לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516825,168 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'הנפקת זאפ מבוטלת'
הנפקת זאפ מבוטלת
10/08/2018 | 14:48
7
72
המוסדיים לא הסכימו לתמחור המפולפל שאייפקס ביקשה להנפיק, וההנפקה בוטלה.

אייפקס פנטזו  על 700 מלש"ח. המוסדיים הסכימו לשקול 400, וגם זה להיות לארג'ים איתם (המוסדיים מכרו לאייפקס את זאפ לפני כמה שנים ב 150 מלש"ח)
מנכ"ל זאפ החצוף מאשים את התקשורת הפיננסית שלא נשכבה לרגליו 
אולי הוא לא הבין את הקטע - כל הרעיון בהנפקה, מבחינתנו המשקיעים, הוא להרוויח ממנה. לא לחלץ את אייפקס עם אקזיט מהסרטים כמו תנובה. פה בארץ הקודש זה לא תנובה והסינים שאפשר להשחיל אותם כ"כ בקלות.

הנייר עושה בערך סביב ה 35-40 מלש"ח נקי שנתי, ככה שלא ברור מדוע מנכ"ל זאפ חושב שתמחור לפי 400, מכפיל 10-12, לחברה בוגרת, הוא לא תמחור סביר.
אז יפה שהוא מפנטז על 700 אבל לא חסר פירמות בורסאיות יותר אטרקטיביות מהתימחור הפנטזיונרי שלו. מה רע בעל בד למשל, שנסחרת בש"ש דומה?

השוק התל אביבי הוא לא שוק פשוט. גם פרשמרקט, אייס ומובילי שאשא לא הצליחו להנפיק בשנה האחרונה, בלי לקצץ משמעותית בשווי.

לצפיה ב-'לגבי על בד - הר של חובות.'
לגבי על בד - הר של חובות.
10/08/2018 | 16:39
3
61
CACH FLOW חלש יחסית.
RAMPING UP תקוע של מפעלים שנים על גבי שנים.
לצפיה ב-'מה דעתך DW?'
מה דעתך DW?
11/08/2018 | 23:44
2
15
לצפיה ב-'אני מרגיש די בנוח עם תמחור על בד'
אני מרגיש די בנוח עם תמחור על בד
12/08/2018 | 08:37
1
40
החברה רווחית לאורך זמן ומסוגלת לפרוע את חובותיה.
בשנים האחרונות היא השקיעה בהקמת מפעלים חדשים, שעדיין אינם מנוצלים היטב (המפעל החדש והיקר בדימונה עובד עדיין רק בחצי תפוקה), במחיר של הגדלת המינוף, אולם בהנחה שבעתיד הניצולת תגבר אפשר לצפות לצמיחה אורגנית נאה במכירות וברווחים.
השנה אני מבין שהם מעבירים פעילות של מוצרי ספיגה (תחתוניות) מקנטקי לצפון קרוליינה, כי בארה"ב הם פחות יעילים מאשר בישראל ואירופה (ארה"ב היא נקודת התורפה הכי חלשה שלהם), כך שאני משער שהדוחות השנה יהיו קצת חלשים יותר עקב המעבר, אבל בטווח הארוך זה אמור להיות שינוי לטובה. ועדיין, גם עם הדוחות החלשים יותר, הם עדיין נסחרים במכפילים די נוחים: מכפיל רווח 11, מכפיל תפעולי 5-6, מכפיל EBITDA של 3 (וכפול מזה כאשר משקללים גם את החוב), מתחת להון העצמי, תשואת דיבידנד של כמה אחוזים בריאים - לגמרי סבבה לנייר יתר60, כך שאני מרגיש די נוח איתו בתיק. וזה עוד כאמור בתקופה עם דוחות קצת יותר חלשים. אם וכאשר המפעלים יעבדו בניצולת גבוהה (הן דימונה והן ארה"ב)? יכול להיות פה שיפור יפה יפה וכאמור כבר היום הנייר לא יקר לטעמי.
אני גם מניח שהפיחות בשקל מ 3.5 ל 3.7 יסייע להם, כמו לכל יצואן.

זהבית מאייפקס צריכה לדעתי לחתוך חזק את התמחור בהנפקה של זאפ כדי שהנייר שלה יתחיל לעניין אותי, כאשר יש לי מול העיניים את על בד בש"ש 400.
700 מלשח על כזו פירמה זה מוגזם לגמרי. 400 כבר סביר הרבה יותר.

עלבד Q1:

המפעל בדימונה, Q1:
סגירת קנטקי והעברתו לצפון קרוליינה:

לצפיה ב-'לא יודע... אם כבר משהו בסגנון תדיראן לדוגמא נראת לי חברה'
לא יודע... אם כבר משהו בסגנון תדיראן לדוגמא נראת לי חברה
13/08/2018 | 00:47
18
יותר מעניינת. פחות חוב. עסק שדורש פחות CAPEX.
לצפיה ב-'יותר נכון לומר "הניסיון הנוסף של זהבית לתרמת אותנו לא צלח"'
יותר נכון לומר "הניסיון הנוסף של זהבית לתרמת אותנו לא צלח"
12/08/2018 | 02:22
26
המנוולים האלה בראשות זהבית הצליחו
לעבוד עלינו בעיניים כאשר בתנובה ועל
כל שקל תרמיתי שלקחו לא שילמו מס
המנוולת הקפיצה את מחירי המוצרים בלי
שום פרופורציה כל מה שהנחה אותה 
זו החזירות

ואיפה המטומטמים באוצר שנותנים לדבר
הזה להתממש מבלי לקבל שקל אחד מס
אלה חכמים על קטנים שמוחקים להם מגן מס
לך תדע אם אין מישהו שמקבל אתנן על 
הטרנזקציה הזו
לצפיה ב-'כמובן שלעיתונות הפיננסית היה תקיד מכריע וטוב שכך'
כמובן שלעיתונות הפיננסית היה תקיד מכריע וטוב שכך
13/08/2018 | 01:34
1
16
 אגב שכחת גם את פטאל... יש הרבה שחושבים לעשות סיבוב של כסף קל. במיוחד אם מנפיקים בשווי מוגזם ואז יש תוך שנה שנתיים ירידה בערך מי שהנפיק יכול לקנות חזרה בחצי מחיר והסיבוב מושלם... המערכת המוסדית חייבת להיות בין שומרי הסף והכשלונות מראים על בגרות שלה. לדעתי גם ב- 400 זה הרבה לזאפ. לפני הנפקה מפמפמים רווחים... לא לשכוח שקנו ב- 150 ולא עשו כלום מאז... 200 זה השווי האמיתי.  
לצפיה ב-'הייתי לארג' איתם, אבל 700 זה בכלל להשתין מהמקפצה '
הייתי לארג' איתם, אבל 700 זה בכלל להשתין מהמקפצה
13/08/2018 | 09:08
18
כאשר מנפיקים ביוקר, כמו אירונאוטיקס לפני שנה, המשקיעים בהנפקה חוטפים זפטה
לצפיה ב-'השוק מזלזל לדעתי בהודעה של מודיעין'
השוק מזלזל לדעתי בהודעה של מודיעין
12/08/2018 | 21:32
51
מדובר בהכנסה לכל השותפים של 12 מיליון דולר ברוטו והחלק של מודיעין 3 מיליון ברוטו וזה רק על באר אחת! יש להם עוד 2 בארות מפיקות והפרויקט רק בהתחלה.לדעתי השוק לא מתמחר את ההודעה מהבוקר כמו שצריך.
לצפיה ב-'פריון, שווה כ-330 מיליון. דו"ח Q2'
פריון, שווה כ-330 מיליון. דו"ח Q2
10/08/2018 | 01:23
3
45
אחרי שנים קשות מאוד והגעות של המנכ"ל החדש ב-2017, נראה שהעניינים מתחילים להשתפר.

מכוונים ל-30 מיליון דולר EBITDA ל-2018, החבר'ה שווה היום כ-85 מיליון.

מישהו עוקב?
לצפיה ב-''
12/08/2018 | 12:14
2
28
לכן לפני כחודשיים פלוס הנייר זינק בעשרות אחוזים
(מישהו ידע כנראה דברים לפני כולם....)
לצפיה ב-'תראה...'
תראה...
12/08/2018 | 13:52
1
28
כבר לפני 2 רבעונים פריון הציגה דו"חות עם שיפור משמעותי.

ומה דעתך על החברה אגב?
לצפיה ב-'נראית מעניינת בחתך מהשנים האחרונות'
נראית מעניינת בחתך מהשנים האחרונות
13/08/2018 | 09:43
10
נראה שהיא תהיה "טאואר מספר שניים..."
לצפיה ב-'אילון מאסק ( טסלה ) ומלחמתו בשורטיסטים '
אילון מאסק ( טסלה ) ומלחמתו בשורטיסטים
08/08/2018 | 10:31
37
98
הודעה ראשונה מחודש יולי ;
"הביג שורט החדש" - חברת טסלה
סטיב אייזמן, שהיווה את ההשראה
 לסרט "THE BIG SHORT",
טוען כי פתח שורט על החברה לנוכח
חששות בנוגע ליכולת החברה לשרת את חובותיה.,,,
והכותרת היום ?
---------------------------------
מאסק הצליח להדהים את השוק,
וגרם להפסד של 1.3 מיליארד דולר לסוחרי השורט על המניה,
ומדוע ?
בתכניתו של מאסק לקנות את מניות טסלה
מהציבור במחיר של כ420 $ למניה ,,
הכתבה המלאה אתר בנק לאומי קו -מנחה

לצפיה ב-'נשמע לי כמו בכיינות טיפוסית'
נשמע לי כמו בכיינות טיפוסית
08/08/2018 | 12:39
36
77
אכלו לי, שתו לי, בבקשה תעזרו לי להלחם בזאב הרע שאכל את כיפה אדומה (השורטיסטים), קשה לי להיות חברה ציבורית שמחוייבת לדווח מדי רבעון, ומדובר בחברה בשווי של 60 מיליארד דולר, כן? לא ניירונצ'יק מהיתר אצלנו.

אבל... אם הוא רושם funding secured, שזה פחות או יותר הדבר היחיד שמעניין את השורטיסטים , אז השורטיסטים בלי סנטימנטים סוגרים פוזיציה, כי הנייר עדיין מתחת ל 420$ המוזכר בציוץ שלו, ולכן הנייר זינק עשיריה.

עכשיו השאלה הגדולה היא אם באמת יש קש מני מזומני לבצע הצעת רכש, או שאיילון מאסק עישן יותר מדי חומר וצייץ באופן חולמני???

בלי הצעה שמגיעה אל השולחן, ומהר, אז השורטיסטים יסתערו שוב, והפעם בגלל שהנייר נסחר בעשיריה יותר ($380) יגיעו עוד יותר שורטיסטים רעבים אל השולחן
לצפיה ב-'dw זו פעם שנייה שהשורטיסטים חוטפים בפעם קודמת 1.1 מיליארד $ '
dw זו פעם שנייה שהשורטיסטים חוטפים בפעם קודמת 1.1 מיליארד $
08/08/2018 | 13:18
6
57
שים לב שמאסק  כתב שלא בטוח שהמהלך הנ"ל ייצא לפועל ,, 
לצפיה ב-'מה שמאסק עשה זה פשוט הרצה בוטה של הנייר'
מה שמאסק עשה זה פשוט הרצה בוטה של הנייר
08/08/2018 | 14:32
2
77
זה היה ציוץ של הגיגים בטוויטר ככה שזה לא באמת מחייב אותו, אבל מצד שני כשמנכל של חברה כותב את זה אז יש לזה השפעה גדולה.
לא רןאה מצב שמישהו ישים 70 מליארד דולר בידיים שלו כדי לשים על חברה קטנה וזניחה בשוק הרכב(אין פרופורציה בין המכירות שלהם לרעש שהם מייצרים) שנמצאת בהפסדים קשים ונואשת למזומנים, כך שרוב הסיכויים שזה פשוט היתה הרצה כדי לפגוע בשורטיסטים.
ככל הידוע לי, בארהב יושבים בכלא עבור כאלה דברים, ואני מאד מקווה שהsec לא יעבור על זה לסדר היום
לצפיה ב-'יש הרבה עורכי דין רעבים בארה"ב'
יש הרבה עורכי דין רעבים בארה"ב
08/08/2018 | 15:09
1
69
לכן לא מפתיע שכבר בודקים אם יש פה קייס לתביעות עתק נגד הברנש...

אם אילון לא מביא הצעת רכש בקרוב עורכי הדין הולכים לעשות פה חגיגה.
מילות המפתח הן funding secured בציוץ שלו.
סיפורים וחלומות יש הרבה. השאלה אם יש מזומן לגבות את הפנטזיות?
לצפיה ב-'ואכן התביעות הייצוגיות מתחילות להגיע '
ואכן התביעות הייצוגיות מתחילות להגיע
12/08/2018 | 09:12
12
מישהו חשב לרגע שגדודי עו"ד רעבים לא יסתערו?
ביום שישי הוגשו 2 תביעות ראשונות. מן הסתם תגענה עוד רבות נוספות. יש הרבה שורטיסטים עצבנים בנייר.

לצפיה ב-'אם אילון מאסק לא יביא מזומן אז הפעם הוא יחטוף כהוגן'
אם אילון מאסק לא יביא מזומן אז הפעם הוא יחטוף כהוגן
08/08/2018 | 14:57
2
66
מבחינת השורטיסטים זה שהנייר עכשיו ב 380$ במקום ב 340$ זה רק יותר בשר דשן ועסיסי לתת בראש

זה יביא את כל השורטיסטים של פעם לשרטט שוב (כי אם הנייר עניין אותם לשורט ב 340$ למה שהוא לא יעניין אותם ב 380 ? ), והפעם יצטרפו אליהם עוד הרבה אחרים.
יש פה הרבה הרבה בשר עסיסי לשרטט.

הדבר היחיד שיכול למנוע את זה זה אם אילון מאסק מביא הצעת רכש בקרוב, או לחילופין ש TSLA מתחילה לייצר רווחים פנומנליים.
לצפיה ב-'dw למאסק רעיונות יוצאים מהכלל '
dw למאסק רעיונות יוצאים מהכלל
08/08/2018 | 20:01
1
62
ייתכן וחלק מהרעיונות לא ניתנים ליישום ,
מנגד נשאל בצורה שונה,, איזה רעיונות חשובים
 הגו השורטיסטים שמתנגחים בטסלה ? ( ובמאסק ) 
 להשמיד ערך הרבה יותר פשוט מאשר לייצר ערך ולשמור עליו 
  תקופה ארוכה ,, ראה את אפל \פייסבוק או את החברות 
 שמייצרות רכבים ,,איך הן תוך תנועה משפרות ומשפרות ,, 
בעבר המערכת החשמלית ברכב הייתה מסורבלת ולא יעילה ,, 
 וכיום לאחר פיתוח מעבדי המחשב ,, מותקנת ברכבים מערכת לניהול הרכב ,, 
 אותה מערכת דוגמת את יחס הבנזין לאוויר שנינק בצורה אופטימאלית ,
 מתזמנת את הצתת התערבת בדיוק בזמן ,,,
וכמובן מתריעה על שחיקת בלמים או על מערכת ההגה שזקוקה לשיפוץ , 
 לדעתי בעוד כ100 שנים , מאסק ייזכר ,,
 באותה קטגוריה של ניוטון \אדיסון \האחים רייט \ רנטגן \אנריקו פרמי ,,, אינשטיין , 
  וביל גייטס , ( אני לא מזכיר את הפיסיקאים ומהנדסי הכימייה 
 והטכנולוגים שתכננו כלי הרס לדוגמה; נובל ממציא הדינמיט ) ,, 
לצפיה ב-'אין בעיה עם האיש, יש בעיה עם המניה היקרה'
אין בעיה עם האיש, יש בעיה עם המניה היקרה
09/08/2018 | 11:02
43
הנייר אתמול התחיל לרדת, ל 370$
היקף השורט ב TSLA גבוה משמעותית מאצל יצרני רכב אחרים, שגם הם לאט לאט מציגים רכבים היברידיים וחשמליים (BMW מציעה רכבים כאלה גם בישראל, לטסלה אין פה נציגות). 60B$ זה שווי מאד מאד מפולפל, וכאמור גם ב 340$ הרבה מאד אנשים חשבו שהנייר מנופח.

בדלק קבוצה למשל תשובה לא צייץ בתיאוריה על הצעת רכש אלא שם כסף והצעה רשמית ומעשית במאיה.
תשובה רצה לקנות 180 מלש"ח מניות דלק קבוצה, בשער 52000.
המשקיעים אמרו לתשובה תודה אבל לא תודה, ובמחיר הלא מלהיב הזה הסכימו למכור לו 15 מלש"ח בלבד. גם אני סירבתי למכור (במחיר הנמוך הזה). המשקיעים מאמינים בתמר+לוייתן+איתקה+אקזיט הפניקס ולכן במחירים האלה פשוט כמעט ואין מוכרים בשוק.

לצפיה ב-'הביסלה טסלה כבר אמרנו '
הביסלה טסלה כבר אמרנו
09/08/2018 | 19:29
28
45

לא חשוב מה הסיבה כרגע אם זה פיתוח של מצבר
או ציוץ של אלון מאסק
העיקר שהפוזיציה נותנת תשואה
ובזמן שיש ז'ננה לא נורא אם עושים קצת מימוש
תמיד יהיה מצב לקבל יותר נמוך
גם אם זה החברה הכי טובה בעולם
כולם יודעות לרדת קצת

ואין לי בעיה עם ציוצים כאלה

ואיך לעזאזל אתה מעיז להעלות את השם של תשובה
מול אלון מאסק?
לצפיה ב-'TSLA מחזירה לבורא את העלייה '
TSLA מחזירה לבורא את העלייה
10/08/2018 | 12:58
27
47
כאמור אם קודם היו רק מלא שורטיסטים על הנייר אז עכשיו יש עוד יותר מלא מלא

עכשיו הבעיה של מאסק היא להזהר מלהכנס לכלא, וזה עוד לפני גדודי עורכי דין אמריקאים רעבים עם שלל תביעות ייצוגיות בגין הציוץ הפזיז...
מסתבר שאף אחד לא מתנדב להביא 70B$ כדי למחוק את הנייר.

לצפיה ב-'dw טרם נאמרה המילה האחרונה ,, '
dw טרם נאמרה המילה האחרונה ,,
10/08/2018 | 13:24
25
40
לדעתי  מאסק יתמיד ברכישתן של מניות  טסלה 
 לטענתו הוא רוצה למחוק אותן מהמסחר ,, 
 ייתכן ומאסק ערך חישובים מדויקים בעזרתם של
אי חברים אלה בעלי כיסים עמוקים ,, 
 כככל ששווי השוק של טסלה יירד ,
כך יש מצב שתתגלגל לידיו יותר סחורה ,,  ( אם הסנטימנט יהפך לשלילי מוחלט ) 
( והכל תלוי גם בגרופים שנוהים אחרי הממציא ) 
 אני מעריך שגם הוא לקח שתי אפשרויות
1) או לנער מעל טסלה את השורטיסטים 
2)  או לזרום איתם ,, ולרכוש את המניות במחיר הזול ואכן למחוק אותה מהמסחר 
3) לדעתי אין עילה לתבוע אותו על שיבוש מסחר ,, 
4) מספיק שישלם "בסוף" למספר עקשנים מעל 400 $ למנייה 
    ובכך יוכיח את צדקת דבריו ,,, 

לצפיה ב-'אין לו 70B$ , בעיה'
אין לו 70B$ , בעיה
10/08/2018 | 14:20
24
41
זה משהו אחד לפנטז אבל משהו אחר גם להביא כסף מזומן.
תשובה שם 180 מיליון שקל אבל מה לעשות שהמשקיעים כמעט ולא הסכימו למכור סחורה בדלק קבוצה? רק 15 מלש"ח הסכימו. כל היתר אמרו תודה אבל לא תודה. אנחנו במחירים האלה לא מוכרים.

לא בוער לנו שום דבר. עוד שנה ו 4 חודש מקבלים טופס 4 ללוייתן + עד אז (סוף 2019) גם יהיה אקזיט הפניקס, וגם אתיקה תתחיל לתקתק רווחים נאים.
לצפיה ב-' אצל מאסק אין עדין הכנסות והמיזם או שיצליח או יכשל ,'
אצל מאסק אין עדין הכנסות והמיזם או שיצליח או יכשל ,
10/08/2018 | 14:45
23
41
אצל תשובה בדלק קבוצה ,,,יש את ליטרת הבשר ( נכסים ידועים ) 
 והאומדן האמיתי ניתן לשיערוך לפי שווי הוגן ,, 
 אצל מאסק ואחרים נושא הרכב האוטונומי כולו בתחילת הדרך ,, 
 המניות נירכשות לפי מה שיהיה בעתיד ( אם בכלל ) ,
 הסטטיטיקה מראה שבעולם יש כמיליון הרוגים
 בתאונות דרכים בכל שנה ,, תאונה אחת ברכב אוטונומי שעדין בשלבי ניסוי ,
 מושמעת מקצה העולם ועד סופו ,, 
 השוואת מספר התאונות בין רכב רגיל לרכב אוטונומי
 תחל כאשר בכבישי מדינה מסוימת ( אוטופית ,,זו  מדינה מתקדמת מאוד ) 
 ינועו מספר גדול של רכבים אוטונומיים ,, 
 ואני בטוח שאת גביע הזהב יקבל הרכב האוטונומי ,, 
לצפיה ב-'יש הכנסות, אבל די צנועות, בערך 4B$ לרבעון'
יש הכנסות, אבל די צנועות, בערך 4B$ לרבעון
10/08/2018 | 15:09
22
65
ואין משהו יותר מדי מיוחד שפירמות רכב אחרות לא יכולות לפתח גם.
טבע מוכרת ביותר כסף, ולא נסחרת בפי 15 (!) על ההון העצמי שלה.

ל BMW, טויוטה, רנו, פורד ו GM הרבה יותר קל להתחרות בטסלה מאשר להביא לכאן מתחרה ללוייתן של תשובה ונובל, וזה עוד לפני שגדודי הסינים מסתערים על העולם, כשאפילו לקורוס יש פנטזיות על רכב חשמלי. בוא נאמר שלטבע כנראה יהיה יותר קל להתחרות בשוק הגנרי מאשר ל TSLA בשוק הרכב.

הנייר של TSLA פשוט נסחר בש"ש מאד מאד מאד אופטימי.
ש"ש 60B$. הון עצמי 4B$ , והחברה מפסידה כסף. אז למה שלא יהיו גדודי שורטיסטים???
לצפיה ב-'dw'
dw
10/08/2018 | 18:03
7
69
ליצרני הרכב ובכללם מאסק יש מספר מטרות
א) לתכנן רכב בטיחותי ( מבחני הריסוק )
ב) מקדם גרר  ( השפעות רוח כנגד כיוון הנסיעה יהיה מינימלי ) 
ג) שהנסיעה ברכב תהיה שקטה מערכת היגוי מיתלים טובה וכו' 
    והפעלת הרכב חסכונית
( לפני מספר שנים מי שמע על רכב שנוסע 20 ק"מ ל\1 ליטר דלק ? ) 
ד) כיום כמעט כל חברות הרכב עומדות בסטנדרטים הללו , 
    והכותרת ,החדשה ? , הקניית  בינה מלאכותית לרכב ,,,
    +הנעה חשמלית ,, או היברידית ,, 
   ובעגה ,,,"מערכת אוטונומית להיגוי הרכב ,, "
ה) "הזרז " שמניע את מאסק או את השורטיסט "זהה " שניהם 
    מצפים לרווח כספי ,,  מאסק  עובד על פן נוסף ,, בטיחות 
     שעשוייה להציל נפשות רבות בעולם ,,,  שורטיסטים משחקים 
      כנגד חברות שמפתחות " תרופות מקור" שמצילות חיים ,, 
        ואין בכך שום פסול ,,אך , "המשחק "עלול לעכב פיתוח תרופות חשובות , 

אולם אם השורטיסט ,או מי מבני משפחתו ,יזדקק  לפתע  לאותה תרופה ? 
* ( אני שמח כשהשורט' מפילים חברות שעוסקות בהימורים  ברשת )
לצפיה ב-'תסלח לי אבל אתה לא מבין בתחום הזה'
תסלח לי אבל אתה לא מבין בתחום הזה
11/08/2018 | 04:16
6
40
במקרה יוצא לי בעבודה שלי להתחכך קצת בעולם של יצרני הרכב ומערכטת נהיגה אוטונומית, ואני יכול לומר לך שכל תעשיית הרכב עובדת על רכבים אוטונומיים, בין אם היצרנים האירופאים או האמריקאים, לגבי היפנים אני לא יודע אבל בטוח שהם לא מפגרים אחרי השוק. לטסלה אין שום יתרון או עדיפות בנושא. לדוגמא, הסופר קרוז של קאדילאק נחשב טוב יותר מהטייס האוטומטי של טסלה.
אין לטסלה שום יתרון בשום נושא, חוץ אולי מהיחצנות של מאסק שמזכירה את ג'ובס.
מנוע חשמלי זאת לא המצאה, טסלה לא המציאו כלום, הם פשוט דחפו סוללה גדולה ברכב יקר מאד מאד, וזהו. הרכבים שלהם יקרים בטירוף, וגם ה3 שלכאורה אמורה להיות זולה, היא לא, היא נמכרת בטווחים של במוו סידרה 5 וזה אחרי סבסוד ממשלתי. יצרנים אחרים פשוט לא טורחים לייצר מכוניות כאלה כי זה לא שווה כספית. אם מסננים את הרעש שטסלה ומאסק עושים אז מקבלים חברת מכוניות שמייצרת כמות זניחה של מכוניות עם בעיות ייצור וכסף, אבל שווה כמו כמה חברות רכב שכל אחד מוכרת בסדרי גודל יותר.
לצפיה ב-'יש צדק בדבריך'
יש צדק בדבריך
11/08/2018 | 08:52
5
40
מאסק הוא להטוטן מדיה לא פחות משי אגסי, ומדובר בחברה עם הרבה בעיות וסיכונים, ושווי לא הגיוני.

הרכבים שלהם בהחלט יקרים מאוד, הרכב הכי זול שלהם נמכר ב - 49,000 דולר בארהב, וברגע שהטבות כאלו ואחרות במדינות רבות תפסק האטרקטיביות של הרכבים החשמליים תרד.

הטייס אוטומטי של טסלה לא מעניין, בסך הכל מערכת שיוט אדפטיבית עם שמירה על נתיב. הרכב האוטונומי זו מערכת אחרת שאפשר לרכוש עם ה - Model 3, למרות שהיא תהיה כבויה וכנראה לא יהיה לזה שום שימוש בעשור הקרוב.

לעניות דעתי המתחרות הרציניות של טסלה הן Waymo ואובר, לא יצרניות הרכב המסורתיות. גם אינטל נכנסה לעולם הזה באיחור עם רכישה מאוד מוזרה לטעמי. אבל אין לדעת מה צופן העתיד. לא הייתי שם את הכסף על הרכב האוטונומי של טסלה.

ולסוללה: היתרון של טסלה הוא הסוללה, בהחלט יכול להיות שחברות רכב אחרות יפתרו את הבעיה הזו, ואני מאוד מקווה שכן אחרת אנשים לא יקנו רכבים חשמליים. אבל בעיית איבוד הטווח של הסוללות היא בעיה קשה מאוד.

לגבי המחיר של הסוללה, טסלה יכולים להוריד את טווח הנסיעה ובכך להוריד את מחיר הסוללה משמעותית (למעשה הם אפילו לא צריכים לייצר סוללות חדשות, הסוללות שלהם קטנות מאוד ומודולריות), אני מניח שהם לא רוצים למכור רכבים עם טווחים קצרים, בצדק או שלא.

יכול להיות שאם מאסק היה בוחר לתת את ייצור הרכבים לחברת רכב גדולה עם תשתיות קיימות ויכולת ייצור מוכחת ולספק רק את הסוללות והטכנולוגיה היינו רואים הרבה הרבה יותר מכוניות במחירים זולים יותר.
לצפיה ב-'לטסלה יש בדיוק את אותן הסלוללות כמו לכולם'
לטסלה יש בדיוק את אותן הסלוללות כמו לכולם
11/08/2018 | 13:30
4
25
אין להם איזה טכנולוגית סוללות חדישה ומהפכנית, ויש להם גם טווחי נסיעה כמו לאחרים. המנהל שלי קנה שברולט בולט שהיא גם חשמלית, עולה משמעותית פחות מה3 ועם טווח נסיעה של 350קמ. זה הכל פונקציה של כמה סוללות דוחפים באוטו.
גם ה3, הדגם הזול שהם עדיין בכלל לא מוכרים אותו, בא עם פחות סוללות ועם טווח קטן יותר. בסופו של דבר לטסלה אין שום טכנולוגיה ייחודית או המצאות שאין לאף יצרן רכב אחר. הם פשוט היו שם ראשונים, אבל יצרני הרכב הגדולים ידרסו אותה ברגע שהם יחליטו לשנות פאזה. העניין הוא שמעט מאד אנשים יהיו מוכנים להוציא את הסכומים שעולה רכב חשמלי כיום ולכן זה פשוט לא משתלם להפנות הרבה משאבים לשם, ולכאיה ההפסדים של טסלה.
לגבי נהיגה אוטונומית, לא רק יצרני הרכב עובדים על זה אלא גם חברות צד שלישי שמייצרות מערכות, כך שיש מירוץ חימוש ענק בתחום, וטסלה היא גרגר בשוק הזה.
הסיכויים הרבה הרבה יותר גדולים לפשיטת רגל שלה מאשר שהיא תצליח
לצפיה ב-'אתה מתייחס לנתונים של ה - Battety degradation?'
אתה מתייחס לנתונים של ה - Battety degradation?
11/08/2018 | 13:57
3
20
יש להם טכנולוגיות סוללות חדישה. הם טוענים לאיבוד של אחוז בודד אחרי 160,000 מיילים בסוללות החדשות. בעלי הרכבים הוותיקים טוענים לפחות מ - 10% אחרי 160,000 מיילים.

GM מדברים על אפשרות של עד 40% אחרי 100,000 מיילים:

בקטע הזה צריך רק לחכות ולראות. לניסאן ליף יש בעיה עם ירידת הטווח של הסוללה, כרגע יש מספיק נתונים רק לרכבים של ניסאן וטסלה.

וכמו שכתבתי מקודם, ברגע ששוק הרכבים המשומשים יתפתח, תהיה השפעה גדולה לאיכות הסוללה.
לצפיה ב-'דרך אגב, כל הרכבים החשמליים יקרים מאוד'
דרך אגב, כל הרכבים החשמליים יקרים מאוד
11/08/2018 | 14:15
17
לא רק הטסלה. ניסאן ליף עולה 30 אלף דולר, בולט עולה 37 אלף דולר.
לשם השוואה, אתה יכול לקנות פולקסווגן ג׳טה בארצות הברית ב - 18 אלף דולר, ושברולט ספארק ב - 17 אלף דולר.
לצפיה ב-'אכן כל הרכבים החשמליים יקרים'
אכן כל הרכבים החשמליים יקרים
11/08/2018 | 15:56
1
19
למען האמת אני אפילו לא מבין למה אנשים כל כך מתלהבים מהם. הנסיעה לא שקטה יותר כי מרבית הרעש בא מהגלגלים והרוח וכיום הבידוד כל כך טוב שגם במנועי בנזין בקושי שומעים את המנוע. הטווח מוגבל והטעינה ארוכה. בישראל זה לא נראה נורא אבל למשל בקנדה יוצא לא אחת לנסוע מטורונטו לאוטווה שזה 450קמ לכל כיוון ואז המנהל שלי נאלץ לקחת את האוטו של אשתו, וצריך לזכור שלא בכל מקום אליו הולכים יש שקע טעינה, כך שבעצם אי אפשר להתרחק יותר מדי מהבית.
וכמובן בחורף (חורף אמיתי, לא ישראל) הטווח של הסוללה מתקצר עוד יותר
יש גם מצב מצחיק שבגלל שהמיזוג וחלק מהחימום צורך חשמל אז הם מתקמצנים להפעיל כדי לשמור על הטווח.
אבל צריך לזכורמגם שטסלה 3 עולה פי אחד וחצי מהבולט, והדגם "הזול" שלהם עם טווח באמת קטן וגימור בסיסי ונטול כל תכונות מתוחכמות, ובסופו של דבר אמור לעלות כמו הבולט, בכלל לא בייצור עדיין. על מודל s או x אני אפילו לא מדבר. מחירים הזויים של מכוניות על אמריקאיות
לצפיה ב-'כמה סיבות'
כמה סיבות
11/08/2018 | 18:11
25
מחירי תחזוקה ודלק או חשמל. רכב חשמלי הוא חסכוני באנרגיה, רכבי בנזין דורשים פי שלוש או ארבע יותר אנרגיה מרכב חשמלי, בנוסף במדינות רבות (ישראל, אירופה) הדלק מאוד יקר ביחס לחשמל, רק הנתון הזה יכול להשפיע על ההוצאה החודשית במאות שקלים. בנוסף הבלאי של רכב חשמלי (למעט הסוללה) הוא מופחת ביחס לרכבי בנזין, כנראה שגם הבלמים מחזיקים זמן רב יותר בגלל מנגנון הבלימה של הרכבים החשמליים.

דבר שני הן הטבות שמדינות מספקות לבעלי רכבים חשמליים, לדוגמה בארצות הברית אתה זכאי להטבת מס של 7500 דולר אם רכשת רכב חשמלי חדש, וב - States מסויימים יש הטבות נוספות (סבסוד נוסף, שימוש חופשי בנתיבים לתחבורה ציבורית וCar Pool). יש גם מקומות עבודה בארצות הברית שמספקים עמדות הטענה בחינם לעובדים שלהם.

בנורווגיה אנשים כבר מתלוננים על ההטבות שהמדינה מספקת (חניה חינם במרכזי ערים, שימוש בנתיבים של תחבורה ציבורית, אפס מס על רכבים חשמליים)

בנסיעה עירונית דרך אגב המכוניות האלו שקטות בטירוף, עד כדי כך שמוסיפים להם רעש למטרות בטיחות.

דבר נוסף כמובן - זיהום אוויר, הזיהום בתוך הערים הגדולות בעולם הוא גבוה מאוד, רכבים חשמלים צורכים הרבה פחות אנרגיה ולא פולטים זיהום.

דרך אגב הטווח של המודל 3 הוא 500 קמ, אני לא חושב שהם עוד מוכרים אותן עם טווחים קצרים יותר. כמו שאתה מבין ותיארת בהודעה זה game changer, אתה לא צריך לסבול מחום, ואתה יכול לנסוע מטורונטו לאוטווה (יש גם לא מעט Superchargers של טסלה בדרך) ויותר חשוב אתה לא חייב להחזיק רכב שני.

המודל S הוא רכב ספורט \ יוקרה לכל דבר, ועם ההטבות מס בארצות שונות מדובר ברכב טוב מאוד אם אתה מתכנן לקנות רכב בקטגוריה של רכבי היוקרה.

אני באמת חושב שהשורה התחתונה היא הסוללה, השאלה האמיתית היא לא מה המחיר של הרכב אלא מה הירידת ערך וההוצאות השוטפות. ההוצאות השוטפות של הרכבים החשמליים היא נמוכה מאוד (טיפולים וחשמל), אם הרכבים ישמרו על הערך שלהם ייתכן ובקרוב מאוד רכבים חשמליים יהיו זולים יותר מרכבי בנזין, גם אם העלות של קניית רכב חדש היא גבוהה יותר.
לצפיה ב-'סוללה ורכב אוטונומי'
סוללה ורכב אוטונומי
10/08/2018 | 21:54
8
43
ללא קשר למחיר המניה ההזוי של טסלה, לחברות מתחרות (וניסאן בראשן) יש בעיות עם ירידת הטווח של הסוללה עם השנים, בינתיים אף חברת רכב לא הצליחה לפתור את זה למעט טסלה (ולמעשה גם חברות אחרות, כולל יצרניות של מצברים, טלפונים סלולריים ומחשבים ניידים).

מעבר לכך, חברות שיפתרו את הבעיה של הסוללה יצטרכו להמתין כמה שנים עד שיוכלו להראות תוצאות אם כי אני סבור שזה לא ישפיע על המכירות יותר מדי בשלב הראשון.

מצד שני, חברות שלא יצליחו לפתור את הבעיה כנראה יצטרכו להתמודד עם שוק יד שנייה בעייתי, מה שישפיע על המכירות שלהם מאוחר יותר. שוק הרכבים המשומשים החשמליים כמעט ולא קיים, ואני מניח שברגע שהוא יהיה מפותח הסוללה תהיה מרכיב מרכזי בהצלחה של חברות הרכב. אם לא תצליח למכור את הרכב שלך בגלל הסוללה, או שתאלץ לקנות סוללה חדשה בעשרות אלפי שקלים, כנראה שלא תקנה מאותו היצרן בשנית.

לגבי רכב אוטונמי, יש כמה חברות שדוהרות קדימה, כנראה שלטסלה יש הכי הרבה רכבים אטונומים על הכביש, וכנראה שכאן המתחרות הגדולות שלה הן חברות טכנולוגיה כמו אובר ולא יצרניות רכב. אבל העתיד של רכב אוטונומי הוא עוד רחוק.

לצפיה ב-'המצברים במכוניות טסלה לאומת יצרנים אחרים '
המצברים במכוניות טסלה לאומת יצרנים אחרים
12/08/2018 | 00:16
7
45
מספקים מרחק נסיעה של כ550 ק"מ ,
לחובבי התאוצות ( שאופיני למכוניות מרוץ)
טסלה בזכות מערכת תמסורת משופרת ,
הצליחה לשבור שיאים חדשים  בתאוצות ,, 0-100 (קמ"ש )
נכון ! בכדי לרכוש מכונית שעולה כ49000$ צריך
להיות משוגע להגה ,, או סנוב יוצא דופן ,,
האם מכוניות טסלה יהיו המוצר האיכותי ביותר בכל פרמטר ?

1)  מרחק נסיעה שבין הטעינות ? וסך כל הטעינות בחיי המצבר?

2)  החזרת אנרגיית בלימה  למצבר בעת ירידות או בלימה רגילה ?

3)  נוחות הנסיעה ? בטיחות בכל תנאי השטח מול יצרני רכב אחרים ?

4)  האם המכונית תהייה מאובטחת כנגד השתלטות  של האקרים ?

5) למיטב הבנתי טסלה לא מייצרת כעת סדרות עממיות
      אלה שואפת למתג עצמה ברף הגבוה ביותר בעולם הרכב ,
      וזאת בהשוואה למכוניות עם אותם מאפיינים ,,
  6) רק בעוד תקופה ארוכה נדע
     האם מאסק ,וצוות המתכננים ,אכן הגיעו לפתרונות אופטימאלים
     בנושאים הקריטיים שהם הנהיגה האוטונומית ,
      יעילות המצברים ,,, מערכת התמסורת , הפחתת הגרר ,  
        ותחרות מול יצרניים דומים ,,

לצפיה ב-'עשית סלט'
עשית סלט
12/08/2018 | 14:14
5
19
וזאת הגדולה של מאסק לגרום לאנשים להאמין בעובדות שגויות.
ה3 הכי יקרה יש לה טווח של 400קמ, לעומתה הדגם הזול יותר יגרד טווח של 300קמ. כמובן צריך לזכור שכל הטווחים האלה מדברים על נסיעה ללא מזגן או חימום מה שמקצר את הטווח עוד יותר.
הטווחים הגדולים יותר כשמדברים על טסלה מתקבלים בדגמי הs וגם שם באלה שמתחילים ב100 אלף דולר, כך ששוב, טסלה לא עשתה שום דבר מהפכני, הטווחים שלה זהים לכל יצרניות הרכב החשמלי, והטווחים הגדולים מתקבלים בדגמים היקרים היכן שהם דחפו מצבר בגודל כפול.
ולגבי רכב אוטונומי, שוב, טסלה לא מובילה את הדוק, היא נמצאת באותה שורה עם כולם ואפילו בפיגור אחרי חלקם, ההבדל הוא, שבעוד חברות אחרות מפתחות בשקט ועושות הרבה ניסויים כדי לוודא את עניין הבטיחות, טסלה יוצאת בהצהרות בומבסטיות ומשחררת מוצרים חצי אפויים, ולראיה ההרוגים בתאונות הטייס האוטומטי שלה. אם תקרא על הסופר קרוז של קאדילאק תראה שהוא כמו הטייס האוטומטי של טסלה אבל מקפיד הרבה יותר על בטיחות.
זה ההבדל בין חברות ותיקות בשוק הרכב שיודעות שצריך לוודא מעבר לכל ספק לפני שמשחררים מוצר חדש לשוק לבין מאסק שעובד בשליפות, כי מספיק פשלה אחת גדולה כדי לקבור חברה בתביעות
לצפיה ב-'אתה מתכוון אלי?'
אתה מתכוון אלי?
12/08/2018 | 16:11
4
16
לא מוכרים עוד מודל 3 עם טווח קצר מ - 310 מייל או 500 קמ, המחיר הוא 49,000 דולר בארצות הברית.

המודל S מתחילה עם טווח של 259 מייל (416 קמ) במחיר של 63 אלף דולר.

במקום להתבסס על שמועות אתה מוזמן להכנס לאתר שלהם ולהזמין רכב.

וכמו שכתבתי, הדבר המהפכני הוא שמירת הטווח של הסוללה לאורך שנים. מי שינסה למכור את הניסאן ליף שלו אחרי כמה שנים עלול למצוא את עצמו בלי קונים בכלל.
לצפיה ב-'התכוונתי לטכניקום, אבל'
התכוונתי לטכניקום, אבל
12/08/2018 | 18:54
3
14
נכנסתי. הוא מפנה אותי אוטומטית לאתר הקנדי שלהם. באונטריו ביטלו את המענק לקניית רכב חשמלי, אז מודל 3 בסיסי עם טווח של 500קמ עולה 66000דולק פלוס מעמ 15%, או בערך 75000דולק. לגירסת הביצועים כבר תאלץ לשלם 100000דולק. להזכירך מדובר עם ה3. במחיר הזה קונים במוו 740, או לחלופין דודג' צ'לנג'ר הלקט עם 750כס.
אם תקנה קאמרו zl1 עם 650כס, תיפרד מ70000דולק אחרי מס.
איך שלא מסתכלים על זה, טסלה היא אותו נישה למתלהבים, במחירים כאלה הם לא יצליחו למכור הרבה מכוניות ואין להם באמת זכות קיום כחברה עצמאית, ובטח ובטח לא השווי ההזוי שיש להם.
לצפיה ב-'כמה נקודות'
כמה נקודות
13/08/2018 | 00:59
2
9
1. ההלקט הרבה יותר יקרה. כן נכון, המחיר קנייה שלה אולי זהה, אבל אתה תשפוך ערימות של כסף על דלק לעומת חשמל. בלי קשר להלקט, רכבים חשמליים צורכים הרבה פחות אנרגיה (גם כאלו שעושים 0 ל - 100 ב - 2.9 שניות). בנוסף לכך במדינות אירופה וישראל בהן יש מס גבוהה על דלק ההבדל בהוצאה החודשית על מקור האנרגיה יכול להגיע גם ל 2-3K$ לשנה לאדם שנוסע 25,000km בשנה (ברכב רגיל לא בהלקט).

2. מה שמעניין הוא ה - Cost of Ownership, קשה לחשב אותו מבלי להכנס לעניין של שוק היד 2, וכפי שאתה מבין השוק עדיין צעיר מדי. המחיר של הרכב אולי משנה, אבל ירידת הערך היא העיקר. אם תקנה רכב חדש ב - 80 אלף שקל אתה תשלם הרבה יותר על הרכב מאשר אם תקנה רכב יד 2 ב - 80 אלף שח.

3. רכבים חשמליים אמורים להיות עמידים יותר לתקלות ואמורים להחזיק זמן רב יותר ולדרוש פחות תחזוקה ותחלופה. נתקלתי בלא מעט אנשים שלא הצליחו למכור רכב בן 10 עד 15 שנה בגלל הקילומטרז׳, וכבר לא רוצים להחזיק אותו כי הוא מקרטע. לצערינו כרגע בתחום הזה לחלק גדול מהיצרנים יש בעיה, כי הסוללה שלהם לא תהיה שווה הרבה אחרי כמה שנים.

4. הטבות (מס ואחרות) קיימות במדינות שונות. יכול להיות שבקנדה הרכבים האלו לא משתלמים, אבל באירופה וארצות הברית הסיפור שונה לחלוטין.

5. המחירים יקרים, אבל הם יורדים עם הזמן, הטווח של הליף עלה מ 70 מייל ל - 150, והמחיר ירד מעט בחמש שנים האחרונות. המחיר של המודל S ירד משמעותית בחמש שנים האחרונות. אם להיות כן זה כנראה פוגע משמעותית בירידת הערך אז עד שלא נראה התייצבות או ירידה משמעותית תהיה בעיה עם זה.

6. זו טכנולוגיה חדשה (ומבורכת לדעתי). ככל שיותר יצרנים יכנסו המחירים ירדו וימשיכו לרדת לעניות דעתי בצורה דרסטית. וולבו, מרצדס ופולקסווגן כבר הכריזו שהם נכנסים עם הרבה כח. עכשיו נותר רק לחכות ולראות.

7. לטסלה יש בעיה רצינית עם מחיר המניה, יש להם עוד תחומים שהם מתעסקים בהם, הבעיה היא שהם מזניחים אותם ומתמקדים רק בענף הרכב, שם הם יאלצו לעבוד קשה רק בכדי להצדיק את מחיר המניה.

8. רכבים חשמליים הם כרגע נישה, איך אתה קורא לרכב של 37,000 דולר שדורש ממך להחזיק עוד רכב למקרה חירום?
לצפיה ב-'זה ביצה ותרנגולת'
זה ביצה ותרנגולת
13/08/2018 | 04:20
1
8
כל נושא התמריצים לקניית רכב חשמלי או עלות הדלק הממוסה ךעומת חשמל יחזיקו כל עוד זה מוצר נישה עם מכירות זעומות. בוא נניח שמחר כל מדינת ישראל קונה רכבים חשמליים, האם נראה לך שהמדינה תוותר בכזאת קלות על מיסי הקניה או על ההכנסות מיסוי בנזין?
אם רכבים חשמליים יהפכו למיינסטרים אז התמריצים ייעלמו בכל מקום ומחיר החשמל יעלה. באונטאריו היה תמריץ שנעלם ברגע שהגיעו למיכסת מכירות מסויימת והבנתי שגם בארצות הברית טסלה מתקרבת למיכסה שיש אצלם,לי מה שאומר שהמחיר של המכוניות לצרכן עומד לקפוץ, וזה בזמן שהמתחרים שלהם ייכנסו לשוק בכל הכח ויקבלו תמריצים.
לגבי עמידות ושווי הרכב כמשומש, טסלה לא נמצאת בשוק מספיק זמן כדי לדעת מה קורה איתם לאורך זמן, כרגע הן בשימוש רק 5 שנים, ושימוש קצת יותר אינטנסיבי אפילו פחות מזה כי בהתחלה היו בטח מכוניות ספורות שנמכרו.
מה שאני יודע הוא שאף פעם לא כדאי להיות early adopter , אבל יש אנשים שצריכים להרגיש מיוחדים ולכן נלהבים לקנות. לגבי החיסכון בשימוש, באתר של טסלה עצמה הם מחשבים חיסכון של 6000$ על פני 5 שנות שימוש לעומת רכב בנזין, זה חיסכון די זניח יחסית לפער המחירים של הרכב לעומת רכב בנזין מקביל. יוצא לי לראות את ה3זה על הכביש מדי פעם והבנתי למה קראו לה 3. היא נראית בדיוק כמו מאזדה 3. רוצה לומר שאין בה שום דבר מיוחד פרט לחשמל, ממש לא שווה לשלם עליה פי 3 מרכב בנזין מקביל ברמה, והחיסכון הכספי בבנזין לא מדגדג את הפרש המחיר, ובתור רכב משומש, לא הייתי רוצה להיות הבעלים כשצריך להחליף את המצבר.

לצפיה ב-'מחירי החשמל נשמרו יציבים (ריאלית) במשך השנים'
מחירי החשמל נשמרו יציבים (ריאלית) במשך השנים
13/08/2018 | 10:39
8
למרות שצריכת החשמל הממוצעת עלתה בצורה משמעותית.

מחירי החשמל לא קשורים לרכבים, להעלות את ההוצאה החודשים של משפחה מ - 500 שח ל 1500 שח על חשמל לא יתקבל יפה כל כך. מחירי הדלק לעומת זאת הם תנודתיים מאוד.

אני מסכים איתך שמדינת ישראל יכולה להיות בעייתית בקטע הזה, אבל היא לא תשפיע על השוק בכלל, כמות המכוניות שנמכרות פה בשנה הוא אפסי.

מה שניסיתי להבהיר בכל הדיון הזה, זה שאתה תצטרך להחליף את הסוללות בטסלה אחרי בערך חצי מיליון למיליון מייל, אם אתה נוסע 25K בשנה לדוגמה, זה עוד 32-64 שנים, לא הייתי מוטרד מזה, בשלב הזה המזדה 3 שלך לא תהיה אפילו במגרש הגרוטאות, והליף תצטרך עוד כמה סוללות חדשות. ברכבים אחרים יש בעיה, וכמו שאתה מתאר מדובר בבעיה רצינית.

התמריצים יעלמו במדינות שונות בקרוב, אתה צודק, אבל המחירים יורדים בחדות כרגע, וירדו עוד יותר כשכל המתחרים יכנסו בשיא הכוח, בשלב הזה כבר לא יהיו תמריצים.

לגבי המחירים, אתה מדבר על טסלה או על רכב חשמלי?

רכבים חשמליים יקרים יותר מרכבי בנזין, לדעתי גם ב - Cost of Ownership למרות שיש שטוענים אחרת. זה ישתנה בקרוב, מכיוון שהמחירים שלהם ימשיכו לרדת ככל שמתחרים חדשים יכנסו לשוק.

בתוך הרכבים החשמליים, המודל 3 לא יקרה, אם הליף עולה 30, הבולט 37 המחיר של 49 למודל 3 הוא הגיוני. בוא נחכה לוולוו ומרצדס ונראה מה יהיה המחירון של הרכבים שלהם, הוא כנראה יהיה גבוה בגלל שהחברות האלו מספקות רכבים ברמה גבוהה וכנראה שיהיה לרכבים שלהן טווח נסיעה הגיוני (כנראה שמעל 300 מייל).
לצפיה ב-'צ.ל לעומת יצרנים אחרם ,, '
צ.ל לעומת יצרנים אחרם ,,
14/08/2018 | 19:41
1
לצפיה ב-'אתה באמת לא קולט?'
אתה באמת לא קולט?
10/08/2018 | 22:53
4
41
צריך לאסור עליך לקנות מניות, לא רק שאתה מבין בזה כלום אתה מתעקש לא ללמוד ולהיות בור.

ריבונו של עולם: למי אכפת מההון העצמי?!?! זה מספר מטומטם שאינו קשור למציאות בכלל.
בשביל הספורט תבדוק מה ההון של אפל, בואינג, פייסבוק וגוגל.

לצפיה ב-'תוסיף גם את SPG בשביל הספורט'
תוסיף גם את SPG בשביל הספורט
10/08/2018 | 22:54
14
לצפיה ב-'התייחסתי להון כי אין מכפיל רווח להסתמך עליו'
התייחסתי להון כי אין מכפיל רווח להסתמך עליו
11/08/2018 | 15:14
2
14
לצפיה ב-'dw הגיע הזמן להעלות סקר האם Roaicc '
dw הגיע הזמן להעלות סקר האם Roaicc
11/08/2018 | 15:24
24

גורם נזק גדול לפורום ההודעות שלו שחצניות, יהירות ונכתבות ברוב המקרים בעיקר כדי לעצבן את שאר הגולשים,וגורם לחברים לא להיכנס ולא להיות פעילים

ענו מי בעד ומי נגד הרחקתו
לצפיה ב-'בטסלה אין באמת על מה להסתמך'
בטסלה אין באמת על מה להסתמך
11/08/2018 | 21:52
21
המניה היא מניית חלום (חלום הזוי אם תשאל אותי), כל תמחור בא בחשבון.

לצפיה ב-'ברור שתחזיר כי זה היה רק ציוץ ולכן '
ברור שתחזיר כי זה היה רק ציוץ ולכן
10/08/2018 | 23:46
30
הרשות בחול נכנסת לחקירה
אבל אם הייתה הודעה כמו למשל
שג'מעת הילדים  מהטכניון הצליחה
להגדיל את טווח הנסיעה של הבטריה
ולהוזיל עליות אז הודעה שכזו הייתה
עשויה לגרום להצפנה נוספת

שב תשמע דיונים בבתי המשפט ונסה
להעריך איזה פסיקה השופטים יחליטו
לגבי חברות בבורסה זה גם כסף טוב

אגב בטבע המחלקה המשפטית חזרה
לעבוד כמו שעבדו פעם  
זה עדיין לא אומר שאני יקנה טבע
זה אומר שאני יהיה מרוצה שהציבור
בארץ יפסיד פחות
ועדיין יש לי חשבון עם המנכ"ל שטוץ
שסוגר לנו מפעלים
שטוץ בגלל שהוא גוזר לעצמו קופון שמן
לצפיה ב-'המלצה אנליסטית על בזן'
המלצה אנליסטית על בזן
08/08/2018 | 11:41
4
87
מחר בזן מפרסמים Q2.
מחיר היעד שמציבה האנליסטית של דיסקונט הוא 200 (כיום 169), וזה עוד אפילו לא כולל "שיפור מטאורי בתוצאות העתידיות של בז"ן " ב 2020-2023 

הנייר נסחר במכפיל רווח נקי קדימה ל 2018 של 10, ומכפיל EV/EBITDA קדימה של 5.4 ולהערכתה זהו תמחור אטרקטיבי להשקעה. אני מסכים  

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'בזן פרסמה Q2 מוצלח'
בזן פרסמה Q2 מוצלח
09/08/2018 | 11:16
2
39
הרוויחו קרוב ל 100M$ נקי ברבעון!

המניה בתגובה עולה כמה אחוזים

אפשר להבין מדוע בעלת השליטה, החברה לישראל, חומדת להגדיל את הפוזיציה שלה בנייר

לצפיה ב-'בזן פורצת שיא שנתי, במחזור גבוה'
בזן פורצת שיא שנתי, במחזור גבוה
09/08/2018 | 17:17
40
של 22 מלש"ח

ברוכה הבאה קידומת 18X
לצפיה ב-'דיסקונט מעלים את מחיר היעד של בזן מ 200 ל 240'
דיסקונט מעלים את מחיר היעד של בזן מ 200 ל 240
12/08/2018 | 08:50
35
הנייר כעת ב 181, כך שלשיטתם עוד יש הרבה הרבה מקום לטיפוס (לנייר מעוף כבד)
אנליסטים אחרים לא כ"כ כ"כ מפרגנים במחיר היעד (אבל אצל כולם הוא גבוה מהנוכחי)

לצפיה ב-'לערני 222'
לערני 222
12/08/2018 | 02:03
43
שאלתך היא ;

אולי תוכל לתת לי רעיונות היכן לאתר :
נתונים על "תספורות בבורסה"-למשל
חברה X  -איך נודע שזו תספורת?
-האם הודעה בבורסה או עיתונות או הסקת 
ממקור מידע אחר על התספורת?
איזה מקור נתונים נמצא על מחיר האג"ח
טרם התספורת ,נניח 10 ימים קודם להכרזת תספורת ?
תשובתי ;
-------------------------
האינפורמציה שעומדת לרשותי היא רק זו "שמתפרסמת לציבור"
לעיתים בעתונות כלכלית כגלובס \דה מרקר  \כלכליסט \ביזפורטל
 ניתן להבין שיהיה עיכוב \קשיים \בכיבוד התחייבויות חלקי או מלא ,
  סימני אזהרה הם ,,
 א)  הורדת דירוג האשראי של החברה שהנפיקה את האג"ח
 ב) כשל בייצור .\ מתחרים נוספים על אותו פלח שוק \
      אם מדובר בייצוא ,לעיתים בחילופי שלטון
       יש חשיבה מחודשת על הצורך של ההזמנות ,,
     או בחינה מחודשת לגבי המחיר או מספר
       הפריטים המוזמנים
ג) עלייה במחיר התשואה שאינה קשורה למצבן הכללי של האגחים ,
    מצביעה על זריקת סחורה ע"י יודעי דבר ,,,
     ייתכן ואותם ידענים מבינים את הקשיים ומסיקים
    את  הסיבות שמביאות  להחלשת הדירוג ,
     והתוצאה ;מחיר המימון עולה ,
ד) לעיתים חברה X מפרסמת באתר הבורסה מאייה
   מאזן שמספק אינפורמצייה על קשיים ,,,
    ניתוח המאזן יכול להצביע אם לחברה יהיה מספיק כסף
     לכבד התחייבויות ,, ( פדיון קרן + קופונים )
* איני יועץ לני"ע \ 

לצפיה ב-'מאחל לכל החברים בפורום שבת שלום ורק הצלחות.'
מאחל לכל החברים בפורום שבת שלום ורק הצלחות.
09/08/2018 | 07:40
42
101
מצטער שלאחרונה , אני פחות פעיל (עקב עומס בפרוייקטים , לו”ז צפוף וכו.....)

ו.....עדיין, עוקב פה ושם אחר המסחר אצל הפח אשפה......ו......סוגרים (עוד ) שבוע של כלום ושום דבר.

לדעתי, השבוע ה 700 שלא קורה כלום.....אלא רק הולכים ומקצינים דרומה .

אני כותב כבר עכשיו ולא מחכה לסיום...
המשך>>
מצטער שלאחרונה , אני פחות פעיל (עקב עומס בפרוייקטים , לו”ז צפוף וכו.....)

ו.....עדיין, עוקב פה ושם אחר המסחר אצל הפח אשפה......ו......סוגרים (עוד ) שבוע של כלום ושום דבר.

לדעתי, השבוע ה 700 שלא קורה כלום.....אלא רק הולכים ומקצינים דרומה .

אני כותב כבר עכשיו ולא מחכה לסיום שבוע המסחר, משום שאין לי צורך בכך.
אני תמיד מקדים את המאוחר , כפי שנאמר “צופה פני עתיד”

אגב,
אופציה 17 של רציו היא האופציה הראשונה להימחק בקרוב

עוד סיבה בשבילי להביע את תנחומיי למשקיעים השקועים

דעתי בלבד

בברכה
מטוס
לצפיה ב-'רדהיל מגייסת 25M$ (במקום 117M$ )'
רדהיל מגייסת 25M$ (במקום 117M$ )
11/08/2018 | 15:49
19
בגלל התוצאות הלא פשוטות בניסוי שלב 3 של קרוהן, בגינן תצטרך לבצע ניסוי חוזר, רדהיל צמצמו את היקף הגיוס מ 117M$ ל 25M$ בלבד, ובמחיר 6$ למניה, קצת מתחת למחיר השוק של המניה.

לצפיה ב-'מבקש המלצה למקום שמלמד שוק ההון באזור חיפה'
מבקש המלצה למקום שמלמד שוק ההון באזור חיפה
09/08/2018 | 02:05
13
44
שלום רב
היתי מעוניין ללמוד את כל העניין של שוק ההון ולהתמקצע בזה.
יש למישהו המלצה על מכללה או מקום כלשהו שמלמד את כל העניין הבסיסי  באזור חיפה?
האם יש גם המלצות לספרים טובים בנושא או הרצאות באינטרנט?
תודה
לצפיה ב-'ספרים'
ספרים
09/08/2018 | 03:37
2
76
הליכת אקראי בוול סטריט, הספר הכי טוב שתוכל לקרוא.

בנוסף יש לך באינטרנט את החלק על ההשקעות בבלוג "הסולידית", וגם את "התמונה הגדולה". אציין גם את בלוג "השקל" ו"המתורגמן הפיננסי".
יש פודקאסט כלכלי בשם ערך מוסף של שני בוגרי משרד האוצר, בעיקר תיאורטי אבל יש מה ללמוד שם.
לצפיה ב-''
09/08/2018 | 11:32
23
לצפיה ב-'רק הספר מומלץ'
רק הספר מומלץ
11/08/2018 | 08:44
20
כל האתרים שהוזכרו עמוסים מידע, ומשקיע מתחיל הולך בהם לאיבוד.
כנס לפורום הסולידית, כל פעם יש הודעה של מישהו שזקוק לעזרה, אחרי שקרא את כל הפוסטים שם, ולא יודע מה לעשות או מה זה בדיוק אג"ח.
לצפיה ב-'לפסגות, מגמות ומיטב למשל יש סניפים אצלכם'
לפסגות, מגמות ומיטב למשל יש סניפים אצלכם
09/08/2018 | 10:43
9
42
פסגות נמצאים ברחוב ההסתדרות 25.
חיפה זו עיר גדולה. סביר שיש כמה וכמה מקומות בהם אפשר ללמוד קורס על שוק ההון.

אני רואה שהם מציעים כמה קורסים. חלק יותר ממוקדים בטריידינג וניתוח טכני וחלק בפנדמנטלס. אני מעדיף את הגישה השנייה אבל יש כאלה שיותר ממוקדים בגרפים.

גם למגמות יש סניף בחיפה, ליד הצ'קפוסט.

גם למיטב יש סניף אצלכם, אם כי כנראה פחות פעיל מאשר במרכז.

לצפיה ב-'אסייג ואומר'
אסייג ואומר
09/08/2018 | 13:16
8
43
שאין שום דבר, באמת שום דבר, שאי אפשר ללמוד לבד דרך האינטרטנט, ולחסוך אלפי שקלים על קורסים, שסיכוי סביר שהמנהל/מרצה/תלמיד לידך בעל אינטרס לגרום לך לסחור במערכת מסחר שלו/מנייה שהוא מריץ/פרוייקט שהוא עובד עליו וכו'.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם קודם כל '
תודה רבה לכם קודם כל
09/08/2018 | 13:43
7
28
אז בעצם עדיף ללמוד מהספר שאמרת לי וגם מבלוגים ולאט לאט לנסות להכנס לזה?
איפה קונים את הספר הזה?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/08/2018 | 16:55
2
39
אני אישית רשמתי את שם הספר בגוגל ופשוט הזמנתי מאתר כלשהו, לא אמור לעלות יותר מ70-80 ש"ח.

ובתור התחלה, כן. אני ממליץ לך להקדיש כמה חודשים ואפילו שנה, בשביל לקרוא וללמוד על הנושא. באמת שזה לא מסובך כמו שהאנשים שמתעסקים בזה היו רוצים שתחשוב.
לאחר כמה חודשים עד שנה שקראת את הספר והבלוגים האלו, תיהיה לך איזושהי תפיסה של שוק ההון, תדע מהי ההקצאת נכסים שמתאימה לך (או תחשוב שאתה יודע), זה יהיה הזמן לפתוח תיק וירטואלי שבו תוכל לקנות ולרכוש מניות ואג"ח על הנייר.
כמובן שאין סוף ללמידה, וישנן מספר דרכי השקעה, לדוגמה - השקעות ערך (וורן באפט), השקעות דיבידנד(בלוג בשם DGI או דיבידעת בעברית), השקעות במדדים (הסולידית), ניתוח טכני (האתרים ספונסר וטלנירי) ועוד.

בהצלחה לך! מוזמן לשאול פה בפורום ובפורומים האחרים כל שאלה שתרצה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובוות והמידע הרב'
תודה רבה על התשובוות והמידע הרב
10/08/2018 | 00:35
1
17
תודה רבה ,היתי בטוח שבלתי אפשרי להצליח בזה בלי קורס כלשהו ושאין ספרים ובלוגים בנושא  שיעזרו.
ועוד שאלה,איך מתחילים עם זה?הולכים לבנק ומבקשים לפתוח תיק השקעות ואז איך אני נכנס אליו כל פעם?מהאתר של הבנק?
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
10/08/2018 | 02:43
21
כמובן אחרי שקראת, למדת, השכלת, ועשית לך תיק וירטואלי במשך כמה חודשים,
אתה (חושב שאתה) יודע מה סיבולת הסיכון שלך,
אפשר להיפגש עם הבנק.
תחשוב על סכום שלא יהיה כל כך כואב לך אם הוא ייחתך ב50%.
זה הניסיון הרטוב הראשון שלדעתי יהיה רציונלי למשקיע מתחיל.

בכל אופן אתה עוד רחוק משם,
אבל אם אם תקרא ותפנים את העקרונות של שוק ההון
אתה תרוויח כסף בטווח הארוך.

לא מייעץ ולא ממליץ, איני יועץ השקעות
לצפיה ב-'יש מקום שבו הספר (בעיברית) נמכר במחיר זול יותר '
יש מקום שבו הספר (בעיברית) נמכר במחיר זול יותר
09/08/2018 | 19:07
3
40
מהמוזכר בתשובה שנתנה מעלי אבל אם אכתוב את הלינק פה בפורום הספר יקנה
לפני שתספיק לראות,אם תרצה אשלח לך הודעה לגבי האתר שבו הוא מוצע
(אני איני המוכר).

לצפיה ב-'אני אשמח לקבל. אגב, כמה הוא עולה בסטימצקי/צומת ספרים?'
אני אשמח לקבל. אגב, כמה הוא עולה בסטימצקי/צומת ספרים?
10/08/2018 | 20:14
2
11
לצפיה ב-'נשלח לך מסר עם הלינק לספר המוצע למכירה'
נשלח לך מסר עם הלינק לספר המוצע למכירה
10/08/2018 | 20:44
1
26
לצפיה ב-'תודה, אבל מתברר שכבר יש לי אותו בבית'
תודה, אבל מתברר שכבר יש לי אותו בבית
11/08/2018 | 09:53
9
לצפיה ב-'שלום אפליקציית מובייל למסחר שאלות טכניות מסביב.'
שלום אפליקציית מובייל למסחר שאלות טכניות מסביב.
11/08/2018 | 06:32
15

שלום,
אני מחפש קודם כל תוכנה טובה למסחר וירטואלי כדי להתאמן ניסית את הטרייד tredhero שהייתה נוראית כי האפליקציה לא התעדכנה ... אלטרנטיבה?

מה קורה עם אפליקציות/תוכנות למסחר בחו״ל איך מסתדרים במקרה כזה עם המיסוי בארץ? כאילו אם אני יעביר 50-100k הבנק לחו״ל/באשראי בדוק הבנק ישב לי על הווריד... יש פתרון כולל בארץ?

מטריף לי את המוח האיטיות של העדכונים. המלצות למדריכים ביוטיוב אשמח...

לצפיה ב-'עמלות מסחר בשוק ההון'
עמלות מסחר בשוק ההון
10/08/2018 | 08:50
6
189
ראיתי כתבה לפני מספר ימים בנוגע לעמלות מסחר בארץ.
השוואה בין בתי השקעות לבנקים.

מה לגבי עמלות מסחר בחו"ל?
האם העמלות שאפשר לקבל דרך בלוג דיבידעת הן טובות (לדעתי כן)?
http://dividaat.com/%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%A8...
מדובר על אינטראקטיב ברוקרז דרך אינטראקטיב ברוקרז ישראל
לצפיה ב-'באופן כללי הטבלה קצת משקרת לגבי עמלות בארץ.'
באופן כללי הטבלה קצת משקרת לגבי עמלות בארץ.
10/08/2018 | 09:52
28
לצפיה ב-'יש באתר הבורסה השוואה בין עמלות מסחר'
יש באתר הבורסה השוואה בין עמלות מסחר
10/08/2018 | 16:30
3
28
לדעתי, לסחור בתדירות כמה שיותר נמוכה מקטין את התשלומים.
לצפיה ב-'עמלות התעריפון שמופיעות באתר הבורסה לא נכונות'
עמלות התעריפון שמופיעות באתר הבורסה לא נכונות
10/08/2018 | 18:11
2
29
המחשבון
https://www.tase.co.il/he/market_data/trading_fees
מראה 0.4% ו 26 שח מינימום בבנק לאומי

בעוד תעריפון העמלות של הבנק
http://www.bankleumi.co.il/vgnprod/amlot_yechidim/SubChapters.asp?ChpNum=4&sitePrefix=
אומר 0.65% מינימום 27

לצפיה ב-'באתר של הבנק אלו עמלות מקסימום, בד"כ גובים הרבה פחות'
באתר של הבנק אלו עמלות מקסימום, בד"כ גובים הרבה פחות
10/08/2018 | 19:54
1
26
אני חושב שלאתר הבורסה הם רושמים מידע על עמלות ממוצעות.
לצפיה ב-'במחשבון יש אפשרות (תיאורטית) לראות עמלות ממוצעות וגם'
במחשבון יש אפשרות (תיאורטית) לראות עמלות ממוצעות וגם
10/08/2018 | 23:00
14
עמלות תעריפון
לצפיה ב-'עזוב את ההשוואה, זה קשקוש'
עזוב את ההשוואה, זה קשקוש
10/08/2018 | 19:31
31
איפה העמלות הטובות ביותר תלוי מאד באופי הפעילות שלך ובגודל התיק שלך, כל מקרה לגופו.

לצפיה ב-'קולפלנט לאן?'
קולפלנט לאן?
08/08/2018 | 12:06
2
35
אחרי שעמי_שגיא נכנס בשער 41 עם 4.5 מליון. למה לדעתכם הוא הכניס את הכסף עכשיו? הרי לא מזמן הוא קיבל בשער 40 3.5 מליון בהנפקה.
מה הוא מתכנן? 
לצפיה ב-'DW.?'
DW.?
08/08/2018 | 14:06
1
13
לצפיה ב-'אינני יודע'
אינני יודע
09/08/2018 | 17:14
21
הוא קנה מהחברה בלוק באזור מחיר השוק הנוכחי וכנראה מרגיש די נוח עם התמחור הנוכחי, כמונו.
לצפיה ב-'אירן נושאת באחריות למתרחש בעזה '
אירן נושאת באחריות למתרחש בעזה
09/08/2018 | 16:29
64
לאירנים אין מעצורים ,, לאחר שנבלמו במכות מנע בסורייה
הם מנסים להסיט את מאמצי הניגוח לכוון הפשפש הקטן בעזה ,,
אין ספק ,, אירן חוטפת בימים אלה סנקציות מארה"ב
ובנובמבר הסנקציות יתחזקו ויחולו גם על יצוא הנפט של אירן ,,
ומנגד ? סין מנסה לכופף את ההגמוניה של ארה"ב בעולם
והודיעה שרוסיה + סין ירכשו ביתר -שאת את הנפט האירני ,,
 האירופאים ?
ניזהרים ,, הם יודעים למי יש נבוט יותר גדול ,,
סיכום ,,, לישראל אין רצון לכבוש את עזה ,ומנגד
העזתים ימח"ש הפכו לפשפש מטריד ,,
 האירנים מקווים שישראל תפצל כוחות,
ובעיקר תסיט את סוללות כיפת הברזל לגיזרה הרותחת ,,
וכך יקטן הלחץ בזמן  התבססותה של  אירן בסוריה  ,
 ובנוסף ,,, האירנים מקווים שישראל תצטייר בעולם כגורם אלים ,
 סכסכן ומסוכן , וכפועל יוצא  ,,"תקטן  עצמת טרוניות העולם כנגדם ,,"
 ומי חסר בתמונה . ? כמובן עוכר ישראל ארדואן,,
  ומדוע הוא ממעיט לזמר ?
 מכיוון שטרמפ עושה לו כעת בי"ס עממי ,,
בכל יום הלירה הטורקית מקבלת שער חדש ,,
לדעתי צהל תוקף בשעות אלה  מכשולים
מנהרות \עמדות מבוצרות \מצבורי אמל"ח ,,,אוביקטים

שעלולים  להפריע   לכניסתם של  הכוחות הקרקעיים ,,
 אם ידרשו להרגעת השטח  !!!..
והלוואי שצהל לא יכנס לשטח הפשפשים ,,, 

לצפיה ב-'שאלה לגבי אג"ח '
שאלה לגבי אג"ח
06/08/2018 | 22:15
12
120
אם אגח מסוים רושם שייתן תשלום של 3% בתאריך מסוים לדוגמא, ועד לתאריך הזה הוא מספיק לרדת ב-X אחוזים - האם הם אמורים לתת את ה 3% שהביטחו + הירידות, או ש 3% ולא כולל הירידות שספגה בתקופה?
לצפיה ב-'אגח'
אגח
07/08/2018 | 00:14
9
76
אגח משלם קופונים ללא קשר למחירו בשוק בעת התשלום.
גובה הקופונים נקבע בעת הנפקת האגח ומה שקורה אחר כך למחיר האגח לא קשור לתשלום הקופונים.

כמובן שללא קשר לשאלתך צריך לזכור שאגח יכול לא לעמוד בתנאי ההנפקה ולא לשלם קופונים וזה נקרא דיפולט או חדלות פרעון.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/08/2018 | 08:49
8
49
כלומר אני יכול להרוויח קופון של 3% ולהפסיד במחיר האג"ח (שוק) 4%?
אין הבטחה לקבל את הקופון + השוק?

ואכן כן, לכן צריך לעבוד לפי דירוגים. יותר גבוה, יותר בטוח
לצפיה ב-'לא '
לא
07/08/2018 | 11:05
7
55
קודם כל אתה לא "מרוויח" קופון, זה פשוט חלק מתנאי האגח.
מה זה "השוק"? האגח נע במחירו בשוק ואמור להתכנס למחיר הפדיון אם החברה משלמת (לא תמיד החברה משלמת).

כעיקרון צריך להתעלם מגובה הקופון ולהסתכל רק על התשואה לפדיון, המחמ, וכמובן הסיכוי שהחברה תשלם.

דירוגים זה לא פתרון, אם תבחר דירוגים גבוהים תקבל תשואה נמוכה.
לצפיה ב-'תודה שוב'
תודה שוב
07/08/2018 | 15:06
6
39
מה היית ממליץ לקנות? יש דוגמאות כדי לדעת "מה לחפש"?

תודה!
לצפיה ב-'אי אפשר להמליץ כאן על אגח ספציפי'
אי אפשר להמליץ כאן על אגח ספציפי
07/08/2018 | 16:48
5
53
לאדם שלא יודעים מהפרופיל שלו -
האם הוא אוהב סיכון
כמה הוא רגיש להפסד
מה טווח ההשקעה שלו
מה שאר מקורות ההכנסה שלו והנכסים שלו
האם הוא עתיד לקבל ירושה בקרוב
האם יש לו דירה משלו או נכס אחר
כמה ילדים יש לו ומה הם עושים

זה מאד מורכב. צריך ללמוד את זה לבד או להתייעץ עם יועץ מורשה שמבין. יש מעט כאלה שגם מורשים וגם מבינים וגם נעדרי אינטרס לגביך.

מצטער אבל זו המציאות
לצפיה ב-'אפשר להמליץ מה לא לעשות'
אפשר להמליץ מה לא לעשות
07/08/2018 | 19:54
4
55
רוני, לפי שאלותייך הידע שלך בתחום שוק ההון הוא זניח.
רכישה של ניירות ערך ספציפיים (ולא חשוב אם מדובר באג"חים או מניות) ללא הידע הזה הינה מסוכנת מאוד ואינה מתאימה לרמת הידע שלך, קרוב לוודאי שתוביל גם לנזק כלכלי חמור ביותר.
יתרה מזאת, הרוב המכריע של המשקיעים "הפרטיים" מפסידים את כספם בהרפתקאות כאלו ואחרות וחבל.

לצפיה ב-'קצת הגזמת..'
קצת הגזמת..
08/08/2018 | 12:48
2
37
שואלים שאלות כדי ללמוד. אני בטוח שכאשר התחלת לסחור בשוק ההון הלמידה שלך הייתה דרך ספרים, אינטרנט וכן, גם שאלות..

זו מטרת הפורום, וגם אנשים בעלי ידע עשיר יכולים לגרום לעצמם הפסדים, אלא אם כן יש לך יכולות של נביא
לצפיה ב-'דווקא לא הגזמתי'
דווקא לא הגזמתי
08/08/2018 | 12:55
1
27
אכן עם תחילת פעילותי בשוק ההון שנעשתה לפני 20 שנה רמת הידע שלי הייתה אפסית ביחס לרמת הידע שלי היום, עם זאת לפי שאלותייך רמת הידע שלי אז עלתה על זה שלך באופן משמעותי ואף על פי כן שילמתי שכר לימוד לא מבוטל.
זאת ועוד, לאורך פעילותי ראיתי משקיעים רבים שנמחקים לחלוטין בשל פערי ידע וחבל.
לצפיה ב-'ואיך למדת - או קיבלת את המידע אם לא בשאלות..?'
ואיך למדת - או קיבלת את המידע אם לא בשאלות..?
08/08/2018 | 16:17
22
האם שאלת בבנק? באינטרנט? חברים? בספרים?
אני מניח, ותקן אותי אם אני טועה, שהמידע שקיבלת, ואת הלימוד השגת בדרך כלשהי - הרי לא קמת בבוקר מומחה..

אז אולי הידע שלך היה גדול יותר משלי בתחילת הדרך, אבל הגעת למידע דרך למידה ושאלות
לצפיה ב-'הידעת שרוב הסוחרים (לא בארץ) הן סבתות בפנסיה?'
הידעת שרוב הסוחרים (לא בארץ) הן סבתות בפנסיה?
09/08/2018 | 14:25
30
בארץ מעבר למוסדיים יש הרבה נשים חרדיות שעברו קורס
ומתמקחות על רווחים זעומים מול מוסדיים ושאר השוק
לדעתי רכישת אגח מדורג טווח קצר עד בינוני לפרעון
נחשב השקעה סולידית יחסית ועדיף דרך בית השקעות
שגם נותן יעוץ מסוים כשסכום ההשקעה משמעותי.
לצפיה ב-'רוני ד בטרם רכישת אג"ח כדאי להעריך סיכונים ,, '
רוני ד בטרם רכישת אג"ח כדאי להעריך סיכונים ,,
07/08/2018 | 20:37
87
א) חברות הדירוג ערכו עבורנו הערכת סיכונים כאשר AAA הבטוח ביותר 
     ולדוגמה B - בדרגת בטיחות הרבה יותר נמוכה ,, 
 ב) סיכון נחלק לשניים , אי תשלום הקופון כפי שהובטח בהנפקה ,, 
       וחמור מזה תספורת חלקית או מלאה ( אין כיבוד חוב כלל ) 
ג) מחירן של האגחים שארוכות בטווח הזמן נתון לשינוי גדול 
    דהיינו תשואת האג"ח היא בעלת אמפליטודה גבוה ,, ( לשני הכיוונים +-) 
 ד) ככל שמועד הפרעון של האג"ח קרב תשואתו מתכנסת לדלתא ששואפת ל0 ,, 
 ה) כיום ניתן לזהות בשווקים אגחים בעלות תשואה גבוהה ודרגת
       הסיכונים ברכישתה גם היא גבוהה ,החכמה לזהות עכשיו חברה בקשיים 
       או בסנטימנט מגזרי ירוד ,, מתוך הבנה שבעתיד הלא רחוק יש מצב 
       שתשואת האג"ח תרד , והאג"ח + הקופונים יכובדו ,, ( הימור כספי מסוכן ) 
ו ) לסיכום , קניית האג"ח תהא ע"פ דרגת הדירוג ,
   לפי מח"מ , לפי מאזני החברה האחרונים ,, ולפי סנטימנט מגזרי ,, 
     ובהשוואה ל3 שנים קודמות , 
* איני יועץ בני"ע 

לצפיה ב-'אגרות חוב'
אגרות חוב
08/08/2018 | 18:20
33
בקצרה, כשגוף מנפיק איגרת חוב הוא מתחייב לשלם קופון על הכסף שהוא לווה מהציבור.

נניח שחברה מנפיקה אגח ב - 100 אגורות לנייר לשנה אחת ומתחייבת לשלם קופון של 5% (5 אגורות במקרה שלנו).

אתה יכול לקנות 100 אלף יחידות לדוגמה, בעלות של 100,000 שח, והחברה מתחייבת להחזיר את ההלוואה בסוף השנה בתוספת 5 אגורות ליחידה, סך הכל 105,000 שח.

ברגע שקנית את היחידות אתה למעשה מחזיק ביד כתב התחייבות שהחברה הנפיקה שבה היא צריכה לשלם לך 100 אגורות על כל יחידה בסוף השנה + 5 אגורות ריבית לכל יחידה.

אם אתה לא מעוניין להחזיק את האגח עד סוף השנה מכל סיבה שהיא, אתה יכול למכור את היחידות האלו. כל יחידה שתמכור אמורה לשלם למי שקונה אותה 105 אגורות בסוף התקופה. אם מסיבה כלשהי אנשים לא ירצו לקנות את האגח (לדוגמה עליית ריבית, או הסתבכות של החברה המנפיקה), תאלץ למכור את האגח במחיר נמוך יותר, לדוגמה 80 אגורות ליחידה.

ללא קשר למחיר שבו תמכור את היחידה, החברה שהנפיקה את האגח מתחייבת לשלם 100 + 5 אגורות לכל יחידה בסוף התקופה, מה שאומר שגם אם תמכור את כל היחידות ב - 80 אלף שח או ב - 103 אלף שח, מי שיקנה אותם ממך יקבל בסוף התקופה 105 אלף שח אם החברה תעמוד בהתחייבויות שלה.

וכמה הסברים על אגחים:
לצפיה ב-'בנק ירושלים דוח יפה'
בנק ירושלים דוח יפה
09/08/2018 | 12:23
61
האמא שלה יצוא ניראית מעניינת
לצפיה ב-'היי חברים!'
היי חברים!
08/08/2018 | 11:20
11
81
ה10 לחודש מתקרב ואיתו מגיעה המשכורת העלובה שלי שבעזרתה ארכוש את המניה או אפילו 2 הראשונות שלי,למי שזוכר אני בחור הספוטיפיי חחחח,מאז קראתי ספר בנושא השקעות ראיתי מליון חומרים ביוטיוב והתעדכנתי עם YAHOO FINANCE,תאכלס אני סתם רושם פה מההתרגשות שזה עוד יומיים,בעיקרון לא ארכוש בגדול בתור התחלה ואני יותר מכוון לעשות SHORT SELLING מהכל גם בהתחשב בעובדה שאני בן 23 שעושה משכורת מינימום וגם כי זו ההתחלה ובוודאות שאלמד יותר תוך כדאי עם הנסיון,מנצל את היומיים האחרונים לבדוק ברוקרים,לפי מה שהציעו לי IB נשמע אטרקטיבי,אם יש לכם הצעות אשמח לשמוע ובכלליות תודה על העזרה שנתתם לי :)
לצפיה ב-'מה בוער? תתחיל ממסחר על יבש'
מה בוער? תתחיל ממסחר על יבש
08/08/2018 | 11:50
10
54
ותראה איך הביצועים שלך, בלי לסכן כסף אמיתי.
לצפיה ב-'לדוגמה, "פתחת" טרייד לונג על SPOT ב 180$'
לדוגמה, "פתחת" טרייד לונג על SPOT ב 180$
08/08/2018 | 11:59
7
44
ב 10.7 הנייר נסחר ב 180$. היום 179.5$, כך שבינתיים לא קרה משהו מיוחד. באמצע התקופה, הדי קצרה, הנייר הגיע לשיא של 198$ וירד לשפל של 175.
שרשור קודם: 

האם עקבת והבנת מדוע קרתה התנודתיות הזו?

לפי החדשות אני רואה שמשקיע גדול בנייר, warner music,  החליט להפטר ממנו. האם מובנים לך השיקולים שלו? אני מקווה שברור לך שהם מבינים בביזנס הזה יותר טוב ממך. גם סוני נפטרת מסחורה. אמנם יכול להיות שהמכירה נובעת מסתם שיקולי נזילות שלהם אבל יכול להיות גם שהם מעדיפים לנצל את רמות המחירים הלא נמוכות בנאסדק ולהפטר מסחורה יקרה יחסית.

לצפיה ב-'מבחינתי ספוט היא מניה לLONG RUN'
מבחינתי ספוט היא מניה לLONG RUN
08/08/2018 | 12:08
6
33
ההשפעות האלה הם שרירותיות מבחינתי ,לדעתי לא משנה מה יקרה ספוט מובילה ותוביל את שוק הסטרימינג גם לשלב הבא,אז כל דבר בעצם שקורה כמו שורנר מיוזיק נפטרו מימנה הוא בעצם דבר שרירותי של היום,כשישתחרר דוח רבעוני(אם אמרתי נכון) אז אחליט אם לקנות אותה בוודאות או לא,אבל בעיקרון כל עוד החברה תראה צמיחה מבחינת משתמשים לאורך זמן וצמיחה בהכנסות(למרות שזה פחות מעניין אותי כי אני מבין את זה שהיא צעירה בשוק מאוד) אז אדע אם לקנות אותה,אני מאמין בה מאוד גם בגלל שאני יודע כמה אמנים בשוק תופסים מימנה וגם כי אני רואה את הכח שלה להיות האפל של שוק הסטרימינג,גם אם היא תיפול היום היא תקום מחר
לצפיה ב-'אסביר קצת יותר טוב במשפט:'
אסביר קצת יותר טוב במשפט:
08/08/2018 | 12:10
5
31
הצרכנים מאמינים בספוטיפי,הצרכנים אלו הזמרים הלהקות ההרכבים והאמנים של השוק והם יקבעו בסוף אם הקהל שלהם ישלם לספוט או שלא.
לצפיה ב-'chen2133 אני לא רמזור אדום ,, ובכל זאת !! '
chen2133 אני לא רמזור אדום ,, ובכל זאת !!
08/08/2018 | 12:41
4
59
שמע לחברים שנמצאים זמן רב ממך בשוק ההון הם
 ( ואני בתוכם ) טעינו פה ושם ,, 
 לך אין זמן לעשות את כל הטעויות ,, 
 אם השוווקים הולכים לקראת אי אלה ירידות ( טרמפ מקדיח את הקדרה ) 
 וכעת ?  " אין לשוק הגלובלי כיוון ברור" ,, למוצרי הבידור והאומנות יש ביקוש רב 
 בעת גאות ,, אני מניח ,, שתרכוש  את המנייה במחיר הרבה יותר זול ,, 
לצפיה ב-'זמן לעשות טעויות דווקא יש לו המון'
זמן לעשות טעויות דווקא יש לו המון
08/08/2018 | 12:48
3
42
הוא משקיע צעיר, ולא קשיש, כך שזמן להתמקצע במסחר דווקא יש לו לא מעט, וזה לגמרי בסדר לטעות, ככה צוברים ניסיון, אבל כדאי בכ"ז קצת לעשות אימונים לפני שיוצאים למירוץ, כדי להיות פחות מושפעים רק מסיפורים יפים של חברות שמבטיחות את הירח (ובד"כ לא מגשימות את החלום)
לצפיה ב-'dw'
dw
08/08/2018 | 13:12
2
43
 לאחר השירות צבאי  העדפתי להשקיע את  הכסף הדל שהרווחתי ,, 
 כתשלום למוסד האקדמי שבו למדתי ,, האמנתי שההשקעה ברכישת מקצוע 
 זו ההשקעה הטובה ביותר ,, אם לבחור צעיר יש כשרון למדעי הטבע 
 אזי שיסמן אופק בהנדסת תוכנה \ חומרה ,, או באלקטרוניקה זה העתיד ,, 
 גם למהנדסי תעשייה וניהול \  מכונות \בניין \כימייה יש ביקוש רב , 

לצפיה ב-'אין לי עניין בהנדסת תוכנה או מדעי הטבע'
אין לי עניין בהנדסת תוכנה או מדעי הטבע
08/08/2018 | 14:51
1
40
ולא אלך ללמוד מקצוע כי הוא מבוקש ומאמין שיהיה בסדר בעתיד שלי
לצפיה ב-'chen2133'
chen2133
08/08/2018 | 16:09
33
זו הייתה מטרה ששאפתי ( בצעירותי) להגיע אליה , 
אם יש לך כיוונים אחרים אני מאחל לך בהצלחה !

לצפיה ב-'ממליץ על פלטפורמה מסוימת?'
ממליץ על פלטפורמה מסוימת?
08/08/2018 | 12:01
1
22
למה לא
לצפיה ב-'יותר חשוב לדעתי להבין בשוק ההון מאשר הפלטפורמה'
יותר חשוב לדעתי להבין בשוק ההון מאשר הפלטפורמה
08/08/2018 | 12:10
26
אמנם נכון שיש הבדלים בעמלות אבל קודם כל והכי חשוב זה להבין קצת בתחום, אחרת העמלות אולי תהיינה נמוכות אבל השוק יטחן אותך (כפי שטחן מיליוני משקיעים קטנים לפניך וכפי שיטחן עוד מיליוני משקיעים קטנים אחריך). כל הרעיון הוא שלא יהיה כ"כ כ"כ קל לטחון אותנו, והאמן לי שבוודאות יהיו לך גם הפסדים. זה חלק אינטגרלי מהביזנס. הנה אני רשמתי בשרשור קודם על הפסד לא נעים שהיה לי באגח אינוונטק. קורה. מה לעשות? אף אחד לא מושלם, אבל הרעיון הוא שבסיכומו של דבר, סך התיק, כן יניב תשואה, ואת זה אני כן מצליח לעשות.

אני מקווה שהיום, חודש אחרי הדיון ההוא, ואחרי שהתחלת כבר לקרוא ולעבור על הרצאות ביוטיוב, אתה מתחיל להיות מודע לחוסר ההבנה שהיה לך לפני חודש, וזה טוב, כי כעת אתה יכול להבין עד כמה יש לך עוד מיילג' לעבור עד שתהיה שועל ממולח בשוק
בסופו של דבר אנחנו באים לשוק כדי לעשות כסף, ולאורך זמן
חשוב על זה כמו אימוני כושר לפני שמתחילים להתחרות במרוצים.
לצפיה ב-'טבע Q2'
טבע Q2
03/08/2018 | 13:00
14
120

מספר העובדים צומצם ב 8000, שזה בערך חצי מהתוכניות (14 אלף). ברבעון החולף עזבו אלפיים.
האוסטדו ממשיך לצמוח, כעת ל 44M$ לרבעון. לא רע, לא רע. מצד שני, הקופקסון אמור להמשיך להחלש, אחרי שגם מומנטה תכנס לשוק, אחרי מיילן.
היקף החוב המשיך לרדת, מ 30.8B$ ל 30.2 (ונטו 28.4), אבל השוק אולי ציפה שעכשיו כבר ירדו לקידומת 2X גם בברוטו? נקווה שבדוח הבא נפרד לשלום מקידומת 3X של החוב, גם בברוטו.
תחזית ה EPS עלתה מעט, מ 2.47-2.7 ל 2.55-2.8, שזה אומר מכפיל 8 לערך שנראה די נוח (בתנאי שבהמשך הדרך החוב הגבוה ירד בקצב משמעותי יותר, תזרים המזומנים החופשי הצפוי מעל 3B$ כך שניתן לצפות לזה)
ה fda אמור להודיע תוך כמה שבועות את דעתו בקשר לתרופה העתידית למיגרנה, שזו עתידה להיות תרופה חשובה בפורטפוליו של טבע. הם מצפים להשיק אותה בספטמבר ולהיות שניים בשוק אחרי אמג'ן, וראש בראש מול אלי לילי.
שאלה טובה היא אם סוף סוף גמרו עם המחיקות הכואבות, שצמצמו דרמטית את צד הנכסים במאזן. ברבעון הזה מחקו עוד 670M$ בגין אקטביס ורימסה.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'חשוב מאוד שתחזיק מעל '
חשוב מאוד שתחזיק מעל
03/08/2018 | 13:15
3
102
$19.5-20. כל עוד שומרת מעל כל ירידה לצורך עליה. ירידה מתחת ל19.5 ותחזור למגמה היורדת.

ג.נ: מחזיק מאתמול - ניצלתי את הירידות אתמול לקחת קצת ואמתין לחיזוק בהיפוך מעל 22.5 או באזור 20 אם תגיע לשם. ירידה מתחת ל19.5 ונתגרש בידידות.

אין המלצה ואין הלצה. 
לצפיה ב-'תזהר שRoaicc לא יקנה אותה בראש הוירטואלי שלו אחרת היא תתרסק '
תזהר שRoaicc לא יקנה אותה בראש הוירטואלי שלו אחרת היא תתרסק
03/08/2018 | 13:24
2
42
לצפיה ב-'מה אכפת'לי '
מה אכפת'לי
03/08/2018 | 13:43
1
68
ממילא הבנתי שהוא לא מעביר נקוב וציינתי רמת סטוף אצלי ככה  שאני לא מודאג כלל וכלל. ואתה חייב להתחיל להתעלם ממנו תגובה פעם בשבוע זה בסדר אם לא תגיב לו הוא ישתעמם למוות ומחוסר עניין יתנדף לבית אחר שם יוציא את מה שכואב לו עמוק בטחורים ובא לציונה גואלת. 

לצפיה ב-''
03/08/2018 | 22:35
15
לצפיה ב-'המחיקות לא כואבות כי הם לא מעניינות'
המחיקות לא כואבות כי הם לא מעניינות
03/08/2018 | 17:57
69
רק עיתונאים מפגרים מתעניינים בזה.
מה שחשוב זה התזרים, האבידה והקטנת החוב והוא אכן קטן.
בהנחת אבידה שנתי של 5B, החברה רוצה להוריד את המינוף לפי 3 אבידה (מינוף שמרני ביותר) שזה 15B
הם כרגע על 28.3B, כלומר לרדת ב13.3B חוב, לא קל, יקח כמה שנים טובות אבל אפשרי בהחלט.
בהנחה שהצמיחה תחזור בשלב זה או אחר (כלל לא בטוח) אז זה עוד יותר יקצר את הזמן/יעד.

לצפיה ב-'לא רואה סיבה להחזיק. יש חברות טובות בהרבה.'
לא רואה סיבה להחזיק. יש חברות טובות בהרבה.
05/08/2018 | 01:37
1
46
אם זה בתחום התרופות בשילוב פייפליין עתידי ותמחור נוכחי (מיילן, גילאד, סלגן) ואם זה מתחומים אחרים.
לצפיה ב-'יש לי שאלה לגבי מיילן'
יש לי שאלה לגבי מיילן
06/08/2018 | 20:55
29
אני לא מכיר אותה והסתכלתי על המספרים בעקבות ההודעה שלך.
היא יקרה מטבע בהרבה, בעלת צמיחה נמוכה פר מניה בעשור האחרון (הייתה צמיחה אבל דיללו את בעלי המניות בכמעט 100% כך שהצמיחה פר מניה אפסית).
אפילו התשואות על ההון שלה לא כ"כ מרשימות.
טבע אולי במצוקה והתמחור לא ברצפה כמו שהיה בשערים 12-16$ אבל אם תעמוד בתחזית ונראה שהם חושבים שכן היא תהיה במצב לא רע מבחינת חזרה לנתיב של תשואות מרשימות על ההון ויציבות פיננסית.
למיילן לעומת זאת עם התמחור הנוכחי יש אפסייד גבוה? שלא ישתמע לא נכון, היא לא יקרה מאוד לפחות לפי כמה מהפרמטרים אבל לא כזו אטרקטיבית והשאלה היא אם האיכות שלה מפצה יותר על המחיר כדי שתהיה אטרקטיבית מטבע.
ברור שמיילן בסכנה נמוכה יותר שכן טבע מדווחת הפסדים. רק שבטבע התזרים עדיין חזק.
קורא במצגת שהם לא מתכננים לגייס הון ולדלל אלא להשתמש בתזרים להנמיך את החוב.
אז למה מיילן אטרקטיבית? אתה צופה צמיחה ברווח פר מניה בעתידה?
לצפיה ב-'credit suisse חוזרים וממליצים על טבע'
credit suisse חוזרים וממליצים על טבע
06/08/2018 | 15:15
37
המאמר סגור לקריאה, אז אי אפשר לדעת למה, אבל נראה שהם ממשיכים להמליץ עליה ואף מעלים מחיר יעד

לצפיה ב-'טבע כנראה קיבלה אישור הרחבה ל granix שלה לסרטן הדם'
טבע כנראה קיבלה אישור הרחבה ל granix שלה לסרטן הדם
06/08/2018 | 15:30
5
37
לצפיה ב-'ראיתי אותה היום מעל 23 עכשיו חזרתי כל העליה כמעט נמוגה'
ראיתי אותה היום מעל 23 עכשיו חזרתי כל העליה כמעט נמוגה
06/08/2018 | 23:55
4
27
מה יהיה עם הפנסיות של הציבור?
לצפיה ב-'טבע כרגע ב +5.5% בארה"ב. הסיבה :'
טבע כרגע ב +5.5% בארה"ב. הסיבה :
07/08/2018 | 18:59
3
44
בתמונה.
לצפיה ב-'מחר מיילן (myl) מפרסמת Q2'
מחר מיילן (myl) מפרסמת Q2
07/08/2018 | 20:06
2
21
סביר להניח כי זו תתקשה לעמוד בתחזיות האופטימיות שפרסמה בעבר (1.22$ למניה ו 1.40$ ב Q3), ויתכן שהשוק יעריך אז קצת יותר את טבע, בהשוואה למיילן, ומכאן העלייה בנייר?

מיילן למשל חתכה את מחיר הקופקסון הגנרי שלה, החלטה עיסקית תמוהה (אשר פוגעת כמובן גם בטבע), מה שיקשה עליה מאד לעמוד בתחזיות למחצית השנייה של 2018.

ולמרות כל זאת גם מיילן עולה קצת, לקראת פרסום Q2 מחר.
לצפיה ב-'אאוץ', מיילן פישלה '
אאוץ', מיילן פישלה
08/08/2018 | 16:05
1
25
מסתבר, שוב, שמיילן יותר טובה בדיבורים מאשר בביצועים.
הביאו 1.07$ למניה, כאשר השוק ציפה ל 1.22

הנייר חוטף חמישיה בטרום

אולי כדאי להלן לשקול שוב עד כמה נבון היה לקצץ את מחיר הקופקסון הגנרי, כי זה לא רק להוציא לטבע את העין אלא גם למיילן, ופעם מיילן הבטיחה למשקיעים את הירח.
מה בדיוק עבר לה בראש כאשר חתכה ככה את המחיר של המוצר?

עכשיו הכביש אשם, הגשם אשם, הכלב אכל לי ת'מחברת
לצפיה ב-'בסופו של דבר הנייר עלה 2%'
בסופו של דבר הנייר עלה 2%
09/08/2018 | 10:28
66
בתחילת המסחר הנייר ירד אפילו ל 9%-
טבע מנגד ירדה 3%.

כנראה שבשיחת הועידה התר אמרה משהו על התחרות בין מיילן לטבע, שעודד את משקיעי מיילן ואכזב את משקיעי טבע.
לצפיה ב-'תשואה של עד 10.47% בקרנות על מניות המעוף'
תשואה של עד 10.47% בקרנות על מניות המעוף
06/08/2018 | 15:48
12
88
6 הקרנות המובילות על מניות המגזר השיגו השנה תשואה של: 
6.24-10.47% נכון ל- 5 לאוגוסט 18
מול תשואת מדד ת"א-35 של 4.70%
לצפיה ב-'איציק הנתונים האלה מגוחכים ומטעים'
איציק הנתונים האלה מגוחכים ומטעים
07/08/2018 | 00:21
3
71
אתה מציג נתונים של קרנות ממונפות בתקופה של עליות???
זו ממש בדיחה.
חשבת מה יקרה להן בתקופה של ירידות?

לצפיה ב-'מענה ליעקב,'
מענה ליעקב,
07/08/2018 | 08:23
2
60
אלו קרנות נאמנות על מניות ת"א-35. באם הייתי מעוניין הייתי מעלה קרנות ממונפות שהן בסיווג נפרד: קרנות ממונפות.
לצפיה ב-'איציק היקר אתה שוב טועה ומטעה'
איציק היקר אתה שוב טועה ומטעה
07/08/2018 | 11:33
1
58
הראל מעוף בריבוע היא ממונפת ופרופיל החשיפה המנייתי שלה הוא 5 כלומר עד 200%
לצפיה ב-'מענה נוסף,'
מענה נוסף,
07/08/2018 | 14:40
36
יעקב, 
אתה צודק!
הקרן הראל מעוף בריבוע - היא קרן ממונפת. תודה על תגובתך בנושא-בעקבותיה הוספתי הערה לגבי הקרן. אני בהמשך הסיר אותה מרשימת הקרנות על מגזר מניות ת"א-35
המשך יום נעים!
לצפיה ב-'מעניין האם בכל שנה הם מצליחות להוביל ואם כן מדוע מספרים לנו'
מעניין האם בכל שנה הם מצליחות להוביל ואם כן מדוע מספרים לנו
07/08/2018 | 00:29
7
45
לו הייתי מוצא דרך להרוויח מיליונים בשוק הייתי שומר את הסוד לעצמי (:
לצפיה ב-'מענה לניצן'
מענה לניצן
07/08/2018 | 08:25
6
40
אלו קרנות נאמנות-כל אחד יכול לרכוש בהם יחידות השתתפות וכמובן הם מחוייבים לפרסם את שעריהן המעודכנים בכל יום מסחר שלהן.
לצפיה ב-'עד שלא יראו סדרת מחקרים תומכים בקרנות נאמנות מנוהלות'
עד שלא יראו סדרת מחקרים תומכים בקרנות נאמנות מנוהלות
07/08/2018 | 16:47
5
31
אני אעדיף קרן מחקה על אותו מדד עם עמלה יותר נמוכה.
לצפיה ב-'קרן מחקה מול קרן אקטיבית(מנוהלת)'
קרן מחקה מול קרן אקטיבית(מנוהלת)
08/08/2018 | 13:10
4
37
היי ניצן, טוב שהעלית את הנושא.
יש ויכוח בתחום הקרנות נאמנות: מה עדיף קרן מחקה או קרן אקטיבית?
קרנות אקטיביות מטרתן להשיג תשואה עודפת (אלפא) על מדד הייחוס שלהן. קרן מחקה לעומת זאת תשאף להשיג את תשואת מדד הייחוס. 
במצב של ירידות במדד הייחוס הקרן המחקה יורדת בהתאמה מלאה, לעומתה הקרן האקטיבת אינה מושקעת בכל המדד ולכן תושפע פחות בירידות. 
נ.ב. לצורך ההשוואה ניתן להתייחס לקרנות מחקות כמו תעודות סל. 

לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
08/08/2018 | 14:16
38
"במצב של ירידות במדד הייחוס הקרן המחקה יורדת בהתאמה מלאה, לעומתה הקרן האקטיבית אינה מושקעת בכל המדד ולכן תושפע פחות בירידות"

למה אם הקרן האקטיבית אינה מושקעת בכל המדד היא תושפע פחות בירידות? אולי היא מושקעת דווקא במניות שיורדות הכי הרבה במדד ואז היא דווקא תרד יותר?

חוץ מזה בשביל להשוות בין קרנות אקטיביות לקרנות פסיביות, לא צריך מאמר דעה. יש נתונים בשוק האמריקאי משנים של השוואות, והתוצאות מאוד מאוד עגומות עבור הקרנות האקטיביות.
לצפיה ב-'איציק - כמה הערות על המאמר שלך'
איציק - כמה הערות על המאמר שלך
08/08/2018 | 14:30
2
44
- תקופת הבדיקה היא רק כמה חודשים וזו תקופה חסרת משמעות. זו בדיקה שיש לבצע בתקופות שיש בהן גם ירידות וגם עליות ולפחות 15 שנה. יש נתונים כאלה על השוק האמריקאים והם חד משמעיים נגד מה שכתבת
- אם הקרן האקטיבית אינה מושקעת בכל המדד ולכן כדבריך תושפע פחות בירידות אז היא גם תושפע פחות בעליות. זה שהיא מושקעת רק בחלק מהמדד לא עוזר לה אם השקיעה בחלק הלא טוב
- מאחר וההבדל בדמי הניהול פוגע בתשואות של האקטיביות אז בממוצע הן יהיו פחות טובות ממחקות. נכון שיהיו כמה שיעקפו את המחקות אך הן יהיו המיעוט וקשה למשקיע לדעת מראש מי הן יהיו
- יש עוד הטיות לאורך שנים, למשל - קרנות לא מוצלחות נסגרות ונעלמות מהסטטיסטיקה

לצפיה ב-'כל מילה בסלע'
כל מילה בסלע
09/08/2018 | 00:42
14
לצפיה ב-'מאמר מהיום בגלובס על הסכנה בהשקעה במדדים'
מאמר מהיום בגלובס על הסכנה בהשקעה במדדים
16/08/2018 | 18:41
5
לצפיה ב-'יש מחר אסיפת אורבנקורפ'
יש מחר אסיפת אורבנקורפ
05/08/2018 | 17:40
13
57
כדי לדון בהצעת הרכש של ססקין

הפעם אצל עו"ד גרוס קלינהנדלר, בעזריאלי עגול, קומה 40, מחר ביום שני, בשעה 12

כתבת רקע מגלובס:
המחלוקת: המוסדיים שקנו בהנפקה רוצים למקסם ערך (הפארי צריך להיות קרן+ריבית פיגורים) בעוד אלה שקנו בקריסה מוכנים לסגור עניין מהר יותר עם תספורת מסויימת.
לצפיה ב-'בזימון ישנה מצגת של הצעת הסדר החוב שמציע ססקין'
בזימון ישנה מצגת של הצעת הסדר החוב שמציע ססקין
05/08/2018 | 17:43
1
35
לצפיה ב-'האמת, כל הצעת החלטה שתאושר תטיב מאוד'
האמת, כל הצעת החלטה שתאושר תטיב מאוד
05/08/2018 | 23:09
35
עמנו - מחזיקים פרטיים שרכשו סביב 50 אג'
לצפיה ב-'סיקור האסיפה'
סיקור האסיפה
06/08/2018 | 15:04
3
56
כצפוי הגיעו כמה מוסדיים (פסגות, ילין לפידות ועוד) ופרטיים.

עו"ד גיסין (הממונה מטעם בית המשפט): המצגת לא תואמת את העובדות.
שרון, העו"ד המייצג את ססקין: המציע זו חברה חדשה, בבעלות משפחת ססקין, לא אלן או דורין, אלא קרן עבור ילדיהם. משקיע פרטי אחד התחיל לתחקר את שרון מי זה בדיוק הקרן הזו, וגם גיסין בהמשך הסביר, שבתכל'ס ככל הנראה העו"ד של הקרן הוא העו"ד של ססקין, ככה שזה לא איזו קרן עלומה שהגיעה משום מקום. ססקין לגמרי בוחש בעסק.

ההצעה: רכישת כל המניות, חובות, תביעות ופטור מלא לנושאי המישרה. המטרה היא להביא כסף (10M$ קנדי, כ 28 מלש"ח) ולסיים את הסאגה.
משקיע פרטי אחד העיר שזה בכלל לא סאגה. הוא נמצא בחפציבה מ 2007 וזה סאגה. אני הערתי שגם באמפל זו סאגה, ופה ממש לא.
ישנן 2 סוגי תביעות: אלה המנוהלות ע"י עו"ד גיסין - שאיתן אנחנו (ססקין) רוצים להגיע להבנה, ותביעות ייצוגיות, שאיתן נצטרך להגיע למגעים או סעיף שיפוי. לא רוצים להמשיך תביעה בישראל. רוצים סיום כולל של הפרשה. יש תביעה ייצוגית של פכטהולד איתה רוצים להגיע להבנה.
הנאמן רזניק שאל אם ה 10M$ כוללים גם את התביעות הייצוגיות? שרון: נכון!
גיסין: זה לא על דעתי ששרון מציע הצעות לשומרי הסף. הם בוודאי לא יוותרו. הם לא יתנו פטור לססקין אם אנחנו לא נרד מהם.
שרון: ביקשתי משומרי הסף להכין שיעורי בית כדי שנוכל להציג פתרון מלא. מנסים לתכלל גם את התיבעות הייצוגיות ולא רק חברה ונושים.
משקיע פרטי: יש להגדיל את ה pool גם משומרי הסף, ולא להסתפק ב 10M$.
גיסין: מדובר בעצם ב 10M$ קנדי עם התאמות. ככל שימכרו עוד נכסים זה יופחתת מהסכום הזה. יותר מחצי מהמספרים המוצגים במצגת (8.6M$), כנראה אזור ה 6M$, כבר הגיע ובזה לא נוגעים. מה שהם מציעים זה שאם יגיעו עוד כספים מהנכסים (וכנראה יגיעו) אז יבצעו התאמות ל 10M$.
שרון: המצגת הזו מחייבת. היא נעשתה בהנחיית אוברג'ין (הקרן של ילדי ססקין). היה תאריך חתך מול הבנק אבל הזמן זז. זו עדיין הצעה עומדת (ומישהו שאל אם אין גיבוי מהבנק?). ה DD של הבנק לקח חודשיים ואז נעשה חתך בנקודת זמן.

גיסין: יש פה 2 בתי משפט, תובעים קנדיים וישראלים. זה לוקח זמן. כמו כן גיסין טען בעבר שיש עודף נכסים שישרת את ההסדר הפרטי שלו (כנראה כבעל מניות).
הנכסים הגיאותרמיים למשל עדיין לא נמכרו. בספרים הם רשומים לפי 40M$ אבל שווים כנראה משמעותית הרבה פחות [בכל אופן אם למשל אלה ימכרו ב 10M$ אז יוצא שססקין לא הביא לנו שקל וקיבל פטור בחינם ).
מישהו שאל את שרון: למה אתם פשוט לא קונים מאיתנו רק את הפטור? אתם גולשים לעולם ציני. שרון: זו ההצעה שהלקוח שלנו מעוניין בה, ושימו לב שהנכסים הטובים כבר נמכרו, לכן העובדה שמישהו מוכן לשלם לכם עכשיו היא טובה לכם.
מישהו אחר: אין פה אמון. אם אתה רוצה פטור מתביעות אז קנה רק אותו. אולי הנכסים שנותרו שווים 40, אולי 8.
שרון: פנינו לשומרי הסף. אנחנו רוצים שהם יהיו בתהליך אך לא הכרחי.
אין תנאים לביצוע מבחינת אוברג'ין. הם מכירים את הנכסים ורוצים להביא לסיום של כל המהלך. קחו בחשבון שעד היום עלויות התיק היו 17M$ קנדי ולכן כדאי לכם לסיים מהר. גיסין קפץ ואמר שהוא לא מכיר מספרים כאלה, ואפילו לא קרוב.
מבחינת שיעור ההחזר זה יצא לכם 83% מהחוב המאושר. מישהו אחר העיר שזה יוצא פחות, כי חלק כנראה יקחו הייצוגיות.
משקיע פרטי - חלק מהכספים המחולקים בקרוב כבר הגיע לארץ (6 מתוך ה 8.6M$). יש פה חפיפה של כספים ולכן החזר הריקברי שאתה (שרון) מציג לנו יהיה נמוך יותר.
גיסין: אפשר למשל שאת דאונסויו תשאירו לנו. גם את t-market ב edge תשאיר לנו. את fcr אתם (ססקין) יכולים לקחת.
עוד מישהו - פשוט תקנו את הפטור. הכי פשוט. שרון: לכם זה יסיים אבל לא לנו. מבנה שמפצלים לא מעניין את הלקוחות שלי.
משקיע פרטי - רעיון אחר: בוא תיתן הצעת רכש לאגחים, ורמז - אנחנו מצפים למספר קרוב ל 3 ספרות, אז אתם תהיו כמעט כל הנושים ואז תתמודד אתה מול גיסין.
שרון: אני לא יכול כי אני לא אקבל פטור. המשקיע: מה זה משנה לך? בתביעה של הפטור זה יהיה בעצם העברת כספים מכיס אחד לכיס שני (כלומר הנושה ססקין יתבע את ססקין). לך יהיה כמעט 100% מהנשיה. מה אכפת לך? שרון: נחשוב על זה.

אחרי זה היה החלק שלנו, שהוא כמובן מסווג.
בכל אופן ברור לכולם שההצעה של ססקין היא בדיחה. יש לנו עדיין נכסים שאותם ססקין זומם לקזז מה 10M$, ואם יהיו גם ייצוגיות אז נצטרך להתחלק איתם, ולכן ההצעה הזו מבחינתנו איננה טובה. גיסין הסביר אח"כ שיש לו 3 תביעות, והן עם קייס חזק והוא מאמין בהן.
עוד שבוע הוא נוסע לקנדה. ב 22 לחודש יש דיון בבית משפט שם.
לצפיה ב-'האנשים גריידי... נותנים להם פארי ולא מספיק להם... מטומטמים!'
האנשים גריידי... נותנים להם פארי ולא מספיק להם... מטומטמים!
06/08/2018 | 23:19
1
43
נכנסת לעיסקה כושלת ומישהו נותן לך את מה שהשקעת קח ולך... ותשמח בחלקך. כעת חושבים אולי יקבלו יותר מהפרוק... לגיסין יש אינטרס מובהק למשוך ולצבור עמלות ולא הייתי סומך על דעתו. לא מושקע לשמחתי אבל שמח שהמשקיעים יקבלו את כספם. 
לצפיה ב-'מי נותן פארי?'
מי נותן פארי?
07/08/2018 | 12:10
32
ססקין מבקש לעשות לנו תספורת קצוצה, כשהכסף שהוא מביא יגיע בחלקו הגדול ממכירת נכסים נותרים שהם עדיין שלנו, ועל הכסף הזה אנחנו עוד נצטרך לריב מול התובעים הייצוגיים?
למה מי מת?

הפארי שלנו עשוי להגיע כאשר בנוסף לנ"ל יגיעו תקבולים מתביעות נגד נושאי מישרה.

תספורת איננה מילה גסה, אבל בבקשה שססקין יתאמץ יותר.
ססקין רוצה פטור מתביעות? (והתנהלותו היתה באמת די בעייתית, ככה שלא כדאי לססקין להגיע לבית משפט) סבבה. שישים קש מני מזומני. זה לא אישי ואם הוא שם פיצוי מספיק גדול אז כולנו נפרד כידידים. הנכסים הם ממילא שלנו.
לצפיה ב-'dw - תודה על המאמץ'
dw - תודה על המאמץ
07/08/2018 | 01:52
20
לצפיה ב-'ססקין מזכיר לי את המקרה '
ססקין מזכיר לי את המקרה
07/08/2018 | 00:17
6
51
של הבחור שרצח את הוריו ובטענות לגזר הדין ביקש להתחשב בזה שהוא יתום...
לצפיה ב-'רוצה לקוות שלא ישולם שכ"ט מטורף של 10M ש"ח לגיסין. מבקשה '
רוצה לקוות שלא ישולם שכ"ט מטורף של 10M ש"ח לגיסין. מבקשה
07/08/2018 | 09:57
5
35
הזויה של שכ"ט הזוי לא ניתן להימנע, אך מאישורה כן ניתן.
נקווה שבית המשפט ישמור על שפיות.

לצפיה ב-'גיסין עושה עבורנו עבודה טובה'
גיסין עושה עבורנו עבודה טובה
07/08/2018 | 12:22
41
וסביר לשלם יפה בגין שירותיו. אנחנו בהחלט רוצים שעורכי דין טובים ירצו לעבוד בהסדרי חוב, בהם מעורבים סכומי עתק של כספי ציבור.
יחד עם זאת, לא צריך להסחף עם שכר הטירחה.

לפי הכתבה מדובר ב 3 מיליון בגין שירותיו ועוד 7 לשירותים בקנדה. לנהל הליך משפטי בחו"ל זה לא זול (ע"ע אמפל ). לתשומת ליבם של מחזיקי אגחים של חברות נדלן אמריקאיות... בתרחיש דיפולט זה לא יהיה נעים... ועל סיכון כזה אך הוגן לדרוש תשואה גבוהה. האמריקאים לא באים לכאן בגלל ציונות אלא כי כאן הם יכולים לגייס יותר בזול מאשר אצלם בבית בארה"ב, והזול הזה עלול להיות בעוכרינו בתרחיש דיפולט.

גיסין יקבל שכ"ט הן בגין עבודתו (הטובה! ) בפירוק של אורבנקורפ והן בגין התביעות נגד נושאי המישרה שהוא ינהל (ויש שם כיסים עמוקים עם הרבה כסף! ). אלה תביעות חשובות עם פוטנציאל להביא לכך שנקבל את כל כספנו חזרה (כי רק ממימוש הנכסים לא נגיע לפארי). גם בשביל זה ראוי לשלם יפה (אתה לגמרי רוצה תותח), אבל כמובן בלי להגזים.
לצפיה ב-'ל- YEL5 אתה לא בקי בחומר'
ל- YEL5 אתה לא בקי בחומר
08/08/2018 | 00:23
3
40
עו"ד גיסין מבקש 5600 שעות כפול 600 ש"ח לשעה
מה שנתבקש לטובת עו"ד בחו"ל נובע מחוקים שם
וניהול תביעות בחו"ל. (וזה בנוסף)
אם בסופו של יום המחזיקים יקבלו סדרי גודל
של 150 מ' ש"ח אזי שכ"ט סביר בהחלט
(ועוד לפי התקנות = חוק ישראלי)
על חמישית מזה ביקש מפרק אולימפיה 6 מ' ש"ח
ואחרי מאמץ לא קטן אושר לו 5 מ' ש"ח בהסכמה
בכפוף למאמץ ותוצאות שיביא בעתיד.
(איך הוא "תיחמן" את התקנות בהזדמנות אחרת   
 בזה הוא ללא ספק "תותח")
לצפיה ב-'כבוד השופטים קשובים גם להצעות של המשקיעים ,,, '
כבוד השופטים קשובים גם להצעות של המשקיעים ,,,
08/08/2018 | 09:06
2
52
איזה ביקורת ציבורית  יש לשעות העבודה שהוגשו ? 
 אם מפרקים את כל הנושא לנושאים  ניתן לאמוד את את הזמן שדרוש 
 בכללותו ,, איך עו"ד הנכבד מגיע  לשכ"ט של 600 שקלים לשעה ? 
לדוגמה ;  קבלן בניין שעוסק בבניית בית בעל שטח נירחב גובה מחיר 
 נמוך עבור כל מ"ר ,, בהשוואה לבניית בית בעל שטח קטן ,, 
לדעתי על בתי המשפט למנות בעת פירוק חברה מספר 
 מקצוענים   א) רו"ח עם מיומנות מתאימה לחברות גדולות ,,( בקורת רב שנתית )  
                  ב) חברת חקירות שתעבוד לפי הנחיית רו"ח 
                  ג) עו"ד שהוא גם רו"ח ומסוגל לנתח את האנליזה של רו"ח 
                  ד) שופט בדימוס בעל רקע כלכלי שינהל את כל האופורצייה ,, 
                  ה) נציגי מ"ה \וביטוח לאומי \אנשי הרשות לני"ע ,,שישפכו אור
                       על התנהלות החברה לאורך השנים ,, 
                   ו) שכ"ט לכל מקצוען יסוכם לחתחילה  ,,,,ובית המשפט 
                       יוכל להגדיל את שכ"ט במספר אחוזים
                       אם יהיו  נחוצים בירורים נוספים ,,

לצפיה ב-'לטכניקום - תפנה לחברי הכנסת שישנו את החוק'
לטכניקום - תפנה לחברי הכנסת שישנו את החוק
08/08/2018 | 11:32
1
25
דעתי המצב תקין.
מעבר לים "אוכלי החינם"
רעבים בהרבה . . .

בכל מיקרה מי שמתנגד לשכ"ט
בעל תפקיד יתכבד ויגיש התנגדות
לבית משפט.
מספיק לשם כך מחזיק בודד ב- 1 אג"ח

לצפיה ב-'לשמעון ! אינני מחזיק בני"ע זה , '
לשמעון ! אינני מחזיק בני"ע זה ,
08/08/2018 | 12:55
38
 אני קורא על שכ"ט שלעניות דעתי "מוגזם מאוד "
 (כאן ,,, ובתגובות שמתפרסמות בעתונות הרגילה והדיגטאלית) 
 מצטער ,,, הדבר מקומם , מחר אולי אם חברה X תכנס לפירוק ,,
 דוגמת החמדנות של המפרק הטרי,, שלמד היטב מהקודמים לו ,,
 תזלוג גם לתיק ני"ע שאני מחזיק ? 
 נתת לי רעיון טוב אולי אממש אותו ,,, 
לצפיה ב-'אינוונטק חילקה כסף בשבוע שעבר'
אינוונטק חילקה כסף בשבוע שעבר
06/08/2018 | 15:36
10
104
באסיפת אורבנקורפ שאלתי את רזניק אודות אינוונטק והסתבר שהם חילקו לנו כסף בשבוע שעבר.
כנראה קיבלנו ב 25.7, וזה היה בערך 16 אגורות לכל אגח

לצפיה ב-'אאוץ' '
אאוץ'
06/08/2018 | 16:04
84
יצאתי ברבע על הכסף, וזה עוד כשקניתי בחצי מהפארי.

לקח כואב להזהר מאד מאגחי זבל סופר מסוכנים.
לצפיה ב-'ראשית, תודה על העדכון. אין בהודעה מועד לתשלום לנושים. קראתי'
ראשית, תודה על העדכון. אין בהודעה מועד לתשלום לנושים. קראתי
07/08/2018 | 02:04
8
37
שוב ולא מצאתי מועד.
האם מישהו קיבל תשלום? באיזה תאריך? תודה לעונים
לצפיה ב-'כן, חילקו כסף בשבוע שעבר'
כן, חילקו כסף בשבוע שעבר
07/08/2018 | 12:31
7
34
אצלי הכסף הגיע ב 25.7
לא שמתי כ"כ לב כי מראש זה היה נייר קטן בתיק, ואם על זה אתה עוד חותך לרבע? זה באמת לא הרבה.

צריך לברר איתם בהמשך אם אמור להגיע עוד משהו. אני חושב ששמרו כמה לירות, אבל זה כנראה יהיה די בקטנה.
פחות או יותר רוב הכסף חולק עכשיו. 16 אגורות. לא מוי כיף אבל טוב שזה נגמר. באמפל אנחנו מתייבשים יותר שנים.

אגב, כבר שכחתי, חילקו לנו פעם משהו שם? אני חושב שקופון ריבית חילקו פעם.
לצפיה ב-'חושב הפוך ממך. לדעתי חילקו חלק קטן. מעריך שנראה לפחות עוד '
חושב הפוך ממך. לדעתי חילקו חלק קטן. מעריך שנראה לפחות עוד
07/08/2018 | 13:26
6
22
פי 2 ממה שקיבלת.
המוזר שקיבלת לפני שבועיים ואצלי אין כל סימן לתשלום.
לצפיה ב-'מאיפה יגיע עוד כסף? יש איזושהי תביעה נגזרת קטנה'
מאיפה יגיע עוד כסף? יש איזושהי תביעה נגזרת קטנה
07/08/2018 | 18:28
3
26
שאולי אפשר עוד לחלץ ממנה כמה לירות.

אני מבין, אבל בהחלט יכול להיות שאני טועה, שזהו, מבחינת הכסף הגדול סגרו עם תביעת העיזבון של יולי עופר על 15 מלשח לערך, כמה מיליונים לקחו עורכי הדין, ולנו נשאר 11 מלשח נטו  מזה.

זהו. לא נחמד אבל זה מה יש.
לצפיה ב-'ל- DW קבל תיקונים'
ל- DW קבל תיקונים
08/08/2018 | 00:02
2
38
1.  תביעה נגזרת נגמר ח_א הכסף הגיע 300 - 400 א' ש"ח
2. תביעת העיזבון נתקבל ברוטו 11.6 מ' ש"ח ברוטו
    מזה יורד הוצאות עו"ד ושמירה להוצאות עתידיות
סיכום ביניים
מה שקיבלנו מה- 2 הנ"ל כ- 16 אג' ליחידת אג"ח

מה הלאה
3. תביעה נגד נושאי משרה ויועצים טרם הוגשה
   מה הסיכויים?
   תשובה: כל מספר זוכה בגבולות הפאר"י . . .
לצפיה ב-'תודה על התיזכורת, תוכל להרחיב בקשר לתביעה?'
תודה על התיזכורת, תוכל להרחיב בקשר לתביעה?
08/08/2018 | 11:06
1
24
האם זו תביעה שלנו או זו של אילן ועל חשבונו, ממנה אנחנו אמורים לראות חלק, אם וכאשר יצא משהו?

מן הסתם עוד נשארו כמה לירות אצל עו"ד עדי פיגל, לא?
לצפיה ב-'ל- DW המשך'
ל- DW המשך
08/08/2018 | 11:23
24
התביעה מוגשת ע"י הנאמן להסדר חוב שמינה\הימחה את זכויות התביעה
לעו"ד אחר ברשות בית המשפט.
אם אכן יקבע בבית משפט שעל נושאי המישרה והיועצים
לשלם אזי חלק מגיע למחזיקי האג"ח
לפי הסכם שאני לא זוכר כרגע ועבר בית משפט.

לגבי כספים שבקופת הסדר הנושים
הם לצורך הוצאות עתידיות מכל סוג.

סיכום
דעתי אנחנו בידים טובות
ייקח הרבה זמן (משפט ארוך)
תפילות, צדקה ופרחים לאישה
לא יזיקו . . .

לצפיה ב-'ל- YEL5 ב- 25/7/2018 נכנס לבנק 16 אג' לאג"ח אחד'
ל- YEL5 ב- 25/7/2018 נכנס לבנק 16 אג' לאג"ח אחד
07/08/2018 | 23:54
1
26
לצפיה ב-'שמעון - למרות האיחור תודה על המענה'
שמעון - למרות האיחור תודה על המענה
18/08/2018 | 22:31
4

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי
עו
יריב גוטמן - עו"ד
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה