לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'פלרם - הדו'ח נראה סולידי, מה פשר הצלילה?'
פלרם - הדו'ח נראה סולידי, מה פשר הצלילה?
04/04/2017 | 01:43
43
סיימו את השנה עם עלייה קטנה במכירות וברווח, והמנייה ירדה ב-7% ביום. למה?
לצפיה ב-'חדשות טובות למחזיקי בזן\פטרו'
חדשות טובות למחזיקי בזן\פטרו
04/04/2017 | 00:18
68
בזן מתכננת לפרסם הצעת מדף להנפקת 2 סדרות אגחים ח ו- ט בהיקף כספי משמעותי.
מטרת המהלך היא כמובן הקטנת הוצאות מימון בדרך של החלפת הלוואות יקרות בהלוואות זולות יותר.
לצפיה ב-'מזמן לא שאלו פה על טבע...'
מזמן לא שאלו פה על טבע...
03/04/2017 | 14:01
2
72
מה קורה עם הגופה? יש
מצב להנשמה בקרוב(כלומר עליה במניה)? או שכדאי להיפטר מהגופה וזהו? {הפסד של קרוב ל10% )
לצפיה ב-'רק אם אתה חושב שהיא תכשל השבוע ב fda להנטינגטון '
רק אם אתה חושב שהיא תכשל השבוע ב fda להנטינגטון
03/04/2017 | 15:02
73
אמרו לי היום שיש מצב ש-טבע תודיע עוד היום על התוצאות, ולא מחר.
נחיה ונראה.

מאחר ותוצאות הניסוי היו פנטסטיות הסבירות שהיא לא תקבל את האישור נמוכה אבל לך תדע. עם ה fda הכל יכול להיות. חס וחלילה, טפו טפו טפו, שיבקשו עוד ניסוי. טפו טפו טפו, לא רוצה לדמיין פאק כזה

דיר באלאק אם לא יקבלו אישור - אחרי כל החבטות שספגנו בשנה החולפת זו תהיה מכה אחת יותר מדי בשבילנו

אבל אם יקבלו אישור אפשר יהיה לשמוע את אנחת הרווחה מ-וולסטריט ועד ת"א

אישור של האינדיקציה להנטינגטון יעלה את הסבירות לאישור נוסף בהמשך הדרך לדיסקינזיה וטורט ואז בשאיפה השוק יסכים, סוף סוף, להתחיל לשלם על הנייר מכפילים יותר נורמלים מ 6-7. רק אתמול רשמתי כאן על כך שמיטב ממליצים על roche, עם מחיר יעד שמגלם מכפיל... 20. ולהצמיח גורילה של 200 מיליארד דולר (ש"ש רוש) זה לא דבר פשוט, אז אם השוק רק ישתכנע ש-טבע לא הולכת להתרסק אחרי תום עידן הקופקסון הנייר יכול לעוף. פשוט לעוף.

אבל בשביל זה אנחנו צריכים הנטינגטון בפנים. לא תירוצים. קבלות.

דיר באלאק אם מתחילים לצייץ תירוצים כמו מיילן: סנדוז אשם, הכביש אשם, הגשם אשם, הכלב אכל לי ת'מחברת.
אישור הנטינגטון. עכשיו!

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'מצבך טוב אם אתה מופסד רק 10% במניה שקרסה 50%'
מצבך טוב אם אתה מופסד רק 10% במניה שקרסה 50%
05/04/2017 | 11:50
9
לצפיה ב-'לוינשטן הנדסה מסכמת את 2016'
לוינשטן הנדסה מסכמת את 2016
03/04/2017 | 14:20
1
35
עם רווח שנתי של כ69 מ' (רבעוני 53.5 מ') והון עצמי כרגע של 575 מ' 
הרווח בעיקר מהשכרה ושיערוך נדלן מניב בחברה הבת ואצלה, בתקווה שבעתיד גם עסקי הייזום למגורים והתמא 38 יתנו גם את הטון

נסחרת בכ430 מ' ובקרוב דיבידנד של כ20 אג'

לא המלצה 
לצפיה ב-'אורון קבוצה- כמה צמיחה..'
אורון קבוצה- כמה צמיחה..
03/04/2017 | 14:23
36
אחרי 9 חודשים חלשים יחסית החברה עוברת לממונטום אחר עם דוח חזק של כ10 מ' שח רווח נקי לרבע

מה חדש באורון? קניית חברות מאוחדות ב2016:
המתועשת 50%(תשתיות). ארזים תוספת 25% ל80% אחזקה (יזמות למגורים)
10% ממחצבת מיתר ל100% ועבודות להקמת מתקן גריסה (מחצבה, תעשיה) הקמת אספלט מיתרים 100%%(מפעל אספלט)
בנוסף, השלימה החברה את הקמתו והפעלתו של מפעל בטון שלישי שמרחיבה את אספקת הבטון 
לאזורים בנגב המערבי. (רוצים לגדר את עזה בבטון? סתם כקונספירציה)

'אורון קבוצה' כמו שפיר קטנה, שולטת בכל שרשרת הערך מחציבת חצץ ועד להפיכתו לבטון במפעלי הבטון (חדש- גם מפעל אספלט שמשתמש בחומרי החציבה כחו'ג) עם חיסכון בעלויות הבניה בעיקר בכל איזור הדרום. מחזקת השנה את אחיזתה בחברת היזמות למגורים ומפתחת זרוע תמ'א.
ענף התשתיות מראה את כוחו הרבעון עם ריווחיות גבוהה לחברה וצבר הזמנות גודל ועם צירוף עסקים כמו המתועשת והקמת מפעל האספלט הראשון ומפעל הבטון (השלישי), לחברה כאמור שתי מחצבות ונראית מעניינת לעתיד כשחקן מרכזי לפיתוח איזור הדרום בעיקר ולא רק.

לא המלצה
לצפיה ב-'מור בית השקעות ממליץ לא למהר ולממש למזומן'
מור בית השקעות ממליץ לא למהר ולממש למזומן
02/04/2017 | 12:02
11
178
דיעה אחרת מזו שהוצגה כאן בשירשור קודם. בית ההשקעות מור אמנם רושם כי תמחור השווקים כיום יקר, אך מציע לא למהר ולממש למזומן, בעיקר עקב הריבית המאד נמוכה.
לדעתם אם יקרה מימוש בקרוב הוא יהיה בסדר גודל של 5-10% בלבד במדדים, ולא יותר.

הם ממליצים לא להשקיע במדדים (הדי יקרים) אלא בקרנות נאמנות המציעות ניהול אקטיבי. 

לצפיה ב-'5-10% זה כל מה שאני צריך חח'
5-10% זה כל מה שאני צריך חח
02/04/2017 | 12:42
99
תיקון בריא קצת ירגיע את הדובים
לא חייב קריסה של 30-50% במדד
הריביות עדיין לא גבוהות

השאלה אם טראמפ יקיים את ההבטחות שלו
או שסתם אמר דברים , עכשיו זה מבחן התוצאה
לצפיה ב-'אז מנהלי השקעות ממליצים להשקיע במנהלי השקעות'
אז מנהלי השקעות ממליצים להשקיע במנהלי השקעות
02/04/2017 | 13:24
6
68
shocking.
לצפיה ב-'ומנהלי קרנות אינדקס ממליצים להשקיע במדדים'
ומנהלי קרנות אינדקס ממליצים להשקיע במדדים
02/04/2017 | 13:32
5
64
shocking.
כל אחד כותב מהאינטרס שלו.
לצפיה ב-'גם לך קוראים מיקי? איזה קטע...גם לי!'
גם לך קוראים מיקי? איזה קטע...גם לי!
02/04/2017 | 15:07
44
ואגב, ואנגארד למשל לא גובים דמי ניהול מלבד העלות השוטפת של תחזוקת הקרנות, ככה שאין להם שום אינטרס נסתר להמליץ על השקעה במדדים.
לצפיה ב-'מיקי המקורי יש רק אחד'
מיקי המקורי יש רק אחד
02/04/2017 | 15:59
3
50
ציטוט מיקי המקורי
אני יכול למצוא לך כתבות מלפני חמש שנים עם עצות של כל מיני "מומחים", שטוענים שהשוק יקר מידי ושהגיע הזמן לצאת, ובפועל מי שהקשיב להם פספס ראלי נאה מאוד של השוק. אין אדם אחד עלי אדמות, שיודע את הכיוון של השוק בטווח המיידי ואפילו הבינוני.

ואפילו אם במקרה ניחשת נכון, והצלחת לצאת מהשוק בדיוק לפני נפילה, איך תדע מתי לחזור לשוק? אחרי 10% ירידה? 20%? מה הסיכוי שתצליח לתזמן גם את הכניסה מחדש? שלא נדבר על זה שלצאת ולהכנס מהשוק עולה הרבה מאוד כסף.

האסטרטגיה הכי טובה ומוכחת, היא פשוט להגדיר את רמת הסיכון שאתה מוכן לקחת, להקצות נכסים בהתאם, ולהשאר עם ההקצאה שלך, ולא לעשות שינויים בהתאם למצב רוח שלך/של השוק/של "מומחים" למיניהם
"
לצפיה ב-'וזו ההוכחה שאת כותבת גם בשם "מיקי"'
וזו ההוכחה שאת כותבת גם בשם "מיקי"
02/04/2017 | 20:42
2
45
את האמת שאף אחד כאן לא יודע מי זה מיקי וגם לא מעניין אותנו.
ומאיפה את יודעת שיש רק מיקי אחד ?
ומהיכן לקחת את כל הציטוטים האלה של "מיקי" ?
רק אדם אחד יכול לעשות דבר כזה , וזה האדם שכתב את זה.
הרי אין הבדל בין מה שאת כותבת לבין מה ש "מיקי" כותב.
אלה אותם הניסוחים ואותה אג'דנה.
תשמעי , גם אם תכתבתי פה בכמה שמות מתחזים עדיין אנחנו יודעים מי את.

לצפיה ב-'אתה מבין שלא כל משקיע מדדים הוא הסולידית, נכון?'
אתה מבין שלא כל משקיע מדדים הוא הסולידית, נכון?
03/04/2017 | 08:05
42
הסולידית לא המציאה את ההשקעה במדדים, היא רק הנגישה את הידע לאוכלוסיה דוברת עברית. אני השקעתי במדדים עוד שהסולידית למדה לבגרות  
לצפיה ב-'טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית'
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית
03/04/2017 | 08:41
46
The types of medication that research has shown to be most effective for OCD are a type of drug called a Serotonin Reuptake Inhibitor (SRI), which are traditionally used as an antidepressants, but also help to address OCD symptoms.
Other options include medication, psychotherapy, surgery, and deep brain stimulation 
לצפיה ב-'זו בדיחה של ה 2 לאפריל'
זו בדיחה של ה 2 לאפריל
02/04/2017 | 14:27
78
מעניין למה מור ממליצים על בחירת מניות. שום נתונים על תשואות עבר באתר של מור בית השקעות 

האם מור היכו את מדד היחס (ת"א 100 או כל מדד אחר) 20 שנה או אפילו 10שנים אחורה כדי להצדיק 1.25+ של דמי ניהול ( 1.88% בקרן מניות חו"ל)?
האם מור יכולים להבטיח 1.9% מעל תשואת מדד היחס למשך 20 שנה קדימה?
הנהול האקטיבי הוא משחק סכום אפס...עדיף תמיד לקבל את תשואת השוק ולשלם כמה שפחות עבור קרן מחקה כי רק היא מבטיחה את תשואת השוק.

Every year some managers successfully pick stocks and beat the markets. However, few of them do this consistently over time.

לצפיה ב-'הממוצע של מנהלי ההשקעות הוא פחות משל תעודות הסל הפסיביות על '
הממוצע של מנהלי ההשקעות הוא פחות משל תעודות הסל הפסיביות על
02/04/2017 | 15:06
1
52
המדדים.

הסבר:
הממוצע של הפסיביים הוא תשואת השוק.
לכן גם הממוצע של האקטיביים הוא תשואת השוק (כדי שביחד יתנו את תשואת השוק).
בניכוי דמי ניהול יוצא שהממוצע של האקטיביים הוא פחות מהממוצע של הפסיביים.

מאחר ורוב האקטיביים הם המוסדיים למינהם, יוצא שאם מור מצליחה להכות את השוק בפער שגדול מדמי הניהול שלהם אז זה מחייב שיש מולם מוסדיים שהיו הרבה יותר גרועים.
בדמי ניהול קטנים עדיין אפשר להאמין לזה אבל בגלל שדמי הניהול של האקטיביים די גבוהים זה נראה קשה עד מאד להיות יותר טובים מכל שאר האקטיביים ביותר מדמי הניהול ולאורך זמן.
מ.ש.ל.

לצפיה ב-'The Incredible Shrinking Alpha'
The Incredible Shrinking Alpha
02/04/2017 | 15:24
58
Even though the absolute skill level of active managers is increasing, it is getting harder and harder to generate alpha because the level of competition is also increasing. Thus, unless you happen to be Warren Buffett, the winning strategy is not to play. Instead, the winning strategy is to accept market returns in the asset classes or factors in which you choose to invest.
לצפיה ב-'משיכת הפקדה נזילה מקופת גמל'
משיכת הפקדה נזילה מקופת גמל
02/04/2017 | 16:24
1
71
בדו''ח השנתי של קופת הגמל נרשם סכום נכבד של כמה מאות אלפים,  וגם כי הוא ניתן למשיכה מיידית.  השאלה היא האם גובה התשואה השנתית (מעט מעל  %1.6) ודמי הניהול (סביב 0.8%) מצדיקים את השארתו בקופה, או שמא עדיפה אופציה  שאין בה סיכון יתר שיחסוך בדמי הניהול, ואולי ישפר את התשואה  - ללא סיכונים יתרים, בצד שמירת נזילותו. תודה למשיבים.
לצפיה ב-'אתה יכול להעיבר את הקופה לקופה אחרת'
אתה יכול להעיבר את הקופה לקופה אחרת
02/04/2017 | 19:26
52
מבלי לפגוע בנזילות או בוותק
אין שום בעיה לקבל היום דמי ניהול של 0.35 אחוז

בקשר לסיכון- זה צלוי בך ובאופק ההשקעה שלך
לצפיה ב-'מס על חשבון ב-Interactive Brokers'
מס על חשבון ב-Interactive Brokers
02/04/2017 | 16:41
78
שלום,
העברתי בינואר את תיק ההשקעות שלי מברוקר ישראלי ל-Interactive Brokers. איך אני נערך לדיווח ולתשלום למס הכנסה?
מתי אני צריך לדווח ולשלם מס ואך אני עושה את זה?
האם יש דברים שאפשר לעשות כדי לשלם פחות מס?
האם מס הכנסה יכול להחליט למסות אותי לא לפי מס רווחי הון של 25%, אלא לצרף את הרווחים לשכר שלי ולמסות אותי לפי מדרגות מס רגילות? לפי מה זה נקבע והאם אפשר למנוע זאת או להקטין את הסיכוי שזה יקרה?
תודה
לצפיה ב-'חדשות נפט בגיאנה (רציו פטרוליום)'
חדשות נפט בגיאנה (רציו פטרוליום)
02/04/2017 | 15:12
55
אקסון מובייל דיווחה על תגלית נפט נוספת בגיאנה, כשהשדה המשותף לרציו פטרוליום ואקסון מובייל הוא החלום הגדול שלהם (כשהם רשאים לא להשקיע עוד כסף עד אחרי 2 קידוחים של אקסון בשדה שלהם ליד שדה ליזה, ואז ידעו הרבה יותר טוב מה יש להם ביד)
אולי יש שם משהו? בגלל זה כנראה הנייר קצת מתעורר היום. 

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'ריקון חברה ציבורית ע"י מנהליה'
ריקון חברה ציבורית ע"י מנהליה
02/04/2017 | 13:00
83
ברשותכם 4 שאלות קצרות:
1. האם יו"ר דירקטוריון יכול להיות בעל רישום פלילי. מה זה מחייב? (מתן הודעה לרשות וכו'?)
2. היכן אני מוצא נתונים על שכרם של בכירי החברה, כולל יו"ר הדירקטוריון והדירקטורים?
3. האם יש דרך לדעת למי שולמו דמי הייעוץ (הגבוהים מאוד), מבלי לפנות לחברה לקבלת פרטים?.
4. בהתעורר החשד הנ"ל, לאילו נקודות עלי לשים לב?
תודה מראש,
לצפיה ב-'מיטב ממליצים על roche'
מיטב ממליצים על roche
02/04/2017 | 12:23
1
112

בהקשר מקומי הייתי מוסיף פיסקה בסוף הכתבה על כך שבפייפליין של טבע ישנן 2 תרופות ביוסימילר, העתידות להתחרות ראש בראש מול רוש (מין משחק מילים כזה ). אחת להרצפטין ושנייה לריטוקסן.
זה המקום לציין כי בהשוואה לרוש הנסחרת במכפיל קדימה של 20 טבע נסחרת במכפיל של... 6-7 בלבד!
טבע מגיעה השבוע ל fda עם תרופת ההנטינגטון החדשה. בהמשך דיסקינזיה, ואח"כ טורט. כמו כן יש לה תרופה מהפכנית למיגרנה קשה בניסוי שלב 3 מתקדם.
בנוסף יש לטבע פייפליין עשיר של תרופות גנריות חדשות (חלקן קטנות חלקן גדולות), ואת כל הטוב הזה מקבלים במכפיל 6-7 על תחזית 2017. מדהים.
רוש כאמור מומלצת במכפיל... 20.

אם רק השוק יסכים לתמחר את מניית טבע כמו רוש... YYY הנה לנו ה 100$ למניה שלי  (פנטזיה אופטימית ורודה במיוחד)

נ.ב. תיקון: לא נסחרת אלא רק מחיר יעד ל roche, שזה 30% יותר מהיום.
לצפיה ב-'מור בית השקעות גם המליצו עליהם'
מור בית השקעות גם המליצו עליהם
02/04/2017 | 12:38
60
ועל MRK
כתבה נראה לי מהיום
לצפיה ב-'הדוח של לאומי, והמניה...'
הדוח של לאומי, והמניה...
30/03/2017 | 16:29
23
138
דוח מעולה (לדעתי)  של לאומי, שנת 2016 עם תוצאות שמגלמות מכפיל רווח של בערך 8.5.
והציבור - במקום להסתער על המניה לא נוגע בה.
מה קורה כאן?

לצפיה ב-'1) הם לא חושבים כמוך 2)חשבו כמוך וזה מגולם'
1) הם לא חושבים כמוך 2)חשבו כמוך וזה מגולם
30/03/2017 | 16:59
4
71
לצפיה ב-'אבל מה את חושבת?'
אבל מה את חושבת?
30/03/2017 | 17:23
3
68
מכפיל 8.5 זה לא מחיר מציאה?
לצפיה ב-'לא עקבתי אחרי בל"ל'
לא עקבתי אחרי בל"ל
30/03/2017 | 17:33
2
66
אבל הפרמטר הראשון שצריך לבדוק זה תשואה על ההון ועל ההון המוחשי

www.lichyot.com/stocks/תשואה-על-ההון-או-על-ההון-המוחשי
לצפיה ב-'למה אכפת לי התשואה על ההון?'
למה אכפת לי התשואה על ההון?
30/03/2017 | 17:48
1
73
אני יודע שאומרים את זה על בנקים.
אבל אם יש מחיר למניה ורווח למניה אז מה אכפת לי אם העסק יעיל או לא?

לצפיה ב-'אם לא אכיפת לך אז סבבה'
אם לא אכיפת לך אז סבבה
02/04/2017 | 10:52
36
תלך פי מכפיל רווח
אם אתה צודק וכולם שוגים אז יש לך יתרון תחרותי גדול מאד- ואתה יכוללקנות מניה שאף אחד לא מבין שהיא זולה
לצפיה ב-'אך אחד לא קונה מניה בודדת'
אך אחד לא קונה מניה בודדת
30/03/2017 | 19:47
1
101
קונים הרבה מניות ולא אחת וככה מפזרים את הסיכון.
עכשיו סעי לשלום את והפורום הדפוק שלך.

לצפיה ב-'מתי DW יפנה אליהם וידרוש להפסיק את הפרסום פה?'
מתי DW יפנה אליהם וידרוש להפסיק את הפרסום פה?
30/03/2017 | 20:24
46
לצפיה ב-'אם המידע ידוע לכולם , למה'
אם המידע ידוע לכולם , למה
30/03/2017 | 21:12
12
69
וורן באפט, ביל אקמן,ועוד רבים וטובים מצליחים להשיג תשואה עודפת על המדדים?
לצפיה ב-'משקיע ממוצע מחדרה או שוהם הוא וורן בפט?'
משקיע ממוצע מחדרה או שוהם הוא וורן בפט?
30/03/2017 | 22:07
11
67
הטיון הזה ככ מופרך שאין טעם לדון בו.

לצפיה ב-'למה את מבלבלת לנו בשכל ?'
למה את מבלבלת לנו בשכל ?
30/03/2017 | 23:08
6
30
לצפיה ב-'the stock picking era is over '
the stock picking era is over
31/03/2017 | 09:17
5
50

• More than 86 percent of large-cap fund managers underperformed their benchmark over the one-year period. Over the five- and 10-year periods, 88.65 percent and 82.07 percent of large-cap fund managers were unable to beat their appropriate benchmarks.
  • The overwhelming majority of mid- and small-cap fund managers underperformed their benchmark over the five- and 10-year periods.
  • The majority of small-cap active managers underperformed their benchmark over the 10-year period ending 2014 and each rolling five-year period, with data starting in 2002.
  • The lowest percentage of outperformance by active managers occurred in the best-performing asset classes. Think about the significance of that fact.
  • In 2014, the majority of active managers in international, international small-cap and emerging markets stocks underperformed their benchmark indexes.
  • Over the past five years, nearly 24 percent of domestic stock funds, 24 percent of global and international stock funds and 17 percent of fixed income funds merged or liquidated. They didn’t do so because they were achieving stellar returns.
  • In 2014, a majority of actively managed, longer-term government bond funds and longer-term, investment-grade corporate bond funds underperformed their benchmarks. The majority of managers of municipal bond funds underperformed their respective municipal indices over a 10-year period, although they outperformed for the one- and three-year periods.
  • These professional fund managers devote their full time, and considerable resources, researching stocks and bonds in an effort to “beat the market.” Their track record can be charitably described as “underwhelming.” It’s yet another cruel joke to tell individual investors working at it part-time that researching stocks or bonds is likely to produce better results.
לצפיה ב-'דורין, אז מה לעשות? המודל שלך (הארי בראון) לא מתאים '
דורין, אז מה לעשות? המודל שלך (הארי בראון) לא מתאים
31/03/2017 | 09:59
4
58
כאשר הריבית עולה.
מה את ממליצה?
לצפיה ב-'שילוב של ריספרידל וציפרלקס עוזר ל OCD'
שילוב של ריספרידל וציפרלקס עוזר ל OCD
31/03/2017 | 10:09
3
33
לצפיה ב-'במניות בנקים בארץ לא רק התשואה להון מספיקה'
במניות בנקים בארץ לא רק התשואה להון מספיקה
31/03/2017 | 10:33
53
כי בנק ישראל מחייב אותם גם להלימות הון, וכתוצאה מכך נאלצו להמנע מחלוקת רווחים למשקיעים כדי להגדיל את ההון העצמי.
לפיכך מניות הבנקים הפכו לבלתי אטרקטיביות למשקיעים, לזמן ארוך.
סיבה נוספת, המניות מוחזקות בשווי מיליארדים בתיקי חברות ובעלי עסקים גדולים, כתחליף לפק"מ ולמזומן ולאג"ח, ככסף נזיל כביכול, ובשעת מצוקת אשראי או צורך לפרוע חוב גדול מאד, הם מוכרים בבת אחת מניות בנקים בחבילה גדולה, ובכך לוחצים את השערים מטה, גם בזמנים שהשערים מבחינה הגיונית וכלכלית היו אמורים לעלות
לצפיה ב-'חחח'
חחח
31/03/2017 | 11:45
24
לצפיה ב-'הייתי שולח את הברווז שהוא הסולידית'
הייתי שולח את הברווז שהוא הסולידית
31/03/2017 | 11:59
68
גם לאשפוז דחוף.
כנראה סובלת מפיצול אישיות.
הארי בראון זה תיק בדיחה , אנחנו עוד נראה אותו מתרסק.
היא מבינה בתאוריה ובלהביא ציטוטים , אפס בנסיון מעשי.

לצפיה ב-'אתה נמצא בפורום של'
אתה נמצא בפורום של
31/03/2017 | 12:30
3
75
אנשים שיש להם זמן וידע לבחון חברות ולהחליט אם להשקיע במניה

רוב האנשים אין להם את הידע והזמן,אז האנשים האלו אני מפנה לאתר של הסולידית שישקיעו במדדים זה אחלה אפילו באפט ממליץ על מדדים לחסרי ידע

אבל למה לדחוף את המדדים לכולם
אין לי יכולות כמו באפט,אבל אני לא טיפש ויש לי זמן

בהצלחה לכולם גם למשקיעי מדדים
לצפיה ב-'מה גם שתמיד משקיעי המדדים'
מה גם שתמיד משקיעי המדדים
31/03/2017 | 17:35
2
55
חושבים שהכל שחור ולבן
שאם מישהו משקיע במניות אז הוא לא משקיע במדדים,

ההיפך , אני דווקא מעדיף מדדים על מניות מתי שאני חושב שהם מספיק זולים,
זה רווח הרבה יותר בטוח מאשר חברה אחת,
פשוט הריבית הנמוכה דחפה את כל המדדים לשיא ככה שרוב ההזדמנויות הם בעיקר במניות ספציפיות לדעתי,
הרבה פעמים השקעתי במדדים פאסיבים זולים , אם זה בארהב בארץ או מדינות אחרות או סקטורים מסויימים , לפעמים מדדים ממונפים וקרנות אקטיביות וסמארט בטא , 
שהשקעתי בהודו קוריאה וסינגפור לא מזמן , היה די טוב,
גם המלצתי על סקטור הרפואה XLF גם הוא עלה,
ככה שאני ממש לא נגד מדדים , פשוט לרוב מעדיף מניות ספציפיות,
זה ממש לא שחור ולבן
לצפיה ב-'הבעיה שאתה מניח שאתה יודע מתי מדד הוא זול או יקר..'
הבעיה שאתה מניח שאתה יודע מתי מדד הוא זול או יקר..
31/03/2017 | 17:45
1
26
לצפיה ב-'אני לא מניח'
אני לא מניח
31/03/2017 | 18:10
52
אני בודק שטרנד המאקרו הפונדומנטלי שאליו קשור המדד , 
הולך להשתפר עם הזמן,
מעבר לזה מכפילים כלליים של המדד,
בודק מתנדים רלוונטים , וניתוחים של אנליסטים ,
ומה הכסף החכם עושה שם לאחרונה בתוך הנפח מסחר הכללי של המניה,

ועם זה עבר את כל זה , ואני רואה שם פאניקה שקרתה,
אז עושה הערכת שווי למניה ומניה בתוך אותו מדד,
DCF והכל,
כמובן שאני מדבר על מדדים שהם בנישות ולא בהכרח מדדים עם 500 או 6000 חברות בפנים , אלא מדדים של פחות מ50-100 חברות , זה בהחלט אפשרי

עד עכשיו במדדים לא קרה לי שהפסדתי כסף , אבל גם מן הסתם לא הרווחתי בהם מעל 20% עדיין

לצפיה ב-'כשיש שמועה על מניה שעומדת לזנק לרוב היא מגשימה את עצמה '
כשיש שמועה על מניה שעומדת לזנק לרוב היא מגשימה את עצמה
01/04/2017 | 07:46
1
59
בניגוד לאג"ח שניתן לנסות להריץ ובסוף יפול כשהחברה בקשיי נזילות
לערך מניה אין שום קשר לשווי החברה הנוכחי כי היא צופה פני עתיד (רחוק)
באותה מידה לחברה מבוססת ניתן להדביק שמועות כוזבות והמניה תדשדש
מתחת לערך הריאלי שנים ארוכות.
מה שבטוח שמעצות הסולידית לא נגיע רחוק...
לצפיה ב-'ברור. ומעצות לקנות מניות נגיע לחופש '
ברור. ומעצות לקנות מניות נגיע לחופש
01/04/2017 | 07:54
61
כלכלי. 
פורום שוק ההון בתפוז צריך לשנות שם לפורום בורות ההון. האמת שאין מה להלין. זה ייצוג רוחבי של הציבור בארץ. מדשדש במקום, חסר ידע ויכולת ללמוד ומונע מגחמות פופוליסטיות ומתאוות בצע. 
לצפיה ב-'מישהו רוכש מלא CALLים על הVIX'
מישהו רוכש מלא CALLים על הVIX
02/04/2017 | 10:41
61
לצפיה ב-'מה דעתכם על DQ ?'
מה דעתכם על DQ ?
30/03/2017 | 20:23
11
85

תסתכלו על הגרף השנתי של המנייה, כמו ברכבת הרים....
בא לי לקנות עכשיו קצת ממנה.
לצפיה ב-'מציע לך ללכת לרכבת הרים בלונה פארק במקום זה.'
מציע לך ללכת לרכבת הרים בלונה פארק במקום זה.
30/03/2017 | 20:25
1
59
ככה לא משקיעים
לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
30/03/2017 | 20:37
52
אני אחכה עוד יום -יומיים, ואם המנייה תרד ל-18-17 אשקול שוב את העניין.
*לא מחזיקה במנייה ולא ממליצה כלום לאף אחד. 
לצפיה ב-'מצרפת בקישור - '
מצרפת בקישור -
30/03/2017 | 20:26
55
לצפיה ב-'מה התיזה שלך לגביה?'
מה התיזה שלך לגביה?
30/03/2017 | 20:52
6
28
לצפיה ב-'העניין כזה'
העניין כזה
30/03/2017 | 21:39
5
64

סין עכשיו נכנסת גם לנושא של פעולות נגד זיהום האוויר, ומעבר לשימוש באנרגיה נקייה, לכן נראה שצפוי לחברה רווחים טובים.

באופן אישי כרגע יש לי כסף עומד סתם בעו"ש דולרי.
חברות גדולות כמו גוגל, פייסבוק, טסלה, אפל וכו' כבר מאד גבוהות, ואחרי עליות ועליות. נראה לי מסוכן מדי לקנות עכשיו.

DQ עכשיו בירידה, ולפי הגרף, התאוששות של המנייה לאחר ירידה יחסית מהירה וגבוהה.  יש עוד מניות בירידה, אבל סוג ירידה כרונית מתמשכת וארוכה....

היות ואני מכירה רק שתיים וחצי מניות בבורסה האמריקאית....  DQ זו מנייה שפעם היתה לי ומכרתי עם רווח יפה, ואני זוכרת לה חסד נעורים.

לצפיה ב-'הפוך'
הפוך
31/03/2017 | 13:39
1
32
העולם מפסיק להתעסק עם זיהום אוויר,
אנחנו בתקופה של טראמפ ולאומנים כמוהו, הם טוענים שאין בעיה עם זיהום אוויר ולבני אדם אין שום השפעה על הסביבה.
השקעות בזיהום ילכו וירדו בשנים הקרובות.
לצפיה ב-'אולי אתה צודק'
אולי אתה צודק
31/03/2017 | 14:47
28

אבל למען הפחתת הזיהום בעולם אני מקווה שאתה טועה.
בסין לא רואים את תכלת השמים, הכל אפור מזיהום של האוויר. אפשר להסתכל ישר על השמש ללא צורך במשקפי שמש, היא מוסתרת מאחורי שכבות של זיהום אויר אפרורי.

לצפיה ב-'לגבי DQ'
לגבי DQ
31/03/2017 | 18:05
2
35
אז ממה שראיתי זה מניית פני סינית ככה שגם אם כן משקיעים בה בסוף
עדיף לא סכום גדול מידי,
בנוסף להבין את התזה של השוורים ולהבין את התזה של הדובים,
ולחקור לעומק מי יותר צודק,
ולהבין מי השחקנים בשוק, ייתרונות חסרונות וחפיר,
מי מהם מוביל יותר או מותג יותר חזק, למי יש מוצרים יותר טובים

מי הלקוחות,
לעשות הערכות שווי , לקרוא אנליזות ולהשתמש קצת בחכמת המונים

לגבי הסחורה שהם תלויים בה
polysilicon להבין את השוק היצע והביקוש, האם הטרנד של הביקוש שלו עולה , או יורד עם הזמן ויש טכנולוגיות שמחליפות אותו,
מה ההבדלים לעומת monocrystalline
וגם cadmium telluride 

לבדוק מי ההנהלה , מה הניסיון שלהם ולקרוא את קורות החיים שלהם, נתוני שכר לעומת ביצועי חברה, פרופיל אישיות שלהם כמה אמינים ומתי משקרים, ומאיזה דברים בעסק הם יותר חוששים או פחות אוהבים לדבר עליו
מה התוכניות שלהם לאושש את העסק וכמה זה מציאותי שייקרה והאם הם האנשים שיהיו מסוגלים לעשות את זה,
מה הצפי שלהם ומה הסיכוי שייפתיעו בדוח הבא

הדוחות שלהם הם unaudited ככה שלא בטוח אפשר לסמוך עליהם
זה הכל NON-GAAP
למרות שאחד הייתרונות איתה שהיא לא כזאת מסוקרת על ידי אנליסטים ככה
שאם עושים אנליזה לעומק יכול להיות שתיהיה הזדמנות

כמה דברים שאני כן רואה שם , 
צמיחה קונסיסטנטית ברווחים , ויש מגמה של ירידה בחוב,
החוב אומנם גבוה ואין הרבה מזומנים
ROC, ROIC לא כל כך גבוה , 
גם ROA לא משהו אבל ROE סבבה
וגם ה Altman Z score נמוך

שולי רווח סבבה אבל הם כרגע יורדים עוד ועוד

מבחינת מכפילים נראית זולה,
אבל הצמיחה שלה כרגע שלילית רק בזמן האחרון

מבחינת יעד הייתי שם ב21.5 מקסימום 
שזה משקף תשואה של 12 אחוז
בכל מקרה אני חושב שיכול להיות עוד downside, למרות זאת גם יש הזדמנות,
בנוסף יש קורלציה למדד הסיני GXC , והוא די גבוה,
ככה שיכול לרדת עוד  , כנראה שלא מתחת ל16$ אבל,

אז גם אם נכנסים אז פוזיציה קטנה , גם כדי לא לקחת הרבה סיכון וגם שיהיה אפשר למצע אם צריך , 
את יכולה לראות על איזה סיכון אני מדבר גם במניית פני סינית אחרת: FENG

נקווה לטוב

לצפיה ב-'תודה רבה! ברור שפוזיציה קטנה'
תודה רבה! ברור שפוזיציה קטנה
31/03/2017 | 18:52
14
לצפיה ב-'נשמע כמו פח של חברה (מניה == עסק). אישית, מתרחק כמו מאש.'
נשמע כמו פח של חברה (מניה == עסק). אישית, מתרחק כמו מאש.
01/04/2017 | 02:29
12
לצפיה ב-'ממליץ לך לא להשקיע בבורסה'
ממליץ לך לא להשקיע בבורסה
02/04/2017 | 21:23
25
עם גישה כזאת הסיכוי שתרוויחי כסף הוא קלוש והסיכוי שתפסידי גבוה מאוד. את צריכה להבין במה את משקיעה ולא לקנות כי המניה ירדה או עלתה.
לגבי המניה, אין לי מושג וכדי שיהיה מושג צריך לחקור ולהבין את החברה והשוק שלה לעומק.
לצפיה ב-'יגאל נראה לי שנכנסת מוקדם מדי (בשבוע שעבר) ל- LULU'
יגאל נראה לי שנכנסת מוקדם מדי (בשבוע שעבר) ל- LULU
30/03/2017 | 17:09
10
77
נופלת עכשיו 20%

לצפיה ב-'ראיתי , כנראה שצודק,'
ראיתי , כנראה שצודק,
30/03/2017 | 18:44
9
80
מזל שזה פוזיציה קטנה יחסית בתיק ולא כזאת גדולה,
הטעות הייתה שלא שמתי לב שעומדים לצאת דוחות רווחים בקרוב,
בדרך כלל נכנס אחרי שהם יצאו ואז יש פחות הפתעות כאלה,

בנוסף בגלל שהיא גם מניית צמיחה ולא רק מניית ערך,קצת יותר קשה להעריך את השווי שלה , באופן כללי אני חושב שיש לה הרבה פוטנציאל,

אם חושבים איזה פיתוחים טכנולוגים הולכים להיות בmaterial sciences,
וחושבים איזה 50-100 שנה קדימה,
כנראה שמכנסי יוגה זה הג'ינס החדש,וזה העתיד,זה כמו עור שני,
וכנראה יישלבו בזה internet of things ו סנסורים למדידת דופק לריצות או חיבור ישיר לרופא וכל מיני כאלה,
מעבר לזה שהבד יוכל לשנות דוגמאות צבעים וטקסטורות בצורה ממוחשבת,
ולקנות דוגמאות חדשות מהאתר והוריד אותם לבגד שיישנה את הצבע והדוגמה,
חלקם גם יהיו מופעלים לפי מבט ככה שכל אחד מבחוץ שמסתכל על הבגד זה יציג לו לפי הזווית הסתכלות שלו,
או למשל אם רצים ומזיעים זה ייפתח נימים כאלה מן פתחי איוורור,
וכנראה שהם יצופו בחומר הידרו-פובי, ככה שלא יהיו עליו כתמים,
כיסים שמטעינים את הפלאפון,
בדים שמקררים או מחממים את הגוף לפי הגדרה,
קישוריות בלוטות' להכל,
בגדים גם יודפסו במדפסות תלת מימד,ויהיה גם לבוש ביוני,
בבגדים יהיה זיהוי ביומטרי והם יוכלו לבצע תשלומים,
חלקם יוכלו להיטען באופן סולארי,יהיה GPS,
ויהיו חלקים שונים בבגד שאולי יישתמשו בטכנולוגיה של microvision,
ויציגו הולוגרמה שאפשר לגעת בה במקום מסך טלפון,
וכל בגד יהיה עם פיצ'רים משלו , מעין apple iPants 3 כזה חח,
יהיה פנסי לד כשצריך,מצלמה במשקפיים,
חלקם יהיו מחוברים כנראה גם לעיר החכמה,ויידעו להגן על הבן אדם אם קורה משהו חריג,
יידעו לנטר את הדם והDNA לדברים חריגים ,להתריע את המשתמש ולהזמין רופא אם צריך בעצמם,
בבגדים אולי יהיה חיישנים שאומרים מה הבן אדם מרגיש, שמח עצוב או אם משקר או לא,
כנראה שבעתיד בגדים הולכים להיות יותר נוחים יותר טכנולוגים וחכמים
כמובן גם שקניות של בגדים הולכות להיות גם יותר מקוונות ויותר social
יותר פרסונליזציה , ויכולת למדוד ולהיות בטוח במידה לפני הקניה , יותר ביג דאטא ולמידה ממוחשבת כדי להציע עוד בגדים שאולי הלקוח יאהב ,והבגדים עצמם יהיו מחוברים לענן

אני חושב שבעתיד כזה שבו ביגוד athleisure זה העתיד , לולולמון ממוצבת יפה ויש לה מוצרים איכותיים מאוד,
עוד על הנושא:

עדיין לא יימצע , יחכה עוד ,כנראה ייקח חצי שנה עד שנראה התאוששות,
הירידה בצפי קשורה גם לחולשה בסקטור הקמעונאות באופן כללי בארה"ב,
לא רק הירידה מכירות המקוונות באתר שלהם

כרגע ייחכה וישאיר אותה קטנה , היא יכולה להגיע גם ל40-35$
אם יהיו מספיק חדשות לא טובות

לצפיה ב-'כמה מלל ובשורה תחתונה חטפת מינוס 20%'
כמה מלל ובשורה תחתונה חטפת מינוס 20%
30/03/2017 | 19:35
1
53
זה נראה לך רציני?
איך אחרי כל הניתוחים שלך חטפת מינוס 20% תוך שבוע?
בשביל לסגור את ההפסד הזה אתה צריך לעשות במניות אחרות 20%...
לצפיה ב-'לא מימשתי'
לא מימשתי
30/03/2017 | 23:05
45
אני ממש לא חייב לעשות במניות אחרות 20% כדי לסגור אותו,
אני יכול לחכות עד שיעלה,רבעונים גרועים קורים לפעמים,
אבל חברות טובות יודעות להסיק מסקנות ולהתאושש מזה,
שינויים טובים לוקחים זמן, לפחות 2 רבעונים,

יחכה איזה חודש לפחות לפני שיימצע
לצפיה ב-'בוא נסכם. LULU+VRX+NVO'
בוא נסכם. LULU+VRX+NVO
30/03/2017 | 19:44
6
65
שלוש חברות שנדמה היה לך שאתה יודע מה השווי שלהן, ומאז קרסו עשרות אחוזים.
לצפיה ב-'בעקרון צודק, אבל'
בעקרון צודק, אבל
30/03/2017 | 23:29
5
59
בשלושתם ספציפית היה הודעות מפתיעות שלא יכלתי לצפות מראש שהורידו את זה במכה,
רוב הפעמים ההשקעות שלי מצליחות , פה ושם יש גם הפסדים , 
בכל מקרה אני לא נלחץ , הפעם האחרונה שקרתה הפתעה כמוהם זה ממה שאני זוכר מההשקעה בMU מיקרון לפני איזה שנה ומשהו,
מי שחושב שהשקעות בבורסה תמיד יניבו 100 אחוז הצלחה , אז אין דבר כזה , 
תשואה בלי סיכון

לגבי NVO , המצב שלה בתיק השתפר , כרגע ב9- כבר לא דו ספרתי
פשוט יימכור אותה קצת מעל ברייק איבן,ייוותר על הרווח מהפוזיציה הזאת כי הכניסה אליה הייתה טעות במחיר שנכנסתי,אי אפשר להכריח טרייד שלא קיים,
עדיף לקבל את זה ולעבור למשהו אחר ולנסות להיכנס בצורה טובה יותר פעם הבאה
FSLR קצת במצב פחות טוב , היא קטנה הרבה יותר אבל ירדה גם ל20-

לגבי VRX וLULU , צודק כרגע ייחכה לפני שיימצע
כנראה שיש עוד downside
המזל שהם לא גדולות מידי, ואני עדיין יכול להכניס בהם עוד,
כנראה שVRX אני פשוט ישאיר קטנה , עד שאני ייראה שיפור בעסק וירידה בסיכונים כמו מתביעות וכאלה
ג'ים קרמר דווקא דיבר היום על LULU וממשיך להלל אותה חח
כרגע מכרתי פוזיציה גדולה sedg סולאר אדג'
עם הרווחים הוספתי עוד לGILD ולKORS
מייקל קורס עשו שיתוף פעולה עם גוגל והוציאו עוד שעונים חכמים חדשים,
ובחגים רוקנו להם את החנויות מהם, נמכר כמו לחמניות,

הם רוצים להיות המוכרים השניים הכי גדולים בעולם  של שעונים

לגבי ההשתתפות במכרז לקניית kate spade , נראה לי שהם וויתרו עליה וממשיכים להתרכז בצמיחה שלהם בלי רכישות

לגבי GILD
יש בקרוב דיון PROXY
נראה מה יחליטו
אולי יודיעו על רכישה כמו של kite pharma , או incyte
או אולי עוד באיי בק

חשבתי על להוסיף לRL או AOBC
אבל אחוז השורט שם יותר גבוה, ויכול להיות בהם כנראה יותר תנודתיות

לגבי הרעיון של בירקשייר , אני ייחכה למחיר שהוא קרוב ל145$
כרגע היא לא נראית לי זולה מספיק

לגבי TDG אני חושב שיש שם הזדמנות אבל לא שווה את הסיכון , 
שמעתי את מה שאנדרו לפט מסיטרון אמר עליה , 
ובעצם הוא דווקא הדגיש את הייתרונות שלה והחפיר שלה
שבחלקו זה שgross margin שלה באותו תעשיה הוא מהגבוהים ביותר במשך שנים,אם זאת אומר שיכולה להיות איזה תביעה שתוריד אותה איזה 40 אחוז ביום,
ואחרי זה תדשדש איזה שנה

נקווה לטוב , יהיה בסדר
לצפיה ב-'נראה שאין לך מושג בהשקעות'
נראה שאין לך מושג בהשקעות
31/03/2017 | 09:17
4
47
רושם מגילות שלמות אבל בתכלס יום אחרי הקניה מפסיד 20%.
לצפיה ב-'כותב* (רישום זה מעולם הציור)'
כותב* (רישום זה מעולם הציור)
31/03/2017 | 09:20
29
לצפיה ב-'חחח'
חחח
31/03/2017 | 11:59
2
34
עוד לא שמעתי איזה השקעות אתה ביצעת?
ומה השיטה שלך?

עוד לא הפסדתי זה עדיין על הנייר,
זה הגיוני שמניה תירד מצפי לא טוב , רק לא ציפיתי לתגובה כזאת,
וגם לא שמתי לב שהיה דוח רווחים,בדרך כלל אני שם בלוח שנה שיתריע לי,
ואז אני יכול לצאת בפרי/אפטר מרקט איך שייצאה ההודעה , זה ימזער ירידות כאלה, פשוט לא הייתי ליד המחשב באותו יום כדי לשים לב לשינוי הזה , אז ראיתי רק יום אחרי, בכל מקרה זה טוב , כי מתישהו אני יירצה להוסיף לה עוד והמחיר יותר טוב עכשיו  ,החברה עדיין יכולה להתרחב לעוד מקומות בעולם ולפתוח עוד סניפים

בכל מקרה בבורסה אין דבר כזה 100 אחוז הצלחה
לפעמים יש ברבורים שחורים , אם זה בהיקף רחב כמו כל המדד , או אם זה בדוח רווחים ספציפי או משהו בחדשות שלא ציפו לו ,

70% מהפעמים מה שאני בוחר מרוויח, מתוכם שליש-חצי ממש מצליחות ,מתוכם 1-2 יכולים לעשות גם מעל 50% באותה שנה,
בשאר המקרים שבהם יש סיבוכים , אני יכול לחכות ולצאת בברייק איבן ואז להיכנס למשהו אחר או לצאת בהפסד אם היה טעות, לרוב האחוזי הפסד יותר קטנים מהאחוזי רווח , יש פעמים שלא , אבל לרוב הכל סבבה

מי שרוצה 100 אחוז קונסיסטנטיות וביטחון , שלא יהיה בבורסה
תשים בפקם הכל או מתחת לבלטות
לצפיה ב-' איך אפשר לקחת את ההודעות שלך ברצינות?'
איך אפשר לקחת את ההודעות שלך ברצינות?
31/03/2017 | 12:14
1
39
יש בהודעות שלך שתי בעיות:
1. בחירות שגויות של מניות
2. טעויות בחישובי תשואה
לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
31/03/2017 | 17:29
30
לרוב הבחירות שלי כן טובות,
פה ושם קורים לפעמים דברים לא צפויים, אתם פשוט נתפסים על הכמה שלא כל כך עבדו כרגע, עם הזמן המצב שלהם יישתנה,

זה לא שיש לי ידע פנימי או ראיתי את העתיד שאני יודע ב100 אחוז שמשהו יעלה,
זה גם באפט לא יודע לעשות (אלא אם כן הוא ומאנגר באמת חזרו מהעתיד ורשמו לעצמם את כל מה שהולך לקרות ובמה כדאי להשקיע מתי, לפני שחזרו לעבר חח),
אם זה היה וודאי אז זה לא היה כיף וכולם היו עושים את זה

ודבר שני , אין לי בעיות בחישובי תשואה, בעיקר שמדובר על מניה בודדת,
עיקר הוויכוח היה על איך לחשוב תשואה של כל הפוזיציות בתיק,
הבאתי לכם אתגר,תוכיחו כמו שטענתם שהמכירה של FEYE הפסידה כי אני לא מחשב תשואה נכון, ושהחישוב של התשואה שעשיתי לזה שגוייה, רשמתי שם את כל הנתונים, תראו לי איך אתם מחשבים תשואה לזה ואם יוצא תוצאה שונה משלי

רק להתלונן אתם יודעים , כשמשהו כן מצליח לי אתם אומרים שזה סתם מזל רנדומאלי , וכשמשהו לא כל כך מצליח אתם אומרים שזה כי אני ממש גרוע,
בכל מקרה אני לא מכריח אף אחד להיכנס לאף פוזיציה ואף פעם לא טענתי שכן מה שאני בוחר ב100 אחוז ביטחון ירוויח בעוד שבוע מלא,
זה לא ראלי,
אני רק רושם במה אני משקיע ורושם מה הרעיון והיעד,
מי שרוצה יכול לבדוק בעצמו אם זה מתאים לו,
יכול להיות שמשהו ממש טוב נפל סתם ואם מחזיקים לטווח ארוך זה יכול לעשות המון, ואולי לא שמתם לב שזה קרה , אז אני מדווח על זה , אתם יכולים לברר אם זה מתאים אם לא אז לא , אם כן כן,
אני לא ממליץ לאף אחד להקשיב לאף אנליסט או איתותים ולהיכנס בצורה עיוורת,
אלא תמיד לבדוק לעומק להבין מה הרעיון השקעה ומה הסיכונים ,מה היעד, והאם זה מתאים לcircle of competence שלך או שזה סקטור שאתה פחות מכיר ולא תבין לעומק את המשמעות של המבזקי חדשות במניה הזאת

בכל מקרה אם אתה לא רוצה לקחת את זה בריצינות בכל מקרה זה לא קשור למה שאמרת אלא לזה שאתה חסיד בהשקעה במדדים, ולא משנה מה אני יגיד זה יהיה טעות,כי אתם בטוחים שיש רק דרך אחת להצליח בשוק ההון
לצפיה ב-'יש קרן פנסיה עם הפקדה לא חודשית קבועה?'
יש קרן פנסיה עם הפקדה לא חודשית קבועה?
31/03/2017 | 13:48
43
אני סטודנט העובד חודש כן חודשיים לא, באופן מזדמן ולא קבוע.
מאחר  ואני רוצה להתחיל כבר צבירת וותק בגיל 25 בקופת פנסיה,
האם קימת קרן פנסיה שמאפשרת בשנים הראשונות הפקדות מספר פעמים לא קבוע בשנה, ולאו דווקא 12 הפקדות בשנה?
האם הקרן של ברירת מחדל (דמי ניהול נמוכים מאד) מאפשרת זאת?
לצפיה ב-'שאלה על קיזוז מהפסדים בשוק ההון'
שאלה על קיזוז מהפסדים בשוק ההון
31/03/2017 | 10:44
2
51
כבר קיזזתי מס בעבר, 25% ממניות (מרווח הון  ודיב') וכן 15% מאג"ח (ריבית)
כנגד הפסדים ממכירות בשוק ההון
שאלה:
האם אפשר לקבל החזרי מס הכנסה מעבודה, כנגד הפסדי הון משוק ההון?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'לא. אי אפשר לערבב הכנסות הון ועבודה לצורך קיזוז מס.'
לא. אי אפשר לערבב הכנסות הון ועבודה לצורך קיזוז מס.
31/03/2017 | 11:12
24
לצפיה ב-'רק אם זה העבודה שלך'
רק אם זה העבודה שלך
31/03/2017 | 13:37
42
אם אתה משקיע מקצועי שמשלם מס הכנסה על רווחים בשוק ההון אתה יכול,
אבל אם אתה משלם מס רווחי הון, אז אי אפשר להשוות שני דברים שונים.
משווים תפוחים לתפוחים
לצפיה ב-'מדד הנדל"ן המניב בישראל'
מדד הנדל"ן המניב בישראל
31/03/2017 | 11:48
40
חברים, מדד זה עלה מתחילת השנה יותר מ- 15%.
במדד יש 15 חברות ביניהן: עזריאלי קבוצה, אמות, מליסרון איירפורט סיטי  ועוד,
לחצו על הקישור למידע נוסף על מדד הנדל"ן המניב בישראל:
לצפיה ב-'אפריקה אג"חים'
אפריקה אג"חים
30/03/2017 | 17:34
1
97
האם מישהו יודע מה קרה בסוף המסחר עם האג"חים של אפריקה. מדוע הם התרסקו חזק ?
לצפיה ב-'לאור התוצאות הגרועות שפורסמו היום קיים חשש'
לאור התוצאות הגרועות שפורסמו היום קיים חשש
30/03/2017 | 19:38
107
שמציעים שמתכוונים להגיש הצעות לרכישת החברה לא יגישו או יגישו הצעות נמוכות יותר.

אני מתכוון לבדוק אם מחירי כו+כז לא ירדו מתחת לשווי השעבוד באפריקה נכסים. אם אכן ירדו, יתכן שארכוש מהם.

דעתי בלבד
לצפיה ב-'מיילן (MYL) מגיעה היום ל fda'
מיילן (MYL) מגיעה היום ל fda
28/03/2017 | 10:50
3
102
לא. לא בשביל תרופה אינובטיבית, הם לא כאלה איכותיים, אבל כן בשביל תרופה גנרית מהותית - גירסה גנרית ל advair של גלקסו, שזו תרופה לאסטמה עם היקף מכירות של 5B$, כך שאם מיילן תקבל אישור לתרופה גנרית היא תקושש כמה לירות מהעניין. מיילן חייבת את האישור כדי לנסות ולעמוד ביעד ה 6$ למניה בשנה הקרובה. במחיר 41$ זה אומר מכפיל 7 קדימה, על ביזנס גנרי בעיקר. לא יקר. יש להם אפיפן שהם בעצמם החלו לשווק גירסה גנרית שלו ובעתיד גם טבע תשיק גירסה כזו.

צחוק צחוק, אבל גם המתחרה טבע מתעניינת בתוצאות כי ל-טבע יש טונות מניות מיילן שצריך להפטר מהן  , בהפסד כמובן, אבל עדיף בהפסד מופחת אם מניית myl תתרומם. ככה סתם אולי לא היו מוכרים בלוקים בנייר כי הוא לא יקר במיוחד אבל מה לעשות שיש חובות לשלם? 
מסתבר שגם לאבוט יש סטוק מניות מיילן להפטר ממנו 

מיילן לא מפנקת את משקיעיה עם דיבידנד בכלל בכלל , מה שאומר ש-טבע ואבוט לא רואות שום כלום מהנכס הזה בפורטפוליו הזה שלהן. 

יחסית למיילן טבע זה זהב. בשבוע הבא מגיעים ל fda כדי לסגור עניין על התרופה להנטינגטון. תרופה אינובטיבית, לא גנרית כמו מיילן היום. בגנריקה יש לטבע 300 תרופות בפייפליין (אולם רובן קטנות, וכנראה רק בודדות כאלה גדולות).
לא לשכוח גם פייפליין אינובטיבי נוסף של טבע. יש גם דיבידנד מפנק מפנק של 4% שמנמנים  
זה שטבע נסחרת באותו מכפיל קדימה בערך זה כשל שוק לדעתי. בבחירה בין מיילן לטבע חד וחלק אני לוקח טבע. מה השאלה בכלל. זה מכבי ת"א מול הפועל כ"ס. 

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'מיילן מתמהמהת להודיע... '
מיילן מתמהמהת להודיע...
29/03/2017 | 17:06
60
המשקיעים עצבניים ורוצים לדעת אם קיבלו או לא קיבלו אישור לתרופה הגנרית השמנמנה.
אם לא מקבלים אז אפשר לשכוח מהיעד של 6$ ל 2017 וזה אומר עידכון המלצות אנליסטים, שזה עלול להיות לא נעים... (נו נו, בל נסחף, הנייר לא יקר מדי גם עם 5$, מכפיל 8)

לפי הכתבה סאנדוז של נוברטיס זממה לשים מקלות בגלגלים של האישור למיילן, כי הם בפיגור בפיתוח הגירסה הגנרית שלהם.
לצפיה ב-'FDA מסרב לאשר למיילן לשווק גרסה גנרית לתרופה של 4.6 מיליארד '
FDA מסרב לאשר למיילן לשווק גרסה גנרית לתרופה של 4.6 מיליארד
29/03/2017 | 21:29
1
51
FDA שהיה חייב להשיב לבקשתה של מיילן עד אתמול שלח לה מכתב (Complete Response Letter)  ובו בקשה לקבלת פרטים נוספים. 
לצפיה ב-'סנדוז הצליחו במזימתם '
סנדוז הצליחו במזימתם
30/03/2017 | 15:18
56
לשים מקלות בגלגלים של מיילן, מה שאומר שהרווחיות שהיא תציג בשנה הקרובה תהיה פחותה מההערכות האנליסטים הקודמות. זה אומר עידכון למטה של מחירי יעד אנליסטיים בקרוב, שזה לא חדשות טובות.
יחד עם זאת הנייר לא יקר - באם החברה תרוויח 5$ במקום 6$ אז ב 40$ זה בסה"כ מכפיל 8.
אז נכון ש-טבע גם יותר זולה וגם יותר טובה ממיילן, אבל גם מכפיל 8 לפי רווח מופחת זה לא מנופח. מה שכן מכפיל 8 על טבע זה 40$, שזה 20% למעלה מהיום.

בשבוע הבא טבע מגיעה ל fda, לצורך אישור התרופה האינובטיבית להנטינגטון.
דיר באלאק אם יעשו לנו פדיחות כמו מיילן.
רוצים קבלות, לא תרוצים כמו סנדוז אשם, הכביש אשם, הכלב אכל לי ת'מחברת

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא בקע סרעפתי
אירוח בנושא בקע סרעפתי
ביום שני, 8/5, נארח בפורום את ד``ר יורי מנוסקין...
אירוח בנושא בקע סרעפתי
אירוח בנושא בקע סרעפתי
ביום שני, 8/5, נארח בפורום את ד``ר יורי מנוסקין...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
לוטוס סינית- השמת עובדים
זקוקים לדוברי סינית?
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
ראובן כהן- שמאות מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה