לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2586425,864 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'חדשות דלק'
חדשות דלק
25/05/2020 | 14:46
1
89
שותפי תמר ניצחו את שותפי לוייתן, ותמר יוכלו למכור עוד גז לח"ח בשנתיים הקרובות, במחיר נמוך של 4.3$

קרן נוי קונה מ-דלק את תמלוגי העל של כריש/תנין ב 318 מלש"ח, במקום קרן א"י של עמוס לסקר

לצפיה ב-'תמלוגי העל זה מה שמגרה שם'
תמלוגי העל זה מה שמגרה שם
25/05/2020 | 20:36
30
מובן שאינני מבין חוץ מזה כלום
ממה שמוכרים וקונים שם
אבל בהחלט מעניין לרכוש תמלוגי על.
מי מאיתנו לא היה רוצה לזכות בתגמולי על.
שבוע שעבר היה לי דלק קידוחים
ולא אכחיש שאני עלול לחזור לניר.
לצפיה ב-'הערות אודות אידיבי 24/5/20'
הערות אודות אידיבי 24/5/20
24/05/2020 | 23:06
11
150
ערב טוב
1. היום פורסם ע"י גולן חזני "בלון ניסוי" להצעת הסדר באידיבי.  
למרות שחזני הוא הכתב הכלכלי הכי מקורי, הפעם הוא שימש כשופר של אלשטיין.  הצעה של גבינה שוויצרית מלאת חורים. 
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...

2. ראשית מדובר בתספורת מטורפת לאג"ח ט ואני מתקשה להאמין שמשקיע כלשהו יסכים לכך. 
744,849,441 ע.נ. כאשר הפארי הוא 123.66 . לכן החוב לבעלי אג"ח ט הוא כ 919 מליון ש"ח . לפי חזני ההצעה היא 330 מליון ש"ח. 
919 \ 330 =  0.359 .  כלומר מדובר על כ 64.1 % תספורת. 
אני אצביע נגד אם תהיה הצבעה. 
https://www.globes.co.il/portal/instrument.aspx?in...

3. ההנחות חלקן לא ריאליות. בעת הזו החזר של 100-150 מליון ש"ח לישראייר שכלל לא טסה. קיבלה הלוואה של 100 מליון ש"ח בערבות מדינה, אם ככה שוויה בעת הזו בפועל נמוך מ 50 מליון ש"ח אך חזני הניח וכתב אחרת...
למה שיתנו 12% מדסק"ש למחזיקי ט ? למה שי"ד ו ט"ו ישושו לתת למחזיקי ט מתנה כלשהיא ? 
למה שיתנו לי"ד חצי מהחוב במזומן ויפרסו את שאר החוב ? 450 מליון ש"ח ינתן להם מזומן ? פנטסטי ולאג"ח ט יתנו 65% תספורת. לא רציני.

4. אני מודע היטב למצב, אך אלשטיין מחזיק את החברה ב stress בכדי שהאג"ח לא יעלו. המרת מניות כלל באג"ח ט יכלה להניב הפחתת חוב משמעותית אך בפועל היא לא קודמה. מיזוג גולן וסלקום ישיא רווח רב לקבוצה בעתיד ועוד.
שופרסל מפרסמת דוח ביום ד' הקרוב - החברה עולה ועולה . 
על הדרך יש לציין את הפסדי העתק שהיסב לקבוצה עם התעקשותו ו"מלחמתו" בממונה על הבטוח הקודמת עם מכירת מניות כלל. 
כלל קרסה + הפסדי הסוואפ על מניות כלל גרמו להפסד של מיליארד ש"ח לקבוצה מדהים !. 

5. למטרות הסדר יש לחשב את דסק"ש בשווי של כ 1.4 מיליארד ש"ח והמרת מניות כלל באג"ח ט תניב לפחות רווח של כ 200 מליון ש"ח (יחס המרה הוא 1:100 בקירוב כעת).
משקף ערך של 85 . כלומר תספורת של 32%. 
אני בעד לפרוס את החוב מחדש ולתת לאלשטיין שנתיים נוספים לפריסת החוב בתמורה להזרמת מזומן לחברה, תשלום מזומן לבעלי האג"ח ולהמיר את החוב עם 8.5% עם מניות כלל. 

6. ההצעה הנוכחית של חזני היא בלון ניסוי ותו לא. 
אני חושב ששווה לכולם להתפשר אך בגדר הסביר.
בסופו של דבר אם אלשטיין לא יכול \ לא מעוניין להזרים הון בסכום ראוי, כדאי ללכת למכרז אך לפני זה להשביח את דסק"ש  ולהזיז את כל שרשרת הניהול והדירקטורים של אלשטיין.  

לצפיה ב-'יפה'
יפה
25/05/2020 | 00:19
6
106
לילה טוב
1. מסכים עם מה שכתבת ובפרט על גובה התספורת.  יש לדרוש הסדר הוגן. 30% זה המון !
2. לפי דעתי אלשטיין לא ויתר על אידיבי. משכך, שינסה לרכוש אגח בשוק לפני שייתן הצעה וולנטרית \ הצעת קיבול וכד'.
יתכן ובגלל המסחר הנמוך שער האגח יאמיר בחדות ויתכן ולא.
מכיוון שרוב הדעות טוענות שלא נלך להסדר בשער נמוך מ 50 באגח ט שיינסה לרכוש אגח בשוק עד שער 50.
יתכן שיקנה כמויות משמעויותיות לפני שייתן הצעה כלשהי.
יקנה אגח בזול  ויפחית את חוב הקבוצה.

שינסה לרכוש אגח טו.
אכן הסחירות נמוכה אך יוכל לשחרר את מניות כלל המשועבדות לאגח זה ולבצע המרה מול אגח ט. מדובר במהלך מפחית חוב בצורה משמעותית (קניית אגח בזול יחסית טו והמרת מניות כלל באגח ט ביחס 100 : 1).
3 כרגיל ממתינים לרגע האחרון ומנסים לבצע מהלכים חשובים תוך כדי לחץ בכדי "לעקוץ" ולהפחית את החוב בצורה משמעותית. .

לצפיה ב-'כדאי שתפנימו שבהיעדר שעבודים מחזיקי ט נמצאים בתחתית'
כדאי שתפנימו שבהיעדר שעבודים מחזיקי ט נמצאים בתחתית
25/05/2020 | 00:46
5
105
שרשרת המזון. התזונה שלהם תהיה רק שאריות הנכסים של אידיבי. ואם זה לא מספיק אז אם יד + טו לא יפרעו בפארי הם יחלקו עם ט את מעט השאריות.
לא כדאי למחזיקי ט לגרור החברה לבימש כי גם את מעט הפירורים שיקבלו בעוד שנים הם יצטרכו לחלק עם אוכלי הנבלות.
עוד משהו קטן, יתכן שתמצאו עצמכם בעמדת מיעוט אם רוב המחזיקים יחשבו שהחזר של 50-70 אג' הוא ראוי.
לצפיה ב-'אם יש מצב לחתוך את ההפסד באגח ט' בשישים אגורות אני אומר תודה'
אם יש מצב לחתוך את ההפסד באגח ט' בשישים אגורות אני אומר תודה
25/05/2020 | 08:30
4
100
אין מצב לראות יותר אם מפרקים את החברה. היא לא שווה כלום אחרי האגחים עם הביטחונות. צריך להכיר בהפסד וללכת הביתה. אף אחד חוץ מאלשטיין לא ייחלץ את אגח ט.
לצפיה ב-'לא צריך את אלשטיין בשביל לחלץ את אגח ט'
לא צריך את אלשטיין בשביל לחלץ את אגח ט
25/05/2020 | 11:45
3
111
יש שטר חוב מאירסה על סך 2G על הקנייה של דסק''ש,
אלשטיין לא יכול\רוצה לשלם? אין בעיה, שיחזיר את המניות של דסק''ש, ואז הוא מוחק 3G השקעה באידיבי.
כמו באפריקה, נעמיד את דסק''ש למכרז, ההון העצמי של דסק''ש הוא 1.8G, אני מניח שאפשר יהיה למכור אפילו בהנחה של 10% מההון העצמי ואז בקלות יש החזר 105 אגורות לט', וכאן אני עוד שמרן לגבי המחיר של דסק''ש
אני חושב שבמכרז אם תהיה תחרות, אפילו נגיע למכירה לפי ההון העצמי
זה המצב האופטימלי, המטרה של אלשטיין לנצל את המצב תוך כדי שמירת החברה בסטרס בשביל לקבל הנחה נוספת על המכירה של דסק''ש
כאן הנאמנים והנציגות צריכים לעמוד על המשמר, כי האקדח נמצא בידיים שלהם, לא צריך את אלשטיין בשביל לקבל פירורים.
לצפיה ב-'תשובה מצויינת'
תשובה מצויינת
25/05/2020 | 13:32
84
שלום
תשובה מצויינת. חד וחלק - מדובר בנכס בעל שווי גבוה שאלשטיין מנסה להציגו בשווי נמוך משמעותית משוויו בפועל.
גם אני בעד ללכת למכרז במידת הצורך.
אני הערכתי את שווי אגח ט ב 85.  
ידידי העריך בלמעלה ב 100 בגלל הערכתו השונה משלי לשוויה של דסקש.
אם אראה שער 85 אני מיידית מוכר ונפרד מאלשטיין.

מקווה שעופר גזית ישמור על זכויות אגח ט כראוי.  
לצפיה ב-'ואם תקבל מיליארד לא ישאר לך כלום'
ואם תקבל מיליארד לא ישאר לך כלום
25/05/2020 | 14:07
1
58
ריאלי זה מיליארד שזה 50% מעל השווי שוק לא 1.8. ובמצב כזה הכל הולך לאגחים כמעט. ונשארת עם ישראייר ... נהדר.
לצפיה ב-'השווי שוק לא משקף בחברה כמו דסק''ש'
השווי שוק לא משקף בחברה כמו דסק''ש
25/05/2020 | 14:15
59
במיוחד ש 85% מוחזקים על ידי הבעלים, כמו שחברות ביטוח בעבר שנסחרו הרבה פחות מההון העצמי - במכירת השליטה נמכרו קרוב לשווי ההון, ובדסק''ש אין רגולטור כמו על הביטוח שיעשה בעיות
לצפיה ב-'אם ההצעה המינמלית גבוהה משמעותית ממחיר השוק'
אם ההצעה המינמלית גבוהה משמעותית ממחיר השוק
25/05/2020 | 13:39
2
78
אז אני באמת לא מבין או שזה כשל שוק או שיש משהו שאנחנו לא יודעים ?

לצפיה ב-'ומה אם השוק מעריך שהצעה כזאת לא תתקבל ותוביל לפיצוץ?'
ומה אם השוק מעריך שהצעה כזאת לא תתקבל ותוביל לפיצוץ?
25/05/2020 | 13:42
1
79
ומה אם הוא לא מאמין לשווי של ישראייר?

בקיצור, יש כאן הרבה אי וודאות.
לצפיה ב-'מדובר בהצעה ראשונית - אף אחד לא מחויב לחתום לאלשטיין '
מדובר בהצעה ראשונית - אף אחד לא מחויב לחתום לאלשטיין
25/05/2020 | 18:07
52
יותר חשוב מהכל זה הבנה והסכמה בין הנציגויות לא לממש מניות דסקש. על אף העמדה לפרעון מיידי.

44 אג פורסם בכלכליסט  
יש מי שמסכימים לקבל את זה ולהפרד לשלום , אני יכול להבין את הרצון להיפרד ממשחית הערך אבל העניין איך מתייחסים למקורות התשלום ?  

פרט ל IDBG שטרם נסגר ? מה זה אומר ישראייר ? מי יקנה ולמה למכור עכשיו את ישראייר, הרי אלטשיין לא מכניס יד לכיס ומשלם את ה 44 אגורות ,
ומה הכוונה 12% מדסקש ? האם הוא יממש מניות שהוא מאמין ששוות פי 3 ?

נרשם שהוא מכניס הון 1/2 משווי אגח יד ובמקביל הוא יגייס את ה1/2 הנוסף ויעביר בטחונות לאגח החדש שיהיה לו יחס כיסוי מלא , אפילו פי 2.

• סדרה יד - מקבלים פארי והולכים הביתה מבסוטים .
  • סדרה חדשה 450 מיליון מקבלת מניות דסקש ביחס כיסוי חזק 
המכה הכואבת היא על אגח ט תוך כדי הצגת תשלומים ממקורות הזויים לא ישימים 
הנציגות של ט תצטרך להיות מאוד יצירתית כדי להוציא 50% פארי במזומן בתנאי שוק אלו.

כל הקלפים אצל אלשטיין ובסוף נראה שכולם יחטפו ב  60- 50 אג 
השאלה איך מקבלים אותם ? במניות ישראייר? 
אלשטין מוחק חוב 500 מיליון שח  , הסדר שעד לפני 3 חודשים היה נראה הזוי גם לו.

אם הנציגות תהיה תקיפה היא כן יכולה (כמובן בהסכמת יד וטו) :

1. לקיחת החברה ושחרור כל אנשיו מהנהלות/ דירקטוריון של כל החברות.  
2. הקפאת תשלומים לשנתיים לכל הסדרות. 
3. מכירת שופרסל ומחיקת 1/2 מהחוב בדסקש .
4. מימוש נכסי נדלן ומחיקת חובות בנכסים ומיזוגה לדסקש.
5. בעוד שנתיים במתווה הקיים דסקש תהיה שוה פי 3 וכל האגחים בפארי מלא.
6. חלוקת מניות דסקש למחזיקי החוב וסגירת אידיבי. 

לצפיה ב-'רבותי, אתם מחזיקים בשטר של 120אג - זה מה מגיע לכם'
רבותי, אתם מחזיקים בשטר של 120אג - זה מה מגיע לכם
25/05/2020 | 19:33
35
אלשטיין קנה חברה שיש בה דסק"ש והוציא אותה לדולפין.

דסק"ש משועבדת לסדרא י"ד וכלל משועבדת ל- ט"ו.

אלשטיין צריך לשלם ריבית לכל הסדרות בעוד חודש - ישלם? יש שקט תעשייתי לרבעון.

אלשטיין הסתסך עם צחי מחברת מגה אור שמחזיק 6% + מסדרא י"ד. צחי יותר מישמח אם אלשטיין לא ישלם איזה תשלום באיזו סדרא. בניגוד לפרטיים שחלקם לא מצביע הוא יצביע באופן לעומתי בכל הצבעה.

יש 2 אופציות: ישלם ע"פ השטר הכל בסדר. לא ישלם, הוא מאבד 3,000,000,000 ש"ח ועוד יכול להתבע על רשלנות -> הנושים ט'\ י"ד ו- ט"ו יחפשו קונה אחר לדסק"ש שחולשת לרוחב המשק הישראלי.

זכותו של אלשטיין להציע הצעות - מי שמוכן לקחת חלק מהכסף מוקדם זכותו. מי שלא מוכן שיחזיק עד לפרעון. אלשטיין רוצה לפרוע חצי מסדרא י"ד ולהנפיק סדרא חדשה ארוכה - זכותו - מי שמוכן לקנות ממנו אג"ח שיקנה.

אתם היד החזקה על השולחן ולכן תפסיקו להתפתל וליבב.
שישלם או שיפסיד 3 מיליארד + תביעות.
לצפיה ב-'סכסוך בין פתאל למוסדיים'
סכסוך בין פתאל למוסדיים
25/05/2020 | 14:58
47
למרות שמכר מניות פתאל במאות מיליוני שקלים, במחירי שיא, פתאל לא נאות להזרים יותר הון, מעבר ל 57 מלש"ח, בתקופה הקשה הנוכחית שעוברת החברה. Q1-2-3 צפויים להיות גרועים, והחברה לא עומדת בקובננטים.

לצפיה ב-'בכירי אלבר יועמדו לדין '
בכירי אלבר יועמדו לדין
25/05/2020 | 14:37
33

זה לא דבר טוב לנושי האגחים
לצפיה ב-'תשובה מבקש למכור 36 דירות במגדל בבלי'
תשובה מבקש למכור 36 דירות במגדל בבלי
25/05/2020 | 14:26
80
מסתבר שקירות מסך זה אלמנט יקר ובעייתי, שעדיף שיהיה במגדל משרדים ולא בבניין מגורים.

לצפיה ב-'מה קורה באורדרנט דף פתיחה - הודעות שגיאה מאמש..'
מה קורה באורדרנט דף פתיחה - הודעות שגיאה מאמש..
25/05/2020 | 10:45
1
24
לצפיה ב-'אצלי אין הודעת שגיאה.'
אצלי אין הודעת שגיאה.
25/05/2020 | 13:04
18
איזה הודעה אתה מקבל? טכנית? אולי תנסה לבדוק מחשב אחר.
לצפיה ב-'בסר אירופה אגחים: בימש אישר היום חלוקת דיבידנד ראשון'
בסר אירופה אגחים: בימש אישר היום חלוקת דיבידנד ראשון
24/05/2020 | 21:44
49
בסך 6.5M ש"ח מתוכם 6M ש"ח לאגחים, שהם 7.9 אג' לכל אגח.
טרם נקבע מועד חלוקה.
לצפיה ב-'סטרווד ווסט: שימו לב שהעמדה לפרעון מיידי מחולקת'
סטרווד ווסט: שימו לב שהעמדה לפרעון מיידי מחולקת
22/05/2020 | 01:43
22
122
ל- 2 הצבעות מותנות:
1. הצבעה ראשונה היא פשוט האם להעמיד לפרעון מיידי.
2. רק אם הצבעה 1 הנ"ל חיובית, יש כאן 2 אפשרויות. הצבעה "כן" תגרום שהעמדה לפרעון מיידי תיכנס לתוקף בעוד 10 ימים. הצבעה "לא" משמעה שהעמדה לפרעון מיידי תיכנס לתוקף מיידי (ללא המתנה).

ההצבעה היא עד יום ב 25.05.20 בשעה 16:00.
ל- 2 ההצבעות נדרש רוב מינימלי שח 50%.
אם הבנתי נכון, הסיבה שהוסיפו את הצבעה 2 היא לאפשר לנושים להחליט אם להעניק  לחברות המציעות (כולל סטרווד) תוספת של עוד 10 ימים לשיפור הצעות.

אישית, עדיין מתלבט אך הצבעתי פעמיים כן לאור השחיקה הרצופה והכואבת בהכנסות, ב NOI, בשווי הנכסים שמביא לעליית LTV. כמובן שם החברה תציע הצעה עם תקווה ואופק שיקום - אשנה הצבעתי

לצפיה ב-'לדעתי, טרם הקורונה השווי של הקניונים קרוב מאוד לחוב המבוטח'
לדעתי, טרם הקורונה השווי של הקניונים קרוב מאוד לחוב המבוטח
22/05/2020 | 08:34
21
98
לאחר הקורונה מתחת לשווי החוב.

מה שראינו הוא הפחתת שווי הולכת וגוברת מרגע ההנפקה.

סטארווד, פיחתה את הקניונים שנה אחר שנה עד שהגענו למצב בו אי אפשר למשוך תזרים מחברות הנכס בשנה האחרונה. בשנה הראשונה בעלת המניות משכה דוידנד.

למעשה, הכל מצביע על דוחות מבושלים מהרגע הראשון (כמובן לכאורה).

עוד קודם לזמני הקורונה האג"ח נסחר ב- 30אג מה שאומר שהשוק לא האמין לכל המצגים של החברה שדברו על מאות מיליוני $ הון עצמי.

כעת, האלמנט הקריטי הוא אלמנט הזמן - ככל שחולף הזמן וככל שנתחיל לצאת לחיים נורמאליים הסבלנות של נושי החוב המבוטח הולכת ופוחתת תאר לך שהם מקבלים הצעה למכור את הקניונים ב- 100% משווי החוב - באותו רגע אתה תראה דרישה לפרעון מיידי ופנייה לביהמ"ש בארה"ב.

את אלמנט הזמן מורחת החברה מזה כ- 3 חודשים - פשוט כי המשאב הזה הוא על חשבון נושי האג"ח בדיוק כפי שתשובה מרח את נושי האג"ח כל עוד לא אלצו אותו לעשות מעשה. בניגוד לתשובה, סטארווד כנראה שמחה להפטר מהחברה הזאת ומבחינתה בנזק מינימאלי.

מצב בו החוב המבוטח לוקח את הקניונים והם מצליחים לנפנף את נושי האג"ח הוא המצב האידאלי.

אלמנט הזמן יתכן ויעזור להם להחליט האם הם יפעלו לנסות להציל את העסק וזה דורש כסף - הרבה כסף. או שהם מרימים ידיים.

בינתיים, 4 גופים בארה"ב שמעו שבישראל המוסדיים הם פראיירים - וכעת מציעים שותפות מוזרה בה הם שותפים ל- 50-75% מהסכוי אל מול 0 סכון מצידם.
הם למעשה אומרים: אתם מטומטמים, אתם לא יודעים לנהל את העסקים הללו, אנחנו יודעים להתנהל מול מלווים בארה"ב ומול שוכרים ולכן אין לכם ברירה אלא לשכור אותנו בתנאים שלנו.

אם העסק יצליח, אנחנו נהנה מ- 50-50% מהרווחים. אם יכשל הפסדתם הכל.

ואני שואל את עצמי, האם אין אנשים שכירים בארה"ב שעבדו בסוג המשרות הללו שיהיו מוכנים לנהל את העסקים הללו בארה"ב? האם אין אנשים מתחום ה- retail שעבדו מול בנקים, מול שוכרים? מול תחזוקה? מול חברות בטוח?

אני מאמין שיש ויש בטח בשיא המיתון.

את הטיפול בבנקים אפשר לנהל מישראל ע"י הנאמן בטח אם מתכוונים להשתמש בכספים שהם מחוץ לחברת הנכס וכופר והחזרת דוידנד שנמשך + ערבות חלקית שקיימת מצד החברה האם.

מסיבה שאני לא מבין, אין קשר בין הנציגות לחוב המבוטח ואני לא מבין למה הקשר הזה לא נוצר? האם שמות המלווים לא ידועים? האם אי אפשר להרים טלפון לארה"ב ולהתחיל לייצר קשרי עבודה? אפשר לאמר: "אני הנאמן של אגרות החוב סטארווד שקבלו דרוג CC" - יש לנו האפשרות להעמיד את החוב לפרעון מיידי אבל לפני כן הייתי רוצה לתאם איתכם מהלכים. יש לנו כסף ברמת התאגיד, ויש לנו כספים ברמת הנכסים. למעשה, אנחנו שותפים. אנחנו מתנגדים לעצירת התשלומים שסטארווד הפעילה כלפיכם והיינו רוצים לשלם לכל הפחות את הריבית שלא שולמה. כמו כן, בעקבות הקורונה יהיו בעיות בשנה הקרובה של חנויות עוגן, שוכרים שיעזבו, ירידה בשכירות.

המצב לא מאפשר לממש במחיר הוגן איזה קניון כעת.

עלינו to restructure את כל מבנה החוב הן כלפיכם והן כלפינו כשאפשרי שנפעל להרמת כל החוב בהון.

בשביל לקיים שיחה מהסוג הזה הנושים לא זקוקים לסטארווד או לרשותה.

כמובן שזה מוציא את סטארווד מהתמונה ולאחר מכן היא תעמוד לשלל תביעות שהן יקרות (לנושי האג"ח) לנהל בארה"ב.

אם כל זה יקרה, בכל קניון צריך להביא עובד\ת שכיר\ה מהתחום שינהל את הקניון, שישלוט בכל מבנה ההוצאות, שיטפל בניקיון, באבטחה, בבטוח, בגביה,... בתמהיל השוכרים בקניון, באטרקציות המקומיות שמתאימות לאוכלוסיה שהקניון משרת - לשלם שכר בסיס מצויין ובונוסים על הצלחה.
בשביל לנהל צוות של אבטחה, ניקיון ועובד תחזוקה לא צריך חברות תווך בין העובד לקניון אלא הקניון יכול לשכור אותם אישית.

האופציה השניה היא שסטארווד לא תרים ידיים, לא תשלם כופר, לא תעמוד מול ערבות לחלק מהחוב המבוטח, לא תחזיר דוידנד, לא תעמוד מול תביעות אלא שתכניס כמה עשרות מיליוני $ לתוך החברה על מנת להבריא אותה.

לדעתי, טוב שמעמידים את סטארווד מול 2 מסלולים: הרמת ידיים + כופר \ תביעות או הסדר - החלטה שלהם והזמן קצר.
לצפיה ב-'ניתוח מדויק'
ניתוח מדויק
22/05/2020 | 11:43
20
63
רק שניהול קניונים ועוד במקומות גאוגרפים מרוחקים בארה"ב זה לא עבודה לשכיר, יש חברות יעודיות שזה כל מה שהם עושות, ככה זה עובד בארה"ב (OPERATORS), לחברות האלה צריך או לשלם בעזרת ריטיינר קבוע או באחוזים מהפדיון.
ברור שלכל קניון יש גם חברת ניהול IN HOUSE בדיוק כמו בכל קניון בארץ אבל חייבים גם מישהו מעליהם כדי לפקח ולקבל החלטות ניהוליות והוניות.

תביעות:  אל תשלה את עצמך, עילות התביעה שלך הם די הזויות וגם אם כן מי ינהל את התביעות ומי ישלם לעו"ד? אתה מדבר על עלויות עתק ומשפטים שימשכו שנים, אם בכלל לא ידחו על הסף, אתה בעצם מציע הרמת מסך.

עשרות מיליוני דולרים ממש לא יספיקו להבראה פה, צריך מאות מיליונים וגם זה בכלל לא בטוח שיספיק, במולים CLASS B וC מדובר על חיות בגסיסה.
מוזמן לבדוק את CBL וWPG.
אפילו הקניונים A CLASS אוכלים חרא.

לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר את הפער בשווי הנכסים (7 הקניונים). בהערכת '
מישהו יכול להסביר את הפער בשווי הנכסים (7 הקניונים). בהערכת
22/05/2020 | 15:13
1
54
השווי האחרונה שהחברה פירסמה ונכונה ל 31.12.19 נקבע שווי של 1,441M$. 
באסיפת האגח האחרונה, אחד המציעים אמד את הנכסים בשווי 600M$ לפני הקורונה ו- 500M$ אחרי הקורונה.
יתרת ההלוואות היא סביב 780M$.
אני יכול להבין שאולי האומדן של המציע מוטה עקב אינטרס שלו. גם אם נוסיף 50% לאומדן שלו נקבל 750M$ שהם עדיין רק 50% מהאומדן שהחברה פירסמה - 1,440M$.
מתעוררות כמה שאלות:
עד כמה החברה שפירסמה את השווי אמורה לגבות אותו ולהיות אחראית לסבירות שלו? אם היא פירסמה שהשווי הוא 1440, האם ניתן לתבוע על רשלנות אם שווי השוק הוא חצי מכך?

יתכן שסטרווד תמסור לנושים את הנכסים (או מניות החברה) בחפץ לב ובתוספת פיצוי של כמה מיליוני $. כרגע ישנם 2 תרחשים: 
א. תרחיש מכירה. אם שווי הנכסים עולה על יתרת ההלוואות. אם ששוויים נופל מיתרת ההלוואות, ובעצם הנכסים חסרי ערך עבורם, כדאי להם לבחור באפשרות ב.
ב. תרחיש הפעלה. נושי האגח יפעילו את הקניונים באמצעות חברת ניהול. התקווה היא שההפעלה תניב רווח וכן תשביח את ערך הקניונים עד למכירתם בשווי העולה על יתרת ההלוואה.
לצפיה ב-'לפני שאתה מפעיל את הקניונים אתה חייב שקט תעשייתי מהחובהמבוטח'
לפני שאתה מפעיל את הקניונים אתה חייב שקט תעשייתי מהחובהמבוטח
22/05/2020 | 16:48
40
מה שקורה כרגע הוא שהחברה חדלת פרעון או לכל הפחות על סיפה של חדלות הפרעון.

יש חוב מבוטח שמקיים שיחות עם ההנהלה - כאשר החברה אינה סובלנטית.

אני אומר לא חשוב מה הפתרון אתה חייב לדבר ולקבל הסכמות של החוב המבוטח.

ולכן, חובה היה כבר לפני חודש צורך דחוף להתנהל מול המלווים בלי החברה שמייצגת את האינטרס של בעלי המניות ששונה להחלוטין מהאינטרס של הנושים הלא מבוטחים.
לצפיה ב-'סטרווד כבר נתבע בארץ וטענה שהיא סובלנטית'
סטרווד כבר נתבע בארץ וטענה שהיא סובלנטית
22/05/2020 | 16:51
17
44
אתה יכול לנהל חלק מהתביעות בארץ.

מי שחתם על הדוחות הכספיים שלהם ומי שנתן להם דירוג חוב יכול לעמוד לתביעה על רשלנות מקצועית.

לגבי B או C class תשנה יעוד. תבנה אטרקציות כמו מזון זול ומהיר או הופעות או שעורי זומבה - כל מה שיביא טרפיק לקניון - זה שבאמריקה עובדים באופן מסויים אתה יכול לעבוד אחרת. יש לך בסה"כ 7 קניונים שאתה תפקח עליהם ולכל קניון שיהיה איש אמונך.
לצפיה ב-'2 בעיות עיקריות'
2 בעיות עיקריות
22/05/2020 | 20:44
16
39
1. אתה לא יכול להפוך קניון בשיטהול אמריקה לקניון בברלי הילס, אתה יכול לשדרג אולי את הקניון אבל לא את כמות האוכלוסיה מסביב, כמה קניונים אחרים יש בנוסך לשלח ומה יכולת ההשתכרות של הסובבים.
2. לשנות יעוד עולה הרבה כסף והרבה זמן, תבדוק בדוחות הציבוריים של המתחרים, לחברה אין כסף ואין יכולת לגייס כסף, מי יממן את השיפוצים הנ"ל?
לצפיה ב-'תעשה מה שאפשר'
תעשה מה שאפשר
22/05/2020 | 21:35
15
32
אף אחד לא מצפה ממנהל מקומי לשפוך עשרות מיליונים בשיפוצים.

אבל אם לצורך הדוגמא הוא מזהה אוכלוסיה מזרח אסיאתית אז לייצר מסעדות אוכל רחוב זולות מאוד אפילו בשטחים הצבוריים על מנת למשוך טראפיק גם אם השכ"ד נמוך.

זה שהמצב גרוע ברור - אחרת לא היינו מגיעים ל- 15אג לשקל+.
לצפיה ב-'אתה לא בונים מגדלים באוויר? אתם מנהלם דיון כאילו נוש האגח '
אתה לא בונים מגדלים באוויר? אתם מנהלם דיון כאילו נוש האגח
22/05/2020 | 22:47
14
32
הפכו למשקיעי נדלן. אז הם לא.
הם לא בנויים לא להשקעות חדשות ולא לשינויי יעוד.
הם מחפשים דרך קצרה ואינטלגנטית למזער נזקים. למשל, העברת הקניונים לחברת ניהול בתאום עם המלווים המובטחים. או למשל מציאת קונה שיגיע להסכמות עם המלווים המובטחים וישלם לנושי האגח סכום שיאפשר להם לבלוע הפסד לא גדול מדי.
לצפיה ב-'יש כזה משקיע? ואולי החוב המבוטח יקח את הקניונים עד שתמצא כזה'
יש כזה משקיע? ואולי החוב המבוטח יקח את הקניונים עד שתמצא כזה
22/05/2020 | 23:17
13
34
משקיע?

להכנס בנעלי בעלי המניות לא פעולה כיפיית - אבל לא רואה פתרון יותר יעיל להשבת ולו חלק מהחוב.
לצפיה ב-'זכותך להיות פסימי. האופציה האופטימית שלי היא שאם סטרווד'
זכותך להיות פסימי. האופציה האופטימית שלי היא שאם סטרווד
23/05/2020 | 01:22
12
49
נותנים לנו את המפתחות, נפגשים עם המלווה המובטח כדי לקבל הסכמתו למינוי חברת ניהול. החברה תקבל דמי ניהול בלבד עבור ניהול הקניונים. מכאן, האופרציה יכולה לשגשג או לדעוך כפונקציה של משתנים רבים.
לצפיה ב-'אני ממליץ לך לקרוא קצת על CARRY COSTS'
אני ממליץ לך לקרוא קצת על CARRY COSTS
23/05/2020 | 08:45
1
46
לדעתי המצב בקניונים הוא שלילי חזק, זה אומר שבתור בעל מניות אתה תאלץ להביא כסף מהבית כל חודש.

לצפיה ב-'תזרים המזומנים בנכסים לא "שלילי חזק"'
תזרים המזומנים בנכסים לא "שלילי חזק"
23/05/2020 | 12:35
53
מתייחסים לנושא כאילו מדובר בארוע מבודד של חברה כושלת. וזה לא המצב - כל הקניונים בדיוק באותה סירה ולכן -

1. הנושים המובטחים ידחו תשלומים , עד סוף השנה בוודאי
2. רשויות מקומיות ידחו / יבטלו מיסים על הנכסים
3. עובדים הוצאו לחל"ת
4 מצמצים הוצאות למינימום הכרחי
5. הממשל הפדרלי יתן סיוע

כל אלו מאפשרים לנכסים להיתנהל ללא צורך בהזרמות.

מה הנושים של סטרווד מצפים על מנת לתת שקט עד סוף השנה?

1.  על חברת הניהול לצמצם  את עמלותיה (ב- 50%) עד סוף שנה וכאשר הקניונים מתחילים להיפתח, על מנת לצמצם ההוצאות
2. התחייבות להזרמה לתשלום ריבית למחזיקים , שמירה על רמות המזומנים בחברות הנכס ובחברת האחזקות =הזרמה עפ"י לטובת צמצום החוב ברמת הנכסים
3. משקיף בדרקטוריון

לצפיה ב-'אני לא פסימי, אלא ראלי'
אני לא פסימי, אלא ראלי
23/05/2020 | 09:02
9
73
כבר ביום שהאג"ח הונפק היה כאן לכאורה מעשה רמיה.

אם סביב משבר הקורונה הקניונים היו שווים פחות או יותר לחוב המבוטח משהו כאן רימה.

כעת יש לך 2 אופציות:
א) להביא חברת ניהול או לשכור משהו שינהל את הקניון.
ב) האופציה הזאת הרבה יותר זול כי אין middle man. אותו מנהל קניון חייב לשכור צוות אבטחה, צוות ניקיון ואיש תחזוקה לכל קניון. עליו לפעול להגדלת טראפיק בקניון והוא חייב להבין את האוכלוסיה שגרה בסביבת הקניון. לדוגמא הבאתי את הדוגמא של דוכני מזון זולים מזרח אסיאתיים.

רק כדוגמא לפני כ- 20 שנים עבדתי בחברה ששכרה שירותי שמירה. באיזשהו שלב וויתרו על זה. כשמנהל המרכז השיב הוא ענה שהמאבטח היה הוצאה גדולה - עלותו היתה כ-120ש"ח לשעה. כשנשאל אבל הוא מרוויח רק 17ש"ח לשעה התשובה היתה שחברת הניהול לוקחת את השאר.

מנהל מקומי שמבין את האוכלוסיה ואת השוכרים ואת הצוות יעשה עבודה יותר טובה מחברת ניהול כמקובל.

יש לך 7 קניונים לשרת וצריך מנהל לכל אחד ואחד.

לגבי בטוח, בקרה, קשר עם החוב המבוטח תצטרך לעשות זאת מהארץ.

תחסוך את ה- middle man ותרוויח יותר, הרבה יותר.
לצפיה ב-'עבדת פעם בארה"ב או עם אמריקאים?'
עבדת פעם בארה"ב או עם אמריקאים?
24/05/2020 | 10:24
8
58
ממש נראה לי שעוד לא יצא לך-)))
לצפיה ב-'אבל ממש.'
אבל ממש.
24/05/2020 | 10:43
27
לצפיה ב-'אני עובד בחברה שמיזגה לתוכה חברה אמריקאית'
אני עובד בחברה שמיזגה לתוכה חברה אמריקאית
24/05/2020 | 12:38
6
44
אותה חברה היתה רגע לפני פשיטת רגל.

בהחלט עובד ועבדתי עם אנשים מארה"ב. הן פנים אל פנים והן במיילים \ voice.

הן מהחוב המזרחי והן מהמערבי.

בוא נאמר זאת כך, כעת זו אחת החטיבות המצליחות.

שיטות עבודה ישראליות הן לא בהכרח פחות טובות מאמריקאיות.
לצפיה ב-'אמריקאים יעבדו בשיטות אמריקאיות'
אמריקאים יעבדו בשיטות אמריקאיות
24/05/2020 | 16:31
5
42
כי זה מה שכתוב ב"ספר" שלהם...כי ככה הדנא שלהם.

בכל מקרה, אף אחד לא קונה אג"ח כדי לנהל קניון במינסוטה או קנטקי...אפילו שנניח הנחה מופרכת שהוא יכול.
לצפיה ב-'לא רק שהוא לא יכול, יש לך חוב בכיר בCMBS'
לא רק שהוא לא יכול, יש לך חוב בכיר בCMBS
24/05/2020 | 19:16
4
43
אם מישהו חושב שהוא יכול "להסתדר" איתם הוא יגלה מהר מאד אמריקאים חסרי מצפון וסנטימנטים.

לצפיה ב-'סטרווד סוף סוף שלחו את הצעתם '
סטרווד סוף סוף שלחו את הצעתם
24/05/2020 | 21:35
3
54
לקניונים ששווים 1.4 B$........................
לצפיה ב-'חחחחחח'
חחחחחח
24/05/2020 | 21:41
2
37
לצפיה ב-'וההצעה הטובה כעת של WPG'
וההצעה הטובה כעת של WPG
25/05/2020 | 17:02
1
17
לכאורה
לצפיה ב-'WPG ?!? הם בעצמם עוד רגע חדלי פירעון'
WPG ?!? הם בעצמם עוד רגע חדלי פירעון
25/05/2020 | 17:10
18
זו החברה הקודמת של מנכ"ל סטארווד, גם אותה הוא הרס.

לצפיה ב-'הצעה ראשונה להסדר חוב באידיבי'
הצעה ראשונה להסדר חוב באידיבי
24/05/2020 | 09:53
13
155
בוקר טוב

חזני מכלכליסט מפרסם טיוטה ראשונה להסדר חוב.  
מדובר בתספורת אדירה ! לאגח ט.
לא להסכים.
אילו היה ממיר את מניות כלל 3.52% באגח ט ומוסיף רכיב מזומן של 100 מליון שח ואז  מציע את ההצעה הזו יש על מה לדבר.
מטרתו "לשחוט" את מחזיקי אגח ט.  
מקווה שעופר גזית על המשמר ולא יאפשר זאת (יאמר לזכותו של עופר שעד עתה התנהג בצורה טובה מאוד. מקווה שימשיך כך).

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...
לצפיה ב-'אני מאמין שעוד אפשר יהיה לשפר קצת את ההצעה'
אני מאמין שעוד אפשר יהיה לשפר קצת את ההצעה
24/05/2020 | 10:32
106
אבל אני מרגיש שמחזיקי אג"ח ט' קצת חיים באשליות.

יש לנו נכס ששווה 32 אג' בשוק ואלוהים יודע כמה ומתי בפירוק, ויש תחושה שהמחזיקים חושבים שהם ייצאו כאן עם פארי. 
לדעתי אנחנו צריכים לקבל הצעה של 60 אג' ומעלה.
לצפיה ב-'לפי הכתבה בין 280-330 מתוך 745 מיליון חוב לאגח ט'
לפי הכתבה בין 280-330 מתוך 745 מיליון חוב לאגח ט
24/05/2020 | 10:34
11
127
כלומר 37% תשלום.
כרגע אג"ח ט שווה 45 אג'

עכשיו השאלה למה שיסכימו לתספורת כזאת?
לצפיה ב-'כי אם לא תסכים אתה תקבל פחות'
כי אם לא תסכים אתה תקבל פחות
24/05/2020 | 10:43
4
94
לצפיה ב-'הערה'
הערה
24/05/2020 | 11:07
3
140
אם אנו לא מסכימים אלשטיין מפסיד את כל השקעתו - 3 מיליארד שח. לכן צריך למצוא איזון הוגן ל 2 הצדדים.
אלשטיין הציע הצעה גרועה עם תספורת אדירה.
דסקש עם השבחה שווה ל 1.5 מיליארד לפחות שזה מגלם לנו שווי של יותר מ 60 אגורות .

דולפין מחזיקה 72 מליון ע.נ אגח ט - אסור שתשתתף בהסדר כלשהו. כלומר כ 683 מליון ע.נ. שזה כ 850 מליון שח חוב (גולן חזני טעה).
שיוסיף את ה 3.52% מניות כלל ו 100 מליון שח מזומן להצעה הנוכחית ואז ההצעה הוגנת ל 2 הצדדים (ומוחקים את סידרה ט).
שער הולם להסדר הוא 80-90 שמגלם תספורת של 30 %
לצפיה ב-'פה טמונה הטעות שלך'
פה טמונה הטעות שלך
24/05/2020 | 14:20
2
84
הוא לא "יפסיד" הוא כבר "הפסיד" זה כסף שלו שהלך לפח.
עכשיו השאלה רק אם יהיה מוכן להוסיף (עוד) כסף טוב אחרי כסף רע.

לצפיה ב-'זאת אמירה שאני כל כך לא מסכים איתה'
זאת אמירה שאני כל כך לא מסכים איתה
24/05/2020 | 15:16
1
78
הניתוח הזה כאילו שליטה בתאגיד כזה מפלצתי זה שווה ערך להשקעה של איזה סוחר במניה, ושאת הכסף שהוא השקיע הוא "כבר הפסיד" הוא ממש עקום.

הוא אמנם מחק הרבה כסף, אבל הוא עדיין בעל שליטה על תאגיד ענק ששולט בחלק מהחברות הגדולות בישראל. זה שווה משהו ולא סתם הוא ובעלי עסקים שמצבו נלחמים ומוכנים להכניס הרבה כסף כדי להמשיך להיות בעלי השליטה.

מצד שני, אילן לדעתי חייב להתעורר מהחלום שלו שבמצב השוק הנוכחי ההצעה של אלשטיין אפילו תראה באופק את ה-90 אג'.
עד 50+ במצב הנוכחי צריך להגיד תודה ולקחת. לא לשכוח שבסופו של דבר הנושים המובטחים יכולים לממש את הבטוחות ואז מצבנו בכלל יהיה רע. יש תרחישים טובים וגרועים במצב הנוכחי, הגרועים גרועים מאד והטובים אפילו לא מתקרבים ל-90 אג'. רק קפיצה מטאורית בשווי הנכסים תביא אולי לשווי כזה, אבל אם אתה מאמין בקפיצה כזאת, למה שלא תשקיע בנכסים עצמם?
לצפיה ב-'תספורת'
תספורת
24/05/2020 | 16:20
68
1. שער 80 משקף כ 35% תספורת.  המון.
2. עם מספר פעולות הנכס המרכזי, דסקש, משביח את עצמו.
גולן נרכשת ע"י סלקום, המרת חוב של דסקש בתמורה למניות שופרסל, אלרון מקבלת היתר לתרופה נגד שבץ.
המרת מניות כלל באגח ט תיתן רווח של עשרות רבות מאוד של מיליוני שח.
כל הפעולות הללו הם בהישג יד אך לא נעשים. הסיבה היא שלאלשטיין יש אינטרס לשמור את הקבוצה נמוך ואנשים טובים כמוכם מוכנים להתפשר בנזיד עדשים.  חבל.
ללמדכם שבאמצעות פעולות אילו ניתן ןקבל החזר גבוה משמעותית מ 60.  

אני אצביע נגד כל הסדר שייתן תמורה פחותה מ 80 לאגח ט.

3. כמו כן אלשטיין ביצע השמדות ערך עצומות ואנו משלמים עליהם....
לכן, הוגנות משתלמת לכולם.  שער 85 מגלם כ 30 אחוז תספורת ומשתלם לכל המעורבים.  בהצלחה.  
לצפיה ב-'לפי הכתבה 330 מיליון ולא 280-330 מיליון'
לפי הכתבה 330 מיליון ולא 280-330 מיליון
24/05/2020 | 10:58
5
113
כלומר, זה מביא לשווי של  כ- 55 אג' ולא 45 אג'.
הפארי כבר שווה לכ- 124 אג'.

לצפיה ב-'330 מיליון לחלק ל 745 מיליון מניות = 44 אג '
330 מיליון לחלק ל 745 מיליון מניות = 44 אג
24/05/2020 | 15:17
4
92
שימו למקורות הכסף 
1. IDBG - 100  עדיין לא סגור
2. מכירת ישראייר ב 150 מילון - לא ריאלי כרגע 
3.  חלוקת 12% מניות דסקש הלא משועבדות - לא הגיוני שאלשטיין משחרר מניות דסקש לצמיתות. 

לדעתי 44 אג סכום נמוך מידי משקף 74% תספורת
לא משקף אפילו את ה 50% פארי שפורסם  כשהגיע לישראל 
מקווה שיסגר במעל 50% מהפארי 60-65 אג' .
העניין הוא שעד שלא נראה קפיצות באחזקות למטה ,לא יהיה למחזיקי ט כוח למיקוח. זה האינטרס שלו וזו המתנה שלו.

בעוד שבועיים אמור לשלם לכל הסדרות ריביות בסך 30-40 מיליון שח 
אני מניח שינסה לסגור את ההסדר לפני התשלום .

לצפיה ב-'ריימן, זה 55 אגורות ולא 44 אגורות'
ריימן, זה 55 אגורות ולא 44 אגורות
24/05/2020 | 16:43
3
86
כי הפארי כעת הוא 54, ואם אתה כופל את החישוב שלך
330 לחלק  ל- 745 כפול 1.24 אתה מקבל 55 אגורות
ולא 44 אגורות.
אתה מקבל לפי חישוב זה 44 אחוז (תספורת של 66 אחוז),
אבל זה 55 אגורות מתוך 124 אגורות של הפארי.
האם הבנת ?
לצפיה ב-'הסתבכת קצת. ישנם 2 אפשרויות:'
הסתבכת קצת. ישנם 2 אפשרויות:
24/05/2020 | 17:09
2
101
א. 330 לחלק לשווי ללא הצמדה וריבית - 745, ונקבל 44 אג'
ב. 330 לחלק לשווי עם הצמדה וריבית - 912, ונקבל 36 אג'
לצפיה ב-'אתה שוב טועה ומטעה כמו באמפל בזמנו.כ '
אתה שוב טועה ומטעה כמו באמפל בזמנו.כ
24/05/2020 | 18:33
1
94
כאשר אתה מחלק את התקבול בסהכ חוב כולל ריבית והצמדה אתה מקבל את אחוז ההחזר מסך החוב ולא את כמות האגורות.את האחוז המתקבל תכפיל בפארי ואז תקבל את מספר הגורות.לחלופין תחלק התקבול בענ כפי שעשה ריינמן
לצפיה ב-'אוי מלאך, למה אתה טורח לקרוא אנשים פשוטים ומטעים?'
אוי מלאך, למה אתה טורח לקרוא אנשים פשוטים ומטעים?
24/05/2020 | 19:51
56
לצפיה ב-'על בד מפרסמת Q1'
על בד מפרסמת Q1
24/05/2020 | 12:20
4
50

הם הרוויחו 22 מיליון שקל נקי הרבעון! זינוק מטורף.
מקווה שיעלו כתבות עם הערכות שלהם לגבי המשך השנה. כל העולם משקיע בהיגיינה מה שאומר עלייה בצריכת המגבונים העולמית.

בתגובה המניה עולה 15%.
לצפיה ב-'כבר 19%'
כבר 19%
24/05/2020 | 12:27
1
28
כמו שמיכה צ'רניאק רשם בזמנו - הקורונה מבחינתם זה חלום.
לצפיה ב-'24%, עם ווליום גבוה של 1 מלש"ח'
24%, עם ווליום גבוה של 1 מלש"ח
24/05/2020 | 12:29
18
לצפיה ב-'הם מצרפים הערכת שווי למגזר הטמפונים'
הם מצרפים הערכת שווי למגזר הטמפונים
24/05/2020 | 15:46
26
נחמד אבל את השוק כנראה יותר מעניין מה יקרה בעתיד עם המגבונים.
אני מבין שבבתי ספר התחילו לקנות דליים של כאלה ולשים בכיתות. השאלה אם רק בארץ, שזה בקטנה, או שגם בחו"ל, ואז זה יכול להיות גידול מטורף.

המניה מזנקת 30%, בווליום שאני לא חושב שהיה מעולם בנייר, כ 11 מלש"ח. 
זה כבר כסף מוסדי שכנראה מתחיל לחזור לנייר (יצאו בשנים הקשות)

לצפיה ב-'סלקום מפרסמת Q1'
סלקום מפרסמת Q1
21/05/2020 | 17:05
2
110
הפסידו 43 מלש"ח, אולם הרוב נובע מהפסדי מימון - הוצ' מימון של 64 מלש"ח - תיק הני"ע שלהם ירד ב 37 מלש"ח במרץ, ומן הסתם עלה באפריל, כמו אצל כולנו, וזה ישפיע על Q2.

לצפיה ב-'איזה חברה פח אלוהים'
איזה חברה פח אלוהים
21/05/2020 | 19:38
1
117
למה יש להם תיק מניות? הם מגייסים אג"חים ובחובות עתק כדי להשקיע במניות?
למה אני צריך להשקיע בסלקום ובמנגנון המנופח שלה כדי להשקיע במניות, את זה אני יכול לעשות לבד ובתשואות יותר טובות משלהם!

לצפיה ב-'חחחחח גדול'
חחחחח גדול
24/05/2020 | 08:45
51
כסף גנוב אין לו ברכה
לצפיה ב-'שאלה במיסוי על מכירת מניות'
שאלה במיסוי על מכירת מניות
22/05/2020 | 22:50
4
68
נניח שאני מוכר 2 מניות באותו יום אחד ברווח של 1000 שקל והשני בהפסד של 1000 שקל, האם עדין יגבו לי מס על מכירת המניה שברווח מבלי לקזז את ההפסד ?
לדעתי צריך לקזז  אוטומטית את הרווח עם ההפסד ולקחת מס רק אם יש רווח אחרי קיזזו ההפסד ( בדוגמה שהבאתי אין רווח ), או שאני צריך לעשות פעולה אקטיבית  ... ?
לצפיה ב-'לא יגבו ממך מס אם הפעולה בוצעה באותו יום או באותו חודש.'
לא יגבו ממך מס אם הפעולה בוצעה באותו יום או באותו חודש.
24/05/2020 | 05:24
3
38
..אבל כן תראה שורה בחשבון של מס עתידי ...האיפוס מתבצע ב 7-8 לחודש העוקב. תלוי באיזה בית השקעות אתה נמצא.(מיטב)
לצפיה ב-'תודה. אגב "בית ההשקעות" זה בנק רגיל .'
תודה. אגב "בית ההשקעות" זה בנק רגיל .
24/05/2020 | 10:26
2
13
לצפיה ב-'אם זה שאלה ...?...אז לא'
אם זה שאלה ...?...אז לא
24/05/2020 | 10:53
1
10
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
24/05/2020 | 18:46
לצפיה ב-'החלק הסולידי של התיק שינוי ממזומן לקרן קסם ktf אג"ח כללי'
החלק הסולידי של התיק שינוי ממזומן לקרן קסם ktf אג"ח כללי
21/05/2020 | 20:04
2
96
אשמח לדעתם (לא המלצה כמובן)  יש לי כ50% מהתיק בעו"ש 
מדובר בסכום לא קטן.  50% מניייתי  ואג"ח קונצרני.

ראיתי את קרן האגח ממשלתי הנ"ל  ושוקל ב50% שבעו"ש במקום 0%
שירוויחו .. נניח סביר 1%  בסיכון נמוך מאוד.
1) האם הסיכון באמת נמוך מאוד ?
2) במידת הצורך (זיהוי הזדמנות בשוק) כמה  מהר אוכל למכור את הקרן ?
3) מה דעתכם על העניין ? (של העברת המזומן לקרן שכזו גם לאיזון החלק המנייתי)   
תודה רבה רבה !!
לצפיה ב-'לא מספיק מהר, בהיסטריה של 23.3 קרנות הכי סולידיות ירדו 5+%'
לא מספיק מהר, בהיסטריה של 23.3 קרנות הכי סולידיות ירדו 5+%
23/05/2020 | 13:44
1
53
זה מגיע לבעית נזילות של אנשים באותו המצב
לצפיה ב-'לא הבנתי כל כך את התגובות 5% ירידה לא ממש מפחיד'
לא הבנתי כל כך את התגובות 5% ירידה לא ממש מפחיד
23/05/2020 | 17:42
36
חצי התיק המנייתי שלי ירד בשיא הקורונאחס 28% ...
כך שאם לרגע החלק הסולידי ירד 5-8%   בפאניקה זה בסדר מבחינתי
כל עוד בטווח בינוני של כמה שנים ייתן 1-4%  לשנה..

פשוט מחפש מקום לשים כסף לישון במקום בעו"ש ... מעצבן אותי שיש הרבה מזומן ישן בעו"ש ... אבל חייב משהו סולידי עבור חצי התיק, כי החצי השני פחות סולידי.
תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'לשימחתי הרץ הלכה לפשיטת רגל '
לשימחתי הרץ הלכה לפשיטת רגל
23/05/2020 | 12:35
1
89
אני יושב כבר כמה שנים עם אוויס
יהיה לנו יותר עבודה בהמשך
פחות מתחרים.
לצפיה ב-'תהיה השפעה על יענקלך שחר? (קבוצת מאיר)'
תהיה השפעה על יענקלך שחר? (קבוצת מאיר)
24/05/2020 | 11:45
19
לצפיה ב-'ניתוח שווי אגח ט' של אידיבי והתנהלות אלשטיין'
ניתוח שווי אגח ט' של אידיבי והתנהלות אלשטיין
22/05/2020 | 17:44
2
168
לפי הדיווחים אלשטיין הולך להציע לנושי אג''ח ט עד סוף החודש, הצעות שיכללו הזרמות נכסים מזומן וכולל תספורת,
בוא נראה כרגע, כמה אג''ח ט שווה במקרה שהמחזיקים לא יקבלו את ההצעה וילכו לפירעון מיידי לא מוסכם,
חוב לא מובטח לאג''ח טו (236) אחרי הורדה בטוחת כלל בשווי העכשווי (174) - 62M
חוב לא מובטח לאג''ח יד (879) אחרי הורדה בטוחת דסק''ש בשווי העכשווי (484) - 395M
חוב לא מובטח לאג''ח ט (912) בניכוי אחזקת דולפין (12) - 900M
סה''כ חוב לא מובטח - 1374M - חלק ט' בנכסים לא מובטחים - 66%
יתרת נכסים -
אידיביג'י - 95
תיירות - 130
מודיעין - 25
מזומן בקופה - 21
יתרת דסק''ש - 92
סה''כ - 363M
חלק ט' בנכסים לא מובטחים - 66% - 238M
שווי אג''ח ט בפירוק שווה 32 אגורות (לא כולל הוצאות פירוק)
אבל אם יהיה שיתוף בין מחזיקי ט לי''ד, וינסו למצוא קונה לדסק''ש ב1.2G שווי ט יגיע ל50 אגורות, מכירה ב1.5G תחזיר 70 אג (הכי סביר) ומכירה ב1.7G תעלה את השווי של ט ל90 אג'
לכן רוב השווי של האג''ח נגזר בעצם משווי דסק''ש.

ההתנהלות של אלשטיין במקרים קודמים היתה תמיד לחכות לרגע האחרון, לא לעשות צעדים שישפרו את המצב של החברה, בגלל זה הוא לא יקנה אגחים בשוק, הוא לא יבצע החלפה של מניות כלל, ויחכה עם השבחה של החברות הבנות, ובמצב של חברה בסטרס, להציע איזה שהוא הסדר עם תספורת גדולה שבעלי החוב יגידו תודה על מה שנתן,

הבעיה של אלשטיין שאם יציע הצעה שבעלי החוב ייראו כמעליבה, הוא עוד עלול לאבד את החברה ולזה הוא לא ייתן יד,

לכן מצד הנציגות חייבים להתעקש שאם תהיה תספורת, היא תהיה וולנטרית למי שמעוניין, ובשערים סבירים, בערך 100 מיליון ערך נקוב נקנו מתחת לשער 50 בזמן משבר בקורונה, לכן אלשטיין יכול לתת הצעה ראשונה נמוכה ולקנות אותם.
וכמו עם תשובה, לאיים להעמיד את החוב לפרעון מיידי, ולפעול למכרז על נכסי אידיבי בדומה למה שעשו עם אפריקה, או למצוא רוכש שיזרים סכום מהותי לחברה וימשיך במקום אלשטיין, אם לחברה שולית בתוך דסק''ש כמו ישפרו, הציעו 800M, אפשר להציע לנחמיאס שאת הכסף יזרים לאידיבי ויקבל שליטה על כל דסק''ש פלוס שאר נכסי אידיבי, זאת חייבת להיות ההתנהלות של הנציגות והנאמנים.
התנהלות כזאת, תוכל לתת החזר של לפחות 90 אגורות בעתיד לט.

לצפיה ב-'אהבתי את הפרשנות'
אהבתי את הפרשנות
22/05/2020 | 18:17
1
122
ערב טוב

1. הלוואי ונראה את אגח ט בשער 90. הנתוח מעניין מאוד.  
2. איננו יודעים מה עומק כיסיו של אלשטיין.
יכל לקנות אגח בשערי 13 במהלך מרץ - לא קנה.
השמדת ערך מעל מיליארד שח עם מניות כלל (רב עם סלינגר ובנוסף הפסדנו עשרות רבות עם ה swap(.
הפסיד שוב לאחרונה שמכר מניות גב ים במחיר נמוך מאוד ועוד.
לכן אלשטיין לא צפוי מהמר ומפסיד.
הייתי מעדיף התנהגות יותר שקולה מצידו.
3. אידיבי מחוייבת למכור 3.52% ממניות כלל עד ספטמבר.
כדאי לקדם מכרז מול מחזיקי אגח ט.  גם יפטרו מהמניות וגם יפחיתו את חוב הקבוצה ב 300 מליון שח.
בינתיים מניית כלל יורדת ואיתה (שוב) מפספסים הזדמנות נוספת למהלך כלכלי טוב.  מאכזב.

לצפיה ב-'ניתוח קצר וקולע. 2 דברים'
ניתוח קצר וקולע. 2 דברים
23/05/2020 | 02:05
111
א. למה יתרת אגח ט בחישוב שלך היא 900M בזמן שבמאיה ובעוד מקומות היא 745M? מה נעשה בהפרש - 155M?
ב. לאיים להעמיד לפרעון מיידי כמו עם תשובה? בדלק האיום אפקטיבי בגלל שלחברה נכסים עם שווי. באידיבי השווי בהווה נמוך מאוד. אולי בעתיד...
אני כן מסכים שבמקרה של העמדה לפרעון מיידי אלשטיין ילחם על החברה מ- 2 סיבות. השקעתו הכבדה בחברה (כשלעצמה לא אמורה להיות סיבה) ושאלשטיין חושב שאידיבי היא נכס מקודש, ומייחס לו תכונות מאגיות.
לצפיה ב-'בדיחה? נמדר מציע לקבל 75% מהתמורה של קניוני סטארווד בעבור נה'
בדיחה? נמדר מציע לקבל 75% מהתמורה של קניוני סטארווד בעבור נה
20/05/2020 | 15:13
18
137
https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1296001-1297000/...

משהו הזוי לחלוטין.

האם מי מכם היה מקבל נניח בתמורה לחוב דירה בארה"ב שרובץ עליה משכנתא.

האם היה שוכר מתווך שיתפעל את הדירה ואת המשכנתא עם דמי ניהול של 50-75%?

כנראה שבסיטי בניו-יורק רצה בדיחה שמשקיעי האג"ח של ישראל הם כמו האינדיאנים שימכרו את מנהטן בשביל חרוזים.

פשוט הזוי מי שישקול לקבל את הצעה.

הנושים צריכים להתנהל מול החוב הבכיר ולשרת אותו. לצורך כך הם צריכים לנהוג כמו הבנקים ולשכור הנהלה מקומית לכל קניון.
לצפיה ב-'לא לומד לקח. בעת שהציג הצעתו אמרו לו פה שהצעתו גבוהה.'
לא לומד לקח. בעת שהציג הצעתו אמרו לו פה שהצעתו גבוהה.
20/05/2020 | 15:23
4
81
לצפיה ב-'מה אכפת לו להציע כמה בוטנים לקופים?'
מה אכפת לו להציע כמה בוטנים לקופים?
20/05/2020 | 15:29
3
56
לצפיה ב-'הוא כנראה פועל עם "מחזיק מהותי" שדוחף שוב לפרעון מיידי'
הוא כנראה פועל עם "מחזיק מהותי" שדוחף שוב לפרעון מיידי
20/05/2020 | 16:25
2
62
לצפיה ב-'מי שאשם כאן זו החברה'
מי שאשם כאן זו החברה
20/05/2020 | 16:48
70
אנחנו לא יודעים מי דוחף לפרעון מיידי ומי מנסה לתת בחצי חינם את נכסי החברה לנמדר.

ברור לי שלנושים יש את כל האינטרס לשלוח את ההצעה הזאת לפח.

אם החברה צריכה את עזרת המחזיקים ע"י הזרמת הון ושקט תעשייתי נניח לשנה שיגידו.

אם הם רוצים להרים ידיים ולהעביר את מניות הקניונים לנושי האג"ח שיגידו.

אם בארה"ב לא מבינים עברית תפקידו של הנאמן להסביר.

עושה רושם שבעלי המניות מנסים ללכת עם ניהול הסדר הנושים והרגיש בלי הצורך או להרים ידיים או להכניס כסף לחברה.
לצפיה ב-'למרות רוח גבית, אתה רואה את המחזיקים נותנים רוב להצעותו?'
למרות רוח גבית, אתה רואה את המחזיקים נותנים רוב להצעותו?
20/05/2020 | 16:52
41
לצפיה ב-'ברגעים אלה יש אסיפת zoom של סטרווד'
ברגעים אלה יש אסיפת zoom של סטרווד
20/05/2020 | 17:15
12
66
המציעים מציגים את עצמם.
לצפיה ב-'אתה צודק. תודה. כתוב שהאסיפה נדחתה ליום א בשעה 16.00'
אתה צודק. תודה. כתוב שהאסיפה נדחתה ליום א בשעה 16.00
20/05/2020 | 17:25
11
36
לצפיה ב-'ביום ראשון זו ההצבעה, עכשיו זו השיחה'
ביום ראשון זו ההצבעה, עכשיו זו השיחה
20/05/2020 | 17:51
10
52
זה פשוט אסון 

אם הבנתי נכון, שאלו את המציעים כמה הם חושבים ש 7 הקניונים שווים, והם ענו שפחות מהחוב המובטח.

אני שאלתי מה יקרה לאגח - האם ימשיך להסחר או שהמחזיקים בעצם יקבלו מניות בחברה פרטית.
גיא גיסין ענה שהאגח אכן ימחק, וכנראה שהנאמן או הכונס יחזיק את המניות, שאולי בעתיד תהיינה שוות משהו.
הקורונה ריסקה את הקניונים, זה ש jcpenny סוגרים זה רע, גם אם הם לא השוכרים בשטח שלהם, כי כנראה שהם שוכרי עוגן שמושכים טרפיק.
כאשר חנויות נסגרות אז כדי להסב את השטחים לסופרמרקט וכיו"ב אז אפילו צריך להשקיע כסף.

זה פשוט אסון. פעם קראתי לזה בהומור ברוקלנד 2, רק שיש מצב ש... ברוקלנד אפילו תשלם יותר... 

900 מיליון שקל ישראלים. פוף.
ואנחנו חשבנו שאמפל היה קשה 
לצפיה ב-'פרה פרה. אמפל יהיה הצלחה חלומית. ברוקלנד - מוקדם לקבוע.'
פרה פרה. אמפל יהיה הצלחה חלומית. ברוקלנד - מוקדם לקבוע.
20/05/2020 | 18:03
6
68
אורבנקורפ - כבר הרבה זמן שאני סופר רווחים. סטרווד - בינתיים לא נשמע טוב. אבל אף אחד פה לא קנה בפארי, אז נמתין.
לצפיה ב-'החברה תציע בסוף השבוע + עוד הצעה'
החברה תציע בסוף השבוע + עוד הצעה
20/05/2020 | 18:43
5
67
אבל ממהרים לכנס אסיפה להחלטה על העמדה מיידית לפרעון כבר ביום ראשון

פשוט לא רציני, אפילו חשוד. לא יקרה כלום אם ידחה בשבוע ויתן זמן לעוד הצעות, בעיקר שמה שמציעים היום זה פשוט לעשות סיבוב על המחזיקים.

לצפיה ב-'נדחה ליום ב' 10:00'
נדחה ליום ב' 10:00
20/05/2020 | 20:43
4
44

נקווה שהחברה תוציא דווח מובן:

א) החברה מוסרת למחזיקים את כל מניות הקניונים, משלמת כופר בגין אי הפעלת פוליסת בטוח נושאי משרה ודירקטורים ומחזירה דוידנד שנמשך. כמו כן, החברה מעדכנת את הנושים המבוטחים על העברת הניהול ואת מספר הטלפון של הנאמן בישראל.

ב) החברה מכניסה סכום כסף מכובד לתוך החברה - כזה שישלם את החובות ב- 2020 לחוב המבוטח ונושי האג"ח לא יפעילו להעמדה לפרעון מיידי. בתקווה שעד 2021 הקורונה תעזוב, ימצאו מחליף ל- j.c penny, יגבו שכ"ד עם הנחה ב- 2020.

אלו 2 האפשרויות שאני רואה שעל החברה להציע.

או שתבקש re-structure ואז נושי האג"ח ואף החוב המבוטח יכולים לסייע או שתרים ידיים ותתן את המניות, הכופר והדוידנד שנמשך.
לצפיה ב-'בטח, למה לא, תבקש גם משרת אישי לכל מחזיק אג"ח ואולי גם מסאז''
בטח, למה לא, תבקש גם משרת אישי לכל מחזיק אג"ח ואולי גם מסאז'
20/05/2020 | 23:17
3
33
לצפיה ב-'בוא נאמר זאת כך, יש להם אינטרס לא בשביל העיניים היפות'
בוא נאמר זאת כך, יש להם אינטרס לא בשביל העיניים היפות
21/05/2020 | 18:23
2
26
לצפיה ב-'האינטרס היחיד שלהם הוא להרוויח כמה שיותר כסף.'
האינטרס היחיד שלהם הוא להרוויח כמה שיותר כסף.
21/05/2020 | 19:39
1
17
לצפיה ב-'בוא נתחיל בלא להפסיד'
בוא נתחיל בלא להפסיד
21/05/2020 | 20:33
30
יש ערבות של כ- 100M$ שלא מוכחש ונאמר ע"י עו"ד גיסין בקשר לחוב המגובה.

המשך בפוליסת בטוח לנושאי משרה ודירקטורים - תביעה כנגד הפוליסה תייקר לשנים הבאות לאמא של סטארווד את עלויות הבטוח.

ועוד לא טענתי לירידה לנכסים הפרטיים של כל אלו.

המשך טענה ותביעות כנגד חברת דירוג האשראי.

המשך טענה ודרישה להחזרה של דוידנד שנמשך ב- 2018.

המשך טענה כנגד מה שהם טענו משך השנה האחרונה כולל מול כבוד ביהמ"ש בישראל - הקורונה היא לא הסיבה לנפילתם אלא הקש האחרון.

יש עוד טענות.

כעת, עו"ד שמייצגים אותם מן הסתם יעשו בשכל אם יגידו להם לא הרים ידיים אלא לבקש פריסה מחדש לכל החובות כולל החוב המבוטח.

לחילופין להרים ידיים ולפצות את הנושים בסכום כסף שיאפשר לא ללכת לביהמ"ש.

כרגע האסטרטגיה שאני מזהה היא מריחת זמן - אותה האסטרטגיה בה נהגו דלק עד שלא יכלו יותר.

החיים מתחילים לשוב למסלולם ויתכן וגרירת הרגלים תאפשר להם להחליט.

כמו שאמרתי, סטארווד האמא לא תשלם שום סכום בשביל העיינים היפות של אף אחד.
לצפיה ב-'נמדר הוא כנראה שחקן די רציני'
נמדר הוא כנראה שחקן די רציני
20/05/2020 | 18:06
2
82
הוא אומר שהוא יוכל להביא מחליפים לעוגנים, שבלעדיהם השוכרים הקטנים ירסקו שכ"ד או שינטשו, לפי החוזים שלהם.
הוא מקווה להצליח להביא 50-75M$ לשנה לנושים? לא כ"כ הבנתי.
לצפיה ב-'שאל מישהו בצ'אט: למה NOI של נמדר ב 2019 ירד ב- 25%?'
שאל מישהו בצ'אט: למה NOI של נמדר ב 2019 ירד ב- 25%?
20/05/2020 | 18:41
56
לצפיה ב-'יש 3 הצעות שיבחרו בהצעה הטובה ויאללה בוא נסגור תסיפור'
יש 3 הצעות שיבחרו בהצעה הטובה ויאללה בוא נסגור תסיפור
20/05/2020 | 21:08
58
כל עוד המומנטום בשוק חיובי
לצפיה ב-'מתקפת סייבר על ישראל'
מתקפת סייבר על ישראל
21/05/2020 | 16:44
1
75
האיראנים תוקפים היום הרבה אתרים ישראלים, ומנסים לגנוב לכם פרטי זיהוי, לכן שימו לב לא להקליק לכתובות מפוקפקות.

לצפיה ב-'ואם דווקא בא להקליק '
ואם דווקא בא להקליק
21/05/2020 | 18:33
48
לצפיה ב-' מדד MSCI WORLD וחברת MSCI INC '
מדד MSCI WORLD וחברת MSCI INC
21/05/2020 | 17:47
33
שלום,
האם יש קשר בין מדד  MSCI WORLD   לבין חברת MSCI INC   ?
אם אני משוה בין תעודת הסל MSCI WORD  של אישיירס  (סימול:  URTH)
לבין ניר הערך MSCI  שזה הסימול של MSCI INC  אני לא רואה קשר בין התשואות לאורך השנים.
אבל מאחר והשם זהה, אני משערת שיש קשר כלשהו.
תודה מראש לכל המשיבים.

לצפיה ב-'ישראל כץ ממנה את קרן טרנר למנכלית משרד האוצר'
ישראל כץ ממנה את קרן טרנר למנכלית משרד האוצר
21/05/2020 | 16:33
47
אקס מנכלית משרד התחבורה. זה מינוי מקצועי למשרד חשוב.

לצפיה ב-'אלוני חץ קשוחים עם השוכרים שלהם'
אלוני חץ קשוחים עם השוכרים שלהם
21/05/2020 | 16:30
58
אין הקלות בשכ"ד.
בטווח הקצר זה טוב אבל בטווח הארוך יותר שוכרים כנראה פחות ירצו לשכור אצלם.

מאידך מליסרון כן מתחשבים:

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר עמית גורביץ׳
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה