לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

פורום בורסה ושוק ההון נועד לתת מענה לצורך של משקיעים להחליף דעות ולהעשיר איש את רעהו (אישה את רעותה וכיו"ב).הפורום מאפשר לשאול שאלות בנושא שוק ההון ואם מתמזל המזל גם תשובות יהיו אין להתייחס להודעות בפורום כהמלצה כלשהי ובוודאי שאין לסחור בניירות ערך לפי הודעות בפורום, זיכרו אין ארוחות חינם.מטבע (לא המלצה על TEVA ) הדברים יש בפורום "אוטוריטות" שצברו הערכה עם הזמן, למרות זאת אין להתייחס להודעות של כותבים אלה כתורה מסיני (לא המלצה על סיני).מסחר באופציות מעו"ף או עיסקאות מטבע מתוחכמות- רובן ככולן יסתיימו בהפסד למשקיע- ראו הוזהרתם.הכותבים בפורום מונעים בדרך כלל ממניעים אישיים ועשוי להיות להם, כולם או חלקם, עניין אישי במניות המוזכרות על ידם לכן זכרו שחלק מהדברים נאמרים מ"הפוזיציה".בהצלחה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'משיהו הולך לכנס במסחר בשישי?'
משיהו הולך לכנס במסחר בשישי?
18/01/2017 | 17:37
1
17
אשמח לשמוע אם משיהו מצטרף לכנס 
ביום שישי בראשון לציון

(אגב, כתבתי פה הרבה על ההתלבטות שלי - בסוף נרשמתי לתוכנית) 
לצפיה ב-'לא, וגם עדיף לך לא ללכת'
לא, וגם עדיף לך לא ללכת
18/01/2017 | 17:46
10
נראה כמו עוקץ
לצפיה ב-'טבע מקבלת אישור fda לתרופה אתית חדשה לכאב חזק'
טבע מקבלת אישור fda לתרופה אתית חדשה לכאב חזק
18/01/2017 | 17:16
18

מאחר ולא ראיתי יותר מדי פרסומים על זה בשנה האחרונה אני מניח שזו לא הולכת להיות תרופה גדולה במיוחד (בדה מרקר רושמים כ 200M$), אבל נחמד. לא מתלוננים על עוד תרופה אתית חדשה בליין המוצרים.  
לצפיה ב-'מי ישתלט על אפריקה ישראל?'
מי ישתלט על אפריקה ישראל?
16/01/2017 | 22:28
20
147
קרן לונסטאר?
קרן ברוש?
קרן ווסטפורט? משפחת סיידוף? מוטי בן משה? לבייב?

השאיפה היא להגיע לתספורת מינימלית, עד 300 מלש"ח.
לצפיה ב-'לטובתנו המחזיקים, נקווה לשמוע גם מלבייב'
לטובתנו המחזיקים, נקווה לשמוע גם מלבייב
17/01/2017 | 00:30
2
75
לצפיה ב-'אתה עכשיו נשמע כמו איזה '
אתה עכשיו נשמע כמו איזה
18/01/2017 | 11:07
1
18

אחת שאנסו אותה בברוטליות
והיא מתאהבת באנס

מי צריך את הלבייב הזה?

הוא הרי אמר שהוא שם זין על הבנקים
שזה בעיקר על המשקיעים

הקטע שאני מכיר מישהו שתמיד אמר
שכל ירידה הוא יקנה עוד
והסיבה  "הוא משלנו הוא לא ידפוק אותנו"

עכשיו לבחור אין בית וחי בדוחק

לצפיה ב-'אכן, אני מתקשה לראות איזה ערך מוסף מביא לבייב'
אכן, אני מתקשה לראות איזה ערך מוסף מביא לבייב
18/01/2017 | 11:49
11
יש לו ערך מוסף ברוסיה, אבל זה אפי פיתוח שזה נכס שלו ולא שלנו.
אני לא צריך שלבייב יחזיק לי את היד באפריקה מגורים, שזו פירמה ישראלית - שאטרקצ'י מאאורה חומד אותה, אבל הוא מפנטז להשיג אותה במחירי סופעונה, לא מוכרים את סומייל (מרכז אבן גבירול, שזה כל השטח הפנוי ליד השקם) בחיניי חינם, עבדו על הפרוייקט הזה עשרות שנים ועכשיו סוף סוף הולכים להרים שמה פרוייקט ענקי, וזה שווה כסף, הרבה כסף, מבחינתי 1 מיליארד זה מחיר מינימום, וגם לא שיחזיק לי את היד באפריקה תעשיות (היכן שגנבו אותנו ואותו) וגם לא שיחזיק לי את היד באפריקה נכסים, שזה יופי של נכס.
לצפיה ב-'גם לבייב בתמונה'
גם לבייב בתמונה
17/01/2017 | 09:12
64
לצפיה ב-'הצעת חג'ג' נראית הזויה'
הצעת חג'ג' נראית הזויה
17/01/2017 | 10:27
59
אם אני מבין נכון, הם רוצים למחוק חוב של 2.5 מיליארד ומולו לתת 800 מלש"ח מזומן + 750 חוב. פחחח

באיזה סרט הם חיים? למחוק לנו מיליארד שקל???
שלא יעשו לנו טובות. בכאלה תמחורים אני מעדיף להשתלט בעצמי על העסק.

מבחינתי אם חג'ג' קטנים מדי אז במספרים שלהם אני מוכן למכור להם את נכס אפריקה מגורים, הנסחר כיום ב 900 מלש"ח (הון עצמי 760), עליו מזילות ריר כל חברות הנדלן במדינה (יש פרוייקט עתידי סומייל באבן גבירול מרכז ת"א)

לאפריקה ישראל יש 75% מנכס אפריקה מגורים (שאר ה 25% בידי הציבור)
לצפיה ב-'לבייב חובר למוטי בן משה'
לבייב חובר למוטי בן משה
17/01/2017 | 11:16
57

לפי הכתבה בכלכליסט לבייב+מוטי יזרימו 500-700 וימחקו לנו 500 מלש"ח.
זה כבר טוב משמעותית מההצעות ההיסטוריות השערוריתיות שלו, שכן קודם כל מקבלים את העיקרון שרשמתי פעם של שקל מול שקל (בעוד הוא רצה למחוק לנו 2 שקלים על כל שקל שלו).
הכתבה בגלובס לא ברורה. מישהו שם חי בסרט אם הוא חושב שנסכים לתספורת של למעלה ממיליארד.

עכשיו שאלה עד כמה ההצעה הרשומה בכלכליסט כדאית לנו, שכן עדיין מדובר בתספורת לא מעטה.

אפשרות אחרת מבחינתנו הנושים היא למכור את העסק בחתיכות: מכרז על אפריקה נכסים (3 מיליארד תמחור מכובד לדעתי, 55% נותן 1.65 , יש לציין שזה יעד אופטימי למדי שכן הנייר נסחר ב 2, עם הון של 2.6 ), מכרז על אפריקה מגורים (תמחור למעלה ממיליארד מכובד לדעתי(לגמרי יעד ריאלי, אולי אפילו נקבל יותר), נותן 0.75), וכמה שנצליח לקבל על אפריקה תעשיות או שסוגרים עליה את השיבר.
בכזה מקרה אנחנו מקבלים קרוב למלוא החוב (2.4 מתוך 2.8), כשסדרות כו-כז צריכות לקבל יותר מ-כח ללא הבטחונות.
והמניה? טפטים. נמכור שלד בורסאי ונקבל כמה מיליונים. לא כ"כ ברור מדוע המניה מזנקת.
לצפיה ב-'מה זה חשוב ?'
מה זה חשוב ?
17/01/2017 | 11:24
1
54
אפריקה היא לא מה שהיתה,
היא לא תהיה יותר חברה ציבורית גדולה,
וכל מי שמשחק איתה זה כאילו הוא שולח טוטו.
מה זה חשוב ?
כמות ההתיחסות לחברה כרגע הוא פי 100 ממה שצריך להיות.
כן, יש כמה בעלי אגח שקנו נמוך וירוויחו, וכל 99 אחוז מבעלי המניות, הציבור והשאר הפסידו שם כסף, זה שולי וחסר חשיבות

לצפיה ב-'את המניה אנחנו צולבים פה כבר כמה שנים טובות'
את המניה אנחנו צולבים פה כבר כמה שנים טובות
17/01/2017 | 11:31
63
האגחים מסוקרים כבר כמה שנים טובות, ולכן אנשים שקנו בתמחורים נמוכים יכלו לעשות כסף לא רע בכלל בכלל.
לצפיה ב-'הופה הופה, קרן ברוש מציעה 1.9'
הופה הופה, קרן ברוש מציעה 1.9
17/01/2017 | 11:28
2
84
עכשיו אנחנו כבר מתחילים לדבר ביזנס.
הם מציעים 1.5 מזומן+400 חוב. אנחנו מוחקים 900

בכל מקרה חג'ג' צריכים להחליף את הפלנטה בה הם חיים ולשים הצעה הרבה הרבה יותר מכובדת ממה ששמו.

לחילופין אני מוכן למכור את נכס אפריקה מגורים, שזה העיסוק שלהם. מחיר מינימום מבחינתי זה מיליארד ומעלה.
לצפיה ב-'גם ברוש מציעים מחיקה הזויה, בדומה לחג'ג''
גם ברוש מציעים מחיקה הזויה, בדומה לחג'ג'
17/01/2017 | 16:06
1
28
לצפיה ב-'ברוש נראה טוב משמעותית מחג'ג''
ברוש נראה טוב משמעותית מחג'ג'
17/01/2017 | 16:52
44
אמנם מדובר על תספורת משמעותית (900) אך מולה הם מזרימים 1.9 מיליארד.

צריך לחכות ולראות את כל ההצעות.
לצפיה ב-'ההצעה הישנה של סיידוף'
ההצעה הישנה של סיידוף
17/01/2017 | 11:36
75
דיברה על עיקרון השקל מול שקל.
הם שמים מיליארד ואנחנו מוחקים מיליארד.
לאחר מכן יש אפשרות של עוד 400 מיליון כל צד.

זו היתה הצעה די קשה מבחינתנו.
לצפיה ב-'הפער בין אגח כז לאגח כח'
הפער בין אגח כז לאגח כח
18/01/2017 | 11:39
2
26
אגח כח זולה משמעותית, האם מישהו יכול להסביר לעומק מדוע?
הבנתי שזה בטחונות, אבל אנחנו אוטוטו בהסדר, יש לזה משמעות?
תודה

לצפיה ב-'כן, יש משמעות'
כן, יש משמעות
18/01/2017 | 11:43
1
35
מן הסתם יהיה הבדל משמעותי בתספורת, שכן רוב שווי הפירמה מגיע מהנכס המשועבד לכו/כז (אפריקה נכסים).

זה המקום להזכיר ש-כח נהנו הרבה יותר בשנה שעברה ממימוש נכס אפי פיתוח, ככה שהם לא מקופחים, אבל זה כבר שייך לפרה היסטוריה.
לצפיה ב-'מו"מ פנימי בין המחזיקים?'
מו"מ פנימי בין המחזיקים?
18/01/2017 | 12:16
31
אז אם אני מנסה עכשיו לתמחר את שניהם כדי לבחור מה לקנות? איך אפשר לתמחר פער כזה?
גם כאן צפוי משא ומתן בין מחזיקי כז למחזיקי כח? משא ומתן שיכול לטרפד הסדר?

לצפיה ב-'ההצעה העדיפה בעיני'
ההצעה העדיפה בעיני
18/01/2017 | 14:23
3
15
דווקא בעיני צריך לתת עדיפות להצעה של אטרקצי ואולי מישהו מהקבוצה של ברוש במידה ויש מצב למכירת דניה סיבוס + אפריקה מגורים. אם ניתן יהיה לקבל על דניה סיבוס (שזה כולל את חובות דניה סיבוס ו ההחזקה במגורים) מעל 800 מליון, יהיה הרבה יותר פשוט לקבל שווי מיטבי כיוון שאת אפריקה נכסים או אפריקה נקיה מלבד האחזקה של אפריקה נכסים צריך להיות קל לשווק.
לצפיה ב-'מיליארד שקל על מגורים, לא פחות'
מיליארד שקל על מגורים, לא פחות
18/01/2017 | 15:04
2
14
מגורים זה כולל דניה סיבוס. 30 שנה התייבשת על סומייל. עכשיו תיתן אותו בחצי חינם? אתה מכיר עוד מגרשים פנויים באבן גבירול וארלוזורוב?
הולכים למחוק את הצריפים המג'וייפים ולהרים 4 מגדלים ענקיים (50 קומות). שניים מהם של אפריקה מגורים.

אחרת מבחינתי שיחלקו לנו הנושים את נכסי החברה. אין לי בעיה כמשקיע פרטי להחליף אגחים במניות של נכסים ומגורים. מן הסתם לקרנות אגחים זה קצת פחות מתאים.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
18/01/2017 | 16:30
10
הנקודה שלי היא שפיצול יכול להביא ערך גבוהה יותר כיוון שסוג המתעניינים במגורים הוא שונה מסוג המתעניינים בנכסים. יכול להיות שפשוט צריך למכור את המגרש בנפרד כתנאי מקדים.
לצפיה ב-'שים לב לפרטים'
שים לב לפרטים
18/01/2017 | 17:00
7
ציינתי שזה כולל את דניה והחובות של דניה שזה כמה מאות מליונים. ככה שיכול להיות ש 800 מליון נטו שציינתי לא כל כך רחוק ממה שציינת.
אגב יכול להיות שצריך לפצל את מכירת דניה ממכירת מגורים. האחזקות במגורים כמו שהם יכולים להניב 900 מליון (שווי חברה של 1.2 מליארד). אם ניתן לקבל על פעילות דניה יותר מהחובות של דניה אז יתכן ונקבל מליארד נטו על שתיהן.
לצפיה ב-'כלל ביטוח - מכירה לפי 75% מההון העצמי '
כלל ביטוח - מכירה לפי 75% מההון העצמי
18/01/2017 | 10:19
7
59
הון עצמי מעודכן ל 30/9/16 4.2 מיליארד

כדי לקבל את הקופון הנוסף מאלשטיין דרושה מכירת כלל בלפחות 75% מההון העצמי 3.1 מיליארד

שער מניה כיום 5000 ושווי השוק 2.8 מיליארד
עוד ריצה למניית כלל , קצת יותר מ 10% ושווי השוק יהיה שווה ל 75% מההון העצמי ואם נוסיף למכירה את פרמיית השליטה שנהוג לגבות נראה שהקופון המשמעותי מאלשטיין אוטוטו בתוך הכסף.

נכון או לא ?

לצפיה ב-'נכון. הבעיה שאין קונה יחיד שסלינגר תאשר.'
נכון. הבעיה שאין קונה יחיד שסלינגר תאשר.
18/01/2017 | 10:32
6
46
לסלינגר יש אג'נדה, היא  רוצה שכלל בטוח תמכר בבורסה ללא גרעין שליטה.
לא ברור לי איך זה עובד עם ההסדר מול אלשטיין.
נניח ימכרו 30% מכלל בטוח בבורסה לפי שווי שוק שהוא 80% מההון העצמי, כמה כסף מהקופון  נקבל ?
לצפיה ב-'תקבל 54 אגורות מתוך 1.05 מהאופציה'
תקבל 54 אגורות מתוך 1.05 מהאופציה
18/01/2017 | 10:47
37
מקבלים קופון יחסי
חישוב:
30\55 כפול 4.2\4.5 מההון של כלל

לצפיה ב-'לא חייבים קונה יחיד'
לא חייבים קונה יחיד
18/01/2017 | 10:56
4
45
לי באמת לא מפריע למכור חצי לקונה סיני וחצי לקונה אמריקאי
אני משער שגם לאלשטיין לא משנה. דולר של סיני ודולר של אמריקאי זה אותו דולר.
עובדה - ארגטיני אחד וישראלי אחד קנו פעם חברה בשם אידיבי אחזקות. אני חושב שאלשטיין מכיר אותם

אממה? לך תמצא סיני ואמריקאי שסלינגר מאשרת
לצפיה ב-'נראה שירדו מהעץ של הפצה בבורסה '
נראה שירדו מהעץ של הפצה בבורסה
18/01/2017 | 11:08
3
43
הנזק מעבר להיצע הגבוה הוא הפסד פרמיית שליטה .
לדעתי זו מלחמה בינו לבינה , הוא נלחם על הרכוש שלו והיא כנראה שזה כבר עניין אישי שלה מולו . יש עוד אפשרות של התרת שליטה לאלשטיין בתנאים מסויימים עם מצב אידיבי יתייצב , מה שנראה טוב לפי התשואות על האגח וגם לפי דסק"ש שנזילה במעל 2 מיליארד ש"ח ועדיין חסרים לה 30 % לשווי הוגן .

לצפיה ב-'דוח Q4 של דסק"ש הולך להיות מדהים'
דוח Q4 של דסק"ש הולך להיות מדהים
18/01/2017 | 11:41
2
50
הודות לאקזיט אדמה, אבל זה כבר לא סוד. שנייה אח"כ אני מצפה להעלאת דירוג של האגחים. כמו כן הנייר אוטוטו נכנס, בצדק, לת"א100. גם זה לא סוד.
לצפיה ב-'לא מתבקש להסיק מסקנות גם לאג"חים של אידיבי פתוח ?'
לא מתבקש להסיק מסקנות גם לאג"חים של אידיבי פתוח ?
18/01/2017 | 12:27
1
41
לפי בדיקה שעשיתי האג"חים ט' .י' ו-י"ב  בעדיפות .
  בתקווה עד למימוש .

לצפיה ב-'דסק"ש סולידי כבר עכשיו'
דסק"ש סולידי כבר עכשיו
18/01/2017 | 15:20
19
אידיבי יהיה סולידי באם יצליחו למכור את כלל ביטוח במחיר טוב.

זה לא אותו דבר.
לצפיה ב-'עידכון המדדים'
עידכון המדדים
15/01/2017 | 11:25
4
59
כתבה עדכנית של אורי טל טנא:

לפי חישוביו סודה סטרים (SODA) תכנס למעוף (ת"א35) אם כי זו חברה קצת חלשלושה בשביל זה, ולהערכתי כנראה תצא מהמדד בעידכון הבא. היא פשוט לא בליגה של שאר החברות.
לצפיה ב-'יפה נקווה לטוב'
יפה נקווה לטוב
15/01/2017 | 11:55
1
24
לצפיה ב-'זו דוגמה לניצול לרעה של עידכון המדדים'
זו דוגמה לניצול לרעה של עידכון המדדים
15/01/2017 | 12:15
44
כדי לגנוב כסף מעמיתי תעודות הסל, הכסף הטיפש, המחוייבים לקנות את מה שיש במדד, גם אם זו מניה בתמחור כלכלי וגם אם זה בועה.
בשנה שעברה השחילו ככה למדד ת"א75 3 ביוטקיות זבל'ה.

אפשר לצפות מכל נייר מעוף להציג רווח שנתי של לפחות 100 מלש"ח, וזה באמת להיות רחמן. יותר קשוחים ידרשו מינימום 200-300 מלש"ח.

SODA הקיקיונית יצרה... 12M$ לשנה בשנתיים האחרונות. רבעון אחרון היה שיפור יפה, אבל בגלל רבעון חריג אחד להכניס את הנייר למעוף? נו נו.
באם הרבעון האחרון יסתבר כמייצג אז הנייר יצליח איכשהו לחצות את רף ה 100 מלש"ח שנתי נקי, ואז יחשב כמעופניק חלשלוש, על הקשקש, וזה התסריט האופטימי. באם יחזור לסורו (קרי שמשקיע מעוף צריך מיקרוסקופ כדי להבחין ברווחים שם) אז מדובר בקנדידט פנטסטי לשורטיסטים בשנה הקרובה.

נו באמת - SODA באותה רשימה כמו חברות הפארמה, הבנקים, כיל, נייס, פרוטרום וחברות התקשורת? אין ספק, זה נורמלי (not) ש SODA ועזריאלי ישבו ביחד באותו המדד.
מדובר בכולה מפעולנצ'יק מצ'וקמק שמוכר סירופ ממותק (אבל עושה המון המון רעש תקשורתי ונפנופי ידיים, אוטוטו הוא מוחק את קוקה קולה ופפסי ). נגיד כמו סקטור המגבונים הלחים שיש לנו, שבשביל יתר50 אלה באמת מותק של חברות, שלגמרי ראויות להשקעה, אבל דחילק, מישהו שפוי רואה פה את עלבד, אבגול או ספאנטק נכנסות למעוף? פחחח

בשביל נייר ת"א75 SODA הוא בסדר גמור. נגיד מהליגה של אבגול הנ"ל.
לצפיה ב-'עדכון המדדים הקרוב , איך לדעתכם זה ישפיע?'
עדכון המדדים הקרוב , איך לדעתכם זה ישפיע?
18/01/2017 | 12:40
1
18
מה ייעלה מה יירד? לדעתכם
לצפיה ב-'שרשרתי אותך לדיון'
שרשרתי אותך לדיון
18/01/2017 | 15:18
10
עכשיו זה כבר קצת מאוחר מדי. משקיעים נערכים לעידכון המדדים הרבה זמן קודם.

אגב, באם ממזגים את אבנר עם דלק"ד בקרוב אז יתפנה מקום בת"א35, ואו אז דלק רכב אולי כן תכנס למדד בעידכון הבא ביוני? דלק רכב זה נייר שיכול להיות מתאים למדד, בטח יותר מ SODA המנופחת.
לצפיה ב-'CYBR - יגאל'
CYBR - יגאל
18/01/2017 | 13:40
2
21
לא הבנתי כל כך 
ב- 1.1.2017 כתבת שאתה מחכה לשער 40$ ואז לצאת ב- 44$.
ב- 12.1.2017 כתבת  שאתה כבר בפנים ורוצה לצאת ב- 54.5$ אחרי 21%, כלומר נכנסת ב- 45$.
תוכל להסביר? משהו כאן לא ברור. 

לצפיה ב-'בסוף ראיתי שהיא לא הולכת להגיע כזה נמוך ל40$'
בסוף ראיתי שהיא לא הולכת להגיע כזה נמוך ל40$
18/01/2017 | 14:52
1
10
כי עדיין יש לה צמיחה טובה
אז בהתחלה לא רציתי להיכנס , בסוף נכנסתי אבל

אז נכנסתי ב45 בפוזיציה קטנה,
אני חושב לצאת כנראה ב52$ 
לא הספקתי השבוע לצאת ממנה

לצפיה ב-'אתה משנה כל יומיים יעדים?'
אתה משנה כל יומיים יעדים?
18/01/2017 | 15:13
7
מדוע פתאום 52$ ולא 54.5$ כמו שכתבת?
לצפיה ב-'מידע על סין ומה צריך לעשות עם סין בבורסה'
מידע על סין ומה צריך לעשות עם סין בבורסה
18/01/2017 | 11:06
2
23
When Kevin Smith realized late last year that China was getting serious about defending its currency, his first move was to dial back bearish bets on the yuan. His second move: double down on wagers against Chinese stocks.
Smith, whose global macro hedge fund has returned about 350 percent over the past decade, says China’s attempts to prop up the yuan are tightening domestic monetary conditions and making a credit crisis increasingly likely. To him, that means shares of banks and other “zombie” companies may be the first dominoes to fall as China faces a reckoning after years of debt-fueled growth.

“These recent monetary tightening measures point to the increased risk that Chinese officials will trigger the credit crisis first,” said Smith, the Denver-based founder and chief executive officer of Crescat Capital, whose China bets in the global macro fund returned about 3.4 percent last quarter. “It really only increases our conviction that there are opportunities on the equity-side short, particularly if they continue to defend the currency.”
While Smith’s pessimism clashes with consensus calls for a soft landing in Asia’s largest economy this year, his bearish view on stocks appears to be gaining traction. Speculators in the U.S. have boosted short sales of an exchange-traded fund tracking China’s domestic equity market to a one-year high, while the CSI 300 Index has slumped 6 percent since the end of November. In the latest sign of investor nervousness, shares in Shenzhen and Shanghai dropped suddenly on Monday afternoon, before recovering into the close.

A deeper slide would re-focus global attention on a $6.5 trillion market that proved remarkably resilient in the second half of 2016 as the yuan sank to an eight-year low. Stocks have gotten support from purchases by state-run funds, along with China’s broader effort to backstop the economy with fiscal and monetary stimulus.
The Shanghai Composite Index fell as much as 1 percent before rebounding to close 0.2 percent higher on Tuesday. The onshore yuan strengthened 0.4 percent.
Smith says the era of easy money in China may be coming to an end. The nation’s three-month interbank lending rate, known as Shibor, has climbed for 63 straight days, while the average yield on top-rated, five-year Chinese local corporate bonds just posted the biggest quarterly jump since end of 2013. The move was partly explained by rising interest rates globally, but government efforts to support the yuan have accelerated the trend by removing liquidity from the banking system.
The People’s Bank of China didn’t immediately reply to a faxed request for comment.

Smith, who oversees about $96 million and has been betting against the yuan for most of the past two years, said he exercised two bearish options at a profit before a short squeeze on Jan. 4 sparked record gains in the currency offshore. He decided not to roll over the contracts, opting instead to increase his short sales of Chinese exchange-traded funds.

He has bets against the iShares MSCI China ETF, the iShares China Large-Cap ETF and the Deutsche X-trackers Harvest CSI 300 China A-Shares ETF, which all have heavy weightings in Chinese lenders and other state-owned companies. Short interest in the CSI 300 fund climbed to about 13 percent of shares outstanding on Jan. 12, the highest level since the start of 2016, according to data compiled by IHS Markit and Bloomberg.
While Smith expects the yuan to fall below 8 per dollar by year-end (a nearly 14 percent slump from its level on Tuesday) and still has some wagers against the currency, he’s holding off on new positions for now. If a crisis in Chinese debt markets forces authorities to flood the banking system with cash, that will be the time to go “heavy” on bearish yuan bets, he said.
“Clearly China is taking extreme measures to defend the currency,” Smith said. “They are making a strong statement, but I don’t think it’s sustainable.”

לצפיה ב-'לפני חודש חשבתי לעשות לונג על מדד GXC'
לפני חודש חשבתי לעשות לונג על מדד GXC
18/01/2017 | 11:18
1
22
פוזיציה קטנה
אבל נראה לי שכבר מאוחר לזה
לצפיה ב-'תנועה צידית בעיקר אחרי הג'ננה'
תנועה צידית בעיקר אחרי הג'ננה
18/01/2017 | 13:13
21
זה לא גרף שאני מתלהב לקחת  אבל לך תדע

לצפיה ב-'הזהב עולה מסיבה מוצדקת?'
הזהב עולה מסיבה מוצדקת?
17/01/2017 | 11:54
18
21
לצפיה ב-'יכול להיות הרבה סיבות כמו עליה ב'
יכול להיות הרבה סיבות כמו עליה ב
17/01/2017 | 15:30
17
30
אינפלציה , תנודתיות וביקוש לזהב
לצפיה ב-'האמת שאני צריך לממש אותו בקרוב , הוא כבר עבר את היעד'
האמת שאני צריך לממש אותו בקרוב , הוא כבר עבר את היעד
17/01/2017 | 15:32
16
27
עשה איזה 7%
נקווה לטוב
לצפיה ב-'אל תממש'
אל תממש
17/01/2017 | 17:15
15
28
לפני נאום טראמפ לא הגיוני למכור זהב
האיש לא שקול, לא רציני, חסר נסיון, רק יוצא בהצהרות מפוצצות וממנה מקורבים כ"יועצים" למרות שין להם נסיון ממשי 

לצפיה ב-'מימשתי בסוף הרגע'
מימשתי בסוף הרגע
17/01/2017 | 22:35
14
26
עשה 7.3%

קונים מתי שיש בלאגן ומוכרים מתי שהחדשות ממש טובות,
דולר חלש זה בהחלט טוב לזה , אבל עכשיו שיצאו הרבה חדשות טובות , מפה יש יותר סיכוי שיבואו חדשות פחות טובות,

יש כזה משפט אצל סוחרים , לקנות בשמועות למכור בחדשות,
זה הכל היצע וביקוש , כשיש הרבה ביקוש זה זמן טוב למכור

נקווה לטוב , בהחלט יכול להיות שם ראלי שימשיך עד סוף השנה ,
אני פחות לוקח סיכון אחרי עליה כזאת ,

7% זה אחלה תשואה באיזה 30 יום של פוזיציה,
הקרנות בארץ בקושי עושות 6.5% בשנה,
מן הסתם בגלל שזה סחורה הפוזיציה הייתה קטנה , יחסית למה שאני משקיע במניות

בקרוב יממש את FB גם עלתה מלא
יחכה איתם במזומן לבינתיים , אולי המדד יירד קצת

כרגע בודק את אלה

myl
crm
regn
amgn
amzn
אולי משהו מהם יהיה טוב לכניסה

אני חושב שבנוסף לטבע גם מיילן תעלה עד סוף השנה , כל הסקטור הזה

לצפיה ב-'איך AMPH נראית לך?'
איך AMPH נראית לך?
17/01/2017 | 22:43
6
7
לצפיה ב-'ירדה הרבה אבל עדיין יקרה'
ירדה הרבה אבל עדיין יקרה
17/01/2017 | 23:07
5
12
בגלל שיש לה לא מעט חובות וצמיחה ממש נמוכה בFCF
יש לה עוד לאן לרדת כנראה לאזור 12-14$
ולא הייתי ממשיך להחזיק מעבר ל18$
היא חברה לא כל כך גדולה אז אם הייתי נכנס הייתי שם פוזיציה קטנה יחסית

אני אוהב חברות עם צמיחה קונסיסטנטית וצפויה ,
אלה עובדות הכי טוב בחישוב DCF
חברות יותר ציקליות צריך להעריך בצורה אחרת אם הם זולות
לצפיה ב-'כן, אבל את הקטנות יש יותר סיכוי שמתחרים יקנו'
כן, אבל את הקטנות יש יותר סיכוי שמתחרים יקנו
17/01/2017 | 23:14
2
9
יותר סביר שיקנו חברה כזו מאשר חברה של 20 מיליארד
לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
17/01/2017 | 23:41
1
8
נקווה לטוב
לצפיה ב-'מצאתי את המצגת שלהם מהרוד שואו'
מצאתי את המצגת שלהם מהרוד שואו
18/01/2017 | 09:44
8
לצפיה ב-'היכן אתה רואה לא מעט חובות?'
היכן אתה רואה לא מעט חובות?
17/01/2017 | 23:16
1
11
אני רואה כאן
Debt/Eq 0.13 , זה נמוך
לצפיה ב-'התכוונתי ליחס חוב/מזומן'
התכוונתי ליחס חוב/מזומן
17/01/2017 | 23:28
11

Cash to Debt Ratio
חשבתי שבהתחלה זה current ratio נקרא ,
אבל בכל מקרה זה לא מוצג בfinviz

תראה גם לגבי Interest Coverage  ratio
לצפיה ב-'וואי ידעתי שסקטור צריכה XLP יעלה'
וואי ידעתי שסקטור צריכה XLP יעלה
17/01/2017 | 22:55
6
13
לא ידעתי למה , מסתבר שכנראה ציפו להודעה של דולר חלש מאמצע נובמבר
חלק מזה מהראלי הכללי של טראמפ

לא נכנסתי אליו אבל
לצפיה ב-'אני אולי יכניס פוזיציה קטנה בKORS'
אני אולי יכניס פוזיציה קטנה בKORS
17/01/2017 | 22:59
4
15
הדולר החלש יעשה לזה טוב כנראה
יעד 48$
שזה 10% בערך
לצפיה ב-'מה יש לכם עם KORS?'
מה יש לכם עם KORS?
17/01/2017 | 23:13
3
16
הייתה פה מישהי שכתבה עליה גם.
מה הסיפור? למה מתלהבים מהמניה הזו? מודל עסקי יוצא דופן?
לצפיה ב-'חחח , חברה עם מוצרים טובים ורווחים יפים'
חחח , חברה עם מוצרים טובים ורווחים יפים
17/01/2017 | 23:20
2
18
מנועי צמיחה טובים חברה איכותית סך הכל
והמחיר שלה כרגע כי טוב , זה לא אומר שזה לא יירד לאזור 30$ או משהו , רק שרוב הסיכויי שמשקיעים ייצאו אותה זולה , וייכנסו בה ויעלו אותה עם הזמן

הרווחים קצת נפגעו כנראה מזיופים וממתחרים כמו kate spade
charles & keith
ועוד
לפעמים אופנות מתחלפות ומה שהיה מגניב פתאום כבר לא
אבל אני חושב שמייקל קורס יישארו ב10 שנים הבאות ,
ויוכלו לחזור להיות מגניבים
בארץ אני רואה שלא מפסיקים לקנות מייקל קורס
מלא קונות , לפחות כמה פעמים ביותר רואה שאנשים מסתובבים עם כאלה
אין מה לעשות גם כשמציעים לישראלים חלופות בזול , ישראלים אוהבים לשלם יקר חח

בנוסף צריכה באופן כללי ירדה במיוחד luxury
הדולר החלש כנראה יעזור לזה
לצפיה ב-'מה זה "מוצרים טובים" בבגדים?'
מה זה "מוצרים טובים" בבגדים?
18/01/2017 | 10:49
1
12
כל חולצה שנמכרת ב- 500 שקל אפשר למצוא אותה גם ב- 50 שקל.
בד זה בד.
אותו בד יש בשוק וגם בתצוגת אופנה במילנו.
בד לא עולה כמעט כלום.
יוצרים תדמית "זוהרת" או "יוקרתית" סביב בד שעולה 50 שקל.

לצפיה ב-'הם עושים גם תיקים ושעונים'
הם עושים גם תיקים ושעונים
18/01/2017 | 11:29
10
ועוד מלא דברים

מן הסתם הג'ינסים למשל של דיזל שנמכרים באיזה 1500 למכנס
מיוצרים בעלות של 12$ אם זה מסין ממחוז Xintang ,
או 20$ אם זה מיוצר באיטליה
אבל אלה אם זה בד ממש איכותי , כי יש גם ב6$ למכנס

לצפיה ב-'XLV סקטור הרפואה גם יחסית אטרקטיבי'
XLV סקטור הרפואה גם יחסית אטרקטיבי
17/01/2017 | 23:40
12
אני חושב שימשיך לעלות , לא כולל ביוטק IBB ששמה לדעתי יש יותר סיכון ותנודתיות שקשורה לטראמפ ומחירי תרופות

לגבי תשתיות XLU  שהמלצתי לא מזמן לפני חודש , המשיכה לעלות , זה זמן טוב להפחית גודל פוזיציה  משם,
אלא אם כן רוצים להשאיר את הדיבידנט של 3.4% שזה דיבידנט יפה
לצפיה ב-'טראמפ רוצה דולר חלש'
טראמפ רוצה דולר חלש
17/01/2017 | 21:26
1
43
לצפיה ב-'טראמפ רוצה הרבה דברים...'
טראמפ רוצה הרבה דברים...
18/01/2017 | 11:05
24
בין לרצות לבין להשיג יש הבדל.
ארה"ב חזקה יותר מאירופה, אז איך יחליש את הדולר למול היורו?
אם יעשה מיתון ואבטלה אז הדולר יחלש אבל יש לי הרגשה שאת זה הוא לא רוצה.

טראמפ גם רוצה להוריד את עלויות מערכת הבריאות. דיייי. לא. כאילו שזה משהו שאף מדינה לא רוצה (ע"ע המאבק השנתי על סל הבריאות בישראל). גם הילרי רצתה. ואיך בדיוק עושים את זה? נכון מאד, ע"י צ'יפור גנריקה (ונחש מי הולך להרוויח הכי הכי הרבה ממהלך כזה? ), זאת אלא אם כן הגאון ימציא קסם. כרגע השוק מאמין בקסם הערטילאי. מילא.
עוד שנה שנתיים נראה.
לצפיה ב-'האם טראמפ יכול להחליט לסגור לפתע חברות?'
האם טראמפ יכול להחליט לסגור לפתע חברות?
17/01/2017 | 21:13
8
41
שמתי לב שכל פעם הוא נטפל לחברה אחרת בנוגע לייצור במקסיקו/סין וכו'.
האם הוא יכול להחליט לפתע לסגור חברת תרופות כי מחירי המוצרים שלה גבוהים, כדי להראות לכולם שהוא רציני?
מה בעצם מונע ממנו להיות כוחני כמו שהוא תמיד היה ("אתה מפוטר" בתוכניות ריאליטי שלו)?
כיצד חברה יכולה להתמודד עם החלטה של נשיא ארה"ב?

לצפיה ב-'לא, הוא לא יכול, יכולת הנשיא מוגבלת'
לא, הוא לא יכול, יכולת הנשיא מוגבלת
17/01/2017 | 21:21
1
18
לצפיה ב-'לא יכולים לפתוח בשבילו , למשל הילדים שלו או חברים?'
לא יכולים לפתוח בשבילו , למשל הילדים שלו או חברים?
17/01/2017 | 23:46
19
טראמפ יימצא פטנט , מקסימום ביבי יסביר לו קצת על קומבינות חח
לצפיה ב-'לא, הוא לא יכול'
לא, הוא לא יכול
17/01/2017 | 21:29
4
28
וגם לא רוצה.
טראמפ והרפובליקאים בעד חברות וקפיטליזם.
הדמוקרטים נגדם.
לצפיה ב-'אתם סגורים על העניין הזה?'
אתם סגורים על העניין הזה?
17/01/2017 | 21:47
3
32
הרי עוד 3 ימים הוא יוגדר "האיש החזק בעולם".
יש לו סמכות לשימוש בנשק גרעיני, אז הוא לא יכול לקבל החלטה פשוטה של סגירת חברה?
נראה לי מוזר.
"טראמפ והרפובליקאים בעד חברות וקפיטליזם. הדמוקרטים נגדם." - זה אולי נכון בתאוריה, אבל אני לא יודע במה האיש הזה מאמין ומה הוא רוצה.

לצפיה ב-'נכון ולא נכון'
נכון ולא נכון
17/01/2017 | 21:51
2
31
נכון, אף אחד לא יודע מה טראמפ רוצה.
לא נכון, לנשיא ארצות הברית יש כח כמו כלב אמסטף קשור, רוב ההחלטות של הנשיא צריכות אישור של הקונגרס שכל הזמן משתנה ולכל אדם שם יש זכות להצביע כמו שהוא חושב.
וכל ההחלטות והחוקים יכולים להתבטל על ידי בית המשפט העליון ואין שום דרך לפטר שופטים.

ביבי לדוגמא או אולמרט בעבר, יכולים להשתמש בנשק גרעיני אבל לא יכולים לקבל סיגרים או מעטפה עם 50 אלף...
לצפיה ב-'יכולים לקבל מעטפה או סיגרים, רק לא להיתפס'
יכולים לקבל מעטפה או סיגרים, רק לא להיתפס
17/01/2017 | 22:03
1
13
לצפיה ב-'ולכן זה לא יכול לעבוד בישראל'
ולכן זה לא יכול לעבוד בישראל
17/01/2017 | 22:05
23
בישראל הדבר הכי חשוב זה לספר לחברה.
בישראל אין סודות כי כולם מדברים על הכל
לצפיה ב-'כן הוא יכול '
כן הוא יכול
18/01/2017 | 09:32
16
לא בצורה ישירה אלה למשל על ידי שינוי מדיניות המיסוי , הורדת מכסים על יבוא מתחרה,  ועוד ...
לצפיה ב-'למה נופלים היום 3 סקטורים Financials+Healthcare+Technology'
למה נופלים היום 3 סקטורים Financials+Healthcare+Technology
17/01/2017 | 21:56
1
19
לצפיה ב-'טכנולוגיה ופיננסים לפני חודש אמרתי שכדאי להפחית מהתיק'
טכנולוגיה ופיננסים לפני חודש אמרתי שכדאי להפחית מהתיק
17/01/2017 | 23:44
35
XLF
XLK
עלו יפה , זה הזמן להגיד להם שלום , עד לסייקל הבא שיהיו זולים שוב

יכול להיות ירד מההשפעה של הדולר החלש שטראמפ דיבר עליו , על יבוא ויצוא
לצפיה ב-'איך אני מוצא רשימת תרופות של חברה ותאריכי פקיעת פטנט'
איך אני מוצא רשימת תרופות של חברה ותאריכי פקיעת פטנט
17/01/2017 | 20:15
1
19
שמתי עין על כמה חברות ביומד אבל אני רוצה לדעת מתי פוקע הפטנט על כל תרופה ותרופה שלהן.
יש אתר כזה?
לצפיה ב-'גוגל?'
גוגל?
17/01/2017 | 20:27
19
נסה גוגל של שם התרופה עם "   patent expiry
לצפיה ב-'אג"חים ז'.ט' .י'.י"א .י"ב של אידיבי פתוח'
אג"חים ז'.ט' .י'.י"א .י"ב של אידיבי פתוח
17/01/2017 | 11:46
1
93
אודה לניתוח סיכון סיכוי .

אחרי ניתוח שלי אני מחזיק ט' י' וי"ב .

לצפיה ב-'אידיבי פתוח אגחים'
אידיבי פתוח אגחים
17/01/2017 | 20:20
74
בדיוק בכנס ביום ה' הקרוב שאני עורך, במקרה 
יהיה בין היתר ניתוח של כל סדרות האג"ח של אידיבי- 
תשואות, בטחונות, סיכויים וסיכונים.וכן אג"ח, אג"ח להמרה ועוד.

לצפיה ב-'השקעה בגני חיות?'
השקעה בגני חיות?
17/01/2017 | 18:41
1
49
הגעתי למסקנה שגני חיות זה עסק יציב ודי זול.
ספארי ברמת גן קיים הרבה זמן.
בעיקרון זה סוג של מונופול - אין בלי סוף גני חיות בכל עיר, כנראה דורש אישורים.
זה גם די זול, כי חיות מתרבות בעצמן ולא צריך לקנות כל הזמן עוד חיות, צריך רק לספק אוכל. מבחינת ביקוש תמיד משפחות יבואו (עם ילדים).
מבחינת סיכון להיסגר, לדעתי הרשות המקומית/ממשלה לא תיתן לזה לקרות (עניין של צער בעלי חיים).
יש חברות ציבוריות בתחום? דומות אולי ל- SeaWorld Entertainment?

לצפיה ב-'אני חושב שהספארי הוא חברה עירונית'
אני חושב שהספארי הוא חברה עירונית
17/01/2017 | 19:40
39
משותפת לעיריית ר"ג ועיריית ת"א (שהעבירה בזמנו את גן החיות העירוני לשם).

אין לי מושג אבל מסופקני אם העסק הזה רווחי, אולי מאוזן. בהחלט יכול להיות הפסדי וממומן בעזרת הארנונות משתי העיריות.
יש להם עלויות אחזקה לא זניחות. אם למשל אתה נתקל בקיפוד פצוע או חולה אז יש שם בית חולים שמטפל בחיות בר. אתה רק מביא להם את הקיפוד אבל לא משלם כלום (אחרת אף אחד לא היה מביא אף קיפוד , מן הסתם יש עוד חיות מטופלות (נחשים, לטאות) אבל זו הדוגמה שאני מכיר).

בשנתיים האחרונות הם מנסים לארגן סיורים בערב, כדי למשוך לקוחות נוספים, עם פרופיל שונה (קרי לא משפחות)

להחזיק מוסד כזה ע"י גוף ציבורי כמו עיריה זה סביר. כהשקעה בורסאית לא כ"כ.
לצפיה ב-'גילת (gilt) תציע אינטרנט במטוסים בסין'
גילת (gilt) תציע אינטרנט במטוסים בסין
17/01/2017 | 18:37
23
גם הסינים רוצים לגלוש כאשר הם טסים.

האינטרנט המהיר במטוסים אמור לשמש עבורם מנוע צמיחה, כי זו טכנולוגיה מאד מתקדמת. יש די הרבה מטוסים בעולם 

אורי טל טנא כתב לפני כמה חודשים על החברה:
לצפיה ב-'הפורום הכלכלי העולמי בDAVOS 2017 בין ה17.1-20.1'
הפורום הכלכלי העולמי בDAVOS 2017 בין ה17.1-20.1
16/01/2017 | 10:10
1
18
כדי לעקוב 

יהיה פה סטרינמינג גם כנראה

נראה מה יהיה
ביבי וטראמפ כנראה לא יגיעו

לצפיה ב-'טבע: "דורון צור מסמן תחתית" '
טבע: "דורון צור מסמן תחתית"
16/01/2017 | 15:20
7
130
דורון צור צולב את הנייר:
אהבתי את ההומור העצמי (בפעם הקודמת שדורון צלב הנייר החל מהלך מדהים). יפה!

ועכשיו מספר הערות למאמר: 
1. המאמר מעניין ומחכים בדבר ההבדל בין ה gaap וה non-gaap. זה משהו שהטריד אותי מזה זמן. אגב, כמדומני ראיתי מאפיינים דומים בחברות פארמה גלובאליות נוספות.
2. הייתי מציין כי כיום הפייפליין האינובטיבי של טבע הוא הרחב ביותר מעולם (ואני שותף לדעה של מר לנדא שחבל שלא השקיעו יותר במו"פ, ובפרט פנימי, כמשקיע הייתי יותר אוהב את זה). בשנה הקרובה תושק תרופה גדולה להנטינגטון (sd809), בהמשך אינדיקציה נוספת ובהמשך עשויה להגיע תרופה אתית גדולה למיגרנה.
3. הייתי מזכיר גם כניסה לביוסימילר, שהצליחה באופן בינוני בלבד (כמה מאות M$ לשנה), ונקווה שבהמשך ישתפר (יש להם דור 1, חור בדור 2 ותקווה לדור 3)
4. כדאי להאיר שחטיבת אקטביס הולכת להגדיל את התזרים ב 2.1B$ . זה לא מעט (וסביר בתמחור *הנוכחי* , להבדיל מהתמחור הכפול בשנה שעברה). כמו כן לדבריהם השנים 2017-2018 עתידות להיות טובות יותר מ 2016, עקב צבר גנרי משמעותי (קצב של יותר ממוצר חדש אחד מדי שבוע), לכן התסריט המוצג של דורון בדבר תזרים נמוך מהנוכחי נראה כמחמיר מדי. אני כמשקיע מעריך כי התזרים יהיה גבוה יותר מהיום (עד כדי כישלון במשפט הקופקסון+כישלון בהשקת מוצרים אתיים חדשים, אני מסכים שזה לא ודאי). התזרים עשוי להיות גם גבוה בהרבה (בתסריט הצלחה פנומנלית של התרופה למיגרנה)
5. דורון איננו לוקח בחשבון את טראמפ בפועל. כיצד בעצם ניתן לעודד הורדה של מחירי תרופות (אתיות! ) בארה"ב?  ע"י עידוד גנריקה. ומי הולך הכי הכי להנות מצ'יפור גנריקה??? (נגיד קיצור שנה בבלעדיות פטנט) זה המקום להזכיר כי לפני שנה כולנו חשבנו שהילרי הולכת להיות הנשיאה. מן הסתם גם הנהלת טבע. מה טראמפ יכול לעשות שהילרי לא היתה עושה???
כתבה מעניינת בעניין הזה:
http://www.gurufocus.com/news/469050/teva-good-val...
6. אני מקווה שהדיבידנד ישאר כפי שהוא ולא יצומצם (עלה ל 4% עקב קריסת המניה בחצי, זה יותר מהמקובל בפארמה ומושך משקיעי ערך כפרפרים אל האור ). באם לא יהיה כישלון קופקסון אינני רואה סיבה מספיק טובה לקיצוץ שלו.

לסיכום: "דורון צור מסמן תחתית" אצל teva ב 34-35$  
יהיה מעניין לראות זאת בפרספקטיבה של זמן.
לצפיה ב-'ראית חצי אחוז ירוק נכנסת ללחץ '
ראית חצי אחוז ירוק נכנסת ללחץ
16/01/2017 | 16:42
6
79
טבע קצת מעצימה את אפקט הירידות לכדי 10 אחוז שבועי כמדומני
ללא תיקון כלשהו
אני רכשתי בשער 25000 נק
ולכן קשה לי לחייך לאחרונה באלכסון

לצפיה ב-'ב 25 אלף נרשם כאן שיש למכור'
ב 25 אלף נרשם כאן שיש למכור
16/01/2017 | 17:22
5
83
(או לפחות לדלל את הפוזיציה)

ב 13 אלף קונים.
לצפיה ב-'אוקיי תודה. כנראה החמצתי את ההודעה ב 25'
אוקיי תודה. כנראה החמצתי את ההודעה ב 25
16/01/2017 | 17:35
4
33
לצפיה ב-'זה שייך לפרה היסטוריה'
זה שייך לפרה היסטוריה
16/01/2017 | 17:45
3
70
גם אני מצטער שלא מכרתי את החצי השני, מה שהיה משפר את הטרייד הכולל.
כל זה שייך לפרה היסטוריה.

השאלה היא האם טבע ב 13 אלף שווה קנייה? (עם כסף חדש)
לדעתי כן. האם יכול לרדת עוד? כן. אינני מתיימר לקלוע על המילימטר בפיסגה או בשפל.
זה גם לא טרייד קצרצר ליומיים וגם לא לחודשיים. סווינג לשנתיים כבר יותר סביר.
אני גם בהחלט עלול לטעות.
לצפיה ב-'המסחר בנייר נראה לא אמיתי'
המסחר בנייר נראה לא אמיתי
17/01/2017 | 14:45
2
52
רק למטה , כל יום
אותם 40 מיליון שח מחזור משלשום
כאילו למי מהבעלים הגולים בנייר  ישנו שיקול כדאיות ללמטה
גם שטף ההודעות הרעות, בסמיכות לימים ירוקים בודדים
אולי אני מדמיין
אולי דרך אפקטיבית ללחוץ לפיטור המנכל ?
נראה ככה לפחות, זה עלול להקשות על מחפשי התחתיות .

לצפיה ב-'מניה יכולה לרדת כל יום'
מניה יכולה לרדת כל יום
17/01/2017 | 15:03
1
53
לא נעים, לא נחמד, אבל בהחלט יכול להיות (אגב אתמול עלתה טיפה).
אל תנסה לחפש תחתיות ושיאים, כי זה קשה מאד מאד למצוא. גם מלקנות בזול ולמכור ביוקר אפשר להרוויח.

למשתלט עויין (נוברטיס, רוש, פייזר, j&j ועוד) הירידה הזו מייצרת הזדמנות של פעם בהרבה שנים לבלוע חברה בינ"ל גדולה במחיר טוב (גם אם יציעו פרמיה של 50%).
לצפיה ב-'אם כך , זה נורמלי אתה אומר '
אם כך , זה נורמלי אתה אומר
17/01/2017 | 16:24
51
כבר דאגתי אולי משהו לא תקין
הרגעת אותי
לצפיה ב-'מה יקרה אחרי הודעת תרזה מיי מחר על הברקזיט?'
מה יקרה אחרי הודעת תרזה מיי מחר על הברקזיט?
16/01/2017 | 18:34
1
38
כזכור לפני חצי שנה השווקים נפלו ומיד התאוששו כי חשבו שזה ייקח זמן ואולי בבריטניה יבטלו את זה, אבל מחר מיי תגיד כנראה שהיא יוצאת מהאיחוד (אחרת לא ברור למה היא נואמת?), האם השוק יחזור ליפול בעקבות הערכה שהגוש מתפרק?
DW? יגאל? מישהו שמבין בזה?
לצפיה ב-'זה האירוע כנראה שחשבתי שייגרום לפאניקה בקרוב , אבל כנראה ש'
זה האירוע כנראה שחשבתי שייגרום לפאניקה בקרוב , אבל כנראה ש
17/01/2017 | 15:39
37
זה לא זה כנראה בסוף, כנראה יהיה משהו אחר יותר גרוע שייגרום ליותר פאניקה ,לא יודע מאיפה ,  
לפני שזה יסיים בסוף השנה בשיא חדש כנראה
נקווה לטוב

לצפיה ב-'מגוריט מתחילה לעבוד'
מגוריט מתחילה לעבוד
17/01/2017 | 12:18
7
64
קנו 34 דירות בפרוייקט מידטאון (מגדל חדש בדרך בגין ת"א, ליד הקריה). שילמו תמורתן 71 מלש"ח. דירות 3 חדרים, 70 מטר, קומות 6-11. מחיר ממוצע 2.1 מלש"ח.

למי שמתעניין לשכור מן הסתם אפשר יהיה לשכור מהם דירה בעוד שנה לערך. ב 4750 שקלים, שזה אחלה אחלה מחיר (במרכז ת"א אנשים לפעמים משלמים 7000 ו 8000 שקלים על 3 חדרים, שזה מטורף).
לא רשום אבל סביר שזה כולל חניה אחת לדירה.
יש לקחת בחשבון ועד בית גבוה (מגדל חדש, זה בקלות יכול לעבור את האלף שקלים לחודש) וארנונה. חוזה שכירות ל 10 שנים, שזה נדיר למצוא.
לצפיה ב-'לא רואה יתרון יחסי שלהם'
לא רואה יתרון יחסי שלהם
17/01/2017 | 12:34
4
50
המחירים מחירי שוק ולא מציאות. מדובר בתשואה של 2.5% ובהנחה של 1% תקורה עבור המשרדים וההנהלה אז נשארים עם לא משהו ביד....
לצפיה ב-'מחירי שוק???'
מחירי שוק???
17/01/2017 | 12:57
3
49
אנא מצא לי דירת 3 חדרים חדשה במרכז ת"א ב 4750. אני מכיר כמה וכמה אנשים שישמחו לשכור, וגם ישלמו לך אלף שקל דמי תיווך מתנה.

שכ"ד אופייני לדירת 3 חדרים חדשה במרכז ת"א יכול להגיע כמו כלום ל 7000-8000 שקלים. כן כן. הזוי. בל נשכח שדירה חדשה בד"כ מגיעה עם חניה פרטית. זה שווה כסף.
4750+אלף שקל ועד בית (סביר למגדל)+ארנונה זה דיל לא רע, למי שמחפש במרכז ת"א.
לא מזמן נדהמתי לשמוע על 5000 שקלים לדירת 2 חדרים ישנה מצ'וקמקת (אך משופצת) באלנבי המג'וייף. חניה? פחחח

מאידך, אני יכול להציע לך אלטרנטיבות טובות בשכונות הצפוניות המצויינות, ב 5000-6000 שקלים (עם ועד בית נמוך בהרבה) ו 4000 בשכונות המזרחיות והדרומיות. לדעתי זה שפוי בהרבה אבל יש כאלה שמתעקשים לגור מטר משרונה.

ב 4750 שקלים 34 הדירות הללו יבלעו בשניה.
לצפיה ב-'דירה להשוואה'
דירה להשוואה
17/01/2017 | 13:34
40
מתוך לוח יד 2 (איך מצליחים לסמן קישורית למודעה שם? , לא מצליח משום מה)
מגדל יוקרה חדש בפארק צמרת (שכונה צפונית יותר, ליד בבלי), דירת 3 חדרים 70 מטר, קומה 9, רחוב ניסים אלוני 7. 2 חניות.
8000 שקלים בבקשה+1270 ועד בית (יש שומר ובריכה בבניין, וזה תענוג יקר)+700 ארנונה (לחודשיים) כניסה ב 1.2.2017

לא נראה לי שתהיה להם בעיה למצוא שוכרים ב 4750.
לצפיה ב-'לא רואה יתרון יחסי שלהם עבור משקיע בהם'
לא רואה יתרון יחסי שלהם עבור משקיע בהם
17/01/2017 | 13:35
1
34
ללקוח אכן יש יתרון. אבל אם היתרון של הלקוח כל כך גדול, מה הם מרויחים? מה המודל העסקי שמאפשר להם לעשות תשואה מצחיקה על ההון של 2.5% ועדיין לשרוד כעסק? הרי עוד מעט אגח אמריקני ל10 שנים יתן 2.5% . מה ההצדקה העיסקית?

לצפיה ב-'שים לב שהמחיר המצחיק הוא ל 10 שנים'
שים לב שהמחיר המצחיק הוא ל 10 שנים
17/01/2017 | 13:41
45
אחרי זה? אף אחד לא מבטיח שום דבר.
או שיקחו שכ"ד במחירי שוק (8000) או שימכרו את הנכס, במחיר שוק.

מה שכן אני מסכים איתך שכהשקעה מבחינתנו זה לא מציאה גדולה, שכן צריך לקחת בחשבון גם תסריט של ירידת מחירי הדירות בת"א (תסריט סביר לדעתי, שכן התשואה מאד נמוכה וב 10-20 השנה הבאות מתוכננת בנייה מסיבית ברחבי העיר).

למי שקונה למגורים לעצמו אז 2.1 מלשח זה מחיר טוב ל 3 חדרים חדשה (מחליף שכ"ד של 100 אלשח מדי שנה).
לצפיה ב-'הנייר מחלק דיבידנד?'
הנייר מחלק דיבידנד?
17/01/2017 | 12:36
1
14
לצפיה ב-'ריט אמור לחלק את רוב רווחיו'
ריט אמור לחלק את רוב רווחיו
17/01/2017 | 13:01
24
לצפיה ב-'זרקור על מניה קטנה- אנג'ל משאבים (משקיעי מגוריט שימו לב)'
זרקור על מניה קטנה- אנג'ל משאבים (משקיעי מגוריט שימו לב)
17/01/2017 | 12:05
1
39
החברה בעלת מקבצי דיור בעפולה, ערד ונצרת עילית בשווי של כ120 מ' שח עם תשואת NOI של כ10% 
(היום התבשרנו על קניית נכסים במגוריט בת'א אמנם אבל בשכ'ד של כ2.7% ברוטו עם סגירה ל10 שנים)

עוד על החברה: אנגל משאבים, דף חדש? (מדצמבר 2016)
הרבה מהבלאגן בסרביה שגרם לה להפסדי עבר-מאחוריה, במחיקה של נכס מסוים שם היא מכירה ברווח הון גדול

כרגע המאזן ברור יותר עם נכסים של כ413 מ' שרובם נדלן מניב כ283 מ' (בהכנסות של כ29 מ' שח), פעילות יזום נדלן למגורים ומזומן ונכסים נזילים של כ60 מ' שח
בחוב יש בעיקר אגח של כ200 מ' בריבית 5% לא צמוד (שגויס לא מזמן במחמ גבוה ומעיד על האמון בחברה) והון עצמי של כ170 מ' לבעלי המניות 
* אוסיף הערה- חבר טוען שכ40 מ' שח אולי יופחתו בעתיד בגלל אותו הנכס בבלגרד שגביית ההלוואות ממנו בספק

בנכסים ישנם גם מקבצי מגורים שנבנו לעמידר בתשואה של כ10% בערך ובשווי כרגע של מעל 100 מ' שח

מהמצגת:
בבעלות החברה שמונה נכסים מניבים, מתוכם שלושה מקבצי דיור
המושכרים למדינת ישראל )באמצעות עמידר(.
• הנכסים המניבים מייצרים NOI יציב של כ-25 מיליון ₪ לשנה.
• שיעור התפוסה המשוקלל בנכסים המניבים הינו כ-%92.
• רוב השטחים מושכרים לשוכרים חזקים )מדינת ישראל, משרד רו״ח
שטינמץ עמינח, טכנולוגיות חיתוך מתקדמות, פרוטליקס, מכללת אורט
בראודה, יפנאוטו, מנפאואר(.
• בכוונת הנהלת החברה להשביח את הנכסים המניבים הקיימים ולאתר
הזדמנויות נוספות בתחום.
• בחודשים הקרובים החברה תתחיל בביצוע פרויקט של פינוי בינוי בשכונת
הדר יוסף בתל אביב והתחדשות עירונית בבת ים.

לינק למצגת:
לצפיה ב-'איך נראה פרויקט פינוי בינוי- אנגל משאבים בהדר יוסף ת'א'
איך נראה פרויקט פינוי בינוי- אנגל משאבים בהדר יוסף ת'א
17/01/2017 | 12:07
26
אנג'ל משאבים בת'א פר' הדר יוסף-

"עלות הקמת הפרויקט צפויה להסתכם בכ-116 מיליון שקל."
"במסגרת הפרויקט יפונו 48 דירות ישנות בשטח 40-60 מ"ר, ובמקומן ייבנו כ-105 יחידות דיור חדשות. באנגל מסרו כי המפונים יקבלו דירות חדשות בנות מינימום 75 מ"ר, ודירות 4 חדרים בפרויקט ישווקו החל מ-2.8 מיליון שקל. "

כ57 דירות נשארו לאנג'ל לשיווק- בהנחה שמדובר על מחיר גבוה מ2.5 מ' ליחידת דיור (ת'א) זה כבר משאיר לחברה כ142.5 מ' שח ואם הפרוייקט באמת יסתכם בעלות של כ116 מ' מדובר ברווח נאה ליזם 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
פורום הוצאה לפועל
עומדים לפני פשיטת רגל?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה