לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1065610,656 עוקבים אודות עסקים

פורום התמודדות עם סרטן

המקום לשאול, להתייעץ, לשתף ולהתעדכן בנושאים הקשורים בהתמודדות עם הסרטן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התמודדות עם סרטן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'רפואה משלימה'
רפואה משלימה
19/06/2018 | 23:05
שלום לכולם! אני עדיין לא מאמינה שאני כותבת פה. ושבאמת אבא שלי שאני כל כך אוהבת חולה... בכל אופן, ההתמודדות שלנו היא עם סרטן בקיבה (שעבר כריתה) וגרורה בכבד. כעת בבירור לגבי הטיפול בגרורה. בינתיים-מחפשת המלצות בנושא רפואה משלימה, האם עשיתם משהו שעזר-פיזית ונפשית ? למי כדאי ללכת (אזור ירושלים והמרכז)
וגם-אם אם יש מישהו שמתמודד עם סרטן כזה. ויש לו תובנות \ המלצות \ טיפים. אשמח מאד לשמוע! תודה!
לצפיה ב-' הערב: אירוח בנושא טיפוח עור הפנים בגיל השלישי '
הערב: אירוח בנושא טיפוח עור הפנים בגיל השלישי
19/06/2018 | 11:10

<font> </font>הערב: ד"ר רון יניב, רופא עור, מייעץ לכם לגבי טיפוח עור הפנים!
כתמים, קמטים, נפילת העור, הזרקת בוטוקס, מיצוק העור, כל אלו ועוד הן בעיות המטרידות את הגיל השלישי.
לוחצים על שרשור האירוח וכותבים את השאלה שלכם 
לצפיה ב-'זוכרים חלום שחלמתם? ספרו לי עליו!'
זוכרים חלום שחלמתם? ספרו לי עליו!
16/06/2018 | 23:18
2
שלום,
במסגרת לימודי התואר השני בפסיכולוגיה רפואית, אני עורכת מחקר העוסק בחלומותיהם של גברים. 
זכור לךָ חלום שחלמת לאחרונה? אודה לך אם תשתף אותי בו, דרך הקישורים מטה. ההשתתפות מתאימה לגברים מעל גיל 18, שאובחנו עם סרטן ומטופלים היום או בעבר בכימותרפיה ו/או בהקרנות. ההשתתפות במחקר היא אנונימית. שימוש בחלומות ייעשה לצורכי המחקר בלבד.

אם אתה נמצא בטיפולים כעת, אתה מוזמן לשתף בחלומך כאן:
https://goo.gl/forms/S6oq767b8nGNbYgF2

אם טופלת בעבר, וחלפו 3 חודשים לפחות ממועד סיום הטיפולים, אתה מוזמן לשתף בחלומך כאן:
https://goo.gl/forms/XUtLh4KPUdYdpiuu2

בכל שאלה או עניין, ניתן לפנות אליי בכתובת המייל ellagargi@gmail.com 

תודה מראש,
אלה
לצפיה ב-'חיסון וירוס הפפילומה'
חיסון וירוס הפפילומה
21/05/2018 | 22:25
15
האם ניתן לעשות חיסון נגד וירוס הפפילומה  לאישה בגיל 27
והאם זה עולה כסף?
לצפיה ב-'התמודדות פעם רביעית עם סרטן וטיפולי כימוטרפיה'
התמודדות פעם רביעית עם סרטן וטיפולי כימוטרפיה
19/05/2018 | 10:53
1
51
אני מקבלת פעם רביעית כימוטרפיה. כדי להתגבר על הבחילות אני לוקחת לפני הטיפול כדור אקינזאו בחילות אין לי אך הוא גורם לי לעצירות קשה מה אפשר לקחת במקום כדי להימנע מבחילות?  
לצפיה ב-'אקינזאו'
אקינזאו
20/05/2018 | 19:15
39
שלום צביה,

אקינזאו נחשבת לתרופה נוגדת בחילות יעילה. אולי הדבר הנכון לעשות, זה לאו דווקא לותר עליה, אלא לנסות להקל באמצעים שונים על העצירות (מגנזיום, שתיית מים שהושרו בהם זרעי פשתן שלמים, שזיפים יבשים והמיץ שלהם ועוד)

אפשרויות אחרות להקלה על בחילות:
הרחה של שמן אתרי של ג'ינג'ר ו/או לבנדר
עישון קנביס
אינהלציה של קנביס
עם זאת,  אני לא בטוח שאלה יעשו עבודה טובה באותה מידה שעושה האקינזאו. אפשר לנסות.

החלמה מלאה

לצפיה ב-'גברים שמתמודדים עם כאב אנא אם תוכלו ענו על שאלון מחקר'
גברים שמתמודדים עם כאב אנא אם תוכלו ענו על שאלון מחקר
10/05/2018 | 19:51
13
היי חברים , שמי רינת ולצורך סיום לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית אני עורכת מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי . מחפשת גברים שנמצאים בזוגיות שמתמודדים עם כאב אקוטי או כרוני כלשהו ומוכנים להתנדב לענות על השאלון המצורף . השאלון אנונימי לחלוטין וגובה מספר דקות לכל היותר .
המחקר שלנו בא להבין מצב חברתי מסוים על מנת לתת מענה הולם במסגרת שירותי עבודה סוציאלית בעתיד
תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'קבוצת תמיכה'
קבוצת תמיכה
13/04/2018 | 09:26
50
שלום
אבי חלה בסרטן לבלב לפני בערך חודשיים. ארצה להצטרף לקבוצת תמיכה לשפוך את הלב ולהקשיב לאחרים.
לצפיה ב-'איך מעודדים חולה? אשמח לעזרה\המלצה '
איך מעודדים חולה? אשמח לעזרה\המלצה
08/04/2018 | 23:09
66
שלום לכולם,
עמיתה לעבודה חלתה במחלה. אמורה להתחיל הקרנות ממש השבוע. אישה מתוקה וחביבה שתמיד מחייכת ... כרגע לא מתאפשר לבקר. חשבתי לקנות ספרר "מעודד",מעורר השראה,... לחזק וכו'. אשמח להמלצות.
תודה לכולם.
וב"ה רפואה שלמה.
לצפיה ב-'מומלץ לצפות בסרטון הזה'
מומלץ לצפות בסרטון הזה
27/03/2018 | 21:12
71
לצפיה ב-'Mds'
Mds
23/03/2018 | 19:51
39
מה הטיפול הוב ביותר למחלת mds
לצפיה ב-'לימפומה'
לימפומה
23/03/2018 | 11:23
1
69
האם נמצא קשר בין נגינה בכלי נשיפה ללימפומה מקומית בצואר?
לצפיה ב-'כלי נשיפה ולימפומה?'
כלי נשיפה ולימפומה?
23/03/2018 | 14:11
55
לא שידוע.
עם זאת, כן נמצא קשר נסיבתי בין נגינה בכלי נשיפה וזיהומים במערכת הנשימה וגם ריפלוקס.

לצפיה ב-''הומאני ואלור" מכירים?'
'הומאני ואלור" מכירים?
22/03/2018 | 18:17
45
האם מישהו שמע משהו על התרופה הזו ויודע אם היא שווה את המחיר הגבוה שלה?
אם היא אכן עוזרת כמו שמבטיחים בחברה?
לצפיה ב-'קרצינומה '
קרצינומה
04/03/2018 | 09:14
1
108
לאחרונה גילו לחברתי גוש קרצינומה ברחם בגודל 3.5.שלא התפשט מה הטיפול הטוב ביותר ניתוח? או הקרנות
לצפיה ב-' uterine/endometrial carcinoma'
uterine/endometrial carcinoma
06/03/2018 | 19:54
79
הטיפול בנ"ל הוא בתלות בשלב (stage) בסוג הקרצינומה ובהיסטולוגיה של הגידול.
ב- stage 2 ומעלה, משלבים לרוב יותר מסוג טיפול אחד (כלומר מעבר לניתוח)

רפואה שלמה,
שלמה
לצפיה ב-'אחרי ניתוח כריתת מיתרי הקול'
אחרי ניתוח כריתת מיתרי הקול
06/03/2018 | 08:46
58
איפה קונים חבישה לצוואר שתאפשר נשימה ותסתיר עד כמה שאפשר את הפילטר ?
לצפיה ב-'ליומסרקומה'
ליומסרקומה
26/02/2018 | 21:18
1
75
היי מבררת לגבי אמא שלי,
לפני כחודש בערך התגלה לה גידול בין הכלייה לכבד בגודל 18 ס"מ האובחן כסרקומה מסוג ליומסרקומה.
היינו בפגישה עם אונקולוג הוא המליץ על מתן טיפולים כימותרפיים בשילוב עם טיפול ביולוגי כדי להקטין את הגידול במטרה לכרות אותו. הוא אמר לנו שהגידול נמצא בשלב מתקדם (רמה 4) ויתכן שנשלחו גרורות לריאות קטנות יחסית ושיש סיכוי של 20% שהטיפול הכימי יעזור. 
 השאלות שלי הן: 
1. האם יש סיכויי החלמה מהמחלה הזאת? 
2. איזה עוד טיפוליפ יש שיכולים לעזור המקום הכימותרפיה?
3. אמא שלי בנוסף גם חולת FMF (קדחת ים תיכונית) האם הכימותרפיה אמורה להזיק לה בגלל זה? האם צריך טיפול שונה?
תודה לכל מי שעונה, אשמח לשמוע גם אנשים שהחלימו מן המחלה לעידוד. 
לצפיה ב-'leiomyosarcoma'
leiomyosarcoma
28/02/2018 | 14:50
63
שלום לי,

האם הטיפול האונקולוגי שהוצע הוא שילוב של adriamycin + olaratumab ?
לגבי טיפולים נוספים שיכולים לעזור, מפנה אותך להודעה שלי (מספר הודעות מתחת לנוכחית) שכותרתה: חשיבות הרפואה משלימה/אינטגרטיבית במהלך טיפולים אונקולוגיים.
על פי ניסיוני, לא ממליץ לאף אחד לעבור טיפולים אונקולוגיים ללא שילוב של רפואה משלימה. חשוב ביותר!

לגבי ה- FMF, דווקא יש מחקר ישראלי גדול שפורסם לאחרונה, שהראה כי חולי FMF חולים פחות במחלות אונקולוגיות בהשוואה לאוכלוסיה הרגילה.

קשה לחזות מראש אם הכימותרפיה עלולה להחמיר את התקפי ה- FMF של אימך או את תופעות הלוואי מהטיפול האונקולוגי או לא. 
האם אימך מטופלת כרגע תרופתית ל- FMF?  קולכיצין? אם כן, המשלב התרופתי האונקולוגי בשילוב הקולכיצין, אף הוא יכול להחמיר במידה מסוימת את סה"כ הרעילות התרופתית הכוללת, ואת תופעות הלוואי.

בשורות טובות,
שלמה

לצפיה ב-'ליומסרקומה'
ליומסרקומה
26/02/2018 | 21:19
42
היי מבררת לגבי אמא שלי,
לפני כחודש בערך התגלה לה גידול בין הכלייה לכבד בגודל 18 ס"מ האובחן כסרקומה מסוג ליומסרקומה.
היינו בפגישה עם אונקולוג הוא המליץ על מתן טיפולים כימותרפיים בשילוב עם טיפול ביולוגי כדי להקטין את הגידול במטרה לכרות אותו. הוא אמר לנו שהגידול נמצא בשלב מתקדם (רמה 4) ויתכן שנשלחו גרורות לריאות קטנות יחסית ושיש סיכוי של 20% שהטיפול הכימי יעזור. 
 השאלות שלי הן: 
1. האם יש סיכויי החלמה מהמחלה הזאת? 
2. איזה עוד טיפוליפ יש שיכולים לעזור המקום הכימותרפיה?
3. אמא שלי בנוסף גם חולת FMF (קדחת ים תיכונית) האם הכימותרפיה אמורה להזיק לה בגלל זה? האם צריך טיפול שונה?
תודה לכל מי שעונה, אשמח לשמוע גם אנשים שהחלימו מן המחלה לעידוד. 
לצפיה ב-'ממה סרטן ריאה מתפתח אם החולה לא עישן ולא היה נחשף'
ממה סרטן ריאה מתפתח אם החולה לא עישן ולא היה נחשף
17/02/2018 | 20:59
1
76
לגורמים סביבתיים?

חשוב לציין שהחולה  עברה ניתוח להסרת גידול בצוואר הרחם
והחלימה מזה ואחרי מספר חודשים התגלה גידול בריאות.
האם זה גרורה מהגידול שהיה בצוואר הרחם?
לצפיה ב-'סרטן ריאות (???)'
סרטן ריאות (???)
24/02/2018 | 15:56
81
כדי לדעת אם הנגעים בריאות הם של סרטן ריאות (שמקורו בריאה) ולא גרורות שהתפתחו מסרטן צוואר הרחם, יש צורך לקחת דגימה לצורך בדיקה פתולוגית.
בסרטן מטפלים על פי מקור הגידול, כך שאם הנגעים בריאות יתגלו כגרורות של סרטן צוואר הרחם, הטיפול יהיה בהתאם וההיפך.

לגבי שאלתך בנושא חשיפה לגורמים סביבתיים, אנחנו כולנו חשופים לגורמי סיכון סביבתיים ברמה זו או אחרת מי יותר ומי פחות.
תוסיף לכך גם מוטציות גנטיות כאפשריות כאלה או אחרות.

בשורות טובות,
שלמה גוברמן - סרטן אפשר לנצח
לצפיה ב-'חשיבות הרפואה משלימה/אינטגרטיבית במהלך טיפולים אונקולוגיים'
חשיבות הרפואה משלימה/אינטגרטיבית במהלך טיפולים אונקולוגיים
16/02/2018 | 11:11
76
חשיבות הרפואה משלימה/אינטגרטיבית במהלך טיפולים אונקולוגיים

רבות כבר נכתב על נושא ההצהרה המטלטלת והמפחידה כל כך האומרת:
"יש לך סרטן".
ראשית, חשוב להירגע ולהבין כי יש הרבה שניתן לעשות ונעשים כיום, והאבחנה של מחלה אונקולוגית ברוב המקרים לחלוטין אינה גזר דין מוות. במקרים רבים סרטן אפשר לנצח!
במאמר הנוכחי אשתדל להדריך את המטופל/המאובחן במחלה אונקולוגית, כיצד לנהוג באופן שימקסם את  סיכוייו להיטיב את מצבו. המאמר יסביר את הסיבות לחשיבות הגדולה של שימוש ברפואה המשלימה/אינטגרטיבית במהלך הטיפולים האונקולוגיים השונים. עקרונות והסברים אלה מבוססים על 16 שנות ניסיוני כמדריך ויועץ למטופלים אונקולוגיים, בכל הקשור לטיפולים אלטרנטיביים/משלימים לטיפול במחלתם

מדוע אני צריך להשתמש ברפואה משלימה/אינטגרטיבית?

ניתוחים

אין ספק כי חלקם הגדול של הניתוחים להוצאת גידולים סרטניים מוצדקים, ואף במקרים לא מעטים נחשבים למצילי חיים. עם זאת, בואו נבחן גם את נקודות התורפה שלהם:

א.  ניתוח להוצאת גידול סרטני יכול לעתים להאיץ חלילה את הסכנה של התפתחות גרורות. בגידול המקורי   (built in)קיימים  חומרים הנקראים מעכבי אנג'יוג'נזה
אלה הם חומרים שיכולים בפוטנציה להפריע לגידול להמשיך ולהתפתח, ע"י כך שהם מפריעים לו לפתח כלי דם חדשים להם הוא  זקוק להם בכדי לגדול. כאשר גידול סרטני מוצא החוצה, יחד איתו מוצאים גם חומרים אלה.
מכאן  נובעת החשיבות לקחת, רק החל משבועיים אחרי הניתוח, בכדי לא להפריע ליצירת  כלי דם סביב החתך הנוצרים בזמן זה לצורך החלמתו, צמחים ותוספים שהם בעלי ערך של עיכוב אנג'יוג'נזה.
ב.  רוב הניתוחים (ובמיוחד הפולשניים יותר) הם טראומה לגוף. הם מחלישים משמעותית את המערכת החיסונית ובמיוחד את תאי ההרג (NK CELLS) שלה. מיותר לציין שדווקא בתקופה שלאחר ניתוח להוצאת גידול סרטני, חוזקה של המערכת החיסונית חשוב ביותר, וזאת כדי להתמודד עם תאים סרטניים אשר במהלך הניתוח נעתקו מהגידול המקורי, ומחפשים לעצמם את ההזדמנות לנדוד ולהקים קולוניה באיבר גוף מרוחק או במיטת הניתוח עצמה.
מכאן החשיבות לקחת סביב הניתוח תוספים וצמחים אשר יחזקו את מערכת החיסון
ג.  תהליכים שקורים בגופנו לצורך החלמה מהניתוח שהוא למעשה פצע, מערבים גורמי גדילה שונים כמו: טסיות דם המגיעות לאזור החתך כדי להפסיק את הדמום ציטוקנים ותאי דלקת הקשורים כולם בתהליך ההחלמה של איזור החתך והפצע שנגרם.
גורמי גדילה אלה עלולים לעורר תאי סרטן "רדומים" גם כאלה שרחוקים ממקום החתך הניתוחי עצמו. במקרה זה יש  חשיבות לשקול (בתאום עם המנתחת) מתן נוגדי דלקת (קונבנציונליים ו/או  טבעיים) עוד לפני הניתוח עצמו
ד.  במהלך ניתוחים להוצאת גוש סרטני, קיימת סכנה מסוימת שתאים שניתקו מהגוש הסרטני המקופסל במהלך הניתוח, עלולים לנדוד דרך מחזור הדם ולהגיע לאיברים מרוחקים וליצור שם  גרורות. ידוע למשל כי סרקומות (סוג של גידולים סרטניים) שונות מגיבות באופן זה באחוזים  משמעותיים לכריתתן
במצבים אלה יש בהחלט חשיבות לעשות שימוש בתוספים וצמחי מרפא שהם בעלי תכונות של מניעת התפתחות גרורות (נוגדי מטסטזות).

כימותרפיה/הקרנות/טיפולים ביולוגיים
אמונותרפיה/טיפולים הורמונלים

א.  תרופות בשימוש האונקולוגיה פוגעות גם בתאים בריאים ובמערכות גוף שונות. עלולה להיות להן רעילות ללב, לכליות, למוח העצם, לריריות מעיים, למערכת העצבים ההיקפית (נוירופתיה), לריאות,  לכבד, לעור, למערכת החיסון ועוד.
הגנה מרעילות תוספי תזונה וצמחים שונים יכולים לספק הגנה למערכות אלה וזאת מבלי לפגוע ביעילותן של התרופות  האונקולוגיות.
ב.  ישנם תוספי תזונה, צמחי מרפא, וגם תרופות מרשם שונות (בשימוש שלא להתוויה שעבורה יוצרו) אשר נמצאו מחקרית בעלי סינרגיה עם תרופות אונקולוגיות שונות. שימוש בתוספים, צמחים ו/או תרופות אלה יגדיל את הפוטנציאל להעצים את  הטיפול האונקולוגי, ולהביא בשורה התחתונה לתוצאות ותגובות טיפוליות טובות יותר.
ג.   אחת הבעיות העיקריות של כימותרפיה וקוקטיילים כימותרפיים (מעבר לרעילותם לה רובינו מודעים) היא כי תאים סרטניים מפתחים הרבה פעמים עמידות  לתרופות, בדומה לעמידות שמפתחים חיידקים לאנטיביוטיקה. לצערנו הרב תופעת העמידות נכונה גם בהקשר של טיפולים ביולוגיים, הורמונלים ואמונותרפיים
ישנם תוספי תזונה, צמחי מרפא וגם תרופות מרשם שונות, אשר עשויים למנוע או להקטין את הסיכון של התרחשות תופעה זו
ד.  תוספי תזונה רבים וצמחי מרפא רבים נחקרו ונמצאו בעלי יכולת נוגדת סרטן. לקיחתם במהלך  טיפולים אונקולוגיים תעצים (במסלול בפני עצמו וגם בסינרגיה עם התרופות האונקולוגיות) את תוצאות הטיפול בכללו. כמובן שנדרש ידע  לדעת להתאים את הצמחים והתוספים הנכונים לטיפול האונקולוגי הספציפי, ולדעת גם במה לא מתאים להשתמש.

לסיכום

מהסיבות הנ"ל, בחכמה יעשה חולה אונקולוגי אשר עובר טיפולים אונקולוגיים מכל סוג שהוא, אם ישלב בו זמנית ובמקביל טיפולים משלימים. טיפולים אלה גם יספקו לו הגנה מרעילותם של חלק ניכר מהטיפולים האונקולוגיים, וגם עשויים לסייע בידו להפיק מהם תועלת משמעותית גדולה יותר.

במאמר זה, לא התייחסתי כלל לנושאים נוספים של הרפואה המשלימה כמו: טיפולי גופנפש, דיקור סיני, ועוד. לאלה גם כן חשיבות גדולה, וגם אותם חשוב כמובן לשלב במהלך הטיפולים האונקולוגיים הקונבנציונאליים.

בריאות שלמה

לצפיה ב-'גילוח שיער אחרי כימותרפיה'
גילוח שיער אחרי כימותרפיה
12/02/2018 | 17:51
1
102
היי 
אני כחודשיים אחרי טיפולים כימותרפים. 
בצדדים הוא חלק ורך כמו תינוק אך למעלה הוא מרגיש כמו סקוטצ׳ ופלומתי.
האם מומלץ לגלח את השיער? 

לצפיה ב-'מה שמרגיש לך נכון'
מה שמרגיש לך נכון
15/04/2018 | 22:32
25
השיער אחרי כימו מאד שונה מהשיער שלך, מה שאתה מכיר (בטח כבר שמת לב)
מאד דומה לשיער של תינוק, שיער ראשוני ועדין. בד"כ אחרי כמה גילוחים השיער מתחזק ולאחר כמה חודשים הוא מתחיל לדמות למה שהיה קודם. 
בעיקרון אין המלצה. אני למשל, כן גילחתי כמה פעמים עד שהשיער נהיה פחות "אבקתי" ועם יותר נוכחות. 
שפע בריאות 
גלי
לצפיה ב-'החיים ליד מקבל כימוטרפיה....??'
החיים ליד מקבל כימוטרפיה....??
04/02/2018 | 20:17
3
118
שלום כולם.
אבי מתחיל השבוע לקבל כימוטרפיה. רציתי לדעת אם יש לכם רעיונות איך להעביר את הזמן בביהח בצורה נעימה?
ויותר מזה- איך אמורה להיות ההתנהלות המשפחתית בחצי שנה הקרובה? האם מותר לו להיות ליד נכד חולה? האם מותר לחבק ולנשק? להיות ליד הרבה אנשים?
אשמח לשמוע מנסיונכם...
תודה
לצפיה ב-'זה מאד תלוי במצבו הבריאותי וסוג הטיפול הכימותרפי...'
זה מאד תלוי במצבו הבריאותי וסוג הטיפול הכימותרפי...
05/02/2018 | 00:21
1
81
בכללי, כימו מחליש את מערכת החיסון, שזה האבסורד הראשון בטיפול בסרטן בגישה זו, כאשר היא הברירה היחידה. שאלות כאלו הכי טוב לשאול את הרופא המטפל כמובן. תמיכה רגשית זה מאד חשוב בתהליך הטיפול. נסו להעביר לו את הזמן ולא לעצמכם. ילדים חולים לא כדאי להכניס, ובכלל גם ילד בריא לא ההיתי לוקח לבית חולים ציבורי. אם הוא מקבל את הטיפול בבית אז זה כבר משהו אחר...

הרבה בריאות.
לצפיה ב-'לשאול את הרופא או האחות'
לשאול את הרופא או האחות
12/02/2018 | 21:46
51
חשוב מאוד לקבל הדרכה על התנהלות החיים ליד אדם שמקבל כימו.
לצפיה ב-'עוברים טיפול ראשון'
עוברים טיפול ראשון
15/04/2018 | 22:45
32
ולומדים על הדרך. בהחלט אפשר להתייעץ עם מי שעברו. אך בסופו של דבר החוויה היא מאד אינדבידואלית. 
אני ממליצה להביא חומר קריאה קליל, תשבצים למיניהם, אולי קצת עבודת יצירה. 
אצלי למשל הטיפול היה מאד ארוך, אז אחרי התשבצים, הסריגה וההצקה לצוות, כשממש נגמר לי מה לעשות הייתי יושבת ובוהה בטיפות. בזמן שלידי, היו מתיישבים, מתחברים ותוך חצי שעה מסיימים והולכים. 
ידוע מה תוכנית הטיפול שלו?

גם לגבי ההתנהלות בבית, זה מאד משתנה. יש כאלו שאחרי טיפול ראשון זקוקים ליומיים שלושה כדי להתאושש, וכאלו שממשיכים בשגרה ללא כל השפעה של הטיפולים. בעיקרון מומלץ להתרחק מאנשים חולים ולשהות במקומות פתוחים ומאווררים. 
אני חושבת שהעיקר הוא לייצר איזושהי שגרה גם בתקופה הזו, שהיא לא פשוטה. לנסות למצוא את הדרך הנעימה ביותר להעביר את הזמן, אם זה סרטים, או ישיבה בים (עדיף לא בשמש), או בחברת משפחה וחברים. לזכור שזו תקופה, שלפעמים צריך לשים את החיים קצת בהמתנה, והיא תקופה שנגמרת בחזרה לחיים בריאים. 

החלמה מהירה
גלי

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ