לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'רחמים הפסיקו לנבל את הפה '
רחמים הפסיקו לנבל את הפה
24/06/2017 | 21:06
32
אני נכנס לקרוא מדי פעם והמצב הפורום מדרדר
מדחי אל דחי, טיפש , אדיוט, רמאי וחוליי.
כבר לא נעים לבקר , בחיי.

לצפיה ב-'שאלה על תשואה מצטברת של מק''מ'
שאלה על תשואה מצטברת של מק''מ
24/06/2017 | 17:20
4
28
אהלן, אם יש לי נתוני תשואה שנתית של מק''מ במשך מספר שנים - 
נגיד ב- 2014 תשואת המק''מ הייתה 2%  ב-2015 הייתה 1% וב-2016 הייתה 0.5%, אז איך אני מחשב מה הייתה התשואה בשלוש השנים האחרונות במצטבר - האם מדובר על חיבור פשוט ? ואז ניתן להגיד שמק''מ בשנים 2014-2016 נתן תשואה מצטברת של 3.5%  ?
המון תודה לעונים

לצפיה ב-'לא בדיוק, זו בדיוק הנקודה של ריבית דריבית'
לא בדיוק, זו בדיוק הנקודה של ריבית דריבית
24/06/2017 | 17:39
3
23
נניח שהקרן של המק״מ היא 100 ש״ח. בסוף השנה הראשונה המק״מ שלך שווה 102 ש״ח ואת ה - 1% של השנה השנייה אתה מרוויח על 102 ש״ח ולא על 100 ש״ח, כך שבסוף השנה השנייה יש לך בכיס 1.01 * 102 ש״ח. זה קצת יותר מתשואה של 3% שהוא תוצאת החיבור של שתי השנים.

הקצת הזה אולי נראה לך שולי, אבל העקרון של ריבית דריבית מראה שהוא מתנפח מהר מאוד ואחראי לחלק ניכר מצבירת העושר שלך.
לצפיה ב-'תודה- אבל השאלה אם זו גם הדרך הנכונה להסתכל על זה במק''מ'
תודה- אבל השאלה אם זו גם הדרך הנכונה להסתכל על זה במק''מ
24/06/2017 | 17:45
2
16
תודה רבה על התשובה. אבל השאלה אם זו גם הדרך הנכונה להסתכל על זה במק''מ ?
ואם כן.. כיצד אפשר לחשב אם כך את התשואה לכל התקופה.. נגיד 3 השנים ?
תודה רבה!

לצפיה ב-'פשוט חלק את הריבית בקרן'
פשוט חלק את הריבית בקרן
24/06/2017 | 19:05
1
16
בדוגמה שלנו אחרי שנתיים יש לך בכיס 103.02 ש״ח. כלומר התשואה הכוללת שלך בסוף השנה השנייה באחוזים היא 100 (אחוזים) כפול 3.02 (ריבית) לחלק ל - 100 (קרן), שזה 3.02%.

כל החישובים האלה הם בהנחה שהריבית במק״מ לכל שנה באמת נצברת עבור סכום החסכון בתחילת השנה (קרן+ריבית ולא רק קרן), אחרת אתה מקבל באמת פשוט את סכום התשואה, 3% במקרה שלך.
לצפיה ב-'תודה רבה! העניין הוא שמק''מ הוא תמיד לשנה ולכן אני לא בטוח'
תודה רבה! העניין הוא שמק''מ הוא תמיד לשנה ולכן אני לא בטוח
24/06/2017 | 19:31
12
העניין הוא שמק''מ הוא תמיד לשנה ולכן אני לא בטוח איך לחשב את זה- כי זה בעצם תלוי בבנאדם שחליט להשקיע במק''מ- האם שם כל שנה רק את הקרן או גם את הריבית שהרוויח בשנה החולפת ולכן אני לא יודע איך יותר "נכון" לחשב זאת..
לצפיה ב-'שאלה בקשר למסחר דרך הבנק'
שאלה בקשר למסחר דרך הבנק
22/06/2017 | 18:25
7
87
שלום חברים!
אני סוחר דרך בנק פועלים ולא מבין משהו.
המניות באתר מתעדכנות תוך 20 דקות.
עכשיו אני במקומות אחרים גם רואה בזמן אמת מה קורה עם המניה כמו גוגל והאתר של נאסד"ק וכאלה. מה שאני שואל זה אם אני עכשיו רוצה למכור מניה שעלתה ובזמן אמת נניח השער שלה הוא 5 דולר אבל באתר של בנק פועלים זה לא התעדכן ועומד על 4.5 אז במידה ואלחץ על אפשרות של מכירה באיזה שער המניה תימכר? אני לא מבין
לצפיה ב-'המניה תמכר במחיר השוק'
המניה תמכר במחיר השוק
22/06/2017 | 18:44
39
לצפיה ב-'מה שכתבת אינו מדוייק. ערך המניה בתיק שלך מתעדכן בהשהיה'
מה שכתבת אינו מדוייק. ערך המניה בתיק שלך מתעדכן בהשהיה
22/06/2017 | 20:24
51
של 20 דקות, לעומת זאת אם תכנס לדף המניה מראה את ערכה בזמן אמת ושלוש הצעות לקניה/מכירה העליונות.
בנוסף באיזה ערך תמכר המניה תלוי בפקודת המכירה שלך, אם נתת פקודה בשער שוק היא תמכר לקונה שיציע את המחיר הגבוה ביותר, אם שמת הגבלת מחיר היא תמכר במחיר ששמת אם יהיה קונה שיהיה מוכן לקנות במחיר זה.
לצפיה ב-'ברגע שאתה לוחץ על מכירה-קניה באתר בנק הפועלים'
ברגע שאתה לוחץ על מכירה-קניה באתר בנק הפועלים
23/06/2017 | 03:32
51
אז אתה רואה בזמן אמת !!! את 3 הצעות הקניה + 3 הצעות המכירה הטובות ביותר והקרובות לשער האחרון שנקבע במסחר בזמן אמת.ואז אתה יכול להחליט איזה שער לרשום.אגב ניתן לשנות ולעדכן את השער שאתה רושם במהלך המסחר הרציף ללא כל עמלה וגם לבטל את ההוראה שלך אם טרם בוצעה ללא עמלה כלשהי.
כמו כן יופיע לך כפתור ריענון אשר לחיצה עליו תתן את השער העדכני.בזמן אמת הנתונים באתר שלהם משתנים כל 30 שניות ולחיצה על כפתור רענון תיתן לך את השערים באותה שניה.
לצפיה ב-'אני לא מבין למה לסחור דרך בנק?'
אני לא מבין למה לסחור דרך בנק?
23/06/2017 | 08:04
2
28
לצפיה ב-'איך אפשר בדרך אחרת?'
איך אפשר בדרך אחרת?
23/06/2017 | 11:15
1
26
לצפיה ב-'אפשר דרך ברוקר ישראלי/זר'
אפשר דרך ברוקר ישראלי/זר
23/06/2017 | 17:20
42
הברוקרים (גם הישראלים וגם האמריקאיים) בד"כ יותר זולים מהבנקים.
יחד עם זאת, עם תיק בסדר גודל בינוני (נניח חצי מיליון שקל), כבר אפשר להשיג בבנקים תנאים לא פחות טובים מאצל הברוקרים.
לצפיה ב-'מקווה שלא תיפגע אבל ....'
מקווה שלא תיפגע אבל ....
24/06/2017 | 16:07
37
אני לא מבין איך אתה מבצע פעולות מסחר (במניות בארץ ועוד יותר מכך בחו"ל) בלי לדעת משהו כל כך בסיסי. אני חושש שאם את זה אתה לא יודע חסרים לך אולי עוד כמה "פיסות מידע" ואתה עלול להפסיד כסף כתוצאה מכך - לא חבל ?
לצפיה ב-'אידיבי - ניתוח מקיף והערכה בקובץ המצ"ב'
אידיבי - ניתוח מקיף והערכה בקובץ המצ"ב
24/06/2017 | 13:31
61
לצפיה ב-'"ביטוח" השקעה בנדל"ן בארה"ב '
"ביטוח" השקעה בנדל"ן בארה"ב
23/06/2017 | 18:07
1
55
שלום רב,

יש לי השקעות בנדלן בארה"ב, ערך הנדל"ן עלה מאוד בשנים האחרונות, הייתי מעוניין לדעת אם יש אפשרות לקנות איזשהו כלי (ETF או כל מניה) שתספק הגנה במקרה של ירידה קיצונית בערך הנכסים, לא איכפת לי לאבד את סכום ההשקעה כל עוד זה מבטח אותי כנגד ירידת הערך. למישהו יש רעיון?

תודה
איתנוס 
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
24/06/2017 | 12:22
33
יש תעודות שורט על הנדלן בארצות הברית,
הבעיה שאין טעם לקנות אותם כנגד אחזקת נכס, גם כי הם כלליות והנכס שלך ספציפי, כמו לדוגמא ב2008 הנדלן בארצות הברית קרס, אבל בניו יורק וצפון קליפורניה הוא ירד מעט מאד אם בכלל.
כך שאין אותה התנהגות,
דבר שני אין טעם לקנות את התעודה עצמה, כי ככה אתה מרויח ומפסיד באותו דרך, אתה מונע מעצמך להפסיד אבל גם מונע מעצמך להרויח,
אפשר לקנות אופציות על אותם ETF, הבעיה שלאופציות יש תאריך תפוגה קצר בדרך כלל עד שנה שנתיים, אבל אורך הנשימה של אחזקת נכס הוא הרבה יותר גדול.
הנה לדוגמא
לצפיה ב-'בואינג מציגה בסלון האוירי בפריס (בהקשר גילת)'
בואינג מציגה בסלון האוירי בפריס (בהקשר גילת)
23/06/2017 | 16:11
5
56
שימו לב לבליטה הקטנה בגג של המטוס. אני חושב שזו האנטנה. 
http://www.themarker.com/consumer/tourism/1.4191603
גם בסרטון מספרים לנו שהמטוס החדש יכיל wifi מהיר.  

למי שלא מבין - זה אומר שבעתיד תוכלו לגלוש בסמארטפון שלכם במטוס בדיוק כמו בחיי ביום יום. אם אתכם זה לא מעניין אז שאלו את הילדים שלכם אם זה מעניין אותם...
עוד כמה שנים לא תבינו איך פעם טסנו בלי שירות מתבקש כזה.
זה החלום שגילת מציעה למשקיעים: wifi במטוסים.

מה שבואינג בעצם אומרת זה שבעתיד יהיו עוד יותר מטוסים (רק קטנים יותר), כלומר יותר פלטפורמות, ועוד יותר הזמנות לספקי ציוד תקשורת לויינית כמו גילת.
אפשר ללמוד על הנושא גם דרך gogo, שזה אינטגרטור אמריקאי שיספק לחברות התעופה בכל העולם את היכולת הזו להציע שירותי wifi על המטוס, ואת הציוד, האלקטרוניקה המתקדמת, אלה יקנו מגילת.
בגלל זה פימי נמצאים בנייר.
עוד סרטון, הפעם עם ה 737 החדש הקטן וה 787 החדש הגדול:
בכל המטוסים החדשים כנראה יציעו את השירות המתבקש הזה, מה שאומר צמיחה חזקה בעתיד אצל גילת ו gogo.

הנ"ל איננה המלצה לפעילות בני"ע, הכותב מחזיק בני"ע גילת (gilt)
לצפיה ב-'וואו לא מחקו את הגילת גנבים האלה?'
וואו לא מחקו את הגילת גנבים האלה?
24/06/2017 | 02:00
4
43
חברה פח אשפה או ליתר דיוק המיץ של הזבל
4.38 לחלק ל-20 זה המחיר
וכל 20 מניות הפכו להיות מניה אחת
סליחה אבל שומר כספו יברח מדברים כאלה

והגרף יעיד שכתבתי דברי אמת
לצפיה ב-'אגב הבליטה הקטנה בגב המטוס זה העוקץ של הנדל והעקרב'
אגב הבליטה הקטנה בגב המטוס זה העוקץ של הנדל והעקרב
24/06/2017 | 02:07
34
אני ממש לא מבין למה הבאת את הדבר הזה
אתה הרי יודע בוודאות שמדובר בתחמנים
שיודעים לזרוק הודעות מכאן ועד לסוף העולם

הייתי כבר בטוח שמחקו את החולרה הזו
לצפיה ב-''
24/06/2017 | 10:27
15
לצפיה ב-''
24/06/2017 | 10:35
7
לצפיה ב-'אתה מוכן לפרט ? למה מדובר בגנבים ?'
אתה מוכן לפרט ? למה מדובר בגנבים ?
24/06/2017 | 15:01
8
לצפיה ב-'טבע: כלכליסא הרים את הכפפה לטובת סקירה'
טבע: כלכליסא הרים את הכפפה לטובת סקירה
24/06/2017 | 02:15
1
55
רחבה ומקיפה. שווה לקרוא
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...

אישית,רכשתי מנה קטנה מהמניה לצורך מעקב. עדיין לא השתכנעתי שהמניה הגיעה לשפל המצדיק רכישה גדולה.
לצפיה ב-'כתבה מושקעת, אבל הטון הכללי...'
כתבה מושקעת, אבל הטון הכללי...
24/06/2017 | 08:58
41
הוא של מישהו שלא ניהל בחייו עמדת פלאפל.
לצפיה ב-'פיקדון מובנה סטרקצר'
פיקדון מובנה סטרקצר
21/06/2017 | 18:16
2
96
אשמח לברר,  האם אני חייב לחתום על ייעוץ בבנק כדי לקנות פיקדון מובנה שלהם ...

אני לקוח של דיסקונט (יש לי חשבון ני"ע שאני מנהל לבד) כדי לקנות פיקדון מובנה שלהם (בעיני אטרקטיבי) אני צריך לחתום (+לשלם)  על ייעוץ.   

האם בכל הבנקים זה כך או שיש אפשרות לקנות פיקדון מובנה מבלי לחתום כל מיני חתימות ולשלם ...
תודה
לצפיה ב-'סטרקצר עוד סוג של נקרופיליה'
סטרקצר עוד סוג של נקרופיליה
22/06/2017 | 00:08
71
תגיד מה יש לך לחפש בטיזקונט הזה?
קח נעלי התעמלות ותברח מהם

יש ידע אישי עשיר מהטיפוסים האלה

קאלק סטרקצר

לצפיה ב-'ברוך השב למכבי '
ברוך השב למכבי
23/06/2017 | 17:24
42
בחיים לא שמעתי שהבנקים גובים כסף באופן ישיר בעבור הייעוץ שלהם (אבל אל תדאג להם, הם מרוויחים מספיק בצורה עקיפה).
יש לי תיק גם בבנק הפועלים, וגם בבנק מזרחי, בשניהם אני חתום על הסכם ייעוץ (אם כי מעולם לא השתמשתי בשרות שלהם), ואני לא משלם על כך שקל...
אתה בטוח שאתה משלם על ייעוץ?
לצפיה ב-'קמהדע מציגה: Oops, I did it again '
קמהדע מציגה: Oops, I did it again
23/06/2017 | 11:44
1
68
(בריטני ספירס)

סורי, אבל זה פשוט מתבקש  

קמהדע מציגה, שוב, כישלון בניסוי. 
למי שזוכר, זה כבר קרה לקמהדע, לפני 3 שנים, ב 2014:

והמניה בתגובה? כמו אז... Hit me baby one more time

25% למטה 

זה בכלל בכלל בכלל לא טריביאלי לביוטק ישראלי קטן להצליח בניסוי ולקבל אישור.
נראה שהשנה משקיעי הביוטק היו טיפה אופטימים מדי ושכחו את חבטות העבר...
כשנכשלים זה כואב. מאד כואב.  לקח לקמהדע 3 שנים תמימות  להתאושש מהמכה הזו.
לצפיה ב-'ראיון עם המנכ"ל'
ראיון עם המנכ"ל
23/06/2017 | 12:33
44

הם בכ"ז מחליטים להמשיך עם הניסוי למוצר בארה"ב, הצפוי לעלות הרבה כסף והרבה שנים, ומקווים ששם זה יצליח, כאמור, בעוד כמה שנים, ושאז אפשר יהיה לחזור לרשות האירופאית.

זה מה יש עם one trick pony (הכלבת כנראה יהיה מוצר זניח)
זה הביוטק בישראל (וקמהדע עוד נחשבת לביוטק טוב יחסית, עם מוצר מאושר ונמכר).
אנחנו לא אמריקה.
לצפיה ב-'האחים סיידוף נכנסים למשק הישראלי'
האחים סיידוף נכנסים למשק הישראלי
21/06/2017 | 11:15
7
129
בהצבעת אפריקה ישראל ככל הנראה הצעת סיידוף נבחרה. לא מה שאני בחרתי (הצעת המחזיקים), אבל מילא.

בית המשפט עוד צריך לתת אישור ולאחר מכן יתנהל מו"מ בין הסדרות לגבי אופן חלוקת התמורות. לדעתי כו' ו-כז' אמורות לקבל יותר מ-כח', שכן חלק מרכזי מהנכסים זה אפריקה נכסים, ששועבד להן, וגם בתוך כו-כז, הקופון של כו הוא קופון עולה (שעתיד היה להגיע עד 10% צמוד בעתיד), בעוד זה של כז קבוע, ולכן הוגן שסידרה זו תקבל מעט יותר. יתכן וגם בסוגיה זו נדרש להחלטת בית המשפט.

אולי יש אפילו מצב שלבייב ומוטי בן משה לא יוותרו כ"כ מהר על הנכס הטוב שלנו ועוד ינסו לשפר משהו? 
באם סיידוף לוקחים אז אנחנו הולכים להפגש עם לבייב בבית משפט ולדרוש ממנו פיצויי עתק על מעלליו בחברה. לפי סיידוף מדובר בנכס תיאורטי שעשוי להגיע עד 150 מלש"ח! (אישית אני קצת סקפטי שנצליח לגבות ממנו כזה סכום, אבל משהו יש מצב)
לצפיה ב-'הערות'
הערות
21/06/2017 | 12:33
3
117
כו'-כז' יקבלו סדרת אגח חדשה שלה ירשם שעבוד דומה למה שיש להם היום של 51% ממניות אפריקה נכסים

כח' תקבל סדרה באותם תנאים אבל בלי שעבוד.

ענין הריבית שהעלית לא ממש רלבנטי היום.

סדרה כח מהווה פחות מ-12% מסך החוב. גם אם כו-כז תיאורתית ילחצו לקבל קצת יותר על חשבון כח , זה לא ממש ישנה את סך התמורות שיגיעו אליהם. אולי עוד אגורה-שתיים, במידה ויצליחו. לא חושב שבכלל ינסו, ואם כן כח' בודאות תתנגד, שכן על פניו כו-כז מחליפות שעבוד בשעבוד זהה.

בן משה לא שיפר את הצעתו הכספית לפני האסיפה, למעט שינוי באחוזי האחזקה מול לבייב ומתן אפשרות חלקית מאד לתביעות נגד לבייב בעתיד, גם כשראה שסיידוף ששיפר את הצעתו, העביר לצידו חלק ניכר מהמוסדיים. עושה רושם שבן משה  סבור שההצעה שהגיש נמצאת כבר ברף העליון של מה שהוא רואה כלכלי להציע .

לדעתי טוב שהצעת הפירוק לא התקבלה. לא ראיתי שהיו קופצים רבים על אפריקה נכסים ולא חושב שיהיו. החברה נסחרת קרוב להונה העצמי ונכסיה כבר משוערכים לפי שווי שוק. נזכור שנכסיה נמצאים במזרח אירופה, וחלק ניכר מהם כולל קרקעות לא מניבות. הייתי לוקח דיסקאונט משמעותי על הערכות שווי באזור זה של העולם. עקרונית אין סיבה משמעותית שחברת נדלו מניב תיסחר מעל להונה. היוצאי דופן כמו גב ים ואמות- בגלל שבמאזניהם קיימת התחייבות חשבונאית בגובה מאות מיליוני שח בגין מיסים נדחים, שיש להוסיפה להון הכלכלי ובנוסף שיעור היוון בהערכת הנכסים שהוא שמרני בסביבת הריבית בישראל. לדעתי יהיה מאד קשה למכור את אפריקה נכסים בשווי ההון שלה.

מה מחפשים בו משה וסיידוף כאן? הם משקיעים סכום קטן יחסית שממנף אותם לשלוט בנכסים של 2 מיליארד שח, ומקבלים בעצם הלוואת מוכר בריבית נמוכה לשם כך. לא ושב שמי מהם יהיה מוכן לשים 1.2 מיליארד ולרכוש את אפריקה נכסים.

לצפיה ב-'העליתי באסיפה את עניין הריבית'
העליתי באסיפה את עניין הריבית
21/06/2017 | 12:58
84
וחלק הסכימו עימי שיש פה קייס מסויים. הטיעון של מחזיקי כו' הוא שהיקף התספורת שהם חווים גבוה יותר, שכן בעתיד היקף התקבולים היה אמור לגדול.
זה לא משתקף בפארי הנוכחי.
ההסדר הנוכחי פשוט קוטם יותר תקבול עתידי ל-כו' עם הריבית המשתנה מאשר לכז ו-כח. זה לא הוגן!

לפני כמה שנים הוסכם על יחס המרה של 1.08: תן 1 כו' וקבל 1.08 כז'. שים לב שכל מי שמחזיק כו' כיום לא הסכים לתמורה הזו, אבל חלק כן. לכן, לדעתי, יש מקום לבצע המרה תיאורטית כזו (שגם אם מחזיקי כו' לא הסכימו לה בזמנו היא מהווה עוגן מסויים) וכך לקבוע את יחס התמורות ההוגן.
באם לא אז פשוט נלך לבית משפט, והוא יקבע.
לצפיה ב-'לא ראיתי שתי סדרות בהצעות של סיידוף'
לא ראיתי שתי סדרות בהצעות של סיידוף
21/06/2017 | 19:23
1
68
אבל בהנחה סבירה שפירוק לא יהיה, והצעת סיידוף תזכה, כמה להערכתך יהיה שווה אג''ח כו וכח? האם יש פוטנציאל לרווח הון בשערים של עכשיו?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/06/2017 | 20:31
89
שתי סדרות - ראה סעיף 2 בהצעה

על פניו נראה שסיידוף מציע סדרה 1 בהיקף 800 מיליון שח משועבדת ב 50.96% ממניות אפריקה נכסים לטובת כו-כז ועוד סדרה לא מובטחת בהיקף דומה (לכל הסדרות). יש מקום להניח שאולי בהסכם המחייב יהיה שינוי כזה או אחר.

להערכתי כו-כז נסחרות במחיר מלא שמשקף תשואה שנתית ממוצעת של 4% עד לפרעון המלא ובלי לקחת בחשבון תמורות מתביעות. בכח' התשואה הצפויה גבוהה יותר אבל זה בהנחה שהאגח הלא משועבד ייפרע כסדרו.

מי שמחפש רווח הון - לרכוש היום ולמכור יום אחרי ההסדר ברווח קטן ולהשאיר לעצמו תקבולים אפשריים מתביעות/קרקע ברוסיה/דניה - זה לא אפשרי בשער כו של 80. לקחתי בחשבון בחישוב שער של 100 אג לסדרה המובטחת ושער של 80-85 לסדרה הלא מובטחת. אפשרי בכח תחת האזהרה שהצעת סיידוף לא מחייבת ובמידה ונתגלגל לפירוק אז האגח שווה רק 30 אג' , וכן שבמידה והצעת סיידוף המחייבת תתקבל, זה יהיה באופן שכח יקבל אותם תמורות כמו כו-כז רק ללא חלק בסדרה המובטחת. בשבילי תביעות זה אפסייד בלבד ולא נלקח בחשבון-קל וחומר בהסדר זה שכן ללבייב ונושאי המשרה פטור רחב מהסדרים קודמים.

גילוי - בשלב זה אני בהמתנה. כו-כז לא מעניינות אותי. כח בוחן.

לצפיה ב-'הצעת מחזיקים'
הצעת מחזיקים
23/06/2017 | 03:27
1
44
לדעתי היינו חייבים להשטלת על החברה ורק אז לנהל משא ומתן על הכנסת משקיעה שיכול באמת לשלם ולא לקנות חברה ב300 מיליון ושאר בהיתחייבויות לא הגיוני( וגם היתחייבות היא לא של קונה כלפי מוכר אלא כלפי נכס של המוכר) אז למה למכור תחזיק חברה תקבל כל שנה 150מיליון מהתזרים וזו היה חברה ללא חוב. באצם לאחר הסדר אם כמובן הוא יתרחש שווי הון עצמי של אפריקה תהיה 500 מיליון ש"ח זאת אומרת רווח מיידי של 250 מיליון בקירוב מתנה לקונה וכמובן ויתור על רווחים של 150 מיליון ששוים 7.5% על הון של 2 מיליאר או במקרה של קונה הוא יקבל 50% על השקעה כל שנה ובערך 55 מיליון ריבית שנתית במקום 150 מיליון לכן אני הצבעתי בעד הצעת מחזיקים. 
2 השיקולים שלי היו תזרים משציינתי קודם וחברה בעלת הון עצמי גבוהה יותר ונטולת חוב שקל הרבה יותר לממש נכס ללא חוב.
לצפיה ב-'היתה הצבעה. הרוב בחר אחרת. תפנים.'
היתה הצבעה. הרוב בחר אחרת. תפנים.
23/06/2017 | 12:04
42
רוב קטן בחר בסיידוף. זה מה יש.
עכשיו זה שייך לפרה היסטוריה, וצריך להסתכל קדימה.

אני מעריך שנגיע לסיבוב שני בחסות בית המשפט, כי לבייב ובן משה לא יוותרו כ"כ מהר לסיידוף על הנכס. הם יטענו לרוב קטן בסידרה כו'. סיידוף יענו שקיבלו רוב בכז+כח ובסה"כ. ללבייב יש גם אינטרס אישי, וזה לא להגיע לחקירות מביכות.
אם אני אורנשטיין? הכי פשוט לבית משפט זה להציע סיבוב שני של שיפורים. בבקשה-ישחקו הנערים לפנינו.

שני הצדדים, הן סיידוף והן בן משה/לבייב, משתלטים על הנכס במחיר לא יקר מדי כאשר נדרשים לשים משהו עכשיו, ומקבלים מאיתנו תספורת נחמדה (שצומצמה יחסית להצעות הראשוניות, אני בזמנו ביקשתי שזה לא יהיה יותר מ-שקל שלנו על כל שקל של הרוכש, ובסופו של דבר העיקרון הזה התקבל, בהתחלה רצו אפילו 2 שקלים שלנו על כל שקל שלהם) + הלוואת מוכר. ארוכה ארוכה.
אם יצליח? שיחקו אותה בגדול. אם לא יצליח? הלכו כמה מאות מיליונים (בהנחה שלא יצליחו למשוך אותם בחזרה בדיבידנדים)

לא קורה כל שני וחמישי שמציעים פה בישראל אופציה להשתלט על חברה גדולה.
לצפיה ב-'קומבינת המס של מיילן '
קומבינת המס של מיילן
22/06/2017 | 08:04
3
53
מסתבר שחלק מרווחי חברת הפארמה הגנרית בשנים האחרונות מגיעים מ... קיזוזי מס בגין הפסדים על... פחם 

אכן, כמו שיורם גביזון רושם, קשה להאמין שבבזל 5 פ"ת ישראל היו עושים תעלול שכזה (אבל מה שכן עושים זה לנצל העדפות מס באיזה חור במזרח התיכון אבל זה לפחות כן קשור לפארמה)

לצפיה ב-'בעלי המניות הצביעו נגד התגמול המופרז לקורי הלבנוני'
בעלי המניות הצביעו נגד התגמול המופרז לקורי הלבנוני
23/06/2017 | 10:32
2
22
קורי כבר קיבל את ה 100M$ שלו כך שהוא מצפצף על בעלי המניות (נראה, אולי נתחשב בכם בעתיד כאשר אבקש לקחת לעצמי עוד 100M$ מהכסף שלכם בזמן שאני מרסק לכם את המניה ב 50%? ), אבל אולי בעלי מניות אמיצים ירימו תביעה ייצוגית נגדו בדרישה שיחזיר לקופה את הכסף ששדד?
גם להתר ברש לא מגיע סנט בונוס. היא יותר טובה בדיבורים מאשר בביצועים.
מילא הנהלה גרועה, קורה, כבר תקועים איתה, אבל גם הנהלה גרועה וגם כזו ששודדת ת'קופה?

לצפיה ב-'מה זה קורי הלבנוני? מריח קצת גזענות'
מה זה קורי הלבנוני? מריח קצת גזענות
23/06/2017 | 11:32
1
33
 אני מניח שאתה לא כותב לבייב הקווקזי
או פישמן הפולני
לצפיה ב-'צודק, ככה קל יותר לזכור אותו '
צודק, ככה קל יותר לזכור אותו
23/06/2017 | 11:50
30
את לבייב או פישמן אנחנו בישראל מכירים מצויין רק לפי השם. הם עשו לנו יופי של תספורת.
קורי? פחות.
לצפיה ב-'אידיבי פיתוח מכנסת אסיפת אגחים ביום א''
אידיבי פיתוח מכנסת אסיפת אגחים ביום א'
22/06/2017 | 10:28
2
88
יום א', שעה 12:00, עזריאלי משולש קומה 44.
על הפרק - איך מקפלים את הפירמידה? (חוק הריכוזיות)

לצפיה ב-'האסיפה נדחתה. לך תדע למה'
האסיפה נדחתה. לך תדע למה
22/06/2017 | 16:29
42
לצפיה ב-'דחיית האסיפה לתאריך ה 10.7'
דחיית האסיפה לתאריך ה 10.7
22/06/2017 | 22:53
52
לצפיה ב-'רעידת אדמה בבזק ובחברת האם'
רעידת אדמה בבזק ובחברת האם
20/06/2017 | 13:18
13
137
ולאף אחד אין מידע נוסף לתרום בנושא הזה?
קצת רקע?
מחר הנפקה?
היו בעבר חשדות מול בעלי עניין?
לצפיה ב-'יש בחלק מהמניות בחול ירידות מי מנצל את זה?'
יש בחלק מהמניות בחול ירידות מי מנצל את זה?
20/06/2017 | 20:08
3
58
לצפיה ב-'אני משתדל'
אני משתדל
21/06/2017 | 01:11
2
88
בשורט על CMCSA אבל אני רק בBE שלי נכון להיום.

לצפיה ב-'גרף'
גרף
24/06/2017 | 02:16
1
3

מעניין למה אתה חושב שורט?
אם נכנסת בשבוע האחרון לשורט
אז סבבה לך רק תן סיבה למה?

אין לי בעיה אם תגיד  "תחושת בטן"
העיקר שאני יראה שאתה מצליח
גם בשורט וגם בלונג

לצפיה ב-'נ.ב אני מעדיף לא לעשות'
נ.ב אני מעדיף לא לעשות
24/06/2017 | 02:36
2
שורט על גרף שכזה  אני אף פעם לא יודע
איפה הלונג מסתיים בדיוק כמו שאנהי לא יודע
היכן מסתיים השורט
ראינו כבר שיש ספליטים הפוכים שמתחמנים
את הציבור וזו בדיוק הפוך

לצפיה ב-'יניב רחימי כותב על הפרשה'
יניב רחימי כותב על הפרשה
21/06/2017 | 13:11
4
118
כתבה איכותית בכלכליסט:

זה מריח לא טוב עבור אלוביץ' והדירקטורים....
הגיע הזמן שהדירקטורים בישראל יפתחו עמוד שידרה, ולא יהיו אומרי הן של בעל השליטה.
בזק איננה רכוש פרטי של אזרח אחד בשם שאול אלוביץ'.
לצפיה ב-'yes היתה שווה 0 ? '
yes היתה שווה 0 ?
21/06/2017 | 17:09
3
75
YYY, הולך להיות פה שמח...
האזרח שאול הורחק ממשרדי בזק ויורוקום

לא הגיע הזמן להתחיל לטפל בדירקטוריון בזק, שנראה הכולל בני משפחה של שאול?
קוראים לזה משטר תאגידי
אצל טבע המשקיע בני לנדא לא התבייש לאמר, און דה רקורד, שהדירקטוריון ראוי להחלפה באנשים שמבינים בפארמה. האם בבזק - בני המשפחה של שאול מבינים בתקשורת? אם לא למה בעצם הם בדירקטוריון ומקבלים תגמולי עתק והאם הם פעלו לטובת אבא שאול או לטובת בעלי מניות בזק?
לא מגיע לבזק יחס יותר נחמד מש-טבע מקבלת, ואם בטבע אפשר ומותר לשאול שאלות קשות אז אין שום סיבה לא לשאול את אותן שאלות בדיוק גם בבזק. היא לא מיוחדת.

פירמה ציבורית איננה עסק פרטי של בעל השליטה.
לצפיה ב-'ממה שקראתי היום הבנתי שגרמו לבזק '
ממה שקראתי היום הבנתי שגרמו לבזק
21/06/2017 | 23:57
1
65
לנהוג בניגוד לאינטרסים שלה בכך:
א. שרכשה מאלוביץ' את יתרת מניות יס במחיר מופקע
ב. החלטת הרכישה היתה רקובה מיסודה (גורמים בבזק פעלו בניגוד לחובתם).
השאלה המשפטית הרלבנטית לטעמי היא האם ניתן לבטל העיסקה רטרואקטיבית בתוספת פיצוי.
אם התשובה חיובית הדבר אמור להטיב עם בזק ולכן לא רק שהמניה לא צריכה לרדת אלא צריכה לעלות.
לצפיה ב-'זו לא השאלה - השאלה האמיתית היא מה ניתן להוכיח'
זו לא השאלה - השאלה האמיתית היא מה ניתן להוכיח
22/06/2017 | 06:42
46
יש פה שתי תתי שאלות רלבנטיות:
1) האם מצבה של בזק הוטב הוא הורע בעקבות העיסקה? אני חושב שמצבה לא הורע

2) והשאלה הקשה מכולם - האם יכלה להשיג את אותו הדבר במחיר זול יותר (כולל איחוד דוחות ואימוץ ההפסדים לצורך מס)? על זה יעמוד ויפול הכל, כאשר יש מוכר יחיד וקונה יחיד, אי אפשר לקבוע מה המחיר ה"נכון"

לצפיה ב-'רוב הדירקטוריונים זה חתיכת דראקס'
רוב הדירקטוריונים זה חתיכת דראקס
21/06/2017 | 23:59
43
חותמות גומי של נוכלים מושחתים
העיקר שיש להם שיפוי והתחמנים האלה
יחתמו לך על כל מה שתרצה
העיקר שתדאג להם לאתנן טוב
אני מזמן הפסקתי להתרגש  מהמושחתים
זה כבר לא מפתיע אותי
והאמת שזה כמעט לא מזיז לי
לצפיה ב-'במדינת עורכי הדין שמחה וצהלה '
במדינת עורכי הדין שמחה וצהלה
22/06/2017 | 08:23
2
56
כמה מילי-שניות לדעתכם ייקח עד שעדר עורכי דין, במדינה עם הכי הרבה עו"ד פר תושב בעולם, יסתער על הכיסים התפוחים והשמנים של בזק וביטוח הדירקטורים שלה?

לא חסר משקיעי בזק עצבניים על תעלולי yes, ה"רימסה" של בזק - פוף, הרגע מחקנו מיליארד שקל מהמאזן. עדר תביעות ייצוגיות בדרך...
טבע אגב נדרשה לבצע מחיקה כואבת בדוחות בשנה שעברה ותובעת את אלה שמכרו לה סחורה מקסיקנית במחיר מנופח. האם גם בזק תתבע? זה לגמרי האינטרס של משקיעי בזק. נו, לפחות אלה ששמם הפרטי איננו שאול...

האם יש משרד עו"ד כלכלי אחד בישראל ש*לא* חושב היום על תביעה ייצוגית שמנמנה, עם הרבה מיליונים שכר טירחה?
לצפיה ב-'גם אורי טל טנא מסביר...'
גם אורי טל טנא מסביר...
22/06/2017 | 12:37
65

מסתבר שגם 2 סמנכ"לי הכספים העדיפו לא להשאר עם תפוח האדמה הלוהט הזה...
לצפיה ב-'מעניין שאוכל הנבלות עדיין הציע הגנה על זכויות המחזיקים...'
מעניין שאוכל הנבלות עדיין הציע הגנה על זכויות המחזיקים...
22/06/2017 | 20:26
25
לצפיה ב-'ייעוץ פיננסי'
ייעוץ פיננסי
20/06/2017 | 09:42
3
87
האם יועץ פיננסי שנמצאים  אתו בקשר שוטף ''נהנה''  כספית כשהוא מציע ללקוח להעביר השקעה מחברת ניהול אחת לאחרת, או בהעברה מקופת גמל אחת לקופת גמל של חברה אחרת. האם הוא מקבל על כך תיגמול מהחברה המקבלת?
לצפיה ב-'בנק למשל מקבל משהו כמו רבע אחוז'
בנק למשל מקבל משהו כמו רבע אחוז
20/06/2017 | 09:47
69
מכל חברה,אז הוא יפסיק לקבל מהישנה ויתחיל מהחדשה,יועץ פיננסי אם הוא פרטי אז יכול להיות שיש כאלה שיש לו הסדר איתם ויש כאלה שלא - בכל מקרה אם מציע לך לעבור שיראה לך למה,ביצועים דמי ניהול וכו
לצפיה ב-'תגמול'
תגמול
22/06/2017 | 09:06
1
33
כל מי שמשווק מוצרים פיננסים למינהם גוזר עמלות והנאות על חשבון הלקוח שלו: משווק השקעות, משווק פיננסי, סוכן ביטוח, משווק פנסיוני ועוד כל מיני הגדרות מפולפלות תחת ההגדרה 'פיננסי' או 'כלכלי'.
פרט ליועץ השקעות פרטי או יועץ פנסיוני פרטי = שבהגדרה אסור לו לעשות כן.
לצפיה ב-'יש יועצי ביטוח ויועצי גמל ופנסיה בלתי תלויים '
יש יועצי ביטוח ויועצי גמל ופנסיה בלתי תלויים
22/06/2017 | 10:24
26
בלתי תלויים בחברות ביטוח, גמל ופנסיה, וכמובן שגם הם גובים דמי שכר-טירחה הנקבעים מראש עם הלקוח, תלוי במספר שעות היעוץ.
כדאי לקבל שרות מהרשומים ומהשקופים שבהם, אלה שלוקחים שכר סביר ומוסכם מראש ומוציאים חשבונית.
רצוי עם גוף שקיבלת המלצות עליו כגוף מקצועי ורציני.
לצפיה ב-'מה מצבו של מדד נדל"ן מניב ישראלי?'
מה מצבו של מדד נדל"ן מניב ישראלי?
22/06/2017 | 00:17
30
לחצו על הקישור לקבלת תמונת המדד:
לצפיה ב-'החטא ועונשו: הקפיץ מחיר תרופה פי 50הבעיתיות של שוק הפארמה '
החטא ועונשו: הקפיץ מחיר תרופה פי 50הבעיתיות של שוק הפארמה
21/06/2017 | 19:22
1
67
ל"איש השנוא בוול סטריט" נגמר הכסף והוא מבקש רחמים - אבל האמת נמצאת כנראה בטוויטר
16:51     21/6/2017     אלמוג עזר    [קו מנחה]
משפטו של מרטין שקרלי, כנראה איש העסקים השנוא בארה"ב, יחל בשבוע הבא. שקרלי, שעומד בפני משפט על הונאה בניי"ע, מחפש בינתיים את רחמי בית המשפט ומבקש שיורידו לו את הערבות בסך 5 מיליו דולר בטענה כי כל ההון שצבר לאורך שנות הפעילות שלו בוול סטריט פשוט נגמר. שקלי טוען כי ביכולתו לשלם, לאור ההוצאות על עו"ד ואגרות משפטיות שונות ומבקש לצמצם אותם לכדי 2 מיליון דולר. אם כי בית המשפט עשוי שלא לאשר בקשה זו - בעקבות פרסומיו הראוותנים של ה"זאב משוק הפארמה" ברשת החברתית טוויטר. 

נזכיר כי בספטמבר האחרון הופיע שמו של מרטין שקרלי, כמנהל קרן גידור, מייסד והמנכ"ל לשעבר של חברת התרופות 'טיורינג' כשהחליט לרכוש את הזכויות על תרופה ותיקה בשם דאראפרים. קרן הגידור בחרה להקפיץ את מחירה בין לילה פי 50 - מ-13.5 דולר ל-750 דולר. הדבר עורר את זעמם של רבים מהציבור האמריקני כאשר הצביע על הבעיתיות של שוק הפארמה האמריקני בו ניתן להקפיץ מחירים בתרופות ישנות ולגרוף רווחים. הנושא אף הפך לאחד מהמוטיבים העיקריים של הילארי קלינטון, בקמפיין הבחירות שלה לנשיאות בארה"ב כאשר יצאה במתקפה חריפה כנגד התופעה. 

בסוף שנת 2015 נעצר שקרלי, לאור האשמות על הרצת מניות בקרן גידור קודמת שהקים אך ללא קשר ישיר לפעולותיו בשוק הפארמה. אקט שגרר שמחה לאיד בכל הרשתות החברתיות. עם מעצרו של ה"זאב משוק הפארמה" (כפי שכונה בלגלוג ברשתות), שקרלי דיווח על הצהרת הון של 70 מיליון דולר נטו. אך כאמור מאז, הון זה כמעט ונעלם. 

למעשה שקרלי עדיין מחזיק במניותיה של טיורינג פארמה בשווי של 30 עד 50 מיליון דולר אין ביכולתו של מנהל קרן הגידור למכור אותן ללא הסכמת השותפים האחרים בחברה. כך פרסם השבוע עורך דינו. 

בבלומברג מצטטים היום את התובעת אלקסנדרה סמית' שטענה כי על פי ציוציו של שקרלי הוא רחוק מלהיות דלפון. במאי, שקרלי הציע 100 אלף דולר למצוא רוצח מבוקש בארה"ב. כמו כן טען כי רכש אלבום מוסיקה נדיר במחיר מופקע של 2 מיליון דולר. בנוסף העיד על רכישה של ציור של הצייר פבלו פיקסו ומכונת פיענוח קוד ממלחמת העולם השנייה. אכן כואב הלב.

לצפיה ב-'שימכור את הWU TANG CLAN!'
שימכור את הWU TANG CLAN!
21/06/2017 | 21:19
35
קמצן :)
לצפיה ב-'אני מציע שכל אותם גאוני השקעות פה'
אני מציע שכל אותם גאוני השקעות פה
19/06/2017 | 07:55
39
220
שכותבים שהם "משיגים את המדד בעשרות אחוזים"
יתחילו לכתוב בפירוט מה יש להם בתיק. כמו וורן באפט - כולם יודעים מה הוא מחזיק.
או שיצרפו צילום מסך מחשבון ההשקעות.
אי אפשר להאמין לכל מה שאומרים פה אם אין אסמכתא.

לצפיה ב-'ואני מציע שיחסמו את כל הטרולים עם הכוכבית האדומה'
ואני מציע שיחסמו את כל הטרולים עם הכוכבית האדומה
19/06/2017 | 08:40
5
74
לצפיה ב-'חלאס עם זה. חצי פורום עם יוזר זמני.'
חלאס עם זה. חצי פורום עם יוזר זמני.
19/06/2017 | 09:10
3
116
אני מתייחס לתופעה שבה אנשים כותבים שהם תותחים בהשקעות ואין למעשה שום אמסכתא לעניין.
לצפיה ב-'אין שום צורך להגיב לך או לשאר הטרולים'
אין שום צורך להגיב לך או לשאר הטרולים
19/06/2017 | 09:25
2
100
אתה טרוריסט שרוצה לקבל זכויות.
ברגע שמנהל הפורום יוציא את האצבע מהתחת ויתחיל לנהל את הפורום,
הוא יעשה מה שעשו שאר מנהלי הפורומים בתפוז ויחסום את האפשרות לכתוב ככותב זמני.
לצפיה ב-'אתה צריך פשוט להתעלם מהם'
אתה צריך פשוט להתעלם מהם
19/06/2017 | 20:28
1
54
אם תתעלם ,יש סיכוי טוב שהם יתמעטו לפחות
מה שאתה עושה זה בדיוק ההיפך,אתה מתייחס אליהם 
לצפיה ב-'ראה טענתו של מיקי בהמשך השרשור לגביו.'
ראה טענתו של מיקי בהמשך השרשור לגביו.
19/06/2017 | 21:14
25
לצפיה ב-''
19/06/2017 | 20:23
17
לצפיה ב-'אני אשמח להראות ודבר על הפורטפוליו שלי '
אני אשמח להראות ודבר על הפורטפוליו שלי
19/06/2017 | 09:58
94
אבל בשביל לנהל שיחה וללמוד\ללמד
לא בשביל להראות למי יש יותר גדול
לצפיה ב-'סתם ליצנים עם תיק של 200K שמשחקים בנקום לצאת לטייל בפארק'
סתם ליצנים עם תיק של 200K שמשחקים בנקום לצאת לטייל בפארק
19/06/2017 | 13:26
25
106
זה רוב הפורום.
משקיעים עם כסף גדול נצמדים למדדים, מבינים עקרונות השקעה של פיזור ועלויות ויודעים לחלק תיק בין אפיקים ממוסים לפטורים ממס (גמל, קה"ש) ולא משחקים עם קנייה מכירה...
קצת מביש שזן רמה של פורום שוק ההון בישראל...אבל זה מה יש. אנחנו שניש שליש עולם שלישי.
גם שבילי אופניים בת"א זה לא אמסטרדם
לצפיה ב-'ככה אתה מדמיין את העולם ?'
ככה אתה מדמיין את העולם ?
19/06/2017 | 13:51
24
93
כי זה רק בדמיון שלך,
במציאות בעולם הראשון, בתל אביב, ניו יורק , או לונדון , אף אדם עם תיק גדול לא מחזיק את הכסף שלו במדדים,
אתה מוזמן להביא דוגמאות כאלו, כי אין.
עד אז, תפסיקו להמציא, אף אדם הגיוני ועם כסף לא מחזיק מדדים,
רק כמה פרופסורים שהמציאו את התאוריה הטיפשית הזאת.
ובכלל לא ברור מה יש לכם לכתוב בפורום, אתם נגד השקעות, זה למה אתם בפורום השקעות ?
לצפיה ב-'גם החזקה במדד נקראת השקעה, לידיעתך.'
גם החזקה במדד נקראת השקעה, לידיעתך.
19/06/2017 | 13:57
9
37
לצפיה ב-'השקעה מטומטמת'
השקעה מטומטמת
19/06/2017 | 14:30
8
72
רק טיפשים ועניים יקנו את כל המניות בשוק שנמצאות במדד.
את כל החברות הגרועות , אלו שיפסידו כסף ויסגרו.
חכמים ועשירים בוחרים את החברות הטובות.
לצפיה ב-'אין אפשרות לבחור "חברות טובות" - זו אשליה'
אין אפשרות לבחור "חברות טובות" - זו אשליה
19/06/2017 | 15:09
7
59
כל חברה "טובה" יכולה לפשוט רגל עוד 5 שנים
בין אם בגלל בעיות בסקטור, בעיות בהנהלה, חקירה של המדינה, וכל סיבה אחרת
לכן הכי יעיל לבחור את כל השוק - כי הוא לא יעלם לעולם 
אך חברות בודדות כן יכולות להיעלם
פעם חשבו שאנרון חברה טובה.
אתה יכול להמשיך לכתוב סיסמאות שבמציאות לא מחזיקות מעמד
לצפיה ב-'השטויות שלכם הם בניגוד לטבע האנושי'
השטויות שלכם הם בניגוד לטבע האנושי
19/06/2017 | 15:16
6
67
אם כל בני האדם היו פועלים לפי החוקים הטיפשים שלכם,
לא היתה כלכלה, לא היתה בורסה, לא היה כלום,
כי אי אפשר לדעת מה יהיה, אי אפשר לבחור דברים טובים
וכל חברה יכולה לפשוט את הרגל,
אם כולם היו טיפשים כמוכם,
לא היו מקימים את אפל, לא היו מקימים את מיקרוסופט, או אף חברה אחרת,
וכל מה שכן היה , היה שווה באותו שווי, כי כולם היו משקיעים בצורה שווה בכל מה שיש.
מזל שטיפשים כמוכם הם חסרי חשיבות,
ושאר בני האדם מסוגלים גם לחשוב.
לצפיה ב-'כבודו בוודאי זיהה כבר את האפל הבאה.'
כבודו בוודאי זיהה כבר את האפל הבאה.
19/06/2017 | 15:18
2
54
שתף אותנו.
לצפיה ב-'כי אני זיהיתי כבר'
כי אני זיהיתי כבר
21/06/2017 | 11:22
1
35
אני נכנסתי לא מזמן לGG וYELP
השאר מזומן , מאמין מאוד בזהב כרגע
לצפיה ב-'האם בכל דיון כאשר מישהו מתנגד לדעת המגיב, יצוץ למגיב מתחזה?'
האם בכל דיון כאשר מישהו מתנגד לדעת המגיב, יצוץ למגיב מתחזה?
21/06/2017 | 17:40
16
לצפיה ב-'אתה כל הזמן דורש לחסום את הגולשים הזמניים,'
אתה כל הזמן דורש לחסום את הגולשים הזמניים,
19/06/2017 | 15:47
2
68
אבל את מי שבאמת צריך לחסום זה אותך.
יש לך תרבות דיון של ילד בן 3 (ויש לי ילד בן 4 אז אני יודע).
כל פעם שמישהו מביא דעה שמנוגדת לדעה שלך, אתה מנבל את הפה, משתמש בכינויי גנאי ומתחיל לרשום בעצמך כגולש זמני (מתחזה לגולשים אחרים).

אתה פשוט אדם קטן וממורמר, עם טיעונים של בן 3 ("השקעה במדדים לא עובדת כי אני לא מכיר אף אחד שהתעשר מהשקעה במדדים").
לצפיה ב-'גם אותך צריך לחסום'
גם אותך צריך לחסום
19/06/2017 | 18:02
1
53
יחד עם כל הברווזים הפילים וכל הטרולים.
אתם הפכתם את הפורום הזה לבדיחה.

לצפיה ב-'בסדר ANZI, אתה רק מוכיח את הטענה שלי...'
בסדר ANZI, אתה רק מוכיח את הטענה שלי...
19/06/2017 | 20:03
54
אני לא אתפלא אם אתה אחראי לחצי מכמות הספאם פה בפורום.
לצפיה ב-'אז לפי מה שאתה כותב'
אז לפי מה שאתה כותב
19/06/2017 | 14:43
12
103
בעלי התיקים הגדולים מחזיקים מניות מסוימות ולא מדדים.
כלומר שחצי מהם עושים תשואה מעל המדד והחצי השני עושים תשואה מתחת למדד?
לצפיה ב-'ANZ1 יש לך תשובה?'
ANZ1 יש לך תשובה?
20/06/2017 | 16:11
11
16
לצפיה ב-'חסר חשיבות'
חסר חשיבות
20/06/2017 | 16:22
10
47
כל מי שמנסה לחיות או לתכנן לפי ממוצעים, הוא טיפש וזה חסר משמעות,
אתה אדם אחד, בודד, והתיק שלך או של כל אחד אחר הוא התיק שלו,
לא של הממוצע, כדי לעשות ממוצע אמיתי, צריך נתונים שאין לאף אחד.
אפשר לטבוע בבריכה שהעומק הממוצע שלה הוא 30 סנטימטר,
יכול להיות שכל מי שיש לו תיקים בן 10 ל20 מיליון דולר מרויח פי 4 מהשוק, אני לא יודע, וזה לא חשוב.
יש אנשים שמצליחים להרויח הרבה כסף, ויש כאלו שלא, כל ניסיון להכניס אותם לממוצע הוא חסר משמעות, כי אנחנו לא יודעים כמה הם חכמים, כמה הם השקיעו בעבודה ומי מנהל להם את התיק,

ולכן כל התאוריות האלו הם שוות אפס, אלו פרופסורים הטיפשים באקדמיה שמנסים לראות הכל דרך הסטטיסטיקה, הבעיה עם אותם פרופסורים שהם עניים,
פרופסורים לכלכלה נוסעים הביתה באוטובוס לא במרצדס.
וזאת ההוכחה הכי טובה, כל מי שהמציא את תאוריות המדדים וכל המשקיעים בדרך הזאת עניים, ובזה נגמר הויכוח, עד שלא תראו לי אדם אחד שנהיה עשיר על ידי השקעה במדדים או ממוצעים.

אפשר לנתח השקעות של אדם אחד, לא של סך קבוצה, זה חסר משמעות,
יכול להיות ש90 אחוז מהתיקים הגדולים מרויחים, ומולם 90 אחוז מהתיקים הקטנים מפסידים , אני לא יודע,
ויכול להיות שמי שיש לו זין קטן מפסיד כסף, אין לי מושג.
למרות שדי ברור שמי שקונה רק מדדים הוא טיפש, כי זה טיפשי לקנות את כל המניות המפסידות, וזאת עובדה, מי שקונה את המדד בוודאות קונה את כל המניות הרעות ובודאות לא יהיה עשיר.

לצפיה ב-' עוד לא החלטתי אם אתה טרול או סתם אדם עם השקפת עולם'
עוד לא החלטתי אם אתה טרול או סתם אדם עם השקפת עולם
20/06/2017 | 16:45
4
38
מאוד מעוותת.

יש כמה הנחות מאוד שגויות בעולם שלך:
1. המטרה היחידה של כל האנשים בעולם היא להתעשר.
2. עני=טיפש.
3. אם כבר התעשרת, אתה צריך לצאת בחוצות העיר ולהשוויץ בהון שלך.

ממליץ לך לקרוא את The millionaire next door, אולי זה יעזור לך להפטר משלושת ההנחות העקומות הנ"ל.

בנוגע, להנחה הרביעית שלך, "מי שקונה את המדד בוודאות לא יהיה עשיר" - אל תתן לעובדות (תשואה ממוצעת דו ספרתית ב-70 השנה האחרונות) לבלבל אותך. תשאר עם ההנחה הזאת.
לצפיה ב-'טרול טיפש, המטרה בפורום השקעות זה להרויח כסף'
טרול טיפש, המטרה בפורום השקעות זה להרויח כסף
20/06/2017 | 16:59
1
47
המטרה שלך זה להטריל את כל אלו שכן רוצים,
ברור שאתה לא רוצה להרויח כסף, אתה קונה מדדים.
לצפיה ב-'תמשיך לנבל את הפה, אדם קטן'
תמשיך לנבל את הפה, אדם קטן
20/06/2017 | 19:26
40
בהצלחה עם ההשקעה שלך במזומן.
לצפיה ב-'עזוב, הוא שופך פה מלל בכמויות אבל לא אומר במה משקיע בכלל'
עזוב, הוא שופך פה מלל בכמויות אבל לא אומר במה משקיע בכלל
20/06/2017 | 17:22
1
34
לא ברור מה האסטרטגיה שלו, כל הזמן חוזר על שתי טענות -
"מדד זה דפוק"
"כולם טרולים פה"

לצפיה ב-'אתה מדבר עם עצמך ?'
אתה מדבר עם עצמך ?
20/06/2017 | 17:26
40
הרי כולכם זה כותב אחד מאד משועמם,
זה במקום ללכת לפסיכיאטר ?
לצפיה ב-'כמה שטויות בתגובה אחת'
כמה שטויות בתגובה אחת
20/06/2017 | 16:53
4
47
- השקעה מדדית זו לא רק האקדמיה, זה ג'ון בוגל. תקרא קצת עליו.

- כדי לעשות ממוצע אמיתי לא צריך נתונים שאין לאף אחד. קוראים לזה מדד. המדד הוא הממוצע של התשואות של כל המשקיעים.

- רוב הכסף בידי גופים מוסדיים ומשקיעים עשירים. אם הם משקיעים במניות אז בהכרח חצי מהם מעל המדד וחצי מתחת. אם אתה לא מבין את זה אז אתה לא מבין מה זה ממוצע.

- זה מגוחך לכתוב "זה טיפשי לקנות את כל המניות המפסידות". את המניות המפסידות יודעים רק בדיעבד. אם אתה יודע מהן המניות המנצחות אתה יכול להקים קרן נאמנות ולהתעשר. או סתם להתעשר מהשקעה במניות מנצחות. אתה לא יודע את זה.
לצפיה ב-'דבר אחד אני לא מבין אצלכם'
דבר אחד אני לא מבין אצלכם
20/06/2017 | 16:58
2
54
אתם חושבים שאי אפשר להרויח כסף בהשקעות
רק בקניה עיוורת וטיפשית של מדדים,
אז מה אתם עושים בפורום השקעות ?
למרות שעוד לא קראתי עוד משפט אחד חכם שכתבתם,
ועוד לא ראיתי אדם אחד כמוכם שהרויח כסף.
וזה התשובה הסופית, יש מיליוני אנשים שהרויחו הרבה כסף בהשקעות ספיציפיות ואין אפילו אדם אחד שעשה את במדדים.

אגב, ממוצע, זה של כל השוק, לא רק של תיקים גדולים, אלא של כולם.
פשוט לא ברור איך חבורת טרולים טיפשים התלבשה על הפורום הזה.
לצפיה ב-'ומה אתה בדיוק עושה פה בפורום'
ומה אתה בדיוק עושה פה בפורום
20/06/2017 | 19:30
1
44
חוץ מלטנף אותו עם הפה המלוכלך שלך?
מה אתה תרמת לפורום, חוץ מלקטול את ההשקעות של כולם?
לצפיה ב-'לא מבין למה DW לא פונה אליו ומעיר לו.'
לא מבין למה DW לא פונה אליו ומעיר לו.
20/06/2017 | 21:28
15
לצפיה ב-'לא הבנת שההודעות שלו אינן רציניות?'
לא הבנת שההודעות שלו אינן רציניות?
20/06/2017 | 17:18
21
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
22/06/2017 | 08:59
10
לצפיה ב-'פתי מאמין לכל ואדם יסודי עוקב ובודק'
פתי מאמין לכל ואדם יסודי עוקב ובודק
19/06/2017 | 20:20
5
77

בוא אני אמתיק איתך סוד קטן
למרות ההצלחות היפות שיש לי לאחרונה
ואכן יש לי הצלחות לא מבוטלות יקח לי
הרבה שנים להחזיר את ההפסדים  שנגרמו
לי בעבר
קשה לי להאמין שאני יצליח להחזיר
את מה שהפסדתי
קח עיצה

אל תאמין לכל מי שכותב כאן שהוא איזה
אלוף אבו ענטר אתה תכניס סימבולים שהוא
מציג תכניס לתיק וירטואלי כדי לראות האם
הוא דובר אמת או סתם חרטטן
במניות של שברירי סנטים אל תתעסק בדרך כלל
מדובר בנוכלים בורסאיים עם משווקי פסולת
על ידי יחצנים בפורומים אז דיר אלק

יש גם כמה נקרופילים שירצו לרכוש ממך נכס בסיס
שפעם הם המליצו בכינוי אחר ועכשיו זה מוצר מת

תזכור שבורסה תמיד הייתה ותהיה והונאות תמיד יהיו
מה שאתה לא מבין אל תתעסק
תשאל תלמד ותהיה אוטודידקטי
בתיק הוירטואלי אם לא הצלחת לעשות רווחים?
אל תעיז לשים שקל

חשוב לא להתעסק עם בנקים בארץ

וטיפת מזל לא תזיק 
יאלה בריאות ועונג
לצפיה ב-'שברת אותי עם הנקרופילים חחח חזק'
שברת אותי עם הנקרופילים חחח חזק
20/06/2017 | 13:43
20
לצפיה ב-'קראתי תגובות קודמות וכמה תובנות'
קראתי תגובות קודמות וכמה תובנות
20/06/2017 | 19:06
3
55
1. מי שלא מעוניין להתמקצע ומשקיע בסל או במדד, עדיף כבר שימסור את הכסף לחברת השקעות שמנהלת תיקים, אולי יהיה לו מזל והם באמת יעבדו לטובתו, ולא יכניסו לתיק ניירות רעים ומפסידים. יש להם ידע, רק לא תמיד משתמשים בו לטובת הלקוחות.
2. מי שמשקיע במדד או בסל, אין לו תועלת להפיק מלקרוא או לכתוב בפורום זה.
איך הקריאה בפורום יכולה לשפר את רווחיו? נשגב מבינתי.
3. מעולם, מעולם לא ניסיתי להרוויח כמו או מעל מדד או סל כלשהוא. ומעולם לא בדקתי האם הרווחתי יותר או פחות ממדד כלשהוא.
לשם מה? אני מדווח ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה?
המטרה היא לקנות מניות בעלות פוטנציאל (ברור שעדיף בשעה שהן זולות משוויין)
ולאחר שעלו 30% או יותר, למכור ולממש ולעבור למניות אחרות כנ"ל.
אפשר בעתיד לחזור לאותם חברות אם הוכיחו את עצמן.
החלק מהתיק בסיכון נמוך מאד, נמצא באג"ח.
ניירות שירדו משמעותית מוכרים כדי לקבל החזר מס (קיזוז מס) ולא יאוחר מסוף דצמבר.
צריך להחליט על כל נייר/מניה בנפרד. אין טעם לבזבז זמן על סלים, מדדים או קרנות נאמנות. רווח לא מפיקים משיטה זאת.

לצפיה ב-'תובנות גרועות מאוד '
תובנות גרועות מאוד
20/06/2017 | 20:06
2
243
1. כמעט כל מנהלי ההשקעות מפסידים למדד, והסיכוי שלך לזהות מראש את אלו שלא מפסידים לו נמוך מאוד.

2. תמיד יש מה ללמוד. גם משקיע מדדים, צריך לדעת להקצות נכסים בהתאם לרמת הסיכון שהוא מוכן לקחת, לבחור מדדים, להתנהל נכון מבחינת מס והכי חשוב להבין את ההיבטים הפסיכולוגיים שכרוכים בהשקעה בשוק ההון.

3. לשם מה להשוות את עצמך למדד? אם אתה בוחר מניות ובסוף לא עושה את התשואה של המדד (כמו הרוב המוחלט של המשקיעים בעולם), אז עדיף לך כבר להשקיע במדד. גם תעבוד הרבה פחות קשה, וגם תרוויח יותר כסף.
לצפיה ב-'מיקי, איזה מדד ואיזה נעליים? על מה אתה מדבר?'
מיקי, איזה מדד ואיזה נעליים? על מה אתה מדבר?
21/06/2017 | 00:42
1
42
אין לך ניסיון, אבל עם גישה כמו שלך,  גם לא תצבור ניסיון כי אתה מסרב ללמוד. אתה נעול על דעה קדומה שאין לה שחר.
אתה מדבר כאן עם אנשים שמשקיעים בשוק ההון מ-1970. אולי טרם נולדת.
עברנו את המפולת של 1980 ואת משבר מניות הבנקים של 1983.
בכלל שמעת על זה? כבר נולדת?
את מי מעניינים מדדים?
מי בכלל רוצה לדעת מה עשו המדדים? את מי זה מעניין בכלל?
מה אנחנו? מחלקת היסטוריה?
אם תרצה פעם ללמוד, תסגל לך קצת צניעות ותלמד מהבחורים הגדולים והותיקים, בעלי ניסיון רב שכבר נכוו בעבר ולמדו כי בבורסה לומדים רק משגיאות, מתחזקים ומתחשלים.
אין קיצורי דרך ואין ארוחות חינם.
ועוד משהו מסקרן אותי: אם אתה משקיע באיזה "מדד", מה בדיוק אתה מחפש ללמוד כאן בפורום הזה?
איזו תועלת הפורום מעניק לך?

לצפיה ב-'תודה על ההצעה, אבל אני אוותר...'
תודה על ההצעה, אבל אני אוותר...
21/06/2017 | 07:22
41
התיק שלי כבר הוציא אותי לפנסיה, אז אני לא צריך כבר ללמוד מ"הגדולים והותיקים".
וכן, יש לי שניים-שלושה עשורים של ניסיון בשוק ההון.
מציע לך אבל, לפתוח איזה ספר או שניים לפני שאתה מתחיל להשקיע (Random walk תהיה בחירה טובה).
לצפיה ב-'שאלה לגבי קרן מחלקת'
שאלה לגבי קרן מחלקת
20/06/2017 | 17:32
2
65
יש את הקרן הבאה :
(כדי שלא יחשבו שזו פרסומת ממומנת, אני אגיד שיתכן והמתחרות לה טובות יותר)

לפי הבנתי, בכל חודש היא מחלקת דיבידנד של 0.72 אגורות (לפי ביזפורטל).
כלומר, אם אני אשים 150 א ש"ח, אני אזכה לקצת יותר מ9,000 ש"ח בשנה, שהם סביבות 6%.

הבנתי נכון ? כי כנראה שלא. אני מניח שאם היו 6% על הרצפה כולם היו בקרן הזו.

מה פיספסתי כאן ?

תודה לכולם, ומאחל לכולם להצליח.
לצפיה ב-'דמי ניהול מעל אחוז'
דמי ניהול מעל אחוז
20/06/2017 | 22:11
1
54
ובשלוששנים ירדה 15 אחוז
מי קונה קרנות נאמנות עם דמי ניהול כאלו...
ועוד ישראליות. הזוי...
לצפיה ב-'קרן שמתחייבת לחלק אחוז מסויים במזומן'
קרן שמתחייבת לחלק אחוז מסויים במזומן
21/06/2017 | 00:53
42
כל חודש או כל תקופה, צריך לדעת שחלק מהחלוקה בא מרווחים (אם יש בכלל) והשאר בא על חשבון הקרן.
והקרן עצמה הולכת ויורדת כל שנה, כי אתה אוכל את הקרן.
יש שנים שאין בהן רווחים, ואז כל החלוקה באה על חשבון אכילת הקרן.
לצפיה ב-'אסיפת אגחי פטרוכימיים, מחר ב 13:00'
אסיפת אגחי פטרוכימיים, מחר ב 13:00
19/06/2017 | 11:26
3
63
פטרוכימיים הולכת להחליף את החוב לבנק הפועלים+קרן בראשית בהנפקת סידרה חדשה, עם שעבוד של מניות בזן.
לצורך זה הם נפגשים איתנו מחר, יום שלישי, 13:00, בית ציוני אמריקה.

זו עוד סיבה למגמה העולה בבזן בתקופה האחרונה - מי שזמם, כמוני, על היצע ענק במחירי סופעונה יכול לשכוח מזה. אף אחד לא הולך לשפוך מאות מלשחים של בזן לשוק.
לצפיה ב-'ok, תיקון קטן, חברה לישראל מוכרת בלוק היום'
ok, תיקון קטן, חברה לישראל מוכרת בלוק היום
19/06/2017 | 11:39
52
לצפיה ב-'דיעה נגדית, הצולבת את ההנפקה המתוכננת '
דיעה נגדית, הצולבת את ההנפקה המתוכננת
19/06/2017 | 17:05
61
ד"ר צימרמן, מאיזו מכללה קיקיונית, מכסח את ההנפקה המתוכננת, ומזהיר את הקוראים מפני השקעה בה.

לדידי הברנש קצת נסחף - אף אחד לא חושב שמדובר בהשקעה סולידית, ובשביל הסיכון (עם עודף בטחונות מניות בזן בל נשכח) מקבלים קופון שמן, הגבוה בהרבה מריבית חסרת סיכון.
יש בהחלט מקום בשוק גם לאגחים מסוכנים.
לצפיה ב-'יש עדכון מהאספה ?'
יש עדכון מהאספה ?
21/06/2017 | 17:02
7
לצפיה ב-'השקעה ראשונית'
השקעה ראשונית
20/06/2017 | 20:01
3
93
יש לי 20000 ש"ח שמעוניינת להשקיע באופן סולידי לתקופה של שנה.  (אג"ח, תעודות סל).  המלצות?
לצפיה ב-'אסור להמליץ (רק ליועץ השקעות מותר)'
אסור להמליץ (רק ליועץ השקעות מותר)
20/06/2017 | 20:24
70
לטווח של שנה האופציות הן בגדול קרן כספית/מק"מ/פקדון בנקאי/מזומן.
בגלל שהריבית היום אפסית, והסכום שאת רוצה להשקיע הוא נמוך, המקסימום שתוכלי להרוויח עליו בשנה הוא 20-30 שקלים.
לצפיה ב-'יש אגח ממשלתי צמוד 0418'
יש אגח ממשלתי צמוד 0418
24/06/2017 | 17:53
1
11
תקבלי באפריל 2018 כ 500 ש"ח נטו אחרי מס לפני עמלות של הבנק. 
מעבר יש פקדונות שמפרסמים בשמות של פירות או בבנק ירושלים.
לצפיה ב-'תגיד, הכל בסדר אצלך?'
תגיד, הכל בסדר אצלך?
24/06/2017 | 23:03
6
הצעת לה אג"ח בתשואה 0.59%, שתפרע בעוד 10 חודשים. במקרה הטוב מדובר ב 118 ש"ח רווח. במקרה הפחות טוב (והריאלי) זה יגמר בהפסד, כי היא תשלם 0.3% עמלת קניה, 0.3% עמלת מכירה, ו 0.3% דמי שמירת ני"ע (עם תיק של 20 א' ש"ח, אלה העמלות, וגם סביר שהתיק לא אצל ברוקר...). שלא לדבר על האפשרות (הסבירה) שהאינפלציה בתקופה הזו תהיה בכלל שלילית.
בקיצור - למה ליעץ במה שאתה לא מבין בו?
ולעצם העניין - לתקופה כזו, מי שלא רוצה סיכון ועמלות, צריך לשים כסף בקרן שקלית קצרה, שלוקחת דמי ניהול נמוכים ככל האפשר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
אהרן אבידן מאמן אישי
עוד לא מצאת את הדרך שלך?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה