לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הפורום משמש במה להבעת דעות, לעזרה לחברים מיידע וניסיון אישי, להדרכה וייעוץ בנבכי הבירוקרטיה, הדיונים יתנהלו בשפה נקיה ללא השמצות והוצאת דיבה, הפורום הוא הראי שלכם. אנא שמרו עליו לטובת כלל הציבור.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

מענק מס הכנסה שלילי לנכים ולמשפחות חד-הוריות
07/02/2016 | 09:59
70
ההצעה כוללת גם שינויים בחוק שייטיבו עם מקבלי המענק. בין השאר מוצע כי עובד שנקבע לו שכר מינימום מותאם מופחת — קביעה המתייחסת בדרך כלל לבעלי מוגבלויות — והזכאי למענק, יוכל לקבל את המענק באותו טווח הכנסות המזכה את יתר העובדים במענק. 
יואל שלום אולי אתה קורא לזה אמת
09/02/2016 | 19:21
1
7
אנ כשושבת על זה אני מדבר על שכל ישר והגיוון מה שקרה בבדיקה ברמלה:אל תזוזי
מההליכון/רולטור (הליכון משודרג עם כסא בתוכו. תראי איך רוחצים פנים הראתי ביד על הלחי,אל תזטזי תראי איך את חופפת ?שמתי את היד על הראש .הכל בסדר לדעתים. לדעתי לא ולא.ואסביר אם אני צריכה לבוא לי הכיור להביא סבון לפנים ואני לא יציבה זה אומר הכל.אותו דבר לגבי צחצוח שיניים להביא את המברשת שלי ואת המשחה שלי אותו דבר אני לא יציבה ולכן דרוש עזרה .
זה מה שיש ואני לו מוותרת מגיע לי בזכות ולא בחסד .
מקווה שסכים איתי ואם לא אז לא

נורית של פינקי  
אל תוותרי...
09/02/2016 | 19:33
2
שרות חינמי - "יד מכוונת"
09/02/2016 | 18:04
6
דברי חה"כ קרן אלהרר
"אני שמחה שהמוסד לביטוח לאומי הרים את הכפפה, ופתח את מרכזי "יד מכוונת" - מרכזים שמאוישים על ידי רופאים ופקידים שמסייעים לאזרחים בהכנה לועדות רפואיות ומסבירים על התהליך. השירות ניתן במרכז עצמו וגם באמצעות שיחות וידאו (באמצעות טלפון סלולרי) - ממש קל ופשוט. המרכזים פועלים כרגע בחיפה ובבאר שבע ונותנים את השירות בחינם.
....  ולכן אני מברכת על היוזמה להקמת שני מרכזים נוספים בירושלים ובמרכז עוד בשנה הקרובה, וקוראת לאזרחים לגשת למרכזי "יד מכוונת" ולקבל את הייעוץ וההכוונה שמגיעים להם בחינם! די להתעשרותן של החברות הפרטיות על חשבונם של האזרחים."
שינויים במבחן הזכאות לקיצבת שירותים מיוחדים
03/02/2016 | 09:57
7
177
אחד השינויים הוא שמבחן "היות שמבחן ה IADL בודק פעולות הקשורות במשק ביתו של הנכה, מתייתרת ומתבטלת התוספת לאדם הבודד. חשוב להדגיש שהבסיס לקביעת הזכאות היה ונותר מידת התלות בעזרת הזולת בפעולות היומיום- ה ADL. הוספת בדיקת ה IADL, מהווה נדבך נוסף, הנותן תמונה רחבה יותר, ביחס לתפקוד הנכה במשק ביתו. ואולם, משקלה של בדיקה זו בקביעת הזכאות נמוך ממשקל בדיקת התפקוד בפעולות היומיום. "
לא ברור. האם יש כוונה להעריך מחדש את כל מקבלי השר"מ?
03/02/2016 | 16:07
6
97
במסמך נאמר:
"בתביעות בהן בוצע בעבר אבחון רפואי או הערכת תלות- יש לשקול האם יש לבצע הערכת תלות, ואבחון רפואי חדשים."
כמו כן:
"לא נבדק בעבר במבחן ה IADL– תבוצע בכל מקרה הערכת תלות מלאה ) IADL +ADL(, גם ללא הוכחת החמרה במצב הרפואי ובלי קשר לזמן שחלף מביצוע הערכת התלות הקודמת"

כעת לא ברור: האם יבוצעו הערכות מחדש לכל מקבלי השר"מ הישנים? רק לאלה שלפי בדיקת התיק חלה החמרה? רק לאלה שלפי בדיקת התיק חלה הפחתה בזכאות? רק לחלק באופן אקראי? רק לאלה שמבקשים הגדלת זכאות? אולי בכלל לא?

אמנם גם היום ניתן לבצע הערכה מחדש אבל השאלה היא האם הם הולכים לבחון את כל התיקים מחדש?
מקווה מאוד שלא, זה וועדות רפואיות למעל 50 אלף איש..
03/02/2016 | 16:39
5
91
מניח שמ שיגיש היום תביעה או תביעה להחמרה, זה ייעשה כבר לפי הנהלים החדשים.
הנה התשובה...(עמוד 3 למטה)
06/02/2016 | 00:13
4
97
תחילה ותחולה: השינוי יחול על תביעות חדשות, תביעות חוזרות, וכן מקרים שנדונים בתום זמניות או בעת פתיחת התיק למעקב.     לגבי מקבלי קצבה, נמשיך לשלם בהתאם לקביעת הזכאות שנעשתה בעבר    (כולל המשך תשלום תוספת כבודד), עד פתיחת התיק. 
אתה צודק. ו"מעקב" זה רק למקבלי תוספת לבודד
07/02/2016 | 19:52
3
52
שחושבים שאולי השתנה מצב "הבודד" שלהם.
למה אתה מבלבל ומפחיד את כל העולם
07/02/2016 | 23:49
2
49
תיקרא את כל המסמך בתשומת לב לפני שאתה מלגלג !
סעיף ג' בעמוד 19 למטה נותן לך תשובה ......
בדיוק הפוך ממה שאתה מנסה להציג !
" אין לפתוח מעקבים למבוטחים .......  וכ"ו "

אתה לא מבין את מה שאתה קורא...
08/02/2016 | 13:33
1
40
לא ליגלגתי אלא הבהרתי בדיוק את המצב שדווקא אתה תיארת. כלומר לא יהיו מעקבים לכלל הנכים. עם זאת, כן יהיו במיקרים מיוחדים - כפי שכתוב במסמך:
"אין לפתוח מעקבים למבוטחים המקבלים תוספת בודד/בודד חריג, למעט מקרים בהם ישנה סבירות כי חל שינוי בתנאי שהיה בסיס לאישור התוספת כבודד/בודד חריג . לדוגמא, בן חייל שאמור לסיים את שירותו הצבאי."

חשבתי שיש צורך בהבהרה מפני שלפי הציטטה החלקית שלך לא היה ברור (גם לי בתחילה) אם יהיו מעקבים בכלל ועל מי הם יחולו.
jos אתה צודק בהחלט
08/02/2016 | 16:53
32
ביטוח לאומי לא צריך סיבות לפתוח מחדש תיק של נכה ולזמנו שוב לוועדה רפואית, ולפי התקנה הזאת, רשאי לזמן נכים בודדים המקבלים שר"מ המפיץ להם את הקיצבה בדרגה לוועדות רפואיות חוזרות כדי לקזז להם את הקיצבה לפי התקנה החדשה....
לו בתקנה היה סעיף שנכה המקבל כבר שר"מ ויבקש החמרה או יזומן שוב לוועדה וזאת בהתאם לתקנה הישנה avi היה צודק אבל במצב של התקנה היום jos צודק
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:42
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

שאלה בנוגע לניידות.
08/02/2016 | 17:33
3
67
המל"ל אישר לי לאחר בדיקה לוועדה לגודל רכב, שברולט טראקס.  הבעיה שאני לא אוהב את הרכב הזה הזה, האם אוכל לקנות רכב אחר, לדוגמא: יונדאי טוסון?  והאם זה יעשה לי בעיות בביטוח לאומי? 
אם כב זה מתאים בנפח\גודל לרכב שאושר לך אז כן....
08/02/2016 | 19:27
2
34
תבין וועדה לגודל רכב מאשרת רכבים רק באם יש לנכה בעיות בניהגה....הוועדה קבעה לך את הרכב  הזה בהתאם למצבך הרפואי\גופני זו לא תכנית כבקשתך אוהב לא אוהב....
אני לא הייתי מסתכן....
לא הבנתי.
09/02/2016 | 13:11
1
12
אני מדבר על רכב דומה, מבחינת הגודל וכמובן שבאותו נפח מנוע, זה בעייתי?
בדרך כלל ברכב רגיל אפשר רכב זהה לדגם המייצג
09/02/2016 | 13:36
11
גם ברכב מאובזר אפשר רכב אחר אבל המאבזר צריך לאשר שהאיבזור שאושר לנכה מתאים....
כך שבגדול לא חושב שיש סיבה...
אני לדוגמא תמיד רכשתי את הרכב שאושר לי למרות שלא כל רכב מצא חן בעיני...ראיתי את הרכב  כרגליים שלי ולא איך שאדם לא נכה רואה את הרכב שלו...
האם יש חוק כזה?
09/02/2016 | 09:16
3
22
האם יש חוק כזה שסוכן ביטוח מחתים את הלקוח הנכה שאם קורה תאונה הלקוח צריך לשלם את הנזק התאונה בסך10.000שקל? ללא שום החזר כספי מהסוכן? אודה לכם אם תענו לי במהרה, אני חודשיים בלי רכב תקוע בבית.

יש השתתפות עצמית במקרה תאונה
09/02/2016 | 09:30
2
17
בדוק בפוליסה שלך מה ההשתתפות העצמית שלך במקרה תאונה, אם ההשתתפות העצמית שלך היא בגובה הנזק אז כן...צריך לשלם...
סוכן  הוא רק מתווך בינך לבין חברת הביטוח...שאלות בנושא הפוליסה שלך לעצתי פנה ישירות לחברת הבטוח.

אגב לפני שעושים\מחדשים פוליסה רצוי לעשות סקר מחירים ותנאי פוליסה כולל סכום השתתפות עצמית
הוא הכריח אותי
09/02/2016 | 09:34
1
17
הוא הכריח אותי לחתום על מסמך שאם הנזק הוא עד 10.000 שקל
האם אוכל ליבור סוכן? זה רק חודשיים מאז חידוש
לא מבין מה זה הכריח אותי.....
09/02/2016 | 09:38
16
אתה בעל הבית...אתה המחליט..אתה בעל הדעה ובעל המאה...יש מספיק סוכני ביטוח לנכים....
אגב הוא יכול להחתים אותך מכאן ועד להודעה חדשה..מה שקובע זה מה שרשום  בפוליסה.
אובדן פלסטיק של חניה לנכים
07/02/2016 | 20:52
3
48
היכן אפשר לקבל חדש כזה? הקודם אבד
האם מספיק ללכת למשרד הרישוי עם טופס אובדן תג מאתר משרד הרישוי 
כולל צילום ת.ז וספח + רישיון רכב
יש סיכוי שיעשו לי כרטיס כזה על המקום או שאין מצב?
יש להם בכלל את המכשור והיכולת להנפיק כרטיס פלסטיק חדש על המקום?
יש לי משרד רישוי כמובן בעיר הייתי שמח ללכת לשם מאשר לשלוח את הטפסים בדואר לחולון ולהמתין עד שהתג יגיע 

לא מנפיקים כרטיס חלופי במקום
08/02/2016 | 09:11
2
61
תדווח למשרד הרישוי על אובדן הכרטיס ותוך כשבועים שלושה יישלח לביתך כרטיס חדש....
אגב לפי פסק דין של בית המשפט המחוזי בירושלים אין חובה לשים תו חניה לנכה בעת חנית נכים כי לכל פקח\שוטר יש במסוף שלו את קובץ הנכים....
תודה ואתה צודק לגמרי בנוגע לפסק דין
08/02/2016 | 21:57
1
17
זה יותר שיהיה תמיד בארנק ולשלוף לפעמים בחניונים לשומרים בכדי להציג עבורם
מדובר בכרטיס של נכה עגלה כחול
פעם פעם שמעתי שלמישהי הנפיקו במקום
היה נשמע לי תמוהה אבל לך תדע
חבל שבזבזתי ימים לשווא ומלכתחילה לא שלחתי בדואר את טופס אובדן התג
אני כבר מחר אשלח בדואר ואחסוך לי את ההגעה למשרד הרישוי בעירי
תודות יואל
אכן גם אני שמעתי על הנפקה במקום במקרה אחד....
09/02/2016 | 09:25
11
יודע מה? שלח מכתב ובמקביל פנה למשרד הרישוי הקרוב למקום מגוריך....
החוק החדש להשתכרות נכים
07/02/2016 | 20:56
5
38
ערב טוב

אני נכה בגובה 75% פיזי ונפשי 

1.רציתי לשאול האם לפי החוק החדש אם עבדתי עד 3 חודשים בשנה ועברתי את סכום הקצבה- (נניח אם הגעתי לסכום של 5000 שקלים)- אבל לאחר 3 חודשים הפסקתי לעבוד-האם במצב זה לא יפחיתו לי מסכום הקיצבה,בגלל שלא עבדתי יותר מ 3 חודשים בשנה ?

2.האם אני מחוייב לדווח לביטוח לאומי בכל מקרה,גם אם עבדתי רק חודש ?

תודה רבה למענה
אלה 3 חודשי הסתגלות....
08/02/2016 | 09:08
4
19
בכוונה נותנים לך 3 חודשים ללא "קנס" כדי שתתרגל תראה אם מתאים לך....לא יתחשבנו איתך גם אם תפסיק...
תודה רבה לך יואל,ושאלה קטנה נוספת בענין
08/02/2016 | 22:51
3
6
האם ב 3 החודשים האלה אני מחוייב בדיווח לביטוח הלאומי שאני עובד ?
אם אתה עובר את הסכום המותר של כ 1962 ש"ח אז מחוייב
09/02/2016 | 09:23
2
8
את 3 חודשי ההסתגלות הם צריכים לתת לך לא שאתה תיקח לבד.
הבנתי,תודה רבה לך יואל !
09/02/2016 | 19:28
1
1
09/02/2016 | 19:31
אפשר עזרה
08/02/2016 | 19:09
1
23
נכה בת 40 עם 2 ילדים.. נכות 65% מקבלת 4400 שח..האם יכולה לעבוד בלי לפגוע בקצבה החודשית?? ואם כן כמה? מוצעת לי עבודה האם לקבל בלי לפגוע בקצבה? תודה
בהחלט עד סכום של 1962 ש"ח לא תיפגע קיצבתך...
08/02/2016 | 19:22
12
מעל לסכום זה עד לסכום של כ 2272 תשלמי על כל שקל 10% שיקוזזו לך מהקיצבה...
בקישור מצורף מחשבון תמלאי אותו ותדעי כמה מותר לך להשתכר בלי שקיצבתך תיפגע.https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/laron/Pages/Calculator.aspx
סדים טיפוליים לילדים שאינם הולכים או עומדים
08/02/2016 | 17:46
1
15

לפני שלושה חודשים יצאתי למאבק. לאחר שקניתי בפעם הרביעית סדים טיפוליים ונעלים מותאמות לסדים לבת שלי מיכל בת - 5  שאינה עומדת והולכת וברגע של כעס ישבתי מול המחשב וכתבתי לשר הבריאות, מכתב שבא מהלב.

שאלתי מדוע ישנה אפליה מכוונת של משרד הבריאות?
בין: הילדים ההולכים שמקבלים סדים תפקודיים שמקבלים מימון מלא ממשרד הבריאות.

לבין: הילדים שאינם הולכים וזקוקים לסדים טיפוליים ואינם מקבלים מימון ממשרד הבריאות.

כתבתי לשר הבריאות מר יעקב ליצמן מכתב כי הסדים הטיפוליים הם לא "צו אופנה" ואף הורה אינו חפץ להשים לילדו סדים.
במכתב תיארתי את חשיבות הסדים ותרומתם לשמירה על המנח של הקרסול למניעת עיוותים קיצורי שרירים וגידים ובכך למנוע ניתוחים, אשפוזים ושיקום ארוך ומיותר.

הוספתי כי לא הגינוי שמצד אחד משרד הבריאות מאשר אביזרי שיקום: עמידון והליכון. ואילו מהצד השני אינו מאשר את הסדים בכדי להשתמש באביזרי שיקום אלו.

לאחר שלא קיבלתי תשובות הולמות מלשכת השר פניתי לתוכנית "יהיה בסדר" בגלי-צה"ל ולאחר תחקיר יסודי עליתי לשידור ואחרי עלתה אמא בשם מוריה אם לילדה עם CP . ולאחר מכן עלתה אורטופדית מב"ח אלין מורשת משרד הבריאות שהסבירה על חשיבות הסדים הטיפוליים. וח"כ אורי מקלאב סיכם והבטיח לפעול ולשנות את התקנה במשרד הבריאות.

מצורף קישור לתוכנית הרדיו יהיה בסדר גלי-צה"ל.

http://player.glz.co.il/Player.aspx?FixedPoster=tr...

חלק מקופות החולים כמו מכבי,מאוחדת וכללית הגיבו כי ישנה השתתפות חלקית של הביטוחים המשלימים אך שום ביטוח משלים אינו מכסה את כל העלות הכספית המלאה של הסדים הטיפוליים.
ויש קופות כמו לאומית שהביטוח המשלים אינו משתתף כלל. ומה נגזר על הורים שאין להם ביטוח משלים? ותשובת משרד הבריאות הייתה "לא הוגשה קובלנה לנציב קבילות הציבור".
לדרישת משרד הבריאות הגשתי קובלנה מפורטת לנציבת קבילות הציבור שבתשובתם נאמר כי "....סדים טיפוליים לילדים שאינם הולכים אינה כולולה בסל הבריאות. בעקבות פנייתך, פנינו לגורמים המקצועיים לצורך בחינת פתרונות אפשריים לבעיה המועלת מפנייתך".

למען ביתי ולמען כולנו להמשיך במאבק ולפנות במקביל למספר חברי כנסת שתמכו במאבק הצודק ושלחו מכתבים שבהם ביקשו הסברים ממשרד הבריאות ובנוסף אף הוגשה שאילתה ע"י ח"כ קארין אלהרר.

מהתחלה היה לי ברור כי מי שיכול לשנות את התקנה הוא שר הבריאות מר. יעקב ליצמן ולכן בתאריך 18 לינואר כתבתי מכתב לשר ובו תיארתי את הפעולות שעשיתי עד כה וביקשתי להיפגש עם השר ועם הצוות המקצועי של משרד הבריאות וזאת בכדי לפתור את בעיית הסדים הטיפוליים ונעלים המותאמות לסדים אחת ולתמיד.

בעוד כשבועיים בתאריך ה- 16 בפברואר נקבעה פגישה עם הצוות המקצועי של משרד הבריאות בישיבה אני ודפנה אזרזר מנכ"ל עמותת אהב"ה נציג את חשיבות הסדים הטיפוליים והנעלים המותאמות לסדים. חשוב לי ולדפנה מנכ"ל עמותת אהב"ה להיות הפה שלכם ההורים ולהדגיש שהמאבק הוא של כל ההורים שילדם זקוק לסדים טיפוליים ונעלים מותאמות לסדים.

ולכן אני פונה אליכם בבקשה הורים יקרים, בנימה אישית זאת, אבקש מכל אחד שמשתמש בסדים טיפוליים שירשום לכתובת המייל שלי או של דפנה מכתב המסביר את חשיבות הסדים הטיפוליים
כמה זמן הילד/ה משתמשים בסדים?  
עלויות?  קושי ברכישה?  האם רכש או נתקל בקושי בגלל מצוקה  כלכלית?
השתתפות קופת חולים, ביטוח משלים האם קיבל?
שימוש של הילד/ה באביזרים כגון: הליכון, עמידון עם הסדים?
גם הורה לילד שקיבל HART WALKER  ואינו זכאי עוד לסדים והאביזר משמש בזמן   
       הליכה ומה קורה כאשר הילד לא הולך באביזר?
כמו כן אבקש ממי שרכש נעליים לסדים מה הקשיים הקיימים  ביום יום לכל אחד מכם. הקושי למצוא נעל, הנעליים שגדולות במספר מידות?
מי שמצא פתרון ורכש נעליים מותאמות כמוני שירשום כמה עזרו לו ולילדו הנעליים ושינו את איכות החיים של ההורים ואיכות  והניידות של הילד בנעלים מותאמות לסדים וחשיבותם?  
למכתב אם אפשר לצרף חתימת ההורה טלפון ותמונה של הילד (ישנה אפשרות גם לצלם את הילד גם בלי פנים כאשר הוא עם  סדים ונעלים).
במידה והורה שיש לו תור אצל אורטופד או לפיזיותרפיסט ויכול לשכנע אותם להוציא מכתב שמבהיר על חשיבות הסדים הטיפוליים
גם הורים שילדם הולך עם סדים תפקודיים ורוצים לשתף ולכתוב על הבעיות שהתמודדו ומתמודדים היום נשמח אם יכתבו

אסור לשכוח!!!  למרות שנושא הסדים עלה על סדר היום הציבורי והתקשורתי. משרד הבריאות עדין לא מבין את חשיבות הסדים הטיפוליים והנעלים המותאמות לסדים וכמה הם יכולים למנוע אשפוזים וניתוחים. שיקום ארוך שעלותם  לאין שיעור לעומת עלות הסדים.

בשביל שלא תהיה עוד אפליה צריך לעשות שינוי וככל שיהיו ברשותי יותר מכתבים שיועברו לצוות המקצועי הממליץ לשר הבריאות כך הסיכוי שצוות המשרד יבין שזאת לא בעיה פרטית אלא ציבורית   
רק אנחנו יחד נוכל להוביל לשינוי.

תודה

דני קרוק אבא של מיכל  050-3046430                                   krukdani@gmail.com
דפנה אזרזר מנכ"ל עמותת אהבה 052-5203088             dafnaazarzar@gmail.com

סדים טיפוליים + נעליים מותאמות
08/02/2016 | 17:56
15
ערב טוב, דני המאבק שלך מול מערכת שלמה ראויי להערכה. כאמא לילדה עם שיתוק מוחין המשתמשת בסדים טיפוליים ונעליים מותאמות אומר שאני מערכיה את המאבק ומקווה שהורים רבים יבינו את החשיבות של הנושא. לא יכול להיות שדברים בסיסיים כמו סדים לא יקבלו מענה ממשרד הבריאות למה מי שנכה יותר מקבל פחות סיוע כמו סדים טיפוליים,נעליים מותאמות, מיטה טיפולית לשינוי מנחים ועוד... אחרי שהצטרפתי למאבק שלך אני רוצה גם לומר שהנעליים משמשים כיום יותר כאביזר רפואי ולא רק כנעל. תל השומר אסף הרופא האורטופדים שם מבינים זאת הגיע הזמן שגם במשרד הבריאות יבינו זאת.
הנעליים לילדים ומבוגרים כאחד. 

דיון בכנסת בנושא העסקת וזכויות עובדים זרים
05/02/2016 | 09:52
37

יום שני , 08 בפברואר 2016 , כ"ט בשבט תשע"ו, בשעה 13:30
דיון בכנסת בנושא עובדים זרים בנושאי:
1. צו עובדים זרים (איסור העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים) (סל שירותי בריאות לעובד) (תיקון), התשע"ה-2015
2. תקנות עובדים זרים (תיקון-איסור העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים) (שיעור ניכוי מהשכר בעד דמי ביטוח רפואי), תשע"ו
אל תסמכו על אף ראש ארגון, האינטרסים שלהם שונים מצרכי הנכים, מי שאכפת לו שיעלה לכנסת ישראל שיביע דעתו.
מספיק להתבכיין ברשתות...קחו את גורלכם בידיכם...רק אתם יכולים לשנות אותו

תודה רבה יואל אני משוכנעת שמגיע לי אם לא יותר .
07/02/2016 | 20:15
1
40
אני רק דט6ברת אמת ככה חינכו אותי הורי ז"ל .אני יתומה משניהם
אהבתי כל אחד מהם ע" פ התכונות  הטובות שלהם . אני יצאתי משודרגת  קצת כי יש לי את הטוב משניהם.

כפי שנראה אני חייבת לכתוב שאני לא שחצנית,ממש לא.
אבל נאז שנולדתי אומרים לי שאני מאד אינטילגנטית ושמאד כיך לדבר איתי אז לחמה לא ןלהאמין ?
נורית של פינקי
אין כאן עניין של אמונה....
08/02/2016 | 09:13
19
יש תקנות והוראות, את מקבלת ניקוד בהתאם למצבך ובהתאם לזה מחליטים לא אם דוברת אמת או לא...
אכן יואל לצערי הרבה בבית הדין לעבודה
07/02/2016 | 14:14
1
35
והרבה פעמים חוזר/עובר למוס לביטוח לאומי בסניך אחר לבקשת המל"ל או בקשת עורך הדין שלי הייתי הרבה ברמת גן פעם אחת בתל אביב (שקיבלת 50אחוז שרותים מיוחדים ופעת אחת ברמלה לא שינו את המינימום לכן אין לי מושג

נורית 
אם בכל זאת חושבת שמגיע לך אל תוותרי..תמשיכי
07/02/2016 | 14:19
10
דרושה המלצה לחנות לכרית אויר לכיסא
06/02/2016 | 18:45
2
19
תנסה אצל כיסאות גלגלים, ד"ר גב או עמינח
07/02/2016 | 09:20
1
43
שאלה...למה שלא תקנה באי ביי....?תחסוך גם כסף וגם טיב...
כוונתי אצל יבואני כיסאות גלגלים
07/02/2016 | 10:24
14
שבת שלום יואל וכולם
06/02/2016 | 14:39
3
40
שמי נורית לא יודעת/הבנתי מה השינויים לנכים אשר יש להם שרותי מיוחדים כמוני .מינימום  

אודה על כל עזרה

נורית של פינקי
שבת שלום פינקי
06/02/2016 | 16:38
2
35
השינוי רק לחדשים, למי שהגיש החמרה או למי שהתיק שלו נפתח מחדש....
אני הגשתי החמרה אבל מזמן אני נדחית כל פעם משנת 2003
06/02/2016 | 19:32
1
34
אז מה דיני לא ברור לי התיק נמתא בערור רביעי וידם לא מותרים מבחינתי שלא נזדקק להם אבל מגיע לי הכרה אני לפחות 95 אחוז נכות אז שיתנו לי כבר

נורית הכועסת (לא עליכם חלילה)
לא מובן המשפט ערר רביעי...
07/02/2016 | 09:19
20
אחרי הגשת ערר האפשרות הבאה היא בית הדין לעבודה שיכול רק להחזיר את התיק לדיון חוזר בוועדת הערר...
ועדת נכות על קרע החמרה
06/02/2016 | 13:03
5
44
שלום לכולם,
יש לי 80% ניידות, ולפני 5 שנים עברתי ועדה לנכות כללית שם קילתי 60% נכות רפואית ללא אי כושר. עקב החמרה במצבי אני מעוניין לעבור שוב ועדה. 
השאלה שלי היא, האם בוועדה יכולים גם לבדוק את מצב הנהיגה ולשלוח אותי לבדיקה של המרב"ד, או שאלה שני דברים נפרדים?
תדה מראש
אלה שתי וועדות שונות\נפרדות
06/02/2016 | 16:40
4
38
ועדה רפואית בניידות נערכת במשרד הבריאות לא בביטוח לאומי
תודה על התשובה יואל. אבל אני מנסה להבין
06/02/2016 | 21:52
3
18
האם מתוך ועדת הנכות יכולים להפנות אותי לבדיקה של ניידות או של מצב הנהיגה שלי? כאמור יש לי כבר 80% ניידות ו60% נכות רפואית. תודה ושבוע טוב 
אין קשר בין הוועדות....
07/02/2016 | 09:17
2
16
ועדת אי כושר בודקת רק את אובדן כושר העבודה שלך, כל וועדה של ביטוח לאומי היא ייעודית לקיצבה מסויימת.
וועדת הניידות נערכת במשרד הבריאות ולא בביטוח לאומי, ובלי כל קשר לוודעת הנכות כפי שאתה קורא לה ביטוח לואומי רשאי לזמן לוועדות חוזרות בכל עת...
מאה אחוז תודה!
07/02/2016 | 17:28
1
3
07/02/2016 | 18:38
1
שני שאלות בבקשה, סיוע בשכר דירה ותוספת ניידות?
05/02/2016 | 17:48
7
89
שלום רב, אני מקבל סיוע בשכר דירה כרווק, האם התוספת שדווחה בתקשורת בשבוע האחרון, הינה מתיחסת לאלו שמקבלים כיחיד?..כלומר אני מקבל 770 שקל, האם תהיה לי תוספת?..
לכתבה:

שאלה שניה, יש לי 80 אחוז ניידות, נאמר לי שאם אני נוסע עם הרכב לעבודה, אז ישנה תוספת במיה וישנו מספר קילומטרים מסויים מהבית לעבודה, אז תוספת של כמה מאות שקלים, מישהו יודע כמה קילומטר מדובר מבכינת החוק?..שמקבלים את תוספת ניידות?
תודה.
בנושא הניידות המרחק הוא 40 ק"מ
05/02/2016 | 18:17
6
45
בנושא השתתפות בשכ"ד, רק לאחר התקנת התקנות אפשר יהיה לדעת מי זכאי
הקיצבה לעובד במרחקי 40 ק"מ היא 3,009 ש"ח
05/02/2016 | 18:25
5
31
הלוך וחזור?
05/02/2016 | 18:29
4
28
מהבית לעבודה זה 22 קילומטר, כפול 2 זה 44 בדיוק לפי מפות גוגל...
כתוב רק שהמרחק צריך להיות 40 ק"מ
05/02/2016 | 18:42
3
36
אם זה הלוך וחזור לא כתוב בתקנה...את זה תצטרך לשאול במחלקת הניידות
בטח שכתוב ....
05/02/2016 | 23:55
2
42
המרחק של 40 ק"מ הוא הלוך וחזור.  מצורף הקישור .
והתוספת לקיצבה החודשית היא :  483 ש"ח 

איזה מסמך אני צריך להביא לביטוח לאומי?
06/02/2016 | 11:00
1
15
על מנת שיודאו שכן אני נוסע, מכתב מסויים או כתובת?
תודה.
אישור מהחברה שאתה עובד אצלה
06/02/2016 | 11:26
20
ורצוי כתובת העבודה.
שלום קיבלתי פיצויים עבור התאונה שגרמה לנכות
03/02/2016 | 15:35
2
62
‏קיבלתי פיצויים עבור התאונה ‏שבגינה ‏אני נכה 100 אחוז
‏האם יש לי פטור ‏ממס עבור השקעות פיקדונות וכו ‏ואם כן מאיזה סכום עד איזה סכום תודה
אתה צריך לעבור וועדה של מס הכנסה,
03/02/2016 | 16:48
1
42
למס הכנסה יש וועדות רפואיות יעודיות להן (שאמנם נערכות במשרדי ביטוח לאומי בגלל תשתיות),
בוועדות הרפואיות של מס הכנסה בודקים נכות רפואית בעוד הוועדות של ביטוח לאומי הן בעיקרן יעודיות.
לפני שמגיש תביעה למס הכנסה גש עם פרוטוקול והחלטות הוועדה הרפואית שקבעה נקבעו לך % הנכות אולי לחסוך וועדה רפואית ואגרה של מעל 600 ש"ח.
הפטור בשנת 2015 היה 73,560 ש"ח.
הנה קישור והסברים בנושא זה לאתר רשות המיסים: https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/IncomeTaxGuides/IncomeTaxGuideNeheIver.aspx:
תיקון לגבי הסכומים .....
06/02/2016 | 00:34
18
היות וקיבלת פיצויים עבור התאונה שגרמה לנזקי גוף , ובמידה שמקור ההכנסה  הוא  ריבית שתקבל על כספי הפיצויים ,החוק מאפשר לך ליהנות מפטור של עד 262,320 ש"ח בשנה  (ולא רק 73560)
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
דיטקט סוכנות למודיעין וחקירות מיוחדות
דיטקט חקירות
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה