שלם בכדי להסיר את האיום האירני מעל ישראל'
לנתניהו היה עשור שלם בכדי להסיר את האיום האירני מעל ישראל
07/10/2019 | 16:41
1
8
לנתניהו היה עשור שלם, עשר שנים שלמות בכדי להסיר את האיום האירני מעל ישראל, כשלפחות 3 מתוכן כשדונלנד טראמפ מכהן כנשיא ארה"ב ומנהיג העולם החופשי. והוא לא נקף אצבע, לא עשה שום דבר, ואם כבר נהפוכו, דווקא בתקופת שלטונו האיום האיראני יתגבר, האיראנים יתפשטו כמו סרטן בכל רחבי האיזור, עד שכיום הם ממש מלפפים את גבולות מדינת ישראל מכל הכיוונים. מצפון מסוריה וחיזבאללה (שהלכו והתעצמו בתקופת כהונתו של נתניהו ושהיום יש ברשותם מאות אלפי טילים שמכסים את כל שטח מדינת ישראל מדן ועד אילת, וממוקדים בעיקר על הנקודות והמבנים הכי אסטרטגיים של מדינת ישראל, ובראשם הכור בדימונה) בלבנון, מדרום מעזה וחצי האי סיני במצרים, ומדרום מאיראן ועכשיו גם משטח עירק שמיליציות שיעיות של משמרות המהפכה האיראניות הולכים ומשתלטים על יותר ויותר שטחים אסטרטגיים בתוכה.
נתניהו אף הבטיח כבר לפני עשור שהוא בניגוד לממשלת קדימה לא יעצור את צה"ל ויביא למיטוט שלטון החמאס בעזה, עשור שלם עבר מאז ואזרחי ישראל (לפחות התמימים והשופטים שבהם ) עדיין ממתינים שהבטחה זו של נתניהו השקרן והשרלטן, הפחדן ומוג הלב, הלחיץ והמושחת תתקיים. אך במקום זאת, ראו זה פלא, נתניהו הפך לנותן החסות של החמאס, זה שמעניק להם פרוטקשן לאותו שלטון חמאס שהוא הבטיח נשבע והתחייב בפני בוחריו ואזרחי ישראל להביא למיטוט שלטונו כבר לפני עשור שלם.
ונעבור לטראמפ, "ידיד ישראל", האיש שהבטיח שיעמוד לצידה של מדינת ישראל ויגן עליה ועל אזרחיה בכל עת שהיא תזדקק להגנה. הבטיח, אך בדיוק כמו נתניהו השרלטן מפר ההבטחות הסדרתי, לא הבטיח גם לקיים את הבטחותיו. ובכלל כלב נובח אף פעם לא נושך, הכלבים שצריך להיזהר מהם הם דווקא הכלבים השקטים, אלה שאף פעם לא נובחים ואתה לא יודע אף פעם מתי אם ומתי הם יתקפו ובאיזו עוצמה, דווקא מאלה יש להיזהר כמו מאש. ועכשיו טראמפ כבר הוכיח לסעודים ולכל תושבי האיזור שסמכו על מעצמת העל ארה"ב וטראמפ העומד בראשה שיצילו אותם מהאירנים, וברגע האמת טראמפ ושלטונו הפנו עורף לסעודים והשאירו אותם לבדם מול האיראנים. מה שמיד פירק את הברית המשולשת שנוצרה בין ארה"ב, סעודיה וישראל. כי הסעודים הבינו שלסמוך על טראמפ והבטחותיו זה כמו להישען על משענת קנה רצוץ או לסמוך על נתניהו שיקיים את הבטחותיו. היינו הך.
טראמפ הרי יכל בקלות להביא לאיראנים מכה גרעינית שהיה משתקת את השלטון האיראני ומחזירה את איראן 100 שנה אחורה, ועד אז שלטון האייטולות היה כבר מופל ונעלם מהעולם, תושבי איראן שהיו נתונים לאחיזתם של האייטולות ותומכיהם הפונדמנטליסטים (בדיוק כמו היפנים שהיו נתונים תחת ההשפעה הקיצונית וההרסנית של הקיסרות היפנית המרושעת במלה"ע השנייה) היו משתחררים אף הם לחופשי ומבינים שהיו עדר של שפוטים עיוורים של האייטולות שהשתמשו בהם כקרדום לחפור בו. אבל טראמפ לא עשה שום דבר, חוץ מלנבוח כהרגלו בקודש של כל כלב ובח שלא נושך, ולאיים איומי סרק על האיראנים לפחות כמו איומי הסרק של נתניהו על החמאס.
ועכשיו נתניהו השקרן הנוכל והשרלטן שרואה שכבר אינו יכול להגיע ביחד עם הגוש החרדי-מתחרד שלו (שכולל בתוכו נתח גדול של פארזיטים אנטי-ציוניים מוצהרים שרואים בהקמת מדינת ישראל הציונית מעשה שטן ובצבאה צה"ל וחייליו תועבה, בטענה המפגרת שבעצם הקמתה של מדינת ישראל הריבונית והעצמית היהודים הפרו את מצוות הגלות שאלוהים גזר עליהם, ונתניהו שקורא לעצמו ימני וציוני עוד קורא להם "שותפיי הטבעיים", שזו פשוט בושה וחרפה לכל ימני וציוני באשר הוא), וכבר אינו מסוגל להקים ממשלת משיחיים-מושחתים-חרדים אנטי-ציוניים צרה שכשמה כן היא צרה צרורה, נזכר לספר לבוחריו וארחי ישראל עד כמה גרוע מצבה הבטחוני של מדינת ישראל, ועד כמה האיום האיראני היום הוא איום קיומי אמיתי, ועוד מתעקש שלמרות שכל השנים הוא צעק זאב ולא היה שום זאב (או לפחות גם אחרי שנבחר נתניהו לא נקף אצבע כדי למגר את אותו זאב ולהסיר את איומו מעל 
המדינה), שעכשיו יש באמת זאב, ומצב חירום לאומי אמיתי, ותחזיקו חזק, שבגלל מדינת ישראל צריכה לחזור לתקצוב בטחוני לפחות כמו בתקופת מלחמת יום כיפור, קרי שיש לשפוך את כל הכסף שנתניהו וחבר מרעיו המושחתים עוד השאירו בקופה הציבורית רק על הביטחון ולא לשאיר כלום לכל השאר. שזה חלומו הרטוב של נתניהו וחבר מרעיו המושחתים מאז שהריצו אותו לכנסת ישראל. ולאורך השנים היו לו לא מעט נסיונות להשיג זאת בכמה וכמה דרכים עקלקלות שפגעו קשות באזרחי ישראל ורוקנו את הקופה הציבורית. אבל דבר אחד תהיו בטוחים שלא ייפגע: אתנן המיליארדים של נתניהו מתקציב המדינה לחרדים הפארזיטים, המשתמטים האנטי-ציוניים וחסרי התועלת שאותם נתניהו מכנה ללא שום טיפה של בושה "שותפיי הטבעיים", שבגללם וים הכספים שנתניהו שפך עליהם מהקופה הציבורית של כולנו + שתי סבבי מערכות בחירות מיותרות שנתניהו גרר את המדינה אליהן, 
ועוד יש סבב שלישי וכפי שזה נראה אולי יהיה גם רביעי וחמישי ושישי עד שנתניהו וחבר מושחתיו יבינו את המסר של הציבור הישראלי, וישחררו את מדינת ישראל שמוחזקת כבת ערובה על ידם מאחזיתם המשפיטה וההרסנית, מדינת ישראל הגיעה לגירעון הגדול ביותר בתולדותיה, וזאת במקביל למצב הבטחוני הגרוע ביותר בתולדותיה, וזאת על פי דברי נתניהו בכבודו ובעצמו כפי ששודר נואם מבוהל ומזיע כולו בערוץ 20 אמש. אולי בגלל שגם הוא מתחיל לקלוט שאלה ימיו האחרונים של השרלטן הכושל השקרן והמושחת בשלטון, ואלה נסיונותיו האחרונים של מי שחש שהוא עומד לטבוע להישאר עוד קצת מעל פני המיים לפני שהוא שוקע כמו אבן במעמקים לנצח.
לצפיה ב-'לפני הבחירות המצב של ישראל היה הטוב ביותר מעולם'
לפני הבחירות המצב של ישראל היה הטוב ביותר מעולם
07/10/2019 | 18:38
6
אחרי הבחירות המצב של ישראל מזכיר את המצב לפני מלחמת יום הכיפורים
מעניין מה יהיה המצב של ישראל אם יהיו בקרוב בחירות נוספות.
לצפיה ב-'גורמים בפרקליטות אחרי השימוע בתיק 4000: לא שוכנענו שאין שוחד'
גורמים בפרקליטות אחרי השימוע בתיק 4000: לא שוכנענו שאין שוחד
06/10/2019 | 16:16
2
10
גורמים בפרקליטות אחרי השימוע בתיק 4000: לא שוכנענו שאין שוחד

גורמים בפרקליטות אמרו היום לחדשות 13 כי דברי עורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך השימוע בתיק 4000 אתמול, לא הצליחו לשכנע אותם שאין עבירת שוחד בהתנהלותו של נתניהו. עם זאת, הוסיפו כי הדיונים היו ענייניים וטובים על אף שלא הצליחו להפריך את החשדות לקבלת שוחד מצד נתניהו. עם זאת, ההכרעה לא תינתן על ידי הפרקליטות, אלא על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

לצפיה ב-'איזה יופי שהשימוע בדלתיים סגורות, כך אפשר להדליף.'
איזה יופי שהשימוע בדלתיים סגורות, כך אפשר להדליף.
07/10/2019 | 01:00
1
12
הדלפות אחרות מדברות על תיק שקורס.
השאלה אם מנדלבליט יוכל להתעלם מהלחץ האטומי שמופעל עליו להגיש כתב אישום.
צריך כוחות על-אנושיים בשביל זה.
לצפיה ב-'צריך כוחות על-אנושיים לנוכח ניגוד העניינים המשווע שיש לו'
צריך כוחות על-אנושיים לנוכח ניגוד העניינים המשווע שיש לו
07/10/2019 | 01:21
9
מכתחילה בינו לבין נתניהו, שלהזכירך ליכודניק, הוא שימש כיו"ר הקואליציה שלו, מקורב אליו ולמשפחתו, או לפחות היה מקורב אליהם בעבר, ואף מונה לתפקידו ע"י נתניהו בכבודו ובעצמו. 3 סיבות מספיק טובות ומוצדקות שהיה עליו להימנע מכתחילה לעסוק בתיקי החקירה של נתניהו ולתת לצד שלישי לעסוק בהם במקומו.

עכשיו הגיע המבחן האמיתי של מנדלבליט: האם הוא מסוגל להתעלות מעל לכל ניגודי העיניינים שיש לו לגבי תיקי נתניהו מכל הסיבות שציינתי ולשפוט את נתניהו אך ורק על פי פשעיו וחומרתם והראיות העומדות לרשותו, או האם הוא ייכנע לניגודי העניינים שיש לו מול נתניהו כפי שהזהירו רבים עוד ביום שו הוא החליט להיות אחראי בעצמו על תיקי החקירה של נתניהו למרות ניגוד העניינים המשווע.

ראינו כולנו שבמקרה של שרה הוא כבר נכשל ובגדול במבחן היושר וההגינות, ולא רק כשסגר את מרבית תיקיה הפליליים, אלא אף סירב ומסרב בתוקף לנמק עד עצם היום הזה למה הוא החליט לסגור אותם.

בוא נקווה למענו שהוא לא מתכוון לנהוג באותה דרך מפוקפקת ועקומה גם בתיקיו הפליליים של נתניהו. שאחרת זו תהיה הוכחה של כל אלה שטענו מכתחילה אסור היה שהוא יהיה אחראי עליהם בשל כל ניגוד העניינים המשווע שיש לו מול נתניהו ומשפחתו.
לצפיה ב-'ביטן רק מחזק את טענתי שהדמוקרטיה היחידה בליכוד היא דמוחרטא'
ביטן רק מחזק את טענתי שהדמוקרטיה היחידה בליכוד היא דמוחרטא
04/10/2019 | 02:11
20
13
דוד ביטן: "התמודדות סער טבעית, אבל הוא לא ינצח - זה הליך סרק"

חבר הכנסת מהליכוד התייחס לסיכוייו של הח"כ לזכות בפריימריז לראשות המפלגה, אם כאלה יתקיימו, וטען כי הסיכויים אפסיים, והוסיף כי הוא מתנגד למהלך כולו.

בדרך לפריימריז בליכוד? חבר הכנסת דוד ביטן, שנחשב לאחד הברומטרים העיקריים של הקורה במפלגת השלטון, התראיין הערב ל"קשת 12", וקרא שלא לקיים הליך בחירות לראשות המפלגה, וזאת בשל מה שהוא הגדיר כמעמדו הבלתי מעורער של ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי ביטן, קיום פריימריז יסיט אנרגיות חיוניות מכיוון הקמת ממשלה חדשה להליכים פנימיים במפלגה.

זה מפליא מישהו? כי אותי ממש לא.
לצפיה ב-'ואגב עמוד, שים לב שמאז שכל החגיגה הדמוקרטית שצורי תמך בה'
ואגב עמוד, שים לב שמאז שכל החגיגה הדמוקרטית שצורי תמך בה
04/10/2019 | 02:15
19
10
התבררה כלא יותר מעוד ספין של אדונו נתניהו צורי פשוט נאלם דום. ואל תתפלא אם עד נראה אותו אפילו יוצא כנגד כל התהליך "הדמוקרטי" הזה של הפריימריז. כי אם נתניהו אומר לבן אז צורי לבן, ואם נתניהו אומר שחור אז צורי שחור, ואם נתניהו אומר כולם קופצים מהגג, תשלים אתה את המשפט....
לצפיה ב-'נו באמת, אתה כותב באמצע הלילה שצורי נאלם דום?'
נו באמת, אתה כותב באמצע הלילה שצורי נאלם דום?
04/10/2019 | 09:08
18
4
אנשים לא ישנים בפורום וזה בכלל טפשי לכתוב אחרי כמה שעות שמישהו נאלם או נעלם.
מצטער, אני לא שותף להתקפות שלך על צורי וזו זכותו המלאה לתמוך בנתניהו, לא פחות משזכותך להתנגד לו.
לצפיה ב-'נו, הלילה עבר מזמן, שמעת ממנו משהו לגבי הספין של אדונו מאז?'
נו, הלילה עבר מזמן, שמעת ממנו משהו לגבי הספין של אדונו מאז?
04/10/2019 | 13:37
17
4
תאמין לי שאני מכיר את צורי וגם את אדונו הרבה יותר טוב אפילו ממה שהם מכירים את עצמם.
לצפיה ב-'מצטער, לא מאמין לאמירות שחצניות ורהבתניות כאלה'
מצטער, לא מאמין לאמירות שחצניות ורהבתניות כאלה
04/10/2019 | 14:28
5
אתה יושב עם סטופר לצורי?
יש חיים מעבר לפורום. יום שישי היום. אנשים מתכוננים לשבת. אנשים עסוקים בעניינים שלהם, לא רק בתגובות לסטילהוק בפורום נידח בתפוז.
כל אחד יכתוב וישיב מה שירצה ומתי שירצה. וגם אם אדם בוחר לא להגיב זה בסדר גמור.
התגובות הללו שלך פשוט מגוחכות.
לצפיה ב-'כמו תמיד, גם הפעם, אני באופן עצמאי תומך במה שנכון.'
כמו תמיד, גם הפעם, אני באופן עצמאי תומך במה שנכון.
04/10/2019 | 15:13
7
אני תומך בפריימריז לראשות הליכוד, גם אם נתניהו חזר בו.
אני חושב שזה טוב לליכוד וטוב לנתניהו.
ואם זה יקרה, אני מאוד מקווה שסער ואולי אחרים יצטרפו למירוץ.
לצפיה ב-'וניכר שאינך מתמצא במיוחד במה שקורה בפורום'
וניכר שאינך מתמצא במיוחד במה שקורה בפורום
04/10/2019 | 16:01
14
7
אחרת לא היית מקריא כלפי את דף המסרים הלא נכון.

אפילו סיפרתי לקוראים שאישתי תצביע לסער,
ספר לי עוד על שפוטים של ביבי.
לצפיה ב-'כהרגלך בקדש ליכודניק, שום מילה על הספין המרושע של נתניהו'
כהרגלך בקדש ליכודניק, שום מילה על הספין המרושע של נתניהו
04/10/2019 | 16:41
13
7
כמובן, כצפוי אתה תדבר על הכל חוץ מזה. למה? כי אצל הליכודניקים השפוטים בנתניהו לא נוגעים, הוא קדוש. לפחות סער בניגוד אליך ווליכודניקים כמוך,נראה שעדיין נשארו ביצים ועמוד שדרה לקרוא תיגר על נתניהו, למרות שלביבי בכלל לא היתה כל כוונה אמיתית לערוך פריימריז והכל נועד כבלון ניסוי כהגלו בקודש של האיש הכי שקרן, נוכל ורמאי מדינה. שעלי הוא בחיים לא יצליח לעבוד, כי אני קולט את הבלופים שלו מקילומטרים, עוד לפני שמישהו בכלל שם אליהם לב. ואני מכיר טוב מאוד את נתניהו אפילו יותר טוב ממה שהוא מכיר את עצמו וכל השפוטים שלו מכירים אותו.
לצפיה ב-'ניכר שאתה בלחץ מהיכולת של הימין לשלוט.'
ניכר שאתה בלחץ מהיכולת של הימין לשלוט.
06/10/2019 | 11:01
12
6
נתניהו עושה מה שטוב לשלטון הימין, בשביל זה בחרנו אותו. לא בשביל שיקדם את האינטרסים של ממשלת שמאל-ערבים-חילונים.
לא לגמרי ברור לי למה נתניהו לא קידם פריימריז שהיו טובים עבורו.
אולי בכדי לסנדל את גנץ שיהיה חייב להציע לו רוטציה.
לצפיה ב-'אתה מוכיח שוב שוב עד כמה אתה שפוט של נתניהו ליכודניק'
אתה מוכיח שוב שוב עד כמה אתה שפוט של נתניהו ליכודניק
06/10/2019 | 14:32
11
4
ואין טעם להמשיך ולהכחיש, כי העובדות לגביך מדברות בעד עצמן. ואתה משנה את דעותך כמו שבשבת רוח לפי איך שנתניהו מחליט. אם לבן אתה לבן, אם שחור אתה שחור, ואם מחר אדונך נתניהו יורה לך לקפוץ מהגג תקפוץ בשמחה. גואל רצון פראייר מול נתניהו והשפוטים שלו בליכוד. כל בעלי הכתות בעולם צריכים לבקש ממנו שיעורים באיך להשפיט בני אדם ולהפוך אותם לעדר עיוור ושפוט שסר לכל מרותו.

בעוד כמה שנים, כשתצא מהשפיטות של נתניהו ותשתחרר לחלוטין מהאחיזה המוחית שיש לו עליך אתה תביט אחורה על התקופה שבה היית עדיין שפוט שלו ותקלוט עד כמה שפוט היית אז.
לצפיה ב-'שוב, אתה מקריא את דף המסרים הלא נכון.'
שוב, אתה מקריא את דף המסרים הלא נכון.
06/10/2019 | 22:31
10
4
כמו שכתבתי לפני, גם עכשיו אני כותב שלדעתי רעיון הפריימריז כעת היה טוב ונכון, ולדעתי היה מחזק הן את הליכוד והן את נתניהו.
גם נידבתי את המידע שאישתי מתכננת להצביע לסער בפריימריז, (בעוד אני אצביע לנתניהו).

אבל אתה ממשיך להקריא את דף המסרים הלא נכון, במקום לפנות לממונים עליך ולבקש מהם דף מסרים שיהיה רלוונטי עבור הטענות שלי.
לצפיה ב-'לי אין ממונים ואני לא עובד בשביל אף אחד'
לי אין ממונים ואני לא עובד בשביל אף אחד
06/10/2019 | 22:51
9
5
בניגוד אליך צורי, אני לא שפוט של איש. בניגוד אליך, לי יש דעה ומחשבה עצמאית, מה שאתה איבדת מזמן ליכודניק. ולך כנס לרשתות החברתיות, אלה של חבריך הליכודניקים, ותיווכח בעצמך איזה "כינויים" מריצים שם על גדעון סער ואיזה "איחולים" מאחלים לו. רק שלא תתבלבל בטעות שהגעת לעזה ושהכותבים הם אנשי חמאס מרוב העולב של רמת הכתיבה והרמה בכלל של הכותבים...
לצפיה ב-'אתה מקריא כל הזמן מדף מסרים לא רלוונטי'
אתה מקריא כל הזמן מדף מסרים לא רלוונטי
07/10/2019 | 00:50
8
4
זו לא חשיבה עצמאית, זו משימה מוגדרת מדי, שאתה לא שואל עליה שאלות.

אני לא יודע עם מי אתה נמצא ברשתות החברתיות, אני מוצא את עצמי רק במקומות בהם יש דיונים תרבותיים.

נתקעת עם מישהו שלא עונה להגדרות של דף המסרים שאתה מקריא, ואתה לא באמת יודע איך לאכול את זה.
אתה לא יודע איך לאכול מישהו שמצד אחד תומך בנתניהו, מצד שני מספר שאישתו דווקא תומכת בסער, מצד שלישי מגבה על פי רוב את המהלכים הפוליטים של נתניהו, מצד רביעי, לא מסכים עם כל דבר שלו ומותח עליו גם ביקורת כשיש לו.

בקיצור לא מישהו שנכנס לסטנדרט של דף המסרים הקלאסי.

אני ממליץ לך לעזוב את דף המסרים אחת ולתמיד ופשוט לעבור לדיון ענייני בלי הכפשות.
לצפיה ב-'אני בניגוד אליך ליכודניק לא צריך שום דף מסרים'
אני בניגוד אליך ליכודניק לא צריך שום דף מסרים
07/10/2019 | 01:12
7
2
עוד לא נולד המניאק מהימין או מהמשמאל או מהמרכז שאני אשרת אותו בתשלום או בחינם. לי אין אדונים ואני לא שפוט שלאף אחד. אני חופשי ולא חייב לאיש דין וחשבון, מה שאתה ליכודניק שכחת מזמן מה זה להיות. היום אני נגד זה, מחר אם אני אחליט לנכון להיות נגד מישהו אחר שפגע במדינה ואזרחיה, עסק בשחיתות או הפר הבטחות לא תהיה לי שום בעיה לעשות זאת. בקיצור, בניגוד אליך ליכודניק, המצפון שלי נקי, כי אני יודע שאני תמיד אהיה בצד הטוב ולא בצד הפוגע. הדבר היחיד שמעניין אותי, שוב בניגוד אליך ליכודניק, היא אך ורק טובת מדינת ישראל ואזרחיה ושמירה על ביטחונה. וכל מי שמעז או ייעז לפגוע במדינת ישראל ואזרחיה או בביטחונה, אם תמורת כסף וטובות הנאה ואם מכל סיבה אחרת, איך אומר הדיבר השלישי בעשרת הדיברות? לא יינקה. לא מבחינתי בכל אופן.
לצפיה ב-'זה כל כך בולט שאפילו פעם אחת לא הרמת את הראש מדף המסרים'
זה כל כך בולט שאפילו פעם אחת לא הרמת את הראש מדף המסרים
07/10/2019 | 02:45
6
3
הטענות שלך ניבנו עבור אותם מקומות שאתה גולש בהם וסיפרת על הקללות.
גם הכתיבה שלך פחות מכובדת מהממוצע כאן.

שים את דף המסרים בצד ותקרא מה אני כותב, לא מה דף המסרים שלך אומר שאני כותב.
לצפיה ב-'בפעם האלף ליכודניק, דף המסרים היחיד בראש שלך'
בפעם האלף ליכודניק, דף המסרים היחיד בראש שלך
07/10/2019 | 03:01
5
3
אתה נולדת עם סף מסרים צמוד ולכן טועה לחשוב שכולם כמוך. בדיוק כפי שאתה טועה לחשוב שכולם תומכים בשחיתות ומצדיקים מעשי שחיתות כמוך. אז כדאי שתתעורר ותצא מהבועה שאתה חי בה, כי ממש לא כולם כמוך. ויש עדיין גם אנשים עם דעה ומחשבה משלהם שלא זקוקים לשום דף מסרים או אדונים שישפיטו אותם ויצרפו אותם לעדר העיוור שלהם. כך שאל תטיל אתממיךעל אחרים ליכדניק. כי מה ששלך זה שלך ורק שלך. אתה בחרת בדרך השפיטות מרצון ולא אני.
לצפיה ב-'העובדות לא יבלבלו אותך אף פעם, לא כך את שאר הגולשים.'
העובדות לא יבלבלו אותך אף פעם, לא כך את שאר הגולשים.
08/10/2019 | 00:47
4
3
אין לאף אחד דף מסרים של תמיכה בנתניהו, ותמיכה מקבילה דווקא בסער.
חייבים להיות בראש הכי פתוח בשביל לכתוב שאני תומך בנתניהו ואישתי בסער.

אתה לעומת זאת, אומר בדיוק את המסרים הפשוטים והקלישאתיים של "אתם הליכודניקים עדר..." שלא עולים בקנה אחד עם ההודעות שלי.

בקיצור, ישפטו הגולשים מי מבין שנינו מקריא מדף מסרים.
לצפיה ב-'זה בגלל שכנראה אשתך פרגמטית ורציונלית ולא משיחית שפוטה כמוך'
זה בגלל שכנראה אשתך פרגמטית ורציונלית ולא משיחית שפוטה כמוך
08/10/2019 | 10:55
3
4
ובניגוד אליך לא חיה בתחושה שאם נתניהו ימות מחר גם היא וכל משפחתה ימותו, כמו שאתה חי בתחושה הזאת. אף לא אתפלא כלל אם היא עצמה העירה לך לא פעם ולא פעמיים שאתה מחזיק מנתניהו יותר מדי, לפחות כמו אל. בכל אופן, אשתך נשמעת לי אשה מעניינת והרבה יותר ליבראלית ורציונלית ממך. כולם פה כבר אמרו לך שאתה שפוט של נתניהו, לא רק אני. ולא צריך שום דף מסרים בשביל להבחין בזה. עצם זה שאתה מסכים ותומך בכל מה שהוא אומר או עושה, כולל מעשי שחיתות, ואפילו הרחקת וטענת שגם אם יימצא אשם בשחיתות ואפילו בפרשת הצוללות שעליה למרות שהוא חתום בשמו עליה ועל מכתב האישור להעביר למצרים צוללות גרעין שיכולות להיות מופנות כלפינו ביום מן הימים אם יתחלף שם המשט למשטר עויין לישראל, אתה עדיין תמשיך לתמוך בו ולהצדיקו, מילים שלך עצמך, הרבה לפני שני סבבי הבחירות האחרונות, וזה מוכיח שאתה שפוט של נתניהו. רק עיוור לא יבחין בזאת וזה שאתה עדיין למרות הכל מתכחש להיותך שפוט של נתניהו רק מוכיח שמצבך אפילו הרבה יותר גרוע מבחינת שפיטות ממה שאתה חושב, כי מי שלפחות מודה בהתמכרותו נמצא בחצי הדרך להיגמל ממנה. אך מי שאפילו לא מודה ואף גרוע מזה, מתכחש להתמכרותו, לא נמצא אפילו באלפית הדרך להיגמל מזה. 
לצפיה ב-'לא הייתי מספר עליה אם הייתי מתוך דף מסרים, ואתה ההיפך'
לא הייתי מספר עליה אם הייתי מתוך דף מסרים, ואתה ההיפך
09/10/2019 | 21:03
2
2
לא הייתה מפספס את זה, אם הייתה ללא דף מסרים.
הסיבה שזה לא מנע ממך לכתוב מה שכתבת, זה שיש לך תגובות לפי סטיגמה שנקבע מראש.
לצפיה ב-'לא טענתי שאתה עם דף מסרים, טענתי שאתה שפוט של נתניהו'
לא טענתי שאתה עם דף מסרים, טענתי שאתה שפוט של נתניהו
09/10/2019 | 22:44
1
3
וממש לא צריך דף מסרים בשביל להיות שפוט של נתניהו. אם כבר נהפוכו, דווקא נתניהו לא צריך לשלם לשפוטיו, הם שפוטים בחינם, מי שנתניהו כן משלם להם, כמובן שלא מכיסו הפרטי, אלא כהרגלו בקודש מקופת המדינה, זה דווקא כאלה שפחות שפוטים שלו, אך בשביל כסף וטובות הנאה הם יימכרו את אמא שלהם ואבא שלהם והילדים שלהם לעבדות, אז לא מפליא כלל שגם מוכנים לשמש מושחתים בתשלום.
לצפיה ב-'שפוט לא משתף אחרים שיש מגוון דעות, די עם דף המסרים.'
שפוט לא משתף אחרים שיש מגוון דעות, די עם דף המסרים.
10/10/2019 | 02:02
1
לצפיה ב-'הכוונה להקדים את הפריימריז מצויינת, גם ההתמודדות של סער'
הכוונה להקדים את הפריימריז מצויינת, גם ההתמודדות של סער
03/10/2019 | 19:41
50
23
הליכוד זו תנוענה דמוקרטית,
אחרי חוסר הצלחה של נתניהו להקים ממשלה, ואולי חוסר הצלחה שני להקים ממשלה,
זה הזמן הנכון לעשות פריימריז בליכוד לראשות המפלגה.
המפלגה תחליט אם היא מעוניינת להחליף את נתניהו או לא, לא אף מפלגה אחרת תחליט עבורינו.
מצויין שגדעון סער מתמודד,...
המשך>>
הליכוד זו תנוענה דמוקרטית,
אחרי חוסר הצלחה של נתניהו להקים ממשלה, ואולי חוסר הצלחה שני להקים ממשלה,
זה הזמן הנכון לעשות פריימריז בליכוד לראשות המפלגה.
המפלגה תחליט אם היא מעוניינת להחליף את נתניהו או לא, לא אף מפלגה אחרת תחליט עבורינו.
מצויין שגדעון סער מתמודד, חשוב שיהיו בחירות רציניות בין מועמדים ראליים.
אני מברך את גדעון סער על האומץ, אני חושב שמדובר במהלך שיחזק את החוסן של הליכוד.

אני אישית אצביע לנתניהו, כי אני מאמין שנכון לעכשיו הוא המועמד הטוב ביותר של הליכוד, כמובן אכבד כל תוצאה שתהיה.

(אישתי דרך אגב תצביע לגדעון סער, סבבה)

אני ממליץ לכל המפלגות, כולל כחול לבן והמחנה הדמוקרטי, להפוך למפלגות דמוקרטיות. זה פשוט כיף להיות במפלגה שאני יודע שהמתפקדים יקבעו ולא אף אחד אחר.
לצפיה ב-'סער קופץ למים הסוערים ולפיד מפנה את הדרך'
סער קופץ למים הסוערים ולפיד מפנה את הדרך
04/10/2019 | 00:55
6
סער קופץ למים הסוערים ולפיד מפנה את הדרך: האם נסללת הדרך לאחדות?

ההודעה הדרמטית של ח"כ גדעון סער בטוויטר "אני מוכן" עשויה לטרוף את הקלפים • להודעה של לפיד שהוא מוותר על הרוטציה אין משמעות מעשית • וגם: ריבלין הכתיב את עקרון הנבצרות, אך לא קבע ממתי: האם בהכרזה על הגשת כתב אישום? בפתיחת המשפט? או אולי רק עם תחילת עדות הנאשם? 

1. באמצעות שתי מילים צנועות "אני מוכן" הודיע גדעון סער שהוא מתמודד על ראשות הליכוד אל מול נתניהו. זו פעם ראשונה זה המון שנים, שמישהו בעל סיכוי ומעמד - כלומר, לא פייגלין או דני דנון - מכריז בדרכו על סוף דרכו של נתניהו.
בליכוד נהוג לומר שלא מדיחים מנהיג מכהן, אך כנראה שהגיעו מים עד נפש. סער מוכן להיות זה שיספוג את כל חיצי הרעל מקרב נאמני נתניהו. מה זה משנה לו. ממילא הוא תויג כבוגד, תככן ומגה קונספירטור (הוא והנשיא ריבלין יחדיו) לפני כשנה באירועי יום ההולדת ה-69 של נתניהו.

נהוג לומר שבליכוד אין מי שמעז להתמודד מול נתניהו, כדי לא להיות המפסיד הפוליטי הגדול, כליא הברקים של הזעם המפלגתי בליכוד.

כתוצאה מכך, אנשים בכירים כיולי אדלשטיין, ישראל כ"ץ וגלעד ארדן לא רצו בשנים האחרונות להרים את נס המרד. כדי לא להיות אלה שיספגו את הזעם ויפסידו. כעת, השתנתה המשוואה.

סער ביצע היום קפיצת ראש לתוך בריכה. אך זו לא בריכה ריקה.

אני מהמר שזה רק עניין של זמן, ואני מדבר על ימים ספורים עד שהליכודניקים השפוטים תומכי נתניהו יקראו לסער בוגד וידפיסו תמונות שלו במדי אס.אס ועם כפייה ערבית, כנהוג אצלהם בקודש.

לצפיה ב-'שלח: סירבנו להצעה של נתניהו כי זו לא היתה ממשלת אחדות'
שלח: סירבנו להצעה של נתניהו כי זו לא היתה ממשלת אחדות
29/09/2019 | 06:18
19
15
שלח: "סירבנו להצעה של נתניהו כי זו לא היתה ממשלת אחדות"

עופר שלח שהיה חבר במו"מ מול הליכוד שנערך בחדר צדדי במשכן הנשיא, בזמן שהנשיא נפגש עם גנץ ועם נתניהו בלשכתו, פרסם שהם סירבו להצעה של הליכוד שהונחה לפניהם על השולחן, בגלל שזו היתה הצעת טייק איט אור ליב איט לממשלה בראשותו של נתניהו עם כל גוש ה 55 שלו, כשכחול-לבן אם תצטרף אליו תהיה מיעוט בממשלה כזו, וכמו כן סירוב מוחלט לכל דרישותיה של כחול-לבן בנושאי דת ומדינה.

אם כך טוב מאוד שכחול-לבן סירבה להצעה של נתניהו והליכוד, ולא נפלה כמו לפיד בזמנו וכמו כחלון מיד אחריו למלכודת הדבש שטמנו לה נתניהו וחבר מרעיו.

כמו שפרסמה כחול-לבן מיד לאחר שהנשיא ריבלין החליט לתת את המנדט הראשון להרכבת ממשלה לנתניהו, אם נתניהו באמת רציני שיבוא למו"מ ללא ספינים וללא תנאים מוקדמים, כמו גוש ה 55 החרדי-מתחרד שלו כמקשה אחת. אלא כמייצג של מפלגת הליכוד בלבד.

כחול-לבן שזכתה ברוב הקולות והיא היום המפלגה הגדולה ביותר בכנסת לא צריכה וגם לא אמורה להוות מיעוט ועלה תאנה בממשלת סמוטריצ'ים-חרדים של נתניהו.
לצפיה ב-'צודק בהחלט. גם התנהלות כחול לבן ראויה להערכה.'
צודק בהחלט. גם התנהלות כחול לבן ראויה להערכה.
29/09/2019 | 06:34
13
אומרים ברור, בלי ללכלך.

כעת הליכוד צריך להבין שאין רוב להמשך מדיניות ההכלה/הלכה/חסינות, הליכוד יצטרך לוותר על כל אלו, או פשוט יותר לוותר על נתניהו שאחראי לכל אלו.

ואם לא יוותר...
תהיינה עוד בחירות בהן הוא יתרסק לחלוטין.

לסיכום מבחינת הליכוד:
"להתאבד" עם נתניהו, או להתקדם בלעדיו.

אם הליכוד רואה עצמו ככזה הניחן בחכמת חיים, עליו להתגבר על האמוציות הקשורות באהבת נתניהו ולהתנהל רציונלית, יען פשוט להיפרד מנתניהו במינימום האפשרי בהתייחס לפגיעה בכבודו. 
אם הליכוד יבחר ב"להתאבד" עם נתניהו, מכאן שלא ניחן ב"חכמת חיים" ומכאן שבצדק מגיע לו להתרסק בבחירות שתהיינה שוב באשמתו הישירה.
לצפיה ב-'באיזו הצדקה הם פוסלים את הכיפות הסרוגות?'
באיזו הצדקה הם פוסלים את הכיפות הסרוגות?
02/10/2019 | 01:11
17
16
זה הזמן לממשלת אחדות: חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים.
ממשלת חילונים מירושלים וגוש דן זו לא ממשלת אחדות.

ממשלת האחדות צריכה להכיל את כל המפלגות שתומכות במדינה יהודית ודמוקרטית ולנהל את הדברים השוטפים של המדינה ב-4 השנים הקרובות, שלאחריהן אולי יהיה רוב לאחד הצדדים והוא יוכל לקדם את האג'נדה שלו.

לצפיה ב-'ממשלת אחדות חילונית או שלא תקום שום ממשלה'
ממשלת אחדות חילונית או שלא תקום שום ממשלה
02/10/2019 | 03:47
1
11
מאוחדת או לא מאוחדת.
זה שאתם הפכתם לגוש חרדי-מתחרד ממש לא אומר שכל אזרחי המדינה צריכים להתחרד כמוכם ולהמשיך כפייה דתית על ימין ועל שמאל. הגיע הזמן לשים סוף לכפייה הדתית של החרדים אחת ולתמיד. נמאס לאזרחי ישראל להיות הפראיירים שסוחבים על גבם את שותפיכם הטבעיים החרדים הפארזיטים האנטי-ציוניים שתורתם השתמטותם מהצבא ומעבודה וסחיטת הקופה הציבורית, שלא מביאים שום תועלת למדינה, ורק מתרבים ועושים עוד פראזיטים אנטי ציוניים כמוהם שייפלו גם הם נטל על גבינו ועל הקופה הציבורית של כולנו, ובכך מגדילים את רמת הכפייה הדתית וסחיטת הקופה הציבורית. ונהנים רק מזכויות, אך לא ממלאים שום חובות. באף מדינה אחרת לא היו מחזיקים אנשים כאלה במדינה ועוד מממנים אותם מהקופה הציבורית של אזרחי המדינה.
לצפיה ב-'ממשלה חילונית זו לא ממשלת אחדות'
ממשלה חילונית זו לא ממשלת אחדות
02/10/2019 | 13:31
7
הליכוד לא מעוניין בממשלה חילונית, כי הליכוד מורכב מחילונים, מסורתיים, דתיים ואפילו לאחרונה גם חרדים.

אתם לא יכולים לפסול את הכיפות הסרוגות ואז לבוא בטענות השחוקות (והאנטישמיות במידת מה) של החרדים הפראזיטים, הטפילים, האנטי-ציונים וכו'

ואם כל כך חשוב לכם לבטל את עירוב הדת והמדינה שייסד בן גוריון, יכלתם לעשות זאת בממשלת רבין או ממשלת ברק.
לצפיה ב-'במציאות זה לא ממש מסתדר'
במציאות זה לא ממש מסתדר
02/10/2019 | 09:11
12
12
למשל, לנהל עבודות תשתית בשבת או הקמת אסדת קידוח של לויתן זה ניהול שוטף של המדינה. האם ליצמן ולפיד יכולים לנהל דברים כאלה יחד?
גם חוק הגיוס זה למעשה ניהול שוטף של המדינה.
גם התייחסות למרכולים בתל אביב זה ניהול שוטף של המדינה.
ליברמן, לפיד, ליצמן, גפני, דרעי וסמוטריץ' לא יכולים לנהל את הדברים השוטפים של המדינה יחד.
ממשלה שיכולה לעשות זאת זו ממשלה של הליכוד וכחול לבן ללא גורמים נוספים. ממשלה כזו תוכל להסכים על דברים שליברמן מצד אחד ודרעי, ליצמן, גפני וסמוטריץ' מצד שני לא יוכלו להסכים עליהם.
בממשלה כזו כחול לבן תשמור על האינטרסים של החילונים והליכוד ישמור על האינטרסים של המסורתיים, הדתיים והחרדים.

מלבד זאת שליצמן כבר הודיע שהוא לא יישב עם לפיד.

הקמת גוש ה-55 לא נועדה לצורך ממשלת אחדות אלא לצורך קביעת עובדה של ממשלת ימין עם סרח עודף לא ימני בלית ברירה.
ממשלת אחדות זו ממשלה שהליכוד וכחול לבן מקימים וקובעים את קווי היסוד שלה ומאפשרים לאחר מכן למפלגות אחרות, שמקבלות את קווי היסוד שנקבעו, להצטרף.
כאשר קובעים מראש גוש 55 שמכתיב תנאים מסויימים לקווי היסוד זו לא ממשלת אחדות. לכחול לבן אין שום סיבה להיכנע לקווי יסוד של ליצמן, גפני, דרעי וסמוטריץ'.
האם הליכוד היה מוכן להיכנע לקווי יסוד של סתיו שפיר וניצן הורוביץ?
לצפיה ב-'אם ליצמן בחוץ זה אפילו עוד יותר פשוט.'
אם ליצמן בחוץ זה אפילו עוד יותר פשוט.
02/10/2019 | 13:39
11
11
את עיקר המתווה יקבעו נתניהו וגנץ כאשר לפיד ודרעי יהיו פריפריה מבחינת קביעת המדיניות, אבל כן יצטרכו להגיע לעמק השווה במידת מה, עבור פתרונות זמניים.
את מי שלא יסכים ויגרור לבחירות שלישיות הציבור ישפוט.
לצפיה ב-'אז במקום לסבך את השיחות ולקבוע עובדה, הליכוד היה צריך'
אז במקום לסבך את השיחות ולקבוע עובדה, הליכוד היה צריך
02/10/2019 | 14:12
10
7
לבוא למו"מ עם כחול לבן לבד, לנהל מו"מ על הקמת ממשלה וקביעת קווי יסוד שאחריו יוזמנו מפלגות נוספות.
הליכוד רצה להעמיד בפני כחול לבן עובדה וכעת נוזף בכחול לבן שהיא לא מתרצה בפני העובדה.
אם הליכוד מוכן להתעלם מהגיבנת שיצר בעצמו בקביעת קווי היסוד ולהיות מוכן לקבוע קווי יסוד שלא בהכרח יהיו מקובלים על סמוטריץ', ליצמן, גפני ודרעי שיאמר זאת במפורש.
שיצהיר שגוש ה-55 לא מחייב את כחול לבן ולא קובע שום דבר לגבי המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן.
לצפיה ב-'חוסן והליכוד היו כבר מגיעים להסכמות, אז קדימה.'
חוסן והליכוד היו כבר מגיעים להסכמות, אז קדימה.
02/10/2019 | 20:25
9
6
אין לי בעיה אם הליכוד וחוסן לישראל ישבו ביחד, יקבעו קווי יסוד בענייני דת ומדינה וביטחון,
אבל כחול לבן מגיע כגוש מרכז, אז נתניהו מגיע כגוש ימין.

וביננו, אני לא חושב שזו נקודת המחלוקת, בחדר נמצאים רק הליכוד וכחול לבן, אף אחד לא מונע מהם להגיע לקווי יסוד, הבעיה כנראה שיש עתיד רוצה קווי יסוד כאלה שהליכוד לא יכול להרשות לעצמו כלפי המחנה הלאומי.
לצפיה ב-'כחול לבן התמודדה בבחירות כרשימה אחת'
כחול לבן התמודדה בבחירות כרשימה אחת
02/10/2019 | 20:47
8
8
כפי שהליכוד וכולנו התמודדו כרשימה אחת.
מי שבחר בכחול לבן לא בחר בחוסן לישראל אלא בכחול לבן על כל מרכיביה.
אי אפשר לומר על מי שבחר בליכוד שהוא בחר באיחוד הלאומי או ביהדות התורה.
לכן הטיעון הזה לא תופס.

אם הליכוד וכחול לבן לא יכולים להסכים על קווי יסוד אז אין בסיס לממשלה משותפת לליכוד ולכחול לבן.
לצפיה ב-'עוד לא הבנת שהליכודניק השפוט הזה ימציא תירוצים מפה ועד יפן'
עוד לא הבנת שהליכודניק השפוט הזה ימציא תירוצים מפה ועד יפן
03/10/2019 | 00:34
7
8
התקווה היחידה של מדינ שראל להינצל מסבב בחירות שלישי יקר ובעיקר מיותר שנתניהו ושופטיו בליכוד מנסים להוביל אליו, היא רק הגשת כתב אישום נדג נתניהו ואולי אפילו שלושה כתבי אישום. ואז ורק אז תוכל סוף סוף לקום במדינת ישראל שלצערו של נתניהו והגוש החרדי-מתחרד שלו עדיין דמוקרטית, ממשלת אחדות דמוקרטית חילונית וליבראלית שתדאג בראש ובראשונה למדינה ואזרחי המדינה, ולא לאינטרסים צרים של פוליטיקאים סורחים ומושחצים שטובתם האישית היא הדבר היחיד שמעניין אותם. וכולי תקווה שזה יקרה כבר החודש, או לפחות ממש בקרוב. שאחרת הפלונטר הפוליטי הזה שהביא את מדינת ישראל ואזרחיה להכרעה אולי הגורלית והמכרעת ביותר בתולדותיה יימשך עוד המון זמן ויעה למדינה עוד המון כסף מיותר שיבוזבז שוב ושוב על מערכות בחירות מיותרות חוזרות ונשנות בנסיונות של נתניהו המושחת והאנטי-דמוקרטי שאינו מוכן לקבל את ההרכעה הדמוקרטית ואת רצון הבוחרים, להגיע בכוח ל 61 מנדטים לו ולגוש החרדי-מתחרד, מה שלא יקרה יותר לעולם, ובעיקר לאחר שנחשפו כוונתיו וכוונות השותפים הטבעיים הפארזיטים האנטי-ציוניים שלו הזדוניות לגבי המדינה ואזרחיה.
לצפיה ב-'ואם יוגש כתב אישום, עדיין לא תהיה לכם ממשלה.'
ואם יוגש כתב אישום, עדיין לא תהיה לכם ממשלה.
03/10/2019 | 19:45
6
7
זה לא יוסיף לכם מדטים לגוש השמאל-ערבים.
הליכוד ילך לבחירות פנימיות ויחליט אם הוא מעוניין שנתניהו ימשיך, לא אתם תקבעו עבורנו.
הליכוד ימשיך במאמציו להקמת ממשלה סביב המפלגה הלאומית-ליברלית, בתקווה שכחול לבן יבינו שצו השעה זו ממשלת אחדות.
לצפיה ב-'לפני הבחירות אתה כתבת נגד ממשלת אחדות ובעד ממשלת ימין'
לפני הבחירות אתה כתבת נגד ממשלת אחדות ובעד ממשלת ימין
03/10/2019 | 20:38
1
5
לכל אורך מערכות הבחירות בשנת 2019 הליכוד ונתניהו דיברו נגד ממשלת אחדות ובעד ממשלת ימין.
לכן האמירות היום מצד הליכוד שממשלת אחדות זה צו השעה לא נשמעות אמינות ואותנטיות.
אם הימין ללא ישראל ביתנו היה משיג את 61 המנדטים המיוחלים הייתם ממשיכים היום לדבר נגד ממשלת אחדות.
לכן מבחינתכם זה לא צו השעה אלא אילוץ פוליטי הנובע מתוצאות בחירות שלא ממש תיכננתם.
הרי פיזור הכנסת ה-21 היה במטרה ומתוך מחשבה שהליכוד יוכל לדרוס את ליברמן ולהשיג 61 מנדטים בלעדיו.
אתם לא באמת רוצים אחדות ואפילו המשפט שלך "ממשלה סביב המפלגה הלאומית-ליברלית" מעיד על כך.
אתם ממשיכים להתייחס לכחול לבן כאל סרח עודף שאתם זקוקים לו כדי להשלים "מניין" שחסר לכם ולא כאל שותפה שווה בממשלת אחדות.

בתקווה שהליכוד יבין שהוא כבר לא שליט יחיד ואפילו לא הסיעה הגדולה בכנסת וממשלת אחדות משמעותה שיש שני כוחות שווים ולא כוח אחד שולט שמכתיב לשאר.
ממשלת אחדות לא הליכוד מקים אלא הליכוד וכחול לבן צריכים להקים יחד כשווים לחלוטין.
עושה רושם שאתם עדיין לא מבינים את זה.
לצפיה ב-'צו השעה זה אילוץ פוליטי, לחלוטין.'
צו השעה זה אילוץ פוליטי, לחלוטין.
03/10/2019 | 21:13
3
ברור שהייתי מעדיף ממשלת ימין,
יצאתי נגד ממשלת אחדות לפני הבחירות כי אני באמת חושב שאין הרבה משותף בין הליכוד לכחול לבן,
לא בדת ומדינה,
לא בביטחון (מלבד עם תל"ם),
לא בעניין מערכת המשפט,

אבל מה לעשות שתוצאות הבחירות לא מאפשרות הקמת ממשלת ימין, ומצד שני לא מאפשרות הקמת ממשלת שמאל.
אז אפשר ללכת עוד ועוד ועוד פעם לבחירות,
אבל לדעתי אין ברירה אלא להחליט שאנחנו הולכים לשלוש ארבע שנים לממשלת שיתוק כמו שקרא לה ליברמן, שתדאג לחיים עצמם ולא תקדם אג'נדות שאינן בקונצנזוס מקיר לקיר.
לא נוכל לתקן את מערכת המשפט וגם לא לספח את איתמר ויצהר,
וכחול לבן לא יוכלו לייסד תחבורה ציבורית בשבת וגם לא נישואים אזרחיים.
כן אפשר לדעתי לספח את בקעת הירדן וצפון ים המלח, ולייסד תחבורה שיתופית בשבת (ועל הדרך אולי גם תחבורה שיתופית ביום חול).
מעז אולי יצא מתוק ואולי יהיה אפשר לקדם את אמנת גביזון-מידן המלאה, ולא רק את הויתורים של הרב מידן כלפי הציבור החילוני.
לצפיה ב-'אין דבר כזה גוש שמאל-ערבים, תצא מהסרט שאתה חי בו ליכודניק'
אין דבר כזה גוש שמאל-ערבים, תצא מהסרט שאתה חי בו ליכודניק
03/10/2019 | 22:41
3
4
והכנס טוב טוב לראשך השפוט: לנתניהו אדונך אין יותר שום סיכוי להגיע ל 61 מנדטים ביחד עם הגוש החרדי-מתחרד (שותפיו הטבעיים הפארזיטים האנטי-ציוניים) גם לא אם ייערכו עוד 10 מערכות בחירות. אז אם נתניהו רוצה להמשיך ולהרוס את המדינה רק כדי שהוא ימשיךלהיבחר לראש ממשלה שימשיך בהרס המדינה ויוכיח לכולנו שנתניהו דאג ודואג תמיד אך ורק לנתניהו ולא מעניין אותו כלום ואף אחד מלבדו. לא המדינה, לא ביטחונה ולא אזרחיה.
לצפיה ב-'התחלת עוד פעם עם האדונים והזועביז?'
התחלת עוד פעם עם האדונים והזועביז?
03/10/2019 | 23:12
2
3
גוש שמאל-ערבים זה לא נתון פיזיקלי שקיים או לא קיים, זו מציאות פוליטית שמתרחשת לעיננו, כשהרשימה המשותפת נותנת לגנץ בדיוק את מספר הממליצים שהוא צריך, לא אחד יותר מדי ולא אחד פחות מדי.
לצפיה ב-'מדובר בגוש חוסם נתניהו ומדינת הלכה, לא בגוש שמאל-ערבים'
מדובר בגוש חוסם נתניהו ומדינת הלכה, לא בגוש שמאל-ערבים
03/10/2019 | 23:26
1
5
מה שאתה ושפוטים כמוך לא מסוגלים לעשות את ההבדל. בחיים לא תקום ממשלה עם הערבים, כמו שבחיים לא תזכו להגשים את חלומכם הזדוני להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה. אפילו במחיר של מלחמת אזרחים. שבה תהיה די החילונים ששרתובצה"ל ואפילו ביחידות הכי מובחרות, על העליונה על שותפיכם הטבעיים הפאריזיטים האנטי-ציוניים שבזים לצה"ל, לחיילי צה"ל,ציונות ולכל המעשה של הקמת מדינת ישראל שבה הם רואים לא פחות ממעשה שטן, בשל הפרת מצוות הגלות.
לצפיה ב-'גוש חוסם נתניהו פחות או יותר, גוש חוסם מדינת הלכה לא ממש'
גוש חוסם נתניהו פחות או יותר, גוש חוסם מדינת הלכה לא ממש
03/10/2019 | 23:43
4
את הרשימה המשותפת ממש לא מעניין אם ההלכה היהודית תשלוט על היהודים או לא. רק היום הרשימה המשותפת מנעה את החלפת יו"ר ועדת הכספים החרדי שעימו יש לה יחסים די הדוקים.
וסתיו שפיר די ניסתה לקדם את הקמת קואליציית החלומות שלה עם.......המפלגות החרדיות ועשתה מאמץ עילאי להסביר שהבעיה אינה בחרדים אלא רק בסמוטריצי'ים...
גוש חוסם מדינת הלכה אינו ממש גוש חוסם ובפועל הוא כולל לא יותר מ-21 מנדטים של יש עתיד וישראל ביתנו.
והסיבה לכך פשוטה מאוד - רק 21 המנדטים הללו מעלים את החשש הלא באמת אמיתי ממדינת הלכה, לא מטעמים של חשש אלא מסיבות פוליטיות ופופוליסטיות.

אבל גם גוש חוסם נתניהו אינו מאוד מובהק, מכיוון שישראל ביתנו באופן מוצהר לא מתנגדת לנתניהו כראש ממשלה ואפילו אם הוא יכהן תחת כתב אישום.
גוש חוסם נתניהו המובהק כולל רק 57 מנדטים.
ליברמן יכול למשל להציע אחרי יום כיפור ממשלת "אחדות חילונית" עם רוטציה שבה נתניהו מכהן ראשון כראש ממשלה ולהעמיד את כחול לבן במבוכה.
לצפיה ב-'כיצד ממשלה שמיועדת "לנהל את הדברים השוטפים של המדינה '
כיצד ממשלה שמיועדת "לנהל את הדברים השוטפים של המדינה
05/10/2019 | 14:20
1
4
ב-4 השנים הקרובות" תתמודד עם תוכנית טראמפ שהאמריקאים כנראה כבר די לחוצים לפרסם אותה?
"
בכיר אמריקני: תוכנית השלום לא תשתנה אם גנץ יעמוד בראשות הממשלה
דיווח: בכיר אמריקני הבהיר שתוכנית טראמפ תפורסם לאחר הרכבת הממשלה

ממשל הנשיא דונלד טראמפ יפרסם את הפרק המדיני של עסקת המאה לאחר הקמת ממשלה בישראל, גם אם בראשה יעמוד בני גנץ, ויישומה יימשך בין שלוש לחמש שנים – כך אומר היום (שבת) בכיר אמריקני לעיתון בשפה הערבית היוצא לאור בלונדון, אל-חיאת. "אנו רוצים שיהיה שותף ברור בישראל שיעבוד איתנו על יישום התוכנית", אמר הבכיר." היא מוכנה והיא לא תשתנה גם אם גנץ יעמוד בראש הממשלה הבאה בישראל".
הבכיר ציין כי אינו מתרגש מההתנגדות של ההנהגה הפלסטינית לתוכנית והעריך כי אבו מאזן ויועציו יקיימו דיון בתוכנית ויגבשו תגובה רשמית בשבועות שלאחר פרסומה.
עוד אמר הבכיר האמריקני לאל-חיאת כי ישנם מרכיבים בתוכנית שירגיזו את הצד הישראלי, כמו גם מרכיבים שיעלו את חמתו של הצד הפלסטיני. התוכנית דורשת ויתורים משני הצדדים, אמר, היא מתפרסת על כ-60 עמודים ומפורטת יותר מכל תוכנית אחרת שפורסמה בעבר.
עוד הוסיף הגורם כי אין בכוונת הממשל האמריקני לכפות את התוכנית על הצדדים, אלא שהיא תשמש בסיס לפתיחה במשא ומתן על פתרון שישביע את רצון הצדדים.
"

העולם בכלל והאמריקאים בפרט לא בהכרח מתיישרים לפי אילוצי הפוליטיקה הישראלית הפנימית. טראמפ דווקא די עשה את זה עד עכשיו אבל כנראה שגם לו נמאס. יש לו מספיק צרות משלו ובחירות משלו עוד שנה. הוא צריך הישגים ומהר...

אז בארבע השנים של "ניהול שוטף" האמריקאים מדברים על "יישומה יימשך בין שלוש לחמש שנים".
לא בדיוק ניהול שוטף...
הליכוד מדבר על ממשלה מקיר לקיר מסמוטריץ' ועד זנדברג - נראה כיצד ממשלת צו השעה בנוסח הליכוד תתמודד עם יישום תוכנית המאה תוך שלוש עד חמש שנים...

כבר כתבתי לפני כשבוע שיש עוד נשיא שיכול להשפיע על הרכבת הממשלה בישראל - הנשיא טראמפ.

אולי בעקבות הפרסום הזה הימין בישראל כבר לא כל כך יראה את "צו השעה" ויעדיף עוד בחירות.
ואם יהיו עוד בחירות אני מקווה שטראמפ יפרסם את תוכניתו עוד לפני הבחירות וללא קשר לבחירות.
לצפיה ב-'צריך לסמוך על הערבים שלא יסכימו גם לתוכנית הזאת'
צריך לסמוך על הערבים שלא יסכימו גם לתוכנית הזאת
05/10/2019 | 18:08
4
ובטח כשמדובר בתוכנית הרבה הרבה פחות טובה עבורם מכל התוכניות שהציעו להם עד היום.
לצפיה ב-'אז הליכוד/נתניהו הולכים כנראה להחזיר את המנדט לנשיא...'
אז הליכוד/נתניהו הולכים כנראה להחזיר את המנדט לנשיא...
29/09/2019 | 06:27
15
15
"מוזר"... לא?
למה לא נעשה כך לאחר הבחירות הקודמות ובכך היו נחסכים מאזרחי ישראל המון המון כסף מיותר?

וכעת יודעים כו-לם כי הבעיה בהרכבת קואליציה לא קשורה לליברמן כפי שטען/טוען הליכוד, אלא היא קשורה לליכוד!!!! או יותר נכון, נתניהו.
נתניהו הוא זה שמעכב את המדינה לצורך האינטרסים האישיים שלו.

אף אחד לא רוצה שותפות עם נתניהו כל עוד נתניהו נשאר אותו הנתניהו.
לא על בסיס אישי (אישומים) ולא על בסיס עמדות (הקשר התמוה עם השחורים).

נתניהו צריך ללכת הביתה היום למען מזעור פגיעה בכבודו בהתייחס ליום שהיועץ המשפטי לממשלה יגיד לו "ללכת", או בית משפט יגיד לו "ללכת לכלא"...

הליכוד צריך להיפרד מנתניהו היום למען מזעור נזקים פוליטיים באם היועץ או יותר גרוע בית המשפט ישלחו את נתניהו לבית הקטן או לבית הגדול...

הליכוד/נתניהו מהמרים על זה שהיעוץ המשפטי לממשלה יתמהמה מאוד בשיקוליו באם להגיש כתב אישום בתקופת השימוע וכך "יישרף" גנץ מבחינת הזמן הקצוב להרכיב קואליציה.
לדעתי מדובר בהימור מאוד גרוע!!! אני "מהמר" על יומיים, לא יותר.
בעצם הכל די מוכן, להזכירכם השימוע בעל פה ואין צורך לעבור על הרבה חומר...

ואם יצליח המהלך וגנץ "יישרף", מכאן אני מעריך שליברמן יקבל את המנדט!
ואז... כל המפלגות מבינות שאם ליברמן ייכשל, תיערכנה שוב בחירות!! והציבור יעניש מאוד את אלו שלדעתו היו הגורמים שאחראים לעוד בחירות יקרות... ובנתיים, סביר שנתניהו לא יהיה חלק מהבחירות הבאות.

- כחול לבן: בלית ברירה תסכים להיכנס לממשלת ליברמן כי מבחינה רעיונית אין הבדלים משמעותיים והציבור יודע את זה! הרשימה יודעת שאם תסרב, הציבור יבוא עימה חשבון בקלפי ורק ליברמן ירוויח.
- הליכוד שלאחר נתניהו: יודע שאם הוא הולך לבחירות מרוסק אחרי פריימריז "בדיחה", בהם "קרפיונים" ששתקו שנים פתאום מתחפשים ל"כרישים" רעשנים, יודע שבבחירות כאלו הוא יתרסק! ורק ליברמן ירוויח.

ולכן, לדעתי ליברמן יצליח!
לא רק, ליברמן יגיד באופו ברור כי הרשימה ש"תסגור" קודם, תקבל יותר מינויים...
ואז תישאל השאלה:
לא היה עדיף לליכוד להתאחד עם ישראל ביתינו לפני המהלך?
אותה התוצאה, רק עם יותר כבוד ופחות זעזועים והרבה פחות סיכונים...
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי, רוב הסיכויים שאדלשטיין יקבל את המנדט השלישי'
לפי מה שהבנתי, רוב הסיכויים שאדלשטיין יקבל את המנדט השלישי
29/09/2019 | 06:56
12
14
גם בגלל שהוא והנשיא ריבלין מיודדים מאוד, להזכירך ריבלין אף הוא כיהן כיו"ר הכנסת כשאדלשטיין ממלא מקומו עד שהוא התמנה לנשיא המדינה, וחוץ מזה, אדלשטיין מועמד הליכוד הכי מועדף על כל הצדדים, חוץ מכמובן נתניהו שיעשה הכל שזה לא יקרה. אפילו ליברמן עצמו מיודד עם אדלשטיין ואף התגייס למנוע את הדחתו מתפקידו כיו"ר הכנסת. ואם הנשיא ריבלין שיודע שאדלשטיין מועמד שהכי מועדף ע"י כל הצדדים, יעניק את המנדט השלישי להרכבת הממשלה, אם וכאשר נתניהו וגנץ שניהם ייכשלו בהרכבת ממשלה, לא בטוח כלל שאדלשטיין יוכל לסרב לקבל את המנדט. ואיתו גם יהיה הרבה יותר קל להגיע לממשלת אחדות חילונית מאשר עם כל מועמד אחר של הליכוד.
לצפיה ב-'אדלשטיין אכן אופציה, אבל אין לו נסיון מיניסטריילי משמעותי'
אדלשטיין אכן אופציה, אבל אין לו נסיון מיניסטריילי משמעותי
29/09/2019 | 07:21
1
10
ריבלין יודע גם שמנתן מנדט לאדלשטיין, משמעותו פתיחת קרבות בליכוד מה שיפחית את הסיכוי להרכבת ממשלה ואז נלך לעוד בחירות.

לא רק.
אני משוכנע שליברמן יגיד לנשיא: 
"אתה נותן לי את המנדט ותוך יומיים אני לא מרכיב קואליציה, אני מחזיר לך את המנדט מהר והלכים לבחירות בלי בזבוז זמן".
וזה ימצא חן בעיני הנשיא
לצפיה ב-'גם ככה סבב בחירות שלישי אם יהיה ייערך רק במרץ 2020'
גם ככה סבב בחירות שלישי אם יהיה ייערך רק במרץ 2020
29/09/2019 | 07:32
9
כך שאין שום משמעות למתי מחזירים את המנדט לנשיא, המשמעות היא רק לממשלת המעבר של נתניהו בלבד. בכל מקרה, אין שום סיכוי בעולם שיתקיימו 3 מערכות בחירות באותה שנה קלנדרית, ועל כן בכל מקרה סבב נוסף של בחירות אם יהיה צורך בכך ייערך רק בשנת 2020, שעד אז נתניהו כבר יהיה עם כתב אישום פלילי או אולי אפילו שלושה. ובכל מקרה, גם אם הוא יצליח איכשהו להגיע לעסקת טיעון, למרות שאין לו כרגע שום קלף מיקוח להשגת עסקת טיעון, נתניהו ייאלץ לפרוש מתפקידו ולא יוכל להיבחר יותר לכנסת ובטח לא להמשיך לכהן כראש ממשלה, גם לא של ממשלת מעבר.
לצפיה ב-'את המנדט בפעם השלישית יקבל רק מי שיומלץ בכתב על ידי 61'
את המנדט בפעם השלישית יקבל רק מי שיומלץ בכתב על ידי 61
29/09/2019 | 13:40
2
14
חברי כנסת לפחות.
יש לכך 21 יום מוקצבים שאחריהם על הנשיא להודיע לכנסת שלא עלה בהצלחה להרכיב ממשלה ואז הכנסת מפוזרת אוטומטית.
אחרי פעמיים של הטלת המשימה על מועמדים, יכול להיות מועמד שלישי רק בדרך הזו.
אדלשטיין או כל חבר כנסת אחר יקבל לפחות 61 חתימות רק אם הליכוד או חלק גדול ממנו יחליט להשתחרר מנתניהו.
לידידות עם הנשיא אין שום השפעה.

לצפיה ב-'ממש לא הבנת את החוק'
ממש לא הבנת את החוק
30/09/2019 | 05:48
1
7
לנשיא הסמכות לקבוע מועמד שלישי כראות עיניו, אלא אם כן יציג מישהו 61 חתימות שתומכות במועמדותו של אחד מהח"כים.

במילים אחרות:
הכנסת אמורה לקבוע מי יהיה זה שירכיב קואליציה.
הנשיא מקבל את הסמכות וקובע מי המועמד רק במקרים בהם הכנסת לא מצליחה.לקבוע מועמד עם 61 חתימות ובתנאי שהמועמד מסכים.
בכל רגע ורגע היה ונמצאו 61 חתימות, הסמכות לקבוע מופקעת מהנשיא.

לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
30/09/2019 | 10:52
6
אתה לא הבנת את החוק.
לנשיא יש פעמיים הזדמנות להעניק את המנדט לשני מועמדים, כשנהוג שהוא עוזה את זה לאחר התייעצויות עם סיעות הכנסת.
אם לאחר הנסיונות הללו המועמדים לא הצליחו, הנשיא צריך להודיע לכנסת של הצליחו להרכיב ממשלה ולחברי הכנסת יש 21 יום להציג מועמד עם בקשה של לפחות 61 חברי כנסת. אחרת הכנסת מפוזרת.

כך כתוב בחוק וכך גם כתוב ונאמר בכל ההתייחסויות לחוק.

אם יש לך אסמכתא כתובה לטענתך - בבקשה תראה אותה.
אני לא משתכנע מסיסמאות אלא רק מאסמכתאות, ודאי כשמדובר בתהליכים סטטוטוריים.
לצפיה ב-'אדלשטיין אכן יסרב לקבל את המנדט'
אדלשטיין אכן יסרב לקבל את המנדט
29/09/2019 | 19:12
6
14
אני מבין שזו משאלת לב שלך , וזכותך להאמין בכך כמובן. אבל המועמד הבלעדי של הליכוד הוא בנימין נתניהו. כך החליטו מתפקדי הליכוד , וכל עוד הם לא בחרו במועמד אחר , זה המועמד היחיד.

מה לעשות , שלצערם של רבים הדנ''א הפוליטי של הליכוד לא זהה לנעיצות הסכינים המסורתיות במפלגת האבודה.
לצפיה ב-'ואם נתניהו לא יכול להיות מועמד על פי חוק? '
ואם נתניהו לא יכול להיות מועמד על פי חוק?
30/09/2019 | 06:11
5
16
והיום בו ייקבע העניין קרוב מאוד!
ואז? איזו "בומבה" תחטוף המפלגה לנוכח ההסיכויים שזה יקרה קרובים ל 100%?
לא מוטב למפלגה להיערך לפני היום הזה כדי למזער את ה"בומבה"?

ברגע שנתניהו מחזיר את המנדט לנשיא, המשמעות היא שהנשיא יכול להטיל את המנדט על כל אחד, חוץ מנתניהו! יען נתניהו לא יוכל להיות ראש ממשלה אלא אם כן תהיינה עוד בחירות ובתנאי שלא ייפסל על ידי היועץ המשפטי לממשלה.

ה"סכינים" מוכנות, שלא תהיינה לך ספק...
אל תהיה תמים ואל תחשוב לרגע שה"קרפיונים השתקנים" בליכוד לא מנצלים את הזמן הזה כדי להתכונן...
ברגע שהיועץ המשפטי לממשלה יכריז כי נתניהו עומד לדין, כל ה"סכינים" בבת אחת ייצאו נגד נתניהו! וזה ש"ינעץ" חזק יותר, סיכוייו להחליף את נתניהו יגדלו.

מתפקדי הליכוד החליטו פעם שלא יבוצע הגירוש מעזה וצפון השומרון.
ו... זוכר מה קרה?

מצבו של הליכוד גרוע מאוד! סכנה קיומית של ממש.
מדובר במפלגה ללא מצע, ה"מצע" היחיד המוכר הוא: "מה בא לנתניהו".
וברגע שנתניהו "נופל", מה נשאר מהליכוד?
אני אגיד לך במדוייק:
קומץ של "קרפיונים" שתקנים שדוכאו במשך שנים! ובנוסף לכך אין לאף אחד מהח"כים במפלגה נסיון ממשי בניהול תיק בכיר במדינה.
ובנוסף, אלו ה"קרפיונים השתקנים הבלתי מנוסים", ייחלו להילחם האחד בשני!
ומי מבינהם לדעתך יצעק "הלכה/הכלה/חסינות" על פי דרכו של נתניהו?
אף אחד!!!!!!!  ואז כל מתפקד ליכוד ישאל את עצמו: "רגע, אז בשביל מה יצאנו מגדרנו להגן על נתניהו?
ואז...
אם תהיינה בחירות, הליכוד פשוט מתרסק.

הדרך היחידה למנוע את כל התהליך שהצגתי היא אחת: להחליף את נתניהו היום!!! מיד עם החזרת המנדט לנשיא.
ורצוי שנתניהו יעזוב לבד!!! וכך ימזער את הפגיעה בכבודו וכמובן יימזער את הנזק למפלגה.
בנוסף\ מוטב למפלגה להתאחד היום עם ישראל ביתינו כך שליברמן יהיה היו"ר וראש הממשלה הבא בממשלת אחדות ללא רוטציה, כאשר לימין רוב מובהק בקואליציה.
ה"קרבות" בליכוד יידחו לאיזו 3 שנים, ה"בומבה" לנוכח עזיבת נתיהו תרוכך משמעותית עד תיעלם, יסתיים עידן "דיכוי" הח"כים וה"קרפיונים" יתחילו לדבר ולצבור נסיון בתפקידים בכירים, כך ורק כך לדעתי יש למפלגה סיכויים טובים להמשיך להיות מפלגת שלטון בישראל.

לצפיה ב-'טעות'
טעות
30/09/2019 | 10:35
4
15
אם נתניהו מחזיר את המנדט , הנשיא יכול להטיל את הרכבת הממשלה על גנץ , ואם גם הוא נכשל , אז המנדט עובר לכנסת - ונתניהו יכול לפי החוק לנסות שוב להרכיב ממשלה , אם יש לו 61 חתימות של חברי כנסת שממליצים עליו.
לצפיה ב-'בדיוק, אבל אין סיכוי שמי שרוצה לאלץ את כל העולם שליברמן יהיה'
בדיוק, אבל אין סיכוי שמי שרוצה לאלץ את כל העולם שליברמן יהיה
30/09/2019 | 10:55
2
9
ראש הממשלה ישתכנע.
לצפיה ב-'אני בערב עוזב ליותר מחודש וחצי... אבל ברור לי מה יהיה'
אני בערב עוזב ליותר מחודש וחצי... אבל ברור לי מה יהיה
30/09/2019 | 13:36
1
14
או שליברמן ירכיב ממשלה, או שנלך לעוד בחירות בהן הליכוד יתרסק וליברמן יגרוף את כל המנדטים.
ואחרי הבחירות הליכוד יבין שמוטב לו להתמזג עם ישראל ביתנו כך שליברמן ירכיב את הממשלה.

העניין מאוד מאוד פשוט:
הליכוד עם נתניהו לא יצטרף לכחול לבן ללא השחורים.
הליכוד ללא נתניהו אם לא יחבור לישראל ביתנו, צפוי להתרסק בבחירות או "לנגן כינור שני" זממשלת גנץ/לפיד ולהתרסק תוך כדי הכהונה של הממשלה.

מבחינת הליכוד כפי שאני רואה את העניין, זה או חבירה לישראל ביתנו כשליבמרן הוא יו"ר הרשימה המאוחדת, או פשוט להתרסק!!!
הליכוד סירב לעשות "דא ליברמן", הליכוד מסרב להיכנס לקואליציית גנץ ללא השחורים וללא נתניהו, כשאחד אומר "לא" לכל הצעה, בסוף מישהו קובע בשבילו!!! וסביר שמה שיקבעו בשבילו, יהיה גרוע מבחינתו יחסית להצעה הראשונה שאותה סירב לקבל.

הליכוד היום לדעתי צריך להחליט:
"להתאבד" עם נתניהו, או להעיף את נתניהו ולשרוד.
אפשר לנסות לשנות את רוע הגזירה, אבל כולנו רואים שזה לא עובד על אף אחד, אנחנו סוב חוזרים לאותה נקודה ובנתיים החלטת היועץ המשפטי לממשלה מתקרבת וזה לרעת הליכוד, זה מסכן את הליכוד! היהירות הזאת תביא לאותה התוצאה שחוותה/חווה מפלגת העבודה.

לא מאמין שישנו ח"כ אחד משמעותי שמצדד ב"הלכה/הכלה/חסינות" של נתניהו.
לא מאמין שישנו ח"כ אחד משמעותי שמרגיש טוב עם האישומים והנהנתנות של נתניהו.
לא מאמין שישנו ח"כ משמעותי אחד שמצדד בהמשך הטפילות/שתמטות השחורים משירות צבאי.
לא מאמין שישנו ח"כ אחד שמאמין שנתניהו יצליח להרכיב קואליציה עם השחורים... אפילו לא אחד.
אז...
למה מחכים בליכוד??? למה?????
מחכים לעוד קסם? לא מבינים שאין יותר אפילו אופציה לקסמים?

הליכוד משול לסירה ששטה בנהר בכיך במשך זמן רב וכעת צועקים לה מהחוף שהם מתקרבים למפל.
המצויים בסירה שומעים ואפילו יודעים שבאמת יש מפל, אבל הם לא מוכנים לוותר על ההנאה שבשיט, כאילו מצפים שהמפל איכשהו יתבטל...
זה לא יקרה! אם הליכוד יאפשר לנתניהו להמשיך להוביל את המפלגה אל ה"מפל", מגיע לו להתרסק עם נתניהו במפל.
לצפיה ב-'אתה מפיץ תרחישים דימיוניים ונעלם ברגע האמת.'
אתה מפיץ תרחישים דימיוניים ונעלם ברגע האמת.
02/10/2019 | 13:42
5
לצפיה ב-'גם אם יתהפך העולם והגיהנום ייקפא לא יהיו לנתניהו 61 חתימות.'
גם אם יתהפך העולם והגיהנום ייקפא לא יהיו לנתניהו 61 חתימות.
30/09/2019 | 23:22
8
ואם הוא לא הצליח בסבב הקדם להרכיב ממשלה כשהו לו 60 קולות, אז תהיה בטוח ליכודניק שהוא לא יצליח להרכיב ממשלה כשיש לו רק 55 קולות. שלא לדבר בכלל על השימוע הגורלי ההולך ומתקרב בצעדי ענק ואמור להתקיים כבר השבוע ביום רביעי מיד אחרי החג...
לצפיה ב-'למה תמכתם בביזבוז כספים? בשביל להגדיל את מספר המנדטים?'
למה תמכתם בביזבוז כספים? בשביל להגדיל את מספר המנדטים?
02/10/2019 | 00:11
8
אתה טוען שפיזור הכנסת ה-21 הייתה בזבוז כספים, 
אם כן, האם להיות שותפים למהלך בשביל להגדיל את מספר המנדטים שלכם לגיטימי?
לצפיה ב-'אתה כל כך מתאמץ להזהיר את הליכוד ממהלכים ש"רעים" לו'
אתה כל כך מתאמץ להזהיר את הליכוד ממהלכים ש"רעים" לו
02/10/2019 | 00:27
8
שעולה החשד שהמהלכים האלה רעים בעצם למפלגה שלך ולא לליכוד.

רשמנו את ההימור שלך שבתוך יומיים יוחלט על הגשת כתב אישום.
לאחר יום כיפור יש יום עסקים אחד, מה שאומר שיום אחרי סוכות לפי ההימור שלך יוגש כתב אישום.

רשמנו עוד הימור שלך, שליברמן יקבל את המנדט להרכיב ממשלה ואף יצליח.

נראה אם שני ההימורים האלה יצטרפו להצהרות שלך שב-1 באוגוסט כל החרדים מתגייסים ושמיד אחרי הבחירות, אם לנתניהו לא יהיו 61 ממליצים מיד ישלפו הסכינים בליכוד.
לצפיה ב-'תחילת פרידה'
תחילת פרידה
28/09/2019 | 06:52
4
21
התחלתי לכתוב בפורום זה לפני הבחירות כי חשבתי שאולי בדרך זאת עצליח לשכנע תומכי ליכוד להימנע מלהצביע הפעם מחל, זאת כדי למנוע את מימוש איום מדינת ההלכה שריחף אז.
לשמחתי, בעזרתי או בלעדיה, המטרה הזאת הושגה! ולא פחות חשוב, היא הושגה כך שהשמאל לא הרוויח כלום.

עקרונית חשבתי שאחרי הבחירות אפסיק לכתוב, אבל מסתבר שנתניהו לא יודע להפסיד בכבוד, הוא לא רוצה לאפשר למדינה לזוז קדימה אל התנהלות בטחונית/מדינית שפויה (הכרעת הטרור) ומדינית אזרחית/חברתית מתקדמת (חוקה לפיה כולנו שווים בזכויות ובחובות).
התרשמתי שכל מה שמעניין את נתניהו זה לנסות עד לרגע האחרון האפשרי להמשיך להיות ראש ממשלה וממעמד זה ללכת להישפט בתקווה שזה מה שיציל אותו ממאסר.
לכן החלטתי להמשיך לנסות לשכנע תומכי ליכוד להפסיק את ההליכה העיוורת אחרי נתניהו שמהווה היום רב הנזק על התועלת עבור המפלגה/הימין/המדינה.
כמובן שאני מנסה לשכנע מתוך כבוד לתומכי הליכוד, אני מקפיד שלא לעלוב בנתניהו או תומכיו, אני מבים את האמוציות הקשורות לאהדת נתניהו, אבל מבין גם שהחיים הם לא רק אמוציות, יש גם רציונליות.
כשהרציונליות מתנגדת עם האמוציות, ברור שבוחרים בשיקולים הרציונליים! ומיש לא יתנהל כך לוקח סיכון אדיר, סיכון שאם ימומש משמעותו תהיה פגיעה קשה, עד קשה מאוד.

אני בהחלט בדיעה כי מנקודת מבטו של הליכוד בהתייחס לתוצאות הבחירות ועזיבתו הצפויה של נתניהו לנוכח ענייניו המשפטיים, מוטב לליכוד להתאחד עם ישראל ביתינו ולהקים קואליציה בממשלת אחדות בראשות ליברמן מטעם המפלגה ללא רוטציה, כאשר בקואליציה הזאת יהיה רוב ימני מובהק.
בכך ימשיך הליכוד להיות מפלגת שלטון, בכך הימין יהיה הדומיננטי בהחלטות הקשורות למדינה, בכך יימנע "קרקס" בליכוד אילו היו מתקיימים פריימריז בין "קרפיונים" ששתקו זמן רב שמנהלים מלחמת כל בכל כאשר הם מתחפשים ל"כרישים" צעקניים, קרקס שחושף את המפלגה לסכנת התרסקות.

למה אני נפרד?
ביום שני בערב אני טס לתקופה ארוכה כדי לבנות בית במרכז אמריקה, בית אליו הייתי עובר לחיות בקביעות אילו ליכוד+שחורים היו מגיעים ליותר מ 60 מנדטים בבחירות.
כעת התכנית היא לחיות תקופה פה ותקופה שם, בתקווה שאשכנע את בת זוגי לעבור קבוע לשם. "שם" משמעותו טבע מקורי, גלישה, בריאות, יוגה, "מעשים טובים", כל זה יחד עם עוד אנשים מסוגי, שלא מוכנים להיכנע לתכתיבים של אורח החיים הצרכני/"פלצני". פרשתי מעבודה בגיל צעיר (תכננתי והתכוננתי לזה), ביצעתי "חישוב מסלול מחדש" להמשך החיים וכולי תקווה ואמונה שאני עושה נכון כשבכוונתי לחיות אחרת את המחצית השנייה של חיי.

אין אפשרות להיכנס מחו"ל למערכת הפורומים כך שלא אוכל גם לעקוב...

מאחל לכל המשתתפים בפורום שנה טובה ושנה של קבלת החלטות נכונות מתוך רציונליות, לא לאפשר לאמוציות להשפיע כך שתתקבלנה החלטות לא טובות/מסוכנות.. 
לא מאחל דבר למלכלכי השמאל שמדי פעם באים לשפוך את הזוהמה שלהם גם בפורום זה בנוסף על פורום אקטואליה ה"משוקץ" מתוך "חובה מקצועית" שעליה הם מקבלים שכר מאירגוני "חובבי ישראל", אני בז לאומללים האלו, בז גם למחנה הפוליטי שלא מוצא לנכון ו/או לא מוצא את הדרך כיצד להקיא אותם.

ישראל צריכה להכריע את הטרור כדי שלא נצטרך להילחם יותר.
להשתמש באמצעים אלקטרונים ללא חיילים ופשוט להכות כל דבר שקשור בטרור, בלי רחמים. לא לאפשר למושחתים מפה ומשם לעשות רווח כלכלי על חשבון הרוגים/פצועים/פגיעה באיכות חיים.

ישראל צריכה חוקה ש"תעשה סדר" בחוקים המבולבלים שחלקם תקף עוד מזמן המנדט הבריטי ואפילו הכובש התורכי...
חוקה שתבטל תקדימים משפטיים כך שתהיה "ממנה והלאה" ויחייבו את השופטים להתנהל לפיה במסגרת הדיונים ופסקי/גזרי הדין.
חוקה שתקבע לנצח את היותנו מדינה לפיה ל"איש באמותנו יחיה" ישנה חשיבות עליונה, אבל... בכפוף למגבלות החוק. וכמובם שבעבור אחד שיחרוג ממגבלות החוק, החוק בהכרח יהיה כזה שיפגע ב"באמונתו יחיה".
חוקה שחוקיה יהיה שוויוניים ללא אפשרות לבידול על בסיס דת/גזע/מין/השתייכות פוליטית.
חוקה שמתעדפת/מעודדת את מקיימי המדינה כלכלית, חוקה שמקשה על אלו שהתרגלו/מתכננים להיות טפילים על חשבון אלו שמקיימים.
חוקה שתשנה את שיטת הבחירות כך שהתוצאות תמיד תהיינה כאלו לפיה המגזרים השונים יכולים להיות מייוצגים, אך לא יוכלו לכפות/לסחוט, יען שיטה לפיה מוטב יהיה למגזרים לפעול מתוך מפלגות גדולות ולא להתמודד עצמאית, כך בהדרגה גם תהיה הפחתה בחשיבות המגזרים מה שיוסיף לתחושת אחדות האזרחים במדינה.
חוקה בה הדת לא מהווה חלק ממנה, דת תהיה עניין אישי מבחינה נפשית וכלכלית.
מי שיתנהל על פי חוקי דת כך שהתנהלותו תחרוג מהמותר על פי החוקה, ייפגע משמעותית באמצעות החוק.

ישראל התברכה במצבורי גז טבעי עצומים שיש לנצל אותם כדי לקדם עניינים סביבתיים לטובת בריאות/איכות החיים.
לקבוע תאריך (בערך 5 שנים) לפיו ייאסר בישראל שימוש בנפט ומוצריו, להחריג רק צרכים צבאיים ותעופתיים.
לאסור בישראל גידול חיות לצורך מאכל, מי שירצה "להתפנק" באכית רקמות של חיות מתות שיעשה זאת באמצעות יבוא וגם הוא צריך להיות מבוקר ובתהליך בלתי פוסק של הפחתה.
תחנות הכוח במקום שחלקם יופסקו בשעות הלילה (עלות יקרה שנופלת על הציבור), צריכות להטפיל מים ואיתם להשקות לצרכי חקלאות.

על ישראל לפתח "חיילים אלקטרונים" שלא צריכים להראות כמו בני אדם...
לדוגמה: במקום לבצע מעצר של מבוקש באמצעות חיילים ומעגלים שמסכנים את עצמם וכמובן שזה גם מסובך ויקר, אפשר בקלות לשלוח בשלט רחוק רכב קטנטן עם מטען נפץ ומערכת הגברה, הרכב יגיע למיקום המבוקש וממערכת ההגברה יישמע הצליל הבא: "אבו.... צא החוצה תוך 30 שניות ערום בידיים מורמות ותתלווה אלי, או שאני מתפוצץ עליך".
אם משתמשים ברחפנים, למה לא גם על הקרקע? למה לסכן חיילים?

שנה טובה, תחשבו חיובי
לצפיה ב-'שוב אתה משקר'
שוב אתה משקר
28/09/2019 | 19:05
2
3
לצפיה ב-'תחזור לעזה ותספר שאתה בברלין, כי מחו"ל אי אפשר להיכנס לפורום'
תחזור לעזה ותספר שאתה בברלין, כי מחו"ל אי אפשר להיכנס לפורום
28/09/2019 | 20:46
1
8
לצפיה ב-'אני נכנסתי פעמים רבות מחו"ל לפורום.'
אני נכנסתי פעמים רבות מחו"ל לפורום.
02/10/2019 | 13:41
6
לצפיה ב-'אז רגע לפני שכל התיאוריות שלך יוכחו כטעות אתה עוזב?'
אז רגע לפני שכל התיאוריות שלך יוכחו כטעות אתה עוזב?
02/10/2019 | 01:18
5
ואחרי שהצבעת לליברמן אתה משאיר אותנו לחיות עם הבחירה שלך?

אנחנו כנראה הולכים לבחירות שלישיות, ואז כבר לא תהיה משמעות לבחירה של ליברמן לכנסת ה-22.
אנחנו בליכוד נשארים בארץ ונמשיך את המסורת בת ה-42 שנה - מדינה יהודית דמוקרטית מסורתית. ולא נילחץ כי מישהו מפחיד אותנו שישראל של בגין ונתניהו היא מדינת הלכה.
לצפיה ב-'שיטת ה"לחימה" של נתניהו מול הטרור מעזה'
שיטת ה"לחימה" של נתניהו מול הטרור מעזה
28/09/2019 | 00:00
9
ארגוני הטרור מייצרים רקטות וצה"ל יודע איך/איפה/מתי זה מתקיים.
הרקטות האלו מיוצרות על ידי "אנשים" וחלילה לנתניהו לפגוע באותם האנשים העוסקים במלאכתם...
ואז מסתיים הייצור והרקטות עוברות למחסנים/עמדות.
ואז יורים את הרקטות ואז מופעלת מערכת כיפת ברז שלעיתים פוגעת ברקטות ולעיתים לא ואז אזרחים/רכוש נפגעים.
ואז...
אז נתניהו מורה לצה"ל לפגוע ב"מפעל" כשהוא ריק מאדם/אמל"ח ובחדשות מדווחים ב"גאווה" שצה"ל פגע בתשתית חמאס...

וכל זה חוזר חלילה ולא נגמר.

למי יש אינטרס בריטואל הזה? חד וחלק!!! למנהיגים, כאשר להם יש "מקורבים" שמרוויחים הרבה כסף לנוכח הריטואל הזה.
בצד הטרוריסטים המנהיגים גוזרים קופונים על כל תזוזה והם כמובן מעודדים "יזמות" הקשורה לרקטות והאפילו מתגמלים על כל ירי מוצלח, כמובן על פי הוראה.
ואצלנו?
כמה מרוויחים אלו שמייבאים את הרקטות של כיפת ברזל?
כמה מרוויחים אלו שבונים מיגונים בכל מקום נגד הרקטות?
ואני לא חושב שמדובר ביזמים תמימים, לא סתם הם ודווקא הם "נבחרו" לבצע את הרכש הזה...

איך אמר שמעון פרס ז"ל: "קסאמים שמאסמים"...
ובמילים אחרות אומר ממשיך דרכו נתניהו:
"סתם ברזלים פרימיטיביים שמתפוצצים על ראשי תושבי דרום נחותים במדינה"....

משתלם להכיל טרור....
כולי תקווה שהגישה הזאת תשתנה כאשר תוקם ממשלה חדשה, כזאת שתבצע מהלך של הכערת טרור ולא הכלת טרור.
לצפיה ב-'אני מתרשם שהליכוד שכח מה עשה לו אריק שרון ה"אהוב"...'
אני מתרשם שהליכוד שכח מה עשה לו אריק שרון ה"אהוב"...
27/09/2019 | 19:33
13
אריק שרון היה לא פחות אהוב אז מנתניהו היום.
ואז... שרון הסתבך משפטית.
ואז... שרון הוביל למדיניות מדינית/בטחונית תבוסתנית ("איפוק זה כוח"...)
ואז... ביקש לקדם את תכנית הגירוש מרצועת עזה וצפון השומרון ("חייבים לסיים את הכיבוש"...)
ואז... לא היה לו רוב בליכוד ובממשלה!!!! מפלגה דמוקרטית... לא?
ואז... אריק שרון עשה משאל מתפקדים כאשר ראה שעל פי הסקרים הוא יינצח 60-40.
ואז... הוא הפסד 60-40....
ואז...
ראש המפלגה ה"דמוקרטית" שם קצוץ!!! קצוץ על המפלגה ותומכיה, קצוץ על הדמוקרטיה. ביצע את הגירוש "ברגישות ובנחישות" תוך שימוש בחיילי צה"ל נגד אזרחים (בזוי ביותר, איימו על כאלו שהיו בקורסי טייס/חובלים/קצינים), הכל בתיאום עם "התקשורת מטעם" ש"איתרגה" אותו על פרשיות השחיתות בתמורה להתנהלותו התבוסתנית...

זאת דוגמה לראש ממשלה מטעם הליכוד שפשוט ניצל את המפלגה והמדינה לצרכיו האישיים תוך ניצול האהדה/אהבה שקיבל מתומכיו, ואחר כך הוא "יירק" על המפלגה ותומכיה והליכוד פשוט התרסק.

וכעת נתניהו עושה את אותו הדבר...
האם הליכוד למד את הלקח?
לצפיה ב-'האם ח"כי הליכוד באמת מצדדים בהכלה/הלכה?'
האם ח"כי הליכוד באמת מצדדים בהכלה/הלכה?
27/09/2019 | 19:23
2
9
השאלה הזאת רלוונטית ליום "הליכתו" של נתניהו, יום שסבירות גבוהה מאוד מתקרב.

האם מישהו יודע את העמדות בעניין בהם מצדדים ח"כי הליכוד?
הרי כל ח"כי הליכוד הם "דגים", שותקים או לא אומרים כלום, מהחשש שיפלטו בטעות משהו שלא מתיישר עם גישתו הנוכחית של נתניהו ואז.. הם צפויים להפוך  לגפילטפיש....

נניח שייערכו פריימריז למפלגה לאחר לכתו של נתניהו, זה ייראה מגוחך!!!
פתאום ה"דגים" ייחלו לדבר ולדבר, כל אחד יציג עמדות שונות ומשונות רק כדי להבדיל עצמו מהאחרים נגדם הוא מתמודד...

וכעת נחזור לשאלה שנשאלה בכותרת:
כמה ח"כים לדעתכם יגידו: "אני תומך בפרוטקשיים/הכלת הטרור וזה מה שאני הולך לקדם אם אבחר. אני גם תומך בהמשך השתמטות השחורים ואפעל כך שהם לא יתגייסו".
שימו לב שמדובר במדיניות של נתניהו...
מישהו מהם צפוי לדעתכם כך להתבטא?
ואם כן, האם מתפקדי הליכוד יבחרו בו?

בואו נחשוב...

האמת, יהיה קרקס! קרקס בולשיט שכו-לם יראו כמה בולשיט...
מלחמת כל בכל של בולשיט של "קרפיונים" בתקופת נתניהו שפתאום מתחפשים לכרישים...
וציבור הבוחרים שיראה את הקרקס הזה, האם יילך להצביע מחל?
ממש לא, רק לא מחל...

יש פתרון טוב שבאמצעותו ניתן למנוע את הקרקס והנזק האלקטורלי הצפוי מהקרקס.
להתאחד עם ישראל ביתינו ואז ללכת לאחדות כשליברמן ראש ממשלה מטעם הליכוד ללא רוטציה ולקואליציה רוב ימני מובהק.

ושאיש לא יטען כי אפילו אחד מה"דגים" ראוי יותר מליברמן, כי הרי האיש הזה לא יודע שום דבר על ה"דג" שמאופיין בסגפנות דיבור, מכאן שבצדק יוגד על אותו האיש שהוא קשקשן...
לצפיה ב-'גם סמוטריץ' לא בעד מדינת הלכה, זה סך הכל ספין.'
גם סמוטריץ' לא בעד מדינת הלכה, זה סך הכל ספין.
02/10/2019 | 22:23
1
3
לצפיה ב-'על ראש הגנב בוער הכובע'
על ראש הגנב בוער הכובע
03/10/2019 | 01:10
4
שום ספין ליכודניק, לסמוטריץ' נפלט בטעות מה הכוונות האמיתיות של נתניהו ושותפיו הטבעיים עבור המדינה ואזרחיה. וכמובן שנתניהו אדונך שלא אהב את פליטתו מיהר מיד לתקוף אותו ולסתום את פיו.
לצפיה ב-'האם אנחנו הולכים לקראת "דא דרעי"?'
האם אנחנו הולכים לקראת "דא דרעי"?
26/09/2019 | 21:02
25
16
ליברמן הבין שפניו לאופוזיציה, כי כחול לבן לא ממהרים לאזוק את עצמם ולעשות בלוק מקביל לנתניהו עם ליברמן.
מה שאומר שגם אם יכנס לקואליצית אחדות, הוא יהיה שר הקליטה או משהו כזה, ממש לא יתקרב למשרד גדול כמו הביטחון.
אז עכשיו הוא אומר שיסכים להיכנס למשא ומתן עם הליכוד.

מסתמן כי האופציה היחידה של ליברמן לשבת במשרד רציני, אם הוא לא מעוניין להיות בקואליציה יחד עם עודה וטיבי היא להגיד "דא דרעי".
איך שגלגל מתהפך.
לצפיה ב-'בין עוד בחירות לבין קואליציית ימין צרה עם ישראל ביתנו'
בין עוד בחירות לבין קואליציית ימין צרה עם ישראל ביתנו
26/09/2019 | 21:28
5
15
אני מעדיף קואליציית ימין צרה עם ישראל ביתנו.
כל מי שרוצה רוב ימני יקבל רוב ימני מוחלט.
ולא מטרידים אותי קלפי מיקוח בשימוע.
ממדינת הלכה אין מה לחשוש כי ליברמן ממילא יעצור מדינת הלכה.
ואם ליברמן לא היה מתהפך באפריל זו בדיוק הממשלה שהייתה לנו כבר כחצי שנה (עם הבדלים פרסונליים לא גדולים - בעיקר שקד ובנט).
ואז עם 65 מנדטים בעוד כיום רק עם 63 מנדטים.
לצפיה ב-'גם אם נתניהו והשחורים יעשו "דא ליברמן" לא בטוח שליברמן יסכים'
גם אם נתניהו והשחורים יעשו "דא ליברמן" לא בטוח שליברמן יסכים
27/09/2019 | 05:38
4
7
ברור שנתניהו והשחורים עשו טעות כשנמעו מלעשות "דא ליברמן" כשיכלו.
במקום "ללכת על בטוח ולספוג מעט יחסית, העדיפו נתניהו והשחורים להמר על כל הקופה בתקווה לזכות בכל הקופה, יען מדינת הכלה/הלכה/חסינות.
אבל להימור יש חוקים!
הימרת על כל הקופה והפסדת, משלמים את כל הקופה...
המשמעות של "הפסדת" מבחינת המהמרים במבחן התוצאה היא:
- שחורים: גילו חזירות (ביקשו יותר מדי) ונכשלו: 
  התשלום: אופוזיציה ללא תקציבים, ספיגת "דא ליברמן" מורחב.
- נתניהו: רצה יותר מדי בעיקר לעצמו:
  התשלום: הולך לבית הקטן עם שרה ואולי לבית הגדול עם דרעי וליצמן.
- הליכוד: טעה מאוד כאשר איפשר לנתניהו לנצל את המפלגה לצרכיו.
  התשלום: "חישוב מסלול מחדש" לקראת יום התשלום של נתניהו במטרה למזער נזקים, כאשר בחירת מסלול מסוכן עלולה להביא את המפלגה לקריסה.

ברור שנתניהו/שחורים/ליכוד שהפסידו בהימור על כל הקופה יינסו להימנע משתלום כמקובל.
אבל...
תמיד יימצא האיש ותימצא הדרך לגרום למפסיד לשלם, זאת דרך הטבע וזה בדיוק מה שיקרה לנתניהו ולשחורים.
ובאשר לליכוד:
עדיין תהיה לו דרך להימנע מתשלום כבד באמצעות איחוד עם ישראל ביתינו.
אם הליכוד שוב יקח סיכון כפי שעשה בשמו נתניהו ויפסיד בהימור, גם הליכוד יישלם "את הבית", כי כך זה כשמהמרים על כל הבית.

לצפיה ב-'זה מה שאתה חושב. יש רבים שמנתחים אחרת את תוצאות הבחירות'
זה מה שאתה חושב. יש רבים שמנתחים אחרת את תוצאות הבחירות
27/09/2019 | 15:33
3
8
במבחן התודעה, הדיעה שלך לא מצליחה לנצח.
בינתיים לנתניהו יש הובלה מסויימת במאבק על התודעה והוא הצליח לגייס אפילו את הנשיא לצידו בעת הנוכחית.
ליברמן ולפיד (שגם גוררים את גנץ) מתנהגים כמו פילים בחנות חרסינה.
ואם זה הרושם שלי, שאינני תומך נתניהו או גוש ה-55 שלו, אז כנראה שלאגפים השונים של מתנגדי נתניהו יש בעיה קשה.
לצפיה ב-'השימוע ותוצאותיו, רק אז מתחיל ה"משחק".'
השימוע ותוצאותיו, רק אז מתחיל ה"משחק".
27/09/2019 | 17:15
2
4
מה שיש כרגע זה פשוט "מריחת זמן".
מי שהיום נמנע מלהכין את עצמו ליום שבסבירות מאוד גבוהה יגיע, יישלם!!!!
מי שיכין את עצמו היטב, ירוויח.
מי שיהיר וסבור שיצליח "לאלתר" ביום הזה, לוקח על עצמו סיכון גדול מאוד.
לצפיה ב-'אתה מתעלם לגמרי מקלף מאוד חזק שיש לנתניהו ותומכיו'
אתה מתעלם לגמרי מקלף מאוד חזק שיש לנתניהו ותומכיו
27/09/2019 | 17:33
1
6
חוק יסוד הממשלה
במקרה של ראש ממשלה תחת כתב אישום החוק עומד לצד נתניהו ותומכיו.
אולי זה לא נכון, אולי זה לא מוסרי, אולי זה בעייתי מאוד מבחינה ציבורית
אבל זה החוק
לא סתם חוק - חוק יסוד
ולכן גם לבג"צ תהיה בעיה להתערב ב"משחק" הזה

לגבי ההכרעה הציבורית - אין הכרעה ציבורית. באפריל הייתה הכרעה לטובת נתניהו מייד לאחר פרסום כתב החשדות ואחרי ההכרעה הזו ליברמן החליט שלא מתאים לו והעלה על סדר היום נושא אחר. לפני שבוע לא הייתה הכרעה חד משמעית.

שיהיה ברור - אני מאוד אשמח אם נתניהו יוחלף היום, אבל מבחינה אובייקטיבית, התמונה אינה שחור ולבן ולתומכי נתניהו יש הרבה טיעונים שאי אפשר לפסול אותם.
לצפיה ב-'מבחנית הליכוד, התמונה אמורה להיות ברורה מאוד'
מבחנית הליכוד, התמונה אמורה להיות ברורה מאוד
27/09/2019 | 19:06
3
לא משנה מי יהיה "בעל המנדט", ברגע שהיועץ יחליט על העמדה לדין, כל שישמע נתניהו זה "נייט" בכל שפה אפשרית.
יגידו לו: "לך הביתה ותאפשר הקמת ממשלת אחדות בלעדיך, או שנלך לעוד בחירות והמפלגה שלך תתרסק ואתה תלך להישפט".

וכאן נבחנת חכמת החיים של הליכוד.
הם הליכוד יתנדב "להתאבד" כדי לאפשר לנתניהו עוד כמה חודשים כראש ממשלה, או שהליכוד יתעשת ויראה לנתניהו את ה"דלת", כאשר ברור שקרוב היום שבכל מקרה נתניהו יצטרך לעבור דרך ה"דלת" הזאת לכיוון החוצה.

אם יש לליכוד של היום "חכמת חיים", מהיום הוא צריך להראות לנתניהו את הדלת!!!
ואם לא, שייהמר ו... סביר שיתרסק.

ליברמן היה מוכן עד לא מזמן להצטרף לממשלה צרה עם השחורים בתמורה ל"דא ליברמן", מדובר בראיה ריאליסטית של המקסימום שהוא יכל להשיג אז.
היום בהתייחס לתוצאת הבחירות הוא יכול להשיג הרבה יותר! ולכן הוא הצהיר שגם אם יוצע לו מה שסירבו לו בבחירות הקודמות, הוא לא יסכים.

אפשר לתמוךלאהוב את נתניהו, זה לעיתים אמוציונלי ואים על כך שליטה.
אבל...
גם כשאוהבים מתחייב להיות רציונלים ולהבין את המציאות כפי שהיא, לא כפי שאתה רוצה שהיא תהיה.
ואז...
תומכים בנתניהו, אבל משלימים עם זה שבקרוב מאוד נתניהו "הולך".
ואז...
פחות ופחות תמוכים בנתניהו, יותר מבינים כי נתניהו היום מהווה רב הנזק על התועלת עבור הליכוד.
לצפיה ב-'השאלה איך זה מסתדר עם:'
השאלה איך זה מסתדר עם:
26/09/2019 | 21:36
17
9
"אני יודע מה צפוי לנו. איך נעמוד בכל האתגרים הללו? בממשלה צרה שיושבת על ראש של סיכה, או בממשלה רחבה שנשענת על שני חלקי העם? איך נעמוד בזה? בבחירות מיותרות שישתקו את המדינה עוד שישה חודשים או בצעד מהיר ונכון של הרכבת אותה ממשלה רחבה. והתשובה ברורה."
לצפיה ב-'קשה לנחש איך זה יסתיים'
קשה לנחש איך זה יסתיים
26/09/2019 | 22:41
16
11
מעניין שנתניהו מעוניין יותר בממשלת אחדות,
שאלה טובה.
לצפיה ב-'נתניהו מעוניין שהאשמה על בחירות נוספות תיפול על כחול לבן'
נתניהו מעוניין שהאשמה על בחירות נוספות תיפול על כחול לבן
26/09/2019 | 22:56
3
12
הוא לא באמת מעוניין באחדות והוא לא באמת מעוניין יותר בממשלה עם כחול לבן מאשר בממשלת ימין צרה.

לו היה מעוניין בממשלת אחדות לא היה מפזר את הכנסת ה-21 והיה מציע כבר אז ממשלת אחדות רחבה, במקום לחפש עריקים ממפלגות אחרות ובמקום לחפש לפרק מפלגות.
הרי הוא הלך לבחירות נוספות במטרה להשיג ממשלה צרה אפילו עם רוב דחוק ביותר של 61. במערכת הבחירות הוא אמר חד משמעית שלא תהיה אחדות.
בקהל של הליכוד מקפידים לקרוא: "לא רוצים אחדות" גם הערב.
שרים וחברי כנסת של הליכוד ושל בלוק ה-55 חוזרים ואומרים שהם רצו ממשלת ימין ולא ממשלת אחדות.
כך שהוא לא באמת רוצה ממשלת אחדות.

אבל נתניהו לא סומך על ליברמן גם אם ליברמן יסכים להצטרף כעת לקואליציית ימין, כי אצל ליברמן אי אפשר לדעת מתי הוא יחליט שלא בא לו יותר.
יש רק דבר אחד מבחינת נתניהו שמפתה יותר בקואליצייה כזו עם ליברמן - שליברמן עשוי (מבחינת נתניהו) לאפשר לו את החסינות הכל כך מיוחלת על ידו ואת פסקת ההתגברות. אבל הוא כנראה לא סומך על ליברמן גם בהקשר הזה ובטוח שהמטרה של ליברמן להפיל אותו.

אם לא היה הנושא המשפטי, אין ספק שנתניהו היה מעדיף כיום ממשלה עם חוסן לישראל ו/או עם מפלגת העבודה על ממשלה עם ליברמן.
ליברמן ולפיד הם שני האנשים הכי פחות רצויים מבחינת נתניהו.
לצפיה ב-'יותר מעניין לדון ב"מי רוצה את נתניהו" מאשר את מי נתניהו רוצה'
יותר מעניין לדון ב"מי רוצה את נתניהו" מאשר את מי נתניהו רוצה
27/09/2019 | 05:46
2
3
לא רק יותר מעניין, אלא שגם יותר אקטואלי וקובע במבחן התוצאה.
לצפיה ב-'55 מנדטים רוצים את נתניהו ופחות מכך רוצים את גנץ'
55 מנדטים רוצים את נתניהו ופחות מכך רוצים את גנץ
27/09/2019 | 07:46
1
6
זה ש 65 מנדטים לא רוצים את נתניהו לא ממש עוזר, כאשר ל-65 הללו יש רצונות מנוגדים.
הנשיא אמר את זה במילים שלו כאשר העניק את המנדט לנתניהו.
לנתניהו יש 55 מנדטים מוצקים.
ה-65 מנדטים שלא רוצים את נתניהו לא רוצים מישהו אחר באופן מגובש.
ולכן יש מבוי סתום.
לגנץ יש רק 44 מנדטים שרוצים אותו, 55 שלא רוצים אותו, 8 שלא איכפת להם ו-13 שלא באמת רוצים אותו אבל עוד יותר לא רוצים את נתניהו.
אז בתוצאה 55-44 נתניהו מוביל ובפער משמעותי.
לצפיה ב-'סביר שהמבוי הסתום יסתיים בקרוב, עם החלטת היועץ המשפטי'
סביר שהמבוי הסתום יסתיים בקרוב, עם החלטת היועץ המשפטי
27/09/2019 | 13:44
3
עד אז, הכל סרק.
מי שלא יינצל את תקופת הסקר לצורך הכנות ליום ש"אחרי", עושה טעות קשה מאוד שתעלה לו כשיגיע היום.
לצפיה ב-'האם נתניהו לא מכיר את המושג: "לא, זה לא"? לא רוצים אותו!!!'
האם נתניהו לא מכיר את המושג: "לא, זה לא"? לא רוצים אותו!!!
27/09/2019 | 05:43
11
6
פעם הוא יכל לטעון ל"רוצים לגנוב את השלטון, רוב העם בחר בי להיות ראש הממשלה".
כעת זה לא נכון!!!!
הליכוד לא המפלגה הגדולה ביותר ולשיטתו של נתניהו מלפני הבחירות כאשר ייחס לליברמן השתייכות לגוף השמאל, נתניהו גם לא עומד בגוש הגדול ביותר.

לא, זה לא!!!! הציבור לא רוצה את נתניהו כראש ממשלה ויש סיבה לשינוי, ראשי מפלגות אחרות לא מעוניינות שנתניהו יהיה ראש ממשלה ואני מעריך שאפילו רוב ח"כי הליכוד בתוך ליבם הפחדני אינם מעוניינים שנתניהו יהיה ראש הממשלה.
לא, זה לא.
לצפיה ב-'נתניהו מבין יותר טוב מכולנו את משמעות תוצאות הבחירות'
נתניהו מבין יותר טוב מכולנו את משמעות תוצאות הבחירות
27/09/2019 | 07:57
4
8
אבל זה לא משנה לו.
נתניהו רוצה להיות ראש הממשלה בעת התמודדותו המשפטית והוא יעשה הכל כולל הכל עבור זה. נתניהו נמצא כעת במלחמה על הישרדותו האישית. אין סיכוי שיוותר מיוזמתו ו/או מרצונו.
וכל עוד הכוח שעומד מאחוריו חזק יותר מהכוחות השונים והנפרדים שרוצים בהחלפתו, הוא לא יזוז מראשות הממשלה.

מתמקדים בכך שהבחירות לא העניקו לנתניהו מספיק כוח כדי להישאר. אבל הבחירות גם לא העניקו למתנגדי נתניהו מספיק כוח מאוחד כדי להחליפו.

ולכן יש שתי אפשרויות: 1. לנסות לשנות את מאזן הכוחות לכאן או לכאן בבחירות נוספות. 2. להבין את המצב ולפתור את המבוי הסתום בפשרה שבה נתניהו לא מוחלף מייד אבל מגובשת מפת דרכים להחלפתו.

"רק לא נתניהו" הצליח לבלום את "רק נתניהו" אבל לא הצליח להשיג "רק לא נתניהו מייד".
לצפיה ב-'משום מה שכחת את החלטת היועץ המשפטי...'
משום מה שכחת את החלטת היועץ המשפטי...
27/09/2019 | 13:45
3
3
לצפיה ב-'החלטת היועץ המשפטי טרם התקבלה, אינה ידועה ולפי החוק'
החלטת היועץ המשפטי טרם התקבלה, אינה ידועה ולפי החוק
27/09/2019 | 15:25
8
לא מונעת מנתניהו להמשיך לכהן כראש ממשלה עד פסק דין חלוט נגדו.
לנתניהו יש 55 מנדטים שתומכים בהמשך כהונתו כראש ממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום.
וגם ל-8 המנדטים שלא איכפת להם, לא איכפת לפחות פומבית שימשיך לכהן תחת כתב אישום.
אגב, גם ל-13 המנדטים לא ממש איכפת בגלל כתב אישום. גם אם נתניהו היה זך כשלג הם היו נגדו.
נשארנו עם 44 מנדטים שמתנגדים לכהונתו תחת כתב אישום.
ושוב 55 מול 44.
לצפיה ב-'דבר נוסף: היועץ המשפטי העביר לנשיא חוות דעת שאין מניעה'
דבר נוסף: היועץ המשפטי העביר לנשיא חוות דעת שאין מניעה
27/09/2019 | 16:54
1
6
להטיל על נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה, כלומר אין מניעה שיכהן כראש ממשלה.
יש עמדה שגורסת שמבחינה ציבורית ומוסרית לא נכון שראש ממשלה יכהן תחת כתב אישום.
מנגד יש עמדה שגורסת שהחוק מאפשר זאת ושלנתניהו יש תמיכה ציבורית רחבה גם עם כתב החשדות.
העמדה הראשונה קיבלה 44 מנדטים בבחירות.
העמדה השניה קיבלה 55 מנדטים בבחירות.
לצפיה ב-'ברגע שיוחלט על הגשת כתב אישום, זה די נגמר...'
ברגע שיוחלט על הגשת כתב אישום, זה די נגמר...
27/09/2019 | 17:21
7
כי הליכוד יודע שאם הולכים לבחירות עם מועמד לראש ממשלה שהולך להישפט, הסיכוי להתרסק גבוה מאוד.
אם נתניהו יצליח שוב להכפיף את הליכוד לצרכיו והוא יהיה מועמד המפלגה לראשות הממשלה והליכוד יתרסק, מכאן שמגיע לליכוד שכך יהיה סופו.

לדעתי ביום שהיועץ יקבע, ה"דגים" בליכוד יהפכו ל"כרישים", יגידו "עד כאן".

לגנץ/ליברמן אין שום "בעיה"!
כי אם תהיינה בחירות ובראשות הליכוד יעמוד נתניהו או אחר, סביר מאוד שהליכוד יתרסק והמרוויחים יהיו הם.
לצפיה ב-'כמו בעבר גם היום, רוב העם רוצה את נתניהו כראש ממשלה'
כמו בעבר גם היום, רוב העם רוצה את נתניהו כראש ממשלה
02/10/2019 | 00:53
5
4
נכון שאם מכניסים בחשבון את תומכי הרשימה התומכת בטרוריסטים אין לנתניהו רוב, אבל מקרב העם, בהחלט לנתניהו יש רוב יפה.
רוב יפה של העם היהודי בישראל תומך בנתניהו, וזה מבחינתי הדבר החשוב.
זה שערבים ומהגרים לא יהודים פחות תומכים בו, זה לא משמעותי מבחינתי.
לצפיה ב-'רק ליכודניק מחשיב חרדים פראזיטים אנטי-ציוניים לעם'
רק ליכודניק מחשיב חרדים פראזיטים אנטי-ציוניים לעם
02/10/2019 | 04:15
4
5
אפסים שלא מביאים שום תועלת למדינה וסוחטים את הקופה הציבורית של כולנו, בזמן שהם הולכים ומתרבים ומפיצים את כפייתם הדתית לכל עבר. אפסים שצריך לשלול מהם את כל הזכויות כולל הזכות לבחור ולהיבחר, עד שהם לא יתחילו למלא גם חובות כמו כל אזרח אחר במדינה.
לצפיה ב-'היהדות קובעת מיהו יהודי, לא אני או אתה'
היהדות קובעת מיהו יהודי, לא אני או אתה
02/10/2019 | 13:47
3
4
יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שקיבל את אלוהי ישראל והתגייר.
אפשר לאהוב את היהדות ואפשר שלא, אבל זה הקריטריון ליהדות.
מי שלא עומד בקריטריון הזה אינו יהודי, ומי שעומד בקירטריון הזה הוא יהודי.
זה לא תלוי בשום דבר כמו הקופה הציבורית או שירות בצבא.
לצפיה ב-'כנראה שאתה ממש מזלזל ביהדות, באלוהים ובדת ישראל ליכודניק'
כנראה שאתה ממש מזלזל ביהדות, באלוהים ובדת ישראל ליכודניק
03/10/2019 | 01:16
2
4
שאחרת היית יוצא נגד העיוות החרדי וחילול הדיבר השלישי בעל האזהרה המפורשת היחידה מבין כל עשרת הדיברות בדת ישראל המקורית שרשומה בספר התנ"ך, ובטח לא מחשיב אפסים שמרשים לעצמם לעבור על הדיבר השלישי ולעוות את דברי אלוהים ואף לדבר בשמו כשותפיך הטבעיים ליכודניק מתחרד. דבר אחד תזכור ליכודניק, מי שעובר על הדיבר השלישי ומדבר בשם אלוהים, קרי נושא את שמו לשווא, לא יינקה ונשמתו הארורה תישרף לנצח נצחים באש הגיהנום.
לצפיה ב-'אתה פשוט כותב דברים לא קשורים, בטח לא ליהדות.'
אתה פשוט כותב דברים לא קשורים, בטח לא ליהדות.
03/10/2019 | 19:57
1
3
הדיבר השלישי אומר שאסור להגיד את השם המיוחד של אלוהים,
לא קשור לשום דבר אחר שציינת.

וזה בכלל לא קשור לכך שהחלטת שהחרדים אינם יהודים, על אף שלפי היהדות - יהודי הוא מי שנולד לאם יהודייה או קיבל על עצמו את אלוהי ישראל והתגייר.
לצפיה ב-'זה מה שתרגמו החרדים כדי שיוכלו להפר חופשי את הדיבר השלישי'
זה מה שתרגמו החרדים כדי שיוכלו להפר חופשי את הדיבר השלישי
04/10/2019 | 01:38
2
אך זה ממש לא הפירוש התנ"כי של הדיבר השלישי, ואני ממליץ לך שאם אתה לא רוצה שגורלך יהיה כגורלם של מפירי הדיברהשלישי בעל האזהרה המפורשת, לחקור ולהעמיק לגבי הדיבר השלישי ופירושו.

יהודי לא מעוות את דת ישראל ומדבר בשם אלוהים ומטיף את שקריו וגחמותיו כאילו היו דברי אלוהים חיים, רק חרדי נוהג כך. ולכן מבחינתי הוא לא יהודי.
לצפיה ב-'אם אתה מעוניין להפוך את פורום הליכוד לפורום מד"ב... נחמד'
אם אתה מעוניין להפוך את פורום הליכוד לפורום מד"ב... נחמד
27/09/2019 | 05:25
6
אבל דרעי, פניו כנראה לכלא, כך גם ליצמן, כך גם נתניהו, זאת על פי התרשמותי ממסקנות המשטרה והפרקליטות.

נתניהו הוא זה שקיבל את המינוי להרכיב ממשלה, כאשר בעבר הלא רחוק נכשל במשימה זאת כאשר היו לרשותו 60 מנדטים, כעת הוא מתיימר להצליח כשלרשות רק 55....

ליברמן להבדיל מנתניהו שומר על עקביות שבסיסה:
לא רוצים אותי כפי שאני, אז אני לא חלק.
יען: אין "דא ליברמן" בממשלת אחדות לאומית חילונית, אני באופוזיציה.
מה שאני הוכח במבחן המציאות מ 2 הכיוונים! יציאה והמנעות מכניסה.
מכאן שכל אענה אחרת בהתייחס להתנהלות ליברמן מהווה בולשיט שלא אמור לעשות רושם על אף אחד.
לצפיה ב-'זוכר עמוד מה טענת לגבי זה שאין מה לדאוג לקלף המיקוח של ביבי?'
זוכר עמוד מה טענת לגבי זה שאין מה לדאוג לקלף המיקוח של ביבי?
25/09/2019 | 23:56
27
17
זוכר עמוד מה טענת לגבי זה שאין מה לדאוג לקלף המיקוח של ביבי, כי הנשיא ריבלין מתכוון להחליט על מי להטיל ראשון להרכיב את הממשלה רק בשבוע הבא? אז שים לב מה קרה כבר היום בערב:

ראובן ריבלין הטיל על נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה

"מסיכום ההתיעצויות עולה כי אין 61 קולות המספיקים להרכבת ממשלה, לא לנתניהו ולא לגנץ. היכולת של נתניהו להרכיב ממשלה גבוהה יותר כרגע", טען הערב רבלין. לפיד: בני גנץ יהיה ראש ממשלה וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים"

לאחר שנכשל בשלכנע את הצדדים להקים ממשלת אחדות, נשיא המדינה ראובן ריבלין הטיל הערב (ד') את המנדט להרכבת הממשלה הבאה על יו"ר הליכוד בנימין נתניהו. 

"לאחר שנוצעתי עם נציגי כל הסיעות הריני להודיע כי ראש הממשלה היוצא, ח"כ בנימין נתניהו, יקבל מידיי הערב את המנדט להרכבת הממשלה", אמר ריבלין והוסיף  כי "מסיכום ההתיעצויות עולה כי אין 61 קולות המספיקים להרכבת ממשלה, לא לנתניהו ולא לגנץ. היכולת של נתניהו להרכיב ממשלה גבוהה יותר כרגע".

לצפיה ב-'נכון, כי השיחות בין הליכוד לכחול לבן נתקעו והמועמדים עצמם'
נכון, כי השיחות בין הליכוד לכחול לבן נתקעו והמועמדים עצמם
26/09/2019 | 00:25
11
11
ביקשו מהנשיא לתת את המנדט כבר השבוע.
ועדיין טענתי על קלף המיקוח עומדת בעינה.
כי אין שום סיכוי שעד השימוע תהיה ממשלה חדשה.

אתה זוכר שמראשון עד שלישי זה חג?
השימוע מתחיל ביום רביעי.

כרגיל, אתה מתייחס למה שנוח לך ומתעלם ממה שלא נוח לך.

תחזור אליי אם ביום רביעי הבא תהיה ממשלה חדשה.
מבטיח לך שאני לא אפרסם הודעה בסגנון שלך אם זה לא יקרה.

והנה קישור לדברים המפורשים של הנשיא בהם הוא אומר, בין השאר, שנתניהו וגנץ ביקשו ממנו לא לדחות את הטלת המנדט.

תמשיך לפרסם הודעות כאלה מזלזלות המעידות על השטחיות והמגמתיות שלך.
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי לרוטציה גנץ היה מוכן להסכים אך נתניהו לא הסכים'
לפי מה שהבנתי לרוטציה גנץ היה מוכן להסכים אך נתניהו לא הסכים
26/09/2019 | 00:39
10
8
לקבל את הדרישות של דת ומדינה המתואמות גם עם ליברמן ומפלגתו של כחול-לבן. מה שאומר שאין סיכוי שיצטרף אליו ולממשלתו, אם ינסה לצרפו לממשלה צרה בראשותו. וזה מצויין, כי זה אומר שאין לו סיכוי להרכיב ממשלה.
לצפיה ב-'לפיד ויעלון הטילו וטו על הצטרפות לממשלה כלשהי בראשות נתניהו'
לפיד ויעלון הטילו וטו על הצטרפות לממשלה כלשהי בראשות נתניהו
26/09/2019 | 00:48
9
10
לכן אין שום משמעות למו"מ בין כחול לבן (יותר נכון גנץ) לבין הליכוד בראשות נתניהו.

ולגבי הדרישות של דת ומדינה אני כתבתי מראש שאין סיכוי שהליכוד יקבל דרישות כאלה.
אתם תאלצו להשלים עם זה שהליכוד (בלי קשר לנתניהו) לא פרטנר לאג'נדה כזו.
מי שרוצה אג'נדה כזו ימצא לה אוזן קשבת אצל "הקומוניסטים" במחנה הדמוקרטי, לא בליכוד.

לא נעים לומר אבל הדרך היחידה של ליברמן ליישם את האג'נדה שלו בכנסת ה-22 היא באמצעות קואליציה עם עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס, ה"קומוניסטים" ורחמנא ליצלן בתמיכה מבחוץ של ה"אוייבים".

ליברמן מציג עצמו כאדם פרגמטי. אם הוא אכן כזה הוא יודע היטב שהאג'נדה שלו מעולה כאג'נדה אופוזיציונרית אבל חסרת כל סיכוי כאג'נדה קואליציונית.
וכחול לבן בסך הכל משמשים כלי משחק של ליברמן.
מה איכפת לליברמן לדחוף לכחול לבן רשימת מכולת לגשת עימה לליכוד כשהוא יודע היטב שבסופרמרקט הליכודי אין את המוצרים המופיעים ברשימה הזו.
הוא מסתכל מהצד ונהנה.
לצפיה ב-'אתם? מה קרה לאנחנו עמוד? כבוחר כחול-לבן פתאום אתה מוציא עצמך'
אתם? מה קרה לאנחנו עמוד? כבוחר כחול-לבן פתאום אתה מוציא עצמך
26/09/2019 | 01:18
2
9
מהכלל? וכמו כשכבר אמרתי לךעמוד, אם לא תקום ממשלת אחדות חילונית לא תקום שום ממשלה, ואני ממש לא מדבר רק על הבחירות האחרונות. כדאי מאוד שתתחיל להבין ולהפנים שהמפה הפוליטית בישראל השתנתה והיום יש שני גושים חדשים שמרכיבים אותה: הגוש החרדי-מתחרד ומולו גוש חוסם מדינת הלכה, של החילונים וכל שאר הציבור הישראל שאינו חרדי או מתחרד. כי אם נרצה או לא נרצה הגענו אל צומת דרכים גורלית שתקבע איך תראה המדינה שלנו מכאן והלאה, או שאנחנו נשארים מדינה דמוקרטית ציונית וליבראלית, או שאנחנו בדרך להפוך למדינת הלכה חשוכה, מפגרת, נכשלת, ודיקטטורית נוסח איראן שבראשה יעמדו אייטולות ממוצא יהודי המקבילים לעמיתיהם באיראן. וכל אזרח ישראלי יצטרך מעתה לבחור בכל מערכת בחירות בקלפי לאיזה כיוון הוא רוצה שהמדינה שלנו תלך.

אך דבר אחד צריך לזכור, אם חס וחלילה תקום כאן מדינת הלכה, הלכה המדינה. ועל כן מבחינתי לפחות כל דבר עדיף על זה. מדינת הלכה לא תקום במדינת ישראל ואנחנו נעשה הכל בכדי שזה לא יקרה. לפחות לא בדורנו. מה שיעשו הדורות הבאים, זה כבר שלהם.
לצפיה ב-'אני מעריך וכמובן מקווה שלאחר "לכתו" של נתניהו, יהיה שינוי '
אני מעריך וכמובן מקווה שלאחר "לכתו" של נתניהו, יהיה שינוי
26/09/2019 | 07:01
3
"הגוש המתחרד" יסיים את דרכו, יען הליכוד ייקבל החלטה להפסיק להיות חלק מה"גוש" ויצטרף לגוש החילוני/יצרני למענו הוא, למען הימין, למען המדינה.
פשוט ראייה מפוכחת של המציאות לאחר "לכתו" הצפוי של נתניהו.
לצפיה ב-'סליחה, אני לא הכנסתי את עצמי ל"כלל" של "ממשלת אחדות חילונית"'
סליחה, אני לא הכנסתי את עצמי ל"כלל" של "ממשלת אחדות חילונית"
26/09/2019 | 07:40
5
גנץ בקושי עשה את זה רק בשבוע האחרון של מערכת הבחירות כדי להחזיר קולות שברחו לליברמן.
אני לא הכנסתי עצמי ל"כלל" ההיסטרי שלך שעוד שתיים וחצי דקות תהיה כאו מדינת הלכה.
כן, אני בוחר עצמאי עם מחשבה עצמאית ודיעות עצמאיות.
זה שיצא שאתה ואני בחרנו באותו פתק בשבוע שעבר לא אומר שאנחנו שייכים לאיזשהו "כלל" קשיח, או שבנסיבות אחרות לפעמים אוהבים להשתמש לא במילה הנחמדה "כלל" אלא במילה אחרת, "עדר".
לצפיה ב-'אל תערב בין מה שאתה רוצה שיקרה, למה שצפוי שיקרה'
אל תערב בין מה שאתה רוצה שיקרה, למה שצפוי שיקרה
26/09/2019 | 06:58
5
8
ליברמן יעדיף עוד בחירות ולהתחזק, מאשר "להחיות" את השמאל שדי "מת".
ליברמן מחכה לבחון את התנהלות הליכוד לאחר "לכתו" הצפוי של נתניהו, הוא מוכן לכל תרחיש!!! ובגלל שהוא מוכן, אני מעריך שייצא חזק ומשפיע יותר בכל תרחיש.
לצפיה ב-'זה לא מה שאני רוצה שיקרה'
זה לא מה שאני רוצה שיקרה
26/09/2019 | 07:43
4
5
אני רציתי ממשלת אחדות כחול לבן - ליכוד
אבל מי שרוצה ממשלה חילונית לא יכול להשיג אותה כממשלת אחדות חילונית אלא רק בהרכב שכתבתי עליו.

אין דבר כזה ממשלה חילונית עם הליכוד וזה לא ישתנה כשנתניהו יפרוש.
אנשי הליכוד, מתפקדי הליכוד ובוחרי הליכוד לא יהפכו לשומרי החילוניות, רק בגלל שנתניהו כבר לא יעמוד בראש הליכוד.
לצפיה ב-'אנחנו "אחרי" הבחירות, הח"כים כבר קיבלו את הכוח'
אנחנו "אחרי" הבחירות, הח"כים כבר קיבלו את הכוח
26/09/2019 | 08:50
4
"אחרי" הבחירות שרון ביצע את הגירוש בעזה בניגוד מוחלט לדעת המתפקדים למפלגה.

נתניהו כנראה נסחט על ידי השחורים ולכן הוא מתקשה לבצע את המהלך/התאמה.
אבל לאחר לכתו של נתניהו, לדעתי זה יתבצע!!! כי זה פשוט כדאי מאוד למפלגה
לצפיה ב-'אולי תתפלא, אך רוב הליכוד חילונים מהמרכז'
אולי תתפלא, אך רוב הליכוד חילונים מהמרכז
26/09/2019 | 14:06
2
3
להוציא הגרעין הקשה שמצביע לש"ס ולליכוד גם יחד, זו גם הסיבה שפעם הליכוד מקבלת את המנדטים שלהם ופעם ש"ס, כמו שקרה בבחירות האחרון ודרעי חגג מנדט נוסף על חשבון חברו נתניהו. ואתה יודע למה? בגלל שש"ס ויהדות התורה המפלגות היחידות שביבי לא ערך נגדן קמפיין הסתה.

וגם הח"כים של הליכוד רובם חילונים, כי להוציא חובשי כיפות בודדים בחברי הליכוד, הרוב חילונים ונגד כפייה דתית. הבעיה שלהם היא לא שהם בעד החרדים וכפייתם הדתית, אלא שהם שפוטים של נתניהו ופוחדים ממנו פחד מוות, ובעיקר אחרי שראו מה שקרה לכל מי שניסה להמרות את פיו ולהפסיק לשמש חותמת גומי שלו, שלא לדבר בככלל על מי שהעז להתמודד מולו על ראשות הליכוד. אבל העיקר שמספרים לנו שהם מפלגה דמוקרטית. תאר לעצמך שאצל הרפובליקנים בארה"ב טראמפ היה מתמודד רק נגד עצמו וזוכה. אי אפשר לקרוא לזה דמוקרטיה, אם כבר אפשר להקביל את זה למה שקורה בסוריה, שאסד לא מתמודד מול אף מועמד אחר ולמפלגת הבעת' שבשלטון כבר עשרות שנים אין מתחרים. בדיוק כמו הליכוד בעשור האחרון.
לצפיה ב-'אתה בעצמך טענת שהחילונים עזבו את הליכוד'
אתה בעצמך טענת שהחילונים עזבו את הליכוד
26/09/2019 | 17:39
1
2
או שאתה טוען שהליכוד מתחרד או שאתה טוען שרוב הליכוד חילונים מהמרכז.
לפי איך שנוח לך.
לצפיה ב-'כתבתי בפירוש שהמוני חילונים עזו את הליכוד וחזרו חזרה למרכז'
כתבתי בפירוש שהמוני חילונים עזו את הליכוד וחזרו חזרה למרכז
26/09/2019 | 19:29
3
אך עדיין לא כולם, ממש לא. כי אם כולם היו עוזבים את הליכוד וחוזרים אל המרכז, היית רואה את הליכוד מצטמקת וחוזרת למימדיה הטבעיים רק עם הגרעין הקשה של המזרחיים ששמים מח"ל בקלפי רק בגלל שהוריהם שמו מח"ל בקלפי כל חייהם, וגם אם חמור גרם יעמוד בראש הליכוד הם ימשיכו לשים.

הרי ברור לך עמוד, שאת מרבית הקולות שחיזקו והגדילו את כוחו של הליכוד נתניהו קיבל מגוש המרכז, ולא מהימין. זה גם למה גוש הימין היה הגוש הגדול יותר עד לא מזמן. אך כפי שכבר אמרתי ואני חוזר ואומר, המפה הפוליטית בשנים האחרונות השתנתה לחלוטין ומה שהיה עד היום כבר לא יהיה. כי היום אם נרצה או לא נרצה מרכיבים את המפה הפוליטית במדינת ישראל שני גושים אחרים לחלוטין. שמאל-ימין אאוט. חילונים-חרדים/מתחרדים אין. וכך גם לגבי צומת הדרכים הגורלית שאליה הגיעה המדינה הזאת, שהיום נראה לחלק מהציבור כמו פלונטר פוליטי, אך למעשה מדובר בצומת גורלי ומשמעותי שיכריע איך תראה המדינה שלנו מכאן והלאה. וזה לא מצב שאנחנו בחרנו, אלא מצב שנכפה עלינו.
לצפיה ב-'אגב, נתניהו לא מתכוון לשחק לפי החליל של מי שמקווה למסמס'
אגב, נתניהו לא מתכוון לשחק לפי החליל של מי שמקווה למסמס
26/09/2019 | 00:43
11
7
את הזמן עד שהמשיח מנדלבליט "יתקע" אותו והוא לא מתכוון לנצל את כל הזמן.
במקום קלף מיקוח ייתכן שאתה תראה כבר בשבוע הבא את נתניהו מודיע שנכשל.
ואז תוכניות ממסמסי הזמן יתקצרו בשלושה או חמישה שבועות.

מי שמצפה לכתב אישום לפני סיום כל השלבים של הרכבת ממשלה צפוי להתאכזב.
מלבד זאת שאני לא ממש מבין את אלה שששים לבחירות המלוות בכתב אישום. לכל אלה אני מזכיר מה קרה כשהייתה מערכת בחירות שלוותה בכתב אישום בשנת 1999.
אז מפלגת "השחורים" הנוראים קיבלה 17 מנדטים, יותר מפי 2 ממספר המנדטים שיש כיום למפלגת "האחדות החילונית".
תזכורת:
לצפיה ב-'אם הליכוד יילך לבחירות עם נתניהו ועם כתב אישום...'
אם הליכוד יילך לבחירות עם נתניהו ועם כתב אישום...
26/09/2019 | 08:57
10
9
הליכוד פשוט יתרסק! גם בגלל שהציבור יראה בו כאחראי לכך שאין אחדות, הכל למען נתניהו ובגלל נתניהו...

גם היועץ המשפטי לממשלה לא פרייאר, אני מעריך שהוא יפרסם את החלטתו בסמיכות מאוד גבוהה לשימוע, לא מין הנמנע שההחלטה כבר מוכנה אך לא מפורסמת...

לליכוד כבר אין מהיכן לקחת עוד מנדטים, הוא יכול רק להפסיד!!!
אם המפלגה תבחר "להתאבד" עם נתניהו, מכאן שבהחלט מגיע לה להתרסק בבחירות.
לצפיה ב-'יכול להיות. ויכול להיות שהליכוד דווקא יתחזק'
יכול להיות. ויכול להיות שהליכוד דווקא יתחזק
26/09/2019 | 09:34
1
6
רוב הציבור לא רוצה עוד בחירות. ואם יהיו בחירות הפעם גם כחול לבן תחטוף.
הציבור נחשף להתנהלות של כחול לבן השבוע.
ממלכתיות ופוליטיקה חדשה לא ממש היו שם.
גם לא כל בוחרי כחול לבן מתלהבים מכך שהיא הופכת לבת ערובה של ליברמן, שבסופו של דבר גם הוא חושב למען ליברמן.

בוחרי כחול לבן שהתחלחלו מהתמרונים שהיא עשתה עם הרשימה המשותפת יברחו ימינה.
בוחרי כחול לבן שהסתייגו מאופן ההתנהלות שלה עשויים/עלולים לעבור שמאלה.
ויש עובדה אחת נוספת - כחול לבן ניהלה ואולי עדיין מנהלת משא ומתן עם נתניהו.

הבוחרים רואים, שומעים וזוכרים.

וגם לא בטוח שכחול לבן תגיע לבחירות, אם יהיו, ככחול לבן.
ההליכה המשותפת של גנץ ולפיד מגיעה לצומת דרכים.
לצפיה ב-'הציבור כבר הבין את "סכנת ה 61" מכאן שלא יאפשר לליכוד להתחזק'
הציבור כבר הבין את "סכנת ה 61" מכאן שלא יאפשר לליכוד להתחזק
26/09/2019 | 11:56
6
אני טוען שליברמן יתחזק מאוד על חשבון הליכוד את תהיינה בחירות נוספות, יתכן שייקבל עוד חיזוק על חשבון כחול לבן.
לצפיה ב-'אגב, האם לדעתך ליברמן צריך להמשיך לשתף פעולה עם כחול לבן'
אגב, האם לדעתך ליברמן צריך להמשיך לשתף פעולה עם כחול לבן
26/09/2019 | 09:42
5
7
לאחר שנחשף הקשר של כחול לבן עם ה"אוייבים"?
לצפיה ב-'ליברמן לא משתף פעולה עם אף אחד, ליברמן דבק בדרכו'
ליברמן לא משתף פעולה עם אף אחד, ליברמן דבק בדרכו
26/09/2019 | 12:06
2
6
ליברמן יצטרך אך ורק לקואליציה שתעמדו ב 2 התנאים:
1. ממשלת אחדות לאומית חילונית, ליכוד+כחול לבן+ישראל ביתינו.
2. ממשלה שתתחייב לבצע את הדרישות הידועות והמוכרות.

2 אלו לא מתקיימים, ליברמן לא זמין לקואליציה.
וזהו
לצפיה ב-'הליכוד לא זמין לקואליציית אחדות לאומית חילונית ובמיוחד לא'
הליכוד לא זמין לקואליציית אחדות לאומית חילונית ובמיוחד לא
26/09/2019 | 12:55
1
5
זמין לקבלת כל הדרישות הידועות והמוכרות.
וזהו.
לצפיה ב-'אם לא יהפוך את עצמו ל"זמין", אז הוא יתרסק כמו מפלגת העבודה'
אם לא יהפוך את עצמו ל"זמין", אז הוא יתרסק כמו מפלגת העבודה
27/09/2019 | 06:07
2
זה דינו של מי ש"מטיח ראשו בקיר".
לא הקיר יפול, רק הראש יישבר...
אפשר להאמין שהקיר יפול, אולי לעשות איזה ניסוי, אולי הקיר מקרטון...
אבל בדרך כלל, הראש יישבר.
לצפיה ב-'איזה "קשר" עם "האוייבים" בדיוק נחשף?'
איזה "קשר" עם "האוייבים" בדיוק נחשף?
26/09/2019 | 14:34
1
2
לצפיה ב-'ליברמן כינה את הרשימה המשותפת "אוייבים"'
ליברמן כינה את הרשימה המשותפת "אוייבים"
26/09/2019 | 17:41
2
לגבי הקשר אתה יכול לפניות לחברי הכנסת עודה ושלח.
יש להם אולי מה לספר לך בקשר לקורות שלושה מנדטים והמלצה לנשיא.
לצפיה ב-'הנה רמז למה שנתניהו והליכוד מתכוונים להפוך את השימוע, כתב'
הנה רמז למה שנתניהו והליכוד מתכוונים להפוך את השימוע, כתב
26/09/2019 | 17:51
1
1
האישום והמשפט אם יהיו:
פסטיבל דרעי יהיה כאין וכאפס לעומת פסטיבל נתניהו שיהיה.
נתניהו לא מתכוון לפספס שניה אחת מהשימוע והמשפט אם יהיה ואות אחת מכתב האישום אם יהיה כדי לעורר את תומכיו.
לצפיה ב-'הוא יכול לבקש עד מחר אף אחד לא חייב לתת לו להפוך את זה לקרקס'
הוא יכול לבקש עד מחר אף אחד לא חייב לתת לו להפוך את זה לקרקס
26/09/2019 | 19:38
2
מנדלבליט חייב להפעיל פה שיקול דעת ולא להיכנע לניגוד העניינים שש לו מול נתיהו. שהרי ברור לכולם שמנדלבליט נגוע בניגודי ענייניםמכתחילה, ולכן גם לא היה צריךלהיות אחראי על תיקי החקירות הפליליות של נתניהו, שעד לפני כמה שנים היה הבוס שלו ואף מינה אותו בעצמו לתפקיד. חוץ מזה, נתניהו לא לשימוע עם שום קלף מיקוח, כך שהוא לא יקבל כלום מהיועמ"ש ופרקליט המדינה שמנהלים את השימוע, וגםלא יכול לבוא דרישה מהם, ובטח ובטח עם דרישה להפוך את השימוע לקרקס.
לצפיה ב-'אני אמרתי שנתניהו יקבל את המנדט עד סוף השבוע...'
אני אמרתי שנתניהו יקבל את המנדט עד סוף השבוע...
26/09/2019 | 06:55
3
לצפיה ב-'הבנתי עכשיו מח"כים של הליכוד שנתניהו מתכוון להחזיר את המנדט'
הבנתי עכשיו מח"כים של הליכוד שנתניהו מתכוון להחזיר את המנדט
26/09/2019 | 14:37
1
3
להרכבת ממשלה לנשיא כבר אחרי החג, וזאת בכדי לתת לגנץלהזיע בלהרכיב ממשלה, בזנן שהוא והגוש החרדי-מחרד שלו מתבצרים בעמדותיהם ואף אחד לא מפרד את החבילה.
לצפיה ב-'יש לך הצתה מאוחרת - אני כתבתי את זה כבר אתמול בשרשור הזה'
יש לך הצתה מאוחרת - אני כתבתי את זה כבר אתמול בשרשור הזה
26/09/2019 | 17:45
2
לצפיה ב-'לפזר תחזיות לא עולה כסף, ואולי זו הבעיה.'
לפזר תחזיות לא עולה כסף, ואולי זו הבעיה.
24/09/2019 | 20:52
37
13
לפני הבחירות הפורום הוצף בעשרות אם לא מאות הודעות שחזו מה יקרה אחרי הבחירות.
התחזית הייתה שאם לנתניהו לא יהיו 61 ממליצים, מיד ישלפו הסכינים בליכוד ונתניהו יודח.

במציאות ההיפך קרה, הליכוד צופף שורות.
ומה עם עשרות או מאות ההודעות שכשלו בתחזית?

בתחילת הקיץ היו עשרות הודעות שחזו שהחל מה-1 לאוגוסט החרדים יתחילו להתגייס.
הגיע ה-1 לאוגוסט, הגיע ה-1 לספטמבר ועוד שבוע יגיע ה-1 לאוקטובר, והחרדים כמובן לא התגייסו.
ומה עם עשרות ההודעות שכשלו בתחזית?

כעת הפורום מלא בהודעות שחוזות שהליכוד יבחר בליברמן לעמוד בראשו בעוד כחודשיים,
ומה עם כל ההודעות האלה כשהן יכשלו בתחזית?

לפזר תחזיות לא עולה כסף, וזו אולי הבעיה.
לצפיה ב-'היו עוד תחזיות שכשלו, במיוחד של נתניהו. '
היו עוד תחזיות שכשלו, במיוחד של נתניהו.
24/09/2019 | 21:23
27
9
נתניהו ביצע את מהלך פיזור הכנסת מתוך אמונה שיישפר את מצבו הפוליטי.
ו... ההימור נכשל.

ל"מיד" יש מרווח זמן... בוא נחכה איזה שבועיים עד שהיועץ המשפטי לממשלה יקבל את ההחלטה.

בעניין הגיוס:
כרגע שר הביטחון מבזה את בית הדין כשהוא לא מבצע פסק דין לפיו יש למחוק מספר החוקים את הסעיף שמאפשר את השתמטות השחורים מגיוס.
בית המשפט כרגע מגלה סבלנות סגלל הבחירות, אבל יש גבול לסבלנות!
בכל שניה יכול בית המשפט להורות לעצור את ראש הממשלה ולהביאו למשפט על בזיון בית המשפט...
על מה אתה בדיוק עולז?
מזכיר לי איזה אחד שצוחק על שהוא נוהג 130 היכן שמותר 90 במשך שנים, עד ליום שהוא נתפס... ואז? 

זה שנתניהו/ליכוד נכשלו לנוכח מהלך פיזור הכנסת זה יותר מברור.
בעצם, אני משוכנע שנתניהו והשחורים מצטערים היום על שלא עשו בזמנו "דא ליברמן"...
וכעת המערכת מדבר על ממשלת אחדות ועניין גיוס השחורים יותר מברור וכל דרישותיו של ליברמן תתבצענה ואפילו באופן מחמיר יותר.
אז מה הרוויח הליכוד מהמהלך?
לצפיה ב-'הסברים לכשלון התחזית תמיד אפשר למצוא'
הסברים לכשלון התחזית תמיד אפשר למצוא
24/09/2019 | 22:26
26
8
גם כשהליכוד לא יבחר בליברמן לעמוד בראשו יהיו הסברים ש"בחרו באמוציונאלי במקום ברציונאלי" וכדומה.

בשורה התחתונה התחזיות לא מתממשות.
לצפיה ב-'מבחן התוצאה יקבע. אני לא הייתי לוקח סיכון'
מבחן התוצאה יקבע. אני לא הייתי לוקח סיכון
24/09/2019 | 22:52
25
6
אם הליכוד יקח את הסיכון ולא יילך לליברמן, ה"פתרון המיידי הבטוח", מכאן שהליכוד מאמין שבאמצעות תהליך איטי/מסוגר יצליח להביא לעצמו לתוצאה טובה יותר.
במצב הזה אפשר לצאת עם צל"ש או טר"ש... הימור של ממש.

לקחת סיכון כשיש את הבטוח, זה ממש אמוציולני...
כמו לרדת לדרך עפר במקום לנסוע בכביש המהיר הפקוק, יש מצב שתרוויח כמה מטרים, אבל יש גם מצב שתיתקע כך שבכלל לא תגיע ליעד.
לצפיה ב-'לקחת מישהו בעל מחלוקת אידיאולוגית עם הליכוד, זה אמוציונאלי.'
לקחת מישהו בעל מחלוקת אידיאולוגית עם הליכוד, זה אמוציונאלי.
25/09/2019 | 00:11
24
5
הליכוד מלא באנשים מדהימים עם נתונים מצויינים.
זה לא פחות מהזוי לקחת מישהו מבחוץ, עם אידיאולוגיה שונה ובלי הישגים לתפקיד יו"ר וראש ממשלה.
לצפיה ב-'אם יש מו"ם ונקבעים קווי יסוד מוסכמים, אין מחלוקת.'
אם יש מו"ם ונקבעים קווי יסוד מוסכמים, אין מחלוקת.
25/09/2019 | 05:35
23
7
אם הליכוד יפתח במו"ם מול ישראל ביתינו במטרה להגיע לאיחוד, רק המו"ם יכניס את כל המערכת הפוליטית ללחץ וחרדות...
אם תוצאות המו"ם תיינה חיוביות, מכאן שהליכוד ביתינו יהיה 40 מנדטים!!!
עניין המנהיגות של הרשימה המאוחדת ייבדק במו"ם ואני מושכנע שהצדדים יגיעו למסקנה שלמען מניעת "בלאגן" במפלגה ולמען הצלחת הרכבת קואליציה ימנית במסגרת ממשלת אחדות לאומית חילונית בראשות המפלגה ללא רוטציה ולמען שה"אנשים המדהימים עם הנתונים המצויינים" יצברו ניסיון לנוכח ה"דיכוי" שעבר בתקופת שלטון נתניהו, ליברמן יהווה הבחירה הטובה ביותר לתפקיד, כמובן שייקבע תאריך לפריימריז לקראת הבחירות הבאות.
ההתנהלות הזאת מבטיחה ניצחון ענק בכל החזיתות!!!
ניצחון למפלגה, ניצחון לימין, ניצחון למדינה.
המפלגה תימנע מסיכון התרסקות, השמאל יתרסק מחוסר רלוונטיות בהיותו המפלגות הקטנות ביותר בשולי קיצון האופוזיציה, תופעת מלכלכי השמאל תסתיים כי לא יימצא לה עוד מימון....
תחשוב על ה"חבילה"!!!! וזה וודאי.
האם שווה "להמר על כל הקופה" כדי להשיג יותר?
מה ה"יותר" שלדעתך אפשר להשיג ואם עבור ה"יותר" הזה שווה לקחת סיכון כל כך גדול?

שאלה:
ביטוח מקיף לרכב וביטוחי בריאות מורחבים, אתה עושה לעצמך ולמשפחתך?
אני מעריך שכן, למרות שאתה לא אוהב לשלם את הפרמיות, יתכן שגם למרות שהשכן שלך לא עושה ביטוחים ונוסע לטיול גדול פעם בשנה עם הכספים שחסך תוך שהוא צוחק עליך...
אחדות בין הליכוד לישראל ביתינו מהווה "ביטוח"!!! לליכוד, לימין, למדינה.
מי שלא עושה ביטוח יתכן שירוויח מעט, אבל יתכן גם שיפסיד הרבה.
אמוציונלית אנו נוטים שלא לשלם פרמיות ביטוח. אבל את האמוציות מחליף הרציונליות ובכל זאת אנחנו מבטחים.
זה בדיוק מה שצריך הליכוד לעשות היום.

לצפיה ב-'בין 2009 ל 2013 לליכוד וישראל ביתנו היו 42 מנדטים (27 ו 15)'
בין 2009 ל 2013 לליכוד וישראל ביתנו היו 42 מנדטים (27 ו 15)
25/09/2019 | 07:26
3
9
לאחר שהם התאחדו לרשימה אחת ב-2013 הם ירדו ל-31.
לצפיה ב-'במקרה שלפנינו מדובר באחדות לאחר בחירות'
במקרה שלפנינו מדובר באחדות לאחר בחירות
25/09/2019 | 07:39
2
5
השמאל "מת", השחורים כבר לא לשון מאזניים, הליכוד חייב לבצע התאמות למציאות החדשה
לצפיה ב-'"הליכוד חייב לבצע התאמות" לפי הרצון שלך...'
"הליכוד חייב לבצע התאמות" לפי הרצון שלך...
25/09/2019 | 08:14
1
5
לצפיה ב-'"חייב" כן. לדעתי הרצון שלי מהווה את האופציה הטובה ביותר'
"חייב" כן. לדעתי הרצון שלי מהווה את האופציה הטובה ביותר
25/09/2019 | 09:54
7
טובה ביותר לא רק לקיום רצוני, אלא טובה ביותר עבור הליכוד.
לצפיה ב-'אתה לא רוצה להבין, אין על מה לעשות משא ומתן, זו האידיאולוגיה'
אתה לא רוצה להבין, אין על מה לעשות משא ומתן, זו האידיאולוגיה
25/09/2019 | 11:31
18
6
אנחנו נגד מדינה פלסטינית,
אנחנו בעד עירוב דת ומדינה.

אנחנו לא נפתח את זה למשא ומתן איתכם.
מי שרוצה להצטרף לליכוד כמו שהוא, מוזמן.
מי שלא רוצה, להתראות.

ליברמן הולך לאופוזיציה וכבר לא יהיה רלוונטי כנראה.
לצפיה ב-'ליברמן הלך לאופוזיציה כי נתניהו הפר מולו הסכם.'
ליברמן הלך לאופוזיציה כי נתניהו הפר מולו הסכם.
25/09/2019 | 19:28
17
4
ולא רק, נתניהו הוא זה שברח מערכי הימין כשאימץ את מדיניות הפרוטקשיין/הכלת הטרור ושינה את עמדתו בעניין חוק הגיוס.

ליברמן מצדד במדינה פלסטינית, זה ממש בולשיט שאפילו לתקופת הבחירות לא היה מתאים.
אם יתקיים מו"ם ואפילו הידברות בלבד, גם אתה תשתכנע שהטענה הזאת מופרכת מיסודה והיא פשוט מהווה חלק ממסע ההסתה למען צרכיו של נתניהו.

אני משוכנע כי מחליפו של נתניהו אם זה לא יהיה ליברמן, ללא ספק לא ימשיך בפרוטקשיין/הכלת הטרור.
אני חוזר, זה רק אמוציונלי.

נשאל אותך שאלה ותנסה לענות עליה עניינית, שאלה שאינה קשורה לליברמן:
נניח שגנץ אומר לנתניהו: "אני מסכים שאתה תהיה ראשון ברוטציה, אבל זאת בתמורה לכך שאתה מסכים למימוש כל הדרישות של ליברמן בתוספת כמה דרישות שלנו, כדי שזה ייראה כאילו שלנו..."
האם לדעתך נתניהו ייסרב? תהיה הוגן...
אני מאמין שהוא ירוץ!!! יגיד "כן" עם הלשון בחוץ וישמח לספר לשרה על ההישג...
אצל ביבי, הבחירה בין אמוציונלי לרציונלי קשורה לאינטרס של ביבי...
הגיע הזמן שהליכוד ילמד מביבי!!! כי בקרוב סביר שהליכוד יישאר ללא ביבי...
לצפיה ב-'מתוך האתר של ישראל ביתנו:'
מתוך האתר של ישראל ביתנו:
25/09/2019 | 19:53
16
5
חילופי שטחים ואוכלוסיות -
ההסדר המוצע היום כולל בתוכו תביעה מישראל לפינוי כל ההתיישבות היהודית ביו"ש, בדומה למה שקרה עם יישובי גוש קטיף. קרי, הקמת מדינה פלשתינאית הומוגנית ללא יהודי אחד, בעוד שמדינת ישראל תהפוך למדינה דו לאומית עם למעלה מ - 20% בני מיעוטים בתוכה. מודל כזה אינו בר קיימא. במידה ויתממש, מיד עם הקמת המדינה הפלשתינאית יבואו תביעות נוספות מצד ערביי ישראל, בשלב הראשון לאוטונומיה בגליל ובנגב, ובשלב השני פירוקה דה פקטו של מדינת ישראל כמדינה יהודית וציונית.
לכן, גם ברמה התיאורטית חייב ההסדר להיות סימטרי ולהבטיח יציבות לטווח ה ארוך, בניגוד לכזה שרק ינציח את הסכסוך, שסיבתו היא, בין היתר, חיכוך בין שני העמים.  בכל מקום בעולם בו חיים זה לצד זה שני עמים, המאמינים בשתי דתות שונות, ומדברים שתי שפות שונות, קיימים קונפליקטים. מאזור הקווקז ברוסיה, דרך הבלקנים, מבלגיה ועד קנדה. בשל כך, כל פתרון חייב לכלול הפרדה מקסימאלית בין שני העמים.

זה בדיוק מה שאביגדור ליברמן אמר בראיונות לפני 15 שנה ומאז לא הכריז שהוא חזר בו.

נתניהו במצב סחיט עכשיו, ולכן אני לא יודע אם יצליח לסרב לדרישות לא סבירות בתמורה לרוטציה. יתכן שיכנע לדרישות אלו ויתכן שלא.
השאלה הגדולה היא האם ועד כמה כחול לבן ירצו להתאבד על ליברמן והאידיאולוגיה שלו. במילים אחרות, עד כמה יש עתיד תקבע את המהלכים של כחול לבן.

לגבי המשכת ההכלה, כל מנהיג של הליכוד תופס את חיבור עזה ליו"ש כירייה ברגל. אני מניח שכל אחד בצורה כזו או אחרת ימשיך את המדיניות של ניתוק הקשר בין שתי הישויות.
לצפיה ב-'כרגע, ה"מתאבד" היחיד הוא נתניהו, "מתאבד" על השחורים'
כרגע, ה"מתאבד" היחיד הוא נתניהו, "מתאבד" על השחורים
25/09/2019 | 20:52
15
5
בעצם יש 2 "מתאבדים"
נתניהו מתאבד על השחורים, הליכוד מתאבד על נתניהו...

נתניהו מתאבד על טפילים/משתמטים, הליכוד מתאבד על מישהו שבסבירות גבוהה ביצע מעשי שחיתות קשים.
זה מה שהציבור רואה ומבין, את זה לא ניתן לטייח.
עניין "התאבדות" גנץ על ליברמן, באמת בולשיט....
התרגילים האלו לא עובדים על אף אחד, האמת ברורה.

אז בקרוב...
הבלתי נמנע כנראה יקרה, נתניהו יילך להישפט ולא יוכל להיות ראש ממשלה.
ואז נראה אם הליכוד "יתאבד" על אמוציות, או שהליכוד יבחר ברציונליות, יען באפשרות חבירה לליברמן ולהרכיב ממשלת אחדות חילונית/יצרנית בראשות ליברמן.

אם נתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה עם 60 מנדטים יחד עם כחלון והשחורים, אין מצב שיצליח עם 55.
בעצם, נתניהו יכול לפנות לליברמן ויחד עם השחורים להתחייב ל"דא ליברמן" ולהקים ממשלת ימין אמיתית, אבל אני לא בטוח שכעת ליברמן יסכים.
לצפיה ב-'נראה שגנץ לא הולך להתאבד על ליברמן ולכן הוא ישאר באופוזיציה'
נראה שגנץ לא הולך להתאבד על ליברמן ולכן הוא ישאר באופוזיציה
25/09/2019 | 22:16
14
6
אם כחול לבן לא יתעקש שליברמן יכנס לממשלה, אין סיכוי שהליכוד יסכים לעשות זאת בהתנדבות.
לצפיה ב-'לגנץ יש עכשיו דילמה קשה'
לגנץ יש עכשיו דילמה קשה
25/09/2019 | 22:24
8
9
האם לפרק את הרשימה שלו בשביל הסיכוי להיות תוך מספר חודשים או שנתיים ראש ממשלה או לוותר על הסיכוי הזה ולשמור (בערבון מוגבל) על הרשימה.
יש לגנץ שלושה חישוקאים - שניים בתוך כחול לבן ואחד מחוץ לכחול לבן שמנצל את ראשי כחול לבן למטרותיו הוא.

הנה דברי החישוקאי השני בכחול לבן:
"

אבל, בהקשר זה צריך לציין עובדה מסויימת: לשלושת החישוקאים יש נסיון בעבודה פוליטית עם נתניהו. לגנץ אין. לחישוקאות שלהם יש בסיס, כך שגנץ צריך לבחור בין נסיון שלהם מהעבר לבין סיכוי שלו עצמו אין נסיון לגביו.

בכל מקרה ברור שבסיבוב הזה נתניהו מוביל עליהם בנקודות כי הוא הצליח לגייס את הנשיא לצידו ולהעמיד את כחול לבן בעמדת מגננה.
לצפיה ב-'גנץ יעשה לנתניהו "מעשה ליברמן"'
גנץ יעשה לנתניהו "מעשה ליברמן"
25/09/2019 | 22:34
4
אם ליברמן עשה לנתניהו "בית ספר" עם 4 מנדטים, קל וחומר שגנץ יעשה לו את זה עם 33 מנדטים.
בינתיים נתניהו "יזיע" לקראת התחלטת היועץ...

היועץ מחליט, הכל משתנה...
והאמת, כולנו די יודעים מה יחליט היועץ...
נתניהו כ"בחור בשכונה" שאומר "תחזיקו אותי"...
לא עושה רושם על אף אחד.
לצפיה ב-'ועובדה נוספת שקשורה להצעת הנשיא ולחוסר האמון בנתניהו:'
ועובדה נוספת שקשורה להצעת הנשיא ולחוסר האמון בנתניהו:
25/09/2019 | 22:54
5
לכל אורך שנות כהונתו נתניהו הקפיד לא למנות ממלא מקום קבוע לראש הממשלה.
כשיש הצעה שמשמעותה מיוי ממלא מקום לראש הממשלה עם מעמד וסמכויות עוד יותר משמעותיים מאלה שבגינן נמנע נתניהו למנות ממלא מקום בעקביות, אז טבעי שגם יהיו ספקות לגבי מימוש ההצעה בממשלה בראשות נתניהו.
לצפיה ב-'כדאי מאוד לגנץ ללמוד לקח גם ממה שקרה ללפיד וגם לכחלון'
כדאי מאוד לגנץ ללמוד לקח גם ממה שקרה ללפיד וגם לכחלון
25/09/2019 | 23:01
5
5
שמיהרו לבגוד בבוחריהם ונכנסו לממשלת נתניהו רק בשביל לשמש בה כחותמת גומי של נתניהו באוצר, להשניא עליהם את רוב הציבור ואף את בוחריהם, שכבר בשלב הראשוני איבדו למעלה ממחצית מהם, כי מי כמו נתניהו הרי יודע כמה שנוא שר אוצר שפוגע בציבור ומביא עליו קיצוצים ושורה של גזירות כלכליות, ואם הספקת לשכוח, להזכירך את 11 המנדטים שקיבל הליכוד בראשות נתניהו לאחר שכיהן כשר אוצר בממשלת שרון השנייה, ואת הקריאות בליכוד ובמרכז הליכוד: עדיף טיבי על ביבי!
לצפיה ב-'מה זה משנה מנדט יותר מנדט פחות, העיקר ריסק את הליכוד'
מה זה משנה מנדט יותר מנדט פחות, העיקר ריסק את הליכוד
25/09/2019 | 23:47
3
6
והיה האיש הכי שנוא בארץ באותה תקופה. הליכודניקים פשוט תיעבו אותו כי רוב הנפגעים של גזירותיו וקיצוציו היו ליכודניקים בעיירות הפיתוח ובאיזורי הליכוד הגדולים. ואז הגיע חברו ושותפו לדרך אולמרט המושחת והרס הכל, כשהעלה את נתניהו בחזרה לשלטון, כשהוא משקר במצח נחושה  ומפזר הבטחות שקריות שממשלה בראשותו לא תעצור את צה"ל כמו קדימה ותמוטט את שלטון החמאס בעזה. כמה זמן עבר מאז אותה הבטחת בחירות שקרית כמו כל שאר הבטחות הבחירות השקריות של נתניהו? 10 שנים? בדיוק.
לצפיה ב-'כעסו על נתניהו עד שהבינו שהוא הציל את המשק מקריסה כלכלית.'
כעסו על נתניהו עד שהבינו שהוא הציל את המשק מקריסה כלכלית.
26/09/2019 | 20:00
2
4
הימין הכלכלי טוב ראשית כל, ובמיוחד לעניים.
העשירים עוד יכולים לשרוד את הנזק שמדיניות שמאל כלכלית תוביל.
לצפיה ב-'כבר יותר מעשור שאתם מוכרים לנו את השקר הזה של אדונך נתניהו'
כבר יותר מעשור שאתם מוכרים לנו את השקר הזה של אדונך נתניהו
26/09/2019 | 20:49
1
4
ובכל שנה אתם מבטיחים (משקרים לכולם במצח נחושה), שהקיצוצים הכואבים לשכבות החלשות והגזירות הכלכליות לכלל הציבור נועדו לך כך שבעוד שנה שנתיים, יהיה הרבה יותר טוב לכולם וכבר לא תצטרכו לקצץ ולהטיל גזירות כלכליות. אמממה בפועל קורה בדיוק ההיפך הגמור, וגם אחרי שנה-שנתיים אתם לא רק מקצצים ומטילים גזירות כלכליות שוב על הציבור, אלא אף מגדילים את הקיצוצים והגזירות שלכם. וכל זה בזמן שאתם שופכים מיליארדים של דולרים מקופת המדינה על החרדים הפראזיטים האנטי-ציוניים שותפיכם הטבעיים כידוע, ועל הטייקונים המושחתים שרק על מתווה הגז לבדו סידרתם להם, או יותר נכון נתניהו סידר להם 200 מיליארד דולר על חשבון הקופה הציבורית, חברת החשמל, ואזרחי ישראל. ומה שהכי מעניין שבסוף למרות כל הקיצוצים והגזירות הכלכליות שלכם ופגיעתכם האנושה בשכבות החלשות באזרחי המדינה, הגענו לגירעון הכי גדול בתולדות המדינה, ועוד מגדילים אותו עוד יותר כבר עם שתי מערכות בחירות מיותרות, כשהשלישית כבר בדרך, ועם שריפת כספים על עשרות חדרים במלונות יוקרה שאף אחד לא יהיה בהם, בשל ביטול הטיסה לעצרת האו"ם. ועוד לא דיברנו בכלל על הפרוטקשן לחמאס ושיירות משאיות הכסף וחומרי הבנייה למנהרות הטרור התת-קרקעיות שאתם מעבירים להם על בסיס יומי בכל יום דרך מחסום ארז. ואם לא די בכל זה, עכשיו גם מסתבר שאתם מסייעים גם למחבלי דעאש ואף מאשפזים אותם בבתי חולים בישראל על חשבון הציבור הישראלי. דעאש חלאות שמטרתם השמדת מדינת ישראל ורציחת כל אזרחיה.
לצפיה ב-'אתה כבר יודע שאני לא מתרגש מסיסמאות, אז מיותר.'
אתה כבר יודע שאני לא מתרגש מסיסמאות, אז מיותר.
26/09/2019 | 20:56
2
אף אחד לא שופך מיליארדים של דולרים על החרדים.
הימין הכלכלי ונתניהו בפרט טובים ראשית כל ובמיוחד לעניים.
בעשור של נתניהו שכר המינימום וגם השכר החציוני עלה בכ-40%, 
לעומת זאת, השכר הממוצע עלה "רק" בכ-33%.
מי שיודע סטטיסטיקה מבין את המשמעות,
זינוק מטורף במשכורת, בעיקר של העניים.

אז נכון, אלה שגם ככה הרוויחו 25 אלף בחודש לא מתרגשים מנתניהו, הם אפילו אולי כועסים שישראל לא ויתרה על רמת הגולן ואי אפשר ללכת לחופשה בדמשק,
אבל העניים ושכבות הביניים לא מצטערים על זה ורק שמחים שמצבם הכלכלי מצויין.
לצפיה ב-'אז לא תקום ממשלה ונלך לבחירות בהן הליכוד יתרסק'
אז לא תקום ממשלה ונלך לבחירות בהן הליכוד יתרסק
25/09/2019 | 22:30
4
4
אם הליכוד מוכן לקחת את הסיכון, מכך שלדעתי זה לא יהיה מהלך שמעיד על חכמה פוליטית או חכמה בכלל.

איך שתהפוך את זה, תקום ממשל אחדות חילונית/יצרנית ללא נתניהו.
אם באמצעות מו"ם קואליציוני, אם באמצעות קביעת היועץ המשפטי/בחירות חדשות.

הליכוד הוא זה שהפסיד בבחירות, הוא לא במעמד של להגיד "לא" לכל מה שמוצע לו. כי אם יתמיד ב"לא", את ה"כן" עבורו יקבע מישהוא אחר, כך זה בחיים.
לצפיה ב-'כל כך הפסיד שהנשיא הטיל על נתניהו להרכיב ממשלה'
כל כך הפסיד שהנשיא הטיל על נתניהו להרכיב ממשלה
26/09/2019 | 19:51
3
1
לצפיה ב-'זה עדיף לכולם שהוא יהיה הראשון ושגנץ יהיה שני'
זה עדיף לכולם שהוא יהיה הראשון ושגנץ יהיה שני
26/09/2019 | 20:55
2
6
זה גם מה שרצינו שיהיה,אך תתפלא, זה ממש לא מה שנתניהו שהעדיף לקבל שני את מנדט הרכבת הממשלה מהנשיא היה רוצה שיהיה. ועכשיו שיזיע קצת עד השימוע...
לצפיה ב-'שאלה טובה מה עדיף, אבל אי אפשר להפסיד ולקבל את המנדט'
שאלה טובה מה עדיף, אבל אי אפשר להפסיד ולקבל את המנדט
26/09/2019 | 21:19
1
7
הליכוד לא הפסיד כמו שכחול לבן לא הפסידו, ישנו תיקו ונראה איך יגמר.
לצפיה ב-'הנשיא הטיל גם לאחר הבחירות הקודמות על נתניהו להרכיב הממשלה..'
הנשיא הטיל גם לאחר הבחירות הקודמות על נתניהו להרכיב הממשלה..
27/09/2019 | 06:04
5
ואם במתבחן התוצאה הוא הפסיד, יען לא צלח כאשר לרשותו היו 60, מכאן שתוצאת 55 בהחלט מהווה הפסד משמעותי.

אני לא יודע באם יימצאו בודדים שמאמינים שנתניהו יצליח להרכיב קואליציה שהוא עומד בראשה כאשר השחורים חלק ממנה.
האם אתה אחד מהבודדים האלו?
ואם לא, מכאן שגם אתה מבין שקבלת המנדט מהווה "מסמור" ההפסד...

נתניהו משול לאחד שנזרק לים מספינת פירטים (שאליה לא הגיע בתמימות...) ואז הוא משדר לעצמו שהרוויח מהמהלך.
ואז...
מתחילים להתקבץ הכרישים ומה עושה נתניהו כדי להציל את עצמו?
מנסה להגיע להבנות עם הכרישים, מבקש מהכרישים לאפשר לו להיות המנהיג שלהם.
הכרישים מסתכלים האחד על השני ועושים עצמם מקשיבים ברצינות וכולנו יודעים מה השלב הבא... אתה לא יודע אותו?
לצפיה ב-'יש רק גולש אחד שפיזר ומפזר את התחזיות האלה'
יש רק גולש אחד שפיזר ומפזר את התחזיות האלה
24/09/2019 | 21:38
7
8
כמו שיש רק ליכודניק אחד ושמו צורי בכל הפורום של הליכוד. שאפילו רוברט הכותב הקבוע הליכודניק בפורום נטש אותו. וכבר מזמן לא כותב פה.

אני אמרתי דווקא ההיפך והרבה לפני הבחירות, למרות שהיו פה כאלה כולל אותו גולש, שטענו שאני טועה, וזה שמפלגת הליכוד כבר לא מפלגת הליכוד, אלא מפלגת נתניהו, שהכל בה סובב אך ורק סביב נתניהו, וכולם בה ממלאים אך ורק את רצונו, לא משנה אם הוא ימני או שמאלני אותו רצון או צעד שהוא עושה, לא משנה אם הוא חילוני או חרדי אותו רצון או צעד שהוא עושה, לא משנה אם הוא פוגע או לא פוגע בבוחריו הליכודניקים אותו רצון או צעד שהוא עושה, לא משנה אם הוא עובר על החוק או לא עובר על החוק אותו רצון או צעד שהוא עושה, הדבר היחיד שמשנה זה אך ורק שנתניהו הוא זה שעושה אותו ולכן כולם בליכוד מרכינים את ראשם ומקבלים בהסכמה מוחלטת את אותו צעד שהוא עושה, כל עוד שמדובר בנתניהו, שכפי שכבר ציינתי ואני חוזר ומציין, הכל בליכוד, או יותר נכון צריך לקרוא לכם כבר בשמכם החדש "מפלגת נתניהו", סובב סביבו ורק סביבו. ואף אחד, אף אחד בליכוד לא מעז אפילו לבקר אותו, שלא לדבר בכלל על לנסות להתמודד מולו.
לצפיה ב-'אם היית מסתפק רק בזה, הייתי מסכים עם כל מילה שלך'
אם היית מסתפק רק בזה, הייתי מסכים עם כל מילה שלך
24/09/2019 | 22:08
6
5
אבל אתה לא הסתפקת בזה!
התנהלת כעבריין כשבאופן שיטתי הוצאת דיבה ולשון הרע מול ראש הממשלה שלנו.
וכשאתה מלכלך, בצדק איש לא מתייחס עניינית להודעותיך.

לצפיה ב-'כלומר שאתה לא מאמין שנתניהו מושחת ושיוגש כתב אישום נגדו'
כלומר שאתה לא מאמין שנתניהו מושחת ושיוגש כתב אישום נגדו
24/09/2019 | 22:26
5
6
אמממה, אתה סותר את עצמך, שכן אתה עצמך כתבת שנתניהו עומד לפני הגשת כתב אישום, ולא יוכל להמשיך להנהיג את הליכוד עם כתב אישום, אלא יפרוש מהחיים הפוליטיים באמצעות עסקת טיעון או ייכנס לכלא. ואז הליכוד יתפרק במלחמת כל בכל, כלשונך.
לצפיה ב-'חוק, זה לא עניין של "מה אתה או אני חושבים"'
חוק, זה לא עניין של "מה אתה או אני חושבים"
24/09/2019 | 22:39
4
5
אסור לייחס "מושחת" למי שלא הורשע בדין, גם אם אתה חושב שהוא מושחת.
וזהו
לצפיה ב-'מושחת זו דרך התנהלות, זה לא פשע ולא עבירה'
מושחת זו דרך התנהלות, זה לא פשע ולא עבירה
24/09/2019 | 23:18
3
6
להגיד על בן אדם שהוא מושחת זה לא דווקא לקבוע שהוא פושע או עבריין, אלא לציין את דרך התנהלותו. קח למשל את הביטוי "ארוחת שחיתות", האם מדובר בארוחה של מושחתים? לא. מדובר בארוחה גדולה וטעימה, שבהכנתה התעלמו לחלוטין משיקולי עלות או בריאות, ושבדרך כלל בא להקיא אחריה. אותו דבר לגבי הביטוי מושחת. כשאומרים על מישהו שהוא מושחת לא מתכוונים בהכרח שהאיש הזה פושע או עבריין, אלא מתכוונים שדרך התנהלותו מושחתת, קרי אדם שבשביל טובתו האישית לא יבחל בשום אמצעי וישים תמיד את טובתו האישית לפני הכל. שזה בדיוק מה שנתניהו היה ונשאר, לפחות בעיניי. יש אנשים שלא חושבים כך לגביו, וזה בסדר, זה שלהם, אבל זה מה שאני חושב עליו. ואני לא מתכוון להסתיר או לייפות את זה.
לצפיה ב-'לכן חשוב להשתמש בביטוי אחר.'
לכן חשוב להשתמש בביטוי אחר.
24/09/2019 | 23:42
2
4
אפשר להגיד "חשוד בשחיתות", אבל לא "מושחת".
בזה תם הדיון, אל תלך על הקצה וכמובן תכבד ואל תלכלך.
לצפיה ב-'מה זה חשוד בשחיתות? חשוד אפשר להיות רק בעבירה על החוק'
מה זה חשוד בשחיתות? חשוד אפשר להיות רק בעבירה על החוק
25/09/2019 | 00:19
1
5

ומסבירים לך ששחיתות זה לא פשע ולא עבירה על החוק, זו דרך התנהלות. אי אפשר להיות חשוד בדרך התנהלות. פשע זה קבלת שוחד, מתן שוחד, שוד, גניבה, רצח, אונס, מרמה, הפרת אמונים. אבל שחיתות זה לא פשע, ולא משנה כמה פעמים תחזור על זה, זו דרך התנהלות.

חוץמזה, תראה בעצמך מה חושב היועמ"ש בעצמו על נתניהו ואיך הוא מתבטא לגביו מול משפטנים בכירים:

בשיחות עם בכירי משרד המשפטים מתאר היועמ"ש את נתניהו כאדם הנגוע בשחיתות שלטונית עמוקה שניצל קשרים עם אילי הון כדי לזכות בטובות הנאה. כעת הוא מתכוון להאיץ את קבלת ההחלטות בתיקיו. נדמה כי בפני רה"מ עומדות שתי אופציות: להילחם בבית המשפט על חפותו או לחתור לעסקת טיעון.

ועוד דבר לא פחות חשוב שמשום מה אתה מתעלם ממנו:

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט כבר הגיש שלושה כתבי אישום נגד נתניהו בכפוף לשימוע.

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, מפרסם הערב (ה'), 40 יום לפני הבחירות, את החלטתו הסופית והרשמית בתיקי ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ההחלטה כפופה לשימוע: בתיק 1000 (תיק המתנות) החליט היועמ"ש להעמיד לדין את נתניהו בעבירה של מרמה והפרת אמונים. בתיק 2000 (תיק נתניהו-מוזס) יועמד נתניהו לדין גם כן במרמה והפרת אמונים, ובתיק 4000 (תיק בזק-וואלה) יועמד נתניהו לדין בכפוף לשימוע בקבלת שוחד.

כמו כן החליט היועמ"ש להאשים במתן שוחד לנתניהו את שאול אלוביץ, בעל השליטה לשעבר בבזק ובאתר "וואלה", ואת רעייתו, איריס אלוביץ. בתיק 2000 יועמד לדין נוני מוזס המוציא לאור של "ידיעות אחרונות" בניסיון למתן שוחד, בכפוף לשימוע. התיק נגד ארנון מילצ'ן, שנחקר בתיק 1000 בחשד כי סיפק מתנות לנתניהו, נסגר.
לצפיה ב-'"נגוע/חשוד בשחיתות" זה לפני פסק דין. "מושחת" זה אחרי פסק דין'
"נגוע/חשוד בשחיתות" זה לפני פסק דין. "מושחת" זה אחרי פסק דין
25/09/2019 | 05:14
4
בתנאי שזה יהיה פסק הדין.

להיות הו מו זה גם לא פשע.
כיצד היית מרגיש אילו רבים היו מייחסים לך ללא הפסק שאתה כזה?
ויש לך משפחה, חברים, שכנים...
זה קרוי "לשון הרע" וזה אסור על פי חוק, זה בדיוק מה שעשית ואני מקווה שלא תעשה זאת יותר כלפי נתניהו וזה לא חוקי.

אם נתניהו יורשע בדין, זה כבר משהו אחר.
ברור?
לצפיה ב-'אתה צודק מאד, לפזר תחזיות ממש לא עולה כסף'
אתה צודק מאד, לפזר תחזיות ממש לא עולה כסף
25/09/2019 | 12:45
6
לעומת זאת לפזר את הכנסת עולה הרבה מאד כסף ובטוח זו הבעיה ....
לצפיה ב-'מסתבר שוב שצדקתי, בל"ד ביקשה מהנשיא להסיר את קולותיה'
מסתבר שוב שצדקתי, בל"ד ביקשה מהנשיא להסיר את קולותיה
24/09/2019 | 02:47
17
13
נשיא המדינה רובי ריבלין קיבל מכתב מהרשימה המשותפת הערבית שביקשה להסיר את 3 הקולות של סיעת בל"ד מהמלצותיה לנשיא על גנץ. מה שאומר שצדקתי שבל"ד שכעסה מאוד על עודה שהמליץ על גנץ גם בשמה, לא תמליץ לנשיא על גנץ. ומה שאומר שמי שטען שמפלגה (גם אם מורכבת מכמה סיעות שהתאחדו) לא יכולה להמליץ על מועמד לראשות ממשלה רק באופן חלקי טעה ובגדול, ואילו אני שטענתי שהיא דווקא כן יכולה צדקתי.

יו"ר סיעת הרשימה המשותפת לנשיא: בל"ד לא תמליץ על גנץ
יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ח"כ אחמד טיבי שלח הבוקר מכתב לנשיא המדינה ראובן ריבלין, שבו הועברה בקשתם של חברי מפלגת בל"ד שלא להיכלל בהמלצת המפלגה על יו"ר כחול לבן בני גנץ. לפי המכתב, רק 10 קולות מתוך 13 חברי הרשימה המשותפת יירשמו כממליצים על גנץ.

מה שאומר שעכשיו יש לנתניהו מס' גדול יותר של ממליצים, והנשיא ריבלין אמור לתת לו ראשון את המנדט להרכבת ממשלה, ולגנץ את המנדט השני, אם נתניהו ייכשל בניסיונו להרכיב ממשלה בתוך 28 יום. וזה מצויין לגנץ וכחול-לבן, כי הזמן פועל לרעתו של נתניהו, וכל יום שעובר מקרב אותו לעבר השימוע...
לצפיה ב-'אתה מתאר את זה בצורה לא נכונה ולא מלאה'
אתה מתאר את זה בצורה לא נכונה ולא מלאה
24/09/2019 | 04:20
1
6
המכתב הזה נשלח על ידי אחמד טיבי כיו"ר הסיעה של הרשימה המשותפת כיממה לאחר ההמלצה של הרשימה המשותפת בעקבות תמרונים שכחול לבן עשתה לאחר שהחליטה שהיא מעדיפה לקבל את המנדט שניה.
כשהרשימה המשותפת אמרה את המלצתה בפגישה עם הנשיא ההתנגדות של בל"ד הייתה ידועה אבל המשלחת של הרשימה הציגה את ההמלצה כמייצגת את הסיעה כולה והתקבלה בהחלטת רוב והנשיא התייחס להמלצה כהמלצה של 13 מנדטים.
המכתב הזה הונדס כדי להקטין בצורה מלאכותית את מספר הממליצים ב-3.

אבל זה תרגיל אריתמטי שאין לו משמעות כי הנשיא לא חייב בשום צורה לתת את המנדט לפי האריתמטיקה הזו כאשר אין אף מועמד שיש לו לפחות 61 ממליצים.
ועובדה שהנשיא זימן אליו את נתניהו וגנץ ואף אמר שהוא מוכן לתת להם יותר משבוע (עד אחרי ראש השנה) לפני שיקבע למי לתת את המנדט.
אתה מתעסק במשחקים טפשיים כאשר מה שבאמת יקבע זה לא מספרים כאלה ואחרים אלא מה נתניהו וגנץ ישמיעו לנשיא וישמעו ממנו.

כל ההתעסקות המגוחכת עם המספרים האלה של הממליצים הייתה פארסה.
תעקוב אחרי מה שהנשיא אומר ומפרסם לציבור. הוא ציין במפורש שבגלל שלאף אחד מהמועמדים אין המלצות של רוב חברי הכנסת יש לו (לנשיא) שיקול דעת רחב במיוחד.

ואם אתה מתייחס למספרים בדווקנות אז יש את ה 55-54 אבל יש גם את ה 33-31. ואם היית עוקב אחרי הפגישות של הנשיא עם נציגי הסיעות השונות היית מגלה שהוא גם שאל את נציגי הסיעות במפורש לדעתם בקשר למספר הממליצים לעומת זהות הסיעה הגדולה.
הנשיא גם התייחס למשחקי המספרים הללו "הפוך על הפוך".

אתה לקחת את הספינים המטופשים הללו של כחול לבן ושל הליכוד (ודווקא בעיקר של כחול לבן) והתייחסת אליהם ברצינות מופרזת.

לתרגיל הטפשי הזה של כחול לבן כדי להפוך את ה-57 ל-54 אני התייחסתי כבר אתמול בבוקר.

אגב, זה רק מראה שלמרות ההכחשות של כחול לבן יש איזשהו תיאום בינה לבין הרשימה המשותפת בכל זאת.
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון, בל"ד תקפה את עודה על ההמלצה גם בשמה כבר בערב'
זה ממש לא נכון, בל"ד תקפה את עודה על ההמלצה גם בשמה כבר בערב
24/09/2019 | 11:49
4
שבו הוא המליץ על גנץ גם בשמה.בל"ד לא מתואמת בשום מצב עם כחול-לבן וגנץ, ומבחינתם גנץ או נתניהו היינו הך, כי שניהם ציונים ובעיניה שניהם גם רוצחי ערבים, וזה לא הולך להשתנות אצל בל"ד שמייצגת בעיקר את האוייב הפלסטיני ולא את הערבים אזרחי ישראל, בניגוד לחד"ש ותע"ל שיותר מתונים בגישתם.

ואני גם אמרתי עוד לפני שבכלל המשותפתהגיעה לנשיא שאין מצב בעולם שבל"ד תמליץ על גנץ או על נתניהו.פשוט אין מצב כזה. ומה שעודה עשה באותו יום אצל הנשיא היה בניגוד גמור לרצונה של בל"ד, וגם אתה יודע זאת טוב מאוד. ועובדה שהם נאלצו לשלוח מכתב תיקון לנשיא ולדרוש למחוק את קולות "הממליצים" של בל"ד. ואתה יודע למה? בגלל שאם הם לא היו עושים זאת היתה מתחילה התפרקות של הרשימה המשותפת, ועודה לא מעוניין בזה. גם כי עם בל"ד הם נשארים המפלגה השלישית בגודלה בכנסת, וגם בגלל שהוא מכוון לראשות האופוזיציה. עודה גם רוצה השאיר לעצמו את האופציה שבמקרה שהולכים לסבב בחירות שלישי, אם כל ניסיונות הרכבת הממשלה ייכשלו, שייערך מתישהו במרץ 2020 הקולות של המשותפת יגדלו אפילו עוד יותר ולא יקטנו. כי אם החבילה תתפרק זה בדיוק מה שיקרה ואז גם ממש לא בטוח שבל"ד תעבור בכלל את אחוז החסימה.
לצפיה ב-'תראה את הכתבה הבאה מיום ראשון יום הפגישה של הרשימה המשותפת'
תראה את הכתבה הבאה מיום ראשון יום הפגישה של הרשימה המשותפת
24/09/2019 | 04:41
7
4
עם הנשיא:
"
מוקדם יותר צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "נעשה היום היסטוריה. נעשה מה שצריך כדי להפיל את נתניהו". עם זאת, ברקע ההמלצה החליטו נציגי בל"ד כי יעדרו מהפגישה בבית הנשיא, אך בכל מקרה הסיעה תיספר כ-13 ממליצים. יצוין כי המלצת הרשימה המשותפת על גנץ אין משמעותה שהם יהיו חלק מהממשלה.
לאחר פגישת נציגי המשותפת עם ריבלין, בל"ד הודיעה רשמית כי היא מתנגדת להמלצה על גנץ, כשלדעת חברי המפלגה אין להמליץ על אף מועמד. במפלגה נמקו כי אין להמליץ על גנץ בשל עמדותיו הפוליטיות הימניות, שאינן שונות בהרבה מאלה של הליכוד, וכן בגלל ההיסטוריה הצבאית המדממת והתוקפנית שלו.
"

המכתב של טיבי לנשיא ביום שני יצא רק לאחר שכחול לבן החליטה שלא מתאים לה לקבל את המנדט ראשונה.
אם תקשיב לפגישה של הנשיא עם נציגי המשותפת אתה תראה שההתייחסות גם של הנציגים וגם של הנשיא להמלצה הייתה ביחס לרשימה המשותפת כולה כאשר כבר בפגישה הנשיא בעצמו ציין את ההתנגדות של בל"ד להמלצה.

כשלכחול לבן עוד היה נוח 13 אז החשיבו 13. כשכבר לא היה נוח אז החשיבו 10.
ולאחר מכן גם הוציאו את תגובת "הפיגוע התודעתי".
משחק מטומטם של כחול לבן שלא הוסיף לה קרדיט.
בלי קשר לעניין העקרוני של המלצת הרשימה המשותפת.
לצפיה ב-'הכתבה הזאת רק מוכיחה עוד יותר שאני צדקתי'
הכתבה הזאת רק מוכיחה עוד יותר שאני צדקתי
24/09/2019 | 11:59
6
5
בל"ד הודיעה רשמית כי היא מתנגדת להמלצה על גנץ, כשלדעת חברי המפלגה אין להמליץ על אף מועמד. במפלגה נמקו כי אין להמליץ על גנץ בשל עמדותיו הפוליטיות הימניות, שאינן שונות בהרבה מאלה של הליכוד, וכן בגלל ההיסטוריה הצבאית המדממת והתוקפנית שלו.

זה אומר למעשה הכל, וזה אומר שעודה פעל בניגוד לרצונה של בל"ד ואף חמור מזה, אם בל"ד הודיעה רשמית שהיא מתנגדת להמלצה כבר באותו יום זה רק מוכיח את טענותיי. עודה לא יכל היה להמליץ גם בשמה, ובטח ובטח לא כשבל"ד מודיעה רשמית שהיא מתנגדת.

זה כמו שיש עתיד של לפיד יודיעו רשמית שהם מתנגדים לחבור לקואליציה עם החרדים, וגנץ יילך מעל הראש של לפיד ויגיד לנשיא שכחול-לבן מוכנה לקואליציה עם חרדים. מה אתה חושב יקרה בכחול-לבן? ולאיזה מהסתירות האלה הנשיא צריך להתייחס ברצינות? לזו ששליש מהמפלגה של גנץ נגד קואליציה כזאת ואף מודיע על כך רשמית? או לזו שגנץ מדבר גם בשמו של לפיד שהודיע רשמית שהוא נגד?
לצפיה ב-'אז זהו שליש עתיד יש יותר משליש ולבל"ד יש פחות משליש ולכן'
אז זהו שליש עתיד יש יותר משליש ולבל"ד יש פחות משליש ולכן
24/09/2019 | 12:39
4
בל"ד לא יכולה להתפלג מהרשימה המשותפת ללא הסכמה.
ומכיוון שלפני כמה זמן נעשה ברשימה המשותפת שינוי כך שההחלטת מתקבלות ברוב ואין למפלגה מסויימת זכות וטו, ההחלטה על ההמלצה חייבה גם את בל"ד למרות כל מחאותיה.
אבל מה...בבוקר יום שני למישהו הפריע ש 57 זה יותר מ 55 ורצה 54 שזה פחות מ 55 ולכן נעזר באחמד טיבי ששלח מכתב לנשיא המדינה.
ברגע שטיבי, ראש הסיעה של הרשימה המשותפת שולח את המכתב המשמעות היא שפיצול ההמלצות נעשה בהסכמת הרשימה המשותפת ולכן הנשיא קיבל את זה.
למה היה השינוי מקבלת החלטת ברוב דיעות להסכמה של הרשימה לפיצול?
בגלל שכחול לבן רצו את זה בבוקר יום שני.

ביום ראשון כחול לבן רצו לקבל את המנדט ראשונים.
ביום שני הם רצו שניים.

הם חשבו כמוך שמה שקובע זה מספר הממלצים. אבל כאשר אין לאף מועמד לפחות 61 ממליצים זה לא מאוד משמעותי, כי הנשיא עצמו אמר במפורש שבמקרה כזה יש לו שיקול דעת רחב.
לצפיה ב-'אתה מתייחס רק למה שנוח לך בסיפור הזה. אני מתייחס לכל הפרטים'
אתה מתייחס רק למה שנוח לך בסיפור הזה. אני מתייחס לכל הפרטים
24/09/2019 | 12:42
4
4
ולכל ההשתלשלות של הסיפור.
פשוט תקשיב למפגש שהיה ביום ראשון בין הנשיא לנציגי הרשימה המשותפת.
לצפיה ב-'זה לא קשור למה שאומר או אמר הנשיא'
זה לא קשור למה שאומר או אמר הנשיא
24/09/2019 | 13:05
3
7
דבריי התייחסו אך ורק למה שקרה ברשימה המשותפת, לא לדבריי הנשיא. שגם אם לא יטיל בסופו של דבר את מנדט הרכבת הממשלה על מי שהיו לו יותר ממליצים לא קשורה בכלל למה שקרה ברשימה המשותפת השבוע.

עצם העובדה שבל"ד הודיעה רשמית על התנגדותה, מונע מעודה להמליץ על גנץ גם בשמה מכתחילה. ואיך שלא מסתכלים על זה עודה הלך מעל הראש של בל"ד, ואין לזה שום קשר בכלל לתיאום עם כחול-לבן. כי אם היה באמת תיאום בין כחול-לבן לבל"ד אז מכתחילה לא היתה מתרחשת הפארסה הזאת בבית הנשיא.
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
26/09/2019 | 08:21
4
"

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה חשף אמש (רביעי) בסרטון בפייסבוק כי חבר כחול לבן עפר שלח פנה אליו בדרישה שלא כל הרשימה תמליץ על בני גנץ, זאת על מנת שראש הממשלה נתניהו יקבל ראשון מהנשיא ריבלין את המנדט, כפי שאכן קרה אמש. 
“אני חייב להבהיר נקודה מאד חשובה”, אמר עודה בסרטון שאורכו 40 דקות. "הקשיבו אחיי ואחיותיי, העניין הוא שגנץ וכחול-לבן העדיפו שנתניהו יקבל את המנדט ראשון. ואני כאן גם חושף בפניכם דבר מה שהיה בסוד במשך כמה ימים.
״כחול לבן באו אלי. ח״כ עפר שלח בא אלי ואמר לי, 10 (ממליצים) זה מספיק. הוא אמר, אל תהיו 13. למה 10 מספיק ולא 13? כדי שיהיו לגנץ 54 ממליצים ולנתניהו 55, כך שנתניהו יקבל את המנדט ראשון.
״אני חוזר ומדגיש, ואני כאן, חושף את זה לציבור: כחול-לבן באו אלי אישית ואמרו, ׳בבקשה תהיו 10 (ממליצים) ולא 13. אנחנו רוצים שהמנדט להרכבת הממשלה יינתן לנתניהו קודם, ולנו אחר כך׳. ולמה? כי נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה וכשהמנדט יעבור אחר כך לכחול-לבן, המפלגות לא ירצו ללכת לבחירות שלישיות, הציבור לא ירצה בחירות שלישיות ויהפוך לקצר-רוח. ובנקודה הזו, גנץ יוכל להרכיב ממשלה".

לצפיה ב-'ובשבילך, גם מאתרים אחרים שאינם "ישראל היום":'
ובשבילך, גם מאתרים אחרים שאינם "ישראל היום":
26/09/2019 | 09:40
1
4

מאוד מסקרן אותי מה חושב עכשיו ליברמן לעצמו בקשר לשיתוף הפעולה שלו עם כחול לבן לאחר שאמר במפורש שהיכן שהרשימה המשותפת תהיה הוא יהיה בצד השני.
לצפיה ב-'לעודה לא משתלם לאמר את האמת לציבור, כי יצטרך לפרק את החבילה'
לעודה לא משתלם לאמר את האמת לציבור, כי יצטרך לפרק את החבילה
29/09/2019 | 02:55
2
מה שאומר כבר לא יהיה ראש המפלגה השלישית בגודלה בכנסת, ויכול לשכוח גם מראשות האופוזיציה.
אך העובדות מדברות בשם עצמן. והעובדות הן שבל"ד הודיעה רשמית על התנגדותה עוד בבוקר שעודה הצביע גם בשמה. כך שהם יכולים לטעון תירוצים מפה ועד הודעה חדשה. העובדות לא משקרות, רק אנשים משקרים.
לצפיה ב-'שים לב לדברי הנשיא עצמם:'
שים לב לדברי הנשיא עצמם:
24/09/2019 | 05:23
6
5
"
בפגישתם הבהיר הנשיא לשניים כי בתום סבב ההתייעצויות לא קיים מועמד מובהק שזכה לרוב של 61 חברי כנסת להרכבת הממשלה ועל כן מרחב שיקול הדעת השמור לו גדול מתמיד.
"

מרחב שיקול הדעת השמור לו (לנשיא) גדול מתמיד.
הנשיא ריבלין אמור לתת את המנדט לפי שיקול הדעת שלו ולא לפי אריתמטיקה מהונדסת (שאגב מהווה זלזול בנשיא).
לצפיה ב-'בערוץ 20 כל הפרשנים בטוחים שריבלין יתן לביבי את המנדט הראשון'
בערוץ 20 כל הפרשנים בטוחים שריבלין יתן לביבי את המנדט הראשון
24/09/2019 | 12:12
5
4
בגלל שכמות הממליצים שלו גדולה יותר. מנגד הם מנסים לעשות דה לגיטימציה לנשיא בטענה שבטעות נפלט לו כבר ביום הראשון שהוא נפגש עם נציגי כחול-לבן שהוא רוצה לעזור להם שהם יקימו את הממשלה. אלא שריבלין שהתחיל ב"אנחנו" ואז מיהר לתקן את עצמו ל"שאתם" התכוון בכלל לשתי המפלגות הגדולות ולא רק לכחול-לבן. אך הפרשנים בערוץ 20 ובמיוחד ריקלין השפוט של נתניהו הכי גדול שם מיהרו להפוך את דבריי הנשיא ולהוציאם מהקשרם. כי אם הנשיא היה רוצה באמת להגיד שרצונו שכחול-לבן תקים את הממשלה, הוא היה משתמש בשם המפלגה, שאינו משתמע לשני פנים, ולא בגוף שני רבים (אתם).
לצפיה ב-'ריקלין לא שמאלני, מכאן שהוא לא "שפוט". אבל אתה כן...'
ריקלין לא שמאלני, מכאן שהוא לא "שפוט". אבל אתה כן...
24/09/2019 | 12:17
4
1
לצפיה ב-'שפוט ועוד איך, גם אם נתניהו יירה בראשו ימשיך ללקק לו'
שפוט ועוד איך, גם אם נתניהו יירה בראשו ימשיך ללקק לו
24/09/2019 | 12:37
3
4
אין שום מילה אחרת להגדיר זאת חוץ משפוט.
ואם היית שומע מה אמר ריקלין אמש על ליברמן שלך לא היית ממהר לסנגר עליו.
לצפיה ב-'בימין לא "מלקקים " ולא "שפוטים". את זה נשאיר לשמאל לך לזועבי'
בימין לא "מלקקים " ולא "שפוטים". את זה נשאיר לשמאל לך לזועבי
24/09/2019 | 12:42
2
5
למד לכבד את הימין, תומכיו ומנהיגיו.
לא תכבד, תמיד אדאג שתצא יותר מלוכלך מאשר התכוונת ללכלך.
לצפיה ב-'שפוטים יש בכל צד של המפה הפוליטית, גם בימין וגם בשמאל'
שפוטים יש בכל צד של המפה הפוליטית, גם בימין וגם בשמאל
24/09/2019 | 13:13
1
4
צד פוליטי לא קובע התנהלות, לא קובע תכונות ולא קובע התנהגות. צד פוליטי קובע אך ורק דעה. אם אתה מחזיק בדעה ימנית או מחזיק בדעה שמאלנית, ופועל על פיה.
אין לזה שום קשר לשפוטים, אדונים, וכל שאר הבולשיט שאתה מנסה להציג כאילו שיש רק בצד אחד. ואגב, גם פושעים, מושחתים ושקרנים יש בכל רחבי המפה הפוליטית, בדיוק כמו שמנגד יש גם לא מעט אנשים ישרים והגונים בכל רחבי המפה הפוליטית. ובכלל, כל מה שלא קשור לדעה אי אפשר לקשר רק לצד אחד של המפה הפוליטית ולהתעלם מהצד השני. אפשר לעשות את ההפרדה הזאת רק לגבי דעות פוליטיות והפעולות שננקטות על פי הדעות הפוליטיות האלה. זה גם למה המרכז היה ונשאר וכנראה שגם יישאר תמיד הרוב במדינת ישראל. בגלל שגם אם גוש הימין גדל על חשבון גוש השמאל או להיפך, את הקולות שמגדילים את הגושים אי אפשר לקבל לא מהימין ולא מהשמאל, אלא אך ורק מהמרכז, ששם נמצאים רוב הקולות.
לצפיה ב-'תשתמש בבקשה בביטוי אחר כאשר אתה מתייחס לגורמי ימין'
תשתמש בבקשה בביטוי אחר כאשר אתה מתייחס לגורמי ימין
24/09/2019 | 17:43
1
לצפיה ב-'לפיד מסרב לשבת בכל ממשלה בה נתניהו ראש ממשלה'
לפיד מסרב לשבת בכל ממשלה בה נתניהו ראש ממשלה
25/09/2019 | 09:37
26
11

כחול לבן (בהסכמה של כל הרביעיה כולל לפיד) צריכה לנסות טקטיקה חדשה - להעביר מסרים חשאיים לבכירי הליכוד שאם נתניהו יוחלף, כחול לבן תסכים לממשלה בראשות אדם אחר מהליכוד ללא רוטציה.
למצביעי כחול לבן אכן מאוד חשוב להחליף את נתניהו. לחלק גדול מהם (אם לא לרובם) לא חשוב שהמחליף יהיה דווקא גנץ, שלא לדבר על לפיד.

אז לא יהיה בכנסת הנוכחית ראש ממשלה מכחול לבן אבל החלפת נתניהו תירשם אצל מצביעי המרכז-שמאל לזכות כחול לבן.

בכירי הליכוד יצטרכו להכריע האם הם באש ובמים עם נתניהו או שהם שומרים את הליכוד בשלטון ועוצרים את המערבולת שהמדינה נמצאת בה כבר שנה בגלל אדם אחד.
לצפיה ב-'אם כך, הליכוד יכול להרוויח יותר! אז למה לא?'
אם כך, הליכוד יכול להרוויח יותר! אז למה לא?
25/09/2019 | 09:59
25
9
קיומו של נתניהו במערכת הפוליטית הוא זמני, אני מעריך שכל מי שאחראי במערכת כבר מצוי במוד של "אחרי נתניהו".
מי שלא, לדעתי מנותק מהמציאות, נתק שיכול להסב לו נזק רב ביום שבסבירות מאוד גבוהה יגיע ויהיה זה בקרוב מאוד.

אין נתניהו, מה הליכוד עושה?
אופציה 1. כפי שאתה היצגת.
אופציה 2. כפי שאני מציע, יען "להצניח" את ליברמן ואז הוא ראש הממשלה ללא רוטציה.

מה לדעתך עדיף לליכוד?
כמובן רציונלית ולא אמוציונלית?
וחשוב לזכור שלא תמיד ניתן לבחור מבין אופציות טובות, לעיתים מתחייב לבחור בפחות גרועה...
ואם תבחר שלא לבחור, מישהו יבחר במקומך! וסביר שאז תצא הכי גרוע... 
לצפיה ב-'אין בעיה - תציע לבכירי הליכוד את האופציה שלך'
אין בעיה - תציע לבכירי הליכוד את האופציה שלך
25/09/2019 | 10:32
5
6
מעניין האם הם יעדיפו את האופציה שאתה מציע על פני האופציה שאני מציע.

מה לדעתי (וגם לדעת צורי80 שהוא איש ליכוד) עדיף לליכוד אני חושב שברור לגמרי ממה שאנחנו כותבים בפורום.
אתה לא צריך לחזור שוב ושוב ולשאול אותנו מה לדעתנו עדיף לליכוד. אתה לא צריך לבדוק - שטיפת המוח שלך לא משכנעת אותנו.
לצפיה ב-'איזו תפקידי שרים בכירים יותר יקבלו שרי הליכוד?'
איזו תפקידי שרים בכירים יותר יקבלו שרי הליכוד?
25/09/2019 | 11:06
4
5
בממשלה בראשות גנץ כאשר היחס הוא 33 מול 32, או בממשלה בראשות ליברמן מטעם הליכוד ואז היחס הוא 40 מול 33?

מה עדיף לח"כי הליכוד:
- קואליציה עם רוב ימני מובהק, או קואליציה ללא רוב ימני פוליטי?
- ניהול "קרבות פרסונליים" מתוך היות מפלגת שלטון, או מתוך מפלגת "כינור שני" שכבר "חבוטה"?

בנתיים, השמאלנים הם אלו ש"שוטפים את המוח", כך שעל הליכוד לאחר ביבי להיכנס לממשלת אחדות בעמדה נחותה...
אם לא היתה ברירה, אז מילא.
אבל יש ברירה!!!! ברירה אפילו טובה מאוד.
הברירה הזאת היא שמהווה את הסיוט הגדול ביותר לשמאל ועוד יותר למלכלכי השמאל... לכן אתה טוען שמדובר במשהו "הזוי" ו"שטיפת מוח"...

צורי, כמו כל תומך ליכוד, מצוי במצב משברי ואתם השמאלנים פועלים לנצל את המצב הזה כך שהם יעשו טעויות שאתם תרוויחו מהן.
צורי יודע שנתניהו "מקשקש", הוא "משחק פוקר" אם קלפים שכולם רואים, קלפים לא טובים מספיק. היריב פשוט לא פרייאר, הוא ימשוך את נתניהו להמר עוד ועוד ולהפסיד עוד ועוד...
צורי יודע שהסיכויים שנתניהו יברח ממשפט בזמן הקרוב שואף לאפס.
האהבה לנתניהו חזקה, עזיבת נתניהו תגרום ללא ספק לטראומה לא קלה בליכוד! וכאן מתגלה הכוח של המנהיגים... איך למזער את התופעות השליליות הקשורות לטראומה וכמובן להימנע מתוצאות שליליותלנוכח הטראומה.
מנהיגים אמיתיים צריכים להכין את ההתנהלות מראש! כך שהיא תופעל מיד עם בוא הטראומה ולא אחר כך לאחר שהטראומה תביא לנזקים שבספק ניתן יהיה לתקנם.

לצפיה ב-'להיכנס לממשלת אחדות בראשות אדם אחר מהליכוד ללא רוטציה זו'
להיכנס לממשלת אחדות בראשות אדם אחר מהליכוד ללא רוטציה זו
25/09/2019 | 12:13
1
6
עמדת נחיתות?

המחשת יפה למה הנדנודים שלך זו שטיפת מוח.

יש רק ביבי
יש רק לא ביבי
ואתה המצאת את: רק ליברמן

ליברמן ליברמן ליברמן ליברמן ליברמן

לצפיה ב-'לא תמיד ניתן לבחור מבים האופציות שנוחות לך, זה מצב הליכוד'
לא תמיד ניתן לבחור מבים האופציות שנוחות לך, זה מצב הליכוד
25/09/2019 | 19:34
2
ליכוד+שחורים לא קיבלו את ה 61 שלהם קיוו וכעת עליהם לבחור את ההתנהלות הטובה ביותר האפשרית טכנית.
הליכוד לא יכול להתנהל במוד של "מה לא", הליכוד חייב להתנהל במוד של "מה כן"!
כי כל "לא" להצעה, הוא "כן" להצעה אחרת, כאשר סביר שההצעה האחרת תהיה פחות טובה מהראשונה עליה נאמר "לא".
לצפיה ב-'אני כותב בפורום הזה כבר עשור ברצף. מי שמנצל את המצב זה אתה'
אני כותב בפורום הזה כבר עשור ברצף. מי שמנצל את המצב זה אתה
25/09/2019 | 12:22
1
7
ורק אתה. אני לא קובע לצורי שהוא נמצא במצב משברי ולא מטיף לו מה הוא צריך לעשות לטובתו. אתה חושב שאתה יודע הכי טוב בשביל כולם.
אתה רוצה לאנוס בכוח את הליכוד לבלוע את ליברמן שלך.

תשמע, צורי אפילו לא צריך להגיב על זה - אני יודע היטב את מה צורי מעדיף, את הדברים שלך ש"דואג לטובתו" או את הדברים שלי ש"פועל לנצל את המצב הזה כך שיעשה טעויות שארוויח מהן".
לצפיה ב-'צורי עוד לא השלים עם זה שנתניהו עוזב... קשה לו לחשוב "הלאה".'
צורי עוד לא השלים עם זה שנתניהו עוזב... קשה לו לחשוב "הלאה".
25/09/2019 | 19:40
2
ואם מציעים לו לחשוב הלאה, ברור שהוא חושב אמוציונלית ולא ריאלית.
למה? כי מדובר בדיונים הקשורים ל"אחרי ביבי" והוא עוד לא השלים עם כך שסביר שבקרוב מאוד לא יהיה בליכוד את ביבי...

אני חושב שבהדרגה הוא מתחיל להבין שבקרוב מאוד היועץ המשפטי לממשלה יקבע שנתניהו יילך להישפט, כך שאם לא יהיה ראש ממשלה תחת כתב אישום, הוא לא יוכל להיות אפילו שר...
אלו הם חוקי המדינה.
ברגע שצורי ישלים עם כך שאנחנו בוודאות הולכים לימים של "אחרי נתניהו", אז צורי יתחיל לחשוב רציונלי "מה כן", מה הכי טוב "כן", לא האמוציונלי "מה לא".
ואני בהחלט מעוניין שביום הזה צורי יבחן ויראה שצדקתי, יען אופציית ליברמן היא שיטת ההתנהלות שיש בה כדי להביא תוצאות מובטחות וטובות.
תמיד טוב לשאוף ליותר!
אבל להסתכן בלהפסיד המון בתמורה לסיכוי להשתפר מטוב מאוד למעולה, לדעתי מהווה הימור גרוע.
לצפיה ב-'להערכתי, מה שאני הצעתי זה גם מה שליברמן רוצה'
להערכתי, מה שאני הצעתי זה גם מה שליברמן רוצה
25/09/2019 | 10:42
18
5
ליברמן יודע שהוא לא יכול להיות ראש ממשלה עם 8 מנדטים ושהוא לחלוטין לא מקובל על ידי הליכוד.
אני לא מאמין שהוא באמת רוצה שגנץ או לפיד יהיו ראשי ממשלה.
הוא רוצה שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה ובקונסטלציה הפוליטית והאלקטורלית שנוצרה גנץ ולפיד מהווים אמצעי נוח עבורו להשיג את המטרה הזו שלו.
אין לי שום ספק שבין מועמד אחר מהליכוד (אדלשטיין, כץ, סער, ברקת ועוד) לבין גנץ ולפיד, ליברמן מעדיף שראש הממשלה יהיה אחד מהאחרים בליכוד.
לצפיה ב-'ליברמן בהחלט יכול להיות ראש ממשלה. כיו"ר הליכוד או לא'
ליברמן בהחלט יכול להיות ראש ממשלה. כיו"ר הליכוד או לא
25/09/2019 | 11:10
17
6
אם הוא יו"ר הליכוד לאחר הסכם בין הליכוד לישראל ביתינו, מכאן שאין בעיה.
יש גם מצב שגנץ ונתניהו ייכשלו להרכיב קואליציה ואז הנשיא יטיל על ליברמן את משימת הרכבת הממשלה.
ואז נראה מי ייסרב לליברמן...
הציבור לא יסלח לו!!!! כי הציבור יבין שמדובר בפוליטיקה קטנה ואין כמו ליברמן כדי לשכנע את הציבור החילוני/יצרני שאכן כך.
לצפיה ב-'ליברמן לא יכול להקים ממשלה עם 8 מנדטים וגם לא יקבל את המנדט'
ליברמן לא יכול להקים ממשלה עם 8 מנדטים וגם לא יקבל את המנדט
25/09/2019 | 20:42
16
4
מהנשיא להרכיבה.

עם מי ליברמן עם 8 המנדטים בלבד יקים ממשלה? עם עצמו?

הרי אם הוא ינסה להקים ממשלה רק עם גנץ וגוש חוסם נתניהו/מדינת הלכה הוא צריך לשבת גם עם הערבים וגם עם מר"צ החדשה, מה שהוא לא רוצה וגם גנץ לא. ואפילו הערבים בעצמם לא רוצים.

ואם הוא ינסה להקים ממשלה רק עם נתניהו ונגוש החרדי-מתחרד, הוא יצטרך לשבת גם עם החרדים האנטי-ציוניים וגם הסמוטריצ'ים המשיחיים ההזויים, מה שהוא לא רוצה וגם הם לא ממש. ואם היה רוצה היה יושב איתם כבר בכנסת הקודמת שנתניהו פיזר.

שלא לדבר על כך שאם מועמד עם 33 מנדטים ומועמד עם 32 לא יצליחו להרכיב ממשלה, אז מועמד עם 8 מדטים על אחת כמה וכמה אין לו בכלל סיכוי.
לצפיה ב-'הנשיא יקבע ולדעתי ליברמן יקבל את המנדט ויצליח.'
הנשיא יקבע ולדעתי ליברמן יקבל את המנדט ויצליח.
25/09/2019 | 21:01
10
3
אם וכאשר היום הזה יגיע לאחר כישלונם של נתניהו וגנץ, מכאן שיום זה יהיה אחרי החלטתו את היועץ המשפטי לממשלה בעניין נתניהו ובסבירות גבוהה נתניהו פשוט לא יהווה פאקטור.
ואז...
יש סיכוי שהליכוד יתפכחו ויבטלו את הקשר עם השחורים, בדיוק כפי שהיה לנוכח ברית לפיד/בנט.

לדעתי מוטב לליכוד להתאחד עם ישראל ביתנו היום ולהקים ממשלת אחדות בראשות ליברמן היום, מאשר שליברמן יקבל את המנדט ואז יקים את הממשלה.
לצפיה ב-'הנשיא לא יכול לקבוע במצב כזה. צריך חתימות של 61 חברי כנסת'
הנשיא לא יכול לקבוע במצב כזה. צריך חתימות של 61 חברי כנסת
25/09/2019 | 21:07
9
4
לאחר ששני המועמדים שהומלצו נכשלים.
בהצלחה לליברמן בהשגת 61 חתימות.
נניח לרגע תיאורטית שמבצע הצנחת ליברמן לליכוד יצליח. אז יהיו לו 40 חותמים
האם המפלגות החרדיות יחתמו לו?
האם "המשיחיים" יחתמו לו?
האם המחנה הדמוקרטי יחתמו לו?
האם הערבים יחתמו לו?
האם אורלי לוי אבקסיס ועמיתיה החדשים יחתמו לו?
האם כחול לבן שבראשה עומדים שני אנשים שרואים בעצמם ראשי ממשלה בפוטנציה יחתמו לו?
לצפיה ב-'אל דאגה, יבואו בלילה 61 גמדים ורודים ויחתמו לו.'
אל דאגה, יבואו בלילה 61 גמדים ורודים ויחתמו לו.
25/09/2019 | 21:13
1
3
אבל האמת שזה ממש לא נראה לי שליברמן מעוניין בכלל להרכיב ממשלה.בשביל מה הוא בכלל צריך את זה על הראש שלו? בשביל להזיע 28 יום ללא שום הצלחה?
לצפיה ב-'אין שום 28 יום במקרה כזה, רק 14'
אין שום 28 יום במקרה כזה, רק 14
25/09/2019 | 21:24
3
אחרי הכשלונות הראשונים, 61 חברי כנסת רשאים להציג בכתב מועמד תוך 21 יום. אם מוצג מועמד כזה יש לו 14 ימים בלבד.
לצפיה ב-'מאיפה המצאת את עניין 61 החתימות? הנשיא ממש לא חייב'
מאיפה המצאת את עניין 61 החתימות? הנשיא ממש לא חייב
25/09/2019 | 21:29
6
7
על פי חוק, הנשיא אפילו לא חייב להתייעץ, הוא יכול להטיל את הרכבת הקואליציה על כל ח"כ שלדעתו הוא זה שיש לו מרבית הסיכויים להרכיב קואליציה, פרט לאלו שנכשלו לפניו.

לצפיה ב-'קריאה נעימה:'
קריאה נעימה:
25/09/2019 | 21:32
5
4
לצפיה ב-'"רשאים חברי הכנסת"... ואם לא, הנשיא קובע מי.'
"רשאים חברי הכנסת"... ואם לא, הנשיא קובע מי.
25/09/2019 | 21:42
4
3
הנשיא קובע בהתייחס לראשון לאחר התייעצות.
אם הראשון נכשל, הנשיא מחליט מי יהיה השני, בתנאי שהשני יסכים.
אם גם השני ייכשל, הנשיא מחליט על זהותו של השלישי בתנאי שהשלישי יסכים.
אם גם השלישי ייכשל, אז מפזרים את הכנסת לבחירות.

אם במשך זמן הנסיונות יגיעו לנשיא 61 חתימות הממליצות על ח"כ מסויים, מכאן שלאחר תום אחת מתקופות הנסיונות, הנשיא יטיל את הנדט על זה שחתמו עבורו.

זה החוק והוא פשוט.
הנשיא קובע "מי", כל עוד אין 61 חתימות שממליצות על "מי".
לצפיה ב-'לא. יש שלושה שלבים - סעיפים 7 ו-8, סעיף 9 וסעיף 10'
לא. יש שלושה שלבים - סעיפים 7 ו-8, סעיף 9 וסעיף 10
25/09/2019 | 21:46
1
5
אם מי שקיבל את המנדט לפי סעיפים 7-8 וגם מי שקיבל את המנדט לפי סעיף 9 נכשלו אז ברירת המחדל זה פיזור הכנסת, אלא אם 61 חברי כנסת מציעים תוך 21 יום מועמד משלהם.
אי אפשר לחזור על סעיף 9 מספר פעמים.
סעיפי החוק מאוד מסודרים בהקשר הזה.
לצפיה ב-'לא כך הבנתי מהכתוב'
לא כך הבנתי מהכתוב
25/09/2019 | 22:25
1
לצפיה ב-'אבל מה אתה דואג? אתה לא מאמין ש 61 חברי כנסת יסכימו לחתום'
אבל מה אתה דואג? אתה לא מאמין ש 61 חברי כנסת יסכימו לחתום
25/09/2019 | 21:51
1
6
לליברמן?
אם אתה בטוח שליברמן יצליח להרכיב קואליציה של לפחות 61 אחרי שנתניהו וגנץ ייכשלו, אז למה שלא יצליח להשיג 61 חתימות?
או אולי כל התיאוריה שלך על כך שליברמן יבוא אחרי נתניהו וגנץ וייהפך לראש הממשלה מופרכת מיסודה.
לצפיה ב-'מתאר לעצמי את ליברמן מקבל מנדט מהנשיא להרכבת ממשלה'
מתאר לעצמי את ליברמן מקבל מנדט מהנשיא להרכבת ממשלה
25/09/2019 | 22:28
5
בא ראשון לגנץ ואומר לו: שמע בני, יש רק תנאי אחד להצטרף לממשלה שלי, שאני ראש ממשלה ואין שום רוטציה כל הקדנציה. משיב לו גנץ, בטח אביגדור אין בעיות הרי בשביל זה היו שתי מערכות בחירות ואנחנו כחול-לבן זכינו ברוב הקולות, רק בשביל שאתה תהיה ראש ממשלה.

ואז הולך לנתניהו ואומר לו: שמע ביבי, יש רק תנאי אחד להצטרף לממשלה שלי, שאני ראש ממשלה ואין שום רוטציה כל הקדנציה. משיב לו נתניהו, בטח אחי ורעי, וגם בדיוק קניתי סטוק של וזלין, אז בוא נלך עד הסוף...

ושלושתם חיו באושר ועושר בממשלת אחדות חילונית כשליברמן ראש הממשלה עד.... שהתעוררו מהחלום.
לצפיה ב-'ליברמן יכול לנסות להקים אופוזיציית אחדות חילונית עם לפיד ועם'
ליברמן יכול לנסות להקים אופוזיציית אחדות חילונית עם לפיד ועם
25/09/2019 | 21:01
4
6
תמר זנדברג.
יש לי הרגשה שאנחנו מתקדמים בצעדי ענק לקראת פיצול של כחול לבן.
נכון להיום חיבור בין לפיד לליברמן יותר מתאים מחיבור בין גנץ ללפיד.
אם כל יש עתיד תלך עם לפיד אז יש לו 13 מנדטים. ללפיד וליברמן ביחד 21 מנדטים.
הם יוכלו להסכים על רוטציה בראשות האופוזיציה - שנתיים ראשונות ליברמן ושנתיים הבאות לפיד.
לצפיה ב-'כלומר אתה חושב שגנץ יפרק את כחול-לבן המפלגה הכי גדולה בכנסת'
כלומר אתה חושב שגנץ יפרק את כחול-לבן המפלגה הכי גדולה בכנסת
25/09/2019 | 21:19
3
2
אחרי שהגיע לכזה הישג, ויבגוד בכל בוחריו ויפר את כל הבטחותיו לבוחריו, רק בשביל לאפשר לנתניהו להיות ראש ממשלה. כן, זה נשמע לי ממש "היגיוני".... אבל לא ביקום הזה, אולי ביקום מקביל...
לצפיה ב-'אם גנץ יצטרך לבחור בחירות או התפצלות מלפיד - מה הוא יבחר?'
אם גנץ יצטרך לבחור בחירות או התפצלות מלפיד - מה הוא יבחר?
25/09/2019 | 21:31
2
3
ונניח שיהיו בחירות. האם גנץ, אשכנזי ויעלון יבחרו להמשיך עם לפיד?
כחול לבן אינה מפלגה היא חיבור של שלוש מפלגות שהדבר היחיד שבאמת מחבר ביניהן זה "רק לא ביבי".
אתה חושב שגנץ באמת מתעניין ובאמת איכפת לו מרשימת המכולת של לפיד ושל ליברמן?
אתה חושב שמעניין אותו אחדות חילונית שהוא כל פעם ממציא שם אחר רק כדי לא לבטח את ה"חילונית"? אחדות ליברלית, אחדות ציונית, אחדות ליברלית רחבה...
אם לפיד יגרור את גנץ לבחירות, זה רק עניין של זמן עד שהפיצול בוא יבוא. ויותר מזה - אנשיו של גנץ יטילו את האחריות על הבחירות לא רק על נתניהו אלא גם על לפיד ואולי גם על חברו של לפיד.

בחירות נוספות יהיו כמו פצצת מצרר על כחול לבן.
לצפיה ב-'בחירות. שמגיעים לעמוד בראש המפלגה הכי גדולה לא מפרקים'
בחירות. שמגיעים לעמוד בראש המפלגה הכי גדולה לא מפרקים
25/09/2019 | 21:37
1
3
את המפלגה, רק בשביל כסא בממשלה, ועוד בממשלת נתניהו, שהוא נשבע לבוחריו שלא ישב בה. ובטח ובטח ללא לפיד ושאר שותפיו להנהגת המפלגה. בשביל מה שיתאבד פוליטית בשביל נתניהו?
לצפיה ב-'זו לא מפלגה, זו רשימה'
זו לא מפלגה, זו רשימה
25/09/2019 | 21:41
3
המפלגות הן: חוסן לישראל, יש עתיד ותל"ם.
לפיד רוצה למשוך את כחול לבן למחוזות מסויימים. יגיע רגע שהחבל שלפיד מושך יותר מדי ייקרע.
לצפיה ב-'ליכוד 32 מנדטים יהדות התורה 7 מנדטים'
ליכוד 32 מנדטים יהדות התורה 7 מנדטים
25/09/2019 | 01:02
6
7
צריך לעדכן את חישובי הימין בקואליציה החילונית ובאופוזיציה לקואליציה הזו.
לצפיה ב-'מסתבר בסוף שאת המצלמות היו צריכים לשים אצל החרדים'
מסתבר בסוף שאת המצלמות היו צריכים לשים אצל החרדים
25/09/2019 | 21:06
5
4
האנטי-ציוניים מיהדות התורה, שותפיו הטבעיים של נתניהו והליכוד.
חחח... מצחיק שגם ש"ס גנבה מנדט מהליכוד וגם יהדות התורה נסתה לזייף אפילו קולות בשביל לגנוב מנדט מהליכוד. עכשיו גם ברור למה נתניהו מחשיב אותם לשותפיו הטבעיים. לא סתם הלך זרזיר אצל עורב, מין נמשך אל מינו.
לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה הזו?'
איך הגעת למסקנה הזו?
25/09/2019 | 21:16
4
3
המנדט עבר בגלל קלפיות בירכא שנבדקו ובסופו של דבר אושרו אחרי שניפו מהן את ההצבעות המזוייפות שאיתרו.
בירכא יהודות התורה לא מקבלת קולות ואילו הליכוד מקבל הרבה קולות כי זה ישוב עם הרבה דרוזים.

אני לא מאמין שאני מגן כאן על המפלגות החרדיות, אבל אתה והמעריץ של ליברמן הפרזתם לגמרי.
לצפיה ב-'למה שדרוזים יצביעו ליהדות התורה?'
למה שדרוזים יצביעו ליהדות התורה?
25/09/2019 | 21:24
3
2
חוץ מזה, לפי מה ששמעתי יש מצב שייערכו בקלפיות האלה בחירות חוזרות.
לצפיה ב-'שוב אתה לא קורא את מה שאני כותב?'
שוב אתה לא קורא את מה שאני כותב?
25/09/2019 | 21:43
2
4
הדרוזים לא מצביעים ליהדות התורה, אבל כן מצביעים לליכוד.
אם בתוצאות שפורסמו עד עתה לא נכללו קלפיות שבהם דרוזים הצביעו לליכוד והיום כן הכלילו אותם אחרי בדיקות, אז בשקלול הכולל קורה שבחישובים החדשים מגיע מנדט יותר לליכוד ומנדט פחות ליהדות התורה.
לצפיה ב-'זה ממש לא מדוייק, דרוזים הצביעו לליכוד בעבר'
זה ממש לא מדוייק, דרוזים הצביעו לליכוד בעבר
25/09/2019 | 22:06
1
3
אך היום יש נהירה המונית של דרוזים מהליכוד אל המרכז.

ערוץ 20: הליכוד איבד את המצביעים הדרוזים
https://www.20il.co.il/%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9B%D7...
מסקירה שהכין אריק רודניצקי, חוקר החברה הערבית עולה כי למעלה מ-90% מהדרוזים נתנו את קולם למפלגות היהודיות – מחציתם למפלגת כחול לבן. שיעור לא מבוטל הצביע גם למפלגת העבודה. שיעורי הצבעה נמוכים לליכוד במגזר הדרוזי ואכן נציג הקהילה הדרוזית בליכוד חבר הכנסת לשעבר פטין מולא (הממוקם במקום ה33) עלול לשלם את המחיר ולא להיכנס לכנסת. ח"כ לשעבר פטין מולא מסר לערוץ 20: "בואו נמתין עד ספירת 260 אלף קולות החיילים והכפולים. אני מקווה שנזכה בעוד מנדט ואז אני נכנס".
בציבור הדרוזי ישנם פטריוטים רבים אשר אוהבים את המדינה, נאמנים לה ומשרתים בצבא. החיבור עם הימין הפוליטי הוא טבעי לדרוזים רבים. איך קורה שהימין מאבד כמעט לחלוטין את הקול הדרוזי?
אחרי עזיבת ח"כ איוב קרא שהיה אהוד מאד בקרב פעילי ליכוד רבים אך עזב בטריקת דלת, בליכוד צריכים לעשות חשבון נפש איך משקמים את היחסים עם הציבור הדרוזי ואיך מחזירים את האמון בקרב המצביעים מהעדה.

אפקט חוק הלאום: הדרוזים נוטשים את הימין - ועוברים לגנץ
https://elections.walla.co.il/item/3226854
משבר האמון שיצר חוק הלאום נותן את אותותיו, ומנתונים הסוקרים את דפוסי ההצבעה הצפויים בקרב הדרוזים עולה כי התמיכה במפלגות הימין מצטמקת. רוב מוחץ צפוי לתת את קולו למרכז-שמאל: "זו מעין נקמה, ולא בסיסמאות"

לצפיה ב-'בקלפיות בירכא יש הרבה קולות אותנטיים לליכוד'
בקלפיות בירכא יש הרבה קולות אותנטיים לליכוד
25/09/2019 | 22:15
4
כי יש ברשימת הליכוד נציג דרוזי משם.
אתה מתייחס למה שנוח לך אבל מתעלם מפרטים שלא נוחים לך.

בכל מקרה, אין קשר בין זה לבין ההאשמה שלך שהיו זיופים של יהדות התורה.
הנה הודעת ועדת הבחירות שמסבירה את השינוי בחלוקת המנדטים:

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ