לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'סיביל אגח א'
סיביל אגח א
09/02/2017 | 21:01
36
מחזיק לצערי. לפי אורדרנט אמור להיכנס כסף - האם אמיתי? כמה?

לצפיה ב-'סיידוף מציעים 1.9-2.1B לנושי אפריקה ישראל'
סיידוף מציעים 1.9-2.1B לנושי אפריקה ישראל
09/02/2017 | 13:59
1
54
לצפיה ב-'לא מספיק'
לא מספיק
09/02/2017 | 14:54
54
המחירים שמקבלים נמוכים מדי מבחינתי ולכן אני בדעה שאולי עדיף למחוק חלק מהחוב ולקבל כנגד זה 100% מהחברה. לחברות הבת יש כמה פנינים שרק בעוד כמה שנים נבין את גודל הפיספוס. דניה סיבוס מרוויחה בשנה (כולל חלקה באפריקה מגורים) כ 100 מליון שח. החלק ברווח השנתי של אפריקה נכסים הוא מעל 100 מליון שח. בהנחה שיש 400 מלחש בקופה, אז אם ממירים 400 מלחש ל 100 אחוז מהחברה, נשארים עם חברה שלה חוב נטו של 2 מליארד שח, וחלקה ברווחי חברות הבת הוא 200 מלחש. נניח שרווחיות דניה סיבוס לא קשורה לפרוייקט של אפריקה מגורים בסומייל (ת"א), שכרגע לא פעיל. מספיק שאפריקה מגורים תעמיד את הקרקע בסומייל למכירה, תקבל עליו ערכים דומים למה שקיבלו בעסקאות דומות בת"א בשנים האחרונות, ותחלק את התמורה כדיווידנד, ואז החוב של אפריקה השקעות יכול לרדת גם ל 1.5 מליארד שח (וכנגד חלקה ברווחי חברות הבת הוא באיזור 200 מלחש). זאת כבר חברה בעלת שווי חיובי ולכן יכולה לבצע הנפקת מניות ולגייס כסף שיקטין עוד יותא את החוב לאג"ח. תרחיש כזה, יכול לתת 2.4 מליארד שח באג"ח/תשלומים ועוד מניות אפריקה השקעות בעלות שווי מסויים.  אגב גם לאפריקה נכסים יש מספר פרוייקטים שהבשלתם יכולה לתת שווי משמעותי בעתיד (לדוגמא הפרוייקט שמשותף לה ולמליסרון בת"א, שהגדלת זכויות הבניה בו יכולה להעלות את שוויו). כמובן שהמספרים שנתתי לא מדוייקים אבל הכיוון שהייתי רוצה הוא ברור. לא לעשות עסקה רעה בלחץ כי יש הרבה נכסים שיכולים לתת תמורה גבוהה מאוד בעתיד ויהיה חבל לפספס את זה.
לצפיה ב-'אמניס'
אמניס
07/02/2017 | 10:47
16
118
בעל עניין בחברה פרסם הצעה להסדר לרכישת אחזקות הציבור.
במפרט ההצעה מציינת ועדת הדירקטוריון - " הנהלת החברה ציינה כי אחד הגורמים הביע התעניינות להשקיע בחברה ו/או בעסקיה, במידה והחברה תימחק ותהפוך לפרטית."
הינה כי כן בעל עניין בחברה מציע הסדר רגע לפני רכישה אפשרית/פריצת דרך, בעיצומו של ניסוי קליני מבטיח שתוצאותיו תוך חודשים!
מצגת החברה האחרונה מפרטת את הפוטנציאל של עסקאות דומות - עשרות ואולי מאות מליוני דולרים.
בכוונתי לפנות לבית המשפט ולהצטרף כצד להליך.
אשמח לתובנות/דעות ועזרה
אלי סודרי
טלפון 0584866967
לצפיה ב-'אמניס'
אמניס
07/02/2017 | 12:53
56
אני מקווה שמחזיקי המניות מהציבור לא יענו להצעת הרכש על מנת שיוכלו ליהנות מפירות פריצת הדרך האפשרית.נראה לי ששוויה של החברה גבוה משמעותית ממחיר הצעת הרכש.
לצפיה ב-'אמניס'
אמניס
07/02/2017 | 12:28
48
תומך בדעתו של אלי סודרי
לצפיה ב-'נסיון גזל!!!'
נסיון גזל!!!
08/02/2017 | 08:35
1
49
בזיון לכל מי שנותן יד לרכישת חברה באחוזים בודדים מהמחיר שהונפקה
לאחר שהצליחה סוף סוף להראות התקדמות בהתפתחותה ובהשגיה
המחקרים .
בעלי השליטה פועלים בחוסר יושר והגינות שמבצעים הלכה למשה
את המשפט "הגם רצחתה וגם ירשתה!!!"
לצפיה ב-'נדאג שצדק יעשה.'
נדאג שצדק יעשה.
08/02/2017 | 10:43
35
כמו שנאמר יש שופטים בירושלים....ובמיקרה זה בחיפה.

לצפיה ב-'אמניס - עדכונים'
אמניס - עדכונים
08/02/2017 | 10:23
44
כבוד השופטת גב' ברכה בר זיו התירה אתמול את הצטרפות א.י. סודרי השקעות בע"מ לתיק המתנהל בבית המשפט המחוזי בחיפה. כמו כן קיבלה כבוד השופטת את בקשתי כי רשות ניירות ערך תמציא את עמדתה.
תודה לכל הפונים. כל מי שבידו תובנות,עצות הערות מתבקש לפנות אלי.
לצפיה ב-'אתה מוזמן לסקר את החברה'
אתה מוזמן לסקר את החברה
08/02/2017 | 10:58
5
46
מן הסתם רוב האנשים אינם מכירים אותה.
אתה מוזמן להסביר מדוע לדעתך הצעת הרכש נמוכה מדי.
לצפיה ב-'"סיקור החברה"'
"סיקור החברה"
08/02/2017 | 11:39
4
49
השקעה במניות מעין זו כרוכה בסיכון גבוה, ואין לי עניין לשדל מאן דהוא לפתוח פוזיציה "כי אלי אמר". הכל מפורט במאיה ובפרט במצגת החברה מ 9 פברואר 2016, מאז קרו רק דברים טובים.

לצפיה ב-'אתה מוזמן לסקר ולהסביר'
אתה מוזמן לסקר ולהסביר
08/02/2017 | 15:59
3
31
ממש לא לשדל.
הנה המצגת אותה הזכרת: http://maya.tase.co.il/reports/details/1018469/2/0 וכמדומני ראיתי אותם פעם (לפני שנה?). אני זוכר שלא התפעלתי במיוחד כי גם בגילגולם הקודם הם הבטיחו גדולות ונצורות אך בפועל המכירות היו זניחות.

מקווה שתצליחו למנוע את המחיקה ושהם ישארו ציבוריים, כי טוב שיש בבורסה גם ניירות כאלה (ביוטק זעיר).
מה שכן, קח בחשבון שבהיותם זעירים, כמעט בלי כסף בקופה, הם כנראה יצטרכו לגייס עוד ועוד, כך שהמשקיעים הנוכחיים ידוללו עוד ועוד. מה לעשות? ארוכה וקשה הדרך לתהילה.

מבחינת תמחור 7 מלשח נראה סבבה לגמרי להשקעה בסטארט-אפ מסוכן שכזה, אולם אני  נמנע מלהשקיע כסף בנייר הנמצא ברשימת השימור המפוקפקת, זאת אלא אם כן מדובר במשהו חריג ביותר.

ועדיין, לדעתי יש מקום גם לניירות מסוכנים כאלה בבורסה, כי לשבץ מוחי יש מעט מאד טיפולים כיום, ולכן חידוש בתחום יכול לייצר ערך משמעותי, גם אחרי דילולים.

בשבוע שעבר דיסקסנו כאן חברת חלום אחרת, בשם פורסייט. גם להם יש מוצר בפיתוח וגם הם מפנטזים את הירח. אממה? אותה פורסייט נסחרת בש"ש של 160 מלש"ח (אז היה 180, היא נוזלת למטה אחרי הכנס הגדול) ואמניס ב... 7.
לצפיה ב-'עניין ציבורי'
עניין ציבורי
08/02/2017 | 16:10
2
30
ככל שהחברה תהיה מוכרת יותר כך גם העניין הציבורי בה יגבר, ואז ייקל עליה לגייס הון ולהשאירה בחיים.

אפשרות אחרת שניתן לשקול, במקום הצעת רכש כללית, זו הנפקה פרטית לקרן הון סיכון המתעסקת עם medical devices, למשל אלרון. לאלרון יש קופת מזומנים גדולה, ויתכן והם יסכימו להשקיע בחברה ולהזרים לה הון. אלרון היא משקיע גדול וחזק לטווח ארוך, מה שיעלה את סיכויי הצלחת הסטארט-אפ בטווח הארוך.
מאחר ולמשקיע מהישוב אין בעיה להשקיע באלרון (להבדיל מסטארט-אפ קטן ברשימת השימור) הרי שהעניין בחברה יוכל לעלות.
השאלה אם אלרון יתעניינו בהם (הסינון בקרנות מקצועיות קפדני יותר מאשר סתם גב' כהן כמונו) ועד כמה בעלי השליטה מוכנים לבצע הנפקה מדללת כואבת, כי כנראה שלא ישקיעו בהם ללא קבלת אקוויטי נכבד.
לצפיה ב-'אלרון'
אלרון
09/02/2017 | 11:09
1
28
לאלרון יש השקעה בחברה בשם " ברייסגייט" העוסקת בתחום השבץ המוחי בה הושקעו מעל 30 מליון דולר.
פעילות אמניס בתחום הסטנטים לא היא המעניינת אלא ה"גולדן רטריבר" שיכול לעניין ומעניין כנראה גופים דוגמת אלרון.
אין לי אמון בדירקטוריון החברה . אין לי התנגדות להצעת רכש רגילה- במחיר יותר הוגן - ולא במסגרת הסדר המפקיע ממני את הסעדים הנתונים בחוק.
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה חשבתי עליהם'
בדיוק בגלל זה חשבתי עליהם
09/02/2017 | 11:30
30
שים לב שאמניס נמצאת בתחילת ניסויים קליניים לטיפול בשבץ בעוד שבריינסגייט נמצאת לקראת הסוף (תוצאות שלב 3 צפויות ב 2017-18, בביוטק זה נקרא סוף). היו אלה ניסויים שאורכים כמה שנים טובות, בוצעו במרכזי טיפול בכל העולם (ישראל, אירופה, ארה"ב), הושקעו סכומים לא מבוטלים והשותפים הם... בוסטון סיינטיפיק ו j&j . הכי תותחים שיש.
ל 3 הבעלים האלה אין בעיה של כסף, וזה חשוב כדי להצליח. אם צריך עוד כמה מיליונים? שמים, בלי למצמץ (כהמחשה, החליטו להגדיל את הניסוי לפני שנה, מה שיגביר את המובהקות הסטטיסטית כך שה fda יהיה מבסוט, ולא יתעלק עליהם אח"כ בדרישה לבצע עוד ניסוי, המהלך הזה עולה עוד זמן ועוד כסף)
כמשקיע באלרון, אין לי חשש מדילול, המצאות ברשימת שימור (הנייר ביתר50) או בעיית סחירות.

לסטארט-אפ קטנטן כמו אמניס מראש יותר קשה, ולכן הנפקה לאלרון, רצוי במחיר גבוה יותר מהגרושים שמציעים לכם (לפי ש"ש של, נגיד, 20 מלשח במקום 7), נגיד של חצי מהאקוויטי - קרי הזרמה של 10 מלשח פנימה, עשויה לייצר לכם יותר ערך. גם לאלרון כדאי שתהיה הזרמה ראויה כדי שלסטארט-אפ תהיה יכולת להתקדם, בלי לפחד כל רבעון שאוטוטו מכבים את האור. כרגע אמניס חיים על אדי דלק אחרונים.
זה לא חייב להיות אלרון כמובן. כל קרן הון סיכון רפואית עשויה להתאים. לחילופין שת"פ עם בוסטון סיינטיפיק, מדטרוניק או חברה אחרת מהתחום, שתשקיע במיזם הון משמעותי, תמורת אקוויטי כמובן.

יש פה חלום מעניין, אבל לביוטק קיקיוני יהיה קשה מאד מאד לעבור את הדרך הארוכה הזו לבד. חבל יהיה אם בחלום הזה ישתתפו אך ורק בעלי השליטה ולא אתם. בשותפות עם גוף גדול אמנם מוותרים על חלק מהאקוויטי, אבל יש יותר סיכוי להגיע לפרס הגדול.

לדעתי זו שאלה ראויה לשאול אותם ולהעלות בבית המשפט.
לצפיה ב-'אמניס'
אמניס
08/02/2017 | 12:27
33
אלי מילים כדורבנות ! מקווה שלא יצליחו לבצע את המחטף !
לצפיה ב-'אמניס'
אמניס
08/02/2017 | 12:28
29
לאלי בהצלחה.
לצפיה ב-'אמניס אתה יכול להתנגד'
אמניס אתה יכול להתנגד
08/02/2017 | 21:58
1
42
וגם לקנות בשוק  ולהינות  מ15  אחוז  בהצעת רכש  
במקום  להביא כל  הזמן כסף  לנוכלים  

אפילו  שאתה  צודק  אבל  לא בטוח  שהם  יתמכו  בחברה אם  ציבור לא  השתתף  הם  יכולים  ליזום   עיסקה  של השקעה במוצר  תמורת   הזכויות  לכן   יש  כאן  אנרגיהה שלילית  עודפת
לצפיה ב-'אנרגיה שלילית'
אנרגיה שלילית
09/02/2017 | 12:01
27
אני הכי ציבור שיש. השתתפתי בהנפקת הזכויות האחרונה, אחת מיני רבות מספור בשנים האחרונות.
מוכן להשקיע כסף בהנפקה נוספת - לא בחברה פרטית - על מנת לצלוח את החודשים הקרובים, ובעוד שנה - או שהחברה שווה פחות משוויה כיום -או שתהיה שווה עשרות מונים יותר.
=

לצפיה ב-'אמניס - עדכונים'
אמניס - עדכונים
22/02/2017 | 11:11
3
בהמשך לעדכוני האחרון , החברה מדווחת היום על התנגדותי לזימון האסיפות.
החברה בוחנת את צעדיה וטוב שכך. בהזדמנות זאת תודה לכל התומכים.
אשמח לכל התיחסות לפרטי ההתנגדות המצורפת לדיווח החברה.
לצפיה ב-'המלצות '
המלצות
09/02/2017 | 04:58
94
אני רוצה המלצות לעסקאות סווינג.
באיזה בית השקעות העמלות הכי טובות במסחר בישראל וארה"ב?
לצפיה ב-'הדבר המהותי היחיד כאן הוא בדיוק אותו ניסיון'
הדבר המהותי היחיד כאן הוא בדיוק אותו ניסיון
08/02/2017 | 22:42
64
שלכם באגחים של חברות שלא פרעו את האגחים ובעלי האגחים הפרטיים שהשקיעו אחוזים ניכרים מתיקם (מעל 15 אחוזים) ניזוקו כי לא מדובר רק בחברה אחת אלא ביותר מידי חברות כאלה, ולכן ההפסדים הם כאלה שגרמו להפסד של בית.
הדבר המהותי כאן בפורום הוא העובדה שזה קורה לכם ואתם חושבים שזה אמור להיות שגרתי, כאילו כרגיל, כאילו לגיטימי ומחפשים הצדקות תאורטיות להצדיק את זה ("קורה בכל מקום בעולם", "הריבית על האגח משקפת את הסיכון" ומיתוסים נוספים).

רבותיי, זה מאוד מוזר שאתם לא מקימים מחאה חברתית בקשר לעניין הזה ומאפשרים לנאמנים ולבעלי המניות הגדולים ולגופים המוסדיים לגנוב ולהרוס.

זה פשוט לא יאומן כיצד אתם אדישים והאדישות לא מעידה על חכמה אלא על אמונה של אנשים רעים בתאורטיות שמצדיקות אכזריות כלפי אנשים שגרמו להם למצוקה.

הגיע הזמן שתתחילו לעשות מחאה של בעלי האגחים הפרטיים שנפגעו מכל התספורות כי באגחים לא מדובר במניות שאדם קנה מניות אלא קנה חוב של חברה (הלוואות) כי סמך על הגופים המוסדיים שהם עושים עבודה טובה, בדקו וקנה את האגחים כשהם היו בדירוג גבוה אלא שבמשך הזמן שהוא החזיק את האגחים לפתע הדירוג ירד וכל פעם גרמו לו להרגיש שאוטו אוטו יהיה טוב ויש סיבה טובה יותר להיות אופטימיים.
הגיע הזמן שתארגנו משהו חברתי שיגרום לפיצוי על ההפסדים לבעלי האגחים הפרטיים שנאלצו למכור בהפסדים את האיגרות חוב שלהם בחברות שעשו תספורות.
לצפיה ב-'יגאל - לא מבין את ההשקעות שלך'
יגאל - לא מבין את ההשקעות שלך
08/02/2017 | 13:56
4
65
אתה כותב רווח של 33% ב- MVIS
כאשר מנגד יש לך בלי סוף הפסדים על אחרים- KORS, SEDG, FSLR, TEVA
כל אחד כנראה מינוס 10% ויותר
אני לא מבין את הלוגיקה פה,
נראה שהתיק עם תשואה 0%+/-
לא עדיף מדד במקום כל זה?

לצפיה ב-'יש לי 17 פוזיציות והKORS וטבע די קטנות'
יש לי 17 פוזיציות והKORS וטבע די קטנות
08/02/2017 | 14:43
2
61
FSLR וSEDG בגודל בינוני
אני חושב שהם ייתאוששו השנה

התיק ממש לא בתשואה 0

אם אתה רוצה להשקיע במדד , אני לא עוצר אותך
תקנה SPY כמה שבא לך
לצפיה ב-'מתוך ה- 17 כמה לדעתך יכולות לזנק בעקבות רכישה?'
מתוך ה- 17 כמה לדעתך יכולות לזנק בעקבות רכישה?
08/02/2017 | 18:19
1
29
יש דוגמא?
לצפיה ב-'אולי אם GILD או KORS יירכשו חברה זה יעזור'
אולי אם GILD או KORS יירכשו חברה זה יעזור
08/02/2017 | 18:32
31
לא יודע
אולי אם ייקנו את טבע

צריך לבדוק
אולי FEYE או PRLB יירכשו
לא בטוח אבל , זה לא האסטרטגיה הראשית שלי
merger arbitrage

CTSH עולה היום 4 אחוז
גם KORS
וSEDG עולה 3 אחוז היום
וטבע 2 אחוז עולה
לצפיה ב-'מעבר לזה MVIS מימשתי ואת השאר לא מימשתי'
מעבר לזה MVIS מימשתי ואת השאר לא מימשתי
08/02/2017 | 18:39
22
בסוף אולי עוד בקרוב או אולי עוד כמה שנים הם יוכלו להיות גם ברווח ואז נממש
לצפיה ב-'ראיתם מה קרה לאבן קיסר? CSTE'
ראיתם מה קרה לאבן קיסר? CSTE
08/02/2017 | 16:53
197
לצפיה ב-'לנפגעי אגח אמפל'
לנפגעי אגח אמפל
08/02/2017 | 12:11
3
107
האם יש כאן אנשים שהחזיקו באגח אמפל והפסידו ?
אם כן, אז ייתכן שהשמועה שמתרוצצת סביב יוסי מימן תשמח אותכם
לצפיה ב-'שמועות או עובדות?'
שמועות או עובדות?
08/02/2017 | 13:21
53
לצפיה ב-'איזו שמועה?'
איזו שמועה?
08/02/2017 | 16:39
1
75
הברנש התחרט והחליט סוף סוף לשלם לנו את ההלוואה שלקח?
לצפיה ב-'מספרים שבתו מענישה אותו על כך שפגע בבעלי האגח'
מספרים שבתו מענישה אותו על כך שפגע בבעלי האגח
08/02/2017 | 18:25
54
לצפיה ב-'אני מקבל בקרוב 30 מיליון דולר, יש לכם רעיונות?'
אני מקבל בקרוב 30 מיליון דולר, יש לכם רעיונות?
07/02/2017 | 12:21
17
190
פורום נכבד,

מקווה שזה בסדר לכתוב בעילום שם.

אני אמור לקבל בקרוב כ-30 מיליון דולר מחברה ממנה אני פורש בימים אלה. 
מחפש רעיונות השקעה, מישהו יכול לעזור?
DW - מה המסחר היומי בפרידנזון? האם אוכל להכניס לשם כמה מיליוני דולר?
האם אתם ממליצים על טבע?
יגאל? יש לך מניות שבדקת לאחרונה?

לצפיה ב-'אם זה במקרה ויגודמן ,כנראה שכדאי להשקיע את זה בחזרה בתוך טבע'
אם זה במקרה ויגודמן ,כנראה שכדאי להשקיע את זה בחזרה בתוך טבע
07/02/2017 | 12:28
116
וגם את כל השכר המנופח שקיבל לאורך התפקיד,
אולי זה יעזור לה להתאושש
חח צוחק
לצפיה ב-'33 מיליון'
33 מיליון
07/02/2017 | 12:38
66
לצפיה ב-'מתעניין בלוגיסטיקה? נובולוג מנפיקה בקרוב'
מתעניין בלוגיסטיקה? נובולוג מנפיקה בקרוב
07/02/2017 | 13:14
125
טלפן ל 072-264-2222 (הטלפון של המשרדים של פרידנזון)
השקעה של כמה מיליוני דולרים בפרידנזון תצריך ממך לסכם איתם על הנפקה מחוץ לבורסה.
שים לב שכנראה תהפוך לבעל עניין! (כי כל החברה שווה 130 מלש"ח, פחחח)
במחיר מניה של 10-11 אלף ומעלה יש מצב שישקלו לדבר איתך. לא מבטיח, כי זה עדיין יהיה שווי נמוך יחסית ולא ברור אם יש להם צורך בהשקעת אקוויטי נוספת, הם עשו הנפקה שניה לפני שנתיים-שלוש (כשבתי ההשקעות שהשקיעו בוודאי לא מתלוננים ), אין להם שום בעיה לגייס חוב (תשואה בקנטים באגח היחיד) אם צריך והם גדלים יפה מאד גם ככה
10-11 אלף למניה זה כ 10-20% מעל מחיר שוק, הנייר מסתובב לאחרונה ברמות שיא, סביב 9500.

זה אגב לא יקר במיוחד לחברת לוגיסטיקה. יש כיום הכנות להנפקת חברת לוגיסטיקה אחרת בבורסה, בשם נובולוג, המשנעת תרופות, לפי שווי של... למעלה מ 500 מיליון שקלים!
קרן פימי מתכננת לעשות שמה אקזיט שמנמן.

פרידנזון, גם אחרי העלייה שלה, ממנה נהנינו כולנו בעלי המניות בשנים האחרונות, נסחרת כאמור ב 130 מלש"ח בלבד. גרושים.
נובולוג היא חברה גדולה יותר מפרידנזון. מרושם כללי נראה כי אותה נובולוג מרוויחה בערך כפול מפרידנזון, מכאן שבהקבלה לנובולוג יש מצב שמניית פרידנזון תוכפל מהשערים של היום - וזה כאמור אחרי התשואה הפנטסטית שהניירונצ'יק הזה עשה לנו בתיק.
חבל שלא הקציתי לו פוזיציה גדולה יותר, גם תשואה פנטסטית בשנים האחרונות וגם דיבידנד מפנק, באמת לא יכולתי לבקש יותר, וגם אחרי העלייה הם עדיין נסחרים בשוק מתחת לפורסייט משווקת החלומות עליה רשמנו בשבוע שעבר  

מותק של נייר יתר. לגמרי מצדיק פוזיציה בתיק.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'הנה'
הנה
07/02/2017 | 13:48
76
30% IWDA 
30% EIMI
לחלק מניתי
שתיהן של iShares ועדיף בגמל IRA
(אולי גם מעט VSS, VB של ואנגרד ל small cap או מקבילות של SPDR בבורסת אירלנד שצוברות דיוידנדים לפי הגישה של פול מרימן, Paul Merriman)
השאר שילוב של IBTM/IUAG  ו LQDE של ishares לחלק האג"חי.

לצפיה ב-'שים 29.9 מליון על KORS'
שים 29.9 מליון על KORS
07/02/2017 | 21:46
10
66
במה שנשאר קנה מריצ'י את כל האג"חים של אמפל שהוא אגר עד היום
לצפיה ב-'וואי זו בדיחה אדירה !!!'
וואי זו בדיחה אדירה !!!
07/02/2017 | 22:06
36
לצפיה ב-'הרגע אמרתי שאני לא ממליץ ושאני מחכה קצת'
הרגע אמרתי שאני לא ממליץ ושאני מחכה קצת
07/02/2017 | 22:27
8
48
מעבר לזה גם אם יש המלצה לא שמים הכל במקום אחד , אלא מפזרים

תפסיקו לכתוב שטויות בשם שלי

אתם מתרגשים מהמצב בKORS הרבה יותר ממני חח, 
הפוזיציה אצלי די קטנה
לצפיה ב-'את MVIS ראית? 33% רווח , מחיר 1.78 , כניסה ב1.34$'
את MVIS ראית? 33% רווח , מחיר 1.78 , כניסה ב1.34$
07/02/2017 | 22:31
5
40
ייצא בקרוב
כנראה באזור 1.85-1.9
לצפיה ב-'מכרתי ב33% רווח'
מכרתי ב33% רווח
07/02/2017 | 23:23
37
כניסה לפני איזה חודש , 
חבל שלא שמתי את כל התיק בזה חח

החלטתי להיכנס במקום ל
FEYE פייראיי פוזיציה קטנה
ול
WMT וולמארט פוזיציה בינונית
לצפיה ב-'GILD שחררה דוחות'
GILD שחררה דוחות
07/02/2017 | 23:32
3
41

עקפה את הצפי של EPS ו REVENUE
אבל הורידה את צפי המכירות
נקווה לטוב

SEDG סולאראדג' התחילה תהליך של התאוששות
גם MNK מתחילה להתאושש
ממשיך להחזיק
לצפיה ב-'נופלת בפרה 6% !!!!'
נופלת בפרה 6% !!!!
08/02/2017 | 13:35
2
12
לצפיה ב-'ראיתי'
ראיתי
08/02/2017 | 14:59
1
18
לא מתרגש מזה,
הHCV התאושש יחסית

מבחינת Harvoni ו Epclusa
רק Sovaldi פיספס קצת
ובHIV
מה שפיספס זה
Stribild  , Complera
אבל Truvada ו Descovy  הפתיעו ותחום ה TAF

אז הירידה ברווחים והמכירות בדוחות האלה כבר היו מתומחרים ,
וחשבו שיהיה יותר גרוע , אבל זה דווקא שוורי , כי ירד פחות ממה שחשבו שיירד

רוב הבלאגן נבא מהירידה בצפי העתידי
$22.5b to 24.5b total sales vs. estimates of around $28.15b for FY17
$7.5b to 9b of HCV sales vs. estimates of around $11.5b for FY17
$15.0b to 15.5 of Non-HCV sales vs. estimates of around $16.9b for FY17

ירד בגלל פחות חולים או כאלה שלא חולים קשה,
עלייה בתחרות בין החברות בתחום,
וזמני טיפול קצרים יותר כי הטיפולים ניהיים יותר יעילים,
ותזוזות מט"ח

אני חושב שהם מתישהו השנה ייקנו חברה או משהו , והם אמרו משהו על באיבקים או הגדלת דיבידנט
לצפיה ב-'נו באמת. אם הכל אחלה למה נופלת?'
נו באמת. אם הכל אחלה למה נופלת?
08/02/2017 | 15:44
9
לצפיה ב-'מה אתה רוצה ממנו? הוא מפזר'
מה אתה רוצה ממנו? הוא מפזר
07/02/2017 | 22:38
1
44
על החלק של KORS הוא יעשה 5000 אחוז עד סוף השנה, ואם לא מקסימום יש את החלק הסולידי של האג"חים של אמפל כדי לאזן. אחלה תיק שבעולם!!
לצפיה ב-'חחח'
חחח
07/02/2017 | 22:41
30
איזה 5000% חחח
היעד שלי זה לעשות איתה 14-17 אחוז ולצאת
לצפיה ב-'אם אתה משקיע ישירות בארה"ב'
אם אתה משקיע ישירות בארה"ב
07/02/2017 | 22:46
1
61
שים לב למס ירושה שקיים שם...
לצפיה ב-'בגלל זה הקרנות האיריות מתאימות'
בגלל זה הקרנות האיריות מתאימות
08/02/2017 | 08:08
41
כי גם מניות ארה"ב שכלולות בהן לא נחשבות ל in situs asset
הטבלה בעמוד 2 מדגימה

If an individual is deemed to be a NRA, then he would be subject to U.S. estate and gift tax only on his U.S. situs property. What is considered U.S. situs property varies depending on the estate or gift tax regime. 

לצפיה ב-'ניתוח דוח שנתי קמהדע וצפייה ל 2017'
ניתוח דוח שנתי קמהדע וצפייה ל 2017
08/02/2017 | 13:20
32
מחזיק תקופה ארוכה. לא ממליץ כמובן.
לצפיה ב-'פטרוכימיים מוכרים 170 מלשח בזן'
פטרוכימיים מוכרים 170 מלשח בזן
07/02/2017 | 17:33
1
72
בהנחה של אחוז וחצי מצ'וקמק.
לא יפה.
יכלו להתחשב יותר במשקיעים עם מזומן שמחכים לאיזו נפילה הגונה.
לצפיה ב-'עסקאות מחוץ לבורסה ב 7.2'
עסקאות מחוץ לבורסה ב 7.2
08/02/2017 | 11:23
49
128 מלשח בשער 129.81
11 מלשח בשער 130
25.8 מלשח בשער 130
17.9 מלשח בשער 130
15 מלשח בשער 130
18 מלשח בשער 130
1.6 מלשח בשער 130
2.8 מלשח בשער 130
7.8 מלשח בשער 130
43.6 מלשח בשער 129.81
5.4 מלשח בשער 130
6.2 מלשח בשער 130
פראייר אחד עם 750 אלשח בשער מופקע של 136.71 שמסתכל על הלוח ולא מבין איך כולם הלכו לג'מבו ב 130 ורק הוא שילם יקר.
ועוד  עסקאות קטנות יותר (מאות אלשחים-מלשחים בודדים)

מאחר והסה"כ עובר את ה 175 מלשח אז כנראה חלק מהעסקאות הן הפצה (כלומר גוף קנה ב 129.81 ומכר מייד ב 130, או הכי טוב מכר לפראייר התורן ב 136.71  )
לצפיה ב-'שאלה על דמי ניהול VS עמלת המרה'
שאלה על דמי ניהול VS עמלת המרה
08/02/2017 | 11:12
31
תודה לכולם על העזרה בפוסט הקודם.
נניח ויש שתי תעודות סל שמחקות אותו המדד.
לאחת דמי ניהול 0 ועמלת המרה 0.3 ולשניה עמלת המרה 0 ודמי ניהול 0.3
מישהו יכול להסביר את עניין עמלת ההמרה? איפה בפועל אני אראה יותר כסף אם לשתיהן אותה התשואה?

לצפיה ב-'מסחר יומי בבורסה בתל אביב'
מסחר יומי בבורסה בתל אביב
08/02/2017 | 08:36
1
52
האם מישהוא יכול לעדכן אותי על דרך,שיטה ,אסטרטגיה לזיהוי מניות בבורסה בתל אביב שניתן לבצע עמם מסחר יומי,דהינו זיהו פריצה ,המתנה לעלית המניה ומכירת בו ביום
ישנה אפשרות למסחר בשורט?
תודה לעונים
לצפיה ב-'יש דרכים מהנות יותר להפסיד את כספך, לא חבל?'
יש דרכים מהנות יותר להפסיד את כספך, לא חבל?
08/02/2017 | 11:17
18
לצפיה ב-'טבע. צריכים לתת ייעוץ לגירושים'
טבע. צריכים לתת ייעוץ לגירושים
07/02/2017 | 00:15
34
149
לצפיה ב-'חחח חזק'
חחח חזק
07/02/2017 | 00:22
100

Dr. Yitzhak Peterburg said, “The Company is focusing on executing its strategic priorities to transform Teva, with immediate focus on realizing the cost synergies and strategic benefits of the Actavis Generics acquisition. I look forward to working with the entire Teva team to conduct a thorough review of the business to find additional opportunities to enhance value for shareholders. Teva has a deep bench of talented leaders and today’s announcement has no impact on our ability to execute going forward. With the strength of our generics pipeline, unique R&D capabilities and unparalleled footprint, coupled with our existing assets and growing pipeline in specialty medicines, I believe in Teva and the Company’s long-term growth prospects.”

<font>מה סיכוי שיביאו מנכל מחו"ל? במקומו</font>
<font>כי מי שכרגע שמו הוא זמני,</font>
<font>יכול להיות שjeffries יהיו צודקים בפרדיקציה שלהם לגבי זה שיביאו מנכל מחו"ל לטבע</font>
לצפיה ב-'בשעה טובה, היה צריך לקרות מזמן'
בשעה טובה, היה צריך לקרות מזמן
07/02/2017 | 00:35
17
74
נקווה שיעשה טוב לחברה וגם למניה החבוטה.

לצפיה ב-'מה מנכל חדש יכול לעשות ?'
מה מנכל חדש יכול לעשות ?
07/02/2017 | 00:38
16
44
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
07/02/2017 | 00:44
60
איני יודע, רק חושב שמנכ"ל שהוכח כבר שהוא כשלון מוחלט וחוזר על טעויות פעם אחר פעם ראוי שיפנה את כיסאו, אולי יש מישהו טוב יותר? (לא שזה חוכמה גדולה).

לצפיה ב-'מעניין מה היה קורה אם ג'ק מא , או אילון מאסק היו המנכלים'
מעניין מה היה קורה אם ג'ק מא , או אילון מאסק היו המנכלים
07/02/2017 | 00:49
2
46
החדשים של טבע חח
לצפיה ב-'דרך אגב מצאתי סרטון של המנכל החדש'
דרך אגב מצאתי סרטון של המנכל החדש
07/02/2017 | 01:03
1
55
מלפני 6 שנים
גם זה יותר חדש

נראה בחור רציני
 היה בסלקום , כללית ,סורוקה , רוזטה ג'נומיקס, רג'נרה פארמה,
טבע, 
תואר MD מהדסה,
תואר דוקטורט מאוניברסיטת קולומביה
תואר שני במערכות מידע מLSE לונדון,
ופרופסור לעסקים באוניברסיטת בן גוריון
לצפיה ב-'ההרצאה השניה שלו מעניינת'
ההרצאה השניה שלו מעניינת
07/02/2017 | 01:19
34
מדבר קצת על הדפסת תרופות עם מדפסת 3D,
ועל התראה על מתקפת אסטמה לפני שהיא קוראת כדי להספיק להגיע למשאף,
ועל מיקרוצ'יפ שמשחרר את התרופה בגוף עם דיליי כדי שלא יתערבב עם תרופות אחרות,
מדבר גם קצת על טבע
לצפיה ב-'1) להוריד את הדיבידנד ל 0'
1) להוריד את הדיבידנד ל 0
07/02/2017 | 10:54
11
35
2) להכריז שהפוקוס ל שנתיים הקרובות הוא שינוי מבנה ההון (בעיקר הגלדת המחמ של החוב, ןהתחלה של תהליך deleveraging )
3) לא יהיו רכישות משמעותיות בעתיד הקרוב.
4) פוקוס על הטמעה של החטיבות שנרכשו בטבע אצמה וניצול מקסימלי של סינרגיות.
5)ניעור וחיזוק הגדילה האורגנית.
לצפיה ב-'זה יעשה טוב לחברה ורע למשקיעים'
זה יעשה טוב לחברה ורע למשקיעים
07/02/2017 | 10:58
9
41
מנכל שיבוא לנקות את האורוות , יצמצם, יפטר, ויפסיק את הדיבידנד, אולי זה הכרחי לעתיד החברה, אבל זה יחסל את המניה,
טבע בלי דיבידנד ובלי צמיחה, תהיה שווה הרבה הרבה פחות מהיום.
לצפיה ב-'ביטול דיבידנד- ברור'
ביטול דיבידנד- ברור
07/02/2017 | 11:16
7
46
זה נכון לטווח הקצר.
לטווח הארוך יותר- מה שטוב לחברה טוב גם למניה.
אני לא חושבת שהרבה מודעים לזה, טבע כרגע, עם החוב הנוכחי והFCF הנוכחי נחלמת על החיים שלה.  היא חיבת מנכל(ית) עמיץ עם הבנה וחזון לאיך קודם כל פותרים את הבאלאגן הנוכחי- ואיך בעוד שנתיים חוזרים לגדול.
לצפיה ב-'או במילים אחרות'
או במילים אחרות
07/02/2017 | 11:18
6
47
מי שמחזיק היום צריך למכור, כי טבע תראה עוד הרבה אדום בדרך.
לצפיה ב-'יש גם דברים חיוביים לגבי טבע , לא יודע לגבי צניחה חופשית '
יש גם דברים חיוביים לגבי טבע , לא יודע לגבי צניחה חופשית
07/02/2017 | 11:36
5
43
אבל השאלה מה מהם ייתפוס יותר , החיובי או השלילי ,
אני לא רואה אותה מתחת ל25$,
ואני חושב שהמנכל החדש זה די חיובי , נראה אחראי סך הכל , פחות שחצן מויגודמן

אולי היא תתפצל ל2 חברות , גנרית ואינובטיבית
לצפיה ב-'ביל גרוס רוצה שייפצלו את טבע'
ביל גרוס רוצה שייפצלו את טבע
07/02/2017 | 11:38
4
42
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
07/02/2017 | 11:44
3
37
1. 25 דולר זה 30 אחוז פחות מהיום, זה נשמע לך קצת ? או סיבה להמשיך להחזיק?
חוץ מזה, מה שיראה בעתיד לא נראה היום.
2. פיצול טבע יכול לרסק את החברה, היום היתרון של החברה זה הגודל שלה,
אם יפצלו אותה, יהיו 2 חברות, 2 הנהלות, 2 דירקטוריונים , הרבה יותר עובדים, הרבה יותר הוצאות והרבה פחות יציבות.
תהיה חברה אחרת, עם כל החובות הנוכחים , אבל רק אם הפעילות הגנרית.
וחברה אחרת בלי חובות ועם מעט מאד תרופות אתיות.
לצפיה ב-'צודק , לפצל זה כנראה לא יעיל , למרות שזה יימשוך יותר מימון'
צודק , לפצל זה כנראה לא יעיל , למרות שזה יימשוך יותר מימון
07/02/2017 | 11:50
2
33
לחלק האינובטיבי
וזה יחסל את החלק הגנרי יותר
לצפיה ב-'jim cramer סוקר את טבע'
jim cramer סוקר את טבע
07/02/2017 | 19:32
24

בבלומברג רוצים להוריד את הדיבידנט לטבע
לצפיה ב-'נכון'
נכון
07/02/2017 | 11:33
17
הרבה סומכים על היציבות של הדיבידנט שלה
לצפיה ב-'כנראה שזה יעשה טוב'
כנראה שזה יעשה טוב
07/02/2017 | 11:32
18
לצפיה ב-'בהחלט היה מונח על השולחן כמידע צופה פני הבאות .השאלה'
בהחלט היה מונח על השולחן כמידע צופה פני הבאות .השאלה
07/02/2017 | 01:28
6
45
כעת היא אם יגיע שחקן חיזוק כוכב תוצרת חוץ או שמא יעדיפו תוצרת הארץ.נראה לי בשל גודל השעה והבור אליו נפלו המניות כי יהיה זה שחקן חוץ.
מישהו יודע מתי מסתיים החוזה של מסי או רונלדו ?
לצפיה ב-'חחח , אני חושב שהחדש יהיה יותר טוב מויגודמן'
חחח , אני חושב שהחדש יהיה יותר טוב מויגודמן
07/02/2017 | 01:30
5
54
אבל שבכל זאת יביאו מישהו חדש אחרי זה

נראה שלחדש יותר אכפת מהתחום , השאלה איך סגנון הניהול שלו , והאם יכול להיות מחושב ולקבל החלטות לא פשוטות בצורה טובה
ויגודמן בהרצאות , נראה יותר בטוח בעצמו, ויותר במיינדסט עסקי,
פחות הטכנולוגיות וההשפעות של מה שהם עושים , אלא יותר מספרים וביזנס קודם,
לויגודמן יש קול קצת מעצבן, וסגנון דיבור שיוצר מתיחות מהבחינה שיש לו ציפיות גבוהות וכנראה זה אף פעם לא יספיק אז העובדים ניהים מאוכזבים,ויגודמן רוצה הכל כאן ועכשיו כזה , נראה שלחדש יש יותר אמפתיה והבנה וראיה לטווח ארוך, אולי העובדים יאהבו את זה יותר , וזה פחות ייתקע תהליכים, נראה מה יהיה

כנראה שהם יהיו די שונים הוא וויגודמן,
מצד שני בגלל שהחדש הוא מחליף זמני , כנראה לא יעשה שינויים דרסטיים מידי

מעניין מה יהיה בדוחות , אולי יהיה ממש גרוע ,או אולי אקטביס תפתיע

לצפיה ב-'אני מנחש שהמנכל החדש'
אני מנחש שהמנכל החדש
07/02/2017 | 09:42
4
45
יחתוך את הדיבידנד (בין השאר).
אחד ההבדלים בין מנכל חדש לישן הוא שהחדש יכול לבצע פעולות שהישן לא יכול (פסיכולוגית, לא טכנית) כי למנכל הישן קשה להודות בטעויות.

לכן "ניקוי אורוות" עשוי לכלול ביטול או קיצוץ דיבידנד. אם המניה תגיב בשלילה אז החדש יוכל לומר שהוא עושה פעולות כואבות כדי להציל את החברה וליחס ירידב במניה לתקוםה של המנכל הקודם.
לצפיה ב-'כנראה שנכון , יחתוך דיבידנט או סבב פיטורים'
כנראה שנכון , יחתוך דיבידנט או סבב פיטורים
07/02/2017 | 11:32
3
30
כמו שאמרת , ניקוי אורוות חח
אולי חלק מזה זה להעיף מהboard כמה בעייתיים
לצפיה ב-'כמה שטויות נו באמת'
כמה שטויות נו באמת
07/02/2017 | 22:52
2
136
1. המנכ"ל לא יכול להחליף אף אחד בבורד, הבורד הוא זה שממנה אותו.
2. המנכ"ל אינו מחליט על הדיבידנד ואין לו סמכות לכך, הסמכות הבלעדית נתונה לדירקטוריון.

לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
08/02/2017 | 00:12
1
20
הסמכות הפורמלית לדיבידנד היא לדירקטוריון.
אבל בפועל המנכ"ל מביא תכנית תקציב ואם הוא מציע שהדיבידנד יבוטל אז הדירקטוריון יאשר את זה.
לצפיה ב-'קשקוש'
קשקוש
08/02/2017 | 01:25
12
למנכ"ל אין נגיעה לדיבידנד וזה ממש לא קשור אליו, אולי הוא יכול להציע אבל שהמנכ"ל יגיד לבוסים שלו מה לעשות? נו באמת
לצפיה ב-'בני לנדא: אני מקווה ש-טבע לא תמכר'
בני לנדא: אני מקווה ש-טבע לא תמכר
07/02/2017 | 13:41
6
66
זוכרים את תרחיש ההשתלטות שהוזכר כאן לא מזמן?
טבע כיום נסחרת במחיר נמוך, ומהווה טרף עסיסי לחברות פארמה גדולות (הנסחרות ב 200-300B$ , בליעת טבע מבחינתן לא תהיה עניין מסובך במיוחד, וכך יתרמו לצמיחה אצלן).
עכשיו גם ההנהלה חלשה.

אני קורא למשקיעי טבע להתנגד להצעת רכש במחיר זול של 50$ למניה (כ 50% פרמיה על מחיר השוק, סחרני יום מן הסתם יסכימו, וקשה להאשים אותם) ולדרוש 100$ למניה. זה לא יקר! זה בסה"כ מכפיל 20 על 5$ למניה, ויש לטבע פייפליין נאה של תרופות אתיות וגנריות.

בהחלט יתכן שהאורות במשרדי j&j, נוברטיס, רוש ומרק דולקים בלילה, בניסיון לתכנן בליעה של חברה טובה במחירי סופעונה.
אני מצטרף לבני לנדא וקורא למשקיעים: אל תסכימו שיקנו אתכם בחיניי חינם! מחיר הרכישה צריך להיות 100$ למניה.
לצפיה ב-'תחלום על 200 למה על 100 ?'
תחלום על 200 למה על 100 ?
07/02/2017 | 13:44
47
דולר מעל 45 אף אחד לא יציע על טבע .
היא לא שווה יותר.
לצפיה ב-'למה 5 דולר למניה?'
למה 5 דולר למניה?
07/02/2017 | 14:05
4
54
ולא 2-3.5?
בטוח לא שווה מעל 70$
אני חושב שיותר באזור 40-55$

האם GILD או CELG תקנה אותם?

לצפיה ב-'זה גרף של טבע עם ה earning line'
זה גרף של טבע עם ה earning line
07/02/2017 | 14:14
30

ככה שמחיר בין 40-70$ נראה סביר
לצפיה ב-'יש 300 תרופות גנריות בפייפליין'
יש 300 תרופות גנריות בפייפליין
07/02/2017 | 14:15
1
46
רובן קטנות אך חלקן גדולות, כמו התרופה לסכרת ש-טבע דיווחה שתוקפת בימים אלה (תרופה עם היקף מכירות נוכחי של 3.2B$).
יש מספר תרופות אתיות בפייפליין. דווח על השקה של 2 קטנות לאחרונה, ובקרוב תושק התרופה להנטינגטון, שצפויה להיות בגודל בינוני. בהמשך עשויה (אבל זה פחות ודאי) תרופת בלוקבאסטר למיגרנה, שעשויה לעבור את הקופקסון.
מכאן ש 5$ למניה זו תחזית שמרנית. זה עשוי להגיע גם ל 6$.
לצפיה ב-'אה , אבל עדיין לא אושרו ונמכרות , זה ייקח זמן כנראה'
אה , אבל עדיין לא אושרו ונמכרות , זה ייקח זמן כנראה
07/02/2017 | 14:18
32
למרות שבעולם 1 מ8 כדורים שלוקחים אנשים בעולם הוא של טבע
ויש לטבע 350 מיליון מטופלים ביום
לצפיה ב-'האם יחליפו חלק מהדירקטוריון?'
האם יחליפו חלק מהדירקטוריון?
07/02/2017 | 20:04
24
לצפיה ב-'יגאל, שים לב ל- KORS...'
יגאל, שים לב ל- KORS...
07/02/2017 | 15:05
10
54
לצפיה ב-'יודע'
יודע
07/02/2017 | 15:08
7
55
מזל שהפוזיציה קטנה

לא נראה לי שיימצע אותה בקרוב
נשאיר אותה קטנה וייתמקד בחברות אחרות
לצפיה ב-'למה לא ממצע?'
למה לא ממצע?
07/02/2017 | 15:12
6
38
אם האמנת בה לפני כמה שבועות בשעה 40+ אז למה לא לקנות עוד שהיא זולה?
לצפיה ב-'כי הצפי השתנה'
כי הצפי השתנה
07/02/2017 | 15:21
5
45
כנראה שיגיעו עוד דירוגים למטה לפני שהיא תתאושש
אז כנראה שיש עוד דאוןסייד וחבל למצע כל כך גבוה

לפני כמה זמן נכנסתי באיזה 42-43 בערך
לצפיה ב-'למה לא למכור וליצור מגן-מס?'
למה לא למכור וליצור מגן-מס?
07/02/2017 | 17:27
4
14
לצפיה ב-'למה מגן מס?'
למה מגן מס?
07/02/2017 | 19:05
3
33
מקסימום אני ייחכה קצת , חצי שנה-שנתיים
ואולי זה ירוויח בסוף ואז ייצא
זה לא סיפור , אני לא מוכר דברים בהפסד בדרך כלל
אלא אם כן אני חושב שזה היה טעות מלכתחילה להיכנס לשם
לצפיה ב-'ניתן לזה איזה חודש להירגע מהירידות'
ניתן לזה איזה חודש להירגע מהירידות
07/02/2017 | 19:28
2
31
ואז נחשוב אם להכניס לזה עוד

To turn its business around, Kors is expanding into dresses and menswear, investing in its online business, and reducing supplies to department stores, which have been discounting heavily to bring back shoppers.
לצפיה ב-'מנין לך שלא קנית עסק כושל עם הנהלה שלא יודעת מה לעשות?'
מנין לך שלא קנית עסק כושל עם הנהלה שלא יודעת מה לעשות?
07/02/2017 | 19:53
1
14
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה עסק כושל'
אני לא חושב שזה עסק כושל
07/02/2017 | 20:13
30
אחרי הרבה בדיקות אנליזות של החברה והכרה של המנהלים
אם זאת כשמדובר במניות , אי אפשר לדעת כלום ב100%

אני חושב שJohn D. Idol מנכל טוב
זמנים לא טובים עברו על כל הסקטור הזה,
וההצלחה המהירה והטובה שלהם היא זאת ששמה להם רגל,
כי עכשיו למלא אנשים כבר יש מייקל קורס

תכיר אותו קצת

אני חושב שזה עיניין של זמן עד שזה ייסתדר ,
או שיירד עוד ועוד ואז מהכאב מההפסדים הם כבר יעשו שינוי שייגרום לזה להשתפר,

הבעיה היא בעיקר בתיקים וארנקים,
ברגע שההכנסות יהיו יותר מגוונות מעוד סוגי מוצרים
זה יהיה יותר טוב

לצפיה ב-'מכרתי את כל התיק ונכנסתי ל....'
מכרתי את כל התיק ונכנסתי ל....
08/02/2017 | 00:00
1
63
KORS.
מה? אם יגאל קנה ב43 דולר, אני לא אקנה ב36 דולר? מי המשוגע שלא יתכופף להרים כסף מהרצפה?
לצפיה ב-'אני כבר אמרתי מה אני חושב לגבי KORS כרגע'
אני כבר אמרתי מה אני חושב לגבי KORS כרגע
08/02/2017 | 00:50
42
אם בכל זאת אתה לא סתם מבלבל בשכל,
תראה קבלות שמכרת הכל וקנית את KORS
אם אתה מאמין בה כל כך ולא סתם טרול

הרי אני ממש לא צודק ב100 אחוז מהפעמים

ומעבר לזה תירשם לפורום במקום כאורח ולרשום כל פעם בשם של מישהו אחר

לצפיה ב-'האם חברת רקח עומדת בפני מהפך דרמטי?'
האם חברת רקח עומדת בפני מהפך דרמטי?
07/02/2017 | 07:55
7
80
מניית רקח מזנקת בימים האחרונים במחזורי מסחר גבוהים. הצצה בדוחות החברה אולי מסבירה את פשר האירועים-החברה עשויה לעבור בקרוב מהפך דרמטי במצבה. כל הפרטים בכתבה שלפניכם:
לצפיה ב-'רקח נסחרת בכפול מהונה העצמי'
רקח נסחרת בכפול מהונה העצמי
07/02/2017 | 13:55
6
65
היא גם מפסידה כסף, לא מחלקת דיבידנד, איננה מציגה צמיחה ואין לה יכולת פיתוח תרופות.
למה להשקיע בנייר היתר הקטן הזה ולא ב-טבע, שגם מציעה סחירות פנטסטית, גם רווחית, גם מחלקת דיבידנד וגם נסחרת סביב הונה העצמי?

נראה כי מניית רקח סתם מנופחת.
לצפיה ב-'אתה צוחק נכון?'
אתה צוחק נכון?
07/02/2017 | 14:12
2
56
סביב הונה העצמי?
אתה מכיר את החוב של טבע?
קראת את הכתבה על רקח בכלל? הבנת מה הם הולכים לעשות?
בתור מנהל הפורום הציפייה ממך לקצת יותר מקריאה חפוזה של מכפילים.
לצפיה ב-'התייעלות איננו מהלך מרגש במיוחד'
התייעלות איננו מהלך מרגש במיוחד
07/02/2017 | 14:21
1
50
לו היו להם תרופות בפיתוח זה היה משהו אחר.
רקח מוכרת בכסף קטן, איננה מציגה צמיחה, מפסידה כסף, לא מחלקת דיבידנד, אז למה לשלם על דבר כזה כפול מהונה העצמי?
יש מספיק ניירות יתר קטנים הנסחרים סביב הונם העצמי, לפעמים אפילו פחות, שגם רווחיים וגם מחלקים דיבידנדים.

מניית רקח סתם מנופחת. אחרי התייעלות והשיפורים אולי תצדיק שערה הנוכחי (2700), הכפול מהונה העצמי. מילא אם הנייר היה נסחר בשער 1000. אז היה היגיון בהשקעה, שעם הזמן והצפי והתקווה לשיפור, יתבטא במחיר המניה.
אבל עכשיו בשער 2700? למה? מקסימום נעבוד פול גז בניוטרל, ובתרחיש שבו הצפי האופטימי לא יתגשם אנחנו עלולים למחוק חצי ואפילו 3/4 מההשקעה.
לדעתי יחס הסיכון/סיכוי פשוט איננו אטרקטיבי.
לצפיה ב-'רקח מפנטזים לייצא'
רקח מפנטזים לייצא
07/02/2017 | 14:32
47
כלומר שהמפעלונצ'יק מפנטז להכנס לשווקים רוויים, כשאף אחד לא מחכה להם. לא חסר חברות גנריות בחו"ל, ולא נראה שיש לרקח הזעירה איזשהו יתרון ע"פ מתחרים הודים.
קסטרו פנטזה פעם לייצא, וחטפה כהוגן, וקסטרו לפחות היתה חברה מקומית רווחית וטובה.
רקח אפילו בארץ לא מצליחים להציג קבלות.

זה לא אומר שאין סיכוי שרקח יצליחו, רק שהמשקיעים ברמות המחירים הנוכחיות, של כפול מהון עצמי, הם אופטימים. מאד אופטימים. מאד מאד אופטימים.

מילא לא היו ניירות אלטרנטיביים בסקטור. אבל יש.
לצפיה ב-'DW - מספיק כבר לפאר את טבע.'
DW - מספיק כבר לפאר את טבע.
07/02/2017 | 14:25
2
21
לצפיה ב-'זה הנייר הגדול בסקטור'
זה הנייר הגדול בסקטור
07/02/2017 | 14:27
1
50
לכן משקיע המתכוון להקצות אחוז מסויים מהתיק לפארמה, ובודק את רקח, צריך להסביר מדוע להפקיר כסף טוב על ניירונצ'יק יתר מצ'וקמק (לא רווחי, לא מחלק דיבידנד) ולא סחיר, במקום טבע בתמחור נוח.
לצפיה ב-'זה כבר נמאס'
זה כבר נמאס
07/02/2017 | 14:57
49
לא צריך להמליץ אוטומטית על טבע.
אתה מודע למצב הבעייתי שלה.
לצפיה ב-'מה הכתובת של IDB שהיתה בשנת 1970 ?'
מה הכתובת של IDB שהיתה בשנת 1970 ?
07/02/2017 | 14:33
64
בשנות החמישים, בשנות השישים ובשנות השבעים כל אלה שנים שחברת IDB היתה פעילה. מסקרנת אותי השאלה מה הכתובת של משרדי IDB בשנים הקדומות האלה.

אודה לתשובה
לצפיה ב-'חבס אגח 12, תשלום ב 14.2'
חבס אגח 12, תשלום ב 14.2
07/02/2017 | 13:14
55
תשלום ראשון מתוך שלוש
לצפיה ב-'אקסלנס טרייד- עמלות מסחר עצמאי'
אקסלנס טרייד- עמלות מסחר עצמאי
06/02/2017 | 20:52
5
87

הצעת מחיר-ברוקראז' אקסלנס נשואה
 עמלות מסחר:
מניות ותעודות סל 0.085%  עמלת מינ' 3 ש"ח
אג"ח ממשלתי/ קונצרני 0.07% עמלת מינ' 3 ש"ח
מק"מ 0.05%  עמלת מינ' 3 ש"ח
אופציות 2.5 
ארצות הברית: 
1 סנט למניה מינ' 8 $ או9$ פיקס
דמי טיפול 19 ש"ח בחודש , מתקזז מלא כנגד עמלות
#ללא דמי שמירה
#ללא עמלת אי ביצוע/ביטול פעולה
#ללא דמי טיפול בדיבידנד
#ללא עמלת פידיון 
 אנא שלחו פרטים למייל 
dana.lev@xnes.co.il

לצפיה ב-'בדיוק מישהי כתבה היום באתר של הסולידית'
בדיוק מישהי כתבה היום באתר של הסולידית
06/02/2017 | 21:53
4
100
"לפני כחצי שנה פתחתי חשבון מסחר עצמאי באקסלנס וגובה דמי הניהול נקבע על 20 שח מקוזז אל מול עמלות. 
אתמול קיבלתי מהם מכתב שאומר שמכיוון שהחשבון לא פעיל מספיק ומשקיע רק בקרנות מחקות שעליהן הם לא גוזרים עמלות הם מוסיפים "דמי משמורת" של 0.25% שנתי (0.02 חודשי). סתם ככה, כי מותר להם. "
לצפיה ב-'קרנות '
קרנות
07/02/2017 | 02:11
2
85
השתנה התמחור של קרנות נאמנות וקרנות מחקות באקסלנס
ונכון לעכשיו נגבה דמי שמירה  מהלקוחות עקב העובדה שאקסלנס משלמת עמלת הפצה בגין כל מכירה או קניה בפעילות בקרנות .
יש גופים שיש להם הסכמים עבור עמלות ההפצה , לאקסלנס לא ולכן העמלה
ראיתי את הפרסום בסולידית , מניחה שהלקוחה תשקול דברים, היא מוזמנת לחייג לשירות שלנו והם יסייעו לה בכל דבר.

לצפיה ב-'לא בדיוק הצלחת לסבן אותנו אם התירוץ הזה'
לא בדיוק הצלחת לסבן אותנו אם התירוץ הזה
07/02/2017 | 04:43
67
 שום דבר לא השתנה מבחינת הבנקים בחצי שנה אחרונה,כך שאין מקום לשלם עמלה נוספת
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
07/02/2017 | 10:05
53
האם זה רלבנטי לכל הקרנות ולכל הלקוחות??
אני לא קיבלתי שום הודעה כזאת.
כלומר אם הצטרפתי לפני חצי שנה תחת התנאים הקודמים, קניתי קרנות נאמנות ב 100000 ש"ח, ועכשיו אני אמור לשלם תוספת של 0.25%, כלומר 250 ש"ח?
לא ברור בכלל....

לצפיה ב-'רשמו עליהם פה מלא , על העמלות השירות והכל'
רשמו עליהם פה מלא , על העמלות השירות והכל
07/02/2017 | 11:43
45
והשוו לאחרים
לצפיה ב-'עדיפות בין תעודות סל שונות+ שאלה כללית הבנתית שלי'
עדיפות בין תעודות סל שונות+ שאלה כללית הבנתית שלי
04/02/2017 | 14:40
18
102
שלום, אני רוצה להתחיל להשקיע כסף בשוק ההון בצורה פאסיבית יחסית (גם על חשבון תשואה נמוכה יותר) והבנתי שהאפשרות העדיפה לאנשים כמוני היא להשקיע במדדים כמו למשל: תל אביב 100, S&P500 וכו'...פשוט לקנות כמות מסוימת של כסף בפרקי זמן קבועים לתקופה ארוכה.  אבל העניין הוא שראיתי באתר הבורסה הרבה תעודות עם השמות האלה של חברות השקעה שונות כך שאני קצת מבולבל מהמגוון ולא ברורים לי ההבדלים ביניהן. כלומר מה ההבדל בין קרן שמחקה את מדד 500 של הראל לבין קרן של קסם אם שתיהן מחקות אותו מדד? איך אני אמור להחליט מה לבחור מביניהן? 

שאלה שניה היא הבנתית יותר: קראתי שכדי להנות מריבית על  התשואה כדאי בעצם לא לגעת בכסף ורק להמשיך להשקיע וככה הכסף שכבר בפנים נהנה גם מכך שעל העלייה שלו תהיה העלייה הבאה וכו'.... כל האפקט של ריבית דריבית. אבל בעצם מה שלא ברור לי זה אם כדי שהכסף שכבר גדל יגדל יותר מעליה נוספת בתשואה אני לא צריך קודם למכור אותו כדי שיהיה שווה כסף אמיתי, ורק אז לקנות שוב את המניות ולחכות שיעלו? התשואה מגדילה את הכסף גם אם כבר גדל מתשואה קודמת ועדיין מושקע בבורסה בלי שמכרתי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/02/2017 | 15:00
8
88
כל הניירות שאמורים לחקות אחר מדד כלשהוא, אלו ניירות שמונפקים על ידי גופים פיננסים, כל גוף וההגדרות שלו, כדאי לקנות קרן שמונפקת על ידי גוף כמה שיותר גדול ושיש כמה שיותר נפח מסחר יש.
אבל בגדול כל הניירות שאמורים לחקות מדד כלשהוא אמורים להיות מאד דומים.
קח בחשבון שבניגוד לעקרון ההשקעה הזה שלך שיש כאלו שדוגלים בו, הוא מאד בעיתי, במיוחד היום,
כל השווקים נמצאים היום בשיא ההיסטורי שלהם.
ואם נסתכל אחורה נראה כמה עובדות, למשל שכל כמה שנים יש מפולת,
ובמפולת המדדים נופלים מעל 50 אחוז.
למשל מדד הנאסדק נפל בשנת 2000 לשער של 1100, ולקח לו 14 שנה רק לחזור לאותו שער, כך שמי שקנה או החזיק את המדד בשנת 2000, היה צריך לחכות 14 שנה רק כדי להיות עם תשואה אפס.
או מדד הדאו גונס שנפל בשנת 1929 ולקח לו 35 שנה לחזור לאותו שער,
או מדד תל אביב שכבר 3 שנים לא עולה, מי שקנה את המדד ב3 השנים האחרונות או מופסד או לא מרווח,
לפעמים לקנות אגח סולידי ולקבל 2 אחוז לשנה שווה הרבה יותר מקניית מדד כשהוא נמצא בשיא.
לצפיה ב-'אתה מתעלם מדיבידנדים ומיצועים בירידות'
אתה מתעלם מדיבידנדים ומיצועים בירידות
04/02/2017 | 15:26
4
63
אם לוקחים אותם בחשבון אז חוזרים לתשואה חיובית הרבה יותר מהר.
לצפיה ב-'לא, 14 עם דיבינדים, 16 בלי.'
לא, 14 עם דיבינדים, 16 בלי.
04/02/2017 | 16:26
3
40
לצפיה ב-'תכניס מיצועים!'
תכניס מיצועים!
04/02/2017 | 16:30
2
45
מיצוע אחרי 20% ירידה
מיוצע נוסף אחרי 30% ירידה
מיצוע נוסף אחרי 50% ירידה
לצפיה ב-'בלי דיבידנים 16 שנה, עם 14, עם מיצועים 7-10 שנים'
בלי דיבידנים 16 שנה, עם 14, עם מיצועים 7-10 שנים
04/02/2017 | 16:47
1
46
מי שקנה משנת 2000 את מדד הנאסדק כל שנה, רק אחרי 7-10 שנים בממוצע הגיע לאפס תשואה, תלוי מתי בדיוק קנה, ואיך מחשבים
זה הסיבה למה אסור לפעול במדיניות הזאת כשהמדד נמצא בשיא,
זה נכון להתחיל להשקיע ככה רק אחרי מפולת.
היום זאת מדיניות שתוביל בסיכוי טוב להפסד גדול.
והבן אדם בסך הכל מחפש השקעה סולידית פשוטה שתתן לו כמה אחוזים בודדים כל שנה, לא לראות את התיק שלו נשחט עוד שנה ב50 או יותר אחוז.
לצפיה ב-'גם אג"ח סולידי יכול להישחט 50%'
גם אג"ח סולידי יכול להישחט 50%
04/02/2017 | 17:38
43
אין דבר כזה השקעה בטוחה היום.
לצפיה ב-'הסתכלת בכלל על גרף של מדד ב- 100 שנה אחרונות?'
הסתכלת בכלל על גרף של מדד ב- 100 שנה אחרונות?
04/02/2017 | 15:46
2
57
אין דבר כזה שיא - המגמה הכללית היא עלייה - שיאים הם זמניים ונועדו להישבר
לצפיה ב-'אתה מכיר מישהו שמשקיע במשך 100 שנה ?'
אתה מכיר מישהו שמשקיע במשך 100 שנה ?
04/02/2017 | 16:26
1
45
אני לא לעומת זה מכיר די הרבה אנשים שהיו בשוק בשנת 2000,
ולא , 14 שנה זה כולל כל הדיבינדים, בלי הדיבינדים היה צריך 16 שנה.
לצפיה ב-'אנשים ממצעים בירידות. לא קונים פעם וזהו.'
אנשים ממצעים בירידות. לא קונים פעם וזהו.
04/02/2017 | 16:28
53
אם ממצעים כמה פעמים בירידות מגיעים לתשואה חיובית אחרי שנים בודדות.

לצפיה ב-'כן פשוט כך אל תיגע'
כן פשוט כך אל תיגע
04/02/2017 | 18:01
67
התשואה מגדילה את הכסף גם אם כבר גדל מתשואה קודמת ועדיין מושקע בבורסה בלי שמכרתי?  כן פשוט כך, אל תיגע

אין הרבה הבדלים  בתעודות הסל ,אם הם משקיעות באותו מדד התשואה פחות או יותר אותו דבר.שים לב לדמי ניהול שלא יהיה גבוהה

השוק אכן עלול לרדת כמו שאומר ANZ1 ,אבל אם אתה משקיע לטווח ארוך10-15 שנה ויותר הסיכוי הרבה יותר גבוהה מהסיכון

ANZ1-להפחיד משקיע חדש, שהוא בסה"כ סולידי (מדדים, הוא לא יאבד את כול הכסף) זה לא רעיון טוב .
להכניס אותו לפרופורציות דווקא כן
לצפיה ב-'תודה לכולם על התגובות - עוד מספר שאלות'
תודה לכולם על התגובות - עוד מספר שאלות
05/02/2017 | 18:21
5
47
1. יש מדדים מסוימים שמנסיונכם כדאי יותר להשקיע בהם אם מעוניין בהשקעה פאסיבית סולידית? 
2. דובר פה על דמי הניהול של קרנות. לא מצאתי נתון זה דרך אתר המסחר שאני נמצא בו. איפה אני רואה את זה?

תודה!
לצפיה ב-'וגם-האם להשקיע במדד אחד או לפזר את ההשקעה על פני כמה שונים?'
וגם-האם להשקיע במדד אחד או לפזר את ההשקעה על פני כמה שונים?
05/02/2017 | 18:22
3
23
לצפיה ב-'תוכל למצוא באתר פנדר או ביזפורטל '
תוכל למצוא באתר פנדר או ביזפורטל
05/02/2017 | 20:01
2
42
תוכל למצוא באתר פנדר או ביזפורטל לפי שם תעודת סל או מספר של התעודה או הקרן

עדיף לפזר 

אין עדיפות למדד פשוט תפזר
מציע לך לבקר באתר הסולידית יש שם הדרכה בקשר להשקעה פאסיבית

לצפיה ב-'תודה. מצאתי. שאלה נוספת'
תודה. מצאתי. שאלה נוספת
06/02/2017 | 04:50
1
29
כשאני בא לרכוש נייר ערך מסוים קופצת לי הודעה שעלי להגביל את המחיר המקסימלי שאני רוצה לרכוש בו. כשאני רושם את המחיר(לצורך העניין המחיר האחרון של התעודה באותו היום) כמות המניות והמחיר שרציתי לרכוש בו בהתחלה יורדים פתאום. ואז אם אני מעלה שוב את המחיר המבוקש פתאום קופצת בהרבה כמות המניות. מה המשמעות של כל זה?
לצפיה ב-'חסר לי הגיון בשאלה או שהיא לא מנוסחת טוב'
חסר לי הגיון בשאלה או שהיא לא מנוסחת טוב
06/02/2017 | 05:57
33
 יש קשר בין בכמה כסף אתה קונה ,למחיר הנייר באותו רגע ,לכמות הנייר שאתה רוכש

דוגמא-100 שקל קונים 100 ניירות ששוות 1 שקל או 10 ניירות ששוות 10 שקלים

מתמטיקה פשוטה
או תתקשר לחדר המסחר דרך הבנק שאתה עובד מולו שיבצעו לך את הרכישה וגם תבקש הסבר
לצפיה ב-'לגבי תא 100'
לגבי תא 100
07/02/2017 | 09:24
9
"חשיפה המניות לשוק הישראלי צריכה להיות מידתית ולא גדולה. באופן רציונלי לחלוטין, משקיע צריך לקנות את כל המניות בעולם בהתאם למשקלי המדינות [ואז החשיפה לישראל תהיה בערך חצי אחוז]. מי שבכל זאת רוצה להרגיש בבית ולהשקיע בבורסה המקומית, צריך לעשות זאת במשורה. 10% מתוך המשקל מניות הכולל התיק נשמע כמו רף מקסימלי [לדוגמא, 5% מניות ישראליות בתיק המחזיק 50% מניות]."
לצפיה ב-'עדיף קרנות סל על תעודות סל'
עדיף קרנות סל על תעודות סל
06/02/2017 | 12:13
46
ותיק השקעות מאוזן אמור לכלול מדדי מניות שמכסים את כל העולם ולא רק את ארה"ב ובטח שלא יותר מאחוזים בודדדים של ת"א 100. 
בארץ מגדל מחקה mcsi world (שווקים מפותחים) ועוד קרן סל על שווקים מתעוררים אמורים להספיק לחלק המנייתי.

לצפיה ב-'תודה לכולם - שאלה נוספת: דמי ניהול/עמלת המרה'
תודה לכולם - שאלה נוספת: דמי ניהול/עמלת המרה
08/02/2017 | 10:50
5
מה משפיע עלי יותר בתור קונה תעודות סל במעמד המכירה?
(נניח שתי תעודות שמחקות את אותו המדד)
תעודת סל עם דמי ניהול אפס ועמלת המרה 0.3 או תעודת סל עם דמי ניהול 0.3 ועמלת המרה 0

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה