לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2374623,746 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-' תפוז מחלקים לכם כרטיסים ל"לילות אפריקה" '
תפוז מחלקים לכם כרטיסים ל"לילות אפריקה"
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2017 | 13:03
1
18

הנהלת הבלוגים שמחה לפנק אתכם בזוג כרטיסים לפעילות "לילות אפריקה" בגן הבוטני ירושלים

איך זוכים
כתבו פוסט בבלוג שלכם או תגיבו לפוסט התחרות בנושא "אפריקה". 
אפשר לכתוב פוסט אמיתי על ביקור ביבשת, פוסט דמיוני איך אתם מדמיינים טיול באפריקה, הרהורים ומחשבות על אפריקה או אפילו מדוע אתם חושבים שמגיע לכם לזכות.

שיהיה בהצלחה 

לצפיה ב-'חשבתי על אפריקה של לבייב חחח'
חשבתי על אפריקה של לבייב חחח
06/08/2017 | 23:43
14
והיא מכה בי קשות פעם הייתה ב500 ש"ח היום בקושי 20 אג וכל יום יורדת עוד אחוז
אפריקה המקסימה בעבר מדירה שינה מהרבה אנישים אפריקה פראית ובלתי צפוייה
לצפיה ב-'האם למכור את אג"ח 2 של טבע שנסחרת בבורסה '
האם למכור את אג"ח 2 של טבע שנסחרת בבורסה
06/08/2017 | 22:16
65
בארה"ב
לצפיה ב-'חצי פורום קנה טבע ב 35-40... כנראה אף אחד לא מבין בהשקעות'
חצי פורום קנה טבע ב 35-40... כנראה אף אחד לא מבין בהשקעות
05/08/2017 | 07:55
12
170
לצפיה ב-'אתה בטוח לא מבין בהשקעות אם אתה חושב שזה אומר משהו...'
אתה בטוח לא מבין בהשקעות אם אתה חושב שזה אומר משהו...
05/08/2017 | 09:46
106
לצפיה ב-'מה חשבת שבהשקעות רק מרוויחים?'
מה חשבת שבהשקעות רק מרוויחים?
05/08/2017 | 12:06
5
76
לצפיה ב-'הוא שכח ש-100% ממשקיעי המדדים קנו את טבע במחירים האלו...'
הוא שכח ש-100% ממשקיעי המדדים קנו את טבע במחירים האלו...
05/08/2017 | 16:44
1
86
לצפיה ב-' הם קנו גם ב 68$'
הם קנו גם ב 68$
05/08/2017 | 18:51
73
לצפיה ב-'מה שמדהים זה שכולם פה כתבו ב- 37$ רק לפני חצי שנה שהיא זולה'
מה שמדהים זה שכולם פה כתבו ב- 37$ רק לפני חצי שנה שהיא זולה
05/08/2017 | 16:45
2
133
כתבו פה מגילות שלמות על מכפילים, תזרימים, דיבידנד יציב ושאר בבל"ת
כל אחד חשב שהוא מבין משהו ושזו הזדמנות מצוינת
אחרי חצי שנה כולם פה בהפסד 40%
מסקנה - עדיף מדד

לצפיה ב-'מסקנה - צריך להעיף מפה את הטרולים'
מסקנה - צריך להעיף מפה את הטרולים
05/08/2017 | 17:00
61
לצפיה ב-'100% ממשקיעי המדדים חשבו שטבע היא במחיר מציאה ב-68 דולר'
100% ממשקיעי המדדים חשבו שטבע היא במחיר מציאה ב-68 דולר
06/08/2017 | 12:12
60
מסקנה משקיעי המדדים הם עם שהולך אחרי המטיפה בלי להבין כלום.
לצפיה ב-'למי שיש עין חדה - לא קנה!'
למי שיש עין חדה - לא קנה!
06/08/2017 | 09:39
4
116
מה שחתם את הנושא,

היה נושא פיטורי העובדים,

החברה התבטאה:

"אנחנו במשבר, ההתייעלות חיונית!!

וזה קרה לפני הדו"ח האחרון.
לצפיה ב-'אז שחברה טוענת שהיא הולכת להתייעל'
אז שחברה טוענת שהיא הולכת להתייעל
06/08/2017 | 10:02
3
108
זאת סיבה לקנות או סיבה לא לקנות?
שחברה הולכת לפטר עובדים, ולהוריד בכך את ההוצאות זה שלב אחד לפני הצגת שיפור וחזרה לפסגה, או שלב נוסף בדרך לתחתית?

לצפיה ב-'זה לא משכנע'
זה לא משכנע
06/08/2017 | 14:51
2
65
באיזו שנה אנחנו היום? תסלחו לי, כי אני חווה דז'ה וו עצבני. אה.. 2017. הכתבה הבא היא מ-2013:

"טבע במהלך התייעלות אגרסיבי"
"...תוכנית הפיטורים הינה חלק מתוכנית להתייעלות שהוצגה כבר בדצמבר 2012. התוכנית כוללת מכירת נכסים שאינם בליבה, הגברת האפקטיביות הארגונית ושיפור ביעילות הייצור. טבע פנתה למהלך על רקע ירידה מתמשכת בהכנסות במהלך 2012 וברבעונים האחרונים, בעיקר בשל תחרות לתרופת הדגל שלה, הקופקסון, לטיפול בטרשת נפוצה"

חזרה לעתיד? דז'ה וו!!!
לצפיה ב-'לא ניסיתי לשכנע...זאת הייתה שאלה...'
לא ניסיתי לשכנע...זאת הייתה שאלה...
06/08/2017 | 15:49
1
19
לצפיה ב-'לא חשבתי שניסית :) זו היתה תשובה'
לא חשבתי שניסית :) זו היתה תשובה
06/08/2017 | 16:49
37
אותי הסיפורים שלהם על התייעלות לא שכנעו.
לצפיה ב-'קופ"ג להשקעה VS פוליסת חיסכון של חברת ביטוח'
קופ"ג להשקעה VS פוליסת חיסכון של חברת ביטוח
06/08/2017 | 12:12
4
56
אשמח לסיוע בהשוואה בין 2 ערוצי ההשוואה
תודה
לצפיה ב-'זה שקול להשוואה בין מכונית לסירה'
זה שקול להשוואה בין מכונית לסירה
06/08/2017 | 12:14
2
34
לצפיה ב-'אפשר הסבר?'
אפשר הסבר?
06/08/2017 | 12:23
1
28
לצפיה ב-'קופת גמל להשקעה ותוכנית חיסכון זה שני דברים שונים לחלוטין'
קופת גמל להשקעה ותוכנית חיסכון זה שני דברים שונים לחלוטין
06/08/2017 | 13:02
59
אין ביניהם שום קשר למעט העובדה ששניהם קשורים לשוק ההון (גם רכב וגם סירה אלו "כלי תחבורה" שקשורים ליכולת של אנשים להגיע מנקודה A לנקודה B).
לצפיה ב-'הם די זהים'
הם די זהים
11/08/2017 | 01:47
2
[הכוונה לפוליסת חיסכון של חברת ביטוח - ולא תוכנית חיסכון בבנק]

בשניהם יש נזילות, תיק מוגדר לפי הסיכון שלך, דמי ניהול זולים - אחרי מיקוח, אין עלויות קניה ומכירה, אין אירוע מס במכירת ניירות בודדים - רק בסוף התקופה, אפשר לשנות מסלול סיכון ללא אירוע מס.

ההבדלים:
קופ"ג:
+ יותר שקיפות לניירות המוחזקים.
פוליסה:
+ יכולים להשקיע בנכסים פחות נזילים - נדל"ן - מה שאמור לאזן ולפזר סיכונים יותר טוב
+ מכשיר יותר ותיק - יש הוכחות לניהול ההשקעות

בהצלחה!

לצפיה ב-'אחרי הנפילה בטבע, מישהו פה ברווח בתיק?'
אחרי הנפילה בטבע, מישהו פה ברווח בתיק?
05/08/2017 | 22:08
6
175
מניח שאצל הרוב כאן טבע היא 5% בערך מהתיק. כלומר התשואה בתיקים נפלה סביב 2% בגלל 40% נפילה בטבע.
לצפיה ב-'אתה מניח לא נכון.'
אתה מניח לא נכון.
05/08/2017 | 23:54
157
התיק שלי רחוק מהשיא שלו בפחות מחצי אחוז.

לצפיה ב-'לא ספרת'
לא ספרת
06/08/2017 | 07:10
105
את אלה שבשורט על טבע או מחזיקים בפוטים עליה.

דרך אגב, לפוטים עליה לעוד כמה חודשים יש פרמיות שמנות גם בסטרייק 15. המממ... מפתה.
לצפיה ב-'למה טבע 5 % מהתיק?'
למה טבע 5 % מהתיק?
06/08/2017 | 09:20
2
107
תיק השקעות מאוזן לא יכיל יותר מחצי אחוז מניות בישראל. בכל מקרה לקנות מנייה בודדת בתיק השקעות לטווח ארוך זו טעות של חובבנים.
ראה חלק של ישראל ב iShares IWDA למשל...או ב vanguard VXC
לצפיה ב-'לא מסכים ש-"תיק השקעות מאוזן לא יכיל יותר מחצי אחוז מניות '
לא מסכים ש-"תיק השקעות מאוזן לא יכיל יותר מחצי אחוז מניות
06/08/2017 | 10:26
95
בישראל".

אפשר לבנות תיק השקעות מאוזן, עם חשיפת יתר לישראל.
למשקיע הישראלי, יש יתרונות בהשקעה בישראל, למשל:
1. אידיאלי מבחינת מיסוי - הקרנות הישראליות צוברות את הדיבידנדים לפני מס.
2. למשקיע הישראלי, החי משקלים, אין סיכון מטבע בהשקעה בישראל.
3. הצמיחה בכלכלה הישראלית היא גבוהה יחסית למדינות המפותחות, עם רגולציה טובה יותר, וסיכוני משטר קטנים יותר מאשר במדינות המתפתחות.

יחד עם זאת, קיימת בעיתיות של ריכוזיות יתר במדדים הישראלים (משקל גדול לחברות פארמה ולבנקים), אז גם הייתי נזהר בלהקצות חלק גדול מידי בתיק לשוק הישראלי, אבל אני בהחלט רואה הגיון בחשיפת יתר למדדים בארץ (קרי "יותר מחצי אחוז").
לצפיה ב-'לפי הגדרתך וורן באפט וביל גייטס הם חובבנים'
לפי הגדרתך וורן באפט וביל גייטס הם חובבנים
06/08/2017 | 12:10
71
מה אני אגיד לך - להיות חובבן והאדם העשיר ביותר בכדור הארץ די מתאים לי...
לצפיה ב-'אף פעם בחיי לא רכשתי מניות של טבע והיא מהווה 0% משווי התיק'
אף פעם בחיי לא רכשתי מניות של טבע והיא מהווה 0% משווי התיק
06/08/2017 | 12:09
32
לצפיה ב-'חברים מה אתם אומרים על טבע?להיכנס?'
חברים מה אתם אומרים על טבע?להיכנס?
03/08/2017 | 14:53
61
631
קפיצת ראש?או רק עם הרגליים?

או פשוט לברוח?
המשך>>
קפיצת ראש?או רק עם הרגליים?

או פשוט לברוח?
לצפיה ב-'מגן מס - שוק ההון, כיצד מחושב מגן המס? לא ברור לי '
מגן מס - שוק ההון, כיצד מחושב מגן המס? לא ברור לי
06/08/2017 | 02:47
3
48
הכוונה בתיק ניירות ערך - לגבי מכירת הפסד באותה שנה

לצפיה ב-'היי אתה משלם מס פעם בחודש אם יש רווח'
היי אתה משלם מס פעם בחודש אם יש רווח
06/08/2017 | 08:27
1
35
אי אפשר להתקזז אחורה אבל מגן מס נשאר עד סוף השנה ואפשר לקזז עם רווח ובסוף השנה אם עדיין אתה בהפסד זה נמחק והדרך היחידה לקבל את הכסף זה לשלוח דוחות (ככה אפשר להתקזז בתוך השנה אם היה קודם רווח ואז הפסד וגם בשנים שעברו)  
לצפיה ב-'כוונתי היא האם הקיזוז מתבצע כנגד כל ההפסד, או רק 25% מההפסד'
כוונתי היא האם הקיזוז מתבצע כנגד כל ההפסד, או רק 25% מההפסד
13/08/2017 | 01:11
1
מאתר הסולידית 

כנראה שמדובר על 25% מההפסד .

לדוגמה: ברכה קנתה בתחילת 2008 קרן מחקה מדד S&P 500 בסכום של 100,000 ש"ח. במהלך המשבר צנח שווי הקרן ל-60,000 ש"ח, וברכה החליטה למכור.
מכיוון שברכה מימשה הפסד ריאלי של 40,000 ש"ח, נוצר לה בחשבון מגן מס של 40,000*25% = 10,000 ש"ח.
כל רווח הון שנוצר בשנה שבה מומש הפסד הון שוטף יקוזז תחילה כנגד מגן המס הזה, בהתאם לנוסחה:
מס לתשלום = רווח הון * מס רווח הון – יתרת הפסד. 
נניח שבאותה שנה בה נרשם ההפסד מכרה ברכה קרן אג"חית ברווח של 60,000 ש"ח. הרווח יתקזז עם יתרת ההפסד (=מגן המס) בחשבונה, כך שהיא תשלם מס רווח הון בשיעור של
10,000 ש"ח – (25% * 60,000 ש"ח ) = 5,000 ש"ח בלבד.
לדוגמה: ברכה קנתה בתחילת 2008 קרן מחקה מדד S&P 500 בסכום של 100,000 ש"ח. במהלך המשבר צנח שווי הקרן ל-60,000 ש"ח, וברכה החליטה למכור.
מכיוון שברכה מימשה הפסד ריאלי של 40,000 ש"ח, נוצר לה בחשבון מגן מס של 40,000*25% = 10,000 ש"ח.
כל רווח הון שנוצר בשנה שבה מומש הפסד הון שוטף יקוזז תחילה כנגד מגן המס הזה, בהתאם לנוסחה:
מס לתשלום = רווח הון * מס רווח הון – יתרת הפסד. 
נניח שבאותה שנה בה נרשם ההפסד מכרה ברכה קרן אג"חית ברווח של 60,000 ש"ח. הרווח יתקזז עם יתרת ההפסד (=מגן המס) בחשבונה, כך שהיא תשלם מס רווח הון בשיעור של
10,000 ש"ח – (25% * 60,000 ש"ח ) = 5,000 ש"ח בלבד.

אבל בדה מרקר - זה שונה

1. הפסדים מניירות ערך ניתן להפחית מרווחים מניירות ערך שנוצרו בתחילת השנה. כך שאם הרווחתם בתחילת השנה, נניח סך של 100,000 ש"ח ושילמתם מס במקור בשיעור של 25% מהרווחים הריאליים כלומר 25,000 ש"ח, וכעת נוצרו לכם הפסדים בסך של 80,000 ש"ח, זכותכם תהיה להגיש דוח שנתי לפקיד השומה בשל שנת המס 2013 ולדרוש את הפרש המס במקור ששולם. בדוגמה שלנו יגיע לכם 20,000 ש"ח בחזרה מרשות המיסים (="25,000-5,000" ).
כמובן שאם ההפסדים גבוהים יותר מהרווחים, תקבלו את כל המס שנוכה לכם במקור על ידי הבנק או הברוקר בחזרה מרשות המיסים. במקרה שלנו כל 25,000 ש"ח ששולמו יוחזרו על ידי פקיד השומה לחשבונכם בבנק וימלאו אותו קצת מחדש.
לצפיה ב-'אם יש לך חשבון בחו"ל אז אתה מתקזז בדו"ח השנתי בלי לשלם בדרך'
אם יש לך חשבון בחו"ל אז אתה מתקזז בדו"ח השנתי בלי לשלם בדרך
06/08/2017 | 12:15
11
לצפיה ב-'איך אוכל לבטוח בחברת ברוקר שאני לא מכיר?'
איך אוכל לבטוח בחברת ברוקר שאני לא מכיר?
03/08/2017 | 11:43
22
107
קבלתי הצעה לדמי ניהול מחברת ברוקר מסוימת (אינטרקטיב ישראל)

אבל מעולם לא שמעתי עליהם. איך אוכל לדעת שהכסף שלי יושב אצלם בנאמנות?

זה לא כמו הברוקרים המוכרים והגדולים

מה עוד לשאול אותם?
לצפיה ב-'תחפש בגוגל דיבידעת ברוקר מועדף'
תחפש בגוגל דיבידעת ברוקר מועדף
03/08/2017 | 16:03
21
183
יש לו באתר פורום ואתה יכול לשאול אותו שאלות לפני שאתה פותח חשבון.

כמה נקודות חשובות (ושלא יזבלו לך את השכל אנשים שלא מבינים):
  1. הכסף והמניות שלך לא יושבים אצלם אלא אצל אינטראקטיב ברוקרס שהוא גוף שמספק שירותי מסחר וקסטודיאן לגופים פיננסיים בכל העולם.
  2. החשבון שלך מבוטח ע"י ה-SIPC עד ל-500 אלף דולר עם השלמת ביטוח של עד 30 מיליון דולר על ידי "לוידס אוף לונדון" שזה ארגון שמבטח גופים פיננסיים ענקיים בכל העולם.
  3. התמיכה בעברית של אינטראקטיב ישראל שווה זהב (מניסיוני האישי).
  4. אתה יכול לפתוח חשבון ישירות אצל אינטראקטיב ברוקרס אבל בלי תמיכה בעברית כך שאם תתקל בבעיות (ואתה כמעט בטוח תתקל בבעיות) אתה תאלץ להתמודד עם שירות הלקוחות של אינטראקטיב ברוקרס שהוא ידוע כלוקה בחסר באופן קיצוני.
  5. אם תבחר להצטרף לקבוצה של דיבידעת אז אני יודע מניסיון אישי שדעת מאוד עוזר לאנשים אם יש בעיות.

לצפיה ב-'דרך הפורום הזה הגעתי אליהם'
דרך הפורום הזה הגעתי אליהם
03/08/2017 | 17:14
4
67
השאלה היא איך אוכל לדעת שהם באמת סוחרים דרך אינטרקטיב ברוקרס ולא שמים את הכסף שלי בחשבון פרטי שלהם?

שנית, המערכות שלהן זהות לאלה של אינטרקטיב ברוקרס?
אי אפשר לסחור דרכם בארץ גם אני מניח?
לצפיה ב-'תסתכל בכתובת שבה אתה גולש'
תסתכל בכתובת שבה אתה גולש
04/08/2017 | 01:10
3
62
1. תהליך פתיחת החשבון מתבצע בכתובת אינטרנט ששייכת לאינטראקטיב ברוקרס.
2. אתה חותם חוזה מול אינטראקטיב ברוקרסס (ועל חוזה נוסף בתוך התהליך מול גוף שנקרא "ברוקר מקשר" שזה אינטראקטיב ישראל).
3. אתה מעביר את הכספים לחשבון הבסנק של אינטראקטיב ברוקרס.
4. אינטראקטיב ישראל רק מספקים תמיכה טכנית וסיוע בעברית (שוב - תקרא את החוזה שאתה חותם עליו במעמד פתיחת החשבון בשביל להבין מה ההתחייבויות ומה היכולות של הברוקר המקשר).
5. לאינטראקטיב ישראל אין מערכות מסחר בכלל - אתה סוחר אך ורק במערכת של אינטראקטיב ברוקרס (אתה מוריד אותה/מתחבר אליה באתר של אינטראקטיב ברוקרס).
6. אינטראקטיב ברוקרס אינם חברי בורסה בת"א ולכן לא מאפשרים לסחור בבורת ת"א (עדיין - הם הצהירו שהם רוצים להיות כאלו כבר לפני שנים).
7. שאלת את דעת משהו? הוא יכול להסביר יותר טוב ממני.

ולסיום הכי חשוב:
תחקור בעצמך ואל תסתמך על שטויות שאנשים אומרים בפורומים בעברית - יש בפורומים האלו המון שטויות שמתחרים מפיצים כי הם לא יכולים להתחרות בהם מבחינת עלויות.
בכל פעם שאתה קורה שטות של מישהו תחפש איפה המקור לשטות הזו ואם אתה לא מוצא אז תתעלם ממנה.

כל המידע שסיפקתי לך לעיל נמצא באתר הרשמי של אינטראקטיב ברוקרס האמריקאי באנגלית ובחוזה שאתה חותם מולם בתהליך פתיחת החשבון.
לצפיה ב-'תודה, אז מה העמלה שאני משלם על תיווך כזה?'
תודה, אז מה העמלה שאני משלם על תיווך כזה?
04/08/2017 | 10:58
2
45
אוש אין עמלה והם מקבלים את הכסף שלהם מאינטרקטיב ברוקרס בחו״ל?
לצפיה ב-'בטח שאתה משלם עמלות'
בטח שאתה משלם עמלות
04/08/2017 | 15:35
40
אלא העמלות דרכם + הנחות של דעת:
עמלות ישירות תוכל לבדוק באתר שלהם, מסלול TIERED הוא הזול יותר.

לצפיה ב-'אתה בעצמך לא משלם להם ישירות'
אתה בעצמך לא משלם להם ישירות
04/08/2017 | 23:36
35
כחלק מהחוזה שאתה חותם עליו מול אינטראקטיב ברוקרס שמכתיב מה המחוייבויות של "הברוקר המקשר" (אינרטאקטיב ישראל) רשום שם שהברוקר המקשר קובע מה גובה העמלות שאתה משלם לאינטראקטיב ברוקרס.
אינטראקטיב ישראל מקבלים חלק מהעמלות הללו מאינטראקטיב ברוקרס ולא ממך.

לכסף שלך אין שום קשר ישיר לחשבון הבנק של אינרטאקטיב ישראל אלא רק לחשבון של אינטראקטיב ברוקרס.
לצפיה ב-'הגזמת לגמרי'
הגזמת לגמרי
03/08/2017 | 18:07
2
88
4. השירות שלהם השתפר מאד והוא לא רע בכלל (מנסיון).

לצפיה ב-'הניסיון שלי שונה משלך'
הניסיון שלי שונה משלך
04/08/2017 | 01:12
1
61
ד"ר גוגל יכול לעזור לך למצוא לך כמות כמעט בלתי נגבלת של תלונות על השירות של אינטראקטיב ברוקרס.
לצפיה ב-'רוב הביקורות ישנות'
רוב הביקורות ישנות
04/08/2017 | 01:18
53
השירות שלהם אכן היה רע מאד בעבר, בשנה האחרונה הוא השתפר ובמיוחד בצ'ט אבל אין ספק שזה ברוקר לא למשקיע המתחיל ובטח שלא לאחד שלא דובר אנגלית בצורה טובה.

לצפיה ב-'אתה אומר לי להבין אמינות של ברוקר לפי חוזה'
אתה אומר לי להבין אמינות של ברוקר לפי חוזה
04/08/2017 | 16:20
12
42
פתיחת חשבון

אני חשבתי לבדוק לפני שאני פותח חשבון.

לצפיה ב-'אדרבה תבדוק'
אדרבה תבדוק
04/08/2017 | 18:00
37
תקרא ביקורות, תבדוק את ההסיטוריה שלהם, תבדוק את דירוג האשראי שלהם, בדוק את הביטוחים שלהם ותקרא את הדו"חות הכספיים שלהם.

את כל הדברים האלה אני עשיתי לפני שפתחתי שם חשבון.

לצפיה ב-'ממש לא! קודם תחקור באינטרנט מה זה אינטראקטיב ברוקרס'
ממש לא! קודם תחקור באינטרנט מה זה אינטראקטיב ברוקרס
04/08/2017 | 23:41
10
50
ואחר כך תחליט אם אתה רוצה לפתוח חשבון.

אין שום משמעות לחקור למשל האם אינטראקטיב ישראל מפוקחים ע"י הרשות לניירות ערך בישראל כי אתה לא פותח חשבון אצל אינטראקטיב ישראל אלא אצל אינטראקטיב ברוקרס.

אין גם שום משמעות לחקור למשל אם אינטראקטיב ברוקרס מפוקחים ע"י הרשות לניירות ערך בישראל כי הם לא מאפשרים מסחר בבורסה הישראלית.

מה שרלוונטי מאוד זה:
1. איפה הכסף שלך בפועל (אצל חשבון נאמנות דרך אינטראקטיב ברוקרס האמריקאי)
2. מי חבר הבורסה שדרכו אתה סוחר (אינטראקטיב ברוקרס האמריקאי)
3. מי הקסטודיאן שמחזיק את המניות  שאתה רוכש (אינטראקטיב ברוקרס האמריקאי)
4. מי מספק לך תמיכה טכנית (גם אינטראקטיב ישראל בעברית וגם אינטראקטיב ברוקרס באנגלית).
5. האם הכספים שלך מבוטחים וע"י אילו גופים (עד 500 אלף דולר ע"י SIPC, השלמה ל-30 מיליון ע"י Loyds of London) - רמז - בארץ אין שום ביטוח לכלום ואם מישהו יטען אחרת אז שיציג חוזה ביטוח רשמי לפני שתקשיב לו.
6. מה המשמעויות של הביטוחים הנ"ל והאם אפשר לסמוך על הגופים הללו.

לצפיה ב-'משה, אני שואל ברצינות'
משה, אני שואל ברצינות
05/08/2017 | 11:08
9
68
בתגובות שלך אתה תמיד שוכח לציין ש- IB ישראל עברו לקפריסין והם מפוקחים שם. אני לא אומר אם זה טוב או רע אבל לפחות צריך לציין את זה.

עכשיו שאלה: נניח שיום אחד אתה פותח את החשבון ומגלה שכל הכספים שלך נעלמו. אתה שולח פניה ל- IB ישראל והם מפנים אותך להנהלה בקפריסין, משם מפנים אותך ל- IB בארה"ב, משם מפנים אותך ל- SIPC, משם מפנים אותך בחזרה לברוקר שלך וחוזר חלילה...

איך אתה יוצא מהברוך הזה אם אין לך אזרחות אמריקאית (או אירופאית) ויכולת ממשית להגיש תביעה?
לצפיה ב-'תפסיק לקשקש - אינטראקטיב ישראל עדיין בפתח תקווה'
תפסיק לקשקש - אינטראקטיב ישראל עדיין בפתח תקווה
05/08/2017 | 16:43
4
39
ואינטראקטיב ברוקרס עדיין בארצות הברית.

קודם לך תדע מה באמת קורה ואחר כך תחליט אם אתה רוצה להמשיך לדקלם שטויות...
לצפיה ב-'אתה טועה. אין כזה דבר "אינטרקטיב ישראל"'
אתה טועה. אין כזה דבר "אינטרקטיב ישראל"
05/08/2017 | 20:01
3
46
יש את MEXEM ומקום מושבם הוא בקפריסין.
אתה מוזמן לקרוא את החוזה בינך ובינם ולבדוק את מקום מושבם.

לצפיה ב-'IB'
IB
06/08/2017 | 06:40
38
כמה נושאים.

על נסיון:
אני עובד עם IB מעל עשור. כן, הם עושים פשרות בתמיכה, בעיקר בהכשרת כוח אדם. אבל אפשר להסתדר, בעיקר אם פונים אליהם בשעות הסשן האמריקאי. לא חסר אנשים שכן מבינים וכן רוצים לתת מענה אבל לפעמים קצת קשה להגיע אליהם.

על בורות:
פעם ראשונה ששמעתי על החברה הזאת. מבין שהם גלגול של ביטריידר.

על בידור לסופ"ש:
חיפוש קל העלה את השרשור הבא. מומלץ בחום לכל מי שרוצה לצחוק. קצת ספוילרים מהפרק הקרוב של משחקי הכס (סתם, מהלינק):

"ההבדל הוא שלא יהיו יהודים שיעבדו ביום שישי לאחר כניסת השבת אבל הנציגים שכן יעבדו עדיין יהיו דוברי עברית שמתגוררים בקפריסין." - מעניין מאיפה מצאו את דוברי העברית האלה שמתגוררים בקפריסין ואינם יהודים. אולי בטעות הם בביקור בפתח תקווה ועובדים משם ככה בינתיים עם טלפון וירטואלי. ואולי בטעות הם בכל זאת יהודים. אבל אולי לא דתיים ממש אז זה לא נחשב.

"נציגי MEXEM יבצעו את הפעולה עבורך דרך המערכת של אינטראקטיב ברוקרס תחת הפיקוח של הרגולטור" - רגולטור קפריסאי שיפקח על ביצוע פעולות במערכת של ברוקר אמריקאי? די זה יותר מדי.

לצפיה ב-'אתה טועה בגדול יש ועוד איך חברה בשם אינטראקטיב ישראל'
אתה טועה בגדול יש ועוד איך חברה בשם אינטראקטיב ישראל
06/08/2017 | 12:13
1
22
ויש חברה אחרת לחלוטין שהוקמה ע"י אותם הבעלים בשם MEXEM שהיא מספקת שירות של חדר עסקאות בלבד.
לצפיה ב-'החוזה שלך והברוקר מול IB זה MEXEM בלבד'
החוזה שלך והברוקר מול IB זה MEXEM בלבד
06/08/2017 | 17:21
17
אתה ממשיך לטעות ולהטעות.  אין חברה כזו "אינטראקטיב ישראל", בדוק בעצמך:

אפילו הדומיין שלהם לא רשום על שמם:

חוזר בשנית, אין כזו חברה.

לצפיה ב-'קצת סדר'
קצת סדר
06/08/2017 | 06:52
3
35
נראה שהחבר'ה האלה הם סוכנים (ברוקר מפנה) וככאלה מבחינתך זה לא משנה אם הם יושבים בישראל או בקפריסין או בזימבבואה.

אם אין לך אפשרות לתקשר מול IB ישירות (בגלל קשיי שפה או כל דבר אחר) אז אין לך מה לעבוד מולם בשום צורה. עם כל הכבוד, שנספור את המשווקים הישראלים למיניהם ב-20 השנים האחרונות שסגרו באסטה? שנספור חברות קפריסאיות עם מייסדים ישראלים (לוקיישן פופולרי ביותר, ולא במקרה, לרישום חברות פורקס ואופציות בינאריות) שהתאדו?

זה לא אומר שהכסף שלך יעלם כשהם יעלמו, כי הוא לא אצלם. אז לא הייתי מודאג מהנקודה הזו.

אם כבר לדאוג, אז מההרשאה לביצוע פעולות בשמך, אפילו מתוך טעות תמימה זה יכול לגרום לבעיות, נראה לי מיותר אם זה לא הכרחי מבחינתך. אני הייתי נמנע.

ולשאלתך, אם יש לך בעייה רצינית אתה פונה ל-IB. אם התשובה שקיבלת אינה מספקת אותך פנה לרגולטור. לא לרגולטור הקפריסאי חחח. לאמריקאי.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
06/08/2017 | 08:19
2
24
ואני שואל שוב מתוך רצון לדעת ולא כדי להקניט: נניח שפנית לרגולטור האמריקאי ולא קיבלת תשובה (כי הם מתעסקים עכשיו ב- 10000 פניות קודמות על סכומים גבוהים יותר, ובוודאי יעדיפו לטפל קודם באזרחים שלהם).
אם אין לך אזרחות אמריקאית, מה אתה עושה עכשיו?
לצפיה ב-'זה לא רלוונטי אם קרה מקרה גורף שפגע בהרבה אנשים'
זה לא רלוונטי אם קרה מקרה גורף שפגע בהרבה אנשים
06/08/2017 | 12:18
19
הם מטפלים בכולם ביחד.

תבדוק באתר של SIPC איך הם התמודדו עם פשיטות רגל של גופים פיננסיים בעבר (כגון ליימן ברודרס).

בכל מקרה אין שום קשר אם אתה אזרח ארצות הברית או לא - הדבר היחיד שקובע זה אם החשבון שלך מבוטח ע"י ה-SIPC או לא.
לצפיה ב-'אם אתה צריך לעמוד בתור'
אם אתה צריך לעמוד בתור
06/08/2017 | 13:05
22
אז אתה יכול או לעמוד בתור ולחכות בסבלנות, או לבקש מזה שאחריך להגיד למי שיבוא אח"כ שאתה היית לפניו. ובינתיים ללכת לעשות קניות בסופר או משהו :)

או אם מדובר בסכומים גדולים, סבבה, קח עו"ד אמריקאי שייצג אותך, שינסה להגיד אולי שהוא היה שם עוד מהבוקר או שהגננת תהרוג אותו אם הוא יגיע מאוחר לאסוף את הילדים מהגן.

אני גם לא חושב שזה משנה אם אתה אזרח אמריקאי או לא.

ועד שזה קורה, קח בחשבון ש-IB הם בעצמם חברה ציבורית אשר מפרסמת דו"חות כל רבעון ויש לך אפשרות לעבור עליהם, על שיחות הוועידה וכו', ולחשוב בעצמך אם הם יציבים מספיק. הנה התמליל של שיחת הוועידה האחרונה:

אם אתה לא קורא אנגלית, אז במקום עו"ד אמריקאי תקח אחד ישראלי ותתבע את בי"ס התיכון בו למדת. או את משרד החינוך. או את שניהם. או לחילופין, אולי איזה קפריסאי דובר עברית לא יהודי יתרגם לך אותו. או שים לב שזה יהיה אחרי צאת השבת (3 כוכבים).
לצפיה ב-'ANZ1 תודה'
ANZ1 תודה
04/08/2017 | 21:50
7
130
תודה שחסכת לי הפסד ענק
לא חייבים להיות בפוזיציה מפסידה
אני יחפש גרפים עולים נוספים
שיש לי
ליבי ליבי עם הפנסיות של הציבור
שחוטף וואחד זובור

לצפיה ב-'מזכיר לי את הירידות של הדוט קום'
מזכיר לי את הירידות של הדוט קום
04/08/2017 | 21:56
4
111
כל מדרגה חדשה נשברת
ואני בחיים לא יודע היכן תהיה התחתית
הייתם מאמינים שאפריקה תרד מאיזור 70000
למחיר של היום?

לצפיה ב-'והשוק נמצא בשיא'
והשוק נמצא בשיא
04/08/2017 | 22:50
2
108
טבע היא מניה אחת, חברה אחת
היא לא החברה הראשונה שמתפרקת,
ישראלים מתיחסים אליה כאל בית המקדש, והתרסקות שלה כחורבן הבית,
אבל טבע בסך הכל עוד מניה,
אצל האמריקאים היא לא פרה קדושה , אלא עוד פרה זקנה שהגיע הזמן לשלוח לשחיטה, אין להם רחמים על פרות חולות.
ישראלים לא חושבים לקנות מניות אחרות שמתרסקות, אבל טבע זה משהו מיוחד,
אם היא היתה חברת תרופות אמריקאית, עם אותם נתונים, אף ישראלי לא היה מתרגש ממנה.
לצפיה ב-'אגב'
אגב
04/08/2017 | 22:59
1
102
אתמול נמכרו 100 מיליון מניות,
היום נמכרו קצת פחות מ100 מיליון מניות,
אבל אלרגן עדיין לא מכרה מניה אחת,
יש עוד 100 מיליון מניות שמחכות להשפך לבורסה.
לצפיה ב-'בנתונים האלה'
בנתונים האלה
05/08/2017 | 00:44
87
יש מצב ששורט עדיף או לחילופין
מי שמחזיק מניות בכמויות גדולות
יש מצב ששוה למכור קולים כהגנה

אני לא מתבייש להגיד שהתיק מרוויח
בגלל סוג המניות שיש שם
שיקצ'ס מגהצות גוגל מוגל ואפילו
פאק עוף אמריקה של באפט וורן

נב
אני לא אוהב שורטים מהסיבה הפשוטה 
שזה פוזיציות קטנות בגלל המרגין 
אבל טוב לעשות לכאלה שאתה יודע
שהם זיבליות למחיקה
למי שזוכר את דנדן DNDN 
אללה ירחמה
שוב זה כסף קטן
ולונג שהוא טוב ראה למשל
את המקדחה או המגהצות
זה מקטן נהיה גדול יותר
רק נקווה שאחוז הקליעות 
יהיה טוב יותר
לצפיה ב-'בוודאי, אפילו הסברנו והתרענו על מניית אפריקה פה בפורום'
בוודאי, אפילו הסברנו והתרענו על מניית אפריקה פה בפורום
05/08/2017 | 14:59
58
כשאגחים נסחרים בתשואות זבל אין מה לחפש באקוויטי.

2. ירידות הדוטקום קרו בד"כ אצל חברות מפסידות או כאלה שנסחרות במכפילים הזויים. טבע, אחרי כל הצרות שלה, עדיין מרוויחה היטב. אולי טיפה פחות ממה שחשבו לפני שבוע, אבל עדיין, איך לאמר בעדינות? לא נזקקים לשירותי הרווחה

כן. הנייר כרגע סכין נופלת. בגלל זה אני מחזיק עצמי מלמהר ולהגדיל עוד. אני מת להגדיל (כי הנייר זול לטעמי) אבל כשאני בא לקנות אני מתעלם מהפרה-היסטוריה ופוזיציה קודמת ומנסה לקנות סחורה במחיר הכי זול שאוכל.
לצפיה ב-'האמת שהחשיפה של קרנות הפנסיה לטבע היא לא כזאת גדולה'
האמת שהחשיפה של קרנות הפנסיה לטבע היא לא כזאת גדולה
05/08/2017 | 07:05
88
לצפיה ב-'יחפש במקום אחפש...'
יחפש במקום אחפש...
05/08/2017 | 18:38
52
יש פה רק אחד שעושה את השגיאה הזו

נקווה לטוב
לצפיה ב-'אידיבי אג"ח ט'-העלאת דירוג'
אידיבי אג"ח ט'-העלאת דירוג
01/08/2017 | 03:26
9
116
האם למישהו ידוע באם בוצעה העלאת דירוג לאג"ח ט' ל-  BBB-
מכיוון ששמתי לב שמאתמול עלה אצלי שווי הבטחונות בתיק, ואני חושב
שהסיבה היא שהדירוג של האג"ח עלה.
מי שיודע משהו בנושא, אנא שיגיב.
תודה מראש.
לצפיה ב-'כן - מעלות העלתה הדירוג ל -BBB ב 27/7'
כן - מעלות העלתה הדירוג ל -BBB ב 27/7
01/08/2017 | 10:06
6
96
מוזמן לבדוק הפרטים בהודעת המאיה (הודעות הבורסה) מה 27/7 - העלאת הדרוג רלבנטית לחברה ולסדרות הלא מובטחות - ז,ט,י
לצפיה ב-'תודה רבה, חובב האגחים'
תודה רבה, חובב האגחים
01/08/2017 | 13:38
64
לצפיה ב-'מממ, זה מעניין '
מממ, זה מעניין
01/08/2017 | 22:24
4
135
האם אידיבי ט' תכנס למדד התל-בונד צמודות יתר בעידכון הקרוב בנובמבר?
BBB- זה כבר דירוג השקעה.

לצפיה ב-'אידיבי אגח ט' צפוי לקבל ביקוש של מאות מיליונים בנובמבר'
אידיבי אגח ט' צפוי לקבל ביקוש של מאות מיליונים בנובמבר
04/08/2017 | 10:30
3
59
לצפיה ב-'יש לך אסמכתא לכך?'
יש לך אסמכתא לכך?
04/08/2017 | 17:16
2
57
אני לא חושב שיש מספיק סחורה בשוק לביקוש של מאות מלשחים.
עשרות מלשחים? כן. מאות מלשחים? אין מספיק מוכרים.
לצפיה ב-'אידיבי אגח ט' היא בעל שווי שוק אדיר של מעל מיליארד שח'
אידיבי אגח ט' היא בעל שווי שוק אדיר של מעל מיליארד שח
04/08/2017 | 17:57
1
59
ולכן תקבל אחוזים משמעותיים ממאגר התלבוד שמחיל תעודות סל וקרנות נאמנות של מילארדים. אם תעשה את החשבון יהיו ביקושים של מעל  100 מיליון שח
לצפיה ב-'100 זה לא מאות'
100 זה לא מאות
05/08/2017 | 15:46
35
100 מיליון סחורה תצליח לגרד, בקושי. מאות מיליונים? אין מצב, אלא אם כן התשואה תרד חזק, אחרת מי ימכור לך כאלה כמויות?
לצפיה ב-'תוך חודשיים האג"ח אידיבי ט' יגיע ל- 130 . '
תוך חודשיים האג"ח אידיבי ט' יגיע ל- 130 .
05/08/2017 | 12:08
1
48
3 דברים שיקרו תוך חודשיים:

מכירת דסק"ש לחברה קשורה
הסכם מחייב מכירת כלל
כניסה לתל בונד
לצפיה ב-'אם סוגרים את עיסקת כלל האגח בפארי'
אם סוגרים את עיסקת כלל האגח בפארי
05/08/2017 | 15:42
55
עם תלבונד בלי תלבונד - לא יעניין אף אחד. לא תספיק לאמר ג'ק רובינזון והאגח בפארי.

הבעיה היא לעבור את סלינגר, ולכן הכניסה לתלבונד הוא התרחיש הריאלי יותר. הלוואי שיצליחו למכור את כלל ביטוח, אבל זה כבר להיות יותר אופטימיים.
לפחות כרגע השוק לא כזה אופטימי.
לצפיה ב-'בני לנדא על טבע, הוא מתכוון להורוביץ?'
בני לנדא על טבע, הוא מתכוון להורוביץ?
04/08/2017 | 18:24
1
124
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...

הוא לא אומר את השם אבל האם הוא מתכוון להורוביץ ג'וניור?

בני לנדא כמשקיע פרטי הוא יצא חומוס, כנראה הפסיד עד כה בטבע מאות מיליונים.
כנראה שאתה יכול להיות איש הי טק מוכשר ולא להבין כלום בהשקעות.
היה צריך לקנות תעודת סל ולהתעסק במה שהוא מבין.
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
05/08/2017 | 08:09
64
הוא אמר מישהו בדירקטוריון ,והורביץ לא שם
לצפיה ב-'האם לחברת טבע יש אג"ח ?'
האם לחברת טבע יש אג"ח ?
04/08/2017 | 15:02
9
116
יש לחברת טבע יש ניירות ערך נוספים חוץ ממניות ?
אם יש לטבע אגח אז תוכלו לתת לי קישור לסדרת אגח של טבע שהכי צנח בימים האחרונים ?
כמה כסף חברת טבע חייבת לכל הבנקים בסך הכל (חוב מצטבר) ? 
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
04/08/2017 | 15:16
4
135
לטבע יש אגחים רבים, אבל לדעתי הם לא סחירים בבורסה,
טבע חייבת לטווח ארוך 35.1 מיליארד דולר,
בנוסף לעוד כמה מיליארדים לטווח קצר
לצפיה ב-'סחירים גם סחירים'
סחירים גם סחירים
04/08/2017 | 17:05
131
התשואה כנראה תהיה די שדופה, אבל קשה לראות ללא מערכת מיחשוב מתאימה (ישראל שקופה בהרבה מארה"ב בהקשר הזה). מציע לגשת ליועץ בבנק כדי שיברר.

http://www.boerse-berlin.com/index.php/Bonds?isin=... (אפשר לראות שאתמול בקריסה הגדולה של 25% באקוויטי האגח הזה, ל 9 שנים, ירד 2.5%, וכבר עכשיו הביד גבוה יותר)

הצלחתי למצוא גם כתבה טובה על האגחים של טבע:

סיכום הסדרות:
לצפיה ב-'תודה, האם יש לטבע חברות בת ?'
תודה, האם יש לטבע חברות בת ?
04/08/2017 | 17:06
2
74
איזה נכסים יש לחברה הזאת חוץ מפטנטים ?
יש לה נכס מקרקעין בפתח תקוה, (עליו בנוי המפעל), כמה דונמים הוא ?
האם יש לה עוד נכסים ? איזה נכסים יש לטבע   ( בבעלותה )   ?
איזה נכסים סחירים ולא סחירים שיש לחברה הזאת ?

לצפיה ב-'טבע היא חברה תפעולית'
טבע היא חברה תפעולית
04/08/2017 | 17:10
1
112
יש לה 300 תרופות גנריות בפייפליין (קצב אש של תרופה גנרית חדשה כל שבוע), מספר תרופות ביו סימילר ומספר תרופות אינובטיביות - חלקן הולך לייצר יותר רווח מרוב חברות הנדלן הישראליות שאתה מכיר.
הנדלן לא מעניין אף אחד.

היא צפויה לממש כמה נכסים (תרופות) בשנה הקרובה, לא בחדווה גדולה, אלא כדי לצמצם בקצב מהיר יותר את החוב, כשכעת, אחרי ביטול (או כמעט ביטול) הדיבידנד ממילא הולך לרדת בקצב מהיר משצפו.
לצפיה ב-'אתה בהכחשה'
אתה בהכחשה
04/08/2017 | 17:46
99
טבע מאבדת עכשיו 14 אחוז
אחרי 24 אחוז שאיבדה אתמול
ואחרי 70 אחוז שאיבדה עד אתמול.
השוק לא מתעניין בתרופות של טבע,
הדבר היחיד שנשרף כרגע זה המניות והעתיד של טבע.
שאי אפשר להעריך אותו.

לצפיה ב-'אני יכול לקנות טבע ב5000 שקלים ואז היא תעלה '
אני יכול לקנות טבע ב5000 שקלים ואז היא תעלה
04/08/2017 | 17:08
3
120
השבוע הרווחתי בטבע מאה שקלים
כל מה שאתם צריכים זה לנסות לשכנע אותי לקנות
ב5000 שקלים
אבל בלי טיעונים לטווח ארוך
כי בטווח הארוך מתים כמובן.
אני צריך לחשוב שטבע תניב יותר תשואה בטווח קרוב
מאשר כל מניה אחרת בבורסה.
אם אין לכם טיעונים כאלה , אז זו בעיה בשבילי לקנות.

לצפיה ב-'צר לי, אבל גם עם 5 מיליון אתה לא תשפיע על השער'
צר לי, אבל גם עם 5 מיליון אתה לא תשפיע על השער
04/08/2017 | 17:12
2
108
כל הישראלים, כולם כולל כולם, כולל כל קופות הגמל והפנסיה, זה בקושי 10% מהמשקיעים בנייר.

ההשפעה שלך (ושלי ושל כולנו - משקיעים פרטיים קטנים) היא בדיוק 0.

תקנה, תמכור - לא משנה לאף אחד.
לצפיה ב-'חכה, תן לשוק האמריקאי עוד כמה ימים'
חכה, תן לשוק האמריקאי עוד כמה ימים
04/08/2017 | 17:16
1
120
וגם אתה לבד תוכל להחזיק ב-100% מטבע 
לצפיה ב-'יאללה, משתלטים על העסק? '
יאללה, משתלטים על העסק?
05/08/2017 | 15:48
37
לצפיה ב-'איך לסחור במט"ח דרך בנק הפועלים?'
איך לסחור במט"ח דרך בנק הפועלים?
03/08/2017 | 06:46
22
94
לצפיה ב-'גש לפקיד בבנק ותגיד לו שאתה רוצה לתרום כסף לבנק'
גש לפקיד בבנק ותגיד לו שאתה רוצה לתרום כסף לבנק
03/08/2017 | 09:39
2
80
יצא לך יותר זול...
לצפיה ב-'רשות לניירות ערך הודיעה שאסור לסחור דרך IB'
רשות לניירות ערך הודיעה שאסור לסחור דרך IB
03/08/2017 | 10:13
1
86
לצפיה ב-' מה הקשר?'
מה הקשר?
03/08/2017 | 10:46
18
לצפיה ב-'מה הכוונה בלסחור במטח ?'
מה הכוונה בלסחור במטח ?
03/08/2017 | 10:11
18
31
לצפיה ב-'FOREX'
FOREX
03/08/2017 | 11:29
17
26
לצפיה ב-'אתה רובוט ?'
אתה רובוט ?
03/08/2017 | 11:34
16
68
אתה כל יומיים שואל שאלה על מסחר במטח .
לא נראה שאתה מבין מה זה.
אתה רובוט שחוזר על משפט שאין לך מושג מה זה.
איזה השקעה במטח אתה רוצה ?
אני יכול לחשוב על 20 סוגי השקעות שונים שיהיו השקעה במטח.
כל אחד שונה לגמרי מהשני.
יש 2 אפשרויות סבירות
1. אתה טרול
2. שמעת מישהו שאמר משהו על רווחים במטח ואתה רוצה גם , אבל אתה מבין במטח כמו שאתה מבין בצוללות גרעיניות.
לצפיה ב-'נכון אני לא מבין בזה הרבה. אני מחפש דבר פשוט:'
נכון אני לא מבין בזה הרבה. אני מחפש דבר פשוט:
03/08/2017 | 11:59
15
64
  1. לקנות מט"ח(BUY)
  2. לחכות עד שמחיר יעלה 
  3. למכור ברווח(SELL)
זה אפשר לעשות דרך חברות FOREX אבל שם זה עם מינוף וכל כסף נמחק מהר. בבנק (הפועלים) אפשר דרך אתר לעשות המרה של מטח אבל לא מצאתי איך לקבוע BUY או SELL למחיר כמו בפורקס וצריך כל פעם להיכנס לחשבון באתר ולבדוק מה מחיר. על זה אני שואל. 

לצפיה ב-'אין שום דבר פשוט במטח'
אין שום דבר פשוט במטח
03/08/2017 | 12:08
13
53
גם מומחים גדולים, ואתה לא, מתקשים להשקיע ולהרויח במטח,
אתה זוכר שפישמן הגדול פשט את הרגל והכל התחיל בהשקעות כושלות במטח ?
אם אתה לא מומחה במטח,
 תעזוב את זה בשקט,
לך תקנה כרטיס טוטו, תוחלת הרווח זהה (אם אתה יודע מה זה תוחלת).
מיותר לגמרי, זה סתם הימור.

אתה יודע מה,
בו נתחיל בדבר פשוט, איזה מטבע אתה חושב שיעלה ואיזה מטבע אתה חושב שירד, תן הסברים ונוכל להתווכח, אם אני אראה שאתה באמת בכיוון ויודע על מה אתה מדבר, אני אעזור לך לבחור את ההשקעה המתאימה.
לצפיה ב-'אין לי מושג מה יעלה ומה ירד. '
אין לי מושג מה יעלה ומה ירד.
03/08/2017 | 12:28
11
48
אני רוצה לסחור בשקל דולר ואירו. אירו\דולר זז למעלה ולמטה אפשר קצת להרוויח על הזה. במט"ח\שקל נראה לי יש פחות תנועות אבל הייתי רוצה בזה גם. זה הכל.

לצפיה ב-'בוא נראה'
בוא נראה
03/08/2017 | 13:13
10
60
הדולר יורו עומד עכשיו על 1.184
כמה לדעתך הוא יהיה עוד שבוע ?
ולמה ?
לצפיה ב-'1.9 כי הוא כל הזמן עולה בגרף'
1.9 כי הוא כל הזמן עולה בגרף
03/08/2017 | 13:26
7
30
לצפיה ב-'לפני ש- ANZ1 מקרקס אותך'
לפני ש- ANZ1 מקרקס אותך
03/08/2017 | 14:55
6
64
תבדוק את השיטה שלך של "ללכת עם הגרף", איך היא הייתה פועלת בעשר תקופות מקריות מהעבר. תגדיר קודם מה הקריטריון שלך לקניה ומה למכירה. תגלה שזה לא כל כך פשוט...
ובלי קשר, בבנק משלמים עמלות גבוהות על קניה ומכירה (אני חושב שיכול להגיע עד 1% לכל כיוון) אז גם זה פועל לרעתך.
לצפיה ב-'יותר בכיוון של 2% כשמתחשבים במרווחים וזה לפני עמלת מינימום'
יותר בכיוון של 2% כשמתחשבים במרווחים וזה לפני עמלת מינימום
03/08/2017 | 15:58
18
לצפיה ב-'כל הניתוחים המתוחכמים נותנים תחזית קצת יותר טובה'
כל הניתוחים המתוחכמים נותנים תחזית קצת יותר טובה
04/08/2017 | 06:34
4
12
לצפיה ב-'אם זה היה נכון אז היה לפחות מיליארדר אחד ממסחר במט"ח'
אם זה היה נכון אז היה לפחות מיליארדר אחד ממסחר במט"ח
04/08/2017 | 07:15
3
12
לצפיה ב-'18 מיליארד דולר מספיק טוב בשבילך?'
18 מיליארד דולר מספיק טוב בשבילך?
06/08/2017 | 13:16
2
18
ג'יימס סימונס, המייסד של קרן הגידור  Renaissance Technologies אשר עוסקת במסחר אלגוריתמי (לא HFT) באינסטרומנטים רבים, כולל פורקס - המערכות הראשונות שלהם פותחו על פורקס, עבדו יפה, אח"כ הוסיפו לחוזים בכלל.

ולא, מי שחושב שפשוט יקנה בזול וימכור ביוקר כי הגרף עולה, לא יגיע לאותן תוצאות.
לצפיה ב-'הוא לא הפך למילירדר ממסחר טכני'
הוא לא הפך למילירדר ממסחר טכני
06/08/2017 | 17:06
1
13
הוא הפך למיליארדר מגביית דמי ניהול מאנשים...
לצפיה ב-'כן והמיליארדים של באפט באו גם'
כן והמיליארדים של באפט באו גם
06/08/2017 | 18:14
15
כולם מהשקעת ההון הפרטי שלו, זה שצבר ממכירת מסטיקים בבית ספר, נכון? אה בעצם, אולי הוא ניהל כסף *של אחרים* כבר מההתחלה, הרבה לפני עידן ברקשייר, במסגרת השותפות הפרטית?

השאלה היא אם יש פה ייצור תשואה עודפת. וקרן הגידור הזו לא עושה בעיקר שיווק עם תוצאות של המדד פלוס מינוס אחוז או שניים, אלא תשואה שנתית ממוצעת של מעל 30% (כולל 20 שנה עם תשואה שנתית מעל 70%).

דרך אגב, האפשרות להיכנס כמשקיע חדש נסגרה מזמן, וחלק גדול מהנכסים של החברה מוחזק בידי עובדי ומנהלי החברה. מעל 200 מעובדי החברה הם מיליונרים, יותר מחצי מהם עם מעל 5 מיליון דולר.

לצפיה ב-'למה שלא תסביר לו איך סוחרים במטח'
למה שלא תסביר לו איך סוחרים במטח
03/08/2017 | 15:05
1
55
במקום להתווכח איתו ?
אם יפסיד זה עיניינו

אני לא יודע איך סוחרים
לצפיה ב-'הסברתי לו: לך לבנק ותתרום כסף...'
הסברתי לו: לך לבנק ותתרום כסף...
03/08/2017 | 15:58
11
לצפיה ב-'חחחח גדול "איזה מטבע אתה חושב שיעלה"?'
חחחח גדול "איזה מטבע אתה חושב שיעלה"?
03/08/2017 | 23:24
41

אבל הוא  מודה שהוא לא יודע
רק מקשקש בזנב

ילד אתה תפסיד כמו שכולם מפסידים
גילוי נאות גמני הפסדתי וברחתי
אצל סקסו בנק שביום שישי היום מורידים
את המינוף ואז סוגרים לי תפוזיציה בהפסד

ואחרי שהפסקתי להעביר כספים ואמרתי
להם שהמשחק מכור כאשר הם מורידים
את המינוף בסוף שבוע
הודיעו לי שהם מבטלים את הורדת המינוף
ואז הבנתי שאני מתעסק עם תחמנים ורמאים

עכשיו תפתח כמה גרפים תבדוק בהסטוריה
עלמה ואיזה מניות דיברתי   ותחליט
האם עשיתי נכון
רוצה לבדוק כמה סימבולים
רק תגיד
לצפיה ב-'התשובה שלי נשארת בעינה'
התשובה שלי נשארת בעינה
03/08/2017 | 15:57
48
אם אתה רוצה "לסחור במט"ח" (במיוחד דרך הבנק) אז ייטב לך אם תלך לבנק ותגיד לפקיד שאתה רוצה לתרום להם כסף במקום.

זה יהיה לך הרבה יותר זול וישיג את אותה התוצאה...
לצפיה ב-'מדד הנדל"ן המניב בישראל לאן?'
מדד הנדל"ן המניב בישראל לאן?
03/08/2017 | 20:26
50
מדד הנדל"ן המניב עלה יפה השנה אולם מה מצבו כיום?
לצפיה ב-'חד אסף'
חד אסף
03/08/2017 | 12:36
66
שמישהו פה יסביר לי למה לא לרכוש את הנייר עם הנתונים האלה?
לצפיה ב-'רדהיל'
רדהיל
02/08/2017 | 13:48
1
65
יש סיבה שרדהיל מתרסקת היום? 
לצפיה ב-'מחר היא יוצאת ממדד ת"א125'
מחר היא יוצאת ממדד ת"א125
02/08/2017 | 18:56
57

בנוסף כאשר כל מניות הפארמה יורדות לא נורא מפתיע אם גם הביוטק החלשות חוטפות
לצפיה ב-'אינפלציה ומניות'
אינפלציה ומניות
02/08/2017 | 17:14
3
124
היי,
מישהו יודע איך פותרים את זה?
תודה מראש :)
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה/איפה אתה לומד שנותנים לך את המבחנים הללו?'
אפשר לשאול מה/איפה אתה לומד שנותנים לך את המבחנים הללו?
02/08/2017 | 23:38
2
40
לצפיה ב-'כלכלה'
כלכלה
03/08/2017 | 00:48
1
36
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/08/2017 | 09:39
29
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
01/08/2017 | 13:42
6
154
מישהו יודע להסביר למה התשובה היא 1?
לצפיה ב-'את בטוחה שהתשובה היא לא 440 (אגורות)?'
את בטוחה שהתשובה היא לא 440 (אגורות)?
01/08/2017 | 16:11
5
84
החברה צומחת בקצב של 10% בשנה ומחלקת את כל הרווחים שלה כדיבידנד.
בשנת 2013 היא חילקה דיבידנד של 20 אגורות למניה (55 חלקי 275).
בשנת 2014 היא תחלק 22 אגורות למניה (20 כפול 1.1).
מכאן, שלפי נוסחת גורדון היא שווה:
22/(15%-10%) = 440

גילוי נאות - לא מבין כלום בהערכת שווי חברות.
לצפיה ב-'>>'
>>
01/08/2017 | 16:16
4
54
בפתרונות מסומן תשובה 1, אבל אני כבר לא יודעת מה נכון, כי שאלתי כבר שלושה אנשים וכל אחד אומר משהו אחר
לצפיה ב-'טוב, עוד מעט יגיע יגאל, שמחשב DCF-ים מתוך שינה'
טוב, עוד מעט יגיע יגאל, שמחשב DCF-ים מתוך שינה
01/08/2017 | 16:20
3
57
ויתן לך את התשובה הנכונה 
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
01/08/2017 | 16:23
22
לצפיה ב-'נפתר'
נפתר
01/08/2017 | 19:12
1
66
מיקי, יש טעות בתשובות המסומנות. זה אכן 440. תודה :)
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
01/08/2017 | 19:32
20
לצפיה ב-'מה יהיה עם המניות של טבע ואלגרן?'
מה יהיה עם המניות של טבע ואלגרן?
01/08/2017 | 17:26
106
לצפיה ב-'האקרים פרצו ל MANDIANT / FireEye '
האקרים פרצו ל MANDIANT / FireEye
31/07/2017 | 17:00
2
165
ושיחררו מידע של צה"ל , משרד ראש הממשלה בארץ , בנק הפועלים...
הקבוצה נקראת the 31337 hackers
(31337 זה elite כאילו)

הקובץ עצמו נקרא 
FireEye_Mandiant_AdiPeretz_Leak.7z 
ושוקל 32 מגה

בחדשות

Ido Naor, a researcher at Kaspersky Lab, commented: "Only one workstation seems to be infected during ‪#leakTheAnalyst‬. Dump does not show any damage to core assets of ‪Mandiant‬."

Researcher Hanan Natan‏ agreed: "The current ‪#leakTheAnalyst‬ dump doesn't contain any [proof] that they compromised the ‪Mandiant‬ networks.‬"

כנראה פרצו למחשב של האנליסט דרך ה פירצה שגנבו מה NSA
fuzzbunch / eternalblue
או באג שהיה בוינדוס בפיצ'ר
Find My Device 
או באג ב Cisco WebEx

זה המידע שההאקרים פירסמו

Initial Access: 2016
Final Access: 2017
Victim #1 Profile:
--- Name: Adi Peretz
--- Op. Nickname: Mr. Muscle AKA FatFuck
--- Position: Senior Threat Intelligence Analyst at Mandiant
--- Layer #1 Targets: Chrome, Firefox, Windows (What kind of a dumb security specialist uses windows anyway??? FUCKIN’ IDIOT...)
Potential Layer #2 Targets: 
--- Outlook Contacts (HVT)
--- Prime Ministry Office of Israel
--- Mandiant
--- FireEye Internal
---- Hapoalim Bank
--- Linked-in Contacts
--- 3rd Party Contractors
Upcomming Event:
--- Jul/25 – Adi has HR Interview with Novartis (might be canceled :)))) )
Depth of the Breach:
--- Mandiant Internal networks and its clients data has been compromised (might be leaked separately)
--- Credentials (Mandiant-FireEye Docs, Mandiant-FireEye WebEx, Mandiant -FireEye JIRA, Staffs Emails, Amazon Account, Linkedin Account, And much more which we might leak after using them for our benefit! :D )
--- Full access over victim's Linkedin profile
--- Full access over victim's live account (including full control over his private windows machine, online GPS tracking of the victim for a year (2016-2017), OneDrive, official calendar events, contacts, billing address (both Ireland and Israel))
--- Paypal invoices
Leaks:
--- Geo Locations of the victim
--- Top Secret Document
--- Credentials
--- Favorite Password Patterns 
--- Compelete Business and Personal emails dump
--- FireEye Licenses
--- Private Contracts
--- FireEye Worksheets
--- Network Topology Drawings (Probably FireEye’s Core Analysis Lab)
--- Linked-in contacts (potential layer #2 targets)
Final words:
This leak was just a glimpse of how deep we breached into Mandiant, we might publish more critical data in the future. So DO NOT FUCK WITH US!

לצפיה ב-'זה המידע שדלף'
זה המידע שדלף
31/07/2017 | 17:17
1
83
total 8
 0 Jul 31 17:01 Adi_Peretz/
 0 Jul 31 17:01 Hapoalim_Bank/
 0 Jul 31 17:01 'Mandiant and FireEye'/

./Adi_Peretz:
total 1724
       0 Jul 31 17:00 Billing/
       0 Jul 31 17:00 Credentials/
 106931 Sep 13  2016 CylancePROTECT.pdf
       0 Jul 31 17:00 Email/
       0 Jul 31 17:00 Geo/
       0 Jul 31 17:00 Linkedin/
       0 Jul 31 17:01 Live/
       0 Jul 31 17:01 Onedrive/
1581175 Sep 16  2016 'PowerPoint Presentation.pdf'
  56086 Oct 13  2016 'T8C Employment_Agreement_- Adi Peretz October 13 2016[8].docx'

./Adi_Peretz/Billing:
total 200
 48707 Sep 16  2016 adi-live-billing-bus.png
 46144 Sep 16  2016 adi-live-billing-home.png
105067 Jul 26 03:32 adi-live-mail-paypal.png

./Adi_Peretz/Credentials:
total 4
899 Jul 30 16:53 creds.txt

./Adi_Peretz/Email:
total 345740
354026496 Jul 29 17:05 'adimenia@hotmail.co.il.pst'
     3325 Sep 16  2016 OutlookContacts.csv
         0 Jul 31 17:00 screen/

./Adi_Peretz/Email/screen:
total 316
117408 Oct 30  2016 adi-live-mail.png
 47525 Jul 26 03:40 adi-live-skype.png
 48985 Jul 26 03:40 adi-live-skype2.png
103308 Jul 26 03:32 adi-mail-drafts.png

./Adi_Peretz/Geo:
total 1680
431273 Jul 26 03:44 adi-live-geo-address.png
236259 Jul 26 03:56 adi-live-geo-location.png
215815 Sep 16  2016 adi-live-geo-location2.png
204093 Sep 16  2016 adi-live-geo-location3.png
623621 Sep 16  2016 adi-live-geo-location4.png

./Adi_Peretz/Linkedin:
total 528
 10446 Jul 26 03:47 adiperetzProfile.pdf
519181 Jul 30 15:27 linkedin-contacts.json
      0 Jul 31 17:01 screen/

./Adi_Peretz/Linkedin/screen:
total 4916
517426 Sep 16  2016 adi-linkedin.png
348004 Sep 16  2016 adi-linkedin2.png
401796 Sep 16  2016 adi-linkedin3.png
381319 Jul 26 03:30 adi-linkedin4.png
360044 Sep 16  2016 adi-linkedin-contacts.png
265357 Sep 16  2016 adi-linkedin-message.png
160073 Jun 11 00:02 adi-linkedin-message2.png
160713 Jun 11 00:03 adi-linkedin-message3.png
141337 Jun 11 00:03 adi-linkedin-message4.png
146818 Jun 11 00:03 adi-linkedin-message5.png
189583 Jun 11 00:03 adi-linkedin-message6.png
216392 Jul 26 03:28 adi-linkedin-message7.png
253679 Jul 26 03:29 adi-linkedin-message8.png
220866 Jul 26 03:29 adi-linkedin-message9.png
302936 Jul 26 03:35 adi-linkedin-peoples.png
311089 Jul 26 03:36 adi-linkedin-peoples2.png
250567 Jul 26 03:36 adi-linkedin-profile.png
375352 Jul 26 03:30 adi-linkedin-signout.png

./Adi_Peretz/Live:
total 448
 78536 Jul 26 03:37 adi-live-calender.png
219792 Jul 26 03:42 adi-live-devices.png
 78269 Sep 16  2016 adi-live-devices1.png
 71088 Jul 26 03:43 adi-live-devices2.png

./Adi_Peretz/Onedrive:
total 4
 0 Jul 31 17:01 מסמכים/
 0 Jul 31 17:01 תמונות/

./Adi_Peretz/Onedrive/screen:
total 192
112572 Jul 26 03:33 adi-live-onedrive2.png
 41953 Jul 26 03:34 adi-live-onedrive-3.png
 34145 Jul 26 03:33 ad-live-onedrive.png

./Adi_Peretz/Onedrive/מסמכים:
total 4716
       0 Jul 31 17:01 'adi'\''s Notebook'/
4828353 Jan 30  2015 'גרסה גראפית תגובה לאירועי אבטחת מידע בעולם הסייבר עבור אירוע חברה.pptx'

'./Adi_Peretz/Onedrive/מסמכים/adi'\''s Notebook':
total 8
2209 Sep 14  2016 'Open Notebook.onetoc2'
2192 Sep  1  2016 'Quick Notes.one'

./Adi_Peretz/Onedrive/תמונות:
total 356
361431 Sep 16  2016 timeline.pdf

./Hapoalim_Bank:
total 88
83250 Jul  2 20:49 3300EM_1.1.2017_-_31.3.2019.pdf
 1114 Jul  2 20:50 BankHapoalim.2017-06-25.license

'./Mandiant and FireEye':
total 1224
244495 Sep 17  2016 sdl-apatedns.zip
435023 Sep 13  2016 'threat Intelligence Summary Brief.pdf'
559799 Oct 21  2016 topology.jpg
      0 Jul 31 17:01 worksheets/

'./Mandiant and FireEye/screen':
total 116
38456 Jul 26 03:59 adi-live-surface-nuke.png
52128 Jul 26 03:58 adi-live-surfacepro.png
22927 Jul 29 17:38 fireeye-netsuite.jpg

'./Mandiant and FireEye/worksheets':
total 1096
319465 Sep 13  2016 'FireEye IDF Joint Workshop Agenda.docx'
349991 Sep 13  2016 FireEye_IDF_Workshop_Agenda-DRAFT.docx
 29696 Sep 16  2016 Form-10-Fly-Away-Kit-Checklist.doc
 54272 Sep 16  2016 Form-1-Evidence-Tag.doc
 43520 Sep 16  2016 Form-3-Client-System-Description.doc
 70144 Sep 16  2016 Form-6-Incident-Detection-Worksheet.doc
 69120 Sep 16  2016 Form-7-Incident-Summary-Worksheet.doc
 82944 Sep 16  2016 'Form-9-Network-Details-Worksheet (1).doc'
 82944 Sep 16  2016 Form-9-Network-Details-Worksheet.doc

לצפיה ב-'רוב המידע שם זה שטויות'
רוב המידע שם זה שטויות
31/07/2017 | 17:33
69
בנק הפועלים לא נגנב כלום
רק מספר רישיון לשימוש בתוכנה שלהם

השאר זה לא בהכרח המידע , אלא צילומי הוכחות ששל חלקו להראות שעשו משהו

והסיסמאות זה בגלל שהשתמש באותה ססמה להרבה דברים
וכנראה שהם נחסמו היוזרים האלו

וגם של צהל זה רק מסמך של קורס שרצו להעביר שם
שום דבר של צהל עצמו

ולא מידע של הממשלה פה

הדבר היחידי זה קשור
זה מידע שהעבירה לצהל על כמה קבוצות האקרים חיצוניות רוסיות
ועל זה שאירנים התחילו לנצל בעולם פירצה של אדובי פלאש
מתוך שירות חדשות של iSight של fireeye

שהוא המיילים של אותו אנליסט שנפרץ , כנראה בגלל שלא עדכן את הוינדוס,
ככל הנראה לא אמור להכיל משהו על fireeye , אלא זה מייל אישי בעקרון

ככה שהיקף הפגיעה מהדליפה הזאתי , לא גדול

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הוצאה לפועל
עומדים לפני פשיטת רגל?
משרד עו
מנהל נכסים בקנדה?
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה