לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2447324,473 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'וולסטריט משדרת עדיין סימני חיים '
וולסטריט משדרת עדיין סימני חיים
29/12/2017 | 17:47
75
תזכירו לי מה אתם מחפשים שם בעצם עדיין ?

לצפיה ב-'הצעת רכש למחזיקי מרלג אגח'
הצעת רכש למחזיקי מרלג אגח
27/12/2017 | 14:51
7
136
תשובה מוכן לשלם 29.9 ,אני לא מוכר לו כי בקרוב יהיה תשלום הרבה יותר  גבוה.
לצפיה ב-'אתה מוזמן לנמק'
אתה מוזמן לנמק
27/12/2017 | 16:56
2
124
האם אתה בטוח שיהיה תשלום גבוה יותר (ובכזה מקרה למה שתשובה יעשה מעצמו צחוק? ) או שמקווה שיהיה תשלום גבוה יותר?

מצאתי כתבה של צ'רניאק, מ... 2010

מה הסיפור שמה היום? למזלי לא מכיר אותם.
לצפיה ב-'נימוק'
נימוק
27/12/2017 | 19:37
1
117
אם יש  31.4 מיליון אגחים ,ונכנסו 22 מיליון ש"ח מהתביעה נגד הדירקטורים פלוס עוד קצת נכסים  מההסדר ,אז יוצא שהתשלום לאג"ח גבוה מההצעה של תשובה.תשובה רוצה להרוויח והוא ירוויח וזו זכותו.אני לא מוכר לו.

לצפיה ב-'מעניין, ועשוי להיות רלוונטי גם לאידיבי אחזקות '
מעניין, ועשוי להיות רלוונטי גם לאידיבי אחזקות
28/12/2017 | 11:31
81
אידיבי זה נייר שמעניין כאן הרבה הרבה יותר אנשים, ומכאן העניין.
מסתבר שהיתה תביעה נגד הדירקטורים של מלרג, וזכו בה. התביעה נסובה אודות רשלנות באישור חלוקת דיבידנדים מוגזמת.

מסתבר שאפילו הרשות לני"ע תמכה כלכלית בהגשת התביעה הזו:

מתנהלת כיום תביעה נגד הדירקטורים של אידיבי. הלוואי שנראה ממנה משהו
וגם צריך לקבל משהו מנוחי דנקנר עצמו, כפי שמשפחת מנור שמה כסף ויצאה מהפרשה.

וספציפית לעניין מלרג (לא מכיר את הסיפור שלהם כאמור) - יש לבדוק כמה מהקופה הולך לעורכי הדין, המפרק ולכל המסביב. חוששני שאני מכיר עלויות לא זניחות שהיו אצל אמפל (סכומי עתק אפילו) ואפילו באינוונטק הזעירה היו עלויות.
זה אומר שתשכח מ 22 מיליון. אם יהיה 20 זה יהיה פנטסטי ואני אומר לך תחתום עכשיו. בהנחה שאין עוד עניינים אז תשובה מציע לך קרוב ל 10 מלש"ח בלבד וזה אכן נראה קצת משונה.
האם זה יצחק תשובה? משעמם לו כ"כ בחיים שהוא מתעסק עם 10 מיליון?
אם מנגד סך ההוצאות יגיע ל 12 מיליון (וכאמור באמפל ההליך המשפטי עלה הרבה הרבה יותר) אז ההצעה של תשובה די סבירה.

גם באידיבי לא עובדים בחינם, וחלק מהתמורות ילכו לעורכי הדין, הנאמנים וכיוצ"ב.

ועוד שאלה - האם כבר התקבל הכסף או שמדובר בזכייה בתביעה, אבל בין לזכות לבין לראות קש מני מזומני בחשבון הנאמן ומשם לחשבון שלך יש הבדל.
שאל את נושי אמפל ויוסל'ה ילד שלי לא מוצלח
זכינו מזמן בתביעה נגדו. נו, ו? כסף מזומן עדיין לא ראינו.
לצפיה ב-'קונה מלרג (סוהו נדל"ן) אג"ח במחיר גבוה יותר מהצעת הרכש:'
קונה מלרג (סוהו נדל"ן) אג"ח במחיר גבוה יותר מהצעת הרכש:
28/12/2017 | 07:47
3
100
קונה אג"ח א' ו-ב' של סוהו נדל"ן (מלרג) במחיר גבוה יותר המחיר שהוצע שילשום בהצעת הרכש.
למעוניינים- נא לפנות בדוא"ל בצירוף כמות החזקה ל:
by17great@gmail.com
לצפיה ב-'לdw: לגבי תשובה '
לdw: לגבי תשובה
28/12/2017 | 18:53
2
71
ישנו עו"ד ויקטור תשובה ,העוסק בשוק ההון .הוא הציע גם בעבר הצעות לקניית אג"ח סוהו נדל"ן ...
לצפיה ב-'תחמנים'
תחמנים
28/12/2017 | 22:51
1
70
לא ממליץ למכור להם.
יש כסף מהתביעה וגם יש כסף בקופת ההסדר
ובנוסף יש תביעות שונות כנגד חובות שלא שולמו לחברה (זה קצת בספק אם יהיה משהו וכמה זה יהיה).
בפעם שעברה שהייתה הצעה מטעם תשובה לרכישה של האגחים האלו
תוך זמן קצר היה פדיון חלקי בערך יותר גבוה מההצעה.
לצפיה ב-'איזה מין בורסה זו שכל הזמן אתם מחפשים '
איזה מין בורסה זו שכל הזמן אתם מחפשים
29/12/2017 | 15:35
62
איך להציל את הכסף שלכם מגנבי הבורסה
כאילו שזה לא מספיק אז רישעות המיסים
מהתלת בכם
לצפיה ב-'מס רווח הון- הוא רק לפני מחיר קניה ראשונה?'
מס רווח הון- הוא רק לפני מחיר קניה ראשונה?
28/12/2017 | 18:48
2
86
קראתי באחד הבלוגים:

לצורך כל הדיון במס רווחי הון נניח שביצעת בעברך את הפעולות הללו על תעודה כלשהי:
* בשנת 2000 רכשת יחידה אחת ב-100 שח
* בשנת 2001 רכשת יחידה אחת ב-110 שח
* בשנת 2002 רכשת יחידה אחת ב-120 שח
* בשנת 2003 רכשת יחידה אחת ב-110 שח
* בשנת 2004 רכשת יחידה אחת ב-130 שח
* בשנת 2005 רכשת יחידה אחת ב-140 שח
* בשנת 2006 רכשת יחידה אחת ב-150 שח
* מחיר יחידה אחת היום הוא 140 שח

במידה והכספים שלך נמצאים בחשבון ממוסה רגיל בארץ אז ביום מכירת נכס כלשהו הגוף הישראלי שבו החשבון שלך נמצא מחשב את הרווח שלך לפי מחיר היחידה הראשונה שרכשת מאותו הנכס.
לפי מחיר מכירה של 140 שח ומחיר יחידה ראשונה שנרכשה ב-100 שח הגוף הישראלי מסיק שיש לך רווח הון בסך 40 שח ולכן מחייב אותך במס של 25% = 10 שח כבר במעמד המכירה.

במידה והכספים שלך נמצאים בחשבון ממוסה רגיל אצל גוף זר שמאפשר לך לבחור את הנייר שאתה מוכר אז אתה יכול לבחור למכור את הנייר שרכשת בשנת 2005 עם מחיר של 140 שח (פעולה שיכולה להתבצע אוטומטית בלי התערבות שלך אחרי שאתה מגדיר אותה).

======

אם אני סוחר דרך אינטרקטיב ברוקס, או אקסלנס. סוחר עצמאי - אז אני ממוסה רווח הון לפי היחידה הראשונה שקניתי? זה אבסורד.
בבנק אני מקבל סיכום רווח הון אמיתי ומדויק? כלומר לא רק לפי ערך קניה ראשון?

אין לי דרך לתת רווח הון מפורט או סכום לפי מנות קניה שונות?
לצפיה ב-'לא'
לא
28/12/2017 | 18:55
1
83
כל המס שתשלם, ולא משנה איפה קנית את המניות זה לפי FIFO
הראשון שנכנס זה הראשון שיוצא,
אם קנית 3 מניות ב100 110 120
אם תמכור מניות, המניה הראשונה שתמכר תהיה ה100
השניה ה110
והשלישית היא ה120
לא ממסים לפי המניה הראשונה ולא לפי הממוצע.

לצפיה ב-'אני מבין'
אני מבין
28/12/2017 | 21:00
61
ואין דרך מן הסתם לפעול אחרת.

בקרנות ותעודות בארץ או בחול.

טפסים שמאפשרים בחירת ערך קניה מבין כמה מנות
לצפיה ב-'שווי אגחי אפריקה לאחר ההסדר עם בן משה'
שווי אגחי אפריקה לאחר ההסדר עם בן משה
27/12/2017 | 20:35
4
121
שלום חברים מלומדים, 
שאלה לי אליכם...
אני מושקע בסכום די משמעותי באגחים של אפריקה (כז ו כח), 
לפי טבלה שהכנתי על בסיס מסמך ההסדר האחרון שפירסם בן משה ב 21.12 הגעתי לכך ששווי המוערך של אגח כח לאחר ההסדר אמור להגיע ל 78 אג, שווי כז ל 84 אג, ושווי אגח כו ל 92 אגורות 
אשמח לשמוע את התייחסותכם, האם נראה לכם הגיוני?...
HAYAK, אתה עשית טבלה מפורטת לפי התוספות האחרונות...האם לאחר התוספות הגעת למספרים דומים?
תודה חברים...

לצפיה ב-'הפירוט הוא כזה'
הפירוט הוא כזה
28/12/2017 | 11:23
3
112
הייק פירסם כבר אקסל מדוייק, והצבתי את הערכים המעודכנים:
לכ''ח השווי הנומינלי המקסימלי הוא 71 אגורות, והשווי הכלכלי העכשווי שתקבל בשההסדר ייסגר הוא 64 אגורות ועוד 4 אגורות בעוד שלוש שנים
לאג''ח כ''ו - שווי נומינלי - 93, עכשווי כלכלי - 86 אגורות -  ועוד 6 אגורות בעוד שלוש שנים
לאג''ח כ''ז - שווי נומינלי - 87, עכשווי כלכלי - 79 אגורות -  ועוד 6 אגורות בעוד שלוש שנים

האגחים כבר נסחרים כרגע בשווי הכלכלי שלהם, ואני מעריך שלקראת סוף ההסדר יוסיפו עוד שתי אגורות כל אחד

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/12/2017 | 12:40
42
לצפיה ב-'רצ"ב אקסל'
רצ"ב אקסל
28/12/2017 | 16:13
91
לצפיה ב-'תוכל להסביר בבקשה את המושגים וההבדלים של המושגים'
תוכל להסביר בבקשה את המושגים וההבדלים של המושגים
28/12/2017 | 18:38
67
שווי נומינלי ועכשווי כלכלי.
כמו כן,מדוע אמורים לקבל עוד כמה אג בעוד 3 שנים?
תודה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הדאו ג'ונס'
שאלה לגבי הדאו ג'ונס
25/12/2017 | 22:42
18
127
הי,
אני מתעניין בשוק ההון,  בשלב הזה ברמה די בסיסית, ובעיקר מנסה להבין תהליכים שנראים לי מוזרים.
דוגמא מאוד בולטת - בורסת ארה"ב. בשנה האחרונה הבורסה שם זינקה, אחרי יותר מ-7 שנים של עליות. דאו ג'ונס כמעט הכפיל את עצמו מנקודת השיא של לפני המפולת של 2008, וזה למרות שהמצב הכלכלי מעולם לא חזר להיות כמו בשיא של 2008 (לדברי אזרחים שגרים ועובדים שם).

אז יש כאלו שטוענים שהחברות הגדולות מרוויחות הרבה ממכירות מחוץ לארהב. בכל זאת -התחלתי לקרוא קצת על ההכנסות והשווי הריאלי של חלקן בחמש שנים האחרונות - ואף אחת מהן לא ממש זינקה.

אז מה לדעתכם קורה שם? איך "מסבירים" את העליות? 

שאלה נוספת - יש איזשהו אתר שאני יכול למשוך ממנו טבלאות עם נתונים של שווי חברות וביצועי המניות לאורך השנים?

תודה,
עוז
לצפיה ב-'איזה חברות בדקת?'
איזה חברות בדקת?
26/12/2017 | 04:58
16
129
הדאו ג'ונס עלה בכ-70% מהשיא שלפני 2008.

אפל הרוויחה 48 מיליארד דולר ב-2017 לעומת 6 מיליארד ב-2008. אם המדד היה אפל, אז זו עלייה של 700%. אם זה לא זינוק אני לא יודע מה זה זינוק.

MSFT הרוויחה קרוב לפי 2 לעומת ב-2008.
NKE הרוויחה כמעט פי 3. Just do it.
JPM הרוויחה 40% יותר מאשר ב-2008. כמוה גם KO (טעם החיים).
JNJ הרוויחה 30% יותר.

מעבר לעלייה הריאלית בתוצאות החברות, הריבית היתה אפסית עד סוף 2015, שזה אומר חוסר אלטרנטיבות לכסף ועלייה בתיאבון הסיכון למי שרוצה לקבל איזושהי תשואה.
מאז דצמבר 2016 השוק עלה ממש בקו ישר, וההסבר הוא הציפייה לתנאים נוחים יותר לחברות תחת ממשל טראמפ - פחות רגולציה, ובעיקר מיסוי נמוך יותר - ציפייה שהתממשה לאחרונה.

לא ברור לפי מה האזרחים שאתה מדבר עליהם מעריכים את המצב הכלכלי. אם הכוונה היא לקצב עליית מחירים, אז כן, היא היתה גבוהה יותר אז. אם הם מתכוונים לבאיזו קלות אפשר היה לקבל הלוואות מהבנק ובמיוחד לנדל"ן אז כן, אז היה הרבה יותר קל. זה לא היה מצב בריא. זו היתה בועה, שהתפוצצה, זה עוד טרי והצלקות עדיין קיימות, אנשים עדיין זהירים, אבל זה מתפוגג והבועה הבאה לא רחוקה.
לצפיה ב-'הלינק שלך לגורופוקוס שבור'
הלינק שלך לגורופוקוס שבור
26/12/2017 | 15:12
7
61
בקשר לעליות בעקבות טראמפ והמיסים, ההסבר הזה על ארה״ב לא מסביר למה השווקים  מחוץ לארה״ב עלו דווקא יותר.

מפתיע שבתור אחד שפסל בחירת מניות לפי ניתוח פונדמנטלי / השקעות ערך אתה מרבה להשתמש במידע פונדמנטלי פה כדי להסביר את עליית הערך מאז 2008.
הכוונה שלך הייתה שלא ניתן לבחור כך מניות מנצחות בעתיד או שאנחנו הלא מקצוענים לא נוכל לעשות זאת?

אני בא לשלום, שואל מסקרנות ולא בציניות או בכוונה לעקוץ. לא כדי לפתוח עוד שירשורפלצת של העלבות. אנא הימנעו משפה לא נעימה או ניתוחי אישיות וביצועים מהעבר לגביהם אין לכם מושג.

לצפיה ב-'הלינק אינו שבור'
הלינק אינו שבור
26/12/2017 | 15:48
6
61
הוא מביא לגורופוקוס ומשם תקבל תוצאות כל חברה וחברה עם הקשת הסימבול המתאים בתיבת החיפוש למעלה (אני מתאר לעצמי שכבר נתקלת באי-אלה ממשקים דומים בעבר).

לגבי מדינות אחרות, קיום קורלציה חזקה בין שווקי מניות במדינות שונות זה אפקט שאני בטוח שגם מוכר לך, לגבי ההבדלים בשינוי השיעור זה באמת מעניין, שווה בדיקה.

לגבי השימוש במידע פונדמנטלי, להסברים בדיעבד כאלה אתה יכול להתייחס כמו פרשנות של משחק כדורגל. משעשע לפעמים לשמוע, ויכול להיות אפילו שהדברים משקפים מה שקורה או מה שקרה, אבל אין לזה הרבה ערך לגבי תחזית למי ינצח במשחק.
לצפיה ב-'בשביל להגיד שאין בזה ערך לבחירת מניות קדימה'
בשביל להגיד שאין בזה ערך לבחירת מניות קדימה
26/12/2017 | 16:21
5
44
צריך לבדוק בצורה יסודית, כפי שהצעת, לסנן outliers ולהבין האם יש לשיטה תשואה עודפת על השקעה מדדית.

אתה טוען שלא, אני לא חושב שזה נכון כי כל מי שעושה מחקר כזה הגיע למסקנות שונות משלך.

אני מתאר לעצמי שלא אבל עשית בדיקה כזו? באקדמיה? משהו ציבורי שעבר ביקורת כמו העבודות האחרות? מעוניין לשתף? אם לא מאיפה הביטחון לומר שאין בזה ערך ולהטעות אחרים?

רמזת שאתה מקצוען (כתבת זה ההבדל בין מקצוענים לחובבנים מתישהו). אתה סוחר לטווח קצר או משקיע? או שאתה ככ אקלקטי שלא יודע לסווג את עצמך אפילו ברזולוציות האלה?
אולי בכלל אתה מעוניין לשמור על סודיות? (לא מסתדר עם זה שמיהרת להציע חשיפה של תשואות)

אין לי עניין לשכנע אותך לעבור להשקעות ערך, לא נראה לי משימה סבירה. אני שואל כדי שתציג דברים שאני לא מכיר ואולי ללמוד. ואם לא אז לפחות לדעת שאתה סתם כותב מרחשי ליבך ולא מתוך ידע עמוק ש value investing לא יעבוד יותר בעתיד.
לצפיה ב-'הבנתי אותך'
הבנתי אותך
26/12/2017 | 17:10
4
46
אם החלטת לשוב ולטעון שאני מטעה אחרים, בכזו נחישות, ולחזור על זה שוב ושוב ובמקביל לשחק אותה "אני רוצה ללמוד" ולא רוצה "העלבויות", אז אתה מוזמן לדון על הנושא עם מישהו אחר. אם יש לך מונופול על הידע האנושי ואתה כל כך בטוח ומשוכנע שאני מטעה חבל על האנרגיה. אני באמת מבין שהנושא של השקעות ערך מאוד קרוב ללבך, אני לא מתכוון להתווכח עם רגשות, זה כמו להתווכח עם אדם דתי או פנאט פוליטי - בזבוז זמן.
לצפיה ב-'ובכל זאת לטובת השאר מכיון שאתה משוכנע'
ובכל זאת לטובת השאר מכיון שאתה משוכנע
26/12/2017 | 17:38
3
49
שאני לא אלמד מזה ונעול כמו פנאט על השקעות ערך (זה לא כך, אני משקיע אינדקסים, ערך וגם מומנטום ).
האם ביצעת מחקר? תוכל לשתף אותו? או שבאמת זו אינטואיציה וניסיון שלך (שלא פרטת ולא ברור עמה הוא מייצג).
ובאמת שלר בקטע של להעליב אבל אתה מבטל מחקרים של אחרים (גראהם, פמה ופרנץ ועוד) מבלי להציג מחקר מעמיק או לענות על שאלות. מקווה שאת מבין למה אני סקפטי. זה לא קשור לפנאט , דת אמונה ודעות קדומות. כשיש עובדות אני מתיישר לפיהן. פשוט כרגע זה נראה שהמחקרים בעד השקעות ערך מובילים על האין בזה ערך. ונראה שהסיכויים שתענה לשאלות הולכים ופוחתים.

לצפיה ב-'מסכים 100%, ואף נותן קרדיט לצדיקים'
מסכים 100%, ואף נותן קרדיט לצדיקים
26/12/2017 | 18:10
2
51
כל הכבוד מר מנקש על פעילותך הנמרצת להציל תמימים מכאלה שמטעים וחס וחלילה עלולים למנוע מהם לראות את האמת האחת והנכונה, מלצעוד בדרך לישועה בהשקעות, בהתאם לטקסטים הקדושים, הרי הכל הכל כתוב שם ולמה להסתכל ימינה ושמאלה?! תוצאות בפועל אין לנו צורך לראות רבי מנקש, נאמין נאמין נאמין לך, העיקר שהתיאוריה, והשמות המפוצצים (שכחת את זוכי פרס נובל בכלכלה שריסקו מיליארדים ב-LTCM, אולי בכרך הבא) נמצאים! אמן ואמן!
לצפיה ב-'אני מבין שאין לך מחקר להראות אלא אתה מדבר מנסיונך'
אני מבין שאין לך מחקר להראות אלא אתה מדבר מנסיונך
26/12/2017 | 19:06
1
52
שאותו אתה משאיר עלום ומסתורי. מצהיר שאתה מקצוען אך אוהב להתפלפל עם חובבנים כמו אוהדים של קבוצות כדורגל וחושב שאני לוקח בעלות על החכמה כי אני מבקש שתצהיר מאיפה אתה יודע שהשקעות ערך לא עובדות.
אז יידעו האחרים שמר אלי רוזנשטיין (וזכור לי שאמרת שזה לא שמך האמיתי) מעיד על השקעות (ערך לפחות על פי הדיון ואולי גם על אינדקס וטכני) לאו דווקא על סמך מחקרים עמוקים  אלא על פי נסיון שהוא לא מגלה מהו.
לצפיה ב-'אתה צודק בהכל! כולם יודעים עכשיו! '
אתה צודק בהכל! כולם יודעים עכשיו!
26/12/2017 | 19:15
62
תמשיך עוד, אתה נראה לי אדם עם משימה והרבה מוטיבציה  
לצפיה ב-'אוקיי, מעניין'
אוקיי, מעניין
26/12/2017 | 21:47
2
53
לפי הגרף הזה,  הייתי מצפה לראות את שווי המניה של אפל מגיע לשער הנוכחי לפני 4 שנים ואז מתייצב - מה שלא ממש קרה. איך אפשר להסביר את זה?
בכל מקרה, נראה מעניין. נראה לי שכדאי להעמיק במדדים של החברות.

וד"א - ה"אזרחים" שאני מדבר עליהם אלו אמריקאים שמתלוננים על קושי ממשי למצא עבודה בתחומים מסוימים, בניגוד למצב לפני 2008. כנראה שהרווחים לא מחלחלים לציבור..

לצפיה ב-'זה רק מראה לך'
זה רק מראה לך
27/12/2017 | 05:02
49
עד כמה זה לא מדויק להסתמך על הנתונים האלה.
שערי המניות נקבעים בין השאר לפי ציפיות המשקיעים לגבי העתיד - יש כמובן קשר בין ביצועי עבר של החברה לביצועי עתיד אבל יש מספיק פקטורים משמעותיים אחרים שגורמים לפער הזה שראית. ויש גם פקטורים שלא קשורים בכלל להערכות לגבי ביצועי החברה, אשר מזיזים גם הם את המחיר.
לצפיה ב-'מס׳ המניות של אפל ירד משמעותית'
מס׳ המניות של אפל ירד משמעותית
27/12/2017 | 14:54
30
במשך התקופה.
אתם בוחנים מספרים פר חברה וכשבוחנים פר מניה מכיון שמספר המניות קטן במשך התקופה (ב20%) אז הרווח פר מניה גדל. זה מסביר חלק (לא קטן ) מהפער.
מעבר לזה כפי שכבר נכתב יש את ציפיות המשקיעים ועוד גורמים שגורמים לכך שזה לא עובד במדויק כמו נוסחא.
לצפיה ב-'והנה דוגמאות הפוכות'
והנה דוגמאות הפוכות
27/12/2017 | 21:18
4
33
סתם דגימה אקראית של 5 החברות הראשונות בדאו ג'ונס:

חברת 3M 
הכנסות בטווח 5 שנים עלו ב-50% :
כשב-5 שנים המניה עלתה ב-150%

חברת בואינג - הכנסות עלו ב-5 שנים ב-65%
ובאותו זמן המניה עלתה בערך ב-300%

סיסקו - ירדה לא מעט בנטו , ועדיין בטווח 5 שנים - המניה הכפילה את עצמה..

אמריקן אקספרס הראו התאמה בין המניה להכנסת נטו שלהם

יכול להיות שבחרתי מדד חלקי/מטעה, ועדיין הוא לדעתי הרבה יותר אמיתי מתמחור מדומה שנקבע על פי ספקולציות. הרווחים בפועל הם מה שקובעים את השווי , בטח כשמסתכלים בטווח של כמה שנים אחורה. כל השאר - מגמות של עדר (ונראה שהרבה מהמסחר בבורסה בנוי סביב המגמות הללו).

בקיצור - הלוואי שאתבדה, אבל על פניו המצב לא נראה טוב..
לצפיה ב-'כבר כתבו שהציפיות של המשקיעים משפיעות'
כבר כתבו שהציפיות של המשקיעים משפיעות
27/12/2017 | 21:51
3
22
וכך גם תיאבון הסיכון שלהם ובהתאם התימחור שהם מוכנים לשלם על המניות.
לפני 5 שנים השוק עדיין זכר טוב יותר את 2008, התימחור היה נמוך יותר כי המוכנות לקחת סיכון הייתה נמוכה יותר מהיום.
היום התימחור גבוה יותר, משקיעים מוכנים לקחת יותר סיכון מב2012 כנראה ובנוסף המדדים הכלכליים השתפרו (ומדד זה אוסף של חברות אז אין טעם שתעבור פה אחת אחת על כל ה30 או 500 מניות).
לא מעט פעמים שתסתכל הסטורית ה risk tolerance של משקיעים והציפיות שלהם לעתיד שמתבטאים בתמחורים יוצרים תנודות גדולות יותר מאשר הנתונים הכלכליים.
למשל הדוגמא שנתת, ב2012 מכפיל שילר היה 21, היום הוא 32~ (מעל 50%). הרווחים השתפרו ב20% למדד ה S&P500.
לצפיה ב-'אוקיי , זאת אומרת שמכפילים הם מדדים לתמחור יתר/חסר?'
אוקיי , זאת אומרת שמכפילים הם מדדים לתמחור יתר/חסר?
28/12/2017 | 12:41
2
27
יש דרך קלה לשלוף נתונים היסטוריים של מכפילים עבור החברות השונות?
תודה
לצפיה ב-'ycharts , morningstar , gurufocus '
ycharts , morningstar , gurufocus
28/12/2017 | 14:31
1
15
ycharts  הוא אחלה
morningstar הוא המועדף עליי

גם בgurufocus  נדמה לי אפשר למצוא אינפורמציה רלוונטית לטווחים ארוכים.

וכפי שכבר הבנת, זה לא דבר מושלם. הם פרוקסי לתמחור יתר או חסר או בעצם אינדקטיביים לאם עכשיו יקר או זול.
אם באמת יקר או זול אפשר לשפוט רק בדיעבד.
כלומר יש אי וודאות גדולה בהשקעה לפי מכפילים. זה לא עובד כמו נוסחא מתמטית אלא סטטיסטית לאורך זמן רב ומקרים רבים בממוצע.
לצפיה ב-'הגרסא הישנה של MORNINGSTAR יותר טובה בעיני'
הגרסא הישנה של MORNINGSTAR יותר טובה בעיני
28/12/2017 | 14:36
19
לצפיה ב-'מניות זה גם סחורה על המדף שמחירה נקבע לפי היצע וביקוש'
מניות זה גם סחורה על המדף שמחירה נקבע לפי היצע וביקוש
27/12/2017 | 10:44
34
הממשלות מדפיסות כסף (הרחבה מוניטרית יעני...האמת בגלל שהן יכולות . גם אני הייתי מדפיס אם יכול) ויש יותר כסף שמחפש אפיקי השקעה. מנגד הריביות נמוכות והציפיה לעלית הריבית מורידה את אטרקטיביות ההשקעה באגחים למשל..כך שהמניות נראות אטרקטיביות וכל השוק עולה. יש קשר לנתוני החברות אבל זה קשור יותר לאיזה מניה הכסף ילך וכל אחד בהערוכותיו. מחר יחשבו שעומד להיות משבר וכולם ימהרו להפוך את הכסף למזומן והבורסה תרד ללא קשר לביצועי החברות. בקיצור יש הגיון כלכלי בבחירת ורכישת מניות אבל המחיר נקבע גם לפי היצע וביקוש . 
לצפיה ב-'צמרת קרנות אג"ח קונצרני בסיכון המובילות התשואה השנה'
צמרת קרנות אג"ח קונצרני בסיכון המובילות התשואה השנה
28/12/2017 | 10:12
23
הן חשופות לאג"ח קונצרני צמוד ברמות שונות - הן 4 הקרנות המובילות בתשואה שמגיעה השנה באחת מהן עד: 9.8%
לצפיה ב-'דיווח למס הכנסה רק ממחזור של 2.5 מלש"ח'
דיווח למס הכנסה רק ממחזור של 2.5 מלש"ח
26/12/2017 | 16:33
6
135
מס הכנסה ידרוש דיווח על סך המחזור בני"ע החל מסכום של 2.5 מלש"ח במקום החל מ-640 אלף שח.
פרטים בקישור המצורף
http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/arti...
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
26/12/2017 | 17:01
5
109
המגבלה הזו היתה סתם רגולציה עודפת ומיותרת על ציבור משקיעים פרטיים קטנים, שאין עניין וכ"א להתעסק איתו.
זה בדיוק הציבור שהיינו רוצים שיחסוך בשוק ההון (שממילא ממוסה אוטומטית 25% החל מהשקל הראשון), במקום שכנהוג במקומותינו ילך ויקנה דירה להשקעה.

בכתבה לא רשום אולם אני משער שהכוונה ל 2018 והילך, בעוד ב 2017 עדיין כן ישנה המגבלה הנמוכה של 640 אלף???
לצפיה ב-'עזוב מדובר בארכי גנבים '
עזוב מדובר בארכי גנבים
27/12/2017 | 01:26
1
91
(חייב לעשות הגהה ולתקן עיצבנו אותי)

זה מה שיש לנו ברישעות המיסים

וכל עוד התקנה התרמיתית של
מחיקת מגן מס מתקיימת
בשבילי הם ארכי גנבים 
אפשר וצריך לאפשר לגופים
לגלגל את מגן המס לשנה הבאה
ולא להשית הוצאות מיותרות
על הציבור
אתם מבינים ששכר הטירחה
יהיה פלוס מעמ
וזה כסף שאף אחד לא יכול
להזדכות עליו 

כי רמאי ונוכל שהורשע
בבית המשפט  יצר את
התקנה האומללה הזו
וכל עוד תקנה זו מתקיימת
הם רמאים ונוכלים

הרבה כסף נשאר
ולא מוחזר לציבור 
כי הציבור לא הולך אליהם 

מאידך בעקבות התקנה
קמו המון גופים 
שרוצים לגזור קופון 
בדיקה בחינם 
החזר עם תשלום פלוס מע"מ 
שבעצם מתקזז מהכסף של הציבור
כסף נקי שייך לציבור שלא היה צריך
לחלט אותו
ומחיקת מגן מס זה חילוט של הכסף שלנו
וחילוצו מחייב הוצאות מיותרות שהנוכל יצר

לצפיה ב-'יש כמה ליצנים '
יש כמה ליצנים
27/12/2017 | 01:38
84
שמפשפשים בתיקי הלקוחות 
על מנת למצוא כאלה שראוי להפוך
אותם למתעסקים שחייבים במס מלא
אז מה הבעיה לחוקק חוק או תקנה
מאיזה מחזור הברוקר או הבנק 
יעבירו את המידע באופן ליגלי ולא שיבוא
איזה פקיד מרישעות המיסים ולאיים 

למה לא לעשות את זה נקי? למה מלוכלך 
ובשושו?
הבעיה שכל שקל שגובים עליו מס 
יש מישהו אחר שהפסיד אותו 
אז זה מס מסחרה שגובים כאן
זה בעיקר לגנוב כסף מהציבור
לצפיה ב-'מאותו עיניין לאותו עיניין--שלום לך מנהל פורום יקר '
מאותו עיניין לאותו עיניין--שלום לך מנהל פורום יקר
28/12/2017 | 07:32
2
79
ברצוני לשאול שאלה לגביי מס רווחי הון והריביות.

אלמוני מופסד בשנת 2016 ב 100,000 שקלים.

נגיד והיום מישהו מוכר תיק ברווח של 100,000 שקל......ממש היום...יומיים לפני סוף שנת 2017.
אין הפסדים אין כלום....רווח נקי של 100,000 שקל. אוקיי?

הבנק כמובן לוקח לו 25 אחוז מתוך ה 100,000 שקל האלה...עד כאן מובן?? יופי

אממה??
בשנת 2016 כאמור, הוא הפסיד 100,000 שקל (באופן רשמי עם דוח וטופס 867 אצל הרואה חשבון וכו וכו וכו )
אז זה לא פייר שהשנה הם ינכו לו 25 אחוז מס מהרווח.

כמובן שאותו אחד מגיש דוח של החזר באופן מסודר וכו...

אבל השאלה שלי היא כזו--

הרי הדוח השנתי יימסר רק באיזורי אוגוסט-ספטמבר 2018.

בינתיים מינואר 2018 ואילך, אין לאותו אדם את כל הרווח שהרוויח (קרי 100,000 שקל כי לקחו לו מס שלא בצדק)

האם כאשר יוחלט להחזיר לו את הכסף....נגיד בדצמבר 2018......זה יהיה עם ריבית ..אבל מאיזה חודשים??
מאותו רגע שהוא ביצע בזמנו את המכירה?? (קרי דצמבר 2017 ואילך…………
או הריבית תחושב רק מהרגע שהדוח פיזית התקבל אצל פקיד השומה ?

בינתיים הבן אדם מתהלך עם חיסרון בכיס רק בגלל ששוכב לו שם קרוב ל 8-9 חודשים הכסף שמגיע לו!

דעתך

תודה

לצפיה ב-'אינני יודע, אולי מישהו אחר ידע?'
אינני יודע, אולי מישהו אחר ידע?
28/12/2017 | 11:35
1
32
לצפיה ב-'מקווה שמישהו ישיב לי. תודה '
מקווה שמישהו ישיב לי. תודה
28/12/2017 | 17:38
20
לצפיה ב-'חישוב קיזוז רווח הון'
חישוב קיזוז רווח הון
28/12/2017 | 02:15
1
95
שלום,

יש לי כרגע רווח הון ואני רוצה לקזז אותו עם מכירה של מניות שאני בהפסד עליהן.

רוצה לוודא שאני מבין נכון.

לצורך הדיון נאמר שכרגע יש לי רווח הון של 1,000 ש"ח. ונניח שיש לי כרגע 200 מניות מסוג מסויים שכולן נרכשו באותה העת וכרגע אני מופסד בהן בסכום כללי של 10,000 ש"ח.
האם אני מחשב נכון אם אני מגיע למסקנה שכדי לקזז את הרווח אני צריך למכור 20 מניות כאלה ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
28/12/2017 | 11:38
20
לצפיה ב-'מירלנד משלימה את שלב 4 בפרוייקט סנט פטרסבורג'
מירלנד משלימה את שלב 4 בפרוייקט סנט פטרסבורג
24/12/2017 | 13:14
7
72
לפי ה PR שקיבלתי:
חברת מירלנד דיווחה הבוקר על קבלת טופס איכלוס לשלב 4 בפרויקט נדל"ן למגורים בסנט פטרסבורג.

עד כה מכרה החברה במסגרת שלב 4 של הפרויקט 1,209 יחידות דיור, המהוות כ-97% מסך יחידות הדיור בשלב זה, וכ-74 חניות תת קרקעיות, כשמסירת הדירות לרוכשים צפויה להתחיל בחודש ינואר 2018.

הרווח הגולמי כתוצאה ממכירת מלוא יחידות הדיור של שלב 4, צפוי לעמוד על סך של כ-17.5 מיליון דולר ארה"ב.

נשים לב כי הם גם מבקשים להרחיב את סידרת האגח בהנפקה פרטית, בהיקף כ 70 מלש"ח, ומוכנים למכור את האגח במחיר של... 72.6 (בשוק המחיר היה 77, ירד ל 75 בזמן ההודעה וכעת 76). תשואה שקלית מעל 7% (שזה די סביר לחברת נדלן ברוסיה)
עיסקה די טובה לקונים. קשה היה מאד להשיג מחיר כזה בשוק החופשי.

הסכום הולך כנראה לשחרר את אחד הנכסים המניבים מחוב בנקאי, ואז הסידרה (אני מקווה כל הסידרה ולא רק ההרחבה שלה, אלה כבר קיבלו אחלה אחלה מחיר  בהנפקה ככה שאם זה לא מתאים להם אז שלא יעשו טובות, במחיר של 72 גם אני הייתי שם כסף בהנפקה) תקבל את השיעבוד עליו.
לצפיה ב-'לאחרונה המניה ירדה מאוד שלא בצדק. כנראה ספקולנטים.'
לאחרונה המניה ירדה מאוד שלא בצדק. כנראה ספקולנטים.
24/12/2017 | 14:04
3
41
לצפיה ב-'זה בכ"ז נייר יתר'
זה בכ"ז נייר יתר
24/12/2017 | 14:20
2
79
המתעסק עם נדלן ברוסיה. לא בלתי סביר שיהיה תנודתי.
מה שכן היקף הסחירות, בשביל נייר קטן מהיתר, הוא לא רע. היום למשל 650 אלש"ח.

כל התקדמות כזו במימוש פרוייקט סנט פטרסבורג מסייעת לחברה לחלץ את ההון העצמי, ולנייר הנסחר בשליש(!) על ההון זה לא רע, ולכן הנייר נמצא אצלי בתיק.
בלי לחץ.
לצפיה ב-''
25/12/2017 | 12:11
1
7
לצפיה ב-'מתקנת כמה ימים רצופים ובצדק'
מתקנת כמה ימים רצופים ובצדק
25/12/2017 | 14:39
20
לצפיה ב-'הנפט מטפס בתקופה האחרונה'
הנפט מטפס בתקופה האחרונה
27/12/2017 | 17:30
2
41
חבית נפט מתקרבת ל 60$.
זה אומר שמצב כלכלת רוסיה הולך להיות לא רע, וזה טוב למירלנד.
הנייר עולה שישיה וחוזר ועולה לקידומת 2XX.
לצפיה ב-'אני צופה לדוח שנתי חיובי שיביא לעליות נוספות'
אני צופה לדוח שנתי חיובי שיביא לעליות נוספות
27/12/2017 | 19:39
1
18
לצפיה ב-'איתך בציפייה'
איתך בציפייה
28/12/2017 | 10:02
18
השער של המניה לא תואם לדעתי את השער בו היא צריכה לעמוד, אבל יש לקוות שתתקן ותחזור לעלות, בין אם בגלל הדוח שלה ובין אם בגלל הכלכלה הרוסית בכלל.
לצפיה ב-'מחזור חריג בדסק"ש'
מחזור חריג בדסק"ש
27/12/2017 | 17:27
73
50 מלש"ח. ככל הנראה דסק"ש החלה להפיץ סחורה (במחיר שוק) כדי להשאר במדד ת"א90.
יש לה גם את מחר ויום ראשון.
לצפיה ב-'בנק דיסקונט חוזר לחלק דיבידנד'
בנק דיסקונט חוזר לחלק דיבידנד
27/12/2017 | 17:20
42
אמנם די מעט בהתחלה, אבל בשעה טובה מצטרף לשאר הבנקים.

לצפיה ב-'סופרפארם רוצים לקנות את מפעל טבע אשדוד'
סופרפארם רוצים לקנות את מפעל טבע אשדוד
25/12/2017 | 16:06
6
78
ופלקסטרוניקס רוצים את 2 המפעלים בירושלים, אולם זה גם תלוי בהטבות מהמדינה.
באם אלה ירכשו את המפעלים אז יתכן ואפילו בקושי יצטרכו לפטר ישראלים, שפשוט יחליפו את זהות המעביד.

בטוקבקים מזכירים שם גם את עניין שווי הקרקע של המפעלים, שעשוי להיות משמעותי.
לצפיה ב-'עכשיו אמזון רוצים לקנות את המרכז הלוגיסטי בשוהם'
עכשיו אמזון רוצים לקנות את המרכז הלוגיסטי בשוהם
26/12/2017 | 18:20
4
72
נו נו, לא מחכים דקה עד שהגוייה תתקרר ושולץ עושה לנו פה פירוק דה לוקס
הנושים יקבלו ת'כסף אבל השאלה מה לנו ישאר אח"כ כדי להמשיך לתקתק רווחים אם מממשים הכל?

לפי מעריב מדובר בעיסקה של 500 מלש"ח עד 1 מיליארד, ותסייע לאמזון לחדור לישראל (בלי מרכז לוגיסטי אכן לא היה לה סיכוי)

לצפיה ב-'אחרי זה.... תקנו בית כנסת'
אחרי זה.... תקנו בית כנסת
26/12/2017 | 18:27
3
82
כי כל מה שיש לכם ולטבע זה להתפלל שהתרופה למיגרנה תאושר מהר, המתחרות לא יאושרו, והיא תהיה הצלחה ענקית,
אחרת יעשו מכירת חיסול לכל החברה,
בלי המגירנה, לא יהיה כאב ראש, לא יהיה ראש.

ובקשר למיגרנות, כל בעלי החנויות, היבואנים, והרשתות הישראליות מתחילות לקבל מיגרנה כי הם מבינים שיום הדין (אמאזון) באים.
לצפיה ב-'כמו שזה נשמע אז הביאו מפרק לחברה'
כמו שזה נשמע אז הביאו מפרק לחברה
26/12/2017 | 20:11
2
62
שולץ הזה לא יודע למה
הוא לא נראה לי שיבריא את החברה
הלוואי שאני טועה
אבל לעת עתנ המניה עולה קצת מאז 
שדיברו על בלוטניק 
לצפיה ב-'גם בן משה לוטש עיניים למרלו"ג של טבע בשוהם. הלוואי.'
גם בן משה לוטש עיניים למרלו"ג של טבע בשוהם. הלוואי.
27/12/2017 | 13:20
1
20
לצפיה ב-'אולי עדיף שיתמקד בבליעה של אפריקה?'
אולי עדיף שיתמקד בבליעה של אפריקה?
27/12/2017 | 17:08
30
בכ"ז מדובר במיזוג די גדול בין ריבוע לאפריקה נכסים, אז יש לבחור מספיק עבודה לשנתיים הקרובות.
לצפיה ב-'עכשיו גם מפעל טבע פ"ת על הפרק...'
עכשיו גם מפעל טבע פ"ת על הפרק...
27/12/2017 | 17:10
32
לצפיה ב-'תשלום קרן של אג"ח.'
תשלום קרן של אג"ח.
25/12/2017 | 20:35
22
96
אם מוחזר לפי התכנית חלק מהקרן, נניח 15%. הכוונה שאקבל 15% מהיחידות כפול המחיר של כל יחידה ביום של האקס?

לצפיה ב-'לא. תקבל 15% כפול 1 ש"ח כפול הני"ע שיש לך.'
לא. תקבל 15% כפול 1 ש"ח כפול הני"ע שיש לך.
25/12/2017 | 21:14
21
65
אם צמוד למדד אז תקבל 1 ש"ח לפי ערך נוכחי.

לצפיה ב-'מה הכוונה כפול הני"ע?'
מה הכוונה כפול הני"ע?
25/12/2017 | 23:51
20
17
לצפיה ב-'כפול האגחים שיש לך (ערך נקוב)'
כפול האגחים שיש לך (ערך נקוב)
26/12/2017 | 08:05
19
13
לצפיה ב-'אז למה להכפיל ב-1? הרי זה יוצא אותו דבר'
אז למה להכפיל ב-1? הרי זה יוצא אותו דבר
26/12/2017 | 09:42
18
31
15000 יחידותלדוגמא * 1 ש"ח * 0.93 ערך נקוב = 15000 יחידות * 0.93 ערך נקוב.

ואיך זה עובר בצמוד מט"ח?
לצפיה ב-'לא למדת חשבון ?'
לא למדת חשבון ?
26/12/2017 | 09:45
17
54
אם אתה מכפיל אחוזים ביחידות, התוצאה יוצאת ביחידות,
אבל אתה לא מקבל יחידות של אגחים אלא שקלים,
אתה צריך להכפיל בשווי הקרן של האגח האחד, ברוב המקרים מדובר על 1 שח
לצפיה ב-'אני עדיין לא מבין את ההבדל'
אני עדיין לא מבין את ההבדל
26/12/2017 | 09:57
16
32
כשאתה אומר הקרן, אתה מתכוון לאחוז שישולם נכון?

אז אם מכפילים 15% מהשווי הכולל של מה שיש לי כרגע בש"ח אחד ואז מכפילים בערך הנקוב, שלפי הדוגמא הוא 0.93 שקל, אז למה למה להכפיל ב-1?
לצפיה ב-'לא משלמים לך מהשווי שיש לך'
לא משלמים לך מהשווי שיש לך
26/12/2017 | 10:10
15
55
לא מעניין כמה שילמת על כל אגח, או כמה הוא שווה היום,
כל אגח משלם את הקופון, מה שנקרא בדרך כלל "הריבית הנקובה"
והוא משלם מהקרן, שזה בדרך כלל 1 שח (לא תמיד)
לכן מה שאתה מקבל זה את הריבית הנקובה כפול הקרן, אם הקרן היא 1 שח ואם נגיד שהריבית הנקובה היא 5 אחוז ונגיד שיש לך 1000 אגחים
אז אתה תקבל 1 שח * 0.05 * 1000
זה החישוב, גם אם לפעמים להכפיל ב1 הוא חסר משמעות מתמטית
לצפיה ב-'אוקי, זה הבנתי אבל...'
אוקי, זה הבנתי אבל...
26/12/2017 | 11:08
14
42
מה המקרה כאשר לא משלמים ריבית, אלא את הקרן (חלק ממה שקניתי, נגיד שזה 50% ואחרי כמה שנים שאר ה-50%).

ומה המשמעות של מחיר כל אג"ח עכשיו לעומת מה שהוא היה כשקניתי אותו. איפה זה נכנס בחישוב? (האם המחיר של האג"ח זה מחיר הקרן?)
לצפיה ב-'תביא דוגמא אמיתית של אגח אמיתי ונסביר לך'
תביא דוגמא אמיתית של אגח אמיתי ונסביר לך
26/12/2017 | 11:44
13
35
אבל בכל מקרה,
המחיר ששילמת לא חשוב
המחיר של השווי היום לא חשוב
בהנפקת האגח נקבע מראש כמה כסף תקבל ומתי,
אם אתה קונה במהלך החיים של האגח, התשואה שלך אולי תהיה אחרת
אולי יותר גבוה או יותר נמוכה.
לצפיה ב-'לדוגמא זה'
לדוגמא זה
26/12/2017 | 13:00
12
44

בתחזית התשלומים בתאריך 31.12.18 חוץ מהריבית, ישולם גם 50% מהקרן.

אז מה בעצם מקבלים?
לצפיה ב-'פשוט '
פשוט
26/12/2017 | 13:13
11
56
אתה יכול להחליף את האחוזים באגורות
כי הקרן היא 100 אחוז = 100 אגורות
ושוב, לא משנה באיזה שער את קנית, זה מה שתקבל
שים לב, שהריבית בפועל היא כמעט פי 3 מהריבית הנקובה, מה שאומר שהשוק חושש לתשלומים האלו ויש סיכוי טוב שמי שמחזיק את האגח לא יקבל את הכסף,
תחזית תשלומים - אקסטל אגח א

תאריך אקס תאריך תשלום קרן קופון
19/06/2018 30/06/2018  אגורות 2.45
19/12/2018 31/12/2018  52.45  אגורות
19/06/2019 30/06/2019  אגורות 1.23
20/12/2019 31/12/2019 52.45 אגורות

לצפיה ב-'אז אם (כמעט) תמיד זה 100 אגורות'
אז אם (כמעט) תמיד זה 100 אגורות
26/12/2017 | 16:40
10
28
מהי המשמעות של "שער אחרון" (כרגע 92.1)?
לצפיה ב-'אי אפשר ללמוד טיסה בהתכתבות'
אי אפשר ללמוד טיסה בהתכתבות
26/12/2017 | 16:47
6
39
לך ,תקרא, תלמד על אגחים, או על כל נושא אחר,
אתה שואל שאלות שתקבל את התשובה עליהם בעמוד הראשון שיסביר על אגחים.
אם אתה שואל שאלות כאלו, זה מראה שאתה לא יודע את הבסיס של הבסיס,
תפסיק לשאול שאלות ולך ללמוד, אתה כנראה לא יודע ולא מבין 99 אחוז מהחומר

אז, בפעם האחרונה ,כי אני לא אענה יותר על שאלות כאלו,
100 זה הקרן
92 זה השער האחרון שבוצע עיסקה באגח

הנה השעור הראשון, מונחים
לצפיה ב-'אני דווקא כן קורא'
אני דווקא כן קורא
26/12/2017 | 18:10
5
27
הבעיה עם כל האתרים האלה שמלמדים, שהם זורקים הרבה מונחים ומתבססים על הנחה שהקורא מבין, מבלי באמת לתת דוגמאות או להסביר. משפט כמו "מחיר האג"ח עשוי לרדת לכ-95 אגורות כדי לבטא תשואה לפדיון (עוד שנה) של לפחות 10% (מ-95 אגורות ל-105 בסוף תקופה גלומה תשואה של מעל 10%)" לא באמת מסביר לי למה זה קורה, וצריך לקוות שאתה מבין נכון.
לצפיה ב-'תראה'
תראה
26/12/2017 | 18:21
4
35
כשאתה קורא על נושא אחר אתה מבין מה אתה קורא ?
כשאתה קורא על מניות אתה מבין את הטקסט ?
כשאתה קורא על מכוניות אתה מבין מה אתה קורא ?
יכול להיות ששוק ההון לא מתאים לך
ויכול להיות ששוק (הירקות) מתאים לך,
אני לא יודע מה לענות כי הטקסט שצירפת נשמע לי מאד ברור והגיוני,
אני יכול להסביר את מה שכתוב,מילה אחרי מילה, לאט וברור שכל אחד יבין, או את כל נושא האגחים ברמה של ילד בכיתה ו,
כבר העברתי בחיים שעורים לצעירים וקל מאד להסביר את החומר
אבל אם אדם מבוגר, עם ידע וניסיון בכלכלה ומתקשה להבין את הטקסט, זה בעיה.
כי אם אתה לא מצליח להבין את הבסיס, איך תצליח לקרוא את החומר המסובך ?
הרי אחרי הבסיס, יש נושאים יותר מסובכים,
ויותר מזה, אחרי זה אתה צריך לקרוא את החומר על האגחים, והחברה והתחום שהיא נמצאת, כדי לנתח ולהבין מה קורה, ואיזה אגח כדאי או לא.
אולי זה לא מתאים לך כל הנושא
לצפיה ב-'או שצריך שיסבירו פעם אחת במילים של בני אדם'
או שצריך שיסבירו פעם אחת במילים של בני אדם
26/12/2017 | 18:32
3
25
עם דוגמא רלוונטית כדי שאבין את העיקרון, ולא רק את המשמעות של המילים.
אני לא חושב שבגלל שאני לא מבין עד הסוף כרגע זה לא בשבילי.
אתה מתעסק בזה שנים ומובן שלך המונחים ברורים, לא לכולם.
מה שאתה אומר לא מתכתב עם זה שאומרים שהרבה אנשים מפחדים סתם משוק ההון.
אם אין לך כוח לחנוך כל אחד שעובר בפורום זה לגיטימי.
לצפיה ב-'איך אתה באנגלית?'
איך אתה באנגלית?
26/12/2017 | 19:11
2
30
יש הרבה יותר חומר בנושא ולגבי השקעות בכלל באנגלית. גם סרטונים. 
לצפיה ב-'מוכן לנסות'
מוכן לנסות
26/12/2017 | 19:23
1
8
לצפיה ב-'הייתי מעלה מצגת שהכנתי פעם'
הייתי מעלה מצגת שהכנתי פעם
26/12/2017 | 19:32
40
אבל זה ממותג אז לא מתאים וחוץ מזה בטח יקפוץ הקרציה תוכי מנקש וישאל על איזה מחקרים זה מבוסס? על איזה מחקרים? איזה מחקרים?? אז מקום סביר להתחיל הוא פה: https://www.investopedia.com/university/bonds/

קח כמה שעות, בשקט, תעבור לאט לאט.

רוצה סרטונים, תריץ חיפוש ביוטיוב על נגיד 
bonds for beginners
bonds basics
יש הרבה שנראים רלוונטים, לא צפיתי אז לא רוצה לזרוק לך סתם.
לצפיה ב-'המשמעות היא'
המשמעות היא
26/12/2017 | 16:55
2
39
המשקיעים (השוק) מוכנים לקנות או למכור במחיר הזה 92.1 .למרות שהמחיר הנורמלי צריך להיות 100 אגורות.
המשקיעים מעריכים שהחברה תתקשה לשלם 100 אגורות ולכן. (חלק מהמשקיעים)מוכנים למכור בפחות

דמיין לך בסטה עגבניות בשוק אם אתה לא בטוח שתצליח לקבל שקל על כל קילו עגבניות. אתה פשוט מוריד את המחיר ל 90 אגורות

לא ממליץ. לא מחזיק
לצפיה ב-'הוא שאל מה זה הקרן ואתה ענית על הפארי'
הוא שאל מה זה הקרן ואתה ענית על הפארי
26/12/2017 | 17:15
1
33
ההסבר שלך נכון לשאלה אחרת
לצפיה ב-'סבבה, אולי זה יעזור לו להבין משהו, כמו שאמרת הוא לא נראה '
סבבה, אולי זה יעזור לו להבין משהו, כמו שאמרת הוא לא נראה
26/12/2017 | 17:44
36
מבין הרבה 

היה נדמה לי שהוא לא מבין למה  האגח נסחר ב 92

אולי לא הייתי צריך להתערב 
אני לא איש אגחים, אני 100 אחוז מניות .
לצפיה ב-'תעודות סל על מדדים עולמיים'
תעודות סל על מדדים עולמיים
26/12/2017 | 18:04
53
אני רוצה להשקיע במדד עולמי. אני מבין שיש כמה.

חבר אמר שהוא בחר אחד מהם בגלל מדניות השקעה חוזרת של דיבדנדים.
ובגלל שלא צריך לבחור מוטבים להשקעה (הוא אמר שזה נפוץ בת״ס אמרקאיות) בתעודה האירית שבחר.

מה הייתם ממליצים להשקעה מבין הבאים?
אני יכול לראות בביז פולרט את המדניות לגבי השקעה/פדיון של דיבדנדים?
איזה פרטמרטים כדאי לי לבחון בין הת״ס האלה?
מה הסיפור עם הורשה למוטבים? זה נייר ערך לא כלי פנסיוני

IWDA
לצפיה ב-'שאלון'
שאלון
25/12/2017 | 20:48
2
91
אחיינית שלי מבקשת עזרה במילוי שאלון קצר בנושא השקעה במניות במסגרת עבודה סמינריונית
תודה מראש למשיבים

לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
25/12/2017 | 23:10
1
52
אבל לדעתי כדאי לעבוד קצת יותר על השאלון הזה
לצפיה ב-'תודה, אני ארשום לה , מה לדעתך ?'
תודה, אני ארשום לה , מה לדעתך ?
25/12/2017 | 23:25
26
לצפיה ב-'אהוד ברק מרצה בכנס כלכליסט ,מה דעתכם על התחזיות שלו??'
אהוד ברק מרצה בכנס כלכליסט ,מה דעתכם על התחזיות שלו??
25/12/2017 | 19:10
1
103
לצפיה ב-'אם הקו שלו יתפוס'
אם הקו שלו יתפוס
25/12/2017 | 21:20
96
צריך לעשות שורט על ג'ילט.
לצפיה ב-'אפריקה - השוואה בין סיידוף לבן משה'
אפריקה - השוואה בין סיידוף לבן משה
15/12/2017 | 14:54
34
258
לצפיה ב-'עשית לי סדר, תודה'
עשית לי סדר, תודה
15/12/2017 | 17:24
2
128
אתה הצלחת להבין אם האופציות על נכסים יהיו סחירות? שנוכל לממש אותם, או לא סחירות כמו אופציות אפי.
אני נוטה להצביע לסיידוף כי נראה לי שההסדר איתו יותר שלם ומיידי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/12/2017 | 22:00
1
146
האופציות לא סחירות.

הראשונה תקנה מזומן בגובה מרכיב ההטבה או 50 מיליון שח - הגבוה מבניהם בתום 18 חודש מהיום הקובע להסדר. מרכיב ההטבה מחושב כמכפלת 997,291 מניות המהוות 3.5% מהון המניות של אפריקה נכסים בהפרש שבין מחיר המניה ב-30 ימי המסחר שיקדמו למועד מימוש האופציה לבין 78.43 ש"ח שהוא מחיר הקניה למניה . לרוכשת אפשרות לפדות את האופציה בכל עת לפי הגבוה מ 50 מ' שח או ערך בלק אנד שולס
השניה - כנל אבל 36 חודש.

הסיכוי לקבל ערך גבוה מ-50 מיליון שח עבור כל אופציה נמוך מספיק לדעתי, שעדיף היה לכולם וגם הרבה יותר חכם, פשוט להוסיף 100 מיליון שח למחיר הקניה.

גם כל ההתפלפלות עם אגח דניה והקרקע ברוסיה מיותרת. האפסייד על המינימום קטן ובסבירות נמוכה מספיק, שחכם יותר היה להוסיף את הערך המינימלי לאגח הסחיר.

בהחלט היה רצוי להימנע מכל אותם מרכיבים לא סחירים לתקופות ארוכות.

הנאמנים אשמים בהצעות הלא בהירות בכך שניסו לסחוט עוד קצת אפסייד במידה ומניית אפריקה נכסים תעלה בצורה מטאורית או אם דניה תימכר בדיל חלומי, על חשבון סחירות התקבול, שהיא הרבה יותר חשובה. גם כך המומחה הכלכלי לקח בחשבון את סכומי המינימום כי לא סביר שיהיה אפסייד, וסחירות אין.

לצפיה ב-'איך אתה מסביר את ההבדל בין החישוב שלך לזה של המומחה הכלכלי?'
איך אתה מסביר את ההבדל בין החישוב שלך לזה של המומחה הכלכלי?
16/12/2017 | 14:03
96
לכאורה גם עם שיפור של 30 מלשח אצל סיידוף אם הפער קודם היה 100 אז הוא צריך להצטמצם ל 70.

היכן ההבדלים אצלכם?
לצפיה ב-'ביזפורטל מראיינים את נציג סיידוף'
ביזפורטל מראיינים את נציג סיידוף
17/12/2017 | 19:47
1
66
לצפיה ב-'וכתבה מכלכליסט'
וכתבה מכלכליסט
17/12/2017 | 19:52
71
באם סיידוף יצליח לגייס אגח אז הצעתו תעלה מ 2.23 ל 2.25
לצפיה ב-'עוד כתבה'
עוד כתבה
18/12/2017 | 16:41
23

מציינים שם כי אפריקה מגורים משלימה גיוס סידרה חדשה בימים אלו.
לצפיה ב-'מצגת אחרונה של היועץ הכלכלי...'
מצגת אחרונה של היועץ הכלכלי...
18/12/2017 | 16:47
17
41
בעקבות מקצה השיפורים של הצדדים:

ההצעה של מוטי בן משה עדיין עדיפה.

לצפיה ב-'בן משה מעלה מצגת הבהרה'
בן משה מעלה מצגת הבהרה
18/12/2017 | 17:45
46
המצגת מדגישה את התמורה הגבוהה יותר בהצעת בן משה למול הצעת סיידוף ובסוף מתייחסים לטענות סיידוף למול בן משה.

לצפיה ב-'עוד לא אחרונה... האסיפה נדחתה למחר'
עוד לא אחרונה... האסיפה נדחתה למחר
18/12/2017 | 20:11
49
סיידוף שוב שיפרו את הצעתם וביקשו לדחות את האסיפה למחר, ושהיועץ יפרסם מצגת מעודכנת
רק שיימשך ככה :)
לצפיה ב-'אני חושב שההצעה של סיידוף עדיפה'
אני חושב שההצעה של סיידוף עדיפה
19/12/2017 | 09:04
14
45
אצל בן משה אתה לא יודע מתי ההסדר ייסגר,
צריך לגייס כסף לנכסים, למכירת המפעיל יש יותר מידי תנאים
האופציות על נכסים לא סחירות.
אצל סיידוף מקבלים נומינלית קצת פחות, אבל הערך הסחיר שתקבל יותר גבוה במיוחד עם התוספת החרונה, שאם לא עושים ריפיינס תוך שנה מקבלים 70 מיליון
ובנוסף ההסדר ייסגר תוך חודש
אני הצבעתי כבר לסיידוף
לצפיה ב-'ההצעה של סיידוף במסגרתה מציעים 70 מלש"ח פיצוי'
ההצעה של סיידוף במסגרתה מציעים 70 מלש"ח פיצוי
19/12/2017 | 15:46
13
40

טענות סיידוף כלפי הצעת בן משה:

המומחה הכלכלי עדיין טוען כי הצעת בן משה עדיפה ע"פ סיידוף. קלות. סדר גודל של כ 50 מלש"ח בלבד.
לצפיה ב-'סיידוף שיפרו עכשיו את ההצעה בעוד 100 מליון בשווי מזומן...'
סיידוף שיפרו עכשיו את ההצעה בעוד 100 מליון בשווי מזומן...
19/12/2017 | 15:58
12
49

באג''ח לא סחיר ל3 שנים (מזומן או שווי מניות), עכשיו ההצעה שלהם בוודאות עדיפה, מקווה שהצבעת להם :)
לצפיה ב-'וואו '
וואו
19/12/2017 | 16:29
6
74
לא. אתמול הצבעתי דווקא למוטי בן משה, אבל התוספת הזו של סיידוף כנראה תגרום לי לשנות את ההצבעה
אני לגמרי מוכן לשמוע שלל דיעות.
לא שאני כזה גדול אבל זה בכ"ז לא 5000 שקל אלא הרבה יותר ואם עוד כמה משקיעים פרטיים ישנו הצבעה זה בהחלט יכול להטות את הכף.

כנראה יש פה מירוץ צמוד צמוד

אני רואה שבגלל זה מאריכים את ההצבעה עד למחר. יפה.

אגב, באסיפת אפריקה הסבירו לנו שהרעיון בהצבעה על הסעיף של אי אפשר לשפר יותר בדרדל'ה נועד בדיוק כדי שעכשיו נסגור עניין!
בתום ההצבעה - מי שירצה לשפר, יצטרך להביא לפחות עוד 100 מיליון (ומכאן סבירות נמוכה שזה יקרה). בגלל זה ביקשו מאיתנו להצביע בעד בסעיף הזה - כדי שהן סיידוף והן מוטי בן משה ידעו שאנחנו רציניים ולא מנסים לתחמן אותם. זהו. עכשיו רוצים לסגור עניין, אז שישימו ת'הצעה הכי הכי טובה שהם יכולים.

אם עכשיו סיידוף מוכן לשים עוד 100 מיליון זה עוד 3% (מסך חוב כולל של 3B), וזו תוספת מכובדת. שאפו.
בשביל עוד 3% שווה לי להשקיע עכשיו בלהדפיס מחדש, לסרוק ולשלוח למירב מהרמטיק
לצפיה ב-'וגם 3 האגחים קופצים'
וגם 3 האגחים קופצים
19/12/2017 | 16:34
38
לצפיה ב-'אתה רציני? מי מדפיס היום?...'
אתה רציני? מי מדפיס היום?...
19/12/2017 | 17:14
4
68
יש לך הצבעה אלקטרונית, תבדוק בחשבון בבנק שלך ושם יש לך את הקוד והלינק להצבעה, זהו
לצפיה ב-'ניסיתי. לא עבד.'
ניסיתי. לא עבד.
19/12/2017 | 17:38
3
54
אצלך עבד?
לצפיה ב-'כן, הצבעתי במערכת האלקטרונית עם הקוד מהבנק'
כן, הצבעתי במערכת האלקטרונית עם הקוד מהבנק
19/12/2017 | 17:46
2
31
לצפיה ב-'יכולת לבחור בבן משה או סיידוף?'
יכולת לבחור בבן משה או סיידוף?
19/12/2017 | 19:44
1
51
בטופס שעלה אצלי יכולתי לסמן שאני לא בעל עניין וכו אבל לא היה חלק של בחירה בהצעות.
אין ספק בכלל שהרבה פחות טירטור זה להצביע אלקטרונית.
לצפיה ב-'כן, גם אני מצביע אלקטרונית. נשמע כמו בעיית browser'
כן, גם אני מצביע אלקטרונית. נשמע כמו בעיית browser
19/12/2017 | 23:17
41
תבדוק אולי עם browser אחר.
בהצלחה בבחירות - כל קול משפיע... 
לצפיה ב-'מוטי מנמק את החסרונות בהצעת סיידוף'
מוטי מנמק את החסרונות בהצעת סיידוף
20/12/2017 | 16:38
4
88
בתמצית, ה LTV אצלם יותר גבוה משנדמה, כי לא כוללים את ההתחייבויות הנוספות (למשל ה 100 מיליון) בקובננטס, ולכן הסיכון באחזקה של האגחים פוסט הסדר אצל סיידוף יותר גבוה.

הנאמנים גם מדגישים שמי שבוחר בסיידוף כדאי שיסמן גם אישור על מגבלת ה 100 מיליון מינימום שיפור, כי אם זה לא עובר אז סיידוף לא מביא עוד 100 מיליון ואז נתקעים עם הצעתו הקודמת.

לצפיה ב-'סיידוף מחזירים וטוענים שגם בהצעת מוטי יש בעיות'
סיידוף מחזירים וטוענים שגם בהצעת מוטי יש בעיות
20/12/2017 | 16:44
31
לשיטתם ייקח יותר זמן ממה שצופים לדור אלון לקנות את חברת המפעיל של כביש 6, אם בכלל.
לצפיה ב-'בן משה גם אומר שהם הולכים לשפר משמעותית את ההצעה הערב'
בן משה גם אומר שהם הולכים לשפר משמעותית את ההצעה הערב
20/12/2017 | 18:09
2
44
מצד שני הרמטיק פוסלים את ההצעה האחרונה של סיידוף בגלל התנאי, זה לא מובן לי
זה יגרום לבן משה לא לשפר את ההצעה
לצפיה ב-'מוטי מעלה הצעה משופרת'
מוטי מעלה הצעה משופרת
20/12/2017 | 21:53
1
57
גם הם מוסיפים 100 מלש"ח ובכך חוזרים להיות עדיפים על הצעת סיידוף.
הם מבקשים לדחות את ההצבעה עד ליום ראשון, וכן שתכונס אסיפה שבה 2 הצדדים יוכלו להשיב על טענות הצד הנגדי (מן הסתם מחר, ביום חמישי ?)

לצפיה ב-'ההצבעה נדחית למחר בערב!'
ההצבעה נדחית למחר בערב!
20/12/2017 | 21:57
44
מן הסתם צריך לתת זמן למומחה הכלכלי לעבור לעומק גם על ההצעה האחרונה של מוטי ולהעלות את הניתוח שלו.

לצפיה ב-'שיחת ועידה טלפונית, היום ב 13:00'
שיחת ועידה טלפונית, היום ב 13:00
21/12/2017 | 10:21
4
35
לצפיה ב-'הנאמן צריך לקבוע מועד אחרון סופי להצבעה ! די עם המסחרה ! כל '
הנאמן צריך לקבוע מועד אחרון סופי להצבעה ! די עם המסחרה ! כל
21/12/2017 | 12:55
1
38
מיכרז מסתיים מתי שהוא ,והנאמנים של אפריקה לא יכולים לנגן לנצח על העצבים של המתמודדים . זה מאוד מפתה וגם יעיל אבל ראבאק דייי !
אם מישהו מהפורום יצליח להגניב מילה לנאמנים -אז בבקשה שיעביר את המסר ,כדי שלא נישאר עם שוקת שבורה וציפור על העץ .
יש גבול למתיחת העצבים של הבוכרים ! 
אני מציע לקבוע סופית את יום שני 7 בערב בדיוק  ! סופי !!
לצפיה ב-'עוד 100 מיליון זה לא צחוק'
עוד 100 מיליון זה לא צחוק
21/12/2017 | 12:57
38
שים לב שאנחנו הנושים עדיין חוטפים תספורת.
חוב של 3 מיליארד הולך לקבל 2.3-2.4 בלבד (לכן יש פה 2 קונים נחושים).
זו תספורת של 600-700 מיליון שקלים. לא צחוק.

אם בשביל עוד כמה ימים התמחרות נצליח לצמצם את התספורת בעוד 100 מיליון זה לא רע בכלל בכלל.
לצפיה ב-'לא ניתן להתחבר לשיחת הועידה'
לא ניתן להתחבר לשיחת הועידה
21/12/2017 | 13:15
1
41
מה זו החובבנות הזו?
ברור שיהיו הרבה מאזינים.
מתקשרים ל 077-2278055, עם קוד 4318 ואין חיבור.

נקווה שיהיה לפחות re-play להאזנה.
לצפיה ב-'פניתי אליהם ועכשיו אפשר להקשיב'
פניתי אליהם ועכשיו אפשר להקשיב
21/12/2017 | 13:37
54
שלחתי גם בקשה ל re-play
לצפיה ב-'מוטי הוריד את התניות הלו"ז'
מוטי הוריד את התניות הלו"ז
21/12/2017 | 20:31
4
66
מוטי רצה שנפגש ונצביע בשבוע הבא (ואם לא אז אין את השיפורים שלו).
תומר, הנציג של סיידוף, התנגד לכך נמרצות בשיחת הועידה, ועמד על כך שההצבעה תעשה היום ואין יותר הארכות. היום סוגרים עניין. לא מוכן להאריך בדקה (אחרת אין יותר את השיפורים שלו והוא לא מתחייב לכלום).
אני מניח שזה כדי ללחוץ על מוטי שאולי יתקפל וכדי לתת עדיפות להצעה שלו. סה"כ שניהם מאד רוצים את החברה.
קצת חבל כי היה נחמד יותר לו היו עושים הכל באופן מסודר בשבוע הבא, עם פגישה פיזית, ומספיק זמן לוועדות השקעה של מוסדיים, אבל מילא. אם צריך לבחור היום אז צריך לבחור.

אני משאיר את הצבעתי על מוטי בן משה.
שתי ההצעות טובות (יחסית למה שהוצע לנו פעם פעם, שיפרו בערך ב 20%, לא? אולם אנחנו עדיין חוטפים תספורת הגונה), ושני הצדדים הם קונים ראויים ומכובדים, אבל זו של מוטי נראית לטעמי מעט טובה יותר. ההבדל לא דרמטי.
לצפיה ב-'למישהו יש מושג מה נגמר עם ההצבעות ???'
למישהו יש מושג מה נגמר עם ההצבעות ???
22/12/2017 | 14:05
3
28
לצפיה ב-'עוד כתבה על הזכייה של מוטי בן משה'
עוד כתבה על הזכייה של מוטי בן משה
25/12/2017 | 15:58
36
ריבוע תדרש לגייס כ 700 מלשח, אולם זו לא אמורה להוות בעיה מיוחדת.
היא הולכת לשים את נכס אפריקה נכסים כבטוחה + להביא עוד הון עצמי מהבית, כך שהמינוף יהיה סביר.

לצפיה ב-'אני היחיד בכ''ח שהצביע לסיידוף...'
אני היחיד בכ''ח שהצביע לסיידוף...
26/12/2017 | 09:49
36
כל הערך הנקוב שלי בעד סיידוף, ככה רואים בתוצאות ההצבעה
בכל מקרה החלטתי לצאת מהפוזיציה, לא יודע, נראה לי שההסדר עם בן משה ייקח הרבה זמן, 12% תשואה בחודש וקצת היה שווה
לצפיה ב-'DW אומרים שסיידוף סיכם עם אלוביץ למכירת יורוקום'
DW אומרים שסיידוף סיכם עם אלוביץ למכירת יורוקום
25/12/2017 | 01:20
1
51
בזק כבר לא אותה בזק 
צריך לחתוך להם את המחירים ההזויים

מי שעשה שם כסף טוב זה סבן שמימש 
לא מעט נכסי נדלן 
שאלובי ימכור את יורוקום ישארו לו כמה 
דברים נחמדים יותר להתמקד

אני מזמן ויתרתי על קוסנ יים בזק
ולא טעיתי  אם נסתכל על הגרף
זה רק ירד וירד
לצפיה ב-'העליות בבי קומ ואינטרנט ממש חגיגה לעיניים. מקווה לתיקון של '
העליות בבי קומ ואינטרנט ממש חגיגה לעיניים. מקווה לתיקון של
25/12/2017 | 14:37
42
כמה עשרות אחוזים בשבועות הקרובים.
לצפיה ב-'לימודי השקעות ושוק ההון'
לימודי השקעות ושוק ההון
23/12/2017 | 15:07
53
296
לאחרונה מתעניין יותר ויותר להשקיע בשוק ההון, והייתי שמח ללמוד קצת יותר לעומק על הנושא לפני שקופץ למים.
הרקע היחיד שיש לי בנושא מתמצה בקורס מבוא למימון באוניברסיטה (ואפילו זה דורש ריענון), ובלוגים כמו הסולידית.

ישנם קורסים (אונליין או בכיתה, גם בתשלום) מומלצים...
המשך>>
לאחרונה מתעניין יותר ויותר להשקיע בשוק ההון, והייתי שמח ללמוד קצת יותר לעומק על הנושא לפני שקופץ למים.
הרקע היחיד שיש לי בנושא מתמצה בקורס מבוא למימון באוניברסיטה (ואפילו זה דורש ריענון), ובלוגים כמו הסולידית.

ישנם קורסים (אונליין או בכיתה, גם בתשלום) מומלצים לנושא?
ראיתי בעיקר:
1. קורסים של בתי ההשקעות לדוג׳ מיטב דש.
2. קורס השקעות ערך של ינון אריאלי.
3. קורסים של בורסהגרף.

מכירים איזשהו מהמסלולים ויודעים לתת המלצה?

תודה!
לצפיה ב-'אירונאוטיקס: למישהו מושג מדוע צונחת ברציפות כמה ימים? האם'
אירונאוטיקס: למישהו מושג מדוע צונחת ברציפות כמה ימים? האם
24/12/2017 | 16:37
13
77
אלו מכירות של בעלי מידע פנים, שישאירו אותנו בסוף עם המניות במחיר ריצפה?
לצפיה ב-'מתי היא בכלל עלתה'
מתי היא בכלל עלתה
24/12/2017 | 19:17
52
פתחתי גרף שאומר לי כל עליה זה לירידה
בכל מקרה מתחת ל-975 זה ירד עוד יותר

תציב לעצמך סטופים
(מחיר שאתה לא מוכן לרדת יותר)
אם ברחת והמשיך לרדת? אז חסכת הפסד
ואם ברחת והיא עושה שינוי מגמה למעלה?
אתה יכול להכנס בקנס  

הגרף שיש לי זה מיוני 2017

וזה מזכיר לי מניות ישראליות שנמוגו

אל תתבייש לשמור על הכסף שנשאר 
תחתוך הפסדים ותחפש מניות עולות
זבל יורד יש בשפע רק שכאן יש בעיה
הזבלים בארץ לא מאפשרים מכירה בחסר

לצפיה ב-'כי היא עסק גרוע.'
כי היא עסק גרוע.
24/12/2017 | 19:23
1
30
לצפיה ב-'אפשר לשאול מאיזה סיבה רכשת?...'
אפשר לשאול מאיזה סיבה רכשת?...
24/12/2017 | 19:23
31
לצפיה ב-'כמה ענינים'
כמה ענינים
24/12/2017 | 19:40
9
89
1 זאת חברה שהמנהלים והבעלים לא מאמינים בה,
עשו הנפקה לפני כמה חודשים, בדרך כלל עושים הנפקה כדי להנפיק מניות חדשות לציבור כדי לגייס כסף שיהיה לפעילות חדשה.
במקרה של החברה הנפיקו את החברה כדי שבעלי המניות יוכלו למכור את המניות שלהם, הם כולם מכרו חצי מהאחזקה שלהם.
הם לא מאמינים בעתיד החברה, למה שמשקיעים יאמינו ?
כשהמנכל והיושב ראש לא מאמינים בחברה שלהם, אסור להשקיע בחברה,
אם הם היו חושבים שיש עתיד ורוד, הם היו נשארים.
2. יש חקירות משטרה ועוד אין המלצות ואישומים, תראה מה קורה בכל חברה במצב הזה, בזק ? נכון שבתחום שלה כולם משחדים, אבל צריך לדעת גם לשחד שלא יתפסו אותך.
3. בתחום שהיא נמצאת, מאד קשה להתחרות, המתחרות שלה אלו חברות ענק שיכולות להשקיע מיליארדים, קשה עד בלתי אפשאי לשרוד בשוק שאתה שחקן קטן ועצמאי.

בתאכלס החברה צריכה למצוא קונה.
לצפיה ב-'הבעלים הקודמים (קרנות בראשית, ויולה, KCPS, ומשפחת'
הבעלים הקודמים (קרנות בראשית, ויולה, KCPS, ומשפחת
24/12/2017 | 23:12
8
70

שקד) מכרו 50% ממניות שהחזיקו. כך שנכון שהם מאמינים בחברה בצורה סבירה.

לאחר ההנפקה, נודע כי המשטרה פתחה בחקירה כנגד החברה. ידיעה זו הביאה לצניחה של 40% במניה. במייל שהפיץ המנכל לעובדים נכתב כי "האירוע הנקודתי הנבדק על ידי המשטרה, אינו צפוי להשפיע על עסקי אירונאוטיקס ותוצאותיה".
באותו מייל המנכ"ל ציין כי "רק בחודש האחרון דיווחנו על שלוש עסקאות מהותיות וארוכות טווח, שעליהן חתמנו, ובאמתחתנו עסקאות נוספות הנמצאות בשלבים כאלה ואחרים של גיבוש. גם האירוע הנקודתי הנבדק על ידי המשטרה, אינו צפוי להשפיע על עסקי החברה ותוצאותיה, והחברה ממשיכה לפעול, באישור משרד הביטחון, בייצור ומכירה של מערכותיה, מוצריה ושירותיה למגוון רחב של מדינות וארגונים בישראל ובעולם".

הסיבה שקניתי את המניה היא שאני מאמין למנכל. גם משום שלחקירה השפעה זניחה וגם צבר הזמנות.

לצפיה ב-'הם לא יכלו למכור את כל המניות שלהם'
הם לא יכלו למכור את כל המניות שלהם
24/12/2017 | 23:18
7
43
בהנפקה בעלי המניות לא יכולים למכור את כל המניות שלהם,
אף אחד לא היה קונה מניות כשהבעלים מוכרים,
הם מכרו את כל מה שיכלו,
ונשארו עם אחזקה מאד קטנה,
המנכל כמעט ולא מחזיק מניות,
הוא לא מאמין בחברה,
כך שכל מה שכתבת לא נכון,
בחברות עם עתיד, המנהלים והבעלים לא מוכרים הם קונים עוד,
אבל אם אתה מאמין תשאר, למה אתה שואל שאלות ?
למרות מהקצת שהבנתי, יש סיכוי טוב שהמנכל ילך לכלא.
אלו לא עברות קטנות אלא חמורות.
על פניו בהסתכלות באתר שלהם נראה שיש להם מוצרים טובים,
אבל אין שום סיבה למדינה לקנות מהם ולא לקנות מוצרים דומים מהתעשיה האוירית או אלביט.
לצפיה ב-'לא יודע מהם המקורות שלך. מה שהבנתי בניגוד לדבריך,'
לא יודע מהם המקורות שלך. מה שהבנתי בניגוד לדבריך,
24/12/2017 | 23:50
6
52
הוא השבעלים נותרו עם מחצית מהאחזקה המקורית.
כך שאני לא בטוח שדבריך נכונים.
שאלתי שאלה ספציפית (סיבות לירידות בימים האחרונים) ולא ביקשתי המלצה.

לצפיה ב-'המנכל מחזיק מניות בשווי 1.3 מיליון דולר בלבד'
המנכל מחזיק מניות בשווי 1.3 מיליון דולר בלבד
25/12/2017 | 00:05
40
(המקורות של סודיים - אתר הבורסה)
המשכורת שלו היא 930 אלף דולר שנתי, בנוסף הוא מקבל בונוסים, אופציות ועוד תנאים,
ורק בגלל שהוא הנפיק הוא קיבל מענק של 1.5 מיליון דולר
והוא אדם עשיר, הוא היה מנכל הרבה שנים קודם,
כך שהוא מחזיק מניות בשווי פחות ממשכורת שנתית אחת בחברה שהוא אמור להאמין בה,
אז לא, הוא לא מאמין בה, אם היה מאמין בחברה שהוא מנהל הוא היה מחזיק פי כמה.
ואותו הדבר היושב ראש.
לצפיה ב-'מניה יורדת יש יותר מוכרים מאשר קונים'
מניה יורדת יש יותר מוכרים מאשר קונים
25/12/2017 | 00:06
4
38
נו מה זה משנה מה הסיבה עזוב יורדת
זה משנה לך מה הסיבה? אתה תשמור
על ערך הכסף שלך ולא מעניין עם מי תעשה את זה
העיקר שתמצא שיטה להרוויח
מ'כפת לי מה הסיבה ? היא יורדת  
סיפורים יפים תמיד יהיה מי שיספר לך
שבעתי מסיפורים של כל מיני מנכלים בארץ
חלקם מנוולים לא קטנים שקרנים רמאים ונוכלים

קנית משהו?  לא הולך תחתוך הפסד וחלאס.
תתגלח על הזקן שלי  
יש לי מניות משנות ה-80 וה-90 עם סיפורים
והזיות של מנכלים תחמנים שבסך הכל
לוקחים  משכורת כבר עשרות שנים
אבל תוצאות זבל של תוצאות
ויש בודדים ממש שאפשר לספור בחצי
כף יד שעושים משהו חיובי כל השאר זבל
ואפילו תמצית הזבל

לצפיה ב-'המנכל והיור לא רלבנטיים. אחוזי המחזיקים העיקריים'
המנכל והיור לא רלבנטיים. אחוזי המחזיקים העיקריים
25/12/2017 | 00:36
3
31
 לפני ההנפקה ואחריה. ויולה מ- 23.4% ל- 10.9, בראשית ו- KCPS מ- 26.8 ל- 12.5. בסה"כ מ- 77%ל- 35.9%.
בגדול, קרנות ההשקעה הקטינו השקעתם בחצי (ולא מכרו כל אחזקתם). כן יתכן שאם היה אפשר, הן היו מוכרים כל האחזקה.
לצפיה ב-'המנכל לא רלוונטי לחברה ?'
המנכל לא רלוונטי לחברה ?
25/12/2017 | 00:42
2
36
2 חוקים
לא אוכלים במסעדה שהטבח לא אוכל את האוכל שהוא בישל
ולא מחזיקים מניות בחברה שהמנכל לא מחזיק כמות גדולה של מניות
במקרה הספציפי המנכל הזה כנראה יכול לקנות גם פי 10 מניות
אם הוא לא מאמין שהמניות יהיו שוות יותר,
למה שאני אאמין ? מי מכיר את החברה יותר טוב, הוא או אני ?
לצפיה ב-'המנכל והיור לא רלבנטיים במובן שאם לפני ההנפקה'
המנכל והיור לא רלבנטיים במובן שאם לפני ההנפקה
25/12/2017 | 00:59
1
35
וגם אחריה האחזקה שלהם היתה זניחה/אפסית אז הם לא רלבנטיים לענין התנהגות או השפעה של בעלי ענין\שליטה
לצפיה ב-'זה מאד פשוט'
זה מאד פשוט
25/12/2017 | 10:21
45
1. המנכל מכיר את החברה הכי טוב , יותר טוב ממני זה בטוח.
ויותר טוב מכל אדם אחר.
2. המנכל קיבל 1.5 מיליון דולר מענק בהנפקה
3. הוא בחר לקחת את המענק, ואת חצי מהמניות שהיו לו ולהשקיע אותם בחברות אחרות, במניות אחרות, הוא חושב שיש השקעות יותר טובות מהחברה שלו,
אם הוא היה מאמין בחברה הוא היה משאיר את המניות וקונה במענק ההנפקה עוד מניות
4. אם אתה חושב שאתה מכיר את החברה יותר טוב מהמנכל, תקנה מניות.
5. אני מעדיף להשקיע בחברה שהמנכל מאמין בחברה, ומשקיע הרבה כסף פרטי שלו בחברה,
אני אתן לך 2 דוגמאות קשורות,
כל עוד המנכל של טבע היה אלי הורביץ, שגם היה המנכל וגם הבעלים החברה פרחה, כהוא הפסיק להיות המנכל והביאו מנכלים שלא אכפת להם ולא קנו מניות החברה מאז מתרסקת.
המנכל הקודם קודם של טבע, גרמי לוין, עזב את טבע והקים חברה ביו חדשה, הוא לקח את הכסף שלו, הפרטי, הרבה ממנו, ומשקיע כל הדרך, מההקמה, ההנפקה ובהמשך בקניית מניות של החברה שלו, הוא מחזיק כמעט רבע מהמניות.
אני לא יודע אם החברה תצליח, אבל מה שבטוח שהמנכל מאמין בה.
וזה בעיני תנאי ראשון להשקעה.
בהצלחה לך עם המניות

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
משרד עו
מנהל נכסים בקנדה?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה