לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'קמהדע'
קמהדע
01/02/2017 | 11:31
1
59
נראה שפרצה את משוחת ה - 2300. היעד הבא 2500.
ניתוח טכני קל בביזפורטל.
לצפיה ב-'ואח"כ תבוא להציע לקנות את המניות במחיר טוב מהשוק '
ואח"כ תבוא להציע לקנות את המניות במחיר טוב מהשוק
01/02/2017 | 19:02
35
זו מניה שאני מחכה שתעלה
על מנת לחבוט בה מלמעלה
עשינו כבר סיבוב אחד
וזה ההבדל היפה בין מסחר בחול
לבין המסחר בארץ

לגרפים יש תכוה של לעלות ולרדת
אז למה בארץ מגבילים את הציבור
למכור בחסר?

לצפיה ב-'קונה אגח לא סחיר קמור,חבס,בסר,דוראה וסינרג'י.'
קונה אגח לא סחיר קמור,חבס,בסר,דוראה וסינרג'י.
01/02/2017 | 11:24
1
38
קונה מחוץ לבורסה במחירים הגבוהים בשוק אגחים שהפסיקו להיסחר כמו סינרג'י, דוראה,אולימפיה,אפריל ב', סיאלו,סיביל ג'רמני,מטיס קפיטל,רילון,חפציבה חופים,אייס דיפו,אורבנקרופ ואחרים. ומניות וולקן וגבעות. במכירת האג"ח ניתן להתקזז מול רווחי הון במהלך השנה ולנצל את מגן המס. לפרטים והצעות מוזמנים לפנות בצירוף פירוט כמות ענ למייל : DOR123DORI@WALLA.COM ולקבל הצעה הוגנת.
לצפיה ב-'.'
.
01/02/2017 | 11:39
38
קונה אג"חים של אמפל וחפציבה חופים ב 12 אגורות ל 1 ע"נ.ניתן לפנות ל machshava-r@bezeqint.net
לצפיה ב-'טראמפ מקפיץ את סקטור הhealthcare'
טראמפ מקפיץ את סקטור הhealthcare
01/02/2017 | 02:55
70

יפחית רגולציה , ישים מישהו חדש בFDA

במקביל ריי דאליו מגיב לטראמפ

לצפיה ב-'קנס 225M$ לטבע'
קנס 225M$ לטבע
29/01/2017 | 14:10
29
94

טבע דיווחה בסופ"ש על קנס שקיבלה בגלל תרופה ישנה.
כמו כן גם הדירקטור ד"ר אריה בלגרין עוזב כדי להתמקד בניהול קייט פארמה שלו. קצת חבל כי צריך דירקטורים מתחום הביוטק והפארמה. נקווה שמי שיחליפו יגיע מהתחום.

ברמות המחיר הנמוכות של מניית טבע המשקיעים החבוטים בארה"ב כבר לא התרגשו מהידיעות השליליות הללו, והמניה אפילו ממשיכה בשינוי המגמה ועולה. בת"א חזרנו היום לקידומת 13XXX. 

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'הכי ברור שמי שלא קונה עכשיו יתחרט בעוד שנתיים'
הכי ברור שמי שלא קונה עכשיו יתחרט בעוד שנתיים
29/01/2017 | 14:54
28
67
לצפיה ב-'או שהוא יבכה'
או שהוא יבכה
29/01/2017 | 14:58
92
אחרי שב2017 היא תרד כמו כמו ב2016
אם זה היה נכון מה שאתה חושב היא היתה היום כפול.
על כל קונה כמוך יש אחד שמוכר.
לצפיה ב-'לא ברור שום דבר'
לא ברור שום דבר
29/01/2017 | 16:10
5
96
אם למשל טבע תפסיד במשפט הקופקסון + התרופות החדשות לא תאושרנה או תהיינה כישלון + טבע תודיע על ביטול הדיבידנד המפנק + טראמפ יחליט על רגולציה מיוחדת נגד גנריקה (נגיד, לא יודע למה שיעשה דבר מטופש כזה) + תתעצם תחרות בארה"ב מצד גנריות הודיות וסיניות (נגיד שטראמפ ישכח הבטחתו לדאוג לעבודה של hard working americans (יש לטבע מפעלים בארה"ב) ויתחיל לאהוב סינים) - או אז טבע בהחלט עלולה להסחר יותר נמוך מהיום.

לדעתי הנייר מתומחר בנוח, אבל מכאן ועד לאמר שהכל ברור? נו נו.
אני לא יכול לאמר לך שאני לא מעט משקשק ממה שיחליטו בקרוב בעניין הקופקסון. אז נכון שחלקו יורד בליין המוצרים אבל עדיין, מדובר בחטיבה די חשובה עבור החברה.
לצפיה ב-'לדעתי, גם אם רק'
לדעתי, גם אם רק
29/01/2017 | 20:31
4
51
טבע תפסיד במשפט הקופקסון
ותמשיך השחיקה ברווחיות בשוק הגנרי

אז טבע יכולה להמשיך לרדת, לפחות בשנה הקרובה
לצפיה ב-'מתי משפט הקופקסון או נכון יותר מתי תשובות והכרעת הדין בנושא?'
מתי משפט הקופקסון או נכון יותר מתי תשובות והכרעת הדין בנושא?
29/01/2017 | 20:40
3
22
לצפיה ב-'השופט אמור לתת הכרעה בחודשיים הקרובים'
השופט אמור לתת הכרעה בחודשיים הקרובים
29/01/2017 | 21:05
2
23
לצפיה ב-'נקווה לטוב , טבע הוציאה משהו חדש'
נקווה לטוב , טבע הוציאה משהו חדש
30/01/2017 | 17:01
1
34
לצפיה ב-'כמו שזה נראה כרגע'
כמו שזה נראה כרגע
30/01/2017 | 17:03
49
היחידה שצריכה משאפים
זאת טבע
נגמר לה האוויר
לצפיה ב-'בינתיים זו משאלת לב ואם הזקנה תשפול מ-30 אז'
בינתיים זו משאלת לב ואם הזקנה תשפול מ-30 אז
31/01/2017 | 01:57
20
62
יש מצב שנראה אותה ממשיכה לשפול
ואפילו בחדות
וכאן יהיה הרבה בכי
לצפיה ב-'לא נראה לי שמישהו מחזיק בה יותר מ- 1% או 2% מהתיק.'
לא נראה לי שמישהו מחזיק בה יותר מ- 1% או 2% מהתיק.
31/01/2017 | 13:30
19
35
כולם כנראה כבר ברחו מזמן.
לצפיה ב-'מחזיקים מחזיקים '
מחזיקים מחזיקים
31/01/2017 | 13:51
15
24
לצפיה ב-'רציתי למצע אותה ביום ראשון , המזל שהיא קפצה בפתיחה'
רציתי למצע אותה ביום ראשון , המזל שהיא קפצה בפתיחה
31/01/2017 | 15:08
14
29
מעל הלימיט, וזה לא נכנס בסוף
היה לי תחושה קצת שזה יהיה מלכודת שוורים מעין dead cat bounce העליות בימים האחרונים , לפני הירידה הזאת,
עכשיו אני ייחכה קצת עד שיירד המומנטום מכל הבלאגן, ואז ייראה אם כדאי למצע,

כרגע הפוזיציה לא גדולה , משהו בינוני , קצת יותר מפוזיציה קטנה שלי, כי ראיתי שהולך להיות אירוע בינארי בקטע של הפטנטים
וידעתי מראש שיש סיכוי סביר שאני יימצע אותה , אז לא נכנסתי all in

בהחלט יש מצב שיירד קצת מתחת ל30$
אבל לא נראה לי שיגיע ל20 או 25$ , אלא קצת מתחת ל30$
כנראה שב30$ תיהיה אבל התנגדות כלשהי

מעניין מה זה יעשה לדיבידנט שלה , והאם הוא יקוצץ

צריך לזכור שזה 4 מתוך 5 פטנטים,
אז אולי נוברטיס צריכה גם את ה5 בשביל לייצר ,
ובנוסף היא תערער , ואז זה יותר מסוכן לנוברטיס כי זה יוצר עוד אי וודאות,
טבע לא תוותר על זה כל כך בקלות ,
צריך לראות מתי נראה משהו מהרכישה של אקטוויס,
והאם המנכל ייתחלף או ייתנו לו לנסות לתקן את המצב של החברה קודם
לצפיה ב-'"יירד קצת מתחת ל30$"'
"יירד קצת מתחת ל30$"
31/01/2017 | 15:11
12
36
אני מנסה להבין איך אתה משנה את נקודת המינימום.
האם שנכנסת אליה בפקניקה הקודמת (כנראה ב- 37$-38$) גם חשבת שהיא תרד "קצת מתחת ל30$" כלומר ציפית להפסד של 25%?
לצפיה ב-'*פאניקה '
*פאניקה
31/01/2017 | 15:12
15
לצפיה ב-'לא , פשוט אחרי החדשות יש מידע חדש'
לא , פשוט אחרי החדשות יש מידע חדש
31/01/2017 | 15:49
10
30
היו גם כאלה שחשבו שהיא תנצח בזה
אחרת זה מראש היה ב30$

ציפיתי שזה יירד , לא 25%
גם לא חשבתי שאיך שאני נכנס למחרת זה קופץ,
ציפיתי שזה ייקח זמן , ייתן לזה שנה-שנתיים להתאושש
לצפיה ב-'איזה מידע חדש?'
איזה מידע חדש?
31/01/2017 | 15:58
9
19
ומנין לך שלא יבואו עוד ידיעות רעות ותמצא עצמך בשער 20$?
לצפיה ב-'יכול להיות, ומה יהיה אם יגיעו חדשות טובות?'
יכול להיות, ומה יהיה אם יגיעו חדשות טובות?
31/01/2017 | 16:10
8
22
נגיד שהערעור של טבע יתקבל?
נגיד שטראמפ יצ'פר גנריות והסקטור יעלה?
נגיד שאחרי התרופה להנטינגטון יאושרו עוד תרופות אתיות חדשות?
לצפיה ב-'כאשר מתקבלות החלטות ניהוליות שגויות'
כאשר מתקבלות החלטות ניהוליות שגויות
31/01/2017 | 16:19
6
22
שום שיפור בסביבה לא יעזור.
זה כמו לשים באניה רב חובל שלא יודע לנווט - מה זה משנה אם הים רגוע או סוער?
לצפיה ב-'את ההחלטות השגויות הם כבר ביצעו'
את ההחלטות השגויות הם כבר ביצעו
31/01/2017 | 16:26
5
28
ככל הנראה הם לא יקנו חברה חדשה בשנה שנתיים הקרובות
עכשיו נשאר עבודה כרגיל - למזג כמו שצריך את אקטביס לתוך טבע, ולקוות שהתרופה להנטינגטון תתפוס. אין מתחרות אז זו לא צריכה להיות עבודה יותר מדי קשה עבורם.
אני מקווה.

אם במקרה גם יצליחו בעירעור וידחו את הגנריקה בקופקסון בעוד שנה שנתיים? עוד יותר טוב.
כל שנה שווה מיליארד דולר רווח. הירידה היום של ה 8-10% קיצצה 3 שנים כאלה (כלומר 2017, 2018 ו 2019 . פוף, הלכו לפח) ב 2019 היה סיכוי שכבר תהיה גנריקה, אז כמה כבר עוד אפשר לשחוט את הנייר?
בגלל זה כנראה התחיל אתמול עם עשיריה למטה (קצת מוגזם) וגומר עם 7-8% למטה (יותר סביר, כמחזיק אופטימי קיויתי רק חמישיה)
לצפיה ב-'נקווה לטוב'
נקווה לטוב
31/01/2017 | 16:33
4
9
לצפיה ב-'מעניין, בכתבה בכלכליסט מציינים את פטנט העלה הנידף '
מעניין, בכתבה בכלכליסט מציינים את פטנט העלה הנידף
31/01/2017 | 16:54
2
38
ה"שלכת" של העלה הנידף עלולה להגיע ב 16.5
אם העלה הנידף לא ינשור אז כל הירידה היום לא היתה במקום.
אם כן ינשור אז תחרות גנרית עלולה להתחיל מ Q3. עדיין יש 2 רבעונים לעשות כסף, ובינתיים טבע תערער.

בדה מרקר נרשם כי העלה הנידף אמור להחזיק עד 2030. השוק כמובן איננו מקבל זאת.
לצפיה ב-'יפה , נקווה שיהיה טוב'
יפה , נקווה שיהיה טוב
31/01/2017 | 17:42
1
10
לצפיה ב-'אנליסט מIBI אומר'
אנליסט מIBI אומר
31/01/2017 | 19:35
28

דרך אגב , אופנהיימר מחזיקה איזה 2 מיליון מניות של טבע כשהיא ממליצה לקנות
לצפיה ב-'נכון'
נכון
31/01/2017 | 16:32
7
לצפיה ב-'טבע במחיר מציאה'
טבע במחיר מציאה
31/01/2017 | 15:13
57
זה הזמן לקנות ומפה היא רק תעלה.
אני קניתי היום ומאמין בחברה.

לצפיה ב-'תקשיב מיסטר G אני מכיר אנשים שמחזיקים רק '
תקשיב מיסטר G אני מכיר אנשים שמחזיקים רק
31/01/2017 | 19:48
2
36
את טבע
ואני מכיר כאלה ש-%50 אחוז מהתיק טבע כאשר
בחלק מהמזומן הם עושים די טרדינג
וזה אנשים שהייתי רואה יום יום
וחלק מהם בזמנו היו  מלמדים אותי
לצפיה ב-'כל התיק או חצי ממנו במניה אחת?!'
כל התיק או חצי ממנו במניה אחת?!
31/01/2017 | 20:50
1
25
לא שמעו על פיזור?
לצפיה ב-'באמת מוזר'
באמת מוזר
31/01/2017 | 21:59
13
לצפיה ב-'טבלת אג"ח אידיבי פתוח'
טבלת אג"ח אידיבי פתוח
30/01/2017 | 15:44
3
147
לצפיה ב-'חיים , תודה .הקושי היום להפיק תשואה נהיה '
חיים , תודה .הקושי היום להפיק תשואה נהיה
30/01/2017 | 18:07
95
קשה עד בלתי אפשרי גם בשוק המניות (מכפילים גבוהים בחו"ל) וגם באג"ח תשואות נמוכות .
העלית פעם אפשרות לבנות אסטרטגיות השקעה על מדדים בשילוב עם בניית סטרקצ'רים .
במידה ויש לך הרצאה מתוכננת בנושא נא לעדכן .

תודה רבה  
לצפיה ב-'האם אגח י"ב'
האם אגח י"ב
31/01/2017 | 17:27
1
71
של אידיבי פיתוח יכולה להתאים כהשקעה סולידית? או סיכון בינוני? 
לצפיה ב-'יא' סולידי, יב' פחות (שעבוד פחות איכותי)'
יא' סולידי, יב' פחות (שעבוד פחות איכותי)
31/01/2017 | 17:34
53
לצפיה ב-'סקירת פורסייט'
סקירת פורסייט
31/01/2017 | 01:44
7
94
פורסייט עשו הערב כנס משקיעים גדול בת"א.
אז ככה...

מבחינת האירגון והכיבוד? מפתיע ביותר. בהתחלה היו מתאבנים ושתיה ובסוף המצגת ארוחת ערב. לדעתי הגזימו. הם בכ"ז סטארט-אפ קטן ללא הכנסות, ולדעתי היו יכולים להסתפק בארוע צנוע בהרבה, נגיד עם החלק של המתאבנים וזה היה למעלה בסדר.
ולתכל'ס...

פורסייט הם בעצם me too למובילאיי, קרי מערכת למניעת תאונות דרכים.
בהתחשב בשווי המפולפל של MBLY בנאסדק, כ 9.5B$ (!), ואל תשאלו על המכפיל כי אתם לא רוצים לדעת (מעל 100, אם כי ישנו צפי צמיחה חזקה שיוריד את המכפיל בשנה הבאה ל 40 "בלבד"), אפשר להבין את החלום הגדול של המשקיעים בחברה, אשר שווה כיום כ 180 מלש"ח, זאת לאחר עלייה של 40% בחודש האחרון,  בלי בעצם שקרה משהו מהותי.

יש להם 3 מוצרים בפיתוח:
1. מוצר מערכת התרעה למניעת תאונות דרכים. לטענתם המוצר שלהם עדיף משמעותית על זה של MBLY, בכך שהוא נעזר ב 2 מצלמות המייצרות ראייה תלת מימדית, ולכן מסוגלים לזהות מכשולים או להתעלם מהטעיות, ש MBLY הדו מימדית (עם מצלמה אחת) איננה מסוגלת לטפל. בגלל זה MBLY נכשלה בטסלה, כאשר אם אני זוכר נכון הוא הסביר שהטסלה נסעה מול משאית עם דופן לבנה, כשהשמיים בהירים, ולכן חשבה שהדופן הלבנה של המשאית זה כלום, והקורה התחתונה הכהה היא בעצם גשר, ולכן אפשר להמשיך לנסוע ו... בום.
המערכת שלהם לא היתה עושה טעות כזו. הם גם הסבירו ש MBLY נכשלת כשמסנוורים והם לא, הם יכולים לאתר מכשול בגודל 40 ס"מ בעוד MBLY דורשת מינימום 1.2 מטר ועוד כל מיני יתרונות טכנולוגיים ע"פ המתחרה הגדול.
המערכת עברה מספר ניסויים מוצלחים, הם הגישו בקשות לפטנטים, נמצאים בקשר עם יצרן רכב סיני שעשוי להשקיע בחברה, מתוכנן עוד פיילוט בסין השנה, הם בשת"פ עם חברת סגולה הנדסה שיכולה למסחר את הטכנולוגיה בצרפת (אני מנחש פיג'ו, כי לובינסקי בפנים), הם ינסו לקדם המערכת ביפן ועוד.
מה שהם בעצם רוצים זה שהמערכת תהיה חלק מהמכונית האוטונומית העתידית. אין ספק, חלום גדול.

מוצר שני זה פיתוח אפליקציה בסלולר, שכאשר 2 נהגים יתקרבו זה לזה בצומת והמערכת תחשוב שהם הולכים להתנגש אז תצא התרעה.

מוצר שלישי זה מוצר לרכבות. לצורך זה יש להם 32% ב railvision, שזו טכנולוגיה למניעת תאונות רכבת, עם אפשרות מימוש אופציות ועליה ל 48%. לדעתי זה המוצר הקרוב ביותר לשוק ושעשוי להראות איזושהן מכירות. מסתבר שרכבות בעולם זה ביזנס די גדול. המערכת שלהם מותקנת על הקטר ומספקת לנהג התרעה בפני מכשול קילומטר קדימה, בכל תנאי מזג אויר. הם ביצעו ניסוי ברכבת ישראל ועם חברת הרכבות האיטלקית והתקבלו למרכז החדשנות של חברת הרכבות הגרמנית.

מצ"ב המצגת:

אין ספק, נראה מרשים.
אחרי זה היה חלק של q&a, ולטעמי היו בקהל כמה משקיעים נורא אופטימים, ששאלו שאלות כמו "אם תקבלו הצעת רכש ב 250M$ (נגיד מ MBLY) - האם תסכימו להמכר" ועוד כל מיני פנטזיות.
היתה שאלה על כמה כסף יש בקופה? תשובה: 20 מלש"ח (נראה לי שלפי דוח Q3 יש קצת פחות, אבל לא נתווכח).
אני הייתי טיפה יותר קשוח, ושאלתי על קצב שריפת המזומנים. תשובה: הם שורפים 1 מלש"ח לחודש. אאוץ', זה אומר שאם לא נכנס כסף מגיוס הון או מכירות אז תוך שנה וחצי מכבים את האור.
שאלתי אם הם בקשר עם גילת, שהיא כבר לא בשלב הסיפורים אלא מוכרת בפועל מערכות אלקטרוניקה לרכבות (כמדומני עשו הסכם ראשון עם חברת הרכבות הסינית, לתקשורת פס רחב ברכבת: http://www.itnews.co.il/news/investors/?p=3848 ) וכנראה שהם לא. אני לא זוכר שגילת מי יודע מה השוויצו במערכת לרכבות והחלום הגדול אצלם זה המערכת למטוסים (שכבר מתחילה לקבל מכירות) אבל מי יודע? אולי רכבות זה כן ביזנס גדול (פורסייט מספרים על מיליארדים בדיגיטציה של רכבות, נו נו, אופטימים, אם גילת תצליח לחלץ 100M$ שנתי מהביזנס הזה של הרכבות כתוספת למכירות אז יש לי הרגשה שפימי סוף סוף תרווה נחת מהשקעתה רבת השנים בנייר, בינתיים לא משהו)
אחרי זה הקשיתי ושאלתי איך הם מתכוונים לעבור משלב הסיפורים של היום לשלב המכירות? בכ"ז צריך מפעל שייצר את המערכות לרכבים, ועם 20 מיליון שקל אי אפשר להרים דבר כזה. צריך אולי 200. לא ממש קיבלתי תשובה.

אחרי זה בשולחן דסקסתי אודות החברה עם 2 משקיעים נלהבים בנייר. כאשר הצגתי חשש שגורל החברה עלול להיות כמו לא מעט חברות ביוטק שהבטיחו למשקיעים את הירח ולמרות שהשלימו את פיתוח המוצר נכשלו בסוף בשלב השיווק (תרופה חדשה זה נחמד, אבל צריך להכניס אותה לסל התרופות, לקבל שיפוי מחברות הביטוח ושתהיה חברת פארמה שתדחוף את המוצר בשוק) ולכן נדרשו לגיוסי הון מדללים שוב ושוב. הם ענו שהם מכירים את החבטות שמשקיעי הביוטק חוטפים על ימין ועל שמאל (כןפייט, כיתוב וכו) אבל החברה הוגנת ונוהגת לגייס רק בשווים הולכים ועולים, ואם יש דיסקאונט על השוק אז הוא רק 10% ולא 40% למטה כנהוג בביוטק קיקיוני, כך שלא שוחטים אותם, וזה אכן יפה.
לאחר מכן הרהרתי שככל הנראה זה היה קל יחסית לגייס מעט כסף בשווים נמוכים שהולכים ועולים, אולם ככל שהשווי גדל אז עלול להיות קשה יותר להצליח לגייס כסף בלי לתת למשקיע החדש דיסקאונט משמעותי על השוק.

השווי של פורסייט כיום עלה לשיא של 180 מלש"ח, וזה לא מעט לחברת סטארט-אפ. מצד שני, בהשוואה ל 9.5B$ של MBLY זה מעט, רק ש MBLY כבר מוכרת ואפילו מרוויחה (בפועל הרבה פחות מהפנטזיות, אבל זה כבר בליגה של GILT, מתקרבים ל  100M$ מכירות פר רבעון, רק שלהבדיל ממנה MBLY גם מרוויחים יפה, גילת עדיין מפסידה, לא סתם אחת נסחרת ב 9.5B$ והשנייה ב 300M$) ואילו הם, פורסייט, עדיין בשלב הסיפורים ולא מכרו שקל.

יתכן והנייר רץ בחודש האחרון לקראת הכנס הגדול (נראה לי שהגיעו 200-300 איש)
אולם ללא ידיעה מהותית (הסכם השקעה לפי שווי גבוה, הזמנה ראשונה של מערכת לרכבת) להצליח להחזיק ש"ש כאלה יהיה לא פשוט.

לסיכום, כחברת חלום פורסייט זו חברה מעניינת, עם טכנולוגיה מתקדמת מאד, אולם צריך לקחת בחשבון את הש"ש הגבוה. כאנקדוטה זה הרבה מעבר לש"ש של רציו פטרוליום שהונפקה לפני שבוע, וחלומות הנפט שלה לא פחות מלהיבים.
לצפיה ב-'רק כמה דברים "קטנים"'
רק כמה דברים "קטנים"
31/01/2017 | 09:30
3
74
1. החברה לא מתחרה במובייל איי, בדיוק כמו שמישהו הקים אתמול סטארט אפ למנוע חיפוש לא "מתחרה" בגוגל, יש עוד קצת, עוד יותר נכון המון מרחק.
2. לחברה אין שום מוצר ייחודי, יש מוצרים כאלו בשוק, עובדים ,קיימים , כולל 2 מצלמות וראיית תלת מימד, הנה דוגמא אחת שנוסעת במיליוני מכוניות
לא צריך להאמין לכל מצגת שיווקית של מנכל מתלהב ששוכח לספר את האמת.
3. לחברה אין שום לקוחות.
4. לחברה אין שום הכנסות.
5. הסיכוי שהם יצליחו להכניס רגל לשוק הזה שואף לאפס, הסיכוי של החברה למכור ליצרנית מכוניות את המוצר שלהם שואף לאפס, חברות מכוניות הם הדבר הכי סולידי ובטוח שיש בעולם, רק אחרי שחברות אחרות מנסות ומצליחות חברות אחרות יחשבו אם להכנס לתחום.
6. אני לא מכיר את החברה ואת המנהלים ויכול להיות שהם תותחים בשיווק, רק צריך לזכור את העובדות, מבחינת טכנולוגיה, אין שם כלום, מחר בבוקר אפשר להקים סטארט אפ מתחרה ולייצר תוך כמה חודשים 2 מצלמות תלת מימד.
לצפיה ב-'תראה... '
תראה...
31/01/2017 | 13:36
2
44
היה שם מישהו שאמר לי שהייתי קצת קשוח מדי עם המנכ"ל עם השאלות הלא מתחנפות
(כשלדעתי לא צריך להתנחמד יותר מדי לחברה שנסחרת בש"ש של 180 מיליון שקלים, כשעד כה אין להם ביד אפילו לא הסכם שיווק אחד, זה תמחור כמעט כפול מפרידנזון, שמביאה לי 10 מלש"ח שנתי נקי ודיבידנדים, זה ממש לא גרושים)
מנגד אתה זוכר שרשמתי שאחרים בקהל היו נערות פונפון השואלות "האם תסכימו, ברוב טובכם, לקבל מיליארד שקל על עסק שעדיין לא מכר שקל"
ככה שהכל יחסי.
מישהו אחר בקהל עימו שוחחתי חשב כמוך. הוא השתמש אפילו במילים בוטות יותר.

הסניגוריה תטען שכן יש להם קשרים עם חברות רכב (כשאני מניח שזה שלובינסקי ואותה סגולה הנדסה בפנים פותח להם דלתות בפיג'ו, יש גם קשר עם חברות סיניות), ככה שאני מוכן לתת להם להנות מהספק שיש פה פוטנציאל.
אם וכאשר הם יצליחו להכניס רגל ליצרן רכב אז הבאים יהיו קלים יותר.
אישית לדעתי הביזנס שאפשר באמת לפתח בשנים הקרובות זה הרכבת, שזה אולי נישה פחות מטופלת (כאמור גם גילת חושבים שיעשו כמה לירות מאינטרנט מהיר ברכבות), כשבתוך כמה שנים אלה MBLY בהחלט עשויה לשפר את המוצר שלהם, וזה לא יעלה להם 250M$ כמו האקזיט הפנטסטי שמדמיינות נערות הפונפון
יחד עם זאת, יתכן וכן ישתלם ל MBLY לבלוע אותם, כי אם השוק יחשוש לרגע מתחרות והאטת הצמיחה אז MBLY יכולה להחתך בחצי כמו כלום, ואז פוף, הלכו לך 5B$.

לגבי הטכנולוגיה אני מרגיש יותר בטוח, מכיוון שהבנתי מהם שהטכנולוגיה הגיעה ממערכת הבטחון שלנו, ככה שמדובר במוצר שמגיע אחרי שנות פיתוח צבאי רבות (מערכת המשמשת לזיהוי בגבולות), ולא כל חאפר יכול לפתח טכנולוגיה כזו ביומיים. ככה עובדים גם אלרון, כאשר גיוון בזמנו היתה הסבה אזרחית ממוצר צבאי, והודות לשת"פ האסטרטגי של אלרון עם רפאל יש להם גישה למקור הידע הזה, וזה יפה (רק שאלרון בניכוי קופת המזומנים איננה מתמחרת אף סטארט-אפ אצלה ב 180 מיליון שקלים טבין ותקילין, אולי הכל כולל הכל שמה מתומחר ככה, וחלום השבץ לא פחות גדול מהחלום של פורסייט, הסטארט-אפים שמה מתומחרים אולי בכמה מלשחים בודדים, בל נשכח גם שגיוון נסחרה ב 500M$ אחרי שכבר היה מפעל והראתה מכירות מכובדות של מעל 100M$ שנתי, להם אין שקל להרים מפעל, אם הם לא מגייסים כסף, ומהר, אז עוד שנה וחצי מכבים את האור)

בקיצור- נייר חלום מעניין. אנא עימדו בבקשה בתור יחד עם כל סקטור הביוטק והנפטיות הקטנות.
אם אקסון מובייל מגלה לך שדה נפט שמגמד את לוייתן, כפי שאיתן הגיאולוג מפנטז, אז החלום אצלם לא פחות ורוד. נחמד שיש גם ניירות כאלה בבורסה.
לצפיה ב-'הערות להערות'
הערות להערות
31/01/2017 | 13:54
1
29
1. המוצר של הרכבת בלשון המעטה לא מבושל, לא בגלל החברה, אלא הגלל הפיזיקה, רכבת שוקלת פי מאות ממכונית, היא נוסעת יותר מהר ממכונית, והנוסעים שלה לא יושבים כל אחד בכסא עם חגורה, בהאטה כמו שיש כמכונית עשרות נוסעים יעופו ויהרגו, כל הפרטים האלו (משקל, מהירות, וסכנה לנוסעים) מכריחים לזהות את הבעיה שתגרום לעצירה מאות מטרים או מעל קילומטר, וזה מביא כמה בעיות, הראשונה, מסילה היא לא דבר ישר כסרגל, אם הקטר מסתכל קילומטר קדימה, הוא לא בהכרח רואה את הכביש אלא גבעה שנמצאת ליד המסילה, ואז מה ? כל פעם שיש זוית קטנה במסילה ויש מכשול ליד המסילה הרכבת תעצור ? לא, אז מה צריך להכניס את כל מסלולי הרכבת עד דיוק של מעלה לכאן או לכאן למערכת ? לא בשנים הקרובות.
דבר שני , אין מערכת ויזואלית שמסוגלת לראות לטווחים כאלו עם דיוק כזה, אז הם ינסו לזהות רק כמה מאפיינים כמו תנועה או חום, אז כן, אפשר לזהות אדם ממרחק של קילומטר, אל מה יקרה ביום קיץ כשבחוץ יש 36 מעלות כמו חום הגוף ? או אדם שהולך בשביל ליד המסילה , בכל אחד המקרים האלו הרכבת תעצור.
2. זה שמערכת מתאימה לעולם הביטחוני לא אומר שהיא מתאימה לעולם הרכב, בעולם הביטחון אין בעיה לשים רכיב שעולה 100 אלף דולר, בעולם הרכב לא ישימו שום דבר שעולה יותר מדולרים בודדים
3. הדוגמא הכי טובה למה הם לא יצליחו זאת טויוטה, טויוטה היא הבעלים החלקית של חברת פוגי תעשיות, חברת פוגי תעשיות היא הבעלים של סובארו, סובארו פיתחה כבר לפני שנים את מערכת האייסייט שלה שעובדת עם 2 מצלמות ותמונה תלת מימד, בכל המבחנים המערכת של סובארו יותר טובה מהמערכת של מובייל איי, לטויוטה מאד קל להתקין את המערכת של סובארו, שתי החברות מחליפות ושותפות להרבה רכיבים ומכוניות שלמות.
אבל טויוטה החליטה לא לשים את המערכת שיש לה בבית מוכנה ומוכחת אלא לקנות את המערכת של מובייל איי,
אם הם לא קנו את המערכת, אף אחד לא יקנה מערכת דומה שלא מוכחת ולא מותקנת בשום מקום.

לצפיה ב-'חבל שלא הגעת לכנס'
חבל שלא הגעת לכנס
31/01/2017 | 15:39
25
היה כיבוד מעולה. לדעתי אפילו מוגזם (אנשים באים כדי ללמוד על החברה, לא כדי לאכול ארוחת ערב בשרית)

היית יכול לשאול אותם כמה שאלות טובות. לא ידעתי על העניין הזה עם טויוטה וסובארו.
אני משער שיש להם תשובה.
בעיית העלויות היא אכן בעיה אמיתית. גם ככה אפילו המערכת של מובילאיי יקרה (כמה אלפי שקלים), והם כבר משווקים בכמויות. יהיה קשה לשכנע נהגים להשקיע יותר מזה במערכת nice to have. מובילאיי כבר עושה עבודה טובה אז לא ברור כמה אנשים יסכימו לשלם עבור מערכת עוד יותר טובה ועד שיהיו מכוניות אוטונומיות עוד יעברו הרבה שנים, ועד אז מובילאיי מן הסתם ישפרו את המערכת שלהם.

לא פשוט.
לצפיה ב-'בלתי אפשרי מבחינתם להתחרות במובילאי'
בלתי אפשרי מבחינתם להתחרות במובילאי
31/01/2017 | 10:49
44
למובילאי יש גישה לכסף הגדול. כלומר אם הם רוצים לפתח תלת מימדי (כנראה כבר בפיתוח..) הם יעשו זאת טוב יותר ויצאו קודם לשוק. היכולת לזרוק 100 מליון ולפתח דברים שמורה למוביל ומאד קשה (לא בלתי אפשרי) לערער עליו. לכן סיכויי ההצלחה הם בערך 20%...
לצפיה ב-'ראיון מהיום עם סמנכל הפיתוח של פורסייט-'
ראיון מהיום עם סמנכל הפיתוח של פורסייט-
31/01/2017 | 12:11
1
52
חברת פורסייט,קיימה אמש השקה של גרסת האלפא של המערכת למניעת תאונות דרכים,אבל כנראה שה"פנינה" האמיתית נמצאת דווקא בתחום אחר שבה עוסקת חברת פורסייט-תחום הרכבות.
סמנכ"ל הפיתוח העסקי , אריאל דור, התראיין ל"ישראל בורסה" ושפך אור על ההתפתחויות:
לצפיה ב-'גם לדעתי המוצר לרכבות מעניין'
גם לדעתי המוצר לרכבות מעניין
31/01/2017 | 13:49
30
רק קרא בבקשה מה רשמתי על גילת. הם כבר לא בשלב נפנופי הידיים אלא התחילו במכירות, ונראה שלוקח זמן עד שחברות רכבות מכניסות את היד לכיס וקונות מוצר הייטק.
להתעניין לא עולה כסף. לקנות את המוצר כן.

המוצר של גילת זה הייטק סופר סופר מתקדם. להצליח לספק פס רחב למאות לקוחות עצבניים בתנועה מהירה, שכל אחד חייב לגלוש עכשיו ומייד בפייסבוק, איננה משימה קלה בכלל בכלל.
מכאן שעד שנראה, אם נראה, מכירות משמעותיות ממש, בשוק של מיליארדים, עוד יעבור זמן.

לא לשכוח שלגילת כבר יש מפעל ייצור. אם מגיעה הזמנה הם יכולים לייצר מחר בבוקר. פורסייט עדיין לא שם וזה עולה כסף להרים אופרציה כזו. כסף שכרגע נראה שאין להם.
לצפיה ב-'מישהו ניסה להשקיע בBTB הלוואות לעסקים?'
מישהו ניסה להשקיע בBTB הלוואות לעסקים?
30/01/2017 | 16:57
24
59
או אתרים כמו eloan וכאלה
lending club

מה אתם חושבים על כל זה , לעומת הבורסה?

משרד האוצר רוצה להסדיר את זה עכשיו
לצפיה ב-'לא בישראל'
לא בישראל
30/01/2017 | 16:59
59
לא כל חברה מצליחה ומתאימה לכל מדינה,
בישראל מי שייקח הלוואות כאלו אלו אנשים בלי יכולת החזר,
הם ייקחו הלוואות ולך תחפש אותם.
מי שיכול להחזיר הלוואה לוקח אותה בריבית פריים מהבנק.
לצפיה ב-'אתה מתכוון להשקיע בחברה עצמה או כמלווה?'
אתה מתכוון להשקיע בחברה עצמה או כמלווה?
30/01/2017 | 19:25
4
47
כי יש לי ניסיון כמלווה עם שניים כאלה
לצפיה ב-'בעקרון שואל כמלווה , לא מתכוון כרגע , רק רוצה לשמוע ביקורות'
בעקרון שואל כמלווה , לא מתכוון כרגע , רק רוצה לשמוע ביקורות
30/01/2017 | 19:29
3
38
מאנשים שניסו או מכירים
לצפיה ב-'אז ככה, זה הניסיון שלי'
אז ככה, זה הניסיון שלי
30/01/2017 | 19:35
2
60
ניסיתי שניים, את בלנדר וטאריה.
הכנסתי סכום סמלי כמלווה כדי לראות איך זה עובד (כמה אלפי שקלים בכל אחד).

לאחר כמה חודשים יצאתי.
יש להם דרכי עבודה שונות מבחינת בחירת הלווים ומה לעשות כשאתה יוצא.
בטאריה ראיתי תשואה חיובית סבירה, בבלנדר לא ואני לא יודע למה.

לדעתי יש לזה זכות קיום כי בעצם הם מצמצמים את המרווח של הבנקים על בסיס כך שהמודל שלהם אינטרנטי והתפעול זול יותר.
יכול להיות שזו השקעה סבירה לחלק הסולידי של תיק אבל אני החלטתי לא להמשיך.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
30/01/2017 | 22:33
1
34
למה יצאת מטאריה?
מה בערך הייתה התשואה? ואיזה רמת סיכון וטווח זמן?
מה הם עושים כשאתה יוצא?

מה ההבדל בין טאריה לBTB?

תודה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
30/01/2017 | 22:49
38
יצאתי גם מטאריה וגם מבלנדר כי החלטתי לצאת מכל העניין.

אבל מבין שניהם הניסיון שלי עם טאריה היה טוב יותר.

אני לא זוכר בדיוק את התשואה אבל נדמה לי כ-5% על בסיס חישוב שנתי. כבר עבר זמן
מאז. תכנס לאתר של טאריה ותראה את המודל סיכון. https://www.tarya.co.il/

כשיצאתי לא עשו כלום, פדיתי את ההלוואות ומשכתי מזומן.

אם אתה מתכוון ב-BTB להלוואות בין עסקים - אני לא מנוסה בזה.

אתה יכול לנסות עם סכום קטן (נניח 5,000 שח) ולראות איך זה עובד בפועל.

שוב לגבי העיקרון - המרווח של הבנקים גדול (בין כמה שהם לוקחים מלווה לבין כמה משלמים למלווה). לדעתי המרווח של הבנקים כ 8-9 אחוז. כלומר אם אתה בפקדון תקבל כחצי אחוז, ואם אתה עם קו אשראי (עסקי או אוברדראפט פרטי) תשלם כ-9% בממוצע.
זה בגלל שלבנקים יש סניפים פיזיים, עובדים רבים, מערכות מחשב כבדות וכולי.

חברה כמו טאריה מתווכת בין לווים למלווים ובגלל שהיא פועלת רק באינטרנט מול הלקוחות (כמובן יש לה BACK OFFICE) מבנה ההוצאות שלה רזה והיא יכולה להסתפק במרווח של (למשל) 3%. לכן זה טוב ללווים וגם למלווים (הם נהנים מסגירת המרווח).

הבנקים חוששים מהתחום הזה בעיקר אם הוא יתפוס נפח רציני. כרגע הוא זניח בגודלו.

לחברות האלה נכנסו כמה משקיעים רציניים כבעלי מניות ומנהלים (מהצד של החברה המתווכת, לא כמלווים).
לצפיה ב-'אני מלווה ב btbisrael'
אני מלווה ב btbisrael
30/01/2017 | 20:19
16
59
מעל לשנה, בסכום משמעותי
בינתיים מרוצה
לצפיה ב-'אשמח אם תפרט '
אשמח אם תפרט
30/01/2017 | 22:35
15
34
על החוויה מהם ובאיזה הלוואות השקעת? כמה תשואה בערך אפשר לצפות?
זה חלק גדול מהתיק שלך שנמצא בBTB?
לצפיה ב-'תנסה לפנות לחבורות האלה פעם כמלווה ופעם כלווה'
תנסה לפנות לחבורות האלה פעם כמלווה ופעם כלווה
30/01/2017 | 23:42
2
52
אף אחד לא יודע מה מתנהל שם ומה עושים עם הכסף שלכם.
בטח יש שם איזה תחמן שמושך לו משכורת שמנה מאד מכספי הלווים
והעסק מתגלגל בתקוה שיפול להם איזה דג שמן שיביא להם  מליון שקל בלי בטחונות
ואז יחפש אותם באינטרנט.
ענבל אור אורן קובי אביב טלמור הם רק קצה הקרחון 
לצפיה ב-'רעיון מצויין'
רעיון מצויין
31/01/2017 | 00:15
1
23
לצפיה ב-'מה שמוזר'
מה שמוזר
31/01/2017 | 00:58
44
כל החברות של ההלוואות P2P בארץ
עם נאמן זיו האפט והכסף בבנק לאומי

גם לא ברור אם בכל המערכות זה נותן לבחור אנשים ספציפים שנותנים להם הלוואה עם פירוט עליהם והדירוג אשראי שלהם , או שזה הכל סוכן אוטומטי שבוחר ומפזר את ההלוואות לבד

בנוסף lendingclub המנכל Renaud Laplanche מכר את ההלוואות של כולם למשקיע אחר , או הלווה דרך האתר כסף ללקוח באתר
או משהו כזה ,לא זוכר , היה פרשה גדולה בנושא

לצפיה ב-'פירוט'
פירוט
31/01/2017 | 12:19
11
27
דיברתי עם מספר חברות בתחום, הם עשו עלי את הרושם המקצועי ביותר, למרות מערכת המיחשוב שאז נראתה לא טוב. מאז השתפרה.
התשואה שלי היא קצת מעל 7% אני מקבל בכל חודש את הריבית לבנק.
זה לא חלק גדול מדי מהתיק שלי אבל יש שם סכום משמעותי.
קשה לי לפרט על ההלוואות הספיצפיות, יש הרבה מדי, זה חלק מהעניין, הפיזור רב
ובכל מקרה את לא בוחר את ההלוואות

מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'למה לא להשקיע באג"ח High Yield וזהו.'
למה לא להשקיע באג"ח High Yield וזהו.
31/01/2017 | 12:27
10
22
לצפיה ב-'לא טענתי שלא'
לא טענתי שלא
31/01/2017 | 12:31
9
27
גם אגח הוא לגיטימי ואני גם שם
שם המשחק שם הוא פיזור
תהיה קונקרטי: איזה אגח high yield ?
לצפיה ב-'JNK / HYG'
JNK / HYG
31/01/2017 | 12:40
8
14
לצפיה ב-'גם רלוונטי למרות שאני לא שם כרגע'
גם רלוונטי למרות שאני לא שם כרגע
31/01/2017 | 12:49
7
24
למה אתה מקביל בין הדברים?
על פניו לא נראה שאתה מעוניין בדיון בנושא
לצפיה ב-'זה אותו דבר'
זה אותו דבר
31/01/2017 | 13:03
6
26
מי שפונה לפלטפורמות האלה כנראה נדחה על ידי הבנק ויש סיכון גבוה שלא יחזיר את ההלוואה - על זה המלווה צריך לקבל תשואה גבוהה יותר - וזה מה שנותנות הקרנות הללו
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
31/01/2017 | 13:42
2
24
אגח זבל מטפל בחברות
חברות BTB נותנות מענה זול יותר מהבנקים ללווים
וגם נותנות שירות למלווים
למעשה הן מכונה לעשיית כסף, ודי בזול כיוון שהאופרציה שם היא די זולה
התחום בפריחה בארץ וגם בעולם
לצפיה ב-'"התחום בפריחה"'
"התחום בפריחה"
31/01/2017 | 13:55
1
37
מזכיר את תור הזהב של ענבל אור ודומיה
עד שיגיעו יבבות הפראיירים שלא קיבלו חזרה את הכסף שלהם.
לתת כסף לאנונימים באינטרט  בלי בטחונות ובלי בקרה מינימלית-
מישהו פה השתגע ?

נוכלים לא מתים , הם מתחלפים כל הזמן.
לצפיה ב-'טיעון "ענבל אור" לא תופס אוטומטית לכל מקרה'
טיעון "ענבל אור" לא תופס אוטומטית לכל מקרה
31/01/2017 | 14:14
26
אין הרבה קווי דמיון כאן

אני מתחיל להבין את בעיית היוזרים הזמניים פה.
פרשתי מהדיון הזה
לצפיה ב-'אבל מה אם המלווים לא נדחו ופשוט רוצים לחסוך לעומת ריבית בבנק'
אבל מה אם המלווים לא נדחו ופשוט רוצים לחסוך לעומת ריבית בבנק
31/01/2017 | 15:01
2
23
לא בהכרח שכולם עם דירוג אשראי נמוך
אבל בטוח שבאים חלק גם כאלה

הייתי רוצה שיהיה פירוט על כל הלוואה והלוואה,
כמו שהם עושים כשהם מקבלים את המלווה,
קורות חיים מעסיק וניסיון, תנועות בעו"ש,שווי נקי ,פרטים אישיים וכל מיני של המלווה,
שאני יוכל להעריך דירוג אשראי גם בעצמי לאותה הלוואה,
ולבחור את ההלוואות בפינצטה ולעשות תמהיל משלי,
כמו שבוחרים מניות ואפשר לראות את הדוחות והנתונים שלהם
לצפיה ב-'פעם השקעתי בזה'
פעם השקעתי בזה
31/01/2017 | 15:07
1
33
והפסדתי את כל הכסף שלי.
לצפיה ב-'תוכל לפרט מה זה בזה?'
תוכל לפרט מה זה בזה?
31/01/2017 | 15:10
27
איזה חברה? איזה הלוואות? כמה סכום? כמה אחוז זה הפסיד? תוך כמה זמן?
לצפיה ב-'לבקשתך, המסקנות שלי לאחר כמה חודשי ניסוי'
לבקשתך, המסקנות שלי לאחר כמה חודשי ניסוי
03/02/2017 | 12:54
7
אני השקעתי ב BTB, טריא ובלנדר.
(פסלתי את ELOAN כי היחידים שלא מאפשרים נזילות, שהייתה לי חשובה).
מתוך מאות לווים, היו מקרים בודדים של עיכובים בהחזרים, ובכולם ניתן מענה מלא ע"י קרן הביטחון (המנגנון שנועד בדיוק לזה), כך שלי כמלווה זה היה שקוף ולא נגרם שום הפסד.
אישית העדפתי את BTB מעט יותר - נראו לי יותר מקצועיים וגם התשואה גבוהה בבכאחוז.
לגבי תשואה - אחרי כל המיסים, עמלות, קרן בטחון וכדומה - אתה נשאר עם כ 4-5 אחוז נטו.
לסיכום - אני עד עכשיו די מרוצה. הסיכון להבנתי הוא כלל אינו בהקשר של הלווים (כפי שכמה חברים פה העלו סיסמאות, שכולם נוכלים, לא מחזירים וכו') - לזה יש קרן בטחון שנותנת מענה.
הסיכון בעיני הוא מה שנקרא "כשל מנפיק" - כלומר שהפלטפורמה עצמה תיסגר/תפשוט רגל - ואז המצב פחות נעים...
גם למקרה כזה יש מספר הגנות - הנאמן שמנהל את ההחזרים מהלווים, ההפרדה בין הכסף שלנו כלווים והחברה עצמה וכו' - אך אין ספק שזה מצב בעייתי.
להערכתי הסיכון לתרחיש כזה פחת משמעותית אחרי שמספר שחקנים כבדים נכנסו לתחום - כשותפים בחברות הללו - בית השקעות "פסגות" בבלנדר, "מיטב דש" שותפים ב ELOAN וכדומה - אך זה הסיכון שצריך לעניין אותך בשיקול אם להכנס או לא.
בהצלחה.
לצפיה ב-'ברבורים שחורים'
ברבורים שחורים
31/01/2017 | 09:26
7
100
מבקש להבין איך להתגונן מהתרחישים הבאים.
1. טראמפ פותח במלחמת סחר עם סין. סין עוצרת מכירות אפל (נאסד"ק קורס), מוכרת אג"ח אמריקאי (אג"ח קורס) ואולי משגרת טיל לטאיוואן/יפן כדי להראות שהיא רצינית. השערה שלי היא שזהב יכול לעזור. דעתכם?
2. טראמפ תוקף צבאית את תוכנית הגרעין של אירן כי לדעתו ההסכם פסול (הצהיר זאת בקמפיין). אירן בתגובה מפעילה את חיזבאללה נגד ישראל. כאן לא מגיבים כי: א. הממשלה נמנעת מתקיפת תשתיות בלבנון מחשש להפגנות בצרפת+תביעה בבית הדין הבינלאומי, ב. חיילים חוששים לירות במחבלים בשל חשש ממשפט. תוצאה - טילים במשך חודשים כמו שהיה מול חמאס פעם אחרונה.
השערה שלי היא שדולר יכול לעזור.
לצפיה ב-'ברבורים ברבורים'
ברבורים ברבורים
31/01/2017 | 09:34
4
69
על אותה רשימה אתה יכול להוסיף דברים כמו :
מחר מגיעה חללית ענק עם חייזרים ירוקים שתוקפים אותנו,
מחר מוצאים אנרגיה חדשה, בטוחה ולא נגמרת שמתייתרת את כל הנפט, גז, ואנרגיה אטומית.

גם אם אפל לא תמכור בסין, הנאסדק לא יפול, לא תתחיל מלחמת סחר בן סין לארצות הברית, ארצות הברית לא תתקוף מדינה עם נשק גרעיני, לא את אירן ולא את צפון קוריאה או פקיסטן.
כל אלו לא יקרו, אתה יכול להיות רגוע,
ואם זה יקרה, קנה לך שטח במקום מאד רחוק (מרכז אוסטליה), תחפור באר, קנה לך כמה רובים ומאגר אוכל.
לצפיה ב-'"כל אלו לא יקרו, אתה יכול להיות רגוע"'
"כל אלו לא יקרו, אתה יכול להיות רגוע"
31/01/2017 | 09:38
3
52
כולם רואים שהעולם מקצין (גורבאצ'וב אמר לפני כמה ימים שהכיוון הוא מלחמה).
ב- 1918 אמרו שמלחמת העולם הראשונה הייתה האחרונה.
כולם יודעים מה קרה אחר כך.
אני רוצה תשובה ברורה איך להגן על תיק ההשקעות ולא קביעה "כל מה שכתבת לא הגיוני".

לצפיה ב-'תשובה ברורה למה ?'
תשובה ברורה למה ?
31/01/2017 | 09:43
2
42
נתת 2 תרחישים שונים והפוכים,
אם אתה רוצה להרגיש טוב עם עצמך, קנה זהב,
למרות שאם מכניסים ציטוטים, הציטוט הכי טוב הוא של איינשטיין שנשאל באיזה כלי נשק ישתמשו לדעתו במלחמת העולם השלישית, השיב: "זאת אינני יודע, אולם ברור לי כי במלחמת העולם הרביעית ישוב האדם להילחם בכלי נשק העשויים מקלות ואבנים".
אף אחד לא יתקוף מדינה שיש לה נשק גרעיני, אתה יכול להיות רגוע.
ולכן, אף אחד לא יתקוף את אירן.
וטראמפ לא יתחיל מלחמת סחר עם סין, כי לסין יש "נשק גרעיני כלכלי" נגד ארצות הברית.

לצפיה ב-'כרגע לאירן אין נשק גרעיני'
כרגע לאירן אין נשק גרעיני
31/01/2017 | 09:48
1
37
הכוונה שטראמפ יתקוף (אולי בעקבות לחץ של ביבי) כדי למנוע נשק גרעיני. הוא לא מפחד מאירן כרגע.
כמו כן - סוגיה נוספת - מיליוני הפליטים הזורמים לאירופה משתכנים במחנות פליטים עם תנאי תברואה לא אידיאליים. האם זה עלול לגרום לפריצת מגיפות?
לצפיה ב-'לאירן יש נשק גרעיני'
לאירן יש נשק גרעיני
31/01/2017 | 09:52
45
בדיוק כמו לסעודיה, פקיסטן, מצרים ועוד כמה שכנות.
אם לא היה להם נשק גרעיני כבר מזמן היו תוקפים אותם.
אתה רוצה לדעת איפה אין נשק גרעיני ? תבדוק איפה יש מלחמה.
בקשר לפליטים, אין כרגע מיליוני פליטים שזורמים לאירופה, מדובר על כמות קטנה של כמה אלפים שמתחלקים ומתפזרים בכל אירופה, אין בשום מקום באירופה מחנות פליטים עם מיליוני אנשים, בכל מקום שיש "מחנה" כזה עם כמה אלפים מפזרים אותם מהר.
לצפיה ב-'אין לך מושג מה זה ברבור שחור'
אין לך מושג מה זה ברבור שחור
31/01/2017 | 10:40
1
44
ברבור שחור זה ארוע שאף אחד לא צופה או ש"לא יכול להיות"....מה שאתה אומר זה ידוע ואתה יכול לפתח איסטרטגיה שתגן עליך. לארועי ברבור שחור אתה מתכונן בהתאם להשערה הפרועה שלך. מה יקרה? הבורסה תיפול? הכסף יאבד מערכו? תתרגם טילים ומלחמה להפסד כספי ואז תתנהג בהתאם. ברבור שחור כמו ההתקפה על התאומים מופיע פעם בכמה עשורים. אז גוד לאק!!  
לצפיה ב-'אבל טראמפ משוגע'
אבל טראמפ משוגע
31/01/2017 | 15:09
26
הוא בקלות יכול לפתוח במלחמה.

לצפיה ב-'האם אופצית כלל ביטוח למחזיקי אידיבי פתוח'
האם אופצית כלל ביטוח למחזיקי אידיבי פתוח
31/01/2017 | 12:12
59
יכולה לעלות מעל 1.05 במידה וההון העצמי של כלל ביטוח גדל? כמו כן מה קורה במידה וכלל מחלקת דיבידנד איך מתומחרת האופציה?
לצפיה ב-'אורתם סהר- מה קורה?'
אורתם סהר- מה קורה?
30/01/2017 | 00:34
2
121
מה קורה עם אורתם סהר? לא מוצאים מידע ברשת. פשוט נמחקו מהתיק ניירות
לצפיה ב-'אם נחום הכלב הורשע בפלילים אז בעלי האגחים הפרטיים'
אם נחום הכלב הורשע בפלילים אז בעלי האגחים הפרטיים
31/01/2017 | 11:19
1
55
יכולים לתבוע פיצויים מנפגעי עבירה מכיסו הפרטי (עיקול דירות והוא ואשתו מחזיקים)
לצפיה ב-'לתבוע פיצויים כנפגע עבירה'
לתבוע פיצויים כנפגע עבירה
31/01/2017 | 11:19
36
לצפיה ב-'שלד אור סיטי נדלן נמכר ב 1.1 מלשח'
שלד אור סיטי נדלן נמכר ב 1.1 מלשח
29/01/2017 | 12:57
6
96
(למעשה 1.6 מלשח, כי לענבל יש רק 69% )
גלובס טועים. זה לא שלד יד ראשונה. פעם, בעברו הרחוק, זה היה שלד אינוונטק (שנמכר למתווכים שמכרו לענבל), כך שזה לא יד ראשונה אלא יד 3 לפחות.

לצפיה ב-'שלד יד 3 חחח'
שלד יד 3 חחח
29/01/2017 | 18:13
4
47
רק בישראל נראה לי רואים דברים כאלה חח
לצפיה ב-'שלד בורסאי זה יותר זול ופשוט מהנפקה'
שלד בורסאי זה יותר זול ופשוט מהנפקה
29/01/2017 | 18:26
3
62
לא כ"כ קל להצליח לסגור כאן הנפקה. זה שוק די קטן.

בשבוע שעבר כן הצליחו להנפיק כאן את רציו פטרוליום, המציעה חלומות נפט גדולים (הם ואקסון מובייל, כן כן, זו שאתה מכיר, הגורילה, שותפים פיפטי פיפטי בעסק , טוב, בסדר, גם 7.5% מהעסק, אם יראו שיש בו משהו, יהיה נתח נאה).
תוכל למצוא סקירה שרשמתי עליה בשרשורים קודמים.

אם יצליח, וזה אם גדול, אז אכן יש פה חלום יפה. שווה מעקב.
בפעם הקודמת הם הצליחו בגדול (רציו המקומית היא זו שגילתה את לוייתן, ואח"כ הכניסו את תשובה ונובל)
לצפיה ב-'יפה נקווה לטוב'
יפה נקווה לטוב
29/01/2017 | 18:27
15
לצפיה ב-'שאלה ל DW, אתה אומר שרכישת שלד חוסכת'
שאלה ל DW, אתה אומר שרכישת שלד חוסכת
30/01/2017 | 18:02
1
39
עלויות של הנפקה בבורסה ורישום בבורסה

אבל המטרה של הנפקה היא לגייס כספים מהגופים המוסדיים ולתת להם כנגד הכספים שהחברה מקבלת, כל מיני ניירות ערך (כמו מניות או אגח).
מרגע שאתה קונה שלד בורסאי, אז אם גופים מוסדיים לא יתנו לחברה כסף, מה זה שווה לקנות שלד בורסאי ?! אין טעם לקנות שלד בורסאי אם במילא לא תוכל לקבל דרכו כספים מהגופים המוסדיים. אם כך, אז מה הנפקות של רכישת שלד בורסאי ? מה זה נותן לקנות שלד בורסאי (כשבמילא גופים מוסדיים לא יגייסו לו כסף) ? 
לצפיה ב-'אחרי שאתה ציבורי קל יותר לגייס'
אחרי שאתה ציבורי קל יותר לגייס
30/01/2017 | 23:37
27
אתה כבר נמצא בשוק.
לאחר מכן קונה השלד מכניס פעילות קיימת ׁׁ(בד"כ) וכנגדה מבצע דילול משמעותי לבעלי המניות הקיימים (כך שבעצם ציבור ישן נמחק) ובעזרת השלד שכבר כולל פעילות מנסה לגייס אקוויטי נוסף, רצוי בתמחור מפולפל.
בד"כ מדובר בפעילות של חלומות (הייטק, ביוטק, ואפילו חלומות תמא של ענבל).

חברה שבאמת מעניינת לא צריכה את הטריק הזה, וניגשת להנפקה בדרך המלך.
בימים האחרונים היתה זו רציו פטרוליום (מה שלא בדיוק עזר לה ולאחר ההנפקה הנייר ירד קצת).
לצפיה ב-'גם ענבל אור לא יד ראשונה ועכשיו היא מתנהלת כמו טוטלוס'
גם ענבל אור לא יד ראשונה ועכשיו היא מתנהלת כמו טוטלוס
30/01/2017 | 19:15
38
ואיזה מסכנים הלקוחות שגנבו להם ת'כסף

עכשיו שיקחו מהם גם מיסוי שקנו על הנייר
דירה מנוכלת לפי כל הפירסומים שמתרסמים
לצפיה ב-'כנס מקצועי לחברי קבוצת הפייסבוק: קרנות נאמנות'
כנס מקצועי לחברי קבוצת הפייסבוק: קרנות נאמנות
30/01/2017 | 19:25
1
39
בכנס שיערך ביום א' 26.2.16 משעה 17:00
ירצו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה על הנושאים הבאים:
- סקירה עדכנית על השווקים הפיננסיים בעולם ובישראל
- סקירה מקיפה וזיהוי הזדמנויות השקעה בשווקי אג"ח קונצרני בארץ ובעולם
האירוע חינם כולל כיבוד קל וחניה חינם
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק: קרנות נאמנות ותוכלו להשתתף באירוע: 
לצפיה ב-'http://www.pelozen.co.il/landing/296747'
http://www.pelozen.co.il/landing/296747
31/01/2017 | 23:29
19
פרטים על למודי שוק ההון והבורסה
לצפיה ב-'איך אפשר לדעת איפה יש היום בועה פיננסית?'
איך אפשר לדעת איפה יש היום בועה פיננסית?
28/01/2017 | 21:52
53
310
הנפילות של 2008 ו- 2000 הוסברו ע"י בועת סאב פריים וע"י בועת טכנולוגיה.
גם לכל הבועות בעבר היו הסברים:
כמו בועת...
המשך>>
הנפילות של 2008 ו- 2000 הוסברו ע"י בועת סאב פריים וע"י בועת טכנולוגיה.
גם לכל הבועות בעבר היו הסברים:
כמו בועת הצבעונים בהולנד, בועת של חברת הים הדרומי, בועת הרכבות ועוד.
כלומר היו התנהגויות לא רציונליות, שנמשכו ותועדו כמה שנים, עד להתפוצצות האשליה.
אמורים להיות כלים לזהות בועה כזו, הרי הבועות ההיסטוריות לא נוצרו לפתע ביום בהיר אחד, היו אנשים ששמו לב שמדובר בבועה מתפתחת ואף התריעו עליה.
ברור לגמרי שגם היום יש בועה באפיק השקעה מסוים.
זה יכול להיות מניות, אג"ח, נדל"ן, או מתכות (או משהו אחר שאני לא יודע).
איך מזהים אותה?
לצפיה ב-'מה אתם חושבים על המניות האלה בארץ , כמו אל על'
מה אתם חושבים על המניות האלה בארץ , כמו אל על
29/01/2017 | 15:28
45
125
מישהי מהם אטרקטיבית לדעתכם?
פועלים
אלעל
אקויטל
הראל השקעות
יואל

נראה שהמכפילים יחסית זולים אצלהם
בבורסה בארץ אני פחות מבין
המשך>>
מישהי מהם אטרקטיבית לדעתכם?
פועלים
אלעל
אקויטל
הראל השקעות
יואל

נראה שהמכפילים יחסית זולים אצלהם
בבורסה בארץ אני פחות מבין
לצפיה ב-'חברות הביטוח בדרך להסכמה על חלוקת דיבידנד'
חברות הביטוח בדרך להסכמה על חלוקת דיבידנד
29/01/2017 | 08:03
3
93
http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340...

כמה יש רווחים הניתנים לחלוקה בכלל ביטוח?

לצפיה ב-'סקטור הביטוח מככב היום '
סקטור הביטוח מככב היום
29/01/2017 | 16:37
2
63
לכל חברות הביטוח יש רווחי עתק אגורים בבטן.
הן נדרשות רגולטורית לשמור אותם בגלל שהריבית ירדה. ככל שהריבית תעלה אפשר יהיה לשחרר.

לדעתי תיק טוב צריך לכלול איזושהי חשיפה לסקטור. במגמה רב שנתית של עלייה בריבית, שזה ככל הנראה מה שיהיה פה בשנים הבאות, המדד הזה עשוי להניב תשואת יתר.
לצפיה ב-'זה גם יגדיל את הסיכוי לקבל את האופציה למחזיקי '
זה גם יגדיל את הסיכוי לקבל את האופציה למחזיקי
29/01/2017 | 20:00
1
58
מניית אידיבי פיתוח במסגרת ההסדר ?
לצפיה ב-'רק אם ימצא קונה'
רק אם ימצא קונה
29/01/2017 | 21:23
51
עם שווי תיאורטי בבורסה אלשטיין לא יכול לשלם במכולת הנושים.
עם אקזיט (מכירה בפועל) הוא יכול.

כמובן שככל שהמחיר בבורסה גבוה יותר כך קל יותר לשכנע קונה פוטנציאלי (חברה סינית/אמריקאית/אירופאית) שהמחיר המבוקש סביר.
לצפיה ב-'מופיע אצלי בתחזית פדיון חלקי באגח חבס 4'
מופיע אצלי בתחזית פדיון חלקי באגח חבס 4
29/01/2017 | 10:32
2
60
לפני שאבדוק במאיה מישהו שמע?
לצפיה ב-'אמת'
אמת
29/01/2017 | 12:31
1
58
תשלום חלקי אמור להיכנס היום או מחר לחשבון.
לצפיה ב-'למעוניינים-רוכש את יתרת אג"ח חבס 4 שתיוותר אחרי הפדיון-הסבר'
למעוניינים-רוכש את יתרת אג"ח חבס 4 שתיוותר אחרי הפדיון-הסבר
29/01/2017 | 17:36
55
לאחר הפדיון הצפוי היום- תיוותר בחבס 4 תביעות בלבד(כל הנכסים מומשו ויתרתם חולקה למחזיקים).
מחזיקי אג"ח חבס 4- אשר אינם מעוניינים לחכות זמן רב עד שייוודעו תוצאות התביעות, או שאינם מעוניינים להמר על תוצאותיה- מוזמנים לפנות בצירוף יתרת ע"נ שתיוותר להם לאחר הפדיון ולקבל הצעת מחיר:

לצפיה ב-'מישהו יודע לגבי מירלנד מה הסיבה לעליה החדה '
מישהו יודע לגבי מירלנד מה הסיבה לעליה החדה
29/01/2017 | 16:53
2
45
היום במניה?
לצפיה ב-'אגח רוסיה עלה כי קיימת סבירות שיוסרו הסנקציות'
אגח רוסיה עלה כי קיימת סבירות שיוסרו הסנקציות
29/01/2017 | 16:58
1
47
שממשל אובמה הפעיל על רוסיה
ככל שהסבירות שיוסרו הסנקציות שהוטלו על רוסיה כך גם גוברת הציפיה ששווי הנדלן ברוסיה יעלה, לכן גם מרילנד עולה
לצפיה ב-'ולבייב מחייך בהנאה מתחת לשפם '
ולבייב מחייך בהנאה מתחת לשפם
29/01/2017 | 17:27
57
אח אח, איזה מזליקו תפסתי, שהמוסדיים ושאר נושי אפריקה הסכימו למכור לי בובה של חברה (אפי פיתוח) בחיניי חינם.

הסרת הסנקציות מעל רוסיה תהיה בשורה מלבבת לחברות כמו מירלנד ואפי פיתוח (הנסחרת בלונדון, ועלתה ביום שישי)
לצפיה ב-'dw, אתה מנהל הפורומים הכי גרוע שראיתי'
dw, אתה מנהל הפורומים הכי גרוע שראיתי
28/01/2017 | 18:27
10
186
מבחינתך , כל מה שחשוב זה שתוכל לקבל במה לספר על קורותייך באסיפות שהיית בהן לבד ואכלת בורקסים. חוץ מזה הפכת את הפורום לבמה לפרסום חינם לאנשים כמו ריצ'י , שאתה נותן להם במה לנצל משקיעים תמימים.
עכשיו הפכת את הפורום לבלוג האישי של טל. למי שרוצה להגיד שמה שהוא רושם יכול לעניין אנשים נוספים, אני יכול להבטיח לך ש99 אחוז מהאנשים פה או שלא סוחרים את השוק האמריקאי או שלא מכירים את כמות הסימבולים האינסופית שהוא מזכיר פה. שום ערך מוסף זה לא נותן, רק ספאם אינסופי שממלא את הדפים של הפורום בפוסטים שהם צ'אט בינו לבין יגאל.
זו ממש לא המטרה של פורום. אנשים מתחילים בשוק ההון שבעבר היו שואלים ומתייעצים פה, נבלעים או פוחדים לשאול כשרואים שכל הפורום רק מלא באותיות אנגליות מוזרות KOR,TOV,KED וכו וכו, זה נראה להם בעיקר כמו ג'יבריש.
עצוב לראות מה נהיה מהפורום הזה, ועצוב לראות שאין שום סינון תכנים מצד ההנהלה.
לצפיה ב-'מסכים, הפורום מלא בספאם'
מסכים, הפורום מלא בספאם
28/01/2017 | 19:25
3
73
לצפיה ב-'כולם מוזמנים לשאול ולהתייעץ פה , פשוט יש לאחרונה הרבה מתחזים'
כולם מוזמנים לשאול ולהתייעץ פה , פשוט יש לאחרונה הרבה מתחזים
28/01/2017 | 19:40
2
131
וטרולים שרושמים שטויות בשם של אחרים
צריך להתעלם מהם ומכל מיני פרסומות שאורחים רושמים,
זה לא אומר שהכל פה גרוע בפורום

לגבי טיקרים , יש הרבה שכן מכירים  , בעיקר את החברות הגדולות והמפורסמות מביניהם,
אבל אם זה מעניין תמיד אפשר לבדוק בfinviz מה השם המלא של החברה לפי הטיקר
ואם לוחצים עליו זה מוביל גם לאתר אינטרנט של החברה,

מעבר לזה כן מדברים פה הרבה גם על השקעות בארץ , לא רק חו"ל,
נכון הרבה מזה זה הסדרי חוב לחברות ואגחים שקיבלו תספורת או משהו
אבל סך הכל נראה לי יותר טוב מספונסר וכל זה
לצפיה ב-''
28/01/2017 | 19:44
18
לצפיה ב-'יגאל, אתה קצת תמים'
יגאל, אתה קצת תמים
28/01/2017 | 19:56
106
אולי אתה לא מספיק זמן פה, אבל גם פה וגם בספונסר הרמה הממוצעת של המשקיעים נמוכה וזה בלשון עדינה. דברים שבשבילך נראים מובנים מאליהם כמו טיקרים ו FINVIZ הם סינית בשביל רוב הקוראים.
רובם מתביישים פשוט לרשום (למרות שפה יותר קל לרשום בתור אורח) , אבל מדי פעם עולות פה שאלות כמו "השתחרר לי כסף מהפק"מ , מה לעשות איתו?" ואז אתה מבין עם מי יש לך עסק פה.
למרות שזה לא פורום השוק האמריקאי (ויש כזה פורום, שם לדעתי אתה יותר מתאים), אין לי בעיה עם הדברים שאתה רושם, הם מחכימים. הבעיה היא עם טל, שהפך את זה לצ'אט אישי בינך לבינו , וגם לאנשים שכן סוחרים את השוק האמריקאי, אתה לא ממש נותן ערך מוסף כשאתה רושם רשימת מכולת של טיקרים שאתה עוקב אחריהם בלי להסביר למה הן מעניינות.
אתה אומר שזה עדיף של ספונסר , אבל מה שאתה וטל עשיתם פה מהפורום זה בדיוק ספונסר שם אנשים שואלים "הדר, מה אתה אומר על המניה הזאת? להכנס?". זה גם לא חוקי להמליץ וגם לא נותן שום ערף מוסף למי שרוצה ללמוד, אתה לא שרות איתותים.
לצפיה ב-'יגאל מה דעתך על KORS ?'
יגאל מה דעתך על KORS ?
28/01/2017 | 20:17
1
43
לצפיה ב-'כבר רשמו עליה מלא בפורום'
כבר רשמו עליה מלא בפורום
28/01/2017 | 23:15
59
לא רק אני
בכל מקרה
יכול להיות שזה אחת ההשקעות הטובות לשנה-שנתיים הקרובות ,
או שזה הvalue trap של המאה חח
לצפיה ב-'ביקורת לא עניינית ולא הוגנת'
ביקורת לא עניינית ולא הוגנת
29/01/2017 | 08:12
63
אני מסכים שאיכות הפורום ירדה משמעותית מלפני שנה שנתיים
אני מסכים שאם מנהלי הפורום רוצים להציל את הפורום מהתרסקות קרבה, הם צריכים לעשות שינוי.
אני מסכים שיש פוטנציאל אדיר לפורום בזכות ההתמקמות שלו כאתר מוביל בארץ, (רבה בזכות סיקור הסדרי חוב ולא למרות...)
אני מודה שגם אני כבר מספר פעמיים רציתי לצאת מהפורום כי התבאסתי רצח על חלק מהתגובות כאן בעיקר מהספאם והפורקס. נשארתי רק בגלל שאין אלטרנטיבה

אבל עדיין...

זה פורום בחינם
אני מניח שDW משקיע את הזמן על חשבונו, אז אני לא רואה לנכון לרדת עליו בקיצוניות.

לצפיה ב-'אתה מוזמן להצטרף ולסקר ני"ע ולהשיב לשאלות גולשים'
אתה מוזמן להצטרף ולסקר ני"ע ולהשיב לשאלות גולשים
29/01/2017 | 12:13
2
90
ורצוי כגולש קבוע ורשום, ולא ככוכבית אנונימית. בסופו של דבר הדיונים בפורום נוצרים ע"י האנשים הכותבים בו. אם אתה רק קורא ולא כותב אז קשה להלין אם התוכן פחות מעניין אותך. אם תשתתף, תכתוב ותעלה נושא שמעניין אותך, ויהיו עוד אנשים שיתעניינו בזה, אז "פתאם" תגלה שהתוכן כן יהיה לטעמך.
זהו לא בלוג אישי שלי ולכן אם לא כותבים הרבה על מניות או אגחים מקומיים, וכן כותבים על  ניירות אמריקאים, אז תמהיל חלק המניות האמריקאיות בנקודת זמן זו יעלה.

פורום שוק ההון האמריקאי נסגר, ולכן מי שמתעניין בשוק זה מגיע לכאן. תסכים עימי שזה מקום הגיוני יותר בתפוז מאשר פורום גבעות עולם (העוסק ב... גבעות עולם, ואולי טיפה נפטיות באופן כללי), או פורום מניות ואופציות מעוף (העוסק בעיקר באופציות מעוף ומסחר יומי קצרצר), נכון?

אמת. הדגש כאן הוא בפירוש על השוק המקומי אך מן הסתם רוב המשקיעים כאן מקצים חלק מכספם גם לחו"ל (פיזור גיאוגרפי), ולכן דיונים אודות ני"ע בארה"ב כן עשויים לעניין אותם. נכון, זה בהחלט לא העיקר כאן.

הפורום איננו פורום למשקיעים מתחילים בלבד, כשלדעתי דיונים מקצועיים מעניינים יותר את המשקיעים הותיקים. עונים גם למתחילים אולם בהחלט מנהלים גם דיונים מקצועיים. מתחילים יכולים לקרוא, להחכים, ובעוד כמה שנים להשתתף. אף אחד לא מתחיל מלהיות סחרן מקצוען.

נו נו. מי שמשקיע באגחי סופר זבל שנמחקים איננו משקיע תמים. חברות AAA, וגם A, אינן נמחקות כ"כ מהר. כאשר נייר נמחק זו לפעמים בעיה למשקיע הפרטי הקטן, ולכן טוב שיש אנשים כמו richy9 (וגם by17) המציעים פתרון הנזלה. אני משוכנע שהוא איננו עושה זאת לשם שמיים אלא כי הוא רוצה להרוויח. אתה יותר ממוזמן להתחרות בו ולתת הצעה טובה יותר למי שנתקע. בניירות סחירים לא צריך שירות כזה כי השוק עצמו, ספר הפקודות, מספק את השירות.

יש סינון תכנים מצד ההנהלה, והוא מחמיר יותר לגבי כוכביות. אתה פשוט לא רואה את כל מה שנמחק. ונמחק.

נ.ב. בד"כ אין בורקסים באסיפות קטנות. צצצ, זה באמת לא בסדר קצת חוש הומור. טיפה.
לצפיה ב-'מביע תמיכה ב- dw, מנהל בסדר גמור'
מביע תמיכה ב- dw, מנהל בסדר גמור
29/01/2017 | 14:03
53
יש אמנם בעיות פה ושם וגם אני כתבתי עם כוכבית פה ושם אבל בסה"כ בסדר.
אכן הרמה כאן ירדה ולא מזכירה ימים טובים יותר (איפה kobe?)

יתכן שאנחנו בימי עקבתא דמשיחא שהם כידוע הימים שלפני ביאת המשיח וזה מתבטא גם בפורום כאן. מדובר בתקופה של חושך תרבותי, בו אובדים מן הארץ חסידים וישרים, השר והשופטים מושחתים ומבקשים טובות הנאה ושילומים, והטובים שבהם קשים כמו קוצים וקיימת מבוכה רבה. בתקופה זו אי אפשר לסמוך על אף אחד, ואפילו הבן מנבל את אביו ובת קמה נגד אימה.

בנימה אופטימית אולי יגאל יתן לנו איזה מניה או שתיים שיהיו טובות לקראת בוא המשיח.

לצפיה ב-'ראוי שפרסום של אוכלי נבלות יותר רק אם הם מפרסמים מחירים'
ראוי שפרסום של אוכלי נבלות יותר רק אם הם מפרסמים מחירים
29/01/2017 | 17:00
39
וכאשר הם מחפשים מחזיקי מניות/אג"חים כאלה או אחרים בשביל "הגנה על זכויות" שהם גם יפרטו את העילה לתביעה.
לצפיה ב-'בניתי אפליקציה למעקב אחר תיק מניות - מה דעתכם?'
בניתי אפליקציה למעקב אחר תיק מניות - מה דעתכם?
26/01/2017 | 17:06
5
73
שלום לכולם,

לפני מספר שבועות התחלתי ללמוד פיתוח אפליקציות לאנדרואיד והיום סיימתי את האפליקציה הראשונה שלי - "תיק המניות שלי".

מטרת האפליקציה היא בניית תיק מניות (אמריקאיות וישראליות) ומעקב אחר נתונים כגון תשואת התיק (מול המדד), מחירי מניות בזמן אמת, אינדקטורים שונים (כגון מכפיל רווח, מכפיל הון, תשואת דיבידנד וכו').

האפליקציה היא חינמית וללא פרסומות (הידד!), ניתן להוריד אותה מגוגל פליי בלינק הבא: תיק המניות שלי .

אשמח לביקורות ורעיונות כיצד אוכל לשפר את האפליקציה :)
לצפיה ב-'הבעיה ברוב האפליקציות של מניות לפלאפון'
הבעיה ברוב האפליקציות של מניות לפלאפון
26/01/2017 | 18:29
4
115
למשל כמו

Stocks - Realtime Stock Quotes  - uInvest Studio
yahoo finance
investing.com
bloomberg
google finance

זה שהם מראים רק שינוי מחיר יומי
ולא שינוי כולל מאז שהוספת את זה באחוזים
בנוסף מיון לפי רווח יומי באחוזים

בנוסף גם להגיד כמה שמת בזה בערך מתי שמוסיפים,  נגיד שיש טמפלטים ל3-4 גדלים
פוזיציה קטנה , בינונית , גדולה , ענקית
שהמשתמש מגדיר
ככה שהוא יוכל להציג כמה התיק עשה בערך במשך השנה,
וגם את הגרף משוכלל של כל התיק ואיך הוא לעומת הs&p או בנצמרק אחר
זה ממש חשוב
או נגיד פאי שמראה כמה אחוזים מהמניות בתיק באיזה סקטור

זה תומך גם בניירות ערך מהארץ?

מן הסתם גם לקחת חדשות וסקירות מאתרים טובים בקשר למניה
גם מטוויטר וכל זה

ולהציג גרף נרות נפח מסחר ממוצאים נעים נפוצים ,RSI , MACD,
ונתונים טכנים ופונדומנטלים
אצלך ראיתי שזה מוצג ברשימה , תצוגה של טבלה תיהיה יותר נוח מלגלול למטה

אהבתי את הגרף של החלוקת דיבידנטים
בנוסף גם התראות על דוחות רווחים למניות בתיק, לוח שנה של הודעות שוק כמו עלית ריבית

בנוסף האפליקציה לבנה מידי , בדרך כלל עיצוב dark יותר מתאים לאפליקציות כאלה

נראה טוב
מה לגבי האתר alphainvesting? איך זה מתקדם?
לצפיה ב-'טוב לשמוע ממך שוב!'
טוב לשמוע ממך שוב!
29/01/2017 | 13:23
3
21
לקחתי את ההצעות שלך בחשבון ואתחיל בקרוב ליישם אותן. לגבי Alpha Investing, לצערי זה לא תפס. הנתונים מתעדכנים באופן אוטומטי אבל אני כבר לא מוסיף דברים לאתר. נראה שכחודש לאחר פרסום בסדר גודל קטן יחסית, נשארו 10 מבקרים יומיים בלבד (שזה די מאכזב למען האמת).
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
29/01/2017 | 15:18
2
17
דווקא הייתי מבקר שם לפעמים
רעיון נחמד הAlpha Investing
תן לזה זמן
אולי זה ייתפוס
לצפיה ב-'בינתיים אני משאיר את האתר באוויר. מקווה שיתפוס :)'
בינתיים אני משאיר את האתר באוויר. מקווה שיתפוס :)
30/01/2017 | 11:14
1
3
לצפיה ב-':)'
:)
30/01/2017 | 16:49
4
יפה
תפרסם אותו קצת
בפורומים וטוקבקים בכתבות וסרטונים
אולי ייכנסו עוד
שגם חברים בפייסבוק יישתפו
אולי לשים קישור גם בקבוצות בפייסבוק שקשורות לתחום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הוצאה לפועל
עומדים לפני פשיטת רגל?
פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי
העסק נקלע למשבר?
עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה