לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2446824,468 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'כריש/תנין נדחה קצת'
כריש/תנין נדחה קצת
18/01/2018 | 16:31
4
74
צפי לתחילת אספקה נדחה מסוף 2020 לתחילת 2021.
בינתיים.
לוייתן עומד בזמנים ולכן צפוי לעלות לאויר בסוף 2019. זה אומר לפחות שנה שרק לוייתן ותמר עובדים. לא אתפלא אם כריש/תנין ידחה עוד קצת.

כרגע הם עובדים על סגירה פיננסית:
לצפיה ב-'פפפחחחחחחחח---ליוויתן לא יפותח! גזור ושמור!! '
פפפחחחחחחחח---ליוויתן לא יפותח! גזור ושמור!!
19/01/2018 | 07:08
3
45
רציו בשבוע האחרון צללה 5 כמו גדולה....
ושבוע הבא ממשיכה את הקריסה אל עבר 220.

כבר כתבתי ב 1.1.2018, שזו הולכת להיות "השנה הכי גרועה של הסקטור גז נפט" , ואכן אני צודק.

אמש רציו קיבלה זוגייה , לפני יומיים עוד זוגייה ------ואתה עוד מחזיק בדיעה ש "ליוויתן בתהליכי פיתוח"
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

רציו נמנית על מניות אשר  צריכים להתייחס אליה כמניית אוויר, כמו סינמה יהש, די פארם,שפע ימים וכו.........
מניית כלום ושום דבר, אשר ממרחק של 8 שנים הביאה על משקיעיה מחיקת ערך של למעלה מ 80 אחוזים !

אני רק מזכיר לכל מי שחושב שלא מדובר במניית פח אשפה -

רציו בשנת 2010---שער 68
רציו בשנת 2018---שער 28

8 שנים של כלום ושום דבר.

מנהל הפורום---- כזכור לי, נכנסת לפני כ 4 חודשים בשערי 222.
בחלוף 4 חודשים ,חשבת שהשקעתך תניב פרי………….…………………התבדית

להערכתי, רציו בשנים הקרובות (עם המפולות הקרבה שתבוא עלינו ב 2018) הולכת לפגוש את שער 50.
ואני לא מגזים.

ניפגש ב 31.12.2018

אני שומר את הפוסט הזה

בברכה
מטוס
לצפיה ב-'לא הבטחת מלחמה בין ארה"ב וצפון קוריאה ב 2017 ?'
לא הבטחת מלחמה בין ארה"ב וצפון קוריאה ב 2017 ?
19/01/2018 | 11:43
2
30
לצפיה ב-'הוא גם הבטיח לפרוש אחרי שקיבל בראש מול ANZ1'
הוא גם הבטיח לפרוש אחרי שקיבל בראש מול ANZ1
19/01/2018 | 13:59
1
38
עוד לא הבנתם שזה מלך הטרולים
ייצור עלוב ומסכן

לצפיה ב-'אני כמעט ולא כותב פה-- אם לא שמת לב!!!'
אני כמעט ולא כותב פה-- אם לא שמת לב!!!
21/01/2018 | 08:40
5
אגב,
מוכנים להמשך צלילות רציו השבוע!???????

בברכה
מטוס
לצפיה ב-'כמה אפשר לרדת בעמלה על אגח ממשלתי ?'
כמה אפשר לרדת בעמלה על אגח ממשלתי ?
18/01/2018 | 21:30
9
90
בבתי השקעות  ומחזור פעילות של מעל מליון לשנה
לצפיה ב-'ואני חשבתי שאני מקבל מחירי פצצה באמת פצצה של מחירים אחרי'
ואני חשבתי שאני מקבל מחירי פצצה באמת פצצה של מחירים אחרי
19/01/2018 | 22:10
8
65
שנטשתי את הבנקים

אבל כן הופתעתי כאשר נתתי את הטלפון לחבר
שיש לו תיק משותף עם כמה חברים
(הוא מנהל הם את החשבון המשותף ) המלעון קיבל
חצי ממה שאני מקבל לבריאות
אני לא סוחר בסדר  גודל שלו
אז אם חשבתי שאני מקבל את המחירים הכי טובים
אז יש בשורות טובות

אבל בתכלס רמת העמלות שלי היא אפסית יחסית לבנקים
יותר חשוב להכנס לפוזיציות טובות ולשלם המון מס
העמלה של דולר זה בדיחה ביחס למה ששילמתי לבנק

הכי חשוב למצוא את החברות הטובות בשוק
ולברוח מהנפילות
לצפיה ב-' עמלות זה נסורת לעומת המקדחה '
עמלות זה נסורת לעומת המקדחה
19/01/2018 | 22:23
7
59
ברחתי לפני הזמן .. כדאי לחזור?
לצפיה ב-'אני לא יכול להמליץ לך אני רק יכול נסות לחשוב איתך ביחד'
אני לא יכול להמליץ לך אני רק יכול נסות לחשוב איתך ביחד
19/01/2018 | 23:31
6
51

בעיקון אני עדיין מחזיק נכון שלא באותה כמות
כי הקטנתי בדרך
אם וונדר ידע שהקטנתי הוא יהרוג אותי כי זה
בניגוד לשיטה שלו
אבל בחייאת מי אני ומי וונד זה עולם אחר

בתכלס בוא ננסה לחשוב לאיזה תחומים
הם מנסים להכנס? אני ישמח אם לשמוע דיעות
אם זה נכון שהם נכנסים לרכב האוטונומי?
אז המחירים של היום זה בדיחה
די לראות את המהלכים של ISRG וונדר
ממש התחנן שאני יקנה אבל אני ספגתי מהלומה
קשה בחברה הנרכשת RBOT שפשטה את הרגל
לטובת ISRG
נסה לבדוק למה הם מתכוונים להכנס
ולפי זה ננסה להעריך את הפוטנציאל
ככל שיהיו כאן חבר'ה שישקיעו מחשבה בריאה ובונה
אני חושב שכולנו יכולים להרוויח
זה לא חברה קיקיונית עם הנהלה רמאית
כל עוד אין שטיקים בחברה א ויש יעדים להשגה
הם יעלו תוך כדי מימוש ועליה
וזה מה שקורה כאן

ואיש איש יחליט לעצמו מה הוא עושה
אני יכול להמלי רק לעצמי ואני יכול להגיד
מה אני מחזיק

לצפיה ב-'ניסיתי לערוך ולא הצליח לי'
ניסיתי לערוך ולא הצליח לי
19/01/2018 | 23:48
5
39
גם בתוכן וגם בהגהה
חבל
אתם נותנים אפשרות לערוך אז אם אני מתקן 
שגיאות ומוסיף חומר אז חבל לתת לי לכתוב
ולא לאפשר את התיקון
חומר למחשבה למתכנתים 

טוב לאתגר אותכם  
לצפיה ב-'ANZ1'
ANZ1
19/01/2018 | 23:53
4
35
אני ישמח מאוד לשמוע את דעתך

לצפיה ב-'דעתי על מה ?'
דעתי על מה ?
20/01/2018 | 00:15
3
41
מרוב מלל לא הבנתי מה השאלה,
לגבי וונדר ?
נכנסתי ללינקדין שלו, לפי מה שכתוב שם כבר כמה שנים הוא עובד באיזה סטארט אפ,
אבל גוגל לא שמע על הסטארט אפ הזה, גם לא שום אתר אחר,
רק בבלומברג כתוב שזה חברה מסתורית שרשומה באיי קיימן,
הוא כנראה הצטרף לCIA
אז אם הוא יכאס עליך הוא עלול להרוג אותך,
ולגבי מניה, לא הבנתי על איזה מניה אתה שואל.
לצפיה ב-'תראה'
תראה
20/01/2018 | 14:27
1
44
המניה עלתה בשנה האחרונה כ120 אחוז
ב5 השנים האחרונות ב1800 אחוז
וב2700 אחוז ב10 השנים האחרונות,

זאת חברה מדהימה, אין ספק
אבל כדי שהיא תמשיך לעלות היא חייבת להמשיך לצמוח (בנוסף לזה שהשוק חייב להמשיך לעלות),
אבל היא מתקשה למצוא תחומים חדשים לצמיחה,
נכון היא מנסה להכנס לתחום הרכב החכם, שמגוש מתכת נהפך להיות מארז של עשרות מחשבים, וכשמוכרים מאה מיליון מכוניות בשנה, זה התחום הבא,
אז היא מנסה, אבל נראה שאינטל מנצחת אותה בתחום הזה,
החברות המצליחות בתחום הרכב החכם והרכב האוטונומי גוגל (עם גוגל קאר ו ויימאו ברכב האוטונומי) ומוביילאיי כשכבשה את תחום רכב האוטונומי עובדים עם אינטל, רק בוש עובדת עם נבדיה,
ולכן יש סיכוי שנראה שהצמיחה של החברה תלך ותקטן, ולכן שווה פחות להשקיע בה,
נכון, צריך ללכת עם מה שעולה, אבל יש סיכוי טוב שנבדייה תתקשה להמשיך לעלות,
אני מניח שאינטל שמראה שהיא חברה הרבה יותר גמישה מנבידיה תראה ביצועים יותר טובים בשנים הקרובות.
לצפיה ב-'מאוד מעניין'
מאוד מעניין
20/01/2018 | 22:14
19
לבדוק אם אינטל הולכת להכנס לתחום
כי טכנית אינטל החלה מהלך עולה שאף
אחד לא יודע היכן יסתיים 

טוב שיהיה להם בהצלחה אני רק צריך 
לבדוק  אם זה הולך להתממש 

אין לי בעיה שגם נבידיה תפתח
מרכז פיתוח בארץ
זה יכול להיות מעניין הקטע הזה

NVDA--INTC

NVDA

INTC

לעיתים מחשבות בוראות מציאות
שבוע מבורך
לצפיה ב-'4 קרנות אג"ח חברות והמרה מצטינות תשואה מתחילת 2018'
4 קרנות אג"ח חברות והמרה מצטינות תשואה מתחילת 2018
20/01/2018 | 17:41
14
4 הקרנות השיגו תשואה שנעה בין: 1.2-1.9% השנה
לצפיה ב-'מדיוי - לחובבי קנאביס '
מדיוי - לחובבי קנאביס
18/01/2018 | 19:32
10
86
היום הייתי במצגת של חברה זעירה מהיתר בשם מדיוי, שהציגו מרכולתם במשרדי חברת קשרי משקיעים גלברט כהנא.
בעבר הרחוק הם התעסקו עם מוצר רפואי, נכשלו ופחות או יותר נעלמו לירכתי היתר.
בחודשים האחרונים שינו את אופי הפעילות, והכניסו פעילות של... גידול מריחאונה לצרכים רפואיים. 

אם חלק מעובדי החברה מגיעים מהתחום הרי שהמנכ"ל מנחם כהן רחוק מאד מהדימוי, והרבה יותר סולידי ממה שאפשר היה לצפות בחברה כזו - הוא ברנש דתי המגיע בכלל  מתחום נדל"ן של דיור מוגן, ולדבריו גם מעולם לא עישן קנאביס, כך שההלצות מתבקשות אבל זה ממש לא הוא.

קודם כל זהירות - זה ניירונצ'יק מרשימת השימור! שעלה במאות אחוזים בתקופה האחרונה! ונסחר כיום בש"ש מפולפל למדי של 60 מיליון שקלים! (קולפלנט למשל, חברת ביוטק ברמה אחרת לגמרי, נסחרת ב 100 מלש"ח, כך ש 60 מיליון זה לא מעט בכלל בכלל) אבל אין ספק שתחום הפעילות חריג ומיוחד, ומכאן העניין, בפרט למי שלא מכיר בכלל את התחום כמונו. 

בגדול - הם מתכוונים לפתח, לגדל ולשווק קנאביס רפואי איכותי בישראל ובהמשך לייצא לעולם.
לישראל יש שם טוב בתחום הודות למחקר שהחל כאן לפני 30 שנה (פרופ' משולם). בקנאביס הרפואי יש 2 מרכיבים חשובים: THC ו CBD.
המצב כיום הוא ש 30 מדינות ברחבי העולם, ו 29 מדינות בארה"ב, מתירות קנאביס ברמה כזו או אחרת. בקנדה יש לגליזציה, בגרמניה מאושר קנאביס רפואי, צ'כיה היא הכי מתקדמת בקנאביס רפואי באירופה, בבריטניה וספרד מותר CBD.
בישראל ישנן 7 התוויות רפואיות בגינן מותר לרופא לרשום קנאביס רפואי לחולה. בהמשך כנראה יאשרו CBD. פוטנציאל השוק להערכתם הוא כ 200K חולים בישראל. משרד הבריאות כיום אישר ל 14-30 רופאים ובהמשך לעוד 81 רופאים, מה שיאפשר קצב הנפקת מרשמים גבוה בהרבה. כיום יש הרבה חולים אך רק מעט מגיעים לממש זכותם.
לגבי יצוא זה אושר ע"י ועדות הכנסת אך מתעכב בממשלה. הוא מצפה לאישור ב 2018 ויצוא בפועל מ 2019.
כיום פעילות בישראל 8-10 חוות וזה מספיק לשוק המקומי. אחרי שיותר יצוא לדבריו גם ל 100 חוות תהיה פרנסה טובה.
התקינה הישראלית נחשבת לדי איכותית בעולם.
הם חברו לקיבוץ בצפון (מסרב לאמר מי, מסיבות בטחוניות (כנראה חוששים מגנבים)), הם 49% ומדיוי 51%. הם הביאו 6 רשיונות תקינה, יכול גידול מלאה - יכולים לגדל קנאביס בלי לשלם שכ"ד.
הם רוצים לפעול בכל שרשרת הערך, כלומר להיות seed to pharma, וכך למשל לשלוט על איכות ייצור משובחת כך שהצרכן הסופי יעדיף לקנות את המותג שלהם.
לאחר מכן הם חברו עם חברה הולנדית בשם בארניס פארמה, שלפי מה שהם מספרים היא נחשבת למותג ידוע בקרב קהילת המעשנים, ומשווקת קנאביס בקופי שופס באמסטרדם. הם אמורים לסייע ביצוא הבינ"ל. הם הביאו פרוטוקלי גידול וכן השקיעו בחברה במחיר מעל השוק בזמנו.
הקיבוץ מספק 200 דונם ל 24 שנה, ללא תשלומים. ליד יש שטח תעשייתי בן 7.5 דונם, שעליו יש מבנה בן אלף מטר ואפשר יהיה להרחיבו עד 3500. התצורה הזו של שדה צמוד למפעל יעילה מאד מבחינתם כי כאשר ישנו מרחק אז צריך לשנע את המריחואנה באוטו ברינקס עם מאבטחים, וזה תענוג יקר. כאן הכל בקיבוץ, יש אבטחה היקפית של הקיבוץ ובנוסף אבטחה שלהם.
אח"כ צירפו צוות גידול מעולה (מהנדס מים בשם איתי הכט, המכיר היטב את הענף, הוא כבר כן נראה ברנש צבעוני יותר ויותר קרוב לתדמית שכולנו מדמיינים). ישנו דירקטור בשם ד"ר אשר הולצר, שכבר הקים כמה חברות ביוטק ציבוריות (אינספייר, נורוג'ן). ברט ההולנדי הוא הבעלים של בארניס פארמה, שלדבריהם היא השלישית בגודלה בתחום הגנטיקה והזרעים בתחום הזה, ומפעילים קופי שופס באמסטרדם.
עם בארניס יש להם שת"פ אסטרטגי, כדי לפתח מותג עולמי. הם מביאים 30 שנות מוניטין. הגידול יעשה בתנאים איכותיים במיוחד - בחממות וללא חומרי הדברה, וההדברה של המזזיקים שבכ"ז יחדרו תהיה ביולוגית ולא כימית.

האסטרטגיה העיסקית היא להתחיל עם השוק המקומי, ורק בעוד שנה וחצי שנתיים לפזול ליצוא. הוא רוצה קודם כל להגיע לאיזון בשוק המקומי. בהמשך מתכוונים להשיק מוצרים נוספים בשוק המקומי, כמו CBD.
המפעל יהיה ברמת GMP והגידול ברמת GAP. הודות לבארניס תהיה יכולת לייצא לאירופה ואוסטרליה, שיש לה רשת שיווק גלובאלית. בהמשך מתוכנן יצוא למדינות נוספות (לארה"ב לא ניתן כיום כי הפדראלי מגן על תוצרת מקומית)

ג'רי ברט אח"כ הסביר שהם קיימים בהולנד מ 1986, הם מהמובילים בעולם (מקום 2-3 בתחום של high end genetic marihuhana). הוא העביר לחברה את ה IP, המוניטין ורשת השיווק.
הם מצפים להיות בין ה 2-3 הגדולים בישראל
יש כמה סוגי רשיונות, ולהם כבר יש את ה 4 הראשונים, עובדים על החמישי ובהמשך יהיה גם השישי.
1 - חוות ריבוי זרעים, 2- גידול, 3 - ייצור מוצרים, 4 - איחסון וסחר, 5- בית מרקחת יעודי, 6 - מחקר.
זה שיש מפעל בקיבוץ מקצר את זמן היציאה לשוק. הצפי הוא להתחיל גידול בעוד חצי שנה (אזור יולי), אחרי כמה חודשים ובסה"כ בעוד 10 חודשים להתחיל לשווק תוצר ראשון. בגדול Q4 ב 2018 עד Q1 ב 2019 מתחילים למכור, ואולי טיפה קודם.

להם יש 200 דונם וזו המון. בשביל כל ישראל מספיק 50 דונם ולכן בהמשך הם בונים על יצוא. האזור האקלימי מתון ומוצלח - לא חם מדי ולא קר מדי.

אח"כ הם הציגו 4 תרחישים של רווח תפעולי עתידי: 2 בלי יצוא, עם קצב צמיחה מתון וגבוה, ואותו כנ"ל עם יצוא.
כמה אנשים, כולל אנוכי, תחקרו אותו לגבי ההנחות במודל. הוא מצפה ללפחות קצב של 16% גידול שנתי. בשנה השנייה הוא כבר אמור להציג רווח תפעולי. מישהו צלב אותו ומסתבר שזה לא כולל מו"פ, אם יהיה בהמשך.
כרגע יש להם מספיק מזומן לשנה וחצי אבל הוא צופה שעוד קודם לכן תהיינה הכנסות. כמו כן מתוכננת הנפקה, והם יתחילו להפגש עם מוסדיים. אני אח"כ הערתי שזה חשוב כי בכ"ז זה תחום שנחשב בעייתי יותר, ולכן חשוב שיהיו גם מוסדיים ולא רק פרטיים אינדיאנים. שוב, שימו לב שהנייר בשימור. אם וכאשר תהיה הנפקה זה כנראה יוכל להוציא את הנייר מהרשימה המפוקפקת. אני שאלתי לגבי מעבר לדיווח רבעוני במקום הג'סטה שהבורסה עושה לחאפרים (טוב, לא התנסחתי ככה ) בדיווח חצי שנתי והוא אמר שבינתיים ימשיכו עם חצי שנתי, כי כל עוד אין מכירות אין הרבה טעם בדיווח יקר יותר מדי רבעון אך בהמשך כן מתכוונים לעבור לדיווח רבעוני. יפה.
אח"כ צלבתי אותו קצת לגבי קצב הצמיחה הגבוה שהוא חוזה והוא הסביר שזה שיהיו עכשיו 100 רופאים יאפשר לנפק הרבה יותר מרשמים ולכן המכירות צפויות לעלות. מסתבר שלחולה זה עולה 370 שקל פיקס לחודש, ולא משנה כמה קנאביס צורכים (זה הולך לפי מרשם), ככה שזה הרבה פחות יקר משחשבתי (צלבתי אותו על re-imbursment של קופות חולים/חברות ביטוח אולם אם זו העלות אז זה לא נורא ולא אמור לעכב קצב החדרה לשוק, כנראה בשוק העברייני המחירים של המוצר גבוהים בהרבה)
אחרי זה גם צלבתי אותו לגבי תחרות גנרית מהודו - למה שלא יצוצו 10 הודים שישחטו אותו במחיר כי העלויות שלהן נמוכות ממנו וקרקע וכ"א לא חסר שם? אז הוא לא נבהל והסביר כי חוץ מהודו יש גם קולומביה אולם הם מייעדים את המוצר להיות איכותי, כך שהצרכן יעדיף לקנות את הקנאביס שלהם. זה אמור להיות מוצר ברמה גבוהה מאד, ואחיד (כלומר שלא תהיה תנודתיות ואז האפקט הרפואי עלול להיות שונה). בשביל זה גם בארניס בתמונה.

בסה"כ אין ספק שזו חברה שונה מהמקובל, ונראה שהחבר'ה שם לא חובבנים שבאו להתעסק עם שלד בורסאי אלא אנשים רציניים לגמרי, אבל לאור הזינוק החזק במניה בחודשים האחרונים הרי ש 60 מלש"ח זה לא זול בכלל בכלל (כאמור חברת הביוטק קולפלנט, שאותה הצגתי כאן בזמנו בתמחור 60 מלשח וכיום נסחרת ב 100 מלש"ח, זה ליגה אחרת לגמרי, עם מוצרים מאושרים באירופה, תחילת מכירות ומוצר חלומי של דיו ביולוגי). נצטרך לחכות ולראות באיזה תמחור תהיה ההנפקה ואם זו תעשה בתמחור נוח יותר זה עשוי להיות מעניין 

לצפיה ב-'כל נייר שמישהו מזכיר מריחואנה/קנביס עולה'
כל נייר שמישהו מזכיר מריחואנה/קנביס עולה
18/01/2018 | 19:49
77
זה סתם מילת קסם,
כמו שלפני כמה שבועות זה היה ביטוקוין או בלוקציין

בתאכלס, לגדל מריחואנה לא שונה מלגדל פטרוזיליה,
עשב, זה הכל, ואם יש לך זרעים טובים ואתה מטפל נכון זה יגדל,
לא יכול להיות לזה שוק יותר מאשר למלפפונים.
אין לזה שום עתיד כלכלי ענק, כי אין פה שום בעיה טכנולוגית או מגבלה אחרת,
וכל עוד מדינה מאפשרת גידול, אין שום מניעה שיהיו אין ספור מתחרים.
כמו שאין מילונרים מגידול מלפפונים לא יהיה מילונרים מגידול קנביס,
הדבר היחיד שעוד מגביל את זה, אבל זה הולך ונעלם זה מגבלות חוקיות,
אתה רואה בכל העולם מבטלים את ההגבלות על קנביס כי הבינו שזה לא שונה  מנזקים של אלכוהול, וכל עוד אין מגבלה על גידול ענבים אין סיבה שיהיה מגבלה על גידול קנביס
לצפיה ב-'הסיפור יקום או יפול על ייצוא'
הסיפור יקום או יפול על ייצוא
19/01/2018 | 08:14
8
51
ללא ייצוא, החוות הקיימות מסוגלות לספק לא רק את הביקוש הקיים בשוק המקומי אלא פי כמה וכמה ממנו (אם יהיה), הן פועלות בתפוקה נמוכה משמעותית ממה שהן יכולות, ובשנה האחרונה התקבלו רשיונות חדשים לעשרות חוות חדשות. אז אל תתרשם מהסיפורים על 100 רופאים שיתחילו לרשום מרשמים בצורה סדרתית. זה כלום.

ללא ייצוא זה יהפוך, ברוח הדברים ש-ANZ כתב, לשוק שהוא אפקטיבית כמעט פתוח לגמרי. המחירים יפלו, היום יש כבר חוות שהורידו מחירים כי הם מפחדים מהתחרות שנכנסת. לחברה ציבורית עם תקורה גבוהה לא תהיה זכות קיום מול מגדלים פרטיים, קיבוצים ומשקים במושבים שממש לא צריכים את כל הטררם מסביב בשביל לספק את המרשמים. חלק מהחוות הקיימות כיום זה אנשים פרטיים שהרימו את האופרציה עם הון עצמי אפסי וללא הלוואות. הרשיונות החדשים אמנם מציבים דרישות יותר מחמירות שמייקרות את העניין (אבטחה ותשתיות), אבל עדיין מדובר במיליוני שקלים בודדים להרים אופרציה מכובדת.

כשמכניסים ייצוא לתמונה הדברים נהיים מעניינים יותר ובאמת יכול להיות יתרון לגוף עם מומחיות, שנותן מוצר איכותי ואמין בשרשרת הלוגיסטית, שיווקית וכו' (אם זה בכלל המצב אצלם, כמה וכמה דברים שכתבת בנושא נשמעים לי מוזרים אבל נשים את זה בצד).

הקטע, שרק שני דברים קטנים פיציים חסרים לפני שמתחילים לספור את המיליונים והמיליארדים: אישורי ייצוא ואישורי ייבוא

כיום *אין* עדיין לאף אחד אישור לייצא קנביס ממדינת ישראל. אם יהיה, או שכן או שלא, מה שבטוח - אולי.

ורוב המדינות שהוזכרו אצלך, למרות שמאפשרות צריכה ברמה כזו או אחרת, כיום *לא* מאשרות ייבוא מאף מדינה אחרת.

אז הכל יפה בתיאוריה, רק לזכור את ה"אם".
לצפיה ב-'דבריך נכונים אבל יש עוד כמה דברים שצריכים התייחסות'
דבריך נכונים אבל יש עוד כמה דברים שצריכים התייחסות
19/01/2018 | 09:41
7
34
מגמת הלגליזציה לצרכי פנאי ו/או רפואיים מתפשטת מאד בעולם, עוד ועוד STATES בארה"ב, חלקים מדרום אמריקה, קנדה (לגליזציה מלאה!).
המריחואנה בארץ בהשוואה בינלאומית היא באיכות ירודה מאד נכון להיום, אין לנו נכון להיום כל יכולת להתחרות בתוצרת הבינלאומית, מה שיש פה בקושי בר מכירה במדינות נורמאליות, בנוסף לכך יש בגדול 2 שיטות גידול, INDOOR עם מנורות הנחשב איכותי יותר, או OUTDOOR הנחשב איכותי פחות, בארץ גידול INDOOR יקר מאד בהקפים גדולים גם בגלל חשמל יקר יחסית וגם בגלל שפשוט חם פה ועלויות קירור יהרגו אותך, יש פה יתרון מובהק למדינות שקר בהם.
תוסיף לזה עלויות שינוע יקרות למדי, מיסוי אם וככל שיהיה במדינות שמייבאות את זה וחסם כניסה נמוך מאד כמו שכתבת ולדעתי לא תהיה פה בוננזת ענק.
כבר כיום אגב יש עודפי יצור במקומות מסויימים (כמו בLA לדוגמא) והמחירים הסיטונאיים שם פשוט בתחתונים והאיכות טובה יותר מפה פי כמה.

לצפיה ב-'אני לא מכיר את אופן הגידול של המוצר הזה לעומק, אבל'
אני לא מכיר את אופן הגידול של המוצר הזה לעומק, אבל
19/01/2018 | 13:50
6
32
יפתיע אותי מאוד אם יש יתרון מובהק כפי שכתבת למדינות קרות, זה הפוך ממה שקיים בכל ענף חקלאי באשר הוא.

כל הייצוא החקלאי מישראל לאירופה כיום ובעשרות השנים האחרונות נסמך על יתרון אחד ויחיד של ישראל: יותר אור שמש וטמפרטורות גבוהות יותר.

צמחים צריכים אור וחום לגדול והם קופאים או במקרה הטוב מאטים צמיחה משמעותית בחורף האירופאי שלא לדבר על הקנדי.

הבעייה בגידול חקלאי, בגדול, היא לחסוך עלויות חימום ולא עלויות קירור. גם בארץ דרך אגב חלק מהגידולים עדיין צריכים חימום בחורף, ושוב היתרון נשמר כשצריך להעלות את הטמפ מ-10 מעלות ל-20, לעומת ממינוס 10 ל-20.
לצפיה ב-'ולגבי מבני הגידול'
ולגבי מבני הגידול
19/01/2018 | 13:58
5
35
קודם כל אף אחד לא מכניס גידול חקלאי לתוך מבנה אם הוא לא חייב.
אם צריך להגן מפני חרקים אז בונים בתי רשת.
ואם רוצים לשמר טמפרטורה בלילה ולהגן על הגידול מגשם בונים חממות פלסטיק.
ואם צריך לשמור עליו מקפיאה בטמפרטורה של מינוס 10 או לפעמים מינוס 20 מעלות ובמקביל לשמור על אור שמש אז צריך חממות זכוכית עם אופרציות חימום יקרות מאוד.
מי שמגדל צמחים במבנים קטנים ומסתמך על תאורה מלאכותית לדעתי זה לא הנפחים עליהם מדובר פה. 

צמחים בגדול גדלים בחממה עם כמה שיותר אור שמש. בתאורה מלאכותית (חוץ מאלה שגדלים בארון שהמשטרה לא תראה) משתמשים כשממש חייבים, או מסיבות של מתן סיגנלים לצמחים של יום ארוך, מניעת פריחה (אינדוקציה) - "עובדים" על הצמחים כדי שיתנהגו בצורה מסוימת. גם בארץ יש גידולים שמקבלים תאורת לילה, בתוך חממות, כמו סוגים מסוימים של פרחים.
לצפיה ב-'שמע אלי אין לך מושג על מה אתה מדבר'
שמע אלי אין לך מושג על מה אתה מדבר
19/01/2018 | 20:38
4
44
ואתה כותב שטויות.  גידול מריחואנה באיכות טובה היא דבר שונה מגידול מלפפונים.
ישראל היא מעצמת יצוא של פירות וירקות שצריכים חום ולא קור, ראית שמייצאים מפה דובדבנים ואוכמניות? לא.
בגידול פנים הידרופוני שהוא האיכותי יותר (ככה גם מגדלים בארה"ב בגידולים היותר איכותיים) יש לך בעיה של חום כי המנורות מחממות רצח וצריך לאוורר או למזג את החדרי גידול.
אתה לא מאמין איזה אופרציות עצומות של גידולי פנים יש כבר בארה"ב, יש אפילו קרן ריט מתמחה לנושא.
הנה אחד של מיליון רגל רבוע (בחממות):
לצפיה ב-'בסדר, *לי* אין מושג '
בסדר, *לי* אין מושג
20/01/2018 | 06:12
3
35
וקנביס זה גידול דומה באופיו לדובדבנים ואוכמניות, כן צא ותלמיד קצת לפני שאתה זורק סתם כל מה שבא לראש.

אתה עושה סלט, כל גידול שאינו גד"ש מגודל היום או בבתי רשת או בחממות, אם לזה אתה קורה "indoor" אז כל גידול קנביס, גם בארץ, הוא indoor.

כשמגדלים בחדרים סגורים עם תקרה נמוכה אז אין תאורת שמש, ואין ברירה אלא להשתמש בהרבה מנורות קרובות לצמחים. אז אכן יווצר חום עודף שאז תצטרך גם לפזר אותו. כל התנאים האלה נחותים ביחס לגידול מסחרי שלא צריך להצטופף ולא צריך להתחבא. ממש כמו זה אליו קישרת.

החממות בלינק שנתת הן חממות פלסטיק בדיוק כמו אלה שבארץ, אם אתה לא מסוגל לזהות חממת פלסטיק זו באמת בורות. והאקלים שם אפילו יותר חם מהאקלים ברוב האזורים בארץ (בקיץ עד 42 מעלות, בחורף 19 מעלות), זה Desert Hot Springs בדרום קליפורניה, לא רחוק מהגבול עם מקסיקו.

ממש מסתדר עם התיאוריה המצחיקה שלך שיש יתרון "מובהק" לאזורים קרים, כנראה האמריקאים שכחו לבדוק את מזג האוויר במקום או אולי בכוונה הם רוצים להוציא הרבה כסף לקרר אותו

מציע שתפסיק לקשקש בדברים שאין לך מושג קלוש בהם.
לצפיה ב-'אתה רפה שכל אז אעזור לך'
אתה רפה שכל אז אעזור לך
20/01/2018 | 09:29
2
36
אסביר לך בנקודות, אולי ככה זה יכנס לך לשכל:
1. תקרא את הכתבה, מקימים במסצוסטס אופרציה גדולה פי כמה ושם קר מאד (האמן לי הייתי שם).
2. הסברתי לך ואסביר לך בשנית: גידול אינדור איכותי יותר מאאוטדור (יתכן מאד ובחממות ניתן להגיע לתוצאות דומות לאינדור בגידול הידרופוני, איני יודע).
באינדור ובאינדור בלבד יש יתרון מובהק מאד לאיזורים קרים. באאוטדור זה בדיוק ההפך, צריך מזג אוויר נעים ויציב ובטח שלא קר מדי והמון שמש.
3. יש בעיות חוקיות בארה"ב לשנע גראס מסטייט לסטייט ומCOUNTY לCOUNTY, בגלל זה לSTATES יש אופרציות משלהם ויש גם אופרציות בתוך ערים שממוקמים בנדל"ן יקר מאד ובכלל אופרציות יקרות (בSF לדוגמא), הציעו לי לא מזמן להצטרף בעקיפין לאופרציה כזו ככה שגם יש לי את המספרים.
4. אסור לייבא מריחואנה לארה"ב בכלל וגם לא לרוב המדינות המערביות, לבנות על יצוא בהיקף נרחב זה פנטזיה. לאן תייצא בדיוק?
5. יש מקומות בארה"ב עם עודף יצור (כמו קליפורניה) והמחירים שם ירדו לתחתונים, על איזה יצוא אתה מדבר? אתה תמכור את זה שם בפחות מעלות היצור והשינוע שלך...
6. נכון להיום המריחואנה בארץ באיכות מזעזעת, אין לנו שום יתרון יחסי בתחום, במדינות מתוקנות זורקים איכות כזאת לזבל בתור פחת, מי יקנה את זה ממך בכלל? (אגב אחת היצרניות קיבלה תביעה יצוגית בנושא הזה לא מזמן), נכון שאפשר להשתפר אבל בנתיים השנים עוברות וזה לא קורה, כדי לייצא איכות המוצר שלך צריכה להיות או באיכות מעולה או במחיר זול מאד כדי להיות תחרותי באחד מ2 האפיקים, נכון להיום אין לנו לא את זה ולא את זה.
7. לא שאני רואה את זה קורה בקרוב אבל אם וכאשר תהיה לגליזציה ברמה פדראלית בארה"ב כל האופרציות שם סוגרות את הבסטה כי ענקיות הטבק כמו PM או MO פשוט ישתלטו על התחום בעולם.

אז אתה יכול להמשיך לבלבל את המוח עם מידע שאתה שואב מגוגל ולנסות להראות שאתה חכם בפורום (אולי אתה חכם באמת אבל לא בתחום הזה), תפסיק לנסות להראות שאתה צודק (אתה לא) ותרד מהעץ המטופש שטיפסת עליו.

אה ואני מניח שאתה באמת חושב שיש פה בוננזת ענק אז אתה מחזיק במניות הבדיחה הישראליות בתחום נכון? או שאתה עוד קשקשן שלא שם הכסף איפה שהפה שלו...

לצפיה ב-'מה אתה כל כך מתרגש...'
מה אתה כל כך מתרגש...
20/01/2018 | 10:16
1
37
כולה עלינו על סתירות במה שאתה כותב, אני מבין שזה פוגע לך באגו אבל תנשום עמוק, תספור עד 10, שתה הרבה מים קרים ואולי, אולי זה יעבור לך  

בוא נתחיל שכל מה שכתבתי פה זה לא מגוגל (חוץ מהטמפ השנתיות של האתר שקישרת אליו) זה מידע אישי, מנסיון שצברתי בשנים של מעורבות באופרציות ייצוא חקלאי, אמנם לא של קנביס (כאמור, אין יצוא קנביס מהארץ וספק אם יהיה) אבל נראה שמי שמקורות המידע שלו הם יד שלישית זה אתה ולא אני.

דבר שני, כשאני רואה טעות צורמת כפי שעשית ב"יש יתרון מובהק למדינות קרות" אני רואה צורך לתקן. התייחסתי לנקודה הזו בלבד. אני לא אומר שלישראל יש יתרון בתחום, ממש לא - ההפך. הנסיון שנצבר במדינות אחרות עשיר בהרבה ובעצם אי אפשר להצביע על משהו שלנו יש ולאחרים אין.

יותר מזה - גם בסקירה של DW הוא ציין שהם נעזרים בגופים הולנדים ות'כלס, הם מביאים את המומחיות מבחוץ. לקיבוצניקים בארץ, עם כל הכבוד, יש אפס נסיון בגידול קנביס, לא היתה להם אפשרות לצבור נסיון כזה. עכשיו, אם ישראל יכולה או תוכל לספק איכות עודפת או לא, זה דורש הוכחה בפועל - ממש לא משהו שאפשר להניח כמובן מאליו, עם כל הכבוד ל"מהנדס המים" ושות' שהופיעו שם. מצגות פאורפוינט ותוארים אוניברסטאים רלוונטיים (אם יש להם) זה דבר אחד, תוצאות ת'כלס זה דבר אחר לגמרי.

יותר מזה (2), כפי שציינתי במפורש בתגובתי ל-DW, כל הסיפור בנוי על "אולי ואולי ואם וכאשר", אני חושב שדעתי היתה ברורה לגבי ריבוי סימני השאלה בהשקעה בתחום ומכך ההתפרצות שלך לגבי אם אני שם כסף בזה או לא תמוהה מאוד. ברור שלא. אם עדיין לא הבנת, חילוקי הדעות העיקריים בינינו הם לא לגבי האטרקטיביות של אותן חברות ישראליות אלא לגבי הטענה השגויה שלך ש"למדינות קרות יש יתרון מובהק בתחום".

בטיעונים סדורים לא הצלחת לתמוך את הטענה השגויה הזו וכנראה זו הסיבה שעברת לקללות והתפרצויות. מצטער אבל זה לא מחזק את הטענות.

לגבי אופרציות במדינות קרות - כן, הן קיימות ויש הרבה כאלה - אבל כפי שציינת *בעצמך* (כאשר אזכרת את ההגבלה של מעבר בין מדינות) וכפי שציינתי אני, כל הסיפור מגיע מהגבלות רגולטוריות. בכלל כל ייצור במתקנים קטנים וסגורים הוא או אופרציות זעירות או בא מתוך הכרח. אני לא יודע כמה פעמים אני צריך לחזור על זה - בתחום הזה כל השוק מוכתב לפי אישורי ייבוא ואישורי ייצוא. אם ארה"ב היתה מייבאת חופשי אז לא היו הרבה אופרציות גידול בארה"ב בכלל, רוב רובה של התוצרת היתה מגיעה בכלל מדרום אמריקה. וכנ"ל, אם מדינות אירופה היו מייבאות חופשי אז לא היה ייצור בחדרים קטנים כאלה עם מנורות, וקירור, רוב רובה של התוצאת היתה מגיעה ממדינות אפריקה (שוב, בהנחה שהגידול היה חוקי שם וכמו כן הייצוא).

אתה פשוט מתבלבל בין מגבלות חוקיות אשר יצרו מצב קיים של ייצור במדינות קרות לבין תנאים רלוונטיים לגידול. והעובדה שזנים טובים פותחו בתנאי קור, שוב, רק מתוך הכרח וחסמים חוקיים. וגם זה לא באמת קור אירופאי אלא בתוך מבנים בהם מושקע הרבה הרבה כסף בחימום. כל הכבוד שביקרת במסצ'וסטס ווידאת שקר שם, גם באירופה טיפ טיפה קר בחורף ואם נראה לך שאיזשהו קנביס היה יכול לגדול שם בלי השקעה מסיבית בחימום אתה טועה בגדול.

אני לא יודע להתנבא כמו אחרים פה אם באמת העולם הולך לכיוון של פתיחות בסחר בקנביס או לא, וכנ"ל בתוך מדינות, אבל אם כן אתה יכול להיות בטוח שהאופרציות בתנאים קרים יצטמצמו והאופרציות כמו זה שבדרום קליפורניה או במדינות חמות ככלל יגדלו. 

ואם זה עדיין לא ברור אין בכך כדי להביע דעה חיובית כלל וכלל בייצור מישראל. פתיחות אומרת פתיחות מהרבה ארצות - וכפי שאופרציות במדינות אפריקה חיסלו הלכה למעשה את ענף הפרחים בישראל, אופרציות גידול קנביס במדינות אחרות עם שכר עבודה זול יכולות לפגוע בכל אופרציית ייצוא קנביס ישראלית.
לצפיה ב-'נו אז בסוף אנחנו מסכימים'
נו אז בסוף אנחנו מסכימים
20/01/2018 | 16:41
24
אם יפתחו את השוק העולמי ליבוא/יצוא אז אין לנו יתרון כלשהו (מים יקרים, כוח עבודה יקר, שטחי חקלאות מאד מצומצמים וכו') כמו שכתבת ייצרו במדינות שזול לייצר.
אם השוק ישאר סגור ליצוא/יבוא למי למכור בדיוק?
תוסיף לזה את העובדה שהאיכות פה ירודה מאד ותבין שאין פה דבר וחצי דבר, סתם חלומות ורודים של משקיעים.

ובפעם השלישית: מדינות קרות מהוות יתרון לגידולי פנים בלבד, האם מגדלים בפנים בלבד רק בגלל סיבות רגולטוריות? יתכן מאד וכן, איני בעניינים כבר זמן מה.
קנדה לדוגמה היא מעצמת גידול (ותתעצם כתוצאה מלגליזציה מלאה שם) והרבה מהגידולים שם הם פנים.  הם גם מייצאים לא מעט (לא חוקי כמובן) לארה"ב.

ואתה ממשיך לקשקש: הרבה מהאופרציות הגדולות בעולם הם גידולי פנים תחת מנורות, זאת לדוגמא:
עם כחצי מיליון רגל רבוע ויש עוד רבים מאד כאלה, יש יתרונות בלגדל תחת מנורות ולא תחת השמש.
לא כל האופרציות של מנורות הם קטנות כפי שאתה רואה.

לצפיה ב-'מסחר בחול שאלה למבינים'
מסחר בחול שאלה למבינים
20/01/2018 | 13:36
31
אני משקיע רק בארץ דרך בית השקעות,
יש לי מניות של חברה שהפסיקה להיסחר בארץ ונסחרת רק בנאסדק ארהב,
האם אפשר לפתוח חשבון בחול ולהעביר את המניות ?
אם יש עמלה כלשהיא למי שלא פעיל ?
לצפיה ב-'DW איך אתה רואה את אג"ח א' של פלאז'ה סנטר אחרי ההסכם?'
DW איך אתה רואה את אג"ח א' של פלאז'ה סנטר אחרי ההסכם?
17/01/2018 | 12:18
6
60
המחיר סביר אחרי עליות הבוקר ?
לצפיה ב-'לא יודע, לא מכיר'
לא יודע, לא מכיר
17/01/2018 | 12:52
5
67
אתה מוזמן לסקר את הפירמה ומצבה עבורינו
לצפיה ב-'אנסה לעזור אך בתמצית. '
אנסה לעזור אך בתמצית.
17/01/2018 | 16:37
4
98
1. אגח א דרשו שחלוקת תקבולי מכירת הנכסים תתחלק פרו ראטה (לפי חלק החוב) - 39% ל- א ו- 61% ל- ב, אך ב התנגדו. א הצביעו על העמדת החוב לפרעון מיידי ו- ב נכנעו וקיבלו את דרישת א, ומעתה ואילך זוהי החלוקה.
2. לאחר קבלת דרישת א האגחים מאוד דומים מבחינת לוח סילוקין עם יתרון קטן לאגח ב. 2 האגחים צמודים למדד אך קופון א הוא 6% ו- ב- 6.9%.
3. לסיכום, לאגח ב יתרון קל בלוח הסילוקין וקופון גבוה מעט (15% הפרש).

לוח הסילוקין המעודכן נמצא המאיה בקישור:
לצפיה ב-'לא הבנתי מה היתרון להתעסק עם הדבר הזה?'
לא הבנתי מה היתרון להתעסק עם הדבר הזה?
18/01/2018 | 00:22
3
64
או שיש כאן מישהו שרוצה להחליף ידיים

פלז'ה סנטרס מזכיר לי אלביט הדמיה
ברכה לא ראינו שם 

לצפיה ב-'היתרון בלהתעסק עם אגחי פלאזה הוא בדיוק אותו יתרון שהיה'
היתרון בלהתעסק עם אגחי פלאזה הוא בדיוק אותו יתרון שהיה
18/01/2018 | 23:03
2
50
באגחי אידיבי, אפריקה, כלכלית והמניות שעכשיו בכותרות - אינטרנט זהב ובי קום.
המשותף לכל ני"ע האלה הוא התנודתיות הרבה במחירם לאורך זמן. החוכמה כמובן היא לתרגם את התנודתיות לרווח.
לדוגמא, ב- 14.11.17 פלאזה א צנחה למחיר אטרקטיבי של 79.6 אג', אז קניתי. בהמשך קניתי עוד כמה פעמים בשער סביב 80. מכרתי את כל האחזקה היום בשער 87.5.
דוגמא נוספת היא אינטרנט זהב. ב- 20.06.17 פורסמה חקירת הרשות על מעשי שחיתות בפרשת בזק. מאז המניה צנחה סביב 40%. קניתי אותה בכמה מנות אך השער הכי טוב שהשגתי היה 2,350 ב- 16.08.17. נכון להיום היא סגרה בשער 3,547.
בקיצור, הכל מסתכם בפטנט העתיק של חיפוש לקנות בזול ולמכור ביוקר.
לצפיה ב-'אז תרשום אותי '
אז תרשום אותי
19/01/2018 | 04:01
1
38
זוגות צעירים במניות כדלהלן

PYPL NVDA GOOGL EBAY DIA BAC MA

פתח בבקשה את הגרפים של העשור האחרון בסימבולים
שרשמתי ותבדוק תשואות
אתה מוזמן לעשות בדיקה נוספת בכל שנה

ואני מבטיח לך שלא תצטרך להשתמש בשרותי
הנקרופילים שמוכנים לחלץ לך מגן מס כדי להשתחרר
מהפוזיציה

אם אתה משווה את זה לזבל שציינת אז תודה רבה
אנחנו מחפשים חברות עם תוכן אמיתי ולא תרמיתי

בשורות טובות איש

תוספת  בעריכה
אנחנו לפחות אני לא תותחים כמוך
רק שאני לצערי מכיר את הבלגן של
אפשר לקנות ואי אפשר למכור 
והרחבת ספרדים מטורפת ה סוג של
זבל נכלולי שרק זבלנים מקצוענים 
יודע להתעסק איתם
בהצלחה איש אבל אני לא מעיז לגעת
וממליץ לא לגעת למי שלא מבין

לצפיה ב-'והיום המקדחה עושה צעד נוסף למימוש היעד שקיבלה'
והיום המקדחה עושה צעד נוסף למימוש היעד שקיבלה
19/01/2018 | 19:21
33
מהאיש שאין לו שום תואר כלכלי 
(חבל באמת שלא עשיתי איזה תואר
אני רק יכול לקנא מהחברים שמפגינים
בקיאות התחום הכלכלי  מפרגן בחום
ונהנה לקרוא את מה שהם כותבים כאן
ואם אני מצליח במשהו? זה גם בזכותם )

להלן גרף מקדחה הלו היא NVDA

פיפל ממשיכה להלום בשורטיסטים הלא ממוגנים
אותו סיפור עם גוגל מוגל

NVDA

PYPL  עוד מגהצת מהזן המשובח 
לא לשכוח שקיבלנו אותה במתנה מאיביי והגדלנו פוזיציה

גוגל פצצה של חברה
איפה איציק-0 שטען כל הזמן שהיא שורט ?
אני מקווה שהוא לא נמחק ולא גרם לאחרים להמחק
אני מעדיף  ולשמוע שאנשים  מרוויחים ולא מפסידים

לצפיה ב-'צרות בקרדן'
צרות בקרדן
14/01/2018 | 13:06
20
132
התפוצצה עיסקת מכירת תה"ל ושתי סדרות האגחים הולכות להתנגש ראש בראש והחברה לדיפולט. 

למחזיקי ב' יש אינטרס שהחברה תגיע לדיפולט, כי אז מצבם ישתווה למחזיקי א', שחשבו לקבל פידיון סופי ולגמור עם הסיפור. מנגד החברה ומחזיקי א' מאיימים לתבוע את מחזיקי ב' על הנזקים שהם עלולים לגרום.

בלי אקזיט תה"ל נראה שהולכים לדיפולט והעסק הולך להיות עקוב מדם...

רקע:
לצפיה ב-'קרוב לודאי שמנגנון האיזון לטובת ב יפעל לאחר ההפרה שהיא'
קרוב לודאי שמנגנון האיזון לטובת ב יפעל לאחר ההפרה שהיא
14/01/2018 | 13:41
9
79
אי תשלום בחודש פברואר.
אך, בסיכוי נמוך, אם תהל תימכר עד סוף החודש - אגח א יפגשו עם הפארי ואגח ב יקבלו את השאריות...
לצפיה ב-'אני לא חושב שמחזיקי א' יעברו על כך בשלוות נפש'
אני לא חושב שמחזיקי א' יעברו על כך בשלוות נפש
14/01/2018 | 13:53
8
74
הם היו אמורים לקבל עוד דקה וחצי את כל הכסף ועכשיו הם רואים אותו מתרחק מהם למשך שנים רבות רבות. הנכס הסיני לא שווה את הנייר עליו הוא רשום, ובכלל, לחלץ כסף החוצה מסין זה לא סיפור פשוט.
זה טיפה מזכיר את הסיפור במירלנד, רק ששם המצב פי 1000 יותר טוב, ועדיין הנייר נסחר ב 0.4 על ההון, אז כמה נמוך צריך לתמחר את קרדן?

לכן ככל הנראה החברה הולכת לדיפולט, ואז מחזיקי א' הולכים לתבוע את מחזיקי ב' על ההפסד שהרגע חוו, ואוהו הולך להיות שמח... לעורכי הדין
לצפיה ב-'אתה טועה. אם תהל לא נמכרת עד מועד התשלום הקרוב'
אתה טועה. אם תהל לא נמכרת עד מועד התשלום הקרוב
14/01/2018 | 14:04
7
86
לאגח ב (01.02.18) - נכנסים להפרה. במקרה של הפרה (לפי ש. הנאמנות) - לאגח ב ישולמו תשלומי איזון עד שחלק אגח ב ישתווה לתשלומים לאגח א (כאשר עד לביצוע כל תשלום האיזון לא יבוצע כל תשלום לאגח א). זו הסיבה ש- א צונח מתחת ל- 60 ולדעתי יצנח עוד.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
14/01/2018 | 14:19
6
64
ולכן אני מצפה שמחזיקי א' עצבניים יתבעו את מחזיקי ב' על הנזקים שאלה גרמו להם.
מה יצא מזה בסוף? אני לא יודע, חוץ מלעו"ד שהולך להתפרנס יפה ממריבות היהודים

כרגע קרדן זה סכין נופלת לכן זהירות עם הגדלת פוזיציה (אני מבין שיש לך חשיפה אליהם).
מפתיע שהמניה לא מתרסקת עשרות אחוזים אלא יורדת אחוזים בודדים בלבד. במצבם (אוטוטו הולכים להסדר) לא הייתי נוגע במניה אפילו לא עם מקל
אם אגח א' חוטף 20% למטה אז למה שהמניה לא תחטוף לפחות כפול?

אם אגח א' הולך לשכוח מכסף אז גם 60 אגורות זה יקר ואני לא רואה אותם מעבירים אותו כ"כ מהר למחזיקי ב' בלי שרבים קצת, למרות שמבחינת ב' זה שהכסף נשאר בקופה זה בטח לא בשורה גרועה. אם היה יוצא ל-א' אז הם היו נשארים עם נכס סיני מפוקפק, שמירלנד ב 0.4 על ההון נראית זהב לעומתו
לצפיה ב-'פעם פעם קרדן היתה קרוב ל 5000, היום 77'
פעם פעם קרדן היתה קרוב ל 5000, היום 77
14/01/2018 | 14:33
70
אם ירד ל 50 אז זה אומר ירידה של 99% מהשיא.
כמו ש bogii אוהב לצלוב ניירות

על מה דבר כזה שווה קרוב ל 100 מלש"ח? לא ברור. כרגע הם בשלב נפילת הסכין.
לצפיה ב-'2 הערות'
2 הערות
14/01/2018 | 14:36
4
85
1. לגבי החשיפה, ב- 29.11 קניתי את א בשער 62.98 וב- 07.01 מכרתי בשער 75.50.
האגחים לא ירדו מספיק ביחס לשווי הנכסים. מאמין שאחזור לרכוש בשער אטרקטיבי.
2. המניה שחוטה ומגלמת את כל הרעות בחברה.
לצפיה ב-'מדוע להערכתך קרדן לא תעשה תספורת?'
מדוע להערכתך קרדן לא תעשה תספורת?
14/01/2018 | 15:44
3
86
יש חוב של מיליארד וחצי. שליש ממנו יכוסה במוקדם או במאוחר ע"י מכירת תה"ל.
מה נשאר? זבל סיני וסוכנות השכרת רכב באזור מלחמה (אוקראינה ).
אז למה שלא נראה במהלך 2018 מהלך של הסדר חוב שני, במסגרתו תבוצע תספורת לנושים, הכוללת גם דילול יום הדין (ע"ע מירלנד) לאקוויטי?

בתרחיש כזה אני לא רוצה אף נייר של קרדן בתיק, עד שיגמרו עם ההסדר. בהסדר מירלנד גם מי שחשב שהוא חוכמולוג גדול וקנה כמוני את האגח ב 40 אגורות הפסיד כסף.
רק אחרי ההסדר אפשר היה להתחיל להרוויח בניירות של הפירמה.

בכלל. למה שגרינפלד ימשיך להתעסק עם הצרה הזו ולא יעשה כמו פישמן: "יודעים מה? עזבו אותי, קחו ת'צרה הצרורה הזו ותתעסקו איתה לבד, אני פורש והולך לקרדן הישראלי וחי לי בשלווה".

שמח לשמוע שיצאת מהנייר ועוד ברווח
למה להחזיק את הצרה הזו ב 60-70 אגורות? מקסימום במקרה הטוב נחזיר את הכסף (בהנחה שסידרה ב' מצליחה להפעיל את סעיף 43/דיפולט, אחרת ב-א' כן יש אפסייד נאה, להכפיל(!) את הכסף תוך חודש זה לא רע). במקרה הפחות טוב נפסיד כסף, וזה עוד האגחים. המניה היא בכלל נייר טואלט. צריכה להסחר ב 1 אגורה. כמו אפריקה השקעות.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/01/2018 | 16:52
2
82
1. האם יתרחש הסדר חדש? לדעתי לא יהיה הסדר חדש. מחזיקי אגח ב יתנגדו ובצדק והחוק עומד לצידם (אלא אם כן מחזיקי א יוכיחו שמכירת תהל נמנעה הודות לפעולות מחזיקי ב).
בשטר הנאמנות מוגדר אירוע הפרה והתנאים בגינו.
הפרה: המועד המוקדם ביותר שבו יתרחש אילו מבין האירועים להלן -(1) החברה לא עמדה באיזה מהתשלומים למחזיקי אגח א או ב; או (2) חוב החברה כלפי מחזיקי אגח א\ב הועמד לפירעון מיידי; או (3) מומש שעבוד בגין איזה מהנכסים המשועבדים לטובת הנאמנים אלא אם לא התקיימה עילה למימוש השעבוד; או (4) ננקטו כנגד החברה הליכי חדלות פרעון.

אי מימוש חברת תהל מוביל לאירוע הפרה במקרה 1(ומקרה 2 בהמשך).

תשלום איזון. כעת, ממועד ההפרה ישולם תשלום איזון לאגח ב (כאשר עד לביצוע תשלום האיזון לא יבוצע כל תשלום לאגח א).
לפי החישוב שלי מדובר בתשלום איזון של 473M ₪, ראיתי כתבות עם סכום 350M ₪.   

2. לענין התספורת, לחברה NAV שלילי כך שיקרה נס כדי שיראו פארי. החישוב שלי מראה שהאגחים שווים 65 אג' ללא אירוע הפרה (חישוב יתקבל בברכה). טרם התיחסתי לשווי כל אגח בתרחיש של הפרה.
לצפיה ב-'סכום כזה נראה כמו סיבה טובה מצד א' לקרוא להסדר חוב חדש'
סכום כזה נראה כמו סיבה טובה מצד א' לקרוא להסדר חוב חדש
14/01/2018 | 17:18
73
אין מצב ש-א' יסכימו ש-ב' יצאו עכשיו עם 350 מלש"ח תשלום איזון והשאר פארי פאסו, כאשר עד לפני שנייה חשבו שיצאו מזה עם פארי מלא מלא, ומנגד, אין מצב ש-ב' יסכימו ש-א' יצאו עכשיו עם פידיון מלא מלא והם נשארים עם הלקרדה הסינית וסוכנות השכרת רכב באזור מלחמה

מכאן שבסבירות גבוהה הולכים למאבק משפטי ראש בראש ב 2018 והג'וקים רק התחילו לצאת מהמחילה. צפה פגיעה מכיוון הצרות בסין (ש-ב' יבקשו להדגיש)
זה אומר שלפני שאנחנו מבחוץ מכניסים ראש בריא למיטה חולה צריך לראות אפסייד משמעותי. אם במקסימום אנחנו מקבלים חזרה את הכסף (60-70 אגורות) אז מה מעניין בזה?

מבחינתי בוא ניתן להם קצת זמן להתווכח ונראה לאיזה הבנה הם מגיעים. כרגע הסיכון פה נראה לי גבוה מאד מאד, ואני לפחות גמרתי עם להתעסק עם סיכונים כאלה. אורתם סהר ומירלנד (טרום הסדר) הספיק לי עד מעל לראש.
לא מבקש סולידי דווקא, לגמרי מוכן לקחת סיכון בשביל תשואה נאה, אבל שפוי. אני לא אינדיאני.
פה אפשר לגמור עם חצי ואפילו שליש מהכסף. תודה אבל לא תודה.
מצד שני, אם איכשהו יעשו קסם ו-א' יראו פארי מלא מלא? אז הם הכפילו את הכסף תוך חודש! אפשר להבין למה יש קונים בנייר, אבל הסיכון מטורף.
לצפיה ב-'רצב אקסל ראשוני'
רצב אקסל ראשוני
16/01/2018 | 16:38
61
על פניו א לא מעניין. ב מוקדם לקבוע.

לצפיה ב-'העובדה שהעסקה בוטלה בגלל איומי הנאמנים לא שינתה את הנכסים'
העובדה שהעסקה בוטלה בגלל איומי הנאמנים לא שינתה את הנכסים
14/01/2018 | 17:39
5
63
לכן לא ברור על איזו הערכה התבסס ערך האגח א' לפני הביטול ?
הרי ברור שתה"ל לא איבדה משוויה ואף זכתה בחוזה חדש
גם נפח המסחר היום נראה יותר ידיים חלשות מנטישה של המוסדיים

לצפיה ב-'350 מלש"ח עוברים מ-א' ל-ב''
350 מלש"ח עוברים מ-א' ל-ב'
14/01/2018 | 22:31
4
66
יש מנגנון הגנה על ב' שאומר שבתרחיש דיפולט, או הפעלת סעיף 43, מגיע להם לקבל תשלומים מקבילים למה ש-א' קיבלו בשנים האחרונות.
זה כסף שהולך לעבור מתקבולי א' ל-ב' ולכן א' ירד היום 20% למטה ו-ב' פתח בירידה אך סגר בעלייה. א' יכול לרדת עוד (אם אכן ב' יקבלו את הפיצוי) וכדי למנוע זאת סביר ש-א' ילכו לבית משפט והולך להיות שמח.
לצפיה ב-'האם לא היו אמורים לעבור גם ללא ביטול הסכם המכירה ?'
האם לא היו אמורים לעבור גם ללא ביטול הסכם המכירה ?
15/01/2018 | 00:51
3
50
השאלה למה דוקא ביטול ההסכם שמעכב את מכירת תהל והזרמת הכסף
גרם לחזק את הטענות של ב' - אלא אם הם שגרמו לביטול ההסכם והוכיחו
בכך את טענתם?
 יוצא שנאמני אגח מחבלים בפתרונות של החברות. הזכירו בהקשר את אפריקה..

לצפיה ב-'לא'
לא
15/01/2018 | 13:10
2
36
בהינתן מצב בשיגרה, שהחברה סולבנטית ומסוגלת לפרוע חובותיה כסדרם, אז לא מגיע ל-ב' קדימות ואז אמורים לשלם לפי מועדי הפידיון.
בכזה מקרה א' היו אמורים לקבל בחודש הבא פידיון סופי ולנפנף יפה לשלום למחזיקי ב' ולחברה.

לרוע מזלם הם עכשיו הולכים להיות תקועים עם החברה ומחזיקי ב' לעוד הרבה שנים.

נכון. היה פה מצב של ניגוד עניינים מובהק בין 2 הסדרות. מבחינת ב' זה שעיסקת המכירה מתמהמהת אלו בשורות נפלאות. עכשיו הם קודמים ל-א'.
לצפיה ב-'אבל לא השתנה מצב החברה למעט דחוי במכירה'
אבל לא השתנה מצב החברה למעט דחוי במכירה
15/01/2018 | 13:25
1
53
משפטית ב' צודקים אבל הם ניסו את כוחם גם לפני כן במכתבים לחברה
וכשלא הלך טירפדו את המכירה
כרגע יש התאוששות קלה במחיר של א' שמעידה על אפשרות הסדר שונה
מימשתי חלק כי בכל מקרה העיכוב יהיה כנראה משמעותי ויש אלטרנטיבות

מנצל"ש למרות הסיכון באגחים ארוכים ממשלתיים שים לב למהלך
של ממשלתי 347 בשבועות האחרונים, יותר מהרבה אגחי זבל
כ 15% תוך 7 חודשים (מורווח כבר אחוז שלם בימים ספורים)
בשיקול שלי שאם יעלו ריבית באחוז שלם (שיחייב נפילה של 30%)
הרי כל הלוואות המשכנתא לעשרות שנים יגרמו נזק הן ללווים והן
למלווים תלוי בסוג ההצמדה. אין צפי קרוב לכך. עד אז יהיה זמן לממש.. 

לצפיה ב-'2.4 אחוז בשבוע האחרון '
2.4 אחוז בשבוע האחרון
18/01/2018 | 21:32
15
לצפיה ב-'ואכן כנראה קרדן הולכים להסדר חוב שני...'
ואכן כנראה קרדן הולכים להסדר חוב שני...
14/01/2018 | 22:38
1
68
במקביל ינסו לחזור ולמכור את נכס תה"ל לסינים, אבל זה ייקח זמן ו-ב' כמובן ידרשו שה 350-400 מלש"ח הראשונים ילכו אליהם, א' יעשו מהומות - בקיצור, שמח.

בכל מקרה מחזיקי א' כנראה לא יראו מזומן בחודש הבא.

לצפיה ב-'האם חלוקת הריבית בקרדן כן תתקיים בזמן?'
האם חלוקת הריבית בקרדן כן תתקיים בזמן?
15/01/2018 | 20:54
43
האם במצב שנוצר לדעתכם יש סיכוי שיחלקו את הריביות בפבואר?
לצפיה ב-'DW מה יהיה 2018 חשבתי שהשנה תביא הודעות טובות'
DW מה יהיה 2018 חשבתי שהשנה תביא הודעות טובות
16/01/2018 | 00:00
1
77
תכלא שנה וקיללותיה 
תחל שנה וברכותיה

יאלה תביאו הודעות חיוביות
אני גם חושב שהגף הישראלי צריך
להתחיל לצמצם פער  מול השוק האמריקאי
הנפילה של הזקנה ועוד כמה יצרו פער

הבעיה שלי שאין לי מושג מי יכולה
לתת פייט טוב בשוק להרים את המדד
הלוואי שהייתי יודע 
אבל מפחיד להתעסק כאן 
אחרי פישמן לבייב פדרמן תשובה
יש לנו יותר מידי נוכלים שצריך לצמצם אותם
נוכלים או בלתי יוצלחים 
לצפיה ב-'הגרף ההשוואתי שנשכח'
הגרף ההשוואתי שנשכח
18/01/2018 | 00:12
38
אנחנו כפסע מהיעד האחרון שנתתי לדאון גונסון
ולאט לאט אני רואה שהגרף של הנוכלים בארץ
מתחיל לשים פעמיו להשוות את התשואה

שוב אני אומר אין לי שמץ של ושג מי יצליח לגרום
למעוף להצפין אבל הוא יצפין

להלן גרף השוואתי

לצפיה ב-'פוטאש יצאה מכיל'
פוטאש יצאה מכיל
16/01/2018 | 11:27
77
נראה שאלה חדשות טובות שמניות פוטאש עברו למוסדיים בישראל,
למוסדיים שרכשו יש כבר תשואה שנתית+
לצפיה ב-'בזק: קרן אליוט רוכשת 4.8% מהמניות. הולכת'
בזק: קרן אליוט רוכשת 4.8% מהמניות. הולכת
16/01/2018 | 11:18
1
68
לפטר את כל הנגועים בשחיתות, בעיקר דירקטורים. מקווה שגם הנדלר.
הרבה נחת לרוכשי אינטרנט זהב ובי קום בעקבות חקירות הרשות. גילוי נאות: מחזיק את שניהם.  
לצפיה ב-'גם אלשטיין מצטרף למסיבה שלנו ובוחן רכישת השליטה בבזק'
גם אלשטיין מצטרף למסיבה שלנו ובוחן רכישת השליטה בבזק
16/01/2018 | 11:39
49
לצפיה ב-'anz1 שלום. מהי הפוזיציה שלך היום בשוק ההון והאג"ח הקונצרני '
anz1 שלום. מהי הפוזיציה שלך היום בשוק ההון והאג"ח הקונצרני
13/01/2018 | 22:43
30
140
עיינתי בתשובותיך והתרשמתי מרמת ידע ומקצוענות בשוק ההון.
אודה לתשובתך גם אם לא תהיה פרטנית .

לצפיה ב-'תתחיל בלכתוב את הפוזיציה שלך'
תתחיל בלכתוב את הפוזיציה שלך
13/01/2018 | 23:00
29
122
לצפיה ב-'מזומן 15% .אג"ח קונצרני 55% .מניות 18%'
מזומן 15% .אג"ח קונצרני 55% .מניות 18%
13/01/2018 | 23:46
28
131
סחורות 8% .תעודת סל 3% .אופציות 1% .
אג"ח -אידיבי ט' .פטרו 8 .פטרו 1 .דסק"ש י' .רציו מימון ג' . בז"ן ט' . אקסטל ב' . ברן ב'(להמרה).
מניות - בזן .דלק קבוצה .ישראמקו .דלק קידוחים . כיל . חד מתכת . על בד .פלוריסטם .נאווי .
תעודת סל תכלית כסף .
קסם יפן .תכלית דקס גרמניה .
אופציות -וויבוקס אופ 1 .אופל בלאנס אופ' 3 .
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
14/01/2018 | 00:14
27
210
רוב הכסף במזומן אחרי שיצאתי מכמה השקעות ,
מחזיק כמה מניות יציבות שמחלקות כל שנה בן 6-10 אחוז דיבידנד,
גם כשטוב וגם כשרע.
בשנים האחרונות זה יותר קרוב ל10 אחוז.
אבל הם לא נסחרות בישראל ולא בארצות הברית
Air New Zealand
ANZ bank
Wetpac

אני בוחן כרגע 2 חברות ביו קטנות, שנמצאות בשלב ניסויים קלינים,
אם אכנס אליהם זה יהיה לטווח של 3-4 שנים,
זה הימור גדול, אבל כל אחת מהן אם תצליח תעלה אלפי אחוזים.
אני לא אכתוב את השם שלהם, יש להם נפח מסחר קטן.
אבל אני בשלבי לימוד, כשאני נכנס למניה, אני קורא כל דבר קיים לגבי החברה, המוצרים, השוק, ההנהלה וכו.
לצפיה ב-'תודה . מה דעתך על השקעה בסחורות .קראתי'
תודה . מה דעתך על השקעה בסחורות .קראתי
14/01/2018 | 00:42
1
133
קצת על מתכת כסף . הצריכה השנתית כ- 30 אלף טון והמלאי מוערך כ- 600 אלף טון .רוב המלאי בדרום אמריקה וחלקו הקטן באסיה ובאוסטרליה .מחיר הכסף בסביבות 17$ לאונקיה והוא תקוע 4 שנים במחיר הזה בשנת 2011 נסחר ב- 47$ .
אני ישן טוב עם זה .
אני מעריך שחלק מהכספים יוסת לשוק הסחורות משוק המניות והאג"ח הממשלתי .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/01/2018 | 10:24
135
השקעה בזהב וכסף זה "חדשות ישנות" מאד, כל מה שתכתוב היום בעד השקעה בהם, אני קראתי במאות מאמרים לפני 15 שנה, חלק נכון וחלק לא,
אבל אני אתן לך את הצד השני, למה לא להשקיע בהם
1. עובדתית מ1900 ועד היום השקעה בזהב וכסף היתה ההשקעה הכי גרועה שיש, מניות וחברות עלו הרבה, כי הן מיייצרות ערך מוסף, נדלן עלה הרבה, כי זה צורך בסיסי שלא גדל ולא מוצאים כל הזמן עוד ממנו, אגחים משלמים ריבית,
זהב וכסף יושבים ולא עושים כלום, לא מייצרים כלום, לא משלמים ריבית, רק עולים כסף לשמור עליהם, בן אם זה בבנק בכספת או בבית או תשלום לאחרים על ניירות.
2. חוץ מכה מתקופות קצרות, כמו 1970-1980 או 2000-2010 שהזהב והכסף עלו בגלל סיבות מאד מיוחדות , בכל שאר השנים המחיר שלהם או ירד או דשדש,
גם העליה הקטנה האחרונה היא לא עליה, אלא רק בגלל שהם מצוטטים בדולר והדולר עלה, בשקלים אתה רק מפסיד על הזהב והכסף.
3. בפועל אין כמעט שום שימוש למתכות האלו, חוץ מקצת שימוש במכשירים שונים , כמעט כל המתכת הקיימת היום בעולם נמצאת כשהשקעה, כמטבע, אין כמעט שום שימוש אחר.
יותר מזה יש מאגרי ענק עצומים בקרקע של המתכות האלו, חלקם יקר להוציא אבל אם המחיר יעלה יוציאו אותם, חלקם נמצא תחת חוקים שונים שהיום מגבילים, וחלקם עוד לא התגלו, אבל כמות המתכת הקיימת היום היא פי כמה ממה שיש, יותר מזה, הבעיה העיקרית שהם לא נעלמות, בניגוד לחומרים אחרים שאחרי השימוש הוא נעלם כמו נפט, זהב לא הולך לשום מקום.
4. ברוב ההיסטוריה המודרנית היה קשר בן מחיר הנפט למחיר הזהב, 1 ל10, ולכן המחיר הנכון היום היה צריך להיות 700 דולר לאונקיה לא יותר.
5. עובדתית עד היום בכל הזדמנות שהמחיר של המתכות עלה, ממשלות בכל העולם עשו מהלכים מאד אגרסיבים נגדם, כולל מהלכים לא חוקים או לא דמוקרטים, כמו לאסור על אחזקת זהב, כולל החרמת כל הזהב שנמצא, ועוד שלל דברים, הנה כמה דוגמאות של מה יקרה אם הזהב או הכסף יעלו

לצפיה ב-'מה הריבית בניו זילנד?'
מה הריבית בניו זילנד?
14/01/2018 | 08:24
8
118
לפי האתר הזה היא כרגע 1.7%, אז איך קורה מצב שחברות יציבות מחלקות דיבידנד שהוא פי 6 מהריבית חסרת הסיכון?
יש מיסוי שונה בין דיבידנדים לבין מק"מ-ים בניו-זלינד? אחרת, האופציה היחידה שאני רואה, היא שפשוט השוק לא ממש מסכים איתך שהחברות הללו כאלה יציבות...

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/01/2018 | 10:12
7
128
1. לגבי הריבית את צודקת, זאת הריבית 1.75
היא היתה יותר גבוהה וירדה.
2. לגבי מיסוי, אין מיסוי בניו זילנד, כמעט על שום דבר,
לא על דיבידנדים, אין מיסוי על ריווחי הון,
כמו שאין מיסוי על נדלן, אין מס שבח, אין מס קניה,
זה המצב כשלא צריך לקנות צוללות,
גם אין מס ביטוח לאומי שאת משלמת 13 אחוז מההכנסה שלך
ואין מס בריאות עוד 3 אחוז שאת משלמת,
גם אין מס על זכיות, הגרלות, פרסים, ירושות, ואפילו אפשר וחוקי להמר או לשחק פוקר, מה שבישראל זה לא חוקי.
גם מס ההכנסה לוקח הרבה פחות מבישראל, מדרגת המס הכי גבוהה היא 33 אחוז, כשאת משלמת 50.
אגב, במדינה שנחשבת כמדינה הכי פחות מושחתת בעולם, המדינה גם מחזירה את הכסף לאזרחים, כשאת מפקידה לפנסיה, בישראל זה את והמעסיק,
בניו זילנד גם הממשלמה מפקידה כל חודש 2 אחוז ממשכורת מינימום עבורך לאותה קרן פנסיה, והקצבאות הם כמעט פי 3 מבישראל, כי בניו זילנד כל שנה ועדה קובעת מה הסכום שאפשר לחיות ממנו, וזה הקצבה המינימלית,
למשל לא רק הפנסיה היא יותר גדולה, גם קצבת הזקנה יותר מפי 3 מבישראל,
ושכר המינימום נקבע באותה שיטה, בשנה הבאה יעלה ל20 דולר לשעה.
אבל לכם יש אבנים קדושות.
3. לגבי הטענה שלך היא לא נכונה, התבלבלת עם ריבית של אגח,
דיבידנד גבוה אומר שהחברה מחזירה את הרווחים שלה לבעלי המניות,
זה הכל.
והחברות בניו זילנד יותר ריווחיות מבישראל,
הדוגמא הכי טובה זה 2 חברות תעופה קטנות של מדינות קטנות, אייר ניו זילנד ואלעל, אחת מוגדרת לפי כל פרמטר שנה אחרי שנה כחברה הכי טובה בעולם, והשניה כחברה הכי פחות טובה.
ולכן אייר ניו זילנד נסחרת בפי 12 מאלעל.
לצפיה ב-'ועדיין...'
ועדיין...
14/01/2018 | 10:23
6
93
אם אני יכולה לקבל 1.75% כמעט ללא סיכון בכלל, אז לא הגיוני לדרוש 10% (פי 6) מחברה עם סיכון קטן שלא תשלם...
אם הסיכון היה קטן אז, תקן אותי אם אני טועה, השוק היה מעלה את המחיר של אותן חברות, ככה שהדיבידנד שלהן ישקף תשואה של, בוא נגיד, 3% (כי בכל זאת זה מסוכן יותר מהריבית חסרת הסיכון).
לצפיה ב-'לא , את טועה'
לא , את טועה
14/01/2018 | 10:31
5
104
חברות טובות בעולם מרויחות 10 אחוז או יותר, באופן קבוע,
תבדקי מה הריווחיות של חברות טובות,
זאת עובדה, מה הם עושות עם הכסף זה תלוי בהנהלה,
חלק ישלמו אותו למנהלים, חלק יקנו בזה עוד ועוד חברות שהם לא צריכות, חלק יחזיקו אותם וחלק יחזירו את הכסף לבעלים,
6-10 אחוז דיבידנד זה סביר לגמרי לחברה שמתנהלת נכון,
ואם את חושבת שהמניות שלהם זולות, תקני מהם עוד.
ברור שמניות יותר מסוכנות מאגח, ואגב 6 אחוז לחלק ל1.75 זה לא 6, זה פחות מ4.

לצפיה ב-'רשמת שהדיבידנד קרוב ל-10%...'
רשמת שהדיבידנד קרוב ל-10%...
14/01/2018 | 10:33
52
לצפיה ב-'ריווחיות ודיבידנד'
ריווחיות ודיבידנד
14/01/2018 | 16:03
3
85
אתה מדבר על "מרויחות 10 אחוז" אבל זה ביחס למכירות שלהם.
או שהתכוונת מרויחות 10 אחוז ביחס למחיר המניה? מחיר המניה לא נכנס לדוחות כספיים לצורכי חישוב רווח.

בחישוב דיבידנד מתייחסים לגובה הדיבידנד ביחס למחיר המניה.

אם חברה היא טובה אז מחיר המניה יעלה ובהתאם תשואת הדיבידנד תרד.
חברה שמחלקת 10% דיבידנד (זה מספר מאד גבוה) כנראה נמצאת בסיכון שמתבטא במחיר המניה הנמוך. הסיכון יכול להיות - תנודתיות, ענף בעייתי (כגון תעופה שתלוי בנפט), ולגבי זרים סיכון של פיחות מטבע (זו גם סכנה למקומיים בטווח ארוך).

לצפיה ב-'הישראלים נמצאים במצב סיכון תמידי'
הישראלים נמצאים במצב סיכון תמידי
14/01/2018 | 16:16
2
110
הם ואתה לא מנהלים אותו אתם מתעלמים ממנו.
סיכון לא בהכרח מתממש.
בעוד שנה או שנתים תתחיל מלחמת לבנון השלישית ויפלו אלפי טילים על ישראל,
עם סיכון שיפול לך טיל על הבית,
האם אתה מנהל את הסיכון ? לא.
הוא קיים, לא טענתי שיש לי מניות שאין בהם סיכון.
לצפיה ב-'זה לא קשור לישראל, אתה כנראה לא מבין מה זה סיכון'
זה לא קשור לישראל, אתה כנראה לא מבין מה זה סיכון
14/01/2018 | 17:01
1
110
אני משווה למניות אמריקאיות. תתעלם מישראל.

אין מניות אמריקאיות של חברות יציבות שנותנות 10 אחוז תשואת דיבידנד
בחברה יציבה מחיר המניה יעלה ותשואת הדיבידנד תרד.

ועדיין לא הבנתי למה אתה מתכוון "חברות שמרוויחות 10 אחוז", 10 אחוז ביחס למה?

בתנאי השוק היום חברה שנותנת 10 אחוז תשואת דיבידנד היא בהכרח חברה בסיכון. או שאולי אתה לא מבין מה זה סיכון, זה בסיסי.
אין מתנות חינם בשוק ההון, בשום מדינה כולל ניו-זילנד.

גם פישמן חשב כך שהשקיע בלירה הטורקית אבל אז מחיר הלירה הטורקית צנח.
המטבע הניו זילנדי תנודתי, הוא יכול לזוז 30 אחוז בשנה

לצפיה ב-'.'
.
14/01/2018 | 17:12
104
לצפיה ב-'ההמנעות שלך מאג"חים קונצרנים זה משהו עקרוני?'
ההמנעות שלך מאג"חים קונצרנים זה משהו עקרוני?
14/01/2018 | 09:15
15
86
או שאתה נגד אג"חים באופן כללי?
לצפיה ב-'אני לא נגד שום דבר'
אני לא נגד שום דבר
14/01/2018 | 10:49
14
145
אבל
1. אנחנו בתקופה של העלאות ריבית בכל העולם,
אם אתה מחזיק אגח ארוך לשנים קדימה, אז כל עלית ריבית תגרום לירידה חדה במחירי האגח כי החישוב ילך לכל השנים.
וכמו שראינו בעבר, ריביות יודעות לקפוץ מהר.
2. ולטווח קצר, כמו שראינו במשבר האחרון, כשמניות מתרסקות גם אגחים מתרסקים,
באותו המידה, כך שלטווח קצר, הסיכון הוא אותו סיכון,
נכון אחרי מפולת שווה למכור את המניה ולקנות את האגח כי כל מה שישאר מהחברה ילך לאגח,
אבל כשהשקעה לטווח קצר גם אין אפשרות לרווח גדול וגם יש סיכוי להפסד גדול,
אני מעדיף השקעה במניות.
לצפיה ב-'לפי התשובות שלך אתה לא מבין מה זה סיכון'
לפי התשובות שלך אתה לא מבין מה זה סיכון
15/01/2018 | 16:55
13
105
10% תשואת דיבידנד זה חברה מסוכנת
או שאתה לא מבין מה התשואה בכלל
לצפיה ב-'מטומטם, אני מנהל סיכונים בחברה גדולה'
מטומטם, אני מנהל סיכונים בחברה גדולה
15/01/2018 | 17:03
12
144
בחברה יותר גדולה מכל חברה ישראלית,
אני מעביר קורסים על ניהול סיכונים,
אני לא מדבר כאן במונחים מקצועים,
כי רוב האנשים לא מבינים בתחום.
לצפיה ב-'10% תשואת דיבידנד כאשר הריבית פחות מ- 2%'
10% תשואת דיבידנד כאשר הריבית פחות מ- 2%
15/01/2018 | 17:36
5
93
זו באמת לא חברה מסוכנת לדעתך?
ההתבטאויות שלך ("מטומטם") אינן תורמות לדיון.
לצפיה ב-'לפני שלומדים שעור בסיכונים אתה צריך לקחת שעור מבוא להשקעות'
לפני שלומדים שעור בסיכונים אתה צריך לקחת שעור מבוא להשקעות
15/01/2018 | 17:42
4
103
אל תדבר על דברים שאין לך קצה של מושג לגביהם
לצפיה ב-'אני לא היחיד בשרשור שכתב שאתה לא מבין בסיכונים...'
אני לא היחיד בשרשור שכתב שאתה לא מבין בסיכונים...
15/01/2018 | 18:07
3
77
תסתכל למעלה על התגובות...
לצפיה ב-'אני חייב להודות ש- ANZ1 מבלבל אותי'
אני חייב להודות ש- ANZ1 מבלבל אותי
15/01/2018 | 18:32
2
107
מצד אחד הוא מגלה בקיאות מרשימה ביותר בשוק ההון (ובהרבה נושאים נוספים). כולנו ראינו זאת לאחרונה בניתוחים שלו על טבע שהתממשו במלואם. וגם בניתוחים על רציו  ...

מצד שני התאוריות שלו סותרות את כל מה שקראתי בספרי ההשקעות:
- חברה יכולה לחלק דיבידנד של 10% ולא להיות מסוכנת
- ניהול אקטיבי יכול בקלות להכות את השוק
- עדיף לפעמים להיות במזומן מאשר להיות כל הזמן בשוק

עדיין לא הצלחתי לגבש עמדה בנושא... בינתיים אני ממצע בין ההמלצות שלו לבין ההמלצות שבמחקרים האקדמיים.
לצפיה ב-'לפי הדיון פה מדובר במישהו שהצליח עם שורט על טבע'
לפי הדיון פה מדובר במישהו שהצליח עם שורט על טבע
15/01/2018 | 18:45
81
אבל יש לו הנחות שגויות לגבי השקעות, אני לא הייתי נוגע במניה עם 10% דיבידנד...
לצפיה ב-'אתם מתבלבלים בין תשואה להון לבין דיבידנד, זה לא אותו הדבר'
אתם מתבלבלים בין תשואה להון לבין דיבידנד, זה לא אותו הדבר
16/01/2018 | 09:17
69
חברה יכולה די בקלות לעשות 10% על ההון המושקע, אך לא לחלק סנט אחד של דיבידנד, כי שומרת את הכסף להשקעות עתידיות (או סתם כדי לחלק צ'ופרים למנהלים).

לעומת זאת, חברה יכולה לעשות 5% על ההון ולחלק 10% דיבידנד, על חשבון הלוואות והפחתות הון.

במילים אחרות, צריך לבחון כל מקרה לגופו, ביחוד כשמדובר בחברות רחוקות מהשוק האמריקני.
לצפיה ב-'ANZ1 אתה טרול - מגיב בגסות ולא עונה לשאלה בדיון'
ANZ1 אתה טרול - מגיב בגסות ולא עונה לשאלה בדיון
15/01/2018 | 18:23
94
דיברו איתך על סיכון ובמקום לענות אתה מנבל את פיך

ואם אתה כל כך מרוצה שם בניו זילנד למה אתה נכנס לפורום ישראלי? או שאולי אתה בעצם יושב בפתח תקוה?

לקרוא לגולש אחר מטומטם זה משהו שמנהל הפורום לא צריך להרשות, אני הייתי חוסם אותך על זה
לצפיה ב-'או תתפלא'
או תתפלא
15/01/2018 | 19:35
90
הרוב אולי לא, חלקנו דווקא כן :)

לצפיה ב-'ANZ1....'
ANZ1....
16/01/2018 | 10:38
3
83
אני לומד ממך המון ממה שאתה כותב בפורום.נראה שאתה מאוד קצועי.

אבל מטומטם הייתי שומר למקרה קיצון.וזה לא המקרה אפילו לא קרוב.בסהכ הטענהשלו הגיונית דיבידנד של 10 אחוז מבטא סיכון בהרבה מקומות.

חוץ מזה .מה בדיוק עושה מנהל סיכונים ביום יום? זה לא משעמם?

לצפיה ב-'כמה פעמים אתה אמרת השבוע מטומטם או אידיוט ?'
כמה פעמים אתה אמרת השבוע מטומטם או אידיוט ?
16/01/2018 | 11:05
2
97
1. הרבה ישראלים שגרים מחוץ לישראל נכנסים לפורומים / קבוצות פייסבוק / כתבות בישראל ומגיבים, כי זה הדרך שלנו לשחרר את האנרגיות,
מחוץ לישראל לא נהוג לקלל ולהיות אגרסיבי, אז אנחנו נכנסים לכאן ולשם כדי לשחרר את האנרגיות ולהיות ישראלי,
ושוב, כמה פעמים אתה קיללת השבוע ?
2. יש לי כמובן עוד תפקיד רישמי, למרות שבפועל אני בזמן האחרון בעיקר מנהל לילה,
בחברה שלנו צריך להיות מנהל אחד אחראי שישאר וידאג לכל הפעילות בלילה, בעיקר אם תהיה תקלה, במשך שנים זה היה תורנות , אבל כולם שנאו את זה,
אז הגיעו לפשרה, השבוע יחולק ל4 ימים ול3 ימים ומי שיסכים להיות אחראי תורן בלילה, יעבוד רק 3 ימים בשבוע אחד ובשבוע אחרי זה 4 ימים,
ככה בלילה כמעט ואין עבודה, אני עובד רק 3 ימים, יש לי זמן לדבר עם ישראל, ולכתוב ולקרוא בפורומים לפי שעון ישראל, ועדיין לקבל משכורת מלאה ו 4 ימי חופש בשבוע.
ולפעמים ,אנחנו עושים שבוע שבוע, כמו טבחים בצבא.

לצפיה ב-'גם בארץ לא נהוג לקלל ולהיות אגרסיבי.'
גם בארץ לא נהוג לקלל ולהיות אגרסיבי.
16/01/2018 | 11:44
98
אני מבין שאתה חי בחו"ל ולכן מרגיש צורך לעשות דמוניזציה לארץ, ורוב המידע שלך על הארץ מגיע מצהובונים שעסוקים ביאיר נתניהו,  אבל במציאות זה לא כך גם בארץ.

ראה לדוגמא את הפורום הזה, אתה מהכי אגרסיבים פה, למרות שיש לך תרומה עניינית נאה, העטיפה לעיתים לא נאה.
לצפיה ב-'מנהל סיכונים בלילה??? סיפורי פוגי...'
מנהל סיכונים בלילה??? סיפורי פוגי...
17/01/2018 | 16:56
59
איזה סיכונים יש בלילה? ובכלל מנהל סיכונים לא עובד משמרות....וממש לא אכפת לי מה אתה כותב שאתה רק שתדע שאנחנו לא אידיוטים לגמרי..
לצפיה ב-'קרן הקרנות עם מח"מ של 3.56 שנים'
קרן הקרנות עם מח"מ של 3.56 שנים
15/01/2018 | 18:21
38
רצו"ב התפתחות המח"מ של קרן הקרנות בשקף הרצו"ב למטה,
ניתן ללמוד פרטים נוספים בקישור הבא:
לצפיה ב-'לכבוד מה החגיגה בכיל היום?'
לכבוד מה החגיגה בכיל היום?
14/01/2018 | 21:35
5
80
לוקר קיבל את הזכיון? :P
לצפיה ב-'התקבלה החלטה '
התקבלה החלטה
14/01/2018 | 22:17
4
127
כיל החליטה לשנות את שמה
ICL chain
והחל מחודש הבא היא תתחיל לקבל ביטקוין כתשלום.
בנוסף כל רישומי המלאי והמשלוחים יהיו כמובן בבלוק צ׳אין.

בדירקטוריון הוחלט שהחברה תעבור לכריית ביטקוין במקום אשלג.

אהה, ואם כבר הזכרנו אשלג אז בשבועות האחרונים חלה עלייה במחירים בעולם
לצפיה ב-'הסיבה שפורסמה היא שיפור דרוג לחברה'
הסיבה שפורסמה היא שיפור דרוג לחברה
15/01/2018 | 09:35
68
מצד אחד מבתי ההשקעות.
סיבה יותר מוצלחת לטעמי מתפרסמת היום והיא שחן ליכטנשטין, מנכל אדמה, הוא המועמד המוביל לניהול כיל. כאילו שחן המוכשר ישנה את המגמה העולמית של מחירי התוצרת של כיל בשוק הבינל.
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
15/01/2018 | 10:05
25
לצפיה ב-' אתה רואה כמה אתה חסר '
אתה רואה כמה אתה חסר
15/01/2018 | 17:22
1
38
קצת צחוקים לא מזיק יש אומרים
שזה מטיב את הבריאות
לצפיה ב-'לכל שבת יש מוצ״ש'
לכל שבת יש מוצ״ש
16/01/2018 | 10:57
13
לצפיה ב-'למחזיקי אגחי פטרו בפורום: בזן מחלקת דיבידנד'
למחזיקי אגחי פטרו בפורום: בזן מחלקת דיבידנד
15/01/2018 | 09:44
14
86
של $0.02 למניה. לפי החישוב שלי חלקה של פטרו בדיבידנד הוא 34.4M ש"ח (ולא כפי שפורסם בטעות בכלכליסט - 10M ש"ח).
סכום נאה וחשוב.
לצפיה ב-'לפי גלובס קרוב ל 10M$'
לפי גלובס קרוב ל 10M$
15/01/2018 | 11:58
1
56

זה אמור להוות את המקור הכספי לתשלומי האגחים של פטרוכימיים ב 2018.
לצפיה ב-'אז החישוב שלי נכון. שע"ח ל- $ הוא 3.415 ש"ח'
אז החישוב שלי נכון. שע"ח ל- $ הוא 3.415 ש"ח
15/01/2018 | 12:05
22
לצפיה ב-'יותר חשוב שהדיבידנד לא סופי !!!'
יותר חשוב שהדיבידנד לא סופי !!!
15/01/2018 | 12:07
2
50
לפי מדיניות בזן מחלקים 75% מהרווחים.
נכון לרגע זה מסוגלים לחלק פי 3 מה 7 אגורות שחלקו אבל נוקטים בזהירות לנוכח ירידת המרווחים ולא סתם כתבו בהודעה "דיבידנד ביניים " .
המשמעות של "ביניים" היא בין מה שחולק למה שיחולק

לעניות דעתי מחכים לתוצאות רבעון 4 ויחלקו עוד 7 אגורות
התוצאות ברבעון 4 גם אמורות להיות חזקות משום שבחודשים אוקטובר - נובמבר המרווחים גבוהים מאוד

לצפיה ב-'לדעתי אתה טועה. ב- 9 חודשים ראשונים של'
לדעתי אתה טועה. ב- 9 חודשים ראשונים של
15/01/2018 | 13:00
1
37
2017 הרוויחה בזן 183M$. לפי דיבידנד של 75% היא יכולה לחלק 137M$. בפועל תחלק 65M$ המהווים רק חצי. כלומר, היא יכולה לחלק פי 2 ולא פי 3. זהו הפאן החישובי - טכני.
בפאן המהותי, לחברה חוב פיננסי בהיקף 1.2B$ והשקעות לביצוע, כך שלא ברור כמה דיבידנד נוסף יחולק בגין 2017.
לצפיה ב-'כדי לשלם את פטרוכימיים יצטרכו עוד חלוקה דומה'
כדי לשלם את פטרוכימיים יצטרכו עוד חלוקה דומה
15/01/2018 | 13:29
45
סך התשלום לאגחים הישנים (ב,ג,1) הוא באזור ה 31 מלש"ח, בסוף 2018, כך שאלה סגורים עכשיו, אבל כיום יש גם את סידרה ח' החדשה, ולה צריך להביא עוד 25 מלש"ח, ולכן יהיו חייבים או עוד חלוקה או מכירה בשוק של קצת מניות במהלך 2018 (לא נורא מסובך לנייר מעוף)

האתגררים הגדולים: ב2021 צריכים לפרוע את ח', וזה בעיה, וב 2023 צריכים לפרוע את 3 הסדרות הישנות. גם כן בעיה.
לצפיה ב-'דיבידנד שנוי במחלוקת???'
דיבידנד שנוי במחלוקת???
15/01/2018 | 13:00
1
47

לא הבנתי. זה שפז נפט מחלקת דיבידנד ומשתפת את ציבור בעלי מניותיה זה בסדר וזה שבזן עושה בדיוק אותו הדבר זה לא בסדר? למה?

2. נראה שהנושים די רגועים. האגחים של בזן מדורגים בדירוג -A, שזה סולידי יחסית, האגחים נסחרים מעל הפארי, תשואה לשנתיים היא 1.3% צמוד, ל 3 שנים 1.3% שקלי ול 6 שנים 2.1% שקלי - כלומר השוק שמח להלוות לפירמה הטובה הזו כסף. התשואה הכי גבוהה היא באגחים הדולריים שלה, אבל זה בגלל סיכון המטבע.
גם את המניה השוק שמח לקנות, ולראייה הן המגמה החיובית בנייר ב 2017 והן בארוע מימוש הבלוק של בנה"פ וקרן בראשית בנייר כשהשוק בלע את כל הסחורה בלי למצמץ. רק תביאו סחורה ובולעים הכל. אני זממתי אז לקנות עוד קצת בציפיה לזפטה קטנה ו... כלום. שתו הכל בלי אף זפטה. כלומר הנייר די  חזק.

3. תחנת כח מופעלת גז יכולה להיות יופי של שיפור, אבל הם לא מחוייבים אליו. זו אופציה. מן הסתם כתלות גם בעלויות המימון. לדעתי אפשר אפילו שמדינת ישראל תיתן ערבות מדינה לגיוס של בזן כדי לממן את המתקן, כי מבחינת מדינת ישראל נקבל פה שיפור בזיהום אויר במטרופולין חיפה/קריות, ומאחר וסביר שבזן ממילא תהיה מסוגלת לפרוע את החוב הרי שבסופו של דבר זה אפילו לא יעלה למדינה שקל (בדיוק כפי שארה"ב ערבה לישראל, וזה לא עלה לה סנט). להפך. אפילו תחסוך בהוצאות בריאות. יותר טוב מזה?

אז על איזה שנוי במחלוקת מדברים פה?
פירמה אמורה לשתף את בעלי מניותיה ברווחים. בשביל זה יש דבר כזה בשם בורסה ומניות.

הסיכון העיקרי הוא אם המרווחים ירדו ואז הפירמה תרוויח פחות מאשר הרווחים הנאים שהיו לאחרונה. לאור ירידת המניה בתקופה האחרונה נראה שזה אכן מה שהשוק מתחיל קצת לחשוש ממנו.
לצפיה ב-'דה מרקר שינו את הכותרת וחלק מהניסוח בכתבה'
דה מרקר שינו את הכותרת וחלק מהניסוח בכתבה
15/01/2018 | 16:02
27
עם הסבר על השיקולים בעד ונגד החלוקה. יפה. גם מחקו את התגובה המנומקת שלי. מילא. ממילא היא התייחסה בעיקר לכותרת.

בסה"כ ההחלטה הניהולית של הדירקטוריון סבירה ומידתית לדעתי. אפשר היה לחלק אפילו עוד יותר אולם לאור צרכי המימון בשנים הבאות טוב שלא נסחפו, ואם וכאשר יתברר שהרווחיות הגבוהה ממשיכה גם ב 2018 תמיד ניתן יהיה לחלק שוב לקראת סף השנה.
בלי לחץ. אבל לא לחלק בכלל? למה? הדירוג גבוה, לפירמה אין שום בעיה לגייס כיום כמה מאות מלשחים ולבעלי השליטה יש עניין בחלוקה מסויימת, משיקוליהם.
לצפיה ב-'ידוע לך כמה יקבלו מחזיקי אג"ח פטרו 1 ?'
ידוע לך כמה יקבלו מחזיקי אג"ח פטרו 1 ?
15/01/2018 | 13:28
6
38
בפעם קודמת שחולק דיבידנד לבזן העבירו חלק גם למחזיקי אגח פטרו 1 ו- 2 .נדמה כחלק מההסדר
לצפיה ב-'אם יעשו את זה אז זה סוג של תשלום מוקדם'
אם יעשו את זה אז זה סוג של תשלום מוקדם
15/01/2018 | 13:34
5
41
בגדול יש להם עכשיו קצת יותר מחצי המקורות לשלם את 2018.
רשמתי עכשיו למעלה - עם הדיבידנד הזה הם הרגע סגרו את 3 הסדרות הישנות (1,ב,ג) וצריכים מקור כספי לשלם את ח' החדשה.

באם כל הסדרות מסכימות אז יש היגיון בלשלם לנו לפני הזמן, כדי לחסוך את הריבית המצטברת במהלך 2018, וזה מה שמשתלם להם. מה שמשתלם לנו זה שמפחיתים סיכון (כסף חוזר הביתה מחברה שהיא בעצם זומבי)
לצפיה ב-'מרווח הזיקוק כיום נמצא בשיא השפל (קרוב ל- 0 )'
מרווח הזיקוק כיום נמצא בשיא השפל (קרוב ל- 0 )
15/01/2018 | 13:56
3
37
אמנם הנתון הוא זמני אבל זה אולי מסביר את  הירידות במניה מ- 186 ואגח פטרו 1 מ- 41 אג'  .האם אנחנו גם בשפל האחרון ?מקווה שכן .
גלוי מחזיק בזן ופטרו 1 ו - 8 .

לצפיה ב-'המרווח הנמוך הוא סיבה מצויינת לפרשן את הירידה'
המרווח הנמוך הוא סיבה מצויינת לפרשן את הירידה
15/01/2018 | 16:06
32
ובהתחשב בו טוב וזהיר שלא נסחפו עם חלוקה מוגזמת מדי.

אפשר בשקט לחכות ולראות איך יהיו המרווחים במהלך 2018 ואז להחליט אם סביר לחלק שוב.

כמחזיק באגח פטרוכימיים מקווה שכן כמובן אבל אפשר להבין אם לא מעוניינים לסכן את נכס הבסיס. באמת שלא יקרה שום דבר אם יחליטו על עוד חלוקה רק לקראת סוף השנה.
לצפיה ב-'מאין לך שהמרווח צנח ל- 0? בגרף שיש'
מאין לך שהמרווח צנח ל- 0? בגרף שיש
15/01/2018 | 16:16
1
27
לי מדצמבר המרווח היה 2.9$
לצפיה ב-'אני מדבר על החודש ממה שזכור לי כ- 0.6 '
אני מדבר על החודש ממה שזכור לי כ- 0.6
15/01/2018 | 17:22
18
לצפיה ב-'לא יכולים להקדים תשלום לשאר הסדרות '
לא יכולים להקדים תשלום לשאר הסדרות
15/01/2018 | 17:19
34
רוב הדיבידנד שיתקבל משועבד לאגח 2
חשוב לציין שפרט ל 34 מילון שיתקבלו יש עוד 9 מילון בפקדונות / בקופה עפ תזרים המזומנים בדוח האחרון

חסר כדי לסיים את 2018 13 מיליון שח

האפסייד הטמון באגח 1 כל כולו יהיה כאשר יצליחו לפרוע חלק מהקרן של אגח 2
כל שקל שיפרע מאגח 2 רובו יהיה שייך לאגח 1 הנושה הגדול , זה יתאפשר רק אם יהיו חלוקות גדולות בשנים הקרובות

כל זה מלווה בכך שאגח 1 ישלם כמעט בוודאות 3.45% השנה שהם בערך 12% מערכו הסחיר כיום

לצפיה ב-'אדיסון מתחילה בסקירה על כלל ביוטכנולוגיה'
אדיסון מתחילה בסקירה על כלל ביוטכנולוגיה
15/01/2018 | 13:23
3
44
בעיני בין חברות הביו הבודדות הבודדות המעניינות בארץ (במיוחד בגלל הפיזור, הרי מדובר על פורטפוליו).

מחיר היעד שלהם: 5.87

http://maya.tase.co.il/reports/details/1142617/2/0

מה דעתכם?
לצפיה ב-'לדעתי אלרון מעניינת יותר'
לדעתי אלרון מעניינת יותר
15/01/2018 | 13:39
48
מסכים שלכלל ביו יש פורטפוליו מעניין אבל אצל אלרון עשוי להיות אקזיט משמעותי מאד באחת מ 2 אחזקות ביוטק, ונדע תוצאות עוד ב 2018.

שתיהן נמצאות אצלי בתיק, אבל אני מחבב יותר את אלרון מאשר כלל ביו.
לצפיה ב-'האנליזות של אדיסון זה פרסומת לא אנליזה'
האנליזות של אדיסון זה פרסומת לא אנליזה
15/01/2018 | 14:02
1
46
החברות הנסקרות משלמות על זה.
זה שווה כמו פרסומת של סיגריות או רכב.
צריך להתעלם מהם אין להם שום משמעות.
לצפיה ב-'ועדיין, זה מה יש'
ועדיין, זה מה יש
15/01/2018 | 16:34
29
לדעתי זה יופי של מכשיר, המאפשר למשקיע הקטן היכרות מהירה עם פירמה קטנה ופחות מוכרת (OK, כלל ביו לא כאלה קטנים). בגלל זה הבורסה דחפה לזה, כדי להתמודד עם הירידה בסחירות בשוק.

אתה צודק שלא חייבים להתרשם יותר מדי ממחיר היעד, כשלמשל פורסייט קפצה לפני שנה בעקבות להיטות המשקיעים שחשבו שאוטוטו היא עוקפת את מובילאיי בסיבוב (ובשטח מובילאיי מוכרת ופורסייט מדברת ) הרבה מעבר למחיר היעד, ואילו קולפלנט נסחרת ברבע ממחיר היעד שלהם.
לצפיה ב-'לידקום אגח'
לידקום אגח
15/01/2018 | 15:54
40
מישהו קרא את הדוח והבין כמה קיבלנו וכמה עוד צפויים לקבל?

לא מצליח להבין את הדוח...
לצפיה ב-'אגח צמוד מחיר למשתכן? בוני תיכון אגח יד'
אגח צמוד מחיר למשתכן? בוני תיכון אגח יד
14/01/2018 | 22:46
3
95
סך הכל יש כרגע מימוש של הקניון בכפ'ס שיכניס כסף ופרויקטים מוכנים למכירה שיניבו רווח של כ30 מ' שח שמהווה תשואה נמוכה יחסית ויש עיקוב גם במכירת פרוייקט ויסטה נתניה שנמכר לאט יחסית (אם אני לא טועה כ180 מ' שח בספרים)
לאחר הפרוייקטים בבניה שנמצאים גם ממש בשלבי איכלוס יש בעיקר פרו' מחיר למשתכן (הפרויקט במודיעין לדעתי משועבד לבעלי אגח יד) 4 כאלה ובנוסף לטווח ארוך פרו' פינוי בינוי גדול שמתבשל..

האגח משלם כמעט 6% במחמ קצת גבוה אבל לבוני תיכון סה'כ הון עצמי של כ 140 מ' שח ומי שמאמין בפרוייקטי המחיר למשתכן (כמובן תלוי ביכולת של החברה לעמוד בתקציב הבניה אבל מצד שני השיווק מוטל על המדינה ויש גם סיוע ליזם) אז יש פה הזדמנות עם ריבית גבוהה יחסית מהמקובל 

הריווחיות הצפויה מפר' המשתכן- היא בגדרה כ15% כרמי גת ומודיעין כ12% שמשקפים רווח גולמי של כ30 מ' שח בממוצע לפרויקט, באשקלון בוננזה כביכול עם צפי ל18% וכ62 מ' שח 

לא המלצה 
לצפיה ב-'אם זה לא המלצה מה זה ?'
אם זה לא המלצה מה זה ?
14/01/2018 | 23:21
59
אני מתלבט מה יותר גרוע הניתוח או העברית שלך.
לצפיה ב-'שים לב שכל השיעבוד במודיעין לטובת אגח יד'
שים לב שכל השיעבוד במודיעין לטובת אגח יד
15/01/2018 | 02:14
1
50
הוא רק לאחר כל קיזוז  של כל התשלומים לנושים המובטחים בפרוייקט ,כגון הבנקים וכו"י.
בנוסף,מדובר באגח שקלי ולא צמוד מדד.
לצפיה ב-''
15/01/2018 | 09:00
10
לצפיה ב-'טבע נסחרת מעל 20$'
טבע נסחרת מעל 20$
10/01/2018 | 19:33
40
125
לצפיה ב-'חיתוך התגמול לדירקטורים של טבע הוא רק צעד סמלי'
חיתוך התגמול לדירקטורים של טבע הוא רק צעד סמלי
11/01/2018 | 10:08
13
83
יפה שעשו אותו, כדי להביע הזדהות עם אלפי המפוטרים אבל זו לא הסיבה לעלייה בנייר.

בכתבה שולץ חוזר ואומר כי לא מתוכנן גיוס אקוויטי בקרוב וזה קצת מפתיע אותי (אם כי הוא כבר אמר את זה גם בחודש שעבר) כי זה היה נראה לי צעד מתבקש כדי להפחית את לחץ נושי האגחים. לא משהו דרמטי, נגיד מיליארד דולר או שניים, כדי להוריד את החוב נטו לקידומת 2X, אולם אם הוא חוזר ואומר שלא אז כנראה שאכן לא יקרה לפחות לא בתחילת 2018, כי בכ"ז צריך קצת זמן להכין את השוק ובתי ההשקעות למהלך כזה.

עוד סיבה זה שהחברה של ANZ1 , אירינה קופלר מ mizuho, זו שכיסחה פעם את הנייר ולאחרונה שינתה דעתה לחיוב, עידכנה כי היא משנה שוב ומעלה את מחיר היעד מ 16$ ל 23$. הסיבה לשינוי לדבריה היא הערכה כי ההתייעלות הולכת להיות אמיתית ומשמעותית + צפי שלחץ המחירים בגנריקה בארה"ב צפוי להתמתן + כנראה שייקח קצת יותר זמן משסברה קודם עד ש MNTA וסנדוז ישיקו את גירסת הקופקסון שלהם (מה שאומר שחיקת מחיר איטית יותר מהצפי כלומר דוחות 2018 קצת פחות גרועים מהצפי)

כמו כן הושגה הסכמה עם ההסתדרות לגבי מפעל טבע י-ם משאפים, כשהמפוטרים יזכו לחבילות פרישה נדיבות והעבודה מתחדשת היום:

לצפיה ב-'טבע היום פשוט כבר לא מענינת'
טבע היום פשוט כבר לא מענינת
11/01/2018 | 10:29
8
113
אני לא רואה סיבה להחזיק היום את טבע, לא ללונג ולא לשורט,
היא עדיין חברה מאד מסוכנת ויכולה בקלות לרדת 50 אחוז,
אבל אין לה אפילו סיכוי קטן לעלות 100 אחוז.

אם אתה רוצה להחזיק מניות מסוכנות זה בסדר,
כל עוד יש להם סיכוי לעלות מאות אחוזים.
ולטבע אין את זה, כשטבע סוגרת את הפיתוח העתידי, ואין לה כסף לקנות חברות אחרות, ואין לה שום תרופה ענקית ביד, גם לא יהיה אפסייד גדול.
פשוט אין יותר הפתעות.

לצפיה ב-'תחזית ישנה צפתה 2.80 ב 2018 ועולים מעל 3$ למניה מ 2019 והילך'
תחזית ישנה צפתה 2.80 ב 2018 ועולים מעל 3$ למניה מ 2019 והילך
11/01/2018 | 10:45
7
78
לנייר ב 20$ זו הצעת השקעה לא רעה (מכפיל 7).
באזור ה 30$ מסכים שזה כבר מתחיל להיות פחות מעניין (מכפיל 10).
לכן כיום אני עדיין מחזיק בנייר וב 30$, אם יגיע, כנראה שאממש חלק משמעותי (מה גם שככל שהנייר עולה המשקל שלו בתיק עולה ומבחינה טכנית יש היגיון בהפחתת משקל היתר כדי לשמור על איזון, לא אישי נגד טבע דווקא)

מצד שני, כל הנ"ל תלוי בכך שיצליחו לשרת את החוב, אחרת הנושים יכולים לשחוט את האקוויטי. בהתחשב בסיכון הזה אפשר להבין מדוע הנייר לא ב 30$ כבר עכשיו.

יש 2 תרופות חדשות גדולות ביד (אוסטדו ומיגרנה), שאמורות לייצר צמיחה ב 5 השנים הקרובות. מסכים שבשביל הטווח הארוך יותר יצטרכו בשלב כזה או אחר לחזור ולהגדיל את המו"פ, או לקנות אותו מבחוץ. לאור מצבה הפיננסי הבעייתי זה בטוח לא הולך לקרות בשנה-שנתיים הקרובות.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'אתה משקיע במניות עם תוחלת שלילית'
אתה משקיע במניות עם תוחלת שלילית
11/01/2018 | 11:02
6
79
אם השיא שאתה מצפה למניה זה עליה בלבד של 50 אחוז,
קח את הכסף שלך ותבחר מניות עם אותו סיכון אבל סיכוי הרבה יותר טוב,
אתה הרגע מוכיח את מה שכתבתי,
אין שום סיבה להשקיע היום בטבע.
במניות מסוכנות כמו טבע, צריך שיהיה סיכוי של עליה של מאות אחוזים.
לצפיה ב-'אני מוכן לשמוע הצעות השקעה תחליפיות לטבע'
אני מוכן לשמוע הצעות השקעה תחליפיות לטבע
11/01/2018 | 11:57
5
82
הדרישות שלי כנראה צנועות יותר משלך - אם הנייר יעשה 50% בעוד שנתיים מהיום אני לפחות אהיה מאד מאד מרוצה, וזה לגמרי יצדיק את שכרו הלא נמוך של המנכ"ל החדש - להצליח להכפיל את המניה.
גם אם הנייר יעשה 50% תוך 5 שנים מהיום זה יהיה בסדר מבחינתי, אולם בשביל התשואה הפחותה הייתי מצפה שיהיה גם פחות סיכון, ובשביל זה צריך להנפיק אקוויטי כדי להוריד מהראש את סיכון הנושים. זה מבחינתי הסיכון הכי גדול בנייר.

מה יש לי במקום טבע? בנק הפועלים? פירמה טובה אבל האם תצליח לעשות לי 50% יותר מהיום? לא יודע. זה כבר יהיה תימחור לא זול ובנק מזרחי ודיסקונט משתפרים בשנים האחרונות ומן הסתם זה יבוא ע"ח הצמיחה של פועלים.

עזריאלי/מליסרון? לא יודע. נדל"ן מניב מסחר מקומי מתחיל להיות מאויים ע"י אמזון והרשת. בסקטור הזה גזית גלוב יותר נראית לי (כשגם זה נייר שיכול לעשות לי 50% בשנים הקרובות), כי השוק שלה איננו ממוקד במדינה אחת קטנה באזור מפוקפק אלא יכולה לברור בפינצטה השקעות בכל העולם, והיא כבר מנוסה בהתמודדות מול אמזון בעולם, בעוד שעזריאלי/מליסרון רק יתחילו ללמוד איך מתחרים מולם.

פרוטרום/נייס/אלביט מערכות מצויינות אך כבר די יקרות.

כיל/חברה? יכול להיות, אבל זה לא באמת בידיים שלהן אלא תלוי בשוק האשלג בעולם.

בזן/פז נפט חברות טובות אבל סביר שיתפקדו יותר כמכונות דיבידנד מאשר ניירות תשואה.

מה נשאר בהתמודדות מול טבע כנייר מעוף להשקעה? סקטור הגז. נכון. דלק קבוצה יכולה לתת תשואה נאה בשנים הקרובות, בפרט כאשר ארוע דרמטי צפוי לקרות בעוד שנתיים - הרמה לאויר של מיזם לוייתן (וירידה בשיעור ההיוון) וכן הבשלה של פעילות אתיקה.

רוצה מאות אחוזים בפארמה? אלרון וקולפלנט יכולות להשיא תשואה כזו, אולם הסיכון בהן גבוה הרבה יותר (בפרט בקולפלנט, שיכולה לעשות מאות אחוזים מהיום, אפילו פי 10, אך גם עלולה להמחק)

כאמור אני פתוח לרעיונות השקעה בפתח שנת 2018.
לצפיה ב-'הססתי מאוד שקראתי את שניכם לפני כשבועיים..'
הססתי מאוד שקראתי את שניכם לפני כשבועיים..
11/01/2018 | 16:25
1
89
 וכמו שציינתי כבר שניכים מכירים היטב את החומר .חיפשתי השקעה ישראלית לאחר השקעה במניות בנקים צרפתים שאינם תנודתיים  במיוחד למעט תקופת הטרום בחירות שבה סיכוייו הטובים של מקרון להיבחר הקפיצו את מניות הבנקים בכ-30 אחוזים ונשארו שם [מקרון הוכשר בביתם של הרוטשילדים..המבין יבין]..
לאחר למידה ארוכה של טבע ושורת הטעויות שנעשו בחברה זו ובעידוד מחיר מנייה נמוך נכנסתי לנייר  ובמשמעותיות.
אין לי ניתוח להביא ,עברתם כמעט על הכל הדבר הנוסף שגרם לי לבסוף להשקיע בטבע היא הראיה שלטבע יש סחורה למכור ובימים אלו של מטבעות וירטואלים ונסדק בשיאים לא ידועים עד כה תהיה פה ושם יותר נהירה אל הניירות המייצגים
מוצרים ניצרכים.כל זעזוע לדעתי יחזיר את המשקיעים יותר ויותר את הניירות הבסיסיים ,זה סוג של ביטחון.אכן לטבע חוב גדול אך גם סחורה מוחשית  וכבונוס גם סוף סוף מנהל משרה ביטחון,הכל בראש..

לצפיה ב-'לגבי הביטחון נוכל לאמר את זה אחרי שיורידו עוד כמה מיליארדים'
לגבי הביטחון נוכל לאמר את זה אחרי שיורידו עוד כמה מיליארדים
11/01/2018 | 16:55
63
אמנם הולכים לממש כמה נכסים (סופרפארם ואמזון יקנו מהם נכסים כאן בישראל) אבל כדי לאמר שאנחנו באמת מרגישים בנוח אני לפחות הייתי רוצה לראות שסוכנויות הדירוג משאירות את הדירוג הנוכחי ולא מורידות. אני לא סגור על זה שזה לא יקרה (כאמור האגחים כבר נסחרים כזבל בתשואה של מעל 5% אבל בכ"ז)

בכ"ז קצת לא נעים להחזיק אקוויטי שהאגח שלה מדורג כזבל. נכון, זבל איכותי, אבל בכ"ז.
מתישהו השוק יהיה חלש יותר והייתי יותר שמח להיות במניה של פירמה עם חוב מדורג טוב. פחות תנודתיות.

ועדיין, המחיר האטרקטיבי הוא סיבה מספיק טובה עבורי להמשיך להחזיק בנייר, אבל יש לשולץ עוד הרבה עבודה לעשות. אנחנו עוד רחוקים מחוף מבטחים.
לצפיה ב-'פפפחחחחחח--אתה יכול להשקיע ברציו !! פפפחחחחחחחח'
פפפחחחחחח--אתה יכול להשקיע ברציו !! פפפחחחחחחחח
13/01/2018 | 05:48
2
26
לצפיה ב-'רציו קטנה מדי, דלק קבוצה כאמור כן יכולה לשמש כתחליף נאות'
רציו קטנה מדי, דלק קבוצה כאמור כן יכולה לשמש כתחליף נאות
14/01/2018 | 11:42
1
18
לצפיה ב-'פפפפחחחחח-כשמדברים על הפח רציו אז'
פפפפחחחחח-כשמדברים על הפח רציו אז
15/01/2018 | 07:41
20
גם סינמה יהש בעצם יכולה להוות תחליף נאות

פפפחחחחחחחחח

בברכה
מטוס
לצפיה ב-'כעת גם גולדמן זאקס מעלים את מחיר היעד'
כעת גם גולדמן זאקס מעלים את מחיר היעד
11/01/2018 | 16:20
3
72
מ 20$ ל 25$.

הייתי שמח לראות עוד פעולות מצד המנכ"ל, ולא רק בישראל, כדי לבסס את שינוי היחס כלפי החברה על בסיס יציב יותר.
בכל מקרה כנראה שהחזרה לנייר מצד בתי השקעות שיצאו בשנתיים האחרונות היא מה שמתדלק את המגמה השוורית בנייר בתקופה האחרונה.
הייתי גם שמח לשמוע מה נסגר עם הבלוק של אלרגן. אם וכאשר כולו יבלע ע"י קונים חדשים זה יסיר עוד דאגה.

מה שכן קצת מדאיג זו התחזית של רובין שהדירוג אכן עלול לרדת, אם כי היא טוענת שזה לא ישפיע (כנראה כי כפי שגם אני רשמתי, האגחים כבר נסחרים כאגחי זבל, בתשואות 5% ומעלה). הייתי בכ"ז רגוע יותר אם הדירוג לא ירד.

מחיר היעד של קרדיט סוויס הוא 20$, בדומה למחיר השוק.
לצפיה ב-'לגבי הבלוק של אלרגן, JPM נסחרת בשיא שנתי'
לגבי הבלוק של אלרגן, JPM נסחרת בשיא שנתי
11/01/2018 | 16:56
2
58
מישהו יודע מה קרה עם הבלוק של אלרגן? (100 מיליון מניות)

jpmorgan לקחו אותו אבל מן הסתם לא כדי לשמור אותו בנוסטרו אלא למכור הלאה (כבר דווח לפני חודשיים על מכירת רבע מהבלוק, מן הסתם הקונים המאושרים מהם עד עכשיו לא מאמינים למזלם הטוב).
בהתחשב במגמה החיובית בנייר בתקופה האחרונה לא יהיה בלתי סביר להניח שעוד חלקים כבר נמכרו הלאה לקונים הסופיים (אחרת jpmorgan עשו את השנתית שלהם רק על הטרייד הזה, בכ"ז 75 מיליון מניות טבע לא הולך ברגל), מה שיוכל להסיר עוד עננה שריחפה מעל ראשינו.

האמנם???

הנייר של JPM נסחר בשיא שנתי. Q4 שלהם כנראה יהיה בוננזה. השאלה כמה מזה הגיע מהתיווך והטרייד על TEVA. מי שטיפל אצלם בנייר כנראה יקבל בונוס שנתי יפה מאד.
JPM Q4:
לצפיה ב-'מחר jpm מדווחים Q4'
מחר jpm מדווחים Q4
11/01/2018 | 17:15
1
24
לצפיה ב-'מעבר לרווח הנובע מעליה של 7.5% היום, קיים רווח נוסף'
מעבר לרווח הנובע מעליה של 7.5% היום, קיים רווח נוסף
11/01/2018 | 17:56
48
שההשקעה בטבע התבררה כמוצדקת, נכון לעכשיו, וששכבת הרווח מקנה בטחון. פעלתי תחת 2 הנחות עבודה: 1. טבע תשרוד ולא תיעלם. 2. ברמת המחירים שטבע הגיעה הסיכוי לעליות גדול מירידות.
למרות הנ"ל עוקב מקרוב על קרן ההשקעה.
לצפיה ב-'מודיס הוריד את הדירוג לטבע ,יתכן מימוש במניה .'
מודיס הוריד את הדירוג לטבע ,יתכן מימוש במניה .
12/01/2018 | 21:12
18
31
לצפיה ב-'טבע עולה כעת ב- 1.5% למרות הורדת הדירוג לזבל ולמרות שאלרגן'
טבע עולה כעת ב- 1.5% למרות הורדת הדירוג לזבל ולמרות שאלרגן
12/01/2018 | 22:43
9
53
מכרה כבר 3.2% מתוך 10% מניות טבע שקיבלה.
כנראה שהמשקיעים גילמו כבר את הורדת הדירוד במחיר המניה.
לצפיה ב-'המשקיעים עוד לא הגיבו אליו'
המשקיעים עוד לא הגיבו אליו
12/01/2018 | 22:56
8
77
זה יום שישי בערב, המשקיעים האמיתים לא מסתכלים כרגע על המסך,
רק משקיעי יום קטנים,
המשקיעים הרצינים שמחזיקים 90 אחוז מהמניות והאגח לא מוכרים מניות ברגע שיש הודעה,
יש ועדה שצריכה להתכנס, לבדוק להחליט,
גם יש עוד חברת דירוג אחת שלא הורידה את הדירוג,
אבל יש הרבה משקיעים מוסדיים שימכרו, הם חייבים, אסור להם להחזיק מניות או אגח בדירוג זבל,
פיץ, החברה הקודמת שהורידה את הדירוג לא מדרגת רישמית של החברה,
ואילו מודיס וSP כן, לכן חלק מהמשקיעים יהיו חייבים למכור, זה לא יקרה היום, אלא בשבועות הקרובים,
צריך גם לזכור שעוד כמה שבועות יצא הדוח הקרוב שהולך להיות נורא ואיום,
תשאר עם ההצהרות לעוד חודש אחרי הדוח ואחרי התגובה של השוק אליו.
לצפיה ב-'הדוח השנתי כבר מגולם במחיר, ואם לא - אז ננצל את יתרון '
הדוח השנתי כבר מגולם במחיר, ואם לא - אז ננצל את יתרון
12/01/2018 | 23:09
7
46
הסחירות במניה ונממש. צברתי רווח "כמרווח בטחון" לצניחה פתאומית.
לצפיה ב-'"ננצל את הסחירות במניה" אתה קונה במיליארדים ?'
"ננצל את הסחירות במניה" אתה קונה במיליארדים ?
12/01/2018 | 23:11
6
66
ולא, השוק לא מתמחר אף פעם את הדוחות של טבע,
כי לא מאמינים לשום תחזית של החברה,
לכן אתה רואה שינויים חדים במחיר אחרי כל דוח.
ותראה כזה גם אחרי הדוח הקרוב.
לצפיה ב-'מה נדע ביום פרסום הדוח שלא ידוע היום? היקף החוב? הצניחה '
מה נדע ביום פרסום הדוח שלא ידוע היום? היקף החוב? הצניחה
12/01/2018 | 23:17
5
52
בהכנסות מהקופקסון? הפגיעה הצפויה בהכנסות כתוצאה מתוכנית ההתיעלות?
צריך להתפרסם מידע חדש כדי שהמניה תצלול.
לצפיה ב-'למשל...'
למשל...
13/01/2018 | 09:58
4
64
- כמה ירדו עוד מחירי התרופות הגנריות, צריך להבין שחלק הולך וגדל מהתרופות של טבע נמכרות בלי רווח בכלל, ואם המגמה תמשיך טבע תמכור מוצרים בהפסד.
- כמה נכסים ימחקו מהמאזן
- כמה המכירות והרווח של הקופקסון ירד יותר מאשר התחזית הקודמת.
- כמה הוצאות יש

זה מהותי לטבע, טבע כבר לא מתומחרת כחברה מסחרית רגילה,
היא חברת זבל עם סיכוי כזה או אחר לפשוט את הרגל,
כל שורה בדוח יכול לגרום להגדיל או להקטין את הסיכוי הזה.

כמו שהמניה עלתה ב100 אחוז בחודשיים האחרונים, היא יכולה לרדת 50.
לצפיה ב-'למה לא התיחסת לתוכנית ההתיעלות?'
למה לא התיחסת לתוכנית ההתיעלות?
13/01/2018 | 20:03
3
27
זכותך לא להאמין שתתממש, השוק חושב אחרת.
בתכנית מדובר על צמצום עלויות של 3B$, צמצום 25% מהעובדים, השעיית דיבידנד וייקור חלק מהמוצרים\הפסקת ייצור מוצרים שאינם נושאים רווח תפעולי חיובי.

מותר לך להיות מחוץ לקוצנזוס שמאמין שטבע לא תיעלם...
לצפיה ב-'3 סיבות'
3 סיבות
13/01/2018 | 21:07
2
42
1. טבע לא מתיעלת, טבע חותכת בבשר החי, היא מחסלת, זה משהו אחר לגמרי,
ב3 השנים האחרונות טבע התיעלה,
התיעלות זה שאתה לוקח מפעל של 500 עובדים, משפר תהליכים, שומר על אותו תפוקה ויצור אבל מצליח לפטר 100 עובדים, זה התיעלות ואת זה טבע כבר עשתה,
היום טבע חותכת מפעלים שלמים, חטיבות שלמות ומרכזי פיתוח,
זה לא התיעלות , זה חיסול, מפעל שאתה סוגר לא מייצר יותר.
2. כשטבע סוגרת מפעלים ומפטרת רבע מהעובדים ,כושר הייצור וכמות המכירות תקטן בהרבה, אתה תראה בדוח השנתי של 2018 עוד שנה, שטבע היא חברה הרבה יותר קטנה, פחות הוצאות אבל גם הרבה פחות הכנסות.
3. לפני שתוכנית התיעלות חוסכת כסף היא עולה הרבה כסף, בדוח הקרוב וזה שאחריו ההוצאות יגדלו, לא יקטנו, זה יקר לפטר עובדים.

ושוב, כל העתיד של טבע קיים ותלוי בתרופה של המיגרנה, אם חס ושלום הFDA ישאל עוד שאלות וידרוש עוד ניסויים מה שבהחלט יכול לקרות, וזה יגרום לדחיה של שנתיים בהשקה, טבע לא תהיה יותר היא תפשוט את הרגל והמניה תהיה אפס.
אין לי מושג אם זה יקרה, אבל זה המצב,
וכל האנליסטים והמשקיעים שהעלו בחודש האחרון את המניה ירסקו אותה לגמרי.
זה בהחלט תרחיש סביר.
כל המשקיעים ואתה בינהם שחושב שטבע היא חברה סוברנית, קיימת ותהיה קיימת, יכולים לקום יום אחד ולגלות שזה כבר לא המצב.
לצפיה ב-'מה רע בסגירת מפעלים כושלים? המפעלים הכושלים '
מה רע בסגירת מפעלים כושלים? המפעלים הכושלים
13/01/2018 | 22:22
1
30
של טבע הם לא תחרותיים ובעידן הקופקסון ניתן היה לספוג את ההפסד והכשלון שלהם בתוך הרווחים המטורפים של הקופקסון. עידן הקופקסון חלף, וכישלון המפעלים הללו בולט במבצב שאליו נקלעה החברה. עדיף להפסיק לייצר מוצרים מפסידים או ללא רווח. המודל של שולץ לטבע רזה ורווחית עדיף מטבע שמנה ומפסידה.
קרה עוד משהו. טבע מעבירה מסר שהיא תמשיך לייצר מוצרים מפסידים היום בתנאי שמחירם יתייקר.
מוקדם להספיד את החברה. לאור תגובת השוק על תוכנית הרה-ארגון שהציגה החברה (עליה במחיר המניה) - קיימת תקווה.
אני לא משלה את עצמי שטבע תחזור לגדולתה. כתבתי שאני עם אצבע על הדופק ורוצה לקוות ששולץ יצדיק את תגמולי העתק שקיבל ויקבל
לצפיה ב-'מבלי לתת נבואות לעתיד'
מבלי לתת נבואות לעתיד
15/01/2018 | 17:51
28
שים לב שאתה מתייחס לרווחיות מוצרים מהגנריקה של טבע בצורה סטטית - כאילו בעבר הם היו כושלים אבל ההפסדים נעלמו בתוך רווחי הקופקסון, והיום הם בולטים.

לא כך הדבר. 

הבעייה העיקרית של טבע היום היא ירידת שולי רווח בגנריקה. במילים אחרות, מה שהרוויח יפה שלשום, הרוויח פחות אתמול, בקושי מרוויח היום, ויתכן שרק יפסיד מחר - ההתדרדות קיימת בלי קשר לאם הקופקסון מסתיר או לא מסתיר אותה.

אם אתה מוריד מפעלים שלא מרוויחים היום אז נכון, זה צעד מתחייב. אבל אם אתה פוגע במו"פ, ואתה פוגע (אם בצמצום אופרציות מו"פ או אם באי-רכישה של חברות קטנות שכן רלוונטיות לטבע, כי אין כסף לזה), זה כבר סיפור אחר. מעניין שבמשך שנים ארוכות טבע מכרה למשקיעים שלהיות הכי גדולה, עם כמה שיותר שיתופי פעולה, מוצרים, קווים,  סניפים, ארצות, סינרגיה בלה בלה בלה זה טוב ובעצם יחסוך עלויות לכל המערכת (כמה מיליארדים המיזוג עם אקטביס היה אמור לחסוך..), ועכשיו מוכרים שלצמצם זה בעצם ה-דבר.

באמת מתחייב לנער את הסיפורים היפים ולקרוא בין השורות.
לשולץ יש מנדט אחד עיקרי: למנוע השתלטות עוינת על החברה. כל השאר זה משני. זו בדיוק אותה מדיניות-על שהנחתה את ויגודמן, רק הגישה והדרך במצבה הגרוע של טבע היום, שונה.
זה אומר, לשפר בכל מחיר את המספרים לטווח קצר תוך צמצום החוב והורדת האיומים.
נשמע טוב? המחיר שמוכנים לשלם הוא פגיעה, כולל פגיעה משמעותית, בצמיחת החברה לטווח ארוך.
השוק רואה בזה ירידת סיכון בחברה, ובצדק, אבל אם אתה משקיע בחברה אתה חייב להבין שבהעדר נס, גם האפסייד הפוטנציאלי מקוצץ קשות.

התסריט הריאלי לדעתי כיום הוא לא פשיטת רגל אבל גם לא חזרה לרווחיות של השנים האחרונות, לא בעשור הקרוב ולא בכלל. הייתי מעריך שטבע תכנס למסלול של דעיכה איטית במשך שנים, במהלכן החוב אמנם ירד אבל כמוהו כל סיכוי לצמיחה, כל זאת על רקע התחזקות מתחרים פחות ממונפים וגדילת נתח השוק שלהם. 
בשלב מסוים אי אפשר יהיה לדחות את הקץ וטבע או חלקים עיקריים בה ימכרו. עם או בלי שיתוף פעולה של הדירקטוריון.
לצפיה ב-'מודיס הורידו את דירוג טבע ב 2 נוטצ'ים, ל BB'
מודיס הורידו את דירוג טבע ב 2 נוטצ'ים, ל BB
14/01/2018 | 11:37
7
36
מ: -BBB ל BB.
רואי חצי הכוס הריקה יאמרו שזה שהם הורידו ב 2 נוטצ'ים, ולא רק 1, זו מכה מפתיעה לרעה.
רואי חצי הכוס המלאה יאמרו - שזהו, הרע מכל מאחורינו, עדיף למשוך את הפלסטר ב-ויש אחד במקום למשוך אותו לאט לאט כמו עינוי סיני, ומעכשיו נקווה לראות רק שיפור בדירוגים (עד כדי החבטה הצפויה מצד S&P, שיתקשו לתת רק לפיץ' ומודי'ס להוריד דירוג בלי תגובה גם מצידם).
ביום שישי האגחים לא התרגשו יותר מדי מהידיעה (כי כאמור הם כבר נסחרים בתשואות זבל של למעלה מ 5% באגח ל 2026). האגחים אפילו עלו קצת ("מכור בשמועה קנה בידיעה" ? )

מה שכן יפה שסוף סוף מפסיקים לרשום את המספר 35B$ בהקשר החוב והמספר יורד ל 32B$ (מן הסתם בעקבות מכירת חטיבת בריאות האישה ב 2.5B$)
נקווה שגם בעיתונות הכלכלית המקומית ירדו כבר מה 35 ההיסטורי.
לצפיה ב-'הורדת דרוג'
הורדת דרוג
14/01/2018 | 12:23
6
36
להורדת דרוג משמעויות נוספות והן קובננטס בהסכמי מימון.

טבע חייבת מיליארדים רבים והשאלה שנשאלת מתייחסת לא רק לחוב שנותר אלא לנכסים שנותרו
לצפיה ב-'שים לב שזה רלוונטי רק לחוב הבנקאי'
שים לב שזה רלוונטי רק לחוב הבנקאי
14/01/2018 | 12:43
5
33
ואם אינני טועה כבר טיפלו בקובננטס שלו לפני כמה חודשים ככה שיש להם את כל השנה לטפל בזה.
עם רוב החוב, שזה האגחים הארוכים, אין בעיה של דירוג. הנושים אולי פחות מתפעלים אבל לא ממש יכולים לעשות עם זה משהו. כמובן שבעתיד טבע תגיע למיחזור חוב, ואז כמובן שלדירוג תהיה משמעות, וכדאי מאד שהדירוג יחזור ויעלה לדירוג השקעה כדי שתצליח למחזר חוב בריביות סבירות.
סביר להניח שיגיעו לזה ב 2019 (ואז כבר יוכלו לדבר עם השוק גם על תוצאות ההתייעלות). בטווח הקצר יותר של השנה הקרובה אני מניח שיתמקדו בהתייעלות, טיפול בחוב הבנקאי ואולי אולי איזושהי המרה של חוב באקוויטי (אני חשבתי שיבצעו הנפקה אבל אמרו שלא, אז זו יכולה להיות סוג של התפתלות כדי כן להוריד את החוב ע"ח האקוויטי)
לצפיה ב-'עד סוף 2018 החוב של טבע יהיה הרבה יותר מ35 מיליארד'
עד סוף 2018 החוב של טבע יהיה הרבה יותר מ35 מיליארד
14/01/2018 | 15:47
4
41
תקרא קצת איפה עומדת החקירה נגד טבע ושאר החברות על הריגת מאות אלפי אנשים עם משככי כאבים.
כולם אומרים שזה יגמר הרבה יותר מאשר החקירה נגד חברות הסיגריות שהסתימה ה1999 ב240 מיליארד דולר קנס.
מדברים היום על 500 מיליארד דולר קנסות לחברות התרופות.
אז אם טבע תקבל רק אחוז אחד או שניים מסך הסכום.
ידברו על 40 מיליארד דולר חוב
לצפיה ב-'לדעתי לא יצא מזה כמעט כלום'
לדעתי לא יצא מזה כמעט כלום
14/01/2018 | 16:19
3
35
רק עכשיו הצליחו לפתח תרופות לא ממכרות, אז משככי הכאבים הממכרים זה מה שהיה.
איפה זה ואיפה סיגריות?

לא אומר שלא יהיה בכלל קנס, אבל כנראה משהו די קטן, שיתחלק בין כל חברות הפארמה, קופות החולים, בתי המרקחת ורופאים.
לתבוע זה קל. לזכות בתביעה זה כבר עניין אחר לגמרי.

אנדו היא חברה גנרית קטנה בהרבה, ואני לא חושב שהיא תפשוט רגל בגלל דברים כאלה. יכול להיות קנס קטן.
לצפיה ב-'זה בדיוק כמו הסיגריות'
זה בדיוק כמו הסיגריות
14/01/2018 | 16:59
2
37
בישראל לא נותנים כמעט תרופות אופיודיות,
אבל בארצות הברית אלו תרופות נפוצות, ומאות אלפי אמריקאים מתו מזה.
ולפי כל הנתונים טבע נמצאת באמצע ותשלם מיליארדים רבים,
מול טבע יש 41 מדינות וFDA אחד
ורק עובדה מראה כמה זה מהותי וגדול,
במדינה אחת מתוך אלו, אוהיו, כל יום מתים 10 אנשים ממשככי כאבים אופיודים,
כל יום.

לצפיה ב-'ויש הרבה חברות תרופות, ובתי מרקחת, וקופות חולים, ורופאים'
ויש הרבה חברות תרופות, ובתי מרקחת, וקופות חולים, ורופאים
14/01/2018 | 17:23
1
25
כולם בעסק הזה.
לדעתי הם יצאו מזה עם מכה קלה בכנף, בעוד הרבה שנים, וגם זה נראה כמה הם ישלמו מהכיס וכמה חברות הביטוח.
לצפיה ב-'נחכה ונראה'
נחכה ונראה
14/01/2018 | 17:30
35
כמו שכתבתי כבר לפני חודשים
טבע תסיים את 2018 עם מיליארדים של קנסות,

ולגבי מה שכתבת, לא תובעים את הרופאים ,ואין דבר כזה קופות חולים בארצות הברית, כמו שלא תבעו את מי שמכר סיגריות, אלא רק את היצרנים,
תובעים 8 חברות וטבע באמצע,
וסביר שזה יגמר מהר ולא במשפט, כמו עם הסיגריות, הם יודעים שחבר מושבעים יכול לתת הרבה יותר כסף,
ואגב, זה רק חקירה אחת, טבע באמצע של עוד חקירות אחרות.
ואם קראת את הקישור, טבע כבר הודתה באשמה, ומוכנה לבוא לבוררות אצל מדינה אחת, ותהיה מוכנה לשלם פיצויים.
בסוף זה יגמר בכסף, והרבה.

לצפיה ב-'ELDR תשלם לטבע תמלוגים '
ELDR תשלם לטבע תמלוגים
14/01/2018 | 16:35
34
הישג נאה למחלקת ה IP של טבע.
טבע הולכת לעשות כסף לא רק מהתרופה שלה למיגרנה אלא גם מההצלחה של אלדר. גם תמלוגים 5-7%, גם כסף מזומן, גם בונוסים. נחמד.

איך אמר בגין? מאחל לשני הצדדים הרבה בהצלחה (הוא אמר את זה על מלחמת אירן-עיראק)

עכשיו אם יצליחו לחלץ תמלוגים גם מ 2 החברות הנוספות? יהיה בכלל נחמד (עוד יותר נחמד לו טבע היתה יכולה לעצור אותן כליל, אז בכלל היתה פה בוננזה מטורפת, אבל זה כנראה קשה מדי לביצוע)

לצפיה ב-'טבע סוגרת את פרשת שוחד רוסיה עם 75 מלש"ח'
טבע סוגרת את פרשת שוחד רוסיה עם 75 מלש"ח
15/01/2018 | 13:15
5
28
נראה די בקטנה, אבל בל נשכח שקודם לכן נאלצו לשלם חצי מיליארד דולר לאמריקאים.

שאלה טובה זה אם לא יהיו כמה עורכי דין זריזים שינסו לחלץ תביעה נגזרת נגד המנכ"ל הקודם, החשב והדירקטורים, בכך שהם צריכים לפצות את החברה על הקנסות שבעצם מי שמשלם אותם אלה בעלי המניות

לצפיה ב-'הוגשה תביעה שכזו לפני שנה'
הוגשה תביעה שכזו לפני שנה
16/01/2018 | 08:20
4
17
לצפיה ב-'עוד מבית כלכליסט'
עוד מבית כלכליסט
19/01/2018 | 15:50
3
11
מאמר מעניין מכלכליסט באנגלית

מעבר לביקורת המוצדקת ולסימנים המדאיגים שלא מפסיקים להגיע, נראה שמחירי התרופות הגנריות ירדו לא רק בשנתיים האחרונות אלא מ2010.
המגמה נראה לפי הגרף מאטה אבל חסר מידע של השנים האחרונות.
למרות המגמה הזו טבע הצליחה לצמוח בשנים האלו גם במכירות וגם ברווחיות עד לפני שנתיים אאל"ט.

למרות זאת אני מתחיל להשתכנע שהסבירות לתרחיש הגרוע של דיפולט על החוב בשל הכנסות נמוכות והפסדים אינו קלוש או נמוך כמו שחשבתי בעבר.

הרבה יוכרע בשנתיים הקרובות והדוח הקרוב והערות ההנהלה מסקרנים.
בדיעבד (ועבור חלק מהמהלכים גם מראש היה ברור) כפי שמנותח בכתבה התנהלות טבע הייתה גרועה.

מקווה בשביל הפנסיות שלנו שיצליחו להוציא מקסימום ערך ממה שנותר אבל אם הגענו לזה ברור שמשהו לא עבד כמו שצריך אם זו התנהלות ההנהלה, הדירקטוריון או מי שבחר את הדירקטוריון.
לצפיה ב-'טבע מהווה 0.1 אחוז מקרנות הפנסיה הישראליות'
טבע מהווה 0.1 אחוז מקרנות הפנסיה הישראליות
19/01/2018 | 16:04
2
14
גם אם החברה תעלם זה לא יזיז לפנסיה של אף ישראלי.
פרט לפנסיה של מנהלי טבע.
לצפיה ב-'באמת? מפתיע'
באמת? מפתיע
19/01/2018 | 16:23
1
13
הייתי מצפה להרבה יותר.
החשבת גם חשיפה לחוב או רק מניות?
האם היה כך גם נניח ב2016 שהמניה הייתה בשיא?
יש מקור לנתונים? אני לא מוצא משהו כזה בפאנדר.
לצפיה ב-'טבע וישראל'
טבע וישראל
19/01/2018 | 17:22
12
טבע כבר מזמן לא ישראלית,
מעל 90 אחוז ממנה מוחזק על ידי אמריקאים
וגם הישראלים שמחזיקים כשליש מוחזק על ידי היורשים המקוריים,
וחלק על ידי הציבור,
הנה כמה כתבות שהמניה היתה ב30 דולר, והחישובים הראו על אחזקה של 0.1-0.2 מכלל האחזקות שלהם היא בטבע,
מאז המניה ירדה בשליש וקרנות הפנסיה מבינות יותר ויותר שהן לא יכולות להמר, רוב הכסף סולידי לחלוטין וגם החלק המנייתי מפוזר על עשרות ומאות מניות, כדי שאף אחת לא תשפיע עליהן.
הן חוו מספיק את משבר אפריקה, אידיבי ושאר הגדולים

לצפיה ב-'האם מכתשים אגן תחזור למעוף?'
האם מכתשים אגן תחזור למעוף?
14/01/2018 | 16:21
38
לצפיה ב-'מירלנד: עולה היום דו ספרתי. מדגדג באצבעות לממש'
מירלנד: עולה היום דו ספרתי. מדגדג באצבעות לממש
14/01/2018 | 13:35
1
81
רווח. אתאפק, כי עדיין נסחרת במחיר מצחיק.
לצפיה ב-'בוער משהו?'
בוער משהו?
14/01/2018 | 14:08
57
בינתיים הנפט ממשיך ומטפס: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001... , מה שאומר שמצבה של רוסיה כנראה יהיה לא רע השנה, מה שאומר שכנראה ביצועי מירלנד יהיו לא רעים, ואז הנייר נסחר בפרוטות.
כמובן שבתנאי שמדובר באחזקה קטנטנה בתיק. זה בכ"ז נייר יתר קטן ותנודתי.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'עיכוב בכריש/תנין?'
עיכוב בכריש/תנין?
14/01/2018 | 13:48
3
48
מסתבר שעלתה תביעה שהשלישיה בזן/כיל/OPC לא מספיק לחצו במחיר את אנרג'יאן ורוצים מחיר יותר נמוך מ 4$.

לאור זה למאגר תמר יהיה די קשה להצדיק את תימחור הפרימיום שהם גובים כיום.
מצד שני, כמו בקופקסון של טבע - כל יום עיכוב שאין תחרות גנרית מצד כריש/תנין זה אחלה כסף למפעילי תמר.
לצפיה ב-'התביעה אחרת'
התביעה אחרת
14/01/2018 | 13:56
1
41
הטענה היא לא שהמחיר לא טוב מספיק.
הטענה היא שהחלוקה צריכה להיות שונה,
משמע בזן למשל צריכה לקבל מחיר טוב יותר מכיל ו opc.

לצפיה ב-''
14/01/2018 | 14:00
7
לצפיה ב-'הבנתי אחרת. התובעים טוענים שלבזן נתח של 44% מסך'
הבנתי אחרת. התובעים טוענים שלבזן נתח של 44% מסך
14/01/2018 | 13:57
31
הרכישה מאנרג'יאן בעוד שבזן משלמת מחיר דומה לכיל ו- OPC. לכן יש להוריד המחיר לבזן כך שישקך את חלקה בצריכה היחסית - 44%.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל
קופרברג, עזרא ושות'- רואי חשבון ויועצים עסקיים
קופרברג עזרא ושות'- רו"ח
R.M רונן מטלון- משרד עו
R.M רונן מטלון- משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה