לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'פידליטי מתחילים לממש מניות רמי לוי'
פידליטי מתחילים לממש מניות רמי לוי
05/04/2017 | 14:29
1
79
הנייר פשוט לא אטרקטיבי מספיק: מכפיל רווח מעל 20 (ש"ש מעל 2B, רווח נקי פחות מ 100 מלש"ח), די קשה יהיה להציג צמיחה וזה עוד לפני שיינות ביתן מחזקים מחדש את מרכולי מגה. הוא שוכר (כמדומני מעצמו) את ההאנגרים ולכן אין בנייר אפסייד נדלני, אז למה להחזיק בתיק נייר ת"א125 יקר כזה? חסר אלטרנטיבות השקעה יותר טובות במדד?

לא מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'וזו כנראה הסיבה שהם מוכרים'
וזו כנראה הסיבה שהם מוכרים
05/04/2017 | 18:35
72
שותף לדעתך שהנייר לא אטרקטיבי להשקעה.
בשנים האחרונות רמי לוי אמנם הצליח להגדיל את המכירות אבל הקריב את שורת הרווח הנקי.
כיום שיעור הרווח הנקי של רמי לוי עומד כל כ -2 אחוז , וזו מגמת ירידה מתמשכת.
אמנם הדוח הרבעוני היה טוב בכל שורת הפרמטרים אבל ברמת מכפיל של מעל 22 כאשר התחרות עדיין חזקה בתחום הקמעונאות , לא נראה שרמי לוי יכול לשחזר את הצמיחה החזקה שהייתה בעבר ולכן מחיר המניה אינו מוצדק.
לא רק זה , גם השוק ער לכך ומניית רמי לוי מדשדשת לה במקום כמעט שנתיים לפחות.
למעשה המחיר בו מניית רמי לוי נסחרת תואם למחיר בו נסחרה במאי 2013 , כלומר 4 שנים ללא תשואה לבעלי המניות (לא כולל דיב' שגם כך נמוך).
וזה נקרא לבזבז את הזמן בהשקעה.
לצפיה ב-'ישראמקו עולה בעקבות הודעה על דבידנד'
ישראמקו עולה בעקבות הודעה על דבידנד
05/04/2017 | 17:10
54
זאת כמובן באמצעות גיוס חוב :)
לצפיה ב-'הודעה חשובה למחזיקים במניית מיילן'
הודעה חשובה למחזיקים במניית מיילן
05/04/2017 | 17:08
61
הודעה חשובה למחזיקים במניית מיילן. לאור דיווחי מיילן על חקירה מטעם הרגולטור האמריקאי ולאור ירידות המניה מבוקשים בעלי מֲניות לצורך שמירה על זכויותיהם. לפרטים נוספים נא לפנות למייל : DOR123DORIֲ@WALLA.COM
לצפיה ב-'האם אנו במצב של בועה בתשואות האג"ח הקונצרני בארץ?'
האם אנו במצב של בועה בתשואות האג"ח הקונצרני בארץ?
04/04/2017 | 19:48
2
114
לטעמי אנחנו מתקרבים לכך ולכן ביצעתי בשבוע האחרון מכירות של אג"ח קונצרני ,"שגמרו את הסוס" והתשואות שם ירדו מתחת ל-2%,ואני מתכוון לאג"ח קונצרני בדירוג בינוני  ובמחמי"ם ארוכים).
מה שקורה מתחילת השנה הוא שעם ישראל החל שוב לגלות עניין בנעשה בבורסה.ומעבר להיותנו רובנו מושקעים בה דרך קופות גמל ,קרנות נאמנות ושאר ירקות ,ישנה השקעה חדשה, ישירה, של כספים של משקיעים שהיו עד כה מחוץ לבורסה דרך קרנות הנאמנות של 90-10,80-20,70-30 וכדומה ,של מה שמכונים ידיים חלשות.הכניסה המסיבית של הכספים של המשקיעים הללו שרוצים להנות מהראלי של טראפ גורמים לכך שהסיכון באג"ח קונצרניות מפסיק להשתקף בתשואות. ..קרנות הנאמנות אליהן נכנסים המשקיעים קונות אגח קונצרני מכל הבא ליד,התשואות נמוכות יחסית וכל עלית ריבית (הצפי לשתיים כאלה בארה"ב) תגרום לזעזוע גם בשוק האג"ח הקונצרני בארץ.
לכן אני בעמדת המתנה כרגע וכאשר יהיה תיקון ויהיה כזה ,הידיים החלשות יברחו די מהר ואז אפשר יהיה לקנות שוב את האגחי"ם הללו בתשואות ברוטו  "נורמליות" יותר.
אני כותב פוסט זה כדי בין השאר להזהיר (כמו שהזהרתי בזמנו לא לקנות אג"ח ממשלת ישראל הנסחרות בתשואות אפסיות מחשש לעלית ריבית בארה"ב שתביא לנפילות באגח ממשלתי אצלנו ולהפסדי הון למחזיקים בהן) כי לפי דעתי 2 עליות ריבית בארה"ב השנה יביאו לנפילות באג"ח קונצרני בארץ ולהפסדי הון של המחזיקים בהן (וכוונתי לאג"ח קונצרניות מכל סקאלת הדירוג).
לצפיה ב-'מה בדיוק רע אם אג"ח יורד? קונים ממנו עוד'
מה בדיוק רע אם אג"ח יורד? קונים ממנו עוד
04/04/2017 | 21:10
82
מקבלים יותר תשלומי ריבית לעו"ש
בסוף מקבלים את כל הקרן (בהנחה שקונים דירוג טוב)
לצפיה ב-'דיי מסכים איתך'
דיי מסכים איתך
04/04/2017 | 21:37
85
גם סקטור האג"ח הקונצרני נהנה מעליות יפות בתקופה האחרונה ובאמת היום קשה למצוא אג"ח שמצדיקות את הסיכון הגלום בהן ביחס לתשואה.
גם אני כמוך מכרתי אג"ח שמיצו את הפונטציאל שלהן.
קשה לי לראות שבנק ישראל מעלה את הריבית בישראל בזמן הקרוב לאור השקל החזק , אבל מצד שני עליות הריבית בארה"ב יכולות לגרום גם פה לירידות באג"ח ולעלייה בתשואות.
בהמשך באמת יהיה אפשר לרכוש את אותן אג"ח במחירים טובים יותר , ולפחות שיצדיקו את הסיכון הגלום בהן ביחס לתשואה 
לצפיה ב-'הסולידית כתבה לי שהיא איננה שימי הברווז וכיו"ב גולשים אנונימ'
הסולידית כתבה לי שהיא איננה שימי הברווז וכיו"ב גולשים אנונימ
03/04/2017 | 16:02
22
189
כך שיתכן ומדובר במשקיע חסיד של שיטות ההשקעה שלה.
לכן אני מבקש להפסיק את השרשורים המיותרים שהיו כאן בתקופה האחרונה.
יש לה בלוג מוצלח שאפשר ללמוד ממנו ולשפר טכניקות השקעה. יש כאלה שזה מתאים להם וכאלה שלא.

הפוקוס של הפורום, מאז ומעולם, הוא על ני"ע ספציפיים (מניות ואגחים), ופחות על מדדים. למי שזה מתאים? יופי, ומי שלא? גם בסדר. לא נעלב.

תודה.
לצפיה ב-'הבהרה ובקשה אישית מהסולידית'
הבהרה ובקשה אישית מהסולידית
03/04/2017 | 16:08
16
217
שלום לכולם,

אחרי שנים שלא כתבתי כאן, לצערי מבקרת שוב בנסיבות לא חיוביות.

אני מבקשת להבהיר, לאור דברים מאוד לא נעימים (ולא מדויקים) שקראתי מטה:

1. הקישורים שהתפרסמו בפורום זה לבלוג שלי לא נעשו על דעתי, בידיעתי, באישורי או בתמיכתי.
2. פרסום מוגזם או "הספמה" של הבלוג שלי על ידי משתמשים בלתי-מזוהים ("אורחים") נועד ככל הנראה להסב לי נזק או לעורר אנטגוניזם כלפי -- לבטח לא לסייע או להועיל לי.
3. כפי שכתבתי למנהל הפורום dw במסר פרטי, ככל שהדבר תלוי בי, אפשר למחוק ואפילו לאסור כליל פרסום קישורים לבלוג שלי בפורום זה.
4. כאמור, אינני משתתפת בדיונים בפורום זה או באתר תפוז בכלל. אנא, השתדלו להימנע מלהספים, להתחזות, להשמיץ או להוציא דיבתי. חלק מהדברים שהוטחו בי כאן גובלים ברשעות לשמה, שאינני מצליחה למצוא לה הסבר רציונאלי.
5. אין לי עניין או כוונה להרע או להזיק לאיש. ההיפך הוא הנכון. מבקשת בנימוס: כבדו זאת, והימנעו מלהרע או להזיק לי. אני בסך הכל כותבת בלוג.  
6. להנהלת הפורום -- אודה לשיתוף פעולה מצדכם.
7. תודה על ההבנה,

דורין.
הוכחה שזו אני - כאן.
https://twitter.com/hasolidit/status/8488844797541...
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה '
תודה על ההבהרה
03/04/2017 | 16:23
13
123
יש לך בלוג מצויין, המסייע לחינוך פיננסי של משקיעים בישראל, נושא שקצת חסר במקומותינו.
אין הצדקה להשמיץ או להספים אותו.

את כמובן גם יותר ממוזמנת להשתתף גם כאן בדיונים מעת לעת
לצפיה ב-'צריך למחוק את ההודעות של הברווז הצולע'
צריך למחוק את ההודעות של הברווז הצולע
03/04/2017 | 17:07
123
הוא סתם מספים את הפורום כמו ריצ'י ועוד אחרים , אתה לא מוחק פרסומות בגלל זה הפורום נהיה על הפנים

לצפיה ב-'"פרישה מוקדמת" שמוזכרת בבלוג היא סתם חלום'
"פרישה מוקדמת" שמוזכרת בבלוג היא סתם חלום
04/04/2017 | 10:34
11
88
אף אחד עם משפחה לא יכול לפרוש בגיל 30 או 40, אלא אם כן עשה אקזיט כלשהו.
לאף אדם נורמלי אין הכנסה של 20,000 ש"ח בחודש מתיק השקעות. (סכום שאמור להספיק למימון מגורים ומחיה של משפחה). 
הבלוג עוסק בעיקר בחלומות.
לצפיה ב-'היא בלי משפחה והיא מוציאה 4 אלף בחודש'
היא בלי משפחה והיא מוציאה 4 אלף בחודש
04/04/2017 | 10:55
6
100
מתוך זה 1700 זה הדיור מתחלקת בין 2 אנשים
ו400 על מזון

לגבי מה שאתה רוצה זה בעייתי לרצות לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה

אם תשים לב אחד השלבים הראשונים בתרשים זרימה החדש שלה
לפני שחוסכים בהוצאות ומשקיעים, זה השלב של למקסם הכנסה

הרבה פעמים גם אם עבדת במקום שעשה אקזיט , לא בטוח שהעובדים רואים מזה תמורה גדולה כל כך , הרבה פעמים זה יכול להיות משהו די שולי ולא כמו שחושבים, פשוט בחדשות אוהבים לדבר על מקרים שכן הצליחו
לצפיה ב-'הכל שם ברברת אינסופית. שתביא כמה דוגמאות אמיתיות של '
הכל שם ברברת אינסופית. שתביא כמה דוגמאות אמיתיות של
04/04/2017 | 11:19
4
80
גולשים שפרשו בגיל 30 ומסוגלים לממן חיים נורמליים מתיק השקעות.
לא דוגמא של רווק, חי בכוך, כמעט לא אוכל, בלי רכב, בלי דירה.
לצפיה ב-'בשביל כל אחד לחיות נורמאלי אומר משהו אחר'
בשביל כל אחד לחיות נורמאלי אומר משהו אחר
04/04/2017 | 12:08
3
67
אם בשביל משהו לחיות נורמלי זה לנסוע בפרארי ולטוס כל חודש לחו"ל
אז בטח ש4 אלף בחודש לא יספיקו
לצפיה ב-'שום פרארי '
שום פרארי
04/04/2017 | 12:26
2
67
אני כותב על מחיה ממוצעת במדינה. לא פרארי מצד אחד ולא עני שישן ברחוב מצד שני.
אדם עם משפחה, רכב, דירה.
אי אפשר לקדם מושג של פרישה בלי להביא דוגמאות אמיתיות בבלוג של אדם שחי כך לפחות 30 שנה כדי לראות שהמודל אמיתי בכלל.

לצפיה ב-'לגבי זה'
לגבי זה
04/04/2017 | 12:45
57
אפשר להביא רק ילד אחד לא חייב 20 ילדים,
לא חייב את הרכב הכי יקר והכי חדש, אפשר גם יד2 ב15-30 אלף,
דירה גם אפשר 2 חדרים לא במרכז ב700-800 אלף
הכל תלוי בבחירות שעושים , גם לא חייב להתפנק יותר מידי אם זה לא הכרחי

לצפיה ב-'זה כמו להגיד: "אי אפשר להגיד שמשפט פיתגורס הוא נכון,'
זה כמו להגיד: "אי אפשר להגיד שמשפט פיתגורס הוא נכון,
04/04/2017 | 13:23
66
בלי להביא דוגמא של משולש מספיק גדול שמקיים אותו".

למה אתה צריך דוגמא, אם יש הגיון מתמטי ברור מאחורי פרישה מוקדמת וחיים מתיק השקעות?
יש מחקרים שמראים שתיק שבנוי נכון, ומושכים ממנו 4% בשנה, כמעט תמיד יספיק לך (לפחות) עד המוות. אתה צריך 20 אלף שקל בחודש בשביל להתקיים? אז אתה צריך תיק של 6 מיליון שקל בשביל לפרוש לגמריי מעבודה.
אם אתה לא יכול לחסוך 6 מיליון שקל עד גיל 40, אז אתה לא יכול לפרוש בגיל 40.

יש מספיק אנשים שלא צריכים 20 אלף שקל בחודש (אגב- הוצאה חודשית ממוצעת למשק בית בארץ, היא בערך 12 אלף שקלים), ושיכולים לבנות תיק מספיק גדול לצרכיהם גם עד גיל 40.
לצפיה ב-'תרשימים יפים ונוסחאות אקסל של "משיכה 3% מהקרן"'
תרשימים יפים ונוסחאות אקסל של "משיכה 3% מהקרן"
04/04/2017 | 11:31
67
לא הופכים את המודל שלה לאמיתי או בר-ביצוע.
אין היום אדם בן 70 שחי מגיל 30 לפי התרשימים והנוסחאות המשוכללות שבבלוג.
לצפיה ב-'פרשתי בגיל 40, לא עשיתי אקזיט, יש לי שלושה ילדים'
פרשתי בגיל 40, לא עשיתי אקזיט, יש לי שלושה ילדים
04/04/2017 | 11:38
3
109
ודירה בבעלותי, ואני חי מתיק ההשקעות. מספיק טוב?

אבל אם אתה צריך 20 אלף שקל נטו בחודש בשביל להתקיים, זה אומר שאתה צריך להרוויח 40 אלף שקל בחודש רק כדי לממן את עלות המחייה השוטפת שלך, שזה בערך ממוצע ההכנסה בעשירון העליון.
כלומר, במצבך, בשביל לחסוך כסף, אתה צריך להיות בערך בחמישה אחוז העליונים של המשתכרים בארץ, ואם אתה רוצה לחסוך מספיק בשביל הכנסה פסיבית של 20 אלף נטו ועד גיל 40, כדאי שגם תהיה באלפיון העליון.
לחלופין, תבדוק אם אתה באמת מוכרח להוציא 20 אלף שקל בחודש.
לצפיה ב-'חסר מידע'
חסר מידע
04/04/2017 | 12:22
2
89
* האם חיים על הקשקש (בקושי סוגרים את החודש)
* האם לא מצליחים לחסוך 
* האם ההורים עזרו בקניית הדירה
* האם התקבלו כספי ירושה
אם התשובה כן על אחת מהן, אז זה לא נקרא פרישה או עצמאות כלכלית.
לצפיה ב-'הרבה אנשים לוקחים משכנתא ל25 שנה ובסוף סוגרים אותה ב11'
הרבה אנשים לוקחים משכנתא ל25 שנה ובסוף סוגרים אותה ב11
04/04/2017 | 12:30
78
כי קיבלו כספים שלא ציפו להם כמו ירושה וכל זה
לצפיה ב-'התשובה היא 'לא' על כל השאלות'
התשובה היא 'לא' על כל השאלות
04/04/2017 | 13:14
44
לצפיה ב-'מסב לך צער עמוק....'
מסב לך צער עמוק....
03/04/2017 | 19:27
121
קצת דרמטי וקצת סותר את רוח הדברים של הבלוג שלך של לקחת דברים בפרופורציה הנכונה שלהם. נראה כאילו התמכרת לתהילה והבלוג נהפך למרכז חייך, אם את מרשה לעצמך לקחת ללב קצת ספאם.
לצפיה ב-' מכל מלמדי השכלתי,וגם'
מכל מלמדי השכלתי,וגם
04/04/2017 | 19:55
48
מהבלוג שלך למדתי ואף אם אינני מסכים לחלק מהשקפותיך ודעותיך אני סבור כי הידע הרב שלך הוא נכס חשוב העוזר לרבים להבין טוב יותר את שוק ההון.טרולים קיימים ויהיו קיימים תמיד.בטח יטרילו גם את הפוסט הזה שלי.מקווה כי תמשיכי לכתוב בבלוג שלך ותעטירי מהידע שלך לציבור המשקיעים.
לצפיה ב-'שימי ברווז מעולם לא התיימר להיות הסולידית.'
שימי ברווז מעולם לא התיימר להיות הסולידית.
03/04/2017 | 17:53
3
136
גולש אורח (כנראה אדם קטן ומתוסכל) לא אהב (בלשון המעטה) קישורים לבלוג של הסולידית והכפיש שוב ושוב את הסולידית ואת הבלוג המצוין שלה. 
הקישורים שצירפתי היו אינפורמטיביים בלבד ובטח שלא למטרת פרסום. בלוג הסולידית אינו זקוק לי לפרסום שלו. שמו הולך לפניו
בהיעדר מקור אחר (בעברית) להסבר על השקעה לטווח ארוך צירפתי מעת לעת קישור לפוסט רלוונטי של הסולידית ואיני רואה בכך פסול.
מטרת פורום שוק ההון היא בין היתר חינוך פיננסי והעברת מידע חופשי ("נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו").
אני מבין כעת שזו ססמא נבובה וריקה מתוכן כי פורום שוק ההון הוכיח לי בחודש האחרון  כמה כל דיעה המתנגדת  לבחירת מניות והתומכת בחינוך אחראי להשקעה לטווח ארוך בשוק ההון ע"י "קניית השוק" ולא ע"י בחירת מניות נתקלת בקיטונות של תסכול ובורות מצד חלק מגולשי הפורום.
אשר על כן, לא אכתוב יותר בפורום ואשאיר את המשתתפים להתדיין שוב ושוב על מחירי מניות וכדאיות קניית מניה זו או אחרת. 
אני מצר על כך שזוהי רמתו של פורום שוק ההון במרכזי בישראל ו...מזל שיש את הפורום של הסולידית ופורומים בחו"ל. 
כנראה שציבור המשקיעים בארץ אינו בשל עדיין.
חג שמח משימי ברווז (המקורי)ו בכל השקעה ובכלל.
לצפיה ב-'השתן עלה לך לראש'
השתן עלה לך לראש
03/04/2017 | 18:24
1
113
כמו שכתב dw רוב האנשים פה מתעניינים במניות ובאג"ח ופחות במדדים אם כי יש גם כאלה. מי שרוצה ורצה כבר מזמן היה עובר לבלוג שלה אבל העובדה שאנשים עדיין גולשים פה ורוצים משהו אחר , אז אתה בא עם הטפות המוסר שלך , מי אתה בכלל שתטיף לאנשים במה להשקיע ובמה לא , מה טוב ומה לא טוב ?
לכל הודעה אתה דוחף את את הבלוג של הסולידית ואין פלא שזה יצר אנטגוניזם כלפייה. אתה מכנה את הגולשים כאן בתור בורים , ורק אתה "החכם הגדול" , תעשה לנו טובה וסע לשלום אין לנו צורך בהטפות המוסר שלך.
לצפיה ב-'התחזות ל"המבין" ...מה הפכתי למותג שווה חיקוי??'
התחזות ל"המבין" ...מה הפכתי למותג שווה חיקוי??
06/04/2017 | 17:02
10
קצת מוזר שמכל הכינויים מישהו אימץ את שלי ועוד מלכלך שם. בזוי לגמרי...מה לא יכל לבחור משהו מקורי כמו "המלכלך..." או "הבזוי".....
לצפיה ב-'סע לשלום טרול יקר'
סע לשלום טרול יקר
03/04/2017 | 19:00
92
אתה הרבה יותר עלוב אם אתה לא הסולידית
לצפיה ב-'איזה רעים פה...ממה שראיתי היא אחלה...אהבתי...'
איזה רעים פה...ממה שראיתי היא אחלה...אהבתי...
04/04/2017 | 20:14
64
ואני בפרישה מוקדמת (רק ממש לא בגיל 30 אלא כמעט 60...ועם 3 ילדים שכבר לא קטנים..) וזה ממש נהדר. ממליץ...
לצפיה ב-'השקעה של 250K'
השקעה של 250K
04/04/2017 | 16:43
1
110

היי,
צברתי הון עצמי של 250k שאני רוצה להשקיע את רובו דרך חברת השקעות.
חשוב לי : 
* שהכסף יהיה נזיל.
* דמי ניהול נמוכים
* שקיפות מלאה של תיק ההשקעה שלי לאורך כל התקופה(עדיף דרך אפליקציה).
*שירות טוב ואמין
למישהו יש ניסיון עם השקעה דרך בתי השקעות או המלצות? 

תודה..
לצפיה ב-'אופצית השקעה שמומלץ לבדוק'
אופצית השקעה שמומלץ לבדוק
04/04/2017 | 18:02
119
בשקעת עד 70K לכל אדם לשנה מומלץ בקופת גמל להשקעה - נזילה, אפשרויות השקעה מגוונות, דמי ניהול שיכולים לרדת עד 0.39%.
למעשה משפחה עם שני ילדים יכולה להשקיע 280K.
לחץ עלהקישור לפרטים:
לצפיה ב-'מדד הפיננסים בוול סטרייט'
מדד הפיננסים בוול סטרייט
04/04/2017 | 17:52
42
חברים שלום!
ללחצו על הקישור לעדכון על מדד הפיננסים בוול סטרייט:
לצפיה ב-'קולפלנט התממשה, ומתניעה מחדש'
קולפלנט התממשה, ומתניעה מחדש
30/03/2017 | 15:58
6
87
אין תלונות 
לצפיה ב-'יש מצב שאולי זו הרמה להנפקה?'
יש מצב שאולי זו הרמה להנפקה?
31/03/2017 | 14:53
5
38
לא הצליחו להנפיק בנסדק ואולי מרימים את המניה כדי להנפיק שוב בשער נמוך ואולי אפילו מתחת ל 30 או באזור
לצפיה ב-'סביר שינפיקו שוב מתישהו'
סביר שינפיקו שוב מתישהו
02/04/2017 | 22:23
4
29
אך גם סביר להניח שזה לא יהיה בשער 30 מאחר ויש להם גיוס אוטומטי דרך כתב אופציה 12, שזה כתב אופציה קצר, השווה משהו רק אם המניה מעל שער 36. מאחר וכתב האופציה נסחר ב 8 הרי שמי שקונה אותו מניח שהמניה תסחר מעל 36+8=44 בקרוב.
אני לא רואה סיבה מדוע שווה להם לירות לעצמם ברגל עם הנפקה נמוכה, לפחות עד שיממשו את כל כתבי האופציה.

גם היום קולפלנט המשיכה לטפס, 4%, בווליום נאה (לנייר יתר קטן) של קרוב ל 400 אלש"ח, לשער 42.3

אין תלונות

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'עוד יום של עליות בקולפלנט '
עוד יום של עליות בקולפלנט
03/04/2017 | 16:33
3
20
הפעם תשיעיה, לשער 46, בווליום די מכובד (לנייר יתר קטן) של 1.8 מלש"ח.
אופציה 12 (למי שהמניה עצמה לא מספיק מסוכנת בשבילו   ), הנמצאת בכסף, מזנקת 70%  לשער 14, כלומר מי שקונה את האופציה מוכן בעצם לשלם 36+14=50 . גם בה ניכר ווליום גבוה יחסית (בשביל כתב אופציה), של 230 אלש"ח.

מחזיק (במניה) ולא ממליץ
לצפיה ב-'עוד יום של עליות בקולפלנט '
עוד יום של עליות בקולפלנט
04/04/2017 | 14:35
2
18
הגענו לקידומת 5X
ווליום 2 מלש"ח ועוד לא נגמר היום. די מרשים. עם כאלה ווליומים, כבר כמה ימים, יכול להיות שיש איזשהו גוף שהחליט להכנס לנייר? (סה"כ גם 70 מלש"ח שווי זה לא יקר מדי)
גם אופציה 12 עולה.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'יש עידכון המלצה של אדיסון'
יש עידכון המלצה של אדיסון
04/04/2017 | 15:03
26
מסתבר שהם מעלים את מחיר היעד מ 1.66 ל 1.92

נו נו. הלוואי. הנייר כרגע קרוב ל 50 אגורות כך שפי 4 מהיום(!) נראה לי מחיר יעד די שאפתני אבל לכו תדעו.
בינתיים הנייר במגמה עולה, כך שקשה להתלונן

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'והיום עושים קצת מימושים (הן במניה והן באופציה)'
והיום עושים קצת מימושים (הן במניה והן באופציה)
05/04/2017 | 14:34
2
לצפיה ב-'פלרם - הדו'ח נראה סולידי, מה פשר הצלילה?'
פלרם - הדו'ח נראה סולידי, מה פשר הצלילה?
04/04/2017 | 01:43
43
סיימו את השנה עם עלייה קטנה במכירות וברווח, והמנייה ירדה ב-7% ביום. למה?
לצפיה ב-'חדשות טובות למחזיקי בזן\פטרו'
חדשות טובות למחזיקי בזן\פטרו
04/04/2017 | 00:18
68
בזן מתכננת לפרסם הצעת מדף להנפקת 2 סדרות אגחים ח ו- ט בהיקף כספי משמעותי.
מטרת המהלך היא כמובן הקטנת הוצאות מימון בדרך של החלפת הלוואות יקרות בהלוואות זולות יותר.
לצפיה ב-'מזמן לא שאלו פה על טבע...'
מזמן לא שאלו פה על טבע...
03/04/2017 | 14:01
2
72
מה קורה עם הגופה? יש
מצב להנשמה בקרוב(כלומר עליה במניה)? או שכדאי להיפטר מהגופה וזהו? {הפסד של קרוב ל10% )
לצפיה ב-'רק אם אתה חושב שהיא תכשל השבוע ב fda להנטינגטון '
רק אם אתה חושב שהיא תכשל השבוע ב fda להנטינגטון
03/04/2017 | 15:02
73
אמרו לי היום שיש מצב ש-טבע תודיע עוד היום על התוצאות, ולא מחר.
נחיה ונראה.

מאחר ותוצאות הניסוי היו פנטסטיות הסבירות שהיא לא תקבל את האישור נמוכה אבל לך תדע. עם ה fda הכל יכול להיות. חס וחלילה, טפו טפו טפו, שיבקשו עוד ניסוי. טפו טפו טפו, לא רוצה לדמיין פאק כזה

דיר באלאק אם לא יקבלו אישור - אחרי כל החבטות שספגנו בשנה החולפת זו תהיה מכה אחת יותר מדי בשבילנו

אבל אם יקבלו אישור אפשר יהיה לשמוע את אנחת הרווחה מ-וולסטריט ועד ת"א

אישור של האינדיקציה להנטינגטון יעלה את הסבירות לאישור נוסף בהמשך הדרך לדיסקינזיה וטורט ואז בשאיפה השוק יסכים, סוף סוף, להתחיל לשלם על הנייר מכפילים יותר נורמלים מ 6-7. רק אתמול רשמתי כאן על כך שמיטב ממליצים על roche, עם מחיר יעד שמגלם מכפיל... 20. ולהצמיח גורילה של 200 מיליארד דולר (ש"ש רוש) זה לא דבר פשוט, אז אם השוק רק ישתכנע ש-טבע לא הולכת להתרסק אחרי תום עידן הקופקסון הנייר יכול לעוף. פשוט לעוף.

אבל בשביל זה אנחנו צריכים הנטינגטון בפנים. לא תירוצים. קבלות.

דיר באלאק אם מתחילים לצייץ תירוצים כמו מיילן: סנדוז אשם, הכביש אשם, הגשם אשם, הכלב אכל לי ת'מחברת.
אישור הנטינגטון. עכשיו!

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'מצבך טוב אם אתה מופסד רק 10% במניה שקרסה 50%'
מצבך טוב אם אתה מופסד רק 10% במניה שקרסה 50%
05/04/2017 | 11:50
9
לצפיה ב-'לוינשטן הנדסה מסכמת את 2016'
לוינשטן הנדסה מסכמת את 2016
03/04/2017 | 14:20
1
32
עם רווח שנתי של כ69 מ' (רבעוני 53.5 מ') והון עצמי כרגע של 575 מ' 
הרווח בעיקר מהשכרה ושיערוך נדלן מניב בחברה הבת ואצלה, בתקווה שבעתיד גם עסקי הייזום למגורים והתמא 38 יתנו גם את הטון

נסחרת בכ430 מ' ובקרוב דיבידנד של כ20 אג'

לא המלצה 
לצפיה ב-'אורון קבוצה- כמה צמיחה..'
אורון קבוצה- כמה צמיחה..
03/04/2017 | 14:23
35
אחרי 9 חודשים חלשים יחסית החברה עוברת לממונטום אחר עם דוח חזק של כ10 מ' שח רווח נקי לרבע

מה חדש באורון? קניית חברות מאוחדות ב2016:
המתועשת 50%(תשתיות). ארזים תוספת 25% ל80% אחזקה (יזמות למגורים)
10% ממחצבת מיתר ל100% ועבודות להקמת מתקן גריסה (מחצבה, תעשיה) הקמת אספלט מיתרים 100%%(מפעל אספלט)
בנוסף, השלימה החברה את הקמתו והפעלתו של מפעל בטון שלישי שמרחיבה את אספקת הבטון 
לאזורים בנגב המערבי. (רוצים לגדר את עזה בבטון? סתם כקונספירציה)

'אורון קבוצה' כמו שפיר קטנה, שולטת בכל שרשרת הערך מחציבת חצץ ועד להפיכתו לבטון במפעלי הבטון (חדש- גם מפעל אספלט שמשתמש בחומרי החציבה כחו'ג) עם חיסכון בעלויות הבניה בעיקר בכל איזור הדרום. מחזקת השנה את אחיזתה בחברת היזמות למגורים ומפתחת זרוע תמ'א.
ענף התשתיות מראה את כוחו הרבעון עם ריווחיות גבוהה לחברה וצבר הזמנות גודל ועם צירוף עסקים כמו המתועשת והקמת מפעל האספלט הראשון ומפעל הבטון (השלישי), לחברה כאמור שתי מחצבות ונראית מעניינת לעתיד כשחקן מרכזי לפיתוח איזור הדרום בעיקר ולא רק.

לא המלצה
לצפיה ב-'מור בית השקעות ממליץ לא למהר ולממש למזומן'
מור בית השקעות ממליץ לא למהר ולממש למזומן
02/04/2017 | 12:02
11
176
דיעה אחרת מזו שהוצגה כאן בשירשור קודם. בית ההשקעות מור אמנם רושם כי תמחור השווקים כיום יקר, אך מציע לא למהר ולממש למזומן, בעיקר עקב הריבית המאד נמוכה.
לדעתם אם יקרה מימוש בקרוב הוא יהיה בסדר גודל של 5-10% בלבד במדדים, ולא יותר.

הם ממליצים לא להשקיע במדדים (הדי יקרים) אלא בקרנות נאמנות המציעות ניהול אקטיבי. 

לצפיה ב-'5-10% זה כל מה שאני צריך חח'
5-10% זה כל מה שאני צריך חח
02/04/2017 | 12:42
98
תיקון בריא קצת ירגיע את הדובים
לא חייב קריסה של 30-50% במדד
הריביות עדיין לא גבוהות

השאלה אם טראמפ יקיים את ההבטחות שלו
או שסתם אמר דברים , עכשיו זה מבחן התוצאה
לצפיה ב-'אז מנהלי השקעות ממליצים להשקיע במנהלי השקעות'
אז מנהלי השקעות ממליצים להשקיע במנהלי השקעות
02/04/2017 | 13:24
6
67
shocking.
לצפיה ב-'ומנהלי קרנות אינדקס ממליצים להשקיע במדדים'
ומנהלי קרנות אינדקס ממליצים להשקיע במדדים
02/04/2017 | 13:32
5
63
shocking.
כל אחד כותב מהאינטרס שלו.
לצפיה ב-'גם לך קוראים מיקי? איזה קטע...גם לי!'
גם לך קוראים מיקי? איזה קטע...גם לי!
02/04/2017 | 15:07
43
ואגב, ואנגארד למשל לא גובים דמי ניהול מלבד העלות השוטפת של תחזוקת הקרנות, ככה שאין להם שום אינטרס נסתר להמליץ על השקעה במדדים.
לצפיה ב-'מיקי המקורי יש רק אחד'
מיקי המקורי יש רק אחד
02/04/2017 | 15:59
3
49
ציטוט מיקי המקורי
אני יכול למצוא לך כתבות מלפני חמש שנים עם עצות של כל מיני "מומחים", שטוענים שהשוק יקר מידי ושהגיע הזמן לצאת, ובפועל מי שהקשיב להם פספס ראלי נאה מאוד של השוק. אין אדם אחד עלי אדמות, שיודע את הכיוון של השוק בטווח המיידי ואפילו הבינוני.

ואפילו אם במקרה ניחשת נכון, והצלחת לצאת מהשוק בדיוק לפני נפילה, איך תדע מתי לחזור לשוק? אחרי 10% ירידה? 20%? מה הסיכוי שתצליח לתזמן גם את הכניסה מחדש? שלא נדבר על זה שלצאת ולהכנס מהשוק עולה הרבה מאוד כסף.

האסטרטגיה הכי טובה ומוכחת, היא פשוט להגדיר את רמת הסיכון שאתה מוכן לקחת, להקצות נכסים בהתאם, ולהשאר עם ההקצאה שלך, ולא לעשות שינויים בהתאם למצב רוח שלך/של השוק/של "מומחים" למיניהם
"
לצפיה ב-'וזו ההוכחה שאת כותבת גם בשם "מיקי"'
וזו ההוכחה שאת כותבת גם בשם "מיקי"
02/04/2017 | 20:42
2
44
את האמת שאף אחד כאן לא יודע מי זה מיקי וגם לא מעניין אותנו.
ומאיפה את יודעת שיש רק מיקי אחד ?
ומהיכן לקחת את כל הציטוטים האלה של "מיקי" ?
רק אדם אחד יכול לעשות דבר כזה , וזה האדם שכתב את זה.
הרי אין הבדל בין מה שאת כותבת לבין מה ש "מיקי" כותב.
אלה אותם הניסוחים ואותה אג'דנה.
תשמעי , גם אם תכתבתי פה בכמה שמות מתחזים עדיין אנחנו יודעים מי את.

לצפיה ב-'אתה מבין שלא כל משקיע מדדים הוא הסולידית, נכון?'
אתה מבין שלא כל משקיע מדדים הוא הסולידית, נכון?
03/04/2017 | 08:05
41
הסולידית לא המציאה את ההשקעה במדדים, היא רק הנגישה את הידע לאוכלוסיה דוברת עברית. אני השקעתי במדדים עוד שהסולידית למדה לבגרות  
לצפיה ב-'טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית'
טיפול בהפרעה טורדנית כפייתית
03/04/2017 | 08:41
45
The types of medication that research has shown to be most effective for OCD are a type of drug called a Serotonin Reuptake Inhibitor (SRI), which are traditionally used as an antidepressants, but also help to address OCD symptoms.
Other options include medication, psychotherapy, surgery, and deep brain stimulation 
לצפיה ב-'זו בדיחה של ה 2 לאפריל'
זו בדיחה של ה 2 לאפריל
02/04/2017 | 14:27
77
מעניין למה מור ממליצים על בחירת מניות. שום נתונים על תשואות עבר באתר של מור בית השקעות 

האם מור היכו את מדד היחס (ת"א 100 או כל מדד אחר) 20 שנה או אפילו 10שנים אחורה כדי להצדיק 1.25+ של דמי ניהול ( 1.88% בקרן מניות חו"ל)?
האם מור יכולים להבטיח 1.9% מעל תשואת מדד היחס למשך 20 שנה קדימה?
הנהול האקטיבי הוא משחק סכום אפס...עדיף תמיד לקבל את תשואת השוק ולשלם כמה שפחות עבור קרן מחקה כי רק היא מבטיחה את תשואת השוק.

Every year some managers successfully pick stocks and beat the markets. However, few of them do this consistently over time.

לצפיה ב-'הממוצע של מנהלי ההשקעות הוא פחות משל תעודות הסל הפסיביות על '
הממוצע של מנהלי ההשקעות הוא פחות משל תעודות הסל הפסיביות על
02/04/2017 | 15:06
1
51
המדדים.

הסבר:
הממוצע של הפסיביים הוא תשואת השוק.
לכן גם הממוצע של האקטיביים הוא תשואת השוק (כדי שביחד יתנו את תשואת השוק).
בניכוי דמי ניהול יוצא שהממוצע של האקטיביים הוא פחות מהממוצע של הפסיביים.

מאחר ורוב האקטיביים הם המוסדיים למינהם, יוצא שאם מור מצליחה להכות את השוק בפער שגדול מדמי הניהול שלהם אז זה מחייב שיש מולם מוסדיים שהיו הרבה יותר גרועים.
בדמי ניהול קטנים עדיין אפשר להאמין לזה אבל בגלל שדמי הניהול של האקטיביים די גבוהים זה נראה קשה עד מאד להיות יותר טובים מכל שאר האקטיביים ביותר מדמי הניהול ולאורך זמן.
מ.ש.ל.

לצפיה ב-'The Incredible Shrinking Alpha'
The Incredible Shrinking Alpha
02/04/2017 | 15:24
57
Even though the absolute skill level of active managers is increasing, it is getting harder and harder to generate alpha because the level of competition is also increasing. Thus, unless you happen to be Warren Buffett, the winning strategy is not to play. Instead, the winning strategy is to accept market returns in the asset classes or factors in which you choose to invest.
לצפיה ב-'משיכת הפקדה נזילה מקופת גמל'
משיכת הפקדה נזילה מקופת גמל
02/04/2017 | 16:24
1
70
בדו''ח השנתי של קופת הגמל נרשם סכום נכבד של כמה מאות אלפים,  וגם כי הוא ניתן למשיכה מיידית.  השאלה היא האם גובה התשואה השנתית (מעט מעל  %1.6) ודמי הניהול (סביב 0.8%) מצדיקים את השארתו בקופה, או שמא עדיפה אופציה  שאין בה סיכון יתר שיחסוך בדמי הניהול, ואולי ישפר את התשואה  - ללא סיכונים יתרים, בצד שמירת נזילותו. תודה למשיבים.
לצפיה ב-'אתה יכול להעיבר את הקופה לקופה אחרת'
אתה יכול להעיבר את הקופה לקופה אחרת
02/04/2017 | 19:26
51
מבלי לפגוע בנזילות או בוותק
אין שום בעיה לקבל היום דמי ניהול של 0.35 אחוז

בקשר לסיכון- זה צלוי בך ובאופק ההשקעה שלך
לצפיה ב-'מס על חשבון ב-Interactive Brokers'
מס על חשבון ב-Interactive Brokers
02/04/2017 | 16:41
74
שלום,
העברתי בינואר את תיק ההשקעות שלי מברוקר ישראלי ל-Interactive Brokers. איך אני נערך לדיווח ולתשלום למס הכנסה?
מתי אני צריך לדווח ולשלם מס ואך אני עושה את זה?
האם יש דברים שאפשר לעשות כדי לשלם פחות מס?
האם מס הכנסה יכול להחליט למסות אותי לא לפי מס רווחי הון של 25%, אלא לצרף את הרווחים לשכר שלי ולמסות אותי לפי מדרגות מס רגילות? לפי מה זה נקבע והאם אפשר למנוע זאת או להקטין את הסיכוי שזה יקרה?
תודה
לצפיה ב-'חדשות נפט בגיאנה (רציו פטרוליום)'
חדשות נפט בגיאנה (רציו פטרוליום)
02/04/2017 | 15:12
55
אקסון מובייל דיווחה על תגלית נפט נוספת בגיאנה, כשהשדה המשותף לרציו פטרוליום ואקסון מובייל הוא החלום הגדול שלהם (כשהם רשאים לא להשקיע עוד כסף עד אחרי 2 קידוחים של אקסון בשדה שלהם ליד שדה ליזה, ואז ידעו הרבה יותר טוב מה יש להם ביד)
אולי יש שם משהו? בגלל זה כנראה הנייר קצת מתעורר היום. 

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'ריקון חברה ציבורית ע"י מנהליה'
ריקון חברה ציבורית ע"י מנהליה
02/04/2017 | 13:00
82
ברשותכם 4 שאלות קצרות:
1. האם יו"ר דירקטוריון יכול להיות בעל רישום פלילי. מה זה מחייב? (מתן הודעה לרשות וכו'?)
2. היכן אני מוצא נתונים על שכרם של בכירי החברה, כולל יו"ר הדירקטוריון והדירקטורים?
3. האם יש דרך לדעת למי שולמו דמי הייעוץ (הגבוהים מאוד), מבלי לפנות לחברה לקבלת פרטים?.
4. בהתעורר החשד הנ"ל, לאילו נקודות עלי לשים לב?
תודה מראש,
לצפיה ב-'מיטב ממליצים על roche'
מיטב ממליצים על roche
02/04/2017 | 12:23
1
109

בהקשר מקומי הייתי מוסיף פיסקה בסוף הכתבה על כך שבפייפליין של טבע ישנן 2 תרופות ביוסימילר, העתידות להתחרות ראש בראש מול רוש (מין משחק מילים כזה ). אחת להרצפטין ושנייה לריטוקסן.
זה המקום לציין כי בהשוואה לרוש הנסחרת במכפיל קדימה של 20 טבע נסחרת במכפיל של... 6-7 בלבד!
טבע מגיעה השבוע ל fda עם תרופת ההנטינגטון החדשה. בהמשך דיסקינזיה, ואח"כ טורט. כמו כן יש לה תרופה מהפכנית למיגרנה קשה בניסוי שלב 3 מתקדם.
בנוסף יש לטבע פייפליין עשיר של תרופות גנריות חדשות (חלקן קטנות חלקן גדולות), ואת כל הטוב הזה מקבלים במכפיל 6-7 על תחזית 2017. מדהים.
רוש כאמור מומלצת במכפיל... 20.

אם רק השוק יסכים לתמחר את מניית טבע כמו רוש... YYY הנה לנו ה 100$ למניה שלי  (פנטזיה אופטימית ורודה במיוחד)

נ.ב. תיקון: לא נסחרת אלא רק מחיר יעד ל roche, שזה 30% יותר מהיום.
לצפיה ב-'מור בית השקעות גם המליצו עליהם'
מור בית השקעות גם המליצו עליהם
02/04/2017 | 12:38
60
ועל MRK
כתבה נראה לי מהיום
לצפיה ב-'הדוח של לאומי, והמניה...'
הדוח של לאומי, והמניה...
30/03/2017 | 16:29
23
137
דוח מעולה (לדעתי)  של לאומי, שנת 2016 עם תוצאות שמגלמות מכפיל רווח של בערך 8.5.
והציבור - במקום להסתער על המניה לא נוגע בה.
מה קורה כאן?

לצפיה ב-'1) הם לא חושבים כמוך 2)חשבו כמוך וזה מגולם'
1) הם לא חושבים כמוך 2)חשבו כמוך וזה מגולם
30/03/2017 | 16:59
4
71
לצפיה ב-'אבל מה את חושבת?'
אבל מה את חושבת?
30/03/2017 | 17:23
3
68
מכפיל 8.5 זה לא מחיר מציאה?
לצפיה ב-'לא עקבתי אחרי בל"ל'
לא עקבתי אחרי בל"ל
30/03/2017 | 17:33
2
66
אבל הפרמטר הראשון שצריך לבדוק זה תשואה על ההון ועל ההון המוחשי

www.lichyot.com/stocks/תשואה-על-ההון-או-על-ההון-המוחשי
לצפיה ב-'למה אכפת לי התשואה על ההון?'
למה אכפת לי התשואה על ההון?
30/03/2017 | 17:48
1
73
אני יודע שאומרים את זה על בנקים.
אבל אם יש מחיר למניה ורווח למניה אז מה אכפת לי אם העסק יעיל או לא?

לצפיה ב-'אם לא אכיפת לך אז סבבה'
אם לא אכיפת לך אז סבבה
02/04/2017 | 10:52
36
תלך פי מכפיל רווח
אם אתה צודק וכולם שוגים אז יש לך יתרון תחרותי גדול מאד- ואתה יכוללקנות מניה שאף אחד לא מבין שהיא זולה
לצפיה ב-'אך אחד לא קונה מניה בודדת'
אך אחד לא קונה מניה בודדת
30/03/2017 | 19:47
1
101
קונים הרבה מניות ולא אחת וככה מפזרים את הסיכון.
עכשיו סעי לשלום את והפורום הדפוק שלך.

לצפיה ב-'מתי DW יפנה אליהם וידרוש להפסיק את הפרסום פה?'
מתי DW יפנה אליהם וידרוש להפסיק את הפרסום פה?
30/03/2017 | 20:24
46
לצפיה ב-'אם המידע ידוע לכולם , למה'
אם המידע ידוע לכולם , למה
30/03/2017 | 21:12
12
69
וורן באפט, ביל אקמן,ועוד רבים וטובים מצליחים להשיג תשואה עודפת על המדדים?
לצפיה ב-'משקיע ממוצע מחדרה או שוהם הוא וורן בפט?'
משקיע ממוצע מחדרה או שוהם הוא וורן בפט?
30/03/2017 | 22:07
11
67
הטיון הזה ככ מופרך שאין טעם לדון בו.

לצפיה ב-'למה את מבלבלת לנו בשכל ?'
למה את מבלבלת לנו בשכל ?
30/03/2017 | 23:08
6
30
לצפיה ב-'the stock picking era is over '
the stock picking era is over
31/03/2017 | 09:17
5
50

• More than 86 percent of large-cap fund managers underperformed their benchmark over the one-year period. Over the five- and 10-year periods, 88.65 percent and 82.07 percent of large-cap fund managers were unable to beat their appropriate benchmarks.
  • The overwhelming majority of mid- and small-cap fund managers underperformed their benchmark over the five- and 10-year periods.
  • The majority of small-cap active managers underperformed their benchmark over the 10-year period ending 2014 and each rolling five-year period, with data starting in 2002.
  • The lowest percentage of outperformance by active managers occurred in the best-performing asset classes. Think about the significance of that fact.
  • In 2014, the majority of active managers in international, international small-cap and emerging markets stocks underperformed their benchmark indexes.
  • Over the past five years, nearly 24 percent of domestic stock funds, 24 percent of global and international stock funds and 17 percent of fixed income funds merged or liquidated. They didn’t do so because they were achieving stellar returns.
  • In 2014, a majority of actively managed, longer-term government bond funds and longer-term, investment-grade corporate bond funds underperformed their benchmarks. The majority of managers of municipal bond funds underperformed their respective municipal indices over a 10-year period, although they outperformed for the one- and three-year periods.
  • These professional fund managers devote their full time, and considerable resources, researching stocks and bonds in an effort to “beat the market.” Their track record can be charitably described as “underwhelming.” It’s yet another cruel joke to tell individual investors working at it part-time that researching stocks or bonds is likely to produce better results.
לצפיה ב-'דורין, אז מה לעשות? המודל שלך (הארי בראון) לא מתאים '
דורין, אז מה לעשות? המודל שלך (הארי בראון) לא מתאים
31/03/2017 | 09:59
4
58
כאשר הריבית עולה.
מה את ממליצה?
לצפיה ב-'שילוב של ריספרידל וציפרלקס עוזר ל OCD'
שילוב של ריספרידל וציפרלקס עוזר ל OCD
31/03/2017 | 10:09
3
33
לצפיה ב-'במניות בנקים בארץ לא רק התשואה להון מספיקה'
במניות בנקים בארץ לא רק התשואה להון מספיקה
31/03/2017 | 10:33
53
כי בנק ישראל מחייב אותם גם להלימות הון, וכתוצאה מכך נאלצו להמנע מחלוקת רווחים למשקיעים כדי להגדיל את ההון העצמי.
לפיכך מניות הבנקים הפכו לבלתי אטרקטיביות למשקיעים, לזמן ארוך.
סיבה נוספת, המניות מוחזקות בשווי מיליארדים בתיקי חברות ובעלי עסקים גדולים, כתחליף לפק"מ ולמזומן ולאג"ח, ככסף נזיל כביכול, ובשעת מצוקת אשראי או צורך לפרוע חוב גדול מאד, הם מוכרים בבת אחת מניות בנקים בחבילה גדולה, ובכך לוחצים את השערים מטה, גם בזמנים שהשערים מבחינה הגיונית וכלכלית היו אמורים לעלות
לצפיה ב-'חחח'
חחח
31/03/2017 | 11:45
24
לצפיה ב-'הייתי שולח את הברווז שהוא הסולידית'
הייתי שולח את הברווז שהוא הסולידית
31/03/2017 | 11:59
68
גם לאשפוז דחוף.
כנראה סובלת מפיצול אישיות.
הארי בראון זה תיק בדיחה , אנחנו עוד נראה אותו מתרסק.
היא מבינה בתאוריה ובלהביא ציטוטים , אפס בנסיון מעשי.

לצפיה ב-'אתה נמצא בפורום של'
אתה נמצא בפורום של
31/03/2017 | 12:30
3
75
אנשים שיש להם זמן וידע לבחון חברות ולהחליט אם להשקיע במניה

רוב האנשים אין להם את הידע והזמן,אז האנשים האלו אני מפנה לאתר של הסולידית שישקיעו במדדים זה אחלה אפילו באפט ממליץ על מדדים לחסרי ידע

אבל למה לדחוף את המדדים לכולם
אין לי יכולות כמו באפט,אבל אני לא טיפש ויש לי זמן

בהצלחה לכולם גם למשקיעי מדדים
לצפיה ב-'מה גם שתמיד משקיעי המדדים'
מה גם שתמיד משקיעי המדדים
31/03/2017 | 17:35
2
55
חושבים שהכל שחור ולבן
שאם מישהו משקיע במניות אז הוא לא משקיע במדדים,

ההיפך , אני דווקא מעדיף מדדים על מניות מתי שאני חושב שהם מספיק זולים,
זה רווח הרבה יותר בטוח מאשר חברה אחת,
פשוט הריבית הנמוכה דחפה את כל המדדים לשיא ככה שרוב ההזדמנויות הם בעיקר במניות ספציפיות לדעתי,
הרבה פעמים השקעתי במדדים פאסיבים זולים , אם זה בארהב בארץ או מדינות אחרות או סקטורים מסויימים , לפעמים מדדים ממונפים וקרנות אקטיביות וסמארט בטא , 
שהשקעתי בהודו קוריאה וסינגפור לא מזמן , היה די טוב,
גם המלצתי על סקטור הרפואה XLF גם הוא עלה,
ככה שאני ממש לא נגד מדדים , פשוט לרוב מעדיף מניות ספציפיות,
זה ממש לא שחור ולבן
לצפיה ב-'הבעיה שאתה מניח שאתה יודע מתי מדד הוא זול או יקר..'
הבעיה שאתה מניח שאתה יודע מתי מדד הוא זול או יקר..
31/03/2017 | 17:45
1
26
לצפיה ב-'אני לא מניח'
אני לא מניח
31/03/2017 | 18:10
52
אני בודק שטרנד המאקרו הפונדומנטלי שאליו קשור המדד , 
הולך להשתפר עם הזמן,
מעבר לזה מכפילים כלליים של המדד,
בודק מתנדים רלוונטים , וניתוחים של אנליסטים ,
ומה הכסף החכם עושה שם לאחרונה בתוך הנפח מסחר הכללי של המניה,

ועם זה עבר את כל זה , ואני רואה שם פאניקה שקרתה,
אז עושה הערכת שווי למניה ומניה בתוך אותו מדד,
DCF והכל,
כמובן שאני מדבר על מדדים שהם בנישות ולא בהכרח מדדים עם 500 או 6000 חברות בפנים , אלא מדדים של פחות מ50-100 חברות , זה בהחלט אפשרי

עד עכשיו במדדים לא קרה לי שהפסדתי כסף , אבל גם מן הסתם לא הרווחתי בהם מעל 20% עדיין

לצפיה ב-'כשיש שמועה על מניה שעומדת לזנק לרוב היא מגשימה את עצמה '
כשיש שמועה על מניה שעומדת לזנק לרוב היא מגשימה את עצמה
01/04/2017 | 07:46
1
59
בניגוד לאג"ח שניתן לנסות להריץ ובסוף יפול כשהחברה בקשיי נזילות
לערך מניה אין שום קשר לשווי החברה הנוכחי כי היא צופה פני עתיד (רחוק)
באותה מידה לחברה מבוססת ניתן להדביק שמועות כוזבות והמניה תדשדש
מתחת לערך הריאלי שנים ארוכות.
מה שבטוח שמעצות הסולידית לא נגיע רחוק...
לצפיה ב-'ברור. ומעצות לקנות מניות נגיע לחופש '
ברור. ומעצות לקנות מניות נגיע לחופש
01/04/2017 | 07:54
61
כלכלי. 
פורום שוק ההון בתפוז צריך לשנות שם לפורום בורות ההון. האמת שאין מה להלין. זה ייצוג רוחבי של הציבור בארץ. מדשדש במקום, חסר ידע ויכולת ללמוד ומונע מגחמות פופוליסטיות ומתאוות בצע. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
לוטוס סינית- השמת עובדים
זקוקים לדוברי סינית?
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה