לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'שירלי טמפל רוקדת ככה '
שירלי טמפל רוקדת ככה
12/06/2017 | 21:06
1
88
טוב. אני יגיד את האמת אשקרה בעיניים. 
אינני מאמין  לאף אחד מהנפשות הפועלות 
"למען הנכים"...  כולם אינטרסנטים !
לצפיה ב-'נכון, רק ארגון יציג ולא אסופת ארגונים קיקיונים ללא מנדט...'
נכון, רק ארגון יציג ולא אסופת ארגונים קיקיונים ללא מנדט...
13/06/2017 | 09:37
27
לצפיה ב-'בכל ההודעות פה אין משהו אחד טוב שנעשה לטובת הנכים?'
בכל ההודעות פה אין משהו אחד טוב שנעשה לטובת הנכים?
11/06/2017 | 21:17
1
101
תמיד כל מה שנעשה זה לרעת הנכים?
ממש לא נעים לקרוא. אנחנו במדינת רווחה
שום דבר טוב לא נעשה לטובת ציבור הנכים? כלום כלום?
לצפיה ב-'אם אתה יודע על משהו טוב אשמח לקרוא...'
אם אתה יודע על משהו טוב אשמח לקרוא...
11/06/2017 | 21:34
58
לצפיה ב-'בעקבות הבג"צ ייעצר כל נושא תוספות לנכים עד להחלטה'
בעקבות הבג"צ ייעצר כל נושא תוספות לנכים עד להחלטה
07/06/2017 | 10:57
2
336
זו תהיה הזדמנות פז לממשלה להקפיא את כל נושא עידכון הקיצבאות עד להחלטת בג"צ..וזה יכול לקחת מספר שנים....הקיצר....נדפקנו שוב על ידי נכים שלמבצעים פעולות בלי מחשבה תחילה....
לצפיה ב-'מאיפה אתה יודע לא מצאתי על זה כלום?'
מאיפה אתה יודע לא מצאתי על זה כלום?
08/06/2017 | 13:10
1
132
לינק?

חוץ מזה, לבג"צ לא יקח שנים, מקסימום כמה חודשים.
לצפיה ב-'כשיש דיון משפטי בנושא מסויים אי אפשר לקבל החלטות'
כשיש דיון משפטי בנושא מסויים אי אפשר לקבל החלטות
08/06/2017 | 14:07
146
עד להחלטת בית המשפט...לא צריך לזה לינק....
זליכה מספר חודשים....בית המשפט מספר חודשים..אחר כך שוב דיונים מספר חודשים...
סתם לידיעתך, הצעת החוק של נאווה בוקר היא כבר שנה!!!! וכלום...נאדה גורנישט
לצפיה ב-'הרבה יותר חניות נכים'
הרבה יותר חניות נכים
11/06/2017 | 09:26
124
הצעת חוק שתועלה מחרתיים לדיון בכנסת, להסדרת מקומות חניה קבועים ליד בתיהם מעוררת התנגדות חריפה, ההצעה תפגע קשות ביכולת של נכים אחרים ושל תושבים למצוא חניה בערים.
לצפיה ב-'קצבת נכות ויציאה לעבודה'
קצבת נכות ויציאה לעבודה
09/06/2017 | 08:55
15
155
שלום,
אני נכה 100% לצמיתות ולפני 3 שנים התחלתי לעבוד בעבודה משרדית.
כעת קיבלתי מכתב מביטוח לאומי כי אני לא זכאי כב לקצבת נכות, וכי בעתיד, אם אני יפסיק לעבוד, אני יצטרך להגיש תביעה חדשה לקבלת קצבת נכות.
1. האם סרגע שאני מפסיק לקבל קצת נכות, מתבטלות גם כל ההנחות שאני זכאי להם מכח הנכות (הנחה בארנונה וכו')
2 האם בעתיד, כשארגיש שאני כבר לא יכול לעבוד, אני אצטרך לעבור מחדש את כל הוועדות של הביטוח לאומי לקבלת קצבת נכות?

3. אם אני מצמעם את גובה המשרה עד לשכר של 2700 ש"ח, זה מחזיר לי באופן  אטומטי את כל הזכיות שלי?
תודה מראש

לצפיה ב-'יש הנחות בהתאם ל % אי כושר ויש הנחות בהתאם ל% רפואית'
יש הנחות בהתאם ל % אי כושר ויש הנחות בהתאם ל% רפואית
09/06/2017 | 10:51
2
128
אם מבטלים לך את % אי כושר אז יש לך בעיה.
אכן תצטרך לעבור וועדה....
עצתי לך...אם יכול לצמצם את השכר ל 2700 ש"ח למספר חודשים כי יש דיבורים על ביטול חוק לרון ואז לא תהיה לך בעיה.
לצפיה ב-'ואם אני מצמם את השכר לטווח של בין 2700-5800'
ואם אני מצמם את השכר לטווח של בין 2700-5800
09/06/2017 | 11:50
1
111
שזה השכר המקסימלי לקבלת קצבת עידוד, אני ימשיך לקבל קצבת עידוד גם לאחר 3 שנים?
כי 2700 ש"ח בהנחה של שכר מינמום+ נסיעות, זה עבודה של יומיים בשבוע, קשה לרות מעסיק שיקבל זאת.
לגבי ביטול חוק לרון-הלואי ואתה צודק. אבל זה נראה לי לא יקרה עם כל הועדות שמקימים פה כל שני וחמישי.. וכל אחד שמקים לו ארגון

לצפיה ב-'גם צודק...'
גם צודק...
09/06/2017 | 12:03
85
עצתי לך לשלוח מייל לביטוח לאומי ולשאול  את השאלה הזאת...תקבל תשובה בכתב, ותנהג בהתאם לתשובה....
אני חושב שדווקא בחוק לרון יהיה שינוי, בקיצבאות לא כל כך בטוח כי רוצים לעודד נכים לצאת לעבודה.
לצפיה ב-'פשוט השתכרת מעל 5800 ש"ח 3 שנים'
פשוט השתכרת מעל 5800 ש"ח 3 שנים
09/06/2017 | 18:12
11
130
אם אתה עבדת מעל 3 שנים רצופות עם קצבת עידוד אז תאבד את הקצבה אבל לא את ההטבות.עכשיו זה השתנה.השאלה אם השתכרת מעל 8200 ש"ח אז שם כן יש בעיה.אני מציא לך להוריד לחודש אחד את השתכרות ל2600 בערך ולהביא להם את התלוש.
הנה השינוים אחרונים.קצבת עידוד בוטל ורק אם תעבור 8200ש"ח יחיד אתה יכול לאבד את הקצבה.בהצלחה
לצפיה ב-'תדפיס את הדף הזה'
תדפיס את הדף הזה
09/06/2017 | 18:31
62
ולך אליהם.כאן כתוב שאחרי 36 חודשיים אין בדיקה מחדש.הכל לפי חוק ההסדרים.
לצפיה ב-'לא מוזכרות ההטבות בגין אי כושר\נכות רפואית'
לא מוזכרות ההטבות בגין אי כושר\נכות רפואית
10/06/2017 | 10:46
9
76
עם הפסקת קבלת קיצבת הנכות....
ושוב....לשאול במייל את מחלקת הנכות בביטוח לאומי את כל השאלות....עדיף שתהיה לך תשובה מוסמכת ביד הממוענת אליך מאשר חוק הסדרים זה או אחר הניתנת לפרשנויות שונות. 
לצפיה ב-' זה השינויים בנכות כללית בוטל המונח קצבת עידוד '
זה השינויים בנכות כללית בוטל המונח קצבת עידוד
10/06/2017 | 19:26
8
79
חוק ההסדרים למשק המדינה לשנים 2017 ו-2018 - נכות כללית
שינויים המיטיבים עם מקבלי קצבת נכות כללית
הגדלת הקצבה החודשית הנוספת (קח"ן)
קצבה חודשית נוספת משולמת לנכים שנקבעה להם דרגת אי כושר להשתכר בשיעור של 100%. בעקבות תיקון בחוק, החל בחודש ינואר 2017 הורחב מעגל הזכאים, והקצבה הנוספת תשולם לנכים עם דרגת נכות רפואית בשיעור 40% ומעלה (במקום 50% ומעלה). בנוסף יוגדלו סכומי הקצבה הנוספת לשאר הזכאים. התוספת לקצבה החודשית הנוספת תגדל מ- 44 ₪ ועד 150 ₪  לפי שיעור הנכות הרפואית. 
סכומי הקצבה הנוספת (קח"ן) מינואר 2017

ביטול שלילת קצבת נכות עקב תשלום דמי מחלה 
החל מ- 1.1.17  מי שמקבל דמי מחלה ממעבידו, יוכל לקבל קצבת נכות כל עוד הוא עומד במבחן ההכנסות.
מבוטחים שנדחו עקב תשלום דמי מחלה במהלך שנת 2016 ובינואר עדיין מקבלים דמי מחלה -  מתבקשים לשלוח 3 תלושים אחרונים למחלקת נכות בסניף המטפל כדי לבדוק את זכאותם לקצבה.

ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה 
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש.

תיקונים בחוק לרון שיעודדו אנשים עם מוגבלות להשתלב בשוק העבודה (ייושמו עד ל 1.7.17):
הוגדל סכום ההכנסה מעבודה שניתן להרוויח ולהמשיך לקבל קצבה מלאה - כלומר, התחלת הקיזוז מהקצבה תהיה משכר בסכום 2,745 ₪ (29% מהשכר הממוצע) במקום 2,031 ₪ (21%% מהשכר הממוצע) כיום, כך שסכום הקצבה יחד עם השכר מעבודה יהיה בגובה שכר המינימום לפחות ( כ-5,000 ₪).
ביטול חלוקת הזכאים לקצבת נכות לקבוצה א' ולקבוצה ב', וקביעת רף הכנסה אחיד לכלל הזכאים, בשיעור 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017)
ביטול המונח "קצבת עידוד"- כך שמי שהכנסותיו יעלו על 60% מהשכר הממוצע  5,804 ש"ח (החל ב- 01.01.2017) ימשיך לקבל קצבת נכות, ויוכל להגדיל את הכנסותיו ללא צורך ב - 12 חודשי זכאות לקצבה, כפי שנדרש עד כה.

לצפיה ב-'נכה שמפסיק לעבוד מקבל קצבה בחזרה באופן אוטומטי? הבנתי נכון?'
נכה שמפסיק לעבוד מקבל קצבה בחזרה באופן אוטומטי? הבנתי נכון?
10/06/2017 | 22:09
7
51
"ביטול הבדיקה מחדש של כושר ההשתכרות לנכה שהשתלב בעבודה
נכה שהפסיק לקבל קצבת נכות עקב עלייה בהכנסותיו ויש לו דרגת אי כושר תקפה, יוכל לחזור ולקבל קצבה ללא בדיקה מחדש."

כלומר גם אני בלי קצבה כבר מעל 10 שנים ואפסיק לעבוד (לא שאני מתכוון חלילה) אקבל את הקצבה בחזרה באופן אוטומטי?
לצפיה ב-'אין יותר בדיקה מחדש . '
אין יותר בדיקה מחדש .
10/06/2017 | 22:45
6
51
לצפיה ב-'אבל זה המכתב שקיבלתי מהביטוח לאומי לפני כחודשיים'
אבל זה המכתב שקיבלתי מהביטוח לאומי לפני כחודשיים
12/06/2017 | 19:12
5
41
 ציטוט: מה יקרה אם בעתיד תפסיק לעבוד או שהכנסותך מעבודה יופחתו?
תחזור לקבל קצבת נכות ללא צורך בבדיקה נוספת עד 03/2020. לאחר תאריך זה תוכל להגיש תביעה חדשה לקצבת נכות
כלומר כן צריך ועדה נוספת! אני מבין נכון?
לצפיה ב-'נראה שזה סותר את מה שכתוב. מישהו פה יודע לענות על השאלה?'
נראה שזה סותר את מה שכתוב. מישהו פה יודע לענות על השאלה?
12/06/2017 | 19:17
4
18
לצפיה ב-'כמו שהצעתי פה...לשלוח מייל לביטוח לאומי'
כמו שהצעתי פה...לשלוח מייל לביטוח לאומי
12/06/2017 | 19:30
3
24
ולקבל חזרה תשובה כאסמכתא כתובה.
אנחנו לא משפטנית ולכל חוק יש הסברים לחוק....
איגור נראה לי שנושא חוק לרון לא יהיה רלוונטי בתקופה הקרובה לפי הכתבות היומיות בעיתונות, אם אתה לא במצב הכתוב בחוק חבל להוציא אנרגיה להבין דבר שבקרוב ישתנה (מקווה לטובה).
לצפיה ב-'כרגע חוק לרון לא רלוונטי עבורי'
כרגע חוק לרון לא רלוונטי עבורי
12/06/2017 | 20:32
2
34
ומקווה שלא יהיה עוד הרבה שנים. שאלתי למקרה שמישהו יודע.
אגב המצב שלי הוא בכלל מוזר. הפסקתי לקבל את הקצבה לפני חוק לרון ובתדפסים של ביטוח לאומי אי כושר שלי מופיע בתור 0%.
לצפיה ב-'הוא לא מוזר, אנסה להסביר....'
הוא לא מוזר, אנסה להסביר....
13/06/2017 | 09:36
1
38
% אי כושר ניתנים לנכה שאיבד בגלל נכותו 50% מכושר הכנסותיו או שבגלל נכותו אינו מסוגל להשתכר כפוף לתנאי החוק....אם אתה משתכר מעל למותר אכן % אי כושר שלך הוא 0.
במקביל כנראה יש לך % נכות רפואית זה לא משתנה ולא שייך לאי כושר.
בנושא חוק לרון מקווה שבקרוב מרוב וועדות יהיו החלטות לגביו.
לצפיה ב-'התכוונתי שאני במצב מוזר בגלל שלא הייתי בחוק לרון'
התכוונתי שאני במצב מוזר בגלל שלא הייתי בחוק לרון
13/06/2017 | 14:39
31
לכן אם הוא יעודכן לא בטוח שזה ישפיע עלי.
השאלה היא האם לפי לרון מי שמפסיק לקבל קצבה יש לו 0% אי כושר
כי אם זה המצב איך יתכן שהקצבה תחזור באופן אוטומטי? הרי לפי מאגר מידע של ביטוח לאומי הבנאדם כבר בלי "אי כושר". איך ידעו קצבה של איזה אחוז אי כושר להחזיר לו. לפי 75%, 80%? הם לא מספיק מתוחכמים לשמור היסטוריה ולבדוק כמה היה.
לפםי החוק הישן לא הייתה בעיה שאחוזי אי-כושר מתאפסים כי בנאדם שהפסיק לקבל קצבה וחוזר לקבל אותה חייב בכל מקרה לעבור את הוועדה מחדש שבה יקבעו לו את אחוזי אי כושר.
לצפיה ב-'כל אחד מארגן הפגנה באותה שעה במקום אחר, זה לא מאבק'
כל אחד מארגן הפגנה באותה שעה במקום אחר, זה לא מאבק
10/06/2017 | 16:42
82
על עידכון הקיצבאות, זה מאבק על אגו....
ככמות הארגונים כך כמות ההפגנות באותו יום באותה שעה רק במקומות שונים כל אחד והאגו המנופח והידוע שלו...
אם המטרה האמיתית שלכם הייתה עידכון הקיצבאות ולא אינטרסים אישיים הייתי מתאחדים למאבק.
הגיע הזמן שאוכלוסיית הנכים תצטער שלא הגיבה לוועדת שוהם להקמת ארגון יציג...

לצפיה ב-'קבוצת נכים אחת נגד הקבוצה שהגישה בג"צ זה נראה לכם הגיוני?'
קבוצת נכים אחת נגד הקבוצה שהגישה בג"צ זה נראה לכם הגיוני?
08/06/2017 | 09:05
3
215
כך אפשר לנהל מאבק? הרי זה החלום הרטוב של הממשלה שהנכים יתקוטטו ביניהם במקום להתאחד....

הגיע הזמן להיאבק להקמת ארגון יציג שהוא ורק הוא ייאבק שנכה יוכל להתקיים בכבוד ולא אסופת ארגונים הגורמת זנק ובכיה לדורות.

בחלומי הנכים השפויים שהם הרוב..בעצם כמעט כולם יפסיקו את הפארסה.
לצפיה ב-'איזו קבוצה יצאה נגד הבג"ץ?'
איזו קבוצה יצאה נגד הבג"ץ?
08/06/2017 | 13:07
2
101
ולמה?
לצפיה ב-'חלק ממאות ארגוני הנכים הקיימים...'
חלק ממאות ארגוני הנכים הקיימים...
08/06/2017 | 14:17
1
133
למה? קראתי שרוצים שיישמו את דו"ח זליכה..אחרים רוצים אך וררק בגובה שכר המינימום..כעת שמעתי על קבוצה שרוצה את דו"ח שמחון....
בושה ממש בושה..כנכה אני מתבייש....
רק ארגון יציג יציל אותנו מחרפה.
לצפיה ב-'אבסורד גמור...'
אבסורד גמור...
09/06/2017 | 15:33
61
מימוש דו"ח זליכה יחתום כעשרים שנה )!!!( של קפאון והתעמרות בנכים.

כל זה לשם מה? הרי לכשיעודכנו הקצבאות, ישאר על כנו הפער הבלתי אנושי והמופקר שלבין אמצעי קיומו של נכה קשה, לבין ההכנסה המינימלית שקבעה הכנסת.

כל 120 האפסים בכנסת שותפים לזילזול הזה. גם אלה שתומכים בנו אך לא יצאו למאבק שעלול לעמת אותם על נתניהו ושריו ערלי הלב.
לצפיה ב-'הכנס בבית הפרקליט בתל אביב'
הכנס בבית הפרקליט בתל אביב
09/06/2017 | 06:20
81
היו ליקוקין, נישוקין, זיקוקין ונפוחין...
לצפיה ב-'איני מפגין ואיני שובת '
איני מפגין ואיני שובת
07/06/2017 | 11:48
3
129
איני שובת ואיני מפגין 
איני חוסם צמתים ומנופף באוויר סכין 
איני מקלל ואיני מגדף
איני צועק על שוטר ואיני מתחצף
איני מאיים בעת שידור
גור לך ראש ממשלה, גור 
איני מאחל לביבי שלא יזקין 
 ובוודאי איני מוציא לראווה את הפין
לצפיה ב-'אתה חי בעבר...כל הלא שכתבת היום הוא כן כולל הנזקים העקיפים'
אתה חי בעבר...כל הלא שכתבת היום הוא כן כולל הנזקים העקיפים
07/06/2017 | 11:53
73
לצפיה ב-'צודייק. עדיף לשבת בשקט כמו עציץ ולהמין שמישהו יואיל לשפוך לנ'
צודייק. עדיף לשבת בשקט כמו עציץ ולהמין שמישהו יואיל לשפוך לנ
08/06/2017 | 13:23
1
65
כמה טיפות מים...

או במשפט אחר - נוח לך לחיות עם 2342 שקל, משך 17 שנה?
לצפיה ב-'היכן ראית שכתבתי את זה?'
היכן ראית שכתבתי את זה?
08/06/2017 | 14:15
59
כתבתי שלנכים מגיע...אבל במקום לגדף את אלה שצריכים להחליט..במקום לגרום לאנטיגוניזם בקרב הציבור..יש להתנהל בחוכמה יש לנהל משא ומתן ומנגד לסגור כביששים אבל מול משרדי הממשלה....ראה את המצב היום..כל ארגון מושך לכיוון אחר...
לצפיה ב-'ארגוני הנכים עתרו לבג"ץ נגד המדינה '
ארגוני הנכים עתרו לבג"ץ נגד המדינה
06/06/2017 | 12:50
12
185
חרף המלצות ועדה זליכה להגדיל את קצבאות הנכות החל מ-2018, נתניהו מינה ועדה נוספת לבחינת הנושא. "למי יועילו דיונים עקרים נוספים ומהי מטרתם האמיתית?", נכתב בעתירה.
לצפיה ב-'מתפלאת על זליכה. למה רק '
מתפלאת על זליכה. למה רק
07/06/2017 | 10:23
1
105
עד 4 אלף ולא 5 שזאת גם בדיחה. לרוב הנכים יש הוצאות נלוות שאין למקבלי שכר מינימום

ועיקר: למה רק ב- 2018 ולא עכשיו?!  ולמה לפרוס ל-4 או 5 שנים את הסכומים ההזויים האלה?!

נראה אותו חי ממה שהוא ממליץ עליו !!!

הפסקתי להעריך אותו. ממליצה לפנות לפרופ' דני גוטווין. אדם רציני מאוד. שמעתי אותו בסדרה מגש הכסף. הוא מדבר שם שהבעיה המרכזית היא הפערים הגדולים. יש להניח שהתכוון גם לנכים
לצפיה ב-'אסביר לך מראיון עם קובי כהן למה...'
אסביר לך מראיון עם קובי כהן למה...
07/06/2017 | 10:51
120
קובי כהן רואיין ברשת ב' ומולו עומת פרופסור לכלכלה קובי כהן פתח עם סיסימאות כמו קיצבת נכות בגובה זכר המינימום בלבד....בביטוח לאומי יש 230 מיליארד עודפים ועוד.....שאל אותו הפרופסור...למה רק שכר המינימום? תבקש לעדכן בגובה שכר הממוצע במשק..זה יותר גבוה...הרי ממילא אינך מסביר מדוע נכה צריך עידכון לגובה שכר המינימום...קובי כהן גימגם ולא ידע מה להגיב והמשיך עם סיסמאות נבובות.

ואגלה לך סוד....אחד מנערי האוצר דיבר עם אחד מראשי המאבק הצמודים לקובי כהן ועודד אותו להמשיך בדרך המאבק, בהפגנות כי מסקרים שעשה האוצר...הנכים מאבדים את אהדת הציבור...

במאבקים שהייתי שותף להם הכנו ניירות עבודה, התייעצנו עם כלכלנים ועורכי דין, עם קבוצות מידגם של נכים, נתנו כבוד לצד שמנגד למרות שהיינו משני צידי המיתרס.חסמנו כבישים אבל מבלי לפגוע בצכלל הציבור.....לא איימנו, לא השפלנו ודיברנו בבוטות וזה לא קורה במאבק זה....
זו הסיבה להמלצות של זליכה ולדעתי נתגעגע אליהם בהמלצות פרופ' שמחון...
לצפיה ב-'שתי שופטות בתי המשפט בדימוס חתמו על הבג"צ החד'
שתי שופטות בתי המשפט בדימוס חתמו על הבג"צ החד
07/06/2017 | 10:51
9
88
לצפיה ב-'נו אז, אחת מהן מכיר, נכת פוליו יו"ר ארגון הגג של הנכים...'
נו אז, אחת מהן מכיר, נכת פוליו יו"ר ארגון הגג של הנכים...
07/06/2017 | 10:55
8
97
עכשיו משהוגש הבג"ץ הממשלה תקפיא כל תוספת או וועדה עד להחלטת הבג"ץ בקיצור נדפקנו שוב על ידי הנכים.
לצפיה ב-'לטפול אשמה כלשהי בנכים, כשכל בר דעת מהין כי נתניהו וממשלותיו'
לטפול אשמה כלשהי בנכים, כשכל בר דעת מהין כי נתניהו וממשלותיו
08/06/2017 | 01:30
7
71
הם אשר מתעמרים בנכים ובחלשים שה שני עשורים...זה לא רק שלא הוגן ! זה חלק מהויכוח האישי שלך עם חלקם, יואל. אין לזה מקום כשאתה מנהל פורום פומבי, עם כל הכבוד...
לצפיה ב-'כשאין לך מנהיגות והמנהיגות הנוכחית גורמת נזקים'
כשאין לך מנהיגות והמנהיגות הנוכחית גורמת נזקים
08/06/2017 | 08:54
6
59
זה לא ללטפול אשמה...זו האמת הכואבת......את זה כתבתי בעבר גם כשהיו מנהלים אחרים. ואין כאן שום מאבק אישי אלא על דרך התנהלות המאבקים שבסופו של יום גורמים לי נזק כנכה!!!! וגם לך!!!! ועל זה על כל רבע מיליון הנכים במדינה להגיב...כן כן גם אתה...כשמפגינים ומפריעים את הסדר הציבורי ויוצאת מהרכב נהגת ומכה נכה..או אם חוסמים דרך נהג הממהר לבית חולים זה פוגע בי בדיוק כמו בך כנכים...ולא שומע את קולות הנכים השפויים.
נכון שמנהיגות המדינה מתעמרת בנכים ולמה היא מצליחה. כי כל בוקר קם נכה אחר ומחליט שהוא מוביל אותנו מבלי שנבחר, מבלי שקיבל בכלל מנדט ממישהו...מבלי שיש לו שום ידע מלבד נכותו.....איני חושב שאתה...כן אתה...בחרת במי מראשי המאבק או אם הוא בכלל שאל אותך אם לייצג אותך....

הפוסטים שלי כאן הם כנכה בלבד!!!! תפקידי כאן כמנהל הוא לדאוג על ניהול הפורום בהתאם לתקנון תפוז בלבד!!!! לא חושב שאי פעם מחקתי פוסט בניגוד לדעתי. גם אם ימונה מנהל אחר לפורום במקומי אמשיך להביע דעתי כנכה!!!!!

ואספר לך אנקדוטה..הייתי ממקימי המשמר החברתי בכנסת אחרי ההפגנות ב 2011 והייתי משקיף מטעמם בכנסת....לפעמים הסתובבו בכנסת יותר ראשי ארגונים שמינו את עצמם מאשר חברי כנסת...הריבים והצעקות בוועדות מי המייצג האמיתי של הנכים גרמו לי כנכה בושה, בגלל התנהגות זו וויתרתי על תפקידי במשמר החברתי..הנהגות ראשי המנהיגים גמרה נזק יותר משעזרה.
לצפיה ב-'יואל ידידי, אל תצא עלי שהרי אני מחזיק ב-90 אחוז'
יואל ידידי, אל תצא עלי שהרי אני מחזיק ב-90 אחוז
08/06/2017 | 13:28
5
65
 מדבריך...

אבל, כקורא מהצד ,המנסה פה ושם לתרום את דעתו ותרומתו, אני מראה את האופן...הנימה של ביקורתך - היא מצלצלת כמאבק וכהתגוששות עם שאר ה"מנהיגים" בקרב כלל הנכים.

אציין רק שזה המקום האחד בו אני קורא, כותב ומשתתף. מכאן דבריי. זה ביתי.
לצפיה ב-'אני נגד הדרך..ההתנהלות, נכון יש לי ביקורת על ההתנהלות...'
אני נגד הדרך..ההתנהלות, נכון יש לי ביקורת על ההתנהלות...
08/06/2017 | 14:12
4
44
כואב לי שאנשים ללא שום ניסיון...אנשים שכלל לא נבחרו מייצגים אותי ואותך וגורמים נזק....לא נגד אף ארגון ספציפית אלא על מעשיהם...
שנים צועק מעל כל במה שצריך ארגון יציג...שנים נאבקתי להקמת ארגון יציג לפי החלטת הממשלה הצרה שהנכים לא התייחסו והיות זו התוצאה.
לצפיה ב-'אני נזכר שההזדמנות הכי קרובה להקמת ייצוג כזה טורפדה'
אני נזכר שההזדמנות הכי קרובה להקמת ייצוג כזה טורפדה
09/06/2017 | 15:36
3
29
בידי ממשלת נתניהו. בהשראתו ואולי אף בהוראתו, שובץ אחד מנושאי הלפיד בדירקטוריון המוסד לבידוח לאומי...ושיטת השוחד האישי הצליחה להפריד ולמשול...
לצפיה ב-'ממש לא מדוייק, משלת נתניהו הקימה וועדה להקמת ארגון יציג'
ממש לא מדוייק, משלת נתניהו הקימה וועדה להקמת ארגון יציג
09/06/2017 | 16:18
2
43
באוגוסט 2014 בראשות שופט בדימוס...הוועדה פנתה בקול קורא לנכים להביע דעה ולשתף פעולה....יודע כמה נכים פנו לוועדה מתוך כמה מאות אלפים? 22 נכים...אני פעלתי 8 שנים במאבקים להקמת הוודה...הנכים הם שלא שיתפו פעולה.
לצפיה ב-'אשאל אותך שאלה קשה, ידידי יואל...'
אשאל אותך שאלה קשה, ידידי יואל...
15/06/2017 | 14:32
1
5
מה המידע שיכול לתת נכה קשה וקשה יום...אותו לא יכולים לספק אלפי פקידי ניידות, נכות, עו"סים ורופאים???

ומה בדבר המידע החשוב שיכולים לספק ל"וועדות כיסוי התחת והטיוח" כלכלנים ומומחים לניהול משקי בית, עלויות חינוך וכדומה???

בקיצור - כשם ששר ליצמן לא נועץ בפציינטים ובחולים...אלא ברופאים ובמומחים...כך גם יש לעשות לגבי כל אדם בחברה הישראלית.

מה יש ל#יין שוב ושוב את המוח בכל מספר שנים, כשקבעו כבר כל הנוגעים בדבר - מבג"צ ועד אחרוני נערי האוצר ערלי הלב - אדם חייב הכנסה מינימלית של 5000 שקל כדי לשרוד...לחיות...לשלם חשבונות...לתמוך בילדיו...לשלם מע"מ על כל מצרך ושירות ועוד ועוד מטלות החיים.

ממשלות האפס נתניהו ה-1 קובעות מזה 15 שנה שנכה אינו בן אדם. עובדה !
לצפיה ב-'וועדת שוהם ביקשה חוות דעת הנכים בנושא ארגון יציג....'
וועדת שוהם ביקשה חוות דעת הנכים בנושא ארגון יציג....
17/06/2017 | 12:54
3
רצתה את חוות דעת הנכים, את עצותיהם לא את מצבם.....
כשהממשלה רוצה להקים ארגון יציג לי לך ולכלל הנכים במדינה ומבקשת את דעתנו...את שיתוף הפעולה שלנו ואתה ואחרים לא מגיבים המסקנה היא שאתה לא רוצה ארקגון יציג אלא המשך הארגונים הקקיונים שאינך יודע אפילו מי מייצג אותם.
סתם לידיעתך...כנס לארגון היציג של ארגון נכי תאונות עבודה ראה איזה הטבות יש להם (לא ארגון נכי צה"ל כי תגיב שזו המדינה) בדיונים בכנסת מופיע נציג רשמי לא עשרות ראשי ארגונים שרבים ביניהם מי באמת המייצג האמיתי של הנכים דבר הגורם לבושה, כל ההחלטות נסגרות לפני הוועדה בחדרי חדרים (האמן לי הייתי שם)...קח את המצב היום, ראשי הארגונים קופצים מקואליציה לקואליציה לפי אינטרסים אישיים...פעם נגד זליכה, כעת בעד זליכה...
ושוב...חייבים לעדכן את הקיצבאות...הדרך גרועה והתוצאות יהיו בכיה לדורות ורק כי הנכים לא הגיבו להקמת ארגון יציג.

לצפיה ב-'הנכים עלולים להסתפק בפחות'
הנכים עלולים להסתפק בפחות
06/06/2017 | 10:02
6
281
ישראל היא מהמדינות הקמצניות ביותר בעולם בהכרה בנכים ובגובה קצבת הנכות הניתנת להם; מנגד, הניסיון העולמי מלמד שהעלאת קצבאות הנכות מביאה לקפיצה במספר הנכים; מכלול שיקולים זה נבחן כעת בידי ועדת שמחון, שנוטה להיות זהירה יותר מצוות זליכהhttp://www.themarker.com/opinion/1.4149103
לצפיה ב-'מעניין שקוהי כהן'
מעניין שקוהי כהן
06/06/2017 | 11:08
5
147
כשאמר לי בטלפון שהולנד נותנת שכר מינימום הוא לא ציין את העובדה שזה הקפיץ את מעגל מקבלי הקצבאות.
לצפיה ב-'מעניין שאין המדינה מקפידה כלל על שאר מקבלי הקצבאות...'
מעניין שאין המדינה מקפידה כלל על שאר מקבלי הקצבאות...
06/06/2017 | 11:40
146
בזמנו של המושחת שלמה בניזרי, כשר הרווחה, הוא הורה את מחלקת החקירות של המוסד לבידוח לאומי - לבדוק יסודית אלפיים מקבלי קיצבאות.
כאשר הממצאים הונחו בידיו, הוא נדהם וזנח את המטרה הראשונית שלו...התברר שכמחצית ממקבלי הקצבאות לא היו זכאים להן...רבל כשהוא למד מי הם ומאיזה מגזר הם...הוא שכח מהר מאד מהמדגם.

אני די בטוח שזו תמונת המציאות גם בקרב מקבלי קיצבאות ותוי נכ6ת. יש לחקור, יש לנפות ויש להעניש שקרנים, אבל אסור בתכלית לנשל עקב חשדות אלה את כלל הנכים.

לא נעים לי לשפשף את המלח לפצעים, כי גם אני מהפצועים...אבל אמרתי לכם !!!
לצפיה ב-'חוץ מהולנד באף מדינה אין קיצבה בגובה שכר מינימום'
חוץ מהולנד באף מדינה אין קיצבה בגובה שכר מינימום
06/06/2017 | 12:06
3
126
בגלל הניסיון בהולנד...
אגב רק השבוע קיצצו בכל הקיצבאות ביוון ואיטליה....רק לא מזמן דיברתי עם חבר נכה שיש לו נכד אוטיסט בארה"ב שסיפר שהוריו לא מקבלים כלל קיצבה...טיפולים כן,
וחלילה איני נגד עידכון הקיצבאות אבל צריך להביא את הקיצבאות למצב שנכה עם קיצבת הנכות יחד עם הקיצבאות בעין יוכל לחיות בכבוד עד כמה שאפשר.
ואגב בנושא הולנד...דיברתי עם בחור  שעובד 180 שעות בחודש בשכר מינימום בשכר של 5,200 כששמע על דרישות הנכים אמר לי זה פייר? לא ידעתי מה לענות לו...

לצפיה ב-'ליואל בוקר'
ליואל בוקר
07/06/2017 | 06:00
2
120
כמנהל הפורום אתה נשמע כמתנגד לזכויות הנכים. זה לא ראוי למנהל פורום כזה
לצפיה ב-'אני בעד זכויות ועוד איך אבל נגד אלימות מכל סוג שהוא'
אני בעד זכויות ועוד איך אבל נגד אלימות מכל סוג שהוא
07/06/2017 | 08:21
1
88
אני נגד השמצות ואיומים נגד ראש הממשלה שרים וחברי כנסת או ראשי וועדות שמונו כחוק בענייני הנכים ברשתות החברתיות, אני נגד סגנון בוטה ואלים גם פיזית וגם מילולית נגד קובעי המדיניות.
אני בעד מאבק\משא ומתן מכובד, מנגד אני בעד חסימת צמתים אך ורק מסביב לקרית הממשלה והכנסת, ומבלי לפגוע בציבור הרחב. 
בעזור הקודם הסתובבתי בכנסת עם כל ה"כוכבים" דהיום כמו קובי כהן, נעומי מורביה, דורון יהודה, אבנר עורקבי מומו ועוד....והייתי שותף לאבקים רבים שהתנהלו בכבוד לצד השני, חסימות כבישים עשו מול משרדי הממשלה מבלי לפגוע בתושבי ירושלים...תוכל להיכנס לגוגל ולמצוא. פרשתי מפעילותי בגלל ההתנהלות האינטרסנטית של הפעילים דאז שלצערי פעילים גם היום.

אני מגיב כאן כנכה לא כמנהל פורום, לא זכור לי שמחקתי פוסט כלשהוא שהיה בעדות בעד ההפגנות או האלימות המפשטת ברשת.
לצפיה ב-'ויותר מזה כנכה מתבייש בהתנהגות\איומים הבוטה של גב' כהן'
ויותר מזה כנכה מתבייש בהתנהגות\איומים הבוטה של גב' כהן
07/06/2017 | 10:35
93
כנכה הייתי מצפה מאוכלוסיית הנכים להתנער מהתנהגות ביריונית בוטה ואיומים נגד ראש הממשלה, שרים חברי כנסת ובעלי תפקידים ומצפה לזה גם ממך גלילי...מאבקים אפשר להיאבק גם אחרת.

עד לאחרונה בכל המאבקים (ואני בן 66) התנהגו מובילי המאבקים בכבוד לצד השני...לא התנהגות ביריונית בוטה מבישה הגורמת נזק לאוכלוסיית הנכים
לצפיה ב-'התביישתי מהאלימות המילולית הבוטה של אביטל כהן מי זו בכלל?'
התביישתי מהאלימות המילולית הבוטה של אביטל כהן מי זו בכלל?
06/06/2017 | 17:48
130
לא זכור לי שנבחרה לייצג את אוכלוסיית הנכים, לא זכור לי שקיבלה מנדט להשפיל, לאיים להטיל איימה מילולית בוטה בשם אוכלוסיית הנכים.
במקום להסביר היום בראיון רדיו לאומה מדוע נכה צריך לקבל קיצבת נכות בגובה שכר המינימום, השתוללה הגברת בשידור, איימה על ראש הממשלה, אותו ראש ממשלה שצריך להחליט...עד כדי כך שאיבדה את הסימפטיה אפילו של המראיינת קרן נוייבך....

מחריבינו ומהרסינו ממנו יוצאים...
הגיע הזמן שאוכלוסיית הנכים השפויה תגיד עד כאן!!!!!!
לצפיה ב-'אגרת רשיון נהיגה לנכים'
אגרת רשיון נהיגה לנכים
07/06/2017 | 14:57
1
75
האם יש הנחה על גובה אגרת רשיון נהיגה לנכה 100% ?
לצפיה ב-'לא רק באגרת רישוי לרכב'
לא רק באגרת רישוי לרכב
07/06/2017 | 16:01
42
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:48
27

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון – קצבה מלאה ושיעורה), התשע"ז–2'
הצעת חוק הביטוח הלאומי (תיקון – קצבה מלאה ושיעורה), התשע"ז–2
06/06/2017 | 16:53
3
201
כוווווולללם "דואגים" לנכים והנה הצעת חוק חדשה.
לצפיה ב-'תודה שהבאת'
תודה שהבאת
07/06/2017 | 00:53
62
לצפיה ב-'כלומר, אם אדם שעד שהפך לנכה באמצע חייו ושילם עד אז '
כלומר, אם אדם שעד שהפך לנכה באמצע חייו ושילם עד אז
07/06/2017 | 13:08
1
87
פרמייה נכבדה לחברת ביטוח ונהנה מקצבה חודשית שגבוהה נניח רק ב 1,300 ש''ח משכר המינימום ומכסה ברובה משכנתא לדוגמה, לא יהנה מהגדלת הקצבה הבסיסית לשכר המינימום? למה לא לקבוע שהרף לשלילת תוספת הקצבה לא יהיה בגובה השכר הממוצע במשק? למה לא לדבוק בהצעה של אילן גילאון שבצדק לא מכניס אותנו למוקש של קשירת קצבת נכות למבחן הכנסה? קשר שלא קיים בשום קצבת נכות אחרת של נכי עבודה ומשרד הביטחון?
לצפיה ב-'אתה צודק, מציעים הצעת חוק ללא שום מושג מהו נכה'
אתה צודק, מציעים הצעת חוק ללא שום מושג מהו נכה
07/06/2017 | 13:20
47
לצפיה ב-'רופא אישי ימליץ על אחוזי נכות ולא הביטוח הלאומי'
רופא אישי ימליץ על אחוזי נכות ולא הביטוח הלאומי
04/06/2017 | 12:56
1
171
ועדת השרים ושר הרווחה צפויים לתמוך בחוק שיעביר את האחריות לאבחון מן המוסד לביטוח לאומי לרופאו האישי של המבקש. יוזם החוק, מיקי רוזנטל: "השיטה כיום יקרה ומשפילה"http://www.themarker.com/hrtz/.premium-1.4142530
לצפיה ב-'מבורך...אך..'
מבורך...אך..
04/06/2017 | 14:54
140
זה ירחיק סופית את השוואת הקצבה לשכר מינימום, כי זה אחלה פתח למרמה
לצפיה ב-'לא. איני רוצה הכפלת הקצבה... '
לא. איני רוצה הכפלת הקצבה...
06/06/2017 | 12:57
125

כל נכה נאבק בקשייו ובמוגבלויותיו.
על אחת כמה וכמה
כאשר הוא חי בקהילה
ועליו להתמודד ולהסתדר
עם היש ובעיקר עם האין.
מתבקשת כאן דוגמה:
אדם מן היישוב שנורה נשרפת לו
נוטל נורה וסולם ומחליפה.
עלות הנורה ותו לא.
נכה עם מוגבלות פיזית ונוירולוגית
יאלץ לשלם כ-250 ש"ח לנותן השירות.
יותר תרופות, מיזוג חימום וקירור, כביסות,
ניקיון מעונו, מוניות, מזון מיוחד, טיפולים שאינם בסל
ועוד ועוד.
ניתן כשירות הסברה לשרי הממשלה שאינם
מתמודדים ואינם מודעים לצרות כגון אלו.
לצפיה ב-'החכמה להיאבק לפני פרסום המסקנות ולא אחרי, מצחיק אותי'
החכמה להיאבק לפני פרסום המסקנות ולא אחרי, מצחיק אותי
05/06/2017 | 09:06
3
104
לצפיה ב-'למה? יש לך ידע מה יהיו המסקנות?'
למה? יש לך ידע מה יהיו המסקנות?
05/06/2017 | 23:41
2
49
לצפיה ב-'מה שיודע כתבתי והכל מראיונות בתקשורת של שמחון....'
מה שיודע כתבתי והכל מראיונות בתקשורת של שמחון....
06/06/2017 | 09:11
1
82
לשאלתך אין קשר למה שכתבתי....
לאור הפירסומים על הפגנה בסופו של יום לאחר פרסום המסקנות, בעבר, כשמנהיגי הנכים היו משכמם ומעלה ולא קיקיוניים כמו היום הפגינו יום יום כדי לנסות להשפיע על אנשי הוועדה, ומול קרית הממשלה והכנסת ולא מול הציבור כדי לגרום לאנטיגוניזם מול הנכים  ולא אחרי שהוועדה תפרסם המלצותיה...שזה כבר "אחרי מות....".
בתחילת שנות ה 2000 כשהייתי פעיל בכנסת שבוע לפני דיונים בענייני נכים הייתה קבוצה קבועה של נכים שהסתובבה במסדרונות הנכסת וגם ביום הדיונים כדי לנסות להשפיע, לא כמו היום שרק ראשי הארגונים לבדם מסתובבים מנופחים מחשיבות עצמית במסדרונות הכנסת
לצפיה ב-'תודה, הבנתי נראה לי שאתה צודק'
תודה, הבנתי נראה לי שאתה צודק
06/06/2017 | 09:52
50
יש כתבה בדה מרקר. היא לא נראית מעודדת...
לצפיה ב-'חוות דעת לטיול באמסטרדם . '
חוות דעת לטיול באמסטרדם .
04/06/2017 | 16:01
2
73
אודה לכם על חוות דעתכם והמלצתכם.
האם יש נגישות. תודה 
לצפיה ב-'אמרו לי שהיא מאד נגישה'
אמרו לי שהיא מאד נגישה
05/06/2017 | 23:40
37
אנחנו חזרנו מלונדון. היה ממש נגיש באופן כללי 
לצפיה ב-'הנגישות באמסטרדם הא די טובה'
הנגישות באמסטרדם הא די טובה
11/06/2017 | 10:24
7
שים לב כשמגיעים לשדה התעופה צריך ללכת לבקש ממשרד הרכבת שאחד האנשים יירד איתך ויתאם עם הצוות בתחנה שאתה יורד, כי אין רמפות מובנות, האיש שמגיע איתך מתאם ואח"כ מביא לך רמפה ובתחנה אליה אתה מגיע מחכה איש צוות עם רמפה אחרת. 
רוב המומות נגישים מאד, ישנם בתי קפה ומסעדות שבנויות במבנים ישנים אז יש מדרגה בכניסה, אבל יש המון מקומות אחרים שנגישים. 
החשמליות נגישות עם רמפות מובנות, האוטובוסים רק בחלקם
לצפיה ב-'אגרת חידוש רישיון נהיגה לנכים'
אגרת חידוש רישיון נהיגה לנכים
05/06/2017 | 19:52
2
85
האם גם נכים משלמים 433 ש"ח או שיש הנחה?
לצפיה ב-'משלמים לפי תוקף הרישיון, ההנחה היא רק על אגרת רישוי לרכב'
משלמים לפי תוקף הרישיון, ההנחה היא רק על אגרת רישוי לרכב
06/06/2017 | 09:04
1
34
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/06/2017 | 23:56
3

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה