לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2571325,713 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'הפתעה באפריקה: ביג רוצה לקנות את אפריקה נכסים'
הפתעה באפריקה: ביג רוצה לקנות את אפריקה נכסים
13/02/2019 | 18:20
1
104
ביג, מגה אור ומשקיעים נוספים בוחנים את רכישת אפריקה נכסים.

לצפיה ב-'הניחו הצעה מחייבת במחיר נמוך ממחיר השוק'
הניחו הצעה מחייבת במחיר נמוך ממחיר השוק
16/02/2019 | 18:47
33
מכאן צריך להתחיל התמחיר.
לצפיה ב-'ארבנקורפ אגח א: אני לא מתכוון להתפתות להצעת הרכש'
ארבנקורפ אגח א: אני לא מתכוון להתפתות להצעת הרכש
31/01/2019 | 23:12
15
186
של ויקטור תשובה מהיום. נימוקים:
א. עוד לפני כל תחשיב, לרוב הצעותיו הן פשיטת עור בעודנו חיים. אם הוא מציע x, כנראה שהמתמידים יקבלו מינימום 2x.
ב. אני לא לגמרי בקי בכל התנהלות בעל התפקיד. מצד שני הוא פירסם היום הסדר פשרה (עם 2 נתבעים מתוך כמה נתבעים) שיניב לקופת הנושים 7M דולר קנדי השווים ל- 19M ₪.
לפי חישוביי, עד כה נפרעו 82% מסך האגחים שהונפקו ונפרעו. 18% האגחים הנותרים מסתכמים בכ- 33M ₪ ע.נ. אם נחלק את 19M ₪ באותם 33M, נקבל החזר של 59 אג'.
על החזר זה יש להוסיף את שאר התביעות הקיימות והכסף שקיים בקופה, ככל שיש כזה, ומקורות אפשריים נוספים.
למול זאת, מציע ויקטור תשובה תשלום של 100 אג' לכל ע.נ.
אני לא מסתנוור מתשלום של 100 אג' לכל 1 ₪ ע.נ. כי נותרו כרגע רק 18% מהאגחים שהונפקו במקור, וכל התשלומים העתידיים יוזרמו לאותם 18% (33M) מעטים. לגמרי יתכן החזר של 200 אג' לאגחים המעטים שנותרו.
אין לי אינטרס אם מחזיק באגחים יענה להצעתו או לא, אך כן אציין שאני מחזיק ותמיד משתעשע מהצעותיו הבזויות וההזויות.  

לצפיה ב-'למה? כמה אנחנו אמורים לקבל?'
למה? כמה אנחנו אמורים לקבל?
05/02/2019 | 17:41
1
97
הוא מציע 100 על כל אגח, שלכאורה זה נראה די מכובד (פעם הוא הציע 33)
השאלה כמה תקבולים נוספים אמורים להגיע, וכמה מהם אנחנו נהיה זכאים לקבל? (כלומר אנחנו בעצם אמורים לקבל מעל הפארי? )

כתבות:
לצפיה ב-'טוב שכתבת לכאורה. אתה עוד עלול לחשוב'
טוב שכתבת לכאורה. אתה עוד עלול לחשוב
06/02/2019 | 01:21
99
 שויקטור תשובה הפך לחסיד אומות העולם שמנדב את כספו לכל דורש... ולהיענות להצעתו. הוא בביזניס הרבה שנים ואיפה שהוא מריח כסף הוא מוציא את העשוקים מנעליהם בפרוטות. תבחן את דבריי בהצעותיו ההזויות הרבות בעבר ביחס לתשלומים שקיבל.

לעניננו, מ- 2 הכתבות שצירפת עולים הדברים הבאים:

א. טרה פירמה (Terra Firma) שהיתה מלווה הגדולה ביותר של אורבנקורפ (הלוואות חוץ בנקאיות) חמתה על הסכם פשרה שיעביר לקופת הנושים 7M$ קנדי, 19.4M ₪. טרה פירמה היתה אחראית לכל הפרטים המטעים שנפלו בתשקיף ההנפקה. רק בסעיף זה - החזר של 59 אג'.

ב. גיסין הגיש תביעה בקנדה בסך 25M$ קנדי, 69M ₪ גם נגד מי שהיו עוה"ד הקנדיים של אורבנקורפ ערב ההנפקה, האריס שייפר ובארי רוטנברג. 2 עוה"ד הקנדיים הללו הטילו את האחריות לפרשת אורבנקורפ על משרד עו"ד בהנפקה שמעונוב ושות' ועל חברת החיתום איפקס הנפקות שהכינו את התשקיף. 2 עו"ד טוענים ששמעונוב ואיפקס ידעו שאורבנקורפ היתה חדלת פירעון כבר ערב ההנפקה. בתרחיש פסימי של זכיה של 25%(!!!) - נקבל החזר של 52 אג'.

ג. לנושים זכויות נשייה נוספות כלפי ססקין, במסגרת הליכי חדלות הפירעון האישיים שלו

ד. ישנם עוד 13 נתבעים שכיום מתנהל נגדם הליך בבימש בת"א. ביניהם: חברת דירוג האשראי מידרוג, חברת החיתום איפקס הנפקות ומשרד רו"ח Deloitte ברייטמן אלמגור זוהר

ה. סיכום ביניים רק של סעיפים א+ב הוא 110 אג'. כל התשלומים לנושים מעבר לסכום זה הוא רווח נקי לויקטור תשובה, לא על חוכמתו העסקית אלא על טיפשוטם של נושים.

סכום התביעות שהגיש גיסין הוא 195M ש"ח. בנוסף הוא יגיש בקרוב תביעה של 20M$ קנדי נגד Mattamy (שותף של אורבנקורפ בפרויקטים). יחד - 250M ₪. אם אנו הנושים נקבל רק רבע מכך, התשלום יסתכם בכ- 190 אג'.
לצפיה ב-'בעלי האגח יקבלו יותר מחובם?'
בעלי האגח יקבלו יותר מחובם?
06/02/2019 | 04:21
8
70
אם הם קיבלו 82 אחוז מהחוב,הם יקבלו יותר מ 18 הנותרים? (כך יוצא מהחישוב שלך)
לצפיה ב-'נראה לי שלא הבנת, לכן אסביר. עד כה קיבלנו 2 תשלומים שנגדם'
נראה לי שלא הבנת, לכן אסביר. עד כה קיבלנו 2 תשלומים שנגדם
06/02/2019 | 14:36
7
84
ניכו לנו 82% מהאגחים שהחזקנו לפני התשלום הראשון. ההחזר ב- 2 התשלומים היה בממוצע 66 אג' לכל אגח שמסרנו. 
נותרנו כעת עם 18% מהאגחים. בא פושט העור ויקטור תשובה ומציע תשלום של 100 אג' על כל אגח מה- 18% שנותרו לנו. מי שידחה ההצעה, צפוי לקבל להערכתי הרבה מעל 100 אג'. כמובן שאני לא ממליץ על פעולה זו או אחרת, אלא כתבתי כיצד אני מתכוון לנהוג מתוך שאיפה לשמוע דעות נוספות.
לצפיה ב-'אז נשאלת השאלה'
אז נשאלת השאלה
06/02/2019 | 16:42
1
71
מדוע ניכו 82 אחוז כשהוחזר 62,היו צריכם לנכות 66 אגורות,ככה לפחות ההגיון מביא

בקשר לתשובה,אני לא חושב שהוא פושט עור,אני רוצה לחשוב כך, אך צריך להסתכל לפעמים מנקודה נטרלית ,הוא מחפש הזדמנות מאנשים לא בקיאים או\ו טיפשים ולא חסר כאלו היום מכל תחום, ,אפשר לחשוב שהוא הראשון שמנצל טיפשות של אחרים  אולי האשמים הם שומרי הסף הרשות וכו'
לצפיה ב-'62 צריך להיות 66'
62 צריך להיות 66
06/02/2019 | 17:01
47
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
07/02/2019 | 17:16
4
58
אחרי אסיפת אפריקה היום ניגשתי לגיסין (שמטפל עבורנו גם באורבנקורפ), שאלתי אותו על הסוגיה ואתה צודק לגמרי.
הוא הסביר שהוא רשם את זה גם בדוח אבל יכול להיות שחלקנו (בעיקר פרטיים, להבדיל מאנליסטים של גופי השקעה) לא שם לב. על 30 מיליון נקוב בתיאוריה אמורים להתקבל 80 מלשח כך שהפארי של האגח שנשאר הוא בעצם... באזור ה 250.

ויקטור תשובה מנצל את תמימות חלק מהמחזיקים (כאמור כנראה פרטיים כמונו) ובהציעו 100, שנראה כמו פארי רגיל שנראה כביכול פנטסטי, מבצע בעצם תספורת של מעל 50% למי שנענה.

ככל הנראה גיסין קיבל עוד פניות בנושא ולכן מתוכנן מפגש הסבר בשבוע הבא. יפה.

כל הכבוד על תשומת הלב. ויקטור ניסה לבצע כאן תעלול ממולח.
לצפיה ב-'לגבי הצעות עו"ד תשובה'
לגבי הצעות עו"ד תשובה
10/02/2019 | 03:26
2
103
מציע להגדיר את הצעותיו של עו"ד תשובה לא כתעלול ממולח אלא תעלול מלוכלך-ניצול ציני של חוסר ידיעה מצד חלק מהמשקיעים...
לצפיה ב-'זכותו.'
זכותו.
10/02/2019 | 12:02
26
לצפיה ב-'לכן טוב ש yel5 פתח את הדיון הזה '
לכן טוב ש yel5 פתח את הדיון הזה
10/02/2019 | 12:20
44
שגרם לחלקנו להבין ש 100 זה אמנם מספר יפה ועגול, אבל זה לא הפארי.
ויקטור תשובה ידע היטב מה הוא עושה. 
לצפיה ב-'יש מחר בבוקר אסיפת אורבנקורפ'
יש מחר בבוקר אסיפת אורבנקורפ
12/02/2019 | 16:24
40
יום רביעי, 9:00, משרדי גרוס קלינהנדלר, עזריאלי עגול, קומה 40.

כפי שסיפרתי לכם עו"ד גיסין מכנס אסיפה כדי להסביר לנו על המשך התהליך אצל אורבנקורפ, ובה יסביר שהפארי ביתרת האגח גבוה בהרבה מ 100.

לצפיה ב-'סיקור אסיפת אורבנקורפ'
סיקור אסיפת אורבנקורפ
13/02/2019 | 17:11
2
47
שרון ואיה מאוברג'ין (נציגי ססקין) הציגו את הצעתם. ההצעה הנוכחית טובה מהקודמת שהוצעה בעבר (פעם הציעו 10M$ וכעת 18). תבינו שהתהליך מורכב כי יש מספר בעלי עניין: נושי האגחים, אוברג'ין, 6 שומרי סף ובעל התפקיד (שזה עו"ד גיא גיסין)
עקרונות: 1. אוברג'ין מוכנה לשלם 51 מלש"ח (18M$ קנדי, השער שלו כרגע 2.75 ש"ח לדולר) ותקבל בתמורה כל מה שנשאר מהנכסים + פטור מתביעות למשפחת ססקין.
2. הם דיברו עם כ"א משומרי הסף וסיכמו עימם שכ"א מהם יתרום 3 מלש"ח לקופת המשאבים, ובתמורה יקבל פטור. סה"כ זה יצא בערך 20 מלש"ח.
3. מי שאמור לקבל את התמורות אלה נושי האגחים ו 3 תביעות ייצוגיות. הצענו שבעל התפקיד יטפל בסילוק הייצוגיות.

אנחנו לא צריכים DD ולא צריכים זמן. אנחנו מוכנים לגשת לבי"מ במרץ. התשלום מגובה ע"י בנק קנדי סנצ'ורי. 
יש 32M נקוב, כלומר בהנחת תמורה של 51 זה יוצא בערך שער 170-180 למול הצעות רכש אחרות שקיבלתם (ויקטור תשובה, ה"חבר" של yel5  מוכן לפרגן למחזיקים שער 100, yel5 פשוט מזיל דמעות מהתרגשות לנוכח נדיבות ליבו של ויקטור  )
תאריך החתך הוא 31/12. כל מימוש נכס מתאריך זה והילך יורד מהסכום של ה 18M$
כרגע יש 2 נכסים כאלה, בגינם אתם הולכים לקבל 1.6M$ + 1.7M (ובסה"כ 3.6M$) אבל אתם לא חשופים לעלויות מימוש הנכסים
טרה פירמה מציעה 7M$ שיהיו מבחוץ אם לא מגיע מנכסי החברה.
אנחנו מבקשים ממכם לשבת עם הנאמן ונציגות למשך תקופה קצרה של שבועיים שבה נעבור על ההסדר, ובפרט טרה פירמה ו 2 הסכומים הנוספים שאותם יש לקזז.

שאלו מיהם שומרי הסף? מידרוג, אייפקס, דלויט, חברת ביטוח, ג'נטרה ומשרד שמעונוב שנשען על שייפר

עו"ד גיסין: שימו לב שכל המספרים שהוצגו פה הם ברוטו. הם מבקשים וייבר על התביעות וזה בנוסף להצעת הרכש. מה שנאמר פה לא תואם את המסמך שהוגש לנו. זה כן כפוף ל DD.
עוד עניין שמטריד אותי הוא שאין כסף בארץ שמבטיח רצינות. שימו לב לסעיף 3 - שאומר שהגוף בבעלות טראסט של מ' ססקין, שבתכל'ס זה אשתו דורין והאח טד ושני אלה לא שילמו הוצאות לבי"מ. גם משרד גורניצקי שייצג אותם טוען שלא קיבל שכ"ט. אורנשטיין חייב אותם לכתובת בישראל, הם אמרו שכן אך לא עמדו בזה. הם יצאו מכאן באפריל 2016 ולא שבו. טד, האח של אלן ססקין, מעורב עמוק ויש כלפיו שאלות רבות. דורין הצליחה לקבל אישור בקנדה שלא מסרנו לה כדין את הזימון. גם גולדפרב לא מייצגים אותם. כלומר אלה אנשים שמתחמקים.
אני אוהב את איה ושרון (ואז הם ענו שהם גם אוהבים אותו) אבל אין פה בארץ שקל אחד של ססקין. אכיפה יכולה לקחת זמן וכסף.
תכל'ס הם שמים כסף קטן כדי לקנות כסף גדול, וארחיב על כך בהמשך.
כרגע מדברים על המונה אך גם המכנה (כמה נושים יש) לא ברור.
לפי ההצעה שיש לי ביד כל סכום שיגיע אחרי ה 31/12, כולל מהתביעות, יופחת מה 51 מלשח שמציעים פה (כלומר ילך אליהם).
ב 31/12 היה לנו בקופה 4 מלשח + רזרבה של עוד 4 להוצאות בקנדה. נכון להיום יש אצלי 15. מתוך ה 15 הללו 4 מיועדים לחלוקה בקרוב ועוד 1.8M$ הגיע מטרבלרס (מופיע בדוח 21 שפרסמתי)
סיימנו עם חובות קמברלנד. אתמול בלילה קיבלנו דיווח מקנדה שנקבל 1.8M$ נוספים (5 מלשח) ובסה"כ יהיה לנו 20. יש 4 מיליון לרזרבה (שאלתי שאלת הבהרה וככל הנראה ה 4 זה חלק מה 20)
מה עוד נקבל? יש 7M$ מ tcc bay, שמתוכם 5.6M$ זה נשייה עם בטוחה של טרה פירמה. יש דיון ב 21.2 לעירעור. במקום העירעור נגיע לפשרה - בהנחה שאורנשטיין יאשר ואז תוך שבוע הכסף יועבר.
יש תקבולים בהיקף 2.4M$ שיתקבלו ב 1.8 מקינגס קלאב.
סה"כ סכומים בטוחים עד אוגוסט 13.5M$ קנדי. הם מציעים לכם 18 שמתוכן צריך להפחית את ה 13.5 ולכן בנטו הם מציעים לנם 5M$ קנדי בלבד, כ 15 מלש"ח.
בקנדה יש רזרבות אצל המוניטור, בהיקף 14M$. כפי ששחרננו את טרבלרס נשחרר את ספידי (2.3M$), ואלה כלולים בתוך ה 14M הנ"ל.
יש נושים נוספים על הכסף הזה. UCI תהפוך להיות ססקין וחלק גדול יחזור אליו. כלומר הוא ב 5M$ קונה 14M$. כפי שאמרתי לכם קודם: כסף קטן קונה כסף גדול.
שווי הנכסים שנותרו: דאונסויו, גיאותרמיים, אדג' - מינימום 14M$ ויכול להגיע עד 37.5M$ (המספר האחרון זה תחזית סופר אופטימית). זה חלקנו בנשייה. הכל ברוטו ותלוי בליטיגציה (שעולה 20% + שכ"ט + הוצאות בקנדה שצומצמו משמעותית אך עדיין עולות)
יש תביעה על 195 מלש"ח. אם נקבל 7M$ פשרה מטרה פירמה זה יפחת ממנה.
התביעות הכוללות 70M$ אך יש להפחית דברים שהתקבלו.

ההצעה שהם מציעים שכל שומר סף ישים 3 מלש"ח זה לעג לרש. המציע (אלן ססקין) זה גוף אינטרסנטי שנתבע בעצמו. אם שומרי הסף ישלמו יותר זה יגיע אליו (כלומר הם יתבעו אותו). דעו לכם שאחד הגופים הנתבעים נתן לי הצעה גבוהה ב 50% ממה שמציעים כאן (3 בממוצע) ודחיתי אותה.
איחדו את ה 95 מול ססקין + 100 מול שומרי הסף.
אני לא יכול לאמר לכם מי משומרי הסף הציע לי 5 מלשח. יש הצעות לא פורמליות נוספות.  יש כיסוי ביטוחי ראשוני ושני. לדעתי יש סיכוי לקבל יותר מ 3 מלש"ח מכל שומר סף.
סה"כ הם מציעים לכם 6.5M$ קנדי, מעבר ל 51 מלש"ח. אוברג'ין שמה 5.5M$ קנדי בלבד.
למה ססקין בא אלינו עכשיו? הם ניסו לפני חצי שנה. הם לא רוצים את האגחים אלא את הפטור מתביעות. זה הכסף הגדול.
שווי דאונסויו 36M$ בתשקיף. שווי שלנו. אנחנו הנחנו 20-25M$. זה פרוייקט בבנייה. ססקין טוען שאין עודף. יש לי ידיעות שססקין מעורב (הוא או אחיו) מול מטמי שהם השותפים שם. ב 2016 ססקין אמר שמטמי מציעים להעמיד מימון לאגחים, כלומר יש ביניהם מערכת יחסים קרובה. מטמי זה גוף רציני. הגורמים הקנדים לא רוצים לריב איתם. אנחנו הגשנו בקשות בלי אישור המוניטור כדי למנות מבקר לדוחות שהציגו מטמי כאילו אחזקתנו = 0. מינינו חברת בדיקה באישור בי"מ הקנדי. לא רק שיש שווי אלא מגיעים כספים החל משנת 2014 שלא שולמו לאורבנקורפ ע"י מטמי. הם שילמו לעצמם כספים משמעותיים. כתבתי את זה בדוח 21. זה שווה 24M$ שמגיע לנו לטענתנו.
ב 11/2018 הייתי בדיון בקנדה וסוכם שמגישים תביעה. מטמי רוצים בוררות. אנחנו רוצים בי"מ. האם נקבל את כל ה 24M$? לא יודע. זה האפסייד מ 13M$ ל 37M$
למה ססקין מגיע עכשיו? כי דווח שאנחנו הולכים לריב על ה 24M$ הללו. זו הסיבה העיקרית. כמו כן הוא יודע שאנחנו מנהלים מגעים עם ועדי בתים בגיאותרמיים כדי להגיע לפשרה. נכס שהוערך ב 3.5M$ נמכר ב 1M$. יש 3 נכסים שם. טד ססקין מעורב בוודאות, הכל לכאורה כמובן אבל התחושה היא שיש שם שחיתות.

אחד הנוכחים - אנחנו דורשים 24M$ מדאונסויו וזה מגמד את הצעת שרון כאן. דאונסויו מתקדם יפה הווא בשלב 2 של מכירות.
סה"כ אנחנו אמורים לקבל 14-37M$ קנדי. 13 מהסדר + רזרבות+תביעות.
ה 13M$ יורד מההצעה שלהם ולכן הם מציעים בסה"כ 5.5M$.

לצפיה ב-'המשך... ( yel5, יש הפתעה בסוף, אבל תרגע)'
המשך... ( yel5, יש הפתעה בסוף, אבל תרגע)
13/02/2019 | 17:35
1
50

גיסין: עמדתי לגבי התביעות היא שמחזיק אגח בעבר והיום לא יכול להספר פעמיים.
מי שמכר את האגח בעבר? יש לו תביעה נזיקית, ומגיע לו גם סכום.
הם טוענים ל 42 מלש"ח אבל זה כולל את הכפולים הנ"ל. 13 מלשח כנראה מספר סביר.
כולם מחכים לראות כמה כסף יגיע לקופה ולכן הייצוגיים יושבים כרגע בשקט. שורה תחתונה מה 5.5M$ שישאר בהצעה נצטרך להסתדר עם הייצוגיים.

שרון: אנחנו מציעים לכם 13.5M$ קנדי. רוצים לגמור תוך שבועיים.
במקרה הטוב קיבלתם מימון מאיתנו ובמקרה הרע אתם מקבלים כסף ואנחנו לא ברור. כספים מאיתנו זה נטו, בלי ה 20%.
יוסי רזניק-לא נכון, זה ברוטו באותה מידה.
שרון: אנחנו מוכנים להעמיד סכום מסויים בארץ. זה לא דיל ברייקר.
שמנו סכום על שומרי הסף כדי להיות בטוחים שלא יקומם אף אחד מהם. אם גיא יצליח להביא לכם יותר? בכיף.
אתם אמרתם שיש 24M$ מדאונסויו וזה סכום מהותי. אנחנו נדע למצוא פתרון.
גיא גיסין: אנחנו מבקשים שכל סכום משם יגיע אלינו. שרון: אנחנו מוכנים להתחלק בתמורות מדאונסויו. אין לנו מחלוקות גדולות.
גיסין: אני לא מוכן שתפנו לנתבעים (שומרי הסף). אתם גרמתם לנזק כאשר אמרתם 3 מלש"ח מכ"א. שרון התנצל ואמר שהוא מוכן שגיסין יהיה הגורם המקשר.
איה-ברור לנו שלא תסכימו לכל מה שאנחנו מבקשים. בואו נדבר שבועיים.

אחרי זה היה החלק שלנו, שהוא מסווג.

בסה"כ ההליך המשפטי הזה קצת גדול עלי, ולכן אח"כ שאלתי בסוף שאלה פשוטה, כדי להבין בצורה פשוטה כמה כמה זה יצא לנו. עד כה חולקו 95 מלש"ח.
סך החוב הוא 186, וקובי מאיילים טוען שצריכה להיות ריבית פיגורים ושזה יגיע ל 240. נגיד שיתפשרו וזה יהיה 215. זה אומר שצריכים לקבל עוד 120 מלש"ח שעל 32M נקוב יוצא... 380 אגורות מקסימום  ( yel5 תרגע, אני יודע שאתה קופץ עכשיו משמחה, תרגע, זה התסריט הכי הכי הכי אופטימי, קח כוס מים ותרגע, לא סביר שנראה כזה סכום. אצלי לצערי ממילא האחזקה די קטנה, אז גם שער 380 פנומנלי לא יצא משמעותי אבסולוטית, כמה חבל שלא קניתי אז יותר)
לפי ההצעה של ססקין נקבל 160 (אבל הרושם באסיפה היה שיש על מה לדבר, וברור להם שיש מקום לשיפור)
ויקטור תשובה מציע 100. אין מה לאמר, פשוט אדם נדיב 
בסה"כ יש מצב שעל יתרת האגח נראה סדר גודל של 2XX.

המחזיקים הגדולים הם איילים, ילין לפידות, פסגות ועוד כמה פרטיים גדולים.
לצפיה ב-'הפעם הסקירה באמת מקיפה ומפורטת. תודה על הטירחה והמאמץ.'
הפעם הסקירה באמת מקיפה ומפורטת. תודה על הטירחה והמאמץ.
14/02/2019 | 15:16
24
אני שמח שהסיפור הולך להסתיים עם חיוך ענק. אישית, כבר היום אני מורווח, וכל תשלום עתידי הוא בגדר רווח.
אני גם שמח שהעלנו למודעות את מיודענו תשובה לטובת כל הנאיבים ואלו שנקלעו לפרוק שלא מרצונם.
לצפיה ב-'איך עובדת תעודת סל?'
איך עובדת תעודת סל?
13/02/2019 | 14:27
1
51
האם יש מספר קבוע של תעודות שנסחרות בין הקונים למוכרים (ולמפעיל התעודה) (אפשרות א)
או שמפעיל התעודה "הולך יום יום לשוק" קונה ומוכר לפי הביקוש היומי ובעצם תמיד נמצא בחריגה מכמות המניות המוצהרת לפי יחידות המדד שהוא מחוייב להחזיק (בגלל שינויים מהירים במשקל המניות במדד, שנובעים מהתחזקות מניות מסויימות והחלשות של אחרות, וכן בגלל עודפי הצע וביקוש לתעודה)  (אפשרות ב)?
לצפיה ב-'מספר יחידות קבוע'
מספר יחידות קבוע
14/02/2019 | 13:49
8
לצפיה ב-'מנרב וה"קנאביס" הסודי'
מנרב וה"קנאביס" הסודי
12/02/2019 | 15:46
4
156
בשעה שכולם מתעסקים עם קנאביס ישנה חברה אחת המפתחת בשושו תעשיית פודטק מעניינת - מנרב, לה יש חברה בת אמריקאית בשם קוואליטס.
מה שהקוואליטס הזו עושה זה לגדל אצות, באזור ספר בטקסס וניו מקסיקו, בו קרקע יש כמו זבל, שמש כמו זבל ויש מאגר מים מלוחים מלמטה, כך שתהליך הייצור יעיל במיוחד. מהאצה הזו מייצרים אומגה 3, רק שהרבה יותר מוצלח מזה שמקובל היום מהפקה מדגים. הרעיון הוא שהדג אוכל את האצה וכך נאגר אצלו אומגה, והם פשוט חותכים את הדג המתווך, ומביאים ללקוח מוצר מרוכז ובתהליך ייצור זול, ולפי מה שהבנתי גם מוגן פטנט, בלי צורך שיהיה דג מתווך באמצע.
בהמשך יש פנטזיות גם שהאצה תשמש מקור לחלבון (וכך תוכל להחליף חלקית מזון מן החי). צמחונים מן הסתם די יאהבו דבר כזה ואם הדבר הזה יגדל לתפוצה עולמית? יש פה משהו חדשני עם פוטנציאל נסיקה פנומנלי. 

אותה מנרב מדווחת היום על כך שהיא עולה לשליטה בקוואליטס.

מנרב היא בכלל חברת בנייה סטנדרטית, אבל הסטארט-אפ הזה בתחום הפודטק הוא מה שצד את עיני בכנס משקיעים אצלה (ותודה לגלברט כהנא על האירגון)
אם מישהו עוקב אחרי חברות פודטק זה יכול להיות מעניין לשמוע חוו"ד על הטכנולוגיה של קוואליטס הזו 

מצגת:
סרטון מ cnn עליהם:

רקע:

הנ"ל איננה המלצה לפעילות בני"ע, הכותב מחזיק בני"ע מנרב
לצפיה ב-'מעניין, תודה על המידע'
מעניין, תודה על המידע
12/02/2019 | 17:30
25
לצפיה ב-'יש כסף באומגה, אבל הרבה יותר כסף בטבעונות ובצמחונות'
יש כסף באומגה, אבל הרבה יותר כסף בטבעונות ובצמחונות
13/02/2019 | 09:04
1
40
נחשפתי לאחרונה למספר מגדלי אצות בערבה ובמקומות אחרים בארץ ובעולם וחלקם הגדול כבר מייצר ומוכר מוצרי סוגי אצה שונים (לדוגמה ספירולינה) כמזון על ותחליף לחלבון בשר בכמויות הולכות וגדלות למדינות אירופה המערבית וארצות הברית.
לצפיה ב-'ואם הועלה נושא:ספרולינה'
ואם הועלה נושא:ספרולינה
13/02/2019 | 10:10
31
אגב,העלאת נושא אצה ספרולינה.
במה היא מועילה?
במה היא מזיקה?
אודה לתובנות .
לצפיה ב-'נובל אסטס אגח א: עוד חברת נדלן אמריקאית שמחיר'
נובל אסטס אגח א: עוד חברת נדלן אמריקאית שמחיר
11/02/2019 | 00:41
5
120
האגח שלה צנח.
האגח עלה היום ב- 6%. החברה יצאה בתוכנית רכישה עצמית והיום רכשה 6% !!! מהאגחים המונפקים שלה.

מסתבר שבהודעה במאיה היום, החברה רכשה במסחר בבורסה (ולא בעיסקה מחוץ לבורסה). בעצם, בכך שהזרימה ביקוש גדול היא ייקרה לעצמה את הרכישה. לא היה יותר חכם מצידה לפרוש את 22M האגחים שקנתה היום על פני כמה ימים?
אם תמשיך במסע הרכש היא תקנה שליש מהאגחים שהנפיקה, מה שיגדיל הסיכוי לפרעון יתרת האגחים.
מחזיק
לצפיה ב-'האג"ח של הוא Mezzanine לכל דבר ועניין'
האג"ח של הוא Mezzanine לכל דבר ועניין
11/02/2019 | 08:51
2
93
לחברה אין גמישות פיננסית רבה, ואף שהיא עובדת בתחום פעילות שהוא ברמת סיכון יחסית נמוכה, הרווחיות והמרווח הפיננסי נמוכים מאוד. תוסיפו לזה את צרכי ההון כתוצאה מהחלק היזמי בפעילות, לצד העליה בשיעורי הריבית ותבינו את רמת הסיכון. עד לפני כמה שבועות השוק תמחר את רמת הסיכון הרבה יותר גבוה ממה שהיא בפועל ולכן החברה החליטה לצאת למסע הרכישה העצמי.

מבחינה פיננסית זו עסקה נהדרת לחברה, לרכוש את האג"ח בהנחה של 30%-40% מהערך המתואם. עסקה הרבה יותר רווחית מאשר הפעילות הליבה של החברה. ועדיין זה JUNK BOND קלאסי להחזקה בתיק מפוזר ומבוזר היטב היטב.
לצפיה ב-'כל מה שכתבת נכון. לא התיחסת'
כל מה שכתבת נכון. לא התיחסת
11/02/2019 | 13:09
1
69
למשפט האחרון שלי, כמניע חשוב לרכישת האגח: "אם תמשיך במסע הרכש היא תקנה שליש מהאגחים שהנפיקה, מה שיגדיל הסיכוי לפרעון יתרת האגחים".

לצפיה ב-'לא התייחסתי כי אינני בטוח עד כמה זה רלוונטי'
לא התייחסתי כי אינני בטוח עד כמה זה רלוונטי
11/02/2019 | 17:44
56
אתה מתחיל את המשפט במילת שאלה "אם תמשיך..." והשאלה החשובה כאן היא האם לחברה יש מקורות כדי להמשיך. אני לא כל כך בטוח בכך אבל רק תקווה שכן. גם אם החברה קונה אג"ח בהנחה של 40% מהערך המתואם היא עדיין מוציאה לשם כך מזומנים כך שאני לא מבין איך זה מגדיל סיכוי לפירעון יתרת האג"ח.
הדבר העיקרי שיגדיל את הסבירות לפירעון האג"ח בערך המתואם הוא מכירת נכסים של החברה. מימון מחדש של חלק הנכסים, בדגש על אלו בבניה, יסייע אבל להבני במקרה של נובל, אינו מהותי לעניין פירעון האג"ח. 

ועדיין מחיר האג"ח נמוך ביחס לשוויו הריאלי, אם כי זו דעתי ואין בה להמליץ (גם איני מחזיק).
לצפיה ב-'מנצל"ש כדי לשאול שאלה כללית על אגח'
מנצל"ש כדי לשאול שאלה כללית על אגח
11/02/2019 | 08:57
80
אני קורא את הדירוג שקיבלה ההנפקה,מישהו יכול להפנות אותי שם או בתשקיף,איפה כתוב ספציפית כמה תצטרך לשלם בשנה מסוימת (ריבית ואולי קרן) ומה המקור לכספים,ואם אפשר אפילו באופן כללי יותר ,איך אפשר להעריך הנפקה ?
לצפיה ב-'מדוע לא מדווחים לנו כמה רווח הון עשו חברות ה BVI בזכות השורט'
מדוע לא מדווחים לנו כמה רווח הון עשו חברות ה BVI בזכות השורט
12/02/2019 | 19:02
55
הרכישות העצמיות מדווחות טיפין טיפין ואין דווח כולל
להערכתי מדובר במאות מליוני $רווחי הון
אפילו ווטרסטון דיווחה על רכישה לצד סטרוורד (כ 50 מליון) סטרוברי
ספנסר והנ״ל .

לצפיה ב-'עמלות של השקעות'
עמלות של השקעות
12/02/2019 | 11:47
1
383
שלום,

אשמח לעזרה בהבנה של עמלות על השקעות. אשמח לתיקונים \ אישורים \ תוספות למה שאני כותב.

בצורה מאוד גסה יש 4 סוגי עלויות (בנוסף לעמלות מט"ח, מיסים וכו'):
1. עלות ניהול התיק - כשמישהו כמו מנהל תיקים מנהל לך את התיק
2. דמי ניהול על "החזקה" של חבר הבורסה - כאן נכנס דמי המשמרת של הבנקים על ניירות ערך, או דמי ניהול נגיד של קרן השתלמות של IRA. כאחוז מהתיק או סכום קבוע
-- במסחר עצמאי של כסף לא של השתלמות \ פנסיה, זה בדרך כלל סכום קטן וקבוע.
-- בכסף פנסיוני \ השתלמות - אין דרך לברוח מזה כאחוז של התיק
3. עלויות קניה ומכירה - כאחוז מהעסקאות של קניה ומכירה
4. עלות שההנייר עצמו גובה - רלוונטי רק לקרן נאמנות \ תעודת סל.

כמה שאלות:
  1. הייתם מחלקים את זה אחרת? איך?
  2. אם אני נותן את הכסף למנהל תיקים שמנהל לי את הכסף בבנק וקונה תעודות סל, אני בעצם משלם את כל ה-4, נכון?
  3. אם אני קונה לבד במסחר עצמאי, אני משלם 2, 3, ו-4, נכון? כמובן, זה בשליטתי ואני לא עושה הרבה פעולות, ואני קונה דברים זולים וכו', אבל בסופו של דבר אני בעיקר חוסך את עלות 1 יחסית לניהול תיקים, ובמקרים מסויימים מנהל התיקים מקבל 2,3,4 יותר זול ממני. נכון?
  4. אם אני קונה קופת גמל להשקעה \ קרן השתלמות, אני משלם בעיקר 2. אני מניח שגם 3 ובמקרים מסויימים אם הקרן קונה קרנות אחרות גם 4 מגולגל ללקוח?
  5. בעצם השקעה פסיבית עוקבת מדדים אמנם הוכחה כנותנת תשואה יותר גבוה וסיכון יותר נמוך, אך מגלמת בתוכה עלות #4 למעלה שאינה רלוונטית אם משקיעים ישירות במניות \ אג"ח.
תודה!
לצפיה ב-'1. בגדול אתה צודק...'
1. בגדול אתה צודק...
12/02/2019 | 16:49
62
יש עוד כל מיני עלויות נראות לעין (כמו שיעור הוספה ודמי נאמנות בקרנות נאמנות) וגם כמה נסתרות (כמו turnover בקרנות מחקות), אבל כנראה שציינת את העיקריות.

2. שוב, בגדול כן. יחד עם זאת, הרבה פעמים בקרנות נאמנות אקטיביות/תעודות סל, אין עמלת קנייה ומכירה משום שהבנק מקבל עמלת הפצה ממנהל הקרן.

3. זה שוק, וכמו בכל שוק יש מקום למיקוח. אם יש לך תיק מספיק גדול, תוכל לקבל מהבנקים תנאים טובים (למשל, פטור מ-2 - שזאת אולי העמלה הכי משמעותית והנחה ב-3). בכל מקרה, תוכל לקבל תנאים טובים יותר מבנקים בבתי השקעות ישראלים, ובטח ובטח בברוקרים זרים.

4. כשאתה קונה קרן השתלמות, אתה לא קונה אותה דרך הבנק. אתה קונה ישירות מגוף ניהול השקעות כלשהו, ומשלם לו דמי ניהול (מקבילה של 1 או 4). הוא עצמו עושה פעולות קנייה/מכירה וקונה אולי גם קרנות מנוהלות אחרות ומשלם 3 ו-4, שכמו שציינת מגולגל חזרת עלייך ("הוצאות ניהול השקעות").

5. נכון, יחד עם זאת ניתן היום למצוא קרנות מחקות מאוד רחבות, עם דמי ניהול אפסיים (במיוחד בואנגארד). למשל, VOO- קרן מחקה SP500, גובה היום 0.04% בשנה.
לצפיה ב-'אסיפת אפריקה אגח ב 7.2'
אסיפת אפריקה אגח ב 7.2
30/01/2019 | 08:59
8
107
יום חמישי הבא, 7.2, שעה 11:30, סיטי טאואר ר"ג.

היום הדיון בבית המשפט ובעוד שבוע יציגו לנו את התוצאות.
נחזיק אצבעות לקבלת 100 מיליון שקלים פיצוי ממוטי בן משה. 
לצפיה ב-'השופט אורנשטיין מנסה להחזיר את הצדדים להסדר אפריקה לגישור'
השופט אורנשטיין מנסה להחזיר את הצדדים להסדר אפריקה לגישור
30/01/2019 | 11:29
91
לצפיה ב-'האסיפה מסווגת '
האסיפה מסווגת
08/02/2019 | 10:26
2
71
מאחר ונמצאים באמצעו של מו"מ והליך משפטי הם ביקשו לא לדווח על תוכנה.
האוייב מאזין 
הדיון הבא בבית המשפט נקבע ל 18.2
בגדול כל הנכסים על המדף, יש חדרי מידע, והגיעו מתעניינים.
לצפיה ב-'כשל הגישור עם בן משה - הוא מבקש הלוואת מוכר'
כשל הגישור עם בן משה - הוא מבקש הלוואת מוכר
10/02/2019 | 14:18
1
58
לצפיה ב-'זה שמוטי מבקש לא אומר שאנחנו צריכים להסכים'
זה שמוטי מבקש לא אומר שאנחנו צריכים להסכים
10/02/2019 | 15:58
49
כאמור כל הנכסים על המדף, יש חדרי מידע ומגיעים מתעניינים.

ב 18.2 נפגשים בבית משפט 
לצפיה ב-'ריט1 קונה חצי ממגדל הממשלה בקריה ב 120 מלשח (+23)'
ריט1 קונה חצי ממגדל הממשלה בקריה ב 120 מלשח (+23)
08/02/2019 | 11:21
64
אפריקה נכסים תקבל פיצוי של 23 מלשח ותוכל לקנות עוד אחוז וכך ריט1 ואפריקה נכסים יחזיקו חצי חצי במגדל.
הנכס ייצר לכל צד כ 30 מלש"ח לפני מס ב 2017 (כלומר 60 סה"כ) ורשום בספרים לפי שווי של 1.1 מיליארד, אך יש עליו "משכנתא" של 700 מלשח למגדל והראל.
בגישור סוכם כי ריט1 תשלם לאפריקה נכסים 23 מלשח והסכסוך יסתיים.

אפריקה נכסים רצתה לקנות את החצי השני אך כתרי, הבעלים השני, מוכר לריט1:
לצפיה ב-'אורי טל טנא מנתח את אפריקה השקעות'
אורי טל טנא מנתח את אפריקה השקעות
12/02/2019 | 16:06
2
69
לצפיה ב-'עלויות פירוק של 200 מ' ש"ח, לא הגזים קצת ???'
עלויות פירוק של 200 מ' ש"ח, לא הגזים קצת ???
13/02/2019 | 20:37
1
32
לצפיה ב-'אכן, נראה קצת מוגזם'
אכן, נראה קצת מוגזם
14/02/2019 | 00:34
27
לצפיה ב-'פרנק שוויצרי'
פרנק שוויצרי
09/02/2019 | 11:22
30
123
יש לי בתיק ניירות 
VT, BNDW - דולר
ואני רוצה לפזר את הסיכון ע"י הוספת מטבע נוסף - פרנק שוויצרי
מצאתי בסקרינר של ft.com מניה מתחום הרפואה הנסחרת בשוויץ
האם מישהו מכיר?
בנוסף, עד כמה מטבע נוסף - פרנק שוויצרי מוסיף לפיזור ומגן מירידה של הדולר?
לצפיה ב-'להחזיק תעודה שנקובה בדולרים לאו דווקא חושפת אותך לדולר'
להחזיק תעודה שנקובה בדולרים לאו דווקא חושפת אותך לדולר
09/02/2019 | 16:46
29
70
VT למשל, מכילה את כל מניות החברות המשמעותיות בעולם, שמרוויחות את הכסף שלהן בכל המטבעות המשמעותיים בעולם, ככה שיש פה פיזור מאוד רציני של סל המטבעות. בסוף רק, השווי של אותן חברות שגוזר את השווי של VT, מתורגם לדולר (כי הוא צריך להיות מתורגם לאיזשהו מטבע, לטובת המסחר בתעודה).

באופן דומה, אם מצאת חברה שנסחרת בבורסה בשוויץ, זה לאו דווקא אומר שהיא מרוויחה את הכסף שלה רק (או בכלל) בפרנק שוויצרי. צ'ק פוינט למשל נסחרת בבורסה בישראל, ואחוז ההכנסות שלה בשקלים ביחס לסה"כ ההכנסות הוא מזערי.

לעומת זאת, כשאתה מחזיק מטבע (כמו אירו או פרנק שוויצרי) בצורה ישירה, אתה כן מוסיף סיכון מטבע לתיק, כי בהנחה שהאירו יחלש מול השקל, ושאתה חי משקלים, כל אירו שלך בחשבון יהיה שווה פחות שקלים.

לצפיה ב-'בשורה תחתונה VT נקוב בדולר'
בשורה תחתונה VT נקוב בדולר
09/02/2019 | 17:50
23
58
אם הדולר יורד ב- 1% אז גם שווי התעודה יורד אצלי בתיק ב- 1%.
אז לא רלוונטי איך ובאילו מטבעות החברות ב- VT מרוויחות.

ההיגיון אומר שמטבעות נוספים, כמו פרנק שוויצרי שהזכרתי, יקטינו את החשיפה לדולר ואת התלות בו.
לצפיה ב-'אז זהו, שלא...'
אז זהו, שלא...
09/02/2019 | 20:54
22
68
קח דוגמא קיצונית וסופר פשטנית - נניח שב-VT יש רק חברה אחת, מכולת ישראלית בשם "כלבו רונן", וניתן להחזיק את כלבו רונן רק דרך VT (כלומר VT=כלבו רונן).

כלבו רונן, מרוויחה רק מלקוחות ישראלים בשקלים, והשווי שוק שלה הוא מיליון שקלים. ביום נתון, הדולר שווה שני שקלים, ולכן VT כולה נסחרת בחצי מיליון דולר.

למחרת, הדולר נחלש ב-50% והוא שווה רק שקל אחד. להחלשות הדולר, אין כל השפעה על כלבו רונן (שכולה כחול-לבן), והיא עדיין שווה מיליון שקלים. לכן VT תסחר במיליון דולר...אין כל השפעה על התיק שלך.
לצפיה ב-''
09/02/2019 | 21:13
6
לצפיה ב-'לא יכול להיות שלשינוי בשער הדולר אין השפעה על שווי האחזקה '
לא יכול להיות שלשינוי בשער הדולר אין השפעה על שווי האחזקה
09/02/2019 | 21:27
20
49
למעשה דיברו על זה בפורום הסולידית וענו שם:
"בעיקרון, השקעה במדד ה-SP500 זו השקעה באוסף חברות אמריקאיות (שיש ציפייה שיצמחו עם השנים) וגם השקעה שצמודה לשער הדולר (שלאף אחד אין מושג אם הוא יעלה או יירד ייחסית לשקל עם השנים). האם את רוצה לגדר את התנודתיות שנובעת משער המטח מול שקל? בחירה שלך, ותוכלי לקרוא פה הרבה דיונים קודמים בנושא גידור. יש גישה שאומרת שבהשקעה לטווח ארוך, עלויות הגידור פוגעות בתשואה אך לא תורמת לתיק בפועל."

כלומר שער הדולר כן משפיע ואפשר לגדר (למרות שמישהו בשם אסף נתן פירסם פעם איזה מאמר שלא כדאי וכולם מקשרים אליו). 
השאלה היא אם פרנק שוויצרי אכן משמש גידור לדולר - האם נחשב עדיין למפלט בעת משבר גלובלי ונמצא בקורלציה שלילית לדולר.
לצפיה ב-'כמובן שלשינוי בשער הדולר יש השפעה על שווי ההחזקה'
כמובן שלשינוי בשער הדולר יש השפעה על שווי ההחזקה
09/02/2019 | 22:04
18
51
רק שהשינוי הזה לא נובע מכך שהתעודה נקובה בדולרים, אלא מכך שהדולר הוא המטבע הכי משמעותי בעולם, ושחלק נכבד מההכנסות (ומההוצאות) של החברות בעולם הוא בדולרים.

גם אם VT היה נקוב בשקלים, והדולר היה נחלש ביחס לשאר המטבעות בעולם, זה לא היה משנה הרבה, והיית רואה בדיוק את אותו שינוי בתיק שלך, כמו שהיית רואה כש-VT נקוב בדולרים.

כמו שכבר ציינתי, עצם ההשקעה ב-VT, נותנת פיזור על כל סל המטבעות.
לצפיה ב-'אתם מבלבלים מחיר ושווי'
אתם מבלבלים מחיר ושווי
10/02/2019 | 11:46
17
43
שינויים בשער הדולר משפיעים על מחיר התעודה באופן מיידי ולוקח להם זמן להשפיע על השווי.
מכיוון שבטווח הארוך השווי יתאזן עם המחיר אז זה יסתדר אבל בטווח המיידי עדיין ישנו פער בגלל שינויים בשערי המטבעות.
לצפיה ב-'בדוגמא הפשטנית של כלבו-רונן'
בדוגמא הפשטנית של כלבו-רונן
10/02/2019 | 20:59
16
30
השווי ומהמחיר ישתוו עוד לפני שתספיק למצמץ.

בעולם האמיתי כמובן ששער הדולר משפיע על השווי בכל כך הרבה דרכים, שהשוק רק יכול לתת את ההערכה הכי טובה שלו ברגע נתון. פערים נראים לעין, כנראה שלא יהיו, כי יש מספיק אלגוריתמים שצדים ארביטראג'ים כללו וסוגרים אותם.

בכל מקרה, אני מניחה שעם השורה התחתונה (שזאת הייתה שאלתו של פותח השרשור) אתה תסכים - אם ההשקעה המרכזית בתיק היא VT, אין ממש צורך לגדר מטבעות.
לצפיה ב-'אולי בשביל להבהיר את הדוגמא עדיף להשתמש בEWZ'
אולי בשביל להבהיר את הדוגמא עדיף להשתמש בEWZ
11/02/2019 | 09:24
1
36
או כל תעודה אחרת על מדינה ספציפית

או אפילו יותר טוב- מניות עם רשום כפול
למשל
ו
(דוגמא מהתיק שלי   )

או משהוא יתר סטנדרתי:

מול
לצפיה ב-' חשבתי להראות שהתשואה של טבע זהה'
חשבתי להראות שהתשואה של טבע זהה
11/02/2019 | 15:40
25
בשוק האמריקאי ובשוק הישראלי, אחרי שכתבתי על כלבו-רונן
לצפיה ב-'מסכים שלא צריך לגדר אבל'
מסכים שלא צריך לגדר אבל
11/02/2019 | 11:34
13
32
1. השווי והמחיר לא ישתוו כל כך מהר לשינויים בשער המטבע (רונן בדיוק ביצע רכישה גדולה בדולרים אבל עדיין לא קיבל את הסחורה - שער הדולר כבר לא רלוונטי עד לפעם הבאה שהוא יצטרך לרכוש סחורה בדולרים ולכן המחיר והשווי לא יעברו שינוי מיידי בשל שינויים במטבע).

2. אין מחקרים שמראים שהשקעה ב-VT עדיפה על השקעה ב-VTI (בעוד שהרוב המוחלט של המחקרים מראים בדיוק את ההיפך) אז אם כבר אני חושב שהמשקיע צריך לעבור ל-VTI.
לצפיה ב-'תגדיר "עדיפה"'
תגדיר "עדיפה"
11/02/2019 | 15:38
12
28
אם אני לא טועה, לארי סוודרו הראה שבטווח ארוך התשואה של השוק האמריקאי ושל שאר העולם זהה, ושמחברים אותם ביחד התנודתיות נמוכה יותר, אז לקבל את אותה תשואה עם פחות תנודתיות זה "עדיף".
אם יש לך סיבה לחשוב שהשוק האמריקאי ישיא תשואה גבוהה יותר משאר העולם, אז זה משהו אחר.

גילוי נאות- משקיעה רק בשוק האמריקאי (ואפילו רק בכ-500 חברות מתוכו).
לצפיה ב-'אם היתי יודעת בוודאות שמשהוא עדיף על משהוא אחר'
אם היתי יודעת בוודאות שמשהוא עדיף על משהוא אחר
11/02/2019 | 16:38
7
28
היתי עוושה לונג שורט ופורשת לקריביים
לצפיה ב-'איך עוזר לך לונג/שורט גם אם את יודעת בוודאות עדיפות עתידית?'
איך עוזר לך לונג/שורט גם אם את יודעת בוודאות עדיפות עתידית?
12/02/2019 | 08:09
6
23
נניח ואת יודעת בוודאות של 100% שנכס א' יספק תשואה של 10% בשנה הבאה ונכס ב' יספק תשואה של 5% בשנה הבאה.
איך פוזיציית לונג על נכס א' ושורט על נכס ב' מספקת לך תשואת יתר לעומת פוזיציית לונג על נכס א' והתעלמות מוחלטת מנכס ב'?
לצפיה ב-'אם נפשט מאד את הדיון'
אם נפשט מאד את הדיון
12/02/2019 | 09:53
5
22
נניך שיש לך 1000 שקל בחשבון
אתה יכול לקנות ב 1000- שקל נכס א
או לעשות שורט ב במליון שקל ולהשקיע מליון ואלף שקל בנכס א

מה יתו לך תשועה גבוהה יותר?
לצפיה ב-'לאחר עלויות השורט ותנודות ביניים אופציה ב' יכולה לגרום'
לאחר עלויות השורט ותנודות ביניים אופציה ב' יכולה לגרום
12/02/2019 | 19:00
4
13
לפשיטת רגל.
תזכרי שאת יודע רק את הסוף - לא את הדרך.
לצפיה ב-'פה נכנסים למקומות יותר מעמיקים (בכרוונה כתבי שהדוגמא מפשוטת)'
פה נכנסים למקומות יותר מעמיקים (בכרוונה כתבי שהדוגמא מפשוטת)
13/02/2019 | 08:59
3
10
עליות השורט הן סביב 0.1-0.5 אבל זה תלוי בברוקר שלך ובניר שרוצים לשרטט 

מרג'ין קול- זה משהוא אחר ושוב תלוי בהמון גומרים.

אבל אפילו אם נחזור לדוגמא שלך, בלי שורטים
למה שמישהו יחזיק ב ב אם הוא יודי בודאות ש א עדיפה
הוא ימכור את ב (ככה שמחירה ירד והתשועה שלה תעלה) ויקנה את א (שמחירה יעלה ותשואתה תרד) ככה שלבסוף א ו ב יתאזנן לשיווי משקל
לצפיה ב-'את שוב חושבת שאם א' עדיפה אז מחירה של ב' חייב לרדת בסוף'
את שוב חושבת שאם א' עדיפה אז מחירה של ב' חייב לרדת בסוף
13/02/2019 | 18:17
2
10
וזה באופן עקרוני לא נכון.
ושוב את יודעת מה יהיה בסוף אבל לא את הדרך.
את למשל לא יודעת אם ב' הולכת לזנק ב-210% בטווח הקצר ואז להתרסק ב-50% עד תאריך היעד (מסיימת ברווח של 5%) כאשר במקביל א' הולכת להתרסק ב-50% בטווח הקצר ואז לזנק ב-250% עד תאריך היעד (מסיימת ברווח של 25%).
בתאריך היעד א' עדיפה על ב', בדרך את פושטת רגל עם שורט/לונג.

שתיהן הפסידו בשלב כלשהו 50% מערכן אבל א' סיימת את ההשקעה הארוכה עם 20% רווח עודף על ב'.
לצפיה ב-'אין מרג'ין קול'
אין מרג'ין קול
14/02/2019 | 08:53
1
6
נניח שיש לי יוםי של ערביות והברוקר שלי לא יעשה מרג'ין קול.
איו לי שיום בעיה להיות UNDER THE WATER לכמה זמן כל עוד שהתוצאה ידועה בסוף
לצפיה ב-'כשתמצאי ברוקר שלא מבצע מרג'ין קול אז מצאת דרך להרוויח'
כשתמצאי ברוקר שלא מבצע מרג'ין קול אז מצאת דרך להרוויח
14/02/2019 | 12:29
10
עד אז אין שום משמעות לידיעה איזו השקעה תניב תשואת יתר בזמן הארוך בשל חוסר הידיעה על הקורלציה והתשואות בטווחי הביניים.
לצפיה ב-'תסתכלי על זה'
תסתכלי על זה
11/02/2019 | 21:09
38
מקור:

תראי בתמונה המצורפת.
מבצעים מחקר על הבורסה עם הכי הרבה מידע והתשואה הממוצעת הכי גבוהה ואז רצים ומשקיעים בכל הבורסאות שהניבו תשואת חסר ושיש עליהן פחות מידע.
לצפיה ב-'מעבר להיסטוריה יש סיבה מרכזית לחשוב שהשוק האמריקאי'
מעבר להיסטוריה יש סיבה מרכזית לחשוב שהשוק האמריקאי
11/02/2019 | 21:12
2
30
יניב תשואת יתר ביחס לשאר העולם.
התרבות האמריקאית מעודדת צמיחה עסקית לפני הכל ושמה את הצמיחה העסקית בראש סדר העדיפויות ("החלום האמריקאי": מהגר חסר כל הופך למולטי מיליונר).
תרבות זו היא ייחודית אך ורק לארצות הברית ולא קיימת במדינות אחרות בעולם.
התרבות הזו הובילה את ארצות הברית לתשואות יתר לאורך זמן בהיסטוריה וכל עוד היא תימשך היא צפויה להמשיך ולהוביל אותה לתשואות יתר גם בעתיד.
לצפיה ב-'הכל נכון'
הכל נכון
12/02/2019 | 11:55
1
18
הסטורית השוק האמריקאי השיא תשואה עודפת ברוב התקופות, אמריקה היא בירת הקפיטליזם, יש שם את מערכת ההשכלה הגבוהה הטובה בעולם, פיקוח הכי טוב על דוחות של חברות, וכו'.

יחד עם זאת, גם ה-PE של השוק האמריקאי, גבוה יותר משל שאר העולם, אז השאלה היא אם כל המידע הזה (שידוע לכולם), לא כבר מתומחר...
לצפיה ב-'הוא היה ידוע כבר עשורים ולפי התיאוריה "תומחר" כבר עשורים'
הוא היה ידוע כבר עשורים ולפי התיאוריה "תומחר" כבר עשורים
12/02/2019 | 18:58
14
ועדיין השוק האמריקאי הניב תשואת יתר ביחס לשאר העולם.
לצפיה ב-'בפורום הסולידית יש כל כך הרבה שטויות הוא לא הוכחה לכלום'
בפורום הסולידית יש כל כך הרבה שטויות הוא לא הוכחה לכלום
10/02/2019 | 11:12
39
לצפיה ב-'....ממתי ?'
....ממתי ?
10/02/2019 | 21:15
4
58
"צ'ק פוינט למשל נסחרת בבורסה בישראל"
לצפיה ב-' היא לא?'
היא לא?
10/02/2019 | 21:33
3
19
לצפיה ב-'לא'
לא
10/02/2019 | 21:43
2
9
לצפיה ב-'אז מחליפה אותה בטבע בדוגמא '
אז מחליפה אותה בטבע בדוגמא
10/02/2019 | 22:06
1
19
לצפיה ב-''
10/02/2019 | 22:19
2
לצפיה ב-'סט הכלים להשקעה מוצלחת ב- 2019'
סט הכלים להשקעה מוצלחת ב- 2019
12/02/2019 | 07:22
62
חברות וחברים,
מתכבדים להזמינכם לכנס הפיננסי של קבוצת קרנות נאמנות בפייסבוק,
לצפיה ב-'תיקון 190'
תיקון 190
09/02/2019 | 18:52
3
106
שבוע טוב.
אני אדם בן 80 ורציתי לשאול האם כדאי לי למכור את תקיית המניות שלי ולהעביר את הכספים הלתיקון 180 כמו שמספר מכרים שלי עשו או שזה תלוי בגודל התיק ובסוגי המניות שברשותי
אני ממש לא מבין בזה ובדרך כלל עושה מה שהיועצים בבנק ממליצים.
תודה מראש על העזרה
לצפיה ב-'אי אפשר לענות על שאלה כזו'
אי אפשר לענות על שאלה כזו
11/02/2019 | 19:52
1
50
ברצינות מבלי להבין יותר את תזרים המזומנים שלך.
האם אתה תלוי בתיק הזה להוצאות שותפות, או שהפנסיה מספיקה?
למרות שניתן למשוך את כספי "התיקון" בכל זמן יש בזה כאב ראש מסוים וטפסולוגיה מול מס הכנסה.
אתה צריך להתייעץ עם יועץ פנסיוני ולא בפורום ציבורי בתפוז.

לצפיה ב-'תודהרבה'
תודהרבה
12/02/2019 | 16:57
10
לצפיה ב-'הכדאיות נובעת מהמיסוי המופחת בתיקון 190.'
הכדאיות נובעת מהמיסוי המופחת בתיקון 190.
13/02/2019 | 14:31
35
כך שזה בכל מקרה כדאי כלכלית. אבל, כמו שנכתב למעלה יכול להיות בעיתי בעת משיכות תכופות ולכן רצוי להעביר לשם כספים שהסיכוי להיזדקק להם בעתיד הקרוב, נמוך.

לצפיה ב-'אינטרנט זהב אגחים: כנראה שחלה התקדמות במומ עם סרצ'לייט'
אינטרנט זהב אגחים: כנראה שחלה התקדמות במומ עם סרצ'לייט
09/02/2019 | 22:57
14
92
למכירת מניות בי קומ.
לפי הכתבה, החברה צפויה לפרסם מחר דיווח במאיה.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

לצפיה ב-'יש להם זמן עד מחר ב 14:00'
יש להם זמן עד מחר ב 14:00
10/02/2019 | 12:33
4
46
מחר ב 14:00 תתכנס אסיפת אגחים של אינטרנט זהב.
מן הסתם דורון יציג בה את תוצאות המהלך המקביל, מול הבנקים ומול סרצ'לייט.
לצפיה ב-'פורסם כעת אז מותר לחשוף, אחת משתי אפשרויות'
פורסם כעת אז מותר לחשוף, אחת משתי אפשרויות
10/02/2019 | 14:51
3
67
17.5 ש"ח ביחד למניית B-COM כלומר כ- 65 אג' לאג"ח או 17 ש"ח למניית B-COM עם אפשרות לתמורה נוספת עד כיסוי כלל הערך המתואם בהתאם לתשואת הקרן מכלל ההשקעה (יכול לקחת כחמש שנים ואולי יותר).

בהצלחה,
לצפיה ב-'זוכרים את הביקורת על דורון שניסה למכור את נכס ביקום ב 2000 ?'
זוכרים את הביקורת על דורון שניסה למכור את נכס ביקום ב 2000 ?
10/02/2019 | 16:08
2
48
(ובפרה היסטוריה ב 4000).
עכשיו ההצעה הכי טובה היא 1750. 

ודיר באלאק אם מעצבנים את מיקו (ביקום ג). בכזה מקרה לא יקבלו גם 1000.

מניית אינטרנט זהב יורדת רק 13% שזה די עדין. הגיוני יותר היה היפוך ספרות. 31% 
לצפיה ב-'סרצ'לייט מכירה מצוין את כללי המשחק. כמציעה יחידה'
סרצ'לייט מכירה מצוין את כללי המשחק. כמציעה יחידה
10/02/2019 | 16:20
1
59
היא מרשה לעצמה להציע בהצעה החדשה מחיר נמוך (17.5 ₪ למניה במסלול ללא אפסייד) מההצעה הקודמת (20 ₪ למניה). דורון וחבורתו נסעו עד לניו יורק כדי לחזור עם הצעה נמוכה יותר. לא מזלזל אלא מחמיא.
רוצה לקוות שאם ההצעה המגונה תובא להצבעה מחזיקי האגחים יהיו חכמים לדחות אותה על הסף.
אישית, כמחזיק אגח ובעל החברה בפועל, הייתי שמח אם היו ממירים לנו את האגחים למניות. את המניות היינו מוכרים בתקופה יותר זוהרת לבזק.
לצפיה ב-'בשביל מה נסעו? לשופינג?..'
בשביל מה נסעו? לשופינג?..
10/02/2019 | 21:15
31
אין טלפון? פקס? מייל? בזיון.
לצפיה ב-'40% תספורת'
40% תספורת
10/02/2019 | 18:17
8
85
כלומר מי שקונה את האגחים בחצי פארי יכול להרוויח 20%, אבל יש לקחת בחשבון אי וודאות שההצעה תתקבל וכן לא ברור כמה זמן ייקח לכסף להגיע. את רוב הסכום ניתן יהיה לחלק תוך זמן קצר אולם חלק צריך להשכיב בקופה עד לסיום התביעות.

לצפיה ב-'מסתמנת דחיה בהצעת המכירה לסרצ'לייט. במקומה יתכנו '
מסתמנת דחיה בהצעת המכירה לסרצ'לייט. במקומה יתכנו
10/02/2019 | 22:27
7
50
2 אופציות (ראו בכתבה פסקה לפני האחרונה): "האופציה השניה היא להגיע לסיכום עם הבנקים על הזרמה כנגד שקט לתקופה של שנה בתקווה שהעסק יירגע והמניה של בזק תעלה. האופציה השלישית היא שמחזיקי האג"חים מדללים את הבנקים עכשיו והופכים לבעלי המניות באינטרנט זהב, חברה שאין לה חוב. ממתינים לשיפור משמעותי במחיר המניה ומוכרים".
בין 2 אופציות אלה, אין לי העדפה כי שתיהן טובות.

לצפיה ב-'ל- YEL5 תבדוק בבקשה האם צריך לקבל היתר שליטה?'
ל- YEL5 תבדוק בבקשה האם צריך לקבל היתר שליטה?
10/02/2019 | 23:34
6
35
אם כן וצריך לקבל היתר אזי לא ניתן לחלק את מניות בי-קום
כי מניות ללא היתר שליטה שוות אפס.

לגבי האופציה של הזרמה מהבנקיםתמורת שקט
לי לא ברור מהי הכדאיות של הבנקים להזרים כסף.
תודה על הסבר
לצפיה ב-'שמעון - לא הבנת אותי. כשכתבתי להמיר אגחי אינטרנט במניות, '
שמעון - לא הבנת אותי. כשכתבתי להמיר אגחי אינטרנט במניות,
11/02/2019 | 00:19
1
44
התכוונתי למניות אינטרנט ולא בי קום. אנו נושי החברה נהפוך לבעליה לאחר שתמיר את האגחים שלנו במניות אינטרנט. בזמן המתאים נחליט למכור את מניות בי קום שהחברה מחזיקה, כגוש אחד, והתמורה תתחלק ביננו מחזיקי המניות.

לגבי חלופת הזרמת הון ע"י הבנקים, הם יצטרכו להחליט אם שווי השליטה הנמוך בבזק כפי שמשתקף בשווי מניות השליטה בבי קום הוא משקף נאמנה או ששורטיסטים דירדרו השווי לשפל לא מוצדק. הם שכרו לצורך כך את היועץ שרון זאורבך. נמתין.

ההבדל בתרחישים הוא שבראשון נהיה בעלים עם סיכוי לרווח גדול וסיכון להפסד גדול או שבשני נמשיך להחזיק באגחים עם שיפור הסיכוי לקבל פארי.
מעדיף 2 התרחישים הנל ושסרצ'לייט לא תעשוק אותנו.

לצפיה ב-'ל- YEL5 תשובות'
ל- YEL5 תשובות
11/02/2019 | 10:08
32
א. מנסיון העבר החלטה כזו, להמרת כל החוב למניות החברה
    שהנפיקה אותו, לא תעבור באסיפת מחזיקי אג"ח.
ב. אינני רואה סיבה מדוע שהבנקים עכשיו יזרימו כסף
    ישנם למהלך כזה גם סיכונים לא מבוטלים מבחינתם.
לצפיה ב-'ל- שמעון, תנשום עמוק ותרגע...'
ל- שמעון, תנשום עמוק ותרגע...
11/02/2019 | 08:43
3
45
תסביר בבקשה מה כוונך מניות B-COM ללא היתר שליטה שוות אפס ? (בדגש על אפס)

לפעמים נמצאים במצב צריך לבחור בין אפשרות גרועה לבין אפשרות גרועה יותר ואולי זה המצב של מחזיקי אג"ח אינטרנט זהב. אבל זה לא אומר שזה לבן או שחור ("מניות ללא היתר שליטה שוות אפס"), יש הרבה אפור באמצע והשוק לא תמיד מתמחר את האפור בגוון הבהיר שלו, אלא הפוך מכך ואולי ניתן להרוויח מכך כסף. הכל יחס של סיכוי סיכון.

SerchLight הציעו הצעה מגוחכת (בלי משמעות לפרמיית השליטה) ולכן יש לדחות אותה. ועם זאת הנסיעה לא הייתה מיותרת בעיני.

דעתי היא שהמחזיקים צריכים למצות את המו"מ עם הבנקים בהנחה שמעריך השווי יקבע כי השווי הנוכחי של בזק נמוך מהערכת השווי. בהנחה, וזו סבירות נמוכה, שהבנקים יסכימו להזרים הון כנגד דחיית פירעון החוב (קרן ו/או ריבית) למחזיקי האג"ח (ותמורת פיצוי בדמות חלק מההון) אז זו עסקה סבירה. ובמידה ולא יסכימו, אין מנוס מלבחור בין מחיקת החוב כנגד הקצאת מניות וחלוקת חלק מהמזומנים.
לצפיה ב-'ל- Endometriosis במחשבה שניה זה לא 0 כי ישנה זכות לדיבידנד'
ל- Endometriosis במחשבה שניה זה לא 0 כי ישנה זכות לדיבידנד
11/02/2019 | 10:15
2
35
באופן מעשי על המחזיקים יהיה למכור כולם ביחד את מניות בי-קום
לקונה אחד בכדי למקסם את התמורה.
לצפיה ב-'צריך להפנים שכרגע אין קונה ולכן צריך למקסם את'
צריך להפנים שכרגע אין קונה ולכן צריך למקסם את
11/02/2019 | 10:51
1
44
מה שאפשר. כלומר לצמצם הוצאות הנה"כ, לשים מבוגר אחראי ב- 40% משרה ולהמתין בסבלנות תוך חיפוש מתמיד לקונה ברגע הנכון בתקווה שיבוא ומהר.

למי שמחפש הזדמנות, אני לא הייתי (אם בכלל) נכנס בשערים הנוכחיים, ברמת הסיכון והתנודתיות, אנחנו יכולים לראות בקלות קידומת 30 ואולי אף נמוך מכך.
לצפיה ב-'הכיוון שאני מטיף לו מקבל חיזוק מגולן חזני. מחזיקי האגח יקחו '
הכיוון שאני מטיף לו מקבל חיזוק מגולן חזני. מחזיקי האגח יקחו
11/02/2019 | 14:18
44
השליטה עד להתחזקות מניית בזק כדי למכרה.

לצפיה ב-'אידיבי חוזר לטריטוריה האדומה + קשיים בישראייר'
אידיבי חוזר לטריטוריה האדומה + קשיים בישראייר
07/02/2019 | 15:37
3
169
שלום.
לצערי שוב ני"ע של הקבוצה חוזרים לרדת. אידיבי אג"ח ט הינו השקעה ספקולטיבית שנראית כמו רכבת הרים .
עיסקת ישראייר מתעכבת ואולי לא תצא לפועל - כתוצאה מכך שוקלים הנפקה.
https://www.maariv.co.il/business/economic/israel/Article-683620
למעלה מחודש כבר עובדת וועדה עם דירקטורים חיצוניים שאמורה לגבש מיתווה לרכישת מניות כלל ביטוח ע"י דסק"ש. בינתיים דממה... חודש ושום כלום.
סלקום במצב קשה וממתינים לראות מה יקרה בין וועד העובדים וההנהלה. המצב קשה מאוד בסלקום ויימשך כך לפחות בשנה הקרובה.
דסק"ש ממשיכה לקנות מניות שלה. עוד רכישה של כ 700,000 ע.נ. ממניות דסק"ש והפיכתם למניות רדומות והושג יעד הרכישה שהציבה הנהלת דסק"ש .
https://maya.tase.co.il/reports/details/1212576
מניית כלל התאוששה קצת והיא מעל 5000. עדיין רחוקה מאוד מערך שישקף את ההון העצמי.
אשמח לשמוע חוות דעת נוספות .
לצפיה ב-'סלקום- פוטנציאל גדול'
סלקום- פוטנציאל גדול
07/02/2019 | 18:51
1
108
מספיק שיעלו מחיר ב- 10 ש"ח למנוי  והרווח השנתי עולה ב- 360 מיליון ש"ח לשנה
לצפיה ב-'תגובה 1'
תגובה 1
07/02/2019 | 21:42
433
סלקום במצב קשה ושוקלת לפטר עובדים. פוטנציאל הגידול שלה הוא במיזם הסיבים שייקח כשנתיים לפחות עד שיצבור תאוצה. בינתיים יהיה המצב קשה. 
רוב הדילים של סלקום נותרו נמוכים יחסית (דרך העבודה יש לי נייד במחיר תחרותי שלא ישתנה בקרוב...). מצורפת כתבה בהקשר זה. 
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

היום הקבוצה יורדת . אג"ח י"ד וט יורדים חזק.
מניית נכסים ובניין יורדת חזק עם מחזור גדול מאוד בנעילה. 
https://www.globes.co.il/portal/instrument.aspx?in...
אולי אלשטיין קנה מניות של נכסים ובניין ? 

פעילות חריגה בהיקפה בעסקאות מחוץ לבורסה עבור אידיבי פתוח אג"ח ט. עסקאות במיליוני ע"נ ל אג"ח זה.  מקווה שאלשטיין קנה אג"ח ויפחית את חובו בצורה משמעותית. 
 מצורפת תמונה. 
https://www.tase.co.il/he/market_data/daily-review...

כמו כן דסק"ש קונה כמויות אדירות של אג"ח שלה בעיקר את אג"ח 10. 
https://maya.tase.co.il/reports/details/1212712
הפחתת החוב של דסק"ש אולי תשפר את דירוגה - יסייע רבות לייצב את הקבוצה.
לצפיה ב-'טייסי ישראייר תוקעים מקלות בגלגלים'
טייסי ישראייר תוקעים מקלות בגלגלים
10/02/2019 | 16:39
86
לצפיה ב-'על טראמפ ואגח זבל'
על טראמפ ואגח זבל
08/02/2019 | 13:46
106
כתבה מעניינת על לא מעט תספורות שטראמפ ביצע לאורך הקריירה:

לצפיה ב-'חוזי נאסדק-100, ניתוח טכני'
חוזי נאסדק-100, ניתוח טכני
08/02/2019 | 12:40
42
מצו"ב למטה הניתוח הטכני של שמעון אמסלם לחוזי הנאסדק:
שבת שלום!
לצפיה ב-'עידכוני אינטרנט זהב'
עידכוני אינטרנט זהב
05/02/2019 | 17:11
19
325
דורון תורג'מן: הניתוח הצליח אבל החולה מת 
האם הבנקים יזרימו הון מסויים לאינטרנט זהב?
הבנקים עשויים להסכים הזרים עד 80-90 מלשח, מקופת הנשייה של יורוקום, ובתמורה האגחים יסכימו לדחות הפרעון בשנתיים:

נראה שמניית בזק הגיעה לאזור ה 2XX אך מתייצבת קצת מעל ה 300, מה שמסייע לקומות ביקום ואינטרנט זהב להפסיק לרדת.
לצפיה ב-'לאומי שוק הון על בזק'
לאומי שוק הון על בזק
05/02/2019 | 18:02
7
107
מחיר יעד הורד מ 390 ל 340, אך ההמלצה עולה מתשואת חסר לתשואת שוק.
לטענתם הבעיות כבר מגולמות בנייר.

לצפיה ב-'רכשתי הרבה מ- ד ומקווה שתימצא דרך כך שמניות בי קום ימכרו '
רכשתי הרבה מ- ד ומקווה שתימצא דרך כך שמניות בי קום ימכרו
06/02/2019 | 01:37
6
93
בעוד שנה או יותר עד אשר בזק תתאושש ועימה יתאושש מחיר האגחים. כמובן, שהזרמה מצד הבנקים תהיה יותר ממבורכת. ההזרמה תלויה בממצאי העבודה של היועץ שמינו - שרון זאורבך. כדאי לנו שיגיע למסקנה שההזרמה חשובה כדי שהשליטה של הבנקים באינטרנט זהב לא תרד לטימיון
לצפיה ב-'ל- YEL5 מה היה דחוף לך לקנות עכשיו ? תודה'
ל- YEL5 מה היה דחוף לך לקנות עכשיו ? תודה
06/02/2019 | 19:30
5
49
לצפיה ב-'שמעון - יש לי כמה תשובות'
שמעון - יש לי כמה תשובות
06/02/2019 | 23:34
4
60
א. תשובה ראשונה, אענה באותה שאלה - מה היה דחוף לקנות את אגחי המשביר, לוזון, מירלנד, דלשה ואקסטל? שמאז שנקנו הן עלו 10-30% ותשלומי הקרן בדרך. 
ב. ככל שהבנקים יזרימו יותר (אם בכלל) האגחים יזנקו יותר, ואני רוצה להיות בפנים בעת ההזרמה (ככל שתהיה)
ג. ראית כמה זמן עבר בין ההספד של הסדר אפריקה לחזרה של בן משה למו"מ? שבועיים. אם תתקבל הצעה לרכישה מיידית של מניות ביקום, אז שוב אני רוצה להיות בפנים. הענינים דינמיים.
ד. פה אכתוב על החלום שלי. אני רוצה שהנושים יתנהגו כמנהג בעלים ויגלו אורך רוח של 1-3 שנים שבהם בזק תחזור למסלול צמיחה ופריחה, ורק מעמדה של כח ינהלו מומ למכירת מניות ביקום. מה יעשו בקופה של 140M? זה לא ממש חשוב.
לצפיה ב-'אילו מנועי צמיחה יש לבזק בדיוק?'
אילו מנועי צמיחה יש לבזק בדיוק?
07/02/2019 | 00:01
2
33
לצפיה ב-'בזק היא פרת מזומנים עם רווחיות סבירה פלוס. '
בזק היא פרת מזומנים עם רווחיות סבירה פלוס.
07/02/2019 | 01:04
1
51
עקב ירידת שווי ותוכנית ההתיעלות, הרווחיות תפגע ולכן יהיו פחות דיבידנדים. אלו הסיבות העיקריות לאובדן ענין מצד משקיעים. לכן, הפגיעה היא זמנית.
לצפיה ב-'מקבל אבל מנועי צמיחה אין לה...'
מקבל אבל מנועי צמיחה אין לה...
07/02/2019 | 11:52
25
לצפיה ב-'ל- YEL5 אם אלה הנימוקים אני בחוץ - מסביר'
ל- YEL5 אם אלה הנימוקים אני בחוץ - מסביר
09/02/2019 | 23:03
16
תשובה א
אני לא קונה אג"ח זבל כי אג"חים אחרים עלו
לכל אג"ח סיפור משלו. ואת הסיפור של אינטרנט זהב
אתה לא סיפרת לי כדי שאוכל להתיחס.
תשובה ב
אתה מניח כמה הנחות במצטבר שאני לא מבין
גם שהבנקים יזרימו כסף - ולא הסברת מדוע יעשו כן?
וגם שהכסף ישפר את מצב מחזיקי האג"ח
     ואתה לא מסביר מדוע? ומדוע המחיר של האג"ח יעלה?
תשובה ג
מה הקשר בין אינטרנט זהב לאפריקה ?
תשובה ד'
מדוע שאינרנט זהב תישרוד שנים קדימה?
איך הנושים יהפכו לבעלים אם לא יחליפו חוב
במניות ?  על סמך מה אתה חושב ששווי בזק
יעלה משמעותית תוך שנים מעטות?
מימתי משקיעים כסף פרטי על סמך חלומות ?

הערות כלליות
א. אתה לא מתיחס לסיכון לצד הסיכויי
    ברגע שאתה לא מגדיר תרחישים
    וסיכויי לכל תרחיש (לדעתך הסוביקטיבית)
    קשה להתיחס או לדון בכדאיות השקעה
ב. אתה לא מתיחס לתהליך האם יהיה הסדר חוב או פירוק?
   כמה זמן יעבור עד לחלוקה ראשונה למחזיקי אג"ח?
ג. אתה לא מסביר מדוע (כנראה לדעתך) מחזיקי אג"ח בי-קומ
   לא ישתלטו על בי-קומ ? תרחיש שבו למחזיקי אג"ח אינטרנט
   זהב ישאר קרוב ל- 0 עגול.

סיכום
מבחינתי הדיון האם לקנות אג"ח אינטרנט זהב
הוא דיון רלוונטי לשחקני "המיץ של הזבל"
אבל עדיין לא החל
נראה מי ירים את הכפפה
ג.נ.  לא מחזיק ולא ממליץ

לצפיה ב-'תעלומת המניה'
תעלומת המניה
06/02/2019 | 17:53
5
88
אינטרנט זהב היא חברה חדלת פרעון אבל המניה שלה לא רק ממשיכה להסחר אלא אף עלתה משער של 191 לפני כשבוע לשער של 287 היום -- זנוק של כ-50%!

יש למשהו הסבר לתעלומה?
לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
06/02/2019 | 23:12
1
54
אי אפשר לעשות שורט על המניה ומי שמחזיק ומופסד 90% לא רוצה למכור במחירים האלה
לצפיה ב-'עוד תשובה - בשנה האחרונה המניה ירדה ב- 90%. גם אם'
עוד תשובה - בשנה האחרונה המניה ירדה ב- 90%. גם אם
06/02/2019 | 23:42
64
היא תכפיל את עצמה עדין המשקיעים איבדו את רוב כספם.
אם למשל השער לפני שנה היה 100 והיא ירדה ב- 90% לשער 10, אז אם היא תעלה ב- 50%!!!! לשער 15 עדיין הפסדת את רוב כספך - 85%.
לצפיה ב-'תשובה: כתב אופציה מחוץ לכסף, שזכה לתרחיש הארכת זמן פקיעה'
תשובה: כתב אופציה מחוץ לכסף, שזכה לתרחיש הארכת זמן פקיעה
07/02/2019 | 10:10
2
34
לצפיה ב-'תרחיש הארכת זמן פקיעה'
תרחיש הארכת זמן פקיעה
07/02/2019 | 11:09
1
34
>>>> כתב אופציה מחוץ לכסף, שזכה לתרחיש הארכת זמן פקיעה

נניח שזמן הפקיעה ידחה לפברואר 2020 או לכל תאריך אחר.

האם יש תרחיש שבו ערך המניה יהיה יותר מאפס?

כדי שלמניה יהיה ערך כלשהו, חברת אינטרנט זהב צריכה להשיג מספיק כסף כדי לפדות פדיון מלא את אגרות החוב שלה. 

האם הסכוי לפדיון מלא גדול מאפס?!

לצפיה ב-'כן, בתרחיש שבו בזק מזנקת ואז גם ביקום'
כן, בתרחיש שבו בזק מזנקת ואז גם ביקום
07/02/2019 | 17:05
19
לצפיה ב-'דורון טס לניו יורק'
דורון טס לניו יורק
07/02/2019 | 10:13
51
מנסים להציל מחדש את העיסקה מול סרצ'לייט, בתקווה למחיר משופר (יותר מ 2000 על מנית שליטה בביקום)

לצפיה ב-'ועד עובדי פלאפון מתנגד להתייעלות'
ועד עובדי פלאפון מתנגד להתייעלות
07/02/2019 | 10:21
3
32
דודו ורודב מגלים שלא כ"כ פשוט לבצע בבזק את מה שקאר שולץ מצליח לבצע ב-טבע.

הועד מתנגד להמשך חלוקות דיבידנד אצל בזק בשעה שנדרשים לקצץ במספר העובדים.
אצל טבע הדבר הראשון ששולץ עשה היה אכן להודיע על הפסקת דיבידנד לכמה שנים טובות.
לצפיה ב-'טוב שרוקדים על 2 חתונות: הזרמה מהבנקים או מכירה לסרצ'לייט.'
טוב שרוקדים על 2 חתונות: הזרמה מהבנקים או מכירה לסרצ'לייט.
07/02/2019 | 15:07
2
33
רק כך ממקסמים תמורה לנו, מחזיקי האגח
לצפיה ב-'דורון עובד יפה, אין ספק'
דורון עובד יפה, אין ספק
07/02/2019 | 17:03
34
לצפיה ב-'כתבה בגלובס על המהלך הדואלי של דורון'
כתבה בגלובס על המהלך הדואלי של דורון
08/02/2019 | 11:24
30
הזרמה מהבנקים במקביל לקידום עיסקת מכירה לסרצ'לייט
לצפיה ב-'ניתוח טכני של מדד המעו"ף'
ניתוח טכני של מדד המעו"ף
07/02/2019 | 12:04
25
הניתוח הטכני של שמעון אמסלם למדד המעו"ף
לצפיה ב-'יש חדש בעניין ההחזר לנושי אמפל וצינור הגז emg?'
יש חדש בעניין ההחזר לנושי אמפל וצינור הגז emg?
06/02/2019 | 19:15
3
68
לפי הידיעה כבר בעוד חודשיים תשובה הולך להזרים גז מהצינור ..

https://www.maariv.co.il/business/economic/israel/...
לצפיה ב-'עד שלא יתקבל התשלום הראשון מתשובה אין מה לדבר על החזר'
עד שלא יתקבל התשלום הראשון מתשובה אין מה לדבר על החזר
06/02/2019 | 23:14
2
59
נראה לי שדובר על תשלום ראשון באפריל
לצפיה ב-'אתה רציני? לכמה תשלומים הוא חילק את הרכישה?'
אתה רציני? לכמה תשלומים הוא חילק את הרכישה?
06/02/2019 | 23:25
1
45
לצפיה ב-'בזמנו פורסם כי המועד האחרון לקיום התנאים'
בזמנו פורסם כי המועד האחרון לקיום התנאים
06/02/2019 | 23:49
62
המתלים להשלמת העסקה (Closing) הוא 30.06.19. עם זאת, הצדדים יפעלו להשלמת העסקה בהקדם האפשרי ואף בתחילת 2019.
מענין איפה זה עומד היום
לצפיה ב-'מה פשר הירידה החדה באגח ט בנעילה במחזור ענק'
מה פשר הירידה החדה באגח ט בנעילה במחזור ענק
05/02/2019 | 18:00
7
144
האם מקבלי הדיבידנד  מדסקש החלו לממש ומדוע  כעת ? האם  העליה בט' מוצתה בינתיים.
קבוצת אידיבי המשיכה גם היום בהתאוששות
לצפיה ב-'בלוק חריג של 8M נקוב בנעילה'
בלוק חריג של 8M נקוב בנעילה
05/02/2019 | 18:30
98
לצפיה ב-'כנראה מימוש כפוי של קרן נאמנות בעקבות הדיבידנד'
כנראה מימוש כפוי של קרן נאמנות בעקבות הדיבידנד
05/02/2019 | 18:59
5
146
כנראה קרן נאמנות/ גוף/גופים מוסדיים שקיבלו אג"ח ט' כדיבידנד ומחוייבים למכור עפ"י מדיניות ההשקעה.

סה"כ כל חברות הקבוצה ויתר אג"חים הקבוצה עלו יפה היום בפרט ובחודש האחרון בכלל . 
מי שקונה היום אג"ח ט' יקבל כולל ריבית מעל ל- 60 % כשהאג"ח יגיע לפארי וזה יכול להיות תוך זמן קצר יחסית של מספר חודשים בעקבות מכירת כלל ביטוח שצפויה להתרחש בקרוב לדסק"ש או לצד ג'
לצפיה ב-'למה ט' יגיע לפארי?'
למה ט' יגיע לפארי?
06/02/2019 | 10:40
4
122
אני מסכים שהוא יקפוץ אבל האם יגיע עד הפארי? אני בכלל בכלל לא משוכנע. אני מקווה כמובן אך חושש שזה להסתכל דרך משקפיים ורודות.
זה מאד תלוי בשווי לפיו ימכר נכס כלל ביטוח. אי אפשר להגזים בחשיבות של הערך הזה.
לצפיה ב-'גם להערכתי יקח זמן'
גם להערכתי יקח זמן
06/02/2019 | 13:28
103
עד לפארי.מסיבות ברורות. ביינתיים בשבוע שעבר מחקה אידיבי מהמסחר את  אגח ט שהיה ברשותה. כמות לא מבוטלת 106 מליון ענ.כך שהחוב  קטן בכ 10 אחוז.
לצפיה ב-'פארי לא מנותק מהמציאות '
פארי לא מנותק מהמציאות
06/02/2019 | 13:37
2
144
משקיעי אגח ט יקבלו , אם נסתמך על תזרים מזומנים חזוי שתלוי בשלושת נקודות הציון הבאות ש: 

1.מכירת ישראייר וקבלת 225 מיליון  - סבירות גבוהה 
2. מכירת כלל לדסקש ב 800-900 מיליון  - סבירות גבוהה 
3. בעוד שנתיים מכירת IDBG ומודיעין ב 200 מיליון שח  - לא מנותק מהמציאות 

אגח ט יקבלו כנראה : 
2019  - כ6 אג ריבית ליחידה 
2020  - כ 6 אג ריבית ליחידה +  16.67% קרן משער 120  = 20 אג 

ב 2021  מזומן צפוי בקופה 1 מיליארד מול חוב 2 מיליארד  לאגח ט ולאגח יד (1 מיליארד לכל סדרה) 

לאגח יד שעבוד על דסקש ונניח שהם מכוסים וחובם ישולם במלואו .

יווצר מצב בו ב 2021 לא יהיו מזומנים ויוותר חוב לסדרה ט מול הלוואת מוכר של אלשטין לאידיבי המגובה במניות דסקש. 

* לא נלקחו בחשבון  דיבידנדים שיועברו מדסקש לאידיבי ב 2019 -2021 וסבירות גבוה שיהיו. 
* לא נקח בחשבון בי באק של אגח ט ככל שיקנו בשוק במחירים הנכחים
(דסקש או אידיבי) התמורה תגדל לאגח ט. 

לא ממליץ אבל בהחלט תהיה השפעה בהמשך לפי התנהגות מניית דסקש בשנים הקרובות ולפי השבחת כלל אם יצליחו להעבירה לדסקש .
לצפיה ב-'ניתוח יפה'
ניתוח יפה
06/02/2019 | 15:43
91
זה מדגיש עד כמה חשוב מיקסום המחיר על נכס כלל ביטוח, שכן אז יגיע מייד לקופה מזומן איתו ניתן לפרוע מוקדם את האגח, או לקנותו בשוק בדיסקאונט, ע"פ זה שנצטרך להתפלל להצלחתו של אלשטיין בדסק"ש בטווח הארוך.

כמו כן כדי לשלם את ט' בטווח הארוך (אחרי שכבר נמכרו כל שאר הנכסים) צריך יהיה או למחזר את החוב או איכשהו להעלות מזומן בהיקף משמעותי מדסק"ש.

לכן קשה לי לראות את אגח ט' מגיע כ"כ מהר לפארי, אלא אם כן יצליחו לבצע מכירה חלומית של נכס כלל ביטוח.
לצפיה ב-'אני יותר אופטמי לגבי שווי כלל ביטוח'
אני יותר אופטמי לגבי שווי כלל ביטוח
06/02/2019 | 21:55
89
להערכתי ישאר מזומן של 1.5 מילארד + שטר הון דסק"ש ששווה כ- 1.3 מילארד מול חוב 2 מיליארד
לצפיה ב-'יש היום אסיפה של ברוקלנד'
יש היום אסיפה של ברוקלנד
06/02/2019 | 16:11
1
57
היום בשעה 18:00, אצל רזניק (יד חרוצים 14 ת"א)

אני לא אצליח להגיע אז אם מישהו מגיע ויוכל לדווח זה יהיה נחמד.

לצפיה ב-'עידכון ברוקלנד'
עידכון ברוקלנד
13/02/2019 | 01:22
8
מנסים שההליך המשפטי יתקיים בארץ
לצפיה ב-'טכנופלס-כל חברה שמוציאה הודעה עם מילת הקסם קנאביס'
טכנופלס-כל חברה שמוציאה הודעה עם מילת הקסם קנאביס
06/02/2019 | 14:27
2
50
המנייה שלה עפה במחזורים מטורפים...מה זה?
לצפיה ב-'קנביס זה הקריפטו החדש'
קנביס זה הקריפטו החדש
06/02/2019 | 14:33
27
לצפיה ב-'אינדיאנים.'
אינדיאנים.
06/02/2019 | 15:00
26

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
פורום מיסים והחזרי מס
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
finupp-החזרי מס
finupp החזרי מס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה