לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום בורסה ושוק ההון
פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

אלשטיין - פותח במיתקפה על כלל ודני נווה
29/05/2016 | 17:26
2
74
שלום לכולם
1. מצורפים לינקים לכתבות מהיום.
    אלשטיין עבר להתקפה על המינוי הפוליטי של דני נווה. גם אני מסכים שמדובר   
    במינוי פוליטי שלכאורה לא ראוי..
    אלשטיין נראה נחוש לנער את המערכת ואת דני נווה בפרט.
    יש כנראה אי דיוקים אך הרעיון ברור : המערכת מאלצת את אלשטיין למכור 
    בהפסד ובו בזמן שומרת על אנשים מקורבים נטולי יכולת מקצועית.
    אילו היה מקבל דיבדנד מכלל מצבו התזרימי היה משתפר פלאים.
2. מהכתבה נרמז שהוא קרוב לסיכומים עם מחזיקי אג"ח ט. מקווה שנתבשר
    במהרה בבשורות טובות ויתקבלו בטחונות ראויים.

כלל בטוח
29/05/2016 | 18:06
50
לפי דעתי אילו אלשטיין היה מקבל את הדיבדנד שהוא כה משתוקק מכלל, נפתרת הבעיה התזרימית לשנתיים הקרובות. 0.55% מהדיבידנד של ה 600 היה סוגר עד תחילת 2017. אחרי זה מכירת IDBG  + ישראייר סוגרים תזרימית עד 2018. גם אני חושב שדני נווה זכה בלוטו ולכן הוא יו"ר כלל. עוד מינוי פוליטי.... איכותי.
מעניין מי רץ להדליף את המכתב לעיתונות...
משער שעד 1.6 יושג הסדר עם מחזיקי אג"ח ט.
ממתין לדוח של דסק"ש + אידיבי שיתפרסם מחר מחרתיים. משער ששם יוסבר כיצד מתכוונים לשלם את תשלומי האג"ח ברבעונים הבאים.
שמואל
דני נווה מוכיח שוב שהכי חשוב זה הקשרים ולא הכישורים
30/05/2016 | 01:46
3
ממה שראיתי הבנאדם חנטריש דמיקולו...אבל שים עליו עניבה וחליפה הוא נראה מכובד...תהיתי למה נעלם מהפוליטיקה...כמובן שאלשטיין צודק אפילו שאני לא חושב שמנהל "מקצועי" היה יותר טוב. מזמן רואים שהמנהלים לא חכמים מאלה בארבע רמות מתחתיהם בארגון...זה מזל או קשרים...אז דני נווה טוב שמו כל שמגג אחר..מעטים האנשים המבריקים כמו הורוביץ בטבע. גם המנכ"ל הנוכחי של טבע ארז ויגודמן הוא הרבה מעל הממוצע. אז דני נווה הוא בין כל החברה הממוצעים שהתמזל מזלם והוא בעמדת ניהול. (כמו גלעד בכ"יל..). 
קרן השתלמות כאפיק השקעה ?
29/05/2016 | 23:41
5
מה דעתכם ? האם כדאי להפקיד סכום נכבד בקרן השתלמות (לעצמאיים) לצורך השקעה, כאשר המסלול הוכיח את עצמו כבעל תשואה של כ 4.5% אחוז לשנה אם מסתכלים על 2007-2016 ?

אני "משקיע" סולידי מאד, שלא מעוניין להשתמש בשירותים של חברות כגון אלטשולר, פישמן וכו

צפי מדד מחירים לצרכן לחודש מאי
29/05/2016 | 23:29
9

מישהו מכיר סקירה (לא מחייבת ולא מחליפה ייעוץ) לגבי צפי מדד מחירים לצרכן בחודש מאי? 
אני מתחיל לקחת משכנתא ורוצה לדחות את קבלתה ל15 במאי כדי שתוצמד למדד מחירים כמה שיותר גבוה, כמדד בסיס.
ראיתי כתבה די ישנה על צפי למדד עולה בחודש מאי
תוהה אם מישהו מצא משהו עדכני יותר?
http://www.hon.co.il/%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%99%D7%A...

הצבעה חשובה לנציגות אגח אפריקה כח
29/05/2016 | 12:12
1
69
לאחר בדיקה הצבעתי עבור מעיין פז לנציגות, אדם רציני בעל נסיון רב בתחום, אותו פגשתי במספר רב מאד של אסיפות, כמחזיק דומיננטי, שנתן הצבעת שכר טרחה הוגנת. מצורף כתב ההצבעה.
ומה לעמדתו כח צריכים לעשות?
29/05/2016 | 18:53
30
קבעת את הנציגות , קבעת את הדרכ בה ינקטו בעלי האגח.............
מדד המעו"ף האם לפני טיסה? כתבה בנושא:
29/05/2016 | 10:16
94
אגח אידיבי ז יש תשלום קרן?
29/05/2016 | 09:11
101
 האם הקרן תשולם החודש באגח אידיבי סדרה ז?
איך ניתן למנף עליית הנפט
27/05/2016 | 12:34
2
87
אני משקיע בנפט. עד עתה הפסדתי. עם התחלת עליית הנפט עברתי להשקעה באיגרת חוב של בלומברג בשם ULTRA . זה אמור לתת פי 2 מהעלייה. אבל במציאות זה נותן את ערך עליית הנפט בלבד. (בשינוי קל).

איך ניתן להשקיע כך שעליית מחיר הנפט תאפשר רווח של פי 2. או פי 3.

בברכה.

יוסי
תקנה ישירות חוזים על הנפט
28/05/2016 | 20:39
17
יש תעודות ETF עם רווח פי2 או פי3 על חוזי הנפט הגולמי ברנט או
29/05/2016 | 01:04
25
טקסס מתוק. עם זאת אני הייתי ניזהר מאוד.העליה היתה של 70-80 אחוז.פיספסת אותה.עכשיו השאלה לאן צועד הנפט להמשך עליות או לירידות.אף אחד לא יודע אבל לאחר טיסה כזו גבוהה מעלה צריך להיזהר שבעתיים.
אל תשכח כי התעודות מאוד ממונפות ואת הכסף שומרות בפיקדונות  המניבים רווח אפסי והן  תוך כדי מציעות קניה או מכירה על חוזי נפט עתידיים (ראה הסבר אצל הסולידית).
ההפסד שלך בהימור על לונג(x3) במקרה של ירידות ישחוק את השקעתך בצורה מאוד מסיבית.
אם אינך סוחר יום שמצטרף למגמה של עליה או ירידה  לא כדאי להמר בתעודות ממונפות,עדיף תעודות 1 ל 1.
כבר רשמתי זאת בעבר וחוזר שוב.גם אם אתה בטוח שאתה יודע לאן הנפט הולך תמיד צפה להפתעות.
דוגמא לכך היתה לא מזמן כאשר מפיקות הנפט התכנסו לקבוע הקפאת הגדלת התפוקה של הנפט ונכשלו להגיע להסדר.הנפט במקום לצנוח(כי פירוש הכישלון הזה הוא שכל המפיקות פועלות להגדלת התפוקה במצב של שוק שבו ההיצע גדול מביקוש) הנפט הפתיע ועלה מאז כ-80%.
אידיבי - מקדמת מתווה חדש למכירת כלל ביטוח
26/05/2016 | 23:09
11
286
בהמשך לדיווח המיידי של אי די בי חברה לפתוח בע"מ ("החברה") מיום 25 במאי 2016 (מס' אסמכתא 2016-01-034302) בעניין ההצעה הבלתי מחייבת לרכישת החזקותיה בכלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ ("כלל עסקי ביטוח") ולפרסומים באמצעי התקשורת ("ההצעה"), מעדכנת החברה כי מציע ההצעה הינו Ashkenazy Acquisition Corporation. בנוסף, מעדכנת החברה כי דירקטוריון החברה התכנס היום, ובהמשך לדיון בהצעה ולאינדיקציות בדבר אפשרות לקבלת הצעות נוספות לרכישת השליטה בכלל עסקי ביטוח, וכן בהמשך להחלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו  בדיון שהתקיים ביום 4.5.2016 (ראו דיווח מיידי שפרסמה החברה ביום 5.5.2016) (מס' אסמכתא 2016-01-059665), החליט כדלקמן:
1. החברה תפתח בהליך תחרותי למכירת השליטה בכלל עסקי ביטוח. במסגרת הליך המכירה תבחן החברה גם את ההצעה שהתקבלה, ויתקיים האמור להלן:
1.1. החברה תפעל להתקשר עם בנק השקעות בעל מוניטין. בנק ההשקעות ילווה את הליך המכירה וייעץ לחברה בכל הנוגע למבנה הליך המכירה ותנאיו. 
1.2. החברה תגבש מתווה להליך המכירה, בין היתר על בסיס הייעוץ מבנק ההשקעות כאמור, מתוך כוונה להשלים את הליך המכירה בהקדם האפשרי. 
2. החברה תפנה לממונה על שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר ("הממונה") לתיאום הליך המכירה האמור ולאימוץ הליך המכירה כאמור ("המתווה החדש") כתחליף למתווה הקיים מיום 30 בדצמבר 2014. במקביל, החברה תפנה לבית המשפט ותציג את המתווה החדש כמתווה חלופי למתווה הקיים של הממונה.
3. במהלך התקופה בה יתנהל הליך המכירה ועד להשלמת מכירת השליטה על ידי החברה ימשיכו לחול ההוראות הבאות: (א) הנאמן, מר משה טרי, ימשיך לכהן בתפקידו בהתאם להוראות כתב הנאמנות וייפוי הכוח הקיימים (בהתאמה למתווה החדש), והחברה לא תפעיל את זכויות ההצבעה הצמודות לאמצעי השליטה בכלל עסקי ביטוח, וכן תימנע מכל פעולה שיש בה במישרין או בעקיפין משום הכוונת כלל עסקי ביטוח, לרבות בדרך של כהונה כנושא משרה בכלל עסקי ביטוח; ו - (ב) מינוי דירקטורים בכלל עסקי ביטוח ייעשה על פי המנגנונים שנקבעו במתווה הקיים לעניין זה.
4. במסגרת המתווה החדש תוכל החברה לשעבד מניות של כלל עסקי ביטוח לטובת נושים פיננסיים, בכל אופן שתראה לנכון, והכל בכפוף לאישורים הדרושים על פי דין, לרבות אישור הממונה. 

הערות:
1. החברה אימצה מתווה חדש שלפיו היא מעלה הילוך בנסיונות מכירת כלל ביטוח.
2. במסגרת המתווה החדש , החברה לא תעשה שימוש בזכויות ההצבעה שלה וההתייחסות להשקעה תהיה כאל השקעה פיננסית נטו.
3. לא ברור אם סלינגר מסכימה לכך. החברה אומרת שתפנה לסלינגר ותציג את המתווה החדש. או שהתקבלה הסכמת סלינגר בע"פ, או שיותר סביר שהדירקטוריון לא ממש סופר אותה וקובע עובדות בשטח, תוך שהוא מסתמך על החלטת בית המשפט המחוזי.
4. החברה מודיעה שיש התעניינות. ברור שהצעת אשכנזי AS IS נמוכה מידי ואינה מהווה אלא ירית פתיחה.
5. הדירקטוריון נראה נחוש לפעול בנתיים לגיוס הלוואה של כ-350 מ' שח , בשעבוד מניות כלל ביטוח. להערכתי תוכל החברה לגייס סכום זה בקלות ובריבית של עד 6% צמודה.
6. בהסתמך על ההון העצמי של כלל ביטוח בדצמבר 15 (4,548 מיליוני שח) ושיעור האחזקה (54.5%), כל אחוז מכירה בהון העצמי שווה לאידיבי כ-25 מיליון שח. התשלום לזכאי ההסדר , במידה וכלל נמכרת ב-75% או יותר, הינו כ-140 מיליון שח. יוצא "שבגדול", אלשטיין יעדיף למכור ב-81% מההון ומעלה כי זה יכסה לו את התשלום. 

גם אני בספק גדול שסלינגר תאשר את המתווה החדש.אלשטיין נראה
27/05/2016 | 02:16
109
משחק בנדמה לי.כאן זה לא ארגנטינה.כאן לממונה על הביטוח יש סמכות ובתי משפט (גם העליון ) אינם נוטים להתערב בהחלטות הסמכות הבירוקרטית המקצועית הקובעת בתחום מסוים (ולא רק בביטוח).רק במקרים של חריגה משמעותית מסמכויות הרשות הם עשויים להתערב ובמקרה זה לצערי, החלטת סלינגר בדבר מכירת מקבצי מניות כלל ביטוח בבורסה הם לא חורגים מסמכויותיה ונמצאים בסמכותה הבלעדית לפי שיקול דעתה.
כך שלמיטב הערכתי לא תהיה עצירה של מכירת הנגלה הראשונה בבורסה וההחלטה של החברה לפעול כעת ברצינות הדרושה לחפש קונה לשליטה בכלל תחול ,אם בכלל ימצא כזה קונה, במקביל  למיתווה מכירת מניות כלל לפי הוראת סלינגר.
לפי התחשיב 69%-74% - עדיפים על 75-80%
27/05/2016 | 02:54
105
אשכנזי מין הסתם מטעם אלשטיין , הכל עמ למנוע מ ט הצלחה בבגקשת פרוק  וכן למנוע מכירת כלל בבורסה , ואם נכפה למכור כלל בפרוטות אז לנצל זאת לקניה בזול

החברה מין הסתם לא היתה זקוקה להצעה של אשכנזי []מי?] כדי לפעול בדרך שמפרסמת כעת
ואשכנזי מין הסתם לא נתן הצעה בלתי מוגבלת בזמן - כך שיתכן וכלל לא תהיה רלונטית

אידיבי הרי כבר שנים חיפשה קונים , את חלקם זרקה , חלקם ברחו ומי שבחרה לא אןשר  - אין שום דבר חדש.....

אלשטיין מקדם את שיעבוד מניות כלל
27/05/2016 | 04:47
119
אלשטיין ממשיך את האסטרטגיה שלו בתהליכי התשה נפתלים. ראה סעיף 4 לתוכנית הוא לא ממש מעוניין למכור אלא להרוויח זמן. אני מקוה שהנאמן יהיה תקיף מספיק כדי שזה לא יהיה שוב על חשבונינו.
אלשטיין כרגיל מתחמן
27/05/2016 | 18:17
2
75
ערב טוב
1. "ספין" נוסף מבית מדרשו של אלשטיין בכדי להעלות רגעית את NAV החברה . כך הוא יצליח לדחות את בקשת הפירוק בנקודת הזמן הזו.
2. ההצעה של אשכנזי כלכלית אינה מציאה גדולה אך תאפשר לו תחמושת בדיון עתידי בבית משפט שהנה הוא עושה מאמצים למכירת כלל ולכן יש לתת לו ארכה למכירת כלל.
3. הטיעון נועד לאפשר לו גיוס חוב לתשלום לאג"ח הקצרות. מקווה שאג"ח ט מבינים שזהו טריק של אלשטיין וישבו לו על הזנב בכדי שיעניק להם בטחונות. 
300 מליון ש"ח מימוש הנפקת הזכויות לדסק"ש בעייני עשויים להיות בטחונות ראויים. לא מבין את התעקשותו - בכל מקרה הוא מתכוון להזרים לדסק"ש - אז שייתן את זה כבטחונות וקדימה. מה נותנים כל העימותים הללו אם ניתן למצוא פשרה ראויה שכולם חיים איתה היטב ? 
4. יום ראשון הקרוב יום X לאג"ח ז.
אל תדאג, ט לא יבנו על הצעות על הקרח , מה גם שהצעת אשכנזי
27/05/2016 | 18:30
1
74
היא בגובה שבפרוש יוצר בעיה אצל ט [דהינו חשש לאי תשלום]

יחד עם זה כדי לעצור  תשלום ל ז  הם יצטרכו לפנות לביהמ"ש לפני יום החלוקה [אין בעיה לעשות זאת אחרי יום ה X] ושביהמ"ש יחליט לפני יום החלוקה - והזמן לכך אוזל .....

אין ספק שעל ט להביא בחשבון גם את ההתפתחויות החדשות [מנגד ההוראה כבר ניתנה] כשחושבים על סיכוי ההצלחה

יתכן ש ט מדברים  עם ז שיצטרפו אליהם לאחר קבלת התשלום?  יתכן אבל אם כן לא חכם ושומט משהו מהטיעון

בינתיים אפשר להוריד הכובע בפני אלשטיין על דאגתו לאלשטיין, אידיבי היתה ההצגה הטובה בעיר ונראה שגם כעת בסיבוב השני הולכת להיות ההצגה הטובה בעיר
תגובה 1
27/05/2016 | 23:30
73
שבת שלום

1. אני מודע לכך שניתן לפנות ולעצור תשלומים גם אחרי יום ה X. אני עדיין חושב שאג"ח ט צודקים אך היה עליהם להמתין לאחר תשלום הקרן והריבית ביוני (אני מודע לכך שסכום משמעותי משולם לאג"ח ז' אך בית משפט לא יסכים כעת לעצור תשלום). יחד עם זאת שישבו לו על הזנב.  לפי דעתי הם לא יזמו פניה לבית משפט לפני פרסום הדוחות הריבעוניים של דסק"ש ואידיבי למרות שמחינתם הזמן אוזל...
2. אג"ח ז' ואג"ח ט יתקשו לשתף פעולה. הסיבה היא שקרן DK היא המחזיקה הדומיננטית ב ט  וקרן יורק (גרמי בלנק) הינה הקרן הדומיננטית ב ז. קיימת יריבות עזה בין הקרנות בגלל משבר הניהול שהיה להם באלביט הדמיה (כפיר "נזרק" מאלביט הדמיה שהיה נציג של DK). 
3. מקווה שאלשטיין מבין שלמרות שהוא יצלח את המשבר הנוכחי מול ט ייטב לו שלא יגישו נגדו הצעה לפירוק. מעניין כיצד ישכנע את סלינגר בסיטואציה כזו שתיתן לו ארכה במכירת כלל. מקווה שיתעשת ויבין שמלחמות פוגעות בכולם ועדיף לו לקנות אג"ח בעצמו ולתת בטחונות לאג"ח ט . כולם ייצאו נשכרים מכך.
הערכתי למצב הנוכחי
28/05/2016 | 11:21
4
83
1. אלשטיין מהתל בכולם ו"ממציא" קונים לכלל בטוח. יצליח לעבור גם את המשבר הנוכחי מול ט והקרן והריבית ישולמו במועדם. 
מציע להמתין לגמר התשלומים ואז גם קרן יורק מאג"ח ז עשויה להצטרף לבקשת הפירוק.
2. משער שבשבוע הקרוב נשמע שאידיבי אמורה לקבל הלוואה של 350 מיליון ש"ח מבנק הפועלים ובתמורה ימושכנו מניות כלל.
3. צפויה פנייה לבית משפט - מכיוון ששופטת נתנה ארכה להידברות של 45 יום והם עדיין לא הסתיימו.  בינתיים תוקפים את "הצדיק אלשטיין" הן סלינגר והן מחזיקי ט.
4. אלשטיין יעשה מאמץ לא לתת בטחונות ל ט. זו מדיניותו הוא הגביר והוא עושה את .... מהמקפצה. 
5. כנראה שצפוייה התפתחות דרמטית חיובית באוגוסט מול אדמה. 
6. הייתי מצפה שהוא יקנה אג"ח ט וכך יעלה את השער ע"י קניות וגם יפחית את חוב הקבוצה - שייקנה ע"י אירסה היא נזילה מאוד.
7. כולם צריכים להבין שאסור לוותר לו על שקל. את מחזיקי אג"ח אחזקות ריסק, בן משה הפסיד סכום עתק, ובעלי מניות המיעוט יקבלו 0 עגול עבור אופציית 1.05 . לכן בעלי האג"ח צריכים להיות כמוהו - אין פשרות. 
שמח ש DK וקרן יורק בין מחזיקי האג"ח. הם בניגוד למוסדיים לא יוותרו לו על שקל.
הערות והרחבות
28/05/2016 | 14:08
3
92
אדמה-כימצ'יינה-סינג'נטה
עסקת המיזוג של מכתשים לתוף סנונדה מקבוצת כמצ'יינה נדחתה כבר כמה פעמים, ומניות סנונדה נמצאות בהפסקת מסחר שכל פעם מוארכת (כעת עד אוגוסט כנראה יוארך בהמשך). המיזוג אמור להסתיים בסוף השנה-תחילת 2017.
ראה דה-מרקר
אדמה ממשיכה להתקדם, אף כי בקצב אטי לקראת השלמת העסקה למיזוגה עם חברת סנונדה, שבשליטת החברה האם כמצ'יינה, שצפויה בסוף 2016 או בתחילת 2017. אדמה עוסקת במקביל בהיערכות תפעולית למיזוג — כולל גיוס אנשי מכירות, שיווק מוצריהן של החברות בקבוצת סנונדה והשלמת ההקמה של מרכז פרמול ואריזה בעיר הואיאן במחוז ג'יאנסו. בכירים באדמה כבר מנהלים 3 מ–4 החברות בקבוצת סנונדה שאמורות להתמזג עם אדמה. שיתוף הפעולה המסחרי עם קבוצת סנונדה הביא לכך שמכירותיה של אדמה בסין ברבעון הראשון של 2016 היו גדולות מתוכנית העבודה מהמכירות בסין ב-2015 כולה (7–8 מיליון דולר) וברווחיות גבוהה יותר בשל הכניסה לערוצי ההפצה של החברות הסיניות.

במקביל נמשכת ההיערכות לעסקת הרכישה הענקית של סינג'נטה במזומן (43 מיליארד דולר) ע"י כימצ'יינה, וזו צפויה להסתיים גם כן בסוף השנה.

ברקע גם בקשה לתביעה נגזרת שהוגשה ע"י מחזיק 2 מניות דיסקונט השקעות ,שאם תתקבל , תחייב את דיסקונט השקעות לפעול לסיכול עסקת כמצ'יינה-סינג'נטה.

במידה וכמצ'יינה לא תוכל להשלים את המיזוג היא תצטרך לשלם קנס של 3 מיליארד דולר לסינג'נטה!

כזכור, אלשטיין ויועציו ביקרו בסין ונועדו עם מנהלי כמצ'יינה בפברואר לאחר הודעת כמצ'יינה על המיזוג עם סינג'נטה.

מכל האמור לעיל נראה שעסקת מיזוג המורכבת של אדמה לתוך סנונדה לא תקרה בקרוב, ואפשר שלא תקרה בכלל. יכול להיות שאלשטיין סגר בע"פ , על פיצוי ניכר לדיסקונט השקעות תמורת ויתור על אחזקות דסק"ש באדמה וההלוואה שהתקבלה, שכרגע ערכה עולה על שווי האחזקה. הדחיה הנמשכת במיזוג אדמה לתוך סנונדה וסמיכות הזמנים לסיומה לעסקת סינג'נטה, המנוף האדיר שיש לאלשטיין כנגד כמצ'יינה , והביקור הלא מתוקשר של אלשטיין בסין- כל אלה אפשר שמעידים שהושגה הבנה שבשתיקה בין אלשטיין לסינים. לדעתי יותר פשוט גם לסינים וגם לאלשטיין פשוט לסגור על פיצוי כספי , שיאפשר להם לקבל את יתרת מניות אדמה, למחול על ההלוואה, ולסגור בלי כאבי ראש מיותרים את העסקה הענקית שלהם מול סינג'נטה. נראה לי שגובה פיצוי של 150 מ' דולר , סביר בניסיבות הענין.

גיוס החוב הצפוי
כנראה ייעשה בהנפקת אג"ח ולא מול מוסד בנקאי (ראה החלטת הדירטוריון),ויכול להיות שיכלול גם הצעה להחליף אגח ז'-י' ב-ט', או ז'-י' באגח החדש. מה שאנחנו כן יודעים הוא שתמורת הגיוס יכולה לשמש אך ורק לפרעון ההתחיבויות הקיימות לפי לוח הסילוקין הקיים וכי הפרעון יהיה לא יאוחר מסוף 2019 או מוקדם יותר אם יתקבלו התמורות ממכירת כלל ביטוח.

מכירת כלל
בהינתן מחיר סביר לעסקה של 70-85 אחוז מההון, כאשר כנראה אפשר יהיה לקבל מעל 80 אחוז מההון רק אם יהיו מספר מתעניינים רציניים, וכן בהתחשב שאלשטיין ירצה למקסם את התמורה נטו (שהיא גבוהה ב-74.99% כמו ב-81%) ואילו הרוכש ירצה להקטין ככל האפשר את התשלום, הדינמיקה של המו"מ עלולה להביא את הצדדים לסגור על תמורה בשווי קצת קטן מ-75 אחוז. כזכור בימים האחרונים למסחר במניה, היא שיקפה הסתברות של כ-10 אחוז לקבלת תמורת כלל (אולי קצת יותר אם נתחשב בהיוון), כך שהשוק אף פעם לא התרשם במיוחד מהתמורה הבעייתית הזו, שסידרו לנו הנאמנים.
כדי לסכל את הדינמיקה הזו, גבאי ואלשטיין חייבים להיות מיוצגים בועדה שתנהל את המכירה.

רכישת אגח ט' בשוק
לא יקרה. מבחינת אלשטיין מדובר במקור מימון סביר. למשל אירסה גייסה לא מזמן בריבית 9% דולרית ותשואת הברוטו של ט' הינה היום 13%. כל רכישה משמעותית של אגח ט' תעלה את מחירו. לא מציאה מבחינתו, במיוחד שמדובר באגח ארוך מאד, שלא מעיק על התזרים.

סיכויי ט' בפניה לבית המשפט
כפי שחזרתי ואמרתי -  אפס . לאידיבי NAV חיובי אם נקח בחשבון ש NAV, לפי פסיקות בית המשפט, מחושב לפי ערך כלכלי ולא שוק. גם לפי שוק אנחנו מדברים על משהו סביב האפס היום, אבל כל בית משפט יכלול את האחזקה בדיסקונט השקעות לפי הרשום בספרים (מוסיף עוד כמה מאות מיליונים), וגם לגבי כלל ביטוח - יתווספו מאות מיליונים לשווי השוק (ראה הצעת אשכנזי). בנוסף אלשטיין יכול לתת התחייבות להזרמה של 300 מ' שח בסוף השנה למימוש האופציות. לא מאמין שאלשטיין יתפשר בנושא שעבוד נכסים לט', ואני לא בטוח שזה מהותי לט' שכן מ-2019 החוב היחיד שפתוח יהיה ל-ט' והנכס היחיד כנראה יהיה רק דיסקונט השקעות, כך ששעבוד לא יעלה ולא יוריד. הדבר היחיד שבטוח הוא שגיסין יחגוג בנתיים על חשבוננו.

דיסקונט השקעות
תמכור בעסקת בעלי ענין קרקע בחולון לגב ים תמורת 92 מיליון שח. ביחד עם הדיבידנדים משופרסל, נכסים ובנין ואלרון וביחד עם התמורות שצפויות בסוף השנה ממימוש האופציות (שכולם בכסף כאשר אידיבי תממש ב-300 מ' שח ודולפין , כמו שעשתה בסיבוב הקודם תרכוש ככל שידה משגת בשוק- עוד כמה עשרות מיליונים), ועוד דיבידנדים בהמשך, כל אלה יסגרו את 2017 עבור דסק"ש.

הערות לחייק
28/05/2016 | 17:39
61
1. תודה עבור ההרחבות.
2. עד היום כל ההערכות כולל שלך כמעט תמיד התפספסו לעומת מבחן המציאות. הסיבה היא שאלשטיין היה עושה כרצונו ו"נאמני ההסדר" בדיעבד סייעו לו תמורת שכר טירחה מופרז עבורם.
כמו כן אני זוכר שכתבת בפורום שגבאי לא ענה לך למיילים ויתרה מזאת הוא נעדר אפילו מדיון משפטי חשוב ועו"ד רוזובסקי ליגלג על כך.
לכן 2 "נאמני ההסדר" אסור שיהיו בשום קונסטלציה הקשורה לאידיבי. הם הוכיחו עד כמה הם לא נאמנים לציבור. 
3. לגבי אדמה ממתינים לאוגוסט. יש הודעת מאיה על כך. יש לאלשטיין קלף חזק, כיסים עמוקים והוא לא סופר את אף אחד. ממתינים.
4.קראתי שבנק הפועלים מוכן להלוות לאידיבי בתנאים מסויימים.
גיוס אג"ח נראה לי פנטסטי. מי ייקנה אג"ח מאדם שלא מפסיק לספר את הנושים ולא מפסיק לתחמן ? 
5. גם אני חושב שאין טעם כרגע להגיש בקשת פירוק. רק גיסין ירוויח מכך. חבל.
6. רכישת אג"ח ט' המתומחר כמעט 50% מהפארי היא נהדרת מבחינתו. מסכים שקרן משלמים רק בעוד כ 4-5 שנים ולכן ההשפעה על התזרים נמוכה. אך אם ייקנה - ירכוש את חובו בדיסקאונט של 50% ? רווחים עצומים יכול לרשום מכך.
שמואל
הערות ותובנות
28/05/2016 | 18:21
1
61
ערב טוב ושיהיה שבוע טוב
1. התחלחתי לקרוא שאתה מעוניין לשלב בצורה כלשהיא את "גזלני ההסדר" גבאי ואולמן. הם דואגים אך ורק לעצמם. לא מעוניין לראות אותם באידיבי יותר. הם התעשרו ואני הפסדתי המון !!! בגלל שלא שמרו כראוי על זכויות המשקיעים.
2. אלשטיין הוא בלתי צפוי לכן כל הפרשנויות יהיו אשר יהיו הכזיבו עד עתה. 
כפי שנכתב באחת התגובות בעל המאה הוא בעל הדיעה ולמרות שאלשטיין אינו שחיין הוא אוהב .... מהמקפצה. 
לפי דעתי הוא הולך להרוויח בגדול !!! מאדמה (באוגוסט אמור להיות עדכון). 
הצליח למסמס את בקשת הפירוק של אג"ח ט ע"י ספין של מכירת כלל. 
בנוסף שופטת בית משפט נתנה לו ארכה 45 יום לגיבוש מתווה והוא ינצל זאת עד תום.
3. גם אני קראתי שבנק הפועלים אמור להלוות כסף לאידיבי בתמורה למשכון מניות דסק"ש וכלל. גיוס אג"ח מהציבור בעת הזאת נראה לי הזוי. אין לאיש אמינות, כיסח את בעלי מניות המיעוט ומחזיקי אג"ח אחזקות. כעת "הצדיק אלשטיין" מעוניין לגייס אג"ח וכולם יבואו בגלל הבטחונות ? נראה לי קלוש. אך כפי שנכתב בשיר "הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם...". אולי בן משה ייקנה אג"ח....
4.האיש נזיל באירסה. הייתי מצפה שירכוש אג"ח ט. ע"י מספר פעולות שווי אידיבי יעלה (אדמה וכד') ואז האג"ח יתקן חזק למעלה. כמו כן האג"ח נסחר מאוד נמוך מהפארי ומכיוון שהוא נזיל שיבצע buy back. מאוד משתלם.
5. מכירת כלל. 
מפתיע אבל עדיין אין פניה לבית משפט לעצירת מכירת מניות כלל בכפייה.
שבוע טוב. כפי שכתבתי כבר בשירשור זה בתי המשפט בכל הערכאות לא
29/05/2016 | 00:42
63
נוטים להתערב בהחלטות הגורם המקצועי(סלינגר) כאשר ברור כי הנושא בסמכותה והיא אינה חורגת ממנה.זאת לדעתי הסיבה שלא הוגשה שום בקשה לעצירת הליך מכירת מניות כלל בבורסה.
אני כותב זאת בצער אבל אני חושב שכל הגורמים המעורבים הגיעו למסקנה כי לא תצמח להם שום תוחלת מפניה בנושא לבית משפט.
כנראה הליך המכירה בבורסה במנות יתנהל במקביל לחיפוש אחר קונה של השליטה.
  לגבי אלשטיין הוא ממשיך בתחבולות וברור כי הצעת קנית כלל ע"י אשכנזי שומטת או מושכת את השטיח תחת רגלי אגח ט וגיסין.
עם זאת אני חושב כי גיסין מספיק חכם להבין זאת וכי יחכה עם בקשת הפירוק ואולי יחבור לנציגי הקרנות הפרטיות של אגחי ז+י בהמשך למהלך שיביא ביטחונות וערבויות לכל הסדרות.
אלון ריבוע: מלח מים, מלח מים
25/05/2016 | 11:03
20
290

משקיעי אגח אלון ריבוע כבר מורטים שערות בהמתנה מתוחה: האם סוף סוף סוגרים עיסקה, מוטי מזריק מאות מיליונים והאגח הופך לתחליף אגח מיועדות של ממשלת ישראל 

מלח מים מלח מים מלח מים 
אלון רבוע
25/05/2016 | 12:34
1
97
הנייר בהפסקת מסחר כבר כמה שעות
25/05/2016 | 13:39
93
גם האגח וגם המניה.

בצדק, כי מדובר במאורע מהותי מאד מאד מאד.
הסדר נושים מתוקן הוגש היום לאישור בית-המשפט
25/05/2016 | 14:28
13
93
הסדר נושים מתוקן הוגש לאישור בית-המשפט,

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=...

לטעמי קצת אכזרי למחוק את המיעוט במניה ללא כל תמורה
25/05/2016 | 14:55
9
126
בן משה יכול היה לשלם 20 מיליון שח.

וזה תנאי מתלה.

המניה תתרסק.

והמניה אכן קורסת...
25/05/2016 | 15:10
7
121
אני מסכים איתך שזה אכן קצת אכזרי.
אמנם מקובל שבהסדרי חוב שוחטים את בעלי המניות (כש gili667 שלנו למשל לא יפספס הזדמנות לרדת על לבייב ובעלי המניות שיביאו כסף מהבית באפריקה השקעות ) אבל זו היתה יכולה להיות מחווה יפה מצד מוטי אם למשל היה מציע איזושהי הצעת רכש סמלית למניות.
אפשר היה הצעה שחיטה, בסכום סמלי, לא יותר נחמדה ממה שאלשטיין עשה באידיבי פיתוח (כשאז כולנו התבכיינו איך שוחטים אותנו)

קודם לכן דובר על דילול משמעותי: מוטי מקבל 80-90% מהאקוויטי ואנחנו הנושים עוד כמה אחוזים, לא זוכר כבר, לכן נמנעתי כאן מלהציע את המניה, כי היה מדובר בסיכון יותר מדי גבוה לטעמי.

לפחות מי שמוכר את המניה יקבל מגן מס. גם זה משהו.
האגח מתקרב לפארי...
25/05/2016 | 15:17
6
102
קונים ב 102.5, מוכרים ב 104.5, פארי 104.76
אחרי שכל העסק נסגר אמורים להעלות לנו את הקופון ל 6%.
חלום סולידי
שקל אחד לא מוכר.

מחזיק ולא ממליץ
הופ, התחלף
25/05/2016 | 15:18
1
109
עכשיו יש קצת מוכרים ב 102.5
הופ, נגמרו הקלמנטינות
25/05/2016 | 15:45
104
מוכרים ב 104 ומעלה.
אני משער שזה לא מגיע עד לפארי ממש כי עדיין לא התקבל אישור סופי סופי מבית המשפט, ועל אי הוודאות הזו נראה שמגיע איזושהי פרמיה (ולכן יש מוכרים מתחת לפארי).
אזהרה !!!
26/05/2016 | 13:41
3
103
הבעיה:
1. תנאי מתלה להסכם שהוא שבן משה יקבל את כל מניות אלון ללא תמורה
2. בית המשפט לא יאשר זאת אם מתקיים אי שיוויון כך שבעל השליטה הקיים מקבל פיצוי בעבור מניותיו בעוד שבעלי מניות המיעוט מנושלים.
3. בעלת השליטה כן מקבלת פיצוי שמסתתר תחת שם אחר 
4. ועדת הביקורת לא השתכנעה שבעלת השליטה לא מקבלת פיצוי.

יש סבירות גבוהה לדעתי שבן משה יחויב לשלם למיעוט חלק יחסי מהתשלום שמשולם לבעלת השליטה. למרות שהסכום לא צפוי להיות גדול במיוחד (20-30 מיליון שח בהערכה גסה), עצם העובדה שבן משה דאג להכניס סעיף זה להסכם, מראה שיתכן והוא מחפש דרך "מכובדת" החוצה.בן משה בהחלט לא רוצה להיראות כאחד שאינו מכבד הסכמים.

נראה לי שבן משה היה מעונין במגה (בתקופת אידיבי היה מאד מעורב בשופרסל). הוא לא איש נדל"ו אלא איש ביצוע, ואני לא משוכנע שהקבוצה ללא מגה קורצת לו. לדעתי היה מעונין במגה כולל השטחים שהושכרו לה ע"י ריבוע נדל"ן.

הערכתי הינה פיפטי-פיפטי.

לא מספיק בשביל לצלול פנימה עכשיו.

גם אלון האמא היא נושה
28/05/2016 | 00:40
41
מוטי משלם לאלון (האמא) לא כי מתחשק לו אלא כי גם האמא היא נושה (ולכן קודם לבעלי המניות). עיין בעמוד 15 במסמך המוגש לבית המשפט. מוטי עושה אפילו קצת תספורת, כי החוב למעלה הוא 110+60.

בעלי המניות צריכים לאמר תודה על כל פירור שיקבלו. 0 מוחלט אכן קצת לא יפה, והיה יפה יותר לו מוטי היה זורק אליהם כמה לירות (ברור שלא 20 מיליון, אולי מיליון אחד?).

נו נו. לא שבנק דיסקונט ספר אותנו נושי אמפל לפני שנה-שנתיים כשמכר בחיניי חינם את גדות מיכליות המשועבדת אליו (הרבה מתחת לשווי בספרים ובדיוק בגובה החוב אליו).
ומה איתנו, הנושים הלא מובטחים? קדחת. אם הבנק היה משתדל לגרד קצת יותר אנחנו היינו רואים כמה לירות על הנכס, ככה שאני מכיר אישית את הבעסה
אלון רבטע כחול
28/05/2016 | 14:22
45
היי,
ידוע לך מה יקרה עם המניה
בארה"ב היא עברה ל- OTC במחיר של 60 סנט
האם בעלי מניות המיעוט כספם יוחזר או יצטרכו למכור בכל מחיר?
תגובה
29/05/2016 | 14:30
14
כתבת
"3. בעלת השליטה כן מקבלת פיצוי שמסתתר תחת שם אחר"

היא לא מקבלת פיצוי היא מקבלת את החוב שלה בחזרה 170 מיליון
המניות של בעלת השליטה נמחקות אז אין שום אפלייה בינה לבין הציבור

מכאן שמסקנתך

" יש סבירות גבוהה לדעתי שבן משה יחויב לשלם למיעוט חלק יחסי מהתשלום שמשולם לבעלת השליטה  "

שגויה.ראה מה שכתבתי לעיל
משמעות נוספת למחיקת אלון
25/05/2016 | 16:15
118
בגלל שאין את הקומה של אלון ריבוע כחול, רבוע נדלן תוכל לנסות ולרכוש חברות בלי מגבלה של חוק הריכוזיות. אפריקה נכסים או אפריקה מגורים יכולות להיות מענינות מבחינתה. ימים יגידו.
בעמודים 29-30-31 מסבירים על ההסדר
25/05/2016 | 16:03
2
100
מוטי אמור להזריק בקרוב 300 מלש"ח בשלב ראשון (מתוך 900 סה"כ)
הקופון עולה ל 6% צמוד.
מי שרוצה יוכל לבקש פידיון מוקדם (כשכרגע לא ברור לי למה מישהו שפוי ירצה לעשות דבר כזה). אממה? גם הרוכש (מוטי) יוכל להכריח לבצע את זה. מבחינתנו? שייקח את הזמן. על 6% צמוד לא בוער לנו שום דבר (בשביל סולידי)
מה שבאמת מדהים
25/05/2016 | 21:25
1
83
זה איך האדם הדי אנונימי הזה כ"כ נזיל, וזה עוד אחרי ששרף מאות מילונים בIDB.
הסתדר לו טוב שם באירופה.

בל נשכח גם את הבמבי עם אלשטיין
26/05/2016 | 00:28
46
קונה מניות אלון ריבוע כחול
25/05/2016 | 18:33
2
178
מי שמעוניין למכור מוזמן לפנות אליי

שלחתי לך הודעה בפרטי
25/05/2016 | 20:35
60
אני מחפש לקנות אלון רבוע כחול
26/05/2016 | 09:38
90
מחפש כמות גדולה

מחיר 45 אגורות.

למי שיש מוזמן לפנות אלי
מי מחזיק במניות אלון הריבוע הכחול? שמרו על זכויותיכם!
25/05/2016 | 17:16
151
הודעה חשובה למחזיקים במנית אלון הריבוע הכחול! מחזיקים אשר רכשו מניות , עד לתאריך 25.5.2016, מוזמנים לפנות במיל עם תאריך הקניה, לשמירה ומיצוי זכויותיהם. DOR123DORI@WALLA.COM
אגח אפריקה :מה חדש?
27/05/2016 | 12:49
2
153
אז אתמול החלו במינוי נציגות.נציגות נפרדת לאגח כח ,ונציגות נפרדת לאגחי כו+כז.
מה יתחדש עוד השבוע באפריקה ?
נראה שעל הפרק :לקיחת נכסי אפי פיתוח ממנה -תוך תיאום עם הבנק המלווה הרוסי.
זה מה שנשאר מהבורסה הישראלית
27/05/2016 | 16:29
1
102
ללקט את הפירורים מההסדרים שנופלים עלינו כל יום שני וחמישי

העיקר שיש מס בורסה 25 אחוז
מה גובים ?

כחלון - הבורסה יותר חשובה למשק ולכלכלה מלבנות 19 דירות בעפולה
חחח תכלס
27/05/2016 | 17:57
65
המס פה גבוה מידי
יגאל - מה לקנות אם בכלל.
26/05/2016 | 14:14
8
198
היו מלא עליות לאחרונה
26/05/2016 | 15:34
5
108
הייתי מחכה קצת לירידות במדד
אני כרגע חושב על להוסיף גידור קצת , לא פוזיציה גדולה , בהדרגה קצת

אז רשמתי אותם פה לא מזמן ב2 פוסטים, היו איזה 10-20 רעיונות , כמובן שלא כולם
מתאימים, מתוכם נכנסתי לFEYE , יצאתי ב15.62$ שזה 18.3% בערך,
צריך לבדוק אותם לעומק מה מתאים ואז לחכות לזמן שגם המניה זולה כמו שהיא כנראה עכשיו וגם המדד , ואז להיכנס ולחכות שתעלה
הנה מצאתי:
FL , KORS , TARO, BIIB , PANW , FEYE , DAL , FSLR , MERC , RMBS ,PSX , INTC, PAH, HCA, PVH, AAPL, M, XRX, GILD, MSFT, JD, LLY, ABX, TA100, VGK
רובם לא יתאימו אבל אולי 1-2 מהם יהיו סבבה 

פשוט כי להרבה מניות יש קורלציה למדד
ככה שגם אם הם נמוכים והמדד גבוה , אם המדד יירד המניה כנראה תרד גם אפילו שהיא זולה,
אז אני מחכה לזמן שגם המדד יחסית נמוך וגם המניה נמוך
שלא יהיו בעיות של קורלציה שהם הולכים לכיוונים שונים

חבל שלא נכנסתי לIBM בפברואר חח , עלו יפה,
הם מתחילים להשתפר בחדשנות שלהם
אבל מה זה "גם המדד יחסית נמוך" ?
26/05/2016 | 16:05
2
52
איך אתה קובע שהוא נמוך הרי הוא יכול לרדת עוד 5% גם אחרי שקבעת שהוא נמוך, זה סתם ניחוש פרוע, לא ?
לא,
26/05/2016 | 16:16
1
56
אבל כל דולר שהוא יותר נמוך ממקודם יותר טוב ,
אני לא מדבר על לזהות תחתית
ברור שהוא יכול לרדת אבל 5% אחוז ירידה לעומת 7% ירידה יש קצת הבדל
בעברית?
26/05/2016 | 17:17
26
בנק RBC הפתיעו בדוחות (RY)
26/05/2016 | 16:20
37
נכנסתי אליו לפני כמה חודשים בשביל הדיבידנט
אחרי סינון ראשוני
27/05/2016 | 11:28
43
אלה יותר מומלצות
KORS
DAL
FSLR
GILD

אחרי שהמדד יירד קצת , אולי לאזור ה200$
כנראה עליית ריבית קטנה ביולי
אומרים כנראה ביוני כדי לבדוק איך השוק יגיב
קנה אידיבי אגח ט' ! להערכתי תרוויח 50% תוך חצי שנה
26/05/2016 | 15:59
1
73
מיהו החכם? הכובש את יצרו...
26/05/2016 | 16:17
56
ניתוח המצב
26/05/2016 | 15:39
2
152
למרות ההצעה לרכישת כלל עדיין הטיעונים של אגח ט' חזקים כי אף אחד לא יכול להבטיח היתר שליטה לרוכש הפוטנציאלי (מה גם שאין ספק שאלשטיין לא ימכור במחיר המגוחך הזה) ועדיין דרישת סילינגר למכירה בבורסה בעינה עומדת.
לכן אלשטיין חייב לתת לאג"ח ט' שיעבודים אם הוא רוצה להמשיך בתשלומים לקצרות.
לאור זאת, אג"ח ט' צפוי לנסוק בקרוב לסביב שער 100 וגם זה יהיה מחיר זול כיון שהפארי הוא 121 והיום בפירוק בשווי הנכסי הוא בדיוק אפס וזה אומר תשלום פארי לכל האג"חים.
נ.ב- אין ספק שבמחיר שהוצע עבור כלל אז קבוצת אירסה כבר תציע מחיר קצת יותר גבוה ותוכל לרכוש ואז אלשטיין יעשה קופה יפה.
נ.ב- אלשטיין הוא שחקן חזק ובעל יכולות פיננסיות שלא נראו בארץ מעולם. אני מציע שאף אחד לא יזלזל בו וביכולתיו להזרים עוד כספים/לרכוש את כלל .
צודק!
26/05/2016 | 15:51
56
במקום למכור בבורסה עדיפ למכור למציע בהצעה שהציעה - 20% יותר
26/05/2016 | 21:53
69
מהמחיר היום

המציע מין הסתם קשור לאלשטיין........ וכך אלשטיין מעביר אליו נכסים בזול......  זילהזול

כדאי לשים לב שההצעה היא עבר 25-30%  או כל החברה - דהינו לא פחות מרבע!

וכמובן שההצעה פחותה מהמחיר בו יהיו זכאים הנושים לתמורה כלשהי [הברכות לנאמנים עם החלטתם המוזרה]
שווי נכסי אידיבי ועוד
25/05/2016 | 13:48
17
456
1. ראה שווי נכסי בטבלה.

2. להערכתי מתנהלים מגעים קדחתניים לפני בקשת הפירוק (שסיכוייה אפסיים בכל מקרה). נראה לי שאלשטיין יכול להתחייב להזרמה של 300 מיליון שח בדצמבר שישמשו למימוש אופ' דסק"ש. 

3. לא נראה לי שאלשטיין יכול לסגת מרצונו בהנפקת חוב של 300 מיליון שח משועבד , אלא אם נתחים מכלל ביטוח ימכרו, וזאת בגלל חוסר מקורות אלטרנטיביים. נראה לי שאגח ט' יכול להתפשר בנקודה זו כי האלטרנטיבה של מכירת 10% כלל ביטוח בבורסה השנה גרועה יותר. במידה וכלל ביטוח תימכר למשקיע אסטרטגי, אגח ט הרוויח לעומת המכירה בבורסה. במידה ולא - לא ניזוק.

4. למרות שאני משוכנע שבסיס הבקשה לפירוק רעוע ונטול בסיס כלכלי, לאלשטיין אין מה להרויח מהליך זה, וזה אף עלול לפגום בסיכוייו בהתדיינות מול סלינגר. עשוי לקדם פשרה.

5. המקרה הפסימי ביותר שאני רואה לגבי כלל ביטוח הוא מכירה של עד 4 פעימות של 5% בטרם יימצא רוכש ליתרת 35% המניות במחיר של 75-80% מההון העצמי. ברונפמן שהוזכר לפני כחודשיים כמתעניין, מחזיק כ-20% משופרסל ואולי אפשר יהיה לבצע החלפה של כלל ביטוח תמורת שופרסל+מזומן. במקרה שכזה, זכאי ההסדר יקבלו 1.05 שח כפול 35/55.

אלשטיין יכול לצלוח דיון משפטי אודות פירוק
25/05/2016 | 14:43
1
117
היה ואכן תוגש בקשת פירוק בימים הקרובים ע"י אג"ח ט :
יתקיים דיון בבית משפט. למרות טענותיהם המוצדקות של מחזיקי אג"ח ט אינני רואה שופט שיהיה לו מספיק אומץ להורות על פירוק לאחר הזרמה של 2 מיליארד. הוא ישלח אותם לפרק נוסף של דיונים . בינתיים אלשטיין "לא נכנע לסחטנות" ומשקיעי אג"ח ט נאלצים להפסיד 2.5 מיליון ש"ח שכר טירחה לעוכרי דין למינהם.
אם לא תוגש בקשה לפירוק ואלשטיין יסרב לפשרה אג"ח ט יצלול מטה בעקבות משכון מניות כלל. 
בקיצור קשה לאיים על אלשטיין כרגע, אך יחד עם זאת יש להפגין נחישות למרות שמפסידים 2.5 מיליון. ה NAV השלילי הינו הנקודה ללחיצה עליו.אשמח אם יזרים כסף כהלוואה נחותה.

בעיה תזרימית.
אלשטיין עם המוניטין הגרוע שלו לא יצליח בקלות להנפיק אג"ח אלא אם ייתן בטחונות עצומים. אני לא אקנה ממנו כלום. אדם בעייתי בעייני.
הפתרון המומלץ בעייני הינה הזרמה של 300 מיליון ש"ח לדסק"ש והמניות שיתקבלו יהוו בטחונות למשקיעי אג"ח ט. בנוסף יגייס הון של 300 מיליון ש"ח על בסיס משכון מקצת מניות כלל. בנוסף הייתי מצפה ש IRSA או אלשטיין ירכשו בעצמם אגחים של אידיבי ובפרט מסידרה ט וכך יוריד לעצמו עלויות ומלאכותית יעלה את השער הסחיר של האג"ח (ירכוש אג"ח ).

כלל
25/05/2016 | 15:11
98
כולם מסכימים שמכירת מניות כלל בעת הזו ובשער הזה הינה קטסטרופה. אף אחד לא פנה לבית משפט לעצור את המכירה המאולצת. מדוע ?
אולי יש קונה לכלל ואלשטיין מנסה ללחוץ את המערכת בכדי להשיג משהו. יתכן אך קונספרטיבי משהו.
מסכים עם יוסי המשקיע וטיעוניו. גם אני לא אקנה מאלשטיין כלום.
מקווה לראות דיון בקשה לפירוק בהקדם. הנייר עשוי לעלות ל 0.9 מהפארי...
ליבי עליך חייט שאתה מעסיק את עצמך בחישבובים.
25/05/2016 | 16:30
113
אל תרחם על אלשטיין שאין לו מאיפה להביא. מה שאתה חוזה הוא באחת מהסצנות של אלשטיין שמטרת להקטין את ההתחייבויות למינימום תוך הליכה על הסף. צריך להיות פיקח וחזק ויותר מכל בעל עצבים ארוכים. בסופו של יום יתברר שדסק"ש ובמיוחד נכסים ובנין שיושבת על קרקעות אדירות הם בור של זהב. תשים לב שהוא לא מציע לשעבד נכסים אחרים ושומר את הכל לעצמו. 
מחזורי מסחר גדולים יחסית
25/05/2016 | 17:13
84
קיים מסחר ער באג"ח ט. כנראה ספקולנטים רוכשים ומקווים להרוויח.
ביום ראשון יום X של אג"ח ז. משער שאם רוצים להגיש בקשת פירוק על גיסין להזדרז.
אידיבי מקבלת הצעה לרכישת כלל ב60% מההון העצמי
25/05/2016 | 19:56
12
106
אידיבי תכנס אסיפת דירקטוריון לדון בהצעה.
לי זה נראה רק עוד הזדמנות לאלשטיין למשוך זמן מול סלינגר, בשביל לקבל ארכה למכור את כלל, קשה לי להאמין שאלשטיין ימכור את כלל במחיר הזה.
אם זה קורה, יש קייס לאג'ח ט בבית משפט, ובעלי מניות המיעוט לשעבר ינשקו לשלום את האופציה על כלל
ללא ספק מדובר בהצעה לא ריאלית
25/05/2016 | 20:30
103
שמנצלת את מצבה של כלל והצורך לממש מניותיה בבורסה.  אין שום הגיון כלכלי בהצעה זו מבחינת אלשטיין, כבר עדיף לו למכור את חמש האחוז האלה בבורסה ובכך להרוויח זמן נוסף למציאת קונה רציני.
לא מדויק מה שרשמת
25/05/2016 | 20:47
8
110
לפי הכתבה של חזני הפרמיה היא 24% עבור המניות שהרוכש מעוניין לרכוש.
הדרך ארוכה מכיוון שסלינגר צריכה לאשר אך הרעיון ברור : מכירה כזו מבטלת את האופציה של ה 1.05 למחזיקי מניות המיעוט. ברור היה לי שאלשטיין לא התכוון אף פעם לשלם לנו...

המטרה היא ראשית כל להעלות מחיר כללבט בבורסה ולהציג נאב חיובי
26/05/2016 | 01:20
4
81
כאשר ט יפנו לית המשפט

על הדרך , היות ואלשטיין צריך למכור בברסה לכל דכפין  במחיר  בלתי סביר בעליל , הרי שזו הזדמנות בשבילו להעביר לחברה קשורה מנות כללביטוח במחיר הזדמנותי  ועדין גבוה מהמחיר בברסה

יעלה המחיר בברסה על המחיר המוצע - ישתפר מצבו מול ט
לא יעלה המחיר בברסה על המחיר המוצע אזי יוכלו לטעון כלפי הנאמן האחראי על המכירה שעדיף למכור למציע מאשר בברסה  - וכך להעביר מניות כלל במחיר הזדמנותי לחברה קשורה

אלשטיין לא אמור לדאוג לך!!  הוא אמור לעשות את העסקא הטובה ביותר שהוא יכול לעשות בהתאם לתנאי משחק מקובלים

הכתובת לטענות הם לנאמנים שמשום מה הסכימו כי החל מאחוז מסוים לא יקבלו כלום
וכמובן בטענות למחזיקים שאישרו הסדר זה ולא דרשו מהנאמנים לשנותו כך שיהיה תקבול גם מתחת ל% הקובע
תגובה
26/05/2016 | 08:59
69
"נאמני ההסדר" לא שמרו בצורה ראוייה על זכויות המשקיעים. 2 "תאבי בצע " שהתעשרו מהסדרי החוב באידיבי.
מסכים לחלוטין שהעלייה הצפויה בכלל תגרום לקבלת NAV חיובי ששומט את הטיעון של אג"ח ט בנקודת הזמן הזו.
לצערי הפנמתי ממזמן שלא נקבל את ה 1.05 בגלל היכרותי עם אמינותו של אלשטיין ובייחוד שגזלני ההסדר לא שמרו כראוי את זכויות המשקיעים.
עדיין חושב שיש לדרוש מאלשטיין בטחונות לאג"ח ט ולא לוותר על כך.
חדשות שהן גם טובות וגם רעות
26/05/2016 | 12:14
2
66
נתחיל בשלילי, זה יכול לחבל בנסיונות הפירוק של גיסין. 

הצד החיובי, זה יכול לזרז הרבה קבוצות אחרות לנסות ולהציע הצעות בכדי לא לפספס את הרכבת (כמו שהיה בריבוע כחול, כשהיו המון הצעות לרכישת ריבוע נדלן).אם מישהו באמת רוצה לקבל את החברה במחיר נמוך יתכן וכדי לו להציע מחיר של 75% משווי החברה (ולפרסם את זה). אם אלשטיין ידחה הצעה כזאת הוא (והדירקטורים) יכולים לקבל חזית גם ממחזיקי מניות המיעוט (שלהם אלשטיין מחוייב ל 1.05 במקרה שכזה) וגם ממחזיקי האגח שבקרה של דיפולט עתידי יוכלו לנהל הליכים משפטיים כנגד אלשטיין והדירקטורים. ההבדל מבחינת הרוכשים הפוטנציאלים (לכל המנה) הוא פחות מ - 300 מליון שקל.
היה נחמד לראות את בן משה מציע 75.01% על ההון העצמי
26/05/2016 | 12:28
1
57
ונראה את הדירקטורים של אידיבי מסרבים להצעה הזו....

זה אכן עבר לי בראש
26/05/2016 | 12:35
60
אגב, אני לא חושב שיש לו בעיה מבחינת חוק הריכוזיות גם לאחר רכישת אלון איבוע כחול.
מחזור ער אג"ח ז
26/05/2016 | 11:28
2
73
מסחר גדול מאוד באופן יחסי באג"ח ז. כנראה הסיבה שיש תשלום קרן וריבית (יום ראשון הינו יום ה X) והשוק מפנים שיהיה תשלום לאור "הספין" של רכישת כלל וה NAV החיובי של אידיבי הנובע מכך.
אני מניח שאג"ח ט לא יצליחו בעת הזאת להריץ את הפירוק.
אלשטיין  הוציא ספין ושמט את הקרקע מתחת לטיעון שלהם. לא לוותר לאלשטיין ולדרוש בטחונות לאג"ח ט. האיש תחמן.
ולמשקיעים תמימים כמו "יוסי המשקיע" האם באמת מישהו האמין שתקבלו 1.05 כתוצאה ממכירת כלל ?
נו באמת. ניתן לסמוך על "נאמני ההסדר" ועל אלשטיין.
לא תקבל אגורה מ 1.05  . לא נורא לפחות נאמני ההסדר קיבלו את התמורה עבורכם... חחחחחח. ..
שמואל.
אכן.אולמן וגבאי ,אנא אמצו אותי.זה אני היתום שנזנחתי על ידי
26/05/2016 | 17:11
51
דנקנר ואלשטיין.אני יודע שכעת יש לכם את האפשרות הכלכלית לאמץ אותי ואת אחיי ואחיותי יתומי אידיבי אחזקות.
אתם את שכרכם המופקע קיבלתם והשארתם אותנו עשוקים וקרחים עם פלומת שיער בודדת.
אנא יהודים יקרים אמצו אותנו ודאגו לנו לכסות ומזון.
DW משוכנע בכך (-: ומעדיף להפסיד ב ט
26/05/2016 | 21:31
32
מניית כלל ביטוח כנראה תטוס מחר
26/05/2016 | 01:26
1
122
אין ספק שההצעה מבישה. 0.6 על ההון
אבל... באם הרוכש מוכן לקנות בחלקים אז עדיף למכור לו את ה 5% שדורית אונסת מאשר למכור בשוק. 5% מ 2.8 מיליארד בכ"ז יותר טוב מ 2.2
את כל המנה שהוא רוצה אני כבר לא רוצה למכור. רק מה שאונסים אותי.

אם השוק יפנים מחר שנגמרה המסיבה ואף אחד לא הולך לשפוך פה סחורה בחיניי חינם (ה 2.2 שנסחר בשוק) אז רק על זה הנייר יכול לעוף. אולי אפילו עשיריה ומעלה?
ולא ש 2.8 זה מחיר מי יודע מה גבוה.

לחילופין אפשר לקדם את רעיון המרת אגח ט (לפי פארי) במניית כלל ביטוח. ולו לפחות כדי להתמקח ולהרים אותו במחיר.
אם הקונה ההוא מציע 0.6 אני מציע 0.61 (ב"מטבע" אגח ט' המחושב לפי פארי, היקף העיסקה בדיוק 5% מכלל ביטוח, מה שדורית דורשת). אני מאמין שיהיו 230 מלש"ח מהסידרה שמוכנים לכך. החיסרון הוא שהקונה ההוא משלם במזומן, שחשוב לסידרה י', בעוד אנחנו מפחיתים חוב לטווח ארוך.
הוא לא מציע 0.6 אלא 0.67 (2.85 מ- 4.23)
26/05/2016 | 08:37
54
אלעל צונחת בעקבות דוח מאכזב.
26/05/2016 | 16:18
59
כעשרה אחוז ירידה...יש קשר לזה שהנפט התאושש מ30 ל45 דולר?
אלביט הדמיה אגח ט
26/05/2016 | 13:28
139
היי,
רציתי לשאול לגבי האג'ח הזה - אני חדש יחסית בתחום.. למה הוא יחסית זול? ולמה הוא עלה כל כך בחודש האחרון ?

נאמני אידיבי יצאו מהמסתור
26/05/2016 | 12:28
194
היום כנראה יפורסם חוות דעת המומחה
אופציה 6 תקבל 98 אגורות. מזומן.

אידיבי צפויה להתנגד ולהראות (שוב?) כמה אלשטיין לא מסוגל לשלם גם כשהוא חייב.
השפוט צפוי לבעוט אותו מהמדרגות.

יום טוב

מה דעתכם על מניית NBGGY?
26/05/2016 | 12:16
1
75
לא כדאי , מסוכן
26/05/2016 | 13:41
22
מה הבעיה של FSLR ?
25/05/2016 | 17:50
6
49
הכנסות עולות לאורך השנים, חוב זניח, למה קרסה?
בעיות בסקטור
25/05/2016 | 21:23
5
26
חברת ענק בתחום עומדת בפני פירוק בגלל שהדו"חות שלה היו מפוברקים.
אגב גם היום FSLR במכפיל עתידי של 15+ מאד לא זולה לדעתי.

אבל למה זה נוגע אליה?
25/05/2016 | 21:36
4
20
למה סאן אדיסון שקרוסת משפיעה עליה בכלל? הרי FSLR חברה טובה.
ולפי גוגל פייננס P/E רק 6.64.
אני חושב שהיא יחסית זולה
25/05/2016 | 23:10
19
צריך לזכור שהיא עדיין חברת צמיחה ולא מניית ערך כל כך,
שזה אומר שצריך להיות מוכן להחזיק אותה מינימום 5-10 שנים, לעומת 2-3 במנית ערך רגילה , אני מתכוון במינימום , כי התחום צריך להתפתח יותר וזה לוקח זמן עד שזה יהיה מיינסטרים,
והיא בשוק שכל המתחרות שלה במצב יותר גרוע ממנה מבחינת יציבות , ומחירי הפאנלים רק יורד ונייהים יעילים יותר,אומנם עוד לא 40% כמו בחלליות , אבל בקרוב 24% יהיה בהשג יד לצרכנים בתחום,
כל עוד היא תמשיך בצמיחה טובה מתישהו זה יישתלם
הבעיה הייתה שהנפט ירד , אז לעבור לסולארי לא נתן ייתרונות משמעותיים
ככל שמחיר הנפט גבוה יותר , יותר כדאי לעבור לסולארי ודברים כמו powerwall

תחכה אבל לקצת ירידות במדד לפני הכניסה

FSLR גם יש להם טכנולוגיה ייחודית שהיא מחומרים אחרים,
והייעילות של הפאנלים שלהם מאוד טובים יחסית למתחרים
בנוסף אם משווים ל trina solar הסינית , הפאנלים של first solar יותר זולים ב15% מבחינת סנט לוואט , הסינית בערך ביעילות של 16% , first solar , בייעילות של 22.1%
הפאנלים שלהם גם יותר זולים לעומת סולאר סיטי  שהם 55 סנט לוואט , ו first solar
40 סנט לוואט , הסינים זה 47 סנט לוואט
יש מצב ש trina solar יכולה להגיע לייעילות של 22.3% אבל יש לה מלא חובות,
ja solar כרגע בייעילות של 20.6% אבל מתקדמים יפה

silevo solar שמייצרים פאנלים לסולארסיטי עומדים ביעילות של22%
מתכוונים להגיע ל24% בקרוב לקראת הג'יגה פאקטורי של טסלה
שזה יותר טוב מsunpower עכשיו ,
silevo גם משתמשים בנחושת במקום כסף שזה מוזיל את העלות בלי לפגוע יותר מידי בעמידות והביצועים של הפאנל
הייתרון של sunpower זה לוחות מאוד עמידים למלא שנים בלי פגיעה בביצועים
אבל הייתרון הזה מצתמצם ככל שהמתחרות משתפרות ועושות R&D

ככל שהפאנלים יעילים יותר צריך לקנות פחות פאנלים והם ייתפסו פחות מקום בגג
אני חושב שזה כמו מה שהיה עם הSSD , פעם זה היה ממש ממש יקר , היום יותר נפוץ ,
עוד 5-12 שנים אני חושב שזה יהיה בהרבה בתים בנוסף לרשת החשמל הרגילה , או לגמרי במקום

סאן אדיסון חברה גרועה , החלק הטוב שלה SEMI יכול להיות סבבה אולי עוד כמה שנים,
אולי פוזיציה קטנה, יכול להגיע ל7$ לא הייתי מצפה ליותר מזה השנה
נראה לי שאולי silevo solar של סולאר סיטי , משתמשים בטכנולוגיה שלהם אולי
הFPE שזה מה שמעניין הוא 15.65
25/05/2016 | 23:46
2
14
כלומר שלחברה יש ירידה מאד משמעותית ברווחים, תוסיף לזה את העבודה שהחברה מדממת מזומנים ברבעונים האחרונים.
בנוסף שהבעיות שקיימות בSUN EDISON קיימות גם אצלה ככה שזה משליך על כל הסקטור.

מה זה "מדממת מזומנים"
26/05/2016 | 08:05
1
11
לפי גוגל נראה שיש שיפור בתזרים מפעילות שוטפת ברבעון אחרון (קו כחול)
הכנסות עולות ב-5 שנים אחרונות
אילו בעיות של SUNE קיימות אצלה? יש נגדה חשדות?

חל שיפור אבל עדיין מדממת
26/05/2016 | 12:24
6
אפריקה - סיקור האסיפה
22/05/2016 | 22:44
38
589
נפגשנו כרגיל במלון קראון פלאזה. הפעם הפתיעו עם כיבוד דל - רק שתייה קרה וזהו.לא יפה. אם ממילא מוכרים את הנכס (לפי דיווח של נץ שדיווחו היום) אז שלפחות יפנקו קצת נו מילא.
הגיעו מוסדיים ולא מעט פרטיים, אבל האמת? ציפיתי שיגיעו יותר. כשהתחלנו את ההסדר הקודם, בבית החייל, לפני כמה שנים, היה מפוצץ.

נובו סקר את פעילות החטיבות השונות:
אפי נכסים פרסמה Q1 פנטסטי. אם קודם יצרה 200 מלש"ח כל שנה אז עכשיו ב Q1 הרוויחו 150.
דניה סיבוס ממשיכים עם פרוייקטי תשתית, תזרים טוב, רווחיות טובה.
אפריקה מגורים הרוויחה מעל 100 מלש"ח, ממשיכה בקצב טוב.
מימשנו את רוב הנכסים בארה"ב וכעת התחזוקה של השארית. במקביל דניה סיבוס נכנסת לפעילות שם.
אפריקה תעשיות ממשיכה להתמודד עם בעיות בנגב קרמיקה. מוכרים יפה, רווח תפעולי גדל. פקר פלדה וברזל מרוויחות.
יש הרבה מתעניינים באפריקה מלונות. הם מתכננים למכור את המלונות אך להמשיך לתת שירותי ניהול.
אפי פיתוח - מהכניסה של רוסיה לאי קרים החלו הסנקציות, והון זר יצא מרוסיה. הנפט ירד משמעותית אך משתפר לאחרונה, ועדיין, נסחר הרבה מתחת לעבר. הרובל עדיין חלש. לקוחות טובים משלמים ברוסיה 11% ריבית.
היו אמנם כתבות על התאוששות ברוסיה אבל בסוף אנחנו הולכים לישון עם ההכנסות בפועל, והן ירדו. ה NOI של אפימול עלה מ 48 ל 70 ל 83 (קצב של 90M$) ואח"כ ירד ל 53 ואנחנו עדיין לא יודעים, אבל כנראה ירד קצת מתחת ל 50M$. גם הבנק רואה את זה והוא מודאג. אם הבנק חושש הוא נוקט בפעולות.
לטווח ארוך אנחנו מאמינים באזור מוסקווה. כל מה שהבטחנו קרה. אמנם לקח יותר זמן אבל קרה. הפידיון בקניון יורד (דולרית). הבנקים רואים דוחות של הקניון מדי חודש. יש לבנק עילות. לאפריקה ישראל אין יכולת  לעזור לאפי פיתוח. בנק vtb הוא בנק ממשלתי גדול, והוא יכול לנהל העסקים גם בלעדינו. הבנק מוכן לקנות כמה נכסים (בשווי 877M$) בתמורה לחוב (בגובה 611M$). בתסריט כזה נציג הפסד של 266M$ (!) אפי תשאר חברה עם הון של 512M$. זה לא מעט.
קיוינו שרוסיה תתרומם אבל ההסתברות יורדת. הדיבידנדים שציפינו מאפי פיתוח התרחקו בשנה שנתיים, ולכן הרמנו דגל אדום לאזהרה עכשיו. 
לב לבייב נמצא שם רוב זמנו, ומנסה לעדן את הגזירות. מר לבייב לא אמר נואש.
בדרכי שלום עם vtb תהיה חברה בלי חוב, ויהיה ליווי בנקאי לשאר הפרוייקטים. פרוייקט אחד למשל הוא 9000 (!) דירות. בשלב א נמכרו מעל 600. מציגים את זה כמו בארץ, ifrs, מכירים ברווח רק אחרי שמוסרים את הדירות.

המשך
22/05/2016 | 23:05
2
127
מאז ההסדר הקודם כבר עשו הנפקות הון בהיקף 1.3B ש"ח, לבייב הזרים 765 מלש"ח ועוד קודם להסדר עוד 700. מימשו נכסים בהיקף 6.7B תזרים 3.1B
געירה קטנה בנו - לו לא היינו ממהרים כ"כ למכור נכסים בארה"ב אז היינו יכולים למכור במחירים טובים יותר ולא היינו מגיעים למצבנו היום.
מיחזרנו חלק מההלוואות. הנפקנו סידרה חדשה (כח), כשזו הונפקה כשהרובל היה במקום אחר והדירוג היה במקום אחר. המצב ברוסיה מאד השתנה.
לבנקים שירתנו חוב של מעל מיליארד. לאגח 3.8B מתוכו 1.4B ריבית.
בהסדר הקודם התמורה (בסידרה כו) היתה פריסה של החוב בריבית גבוהה מאד (9% שעוד יעלה ל 10%)
בסה"כ פרענו קרנות 3.2B ריבית 1.6B וביחד 4.8B
לפני שנה אפי פיתוח היוותה חצי מהשווי. כיום רק 15%.
הסיכון לאבד 265M$ מההון העצמי של אפי פיתוח מצריך אותנו להדבר.

בשלב השאלות עלה משקיע פרטי, שלדעתי הוא כפיל של gili667 שלנו הוא צלב אותם על הצגת הון עצמי חיובי ואם יש כזה הון אז שינפיקו זכויות והבעיה תפתר. יש לפנות לבעלי המניות לפני האגחים. נובו ענה לו שהם מנסים למכור את הקניון מזה שנתיים, במחירי המעריכים (המתחשבים גם בשיפור עתידי), ולא מצליחים. שווי ה 66M$ שלו הוא לפי NOI עתידי ולא נוכחי. בונים על 80-90 מייצג למול 50 של היום. לקונים יש אלטרנטיבות בשוק הרוסי, שבו מוכרים נכסים בהרבה הרבה פחות מלפני שנתיים. אנחנו בהחלט מוכנים למכור את הנכס, אבל אין קונים טובים. גם במחיר שהבנק נקב אין לנו קונים.
כאשר פונים לבעלי המניות צריך רציונל כלכלי. אנחנו נפגשים עם משקיעי אגח גדולים ושומעים רעיונות.
לשאלה של מישהו אחר על חילוט הנכס כדי להעבירו למקורב - המגעים שלנו מול הבנק מקצועיים. זה עלול לקרות ואז נתאכזב מאד אם זה יקרה.
הקניון היה שווה קודם 990M$ וכיום 666M$.
ההון העצמי של אפריקה ישראל הוא 1.3B . הכל מבוסס על הערכות שווי לא ב stress. stress מוריד 25-30% פחות ממה שכתוב בספרים. אנחנו מתמחרים לפי מכירה בטווח הארוך.

אחרי זה התחלקנו לכו+כז, ו-כח. גייסין מייצג הפעם אותנו כו+כז, ואופיר נאור את כח.
צריך להחליט אם הולכים על נציגות משותפת או נפרדת. ימנו גם יועץ כלכלי וכבר מגבשים נציגות (ככה שמי שרוצה להכנס אליה צריך להתכונן).
מישהו ביקש שיהיה גם נציג לפרטיים. ברור מאליו שיהיה נציג למוסדיים ונציג של קרנות גידור (קרן DK היא כנראה השחקן הגדול)
תודה על העדכון המועיל. מענין אם סגרו סופית העברת הנכסים לבנק
23/05/2016 | 09:41
1
67
סופית כנראה שלא
23/05/2016 | 11:33
95
אולם הרושם שקיבלתי הוא שהנהלת החברה כבר הפנימה שזה מה שהולך לקרות.
מאחר והמשמעות היא פגיעה בבטחונות הרי שגם אנחנו הנושים נצטרך להפנים זאת.
מדובר בנכסים שהיו יכולים לייצר אפסייד, וזה, ככל הנראה, לא יקרה.

נזכרתי בעוד שאלה שנשאלה: מה ירצה את בנק vtb?
אם תביא 100M$ לאפימול + עוד 100M$ לאוזברסקיה.
לנו (אפריקה השקעות) אין יכולת להזרים סכומים כאלה לאפי פיתוח.
כח החליטו נכון והחליטו לקחת את אפי השקעות
23/05/2016 | 01:53
12
119
אם היו עושים זאת לפני מספר חודשים במקום את ההסדרון מצבם היה טוב בהרבה

עכשיו הכדור עובר ללבייב

יצטרך להחליט אם מפסיד את רוסיה או לא........

רק שלא ישתפנו בדקה ה 90 (-:
עיין בבקשה בכתבה שצרפתי עכשיו על הבטחונות
23/05/2016 | 10:58
11
106
אפי פיתוח היא לא צעצוע פרטי של כח. היא שייכת גם לנו כו+כז.
רוצים להשתלט על אפי? תפדלו. אנחנו שותף.
זה לא סותר
23/05/2016 | 15:40
10
57
השעבוד של כח הם מניות באפי פיתוח , אין להם שעבוד על חברות אחרות

הם יכולים לקחת את המניות המשועבדות להם או לפרק  - ובפרוק כל אחד מקבל את הנתח שלו, כולל כמובן כו כז

מה שחשוב הוא שהם בוחרים בדרך הנכונה , זה הבייבי של לבייב , לבייב בכלל לא נמצא בארץ.......

לכן ההחלטה לקחת את אפי חשובה , לבייב לא יכול יותר להתנהל בשאננות ולהחליץ  את בעלי האגח - הלחץ  עובר ללבייב [אל דאגה מוסדי כו כז יצילו אותו אם יצליחו]

שים לב שהמניות היום לא שוות כלום ,ולכן לכח הזכות להמשיך ולדרוש מהחברה לשלם לה את מלוא חובה

אם החברה תתעקש כי אפי פיתוח שווה 500לצרכי החוב היא תצטרךלמצוא קונה שישלם זאת
כפי שהסביר מנכל אפריקה בכל הכתבות השווי הוא תאורטי , אין קונים בשווי שהם מדוחים בדוחות ולכן הם מקבלים את אפי חינם אין כסף [ולאחר החלפה גם ללא חובות]  כך שמלו החוב עדין קיים  ויכולים לדרוש אותו מאפריקה השקעות
ה 500 זה על הקרח כי אלה פרוייקטים בהקמה
23/05/2016 | 16:17
9
64
זה לא 500 קש מני מזומני, זאת אלא אם כן יבוא קונה חיצוני (יכול להיות גם לבייב, אבל אז זו תהיה עיסקת בעלי עניין) וישים לנו 500 קש מני מזומני.
נסה בבקשה לקרא שוב, התיחסתי בדיוק לנקודה זו
24/05/2016 | 02:03
1
37
1. הם נקבלים מניות ששוות כלום - לכן יוכלו לתבוע בנוסף כמעט את מלוא החוב

2.  אם החברה תרצה לטעון שקיבלו נכסים ששווים 500 ולכן יוכלו לתבוע מעט מאד הרי שהחברה תצטרך למצוא קונים שיהיו מוכנים לקנות במחיר הזה ..........

הבנת את זה ברוך?

תסתכל מהצד של בעלי האגח

מקבלים נכס שאלי שווה 500 באפס כסף , כך שחוב החברה אליהם נשאר כמעט במלואו ועדין ידרשו מהחברה את מלוא החוב [כמעט]

אם ידעו להשביח אותו תהיה להם פרמיה נוספת - הבנת את זה?

בדיוק.
24/05/2016 | 10:16
16
"על הקרח"? אתה אופטימי
24/05/2016 | 14:17
6
39
אם מישהו מצליח למכור את אתרי הבנייה האלה(אם זה באמת אתרי בנייה) ב100M - הוא איש מכירות של המאה ה21
טוב, אנחנו עדיין זוכרים שזה מוסקווה, נכון?
24/05/2016 | 14:36
4
41
אני מבין שאתה מכיר את השוק שם הרבה הרבה יותר טוב מאיתנו, אבל בכ"ז.
פרוייקט של 9000 יח"ד בלב אזור הביקוש הרוסי זה לא כמו קרקע חקלאית בסיביר, לא?
ברוסיה הכל קובעת קרבה לשלטון
24/05/2016 | 18:33
3
31
עדיף קרקע חקלאית בסיביר + מושל ידידותי, מאשר יח"ד בלב מוסקבה  + ראש עיר לא ידידותי

ולך תמכור היום דירות ברוסיה כשמשכורות התכווצו בחצי(דולרית) ויוקר המחיה עלה פי שניים (דולרית)
תתפלא, אבל קונים דירות כמו לחמניות
25/05/2016 | 10:37
2
35
דירה זה נכס דלא ניידי, ואם יש לך כסף, שערכו מפוחת מדי יום (בתרחיש רובל קורס) אז זה הגיוני מאד לקנות עם הניירות המצויירים נכס אמיתי, שאפשר למשמש.

ככה בדיוק היה פה בישראל בתחילת שנות ה 80.
את זה כבר עשו לפני שנתיים
25/05/2016 | 11:41
29
הקריסה של הרובל התרחשה בסוף 2014, אז מי שהיה לו כסף קנה כמו מוטרף(מקררים, מכוניות ואפילו דירות). רק שעברו שנתיים מאז, לא צץ כסף חדש לאנשים, מחירי שכירות צנחו, מחירי דירות קפאו או אפילו ירדו במושגי רובל (ז"א קרסו במושגי דולר). מה שנמכר היום - נמכר בשליש וקצת מחיר דולרי מלפני שנתיים...
יש עובדים של חברות זרות שמרוויחים בדולרים!!
25/05/2016 | 23:32
21
מתוך ידיעה.אנשים שעובדים איתי בחברה(חברה רוסים) ומרויחים שכר בדולרים, כעת כוח הקנייה שלהם אחרי הפיחות של הרובל הרבה יותר חזק ולכן הם קונים כעת המון מוצרים.
מודע לכך שאין הרבה כאלה אבל מצד שני הם עדיין משפיעים.
במקרה הזה אני תומך בDW
24/05/2016 | 15:30
34
שים לב שאחרי ההחלפה לאפי אין חובות [קצת מוזר שאין חובות על הנכס שבבניה ]

9,000 הן כבר בבניה  וחלק נמכר [ויש לה עוד נכסים]

לא מתמצא ברוסיה כלל  אך 10אלף ליח"ד עלות הקקק והבניה עד כה נשמע לי זול

כדאי לשים לב שיש שיפור ברוסיה, והנפט הכפיל עצמו מהתחתית,
יקח זמן , הנכסים אולי לא יחזרו למחירים שהיו אבל יהיה מי שיקנה דירות [עדיף לפתח ולהרוויח] ולך תדע , אולי ברוסיה גם יורידו ריביות [הרי צריך להניע כלכלה וריבית גבוה זו בלימה קשה] ומחירים יטפסו

לדעתי לבייב  משך את החבל יותר מדי
כמובן במטרה לחוצ את האגחים וכפי שאנחנו רואים הם מפוחדים מבוהלים, האספה הקודמת כולה היתה ריב בין סדרות וציפור החברה בגלל הזה [הזוי!!]

האפשרות שלו תהיה הזרמת הון , רכישת אגח בבורסה, והכל בלי תספורת  - שאם לא כן  יקחו לו את החברות [במילא לא מיצרת דבר ואם היה דחליל בראשה מצבה היה טוב יותר]

לפני חודשיים החברה הצהירה על הון עצמי של 2.5 מיליארד שח , כעת 1.3 ואם יעשו החלפה 1.1
אם הוא מאמין לדוחות שלו אין שום סיבה שהחברה לא תגייס 300-500מיליון שח כשלביב מתחייב לקנות כל מה שהציבור לא יקנה

אם הוא לא מאמין לדוחות אזי אין סיבה למחזיקים לאפשר לו להמשיך להחזיק בחברה

ההתנהלות שם לא רחוקה בהרבה מהתנהלות ענבל אור ולכן התביעות יגיעו , על החברה אפשר לומר ז"ל

אמנם תמיד קימת אפשרות שהמוסדיים יצילו אותו, אבל יש לקוות שאם זה יקרה עדין ידעו לדרוש שטר הן למקרה שהחברה תתאוש [הרי אם החברה תצתאושש אין שום סיבה שלא להחזיר לנושים את חובם - טאואר כדוגמא]
צפו תביעה באפריקה
23/05/2016 | 02:44
1
131
בפריגו הסיכוי קלוש [יקשה להם להוכיח]

באפריקה זה קלי קלות

עוד תביעה שהוגשה ולתבוע את אפריקה יהיה קל בהרבה
24/05/2016 | 02:05
33
מין הסתם כבר כעת עו"ד זריזים מכינים תביעות ורק ממתינים שההסדר/לקיחת החברה יגיע לסיומו

תודה !
23/05/2016 | 09:20
43
הבטחונות של אגחי אפריקה...
23/05/2016 | 10:55
123
יניב רחימי העלה בחודש ינואר כתבה מעולה אודות הבטחונות השונים שיש לכל סידרה.
שימו לב לכך שמאז שווי אפי פיתוח קרס לרבע(!) ממה שהיה (מ 0.31 סנט ל 0.08) ושאפי פיתוח שייכת גם ל-כו+כז, ולא רק כח.

מכאן אנו למדים כי מצבה של כח איננו מזהיר בתרחיש פירוק, בעוד שהכוח של כו הוא איימתני.
נובו עצמו התלונן על הריבית הגבוהה שהוא נדרש לשלם לנו ב-כו. אנחנו שוחטים אותו. אכן, חיים קשים.

באסיפה של כו+כז הזכרתי את זה שבזמנו עבור המעבר מ-כו ל-כז אפריקה שילמה פיצוי של כמה אחוזים ושלדעתי עליה להעניק אותו שוב בהסדר הקרוב באם מתמזגים. אנשים אמרו ברור אבל גם אנחנו ממש ממש עוד לא מוותרים כ"כ מהר על עליונותה של כו.
אפריקה נכסים
23/05/2016 | 17:17
1
54
לפני מספר שבועות היו דיווחים שמליסרון מגששת סביב אפריקה נכסים או חלק מנכסי אפריקה נכסים. היום פורסמה מצגת של מליסרון ומפויע בה הפרוייקט המשותף לאפריקה ולמליסרון. הנתונים (וכן זאת רק מצגת והכל על הנייר) נראים טוב ויכול להיות שהפרוייקט יגדל משמעותית (במשהו כמו 50 אלף מטר). מאוד יתכן שזה פוטנציאל מאוד משמעותי.
אפריקה נכסים היא חברה לא רעה בכלל בכלל
23/05/2016 | 17:34
57
לגמרי אפשר להבין את הריר שמזילה מליסרון על כמה נכסים של אפריקה נכסים

גם מבחינתי כנושה של כו אין לי בעיה עם פירוק דה לוקס, ולהכניס מניות אפריקה נכסים לתיק במקום אגח כו.
מניית אפריקה נכסים זה ני"ע טוב.
כתבי ההצבעה עלו למאיה
23/05/2016 | 16:37
48
יש חברה בהסדר חוב שלא החזקת את האג"ח שלה?
23/05/2016 | 20:12
1
69
או שאתה סתם הולך לכל האסיפות בשביל אוכל חינם?
קטונתי
24/05/2016 | 11:01
47
שמעון שלנו למשל מעורב בהרבה הרבה יותר אגחי זבל ממני.
רק נדמה לך שזה הרבה כי על אלה שאני הולך אני רושם פה. אלו בד"כ גם אגחים יותר "סקסיים", עם הרבה הרבה רעש תקשורתי. בתכל'ס כמה זה? 4?

לדעתי בשביל הטירחה שלנו בהחלט ראוי שהיה קצת כיבוד. לפחות לא בזבזת זמנך לחינם.
בהסדר החוב השלישי עוד חמש שנים יבואו עוד פחות...
23/05/2016 | 21:02
1
72

סרטי ההמשך בדרך כלל הרבה פחות מעניינים מהסרט הראשון.... אבא גנוב 2 לעומת אבא גנוב 1- הראשון יצירת מופת אלמותית של הבמאי הנועז יהודה ברקן, שסרט ההמשך איננו אלא הד חיוור של ההישג המקורי המקורי בסרט הראשון. על אבא גנוב 3 כבר כמעט ולא זכה לשום עניין כלשהוא. 

כך גם במקרה העומד לפנינו, בעוד הסדר החוב הראשון היה מאבק יצרי ומרתק של המערכת הפיננסית הישראלית, שזכה לעניין רב של הציבור, סרט ההמשך, הסדר החוב 2' לא מעניין פחות בהרבה. הרשו לי להניח שהסדר החוב השלישי, שככל הנראה צפוי לנו באותה מידה שהיה צפוי אבא גנוב 3' אף הוא לא יזכה לעניין פחות עוד יותר. 

אם כי אין ספק שמעריצים מושבעים של אבא גנוב, הלכו וגילו עניין גם בסרטי ההמשך. DW הוא ללא ספק מעריץ של הסדרי חוב וקונה כרטיס לכולם. אפילו לאורבנקופ, שזה ממש סרט ניסיוני דל תקציב עם כרטיסים ממש יקרים באולם הקטן של הסנימטק- גם לזה הוא הלך...
24/05/2016 | 11:05
6
מי רוצה להיות בנציגות?
24/05/2016 | 11:15
57
מי שרוצה להיות בנציגות אגחי אפריקה ישראל מוזמן להגיש מועמדותו:
מספרים\מחירים הזויים!
24/05/2016 | 14:10
2
59
כמו שהקניון לא היה אף פעם שווה 900M, כך הוא לא שווה 660M היום...אולי 200M.
גם המספר 512M(הון אפי אחרי שהבנק ייקח לה את אפימול ואוזרקובסקייה) הוא קשקוש מוחלט. אולי 100M, אם ראש העיר וכנופייתו יהיו במצב רוח טוב-(((

וכל מי שמדבר "כשרוסיה תתאושש"...רוסיה מאוששת=נפט 100$ לחבית...אם מישהו חושב שאנחנו בדרך לשם - יש כלים בשוק הסחורות...לא צריך את לבייב בשביל זה.
נכון שגם 660לא שווה היום אך 200זו הגזמה
24/05/2016 | 15:37
1
38
שים לב שה 660 לא לוקח בחשבון את ההלואות בגינו

אם תיקח בחשבון את הלואות אזי הוא לא שווה גם 200

אין להתפלא אם בדוחות הקרובים נראה מחיקות הון גדולות במטרה להוריד  הנכסים הסחירים עמ להלחיץ את הנושים

אפריקה נכסים דיווחה על רווח גדול בגלל שיעורכים , לא בגלל עסקים - לא בדקתי אבל לא אתפלא אם זה קשקוש והמטרה היתה לגרום לנושים לרצות ללכת להסדר

כנ"ל עם אפריקה תעשיות שלכאורה השתפר מצבה, לא מהנמנע שגם היא לא שווה אגורה בימינו  תחת הניהול הנוחכיי שהצליח להביא את אחת החברות הגדולות במשק בתחומה [תעשיות!!] אל פי פחת
שערוך היא לא מילה גסה
24/05/2016 | 16:37
36
באם מדובר למשל במעבר מנכס בהקמה לנכס קיים ומניב, אז שיעור ההיוון יורד, וזה רווח אמיתי, כי קונה סביר לנכס יסכים לשלם עליו יותר (דוגמה מוכרת: רציו למשל כיום בשלב הסיפורים, כאשר נכס לוייתן יהפוך לנכס מניב (בדומה לשדה תמר) ברור שהיא תהיה שווה יותר)
נכס שהשתפר ומצליח לגבות שכ"ד גבוה יותר גם כן באמת שווה יותר
לא מבין...אם יש לאפריקה ערך חיובי למה לא משלמים אגחי"ם?
24/05/2016 | 18:38
5
38
אם יש לחברה ערך חיובי שסך נכסיה עולה על סך התחייבויותיה אז כל הדרישה לתספורת היא מגוחכת...ברור שלקחת מייד את החברה ומכור את סך נכסיה ובא לציון גואל. אני לא שומע שברוסיה יש מיתון ולכן לא אתפלא אם יש יד מכוונת שלא משכירה את הנכסים שם למשל בקביעת תימחור גבוה...נקודת המוצא לא להאמין לדיווחים של החברה. 
ל- המבין שלא מבין (לפי שאלתו) קבל הסבר
24/05/2016 | 20:17
3
55
א. יש בעיות תזרים ההכנסות שצנחו
    לא יכולות לממן הוצאות + תשלומי
    חובות = שימושים שרק גדלים.
    ואז אין ברירה לחברה אלא
     לבקש הסדר חוב.

ב. בדוח ל- 31/12/2015 הנכסים שווים יותר
   מהחובות קרי הון עצמי חיובי.
  מה יהיו בדוחות שיפורסמו בעתיד ?
  כל אחד יעריך כטוב בעיניו.

סיכום
הון עצמי שלילי בעתיד יחיב בהכרח תספורת
למחזיקי האג"ח - כעומק הבור עומק התספורת.
לחליפין
אם יתברר בעתיד ששווי נכסים גדול בבירור
ממה שרשום בדוחות 31/12/2015 יש
טעם ללכת ל- "פירוק רווחי"

אתה לא יכול להציג הון עצמי גבוה ובו בזמן לבקש תספורת
24/05/2016 | 22:20
2
41
אם הבעיה היא התזרים אפשר לבקש סיוע

הערכות לעתיד זה דבר נחמד אבל הן הערכות, ובמקום לבקש תספורת יש לפנות לבעלי המניות ולגייס הון
המצב ברוסיה מתדרדר הרבה זמן ולכן זו רק היתה פעולה מתבקשת [גיוס הון] אבל החברה העדיפה לא לעשות כן
ההנהלה בכל לא סופרת את הפרטיים, וכמו שאמר מנהל החברה לפני חצי שנה: זה שבעלי האגח מרגישים לא בוח אין משמעו שצריך לרוץ ללבייב לבקש להכניס יד לכיס

רוסיה דוקא השתפרה מאד מאז תחילת השנה , מחיר הנפט עלה , אבל בעיקר הריבית ירדה חדות [עדין יקרה אבל הרבה פחות!]  

הצפי  כעת הוא דוקא שיפור ברוסיה, בדיוק מה שבנו עליו אלו שבחרו לתת לחברה שקט

אם הצפי ברוסיה הוא שיפור , והחברה צופה שערך נכסיה דוקא ירדו - מה זה אומר על החברה?

ומדוע שמשקיע [בעל מניות /אגח] יחשוב שעם השיפור ברוסיה מצב בהחברה דוקא יהיה גרוע יותר?
ל- גילי667 צודק מה שקובע הדוחות לפני הצבעה קובעת על ההסדר
25/05/2016 | 22:42
1
28
מתי יצביעו על ההסדר ?
שנה שנתיים . . . איש לא יודע
ומה יהיה ההון העצמי אז בעתיד
בסמוך לפני ההצבעה הקובעת על
ההסדר ?  השד יודע ומה לעשות
גם הוא השד לא משהו בזמן האחרון . . .
הדרך הפשוטה היא לקחת את החברה תחילה
26/05/2016 | 01:11
30
ירצה לבייב להציע הצעות מענינות יוכלו בעלי האגח לשקול אם להענות להצעות שלו [או כל אחד אחר]

לא שיכול להתחייב בפניך שזה יקרה (-:

הנקודה היא :אפריקה מציגה הון עצמי גבוה מאד ובו בזמן מבקשת תספורת מהנושים ונישול בעלי  המניות הפרטיים  מאחזקתם לחלוטין

מה יציגו בעתיד לא רלונטי , רלונטי מה מציגים כשמבקשים את ההסדר
כמובן שסביר שיציגו התדרדרות וכך ללחוצ על הנושים [שוב, אם יהיה שכל ראשית כל יקחו את החברה] ולעשוק את בעלי המניות הפרטיים
אך כמו שהון עצמי גבוה שהוצג היה הטעיה אין להתבלבל גם אם פתאום יציגו הון שלילי עמוק

העובדה שביקשו הסדר כאשר הציגו הון גבוה היא עילה מצוינת לתביעה עי בעלי המניות הפרטיים

יש כאלו שחיזקו כל הירידה מטה ועדין מחזיקים ...... כי הפער מההון העצמי המוצג הוא בלתי נתפס  לדעתם ומכאן מניחים שמחיר חסר בבורסה

תכלס המעשה המוצלח ביותר יהיה לנתק את החברה מהמוצצים את לישדה
הטענה נכונה, למעט שברוסיה אין מיתון [המצב שם קשה]
24/05/2016 | 22:10
46
צריך לזכור  שמעבר לבעלי חוב יש גם בעלי מניות
לבייב מחזיק כמעט חצי מהמניות , השאר בציבור

בקשת החברה לאפס את השקעתם ולקחת להם את המניות כשבו בזמן החברה מציגה הון עצמי עתק זה פתח לתביעת עתק ובצדק מטעם בעלי המניות הנוחכים
איך לבחור קרן נאמנות או תעודת סל?
25/05/2016 | 14:26
4
103
יש לי סכום בו אני רוצה לקנות קרן נאמנות או תעודת סל שמשקיעה באג"חים.
מה הקריטריונים לפיהם יש לבחור את הקרן?
איזה אגח"ים?
25/05/2016 | 15:29
3
62
קונצרניים/מדינה?
ארוכים/בינוניים/קצרים?
צמודים/לא צמודים?
או שאתה רוצה סתם קרן אג"חית מנוהלת?
כאלה שיתנו רמת סיכון בינונית.
25/05/2016 | 16:27
2
35
נשמע לי שאתה לא באמת מבין באג"חים
25/05/2016 | 16:58
1
70
כמו שאני רואה את זה אז יש לך שתי אופציות:
1. ללמוד, להבין באיזה סוג של אג"חים אתה רוצה בדיוק להשקיע, ולקנות קרן מחקה בהתאם.
2. להשקיע בקרן מנוהלת. קח רק בחשבון, שבמצב, כמו היום, של ריבית אפסית, התשואה תאכל לך לגמריי על-ידי דמי הניהול של הקרן המנוהלת.

כדי להשוות בין קרנות ספציפיות בארץ, אני משתמש בלאומי טרייד.
תודה.
26/05/2016 | 07:26
17
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום קידום אתרים
פורום קידום אתרים
נטוורק טיים- פורטל העסקים החברתי של ישראל
נטוורק טיים
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום