לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'טבע ממשיכה לספק כותרות'
טבע ממשיכה לספק כותרות
25/04/2017 | 18:33
30
129
דשא עוזב.

לי זה נראה כמו חדשות טובות אבל השוק לא חושב כך.
המניה מתקרבת ל-30 דולר במחזור גדול
לצפיה ב-'למה כמעט כל ידיעה אתם מפרשים כטובה?'
למה כמעט כל ידיעה אתם מפרשים כטובה?
25/04/2017 | 19:19
79
מנהל בכיר עוזב זה ידיעה טובה?
אז מה זה ידיעה רעה?
לצפיה ב-'כל העכברים עוזבים את הספינה'
כל העכברים עוזבים את הספינה
25/04/2017 | 22:38
75
אם היא תטבע או לא, זה לא ממש מעניין אותם. הם לקחו חבילת פיצויים מפנקת במיוחד שתדאג לזה שגם הנינים שלהם לא יצטרכו לעבוד יום אחד בימי חייהם, ולעזאזל כל המשקיעים במניה.
העיקר שהדיבידנד ממשיך להכנס לבנק, נכון dw?
לצפיה ב-'כנראה סביב 26 כדאי להיכנס אבל לא יותר מ 15 % מהתיק'
כנראה סביב 26 כדאי להיכנס אבל לא יותר מ 15 % מהתיק
26/04/2017 | 07:38
35
לצפיה ב-'הארוע הרגע עלה למשקיעים מיליארד דולר!'
הארוע הרגע עלה למשקיעים מיליארד דולר!
26/04/2017 | 09:28
6
86
שוב. פקינג מיליארד דולר, ועל מה? כולה התחלפות של cfo. ארוע סטנדרטי בחיי פירמה.

אממה? בנקודת הזמן הנוכחית לא הייתי מגדיר את הארוע כמלבב, כי כמשקיע הייתי מאושר יותר אם ל ceo החדש יהיה צוות מנוסה, כולל cfo ומנהל גנריקה ותיקים, שיכולים להכניס אותו מהר לעבודה.
עכשיו גם מנהל הגנריקה וגם ה cfo עוזבים, מה שאומר שעקומת הלימוד של ההנהלה החדשה תהיה ארוכה יותר.

אבל עדיין... פקינג מיליארד דולר? נו באמת.

דשא הולך להיות יו"ר של ישראכרט, שזה ג'וב חדש שלא מציעים כאן כל שני וחמישי, ובהנחה שהנייר ילך להנפקה או לספין-אוף זה יכול להיות תפקיד מעניין, גם אם של פירמה מקומית משעממת ולא גלובאלית. זה בכ"ז צפוי להיות נייר מעוף. אז אפשר להבין את הברנש.

דשא הגיע לטופ שלו ב-טבע, ואין סיכוי שהיה מקבל את הג'וב של המנכ"ל. טבע היא חברה גלובאלית ואנחנו המשקיעים רוצים מנכ"ל תותח, שאחרי כניסתו לתפקיד הנייר יתחיל לעלות (בדומה למה שהנייר עשה אחרי כניסת ויגודמן, מי שקנה אחרי כניסתו לתפקיד עשה טרייד טוב ומהיר בנייר)
ככל הנראה המנכ"ל החדש לא יהיה ישראלי (מן הסתם יש להם לפחות 100 מועמדים טובים לברור ביניהם בחודשים אלה). עכשיו יתכן וגם ה cfo החדש לא יהיה ישראלי יותר.

אני קצת מודאג מהחלשות ההנהלה, כי טבע נמצאת כיום במצב עדין שמזמין השתלטות עויינת (נגיד ב 40$). אמנם למי שמשקיע כיום ב 30$ זה יהיה רווח זריז אבל אז המשקיעים הותיקים לא יוכלו להרוויח יפה.
יותר קל להתנגד להשתלטות עויינת כאשר יש הנהלה חזקה.

אם מחפשים לראות צד חיובי לעזיבה אז אפשר להזכיר שבתקופתו של דשא בוצעה פשלת רימסה המקסיקנית (השחלה של 2.3B$). חתכ'ת פדיחה. אנחנו משלמים למנהלים כסף טוב כדי שלא יקרו פדיחות כאלה.
חיים כצמן (גזית גלוב) כמדומני העיף על פאק דומה את רונן אשכנזי, המנהל המקומי שהיה אחראי על פשלת דורי (השחלה של מיליארד שקל).
פה אין חיים כצמן בעל בית.
גם רכישת אקטוויס היתה מנופחת, אבל יתכן וזה היה הבייבי של ויגודמן ולא דשא, אבל שורה תחתונה? בתקופתו בוצעה הרכישה הכושלת, שעלתה למשקיעים 60% בנייר.
לא בלתי סביר ש-דשא חשש שהמנכ"ל החדש יעשה רענון שורות בהנהלה, וכאמור ג'ובים מפנקים כמו יו"ר ישראכרט לא צצים פה כל שני וחמישי.
לצפיה ב-'זה שווה הרבה יותר ממילארד דולר'
זה שווה הרבה יותר ממילארד דולר
26/04/2017 | 09:39
4
64
כל הנהלת טבע התפטרה תוך זמן קצר, המנכל ויגודמן, סמנכל הכספים דשא, מנהל התחום הגנרי - שזה כמעט כל החברה - אלפסון, סמנכל התפעול , ישראלי,
כולם ברחו מהחברה, כשכל המנהלים של החברה מתפטרים, זה אומר שהחברה במצב נוראי, המניה צריכה לרדת יותר.

מהיום אפשר להגיד שטבע ,החברה שהיתה, כבר לא קיימת, מקימים חברה חדשה בלי מוצר הדגל שהיה ועכשיו גוסס, בלי כל האנשים שהיו החברה, הדבר היחיד שנשאר זה 37 מיליארד דולר חוב.
טבע צריכה להיות שווה חצי ממה שהיא נסחרת היום,
ושוב תשווה אותה לVRX, חברה מאד דומה, שיש לה רק 28 מיליארד דולר חוב, שיש לה מנכל תותח שהגיע להציל אותה (אף אחד לא רוצה להיות המנכל של טבע) ויש לה מספר מוצרים פוטנציאלים גדולים בניגוד לטבע שאין לה עתיד , אבל טבע נסחרת בפי 10 ממנה.
אנחנו הולכים לקראת 28 דולר בתור יעד ראשון לטבע.
העיקר שאתה מאושר כי קיבלת 4 אחוז דיבידנד.
לצפיה ב-'בלי להעליב את ויגודמן או דשא...'
בלי להעליב את ויגודמן או דשא...
26/04/2017 | 09:56
3
82
הם לא אלה שמפתחים ומשווקים את האוסטדו.
מי שעושה את העבודה אלה העובדים למטה, והם ממשיכים לעבוד כרגיל.

האוסטדו אמורה להציג מכירות של מאות מיליוני $ על ההנטינגטון, ובהנחה שתקבל אישור על הדיסקינזיה זה יעבור את המיליארד.
זה אמור לכפר על חלק משמעותי מהירידה במוצר הקופקסון.
באם יתקבל אישור על המיגרנה תפתר לחלוטין אי הוודאות בחטיבה האינובטיבית.

חטיבת הגנריקה ממשיכה לעבוד יפה (לפני דקה וחצי אושר משאף אסטמה גנרי, שאצל מיילן התפארו שהולך להיות הבוננזה הגנרית הכי גדולה שלהם בשנה הקרובה, ונכשלו, מיילן מדברת, טבע מבצעת), ועוד מעט נראה תוצאות Q1 (כשמחצית ראשונה 2017 צפויה להיות פחות טובה מהמחצית השנייה)

הספינה כבר שטה.

אף אחד לא רוצה להיות המנכל של טבע??? נו נו. אני צנצנת אם לא הגישו להם לפחות 100 קו"ח. יכול להיות אלף וגם 10000. ושל אנשים טובים.
אין הרבה ג'ובים בעולם כמו מנכל טבע. תוך כמה חודשים נשמע מי המועמד.
לצפיה ב-'להערכתי כל מה שכתבת לא נכון'
להערכתי כל מה שכתבת לא נכון
26/04/2017 | 10:05
1
72
1. בטבע אין אנשים שמפתחים תרופות, טבע עד היום לא פיתחה תרופה אחת,
לטבע יש 2 סוגי תרופות, תרופות מקוריות, כמו הקופקסון והאותסדו שאותם פיתחו במקומות אחרים וטבע קנתה את התרופה ורק מיסחרה אותה.
לקחת חומר כימי שמישהו פיתח ולעשות לו תהליך רישומי ותהליכי ניסויים, אין בינם ובין פיתוח תרופות כלום.
ותרופות גנריות שאחרים פיתחו וטבע רק העתיקה,
בקטע הזה טבע היא לא חברת תרופות.
2. להערכתי האוסתדו הולך להיות פלופ ענקי, בדיוק כמו התרופה שהיא אמורה להחליף, קרא את דף התרופה שלה, ותראה כותרות ענק במסגרות שחורות שמזהירות שהתרופה גורמת לדכאון והתאבדות.
רק התרופה של NBIX שהיא התרופה המתחרה לא גורמת לחולים להתאבד, שזה גרוע גם לחולים, וגם לרופאים ולגם לחברת התרופות שיש בעיה עם הלקוח מפסיק לקנות.
3. בינתיים בדוחות של החברות המתחרות רואים ירידה של 7 אחוז במחירי התרופות הגנריות.
4. אם היה אדם אחד רציני, עם רקורד של ניהול חברת תרופות שרוצה לקחת את טבע, באותו היום, הדירקטוריון היה נפגש, מאשר אותו ומבטל את הצורך לגור בישראל, באותו היום כשיהיה כזה אתה תשמע עליו, זה שיש הרבה אנשים שמוכנים לקבל משכורת של עשרות מיליונים זה ברור,
אגב המשכורת של המנכל הבא תהיה כל כך גבוהה, יותר מכל המשכורות של המנכלים הקודמים ביחד, חכה ותראה, אני מעריך שסך כל המשכורת וההטבות של המנכל הבא יהיו 50 מיליון דולר לשנה.
אף אדם תותח מהתחום לא יהיה מוכן לפחות כשהוא לוקח חברה מתפוררת כמו טבע.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/04/2017 | 10:12
66
1. זה לא משנה אם מי שפיתח את התרופה קיבל תלוש מ-טבע או תלוש מ-אוספקס. היום הוא מקבל תלוש מ-טבע ולכן מבחינתי, באפריל 2017, טבע פיתחה את התרופה וכעת מתחילה לשווק אותה.
2. כבר רשמתי לך בעבר שבהנטינגטון האוסטדו היא התרופה הטובה ביותר, ולכן בסבירות גבוהה תציג הכנסות של מאות M$. עוד שנה-שנתיים נחיה ונראה. בדיסקינזיה אכן צפויה להיות תחרות, אבל זה שוק גדול, כך שיש מספיק בשר למכור.
3. הפייפליין הגנרי של טבע מספיק גדול כך שאמור להתגבר על ירידת המחירים. יש כאן אי ודאות ולכן השוק יחכה לראות מה ידווחו ב Q1 ומן הסתם ישאלו אותם על המשך השנה.
4. לוקח זמן למצוא מנכל. סבלנות. אבל כן, אני חושש שהוא אכן יקבל משכורת לא סמלית.
לצפיה ב-'אני לא מתיימר לדבר בנחרצות'
אני לא מתיימר לדבר בנחרצות
26/04/2017 | 16:11
39
כי הניסיון שלי בהשקעות פיננסיות בהחלט מוגבל. אבל כאחד שעבד במספר חברות גדולות שעברו תהליכים דומים אני יכול להבטיח לך שלעובדים למטה הדברים לא כבשגרה. כולם מדברים ומרכלים ומנסים להבין מה הולך לקרות, מי שיכול להתחיל לחפש מקום עבודה חדש בהחלט יעשה את זה.

הזעזועים בפסגה מורגשים יפה מאוד למטה, והם בהחלט מפריעים לעבודה השוטפת. הדברים שאתה מדבר עליהם הם תוצאות של תהליכים שהתחילו מזמן.

זה לא אומר שטבע תעלם (כמה חברות שעבדתי בהן שרדו יפה מאוד), אבל זה בהחלט לא מצב טוב לחברה. במצבים כאלה המידל מנג'מנט מאוד חשוב, אבל את זה קשה להעריך.
לצפיה ב-'CFO הוא תפקיד קריטי בחברת גנריקה'
CFO הוא תפקיד קריטי בחברת גנריקה
26/04/2017 | 10:47
50
הרי מה היא בעצם אם לא בית מרקחת שקונה חומרים ומייצר מהם תרופות?
כך שהקטע הפיננסי-תפעולי הוא קריטי.

בנוסף לזה הרכישות של טבע והחוב הגדול וצורת המימון קשורים חזק ל-CFO

לכן טבעי שעזיבת CFO תשפיע חזק. אבל אני חשבתי שזה מהלך חיובי ושהמניה תעלה אלא שהשוק חשב אחרת.
לצפיה ב-'טבע סימה את תפקידה ואת מחזור חייה כחברת צמיחה'
טבע סימה את תפקידה ואת מחזור חייה כחברת צמיחה
26/04/2017 | 01:07
19
93
כמו שאר חברות התרופות. הצמיחה והרווחים העודפים איפיינו את המאה ה-20 ואנחנו כבר בשנה ה-17 שאחרי.
ימשיכו לפתח ולייצר תרופות אבל התגמול שתקבלנה החברות יהיה דומה לעלות ייצור הכדורים וכו' בתוספת פרמיה לעלות הפיתוח של תרופות חדשות.
99% מהייצור הוא של תרופות קיימות.
מי שמצפה לראות צמיחה בחב' התרופות כמו במאה הקודמת,
כדאי שיעבור לסקטור אחר העשוי להראות צמיחה.
לצפיה ב-'החברה כונסת נכסים'
החברה כונסת נכסים
26/04/2017 | 16:28
18
44
ב"בלומברג" דווח כי טבע בוחנת אפשרות של מכירת חלק מתיק התרופות האונקולוגיות שלה, במטרה להקטין את החוב העצום שלה שעומד על כ-37 מיליארד דולר
על-פי הדיווח, טבע מתייעצת עם יועצים פיננסים בעניין האפשרות למכור חלק מעסקי האונקולוגיה שלה, הכוללים טיפולים ללוקמיה וללימפומה ועשויים להיות אטרקטיביים בעיני חברות תרופות מתחרות. 
לצפיה ב-'הרבה מספידים אותה מוקדם מידי , כאילו זה איזה ENRON'
הרבה מספידים אותה מוקדם מידי , כאילו זה איזה ENRON
26/04/2017 | 17:36
17
42
התאוששות לוקחת זמן , יימצאו מנכל חדש בסוף
מקווה שהשכר שלו יהיה עם יותר רכיב שתלוי בביצועים מאשר שכר קבוע ושהחברה מפסידה

אייל דשא לא קיבל את ג'וב המנכל ולכן התאכזב ועבר כנראה
ככה בישראכארט יישלמו לו יותר בתור יו"ר למרות שהיא לא גלובלית כמו טבע

אנשים חושבים בתגובות בכתבה שהמחיר שלה ייחתך בעוד 30 אחוז תוך חודשיים
אחד אמר הספינה טובעת אז זורקים חביות עם מטבעות זהב כדי להצילה
חח
אולי עכשיו בשיא השליליות זה הזמן לקנות עוד? כדי להגדיל את מה שמקבלים מהדיבידנד?

לצפיה ב-'לא מבין - אתה ו- DW חושבים שדיבידנד לא יכול להתבטל?'
לא מבין - אתה ו- DW חושבים שדיבידנד לא יכול להתבטל?
26/04/2017 | 17:53
16
37
ואם מניה נופלת 30% אז מה יעזור דיבידנד מצו'קמק של 4% ?
נו באמת, אתם חובבנים?
לצפיה ב-'הם שקלו להוריד אותו ובסוף אמרו שלא יחתכו אותו'
הם שקלו להוריד אותו ובסוף אמרו שלא יחתכו אותו
26/04/2017 | 18:16
15
43
אלא יימצאו דרך אחרת להתאושש מהחוב
לצפיה ב-'כן, הם ימכרו את כל הרכוש של החברה'
כן, הם ימכרו את כל הרכוש של החברה
26/04/2017 | 18:17
14
48
ואז לא יהיה חוב ולא יהיו הכנסות
לצפיה ב-'לא יימכרו הכל'
לא יימכרו הכל
26/04/2017 | 18:42
13
49
אין כוונה להיפטר מהחוב תוך חודש, זה ייקח זמן,
אולי יימכרו חלק ובמקביל יעשו מוצרים חדשים שיביאו עוד הכנסות
ייקבלו עוד אישורי FDA
כנראה הכל ייקרה בהדרגה
אולי יהיו פה ושם קיצוצים בחלקים שפחות ישפיעו על הרווחים של החברה

אולי הם רוצים לקבל הצעות מחיר בשביל להראות שיש להם דברים ששוים משהו וכדי למשוך זמן עד שיתאוששו קצת , ולא באמת מתכוונים למכור דברים שחשובים לרווחים שלהם
לצפיה ב-'הצעות המחיר יראו כמה טבע לא שווה'
הצעות המחיר יראו כמה טבע לא שווה
26/04/2017 | 18:47
12
54
התמחור של טבע, ורואים את זה במחיר שהיא מבקשת,
הוא מעל פי 2 ממה שהעסקים האלו שווים,
כי זה המחיר המופרז שהיא שילמה עד היום על מה שהיא קנתה.
אם יפרסמו את ההצעות שהיא תקבל
זה יוכיח שטבע לא שווה את המחיר הנוכחי.
טבע חייבת והיא תמכור חלקים גדולים מהעסקים שלה, במחירים נמוכים, כי היא חייבת, ואז כל דוח מהיום והלאה רק ילך וירד כי במקום לצמוח טבע הולכת לדעוך,
אם מוכרים חטיבה שמוכרת ב1.15 מיליארד דולר, מאותו הרגע החברה תמכור פחות.
לטבע יש רק עוד תרופה אחת שהיא אולי תקבל אישור עבורו (ואולי לא).
לצפיה ב-'אז מה המחיר הריאלי של המניה? 20$? 15$?'
אז מה המחיר הריאלי של המניה? 20$? 15$?
26/04/2017 | 19:44
23
לצפיה ב-'תרופה אחת? אחת??? '
תרופה אחת? אחת???
27/04/2017 | 18:18
10
20
די. תהיה רציני.
זה בסדר להיות נגטיבי ואפילו בשורט, בכיף, אבל דחילק, בל נסחף.

הנה הפייפליין של טבע:

רק הביוסימילר להרצפטין ולריטוקסן זה כסף גדול, שכל אחד לגמרי שקול לתרופה אתית נחמדה חדשה (וגם די קשה להעתיק תרופה ביולוגית, בגלל זה גנריקה בתחום הזה שווה הרבה).
לצורך העניין נגיד שסופרים תרופה מחצי מיליארד דולר מכירות ומעלה (או 300M$ אם רוצים להיות לארג'ים). מסכים שלא כ"כ מעניין דרדל'ה של 50M$.

נכון. זה לא שיש להם 10 תרופות אינובטיביות ב phase 3, אבל... בכזה מקרה אין מצב שהיית יכול לקנות את המניה ב 30$. טבע בכ"ז היא חברת גנריקה ענקית, ויש לה חטיבה אינובטיבית חביבה.
מה שאנחנו המשקיעים צריכים זה פתרון תחליפי ודאי למוצר הקופקסון, שזה בסה"כ מוצר אחד, והבעיה סגורה (ואז לדעתי הנייר יסחר ברמת מכפילים אחרת לגמרי, כרגע אני מסכים איתך שזה ספקולטיבי). לא 10 וגם לא 5 מוצרי קופקסון. אף אחד גם לא מצפה מהם להביא לשוק 5 קופקסונים.
האוסטדו להנטינגטון הוא תחילת פתרון. נשמח מאד לקבל גם את הדיסקינזיה.
מה שכן אתה צודק שהמוצר הכי גדול, בטווח הקצר יחסית, זה המיגרנה.
אבל בטווח הארוך יותר יש עוד מוצרים.

טבע איננה חברת פארמה אינובטיבית נטו. מעולם גם לא היתה לה יומרה להיות כזו.
לצפיה ב-'יפה'
יפה
27/04/2017 | 18:26
1
15
נקווה לטוב,
ניתן לה את הזמן שהיא צריכה כדי להתאושש
לצפיה ב-'ביוסימילר להרצפטין (סרטן שד) זה הרבה כסף'
ביוסימילר להרצפטין (סרטן שד) זה הרבה כסף
27/04/2017 | 18:37
13
אחרי הכישלון במשאף pro-air זו התקווה הגדולה של מיילן בשנה הקרובה.
בהמשך גם טבע חושקת בשוק השמנמן הזה.

לצפיה ב-'30 כפול 2 חלקי 2 שווה עדיין 30'
30 כפול 2 חלקי 2 שווה עדיין 30
27/04/2017 | 18:33
7
16
טבע מציעה ותמכור בחודשים הקרובים חצי מהעסקים שלה,
היא כבר מציע 2 חטיבות למכירה,
אחרי שזה יגמר, יהיה לה פחות חוב,
אבל גם חצי מכירות וחצי רווחים,
ולכן גם אם המכפילים שיחשבו יכפילו אותם,
וגם אם התרופות הקרובות יהיו הצלחה (מה שמסתמן כממש לא) ויצליחו להחליף את הקופקסון.
המחיר של המניה לא יעלה.
לצפיה ב-'הכל תלוי במחיר המכירה של הנכס'
הכל תלוי במחיר המכירה של הנכס
27/04/2017 | 18:52
6
16
באם טבע תמכור כל אחד מ 2 הנכסים המוצעים במחיר טוב אז להערכתי השוק יקבל זאת בברכה ואם תמכור במכירת חיסול השוק לא יאהב את איבוד היוון התזרים העתידי.
כמשקיע אני מקווה שיתמקחו היטב עם הקונים.

מטרת המכירה היא להקדים את צמצום החוב, שאני מסכים שהשוק לא אוהב את גודלו.
מילא השוק, זה רק מניה שעולה ויורדת, אבל אני רוצה שהנושים וסוכנויות הדירוג תהיינה רגועות ובשביל לשמור אותם שמחים ומאושרים צריך לפעמים לקטוע אצבע, גם אם לא נורא רוצים.

בתרחיש לא סימפטי נאלץ גם לחתוך את הדיבידנד השמנמן. כמשקיע אני מקווה שלא, אבל אין ספק שתוספת של מיליארד וחצי דולר לצמצום שנתי של החוב לא הולך ברגל, וזו סוגיה ניהולית לגיטימית על הפרק בפני המנכ"ל החדש, מי שזה לא יהיה.
הסכום הנכבד הזה שקול לירידה השנתית הצפויה במכירות הקופקסון מהשנה הבאה, כשהרווח בגינן כמובן נמוך יותר, כך שלא חייבים אפילו לחתוך את כל הדיבידנד אלא חלקו, ועדיין לכסות במלואה את כל הירידה בקופקסון, וזה לפני שהתחלנו להכניס פנימה את האוסטדו.
לצפיה ב-'לדעתי מנכל חדש יחתוך דיבידנד'
לדעתי מנכל חדש יחתוך דיבידנד
27/04/2017 | 18:58
5
24
אני לא רואה הגיון בלשלם דיבידנד שמנמן עם חוב כזה.
אם נשים את מחיר המניה בצד - החברה זקוקה למזומן ודיבידנד זה ההפך מגיוס הון ולא מתאים למצב החברה.
זה כמו שאדם שסובל מאנמיה יתרום דם.

דווקא לדעתי חיתוך הדיבידנד יבשר על חזרה לשפיות ועשוי לתמוך במחיר המניה כך שלא תרד מתחת ל-15 דולר
לצפיה ב-'15$, פשש, נדיב אתה '
15$, פשש, נדיב אתה
27/04/2017 | 19:46
3
14
זהו. שהחברה לא זקוקה למזומן. כרגע.
כל עוד הקופקסון מתקתק מכירות, והמתחרים טובים בלדבר על תחרות, אין בעיה של מזומן.
השנה (2017) החוב הולך לרדת ב 5B$, וזה מהביזנס, בלי למכור נכסים. כל זה בהנחה שאין תחרות גנרית השנה.
תשאל ומה עם 2018? נגיע לשם נחשוב אז. אולי בינתיים האוסטדו יתרומם? אולי יסתבר שגם ב 2018 המתחרים טובים בעיקר בלדבר?

קצת חבל לטעמי לחתוך דיבידנד כל עוד העסקים בסדר, אולם כאמור חשוב גם שהנושים והסוכנויות ישנו בשקט, ולכן אם אין ברירה אז אין ברירה.

כמובן שבמצב שבו התזרים נפגע אז דבר ראשון חותכים את הדיבידנד. על זה אין ויכוח.
לצפיה ב-'בקיצור'
בקיצור
27/04/2017 | 19:56
2
17
הכל תלוי מה יקרה, המניה יכולה להיות 10 דולר עוד שנתיים
או 60 דולר,
בתרחיש הרע, שבה התרופה למיגרנה נכשלת, התרופה לאוסתדו לא ממריאה, הקופקסון נהיה גנרי, וטראמפ נכנס בחברות התרופות, טבע תהיה שווה 10 דולר.
ובתרחיש הטוב ההפוך המניה יכולה להיות 60,
(כרגע 3 מהם נראים כתרחיש הסביר, קופקסון גנרי, טראמפ, וכשלון האוסתדו).
איך הגעתי ל10 דולר למניה, בדיוק כמו החישוב של VRX, עם החוב של טבע, ובלי ההכנסות של הקופקסון , ובלי משהו שיחליף, טבע תהיה שווה 10 דולר .
לצפיה ב-'הבעיה של טראמפ היא עם מחירי התרופות לסרטן'
הבעיה של טראמפ היא עם מחירי התרופות לסרטן
27/04/2017 | 20:06
1
16
לא עם התרופות הגנריות הזולות.

זה בדיוק להפך. טבע היא הפתרון. לא הבעיה.
רוש ופייזר הן הבעיה.

2. יפה שאתה מניח שעם גנריקה הקופקסון פוף יעלם. במציאות זה לא קורה כלומר הנחותיך מחמירות הרבה הרבה יותר מדי.
לקופקסון 20 מ"ג יש תחרות גנרית ועדיין הוא מוכר.
אני מבין שבהנטינגטון המתחרה הגנרית לתרופה, הגרועה, הנוכחית, עולה 90K$ שנתי. (האסטדו מתומחר ב 60K$, ולכן ככל הנראה יתפוס מהר), כלומר גם עם גנריקה, כאשר מדובר בתרופה עם מעט תחרות, המחירים נשארים גבוהים. אולי פחות גבוהים משהיו פעם, אבל גם לא 10$ לתרופה. אני מנחש שבגלל זה הצפי הוא לירידה של 1-1.5B$ בתרחיש גנריקה, ולא שכל ה 4B$ יעלמו.
גם המתחרה הגנרי רוצה להרוויח, וכאשר זוכרים את העבודה הקשה והתלאות המשפטיות שמיילן וסנדוז נדרשו לעבור בשנים האחרונות אני לא רואה אותן מתמחרות תרופה גנרית בחיניי חינם.
לצפיה ב-'אתה שם לב שאתה כותב מגילות ארוכות ובינתיים המניה רק נופלת?'
אתה שם לב שאתה כותב מגילות ארוכות ובינתיים המניה רק נופלת?
27/04/2017 | 21:28
3
אולי משהו בכל התאוריות שלך לא עובד?

לצפיה ב-'למנכ"ל אין שום קשר לדיבידנד וזה לא בסמכותו'
למנכ"ל אין שום קשר לדיבידנד וזה לא בסמכותו
27/04/2017 | 19:56
7
לצפיה ב-'היום ב 13:00 אסיפת אגחי אמפל'
היום ב 13:00 אסיפת אגחי אמפל
26/04/2017 | 10:36
5
59
בבית הרמטיק, הירקון 113 ת"א
לצפיה ב-'אתה הולך?'
אתה הולך?
26/04/2017 | 13:28
26
לצפיה ב-'נו? נראה כסף בקרוב?'
נו? נראה כסף בקרוב?
26/04/2017 | 21:01
22
לצפיה ב-'מישהו היה בפגישה של אמפל?'
מישהו היה בפגישה של אמפל?
27/04/2017 | 10:20
2
46
תודה
לצפיה ב-'ארחיב אח"כ'
ארחיב אח"כ
27/04/2017 | 20:11
1
21
אבל בינתיים הנה עידכון מלבב מאתמול:

רק אציין שבאסיפה הסבירו לנו שמה שאותנו מעניין זה הקומה של אמפל אמריקן. לא הקומה של emg, ששמה יש גם את חברת חשמל, והם לפנינו בתור.
לצפיה ב-'לא מדויק. אמפל מחזיקה ב- 15% מ- EMG'
לא מדויק. אמפל מחזיקה ב- 15% מ- EMG
27/04/2017 | 21:01
10
ולכן 15% מכל הזכיות בבוררויות יועברו לאמפל.
אבל אמפל מחזיקה גם ב- 15% מחבויות EMG. כך למשל בתביעה של חברת החשמל כנגד EMG, כל סכום שישולם לחברת החשמל - 15% ממנו יגרע מאמפל.
לצפיה ב-'שאלת תם'
שאלת תם
27/04/2017 | 18:41
5
34
שלום חברים, בחודש האחרון התחלתי להתעניין בשוק ההון, ולכן השאלה שלי מאוד "תמימה" אז מבקש שלא תצחקו עליי, רק חשוב לי לדעת אם באופן עקרוני הבנתי נכון את העניין - הסתכלתי על מניית סמסונג, וראיתי שהתשואה שלה בשבוע האחרון הייתה 8.7%. זה אומר שתיאורטית, אם הייתי קונה מניות של סמסונג ב 10,000 ש"ח לפני שבוע, הייתי יכול למכור אותן היום ב10,870 ש"ח? (כמובן לפני עמלות מכירה/קניה וכו')?

לצפיה ב-'לא לשכוח את השותף שלך ברווחים... מס הכנסה '
לא לשכוח את השותף שלך ברווחים... מס הכנסה
27/04/2017 | 18:53
1
11
לצפיה ב-'תודה dw'
תודה dw
27/04/2017 | 18:58
19
תודה על תגובתך, אבל חשוב לי לדעת - האם צדקתי במה שאמרתי באופן עקרוני?
והאם התכוונת למס רווחי הון שאני צריך לשלם על הרווח?
לצפיה ב-'בנוסף למס , יש לך גם'
בנוסף למס , יש לך גם
27/04/2017 | 19:04
25
אינפלציה , שינוי בין שער דולר ושקל, עמלות ודמי ניהול...

והשוואת התשואה לעומת האלטרנטיבה שהיא מדד או אגח ממשלתי חסר סיכון
ככה שתשואה מעל 3% בשנה נחשבת מדהימה יחסית לריביות בבנק עכשיו,

גם דיבידנד יציב מעל 3% זה אחלה(כל עוד הוא לא מעל 9% כי אז משהו לא בסדר עם החברה כנראה)

לצפיה ב-'לא'
לא
27/04/2017 | 19:38
1
25
התשובה התאורטית הפשוטה היא כן,
אבל זה רק תשובה תאורטית, אין לה קשר למציאות,
בכל מקרה הקניה לא תהיה בשקלים בשקלים כמו שכתבת, כי המניה לא נסחרת בישראל, זה גם לא יהיה בדולרים, כי המניה לא נסחרת בארצות הברית,
המניה נסחרת רק בקוריאה ואת המניה תקנה בוון קוריאני ואתה צריך לשלם עמלת קניה ומכירה של וונים.
ואז אתה צריך גישה לבורסה בקוריאה לכן אתה צריך קודם כל להיות לקוח חשוב לבנק כדי שיתן לך קשר לחדר עיסקאות של הבנק, כי רק חדר עיסקאות יכול לקנות ולמכור מניות בבורסות אחרות.
ואז אתה צריך לבחור איזה מניה אתה מתכוון, כי סמסונג יותר גדולה מכל המשק הישראלי, סמסונג אלקטרוניקה הוא יצרן האלקטרוניקה הגדול בעולם, ואילו סמסונג הנדסה היא היצרן הגדול בעולם לרכבות, גשרים וספינות.
יש חברת סמסונג שמתמחה בביטוח ויש עוד המון תחומים אחרים, כל אחד מהם זאת מניה אחרת.
אז אחרי שבחרת איזה מניה אתה רוצה , ואחרי שהבנק החליט לתת לך גישה לחדר עיסקאות, ואחרי ששילמת עלויות קניה ומכירה של המניה ושל הוונים.
כשתמכור את המניה, החישוב לא יהיה 2 המספרים שכתבת, אלא 2 המספרים בוון קוריאני, אתה תשלם מס על הפער בן שני המספרים, אבל בשקלים זה יהיה סכום אחר, כי בנוסף לשינוי מחיר של המניה, יש גם שינוי מטבע בן השקל לוון.
כך שבאופן תאורטי, אם המניה עלתה ב8 אחוז, אבל הוון ירד ב8 אחוז מול השקל לא הרווחת כלום בשקלים.

סליחה שבלבלתי אותך, אבל זאת התשובה הנכונה.
אם אתה מתחיל, תתחיל להתענין בחברות ומניות הנסחרות בישראל או בארצות הברית.
אם זה היה שאלה על חברה ישראלית, התשובה היתה כן, ברוטו (לפני מס רווחי הון ועלויות קניה ומכירה).
לצפיה ב-'תודה על התשובות!'
תודה על התשובות!
27/04/2017 | 19:59
11
זה באמת היה טוב מדי בשביל להיות כ"כ פשוט. אבל בתור התחלה למדתי המון מהתשובות שלכם. תודה! :)
לצפיה ב-'השקעה בנורות שלא נשרפות'
השקעה בנורות שלא נשרפות
26/04/2017 | 21:47
6
81
לפני חצי שעה הדלתי אור והנורה נשרפה.
נמאס לי מהדברים האלה, לא מבין למה משהו שאני קונה נשרף. לפעמים מפסק הפחת קופץ בגלל זה וכל הבית חושך עד שמחליפים את הנורה.
מעוניין להשקיע בחברה אשר מפתחת נורות שלא נשרפות.
לדעתי יש בזה פוטנציאל לתשואה טובה כי זה פותר בעיה.
אשמח לדעת מה השם שלה ובאיזו בורסה היא נסחרת.

לצפיה ב-'זה נקרא מנורת לד טובה'
זה נקרא מנורת לד טובה
26/04/2017 | 22:34
65
בפעם הבאה אל תקנה מנורה סינית זולה,
אלא מנורת לד טובה ויקרה מיצרן איכותי, היא תחזיק לך 25 אלף שעות עבודה, וכנראה תמות אחריך.
לצפיה ב-'cree'
cree
27/04/2017 | 00:33
1
52
הכי טובות
בנוסף יש NICHIA , OSRAM

בנוסף יש OLED
של Universal Display

ו QLED של NanoPhotonica

ויש גם נורות אינדוקציה
וגם sulfur plasma lighting
לצפיה ב-'בכל מקרה הם לא מחזיקות לנצח'
בכל מקרה הם לא מחזיקות לנצח
27/04/2017 | 18:08
16
CREE מחזיקות 10 שנים והם גם הכי יעילות מבחינת לומן לוואט

NICHIA וגם EPISTAR מחזיקות 7-8 שנים

OSRAM מחזיקה 5-6 שנים, יחסית משתלמות ליעילות ומחיר

ו LEDים גנרים סיניים מעליאקספרס או משהו , מחזיקות 1-4 שנים ,
לעומת נורות פלורסנט CFL שמחזיקות 1-2 שנים ועולות פחות
לצפיה ב-'זאת תהיה השקעה רעה'
זאת תהיה השקעה רעה
27/04/2017 | 07:42
1
45
אנשים יקנו נורה אחת, והיא תחזיק לנצח, אז הם יותר לא יקנו, והחברה תפשוט את הרגל.
המסקנה- עדיף להשקיע בחברה עם נורות שנשרפות כמה שיותר!
לצפיה ב-'אכן'
אכן
27/04/2017 | 17:52
22
אבל לא כדאי להגזים עם הבלאי, כי אחרת הלקוחות יתעצבנו עליך ולא יקנו יותר את המותג שלך.
אבל נורה שלא נשרפת? לא תהיה תחלופת בלאי ולכן תוכל להמשיך למכור אך ורק אם נתח השוק שלך ילך ויגדל, וזה בעיה כאשר המחיר הראשוני של המוצר גבוה (למרות שה tco סביר, total cost of ownership)
לצפיה ב-'קרה לי עם מנורה של היונדאי'
קרה לי עם מנורה של היונדאי
27/04/2017 | 07:50
53
רשמתי את שם היצרן, לא קונה מהם יותר.
לצפיה ב-'האם אתם נעזרים / מתחשבים בהמלצות אנליסטים ?'
האם אתם נעזרים / מתחשבים בהמלצות אנליסטים ?
27/04/2017 | 16:15
5
53

למשל מה דעתכם על כאלה המלצות :

לצפיה ב-'ועוד משהו מעניין'
ועוד משהו מעניין
27/04/2017 | 16:22
1
72

* לא ממליצה, לא מחזיקה ולא יודעת.
לצפיה ב-'כן, בהחלט. מה שהם אומרים אני עושה ההיפך ומצליח...'
כן, בהחלט. מה שהם אומרים אני עושה ההיפך ומצליח...
27/04/2017 | 16:24
10
לצפיה ב-'יש 3 בעיות עם המלצות אנליסטים'
יש 3 בעיות עם המלצות אנליסטים
27/04/2017 | 16:46
25
1. אמינות - את לא יודעת מה האינטרסים של האנליסט, בהרבה מקרים המלצה של אנליסט היא מודעת שיווק, בהרבה מקרים החברה המסוקרת או גורם אחר מעוניין משלם כדי לקבל סקירה חיובית, ואת לא יודעת את זה.
ולפעמים גוף רוצה להפטר מהמניות שלו אז אנליסט קרוב ממליץ לקנות.
2. מקצועיות - בהרבה מקרים אנליסטים פשוט לא מבינים את החומר שהם כותבים עליו, בהרבה בהמלצות עדיף לשמוע משקיעים רגילים, פרטיים שכותבים בפורום הם מבינים בחומר יותר מהאנליסט, אין בעיה לתת אין ספור המלצות מטומטמות, שהן מכילות אוסף של נתונים לא נכון.
3. לדעת מי טוב, יש מאות אנליסטים, על כל חברה יש מספר אנליזות, אין בעיה להראות שכל חברה שקרסה קיבלה זמן קצר קודם המלצת קניה חמה.
הבאתי לפני כמה ימים, אחרי שמנהל הפורום הביא המלצה מטומטמת של אנליסט לקנות טבע, הבאתי את ההמלצה של אותו אידיוט שהמליץ מאד לקנות את טבע שניה לפני שהיא קרסה.

אפשר לקרוא המלצות, אם את מודעת שזה לא שונה מהטקסט שכותב בפורום יגאל, לא יותר טוב ולא יותר רע.
תמיד צריך לקרוא ולבדוק לבד.
לצפיה ב-'לא'
לא
27/04/2017 | 16:56
27
המלצה מבעלי אינטרס אין בה שום עניין.
מעבר לכך אין להם שמץ של מושג מה הם אומרים , הם בסה"כ מתאימים את התחזיות שלהם למצב השוק ומשווקים מניות אחרות שיש להם עניין בהם.
לי כמשקיע אין לי שום תועלת בהמלצות הללו ואני גם לא מתייחס אליהן.
אבל...
לעיתים אפשר לקרוא כתבות שיש בהן ערך מוסף.
לדוגמא הכתבה של שלמה גרינברג שהבאת.
מדובר באדם חכם מאוד ובעל נסיון , יש לו הר של ידע.
אנשים כאלה אני מעריך.
אני ממליץ לקרוא את הכתבות שלו ואפשר ללמוד מהן המון , אבל כמובן לא לבצע שום פעולה רק סתם על סמך כתבה מכיוון שגם הכתבות שלו נגועות באינטרס אישי מין הסתם...

לצפיה ב-'לפעמים'
לפעמים
27/04/2017 | 17:58
11
אם יש נושא שאני רוצה לשמוע עליו עוד פרספקטיבות למקרה ספציפי בחברה,
בנוסף לזה , מחירי יעד,מתי שאני חושב למכור משהו,
כי בדרך כלל מנסה למכור לפני שמגיע למחירי יעד של אנליסטים , או גם מספר עגול מידי שיכול להיות שיש בו פקודות מכירה , או קו התנגדות קשיח שהרבה קנו בו ואז ירד המניה להרבה זמן והם לחוצים לממש ברייקאיבן,בכל מקרה ביציאה מהמניה זה בדרך כלל הזמן היחידי שבו אני משתמש בניתוח טכני בגלל דברים כאלה

ככה שאני טיפה יותר שומרני מהאנליסטים ההם , שלא יהיה מצב שהגיע ליעד שלהם ואני ברווח טוב , ואז פתאום מלא מוסדיים מוכרים ובמקום לצאת ברווח אני מחכה עוד שנה סתם

מה שכן נגיד גולדמן זאקס וכאלה , כשמפרסמים רשימות של המלצות , באמת יש להם לפעמים המלצות טובות רק מה , הם מערבבים אותם עם מלא המלצות גרועות שהם מתים למכור למישהו , ככה שצריך לבדוק כל מקרה לגופו, ולא להסתמך עליהם

בכל מקרה עדיף לסמוך על עצמך ולחפש מניות בתחומים שמבינים בהם , כי האנליסטים ההם יכולים להמליץ על מניות שמחוץ למעגל הכישורים שלך ואז זה בכל מקרה לא מתאים
לצפיה ב-'אפריקה ישראל: לארי מייזל מציע 2.3B'
אפריקה ישראל: לארי מייזל מציע 2.3B
24/04/2017 | 10:46
4
113
מתמודד חדש הצטרף למכרז - לארי מייזל, המציע 2.3 מיליארד ש"ח על החברה, מה שמגלם תספורת של 500 מלש"ח לנושי האגח.
זו כרגע ההצעה הטובה ביותר.

לצפיה ב-'זאת הידיעה היישנה'
זאת הידיעה היישנה
25/04/2017 | 09:58
69
זה מלפני חודש וזה לא מחייב. מה חדש?
לצפיה ב-'אגח אפריקה והתמחור השונה של הסדרי חוב '
אגח אפריקה והתמחור השונה של הסדרי חוב
27/04/2017 | 08:57
2
54
אני משקיע לשעבר בהסדרי החוב של אידיבי, אפריקה ופטרוכימיים.
השקעתי בהסדרים אלו בגלל האטרקטיביות של הסיכון סיכוי שהיתה סבירה בעיניי.
היום אני מסתכל על הסר החוב המתגבש באפריקה, ולא מצליח להבין איך האגח מתומתחר ככ גבוה. האם זה בגלל שיש הרבה משקיעים שהבינו את הפוטנציאל וזה נהיה סקסי מדי? אחרת מה ההסבר שאגח אפריקה כו נסחר במעל 70% מהפארי כאשר הסדר חוב בתסריט חיובי מחזיר 67%?
הסיכוי לאפסייט נראה קלוש אך מולו יש סיכוי שיתפוצץ ההסדר. רוב הסיכויים שהמשקיעים היום יקבלו פחות או יותר את הכסף שלהם חזרה, וזה מוזר לי.
מישהו מבין ויכול להסביר?
לצפיה ב-'כל פעם ההצעות עולות לכן האגח עולה בהתאם'
כל פעם ההצעות עולות לכן האגח עולה בהתאם
27/04/2017 | 12:00
43
לצפיה ב-'למה 67% ?'
למה 67% ?
27/04/2017 | 17:37
20
אם נקבל 2.3 מתוך 2.8 (ההצעה האחרונה והמיטבית) זה 80%, אבל נכס אפריקה נכסים שייך בכלל רק לסדרות כו-כז, ולכן הריקוברי בסדרות אלה צריך להיות גבוה יותר, בעוד ב-כח, ללא בטחונות, נמוך יותר (נו נו, בל נזיל דמעה, כח קיבלו הרבה יותר במימוש נכס אפי פיתוח בשנה שעברה)

הסיבה מדוע האגחים נסחרים נמוך יותר היא כי עדיין יש אי וודאות לגבי ההצעה שתתקבל בסוף וכן המבנה המדוייק של התמורות בהסדר.
לצפיה ב-'מישהו פה מרוויח בהשקעות (חוץ מיגאל)?'
מישהו פה מרוויח בהשקעות (חוץ מיגאל)?
27/04/2017 | 13:18
3
32
לצפיה ב-'איך אפשר שלא להרוויח בהשקעות?'
איך אפשר שלא להרוויח בהשקעות?
27/04/2017 | 13:39
53
השקעות זה קל.
לצפיה ב-'עם ראלי שנמשך כבר 8 שנים'
עם ראלי שנמשך כבר 8 שנים
27/04/2017 | 16:47
1
30
קשה שלא להרוויח כסף , אני מניח שרוב האנשים הרוויחו בשנים האחרונות.
לצפיה ב-''
27/04/2017 | 17:46
5
לצפיה ב-'אירועים בשוק'
אירועים בשוק
26/04/2017 | 14:06
5
62
רציתי לשאול לאיזה כיוון המדדים ילכו אם שני אירועים קורים בו זמנית, או בסמוך זה לזה:
1. טראמפ מודיע על הפחתת מסים רצינית
2. טראמפ מודיע על תחילת מלחמה בקוריאה
לאיזה אירוע השוק ייתן יותר משקל?
איזה אירוע משמעותי יותר לכלכלה האמריקאית? והאירופית?
לצפיה ב-'מה יקרה אם טראמפ יעלה מיסים בקוריאה ?'
מה יקרה אם טראמפ יעלה מיסים בקוריאה ?
26/04/2017 | 14:13
2
24
לצפיה ב-'אם אין לך תשובה - עדיף לא לענות.'
אם אין לך תשובה - עדיף לא לענות.
26/04/2017 | 14:30
1
17
לצפיה ב-'אם אין לך שאלה עדיף לא לשאול'
אם אין לך שאלה עדיף לא לשאול
26/04/2017 | 14:39
43
לפעמים אני חושב שאתה מנהל הפורום שמנסה להנעים את הפורום עם שאלות מצחיקות .
"אם טראמפ יקנה את טבע ויתחיל ליצר בה טילים גרעינים, מה יקרה התרופה להנטינגטון?"
לצפיה ב-'24000-28000 זה היעד שלי'
24000-28000 זה היעד שלי
27/04/2017 | 05:33
29
היה בר מצווה
היה חיי תלפים
ועשיו נשאר לראות אם היעד הזה יושג

לצפיה ב-'טראמפ מוריד את מס החברות מ-35% ל-15%'
טראמפ מוריד את מס החברות מ-35% ל-15%
27/04/2017 | 15:17
23

הבית הלבן הציג את תוכנית קיצוץ המס "הגדולה בהיסטוריה של ארה"ב": משפחות יזכו לפטור ממס על הכנסה שנתית של עד 24 אלף דולר, מס הירושה יבוטל. שר האוצר האמריקני: המטרה היא חזרה לצמיחה של 3%. 

לצפיה ב-'היכן דרום אמריקה נמצא בשוק ההון'
היכן דרום אמריקה נמצא בשוק ההון
27/04/2017 | 12:50
25
אפשר לדעת פרטים על דרום אמריקה איפה היא נמצאת בשוק ההון והאם קיים או לא קיים מסחר ולמה
לצפיה ב-'חברות כמו CAT ו- GNRC במזרח?'
חברות כמו CAT ו- GNRC במזרח?
27/04/2017 | 08:50
6
16
בהנחה שמתישהו שתפרוץ מלחמה עם צפון קוריאה, אילו חברות יכולות להרוויח מפינוי הריסות ביפן ודרום קוריאה?
האם יש שם חברות כמו CAT (קאטרפילר, טרקטורים לפינוי הריסות ובניה) או GNRC (גנרטורים, כי לא תהיה אספקת חשמל סדירה בגלל ההפצצות)?
לצפיה ב-'אם תהיה מלחמה עם צפון קוריאה'
אם תהיה מלחמה עם צפון קוריאה
27/04/2017 | 08:55
5
23
היא תתחיל בהשמדת הנהגת צפון קוריאה,
ואז המלחמה תגמר,
הצפון קוריאנים כולם ישמחו לחזור להיות מדינה עם אחת עם הדרום,
זה רק ההנהגה הדיקטטורית שלא נותנת להם,
לא יהיו הרבה דברים הרוסים,
מי שירויח אחר כך זה יהיה חברות בניה קוריאניות
לצפיה ב-'מה יקרה אם ישמידו את ההנהגה שלנו '
מה יקרה אם ישמידו את ההנהגה שלנו
27/04/2017 | 09:21
2
20
או את ההנהגה של החמס או את הרשות
או את ארדואן (כפי שכבר ניסו)
בכל המדינות תחת דיקטטורה או בהתהוותה
להזכיר את האמרה הנפוצה ל"ביבי אין תחליף"
הרבה משוכנעים שאין תחליף לג'וני שלהם
מעבר יש מעגל מקורבים שלא יתרצה
הפלת המשטר בעיראק העלתה את דעאש
הצפ' קוריאנים מכורים לשלטון ההפחדה והפלתו
תיצור משבר אמון קשה.
לצפיה ב-'הבדל אחד'
הבדל אחד
27/04/2017 | 09:26
1
20
צפון קוריאה ודרום קוריאה הם מדינה אחת ועם אחד,
אם אתה רוצה השוואה, זה חיבור של מזרח ומערב גרמניה
לצפיה ב-'גם הימין והשמאל בארץ הם עם אחד'
גם הימין והשמאל בארץ הם עם אחד
27/04/2017 | 09:30
18
הפלת המשטר אולי תחזיר אותנו להרגיש שותפים
אחרי הפילוג וההסתה המתמשכת.
לצפיה ב-'במלחמה דברים נהרסים'
במלחמה דברים נהרסים
27/04/2017 | 09:26
1
14
אשמח למידע לגבי חברות.
לצפיה ב-'בקוריאה משתמשים בטרקטורים קוריאנים'
בקוריאה משתמשים בטרקטורים קוריאנים
27/04/2017 | 09:30
17
יש שורה של חברות שמייצרות טרקטורים בקוריאה,
וגם חברות בניה ענק מקומיות.

לצפיה ב-'פערי המסוי באגחים שקליים'
פערי המסוי באגחים שקליים
26/04/2017 | 10:42
9
53
אאל"ט המס על אגח שקלי לא צמוד עומד על 15%
מאידך על רווח הון כלומר ירידת תשואה ומימוש רווח
מוקדם מהפדיון / קופונים, נקבל את כל הצינור 25%
אולי זו הסיבה שאנשים לא נפטרים מהאגח הממשלתי?
והאם הפער הזה מקובל גם במדינות זרות?
לצפיה ב-'אגחים'
אגחים
26/04/2017 | 11:07
6
45
כל אחד עושה את השיקול שלו,
הרבה אנשים מחזיקים אגחים ממשלתי כי יש להם כסף שהם רוצים שיהיה סולידי לחלוטין, וכל תשואה שהם מקבלים זה יותר מאפס בבנק.

בקשר למדינות אחרות אין השוואה,
יש הרבה מדינות שבהם אין מס ריווחי הון בכלל, אז זה לא פקטור,
ובהרבה מדינות אחרות משלמים על כל ההכנסות שלך כאילו היו מעבודה ולכן מס מקסימלי של מס הכנסה , לדוגמא ארצות הברית
לצפיה ב-'הסולדיות בטווח קצר בינוני בעייתית..'
הסולדיות בטווח קצר בינוני בעייתית..
26/04/2017 | 11:18
5
47
זו הסיבה הסופר סולידית שכדאי לממש את הרווח לפחות בחלק מההשקעה
למקרה שהתשואה תעלה - שאז חסכת הפסד או הזדמנות קניה חדשה...
לצפיה ב-'די עם הסולידית'
די עם הסולידית
26/04/2017 | 14:18
3
19
לצפיה ב-'נתכב סולידיות אין שום זיקה ל"סולידית"'
נתכב סולידיות אין שום זיקה ל"סולידית"
26/04/2017 | 15:08
2
13
לצפיה ב-'אסור להשתמש בשורש ס.ל.ד בפורום'
אסור להשתמש בשורש ס.ל.ד בפורום
27/04/2017 | 07:48
1
24
זה עשוי לגרום לקוראי הפורום ללמוד להשקיע נכון לטווח ארוך ומנוגד למטרת הפורום!!!
לצפיה ב-'חחח'
חחח
27/04/2017 | 15:19
1
לצפיה ב-'DW למחוק פרסום לסולידית!!!!'
DW למחוק פרסום לסולידית!!!!
27/04/2017 | 07:46
12
לצפיה ב-'ההנחה שלך שגויה'
ההנחה שלך שגויה
26/04/2017 | 11:37
1
44
על אג"ח לא צמוד משלמים 15% נומינלי מס על רווחי הון
לצפיה ב-'אני שמח להתבדות בהנחה הנ"ל אך -'
אני שמח להתבדות בהנחה הנ"ל אך -
26/04/2017 | 11:58
35
בהערה לאגח שקלי קונצרני מהקישור שציינת, יש הערה (5) מורכבת:
האם היא עדייין רלוונטית?

(5) ינוכה מס במקור מריבית/דמי ניכיון , באופן יחסי על-פי מספר ימי צבירת הריבית (חישוב מס "לינארי"): 35% על החלק השווה ליחס, שבין מס' ימי צבירת הריבית החל מיום תשלום הריבית האחרון ועד ה- 31/12/2002 (כולל), לבין כלל ימי צבירת הריבית, 10% על החלק השווה ליחס, שבין מס' ימי צבירת הריבית
החל מיום 31/12/2002 ועד ה- 31/12/2005 (כולל), לבין כלל ימי צבירת הריבית ו- 15% על החלק השווה ליחס, שבין מס' ימי צבירת הריבית ההחזקה החל מיום 1/1/2006 ועד ליום הפדיון (כולל), לבין כלל ימי צבירת הריבית.
לצפיה ב-'מה הסיבה שהמגהצת האינטרנטית PYPL '
מה הסיבה שהמגהצת האינטרנטית PYPL
27/04/2017 | 05:38
34
משתרללת לי בחשבון אחרי המסחר באפטר מרקט?

לצפיה ב-'יגאל הראלי יחזיק מעמד?'
יגאל הראלי יחזיק מעמד?
24/04/2017 | 19:56
8
68
לצפיה ב-'כנראה ימשיך בקטנה , אבל לא הייתי מצפה מעבר למחיר 245$'
כנראה ימשיך בקטנה , אבל לא הייתי מצפה מעבר למחיר 245$
25/04/2017 | 11:30
3
66
שזה 3-3.5% בערך , לפי היעד של האנליסטים
אין הרבה בשר , והסיכון גדל,
ככה שאם יש מה לממש כדאי , אם לא להמשיך לחכות ולא לקחת סיכונים חדשים,
מצד שני הנתונים משתפרים עם הזמן

מבחינת סקטורים רפואה XLV , קמעונאות XRT , ואנרגיה XLE ואולי נדלן בארהב VNQ, עדיין אטרקטיבים
הייתי מתרחק מסקטורים של XLB חומרים, XLF פיננסים , טכנולוגיה XLK וטלקום FCOM

בכל מקרה לא הייתי מצפה בסקטורים האלה לעליה של מעל 6-15% השנה

היום מממש את יפן ניקיי 225 מנוטרל מטבע אולי , 3% בקל,
אולי אבל תעשה יותר , נחשוב על זה

לצפיה ב-'מכרתי את שפיר הנדסה'
מכרתי את שפיר הנדסה
25/04/2017 | 14:47
2
39
עשתה 6%
לצפיה ב-'טוויטר TWTR מזנקת 11% היום'
טוויטר TWTR מזנקת 11% היום
26/04/2017 | 17:28
1
13
לצפיה ב-'נקווה שתגיע ל18.2$ שאני יימכור אותה'
נקווה שתגיע ל18.2$ שאני יימכור אותה
26/04/2017 | 17:42
11
לצפיה ב-'יום אחד תשכח להחליף ניק'
יום אחד תשכח להחליף ניק
25/04/2017 | 17:31
1
45
זה קורה לכלום
לצפיה ב-'חחח את חושבת שאני רשמתי את הפוסט למעלה?'
חחח את חושבת שאני רשמתי את הפוסט למעלה?
25/04/2017 | 18:12
52
אף פעם לא קראתי לעצמי פנחס
גם בתור אורח הייתי igal, אבל אני לא מתחבר כבר בתור אורח
לצפיה ב-'יגאל, מה הכיוון של הזהב לדעתך?'
יגאל, מה הכיוון של הזהב לדעתך?
26/04/2017 | 09:51
1
10
לצפיה ב-'לא מתעסק בסחורות'
לא מתעסק בסחורות
26/04/2017 | 17:29
8
לצפיה ב-'מה הסיבה לעליות היום בפריגו ?'
מה הסיבה לעליות היום בפריגו ?
26/04/2017 | 14:41
25
לצפיה ב-'אלשטיין התרצה: מציע למכור בעצמו 5% ממניות כלל ביטוח'
אלשטיין התרצה: מציע למכור בעצמו 5% ממניות כלל ביטוח
26/04/2017 | 12:01
82
בעל השליטה באי.די.בי שוקל עסקת החלפה: פעיל בשוק ההון ירכוש את המניות תמורת 150 מיליון שקל באמצעות הלוואה בנקאית ויחזיק אותן עד שנתיים. החברה תיהנה אם מחיר המניה יעלה, אך תפצה את הבנק אם יירד. טרי וסלינגר לא צפויים להתנגד

לצפיה ב-'קולפלנט הזעטוטה עוברת לקידומת 5 '
קולפלנט הזעטוטה עוברת לקידומת 5
26/04/2017 | 10:57
33
יפה. הניירונצ'יק אכן שינה מגמה והכפיל את עצמו מרמות השפל.
אין תלונות  (חוץ מזה שחבל שלא השקעתי יותר, אבל זה בכ"ז ניירונצ'יק יתר)

עדיין... ש"ש נוכחי של 76 מלש"ח לבייבי פרוטליקס הזו לא נראה לי יקר במיוחד. אדיסון נתנו אפילו מחיר יעד של כמעט פי 4 מהיום (יעד 192), אבל הם תמיד אופטימים.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'בזן מנפיקה אגחים, אך מאויימת בסכסוך עבודה'
בזן מנפיקה אגחים, אך מאויימת בסכסוך עבודה
24/04/2017 | 10:51
1
50
בזן מבקשת להנפיק 2 סדרות אגח חדשות: ח' שקלית ו-ט' דולרית.
על ההנפקה מעיב סכסוך עבודה שהוכרז אתמול. זה פוגע במאמצי ההנהלה לקדם את ההנפקה.
לצפיה ב-'היום ההנפקה הציבורית של אגחי בזן...'
היום ההנפקה הציבורית של אגחי בזן...
26/04/2017 | 10:45
21

סידרה ח' שקלית, סידרה ט' דולרית, ריבית עד 4.7%
לצפיה ב-'מישהו הלך לאסיפת אורתם סהר בשבוע שעבר?'
מישהו הלך לאסיפת אורתם סהר בשבוע שעבר?
26/04/2017 | 10:39
1
32
שאלו אותי בפרטי מה היה אך לא הלכתי לשם.
לצפיה ב-'אם איני טועה היו אלה אסיפות ללא התכנסות'
אם איני טועה היו אלה אסיפות ללא התכנסות
26/04/2017 | 14:41
13
לצפיה ב-'האם תהיה מלחמה בקוריאה?'
האם תהיה מלחמה בקוריאה?
25/04/2017 | 07:50
11
76
קראתי בתיק דבקה ידיעה מטרידה
איך זה ישפיע על הבורסות?

לצפיה ב-'ירידה של 5.5% בשווקים, עליה של 8% בזהב, עליה של 0.5% בתשואות'
ירידה של 5.5% בשווקים, עליה של 8% בזהב, עליה של 0.5% בתשואות
25/04/2017 | 10:53
3
53
אתה ברצינות ביקשת עכשיו שמישהו יחזה את העתיד?
לא שמצופה הרבה ממי שמתיחס ברצינות לתיק דבקה
לצפיה ב-'מאחר שההיסטוריה תמיד חוזרת, מישהו יודע איך השוק'
מאחר שההיסטוריה תמיד חוזרת, מישהו יודע איך השוק
25/04/2017 | 17:35
2
32
הגיב במלחמת קוריאה הקודמת בשנות ה- 50 (1953-1950) ?

לצפיה ב-'אם ההיסטוריה חוזרת'
אם ההיסטוריה חוזרת
25/04/2017 | 17:54
1
37
מה אתה עושה בישראל ?
אתה לא יודע שהיהודים לא הצליחו אף פעם להחזיק בישראל תקופה ארוכה ?
אברהם עזב
ואז בני יעקב עזבו למצרים מאות שנים
ואז חורבן בית ראשון ושני
אם ההיסטוריה חוזרת תברח
לצפיה ב-'תשובה לא רצינית. אני שואל על השפעה של מלחמה'
תשובה לא רצינית. אני שואל על השפעה של מלחמה
25/04/2017 | 18:03
24
ואתה עונה שאי אפשר לחיות בארץ.
לצפיה ב-'חכה לתיקון ואז תיכנס!!! לא כעת.'
חכה לתיקון ואז תיכנס!!! לא כעת.
25/04/2017 | 13:07
5
48
נגיד עוד חודש יהיה תיקון של 10 אחוז ואז כדאי לקנות.. לחכות שיעלה ולמכור. 
כמובן ללוות בניתוח טכני טוב תמיד!

לצפיה ב-'אבל אם תהיה מלחמה, ירד יותר מ- 10%, לא?'
אבל אם תהיה מלחמה, ירד יותר מ- 10%, לא?
25/04/2017 | 14:08
4
40
נראה לי שאם קוריאה תתקוף בטילים את כולם אז השוק ירד הרבה ,לא?
לצפיה ב-'תלוי איזה טילים. '
תלוי איזה טילים.
25/04/2017 | 15:18
3
52
טיל גרעיני זה לא סימפטי. יכול להביא אפילו לירידות של 13%.
לצפיה ב-'תלוי איזה גרעין'
תלוי איזה גרעין
25/04/2017 | 15:49
2
42
עם מלח או בלי
לצפיה ב-'גרעיני חממה '
גרעיני חממה
25/04/2017 | 18:02
1
31
וגם גרעיני הקולה
וגרעיני עפולה
וגרעיני ששון הקולה
לצפיה ב-'תתפלא אולי לשמוע, אבל הם ציבוריים '
תתפלא אולי לשמוע, אבל הם ציבוריים
26/04/2017 | 08:59
33
כן כן, יש מניה כזו, בשם חממה סחר.
זה עסק של יבוא ושיווק פיצוחים.

אממה? זה נייר יתר של עסק משפחתי במובן הרע של המילה. מעסיקים את בני המשפחה, מושכים לכיסם משכורות גבוהות ולא סופרים את הציבור.
בגלל זה הפירמה מציגה הפסדים עד רווחים זניחים, והמניה לא מעניינת, למרות שנסחרת מתחת להונה העצמי (ש"ש 60 מלש"ח, הון 80).
אין סחירות כי כאמור הנייר לא מעניין. רוב הסחורה גם נמצאת אצל משפחת חממה.

יש גם אגח אבל גם הוא לא מעניין במיוחד עקב תשואה שדופה (פחות מ 2% צמוד, הקופון דווקא היה סביר 5.25%). הסיכון באגח נמוך מאד כי סביר שישלמו הכל אחרת הנושים יכולים לחלט את החברה ולמכור אותה לתנובה/אסם/שטראוס שישמחו לבלוע אותם, ואז נגמרה החגיגה המשפחתית של משפחת חממה ע"ח המשקיעים.

לצפיה ב-'ישפיע לטובה'
ישפיע לטובה
25/04/2017 | 15:54
38
אולי ישכנעו את צ קוריאה להמנע מפיתוח גרעין וטילים

אולי יפגעו במשטר שם

אם ישתמשו בטומהוק אז יזמינו לחידוש מלאי - טוב לתעשיה הבטחונית

בסה"כ  - הבורסות יעלו
לצפיה ב-'תשואות ועמלות חיסכון פיננסי בחברות ביטוח והשקעות, היכן?'
תשואות ועמלות חיסכון פיננסי בחברות ביטוח והשקעות, היכן?
24/04/2017 | 19:19
1
71
תשואות ועמלות חיסכון פיננסי בחברות ביטוח והשקעות, היכן?

היכן ניתן לבדוק את תשואות , חיסכון פיננסי וכן בחברות השקעות

עמלות , ומסלולים וכו'

תודה לעוזרים.

(יש לי קופה כזו, ומעוניין לקבל הצעה ולבדוק)

הכוונה לחיסכון נזיל ולא לפנסיה
לצפיה ב-'לפעמים בפורום של הסולידית עושים סקרים על איזה עמלה הצליחו'
לפעמים בפורום של הסולידית עושים סקרים על איזה עמלה הצליחו
25/04/2017 | 18:14
37
לקבל לאיזה סכום

תשואות אפשר בfunder למשל

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין
פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה