לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2534725,347 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'אידיבי אגח ט '
אידיבי אגח ט
17/01/2019 | 17:55
4
78
האם למישהו יש הסבר לירידות המתמשכות באגח ט . הגענו ל58% מהפרי
האם אנחנו בדרך להסדר למרות התחזיות האפטימיות יחסית ולמרות שהשוק נרגע
ההצעים והירידות  לא נעצרות .???
לא נראה לי שההסבר נעוץ אך ור ק בירידות   בכלל ביטוח
לצפיה ב-'אני מוטרד'
אני מוטרד
17/01/2019 | 19:19
3
92
ערב טוב.
אני מופסד סכום משמעותי. אג"ח ט מתנהג בצורה לא סבירה ונסחר נמוך מאוד.
מניית כלל ביטוח נסחרת בערך נמוך מאוד (שער 4779) וזה משפיע בצורה משמעותית על שער אג"ח ט.
השקט של אלשטיין וחוסר הפעולה \ וודאות באידיבי מדרדר את האג"ח.
מונתה וועדה מלפני כשלושה שבועות עם דירקטורים חיצוניים בדסק"ש ובאידיבי בכדי לגבש את מכירת מניות כלל מאידיבי לדסק"ש. בפועל לא התפרמה שום ידיעה.
הדירקטורים החיצוניים מטעם דסק"ש במגעים יהיו יוסי זינגר, מאיר יעקובסון ומשה (מוץ) מטלון. 
את המגעים מטעם אי.די.בי פיתוח יובילו הדירקטורים החיצוניים גיורא ענבר, אלינה פרנקל וארי קנטרוביץ'.
הדבר היחידי שניתן לומר שכל יום דסק"ש רוכשת את מניותיה מהציבור והופכת אותן לרדומות. היום היה מסחר ער יחסי במניות דסק"ש וביום ראשון משער שנראה שניקנו יחסית הרבה מניות ע"י דסק"ש.
אני באופן אישי מוטרד. הייתי מצפה שאלשטיין יודיע שהוא רוכש בצורה כזו או אחרת אג"ח ט וגם את זה לא קראתי ולא שמעתי. הוא יכול לרכוש את חובו בחצי מחיר ובפועל שקט מצידו.
משער שעד סוף ינואר אלשטיין יגיע לאחזקה של 89% ממניות דסק"ש ואז נשמע משהו.
בסוף ינואר כנראה תימכר יישראייר ואז ייכנס כסף לקופת אידיבי.
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.67636...

לצפיה ב-'אבא לה יקר - שמועות שמניות כלל משועבדות לסדרת אג"ח אחרת'
אבא לה יקר - שמועות שמניות כלל משועבדות לסדרת אג"ח אחרת
17/01/2019 | 19:57
2
64
וכנראה (ע"פ השמועות) שמחזיקי אג"ח אידיבי ט'
לא יראו ממניות אלה של כלל ביטוח אפילו לא שקל  
בכל מקרה כדאי לבדוק את שטרות הנאמנות
דעתי
לצפיה ב-'שמעון הנכבד לפי מיטב ידיעתי אידיבי לא במצב של דפולט'
שמעון הנכבד לפי מיטב ידיעתי אידיבי לא במצב של דפולט
17/01/2019 | 21:00
1
54
כנראה שאכן משועבדות לאגח הקצרות יג ויא אולם יש לאידיבי יכולת לשלם
ואם זה היה נכון הירידות היו גדולות יותר נראה שאתה טועה
מצפה להתיחסות של מומחי אידיבי בפורום
לצפיה ב-'אי.די.בי.'
אי.די.בי.
18/01/2019 | 00:22
17
למעלה מ 200 מליון ענ אגח ט מוחזק עי הקבוצה באופן רשמי.שזה כ18אחוז מהסדרה כולה. וכפי הנראה ממשיכים לאסוף. הזדמנות כזו תנוצל עי אלשטיין שמתמחה במצבים כאלה. להערכתי השלב הבא מחיקת דסקש. בקרוב מאד.לאחר מכן נכסים ובנין שם העסק קצת יותר מורכב. גם הצעת הרכש לא צלחה ונטרול נכסים מדסקש בצורה זו או אחרת הוא קריטי לקבלת התר השליטה בכלל..
לצפיה ב-'אפריקה ישראל: סיידוף שם bid על חברת המפעיל'
אפריקה ישראל: סיידוף שם bid על חברת המפעיל
15/01/2019 | 23:26
15
120
סיידוף לא מחכה למוטי ושם bid קש מני מזומני על נכס חברת המפעיל כביש 6.
הוא רוצה לקנות מאיתנו את הנכס תוך שבוע.
לפי הכתבה הנכס מייצר 40-50 מלש"ח שנתי, יש בקופה 130 מלש"ח, וסיידוף מבקש לקנות אותו לפי שווי של 431 מלש"ח, כשלנושי אפריקה יש 35.5% מהנכס.

השאלה אם אי אפשר לחלץ מחיר טוב יותר על הנכס? 
נראה שסיידוף די שוחט אותנו במחיר  (בניכוי מזומן הברנש רוצה בעצם לקנות את הנכס המניב  לפי מכפיל 6). אני לגמרי מבין למה זו עיסקה טובה לשיכון ובינוי. בשבילנו פחות.
(לשם השוואה נושי ביקום מתבכיינים על נכס לפי מכפיל 9, ובתרחיש ירידה בטלפון הקווי המכפיל עלול לעלות, פה הבחור מבקש לקנות את הנכס לפי מכפיל 6, שוחט אותנו  )

לצפיה ב-'הצעת פתיחה בלבד'
הצעת פתיחה בלבד
16/01/2019 | 00:57
1
64
הרי הצעתו של בן משה בסך 165 מש נענתה בזכות הסרוב של שיכון ובינוי בזמנו כך שההסדר המקורי שונה.על פניו נראה שפחות מ165 לא יעבור.
לצפיה ב-'מידרוג מסקרים את אגחי דרך ארץ'
מידרוג מסקרים את אגחי דרך ארץ
16/01/2019 | 10:37
49
הקוראים (הפרטיים) מוזמנים לחפש באתר של מידרוג את הסיקור של אגחי דרך ארץ כדי לקבל עוד פרספקטיבה על הביזנס. למרבה הצער אגחים רק למוסדיים ולא לנו הפרטיים. החוב הנחות מדורג A (והבכיר AA).

זה בעצם נייר צמיחה סולידי.
כואב הלב למכור דבר כזה. איך? איך עושים דבר כזה? פשוט לתלוש את השערות. זה החלום הרטוב של וורן באפט.
גם לפי 630 מלש"ח סיידוף יעשה עיסקה טובה.
ו 430 מלשח? (שזה בעצם 300 כי שניה אחרי העיסקה הבחור מכניס לכיס 130 שלא חולקו עד היום) שסיידוף כבר יבוא ויוריד לנו את התחתונים. 

זה אמנם לא חברת המפעיל אלא הכביש עצמו, אבל זה ממחיש עד כמה הביזנס הזה פנטסטי. גם צומח, גם המון לקוחות. גם חפיר עמוק בסגנון וורן באפט.
מוכרים פה יופי של חברה סולידית.
בלי פירוק בחיים לא היינו מוכרים עסק כזה.
לצפיה ב-'עכשיו ש HAYEK כבר לא מתענין באפריקה - ניתוח יסודי של צ'רניאק'
עכשיו ש HAYEK כבר לא מתענין באפריקה - ניתוח יסודי של צ'רניאק
16/01/2019 | 09:21
12
82
השורה התחתונה של הניתוח  - למי שיש הרבה סבלנות, בסוף יהיה בסדר... 

לצפיה ב-'תודה יופי של סקירה על אגחי אפריקה'
תודה יופי של סקירה על אגחי אפריקה
16/01/2019 | 10:59
11
57
ללקק את האצבעות 

שים לב שצ'רניאק קורע אותנו במחיר על נכס המפעיל. מה 150 מיליון?
לדעתי מי שקונה את הנכס הזה גם ב 200 מיליון עושה יופי של עיסקה ובלי פירוק בחיים לא היינו מוכרים את הנכס, גם לא ב 200.
מה? הגיעה פיה טובה ונגמרו הפקקים בישראל? מי המשוגע למכור דברים כאלה?
שים לב ששניה אחרי העיסקה הקונה מכניס לכיס 130 ששוכבים להם בקופה.

מאחר והמכונה הזו מתקתקת מזומנים אז כל חודש שלא מוכרים אותה הקופה שלה הולכת ומשמינה, אז עכשיו למכור אותה בפחות כסף ממקודם? למה מי מת?
גם ה 165 על החלק שלנו שמוטי הציע פעם זה שחיטה, והיום כאמור העסק שווה יותר.
לצפיה ב-'לפני חצי שנה הוא כתב על האגח של דסק"ש'
לפני חצי שנה הוא כתב על האגח של דסק"ש
16/01/2019 | 11:51
71
אז התשואה היתה 3.5% צמוד. היום 6.5%
בשביל סיכון נמוך זה נראה לי מעניין.

מחזיק ולא ממליץ
לצפיה ב-'אתה שוכח משהו מאד מאד מהותי'
אתה שוכח משהו מאד מאד מהותי
16/01/2019 | 13:27
9
66
כביש שש הוא פרוייקט BOT.
בשנת 2028 כלומר עוד 9 שנים הוא חוזר למדינה (לפחות רובו).
עכשיו תחשוב עוד הפעם על התמחור.

לצפיה ב-'מממ, יש בזה משהו, ושאלה: מה חוזר?'
מממ, יש בזה משהו, ושאלה: מה חוזר?
16/01/2019 | 14:52
8
52
האם רק הכביש עצמו, האספלט, חוזר למדינה או גם חברת המפעיל? (עם האלקטרוניקה ומערך הגבייה)

אם רק הכביש חוזר אז מה יקרה בשנת 2029? המדינה תחליט לחלק מתנה לתושבים והנסיעה בו תהפוך לחינמית (ואז בעצם אפשר לסגור את חברת המפעיל) או שחברת המפעיל תמשיך לעבוד, רק כנראה במודל הפעלה שונה, בשביל המדינה?
עוד אפשרות זה שהמדינה תעזר בחברה אחרת לתפעל את העסק.

כתושב גוש דן אני פחות מכיר את הכביש, אבל נראה שמדובר בבוננזה לא רעה בכלל בכלל:  https://www.themarker.com/markets/1.5782034

עוד תהייה זה אם אפשר לשכפל את המודל לכבישי אגרה נוספים במדינה (בעתיד הרחוק סביר שיגבו כסף על כניסה לת"א, מישהו צריך להתעסק עם זה, אולי הם? ), ואז בעצם מי שקונה עכשיו את החברה לא קונה אותה עד 2029 אלא גם הלאה? 
לצפיה ב-'עד כמה שאני הבנתי הכביש יהפוך להיות חינמי'
עד כמה שאני הבנתי הכביש יהפוך להיות חינמי
16/01/2019 | 16:04
7
37
ואז אין צורך במפעיל.  יתכן וכן תהיה גביהה מסוימת כדי לתחזק את העסק אבל אין ספק שהמחירים ירדו.
בכל מקרה בכל מודל כלשהו ההכנסות מהפרוייקט ירדו דרסטית ב2028.
אולי אפשר יהיה למצוא מידע נוסף בדו"חות של אחד או כמה מהבעלים.

לצפיה ב-'למה בעצם?'
למה בעצם?
16/01/2019 | 16:56
6
40
יש פה כביש שהמשתמשים כבר התרגלו מימים ימימה לשלם על נסיעה בו.
למה לוותר על גביית המס אם כן אפשר?

חברת המפעיל תוכל בעצם להמשיך לגבות כמו פעם (קרי היום) רק שבמקום לכסות מיליארד שקל חוב לשלם מיליארד שקל מס למדינה. סוג של פקיד שומה (כמו חברות הדלק?  )
בשביל העבודה שלהם (גבייה של מיליארד שקל) הם גוזרים קופון של 50 מיליון. סוג של outsourcing של מס הכנסה 

כדי להסביר את זה לציבור יאמרו שאם עכשיו יפתחו את הכביש לנסיעה חינמית אז הרבה נהגים קמצנים יעברו מכביש החוף לכביש 6 ואז גם בו יהיו פקקים, ולכן שווה לשלם כדי לא לעמוד שעה בפקק.

בעוד עשור לא הייתי פוסל אפשרות של גביית אגרה בכניסות לת"א (כי אז אמורים כבר לפעול 3 קווי רכבת קלה, ואז יהיה קל יותר להתחיל לגבות אגרה מהציבור שמתעקש לנהוג)

ואם המדינה תחליט שבכ"ז היא כן פותחת את כביש 6 לנסיעה חינמית? אז זה יכול להעלות קצת את מחירי הנדלן בפריפריה (חריש וקרית גת למשל)
לצפיה ב-'אפשר למכור זכיון חדש לעשרים שנה למשל'
אפשר למכור זכיון חדש לעשרים שנה למשל
16/01/2019 | 17:06
22
לצפיה ב-'אחלה אבל למפעיל הנוכחי זה ידפוק את התזרים חבל"ז'
אחלה אבל למפעיל הנוכחי זה ידפוק את התזרים חבל"ז
16/01/2019 | 19:35
4
33
אז שאתה מחשב מכפיל 6 שזה דיל טוב מדי, תחשוב בשנית כי התזרים שלך מוגבל מאד בזמן. מאד.  האמת שמכפיל 6 זה הצעה יפה מאד.

לצפיה ב-'הרעיון הוא שיש כרגע עשור מדהים'
הרעיון הוא שיש כרגע עשור מדהים
17/01/2019 | 11:53
3
34
(וזה עוד בהנחה שהצמיחה לא תמשיך, ולמה שהיא לא תמשיך? כל שנה עוד 300 אלף לקוחות פוטנציאלים, רק מיעוטם כמובן נכנס אלי לחנות לשלם, חלקם אגב הולך לגור מטר מהחנות (חריש), אנשים מוכנים לשלם פרמיה על חנות נוחות)
אז קודם כל החזרנו את כל ההשקעה פלוס רווח יפה.
אחרי זה יש אפשרות להמשך בוננזה. מיליארד שקל תיקח המדינה ואני ממשיך לגזור קופון שנתי של 50. גם אם ירד בחצי ל 25? עדיין דיל טוב.
וזה עוד לפני שעיריית תל אביב פונה אלי בעוד עשור.

אם לא הייתי חייב? לא הייתי מוכר כזה עסק.
לצפיה ב-'שכחת להוון'
שכחת להוון
17/01/2019 | 12:37
2
26
את התמורה משלמים היום במזומן, את התמורה מקבלים פרוס ל10 שנים.  תהוון לפי 8% ותראה שיש לך אולי עסקה סבירה אבל בטח שלא בוננזת המאה כמו שאתה מצייר את זה.

לצפיה ב-'האם 8% הוא שיעור היוון סביר או גבוה?'
האם 8% הוא שיעור היוון סביר או גבוה?
17/01/2019 | 14:25
1
24
אמנם האגחים של המוסדיים נהנים מתשואה כזו אולם אלה אגחים פרה היסטוריים, מתקופת ההקמה של כביש 6.
גם רציו היום יותר מסוכנת משתהיה בעוד שנה, ולכן הגיוני שהתשואה באגחים שלה כיום תהיה גבוהה משתהיה אחרי שהמיזם יעלה לאויר.

יש פה יופי של נכס מניב, עם טרק רקורד של כמה שנים טובות, עם המון המון לקוחות קטנים וללא תלות בלקוח בודד, חסמי כניסה גבוהים וצפי די סביר להמשך צמיחה.
האם 8% זה לא שיעור טיפ-טיפה גבוה לכזה נכס? 

יש לי הרגשה שחברות BVI נוקטות בגישה "מעט" אגרסיבית יותר מאיתנו בבואן להוון את הנכסים האמריקאים שלהן בספרים.
לצפיה ב-'גבוה? לא חושב אבל אם אתה כן אז תהוון לפי 7.5%'
גבוה? לא חושב אבל אם אתה כן אז תהוון לפי 7.5%
17/01/2019 | 20:24
15
אין מישהו שיקנה נכס בפחות מזה.
חברות BVI שיהוונו בכמה שבא להם, אין מי שקונה את זה למעט מטומטמים שקונים את האג"ח שלהם בארץ.  משנה בכמה סוגרים עסקה לא בכמה מהוונים נכס שיש לך.

לצפיה ב-'שוק מניות היתר'
שוק מניות היתר
17/01/2019 | 12:05
2
53
כל כך חלש אך יש שם לא מעט מציאות פונדמנטליות.
עוד זוכר את הימים שהיה תוסס...
לצפיה ב-'מוזמן לספר על כמה מהן מעת לעת'
מוזמן לספר על כמה מהן מעת לעת
17/01/2019 | 14:10
1
19
לצפיה ב-'יש הרבה לדוגמא:'
יש הרבה לדוגמא:
17/01/2019 | 14:34
43
חד אסף חברת ייצור פלדה שלאורך שנים מציגה רווחיות אמנם לא בשמיים.
נסחרת שליש מהון עצמי.רווחית.לא ממונפת.רווח חצי שנתי 13מיליון שח 
בהנחה שימשיך כך אז זה 26מיליון שח בשנה על שווי שוק של 177מיליון שח זה
תשואה של מעל 14אחוז שנתי. מכירות בשנה של מעל מיליארד ומאתיים מיליון שח.

אינטר תעשיות מתחום תשתיות חשמל.יחס שוק להון 0.45
רווח שנתי צפוי 5.6מיליון שח על שווי 40מיליון שח
גם תשואת רווח 14 אחוז.
ויש עוד כאלה...בנק ירושלים...יצוא...ביולייט שעשתה אקזיט ולא בא לידי ביטוי
בשוק עדיין ועוד ועוד
לצפיה ב-'פירמידת בזק-ביקום-אינטרנט זהב קרסה'
פירמידת בזק-ביקום-אינטרנט זהב קרסה
16/01/2019 | 12:34
7
97
זה היה כתוב על הקיר כבר תקופה ארוכה, והיום הסתבר באופן סופי שאין עיסקה.
קרן יורק לא באו לכאן מתוך ציונות וכדי לתרום כסף. אינטרנט זהב גמורה. 
עכשיו כל זה פרה-היסטוריה. מה הלאה?

- אינטרנט זהב הולכת לדיפולט (אגח (כדור הארץ למידרוג: למה בדיוק אתם מחכים? זה לא אגח של BB ), אקוויטי זה כמו פטרוכימיים מניה, מטורלל לגמרי)
- ביקום האגח בסיכון יותר גבוה משחשבו קודם (מידרוג היו עדינים עם הורדת נוטש אחד בלבד), האקוויטי בסיכון מאד גבוה, מאד מאד גבוה אפילו. במחיר מספיק נמוך עשוי לעניין את קרן יורק ואחרים.
- בזק לנושים אין בעיה (להפך, עצירת דיבידנדים זה טוב, ע"ע טבע או בנקים וחברות ביטוח בשנים קודמות), המניה תהיה רכבת הרים בשנים הקרובות. להערכתי תסתובב במחירי  2XX.

יהיה מעניין בשנים הבאות (בזק/ביקום, אינטרנט זהב זה game over, לא כזה נורא אגב כי ממילא היו צריכים לקפל קומה עד סוף 2019, בנחמדות או בפחות נחמדות, עכשיו בחרו פחות נחמדות, מה לעשות? גם אלשטיין לא אהב שאנסו אותו למכור כלל ביטוח בחיניי חינם, תלונות להפנות בבקשה לועדת הריכוזיות, בסה"כ בטווח הארוך זה יעשה טוב למשק, קצת פחות למי שהחזיק ני"ע)

לצפיה ב-'לא יאומן שאף אחד לא מעוניין לשלוט בבזק'
לא יאומן שאף אחד לא מעוניין לשלוט בבזק
16/01/2019 | 19:43
6
65
בזמנו היו המון מתעניינים במחירים פי 2 ו3 יותר גבוהים. גם אלשטיין חשב להשתלט על בזק דרך דסקש. לא יאומן איך אין אפילו קונה אחד.
הפסדתי הרבה כסף באגחים. השוק הורג פה לפעמים.
לצפיה ב-'העבר חסר משמעות.'
העבר חסר משמעות.
16/01/2019 | 22:20
31
לצפיה ב-'BB שווה הרבה כסף'
BB שווה הרבה כסף
17/01/2019 | 11:27
4
48
כל עוד אתה חבר של רוה"מ ושר התקשורת אז הסבירות להמשך הקופקסון (טלפון קווי) גבוהה. כאשר אין קשר כזה והעסק צריך להתמודד מול גנריקה עתידית אז כבר מדובר בעסק הרבה הרבה יותר מסוכן.

בכזה מקרה גם דירוג ה BB שלך (אינטרנט זהב) הופך לאופטימי...

נ.ב. אם אלשטיין היה מעז לעשות את השטות הזו הייתי מוכר הכל. לא חשוב כמה hayek מאמין באידיבי.
לצפיה ב-'בזק היא עדיין החברה המובילה בשוק התקשורת'
בזק היא עדיין החברה המובילה בשוק התקשורת
17/01/2019 | 11:54
1
32
וכן, בשל רמת התחרות הגבוהה והלחץ הרגולטורי, הסיכון בהשקעה בה עלה בשנים האחרונות. ועדיין, כחברה מובילה, יש בה פוטנציאל בניצול ביטול ההפרדה המבנית, התייעלות ומכירת נכסים והחשוב מכל העתיד, היא החברה בעל היכולת הגבוהה ביותר לבצע השקעות שיתרמו לרווחים. מימוש כל אלו, או חלק מאלו, מפצים משמעותית על הקיטון בהכנסות מהפעילות הקווית והטלוויזיה ואפילו יגדילו את הרווחיות ובעיקר את התזרים החופשי (בנטרול הוצאה חד פעמית לתוכנית הפרישה). 

משקיע מתוחכם היה משתלט היום על החברה בזול (במכפיל תזרים חופשי נמוך מאוד במונחים היסטוריים ובשווי פעילות נמוך מאוד) והשקעה של 400-500 מ' ש"ח.
באמצעות רכישה מאסיבית של סדרה ד' של אינטרנט זהב ורכישה מאסיבית של מניות בי קום בשוק במקביל לניהול משא מתן עם אינטרנט זהב על רכישת מניותיה בתספורת מינימאלית לבעלי האג"ח (שהוא חלק מהם).
לצפיה ב-'משקיע מתוחכם ימתין לדעתי שאינטרנט זהב תיקלע לחדלות פרעון'
משקיע מתוחכם ימתין לדעתי שאינטרנט זהב תיקלע לחדלות פרעון
17/01/2019 | 12:01
33
ואז החברה תהיה בבעלות נושי האגח. רק בשלב זה הוא יכנס איתם למומ על גובה התספורת שיספגו. כך הוא ישלוט בחברה ששווה 9-10B בכמה מאות מיליונים
לצפיה ב-'אתה שוכח משהו'
אתה שוכח משהו
17/01/2019 | 12:33
1
39
הכסף הגדול של בזק כמו שכתבת זה הטלפון הקווי, רק שיש תופעה של CUT THE CORD, לאנשים כיום, במיוחד הצעירים שבהם אין בכלל טלפון קווי וגם לא יהיה להם, הפקס גם הוא לאט לאט מאבד מגדולתו.  אצל עסקים כבר יש תחרות עזה עם מרכזיות SIP בענן וקווי PRI של המתחרים אורנג' וסלקום.
אז גם אם אתה חבר של השר וראש-הממשלה ואתה תשמור על מונופול בתחום זהו לא תחום צומח אלא תחום בירידה מתמדת.
חברות בארה"ב בתחום פושטות רגל על ימין ועל שמאל.

לצפיה ב-'לא הטלפון הקווי אלא התשתית הקווית'
לא הטלפון הקווי אלא התשתית הקווית
17/01/2019 | 13:15
33
לרוב יש בבית wifi ומחשב נייד או מצלמות שבזק משווקת
כל אלו  על בסיס הרישות הקווי +מרכזיות צלחות ואנטנות
גם התשתיות של הוט רוכבות בחלקן על בזק.
ואיך אפשר בלי הכבל התתמימי
כל ההפרטה לא כוללת תחזוקה שהמונופוליות יוכלו להרויח.
מערכת טלפוניה קווי/תשתית היא המכונה הגדולה והכי מורכבת בתבל.
לצפיה ב-'היי מעוניין לפתוח דיון על יצוא שמחזיקה את בנק ירושלים'
היי מעוניין לפתוח דיון על יצוא שמחזיקה את בנק ירושלים
15/01/2019 | 10:51
9
91
לצפיה ב-'המנייה ניראית לי זולה בטירוף...מישהו מבין למה?'
המנייה ניראית לי זולה בטירוף...מישהו מבין למה?
15/01/2019 | 10:59
8
40
לצפיה ב-'איך זה שכל מניה שאתה ממליץ עליה וחושב שהיא זולה,מתרסקת אחרי?'
איך זה שכל מניה שאתה ממליץ עליה וחושב שהיא זולה,מתרסקת אחרי?
15/01/2019 | 16:28
2
27
לצפיה ב-'קודם כל אינני ממליץ...'
קודם כל אינני ממליץ...
15/01/2019 | 20:28
1
51
על מה בדיוק את מבססת את ההנחה הגורפת שלך?
לפחות לגבי היום את טועה...
לצפיה ב-'בטח שאתה לא ממליץ כי אסור ואתה ילד טוב '
בטח שאתה לא ממליץ כי אסור ואתה ילד טוב
15/01/2019 | 22:59
41

אתה רק עושה פולו אפ והחבר שלך יענה
שהיא זולה בטירוף
וכל פועה אומר לעצמו מה אסור שילכו לעזה
אני הולך להרוויח כאן בוננזה ואז הוא קונה
אבל אח"כ שוד ושבר

מזכיר קצת את החבר'ה שיושבים ברחוב עם
חפיסת קלפים אחד מערבב אחד צריך להמר
ושלישי מפרגן כדי למצוא את הג'וקר
כאשר שלושת הליצנים שותפים הם רק צריכים
פראייר אחד שיהמר
בהתחלה נותנים לו להרוויח והוא מרגיש סבבה
וכך מגדיל את ההימור עד שפתאום הלך הכסף
גילוי נאות
לי למשל בקזינו אסור למלצריות לכבד אותי בשתיה
כי אני בעצם הסטופלוס של החברים שמהמרים
מכל אחד שמרוויח? אני לוקח חלק מהזטונים
ואין בחזרה
מי שממשיך להרוויח סבבה אני ממשיך לקחת
מי שמפסיד? זהו גמר להמר להיום
סוף הלילה אני במלון לא בקזינו בחדר במלון
אני מחזיר להם את הכסף של הז'טונים
המשחק הזה מוציא מדעתם של בעלי הקזינו
שבחלק מהם לא מאפשרים לי להכנס
אבל אז יש להם בעיה אם אני לא בפנים
אף חבר לא נכנס
לצפיה ב-'לפי איזה פרמטר? '
לפי איזה פרמטר?
16/01/2019 | 14:38
4
29
מה התשואה על ההון של הבנק? איך אתה משווה אותה לתשועה על ההון של בנקים אחרים?
איזה מכפיל אתה גוזר מהתשואה הזו? 
לצפיה ב-'יצוא'
יצוא
16/01/2019 | 17:46
3
32
שווי החזקות יצוא בבנק ירושלים לפי שווי שוק הוא 413 מיליוןשח
בעוד ששווי שוק יצוא בבורסה 215 מיליון שח
מספיק זול לך?
לצפיה ב-'אז ההנחה שלך הדיסקאונט של חברת אחזקה יסגר'
אז ההנחה שלך הדיסקאונט של חברת אחזקה יסגר
17/01/2019 | 08:54
18
שזה יכול להיות, אבל גם יכול להיות שלא (שונה מההנחה שהמניה של בנק ירושליים זולה ותעלה למחיר סביר יותר).
בשביל לנחש טיפה יותר טוב היתי בודקת מה הדיסקאונט ההיטורי, והאם הוא התרחב בזמן האחרון או שזו הנורמה.
לצפיה ב-'אולי כדאי להזכיר שלחברה יש גם חוב?'
אולי כדאי להזכיר שלחברה יש גם חוב?
17/01/2019 | 09:35
1
13
לצפיה ב-''
17/01/2019 | 10:25
1
לצפיה ב-'אול-יר ב: הימור מחושב בסיכון גבוה'
אול-יר ב: הימור מחושב בסיכון גבוה
16/01/2019 | 23:34
2
64
רכשתי היום את האגח בשער 50.1 אג'.
הסיבה הראשונה היא שאם פני החברה הוא להסדר, לפחות הגבלתי את ההפסד (אם יהיה כזה) משום שקניתי אותו בחצי מהערך המלא שלו. נזכור שבכל זאת לחברה יש נכסים ואם הם שווים רק חצי מההתחיבויות אז לא אפסיד. זהו צד הסיכון.
בצד הסיכוי, אם תעמוד החברה בהתחיבויותיה, היא תשלם השנה 27 אג' שהם מעל חצי מההשקעה הראשונית ואז אשפר דרמטית את הסיכוי לרווח נאה.

אין כאן המלצה כלשהיא.
לצפיה ב-'הערה להערכות הסיכון – לדעתי אתה מפספס נקודה חשובה'
הערה להערכות הסיכון – לדעתי אתה מפספס נקודה חשובה
17/01/2019 | 00:29
1
66

להבנתי – ההערה שלך לגבי חישוב ההחזר אינה נכונה – זו שאומרת "לחברה יש נכסים ואם הם שווים רק חצי מההתחיבויות אז לא אפסיד"

אם כל הסדרות היו זהות – זה היה אכן נכון.
אבל לאוליר יש 4 סדרות – שלשתיים מתוכן (ג' ו ה') יש שיעבודים – ולשתי הנותרות אין שום שיעבוד.
מה שאומר שבדוגמא שלך למשל – אם שווי הנכסים יורד לחצי – אותו חצי שנשאר (שהוא משועבד) הולך קודם כול לכסות את כל הסדרות המשועבדות, ורק אם יצליחו לכסות ולקבל החזר מלא לאותן סדרות, שארית ההחזר תלך לכיסוי הסדרה שלך.

קח למשל דוגמא מספרית של מיליארד שח נכסים, וחוב של 800 מיליון שמתחלק ל  4 סדרות של 200 – 2 משועבדות ו 2 ללא.
אם ערך הנכסים יורד בחצי – לחצי מיליארד, ההחזר לכל סדרה לא ירד בחצי ל 100, אלא שהנכסים ב 500 ילכו להחזר מלא לסדרות המשועבדות (200 לכ"א), ושארית ה 100 תלך לכל סדרה לא משועבדת – 50 לכ"א.
כלומר קיבלת החזר 50 לסדרה של 200 – כ 25 אגורות בלבד לע"נ, במקום 50 בחלוקה "שיוויונית" כפי שהנחת.

לתשומת לבך.
(מסיבה זו גם הסדרות המובטחות  ג' וה' מתומחרות כרגע בשוק אחרת לגמרי – תשואה של 8-10 אחוז, לעומת 40 אחוז של הלא משועבדת).

לצפיה ב-'כתבת את הברור מאליו. מרוב דקדקנות פיספסת'
כתבת את הברור מאליו. מרוב דקדקנות פיספסת
17/01/2019 | 01:09
60
את העיקר: כאשר קונים את החוב בחצי משוויו, אז "קנית" גם חגורת הגנה שמנה אשר מגינה על השקעתך אם שווי הנכסים יצנח.
כן היה מענין אם היית מוכיח שכדאי לשלם עוד 50-60% למחיר ששילמתי (באגחים ג ו- ה) כדי להנות משעבוד.
לצפיה ב-'שאלת תם - קרן סל '
שאלת תם - קרן סל
16/01/2019 | 17:36
5
40
שלום,
אני לא מבין גדול בשוק ההון ואשמח לעצה או הסבר.
לפני כחצי שנה קניתי תעודת סל של קסם שעוקבת אחרי מדד נאסד"ק 100. רוב הזמן התעודה נסחרה בהתאם לעליות והירידות של המדד עצמו.

לפני כחודש-חודשיים, כחלק מהרפורמה, הפכה תעודת הסל לקרן סל ומאז היא נסחרת בפער ניכר מהמדד. אולי יותר מהפער אני בעיקר חושב שיש הטיה - כאשר המדד יורד, הקרן יודעת לחקות יפה את הירידה ואילו כאשר המדד עולה, הקרן עולה בחצי מהעליה של המדד.

הבנתי שההבדל העיקרי בין תעודות סל וקרונת סל הוא שהמנפיק לא מתחייב למעקב צמוד אחרי המדד - אך הפער נראה לי גדול מזה שקראתי עליו.

שתי שאלות (אולי תמימות למכביר):
1. מדוע הפער גדול? האם הפער נובע מחשש של משקיעים ישראלים בקרן הספציפית? (להבנתי הקרן מחזיקה בפועל במניות אמריקאיות אשר שוויין גדול מהערך שבו נסחרת הקרן, או שאולי אני לא הבנתי נכון ועשיתי סלט?)
2. האם יש מאמר שיעשה לי סדר ויסביר לי מדוע יש פער כזה גדול? כרגע אני בעיקר מודאג שהביצועים נמוכים ולא משקפים את המדד שבו חשבתי להשקיע.

תודה רבה,
גיא

לצפיה ב-'על איזו קרן מדובר?'
על איזו קרן מדובר?
16/01/2019 | 19:26
4
21
שני פרמטרים אפשריים שיכולים להסביר את ההפרש:
1. דמי ניהול גבוהים בקרן.
2. הקרן לא מגודרת מטבע, ולכן צריך גם לקחת בחשבון את השינוי בשער השקל-דולר כשבודקים את התשואה שלה ביחס למדד היחוס.
לצפיה ב-'היי אביבית, זו קרן קסם NASDAQ 100 ETF'
היי אביבית, זו קרן קסם NASDAQ 100 ETF
16/01/2019 | 19:31
3
16
לצפיה ב-'אכן קרן לא מגודרת מטבע'
אכן קרן לא מגודרת מטבע
16/01/2019 | 19:58
2
39
לפי גלובס היא עלתה מתחילת השנה ב- 4.20%.

לפי בלומברג, הנאסד"ק עלה מתחילת השנה ב-5.49%, והשקל התחזק ב-1.56% לעומת הדולר. ככה שהתשואה הלא-מגודרת של הנאסד"ק היא 5.49-1.56= 3.93%.

ככה שלפחות מתחילת השנה (זמן מאוד קצר למדידה), הקרן נותנת אפילו ביצועי יתר לעומת מדד הייחוס.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/01/2019 | 11:16
2
לצפיה ב-'3.869% בחישובי % מחלקים ולא מחסרים. חיסור זה קירוב בלבד'
3.869% בחישובי % מחלקים ולא מחסרים. חיסור זה קירוב בלבד
17/01/2019 | 16:26
4
לצפיה ב-'בי קומיונק אגח ב: מעל 4% תשואה בחודשים וחצי'
בי קומיונק אגח ב: מעל 4% תשואה בחודשים וחצי
15/01/2019 | 16:12
7
80
לאלו שמעמידים מזומן בחניה, ניתו לקנות האגח הנל בתשואה של מעל 4% לחודשים וחצי. זוהי תשואה שנתית ברוטו של מעל.19%.
התנאי לקבלת התשואה הוא שמניית בזק לא תקטן מעל 10% ביחס לשער הבסיס הבוקר.
לא מחזיק
לצפיה ב-'האם הסדר החוב של אינטרנט זהב יחול גם על בי - קום?'
האם הסדר החוב של אינטרנט זהב יחול גם על בי - קום?
16/01/2019 | 11:10
5
37
כלומר יגרעו מהחזר החוב כדי לפצות את מחזיקי אינטרנט זהב?
לצפיה ב-'אינטרנט זהב הולכים לדיפולט'
אינטרנט זהב הולכים לדיפולט
16/01/2019 | 12:07
4
53
אידיבי אחזקות 2019.
לצפיה ב-'סוחרי היום חוגגים היום על הפגר '
סוחרי היום חוגגים היום על הפגר
16/01/2019 | 12:36
1
51
מחזור מעל 40 M
המחיר התדרדר עד 0.47
לצפיה ב-'למה לא לאפשר מסחר?'
למה לא לאפשר מסחר?
16/01/2019 | 12:48
43
אם אפשר היה מסחר באגחי אידיבי אחזקות בזמנו למה אי אפשר אינטרנט זהב?
יש שוק גם לאגח זבל.
הסדר חוב זה לא מילה גסה וכולנו כבר היינו בהרבה כאלה.

הדבר היחיד שצריך לעדכן זה שהאגח כבר לא בדירוג BB אלא הולך לדיפולט.
לצפיה ב-'האם יש לזה השפעה עלי כלקוח של 012 סלולר ?'
האם יש לזה השפעה עלי כלקוח של 012 סלולר ?
16/01/2019 | 12:56
1
23
זו אותה חברה ?

תודה

לצפיה ב-'שום השפעה, 012 היא חברה בת של פרטנר'
שום השפעה, 012 היא חברה בת של פרטנר
16/01/2019 | 13:14
24
גם אם היה מדובר בחברת תקשורת של בזק אין לצרות הפיננסיות של להטוטנים פיננסיים בפירמידות בורסאיות מעליה שום השפעה על הלקוחות.

בזק תשרוד. הלהטוטנים הפיננסיים? לא בטוח (אינטרנט זהב? לא, ביקום? אולי)

תרגיש חופשי להמשיך לפטפט בטלפון  
לצפיה ב-'סיכון עצירת תשלומים'
סיכון עצירת תשלומים
16/01/2019 | 12:05
57
הסיכון שאני רואה בביקום ב' הקצרצר הוא שסידרה ג' יתחילו לדאוג לגבי הטווח הארוך ויקראו לעצירת תשלומים, ואז פארי פאסו.
אני חושב שהיינו לפני כמה שנים בסרט דומה, באגח של אידיבי אחזקות.
מאחר ולחברה כן יש כסף לפרעון לשנתיים הקרובות הרי שהקייס של ג' הארוכה לא חזק ולכן בסופו של דבר ישנה סבירות לא נמוכה שכן יפרעו את ב' וש-ג' יקחו את הסיכון לטווח הארוך.

בגלל זה האגח נסחר היכן שהוא נסחר. סה"כ היחס סיכון/סיכון נראה סביר.

תופעה דומה אני רואה אצל אקסטל. א' הקצר אמור להפרע השנה, ולא אמורה להיות בעיה מיוחדת לפרוע אותו. השאלה עד כמה מחזיקי ב' הארוכה ידאגו.
לצפיה ב-'סלקום האם מעניינת להשקעה במחיר הנוכחי?'
סלקום האם מעניינת להשקעה במחיר הנוכחי?
16/01/2019 | 12:44
1
36
והאם מה שקורה בבזק עובד לטובתה?
ממבחינה טכנית...אני רואה אפשרות לכניסה וסטופ ב 1980 שהיא תחתית כפולה.
לצפיה ב-'פונדמנטלית - לא מוחלט.'
פונדמנטלית - לא מוחלט.
16/01/2019 | 22:21
16
לצפיה ב-'לאחרונה אני חושב שאג"ח קונצרני זה רעיון רע'
לאחרונה אני חושב שאג"ח קונצרני זה רעיון רע
15/01/2019 | 19:18
4
108
סיכון החברה קיים גם במניה וגם באגח.
ה- UPSIDE רק במניה, ה-DOWNSIDE בשניהם.
לצפיה ב-'לגמרי נכון'
לגמרי נכון
15/01/2019 | 19:19
42
לצפיה ב-'לא נכון. האגח עדיף על המניה במצב של חדלות פרעון.'
לא נכון. האגח עדיף על המניה במצב של חדלות פרעון.
15/01/2019 | 20:52
41
לצפיה ב-'אז גם בנקים זה רעיון רע? כי הרי הם מרוויחים הון מהלוואות '
אז גם בנקים זה רעיון רע? כי הרי הם מרוויחים הון מהלוואות
16/01/2019 | 10:52
34
למרות שיש להם גם חובות אבודים
הרווח מעמלות לדעתי שולי לגמרי.
בעצם למה חברות לא פונות לבנק לאשראי ומנפיקות אג״ח?
האם רוכשי האגחים בעצם מתחרים ברווח עם בנקים
או חברות אשראי קטנות עד בינוניות?

לצפיה ב-'ויש אג״ח להמרה שמאפשר upside '
ויש אג״ח להמרה שמאפשר upside
16/01/2019 | 18:42
7
לצפיה ב-'DW ראית את הכוכבת היומית PCG ? יופי של ריקוד צפטרי'
DW ראית את הכוכבת היומית PCG ? יופי של ריקוד צפטרי
15/01/2019 | 01:13
1
34

הם ביקשו ציפסר  לעשות מהמניות ציפים של צפטר

לצפיה ב-'והיום עוד 30 אחוז מינוס שתיקן ל-16 אחוז '
והיום עוד 30 אחוז מינוס שתיקן ל-16 אחוז
15/01/2019 | 22:41
18
מדברים שהם רוצים לרכוש ציפסר לעשות
לנו ציפס
לצפיה ב-'אינטרנט זהב ג+ד: מחיר שוק מול מחיר הסדר (כנגזר מ- NAV)'
אינטרנט זהב ג+ד: מחיר שוק מול מחיר הסדר (כנגזר מ- NAV)
14/01/2019 | 22:39
6
123
הפגיעה האנושה בבזק בחודשים האחרונים גוררת פגיעה בחברת האם ובסבתא. כרגע נעסוק בסבתא עקב מכירה קרבה של אחזקותיה (מניות בי-קום) ויותר חשוב - עקב צניחה תהומית במחיר האגחים שלה ג+ד והסדר שנראה מתממש ובא.
לצורך החישוב נניח כי מחזיקי ד יתנגדו לפרעון כל הקרן של אגח ג בעוד חודשיים. הנחה זו לא מהותית לאור המשקל הנמוך של אגח ג מתוך החוב עם ד, שמסתכם ב- 3% לפי פארי. נתעלם כרגע גם מעלויות ההסדר (שכר פושטי העורות ואוכלי הנבלות)
לאינטרנט זהב מזומן של 142M ₪ + שווי שוק של מניות בי קום בסך 364M ₪. ס"כ נכסים - 506M ₪. בצד ההתחיבויות חוב פארי ג+ד הוא 722M ₪. נחלק אחד בשני נקבל החזר ממוצע לאגח ג+ד של 70 אג'.
אגח ד נסגר היום בשער 65 אג'. יש להוסיף פרמיה על מחיר השוק שאינטרנט זהב תקבל על מניות בי קום. מנגד, תיתכן המשך הדרדרות במניית בי קום.
דבר אחד שכן ניתן לומר בודאות הוא שמכיוון שמחיר השוק של אגח ד ירד מתחת ל-  70 אג' - הוא מתחיל להיות מענין משקיעים ששוקלים לעלות על עגלת ההסדר המתקרבת.
כיום לא מחזיק בניירות המוזכרים אך כן אחזיק במחיר מתאים.

לצפיה ב-'ההנחה כי מישהו יסכים לשלם פרמיה על ביקום היא הנחה אופטימית'
ההנחה כי מישהו יסכים לשלם פרמיה על ביקום היא הנחה אופטימית
15/01/2019 | 09:25
85
לו הייתי נושה אינטרנט זהב? הייתי לוחץ לממש את ביקום במחיר שוק.
האקוויטי הזה עדיין שווה לנושים 364 מיליון שקל. מילת מתפתח היא עדיין... 

נכון. תהיה תספורת 30%. זה עדיף על תספורת 60%.
לצפיה ב-'כיצד נקבע "מחיר השוק"...'
כיצד נקבע "מחיר השוק"...
15/01/2019 | 13:20
4
61
"מחיר השוק" של אינטרנט זהב אג"ח ד עלה בשעתיים האחרונות בכעשרים אחוז!

לא נראה ש"מחיר השוק" מבטא משהו מלבד המניפולציות של סוחרים יומיים.
לצפיה ב-'קניתי היום ב 52.5 כמעט נמוך יומי'
קניתי היום ב 52.5 כמעט נמוך יומי
15/01/2019 | 13:29
3
72
מתלבט אם למכור או להמשיך להחזיק
לצפיה ב-'אוכל רק להגיד משהו שהוא נכון עבורי לכל ני"ע. כאשר'
אוכל רק להגיד משהו שהוא נכון עבורי לכל ני"ע. כאשר
15/01/2019 | 14:27
2
79
ניע נמצא במגמה של ירידה מתמשכת (כמו אגחים "אמריקאיים" ואגחי אינטרנט זהב), אני ממתין עד להתיצבות של הירידות. אין לי כלל מהו התיצבות הירידות אבל לפחות שיחול בהכלל שהן נעצרות ומתחילות עליות של לפחות כמה ימים רצופים. הדבר הזה לא קרה עדייןבאגחים "אמריקאיים" ואגחי אינטרנט זהב
לצפיה ב-'הימור שלי (מותר לפעמים ): יורק יציעו לאינטרנט זהב'
הימור שלי (מותר לפעמים ): יורק יציעו לאינטרנט זהב
15/01/2019 | 17:23
1
75
לפחות 2500 אג' למניה, לפי שער למניית בזק של לפחות 360 אג', זה אומר שמחזיקי האג"ח יתחלקו ביניהם (אינני יודע אם לסדרה אחת יש קדימות על אחרת כי אני ממש לא מכיר את החברה) ויקבלו בהנחת Pari-Passu סך של 85 אג' לאג"ח.

בהצלחה...
לצפיה ב-'מנצלש UNH'
מנצלש UNH
15/01/2019 | 19:06
41
עולה 3% אחרי הדו״ח
לצפיה ב-'אול-יר טוענת שהכתבה בכלכליסט מהיום מגמתית ומטעה '
אול-יר טוענת שהכתבה בכלכליסט מהיום מגמתית ומטעה
13/01/2019 | 11:35
16
128
יניב רחימי וגולן פרידלנדר צולבים את החברה (שגייסה כאן סכום בלתי נתפס של 2.4 מיליארד שקל ושהשוק מציב סימן שאלה די גדול ביחס ליכולתה לפרוע אותו) :
והחברה מייד מפרסמת הודעה שטוענת שהכתבה מגזימה בתאור הבעיות שלה:

יכול להיות, אולם בסוף הכתבה גולן ויאיר רושמים שהם שלחו אליה שאלות הבהרה מקדימות והחברה בחרה לשמור על עירפול 

אפשר להזכיר שגם מידרוג מתחילים להיות מודאגים, והורידו בחודש שעבר את הדירוג מ A ל (-A)
לצפיה ב-'הכל פה רקוב מהיסוד, צריך לגרוס פה את הבורסה.'
הכל פה רקוב מהיסוד, צריך לגרוס פה את הבורסה.
13/01/2019 | 11:43
6
59
לצפיה ב-'All-Year נתפסה על חם, אבל מכאן ועד שווי החוב הנוכחי'
All-Year נתפסה על חם, אבל מכאן ועד שווי החוב הנוכחי
13/01/2019 | 13:41
5
95
המרחק גדול ואולי (מבלי שניתחתי) אולי גדול מאוד.

שחקני ה- SHORT נהנים מכשל השוק והעובדה שפשוט אין קונים (המוסדיים יגיעו בעוד כמה חודשים אם בכלל), ומספיקים כמה מיליוני ש"ח כדי לשבור את הניירות של החברה כלפי מטה.

המלצה לחברה, לממן מחדש את מה שאפשר או לחלץ מזומנים מהיכן שיש, ופשוט לקנות את החוב. בלי תוכנית רכישה ובלי בטיח ואם יואל מאמין בעסק ורוצה פה עוד עסקים שישים כמה מיליונים מכספו.
לצפיה ב-'תהיה בעיה עם מימון מחדש'
תהיה בעיה עם מימון מחדש
13/01/2019 | 14:05
82
מדוע בכלל האמריקאיות טרחו לנסוע חצי כדור הארץ ולהגיע לחור הזה במזרח התיכון? כי אצלן בבית לא הצליחו לקבל מימון. פה כן.
עכשיו גם בחור הזה אי שם במזרח התיכון לא מוכנים לממן. בעיה.
מי יודע, אולי ימצאו מדינה שלישית שתסכים לחלץ חסידי סאטמר?

לכן לפני שקונים איזשהו אגח כדאי לברר קצת מה הברזלים, הנכס מלמטה, וכך לנסות לנחש אם ניתן יהיה להנזיל אותו, גם בהנחה במחיר, וככה כן להצליח לשלם (וראה הדיון שהיה לנו על דלשה ג, שאני מקווה שמימוש הנכס, גם במחיר פחות מלבב מצד הבעלים (המפנטז על 325M$, עלות בנייה 250M$ ואנחנו מוכנים למכור אותו גם ב 200, על 205 דירות חדשות באזור ככה ככה במנהטן), אם יצליח לעשות refinance? בכלל נהדר, אבל אפילו לא התייחסנו ברצינות לאופציה הזו)
לצפיה ב-'נו יופי, גייסו "חוב" בסיכון של אקוויטי'
נו יופי, גייסו "חוב" בסיכון של אקוויטי
13/01/2019 | 14:28
3
66
ואז עושים תספורת דרך השוק ויכולים לטפוח לעצמם על השכם "הנה שילמתו את כל חובותינו"
שבוע שעבר מכרתי את שארית אחזוקותי בארץ ואני המאושר באדם, לא נוגע פה בשוק גם עם מקל.

לצפיה ב-'אני דווקא אוהב את השוק המקומי, לצערי קשה לפעמים למכור בחסר'
אני דווקא אוהב את השוק המקומי, לצערי קשה לפעמים למכור בחסר
13/01/2019 | 14:47
2
79
אבל הרבה פחות מפעם.

חדרי העסקאות של לאומי, פועלים, בינלאומי-יובנק, IBI וגם מיטב דש, הפכו להיות מקצוענים ואפשר להשיג יתרות למכירה בחסר של אג"ח-ים בסדרות גדולות (מעל 150 מ' נקוב) יחסית בקלות ואפילו לתקופות ארוכות.

הפחד הוא שהמוכרים יעלמו כאשר צריך לסגור את ה- SHORT, כלומר בעיית הנזילות היא חרב פיפיות, פועלת לשני הכיוונים. צריך ניהול סיכונים עם משמעת גבוהה מאוד כדי להרוויח כסף והאלגוריתמים הטובים עוזרים לכך.
לצפיה ב-'ואני מוצא את זה עצוב'
ואני מוצא את זה עצוב
13/01/2019 | 15:20
1
60
כלומר יפה וכל הכבוד שאתה מרוויח משורטים אבל כל המטרה של שוק ההון והבורסה בארץ היא לתת אפשרות השקעה למשקיע הקטן שירוויח כסף, בארץ מי שמרוויח זה שחקנים ושאר בעלי העניין והמתווכים, המשקיע הקטן אוכל את הצינור.

לצפיה ב-'המטרה של שווקי ההון והבורסה היא לתווך בין המשקיע ובין היזם'
המטרה של שווקי ההון והבורסה היא לתווך בין המשקיע ובין היזם
13/01/2019 | 17:03
50
ולא לתת למשקיע הקטן להרוויח לכן מי שרוצה דברים בטוחים שישקיע במק"מ.

אין ספק שהחתמים, המתווכים, היועצים, המשווקים (ברוקרים) והשחקנים המתוחכמים יודעים להרוויח, לפעמים גם בלי קשר למצב הרוח של השוק. ולעיתים גם המשקיעים הקטנים נדפקים בשל היעדר יכולת לגשת למידע והיעדר יכולת מספקת לנתח את המידע. אבל זו דרך העולם ויעברו שנים רבות אם בכלל המצב ישתפר.
לצפיה ב-'החברה סיפקה תשובות לבורסה'
החברה סיפקה תשובות לבורסה
13/01/2019 | 15:39
8
78

תאכלס, אי אפשר להבין כלום משתי הכתבות

הכתב זורק בוץ ("איך מקבלים שכירות על מגרש ריק?") , והחברה עונה לו שהשוכר עומד לבנות שם
מי צודק, לא יודע, אבל אני לא מרגיש שאני יודע יותר על החברה בזכות הכתבות
לצפיה ב-'ל:3718-חכירת מגרש ריק לבנייה'
ל:3718-חכירת מגרש ריק לבנייה
13/01/2019 | 19:46
7
62
גם בישראל ,ישנם מיקרים שחוכר מקרקעין -משלם על הנכס הריק ,עוד טרם הבניה .
למשל, חוכר שחפץ בשינוי תב"ע לצורך בניית שטח מיסחרי ,
או הוספת קומה\קומות למה שמותר לבנייה כיום .
בסביבתי ,שכר יזם מאדם פרטי מבנה ישן ,כרת חוזה עם המשכיר ובנה שם מגדל מסחרי חדיש וגבוה ,לאחר 3 שנים ששילם דמי חכירה כשהנכס היה ריק -כי התוכנית עוברת ועדה והתנגדויות עד לאישורה...

לצפיה ב-'בכל הקשור לאגח "אמריקאי" בעת הזו, אני יכול לומר 2 דברים: '
בכל הקשור לאגח "אמריקאי" בעת הזו, אני יכול לומר 2 דברים:
13/01/2019 | 20:22
97
1. לא לנסות לתפוס סכין נופלת. כמה שהאימרה הזו שחוקה היא נכונה. האגחים המגמת ירידה מתמשכת זמן רב. למה לקנות היום את מה שניתן לקנות מחר יותר בזול? אני לא מתיימר לומר מתי הירידות יעצרו, אך כן אפשר לראות שמגמת הירידות נמשכת.
2. כדאי לפזול בעת ירידות גם על יתרות השורט. ב- 03.01.19 יתרות השורט באגחי אול יר היו 93M ע.נ ובספנסר - 48M ע.נ.
ביחס לע.נ המונפק זו טיפה בים, אך הסכומים לא אפסיים ומבטאים ציפיה לרווח.
אציין רק שאינני מחזיק ואף פעם לא החזקתי בפוזיציית שורט. עם זאת, יתרות שורט  מעניקות מבט על ציפיות חלק משחקני השוק, וככל שהן גדלות ישנם יותר כאלה שמצפים להמשך ירידות.
לצפיה ב-'אול ייר כמה נקודות'
אול ייר כמה נקודות
14/01/2019 | 08:05
5
97
מקריאת הכתבה אתמול בכלכליסט -מצטייר הליך מעורפל ביחס לפעילויות .
למשל, מעלה הכתוב )albee( שאלה לגבי תשלום מראש על קרקע לא בנוייה.
ובכן-זה ניתן ליישב ללא קושי -לא פעם קורה,גם בישראל, יזם בניה שוכר מבעל מקרקעין אדמה ,"חוכר" ליתר דיוק, ומגיש תוכניות עם הייעוד שרוצה -וזה אורך זמן
כך ארע בסביבתי שבמקום בנין ישן בן קומה אחת נבנה מגדל -והשטח היה ריק משוכרים משך כמה שנים עד לאישור הבניה ותחילתה.
נקודה אחרת north flats = שם היה בית ספר ישן ,שהוסב לבנין יחידות דיור להשכרה .גם זה הגיוני.
מה שמפריע בעיקר זה אי הגילוי המלא שהחברה לא נותנת מידע על השוכרים -עושה זאת ע"י שוכר ראשי שמשכיר להם .כך אין מידע בזמן אמיתי על יחס המימון של הפרויקט .

לצפיה ב-'All-Year אולי חכמה בתשובות אבל ממש לא פיקחית (ניתוח מעמיק)'
All-Year אולי חכמה בתשובות אבל ממש לא פיקחית (ניתוח מעמיק)
14/01/2019 | 20:30
4
67
המחירים של האג"ח בשוק משקפים כניסה קרובה להסדר חוב, והתנהלות החברה לא מסייעת בייחוד הכנסת השותף עם הון מועדף לשלושה פרוייקטים טובים של החברה כדי לעמוד בתשלומים לאג"ח בנובמבר 2018.

ננסה לפרק אחת לאחת את הטענות בכתבה.

טענה אחת של החברה נוגעת לארבעה נכסים, אחד מהותי, שלבדיקת הכתבים החברה מדווחת שהם מניבים שכירות אבל בפועל אין בהם שימוש. כלומר הכתבים מחשידים את החברה בקומבינה עם צד שלישי להעברת הכנסות משכ"ד כדי לרשום רווחי שערוך מהותיים (בשל CAP RATE נמוך יחסית). 

עם הטענה הזו קשה לחברה להתמודד וזמנים יגידו, אבל בהתייחס לשלוש הנכסים האלו, אפשר לומר שההכנסות ביחס לשווי הכנסים הכללי (אם הוא אמיתי) אינן מהותיות.

טענה שניה נוגעת למחיר ההשכרה בפרוייקט הדגל Denizen בשכונת בושוויק. גולדמן עצמו הסביר בשיחת הועידה שהחברה מנסה להשכיר בעצמה את הדירות ולקראת תום הרבעון, כדי לעמוד ביחס EBITDA ל- CAP, היא משכירה כמות דירה כמקשה אחת לשוכר ראשי. החברה עשתה כך ב- 30.06.2018 וב- 30.09.2018 ודיווחה על כך אפילו בדיווחים מתפרצים. לגבי הטענה למחירי השכירות ביחס למדווח באתר StreetEast, אז נכון שדווחו 253 עסקות במחיר 2,920 USD לחודש. מאידך, לא מפורט לאילו דירות מתייחס המחיר (ככל הנראה הקטנות סטודיו ולא דירות חדר ושני חדשים) ושימו לב השמאי קבע בהערכת שווי הנכס ל- 30.06.2018 שהמחיר הממוצע בין הדירות בשוק החופשי הוא 3,410 USD בשים לב לכל סוגי הדירות. הדירות שנותרו כעת להשכרה הן בעיקר דירות חדר ושני חדרים במחיר ממוצע של 3,204 USD. 
כאן שוב הסבר החברה והנתונים ביחס לעסקאות מציגים תמונת מוזרה כאילו החברה משכירה את הנכסים בסכום נמוך מזה שהיא משכירה לשוכר הראשי. השורה התחתונה היא שככל הנראה הערכת השווי של הפרוייקט מוטה כלפי מעלה בסכום מוערך של כ- 50 מ' דולר (יותר מ- 10% מההון של החברה). אגב הפרוייקט עצמו נחשב לאחד הטובים בשכונה והוא כמה דרגות מעל הממוצע הקיים ולכן נהנה מביקוש גבוה. 

לסיכום, החברה חייבת להתעורר כי רמת הנזילות שלה חלשה. היא אמנם לא תקרוס מחר בבוקר אבל כיוון שבהיעדר נגישות לשוק ההון, ובהיעדר נכסים חופשיים משעבוד, היא חייבת להכניס שותפים חדשים או לממן מחדש את הנכסים או בעדיפות גבוהה למכור נכסים, כדי לשפר את רמת הנזילות ולייצר כרית יתרות נזילות של 30 מ' USD (מעבר לפירעון קרן וריבית ובניכוי ה- NOI) כדי לעבור את השנתיים הקרובות בשלום. למזלה של החברה, הנכסים העיקריים שלה הם נכסים טובים, והאמינו לי שלבעל השליטה ושאר בעלי העניין בחברה (המבין יבין) קיימים נכסים רבים נוספים (רובם צמודים לנכסים הקיימים של החברה), והם יכולים לעשות יותר. בשווי הנוכחי הסדרות הלא מובטחות מהוות השקעה מעניינת, אבל רק למתוחכמים ולמכירים את התחום באופן טוב יותר מהמוצג כאן.

לצפיה ב-'מבלי לגלוש לפוליטיקה - מדובר בחרדים המחודדים והפויילע שטיקים'
מבלי לגלוש לפוליטיקה - מדובר בחרדים המחודדים והפויילע שטיקים
14/01/2019 | 22:00
3
36
לצפיה ב-'ברור שיש פה התנהלות מעוררת תמיהות אבל בסופו של דבר'
ברור שיש פה התנהלות מעוררת תמיהות אבל בסופו של דבר
15/01/2019 | 09:10
2
56
בהיבט הנכסי, הנכסים של החברה הם ברובם נכסים טובים, רובם מושכרים במחירי שוק פחות או יותר.

ההתנהלות של שימוש בשוכר ראשי שהוא גוף שככל הנראה קשור (אותו הזרם החסידי ואפילו אותה הישיבה) לבעל השליטה מחשידה כיוון שהוא כאילו נעשית כדי לסייע למעריך השווי לייצר את המונה במשוואה. וכאשר המכנה במשוואה מייצר כופל 20, המשמעות של המונה (NOI) היא קריטית.

אגב מפליא אותי שיניב וגולן מכלכליסט לא שלחו מישהו עם כמה דולרים להגיש טופס לרשות החברות בניו יורק עם שם השוכר הראשי THE NY ZEN LLC ומספר DOS ID #: 5347845 ורמז קטן, הוא שהתאגיד התאגד בתאריך Initial DOS Filing Date: MAY 24, 2018.
לצפיה ב-'שווי נכסי זה נחמד'
שווי נכסי זה נחמד
15/01/2019 | 09:35
55
עוד יותר נחמד זה תזמ"ז, בטחונות זה טוב לך (אולי) IF SHIT HITS THE FAN.
מה שחשוב זה יכולת שירות חוב, מה הDSCR של החברות זבל האלה?
כל התוכנית העסקית של רוב (כל?) החברות הללו היא לא יכולת לשרת את החוב אלא רק לגלגל אותו לפי שווי נכסים מנופח לחלוטין ובסביבה של ריבית עולה.  בהצלחה עם זה.

לצפיה ב-'בסוף יסבירו שאסור ליהודי להלוות בריבית ולכן נענשנו בעזרתם.'
בסוף יסבירו שאסור ליהודי להלוות בריבית ולכן נענשנו בעזרתם.
15/01/2019 | 12:49
23
לצפיה ב-'האם להשקיע בקרן על מדד ת"א יתר מניות?'
האם להשקיע בקרן על מדד ת"א יתר מניות?
15/01/2019 | 01:40
25
מדד יתר מניות עלה השנה ב- 4.82%.
יש מספר קרנות על המדד-האם להשקיע באחת מהן ובאיזו מהן?

לצפיה ב-'אזהרת רווח בבזק'
אזהרת רווח בבזק
08/01/2019 | 10:11
7
120
מקווה שאף אחד כאן לא החזיק את המניה 
במכפיל רווח 10 (לפי רווחים נוכחיים גבוהים, בעתיד הם עלולים להצטמק) ומכפיל הון 5 נייר המעוף הזה לא זול, ויש אלטרנטיבות מעוף אטרקטיביות יותר.
לצפיה ב-'מידרוג בתגובה מורידה את דירוג ביקום מ A ל -A'
מידרוג בתגובה מורידה את דירוג ביקום מ A ל -A
10/01/2019 | 13:46
1
37
ובנוסף משאירה חשש מהמשך הורדה. זה הדירוג הכי נמוך שלהם מזה עשור!

נכס הבסיס הפך מבחינתם למסוכן יותר, כשבזק עשויה להודיע על עצירת חלוקת דיבידנד (oh, סוף סוף מתחיל להם לרדת האסימון  ).
עצירת הדיבידנד העתידית מבזק תשפיע בתורה על יכולת הנזילות של ביקום (בל נסחף, 2019 ו 2020 כנראה די פתורות מבחינת נושי ביקום, נו נו - זה עדיין די סולידי ולא BVI חס וחלילה, אבל מה עם ההמשך? oh, פה זה כבר מתחיל להיות עדין יותר)
קודם לכן הפנטזיה היתה שבזק תמשיך לחלק 70% מהרווח, כאילו אלוביץ' הממונף הוא עדיין בעל הבית.  כעת מוכנים לשקול חלומות פחות ורודים.
הדירוג מניח שבזק תמשיך לייצר מיליארד שקל לשנה. הערכה קצת אופטימית לדעתי ככה שמידרוג די פירגנו לבזק וביקום.
לצפיה ב-'ביקום ב חסר סיכון ונפדה בעוד 3 חודשים'
ביקום ב חסר סיכון ונפדה בעוד 3 חודשים
10/01/2019 | 14:35
62
יש כסף לשנתיים הקרובות כך שלא סביר שיעשו בעיה עם הפידיון שלו אבל נושי ביקום ג'? מתחילים לדאוג, ומבקשים 7% שקלי (מח"מ 5, רוב הפידיון ב 2024). האגח יורד 3% בווליום גבוה של 41 מלש"ח.
לצפיה ב-'יניב פגוט (איילון) כותב על בזק'
יניב פגוט (איילון) כותב על בזק
13/01/2019 | 14:32
2
55
הוא מתאר בגלובס גירסת נייר (אולי בהמשך תהיה כתבה גם ברשת?) את תוכנית ההפרשה לפנסיה הנדיבה במיוחד של בזק לעובדיה (ויש הרבה כאלה), בונוס של 1.1 מיליון שקל בממוצע לעובד, מה שאומר שהעובדים חוגגים אבל בעלי המניות? פחות.
לכן מהדיבידנדים בשנים הקרובות כנראה אפשר לשכוח.

המשמעות היא שמי שחשב שאני דובי כלפי בזק? אז כנראה הייתי חתלתול אופטימי   מי חשב בכלל על הפרשות עתק לעובדים?
המשמעות היא שנושי ביקום צריכים להתחיל לדאוג איך מצליחים לממש את הסחורה של בזק כדי לפרוע אותם, כי refinance לא יהיה, ולהצליח להפטר מ 2-2.5 מיליארד שקל סחורה בשוק המקומי זה לא כ"כ פשוט.
הנייר לא כזה סקסי.
יש להם שנתיים שקט למימוש הסחורה. כולנו ראינו בכלל ביטוח מה זה עושה למניה... 
לצפיה ב-'הכתבה הקטלנית של יניב פגוט ברשת'
הכתבה הקטלנית של יניב פגוט ברשת
14/01/2019 | 20:03
1
47

הנייר חטף היום רביעיה  ונושי ביקום צריכים להתחיל לחשוב ברצינות על מימוש הנכס בשנתיים הקרובות...
לצפיה ב-'כעת גם לידר מזהירים מפני הפסקת דיבידנד'
כעת גם לידר מזהירים מפני הפסקת דיבידנד
14/01/2019 | 20:08
39
ואף טוענים שמידרוג כנראה היו קצת עדינים מדי...
לצפיה ב-'האם אינטרנט זהב לקראת הסדר?'
האם אינטרנט זהב לקראת הסדר?
14/01/2019 | 21:21
35
האם התקדמו במכירת בי קום?

לצפיה ב-'DW איך צדקת לגבי בזק...שאפו'
DW איך צדקת לגבי בזק...שאפו
15/01/2019 | 11:07
41
לצפיה ב-'איך ניתן להשקיע בתעודות סל?'
איך ניתן להשקיע בתעודות סל?
14/01/2019 | 19:06
3
31
מה הפרוצדורה לכך?
האם אפשר באופן עצמאי? האם זה רק דרך הבנק?

תודה!
לצפיה ב-'לקנות אותן'
לקנות אותן
14/01/2019 | 19:50
2
36
בחר תעודת סל המשקיעה במשהו שנרא לך אטרקטיבי וקנה אותה, בכמה כסף שמתחשק לך.

אפשר לעשות את זה דרך חשבונך בבנק או דרך חשבון בבית השקעות (כדוגמת IBI, מיטב וכו). אם אתה בבנק אז תוכל להתייעץ עם יועץ ההשקעות שלך.

רק לפני שתמהר לקנות תעודת סל חשוב היטב מדוע אתה בוחר להשקיע דווקא בתעודה הזו.

תוכל לנסות לשאול על התעודה הזו כאן ואולי לקרוא מה אחרים חושבים על הרעיון שלך? (לא בטוח שיודעים וגם לא בטוח שצודקים, אבל לפחות תוכל לקרוא עוד דיעה)
לצפיה ב-'האם אפשר לקנות תעודת סל שמחקה את מדד ה - s&p?'
האם אפשר לקנות תעודת סל שמחקה את מדד ה - s&p?
17/01/2019 | 18:46
1
3
לצפיה ב-'בוודאי, VOO'
בוודאי, VOO
17/01/2019 | 20:26
2
לצפיה ב-'מניות של חברה שנרכשת '
מניות של חברה שנרכשת
14/01/2019 | 18:24
1
49
הודיעו היום שניומונט קונה את גולדקורפ (GG)
"The companies announced Monday that Newmont will exchange 0.328 of a share and two cents in cash for each of Goldcorp's outstanding common shares."
אני מחזיק גולדקורפ, מה זה אומר לגבי?
המניות נמחקות? כרגע הן אצלי בהפסד (ניקנו לפני כמה שנים), אז ההפסד ננעל?
או שמקבל מניות אחרות במקומן?
לצפיה ב-'לפי מה שרשמת...'
לפי מה שרשמת...
14/01/2019 | 19:44
24
בלי לבדוק אותם, מה שזה אומר שעבור כל מניה של GG תקבל 0.328 מניה של ניומונט + 2 סנט.
זה כנראה יהווה אירוע מס כלומר כנראה ירשם לך הפסד גדול ב 2019 ולכן נקווה שתצליח לממש משהו אחר (או את ניומונט שתקבל) ברווח במהלך 2019, ההפסד הנוכחי יקזז את הרווח העתידי וכך המס יקטן.
לצפיה ב-'כתבות על ספנסר'
כתבות על ספנסר
14/01/2019 | 13:59
5
73
יניב רחמי כתב אתמול שהחברה היתה אמורה למחזר 2 הלוואות, אחת מהן מבנק לאומי, על נכס פולטון 625, שמועד סיומן היה... אתמול  :
ככה אמריקאים מנהלים עסק נדלן?  מחכים לדקה ה 90 כדי למחזר את החוב?
אפשר לתהות מה יקרה אם בנק לאומי לא יסכים להאריך את ההלוואה, סתם ככה, כי לא בא לו, זכותו, או שידרוש בטחונות נוספים כדי שיסכים להפקיר את כספו (80M$) אצל ספנסר למשך עוד שנה תמימה? 
אצל ברוקלנד הסניור למטה לא היו כאלה נחמדים כאשר הם לא קיבלו את כספם, ובמועד. 
החברה טוענת מנגד שהיא מעריכה שבנק לאומי יסכים להמשיך להפרד מכספו ללא בעיה: https://maya.tase.co.il/reports/details/1208774/2/...
אולי? יכול להיות. טוב שמישהו אופטימי פה. 
גם בועז מברוקלנד אמר לנו לא לדאוג כי יש עוד שנה עד להחזר קרן. 

ואורי טל טנא כותב על הדוחות שלהם היום:
(הוא רושם רק על הדוחות, ומאיר בעיה שה NOI לא מכסה את הריבית, אך לא מתייחס לנדלן עצמו, לברזלים, שלדעתי חשוב להכירו כדי להבין אם יש סיכוי להנזיל אותו בקרות אירוע דיפולט)
לצפיה ב-'עוקב אחריה בגלל ביקוש קשיח לנכסיה. מקווה להמשך ירידות '
עוקב אחריה בגלל ביקוש קשיח לנכסיה. מקווה להמשך ירידות
14/01/2019 | 14:33
4
44
לצפיה ב-'אהה, הביקוש הקשיח תלוי ברגולציה אוהדת...'
אהה, הביקוש הקשיח תלוי ברגולציה אוהדת...
14/01/2019 | 15:47
3
71
מסכים שלא חסר אנשים שיבואו לשכור מספנסר דירה בפרוייקט דיור בר השגה, אבל זה רק בגלל שארה"ב מסבסדת אותם.
ואם טראמפ יחליט שלא בא לו יותר לסבסד דיור בניו יורק כי יש לו גרעון? בכ"ז, יש גם פריפריה בארה"ב והשוכרים יכולים לצאת מבועת ניו יורק לעולם האמיתי במקום לחיות על חשבון משלם המיסים. בכזה מקרה מי יבוא אליך לברונקס המזוהם לשכור דירה ג'יפה בקומה 5 בלי מעלית במחיר מופקע (כי המדינה כבר לא תכסה לך את שכר הדירה), כשהאוכלוסיה מסביבך זה פחות או יותר רק היספנים ושחורים, חלק לא מבוטל עבריינים ונרקומנים? 
בתסריט כזה שיעור התפוסה שלך יעשה בנג'י 

כשאני רושם לבדוק קצת את נכס הבסיס, את הברזלים, לפני שאנחנו שמים כסף, אני מתכוון למסמך הזה למשל, שמסביר לך על הקליינטורה שלך בבניין Highbridge :
יחסית לזה? morningside במנהטן, זה ש aeonf קצת עיקם לנו את האף עליה?  פתאם נראה גן עדן.
אפילו נווה שאנן האפריקאית אצלנו בדרום ת"א? הרבה יותר טוב מההייברידג' הזה, כי בכ"ז רואים קצת ישראלים לבנים בסביבה (15% מתושבי נווה שאנן הם ישראלים), וגם יש בנייה חדשה או משופצת (ובאלה גרים הישראלים הלבנבנים). בהייברידג' בברונקס אחוז הלבנים הוא... 1%. 
אני חושב שהייתי בוחר לגור בהארלם, האזור הכי קשה במנהטן, הרבה הרבה לפני שהייתי מציב את כף רגלי הלבנבנה באזור המזעזע הזה בברונקס.
אני לא מכיר את ניו יורק אבל הרושם שאני מקבל שהאזור הזה כנראה מזכיר קצת את הגטאות של האיסלמים בפריס (שמצטיירת יפה רק באזור התיירותי המלוקק, יש בה הרבה מאד בנייני רכבת ענקיים ומגעילים). אין שם אף יהודי לבנבן. ב morningside מנהטן אני מנחש שכן יש (בכ"ז די קרוב לאוניברסיטת קולומביה ולבי"ח מאונט סיני)

הנה למשל שאלה של מישהו שחשב, בהיסח דעת, אשכרה לשכור שמה דירה כאשר הוא מבקר בניו יורק: "בהנחה שאני חוזר לדירה בלילה, וכמובן לא חולם לזוז מרחוב ראשי לרחוב צדדי, האם זה בסדר שייקח לי רק דקה לרוץ מתחנת האוטובוס ועד הבית שלי?"  
זה כנראה עד כמה שהאזור הזה נחמד. אגב, גם אצלנו בנווה שאנן דרום ת"א, בלילה, הייתי נמנע מרחובות צדדיים. ביום או ברחוב הראשי בלילה אין בעיה.
ועוד סרטון, על מה זה ברונקס:
אמריקה, וגם ניו יורק, זה גם הרבה מאד מקומות לא נחמדים בכלל בכלל.

מי יבוא לשכור אצלך בלי סובסידיה?
לצפיה ב-'המצב הקיים הוא שמוענקת סובסידיה כבדה לשכירות.'
המצב הקיים הוא שמוענקת סובסידיה כבדה לשכירות.
14/01/2019 | 16:10
50
באופן לגיטימי, ספנסר בונה על נישה זו עם היתרונות והחסרונות שלה.
כעת אתה בא ושואל מה אם יבוטלו או יקוצצו הסובסידיות. על משקל שאלה זו אפשר לשאול מהי יקרה לשוק בההון בכללו בתרחיש של עלית ריבית דרסטית או מפולת כלכלית.
הנחת העבודה של ספנסר היא שהסובסידיות ימשכו כמו שהנחת העבודה שלנו כמשקיעים היא שמפולת כלכלית לא עומדת בפתח.

לצפיה ב-'ל dw'
ל dw
14/01/2019 | 16:55
1
40
מה יקרה אם במקום זאת יאכלסו שם כמה משפחות חרדיות?
הרי בפרדס-כ"ץ היו אירועי פשע וירי  ומלחמות כנופיות ואף שוכר הגון לא היה ניכנס לשם...
כיום זו שכונה מתחרדת,ועם כניסת החרדים הראשונים נעלמו הפושעים...
וכידוע-זוג חרדי שמגיע ,מתרבה ומתרבה -ממוצע 8 נפשות ויותר,כך שלאחר דור הם הרוב באיזור.
כשמדובר ביזמים חרדים לא אשתומם אם כך יקרה...
לצפיה ב-'פרדס כץ עברה ג'נטריפיקציה'
פרדס כץ עברה ג'נטריפיקציה
14/01/2019 | 18:20
40
תושבים חלשים נדחקו החוצה ע"י ביקוש אמיתי מאד מצד אוכלוסיה חרדית הגדלה בקצב מהיר.
כעיקרון, מבחינת השקעה? השקעה באזור חרדי יכולה להיות השקעה סולידית למדי, כי הביקוש אמיתי ולא תלוי בסובסידיה (בתנאי כמובן בגובה השכ"ד).
לכן כמשקיע הייתי מעדיף השקעה בברוקלין (מי אמר ברוקלנד?  ) ע"פ ברונקס, שבה אנשים כנראה מוכנים לגור רק אם אתה מסבסד אותם, וגם זה כנראה כאלה שלא נורא משנה להם אם יורים קצת בשכונה   (לכן אפשר להבין את התייר שרצה לדעת אם דקה ריצת  בריחה הביתה זה בסדר או שמסוכן מדי?  )
בברוקלין אנשים רוצים לגור בלי טובות. כנראה לא מיליונרים אבל בהחלט אנשים רגילים לגמרי, כמוני וכמוך. לכן כל הנכסים של ברוקלנד יאוכלסו בעתיד. אולי אחרי קירקוף שלנו מצד הסניור?  אבל הכל יבלע.
בברונקס אתה (יהודי לבנבן) כנראה לא תסכים לגור גם לא בחינם.

בישראל בני ברק מבוקשת לא פחות מת"א ובחודשים אלה הורסים את ההאנגרים ליד רמי לוי ומול קניון איילון. הולכים להרים שם שכונה חרדית חדשה.
הביקוש מטורף. כמשקיע יהיו לך שוכרים כל הזמן.
כתבה על בניה חדשה בבני ברק: 

בברונקס בלי סובסידיה התזרים מהנכס יעשה בנג'י. זה סיכון ועל סיכון ראוי לבקש פרמיה.
לצפיה ב-'אירונאוטיקס: סוף טוב הכל טוב'
אירונאוטיקס: סוף טוב הכל טוב
14/01/2019 | 00:47
1
41
א. החברה הונפקה ביוני 17 במחיר מניה של 18.5 ₪ ששיקף לחברה שווי של 1B ₪.
הרומן הצולע שלי עם החברה התחיל בנובמבר 17 לאחר שהמניה צנחה מההנפקה ב- 36%. חשבתי שזהו מחיר כניסה טוב.
לרוע המזל הצניחה במניה המשיכה עד לשיא השפל של 630 אג'. חשבתי לתומי שהטכנולוגיה של החברה הבת קונטרופ תאפיל על החקירה הסמויה והחברה תשגשג.
מסתבר שסופה של האמת לנצח, ושאכן הסיבה שסטולרו ורפאל רכשו את החברה היא חברת הבת קונטרופ.

ב. בפרק ב יסופר איך מוכר שחשב שעשה סיבוב על הקונה גילה שהקונה עשה עליו סיבוב עוד יותר גדול.
פרנקל צבר בשתיקה מניות של החברה עד שהגיע לכמות שמחייבת חשיפה. פרנקל הסכים לשלם לפניקס פרמיה של 25% על מחיר השוק, והפניקס למודת הפסדים ראתה בו מושיע. היום אנו יודעים שהיא היתה ה"מושיעה" שלו.
הגדולה של פרנקל היא הכרת הערך הסמוי של החברה. הוא המשיך לרכוש המניות והפך למחזיק הגדול מכולם - 20.3%.
אם הסיפור ימשך כמתוכנן, הוא צפוי לגרוף מעסקה קצרת טווח במיוחד 80M ₪
ואיך הסיפור יסתיים אצלי? אם כצפוי תגיע המניה ל- 16 ₪ בקירוב, אסכם תשואה ברוטו של 35%

לצפיה ב-'מחיר המניה במיזוג בדילול מלא הוא 14.36 ש"ח'
מחיר המניה במיזוג בדילול מלא הוא 14.36 ש"ח
14/01/2019 | 07:49
39
והסכם המיזוג טרם נחתם וטרם אושר, לא באסיפות בעלי המניות (בטוח שפרנקל יצביע בעד ?) ואפילו לו בדירקטוריונים של החברות. נדרשים אישורים רגולטורים לא פשוטים, כולל של משהב"ט וזה עשוי לקחת זמן, אולי אפילו יותר מחצי שנה.

לצפיה ב-'יש פה משקיעי צרפתי ממורמרים?'
יש פה משקיעי צרפתי ממורמרים?
11/01/2019 | 10:48
1
97
צרפתי קנה החוצה בפרמיה של 75% את ארז רוזנבוך ותומר חפץ, כי אלה סירבו לאשר לצרפתי את משכורות העתק שהם מושכים מהחברה (95 מיליון שקל בעשור האחרון  ).

אתם יכולים גם להצביע נגד בשבוע הבא.
מי יודע, אולי צרפתי יקנה גם אתכם החוצה בפרמיה? 
לצפיה ב-'אכן יש הצעת רכש לכ10 מ' בשער 11000'
אכן יש הצעת רכש לכ10 מ' בשער 11000
13/01/2019 | 23:27
37
והתחייבות לכ20 מ' שח דיבידנד בעתיד הקרוב

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה