לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'קמהדע מציגה: Oops, I did it again '
קמהדע מציגה: Oops, I did it again
23/06/2017 | 11:44
1
21
(בריטני ספירס)

סורי, אבל זה פשוט מתבקש  

קמהדע מציגה, שוב, כישלון בניסוי. 
למי שזוכר, זה כבר קרה לקמהדע, לפני 3 שנים, ב 2014:

והמניה בתגובה? כמו אז... Hit me baby one more time

25% למטה 

זה בכלל בכלל בכלל לא טריביאלי לביוטק ישראלי קטן להצליח בניסוי ולקבל אישור.
נראה שהשנה משקיעי הביוטק היו טיפה אופטימים מדי ושכחו את חבטות העבר...
כשנכשלים זה כואב. מאד כואב.  לקח לקמהדע 3 שנים תמימות  להתאושש מהמכה הזו.
לצפיה ב-'ראיון עם המנכ"ל'
ראיון עם המנכ"ל
23/06/2017 | 12:33
11

הם בכ"ז מחליטים להמשיך עם הניסוי למוצר בארה"ב, הצפוי לעלות הרבה כסף והרבה שנים, ומקווים ששם זה יצליח, כאמור, בעוד כמה שנים, ושאז אפשר יהיה לחזור לרשות האירופאית.

זה מה יש עם one trick pony (הכלבת כנראה יהיה מוצר זניח)
זה הביוטק בישראל (וקמהדע עוד נחשבת לביוטק טוב יחסית, עם מוצר מאושר ונמכר).
אנחנו לא אמריקה.
לצפיה ב-'האחים סיידוף נכנסים למשק הישראלי'
האחים סיידוף נכנסים למשק הישראלי
21/06/2017 | 11:15
7
107
בהצבעת אפריקה ישראל ככל הנראה הצעת סיידוף נבחרה. לא מה שאני בחרתי (הצעת המחזיקים), אבל מילא.

בית המשפט עוד צריך לתת אישור ולאחר מכן יתנהל מו"מ בין הסדרות לגבי אופן חלוקת התמורות. לדעתי כו' ו-כז' אמורות לקבל יותר מ-כח', שכן חלק מרכזי מהנכסים זה אפריקה נכסים, ששועבד להן, וגם בתוך כו-כז, הקופון של כו הוא קופון עולה (שעתיד היה להגיע עד 10% צמוד בעתיד), בעוד זה של כז קבוע, ולכן הוגן שסידרה זו תקבל מעט יותר. יתכן וגם בסוגיה זו נדרש להחלטת בית המשפט.

אולי יש אפילו מצב שלבייב ומוטי בן משה לא יוותרו כ"כ מהר על הנכס הטוב שלנו ועוד ינסו לשפר משהו? 
באם סיידוף לוקחים אז אנחנו הולכים להפגש עם לבייב בבית משפט ולדרוש ממנו פיצויי עתק על מעלליו בחברה. לפי סיידוף מדובר בנכס תיאורטי שעשוי להגיע עד 150 מלש"ח! (אישית אני קצת סקפטי שנצליח לגבות ממנו כזה סכום, אבל משהו יש מצב)
לצפיה ב-'הערות'
הערות
21/06/2017 | 12:33
3
102
כו'-כז' יקבלו סדרת אגח חדשה שלה ירשם שעבוד דומה למה שיש להם היום של 51% ממניות אפריקה נכסים

כח' תקבל סדרה באותם תנאים אבל בלי שעבוד.

ענין הריבית שהעלית לא ממש רלבנטי היום.

סדרה כח מהווה פחות מ-12% מסך החוב. גם אם כו-כז תיאורתית ילחצו לקבל קצת יותר על חשבון כח , זה לא ממש ישנה את סך התמורות שיגיעו אליהם. אולי עוד אגורה-שתיים, במידה ויצליחו. לא חושב שבכלל ינסו, ואם כן כח' בודאות תתנגד, שכן על פניו כו-כז מחליפות שעבוד בשעבוד זהה.

בן משה לא שיפר את הצעתו הכספית לפני האסיפה, למעט שינוי באחוזי האחזקה מול לבייב ומתן אפשרות חלקית מאד לתביעות נגד לבייב בעתיד, גם כשראה שסיידוף ששיפר את הצעתו, העביר לצידו חלק ניכר מהמוסדיים. עושה רושם שבן משה  סבור שההצעה שהגיש נמצאת כבר ברף העליון של מה שהוא רואה כלכלי להציע .

לדעתי טוב שהצעת הפירוק לא התקבלה. לא ראיתי שהיו קופצים רבים על אפריקה נכסים ולא חושב שיהיו. החברה נסחרת קרוב להונה העצמי ונכסיה כבר משוערכים לפי שווי שוק. נזכור שנכסיה נמצאים במזרח אירופה, וחלק ניכר מהם כולל קרקעות לא מניבות. הייתי לוקח דיסקאונט משמעותי על הערכות שווי באזור זה של העולם. עקרונית אין סיבה משמעותית שחברת נדלו מניב תיסחר מעל להונה. היוצאי דופן כמו גב ים ואמות- בגלל שבמאזניהם קיימת התחייבות חשבונאית בגובה מאות מיליוני שח בגין מיסים נדחים, שיש להוסיפה להון הכלכלי ובנוסף שיעור היוון בהערכת הנכסים שהוא שמרני בסביבת הריבית בישראל. לדעתי יהיה מאד קשה למכור את אפריקה נכסים בשווי ההון שלה.

מה מחפשים בו משה וסיידוף כאן? הם משקיעים סכום קטן יחסית שממנף אותם לשלוט בנכסים של 2 מיליארד שח, ומקבלים בעצם הלוואת מוכר בריבית נמוכה לשם כך. לא ושב שמי מהם יהיה מוכן לשים 1.2 מיליארד ולרכוש את אפריקה נכסים.

לצפיה ב-'העליתי באסיפה את עניין הריבית'
העליתי באסיפה את עניין הריבית
21/06/2017 | 12:58
77
וחלק הסכימו עימי שיש פה קייס מסויים. הטיעון של מחזיקי כו' הוא שהיקף התספורת שהם חווים גבוה יותר, שכן בעתיד היקף התקבולים היה אמור לגדול.
זה לא משתקף בפארי הנוכחי.
ההסדר הנוכחי פשוט קוטם יותר תקבול עתידי ל-כו' עם הריבית המשתנה מאשר לכז ו-כח. זה לא הוגן!

לפני כמה שנים הוסכם על יחס המרה של 1.08: תן 1 כו' וקבל 1.08 כז'. שים לב שכל מי שמחזיק כו' כיום לא הסכים לתמורה הזו, אבל חלק כן. לכן, לדעתי, יש מקום לבצע המרה תיאורטית כזו (שגם אם מחזיקי כו' לא הסכימו לה בזמנו היא מהווה עוגן מסויים) וכך לקבוע את יחס התמורות ההוגן.
באם לא אז פשוט נלך לבית משפט, והוא יקבע.
לצפיה ב-'לא ראיתי שתי סדרות בהצעות של סיידוף'
לא ראיתי שתי סדרות בהצעות של סיידוף
21/06/2017 | 19:23
1
63
אבל בהנחה סבירה שפירוק לא יהיה, והצעת סיידוף תזכה, כמה להערכתך יהיה שווה אג''ח כו וכח? האם יש פוטנציאל לרווח הון בשערים של עכשיו?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/06/2017 | 20:31
76
שתי סדרות - ראה סעיף 2 בהצעה

על פניו נראה שסיידוף מציע סדרה 1 בהיקף 800 מיליון שח משועבדת ב 50.96% ממניות אפריקה נכסים לטובת כו-כז ועוד סדרה לא מובטחת בהיקף דומה (לכל הסדרות). יש מקום להניח שאולי בהסכם המחייב יהיה שינוי כזה או אחר.

להערכתי כו-כז נסחרות במחיר מלא שמשקף תשואה שנתית ממוצעת של 4% עד לפרעון המלא ובלי לקחת בחשבון תמורות מתביעות. בכח' התשואה הצפויה גבוהה יותר אבל זה בהנחה שהאגח הלא משועבד ייפרע כסדרו.

מי שמחפש רווח הון - לרכוש היום ולמכור יום אחרי ההסדר ברווח קטן ולהשאיר לעצמו תקבולים אפשריים מתביעות/קרקע ברוסיה/דניה - זה לא אפשרי בשער כו של 80. לקחתי בחשבון בחישוב שער של 100 אג לסדרה המובטחת ושער של 80-85 לסדרה הלא מובטחת. אפשרי בכח תחת האזהרה שהצעת סיידוף לא מחייבת ובמידה ונתגלגל לפירוק אז האגח שווה רק 30 אג' , וכן שבמידה והצעת סיידוף המחייבת תתקבל, זה יהיה באופן שכח יקבל אותם תמורות כמו כו-כז רק ללא חלק בסדרה המובטחת. בשבילי תביעות זה אפסייד בלבד ולא נלקח בחשבון-קל וחומר בהסדר זה שכן ללבייב ונושאי המשרה פטור רחב מהסדרים קודמים.

גילוי - בשלב זה אני בהמתנה. כו-כז לא מעניינות אותי. כח בוחן.

לצפיה ב-'הצעת מחזיקים'
הצעת מחזיקים
23/06/2017 | 03:27
1
30
לדעתי היינו חייבים להשטלת על החברה ורק אז לנהל משא ומתן על הכנסת משקיעה שיכול באמת לשלם ולא לקנות חברה ב300 מיליון ושאר בהיתחייבויות לא הגיוני( וגם היתחייבות היא לא של קונה כלפי מוכר אלא כלפי נכס של המוכר) אז למה למכור תחזיק חברה תקבל כל שנה 150מיליון מהתזרים וזו היה חברה ללא חוב. באצם לאחר הסדר אם כמובן הוא יתרחש שווי הון עצמי של אפריקה תהיה 500 מיליון ש"ח זאת אומרת רווח מיידי של 250 מיליון בקירוב מתנה לקונה וכמובן ויתור על רווחים של 150 מיליון ששוים 7.5% על הון של 2 מיליאר או במקרה של קונה הוא יקבל 50% על השקעה כל שנה ובערך 55 מיליון ריבית שנתית במקום 150 מיליון לכן אני הצבעתי בעד הצעת מחזיקים. 
2 השיקולים שלי היו תזרים משציינתי קודם וחברה בעלת הון עצמי גבוהה יותר ונטולת חוב שקל הרבה יותר לממש נכס ללא חוב.
לצפיה ב-'היתה הצבעה. הרוב בחר אחרת. תפנים.'
היתה הצבעה. הרוב בחר אחרת. תפנים.
23/06/2017 | 12:04
21
רוב קטן בחר בסיידוף. זה מה יש.
עכשיו זה שייך לפרה היסטוריה, וצריך להסתכל קדימה.

אני מעריך שנגיע לסיבוב שני בחסות בית המשפט, כי לבייב ובן משה לא יוותרו כ"כ מהר לסיידוף על הנכס. הם יטענו לרוב קטן בסידרה כו'. סיידוף יענו שקיבלו רוב בכז+כח ובסה"כ. ללבייב יש גם אינטרס אישי, וזה לא להגיע לחקירות מביכות.
אם אני אורנשטיין? הכי פשוט לבית משפט זה להציע סיבוב שני של שיפורים. בבקשה-ישחקו הנערים לפנינו.

שני הצדדים, הן סיידוף והן בן משה/לבייב, משתלטים על הנכס במחיר לא יקר מדי כאשר נדרשים לשים משהו עכשיו, ומקבלים מאיתנו תספורת נחמדה (שצומצמה יחסית להצעות הראשוניות, אני בזמנו ביקשתי שזה לא יהיה יותר מ-שקל שלנו על כל שקל של הרוכש, ובסופו של דבר העיקרון הזה התקבל, בהתחלה רצו אפילו 2 שקלים שלנו על כל שקל שלהם) + הלוואת מוכר. ארוכה ארוכה.
אם יצליח? שיחקו אותה בגדול. אם לא יצליח? הלכו כמה מאות מיליונים (בהנחה שלא יצליחו למשוך אותם בחזרה בדיבידנדים)

לא קורה כל שני וחמישי שמציעים פה בישראל אופציה להשתלט על חברה גדולה.
לצפיה ב-'קומבינת המס של מיילן '
קומבינת המס של מיילן
22/06/2017 | 08:04
3
40
מסתבר שחלק מרווחי חברת הפארמה הגנרית בשנים האחרונות מגיעים מ... קיזוזי מס בגין הפסדים על... פחם 

אכן, כמו שיורם גביזון רושם, קשה להאמין שבבזל 5 פ"ת ישראל היו עושים תעלול שכזה (אבל מה שכן עושים זה לנצל העדפות מס באיזה חור במזרח התיכון אבל זה לפחות כן קשור לפארמה)

לצפיה ב-'בעלי המניות הצביעו נגד התגמול המופרז לקורי הלבנוני'
בעלי המניות הצביעו נגד התגמול המופרז לקורי הלבנוני
23/06/2017 | 10:32
2
13
קורי כבר קיבל את ה 100M$ שלו כך שהוא מצפצף על בעלי המניות (נראה, אולי נתחשב בכם בעתיד כאשר אבקש לקחת לעצמי עוד 100M$ מהכסף שלכם בזמן שאני מרסק לכם את המניה ב 50%? ), אבל אולי בעלי מניות אמיצים ירימו תביעה ייצוגית נגדו בדרישה שיחזיר לקופה את הכסף ששדד?
גם להתר ברש לא מגיע סנט בונוס. היא יותר טובה בדיבורים מאשר בביצועים.
מילא הנהלה גרועה, קורה, כבר תקועים איתה, אבל גם הנהלה גרועה וגם כזו ששודדת ת'קופה?

לצפיה ב-'מה זה קורי הלבנוני? מריח קצת גזענות'
מה זה קורי הלבנוני? מריח קצת גזענות
23/06/2017 | 11:32
1
16
 אני מניח שאתה לא כותב לבייב הקווקזי
או פישמן הפולני
לצפיה ב-'צודק, ככה קל יותר לזכור אותו '
צודק, ככה קל יותר לזכור אותו
23/06/2017 | 11:50
15
את לבייב או פישמן אנחנו בישראל מכירים מצויין רק לפי השם. הם עשו לנו יופי של תספורת.
קורי? פחות.
לצפיה ב-'שאלה בקשר למסחר דרך הבנק'
שאלה בקשר למסחר דרך הבנק
22/06/2017 | 18:25
5
48
שלום חברים!
אני סוחר דרך בנק פועלים ולא מבין משהו.
המניות באתר מתעדכנות תוך 20 דקות.
עכשיו אני במקומות אחרים גם רואה בזמן אמת מה קורה עם המניה כמו גוגל והאתר של נאסד"ק וכאלה. מה שאני שואל זה אם אני עכשיו רוצה למכור מניה שעלתה ובזמן אמת נניח השער שלה הוא 5 דולר אבל באתר של בנק פועלים זה לא התעדכן ועומד על 4.5 אז במידה ואלחץ על אפשרות של מכירה באיזה שער המניה תימכר? אני לא מבין
לצפיה ב-'המניה תמכר במחיר השוק'
המניה תמכר במחיר השוק
22/06/2017 | 18:44
24
לצפיה ב-'מה שכתבת אינו מדוייק. ערך המניה בתיק שלך מתעדכן בהשהיה'
מה שכתבת אינו מדוייק. ערך המניה בתיק שלך מתעדכן בהשהיה
22/06/2017 | 20:24
34
של 20 דקות, לעומת זאת אם תכנס לדף המניה מראה את ערכה בזמן אמת ושלוש הצעות לקניה/מכירה העליונות.
בנוסף באיזה ערך תמכר המניה תלוי בפקודת המכירה שלך, אם נתת פקודה בשער שוק היא תמכר לקונה שיציע את המחיר הגבוה ביותר, אם שמת הגבלת מחיר היא תמכר במחיר ששמת אם יהיה קונה שיהיה מוכן לקנות במחיר זה.
לצפיה ב-'ברגע שאתה לוחץ על מכירה-קניה באתר בנק הפועלים'
ברגע שאתה לוחץ על מכירה-קניה באתר בנק הפועלים
23/06/2017 | 03:32
31
אז אתה רואה בזמן אמת !!! את 3 הצעות הקניה + 3 הצעות המכירה הטובות ביותר והקרובות לשער האחרון שנקבע במסחר בזמן אמת.ואז אתה יכול להחליט איזה שער לרשום.אגב ניתן לשנות ולעדכן את השער שאתה רושם במהלך המסחר הרציף ללא כל עמלה וגם לבטל את ההוראה שלך אם טרם בוצעה ללא עמלה כלשהי.
כמו כן יופיע לך כפתור ריענון אשר לחיצה עליו תתן את השער העדכני.בזמן אמת הנתונים באתר שלהם משתנים כל 30 שניות ולחיצה על כפתור רענון תיתן לך את השערים באותה שניה.
לצפיה ב-'אני לא מבין למה לסחור דרך בנק?'
אני לא מבין למה לסחור דרך בנק?
23/06/2017 | 08:04
1
16
לצפיה ב-'איך אפשר בדרך אחרת?'
איך אפשר בדרך אחרת?
23/06/2017 | 11:15
11
לצפיה ב-'אידיבי פיתוח מכנסת אסיפת אגחים ביום א''
אידיבי פיתוח מכנסת אסיפת אגחים ביום א'
22/06/2017 | 10:28
2
72
יום א', שעה 12:00, עזריאלי משולש קומה 44.
על הפרק - איך מקפלים את הפירמידה? (חוק הריכוזיות)

לצפיה ב-'האסיפה נדחתה. לך תדע למה'
האסיפה נדחתה. לך תדע למה
22/06/2017 | 16:29
32
לצפיה ב-'דחיית האסיפה לתאריך ה 10.7'
דחיית האסיפה לתאריך ה 10.7
22/06/2017 | 22:53
32
לצפיה ב-'רעידת אדמה בבזק ובחברת האם'
רעידת אדמה בבזק ובחברת האם
20/06/2017 | 13:18
11
129
ולאף אחד אין מידע נוסף לתרום בנושא הזה?
קצת רקע?
מחר הנפקה?
היו בעבר חשדות מול בעלי עניין?
לצפיה ב-'יש בחלק מהמניות בחול ירידות מי מנצל את זה?'
יש בחלק מהמניות בחול ירידות מי מנצל את זה?
20/06/2017 | 20:08
1
54
לצפיה ב-'אני משתדל'
אני משתדל
21/06/2017 | 01:11
80
בשורט על CMCSA אבל אני רק בBE שלי נכון להיום.

לצפיה ב-'יניב רחימי כותב על הפרשה'
יניב רחימי כותב על הפרשה
21/06/2017 | 13:11
4
108
כתבה איכותית בכלכליסט:

זה מריח לא טוב עבור אלוביץ' והדירקטורים....
הגיע הזמן שהדירקטורים בישראל יפתחו עמוד שידרה, ולא יהיו אומרי הן של בעל השליטה.
בזק איננה רכוש פרטי של אזרח אחד בשם שאול אלוביץ'.
לצפיה ב-'yes היתה שווה 0 ? '
yes היתה שווה 0 ?
21/06/2017 | 17:09
3
70
YYY, הולך להיות פה שמח...
האזרח שאול הורחק ממשרדי בזק ויורוקום

לא הגיע הזמן להתחיל לטפל בדירקטוריון בזק, שנראה הכולל בני משפחה של שאול?
קוראים לזה משטר תאגידי
אצל טבע המשקיע בני לנדא לא התבייש לאמר, און דה רקורד, שהדירקטוריון ראוי להחלפה באנשים שמבינים בפארמה. האם בבזק - בני המשפחה של שאול מבינים בתקשורת? אם לא למה בעצם הם בדירקטוריון ומקבלים תגמולי עתק והאם הם פעלו לטובת אבא שאול או לטובת בעלי מניות בזק?
לא מגיע לבזק יחס יותר נחמד מש-טבע מקבלת, ואם בטבע אפשר ומותר לשאול שאלות קשות אז אין שום סיבה לא לשאול את אותן שאלות בדיוק גם בבזק. היא לא מיוחדת.

פירמה ציבורית איננה עסק פרטי של בעל השליטה.
לצפיה ב-'ממה שקראתי היום הבנתי שגרמו לבזק '
ממה שקראתי היום הבנתי שגרמו לבזק
21/06/2017 | 23:57
1
62
לנהוג בניגוד לאינטרסים שלה בכך:
א. שרכשה מאלוביץ' את יתרת מניות יס במחיר מופקע
ב. החלטת הרכישה היתה רקובה מיסודה (גורמים בבזק פעלו בניגוד לחובתם).
השאלה המשפטית הרלבנטית לטעמי היא האם ניתן לבטל העיסקה רטרואקטיבית בתוספת פיצוי.
אם התשובה חיובית הדבר אמור להטיב עם בזק ולכן לא רק שהמניה לא צריכה לרדת אלא צריכה לעלות.
לצפיה ב-'זו לא השאלה - השאלה האמיתית היא מה ניתן להוכיח'
זו לא השאלה - השאלה האמיתית היא מה ניתן להוכיח
22/06/2017 | 06:42
41
יש פה שתי תתי שאלות רלבנטיות:
1) האם מצבה של בזק הוטב הוא הורע בעקבות העיסקה? אני חושב שמצבה לא הורע

2) והשאלה הקשה מכולם - האם יכלה להשיג את אותו הדבר במחיר זול יותר (כולל איחוד דוחות ואימוץ ההפסדים לצורך מס)? על זה יעמוד ויפול הכל, כאשר יש מוכר יחיד וקונה יחיד, אי אפשר לקבוע מה המחיר ה"נכון"

לצפיה ב-'רוב הדירקטוריונים זה חתיכת דראקס'
רוב הדירקטוריונים זה חתיכת דראקס
21/06/2017 | 23:59
39
חותמות גומי של נוכלים מושחתים
העיקר שיש להם שיפוי והתחמנים האלה
יחתמו לך על כל מה שתרצה
העיקר שתדאג להם לאתנן טוב
אני מזמן הפסקתי להתרגש  מהמושחתים
זה כבר לא מפתיע אותי
והאמת שזה כמעט לא מזיז לי
לצפיה ב-'במדינת עורכי הדין שמחה וצהלה '
במדינת עורכי הדין שמחה וצהלה
22/06/2017 | 08:23
2
51
כמה מילי-שניות לדעתכם ייקח עד שעדר עורכי דין, במדינה עם הכי הרבה עו"ד פר תושב בעולם, יסתער על הכיסים התפוחים והשמנים של בזק וביטוח הדירקטורים שלה?

לא חסר משקיעי בזק עצבניים על תעלולי yes, ה"רימסה" של בזק - פוף, הרגע מחקנו מיליארד שקל מהמאזן. עדר תביעות ייצוגיות בדרך...
טבע אגב נדרשה לבצע מחיקה כואבת בדוחות בשנה שעברה ותובעת את אלה שמכרו לה סחורה מקסיקנית במחיר מנופח. האם גם בזק תתבע? זה לגמרי האינטרס של משקיעי בזק. נו, לפחות אלה ששמם הפרטי איננו שאול...

האם יש משרד עו"ד כלכלי אחד בישראל ש*לא* חושב היום על תביעה ייצוגית שמנמנה, עם הרבה מיליונים שכר טירחה?
לצפיה ב-'גם אורי טל טנא מסביר...'
גם אורי טל טנא מסביר...
22/06/2017 | 12:37
50

מסתבר שגם 2 סמנכ"לי הכספים העדיפו לא להשאר עם תפוח האדמה הלוהט הזה...
לצפיה ב-'מעניין שאוכל הנבלות עדיין הציע הגנה על זכויות המחזיקים...'
מעניין שאוכל הנבלות עדיין הציע הגנה על זכויות המחזיקים...
22/06/2017 | 20:26
20
לצפיה ב-'ייעוץ פיננסי'
ייעוץ פיננסי
20/06/2017 | 09:42
3
79
האם יועץ פיננסי שנמצאים  אתו בקשר שוטף ''נהנה''  כספית כשהוא מציע ללקוח להעביר השקעה מחברת ניהול אחת לאחרת, או בהעברה מקופת גמל אחת לקופת גמל של חברה אחרת. האם הוא מקבל על כך תיגמול מהחברה המקבלת?
לצפיה ב-'בנק למשל מקבל משהו כמו רבע אחוז'
בנק למשל מקבל משהו כמו רבע אחוז
20/06/2017 | 09:47
65
מכל חברה,אז הוא יפסיק לקבל מהישנה ויתחיל מהחדשה,יועץ פיננסי אם הוא פרטי אז יכול להיות שיש כאלה שיש לו הסדר איתם ויש כאלה שלא - בכל מקרה אם מציע לך לעבור שיראה לך למה,ביצועים דמי ניהול וכו
לצפיה ב-'תגמול'
תגמול
22/06/2017 | 09:06
1
28
כל מי שמשווק מוצרים פיננסים למינהם גוזר עמלות והנאות על חשבון הלקוח שלו: משווק השקעות, משווק פיננסי, סוכן ביטוח, משווק פנסיוני ועוד כל מיני הגדרות מפולפלות תחת ההגדרה 'פיננסי' או 'כלכלי'.
פרט ליועץ השקעות פרטי או יועץ פנסיוני פרטי = שבהגדרה אסור לו לעשות כן.
לצפיה ב-'יש יועצי ביטוח ויועצי גמל ופנסיה בלתי תלויים '
יש יועצי ביטוח ויועצי גמל ופנסיה בלתי תלויים
22/06/2017 | 10:24
22
בלתי תלויים בחברות ביטוח, גמל ופנסיה, וכמובן שגם הם גובים דמי שכר-טירחה הנקבעים מראש עם הלקוח, תלוי במספר שעות היעוץ.
כדאי לקבל שרות מהרשומים ומהשקופים שבהם, אלה שלוקחים שכר סביר ומוסכם מראש ומוציאים חשבונית.
רצוי עם גוף שקיבלת המלצות עליו כגוף מקצועי ורציני.
לצפיה ב-'מה מצבו של מדד נדל"ן מניב ישראלי?'
מה מצבו של מדד נדל"ן מניב ישראלי?
22/06/2017 | 00:17
24
לחצו על הקישור לקבלת תמונת המדד:
לצפיה ב-'פיקדון מובנה סטרקצר'
פיקדון מובנה סטרקצר
21/06/2017 | 18:16
1
66
אשמח לברר,  האם אני חייב לחתום על ייעוץ בבנק כדי לקנות פיקדון מובנה שלהם ...

אני לקוח של דיסקונט (יש לי חשבון ני"ע שאני מנהל לבד) כדי לקנות פיקדון מובנה שלהם (בעיני אטרקטיבי) אני צריך לחתום (+לשלם)  על ייעוץ.   

האם בכל הבנקים זה כך או שיש אפשרות לקנות פיקדון מובנה מבלי לחתום כל מיני חתימות ולשלם ...
תודה
לצפיה ב-'סטרקצר עוד סוג של נקרופיליה'
סטרקצר עוד סוג של נקרופיליה
22/06/2017 | 00:08
48
תגיד מה יש לך לחפש בטיזקונט הזה?
קח נעלי התעמלות ותברח מהם

יש ידע אישי עשיר מהטיפוסים האלה

קאלק סטרקצר

לצפיה ב-'החטא ועונשו: הקפיץ מחיר תרופה פי 50הבעיתיות של שוק הפארמה '
החטא ועונשו: הקפיץ מחיר תרופה פי 50הבעיתיות של שוק הפארמה
21/06/2017 | 19:22
1
56
ל"איש השנוא בוול סטריט" נגמר הכסף והוא מבקש רחמים - אבל האמת נמצאת כנראה בטוויטר
16:51     21/6/2017     אלמוג עזר    [קו מנחה]
משפטו של מרטין שקרלי, כנראה איש העסקים השנוא בארה"ב, יחל בשבוע הבא. שקרלי, שעומד בפני משפט על הונאה בניי"ע, מחפש בינתיים את רחמי בית המשפט ומבקש שיורידו לו את הערבות בסך 5 מיליו דולר בטענה כי כל ההון שצבר לאורך שנות הפעילות שלו בוול סטריט פשוט נגמר. שקלי טוען כי ביכולתו לשלם, לאור ההוצאות על עו"ד ואגרות משפטיות שונות ומבקש לצמצם אותם לכדי 2 מיליון דולר. אם כי בית המשפט עשוי שלא לאשר בקשה זו - בעקבות פרסומיו הראוותנים של ה"זאב משוק הפארמה" ברשת החברתית טוויטר. 

נזכיר כי בספטמבר האחרון הופיע שמו של מרטין שקרלי, כמנהל קרן גידור, מייסד והמנכ"ל לשעבר של חברת התרופות 'טיורינג' כשהחליט לרכוש את הזכויות על תרופה ותיקה בשם דאראפרים. קרן הגידור בחרה להקפיץ את מחירה בין לילה פי 50 - מ-13.5 דולר ל-750 דולר. הדבר עורר את זעמם של רבים מהציבור האמריקני כאשר הצביע על הבעיתיות של שוק הפארמה האמריקני בו ניתן להקפיץ מחירים בתרופות ישנות ולגרוף רווחים. הנושא אף הפך לאחד מהמוטיבים העיקריים של הילארי קלינטון, בקמפיין הבחירות שלה לנשיאות בארה"ב כאשר יצאה במתקפה חריפה כנגד התופעה. 

בסוף שנת 2015 נעצר שקרלי, לאור האשמות על הרצת מניות בקרן גידור קודמת שהקים אך ללא קשר ישיר לפעולותיו בשוק הפארמה. אקט שגרר שמחה לאיד בכל הרשתות החברתיות. עם מעצרו של ה"זאב משוק הפארמה" (כפי שכונה בלגלוג ברשתות), שקרלי דיווח על הצהרת הון של 70 מיליון דולר נטו. אך כאמור מאז, הון זה כמעט ונעלם. 

למעשה שקרלי עדיין מחזיק במניותיה של טיורינג פארמה בשווי של 30 עד 50 מיליון דולר אין ביכולתו של מנהל קרן הגידור למכור אותן ללא הסכמת השותפים האחרים בחברה. כך פרסם השבוע עורך דינו. 

בבלומברג מצטטים היום את התובעת אלקסנדרה סמית' שטענה כי על פי ציוציו של שקרלי הוא רחוק מלהיות דלפון. במאי, שקרלי הציע 100 אלף דולר למצוא רוצח מבוקש בארה"ב. כמו כן טען כי רכש אלבום מוסיקה נדיר במחיר מופקע של 2 מיליון דולר. בנוסף העיד על רכישה של ציור של הצייר פבלו פיקסו ומכונת פיענוח קוד ממלחמת העולם השנייה. אכן כואב הלב.

לצפיה ב-'שימכור את הWU TANG CLAN!'
שימכור את הWU TANG CLAN!
21/06/2017 | 21:19
30
קמצן :)
לצפיה ב-'אני מציע שכל אותם גאוני השקעות פה'
אני מציע שכל אותם גאוני השקעות פה
19/06/2017 | 07:55
39
205
שכותבים שהם "משיגים את המדד בעשרות אחוזים"
יתחילו לכתוב בפירוט מה יש להם בתיק. כמו וורן באפט - כולם יודעים מה הוא מחזיק.
או שיצרפו צילום מסך מחשבון ההשקעות.
אי אפשר להאמין לכל מה שאומרים פה אם אין אסמכתא.

לצפיה ב-'ואני מציע שיחסמו את כל הטרולים עם הכוכבית האדומה'
ואני מציע שיחסמו את כל הטרולים עם הכוכבית האדומה
19/06/2017 | 08:40
5
71
לצפיה ב-'חלאס עם זה. חצי פורום עם יוזר זמני.'
חלאס עם זה. חצי פורום עם יוזר זמני.
19/06/2017 | 09:10
3
109
אני מתייחס לתופעה שבה אנשים כותבים שהם תותחים בהשקעות ואין למעשה שום אמסכתא לעניין.
לצפיה ב-'אין שום צורך להגיב לך או לשאר הטרולים'
אין שום צורך להגיב לך או לשאר הטרולים
19/06/2017 | 09:25
2
96
אתה טרוריסט שרוצה לקבל זכויות.
ברגע שמנהל הפורום יוציא את האצבע מהתחת ויתחיל לנהל את הפורום,
הוא יעשה מה שעשו שאר מנהלי הפורומים בתפוז ויחסום את האפשרות לכתוב ככותב זמני.
לצפיה ב-'אתה צריך פשוט להתעלם מהם'
אתה צריך פשוט להתעלם מהם
19/06/2017 | 20:28
1
51
אם תתעלם ,יש סיכוי טוב שהם יתמעטו לפחות
מה שאתה עושה זה בדיוק ההיפך,אתה מתייחס אליהם 
לצפיה ב-'ראה טענתו של מיקי בהמשך השרשור לגביו.'
ראה טענתו של מיקי בהמשך השרשור לגביו.
19/06/2017 | 21:14
24
לצפיה ב-''
19/06/2017 | 20:23
17
לצפיה ב-'אני אשמח להראות ודבר על הפורטפוליו שלי '
אני אשמח להראות ודבר על הפורטפוליו שלי
19/06/2017 | 09:58
87
אבל בשביל לנהל שיחה וללמוד\ללמד
לא בשביל להראות למי יש יותר גדול
לצפיה ב-'סתם ליצנים עם תיק של 200K שמשחקים בנקום לצאת לטייל בפארק'
סתם ליצנים עם תיק של 200K שמשחקים בנקום לצאת לטייל בפארק
19/06/2017 | 13:26
25
99
זה רוב הפורום.
משקיעים עם כסף גדול נצמדים למדדים, מבינים עקרונות השקעה של פיזור ועלויות ויודעים לחלק תיק בין אפיקים ממוסים לפטורים ממס (גמל, קה"ש) ולא משחקים עם קנייה מכירה...
קצת מביש שזן רמה של פורום שוק ההון בישראל...אבל זה מה יש. אנחנו שניש שליש עולם שלישי.
גם שבילי אופניים בת"א זה לא אמסטרדם
לצפיה ב-'ככה אתה מדמיין את העולם ?'
ככה אתה מדמיין את העולם ?
19/06/2017 | 13:51
24
87
כי זה רק בדמיון שלך,
במציאות בעולם הראשון, בתל אביב, ניו יורק , או לונדון , אף אדם עם תיק גדול לא מחזיק את הכסף שלו במדדים,
אתה מוזמן להביא דוגמאות כאלו, כי אין.
עד אז, תפסיקו להמציא, אף אדם הגיוני ועם כסף לא מחזיק מדדים,
רק כמה פרופסורים שהמציאו את התאוריה הטיפשית הזאת.
ובכלל לא ברור מה יש לכם לכתוב בפורום, אתם נגד השקעות, זה למה אתם בפורום השקעות ?
לצפיה ב-'גם החזקה במדד נקראת השקעה, לידיעתך.'
גם החזקה במדד נקראת השקעה, לידיעתך.
19/06/2017 | 13:57
9
34
לצפיה ב-'השקעה מטומטמת'
השקעה מטומטמת
19/06/2017 | 14:30
8
67
רק טיפשים ועניים יקנו את כל המניות בשוק שנמצאות במדד.
את כל החברות הגרועות , אלו שיפסידו כסף ויסגרו.
חכמים ועשירים בוחרים את החברות הטובות.
לצפיה ב-'אין אפשרות לבחור "חברות טובות" - זו אשליה'
אין אפשרות לבחור "חברות טובות" - זו אשליה
19/06/2017 | 15:09
7
54
כל חברה "טובה" יכולה לפשוט רגל עוד 5 שנים
בין אם בגלל בעיות בסקטור, בעיות בהנהלה, חקירה של המדינה, וכל סיבה אחרת
לכן הכי יעיל לבחור את כל השוק - כי הוא לא יעלם לעולם 
אך חברות בודדות כן יכולות להיעלם
פעם חשבו שאנרון חברה טובה.
אתה יכול להמשיך לכתוב סיסמאות שבמציאות לא מחזיקות מעמד
לצפיה ב-'השטויות שלכם הם בניגוד לטבע האנושי'
השטויות שלכם הם בניגוד לטבע האנושי
19/06/2017 | 15:16
6
61
אם כל בני האדם היו פועלים לפי החוקים הטיפשים שלכם,
לא היתה כלכלה, לא היתה בורסה, לא היה כלום,
כי אי אפשר לדעת מה יהיה, אי אפשר לבחור דברים טובים
וכל חברה יכולה לפשוט את הרגל,
אם כולם היו טיפשים כמוכם,
לא היו מקימים את אפל, לא היו מקימים את מיקרוסופט, או אף חברה אחרת,
וכל מה שכן היה , היה שווה באותו שווי, כי כולם היו משקיעים בצורה שווה בכל מה שיש.
מזל שטיפשים כמוכם הם חסרי חשיבות,
ושאר בני האדם מסוגלים גם לחשוב.
לצפיה ב-'כבודו בוודאי זיהה כבר את האפל הבאה.'
כבודו בוודאי זיהה כבר את האפל הבאה.
19/06/2017 | 15:18
2
47
שתף אותנו.
לצפיה ב-'כי אני זיהיתי כבר'
כי אני זיהיתי כבר
21/06/2017 | 11:22
1
29
אני נכנסתי לא מזמן לGG וYELP
השאר מזומן , מאמין מאוד בזהב כרגע
לצפיה ב-'האם בכל דיון כאשר מישהו מתנגד לדעת המגיב, יצוץ למגיב מתחזה?'
האם בכל דיון כאשר מישהו מתנגד לדעת המגיב, יצוץ למגיב מתחזה?
21/06/2017 | 17:40
13
לצפיה ב-'אתה כל הזמן דורש לחסום את הגולשים הזמניים,'
אתה כל הזמן דורש לחסום את הגולשים הזמניים,
19/06/2017 | 15:47
2
63
אבל את מי שבאמת צריך לחסום זה אותך.
יש לך תרבות דיון של ילד בן 3 (ויש לי ילד בן 4 אז אני יודע).
כל פעם שמישהו מביא דעה שמנוגדת לדעה שלך, אתה מנבל את הפה, משתמש בכינויי גנאי ומתחיל לרשום בעצמך כגולש זמני (מתחזה לגולשים אחרים).

אתה פשוט אדם קטן וממורמר, עם טיעונים של בן 3 ("השקעה במדדים לא עובדת כי אני לא מכיר אף אחד שהתעשר מהשקעה במדדים").
לצפיה ב-'גם אותך צריך לחסום'
גם אותך צריך לחסום
19/06/2017 | 18:02
1
48
יחד עם כל הברווזים הפילים וכל הטרולים.
אתם הפכתם את הפורום הזה לבדיחה.

לצפיה ב-'בסדר ANZI, אתה רק מוכיח את הטענה שלי...'
בסדר ANZI, אתה רק מוכיח את הטענה שלי...
19/06/2017 | 20:03
50
אני לא אתפלא אם אתה אחראי לחצי מכמות הספאם פה בפורום.
לצפיה ב-'אז לפי מה שאתה כותב'
אז לפי מה שאתה כותב
19/06/2017 | 14:43
12
99
בעלי התיקים הגדולים מחזיקים מניות מסוימות ולא מדדים.
כלומר שחצי מהם עושים תשואה מעל המדד והחצי השני עושים תשואה מתחת למדד?
לצפיה ב-'ANZ1 יש לך תשובה?'
ANZ1 יש לך תשובה?
20/06/2017 | 16:11
11
13
לצפיה ב-'חסר חשיבות'
חסר חשיבות
20/06/2017 | 16:22
10
41
כל מי שמנסה לחיות או לתכנן לפי ממוצעים, הוא טיפש וזה חסר משמעות,
אתה אדם אחד, בודד, והתיק שלך או של כל אחד אחר הוא התיק שלו,
לא של הממוצע, כדי לעשות ממוצע אמיתי, צריך נתונים שאין לאף אחד.
אפשר לטבוע בבריכה שהעומק הממוצע שלה הוא 30 סנטימטר,
יכול להיות שכל מי שיש לו תיקים בן 10 ל20 מיליון דולר מרויח פי 4 מהשוק, אני לא יודע, וזה לא חשוב.
יש אנשים שמצליחים להרויח הרבה כסף, ויש כאלו שלא, כל ניסיון להכניס אותם לממוצע הוא חסר משמעות, כי אנחנו לא יודעים כמה הם חכמים, כמה הם השקיעו בעבודה ומי מנהל להם את התיק,

ולכן כל התאוריות האלו הם שוות אפס, אלו פרופסורים הטיפשים באקדמיה שמנסים לראות הכל דרך הסטטיסטיקה, הבעיה עם אותם פרופסורים שהם עניים,
פרופסורים לכלכלה נוסעים הביתה באוטובוס לא במרצדס.
וזאת ההוכחה הכי טובה, כל מי שהמציא את תאוריות המדדים וכל המשקיעים בדרך הזאת עניים, ובזה נגמר הויכוח, עד שלא תראו לי אדם אחד שנהיה עשיר על ידי השקעה במדדים או ממוצעים.

אפשר לנתח השקעות של אדם אחד, לא של סך קבוצה, זה חסר משמעות,
יכול להיות ש90 אחוז מהתיקים הגדולים מרויחים, ומולם 90 אחוז מהתיקים הקטנים מפסידים , אני לא יודע,
ויכול להיות שמי שיש לו זין קטן מפסיד כסף, אין לי מושג.
למרות שדי ברור שמי שקונה רק מדדים הוא טיפש, כי זה טיפשי לקנות את כל המניות המפסידות, וזאת עובדה, מי שקונה את המדד בוודאות קונה את כל המניות הרעות ובודאות לא יהיה עשיר.

לצפיה ב-' עוד לא החלטתי אם אתה טרול או סתם אדם עם השקפת עולם'
עוד לא החלטתי אם אתה טרול או סתם אדם עם השקפת עולם
20/06/2017 | 16:45
4
33
מאוד מעוותת.

יש כמה הנחות מאוד שגויות בעולם שלך:
1. המטרה היחידה של כל האנשים בעולם היא להתעשר.
2. עני=טיפש.
3. אם כבר התעשרת, אתה צריך לצאת בחוצות העיר ולהשוויץ בהון שלך.

ממליץ לך לקרוא את The millionaire next door, אולי זה יעזור לך להפטר משלושת ההנחות העקומות הנ"ל.

בנוגע, להנחה הרביעית שלך, "מי שקונה את המדד בוודאות לא יהיה עשיר" - אל תתן לעובדות (תשואה ממוצעת דו ספרתית ב-70 השנה האחרונות) לבלבל אותך. תשאר עם ההנחה הזאת.
לצפיה ב-'טרול טיפש, המטרה בפורום השקעות זה להרויח כסף'
טרול טיפש, המטרה בפורום השקעות זה להרויח כסף
20/06/2017 | 16:59
1
42
המטרה שלך זה להטריל את כל אלו שכן רוצים,
ברור שאתה לא רוצה להרויח כסף, אתה קונה מדדים.
לצפיה ב-'תמשיך לנבל את הפה, אדם קטן'
תמשיך לנבל את הפה, אדם קטן
20/06/2017 | 19:26
34
בהצלחה עם ההשקעה שלך במזומן.
לצפיה ב-'עזוב, הוא שופך פה מלל בכמויות אבל לא אומר במה משקיע בכלל'
עזוב, הוא שופך פה מלל בכמויות אבל לא אומר במה משקיע בכלל
20/06/2017 | 17:22
1
27
לא ברור מה האסטרטגיה שלו, כל הזמן חוזר על שתי טענות -
"מדד זה דפוק"
"כולם טרולים פה"

לצפיה ב-'אתה מדבר עם עצמך ?'
אתה מדבר עם עצמך ?
20/06/2017 | 17:26
33
הרי כולכם זה כותב אחד מאד משועמם,
זה במקום ללכת לפסיכיאטר ?
לצפיה ב-'כמה שטויות בתגובה אחת'
כמה שטויות בתגובה אחת
20/06/2017 | 16:53
4
42
- השקעה מדדית זו לא רק האקדמיה, זה ג'ון בוגל. תקרא קצת עליו.

- כדי לעשות ממוצע אמיתי לא צריך נתונים שאין לאף אחד. קוראים לזה מדד. המדד הוא הממוצע של התשואות של כל המשקיעים.

- רוב הכסף בידי גופים מוסדיים ומשקיעים עשירים. אם הם משקיעים במניות אז בהכרח חצי מהם מעל המדד וחצי מתחת. אם אתה לא מבין את זה אז אתה לא מבין מה זה ממוצע.

- זה מגוחך לכתוב "זה טיפשי לקנות את כל המניות המפסידות". את המניות המפסידות יודעים רק בדיעבד. אם אתה יודע מהן המניות המנצחות אתה יכול להקים קרן נאמנות ולהתעשר. או סתם להתעשר מהשקעה במניות מנצחות. אתה לא יודע את זה.
לצפיה ב-'דבר אחד אני לא מבין אצלכם'
דבר אחד אני לא מבין אצלכם
20/06/2017 | 16:58
2
48
אתם חושבים שאי אפשר להרויח כסף בהשקעות
רק בקניה עיוורת וטיפשית של מדדים,
אז מה אתם עושים בפורום השקעות ?
למרות שעוד לא קראתי עוד משפט אחד חכם שכתבתם,
ועוד לא ראיתי אדם אחד כמוכם שהרויח כסף.
וזה התשובה הסופית, יש מיליוני אנשים שהרויחו הרבה כסף בהשקעות ספיציפיות ואין אפילו אדם אחד שעשה את במדדים.

אגב, ממוצע, זה של כל השוק, לא רק של תיקים גדולים, אלא של כולם.
פשוט לא ברור איך חבורת טרולים טיפשים התלבשה על הפורום הזה.
לצפיה ב-'ומה אתה בדיוק עושה פה בפורום'
ומה אתה בדיוק עושה פה בפורום
20/06/2017 | 19:30
1
37
חוץ מלטנף אותו עם הפה המלוכלך שלך?
מה אתה תרמת לפורום, חוץ מלקטול את ההשקעות של כולם?
לצפיה ב-'לא מבין למה DW לא פונה אליו ומעיר לו.'
לא מבין למה DW לא פונה אליו ומעיר לו.
20/06/2017 | 21:28
11
לצפיה ב-'לא הבנת שההודעות שלו אינן רציניות?'
לא הבנת שההודעות שלו אינן רציניות?
20/06/2017 | 17:18
17
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
22/06/2017 | 08:59
6
לצפיה ב-'פתי מאמין לכל ואדם יסודי עוקב ובודק'
פתי מאמין לכל ואדם יסודי עוקב ובודק
19/06/2017 | 20:20
5
71

בוא אני אמתיק איתך סוד קטן
למרות ההצלחות היפות שיש לי לאחרונה
ואכן יש לי הצלחות לא מבוטלות יקח לי
הרבה שנים להחזיר את ההפסדים  שנגרמו
לי בעבר
קשה לי להאמין שאני יצליח להחזיר
את מה שהפסדתי
קח עיצה

אל תאמין לכל מי שכותב כאן שהוא איזה
אלוף אבו ענטר אתה תכניס סימבולים שהוא
מציג תכניס לתיק וירטואלי כדי לראות האם
הוא דובר אמת או סתם חרטטן
במניות של שברירי סנטים אל תתעסק בדרך כלל
מדובר בנוכלים בורסאיים עם משווקי פסולת
על ידי יחצנים בפורומים אז דיר אלק

יש גם כמה נקרופילים שירצו לרכוש ממך נכס בסיס
שפעם הם המליצו בכינוי אחר ועכשיו זה מוצר מת

תזכור שבורסה תמיד הייתה ותהיה והונאות תמיד יהיו
מה שאתה לא מבין אל תתעסק
תשאל תלמד ותהיה אוטודידקטי
בתיק הוירטואלי אם לא הצלחת לעשות רווחים?
אל תעיז לשים שקל

חשוב לא להתעסק עם בנקים בארץ

וטיפת מזל לא תזיק 
יאלה בריאות ועונג
לצפיה ב-'שברת אותי עם הנקרופילים חחח חזק'
שברת אותי עם הנקרופילים חחח חזק
20/06/2017 | 13:43
18
לצפיה ב-'קראתי תגובות קודמות וכמה תובנות'
קראתי תגובות קודמות וכמה תובנות
20/06/2017 | 19:06
3
52
1. מי שלא מעוניין להתמקצע ומשקיע בסל או במדד, עדיף כבר שימסור את הכסף לחברת השקעות שמנהלת תיקים, אולי יהיה לו מזל והם באמת יעבדו לטובתו, ולא יכניסו לתיק ניירות רעים ומפסידים. יש להם ידע, רק לא תמיד משתמשים בו לטובת הלקוחות.
2. מי שמשקיע במדד או בסל, אין לו תועלת להפיק מלקרוא או לכתוב בפורום זה.
איך הקריאה בפורום יכולה לשפר את רווחיו? נשגב מבינתי.
3. מעולם, מעולם לא ניסיתי להרוויח כמו או מעל מדד או סל כלשהוא. ומעולם לא בדקתי האם הרווחתי יותר או פחות ממדד כלשהוא.
לשם מה? אני מדווח ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה?
המטרה היא לקנות מניות בעלות פוטנציאל (ברור שעדיף בשעה שהן זולות משוויין)
ולאחר שעלו 30% או יותר, למכור ולממש ולעבור למניות אחרות כנ"ל.
אפשר בעתיד לחזור לאותם חברות אם הוכיחו את עצמן.
החלק מהתיק בסיכון נמוך מאד, נמצא באג"ח.
ניירות שירדו משמעותית מוכרים כדי לקבל החזר מס (קיזוז מס) ולא יאוחר מסוף דצמבר.
צריך להחליט על כל נייר/מניה בנפרד. אין טעם לבזבז זמן על סלים, מדדים או קרנות נאמנות. רווח לא מפיקים משיטה זאת.

לצפיה ב-'תובנות גרועות מאוד '
תובנות גרועות מאוד
20/06/2017 | 20:06
2
47
1. כמעט כל מנהלי ההשקעות מפסידים למדד, והסיכוי שלך לזהות מראש את אלו שלא מפסידים לו נמוך מאוד.

2. תמיד יש מה ללמוד. גם משקיע מדדים, צריך לדעת להקצות נכסים בהתאם לרמת הסיכון שהוא מוכן לקחת, לבחור מדדים, להתנהל נכון מבחינת מס והכי חשוב להבין את ההיבטים הפסיכולוגיים שכרוכים בהשקעה בשוק ההון.

3. לשם מה להשוות את עצמך למדד? אם אתה בוחר מניות ובסוף לא עושה את התשואה של המדד (כמו הרוב המוחלט של המשקיעים בעולם), אז עדיף לך כבר להשקיע במדד. גם תעבוד הרבה פחות קשה, וגם תרוויח יותר כסף.
לצפיה ב-'מיקי, איזה מדד ואיזה נעליים? על מה אתה מדבר?'
מיקי, איזה מדד ואיזה נעליים? על מה אתה מדבר?
21/06/2017 | 00:42
1
39
אין לך ניסיון, אבל עם גישה כמו שלך,  גם לא תצבור ניסיון כי אתה מסרב ללמוד. אתה נעול על דעה קדומה שאין לה שחר.
אתה מדבר כאן עם אנשים שמשקיעים בשוק ההון מ-1970. אולי טרם נולדת.
עברנו את המפולת של 1980 ואת משבר מניות הבנקים של 1983.
בכלל שמעת על זה? כבר נולדת?
את מי מעניינים מדדים?
מי בכלל רוצה לדעת מה עשו המדדים? את מי זה מעניין בכלל?
מה אנחנו? מחלקת היסטוריה?
אם תרצה פעם ללמוד, תסגל לך קצת צניעות ותלמד מהבחורים הגדולים והותיקים, בעלי ניסיון רב שכבר נכוו בעבר ולמדו כי בבורסה לומדים רק משגיאות, מתחזקים ומתחשלים.
אין קיצורי דרך ואין ארוחות חינם.
ועוד משהו מסקרן אותי: אם אתה משקיע באיזה "מדד", מה בדיוק אתה מחפש ללמוד כאן בפורום הזה?
איזו תועלת הפורום מעניק לך?

לצפיה ב-'תודה על ההצעה, אבל אני אוותר...'
תודה על ההצעה, אבל אני אוותר...
21/06/2017 | 07:22
38
התיק שלי כבר הוציא אותי לפנסיה, אז אני לא צריך כבר ללמוד מ"הגדולים והותיקים".
וכן, יש לי שניים-שלושה עשורים של ניסיון בשוק ההון.
מציע לך אבל, לפתוח איזה ספר או שניים לפני שאתה מתחיל להשקיע (Random walk תהיה בחירה טובה).
לצפיה ב-'שאלה לגבי קרן מחלקת'
שאלה לגבי קרן מחלקת
20/06/2017 | 17:32
2
62
יש את הקרן הבאה :
(כדי שלא יחשבו שזו פרסומת ממומנת, אני אגיד שיתכן והמתחרות לה טובות יותר)

לפי הבנתי, בכל חודש היא מחלקת דיבידנד של 0.72 אגורות (לפי ביזפורטל).
כלומר, אם אני אשים 150 א ש"ח, אני אזכה לקצת יותר מ9,000 ש"ח בשנה, שהם סביבות 6%.

הבנתי נכון ? כי כנראה שלא. אני מניח שאם היו 6% על הרצפה כולם היו בקרן הזו.

מה פיספסתי כאן ?

תודה לכולם, ומאחל לכולם להצליח.
לצפיה ב-'דמי ניהול מעל אחוז'
דמי ניהול מעל אחוז
20/06/2017 | 22:11
1
50
ובשלוששנים ירדה 15 אחוז
מי קונה קרנות נאמנות עם דמי ניהול כאלו...
ועוד ישראליות. הזוי...
לצפיה ב-'קרן שמתחייבת לחלק אחוז מסויים במזומן'
קרן שמתחייבת לחלק אחוז מסויים במזומן
21/06/2017 | 00:53
38
כל חודש או כל תקופה, צריך לדעת שחלק מהחלוקה בא מרווחים (אם יש בכלל) והשאר בא על חשבון הקרן.
והקרן עצמה הולכת ויורדת כל שנה, כי אתה אוכל את הקרן.
יש שנים שאין בהן רווחים, ואז כל החלוקה באה על חשבון אכילת הקרן.
לצפיה ב-'אסיפת אגחי פטרוכימיים, מחר ב 13:00'
אסיפת אגחי פטרוכימיים, מחר ב 13:00
19/06/2017 | 11:26
3
58
פטרוכימיים הולכת להחליף את החוב לבנק הפועלים+קרן בראשית בהנפקת סידרה חדשה, עם שעבוד של מניות בזן.
לצורך זה הם נפגשים איתנו מחר, יום שלישי, 13:00, בית ציוני אמריקה.

זו עוד סיבה למגמה העולה בבזן בתקופה האחרונה - מי שזמם, כמוני, על היצע ענק במחירי סופעונה יכול לשכוח מזה. אף אחד לא הולך לשפוך מאות מלשחים של בזן לשוק.
לצפיה ב-'ok, תיקון קטן, חברה לישראל מוכרת בלוק היום'
ok, תיקון קטן, חברה לישראל מוכרת בלוק היום
19/06/2017 | 11:39
50
לצפיה ב-'דיעה נגדית, הצולבת את ההנפקה המתוכננת '
דיעה נגדית, הצולבת את ההנפקה המתוכננת
19/06/2017 | 17:05
57
ד"ר צימרמן, מאיזו מכללה קיקיונית, מכסח את ההנפקה המתוכננת, ומזהיר את הקוראים מפני השקעה בה.

לדידי הברנש קצת נסחף - אף אחד לא חושב שמדובר בהשקעה סולידית, ובשביל הסיכון (עם עודף בטחונות מניות בזן בל נשכח) מקבלים קופון שמן, הגבוה בהרבה מריבית חסרת סיכון.
יש בהחלט מקום בשוק גם לאגחים מסוכנים.
לצפיה ב-'יש עדכון מהאספה ?'
יש עדכון מהאספה ?
21/06/2017 | 17:02
4
לצפיה ב-'השקעה ראשונית'
השקעה ראשונית
20/06/2017 | 20:01
1
75
יש לי 20000 ש"ח שמעוניינת להשקיע באופן סולידי לתקופה של שנה.  (אג"ח, תעודות סל).  המלצות?
לצפיה ב-'אסור להמליץ (רק ליועץ השקעות מותר)'
אסור להמליץ (רק ליועץ השקעות מותר)
20/06/2017 | 20:24
59
לטווח של שנה האופציות הן בגדול קרן כספית/מק"מ/פקדון בנקאי/מזומן.
בגלל שהריבית היום אפסית, והסכום שאת רוצה להשקיע הוא נמוך, המקסימום שתוכלי להרוויח עליו בשנה הוא 20-30 שקלים.
לצפיה ב-'רציו פטרוליום: אקסון החליטה לקדוח את ליזה,המאגר הסמוך'
רציו פטרוליום: אקסון החליטה לקדוח את ליזה,המאגר הסמוך
19/06/2017 | 11:46
4
48
זהו. אקסון החליטה כן להשקיע בשדה הנפט בגיאנה, שעשוי להיות אחת מתגליות הנפט הגדולות בעשור האחרון!
זה מעלה את הסיכוי שבהמשך יחליטו לקדוח גם בשדה המשותף שלהן.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'רציו זה פח!!! '
רציו זה פח!!!
20/06/2017 | 08:26
2
40
מספיק להסתכל מה עשתה ב 8 שנים האחרונות ,
בכדי להבין שזו מניה שפשוט אסור לשים שם שקל!!!

רציו בשנת 2010.....שער 68
רציו בשנת 2018 ………שער 31 (אני תמיד רואה חצי שנה קדימה )

פח אשפה כבר אמרנו? חחח
לצפיה ב-'שים לב שמדובר ברציו פטרוליום'
שים לב שמדובר ברציו פטרוליום
20/06/2017 | 10:21
1
39
זה כמו רציו, *לפני* גילוי שדה לוייתן.
מי שקנה רציו ב 1 אגורה כנראה כן הרוויח כמה לירות... "טיפה" רק קח בחשבון שיכול להיות שבסוף לא יעשו כלום בגיאנה ואז הנייר ירד (אם כי יש עוד 3 מקומות אחרים, אבל גיאנה זה גולת הכותרת שלהם), כלומר יש מצב לעשות פי 10 על הכסף תוך כמה שנים ויש מצב להמחק. זה ממש ממש לא נייר סולידי. לא משקיעים בספקולציות כאלה סכומים גבוהים שיהיה כואב להפסיד.

על רציו כבר הפניתי כאן בעבר לסקירה של אורי טל טנא, שהסביר שהנייר מתומחר מלא מלא.
בלי יצוא למצרים/טורקיה/אירופה או מציאת גז/נפט נוספים הנייר מגלם פחות או יותר את השווי.
בעבר הנייר נסחר יותר גבוה כי לא היה אז ששינסקי. זה בהחלט לקח חלק מהשווי.
לצפיה ב-'נו באמת !!'
נו באמת !!
20/06/2017 | 20:19
29
מי קנה רציו באגורה ועשה מזה ים כסף……………

זה כמו שאני אגיד לך להשקיע היום בדי פארם, סינמה יהש או גלוב חחחחחחחחח

רק מהמרים או מקורבים עם כיס עמוק, משקיעים במצב כזה של 1 אגורה במניה שהיא שווה 0.

אגב,גם אני טענתי שרציו מתומחרת מלא.....ועדיין, אני צופה לה קריסה לשער 100 בשנה הקרובה.

גזור ושמור

,היום קרסה בכמעט שלישייה.

שלוש אחוז, שלקח לה 5 חודשים לעלות חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

היזהרו

דעתי בלבד
לצפיה ב-'Dooooooo לקדוח את ליזה עושה לי אסוציאציות '
Dooooooo לקדוח את ליזה עושה לי אסוציאציות
20/06/2017 | 20:14
27
הרגת אותי עם המינוח הזה
לצפיה ב-'mizuho מעלים המלצה ל teva'
mizuho מעלים המלצה ל teva
20/06/2017 | 07:18
8
93
לתשומת ליבו של anz1 - החברה שלך , אירינה קופלר, מ mizuho, זו שהכי הכי עויינת וכסחנית לטבע? מודה שאולי היא טיפ-טיפה, ממש קמצוץ, התעלקה, קצת יותר מדי על teva המוכה והחבוטה.
טוב, בל נסחף - זה לא שאירינה פתאם הפכה ל fan boy של טבע,  לא צריך להגזים, אבל אם קודם היא נתנה המלצה underperform עם מחיר יעד 25$ אז עכשיו היא נייטרלית (כאמור בשביל מישהי סופר סופר נגטיבית זה כנראה עלה לה בבריאות ל"התפרע" ככה בפירגון של "נייטרלי" ) עם מחיר יעד שעלה ל 30$ - בערך כמו מחיר שוק. טוב, אנחנו עדיין זוכרים שמדובר במי שהכי הכי מכסחת את הנייר, אז בל נסחף עם הפירגון והלארג'יות לנייר.
אבל עדיין, אולי יכול להיות שהנייר במחיר 2X היה בטיפ-טיפה, ממש קמצוץ, oversold ?  

הסיבה לאופטימיות המתפרצת של אירינה (יחסי יחסי ) זה המילמול מתחת לשפם של התר ברש, מנכ"ל מיילן, בשבוע שעבר, שאולי, אההה, קצת לא נעים, הכלב אכל לה ת'מחברת וההבטחה שלה לכסח את האם-אמא של טבע, היתה, אההה, טיפ-טיפה מוקדמת, ואולי, רק אולי, יהיה לה קצת קשה להביא קופקסון 40 מ"ג גנרי עסיסי השנה, ואם זה לא נורא מפריע למשקיעי מיילן להסתפק, אההה, בגירסת ה 20 מ"ג השדופה והרזה?  ואפילו את הדרדל'ה הזה היא לא מבטיחה להביא ב 2017.

גם יכול להיות, חס וחלילה, מלח מים מלח מים (בעיני השורטיסטים) שאולי אולי טבע תקבל מחיר טוב על נכסים שתמכור השנה? צצצ, לא בסדר מצד טבע, לא מוכנים למכור נכסים במחירי סופעונה ומתמקחים קצת, טיפה, על המחיר המבוקש. 

לצפיה ב-'היא צודקת'
היא צודקת
20/06/2017 | 12:02
63
לפי המצב הנוכחי הידוע, טבע שווה בערך 30 דולר,
לא 70 , לא 60 , גם לא 40.
היא נסחרת בכמה שהיא שווה.
זמן מצויין למכור מניות כאלו,
צריך לקנות מניות זולות, לא מניות שנסחרות בשווי שלהם.
אין שום סיבה להחזיק היום טבע.
ולא, טבע לא תקבל חצי ממה שהיא דורשת על הנכסים שלה, כי מחירי השוק הם פחות מחצי, זאת עובדה, תראה את VRX אחותה התאומה של טבע, מוכרת כמו טבע כל נכס אפשרי, והיא מוכרת את החטיבה הכי ריווחית שלה במכפילים מאד נמוכים, שזה משפיע על כל התמחור של טבע.
תבדוק את המספרים , מכירות ,רווחים שווי, ותגלה שאף אחד לא ישלם על נכסי טבע חצי ממה שהיא מבקשת, ואף אחד לא יקנה את טבע, שזה החלום שלך,
כי טבע לא שווה יותר ממה שהיא נסחרת בו.
וזה גם אומר לפי אותם מספרים שאקטיבס לא שווה 40 מיליארד, היא שווה פחות מ10
לצפיה ב-'טבע זה לא נייר. זהו מפעל כימי רציני עם מדענים ומהנדסים'
טבע זה לא נייר. זהו מפעל כימי רציני עם מדענים ומהנדסים
20/06/2017 | 13:12
6
54
שמייצר סחורה אמיתית, וחשובה, תרופות לחולים וכו'
רק איפה הבעיה? משפחת הורוביץ כנראה כבר הבינה שטבע כבר לא במאה ה-20, שבה פיתחו תרופות חדשות, הדגש על חדשות, שאפשר להרוויח עליהן מיליארדים.
במאה ה-21, אפשר למכור תרופות קיימות, בפרוטות, בסנטים ולא באלפי דולרים לחולה לחודש,
וכבר התעייפתי לכתוב על זה שוב ושוב.
ולכן, בהיבט המשקיעים שמתעניינים בכסף, ברווחים, ולא בהיבט הרפואי של הפרמצבטיקה, אין שום טעם במאה ה-21 לחפש בענף התרופות איזה כוכבת חדשה,
עד שתתגלה באמת חברה חדשה שבאמת מפתחת איזו המצאה חדשה.
מי שממשיך למכור סחורה ישנה, לא צפוי להתאוששות מי-יודע-מה בבורסות.
לצפיה ב-'טבע מעולם לא פיתחה תרופות'
טבע מעולם לא פיתחה תרופות
20/06/2017 | 13:14
5
57
כך ששום דבר לא השתנה
לצפיה ב-'יפה.'
יפה.
20/06/2017 | 13:23
3
52
אז חיזקת את דברי, כשעובר הזמן (הפטנט והבלעדיות הם תלויי זמן)
המחירים יורדים.
בהגדרה.
לצפיה ב-'התאוריה שלך לא נכונה'
התאוריה שלך לא נכונה
20/06/2017 | 13:31
2
58
יש שורה ארוכה של חברות תרופות.
שמפתחות ומיצרות תרופות.
הן שוות מאות מיליארדי דולרים
וימשיכו להרויח ולעלות.
טבע לא כזאת ולכן היא שווה מעט.
זה לא אומר על התחום רק על טבע.
לצפיה ב-'ואתה מתעלם מתכנית ממשל ארה"ב'
ואתה מתעלם מתכנית ממשל ארה"ב
20/06/2017 | 18:36
1
35
אין פה שום תיאוריה
רק מידע גלוי שכבר פורסם
איפה נמצאות החברות שירוויחו מאות מיליארדים?
בהודו? בסין? ברוסיה? בקטאר?
לצפיה ב-'אז תקנה פוטים על אותם חברות ותהיה עשיר'
אז תקנה פוטים על אותם חברות ותהיה עשיר
20/06/2017 | 18:55
33
יש שורה ארוכה של חברות תרופות ששוות כל אחת מעל 100 מיליארד דולר.
יש להם המון לאן לרדת ולתיק שלך לעלות.

לצפיה ב-'אתה יודע מה דורש פיתוח תרופה (גם גנרית)? מאיזה תחום אתה?'
אתה יודע מה דורש פיתוח תרופה (גם גנרית)? מאיזה תחום אתה?
21/06/2017 | 00:33
16
לצפיה ב-'תוכנת מסחר מומלצת'
תוכנת מסחר מומלצת
17/06/2017 | 20:28
2
95
שלום,

אני רוצה לסחור בשוק ההון האמריקאי, איזה תוכנת מסחר מומלצת ודרך מי כדאי לסחור?
כמה זה נחשב עמלה סבירה?
התיק שלי לא יהיה גדול בהתחלה 5-10K אבל אם הכל יילך כשורה יש אפשרות להגדיל אותו

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
19/06/2017 | 21:29
36
מישהו?
לצפיה ב-'תתקשר 0546812564 ל איציק הוא יעזור לך'
תתקשר 0546812564 ל איציק הוא יעזור לך
23/06/2017 | 08:10
4
עם התוכנה הכי  מקצועית והעמלות  הכי זולות בכפוף להיקף פעילות.
לצפיה ב-'מסחר במט"ח '
מסחר במט"ח
18/06/2017 | 19:19
2
58
שלום, מה העמלות שלוקחים למינוף?
כמה שווה כל פיפס עם 100000$

לצפיה ב-'פיפס במט"ח'
פיפס במט"ח
18/06/2017 | 20:29
51
יש לך טבלה ומחשבון כאן
לצפיה ב-'עשיתי מלא ממסחר במט"ח , לא רואה את המדדים ממטר'
עשיתי מלא ממסחר במט"ח , לא רואה את המדדים ממטר
19/06/2017 | 18:00
61
ומינפתי רק פי 400 את הלונג על היורו מתחילת השנה
לצפיה ב-'כתב הצבעה באפריקה והיום הקובע'
כתב הצבעה באפריקה והיום הקובע
18/06/2017 | 10:44
3
53
האם מישהו יודע היכן ניתן להשיג את כתב ההצבעה למחר ה- 19/6/17
וכן מהו היום הקובע, שיש לדרוש באישור מהבנק.
לצפיה ב-'כיצד להצביע?'
כיצד להצביע?
18/06/2017 | 11:05
1
45
מה דעתכם?כמחזיק כ"ו מהי האופציה המועדפת?
לצפיה ב-'אני הצבעתי בעד הצעת המחזיקים'
אני הצבעתי בעד הצעת המחזיקים
19/06/2017 | 16:07
40
שכן אין לי בעיה עם אחזקה של מניות אפריקה נכסים בתיק ואני מעדיף שכל האפסייד יהיה אצלי, במקום להתחלק בו עם משקיע חיצוני.

באם יבחרו בסוף בהצעת משקיע אז העדפתי את זו של לבייב/בן משה ע"פ סיידוף.

לצפיה ב-'מקבלים את האישור מהבנק/ברוקר'
מקבלים את האישור מהבנק/ברוקר
19/06/2017 | 16:08
38
היום הקובע היה ה 14.6
לצפיה ב-'נשברתי חתכתי את googl ב 953'
נשברתי חתכתי את googl ב 953
16/06/2017 | 17:33
39
130
רווח 73% דולרי נראה מספק
הבעיה שיש לי עוד מה faang
אמזון  שקיבלה היום boost מרכישת Whole Foods
ואפל שממשתי חלק לפני כמה חודשים..  
מי מצפצף על  ונשאר בפנים?
לצפיה ב-'אם תחזיק מדד במקום מניות בועתיות - לא תישבר.'
אם תחזיק מדד במקום מניות בועתיות - לא תישבר.
17/06/2017 | 08:51
24
56
לצפיה ב-'זה חסר סיכוי להסביר עקרונות השקעה לרוב האנשים'
זה חסר סיכוי להסביר עקרונות השקעה לרוב האנשים
17/06/2017 | 11:59
2
89
המשחק הזה במניות בודדות כנראה מפצה על חוסרים רגשיים/חומריים וכו.
השקעה לטווח ארוך זה הדבר הכי משעמם בעולם (קניית מדדי אדח/מניות ואיזון תקופתי) - זה לא עונה אצל אותם משקיעים על הצורך בריגוש/שליטה ולכן זה חסר תכלית. כל אחד ראוי שילמד בדרך הקשה.
לצפיה ב-'הרבה כתבו פה שאם בוחרים מניות בודדות אז יש סיכוי'
הרבה כתבו פה שאם בוחרים מניות בודדות אז יש סיכוי
17/06/2017 | 13:30
74
להכות את המדד.
יש פה את יגאל שבוחר מניות, אבל כנראה מפסיד למדד.
לצפיה ב-'אין עקרון מנצח אלא התמדה בעקרון שבחרת stick 2 your rules'
אין עקרון מנצח אלא התמדה בעקרון שבחרת stick 2 your rules
17/06/2017 | 14:59
60
בינתיים בדוגמא של goog זה היה די ארוך ועקף הרבה מדדים...
מעבר דוקא ראיתי הזדמנויות לממש במניות / מדדים שהתאפקתי
והפסדתי חד וחלק - טווח ארוך מוגבל ברווחיות ומותנה בבחירת מדדים

היהירות לחשוב שיש לך ידע מינימלי בנהול תיקים ולהמליץ בפורום מדהימה..
תיקים בניהול פיננסי פרטי  כוללים מסחר מקצועי של מאות פעולות בשנה
ממכשירי השקעה שונים.  בחלקו טריידים ובחלקו הסבה של אפיקי השקעה.

מנגד יש לי קרן ישראלית שקלית סלקטיבית על מניות ארה"ב
שם אני מרגיש יחסית נוח לשגר ולשכוח.. 

הצעד הראשון להתקדם (בכל תחום) הוא להודות בטעויות וללמוד !
אם מזהים סימני נפילה עדיף להקטין סיכון אחרת לא היה שוק מניות

לטענתך המנותקת מהמציאות מיליארדים על גבי מיליארדים של מסחר
מיועדים לענות על צרכים ריגושיים וחסרי תכלית (אדיר מילר חדש)

לצפיה ב-'במדד יש פחות עומס לנתח כל מניה - עצלנות נטו.'
במדד יש פחות עומס לנתח כל מניה - עצלנות נטו.
17/06/2017 | 15:02
20
28
לצפיה ב-'למה אתם מתחכמים? עשרות מחקרים וספרים מוכיחים'
למה אתם מתחכמים? עשרות מחקרים וספרים מוכיחים
17/06/2017 | 17:48
19
73
שאין למשקיע הממוצע שום סיכוי להביס את המדד לאורך שנים.
לצפיה ב-'הפוך'
הפוך
17/06/2017 | 18:04
15
73
יש מיליוני משקיעים שהרויחו המון כסף על ידי השקעות ספציפיות.
אין שום בעיה להביא אין ספור דוגמאות.
מצד שני אין אפילו משקיע אחד שנהיה עשיר מהשקעה במדדים.
אפילו לא אחד.
השקעה במדדים מבטיחה שתשאר עני.
את המחקרים הטיפשים האלו עשו אנשים באקדמיה שהיו ונשארו עניים.
והם עשו אותם כדי שלא יפטרו אותם מהאוניברסיטה.
לצפיה ב-'מבין כל המשקיעים פה, נראה שיגאל הכי אקטיבי, והוא'
מבין כל המשקיעים פה, נראה שיגאל הכי אקטיבי, והוא
17/06/2017 | 19:17
11
64
לא משיג את המדד לאורך שנים.
אז על איזה הצלחות אתה מדבר?
שכל אחד מחברי הפורום ישווה את עצמו למדד במשך 10 שנים אחרונות
כל האנשים פה יגלו שאם היו משקיעים במדד, הם היו מרוויחים יותר
לצפיה ב-'טרול, למה ויתרת על חיה ?'
טרול, למה ויתרת על חיה ?
17/06/2017 | 19:34
1
62
היית פעם ברווז, ואז פיל, למה הפסקת ?
לפי מה שאתה כותב, יש לך מוח של ציפור.
שמעת פעם על האיש הכי עשיר בעולם ? באפט שכל חייו רק קנה מניות ספציפיות,
שמעת על איש העסקים הכי מצליח בישראל , תשובה, שרק מאז שהתחיל להשקיע ספציפית בחברות נהיה עשיר.

אני עדיין מחכה שכל הטרולים יביאו דוגמאה אחת של אדם אחד בעולם, לא מיליון אנשים, לא הכי עשיר בעולם, סתם עשיר, שעשה את הכסף שלו מהשקעות במדדים,
אין , כי זה לא עובד, מי שישקיע במדדים היום במקרה הטוב, ירויח מעט מאד, במקרה הסביר יפסיד 50 אחוז בשנתיים הקרובות.
לצפיה ב-'במה אתה משקיע?'
במה אתה משקיע?
17/06/2017 | 20:22
55
רוב ההודעות שלך זה על "קריסה של 50% בשנתיים הקרובות".

לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
18/06/2017 | 14:10
8
46
מאז שאני משקיע שזה אמצע 2013
עשיתי יותר מהמדד SPY שעשה 51% , VT עשה פחות ממנו,
ואני 122% בערך

והשנה עקפתי את SPY באיזה 3% מתחילת השנה
אז מה לעשות , השנה VT עקף אותי בטיפה

לצפיה ב-'לאחרונה נכנסתי במליסרון'
לאחרונה נכנסתי במליסרון
18/06/2017 | 14:18
3
42
לעומתה גזית גלוב מפחידה אותי עם הכיוון של הדולר והעליות ריבית בחול

לצפיה ב-'אין על VT, עשיתי איתו'
אין על VT, עשיתי איתו
18/06/2017 | 18:30
2
65
510% מאז 2012
רק הסולידית צודקת
אחלה בלוג
לצפיה ב-'די , אמרנו שלא משתמשים בשורש ס.ל.ד בפורום'
די , אמרנו שלא משתמשים בשורש ס.ל.ד בפורום
18/06/2017 | 18:34
43
ואני גם משקיע במדדים לפעמים , לא רק מניות ספציפיות
זה לא שחור ולבן , אפשר לשלב גישות
לצפיה ב-'כדאי להחליף ב שילוב של IWDA ו EIMI של iShares'
כדאי להחליף ב שילוב של IWDA ו EIMI של iShares
19/06/2017 | 13:22
23
בטח בחשבון פטור (למשל גמל IRA)
לצפיה ב-'בואנה, עשית יותר מבאפט!!!'
בואנה, עשית יותר מבאפט!!!
18/06/2017 | 17:07
3
50
באפט מ-2013 עשה תשואה של 85% בערך, קרעת לו את הצורה!
מצד שני, אם כולם היו מחשבים תשואה כמוך, אז VT היה עושה 150%, סנופי 250% ובאפט 300% 
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
18/06/2017 | 17:11
2
41
היו כמה שנים שעשיתי מעל 20% בשנה (אחרי שהכל מומש,ועם התחשבנות בהפסדים שהיו)
אבל גם לקחתי לא מעט סיכון בשביל זה,
בשנה וחצי האחרונות אני מוריד הילוך מבחינת סיכון
פחות חברות מיקרו קאפ , ופחות פוזיציות בתיק ,אז הייתי עם 40,
ויותר חברות גדולות עכשיו
אז אני גם לא מצפה לתשואה של מעל 20% כבר
אבל עדיין מעל 7%
שנים קודמות היו לי כמה חברות שהיו בהם קפיצות גדולות 
מהודעות כמו רכישה של החברה וכאלה , שפתאום קפצו 30-60% ביום,
איזה פעמיים בשנה זה קרה,
השנה אולי פעם אחת נראה לי עם HAR

באפט עשה הרבה שנים רצוף תשואה מאוד יפה,
אני עדיין לא 60 שנה בתחום
לצפיה ב-'יגאל אתה לא יודע לחשב תשואה ולכן אי אפשר להבין כלום.'
יגאל אתה לא יודע לחשב תשואה ולכן אי אפשר להבין כלום.
18/06/2017 | 19:00
1
35
כתבת פעם שאתה לא מתייחס למניות שירדו ורק במכירה אתה בודק תשואה.
לצפיה ב-'מה שתגיד'
מה שתגיד
19/06/2017 | 11:31
24
בתשואות של סוף שנה אני כן מתייחס להכל
לצפיה ב-'משקיעים כמו דונאלד טרמפ הרוויחו המון כסף?'
משקיעים כמו דונאלד טרמפ הרוויחו המון כסף?
17/06/2017 | 21:28
2
66
לצפיה ב-'עזוב, הוא יענה לך שאתה טרול'
עזוב, הוא יענה לך שאתה טרול
17/06/2017 | 22:56
1
36
רמת השיח פה ירודה ביותר. 
לצפיה ב-'גם אתה טרול'
גם אתה טרול
18/06/2017 | 00:05
13
לצפיה ב-'עשרות מחקרים לא יצליחו להגדיר מיהו המשקיע הממוצע'
עשרות מחקרים לא יצליחו להגדיר מיהו המשקיע הממוצע
17/06/2017 | 18:38
2
45
בממוצע הרוב המוחלט לא משקיעים לבד בבורסה 
אם כולם היו מנסים הממוצע היה לגמרי אחר..
לצפיה ב-'בוא ניגש לתכלס ותראה שאין אפשרות לבחור מניות'
בוא ניגש לתכלס ותראה שאין אפשרות לבחור מניות
17/06/2017 | 19:24
1
56
תסתכל על KR. סכין נופלת. היא היתה "זולה" ב- 15.6 אחרי קריסה של 20%? נכנסת? יופי. אכלת אותה כי אחרי יום קרסה עוד 10%.
טבע. סכין נופלת. חשבו פה שהיא "הזדמנות" ב- 40$. למה בדיוק?
עזוב אותי עם סיפורים של לקרוא דוחות ולחשב DCF או שטויות אחרות.
אין אפשרות לדעת כלום לגבי חברות בודדות.
בכל חברה יכולה לצוץ למחרת ידיעה שתפיל אותה 20%.
יש לקנות מדד רחב
לצפיה ב-'אתה מצפה שאני אלמד אותך איך בוחרים בפורום?'
אתה מצפה שאני אלמד אותך איך בוחרים בפורום?
17/06/2017 | 20:01
59
ראשית בוחרים לפחות תריסר מניות עדיף 18 שכבר נותנות פיזור 
סך המניות ביחס לאגרות החוב/פקדונות  מפחיתות את הסיכונים
כשטבע ירדה מכרתי חלק  כשפריגו עלתה גם מימשתי חלק למזלי
מניות קונים בעליות - ומוכרים כשמתחילה מגמת ירידה למימושים.
גם כשמדובר במדדים לא חייבים להיות טנדר ולהתדרדר עם כולם.

לצפיה ב-'אני עם גוגל לטווח ארוך. ביצועים משוגעים, אין סימן לעצירה.'
אני עם גוגל לטווח ארוך. ביצועים משוגעים, אין סימן לעצירה.
17/06/2017 | 15:44
53
אם כבר ההפך, economies of scale
לצפיה ב-'חוסר פרגון זו תכונה ישראלית טיפוסית'
חוסר פרגון זו תכונה ישראלית טיפוסית
18/06/2017 | 17:29
10
48
לממש רווחים זה מותר ואפילו נחוץ כשצריך.
רון , מכרת מניה ברווח יפה ותראה את התגובות , מענין מה היה קורה אם היית רושם שהפסדת....
תמיד תזכור שעוד לא נולד האדם שהפסיד כסף כשמכר ברווח...
תמשיך לעשות מה שאתה עושה , ואתה עושה את זה טוב 

אני גם אשתף קצת , מתחילת השנה תשואת התיק שלי מעל 20 אחוז , אס.אנד.פי 8.6 אחוז.
תשואה כמעט פי 2.5 מהמדד , עוד שנה מצויינת שמצטרפת לשנים קודמות.
יש פה ראלי מצויין קרוב ל -8 שנים , והיה חייב לנצל אותו.
מבחינה אגואיסטית , עדיף שכולם ישקיעו במדדים פשוט תהיה פחות תחרות.
הפורום הזה הוא בזבוז זמן מיותר , יש אנשים שחיים מתאוריות וסטטיסטיקות ויש אנשים שחיים את הפרקטיקה. 
לצפיה ב-'תודה, אני לא מסתיר גם מכירות בהפסד ופספסוסים'
תודה, אני לא מסתיר גם מכירות בהפסד ופספסוסים
18/06/2017 | 18:36
2
39
התשואה שלך פנטסטית למרות שבמדדי היתר / קרנות יתר
היו בצועים דומים
אני הרבה יותר סולידי מניות כ 25% והתשואה מתחילת השנה קרוב ל 5% 
לצפיה ב-'לדעתי צריך לממש מדי פעם רווחים'
לדעתי צריך לממש מדי פעם רווחים
18/06/2017 | 18:58
1
46
גם אני מכרתי עכשיו משהו לאחר רוווח יפה ועליה מתמשכת.
אבל כל מכירה גורמת לבעיות של כסף ששוכב בעו"ש... והתלבטות מה לעשות.... 
אז שאלתי את היועץ השקעות בבנק, והוא אמר שאם כבר מכרתי, אז בינתים 
לא לעשות כלום ושהכסף סתם יעמוד בעו"ש. (אולי התייאש ממני ).

לצפיה ב-'המזומן בתיק לא צריך לשרוף בידיים, ממילא הריבית אפסית'
המזומן בתיק לא צריך לשרוף בידיים, ממילא הריבית אפסית
18/06/2017 | 19:11
52
מדי פעם עולות כאן הצעות השקעה. שבי, בלי לחץ, בחני אותן ואם אחת תראה לך? רק אז תשקיעי.
לא חייבים לרוץ ולקנות משהו רק כי הרגע מכרנו.

גם אני יושב על מרכיב מזומן גבוה מהרגיל, כתוצאה ממימוש רווחים ופידיון אגחים.
בימים אלה, כשהדולר יורד ומתקרב למספר עגול של 3.50, ילן מעלה ריבית וקרנית פלוג מתמהמהת, אני מתחיל להגדיל מרכיב מטחי בתיק. בלי לחץ. זה למשל אפיק השקעה אפשרי

לצפיה ב-'אז אתה יכול לפתוח משרד ייעוץ לוורן באפט ביחד עם יגאל'
אז אתה יכול לפתוח משרד ייעוץ לוורן באפט ביחד עם יגאל
18/06/2017 | 18:49
1
36
שניכם מביסים אותו בעשרות אחוזים (בכתיבה בפורומים).
בפועל, אף אחד מכם (בניגוד לבאפט) לא מוכן להציג את התיק שלו...
לצפיה ב-'די עזבו אותי'
די עזבו אותי
19/06/2017 | 11:33
22
הצגתי פה מלא פעמים , איזה פוזיציות הייתי בכל השנה
ואיזה הפסדים גם היו
זה אף פעם לא מספיק לכם
תשקיעו בVT ואל תעשו לי סתם כאב ראש
לצפיה ב-'שים לב שרוב הדיונים כאן עוסקים ב... ני"ע ספציפיים'
שים לב שרוב הדיונים כאן עוסקים ב... ני"ע ספציפיים
18/06/2017 | 19:01
21
לצפיה ב-'אינך יודע כמה עשית בשנים קודמות?'
אינך יודע כמה עשית בשנים קודמות?
18/06/2017 | 19:03
3
41
חוכמה גדולה להסתכל על שנה אחת.
בעבר כתבת ש"היו הרבה שינויים בתיק" ולכן קשה לדעת מה התשואה ההיסטורית שלו...
אם תשווה אותו מול המדד, תגלה שאתה מפסיד לו.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לחישוב תשואה'
שאלה בקשר לחישוב תשואה
18/06/2017 | 19:19
2
52
אם רשום לי בדף של הבנק - תשואה מתחילת השנה אחוז מסויים,
האם זה רק מה שנמצא כרגע בתיק, או גם כולל את מה שמכרתי ברווח ובהפסד
מתחילת השנה?
לצפיה ב-'לא יודע לגבי הבנק , אבל שהייתי בVIEW TRADE'
לא יודע לגבי הבנק , אבל שהייתי בVIEW TRADE
19/06/2017 | 11:50
25
זה הציג רק את התשואה של מה שיש עכשיו בתיק ,
ולא מה שכבר מומש(שזה חלק מהמזומן, למרות שלא כל המזומן הוא שלך ,חלקו זה כח קניה ממינוף שהם מספקים),
ורק במערכת של ה ספארק
זה הציג את התשואה האמיתית וגם את הדמי ניהול שהם לוקחים,
שבviewtrade בכלל לא היה רשום אותם

אז זה מאוד תלוי מערכת כנראה
כיום אני בבנק ירושלים עם אינטראקטיב ברוקרס ואורדרנט פרו
וגם יש להם אתר ניהול
לצפיה ב-'רק מה שנמצא כרגע בתיק,כמובן ברוטו לפני עמלות ומס הכנסה'
רק מה שנמצא כרגע בתיק,כמובן ברוטו לפני עמלות ומס הכנסה
20/06/2017 | 03:22
7
לצפיה ב-'מכל האחזקות שלך דוקה את המתנחלת גוגל שיחררת? '
מכל האחזקות שלך דוקה את המתנחלת גוגל שיחררת?
21/06/2017 | 23:39
1
12

קודם כל שיהיה לך לבריאות
איך אנחנו בפרלמנט של חיריה אומרים?
"מעולם לא הפסיד משקיע אם מימש אחזקה ברווח"

אני לעומת זאת לא משחרר את המתנחלת
אלה מעבה את ההתנחלות שלי עליה
כל פעם שהיא יורדת אז באופן אוטומטי
ההתנחלות מתעבה
אתה גם תמיד יכול לחזור לפוזיציה
לא נורא ששילמת מס  אני מאחל לך
לשלם המון מס ושתמיד תיילל ותבכה
שאתה משלם עודף מס.

חשוב שתבכה

רצ"ל גרף למתנחלת ולבכיינים שמעבים את ההתנחלות

לצפיה ב-'מכל הממליצים מי ששיבח את פריגו וקילל את טאואר '
מכל הממליצים מי ששיבח את פריגו וקילל את טאואר
22/06/2017 | 04:40
6
המסקנה הכי חשובה מהנסיון הקצר שלי - רווחים חובה לממש נקודה.
רק לפי הרעיון לעבות מה שמרויח נזכרתי בהגיון הצרוף
והזחיחות שמשלמים מס.. כאילו לא מממשים אף פעם?
בטוח שאתה במגרש הנכון / מרויח?
מעבר לכך שאתה גורם נזק לעצמך אתה עלול להקלע לצרות
מהמלצות גרועות לאחרים. גוגל כמו פייסבוק הן מניות אויר
וכן פרסום וחיי חברה הן עסק לכל דבר אבל בתכלס נכסים ?
אין להן קנין רוחני או משאבים ומתחרים צצים כמו יאהו או באדו
מה שמרויח יותר מדי - גוזמים ומה ששוקע עוקבים עד לשנוי מגמה
יש בועה במניות ה faang . גם ממכפיל רווח גוגל מעל 50 לא מהמר
עליה, כפי שפריגו היתה במכפיל ענק והיללת אותה עד שהתרסקה.
לעומת אלו מניה כמו סוני שלא בכותרות הניבה לי רווח נחמד
המכפיל שלה סביב 10 וזו חברה עם נכסים ידע ומוניטין רב.
כרגע נכנסתי גם בטסלה ונשאר באמזון למרות הצמיחה המטורפת
סוג של סיכון מחושב. 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
גר במתחם משותף?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה