לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2539325,393 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'קרנות סל-ETF'
קרנות סל-ETF
21/02/2019 | 15:40
26
חברות וחברים,
מתחיל להצטבר באינטרנט באתרים הפיננסים מידע על ביצועי קרנות הסל ובהחלט יש מביניהן כאלו שמאוד מענינות.
לצפיה ב-'ביולייט? '
ביולייט?
21/02/2019 | 11:48
3
28
החברה דיווחה וולונטרית דוח לרבעון שלישי....בחברה..יש מזומנים מעל שווי שוק...
מחזיקה עוד חברות בנות עם אפשרות לאקזיטים מטורפים...מחזיקה גם במיקרומדיק
ואמורה לקבל עוד מזומנים ברבעון שני 2019...
אחד משתיים או שהמשקיעים מיואשים מחברות ביומד או שאיבדו אמונה בשוק
אחרת אינני מבין את התימחור שלה בשוק....
לצפיה ב-'לא רשמת שום דבר חדש'
לא רשמת שום דבר חדש
21/02/2019 | 13:42
2
27
הסברתי לך לפני כחודש את המצב אצל ביולייט:

לא קרה שום דבר מאז ותנודה של כמה אחוזים בנייר יתר קטן (קצת למטה בחודש האחרון) היא תנודת שוק סבירה לגמרי.
אם אתה מבקש יחס אז אנא כבד אותנו גם וכאשר דנים בני"ע מסויים נסה לחדש משהו בעניינו.
ביולייט זו קרן הון סיכון קטנה, עם עניין לא רב וסחירות מעטה.
יש קרנות יותר גדולות שיותר מעניינות את השוק (אלרון, כלל ביוטכנולוגיה). גם הן ירדו קצת בחודש האחרון.
לצפיה ב-'הידעת...'
הידעת...
21/02/2019 | 15:21
1
21
בביולייט על צפי לתקבול מזומן נוסף ממכירת איי אופטימה ברבעון 2 2019 ?
ביולייט שונה מהקרנות שציינת בכך שהמזומנים בחברה גבוהים מהשווי שוק שלה...הזוי....
לצפיה ב-'זה לא חדש'
זה לא חדש
21/02/2019 | 15:37
21
ידענו את זה גם בדיון בחודש שעבר. בגלל האקזיט על איי אופטימה הנייר קפץ בעבר והנייר הציג תשואת יתר בסקטור (תשואת יתר ע"פ אלרון וכלל ביוטכנולוגיה בשנה שעברה). השוק לגמרי מודע לכך.
אתה מוזמן לנסות לחפש עוד קרנות הון סיכון מקומיות (פשוט לא נזכר כרגע), לעקוב אחריהן, וכך לקבל פרספקטיבה עוד יותר טובה על ביצועי הנייר שספציפית מעניין אותך (בדומה לעניין של משקיעי טבע במיילן למשל, זה נותן להם פרספקטיבה על הענף)

כאמור זו בעצם סוג של קרן שיכולה לאט לאט לחלק דיבידנדים ולכן בתמחורה הנוכחי אני מסכים איתך שזה נייר יתר לגיטימי שיהיה בתיק שלך.
לגבי המזומנים קח בחשבון שהם ינוצלו גם להמשך השקעה בחברות מוחזקות. לא הכל יחולק.

כלל ביו מדווחת היום למשל על מצגת של גמידה סל בכנס בארה"ב:
(וכפי שאתה רואה לא ממש מתרגשים מזה)

מי שמשקיע בסקטור מעוניין בהתקדמויות (טכנולוגיות או פיננסיות) שכאלה, שבהמשך יביאו לאקזיטים כדוגמת זה שקרה עם איי אופטימה, והביא לקפיצה בנייר.
אצל ביולייט פשוט אין חדש כרגע מעבר למה שכבר ידוע לכולם.
לצפיה ב-'מעלות מורידים טיפה את הדירוג של סטרווד'
מעלות מורידים טיפה את הדירוג של סטרווד
18/02/2019 | 17:31
30
100
החברה האמריקאית עם הקניונים בפרוורים או הפרוורים של הפרוורים, זו שב 2021 גולדמן זאקס הולכים לקרוא לכסף ואז נושי סטרווד ישארו עם השאריות. 

מעלות משום מה עדינים איתם ומפרגנים להם דירוג +BBB, יותר גבוה מאידיבי ט' 
(שמדורג -BBB ) אמנם גם באידיבי יש נושה קודם (אגחי דסק"ש) אבל יש גם נכס לא משועבד שאמור לפרוע חלק מהתשלום (כלל ביטוח).
המצב בסטרווד נראה לי יותר קשה.
לצפיה ב-'מליקוט מהיר של נתונים מצאתי שהלוואות החברה מסתכמות'
מליקוט מהיר של נתונים מצאתי שהלוואות החברה מסתכמות
19/02/2019 | 02:35
29
108
ב- 775M$, האגח שהונפק בת"א - 240M$, וסה"כ החוב הוא 1,015M$. שווי הנכסים הוא סביב 1,750M$. המינוף המתקבל (עם אגח בפארי) - 59%.
אני יודע שקיים צפי לירידה בדמי שכירות שיביאו להקטנת ההכנסות, קיטון בתפוסה ועליה זוחלת בריבית. שילוב הגורמים ייקר את שער הנכיון ולכן שווי הנכסים ירד. 
מצד שני, האגח צנח מתחת לחצי מהפארי וקיים ויכוח מוצדק אם נסחר במחיר הראוי או לא.
מסקנתי האישית היא שהפער של 750M$ בין שווי הנכסים לחובות הוא מספיק גדול (למרות שיחול בו כרסום לאורך זמן) כדי להצדיק רכישת אגח בחצי מחיר, כאשר כל קופון מחזיר 11% מההשקעה - גורם המקטין את הסיכון בהשקעה.
הסיבה העיקרית שקניתי את האגח היא שלחברה יש שקט מתשלומי קרן משמעותיים ב- 4 שנים הקרובות, ואני מצפה שהאגח יעלה בטווח הזמן הזה בכמה עשרות אחוזים.
לצפיה ב-'מעלות מול מר שוק'
מעלות מול מר שוק
19/02/2019 | 14:40
1
96

מעלות בעצם אומרים שהשוק מטומטם. אי אפשר לתרץ את זה אחרת.
אין מצב שהאגח של סטרווד פחות מסוכן מאידיבי פיתוח ט' או מביקום ג'.
זה גם מה שמר שוק אומר - בצורה ברורה מאד - אגח סטרווד נסחר בשוק, לאורך זמן, לא גליץ' רגעי, משמעותית יותר נמוך מאגחי ביקום ומאגחי אידיבי.
המשמעות של הדבר היא שזה רק עניין של זמן עד שמעלות תפנים שכ"כ כ"כ הרבה פעילים לא מטומטמים, לא קונים את דירוג הישראבלוף שלהם, ותמשיך ותוריד את הדירוג, כלומר צפי לתרחיש שלילי. האגח של סטרווד, כרגע, למרבה התדהמה, הוא אגח בדירוג השקעה! +BBB זה דירוג השקעה.
זה אומר שהוא נמצא בתיקים של קרנות סולידיות. הוא לא צריך להיות שם אלא בקרנות HY. מתישהו למעלות לא תהיה ברירה והיא תוריד את הדירוג, ואז הקרנות הסולידיות תהיינה מחוייבות, לפי תשקיף, להעיף את הזבל הזה מהתיקים שלהן, בכל מחיר.
אז. אחרי שכל הג'וקים יצאו מהארון? יכול להיות מעניין יותר להכניס את הזבל הזה לתיק, ואני מסכים איתך שבאזור 30-40% פארי יכול להיות שאפשר לעשות פה כמה לירות. אולי. תלוי עד כמה אתה חושב שגולדמן זאקס ברברים 
למה שתיקח סיכון שמחר בבוקר קרנות סולידיות ישפכו עליך בלוקים על בלוקים של סחורה על הראש? (ויש מאות מיליונים של סחורה, כזו שיכולה לקבור אותך בחיים   )

גם מבחינתך עדיף שיפילו כבר את הנבוט הזה על הראש, האגח יחטוף את הזפטה האחרונה, וזהו, שהסיכון הזה יעבור מבחינת המחזיקים.
ביקום חטף עשיריה על הוצאת מדירוג השקעה, וזהו, עברנו את זה.
כאגח HY, כזה שכווווולם יודעים שהוא HY? מסכים שזה אגח לגיטימי. בגלל זה הוא נסחר ב 44. זה מה שהשוק חושב. אגח מהליגה של מירלנד.
כרגע מעלות מספרים לך שהוא סולידי. ישראבלוף 
אגח מירלנד/סטרווד נראה לך שווה +BBB ??? יותר מאידיבי, יותר מביקום?
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

עכשיו גם מיכה צ'רניאק מתלונן על עודף הפירגון הזה של מעלות:
http://www.bizportal.co.il/marketopionion/news/art...

באיזה סרט הם חיים שהזבל של סטרווד יותר טוב מאידיבי או ביקום? 

לצפיה ב-'הנייר נמצא בקרנות של IBI ואלטשולר שחם'
הנייר נמצא בקרנות של IBI ואלטשולר שחם
21/02/2019 | 15:19
7
כל עוד הדירוג שלו הוא דירוג השקעה הן יכולות להמשיך ולהחזיק אותו.
לאחר שירד לדירוג זבל הן תאלצנה למכור אותו בכוח, ואז מי שיקנה תהיינה קרנות HY, ואלה קטנות ויכולות לברור בין סטרווד לבין אידיבי וכיו"ב.

רשימת קרנות שמחזיקות את האגח:
למשל - איביאי פלוס מדינה A ? 
8 מיליון שקל של הזבל יש אצלם. הגיוני שיהיה בחלק הקונצרני שלהם בזן, דלק קבוצה, חברה לישראל, תמר פטרוליום, נכסים ובניין, חשמל ועוד אבל סטרווד? הם תקועים עם סחורה וצריכים להוציא את הזבל הזה מהקרן שאמורה להיות סולידית יחסית. מה שכן מדובר רק ברבע אחוז מהקרן, כך שזה די זניח (כיום, פעם כנראה היווה משקל יותר גבוה), ועדיין... לקוח שקונה קרן נאמנות כזו לא מצפה שיהיו בה אגחי סופר זבל.
לצפיה ב-'מאיפה הגעת שזה שווי הנכסים?'
מאיפה הגעת שזה שווי הנכסים?
19/02/2019 | 15:44
26
83
מי אמר לך?  אתה תמיד מאמין לכל מה שמספרים לך?

לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי. אם אתה לא מאמין למה שכתוב'
לא בטוח שהבנתי. אם אתה לא מאמין למה שכתוב
19/02/2019 | 23:40
25
69
בדוחות ולמאמרים שמבוססים עליהם, אז למה אתה מאמין? אם תגיד לי שיש לך כדור בדולח שעל סמך מה שהוא מורה לך אתה משקיע, אז שכנעת אותי. אם לא, אז תסביר לי על סמך מה אתה משקיע? (ההנחה של דבריי היא כמובן שאנו מדברים על מידע אמין ולא כוזב בדוחות)
לצפיה ב-'אתה לא כ"כ מבין'
אתה לא כ"כ מבין
20/02/2019 | 01:28
24
62
אני לא טוען שהמידע הוא כוזב, למשל חוב זה חוב והוא חד-חד ערכי, NOI גם הוא חד-חד ערכי.
שווי לעומת זאת זה דבר שנתון לפרשנות, הדירה שאתה גר בה לדוגמא, אתה יכול לטעון שהיא שווה 5 מיליון ש"ח, אני יכול לטעון שהיא שווה 4 מיליון ש"ח ופלוני יכול לטעון שהיא שווה בכלל 2 מיליון ש"ח, את כמה שאתה משלם שכ"ד זה כבר לא נתון לפרשנות.

עכשיו הפרשנות של השווי של הנכסים בכל חברות הזבל האמריקאיות שהנפיקו פה הזוי לחלוטין ומצוץ מהאצבע.
איך אני יודע? כי אני יודע לקרוא דו"חות ומבין בנדל"ן אמריקאי...

לצפיה ב-'טענתך היא ששווי הנדלן האמריקאי הוא מוגזם ולכן מופרך.'
טענתך היא ששווי הנדלן האמריקאי הוא מוגזם ולכן מופרך.
20/02/2019 | 12:05
23
54
הבנתי את זה עוד בפוסט למעלה כשכתבתי: "שהפער של 750M$ בין שווי הנכסים לחובות הוא מספיק גדול (למרות שיחול בו כרסום לאורך זמן) כדי להצדיק רכישת אגח בחצי מחיר...".
אז אולי דוקא כן הבנתי.
לצפיה ב-'אבל אינך יודע אם הוא מספיק גדול'
אבל אינך יודע אם הוא מספיק גדול
20/02/2019 | 14:07
22
46
כיוון שלא בדקת זאת, אין לך מושג כמה שווים הנכסים באמת.
וגם אם הוא מספיק גדול (מה שבספק) אתה יודע מה קורה עם החברה לא מחזירה את החוב בזמן לGS?
GS יקבלו את הנכס, ואם הם ימכרו את הנכס במחיר גבוה יותר מהחוב אתה יודע למי ילך העודף? לGS.

לצפיה ב-'גם בגלל שאני מושקע באגח וגם כדי להגיב לך,'
גם בגלל שאני מושקע באגח וגם כדי להגיב לך,
20/02/2019 | 15:45
21
48
קראתי בעיון את דוח מעלות מיום 14.02.19 בו הורד הדרוג.
אני מקווה שאתה מעריך את דוחות חברות הדרוג בפאן הכלכלי-עסקי (ולא בפאן הדרוג שמיכה צ'רניאק קטל אתמול ובצדק). דוח זה הוא התנאי והבסיס לדיון ביננו.
הדוח נכון לסוף Q3/18. שווי 7 הקנינים הוא 1.74B$. החברה נהנית מהמטריה והחסות של סטרווד העולמית עם נכסים בשווי 62B$. אין לי מושג כמה היא תעמוד מאחורי סטרווד ווסט בעת הצורך.
ההנחות הן שדמי השכירות יקטנו ולכן ה- NOI והרווח יקטנו ב- 3.5% בשנה.
בנוסף, עליה בשערי ההיוון ושיערוכים שליליים של 150M$ בשנה יביאו את שווי הנכסים בסוף 2020 לשווי 1.44B$ (הפחתתי 150M*2).
נזילות: יחס מקורות לשימושים בשנה שתתחיל ב- 1.10.19 הוא 120%. כלומר, החברה תעמוד בכל התחיבויותיה הפיננסיות ואף ישאר לה עודף.
התניות פיננסיות: לחברה כמה התניות מול האגחים והן במרווח הולם.
לסיכום, הצפי לשנתיים הקרובות הוא ירדה ב- NOI ועליה בשיעור ההיוון. ושניהם יגרמו לפגיעה ברווח ולעליה במינוף.
בנוסף, אם החוב הוא 1B$ מול נכסים בשווי 1.44B$, גם אם שווי הנכסים יקטן בשליש, הנושים יקבלו הפארי.
שים לה שבשנתיים הקרובות לחברה אין תשלומים משמעותיים, ואנו הנושים נקבל 3 קופונים ותשלום קרן שיסתכמו ב- 23% שהם כמעט חצי(!!!) מעלות ההשקעה.

לצפיה ב-'אתה עוד הפעם מצטט אחרים'
אתה עוד הפעם מצטט אחרים
20/02/2019 | 16:45
20
48
מה שאחרים עושים בדרך כלל שווים 0 במקרה הטוב ומינוס במקרה הפחות טוב, דו"חות של חברות הדירוג בארץ זה בדיחה עצובה, עדיף להתעלם מהם לחלוטין, אין להם מושג וחצי מושג איך לתמחר קניונים CLASS B וC בארה"ב.
לחשב שווי של קניון זה קל יחסית, קח את הNOI, תוריד ממנו 10% בשביל CAPEX תהוון לפי 10% ועכשיו תוריד בערך 10M עד ל30M פר קניון בשביל שיפוצים שכולם יצטרכו לעשות כדי לא להפוך לZOMBIE MALL.
בנוסף תבדוק כמה הם חשופים לחברות שבפשיטת רגל (SHOPKO, SEARS וכו') זה יכול להוריד עוד יותר את השווי ו/או לעלות את מחירי השיפוץ.

אם בכל זאת מעניין אותך לנתח מספרים אתה מוזמן לקרוא דו"חות כספיים ודו"חות של המדרגים האמריקאיים של חברת CBL.

אתה חוזר על אותו הטענה הלא נכונה:
"בנוסף, אם החוב הוא 1B$ מול נכסים בשווי 1.44B$, גם אם שווי הנכסים יקטן בשליש, הנושים יקבלו הפארי"
אז זהו שלא, במקרה של פירוק או CHAPTER-11 הנושים לא יקבלו מאומה, אתה תקבל 0 עגול.  מי שיקבל משהו במקרה של פירוק זה אך ורק הנושה המובטח הלו הם GS.
לצפיה ב-'נתחיל בשלוש שאלות ברשותך:'
נתחיל בשלוש שאלות ברשותך:
20/02/2019 | 17:48
5
54
(1) למה להוריד 10% בשביל CAPEX ועוד סכום קבוע לשיפוץ ? CAPEX זה לא לשמר באמצעות שיפוץ ?
(2) איך הגעת לשיעורי ההיוון האלו ? למה 10% ולא 15% או 8% ?
(אגב שווי הקניונים לפי 10% CAP RATE בניכוי 10% מ- NOI מביא לשווי של 900 מ' דולר לפני אירועים מיוחדים מה שבמקרה מביא לשער האג"ח הנוכחי, רק שכשל יקרה בעוד 4 שנים ואז אז משקיע יקבל 39 אג' תשלומי ריבית וקרן עדיין לא משתלם ???)
(3) למה בפירוק לפי הדין האמריקאי (פרק 7 או 11) הנושים הלא מובטחים לא מקבלים מאומה ? גם אם GS נפרע במלואו ונותר כסף ?

שאלת ביניים ל- YEL, אילו קניונים להשוואה לקח מעריך השווי של החברה בבואו להעריך שווי הקניונים ? באיזה שער היוון אלו שוערכו ?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
20/02/2019 | 19:18
4
43
1. 10% בשביל CAPEX ועוד סכום חד פעמי בשביל שיפוץ חד פעמי.  הקניונים קלאס B וC בארה"ב במצב רע מאד וחייבים להמציא את עצמם מחדש וזה עולה הרבה מאד כסף ותוסיף לזה עלויות שיפוץ מסיביות לכל הRETAILERS שפושטים רגל.  ברור שזה כללי אצבע בלבד וצריך לבחון כל מקרה לגופו אבל באופן כללי הCAPEX בקניונים שהם לא משהו גבוה גם כי הם ישנים וגם בגלל המשבר הגדול בריטייל בארה"ב (והוא גדול, גדול מאד מאד).
2. כי אלו שיעורי ההיוון המקובלים, כמובן שזה בעיני המתבונן וגם 12% בא בחשבון אבל 8% אתה בחיים לא תקבל בCLASS C וB.
3. כי זה הדין בארה"ב, אם יש לך שיעבוד קבוע על נכס מקרקעין כזה או אחר אתה והלווה לא מחזיר את הכסף אתה מעקל לו את הנכס נקודה (אתה בכלל לא חייב למכור אותו אגב, אתה יכול לשמור אותו לעצמך), בכלל לא מעניין אותך מה שאר הנושים מקבלים או לא מקבלים, הדין בארה"ב שונה מאשר בארץ.   אציין שבתור מלווה נדל"ן בארה"ב כבר עיקלתי נכסים ללווים שלא עמדו בהחזר וכל הרווח כתוצאה מהעיקול הלך אלי.
לצפיה ב-'שאלה . למה לדעתכם סטרווד הפסיקה לקנות את האגחים בשוק?'
שאלה . למה לדעתכם סטרווד הפסיקה לקנות את האגחים בשוק?
20/02/2019 | 20:24
49
הרי בקניה של האגחים ב45% פארי יש לה רווח של 100 מליון$
יחס החוב ל EBITDA ירד ואז גם לא יופעל גם הטריגר של הפירעון לGS?
לצפיה ב-'נמשיך ברשותך:'
נמשיך ברשותך:
20/02/2019 | 21:16
2
55
1. אם אתה טוען שהדין בארה"ב הוא שהמלווה לוקח את השעבוד עליו (הלוואה ללא זכות חזרה), אז למעשה האג"ח הוא בינארי, כי ברגע שיהיה כשל, לא יהיה שום שיקום לאג"ח כי המלווה הבכיר יקח את הנכסים. כלומר יש טעות מהותית בהנחת דו"ח הדירוג ? (מריח תביעה בדרך). אני עדיין לא בדקתי לעומק את העניין הזה.
2. אם הכשל צפוי להתרחש רק ב- 2023 ועד אז מתקבלים כ- 39 אג' לאג"ח קרן וריבית, כלומר מסכנים 4 אג' בתקופה לטובת UPSIDE של ערך מתואם (זוכרים אמרנו בינארי), למה YEL לא צודק בתזה שלו ?

לצפיה ב-'תשובות.'
תשובות.
20/02/2019 | 22:25
44
לא הסברתי כראוי או שלא הבנת אותי כראוי.
אסביר: באירוע כשל אשראי איך עיקול אוטומטי לנכס, כלומר אם הם בכשל לבעלי האג"ח אז לGS אין זכות לעקל דבר.  רק אם יש כשל אשראי לGS אז שמורה להם הזכות לעקל את הנכס, לחלופין לפעמים הלווה מחליט שהוא פשוט מוסר את הנכס למלווה ומוחק את החוב, זה לא אומר כמובן שברגע שיש דיפולט לGS הם מיד מעקלים את הנכס, לפעמים יש זמן לריקברי (תמורת ריבית נשך מטורפת בדרך כלל) ולפעמים מנהלים מו"מ עם המלווה ומגיעים להסכמות אחרות כמו פריסה מחדש של ההלוואה, מחיקה חלקית של הקרן וכו'.

בנוסף כיוון שבסוף זה חוזה של החברה ומול GS לך תדע איזה עיזים יש לך שם, אני זוכר שאי עמידה בקובננטים מסוימים גורר CASH SWEEP על כל ההכנסות שלהם (בארץ קראו לזה מנגנון BLACKBOX), אני חושב שיש שם גם סעיף של קרוס-דיפולט וקובננטים כאלה ואחרים, לא התעמקתי כי אני לא מחזיק את האג"ח וזה לא מספיק מעניין אותי.

לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
20/02/2019 | 22:36
36
אני לא אומר שהאג"ח הזה שווה 0, אני בסך הכל אומר שזה אג"ח אולטרה מסוכן (זבל מסריח מאד) ולא לחינם שהוא נסחר בתשואות כאלה.
האם אפשר להרוויח פה? מאד יתכן וכן, אבל ברור שזה בא עם סיכון גבוה, זה הכל.

שמתחילים לנתח חברה כזו על פי NAV או הערכות שווי זה מצחיק אותי כי אין קשר לא למציאות ולא לאג"ח, כשאתה משקיע בחוב שווי הנכס הוא משני, מה שמשנה זה יכולת שירות חוב וזה מה שצריך לנתח קודם כל, שווי נכסי ושאר בבל"ת זה PLAN B בלבד IF SHIT HITS THE FAN.

לצפיה ב-'aeonf, שאלה לגבי הערכות השווי – '
aeonf, שאלה לגבי הערכות השווי –
20/02/2019 | 22:54
13
38

אשמח ללמוד ולהחכים קצת בנושא אנליזות והערכות שווי של האמריקאים

ניסיתי להסתכל באתר של CBL כהמלצתך, אך לא מצאתי שם ניתוחים או דירוגים, רק דוחות כספיים של החברה.

אם יש לך לינק כלשהו או הפנייה, אשמח לקבל ולקרוא קצת על אופן הערכות השווי של הינקים.

תודה מראש.

לצפיה ב-'יש מידע בSEEKING ALPHA'
יש מידע בSEEKING ALPHA
20/02/2019 | 23:16
12
43
אבל לאחרונה רובו בתשלום.
אתה יכול לקרוא דו"חות של S&P של האג"חים, אני חושב שהם זמינים לקהל הרחב.
אתה גם יכול להסתכל על גרף המניה שלהם (מחיר המניה בסוף בדרך כלל משקף את השורה התחתונה).
ותכלס דו"חות כספיים זה בדיוק מה שצריך, לדעת לקרוא אותם זה כבר משהו אחר...
אבל האמריקאים מבינים דבר שפה בארץ לא כ"כ מבינים משום מה: השווי לא מעניין, השווי הוא בעיני המתבונן, התזרים מעניין.

אתה לא בעל מניות, אתה בעל חוב, למה מעניין אותך השווי? מעניין אותך שהלווה יכול להחזיר לך את הכסף, זה הכל.

לצפיה ב-'תודה. הערתך על התזרים נכונה אך לא תמיד רלבנטית לאג"חי דיסטרס'
תודה. הערתך על התזרים נכונה אך לא תמיד רלבנטית לאג"חי דיסטרס
20/02/2019 | 23:44
1
36

אני חושב שהערתך על עדיפות התזרים ושירות החוב על פני חישובי השווי נכונה מאוד – אבל מתייחסת בעיקר למי שמשקיע באג"חים "רגילים" – כלומר כאלו שאתה מצפה בסבירות גבוהה מאוד לקבל את מלוא ההחזר, ועל הדרך לגזור ריבית צנועה.
זה לא המצב עבור משקיעים שעוסקים באג"חי דיסטרס – אפילו רמה מעל HY – כלומר אג"חים שכבר נסחרים בדיסקאונט חריף ומלכחתחילה אתה יודע שהחברה בבעיה לשרת החוב וקיים סיכוי סביר שלא תוכל לפרוע החוב במלואו.
לדוגמא אג"חי אפריקה - שלא תשרת מלוא החוב, אך יש לה נכסים ותוכל לשרת חלק מסויים מהחוב.
במצב כזה, אין חשיבות כמובן לפרמטרים שציינת של יכולת שירות החוב והתזרים – כי היא בעייתית/לא קיימת – ואז כן יש משמעות סופר חשובה ליכולת שלך להעריך בצורה טובה וריאלית את שווי הנכסים הקיימים, וכמה יכולת החזר תוכל לייצר מהם בהסדר, כדי להכריע אם התימחור הנוכחי אטרקטיבי או לא.
ולטעמי, הדיון על סטארווד היה קרוב יותר למקרה הזה, של חברה בדיסטרס – ולכן החשיבות להעריך את נכסיה במקרה הסדר, מעבר לתזרים ושרות החוב.
ולכן ראיתי גם חשיבות בהערותיך והסברך ורציתי ללמוד על הדרך שבה האמריקאים משערכים הנכסים בצורה נכונה וריאלית יותר – אם וכאשר יגיעו לזה.

תודה בכל אופן.

לצפיה ב-'צודק ב100%'
צודק ב100%
21/02/2019 | 00:02
36
אבל משקיעי אג"ח דיסטרס זה כבר לא משקיע אג"ח, זה יותר כמו משקיע EQUITY, כלומר ממש לא בא לך לשבת לדגור על האג"ח לפדיון ולקבל ריבית, אתה מעניין לדפוק מכה.

אין ספק שניתוח לאג"ח כזה הוא מאתגר יותר וכרוך במומחיות יתר, בשביל זה צריך להבין במקרה של סטארווד לא רק את הסביבה העסקית של קניונים בארה"ב, צריך להבין גם בדיני נשייה מקומיים ומה נהוג ולא נהוג.  

יכול לומר לך שקראתי עכשיו את הדו"ח האחרון של סטרוווד וחשכו עיני, לא לחינם האג"ח נשחט.  שווי הנכסים שלהם האמיתי יכול להיות בקלות גם פחות מחצי מהשווי שלו בספרים.  אגב גם S&P די מסכימים איתי, גם הם מעריכים ששווי הנכסים שלהם הוא פחות מחצי ממה שהוא היום (עמוד 7 בדו"ח שלהם).

לצפיה ב-'ל CBL יש תזרים מדהים, והמניה נסחרת במכפיל 1.5 על ה FFO'
ל CBL יש תזרים מדהים, והמניה נסחרת במכפיל 1.5 על ה FFO
21/02/2019 | 12:23
9
30
ועם כל הכבוד למחיר המניה, בטווח הקצר הוא לא מייצג כלום חוץ מההיסטריה של ההמון, והצפי שה FFO הולך לקרוס במיידית.
אם CBL יפסיקו השיפוצים ויעבירו ההכנסות לדיבידנדים, הם מחזירים מחיר המניה תוך שנה וחצי
לא יודע מה יקרה ל CBL , אבל היא מייצגת הימור מאד קיצוני על מצב הקניונים בארה"ב.  85% מה FLOAT שלה מוחזק על ידי מוסדיים, וחלק משמעותי מאד ממנו מושאל לשורט של מי שמאמין שכל קניוני רמה B ו C יסגרו.

זה הימור מסוכן מאד, בגלל שכל קניון נמצא באזור גאוגרפי אחר והוא סיפור אחר, וזה שהתמורה לרגל מרובע נמוכה , לאו דווקא אומרת שהוא יסגר, אם אין לו מתחרים בסביבה.

בקיצור, לדעתי זה מקרה יחודי עם סיכוי של 50:50 ש CBL תיסגר או תעלה פי כמה מפה, ואז, מה שווה הדוגמא שלך?

לצפיה ב-'FFO לא מעניין, הAFFO כן מעניין'
FFO לא מעניין, הAFFO כן מעניין
21/02/2019 | 12:35
8
21
הם לא יכולים להפסיק עם השיפוצים כי כלב לא יכנס לקניונים שלהם ואז הFFO שלהם יהיה שלילי.
הם גם לא יכולים להעביר הכל לדיבידנדים מין הסתם כי יש להם קובננטים מול הבנקים ומול האג"חים (כנראה), גם אם לא אז הדירוג שלהם ירד לC, לא יוכלו למחזר חוב ותוך זמן קצר יפשטו רגל.

לכל קניון בארה"ב יש מתחרים בסביבה, למתחרה קוראים אמזון.

נתתי את CBL בתור דוגמא למה שקורה בתחום הקניונים בארה"ב, זה הכל.

ג"נ: מחזיק בCBL במניה+אג"ח ומופסד.

לצפיה ב-'שרשור נהדר למי שמעניין אותו הנושא, תודה !'
שרשור נהדר למי שמעניין אותו הנושא, תודה !
21/02/2019 | 12:48
7
30
קצת מכיר את המוסדיים ואני בספק אם הם ניתחו את סטרווד כפי שהוצג פה.

החברה גייסה 910 מ' ש"ח בריבית שנתית  6.1% עם משתתפים מוסדיים כמו הפניקס, הראל-פיא, אקסלנס, אנליסט ו- IBI.
לצפיה ב-'אכן '
אכן
21/02/2019 | 13:47
14
לצפיה ב-'הם לא יכולים לנתח קניונים בארה"ב כי הם לא מבינים בזה'
הם לא יכולים לנתח קניונים בארה"ב כי הם לא מבינים בזה
21/02/2019 | 14:09
5
29
המוסדיים שלנו מבינים אולי באשראי בארץ וקניונים בארץ (גם ב2 הדברים האלה הם לא מומחים גדולים) קניונים ותחום הRETAIL זו חיה שונה לחלוטין בארה"ב, בתור אחד שמבקר בניו-יורק באופן תדיר, המשבר הוא הכי גדול שהיה אי פעם, אתה פשוט רואה חנות אחת אחרי השנייה בלוקיישנים הכי טובים במנהטן נטושים ומוצעים להשכרה, אני לא מדבר על חנות 1 או 2, אני מדבר על אלפים, זה מחזה קצת עצוב למען האמת.
אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?

שלא לדבר על תחום האשראי שנשלט ע"י מפלצות כמו JPM, GS, DB או שוק הCMBS, אם מישהו חושב שהם פריירים ושהם משאירים כסף על הרצפה למוסדיים הישראלים הוא טועה בענק.
כשאתה יושב בשולחן פוקר ולא יודע מי הפראייר התורן זה כנראה אתה...

רפרפתי קלות בדו"ח האחרון של STARWOOD, מומלץ לכל אחד שקצת מבין בדו"חות לבדוק את הפרמטרים הבאים:
1. לפי איזה איזה CAP RATE משוערכים הנכסים זבל האלה? כ6.5% וזה לפני CAPEX.
2. לפי איזה מחירים נסגרים החוזי שכירות החדשים? עשרות אחוזים פחות מהמחיר הנוכחי.
3. מה התזרים מהקניונים אחרי ריבית? ירידה בעשרות אחוזים וזה לא רק בגלל ירידת השכ"ד (שרק התחלנו לראות את האפקט כי רובם עם חוזים ישנים), אלא גם בגלל עליית הליבור שמעלה את הוצאות המימון המטורפות של החברה, והליבור במגמת עליה להזכירכם.

הכל רשום שחור על גבי לבן בדו"חות, למה לעצום עיניים?

החברה הזו בבעיה.  בעיה קשה.  בספק אם יש לה זכות קיום.
לצפיה ב-'ואני חשבתי שאני קשוח איתם '
ואני חשבתי שאני קשוח איתם
21/02/2019 | 14:25
4
23
איזה קשוח. חתלתול מחמד 

והם מקבלים דירוג השקעה יותר גבוה מאידיבי וביקום. נו באמת.

אלפי חנויות ריקות בניו יורק? 
אם אני הייתי סוחר שוכר אז דבר ראשון הייתי מנסה לצמצם בשכ"ד. זה א"ב של התייעלות. בפריפריה זה בכלל יכול להיות אסון.
לצפיה ב-'תקרא ותראה תמונות'
תקרא ותראה תמונות
21/02/2019 | 14:35
3
31

זה אשכרה ככה, זה לא שהלכתי וחיפשתי חנויות ריקות כדי לעשות אנליזה לריטייל, זה פשוט כל כך בולט לעין שאי אפשר לפספס את זה...  וזה בניו-יורק!!!

"אם אני הייתי סוחר שוכר אז דבר ראשון הייתי מנסה לצמצם בשכ"ד."
נו ברור, זה בדיוק מה שהם עושים, בגלל זה כל החוזים החדשים בריטייל ובמיוחד בפריפריה הם בעשרות אחוזים נמוכים יותר, יתרה מכך עסקים שכבר כבולים בחוזים ארוכי טווח דורשים הנחות ומאיימים לשבור חוזה, המשכיר כמעט תמיד מסכים כי הוא יודע שאם הוא לא יסכים ויפנה אותם גם את המחיר המופחת הוא לא יקבל...

הנה כתבה בת שנה על ריטייל במנהטן:
המחירים ירדו ב20% וכאמור זה היה לפני שנה, מאז המחירים ירדו עוד.

לצפיה ב-'ל- aeonf סכם בבקשה מה סיכויי סטרווד ווסט לפשוט רגל ?'
ל- aeonf סכם בבקשה מה סיכויי סטרווד ווסט לפשוט רגל ?
21/02/2019 | 21:57
2
20
מספר אחד באחוזים לאור ניתוחים שעשית
והערכה אישית.
תודה
לצפיה ב-'סורי לא ניתחתי'
סורי לא ניתחתי
22/02/2019 | 01:59
8
אין לי פוזיציה (ולא תהיה) אז לא עשיתי ניתוח לחברה בטח שלא מעמיק.  צריך גם להניח הנחות לגבי התזרים העתידי שלה, כלומר בכמה עוד ירד הNOI/FFO? כרגע אין ספק שהוא במגמת ירידה בכל הריטייל ואין שום מנוע צמיחה באופק (אולי יהיה מנוע קטן כשיסיימו את השיפוצים, אם הם עושים כאלה בכלל) בנוסף החברה עם חוב עצום בריבית משתנה ביחס לתזרים שלה ככה שכל עלייה בריבית דופקת אותם חזק.

דבר אחד ברור כשמש מהדו"חות, לחברה יש (כרגע) יכולת לשרת את החוב המאוחד אבל אין לה יכולת להחזיר גם קרן בעתיד הבינוני/ארוך, הדרך היחידה של החברה הזו לשרוד זה לגלגל את החוב וזה מאד לא פשוט לחברה במצבה, בספק אם יעמדו בקובננטים להאריך את הלוואת הCMBS של יותר מ0.5B$ שנפרעת ב2022 או 23 (לא זוכר).

מה שחשוב למחזיקי האג"ח בארץ זה מתי ואם מופעל מנגנון הBLACK BOX של GS, אם המנגנון הזה מופעל הם בכלל לא יכולים לשלם לבעלי האג"ח גם אם הם רוצים מה שיביא אותם לדיפולט מול האג"ח אבל לאו דווקא לפשיטת רגל.

לצפיה ב-'עוד אנקדוטה קטנה'
עוד אנקדוטה קטנה
22/02/2019 | 02:16
7
החברה מדורגת בדירוג אשראי B, ראה כאן:

האג"ח של CBL לפדיון בשנת 2026 מדורג 3 (!) רמות מעל STARWOOD בדירוג BB מעל ונסחר בתשואה של בערך 9.5%

לצפיה ב-'היום בועת לייבפרסון (LPSN) מפרסמת Q4 '
היום בועת לייבפרסון (LPSN) מפרסמת Q4
21/02/2019 | 14:18
3
50
ש"ש של 5 מיליארד שקלים טבין ותקילין. 
האם היום לייבפרסון סוף סוף תוכל להצדיק את התמחור שלה?
היה קורה משהו אם היתה נסחרת בחצי מחיר מהיום?
LPSN נראה כמו קנדידט שורט לא רע. 

לייבפרסון ואופקו הם ניירות המעוף הכי משונים במדד השמרני. אופקו היא ביוטק עם חלומות גדולים. בביצועים היא קצת פחות טובה. 

כתבה מהשנה שעברה:
ועוד כתבה, על Q3:

לצפיה ב-'הנייר מתחיל לנזול למטה, 2%'
הנייר מתחיל לנזול למטה, 2%
21/02/2019 | 14:29
2
21
כל דוח פחות מדוח פצצה + תחזית פצצה ל 2019 יכול לרסק את הנייר.
LPSN יכול להחתך הערב בארה"ב גם בחצי. 
לצפיה ב-'האנליסטים בארה"ב מפרגנים להם'
האנליסטים בארה"ב מפרגנים להם
21/02/2019 | 14:39
1
15
לא סתם LPSN הכפילה את עצמה בשנה החולפת. השאלה אם תצליח לספק היום קבלות על הזינוק במניה?

לצפיה ב-'לייבפרסון עם תמחור הזוי למודל עסקי שלא הוכיח את עצמו.'
לייבפרסון עם תמחור הזוי למודל עסקי שלא הוכיח את עצמו.
21/02/2019 | 21:39
3
לצפיה ב-'ביקום מזמנת אסיפת משקיעים ל 14.3'
ביקום מזמנת אסיפת משקיעים ל 14.3
20/02/2019 | 11:18
2
64
ב 13.3 בזק הולכת לדווח דוח מזעזע (אלו הציפיות בכל אופן) ויום לאחר מכן ביקום מתכנסת כדי לאשר הגדלת הון רשום - לקראת הנפקה נוספת ככל הנראה (כי אם ההון העצמי שלה ירד ל 650 מלש"ח אז נושי ביקום ג יכולים להשתלט על החברה  , המניה תתרסק ונושי אינטרנט זהב יוכלו רק להצטער שלא נענו להצעת הרכש של סרצ'לייט)

אינטרנט זהב תידרש לשים כסף בהנפקה אם תרצה לשמור על חלקה ולא להדלל.

לא מתעסקים עם מיקו (ביקום ג') 
לצפיה ב-'מה נסגר עם הבנקים ? מתי יודיעו אם מזרימים או לאו ?'
מה נסגר עם הבנקים ? מתי יודיעו אם מזרימים או לאו ?
20/02/2019 | 17:56
1
33
לצפיה ב-'פורסם שהבנקים פנו לשרון זאורבך לקבל חוות דעת בנושא.'
פורסם שהבנקים פנו לשרון זאורבך לקבל חוות דעת בנושא.
21/02/2019 | 12:27
26
 אני מעריך שהדחיה בהודעה על הזרמה נובעת מההמתנה לחוות דעת.
לצפיה ב-'מיילן (MYL) תדווח Q4 בשבוע הבא'
מיילן (MYL) תדווח Q4 בשבוע הבא
21/02/2019 | 11:10
6
צפי ה EPS (כמו טבע, non gaap) ל 2018 הוא 4.55-4.9$ שנתי, שעל נייר ב 31.6$ נותן מכפיל 6-7. טבע נסחרת לפי מכפיל 7 על תחזית מונמכת ל 2019 (17.5$ על 2.5$ למניה).

מיילן תתחיל לחוות ב 2019 תחרות גנרית מצד טבע על מזרק האפיפן, שזה המוצר האינובטיבי העיקרי שלה (אם כי לקראת התחרות הצפויה מצד טבע הם השיקו מוצר גנרי משל עצמם). מיילן יותר טובה מ-טבע בתחום הביוסימילר, והיא כבר השיקה (קופקסון, advair) ותשיק מספר מוצרים נוספים בתחום, בעוד אצל טבע זה כנראה ייקח קצת יותר זמן. מצד שני, למיילן אין מוצרים אינובטיבים חדשים וצומחים כפי שיש לטבע. מצד שלישי החוב של מיילן נמוך יותר (14B$). מצד רביעי הפייפליין הגנרי של טבע גדול בהרבה מזה של מיילן. מצד חמישי מיילן כנראה יותר יעילה מ-טבע בתחום הגנרי, אם כי הודות להתייעלות טבע זה עשוי להשתוות.

לצפיה ב-'לוזון אגחים: הזרמה משמעותית לפרעון הקרן באגחים בקרוב.'
לוזון אגחים: הזרמה משמעותית לפרעון הקרן באגחים בקרוב.
20/02/2019 | 12:24
2
70
הקבוצה מוכרת את מתחם הפיל ב- 170M ₪. למרות שהעיסקה היא בין בעלי ענין (אחד הרוכשים הוא לוזון עצמו), סביר שתאושאר.
עם המימוש, יפוג החשש לשאלת פרעונות הקרן באגחים, ולנו המחזיקים צפויים כמה ימים של עליות באגחים עם פרעונות מובטחים בקרוב.

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...

לצפיה ב-'יפה, זה נראה משמעותי'
יפה, זה נראה משמעותי
20/02/2019 | 16:04
1
60
יש לו את ההון להזרים כזה סכום לחברה?

רוצה להזכיר לנו את פרטי הסדרות השונות של לוזון? אני מבין שחלק עם בטחונות וחלק בלי.
לצפיה ב-'לוזון נמנה על רוכשי מתחם הפיל. חלקו הוא 50%, ואין לי מושג'
לוזון נמנה על רוכשי מתחם הפיל. חלקו הוא 50%, ואין לי מושג
20/02/2019 | 23:00
39
אם ברשותו הון פרטי של 85M ₪ וכיצד הוא מתכוון למממן את חלקו. אני כן בטוח שהוא יעמוד בהתחיבותו.
לקבוצה 5 אגחים מסומנים באותיות ו עד י.
לאגחים ח ו- י קיימים שעבודים על מניות חברות בקבוצה, והן נסחרות בשערים גבוהים מדי לטעמי, ולכן לא רכשתי מהן.
רכשתי את אגחים ו, ז, ו- ט במיני מפולת בסוף דצמבר האחרון. אגח ו טיפסה מהר אז מימשתי האחזקה ורכשתי עוד מ- ז.
אגח ו נסחרת קרוב לפארי ונפדת ב- 2 תשלומים השנה (יוני ודצמבר).
אגח ז עם תשואה 12.6% וקופון נמוך - 3.4%. פרעון הקרן מתחיל השנה.
אגח ט נסחרת ב- 50 אג' והיא להמרה, לכן הריבית הנקובה היא 3.6%. זוהי האגח עם הפוטנציאל לרווח הון הגדול בקבוצה.
לצפיה ב-'טבע עורכת כרגע מסיבת עיתונאים'
טבע עורכת כרגע מסיבת עיתונאים
19/02/2019 | 11:01
52
לו הייתי שם הייתי מנסה לשאול את שולץ על תחזיות מוצרי הביוסימילר: הרצפטין וריטוקסן.
משום מה לא שמעתי איזכור של זה בשיחת הועידה כך שזו תהיה שאלה טובה וחדשה.
שני המוצרים הללו עשויים לגרום לטבע לעקוף את התחזית המונמכת.
מישהו ראה תחזית אנליסטית עדכנית לגביהם?

לצפיה ב-'נתוני אמת מבורסת תל אביב - בדולר אחד?'
נתוני אמת מבורסת תל אביב - בדולר אחד?
18/02/2019 | 19:56
80
לידיעת קהל הסוחרים הישראלי,
המחיר החדש לנתוני אמת מבורסת תל אביב הוא דולר אחד בלבד / לחודש.
זה כולל מניות בזמן אמת, חוזים עתידיים ומדדים מבורסת תל אביב. 

באהבה ♥ מ-TradingView! 
מחירון הנתונים מוצג בתחתית העמוד: https://il.tradingview.com/gopro/

ברוכים המצטרפים ♥
לצפיה ב-'גם דיסקונט מתעניינים במיזם האצות של מנרב '
גם דיסקונט מתעניינים במיזם האצות של מנרב
18/02/2019 | 17:58
62
כעת גם דיסקונט מתחילים לרחרח סביב הנייר, ומציבים מחיר יעד של בין 505, כ 17% מעל מחיר שוק, עד 579, כ 34% מעל מחיר שוק.
הנייר בתגובה עולה 3-4%, בווליום די מכובד (לנייר יתר) של 3.1 מלש"ח.

לצפיה ב-'דיון בבית המשפט לגבי חילוט פיקדון בן משה בהסדר אפריקה'
דיון בבית המשפט לגבי חילוט פיקדון בן משה בהסדר אפריקה
18/02/2019 | 13:00
4
68
לפי מה שאני יודע, היום צריך היה להתקיים הדיון בבית המשפט
לגבי חילוט הפיקדון בסך 90 מיליון ש"ח עם החלטת השופט אורנשטיין.
האם למישהו יש מושג מה תוצאות הדיון ?
DW האם לך ידוע משהו בנושא ?
לצפיה ב-'יניב רחימי מעדכן בטוייטר'
יניב רחימי מעדכן בטוייטר
18/02/2019 | 13:08
83
לצפיה ב-'כן, רענן קליר, גיא גיסין, אופיר נאור ומירב מהרמטיק הלכו לב"מ'
כן, רענן קליר, גיא גיסין, אופיר נאור ומירב מהרמטיק הלכו לב"מ
18/02/2019 | 16:32
56
האסיפה ככל הנראה החלה מוקדם, ב 9:30 (אני הגעתי בערך ב 9:40-45) כי ב 12:00 כולם היו צריכים להתייצב אצל אורנשטיין.
לכן דחקו בנו לתקתק את הישיבה וב 11:05 הם כבר היו בחוץ.
לצפיה ב-'אורנשטיין ביטל את הסדר החוב הקודם עם מוטי בן משה'
אורנשטיין ביטל את הסדר החוב הקודם עם מוטי בן משה
18/02/2019 | 17:05
1
64
לאור השינוי המהותי בהצעה של מוטי.
לגבי חילוט הפיקדון ה 100 מיליון של מוטי הצדדים הופנו לגישור מהיר עד יום ראשון, ואם לא תושג פשרה הוא יכריע. 

לצפיה ב-'גם חילוט של 50 מליון שווה כמעט 2 אגו נוספות באגח'
גם חילוט של 50 מליון שווה כמעט 2 אגו נוספות באגח
18/02/2019 | 18:01
44
לצפיה ב-'הלכתי הבוקר לאסיפת אפריקה השקעות'
הלכתי הבוקר לאסיפת אפריקה השקעות
18/02/2019 | 13:23
2
88
שמתי לב הבוקר שיש אסיפה ולכן מיהרתי להגיע. פספסתי את ההתחלה אבל לא נורא.

המצב כרגע הוא שביג, מגה אור ומוסדיים הגישו הצעת רכש לקניית מניות אפריקה נכסים של אפריקה השקעות, אשר רובן (51% לערך) משועבדות לסדרות כו-כז, והיתרה (כ 5%) משותפות ל 3 הסדרות, לפי 86 שקל למניה.

הנוכחים הביעו תרעומת על מחיר ההצעה, המגלם תמחור נמוך יותר מזה שמוטי הציע בזמנו. מצד שני, מדובר במזומן במזומן ביד ומייד, בלי צורך לקוות להצליח לגייס את הסכום כפי שמוטי נדרש.
לפי עו"ד עדי פיגל המציעים ככל הנראה לא מוכנים לדבר על המחיר (אולי עד כדי השוליים) אולם יש על מה לדבר לגבי השתתפות בהצעת הרכש.
זאת משום שבין הנוכחים היו כאלה שהתרעמו על כך שרק כמה מוסדיים וקרנות זכאים לקנות את אפריקה נכסים במחיר סופעונה וגם הם רוצים להשתתף.
הם טענו שמאחר והמניות משועבדות לנו אז לא יתכן שימכרו אותן במחיר סופעונה בלי שלמחזיקים תנתן לכל הפחות הזכות להשתתף בהצעה (ומי שירצה ישתתף ומי שלא יקבל מזומן), ועל זה השיבו שיש על מה לדבר, כחלק מהרכיב המוסדי בהצעה (שתי הרוכשות: ביג ומגה אור, לא מוכנות לוותר על מלוא הצעת הרכש שלהן).
מאחר והצעת ביג, מגה והמוסדיים היא הצעה רישמית ומגובה ביכולת כספית מוכחת, בלי נפנופי ידיים, הרי שהפרטי באסיפה הציע שגם פרטיים מחזיקי כו-כז יוכלו לשים ערבות בנקאית וכך להבטיח את יכולת התשלום, ומוסדיים שיהיו מעוניינים יוכלו לשים ערבות חיתומית. בנוסף לאותו פרטי גם קובי מאיילים למשל עמד על כך שגם לנו תנתן הזכות להשתתף בהצעת הרכש, כי מדובר בעיסקה מאד אטרקטיבית, והוא מבחינתו אפילו מוכן שיחלקו את כל המניות לנושים.
זה תהליך לא כ"כ פשוט (צריך למנות כונס נכסים) אבל אפשרי אבל גם ייקח זמן, למול ההצעה של ביג ומגה אור לשים קש מני מזומני עכשיו עכשיו.

כתגובה להצעה הנ"ל הגיע עו"ד רענן שהציג את הצעת מוטי (אני איחרתי ולכן לא שמעתי), כשאצלו התמורה בגין אפריקה נכסים גבוהה יותר, אך תלויה ביכולת גיוס הכסף.

ולבסוף אתמול בערב מירב מהרמטיק הסבירה שהתקבלה עוד הצעה שלישית, של מייזל, המציע לקנות את כל החבילה של אפריקה השקעות (ולא רק אפריקה נכסים) לפי לפחות 2.2 מיליארד, אולם זה מותנה בבדיקת נאותות.
לצפיה ב-' לארי מייזל הגיש הצעה לרכישת אפריקה השקעות'
לארי מייזל הגיש הצעה לרכישת אפריקה השקעות
18/02/2019 | 15:13
65
לצפיה ב-'סיקור האסיפה'
סיקור האסיפה
18/02/2019 | 16:46
66

עדי פיגל: נציגי ביג ומגה אור נמצאים כאן, ומדובר בתשלום במזומן תוך זמן קצר. הם מציעים 1.37B עבור 56%, אך אפשר גם 51%
מדובר בסכום מוגדר ותאריך מוגדר. יש פה 2 עוגנים שהן חברות ציבוריות רציניות. אפשר להביא הכסף ב 3.3
נשב עם הנאמנים וננסה לעדכן עוד משהו היום. אולי אפשר לרדת קצת בכמות המניות. יש מצב לסוג של חיתום כדי שעוד גופים מוסדיים יוכלו להשתתף בהצעת הרכש.

ההצעה נולדה ב 29.1 אצל פועלים IBI. בעקבות הפגישה פנינו לחפש עוגנים, בלי תנאים ומגבלות. פועלים IBI פנו פנייה ראשונה למציעים. הפניה היתה בפברואר. ב 10.2 פנו למוסדיים. כתבי התחייבות, להבדיל מרק רעיון באויר, נחתמו ב 14.2
אופיר: מה לגבי להעלות את המחיר? עדי-זה מחיר ראוי. זו הצעה במזומן, לא שווה מזומן. בלי בדיקות, בלי DD. לא הצעה לא מחייבת. ההצעה מורכבת מהמציעים, מחיר וכמות מניות. הם לא מעוניינים בכל החבילה אלא אך ורק באפריקה נכסים.
פרטי אחד ביקש כאמור להצטרף גם, כי זה מחיר מצויין ולכו-כז יש שעבוד. עדי-כרגע זו ההצעה (אבל בהמשך, אחרי שגם קובי מאיילים לחץ בעניין, אמר שיתכן ויש על מה לדבר)

מירב מהרמטיק - במגנא עלתה הצעה על מכתב כוונות ראשוני ולא מחייב מצד מייזל הם דורשים DD ומציעים לפחות 2.2 על כל החבילה. הם כבר היו בתהליך פעם ולכן מכירים את החברה.
ניר אפשטיין- אני בנקאי השקעות של התהליך. אתמול בלילה פנה אלי גוף גדול, ולא אחשוף את שמו (כאמור זה כנראה מייזל). בצורה שאני סופר הוא מציע 2.2, הוא סופר 2.15, כשזה תלוי כמה מזומן יש בקופה בניכוי מס הכנסה (100 עד 150 מלש"ח). זה גוף רציני. מציע מיליארד שקל במזומן, בקופה יש 150 והשאר נדרש מימון מוכר בדומה לבן משה. תקבלו בטחונות אפריקה נכסים. זה מה שהוסמכתי למסור.

לצפיה ב-'האם טאגו טריידר עדיין קיים מלמד קורסים'
האם טאגו טריידר עדיין קיים מלמד קורסים
18/02/2019 | 11:52
32
האם האתר שלהם קיים בכלל
תודה מראש
לצפיה ב-'קבוצת אלשטיין רגע לפני מהלך גדול'
קבוצת אלשטיין רגע לפני מהלך גדול
17/02/2019 | 23:16
215
ערב טוב.
היום התבשרנו על 2 מנכ"לים שבהפתעה ובאותו תאריך מחליטים לסיים את עבודתם. סגי איתן מנכ"לית נכסים ובניין שעד לא ממזמן טענה שהיא מרוצה מתפקידה מסיימת.
בנוסף גם מנכ"ל מהנדרין מסיים
https://maya.tase.co.il/reports/details/1213782

כנראה שהם ערב רה ארגון והם מבינים שהם יהיו מיותרים בקרוב. רמזו להם לפרוש.
מכירת ישראייר לקבוצת ויצמן כנראה מסתבכת 
https://passportnews.co.il/ויצמן-ורכישת-ישראייר-הגיעו-לבית-המשפט/

הוועדה למכירת כלל עובדת כחודש בקירוב ואני ממתין לתוצאותיה בכיליון עיניים.
אני ממתין לרגע שימכרו את כלל. בינתיים אני מופסד המון אך מקווה שהמצב ישתנה בקרוב מאוד. 
גילוי נאות : מושקע באג"ח הקבוצה ובפרט באג"ח ט. לא מחזיק במניות של חברות הקבוצה . מחזיק ולא ממליץ   .  יוסי

לצפיה ב-'אקסון והס נכנסות לשדה של רציו פטרוליום'
אקסון והס נכנסות לשדה של רציו פטרוליום
17/02/2019 | 12:05
2
85
רציו פטרוליום, אותה סיקרתי כאן בעבר לקראת ההנפקה, היא קטנה קטנה אך ממזרה 
היום הם מדווחים כי החלום הגדול הולך ומתגשם - אקסון מובייל והס הולכות לקדוח בשדה שלה בגיאנה. אם וכאשר ימצאו זה אומר להיות זנב לממותה במקום ראש לגור שועלים. בתגובה הנייר מזנק 30%.
החלום שלה לא פחות טוב מקנאביס  

מאחר ולרציו הגדולה יש אחזקה בממזרה קטנה גם הם יהנו קצת מהשבחת הערך.
כנראה שהמטוס שלנו יצטרך להתרגל לרציו בקידומת 3XX 

לצפיה ב-'אקסון -פחחחחחחחחחחחחחחח'
אקסון -פחחחחחחחחחחחחחחח
17/02/2019 | 12:57
1
74

סורי
היתי חיבת
לצפיה ב-'טוב '
טוב
17/02/2019 | 13:15
69
אבל מה שכן - יחסית לאקסון מובייל? כן, רציו זה פח, וכך גם דלק"ד.
רציו זה בעצם נכס יזמי אחד בפיתוח. דלק"ד יותר טוב כי זה גם נכס יזמי אבל גם נכס מניב. שתיהן בישראל, שזה במזרח התיכון, אחד האזורים היותר נפיצים בעולם.
אם מחר בבוקר איראן מפגיזה את תמר ולוייתן? פוף, אין רציו ואין דלק"ד.

אקסון מובייל לא רואים אותנו אפילו לא עם משקפת. גם נכסים מניבים וגם יזמיים, עם פריסה בינ"ל, ובאזורים פחות דליקים מאשר פה.

לגמרי מבין אותם מדוע לוייתן לא עניין אותם. את ליגה א' בעולם העיר הזו בשם ישראל  לא מעניינת.
ליגה ב', שזה וודסייד האוסטרלית, הביעו עניין מסויים, אבל אחרי שראו את הבלגנים שהיו פה בזמן אישור המתווה? אמרו לנו כמו שמלהק דוגמניות אומר לילדה - קחי אסימון, כשתהיי גדולה תתקשרי.
את ליגה ג' (נובל) אנחנו כבר כן מעניינים.
אנרג'יאן זה ליגה ז'. ברור שאנחנו מעניינים אותם. מאחר והם ליגה ז' אז אפילו הלקוחות הכי הכי טובים שלהם (בזן וכיל) לא באמת סומכים עליהם וחתמו על גיבוי מלוייתן, למקרה שהיווני הקטן יעשה פאשלות. אי אפשר להשבית את כיל רק בגלל שהיווני הקטן מפשל.
לצפיה ב-'האם כדאי להענות להצעת רכש אפריל נדל"ן?'
האם כדאי להענות להצעת רכש אפריל נדל"ן?
06/02/2019 | 20:58
29
260
שלום חברים
החברה הוציאה הצעת רכש לאגח ב (לא סחיר) במחיר 36 אג ל 1 ע.נ.
תנאי האגרת היא, שאם עד עד סוף 2020 מחיר מנית דלק קבוצה (ממוצע רבעוני) יהיה נמוך מ 1200 ש"ח, האג"חים יפקעו ללא ערך. כלומר תדרש קפיצה של יותר מ 40% בשווי המנייה תוך כשנתיים בשביל שהאגרות ישולמו.

מה האינטרס של החברה להציע הצעה כזו?
האם הם מעריכים ששוי המניה יעלה על 1200 ש"ח תוך שנתיים?
האם כדאי להענות להצעה?

לצפיה ב-'תודה על הבאת הידיעה'
תודה על הבאת הידיעה
06/02/2019 | 22:21
170
ברגע זה חסכת לי בערך 600 שקל , יש לי 1817 ע.נ  , מעניין שאין שום איזכור מהבנק שלי
לצפיה ב-'אתה טועה . המחיר לפי ההסדר צריך להיות 1200 שח אבל צריך להביא'
אתה טועה . המחיר לפי ההסדר צריך להיות 1200 שח אבל צריך להביא
06/02/2019 | 22:28
1
167
בחשבון את הדיבידנדים שניתנו מיום תחולת ההסדר עד 2020 . אני מעריך שמחיר מנית דלק קבוצה שמזכה בקבלת התקבול המלא הוא פחות מ -1000 שח .
לצפיה ב-'בהצעת הרכש מצויין שהמחיר המתואם למנית דלק קבוצה אחרי דיבידנד'
בהצעת הרכש מצויין שהמחיר המתואם למנית דלק קבוצה אחרי דיבידנד
06/02/2019 | 22:34
145
הינו 916 שח

לצפיה ב-'השאלה אם יש מצב שתשובה יעלה את המחיר.'
השאלה אם יש מצב שתשובה יעלה את המחיר.
06/02/2019 | 23:09
7
145
מספיק גנב אותנו בהסדר עם דלק נדלן והוא רוצה למחוק את החברה הזאת אפריל אז שיפרגן קצת במחיר. מה קרה...
לצפיה ב-'גם אני מודה לך על המידע. סיבות אפשריות '
גם אני מודה לך על המידע. סיבות אפשריות
06/02/2019 | 23:17
6
169
להצעת הרכש שעולות בדעתי:
א. נתחיל עם 2 עובדות ואח"כ נקשר ביניהן: תאריך ההשקה של מאגר לויתן הוא נובמבר 2019 - בעוד 8 חודשים. עובדה שניה היא שמחיר מניית דלק קבוצה כיום לא מתואם הוא 634 ₪ למול מחיר כיום מתואם של 916 ₪ למול שער השיא 1200 ₪. נדרשת עליה של 31% כדי לקבל הפארי.
ב. לא צריך להיות אנליסט כדי להבין שככל שמתקרבים לנובמבר ודאות ההפקה עולה, ובשפת האנליסטים שער ההיוון קטן, ולכן שווי מאגר לויתן עולה. לכן צפוי שמחיר מניית דלק קבוצה יעלה ככל שודאות ההפקה תעלה, ובודאי ככל שההפקה תתרחש בפועל. כנראה שקברניטי דלק הגיעו למסקנה שקיימת הסתברות גבוהה שמחיר המניה יעלה 30% או יותר עד לתאריך הקובע בתוך שנת 2020 - בזמן שמאגר לויתן מפיק גז בפועל מעל חצי שנה.
ג. מודה שלא החלטתי לגבי עצמי ויש לי עוד קצת זמן להתלבט.
לצפיה ב-'ס'חה רגע , האם מדובר בנייר זבל אפריל נדלן ב-ל ? קבלנו אותו '
ס'חה רגע , האם מדובר בנייר זבל אפריל נדלן ב-ל ? קבלנו אותו
07/02/2019 | 07:43
145
מתשובה הצדיק לפני הרבה  שנים ? אפריל נדלן ב-ל ? גם אני לא קבלתי הודעה מהבנק .   מספר נייר 1127273 ?
לצפיה ב-'עלייה מ 634 ל 916 נראית גבוהה יותר מ 30%, לא?'
עלייה מ 634 ל 916 נראית גבוהה יותר מ 30%, לא?
07/02/2019 | 10:33
4
132
עכשיו דלק קבוצה נסחרת אפילו קצת נמוך יותר, קרוב ל 63000.
האם לדעתך הסבירות שדלק קבוצה תזנק קרוב ל 50% תוך שנה וחצי היא גבוהה?

אני מחזיק דלק קבוצה (בין השאר הודות לצפי שרשמת בדבר ירידת שיעור ההיוון בלוייתן ("קבלת טופס 4 לדירה בהקמה")) ולא כזה אופטימי. לא אתנגד כמובן אם תזנק ככה אבל בכ"ז הנייר כבר עשה איזשהו מהלך מקידומת 5XXXX, וזה נייר מעוף, לא ניירונצ'יק מהיתר.

לכן לו הייתי מחזיק את כתב האופציה של אפריל? אני חושב שהייתי נענה.

הסתייגות אחת - אם יוצאים למהלך של קידוח נפט חלומי ב 2020. לאור מה שקורה בסקטור הקנאביס כיום אי אפשר לדעת מה חלום הנפט הגדול יעשה לכל הספקולנטים במדינה (שאמנם יתפזרו בין מספר ניירות לוייתן, גם רציו למשל) אבל לא בלתי סביר שהחלום הזה ינפח את הנייר מעבר לסטרייק 916 (גם אם זה נראה די אופטימי כיום) ואז אפריל יראו פארי.
אפשר לציין שמי שחושב שחלום הנפט יביא לעליית ערך כה משמעותית יכול לקבל חשיפה אליו דרך רציו, וזאת בלי סיכון לפקיעה 0 כפי שעלול לקרות באפריל.
לצפיה ב-'אפשרות נוספת-הנפקה'
אפשרות נוספת-הנפקה
07/02/2019 | 10:49
132
בזמנו הודיעה ק.דלק שבוחנת הנפקה בחול. אם אלו פני הדברים סביר שתונפק בשערים גבוהים.
לצפיה ב-'dw - טעות. מהמחיר המתואם היום (916) למחיר היעד (1,200) - 31%'
dw - טעות. מהמחיר המתואם היום (916) למחיר היעד (1,200) - 31%
07/02/2019 | 14:35
2
146
המחיר הרלבנטי להגעה למחיר היעד (1200) הוא המחיר המתואם (916) ולא המחיר הלא מתואם (634).
לצפיה ב-'נורא מצחיק: אביב לוי מגלובס יודע לקרוא אך לא מבין מה שהוא '
נורא מצחיק: אביב לוי מגלובס יודע לקרוא אך לא מבין מה שהוא
07/02/2019 | 15:26
144
קורא, ואילו שלי אפלברג מדהמרקר גם יודעת לקרוא וגם מבינה מה שהיא קוראת.

אביב כותב: המניה "נדרשת כמעט ולהכפיל את שוויה כדי שיתקיים התנאי לפירעון"
ושלי כותבת: "כעת על המשקיעים להחליט אם יש סיכוי כי המחיר המתואם של מניית דלק יכול לעלות ב-31% - תנאי לכך שהם יהיו זכאים לקבל שקל אחד".

אתם רואים. צריך רק לדעת לקרוא כדי להיות כתב בגלובס. בדה מרקר צריך גם להבין.

לצפיה ב-'הבנתי, תודה על ההבהרה'
הבנתי, תודה על ההבהרה
07/02/2019 | 17:01
120
במקרה כזה - עלייה של 30% בלבד, תוך שנה וחצי, בנייר מעוף שיכולות להיות לו סיבות לקפיצה - ההענות להצעה כבר פחות מובנת מאליה. גם 30% עליה בשנה וחצי זה יפה מאד אך כבר יותר בר ביצוע מ 50%

האפסייד למול ההצעה הוא לעשות כמעט פי 3 ממה שתשובה מציע. הסיכון הוא להמחק כליל.
לצפיה ב-'ויקטור תשובה חושב שכן '
ויקטור תשובה חושב שכן
08/02/2019 | 13:36
12
161
מסתבר שה"חבר" של yel5 חושב למכור את אפריל ב' ב 36 ולקנות את אורבנקורפ ב 100.

למה? כי כנראה שהוא לא בונה על דלק קבוצה לבצע זינוק של 30% תוך שנה וחצי ומאידך בונה על לפחות להכפיל את הכסף באורבנקורפ (כי 100 זה לא באמת הפארי שם אלא הרבה יותר).

מסתבר שהברנש קנה את אפריל ב' ב... 4.5 אגורות!

אז למכור את הנייר ב 36 זה אכן טרייד לא רע בכלל בכלל. פי 8 על הכסף. אני לא מצליח לעשות טריידים כאלה טובים. פי 3 עד פי 4 על הכסף נחשב אצלי לטרייד מהאגדות, וקורה רק פעם בהרבה הרבה מאד זמן (פרידנזון מניה למשל, טרייד רב שנתי)
מה שכן אני זוכר ש richy9 פה פעם חיפש אגחי אמפל בחד ספרתי. אם אלה ימכרו ב 60 ומשהו זה יהיה טרייד לא פחות מרשים.
להצליח לעשות פי 8 על הכסף זה די נדיר.
לצפיה ב-'לא להתבלבל ולא לשגות - yel5 טועה ומטעה וחבל'
לא להתבלבל ולא לשגות - yel5 טועה ומטעה וחבל
09/02/2019 | 20:09
11
133
כדי שיתקיים התנאי המתלה המניה צריכה להגיע למחיר היעד שהוא 120000 (מחיר זה פחת מאז ל-916.1 בשל חלוקות דיבידנדים שבוצעו) לפיכך על המניה להאמיר מהמחיר הנוכחי ל-916 (כ-40%) כל הדברים האחרים שנכתבו שגויים חד וחלק.
ראו גם הקישור המצ״ב בעמוד 2 בסעיף ב׳ https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1212001-1213000/...

לצפיה ב-'מחיר מנית דלק'
מחיר מנית דלק
12/02/2019 | 12:22
10
83
אני מבין שאם דלק תמשיך בחלוקת הדיבידנדים  המחיר המתואם של 916  יעלה לכיוון ה 1200.
האם אני צודק?
דלק מחלקת כל רבעון או שליש בין 1000 ל1300 אחוז דיבידנד.
אני מת להיפטר מהשורה של אפריל נדלן בתיק , אבל לא רוצה להרגיש אידיוט בסוף 2020.
מה שלא מובן לי זה ,האם 916 מבטא את המחיר של 1200 מתואם לדיבידנדים או שהוא מבטא את מחיר המניה היום מתואם לדיבידנדים?
תודה ללתגובה של החכמים שנמצאים פה.
לצפיה ב-'חידוד, הבהרה ותשובה ל-Shlo38'
חידוד, הבהרה ותשובה ל-Shlo38
12/02/2019 | 13:16
9
83
מה שכתבת לא נכון, כמובן שחלוקת דיבידנד מפחיתה את המחיר שאליו צריך להגיע (כך ירד המחיר שאליו צריך להגיע בכדי שהאג"ח יפרע מ-1200 ל-916) אולם כידוע לך חלוקת דיבידנד מורידה בהתאם את מחיר המניה בשוק ולכן הפער יישאר דומה.
האם תרגיש אידיוט בסוף 2020? קשה מאוד לדעת

לצפיה ב-'מחיר מנית דלק'
מחיר מנית דלק
12/02/2019 | 13:52
8
79
האם אני צודק באמירה שמחיר מנית דלק כרגע מתואם לדיבדנד הוא 916 והאגח יפרע אם המחיר המתואם ב2020 יגע ל 1200?
רק לידיעה מניית דלק היתה לפני 5 שנים 990  בהשוואה להיום ירידה שח 35 אחוז.
בשנתיים ירדה המניה 5 אחוז
מתחילת 2019עלתה 20 אחוז
12 חדשים אחרונים עלתה 30 אחוז.
אז מה עושים נענים להצאה ?לוקחים שליש מהכסף 
או לוקחים הימור ונשארים לקבל פארי
לא נראה לי שתהיה לבעלים בעיה לשמור את המניה מתחת ל1200
אז בשביל מה הוא צריך לשלם עכשו 30 מיליון שח?
אולי נעשה סקר כאן מי נענה להצעה ומי מהמר.
לצפיה ב-'תשובה ל-Shlo38'
תשובה ל-Shlo38
12/02/2019 | 13:59
7
82
אתה טועה, המחיר כרגע הוא כ-640, המניה צריכה להגיע בשנת 2020 בממוצע של אחד הרבעונים ל-916.
לגביי הנתונים האחרים שכתבת - לא בדקתי אבל נראה לי שהם נכונים.
האם להיענות להצעה או לא? להערכתי ההצעה נמוכה מדי אבל כל אחד יעשה מה שהוא מבין.
לצפיה ב-'מחיר מנית דלק'
מחיר מנית דלק
12/02/2019 | 14:31
6
81
אוקיי, בהתחשב בכך שהמחיר המתואם כרגע הוא 916 וכל דיבידנד נוסף ינוכה מ 916 (כמובן שגם המניה תושפע מהדיבידנד בכיוון של ירידה בשער)
אני שוקל בחיוב להמר על כך שבמידה ולוייתן יתחיל להפיק בהצלחה גז כפי שמצופה ואף יש ידיעות על כך שהמאגר גדול יותר מהערכות קודמות אז חבל להשאיר לגזלן 2 שליש אגח.
אני מהמר על ה916 
מצד שני.........יש קיזוז מס על הצעת הרכש ואין לי מידע על כמה מס יגבו עבור פדיון בפארי (כי האגח מתומר בשער 46)
בקיצור ,רק לתשובה יש תשובה.
לצפיה ב-'מניית קבוצת דלק'
מניית קבוצת דלק
13/02/2019 | 16:26
5
79
הנמיה יורדת היום 3 אחוז.
כאילו בעל הענין רומז לעם , תעזבו אותכם מהימורים , קחו עכשו שליש מהכסף ונסגור ענין.

לצפיה ב-'דלק קבוצה מתקרבת ל 60 אלף'
דלק קבוצה מתקרבת ל 60 אלף
14/02/2019 | 16:44
4
110
נראה שמי שקיווה שהנייר ימשיך רק לטפס בכיוון אחד יצטרך להפנים שזה הולך להיות יותר קשה משהוא חשב. לא כ"כ פשוט לנייר מעוף לטפס 40%.

כאמור ויקטור תשובה חושב שכדאי להענות להצעה ב 36 ולחפש אלטרנטיבות השקעה אטרקטיביות יותר (כמו אורבנקורפ ב 100)

נותר עוד שבוע להענות להצעה.
לצפיה ב-'מחיר מנית דלק'
מחיר מנית דלק
14/02/2019 | 17:05
3
86
אני החלטתי לקחת 36 עכשו להתקזז על המס ולמחוק את השורה מהתיק.
לדעתי הבורסה צריכה לדרוש מהחברה לפרסם את החלטתם של בני משפחת בעל הענין המחזיקים בכ 200 ומשהו אלף אגחים של אפריל נדלן לגבי הענות או אי היענות להצעת הרכש.
זה לא מספיק לציין כי לדעתם הדירקטורים של החברה זה סכום זניח,
זניח זה מה שאני מחזיק 25 א
לצפיה ב-'יהיה לכם הפסד או רווח מס?'
יהיה לכם הפסד או רווח מס?
14/02/2019 | 17:11
1
91
לפי איזה שער קיבלתם את הנייר?

לי אין את הנייר אולם לו היה לי? אני חושב שהייתי נענה גם, ואת התמורה מעביר למניית דלק קבוצה. כך בתרחיש שהמניה תעלה (מי שלא חושב כך ברור שצריך להענות להצעה), אבל בלי פנטזיות על  עלייה של 40% תוך שנתיים בנייר מעוף כבד, אפשר יהיה לשפר במידה מסויימת את התמורה בסופו של דבר.

הנ"ל כמובן איננו המלצה לפעילות בני"ע מכל סוג שהוא
לצפיה ב-'מחיר מנית דלק'
מחיר מנית דלק
14/02/2019 | 17:28
126
אני משתדל לא להתקרב יותר לקבוצת דלק (אפילו המכונית שלי לא)
מחזיק עדיין אגח לא של דלק (לא זה ל"א חחח) ונהנה מהריבית (בינתיים)
מאחל לך בהצלחה עם קבוצת דלק
דרך אגב הפארי באפריל נדלן זה 113 למי שישרוד את התנאים, אז גם המדינה תרוויח הרבה מס.
לצפיה ב-'מחיר'
מחיר
14/02/2019 | 17:14
96
46
לצפיה ב-'אפריל נדל”ן אג”ח: הצעת רכש ופדיון מוקדם'
אפריל נדל”ן אג”ח: הצעת רכש ופדיון מוקדם
17/02/2019 | 10:45
4
144
אפריל נדל”ן אג”ח: הצעת רכש ופדיון מוקדם-כולל שווי האופציה 
הטמון באג"ח- לחץ כאן.
מקווה שהקלתי על החלטתכם. שבוע טוב.
לצפיה ב-'יפה '
יפה
17/02/2019 | 11:48
63
כאמור אני לא מחזיק בנייר אולם לו הייתי מחזיק? זה בדיוק מה שהייתי עושה: נענה להצעה ואת התמורה משקיע במניות דלק קבוצה (כי כל הרציונל באחזקה של האופציה הוא למי שמאמין שדלק קבוצה תעלה)
לצפיה ב-'לא מבין איך החלטתם שהתמורה תשתווה או ליתר דיוק תשתלם אם '
לא מבין איך החלטתם שהתמורה תשתווה או ליתר דיוק תשתלם אם
18/02/2019 | 11:13
2
61
מוכרים את האגח ובאותו הכסף קונים את מניית דלק קבוצה.
תמורת האגח מקבלים 36 אגורות לעומת מי שימתין למועד הפירעון(במידה ודלק קבוצה תגיע לשער מתואם של 1200) 113 אגורות,כלומר קרוב לפי  3 יותר תמורה,כמובן שאם ניקח בחשבון מיסים זה יהיה פחות.
נניח שהיו לי 100 יחידות ונעניתי להצעה,בתמורה קיבלתי 36 אגורות פלוס החזר מס לפי שער קנייה של 46(כלומר משהו כמו 20%,החזר של 4-5 אגורות) ,סהכ תקבולים של 40 אג תמורת 100 יחידות. לעומת זאת אם אחכה למועד הפירעון אקבל 113 אגורות בניכוי המס(נניח 100% תשואה, ניכוי של 25% כלומר פחות 25 אגורות - סהכ תקבולים של 113 פחות 25 שווה 88 אגורות).
באם אקח את ה36 אגורות ונניח המניה תעלה 50 אגורות התשואה תהיה 54 אגורות בניכוי המס(4.5 אג), לכן בסהכ אם נענה להצעה ונשקיע במניה שנניח ותעלה את ה 50% נקבל 36 פלוס החזר מס של 4.5(בערך) פלוס התשואה של המניה(18) בניכוי הרווח(4.5) סהכ שווה ל 54 אגורות.
לסיכום, במכירת האגח והשקעת התמורה במניה שתניב תשואה של 50%,נקבל תמורה של 54 אגורות.לעומת זאת בהנחה שנמתין למועד הפירעון והמנייה תגיע לשער ממוצע מתואם של 1200  באחד הרבעונים של 2020,התקבול יהיה 88 אגורות.
פער של כ63%.
לצפיה ב-'זו משמעות של אופציה.'
זו משמעות של אופציה.
18/02/2019 | 11:23
1
61
זו משמעות של אופציה. אם המניה עולה מעבר למחיר מסוים תקבל יותר באחוזים. אם לא תאבד את כל הכסף. טענתי היא שאופציה זו מתומחרת מאד יקר. שים לב שאם מחיר המניה יהיה 900 עדיין תרוויח כמעט 50% במניה אך תפסיד את כל הכסף באג”ח.
לצפיה ב-'משמעות האופציה'
משמעות האופציה
18/02/2019 | 13:39
56
הפדיון ב 2020 יהיה ב 4 תשלומים.
כל רבעון יבדק השער הממוצע של קב דלק.ובאם ימצא כי השער הממוצע עבר את היעד ישולם רבע מהפדיון וגם זאת רק אחרי 45 יום.
כך הבנתי מקריאת כל הצעת הרכש ואופטלגין אחד.
אני בכל מקרה ארים כוסית אחרי שאראה את ה36 אגורות פלוס החזר המס נוחתים לי בחשבון. 
שלא לדבר על התענוג ממחיקת השורה של אפריל נדלן מהתיק.
לצפיה ב-'המלצות בנק לאומי בארה"ב'
המלצות בנק לאומי בארה"ב
15/02/2019 | 08:50
6
595
פייסבוק (FB), סיסקו (CSCO) וסלג'ן/בריסטול (CELG, BMY) - שזה מיזוג פארמה ענקי.

לצפיה ב-'סיסקו יש לי חבילה יפה'
סיסקו יש לי חבילה יפה
15/02/2019 | 09:35
5
91
בדיוק העלו את הדיבידנד ב6% והכריזו על BB ענק בנוסף לקודם.
בשנה הקרובה צפויים לרכוש חזרה כ10% (!!!) ממניות החברה.

לצפיה ב-'יפה !!! ספר קצת על תזת ההשקעה בסיסקו...'
יפה !!! ספר קצת על תזת ההשקעה בסיסקו...
16/02/2019 | 17:49
4
47
לצפיה ב-'אשמח לשמוע גם :)'
אשמח לשמוע גם :)
16/02/2019 | 19:00
59
כמו כן, מוזמנים להצטרף בנוסף לקבוצת ההשקעות שלנו בפייסבוק:
לצפיה ב-'אין איזה תזה מעמיקה'
אין איזה תזה מעמיקה
16/02/2019 | 21:40
2
64
1. אני איש מחשבים בין השאר (SYSTEM) ואני מכיר היטב את המוצרים שלהם, בעיקר בתחום הנתבים והמתגים.  המכשירים שלהם פשוט מעולים, מהליגה הראשונה וטובים לדעתי מהמתחרים, הם פשוט לא מתקלקלים, מחזיקים לעד, מקבלים עדכוני תוכנה במשך שנים על גבי שנים ועוד יתרונות.
2. קניתי אותם לפני כמה שנים (לא זוכר בדיוק מתי) שהם היו הרבה יותר זולים מהיום, אפילו במכפיל חד ספרתי לדעתי.
3. אני אוהב להחזיק חברות ערך כמו סיסקו, אני קונה, מקבל דיבידנדים ובעיקרון לא מוכר, BUY AND HOLD קלאסי, אא"כ מקרי קיצון ובאמת מגיע למחיר בועתי (במכפיל 30 לדוגמא הייתי מוכר).

לצפיה ב-'לפי היועץ של בנק לאומי ,סיסקו חברה שונה ממה שהכרנו..'
לפי היועץ של בנק לאומי ,סיסקו חברה שונה ממה שהכרנו..
18/02/2019 | 12:26
1
26
כך שהמניע של איכות מוצרים אינו רלוונטי.
לצפיה ב-'אז אמר...'
אז אמר...
18/02/2019 | 17:01
22
סיסקו זו חברה גדולה עם הרבה מאד מוצרים, כשאני אומר "מכיר את המוצרים שלהם" זה אומר שאני מכיר את התרבות העסקית שלהם ואני מניח שאם הם עושים מוצר שאני לא מכיר אז הם עושים אותו כמו שצריך ולא עושים חצי עבודה (ע"ע סינים).
זו חברה שמנהלי IT ישלמו בכיף פריימיה על המוצרים שלה, אין הרבה חברות כאלה.

לצפיה ב-'היום טבע תפרסם את הדוח השנתי'
היום טבע תפרסם את הדוח השנתי
13/02/2019 | 13:11
6
45
יתכן וזו הסיבה מדוע אתמול ב after hours בארה"ב המניה המשיכה ועלתה (וכנגזר מכך גם היום בת"א)? 

לצפיה ב-'ולפי העליות בימים האחרונים- צפי לאי הרעה בתוצאות '
ולפי העליות בימים האחרונים- צפי לאי הרעה בתוצאות
13/02/2019 | 13:21
28
לצפיה ב-'מאכזב '
מאכזב
13/02/2019 | 14:34
2
77
צפי EPS ב 2019 הוא רק 2.2-2.5$
אני והשוק ציפינו לאזור ה 2.9$

הנייר חוטף עשיריה.
לצפיה ב-'החלה עכשיו שיחת הועידה'
החלה עכשיו שיחת הועידה
13/02/2019 | 15:05
1
66
בריפרוף הם צופים ירידה משמעותית של מיליארד דולר במוצר הקופקסון, והאוסטדו והאג'ובי לא יצליחו לכפר על ירידה כ"כ חזקה בשנה הקרובה. צופים איבוד 20% מרשמים וירידה של 25% במחיר וביחד תחזית חלשה מאד 
- 2018 היתה טובה, אבל מסתכלים קדימה.
- האג'ובי קולט חולים אבל זה די בהתחלה
- האוסטדו צומח ועבר את ה 200M$ ב 2018
- החוב ירד ל 27.1B$ נטו. צפי להמשך צמצום של 1.7B$ ב 2019, אין בעיית תזרים
- צפי לחזרה לצמיחה ב 2020, הודות לאוסטדו ואג'ובי
- עומדים בלו"ז וצופים להשלים את ההתייעלות בהיקף 3B$ שנתי ב 2019
לצפיה ב-'תחזיות 2019'
תחזיות 2019
13/02/2019 | 15:29
79
קופקסון יורד מ 2.4 ל 1.5B$ (ירידה של 900M$)
 ProAir ו QVAR יפגעו קשה, אג'ובי עולה ל 150M$, אוסטדו 350M$, גנריקה יציבה
ה EPS יורד 10% בין השאר כי מספר המניות עלה מאזור המיליארד ל 1.1 מיליארד

לצפיה ב-'מודיס משאירה דירוג BB לטבע'
מודיס משאירה דירוג BB לטבע
16/02/2019 | 07:47
1
47
השוק שכנראה חשש מהורדת דירוג נושם לרווחה והנייר מטפס רביעיה בנאסדק.
הם צופים שיא של יחס חוב ל EBITDA של 5.6 בתחילת 2019 ואז ירידה עיקבית לעבר יחס 4.5 ב 2020

לצפיה ב-'בנתיים כל רבעון החוב יורד וזה טוב.'
בנתיים כל רבעון החוב יורד וזה טוב.
16/02/2019 | 17:21
28
לצפיה ב-'תמחור הגז במצרים, כתלות במחיר הנפט'
תמחור הגז במצרים, כתלות במחיר הנפט
15/02/2019 | 10:51
6
83
כתבה מצויינת מהחודש שעבר, המעלה נקודה מדאיגה מבחינת משקיעי סקטור הגז. 
תמחור הגז במצרים נע בין 4-5.88$ , כשהערך הנמוך כאשר מחיר הנפט (ברנט) יורד מתחת ל 60$ (לאחרונה המחיר עלה קצת מרמת השפל ומגיע ל 65$) והערך הגבוה כאשר הנפט מעל 100$
המנגנון בתמר צמוד למדד האמריקאי ולכן האמיר לאזור ה 6.5$
לאור התמחור אצל שכנתנו המצרית בסבירות גבוהה המחיר בישראל ירד בפתיחת החוזה מול תמר (וכמובן לוייתן), כשהערכה לאזור ה 5-5.5$ נראית הערכה סבירה, אם כי לא בלתי סביר שחברת חשמל תצליח ללחוץ במחיר לעבר הרף התחתון.

כמו כן מתווה הגז קבע שהמחיר המקומי לא יהיה גבוה ממחיר היצוא, ואם תשובה רוצה לייצא למצרים אז ברמות 4$ בשוק המקומי שם יהיה לו יותר קשה לבצע את זה, אלא אם כן המשק המצרי נחנק וחייב סחורה (לייבא גז נוזלי יצא להם יותר יקר, לכן אם אין ברירה הם יסכימו לקנות מאיתנו גם ב 7$, אבל רק את המינימום שהם חייבים)
זו עוד אינדיקציה לכך שמתווה הגז, בניגוד להשמצות של רואי השחורות, הולך ומסתבר כדיל לא רע בכלל בכלל שחילצה המדינה (בל נשכח את אינוס תשובה למכור את כריש/תנין במחירי שחיטה).
מצד שני, דלק קידוחים מציינת בתגובה שתמחור ה 4$ במצרים איננו נכון, ושיש עוד חלק שהמדינה גובה, כך שהמחיר ללקוח גבוה יותר. חבל שדה מרקר לא התייחסו לנקודה הזו. זו נקודה מהותית בתזה שמציג דה מרקר. 

ציטוט חלקי:
בעקבות הירידה במחיר הנפט: מחיר הגז במצרים צנח ל-4 דולרים בלבד
הירידה במחיר הגז מאפילה על אופציית היצוא מישראל ■ חברת החשמל בישראל תרכוש השנה גז מתמר ב-6.3 דולרים, בעוד שבמצרים - שמשלמת 4 דולרים - ידונו על הפחתה במחיר

בזמן שמחיר הגז שמשלמת חברת החשמל לתמר ממשיך לטפס וצפוי להגיע השנה ל-6.3 דולרים, במצרים ירד מחיר הגז לרמת הרצפה, 4 דולרים ליחידת חום. הקיטון במחיר הגז במצרים נובע מהירידה במחירי הנפט בעולם, שאליו מוצמד הגז בחוזה בין חברת הנפט הממשלתית המצרית (EGPC) לבין חברת האנרגיה האיטלקית ENI, ספקית הגז הגדולה במצרים.

זהו פער משמעותי של 35% ביחס למחיר ששילמה חברת החשמל לתמר ב-2018 - 6.1 דולרים ליחידת חום. באחרונה התחדשה הירידה במחירי הנפט בעולם, כך שמחירה של חבית נפט מסוג טקסס מתוק נפל בכ-30% מאוקטובר 2018 ל-53 דולר כיום. גם מחיר חבית נפט מסוג ברנט, שמשמש בנצ'מרק בחוזי הגז, ירד בשיעור דומה, ל-61 דולר כעת, או 51 דולר בסוף דצמבר 2018.

פרט להבלטת פערי התמחור עם ישראל, מחירי השפל במצרים מעלים השגות לגבי האפשרות ליצוא גז ישראלי. ב-2018 חתמו דלק קידוחים ונובל אנרג'י על שני חוזים ליצוא גז מלווייתן ותמר לדולפינוס המצרית. החוזה הראשון, שהוא מחייב (Firm), אמור לספק 3.5 BCM של גז בשנה מלווייתן. בחוזה השני אמור תמר לספק לדולפינוס גז על בסיס מזדמן (Interruptible). כלומר, השותפות יוכלו למכור גז למצרים על בסיס יכולת ההפקה ומקום פנוי בצנרת. החוזים כפופים להתקיימות תנאים מתלים.

לפי הערכות, המחיר ההתחלתי שבו יימכר גז לדולפינוס יסתכם ב-6-5 דולרים ליחידת חום. לכך יש להוסיף את עלות ההולכה בצינור EMG או בצינור הפאן־ערבי שעובר בירדן, שמוערכת ב-1-0.5 דולר ליחידת חום. זה אינו כולל את עלות השימוש בצנרת ההולכה במצרים ועמלות אפשריות בדרך.

ההערכה היא כי העלות הסופית של יחידת גז מישראל תגיע ללקוח הקצה במצרים (דולפינוס) ל-7 דולרים כמעט, וזאת, שעה שבמצרים קונים גז ב-4 דולרים ליחידת חום. הפער הניכר בין שני המחירים מאפיל על אפשרות יצוא הגז מישראל. מדוע שלקוחות במצרים ישלמו ביוקר על גז ישראלי, שעה שמחיר הגז הישראלי גבוה בכ-75% ממחיר הגז המצרי?

...

מקור שצוטט ב"דיילי ניוז מצרים" חשף את נוסחת תמחור הגז מזוהר. הנוסחה כוללת מחיר מינימום (רצפה) של 4 דולרים ליחידת חום, ומחיר מקסימום של 5.88 דולרים. הגז מגיע למחיר המינימום שעה שמחיר הנפט בעולם יורד לרמה הנמוכה מ-60 דולר לחבית, ומגיע למחיר המקסימום כשמחירה של חבית נפט הוא 100 דולר.

זוהר, תמר ולווייתן הם מאגרים בעלי מאפיינים גיאולוגיים דומים יחסית - כך שהשוואה בתמחור הגז רלוונטית. שלושת המאגרים נמצאים במים עמוקים ונמצאים במרחק קרוב יחסית לחוף. עלות פיתוחם של כל אחד מהמאגרים מסתכמת במיליארדי דולרים - 4 מיליארד דולר למאגר תמר, 3.75 מיליארד דולר לשלב 1א' בלווייתן, ו-16 מיליארד דולר בזוהר. מדובר גם בשתי מדינות המפיקות גז.

החוזה בין השותפות בתמר לחברת החשמל נחתם באמצע 2012 ל-15 שנה ולכמות מרבית של 99 מיליארד מ"ק (BCM) של גז טבעי. בחוזה נקבע מחיר בסיס של 5.042 דולרים ליחידת חום. מחיר הגז מבוסס על נוסחה שחברת החשמל הציעה לרשות החשמל, הכוללת הצמדה למדד המחירים לצרכן האמריקאי (CPI) - ולא למחירי הנפט בעולם, בהתאם לדרישה של רשות החשמל. המחיר שמשלמת חברת החשמל כיום גבוה משמעותית גם בהשוואה לצרכנים אחרים במשק.

כך, למשל, המתחרות של חברת החשמל - תחנות הכוח הפרטיות - משלמות 4.7 דולרים ליחידת חום; צרכני גז שאינם יצרני חשמל משלמים כ-5.2 דולרים; ובזן וחברות נוספות מקבוצת החברה לישראל צפויות לרכוש גז ממאגר כריש של אנרג'יאן במחיר התחלתי של 4 דולרים.

מכרז לאספקה של חלק מכמות הגז שצורכת חברת החשמל התקיים בימים האחרונים והתוצאות אמורות להתפרסם בקרוב. החל מינואר 2019 הכמות המינימלית שחברת החשמל התחייבה לקנות מתמר ירדה מ-5 BCM לשנה, ל-3 BCM (מנגנון take or pay). על מנת לשפר תנאים, חברת החשמל עורכת כעת התמחרות בין תמר ללווייתן. ההערכות הן כי חברת החשמל תפעל להסיט חלק מהרכש ללווייתן על חשבון תמר, בין היתר, כדי להבטיח שני מקורות לאספקת גז למשק - ואולי גם הוזלה במחיר. הסטה של הרכש צפויה לפגוע בשותפות בתמר - כפי שנכתב בעבר ב–TheMarker.

על פי ההסכם עם תמר, חברת החשמל יכולה לדון בהורדת המחיר ב-35% בשתי פעימות: הראשונה ב-2021, ובה תידון אפשרות של שינוי המחיר בשיעור של עד 25% לשני הכיוונים (העלאה או הורדה); ושינוי נוסף, ב-2024, של 10%.

גורמים בשותפויות הגז מסרו: "מוצע לכתב לעדכן את השורטיסט שתידרך אותו כי המציאות במצרים שונה לחלוטין. בלהיטותכם לנגח 'שכחתם' לציין כי המחיר שבו נקבתם אינו כולל את חלקה של ממשלת מצרים, כך שבפועל הסכום האמיתי גבוה משמעותית. הארכיון מתפקע מידיעות שפורסמו ב–TheMarker כעובדות והתבררו כבדיות. חבל, אך לא מפתיע, שעיתונכם ממשיך להעדיף אג'נדה מופרכת על פני מחויבות לקוראים".
לצפיה ב-'מרכיב המס הוא מהותי'
מרכיב המס הוא מהותי
15/02/2019 | 11:10
5
50
אצלנו, אחרי ששינסקי, מחיר הגז ללקוח הוא בערך חצי מוצר וחצי מס (לאורך כל חיי הפרוייקט). כלומר כאשר מוכרים גז ב 6$ ללקוח הסופי הספק רואה רק 3$, ואת שאר ה 3$ לוקחת המדינה.
לכן אם ה 4$ המצרי המצוטט בכתבה הוא רק מרכיב הספק ולא כולל את מרכיב המדינה אז זה קצת לעשות מאיתנו הקוראים צחוק (בניסוח בריטי מאופק, פחות מנומסים היו טוענים לרמייה).

צריך להשוות תפוחים לתפוחים.
לצפיה ב-'דהמרקר לא אמין. יש לו יש אג'נדה מובהקת בנושא.'
דהמרקר לא אמין. יש לו יש אג'נדה מובהקת בנושא.
15/02/2019 | 17:49
4
48
אי אפשר להאמין לשום דבר שכתוב שם לגבי נושא הגז.
לצפיה ב-''
15/02/2019 | 18:54
7
לצפיה ב-'לא רק בנושא הגז.'
לא רק בנושא הגז.
15/02/2019 | 23:52
20
לצפיה ב-'כמשקיע אני דווקא מברך על שמיעת דיעה נגדית'
כמשקיע אני דווקא מברך על שמיעת דיעה נגדית
16/02/2019 | 07:43
1
47
זה עוזר לנו המשקיעים להיות יותר דרוכים לבעיות עם ההשקעה (כפי ש ANZ1 צלב בזמנו את טבע). אני מעדיף לשמוע דיעה שלילית על ני"ע בתיק ואולי לממש מאשר להפסיד עליו כסף בגלל שלא הייתי מודע לבעיה.

מה שכן, אם אכן דה מרקר השמיט את עניין המס/תמלוגים במצרים, הרי שזו בעצם הטעיה של הקורא, העלולה לגרום לו למכור בבהלה, ויתכן שאז דה מרקר נחשף לתביעה ייצוגית (אם כי אני מניח שהם יוכלו לטעון שהם רק עיתון איתו אפשר לעטוף דגים ולא יועץ השקעות מוסמך)

ביום רביעי הקרוב, 20.2, אמורה להיות אסיפת משקיעים אצל רציו ואוכל לנסות לשאול אותם על סוגיית המחיר במצרים. 
לצפיה ב-'היית באסיפה של רציו?'
היית באסיפה של רציו?
20/02/2019 | 19:25
1
גם אני מתגעגע לANZ1, לאן הוא נעלם?
לצפיה ב-'YYYY איזה שבוע עמוס בשוק הEV'
YYYY איזה שבוע עמוס בשוק הEV
14/02/2019 | 22:02
7
80
(הרכב החשמלי) אלקטריאון מ1,800 בואכה כמעט 10,000 בחודש אחד גבירותי ורבותי- למעוניינים כתבתי עליה בדף קודם או לפני..

אמזון וGM מתעניינות בנתח מRivian יצרנית הטנדרים החשמליים בעסקה שמוערכת בין 1ל2 מיארד דולר ועוד..

חפשו את הטריינד החשמלי 
לצפיה ב-'אלקטריאון זינקה 38% '
אלקטריאון זינקה 38%
15/02/2019 | 08:11
3
51
כל הכבוד על הצליפה 

הנייר כבר מתקרב לש"ש של 800 מלש"ח! מי היה מאמין? כמעט כמו ניירות קנאביס בשווי מיליארד שקל 

לא הגיע הזמן להתחיל לממש קצת? סה"כ גם חצי מחיר לא נראה מי יודע מה זול.
לצפיה ב-'כתבות בעקבות הזינוק המפתיע'
כתבות בעקבות הזינוק המפתיע
15/02/2019 | 10:11
1
46
לפי הכתבה בגלובס פרוסט וסליבן נתנו יעד מחיר של 25 שקלים למניה, הנייר היום ב... 96, ונזכור שהאנליזות של הבורסה בד"כ די אופטימיות... (למשל קולפלנט בפי 4 משוויה כיום). לא פשוט להבין כיצד המשקיעים מתמחרים שוויים של מאות מלשחים רבים לעסק הזה (מלבד לחלץ אקזיט מהסרטים מאיזושהי חברה בינ"ל). 
לצפיה ב-'ניסוי של 25 מטר עבר בהצלחה'
ניסוי של 25 מטר עבר בהצלחה
15/02/2019 | 10:19
46
השלב הבא יהיה ניסוי של 260 מטר. מן הסתם תמחור של מאות מלשחים לסטארט-אפ מניח הצלחה, כך שלא צפויה הפתעה חיובית אלא חס וחלילה רק שלילית.

ארוע עתידי נוסף הוא מכרז בשבדיה. אין ספק שאישור יהווה חדשה חיובית אבל שוב, ש"ש של 800 מלש"ח נראה כלמעלה ממגלם התפתחות חיובית שכזו. גם שם זה עדיין יהיה ניסוי, על כביש באורך של כמה ק"מ.

לצפיה ב-'תודה, הייתי צריך קצת תשומת לב '
תודה, הייתי צריך קצת תשומת לב
15/02/2019 | 14:34
17
לצפיה ב-'יש מדד או איטיאף שמאגד את הנושא?'
יש מדד או איטיאף שמאגד את הנושא?
18/02/2019 | 08:50
1
6
לצפיה ב-'לא מכיר לצערי'
לא מכיר לצערי
19/02/2019 | 10:46
3
לצפיה ב-'מי צריך כביש מטעין?'
מי צריך כביש מטעין?
19/02/2019 | 10:54
8
אנסה בקצרה- Rivian סטארטאפ מדובר (ואחד שיקבל כסף גדול כהשקעה מאמזון וGM) בארהב עובד חזק על כלים כבדים- לכיוון הטנדרים הכבדים ומשם יזלוג למשאיות..
הם לא החברה היחידה ששוקדת על הנושא כשטסלה כמובן ועוד עובדים על דגמים משלהם
מסתבר ש-Rivian כבר מציגה מודל לקראת שיווק שהוא מרשים ביותר ביכולות ובמספרים, מיכולת הנשיאה (5 טון) ועד זינוק 0-60 ב3 שניות!! מעל 700 כוחות סוס!  עד 1000 ליטר מקום אחסנה  ב3 חללים ברכב (מספרים מרשימים וחלקם אף חסרי תחרות מול רכבי פטרו) וטווח בטריה יפה
אבל מה שבעייתי כרגע הוא המחיר שכמעט כפול מרכבי פטרו - האשמה נופלת ישירות למארז הבטריה (מחירי הבטריה במגמת ירידה אבל עדיין)
ומכאן החשיבות לכביש מטעין שיכול לתת לקונים אופציה לקניית מארז בטריה בעל טווח קצר יותר ולהוזיל את הרכב
מה עוד גם שיש כרגע מו'מ בין חברות EV לגבי שימוש משותף במתקנים קיימים של טסלה למשל, שהושקע בהם הון רב ואין כוונה לטסלה לחלוק אותם בחינם ועוד תהליכים ופיתוחים בהקשר לטעינת הרכבים- מהירות הטעינה וגם פיתוחים לגבי היעילות של הבטריה עצמה כמובן

כל פתרון הטענה והעלאת טווח יתקבל בברכה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
עו
יריב גוטמן - עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה