לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2546725,467 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מירלנד פרסמה Q4 לא מלבב'
מירלנד פרסמה Q4 לא מלבב
31/03/2019 | 17:25
3
57
עם הפסד די כואב. בתגובה האגח והמניה חטפו זפטה. 

yel5 - מה דעתך על המצב שם?
האגח ירד לשער 40 למרות שההון העצמי בכ"ז נותר חיובי.

ב 8.4 הולכת להיות אסיפת אגחים מודאגת 
שעה 12, דרך מנחם בגין 48, קומה 16.
לצפיה ב-'דוחות מאכזבים. מאוד. זו חברה שמתחת לריצפת המרתף שלה '
דוחות מאכזבים. מאוד. זו חברה שמתחת לריצפת המרתף שלה
31/03/2019 | 21:27
1
51
מסתתרות עוד הרבה תחתיות. אכן חושש ממחיקת ההון העצמי. אם הנכסים משוערכים ביתר, לא מן הנמנע שהוא כבר שלילי.
שים לב למשמיד הערך העיקרי - הפיחות ברובל - גורם ההפסד הדומיננטי.
חשבנו שעליית מחירי הנפט יפיחו חיים בני"ע, אך גם פה התאכזבנו.
חברה שממחישה את המושג אי ודאות. מודה שאין לי מושג לאן פניה.
לצפיה ב-'מקווה שאין שערוך ביתר'
מקווה שאין שערוך ביתר
31/03/2019 | 23:34
38
סה"כ הם עשו שערוך למטה במשך כמה שנים, כך שסביר שרוב אם לא כל השומן כבר יצא החוצה.

לגבי מחיר הנפט שים לב שזה לא נוגע ישירות לחברה, כי היא לא חברת נפט אלא חברת נדלן. מה שנוגע אליה זה הרובל, והוא בתיאוריה היה אמור להיות תלוי בנפט. אז זהו. מסתבר שלא כ"כ.

נצטרך לחכות לאסיפה ולשמוע מה לרומן יש לאמר. 
לצפיה ב-'הרובל התחזק ב Q1'
הרובל התחזק ב Q1
01/04/2019 | 16:58
34
גרף הרובל/דולר תנודתי למדי.

משום מה אני רואה כי שיא החלשות הרובל קרתה בסוף השנה, כאשר השער הגיע ל 70 רובל לדולר. האם קרה שם משהו מיוחד?
מאז ועד היום הרובל התחזק בכמה אחוזים והגיע אף ל 64, וכיום עומד על 66 רובל לדולר.
האם זה אומר כי ב Q1 שהסתיים אתמול נראה רווחי הון אצל מירלנד למול ההפסדים שנרשמו ב Q4?

חבל שקשה לנטרל תנודתיות עזה שכזו.

כתבה מגלובס על תוצאות Q4 הגרועות:
לצפיה ב-'אפריקה מול מוטי: אורנשטיין שולח את הצדדים לבי"מ רגיל'
אפריקה מול מוטי: אורנשטיין שולח את הצדדים לבי"מ רגיל
31/03/2019 | 12:10
6
67
אורנשטיין מעדיף לא לטפל בתפוח האדמה הלוהט של 100 מיליון השקלים ושולח את הצדדים לברר ענייניהם בבית משפט רגיל, בו כל צד יוכל לשטוח טענותיו, ולא אצלו לפי סעיף 350.

לצפיה ב-'מכינים את אקזיט דניה'
מכינים את אקזיט דניה
31/03/2019 | 12:25
5
67
לאפריקה השקעות יש חוב לחברה בת (המוחזקת ב 100%) דניה סיבוס (כשזו מחזיקה בתורה באפריקה מגורים).
כדי שמי שיקנה אותה לא יוכל לבוא בדרישות אח"כ לאפריקה השקעות פועלים עכשיו כדי לסגור סופית את החוב הזה.
דניה "תחלק" דיבידנד בגובה החוב מצד אחד, ואפריקה "תשלם" את חובה לדניה בחזרה וכך נסגר הסיפור. תכל'ס מזומן לא עובר, אלא מנקים שולחן וכל דניה תהיה נקייה ופשוטה למימוש.

עוד פרטים על דניה:

לצפיה ב-'דניה שווה 740 מלש"ח'
דניה שווה 740 מלש"ח
31/03/2019 | 15:16
4
59
מנכ"ל דניה סיבוס מתאר את החברה, כדי להמנע מלמכור אותה בנזיד עדשים

לצפיה ב-'ביג ומגה אור צוחקים עלינו '
ביג ומגה אור צוחקים עלינו
31/03/2019 | 19:28
53
העיפו מבט היכן אפריקה נכסים נסחרת עכשיו? 10170.
אנחנו מכרנו להם מותק של נכס ב... 8600.
וחשבתם ש IBI וברק קפיטל פירגנו לנו בהציעם 9400 ?
 פחחח, מי שקנה מהם כבר מורווח 5%. הביוקר שהם קנו פתאם נראה זול.

ואחרי כל העלייה? הנייר עדיין נסחר מתחת להונו העצמי.

איזו עקיצה עקצו אותנו  קנו מותק של נכס בחיניי חינם.

נקווה שלפחות בשאר הנכסים נצליח לגרד מחיר קצת יותר טוב.
לצפיה ב-'סיידוף ומאיר שמיר ניסו לעקוץ אותנו '
סיידוף ומאיר שמיר ניסו לעקוץ אותנו
31/03/2019 | 23:57
2
54
בכתבה מסבירים שסיידוף ושמיר ניסו לקנות את הנכס ב 520 מלשח, מה שמגלם 442 למניות אפריקה מגורים ו 80 מלש"ח לפעילות הקבלנות של דניה סיבוס.
אבל מה מסתבר? שפעילות הקבלנות מייצרת 50 מלש"ח שנתי, כלומר 2 החברל'ך הללו ניסו לעקוץ אותנו עם מכפיל של אחד וחצי  
חושבים שזה הכל? איפה. יש מצב לחלץ מתביעה מול מדינת ישראל 660 מלש"ח, כלומר סיידוף ושמיר ניסו בעצם לקבל את כל הנכס ב... מתנה.
בטח. למה לא. בואו פשוט תכנסו אלינו הביתה וקחו הכל. כל מה ששלנו. שלכם.

יש חוצפה ויש להשתין מהמקפצה 
רואים שיש מחזיקים פראיירים, שלפני דקה וחצי חילקו מתנות כמו סנטה קלאוס לביג ומגה אור, וגם סיידוף רוצה לקבל מאיתנו מתנה לפסח.

ולא לשכוח את סיידוף שמנסה לקחת לנו את נכס מפעיל 6 לפי מכפיל 6. מותק של נכס. בלי תהליך הנזלת נכסים בחיים לא היינו מוכרים אותו.
לצפיה ב-'קודם כל להציע תמיד אפשר ומותר, אין צורך להתעצבן.'
קודם כל להציע תמיד אפשר ומותר, אין צורך להתעצבן.
01/04/2019 | 00:32
1
54
שנית כביש 6 להזכירך בשנית זה BOT, בסוף התקופה בשנת 2028 הוא חוזר למדינה ככה שעל פניו מכפיל 6 זה דווקא הצעה הוגנת מאד++
לצפיה ב-'3 טיעונים'
3 טיעונים
01/04/2019 | 15:27
40
1. חריש צומחת, כשכל חודש מצטרפים עוד ועוד תושבים, העשויים להעזר בכביש 6. תוך שנים ספורות היא עתידה לצמוח מ 10000 תושב של היום ל 50 אלף.
2. מי אמר שהמדינה תהפוך את הכביש להיות חינמי? אם אנשים כבר התרגלו לשלם למה לא להמשיך? (סביר בתנאי מכרז אחרים, ופחות אטרקטיביים למפעיל)
3. עוד עשור יש 3 קווי רכבת קלה בגוש דן. לא בלתי סביר שיתחילו לגבות אגרה מנהגים בכניסה לת"א, וחברת המפעיל היא קנדידט חזק לתפעל את העסק.

כלומר לא בהכרח העסק מושבת בעוד עשור.
לצפיה ב-'אידיבי- ניתוח דוחות כספיים ומצב'
אידיבי- ניתוח דוחות כספיים ומצב
29/03/2019 | 11:30
2
222
ניתחתי את הדוחות (שהם לא ממש מעניינים כי אנו יודעים לנתח את מצב ההחזקות און ליין גם ללא הדוחות). להלן מצב אידיבי להיום:
שווי נכסי סביב האפס- הווה אומר עדיין אג"חים שווים פארי.
אני מאוד מאמין ביכולות הכספיות של אלשטיין וברצונו לתחזק את ההחזקות בישראל ואני משוכנע שבעת הצורך יעמיד כספים עבור החברה ככל שיידרש (עד כה השקיע כ- 2.7 מילארד ש"ח) אולם לצורך ניתוח אובייקטיבי ושמרני אני מתעלם מהנקודה החיובית הזו.
יש לבחון את שתי ההחזקות העיקריות של אידיבי: דסק"ש וכלל ביטוח.
1. כלל ביטוח- הון עצמי 4.9 מילארד ש"ח ואידיבי מחזיקה כ- 55% כך שההחזקות של אידיבי לפי הון עצמי שוות כ- 2.7 מילארד ש"ח. שווי שוק כל ביטוח הוא 2.656 מילארד ש"ח כך ש- 55% של אידיבי שווים כ- 1.46 מילארד ש"ח.
אני מניח שניתן בקלות למכור את השליטה בכלל לגוף מערבי רציני לפי 75% ממחיר ההון העצמי, כלומר לפי מחיר של כ- 2.02 מילארד ש"ח (=4.9*55%*75%) , הווה אומר שאני רואה בעתיד עלייה בסך 560 מיליון ש"ח בהחזקה זו (=2.02-1.46) .
2. לגבי דסק"ש- אני סבור שכל הרע מאחורינו כיון שהחברה הבעייתית היחידה בקבוצה היא סלקום שירדה למחיר הזדמנותי מאוד שבו יש סיכוי הרבה יותר מסיכון. כמו כן ההחזקה של דסק"ש בסלקום היא כבר לא מהותית מאוד ביחס לנכסיה (שווי ההחזקה בסלקום במונחי שוק הוא 650 מיליון ש"ח בלבד כך שהדאונסייד די מוגבל). בכל אופן ההחזקות של דסק"ש הן בחברות תפעוליות טובות והנזילות שלה היא יתרון לניצול הזדמנויות שונות לחיזוק המבנה הפיננסי.
לאור האמור אני סבור שאידיבי שווה לכאורה אפס אבל כבר להיום אני רואה בה את הערך הנוסף שציינתי בכלל ביטוח בסכום של 560 מילון ש"ח נוספים וזאת עדיין  לפי מחיר זול של כלל ביטוח (75% מהון עצמי) שקל לדעתי להשיג מצד ג' מערבי אם אלשטיין לא היה מתעקש למכור במחיר של קרוב להון עצמי.
בכל אופן אם אלשטיין ירכוש את כלל ביטוח לאור ההודעה אמש אני מניח שהמחיר יהיה אף גבוה יותר מ- 75% מהון עצמי והמחיר יהיה ברובו במזומן כיון שאידיבי צריכה לפרוע את אג"ח יג' עוד כחצי שנה. נאחל לו בהצלחה. בסך הכל לאחר ההשקעה העצומה אני חושב שהוא הרוויח ביושר היתר שליטה אבל הוא יצטרך להזרים בשביל זה לישראל עוד הון עתק לצורך רכישת כלל. אם זה מה שהוא רוצה אז שיהיה לו לבריאות. אני אשמח בשבילו כי אני סבור שכלל ביטוח עם המנכ"ל החדש היא בעלת פוטנציאל גבוה מאוד וניתן לחוש במפנה באמצעות גידול יפה בפרמיות ותשואות מובילות שהם משיגים בשוק ההון עבור הקופות שלהם.
לצפיה ב-'בקשת ההיתר של אלשטיין, ירייה לכל הכיוונים -'
בקשת ההיתר של אלשטיין, ירייה לכל הכיוונים -
29/03/2019 | 18:36
146
אלשטיין מבקש היתר מבין 3 האופציות הבאות:

היתר לאידיבי פיתוח - האופציה הכי טובה לנושי אידיבי, אם יקבל היתר במסגרת אידיבי - אלשטיין יצטרך לחזק את ההון של אידיבי, כמו שזה נראה לאלשטיין יש כסף מבחוץ לקנות את כלל ואז הכסף יוזרם לאידיבי - מעריך בסביבות מיליארד וחצי שח - הסיכויים להתממשות האופציה הזאת נמוכים.

היתר לחברה ייעודית שאלשטיין יקים - האופציה השנייה העדיפה לנושי אידיבי, במסגרת הזאת אידיבי תקבל תשלום מזומן עבור כלל שיהיה הכי קרוב להון העצמי, ואלשטיין חוסך מלחמות עם בעלי מניות המיעוט ונושי דסק''ש -  הסיכויים לאופציה זאת הכי גבוהים

היתר באצעות דסק''ש - כאן המחיר של כלל לאידיבי יהיה הנמוך מבין האופציות, כי נושי דסק''ש יוכלו להערים קשיים על אלשטיין, בנוסף חוק הריכוזיות גם יהיה בעייתי, אלא אם אלשטיין ימכור אחזקה ראלית משמעותית -  הסיכוי לאופציה זאת גם נמוך

הסיכוי שאלשטיין בכלל יקבל היתר שליטה אני מעריך ב50%,
אם זה יקרה, אג''ח ט יזנק לפארי, אם לא, השווי של אג''ח ט' יהיה תלוי בסכום המכירה של כלל וכנראה ימשיך לדשדש ברמות המחיר הנוכחי
לצפיה ב-'מה שלמדתי מסאגת בן משה ואפריקה הוא'
מה שלמדתי מסאגת בן משה ואפריקה הוא
01/04/2019 | 02:08
97
כי לכל טייקון ,בסופו של יום יש גג לסכום אותו הוא יכול להשקיע.בשלב כלשהו המצלצלין בכיסו נגמרים.
אלשטיין מאוד רוצה את כלל ביטוח.
אלשטיין שונא למכור נכסים.
המצב הכלכלי בארגנטינה על הפנים וכך גם חלק מהחברות של אלשטיין שם.יכולתו למכור כעת נכסים בארגנטינה כמו קרקעות,נדל"ן ,בנקים יתקלו במחירי תמורה מאוד נמוכים.
נראה לי כי גם אלשטיין מגיע לתחתית הכיס שלו לדלות משם כספים.
למרות ששופרסל היא אחת מחביבותיו,אני סבור כי היתרה בה ,לאחר שמכר ואינו יותר בעל גרעין השליטה ,תהיה בין הראשונות להימכר.
לגבי יתר צעדיו ,ברור לי כי אדם זה הוא אשף ומומחה לחברות במצוקה עם זאת יתכן שגם הפעם יצליח למצוא דרך לרכישת השליטה בכלל ביטוח יחד עם השארת כמה שיותר נכסים כלכליים בידיו.
הזכרתי כבר כי הוא ממש שונא למכור....
לצפיה ב-'שוד חוות קנאביס '
שוד חוות קנאביס
01/04/2019 | 00:30
33
משקיעי הקנאביס שימו לב - נוספה לכם צרה חדשה - "משקיעים" אחרים מגיעים לחווה שלכם ומעדיפים לגזור דיבידנד לעצמם, על חשבונכם. 

לצפיה ב-'"אקטביס" של דלק רכב'
"אקטביס" של דלק רכב
01/04/2019 | 00:25
35
מה היה ההיגיון בקניית ורידיס?

אם העסק הזה ייצר 5 מיליון בחצי שנה, ונגיד 10 מיליון בשנה - למה לשלם עליו.... מיליארד שקל? מכפיל 100. לא הגיוני יותר היה לשלם עליו... 100 מיליון?

לא כבר היינו פעם בסרט הזה? אצל טבע כשרכשה את אקטביס ב 40 מיליארד דולר.

זה בסדר לחפש מנועי צמיחה, אבל במחיר נורמלי.

לצפיה ב-'קווינקו צומחת יפה'
קווינקו צומחת יפה
31/03/2019 | 18:17
34
קווינקו זו רשת בתי קזינו, עם בית מלון וקזינו רודוס קטן ביוון ובית מלון וקזינו חדש יחסית בסיהנוקוויל קמבודיה, וזה מתוכנן עוד לגדול.
יש גם את קזינו לוטראקי אולם הוא בחברת בת בשווי 0 (עקב הסכסוך הותיק מול בובליל)
יש להם גם נכס קרקע גדול בסיהנוקוויל שמתישהו יעשו איתו משהו.

ב 2016 הפסידו 6 מלש"ח, ב 2017 הרוויחו 9.9 מלש"ח וב 2018 הרוויחו 10.1 מלש"ח נקי. יפה. המניה נסחרת כיום בש"ש של כ 230 מלש"ח.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'שאלה-מה הסכום המינימלי להשקעה בבורסה?'
שאלה-מה הסכום המינימלי להשקעה בבורסה?
28/03/2019 | 18:09
7
66
היי
קיבלתי פיצויים של 350 אלף שקל ואני רוצה להשקיע אותם
זה מספיק בשביל להשקיע בשוק ההון? רעיונות אחרים?
תודה 

לצפיה ב-'אפשר גם אלפיים שקל'
אפשר גם אלפיים שקל
28/03/2019 | 18:14
4
72
אז קל וחומר 350 אלש"ח.
מה שכן אל תמהר, גש ליועץ ההשקעות שלך בבנק, שב איתו כדי לבנות תיק ני"ע ותלבנו ציפיות.

אתה מוזמן לקרוא כאן כדי לקבל רעיונות השקעה, אותם תוכל לשאול את היועץ שלך.

עם סכום כזה תוכל גם תיק מנוהל בבית השקעות (IBI, מיטב, פסגות וכו, גם בבנק שלך כנראה ישנה אפשרות כזו)
לצפיה ב-'דעתך'
דעתך
28/03/2019 | 18:20
3
63
איזה סכום אתה היית ממליץ?
לצפיה ב-'סכום שאתה מוכן להפסיד. כלומר שמחר יימחק ויישאר ממנו אפס (0).'
סכום שאתה מוכן להפסיד. כלומר שמחר יימחק ויישאר ממנו אפס (0).
28/03/2019 | 18:39
1
30
לצפיה ב-'ממש לא נכון, יש המון ני"ע סולידיים (ממשלתי למשל)'
ממש לא נכון, יש המון ני"ע סולידיים (ממשלתי למשל)
31/03/2019 | 16:29
14
לצפיה ב-'גש ליועץ שלך בבנק'
גש ליועץ שלך בבנק
31/03/2019 | 16:28
17
שב איתו ותראו איך אפשר להשקיע את הכסף (אפילו כל ה 350, כתלות בצרכיך)
לצפיה ב-'לך על רציו פטורוליום . הם שותפים עם אקסון מובייל'
לך על רציו פטורוליום . הם שותפים עם אקסון מובייל
30/03/2019 | 01:55
1
63
בקרוב קידוח נפט..לך לפורום טלנרי ודמה יש הסברים.. לעולם אל תתיעץ בבנק.רק ביועץ ני"ע פרטי או חב השקעות.
לצפיה ב-'היועץ בבנק בוודאי עדיף על העצות שלך'
היועץ בבנק בוודאי עדיף על העצות שלך
31/03/2019 | 16:33
32
מה עבר לך בראש? להציע לבן אדם שלא מבין מהחיים שלו להשקיע בנייר יתר מסוכן?

לא אומר שלא יכול להיות שרציו פטרוליום תביא בינגו, אבל מנגד הנייר גם יכול להמחק.
יועץ השקעות לעולם לא יעלה רעיונות כאלה גרועים.

למי שנורא נורא רוצה טיפה רציו פטרוליום בתיק זה אפשרי, אבל רק כחלק זעיר מתיק ההשקעות. כך, אם יעשה בינגו. התשואה הכוללת בתיק תעלה קצת, ואם ימחק? לא נורא.

יש פה פרסומת של הבורסה לדרך ניהול השקעות:
https://start.tase.co.il ;מציע שתכיר אותה. בגדול זה להשקיע במדדים.
גם אם אפשר לנסות לעשות טוב יותר (בתיק עם פיזור מסויים), זה בוודאי עדיף ע"פ להשקיע בני"ע בודד.
לצפיה ב-'אלשטיין הגיש בקשה להיתר שליטה בכלל בטוח !'
אלשטיין הגיש בקשה להיתר שליטה בכלל בטוח !
28/03/2019 | 23:04
16
168
לצפיה ב-'פורסם דו"ח שנתי של אידיבי.'
פורסם דו"ח שנתי של אידיבי.
29/03/2019 | 07:31
1
150
https://maya.tase.co.il/reports/details/1221092

הפסד בסך של  465  מיליון ש"ח ,
לצפיה ב-'NAV מאופס והערת אזהרה... '
NAV מאופס והערת אזהרה...
29/03/2019 | 09:58
171
למרות שאין שם שום הפתעות או נתונים חדשים לא צפויים, האפקט הפסיכולוגי לפעמים יכול להשפיע על המסחר בצורה לא חיובית.
מצד שני, ככל שהערפל יתחיל עכשיו להתבהר בנוגע לכוונות אלשטיין עם רכישת כלל, זה יעשה טוב לטעמי לתימחור האג"חים.

לצפיה ב-'המפתח הוא כלל ביטוח '
המפתח הוא כלל ביטוח
29/03/2019 | 10:56
13
158
הדוח הקשה היה צפוי לאור תוצאות דסקש והשווי בו נסחרת כלל.

אין בעיה תזרימית ל 2019-2020 .

בתזרים בדוח, מכירת כלל ביטוח מוצגת במחיר שוק 670 מיליון בערך 50% מההון העצמי(קיימת הערה שמדובר על מחיר ללא היתר שליטה)

הירידות במחיר כלל גורמים נזקים בעסקאות ה SWAP  ,( כמובן שרק על הנייר ו) אם מחיר כלל יטפס הסכום יתאזן .

כלל בשער 4700 מול כלל שער 5700 שווה לאידיבי 400-500 מיליון שח
לכן היא המפתח..

נאחל לאלשטיין הצלחה בבקשת ההיתר ,
אולי עדיף שלא ימנף את דסקש בשלב זה וימציא מקורות לרכישת כלל מחברות אחרות. בעתיד יוכל למזג את כלל לדסקש לאחר שזו תפרד משופרסל.

לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
29/03/2019 | 19:18
12
201
כפי שכבר נאמר אידיבי פירסמה דוחות כספיים שנתיים 
1) שווי נכסי באזור אפס כאשר השוק מתייחס בצדק בחשדנות לשווי הנכסי בהיותו כולל נכס משמעותי של הלוואה מבעל שליטה ותמורות לא ודאיות מכלל ביטוח.

2) לא נרשמה הערת עסק חי אבל המבקרים הפנו את תשומת הלב לכך שפרעונות משנת 2021 תלויות בתשלומים של בעל השליטה על חשבון אג"ח דולפין

3) תמורות ישראייר עודכנו ל 213 מיליון שח מ-225 מיליון שח . נראה שעסקה תיסגר בקרוב מאד

הדוח כולו נערך בהנחה שכלל ביטוח נמכרת בשוק בהתאם למחירי השוק כיום וכן שעסקאות הסוואפ נסגרות בהפסד בהתאם למחיר השוק היום.

החולשה באגח אידיבי בתקופה האחרונה נבעה מכמה גורמים ובראשם הנחה שחבילות ענקיות של מניות כלל ביטוח ימכרו השנה בשוק. הדבר לחץ את מניית כלל ביטוח למטה וכתוצאה מכך את אגח אידיבי. סיבה נוספת הינה חולשה משמעותית במניות סלקום שהשפיע לרעה על השווי הנכסי של דסק"ש וכתוצאה מכך לערך כלכלי נמוך יותר של אגח דולפין. סיבה שלישית היתה חשש להערת עסק חי בדוחות אידיבי.

בקשת ההיתר של אלשטיין לרכישת השליטה בכלל ביטוח עדיין חסרה פרטים. דיווח אירסה לא תרם הרבה מעבר לדווח אידיבי, אבל פירט את אופן רכישת השליטה- יוקם תאגיד יעודי בשליטת אירסה (כמו דולפין) והוא ירכוש את אחזקות אידיבי ואת המניות שבסוואפ. אלטרנטיבית (כנראה אם יתעוררו בעיות רגולטוריות) אידיבי או דסקש יבקשו היתר שליטה.

מאחר ואין אפשרות לקונה לשעבד את מניות חברת הביטוח ל לא יוכל אלשטיין להשתמש בטריק של הלוואת מוכר. יצטרך להביא מזומן והרבה. כ-2 מיליארד שח ואולי יותר.

מאחר ולפי פרסומים בעתונות אלשטיין דחה בעבר הצעות לרכישת השליטה בכלל ביטוח במחיר שהיה נמוך מ-90% מההון, נראה לי שאירסה תתקשה להסביר לנושי אידיבי מכירה בפחות מ-75% מההון.

לא ממש ברור לי מהיכן אירסה תוכל לממן את הסכומים העצומים הנדרשים, אבל אני מניח ומקווה שאלשטיין עשה שיעורי בית. מניית אירסה בנפילה חופשית בימים האחרונים, אולי על רקע זה.

למי שרוצה להתעמק יותר ראה אקסל

לצפיה ב-'אני מניח שניתן יהיה לשעבד לפחות את תמורת מניות כלל ביטוח '
אני מניח שניתן יהיה לשעבד לפחות את תמורת מניות כלל ביטוח
29/03/2019 | 21:14
8
127
מקסימום במקום לשעבד מניות ישעבדו את תמורת המניות (כפי שעשו באג"ח יג') . באופן זה אירסה תשלם  את הכסף הנחוץ לפירעון אג"ח יג'     (נניח 1 מילארד) ואת היתרה תשלם  בהמשך   תוך שיעבוד המניות/תמורת המניות לטובת אידיבי.

אני לא רואה בעיה לשעבד גם את המניות ולא את התמורה. בעבר הייתה בעיה לשעבד את המניות כי לא ניתן להחזיק יותר מ- 5% ללא היתר אבל במצב הנוכחי כשהשיעבוד הוא לאידיבי כמוכרת או לנאמן אני לא רואה בעיה. אל תשכח שמדובר בברקת שהוא אדם פרקטי והגון ולא בסילינגר "המכשפה"
לצפיה ב-'אם הוא פרקטי. אדאורד אלשטיין לא יקבל ממשה ברקת היתר שליטה'
אם הוא פרקטי. אדאורד אלשטיין לא יקבל ממשה ברקת היתר שליטה
30/03/2019 | 12:41
7
100
לקרוא למישהי מכשפה זה לא מתורבת לא הוגן .רק בגלל שלא זרמה אם הפוזיציה שלך.

לצפיה ב-'אז נקרא לסילינגר פופוליסטית '
אז נקרא לסילינגר פופוליסטית
30/03/2019 | 21:23
6
70
בכל אופן ללא קשר לפוזיציה ככל הידוע לי כל מי שבא עם הגברת הזו במגע בחיים המקצועיים היה מאוד מאוכזב ממנה
לצפיה ב-'ומה אם החוק.?'
ומה אם החוק.?
31/03/2019 | 06:22
5
76
יש חוק הפרדה בין תאגידים פיננסים לראלים. והממונה אמור לאכוף את החוק .(מה שסלינגר עשתה).
אני לא רואה בכלל אופציה איך ברקת נותן לאלשטיין היתר שליטה .כשאחרים דרשו מהם למכור (תשובה . עופר ועוד ).
למה לו בכלל להכניס את עצמו לפינה הזאת.

עוד בעיה ברקת היה יועץ החברה כלל לפני שמונה לתפקיד. כך שנראה שאסור לו לעסוק בזה.

אני לא משפטן. אומר את דעתי.

גם אפי נווה ראש לשכת עורכי הדין היה מאוד מאוכזב ממנה. אמר שהיא המפקחת הכי גרועה (בכנס סוכני ביטוח.)
תראה איפה הוא עכשיו

לצפיה ב-'אני לא יודע מה האנשים פה מעשנים'
אני לא יודע מה האנשים פה מעשנים
31/03/2019 | 08:12
1
83
הסיכוי של אלשטיין לקבל היתר שליטה שואף ל0.

לצפיה ב-''
31/03/2019 | 08:16
15
לצפיה ב-'למה אתה כותב דברים ואין לך מושג ואין לזה קשר לנושא'
למה אתה כותב דברים ואין לך מושג ואין לזה קשר לנושא
31/03/2019 | 10:53
1
71
אתם בתחרות קשה לרועי
לצפיה ב-'אשמח לדעת למה אין לזה קשר לנושא'
אשמח לדעת למה אין לזה קשר לנושא
31/03/2019 | 13:31
38
לצפיה ב-'יש פיתרון. במימוש קל ניתן לדאוג שדסק"ש לא תהיה תאגיד ריאלי'
יש פיתרון. במימוש קל ניתן לדאוג שדסק"ש לא תהיה תאגיד ריאלי
01/04/2019 | 00:30
68
לדוגמה אם נכסים ובנין תמכור נתח של גב ים כך שלא יהיה איחוד דוחות עם גב ים אז דסק"ש כנראה  לא תהיה תאגיד ריאלי
לצפיה ב-'כל הכבוד על הפרסום שמצאת של אירסה! '
כל הכבוד על הפרסום שמצאת של אירסה!
29/03/2019 | 21:19
107
לצפיה ב-'האקסל מעולה !'
האקסל מעולה !
30/03/2019 | 23:17
90
לפי האקסל , ככל שאלשטיין ישלם יותר על כלל ביטוח כיום ,הסכום ייזקף לזכותו ויופחת מתשלום שטר החוב .

לדעתי ההון העצמי שהוזן באקסל ( 5 מיליארד ) צפוי לגדול משמעותית בעקבות רמזים עבים לרבעון חזק של כלל שהושפע משווקי ההון +האקזיט של מלאנוקס , הרבעון מסתיים מחר .

אם יהיו איתותים חיובים בנוגע לשליטה שביקש אלשטיין ומניית כלל תחל לטפס  לאזורים האמנם נמוכים אבל סבירים יותר של 60-65% מההון (שער 5500 +) יתווספו עוד 200 מיליון שח לNAV מעסקאות הסוואפ .

ההפחתה בישראייר נראית כמו 5% הנחת סגירה ללחץ באידיבי .

ימים קריטים לאלשטיין שתלויים בממונה על שוק ההון , אני ממקווה שהבקשה הוגשה פורמלית לאחר סבב פגישות ביניהם  שהולידו משהו .

לצפיה ב-'השלמות לעניין מימון העסקה'
השלמות לעניין מימון העסקה
30/03/2019 | 23:53
167
אלשטיין כאמור יצטרך להביא כ-2 מיליארד ש"ח. סכום שלא נופל בהרבה מהסכום שהשקיע עד עכשיו.

כנראה שהמימון העיקרי יגיע כמו בפעמים קודמות דרך חברת הבת (IRCP) שלה מזומנים בסך של כ-200 מיליון דולר ולאחרונה אישרה תוכנית הנפקה של אג"ח בהיקף של 600 מיליון דולר  (כנראה כבר בספטמבר אלשטיין החל לתכנן את המהלך)

ראה סעיף 14

עד כה ההשקעה באידיבי מומנה בעיקרה ע"י אירסה באמצעות מכירת מגדלי המשרדים שהוחזקו על ידה לחברה הבת - אירסה CP ששילמה תמורתן כחצי מיליארד דולר בסך הכל שגויסו בהנפקת אג"ח  ומיתרות מזומן שהיו בידה.

ל- IRCP מזומנים בהיקף של כ-200 מיליון דולר ואג"ח בהיקף של יותר מחצי מיליארד שפרעונו רק ב-2023 כך שהיא לא ממש זקוקה למזומן מהנפקת האגח לצרכים פנימיים, אלא אם תרכוש מאירסה נכס משמעותי נוסף.

הנכסים ש IRCP תרכוש צריכים להיות בארגנטינה בהיותה זרוע נדל"ן מקומית.

לאירסה (IRS) החזקה ב-3 בתי מלון בארגנטינה שלהערכתי לא שווים יותר מ-100 מיליון דולר.

לאירסה אבל אחזקה מעניינת של 700 אלף מ"ר קרקע בבואנוס איירס באזור בו מתוכננת בניה משןלבת של כ-400,000 מ"ר מגורים , משרדים וקניונים. - ראה שקף.

הערכת השווי של האחזקה הזו הינה בתחום של כמה מאות מיליוני דולרים ונראה לי שזה הנכס שימכר לחברה הבת .

להשלמה אירסה עשויה למכור את חלקה בבנין הליפסטיק בניו יורק .

עקב מצב השווקים הלא מרנין בארגנטינה , אלשטיין יוכל לגייס אג"ח בהיקף שכזה רק בריבית דולרית של 10% וגם זה לא בקלות.

היתר שליטה יינתן למי שעומד בקרטריונים מסוימים שנקבעו בחוק. קריטריון איכותי (תעודת יושר), קריטריונים כמותיים (שווי כלכלי), ומגבלות חוק הריכוזיות (אלשטיין לא יכול להחזיק את דסק"ש עם נכסים ובנין וגם את כלל ביטוח אחרי 12/19). להערכתי אם יוכל אלשטיין לגייס 2 מיליארד שח יקבל היתר שליטה.

לצפיה ב-'אגח ביקום ב'
אגח ביקום ב
27/03/2019 | 13:19
15
121
כסף יש בקופה, עכשיו דחו את הפרעון ל4/4.
יש מצב שאולי איטרנט זהב תכניס כסף לבי קום ובתמורה ביקום ב תפרע במלואו (גם ככה יש כסף בקופה) וביקום ג' תבקש הארכת תשלומים  בשאיפה להצפת ערך עתידי בבזק.

ואני שואל למה ביקום ב' לא נסחרת קרוב לפארי? כסף יש, גם ריבית לג' יש.
רק שנה הבאה תהיה בעיה.

אין להם קייס לעצור תשלומים השנה.
לצפיה ב-'יש מצב = ספקולציה'
יש מצב = ספקולציה
27/03/2019 | 20:42
76
בינתיים אף אחד לא שם שקל
לצפיה ב-'בוודאי שיש להם קייס'
בוודאי שיש להם קייס
27/03/2019 | 23:00
8
82
ברגע שיש חדלות פירעון ודאית אתה חייב לעצור תשלומים כדי לא ליצור מצב של העדפת נושים.

לצפיה ב-'אני לא בטוח, יש כסף לשנה זו'
אני לא בטוח, יש כסף לשנה זו
28/03/2019 | 10:55
65
מה יהיה שנה הבאה זה כבר משהו אחר...
אחרת בכל חברה אחרת האג"חים חדלי פרעון, אין כמעט חברות שמסוגלות לשים כסף בצד שנה אחת קדימה לפרעון אגח. יש תחזית אבל לא יותר מזה.
אני זוכר לפחות מקרה אחד בעבר שהקצרה נסגרה כי היה כסף לארוכים לשנה, אבל אחרי זה היו טענות של העדפת נושים. מרוב הסדרים אני לא זוכר באיזה חברה.
שים לב שביקום הקצרה נסחרת קרוב לקידומת 9, וביקום הארוכה עוד לא בתשואת זבל (מעל 10% שנתי).
ביקום יכולים לשים פס על א.זהב.
א.זהב תהיה חייבת להעביר כסף או משקיע לביקום, אחרת הם מאבדים הכול (כולל ביקום עצמה), או שמשקיע ייכנס לביקום הכי הגיוני וקל.
לצפיה ב-'משפטית אין שום חדלות פירעון ובוודאי של וודאית'
משפטית אין שום חדלות פירעון ובוודאי של וודאית
28/03/2019 | 14:14
6
46
לחברה יש מקורות תזרימיים לתשלום חובותיה בשנתיים הקרובות וספק אם בית משפט יוכל להיות משוכנע אחרת.
הדירקטורים של B-COM שחלקם (אינני זוכר בוודאות) היו שותף באישור רכישת YES מיורקום, החליט שעדיף להיזהר מאשר להתרשל וזה בסדר. אבל גם לזהירות יש מחיר ואותה משלמים בעלי המניות של B-COM.
כפי שכתבתי כבר, פרגמטית לדעתי החובה של נושי IGLD היא להגיע להסדר מהיר עם נושי B-COM כפי שהציע הנציגות (הזרמה של 250 מ') כי לשני הצדדים אין עניין להסלים את המצב.
לצפיה ב-'Endometriosis אי תשלום עילה לדרישה לפרעון מידי של מלוא החוב'
Endometriosis אי תשלום עילה לדרישה לפרעון מידי של מלוא החוב
28/03/2019 | 19:06
5
29
אי תשלום מלוא החוב תוך זמן קצר (בדר"כ 7 - 45 יום)
מאפשר פניה לבית משפט בבקשת פירוק
בית המשפט קובע חדלות פירעון משפטית וממנה מפרק.
כרגע בי קום בחדלות פרעון כלכלית
כי עצרה את תשלומי החוב שלה לנושים.
ג.נ. - לא מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'לא מסכים אתך.'
לא מסכים אתך.
28/03/2019 | 19:14
3
28
חדלות הפירעון יכלכלית מתבטאת בשני אופנים (ביחד או לחוד): (1) לחדל הפירעון יש יותר חובות והתחייבויות מנכסים ו/או (2) חדל הפירעון אינו יכול לפרוע את חובותיו בטווח הקצר.
כתשובתו של רוה"מ לח"כ זחאלקה, הסעיף הראשון, אינו מתקיים כעת, B-COM NAV עדיין חיובי והסעיף השני, אינו נכון לפחות לשנתיים הקרובות.
בית המשפט יתקשה לאשר מינוי מפרק בכזה מצב ושלא נדבר על התביעות שיקבלו נושאי המשרה של B-COM.

לצפיה ב-'ל- Endometriosis ברשותך בוא נתקדם בדיון'
ל- Endometriosis ברשותך בוא נתקדם בדיון
28/03/2019 | 19:43
2
25
בענין חדלות פרעון
אם החיב לא משלם לא משנה אם הוא עשיר או עני
כשאין ברירה אחרת אתה פונה לבקש סעד מבית המשפט.
במקרה של ביקום החיב בעצמו הודיע לנושה שהוא החיב לא מתכוון
לשלם ע"פ תנאי ההסכם (שטר נאמנות) וזו עילה לפרעון מידי
כפי שרשמתי בפוסט קודם.

השאלה המרכזית במקרה של ביקום היא
מה נכון למחזיקי אג"ח ביקום לעשות?
תשובה ממש אין לי כרגע.
אם זאת להבנתי פניה לבית המשפט בבקשת פירוק
היא מוצא אחרון ולכן ההיתפלפלות היום מה תהיה תוצאה
של פניה כזו לבית משפט זו שאלה פחות חשובה כרגע.
דעתי
לא מחזיק ולא ממליץ.

לצפיה ב-'תפריד בין עילה לפירעון מיידי לבין אישור בקשת פירוק'
תפריד בין עילה לפירעון מיידי לבין אישור בקשת פירוק
28/03/2019 | 19:49
1
27
נניח חברה שיש לי 100 ש"ח במזומן, חוב של 2 ש"ח והון מוחשי של 98 ש"ח.

מנהלי החברה לא רוצה לשלם ריבית למחזיקי החוב למרות שיש לה את המקורות ולמרות ששהון המוחשי שלה חיובי. למה הם מסרבים, סתם ככה כי בא להם או מכל סיבה אחרת.
במקרה זה גם אם החוב יועמד לפירעון מיידי בית המשפט יאזן בין הצדדים ויחייב את החברה לשלם מבלי לפרק אותה. כלומר עילה לפירעון מיידי לא תמיד (לרוב כן) שווה להחלטה על מינוי מפרק לחברה.

שמעון, מה עם איזה רעיון השקעה לחברי הפורום  ? גם אם אינך מחזיק... 

לצפיה ב-'ל- Endometriosis צודק. השקעה עניתי לך בשירשור קודם'
ל- Endometriosis צודק. השקעה עניתי לך בשירשור קודם
28/03/2019 | 21:15
16
לצפיה ב-'הפדיון המלא של אגח ב' נדחה בימים ספורים בלבד, ליום חמישי הבא'
הפדיון המלא של אגח ב' נדחה בימים ספורים בלבד, ליום חמישי הבא
28/03/2019 | 19:25
29
>>>> אי תשלום מלוא החוב תוך זמן קצר (בדר"כ 7 - 45 יום) מאפשר פניה לבית משפט בבקשת פירוק.

לכן, הפדיון המלא של אגח ב' נדחה בימים ספורים בלבד, ליום חמישי הבא.
לצפיה ב-'גיוס הון בבזק'
גיוס הון בבזק
28/03/2019 | 14:13
4
57
בזק מתכננת גיוס חוב של 1-2 מיליארד ש"ח
במקרה כזה אם ביקום רוצה לשמור על השליטה שלה בבזק היא תצטרך להשקיע 260-520 מיליון ש"ח בהנפקה

לצפיה ב-'תחליט, גיוס הון או גיוס חוב?'
תחליט, גיוס הון או גיוס חוב?
28/03/2019 | 19:34
3
27
לצפיה ב-'מצחיק אתה... הון'
מצחיק אתה... הון
28/03/2019 | 22:57
2
37
בכל מקרה בשיחת ועידה המשקיעים הזרים לא נשמעו כמתלהבים במיוחד מההנפקה 
לצפיה ב-'בטח שלא, למה שיתלהבו?'
בטח שלא, למה שיתלהבו?
28/03/2019 | 23:19
1
23
לצפיה ב-'סיכוי לא גבוה שתתבצע'
סיכוי לא גבוה שתתבצע
28/03/2019 | 23:50
44
בנוסף רמזו לו שכדאי שיקבל בונוס במניות כדי שידאג לאינטרסים של בעלי המניות
לצפיה ב-'הצעת השקעה נדלניסטית בת"א'
הצעת השקעה נדלניסטית בת"א
19/03/2019 | 18:36
3
146
היום נפתח מכרז מחיר למשתכן בת"א. זה יוצא במזרח יפו. 18 אלש"ח למטר.
חושב שפעם דיברו על 14 אלף, ואז בכלל חבל"ז, ועדיין, זה כנראה דיל טוב מאד למי שזכאי. רק פתחו את המכרז וכבר אלפיים איש נרשמו (על 200 דירות). יש מצב שיגיע לביקוש של 20 אלף, עם סיכוי זכייה של 1 ל 100.

למי שדתי שווה לפשפש גם במכרז בבני ברק. 11 אלף שקל למטר!

שימו לב שלא חייבים לגור בנכס. מותר להחזיק 5 שנים (להשכיר אותו) ואז להעיף את הנכס, כך שמדובר בתשואה מעניינת, בשביל ת"א, שאפשר לעשות שם. טרייד ל 8 שנים לערך (נגיד 3 שנים בנייה וקבלת טופס 4 + 5 שנים השכרה ואז מימוש).
בגלל זה סביר שחצי מדינה תנסה להגריל שם. ה catch הוא כמובן... להצליח לזכות. פרט טכני שולי 

לצפיה ב-'7674 איש נרשמים על 200 דירות'
7674 איש נרשמים על 200 דירות
27/03/2019 | 18:05
48
טוב. לא הגיע ל 20 אלף אבל גם יחס של 1 ל 40 זה מרשים, וזה עוד נחשב לאזור לא מבוקש בת"א.
גם להגרלות בבני ברק יש מספר נרשמים גבוה כזה של 7000-8000, כשאלה נראות אטרקטיביות יותר מבחינת השקעה מאשר יפו (מחיר נמוך יותר למטר והביקוש כנראה לא פחות גבוה)

יש עוד כמה שעות אחרונות להגרלה.
לצפיה ב-'ואכן, בני ברק ות"א זכו בעיקר הביקושים '
ואכן, בני ברק ות"א זכו בעיקר הביקושים
28/03/2019 | 14:48
29
בני ברק 8400 (על אלף דירות) ות"א 8200 (על 200 דירות, במזרח יפו)

בחודש הבא יודיעו מי קיבל מתנה מהמדינה של לפחות חצי מיליון שקל רווח הון (אבל צריך לקחת בחשבון מח"מ 8 - 3 שנים בנייה+5 אחזקה עד לפידיון מלא, במהלכן אפשר לצפות לקופון של 3-5%, דירה חדשה בעיר שרובה בנייה ישנה (בני ברק יותר קיצוני מת"א), כך שסביר לצפות לביקוש גבוה ושכירות רצופה)
בסקטור השקעת נדלן בישראל - אלה היו קנדידטים די טובים להשקעה. ה catch הוא להצליח להכנס להנפקה.  
לצפיה ב-'המצב הפיננסי בביולייט הרבה יותר טוב מאשר במיקרומדיק'
המצב הפיננסי בביולייט הרבה יותר טוב מאשר במיקרומדיק
28/03/2019 | 14:08
2
25
יחד עם זאת השנייה עולה בטירוף והראשונה מנמנמת
לצפיה ב-'ביולייט הערכת שווי '
ביולייט הערכת שווי
31/03/2019 | 11:28
1
13
מה 9.7.2018 מדברת על שווי של בין 112מיליון שח ל 127 מיליון שח וזה עוד לפני התקבול מהאקזיט
לצפיה ב-'אם חושבים מיקרומדיק....'
אם חושבים מיקרומדיק....
31/03/2019 | 14:13
6
אז עדיף את ביולייט האמא יציבה פיננסית ומפוזרת על מספר חברות אופטיות
לצפיה ב-'אידיבי'
אידיבי
26/03/2019 | 09:42
35
186
דסק"ש לאחר הדוחות מתחילה לרכוש אג"ח דסקש י' וזה מצוין.

לגבי אידיבי- מטרת ההנהלה היא למכור את כלל ביטוח  לדסק"ש או לצד ג' לפני 1/5 או לפחות להתקדם למזכר הבנות עד אז. משיחה עם גורם בהנהלה אני מתרשם שההנהלה שוקדת על כך ומבינה את חשיבות הנושא . אלשטיין מבין שאסור למכור עוד נתח של כלל ביטוח בבורסה.
לצפיה ב-'דסקש חייבת לשחרר נכסים'
דסקש חייבת לשחרר נכסים
26/03/2019 | 10:12
16
372
אלשטיין מיצב את עצמו כאחד שלא מוכר בזול ולכן כדאי שישחרר את שופרסל שבכלל לא זולה ועשתה מהלך מדהים בשנים האחרונות בתמורה ל  1.6-עד 1.8 מיליארד ש"ח. מקווה מאוד שהוא שוקל את המהלך.

כנ"ל לגבי HSBC שנכסים ובנין יכולה למכור ב 1 מיליארד דולר ולשחרר המון אוויר בקבוצה ולפתוח אופצייה ויכולות למיזוגים ומחיקות כפי שהוא מחפש.

נכון מאוד מצידו לרכוש ניירות ערך בתשואה דו ספרתית של דסקש ואידיבי. זה נותן בטחון .כמובן שאין לדסקש כיס בלתי סופי לחובות העתק של הקבוצה , שיקנה עוד ועוד רק שיבין שצריך לממש נכסים מנגד.

בתקשורת הכלכלית מתארים כל מיני כאוסים , אתמול נרשם שאידיבי שווה  0 , שהנכסים פחות התחייבויות שווה 0  ,אוקי ,  לא נעים כל המצב הזה , אבל במצב של NAV שהוא אפסי סדרה ט' ממש לא במצב של תספורת 50% כפי שהשוק משקף. 

לגבי ישראייר ע"פ הפרסומים היום , מתחיל להיווצר לחץ אצל אלשטיין כשהוא מציב אולטימטום ברצון לסגור מיידית את הנושא לפני פרסום הדוח על מנת להוכיח בדוח יכולות לשלם את כל תשלומי 2019 .

לצפיה ב-'הערות'
הערות
26/03/2019 | 11:13
15
177
באידיבי ודסק"ש ביחד מזומן של כ-2.7 מיליארד ש"ח באפס תשואה ויתרות אג"ח בערך מתואם של כ- 8 מיליארד שמשלמות כ-400 מיליון שח ריבית לשנה. דיבידנד שנתי מחברות בנות עומד על קצת יותר מ-100 מיליון שח (40 מיליון משופרסל וכ-70 מיליון מנכסים ובנין), ואם נוסיף הוצאות הנהלה נגיע לתזרים שלילי שנתי של קרוב ל-400 מיליון שח.

בהינתן נקודת הפתיחה הזו, השווי הנכסי של חברות הבנות חייב לעלות כל שנה בכחצי מיליארד שח על מנת שכל הפירמידה לא תקרוס וזו מטלה לא קלה גם בזמנים רגילים. קל וחומר כשהפורטפוליו כולל חברות כושלות כמו כלל ביטוח או סלקום.

אלשטיין לא יכול לשמר את מבנה הההון הזה וגם להחזיק את פורטפוליו החברות הקיים, אלא אם יזרים כסף והרבה.

הוא חייב למכור את שופרסל שנסחרת במחיר מלא (דיבידנד 40 מיליון שח על השקעה בשווי של 1.5 מיליארד) שהציגה דוח כספי פושר ולהשתמש בכספים לרכישת חלק אידיבי בכלל ביטוח לה יש פוטנציאל השבחה גבוה בהרבה. לגבי ה-29% מהסוואפ הוא חייב למצוא לכך סידור מחוץ לדסק"ש (אירסה או צד ג').

הוא חייב לסגור את מכירת ישראייר. כמה מיליונים לפה או לשם לא מאד ישנו את המצב בקבוצה. חייב להנזיל יותר את נכסים ובנין באמצעות מכירת ישפרו ו HSBC. להפוך אותה לפרטית ואז להעביר את IDBG  לשם מ אידיבי.

ביתרות המזומן הניכרות שייותרו בקבוצה הוא חייב להיות אגרסיבי בקניית אג"ח ולצמצם משמעותית את המינוף.

נראה שאלשטיין הקיף את עצמו בחבורה של יס-מנים . אי אפשר להיות מרוצה מצורת הניהול והאסטרטגיה של אלשטיין לא ממש ברורה. הוא לא רוצה למכור, לא רוצה להזרים כסף ובנתיים משלם הוצאות מימון ענקיות.

לפי שיחת הועידה של אירסה בתחילת החודש נראה שאלשטיין בעצם מעוניין רק בנכסים ובנין. הבעיה היא בביצוע. הוא לא חותך ומשלם הוצאות מימון מטורפות. השוק הפסיק להאמין ביכולות הניהול שלו .

מצב אידיבי עדיין סביר בתנאי שלא תתבצע מכירת כלל ביטוח בבבורסה במחירים שישקפו 50% או פחות על ההון. אבל הזמן לא פועל לטובתו.

IRS CC
And related to third question, you know that Israel is under the process selling Israir. The airline company is today in the process of being sold, so this today under negotiation. And the rest, in general, we don’t speak about what we are doing. We probably and you know that we like very the real-estate portfolio, and that it's a very important element for the strategy of IRSA, and the rest are all under consideration.

לצפיה ב-'מדויק. אידיבי בבעיה קשה.'
מדויק. אידיבי בבעיה קשה.
26/03/2019 | 11:33
141
לדעתי מכירת כלל לדסק"ש במחיר גבוה זה לא יותר מאשר פנטזיה.

לצפיה ב-'תודה על הערותיך לפי המסחר באגחים בימים האחרונים'
תודה על הערותיך לפי המסחר באגחים בימים האחרונים
26/03/2019 | 11:39
8
133
יש רושם  לגבי הערת עסק חי בדוחות אידיבי
כיצד זה ישפיע על האגח  
על פי מצב הקבוצה  לדעתי אין הצדקה לשווי אגח ט של  40% מהפרי
גם במקרה של הסדר חוב נראה לי שהתספורת תהיה הרבה יותר קטנה
מה הסיבה אם כך לירידות החדות בשבוע האחרון
לצפיה ב-'תשואה זה גם פונקציה של זמן'
תשואה זה גם פונקציה של זמן
26/03/2019 | 11:46
7
128
תחשב IRR אם תקבל תספורת של X% תוך Y שנים. ולא לשכוח לחשב עלויות אוכלי נבלות וכו'

לצפיה ב-'זה נכון ועדיין ההפרש הוא גדול מאד'
זה נכון ועדיין ההפרש הוא גדול מאד
26/03/2019 | 12:26
6
85
לצפיה ב-'הערות לגבי מצבה הפיננסי של אידיבי וענין עסק חי'
הערות לגבי מצבה הפיננסי של אידיבי וענין עסק חי
26/03/2019 | 13:46
5
181
כפי שניתן לראות מנתונים כספיים נבחרים אידיבי האחרונים שפורסמו לספטמבר 18

ההון כולל הלוואות נדחות עמד על יותר ממיליארד שח

השווי הנכסי עמד על יותר מ-800 מיליון ש"ח 

וגם שאין בעיה בתזרים לשנת 2019 גם בהנחה שכלל ביטוח תימכר במחיר שוק היום   ולכן אין מקום לדעתי להערת עסק חי גם בהנחה הסבירה שהשווי הנכסי וההון יצטמצמו משמעותית בדוחות הקרובים (עדיין מעל אפס) וישראייר עדיין לא תימכר (עיקר השימושים בתזרים ממילא בסוף 2019)

אבל מזה כמה חודשים אנו מצפים להודעה על מכירת כלל ביטוח לדסק"ש שלא התבצעה עד כה, ודוחות אידיבי עד כה לא התפרסמו בניגוד לעבר בו הדיווח היה ביחד עם דסק"ש.

נראה על פניו שקיימים קשיים במכירה לדסק"ש שאולי מנעו וימשיכו למנוע את ביצועה, לרבות היותה של דסק"ש בשלב זה תאגיד ריאלי משמעותי שאינו יכול לקבל שליטה בכלל ביטוח. נראה גם  שבכל מקרה תתעורר ביקורת לגבי מחיר העסקה לפחות מאחד מהצדדים נושי אידיבי, נושי דסקש או בעלי מיעוט דסקש.

יתכן ואלשטיין מעכב את פרסום דוחות אידיבי  מסיבה אחרת מאשר הוכחת תזרים. למשל במסגרת מתווה אחר לטיפול בכלל ביטוח כך שבסופו של דבר אידיבי עצמה תוכל לבקש היתר שליטה.

נמתין.

לצפיה ב-'נו באמת מי יתן לאידיבי היתר שליטה???'
נו באמת מי יתן לאידיבי היתר שליטה???
26/03/2019 | 14:15
100
כל החברה הזו עומדת על קרעי תרנגולת, הרגולטור לא מטומטם.

לצפיה ב-'אני חושב שהדוחות מתעכבים רק בגלל שטרם יצאו דוחות כלל ביטוח'
אני חושב שהדוחות מתעכבים רק בגלל שטרם יצאו דוחות כלל ביטוח
26/03/2019 | 15:43
3
83
לצפיה ב-'כלל ביטוח רשומה לפי שוק. הדוח לא רלבנטי.'
כלל ביטוח רשומה לפי שוק. הדוח לא רלבנטי.
26/03/2019 | 17:21
1
82
לצפיה ב-'הדוח כן רלוונטי מבחינת נתונים מילוליים שמציגים '
הדוח כן רלוונטי מבחינת נתונים מילוליים שמציגים
27/03/2019 | 11:33
66
הדוח של אידיבי התעכב רק בגלל דוחות כלל ביטוח.
לצפיה ב-'הערכה שלי לגבי עיכוב הדוחות של אידיבי'
הערכה שלי לגבי עיכוב הדוחות של אידיבי
27/03/2019 | 09:52
93
ישראייר תלך כנראה בעקבות אל אע ותפרסם דוח'ות גרועים ברבעון,
לכן אלשטיין רוצה למכור את ישראייר לפני פירסום הדוח''ות
אחרת, המחיר שיקבל יהיה יותר נמוך אחרי הדוח''ות
לצפיה ב-'תודה , מצב חישוב להסדר חוב בתנאי השוק נוכחים , אשמח לתגובות '
תודה , מצב חישוב להסדר חוב בתנאי השוק נוכחים , אשמח לתגובות
26/03/2019 | 13:30
4
151

•  הערכה היא שאלשטיין לא מכניס כסף לאידיבי.

•  אני שם את כלל מחוץ למשחק ואת ההלוואה צוברת הריבית (הכביכול לא אמינה של אלשטיין) להלן העובדות והשאלות על תזרים אידיבי :  

1. בהנחה וישראייר תימכר ,ידוע שיהיה כסף באידיבי ל 2019 .
  2. ב 2020 יצטרכו באידיבי לשלם קרן 220 מיליון (אגח ט)  + 130 מיליון ריביות . יתרת המזומן לתחילת שנה +מכירת IDBG + מכירת מודיעין אמורים לכסות את שימושי 2020 בסך 350 מיליון שח.

בשנת 2021 ישארו 2 סדרות עם חוב בסך 1 מיליארד לכל סדרה , סה"כ 2 מיליארד ש"ח . המקורות היחידים לתשלום החוב לסדרות אלו יגיע מ :

• תקבול עבור כלל ביטוח (לא משנה כרגע מי הקונה) 850 מיליון אידיבי רשמו ומצפים בתזרים של רבעון קודם , נזרום עם הסכום הזה.

• הלוואת מוכר מגוביית במניות דסקש לאלשטיין ....בשווי בערך 2 מיליארד אבל לא משנה כעת שוויה .

לאגח יד יתרת חוב 1 מיליארד ש"ח , לסדרה יד יש שיעבוד ישיר על כ 99 מיליון מניות דסקש + 9.6 מיליון מניות דסקש פרטיות של אלשטיין ושווין  בנקודת שפל זו   כ 850 מיליון ש"ח מכאן שאם אלשטיין זורק את הכפפות ולא משלם את ההלוואה סדרה יד מכוסה ב 85% עוד לפני הסדר החוב .

לאגח ט יתרת חוב 1 מיליארד שח כאשר כלל ביטוח שאמורה להימכר ע"פ ציפיות אידיבי שהציגה בתזרים בסך 850 מיליון שח תביא לכיסוי 88% מהפארי 1070/1220 עוד לפני ההסדר וזאת משום שתקבול קרן ראשוני 220 מיליון ישולם ב 2019 .

88% מ 122 אג פארי לאגח ט = 97.6 אג 

* חישוב ההחזר לא כולל את אוכלי הנבלות שבדרך. 
* כמובן שככל שדסקש תרד (כשסלקום מושכת מטה) שיעור ההחזר ירד ולהפך .
* דיבידנדים מכלל ביטוח אם ויהיו שווי ערך למכירת כלל בכאילו 100% מההון יעלו    את שיעור ההחזר .

מסקנה בשיעורי החזר גבוהים כאלו אין לאלשטיין סיבה ללכת להסדר ולאבד הכל.

אשמח לתגובות 

לצפיה ב-'תיקון לגבי שיעבוד לסדרה יד''
תיקון לגבי שיעבוד לסדרה יד'
26/03/2019 | 16:45
1
97
ציינת שלסדרה יד' "יש שיעבוד ישיר על כ 99 מיליון מניות דסקש + 9.6 מיליון מניות דסקש פרטיות של אלשטיין".

לסדרה אכן משועבדות ה99 מיליון מניות דסקש, אך לא ה 9.6 מיליון המניות הפרטיות של אלשטיין.
(הן משועבדות לIDB  כחלק משיעבוד שטר החוב של מכירת דסקש לדולפין)

זה לא משנה מהותית את התמונה הנכונה שהצגת – פשוט הכיסוי לסדרה יד' הוא כ 800 מלש"ח ולא 850.

לצפיה ב-'אם כך ה 9.6 מיל מניות יתחלקו בין 2 הסדרות 25 מיל ש לכל סדרה '
אם כך ה 9.6 מיל מניות יתחלקו בין 2 הסדרות 25 מיל ש לכל סדרה
26/03/2019 | 20:23
59
לצפיה ב-'הערה לחישוב'
הערה לחישוב
27/03/2019 | 12:09
1
122
בטווח הקצר : הקבוצה רחוקה ממצב של הסדר חוב מבחינת שווי נכסי ונזילות, אז אין טעם בכלל להתעסק בזה. 

באידיבי : מכירה של כלל ביטוח גם במחירי שוק ביחד עם המזומן (שרובו אמנם כבול בפקדונות מוגבלים בגלל הסוואפ) יספיק לפרעונות עד סוף 2020 אפילו בלי מכירת ישראייר. בסוף 2020 יחול פרעון ראשון של אגח ט ואם  תהיה בעית נזילות תוכל אידיבי לחייב את אירסה לפרוע עד 15% מההלוואה (כ-300 מיליון שח) שבהחלט יספיקו. אם לא תתבצע מכירת כלל ביטוח (למשל בקשת היתר באידיבי) אז כן חשוב למכור את ישראייר השנה ויתכן שאלשטיין אף ידרש לפרוע סכום קטן מהלוואת המוכר בנוסף בסוף השנה.

נבהיר שבמצב הקיים אין לאידיבי הון מספיק בכדי לחשוב אפילו על בקשה שכזו, אבל אם דסק"ש לא יכולה לרכוש את כלל ביטוח, ואלשטיין לא רוצה למכור מניות בשוק במחירי שפל היסטוריים אחרי שרב עם כל העולם ואשתו למנוע מצב שכזה, אז בקשת היתר באידיבי היא אופציה בתנאי שאירסה שלה הון של מיליארד דולר תהיה מעורבת בצורה כזו או אחרת.

השאלה העיקרית בעצם היא אם אלשטיין יוכל או בכלל ירצה לפרוע כ-300 מיליון שח מההלוואה כשיצטרך. זה כמובן תלוי בערך ההשקעה בדסק"ש שלה ערך נכסי כיום של כ-1.4 מיליארד שח אך היא מאד ממונפת לטעמי ויש כאן סיכון שבעוד שנה-שנתיים הערך שלה ירד בצורה משמעותית. במקרה זה סביר שתושאות אגח דסק"ש ירקעיו שחקים ונושי דסקש ישתלטו על החברה ואז ערך אגח ט ויד' יתאפס. חשוב לכן לנושי אידיבי שאלשטין יקטין את מינוף דסק"ש.

מסיבה זו אני לא מוצא טעם להשקיע באגח יד. הבטחונות שם פשוט לא מספיק חזקים לאגח שפרעונו רק בסוף 2022.

לצפיה ב-'בתסריט בלהות בו הנושים משתלטים על דסקש בעוד שנתיים '
בתסריט בלהות בו הנושים משתלטים על דסקש בעוד שנתיים
27/03/2019 | 16:46
72
ההחזר לאגח ט יהיה 53 אג (בחישוב גס ללא התחשבות בעורכי דין וכו)

לכן לדעתי במונחי סיכון סיכוי במחיר הנוכחי לאגח ט מדובר ב 20% מטה בתסריט בלהות או מאידך 60% מעלה . אידיבי כפי שרשמת לא שם גם אם ידביקו עסק חי וגם אם ה NAV יהפוך זמנית לשלילי .

לצפיה ב-'הערות'
הערות
26/03/2019 | 13:32
5
155
1. אינני יודע מי זה "הגורם בהנהלה" שאתה משוחח איתו - אני לא הצלחתי אף פעם לקבל תגובה מההנהלה. שאלתי בתור משקיע (מופסד וחד להשקעתו) בזמנים שניתן לשאול. בכל אופן אנא הבהר לחברך שאלשטיין חייב לפעול עכשיו - המצב לא טוב ועשויים חלילה להתדרדר להסדר חוב.
2. קשיים במכירת ישראייר. בגלל הלחץ על אלשטיין למזומנים, הקונה הפוטנציאלי וטייסי ישראייר מרגישים בנח ללחוץ על אלשטיין אודות המחיר. 
התוצאה היא שעדיין לא מצליחים למכור. אי פרסום הדו"ח השנתי הינה אינדיקציה נוספת לקושי להציג בדו"ח מקורות ושימושים כיצד מתכוונים להתמודד עם תשלומי הריבית והקרן לשנתיים הקרובות. מצב לא טוב. 
3. מכירת כלל. 
המתנה והמתנה כשלושה חודשים מאז הודעת "מכירה לדסק"ש של 25.3% ממניות כלל". הסחבת \ המתנה מעידה על קשיים רציניים. 
4. מתקשה להאמין שימכרו את בניין HSBC. בדו"ח הם כתבו שתשלום השכירות לשכר הדירה יעלה ב 11 מליון בקירוב לכל שנה. אווזה שמטילה ביצי זהב. 
5. אינני מבין מדוע אלשטיין לא רוכש בצורה מסיבית אג"ח ט של אידיבי. הוא נסחר בשווי נמוך ברמות היסטוריות !  רכישה מסיבית של האג"ח (ע"י אלשטיין עצמו, אירסה וכד') תוריד לו עלויות בצורה דרמטית. אינני מבין מדוע אינו רוכש בימים אילו אג"ח. ממש מוזר בעיני. 
6. ממתין לדו"ח השנתי. משער שחלק מהתעלומות יפטרו עד אז. 
מקווה לטוב. 

לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
26/03/2019 | 14:20
4
137
4. ממש לא אווזה, להפך, היום אפשר למכור נכס כזה בשיעור היוון מאד מאד נמוך, הרבה יותר נמוך מכל אג"ח של הקבוצה.
5. רכישה על ידי אלשטיין או איריסה לא תעזור לIDB במאומה ולא תוריד עלויות ולו באגורה.  רכישה עצמית ע"י IDB כנראה תגרור אחריה דרישה על ידי הסדרות האחרות לחדול מכך בגלל שזה תהיה העדפת נושים בוטה.

לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
26/03/2019 | 15:05
3
120
1. לסדרות האחרות יש בטחונות : מניות דסק"ש לסידרה י"ד ולאחרות מניות כלל.
רק לאג"ח ט אין בטחונות . 
כמו כן דולפין  (בעלים של אידיבי) רכשה רק אג"ח ט ומצהירה על כך. מצרף לך דיווח אחרון מסוף פברואר. לכן רכישת אג"ח ט' בלבד אינה העדפת נושים. 
https://maya.tase.co.il/reports/details/1215986
דולפין מחזיקה רק אג"ח ט בכמות של 72.5 מליון ע.נ.  הרבה. 
ציפיתי שיקנו לפחות עוד 100 מליון במחיר הנמוך הנוכחי.

2. HSBC שוויו קפץ, תפוסה של 100% ודמי השכירות טובים מאוד . בשנים הקרובות תשלום השכירות יעלה בכ -11 מליון נוספים. 
ביצי זהב ואלשטיין לא ימכור את הנכס. 
לגבי חישוב ההיוון שכתבת אני חושב אחרת. 
3. הויכוח 
לצפיה ב-'שמע אתה עושה מיש מש מטורף'
שמע אתה עושה מיש מש מטורף
26/03/2019 | 19:58
2
89
רכישה של דולפין או כל חברה אחרת למעט רכישה עצמית של אידיבי עצמה אינה מטיבה את מצב IDB במאומה.  רק במצב שIDB עצמה רוכשת מסדרה ט' זה יכול להחשב העדפת נושים, רכישה על ידי כל חברה אחרת אינה קשורה להעדפת נושים.  גם אם איריסה תקנה את כל הסדרה זה לא משפר את מצב IDB, זה רק אומר שאיריסה בלבד תקבל את התספורת אם וכאשר תגיע.  גם לגבי הבטחונות אין קשר להעדפת נושים.

2. אתה חושב אחרת ממה? אתה יודע באיזה היוון אפשר למכור אותה?  מה זה אומר "דמי שכירות טובים מאד"?  דמי שכירות טובים מודדים בתשואה באחוזים, אתה יודע מה הם? לגבי העלאת מחיר השכירות, זה מעולה אבל זה כמובן שמגולם בשווי הנכס.

לגבי ימכור או לא ימכור בקצב הנוכחי לא ישאלו אותו בכלל, או שיביא כסף לבעלי האג"ח או שיקחו לו את החברה ואז הנכס ימכר.

שמע ניכר שאינך בקיא בחומר, אין לך ממש מושג על מה אתה מדבר.
לצפיה ב-'אתה כותב דברים שגויים'
אתה כותב דברים שגויים
26/03/2019 | 22:01
78
לא מסכים עם מה שרשמת.
אין לי כח להתווכח ולהסביר הן בנושא בטחונות והן העדפת נושים ועוד.
 אתה טועה אבל שיבושם לך.
בכל מקרה מקווה שאלשטיין ישלם את חובותיו במועד ואז שנינו נהיה מרוצים.
אני מהתשלום (ריבית וקרן) אתה מהבנת המצב. 
לצפיה ב-'ראה מצגת נכסים ובנין - דמי שכירות ל HSBC'
ראה מצגת נכסים ובנין - דמי שכירות ל HSBC
26/03/2019 | 22:57
92

מעתיק לך חלק רלוונטי מהמצגת על מגדל HSBC
שדרה חמישית במנהטן (חתמו לחוזה המשך ל 5 שנים נוספות).
שטח המגדל - מ"ר 80,000  . תפוסה 100%
שכ"ד לשנה 58 מליון $ . לאחר הערכה 5 שנים 72 מליון. 
NOI  39 מליון לשנה.  אחרי הערכה 50 מליון $. גידול של 11מליון לשנה !
כלומר ה   NOI  יגדל ב 11 מליון דולר החל משנת 2020. נכס מצוין עם דמי שכירות פנטסטיים ! במרכז מנהטן.

לצפיה ב-'לא מצליח להבין למה אתם מתעסקים בזבל הזה'
לא מצליח להבין למה אתם מתעסקים בזבל הזה
26/03/2019 | 20:20
9
126
כשיש בעולם חברות טובות שמרוויחות ומצליחות.
נראה סוג של מזוכיזם.

לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
26/03/2019 | 20:42
70
לצפיה ב-'תשובה למה לעיתים מגוונים בתיק עם אגח זבל'
תשובה למה לעיתים מגוונים בתיק עם אגח זבל
27/03/2019 | 08:36
7
101
זה בדיוק כמו מי שלאחרונה קנה בזק -ואתמול שיחרר בשישה אחוזים עד שמונה אחוזים בריווח -כי ניתן להרוויח.זה  צל"ש או טר"ש.
אבל אם יש לך תובנה מיוחדת להרוויח מחברות רווחיות שגם חולקות עימך מרווחיהן (למה ?-אם ההלוואה בבנק זולה עבורן -למה שיקצו לך יותר באג"ח?),אתה מוזמן לשתף.

לצפיה ב-'אגח רגיל זה בסדר'
אגח רגיל זה בסדר
27/03/2019 | 10:49
2
88
אגח זבל צריך לפזר להרבה ניירות
לצפיה ב-'עקרונית יעקב -זו גישה הגיונית'
עקרונית יעקב -זו גישה הגיונית
27/03/2019 | 11:12
1
74
בתחילה ,בחלק שבתיק אגחי זבל -רצוי
לא להגזים בכמות.
אבל מה יקרה אם חישבת שבפירוק תקבל יותר?

לצפיה ב-'פירוק זו בעיה'
פירוק זו בעיה
27/03/2019 | 15:38
59
פתאום הערך של הנכסים לא מה שהיה כתוב קודם
לפתע מופיעה להקה של עורכי דין רעבים שחייבים לפרנס אותם
פתאום מתגלות עסקאות מסריחות של בעלי עניין
משום מקום צצים בעלי חוב עם טענות שונות

בקיצור - חגיגה זה לא
לצפיה ב-'לא משקיע באג"ח, רק במניות'
לא משקיע באג"ח, רק במניות
27/03/2019 | 10:55
3
101
אם הייתי כן משקיע באג"ח אז משהו כמו VCIT היה הכיוון שלי.

לצפיה ב-'צודק'
צודק
27/03/2019 | 15:40
47
לצפיה ב-'מנגד טענת שקודם כל חשוב התזרים'
מנגד טענת שקודם כל חשוב התזרים
28/03/2019 | 04:46
1
62
דיבידנדים לא מתחייבים לספק תזרים יציב
רמת הסיכון = חשיפה מנייתית  (לטווח ארוך מאוד יתכן ועדיף)
לגבי אג״ח המנפיק כן נעזר בבנקים שמשווקים לציבור -
במענה לשאלה למה הלווה לא הסתפק מאשראי הבנקים -
במקום לספק אשראי ממקורותיהם, גם מרוויחים על הסיבוב.

לצפיה ב-'לא הבנת אותי'
לא הבנת אותי
28/03/2019 | 09:43
39
בחוב וניתוח כושר ההחזר של החוב מה שחשוב זה התזרים.
בהשקעות באופן כללי זה לאו דווקא קשר, במניות דווקא רוב התשואה מגיעה מרווח הון.

לצפיה ב-'ומה עם הדוח הכספי החדש המזעזע של כלל ביטוח?'
ומה עם הדוח הכספי החדש המזעזע של כלל ביטוח?
27/03/2019 | 16:02
91
איך הוא נכנס כאן בחישוב?
לצפיה ב-'יג הקצר מעורר דאגה בירידה'
יג הקצר מעורר דאגה בירידה
28/03/2019 | 05:02
79
כמו הבדיחה על פצצה עם פתיל קצר
בד״כ קופצים על רווח כזה של 4% בחצי שנה ~
לצפיה ב-'שיעבוד לאג"ח יד'- הבטוחה מכסה להיום את מלוא החוב לאג"ח'
שיעבוד לאג"ח יד'- הבטוחה מכסה להיום את מלוא החוב לאג"ח
27/03/2019 | 11:36
2
113
רבותיי- שווי שוק של דסק"ש הוא לא רלוונטי כיון שהחברה לא ממש סחירה ויש כמות צפה מאוד נמוכה של מניות. יש להסתכל על שווי נכסי.

נכון להיום השווי הנכסי של דסק"ש שמהווה בטוחה לאג"ד יד' מכסה את מלוא החוב של אג"ח יד' עם עודף קטנציק. 

לצפיה ב-'גם האגחים של אינטרנט זהב היו עם בטוחה מלאה עד דצמבר...'
גם האגחים של אינטרנט זהב היו עם בטוחה מלאה עד דצמבר...
27/03/2019 | 20:40
76
כולנו יודעים מה הם שווים היום
לצפיה ב-'אנליסט חוב מוזר אתה'
אנליסט חוב מוזר אתה
27/03/2019 | 23:04
82
אנליסט חוב צריך לדעת שמה שחשוב זה התזרים לאחר מכן התזרים ורק בסוף בסוף שווי הבטוחה ומידת הסיכון שלה.

לצפיה ב-'מחדל הדיזל ברכבת ישראל '
מחדל הדיזל ברכבת ישראל
27/03/2019 | 20:28
35
אז מה בעצם הפסדנו ברשלנות עם עכוב חישמול הרכבת?
""בתחנת רכבת השלום בתל אביב יש שילוט אלקטרוני המצביע על זיהום האוויר וממליץ לילדים, נשים בהריון וחולים לרדת אל הרציף רק לפני הגעת הרכבת. הבעיה החמורה הזו צפויה להיפתר כאשר הרכבת תעבור מהנעה בדיזל להנעה חשמלית. מתי זה יקרה?""
"פרויקט החשמול נועד להעביר את הרכבת מעידן הדיזל לעידן החשמל, בערך 100 שנה אחרי שהרכבות באירופה ביצעו מעבר דומה. ההנעה החשמלית תאפשר לא רק הפחתה ניכרת ברמות הזיהום והרעש אלא גם שיפור משמעותי בביצועי הרכבת. רכבות בהנעה חשמלית יכולות להאיץ ולבלום מהר יותר וגם לנסוע במהירות גבוהה יותר. רכבת חשמלית יכולה גם להיות ארוכה יותר. אפשר, למשל, להסיע 14 קרונות חשמליים דו-קומתיים, ברכבת אחת, כפול מהמקובל כיום.

כלומר, רכבת חשמלית היא מהירה ורבת קיבולת לעומת רכבת דיזל, ויכולה לסייע להקלת העומס בקרונות הרכבת כיום. רכבות חשמליות הן פשוטות וקלות יותר לתחזוקה, אך הפעלתן מצריכה חיבור לרשת קווי הזנה חשמלית ותחנות השנאה. לפי נתוני הרכבת, החלפת רכבות הדיזל ברכבות חשמליות תקצר ב-30% את הנסיעה מתחנת האוניברסיטה בתל אביב לתחנת ראשון לציון מערב - מ-28 דקות ל-20 דקות - בכך שתאפשר לרכבת לנוע במהירות ממוצעת של קרוב ל-50 קמ"ש לעומת 33.6 קמ"ש כיום. חשמול המסילות שלאורך נתיבי איילון יאפשר לרכבת להוסיף 3 מיליון נוסעים לשנה, לצמצם ב-30% את מספר התקלות, להפחית את הרעש בתחנות ב-6 דציבלים, לחסוך כ-60 מיליון ליטר של דלק יקר בשנה, להוריד מהכביש אלפי מכליות המספקות דלק לרכבת ולהפחית ב-95% ומעלה את פליטת החלקיקים המזהמים והמסוכנים לבריאות שנפלטים בעת שריפת הדיזל מהקטר.""

'חישמלו' עד עכשיו מסילה אחת מתוך 6 שתוכננו להשקה כיום- בגלל בחירה רשלנית של קבלן 

לצפיה ב-'שוהם ביזנס'
שוהם ביזנס
27/03/2019 | 16:49
1
42
למרות מהלך משמעותי המניה עדין נסחרת במכפיל חד ספרתי וצפויה להתייעל על ידי גיוס אגח והוזלת החוב ולהרחיב את תיק האשראי

לצפיה ב-'גיוס אגח'
גיוס אגח
01/04/2019 | 15:18
2
המכרז צפוי להתקיים בהמשך השבוע
אגח שיקלי מחמ כ 1.86 דירוג Baa2.il
לצפיה ב-'אינטר תעשיות אגח א'
אינטר תעשיות אגח א
26/03/2019 | 12:42
1
66
ניראית לי מעניינת
לצפיה ב-'אינטר פירסום דוח שנתי'
אינטר פירסום דוח שנתי
27/03/2019 | 10:46
26
מכפיל רווח 10  
הערכת שווי מצורפת 107 מיליון שח
לצפיה ב-'בהתאם למחיר המניה, כלל ביטוח בהפסד 2018 בעקבות דצמבר השחור '
בהתאם למחיר המניה, כלל ביטוח בהפסד 2018 בעקבות דצמבר השחור
27/03/2019 | 09:40
71
יחד עם זאת הודיעו שכל ההפסד מתהפך ברבעון הראשון בעקבות התשואות החזקות בבורסות ברבעון הראשון של 2019.

בנוסף להיפוך המגמה ביטוי חזק ברווח ירשם בעקבות האקזיט של מלאנוקס . 

עוד אור בקצה המנהרה מגיע מכיוון שוק הסלולר, מתחילים לבחוש בעניין מיזוגי חברות , שמועות מסוג זה (ע"פ ההיסטוריה) מעיפות מעלה את חברות הסלולר. 

שוב מזכיר 10 שקלים נוספים למנוי שוויים כמעט 40 מיליון של בשורת הרווח השנתי 

אלשטיין מקבל על מגש בתזמון מופלא : 
כלל ביטוח בשפל למכירה 
דסקש ברצפה למחיקה
ניירות ערך של הקבוצה בתשואות גבוהות עד דו ספרתיות לאיסוף 

לצפיה ב-'בפעם הקודמת שמיקרומדיק עלתה חזק....'
בפעם הקודמת שמיקרומדיק עלתה חזק....
27/03/2019 | 09:16
2
33
גם ביולייט האמא שלה עלתה חזק...הפעם יש DELAY...מעניין אם תשלים הפער או שממתינים שם לדוח השנתי
לצפיה ב-'גם היום עפה למעלה'
גם היום עפה למעלה
27/03/2019 | 12:19
12
לצפיה ב-'ביולייט חייבת לעלות כאשר הבת הקטנה מיקרומדיק עפה ככה 100 אחו'
ביולייט חייבת לעלות כאשר הבת הקטנה מיקרומדיק עפה ככה 100 אחו
27/03/2019 | 14:28
21
אחוז ב 3 ימים
לצפיה ב-'מה גרם לזינוק בשער מניות בזק ובי-קום לפני כמה דקות?'
מה גרם לזינוק בשער מניות בזק ובי-קום לפני כמה דקות?
26/03/2019 | 11:43
4
71
לצפיה ב-'התרחקות הסדר בביקום'
התרחקות הסדר בביקום
26/03/2019 | 12:36
58
לצפיה ב-'העלאת המלצה ומחיר יעד של סיטי'
העלאת המלצה ומחיר יעד של סיטי
26/03/2019 | 12:39
76
לצפיה ב-'מנכ"ל בי־קום לא ישן ועובד בחינם...'
מנכ"ל בי־קום לא ישן ועובד בחינם...
26/03/2019 | 13:37
64
"לא ישנתי שלושה ימים, אני עובד בחינם" 

לצפיה ב-'"המתווה המוצע למחזיקי איגרות החוב בבי קום"'
"המתווה המוצע למחזיקי איגרות החוב בבי קום"
26/03/2019 | 20:26
62
"המתווה המוצע למחזיקי איגרות החוב בבי קום: אינטרנט זהב תזרים 250 מיליון שקל"

מי המשקיע שישתתף בהזרמת המזומנים לבי-קום?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
קופרברג, עזרא ושות'- רואי חשבון ויועצים עסקיים
קופרברג עזרא ושות'- רו"ח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה