לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2554625,546 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'נסללה דרכה של סרצלייט לשליטה בבזק?'
נסללה דרכה של סרצלייט לשליטה בבזק?
22/05/2019 | 08:10
9
52
בית המשפט המחוזי: "לא ימונה מומחה לבחינת הצעתה של סרצ'לייט"
בעקבות כך גובר הסיכוי לאישור ההסדר בין מחזיקי האג"ח לבין סרצ'לייט שכן יהיה מדובר בהסכמות לא לפי סעיף 350 לחוק החברות. לכן, רוב של 66% של מחזיקי האג"ח יספיק לאישור הסכם רכישת השליטה בבזק
לצפיה ב-'הסבירות עלתה משמעותית'
הסבירות עלתה משמעותית
22/05/2019 | 10:03
1
49
מדובר היה במאבק בין סידרה ב' הקטנה והקצרה לבין סידרה ג' הגדולה והארוכה בביקום, ו-ב' ניצחו.
כפי שסיקרתי כאן בעבר, ב' רוצים לברוח מפירמידת בזק כמה שיותר מהר. כסף מזומן כאן ועכשיו, ולהשאיר לכל השאר את סיפורי הפנטזיות על התאוששות בזק. 

לכן מבחינתם הצעת סרצ'לייט מספקת, כי הם מקבלים את כל כספם ובורחים.

סידרה ג' נשארים עם סיכון בזק, הגם שמצומצם יותר (פידיון מוקדם של 614 מלשח מתוך 2.2B, והגדלה של ההון העצמי ב 330 מלשח).
האינטרס של סידרה ג' היה לנסות לשפר את העיסקה (למשל בדרך של צמצום ההטבה לבעלי המניות של ביקום, שאלה נושי א.זהב, נושי זהב יקבלו אגח זהה של ביקום ולא נחות, ככה שבשביל נושי זהב זו עיסקה טובה מאד (נכון, היה יכול להיות טוב יותר, אבל גם היה יכול להיות הרבה הרבה יותר גרוע))

מאחר והעיסקה בכ"ז כן מיטיבה את מצבם של כל בעלי העניין: ביקום ב' (ברור, יכולים לברוח עם כל הכסף), ביקום ג', בעלי מניות ביקום (שסכנת השמדה טוטאלית ריחפה עליהם מצד נושי ג'  ), נושי א.זהב (סוג של בעלי מניות ביקום), שגם עליהם ריחפה אותה סכנת השמדה טוטאלית  בית המשפט קיבל את עמדת סידרה ב' ועמי, מנכ"ל ביקום.

מולו גם עמדה ההצבעה שרוב סידרה ג' בחרו כן לקבל את הצעת סרצ'לייט, אני (יתוש זניח) אחד מהם.
לשיטתי גם אם לא יצאנו עם כל תאוותינו בידינו הרי שמצבינו לאחר העיסקה כן משתפר. נכון, שאפתי ליותר.  מה לעשות? חיים קשים. 

זה המקום להזכיר שמדובר בהצבעה אינדיקטיבית ולא הצבעה סופית, אבל בהנחה שלא יקרה משהו דרמטי ולחלוטין בלתי צפוי (מחר למשל צפוי דוח בזק Q1, גם אם יהיו פאקים קטנים זה לא אמור להבריח אותם, אם הדוח יהיה טוב אז כמובן שסרצ'לייט ישארו) - סביר שסרצ'לייט יקבלו את השליטה. זה כמובן גם מותנה באישור משרד התקשורת, ואני מניח שהם כבר עובדים בנושא מול הפקידות הבכירה. סביר שהתהליך יושלם רק לאחר מינוי הממשלה ושר תקשורת.
בימים הקרובים גם אמורים לסגור את טיוטת החוזה לחוזה סופי מול כל הצדדים.

ומה הלאה?
אחרי שהעיסקה תושלם + דוח Q1 אפשר לצפות להעלאת דירוג של ביקום ג'. קשה לי להאמין שיגיע לאזור ה A וגם BBB זה להיות אופטימי אבל BB זה באנקר בטופס. מן הסתם משהו באזור של +BB עד -BBB . חסר סחורה כזו בשוק (סיכון בינוני) כך שזה הולך להיות אגח די נחמד ואני מרגיש בנוח עם המשך אחזקה שלו (אני מורווח ויכול לממש רווח, אבל מתאים לי אגח כזה עם תשואה כזו). אם האגח יעלה לפארי אני כנראה אממש את הרווח (תשואה נמוכה מדי לאגח בדירוג BB-BBB )
לצפיה ב-'הועדים בבזק עושים שרירים'
הועדים בבזק עושים שרירים
22/05/2019 | 18:19
5
29
הם עושים שרירים ואומרים שלא יתנו לסרצ'לייט להכנס למשרדים עד שהיא לא תדבר איתם.  הם רוצים כנראה להבטיח מיליון שקל אקזיט פיצויים לכל עובד שיפוטר.

בישראל כמו בישראל, שום דבר לא עובד חלק.
השבתה בבזק תפגע בתוצאות Q2-Q3. בעלי המניות לא מבסוטים והמניה יורדת.
לצפיה ב-'אסיפות חירום של העובדים בפלאפון'
אסיפות חירום של העובדים בפלאפון
22/05/2019 | 21:19
2
28
המו"מ התפוצץ.
לא מקנא בסרצ'לייט שעכשיו הולכים לעוד מאבק 

לצפיה ב-'עוד פעם "המשא ומתן התפוצץ"??'
עוד פעם "המשא ומתן התפוצץ"??
22/05/2019 | 22:29
1
31
זוכר מה קרה בפעם האחרונה שכתבת לנו כאן שהמשא ומתן התפוצץ??
לצפיה ב-'השבתה של פלאפון תביא לנטישת לקוחות'
השבתה של פלאפון תביא לנטישת לקוחות
23/05/2019 | 10:09
18
פיצוץ משא ומתן מול ועדי עובדים זה לא דבר טוב.
העובדים רוצים שתשלם להם אקזיט של מיליון שקל לכל עובד מפוטר (מה שלחלוטין לא מקובל במקומות עבודה אחרים במשק). אתה כבעל מניות מסכים לזה?
מי לדעתך יממן את הפיצויים המוגדלים לעובדים? רמז - הבט במראה. 
לצפיה ב-'"מי שמשלם למאפיה פעם אחת, ימשיך להיות נסחט!"'
"מי שמשלם למאפיה פעם אחת, ימשיך להיות נסחט!"
23/05/2019 | 13:48
1
23
בנושא הוועדים של בזק:

ראו את הרשומה שלי מיום מ-04.04.19 שכותרתה: 

"מי שמשלם למאפיה פעם אחת, ימשיך להיות נסחט!

לצפיה ב-'בא נניח שסרצ'לייט מחליטה לנתק כל מגע עם הועדים. ראשית, נסכים'
בא נניח שסרצ'לייט מחליטה לנתק כל מגע עם הועדים. ראשית, נסכים
23/05/2019 | 14:06
30
שהדבר לא ימנע את זכייתה בעיסקה.
שנית, אם הועדים יפתחו בצעדים של השבתה ופגיעה בחברה, אז יגרמו לחברה נזקים וגם לעובדים עצמם. אם סרצ'לייט לא תיכנע אז סביר שיגיעו לשיווי משקל חדש מזה שהכרנו שבו לועד אין הרבה כח לסחוט.
בקיצור, השאלה היא כיצד סרצ'לייט תחליט להתיחס לועד וכמה היא תענה לגחמותיו. מה היה בעבר לא ממש רלבנטי.
לצפיה ב-'דוח בזק נדחה ממחר ל 30.5'
דוח בזק נדחה ממחר ל 30.5
22/05/2019 | 18:29
31
לצפיה ב-'אלביט הדמיה אג"ח ט''
אלביט הדמיה אג"ח ט'
23/05/2019 | 11:10
54
האם למישהו יש מושג, מדוע האג"ח יורד חזק בחודש האחרון
והתשואה עולה חזק ?
פידיון הקרן האחרון ב- 1/12/19 בעוד קצת יותר מ- 5 חודשים.
DW , לפי מיטב זכרוני, אתה מכיר את האג"ח הזה.
לצפיה ב-'מי ידאג לתושבי מפרץ חיפה?'
מי ידאג לתושבי מפרץ חיפה?
20/05/2019 | 11:55
23
62
דליפה מסוכנת ממפעלי דור כ' לבזן שסגרה כבישים ועורקים מרכזיים בקריות, דליפה נוספת של חומרים מסוכנים מגדיב (בבעלות בזן) מסתבר שהחברה הזאת מזהמת את הים ללא פיקוח

בימים כאלה האלטרנטיבה למוצרים של בזן (בעיקר דיזל) הם כל כך חשובים ואפילו יעלה קצת יותר שיעלה כי יש לנו כל כך הרבה מה להפסיד בשעה שאנחנו לא מתקדמים אל העתיד של התחבורה החשמלית ו-או הנקיה יותר מה שזה לא יהיה.. 
במיוחד במדינה מהצפופות והפקוקות כשהזיהום חוגג ואיכות החיים נפגעת ולא רק במפרץ חיפה אלא גם במרכז הפקוק (רכב חשמלי אגב ינקה גם את זיהום ה'רעש' ממנועים במיוחד לדיירים שגרים סמוך לכביש)

זה הזמן לדעתי להשקיע באנרגיה נקיה ואם באירופה זו המגמה אז אצלנו קל וחומר

לצפיה ב-'אנרגיה מתחדשת בישראל'
אנרגיה מתחדשת בישראל
20/05/2019 | 12:35
10
52
העליתי כאן לפני כחודשיים הרצאה מקצועית בה השתתפתי של סמנכלית רשות החשמל.

ישראל כבר עכשיו מסבה במהירות את משק החשמל שלה גם למתחדשות.
שנה שעברה 3%, 2020 (שזה מחר בבוקר, המתקנים כבר בהקמה) 10% וב 2030 17% מהמשק יעבוד על מתחדשות (זה בעצם כפול מגהוואט מ 2020 אבל אנחנו מתרבים כמו שפנים, לכן גם הגז יעלה)
אולי אנשים לא יודעים אבל עד לפני 20 שנה עבדת רק עם פחם, מזוט וסולר. כן כן. היום 60% זה גז, שזה שיפור משמעותי מבחינת צמצום הפליטות. בעתיד יעלה ל 80% (והשאר מתחדשות).

לגבי חשמל בעיר אי אפשר להפריז בחשיבות המהלך לטובת שיפור איכות החיים ברחובות הראשיים. אלנבי ת"א הולך לעבור מהפכה (בוקר טוב למשקיעי הנדלן, המחירים כבר טסו אבל בערים אחרות אולי פחות מודעים לכך)
אוטובוס חשמלי אומר שאין רעש ואין פיח. מדהים.

לגבי בזן ופז נפט (אשדוד בדיוק כמו חיפה) רכב פרטי מנועי עוד יהיה איתנו לפחות עד 2050 (בתרחיש הכי אופטימי רק חשמלי יהיה מ 2030 והילך, ונותנים עוד 20 שנה לתפעל רכבים ישנים על הכביש). צריך גם לתדלק משאיות, ספינות ומטוסים, אז בוא נרגיע. בזן ופז נפט לא הולכות לשום מקום.
נכון לעכשיו גם משק האנרגיה שלך איננו מתוכנן לשנע את צי הרכב של מדינת ישראל. צריך אנרגיה כדי לשנע 2 מיליון כלים וכרגע אין לך שום יכולת ייצור חשמל כזו, וגם לא תהיה לך במשך 10-20 שנה לפחות (אתה זוכר שאתה מתרבה בקצב חסר אחריות, נכון? למזלו של כדור הארץ רובו לא מתרבה ככה). תחנת כח זה האם-אמא של הנימבי ושיהיה לך הרבה בהצלחה לקדם מתקנים כאלה. יש מלא התנגדויות (ואני מדבר על גז נקי יחסית, ברור שלא פחם, מזוט או סולר)
לצפיה ב-'מה שלא תעשה זה יהיה עדיף על זיקוק נפט'
מה שלא תעשה זה יהיה עדיף על זיקוק נפט
20/05/2019 | 12:42
6
33
אפילו תחנות כח בגז קל וחומר מתחדשות, לגבי ההתנגדות- התנגדות התנגדות אבל זה לא מגיע לרמות ההתנגדות לבתי זיקוק וראה המגמות באירופה ובסין ובעיקר במדינות הנורדיות

יש כבר דבר אחד כלכלי כבר בימינו אנו שהוא רכבת חשמלית (ללא תלות בסוללה) ולצערינו השוק שלנו מפגר ב100 שנה לעומת המערב (והמזרח) בעניין
לצפיה ב-'בזן קמה לפני התושבים'
בזן קמה לפני התושבים
20/05/2019 | 14:37
5
53
בזן הוקמה בשטח מרוחק מהעיר חיפה. עם השנים, והתרבות האוכלוסיה, התושבים הם אלה שהתקרבו לבזן, לא להפך.

לכן לא לעניין להתלונן על משהו שכל הזמן ראו מול העיניים.
מה שכן אפשר לעשות זה לדרוש שיפור פליטות לאורך השנים, כדי שהמפעל הזה, ומפעלים נוספים, יפגעו פחות בסביבה.

גם רידינג בת"א פעם זיהמה יותר, כשעבדה על מזוט/סולר, וכיום כשעובדת על גז הזיהום נמוך בהרבה, וכך ניתן היה להקים את שכונת כוכב הצפון שלידה (ממש מרחק אפס, אתה הולך את זה ברגל בכמה דקות הליכה) ולהרחיב כיום את תוכנית ל' מערבה.

אף רשות מקומית בישראל לא תסכים לקחת את הנימבי הזה של בזן או פז נפט. הם גם צריכים להיות קרוב לים, כדי שיהיה יעיל שמיכלית נפט תגיע לנמל, תפרוק סחורה וזו תזוקק מייד דרך צינורות לבית הזיקוק ולא שיצטרכו לתפעל צי ענק של משאיות מיכליות.
נמל יש לך רק באשדוד וחיפה, וזהו,  לא יקימו עוד.
לצד בית זיקוק הגיוני להקים תשתית פטרוכימית, שוב, מטעמי יעילות. בגלל הם קמו שם. ולא, זה לא נחמד. ככה זה עולם מערבי וכאשר האוכלוסיה מתרבה כמו שפנים הזיהום רק ילך ויעלה. עוד תושבים זה עוד מכוניות ועוד תחנות כח.

מתישהו יצטרכו להפסיק לעודד את הילודה פה, שאיננה בשום הלימה למקובל ב OECD. אנחנו כבר 9 מיליון תושב פה ולא 600 אלף יותר. לא צריך לעודד בכוח אנשים להביא עוד ועוד ילדים. יש מספיק. אבל זו סוגיה לאומית רגישה, וייקח זמן עד שהציבור יפתח לדון בזה.
את התוצאות של הריבוי המוגזם הזה מרגישים היטב תושבי חיפה.
לצפיה ב-'במערב משתדלים ללכת לחשמלי'
במערב משתדלים ללכת לחשמלי
20/05/2019 | 21:45
4
21
אתה צריך תזכורת על קנסות ענק לVW ובעצם כל חברת רכב שקיימת (חוץ מכאלה שכמעט לא נכנסו לדיזל) אתן לך תזכורת או עדכון על כך שבתי זיקוק באירופה נסגרים- נסגרים, נסגרים
חלאס זה תהליך שכבר ישנו במערב (ובסין) גם פה אין שום סיבה- ארץ צפופה זה אומר הרבה אגזוזים מפיצים רעל בגובה של הילדים שלנו
יש למסות את החברות האלה ולקנוס ביד קשה כדי לסבסד תחבורה חשמלית (בעתיד העסק יהיה כלכלי ויתפוס ללא סיבסוד)

אמנם תהליך המעבר לחשמלי בארהב מקרטע אבל אתה לא יכול להשוות את המרחבים שיש בארהב לכל רכב מול הצפיפות והזיהום פה.. חשוב לזכור שמפרץ חיפה הוא איזור מגורים כן איזור מגורים- קרוב לים עם מזג אויר נעים ממוזג (5-10 מעלות פחות מבמזרח אליו בטבריה ואפילו עמק יזרעאל בית שאן) והוא מאכלס יותר מדי תושבים זועמים והתוכניות לגביו רבות וטובות
יש לציין שאפילו בארהב יש איזורים אסורים לכניסה לרכבי דיזל (אתה יודע שחיפה גם כזו? אגב) ויש מדינות מובילות במעבר לחשמלי כמו קליפורניה (במיוחד לוס, אנגלס ניו יורק ועוד)

אני יודע שזה לא קל אבל אנחנו לא 'מדברים באויר' תרתי משמע ומחפשים אלטרנטיבה לא סתם כי כיף
לצפיה ב-'גוש דן יותר מזוהם ממפרץ חיפה'
גוש דן יותר מזוהם ממפרץ חיפה
21/05/2019 | 10:53
3
23
עיקר הזיהום בישראל איננו מהמפעלים אלא מאגזוזי המכוניות, ומאחר וגוש דן זה האזור הכי הכי צפוף במדינה, והולך להיות עוד יותר צפוף, תוכל להבין את הבעייתיות.

לכן אני מקווה שהמעבר של האוטובוסים לחשמל יתבצע מהר ככל הניתן. זה יחסית פשוט לביצוע ומשק החשמל מסוגל לתמוך בזה.

בעתיד הנראה לעין אין יכולת לתדלק את כל צי הרכב בישראל עם חשמל. פשוט אין לך רזרבה ואת מה שיש אתה צריך כדי לתמוך בקצב הריבוי המוגזם וחסר האחריות של האוכלוסיה פה.
בבחירה בין חשמל לעוד 200 אלף גולגלות שמתווספות לכאן מדי שנה בשנה לבין פינוק של רכב חשמלי? החשמל למעלית, למקרר ולמזגן לוקחים. וזה המקום להזכיר שהמגזר הערבי שלך, 20% מהאוכלוסיה, עדיין בלי מגדלים וקניונים. אני מקווה שברור לך שזה ישתנה. זה אומר עוד גידול בצריכת החשמל.

כדי לטפל בחוכמולוגים שיעברו מרכב מנועי לחשמלי סביר מאד שהטבת המס על החשמלי תצומצם בעתיד. כל עוד זה נישה זה לא מפריע לאוצר. ע"ע רכב מונע בגז. 

אפשר להוריד את קצב הריבוי המוגזם והכי הכי גבוה בעולם המערבי, בעזרת רגולציה (ביטול קצבאות ילדים, חילוט ילדים עודפים (ע"ע ילד 1 בסין) אבל תפיסתית אנחנו עדיין עוד רחוק מאד משם.
ההצעה הכי הכי מתונה שאני יכול לחשוב עליה זה לבטל קיצבת ילדים מילד 3 ומעלה, וכדי לענות על מחאת הורים קיימים אז להחילה רק מעוד 18 שנה מהיום (קרי שנת 2037 והילך). אפילו את הדרדל'ה הזה עוד לא חוקקנו. אנחנו עדיין עמוק עמוק בתוך התפיסה ש"ילדים זה שמחה".
לצפיפות ההולכת וגוברת יש מחיר. אתה אולי מתחיל להפנים אותו והיום זה עוד טוב. בעתיד אנחנו הולכים להיות המדינה הכי הכי צפופה בעולם (למעט נגב). למזלי אני כבר לא אחיה בגיהנום הזה.
לצפיה ב-'מצד אחד החדשות מתחום הEV'
מצד אחד החדשות מתחום הEV
22/05/2019 | 09:34
1
12
חלשות והאלטרנטיבה מתרחקת
מצד שני אני ממש לא מסכים איתך לגבי זה שאין חשמל, אם אין חשמל אז יהיה ואגב דרוש פחות חשמל לאותה הנעה של תחבורה מכיון שהמנועים החשמליים בעלי יעילות גבוהה (כשהבעיה היא אופן איחסון החשמל ויוקר הסוללה)

לצפיה ב-'אנרגיה ל 2M רכבים זה לא צחוק'
אנרגיה ל 2M רכבים זה לא צחוק
22/05/2019 | 10:21
16
אין לך, פשוט אין, את המתקנים לייצר להם אנרגיה.
זה מה יש כאשר אתה מתרבה כל שנה עם 200 אלף תושב, שכולם רוצים אנרגיה.

אתה כיום נהנה מלוקסוס של חשמל 24/7/365. אתה מדליק את מתג החשמל והופ, קסם, יש לך חשמל. זה לא מובן מאליו, ובשכונה שלך (המזרח התיכון) זו איננה הנורמה. בתרחיש השבתה של מתקן ייצור גדול עלולות להיות הפסקות חשמל.

הרכבים יכולים לנסוע גם עוד 30 שנה על בנזין. עובדה שעשו את זה כאן בישראל במשך 70 שנה וזה עבד לא רע.
לצפיה ב-'בטור X בטר פלייס אני יכולה להגיד לך'
בטור X בטר פלייס אני יכולה להגיד לך
22/05/2019 | 19:21
13
שיש חשמל
אתה מטעין את המכוניות חכם בלילה בעיקר
זה גם משהוא שמאד יעזור (היה עוזר...) לחברת חשמל
לצפיה ב-'אפשר לייבא מוכן'
אפשר לייבא מוכן
20/05/2019 | 21:56
2
25
לצפיה ב-'נכון, אבל זה מסכן את בטחון ישראל'
נכון, אבל זה מסכן את בטחון ישראל
21/05/2019 | 10:37
1
28
שאלתי על זה פעם וההסבר הוא שנפט אתה יכול לייבא מכל ספק מפוקפק בעולם (ואז לייצר לעצמך מה שאתה צריך), אבל בנזין, סולר ובפרט דלק סילוני, אותו אתה חייב לחיל האויר שלך - זו כבר סחורה מפוקחת הרבה יותר, וישראל לא הולכת לסכן את בטחונה בשביל זה.
לצפיה ב-'גם לא מקובל עלי, הרי נפט אתה מקבל בלי בעיה'
גם לא מקובל עלי, הרי נפט אתה מקבל בלי בעיה
22/05/2019 | 09:41
20
וגם סולר תקבל, לא חסר.. הקטע שאין בעיה להשאיר את המפעלים האלה אבל בצמצום וככה גם את התירוץ הזה אין

מצד שני כאמור כרגע החדשות מהאלטרנטיבה החשמלית לא משהו בעולם אז זה מוריד..
לצפיה ב-'לא צריך לגור במפרץ חיפה'
לא צריך לגור במפרץ חיפה
22/05/2019 | 11:10
3
15
אפשר לגור בגליל בגולן  בעפולה טירת הכרמל עתלית ( שהם יחסית רחוקים מהזיהום וקרובים לים למי שאוהב ים ), הרבה זגות צעירים יעדיפו לגדל ילדים במקומות עם סיכון נמוך יותר לאסטמה ולמחלות ריאה אחרות.
ואז עם ירידת הביקוש ירדו מחירי הדיור וזה יהיה  לחץ כלכלי לריסון ולצימצום המזהמים.
לצפיה ב-'רוב חיפה והקריות לא מרגישות את בזן'
רוב חיפה והקריות לא מרגישות את בזן
22/05/2019 | 11:29
2
24
מתנגדי המפעל משתמשים בדמגוגיה כאילו כל חיפה מרגישה אותו אבל זה כמובן לא נכון. רק חלקים קטנים ומאד מאד מסויימים. מי שגר על הכרמל, או לאורך החוף, לא מרגיש את בזן שממוקם בכלל כמה קילומטרים טובים מזרחה.

מזכיר קצת את הדמגוגיה בת"א, אותה אני מכיר יותר טוב. רוב מוחלט של התושבים לא מרגישים את האפריקאים. האפריקאים גרים רק ב 3 שכונות מאד מאד מסויימות: נווה שאנן, שפירא והתקווה. זהו.
אפילו ברובע דרום ת"א, רוב התושבים הישראלים גרים בכלל בשכונות אחרות: קרית שלום ונווה עופר, ושם אין אפריקאים.

בשכונת נווה שאנן למשל רק 15% הם ישראלים (!), ומתוכם חצי ג'נטריפיקטורים, כלומר אנשים שיודעים טוב מאד לאן *בחרו* ללכת לגור, וגם קומץ הותיקים יכולים להשכיר דירותיהם לעובדים זרים, לקבל שכ"ד גבוה יחסית ולגור באזורים אחרים בגוש דן (למשל חולון) בלי בעיה, כפי שעשו רוב שכניהם.
לצפיה ב-'מה זה אם לא האמא של הדמגוגיה (:'
מה זה אם לא האמא של הדמגוגיה (:
22/05/2019 | 12:41
26
אתה צודק שרוב חיפה לא מרגישה את בזן על הכרמל וכו' אבל הם בהחלט העיר שמלקטת את הארנונה מבזן
את הזיהום הכבד עד לרמה שממש לא נעימה למגורים ירגישו בנשר, קרית חיים וקרית ביאליק דרום במיוחד ובקרית אתא קריית טבעון כפר חסידים ק' ים ומוצקין

אבל זה לא ה'אישיו' הקטע הוא שבעולם המערבי כרגע יש ויכוח לגבי זיהום הדיזל וכמו שאתה יודע ואומר בעצמך- בעיית הפליטות מהרכבים 
הדמגוגיה פה שדיזל הוא התוצר העיקרי של בזן ובוא לא ניתמם- קנסות הענק שהוטלו על VW וכל יצרניות הרכב שלא עמדו בהצלחה בסינון רכבי הדיזל מתוצרתם הם בגלל שלא ניתן לסנן בצורה מייטבית את הרכבים האלה
עוד נציין שאנחנו בארץ פקוקים וצפופים במיוחד אז מה הופך את בזן לכל כך לגיטימת בעיניך?  היא בסך הכל יצרנית של מוצר מאוד שנוי במחלוקת בסופו של דבר, מוצר שהעולם יוצא מגידרו במו'פ כדי למצוא לו אלטרנטיבה

ועוד לא דיברתי על זה שהקריות הם כרך קרוב לים במזג אויר 5-10 מעלות צלזיוס יותר נוח מבמזרח צפון המדינה ושהציבור רוצה לחיות ולגור כאן וכן מחפש גם אלטרנטיבה למוצר הבסיסי שעליו נשען המפעל הבעייתי שאכן היה מאוד נחוץ אבל בתקווה שימצאו חלופות ויש חלופות (בסדר לאט לאט)
לצפיה ב-'מי שגר על הכרמל בהחלט מרגיש את הזיהום'
מי שגר על הכרמל בהחלט מרגיש את הזיהום
22/05/2019 | 12:57
20
בעיקר בעונות המעבר שהרוח חלשה או צפונית. גם בלילות הקיץ שהרוחות חלשות ויש אינברסיה הזיהום נלכד מתחת לשכבת האינברסיה שהיא בגובה 400-600 מטר בדיוק הגובה של הכרמל ששם סובלים הכי הרבה אפילו יותר מאלו שגרים למטה.
לצפיה ב-'בזן מודיעה על החלת משטר צנע ב-דלק במדינת ישראל '
בזן מודיעה על החלת משטר צנע ב-דלק במדינת ישראל
22/05/2019 | 15:48
7
34
למי שמיכל הדלק שלו לא מלא? כדאי לרוץ היום ולמלא מלא מלא בתחנת הדלק. לא בטוח לכמה זמן יספיק מלאי הדלק של מדינת ישראל.

למה? כי עינת קליש ראשת עיריית חיפה משביתה את פעילות דור כימיקלים, המספקת תוסף דלק חיוני לבנזין שבזן מייצרת, מה שיפגע ביכולת לספק דלק שעומד בתקנים לרכבים בישראל.

תבחרו: פחות זיהום אצל קליש או שתוכלו להמשיך לנהוג? (או שאצלכם הזיהום יעלה ושמכלולי המכונית שלכם יתקלקלו, מבחינת המוסכניק שלכם זה דווקא רעיון לא רע  )

לצפיה ב-'לא מפריע לי, אני גם ככה ממלא '
לא מפריע לי, אני גם ככה ממלא
22/05/2019 | 16:30
1
37
במאה שח 
לצפיה ב-''
22/05/2019 | 16:56
6
לצפיה ב-'מעדיפה דלק מאשדוד+יבוא'
מעדיפה דלק מאשדוד+יבוא
22/05/2019 | 19:16
3
24
מאשר סרטן וסכנת פיצוץ ליד כל כך הרבה אנשים
לצפיה ב-'האשדודים לא שונים מהחיפאים'
האשדודים לא שונים מהחיפאים
22/05/2019 | 20:56
2
15
לצפיה ב-'אני בספק אם יש קו גז רעיל'
אני בספק אם יש קו גז רעיל
22/05/2019 | 23:24
19
מתחת לצמתים מרכזיות. אבל אם כן אז גם אותו אפשר לסגור
לצפיה ב-'מתי פעם אחרונה היית באשדוד?-)))'
מתי פעם אחרונה היית באשדוד?-)))
23/05/2019 | 08:36
11
לצפיה ב-'סתם תדלקתי אתמול מיכל מלא מלא '
סתם תדלקתי אתמול מיכל מלא מלא
23/05/2019 | 10:16
21
בית המשפט מרגיע את עינת קליש.
עם כל הכבוד הגברת לא תשבית את צי הרכב של מדינת ישראל.

יש עוד שבועיים של נסיעה כרגיל, עד הפעם הבאה שנפגשים בבית משפט.

לצפיה ב-'כלל ביטוח: מורי ארקין ביקש היתר אחזקה (לא שליטה)'
כלל ביטוח: מורי ארקין ביקש היתר אחזקה (לא שליטה)
23/05/2019 | 10:01
53
כל מחזיק מעל 5% נדרש להיתר אחזקה, וכנראה שארקין מתכוון למממשאת האופציה לקניית 3% נוספים ולהגדלת אחזקתו ל- 8%.
לדעתי, היתר האחזקה (להבדיל משליטה) לא חשוב. מה שחשוב הוא מה מאותת היתר האחזקה של ארקין. הוא מאותת כי ארקין חושב שכלל אטרקטיבית, ויותר חשוב שבעלי הבית החדשים "ינערו" את החברה וישאפו לממש את הפוטנציאל שלה אשר דוכא בשנים האחרונות.

מחזיק החל מהחודש האחרון

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...

לצפיה ב-'האם יש חדש \ עדכון מאידיבי ?'
האם יש חדש \ עדכון מאידיבי ?
20/05/2019 | 21:47
13
186
ערב טוב.
לאחרונה כלכליסט מסקר את אידיבי בצורה ביקורתית. שוב מודגש בכתבה מהיום את הסיכוי הנמוך של אלשטיין לקבל היתר שליטה בכלל בטוח.

עובדתית מכירת מניות כלל לארקין, לגבאי ואופציה ללפידות במחיר נמוך מאוד מקבעת מחיר הפסד על המניות הללו.
כעת ממתינים לדו"ח רבעוני (אולי לדיבידנד מכלל בטוח ?) ולשמוע האם אלשטיין מקבל היתר.
אודה אם למישהו יש מידע נוסף לתרום.
מושקע ומופסד משמעותית.

לצפיה ב-'כולם ממתינים לברקת ...'
כולם ממתינים לברקת ...
21/05/2019 | 10:14
11
112
לפי כלכליסט הנקודה המשמעותית מהחיבור ללפידות בתנאים המפליגים מכוונת אותו למטרה אחת
"הצפת ערך במניה וחלוקת דיבידנד  "
 5 שנים להכפלת ערך המניה וכל החבילה שקבל מאלשטיין הופכת להיות חינמית.

מקווה שאלשטיין יעשה מה שצריך ומתבקש כדי לקבל היתר,
לא יקבל היתר אם לא יעמוד בתנאים המתבקשים  ואני מניח שיש שיח בין אידיבי לממונה כדי להשביע רצונו . 

ההיתר הזה ישפיע על כיוון מניית כלל , הסולבנטיות של אידיבי כלפי נושיה והתמורה המותנית למחזיקי מניית אידיבי שנמחקה.  

הרבעון הזה אמור להיות טוב בגזרת כלל ולא טוב בגזרת דסקש בשל הידרדרות סלקום .

לצפיה ב-'לפידות'
לפידות
21/05/2019 | 12:37
10
143
לפידות
----------
ב 26/5 אסיפת בעלי מניות לאישור שכר לפידות
ללפידות יש אופציה לרכישת 3-5% מכלל ביטוח במחיר 47.7 עד סוף יוני
שכרו לא יאושר - סביר שייממש את האופציה וכנראה ימלא תפקיד פעיל בהמשך
שכרו יאושר - יש לו כרגע רווח נאה "על הנייר" אבל צריך לקחת בחשבון שהוא שם מכיסו למעלה מ-13 מיליון ש"ח וההלוואה מאידיבי צוברת ריבית של 4% לשנה, כך שישנה אפשרות שבמועד פרעון ההלוואה בעוד 5 שנים - שער המניה יהיה נמוך משער איזון של בערך 53 ש"ח למניה שאז הוא מתחיל לנגוס בסכום השקעתו, ובהחלט יש מצב שיאבד חלק או את כל ה-13 מיליון שהשקיע. בתור משקיע פסיבי שכביכול אין לו כל השפעה על התנהלות החברה , כלל לא בטוח שזו השקעה שמי מאיתנו היה לוקח.

אלשטיין
---------
אם יקבל היתר ולפידות ישאר משקיע פסיבי לא ברור האינטרס של אידיבי במימון לפידות.
אם יקבל היתר ולפידות יהפוך לחלק מההנהלה - העסקה הגיונית מאד
אם לא יקבל היתר יש הגיון מסוים בהכנסת משקיע פסיבי שהכנסתו הביאה כבר לעליית מחיר המניה. לא בטוח שההשפעה אבל תאריך ימים.

נכסים ובנין
------------
אלשטיין צריך להתחיל להניע את הורדת השכבה. אין יותר מידי זמן ואני מניח שלאחר תום ימי ספירת העומר וחג השבועות הענין יצבור תאוצה. אלשטיין רוצה מאד להותיר את קבוצת נכסים ובנין בידיו אבל לדעתי אין לו מקורות מספיקים לרכוש אותה בשלמותה ותרגיל הלוואת מוכר לא יעבוד שוב.

לצפיה ב-'תשקיף מדף'
תשקיף מדף
21/05/2019 | 23:23
9
104
דסק"ש מפרסמת תשקיף מדף.
כנראה מתוכננת הנפקת מניות \ אג"ח בכדי לממן פעולה עתידית.
משער שהכסף שיגויס יהיה להורדת שיכבה או בצורה כלשהיא לכיוון של רכישת מניות כלל.

לצפיה ב-'צעד מפתיע, חשבתי שיש מספיק כסף בקופה'
צעד מפתיע, חשבתי שיש מספיק כסף בקופה
22/05/2019 | 10:44
2
82
אחרי מימוש הבלוק בשופרסל.
מילא. במחיר השוק אני מוכן להשתתף. הנייר נסחר באזור החצי על הונו העצמי (הגם שמנופח משהו בגין נכס סלקום, אבל זה נכס עם פוטנציאל שיפור). 1.1 מיליארד למול 2.3

הנפקה כזו מציעה לי חשיפה לנכסים מצויינים: שופרסל, נכסים ובניין, גב ים, גם אלרון בתמחורה הנוכחי אטרקטיבית בעיני ואני בהחלט מוכן לקנות גם את כלל ביטוח במחיר השוק שלה (מן הסתם המחיר יהיה גבוה יותר, השאלה כמה, גם ב 75% על ההון שלה זו עיסקה טובה מבחינתי, הון עצמי אני כבר לא מוכן לשלם (בכובע של מחזיק דסק"ש)). סלקום קצת צולעת אבל אי אפשר שהכל יהיה מצויין.

לנכסים כאלה במחירים כאלה אלשטיין רק צריך לשים בקשה במאיה ואני מביא כסף מהבית 
לצפיה ב-'לא נכון שדסקש נסחרת בחצי משווי '
לא נכון שדסקש נסחרת בחצי משווי
22/05/2019 | 12:25
1
67
אין אפסייד בדסקש על פי שערי האחזקות הנכחים.

מבוסס על :
סלקום 702 מיל ,  נכסים 1392, שופרסל 1481 ,  אלרון 132 ,  אחרים לא סחיר 180 , נכסים שוטפים ומזומן לפי דוח אחרון 1849 מיל
דיבידנד לקבל לאחר דוח רבעון 1 , 118 מיל

סהכ נכסים 5885
חוב (4482) -
שווי נקי 1373 מיליון מכאן שהמניה שווה בערך 900
אם נוריד את המימון והנהלה לרבעון נכחי השער של דסקש הוגן 

* סלקום נחבטה קשות ואם תרוץ ל 2500  שער שנסחרה לפי מספר חודשים ,זה שווה לדסקש 40% עליה בשער.

לצפיה ב-'מסכים, סלקום פגעה קשות ב NAV'
מסכים, סלקום פגעה קשות ב NAV
22/05/2019 | 12:34
61
אפשר לצפות למחיקה מסויימת בדוחות הבאים בגין הנכס הזה אבל עדיין, למעט סלקום, מדובר בנכסים טובים בתמחורים נוחים ונכס סלקום עשוי להשתפר בעתיד.
גם אלרון פישלה בשנה החולפת אך עשויה להשתפר בשנים הבאות.
לצפיה ב-'לענין התשקיף ועוד'
לענין התשקיף ועוד
22/05/2019 | 11:25
5
107
תוקף תשקיף מדף קיים פוקע בסוף החודש ולכן נדרשת דסק"ש לתשקיף מדף חדש
לא צפויה הנפקה בקרוב אבל תמיד טוב שתהיה אפשרות זמינה מיידית

בנתים מחכים להתפתחויות כאשר  CRESY החברה שמחזיקה באירסה קונה מתחילת השנה כמעט מידי יום את מניותיה ומגדילה את האחוז המשורשר שאלשטיין מחזיק בקבוצה ובסופו של דבר בכלל ביטוח אם יקבל היתר. הקניה איטית והדרגתית עקב כללי ה SEC המגבילים קניה יומית של BUYBACK ל-25% מהמחזור. אלשטיין נדרש ל-20% החזקה מינימלית משורשרת (כרגע כ-17-18% באירסה ו 85% מזה בדסק"ש - ללא ארקין)

להערכתי (האמת יותר ניחוש) סדר הדברים:

אלשטיין צופה לקבל אישור שליטה עד סוף יוני
לפידות אמור להיכנס לתפקידו בשיכון ובינוי ביולי
אם אלשטיין יקבל היתר - לפידות יתמנה ליו"ר בספטמבר במקום נווה ויוותר על שיכון ובינוי
אם אלשטיין יקבל היתר - רק אז יבקש ארקין היתר שליטה לעוד 3%-8%
לפי הדיווח המתוקן של אידיבי - רק לארקין ולפידות התחייבות לא למכור את המניות בתחום זמן מוגדר-
"...ההסכמים כוללים, בין היתר, התחייבות של אחד מהרוכשים והרוכש המשותף שלא למכור את המניות הנרכשות למשך תקופות שהוסכמו"
להערכתי אם אלשטיין יקבל היתר גבאי ימכור את מניותיו לארקין

בכל מקרה כדי שאלשטיין יעמוד בדרישות הכמותיות עליו לטפל בדסק"ש. בראש ובראשונה שזו תפסיק לאחד את נכסים ובנין והיא גם תצטרך להקטין את המינוף במאזנה על ידי פרעון אג"ח ו' (לא מחזיק)

אלשטיין כבר קיבל בתקופת דנקנר היתר אחזקה לכלל ביטוח. זהו היתר שקל יותר להשגה מאשר היתר שליטה כאשר באופן מעשי מבקש היתר אחזקה פטור מנספחים מסוימים שמבקש היתר שליטה נדרש למלא (בעיקר בנוגע להון אישי). אני לא סבור שבקשה מורחבת של אלשטיין צריכה לקחת יותר משלושה חודשים עיון מצד המפקח.בסך הכל מדובר באדם מוכר המבקש אישור באותו מבנה חברות בו התקבל אישור מצומצם בעבר, ופעיל כבר מספר לא מועט של שנים בישראל.

בתחילת מהלך בקשת היתר השליטה הערכתי את סיכויי אלשטיין להיתר ב-50%, לאחר דרישת המפקח להמשיך במכירות ההדרגתיות למרות בקשת ההיתר הורדתי את הסיכוי לזניח, לאור ההתפתחויות האחרונות חזרתי להסתברות 50%.

כהונת היו"ר נווה תסתיים בעוד כמה חודשים (כמדומני בספטמבר) ונראה לי שהוא בדרך החוצה. אידיבי התנגדה למינויו אבל יכלה להצביע רק מכח 5% שהחזיקה. כעת נוצרה מסה קריטית של מחזיקים שככל הנראה תאפשר להם את אי הארכת כהונתו גם אם עד למועד האסיפה אלשטיין לא יקבל היתר. לא אתפלא אם נווה ידחוף עכשיו את הדירקטוריון לכיוון חלוקות דיבידנד (אפשרי מבחינת דרישות רגולטריות)
--
מחזיק אג"ח ט אידיבי

לצפיה ב-'למה לפדות את דסק"ש ו' ?'
למה לפדות את דסק"ש ו' ?
22/05/2019 | 11:45
4
77
יופי של אגח, תשואה נחמדה 5.9% צמוד, סיכון בינוני (מדורג +BBB), מחמ בינוני (3.6), מותק של נייר. הון עצמי שמנמן (קרי עודף נכסים על חובות). בדיוק מה שאני אוהב.  אני מבחינתי נשאר לפידיון. זו סידרה די גדולה (2.4 מיליארד שקל כולל ריבית)

עוד חודש פודים סופית את סידרה ח' הזעירה (40 מלש"ח)

יש לדסק"ש גם את סידרה י', סידרה עוד יותר גדולה (3.1 מיליארד כולל ריבית), שארוכה יותר (מחמ 5.11), ומציעה 8.7% שקלי. בשבילי ו' מספיק ארוך אבל מי שמחפש יותר ארוך גם זה נחמד.

אם הוא מגייס אקוויטי אז זה קונצרט לאוזני סדרות ו' ו-י' 
לצפיה ב-'לגבי כלל והתמורה בגין היתר שליטה '
לגבי כלל והתמורה בגין היתר שליטה
22/05/2019 | 12:31
3
83
בהנחה ויקבל היתר , האם יש לאלשטיין אפשרות משחק בנוגע לתמורה לנושי אידיבי פתוח (ביחס לאחזקה הסופית בכלל) 

כלומר :  
יבוא ויגיד מסכים שמגיע לנושי פיתוח 1 שח לכל יחידת אגח בקבלת היתר 
יחד עם זאת , מאחר וקבלתי היתר לפי 25% אחזקה ולא לפי 50% כי אולצתי למכור , אזי הקופון ירד בחצי . 
לכן בקופון ירד בחצי ? 

תודה לעונים 

לצפיה ב-'לא יודע אבל בנוסף רציתי לשאול לגבי החלוקות לנושי אידיבי'
לא יודע אבל בנוסף רציתי לשאול לגבי החלוקות לנושי אידיבי
22/05/2019 | 14:42
2
64
בחלוקה האחרונה נותר סכום כסף לפי מיטב זכרוני

מתי ההסדר יושלם סופית

תודה לכולם
לצפיה ב-'יש את הסדר אחזקות ויש את הסדר פיתוח '
יש את הסדר אחזקות ויש את הסדר פיתוח
22/05/2019 | 16:14
1
89
אתה מדבר על מחזיקי האגחים של אידיבי אחזקות - למיטב ידיעתי חילקו שם את הכל.
עורכי הדין הציגו לנושים השתלטות ותביעות במאות מיליונים ,בסוף סגרו את הנושא בפשרה מגוחכת ,
אפשר להבין אותם הם קיבלו חבילת מיליונים כל כך גדולה שגרמה להם לעייפות . 

אני התכוונתי להסדר אחר , בו אלשטיין מחק את מניית אידיבי פיתוח וכל מי שהחזיק במניה ערב ההסדר יקבל תמורה במידה ואלשטיין יקבל היתר שליטה על כלל ביטוח .

לצפיה ב-'נכון התכונתי להסדר אידיבי אחזקות '
נכון התכונתי להסדר אידיבי אחזקות
22/05/2019 | 20:27
48
כנראה שהזכרון שלך טוב יותר וחילקו הכל

תודה
לצפיה ב-'דולפין ממשיכה לא לשלם לנו ריבית '
דולפין ממשיכה לא לשלם לנו ריבית
21/05/2019 | 11:59
133
לצפיה ב-'גזית גלוב Q1'
גזית גלוב Q1
22/05/2019 | 11:17
3
29

היום ב 17:00 שיחת ועידה
מצגת

מרכיב אי הוודאות העיקרי מבחינתנו, ברזיל, נראה כצומח לא רע 
ממשיכים לחלק דיבידנד, כרגיל, 40.5 למניה 
לצפיה ב-'2 דברים חסרים לי.'
2 דברים חסרים לי.
22/05/2019 | 12:05
2
26
העלאת דירוג: אין איזה דיבור על זה?!?
BB: לא עשו? אם לא למה? אם כן כמה?

לצפיה ב-'עוד שעה שיחת ועידה'
עוד שעה שיחת ועידה
22/05/2019 | 16:11
1
15
יכול להיות שישאלו שמה על buyback - ים. 
אני יכול לנחש שעדיין לא מעלים דירוג כי לא יודעים מה עושים עם התקבולים ממכירת FCR? 

עוד כתבה על דוח Q1:
לצפיה ב-'שלב Q&A'
שלב Q&A
22/05/2019 | 17:36
18
1. שאלה על סיטיקון המדשדשת:
היא מתייעלת ופינלנד יוצאת ממיתון ולכן צפוי שיפור.
2. שיפור דירוג?
מדברים עם סוכנויות הדירוג, מציגים בפניהם את השיפור שבוצע בחברה ב 3 השנים האחרונות ומקווים שיעלו.
3. חששות אונליין לגבי ריטייל באירופה?
כצמן חושב שהפסימיות מוגזמת. בארה"ב הגישה היתה דובית מאד ובשנה האחרונה השווקים הבינו שהגזימו. זה U ולא V. באירופה יותר קשה להשוות בין חברות יחסית לארה"ב. הם בוחנים נכסים בקפדנות. מצליחים להעלות שכ"ד ואחוז התפוסה גבוה.
4.  היעד היה להגיע ל 40-60% פרטי. הגיעו לחצי פרטי חצי ציבורי. האם מתכוונים להגדיל פרטי? חיובי.
לצפיה ב-'אקזיט ישראלי של 100M$ בתחום האצות'
אקזיט ישראלי של 100M$ בתחום האצות
22/05/2019 | 16:59
18
חברה פרטית, אז אין חשיפה ציבורית, אבל זה יכול לתת איזושהי אינדיקציה לתחום הזה שמתחיל להתעורר.

כזכור למנרב יש חברה בת בארה"ב עם מפעל אצות במדבר. עסק כזה יכול להגיע לאקזיט חלומי 

היי, אם חברות קנאביס הגיעו לשווי של למעלה ממיליארד שקל אז למה לא אצות? 
לצפיה ב-'teva - וורן באפט מצייץ משהו על מיזוג עם מיילן?'
teva - וורן באפט מצייץ משהו על מיזוג עם מיילן?
22/05/2019 | 12:15
1
42
סבירות נמוכה לאישור רגולטורי.

מיזוג עם מיילן יכול לייעל חטיבה גנרית (קל יותר להקפיץ מחירים) ולצמצם דעיכה של קופקסון ואפיפן אבל לא ברור עד כמה זה מהלך משביח הן מבחינת טבע והן מבחינת מיילן (למעט זה שמשקיעי מיילן סוף סוף יוכלו להפטר מ-הלן המנכלית האופטימית מדי , קאר שולץ יותר ריאלי ממנה )

לצפיה ב-'בטח שזה משביח'
בטח שזה משביח
22/05/2019 | 14:03
46
1. יתרון לגודל: מערך הפצה 1, הנהלה 1 וכו' וכו' במקום 2.
2. מתחרה גדול יורד מהפרק = אפשרות להעלות מחירים.

אבל אני בספק אם הרגולטור יאשר.

לצפיה ב-'S&P האם זה אמבוש?'
S&P האם זה אמבוש?
22/05/2019 | 12:20
33

שוקי המניות הגלובליים מפגינים תנודתיות גבוהה יותר מאז תחילת מאי, בעיקר בשל מלחמת הסחר המרחפת מעל כלל שוקי המניות והחשש מהשלכותיהם על הכלכלה ריאלית. השוק כל פעם מחדש מראה עוצnה. יש אומרים שכל ירידה היא לצורך עליה ובקרוב נראה שיאים ויש אומרים שזה עשוי להיות "אמבוש"...
תמונת מצב S&P 
נמצא מתחת לממוצע נע 20,פוגש את ממוצע נע  50
מה דעתכם??
לצפיה בציטוטי כלל השווקים בזמן אמת: https://il.tradingview.com/markets/
חוזים, מדדים, מט"ח, אג"ח, חוזי CFD, מניות.

לצפיה ב-'מחפש משקיעים להפעלת תוכנה בבורסה בארהב'
מחפש משקיעים להפעלת תוכנה בבורסה בארהב
21/05/2019 | 09:31
5
64
פיתחתי תוכנה אוטומטית למסחר יומי בבורסה בארהב התוכנה נוסתה במסחר אמיתי על כסף דמו והוכיחה שמצליחה לייצר רווחים קבועים במסחר יומי

מחפש משקיעים עם סכום מינימאלי של 5000 דולר לפתיחת חשבון

לפרטים נוספים ניתן ליצור איתי קשר טלפוני

052-4736951 ליאור
לצפיה ב-'אם פיתחת תוכנה ליצור כסף, למה אתה צריך כסף?'
אם פיתחת תוכנה ליצור כסף, למה אתה צריך כסף?
21/05/2019 | 10:44
3
58
נשמע כמו הונאת משקיעים.

לצפיה ב-'אכן נשמע מפוקפק'
אכן נשמע מפוקפק
21/05/2019 | 10:59
57
אם למישהו יש כלי טוב ליצירת רווחים בטוחים אז למה לו לפנות לגב' כהן עם 5000$ עלובים? שילך ישר לבתי השקעות וחברות הביטוח, בישראל ובעולם, ויקבל מיליארדים.
לצפיה ב-'תוכנה אוטומטית'
תוכנה אוטומטית
21/05/2019 | 11:28
1
62
פיתחתי תוכנה שנוסתה במסחר בלייב על כסף דמו לכן אני מארגן קבוצת צשקיעים להריץ את התוכנה בכסף אמיתי
מתכוון לעשות פיילוט עם מספר משקיעים שייהנו מרווחים שתיצור התוכנה
לצפיה ב-'אין לך כסף משלך? אין לך משפחה? למה אתה צריך כסף של זרים?'
אין לך כסף משלך? אין לך משפחה? למה אתה צריך כסף של זרים?
21/05/2019 | 16:13
34
לצפיה ב-'בהרבה חברות מסחר אוטומטי עבד עד שנגמר רע'
בהרבה חברות מסחר אוטומטי עבד עד שנגמר רע
21/05/2019 | 19:11
54
הרבה לקחו צעד אחורה ודרשו שרק יד אנושית תעביר את הפקודה בסוף... כי לפעמים הנזקים היו עצומים, ראה פורמולה ויז'ן ועוד הרבה חברות, אם הצלחת לפצח את השיטה כל הכבוד שמור את הידע לעצמך תלווה קצת כסף מהמשפחה ואם זה עובד אתה כבר תתעשר מהר. בכל אופן לא עלית על משהו מהפכני ורצות תוכנות כאלה כבר בשוק.
לצפיה ב-'כאן שביתה '
כאן שביתה
21/05/2019 | 11:29
3
55
לצפיה ב-'במה זה שונה מיום רגיל? שיסגרו הבורסה המיותרת הזו'
במה זה שונה מיום רגיל? שיסגרו הבורסה המיותרת הזו
21/05/2019 | 11:42
23
לצפיה ב-'המשקיעים הזרים המומים'
המשקיעים הזרים המומים
21/05/2019 | 13:58
60
הם לא רגילים להתנהלות השכונה הזו 
לצפיה ב-'אפרת פלד, המנכלית שהשחילה את שרי אריסון '
אפרת פלד, המנכלית שהשחילה את שרי אריסון
21/05/2019 | 11:09
53
אלי ציפורי כותב על העיסקה הכי הזויה בשנה החולפת, שנוהלה ע"י המנכלית הכי מתוגמלת במשק. בשביל למכור בזול לא צריך לשלם 18 מיליון שקל בשנה. 

לצפיה ב-' כן פיט ביו פארמה הונאה במיטבה'
כן פיט ביו פארמה הונאה במיטבה
21/05/2019 | 00:05
2
43
לצפיה ב-'חשוב ללמוד להכיר את הנפשות '
חשוב ללמוד להכיר את הנפשות
21/05/2019 | 00:07
40
לצפיה ב-'מה מי מו? נמק, פרש והדגם'
מה מי מו? נמק, פרש והדגם
21/05/2019 | 10:56
15
לצפיה ב-'קרדן אן וי -אג"ח ב'- יום אקס 20/5/19'
קרדן אן וי -אג"ח ב'- יום אקס 20/5/19
20/05/2019 | 10:45
2
57
היום יום האקס באגח, תשלום קרן+ריבית ב-3/6/19.
האם מישהו מהחברים יודע, האם אכן יבוצע תשלום זה ?
DW, כמדומני אתה מתמצא באג"ח זה.

לצפיה ב-'לא מכיר, אולי yel5 או שמעון מכירים?'
לא מכיר, אולי yel5 או שמעון מכירים?
20/05/2019 | 13:32
1
40
לצפיה ב-'התשלום יבוצע הכסף יועבר בימים הקרובים לנאמן לאג"ח'
התשלום יבוצע הכסף יועבר בימים הקרובים לנאמן לאג"ח
20/05/2019 | 20:06
51
מדובר בכספים שהצטברו בידי החברה ויחולקו ע"פ
הסכם בין הסדרות.
לצפיה ב-'אפריקה: המו"מ על מפעיל כביש 6 נמשך'
אפריקה: המו"מ על מפעיל כביש 6 נמשך
12/05/2019 | 09:21
10
72
בשבוע שעבר סידרה כו הצביעה בעד דור אלון (שווי 345 מלשח למפעיל ו 522.6 כולל מזומן), בעוד כז/כח הצביעו בעד קיסטון (שווי 336 למפעיל ו 510 כולל מזומן).

המשמעות היא המשך התדיינות בימים הקרובים בין 2 המתמודדים ונקווה שישפרו הצעותיהם כדי שיזכו ברוב קולות 

לצפיה ב-'דור אלון מעלה הצעה משופרת במאיה'
דור אלון מעלה הצעה משופרת במאיה
12/05/2019 | 09:29
60

שיפורים: פקדון 5 מלש"ח, ריבית פיגורים עולה מ 4% ל 4.5% (מענה לתרחיש שבו שיכון ובינוי תעשה בעיות, למרות שמוטי מוכן לפרגן להם אחזקה ב 50.01% מביצת הזהב הזו), 
לצפיה ב-'הצעת קיסטון פקעה תיאורטית'
הצעת קיסטון פקעה תיאורטית
13/05/2019 | 13:46
3
37
לכן מבקשים ממחזיקי כז/כח (וגם שוב ממחזיקי כו) להצביע עד יום רביעי האם הם מקבלים את הצעת דור אלון (שבעצם מציעה תמורה מעט גבוהה יותר).

לקיסטון (עם הקומבינה של כלל והפניקס) כדאי למהר ולהעלות הצעה משופרת אחרת מוטי עלול לקחת להם את הבונבוניירה הזו בדקה ה 90. יהיה להם קשה מאד מאד למצוא עסקי תשתית כאלה טובים ובכאלה תמחורים נוחים (מכפיל 6) במדינת ישראל. תחנות כח מוכרים פה במכפיל 20.
לצפיה ב-'נראה לכם שקיסטון יפרשו? פחחח'
נראה לכם שקיסטון יפרשו? פחחח
15/05/2019 | 10:11
2
36
לא כל שני וחמישי מוכרים בישראל כאלה ביצי זהב. אף אחד לא הולך לשום מקום.

קיסטון מעלה הצעה מעודכנת וצריך להצביע עד מחר.
הם משחקים מלוכלך ורושמים ששיכון ובינוי הולכת איתם ולא עם דור אלון, כדי לשכנע אותנו להצביע רק עבורם. 

בהצעה המעודכנת הם מוסיפים 3.6 מלשח (מיליון דולר? ) על ההצעה הקודמת, ומציעים שווי כולל של 513.6 מלשח, המורכבים מ 336 על הפעילות + 177.6 מזומן

מוטק'ה יצטרך להעלות מכתב משופר עם הסברים לטיעוני קיסטון. במחיר הוא כבר מציע לנו קצת יותר אבל ישנו גם מרכיב הוודאות להשלמת העיסקה ועל הטיקט הזה קיסטון מנגנים (תוך כדי צמצום הפער במחיר, חבל שלא השוו למוטק'ה)
לצפיה ב-'לטעמי אבוד למוטקה. מלא מחזיקים יעדיפו לגלגל אותו מכל המדרגות'
לטעמי אבוד למוטקה. מלא מחזיקים יעדיפו לגלגל אותו מכל המדרגות
15/05/2019 | 13:42
1
43
אפילו אם יציע עוד כמה מיליונים, אחרי שמרח אותם שנתיים, ובסוף לא היה מסוגל לספק את הסחורה.
האי ודאות באופציה שלו אכן גדולה מדי ופוטנציאל לעוד מריחות זמן שהמחזיקים שבעו מהם.
לצפיה ב-'נסה לא לערב אמוציות '
נסה לא לערב אמוציות
15/05/2019 | 15:51
37
אתה נושה מקצוען ואתה רוצה למקסם ריקברי. 

להבדיל מאפריקה, כאן מדובר בעיסקה קטנה, שמוטק'ה יכול להרים.
שני הקונים טובים וראויים.

הבעיה העיקרית שאני רואה היא אכן יכולת המימוש בלי ששיכון ובינוי תוקעים מקלות בגלגלים עם זכות הסירוב שלהם, וגם אז אפשר להתמודד איתם, שכן הם יתקשו לטעון בבי"מ שהנכס לא שווה את מה שקונה מרצון הסכים לשלם.

מוטי גם אומר שהם מוכנים ששיכון ובינוי תחזיק טיפה מעל 50% כך שגם פה ההבדל לא גדול. מבחינת שיכון ובינוי היא תקבל שליטה בשני המקרים.
ועדיין, יותר נחמד להעביר עיסקה חלק. קלות ביצוע זה מרכיב חשוב.

מצד שני מוטק'ה כן מציע לנו עוד כמה אחוזים בריאים על הנכס.

מכאן ההתלבטות 
לצפיה ב-'ברכות לקיסטון '
ברכות לקיסטון
20/05/2019 | 12:45
2
31
קנתה נכס מניב פצצה במחירי סופעונה (מכפיל 6).
מתחילים כבר לדבר על אגרה בת"א.

כאשר הריט הזה יהפוך לציבורי זה קנדידט מעניין מאד להשקעה. 
לקנות ולשכוח עד הפנסיה.
לכלל ביטוח והפניקס יש אפשרות לקחת חלק מההשקעה של קיסטון.

לצפיה ב-'מחשבות על אגרה בת"א'
מחשבות על אגרה בת"א
20/05/2019 | 14:18
30
מקווה שלא יתחילו עם זה לפני שיהיו לפחות 3 קווי רכבת קלה מבצעיים + שיפור תח"צ, אחרת זה סתם להטיל עוד מס על הנהגים, שכבר משלמים לא מעט מס (חצי ממחיר הרכב שלהם זה מס ו 2/3 ממחיר הבנזין)

לצפיה ב-'גם שו"ב צפויה לקנות בלוק מ-קיסטון'
גם שו"ב צפויה לקנות בלוק מ-קיסטון
20/05/2019 | 17:54
20
במחיר דומה לעיסקה מולנו, וכך היא תהפוך לבעלת השליטה בחברת המפעיל ותרשום רווח הון של 100 מלש"ח.
לצפיה ב-'מה לגבי חלוקת התמורות לאחר המכירה?יש תאריכים?'
מה לגבי חלוקת התמורות לאחר המכירה?יש תאריכים?
21/05/2019 | 13:47
1
10
לצפיה ב-'עדיין לא, נקווה שיעדכנו'
עדיין לא, נקווה שיעדכנו
22/05/2019 | 15:06
5
לצפיה ב-'סכום התחלתי בשוק האמריקאי'
סכום התחלתי בשוק האמריקאי
20/05/2019 | 12:17
5
49
שלום לכולם, אני רוצה לסחור במסחר יומי בשור האמריקאי אבל אמרו לי שהסכום ההתחלתי בכדי להתחיל הוא בין 2500 ל 3000 דולר, האם מישהו יודע אחרת? האם אפשר להתחיל לסחור בסכום נמוך יותר?
לצפיה ב-'אם אין לך 3000$ לפחות אל תתחיל, לא שווה את הזמן שלך'
אם אין לך 3000$ לפחות אל תתחיל, לא שווה את הזמן שלך
20/05/2019 | 13:34
1
34
לצפיה ב-'פתיחת חשבון למסחר'
פתיחת חשבון למסחר
20/05/2019 | 17:25
27
גם אף ברוקר לא יפתח לך חשבון בפחות מזה...(חוץ מטריידסטיישן והם יגבילו ב 3 פעולות לשבוע)
בהצלחה
לצפיה ב-'דווקא מצוין'
דווקא מצוין
20/05/2019 | 15:26
1
43
מכוון שתפסיד את רוב הכסף שלך- עדיף שתפסיד כמה שפחות
לצפיה ב-''
20/05/2019 | 16:51
6
לצפיה ב-'תרום הכסף ליתומים, ככה לפחות תדע שהלך למטרה טובה'
תרום הכסף ליתומים, ככה לפחות תדע שהלך למטרה טובה
21/05/2019 | 09:06
5
לצפיה ב-'כתבה על סקטור הגז'
כתבה על סקטור הגז
20/05/2019 | 15:40
30
אורי טל טנא מעלה היום כתבה על הניירות בסקטור הגז. כרגיל כתבה טובה ומושקעת.
הוא בד"כ נוקט בגישה מחמירה יותר מזו של חברות הגז.

בניתוח אני חושב שהוא שכח לתמחר את נכס פוטנציאל שדה הנפט מתחת ללוייתן. אם מישהו חושב שזה שווה אפס אז אשמח לקבל במתנה כרטיס לוטו להגרלה של מחר. פרס ראשון 10 מלש"ח. מתאים לי 
לצפיה ב-'דרמה בהצבעת ביקום '
דרמה בהצבעת ביקום
19/05/2019 | 13:51
2
110
אגח ג' אמנם אישר את הצעת סרצ'לייט (אגח ב' ברור שיאשר, הם מבחינתם מצליחים לברוח) אבל על הקשקש. 75.2%
2 עשיריות מחוב של 2 מיליארד זה 4 מיליון שקל! כלומר כל קול קובע.

אלטשולר שחם מובילים את ההתנגדות לעיסקה ודורשים לבצע ספירה מחודשת, תוך כדי ניטרול סידרה ב' (שכאמור ברור שמצביעה בעד) וכן נושי זהב, שהם בעצם בעלי מניות ביקום, שגם כן מקבלים צ'ופר לא קטן.
באם תתקבל עמדתם העיסקה מתפוצצת. 
מצד שני עמי מנכ"ל ביקום מנסה לשכנע אותם לרדת מזה ושהעיסקה לוקחת בחשבון את כל בעלי העניין.

לצפיה ב-'בעלי ענין "לחוצים" '
בעלי ענין "לחוצים"
19/05/2019 | 15:16
78
יש בעלי ענין שדחוף להם לקבל החלטות לפני פרסום דו"ח בזק בעוד ארבעה ימים.

האם הם יודעים משהו שלא פורסם לציבור המשקיעים?
לצפיה ב-'"על הקשקש" כתבת מנהל יקר, כתבת 75.2% אישרו'
"על הקשקש" כתבת מנהל יקר, כתבת 75.2% אישרו
19/05/2019 | 19:02
69
התוצאה האמיתית במאיה קצת שונה
מעל 81 אחוז אישרו ההסדר עם סרצליט
לצפיה ב-'בואינג מודיעה על תיקון התוכנה במטוסי 737 מקס'
בואינג מודיעה על תיקון התוכנה במטוסי 737 מקס
17/05/2019 | 10:57
8
133
הנייר בתגובה קופץ 2-3% .

האם יכול להיות פה טרייד מעניין? (נגיד חזרה לשיא שנתי) 
ברפרוף על המספרים שלהם הנייר נראה מפחיד 
מכפיל רווח 20 (אבל קדימה 16, אולי יעלה כתוצאה מיותר עלויות וקושי רב יותר לשווק את הסחורה), מאזן מבהיל  - אין להם הון עצמי! (לפחות טיפל'ה חיובי, לפני 2 רבעונים אפילו היה שלילי), המלאי שלהם גבוה להחריד, כלומר בואינג בעצם מייצרת סחורה מפוקפקת למלאי ומתפללת חזק חזק שהלקוחות יבואו לחלץ אותה. טוב, זה לא שללקוחות יש יותר מדי ברירות. המטוסים עובדים 24/7, הסחורה שלהם מתיישנת ומתבלה ולכן כל שנה חייבים להחליף מאות מטוסים בעולם. יש ספק חלופי אירופאי (איירבס) אבל אין מצב שהוא יוכל לספק סחורה לכל העולם ואשתו, לכן יהיו חייבים לקנות סחורה מבואינג, ולקוות שיהיה בסדר  (וזה יכול להסביר את המלאי הגבוה, בואינג מקבלים הזמנות שנים קדימה, הם לא עובדים על פול גז בניוטרל, אבל אם יבטלו הזמנות קודמות? יהיה לא נעים)
אם היה ספק רוסי, הודי או סיני? YYY, הם היו שוחטים את בואינג השמנמנה. 

ועדיין - במצבם העדין הם חייבים לעצור את הדיבידנד. מי ממשיך לשרוף כסף כאשר המאזן כזה מבהיל? השוק לא יאהב תרחיש של עצירת דיבידנד ולכן ללונג הנייר לא נראה מעניין, אבל ב 350$ למניה אולי לשורט? עד לא מזמן הנייר נסחר בחצי (150$). למה שלא יחזור לשם? מכפיל 10 לא נראה בלתי סביר לחברה כזו מסוכנת.

לצפיה ב-'שמע הבורות שלך זועקת לשמיים'
שמע הבורות שלך זועקת לשמיים
17/05/2019 | 15:29
6
114
כמה שטויות אפשר לכתוב בפוסט אחד?
אני אמשיך להחזיק הרבה מאד בואינג ואתה תמשיך לאכול בורקסים בישיבות של חברות חדלות פירעון.
מביך, פשוט מביך.

לצפיה ב-'בבקשה, מוזמן לנמק מדוע לדעתך BA אטרקטיבית'
בבקשה, מוזמן לנמק מדוע לדעתך BA אטרקטיבית
17/05/2019 | 16:42
5
93
אני משער שאתה מכיר אותה הרבה יותר טוב ממני.
לאור הידיעה על עידכון התוכנה העפתי מבט על הנייר, ולא אהבתי מה שראיתי: מכפיל רווח גבוה, אין הון עצמי, מלאי ענקי. לא בדיוק מה שאפשר היה לצפות מחברה תעשייתית ותיקה.

לגבי הישיבות, זה באמת לא בסדר שאין בורקסים. לפעמים יש בקושי מים 
לצפיה ב-'בואינג תמשיך ותהיה חזקה גם בעוד 100 שנה'
בואינג תמשיך ותהיה חזקה גם בעוד 100 שנה
17/05/2019 | 21:31
1
92
הגרפים והמספרים בטבלאות לא מספרים את כל הסיפור ובעצם משקרים. בואינג היא חברה עצומה שלקוחותיה הן חברות תעופה אבל בעיקר הממשל האמריקאי שמספק להם חוזים שמנים ארוכי טווח. לא מדובר על חברת טלפונים שלקוחות באים והולכים מהיום למחר. 
התרסקות המטוסים היא מאוד מצערת אבל מבט להיסטוריה מראה שכאשר האבק מתפזר המניה מזנקת וממשיכה לעלות, הסטטיסטיקה מנצחת ולכן בואינג היא מנייה בטוחה בטווח הרחוק. 
אני אישית ממליץ לקנות בואינג כאשר המחיר הוא טוב והרבה.
לצפיה ב-'לא כתבתי שהיא אטרקטיבית'
לא כתבתי שהיא אטרקטיבית
18/05/2019 | 22:19
2
68
כתבתי שאתה כותב שטויות שאין להם אחיזה במציאות.
כרגיל:
ההון העצמי לא מעניין ואין לו חשיבות, מתי תקלוט את זה?  אגב הם בדירוג אשראי A יציב (בינלאומי). המאזן שלהם כ"כ חזק שהם יכולים להחזיר את החוב שלהם תוך פחות משנה אם בא להם (לפי יאהו לפחות).

מכפיל רווח: לא רק שלא גבוה הוא אף נמוך יחסית לS&P 500 ויש להם צמיחה יפה.

מלאי ענקי: מאיפה אתה מבין במלאי של חברות ליצור מטוסים? יש להם צבר הזמנות ענק וזה דורש מלאי עצום של חלקים וכו', זה לא שיש להם מטוסים מוכנים על המדף.

עצירת דיבידנד? מה אתה מעשן תגיד לי? אתה בטוח שלא התבלבל בחברה?  זו חברה שמעלה את הדיבידנד בעשרות אחוזים כל שנה כי הם מרוויחים כמו חזירים.

אבל בוא, אם אתה כ"כ מאמין בדבריך, למה אתה מחכה? תעשה שורט! דמי ההשאלה על הנייר הזה שואפים ל0.  גם לקנות פוטים אתה יכול.

לצפיה ב-'אם כך מדוע אתה מחזיק בנייר, ועוד הרבה?'
אם כך מדוע אתה מחזיק בנייר, ועוד הרבה?
19/05/2019 | 11:34
1
56
הלא לא מכריחים אותך להחזיק בנייר בפורטפוליו. מכאן הסקתי שלדעתך הנייר אטרקטיבי.

לא מבין ממה אתה מתרגש? מן הסתם אף אנליסט אמריקאי לא מסתכל כאן בפורום ישראלי, כך שאיננו יכולים להשפיע על הנייר אפילו אם היינו רוצים.

לשיטתי, דווקא אם יש לך אחזקה בנייר, אז אמור לעניין אותך זוית ראייה של משקיעים אחרים בשוק, כי אם זוית הראייה שלך תסתבר כשגויה אז אתה זה שתרגיש את זה בכיס. לא אני.

לכן אם הטיעון הנגטיבי טוב וגרם לך לממש רווח אתה תחסוך הפסד עתידי, שזה דווקא די סבבה. בטוח קרו לך מקרים שטיפים של אחרים גרמו לך לממש נייר לפני שירד ואתה זוכר איזו הרגשה טובה זה שנחלצת בדקה ה 90.

ומנגד, אם טיעוני הנגד שקראת אינן משכנעים מבחינתך אז גם זה טוב, כי זה מחזק את הבטחון שלך להמשיך ולהחזיק בנייר. קצת כמו מסדר המפקד שעברת אותו בהצלחה 

לגבי הדיבידנד, הייתי נזהר מתרחיש בזק - קרי נייר שההצדקה להחזקתו היא בעיקר הדיבידנד וברגע שזה נעלם הנייר חוטף. לאור העלמות הונה העצמי של הפירמה נראה לי משונה שבוחרים דווקא להעלות את הדיבידנד ולא להורידו אם לא לבטלו כליל. יתכן ועקב חשש לטווח הקצר מקריסה במניה. לכן הסבירות לתרחיש כזה נראית לי לא נמוכה. תרחיש כזה קורה בד"כ כאשר מתחלף המנכ"ל והמנכ"ל החדש מטאטא החוצה את שגיאות קודמו.

לגבי ה SP500 אני חושש מגובהו ולא אתפלא אם נראה תיקון מסויים. בתיקון שכזה, אם יגיע, אינני רואה סיבה מדוע BA לא תחטוף גם. גם מכפיל רווח גבוה, גם אין הון עצמי וגם מוצר בעייתי ומלאי גבוה. ממש לא נראה כמו המניה הראשונה שהייתי מכניס לתיק שלי. החברה גורילה, אין ספק, אך תמחורה איננו אטרקטיבי. בעיני. אבל אני בהחלט עשוי גם לטעות.
לצפיה ב-'אני חושב שהם בתמחור סביר'
אני חושב שהם בתמחור סביר
19/05/2019 | 12:39
53
חוץ מזה אני לא מוכר וקונה כל שני וחמישי, הגישה שלי היא לרכוש ולהחזיק לעד, על הדרך מקבלים דיבידנדים, אני לא סוחר, אני משקיע.

לא טענת טיעוני נגד, אין לי בעיה עם טענות כאלה ואחרות, כתבת פשוט BS מוחלט.

אתה חוזר עוד הפעם כמו תוכי על השטות של ההון העצמי, בסוף אולי אולי תבין שזה לא חשוב. להון עצמי אין חשיבות בחברות כמו בואינג, אני לא בטוח שאתה יודע מה זה בכלל.
שמע אתה מנהל פה בפורום והבורות שלך מביכה ממש (NO OFFENSE), במקום לחזור על שטויות אולי תלמד קצת? הרי המידע היום נגיש מתמיד.

תמחור אטקרטיבי? מה כן בתמחור אטרקטיבי היום? הכל יקר והכל שאלה של אלטרנטיבות.
לצפיה ב-'מסתבר שיש הרבה בעיות בטיחות במטוסי בואינג'
מסתבר שיש הרבה בעיות בטיחות במטוסי בואינג
18/05/2019 | 21:14
65
לדעתי היא צריכה לעמוד לדין פלילי על זה שהסתירה את המצאותו של הבג שגרם לתאונות הקטלניות שבה קיפחו את חייהם מאות בני אדם. שלפי ידיעות שונות הבג היה ידוע לפני התאונות ולא ננקטו צעדים מתאימים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת בן שי שרותי תמלול
הכל בגלל מילה אחת!
פורום מיסים והחזרי מס
פורום מיסים והחזרי מס
עו
יריב גוטמן - עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה