לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'חסוך עד 80% בעמלות!'
חסוך עד 80% בעמלות!
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2016 | 16:31
27
Trade Center עוזרת לך להפסיק לשלם עמלות מופרזות לבנקים בגין מסחר בבורסה.
אנו עובדים עם בתי ההשקעות המובילים בישראל ומציעים ללקוחותינו את העמלות הנמוכות ביותר בשוק - בארץ ובעולם.

בוא לשלם פחות ולקבל יותר
לצפיה ב-'סוחר מהארץ בנ"ע בחו"ל (IBI לדוגמא), איך מחושב המס במכירה?'
סוחר מהארץ בנ"ע בחו"ל (IBI לדוגמא), איך מחושב המס במכירה?
26/09/2016 | 11:01
5
29
נניח וכל המכירות מבוצעות כאשר נייר הערך ברווח.
האם המיסוי לוקח בחשבון את הרווח גם במשינוי בשער החליפין (ז"א, הרווח הוא ממש שקל לשקל שהכנסתי והוצאתי)? דרך אחרת?
לצפיה ב-'המיסוי לוקח בחשבון את שער החליפין'
המיסוי לוקח בחשבון את שער החליפין
26/09/2016 | 14:04
3
28
בני"ע ישראלים המיסוי הוא על הרווח הריאלי (קרי, לוקח בחשבון את מדד המחירים לצרכן), ובני"ע זרים המיסוי לוקח בחשבון את ההפרש בשערי המטבע (במקום את המדד).
לצפיה ב-'אם זה לא מסובך מידי, אפשר...'
אם זה לא מסובך מידי, אפשר...
26/09/2016 | 18:52
2
12
דוגמא מספרית לני"ע זרים, איך בדיוק זה יעבוד?
לצפיה ב-'עמוד 24 בקובץ שבלינק'
עמוד 24 בקובץ שבלינק
26/09/2016 | 22:29
1
10
לצפיה ב-'רק שים לב שהמס הוא 25% ולא 35% כמו שבדוגמא'
רק שים לב שהמס הוא 25% ולא 35% כמו שבדוגמא
26/09/2016 | 22:34
12
(זה חוזר מ-2002, שיעור המס ירד מאז).
לצפיה ב-'בסוף שנה מסכמים את הרווחים\הפסדים ואז ממירים'
בסוף שנה מסכמים את הרווחים\הפסדים ואז ממירים
27/09/2016 | 01:37
2
למה אתה צריך להמיר כעת לכל עיסקה? תשמור במטבע נניח דולר ובסוף השנה תמיר לפי השער שיהיה. אם אתה לא משלם את המס עכשיו נראה לי (לא יועץ מס אבל עושה ככה) שזו הדרך.
לצפיה ב-'חשש לבעיית שקיפות בספאנטק. מי מחזיק במניה?'
חשש לבעיית שקיפות בספאנטק. מי מחזיק במניה?
26/09/2016 | 23:00
1
14
משקיעים בחברת ספאנטק, אשר רכשו מניות בחודשים האחרונים, מוסמנים לפנות במייל לצורך הגנה על זכויות בעלי המניות ובחינת אפשרות להגשת תובענה. DOR123DORI@WALLA.COM
לצפיה ב-'עוד פרסום אסור של אוכל הנבלות...'
עוד פרסום אסור של אוכל הנבלות...
26/09/2016 | 23:34
8
לצפיה ב-'לווייתן סגרו חוזה עם ירדן, והעסק מתחיל לזוז'
לווייתן סגרו חוזה עם ירדן, והעסק מתחיל לזוז
26/09/2016 | 17:56
34
בשעה טובה הגז מפסיק להיות קבור בים ויש לקוח יצוא שמוכן לשלם עליו - חברת החשמל של ירדן.

האנליסטים מעלים מחירי יעד לרציו/אבנר/דלק"ד ודלק קבוצה, והניירות עולים במחזורים גבוהים:

אפשר רק לקוות שאחרי ירדן יגיעו עוד לקוחות (מצרים, טורקיה), כדי שכל העסק לא יהיה תלוי רק בלקוח היצוא הזה (בנוסף לשוק המקומי).

לצפיה ב-'מחפש המלצות על יועצי השקעות פרטיים, מקצועיים ואמינים'
מחפש המלצות על יועצי השקעות פרטיים, מקצועיים ואמינים
25/09/2016 | 21:24
2
61
האם יש כאלה שידועים בשמם הטוב?
אשמח לקבל המלצות בפרטי.  
לצפיה ב-'יועצים פרטיים'
יועצים פרטיים
26/09/2016 | 17:01
1
45
אמנם אין הרבה יועצי השקעות פרטיים
אך
למיטב הבנתי והכרותי - כולם עונים על ההגדרות שהצבת: פרטיים-מקצועיים ואמינים.

גילוי נאות: אני בעצמי יועץ השקעות פרטי.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
26/09/2016 | 18:44
13
לצפיה ב-'התפתחות בגזרת אורתם סהר - מבקשים מאג'ח ד דחייה'
התפתחות בגזרת אורתם סהר - מבקשים מאג'ח ד דחייה
23/09/2016 | 12:34
30
447
החברה הוציאה הודעה לבורסה שהיא במו''מ להכנסת משקיעים בחברה עד 85 מיליון ש'ח תמורת כ77% ממניות החברה,  בתמורה מבקשת החברה ממחזיקי אג''ח ד,  דחייה של ארבעה חודשים בתשלום הקרן, ומהמחזיקים הארוכים שלא יפעלו להעמדת החוב לפרעון מוקדם,  למיצוי ההשקעה הנ''ל,  תשלומי הריבית ימשיכו לשלם באופן שוטף, כמו שזה נראה,  זה הודעה טובה למחזיקי האג'ח הארוכות על חשבון הקצרה,  שכרגע נושאת יותר בסיכון, לבעלי המניות הבשורה מביאה דילול משמעותי,  אולי זאת הסיבה לזינוק באג'ח ה מ60 ל70 בשבוע האחרון.
http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=1059243
גילו נאות,  מחזיק באג''ח ה.

לצפיה ב-'לקחת הכל בערבון מוגבל'
לקחת הכל בערבון מוגבל
23/09/2016 | 12:55
5
112
האמת שלא האמנתי שהחברה לא תוכל לעמוד בתשלום לאג"ח הקצר ד' בחודש אוקטובר מכיוון שיש להם את הכסף הזה לשלם ורכשתי כמות לא גדולה.
אבל צפיתי שהחברה תתקשה לעמוד בשאר התשלומים ושהתזמז החזוי שסיפקה היה לקוח מספר אגדות , לא האמנתי לדוח הזה.
הערכתי שהחברה תגיע להסדר חוב במוקדם או במאוחר.
דחיית התשלום לקצרה רק מעידה שהמצב לא טוב.
לגבי ההודעה על הכנסת משקיעים בחברה , אם ההודעה הזו אכן נכונה ולא מפוברקת אז כמובן שזה יעזור מאוד לחברה , אמיר נחום יאבד את השליטה בחברה ויכנס דם חדש וכסף חדש , אבל עדיין החברה צריכה להראות שיפור בביצועים שלה שהרי אם לא , כל הכסף שיכנס ימחק.
אני הייתי לוקח הכל בערבון מוגבל , כבר אי אפשר לדעת עד כמה להאמין לחברה.
עצם העובדה שלפני 22 יום הוציאו דוח ושם סיפרו שהכל יתנהל על מיי מנוחות ואנשים התבשמו מדוח התזמז ההזוי שסיפקה , ועכשי מודיעים על דחיית תשלומים , וכדי לרכך את הידיעה הזו מכניסים הודעה על קבוצת משקיעים שאף אחד לא יודע מי הם ואם בכלל זה נכון או סיפור מפוברק בשביל להרוויח זמן.
יש לציין שהחברה טוענת שנחתם מזכר הבנות לא מחייב עם קבוצת המשקיעים , והם דורשים בדיקת נאותות עד נוב' עם הארכה לדצמבר.
אני מאוד מקווה שמדובר בסיפור אמיתי ולא מפוברק מכיוון שכבר היו הרבה סיפורים כאלה בעבר וגילנו שלא יצא מהם כלום.
אם אכן מתברר שהסיפור נכון , מי שמרוויח פה זה הארוכות , הקצרה תבזבז זמן עוד 4 חודשים עד לפירעון כך שההשקעה בה כבר לא כל כך משתלמת.
בעלי המניות ידוללו ולכן גם השקעה במניה לא משתלמת.
מאחל לכל המחזיקים שיתברר שהכל אמת ושרק יהיה לטובה.
לצפיה ב-'תובנות ראשוניות שלי ממזכר ההשקעה.'
תובנות ראשוניות שלי ממזכר ההשקעה.
23/09/2016 | 16:43
4
102
א. העובדה שהחברה מבקשת דחיה של 4 חודשים בפרעון אגח ד (כדי לקבל סכום ההשקעה במזומן של 50M  ₪) מלמדת שדירקטוריון החברה מסר דיווח כוזב בדוח רבעון 2 (דיווח שהחברה תעמוד בכל התחיבויותיה במועדן). 
ב. מצב החברה אכן קשה. ראשית, משום שבעל השליטה העיקרי מוכן לאבד השליטה כדי להציל חלק מנכסיו. שנית, משום שהחברה מממשת את נכסי הליבה שלה. 
ג. המסקנה מהנקודות הנל היא שפנינו להסדר ללא מימוש מיזכר ההבנות או הזרמה חיצונית אחרת.
ד. לא נבון להטיל ספק אם נחתם מזכר ההבנות. גם משום שחברה מפוקחת לא תצא בדיווח כוזב, וגם משום שהתעלת בדיווח כוזב היא זניחה (תוספת זמן של 4 חודשים).

מחזיק משמעותי באגחים הארוכות.
לצפיה ב-'בתור מחזיק באגח הקצרה'
בתור מחזיק באגח הקצרה
23/09/2016 | 17:41
2
91
וכמובן אני כותב מתוך פוזיציה ,הייתי מוכן לתשלום מחצית מהחוב בזמן ומחצית מהחוב בעוד 4 חודשים.
עם זאת לצערי הדבר לא יתאפשר היות ותהיה התנגדות "להעדפת נושים" של האגח הארוכים.
גם אם הדיווח על התעניינות וחתימת מזכר הבנות עם משקיע כלשהו נכון,זה אינו מבטיח דבר היות ויתכן כי לאחר בדיקת מצב החברה המשקיע יסוג מכוונותיו.
שבת שלום ומבורך
לצפיה ב-'גם לשלם לספקים בזמן ולדחות רק לבעלי האג"ח הקצר'
גם לשלם לספקים בזמן ולדחות רק לבעלי האג"ח הקצר
24/09/2016 | 10:00
1
49
זה העדפת נושים.בעלי האג"ח הקצר צריכים לדרוש פירעון בזמן של חצי מהאג"ח ושהספקים ייקבלו גם הם חלק מהתשלומים שמגיע להם ויסכימו כמו בעלי האג"ח לדחייה של 20 מיליון כמו בעלי האג"ח.
לצפיה ב-''
25/09/2016 | 01:49
3
לצפיה ב-'כתבה מגלובס'
כתבה מגלובס
23/09/2016 | 18:30
76
http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1001154016

באם מהלך הזרקת האקוויטי אכן יתבצע אז מדובר בבשורה חיובית. זה מה שזילכה עשה בזמנו בקווינקו ואנחנו הנושים בסופו של דבר קיבלנו פארי מלא מלא. בעלי המניות כמובן דוללו.
גם שם האגח הגיע לקידומת 6x וכמשקיע בהנפקה די הזעתי, אך הודות למיצוע במחירים אלה בסופו של דבר יצא טרייד רב שנתי טוב.
במחיר כמה דפיקות לב ושערות לבנות :-P

לדעתי הוגן לשלם איזשהו פיצוי למחזיקי ד, בגין הדחייה הקצרה של ה 4 חודשים.
לצפיה ב-'מידע נוסף בכתבה המצ"ב'
מידע נוסף בכתבה המצ"ב
23/09/2016 | 17:37
1
83

לאור זהות המשקיע אפשר להתאזר במעט אופטימיות ?

"לכלכליסט נודע כי מדובר באיש העסקים היהודי בריטי ליאו נוי, הבעלים לשעבר של חברת בריטיש ישראל שנמכרה בשנת 2010 למליסרון תמורת 1.7 מיליארד שקל. עבור נוי, שצירף איתו להשקעה את משקיע יהודי נוסף מארה"ב ויהודי נוסף מברזיל, תהיה זו חזרה ראשונה לשוק ההון הישראלי לאחר מכירת מליסרון."

"עד אז, אורתם סהר מבקשת ממחזיקי האג"ח שלה דחייה של ארבעה חודשים בתשלומים, בקשה שלמעשה פותחת במגעים רשמיים להסדר חוב בחברה. בזמן הזה הם ינסו להגיע להבנות סופיות עם נוי ושותפיו ובנוסף יפעלו למכירת נכסים בשווי של 20 מיליון שקל. ב-24 לאוקטובר הקרוב אורתם סהר נדרשת לשלם 40 מיליון שקל למחזיקי אג"ח מסדרה ד' שבה מחזיקים בין השאר גופי הפנסיה של איילים, פסגות, הלמן אלדובי, מגדל והראל"
לצפיה ב-'כן זו הודעה יותר אופטימית'
כן זו הודעה יותר אופטימית
23/09/2016 | 18:43
74
אותי מה שהטריד בתחילה היה שלא פרסמו את שם המשקיע , ובנוסף שהחברה טענה בדו"ח התזמז שלה שיש לה מספיק כסף לשלם לפי החזוי.
לחזוי לא האמנתי אבל בקופה היה מספיק לשלם לד' , וכשהודיעו על דחייה גם לד' זה גרם לי לחשוב שהם שיקרו בדוח.
אבל אורמת מנמקת את חוסר יכולתה לשלם את הקרן לאג"ח ד' בזה , שלאור חקירת המנכ"ל ע"י הרשות לניירות ערך זה גרם ללחץ אצל הספקים והם צימצמו את האשראי לחברה , מה שגרם לה לשרוף עוד מזומנים...
אבל ההודעה החדשה הזו כבר טובה יותר , ברגע שיש שם ויודעים שזו לא סתם המצאה אז זה כבר יותר רציני.
מדובר בליאו נוי הבעלים לשעבר של בריטיש ישראל , ולא חסר לו כסף...
כרגע כידוע מדובר רק במזכר הבנות , כך שלא בטוח שאכן העסקה תצא לפועל , אבל צריך לקוות שכן ואז יש סיכוי טוב לבעלי האג"ח לראות את הכסף.
לצפיה ב-'מניית אורתם סהר'
מניית אורתם סהר
23/09/2016 | 12:27
6
123
בהמשך לדיון הקודם והשתלשלות העניינים בחברה. משקיעים המחזיקים במניות אורתם סהר, מוזמנים לפנות בדחיפות במייל לצורך שמירה על זכויותיהם. dor123dori@walla.com .
לצפיה ב-'לפי דורי העברת השליטה עשתה רווח עצום לבעלי המניות'
לפי דורי העברת השליטה עשתה רווח עצום לבעלי המניות
24/09/2016 | 10:04
67
אז למה לקלקל?העברת השליטה זה הדבר הכי טוב לבעלי המניות לאור המוניטין השלילי של ההנהלה והחברה.
לצפיה ב-'ובעיקר לשם הרווחים של ריצ'י כמתווך...'
ובעיקר לשם הרווחים של ריצ'י כמתווך...
24/09/2016 | 11:27
4
47
לצפיה ב-'בעיקר כי בעלי המניות הפסידו המון כסף'
בעיקר כי בעלי המניות הפסידו המון כסף
25/09/2016 | 12:38
3
29
בגלל התנהלות החברה לכאורה ואם ההשקעה לא תצליח, הם עלולים לאבד את כל כספם.
לצפיה ב-'ועדיין זה לא אומר שיש להם עילה לתביעה או סיכוי לזכות'
ועדיין זה לא אומר שיש להם עילה לתביעה או סיכוי לזכות
25/09/2016 | 19:00
2
21
ומה שבטוח כל המאכרים בדרך ידאגו לגזור את הקוםון שלהם בכל מקרה.
לצפיה ב-'אני לא יודע מה בטוח'
אני לא יודע מה בטוח
26/09/2016 | 22:51
1
2
כידוע, בדר"כ בתביעה יצוגית אין עמלות ואין שכר טרחה, אלא אם כן יש זכיה.
אבל ללחוץ על המקלדת לא מצריך ידע.
לצפיה ב-'ולכן אתה שומר את כל הודעותיך מעורפלות...'
ולכן אתה שומר את כל הודעותיך מעורפלות...
26/09/2016 | 23:33
2
בלי לפרט איך ישמרו זכויותהם של בעלי המניות ואיזה זכויות נפגעו.
אם היית שווה משהו לא היית נזקק כל כך לפרסום האסור על פי כללי התפוז.
לצפיה ב-'הזהרתי מאורתם'
הזהרתי מאורתם
25/09/2016 | 00:03
14
69
כל הנורות היבהבו בנוגע לתשלום הקרוב. בנוגע לעסקה, אם בדיקות הנאותות לא יעברו חלק בעיה קשה לחברה.
לצפיה ב-'שבוע טוב.ביום ראשון עושה רושם יהיו נפילות באגחים במיוחד '
שבוע טוב.ביום ראשון עושה רושם יהיו נפילות באגחים במיוחד
25/09/2016 | 01:58
13
76
באגח הקצרה של אורתם.
נראה לי כי אם העיסקת רכישה תצא לפועל נחום ודורי ישארו עם פחות מניות מאשר כתוב שישארו ברשותם.
אני חושש כי בדיקות הנאותות ע"י לואי יגלו לא מעט בורות כלכליים באורתם,כמו שהתגלו בורות כאלו בחברת דורי בניה בזמנו.

לצפיה ב-'שבוע טוב, הערכה שלי עקב נתוני העסקה המשתקפת :'
שבוע טוב, הערכה שלי עקב נתוני העסקה המשתקפת :
25/09/2016 | 07:23
12
75
אג"ח ה' עליות היום ובהמשך השבוע -
העסקה משקפת לחברה שווי של 15 מש"ח, לפני הכסף, מה שאומר פרעון לאגחים.
ישנם 3 משקיעים, שאחד מהם "כבד" ומאחר והעסקה בכסף "קטן" ניתן להסיק מכך שמעוניין לבנות פלטפורמה, על כן, סביר להניח שהעסקה, לדעתי, תצא לפועל, גם אם הממצאים יחייבו התאמות כלשהן.
במידה והעסקה לא יוצאת לפועל והולכים לפירוק, אג"ח ד' לא משולמת ואג"ח ה' כמובן יקבלו יותר.
אג"ח ד' ירידות היום ובהמשך השבוע - 
בעיקר עקב דחיית התשלום, שהיה ודאי וכעת נכנסת למשוואה אי וודאות שצריכה להשתקף במחיר וכן עקב העובדה שבפירוק יקבלו פחות בחלוקה פארי פאסו.
מניה - תרד כנראה לשער 7 המשקף שווי 15 מש"ח.
ג.נ. מחזיק באג"ח ה'.
בהצלחה

לצפיה ב-'לא חושב שהמניה תרד למחיר העיסקה כמו שדורי קבוצה'
לא חושב שהמניה תרד למחיר העיסקה כמו שדורי קבוצה
25/09/2016 | 08:59
5
49
לא ירדה ל 9 שהיה המחיר שלוזון שילם.
אני לא אתפלא אם המניה תעלה ובקשר לאגח ד אני רוצה להבהיר שהריבית כן תשולם בזמן ובאג"ח ה  ו  י לא שינו כלום בשלב זה.
לצפיה ב-'סדרות ה ו-י מתבקשות לא לפרק'
סדרות ה ו-י מתבקשות לא לפרק
25/09/2016 | 12:29
3
59
כעת תהיה תקופה שבמהלכה יתכן ולא יעמדו בהתנות כאלה ואחרות, ולכן נדרשת הסכמה ושיתוף פעולה מצד כל הגורמים.
מה שכן, עקב הדחייה הקטנה בפרעון סידרה ד' הרי שנראה לי הגון להציע להם איזשהו פיצוי קטן.

הריביות כמובן ימשיכו להשתלם כרגיל.

לגמרי מתבקשת אסיפת אגחים, כדי להגיע להסכמה גורפת. בסופו של דבר כולנו מעוניינים בפרעון מלא, של כל הסידרות ולא שהקצרה תקבל והארוכות לא.
הזרמת הון משמעותי פנימה מהווה שיפור מהותי ביכולת פרעון הארוכות, ולכן, לטובת כולם, כדאי שהמהלך יצליח.

בקווינקו בזמנו זה היה פשוט יותר כי היתה רק סידרה אחת.
לצפיה ב-'החברה לא תסתכן בהעדפת נושים'
החברה לא תסתכן בהעדפת נושים
25/09/2016 | 12:39
45
לכן כנראה ד' לא יקבלו בינתיים.
לצפיה ב-'מי שעלול להתנגד הם מחזיקי האגח הקצר'
מי שעלול להתנגד הם מחזיקי האגח הקצר
25/09/2016 | 13:48
1
46
כי הם לא מקבלים פיצוי ומופלים לרעה מול הספקים.
אני חושב שהוגן יותר שגם הספקים יסכימו לדחות חלק מהחוב וכך יתאפשר תשלום חלקי להם ולבעלי האג"ח.
לצפיה ב-'שלחתי מייל לנאמן אג"ח ד להעלות הצעה לפדיון חלקי ושגם הספקים '
שלחתי מייל לנאמן אג"ח ד להעלות הצעה לפדיון חלקי ושגם הספקים
26/09/2016 | 12:35
16
ידחו חלק מהתשלום. זה יותר הוגן ויגדיל את הסיכוי שבעלי האג"ח הקצר יתמכו בדחיה.
לצפיה ב-'צדקת לגבי המניה '
צדקת לגבי המניה
25/09/2016 | 14:34
31
לצפיה ב-'כתבה נוספת עם עוד קצת מידע :)'
כתבה נוספת עם עוד קצת מידע :)
25/09/2016 | 13:52
4
58
פרה פרה, בסוף יתנו את כל המידע :)

לצפיה ב-'האם הירידה באגח ד מוצדקת?'
האם הירידה באגח ד מוצדקת?
25/09/2016 | 15:01
3
53
היי,

מה דעתכם?
מחזיק ולא מתרגש...
לצפיה ב-'כרגע, הירידה מוצדקת'
כרגע, הירידה מוצדקת
26/09/2016 | 10:43
2
38
אג''ח ד' היא הכי מסוכנת כרגע,
אם העיסקה תיסגר סופית, מי שמחזיק יקבל את כל הכסף תוך חמישה חודשים,
אם העיסקה תתפוצץ, החברה בוודאות תלך להסדר חוב והכסף שיועד לד' יתחלק בין כל הסדרות, לכן הארוכות במצב טוב כרגע ועלו אתמול.
השאלה, מה הסיכוי שהעיסקה תיסגר, להערכתי סיכוי די גבוה, מכיוון שהמשקיעים לפי כלכליסט לא באו לעשות רווח מהיר בחברה, אלא להשתמש בחברת הבנייה לפעולות הייזום שלהם במכרזים שזכו כבר.
זאת הסיבה לדעתי, שאג''ח ד לא ירד למחיר של אג''ח ה' כי כנראה גם השוק חושב שיש הסתברות גבוהה לסגירת העיסקה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/09/2016 | 10:47
22
לצפיה ב-'לא מדויק והדיוק כאן חשוב. '
לא מדויק והדיוק כאן חשוב.
26/09/2016 | 12:22
35
קרא את הציטוט מפיסקה 6 בכתבה:

"קבוצת משקיעים מתמודדת בימים אלה על מכרז של פינוי־בינוי בהרצליה להקמת 7,000 יחידות דיור. על פי הערכות, הקבוצה מבקשת להשתלט על אורתם סהר כדי שיהיה לה קבלן ייזום וביצוע משלה לפרויקטים בהרצליה ולפרויקטים נוספים בישראל".

למה הדיוק חשוב? משום שאם כל כוונת המשקיעים לרכוש את אורתם כדי לבנות להם פקרויקטים אך הם לא יזכו בפרויקטים, לא בטוח שיהיה להם עוד ענין באורתם.
לצפיה ב-'צדקת לגבי אגח ה,יפה!'
צדקת לגבי אגח ה,יפה!
25/09/2016 | 15:00
47
לצפיה ב-'כמה עדכונים בתיק'
כמה עדכונים בתיק
26/09/2016 | 01:06
82
מכרתי את קמהדע ב14 אחוז רווח לפני חודש,(מחזיק אותה כבר שנה וחצי חח),
הורדתי קצת מהגידור SQQQ , (חלקו מכרתי בהפסד קטן של 4 אחוז בערך)

הוספתי עוד כסף לFSLR למיצוע

הוספתי לפני חודש וחצי פוזיציות קטנות לCTSH , PRLB , JNPR
ושבועיים אחרי הוספתי פוזיציות לHAR , DIS , NVO

מיצעתי קצת את SEDG
והשבוע הוספתי פוזיציה קטנה ב CHKP

כרגע DIS NVO CHKP נראות עדיין אטרקטיביות

כרגע בודק את ABBV , OMAB יכול להיות שיש שם משהו מעניין
את אלה גם בודק: אלי משהו 1 מהם יהיה טוב,
MLNX
KRNT
VFC
TARO
SYNT
SAM
RHI
NKE
MBLY
KR
JASO
IPGP
EXPE
COH

כרגע מחכה לתיקון קל במדד, או עליית ריבית לפני שאני ייכנס,
אולי בדצמבר אבל לא נראה לי שהיא תעשה משהו לפני בחירות
לצפיה ב-'העברת שער קנייה'
העברת שער קנייה
22/09/2016 | 20:29
7
103
שלום,

האם כאשר מעבירים חשבון ני"ע מבנק לבית השקעות (מערכת אורדרנט), גם שערי הקנייה המקוריים אמורים לעבור? משום מה אני לא מצליח למצוא אותם, זה מראה את השער ביום המעבר ולא בזמן הקנייה.

בלי קשר - האם מערכת אורדרנט נוחה או שכדאי לבקש לעבור ל-IBI Trade +? עד כה לא ממש התחברתי אבל אולי זה לוקח זמן להתרגל.

תודה.
לצפיה ב-'שערי הקניה המקוריים אמורים לעבור'
שערי הקניה המקוריים אמורים לעבור
23/09/2016 | 08:06
3
40
לצפיה ב-'איך לעבור? זה אירוע מס, לא?'
איך לעבור? זה אירוע מס, לא?
23/09/2016 | 11:23
2
54
אם העברת תיק היא אירוע מס אז סביר שהשערים המקוריים יעלמו... הרי שילמת/קיזזת מס לפיהם - ומיום המעבר אתה חייב מס לפי השערים של יום המעבר.

לצפיה ב-'אין אירוע מס'
אין אירוע מס
23/09/2016 | 11:36
1
57
אין אירוע מס אם זה חשבון של אותו אדם
ולא שילמתי מס על המעבר
ולכן לא ברור לי למה שערי הקנייה לא עברו
לצפיה ב-'אם ככה, אכן לא ברור. הייתי שואל את IBI'
אם ככה, אכן לא ברור. הייתי שואל את IBI
23/09/2016 | 11:45
58
הכי טוב.
בטח השערים המקוריים "שמורים אצלהם במערכת".

אשמח גם אם תעדכן אותנו לכשתדע
לצפיה ב-'שער הקניה המקורי מופיע ביתרות לחשבון-יתרות בוקר-מ.מ FIFO'
שער הקניה המקורי מופיע ביתרות לחשבון-יתרות בוקר-מ.מ FIFO
25/09/2016 | 10:34
2
37
אין ארוע מס כמובן.

אפשר לבקש מ IBI גם תדפיס שאילתת מס .

לצפיה ב-'תראה אם יש במערכת אפשרות לסימולצית מס '
תראה אם יש במערכת אפשרות לסימולצית מס
25/09/2016 | 11:54
27
שם אמור להיות המחיר הנכון,אם לא אז לברר בטלפון כי גם אם העבירו עדיף לבדוק שלא נפלה איזו טעות .
לצפיה ב-'מופיעה עלות הקנייה'
מופיעה עלות הקנייה
25/09/2016 | 14:32
27
כלומר כמה עלו סך כל היחידות. אין שער קנייה ליחידה אחת.
זה אומר גם שאחוז השינוי הוא ביחס לכל הסכום הנ"ל.
הוא לא מתחשב לדוגמה בדיבידנד שחולק וכד'.

זה אמור להיות ככה?
זה מאוד לא נוח.
לצפיה ב-'הבדלים בערך מדד הבסיס בין הבנק לבין הבורסה'
הבדלים בערך מדד הבסיס בין הבנק לבין הבורסה
24/09/2016 | 17:18
67
היי,
יש לי שאלה לגבי אג"ח קונצרני (צמוד מדד) , נייר "קרדן רכב אגח ו' "  - מס נייר - 4590097.

באתר של בנק לאומי מדד הבסיס הוא 82.49 , באתר של הבורסה המדד בסיס 98.7.
איך יכול להיות הבדל בשערי מדד הבסיס ביניהם?
* אני הסתמכתי כל הזמן על נתוני בנק לאומי.... עד שפתאום בדקתי גם באתר הבורסה.
תודה מראש

לצפיה ב-'החזר מס בגין הפסדים בבורסה'
החזר מס בגין הפסדים בבורסה
22/09/2016 | 12:20
2
367
חשוב לדעת כי בין אם אתם שכירים או עצמאים, תוכלו לקזז לעיתים חלק מההפסדים אל מול הכנסות ולזכות בשל כך תקבלו החזרי מס.
כיצד ?
הפסדים בבורסה הם הפסדי הון לכל דבר ועניין, אותם ניתן לקזז כנגד רווחי הון לסוגיהם.
רק באמצעות הדוח השנתי למס הכנסה יוכל השכיר לזהות מצבים של גביית יתר / מס עודף, הנוצר לנוכח העובדה, כי רווחים מהכנסות בשוק ההון מנוכים באופן אוטומטי על ידי הבנק או בית ההשקעות, ולעיתים משלם המשקיע מס כפול

ניתן לפנות אליי לבדיקת זכאות להחזר
mas2get@gmail.com
בהצלחה
לצפיה ב-'מפנה לתגובה שלי בשירשור :"הפסדת בבורסה? בהחלט לא נעים".'
מפנה לתגובה שלי בשירשור :"הפסדת בבורסה? בהחלט לא נעים".
22/09/2016 | 16:32
42
לצפיה ב-'קיזוז אוטומטי של רווח מול הפסד'
קיזוז אוטומטי של רווח מול הפסד
24/09/2016 | 13:15
47
יש לציין שבשנים האחרונות חל שיפור במערכת לקיזוז רווחי הון מול הפסדי הון. כרגע, במסגרת אותה שנת מס, הבנק יכול לא רק לצבור מונה הפסדים ולקזז כנגד רווחים, אלא גם להחזיר מס ששולם כבר, ישירות לחשבון, אם התקיימה מכירה בהפסד אחרי מכירה ברווח.

דוגמה 1 (הפסד לפני רווח): מכרת בהפסד של 1000 שקלים, נוצר לך מגן מס. מאוחר יותר מכרת ברווח של 1000 שקלים, ולא תשלם מס בגין המכירה.

דוגמה 2 (רווח לפני הפסד): מכרת ברווח של 1000 שקלים, שילמת מס 250 שקלים. מאוחר יותר מכרת בהפסד של 1000 שקלים - הבנק יחזיר לך את המס העודף ששילמת בגובה 250 אוטומטית לעו"ש.

אני לא יודע אם כל הבנקים פועלים כך, אבל חלק בפירוש כן, והגיוני שגם האחרים. לגבי בתי השקעות - לא יודע.

חשוב לציין שני דברים:

1) החזר מס על הפסדים אפשר לקבל, מן הסתם, רק עד גובה המס ששולם בפועל על רווחים. אם בסיכום השנה סיימת בהפסד, לא תקבל "פיצוי".
2) קיזוז והחזר אוטומטי לעו"ש עובד רק במסגרת אותה שנת מס. כדי לקזז מול שנים קודמות / להעביר הפסד לשנים הבאות - עדיין חייבים להגיש דו"ח למס הכנסה (לא צופה שזה ישתנה).
לצפיה ב-'חשיבות השינה והצלחה בשוק ההון'
חשיבות השינה והצלחה בשוק ההון
24/09/2016 | 05:39
1
145
מה חשיבות השינה והזכרון לבחירת השקעה נכונה ?
לצפיה ב-'חסר חשיבות'
חסר חשיבות
26/09/2016 | 17:11
4
לצפיה ב-'האם יש בועה בכלכלה העולמית? ואם כן באיזה נכס?'
האם יש בועה בכלכלה העולמית? ואם כן באיזה נכס?
24/09/2016 | 01:05
124

קישור לפוסט בבלוג שלי

שבת שלום
לצפיה ב-'עמלות מסחר- אקסלנס טרייד'
עמלות מסחר- אקסלנס טרייד
23/09/2016 | 17:19
2
131
ברוקראז' אקסלנס נשואה
עמלות מסחר:
מניות ותעודות סל 0.085% עמלת מינ' 3 ש"ח
אג"ח ממשלתי 0.07% עמלת מינ' 3 ש"ח
אג"ח קונצרני 0.07% עמלת מינ' 3 ש"ח
מק"מ 0.05% עמלת מינ' 3 ש"ח
אופציות 2.5
ארצות הברית:
1 סנט למניה מינ' 8 $ או 9$ פיקס
(9 פיקס- עמלה קבועה ללא קשר לכמות ניירות או שווי עסקה בשעות המסחר)
אופציות 3$ מינימום 9$
דמי טיפול 19 ש"ח בחודש- מקוזזים מלא כנגד עמלות
#ללא דמי שמירה
#ללא עמלת אי ביצוע/ביטול פעולה
#ללא דמי טיפול בדיבידנד
#ללא עמלת פדיון
אנא שלחו פרטים למייל
לצפיה ב-'רצוי שתעני קודם למייל מתחילת השבוע'
רצוי שתעני קודם למייל מתחילת השבוע
23/09/2016 | 17:32
1
81
לפני שאת מגייסת פוטנציאלים חדשים... לא?

לצפיה ב-'כנראה פספסתי את המייל,שלח שנית ומספר המשרד כתוב בגוף ההודעה'
כנראה פספסתי את המייל,שלח שנית ומספר המשרד כתוב בגוף ההודעה
23/09/2016 | 17:44
78
זמינה גם ב :  03-7536514

לצפיה ב-'אירסה רוכשת מאידיבי מניות דסק"ש'
אירסה רוכשת מאידיבי מניות דסק"ש
23/09/2016 | 16:55
239

Attached is the English translation of the summary of the letter dated September 23, 2016, filed by the Company with the Bolsa de Comercio de Buenos Aires and theComisión Nacional de Valores.

By letter dated September 23, 2016, the Company reports that through a subsidiary, has acquired from IDB Development Corporation (“IDBD”) 8,888,888 shares of Discount Investment Corporation (“DIC”) (DISI:TASE) for the sum of NIS 99,999,990 (approximately USD 26.7 million), equivalent to the 8.8% of its shares outstanding.

שער 1125 אג'

ישמש לתשלום לבנה"פ ולפעילות עד דצמבר 16 אז יתבקש תשלום נוסף עבור פרעון אגח י' וריבית אגח ט (כ-150 מיליון שח)

אם עד דצמבר כספי אג"ח יא' לא ישוחררו, יש חשש לדעתי שאידיבי תמכור את אופציות דסק"ש שברשותה לאירסה מה שידלל מאד את שיעור האחזקה בדסק"ש.

טוב לאגח קצרות, פחות טוב לאגח ט'.

לצפיה ב-'מצב הבורסה בישראל הולך ומתדרדר , האם תחזור לימים היפים שלה ?'
מצב הבורסה בישראל הולך ומתדרדר , האם תחזור לימים היפים שלה ?
21/09/2016 | 19:28
8
369
כידוע הבורסה בישראל סובלת מזה מס' שנים בירידה מתמדת במחזורים.
אם לפני מס' שנים היינו רואים מחזור יומי של מעל 4 מילארד ש"ח ביום , היום המחזורים ירדו לעתים לפחות ממילארד ש"ח ביום.
מס' העסקאות ירדו גם הן , המחזור היומי באופציות המעו"ף דעך גם הוא.
זה מראה על חוסר עניין מצד הסוחרים והמשקיעים בבורסה בישראל ויש לכך כמובן מס' סיבות :
1. יציאת ישראל ממדד המדינות המתפתחות והכנסת ישראל למדד המדינות המפותחות. אם במדד המדינות המתפתחות ישראל קיבלה משקל גבוה יותר במדד , הרי שמאז שישראל עברה למדד המדינות המפותחות המשקל של ישראל פחת
בהתאם , ולכן הזרמת הכספים מצד הזרים פחתה במידה ניכרת.
2. ועדת טכנטברג בעקבות המחאה החברתית המליצה להעלות את שיעור המס על נכסים צמודים מ -20 אחוז ל -25 אחוז , ועל נכסים לא צמודים מ -10 אחוז ל -15 אחוז.
העלאת המס פוגעת בכלל המשקיעים ובמיוחד בסוחרים שמבצעים הרבה פעולות.
3. ב -2014 הכריזה רשות המיסים שתחייב בדיווח כל מי שסוחר בנירות ערך ביותר מ-800 אלף ש"ח בשנה.
עד היום חובת הדיווח היתה מעל סכום של 1.85 מיליון ש"ח.
זה גורם לעודף רגולציה , מי שמדווח באמצעות רואה חשבון יצטרך לשלם לו בין 1000-2000 ש"ח בשנה , זה גם גורם לאי נחת של הסוחרים מההצעה החדשה שיכולה לגרום לכך שיש אנשים שיחליטו להוריד את הרגל מהגז ופשוט לסחור פחות
רק על מנת לא לעבור את מחזור 800 אלף ש"ח , מה שכמובן יכול גם להשפיע על מחזורי המסחר.
http://www.themarker.com/markets/1.2427321
4. רישום של חברות זרות - בשנה שעברה החלו לרשום בבורסה שלנו מס' חברות זרות ובואו נאמר לא מוצלחות במיוחד , חלקן בתחום הביומד/ביוטכנטולגיה כמו לדוגמא מנקייד.
מיילן נרשמה במדד המעו"ף רק בשל רצונה לרכוש את פריגו מה שלא יצא לפועל בסופו של דבר , לחברה אין שום זיקה לישראל אבל מאז נשארה פה ותרמה לשלילה במדד המעו"ף בו היא מהווה כ -4 אחוז מסה"כ המדד.
בנוסף דיברו לאחרונה ראשי הבורסה על רישום כפוי של חברות בארץ.
רישום כפוי זה בעצם לרשום את החברה למסחר בבורסה המקומית מבלי בעצם לבקש את רשותה של החברה.
נניח שרוצים לרשום כאן את גוגל , ירשמו את גוגל למסחר בבורסה הישראלית מבלי לבקש את רשותה של גוגל.
אותו משקיע יוכל בעצם להשקיע בגוגל מבלי לנייד את כספו למסחר בוול סטריט וכך גם לחסוך עמלות המרה מיותרות :
את האמת שאני לא בעד המהלך הזה מכיוון שישנם הרבה דברים לא ברורים.

5. בעקבות עודף הרגולציה , המוסדיים בישראל ואפילו משקיעים פרטיים וסוחרים החלו לנהור להשקעות מחוץ לים , בין אם זה לוול סטריט , אירופה או אסיה ושווקים מתעוררים.
למוסדיים יש הרבה כסף וכח ביד וכשהם מפחיתים את המעורבות שלהם בבורסה המקומית זה משפיע לרעה על המחזורים.
הסוחרים חשובים מאוד למחזור הכלללי מכיוון שהם מספקים היצע וביקוש ועוזרים במתן נזילות.
6. הכנסת "המכונות" - לפני מס' שנים החלו לפעול "המכונות" בבורסה הישראלית. עד אז הם לא היו קיימות ואפשר היה לפגוש אותן בוול סטריט לדוגמא .
 "המכונות" הן למעשה רובוטי מסחר שפועלים באמצעות אלגוריתמים קבועים מראש שמכניס מפעיל הרובוט.
הן נמצאות בשימוש של גופים מוסדיים , סוחרי נוסטרו ועוד מס' גופים שעושים בהן שימוש.
תפקידן של "המכונות"  במשחק הזה הוא כמובן קודם כל להרוויח כסף , אבל בפעולתן הן למעשה מביאות נזילות לשוק שזה דבר טוב ומבורך , אבל יש בעיה מסוימת...
בוול סטריט גם אם יש רובוטי מסחר הם מתמזגים לתוך הפקודות ולא תמיד מרגישים בהם במיוחד בנכסים נזילים. אם ניקח מניות מאוד נזילות בוול סטריט נראה שהמרווח בין ההיצע לביקוש עומד לעיתים על סנט בודד אחד.
כלומר אין בכלל הפרש בין הקונים ולבין המוכרים , הפקודות של "המכונות" יושבות בתוך שאר הפקודות של האנשים ולכן לא מרגישים אותן בכלל.
בישראל התמונה קצת שונה , כשיש לך מחזורים דלילים בנכסי הבסיס , ושקיימים הפרשים בין מחירי ההיצע והביקוש ובמיוחד בנכסים לא סחירים במיוחד , "המכונות" מזיקות יותר מאשר מועילות.
כל מי שניסה לסחור בנכס לא נזיל בישראל נתקל ברובוט שמתחיל להתחרות איתו על המחיר.
בעבר הייתי נוהג לנצל את המרווחים בין ההיצע לביקוש על מנת לבצע עסקאות מהירות ולהרוויח את ההפרש.
הכל עבד טוב ויפה ובאחוזי הצלחה גבוהים קרוב ל -90 אחוז הצלחה... עד שהופיעו המכונות.
המכונות מתחרות איתך על המחיר וגורמים לצמצום המרווח ולכן מקטינים את הרווח האפשרי , כלומר הם פוגעים ביכולתו של הסוחר להרוויח מסוג העסקאות האלה , אותו סוחר מרים ידיים ופשוט עוזב את המסחר , מכיוון שאי אפשר להתחרות  עם מחשב.
ואז יצא שבמקום שהמכונות יתרמו לנזילות , הם למעשה פגעו בסוחרים בישראל וגרמו להם להדיר את רגליהם מהבורסה הישראלית.
כפי שציינתי הסוחרים הם אחד הנדבחים הכי חשובים בבורסה לספק נזילות , ואם פוגעים בהם פוגעים בכל הבורסה.
כמובן שאין לבלבל בין הרובוטים האלה לבין רובוטי המסחר שמשווקים אותם לציבור הרחב , לא מדובר על אותו הדבר.
הרובוטים למסחר שמשווקים לציבור הרחב אלה רובוטים שמפסידים כסף לסוחרים בטווח הארוך , מי שמרוויח זה אותו גוף שסיפק לכם את הרובוט.
בין אם התקבול שקיבל היה חד פעמי או שהוא גובה מכם תשלום חודשי וקבוע.
התוחלת ברובוטי המסחר הללו היא שלילית ואני מציע לכל אחד לא להתקרב אליהם , את הרובוטים המצליחים והמתוחכמים אף אחד לא ימכור לאדם הפרטי.
7. הכנסת שורטים למסחר בישראל -לגבי שורטים (מכירה בחסר) , תמיד יהיו אנשים בעדם או נגדם.
למעשה בשוק בריא שורטים בעצם יכולים לספק נזילות , הן בצד ההיצע (פקודת שורט) והן בצד הביקוש (רכישת הנכס חזרה ולמעשה סגירת השורט).
הכל טוב ויפה בשוק שיש בו מחזורים גדולים ונזילות גדולה , אבל אם אין מספיק מחזורים השורטים יכולים להפריע למהלך המסחר התקין.
8. אופציות שבועיות על מדד המעו"ף - בשנת 2013 החלו לאפשר לסחור באופציות שבועיות על המדדים בנוסף לאופציות החודשיות הקיימות.
כעת אפשר לרכוש אופציות גם לשבוע אחד בלבד , לקונים יש יתרון שמדובר באופציות זולות יותר מהחודשיות  ולמוכרים יש יתרון בכך שמחיר האופציה נשחק בצורה משמעותית יותר ככל שמתקרבים לתאריך הפקיעה.
 בנוסף, האופציות השבועיות מאפשרות למשקיעים לגדר את תיק ההשקעות שלהם מול האירועים הצפויים בטווח הקצר.
הבעיה החדשה שנוצרה היא שמדד המעו"ף התחיל להיות מקובע.
אם בעבר היינו רואים תנודתיות גבוהות יותר במדד המעו"ף , מדד המעו"ף הפך לפחות תנודתי.
אני זוכר שבעבר היינו רואים תנועות גם של 2 אחוז לכל כיוון , מי שעוקב בזמן האחרון רואה איך מחזיקים את המדד בצורה מווסתת , לעיתים הוא נשאר תקוע כל היום על אותו השער , לרוב זה סביב שער האפס.
9. איזונים במדד המעו"ף - בעקבות מה שרשמתי למעלה לגבי האופציות השבועיות , בעקבות המחזורים הדלילים בבורסה וחוסר העניין , ובעקבות כך שהכוחות המשמעותיים ביותר שהם המוסדיים שנותנים פה פחות את הטון , ניתן לשחק במדד המעו"ף ואף לאזן אותו.
הרבה פעמים ניתן לראות שכשיש מניות שעולות או יורדות חזק במדד , דואגים להוריד/להעלות מניות אחרות וזאת כדי לאזן את המדד שלא יחרוג מתחום מסויים.
צריך להבין מה קורה פה...
האופציות שהם הנגזרים על המעו"ף נועדו בראש ובראשונה לספק יכולת גידור על נכסי הבסיס , המסחר באופציות מעו"ף הוא לא המהות של הגדרתם , אלא גידור !
נגזרים הם כמו צל של אדם , הצל תמיד ילך אחר האדם. אבל מה שלמעשה קורה פה ש"קם הגולם על יוצרו" , ומי שבעצם מכתיב לאן ילך המדד אלו הם הנגזרים ולא המניות במדד שהם נכסי הבסיס.
כולם בוודאי זוכרים את הצלילה החזקה של פריגו בחודש אוגוסט , המניה נפלה בשיעור של 9.9 אחוז , באותו היום דאגו לבצע איזונים במדד על מנת לא לרסק את מדד המעו"ף בגלל הצלילה החזקה של פריגו , אז החליטו להתלבש על כיל , סלקום ועוד מס' מניות שאני לא זוכר את שמן ,
בזכות האיזונים הללו המדד ירד רק 0.8 ואם לא היו מאזנים היה נופל הרבה יותר.
גם זה מראה שבעצם סוחרי המעוף רוצים את המדד בשער מסוים ולשם הם יקחו אותו , גם אם זה אומר לאזן מניות מסוימות במדד על מנת להשיג את היעד שלהם.
ברור לכם שזה מצב לא נורמאלי ואסור שימשך.

בתחילת השנה הבאה צ
לצפיה ב-'המשך...'
המשך...
21/09/2016 | 19:31
3
71
בעבר מדד ת"א 25 היה המדד הטוב ביותר בבורסה , אבל הוא מתחיל לאבד ממעמדו.
בתחילת השנה הבאה אמורה להיכנס הרפורמה במדדים ואני מאוד מקווה שהיא תשפר את המצב הקיים , למרות שאני קצת סקפטי :
האנשים לא טיפשים ורואים מה שקורה בבורסה הישראלית ובמיוחד במדד המעו"ף היוקרתי.
רבים מדירים את רגליהם מהמדד הזה בגלל הסיבות שציינתי , אפשר לראות את מדדי ת"א 75 וכן היתר מככבים השנה , שם אין מניפולציות במדדים.
אמנם גם הם סובלים משאר הבעיות ולכן גם בהם יש מחזורים נמוכים  , אבל ככל הנראה הסיבה המהותית להבדלים האלה לדעתי היא שבמדדים האלה אין אופציות על המדדים.
אלו פחות היותר הסיבות שחשבתי עליהן מדוע הבורסה שלנו ניראת איך שהיא ניראת.
יתכן שאפילו שכחתי משהו מסוים ואתם מוזמנים להוסיף את הסיבות שלכם.
בכל מקרה אני מקווה שכל הנסיונות של ראשי הבורסה לשפר את מחזורי המסחר אכן יצליחו , צריכים להיות אופטימיים ולקוות לטוב.
לצפיה ב-'האבסורד שבשוק החופשי של נתניהו כמו במערב בורחים לאגח מדינה '
האבסורד שבשוק החופשי של נתניהו כמו במערב בורחים לאגח מדינה
21/09/2016 | 20:20
2
82
אפילו ב 3/4 השנתי אגח ממשלתי ארוך רווי בתשואה של אחוז וחצי
נתן רווח הון טוב יותר מהמעוף
משמע הציבור מעריך שהמעוף לא יתן יותר מ 2% והחברות הגדולות
מנופחות
גם מניות היתר שהן סוג של קזינו (השקעות יחידים) זינקו כמו שקורה לפני מפולת
כל מדדי האזהרה מנבאים על מפולת לכאורה
לדעתי אין לראות בקורלציה למערב את ממדי המפלת שתתרחש אצלנו..
לצפיה ב-'הסיבה העיקרית היא מס רווחי הון הגבוה וחוקי השימור של הבורסה'
הסיבה העיקרית היא מס רווחי הון הגבוה וחוקי השימור של הבורסה
22/09/2016 | 00:18
1
69
שמחקו חצי מהמניות בבורסה יחד עם כספי המשקיעים הקטנים
ושר אוצר טפש שרק מעניין אותו לעשות הגרלות לדיור ולא מבין את חשיבות הבורסה כמנוע צמיחה למשק ויש את האוזר שבשביל לשבת על סוס מת מקבל משכורת יותר גבוהה מראש הממשלה ונשיא המדינה ביחד.

וההסדרי החוב הנדיבים שאיפשרו לשועי עולם לקחת למשקיעים 80 אחוז
מכספם עם חותמת של בית המשפט  ועוד מופיעים מצולמים כסלבים בכל מקום אפשרי כאשר המשקיעים העשוקים  שמחים על כל פירור מכספם שחזר אליהם

לצפיה ב-'אבל המשקיע/ה הפרטי באג"ח מדינה גם משלם מס'
אבל המשקיע/ה הפרטי באג"ח מדינה גם משלם מס
22/09/2016 | 12:10
43
אנשים בוגרים שקלטתי מפה ושם מתעלמים מהתשואה הזעומה
והסיכון כנ"ל  משקיעים של מליון ש"ח (בלי להעריך טווח השקעה)
מתרגשים מאובדן אלפים בודדים הולכים על מדדים מקומיים במקום השקעת
ערך או בקרנות כי פמפמו להם שדמי נהול זה הכל בחיים
לא שאני שלם עם מסי הבורסה, מסי רכב דלק ומזון לא פחותים מהם
יש להטיל מס שווה ואף גבוה מהשקל הראשון על משכירי דירה
אגב מס תמלוגי סופרים 31% מהשקל הראשון
הפרס שמקבלים משכירי דירות לא מקובל וחורג ממנהל תקין

לצפיה ב-'צפוי לגמרי. הציבור לא מאמין למנפיקים. רק המוסדיים קונים. '
צפוי לגמרי. הציבור לא מאמין למנפיקים. רק המוסדיים קונים.
22/09/2016 | 00:37
70
הבורסה נהפכה לכסף קל למנפיקים ללא התחייבויות. את השליטה בעלי הבית משמרים כך שהחברה לא ממש ציבורית והם עושים בה כשלהם וגם קיבלו הרבה כסף. דיבידנדים הם מחלקים רק לבעלי הבית ולא לציבור שלא לדבר שהם מוצצים את החברה בעזרת עסקים עם חברות שרק שלהם. בארץ אין את המוסר האתי שבעלי המניות הם הבעלים של החברה והחברה עובדת בשבילם. בארץ החברה עובדת בשביל הבעלים וההנפקה היא לקבל כסף קל מהציבור. 

אם תוריד את המחזור של המוסדיים והסוחרים תקבל מחזורים אמיתיים קטנים ממש. מצד שני השוק היום גלובלי ואין לי שום סיבה להשקיע בחברה ישראלית פה שלא סופרת אותי ולא באקסון או מיקרוסופט למשל שיש להם מוסר של התחייבות למשקיעים. הבורסה נהפכה למכשיר של הטייקונים לשאיבת כסף מהציבור בלי לתת תמורה אמיתית. או לסטרטאפים בסיכון גבוה וגם שם עם "ערך" וללא דיבידנדים.  לכן רק אלו שלא מבינים ה"פראיירים" משקיעים בבורסה וסוחרים שחושבים שיתעשרו במסחר ורק קונים\מוכרים ולא מחזיקים. 

לצפיה ב-'היה היום כנס על נושא זה של החלשות הבורסה'
היה היום כנס על נושא זה של החלשות הבורסה
22/09/2016 | 01:07
81
הרגולציה, המיסוי הגבוה ועוד מספר גורמים הוזכרו שם כסיבות להחלשות הבורסה המקומית, והזכירו מספר מהלכים שניתן לעשות כדי לשפר את המצב.

לצפיה ב-'הדרך להבראת הבורסה - חזרה לשורשים'
הדרך להבראת הבורסה - חזרה לשורשים
22/09/2016 | 12:41
1
84
מרוב אופציות ושורטים ומדדים ושאר ירקות, אנשים פרטיים כבר לא מבינים את המהות היסודית שבשבילה כדאי להשקיע במניות. איבדנו את זה וזה חבל כי גם בשוק של היום ניתן להרוויח יפה אם מבינים מה מטרת ההשקעה.

חלק מהתשובה כבר כתבו לפני וזו העובדה שהמדדים ה"קטנים" עולים יותר מהמעוף. הסיבה? אין עליהם אופציות ולכן אין מניפולציות של אינטרסנטים בודדים. במדד 75 וגם במדד היתר 50 כלולות חברות מצוינות שמתייעלות ומרוויחות וחלקן משלם דיווידנדים. וכאן הגענו לסיבה הראשונה והעיקרית שבגללה כדאי להשקיע במניה - דיווידנד. 
יש חברות שכבר 4-5 שנים ברציפות מחלקות בין 4% ל15% דיווידנד כל שנה !!!
ובסביבת ריבית נמוכה כמו היום זה מכרה זהב. ובניגוד למה שמישהוא כתב לפני דיווידנד מחולק לכ ו ל ם. ולא רק לבעלי השליטה. תבדקו אותי

לעניות דעתי הסיבה העיקרית שבגללה הבורסה במחזורים כל כך נמוכים היא בגלל עודף השליטה שקיים במניות בת"א. בבורסות בחו"ל רוב החברות מתנהלות ל ל א שליטה! ורובן מתנהלות מצוין. רק בארץ מחפשים שליטה.
האינטרס של בעלי השליטה הרבה פעמים מנוגד לאינטרס של מחזיקי המניות מהציבור. אם אני בעל שליטה והנפקתי 20% מהחברה שלי בשווי של 500 מיליון שח. מצידי שהחברה תידרדר ל200 מיליון שח ואז אקנה חזרה את ה20% בנזיד עדשים. ככה עושים סיבוב על הציבור.

לעניות דעתי הנהלת הבורסה חייבת לחוקק חוק שכל 5 שנים בעלי השליטה מחוייבים למכור בשוק 3-5% מהמניות שלהם. עד לרמת שליטה של 25-40% מקסימום ולא יותר מכך. זה יוסיף סחירות לשוק, זה יתן ערך נכון יותר לחברות ויעזור לכולם - גם לבעלי השליטה לדעתי. את זה כבר מזמן הבינו בארה"ב ובאירופה ובכל העולם - רק לא במדינת היהודים. 
רק כאן יש חבורת קונטרול פריקים שגורמים נזק למשקיעים ובעיקר לעצמם. ראו מקרי נוחי דנקנר, פישמן ועוד ....

בהצלחה לכולם!
לצפיה ב-'דברים נכונים רשמת'
דברים נכונים רשמת
23/09/2016 | 13:30
47
קודם למען ההגינות אציין שלמרות שיש לנו את אותו השם אנו שני אנשים שונים...
אכן בישראל ישנה תופעה שהבעלים רוצים להחזיק שליטה בחברות וזה לפעמים משרת יותר את בעלי השליטה מאשר המשקיעים עצמם  , בנוסף רכוז אחוז גדול של מניות בידי בעלי השליטה מורידה את אחוז המניות החופשיות בציבור , מה שגם גורם לפחות מניות שיכולות להחליף ידיים וזה כמובן מביא לירידה במחזורי המסחר , ציינת בהחלט נקודה שלא חשבתי עליה.
לגבי הדיבדנדים אני גם מסכים איתך בנושא הזה , כל בעל מניות בחברה זכאי לקבל דיבדנד ע"פ החלק היחסי שבו הוא מחזיק , הכנסה מדיבדנדים היא חשובה מאוד בנוסף לרווחי הון ונותנת תזרימים מזומנים עיקבי.
במניות הקטנות שציינת אכן אין בעיה , אבל אם נסתכל לתוך מדד המעוף נראה שהרבה חברות פגעו בתשלום הדיבדנד שלהם בשנים האחרונות.
הבנקים לדוגמא בשנים האחרונות הפסיקו לחלק בכלל דיבדנדים בגלל הצורך לעמוד ביחס הלימות להון (חלקם חזרו רק עכשיו לחלק) , הבנקים היו בין המועדפים על המוסדיים ובכלל המשקיעים הזרים , וכשחברה מפסיקה לחלק דיבדנדים המשקיעים נוטשים אותה.
אותו הסיפור חוזר עם חברות הביטוח , מניות הפארמה מציגות ביצועים עלובים וגם כך משלמות דיבדנד נמוך , מניות הגז מחלקות דיבדנדים אבל נפגעו חזק מהרפורמה בתחום הגז , וגם הם איבדו משקיעים רבים , הרפרומה בכיל וכו'...
יש כמובן הרבה הרבה סיבות מדוע הבורסה נמצאת במצב שלה ואיבדה משקיעים רבים וכסף רב.
ראשי הבורסה חייבים לחשוב מחוץ לקופסה ולקדם פה תהליכים רציניים על מנת שנראה את המשקיעים חוזרים לפה ואז גם המחזורים יגדלו בהתאם.
דרך אגב הבורסה בישראל לא יקרה בכלל , אבל זה כבר שייך לנושא אחר...
לצפיה ב-'הודעה חשובה למחזיקים במניית BDS לשעבר אמבלייז'
הודעה חשובה למחזיקים במניית BDS לשעבר אמבלייז
23/09/2016 | 12:04
52
הודעה חשובה למחזיקים במניית BDS לשעבר אמבלייז הרשומות בבורסת לונדון.
המניות נמצאות בהשעייה זה כחצי שנה. משקיעים המחזיקים במניה, מוזמנים לפנות במייל על מנת להגן על זכויותיהם. dor123dori@walla.com .
לצפיה ב-'בבילון - הסכם פשרה'
בבילון - הסכם פשרה
23/09/2016 | 11:57
210
הסכם הפשרה של בבילון, שפורסם בערב, היה הרקע לעליות במניה.
לצפיה ב-'הצילו!!!! סמכנו יותר מידי על הפקיד בבנק'
הצילו!!!! סמכנו יותר מידי על הפקיד בבנק
21/09/2016 | 23:30
15
905
ואנחנו כל יום מפסידים....

השקענו מעל מיליון ש"ח,  חלק באג"ח (רוב הסכום) וחלק בת"א 100

השקענו את הכסף לפני שבועיים בערך ויוצא לנו להפסיד בכל יום לפחות 1000 ש"ח. (בין 1000-2000)

האם כדאי למכור ולהשאיר את הכסף בעו"ש עד לקניית נדל"ן שכרגע מחפשים?

אשמח לכל עצה ומידע
כי אנו בורים בתחום וסמכנו יותר מידי על הפקיד בבנק ששיכנע אותנו והתקדם לקניית מניות....
לצפיה ב-'האם כשנכנסתם לא ידעתם על הסיכון?'
האם כשנכנסתם לא ידעתם על הסיכון?
21/09/2016 | 23:53
199
אם כן מה השתנה עכשיו?
אם אתם יכולים לעמוד בסיכון אין צורך להילחץ מירידות זמניות.
אני באופן אישי הייתי מגדיל מעט את רכיב הסיכון במניות איכותיות לתוך הירידות.
(בגדול הצפי לעליות בבוקר מחר ואחר כך אין לדעת)
לצפיה ב-'סיכון התיק'
סיכון התיק
22/09/2016 | 00:39
180
על פי משתיארתם נראה שתיק די סולידי בהנהחה שזה מעל מליון ותנודה של 1000 ש"ח זה 0.1% שנוי, לכן אומר כך אם ברצונכם לקנות דירה בחצי שנה קרובה עדיף למשוך את הכסף לעו"ש. אם יש יותר זמן ואין לחץ אזי תבדקו מה אחוז מניות בתיק.
והייתי לוקח יותר מניות בנקים ונדלן שלהם יותר התאמה ביו מחירי הדירות בשוק.
P.S
כמובן שהמלצה אינה המלצה וכל משנכת הן בגדד דעה בלבד ואין בנאמר משום ייעוץ בהשקעה במוצר כזה או אחר.
לצפיה ב-'לא להלחץ. יש תנודות אבל לברר אם ההשקעה איכותית'
לא להלחץ. יש תנודות אבל לברר אם ההשקעה איכותית
22/09/2016 | 00:41
9
149
אישית לא סומך על המלצות יועצי ההשקעות בבנקים אבל לפני שאתם מוכרים בהפסד תגידו פה מה רכשתם ותקבלו חוות דעת מאנשים בלתי תלויים אם להפטר מייד או להחזיק.
לצפיה ב-'תודה. השקענו ב-'
תודה. השקענו ב-
22/09/2016 | 09:09
8
187
מניות של ת"א תכלית 100

ואגח"ים של אלומות, ילין ועוד 2-3 שלא זוכרת את שמם

ולא כ"כ מבינה בזה

נראה לנו שנמכור

ונפסיד את מה שנפסיד

שיעור לחיים קיבלנו.....

השאלה אם עכשיו הכסף יישאר בעו"ש?
לצפיה ב-'לא לא-זאת הטעות הכי גדולה'
לא לא-זאת הטעות הכי גדולה
22/09/2016 | 09:40
180
יהיו ימים טוביפ, יהיו רעים
זה ירד
יעלה
ירד שוב
ויעלה אחר כך

פשוט על תסתכלו על התיק ותחזרו עוד שנתיים לבדוק מה יש שם
סביר להניך שהרבה יותר טוב מפקדון

אם אין לכם את היכולת הזאת והתנודתיות עושה לכם יותר רע מהטוב שביעידה שלטווח ארוך תעשו הרבה כסף, אז אולי מה שטוב לכם זה פק"ם
לצפיה ב-'הסברים'
הסברים
22/09/2016 | 09:47
146
שוק המניות מאופיין בתנודתיות של עד 3-5% גם בלי "מפולת" . המשקיע המנוסה נכנס בזמנים שלדעתו השוק או שירד או שהולך לעלות. קניתם בזמן אקראי אחרי עליות ולא פלא שזה יורד באחוז או שניים. אבל זה יכול לרדת יותר או לעלות. אף אחד לא יודע. בטווח הארוך של שנה בטוח שתהיה נקודת יציאה טובה יותר. לדעתי תמכרו בגלל שהבריאות שווה יותר ואין לכם את השקט הנפשי של משקיע מנוסה שלא מתרגש מהירידות ומהתנודות. 

האג"ח יציב יותר אבל אם קניתם ב"תשואה" של 2% למשל זה לא אומר שתקבלו 2%. סביר שקניתם מעל המחיר הנקוב כי התשואה כבר נכללת במחיר . (התשואה האמיתית היום של אגחים מאד נמוכה ועם המיסוי אפשר להפסיד כי קניתם את הריבית בכסף אבל כשתקבלו אותה תשלמו עליה מס). יועצי ההשקעות בבנקים מוכרים "2%" בלי להסביר וזה ממש הטעייה. לא מכיר את אלומות וילין לחוות דעה ספיציפית.  

לצפיה ב-'הטעות היא לא ללמוד ולקנות קרנות נאמנות ולשלם דמי ניהול'
הטעות היא לא ללמוד ולקנות קרנות נאמנות ולשלם דמי ניהול
22/09/2016 | 12:37
4
132
יש כיום קרנות מחקות עם דמי ניהול נמוכים מ 0.4 % אשר עוקבות אחרי שוק המניות העולמי והאגח. אין שום טעם לבחור מניות כהמלצת חלק מחברי הפורום. בחירת מניות מבירה כמעט תמיד להפסדים ונוגדת את עקרון הפיזור.

כנסו לאתר הסולידית וקראו בנחת את הפוסטים שמתייחסים להשקעה.
לימוד כזה היה מביא למסקנה שאין שום הצדקה להשקיע יותר מ 0.5 אחוז מהציק בתא 100 כשכלכלת ישראל היא פרומיל מכלכלת העולם. בכל מקרה כסף אשר מיועד לדירה בטווח של 5שנים או פחות לא משקיעים במניות.

hasoildit.com

לצפיה ב-'שוב השטויות של הסולידית: סטודנטית שממליצה על דונג באוזניים'
שוב השטויות של הסולידית: סטודנטית שממליצה על דונג באוזניים
23/09/2016 | 04:15
89
הכתובת היא היועץ בבנק שאמור לבחון את הצרכים והמשאבים
לפעמים עדיף להשאיר לפחות חלק מהתיק, לשנות הרכב ולקנות דירה מהלוואה
בריבית אפסית כשהתיק מהווה ערבון
לפעמים כדאי לנצל את האתרים להלוואות חברתיות
ממה שראיתי האכזבה הכי מעצבנת אלו שיצאו בהפסד של כמה אלפים
בתחילת השנה ורואים איך השוק עלה ביולי אשכרה היו מחכים חצי שנה
זרקו עשרות אלפים טובים לפח כי כמו הסגידה לסולידית הטבחים האלו
למדו מבאפט את העקרון הכי הכי שבשוק ההון אסור להפסיד
לצפיה ב-'רק עוד תוספת על המיתוס המופרח של חצי אחוז דמי נהול '
רק עוד תוספת על המיתוס המופרח של חצי אחוז דמי נהול
23/09/2016 | 04:29
2
74
קרן מחקה או ת.ס. לא שווה דמי נהול אבל קרן שנותנת תשואה דו ספרתית
כמו קרנות יתר או גמישות או stockpicking או beta גבוה
לא מסתכלים על דמי נהול אלא על ההפרש בביצועים וההרכב
אין שום הצדקה להשקיע הכל בעולם שאין לך מושג מהכלכלה שלו
אלא בשווקים וחברות מקומיות או בינלאומיות שאתה מכיר ומעריך
למשקיע הקטן יש יתרון שהוא ב 180 מעלות מעצות הסולידית
מעצם היכולת להכנס בסכומים קטנים ולא להשקיע כמו המוסדיים
שמשחקים בכספים של אחרים..די להיווכח מה עשו חברות
שאנחנו מכירים כמו חמת.. למי אין ברז? או אל על ביטוח ישיר ועוד.

לצפיה ב-'כולנו גאונים בדיעבד, להדיוטות עדיף תעודת סל'
כולנו גאונים בדיעבד, להדיוטות עדיף תעודת סל
23/09/2016 | 06:19
1
37
לצפיה ב-'בלי קשר מה יש בסל? להדיוטות עדיף מזומן ביד'
בלי קשר מה יש בסל? להדיוטות עדיף מזומן ביד
23/09/2016 | 06:29
61
אם לא בדיעבד על מה תסתמך? מה הקשר שלי לממוצע עולמי?
יש לי משפחה לפרנס באוסטרליה? לשלם שכר דירה בקנדה?
כל בנקאי מחייב שההכנסות שלך מההון יותאמו למשק בו אתה חי
השקעה לדירה מצמידים למחירי דירות בישראל

לצפיה ב-'אלו קרנות נאמנות ותעודות סל'
אלו קרנות נאמנות ותעודות סל
22/09/2016 | 16:51
89
לא שיש משהו רע איתן, הבעיה פה היא שאת (או כל מישהו אחר לצורך העניין) שלא מבין בתחום חושש כאשר יש ירידות בתיק, בגלל חוסר ההבנה למה זה נגרם, מה זה הנייר שיש לי ושאלות נוספות אחרות. לכן לדעתי צריך ללמוד על התחום (יש ספרים/קורסים למי שזה מעניין אותו) או לפנות למישהו שמבין, ושהמישהו הזה כאשר הוא ממליץ על משהו צריך להסביר למה לדעתו זו השקעה טובה ומה הסיכונים בהשקעה הזו, והאם הסיכונים האלו מתאימים ללקוח. הלקוח זה זה שצריך לישון בשקט בלילה ולא הממליץ...
דרך אגב השמות שרשמת זה משהו כללי. לאלומות יש עשרות קרנות נאמנות שכל אחד שונה מהשניה. 
בתור התחלה הייתי בודק באתר http://www.funder.co.il/ ;;
את השמות של הקרנות האלו, האתר הזה אומר אילו מניות/אג"ח הקרן הזו מחזיקה (בזמן הדיווח) וכך אפשר לדעת קצת מידע מה יש לך בתיק.
בהצלחה!
לצפיה ב-'לטעמי עליכם למכור הכל ואנמק זאת'
לטעמי עליכם למכור הכל ואנמק זאת
22/09/2016 | 02:33
1
194
כסף לקנית דירה לא כדאי "בינתיים" להשקיע בשוק ההון.אני מכיר  אנשים שהתפתו לשים כסף המיועד לקנית דירה בבורסה "רק כדי להרוויח את המקרר והתנור החדש" והפסידו בסוף "חדר מהדירה המיועדת".
מעבר לכך, בהשקעה בבורסה ,אפילו אם התיק סופר סולידי, חשוב הנכונות המוכנות הנפשית לספוג זעזועים קרי הפסדים מדי פעם.נראה מכך שאתם בודקים כל יום מה עשה הכסף ונחרדים מירידות בסכום שהשקעתם,כי עדיף לכם ולכספכם שהמטרה שלו היא קנית דירה שתשנו בשקט ולא תשקיעו בשוק ההון.
עדיף לא  להרוויח מקרר מאשר הסיכון להפסיד חדר.והכי חשוב השקט הנפשי והביטחון הכספי שלכם כאשר הכסף בעו"ש או בפיקדון בבנק אשר הוא לטווח קצר .
לצפיה ב-'השקעה עם סיכון עושים רק כשאין שום מגבלת זמן'
השקעה עם סיכון עושים רק כשאין שום מגבלת זמן
22/09/2016 | 15:09
114
האמריקאים קונים מניות "לנכדים" - את אותו סכום לדירה שימו בהשקעה הכי סולידית (פקמ ,עוש וכו) ,גילוי נאות כל הכסף שיש לי לדירה שפעם אולי אקנה נמצא במדדי מניות,אבל אני מסתכל על התיק סמ3פעמים בשנה
לצפיה ב-'מטרות הכסף'
מטרות הכסף
26/09/2016 | 17:11
8
אם המטרה הי לרכוש נדל"ן למגורים - כדאי לא לקחת סיכונים.
אם המטרה היא לקנות נדל"ן להשקעה אזי גם כאן, בדומה לניירות ערך, תשאלי את עצמך האם את מבינה בתחום.

לגבי תיק ההשקעות - היועץ בבנק אמור לתת לך פתרונות לפחדים ולתסכולים.
לגבי נדל"ן - על מנת לא לעשות טעות נוספת - כדאי לשכור בעל מקצוע לפני שמשקיעים כסף.

בהצלחה

לצפיה ב-'הפסדת בבורסה? בהחלט לא נעים.'
הפסדת בבורסה? בהחלט לא נעים.
22/09/2016 | 14:27
2
320
חשוב לדעת כי בין אם אתם שכירים או עצמאים, תוכלו לקזז לעיתים חלק מההפסדים אל מול ההכנסות ובשל כך תקבלו החזרי מס.
הפסדים בבורסה הם הפסדי הון לכל דבר ועניין, אותם ניתן לקזז כנגד רווחי הון לסוגיהם.
שכיר יכול לקזז הפסדים כנגד רווחי הון או דיבידנדים שקיבל, זאת רק אם שיעור המס על רווחים אלה אינו עולה על 25%. במידה ולא נוצר לו רווח באותה השנה, יכול המשקיע השכיר להעביר את ההפסד לשנים עוקבות באמצעות הגשת דו''ח שנתי למס הכנסה.
רק באמצעות הדו''ח השנתי למס הכנסה יוכל השכיר לזהות מצבים של גביית יתר/מס עודף, הנוצר לנוכח העובדה, כי רווחים מהכנסות בשוק ההון מנוכים באופן אוטומטי על ידי הבנק או בית ההשקעות, ולעיתים משלם המשקיע מס כפול.
החזרי המס המגיעים על פי חוק במקרים אלה אינם ניתנים באופן אוטומטי, לפיכך נדרש להגיש את הדו''ח השנתי ודרכו לקבל את החזרי המס (עד לתקופה של 6 שנים מסוף השנה בה קיים החזר מס).

באדיבות MAS2GET
לצפיה ב-'ברצוני ליידע כי ניתן להגיש דוח שנתי ישירות למס הכנסה'
ברצוני ליידע כי ניתן להגיש דוח שנתי ישירות למס הכנסה
22/09/2016 | 16:26
1
72
ולא חייבים להשתמש בשירותים של חברה מסחרית .
כל אדם שהיו לו הפסדים בפועל בשוק ההון יכול להגיש דוח שנתי למס הכנסה ולקבל החזרי מס או לחילופין להעביר הפסדים אלו לקיזוז בשנים הבאות.
באופן אישי עזרתי ללא מעט משתתפים בפורום בהדרכה להגשת הדוח.
מזכיר לכולם כי כחודש לפני המועד הסופי להגשת הדוח (בתאריך 30-4 כל שנה ) נפתחות לשכות היעוץ וההדרכה למילוי הדוח השנתי כמעט בכל סניפי מס הכנסה.
היחס מצד הפקידים המדריכים אדיב,וגם אדם שכלל אינו מבין ,יכול לגשת לשם והפקידים יעזרו לו בחישובים הנדרשים ויעזרו לו לרשום את כל הפרטים מטופס 867 (שהוא הטופס המגיע מהבנק) במקומות הנכונים בדו"ח השנתי של מס הכנסה.
לצפיה ב-'אוסיף שמי שלא חייב בהגשת דוח יכול לעשות זאת עד שבע שנים המס'
אוסיף שמי שלא חייב בהגשת דוח יכול לעשות זאת עד שבע שנים המס
22/09/2016 | 17:04
35
לצפיה ב-'קונה במחירים גבוהים אגח לא סחיר,דוראה,קמור,חבס-מימוש מגן מס'
קונה במחירים גבוהים אגח לא סחיר,דוראה,קמור,חבס-מימוש מגן מס
22/09/2016 | 09:24
55

קונה מחוץ לבורסה במחירים הגבוהים בשוק, ואגחים שהפסיקו להיסחר כמו טאו, חבס, אמפל, דוראה,אולימפיה,אפריל ב', קמור,סיביל ג'רמני,מטיס קפיטל,רילון,טאו,חפציבה חופים,לידקום,אייס דיפו,סינרג'י ואחרים. במכירת האג"ח ניתן להתקזז מול רווחי הון במהלך השנה ולנצל את מגן המס. לפרטים והצעות מוזמנים לפנות בצירוף פירוט כמות ענ למייל : DOR123DORI@WALLA.COM ולקבל הצעה הוגנת.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פורום נטוורקינג לעסקים
פורום נטוורקינג לעסקים
פורום מאמן אישי- זוגיות
פורום מאמן אישי לחיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה