לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1204912,049 עוקבים אודות עסקים

פורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

פורום זה משמש קהילה תומכת לאוכלוסיית הנכים הכלליים בעזרה מול הבירוקרטיה ודיונים ומידע להשגת מירב הזכויות.
נבקש להגיב\לכתוב בפורום זה בסגנון ובצורה מכובדת ובכבוד אחד לשני. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'ביטן לא בין מקבלי ההחלטות למה להפגין מול ביתו?'
ביטן לא בין מקבלי ההחלטות למה להפגין מול ביתו?
30/07/2017 | 14:00
3
132
1
למה להטריח נכים על כלום ושום דבר?...
הפגנות יהיו אפרטיביות אך ורק מול משרדי הממשלה הרלוונטיים..כך היה בכל המאבקים שהנכים השפויים נאבקו.
לצפיה ב-'הנה מי בהחלטות'
הנה מי בהחלטות
31/07/2017 | 08:59
117
לצפיה ב-'ביטן שיקר.ביבי שיקר.כחלון שיקר'
ביטן שיקר.ביבי שיקר.כחלון שיקר
31/07/2017 | 09:02
1
88
להטריח?.ביטן נתן את המתווה אחרון.התחייב ששום חוק יעבור לפני שהקצבאות יסודרו.פשוט שיקר.וזהו.בגלל זה הוא צריך לתת תשובות
לצפיה ב-'ביטון לא בין מקבלי ההחלטות, הוא סתם שופר של ביבי....'
ביטון לא בין מקבלי ההחלטות, הוא סתם שופר של ביבי....
31/07/2017 | 09:55
88
צריך להקים אוהבל מחאה מול בית ראש הממשלה בבלפור מול מקבלי ההחלטות, מול הראשים לא מול הזנב .....כל אדיוט שפולט הצהרות חסרות תוכן תשבתו מולו?...אם כך מצבכם גרוע....
אם כבר מאבק אז להקים אוהל מחאה מול בית נשיא המדינה ומול בית ראש הממשלה ולשבת ולא לזוז כמו שעשינו ב 2007 מול משרד הרווחה והאוצר, וישבנו שם מעל 140 ימים...לא התעמתנו עם שוטרים, לא הפרענו לאזרחו המדינה, לא גרמנו לאנטיגוניזם נגדנו...

זה לא מאבק אמיתי...זה חארטא..במאבק אמיתי יש משא ומתן..דיונים...אין אלימות מילולית והפרת חוקי המדינה וחבל...דבר הגורם יותר נזק לאוכלוסית הנכים מאשר מועיל...
לצפיה ב-'הכנסת יצאה לפגרה - ונתניהו לא השאיר תקווה לנכים: '
הכנסת יצאה לפגרה - ונתניהו לא השאיר תקווה לנכים:
30/07/2017 | 09:43
138
20 חודשים אחרי שהצעת החוק של ח"כ אילן גילאון (מרצ) להשוואת קצבת הנכים לשכר המינימום עברה בקריאה טרומית; שלושה חודשים אחרי שהוגש דו"ח זליכה שהמליץ להעלות את הקצבאות ב–50%; חמישה שבועות אחרי שיו"ר הקואליציה דוד ביטן כינס מסיבת עיתונאים שבה הכריז — בהתאם לדו"ח זליכה — שקצבאות הנכים יועלו ל–4,000 שקל; וחודש אחרי שראש הממשלה הציג, מצדו, תוכנית דומה לזו של זליכה להעלאת הקצבאות — דבר לא קורה.
לכתבה המלאה בקישור המצורף: http://www.themarker.com/news/politics/1.4301253
לצפיה ב-'הוצאת תעודת זכאות להשתתפות במחיר למשתכן - נכה'
הוצאת תעודת זכאות להשתתפות במחיר למשתכן - נכה
30/07/2017 | 18:05
3
68
שלום,

חולה ניוון שרירים, מתנייד בכיסא גלגלים ממונע, מעוניין להוציא תעודת זכאות להשתתפות בהגרלות מחיר למשתכן.

באתר של הפרוייקט כתובות ההוראות הבאות:

"נכים רתוקים בגפיים תחתונות בני 21 ומעלה, המחזיקים באישור משרד הבריאות, שהם מרותקים לכיסאות גלגלים לצמיתות ובעלי דרגת נכות לצמיתות בשיעור של 75%, צריכים להמציא אישור חתום על ידי לשכת הבריאות המחוזית של משרד הבריאות וכן דוח תפקודי סיעודי עדכני (מקופת חולים). משרד הבינוי והשיכון מעמיד לרשותו של ציבור זה שירות ללא תשלום של איסוף מסמכים מהבית. כדי לקבל את השירות יש ליצור קשר עם החברה שבה נפתח ההליך להוצאת אישור זכאות."

עכשיו, שאלתי היא כזאת: למה הכוונה ב- "נכים רתוקים בגפיים תחתונות בני 21 ומעלה, המחזיקים באישור משרד הבריאות, שהם מרותקים לכיסאות גלגלים לצמיתות ובעלי דרגת נכות לצמיתות בשיעור של 75%, צריכים להמציא אישור חתום על ידי לשכת הבריאות המחוזית של משרד הבריאות."

מה זה האישור הזה? איך הוא נקרא בשמו הרשמי? ביררתי במוקד הראשי של משרד הבריאות, ובחברות שבהן ניתן להוציא אישור זכאות - מהתשובות שקיבלתי הבנתי שמדובר באישור ניידות, אך זה נראה לי לא הגיוני, מכיוון שבאישור הניידות לא כתוב שאני רתוק לכיסא גלגלים לצמיתות (וטכנית, אני כן).

אשמח אם מישהו שעבר את תהליך הוצאת אישור הזכאות להשתתפות בהגרלות בפרוייקט מחיר למשתכן או מישהו שמבין ומתמצא בנושא יוכל להסביר ולפרט באיזה אישור בדיוק מדובר.

תודה
לצפיה ב-'יש אישור מיוחד למשרד הבריאות בחיאת עזוב את המוקדים, '
יש אישור מיוחד למשרד הבריאות בחיאת עזוב את המוקדים,
30/07/2017 | 18:11
2
52
זה שירות חיצוני של קבלני משנה שבדרך כלל לא מבינים הרבה מחייהם, כך זה בכל משרדי הממשלה.
אם אתה עומד בקריטריונים יש אישור מיוחד, האיור זהה גם לניידות וגם למשרד השיכון, פשוט המען ריק וממלאים למי מיועד האישור, מקבלים אותו בדרך כל על המקום.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר, תוכל לומר לי איך נקרא האישור \ הטופס'
תודה על המענה המהיר, תוכל לומר לי איך נקרא האישור \ הטופס
30/07/2017 | 18:18
1
39
או שפשוט אני צריך לבקש אישור שאני רתוק לכיסא גלגלים לצמיתות והם כבר יוציאו את האישור שצריך?

מהתשובה שלך אני מבין שהכוונה היא לא לאישור ניידות, נכון? כי אישור ניידות כבר יש לי..
לצפיה ב-'אם יש לך אישור לניידות זה אותו אישור תוכל להשתמש בו'
אם יש לך אישור לניידות זה אותו אישור תוכל להשתמש בו
31/07/2017 | 08:44
46
מידע אישי בניידות שם המוטב נכתב בכתב, זה אותו אישור...וואלה לא יודע את המספר.
לצפיה ב-'הלוואה עומדת לרכישת רכב(החלפה) שאלות'
הלוואה עומדת לרכישת רכב(החלפה) שאלות
30/07/2017 | 12:36
4
85
מבקש שמישהו יעשה לי סדר בענין אישור להלוואה עומדת להחלפת רכב.  בימים אלו קבלתי הודעה מהביטוח הלאומי על אישור להלוואה עומדת. אחוז הנכות בתחום הרכב לא השתנתה במאז שרכשתי את הרכב הנוכחי לפני 42 חודשים. אך סכום ההלוואה ירד בחצי. לא מבין למה. כמה שאלות:
- מה קורה אם אני לא מנצל את אישור ההלוואה העומדת ולא מחליף רכב בשלב זה? האם אוכל לנצל אותו בעתיד? 
- האם אפשר לערער על גובה ההלוואה העומדת?
- איך נקבע סכום ההלוואה- בעיקר שירד ביותר מחצי מהפעם הקודמת?
- לפי טבלת ההלוואות, איך קובעים זכאות לנפח 1800 או 1300 וכו?
לצפיה ב-'אינך חייב להחליף את הרכב בשלב זה אממה...'
אינך חייב להחליף את הרכב בשלב זה אממה...
30/07/2017 | 13:14
3
101
שלח מכתב לביטוח לאומי שאינך מנצל את הזכות בשלב זה ולמה? כי ברגע שאתה מקבל את הוואוצ'ר שמים לך בצד  את סכום ההלואה ואחרי חצי שנה אם לא ניצלת מחדשים שוב ואחרי שנה לא תוכל לקבל הלוואה שנה.
אי אפשר לערער על גובה ההלוואה העומדת כן אפשר להגיש בקשה על החמרה במצבך הבריאותי, תלוי מתי עברת לאחרונה וועדה רפואית בניידות..חשוב על זה, מצבנו כנכים הרי לא משתפר.
איך נקבע סכום ההלוואה העומדת? לפי % הניידות שנקבעו לך ובהתאם הרכבים שאושרו לנכים על ידי האוצר, הההלוואה העומדת היא על המיסים.
אי קובעים זכאות לנפח. בהתאם ל % הנכות בניידות שנקבעו לך.
ושוב..אם לא מנל לעת עתה את הוואוצ'ר שקיבלת כתוב מכתב להקפיא את הוואוצ'ר מיד לטובתך.
לצפיה ב-'תודה יואל. '
תודה יואל.
30/07/2017 | 14:48
1
36
כרגיל מהיר וענייני. 
אני מבין שגובה ההלוואה קשור לירידה חדה בסכומי ההלוואות של 100% ונגזרותיו. הלא כן? 
ועוד דבר שלא הבנתי מתשובתך- 
לאחר שאני שולח מכתב שלא אנצל את הסכום, מתי כן אוכל לנצל שוב ואיך אני עושה זאת?
לצפיה ב-'זה ירידיה בסכומי המיסים של הרכבים ואי עדכון דגמי הרכב'
זה ירידיה בסכומי המיסים של הרכבים ואי עדכון דגמי הרכב
30/07/2017 | 18:14
57
כבר שנים שאין שינוי בדגמי הרכבים שאושרו לנו, כך שמחיר המיסים שלהם יורד.
אם תקפיא את את האישור תוכל לנצלו מתי שתרצה.
לצפיה ב-'יואל שלחתי לך שאלה נוספת בכותרת "תודה יואל"'
יואל שלחתי לך שאלה נוספת בכותרת "תודה יואל"
30/07/2017 | 16:29
35
לצפיה ב-'מה לדעת לפני חתימת הסכם אבזור עם מאבזרת ולפני רכישת רכב?'
מה לדעת לפני חתימת הסכם אבזור עם מאבזרת ולפני רכישת רכב?
28/07/2017 | 17:12
3
80
שלומות.
רכב ראשון. אושר VAN. מסוג Transporter T6
נרכש עם הלוואה עומדת.
עבור ילד בוגר בכיסא גלגלים. כמובן שהוא מוסע, איננו נוהג. ללא רישיון נהיגה.

הרכב אושר, בקרוב תהיה פגישה עם סוכן המכירות של היבואן צ'מפיון. 
האם יש משהו שצריך לדעת לפני, או תהליך סטנדרתי, והוא כבר ידריך אותי?

לאחר מכן, החברה המאבזרת רוצה שכבר נחתום הסכם. 
שתי חברות יצרו קשר ושתיהן מעוניינות להיפגש לשלוח סוכן אל הבית.
חברת אצם. חברת תמם. לא שמעתי לא מכיר אמרו שהן הכי גדולות.

סכום האבזור לא יותר מ 65 אלף שקל. מדובר במעלית לכיסא הגלגלים לילד נכה שאינו נוהג, מעבר לזה אין עוד אבזור.

מה להגיד לסוכנים, מה לבקש, מה לדרוש. להכניס סעיפים כל שהם להסכם?
כל דבר שיכול ללמד, לעזור. כרגע זה הזמן ללמוד ולבוא מוכן אחרי עשיית שיעורי בית ולימוד הנושא.

תודות. רק בריאות.
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
28/07/2017 | 17:33
1
89
1
כל דבר שמסכם איתם, שיהיה בכתב.
יש עוד 2 חרות הידרופיקס ופלדמן (חפש בגוגל)..כל החברות יגידו שהן הכי גדולות והכי טובות...מנסיון אישי לכל אחת החסרונות שלה וכולן בסדר....אתה לא צריך את הסוכן של צ'מפיון, יכול לחסוך ריצות ולשות הכל דרך מאבזר...
תן לסוכני המאבזרים לרוץ אליך...ודבר ראשון תאריך סיום האיבזור מיום הגעת הרכב למוסך וקנס יומי על איחור מינימום 50$. 
את המקדמה לרכישת הרכב יכול לבקש כמתנת שיווק, שנה ביטוח מקיף..שיפורים\שידרוגים פמימיים לוואן..כי הוא משמש להובלות במקור...בגלל גודל האיבזור כח המיקוח שלך קטן..ככל שיש איבזור גדול יותר כך ה"מתנות" שוות יותר.
לצפיה ב-' תודה '
תודה
29/07/2017 | 16:09
36
אם יש עוד מידע שיכול להיות רלוונטי אני אשמח. ספציפית לכוון אותי קצת יותר. כי אני לא כל כך יודע מה אפשר לבקש, ומה באמת אפשר לקבל.
על מה לשים לב.
בביטוח לאומי לא מדריכים ולא עוזרים כל כך. כנראה שזה לא התפקיד שלהם.
הסביבה שלנו היא של אנשים בריאים, אין מישהו שעבר תהליך דומה שניתן להיעזר או להיוועץ בו. תודה.
לצפיה ב-'תתחדש '
תתחדש
06/08/2017 | 20:20
3
לצפיה ב-'מחר הכנסת יוצאת לפגרה עד תחילת נובמבר'
מחר הכנסת יוצאת לפגרה עד תחילת נובמבר
25/07/2017 | 19:06
2
177
לא הייתה שום הצבעה על קיצבאות הנכים, לא היה שום דיון בוועדת העבודה והרווחה או בוועדה אחרת על הקיצבאות...לא פורסמה הצעת החוק ממשלתית אחרי סיום עבודת וועדת שימחון...וכל זה למרות שכנופיה הזויה של נכים חסמה כבישים וגרמה לאנטיגוניזם נגד הנכים, ומנגד למרות השיחות שמנהלים ארגוני נכים התומכים בממשלה.
אגב חברי כנסת יכלו לבקש בוועדת הרווחה דיון מיוחד בקיצבאות הנכות...למרות כל האהדה שמציגים אף ח"כ לא טרח להגיש בקשה כזו...הכל למראית עין למען עשיית הון פוליטי בלבד.
זו התוצאה שיש אסופת ארגוני נכים הזויים, אלימים ותוקפניים גם בכבישים מול אזרחים גם ברשתות החברתיות, ולא ארגון יציג מסודר.
רק אנחנו אשמים..איך שמציעים את המיטה כך אנו ישנים...לילה טוב עד נובמבר.
לצפיה ב-'קצבאות הנכים'
קצבאות הנכים
30/07/2017 | 15:28
82
קצבאות הנכים אינן חשובות לביבי ולחבר מרעיו . ביבי וממשלתו העלובה וכן מוסד השלטון במדינה חושבים רק על עצמם
לצפיה ב-'קצבאות הנכים'
קצבאות הנכים
30/07/2017 | 15:33
54
לממשלת ביבי "העלובה"לא היה איכפת מציבור הנכים לכל אורך הדרך .אם היה איכפת להם עוד בהתחלה היו עושים משהו רציני ולא מקימים ועדות למיניהן להליט בנושא פשוט הראו לנו" מאיפה משתין הדג"
לצפיה ב-'סכום ההלואה העומדת המעודכן'
סכום ההלואה העומדת המעודכן
28/07/2017 | 10:25
2
108
שלום יואל, האם אתה יכול לפרסם את טבלת ההלוואה עומדת בעת רכישת או החלפת רכב המעודכנת?
לצפיה ב-'תודה יואל'
תודה יואל
01/08/2017 | 18:05
7
לצפיה ב-'שאלה בקשר לעזרה בשכירות ממתן חן/מיחגם'
שאלה בקשר לעזרה בשכירות ממתן חן/מיחגם
27/07/2017 | 23:51
1
70
אםאמא שלי שבעלת הדירה והחוזה רשום על שמה ויש לה קצבת נכות מלאה מקבלת עזרה ממילגם, האם גם אני שגר איתה ומעל 21 ומקבל קצבת נכות מלאה גם כן אוכל לקבל עזרה בשכירות מהם בנוסף או שמדובר במתן עזרה אחת למשפחה? כלומר האם שנינו יכולים כל אחד בנפרד לקבל מהם 770 ש''ח או שבגלל שאני גר איתה לא אוכל לקבל גם למרות שגם אני אדם בוגר שמקבל קצבת נכות מלאה?
לצפיה ב-'ההשתתפות היא לחוזה שכירות אחד בלבד.'
ההשתתפות היא לחוזה שכירות אחד בלבד.
28/07/2017 | 09:08
47
כדי לקבל השתתפות אתה צריך להמציא חוזה שכירות על שימך.
בהשתתפות שאמך מקבלת היא כנראה ציינה שאתם גרים יחד וזה כולל.
לצפיה ב-'עזרה בבחירת דגם כסא גלגלים '
עזרה בבחירת דגם כסא גלגלים
26/07/2017 | 09:21
9
82
שלום, אבי קיבל אישור ממשרד הבריאות לקניית כסא גלגלים בעלות מופחתת והוצעו לנו חמישה ספקים, כל אחד מהם מציע דגמים שונים וחברות שונות של כסאות גלגלים. המחירים פחות או יותר אותו דבר בכל חברה. אשמח לייעוץ ממבינים באיזה דגם כדאי לבחור?
הדגמים הם:
BREEZY EC 200 של יצרן SUNRISE MEDICAL
CANEO B NOVA של יצרן ORTHOPEDIC
SERVICE 3.600 של יצרן MEYRA
TRACER של יצרן INVACARE
PYROLIGHT של יצרן B&B
WCDS1807P של יצרן A&I
MODERM MS007 של יצרן MODERN

תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'משרד הבריאות עורך מכרז בין הספקים המורשים לפי מיפרט שאושר'
משרד הבריאות עורך מכרז בין הספקים המורשים לפי מיפרט שאושר
26/07/2017 | 09:49
3
58
ובהתאם למכרז רוכש את הכג"מ...אם אחר כך תרצי כג"מ שונה במחיר גבוה יותר תצטרכי להשלים את ההפרש....(אלא אם שונה לאחרונה).
ואגב...אל תחפשי רק את הדגם אלא בעיקר את השרות של היבואן.
לצפיה ב-'תגובה ליואל '
תגובה ליואל
26/07/2017 | 10:19
2
61
לא כל כך הבנתי את תגובתך - אדגיש שלא מדובר בכסא גלגלים ממונע אלא כסא רגיל. המחירים די נמוכים, סביב 150 ש"ח מכיוון שהרוב ממומן ע"י משרד הבריאות. רשימת הדגמים שציינתי הינם דגמים שהציעו לנו הספקים אשר נבחרו ע"י משרד הבריאות. 
בשירות היבואן אתה מכוון לספק? יש שם את כמיטק, שטיינר, ר.שעל, איכות חיים, קוסמוטרייד
לצפיה ב-'זה הנוהל גם בכסא גלגלים רגיל'
זה הנוהל גם בכסא גלגלים רגיל
26/07/2017 | 10:34
1
53
משרד הבריאות מוציא מכרז לפי המפרט שאושר לך...הכסא גלגלים אינו שלך, את משלמת רק השתתפות עד 10%
לצפיה ב-'אבל באיזה כסא כדאי לבחור?'
אבל באיזה כסא כדאי לבחור?
26/07/2017 | 10:45
47
כרגע עלינו לבחור כסא אחד מן הדגמים שהוצעו ופורטו בהודעה הראשונה שלי, להודיע לספק הרלוונטי כי זה הדגם שבחרתי ולתאם אספקה ותשלום. 
אני מנסה להבין איזה דגם כדאי לבחור מהרשימה שהוצעה לנו
לצפיה ב-'עפ"י הדגמים שפירסמת '
עפ"י הדגמים שפירסמת
26/07/2017 | 10:42
3
52
אביך קיבל  כסא גלגלים ברמת תפקוד נמוכה. ואינו עצמאי 
הכסאות הללו במשקל 18 ק"ג ומעלה 

לצפיה ב-'ויש לך אולי המלצה על אחד הדגמים במיוחד? '
ויש לך אולי המלצה על אחד הדגמים במיוחד?
26/07/2017 | 10:47
41
הבנתי כי יכולים להיות הבדלים בגלגלים, בסוג הבד וכד' - מכיוון שאיננו מנוסים בזה לא יודעים במה לבחור. תודה!
לצפיה ב-'כדאי לך להוסיף מכיסך ולרכוש קל משקל עד 6-8 ק"ג'
כדאי לך להוסיף מכיסך ולרכוש קל משקל עד 6-8 ק"ג
26/07/2017 | 11:01
1
69
כסא כזה קל להרימו לרכב או במדרגות...וחדיש יותר.
ותשתדלי שהצמיגים יהיו קבועים לא לניפוח באויר, צריך לשמור על כמות אויר בגלגלים, כל פעם יש פנצ'רים. 
לצפיה ב-'איזה כסא לבחור'
איזה כסא לבחור
26/07/2017 | 13:18
49
תעברי בחנויות כסאות הגלגלים ,דברי עם המוכרים כאילו את רוצה לקנות תשמעי מה ממליצים תראי מה קל משקל יותר וגם רוחב הכסא חשוב ולאחר שיהיה לך מושג תדרשי את המתאים ביותר .
לצפיה ב-'אביך צריך קודם כל לנסות את הכסאות בעצמו'
אביך צריך קודם כל לנסות את הכסאות בעצמו
26/07/2017 | 14:06
61
צריך לבחון את הכסאות בניסוי. לכל נכה יש את המגבלות והיכולות שלו. כדאי להקדיש לבחינת הכסא כשעתיים כאשר מנסים אותו בכל מיני מצבים. באולם התצוגה, ברחוב, בנסיון לעלות ולרדת ממדרכה. כדאי לבחון את קלות הנסיעה העצמית ולחוד את ההובלה על ידי מלווה. לבחון את זווית הגב ואת זוויות הרגליות והנוחות שלהם. לבחון את הידיות, גובהן וריפודן. לבחון את הכסא בסיבובים בבית ובכניסה לשירותים ולאמבטיה. לבחון את יכולת הקימה, הישיבה והמעבר מן הכסא למיטה או לכיסא אחר. לבחון את היכולת לעבור מן הכסא למכונית ולהיפך. לבחון איזה תוספות ניתן להוסיף לכסא בתשלום נוסף ואת התועלת מהן. אפשר בהחלט גם להתייעץ עם אנשי המכירות וכך גם להתרשם מן השירות והמיקצועיות. באשר לאמינות - אי אפשר לבדוק דבר כזה לבד ולא ידוע לי על מאגרי מידע בנושא. רצוי להימנע עד כמה שאפשר מכיסאות סיניים.
לצפיה ב-'טרנספורטר t5 2014'
טרנספורטר t5 2014
25/07/2017 | 13:41
2
83
שלום חברים.
יש מישהו שיש לו פולסווגן בערך מהשנים 2012 ואילך, שיש לו בעיות ב"גיר" ?
או שעשה עידכון כלשהו במוסך, ונתקל בבעיה באופן הנסיעה?

לצפיה ב-'איזו בעיה?.. יכול לפרט '
איזו בעיה?.. יכול לפרט
25/07/2017 | 15:49
1
42
הבנתי שברכבים האוטומטים של היצרן
יש בעיות בגיר
ברכב האוטומטי
מספיק תחפש באינטרנט את צירוף המילים
גיר DSG

כמה ק"מ רכבך עבר?
לצפיה ב-'בעיה , כאילו הגיר מחליק. וכאילו הרכב נוסע בעיקר על'
בעיה , כאילו הגיר מחליק. וכאילו הרכב נוסע בעיקר על
25/07/2017 | 16:20
57
ההילוכים הנמוכים. 2 ו3 
וזאת לאחר עידכון תוכנה של היצרן
לצפיה ב-'אני רוצה לומר משהו עקרוני'
אני רוצה לומר משהו עקרוני
22/07/2017 | 16:33
4
277
הנכים לא אמורים להתחנן ולבקש זכויות שמגיעות להן כל פעם משר או ועדה אחרת

זה תפקיד הממשלה לבדוק את הנושא (אולי כל מקרה לגופו)  זה נראה מחפיר שאנשים במצוקות קשות מאוד צריכים להתחנן.

המדינה משרתת אותנו. לא אנחנו אותה
לצפיה ב-'זאת הפקרות מוחלטת היחס'
זאת הפקרות מוחלטת היחס
22/07/2017 | 16:34
3
131
שלהם לנכים. פשוט בזיון
לצפיה ב-'מסכים איתך'
מסכים איתך
23/07/2017 | 15:47
2
74

בעצמי עברתי מסכת יסורים של 20 שנה ..עד שקיבלתי נכות ראויה ..ורק עכשיו מתחיל שיקום שכל המטפלים שלי בעצמם אומרים..שהנזק שעשו לי זה יותר מעוול..

אני גם תוהה כמה עוד יש שויתרו על הנכות....תקועים

היום מדברים על גובה קצבאות ..מי דואג לאלה שלא עוברים אף את הועדות?
לצפיה ב-'בדיוק. בוודאי יש כאלה שלא'
בדיוק. בוודאי יש כאלה שלא
24/07/2017 | 03:29
1
72
מתמצאים. זו הסיבה שהמדינה חייבת לבדוק את מצבם של כל הנכים, מאמינה שיש נכים שלא יודעים על קיומם כמו למשל עולים שלא מבינים את השפה.

בוודאי חלקם הומלסים
לצפיה ב-'המדינה לא מבינה דבר מאוד'
המדינה לא מבינה דבר מאוד
24/07/2017 | 03:34
71
פשוט. היא אמורה לשרת אותנו, לא אנחנו אותה. אנחנו ממנים אותה בכספינו..

זה האבסורד הכי גדול
לצפיה ב-'לוקח לאבזר את האוטו כבר חצי שנה '
לוקח לאבזר את האוטו כבר חצי שנה
20/07/2017 | 22:56
14
103
חברת האבזור אמרה שהיא תאבזר את הוטו בפרק זמן של סביבות 4 חודשים אבל הם אפילו עוד לא התחילו האוטו עוד לא נכנס להנמכה
ועל פי החוזה הם רשמו שזה יאובזר בערך עד חצי שנה שזה עובר ב 22 לאוגוסט מה אני יכול לעשות כדי לזרז אותם אני צריך את האוטו
הם קיבלו את האוטו ב 22 ליוני
באיזה צעדים אני יכול לנקוט שלפחות לא יעבור הזמן שרשום בחוזה
ושהאוטו יהיה מוכן לפחות עד ה 22 לאוגוסט
לצפיה ב-'היום לפי הסכם המאבזרים עם ב.ל. זמן האיבזור 6 חודשים.'
היום לפי הסכם המאבזרים עם ב.ל. זמן האיבזור 6 חודשים.
21/07/2017 | 09:13
8
79
כשחותמים עם המאבזר מכניסים סעיף שכל יום איחור באיבזור 50$, האמן לי מידע אישי זה עובד.....
אגב שים לב מה כתבת, שהרכב הגיע אליהם ב 22 ביוני, אם זה חצי שנה כמו בחוזה זה 22 בדצמבר....
הם אמרו לא כתבו...מה שקובע זה מה כתוב!!!!
הפוסט הזה מכוון לכל אלה שמכניסים רכב לאיבזור.
לצפיה ב-'טעיתי נכנס ב22.2 כתוב שעד ה22 לאוגוסט זה אמור להיות מוכן '
טעיתי נכנס ב22.2 כתוב שעד ה22 לאוגוסט זה אמור להיות מוכן
23/07/2017 | 00:49
7
59
טעיתי כתוב שעד ה22 לאוגוסט זה אמור להיות מוכן יש לי מה לעשות אם הם יאחרו במועד ???
התבלבלתי בכתיבה שמתי את התאריך שרשמתי את ההודעה במקום 22 לפבואר 
לצפיה ב-'אחרי חצי שנה ביטוח לאומי בודק סיבת האיחור אצל המאבזר.'
אחרי חצי שנה ביטוח לאומי בודק סיבת האיחור אצל המאבזר.
23/07/2017 | 08:28
6
59
לך וליתר החברים כאן...לשאול ולהתייעץ בכל דבר...יש פרטים אלמנטריים שחשוב להכניס בהסכם עם מאבזר...וסיום האיבזור זה אחד החשובים שבהם.
תבדוק בהסכם שך ע המאבזר מה כתוב באם מאחר במסירת הרכב.
ואתה יכול לכתוב את שם המאבזר כדי שבעתיד חברים יזהרו...
לצפיה ב-'ומה אני יכול לעשות זה מה שרשום בחוזה (בתוכן)'
ומה אני יכול לעשות זה מה שרשום בחוזה (בתוכן)
23/07/2017 | 16:13
5
46
ככה רשום הירני לאשר כי ביום 22.217 קיבלנו את הרכב שמספרו 1234 שהינו בבעלות אני לצורך התקנת אביזרים ברכב .
להערכתנו מתכון הרכב יסתיים תוך פרק זמן של חצי שנה .
אנו מתחייבים להעביר את הרכב בגמר המתקון בדיקת מעבדת רכב של מכון התקנים או של מכון המתכון בטכניון .
ואז למטה יש חתימה וחותמת של אצם
מה אני יכול לעשות אם זה אם הם יאחרו במועד אני יכול לבקש פיצוי או לתבוע אותם משהו ? תן לי כיוון כי שאני מדבר איתם הם אומרים אנחנו לא סגורים על זה שהוא יהיה מוכן עד אז אז מה אני יכול לעשות ???
לצפיה ב-'האמת. אם לא היה קנס פיגור לא יכול לעשות כלום..אכלת אותה'
האמת. אם לא היה קנס פיגור לא יכול לעשות כלום..אכלת אותה
23/07/2017 | 16:18
4
50
מחוסר ידע....
לפי ההסכם עם ביטוח לאומי על המאבזר לסיים האיבזור תוך חצי שנה (בעבר זה היה 3 חודשים), אם לא עמד בזמנים על ביטוח לאומי לקבל הסברים על סיבות הפיגור במסירת הרכב.

גם אני איבזרתי באצ"מ עם סעיףשל קנס יומי על פיגור מסירת הרכב...
וסתם תגיד...מתנות מקבל? גם רשום בהסכם או על הקרח..
לצפיה ב-'אז אני לא יכול לעשות כלום אם הם מאחרים ?'
אז אני לא יכול לעשות כלום אם הם מאחרים ?
23/07/2017 | 16:20
3
51
אז אני לא יכול לעשות כלום אם הם מאחרים ?
ובקשר למתנות כן שמו לי מגנזיום לאוטו טאצ מקדימה מסך מאחורה ורמקולים
וכן זה רשום בהסכם על הנייר לא באוויר
אבל אין מה לעשות אם יאחרו ?
לצפיה ב-'חחח וזהו? סתם סקרנות איזה רכב?'
חחח וזהו? סתם סקרנות איזה רכב?
23/07/2017 | 17:14
2
52
בדקת אם הרכב בא  עם רמקולים מאחור בילד אין? איזה טאצ" למה?...
ומה עוזר לך גלגלי מגנזיום בחיים?
בהתאם  לאיבזור מקבלים ביטח מקיף לשנה, או תשלום חלקך ברכב...ויש עוד....
בנושא קופת האיבזור פנה לביטוח לאומי, או במקביל שלח להם מכתב מעו"ד כתוב להם שאחרי 6 חודשים תפסיד קיצבת ניידות בהתאם לאיבזור ותתבע אותם על ההפסדים.
זה רכב וואן ראשון שלך?
לצפיה ב-'רכב t6 טרנספורטר שמגיע פח'
רכב t6 טרנספורטר שמגיע פח
23/07/2017 | 19:08
1
75
בקיצור זה היה רכב ראשון פחות ידעתי את הכל ויצא לא טוב
ביקשתי מסך אם אנדרואיד בפנים רמקולים הם שמים ביטוח מקיף קיבלתי גם תשלום חלקי ברכב ממש לא פען הבאה אני ישאל פה וידע יותר רכב אפשר להחליף כל 3 וחצי שנים נכון ?
עוד שאלה בנושא אחר אני גם מקבל דירת עמידר בקרוב כבר קיבלתי ומחכה שישפצו את הבית יש משהוא מיוחד שאני צריך לדעת גם בנושא הזה כי אני נכה די חדש ולא מבין בכל הדברים האלה
לצפיה ב-'בשעה טובה, ההחלפה בוואן כל 5 שנים נכון לעכשיו...'
בשעה טובה, ההחלפה בוואן כל 5 שנים נכון לעכשיו...
23/07/2017 | 19:34
64
אז יצאת לפחות עם משהו...
לצפיה ב-'על "טעיות" וחוסר בהבנה , משלמים'
על "טעיות" וחוסר בהבנה , משלמים
25/07/2017 | 13:47
4
37
אומנם מאוחר לתקן. אבל לעתיג, ולאחרים.
להחתים את המאבזר על מפרט , בכתב, ורצוי ע"י המנכ"ל.
אני ציינתי ב"חוזה"  ,30 ימי עבודה. ולמרות שחרגו ניומיים שלוש, מידי שבוע הגעתי, ועשיתי "רעש", אחרת לא סופרים אתכם, יש שם מכוניות, "במשקל", 
למרות שתכף "יקפוץ עלי" מישהו מהפורום, בכדי "לחנך".
תדעו, מי שצועק, מקבל.
ומי שלא, יחכה חצי שנה.
לצפיה ב-'חרגו כתבת'
חרגו כתבת
25/07/2017 | 15:50
36
קיבלת כסף על החריגה הזאת או לא התקטנטנת  איתם על זה?
לצפיה ב-'ארלפ אף אחד לא יחנך, אתה צודק,'
ארלפ אף אחד לא יחנך, אתה צודק,
25/07/2017 | 16:27
34
מי ששואל מדריך אותו דבר ראשון תאריך גמר איבזור..איחור במסירת הרכב גורר הפסדי קיצבת ניידות.
אצלי חרגו בשבוע לא התחשבנתי איתם  (50$ ליום) למרות שאם זה היה הפוך לא היו מוותרים לי...
לצפיה ב-'יחס מגעיל מאצם '
יחס מגעיל מאצם
25/07/2017 | 16:49
1
50
אוטו ראשון אכלתי אותה להבא אני ידע 
עזוב את זה שכל פעם שהייתי מתקשר לברר מה אם האוטו היו אומרים לי נכנס השבוע ואחרי שבוע אמרו לי עוד שבועיים ואז אמרו לי נכנס כבר אבל אחרי שבועיים מסתבר שלא ועכשיו אומרים השבוע היכנס שהאוטו אמור להיות מוכן ב 22 באוגוסט 
ואין סיכוי שהוא יהיה מוכן בתפחות מחודש 
אצם באר שבע זוועה של שירות 

לצפיה ב-'מנסיון אישי כל המאבזרים אותה התנהגות, ברגע שחתמת חפש אותם...'
מנסיון אישי כל המאבזרים אותה התנהגות, ברגע שחתמת חפש אותם...
25/07/2017 | 17:02
33
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:49
32

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'יואל שאלתי אותך כמה זמן אצטרך לגור בדירה בשביל לקבל את ההנחה'
יואל שאלתי אותך כמה זמן אצטרך לגור בדירה בשביל לקבל את ההנחה
22/07/2017 | 11:40
3
121
של מס הרכישה רשמת לי תתבייש לך אז ככה
אין לך מושג בכלל בפרטים
יש לי דירה על שמי לא נגישה שקבלתי בירושה ועדיין סבתי גרה בה ואיני יכול למכור אותה
אז נתנו לי ‏להשתתף במחיר למשתכן
‏ שם זכיתי ‏בדירה שלו נוחה לצרכים שלי אבל בהנחה משמעותית אז מה לוותר למה
מוכן לגור שם ולסבול כמה שצריך לממש את הרווח המקסימלי ולקנות דירה שתתאים לי מה הבעיה לא לכולם יש כסף לשלם ולשלם איפה זה לא בסדר
לצפיה ב-'בעל דירה לא יכול להשתתף במחיר למשתכן,'
בעל דירה לא יכול להשתתף במחיר למשתכן,
22/07/2017 | 12:19
2
93
נכון שלא נתת את כל הפרטים, עניתי לך על הפרטים שכתבת...ויודע מה גם מה שכתבת לא מסתדר...אם אתה רוצה דירה לעצמך כנכה..למה צריך לשאול כמה זמן צריך לגור בה כדי שמס רכוש יתפוס?, אני מבין מכתיבתך שאחרי שיעבור הזמן תשכיר אותה,..אז אענה לך שוב!!! אתה מקבל הנחה במס רכישה כנכה..כעזרה מהמדינה כדי להתגורר בדירה לתמיד..ולא לחכות לפקיעת הזמן ולעשות ביזנס...
לצפיה ב-'לא ברור. האם נכה שקיבל הנחה במס רכישה כבול לדירה לתמיד? '
לא ברור. האם נכה שקיבל הנחה במס רכישה כבול לדירה לתמיד?
23/07/2017 | 15:57
1
57
האם נכה שקיבל הנחה במס רכישה איננו יכול להחליף את הדירה אף פעם? הוא כבול לדירה? הרי יתכן שלאחר זמן יתעורר צורך בהחלפת הדירה!
לצפיה ב-'את ההנחה אפשר לקבל רק פעמיים'
את ההנחה אפשר לקבל רק פעמיים
23/07/2017 | 16:12
68
וב 2 הפעמים הנכה חייב לתגורר בדירה.
לצפיה ב-'איגוד לשכות המסחר נגד ביטוח לאומי מסרב לעדכן מחירון האיבזור'
איגוד לשכות המסחר נגד ביטוח לאומי מסרב לעדכן מחירון האיבזור
20/07/2017 | 17:16
89
הפורום, המאגד את מרבית החברות העוסקות באבזור רכבי נכים בישראל, טוען כי "אינטרס הביטוח הלאומי לסכל בכל דרך את עדכון המחירון, אשר ללא ספק יגרור עליית מחירים (אחרת היה מתבצע מזמן) הוא כפול: הימנעות מהגדלת התשלומים לחברות האבזור על עבודתם ברכבי הנכים מחד, והימנעות מתשלום גמלאות ניידות גבוהות יותר לציבור הנכים בישראל, שיעלו ככל שמחירו של האבזור ברכבם יעלה... ובמילים אחרות - עלייה במחירי אבזור רכבי הנכים, תגרור עימה עליה בגמלאות הניידות החודשיות לנכים ועימן הוצאות נוספות לביטוח לאומי". בית המשפט העליון הורה לביטוח הלאומי להשיב לעתירה עד ליום 30.8.2017.
לכתבה המלאה בקישור: https://www.chamber.org.il/newslobby/press/78827/
לצפיה ב-'הנכים שלא הורשו להיכנס להרצאה של שר האוצר זכו בזה ביושר'
הנכים שלא הורשו להיכנס להרצאה של שר האוצר זכו בזה ביושר
19/07/2017 | 09:00
4
172
כך זה כשיוצא לך שם של מעורר מהומות של חוסם כבישים, של אלימות מילולית ברשתות החברתיות אף אחד לא רוצה את קירבתך, אף אחד לא מעוניין לשוחח איתך לנהל איתך משא ומתן...לענות על שאלותיך....ואז עוד מתלוננים על המאבטחים שפעלו כחוק נגד מפריעים ומעוררי מהומות.
נזק והוצאת שם רע לכלל הנכים במדינה כבר אמרנו?

הגיע הזמן שנקיא מתוכנו כל פעילויות אלימות\בוטות. זה פוגע בנו גם אם אנו לא שותפים
לצפיה ב-'אפילו נכים שבאו עם הזמנות ולא קשורים לקבוצה ההזויה לא הוכנסו'
אפילו נכים שבאו עם הזמנות ולא קשורים לקבוצה ההזויה לא הוכנסו
19/07/2017 | 09:28
3
119
עכשיו תתארו לכם..בגגלל קבוצה קטנה הזויה ברוטלית וכוחנית כלל הנכים במדינה מתחילים לסבול.

הגיע הזמן שכלל הנכים יצעק די!!!!
לצפיה ב-'אני חושבת שלא צריך להכנס לה רצאות של אף אחד'
אני חושבת שלא צריך להכנס לה רצאות של אף אחד
19/07/2017 | 18:56
91
זו דעתי . לדעתי זה מפריע למרצה על כל נושא שהוא . כאשר הייתי חייבת להרצות/לנאום/ לישות מו"מ .גיליתי מהיגות שאפיךן הפליאה אות (למרות דידעתי שיש לי מנהיגות)
היה כך :אני יושבת ומסביבי 30 אנשים צורחים אמרתי:ברור שככה אף אחד לא יכול לשמוע אף אחד מבקשת ממכם לצאת מהחדר למקום אחר איש לא צורח וכל אחד מכבד את האדם שרוצה לדבר ,אני אפשר לכל אחד לדבר.אני אדבר רק בסוף
לך היה.שאלתי אם למישהו יש שאלה,נענית בשלילה ואמרתי אז ככה זו המסקנה.
נאמר לי מהקבוצה של האנשים :איך לא חשבנו על זה?

עניתי שהייתם עסוקים בלצרוחכ כאש כולם בשקט אז אפשר לחשוב על פיתרון 
קיבלתי ציון 100 עלהמשא ומתן.

אצלי בחיים אין דבר כזה אי אפשר .תתרכז ותחשב תמצא פתרום
לצפיה ב-'זה היה רק עניין של זמן עד שנכים שלא קשורים לזה יתחילו לסבול'
זה היה רק עניין של זמן עד שנכים שלא קשורים לזה יתחילו לסבול
20/07/2017 | 00:15
1
97
להגיד ת'אמת אם לא הייתי נכה, גם אני הייתי חושב עכשיו שנכים אלימים.
חבל מאוד. שנים אנחנו מנסים לנפץ סטיגמות והקבוצה הכוחנית הזאת מחזירה אותנו עידנים אחורה.
לצפיה ב-''
20/07/2017 | 09:00
28
לצפיה ב-'שימו לב לאלימות הנכים, מי הרביץ למי..ממש בושה למשפחת הנכים'
שימו לב לאלימות הנכים, מי הרביץ למי..ממש בושה למשפחת הנכים
20/07/2017 | 09:53
1
152
לצפיה ב-'זה מה שקורה '
זה מה שקורה
20/07/2017 | 13:31
84

ש99% מהנכים יושבים בבית ולא יוצאים למחאה מסודרת מאורגנת בכל רחבי הארץ ללא אלימות עם הסברה הולמת...

תמיד יש קומץ...אבל אין מי שקם מארגן ומביא את המעל מאה אלף נכים ..או חצי מהם גם יהיה טוב ..הלוואי והייתי יכול..ומי שיכול פה ורק מדבר...שיעשה חשבון עם עצמו..קודם.
לצפיה ב-'תעודת נכה ופטור מתור למוגבלי ניידות'
תעודת נכה ופטור מתור למוגבלי ניידות
21/07/2017 | 10:41
2
135
האם יש משהו חדש בנושא או שהפטור ניתן רק לאנשים על הספקטרום?
לצפיה ב-'הייתה בעבר הודעה שיש שינוי, נכון לעכשיו לא ראיתי..'
הייתה בעבר הודעה שיש שינוי, נכון לעכשיו לא ראיתי..
21/07/2017 | 10:48
1
95
מי שאשם במצב זה ח"כ אחן גלאון שהיה יו"ר תת ועדה בנשוא נגישות..המטרה הייתה להוסיף את המוגבלות הבלתי נראית לגובלות הנראית ובגלל טעות הם בפנים ואנחנו בחוץ...מספר פעמים נפגשתי עם אילן ועם הנציב לשעבר מר חמארה בנושא שהבטיחו לתקון מהיר של המצב...כנראה שלא הגיע הזמן אחרי 7 שנים...
כך עבד בעבר אילן גילאון ללא כל אכפתיות אמיתית לאוכלוסיית הנכים...אישית פניתי אליו בעבר שיעשה דברים למען הנכים..ענה לי עם 4 מנדטים לא יכול לעשות כלום..פשוט כעת רוצה להיות יו"ר מר"צ אז מנצל את מצוקת הנכים בצורה צינית לתועלתו האישית.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
21/07/2017 | 12:37
28
לצפיה ב-'יואל לכמה זמן עלי לגור בדירה שקיבלתי עליה הנחה במס רכישה כדי'
יואל לכמה זמן עלי לגור בדירה שקיבלתי עליה הנחה במס רכישה כדי
20/07/2017 | 19:27
1
136
להיות זכאי להנחה
לצפיה ב-'אגיד לך משהו אכזרי...תתבייש לך...'
אגיד לך משהו אכזרי...תתבייש לך...
21/07/2017 | 09:16
108
אתה מקבל הנחה בזכות נכותך..נותנים לך הנחה כדי שיהיה לך קל לרכוש בית משלך ..לא כדאי לרמות את המדינה....בגלל הטריקים האלה כלל הנכים במדינה מפסיד..
קונה בית? בהצלחה מאברוק..אבל אל תרמה את המדינה בזכות נכותך..שלם מה שמגיע בלי טריקים.
לצפיה ב-'דיווח: הממשלה תקצה 1.5 מיליארד ש"ח בלבד להעלאת הקצבה'
דיווח: הממשלה תקצה 1.5 מיליארד ש"ח בלבד להעלאת הקצבה
18/07/2017 | 18:08
1
237
זאת למרות הבטחות קודמות להקצאת 4 מיליארד שקלים | הדיווח לא קיבל אישור רשמי, אך אם יתברר כנכון, משמעותו שתהיה העלאה אחת בלבד בקצבאות עבור "נכים קשים" | אלכס פרידמן, ממובילי המחאה: "'את כחלון לא מעניין 'נטו נכים'"
הכתבה המלאה בקישור המצורף: http://www.davar1.co.il/76917/
לצפיה ב-'אם זה נכון...העם הזה ירד לטמיון...רק להתפלל '
אם זה נכון...העם הזה ירד לטמיון...רק להתפלל
20/07/2017 | 13:26
84

תהילים פרק קט
א  למנצח, לדויד מזמור:
אלוהי תהילתי,    אל-תחרש.
ב  כי פי רשע, ופי-מרמה--עליי פתחו;    דיברו איתי, לשון שקר.
ג  ודברי שנאה סבבוני;    ויילחמוני חינם.
ד  תחת-אהבתי ישטנוני;    ואני תפילה.
ה  וישימו עליי רעה, תחת טובה;    ושנאה, תחת אהבתי.
ו  הפקד עליו רשע;    ושטן, יעמוד על-ימינו.
ז  בהישפטו, ייצא רשע;    ותפילתו, תהיה לחטאה.
ח  יהיו-ימיו מעטים;    פקודתו, ייקח אחר.
ט  יהיו-בניו יתומים;    ואשתו, אלמנה.
י  ונוע ינועו בניו ושיאלו;    ודרשו, מחורבותיהם.
יא  ינקש נושה, לכל-אשר-לו;    ויבוזו זרים יגיעו.
יב  אל-יהי-לו, מושך חסד;    ואל-יהי חונן, ליתומיו.
יג  יהי-אחריתו להכרית;    בדור אחר, יימח שמם.
יד  ייזכר, עוון אבותיו--אל-יהוה;    וחטאת אימו, אל-תימח.
טו  יהיו נגד-יהוה תמיד;    ויכרת מארץ זכרם.
טז  יען--    אשר לא זכר, עשות חסד:
וירדוף, איש-עני ואביון--ונכאה לבב;    למותת.
יז  ויאהב קללה, ותבואהו;    ולא-חפץ בברכה, ותרחק ממנו.
יח  וילבש קללה, כמדו:    ותבוא כמים בקרבו; וכשמן, בעצמותיו.
יט  תהי-לו, כבגד יעטה;    ולמזח, תמיד יחגרהא.
כ  זאת פעולת שוטניי, מאת יהוה;    והדוברים רע, על-נפשי.
כא  ואתה, יהוה אדוניי--    עשה-איתי, למען שמך;
כי-טוב חסדך,    הצילני.
כב  כי-עני ואביון אנוכי;    וליבי, חלל בקרבי.
כג  כצל-כנטותו נהלכתי;    ננערתי, כארבה.
כד  ברכיי, כשלו מצום;    ובשרי, כחש משמן.
כה  ואני, הייתי חרפה להם;    יראוני, יניעון ראשם.
כו  עוזרני, יהוה אלוהיי;    הושיעני כחסדך.
כז  ויידעו, כי-ידך זאת;    אתה יהוה עשיתה.
כח  יקללו-המה, ואתה תברך:    קמו, ויבושו--ועבדך ישמח.
כט  ילבשו שוטניי כלימה;    ויעטו כמעיל בושתם.
ל  אודה יהוה מאוד בפי;    ובתוך רבים אהללנו.
לא  כי-יעמוד, לימין אביון--    להושיע, משופטי נפשו.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום נכי צה
פורום נכי צה"ל
עו
עו"ד גיא בית און
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה