לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'עוד התלבטות...'
עוד התלבטות...
05/04/2017 | 15:25
28
254

בשיחה היום עם יועץ השקעות בבנק, המליץ על מניות יותר יציבות (יש כזה דבר...?) - גוגל ודיסני.
וגם על תעודות סל: ITA - בטחונית, HACK - סייבר.
בנוסף זרק את השם פלו-אלטו שיש שם פוטנציאל גדול, אבל מיד התחרט ואמר לי לא לרשום זאת ולא כתב אותה בסיכום.
מובן שהגעתי הביתה נגשתי ישר למחשב לבדוק ומצאתי PANW, וואווו...

לצפיה ב-'מציע לך לפני שאת מקבלת החלטה לקרוא ספרון קצר'
מציע לך לפני שאת מקבלת החלטה לקרוא ספרון קצר
05/04/2017 | 16:17
1
166
של וויליאם ברנשטיין:

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/04/2017 | 15:23
21
לצפיה ב-'על panw רשמתי לא מזמן'
על panw רשמתי לא מזמן
05/04/2017 | 16:46
3
114
שהיא יכולה להגיע ליעד שמרני של 125$ , שזה תשואה יפה של 15%,
אבל לא הייתי נשאר איתה מעבר ל150$
אבל עדיין יש עוד downside,
ויכולה להגיע גם 95$
במיוחד שהמדד HACK שלפאלו אלטו יש קורלציה אליו
יחסית בשיא ויכול לרדת איזה 10%
ייקח לה כמה רבעונים לסדר את הבלאגן כנראה,
אבל יכול להיות שמתחרות כמו סיסקו , צ'קפוינט וכאלה ייקנו אותה אולי בקרוב

כנראה שהכי כדאי במקרה הזה , אם מאמינים בה,
להתחיל DCA , לא להיכנס במכה , אלא בחלקים איזה 2-4 של 10 אלף שח, אבל בכל זאת הפוזיציה הסופית ,
לא אמורה להיות גדולה מידי, עדיין הייתי שומר עליה קטנה או קצת מתחת לגודל בינוני,
יש הרבה תחרות בתחום הזה

האם הוא אמר למה התחרט? יש סיבה ספציפית?

לגבי HACK רק אם את הולכת להחזיק איזה 5 שנים לפחות , כי זה יכול במחירים האלה גם ליפול לא מעט קודם לפני שיעלה , וITA אם את חושבת שיהיה עודף ביקוש למוצרים ביטחוניים כתוצאה ממלחמה או משהו ושטראמפ לא יצייץ משהו שיוריד לחברות שם את המחירים,
גוגל ודיסני לא הייתי נכנס במחירים האלה,למרות שאין לי ספק שעוד 5 שנים גוגל תיהיה יותר גבוהה מעכשיו , לטווח קצר ,אין מספיק מרווח ביטחון שם,

לבנקים יש הרגל לפעמים להציע ללקוחות מניות שיש להם פוזיציות בהם,
כשהם קנו בזול והמחיר עלה , הם רוצים להפיל על הלקוחות את המניות אחרי שהתייקרו,
כדי שהבנק לא יהיה זה שסופג את הנפילה שלהם,
ולכן הרבה פעמים קורה שבנקים מציעים טיקרים שהרבה פעמים נמצאים בשיא,
ועד שהיה לו רעיון שכן יכל להרוויח לך כסף אז הוא חזר בו ורשם את הרעיונות המקוריים מההתחלה,
עשו לי את זה בבנק גם, המליצו על כל מיני שטויות , ובאמצע רשמו TDG שיכל להיות מעניין בפוזיציה מאוד קטנה, אבל חזרו בהם,
בנוסף רציתי לשמוע על אנליזה שהאנליסטים שלהם עשו , אז הם הקריאו תקציר ואמרו מחירי יעד , אבל להראות את האנליזה המלאה שהם רואים על המסך או להדפיס לי רק אותה , הם לא מוכנים, כנראה שיש שם משהו לא לגיטימי שללקוח אסור לראות,
אני מאז מקשיב להם פחות , כי האינטרסים שלהם אחרים משלי,
בנק הוא לא לגמרי אובייקטיבי

יש פה כמה כתבות עליה:

לצפיה ב-'תשובה יפה אבל אל תגיד שטויות'
תשובה יפה אבל אל תגיד שטויות
07/04/2017 | 18:46
2
34
אל תזרוק משפט כמו "לבנקים יש הרגל להציע מניות שיש להם פוזיצייה בהם". אין סיכוי שדבר כזה קורה . הנוסטרו של בנק והיועצים לא מתקשרים בינהם בשום צורה. אם ביקורת פנימית בבנק עולה על דבר כזה אנשים ייחטפו חזק. זה דבר בסיסי שלא יכול לקרות.
לצפיה ב-'וב2008 הבנקים לא עשו משהו שלא עומד בקנה מידה עם רצון הציבור?'
וב2008 הבנקים לא עשו משהו שלא עומד בקנה מידה עם רצון הציבור?
07/04/2017 | 19:35
1
27
כמובן שאני לא בטוח ב100 אחוז שזה קורה , אבל בהחלט יש סבירות כזאת,
ולכן אני לוקח הכל בעירבון מוגבל ובודק בעצמי, כי לפעמים כן יש להם רעיונות טובים, רק צריך לברור משם מה שכן מעניין, זה בהחלט חשוב שיהיה לך גם בתור אנליסט או משקיע לעשות סיעור מוחות עם עוד מישהו כזה כדי לסגור את ההשקעה מכל הכיוונים שלא תפספס משהו שלא שמת לב והיה חשוב לראות לפני הכניסה,

בכל מקרה למה שבנק ספציפי יעשה ביקורת פנימית לפעולה כזאת? הרי זה טוב בשבילהם,
זה המדינה או בנק ישראל שצריכה לעשות ביקורות לדברים כאלה או גוף נפרד אחר, אי אפשר לתת לחתול לשמור על השמנת ולצפות שלא יאכל ממנה, בכל מקרה זה רק השערה,
אולי זה כי אני פרנואיד , אבל פשוט יש לי פחות אמון בחברות יישראליות מכל מיני מקרים שהיו עם תספורות מדנקנר תשובה לבייב ואחרים ועד נוכלויות נדלן כמו ענבל אור ואחרים,
אני חושב שיש המון יזמים טובים במיוחד בתחום ההיי טק, אבל ברגע שעולה יותר מידי התאוות בצע זה מעוור אותם, במיוחד בחברות לא גלובליות שהם לא היי טק,אז יש פתח למקרים כאלה, בארהב אני חושב שזה קורה פחות מבארץ, אבל כנראה שהמצב יישתפר עם הזמן ויהיה לי יותר אמון בעסקים יישראלים הכוונה יותר לטייקונים פחות עסקים קטנים , מן הסתם בלי קשר,מאוד אוהב את ישראל חח

בנק ובתי השקעות זה עסק לכל דבר , אם רוצים משהו אובייקטיבי
צריך יועץ השקעות פרטי או במקביל לפחות ברמה בסיסית לנתח השקעות בעצמך,
האדם היחידי שרוצה שתתעשר זה אתה , השאר רוצים לקחת ממך דמי ניהול

בנקים לפחות בארה"ב גם עוזרים בהנפקת מניות , למה שלא אחרי שהנפיקו מניה,
ימליצו ללקוחות לקנות את המניה גם אם הם חושבים שהמחיר שלה לא מספיק זול וכרגע היא לא השקעה טובה?
הרי זה בטוח קורה , כי אם לא ינפיקו אצלהם החברה תילך למישהו אחר שייתן הערכת שווי יותר גבוהה וינפיק בה
לצפיה ב-'אחד מבתי ההשקעות שאני יותר מעריך בקטע של הגינות זה '
אחד מבתי ההשקעות שאני יותר מעריך בקטע של הגינות זה
07/04/2017 | 19:51
33
פורסט

Integrity is essential

We do not engage in brokerage services
We receive no compensation from trading activity. Hence, the only reason to buy or sell a security is based on valuation.

We do not engage in underwriting (Investment Banking)
We wholeheartedly disapprove of underwriting given the context. In fact, we are often amazed that asset managers are permitted by law to practice in such a clear case of conflict of interests.

We do not engage in prop trading (nostro activities)
Forest's own capital is invested only in our funds and in cash. We do not hold securities directly. The logic is simple: what's good enough for our investors is good enough for us. If we find an outstanding investment opportunity we buy it to our funds.

All our funds are closed to new investors once they reach specific size
We close a fund to new investors when we feel size is interrupting with investment quality.

אני חושב שכל בתי ההשקעות צריך לפעול ככה , בשקיפות והוגנות בלי ניגוד אינטרסים כלשהו

ממה שראיתי הם מתמקדים בהשקעות ערך באגח קונצרני בישראל , הם די מומחים בתחום הזה ודי קונסיסטנטים, ומההשקעות שראיתי שעשו לפי הגרף והכל ,היו להם כניסות ויציאות ממש טובות ככה שלפחות באגחים יש להם הערכות שווי טובות , הולכים על אגחים סולידים שנפלו בחדות פתאום ואחרי זה תיקנו כמה חודשים אחרי

יש להם התפתחות עכשיו
לצפיה ב-'חברות דיפנסיביות'
חברות דיפנסיביות
05/04/2017 | 18:18
82
כן יש דבר כזה.
מדובר בד"כ בחברות גדולות ויציבות , רווחיות ומחלקות דיב' קבוע.
אהובות על משקיעי דיב' להשקעה לטווח ארוך ולקבלת תזרים שוטף.
בד"כ מדובר בחברות מתחומים דיפנסיבים כמו שרותים ,מזון וכו'.
החברות בעלת בטא נמוכה , לא תנודיות במיוחד.
סתם אתן דוגמא לכמה חברות כאלה :

ג'ונסון אנד ג'ונסון - JNC
מקדולנדס - MCD
וכו'...
החברות הללו בד"כ וברוב הזמן נסחרות לפי שווין ההוגן ולעיתים אפילו בפרמיה (משקיעים מוכנים אפילו לשלם פרמיה עבור חברות גדולות ויציבות).
ולזה מה שהתכוון היועץ בבנק.
לגבי תעודות ITA תעודת סל בסקטור הבטחון - כבר כתבנו על הסקטור הזה בפורום הזה כאחד הסקטורים המומלצים להשקעה יחד עם סקטור הפיננסים והתשתיות.
רק לקחת בחשבון שלאור "ראלי טראמפ" היו עליות יפות ויתכן ויבוא תיקון מתי שהוא (מסתבר שהתיקון שהחל מתחילת מרץ נראה היה כתיקון קטן ולא יותר).
למרות זאת ובראיה לעתיד השקעה בסקטור גם במסגרת הזמן הזו תהיה ככל הנראה משתלמת להמשך.

נ.ב
לא לראות בדברי כהמלצה אלא רק כחוות דעת
לצפיה ב-'הנה דוגמא לכמה חברות יציבות (חחח)'
הנה דוגמא לכמה חברות יציבות (חחח)
05/04/2017 | 18:35
4
92
טבע
שופרסל
IDB
אנרון
Lehman
קודאק
יאהו
Circuit City
סירס
JCP

לצפיה ב-'חברות הן דינאמיות'
חברות הן דינאמיות
05/04/2017 | 18:48
3
70
משתנות כמו אורגניזם חי.
חברות יציבות ובטוחות נכון לאותו רגע , אבל התנאים הסיבבתים יכולים להשתנות.
ופה על המשקיע להיות ער שלא חל שינוי לרעה בפעילות החברה או שלא חלים שינויים סביבתים שיכולים להשפיע על החברה.
אין דבר כזה להחזיק מניה לכל החיים.
טבע לדוגמא שהיא מניית העם בהחלט הוכיחה את זה מעל כל צל של ספק , אבל גם המניה הזו נתנה מספיק איתותים למשקיע שכדאי למכור או לפחות להקטין חשיפה.
מי שמשקיע ישירות במניות תמיד יכולות להיות חשוף לסיכונים כאלה ואחרים , ולכן חשוב מאוד לפזר את התיק , פיזור טוב יכול למנוע הרבה נזקים.

לצפיה ב-'תודה למגיבים'
תודה למגיבים
05/04/2017 | 20:03
2
76

שוב בדקתי גרפים, גוגל, דיסני, ג'נסון ומקדולנד עלו ועלו, ממש מפחיד לקנות עכשיו בשיא הגובה.  אמרתי זאת גם ליועץ השקעות' והוא אמר שגם לפני חודשיים חשבו שזה שיא הגובה...  והעליות נמשכו, וממשיך המומנטום של העליה.
נראה לי נכון לחכות לירידה. גם לגבי התעודות סל שהמליץ, אני אעקוב ואחכה לאיזו ירידה.
PANW - גם שווה מעקב ונראה לי שיש עוד לאן לרדת, אחכה עוד כמה ימים.
מתנחמת שפעם קניתי מדד אנטי-פחד    
לצפיה ב-'מצטער להגיד לך אבל נשמע שאת לא מבינה כלום בהשקעות'
מצטער להגיד לך אבל נשמע שאת לא מבינה כלום בהשקעות
05/04/2017 | 22:29
1
67
ואם לא תקדישי לזה קצת זמן ותלמדי, את תפסידי כסף.
קבלי גם טיפ בחינם - בגרף אין שום מידע שיכול לעזור לך להרוויח באישזהו אופן, ככה שהסתכלות בגרף היא מיותרת. זה ציטוט של המשקיע הטוב בעולם:
"I realized that technical analysis didn't work when I turned the chart upside down and didn't get a different answer."
לצפיה ב-'בוודאי שאני לא מבינה'
בוודאי שאני לא מבינה
05/04/2017 | 22:43
79
אני בכלל לא התכוונתי להיות בעניין, אפילו לא בחלומות הכי הזויים.
אבל השתחררה תכנית חיסכון, ופתאום מסתבר שאין איפה לשים את הכסף כדי לשמור על ערכו. בעל כורחי הפכתי לעוקבת גרפים, למרות שאתה נגדם.
לצפיה ב-'למה לא לחלק את ההשקעה בין מניית אוסם ומניית מיקרוסופט'
למה לא לחלק את ההשקעה בין מניית אוסם ומניית מיקרוסופט
05/04/2017 | 22:43
6
75
או להשקיע בתעשיית המסטיקים בהודו?
וברצינות. אם לא תלמדי עקרונות השקעה תקבלי מהיועץ המצחיק והמסוכן של הבנק שיעור יקר.

לצפיה ב-'שלא יפחידו אותך'
שלא יפחידו אותך
06/04/2017 | 12:44
5
59
השכל הישר חשוב הרבה יותר מניסיון בשוק,זה שאת הולכת אחרי פגישת ייעוץ ובודקת את הניירות שנתן היועץ זה כבר יותר טוב ממה שעושים 99 אחוז מהאוכלוסיה.זה שהאינטואיציה שלך עוצרת אותך מלקנות ניירות שלא מפסיקים לעלות גם עומד לטובתך.
בקיצור,אנחנו בפיתחה של תקופת העלאות ריבית,לפחות על פי התאוריה ישפיע על השוק לשלילה,לא בושה להשאיר את הכסף נזיל/בפיקדון ולהמתין מספר חודשים לפני הכניסה לשוק.
לצפיה ב-'יועץ השקעות שממליץ על מניות בודדות? לברוח ממנו כמו מדע"ש'
יועץ השקעות שממליץ על מניות בודדות? לברוח ממנו כמו מדע"ש
06/04/2017 | 13:02
34
לצפיה ב-'אתה מתעסק בתזמון שוק? כמה צריך לחכות לדעתך?'
אתה מתעסק בתזמון שוק? כמה צריך לחכות לדעתך?
06/04/2017 | 13:35
3
55
מתי לדעתך השוק "זול". או "יקר".
לצפיה ב-'לא עונים לטרולים !'
לא עונים לטרולים !
06/04/2017 | 13:53
2
23
לצפיה ב-'הבחור כתב "להמתין מספר חודשים לפני הכניסה לשוק"'
הבחור כתב "להמתין מספר חודשים לפני הכניסה לשוק"
06/04/2017 | 14:21
1
45
אני רוצה להבין איך הוא קובע שהשוק יקר או מסוכן או זול. תקרא לי טרול. לא אכפת לי.
מיליוני משקיעים ניסו כבר להיות חכמים בתיזמון שוק ונכשלו.
איך הוא יודע שצריך "להמתין כמה חודשים". יש לו כדור בדולח?
ואם באותם כמה חודשים השוק יעלה 4%, מה הוא יגיד?
לצפיה ב-'הכוונה שעוד חצי שנה,תלך שוב לשאול אם זה הזמן'
הכוונה שעוד חצי שנה,תלך שוב לשאול אם זה הזמן
09/04/2017 | 14:43
16
אני לא אומר שככה ממקסמים תשואה,אני עצמי עד האוזניים בתוך השוק,אני רק אומר שמי שהיום החליט פתאום לבנות תיק שיבין שאנחנו בתקופה א.שוק שורי מאוד,כל מדדי המניות בשיא. ב.ריבית שיכולה לעלות,משפיע לשלילה על שוק האגח,אם אני הייתי אותו יועץ בבנק(אני לא)הייתי אומר לה תשאירי נזיל,תתקשרי פעם בחודש לשאול אם משהו השתנה.
לצפיה ב-'תשובה שתחסוך לך הרבה כסף'
תשובה שתחסוך לך הרבה כסף
06/04/2017 | 15:23
8
99
אני רואה את מה שאת כותבת וחבל לי עלייך. אם תמשיכי ככה, די מובטח שתפסידי כסף.
אל תקשיבי ליועץ בבנק. הוא לא לטובתך. אל תשקיעי במניות ספציות. אולי 2% מהאנשים שסוחרים בבורסה יודעים להרוויח כסף. ממה שאני רואה מהדברים שאת כותבת, את רחוקה מאוד משם. ההמלצה שלי, שימי את הכסף בבנק. אם וכשאר הבורסה תיפול, שימי את הכסף בקרנות מחקות רחבות עם דמי ניהול מינימליים ותדאגי לכך שאת לא משלמת דמי משמרת או שקרים אחרים.
לצפיה ב-'תודה, אתה צודק'
תודה, אתה צודק
06/04/2017 | 15:52
6
75
בינתיים אני לא קונה כלום יותר. אחכה לנפילה משמעתית.  (...אבל, אולי אולי רק קצת PANW).
הקטע המצחיק, שאף פעם לא עשיתי מה שהיועץ השקעות בבנק המליץ,
ובכל זאת מדי פעם אני ניגשת לבנק לשמוע מה דעתו, כנראה כדי לדעת מה לא לעשות..  

לצפיה ב-'לפלרית עצה גם ממני'
לפלרית עצה גם ממני
06/04/2017 | 16:27
5
84
שימרי על הכסף כמזומן כרגע , ותקדישי את זמנך ללימוד.
השקעה במניות יכולה להניב רווחים רבים מצד אחד והפסדים צורמים מצד שני.
אי אפשר להשקיע במניות מבלי ללמוד את הנושא לעומק.
היום בניגוד לעבר יש מקורות רבים שאפשר ללמוד מהם.
אם מספרים , קורסים בשוק ההון או הדרך הפשוטה והקלה דרך האינטרנט.
תמיד תזכרי שאת לא קונה סתם טיקרים או סתם ניירות ערך , מדובר בחברות אמיתיות שיש משהו מאחריהן , אתה קונה שותפות חלקית בעסק...
לכן את רוצה להיות שותפה בעסק טוב ומרוויח וכזה שיתן לך תשואה הולמת לסיכון.
איך עושים את כל זה וגם מצליחים ?
צריך ללמוד מהבסיס ועד לרמת תמחור חברות.
לכל נכס יש מחיר ושווי הוגן , אפשר לתמחר כמעט כל נכס שמניב תזרים.
(יש גם דרכים לתמחר נכסים שאינם מניבים תזרים אבל לא אכנס לזה כרגע)
אבל כמובן שלא מספיק רק לתמחר נכס אלא צריך גם להכיר אותו לעומק , את סביבת הפעילות שלו , מתחרים וכדומה.
הכרת העסק+ התמחור יתנו לך את חוות הדעת אם הנכס ראוי להשקעה או לא.

הנה דוגמא לקישור ב - YOUTUBE עם ערך החיפוש  - value investing

סרטונים שיתנו לך קצת מושג במה מדובר.
יש כמובן הרבה אתרים שמתעסקים בתחום.

אני פעיל בשוק ההון קרוב ל -30 שנה.
רוב ההשקעה שלי מבוססת על מניות , חלק אג"ח וגם השקעה במדדים במיוחד בנכסים שאני לא יכול לרכוש ישירות.
אפשר גם אפשר להרוויח יפה מהשקעה במניות , אבל רק כשלומדים את הנושא לעומק , כמובן שזה לא מתאים לכל אחד.
אולי ל -90 אחוז מהאוכ' עדיף להשקיע במדדים.
השקעה ישירה במניות מחייבת זמן השקעה מצידך , היא מחייבת הבנה וידע , לא לכולם יש זמן ולא לכולם יש את הידע הדרוש ולכן רק מי שמוכן להקדיש את הזמן וגם ללמוד מתאים לו להתעסק בזה.
מי שינסה לקפוץ ממניה למניה,  יקשיב לאנליסטים או ליועצים בבנק או לעצות קניה בפורומים השונים , רק יפסיד את כספו.
100 אחוז מהרכישות שלי הם החלטות שלי בלבד.
אני לא מתייעץ עם אף אחד, לא מעוניין לנהל סיעור מוחות עם אף אחד , והכל בכדי שאחרים לא ישפיעו על ההחלטות שלי , ואני מייעץ את זה גם לך.
אי אפשר לבוא לפורום תפוז ולבקש חוות דעת על מניות.
לקבל טיפ השקעה זה אחד הדברים הגרועים ביותר שאת יכולה לעשות.
תמיד תסמכי על עצמך ורק מעל עצמך ב -100 אחוז.

מאחל לך הרבה הצלחה. 
לצפיה ב-'איילי תודה '
איילי תודה
06/04/2017 | 18:45
4
24
לצפיה ב-'למרות שלא "אוהבים"בפורום את הסולידית אני סבור'
למרות שלא "אוהבים"בפורום את הסולידית אני סבור
07/04/2017 | 01:01
3
76
כי תוכלי ללמוד מושגים כלכליים בבלוג שלה ואם אין לך את הידע או הביטחון לנהל אל השקעותיך אז יתכן כי שיטת ההשקעה הפאסיבית שהסולידית מטיפה לה תתאים לך.
לצפיה ב-'dw תמחוק את התגובה הזו. זה ניסיון עלוב לפרסם את אתר הסולידית'
dw תמחוק את התגובה הזו. זה ניסיון עלוב לפרסם את אתר הסולידית
07/04/2017 | 16:32
53
(היחיד שמלמד משהו שווה על השקעה בשוק ההון בעברית) למחוק מהר כדי שהפורום ימשיך להמליץ לכל אורח ללמוד להשקיע במניות ספציפיןת ולתמחר מניות ולתזמן את השוק.

לצפיה ב-'הסולידית המקום הכי טוב ללמוד. '
הסולידית המקום הכי טוב ללמוד.
08/04/2017 | 13:31
1
18
לצפיה ב-''
09/04/2017 | 01:24
5
לצפיה ב-'"כאשר הבורסה תיפול"'
"כאשר הבורסה תיפול"
06/04/2017 | 16:20
79
אם היא תצטרך לחכות 10 שנים בשביל זה ותפסיד 50% תשואה?
ומה זה "תיפול"?
20%? 30%? 40%?  נראה לך שמישהו שחושש להיכנס היום ייכנס כאשר כל האתרים ידברו על סוף העולם?
לצפיה ב-'מתי יהיה אפשרי לקנות אפל בבורסה הישראלית ?'
מתי יהיה אפשרי לקנות אפל בבורסה הישראלית ?
07/04/2017 | 11:45
4
84
זרקו לקראת 2017 איזה "יציאה" שבקרוב נוכל לקנות חברות גדולות שנסחרות בארה"ב
בשקלים ... 

מישהו יודע מתי זה יכנס לבורסה פה ?
האם אפשר יהיה לקנות גם ETF  בארה"ב  ??

תודה
לצפיה ב-'רישום כפוי של חברות זרות'
רישום כפוי של חברות זרות
07/04/2017 | 12:14
3
96
בפברואר 2017 ועדת הכספים אישרה רישום כפוי של חברות זרות בישראל.
בשלב הראשון מדובר רק על חברות שנסחרות בארה"ב.
זה צעד שנועד להגדיל את המחזורים בבורסה ולהפוך אותה ליותר אטרקטיבית להשקעה , הגדלת הנזילות.
אני לא יודע בדיוק מתי זה יצא לפעול , אולי כבר בתוך 2017.
הם מדברים על הנגשת השקעה במניות גדולות שנסחרות בבורסות זרות מעל שווי שוק של 50 מילארד דולר , שכיום יש לרכוש אותן דרך ברוקר זר ולשלם עמלות , המרת מטבע וכו'.
מדובר פה ברישום כפוי מבלי בעצם לבקש רשות מהחברות עצמן , וכאן בדיוק הבעיה. לפי מה שאני מבין אותן חברות לא יהיו מחויבות כלפי המשקיעים הישראלים בשום צורה , וזה אומר אין זכויות תואמות למשקיעים בבורסות הזרות , אין דיב' , אין רשות להשתתף בהצבעות  , גם לא יהיו תחת פיקוח של הרגולטור הישראלי כמובן.

אני חושב שזה מהלך גרוע.
במקום להוריד את הרגולציה על החברות המקומיות , להקל על הרישום פה , הם מתחילים בכל מיני טריקים שרק יפגעו במשקיעים בהמשך הדרך.
לא רק זה , משקיעים יתחילו לרכוש מניית מיקרוסופט בישראל במקום לרכוש מניית פועלים או כיל. יש בישראל כמות כסף מוגבלת להשקעה , כניסה של המניות הזרות רק תעביר כסף מיד אחת לשניה , לא תביא כסף חדש.
לדעתי זה רעיון גרוע , אבל ימים יגידו.

לצפיה ב-'גם לדעתי זו שגיאה'
גם לדעתי זו שגיאה
07/04/2017 | 12:25
2
70
מי שרוצה לקנות msft יתכבד ויעשה זאת בבורסה בה היא נסחרת.
לא נראה לי הגיוני שלא יחלקו דיבידנדים - אחרת למה בכלל להחזיק מניה?

יכולה להיות בעיה עם הצבעות וכו.

לדעתי על הבורסה לעבוד יותר קשה ולנסות לשכנע להביא לכאן (רישום דואלי) את אמדוקס וצ'קפוינט, שמצער מאד שאינן נכללות במדד המעוף.
לצפיה ב-'מדוע שהחברות יחלקו דיב' למשקיעים הישראלים ?'
מדוע שהחברות יחלקו דיב' למשקיעים הישראלים ?
07/04/2017 | 12:32
1
60
הם לא באמת מונפקות פה.
זה סתם רישום כפוי.
אין להן שום מחויבות כלפי המשקיעים הישראלים.
המשקיעים יסחרו סתם בטיקרים דמיונים שאין מאחריהם שום דבר.
אני מסכים איתך שהבורסה צריכה לעודד חברות דואליות להירשם פה.
וגם אין לי בעיה שירשמו פה חברות זרות כמו מיילן , אבל בדיוק בצורה אמיתית כמו מיילן , לא סתם רישום כפוי של טיקר דמיוני...
לצפיה ב-'תיקון טעות בניסוח'
תיקון טעות בניסוח
07/04/2017 | 14:24
55
"אני מסכים איתך שהבורסה צריכה לעודד חברות דואליות להירשם פה."

התכוונתי כמובן לחברות ישראליות שנסחרות בארה"ב ושעדיין לא נסחרות כאן.
חברות דואליות מן הסתם כבר נסחרות כאן...
לצפיה ב-'קרנות אג"ח כללי 20/80 המובילות בתשואה השנה'
קרנות אג"ח כללי 20/80 המובילות בתשואה השנה
07/04/2017 | 13:06
58
עכשיו נערך משאל בקבוצת הפייסבוק: קרנות נאמנות באיזו קרן אג"ח כללי 20/80 ממומלץ להשקיע.

עקבו אחר תוצאות המשאל, לחצו על הקישור להכנס לאתר הקבוצה:

להשתתפות בהצבעה לחצו על הקישור לדף הפייסבוק של הקבוצה:

מצ"ב קובץ הקרנות הנ"ל המובילות ,

לצפיה ב-'טבע מקבלת אישור fda להנטינגטון'
טבע מקבלת אישור fda להנטינגטון
04/04/2017 | 00:54
21
95
יש!
מחר (היום) יהיה שמח בנייר. :-)

ככה צריך לעבוד ועכשיו קדימה ליעד האינובטיבי הבא - אישור גם לדיסקינזיה. צפי fda באוגוסט הקרוב.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שזה יציל את החברה אשר שקועה בחובות?'
אתה באמת חושב שזה יציל את החברה אשר שקועה בחובות?
04/04/2017 | 09:43
1
48
לצפיה ב-'המינוף של טבע אכן גבוה מהרגיל'
המינוף של טבע אכן גבוה מהרגיל
04/04/2017 | 14:27
90
אבל הם הסבירו שהוא צפוי לרדת ב 5B$ ב 2017 ואחרי 2018 אמור לחזור לנורמה אצלם.
יכולת צמצום החוב תלויה גם במועד כניסת הגנריקה לקופקסון דור 2 (ה 40 מ"ג). ב Q1 וככל הנראה Q2 זה לא יקרה.
כמחזיק אני מקווה שגם לא בשאר 2017, זה לא נראה כתרחיש בלתי סביר.
ומה עם 2018? שאלה טובה. פה אני מסכים שכבר יותר מסוכן, ותלוי גם במשפט הערר וביכולת ההגנה של הפטנט החמישי החלשלוש, וזה ישפיע על יכולת צמצום החוב.
בגלל זה סוכנויות הדירוג מזהירות את טבע ועושות לה נו נו נו. נקווה שזה יסתכם בזה ושלא תהיה הורדת דירוג בפועל אבל כן, ישנו סיכון.

באם נראה וודאות רבה יותר לגבי המשך הקופקסון, לפחות למשך 2018, ובפרק זמן זה יתקבל אישור גם לדיסקינזיה, אז ככל הנראה סוכנויות הדירוג תרגענה וכך גם המשקיעים המודאגים.

אבל כן. קיים סיכון. קח בחשבון שאפשר גם לחתוך לנו בפינוק הדיבידנד. 4% שנתי זה קצת שמנמן, וכמחזיק אני כמובן לא אריע אם יחתכו לי מהפינוק השנתי הזה אבל אם אין ברירה? אז אין ברירה. נקווה שלא יגיעו לזה אבל זה בכ"ז מרווח שומן שיש לנו.
הדיבידנד הזה זה מיליארד וחצי דולר לשנה! לא פיסטוקים, כך שיש מאיפה לחתוך. נקווה שלא, אבל אם צריך? אז יש מאיפה.
לצפיה ב-'יפה :)'
יפה :)
04/04/2017 | 10:21
61
בני לנדא מזהיר ממרד משקיעים

אנליסט ממיטב דש מרחיב על זה

מעניין מה יהיה עם הXenazine שתתחרה בה
לצפיה ב-'בטבע כשאין ירידות זה כבר שמחה'
בטבע כשאין ירידות זה כבר שמחה
04/04/2017 | 10:27
2
84
ייקח עוד כמה שנים עד שידעו מה ההשפעה של התרופה הזו על נתוני החברה,
כרגע זו תרופה שולית וחסרת חשיבות.
והשוק מתמחר אותה ככזאת, אז היא תעלה 5 אחוז.
לצפיה ב-'הנייר עולה דולר (כ 3%), שנראה די סביר'
הנייר עולה דולר (כ 3%), שנראה די סביר
04/04/2017 | 14:12
1
74
כרגע אפילו 4%, שזה עוד יותר נחמד. אם הערב בוולסטריט יעלה 5% זה יהיה די יפה. זה יכול להיות אולי כתוצאה ממכירות יתר בתקופה האחרונה, שכעת מתוקנות (נגיד התכסות של שורטיסטים?)
קשה לי להאמין שנראה היום בערב זינוק של עשיריה כי אתה צודק שההנטינגטון לבד לא מספיק כדי להחזיק מים לעליה כזו גדולה. כמחזיק כמובן שאני מקווה לזינוק כזה אך במבט ריאלי זה נראה אופטימי במיוחד. אולי אם במקרה יהיה היום ראלי משוגע בארה"ב, בכללי או בסקטור הפארמה, אבל למה שזה יקרה דווקא היום?

האינדיקציה שבאמת מעניינת את האנליסטים עכשיו זה הדיסקינזיה, שזה מה שאמור להביא את רוב הכסף. אח"כ יגיע ה-טורט אבל זה עוד ייקח זמן (שנתיים?)

סביר שההשפעה של ההנטינגטון על דוחות 2017 תהיה זניחה, אולם ב 2018 כנראה שכבר נתחיל לראות משהו לא זעיר, וכאמור פה לדיסקינזיה יש תפקיד חשוב.

מגיעים ל fda לדיסקינזיה באוגוסט.

אם לא היו מקבלים עכשיו את ההנטינגטון אז כנראה אפשר היה לעשות טיארה מהדיסקינזיה, ולכן זו בכ"ז כן ידיעה חשובה והגיוני שהנייר עולה. הפירמה עכשיו, אחרי האישור, היא באמת פירמה טובה יותר, והמניה לא יקרה כך שיותר קשה לטעון שזה מגולם במחיר.

כמו כן התוצאות למיגרנה החריפה, מתרופה אחרת, הן גם כן מהותיות. גם זה אמור להגיע ב 2017.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'כבר אדומה...'
כבר אדומה...
04/04/2017 | 19:12
38
לצפיה ב-'טבע'
טבע
05/04/2017 | 00:14
63
בניגוד לפרסומים ולצפי - מניית טבע יורדת היום בוול סטריט
18:17 4/4/2017 אלמוג עזר [קו מנחה]
לצפיה ב-'השוק האמריקאי קיבל באדישות את הידיעה '
השוק האמריקאי קיבל באדישות את הידיעה
05/04/2017 | 11:24
7
72
מה שמחק אתמול לקראת סוף המסחר בת"א את כל העלייה.
די מאכזב
טוב. זה לא שמישהו באמת פינטז שהנייר יקפוץ עשיריה על הידיעה, אבל אפילו 3-4% צנועים לא קיבלנו
הסבר שכיח לאי עלייה אחרי ידיעה חיובית משמעותית היא "קנה בשמועה מכור בידיעה", אולם לאור גרף המניה נראה כי המצב כאן הוא "מכור בשמועה מכור בידיעה"
הנייר יורד, יורד ו... יורד.
לפי הכתבה הזו: http://www.marketwatch.com/story/why-teva-stock-is... ההסבר הוא שהשוק לא מסתפק באישור ההנטינגטון, שזה שוק קטן יחסית ורוצה מ-טבע אישורים נוספים, כדי לכפר על אובדן השוק הצפוי לקופקסון.
לי לפחות נראה שבהתחשב בתמחור המניה השוק מחמיר מדי עם טבע אבל לך תריב עם מר שוק נקווה שהמנכ"ל החדש שימונה בקרוב יצליח יותר בהעברת המסר של טבע.
כמו כן אין ספק שאישור לדיסקינזיה, אם יתקבל, יחזק מאד את הקייס של טבע.
אישור למיגרנה יעזור אפילו עוד יותר, אבל זה כבר הרבה יותר ריסקי - אולי יתקבל ואולי לא, וקשה לבנות על זה מדינה. טבע בכ"ז נתפסת כחברת פארמה גנרית תזרימית, עם מכירות ורווחים נאים, ולא כביוטק מפריח פנטזיות.
צריך גם לדעת את תוצאות ערר הפטנטים של טבע מול הגנריקה בקופקסון.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'כמה ענינים'
כמה ענינים
05/04/2017 | 12:12
6
61
1. כשמניה לא עולה עם הודעה טובה,
ולא עלתה לפני ההודעה עם השמועות,
זה אומר שהיא תרד עם הודעות רעות
והיא נמצאת בסנטימנט שלילי.
המשפט שכתבת נכון, רק לא קנו עם השמועה.
2. תקרא מה טבע אומרת על התרופה הזו
רק עוד שנתיים חברות ביטוח יאשרו את התרופה להכנס לכיסוי שלהם
3. ואז במקרה הכי טוב רק 20 אחוז מהחולים יקחו אותה, גם כי לרוב האנשים אין ביטוח כל כך טוב, גם כי לא ידוע איזה השפעות יהיו על כאלו שייקחו אותה לתקופה ארוכה.
4. עד אז לא יהיו מכירות של התרופה,
מי יוציא מהכיס שלו 60 אלף דולר לשנה על טיפול לא הכרחי, שלא מטפל במחלה אלא בסמפטום ?
אתה היית משלם לאבא שלך 20 אלף שח כל חודש על טיפול תומך ?
לא , היית קונה לו מריחואנה בכמה מאות שקלים.
לצפיה ב-'ראיון עם מייקל היידן על ה Austedo'
ראיון עם מייקל היידן על ה Austedo
05/04/2017 | 13:23
5
48

נראה לי כי בחרת לקחת את הצפי הכי הכי פסימי שאפשר.
שים לב ש:
1. תוך שנה וחצי עד שנתיים *כל* חברות הביטוח יכסו אותה. מן הסתם יהיו כמה ראשונות בקרוב. האחרונות בעוד שנתיים.
2. אני מבין שהתרופה עתידה להגיע לשוק תוך 3 שבועות. זה די זריז, כך שסביר שנתחיל לראות מכירות כבר ב 2017. מסכים, כנראה בהיקף לא מהותי, אולם אני מצפה שהאנליסטים יעקבו מקרוב אחרי הצמיחה ובהינתן שהיא תתפוס, ואיני רואה סיבה מדוע לא - כי היא טובה בהרבה מהטיפול היחיד, והבעייתי, שיש היום, נראה המלצות מחודשות.
3. כאמור אישור לדיסקינזיה באוגוסט, *אם* יתקבל, יהיה תוספת משמעותית להיקף השוק.
4. אני מבין שהתרופה פותחה בשת"פ עם עמותת ההנטינגטון (כי מדובר במחלה נדירה) ולכן קשה לי לראות את כל הרופאים שקידמו את המחקר פתאם אומרים לחולים שלהם: יודעים מה? נכון שעבדנו קשה כל השנים הללו ועכשיו שסוף סוף הבאנו לכם את התרופה היחידה ששווה משהו למחלה הקשה הזו, יודעים מה? עיזבו אותה ואל תיקחו. התפיסה של השוק במקרה הזה עשויה להיות די מהירה. מן הסתם כל מי שהוא משהו בתחום יהיה מודע לאוסטדו.
5. גם חברות הביטוח יתקשו להסביר מדוע לא לאשר תרופה שגם טובה יותר מהטיפול הקיים וגם מוצעת במחיר מופחת. מה שמפתיע הוא שמסתבר שהתרופה אפילו יותר זולה מהגנריקה של הקסנזין (מקור 120K$, גנריקה 80, וטבע מציעה את האוסטדו ב 60K$)
מבחינת חברת הביטוח כל חולה שעובר מהקסנזין לאוסטדו זה רווח נטו. רק השוק של הקסנזין, התרופה הישנה והגרועה, הוא כמה מאות M$, כך שיש פה כסף. לא שאני מצפה לראות משהו בדוחות Q2 של טבע, אבל בדוחות Q4? כבר יש מצב לראות איזשהו מספר, גם לא עם מיקרוסקופ
לצפיה ב-'יש לך כמה טעויות'
יש לך כמה טעויות
05/04/2017 | 13:44
4
54
1. התרופה לא מטפלת במחלת ההנטינגטון, אין תרופה למחלת ההנטינגטון,
היא מטפלת רק בסמפטום אחד, לא נעים, אבל סמפטום של המחלה,
סמפטום שנקרא כוריאה, שרק לחלק מהחולים יש את הסמפטום, הוא גורם לחולים במחלות עצבים לתנועות לא רצוניות כמו לריקוד, ולכן זה נקרא מחולית בעברית.
2. לרוב האמריקאים אין ביטוח מקיף שמשלם על טיפולים יקרים כאלו, רק מעט מאד מהם יש להם ביטוח כזה (בעיקר אם הם עשירים או עובדי הייטק), לאמריקאי ממוצע או אין ביטוח בכלל, או יש ביטוח שמשלם רק חלק קטן מהעלות.
אמריקאי ממוצע יודע שאם הולך לבית חולים הוא יקבל טיפול טוב וחשבון במקרה הטוב על אלפי דולרים אם יש לו מחלה קטנה, ומאות אלפי דולרים אם יש לו בעיה רצינית, גם אם יש לו ביטוח בריאות.
ולכן גם טבע עצמה אומרת שבמקרה האופטימי רק 20 אחוז מהחולים יקבלו את התרופה.
לדוגמא , אני לא רואה את סל הבריאות בישראל משלם על התרופה, כי זה לא מטפל במחלה מסוכנת, זה לא מציל חיים.
60 אלף דולר לשנה לאדם, יש חולים שיותר צריכים את הטיפול.
לצפיה ב-'גם תרופות לטרשת נפוצה ופרקינסון מטפלות בסימפטומים'
גם תרופות לטרשת נפוצה ופרקינסון מטפלות בסימפטומים
05/04/2017 | 14:11
1
44
קצת לא יפה לאמר את זה, אבל מבחינת חברות התרופות יותר משתלם לפתח תרופות לסימפטומים מאשר לרפא את המחלה.
2. כל חולה שקיבל את הקסנזין (בתשלום עצמי או של חברת הביטוח, לא משנה) הוא מועמד לעבור לאוסטדו. זה לבד שוק של מאות מיליונים, ומאחר והאוסטדו טובה יותר יש מצב שהשוק אפילו יגדל. אם הבינותי נכון אז הקסנזין לקח 5% מהשוק (עקב תופעות לוואי קשות). מכאן ש 20% זה לא רע בכלל בכלל.
3. חיפשתי עכשיו ונראה שה xenazine נכלל בסל התרופות של מדינת ישראל:
אם הוא כן אז למה austedo לא? גם יעלה למדינה פחות כסף וגם תרופה טובה יותר. מה רע?
לצפיה ב-'אכן, הקסנזין נמצא בסל הישראלי'
אכן, הקסנזין נמצא בסל הישראלי
05/04/2017 | 15:06
30
יש לו רישיון מ 2014 ועד 2024.

קשה להאמין ש-טבע הישראלית לא תשתלט על כל השוק שלו בישראל, שמקריאה הבנתי שמונה כ 700 חולים. אם 5% מהם לוקחים את התרופה אז זה 35 פציינטים, הצורכים תרופה בשווי כ 7 מלש"ח לשנה (בהנחת 200 אלש"ח לשנה לחולה). קופות החולים (המדינה) מממנות את זה.
לצפיה ב-'תהייה אחרת שאפשר לעלות זה למה שלונדבק לא תחתוך במחיר?'
תהייה אחרת שאפשר לעלות זה למה שלונדבק לא תחתוך במחיר?
05/04/2017 | 14:55
1
30
אם טבע הולכת לגנוב ממנה את כל החולים אז אך מתבקש שלונדבק לא סתם ככה תשב ותחכה.
התשובה יכולה להיות שאם לונדבק תחתוך במחיר אז היא תירה גם לעצמה ברגל, ומן הסתם ישנם חולים שהקסנזין טוב להם ושימשיכו להשתמש בו.

סביר גם שלונדבק תשתדל עכשיו גם להגדיל את השוק, כדי לכפר על אובדן חלק מההכנסות ש-טבע תיקח לה.

האתר שלהם נראה די מרשים: http://www.xenazineusa.com

בכל מקרה נראה ש-טבע מביאים מוצר טוב לשוק: גם טוב יותר מבחינה רפואית וגם טוב יותר מבחינת המחיר. השילוב הזה צריך לסייע לתפוס נתח שוק בזריזות.
כך גם הרופאים וגם הכלכלנים (מדינה/חברת ביטוח) ילכו איתה.
לצפיה ב-'טבע תגיע לועדת סל הבריאות הבאה? '
טבע תגיע לועדת סל הבריאות הבאה?
05/04/2017 | 15:43
30
אתה צודק שאם הקסנזין נמצא בסל ואוסטדו לא אז לא יעזור ל-טבע, אבל החולים ימשיכו עם הקסנזין, גם אם הוא פחות טוב. אף אחד לא יתנדב להוציא מכיסו 200 אלף שקל לשנה.

לכן עד ש-טבע לא תגיע לועדה ותעביר את האוסטדו אז לונדבק יכולים להיות רגועים לגבי השוק בישראל (עד כדי חברות ביטוח שיכולות לאשר תרופה מחוץ לסל). 7 מיליון שקל כל שנה. בנחת.

בהנחה שהאוסטדו עובר (כאמור די הגיוני, גם טוב יותר וגם זול יותר) אז מהרגע הזה השוק של לונדבק בישראל הולך ומצטמצם. לא שווה לה לחתוך במחיר כי עד 2024 יש לה חוזה חתום על לקוחות ותיקים שהמדינה משלמת עליהם כסף טוב טוב.

מבחינת המדינה כל חולה מבין ה 35 שעובר מהקסנזין לאוסטדו זה רווח כספי נטו.
הסיכון שהיא לוקחת זה הצלחה היסטרית לאוסטדו, כך שלא רק 35 החולים הישנים של הקסנזין ירצו לעבור אליו אלא שאליהם יצטרפו שאר ה 700 החדשים. זה כבר יעלה הרבה הרבה יותר כסף למדינה 100% שוק אומר שהמדינה תדרש להוציא 140 מיליון שקלים, וזה כבר יקר בסדרי גודל מה 7 של פעם.

נו נו. אולי בגלל זה טבע אומרת שהיא תיקח "רק" פי 4 מהשוק של לונדבק, כדי לא "להפחיד" את הרשויות וחברות הביטוח
"יש לנו תרופה טובה, אבל תרגיעו, לא יותר מדי טובה".
לצפיה ב-'אופנהיימר מעדכנים על טבע'
אופנהיימר מעדכנים על טבע
06/04/2017 | 17:30
5
45
לצפיה ב-'ההפחדה החדשה - אלרגן תמכור את מניות טבע '
ההפחדה החדשה - אלרגן תמכור את מניות טבע
07/04/2017 | 12:39
4
38

יווו, אמאל'ה, איזה פחד, אלרגן עלולה למכור את מניות טבע שלה.
אההם אההם, למה בעצם? הנייר משלם לה 4% דיבידנד (120 מיליון דולר קש מני מזומני (על נכס בשווי 3B$)), הוא נסחר בשווי הביזנס לפני קניית אקטביס, אבל עכשיו הוא כולל גם את מכירות אקטביס העתידיות. האם אלרגן הוכיחו עצמם כטמבלים שלא יודעים למכור במחיר מפולפל? אז למה שימכרו מניות טבע בזול? הם הלא קיבלו המון המון מזומן תמורת אקטביס, אז למה שיהיה להם כ"כ בוער למכור? מה? כואב להם באצבעות שיש להם בפורטפוליו נייר שמתקתק 4% מדי שנה?
מה בעצם ההבדל בינם לבין כל משקיע אחר המחזיק במניות טבע? אני או אתה למשל

יווו, איזה פחד, יגאל עלול למכור את מניות טבע שלו
לצפיה ב-'למה שלמוסדי יהיה אכפת מהדיבידנד?'
למה שלמוסדי יהיה אכפת מהדיבידנד?
07/04/2017 | 14:46
30
זה לא תורם לו מאומה, בכל מקרה הם סיווגו את ההשקעה בטבע בתור השקעה לזמן קצר שזה בעצם הצהרת כוונות שהם הולכים למכור אותם בשנה הקרובה.

לצפיה ב-'למה הדיבידנד מעניין אם המנייה יורדת'
למה הדיבידנד מעניין אם המנייה יורדת
09/04/2017 | 23:09
2
9
בשיעור של הדיבידנד ? זה משחק סכום אפס. הלא כן ?
לצפיה ב-'כי לדעתי המניה תעלה בעתיד'
כי לדעתי המניה תעלה בעתיד
10/04/2017 | 10:29
1
13
פשוט מכיוון שהיא זולה (מכפיל 6-7 על הצפי קדימה). כמה תעלה? לא יודע, אבל הרבה. רשמתי לא מזמן על המלצה של מיטב על roche, עם מחיר יעד המגלם מכפיל 20. פי 3 (!) וזה לא ש-רוש זה נייר צמיחה או משהו. זה פארמה כבדה כבדה.

מה שצריך כדי ל-טבע תתחיל לקבל תמחור דומה מהשוק הוא להסיר את חששות השוק מצמיחה שלילית (עקב סוף עידן הקופקסון, וזה לא שפוף כל ההכנסות נעלמות, הן תרדנה אבל ממש ממש לא תעלמנה, בקופקסון דור 1 המוצר האתי עדיין לוקח 60% מהשוק והגנרי המתחרה 40%, כשרמת המחירים כמובן נמוכה יותר, אבל ממש ממש לא גרושים) ושהשוק יתחיל לתמחר צמיחה חיובית - שעשויה להגיע כתוצאה מכניסת מוצרים אינובטיביים מחליפים. ההנטינגטון לדוגמה, ואח"כ הדיסקינזיה ואח"כ המיגרנה.

עד אז החלק הזה בתיק שלי לא יושב ומשבית לי מזומן אלא מתקתק לי 4% שנתי שוטף, כך שפחות כואב לי אם על הנייר אני מפסיד. נו נו, בל נסחף. ברור שהייתי מעדיף להכנס שנייה לפני שהנייר מתחיל לטוס, כן? ואז לא מעניין אותי הדיבידנד, אבל אינני מתיימר לצלוף עד כדי כך ולכן ברמות התימחור האלה אני מרגיש די בנוח להכנס ולהגדיל פוזיציה.
זה לא טרייד לשבוע וגם לא לחודש. כמו כלום יכול לקחת שנתיים שלוש.
כאמור כאשר בינתיים הפוזיציה הזו משלמת לי 4% שנתי אז לא נורא בוער לי לשבת ולדגור.
לצפיה ב-'שכחת הקטנת מינוף'
שכחת הקטנת מינוף
10/04/2017 | 17:17
6
לעת עתה היא ממונפת מדי וזה גם גורם ללחץ על המניה, עם הזמן המינוף ירד מעצמו.

לצפיה ב-'על מה מחושבת תשואת התיק בבנק'
על מה מחושבת תשואת התיק בבנק
06/04/2017 | 14:56
5
78
שאלה קצת מוזרה -  בבנק דיסקונט יש חשבון של 1.3 מיליון ש"ח 

מתוכו 700000 ש"ח בני"ע   (חלק מניות בארץ, חלק בקרנות, חלק במניות ארה"ב במט"ח)   

600000 ש" בעו"ש במזומן.

השאלה :  כאשר התיק עולה ב1%    האם ה1 אחוז זה מה700000 שמושקעים
ואז שווי התיק יהיה : 1307000  (700000 כפול 1% + 600000)
או ששווי התיק יהיה 1313000  (1300000 כפול 1 אחוז)  ??

תודה מראש למי שיודע !
חג שמח
לצפיה ב-'מן הסתם שזה מהכסף שמושקע...לא?'
מן הסתם שזה מהכסף שמושקע...לא?
06/04/2017 | 15:00
32
לצפיה ב-'ממתי כסף בעו"ש נותן תשואה ??'
ממתי כסף בעו"ש נותן תשואה ??
06/04/2017 | 15:06
3
26
לצפיה ב-'השאלה היא לא עם הכסף בעוש נותן תשואה אלא האם הוא כלול'
השאלה היא לא עם הכסף בעוש נותן תשואה אלא האם הוא כלול
07/04/2017 | 11:48
2
35
האם הכסף בעו"ש  כלול בתיק הכללי והאם תוצאות התיק הכללי כוללות אותו
בעליות וכמובן גם בירידות ...   

האם שכתוב בשורה התחתונה שהתיק עלה 1%   -- אז עלו רק ה700000 בני"ע
או עלה כל ה1.3 מיליון  ב1%  

מקווה שהשאלה מובנת ...
תודה
לצפיה ב-'בדוק האותיות הקטנות באתר הבנק, אולי שם רשום?'
בדוק האותיות הקטנות באתר הבנק, אולי שם רשום?
07/04/2017 | 12:19
33
אם לא רשום אז צור קשר עם הבנקאי שלך.
לדעתי הגיוני שתיק ני"ע איננו כולל מזומן בעו"ש. ככל הנראה גם לא כולל פקדונות. גם לא הלוואות וריביות בגינן. כנראה גם לא כולל דמי ניהול ועמלות.

בסופו של דבר זה לא נורא משנה. אתה יכול לחשב בעצמך כמה היה בתחילת השנה בתיק וכמה היום. זה רק עניין של מושגים.
לצפיה ב-'בבנק זה לא כלול'
בבנק זה לא כלול
07/04/2017 | 12:25
37
יש הפרדה מתיק ההשקעות שלך לעומת המזומן.
אם התיק עלה ב -1% מדובר רק על תיק ההשקעה , מבלי להחשיב את המזומן.
בבתי השקעות , המזומן נחשב כחלק מתיק ההשקעה.
המזון הוא נכס , הוא אמנם נותן תשואה של 0 אחוז (נתעלם מאינפלציה).

לצפיה ב-'איפה להשקיע כסף שמיועד לבניית בית ?'
איפה להשקיע כסף שמיועד לבניית בית ?
06/04/2017 | 13:12
10
130
שלום,
מכרתי בית ואני עומד לבנות בית אחר בעתיד.
יוצא שאקבל יותר ממליון וחצי שקל שמחכים לי בצד עד לתחילת הבניה, כלומר בין שנה לשלוש.
הכסף חייב לשמור על הערך שלו, כי אין לי אפשרות לאבד אותו אחרת אאבד את האפשרות לבניית הבית.
כמובן שאני מבין שזה יהיה אדיוטי לשים אותו בפיקדון שקלי בבנק.
אשמח לקבל את דעתכם, מה הדרך הטובה עבור הסכום הנל ואם אפשר גם על הדרך להרוויח קצת.
תודה.
לצפיה ב-'לתקופת זמן כזאת קצרה אין הגיון להשקיע בשום נכס עם סיכון'
לתקופת זמן כזאת קצרה אין הגיון להשקיע בשום נכס עם סיכון
06/04/2017 | 13:25
99
מסויים, ככה שלדעתי, אין מנוס מפקדון בנקאי/קרן כספית.
מה שכן, זה סכום יחסית מכובד, ככה שתוכל ללכת לעשות סקר בין הבנקים ולקבל ריבית רצת יותר אטרקטיבית מהריבית במשק.
לצפיה ב-'שים אותו בפיקדון שקלי בבנק'
שים אותו בפיקדון שקלי בבנק
06/04/2017 | 13:27
8
74
לצפיה ב-'חשבתי שיש משהו יותר יצירתי ...'
חשבתי שיש משהו יותר יצירתי ...
06/04/2017 | 14:14
7
100
האם מדובר על פיקדון שקלי פשוט?
יש המלצה למשהו ספציפי ?
ולאיזו ריבית עלי לצפות או לפחות לבקש ?
לצפיה ב-'ראיתי בבנק ירושלים פיקדון שמש'
ראיתי בבנק ירושלים פיקדון שמש
06/04/2017 | 14:50
120
של ה5 שנים

לא יודע אם זה שווה משהו אבל , צריך לבדוק

יש קרנות אקטיביות של 80 אחוז אגחים , ו20 אחוז מניות,
אבל זה גם לא מספיק סולידי בשביל מה שאתה צריך
לצפיה ב-'קרן כספית'
קרן כספית
06/04/2017 | 14:52
107
רק תברר ותשווה דמי ניהול ותשואה.

לצפיה ב-'אתה יכול לצפות ל-0.6% לשנה, אולי אפילו קצת יותר'
אתה יכול לצפות ל-0.6% לשנה, אולי אפילו קצת יותר
06/04/2017 | 14:58
4
88
בפקדון שקלי.
האם המחיר של הדירה שאתה קונה צמוד למדד המחירים לצרכן? למדד תשומות הבנייה? במידה וכן, שווה לך אולי גם לשקול פקדון צמוד, או שילוב של צמוד עם לא צמוד.

מיותר לציין שאני לא יועץ השקעות...
לצפיה ב-'0.6% זו הצעה די טובה'
0.6% זו הצעה די טובה
06/04/2017 | 16:42
3
86
לבונקר סולידי לשנה. בקישורית שיגאל צירף למעלה, מבנק י-ם, הם מציעים 0.4% בפיקדון מסוג זמין (אבל יכול להיות שעל מיליון וחצי יש על מה לדבר)
לצפיה ב-'ההצעה של ה5 שנים מתחילה מריבית של 1% ועולה ל2.2% בהדרגה'
ההצעה של ה5 שנים מתחילה מריבית של 1% ועולה ל2.2% בהדרגה
06/04/2017 | 17:26
2
69
ויש תחנות יציאה

בנוסף לגבי החלטת הריבית כרגע , אומרים שבארץ זה לא יעלה עד אמצע 2018
לצפיה ב-'המסקנה ... לעשות סקר ...'
המסקנה ... לעשות סקר ...
07/04/2017 | 00:50
44
ולא כמו שחשבתי ללכת בלי לחשוב לבנק בו נמצא העו״ש שלי.
אני מתכונן לבנות את הבית כלומר בשלבים וכבר יש לי משכנתא מוקפאת מעל מיליון שח עבור ההתחלה.
השאר ישמשו אותי להשלמת הבניה והתכנון שישאר עוד סכום להון ראשוני לרכישת נכס נוסף.
לצפיה ב-'5 שנים איננו רלבנטי ל op77777'
5 שנים איננו רלבנטי ל op77777
07/04/2017 | 12:14
45
הוא זקוק לפקדון קצר של שנה. לא שבוע אבל גם לא 5 שנים. לכן רשמתי פקדון מסוג זמין, באתר בנק י-ם.
הריבית המוצעת אצלם היא 0.4%, וזה די טוב. אם אפשר לקבל 0.6% ? עוד יותר טוב.

בבנקים הגדולים יהיה קשה לקבל כאלה ריביות.
לצפיה ב-'ביהמ"ש הורה לנאמן למכור 5% ממניות כלל ביטוח בתוך חודש'
ביהמ"ש הורה לנאמן למכור 5% ממניות כלל ביטוח בתוך חודש
05/04/2017 | 16:52
5
116
ההחלטה הדרמטית ניתנה במסגרת העתירה שהגיש משה טרי להורות לו האם למכור את המניות כפי שהורתה דורית סלינגר או להימנע מכך - בשל איומי תביעה של אי.די.בי ואדוארדו אלשטיין
לצפיה ב-'ערך הקופון שלנו מאגח אחזקות מתחיל להישחק :('
ערך הקופון שלנו מאגח אחזקות מתחיל להישחק :(
05/04/2017 | 16:55
1
84
לצפיה ב-'יכול להיות שזה יעשה לנו טוב (זכאי ההסדר)'
יכול להיות שזה יעשה לנו טוב (זכאי ההסדר)
05/04/2017 | 17:01
97
לצפיה ב-'מכירת כלל ביטוח '
מכירת כלל ביטוח
05/04/2017 | 16:59
124
ההחלטה הייתה די צפויה.
אלשטיין מורח זמן תמיד עד הרגע האחרון.
סביר להניח שגם אלשטיין היה מודע להחלטה הצפויה ותכנן משהו למקרה כזה.
לצפיה ב-'נקווה שימכרו רק מנה אחת או שתיים '
נקווה שימכרו רק מנה אחת או שתיים
05/04/2017 | 17:03
1
131
נקווה שימכרו רק מנה אחת או שתיים ממניות כלל ביטוח, וששאר המניות תמכרנה כמיקשה אחת, עם פרמיית שליטה. נושא זה הינו מהותי לנושי אידיבי, שיקבלו נתח מהותי אך ורק אם מוכרים את כלל ביטוח מעל 75% מההון.

כאשר דורית סלינגר אונסת את אידיבי פיתוח למכור את מניות כלל ביטוח במחירים נמוכים בשוק היא בעצם תורמת לתספורת לציבור. כלל ביטוח מיועדת למכירה, והתמורה אמורה להגיע אלינו, הציבור!
לצפיה ב-'הוא צריך למכור במחיר של מעל 6300'
הוא צריך למכור במחיר של מעל 6300
06/04/2017 | 18:03
84
קצת לא ריאלי לדעתי. חבל.
לצפיה ב-'האם פיצוץ בועת הנדל"ן בדרך?'
האם פיצוץ בועת הנדל"ן בדרך?
04/04/2017 | 10:20
10
197
לצפיה ב-'קשה לדעת.נראה לי כי תהיה עצירה ואף ירידה קטנה במחירי'
קשה לדעת.נראה לי כי תהיה עצירה ואף ירידה קטנה במחירי
05/04/2017 | 02:07
3
92
הדירות.עם זאת מעבר למצויין בכתבה זו ושכמותיה על הסיבות שיביאו לכך כמו ייקור משכנתאות,העדר משקעי נדל"ן של דירות שמיועדות להשקעה יש 3 סיבות שאני סבור כי לא יביאו לפיצוץ הבועה אלא רק להוצאת אוויר הדרגתית והן:מצב המשק הכלכלי הישראלי והעולמי הוא במגמת שיפור מתמשך, אין צפי למשברים שיגרמו לבעיות של העדר צמיחה כמו שהיה סביב המשבר של 2008,הביקוש עדיין עולה על ההיצע (יותר זוגות מתחתנים ומתגרשים ),והאחרונה היא שבנק ישראל שלקח לעצמו תפקיד של "שומר הבנקים" כלומר שומר על המערכת הבנקאית כדי שלא תיקלע למערבולות ינסה למנוע מפולת במחירי הדירות אשר בעקבותיה אנשים לא יוכלו לשלם משכנתאות דבר שיפגע בבנקים וביציבות של הכלכלה הישראלית.
לצפיה ב-'לפי דעתי ירידה קטנה תוכל לגרום למפולת של 10%'
לפי דעתי ירידה קטנה תוכל לגרום למפולת של 10%
05/04/2017 | 10:06
2
83
כי עד עכשיו פימפמו לכולם שזה אפיק שרק עולה ועולה,
ורוב המשקיעים החדשים שם זה אנשים שכנראה לא חווה ירידות ,
וברגע שהם ייראו שהמשכנתא עולה ועולה והמחיר שהם משלמים על הדירה עם כל המשכנתא וזה , משמעותית יותר גבוה מערך הדירה הנוכחי, זה ייצור פאניקה,

מה גם שמתישהו המשכירים כבר לא יוכלו לספוג על גבם את כל העליות מחירי שכירות,מס דירה 3 וכל זה,
וברגע שרוב המשכירים לא ייתנו יד לעליית מחירים וייחפשו מקומות זולים יותר,
מספיק חודש חודשיים שהדירה נשארת ריקה והבעל דירה משלם גם על הדירה שלו וגם על הדירה הריקה כדי שכנראה ייתפשר ויוריד קצת, וזה ייצור אפקט של כדור שלג
לצפיה ב-'רגע של עברית '
רגע של עברית
05/04/2017 | 15:58
1
85
בפיסקה השנייה צריך לרשום שוכרים, לא משכירים.
בעל הנכס הוא המשכיר. הדייר הוא השוכר.
לצפיה ב-'נכון , לא שמתי לב באותו רגע'
נכון , לא שמתי לב באותו רגע
05/04/2017 | 16:47
44
ועד שראיתי כבר לא יכלתי לתקן כי עבר זמן העריכה,
צריך לעשות שתמיד יהיה אפשר לערוך פוסטים קודמים בלי קשר לזמן
לצפיה ב-'זו ריבית משכנתאות? כי ריבית אגחים יותר מעניינת והיא לא עולה'
זו ריבית משכנתאות? כי ריבית אגחים יותר מעניינת והיא לא עולה
05/04/2017 | 09:18
5
84
הרי אני כמשקיע משווה תשואה על דירה לעומת תשואה מאגח ממשלתי ארוך טווח, ולכן הוא לא פחות משמעותי. להבנתי הוא עדיין נמוך מאוד

לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
05/04/2017 | 10:00
64
אז תלוי מתי יעלו את הריבית בארץ,
ועם השקל החזק כרגע , זה כנראה יידחה ליותר מאוחר
למרות שרצף של העלאות  ריבית בארה"ב יכול לקרב את זה עוד יותר גם בארץ,
סך הכל הצמיחה פה סבבה
לצפיה ב-'הדייר שלך הוא מדינת ישראל?'
הדייר שלך הוא מדינת ישראל?
05/04/2017 | 15:50
3
69
מאחר והלקוח שלך הוא בסה"כ אזרח אז תצטרך לקחת בחשבון קשיים בתשלום או שהנכס יעמוד ריק מעת לעת.
לכן לדעתי לא נכון להשוות נכס נדלני לאגח AAA.
אם נגיד נוריד את דירוג הדייר שלך ל A (שגם זה די גבוה) אז תגלה תשואות אלטרנטיביות גבוהות יותר.

המדינה בטוח תשלם לך. כל הזמן. רצוף. הדייר שלך? לא.

המדינה גם לא מתקשרת אליך לאמר שיש בעיה עם הברז ושצריך כסף כדי לצבוע את חדר המדרגות. לא לשכוח בבקשה לעשות ביטוח מבנה, כי בתרחיש רעידת אדמה חזקה (שקורה פה פעם ב 100 שנה) הלכה לך הקרן.
את האגח המדינה תמשיך לשלם. הבניין שלך מנגד, במקרה הגרוע, יקבל טופס מבנה מסוכן ויעמוד שומם. הדירה שלך תפסיק לשלם. בכלל.
גם דירוג A בשביל דבר כזה זה די נדיב.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
05/04/2017 | 16:24
18
לצפיה ב-'טריפל איי,הסיכון הוא רק על הריבית (שכירות) הקרן רשומה'
טריפל איי,הסיכון הוא רק על הריבית (שכירות) הקרן רשומה
06/04/2017 | 12:49
36
על שמך בטאבו
לצפיה ב-'צודק ברוב מה שכתבת'
צודק ברוב מה שכתבת
06/04/2017 | 13:37
39
אבל על אג"ח מדינה צמוד יש מס של 25% ועל השכרה אין מס (עד 5000 ש"ח).

כמו כן השכרה צמודה לאינפלציה (פחות או יותר) לעומת אג"ח שקלי.
לצפיה ב-'האם הFED ישחרר את האגחים שקנה בQE במקביל לעליית ריבית?'
האם הFED ישחרר את האגחים שקנה בQE במקביל לעליית ריבית?
06/04/2017 | 11:18
3
38

זה כנראה יוריד את המחירי אגח בארהב מספיק כדי שתיהיה להם תשואה מעניינת לעומת מניות
לצפיה ב-'כבר היום התשואה מענינת'
כבר היום התשואה מענינת
06/04/2017 | 12:09
2
44
התשואה היום של אגחים של ארצות הברית עם תשואה של 2.34 אחוז שנתי
זה יותר ממה שעשה מדד תל אביב ב4 השנים האחרונות (לא כל שנה, אלא כל השנים ביחד),
וזה בעצם מה שמקבלים היום בהשכרת נדלן בישראל (3 אחוז ברוטו, ומזה תוריד עלויות , ריצות, חוסר תשלום...)
לצפיה ב-'3-4 זה כבר מעניין '
3-4 זה כבר מעניין
06/04/2017 | 12:33
41
2 זה עדיין גבולי לדעתי, רק מי שממש סולידי יעדיף 2 אחוז על מניות
שהממוצע שם זה בערך 6 אחוז לשנה

מה גם שכתוצאה משחרור אגחים וירידת מחיר, האגחים הארוכים יותר כנראה יוכלו להפסיד קצת וכנראה שלא יהיו כאלה סולידיים
לצפיה ב-'לצערנו האגחים ממוסים מהשקל הראשון '
לצערנו האגחים ממוסים מהשקל הראשון
06/04/2017 | 13:53
39
לצפיה ב-'מה קרה לסקלת השער של דיסקונט השקעות. זה אמיתי ?'
מה קרה לסקלת השער של דיסקונט השקעות. זה אמיתי ?
06/04/2017 | 11:36
3
80
אתמול סיימה בסביבות ה 1700
והיום התחילה מ 1300 
זה הפסד אמיתי ?
???
??
?
.
לצפיה ב-'דסקש- דיבידנד בסך 330אג' למניה,קובע: 6.4.17,תשלום 20.4.17'
דסקש- דיבידנד בסך 330אג' למניה,קובע: 6.4.17,תשלום 20.4.17
06/04/2017 | 11:49
2
59
בבקשה :)

לצפיה ב-'אני רואה אצלי הפסד אמיתי של מעל 20% ביום !'
אני רואה אצלי הפסד אמיתי של מעל 20% ביום !
06/04/2017 | 12:04
1
75
אני לא מבינה ממש בתחום 
 רציתי לדעת האם ההפסד שאני רואה הוא אמיתי או יעשו תיקון בהמשך היום?
אם אני רוצה למכור כרגע את המניה אני רואה
שיש לי היום (לעומת אתמול) 20% פחות בשקלים !

מודה מאד לתגובה 
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
06/04/2017 | 12:11
73
המניה שלך שווה פחות,
לא יהיה תיקון כי לחברה יש פחות כסף.
אבל תקבלי כסף עוד כמה ימים כדיבידנד לחשבון בנק (פחות תשלום מיסים).
ב20 לחודש תקבלי 330 אגורות * 0.75 כפול מספר המניות שיש לך
לצפיה ב-'איזה קרנות הון סיכון נוכל לקנות כיחידים ?'
איזה קרנות הון סיכון נוכל לקנות כיחידים ?
06/04/2017 | 09:48
25
האם כדי להיות שותף בקרן הון סיכון (בלי תיווך של קרנות נאמנות שמושקעות בהון סיכון ובלי צורות ניהול אחרות כמו תעודות סל שמשקיעות בקרנות הון סיכון)  צריך להירשם או שכמו שקונים מניות גם קרן הון סיכון נסחרת בבורסה ואפשר לקנות כמות מסוימת של ערך נקוב ממנה ?
איזה קרנות הון סיכון נחשבות לטובות ? איזה קרנות הון סיכון מאפשרות לנו האנשים הקטנים להיות שותפים להן ?
לצפיה ב-'תשואה של 3.23% מתחילת השנה'
תשואה של 3.23% מתחילת השנה
05/04/2017 | 21:49
1
723
3.23% תשואה השנה לקרן הקרנות בניהולה של קבוצת הפייסבוק קרנות נאמנות-הניהול מבוסס חכמת ההמונים.
הקרן היא קרן מעורבת קרנות אג"ח וקרנות מניות,
לחצו, על הקישור למידע על הרכב הקרן ביצועיה ומידע נוסף:

לצפיה ב-'קרנות הנאמנות המובילות בקרן הקרנות'
קרנות הנאמנות המובילות בקרן הקרנות
06/04/2017 | 09:28
44
חברים שלום!
ארבע קרנות מובילות בקרן הקרנות מופיעות בשקף המצורף ,
לחצו על הקישור לקבלת תמונה מלאה של תיק קרן הקרנות:
לצפיה ב-'פידליטי מתחילים לממש מניות רמי לוי'
פידליטי מתחילים לממש מניות רמי לוי
05/04/2017 | 14:29
1
79
הנייר פשוט לא אטרקטיבי מספיק: מכפיל רווח מעל 20 (ש"ש מעל 2B, רווח נקי פחות מ 100 מלש"ח), די קשה יהיה להציג צמיחה וזה עוד לפני שיינות ביתן מחזקים מחדש את מרכולי מגה. הוא שוכר (כמדומני מעצמו) את ההאנגרים ולכן אין בנייר אפסייד נדלני, אז למה להחזיק בתיק נייר ת"א125 יקר כזה? חסר אלטרנטיבות השקעה יותר טובות במדד?

לא מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'וזו כנראה הסיבה שהם מוכרים'
וזו כנראה הסיבה שהם מוכרים
05/04/2017 | 18:35
73
שותף לדעתך שהנייר לא אטרקטיבי להשקעה.
בשנים האחרונות רמי לוי אמנם הצליח להגדיל את המכירות אבל הקריב את שורת הרווח הנקי.
כיום שיעור הרווח הנקי של רמי לוי עומד כל כ -2 אחוז , וזו מגמת ירידה מתמשכת.
אמנם הדוח הרבעוני היה טוב בכל שורת הפרמטרים אבל ברמת מכפיל של מעל 22 כאשר התחרות עדיין חזקה בתחום הקמעונאות , לא נראה שרמי לוי יכול לשחזר את הצמיחה החזקה שהייתה בעבר ולכן מחיר המניה אינו מוצדק.
לא רק זה , גם השוק ער לכך ומניית רמי לוי מדשדשת לה במקום כמעט שנתיים לפחות.
למעשה המחיר בו מניית רמי לוי נסחרת תואם למחיר בו נסחרה במאי 2013 , כלומר 4 שנים ללא תשואה לבעלי המניות (לא כולל דיב' שגם כך נמוך).
וזה נקרא לבזבז את הזמן בהשקעה.
לצפיה ב-'ישראמקו עולה בעקבות הודעה על דבידנד'
ישראמקו עולה בעקבות הודעה על דבידנד
05/04/2017 | 17:10
54
זאת כמובן באמצעות גיוס חוב :)
לצפיה ב-'הודעה חשובה למחזיקים במניית מיילן'
הודעה חשובה למחזיקים במניית מיילן
05/04/2017 | 17:08
61
הודעה חשובה למחזיקים במניית מיילן. לאור דיווחי מיילן על חקירה מטעם הרגולטור האמריקאי ולאור ירידות המניה מבוקשים בעלי מֲניות לצורך שמירה על זכויותיהם. לפרטים נוספים נא לפנות למייל : DOR123DORIֲ@WALLA.COM
לצפיה ב-'האם אנו במצב של בועה בתשואות האג"ח הקונצרני בארץ?'
האם אנו במצב של בועה בתשואות האג"ח הקונצרני בארץ?
04/04/2017 | 19:48
2
114
לטעמי אנחנו מתקרבים לכך ולכן ביצעתי בשבוע האחרון מכירות של אג"ח קונצרני ,"שגמרו את הסוס" והתשואות שם ירדו מתחת ל-2%,ואני מתכוון לאג"ח קונצרני בדירוג בינוני  ובמחמי"ם ארוכים).
מה שקורה מתחילת השנה הוא שעם ישראל החל שוב לגלות עניין בנעשה בבורסה.ומעבר להיותנו רובנו מושקעים בה דרך קופות גמל ,קרנות נאמנות ושאר ירקות ,ישנה השקעה חדשה, ישירה, של כספים של משקיעים שהיו עד כה מחוץ לבורסה דרך קרנות הנאמנות של 90-10,80-20,70-30 וכדומה ,של מה שמכונים ידיים חלשות.הכניסה המסיבית של הכספים של המשקיעים הללו שרוצים להנות מהראלי של טראפ גורמים לכך שהסיכון באג"ח קונצרניות מפסיק להשתקף בתשואות. ..קרנות הנאמנות אליהן נכנסים המשקיעים קונות אגח קונצרני מכל הבא ליד,התשואות נמוכות יחסית וכל עלית ריבית (הצפי לשתיים כאלה בארה"ב) תגרום לזעזוע גם בשוק האג"ח הקונצרני בארץ.
לכן אני בעמדת המתנה כרגע וכאשר יהיה תיקון ויהיה כזה ,הידיים החלשות יברחו די מהר ואז אפשר יהיה לקנות שוב את האגחי"ם הללו בתשואות ברוטו  "נורמליות" יותר.
אני כותב פוסט זה כדי בין השאר להזהיר (כמו שהזהרתי בזמנו לא לקנות אג"ח ממשלת ישראל הנסחרות בתשואות אפסיות מחשש לעלית ריבית בארה"ב שתביא לנפילות באגח ממשלתי אצלנו ולהפסדי הון למחזיקים בהן) כי לפי דעתי 2 עליות ריבית בארה"ב השנה יביאו לנפילות באג"ח קונצרני בארץ ולהפסדי הון של המחזיקים בהן (וכוונתי לאג"ח קונצרניות מכל סקאלת הדירוג).
לצפיה ב-'מה בדיוק רע אם אג"ח יורד? קונים ממנו עוד'
מה בדיוק רע אם אג"ח יורד? קונים ממנו עוד
04/04/2017 | 21:10
82
מקבלים יותר תשלומי ריבית לעו"ש
בסוף מקבלים את כל הקרן (בהנחה שקונים דירוג טוב)
לצפיה ב-'דיי מסכים איתך'
דיי מסכים איתך
04/04/2017 | 21:37
85
גם סקטור האג"ח הקונצרני נהנה מעליות יפות בתקופה האחרונה ובאמת היום קשה למצוא אג"ח שמצדיקות את הסיכון הגלום בהן ביחס לתשואה.
גם אני כמוך מכרתי אג"ח שמיצו את הפונטציאל שלהן.
קשה לי לראות שבנק ישראל מעלה את הריבית בישראל בזמן הקרוב לאור השקל החזק , אבל מצד שני עליות הריבית בארה"ב יכולות לגרום גם פה לירידות באג"ח ולעלייה בתשואות.
בהמשך באמת יהיה אפשר לרכוש את אותן אג"ח במחירים טובים יותר , ולפחות שיצדיקו את הסיכון הגלום בהן ביחס לתשואה 
לצפיה ב-'הסולידית כתבה לי שהיא איננה שימי הברווז וכיו"ב גולשים אנונימ'
הסולידית כתבה לי שהיא איננה שימי הברווז וכיו"ב גולשים אנונימ
03/04/2017 | 16:02
22
191
כך שיתכן ומדובר במשקיע חסיד של שיטות ההשקעה שלה.
לכן אני מבקש להפסיק את השרשורים המיותרים שהיו כאן בתקופה האחרונה.
יש לה בלוג מוצלח שאפשר ללמוד ממנו ולשפר טכניקות השקעה. יש כאלה שזה מתאים להם וכאלה שלא.

הפוקוס של הפורום, מאז ומעולם, הוא על ני"ע ספציפיים (מניות ואגחים), ופחות על מדדים. למי שזה מתאים? יופי, ומי שלא? גם בסדר. לא נעלב.

תודה.
לצפיה ב-'הבהרה ובקשה אישית מהסולידית'
הבהרה ובקשה אישית מהסולידית
03/04/2017 | 16:08
16
219
שלום לכולם,

אחרי שנים שלא כתבתי כאן, לצערי מבקרת שוב בנסיבות לא חיוביות.

אני מבקשת להבהיר, לאור דברים מאוד לא נעימים (ולא מדויקים) שקראתי מטה:

1. הקישורים שהתפרסמו בפורום זה לבלוג שלי לא נעשו על דעתי, בידיעתי, באישורי או בתמיכתי.
2. פרסום מוגזם או "הספמה" של הבלוג שלי על ידי משתמשים בלתי-מזוהים ("אורחים") נועד ככל הנראה להסב לי נזק או לעורר אנטגוניזם כלפי -- לבטח לא לסייע או להועיל לי.
3. כפי שכתבתי למנהל הפורום dw במסר פרטי, ככל שהדבר תלוי בי, אפשר למחוק ואפילו לאסור כליל פרסום קישורים לבלוג שלי בפורום זה.
4. כאמור, אינני משתתפת בדיונים בפורום זה או באתר תפוז בכלל. אנא, השתדלו להימנע מלהספים, להתחזות, להשמיץ או להוציא דיבתי. חלק מהדברים שהוטחו בי כאן גובלים ברשעות לשמה, שאינני מצליחה למצוא לה הסבר רציונאלי.
5. אין לי עניין או כוונה להרע או להזיק לאיש. ההיפך הוא הנכון. מבקשת בנימוס: כבדו זאת, והימנעו מלהרע או להזיק לי. אני בסך הכל כותבת בלוג.  
6. להנהלת הפורום -- אודה לשיתוף פעולה מצדכם.
7. תודה על ההבנה,

דורין.
הוכחה שזו אני - כאן.
https://twitter.com/hasolidit/status/8488844797541...
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה '
תודה על ההבהרה
03/04/2017 | 16:23
13
124
יש לך בלוג מצויין, המסייע לחינוך פיננסי של משקיעים בישראל, נושא שקצת חסר במקומותינו.
אין הצדקה להשמיץ או להספים אותו.

את כמובן גם יותר ממוזמנת להשתתף גם כאן בדיונים מעת לעת
לצפיה ב-'צריך למחוק את ההודעות של הברווז הצולע'
צריך למחוק את ההודעות של הברווז הצולע
03/04/2017 | 17:07
123
הוא סתם מספים את הפורום כמו ריצ'י ועוד אחרים , אתה לא מוחק פרסומות בגלל זה הפורום נהיה על הפנים

לצפיה ב-'"פרישה מוקדמת" שמוזכרת בבלוג היא סתם חלום'
"פרישה מוקדמת" שמוזכרת בבלוג היא סתם חלום
04/04/2017 | 10:34
11
88
אף אחד עם משפחה לא יכול לפרוש בגיל 30 או 40, אלא אם כן עשה אקזיט כלשהו.
לאף אדם נורמלי אין הכנסה של 20,000 ש"ח בחודש מתיק השקעות. (סכום שאמור להספיק למימון מגורים ומחיה של משפחה). 
הבלוג עוסק בעיקר בחלומות.
לצפיה ב-'היא בלי משפחה והיא מוציאה 4 אלף בחודש'
היא בלי משפחה והיא מוציאה 4 אלף בחודש
04/04/2017 | 10:55
6
100
מתוך זה 1700 זה הדיור מתחלקת בין 2 אנשים
ו400 על מזון

לגבי מה שאתה רוצה זה בעייתי לרצות לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה

אם תשים לב אחד השלבים הראשונים בתרשים זרימה החדש שלה
לפני שחוסכים בהוצאות ומשקיעים, זה השלב של למקסם הכנסה

הרבה פעמים גם אם עבדת במקום שעשה אקזיט , לא בטוח שהעובדים רואים מזה תמורה גדולה כל כך , הרבה פעמים זה יכול להיות משהו די שולי ולא כמו שחושבים, פשוט בחדשות אוהבים לדבר על מקרים שכן הצליחו
לצפיה ב-'הכל שם ברברת אינסופית. שתביא כמה דוגמאות אמיתיות של '
הכל שם ברברת אינסופית. שתביא כמה דוגמאות אמיתיות של
04/04/2017 | 11:19
4
80
גולשים שפרשו בגיל 30 ומסוגלים לממן חיים נורמליים מתיק השקעות.
לא דוגמא של רווק, חי בכוך, כמעט לא אוכל, בלי רכב, בלי דירה.
לצפיה ב-'בשביל כל אחד לחיות נורמאלי אומר משהו אחר'
בשביל כל אחד לחיות נורמאלי אומר משהו אחר
04/04/2017 | 12:08
3
67
אם בשביל משהו לחיות נורמלי זה לנסוע בפרארי ולטוס כל חודש לחו"ל
אז בטח ש4 אלף בחודש לא יספיקו
לצפיה ב-'שום פרארי '
שום פרארי
04/04/2017 | 12:26
2
67
אני כותב על מחיה ממוצעת במדינה. לא פרארי מצד אחד ולא עני שישן ברחוב מצד שני.
אדם עם משפחה, רכב, דירה.
אי אפשר לקדם מושג של פרישה בלי להביא דוגמאות אמיתיות בבלוג של אדם שחי כך לפחות 30 שנה כדי לראות שהמודל אמיתי בכלל.

לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
04/04/2017 | 12:45
57
אפשר להביא רק ילד אחד לא חייב 20 ילדים,
לא חייב את הרכב הכי יקר והכי חדש, אפשר גם יד2 ב15-30 אלף,
דירה גם אפשר 2 חדרים לא במרכז ב700-800 אלף
הכל תלוי בבחירות שעושים , גם לא חייב להתפנק יותר מידי אם זה לא הכרחי

לצפיה ב-'זה כמו להגיד: "אי אפשר להגיד שמשפט פיתגורס הוא נכון,'
זה כמו להגיד: "אי אפשר להגיד שמשפט פיתגורס הוא נכון,
04/04/2017 | 13:23
66
בלי להביא דוגמא של משולש מספיק גדול שמקיים אותו".

למה אתה צריך דוגמא, אם יש הגיון מתמטי ברור מאחורי פרישה מוקדמת וחיים מתיק השקעות?
יש מחקרים שמראים שתיק שבנוי נכון, ומושכים ממנו 4% בשנה, כמעט תמיד יספיק לך (לפחות) עד המוות. אתה צריך 20 אלף שקל בחודש בשביל להתקיים? אז אתה צריך תיק של 6 מיליון שקל בשביל לפרוש לגמריי מעבודה.
אם אתה לא יכול לחסוך 6 מיליון שקל עד גיל 40, אז אתה לא יכול לפרוש בגיל 40.

יש מספיק אנשים שלא צריכים 20 אלף שקל בחודש (אגב- הוצאה חודשית ממוצעת למשק בית בארץ, היא בערך 12 אלף שקלים), ושיכולים לבנות תיק מספיק גדול לצרכיהם גם עד גיל 40.
לצפיה ב-'תרשימים יפים ונוסחאות אקסל של "משיכה 3% מהקרן"'
תרשימים יפים ונוסחאות אקסל של "משיכה 3% מהקרן"
04/04/2017 | 11:31
67
לא הופכים את המודל שלה לאמיתי או בר-ביצוע.
אין היום אדם בן 70 שחי מגיל 30 לפי התרשימים והנוסחאות המשוכללות שבבלוג.
לצפיה ב-'פרשתי בגיל 40, לא עשיתי אקזיט, יש לי שלושה ילדים'
פרשתי בגיל 40, לא עשיתי אקזיט, יש לי שלושה ילדים
04/04/2017 | 11:38
3
109
ודירה בבעלותי, ואני חי מתיק ההשקעות. מספיק טוב?

אבל אם אתה צריך 20 אלף שקל נטו בחודש בשביל להתקיים, זה אומר שאתה צריך להרוויח 40 אלף שקל בחודש רק כדי לממן את עלות המחייה השוטפת שלך, שזה בערך ממוצע ההכנסה בעשירון העליון.
כלומר, במצבך, בשביל לחסוך כסף, אתה צריך להיות בערך בחמישה אחוז העליונים של המשתכרים בארץ, ואם אתה רוצה לחסוך מספיק בשביל הכנסה פסיבית של 20 אלף נטו ועד גיל 40, כדאי שגם תהיה באלפיון העליון.
לחלופין, תבדוק אם אתה באמת מוכרח להוציא 20 אלף שקל בחודש.
לצפיה ב-'חסר מידע'
חסר מידע
04/04/2017 | 12:22
2
89
* האם חיים על הקשקש (בקושי סוגרים את החודש)
* האם לא מצליחים לחסוך 
* האם ההורים עזרו בקניית הדירה
* האם התקבלו כספי ירושה
אם התשובה כן על אחת מהן, אז זה לא נקרא פרישה או עצמאות כלכלית.
לצפיה ב-'הרבה אנשים לוקחים משכנתא ל25 שנה ובסוף סוגרים אותה ב11'
הרבה אנשים לוקחים משכנתא ל25 שנה ובסוף סוגרים אותה ב11
04/04/2017 | 12:30
78
כי קיבלו כספים שלא ציפו להם כמו ירושה וכל זה
לצפיה ב-'התשובה היא 'לא' על כל השאלות'
התשובה היא 'לא' על כל השאלות
04/04/2017 | 13:14
44
לצפיה ב-'מסב לך צער עמוק....'
מסב לך צער עמוק....
03/04/2017 | 19:27
121
קצת דרמטי וקצת סותר את רוח הדברים של הבלוג שלך של לקחת דברים בפרופורציה הנכונה שלהם. נראה כאילו התמכרת לתהילה והבלוג נהפך למרכז חייך, אם את מרשה לעצמך לקחת ללב קצת ספאם.
לצפיה ב-' מכל מלמדי השכלתי,וגם'
מכל מלמדי השכלתי,וגם
04/04/2017 | 19:55
48
מהבלוג שלך למדתי ואף אם אינני מסכים לחלק מהשקפותיך ודעותיך אני סבור כי הידע הרב שלך הוא נכס חשוב העוזר לרבים להבין טוב יותר את שוק ההון.טרולים קיימים ויהיו קיימים תמיד.בטח יטרילו גם את הפוסט הזה שלי.מקווה כי תמשיכי לכתוב בבלוג שלך ותעטירי מהידע שלך לציבור המשקיעים.
לצפיה ב-'שימי ברווז מעולם לא התיימר להיות הסולידית.'
שימי ברווז מעולם לא התיימר להיות הסולידית.
03/04/2017 | 17:53
3
138
גולש אורח (כנראה אדם קטן ומתוסכל) לא אהב (בלשון המעטה) קישורים לבלוג של הסולידית והכפיש שוב ושוב את הסולידית ואת הבלוג המצוין שלה. 
הקישורים שצירפתי היו אינפורמטיביים בלבד ובטח שלא למטרת פרסום. בלוג הסולידית אינו זקוק לי לפרסום שלו. שמו הולך לפניו
בהיעדר מקור אחר (בעברית) להסבר על השקעה לטווח ארוך צירפתי מעת לעת קישור לפוסט רלוונטי של הסולידית ואיני רואה בכך פסול.
מטרת פורום שוק ההון היא בין היתר חינוך פיננסי והעברת מידע חופשי ("נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו").
אני מבין כעת שזו ססמא נבובה וריקה מתוכן כי פורום שוק ההון הוכיח לי בחודש האחרון  כמה כל דיעה המתנגדת  לבחירת מניות והתומכת בחינוך אחראי להשקעה לטווח ארוך בשוק ההון ע"י "קניית השוק" ולא ע"י בחירת מניות נתקלת בקיטונות של תסכול ובורות מצד חלק מגולשי הפורום.
אשר על כן, לא אכתוב יותר בפורום ואשאיר את המשתתפים להתדיין שוב ושוב על מחירי מניות וכדאיות קניית מניה זו או אחרת. 
אני מצר על כך שזוהי רמתו של פורום שוק ההון במרכזי בישראל ו...מזל שיש את הפורום של הסולידית ופורומים בחו"ל. 
כנראה שציבור המשקיעים בארץ אינו בשל עדיין.
חג שמח משימי ברווז (המקורי)ו בכל השקעה ובכלל.
לצפיה ב-'השתן עלה לך לראש'
השתן עלה לך לראש
03/04/2017 | 18:24
1
114
כמו שכתב dw רוב האנשים פה מתעניינים במניות ובאג"ח ופחות במדדים אם כי יש גם כאלה. מי שרוצה ורצה כבר מזמן היה עובר לבלוג שלה אבל העובדה שאנשים עדיין גולשים פה ורוצים משהו אחר , אז אתה בא עם הטפות המוסר שלך , מי אתה בכלל שתטיף לאנשים במה להשקיע ובמה לא , מה טוב ומה לא טוב ?
לכל הודעה אתה דוחף את את הבלוג של הסולידית ואין פלא שזה יצר אנטגוניזם כלפייה. אתה מכנה את הגולשים כאן בתור בורים , ורק אתה "החכם הגדול" , תעשה לנו טובה וסע לשלום אין לנו צורך בהטפות המוסר שלך.
לצפיה ב-'התחזות ל"המבין" ...מה הפכתי למותג שווה חיקוי??'
התחזות ל"המבין" ...מה הפכתי למותג שווה חיקוי??
06/04/2017 | 17:02
10
קצת מוזר שמכל הכינויים מישהו אימץ את שלי ועוד מלכלך שם. בזוי לגמרי...מה לא יכל לבחור משהו מקורי כמו "המלכלך..." או "הבזוי".....
לצפיה ב-'סע לשלום טרול יקר'
סע לשלום טרול יקר
03/04/2017 | 19:00
92
אתה הרבה יותר עלוב אם אתה לא הסולידית
לצפיה ב-'איזה רעים פה...ממה שראיתי היא אחלה...אהבתי...'
איזה רעים פה...ממה שראיתי היא אחלה...אהבתי...
04/04/2017 | 20:14
64
ואני בפרישה מוקדמת (רק ממש לא בגיל 30 אלא כמעט 60...ועם 3 ילדים שכבר לא קטנים..) וזה ממש נהדר. ממליץ...
לצפיה ב-'השקעה של 250K'
השקעה של 250K
04/04/2017 | 16:43
1
111

היי,
צברתי הון עצמי של 250k שאני רוצה להשקיע את רובו דרך חברת השקעות.
חשוב לי : 
* שהכסף יהיה נזיל.
* דמי ניהול נמוכים
* שקיפות מלאה של תיק ההשקעה שלי לאורך כל התקופה(עדיף דרך אפליקציה).
*שירות טוב ואמין
למישהו יש ניסיון עם השקעה דרך בתי השקעות או המלצות? 

תודה..
לצפיה ב-'אופצית השקעה שמומלץ לבדוק'
אופצית השקעה שמומלץ לבדוק
04/04/2017 | 18:02
119
בשקעת עד 70K לכל אדם לשנה מומלץ בקופת גמל להשקעה - נזילה, אפשרויות השקעה מגוונות, דמי ניהול שיכולים לרדת עד 0.39%.
למעשה משפחה עם שני ילדים יכולה להשקיע 280K.
לחץ עלהקישור לפרטים:
לצפיה ב-'מדד הפיננסים בוול סטרייט'
מדד הפיננסים בוול סטרייט
04/04/2017 | 17:52
42
חברים שלום!
ללחצו על הקישור לעדכון על מדד הפיננסים בוול סטרייט:
לצפיה ב-'קולפלנט התממשה, ומתניעה מחדש'
קולפלנט התממשה, ומתניעה מחדש
30/03/2017 | 15:58
6
87
אין תלונות 
לצפיה ב-'יש מצב שאולי זו הרמה להנפקה?'
יש מצב שאולי זו הרמה להנפקה?
31/03/2017 | 14:53
5
38
לא הצליחו להנפיק בנסדק ואולי מרימים את המניה כדי להנפיק שוב בשער נמוך ואולי אפילו מתחת ל 30 או באזור
לצפיה ב-'סביר שינפיקו שוב מתישהו'
סביר שינפיקו שוב מתישהו
02/04/2017 | 22:23
4
29
אך גם סביר להניח שזה לא יהיה בשער 30 מאחר ויש להם גיוס אוטומטי דרך כתב אופציה 12, שזה כתב אופציה קצר, השווה משהו רק אם המניה מעל שער 36. מאחר וכתב האופציה נסחר ב 8 הרי שמי שקונה אותו מניח שהמניה תסחר מעל 36+8=44 בקרוב.
אני לא רואה סיבה מדוע שווה להם לירות לעצמם ברגל עם הנפקה נמוכה, לפחות עד שיממשו את כל כתבי האופציה.

גם היום קולפלנט המשיכה לטפס, 4%, בווליום נאה (לנייר יתר קטן) של קרוב ל 400 אלש"ח, לשער 42.3

אין תלונות

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'עוד יום של עליות בקולפלנט '
עוד יום של עליות בקולפלנט
03/04/2017 | 16:33
3
20
הפעם תשיעיה, לשער 46, בווליום די מכובד (לנייר יתר קטן) של 1.8 מלש"ח.
אופציה 12 (למי שהמניה עצמה לא מספיק מסוכנת בשבילו   ), הנמצאת בכסף, מזנקת 70%  לשער 14, כלומר מי שקונה את האופציה מוכן בעצם לשלם 36+14=50 . גם בה ניכר ווליום גבוה יחסית (בשביל כתב אופציה), של 230 אלש"ח.

מחזיק (במניה) ולא ממליץ
לצפיה ב-'עוד יום של עליות בקולפלנט '
עוד יום של עליות בקולפלנט
04/04/2017 | 14:35
2
18
הגענו לקידומת 5X
ווליום 2 מלש"ח ועוד לא נגמר היום. די מרשים. עם כאלה ווליומים, כבר כמה ימים, יכול להיות שיש איזשהו גוף שהחליט להכנס לנייר? (סה"כ גם 70 מלש"ח שווי זה לא יקר מדי)
גם אופציה 12 עולה.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'יש עידכון המלצה של אדיסון'
יש עידכון המלצה של אדיסון
04/04/2017 | 15:03
26
מסתבר שהם מעלים את מחיר היעד מ 1.66 ל 1.92

נו נו. הלוואי. הנייר כרגע קרוב ל 50 אגורות כך שפי 4 מהיום(!) נראה לי מחיר יעד די שאפתני אבל לכו תדעו.
בינתיים הנייר במגמה עולה, כך שקשה להתלונן

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'והיום עושים קצת מימושים (הן במניה והן באופציה)'
והיום עושים קצת מימושים (הן במניה והן באופציה)
05/04/2017 | 14:34
2

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא בקע סרעפתי
אירוח בנושא בקע סרעפתי
ביום שני, 8/5, נארח בפורום את ד``ר יורי מנוסקין...
אירוח בנושא בקע סרעפתי
אירוח בנושא בקע סרעפתי
ביום שני, 8/5, נארח בפורום את ד``ר יורי מנוסקין...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין
אהרן אבידן מאמן אישי
עוד לא מצאת את הדרך שלך?
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
ראובן כהן- שמאות מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה