לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2556725,567 עוקבים אודות עסקים

פורום בורסה ושוק ההון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בורסה ושוק ההון

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'שלום חברים '
שלום חברים
17/06/2019 | 10:40
12
118
לאחרונה פוטרתי מעבודתי
עיסוקי הוא בטכנולוגיה מיושנת במחשבי IBM
ויש לי קושי רב להתפרנס בענף המחשבים

האם תוכלו לי להמליץ על מניה אחד בבורסה בישראל
אשר תניב לי תשואה ראויה
עד לגיל הפרישה לטווח של 12 13 שנים

נא לשלוח לי בפרטי מסר מה לקנות בכל חסכונותי .
תודה

לצפיה ב-'שקול הסבה מקצועית'
שקול הסבה מקצועית
17/06/2019 | 11:49
5
73
אנשים כבר לא בהכרח עובדים באותו עיסוק כל חייהם.
אם לא תצליח למצוא בהייטק אז אפשר לפנות לחברות האוטובוסים, המחפשות כיום נהגים בנרות. הם מחפשים גם גברים וגם נשים, גם חילונים וגם חרדים. כל מי שיכול וכשיר להסיע נוסעים? מוזמן.
מקבלים קורס נהיגה על חשבון הבית, 42 שקל לשעה + תנאים סוציאלים.
נכון. זה פחות אטרקטיבי מלעבוד בהייטק, אבל מי שרוצה לעבוד? יש עבודה.
מדינת ישראל גם מציעה הסבת אקדמאים להוראה.

לגבי תיק ההשקעות שלך? עדיף שתיגש ליועץ ההשקעות שלך בבנק וביחד תבנו תיק. לא נכון להשקיע את כל התיק במניה אחת, ולא חשוב עד כמה אתה מאמין בה.
אישית לא הייתי מציע לתת לאיזשהו נייר מעל 10% מהתיק שלך (כלומר 10 ניירות לפחות), ואם אפשר אז גם לא מעבר ל 5% (כלומר 20 ניירות לפחות).

לגבי קנדידטים להשקעה - כל הזמן הפורום עוסק בכאלה. דפדף אחורה ותמצא שפע ניירות שחלקנו חושב שהם אטרקטיבים. לפעמים מצליחים יותר ולפעמים מצליחים פחות.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/06/2019 | 12:49
4
63
אפרופו הסבה מקצועית
זה החלום שלי כאן בסרטון 
ספטיאדו ורקרוזנו או איך שקוראים לזה

לצפיה ב-'אנחנו כבר מבוגרים מדי מכדי להיות רקדנים מקצועיים'
אנחנו כבר מבוגרים מדי מכדי להיות רקדנים מקצועיים
17/06/2019 | 13:06
3
49
ריקוד זה מקצוע שבו גיל 30 נחשב לזקן. סטפס אמנם קל יותר פיזית אבל עדיין, זה לא מקצוע מומלץ להסבה מקצועית. להפך. סביר שרקדן ידרש לעשות הסבה מקצועית לכשיתקרב לגיל 30.

כתחביב זה אפשרי בהחלט, גם לאנשים מבוגרים. יש חוגים כאלה. זה גם קצת כושר גופני, נהנים מהמוסיקה והחברה. מה רע?
לצפיה ב-'הכל בראש. גם אני חשבתי שאני מבוגר '
הכל בראש. גם אני חשבתי שאני מבוגר
17/06/2019 | 13:55
2
52
לדיאטה משמעותית
ירדתי 31 קילו משנה שעברה
למדתי תזונה .
קורקינט למשל , לא רכבתי אף פעם
ובגיל 54 רכשתי קורקינט מהיר
ואני מסתדר איתו מצויין כבר שנה
אל תכניס לך לראש שטויות .
הכל אפשרי.
לצפיה ב-'כל הכבוד, רשמת 31 קילו, לא 3.1 ?'
כל הכבוד, רשמת 31 קילו, לא 3.1 ?
17/06/2019 | 14:01
1
35
די מרשים. כעת מה שחשוב זה לנסות לשמור על המשקל ולא להעלות אותו בחזרה.

לגבי הקורקינט אז בזהירות. תשתדל לרכב רק עם קסדה ותנהג בזהירות. לאופניים יש גלגלים גדולים בהרבה ולכן פחות רגישים לתנאי הדרך. הרבה אנשים כבר נפצעו.
לצפיה ב-'אכן כן. 31 קילוגרם . מ125 ל-94 '
אכן כן. 31 קילוגרם . מ125 ל-94
17/06/2019 | 14:25
31
גם הרופאים מופתעים כיוון שהסוכר ירד ולחץ דם 
ואני מצליח ללכת ברגל מרחקים
אגב 97 אחוז מהדיאטות בעולם נכשלות
זהו נתון עולמי עובדתי
מי שאוהב פיצות ובורקס לא יתחיל אף פעם לחבב צנון וחסה.
דיאטה היא בעצם מסע אישי
אני יכול להרצות בנושא שעות
אבל אני מפחד שאשעמם את עצמי חח
לצפיה ב-'תקנה בכל הכסף טבע, ותיקח הלוואה ותקנה עוד טבע'
תקנה בכל הכסף טבע, ותיקח הלוואה ותקנה עוד טבע
17/06/2019 | 12:55
5
70
סתם...מה פתאום...

לצפיה ב-'אנקדוטה'
אנקדוטה
17/06/2019 | 13:15
2
71
באסיפה השנתית של טבע בשבוע שעבר יצא לי לפטפט עם אחד המשקיעים, והוא, למרבה הצער, אמר שהוא שם את רוב כספי הפיטורין שלו על טבע. מיליון שקלים! נשארו לו 200 אלף.

השתתפתי בצערו ואמרתי שאת הנעשה אין להשיב אבל לא עושים דברים כאלה. חייבים לפזר את התיק ע"פ כמה ניירות ואסור אסור אסור להקדיש חלק גבוה מדי לנייר אחד, ולא משנה כמה מאמינים בו. פרנציפ. אנחנו בני אדם ולגמרי עלולים לטעות בבחירת ההשקעות שלנו.

אנקדוטה נוספת. טבע נסחרת עכשיו בערך כמו חברת ההמבורגר הצמחוני BYND. סביב 9B$. קצת משונה שחברה שמוכרת ב 20 מיליארד דולר נסחרת כמו חברה שמוכרת מאית מזה, אבל זה מה יש כרגע. השוק האמריקאי מריע לחברה צומחת ושוחט חברה עם פאקים. נקווה שהמניה תתאושש בשנים הבאות.
לצפיה ב-'אוי ואבוי'
אוי ואבוי
17/06/2019 | 13:21
56
טעות קריטית וזה רק מוכיח את רמת הבורות שיש
לצפיה ב-'הקציצה הלוהטת עוקפת את טבע '
הקציצה הלוהטת עוקפת את טבע
17/06/2019 | 17:39
19
לשפשף את העיניים ולא להאמין. 
bynd מתקרבת לש"ש של 10B$, בעוד teva גולשת מתחת ל 9.

הקציצה מוכרת כמו אוסטדו, כן?
לצפיה ב-'טבע אינה קיימת עוד ידידי '
טבע אינה קיימת עוד ידידי
17/06/2019 | 15:11
1
54
אלמלא הסכמת הבנק לגלגל עוד חובות
מדי שנה שנתיים.
ברגע שהבנקאי יגיד עד כאן לטבע
תבוא הודעה בבורסה והיא תהיה כואבת.. מאוד ..
לצפיה ב-'אז אל תשקיע בה'
אז אל תשקיע בה
17/06/2019 | 15:30
42
אם אתה לא מרגיש בנוח עם השקעה בני"ע מסויים אז פשוט אל תשקיע בו. יש מספיק אלטרנטיבות.

לגבי הבנקים - מסתבר שדווקא אין להם בעיה להעמיד לטבע קו אשראי, כי לתת הלוואות זה הביזנס שלהם, וטבע היא פירמה שמוכרת בהיקף מרשים וגם מרוויחה מספיק כדי לפרוע את החוב (להבדיל מלחלק עודפים בצורת דיבידנד, שאת זה היא לא יכולה לעשות). יש לטבע 2 מנועי צמיחה לשנים הקרובות: אוסטדו ואג'ובי ואלה אמורים לייצר לה תזרים חזק כדי לשרת את החוב.

לצפיה ב-'היום הסתכלתי על הדקס DAX דווקא'
היום הסתכלתי על הדקס DAX דווקא
17/06/2019 | 15:11
2
27
היי,
מבחינה טכנית, מדד ה DAX הגרמני, נדמה  שלא בוחר כיוון כי הוא נע בין 12400 לבין 12000 אך ללא כיוון ברור בעיניי.  כך שמה שנותר הוא להמתין למגמה ברורה יותר..?

לצפיה ב-'מבחינה טכנית'
מבחינה טכנית
17/06/2019 | 16:54
1
17
זה בזבוז זמן להסתכל על ניתוח טכני
לצפיה ב-''
17/06/2019 | 18:34
2
לצפיה ב-'תביעות ייצוגיות נגד בזק'
תביעות ייצוגיות נגד בזק
12/06/2019 | 09:26
57
גם לבזק יש את תביעת האופיואידים שלה
לצפיה ב-'טיוטת ההסכם שיובא לאישורנו'
טיוטת ההסכם שיובא לאישורנו
12/06/2019 | 09:33
50

ההסכם בעברית מגיע אחרי הגירסה באנגלית
לצפיה ב-'סיקור אסיפת ביקום'
סיקור אסיפת ביקום
12/06/2019 | 16:16
5
862
הלכתי מתוך ציפיה שזהו, העסק סגור והולכים רק לחתום. רק עניין טכני וסגרנו. אז זהו. שלא. 
מי שחושב שצפוי לנו טיול בפארק הולך להתאכזב, ויש לפירמידת בזק עוד דרך ארוכה לעבור.

חדר הישיבות, להבדיל מהאסיפה הקודמת, התמלא באנשים, כמעט כולם מוסדיים.

מיכל, הנאמן: במהלך השבועיים האחרונים קיימנו דיונים מול סרצ'לייט. גובשו פתרונות יצירתיים, עבדו עם ראש פתוח, גם על החוזה וגם על תיקוני השטרות.
התנאים הכלכליים דומים למה שסוכם. הזרמה של 640 מלשח לביקום, חלק הון חלק חוב חלק זכויות.
בחוזה יש חשיפות וסיכונים בחצי השנה הקרובה. בהתחשב באלטרנטיבות זו אלטרנטיבה ראויה. השותף הישראלי הוא דוד פורר והוא שותף טוב.
הצדדים לא הגיעו להבנות מלאות. עורכי הדין שלנו ושל סרצ'לייט יציגו את החשיפות והסיכונים.

איציק עידן, היועץ הכלכלי שלנו:
הזרמה כוללת 640. סרצ'לייט 260 הון + 70 ציבור. הנפקת אגח ג' אחרי פירעון חלקי לקיימים שאותם יקבלו נושי א.זהב
שימושים: פרעון ב' מלא כולל ריבית. פרעון 614M ע.נ. של ג', כולל ריבית נצברת. הריבית תהיה לפי 3.85% למרות שמעוד חודש מגיע 4.85% אין הקפצה של 1% שצריכה להיות ביולי. סה"כ ישאר אחרי הקלוזינג 1.9B ש,ח, בסידרה ג+ד. אם תהיה ד היא תהיה דומה ל-ג אבל אולי נבטל אותה. לא סגור.

עו"ד אופיר נאור - לוקחים את ה 58 מלשח ודוחים לסוף, וזו סידרה ד. יש מורכבות. הרעיון הוא לתת עדיפות למחזיקי ג' נוכחיים, לפני תוספת ה 310 מלשח החדשים. זה הפתרון המשפטי לסוגייית 2 סדרות ג' כביכול.

איציק עידן - הסידרה תפרע בנובמבר 2024. ריבית 3.85%
היתה מחלוקת לגבי סוגיית השעבוד הקבוע על מניות בזק - בהצעה המקורית חשבנו שנקבל וכעת יפעילו reasonable effort לרשום אותם. זה לא תנאי מתלה לעיסקה! ולא יהיה פיצוי מסחרי בדמות עוד ריבית אם לא תקבלו. הקובננטים נשארים כמו בהצעה האינדיקטיבית.
תרחיש הפרה נמדד 2 רבעונים רצופים. בתוך 14 יום מרבעון שני, כך שלא מחכים לדוחות, יש לרפא אותה אחרת עילה לפירעון מיידי + פיצוי רבע אחוז.

נקודות לתשומת לב - סיכוי לגיוס חוב נוסף לתפעול שוטף. 100 מלש,ח, שיקראו לו סידרה ה'. הוא קודם יוצע למחזיקי ג'. אם לא יצלח ירחיבו את ג ואם לא יצליח אז ילכן לגיוס מ-מממן צד ג. שימו לב שה 100 מלשח מובטחים בכל 26% ממניות בזק!
הרעיון הוא לצמצם חשיפה לבכירות בשעבוד למממן חיצוני. רוצים שזו תהיה סידרה אטרקטיבית ולכן קודם יציעו אותה לנו.
- שעבוד מניות בזק. אין התחייבות, וזה שינוי מהותי לרעה.
- סרצ'לייט הוסיפו סעיף קשה חדש של נזילות. הם דורשים מינימום 695 מלש"ח בקופה. אם יהיה קצת פחות אז יוקצו לסרצ'לייט יותר מניות, ללא תמורה, לפי מחיר ההנפקה, כלומר דילול בעלי מניות ביקום קיימים.
שאלה מהקהל - ואם יהיה יותר כסף בקופה אז הם יקבלו פחות? לא. יש להם אפשרות לברוח מהעיסקה אם יהיה פחות מ 685 מלש"ח.
- חשוב לחדד שלא בטוח שיתקבל אישור רגולטורי מהר וכל חודש נשרף כסף. יש הוצאות משפטיות שלא בשליטתנו. יש לחברה תיק ני"ע שעלול לרדת. יש פה מחלוקת מול סרצ'לייט
- אישור השעבוד של מניות בזק תלוי ברגולטור. נדרש בעצם היצר שליטה לבעל השליטה החדש + אישור שעבוד לצד ג', שזה אנחנו. אנחנו דרשנו שאישור השעבוד יהיה תנאי מתלה אך סרצ'לייט התנגדו. זו אמנם אפשרות לא סבירה אך קיימת. אנחנו ראינו בשעבוד יתרון גדול. סרצ'לייט לא מוכנים אפילו לרשום best effort.
מטרת השעבוד היתה לאפשר פחות ריבית ולכן הויתור עליו בעייתי.
- אין בעיסקה פיקדון. אין סעיפים של פיצוי מוסכם. אמנם נוכל לבוא חשבון עם סרצ'לייט אך נצטרך להוכיח נזק, עד 30 מלש,ח. אין פיקדון ואין קנס מוסכם.

כעת קליף מסרצ'לייט מציג את זוית הראיה שלהם:
ניסינו להמעיט את התנאים להסכם, כדי למקסם וודאות. אין וודאות מוחלטת. אנו מבינים את חשיבות השעבוד עבורכם אך זה לא בידינו אלא בידי משרד התקשורת. אני חושב שכן תקבלו אך זה לא תלוי בנו. אין סיבה שיאשרו אותנו ולא את השעבוד. גם אין סיבה שלא יאשרו את סרצ'לייט כבעל שליטה. זו החלטה של משרד התקשורת, לא שלנו. אנחנו לא היינו משקיעים כ"כ הרבה זמן ומשאבים אם היינו חושבים שאין סיכוי שיאשרו אותנו.
אסביר לכם מה ההבדל בין best effort ל reasonable effort - נגיד שמשרד התקשורת ידרוש מאיתנו לעלות לארץ. זה אפשרי כמובן אך אנחנו לא רוצים.
איך סרצ'לייט יכולים לצאת מהעיסקה? אם אין אישור בי"מ, אישור משרד התקשורת, מינימום מזומן, הציגו דברים לא נכונים או שינוי מהותי במצב של בזק

- אני שאלתי את קליף על אפשרות של המרה של השעבוד, באם לא יתקבל, בסוג של קובננט (כי אנחנו בעצם מוותרים על קובננט ה 650, אז אולי משהו במקום? ). לא הסכים.

עו"ד אופיר נאור: אני מבין את דרישת המינימום מזומן אך זה מאפשר אפשרות בריחה מהעיסקה.
קליף: מצב הנזילות של החברה זה חלק מתמחור העיסקה מבחינתנו. אם יש פחות מזומן אז החברה שווה פחות. בד"כ עושים התאמה של מחיר העיסקה למצב החברה. עשינו פה משהו דומה, עד 10 מלש"ח. אנחנו חושבים שה buffer הזה מספיק. הפיצוי הוא רק ע"ח בעלי המניות ולא על חשבון נושי האגח.
תחזית ספטמבר סבירה בעינינו. אני הערתי שיש עכשיו בחירות ולכן הלו"ז עלול לגלוש.
קליף: אם לא תהיה עיסקה אז כולנו נשלם מחיר.
עופר מהנציגות - הצענו פתרונות למרכיב המזומן לפי חודש אך סרצ'לייט סירבו לכל הצעה.
ה 693 מלשח מתייחס לפעילות רגילה.
שאלו את עמי המנכ"ל כמה ביקום שורפת כל חודש? תשובה: 1.5-1.8 מלש"ח כל חודש.
עו"ד אופיר נאור: יש פה גם תביעות משפטיות, חלק מההון מושקע בני"ע, שיכול לרדת, למרות שלאחרונה הם מנזילים ומעבירים לסולידי.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
12/06/2019 | 16:50
1
67
מיכל הנאמן - ההצעה האינדיקטיבית היתה טובה יותר. נכון. אבל זו עמדת סרצ'לייט.
עו"ד אופיר נאור - 1. מבחינת מחוייבות לעיסקה, רואים פה מחוייבות אמיתית. אין ספק בכנות הכוונות של סרצ'לייט. לצד זה מדובר בקרן אמריקאית שמבקשת להיות זהירה ולקחת מקדמי ביטחון. אנחנו בישראל מורגלים בהסכם של "זו הכלה" ועם קנסות על פיצוץ עיסקה ובמקרה הזה סרצ'לייט באים אחרת, בצורה שהיא מכירה. היו הרבה ויכוחים בינינו אך הפער נשאר.
2. שימו לב שאישור שלכם לא מאשר סופית אלא תחילת תהליך. אנחנו יוצאים לדרך משותפת. צריך לסמוך על התהליך והאנשים משני הצדדים. שלב ראשון - אישור מחזיקי האגחים, ב 2 הקומות. כל הסדרות. כולן צריכים ברוב > 75% . לאחר מכן החברה תדרש לחתום על החוזה. ההסכם נחתם לנכון לעכשיו ולא לאחר אישור בי"מ. החברה תחטוף קנס 26 מלש"ח אם תנהל מו"מ עם מישהו אחר. נכנסת לתוקף התחייבות החברה לבלעדיות. סרצ'לייט יכולים לסגת אם החברה תבצע פעולות שלא תואמות את מה שסר'צלייט רוצה. אם יש הפרה של מצגים אבל אני לא רואה בהם סיכון. אנחנו חברה ציבורית ומפוקחת.
כלומר קודם אישור מחזיקים, אח"כ חתימה של החברה. אז הגשה לבי"מ לפי סעיף 350, ב 2 הקומות. רוצים בהליך אחד כדי לקצר. נבקש תוך 60 יום מבית המשפט. צריך גם אישור בעלי מניות ביקום. אם בי"מ לא מאשר אין קנס. אח"כ יהיה פרק זמן לקבלת היתר שליטה + רישום שעבוד מניות בזק לטובתנו.
אם ינתן היתר + שעבוד אז יקבע מועד לקלוזינג, ואז הכסף יזרום. יש פה 60 יום + 3 חודשים וסה"כ 5 חודשים, שעולים כסף לחברה ולכן זה על הקשקש (לעניין נזילות החברה בספטמבר)
- אין פיקדון וגם לא קנס מאת סרצ'לייט גם לא אחרי אישור בי"מ. זה לא הסכם as is. יש להם אפשרות יציאה עם סעיף מהותי (כלומר אם קורה משהו מהותי). ניסינו לצמצם סיכון בסעיף הזה בעזרת החרגה של כל מיני אירועים: תנאים כלכליים בישראל, שינויים בענף התקשורת, שינוי במחיר השוק, שינוי בדירוג האשראי, אי עמידה בתחזיות, IFRS וכן, גם נכס המס הוחרג (כלומר גם אם, חס וחלילה, טפו טפו טפו, פוגעים בבזק ומבטלים לה את נכס המס אז זה לא מאפשר לסרצ'לייט לברוח). אח,כ הוא אמר שזה בתנאי שזה עד 1.2 מיליארד.
גם שביתות עובדים הוחרגו. ונגיד שקרה משהו מהותי? אז כדי לפוצץ את העיסקה זה צריך להשפיע מעל 25% משווי הממכר. לפי מה שהבנתי מדובר על ממכר ברמת ביקום, ולא בזק, ואז היו כאלה שאמרו שזו אופציה תנודתית. נכון.
- תנאים מתלים לעיסקה. רשימה ארוכה. היצר שליטה, ממונה על הגבלים עיסקיים, אישור בי"מ, אישור בורסה, אסור שינוי בדירקטוריון בזק (סרצ'לייט רוצים 2 מתוך 9), המשך סחירות של הני"ע.
- תביעות. אז ככה. יש כרגע 3 תביעות גדולות: חורב דיבידנד ביקום-א.זהב. זו תביעה נגזרת. אין דרישה של סרצ'לייט לסילוק שלה.
2 תביעות ייצוגיות גדולות, מול בזק, ביקום וכולם. אלה תביעות מורכבות הקשורות לחקירות בזק וזה עולה עד ליורוקום. זה נדון ע"י היועץ המשפטי לממשלה. גם בזק בעצמה לא נותנת הערכה לגבי התביעה הזו. יש עוד תביעה, רק בארה"ב, ושם אין בזק אלא ביקום. שם יש מקום לפשרה בסכום לא מהותי אך זה דורש התייעצות.

עופר גזית - תביעת חורב אמורה בעצם להיות אפילו נכס של ביקום (כלומר שאינטרנט זהב תצטרך לפצות את ביקום ולכן מבחינת סרצ'לייט אין בעיה עם זה)

עו"ד אופיר נאור: ביום א' יש דיון בבי"מ לגבי הגדלת הון רשום של ביקום. כל בעלי המניות הסכימו מלבד א.זהב. לסרצ'לייט אין בעיה עם זה.

אח"כ עברנו לדיון פנימי מסווג. 

ההצעה החדשה של סרצ'לייט הרעה את התנאים והרבה מהנוכחים הביעו את מורת רוחם (בנימוס, לא היו צעקות כפי שקורה לא פעם בקומה למעלה של א.זהב).
אז אמנם אין צעקות אבל בהחלט יש אסרטיביות - נציגי אלטשולר והראל היו מאד מאד לא שבעי רצון מהעיסקה החדשה ואמרו שהם חושבים להצביע נגד, מה שעלול לפוצץ את כל העסק, אז מי שחשב שהוא הולך לטיול בפארק עם עיסקה סגורה ונעולה כדאי שיחשוב פעמיים. אנחנו עדיין רחוק רחוק משם.
גם הנציגות לא מבסוטה.

אח"כ שאלתי אנשים אם לא מדאיג אותם שפיצוץ העיסקה הולך להוריד את כל הניירות בקבוצה (גם בזק כי השוק יחזור ויפחד משפיכה של מיליארד וחצי שקל סחורה לשוק) וענו שזה אכן יכול לקרות בטווח הקצר אבל בטווח הארוך הם יוכלו לחזור ולעלות.
אני לפחות בטח לא הייתי מגדיל פוזיציה בתנאים האלה, אם לא מממש ויוצא. זה שהניירות בשוק עולים זה אפילו מפתיע. לא הייתי מתפלא אם כל הפירמידה היתה יורדת.

האם להצביע בעד או נגד העיסקה החדשה והקשה שסרצ'לייט מציעים?
לא פשוט. 
לצפיה ב-'תודה על המאמץ. מרתק ומעורר מחשבה'
תודה על המאמץ. מרתק ומעורר מחשבה
12/06/2019 | 17:08
30
לצפיה ב-'בצדק, חרא של עסקה.'
בצדק, חרא של עסקה.
12/06/2019 | 19:56
1
37
לצפיה ב-'תראה...'
תראה...
13/06/2019 | 11:44
33
אין ספק שסרצ'לייט באו לכאן לא בגלל ציונות אלא כדי לחלץ עיסקה טובה מבחינתם, ולגיטימי שהם מנסים לשפר אותה כמה שהם יכולים.
המחוייבות שלהם היא לעמיתים שלהם, ואם אפשר לשפר עמדות על חשבוננו הישראלים? אז למה לא? זה וול-סטריט (גורדון גקו  )

ועדיין - אם נצביע נגד אז המשמעות היא שביקום מניה הופכת לנייר חלשלוש, כשגם אם מצליחים גם לפדות את סידרה ב' וגם לרפא את קובננט ה 650 של נושי ג', בעזרת גיוסון של 200 מלש"ח, בעלי המניות צריכים לשקשק מכל גיהוק אצל בזק.

אם יקרה הפאק הכי קטן אצל בזק אז נושי ג' משתלטים על מניות בזק ומוכנים למכור אותן גם במכירת חיסול.
היי. הייתי שם. זה בדיוק מה שבוריס ממגדל אמר באסיפת אידיבי י"ג לפני חודשיים:  כמה שאתה חושב שכלל ביטוח זולה ושאלשטיין ונושי אידיבי ט' מורטים את שערותיהם מרוב יאוש? ליבי ליבי אבל מבחינת נושי י"ג אפשר למכור את הנכס גם במחירי סוף העונה הללו וזה סבבה לגמרי.
בנוסף זה אסון מבחינת שאר בעלי המניות (כלל ביטוח במקרה ההוא, בזק במקרה הזה) והנייר של בזק עלול לרדת לקידומת 1XX  וזה בלי הרעה מיוחדת אצל בזק.

אם בנוסף תהיה הרעה אצל בזק, ו 11 מיליארד הנושים שלה יתעצבנו? אז בכלל לא רוצה לחשוב מה עלול לקרות 

אז כ"כ כ"כ ברור שכדאי לנו להצביע נגד העיסקה? 

ולא. אני לא מאושר מההרעה.  המשמעות היא שבלי שעבוד על בזק יותר קשה לי לראות איך מעלים את האגח שלי לדירוג BBB (שזה חשוב לי כדי שכל קרנות הנאמנות בארץ יסתערו כאחוזי אמוק על הסחורה שלי  ) ומאזור ה A הפנטזיונרי  אני בכלל יכול לשכוח.
לצפיה ב-'מחר יש אסיפה של אינטרנט זהב'
מחר יש אסיפה של אינטרנט זהב
12/06/2019 | 17:30
53
וביום ראשון אסיפה של ביקום ב'.

כולם הולכים לשמוע את התנאים הקשים שסרצ'לייט מציבה בהסכם הסופי 
לא מוי כיף. 
לצפיה ב-'התגובה בשוק הפוכה לגמרי '
התגובה בשוק הפוכה לגמרי
12/06/2019 | 17:41
6
75
שמחה וצהלה, מניות ביקום ובזק מנתרות כאילו זהו, העיסקה סגורה וחתומה ואין מה לדאוג יותר. 

האוירה באסיפה היתה שונה ב 180 מעלות. אווירת נכאים 
לצפיה ב-'זה בסדר. האסיפה פסימית והשוק אופטימי. מאמין שהשוק צודק'
זה בסדר. האסיפה פסימית והשוק אופטימי. מאמין שהשוק צודק
12/06/2019 | 17:58
2
36
לצפיה ב-'באגחים העליות הפסיקו. כנראה מחר ירידות.'
באגחים העליות הפסיקו. כנראה מחר ירידות.
12/06/2019 | 18:40
1
54
רק אם בי קום ג יצביעו בעד הניירות יחזרו להתרומם וגם אז יש לנו עוד כמה חודשים של חוסר ודאות.
לצפיה ב-'וזה אכן מה שקורה'
וזה אכן מה שקורה
13/06/2019 | 12:18
23
לצפיה ב-'מנפלאות הבורסה'
מנפלאות הבורסה
13/06/2019 | 12:22
2
58
מנית בזק בירידה חדה של ארבעה אחוזים.

מנית בי-קום בירידה של שניים וחצי אחוזים.

ושער של איזו מניה עולה בשמונה אחוזים? 

השער של ... אינטרנט זהב!

לצפיה ב-'אהה, את זה אני דווקא כן יכול להסביר'
אהה, את זה אני דווקא כן יכול להסביר
13/06/2019 | 12:46
1
51
מבחינת בעלי המניות של אינטרנט זהב, אם מפוצצים את העיסקה, אז עוברים ממצב של וודאות לקבל 0 למצב שמקבלים 0 בסבירות של 99% , אבל יש אחוז אחד בודד של סיכוי שאיכשהו, במצב אוטופי  נדיר ומיוחד, בזק פתאם תהפוך לסחורה הכי חמה בעיר, אם לא בעולם, כל משקיעי העולם ינהרו לבורסה בת"א ויבחרו מכל המניות בבורסה דווקא בבזק הבינונית (ולא, סתם, נגיד, בדלק קבוצה הצומחת ושהולכת להנפקה בלונדון בעתיד, למה שיעשו דבר משונה כזה? לא יודע, נגיד, נזרום) ואו אז המניה של אינטרנט זהב כן תהיה שווה משהו.

אז בשביל הסיכוי הזעיר הזה יש כמה שמוכנים להחליף שקלים טובים שאיתם אפשר לקנות למשל המבורגר של ביונד מיט ולהיות שבע ליום אחד בניירות טואלט של אינטרנט זהב 

לדעתי עדיף לקחת את השקלים שמציעים בביד בספר הפקודות של אינטרנט זהב ולגשת לקנות איתם טופס לוטו. הפרס הראשון במוצ"ש הוא 20 מיליון שקל. לא רע. 

אם מתעקשים על הבורסה אז אני חושב שהייתי קונה אפילו את כתב האופציה של רציו פטרוליום (כי המניה "סולידית" ומצ'עממת מדי, האופציה עשתה פי 10 על הכסף השנה, לאחרונה "טיפה" יורדת, יחד עם המניה המצ'עממת) או את פטרוכימיים המניה (לא אגח פטרו 1, שזה "סולידי" יחסית) לפני שהייתי קונה מניה של אינטרנט זהב 
לצפיה ב-'רגע, שנייה, מצאתי עוד נייר אטרקטיבי למשקיעי א.זהב '
רגע, שנייה, מצאתי עוד נייר אטרקטיבי למשקיעי א.זהב
13/06/2019 | 13:01
61
מירלנד. לא. לא האגח בשער 30. זה ברור שסולידי מדי.
לא. לא המניה בשער 19. גם היא מצ'עממת מדי (לפני שנה היה 140).
כתב האופציה!

טוב. בסדר. לא אופציה 1. היא בכ"ז פוקעת בחודש הבא אז לא נסחף. זה מוכרים בלבד. יהיה שווה משהו רק אם איכשהו תגיע הצעת רכש חלומית, תוך חודש.

אופציה 2. יש לה עוד שנה לחיות. יש מוכרים ב 1.60 . לפני שנה האופציה נסחרה בשער 16. פי 10 מהיום. כתב האופציה בשער 1.6 נראה לי לא פחות אטרקטיבי מאשר המניה של א.זהב. היי. אם תוך שנה מירלנד תצליח לצאת מהמצוקה אז כתב האופציה יכול להיות שווה פי כמה מהיום. סיכון מטורף כמובן.
לצפיה ב-'אתה יודע- בבוקרס יש שומן טראנס'
אתה יודע- בבוקרס יש שומן טראנס
16/06/2019 | 16:10
1
38
לפי דעתי סיגנון ההשקעה שלך יכול לגרום למחלות לב.
לצפיה ב-'אבל יש גם צדדים חיוביים'
אבל יש גם צדדים חיוביים
16/06/2019 | 17:40
39
אתה כל היום מטייל בארץ ואולי עושה קצת ספורט, מכיר כל מיני אנשים בישיבות, פוגש ורואה כל מיני עו"ד ושאר אוכלי חינם שמרוויחים מיליונים על חשבונך, מרגיש חשוב מאד כשאתה מצביע בהצבעות על תספורת קצוצה כזו או אחרת.

לצפיה ב-'אלטשולר והראל כרגע מצביעים נגד'
אלטשולר והראל כרגע מצביעים נגד
16/06/2019 | 18:57
46
אני הצבעתי בעד אבל לא אומר שלא מודאג. העיסקה עלולה להתפוצץ ואז כל הפירמידה עלולה לרדת.

לצפיה ב-'סרצ'לייט קצת משפרים את החוזה לפי בקשת הראל'
סרצ'לייט קצת משפרים את החוזה לפי בקשת הראל
17/06/2019 | 12:28
23
ככל הנראה בקשר להעלאת הסבירות שנקבל שעבוד ראשון על נכס מניות בזק, שזה אחד הנושאים שהטרידו אותנו באסיפה.

לצפיה ב-'ויכוח באינטרנט זהב סידרה ג''
ויכוח באינטרנט זהב סידרה ג'
17/06/2019 | 14:12
28
זו סידרה די קטנה, ויש בה שני מחזיקים פרטיים עם פוזיציה די גדולה, בטח ובטח בנייר כה מסוכן. יצא לי לפגוש אותם באסיפות א.זהב בעבר.

הם הרבה (הרבה הרבה) יותר אופטימים ממני בנוגע לעתיד פירמידת בזק, ומשכך סבורים שיש להתנגד להסדר:

מומחה בית המשפט, רו"ח אבישי עובדיה (שיש לו גם טור בגלובס למי שמכיר), הרבה פחות אופטימי מהם, ודעתי די דומה לשלו:

הם ככל הנראה הולכים להפיל את ההצבעה בסידרה א.זהב ג' הקטנטנה (20 מיליון נקוב, שבערכי שוק זה 7 מלש"ח, רבע מזה זה פחות מ 2 מיליון שקל), אך לבית המשפט ישנה הסמכות לאכוף את ההסדר, אם הכסף הגדול, שזה 2.5 מיליארד שקל אצל ביקום וכן סידרה ד' של א.זהב (680 מיליון נקוב, כ 225 מלש"ח בערך שוק) כן מסכימות.
אי אפשר שכמה מלשחים בודדים יסכנו סכומי עתק של כסף ציבורי.

בסידרה ג' של ביקום כן יש כסף גדול שמתנגד, של הראל ואלטשולר, ואלה גם מעלים טיעונים טובים נגד, אולם לטובת הראל סרצ'לייט משפרים היום את הניסוח כדי להגביר וודאות לגבי שעבוד המניות. אם ישפרו עוד קצת זה יוכל להקל יותר על הראל לשנות את ההצבעה מנגד לבעד. את אלטשולר יהיה קשה יותר לשכנע, וסרצ'לייט יצטרכו ללכת עוד כברת דרך כדי לשכנע גם אותם. הלוואי 
עניין ה 685 מלשח מטריד למשל, ועדיף היה אם היה יורד מהעיסקה או שהיה מצומצם משמעותית. נגיד ל 600.

לצפיה ב-'כתבה על מאחורי הקלעים של העיסקה'
כתבה על מאחורי הקלעים של העיסקה
17/06/2019 | 16:14
15
לצפיה ב-'מירלנד מעלה מצגת חדשה'
מירלנד מעלה מצגת חדשה
17/06/2019 | 13:44
24
yel5  - שמת לב למשהו חדש שם מהמצגת הקודמת?

אני שם לב שמחיר המניה פחות מעשירית מההון, כך שזה תחליף טוב למי שעדיין מחזיק במקרה מניה של אינטרנט זהב השווה בעצם 0, או למי שמחפש תחליף לטופס לוטו 
סיכון מטורף, אבל אם החברה תתאושש? אלה יעשו הרבה יותר כסף מאשר אנחנו הנושים (נו נו, אם נצליח לראות פארי על אגח ב 30 אגורות אני בטוח לא אתלונן)

בשקף 18 מזכירים את השעבוד של נכס המשרדים לטובתנו. אני חושב שזה לא הופיע פעם. לפי שקף 37 זה עדיין לא סגור.

שקף 22 זה חדשות בסן פטרסבורג. שלב 4 נמכר במלואו והתחילו למכור שלב 6. לפי שקף 23 נראה שמצליחים לקבל מחיר טוב (גבוה) יותר למטר.
לפי שקף 33 נראה ש 2019 אמורה להיות בסדר גמור.
לצפיה ב-'שאלה למומחי אגח"י אידיבי – אג"ח י"ג'
שאלה למומחי אגח"י אידיבי – אג"ח י"ג
17/06/2019 | 10:36
1
69

מרבית הדיונים בפורום הם על אגחים ט' ו י"ד הארוכים
מה דעת המומחים ( dw) על האג"ח הקצר י"ג – האם לאור התשואה בה נסחר (קרוב ל 10% במח"מ של כחצי שנה) הוא גם בסיכון של תספורת
אג"ח י"ג הונפק בתחילת 2017 עם בטחונות של מניות כלל ביחס LTV=133%. בעת ההנפקה מחיר מניית כלל היה כ 5230, היום מחירה כ 5600 (עלתה בכ 7%).
לאחר פדיונות מוקדמים נותרו כ 40% ע.נ יחסית להנפקה
האם קיים סיכון ברכישת האג"ח במחיר הנוכחי, או שקיים כשל שוק ומחירו נפל בעקבות נפילת מחירי האגחים הארוכים ?

לצפיה ב-'הסיכון שאני רואה ב-י"ג זה דרישה לעצירת תשלומים מצד סידרה ט''
הסיכון שאני רואה ב-י"ג זה דרישה לעצירת תשלומים מצד סידרה ט'
17/06/2019 | 12:06
66
בכובע של מחזיק ט' אני רואה את עצמי מתמוגג מנחת בכובע של י"ג, כאשר אני (ב-י"ג) מקבל פארי מלא מלא. אין יותר פינוק מזה. אי אפשר לאמר שאני א' (ט') לא מקנא באני ב' (י"ג)

מצד שני, מה יעזור ל-ט' אם יבקשו לעצור תשלומים? לנושי י"ג יש שעבוד ראשון על הנכס, ככה שגם אם מפרקים את החברה קודם כל י"ג מקבלים את הכסף ורק אחרי זה חושבים על ט'.

מצד שלישי התשואה שאפשר לעשות ב-ט' היא בסדרי גודל יותר ממה שמקבלים ב-י"ג היבשושית. נקבל כמה נקודות וזהו.

כלומר תלוי מהי אהבת הסיכון שלך. אני מודה שהייתי אופטימי מדי ולא הערכתי נכון את הסיכון הגבוה ב-ט'  (כנראה הודות לטרייד הפנטסטי שעשיתי קודם בסידרה ז', שגרם לי להרגיש יותר מדי בנוח איתם) וצריך להחזיק אצבעות שאיכשהו אלשטיין יעשה קסם 
לצפיה ב-'אייל לפידות קונה עוד בלוק של כלל ביטוח'
אייל לפידות קונה עוד בלוק של כלל ביטוח
17/06/2019 | 11:56
67
במחירי סופעונה. 47.7 

מחזיקי אידיבי יג' מבסוטים. מבחינתם אין ידיד נאמן מכסף מזומן.

מחזיקי אידיבי ט' ? פחות (צריך עכשיו להתפלל יותר חזק שדסק"ש תעלה ותשגשג בשנים הבאות, מה שלא בדיוק קורה בתקופה האחרונה)

מבחינת משקיעי כלל ביטוח (המיעוט) זה לא רע כי פוחת החשש למכירה בשוק בכל מחיר. זאת בהנחה שלפידות לא קונה את הנייר לדקה וחצי אלא ידיים חזקות ומתכוון לשבת על הנייר כמה שנים לפחות.

חבל שאלשטיין נתן ללפידות כזה דיל משוגע.  (בכ"ז יש לי גם אגח ט' בתיק)
לצפיה ב-'המשבר בקבוצת אלשטיין מחריף. ני"ע של הקבוצה בקריסה'
המשבר בקבוצת אלשטיין מחריף. ני"ע של הקבוצה בקריסה
16/06/2019 | 19:02
8
153
ערב טוב.
המשבר בקבוצה מחריף עם ירידות של 7% באג"ח אידיבי.  
המחזיקים הגדולים מתכוונים להיאבק באלשטיין - יציג פתרונות + הזרמה או "שנכנסים בו". 
https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3764251,00.html

על הדרך "פתאום" סמנכ"ל כספים קוטלר מעוניין לברוח. 
הנהלה גרועה של yes man שהרוויחה ב 3-4 שנים האחרונות עשרות מיליונים וביחד עם הניהול השערורייתי של אלשטיין הסבה הפסדי עתק בכל תחום של הקונצרן. 
ממתין להתחיל במיידית בבקשת פירוק - או שאלשטיין יזרים כסף או שיאבד את החברה. 
לא יתכן שהניהול השערורייתי ימשך (עיסקת בעלי עניין מוזרה עם נכסים ובניין) ואנו ניתן לכספינו להימחק. 
דייייי ! 
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001289689
לצפיה ב-'שערוריה'
שערוריה
16/06/2019 | 19:56
98
אני מסכים איתך יוסי אבא של רז. 
הניהול באידיבי הוא שערוריה.
השתיקה הרועמת של אלשטיין תמוהה. 
"החיילים המדושנים" שלו נוטשים אותו. עצוב ועלוב. מקווה שיש לו שפן לשלוף או לחילופין יקבל היתר בימים הקרובים.
אין ספק שהמצב גרוע .
לפחות היה קונה אגח של עצמו.גם זה לא עושה. עלוב
לצפיה ב-'רצף של הודעות שליליות - הכיוון לא טוב בכלל'
רצף של הודעות שליליות - הכיוון לא טוב בכלל
16/06/2019 | 20:26
1
105
העסקה בנכסים ובניין
הצעת הרכש
התפטרויות
נקווה מאוד שהכינוס של האגחים באידיבי יוביל למשהוא.
לצפיה ב-'נראה שסוף סוף החלטתם להתפכח'
נראה שסוף סוף החלטתם להתפכח
16/06/2019 | 20:54
109
טיפה מאוחר אבל .....התעוררתם
לצפיה ב-'קבוצת אלשטיין בחדלות פירעון'
קבוצת אלשטיין בחדלות פירעון
17/06/2019 | 00:07
3
88
ה nav של אידיבי שלילי ב 350 מליון שח בקירוב.
עלויות הריביות שהקבוצה משלמת (דסקש ואידיבי) משמעותית יותר גבוהה מהדיבידנדים שמתקבלים. בנוסף חלק מהחברות שווין צנח משמעותית כגון סלקום ואלרון. תוסיפו הנהלות עתירות עובדים ותשלומי שכר מנופחים ותבינו שאנו בחדלות.
בכדי לצאת ממצב זה נדרשת הזרמה משמעותית , היתר בכלל בטוח והזרמה, אקזיט חלומי באלרון ,הכנסת שותף.
לכן אם אין הזרמה צריך ללכת לפירוק - יפה שעה אחת קודם.
לצפיה ב-'האם החישוב מתיחס לשווי החברות בפרמידה או לתזרימים?'
האם החישוב מתיחס לשווי החברות בפרמידה או לתזרימים?
17/06/2019 | 06:35
2
71
לדוגמא אם מוכרים את כל החברות והנכסים הקשורים לשופר סל
שהיא נכס שערכו עלה בטור הנדסי (לא סביר שיגדל גם בשנתיים
הקרובות?) יהיה מה לשלם לפחות עד 2022 ?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
17/06/2019 | 07:04
1
84
יהיה ממה לשלם אך החברה תתייבש.
הקבוצה מרוויחה משופרסל ומנכסים. שאר החברות הן נטל ומשקולת ריחיים.  סלקום ירדה ביותר מ 50%   מסלקום לא נראה דיבידנדים ב 5 שנים הקרובות. גם מאלרון לא יהיו בשורות בשנתיים הקרובות. ממה החברה תצמח ? ממה תרוויח ? הוצאות עדיין ישארו ויתכן וסלקום ואלרון יצטרכו שוב הזרמה...

לצפיה ב-'מצוין - אם כך למה להמתין? לפרק עכשיו ולפרוע את החוב'
מצוין - אם כך למה להמתין? לפרק עכשיו ולפרוע את החוב
17/06/2019 | 07:58
66
אם ערכי הנכסים מסוגלים לפרוע את האג״חים
אין שום סיבה לתת לחברה לחיות על חשבון החוב
שמימילא לא תוכל להחזיר.
לצפיה ב-'אם יימכרו את שופרסל התמונה תשתנה לחלוטין '
אם יימכרו את שופרסל התמונה תשתנה לחלוטין
17/06/2019 | 10:00
91
שופרסל שווה לדסקש 1.5 מיליארד /עם פרמיית שליטה 1.7
ניתן להשיג סכום גבוה יותר במידה וימכרו קמעונאות ונדלן בנפרד.

הדיבידנדים השנתיים של שופרסל לא מכסים את הוצאות המטה שלא נאמר ריבית על חוב , שופרסל עשתה מהלך של 200% בשנים האחרונות אז למה להחזיק  שופרסל ? 

לדסקש חוב 4.5 מיליארד ומנגד קופת מזומנים עם 2 מיליארד שהבעלים מאוד חומד .
דסקש יכולה להרשות לעצמה להוריד מינוף וסיכון ולמכור את שופרסל .
להקטין חוב ולהגיע למקום חלומי של חוב 0.5-1 מילארד שח מול שווי חברות 
אחזקה 2.5 מיליארד  , נכסים 1.5,  סלקום 0.7, אלרון 0.1, והיתר 0.2 סה"כ 2.5 מיליארד.

תשואות דסקש יירדו ל 0 שער המניה יקפוץ אוטומטי  בעקבות ה NAV
ל 1300-1400( כ 2 מילארד מחולק ל 140 מיליון מניות).

אלשטיין עם קופה כזו יוכל לרכוש אגח דסק ואידיבי בשוק אם יספיק שכן הם יעלו מהר מאוד 

באופן אוטומטי אגח יד ירגיש בטוח בהכפלת ערך דסקש משום שיהיו לו בטחונות גבוהות משמעותית מהחוב ומכאן שאריות הבטחונות יזלגו לאגח ט שתטפס מעלה. 

זה יקרה או שתהיה הזרמה או שיכניס שותף
ברגע שרגיש אלשטיין שלוקחים לו את הכל לא תהיה לו ברירה וזה מאוד מזכיר את תקופת דנקנר עם הברבורים שחורים.

נניח שבית משפט מורה שהחברה בהסדר חוב ובצג עומד משקיע שמוכן לקחת את כל החבילה ב 1 מיליארד שח הזרמה ..... 

נבין את התמונה לאחר התכנסות מחזיקי האגח 
מה שבטוח אסור לאפשר לו בימים אלו עסקאות בעלי ענין 

לצפיה ב-'שאלון במסגרת עבודה סמינריונית'
שאלון במסגרת עבודה סמינריונית
16/06/2019 | 18:50
34
שלום,
אשמח מאוד אם תקדישו זמן קצר
לצורך מילוי השאלון באופן מקוון.
את השאלון המלא שלחו בבקשה למייל:
לצפיה ב-'אסטרטגיית אלשטיין'
אסטרטגיית אלשטיין
14/06/2019 | 09:27
12
198

1. אין כוונה למזג את נכסים ובנין עם דסק"ש (כפי שחשב אורי טל טנא) בשל פער התשואות באג"חים ושעבודים שיצטרכו לתת לנושי נכסים ובנין (נושא מורכב). הפיתרון- בעלי מניות נכסים ובנין (דסק"ש או דסק"ש/ציבור) יקבלו הטבה לרכוש את גב ים מנכסים ובנין לפי שווי מאזני ולא לפי שווי שוק (שווי השוק גבוה ב- 70% מהשווי המאזני). כך דסק"ש תחזיק ישירות בגב ים ובנכסים ובנין ונפתרה הבעיה. חשיבה יצירתית ויפה. דסק"ש תהפוך להיות חברה עם דגש על נדל"ן מניב (תחום המומחיות של אלשטיין). 
2. ישראייר- אידיבי רוצה להרוויח את חודשי הקיץ  והחגים החזקים של ישראייר (יניבו רווחים ותזרים חזק) ולכן תמכור את ישראייר רק לקראת סוף שנה.
3. החוליות החלשות כיום שהן סלקום וכלל ביטוח נמצאות בתהליך הבראה מתקדם. סלקום צפויה להתחיל להראות איזון ותוצאות יותר טובות לאור ייעול שעברה ועוברת (וזה לפני רגולציה אוהדת שצפויה ממשרד התקשורת) וגם בכלל ביטוח נעשים תהליכים טובים שלוקחים אותה לכיוון טוב לאחר הניהול הכושל של איזי כהן (תשואות משופרות מאוד בקופות, שיווק אגרסיבי והגדלת נתחי פעילות).
4. אלשטיין אמור ביולי להערכתי לקבל אינדיקציה או היתר בכלל ביטוח. הוא שם את כל יהבו בנושא וכנראה קיבל הבטחה שאם יעמוד בכללים היבשים אז לא ימנעו ממנו היתר (כמו שאכן הוא ראוי לאור השקעתו העצומה בישראל). אם יקבל היתר אז כלל ביטוח תימכר לדסק"ש/אירסה או שילוב ביניהן  ובעיות אידיבי נפתרו והאג"חים בדרך לפארי. יצטרכו בדסק"ש למכור נכסים מסוימיים או חלקם כדי לא להיחשב תאגיד ריאלי וגם כך יצטרכו למכור כדי לממן את רכישת כלל ביטוח (לאור התזרים שדסק"ש תוציא על רכישת נכסים ובנין בהצעת רכש+ רכישת גב ים לאחר מכן לפי שווי מאזני  ). עדיין יהיה אפשר להחזיק את נכסים ובנין אבל אולי למכור את גב ים  כדוגמה. אם אלשטיין מקבל אינדיקציה שלילית הוא מיד מוציא את כלל ביטוח למכירת שליטה עם פרמיית שליטה נדיבה לצד ג' או אולי לארקין וגם אז נפתרו בעיות אידיבי והאג"חים יגיעו לפארי.

בסופו של דבר דסק"ש נמצאת ברה ארגון שיסייע לה לקבל החזקות מניבות וחזקות מצד אחד ולא להגדיל מינוף מצד שני. יש הרבה חשיבה מאחורי הקלעים (אני מניח של אבן גיזה ולא של שולם לפידות). דסק"ש תיראה בעוד מספר חודשים אחרת לגמרי וזה יהיה שינוי לטובה.
ההגעה לחוף מבטחים מבחינת נושי אידיבי טמון גם בתהליכים הטובים שצפויים בדסק"ש אבל בעיקר במכירה טובה של כלל ביטוח עם פרמיית שליטה (לאלשטיין או לצד ג') . מכירה של 70% מהון עצמי של כלל ביטוח תספיק לצורך כיסוי החוב והגעה לפארי אך הציפייה היא לפחות ל- 80% מההון העצמי של כלל ביטוח. הרבה יותר קל למכור שליטה ב- 37% החזקות של כלל ביטוח מאשר 55% כפי שהיה .
כל האמור הינו על דעתי בלבד  . 
גילוי נאות- מחזיק את אג"חים ט' ו- יד' ומאוד מאמין בהם. 
אציין כי אלשטיין עשה טעות חמורה בכך שלא הוציא את כלל ביטוח למכירה לגורם מערבי כבר לפני שנים והיה אמור לקבל לפחות 90% מהון עצמי של כלל ביטוח (לפי פרסומי תקשורת לגבי הצעות שקיבל לדוגמה מקרן אקסין ההולנדית) ולחסוך עלויות מימון באידיבי. אבל על הטעות הזו הוא היחיד ששילם ומשלם ע"י הזרמת הון עצום . עד כה ולדעתי גם בעתיד אידיבי תמלא את מלוא התחיבויותיה לנושים ללא שום הסדר ומתי שלא תהיה ברירה אלשטיין ידאג לתזרים. כאמור אני מקווה בשבילו שיקבל היתר שליטה כי זה החלום שלו אבל כנושה חוב לא ממש מעניין אותי אם ימכור לעצמו או לצד ג' ובלבד שנקבל מחיר שיבטיח ללא קושי את תשלום האג"חים והגעה לפארי עוד בשנה זו. אני מניח שבקרוב יופעל לחץ על ידי נאמני האג"חים לקבל תזרים מאלשטיין על חשבון מכירת כלל ביטוח כדי לתת את ההסכמה להמשיך בכיוון של קבלת היתר. במקביל אני מקווה שמר ברקת נמצא בשלבי סיום של הבדיקות. למיטב הבנתי אלשטיין חשף לברקת את כל המידע שצריך על מנת שיוכל לקבל  החלטה בהקדם כך שגם אם ההחלטה תהיה שלילית אז תהיה שהות למכור את כלל ביטוח לצד ג' לפני סוף שנה כדי להימנע ממכירה של נתח נוסף של ככל ביטוח בינואר 2020  ללא פרמיית שליטה.

לצפיה ב-'בנוסף שווי נכסי אידיבי כיום מאוזן- להלן הסבר'
בנוסף שווי נכסי אידיבי כיום מאוזן- להלן הסבר
14/06/2019 | 09:44
2
140
אורי טל טנא לקח את שווי דסק"ש לפי שווי שוק שלא מייצג דבר לאור הסחירות הנמוכה שם (אין כמעט ציבור).
יש לקחת את דסק"ש לפי שווי נכסי ולא שווי שוק. בשווי הנכסי אורי טל טנא (ואני מעריך מאוד את האיש) הפחית 200 מילון ש"ח על היוון עלויות מטה. להערכתי בעת מכירת של דסק"ש לקונה לא תהיה הפחתה של עלויות מטה כי הקונה רואה לנגד עינו אפשרות גם של מכירת ההחזקות של דסק"ש באופן מיידי ללא המשך החזקת דסק"ש.
אם נתייחס לדסק"ש לפי שווי נכסי ללא הפחתה של 200 מיליון על היוון הוצאות הנהל וכלליות אז שווי נכסי אידיבי הוא אפס (וזה אומר פארי לאג"חים כמובן עם סיכון גבוה). לכן מכירת כלל ביטוח עם פרמיית שליטה היא זו שתמצב את החברה לשווי חיובי מובהק ועם תזרים שבאמצעותו תרכוש את האג"חים בבורסה עד ההגעה לפארי ואף מעבר לזה.
לצפיה ב-'תודה על הסקירה. נדע בקרוב אם זה הולך לכיוון הזה.'
תודה על הסקירה. נדע בקרוב אם זה הולך לכיוון הזה.
14/06/2019 | 13:17
72
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
14/06/2019 | 15:11
113
הנתוח שלך לא משכנע.מצטער.
סלקום במשבר נוראי- המניה מתחת ל 1200 ! אלרון לא רק שלא מצליחה נזקקה להזרמת הון מדסקש. שופרסל רווחית אך אחוזי החזקה פחתו. הצעת רכש גבוהה יחסית לנכסים ובניין שתיקח כשליש מהמזומן של דסקש. כלל במשבר וממתינים להזרמת כספים (קבלת היתר ובעקבותיה הזרמת מזומן) מצב גרוע גם המנכ"ל לפידות ברח. סגי איתן מנכל נכסים לשעבר התפוטרה. 

שום פתוח עסקי, רק כשלונות והפסדים.
לא פלא שהמנכל נזרק. קווים ב"ה לבשורה טובה של קבלת היתר ובעקבותיה הזרמת ענק. אמן
לצפיה ב-'צר לי .כל הנקודות שמניתה הם חסרי ביסוס'
צר לי .כל הנקודות שמניתה הם חסרי ביסוס
14/06/2019 | 13:35
146
במקרה הטוב אלו הם מחשבות חיוביות כנראה תוצאה של פוזיציה.

2 איך אתה בטוח שיהיו חודשים טובים לישראייר בקיץ (לקחת אפשרות מלחמה .מזרח תיכון )
יש לך קונה במחיר טוב.אדאורד לחוץ למכור (לפחות כך מניחים קונים פוטנציאליים  )

3 הבראה בסלקום ? ...מקסימום דמי הבראה בחודש הבא.
"רגולציה אוהדת ממשרד התקשורת" ..?... אתה יודע מי יהיה השר ?
"כנראה קיבל הבטחה להיתר שליטה "
אם כל הברדק שהוא עשה באי די בי .אני לא רואה מי החמור שיתן לו היתר שליטה.

יש הרבה מהניתוח שלך שהייתי מכניס ל "הכנראה" הזה.

לצפיה ב-'משקפיים ורודות לא יפתרו את הבעיות האמיתיות '
משקפיים ורודות לא יפתרו את הבעיות האמיתיות
14/06/2019 | 20:20
3
119
לא רואה אפשרות להחזיק את נכסים וכלל ביטוח בדסקש בשום צורה. 

תעבור על האקסל של HAYEK כדי להבין את התמונה במספרים הגיונים .

אני לא אומר שלא ניתן להגיע לפארי אבל כרגע צריך לראות מהצד השני של המשקפיים
דהיינו : לא מתקבל היתר שליטה והמכירה תבוצע בשערים הנכחים באזור ה 6000 .
בסיטואציה הזו תצטרך להתפלל שדסקש תכפיל את ערכה כדי שאגח יד לא יעצרו תשלומים לאגח ט בעוד שנה .

כמו כן תצטרך להתפלל שאלשטיין יצליח למחזר את אגח יד ב 2022 ויותר מזה שיתחיל לשלם את "אגח דולפין הנחות " וזה יקרה רק אם דסקש תכפיל את ערכה הנכחי אחרת אין לו אינטרס ומשום מה נראה שהוא מוביל לשם .

לגבי ישראייר ? כמה תרוויח בקיץ ? אם ו ... כמה 10 מיליון שח? זה שבוע ריבית של אגחי אידיבי. 

סלקום לא תבריא ללא התערבות רגולטור או נפילת מפעיל תקשורת כרגע היא הבעיה המרכזית בדסקש .

שופרסל חייבת להמכר ואני לא רואה שם פרמיית שליטה גבוהה במיוחד , אגב הדיבידנד השנתי שלה מספיק לפיצוחים בדסקש. 

טל טנא רשם בבירור ואם תראה את ה NAV בדוח האחרון , שווי השוק של דסקש לא רחוק מהשווי הנכסי ולהפך צפויות עוד הפחתות על סלקום .

כדי לקבל פארי או לפחות קצת שקט בקבוצה 
דרוש ולא בהכרח לפי הסדר : 

פתרון לכלל ביטוח וכמה יותר מהר ללא הפצה בשוק .
פרידה משופרסל בדסקש - יווצר אפקט של ייתייצבות מיידית באגח דסקש.
הורדת קומה עם הצעת הרכש לנכסים ובנין
מכירת ישראייר ו IDBG 
רכישת אגחים של הקבוצה על ידי הקופה הדשנה של דסקש 

הימנעות מהרפתקאות כדוגמאת בנין הליפסטיק

לצפיה ב-'אין קשר בין שווי נכסי להפחתות חשבונאיות בגין סלקום'
אין קשר בין שווי נכסי להפחתות חשבונאיות בגין סלקום
14/06/2019 | 23:39
92
הפחתה של סלקום בספרי דסק"ש היא הפחתה של הון עצמי ללא השפעה על שווי נכסי. שווי נכסי נגזר משווי שוק סלקום. 
אורי טל טנא הוריד 200 מיליון משווי נכסי דסק"ש על היוון עלויות הנהלה. ללא הפחתה כזו יש פער של כ- 350 מיליון בין שוווי נכסי לשווי שוק דסק"ש.
אם כלל נמכרת בשווי נוכחי אז ניתן לרכוש מכמות המזומנים ממנה ומישראייר אג"חים ט' בבורסה (נניח בפארי)  ואז נשאר בגדול נכס דסק"ש מול אג"ח יד' . אין שום צורך שדסק"ש תכפיל את עצמה אלא רק תחלק קצת דיבידנדים בגובה ריבית אג"ח יד'. ברור שהמצב רגיש ולא בריא אבל אני מניח שכן יבוא שינוי לטובה מכייון כלל ביטוח (לפי כל הגיון אין סיבה למכור את השליטה בכלל ביטוח פחות מ- 75% מהון עצמי. במחיר כזהנ יהיהו מספיק קונים שיעמדו בתור) . לגבי דסק"ש- מצבה לא רע. סלקום כבר לא דומיננטית בפורטפוליו שלה ובמחיר אליו הגיעה סלקום יש הרבה יותר סיכוי שתעלה מאשר שתרד
לצפיה ב-'תשובה יפה + הערות'
תשובה יפה + הערות
14/06/2019 | 23:40
1
131
שבת שלום.
תשובה יפה מאוד. ברצוני לחדד מספר נקודות.
1. אידיבי מתכננת להנפיק את ישראייר .עדיף במהלך הקיץ או בסתיו מכיוון שאז צפויים רווחים יפים לחברה וההנפקה תוכל להצליח ואולי גם לקבל מחיר טוב עבור החברה. מדובר על כ 210 מליון ש"ח בקירוב. כל תוספת במחיר היא מצויינת (שיקנו אג"ח ט במחירים הנוכחיים...).
https://passportnews.co.il/tag/ישראייר/
2. סלקום במשבר מורכב. שנת 2019 אבודה. 
קרן האור שתגרום לה להרוויח (לא בצורה דרמטית) היא שוק הסיבים האופטיים. הרגולטור סייע לסלקום להיכנס לשותפות עם חברת החשמל.
רווחים ממיזם זה יהיו כנראה רק בשנה הבאה.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
3. הכסף הגדול זה כלל בטוח. מקווה שהחודש יתקבל היתר שליטה. אלשטיין יזרים כסף ובשעה טובה יתחיל לנהל. נעשו המון טעויות בנושא זה שעלו לאלשטיין ולציבור המשקיעים בסכומי עתק. מקווה שב"ה עם קבלת ההיתר + הזרמה נראה אופק טוב יותר.  בינתיים יש שינוי מרענן בכלל בטוח מאז כניסת המנכ"ל החדש. 
יש רווחים + "מלחמה" על תחומים שבעבר נזנחו. מצוין. ב 15.7 אמור להיות מפורסם האם הם יחלקו דיבידנד.
4. שופרסל בתנופה חיובית בשנים האחרונות. מאריך שתוך שנה שנתיים הרווחים יזנקו : BE יתחיל להחזיר את ההשקעה, הנפקה של חברת הנדל"ן+כניסה לאספקת מזון וציוד למכולות ומרכולים שכונתיים.  אם צריך למכור כדאי לדרוש פרמיית שליטה \ פוטנציאל עתידי.
5. נכסים ובניין. עד היום לא ראיתי פרשן שהצליח לחזות מראש את מהלכיו של אלשטיין. גם hayek שהוא מעולה ! וגם אורי טנא שהוא מצויין לא הצליחו לחזות מהלכים. לכן, זוטר כמוני ודאי שלא יצליח. מקווה שיצליח בהצעת רכש ובמידה ויש פוטנציאל עם מגדל הליפסטיק אז ש"יהמר" בצורה מושכלת ושיצליח ! מי שלא קורא מראש את הראש לא יצליח לפרוץ קדימה. 
6. חבל לי על המנכ"ל לפידות שמסיים את תפקידו חפוי ראש . ליבי ליבי. 
אלשטיין ריפד אותו במשכורות עתק אך הבחור לא יודע לנהל חברה מסוג זה. שיהיה לו בהצלחה בתפקידו הבא. 
לצפיה ב-'יפה'
יפה
15/06/2019 | 00:20
112
ליוסי אבא של רז.
כתבת תגובה יפה מאוד ומפורטת. שיכנעת אותי.
למרות שאתה רושם עליך שאתה "זוטר" ניכר שאתה מאוד מקצועי ועובד בתחום .
הדבר היחידי שחסר לי זה התנהגותו המוזרה של אלשטיין בנושא רכישת האגח שלו.דסקש יכלה לקנות את אגח י שלה . מחזיקה 2 מיליארד שח בקופה.  הייתה רושמת ריווחי הון. 
באופן דומה אך בתמחור נמוך משמעותי אידיבי אגח ט. שילווה לדולפין כסף בריבית 3% וירכוש אגח ט. היה מאותת לשוק על כוונותיו ומפחית באופן דרסטי את חובו ! התנהגות מוזרה.  

לצפיה ב-'כפי שכתבתי בסיפא- כצפוי נאמני האג"ח פועלים וזה מצוין'
כפי שכתבתי בסיפא- כצפוי נאמני האג"ח פועלים וזה מצוין
16/06/2019 | 09:24
2
126
על אלשטיין להזרים כסף כנגד האופציה שרוצה לקבלת היתר שליטה. מהסדר חוב אין לו מה להרוויח כי החוב פרוס יפה והוא צפוי לאבד שליטה. לפיכך הוצא צפוי בקרוב מאוד להזרים כסף לחברה להרגעת הנושים ואם לא אז מוטב שיפנה את הדרך למימוש ע"י  הנושים שרואים את הפארי מול עיניהם ולא מעבר מכך
לצפיה ב-'למה אתה חושב שאלשטיין יזרים כסף בחינם?'
למה אתה חושב שאלשטיין יזרים כסף בחינם?
16/06/2019 | 14:06
101
הסדר חוב משמעו שגם הנושים צריכים לוותר על משהו אם הם רוצים הזרמה,
אלשטיין יכול להגיד אני אזרים סכום X תמורת מחיקת חוב Y
לדעתי הנושים צריכים לחכות לברקת אם ייתן לאלשטיין היתר או לא, ואז לפעול

לצפיה ב-'אלשטיין לא יזרים אגורה '
אלשטיין לא יזרים אגורה
16/06/2019 | 14:07
123

האיש הזרים 2 מיליארד ועדיין בכל יום נראה שהוא לקראת הסדר חוב נוסף 
זה נראה מאוד ברור ולכן אגח ט יוצאת למאבק 

אי אפשר להמשיך לתת לו לעשות מה שהוא רוצה. 

התפקיד שלו זה להרגיע את המערכת ולא לרוקן את קופת דסקש על עסקת בעלי ענין , וכל זה כשדסקש לא מסוגלת היום למחזר חוב .

מאז הההודעה על הליפסיק והצעת הרכש לנכסים דסקש נפלה מעל 25% 
בכירים עוזבים ללא סיבה והוא אינו מגיב. 

האסטרטגיה של אלשטיין הופכת ברורה מיום ליום.
"רכישת חברות או/ הפיכתן מציבוריות לפרטית באמצעות הלוואות מוכר / סוואפים וכל מיני משחקים פיננסים, הרחקת הציבור ועשייה בקופת החברה כרצונו" 

הוא מחק את אידיבי אחזקות, מחק את אידיבי פיתוח, הוציא את דסקש מאידיבי ועכשיו מנסה למחוק את נכסים ובנין כדי להעביר עסקאת בעלי עניין.

ראו את עסקאות הסוואפ הכושלות על כלל / מתן ההלוואה הנחותה לאידיבי / הקופון למחזיקי מניות אידיבי פיתוח בהתניית מכירת כלל ביטוח.

מישהו חושב שהוא מסוגל להזרים כיום ?  מישהו רואה כיצד יתנו לו לנהל את כלל ביטוח ? הרי מזה מפחדים ,  שכספי פנסיה יצאו לעסקאות בעלי עניין .

הוא לא עוזר לעצמו לקבל שליטה בכלל במה שקורה היום 

לצפיה ב-'אידיבי אגח ט יורד ב7% ל-61 אגורות'
אידיבי אגח ט יורד ב7% ל-61 אגורות
16/06/2019 | 15:23
131
על רקע שמועות על עזיבת גיל קוטלר

לא נעים
לצפיה ב-'עידכון המדדים החצי שנתי מתקרב'
עידכון המדדים החצי שנתי מתקרב
16/06/2019 | 12:46
52
אופקו צפויה לצאת מהמעוף. במקומה תכנס שיכון ובינוי או מבנה/כלכלית הממוזגת. הגיוני.
לא ברור באמת מה אופקו המנופחת עושה במדד היוקרתי.
לדעתי גם לייבפרסון המנופחת (ש"ש כפול מסאפיינס, הטובה ממנה בסדרי גודל) לא צריכה להיות בו.
ביקום תצא ממדד ת"א90 לא רק ליתר60 אלא ליתר.
נייר קנאביס ראשון שיכנס לת"א90? (אינטרקיור של אהוד ברק)

לצפיה ב-'אירסה-אידיבי'
אירסה-אידיבי
12/06/2019 | 23:44
10
198
מניית אירסה (הבעלים של אידיבי)  עלתה היום כמעט 10% במחזור גבוה- מישהו יודע מה הסיבה?
לצפיה ב-'אולי כי שולם לפידות עוזב?'
אולי כי שולם לפידות עוזב?
13/06/2019 | 08:18
7
101
לצפיה ב-'קשור לבחירות הקרובות בארגנטינה'
קשור לבחירות הקרובות בארגנטינה
13/06/2019 | 11:43
6
149
לצפיה ב-'פרשנות'
פרשנות
13/06/2019 | 15:00
138
hayek צהריים טובים.
אשמח אם תכתוב פרשנות לגבי המשבר בקבוצת אלשטיין גם המנכל שלום לפידות התפוטר. מצב קשה - ללא הזרמה אידיבי נעלמת.  אנא עדכן.
מתי אמורה להתקבל תשובה לגבי בקשת היתר השליטה ? 
לצפיה ב-'תקופה מאוד שלילית בכל הקבוצה '
תקופה מאוד שלילית בכל הקבוצה
13/06/2019 | 18:12
4
113
ההלוואה ללפידות ומתנת המניות במחיר רצפה מינוס כאשר הוא אינו נושא תפקיד בכלל ביטוח נראה כמו מהלך הזוי ללא הגיון כלכלי. 

סלקום ואלרון שוברות שיאים שליליים מפסידות ומגייסות מהאמא דסק"ש.

הצעת רכש לא ריאלית לנכסים ובנין כשכל עלייה במחיר משמעותה פחות כסף בקופה של דסקש. 

כלל ביטוח וכל משחקי הסוואפ בסופו של דבר הובילו להפסדים כואבים.

ישראייר תקועה והמחיר יורד 
IDBG הפחתות מחיר ודילול בקרוב.
מנכל הולך הביתה ללא הסברים וסיבות .

מעל כל אלו המהלך של אלשטיין לעסקת הליפסטיג לא נראית במקום במצב הקיים של הקבוצה כי מדובר בעוד מינוף לדסקש שכן הקומה של נכסים תרד בסופו של יום והיא תהיה בעלת החוב. 

ישנה תחושה חמוצה מעסקה זו
אלשטיין לאחר השקעה 2.5 מיליארד בקבוצה מנסה להעביר נכסים בין החברות שהוא מחזיק , למה ? 

נראה כאילו הוא מוותר על הכל ואומר לפחות שיקחו ממני נכסים שלא ניתן להפתר מהם אחרת אין הסבר כיצד רכש (בהלוואה נחותה) את דסקש בשער 1600 ולא עושה מאום כשהוא רואה את דסקש נסחרת ב 600 . 

האם כך יקבל אישור לנהל את כספי הפנסיה של כלל ?

לצפיה ב-'מחיר הצעת הרכש הועלה ל 36 ש"ח ועוד'
מחיר הצעת הרכש הועלה ל 36 ש"ח ועוד
13/06/2019 | 20:10
3
159
הצעת הרכש
קודם:330 ש"ח למניה עד 17/6
עכשיו 360 ש"ח למניה עד 20/6

המניה כבר עלתה יפה קודם להצעת הרכש הראשונה ועלתה גם היום סמוך לפקיעת ההצעה. מידע פנימי דולף והרשות ישנה כהרגלה.

תוספת עלות לדסק"ש כ-60 מיליון ש"ח . לא מעט.

מחיקת המניות מהמסחר לא מורידה שכבה מפאת האגח הסחיר. למרות זאת אלשטיין נראה לחוץ למחוק את המניה מהמסחר ויתכן שהשיקול העיקרי הינו לדחוף לשם את בנין הליפסטיק. הקרקע בליפסטיק מוחזקת ע"י צד ג הזכאי לדמי שכירות של כ-20 מיליון דולר לשנה מהחברה שמשכירה את המשרדים שזו חברת בבעלות 50% אירסה-מטרופוליטן. מטרופוליטן עצמה ויתרה על אופציה לרכישת הקרקע לא מזמן בשווי מוסכם של כ-530 מיליון דולר וכנראה אלשטיין שחש שיש פה הזדמנות אבל במחיר נמוך יותר מנסה לרתום את נכסים ובנין למשימה ובדרך לחלץ את השקעתו הקטנה יחסית במטרופוליטן (כמה עשרות מיליוני דולרים). הבעיה העיקרית היא שהדייר הראשי חברת עורכי דין גדולה הודיעה כבר לפני שנה שתתפנה מהמבנה באמצע 2020 ועד כה לא נמצא דייר חילופי. שוב נראה כמו מקרה בו אלשטיין לא מוכן להשלים עם הפסד (קטן יחסית) ומגדיל את ההימור.

לגבי שולם לפידות - הבחור לא הותיר את רישומו אולי בגלל שאלשטיין הינו מתווה האסטרטגיה היחיד ואולי בגלל חוסר נסיונו. 

ב- 21 לחודש יחלפו 50 ימי האופציה לאייל לפידות ונראה אם יממש את האופציה.
יש לו רווח יפה על הנייר אבל יתכן שהיתה הסכמה בינו לבין אלשטיין בעל פה שיממש את האופציה רק אם תנאי העסקתו בשיכון ובינוי לא יאושרו והם אושרו. נמתין.

raiman סיכם יפה את המצב. ניהול גרוע במיוחד שלא מתאים לחברה ציבורית בסדר הגודל הזה.

בצד החיובי (אין הרבה) צריך לזכור כי אידיבי תסיים את השנה ביתרת מזומן מכובדת ובשנה הבאה יוותרו רק 2 סדרות אג"ח כאשר ט' תהיה הקצרה. כרגע ההתייחסות אל אגח ט היא בתור הסדרה הארוכה ללא בטחונות.

בתסריט הסביר (ראו אקסל שפירסמתי בפוסט קודם) לא צפויה בעיה בהחזרי ריבית ו-2 תשלומי קרן עד סוף 2022 שאז יחול מועד פרעון אגח יד. בשלב זה מה שיקבע זה שווי 116 מיליון מניות דסק"ש שלאידיבי יש שעבוד עליהן ומצב אירסה אז. ההתנהלות עד כה בהחלט מעלה חשש כבד.

בקשר להיתר שליטה כלל ביטוח. אין אפשרות שאלשטיין יקבל היתר לכלל ביטוח דרך דסק"ש או חברה יעודית שתוחזק בחלקה עי דסקש כל עוד דסק"ש מחזיקה את נכסים ובנין שכן נכסים ובנין הופכת את דסקש לתאגיד ריאלי משמעותי שאינו יכול להחזיק גם בתאגיד פיננסי גדול. בנוסף 1/3 מיתרות המזומן של דסקש מופנות להצעת הרכש של נכסים ובנין. אלשטיין אבל מגדיל אחזקה ב CREASY ששולטת באירסה במטרה לעמוד באחוזי ההחזקה הנדרשים משולט סופי כך שנראה שהוא לפחות עדיין מאמין. אולי מאחורי כל אוסף העסקאות הלא ברורות מסתתרת אסטרטגיה בסופו של דבר. מי יודע.

לצפיה ב-'תשובות מעניינות'
תשובות מעניינות
14/06/2019 | 00:30
1
89
תודה לתשובות של rainman + hayek.

מתי תתקבל תשובה לגבי בקשת ההיתר ? עוד שבוע ? שבועיים ?
אלשטיין ביקש בסוף מרץ כך שבסוף החודש יחלפו 3 חודשים מבקשתו.
איך אפשר לדעת מה ההחזקה בשרשור של אלשטיין באידיבי \ כלל בטוח ?
כמה אחוזי שליטה יש לו בקרסאוד ? שמחזיקה באירסה. כמה אחוזים יש לו באירסה ? 
תודה אילן.
לצפיה ב-'בקשת היתר'
בקשת היתר
14/06/2019 | 07:32
93
יש לו זמן לנהל את זה עד ספטמבר
לצפיה ב-'אסטרטגיית אלשטיין'
אסטרטגיית אלשטיין
14/06/2019 | 09:26
97
1. אין כוונה למזג את נכסים ובנין עם דסק"ש (כפי שחשב אורי טל טנא) בשל פער התשואות באג"חים ושעבודים שיצטרכו לתת לנושי נכסים ובנין (נושא מורכב). הפיתרון- בעלי מניות נכסים ובנין (דסק"ש או דסק"ש/ציבור) יקבלו הטבה לרכוש את גב ים מנכסים ובנין לפי שווי מאזני ולא לפי שווי שוק (שווי השוק גבוה ב- 70% מהשווי המאזני). כך דסק"ש תחזיק ישירות בגב ים ובנכסים ובנין ונפתרה הבעיה. חשיבה יצירתית ויפה. דסק"ש תהפוך להיות חברה עם דגש על נדל"ן מניב (תחום המומחיות של אלשטיין). 
2. ישראייר- אידיבי רוצה להרוויח את חודשי הקיץ  והחגים החזקים של ישראייר (יניבו רווחים ותזרים חזק) ולכן תמכור את ישראייר רק לקראת סוף שנה.
3. החוליות החלשות כיום שהן סלקום וכלל ביטוח נמצאות בתהליך הבראה מתקדם. סלקום צפויה להתחיל להראות איזון ותוצאות יותר טובות לאור ייעול שעברה ועוברת (וזה לפני רגולציה אוהדת שצפויה ממשרד התקשורת) וגם בכלל ביטוח נעשים תהליכים טובים שלוקחים אותה לכיוון טוב לאחר הניהול הכושל של איזי כהן (תשואות משופרות מאוד בקופות, שיווק אגרסיבי והגדלת נתחי פעילות).
4. אלשטיין אמור ביולי להערכתי לקבל אינדיקציה או היתר בכלל ביטוח. הוא שם את כל יהבו בנושא וכנראה קיבל הבטחה שאם יעמוד בכללים היבשים אז לא ימנעו ממנו היתר (כמו שאכן הוא ראוי לאור השקעתו העצומה בישראל). אם יקבל היתר אז כלל ביטוח תימכר לדסק"ש/אירסה או שילוב ביניהן  ובעיות אידיבי נפתרו והאג"חים בדרך לפארי. יצטרכו בדסק"ש למכור נכסים מסוימיים או חלקם כדי לא להיחשב תאגיד ריאלי וגם כך יצטרכו למכור כדי לממן את רכישת כלל ביטוח (לאור התזרים שדסק"ש תוציא על רכישת נכסים ובנין בהצעת רכש+ רכישת גב ים לאחר מכן לפי שווי מאזני  ). עדיין יהיה אפשר להחזיק את נכסים ובנין אבל אולי למכור את גב ים  כדוגמה. אם אלשטיין מקבל אינדיקציה שלילית הוא מיד מוציא את כלל ביטוח למכירת שליטה עם פרמיית שליטה נדיבה לצד ג' או אולי לארקין וגם אז נפתרו בעיות אידיבי והאג"חים יגיעו לפארי.

בסופו של דבר דסק"ש נמצאת ברה ארגון שיסייע לה לקבל החזקות מניבות וחזקות מצד אחד ולא להגדיל מינוף מצד שני. יש הרבה חשיבה מאחורי הקלעים (אני מניח של אבן גיזה ולא של שולם לפידות). דסק"ש תיראה בעוד מספר חודשים אחרת לגמרי וזה יהיה שינוי לטובה.
ההגעה לחוף מבטחים מבחינת נושי אידיבי טמון גם בתהליכים הטובים שצפויים בדסק"ש אבל בעיקר במכירה טובה של כלל ביטוח עם פרמיית שליטה (לאלשטיין או לצד ג') . מכירה של 70% מהון עצמי של כלל ביטוח תספיק לצורך כיסוי החוב והגעה לפארי אך הציפייה היא לפחות ל- 80% מההון העצמי של כלל ביטוח. הרבה יותר קל למכור שליטה ב- 37% החזקות של כלל ביטוח מאשר 55% כפי שהיה .
כל האמור הינו על דעתי בלבד  . 
גילוי נאות- מחזיק את אג"חים ט' ו- יד' ומאוד מאמין בהם. 
אציין כי אלשטיין עשה טעות חמורה בכך שלא הוציא את כלל ביטוח למכירה לגורם מערבי כבר לפני שנים והיה אמור לקבל לפחות 90% מהון עצמי של כלל ביטוח (לפי פרסומי תקשורת לגבי הצעות שקיבל לדוגמה מקרן אקסין ההולנדית) ולחסוך עלויות מימון באידיבי. אבל על הטעות הזו הוא היחיד ששילם ומשלם ע"י הזרמת הון עצום . עד כה ולדעתי גם בעתיד אידיבי תמלא את מלוא התחיבויותיה לנושים ללא שום הסדר ומתי שלא תהיה ברירה אלשטיין ידאג לתזרים. כאמור אני מקווה בשבילו שיקבל היתר שליטה כי זה החלום שלו אבל כנושה חוב לא ממש מעניין אותי אם ימכור לעצמו או לצד ג' ובלבד שנקבל מחיר שיבטיח ללא קושי את תשלום האג"חים והגעה לפארי עוד בשנה זו. אני מניח שבקרוב יופעל לחץ על ידי נאמני האג"חים לקבל תזרים מאלשטיין על חשבון מכירת כלל ביטוח כדי לתת את ההסכמה להמשיך בכיוון של קבלת היתר. במקביל אני מקווה שמר ברקת נמצא בשלבי סיום של הבדיקות. למיטב הבנתי אלשטיין חשף לברקת את כל המידע שצריך על מנת שיוכל לקבל  החלטה בהקדם כך שגם אם ההחלטה תהיה שלילית אז תהיה שהות למכור את כלל ביטוח לצד ג' לפני סוף שנה כדי להימנע ממכירה של נתח נוסף של ככל ביטוח בינואר 2020  ללא פרמיית שליטה.

לצפיה ב-'עכשיו יורדת בסביבות 5%.הנדנדה נמשכת.'
עכשיו יורדת בסביבות 5%.הנדנדה נמשכת.
13/06/2019 | 17:37
1
101
לצפיה ב-' אלשטיין לא יזרים אגורה '
אלשטיין לא יזרים אגורה
16/06/2019 | 14:02
65
האיש הזרים 2 מיליארד ועדיין בכל יום נראה שהוא לקראת הסדר חוב נוסף 
זה נראה מאוד ברור ולכן אגח ט יוצאת למאבק 

אי אפשר להמשיך לתת לו לעשות מה שהוא רוצה. 

התפקיד שלו זה להרגיע את המערכת ולא לרוקן את קופת דסקש על עסקת בעלי ענין , וכל זה כשדסקש לא מסוגלת היום למחזר חוב .

מאז הההודעה על הליפסיק והצעת הרכש לנכסים דסקש נפלה מעל 25% 
בכירים עוזבים ללא סיבה והוא אינו מגיב. 

האסטרטגיה של אלשטיין הופכת ברורה מיום ליום.
"רכישת חברות או/ הפיכתן מציבוריות לפרטית באמצעות הלוואות מוכר / סוואפים וכל מיני משחקים פיננסים, הרחקת הציבור ועשייה בקופת החברה כרצונו" 

הוא מחק את אידיבי אחזקות, מחק את אידיבי פיתוח, הוציא את דסקש מאידיבי ועכשיו מנסה למחוק את נכסים ובנין כדי להעביר עסקאת בעלי עניין.

ראו את עסקאות הסוואפ הכושלות על כלל / מתן ההלוואה הנחותה לאידיבי / הקופון למחזיקי מניות אידיבי פיתוח בהתניית מכירת כלל ביטוח.

מישהו חושב שהוא מסוגל להזרים כיום ?  מישהו רואה כיצד יתנו לו לנהל את כלל ביטוח ? הרי מזה מפחדים ,  שכספי פנסיה יצאו לעסקאות בעלי עניין .

הוא לא עוזר לעצמו לקבל שליטה בכלל במה שקורה היום 

לצפיה ב-'חדשות טבע'
חדשות טבע
13/06/2019 | 19:18
1
113
- אתמול דווח שהשופט באוקלהומה לא אישר את הפשרה של ה 85M$ והמניה חטפה בארה"ב. עכשיו כנראה שהעניין כן נפתר.
- UBS אומרים שהמניה ירדה הרבה מדי.

- בנוסף הסתבר שבחודש האחרון נוספו עוד ועוד שורטיסטים על המניה, היקף השורט עליה הוכפל! מ 17.8M מניות בסוף אפריל ל 36M בסוף מאי.

לצפיה ב-'הלוואי ורק המקק הזה היה במטבח, העסק בתרחיש מחיקה'
הלוואי ורק המקק הזה היה במטבח, העסק בתרחיש מחיקה
13/06/2019 | 22:17
88
או התאוששות איטית בטווח זמן של 10 שנים ומעלה.
החדשות לא יצילו אותך ידידי
הכסף קבור שם בעצם בשני התרחישים האפשריים
לזמן בלתימוגבל

לצפיה ב-'יכול להיות שאיראן תקפה רק כדי להרוויח כסף'
יכול להיות שאיראן תקפה רק כדי להרוויח כסף
13/06/2019 | 21:14
67
לקנות חוזי נפט לפני התקיפה ולמכור אותם אח"כ?
אותו הדבר גם עם הצהרות על הסכם אפשרי ושורטים על מדדים?
לצפיה ב-'כתבה, די נדירה, על מירלנד'
כתבה, די נדירה, על מירלנד
13/06/2019 | 12:19
82
סוקרת את תוצאות Q1 ומצב החברה המאתגר, מהחודש שעבר

לצפיה ב-'זוכרים את מיזם האצות של מנרב? '
זוכרים את מיזם האצות של מנרב?
02/06/2019 | 13:17
8
150
מסתבר שהסטארט-אפ הזה נכנס לשת"פ עם איזו גורילה אמריקאית בשם ארצ'ר. 

טיקר ADM :
ש"ש 21B$, מכפיל קדימה 10, סביב הונה העצמי, נסחרת קרוב לשפל שנתי, מוכרים בהיקף שנתי די מרשים של 64B$, מתעסקת עם מוצרי חקלאות ותוספי מזון. שולי רווח נמוכים 2.5% - במבט שטחי ובלי להכיר אותם נראה לי שזו נקודה שהם יצטרכו לשפר ומכאן אולי העניין בציפציפון הישראלי?  
אם העסק הזה יצליח הם יוכלו לבלוע אותם בלי למצמץ (ומבחינת מנרב הקטנה היא תוכל לרשום רווח הון מפולפל, אולי כמו ששווה כל החברה אפילו? )

ADM מזכיר לי קצת את פרוטרום שלנו ז"ל, אבל הרבה הרבה יותר גדול (אך הרבה פחות מרשים מבחינת צמיחה ויעילות). הם קיימים למעלה מ 100 שנה. "בקטנה".  בשנים האחרונות הנייר לא משהו, מדשדש כזה (במבט על, יותר מקרוב רואים תנודתיות מסויימת), אבל מי שהחזיק 40 שנה עשה כסף  
מנגד IFF שבלעה את פרוטרום נראה שעושה קצת בושות לאחרונה, אולי לא כמו TEVA אבל הנייר די מפשל, כרגע במכפיל 20 קדימה, כפול על ההון, מכירות שנתיות 4B$, שולי רווח נחמדים יותר 7%.

לצפיה ב-'יפה '
יפה
02/06/2019 | 14:30
35
לצפיה ב-'הנפקת ביונד מיט ?'
הנפקת ביונד מיט ?
02/06/2019 | 16:21
60
יכול להיות שיש פה איזשהו סקטור נישה שמתחיל להתעורר לתחליפי מזון בארה"ב? 

הסטארט-אפ של ביונד מיט נסחר כעת בש"ש של... 6B$ 
הנייר הכי חם בוולסטריט? טיקר bynd

כל מנרב, כולל הסטארט-אפ המשונה של האצות כולל הנדלן הסטנדרטי, זה 100-150M$ 

לצפיה ב-'ווליום של 1.1 מלש"ח בנייר, קצת חריג לנייר יתר '
ווליום של 1.1 מלש"ח בנייר, קצת חריג לנייר יתר
02/06/2019 | 16:36
40
למעט סקטור הקנאביס האופנתי (וגם שם מיליון שקל מחזור זה לא שכיח)
לצפיה ב-'כתבה על ביונדמיט (bynd)'
כתבה על ביונדמיט (bynd)
06/06/2019 | 16:32
4
28
כנראה שהביקוש בארה"ב לתחליפי בשר צומח במהירות.

טיפ - מי שרוצה לטעום המבורגר כזה (בשביל due diligence כמובן  ) אז כנראה יש להם דוכן בפסטיבל טבעוני שיש אתמול והיום בשרונה בת"א. עברתי אתמול וראיתי את השם ביונדמיט. לא ניסיתי. נראה, אולי אספיק היום?

רשום בכתבה שמציעים את זה ברשת סוסו אנד סאנס. מישהו טעם אצלם? איך זה? מה המחיר בהשוואה להמבורגר רגיל?
לצפיה ב-'הלכתי וטעמתי '
הלכתי וטעמתי
13/06/2019 | 10:42
3
30
לטעמי ההמבורגר הזכיר המבורגר דיאט. טוב יותר מהמבורגר סויה של טבעול אך עדיין רחוק מהמבורגר בשרי עסיסי רגיל.

זה גם לא מוצר זול. התמחור שם היה 40 שקלים, ואפשר למצוא המבורגרים בעיר בתמחורים זולים יותר. הלחמניה היתה פשוטה ולא מתאימה לתמחור פרימיום כזה.
כקרניבור אני לא אחליף המבורגר בשרי במוצר הזה אולם למי שצמחוני או טבעוני? זה בהחלט מוצר טוב.

ספציפית היריד היה גן עדן לטבעונים וצמחונים. ככל הנראה הארוע הכי מוצלח בישראל אי פעם עבורם, עם שפע דוכנים. לא טעם העיר/ת"א eat כמובן, אבל לגמרי סבבה.
אם אתם מכירים טבעונים אז בהחלט שווה להמליץ להם לבוא ליריד כזה בשנה הבאה, אם יתקיים.

הדוכן של bynd אגב היה הכי יקר. במקביל אליו דוכנים אחרים, גם טבעול, הציעו מנות בתמחורים עממיים יותר של 10-35 שקלים. אני דגמתי גם איזושהי לאפה עם דמוי שווארמה באחד הדוכנים, וזה היה גרוע לטעמי, זה ממש ממש לא שווארמה, ואפילו זרקתי חלק מהמנה לפח. חבל שלא דגמתי את טבעול במקומם, שהציעו סוג של פיתה עם צ'ילי קון קרנה שנראה אטרקטיבי.
מסתבר שלא רק אני אהבתי את ההמבורגרים של bynd והם חיסלו את הסחורה עוד לפני שעת הסגירה, כשבחורצ'יק שם סיפר לי שהם הביאו 3000 מנות והכל נחטף. מה שכן חלק מהלקוחות היו חברי מועדון טבעונות שקיבלו קופון חינם למנה, שזה יכול להסביר את הביקוש המוגבר אצלם.

מאחר ואני לא רואה את הציבור הקרניבורי, שזה רוב מוחלט של הלקוחות, עובר למוצר הזה, הרי שלטעמי מניית bynd היא יקרה מדי. זה מוצר טוב אבל מוצר נישה.
כאנקדוטה, התמחור של ביונד מיט מתקרב לתמחור של... טבע! (8 מיליארד דולר מול 9) . רק מוצר האוסטדו של טבע מוכר יותר מכל ביונד מיט (40M$ ברבעון אחרון), והוא מוצר רווחי בעוד ביונד מיט מפסידים כסף (כרגע! יש בהחלט צפי לעבור לרווח, ואפילו רווח מצויין). כלומר אפשר תיאורטית לחלק את חטיבת אוסטדו כדיבידנד בעין לבעלי מניות טבע ולהשאיר את הנושים עם כל השאר שישברו את הראש.
מצד שני, סביר שקצב הצמיחה של מוצר הביונד מיט יהיה חזק הרבה יותר מחטיבת אוסטדו, וכנראה אמור להיות לא פחות חזק מקצב הצמיחה הצפוי ממוצר האג'ובי.
לצפיה ב-'j.p.morgan מורידים המלצה ל bynd'
j.p.morgan מורידים המלצה ל bynd
13/06/2019 | 10:51
1
19
גם הם אומרים שהמניה הלוהטת רצה הרבה הרבה יותר מהר מהצמיחה של הביזנס, והמניה ירדה מתמחור של 10B$ ל 8B$ "בלבד"

אם מוצר האצות של קוואליטס יתפוס באמריקה? YYY
כל מנרב זה 150M$
לצפיה ב-'כתבה על דוח Q1 של bynd'
כתבה על דוח Q1 של bynd
13/06/2019 | 11:21
16
מוצר צומח, אין ספק. הגיע להיקף מכירות של 40M$ ברבעון וצפי מכירות של 210M$ בשנה הקרובה, למעלה מכפול מהשנה שעברה.

הבעיה עם המניה היא התמחור שלה. 8B$ שזה תמחור די מפולפל, גם אם המוצר מצויין וצומח.
גם מוצר האוסטדו של טבע צומח, מכמה מיליונים לפני שנתיים, ל 200M$ בשנה שעברה (יותר מכל חברת ביוטק ישראלית אחרת) וצפי ל 350M$ בשנה זו וימשיך ויצמח, אבל האם קאר שולץ היה מסכים למכור את המוצר לחברת פארמה אחרת תמורת 8B$ ? אני מעריך שכן.
4B$ ? לא בטוח (החטיבה הזו עשויה להגיע למיליארד דולר מכירות בשנה, לא ממהרים למכור נכס צומח כזה אם לא ממש ממש חייבים)
לצפיה ב-'קאר שולץ כנראה לא יוכל לבצע מהלך כזה'
קאר שולץ כנראה לא יוכל לבצע מהלך כזה
13/06/2019 | 13:35
24
להוציא את נכס אוסטדו לטובת בעלי המניות יעורר את זעמם של הנושים, וכנראה שלטבע החדשה (רק אוסטדו) יהיה קשה לגייס חוב בעתיד, כי הנושים ירגישו שרימו אותם.

מה שקאר שולץ כן יכול לעשות זה למכור את נכס אוסטדו ולהשתמש בתמורה כדי לפרוע חלק מהחוב. עם זה לא תהיה בעיה לנושים, ואם יהיה מדובר בהצעה שקשה לסרב לה בדמות 8 מיליארד דולר אז כנראה גם הדירקטוריון ובעלי המניות יקבלו מהלך כואב כזה בהבנה.
אמנם פוגעים ביכולת הצמיחה העתידית של הפירמה אך מנגד מצמצמים באופן משמעותי את החוב.

יש רק בעיה אחת "קטנה".  אף אחד לא מציע לקאר שולץ 8 מיליארד דולר על חטיבה צומחת כזו. 4 מיליארד אולי כן יציעו (פי 10 מהיקף מכירות צפוי השנה + צפי להמשך צמיחה חזק) אבל מצבה של טבע לא כזה נואש.
לצפיה ב-'האם יש עדכון לקבלת היתר שליטה לאלשטיין בכלל בטוח ?'
האם יש עדכון לקבלת היתר שליטה לאלשטיין בכלל בטוח ?
11/06/2019 | 22:32
2
136
אידיבי בימים האחרונים במגמה שלילית. 
תשלום ריבית לאג"ח ט ישולם במועדו אך הנייר נסחר בשפל. גם אג"ח י"ד עם הבטחונות בשפל נוראי.

במחיר הנוכחי של מניית נכסים ובניין - קרוב לוודאי שהצעת הרכש של אלשטיין תיכשל.
סלקום בשפל הסטורי (מתחת ל 1200) ואלרון לא מצליחה עם החברות "המבטיחות" שלה.  כתוצאה מכך דסק"ש הזרימה כסף לאלרון - פגיעה נוספת בקבוצה. 
מקווה שיתקבל היתר השליטה המיוחל בכלל בטוח. מקווה שאלשטיין ישקיע כסף נוסף ואו אז אתחיל לברוח מהניירות הללו. 
בינתיים ממתינים ונשחקים. אשמח אם מישהו יכול לעדכן. תודה יוסי.

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,734...
לצפיה ב-'אלשטיין ממתין להיתר שליטה בכלל'
אלשטיין ממתין להיתר שליטה בכלל
12/06/2019 | 11:14
130
מסכים למה שרשמת. 
התמונה תשתפר דרמטית עם קבלת היתר שליטה בכלל בטוח והזרמת כסף משמעותית לרכישת המניות.
בינתיים ני"ע צוללים והמהמרים רוכשים בעלות נמוכה מאוד.
עד סוף יוני יתקבל ההיתר המיוחל. בשורות טובות 
לצפיה ב-'עסקאות מחוץ לבורסה'
עסקאות מחוץ לבורסה
12/06/2019 | 20:57
135

היום עיסקה ענקית בה נרכשו 18 מליון ע.נ. של אידיבי אגח ט. 
מישהו רכש כמות ענקית .

אמש נרכשו 2 מליון ע.נ.  
מעניין מי ?

לצפיה ב-'אורי טל טנא כותב על אידיבי ואלשטיין'
אורי טל טנא כותב על אידיבי ואלשטיין
12/06/2019 | 18:07
2
112
לצפיה ב-'מישהו יודע,האם ההלוואות הנחותות של אלשטיין במאזן בסך 180M '
מישהו יודע,האם ההלוואות הנחותות של אלשטיין במאזן בסך 180M
12/06/2019 | 19:48
1
92
 נחותות לאגח במקרה של חדלות פרעון ?
לצפיה ב-'ברור שזה נחות. זה כמו הון עצמי'
ברור שזה נחות. זה כמו הון עצמי
12/06/2019 | 19:56
71
לצפיה ב-'פיטש מורידים נוטש דירוג לטבע, מ BB ל -BB'
פיטש מורידים נוטש דירוג לטבע, מ BB ל -BB
10/06/2019 | 12:17
3
68
ההסבר העיקרי בכתבה הוא חשש מוגבר לגבי ההוצאות המשפטיות מ 2 הפרשות וכן חשש שהגניקה תמשיך לדעוך בקצב חד ספרתי גבוה גם בשנה הבאה (2020) ולא ש 2019 תהווה שנת שפל שמכאן והילך מתחילים להתרומם.

לצפיה ב-'טבע בתשעה דולר. 9 דולר. מי היה מאמין'
טבע בתשעה דולר. 9 דולר. מי היה מאמין
12/06/2019 | 14:41
2
69
אלי הורביץ מתהפך בקברו.
לצפיה ב-'בחיי אתה מרגיז אותי '
בחיי אתה מרגיז אותי
12/06/2019 | 16:47
1
82
ניתנת לך שותפות בעסק ללא כל מאמץ
להם יש מדענים , מנגנון שיווק , מפעלים , מערכת הפצה, מומחים 
ואתה רק שותף שלא עושה כלום ונהנה לאורך השנים משותפות
מה הבעיה שלך 
לצפיה ב-'העובדים מקבלים שכר עבור עבודתם, זה לא בהתנדבות'
העובדים מקבלים שכר עבור עבודתם, זה לא בהתנדבות
12/06/2019 | 16:56
41
לצפיה ב-'סלקום חטפה מאז הדוח שלה 30אחוז ירידה'
סלקום חטפה מאז הדוח שלה 30אחוז ירידה
11/06/2019 | 22:29
3
92
האם אטרקטיבית?
לצפיה ב-'לא.'
לא.
11/06/2019 | 23:52
39
לצפיה ב-'תלוי בתחזית שלך לגבי שוק הסלולר בישראל'
תלוי בתחזית שלך לגבי שוק הסלולר בישראל
12/06/2019 | 08:24
89
הן סלקום והן פרטנר מתומחרות בשוק לפי תחזית אופטימית שמחירי הסלולר יעלו במידה מסויימת בשנים הבאות. באם כך יקרה אז הניירות מעניינים בעוד שאם המצב ישאר כפי שהוא אז הם לא אטרקטיביים.

בעבר סלקום ופרטנר נסחרו בשווי די דומה אולם בשנה החולפת סלקום ירדה יותר מפרטנר, עקב תוצאות רבעוניות חלשות יותר, ולכן נפתח פער די משמעותי. זה עוד טריגר מבחינתי מדוע הנייר ברשימת המעקב שלי, אך עדיין, מבחינתי, אין מספיק טיעונים שמצדיקים להכנס להשקעה. שוב, מבחינתי, ואני בהחלט עלול לטעות.
אני מעדיף לראות אינדיקטור חיובי פרמננטי לפני שאכנס לעוד טרייד בנייר, שבהחלט אפשר לעשות עליו כסף (אני עשיתי, כמה פעמים, כיום אני בחוץ).

אם השקעה בסלקום בתמחורה הנוכחי מעניינת אותך אז תוכל לקבל אליה חשיפה גם דרך דסק"ש, החברה האם. זו לדעתי הצעת השקעה מעניינת יותר מכיוון שסלקום המסוכנת והתנודתית היא רק חלק מהפורטפוליו של דסק"ש, שרוב שוויה מתבסס על פירמות מצויינות (נכסים ובניין/גב ים, שופרסל). לדסק"ש יש גם חשיפה קטנה לאלרון.
לצפיה ב-'תקשורת סלולרית הפכה לקומודיטי'
תקשורת סלולרית הפכה לקומודיטי
12/06/2019 | 13:23
65
כלומר שזה מוצר שקשה ליצור בו בידול בין הספקים (כמעט בלתי אפשרי).
ולכן רוב הצרכנים מחפשים את המחיר הנמוך וזה גורם לשחיקת רווחיות.
קצת כמו ההבדל בין תדלוק הרכב שלך בסונול או בפז (אין הבדל).

לצפיה ב-'הצעת רכש חוזרת באגח אפריל -למי שלא הספיק '
הצעת רכש חוזרת באגח אפריל -למי שלא הספיק
11/06/2019 | 17:40
95
התפרסמה בתחילת החודש הצעה חוזרת לפי אותו מחיר 36 אגורות לאיגרת.
הנושא דוסקס ותומחר כאן בזמנו עם המלצות למכור.  התשלום למי שלא ייענה עכשיו מותנה במחירה של מנית קבוצת דלק בשנת 2020.

מביא רק לידיעת מי שפספס כמוניאת ההצעה הקודמת.
ההיענות עד 17/6/19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
רואה חשבון עומר רופא חיים
רו"ח עומר רופא חיים
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה