לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1316213,162 עוקבים אודות עסקים

פורום מפלגת הליכוד

פורום "הליכוד" במה לשיח פוליטי בנושאים החרוטים בדגלה של תנועת הליכוד
*יהדות גאה
*אהבת המולדת
*אחווה לאומית
*כלכלה חופשית ושוות זכויות

הפורום מאפשר החלפת דעות וחידוד עמדות, תוך שמירה על כבוד הדדי ותרבות שיח וויכוח 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מפלגת הליכוד

פורום "הליכוד" במה לשיח פוליטי בנושאים החרוטים בדגלה של תנועת הליכוד
*יהדות גאה
*אהבת המולדת
*אחווה לאומית

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ממשלה חדשה - ישראל מרוצה

לחצו "המשך"

פורום "מפלגת הליכוד" במה לשיח פוליטי בנושאים החרוטים בדגלה של תנועת הליכוד

*אהבת המולדת
*אחווה לאומית
*גאווה יהודית

תקנון הפורום    http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=291&MessageId=80638471

המשך >>

לצפיה ב-'לאחר שהנסיון עם היועץ המשפטי של הכנסת כשל,מחנה נתניהו מתגייס'
לאחר שהנסיון עם היועץ המשפטי של הכנסת כשל,מחנה נתניהו מתגייס
16/10/2019 | 11:43
29
7
לנסיון הבא על מנת למנוע מגנץ את קבלת המנדט:
מפיצים בימים האחרונים ביתר שאת את התרחיש של ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת על מנת לעשות דה לגיטימציה להענקת המנדט לגנץ מידי הנשיא.

כך נראית אחיזה בקרנות המזבח "במלוא תפארתה".

נתניהו לא יבחל בשום אמצעי בנסיונותיו להשאיר בידיו את השליטה על המהלכים הפוליטיים, את עצמו בלשכת ראש הממשלה ואת משפחתו במעון הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור.
לצפיה ב-'מקווה שכבר אחרי החגים ולא יאוחר מסוף נובמבר יוגשו כתבי אישום'
מקווה שכבר אחרי החגים ולא יאוחר מסוף נובמבר יוגשו כתבי אישום
16/10/2019 | 14:18
2
3
פליליים (כל השלושה ללא שינוי פסיק אפילו), כנגד השרלטן המושחת מבלפור, מה שייאלץ אותו לצאת לנבצרות, למרות שהוא כבר לא ראש ממשלה נבחר שזכה שוב לאמון הציבור ולמנדט ציבורי שמאפשר לו להקים ממשלת שחיתות במדינת ישראל.
לצפיה ב-'זה לא ייאלץ אותו לצאת לנבצרות כל עוד לא תהיה ממשלה שבה יוסכם'
זה לא ייאלץ אותו לצאת לנבצרות כל עוד לא תהיה ממשלה שבה יוסכם
16/10/2019 | 14:31
1
5
שייצא לנבצרות.
החוק לא מחייב ראש ממשלה מכהן לצאת לנבצרות לאחר הגשת כתבי אישום.

הוא יכול להמשיך לכהן בממשלת מעבר גם לאחר הגשת כתבי אישום.
יכול להיות שזו התוכנית האמיתית שלו - גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה, הזמן יעבור, אף אחד לא יצליח לגייס 61 חברי כנסת שיתמכו בו, הכנסת תפוזר אוטומטית ולפי חוק תוך 90 יום מהיום הזה יתקיימו בחירות נוספות כאשר נתניהו ממשיך לשבת בלשכת ראש הממשלה ולגור במעון ברחוב בלפור.

בעצם כעת מתקיים משחק בדיוק על זה - נתניהו שרוצה לשמור על כסאו ומעונו בכל מחיר מול גנץ, לפיד וליברמן שרוצים להוציא אותו מכסאו וממעונו.
השאלה היא עד כמה רחוק שלושתם מוכנים ללכת עבור זה.
לדעת נתניהו ורבים מתומכיו הם יהיו מוכנים ללכת אפילו עד להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת.
להערכתי ליברמן ושאר אנשי ישראל ביתנו, אנשי תל"ם בכחול לבן וגם חלק מאנשי חוסן לישראל ויש עתיד לא באמת מסוגלים להגיע עד לשם.

סביר להניח שבסוף זה ייגמר באחת משתי אופציות:
1. בחירות נוספות
2. הסכם ברגע האחרון שלפיו נתניהו ראשון ברוטציה ויוצא לנבצרות אם יוגשו כתבי אישום
אם הליכוד יתמיד בדבקותו בגוש ה-55 כנראה יקרה התרחיש הראשון. אם הליכוד ונתניהו יוותרו על הגוש, יש סבירות לא מבוטלת שיתקיים התרחיש השני מהסיבה שאם יוותרו על הגוש, ליברמן יטיל את כובד משקלו על כחול לבן להסכים לכך שנתניהו יהיה הראשון ברוטציה.
לצפיה ב-'לא תקום שום ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת'
לא תקום שום ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת
16/10/2019 | 14:44
2
זה הספין החדש של השרלטן המושחת נתניהו בגלל שלא נשארו למושחת השרלטן יותר ספינים. אבל גם הוא יודע היטב שזה לא יקרה.

המטרה בבחירות האחרונות היתה לעצור את נתניהו בכל מחיר מלהקים ממשלת שחיתות-חרדים-מתחרדים-משיחיים צרה שהיתההופכת לצרה צרורה על מדינת ישראל וכל אזרחיה ומסתיימת בהקמת מדינת הלכה חשוכה מפגרת דיקטטורית ונכשלת נוסח איראן שאותה היו מנהיגים האייטולות החרדים האנטי-ציוניים המתקראים מועצת חכמי התורה שמפרים את הדיבר השלישי בעל האזהרה המפורשת החמור מכל עשרת הדיברות ומעוותים את דת ישראל ומשתמשים בעיוות שלהם כקרדום לחפור בו כמו שהם עושם לכל צאן עדר מרעיתם שטופי המוחות מלידה. גם אם זה אומר שלא תקום ממשלה בישראל, זה עדיין עדיף מהתוכניות של נתניהו והחרדים עבור המדינה הזאת ואזרחיה, כולל בוחריו השפוטים שאפילו עוד לא מסוגלים לקלוט איזה גורל אכזרי הוא ושותפיו הטבעיים מתכננים עבורם ועבור המדינה הזאת רק בשביל להתחמק ממשפט וישיבה בכלא על שחיתותו. 
לצפיה ב-'כחול לבן ענו לך'
כחול לבן ענו לך
16/10/2019 | 19:25
24
5
הם אומרים שלא פוסלים ממשלת מיעוט,
אז אולי לא התכוונת להיות חלק מהגוש של עודה וטיבי, אבל אולי זה הולך ומתגשם.

אין שום בעיה עם ח"כים ערבים, כל עוד הם מקבלים את מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית, וכמובן שהם מתנגדים לטרור משני צידי הקו הירוק ורואים בו פשע.
לצפיה ב-'מי אמר? אתה מתכוון למה שעופר שלח אמר?'
מי אמר? אתה מתכוון למה שעופר שלח אמר?
16/10/2019 | 19:36
23
8
כחול לבן וליברמן בכוונה לא מוכנים לשחק לידיים של נתניהו שמפיץ ספינים.
אין להם כרגע סיבה להכחיש את מה שמלחיץ את נתניהו.
אבל היו דוברים אחרים בכחול לבן, למשל חילי טרופר, שאמר הערב שכחול לבן תקים רק ממשלת אחדות.
אז כל אחד יכול להתייחס למה שבא לו כ"כחול לבן ענו לך", אבל היחידים שמפיצים את התרחיש הזה הם נתניהו ותומכיו, כדי לעשות דה לגיטימציה להענקת המנדט לגנץ.

אני גם לא התכוונתי להיות חלק מהגוש של נתניהו וזה אולי יתגשם.
והאמת היא שמההתנהלות של נתניהו בשנתיים האחרונות אני חושש יותר מאשר מעודה ומטיבי.
כל יום נוסף של נתניהו רק מגביר את חששי מלאן הוא מסוגל להגיע באחיזה שלו בקרנות המזבח.
לצפיה ב-'עולה כי האגף הניצי אכן לא מוכן להיות בגוש עם עודה-טיבי'
עולה כי האגף הניצי אכן לא מוכן להיות בגוש עם עודה-טיבי
16/10/2019 | 21:34
22
6
כמה ח"כים הודיעו שלא יציבעו עם הקואליציה אם תוקם ממשלת מיעוט,
אפשר לנחש שמדובר בהאוזר, הנדל, טרופר (לפי מה שכתבת) ואולי עוד מישהו.

אני בהחלט מברך אותם על כך,

כעת רק צריך שגנץ יאמר את זה.
לצפיה ב-'למה צריך שגנץ יאמר את זה? כי נתניהו החליט לטרלל את כולם?'
למה צריך שגנץ יאמר את זה? כי נתניהו החליט לטרלל את כולם?
16/10/2019 | 21:39
21
8
אפילו לשקד ובנט כבר נמאס מההטרלות שלו.
לצפיה ב-'בכדי להבהיר לאן פניו מועדות רגע לפני שמקבל את המנדט מהנשיא'
בכדי להבהיר לאן פניו מועדות רגע לפני שמקבל את המנדט מהנשיא
16/10/2019 | 21:42
20
6
הוא רוצה לקבל מנדט מהנשיא,
אז שיגיד מה כוונותיו, לפני שהנשיא מחליט אם להטיל עליו את המלאכה, לא אחרי שכבר יהיה מאוחר מדי.
לצפיה ב-'הנשיא יכול לדרוש ממנו אילו הבהרות שיראה צורך בהן'
הנשיא יכול לדרוש ממנו אילו הבהרות שיראה צורך בהן
16/10/2019 | 21:51
1
12
לא נתניהו יכתיב את ההבהרות שגנץ יצטרך לתת לנשיא.

למה בכלל גנץ צריך להתנהל לפי הספינים שנתניהו מפיץ?
טוב עושים גנץ וליברמן שמתייחסים לדברים האלה כספינים שאין צורך להתייחס אליהם.

בינתיים מי שקשר עצמו בכבלים בגוש/בלוק זה נתניהו.
גנץ עוד לא אמר דבר מעבר לכחול לבן. גם כחול לבן וגם ישראל ביתנו אפילו הכחישו שיש ביניהן תיאום. כלומר אפילו בלוק כחול לבן - ישראל ביתנו לא קיים.
הממשלה היחידה שכחול לבן מדברת עליה מיום הקמתה ועד היום זו ממשלת אחדות. מי שקפץ על עגלת האחדות רק אחרי שתוצאות הבחירות לא מאפשרות לו משהו אחר זה נתניהו.
גנץ לא צריך להוכיח שהמטרה שלו זו ממשלת אחדות.
לצפיה ב-'צורי חושב שהמדינה כולה זה מרכז השחיתות/מרכז הליכוד'
צורי חושב שהמדינה כולה זה מרכז השחיתות/מרכז הליכוד
16/10/2019 | 23:07
2
שאגב, אפילו בו נתניהו לא נבחר ולא קיבל מנדט לא רק ציבורי, גם אפילו לא מפלגתי. כי בפעם האחרונה שבדקתי במתמטיקה פשוטה 500 זה אפילו לא רבע מחברי מרכז הליכוד. קרי לנתניהו אין שום לגיטימציה לעמוד בראש הליכוד, לא רק בראש המדינה. הפעם האחרונה שנתניהו נבחר ע"י רוב (85%) מתפקדי הליכוד היתה רק בשנת 2014., ועוד מול דני דנון ששימש כעלה תאנה להראות כאילו יש דמוקרטיה בבחירות לראשות הליכוד ובתמורה נתניהו מינה אותו לשגריר ושלח אותו כמה שיותר רחוק מישראל. ומאז השרלטן המושחת ביטל את הפריימריז לראשות הליכוד, שלא התקיימו כבר 5-6 שנים (אנחנו אוטוטו בשנת 2020).
לצפיה ב-'רוצה דברים של גנץ? אז הנה הדלפה על דברים שאולי אמר:'
רוצה דברים של גנץ? אז הנה הדלפה על דברים שאולי אמר:
16/10/2019 | 22:08
17
4

"
גנץ לא פוסל את מתווה הנבצרות: המאמצים להקמת ממשלת אחדות של כחול לבן והליכוד טרם נשאו פרי וכבר נדמה היה שהגיעו למבוי סתום, אולם דברים שאמר יו"ר כחול לבן ונחשפו היום (רביעי) במהדורה המרכזית חושפים פתח אפשרי לקבלת המתווה שהציע הנשיא ריבלין. לפי מקורביו של גנץ, יו"ר כחול לבן אמר בהתייחסו לאפשרות של רוטציה עם נבצרות: "נאטום את האף, אבל יהיה לנתניהו תאריך תפוגה".
גנץ מקבל מהמתווה שהציע נשיא המדינה ראובן ריבלין את עיקרון הנבצרות, ובלבד שהמהות ברורה – אין שני ראשי ממשלה מקבילים, אלא יש ראש ממשלה אחד בפועל, ורה"מ נוסף תחת התואר "נבצר". נקודת הזמן של היציאה לנבצרות לא ברורה ויכולה להיות במועד הודעת היועמ"ש על כתב אישום, במהלך הליך החסינות או ביום תחילת המשפט של נתניהו.
מדבריו של גנץ עולה כי הוא אינו פוסל את נתניהו באופן פרסונלי, אלא פוסל את האפשרות לשבת עם ראש ממשלה המואשם בפלילים. לפי מקורביו אמר: "נשב כמה חודשים תחת נתניהו, נאטום את האף עם אטב לכמה חודשים, אבל בסוף יש לנתניהו תאריך תפוגה".
"
לצפיה ב-'טעות גדולה של גנץ לתת לנתניהו הטובע גלגל הצלה'
טעות גדולה של גנץ לתת לנתניהו הטובע גלגל הצלה
16/10/2019 | 23:12
16
5
כשאין לו אפילו לגיטימציה לעמוד בראש הליכוד, כי לא נבחר ע"י מתפקדי הליכוד וגם לא ע"י רוב חברי מרכז הליכוד כמועמד הליכוד לראשות הממשלה כפי שמחייבת חוקת הליכוד שנתניהו ושפוטיו כנראה שמצפצפים גם עליה, כמו שצפצפו על הבוחרים ועל המצע הימני של מפלגתם ופשוט מחקו אותו.
לצפיה ב-'זה לא גלגל הצלה לנתניהו אלא גלגל הצלה למדינה מפני בחירות'
זה לא גלגל הצלה לנתניהו אלא גלגל הצלה למדינה מפני בחירות
16/10/2019 | 23:19
14
5
נוספות.
כדי למנוע בחירות נוספות שיגרמו נזק גדול למדינה, צריך להתפשר גם על המשך כהונה של נתניהו כראש ממשלה לתקופה קצובה בזמן ובתנאי שייצא לנבצרות אם יוגש כתב אישום נגדו.
ויתור כזה של גנץ תמורת ויתור של נתניהו על גוש ה-55 זה הסדר שיש לקבל אותו.
וזה למעשה גם הבסיס של מה שליברמן מציע.
לצפיה ב-'א. נתניהו לא יוותר על גוש ה 55 כי הם השילד שלו ואתה יודע זאת'
א. נתניהו לא יוותר על גוש ה 55 כי הם השילד שלו ואתה יודע זאת
16/10/2019 | 23:35
13
4
וגנץ לא חייב שום דבר לנתניהו, אם כבר הוא חייב לבוחריו שבחרו בו לחסום את נתניהו מלהמשיך לכהן כראש ממשלה ולהרוס את המדינה, מה שהוא עשה בהצטיינות עד כה (הגירעון הכי גדול בתולדות המדינה (על פי נתניהו ושר האוצר חותמת הגומי שלו), המצב הבטחוני הכי מסוכן בתולדות המדינה (על פי דברי נתניהו עצמו), הכפייה הדתית החרדית הכי גדולה בתולדות המדינה, השחיתות והפשע הכי גדולים בתולדות המדינה). חוץ מזה עמוד, מי מבטיח לך שנתניהו בכלל יעמוד במילתו ואכן ייצא לנבצרות אם וכאשר יוגש כנגדו כתב אישום אם לא אפילו שלושה? תזכיר לי מתי בדיוק נתניהו הבטיח והתחייב למשהו וגם עמד במילתו? כי לי ממש לא זכור כזה מקרה בכל תולדות נתניהו. ומספיק לבדוק איך הוא נהג בבחירות האחרונות כשלא החזיר את המנדט לנשיא ופיזר את הכנסת. ואל תשכח שנתניהו דאג לחוקק חוק המאפשר לו כראש ממשלה (לא של ממשלת מעבר) להכריז מלחמה מתי שרק מתחשק לו וללא שו צורך באישור הכנסת ואפילו לא הממשלה...
לצפיה ב-'הנבצרות תחוקק'
הנבצרות תחוקק
17/10/2019 | 00:31
12
3
האם אתה מעדיף בחירות שישאירו את נתניהו כראש ממשלת מעבר לפחות עוד חמישה חודשים ושאף אחד לא מבטיח שמשמעות תוצאותיהן לא תהיה המשך שלטון נתניהו לעוד מספר שנים?
גם אם לא מעניינים אותך הנזקים הכלכליים, החברתיים, הבטחוניים והמדיניים שייגרמו כתוצאה מבחירות נוספות, הנזק האפשרי של המשך שלטון נתניהו לעוד מספר שנים ללא בלמים וללא מעצורים ודאי צריך לעניין אותך.
לצפיה ב-'ועל זה נאמר אשרי המאמין'
ועל זה נאמר אשרי המאמין
17/10/2019 | 01:29
11
3
לדעתי אתה נותן יותר מדי קרדיט לנתניהו שאמינותו, ובעיקר בשנים האחרונות, נמצאת עמוק מתחת לבלטות. מבחינתי לפחות הסיכוי שנתניהו יעמוד בהתחייבויותיו שואף לאפס, וגם אז תאמין לי שעדר שפוטיו יצדיקו אותו ואת הפרת התחייבויותיו. אבל בדבר אחד תהיה בטוח, נגמרו הימים שגוש החרדים-מתחרדים-משיחיים-מושחתים בראשות נתניהו מגיע יחד ל 61 מנדטים ומקבל אמון ציבורי ומנדט ציבורי להרכבת ממשלה. הדבר הזה כבר לא יקרה שוב לעולם. כך שלא משנה לכמה עוד סבבי בחירות נתניהו ומושחתיו יגררו אותנו לנצח בבחירות הם כבר לא ינצחו, כי רוב הציבור הישראלי התעורר וכבר לא שפוט של נתניהו וחבר מרעיו המושחתים ושותפיו הטבעיים האנטי-ציוניים המוצהרים שמטרתם להקים כאן מדינת הלכה חשוכה מפגרת דיקטטורית ונכשלת נוסח איראן במקום מדינת ישראל הדמוקרטית והציונית. וגם לראש ממשלת מעבר יש פקיעת תוקף ואין לו סמכויות כמו שיש לראש ממשלה שהציבור בחר בו ונתן לו מנדט ציבורי ואת אמונו. כך שגם התרחיש שאתה מעלה שנתניהו יכול להיות ראש ממשלת מעבר לנצח תלוש מהמציאות. כי בסופו של דבר אין לו שום מנדט ציבורי להמשיך ולכהן כראש ממשלה, אלא אם כן יגיע לפחות ל 61 מנדטים ביחד עם שותפיו הטבעיים והמשיחיים, מה שלא יקרה יותר כי לא ניתן לזה לקרות.
לצפיה ב-'אני לא נותן קרדיט לנתניהו. אני נותן קרדיט לכחול לבן שיידעו'
אני לא נותן קרדיט לנתניהו. אני נותן קרדיט לכחול לבן שיידעו
17/10/2019 | 01:58
5
כיצד להבטיח קיום התחייבויות בהסכם.

ולגבי תוצאות בחירות - כולנו כבר צריכים ללמוד שאולי יודעים כיצד נכנסים לבחירות אבל אי אפשר לחזות כיצד יוצאים מהם.
כל כך הרבה פרמטרים, חלקם רגעיים, משפיעים על תוצאות בחירות שלא ניתן לחזות אותן מראש.
"לא יקרה שוב לעולם" כבר קרה כל כך הרבה פעמים בהיסטוריה, שכאשר כותבים את זה, אני רק חושש יותר שמה שלא יקרה שוב לעולם יקרה גם יקרה.

וגם אם לא יהיו 61 מנדטים לגוש תומכי נתניהו ותוצאות הבחירות יהיו דומות לתוצאות הבחירות האחרונות, אז נישאר במצב דומה ללא שום תועלת מבחירות נוספות.

ממשלת אחדות עם רוטציה, מלבד העובדה שזו ממשלה מתפקדת ולא ממשלת מעבר משותקת, גם קוצבת את כהונת נתניהו כראש ממשלה עד לנקודת זמן מוגדרת.

אני מעדיף ממשלה כזו על עוד בחירות שרוב הסיכויים שלא ישפרו את המצב הפוליטי הנוכחי אבל בודאות יגרמו למדינה נזקים כלכליים ומדיניים משמעותיים.
לצפיה ב-'משיחיים זה רק תומכי מדינה פלסטינית בכניסה לגוש דן ונתב"ג.'
משיחיים זה רק תומכי מדינה פלסטינית בכניסה לגוש דן ונתב"ג.
18/10/2019 | 02:26
9
4
אל תבנה על זה שמצביעי המפלגה שעכשיו באופנה יגיעו בפעם השלישית להצביע לכם.
מפלגות "מרכז" מחזיקות בישראל מערכת בחירות אחת או שתיים, הן לא שורדות מערכת בחירות שלישית, כך היה תמיד* ולא צפוי להשתנות.

* חריג קטנצ'יק ויחיד היה כשקדימה הצליחה "לשרוד" עם קריסה מ-28 ל-2 במערכת בחירות שלישית ואז נעלמה.
לצפיה ב-'אני יודע שאתה ואדונך בונים על זה ליכודניק, אתם רק שוכחים'
אני יודע שאתה ואדונך בונים על זה ליכודניק, אתם רק שוכחים
18/10/2019 | 04:48
2
דבר אחד: איום הקמת מדינת ההלכה של הגוש החרדי-מתחרד-משיחי יימשך גם בבחירות הבאות ובבחירות שאחריהן, ולא מדובר בהצבעת בעד, אם עוד לא קלטת, מדובר בהצבעת נגד, שזה טיבו של גוש חוסם, לחסום ולמנוע הקמת מדינת הלכה חשוכה מפגרת דיקטטורית ונכשלת נוסח איראן במדינת ישראל הדמוקרטית והציונית.

וזה ליכודניק יימשך כמה שצריך, עד אשר איום הקמת מדינת ההלכה יוסר לחלוטין ממדינת ישראל ואזרחיה. ולא משנה בכלל כמה מערכות בחירות נצטרך לעבור עד שזה יושג, ל 61 מנדטים הגוש החרדי-מתחרד-משיחי-מושחת בראשות אדונך השרלטן המושחת נתניהו כבר לא יגיע.
לצפיה ב-'הם בטוח לא יגיעו להצביע לנתניהו'
הם בטוח לא יגיעו להצביע לנתניהו
18/10/2019 | 09:17
7
4
מספר תומכי נתניהו נמצא בנסיגה.
כל עוד נתניהו עומד בראשות הליכוד ובראשות גוש המכנה עצמו "המחנה הלאומי", המצב של כחול לבן די יציב.
ולאחר עידן נתניהו, ממילא התפקיד ההיסטורי של כחול לבן במתכונת הנוכחית שלה די יסתיים.
כחול לבן הוקמה למטרה אחת: לגרום להחלפת נתניהו.

והתיאור שלך לגבי מפלגות המרכז לא ממש נכון כי יש עתיד מחזיקה מעמד הרבה יותר ממה שאתה צפית לה. כמו כן אי אפשר להשוות מערכות בחירות שההפרש ביניהן הוא שנים למערכות בחירות שההפרש ביניהן הוא מספר חודשים מועט.
למעשה כל שנת 2019 היא מערכת בחירות אחת מתמשכת.

ועוד דבר - מפלגות מרכז מתחלפות אבל מצביעי המרכז שרירים וקיימים כבר הרבה שנים. כך שמבחינת הבוחרים ולא הנבחרים - המרכז שריר וקיים ולא צפוי להיעלם.

לאחר עידן נתניהו, סידור מחדש הגיוני של המערכת הפוליטית יהיה איחוד של יש עתיד עם ישראל ביתנו (כאשר חלקים מיש עתיד כמו עופר שלח ויעל גרמן אולי ימצאו את דרכם למחנה הדמוקרטי), איחוד של חוסן לישראל עם מפלגת העבודה - גשר ותל"ם תצטרך להחליט על עתידה ולבחור בין חזרה לחיק הליכוד לבין המשך החיבור עם חוסן לישראל.
אבל כל עוד נתניהו נמצא במרכז העניינים של המערכת הפוליטית סידור המערכת לפי "רק ביבי" ו"רק לא ביבי" יימשך. וכך גם חלוקת המצביעים.
לצפיה ב-'בדיוק '
בדיוק
18/10/2019 | 10:07
6
2
אבל צורי לא מבין את זה, כי הוא עדיין חי בקונספציה שאנחנו בשנת 2010, ולא מבין שאנחנו כבר אוטוטו בשנת 2020 ושהציבור הישראלי ברובו, ובעיקר המרכז החילוני ליבראלי ציוני ופרגמטי כבר לא קונה את אשליית נתניהו כמו הליכודניקים השפוטים שלו שלא משנה מה יעשה להם ימשיכו להצביע לו. למרות שכפי שאפשר כבר לראות גם בתוכם מתחילים לצוץ כבר סדקים. גם סער שהכריז שוב על מועמדותו לפריימריז בטענה שלא יעזור לכל משמיציו (שפוטים מטעם נתניהו), אם יהיו פריימריז הוא מתכוון להתמודד בהם, וגם כץ שערך בסוכות אפשר לאמר את כנס קמפיין הבחירות לראשות הליכוד הראשון שלו לאחרי תקופת נתניהו, שאף הוא כבר מריח שהולכת ומתקרבת, למרות שגם הוא וגם סער נזהרים במילותיהם...
לצפיה ב-'צורי מבין את זה לא פחות מאיתנו'
צורי מבין את זה לא פחות מאיתנו
18/10/2019 | 10:21
5
2
אבל אתה מעדיף להתמקד רק בהיבטים מסויימים בדברים שצורי כותב ולהתעלם מדברים אחרים.

צורי תומך בנתניהו וזה בסדר גמור, אבל אי אפשר לומר שהוא לא מבין את המציאות הפוליטית כיום.
רק אתמול בערב צורי כתב הודעה שמנוגדת להתנהלות הנוכחית של נתניהו.
צורי מנסה לתמרן לטובת שימור הנהגת נתניהו גם בעת הזו ומצד אנשים שסבורים שנתניהו הוא המנהיג הטוב ביותר לישראל גם כיום זה בדיוק מה שהם צריכים לעשות.

אתה מנסה לעשות דה לגיטימציה לתמיכה בנתניהו והדה לגיטימציה הזו לא פחות חמורה מהדה לגיטימציה שנתניהו עושה למתנגדיו.
זה בסדר גמור לתמוך בנתניהו, כפי שזה בסדר גמור להתנגד לנתניהו.
לצפיה ב-'אני לא מנסה לעשות דה לגיטימציה לאף אחד'
אני לא מנסה לעשות דה לגיטימציה לאף אחד
18/10/2019 | 10:45
4
2
אך מה שאתה לא מבין וגם צורי כנראה שלא, זה שלתמוך במנהיגך זה בסדר, אבל לא כשזה בכל מחיר, כי אז זו כבר לא תמיכה, זה להיות שפוט שלו. יש גבול כמה אפשר לתמוך במנהיג. ויש הבדל אדיר של שמים וארץ בין לתמוך במנהיג ולהפוך לשפוט שלו. אני למשל לא אתמוך בגנץ או בכל מנהיג אחר לצורך העניין בכל מחיר. יש גבול לעד כמה אני מוכן לתמוך במנהיג ולהצביע לו. ואני אגיד לך אפילו יותר מזה, בי אם בוגדים אפילו פעם אחת זו פעם אחת יותר מדי, והמבין יבין...
לצפיה ב-'אני לא רואה "בכל מחיר" בהודעות של צורי'
אני לא רואה "בכל מחיר" בהודעות של צורי
18/10/2019 | 10:49
3
3
אני דווקא רואה בהודעות שלך "בכל מחיר" לסלק את נתניהו עכשיו ומייד.
לצפיה ב-'בוא אני אשאל אותך שאלה ותענה לי בכנות'
בוא אני אשאל אותך שאלה ותענה לי בכנות
18/10/2019 | 10:59
2
4
אם אתה מצביע למישהו כי אתה לא רוצה שמישהו אחר יהיה ראש ממשלה, ואותו מישהו שהצבעת לו לוקח את הקול שלך ומשתמש בו ונותן אותו לאותו אחד שלא רצית שיהיה ראש ממשלה ולכן הצבעת לאותו מישהו שהתחייב בפני בוחריו שהוא לא יהיה, האם לא תראה בזה בגידה? כי אני רואה בזה את האמא של כל הבגידות. מבחינתי, לקחת את הקול שלי ולהשתמש בו ההיפך הגמור ממה שהתכוונתי שישתמשו בו זו בגידה. ואגב, לא רק לגבי נתניהו, גם לגבי טיבי או עודה ודומיהם.

ותאמין לי שאם נתניהו היה לוקח למשל את הקול של צורי ומשתמש בו כדי להפוך את טיבי לראש ממשלה, גם צורי היה רואה בזה בגידה וספק רב אם היה סולח לו על זה, עם כל כמה שהוא שפוט שלו. כי כשצורי מצביע בקלפי לנתניהו הוא רוצה את ביבי ולא את טיבי ראש ממשלה.
לצפיה ב-'בפוליטיקה יש רצוי ויש מצוי. תוצאות הבחירות הן כאלה שלא'
בפוליטיקה יש רצוי ויש מצוי. תוצאות הבחירות הן כאלה שלא
18/10/2019 | 12:11
1
מאפשרות לנתניהו להקים ממשלה ללא גנץ ולא מאפשרות לגנץ להקים ממשלה ללא נתניהו.
לכן אני לא רואה בהסדר של ממשלה עם רוטציה שבה כהונתו של נתניהו קצובה ויש מועד מוגדר לסיום כהונתו כבגידה. רחוק מאוד מכך.
גם צורי לא רואה בממשלת רוטציה שבחלקה גנץ יהיה ראש ממשלה כבגידה מצד נתניהו.

אתה רק ממחיש את ה"בכל מחיר" שייחסתי לך. אתה מוכן שהמדינה תמשיך להיות בסאגה מתמשכת של מערכות בחירות שמזיקות לה ומשתקות את המערכות הפוליטית והממלכתית שלה, רק כי אתה רוצה שנתניהו יסתלק עכשיו ומייד.
אבל אפילו את המטרה הזו לא תשיג אם יהיו עוד ועוד בחירות.

ההליכה שלך למחוזות השימוש במילה "בגידה" בהקשר הזה זה בדיוק ה"בכל מחיר" שלך.
אצל צורי אין את זה.

תזכור מה הסיסמה של כחול לבן: "המדינה לפני הכל", כולל לפני סילוק נתניהו עכשיו ומייד.

אתה רוצה הכל או לא כלום ובפוליטיקה אין את זה.
נתניהו, הליכוד, שותפיו בימין ומצביעיהם רצו קואליציית ימין ללא ישראל ביתנו ובשביל זה הלכו לבחירות נוספות. איזו תוצאה הם קיבלו?
מי שירצה ללכת לבחירות נוספות בתקווה שגנץ יוכל להקים ממשלת אחדות חילונית ללא נתניהו, יקבל בסוף את נתניהו כראש ממשלת ימין לעוד 3-4 שנים.
וזו ודאי תהיה "בגידה" הרבה יותר גדולה מבחינתך אם אפשר למנוע את זה כעת.
לצפיה ב-'ליברמן הבטיח במפורש, לפני הבחירות ואחריהן, שלא יהיו בחירות'
ליברמן הבטיח במפורש, לפני הבחירות ואחריהן, שלא יהיו בחירות
18/10/2019 | 12:20
1
שלישיות.
אז, לגישתך, בחירות נוספות יהוו בגידה מצידו של ליברמן.
לצפיה ב-'אתה נשמע כמו הנציגים של ונצואלה וסודן במועצת זכויות האדם'
אתה נשמע כמו הנציגים של ונצואלה וסודן במועצת זכויות האדם
18/10/2019 | 02:17
3
שמתלוננים על כך שישראל מפרה את זכויות האדם.
הדברים שלך פשוט משעשעים.
מתי אתה מעביר הרצאה על דמוקרטיה בתוך מפלגות?
לצפיה ב-'מה שמעניין שערביה מוסלמית צעירה הוכתרה כיורשת של נתניהו'
מה שמעניין שערביה מוסלמית צעירה הוכתרה כיורשת של נתניהו
16/10/2019 | 20:00
5
אם כבר מישהו חשב ששפטל פרקליטו של הפושע הנאצי דמניוק לא יכול להיות יותר הזוי ממה שהוא כבר, בלי שום קשר לכך שמיום ליום הוא הולך ונראה כמו קריקטורה מהלכת, הוא מוכיח שהוא אפילו יותר הזוי כשהוא מכתיר בערוץ 20 ערביה מוסלמית צעירה שהגיעה לפריימריז של הליכוד משום מקום והצליחה בלי אפילו השקעה של שקל להשתחל לרשימת הליכוד לכנסת כיורשתו של נתניהו.

אז אמנם אם היית שומע את אותה ערביה מוסלמית היית חושב שאולי מדובר בנתניהו ממין נקבה, כי היא נשמעת כמו תקליט שבור ושרוט של נתניהו שמדקלמת אותו אחד לאחד, להוציא המשפט שכל הערבים רוצים להשמיד אותנו ושאנחנו חייבים להשמידם קודם, אך עדיין בהתחשב בעובדה שמדובר בערביה ועוד במוסלמית, אז להכתירה כיורשתו של נתניהו זה פשוט הזוי ברמות אפילו בשביל שפטל.

ואגב, בערוץ 20 כמובן שנמנעו מלעלות את הקטע המביך הזה מהאולפן הפתוח עם בועז גולן לארכיון שלהם.
לצפיה ב-'חשש במערכת הביטחון: ארה"ב תיסוג גם מדרום סוריה'
חשש במערכת הביטחון: ארה"ב תיסוג גם מדרום סוריה
18/10/2019 | 08:36
3
חשש במערכת הביטחון: ארה"ב תיסוג גם מדרום סוריה
https://news.walla.co.il/item/3318598

הפלישה הטורקית לסוריה שארכה תשעה ימים אינה מרגיעה את הצמרת הביטחונית, בעוד התקפת טילי השיוט האיראניים בסעודיה והאפשרות לנסיגות נוספות של צבא ארה"ב מעלה את רמת הדריכות במערכת הביטחונית לגבוהה מהרגיל. "רדיוס הפעולה מחייב את צה"ל להשתנות"

רצף השינויים שחל במזרח התיכון נמשך, והאפשרות שארצות הברית תבצע נסיגות נוספות מעלה את רמת הדריכות במערכת הביטחון לגבוהה מהרגיל. ההתקפה של איראן והחות'ים על סעודיה באמצעות טילי שיוט ורחפנים, נסיגת הכוחות האמריקניים מסוריה, פתיחת המעבר היבשתי בין עיראק לסוריה והלחימה של טורקיה בכורדים - כל אלו מעלים את הפוטנציאל לשינויים בגבולות, זאת לצד האיום מבריחת אלפי אסירי דעאש מהכלא והמאמץ האיראני לנצל את האירועים האזוריים, לשנות את מאזן הכוחות ולתקוף יעדים בישראל.

גורם ביטחוני בכיר אמר לוואלה NEWS כי צה"ל עוקב בדריכות רבה אחר השינויים במזרח התיכון - כשבמוקד הקשב נמצאת הפעילות האיראנית - אך גם אחר המגעים שמנהלת וושינגטון בשבועות האחרונים להרגעת האזור. הגורם הוסיף כי האיומים ורדיוס הפעולה של צה"ל במזרח התיכון מחייב את הצבא להשתנות בדגש על המרחב האווירי והמודיעיני. הפעילות נגד אויבי ישראל הפכה להיות רגישה מאוד ולכן היא מחייבת את המערכת הביטחונית לקיים הערכות מצב בתדירות גבוהה, ולנתח את המציאות לרוחב כדי לראות שזירה אחת לא משפיעה על זירה אחרת, לרעת ישראל.

השאלה הגדולה הנשאלת עתה בירושלים: האם ישראל הבאה בתור שטראמפ יתקע לה סכין בגב וישאיר אותה לבדה מול אוייביה?

לצפיה ב-'נוויל צ'מברליין מול צ'מבליין טראמפ: וההכרזה על שלום בדורנו'
נוויל צ'מברליין מול צ'מבליין טראמפ: וההכרזה על שלום בדורנו
18/10/2019 | 07:35
10
מיצאו את ההבדלים בין נוויל צ'מברליין ודונלד צ'מברליין טראמפ בהכרזה על שלום בדורנו! 

British Prime Minister, Neville Chamberlain, "Peace in our Time" speech (Sept. 30, 1938)
https://www.youtube.com/watch?v=hQ95ffnU4Sw

President of the United States Donald Trump: "This Is A Great Day For Turkey, US And The Kurds"  (Oct. 17, 2019)

"אפשר גם לסמוך על סוריה, רוסיה ואיראן" (נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, 16 לאוקטובר 2019)

עולב העולבים 

לצפיה ב-'129 רפובליקנים הצביעו ביחד עם הדמוקרטים נגד טראמפ'
129 רפובליקנים הצביעו ביחד עם הדמוקרטים נגד טראמפ
18/10/2019 | 06:00
7

129 רפובליקנים הצביעו ביחד עם הדמוקרטים נגד טראמפ שהולך ומאבד את זה

קיצו הפוליטי של הנשיא טראמפ שמוכיח שוב ושוב ושוב שהוא הפכפך, אימפולסיבי ולא יציב בדיעותיו, וע"י כך מסכן את ארה"ב ובטחונה ואת הקשרים עם בנות בריתה, הולך ומתקרב בצעדי ענק. אחרי שרשת פוקס ניוז פרסמה סקר שערכה שמצביע על כך שרוב הציבור האמריקאי תומך בתהליך הדחתו של טראמפ וחושב שהוא לא ראוי להמשיך ולכהן כנשיא ארה"ב לנוכח התנהלותו התככנית, הפחדנית והבוגדנית, שלא לאמר ההפכפכה והבלתי יציבה, כפי שיכולנו לראות כולנו במהלך החודש האחרון, וטראמפ תקף אותם בתגובה וטען שמדובר ברשת 0מולנית ששונאת אותו ומתנכלת לו מאז שנבחר לנשיא ארה"ב, באה עכשיו הצבעת הנגד המשותפת לדמוקרטים ולרפובליקנים על החלטתו המפגרת וחסרת האחריות של הנשיא צ'מברלין טראמפ לסגת ולאשר לרודן הטורקי מוסלמי נאצי אדולף ארדואן לפלוש לאיזור הכורדי בצפון מזרח סוריה ולערוך בו טיהור אתני ורצח עם ע"י טביחת הכורדים והחלפתם בכ 3.5 מיליון הפליטים הסונים שנמלטו לטורקיה בזמן מלחמת האזרחים הסורית.

בית הנבחרים גינה החלטת טראמפ לסגת מסוריה, 129 רפובליקנים תמכו בגינוי
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5608593,00.html

בית הנבחרים של ארצות הברית אישר ברוב גדול הצעת גינוי נגד החלטתו של הנשיא דונלד טראמפ להסיג את הכוחות מצפון סוריה, ולאפשר את התקיפה הטורקית נגד הכורדים. 354 נבחרים הצביעו בעד הגינוי, ואילו רק 60 הצביעו נגדועשרות נציגים מהמפלגה הרפובליקנית הצטרפו לעמיתיהם מהמפלגה הדמוקרטית, והצביעו בעד ההחלטה.

האם התנהלותו של טראמפ מצביעה על התמוטטות עצבים?

"העולם מביט בטראמפ בפה פעור בתדהמה"

טראמפ שימש מאז ומתמיד מטרה לביקורות נוקבות, בארה"ב ובעולם כולו, מאז שנכנס לבית הלבן לפני כמעט שלוש שנים. אבל הוא תפקד בתוך בועה שיצרו סביבו המחוקקים הרפובליקנים בשני בתי הקונגרס וערוץ החדשות פוקס ניוז. הם חיפו עליו ונתנו לו להאמין שממלכת הרשע של השמאל הגלובלי, יחד עם שוכני הביצה הוושינגטונית, ביתם של השרצים האליטיסטיים שחדרו לכל פינות הממשל, ותעשיית הפייק ניוז ובראשה "ניו יורק טיימס" ו-CNN, הם השועלים הקטנים שמחבלים בכרמי הנשיאות. מערכת הסטריאו בתוך הבועה הנשיאותית מזמזמת לו ללא הרף שרוב העם תומך בו ובקווי המדיניות שלו, ולעזאזל הסקרים של המדיה השקרנית.

אבל הבועה הזו מתחילה להתפקע עתה בגין התנערות טראמפ מהכורדים, השותפים הנאמנים של צבא ארה"ב במאבק נגד דאעש, שהקריבו יותר מ-11 אלף לוחמים למען האינטרס של ארה"ב ומדינות המערב האחרותמחוקקים רפובליקנים רבים, שמוסיפים להצדיק את התנהלות טראמפ באוקראינה, מפנים לנשיא עורף בגלל הבגידה בכורדים.

בהתפתחות מדהימה, הצטרפו 129 צירים רפובליקנים לכל עמיתיהם הדמוקרטים בבית הנבחרים והצביעו בעד החלטה בגנות הנסיגה האמריקאית מסוריה, סטירה מצלצלת לנשיא בעיצומו של משבר מדיניות החוץ החמור ביותר של ממשלו עד עתה. יתר על כן, למעלה מ-90 צירים רפובליקנים ערוכים עתה ליזום הצעת חוק שתאסור מכירת ציוד צבאי וטכנולוגי לטורקיה, מעבר לסנקציות שממשל טראמפ מאיים להטיל על אנקרה אם היא לא תשים קץ למתקפתה נגד הכורדים.

והסנאטור הרפובליקני לינדסי גראהם, ידידו האישי של טראמפ ושותפו למשחקי גולף, תקע אתמול סכין בגב של טראמפ: "אני מקווה שהנשיא ישנה את מה שהוא עשה. אעשה כל דבר כדי לעזור לו בכך, אך אני אהיה הסיוט הגדול ביותר שלו אם המצב לא ישתנה".

"לא אשב על הגדר כדי לראות כיצד טורקיה טובחת בכורדים, וכיצד איראן נכנסת לסוריה ונעשית חלום בלהות נוסף לישראל", הוא צייץ. "אני מאמין שאם הנשיא יוסיף להשמיע הצהרות (להצדקת מהלכיו בסוריה), יתרחש אסון שיהיה גדול יותר מהחלטת ברק אובמה לעזוב את עיראק".

אפילו בפוקס ניוזערוץ הבית של טראמפ, החלו לבצבץ ניצני מרי. רק באחרונה פרסם הערוץ תוצאות סקר שנערך ביוזמתו ושמראה כי המתמודדים הדמוקרטים המובילים היו מביסים את טראמפ לו הבחירות בארה"ב היו נערכות עתה

וכך, ביום ה-1,000 לנשיאותו, וכנראה בתחושה גוברת שאפילו תומכיו החזקים ביותר מתחילים להפנות לו עורף, יצא אתמול טראמפ למסע של ירי מילולי המוני בכל פורום אפשרי. בתוך כמה שעות הוא תקף את המדיה (כמובן) ואת הדמוקרטים (כמובן), את ראשי ה-FBI וקהיליית המודיעין לשעבר ג'יימס קומי, אנדרו מקייב, ג'יימס קלאפר וג'ון ברנאן ואת "זוג הנאהבים הגדול" ליסה פייג' ופיטר סטרוק, שלדבריו יזמו את חקירת מולר נגדו בכדי לבטל את תוצאות הבחירות.

הנשיא יצא נגד חברות נאט"ו והאיחוד האירופי. הוא תקף את גרמניה, צרפת וספרד. הוא תקף אפילו את אורחו בבית הלבן, נשיא איטליה, והדגיש כי איטליה מקדישה רק 1.1% מהתמ"ג שלה לצורכי ביטחון לאומי, במקום 2% "כנדרש". על הדרך הוא תקף גם את גוגל ואת אמזון והשתלח בחסידי התקינות הפוליטית, ששואפים לשנות את שם החג יום קולומבוס כדי לא לכבד את זכרו של ה"קולוניאליסט" הזה. הוא אפילו האשים את ברק אובמה בהתערבות בבחירות לנשיאות ב-2016, תאוריית קונספירציה שגוועה וקמה לתחייה ושאין לה שום בסיס.

ואולי התקיפה הטראמפאית הפוגענית ביותר הייתה נגד הכורדים, שאותם השליך הנשיא לכלבים בהחלטתו לסגת מסוריה. בשיחה עם כתבים אמר טראמפ כי "הכורדים אינם מלאכים" וכי בשבילם, "מלחמה זה דבר טבעי". הוא אמר כי מפלגת העובדים הכורדית, הידועה בראשי-התיבות PKK, היא "איום טרור גדול הרבה יותר מאשר דאעש".

ובהמשך התחולל עימות חזיתי עם ננסי פלוסי, יו"ר בית הנבחרים, וצ'אק שומר, ראש הסיעה הדמוקרטית בסנאט, שבאו לבית הלבן יחד עם מחוקקים דמוקרטים ורפובליקנים אחרים כדי לקבל תדרוך על המצב בסוריה.

הדברים החלו להידרדר במהירות. כאשר שומר הזכיר שג'יימס מאטיס, שר ההגנה לשעבר, פרש בגלל התנגדותו לנטוש את סוריה, הגיב טראמפ בחימה: "אין גנרל אחר שקיבל שבחים רבים כל-כך ללא הצדקה כמו הגנרל הזה. אתם יודעים למה? כי הוא לא היה קשוח מספיק. אני כבשתי (כך במקור) את דאעש. מאטיס אמר שזה יימשך לפחות שנתיים. אני תפסתי אותם (כך במקור) בחודש אחד".

פלוסי אמרה לנשיא כי הצבא הרוסי נחפז למלא את החלל שהותירו אחריהם הכוחות האמריקאים בנסיגתם המהירה מסוריה. "פוטין תמיד רצה אחיזת רגל במזרח התיכון", היא ציינה. "המצב הוא שכל הדרכים שאתה קשור אליהן מוליכות לפוטין".

לעומת זאת, במשך כל היום הארוך הזה לא תקף טראמפ את כל המטרות האפשריות. הוא נמנע, למשל, מלתקוף את טורקיה וציין כי אנקרה דווקא משלמת כסדר את כל הכספים שהיא חייבת לנאט"ואפשר גם לסמוך על סוריה, רוסיה ואיראן שידעו כיצד להמשיך את המאבק נגד דאעש, הוא אמר.

לצפיה ב-'זה הזמן להציע לגנץ קואליציה בלי הגוש.'
זה הזמן להציע לגנץ קואליציה בלי הגוש.
17/10/2019 | 20:11
1
10
נתניהו צריך להציע את אותו מתווה שדובר עליו היום, רק בלי הגוש ושתיק המשפטים ילך לאוחנה, לוין (או שקד אם הימין החדש יצטרף).
אם יסרב, יש להחזיר את המנדט לנשיא ולעשות פריימריז מהירים לראשות התנועה לקראת הבחירות שבפתח.
לצפיה ב-'זה עשוי לקרות רק אם יופעל לחץ על נתניהו מתוך הליכוד לעשות'
זה עשוי לקרות רק אם יופעל לחץ על נתניהו מתוך הליכוד לעשות
17/10/2019 | 23:28
3
זאת.
בינתיים אין לאף אחד בליכוד אומץ לעמוד מול נתניהו ולומר לו שהוא צריך לשנות את התנהלותו.
לצפיה ב-'עוד חתימה מטורללת בגוש ה-52 (שלושת הח"כים של הימין החדש'
עוד חתימה מטורללת בגוש ה-52 (שלושת הח"כים של הימין החדש
16/10/2019 | 21:33
6
7
מסרבים להיסחף אחר הטרלולים של נתניהו)
ראשי סיעות הימין חתמו על התחייבות: "לא נשב בשום שלב עם הרשימה המשותפת"

שקד ובנט לא משתפים פעולה עם טירוף החתימות הזה של נתניהו:
"
מי שלא חתמה על ההתחייבות היא הימין החדש. גורמים במפלגה אמרו ל"ישראל היום": "זה מיותר. נמאס לנו מהחתימות החופשיות האלה", אך הבהירו: "אנחנו חלק מהבלוק".
"
לצפיה ב-'דווקא את הימין החדש גנץ היה רוצה לצרף, לכן חבל שלא חתמו.'
דווקא את הימין החדש גנץ היה רוצה לצרף, לכן חבל שלא חתמו.
16/10/2019 | 21:40
3
את יהדות התורה וימינה גנץ לא יסכים לצרף, אבל את הימין החדש הוא ירצה,
חבל שהם לא חתמו.
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר לי מדוע יש צורך שמי מבין חברי גוש ה-55'
מישהו יכול להסביר לי מדוע יש צורך שמי מבין חברי גוש ה-55
16/10/2019 | 21:42
3
7
יחתום על התחייבות כזו?
האם בקרב חברי הגוש הזה אין אמון שאף אחד מהם לא יצטרף לממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת וזקוק לחתימה כזו?

הדרישה לחתימה כזו היא ירידה מפסים ובושה.

נתניהו לא סומך על רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' שלא יצטרפו לממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת...

ותומכי נתניהו עדיין לא מזהים את הטירוף שאחז בו.
לצפיה ב-'נתניהו יודע שהוא סוס מת באחרית ימיו הפוליטיים ולכן בפארנויה'
נתניהו יודע שהוא סוס מת באחרית ימיו הפוליטיים ולכן בפארנויה
16/10/2019 | 23:18
4
לא מאמין לאף אחד ולא סומך על אף אחד. אך מעניין שאף אחד משפוטיו בגוש החרדים-מתחרדים-משיחיים-מושחתים לא חשב אפילו פעם אחת להחתים את נתניהו שהאמון בו מה זה "גבוה", ובעיקר לנוכח כל השקרים, הסילופים וההבטחות שהוא לא קיים מעולם...
לצפיה ב-'כי אי אפשר לבקש רק מש"ס והימין החדש.'
כי אי אפשר לבקש רק מש"ס והימין החדש.
17/10/2019 | 20:05
1
2
לצפיה ב-'למה בכלל היה צריך לבקש ממישהו בגוש?'
למה בכלל היה צריך לבקש ממישהו בגוש?
17/10/2019 | 20:15
4
האם נתניהו לא סומך על ש"ס ועל הימין החדש?
נתניהו לא סומך על דרעי?

אם לדרעי ו/או לבנט ושקד יש איזושהי תוכנית לחבור לגנץ ולהפנות עורף לנתניהו, חתימה כזו ממילא לא תמנע זאת מהם.
החתימה הזו רק מעידה שוב עד כמה לנתניהו אין אמון באף אחד כולל לא בקרובים לו ביותר.
עם חשדנות ברמה כזו אי אפשר לנהל מדינה.
לצפיה ב-'זה בסדר, הם שפוטים של נתניהו גם בלי לחתום'
זה בסדר, הם שפוטים של נתניהו גם בלי לחתום
16/10/2019 | 23:14
3
ובכלל שקד מבזה את המין הנשי כולו ונוהגת כמו אישה מוכה שחוזרת לבעלה המכה פעם אחר פעם.
לצפיה ב-'נראה שנתניהו כבר לא עובד בשביל קמפיין הליכוד אלא בשביל'
נראה שנתניהו כבר לא עובד בשביל קמפיין הליכוד אלא בשביל
17/10/2019 | 16:23
30
קמפיין ישראל ביתנו:

נתניהו לא מפסיק לאחרונה להעניק לליברמן מתנות על מתנות על מתנות (מתנות בין חברים מותרות ):
"
דת ומדינה: הסטטוס קוו יישמר לשנה הראשונה.  מייד עם הקמת הממשלה יוקם צוות שיגבש הסכמות בנושא.  בנפרד, מייד עם הקמתה, הממשלה תביא את חוק הגיוס המתוקן (מתווה אטיאס) להצבעה ותאפשר חופש הצבעה סיעתי בנושא.  
"

בנסיבות אחרות היה סיכוי לא רע שגנץ היה מקבל את המתווה הזה, אבל לפיד לא יכול לקבל את המתווה הזה כשליברמן דוחה אותו. הנסיון של גוש ה-55 במתווה הזה אינו רק לדחוק את ליברמן לאופוזיציה אלא גם לנסות להפריד בין גנץ ללפיד. במצב הנוכחי של נתניהו, אין לכחול לבן סיבה להעניק לו את המתנה הזו.
נתניהו הוא זה שצריך להחליט אם לדבוק בגוש ה-55 או לבוא רשימה מול רשימה.

ולכן התגובה של כחול לבן וליברמן למתווה הזה נכונה: זה עוד ספין שמטרתו להקים ממשלת ימין עם תוספת של כחול לבן או חלקים ממנה, ולא ממשלת אחדות בין הליכוד לכחול לבן.

אז יש כעת את מתווה נתניהו מול מתווה ליברמן שמקובל על כחול לבן. מתווה מול מתווה שכנראה כל אחד מהם יהווה חלק מקמפייני הבחירות הבאות.
לצפיה ב-'הכורדים במסר לישראל: אל תסמכו על טראמפ הוא יתקע לכם סכין בגב'
הכורדים במסר לישראל: אל תסמכו על טראמפ הוא יתקע לכם סכין בגב
17/10/2019 | 02:41
6
נ'. עיתונאי כורדי, הביע היום את חששו מהחלטת טראמפ, ואף טען כי היא מסמלת את מדיניות מקסום הרווחים החדשה שהתווה לעצמו הממשל האמריקני בעידן טראמפ. "אנו, הכורדים, מרגישים שארה"ב בגדה בנו", אמר בריאיון לחדשות 12. "אני חושב שיהיה לנו קשה לסמוך עליהם שוב, זו כבר הפעם השנייה שזה קורה בשלוש השנים האחרונות. כאן בעירק, כשנאמני איראן תקפו אותנו - ארה"ב לא עשתה כלום, עכשיו אותו הדבר קורה בסוריה".

"אם טורקיה תתקוף, הכורדים בסוריה יגיעו לכורדיסטן העיראקי", אמר. "זה המקום היחיד עבורם. כבר עכשיו יש כאן כ-300 אלף פליטים כורדים". הוא הדגיש: "זו הטעות שעשו הכורדים, לתלות את כל תקוותיהם בנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ".
העיתונאי הכורדי הוסיף ופנה לישראל: "הוא נטש את הכורדים, והם נותרו לבדם מוקפים באויבים. לא ניתן לסמוך או להישען על הממשל האמריקני תחת טראמפ - הוא ינטוש אתכם ברגע".

"ישראל צריכה להבין שהוא עושה הכול בכדי לפגוש את הנשיא האיראני ולסגור איתו עסקה", הזהיר נ'. "תחשבו כמה אתם צריכים לסמוך על ארה"ב אם תהיה עסקה כזו". לדבריו, "טראמפ מסתכל על העולם בראייה עסקיתהסעודים כבר הבינו את המסר אחרי המתקפה על מאגרי הנפט - ועכשיו הם מנהלים משא ומתן בעזרת פקיסטן, ולא דרך ארה"ב".

בעקבות הנסיגה מצפון סוריה, בעולם חוששים: "תחשבו כמה לסמוך על טראמפ"
https://www.hidabroot.org/article/1130009

לצפיה ב-'מתי קיבל נתניהו מנדט ממתפקדי הליכוד בפעם האחרונה'
מתי קיבל נתניהו מנדט ממתפקדי הליכוד בפעם האחרונה
16/10/2019 | 21:09
1
7
מתי קיבל נתניהו מנדט ממתפקדי הליכוד בפעם האחרונה

אמזלם התומך בשרלטן המושחת מס' 1 טוען שנתניהו נבחר ע"י מתפקדי הליכוד לכנסת ה-22 כעומד בראשה. אך האם זה נכון?
בואו נבדוק יחד את העובדות:

מתפקדי הליכוד נהנים מהזכות לבחור את ראש מפלגתם מאז 1993, לפי תיקונים בחוקת המפלגה שנתניהו עצמו קידם אחרי שנבחר לראשונה ליו"ר. האדם שהמתפקדים בוחרים בו הופך אוטומטית למועמד המפלגה לראשות הממשלה. רשמית, הבחירות צריכות להתקיים "לא יאוחר" מחצי שנה לפני הבחירות לכנסת, ואם הכנסת מתפזרת בטרם-עת - מוקדם ככל האפשר. האם מתפקדי הליכוד אמנם בחרו בנתניהו ערב הבחירות לכנסת ה-22?

בין בחירות 2019 מועד א', שהתקיימו באפריל, לבחירות מועד ב', שהתקיימו בספטמבר, לא התקיימו בליכוד פריימריז - לא ליו"ר וגם לא לרשימת המפלגה לכנסת. מועמדי המפלגה לכנסת ה-22 נשארו אפוא כפי שהיו לכנסת ה-21.
גם ערב הבחירות לכנסת ה-21, שההחלטה עליהן התקבלה בכנסת בדצמבר 2018, לא התקיימו פריימריז לראשות הליכוד. המתפקדים קיבלו הזדמנות להצביע לרשימת המועמדים לכנסת בפברואר 2019, אבל נתניהו שאב את סמכותו כמועמד לראשות הממשלה מהבחירה בו שלוש שנים קודם  - בראשית 2016.

אלא שגם ב-2016 לא קיבל נתניהו מנדט מכלל חברי המפלגה. אמנם, נתניהו הצליח בסוף 2015 להקדים את הפריימריז לפברואר 2016, כמה שנים לפני מועד הבחירות החוקי לכנסת. אבל מאחר שאיש לא נרשם להתמודד נגדו, החליט בית הדין של התנועה שאין טעם בסבב הצבעה יקר, ומועמדותו אושררה במרכז המפלגה בלבד.

הפעם האחרונה שבה נבחר נתניהו בידי כלל המתפקדים הייתה בימי הכנסת ה-19, בסוף דצמבר 2014. גם אז הוקדמו הפריימריז ביוזמתו, חרף מחאות בשורות הליכוד. נתניהו זכה אז בכ-85% מהקולות, וניצח את דני דנון שקיבל כ-15%.

בשורה התחתונה: דבריו של אמסלם לא נכונים. הפעם האחרונה שבה הצביעו כלל מתפקדי הליכוד בעד מועמדותו של נתניהו לראשות הממשלה הייתה ערב הבחירות לכנסת ה-20. לפני הבחירות לכנסת ה-21 בוטלו הפריימריז בהיעדר מתחרים לנתניהו, ולקראת הבחירות לכנסת ה-22 לא תוכננו פריימריז כלל.
לצפיה ב-'בליכוד טוענים שנתניהו נבחר כמועמד הליכוד ע"י חברי המרכז???'
בליכוד טוענים שנתניהו נבחר כמועמד הליכוד ע"י חברי המרכז???
16/10/2019 | 22:32
3
בליכוד טוענים שנתניהו נבחר כמועמד הליכוד ע"י חברי המרכז. באמת???

אז בואו שוב נבדוק יחד את העובדות:

מרכז הליכוד התכנס בערב יום ה 10.10.2019 בשעה 19:00 בגני התערוכה, אך בשל מיעוט משתתפים החליט אפילו נתניהו בעצמו ברגע האחרון שלא להגיע. הליכוד לא הודיעו על ביטול מטעמו באופן רשמי, אך נתניהו לא הגיע לאותו כינוס.
בתמונה ששלחו מדוברות הליכוד ציינו כי כ 500 איש התייצבו מתוך כ-3,300 חברי מרכז (שזה אפילו לא רבע מחברי מרכז הליכוד, למי שלא יודע מתמטיקה פשוטה). ואילו גורמים אחרים שהיו בשטח ציינו כי היה בכלל מדובר בכ 200 איש לכל היותר. 

אבל גם אם נצא מתוך נקודת הנחה שהמספרים הרשמיים של נציגי דוברות הליכוד הם המספרים האמיתיים, הרי שגם הם לא מספיקים בכדי לקבוע שנתניהו נבחר כמועמד הליכוד ע"י חברי המרכז, כשרק 500 איש על פי דוברות הליכוד עצמה התייצבו לאותו כינוס ובחרו בנתניהו כמועמד. קרי לנתניהו אין אפילו מנדט לגיטימי מרוב חברי מרכז הליכוד שאפילו לא טרחו להתייצב לאותו כינוס ומרוב מיעוט המשתתפים גם נתניהו עצמו לא השתתף בו. מה שמראה יותר מכל את מצבו האמיתי של נתניהו, ולא זה שמוכרים לנו כל חותמות הגומי השפוטים שלו, ובראשם אמזלם השפוט מס' 1 שלו.

בשל מיעוט משתתפים, נתניהו לא הגיע למרכז הליכוד

בין 200 ל-500 חברי ליכוד בלבד הגיעו לכינוס של המפלגה הערב • חברי המרכז אישרו כי נתניהו הוא מועמד הליכוד לכנסת ה-22

לצפיה ב-'בסגנון נתניהו, יש לי הצעה לגנץ:'
בסגנון נתניהו, יש לי הצעה לגנץ:
16/10/2019 | 22:18
4
אם יוסכם בסוף על הקמת ממשלת אחדות עם רוטציה שבה נתניהו ראש ממשלה ראשון, גנץ צריך לדרוש מכל חבר כנסת מגוש ה-55 (כולל מנתניהו ומחברי הליכוד) שיצטרף לקואליציה כזו שיחתום על התחייבות לתמוך באי אמון קונסטרוקטיבי ובהקמת ממשלה בראשות גנץ, אם נתניהו לא יקיים את הסכם הרוטציה לאחר שנתיים.

אם נתניהו דורש מרפי פרץ ובצלאל סמוטריץ לחתום על התחייבות שלא להצטרף לממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, על אחת כמה וכמה גנץ צריך לדרוש מכל חבר כנסת בגוש תומכי נתניהו התחייבות לקיום הרוטציה.
לצפיה ב-'הליכוד מוכיחה פעם אחר פעם שהיא הפכה למפלגה מושחתת'
הליכוד מוכיחה פעם אחר פעם שהיא הפכה למפלגה מושחתת
13/10/2019 | 19:39
28
6
ח"כים מהליכוד ניסו פעם נוספת למנוע מגנץ להרכיב ממשלה

ח"כ מהליכוד פנה ליועמ"ש של הכנסת בבקשה לדלג על תורו של בני גנץ בהרכבת הממשלה, וישר לעבור לשלב השלישי, בו נאספים חתימות של 61 ח"כים ונבחר מועמד אחר • היועמ"ש דחה את הבקשה.

אחרי שב-29 במאי 2019, החליט בנימין נתניהו שלא להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא ותחת זאת, בפעם הראשונה בתולדות המדינה פיזר כנסת שזה עתה נבחרה - ניסו הערב מספר חברי כנסת לדלג מעל לראשו של גנץ פעם נוספת, ולהגיע הישר לשלב השלישי - איסוף חתימות של 61 ח"כים והטלת מלאכת הרכבת הממשלה למשך 21 יום על מועמד.

אולם בחוות דעת כתובה קבע היום היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, כי לא ניתן לדלג על השלב השני במלאכת הרכבת הממשלה, כלומר החזרת המנדט לנשיא המדינה והטלת מלאכת הרכבת הממשלה על ח"כ שני, ח"כ בני גנץ.

לפי הודעת הכנסת, מספר חברי כנסת ביקשו מן היועץ המשפטי של הכנסת לדלג על השלב השני ולעבור הישר לשלב ה-3, בו 61 ח"כים מגישים המלצה לנשיא, על פי סעיפי חוק יסוד הממשלה. דוברות הכנסת והייעוץ המשפטי סירבו להשיב ל"גלובס", מי הם אותם חברי כנסת אשר הגישו את הבקשה לקבל ייעוץ משפטי, אך ציינו שמדובר בחברי כנסת מסיעות שונות. עם זאת, ל"גלובס" נודע כי ח"כ מן הליכוד הוא שיזם את הפניה ליועץ המשפטי לכנסת (אם כי בחוות הדעת מציין ינון כי פנו אליו ח"כים ממספר סיעות). בכחול לבן אמרו ל"גלובס" שלא הכירו את הפניה הזו ליועץ המשפטי של הכנסת.

ינון קבע בחוות דעתו שלהליך הרכבת הממשלה יש שלושה שלבים: השלב הראשון, בו אנו נמצאים כעת, 28 ימים להרכבת הממשלה, הניתנים להארכה בעוד 14 יום; בשלב השני, רשאי הנשיא להטיל את התפקיד על חבר כנסת אחר, שלרשותו עומדים 28 ימים; ובשלב השלישי, שכותרתו "הטלת התפקיד לפי בקשת רוב חברי הכנסת המתרחש לאחר שכשלו ההליכים הקודמים, עומדת לרשותם של חברי הכנסת תקופה של 21 ימים, שבמהלכה רשאים לפחות 61 חברי כנסת לבקש מנשיא המדינה, בכתב, להטיל את התפקיד על חבר כנסת מסוים, שהסכים לכך בכתב. אם השלב השלישי והאחרון נכשל ולא מוקמת ממשלה חדשה, המדינה יוצאת לבחירות בתוך 90 ימים.

ואגב, ממש לא קשה לנחש מי אותו ח"כ לקקן תnת של נתניהו שפנה ליועמ"ש בבקשה כזאת. רמז? מתחיל באלף ונגמר במם סופית.

נראה שהליכוד האמיתית של בגין ושמיר ז"ל שעוד האמינה בערכי ז'בוטינסקי והיתה ימנית אידיאולוגית ציונית ולא תאבת בצע וג'ובים כמו הליכוד של ימינו, או יותר נכון הליקוק של נתניהו או מפלגת נתניהו שזה מה שהיא הפכה במהלך השנים האחרונות, מתה ונקברה מזמן עמוק באדמה, והיום יש כבר מפלגה אחרת, מפלגה מושחתת, חסרת ערכים, חסרת אידיאולוגיה, ואפילו חסרת מצע מפלגתי כי נתניהו דאג למחוק אותו.

לצפיה ב-'היה מי שדאג לידע את הנשיא שאין לו חובה לתת לגנץ מנדט'
היה מי שדאג לידע את הנשיא שאין לו חובה לתת לגנץ מנדט
14/10/2019 | 20:21
27
6
יש מי שמפחד שהנשיא ידע שאין לו חובה חוקית לתת לגנץ מנדט ויש מי שלא מפחד שהנשיא ידע את זה.

מדבריך ניתן להבין שאתה חושש מכך שהנשיא יידע על כך.
לצפיה ב-'קודם כל ועוד איך יש לו חובה, ואת זה הבהיר היטב יועמ"ש הכנסת'
קודם כל ועוד איך יש לו חובה, ואת זה הבהיר היטב יועמ"ש הכנסת
14/10/2019 | 22:43
4
5
לאותו "מישהו" שכולנו יודעים במי מדובר ואיזה "ישר" ו"הגון" אותו "מישהו" ליכודניק.
לצפיה ב-'אנא צטט את השורה בחוק שמחייבת את הנשיא לכך.'
אנא צטט את השורה בחוק שמחייבת את הנשיא לכך.
14/10/2019 | 23:33
2
4
לצפיה ב-'למה ליכודניק? הרי אתה ואדונך גם ככה שמים פס על החוק'
למה ליכודניק? הרי אתה ואדונך גם ככה שמים פס על החוק
15/10/2019 | 00:20
1
7
ואדונך בכלל חושב שהוא נמצא מעל החוק ויכול לעבור על החוק כרצונו.

בכל אופן, חוק-יסוד הממשלה: הטלת התפקיד מחדש, סעיף 9 א-ב-ג קובע זאת:

9א. עברה התקופה לפי סעיף 8 וחבר הכנסת לא הודיע לנשיא המדינה שהרכיב ממשלה, או שהודיע לו לפני כן שאין בידו להרכיב ממשלה, או שהציג ממשלה והכנסת דחתה את הבקשה להביע בה אמון לפי סעיף 13ד, יטיל הנשיא את התפקיד להרכיב ממשלה על חבר אחר של הכנסת שהודיע לנשיא שהוא מוכן לקבל את התפקיד, או יודיע ליושב ראש הכנסת שאינו רואה אפשרות להגיע להרכבת ממשלה, והכל בתוך שלושה ימים מיום שעברה התקופה או מיום הודעתו של חבר הכנסת שאין בידו להרכיב ממשלה, או מיום דחיית הבקשה להביע אמון בממשלה, לפי הענין.

9ב. לפני שיטיל את התפקיד להרכיב ממשלה לפי סעיף זה, או לפני שיודיע ליושב ראש הכנסת שאינו רואה אפשרות להגיע להרכבת ממשלה, רשאי הנשיא לחזור ולהתייעץ עם נציגי סיעות בכנסת.

9ג. לחבר הכנסת שהתפקיד להרכיב ממשלה הוטל עליו לפי סעיף זה נתונה למילוי תפקידו תקופה של 28 ימים.

חוק-יסוד: הממשלה

ואולי אתה רוצה שאני גם אצטט לך את השורה בחוק שאוסרת על ראש ממשלה, שר, ח"כ או כל נבחר ציבור שלא לנהוג בשחיתות ולהכניס כספים אסורים לכיסו או לחשבונות הבנק שלו? ואולי אתה גם רוצה שאצטט לך את השורה בחוק שאוסרת על בגידה בביטחון המדינה ואישור העברת צוללות גרעין לאוייב תמורת בצע כסף?

יש הרבה סעיפים בחוק שאני יכול לצטט לך ליכודניק, כי נראה שאתה לא מכיר בכלל את החוקים בישראל, ובעיקר את חוקי היסוד, אם אתה מבקש ציטוט לחוק יסוד.
לצפיה ב-'"או יודיע ליושב ראש הכנסת שאינו רואה אפשרות להגיע להרכבת'
"או יודיע ליושב ראש הכנסת שאינו רואה אפשרות להגיע להרכבת
15/10/2019 | 10:16
6
ממשלה" - כלומר בסעיף 9 הסמכות נמצאת בידי הנשיא והוא בהחלט רשאי להחליט שאינו רואה אפשרות להרכבת ממשלה עוד לפני שמעביר את המנדט למועמד שני.

העניין הוא שבשלב הזה הסמכות נמצאת בידי הנשיא ולא בידי חברי הכנסת ושיקול הדעת להחליט האם להעניק את המנדט למועמד אחר או להעביר את המנדט לכנסת נמצא בידיו. כלומר יש לו שיקול דעת האם להעניק את המנדט למועמד אחר ולא חובה.
לצפיה ב-'אין לו חובה. מה שהיועץ המשפטי של הכנסת הבהיר זה שלא ניתן'
אין לו חובה. מה שהיועץ המשפטי של הכנסת הבהיר זה שלא ניתן
15/10/2019 | 10:13
6
לדלג על השלב של סעיף 9 בחוק יסוד הממשלה ולקפוץ ישר לסעיף 10, כלומר לא ניתן להגיש חתימות של 61 חברי כנסת (ואגב בכלל אין 61) כל עוד לא מוצו ההליכים שנמצאים בסמכות הנשיא, אבל הנשיא בהחלט יכול להחליט אחרי החזרת המנדט של המועמד הראשון שאין סבירות להקמת ממשלה על ידי מועמד אחר ולהודיע לכנסת שלא עלה להרכיב ממשלה ואז נכנס לפעולה סעיף 10 (שלב 21 הימים שבהם יש ל 61 חברי כנסת הזדמנות להציע מועמד) גם ללא הענקת מנדט למועמד שני לפני כן.

מה שניסו אותם חברי כנסת לעשות זה לקפוץ ישר לשלב 21 הימים מבלי שלנשיא תהיה הזדמנות להחליט האם הוא נותן את המנדט לגנץ או לא ואת זה כמובן אי אפשר לעשות. וזה מה שהיועץ המשפטי לכנסת הבהיר.
לצפיה ב-'הנשיא יודע היטב מה סמכויותיו, לא צריך "לידע" אותו'
הנשיא יודע היטב מה סמכויותיו, לא צריך "לידע" אותו
15/10/2019 | 10:08
5
נשיא המדינה הנוכחי היה תקופה לא קצרה יושב ראש הכנסת. הוא בקיא ברזי חוקי יסוד הממשלה והכנסת יותר מרוב חברי הכנסת הנוכחיים.
לצפיה ב-'יש גם מי שמפחד שהנשיא יעניק לגנץ את המנדט ויש מי שלא מפחד'
יש גם מי שמפחד שהנשיא יעניק לגנץ את המנדט ויש מי שלא מפחד
15/10/2019 | 10:21
20
8
שהנשיא יעניק לגנץ את המנדט.
מדבריך אפשר אולי להבין שאתה חושש (או שאחרים בליכוד חוששים) שהנשיא יעניק את המנדט לגנץ.
מה שבטוח שיש אחד, בנימין נתניהו שמו, שמאוד מאוד חושש מכך. החשש שלו כבר בא לידי ביטוי במאי 2019 וייתכן שהוא בא לידי ביטוי שוב כעת.

אם כבר עוסקים בשפת פחדים וחששות...
לצפיה ב-'אני לא חושש, להיפך.'
אני לא חושש, להיפך.
15/10/2019 | 14:30
19
7
למדתי מניסיון העבר שמניעת החזרת המנדט לנשיא פגעה דווקא בליכוד.
לפיכך לדעתי זהו אינטרס של הליכוד שגנץ ינסה להרכיב ממשלה.

מה שניסו אותם גורמים בליכוד זה סך הכל להלחיץ את גנץ שיבין שזה שהוא מסרב לנתניהו לא אומר שאוטומטית בעוד כמה שבועות הוא יבוא לליכוד מתוך עמדת כוח.
לצפיה ב-'אתה לא חושש, אבל נתניהו והאנשים הקרובים לו מאוד חוששים'
אתה לא חושש, אבל נתניהו והאנשים הקרובים לו מאוד חוששים
15/10/2019 | 15:08
1
8
שגנץ וליברמן יעשו תרגיל ויקימו ממשלת מיעוט בעזרת קולות הרשימה המשותפת.
נכון שממשלה כזו לא תשרוד יותר ממספר שבועות לכל היותר אבל זה מספיק כדי להוציא את נתניהו הן מלשכת ראש הממשלה וגרוע מכך הן מהבית ברחוב בלפור.

ואז זה "משחק חדש" שלנתניהו ולליכוד אין עליו שליטה כל עוד לא ישיגו רוב לפיזור הכנסת וללא ליברמן ו/או הרשימה המשותפת אין רוב לפיזור הכנסת.
האמצעי הזה שהיה בידי נתניהו ונאמניו בליכוד אחרי הבחירות באפריל לא נמצא בידיהם כיום.
והדבר האחרון שנתניהו מוכן לסבול זה שהכוח והשליטה יוצאים מידיו ועוד אם זה כרוך גם בצרות מבית (תרתי משמע) עקב הצורך לעזוב את הבית הרשמי של ראש הממשלה וכאשר אפילו שיקולים של מספר שופטים ומיקום בית המשפט נכנסים למערכת האינטרסים.

אתה לא מייצג את סדרי העדיפויות והאינטרסים מסביב לנתניהו. אבל לא חסרים אנשים הן בתוך הליכוד והן בקרבת ראש הממשלה שמבטאים את זה בפומבי באופן שאפילו לא ממש מוסתר.
תיזכר בסאגת הפריימריס שנעלמו כמה שעות לאחר שהוכרזו.
זו דוגמה שמאפיינת את ההתנהלות סביב ראש הממשלה בשנה-שנתיים האחרונות.
לצפיה ב-'ב"ישראל היום" כותבים היום במפורש על החשש הזה של נתניהו'
ב"ישראל היום" כותבים היום במפורש על החשש הזה של נתניהו
16/10/2019 | 10:09
3
לצפיה ב-'ממתי נתניהו עושה מה שטוב לליכוד או איכפתלו בכלל מטובת הליכוד'
ממתי נתניהו עושה מה שטוב לליכוד או איכפתלו בכלל מטובת הליכוד
15/10/2019 | 15:45
16
5
אם עוד לא הבנת את זה ליכודניק שפוט של נתניהו, נתניהו עשה, עושה ויעשה תמיד רק מה שטוב לנתניהו, בעוד ששפוטים כמוך שמצביעים לא בכל מקרה הוא פשוט לא סופר ממטר. והאמת בצדק, למה לא לספור אתכם או להתחשב במה שטוב לכם, אם בכל מקרה אתם מצביעים לו. הרי אין פה שיטת המקל והגזר, אם תהיה טוב איתנו נהיה טובים אליך, יש פה רק שיט הגזר מה שהיה גורם גם למנהיג הכי ישר והגון בעולם לזלזל בכל ולא לספור אתכם ממטר, אם בכל מקרה אתם מצביעים לו ורק לו.
לצפיה ב-'זה לא תמיד היה נכון'
זה לא תמיד היה נכון
15/10/2019 | 16:12
4
יש הבדל גדול בין ההתנהלות של נתניהו עד 2014 וההתנהלות שלו לאחר מכן ובמיוחד לאחר הבחירות ב-2015.
תמיד הוא השתמש באמצעים של פילוג וקיטוב, עוד מימי ה"הם שכחו מה זה...", אבל אובדן הממלכתיות המוחלט התרחש רק לאחר הבחירות ב-2015.
בין 2007-2014 נתניהו היה בשלב המפלגה זה אני. מ-2015 הוא עבר לשלב הימין זה אני והמדינה זה אני.
לצפיה ב-'הסבירו לך בעבר ששפוטים יש במחנה שלך עם זועבי'
הסבירו לך בעבר ששפוטים יש במחנה שלך עם זועבי
15/10/2019 | 19:48
14
4
מתחיל לשעמם המנטרה שלך על שפוטים.
לצפיה ב-'מי הסביר לי? איש החשמל? ואם כבר, מי מעתיק ממנו? אני או אתה?'
מי הסביר לי? איש החשמל? ואם כבר, מי מעתיק ממנו? אני או אתה?
15/10/2019 | 20:56
13
5
אתה זה שאימצת ממנו את הזועבי שהוא כל כך אובססיבי אליה ולא מפסיק להזכירה בכל משפט, לא אני. אתה זה שכל מי שלא חושב כמוך שאדונך נתניהו מנהיג ראוי הופך ישר לשמאלני, גם אם הוא פי אלף יותר ימני ממך וממנו גם יחד, ולא תמך והצביע כמוכם בשום תוכנית שמאלנית, לא של השמאל ולא של הימין, למרות שלמרבה הפלא דווקא הימין הוציא לפועל הרבה יותר תכניות שמאלניות, הרבה יותר פינויים בשטח תרתי משמע מאשר השמאל. למעשה אם לחשוב על זה ליכודניק, הימין מתנהג באמת כמו ימין רק כשהוא נמצא באופוזיציה. רק אז הוא באמת ימין לוחמני כמו שאמור להיות כשהוא בקואליציה. אך נראה שאדונך נתניהו שכח כבר מזמן מה זה להיות ימני, ואפילו את האידיאולוגיה והמצע הוא כבר מחק מהמפלגה שלכם, מה שמשאיר אותו רק עם השחיתות הכל כך אהובה עליו, ובקרוב בלי כלום. בעוד כמה עשרות שנים ההיסטוריה תשפוט את אדונך נתניהו לא רק כראש הממשלה הגרוע ביותר אלא גם כראש הממשלה המושחת והמזיק ביותר בתולדות מדינת ישראל, מי שהסית, פילג וקרע את עם ישראל והפך אותו לקורי עכביש משוסע ומפולג בתוכו. ואתכם הליכודניקים תיזכרו בהיסטוריה כעדר עיוור ושפוט שלו שנהר אחריו בעיניים עצומות וסגד לו כמו לאל, כשאתם מחזיקים מדינה שלמה בת ערובה שלו ושל שחיתותו.
לצפיה ב-'בשום מובן אתה לא ימני, להצהיר "אני ימני" לא נחשב.'
בשום מובן אתה לא ימני, להצהיר "אני ימני" לא נחשב.
15/10/2019 | 21:46
12
5
אי אפשר להצביע לגוש של זועבי ועודה ולהחשב ימני.
חוץ מהצהרות, אתה לא ימני.
מי שיותר ימני מהליכוד מצביע למפלגות שמימין לליכוד, לא מפלגות שמשמאל לליכוד. טריקים של "אני לא מצביע למושחתים ומי שבעד נתניהו הוא מושחת, לא משכנע.
זה הכל ניסיון לגרום לימנים ברשת לעזוב את הימין, שקוף.
לצפיה ב-'מה זה הגוש של זועבי ועודה? אתה יכול לפרט את כל מרכיביו?'
מה זה הגוש של זועבי ועודה? אתה יכול לפרט את כל מרכיביו?
15/10/2019 | 22:11
2
5
כמה מנדטים יש ל"גוש" הזה?
לצפיה ב-'גוש מרכז-שמאל-ערבים, יש להם 57 מנדטים'
גוש מרכז-שמאל-ערבים, יש להם 57 מנדטים
16/10/2019 | 13:00
1
4
נכון לעכשיו ליברמן מצהיר שאינו חלק מהגוש הזה, 
אם וכאשר גנץ יקבל את המנדט מהנשיא נוכל לראות אם הוא מצטרף אליהם או לא.
לצפיה ב-'כלומר יעלון, הנדל והאוזר חלק מהגוש הזה...'
כלומר יעלון, הנדל והאוזר חלק מהגוש הזה...
16/10/2019 | 13:25
6
לפיד, שבכלל המציא את המונח "הזועביז", חלק מהגוש הזה...
שלושה רמטכ"לים לשעבר בכחול לבן חלק מהגוש הזה...

ויפה שאתה כותב "אם" בהקשר של "גנץ יקבל את המנדט מהנשיא".
זו בדיוק המטרה של נתניהו כעת - למנוע מגנץ לקבל את המנדט ולכן הפצה רחבה של ספין התסריט של ממשלת המיעוט בתמיכת המשותפת.
במאי הייתה לנתניהו את האפשרות לפזר את הכנסת. כעת אין לו את האופציה הזו אז הוא משתמש בכל אמצעי אחר שברשותו כדי לעשות את מה שעשה אז - למנוע מכל אדם אחר לקבל את המנדט להרכבת הממשלה.

זה כל הסיפור.
לצפיה ב-'אני ימני יותר ממך ליכודניק שפוט, הבעיה שאין למי להצביע בימין'
אני ימני יותר ממך ליכודניק שפוט, הבעיה שאין למי להצביע בימין
15/10/2019 | 22:13
8
6
גוש הימין הולך ומתחרד בצעדי ענק, ואף קורא לחרדים הפראזיטים המשתמטים האנטי-ציוניים היותר גרועים מהערבים במדינה שלפחות לא חיים על גבינו כמוהם ולא מפעילים כפייה דתית כמוהם ולא סוחטים את הקופה הציבורית כמוהם, שותפיו הטבעיים. שלא לדבר בכלל על התמיכה בשחיתות, הצדקת השחיתות ושוד הקופה הציבורית, והקרבת המדינה כולה, בטוחנה ואזרחיה על המזבח של אדונכם נתניהו, שזה הדבר היחיד שלמעשה מעניין אתכם וחשוב לכם, כי מצע ואידיאולוגיה כבר אין לכם מזמן, ובשנים האחרונות נהפכתם מהליכוד למפלגת הליקוק של נתניהו. אז למה שימני אמיתי ולא משיחי או מתחרד הגון וישר שונא ומתעב שחיתות ומושחתים יצביע לכם? כדי שתשקרו לנו שוב במצח נחושה שממשלה בראשותכם לא תעצור את צה"ל ותביא למיטוט החמאס בעזה? בזמן שאתם ממשיכים להעביר מדי שבוע משאיות עמוסות חומרי בנייה למנהרות הטרור התת-קרקעיות של החמאס ומיליארדים לחמאס עצמו כפרוטקשן? אולי בגלל שאתם מרשים לחרדים להשתולל בערי ישראל ולכפות כפייה דתית חרדית על כולנו? אולי בגלל שאתם תומכים ומעודדים הדרת נשים במרחב הציבורי? אולי בגלל שאתם שודדים את הקופה ציבורית ומחלקים את כל אוצרות ומשאבי הטבע של מדינ ישראל לטייקונים המושחתים (מפלגה חברתית עלק, אתם יותר גרועים ממפא"י ההיסטורית), אולי בגלל שמרכ השחיתות שלכם המתקרא מרכז הליכוד מורכב מרוב אם לא אפילו ראשי משפחות הפשע והעולם התחתון של ישראל? אולי בגלל שאתם רופסים ופחדנים עלובים שלא רק שלא עוצרים את צה"ל אלא בכלל לא מפעילים אותו נגד אוייבי ישראל? והכי גרוע, אולי בגלל שאתם עדר של עכברים עיוור ושפוט של החלילן מלובליאנה המושחת העומד בראשכם כבר עשור שלם, ותומכים ומצדיקים את פרשיות שחיתותו וכל התנהלותו המושחתת, השרלטנית, המשסעת, המפלגת והפוגענית במדינה ובאזרחיה, כשרק אדם אחד בכל המדינה הזאת מעניין אותו, הוא עצמו ואף אחד מלבדו?
לצפיה ב-'שוב, זה שאתה אומר שאתה ימני, לא הופך אותך לימני.'
שוב, זה שאתה אומר שאתה ימני, לא הופך אותך לימני.
16/10/2019 | 12:16
7
5
אתה מצביע לגוש של זועבי,
מעדיף מפלגות תומכות טרוריסטים מאשר מפלגות שמאז בגין בברית עם הליכוד והימין.
אתה קונה שקרים שמפיצים על נתניהו כגון שהוא "מסית" אחרי שכל פעם מסיתים נגדו, מפרסמים תמונות שלו עם חבל תלייה, עם שפם של היטלר ועוד. (כמובן בתירוץ שלפני כמעט 30 שנה הוא לחש על אוזן של רב זקן ש"אנשי השמאל שכחו מה זה להיות יהודים, הם חושבים שאת הביטחון שלנו ישימו בידי הערבים - הערבים ידאגו לנו").

גם כלכלית מסתבר שאתה שייך לשמאל, אתה מאלה שמאמנים ש"הגז שייך לכולנו" כמו שצ'אבס ומדורו האמינו.

עד עכשיו לא שמענו במה אתה ימני, להתנגד לחמאס גם אבו מאזן מתנגד.
לצפיה ב-'הוא מצביע לגוש של זועבי כמו שאתה מצביע לגוש של כהנא'
הוא מצביע לגוש של זועבי כמו שאתה מצביע לגוש של כהנא
16/10/2019 | 12:24
2
7
אתה בעצם עושה דה לגיטימציה לכל מי שלא מצביע לגוש של נתניהו.
כל מי שנגד נתניהו הוא זועבי.
האמת - למדת ממורה טוב...
זה אכן אחד ההישגים הגדולים של נתניהו שהוא הצליח לעשות דה לגיטימציה לכל מי שלא תומך בו.

אתה יודע מה? בנסיבות האלה אני מעדיף שיאמרו שאני מצביע לגוש של זועבי מאשר להיות שבוי בידי אדם שהחליט שהמדינה=הוא.

מותר במדינת ישראל להיות נגד נתניהו ולהצביע למרכיבים שאינם חלק ממחנה תומכיו.
גם נתניהו לא יצליח למנוע התנגדות לגיטימית לו.
לצפיה ב-'הוא אומר שמעדיף את המשותפת על פני ימינה והחרדים '
הוא אומר שמעדיף את המשותפת על פני ימינה והחרדים
16/10/2019 | 13:07
1
4
מה שהוא מכנה גוש חרדי-מתחרד
אני בגוש חרדי-מתחרד באותה מידה שהוא בגוש של עודה וזועבי, זו ההקבלה הנכונה.
יחד עם זאת, עדיף להיות בגוש של כהנא מאשר בגוש של עודה.

לגיטימי לא להיות בגוש של נתניהו, 
אבל חייבים להבהיר שהמשותפת אינה לגיטימית - לא כחלק מהקואליציה ולא כגוש חוסם ולא כחלק ממשלת מיעוט - עד שכל חבריה יצאו באופן שאינו משתמע לשני פנים נגד כל סוג של טרור (אחמד שהדה טיבי וכו') ונגד כל הטרוריסטים.
מי שלא מבהיר שנכון לעכשיו המשותפת אינה לגיטימית בשום צורת שיתוף, לפחות טקטית שייך לגוש של עודה וזועבי.
לצפיה ב-'אנשים בכחול לבן כמו הנדל הבהירו את זה פעמים רבות'
אנשים בכחול לבן כמו הנדל הבהירו את זה פעמים רבות
16/10/2019 | 13:21
5
אבל את נתניהו זה לא מעניין.
נתניהו לא יבחל בשום ספין כדי לשמור על כסאו ומגוריו בבית בבלפור.
לצפיה ב-'ארבעה רמטכ"לים לשעבר נמצאים ב"גוש של זועבי"...'
ארבעה רמטכ"לים לשעבר נמצאים ב"גוש של זועבי"...
16/10/2019 | 12:27
2
3
לצפיה ב-'אני מחכה לשמוע מהם שהמשותפת אינה מפלגה לגיטימית להסתמך עליה'
אני מחכה לשמוע מהם שהמשותפת אינה מפלגה לגיטימית להסתמך עליה
16/10/2019 | 13:31
1
4
ברגע שהם יצהירו על כך, הם יתנתקו סופית מהמשותפת,
אך כמובן יהיה לזה מחיר טקטי, שהם מצהירים שהם רק 44 בגוש (או מקסימום 52 עם ליברמן) ולא יותר מכך.

אפרופו רמטכ"לים, כבר היה רמטכ"ל שהיה בגוש עם המפלגות הערביות.
לצפיה ב-'נכון להיום הם מצהירים שהם רק 33'
נכון להיום הם מצהירים שהם רק 33
16/10/2019 | 13:38
7
מי שמתעסק עם גושים ובלוקים אלה נתניהו והליכוד.

לא שמעת מעולם אף אחד מהם מדבר על ממשלה שאינה ממשלת אחדות משותפת לכחול לבן ולליכוד.
לצפיה ב-'גם זה שאתה אומר שאתה ימני, ממש לא הופך אותך לימני ליכודניק.'
גם זה שאתה אומר שאתה ימני, ממש לא הופך אותך לימני ליכודניק.
16/10/2019 | 13:53
7
אתה מצביע לגוש של הפראזיטים האנטי-ציוניים החשוכים, הנבערים ושונאי מדינת ישראל והציונות, שרואים בהקמת המדינה ובציונות מעשה שטן ובצה"ל וחייליו האמיצים שמגנים בגופם גם על החלאות המוטנטיים האלה מעוותי דת ישראל שמפרים ועוברים על הדיבר השלישי בעל האזהרה המפורשת היחיד מבין כל עשר הדיברות טרפה ותועבה.

מעדיף מפלגות סחטניות אנטי-ציוניות המכילות טרור ומנהיג שמספק פרוטקשן לחמאס שהוא עצמו הבטיח והתחייב כבר לפני עשור שלם שלא לעצור את צה"ל ולהביא למיטוט שלטונו בעזה.

אתה קונה שקרים והבטחות סרק שמפיץ ומפזר אדונך נתניהו כגון שהוא "לא יעצור את צה"ל כמו קדימה ויביא למיטוט שלטון החמאס בעזה" אחרי שכבר עשור שלם אתה רואה כמו כולנו שהוא לא נוקף אצבע בעניין, ובשנים האחרונות אף מספק להם פרוטקשן כמו אחרון המאפיונרים, ולא רק זאת בלבד, אלא גם מצדיק את הפרת ההבטחה הענקקית הזאת שלו ותומך פתאום בארגון הטרור חמאס הרצחני שהפכו פתאום לבני בריתו של נתניהו. אתה גם תומך ומצדיק את ההסתה הפרועה שלו ושל הדוברמנים וחותמות הגומי המושחתים שלו כנגד אזרחי המדינה שלך, נגד רשויות החוק ומערכת החוק במדינת ישראל שתפסה אותו על חם עוסק בשחיתות, כנגד המפכ"ל, כנגד הפרקליטות, כנגד היועמ"ש וכנגד בתי המשפט. לא ראיתי אותך אפילו פעם אחת יוצא כנגד ההסתות של אדונך השרלטן המושחת, גם לא כשהסית נגד רבין כשהיה ראש ממשלה מכהן, גם לא כשנשא את ארון המתים עם שמו של רבין 3 ימים לפני הרצח המתועב בהיטוריה של מדינת ישראל, הסתה פרועה וחסרת כל פרופורציות שהתנגדתי לה בכל מאודי למרות היותי ימני, כי הבנתי שנחצה פה קו אדום מסוכן מאוד באותה ההסתה של אדונך נתניהו, כשמתחתיו צועד המון זועם עם שלטים של רבין במדי אס.אס. וקריאות "רבין בוגד!", ו"מוות לרבין!", שאדונך נתניהו שאחרי הרצח הנתעב פעל ועשה הרבה יותר גרוע ממנו, כולל פינויי שטחים ומסירתם לעראפת, חיבוקים, לחיצות ידיים ונשיקות עם רב המרצחים, כשהוא קורא לו ידידי ורעי, לא רק שלא ניסה להפסיק אותם, אלא אף עודד אותם מעל המרפסת, שימשיכו ויקראו "רבין בוגד!" ו"מוות לרבין!", להזכירך ליקוקניק, ראש ממשלה נבחר מכהן, מה שאפילו אדונך איננו היום, כי לא זכה לאמון הציבור ולמנדט הציבורי שוב כבר שתי מערכות בחירות, כי לעם נקעה נפשו מהשרלטן המושחת שמבטיח ולא מקיים, שמשקר, מרמה ועוסק בשחיתות, במקום לדאוג למדינה, לבטחונה ולאזרחיה, שמסית מלפג ומשסה את אזרחי המדינה שלו אלה באלה בשיטת ההפרד ומשול הכל כך אהובה עליו ועל דיקטטורים מושחתים כמוהו, שחושב שהוא נמצא מעל החוק ולכן מותר לו לצפצף על החוק ולעבור על החוק ככל העולה ברוחו, שמתרפס בפני ארדואן הרודן הטורקי מוסלמי נאצי ומשלם מיליונים למשפחותמחבלי המרמרה מכספי קופת המדינה, שקורא לפארזיטים משתמטים ואנטי-ציוניים מוצהרים חשוכים ונבערים "שותפיי הטבעיים" ומעביר להם מיליאדרדים מכספי קופת המדינה ומשלמי המיסים שמחזיקים אותם על גבם, שטוחן את המוח על האיום האיראני כבר שנים, ובכל העשור שבו הוא כיהן כראש ממשלה לא נקף אצבע לעצור את האיום הזה, לנטרלו או למנוע את התפשטותו באיזור, עד כדי כך שהיום אפילו הוא זועק שהאיום האיראני גרוע מאי פעם והאיראנים כבר מלפפים וחונקים את גבולות המדינה מכל עבר, ומזהיר שכנראה יהיה צורך לתקב את מערכת הביטחון בסכומים אדירים שמעולם לא הגיעו אליהם בישראל, שלא לדבר בכלל על הגירעון העצום שהוא הביא המדינה אליו, וזאת מבלי להגדיל קצבאות לאנשי חולים, מוגבלים ונכים או לעזור לשכבות החלשות שהוא כל כך שונא ומתעב ועוד...

כלכלית מסתבר שאתה שייך לתומכי השחיתות והסיאוב, אתה מאלה שמאמינים שאוצרות ומשאבי הטבע של המדינה ושל אזרחיה שייכים לטייקונים המושחתים שכנראה שאתה פראזיט שחי על מניותיהם ולכן גם מצדיק את שחיתותם כמו כל מצדיקי ותומכי השחיתות מסוגך.

עד עכשיו לא שמענו במה אתה ימני בדיוק ליקוקניק, חוץ מללקק לאדונך נתניהו ולהיות השפוט שלו ולא משנה בכלל מה הוא עושה או יעשה, אין בך שום דבר ימני, ולמפלגתך אין כבר אפילו מצע ימני. הדבר היחיד שמניע אותך היום זה אך ורק ליקוק אינסופי לאדונך נתניהו, שלו אתה סוגד כמו לאל ותמיכה בלתי מסוייגת בשחיתותו והצדקתה.

ואגב, תמשיך להרים לי להנחתה ואני אביא לך גם וולה. 

לצפיה ב-'הבגידה הגדולה של טראמפ בכורדים מעוררת גם את הרפובליקנים'
הבגידה הגדולה של טראמפ בכורדים מעוררת גם את הרפובליקנים
13/10/2019 | 20:05
2
12
בעקבות הנטישה והבגידה הגדולה של טראמפ בכורדים, וטענתו המפגרת שלא מגיעה להם הגנת ארה"ב בגלל שלא השתתפו במבצע הפלישה של בעלות הברית לנורמנדי מתחילים להתעורר גם הרפובליקנים, ולהבין שטראמפ הוא נשיא הפכפך ולא יציב, שאי אפשר לסמוך עליו, מה שאולי יוביל להמשך תהליך הדחתו של טראמפ גם בסנאט שבו יש לרפובליקנים רוב. ובעיקר לאחר שעכשיו עולה החשש שטראמפ הפקיר את הכורדים בני בריתם של האמריקאים וגם של ישראל לטבח הרצחני של הרודן הטורקי מוסלמי ארדואן, בגלל נכסי הנדל"ן שטראמפ מחזיק בטורקיה.

דאגה לכורדים: הנושא היחיד שמגבש דמוקרטים ורפובליקנים נגד הנשיא טראמפ
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001303254

מכל עבר נשמעת הביקורת בעקבות ההיתר העקיף שנתן הנשיא טראמפ לנשיא טורקיה ארדואן לעשות בכורדים כאוות נפשו • גרהאם: "מתפלל למען בני בריתנו הכורדים, שננטשו באופן מביש ע"י ממשל טראמפ. המהלך יוביל לחזרת דאע"ש".

האם הנדל"ן של טראמפ באיסטנבול הוא הסיבה האמיתית לנסיגתו מסוריה?
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001303263

הנשיא אמר ב-2015: "יש לי קצת ניגוד אינטרסים בטורקיה, יש לי בניינים גדולים שם" • אמש אמר: "הכורדים לא עזרו לנו במלחמת העולם השנייה" • בקיעים בתמיכה הרפובליקאית בנשיא על רקע הערכות שנסיגה מסוריה תפגע באינטרסים של ארה"ב וישראל.

לצפיה ב-'אחרי כל מה שהם עשו בשבילו השוטר של העולם מעיז להתפטר'
אחרי כל מה שהם עשו בשבילו השוטר של העולם מעיז להתפטר
14/10/2019 | 20:41
1
5
ממש חוצפה מצידו.
לצפיה ב-'הנטישה של טראמפ את הכורדים והחזרה שלהם לזרועותיו של אסד'
הנטישה של טראמפ את הכורדים והחזרה שלהם לזרועותיו של אסד
15/10/2019 | 10:06
3
פוגעת אסטרטגית גם במדינת ישראל.
שים לב שההתנהלות של טראמפ בתקופה האחרונה הן בקשר לתקיפה האירנית בסעודיה והן בקשר לסוריה מחזקת דווקא את הגורמים המזרח התיכוניים האנטי-ישראליים - אירן, טורקיה, אסד ורוסיה (בהקשר של המזרח התיכון במאקרו רוסיה אולי אינה אנטי-ישראלית אבל היא ודאי לא פרו-ישראלית).
וגרוע מכך, ישראל מאבדת אחיזה באזור שהיה בשליטה של גורם ששיתף עם ישראל פעולה באופן חשאי בצורה נרחבת.

זה מעלה את השאלה האם טראמפ הוא עדיין "הנשיא הטוב ביותר לישראל מעולם". טוב לישראל זה לא רק שגרירות בירושלים והכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן.
לפי נתניהו עצמו - הנושא מספר אחת שבו צריך לבחון מה טוב או רע לישראל זה הנושא האירני.
ומה שטראמפ עושה ולא עושה בתקופה האחרונה בהקשר המזרח תיכוני לא יכול בשום צורה להיחשב כטוב לישראל.
לצפיה ב-'למועמד מזרחי אין שום סיכוי להיבחר לעמוד בראש מפלגת הליכוד'
למועמד מזרחי אין שום סיכוי להיבחר לעמוד בראש מפלגת הליכוד
11/10/2019 | 23:36
29
12
למועמד מזרחי אין שום סיכוי להיבחר לעמוד בראש מפלגת הליכוד. וזאת עובדה.

למה? בגלל שהליכודניקים למעשה גזענים.

רוצים הוכחה לכך? אין בעיה. בואו תמצאו לי מתי בכל שנותיה של מפלגת הליכוד נבחר לעמוד בראשה מזרחי? אחסוך לכם את החיפוש בגוגל, למעשה אף פעם.

מעולם לא נבחר מזרחי לעמוד בראש מפלגת הליכוד. בעוד שאפילו במפלגת העבודה של האשכנזים היו לפחות 3 יושבי ראש מזרחים (פואד העירקי, פרץ המרוקאי וגבאי המצרי), ואילו בליכוד אפילו לא מזרחי אחד, כלום, נאדה, גורנישט. מעולם לא עמד בראש מפלגת הליכוד מזרחי. וזאת עובדה.

ועתה נשאלת השאלה למה?

ובכן, ישנן כמה אפשרויות ללמה למרות שרוב בוחרי הליכוד מזרחים בעצמם, לא נבחר לעמוד בראש המפלגה שלהם מעולם אחד משלהם, קרי מזרחי.

1. אולי בגלל שהליכודניקים עצמם לא באמת סומכים על ראש מפלגה מזרחי, שהוא למעשה ממוצא ערבי.ובעיקר לנוכח שנאתם העזה לערבים.
2. אולי בגלל שהליכודניקים סבורים שלמועמד מזרחי יש הרבה פחות סיכויים לנצח בבחירות מול מועמד אשכנזי?
3. אולי בגלל שהליכודניקים עצמם סולדים מפוליטיקאים מזרחים ומעדיפים פוליטיקאים אשכנזים (קרי: פרופר גזענות, ובמקרה הזה אצל רוב הליכודניקים מדובר בגזענות עצמית)

אז האם הליכודניקים שלמעשה רובם מזרחים ממוצא ערבי או צאצאים למשפחות ממוצא ערבי הם למעשה גזענים ששונאים מזרחים, לא סומכים על מנהיג מזרחי, או סבורים שלמועמד אשכנזי יש הרבה יותר סיכויים לזכות בבחירות?

לצפיה ב-'כמה ראשים היו לליכוד בסך הכל וכמה למפלגת העבודה?'
כמה ראשים היו לליכוד בסך הכל וכמה למפלגת העבודה?
12/10/2019 | 10:04
28
1
לצפיה ב-'תמשיך לחפש תירוצים עבור הליכודניקים'
תמשיך לחפש תירוצים עבור הליכודניקים
12/10/2019 | 18:18
27
10
אם יש משהו שהם טובים בו זה המצאת תירוצים.
לצפיה ב-'בדיחה טובה'
בדיחה טובה
13/10/2019 | 01:10
26
6
כשהליכוד יגיע ל-40 יו"רים, לו יהיו הרבה יותר מ-3 מזרחיים.

כמה כיף לדעת שהביקורת שלך רק עניינית ואם אחרי נתניהו יבחרו את רגב, ביטן או אמסלם לראשות הליכוד, אתה תתמוך במהלך.
לצפיה ב-'כמה לא מפליא שביטן ואמסלם ישר עולים לך לראש ליכודניק'
כמה לא מפליא שביטן ואמסלם ישר עולים לך לראש ליכודניק
13/10/2019 | 01:51
25
6
כבר אמרתי, ואתם הליכודניקים מוכיחים זאת כל פעם מחדש, שאצלכם בליכוד ככל שהמועמד יותר מושחת כך יש לו יותר סיכוי להיבחר למנהיג המפלגה שלכם. כי אתם בוחרים רק במושחתים, לפחות מאז סיום כהונתו של שמיר ז"ל, כל מי שעמד בראש המפלגה שלכם היה מושחת. כך שלא מפליא אותי כלל שישר עלו לך לראש מכל הח"כים המזרחים בליכוד הצמד חמד בגתן ותרש, מפרשת הולילנד/הבחירות לעיריית ירושלים ופרשת ראשל"צ. ולגבי רגב, תרשה לי לגחך שדוברת ההתנתקות הרשמית הפכה בעיניך בכלל לאופציה.
לצפיה ב-'אז מי ראוי?'
אז מי ראוי?
13/10/2019 | 09:22
24
5
כל מי שהליכוד יציג יהיה לך תלונות כלפיו.
ככה זה כשהליכוד מתנגד לעקירת ישובים.

תן שמות מתוך חברי הכנסת המזרחיים של הליכוד שהם בעיניך טובים.

גם אם תתן אחד או שניים, זה אומר שהגבלת את הליכוד מלהכתיר מזרחי.

הגזען האמיתי הוא מי שטוען שהמזרחיים בליכוד הם גזעניים כי לא בחרו מזרחי מתוך 4 היו"רים עד כה.

השאלה האמיתי היא איך לשמאל אין טענות.

לצפיה ב-'רואים שאתה ליכודניק שפוט של נתניהו'
רואים שאתה ליכודניק שפוט של נתניהו
13/10/2019 | 14:50
23
6
אני גם מתנגד לעקירת ישובים, ואפילו יותר ממה שאדונך נתניהו שלהזכירך הצביע בעד תוכנית ההתנתקות גם בממשלה גם בכנסת, מסר את חברון לעראפת וחבר מרעיו מהפתח, נאם פעמיים בבר-אין על שתי מדינות שני עמים ופינה את עמונה, מה שלא צייצת מילה על מעשיו אלה של מנהיגך המתחזה לימני, וגם הספקת כנראה לשכוח מהם, כיאה לכל שפוט מצוי.

ובתשובה לשאלתך ליכודניק, בניגוד אליך, מי שראוי בעיניי זה רק מי שישר והגון, אדם שומר חוק, מנהיג אמיתי, ציוני ימני (לא חרדי או משיחי שאין להם שום קשר לציונות), שידאג בראש ובראשונה למדינה ואזרחיה ולביטחונה לפני כל דבר אחר, כולל טובתו האישית וחשבון הבנק שלו. אדם כזה הכי ראוי בעיניי ושוב בניגוד אליך שמעדיף מושחתים, בוגדים ואינטרסנטים על פני אדם ישר הגון וציוני.

מכיר אנשים כאלה בליכוד? כי אני לא מכיר. כי כל מי שתומך בשחיתות ומצדיקה או שותק לנוכח השחיתות של מנהיגו אינו אדם כזה וגם אינו יכול להיות לעולם אדם כזה.
לצפיה ב-'ואים שכל מה שאתה מנסה זה להסית את עדות המזרח'
ואים שכל מה שאתה מנסה זה להסית את עדות המזרח
13/10/2019 | 16:42
22
5
רק שאתה מעלם מכך שהם הרוב בליכוד והם אלה שבוחרים את המנהיגים, ללא קשר מאיזו עדה הם.
קדימה, תתמוך בעודה וזועבי "כי הם לא מושחתים".

לצפיה ב-'מעולם לא תמכתי בעודה וזועבי ליכודניק שפוט של נתניהו'
מעולם לא תמכתי בעודה וזועבי ליכודניק שפוט של נתניהו
13/10/2019 | 17:26
21
4
וזה שהם הרוב ולמרות זאת בוחרים רק באשכנזי להנהיגם אומר למעשה הכל.
לצפיה ב-'הינה הגזענות יצאה מהארון, ותשאיר את המילה שפוטים '
הינה הגזענות יצאה מהארון, ותשאיר את המילה שפוטים
14/10/2019 | 20:16
20
4
לגוש שלך, זה שכולל את זועבי.
לצפיה ב-'אין כאן שום גזענות ליכודניק שפוט, מדובר בעובדות'
אין כאן שום גזענות ליכודניק שפוט, מדובר בעובדות
14/10/2019 | 20:19
19
2
עובדות שאתה לא יכול להכחישן.
לצפיה ב-'"עובדות" שבדיוק הפוכות מהמציאות'
"עובדות" שבדיוק הפוכות מהמציאות
14/10/2019 | 20:29
18
2
העובדה היחידה היא שאתה בגוש של זועבי.

ה"עובדות" שלך פשוט לא עולות בקנה אחד עם המציאות.
אני מעביר ביקורת על נתניהו בתדירות לא נמוכה,
אבל אצלך כל מי שלא עוצם עיניים וצועק בלי לחשוב "רקלאביביייייייי" הוא שפוט של נתניהו.
טוב, זו טכניקה (לא יעילה במיוחד) לחזק את הגוש של זועבי.
לצפיה ב-'איך בדיוק עובדות שהפוכות למציאות ליכודניק? בוא תראה לי מזרחי'
איך בדיוק עובדות שהפוכות למציאות ליכודניק? בוא תראה לי מזרחי
14/10/2019 | 22:38
17
2
אחד שכיהן כמנהיג הליכוד מאז המהפך ב 77'. בגין לא זכור לי שהיה מזרחי, גם שמיר לא, נתניהו בטוח שלא, שרון גם לא, אפילו אולמרט וציפי לבני לא, למרות שהם בכלל עמדו בראש קדימה, אך עדיין מדובר בליכודניקים שהגיעו מהליכוד, ושוב נתניהו שממש לא מזרחי. בקיצור מדובר בעובדות מוצקות, ולא בשום עובדות הפוכות. בדיוק כמו העובדה שאתה שפוט של נתניהו, שגם אם יימצא אשם בכל 3 סעיפי האישום הפליליים שיגיש נגדו היועמ"ש עד סוף נובמבר השנה, אתה תמשיך לתוך בו גם בישיבתו בכלא, וזאת על פי דבריך שלך עצמך. ומצטער, אבל אני לא מכיר יותר שפוט מזה. שלא לדבר בכלל על כך שטענת שאפילו אם נתניהו יימצא אשם בבגידה בטחונית במדינה תמורת בצע כסף תמשיך לתמוך בו, שתסלח לי מאוד, אך זה כבר ממש טמטום.
לצפיה ב-'הטענה שאני שפוט היא הפוכה מהמציאות'
הטענה שאני שפוט היא הפוכה מהמציאות
14/10/2019 | 23:40
16
3
מאחר שאני על גבי הפורום הזה מעביר מפעם לפעם ביקורת על נתניהו, והדברים כתובים בפורום שחור על גבי לבן.

הליכוד לא בחר מתוך ארבעת ראשיו הראשונים במזרחי.
לא מן הנמנע שאחרי נתניהו יהיה את מירי רגב, ואולי את אופיר אקוניס או אמיר אוחנה. (יתכן שגם כחלון ימצא את עצמו בראש בשלב מסויים).

אני בעד מה שטוב לישראל. ונכון לעכשיו מה שטוב לישראל זה שנתניהו ינהיג אותנו, גם אם מישהו נתן לו סיגרים ושמפניה ואפילו סיקור אוהד.
לצפיה ב-'הליכוד לא בחר מתוך ארבעת ראשיו הראשונים? קודם כל מדובר בחמש'
הליכוד לא בחר מתוך ארבעת ראשיו הראשונים? קודם כל מדובר בחמש
15/10/2019 | 00:47
15
7
והרי הסיבה שמדובר רק בחמש היא בגלל שאתם אלה שנאחזים במושחת האשכנזי שמלכתם עליכם רק בגלל שאתם מפחדים להחליפו במזרחי שלא תאבדו מנדטים. אך למרות זאת עושה רושם שהציבור הישראלי כבר לא אוכל את זה ואתם מאבדים מנדטים בכל זאת. עובדה שמ 60 מנדטים לגוש החרדי-מתחרד במאי 2019 צנחתם ל 55 מנדטים בספטמבר 2019. ולהערכתי במרץ 2020 זה כבר יהיה הרבה פחות. ויודע למה ליכודניק? כי לציבור הישראלי פשוט נמאס שאתם חושבים ודואגים רק לנתניהו ולא למדינה, לבטחונה ולאזרחיה.

ולא ליכודניק, מה שטוב למדינת ישראל זה ממש לא שנתניהו ינהיג אותנו, אלא אם כן אנחנו רוצים להעמיק את השחיתות, את הקרע והפיצול בעם ולהפוך בסופו של דבר ממדינה דמוקרטית ציונית למדינת הלכה חשוכה מפגרת דיקטטורית ונכשלת שאף אזרח בר דעת לא יישאר בה והחרדים הפראזיטים האנטי-ציוניים יהרסו ויחריבו את המדינה עד היסוד. כי להגן על המדינה הם לא ייגנו גם אם חייהם יהיו תלויים בכך, ולפרנס את עצמם בכוחות עצמם הם לא יפרנסו כי התרגלו לחיות כבר עשורים על גבינו, שלא לדבר בכלל על איך תראה המדינה הזאת תחת חוקי הסנהדרין של ימי הביניים החשוכים... מה שנקרא מדינת הלכה, הלכה המדינה.
לצפיה ב-'אתה מתחיל להישמע כמו ניק השמאל... שנעלם'
אתה מתחיל להישמע כמו ניק השמאל... שנעלם
15/10/2019 | 14:35
14
6
והצטרפת קצת לפני שנעלם, יכול להיות שאתם אותו אדם?
לצפיה ב-'אין סיכוי שמדובר באותו אדם. סטילהוק לא הצטרף בזמן האחרון'
אין סיכוי שמדובר באותו אדם. סטילהוק לא הצטרף בזמן האחרון
15/10/2019 | 14:58
1
3
הוא כתב כאן כבר בעבר הרבה פעמים, אבל עם הפסקות ארוכות.
הניק ההוא להערכתי גם כתב בעבר הרחוק אבל בניק אחר לגמרי.
סטילהוק אינו חסיד של ליברמן ולא תומך בישראל ביתנו.
במקרה בעת הנוכחית דרכיהם חופפות בקשר ל"מדינת הלכה" אבל חוץ מזה אין שום דמיון ביניהם.
גם האובססיות שלהם שונות לגמרי - לאחד יש אובססיה לראות עכשיו ומייד את ליברמן בראשות הממשלה ולשני יש אובססיה לראות עכשיו ומייד את נתניהו ללא ראשות הממשלה (מבחינתו - רצוי בכלא).
לצפיה ב-'כי לי בניגוד לאיש החשמל יש חיים גם מחוץ לפורום'
כי לי בניגוד לאיש החשמל יש חיים גם מחוץ לפורום
15/10/2019 | 16:05
4
ואני לא משרת ולא שפוט של אף אחד, לא בכסף ולא בחינם, אני תמיד כותב אך ורק מה שמפריע לי כאזרח המדינה ורק לי, למרות שזה מפריע לעוד הרבה אחרים כמוני שרוצים מדינה טובה יותר, אחראית יותר ועם מנהיג ישר הגון ואמיץ יותר. אני בניגוד לאיש החשמל ממש לא דורש את השמיים, אני דורש שהמדינה הזאת תהיה בסך הכל מה שכל מדינה נורמלית שמכבדת את עצמה ודואגת לאזרחיה ובטחונה אמורה וצריכה להיות. אבל לצורי זה כנראה לא מסתדר, כי לו טוב והוא מעדיף לחיות במדינה מושחתת עם מנהיג מושחת שהולכת ומתחרדת בצעדי ענק וכבר מזמן שכחה לדאוג לאזרחיה ולבטחונה.
לצפיה ב-'אני יודע שעם עובדות אתה לא יכול להתווכח ליכודניק'
אני יודע שעם עובדות אתה לא יכול להתווכח ליכודניק
15/10/2019 | 16:13
11
5
אבל נסה לפחות פעם אחת לענות לעניין ולא להעביר את הכדור לצד השני כפי שלמדת מאדונך הנוכל השרלטן שאתה כל כך מעריץ כמו אל, אך ממשיך לטעון שאתה ממש לא שפוט שלו, לא, מה פתאום, אתה רק האבא של השפוטים שלו. ושים לב שאתה גם הליכודניק השפוט היחיד בפורום הזה כבר חודשים שלמים, ואם לא אני ועמוד שעוד נכנסים מדי פעם ומנהלים איתך דיון ספק רב אם הפורום הזה שאין בו אילו ליכודניק אחד לפליטה היה כבר נסגר מזמן מחוסר עניין לציבור, בדיוק כפי שקרה לפורום קדימה בזמנו. ובדיוק כפי שיקרה לערוץ 20 בקרוב שיש לו יותר ימי אי-שידור מימי שידור בשנה מרוב כמה שהגוש הימני שאתה משתייך אליו הולך ומתחרד בצעדי ענק ובכך מרתיע ומרחיק ממנו את כל החילנים והליבראלים שעוד תמכו בו וראו בו ימין ציוני, ולא ימין חרדי-משיחי-מושחת.
לצפיה ב-'גוש הימין נהפך לפחות דתי ככל שחולפות השנים'
גוש הימין נהפך לפחות דתי ככל שחולפות השנים
15/10/2019 | 19:59
10
5
רק שההקצנה החילונית שאתה מייצג, מתרחקת בקצב יותר מהיר,
לכן נראה לך שגוש הימין יותר דתי.

הליכוד זו המפלגה היחידה שהצליחה להחזיק פורום רצוף בעשור האחרון.
מפלגות רבות קמו בפורומים ונעלמו. היחידה שעדיין לא נעלמה מהפורומים היא מפלגת העבודה שרוב השנים האחרונות הפורום שלה היה רדום.
הליכוד המשיך וימשיך, גם בפורומים וגם בשלטון.
אתה אפילו לא אומר באיזו מפלגה אתה תומך, כי אז תעבור להגנה, ואתה מבין שאין איך.
לצפיה ב-'הוא דווקא כתב שהצביע לכחול לבן'
הוא דווקא כתב שהצביע לכחול לבן
15/10/2019 | 20:01
9
1
לצפיה ב-'אבל למה לבלבל אותו עם עובדות? עלק הולך ונעשה פחות דתי'
אבל למה לבלבל אותו עם עובדות? עלק הולך ונעשה פחות דתי
15/10/2019 | 21:13
8
3
לך תראה צורי את בני עקיבא שפעם עוד שרו ורקדו יחד בנים ובנות, לך תראה איך הדתל"שים של הציונות הדתית הפכו לחרד"לים, לך תראה איך מתבטאים רבני יו"ש לגבי מדינת הלכה, יותר גרוע כבר אפילו ממועצת האייטולות של שותפכם הטבעיים האנטי-ציוניים מיהדות התורה. שלא לדבר בכלל על כל נושא הדרת הנשים במרחב הציבורי מאז שנתניהו בשלטון, הכפייה הדתית חרדית, החוקים האנטי-חילוניים שאין בשום מדינה אחרת, ההדתה ההולכת ומתפשטת כמו סרטן בגוף בכל בתי הספר, ההשתמטות מצה"ל של יותר ויותר ליכודניקים בטענה שהם בכלל חרדים ועוד... והכי גרוע ההצהרה המפגרת שלכם ושל אדונכם שהחרדים הפראזיטים האנטי-ציוניים והמשתמטים מצה"ל והסוחטים את כספי המדינה הם שותפיכם הטבעיים, מה שהופך אתכם אוטומטית בעיני רוב הציבור למתחרדים ואנטי-ציוניים כמוהם.
לצפיה ב-'בהחלט פחות דתי'
בהחלט פחות דתי
15/10/2019 | 22:01
7
4
רבני יו"ש לא מדברים על מדינת הלכה, בדיוק כמו שדיברו פעם כך מדברים היום, פעם פשוט לא הייתה את הקרן החדשה שתשלם לאנשים לעקוב אחריהם.

בשנות התשעים היה ברור שבריכוזים חרדיים עושים הפרדה באוטובוסים, פתאום בית משפט החליט שלא מתאים לו והיום זה כבר אסור בכל מקום.
מאז ימי בגין ואפילו בן גוריון היה ברור שחרדים לא מתגייסים לצבא נקודה.
עכשיו כל זה התערער.
פעם לא היה דבר כזה נשים במועצות דתיות, עכשיו ברור שיש.
בתקופת בגין היו אסורים יחסים להט"בים בחוק, היום בחוקת הליכוד מוזכרים הלהט"בים בעניין של שיוויון.
משפטים שבן גוריון ואחרים אמרו על חינוך לדת, לא יעזו היום להגיד אפילו הח"כים החרדים, כי יגידו הדתה שמדתה, אפילו בשטר הקודם של 200 ש"ח היה ציטוט בעניין של הנשיא שז"ר.
מי שהקים את הברית עם החרדים היה כמובן מנחם בגין.

בקיצור, כל הסיפור על הדתה והתחרדות זה בלוף אחד גדול, התהליך הוא בדיוק הפוך, רק שיש מי שמתרחקים כל כך מהר מהיהדות והדת, שעבורם מי שמתרחק לאט לאט נראה כאילו הוא מתקרב.
לצפיה ב-'פעם לא היו כל כך הרבה חרדים שחיו על גבינו כמו היום'
פעם לא היו כל כך הרבה חרדים שחיו על גבינו כמו היום
15/10/2019 | 22:34
6
6
ולא פלא שליכודניק שעומד בראש מפלגתו שקרן סדרתי הידוע בכל העולם כשקרן, ואף אחד לא סומך עליו ועל מילתו מרוב השקרים ששיקר מאז לידתו, משקר במצח נחושה לגבי ההפרדה שהיתה באוטובוסים. בריכוזים חרדים שיעשו מה שהם רוצים, מצידי שגם ישחטו אחד את השני, כי גם ככה הם לא מביאים שום תועלת למדינה ולאזרחיה, אבל לא במרחב הציבורי של כולנו ובטח ובטח שלא בערים הגדולות שחבורת הפראזיטים האנטי-ציוניים שאתם קוראים להם שותפינו הטבעיים ליכודניק משתלטים עליהן כמו עכברושי ביוב שיוצאים ממחילותיהם ועולים על פני השטח ומציפים ערים שלמות וכופים על תושביהם כפייה דתית בחסות אדונך ליכודניק, שאף מחלק להם מיליארדים מהקופה הציבורית, ובושה וחרפה שזאת בזמן שחיילים קרביים ששומרים ומגנים על המדינה ואף נופלים על הגנת המולדת מקבלים כלום כסף מהמדינה על זה שהם שורפים 3 שנים שלמות מחייהם, רק כדי להגן על המושחת מבלפור, מרעיו המושחתים ושותפיו הטבעיים הפראזיטים, המשתמטים והאנטי-ציוניים שרואים בהקמת המדינה מעשה שטן ובצה"ל ובחייליו ששומרים גם עליהם תועבה.
לצפיה ב-'מעניין כיצד ההודעה הזו שלך הייתה נשמעת בגרמנית'
מעניין כיצד ההודעה הזו שלך הייתה נשמעת בגרמנית
16/10/2019 | 10:25
4
5
אתה חוצה גבולות שאסור לחצות.
והאמת שאני מתפלא שצורי לא מוחק הודעות כאלה.
אין הגדרה אחרת לטקסט כזה מלבד הסתה.
לצפיה ב-'תרגמתי לו.'
תרגמתי לו.
16/10/2019 | 13:15
2
חשוב שאנשים יראו מה מסתתר מאחורי הניק הזה, 
אז אולי עדיף לא למחוק.
לצפיה ב-'כל מה שכתבתי לגביהם אלה עובדות, אין פה שום הסתה'
כל מה שכתבתי לגביהם אלה עובדות, אין פה שום הסתה
16/10/2019 | 14:30
2
3
ואתה מוזמן לבדוק את העובדות שציינתי אחת לאחת. היהודים בגרמניה הנאצית לא היוו שום נטל, לא כלכלי, לא דתי כפייתי, ובטח ובטח שלא שלא קיומי באיום על גרמניה או על כל מדינה אחרת שיקימו במקומה מדינת הלכה חשוכה מפגרת ונכשלת נוסח אירן. אם כבר נהפוכו, היהודים בגרמניה ובמדינות אירופה, כולל הדתיים שבהם, התפרנסו בכוחות עצמם לפרנסתם, שירתו בצבא, שילמו מיסים, והרימו את כלכלת המדינה שלהם, שלא לדבר בכלל על האינטלקטואלים שבהם והמדענים שהביאו את הקדמה והטכנולוגיה למדינות שלהם. בניגוד גמור לחרדים הפארזיטים החשוכים המשתמטים האנטי-ציוניים המוצהרים שונאי מדינת ישראל ומתעבי הציונות וצה"ל שאינם מביאים שום תועלת למדינה, חיים על גבינו וסוחטים את הקופה הציבורית של כולנו. וזאת אם נרצה או לא נרצה עמוד עובדה.
לצפיה ב-'אתה יודע שחלק נכבד מהחרדים עובדים ומשלמים מיסים?'
אתה יודע שחלק נכבד מהחרדים עובדים ומשלמים מיסים?
16/10/2019 | 14:35
1
2
מספר החרדים באקדמיה הולך וגדל, נשים חרדיות רבות עובדות בתעשיה ובענף ההייטק.
ההכללות שלך אינן עובדות והן בהחלט הסתה.

וההתעקשות שחרדים ישרתו בצבא זו צביעות כל עוד אין התעקשות מקבילה שערבים ישרתו בצבא.
לצפיה ב-'לא מזמן שודרה כתבה בערוץ 20 שאי אפשר להאשימו ב0מולניות'
לא מזמן שודרה כתבה בערוץ 20 שאי אפשר להאשימו ב0מולניות
16/10/2019 | 16:31
3
או באנטי-דתיות, שלא לדבר על כמה שכן ניתן להאשימו בהתחרדות, על למה החרדים לא עובדים ולא משרתים בצבא. חבל שלא צפית באותה כתבה, היית לומד דבר אחד או שניים על המנטליות והקונספציה החרדית. וזה שיש כמה יוצאי דופן, בכל חברה יש גם יוצאי דופן, אך אין זה מעיד על הכלל ואפילו על הרוב. הרי יש גם חוזרים בשאלה, אך האם זה אומר שהרוב כאלה? ממש לא. גם בליןכד יש יוצאי דופן, גם בימין יש יוצאי דופן, גם בשמאל יש יוצאי דופן, לגבי אף אחד אי אפשר לעשות הכללה טוטאלית מה שבגוש החרדי-מתחרד דווקא כן מרשים לעצמם לעשות, אך צריך לזכור שיוצאי דופן לא פוטרים את הכלל וגם לא את הרוב.
לצפיה ב-'עשיתי בשבילך את העבודה'
עשיתי בשבילך את העבודה
16/10/2019 | 13:13
2
הוספתי תרגום לגרמנית, רק שיניתי את ההקשר להקשר של אדמת גרמניה.

Es waren einmal nicht so viele Juden auf unserem Rücken wie heute
Kein Wunder, dass Likudnik, der seine Partei anführt, ein Serienlügner, der in der ganzen Welt als Lügner bekannt ist, und niemandem traut, was er seit seiner Geburt gelogen hat, mit entschlossener Stirn über die Trennung in den Bussen lügt. Jüdische Konzentrationen, die tun, was sie wollen, sich aber auch gegenseitig schlachten, weil sie dem Staat und seinen Bürgern keinen Nutzen bringen, aber nicht dem öffentlichen Raum von uns allen, und schon gar nicht den Großstädten, wie die antizionistische Parasitengruppe, die Sie unsere natürlichen Likudnik-Partner nennen Abwasserratten, die aus den Höhlen kommen und an die Oberfläche steigen, ganze Städte überschwemmen und ihre Bewohner zu religiösem Zwang zwingen, der von Ihrem Lord Likudnik gesponsert wird und der ihnen sogar Milliarden aus der öffentlichen Kasse gibt, und die Schande und Schande, dass dies ist, wenn Kampfsoldaten, die den Staat bewachen und sogar auf das Heimatland fallen, nichts von Geld erhalten Drei Jahre ihres Lebens ruhen sie, nur um die Korrupten vor Balfour, seinen korrupten Blicken und seinen parasitären, zwielichtigen und antizionistischen Partnern zu schützen, die die Gründung des Staates als Teufel betrachten, und die IDF und ihre Soldaten, die sie ebenfalls verabscheuen.

יש לך פתרונות ליהודים האלה?
לצפיה ב-'טוקבק שמתאר בדיוק את נתניהו'
טוקבק שמתאר בדיוק את נתניהו
13/10/2019 | 16:22
1
9
נתניהו מזכיר לי את שחקן הכדורגל שלום רוקבן. רוקבן היה להטוטן ששיגע את שחקני הקבוצה היריבה. הוא נע במגרש לרוחבו ולאורכו, אבל כמעט תמיד זה הסתיים ללא גולים. וכך נתניהו שולט במגרש הוא נע ימינה ושמאלה. פעם הוא נע ימינה נגד אוסלו ופעם שמאלה בהסכם חברון. ושוב הוא נע שמאלה ומצביע להתנתקות ומיד חותך ימינה והוא נגדה. שמאלה בעד שתי מדינות וימינה בעד סיפוח. מגנומטרים כן ומגנומטרים לא. פריימריז כן ומיד לא. הוא נגד ממשלת אחדות ובעדה. הוא נגד מעשהו של אלאור עזריה ומיד חותך ותומך בו. תמיד הוא על המגרש מתעתע בכל יריביו, אבל כמו תמיד נראה שהמטרה היא לא גולים, המטרה היא להישאר על המגרש בכל מחיר.
לצפיה ב-'כן ולא, אצל נתניהו למשוך זמן זו לא טקטיקה, זו אסטרטגיה.'
כן ולא, אצל נתניהו למשוך זמן זו לא טקטיקה, זו אסטרטגיה.
14/10/2019 | 20:50
6
נתניהו היה "הראשון שזיהה" (מקרב הפוליטיקאים) שהזמן פועל לטובתינו.
הוא קיבל את יו"ש עם 290 אלף יהודים, היום כבר מתקרבים לחצי מיליון יהודים. כמות היהודים שיש היום מחוץ לגושי ההתיישבות גדולה מכמות היהודים שהייתה בכל יש"ע בקדנציה הראשונה שלו כראש ממשלה.
ההיתכנות למדינה פלסטינית נמוכה מאי פעם. אפילו גורמים בשמאל כגון א.ב. יהושע ועוד, מבינים שזו כבר לא אופציה.
ערבים ביו"ש וגם בעזה עושים מה שעושים אחיהם בכל המזרח התיכון - מהגרים ברגע שיש להם לאן.

כמו שאמרתי, זו לא טקטיקה, זו אסטרטגיה.
לצפיה ב-'נתניהו ממשיך להחזיק במנדט ללא כל סיבה, אבל מצבו גרוע מאי פעם'
נתניהו ממשיך להחזיק במנדט ללא כל סיבה, אבל מצבו גרוע מאי פעם
13/10/2019 | 15:45
6
נתניהו ממשיך להחזיק במנדט ללא כל סיבה, אבל מצבו גרוע מאי פעם

בניגוד לספינים שהפיצו צווחניו, השימוע לא שינה מהותית את מצבו הפלילי של רה"מ, והמרמור מתחיל להתפשט בליכוד. מועמד חדש מנסה למתג את עצמו כביבי משודרג

ימי התענית: על פי המתווה שסוכם בינו לבין שותפיו, אמור היה בנימין נתניהו להחזיר את המנדט להרכבת ממשלה לנשיא ריבלין מתישהו בין ערב ראש השנה להשבעת הכנסת, ביום חמישי שעבר. אין שום סיבה לבזבז זמן יקר, עדיף לרוץ כמה שיותר מהר קדימה כדי "לתקן את התקלה" שאירעה בבחירות האחרונות. כך סוכם.

אלא שאז קרה משהו. אף אחד לא יודע מה בדיוק, אבל התברר שמנדט משוחרר לא יוחזר. נתניהו בילה זמן איכות בחיק משפחתו במעון ההוא בבלפור והגיע לאירוע החגיגי של השבעת הכנסת ה־22 איכותי מאי פעם כשהמנדט מולחם לגופו. אה, ועוד משהו: "רעיית ראש הממשלה" לא זזה ממנו מילימטר אחד לאורך כל היום החגיגי בכנסת. באשר יפנה, תפנה. באשר יחייך, תחייך. כל יד שילחץ או חיבוק שיחובק יעברו בחינה מדוקדקת וחיטוי כימי, פן ינסה מאן דהוא להעביר שם גם מנדט כלשהו. העובדה הזו לא חמקה מעיניהם של אותם גורמים פוליטיים שרוצים (עדיין) בטובתו של המנהיג המקרטע.

"זו כבר מזמן לא התנהלות רציונלית", מסגיר מישהו מהמעגל הפנימי של שותפי נתניהו את המצב, "משהו התחרפן שם לגמרי, לאף אחד לא ברור מה ביבי חושב שיקרה ולאיזה נס הוא מתפלל בדיוק, הוא ממשיך להחזיק את המנדט סתם ככה, בלי שום סיבה הגיונית נראית לעין". האירוע גרם גם לנתק בין נתניהו למי שהפך לאחיו התאום בחודשים האחרונים, אריה דרעי. ממצב של 8 עד 10 טלפונים בהולים ביום צנח המצב בבת אחת לדממה דקה, אולי אפילו דקיקה. אם נמשיל את זה למוניטור רפואי, הרי שמדובר בקו ישר וצפצוף ארוך.

אביגדור ליברמן הניח את הצעת הגישור שלו במוצאי הצום. מבחינת נתניהו, הגישור של איווט האריך את צום יום הכיפורים עד הודעה חדשה והפך אותו לתענית של ממש. מאז הבחירות, עוסק נתניהו בביצורו של גוש הימין־חרדים המדובר. נשבע בשמו שלוש פעמים ביום. מבטיח לשותפים שמדובר בברית אלוהית נצחית, שמימית, אולטימטיבית. והנה, בא הרוסי המעצבן הזה ואומר לו שזה נגמר.

בלי הגוש, נתניהו מתפורר לרסיסים. זהו גוש החסינות. אם יבגוד במרכיביו יאבד את שאריות אמינותו ויהפוך, בן לילה, למצורע פוליטי. הוא משחק פוקר סימולטני נגד שאר העולם. מי שימצמץ ראשון, יפסיד את כל הקופה. ברגע שדרעי, גפני, בנט, איילת ואולי גם ליצמן יבינו שהוא נוטש אותם במדבר הפוליטי, הם ינטשו אותו קודם. זה לא מבטיח ממשלה כלשהי לצד השני, אבל כן מבטיח קבורת חמור לצד הראשון. מצבו של נתניהו רע מכפי שהיה אי פעם בעבר, כולל דמדומי שלטונו ב־99'.

כאילו לא די בכל זה, הרי שבניגוד לספינים שהפיצו צווחני בלפור ותועמלניו בתחנות הרדיו השונות, השימוע לא שינה באופן מהותי את מצבו הפלילי של ראש הממשלה. אם לא יקרה משהו דרמטי באמת (מלחמה, נניח), הרי שעד אמצע דצמבר יודיע היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתבי האישום הפליליים נגד נתניהו. כפי שהדברים נראים כעת, יהיה בתוכם גם כתב אישום על שוחד.

העבודה שנתנו פרקליטי נתניהו בשימוע לא הצליחה לקעקע את ליבת הראיות או את הגזע שעליו צומחת עבירת השוחד. במקרה הטוב מבחינתם, הם הצליחו לערער פעולה רגולטורית אחת או שתיים מהפעולות שהורה נתניהו לבצע למען שאול אלוביץ'. זה לא מהותי. עבירת השוחד חיה וקיימת גם אם יוכח שכל הפעולות שעליהן החליט נתניהו בעניין אלוביץ' הן הגיוניות ולא מהוות סטייה מפעולה סבירה. מי שמפקפק בזה מוזמן לעיין בהכרעת הדין של אהוד אולמרט. מה גם שבענייננו, הפעולות שעליהן הורה נתניהו לא היו סבירות. הוא פשוט העביר 1.8 מיליארד שקל מכיסי האזרחים לכיסיו של אזרח מסוים (אלוביץ'), לכאורה. נתניהו בעצם רכש את אתר "וואלה" על חשבוננו. אנחנו היינו נתן מיליקובסקי/ארנון מילצ'ן/ספנסר פרטריץ'. לכאורה.

אגב, תיק 1000 נותר והיה יציב מאי פעם, גם אחרי השימוע. התיק הזה לבדו, שמוגדר בקרב מומחים מכל הצדדים כתיק של הרשעה בטוחה, עלול לשגר את נתניהו לעונש מאסר (בעיקר בגלל היקפי המתנות שקיבל). עומקה של התהום שאליה הידרדרנו משתקף מהעובדה שבקרב חסידיו המשוטים של ביבי התפשטה האמונה שלו היה נשאר "רק" עם עבירת המרמה והפרת האמונים של תיק 1000, היה הדבר מוכיח סופית שחבורת שמאלנים הממומנים על ידי הקרן החדשה והניאו־נאצים מנסה להפיל ראש ממשלה מכהן. לחשוב שלפני יומיים התפטר בצרפת שר בכיר שנחשד כי ערך ארוחות מפוארות על חשבון הציבור. "לא אוכל למלא את תפקידי באופן ראוי", אמר השר פרנסואה דה רוז'י, "בזמן שאני נלחם על שמי הטוב". הוא לא הראשון שאומר את זה. אמרו את זה גם בנימין נתניהו וגלעד ארדן כשאולמרט ניסה להילחם על שמו הטוב.

המשך הכתבה בקישור שצרפתי...
לצפיה ב-'טראמפ תקף את פוקס ניוז שפרסמה סקר שרוב הציבור בעד הדחתו'
טראמפ תקף את פוקס ניוז שפרסמה סקר שרוב הציבור בעד הדחתו
13/10/2019 | 03:54
3
טראמפ תקף את רשת פוקס ניוז הפרו-רפובליקנית שפרסמה סקר שרוב הציבור האמריקאי בעד הדחתו של טראמפ מנשיאות ארה"ב, שהחלה בקונגרס ותעבור בהמשך גם לסנאט האמריקאי.

וחזר הערב שוב על הטענה המפגרת שלו שלא מגיע לכורדים שארה"ב תגן עליהם בגלל שלא השתתפו במבצע הפלישה לנורמנדי.

הטראמפ המטורלל הזה הולך ומאבד את זה מרגע לדודלי ולציבור האמריקאי, כולל לרפובליקנים שמבינים שהנשיא שלהם הפך כבר לבדיחה מהלכת מתחיל להימאס.
לצפיה ב-'מתי בליכוד יתעשתו וידיחו את ביבי'
מתי בליכוד יתעשתו וידיחו את ביבי
11/10/2019 | 12:49
12
8
לא הגיע הזמן?
לצפיה ב-'אנחנו מבינים מדוע השמאל כל כך רוצה שנדיח אותו, לא יקרה.'
אנחנו מבינים מדוע השמאל כל כך רוצה שנדיח אותו, לא יקרה.
11/10/2019 | 13:01
11
10
אבא שלו חי עד גיל 101,
הוא יכול להמשיך עוד שנים רבות.
גם אם יתפרו לו תיק ואפילו יושיבו אותו בכלא, אחרי 7 שנים מתום העונש אין מניעה שהוא יחזור לפוליטיקה.
לצפיה ב-'ה"מדוע" שאתה מתכוון אליו זו הסיבה שנתניהו מביא שלטון לימין,'
ה"מדוע" שאתה מתכוון אליו זו הסיבה שנתניהו מביא שלטון לימין,
11/10/2019 | 13:24
8
אבל בשתי מערכות הבחירות השנה נתניהו לא הצליח להביא שלטון לימין.
כך שהשמאל, לשיטתך, דווקא צריך לרצות שלא תדיחו אותו.
לצפיה ב-'כלומר שגם אם נתניהו יימצא אשם וייכנס לכלא תמשיך לתמוך באדונך'
כלומר שגם אם נתניהו יימצא אשם וייכנס לכלא תמשיך לתמוך באדונך
11/10/2019 | 17:58
9
7
אבל לא, מה פתאום שאתה שפוט של נתניהו, אתה רק האבא של כל השפוטים שלו גם יחד.
לצפיה ב-'להיות בדיעה שנתניהו הוא ראש הממשלה הטוב ביותר והאדם המתאים'
להיות בדיעה שנתניהו הוא ראש הממשלה הטוב ביותר והאדם המתאים
11/10/2019 | 19:32
8
7
ביותר לראשות הממשלה, זה לא להיות שפוט של נתניהו.
לך יש אובססיה נגד נתניהו, כך שבמידה מסויימת אתה הוא השפוט.
לצפיה ב-'שפוט מי שלא משנה מה יעולל מנהיגו לו ולמדינתו ימשיך לתמוך בו'
שפוט מי שלא משנה מה יעולל מנהיגו לו ולמדינתו ימשיך לתמוך בו
11/10/2019 | 20:26
7
9
אבל אתה יודע מה? בוא נעשה ניסיון אחרון לתת לליכודניק שפוט הזה הזדמנות אחרונה להוכיח לי ולכולם פה שהוא לא שפוט. וזאת בהחלט ההזדמנות האחרונה שלו להוכיח שהוא לא שפוט של נתניהו.

בוא נצא מתוך הנחה שמחר-מחרתיים נפתחת חקירה בנושא מתווה הגז המושחת שנתניהו היה מעורב בו ישירות ולא בעקיפין, ועדיין לא נפתחה שום חקירה פלילית לגביו והמעורבים בו. כשלהזכירך פה כבר מעורבים סכומי כסף אדירים של 200 מיליארד דולר ויותר, לא כסף קטן בכלל. לא שמפניות וסיגרים, ואפילו לא תכשיטים, שלא לדבר בכלל על סיקור אוהד בתמורה לכאורה לשוחד של מיליארד ש"ח. ונגיד שהחקירה הזאת היתה מגלה שנתניהו קיבל מתשובה או כל ברון גז אחר סכום אדיר של מיליארד דולר שהועברו לחשבונותיו שהוא מחזיק באחד ממקלטי המס בחו"ל, דבר שהתגלה כבר מזמן לגביו עוד בהיותו שר אוצר בממשלת שרון. איזה עונש היית מצפה שהמדינה תטיל על נתניהו במקרה כזה?

1. 0 שנות מאסר, כי כראש ממשלה מותר לו לתת ולקבל שוחד גם של מיליארדים.
2. שנה אחת מאסר ושיחזיר את כל כספי השוחד שלכאורה קיבל, יודה ויפרק לאלתר את מתווה הגז המושחת.
3. 10 שנות מאסר וכל מה שכתוב באופציה השנייה.
4. 100 שנות מאסר ללא שום אפשרות חנינה, קנס כספי גבוה ועיקול כל רכושו ונכסיו, כי בכל זאת מדובר בסכום אדיר של מיליארד דולר מקופת המדינה.
5. מאסר עולם ללא יציאה מהכלא לעולם וללא שום אפשרות לקבל חנינה+עיקול כל רכושו ונכסיו+החזרת כל הכספים שקיבל לכאורה כשוחד ופירוקו של מתווה הגז המושחת.

באיזה מחמש האפשרויות היית בוחר אתה עמוד? ומעניין עוד הרבה יותר באיזה מהאפשרויות היה בוחר צורי "אני לא שפוט של נתניהו" הליכודניק מנהל הפורום...
לצפיה ב-'למה אתה סבור שצורי צריך להוכיח משהו לך או לכל אחד אחר?'
למה אתה סבור שצורי צריך להוכיח משהו לך או לכל אחד אחר?
11/10/2019 | 20:59
6
5
לגבי השאלה שלך, אם יש לך עדויות למה שאתה טוען אתה צריך לרוץ למשטרה כבר מחר בבוקר ואם לא אז כדאי שתבקש מצורי שימחוק את מה שכתבת, כי זה חומר מתאים לתביעת דיבה נגדך.

רק אכתוב שב"100 שנות מאסר..." הוכחת את האובססיביות שלך.

אני לא חוסך מנתניהו את שבטי בפורום הזה ורק השבוע כתבתי נגדו בחריפות רבה, אבל התאווה האובססיבית שלך לראות אותו נכנס לכלא והאופן בו אתה כותב נגד כל מי שתומך בו, מעידים עליך יותר מאשר על נתניהו ותומכיו.

לגיטימי לתמוך בנתניהו לא פחות משלגיטימי להתנגד לו.
ואת עניין הכלא תשאיר למערכות המשפטיות של המדינה (אם אתה סומך עליהן ואם לא - אתה יודע עם מי אתה יכול לעשות ברית בנושא...).
לצפיה ב-'הבאתי זאת כמצב היפותטי אם לא קלטת בעצמך, מה והיה אם...'
הבאתי זאת כמצב היפותטי אם לא קלטת בעצמך, מה והיה אם...
11/10/2019 | 21:07
5
5
לצפיה ב-'א. יש דברים שלא כותבים גם כמצב היפותטי'
א. יש דברים שלא כותבים גם כמצב היפותטי
11/10/2019 | 21:19
4
4
ב. אם העלת על דעתך מצב היפוטתי כזה, האובססיה שלך עוד יותר קשה ממה שחשבתי
ג. "דבר שהתגלה..." זה לא ניסוח שמתאים בדיוק ל"מצב היפותטי", אז אם התכוונת למשהו מסויים שידוע עליו והוכח כבר בעבר, לא ממש רצוי לשרבב אותו בתוך תיאור "מצב היפותטי"

אני באמת ממליץ לך בחום לשנות את כיוון הביקורת שלך על נתניהו ולא להתמקד בתחום שצריך להתברר במערכות המשפט הישראליות ולא להיחרץ על ידינו.
הבנו כבר מזמן שלדעתך נתניהו הוא גדול מושחתי ישראל בכל הזמנים. זכותך לחשוב כך, אבל כשכותבים בנושא צריך להתבסס על עובדות ולא על רחשי לב.
לצפיה ב-'הדבר שהתגלה הכוונה לזה שנתניהו העביר כסף למקלטי מס בחו"ל'
הדבר שהתגלה הכוונה לזה שנתניהו העביר כסף למקלטי מס בחו"ל
11/10/2019 | 21:44
3
5
וזה דבר שהתגלה כבר בזמן שהוא כיהן כשר אוצר בממשלת שרון.

ותהיה בטוח שאם הייתי מעלה היפוטתי של גנץ במקום נתניהו לצורי לא היה שום היסוס והוא היה בוחר באפרות 5. למה?  בגלל שכל עוד מדובר בנתניהו אדונו מותר לו הכל. אך אם מדובר במישהו אחר אז אוי ואבוי ואיך הוא בכלל מעז.

להגיד לך משהו? אני גם אם היה מדובר בגנץ, לפיד, עודה או נתניהו הייתי בוחר באפשרות 5. כי אני ביגוד לצורי ואחרים שופט אדם לפי חומרת הפשע שביצע ולא לפי השם שלו או השייכות הפוליטית שלו. כי אני בניגוד לצורי ושפוטים כמוהו, לא שפוט של אף אחד, ובחינתי החוק צריך לחול על כולם בצורה שווה, גם אם מדובר בסתם אזרח וגם מדובר בנבחר ציבור, ח"כ, שר או אפילו ראש ממשלה. אף אחד לא צריך להיות מעל החוק.
לצפיה ב-'אני לא שפוט של זועביז ואין לי אדונים, את הדברים האלה שמור '
אני לא שפוט של זועביז ואין לי אדונים, את הדברים האלה שמור
13/10/2019 | 01:01
2
4
לעצמך, לא לאחרים.

נתניהו הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל בהפרש ניכר.
ולכן, גם אם יורשע ב"סיקור אוהד" וגם אם יורשע בקבלת מזוודות של כסף, שווה למדינת ישראל שהוא ימשיך להיות ראש הממשלה שלה.

כל עוד שווה למדינת ישראל שנתניהו ימשיך להיות ראש הממשלה שלה, אתמוך בכך שהוא ימשיך.
לצפיה ב-'לא, אתה שפוט של נתניהו שגם אם יירה בראשך תמשיך לתמוך בו'
לא, אתה שפוט של נתניהו שגם אם יירה בראשך תמשיך לתמוך בו
13/10/2019 | 02:01
1
5
ולטעון שהוא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל, למרות שכל העובדות מצביעות על ההיפך הגמור. הגירעון הכי גדול בתולדות המדינה, המצב הבטחוני הכי גרוע ומסוכן, שוד הקופה הציבורית במיליארדים, הסחיטה החרדית והכפייה הדתית המשתוללת ברחובות, שלא לדבר על הדרת הנשים והפגיעה בהן ששברה שיאים חדשים בתקופת כהונתו, ההתחרדות ההולכת ומתעצמת ומאיימת להפוך את מדינת ישראל הדמוקרטית למדינת הלכה חשוכה מפגרת ונכשלת, הפשיעה הגואה והשחיתות שנתניהו אדונך הפך אותה לנורמה ליכודניק, מצביעים על כך שמדובר בראש הממשלה הגרוע והמסוכן ביותר שהיה למדינת ישראל בכל הזמנים. וזה למה נתניהו והגוש החרדי-מתחרד שלו ליכודניק לא יגיעו יותר ל 61 מנדטים לעולם, ואפילו לא ל 60 מנדטים.
לצפיה ב-'כמה חבל שאין קשר בין העובדות למה שכתבת'
כמה חבל שאין קשר בין העובדות למה שכתבת
13/10/2019 | 03:18
3
אפילו אין טעם להתחיל להסביר, כי אף "עובדה" שכתבת אינה נכונה.
לצפיה ב-'כל הכבוד ללימור לבנת שחשפה את אמזלם בסדרה "הליכודניקים"'
כל הכבוד ללימור לבנת שחשפה את אמזלם בסדרה "הליכודניקים"
12/10/2019 | 18:34
10
עד היום לא ברור איזו יד נעלמה החליטה לסגור את חקירתו הפלילית באזהרה מיום 16.4.2010 ומיום 23.6.2010 בפרשת הולילנד והבחירות לעיריית ירושלים, למרות שנמצאו סכומי כסף גדולים באותה תקופה בחשבונותיו שאמסלם לא ידע להסביר מאיפה בדיוק הגיעו לחשבונותיו...

https://www.mako.co.il/news-channel2/Friday-Newscast-2019_q4/Article-f4cddc929ebbd61027.htm

http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=394281&blogcode=13903015

מי שנראה כמו ברווז, מתנהל כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז הוא כנראה ברווז.
לצפיה ב-'במשטרה בוחנים אפשרות לפתוח בחקירה פלילית נגד שרה נתניהו'
במשטרה בוחנים אפשרות לפתוח בחקירה פלילית נגד שרה נתניהו
10/10/2019 | 00:51
5
15
במשטרה בוחנים אפשרות לפתוח בחקירה פלילית נגד שרה נתניהו  על התעללות בעובדי מעון ראש הממשלה החדשים, שהגישו נגדה תביעה על פגיעה והתעללות. שימו לב, שכל מי שעובד אצל הפסיכו-לו-גית הזאת טוען בדיוק את אותו הדבר לגביה, מה שמוכיח שהיא אשמה. לא ייתכן שכל כך הרבה עובדים ועובדות במעון ראש הממשלה יעברו בדיוק אותו סיוט ע"י הגב' שרה נתניהו וכולם משקרים ורק היא אומרת אמת. אנחנו מדברים על יותר מעשור שלם שבו הספיקו כבר להתחלף לא מעט עובדים במעון ראש הממשלה, שרבים מהם עזבו אותו בגלל שרה והיחס הפסיכו-לו-גי שלה כלפיהם, התפרצויות הזעם הבלתי נשלטות והאיומים החוזרים ונשנים. אז לא, לא כל העולם משקר ורק נתניהו ואשתו דוברי אמת. פשוט לא. אם היה מדובר בעובד אחד או שניים מקסימום, עוד הייתי מסכים לאפשרות של הטענה הזאת, אך כשכל מי שעבד ועובד אצלה טוען בדיוק את אותו הדבר לגביה, אין ספק שהבעיה היא בגב' נתניהו עצמה ולא באף אחד אחר.
לצפיה ב-''
10/10/2019 | 15:47
5
לצפיה ב-'סטילהוק, יש היום במעריב כתבה בדיוק בשבילך:'
סטילהוק, יש היום במעריב כתבה בדיוק בשבילך:
11/10/2019 | 12:25
3
9

זוכר שכתבתי שאי אפשר לדעת מה יהיו תוצאות השימוע, שאני לא בטוח שיוגש כתב אישום ושהמפתח זו עבירת השוחד שאם תוסר, ספק אם יוגשו בכלל כתבי אישום?

תתחיל להכין עצמך לאפשרות שתיקי נתניהו ייסגרו על ידי היועץ המשפטי או לפחות יצומצמו לרמה כזו שספק אם תספיק להעמיד לדין ראש ממשלה מכהן.
בכלל כדאי שתתמקד בביקורת על נתניהו במישור הציבורי ולא במישור המשפטי ושתפסיק לכתוב בהתלהבות על כלא בהקשר של נתניהו.
לצפיה ב-'לא ייסגר שום תיק'
לא ייסגר שום תיק
11/10/2019 | 17:47
2
6
ואם ייסגר זו תהיה הוכחה של כל אלה שטענו שמנדלבליט המקורב מאוד למשפחת נתניהו ולנתניהו עצמו, שמינה ואף התעקש למנותו לתפקיד היועמ"ש, ושימש בעברו כיו"ר הקואליציה של אותו נתניהו (שהיה הבוס שלו), וקודם סגר את תיקיה הפליליים של שרה נתניהו וממשיך לסרב לנמק עד עצם היום הזה על מה ולמה הם הוא החליט לסגור אותם, הוא חוקר בעל ניגוד עיניינים רבים מול נתניהו הנחקר שלו, שמומנעים ממנו לה]עיל שיקול דעת במסגרת תפקיד כחוקר של פרשות השחיתות של מי שיש לו ניגוד עניינים משווע מולו, ועל כן היה אסור מכתחילה לתת לו להיות אחראי על תיקיו הפליליים של נתניהו וגם של שרה נתניהו. זו תהיה הוכחה לכך שמנדלבליט למעשה הונה והוליך שולל במשך 3 שנים שלמות מדינה שלמה כשהוא עובד למעשה לטובת נתניהו, וזאת גם כנראה הסיבה שהוא משך את החקירות כל כך הרבה זמן, מה שאיפשר לנתניהו להמשיך להישאר בשלטון ועל הדרך להמשיך לעסוק בשחיתות ולהכניס כסף לחשבונותיו במקלטי המס בחו"ל.

יותר מזה, גם אם מנדלבליט יחליט להגיש כתב אישום פליליאו אפילו את כל השלושה שהוא כבר הגיש נגדו בכפוף לשימוע, אני עדיין חושב שזו היתה טעות ענקית של המערכת לאפשר לחוקר להיות בעל ניגוד עניינים משווע מול הנחקר, ושבעתיד יהיה יהיה אסור בחוק שהחוקר יהיה בעל ניגוד עניינים מול נחקריו, לא לרטבה ולא לרעה, לא אדם שיש בינו לבין הנחקר משקעים מהעבר ובטח ובטח לא מי שמקורב לנחקר ולמשפחתו, שימש כיו"ר הקואליה שלו ואף מונה לתפקידו ע"י הנחקר עצמו. אסור שזה יקרה שוב לעולם.
לצפיה ב-'כלומר ההליכים המשפטיים לא מעניינים אותך, אתה כבר קבעת את'
כלומר ההליכים המשפטיים לא מעניינים אותך, אתה כבר קבעת את
11/10/2019 | 19:18
1
3
פסק הדין ואת גזר הדין.
לצפיה ב-'ההליכים המשפטיים יעניינו אותי אם וכאשר יתנהלו כראוי'
ההליכים המשפטיים יעניינו אותי אם וכאשר יתנהלו כראוי
11/10/2019 | 21:56
4
ולא על פי אינטרסים צרים או כהשפעה מניגוד עניינים משווע שיש בין החוקר לנחקר.
הליך משפטי שבו החוקר נותן לניגוד העניינים המשווע שיש מכתחילה בינו לבין הנחקר להשפיע עליו, על מסקנותיו ועל החלטותיו בנוגע לאותו נחקר, הוא הליך משפטי פסול בעיניי, ולא סתם פסול, אלא פסול כבר מתחילתו.
לצפיה ב-'השפוטים מערוץ 20 ועדר תומכי נתניהו מתכננים מחר הפגנת ענק'
השפוטים מערוץ 20 ועדר תומכי נתניהו מתכננים מחר הפגנת ענק
11/10/2019 | 18:37
2
11
השפוטים מערוץ 20 ועדר תומכי נתניהו מתכננים מחר בערב הפגנת ענק מול ביתו של היועמ"ש מנדלבליט שבה הם יצעקו ויאיימו עליו לסגור את תיקיו הפליליים של אדונם המושחת. כך שלא אתפלא כלל אם נהיה עדים מחר בערב למחזות מחרידים שיזכירו לכולנו נשכחות מהעבר, כמו צעקות "מנדלבליט בוגד!", "מוות למנדבליט!" ואולי אף תהלוכה עם שלטים של מנדלבליט במדי אס.אס.
לצפיה ב-'אתה עושה העתק הדבק להודעות שלך ?'
אתה עושה העתק הדבק להודעות שלך ?
11/10/2019 | 19:19
9
כתבת את ההודעה הזו בפורום אקטואליה. למה זה אמור לעניין אותנו ?
לצפיה ב-'ההפגנות הללו מתקיימות כבר מספר שבועות ואין בהן את מה שכתבת'
ההפגנות הללו מתקיימות כבר מספר שבועות ואין בהן את מה שכתבת
11/10/2019 | 19:36
8
להפגנות בעד נתניהו אין פחות לגיטימציה מאשר להפגנות נגד נתניהו.
היכן היית כשאני כתבתי נגד ההפגנות שארגנו אלדד יניב ומני נפתלי בתוך שכונת מגורים וליד ביתו של היועץ המשפטי (לא משרדו אלא ביתו)? אז תמכת בהפגנות
מי שתמך בהפגנות ההן זו צביעות גדולה מצידו לכתוב נגד ההפגנות של תומכי נתניהו.
בעיני גם אלה וגם אלה לא צריכות להתקיים בשכונת מגורים וליד בית היועץ המשפטי, אבל אם צד אחד עושה זאת מותר גם לצד השני לעשות זאת.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ