לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1032310,323 עוקבים אודות עסקים

פורום התמודדות עם סרטן

המקום לשאול, להתייעץ, לשתף ולהתעדכן בנושאים הקשורים בהתמודדות עם הסרטן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התמודדות עם סרטן

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'ממה סרטן ריאה מתפתח אם החולה לא עישן ולא היה נחשף'
ממה סרטן ריאה מתפתח אם החולה לא עישן ולא היה נחשף
17/02/2018 | 20:59
1
20
לגורמים סביבתיים?

חשוב לציין שהחולה  עברה ניתוח להסרת גידול בצוואר הרחם
והחלימה מזה ואחרי מספר חודשים התגלה גידול בריאות.
האם זה גרורה מהגידול שהיה בצוואר הרחם?
לצפיה ב-'סרטן ריאות (???)'
סרטן ריאות (???)
24/02/2018 | 15:56
4
כדי לדעת אם הנגעים בריאות הם של סרטן ריאות (שמקורו בריאה) ולא גרורות שהתפתחו מסרטן צוואר הרחם, יש צורך לקחת דגימה לצורך בדיקה פתולוגית.
בסרטן מטפלים על פי מקור הגידול, כך שאם הנגעים בריאות יתגלו כגרורות של סרטן צוואר הרחם, הטיפול יהיה בהתאם וההיפך.

לגבי שאלתך בנושא חשיפה לגורמים סביבתיים, אנחנו כולנו חשופים לגורמי סיכון סביבתיים ברמה זו או אחרת מי יותר ומי פחות.
תוסיף לכך גם מוטציות גנטיות כאפשריות כאלה או אחרות.

בשורות טובות,
שלמה גוברמן - סרטן אפשר לנצח
לצפיה ב-'חשיבות הרפואה משלימה/אינטגרטיבית במהלך טיפולים אונקולוגיים'
חשיבות הרפואה משלימה/אינטגרטיבית במהלך טיפולים אונקולוגיים
16/02/2018 | 11:11
18
חשיבות הרפואה משלימה/אינטגרטיבית במהלך טיפולים אונקולוגיים

רבות כבר נכתב על נושא ההצהרה המטלטלת והמפחידה כל כך האומרת:
"יש לך סרטן".
ראשית, חשוב להירגע ולהבין כי יש הרבה שניתן לעשות ונעשים כיום, והאבחנה של מחלה אונקולוגית ברוב המקרים לחלוטין אינה גזר דין מוות. במקרים רבים סרטן אפשר לנצח!
במאמר הנוכחי אשתדל להדריך את המטופל/המאובחן במחלה אונקולוגית, כיצד לנהוג באופן שימקסם את  סיכוייו להיטיב את מצבו. המאמר יסביר את הסיבות לחשיבות הגדולה של שימוש ברפואה המשלימה/אינטגרטיבית במהלך הטיפולים האונקולוגיים השונים. עקרונות והסברים אלה מבוססים על 16 שנות ניסיוני כמדריך ויועץ למטופלים אונקולוגיים, בכל הקשור לטיפולים אלטרנטיביים/משלימים לטיפול במחלתם

מדוע אני צריך להשתמש ברפואה משלימה/אינטגרטיבית?

ניתוחים

אין ספק כי חלקם הגדול של הניתוחים להוצאת גידולים סרטניים מוצדקים, ואף במקרים לא מעטים נחשבים למצילי חיים. עם זאת, בואו נבחן גם את נקודות התורפה שלהם:

א.  ניתוח להוצאת גידול סרטני יכול לעתים להאיץ חלילה את הסכנה של התפתחות גרורות. בגידול המקורי   (built in)קיימים  חומרים הנקראים מעכבי אנג'יוג'נזה
אלה הם חומרים שיכולים בפוטנציה להפריע לגידול להמשיך ולהתפתח, ע"י כך שהם מפריעים לו לפתח כלי דם חדשים להם הוא  זקוק להם בכדי לגדול. כאשר גידול סרטני מוצא החוצה, יחד איתו מוצאים גם חומרים אלה.
מכאן  נובעת החשיבות לקחת, רק החל משבועיים אחרי הניתוח, בכדי לא להפריע ליצירת  כלי דם סביב החתך הנוצרים בזמן זה לצורך החלמתו, צמחים ותוספים שהם בעלי ערך של עיכוב אנג'יוג'נזה.
ב.  רוב הניתוחים (ובמיוחד הפולשניים יותר) הם טראומה לגוף. הם מחלישים משמעותית את המערכת החיסונית ובמיוחד את תאי ההרג (NK CELLS) שלה. מיותר לציין שדווקא בתקופה שלאחר ניתוח להוצאת גידול סרטני, חוזקה של המערכת החיסונית חשוב ביותר, וזאת כדי להתמודד עם תאים סרטניים אשר במהלך הניתוח נעתקו מהגידול המקורי, ומחפשים לעצמם את ההזדמנות לנדוד ולהקים קולוניה באיבר גוף מרוחק או במיטת הניתוח עצמה.
מכאן החשיבות לקחת סביב הניתוח תוספים וצמחים אשר יחזקו את מערכת החיסון
ג.  תהליכים שקורים בגופנו לצורך החלמה מהניתוח שהוא למעשה פצע, מערבים גורמי גדילה שונים כמו: טסיות דם המגיעות לאזור החתך כדי להפסיק את הדמום ציטוקנים ותאי דלקת הקשורים כולם בתהליך ההחלמה של איזור החתך והפצע שנגרם.
גורמי גדילה אלה עלולים לעורר תאי סרטן "רדומים" גם כאלה שרחוקים ממקום החתך הניתוחי עצמו. במקרה זה יש  חשיבות לשקול (בתאום עם המנתחת) מתן נוגדי דלקת (קונבנציונליים ו/או  טבעיים) עוד לפני הניתוח עצמו
ד.  במהלך ניתוחים להוצאת גוש סרטני, קיימת סכנה מסוימת שתאים שניתקו מהגוש הסרטני המקופסל במהלך הניתוח, עלולים לנדוד דרך מחזור הדם ולהגיע לאיברים מרוחקים וליצור שם  גרורות. ידוע למשל כי סרקומות (סוג של גידולים סרטניים) שונות מגיבות באופן זה באחוזים  משמעותיים לכריתתן
במצבים אלה יש בהחלט חשיבות לעשות שימוש בתוספים וצמחי מרפא שהם בעלי תכונות של מניעת התפתחות גרורות (נוגדי מטסטזות).

כימותרפיה/הקרנות/טיפולים ביולוגיים
אמונותרפיה/טיפולים הורמונלים

א.  תרופות בשימוש האונקולוגיה פוגעות גם בתאים בריאים ובמערכות גוף שונות. עלולה להיות להן רעילות ללב, לכליות, למוח העצם, לריריות מעיים, למערכת העצבים ההיקפית (נוירופתיה), לריאות,  לכבד, לעור, למערכת החיסון ועוד.
הגנה מרעילות תוספי תזונה וצמחים שונים יכולים לספק הגנה למערכות אלה וזאת מבלי לפגוע ביעילותן של התרופות  האונקולוגיות.
ב.  ישנם תוספי תזונה, צמחי מרפא, וגם תרופות מרשם שונות (בשימוש שלא להתוויה שעבורה יוצרו) אשר נמצאו מחקרית בעלי סינרגיה עם תרופות אונקולוגיות שונות. שימוש בתוספים, צמחים ו/או תרופות אלה יגדיל את הפוטנציאל להעצים את  הטיפול האונקולוגי, ולהביא בשורה התחתונה לתוצאות ותגובות טיפוליות טובות יותר.
ג.   אחת הבעיות העיקריות של כימותרפיה וקוקטיילים כימותרפיים (מעבר לרעילותם לה רובינו מודעים) היא כי תאים סרטניים מפתחים הרבה פעמים עמידות  לתרופות, בדומה לעמידות שמפתחים חיידקים לאנטיביוטיקה. לצערנו הרב תופעת העמידות נכונה גם בהקשר של טיפולים ביולוגיים, הורמונלים ואמונותרפיים
ישנם תוספי תזונה, צמחי מרפא וגם תרופות מרשם שונות, אשר עשויים למנוע או להקטין את הסיכון של התרחשות תופעה זו
ד.  תוספי תזונה רבים וצמחי מרפא רבים נחקרו ונמצאו בעלי יכולת נוגדת סרטן. לקיחתם במהלך  טיפולים אונקולוגיים תעצים (במסלול בפני עצמו וגם בסינרגיה עם התרופות האונקולוגיות) את תוצאות הטיפול בכללו. כמובן שנדרש ידע  לדעת להתאים את הצמחים והתוספים הנכונים לטיפול האונקולוגי הספציפי, ולדעת גם במה לא מתאים להשתמש.

לסיכום

מהסיבות הנ"ל, בחכמה יעשה חולה אונקולוגי אשר עובר טיפולים אונקולוגיים מכל סוג שהוא, אם ישלב בו זמנית ובמקביל טיפולים משלימים. טיפולים אלה גם יספקו לו הגנה מרעילותם של חלק ניכר מהטיפולים האונקולוגיים, וגם עשויים לסייע בידו להפיק מהם תועלת משמעותית גדולה יותר.

במאמר זה, לא התייחסתי כלל לנושאים נוספים של הרפואה המשלימה כמו: טיפולי גופנפש, דיקור סיני, ועוד. לאלה גם כן חשיבות גדולה, וגם אותם חשוב כמובן לשלב במהלך הטיפולים האונקולוגיים הקונבנציונאליים.

בריאות שלמה

לצפיה ב-'גילוח שיער אחרי כימותרפיה'
גילוח שיער אחרי כימותרפיה
12/02/2018 | 17:51
21
היי 
אני כחודשיים אחרי טיפולים כימותרפים. 
בצדדים הוא חלק ורך כמו תינוק אך למעלה הוא מרגיש כמו סקוטצ׳ ופלומתי.
האם מומלץ לגלח את השיער? 

לצפיה ב-'החיים ליד מקבל כימוטרפיה....??'
החיים ליד מקבל כימוטרפיה....??
04/02/2018 | 20:17
2
39
שלום כולם.
אבי מתחיל השבוע לקבל כימוטרפיה. רציתי לדעת אם יש לכם רעיונות איך להעביר את הזמן בביהח בצורה נעימה?
ויותר מזה- איך אמורה להיות ההתנהלות המשפחתית בחצי שנה הקרובה? האם מותר לו להיות ליד נכד חולה? האם מותר לחבק ולנשק? להיות ליד הרבה אנשים?
אשמח לשמוע מנסיונכם...
תודה
לצפיה ב-'זה מאד תלוי במצבו הבריאותי וסוג הטיפול הכימותרפי...'
זה מאד תלוי במצבו הבריאותי וסוג הטיפול הכימותרפי...
05/02/2018 | 00:21
1
27
בכללי, כימו מחליש את מערכת החיסון, שזה האבסורד הראשון בטיפול בסרטן בגישה זו, כאשר היא הברירה היחידה. שאלות כאלו הכי טוב לשאול את הרופא המטפל כמובן. תמיכה רגשית זה מאד חשוב בתהליך הטיפול. נסו להעביר לו את הזמן ולא לעצמכם. ילדים חולים לא כדאי להכניס, ובכלל גם ילד בריא לא ההיתי לוקח לבית חולים ציבורי. אם הוא מקבל את הטיפול בבית אז זה כבר משהו אחר...

הרבה בריאות.
לצפיה ב-'לשאול את הרופא או האחות'
לשאול את הרופא או האחות
12/02/2018 | 21:46
17
חשוב מאוד לקבל הדרכה על התנהלות החיים ליד אדם שמקבל כימו.
לצפיה ב-' פרישת מנהלת הפורום '
פרישת מנהלת הפורום
25/01/2018 | 11:35
39

אנו מודים לגליה כוכב על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'polycythemia vera (עם JACK2) לאדם פעיל בן 72 בלא מחלות רקע'
polycythemia vera (עם JACK2) לאדם פעיל בן 72 בלא מחלות רקע
23/01/2018 | 07:24
5
34
מעט עליה בלחץ דם, כדוריות אדומות מעל הנורמה ועודף ברזל

מאובחן מזה פחות מחודש, מטופל בהקזה ןבאספירין וכעת הרופא רשם תרופה כימית בשם HYDROXYUREA שלפי הכתוב ברשת יש לו תופעות לוואי חריפות.

האם יש תרופות שאינן כימיות?
האם יש הגבלה בתזונה פרט לבשר אדום (לדעתי גם מיץ מפטרוזיליה ותרד
עלול להגביר ברזל-זוכרים את פופאי?)

הם יש טיפול אלטרנטיבי כגון תזונה, תוספי מזון וכד'?

מה קורה כשהחולה מחליט שאינו מעוניין בתרופות כימוטרפיות?
תודה

לפני שנתיים אובחנתי עם קוליטיס חריף (דלקת כרונית של המעיים) וקובלתי תרופה כימית כדי להוריד את רמת מערכת החיסון. החלטתי שלא לקחת ותודה לאל התגברתי על המחלה לאחר שינוי תזונה ונטילת תוספי מזון במינונים גבוהים.

לצפיה ב-'polycythemia vera '
polycythemia vera
31/01/2018 | 11:49
4
38
אפשרות נוספת כאלטרנטיבה ל- HYDROXYUREA יכול להיות טיפול ב:
HDAC inhibitor כמו: vorinostat או חומצה וולפרואית. שישוחח על זה עם הרופא המטפל.
בתחום המשלים ממליץ לשקול לקיחה של fibrinolytic enzymes  כמו:
nattokinase או Lumbrokinase. אם לוקחים אחד מאלה צריך גם לקחת את האפקט המשני של דילול הדם שלהם, במיוחד כשלוקחים אספירין.
אפשרות נוספת היא: Artemisinin (מצמח ה - artemisia annua)

בנוגע לתזונה, אין ככל שידוע לי מגבלות מיוחדות ל- polycythemia vera, למעט הימנעות מצריכה גבוהה של מזון שהוא באופן חריג עשיר בתכולת הברזל שלו. 

בברכה,
שלמה

לצפיה ב-'לשלמה polycytemia vera'
לשלמה polycytemia vera
31/01/2018 | 15:35
3
22
תודה רבה על התשובה המפורטת
1. רופא הקונבנציאונלי שולל כל תוספות או צמחים ופרופ' מומחית הבהילה אותו אתמול    כהוגן (ארוע מוחי, כשל לבבי, בלה-בלה-בלה

2. הציעו לא לאכול חצילים/עבניות/תפוחי אדמה/קפה/טונה/פלפל מכל הצבעים בגלל    חומצה uric acid גבוה
   דווקא לא שללו תרד-מיצים מירקות עליים כמו פטרוזילה, סלק, רימון

3. חומצה ולפרואית על שום מה? זו תרופה פסיכיאטרית לדכאון, אפילפסיה,    סכיזופרניה ו וביי-פולר. החולה לא סובל מאף אחד מאלה.
השניה עדיין נמצאת בשלבי trial כוללל-HIV
במה אלה טובים יותר מ-hydrea?

4. קיבלנו מרופא המטפל בשיטות אלטרנטיביות רשימה ארוכה של תוספים וצמחים
   תמצית סרפד, (40 טיפות תמיסת אם-כמה זמן מותר להשתמש בלי נזק?)
   אם אני רוצה לקנות בחו"ל איך קוראים לזה? כי ראיתי nettle וגם שם אחר
   ולא כתוב שזה mother tincture
   יוד לוגול במינון גבוה,
   אומגה 3 נוזלי במינון גבוה,
   תה שיבא/לענה (לא     מצאתי עדיין בכמות הנדרשת לא בטרי ולא מיובש)  האם    זה ה-    artemisia. ? יש המון סוגים בכל מיני צורות וחוזקים (וגם הרבה סוגים    של  ארטמיסיה.
    מהו החוזק ומה המינון
   ויטמין C ליפוזומלי,
   שורש כורכום טחון למדוד בכפית (הטרי הוא כמו זנגביל pulp) והלא טרי כמו עץ     ואף    אחד לא מוכן לטחון
   גרמניום בכדורים (מצאתי רק בנוזל אבל אין לי משוג איזה חוזק ולא קניתי)
   אבץ+נחושת,  
  ויטמין D3 10K+ויטמין K,
  מגנזיום טאורט 2500
  סופר סלניוםX4

אציין שאומגה 3, ויטמין  די 10K, אומגה 3, אבץ+נחושת, כרכום כמוסות ומגנזים
  לקח גם לפני

את רוב המוצרים הנ"ל אני מעדיפה לקנות בחו"ל iherb/vitacost וכד' פרט לפרוביוטיקה
ביו-25 שזה תוצרת הארץ ואינו עובר הקרנה

3. אשמח לשמוע אם טיפלת במחלה ובאיזו הצלחה כי החולה מאד מבוהל ורוצה
   לקחת hydrea למגינת ליבי

תודה
לצפיה ב-'PV'
PV
01/02/2018 | 13:27
2
116
Valproic acid היא גם (בנוסף לאינדיקציות האחרות שלה) מעכבת היסטון דיצטילאז

דווקא ספציפית עם PV אין לי הרבה ניסיון. יש לי יותר עם לוקמיות ולימפומות שונות.

מכיון שהוא כרגע בטיפול נטורופתי, אני מבין שאתם די מכוסים מבחינה זו.

מינונים ועצות מעבר למה שהמלצתי לבדוק, לא ניתן ולא ראוי לעשות באינטרנט, ובטח ללא היכרות מקרוב.

בהצלחה לכם.

לצפיה ב-'היינו בהתיעצות והוצע לקחת את הרשימה שכתבתי'
היינו בהתיעצות והוצע לקחת את הרשימה שכתבתי
01/02/2018 | 14:18
1
17
זה לא בדיוק מעקב והוא רופא שעזב לגמרי נתינת תרופות ונותן רק תזונה
ותוספים
מה שהייתי שמחה לשמוע ממך שוב זה על תמצית סרפד כשההתויה היא
10 טיפות mother tincture
4 פעמים ביום
קניתי בארץ וזה מאד יקר.
אני רוצה לקנות בחו"ל אייהרב/ויקוסט וכד'. יש לזה כל מיני שמות באנגלית?
מה אני צריכה לקנות

כנ"ל לגבי תה שיבא ס 3 ביום.
לא מצאתי עלעלים וגם לא טרי
אז אם צריך לקחת 3 פעמים ביוםחופן עלים טרי מה יהיה מקבילה
בתמצית, איך נקרא באנגלית artmisia? woodworm ואיזה חוזק
Ingredients: Certified organic alcohol (50-55%), distilled water & certified organic artemisia annua extractives. 
Dry herb/menstruum ratio 1:4 בערך 10$

לעומת
Artemisinin (from sweet wormwood (Artemisia annua))
90 כדורים שך 100 מ"ג) כשהם ממליצים לקחת 2 יומי
שעולה 25$ באייהרב

הא נכון שארטימיסיה/שיבא/woodworm אסור לקחת לתקופה ארוכה?
והאם כל השמות זה אותו צמח?
כנ"ל לגבי גרמניום בכדורים (שלא מצאתי אותם לא בשם ולא בכדורים בחול)
האם יש לו שם אחר באנגלית?
בארץ יש נוזל אבל אין לי מושג מה החוזק

תודה רבה
אני עושה כל מאמץ שהחולה הזה לא ייחקח כדורי כימו לפני שימצה אופציות אחרות
נ.ב. אתה גם הרבלוג?

לצפיה ב-'לא מצליחה למצא את הדברים הבאים:'
לא מצליחה למצא את הדברים הבאים:
04/02/2018 | 18:03
10
שיבה/ארטמיסיה/לענה
קניית צמחים לא עזרה כי צריך יחסית כמות גדולה
ההתוויה היא חופן קטן של שיבא X 3 פעמים ביום
אין לי מושג איך לתרגם את זה לטיפות (כמות וחוזק) שניתן לקנות באחרי תוספים
כמו איי הרב וכד'

כנ"ל לגבי מיצוי סרפד mother tincture
לא לראיתי בחו"ל שזה כתוב על הבקבוק והאם NETTLE זה סרפד או יש לו
גם שם אחר
(מצאתי בסוף בארץ וקניתי אבל אין על זה פירוט ויקר מאד ל-100 מיל'
germanium 100 m"g -לא מצאתי בכדורים אלא בטיפות בלבד
ושוב אין לי מושג איך לתרגם כמות וחוזק

תודה

לצפיה ב-'באיזו מהירות מתקדמת מלנומה?'
באיזו מהירות מתקדמת מלנומה?
01/01/2018 | 14:51
5
60
אני מתחיל את כל הסיפור. אובחנתי עם מלנומה לפני שבועיים, ואני בשלב הבדיקות לגילוי מידת התפשטות המחלה. אני מגלה שתור לבדיקות לוקח חודש, חודשיים (קיבלתי תור ל PET לעוד חודשיים וחצי), ואחרי כן עוד חודש לתוצאות. המשך הטיפול תלוי בתוצאות ה-CT. יש איזו הערכה כללית לגבי מה המחלה עושה בינתיים?
לצפיה ב-'קשה לענות על שאלה כזאת. '
קשה לענות על שאלה כזאת.
05/01/2018 | 01:09
4
43
שלום

התפתחות של מלנומה משתנה ממקרה למקרה. יש מלנומות דיי רדומות שמתקדמות בקצב מאד איטי של שנים, ויש מאד אגרסיביות שיכולות לפלוש לבלוטות לימפה סמוכות תוך מספר שבועות. מהיכן הנגע הוסר? האם עברת הסרה רדיקאלית של האזור לאחר התשובה הפטלוגית? עד כמה הנגע היה עמוק? בכל אופן, היום בשנת 2018 אחוזי ההחלמה ממלנומה גבוהים מאד, אפילו במקרים קיצוניים של שלב 4 עם שליחת גרורות, שלא נדע (ראה מקרה של ג'ימי קרטר). הכי חשוב זה שהנגע הוסר. לא להלחץ ולחשוב חיובי.

הרבה בריאות ובשורות טובות.

לצפיה ב-'באמת נראה שאף אחד לא רוצה או יכול לענות'
באמת נראה שאף אחד לא רוצה או יכול לענות
05/01/2018 | 10:06
3
34
תודה לך, התשובה שלך היא בין הטובות שקיבלתי עד עכשיו.
כולל רופאת המשפחה שזיהתה את המחלה ראשונה וכולל הרופא בבית החולים שאיבחן. רופאת המשפחה ציירה תמונה פסימית ככל יכולתה (כנראה כדי להניע אותי ללכת לבית חולים) והרופא שאיבחן אמר רק שקשה לדעת.
אצלי הנגע הוסר מהמפשעה. בלוטות הלימפה נגועות. נאמר לי שצריך לנתח ולכרות את הבלוטות ומסביב אבל שאין טעם לפני ה-CT.
אז כרגע אני בחוסר וודאות (מלבד הוודאות שבהחלט יש לי בעיה). כנראה שאצטרך להתרגל למצב.
לצפיה ב-'מלנומה במקום נסתר'
מלנומה במקום נסתר
05/01/2018 | 12:40
2
44
כמובן שהכי חשוב זה לסיים את כל תהליך האבחון. אבל מבחינה סטטיסטית, מלנומה שמתפתחת במקומות נסתרים שלעולם לא נחשפו לשמש, היא מלנומה על רקע גנטי ומחסור בוויטמין D. למעשה זו מלנומה שלעיתים נוצרת בגלל חוסר חשיפה לשמש! (שמש עוזרת בתהליך סינטזה של ויטמין D). מלנומה שכזאת בדרך כלל מתפתחת באופן הרבה יותר איטי מאשר מלנומה במקומות חשופים לשמש. 

כיצד קבוע שבלוטות לימפה נגועות? האם ביצעו כבר CT או ביופסיה מהבלוטות? בכל אופן, היות והנגע נמצא באזור שיש בו הרבה בלוטות, אז סבירות שתהיה מוערבות גבוהה כי המרחק מאד קטן. בלוטות כאלו ניתן להסיר ללא חשש או השפעה בריאותית. כמובן הכי חשוב זה לעבור כמה שיותר מהר את בדיקת ה PET. ההמלצה לכלל האוכלוסיה מעל גיל 40, בעיקר בעלי עור בהיר, זה לעבור בדיקה גופנית אחת לשנה או שנתיים אצל רופא עור. אנשים עם המון נקודות חן צריכים להבדק לפחות אחת לשנה או חצי שנה, בלי קשר לחשיפה לשמש. ווטמין D כתוסף תזונה חשוב לקחת בלי קשר, בעיקר עבור מי שלא צורך מוצרי חלב באופן קבוע.

הרבה בריאות
לצפיה ב-'תודה על התשובות האופטימיות-יחסית'
תודה על התשובות האופטימיות-יחסית
07/01/2018 | 07:24
1
31
אם כבר חליתי בסרטן אז לפחות שיתקדם לאט...
את אבחון הבלוטות ביצעו אצלי על סמך ביוספיה שלקחו ביום בו בישרו לי שהנגע שהוסר היה נגוע.
אציין שאת ההמלצה להיבדק אני מכיר. כל אנשי הרפואה שפגשתי בחודשיים מאז התחיל כל הסיפור גוערים בי שהייתי צריך להיבדק לפני הרבה שנים. את הנגע שהוסר אני מכיר כל החיים ואני מתקרב לגיל 60, כך שהם אומרים שבאתי מאד מאוחר.
אבל אני לא מתחרט שלא נבדקתי. יש כל כך הרבה מחלות שאפשר לגלות מראש שאין סוף לחשש מהן. אתה יכול להעביר את החיים בפחד ממחלות וללכת להיבדק כל כמה חודשים, לחשוש מכל כאב בחזה וכל כאב ראש וכל שומה. ואתה יכול להעביר את החיים בלי לחשוש, בלי להיבדק. לתת לגוף להתגבר בכוחותיו על הכאבים והתופעות. בגישה השניה יש סיכון ואני הפסדתי, אבל ככה זה עם סיכונים.
לצפיה ב-'מה שאתה אומר מחזק את מה שרשמתי.'
מה שאתה אומר מחזק את מה שרשמתי.
07/01/2018 | 16:00
27
נגע נסטר מתקדם מאד מאד לאט, אז מאד הגיוני שמדובר בנגע שאתה מכיר המון שנים. עדיין, גם אם זה התקדם לבלוטות, לוקח זמן עד שזה מתקדם הלאה. אז עדיין חשוב לשמור על אופטימיות. אני מכיר מקרה דומה לשלך של קרוב משפחה והוא נרפא בשלב IIIA (בסוף נפטר מזיהום בגיל 67 ללא קשר לסרטן, למרבה הצער). מצד שני חבר מהעבודה שהיה בריא לחלוטין, מלבד בעיית פסוריאזיס נפטר ממלנומה בתוך 3 חודשים, אבל אצלו זה בגב. בהמלצת איזה אתר אינטרנט, הוא הלך לים המלך להשתזף על בסיס כמה פעמים בשבוע בלי כרם הגנה... זו דוגמה למלנומה בעקבות חשיפה שלרוב מאד אגרסיבית, בעיקר שיש בעיית עור שיכולה לטשטש את הסימנים לנגע... בסוף הכל עניין של מזל.

הרבה בריאות וחדשות טובות.

לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם - פרויקט גמר '
אשמח לעזרתכם - פרויקט גמר
31/12/2017 | 18:11
38
היי לכולם,
החלמתי מסרטן לפני 6 וחצי שנים וכיום אני סטודנטית לעיצוב מדיה בשנה ג'.
כחלק מפרויקט הגמר שלי אני מחפשת חולי סרטן או מחלימים שיענו על שאלון אנונימי בנושא.
אשמח לעזרתכם.
תודה רבה.
לצפיה ב-'תמיכה ריגשית ועוד...'
תמיכה ריגשית ועוד...
31/12/2017 | 01:49
1
58
שלום רב. בעלי חולה בסרטן מעי הגס דרגה 4. יש לנו 3 בנות הגדולה בת 7 והקטנה בת שנה. האם מומלץ לדבר עם שתי הגדולות? מה להגיד להן? והאם יש פורום תמיכה למשפחות של חולי סרטן?
לצפיה ב-'אתם אמורים לקבל קודם תמיכה וליווי מקצועי'
אתם אמורים לקבל קודם תמיכה וליווי מקצועי
06/01/2018 | 13:58
31
בדרך כלל מקבלים הפניות מבית החולים המטפל. יש גורמים מקצועיים שמתמחים בתנושא הזה של ליווי ותמיכה למשפחות, בעיקל לילדים. כמובן שכל מקרה לגופו. אם סיכויי ההחלמה טובים, אז הטיפול הוא שונה, ואם חלילה מדובר במחלה סופנית שתסתיים בוודאות בתמותה מוקדמת של ההורה, אז יש תהליך מקצועי שהילדים צריכים לעבור עם גורם מקצועי. לגבי פורום תמיכה, למרבה הצער לא נשארו כאלו בארץ. לפני הרבה שנים זה היה הפורום לקבל תמיכה חברתית מחולים אחרים ומקורביהם, אבל זה כבר לא כך היום. רוב הפורומים שנשארו משתמשים רק לקבלת ייעוץ ממומחה שבדרך כלל לא זמין לענות לשאלות ועונה תשובות קצרות ולא מועילות אחד לחודש. יש המון פורומי תמיכה באנגלית מחול, אבל כמובן שזה לא אותו הדבר. לכן חשוב מאד לשתף קרובי משפחה וכל קבלת החלטות.

עם ילדה בגיל 7 כן אפשר לדבר ולהסביר שאבא חולה במחלה קשה. אני מניח שהילדים כבר מרגישים שמשהו אינו כשורה. בכל אופן, סרטן מעי גס שלב 4 היום לא בהכרח נחשב למחלה סופנית כמו לפני 5 שנים. יש המון דרכי טיפול שיכולים להאריך חיים ולהקל, וככל שמרויחים יותר זמן, סיכויי החלמה עולים כי כל הזמן יש מחקרים חדשים שניתן להצטרף אליהם. 

הרבה בריאות ובשורות טובות.

לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:09
9

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'הכנה לבדיקת CT'
הכנה לבדיקת CT
20/12/2017 | 13:56
1
56
יש לי תור ל-CT ומהמכון אמרו לי שצריך מלווה בגלל הבדיקה עם חומר ניגוד.
מה בדיוק הסיבה שצריך מלווה? יש בעיה בהתמצאות או משהו אחרי הבדיקה?
איך מרגישים באופן כללי אחרי בדיקה כזו?
לצפיה ב-'מלווה בבדיקת CT'
מלווה בבדיקת CT
25/12/2017 | 14:03
40
לעיתים יש חולים שחווים תגובה אלרגית ליוד מוזרק ולכן יש עדיפות להגיע עם מלווה
בהצלחה
לצפיה ב-'כאבים בכתף'
כאבים בכתף
20/12/2017 | 00:41
2
64
מזה חודשיים אני סובל מכאבים נוראים בכתף

טופלתי באטופן 500 למשך 10 ימים, הפסקה של שבוע, ולאחר שהכאבים גברו, שוב מחוזר של אטופן 400אקס.אל
גם לאחר הסבב הזה, 10 ימים, הכאבים לא פחתו ואף החמירו
יש לי הגבלה בתנועה ביד ימין, קושי רב בפעולות מסויימות

הכאב מתחיל מהמפרק ומקרין חזק לכיוון המרפק ולכיוון הצוואר על עצם הבריח ועולה למעלה (הכאב שמוביל לכיוון הצוואר הינו חד מאוד ומופיע בלי תנועה ובלי מגע, במנוחה או בתנועה)

הכאב באיזור עצם הבריח חד מאוד ומרגיש כאילו משהו אוכל אותי בביסים קטנים ובימים האחרונים כאבים כמו דקירה בשכם ימין

הלכתי לרופא המשפחה מספר פעמים והוא שלח אותי לעשות אולטרא סאונד. בבדיקה מצאו מעט נוזל בשלושה מקומות (זה היה מיד לאחר המחזור הראשון של האטופן לפני כחודש וחצי)

עשיתי שלושה טיפולים בדיקור סיני והמדקרת אמרה שנעשה פהסקה

בפעם האחרונה שהייתי אצל הרופא, הוא המליץ לי על פלקנדרייז ועל מסג'

עשיתי טיפול אחד (מסג'), והייתה הקלה למשך 24 שעות אך לאחר מכן, הכאב חזר
בטיפול השנינ, כאשר הסברתי למסג'יסט על כל ההתפחויות האחרונות, הוא ישר החל למשש את עצם הבריח ואמר לי שהוא מרגיש גוש וביקש שאפנה לרופא
הרופא בבדיקה שלו לא הרגיש כלום אך שלח אותי לעשות צילום כתף ועצם הבריח - מחר כנראה יהיו התוצאות

לאחרונה, אני מרגיש עייפות בצורה ניכרת. יכול לשבת בסלון לראות סרט ולהרדם, לשוחח עם אשתי ובאמצע משפט פשוט להרדם - לא יודע אם יש לכך קשר

בעבר היה לי גידול בברך בקוטר של 2.5 ס"מ שבסופו של דבר התגלה כגידול שפיר

הפחיד אותי מאוד המצב כרגע, האמירה של המסג'יסט (שאני סומך עליו בעיניים עצומות)

אני לא יודע אם זה המקום לשאול, לאחר שקראתם את כל מה שכתבתי, האם אלו תופעות מוכרות במצב מסויים - אני יודע שמחר הרופא יראה את הצילום אך בכל זאת, חשבתי לפנות אליכם

אציין כי לאמא שלי היה סרטן בבולטת התירס ולסבתא שלי היה סרטן השד ועצמות
לצפיה ב-'כדאי שתיבדק'
כדאי שתיבדק
29/12/2017 | 20:53
1
31
ברצינות. יתכן שזה תופעות וכאבים של סרטן ריאות. לפעמים הרופאים שאננים
ולא מזהים את הבעיה בזמן.
לצפיה ב-'מספיק לתת עצות מפגרות...'
מספיק לתת עצות מפגרות...
05/01/2018 | 01:14
31
הקרנה לכתב בעקבות סרטן ריאות, לא רק שזה נדיר, ב 100% מהמקרים זהו סימפפטום משני נוסף לסימפטומים אחרים כמו שיעול וקוצר נשימה. כאב בכתף כשלעצמו הוא כאב מקורו בכתף ולא בריאות...
לצפיה ב-'תרופה "הומני ואלור"'
תרופה "הומני ואלור"
19/12/2017 | 10:27
1
125
בידי ערכה של הומני ואלור שפותחה ע"י מכון ויצמן. השתמשנו בה רק פעם אחת כי למחרת השימוש החולה נפטרה . שמענו על התרופה  מאוחר.
המחיר בחברה 4000 ש"ח.  מעוניין למכור אותה  במחיר מוזל וסביר.
לצפיה ב-'הטלפון שלי 0506212295'
הטלפון שלי 0506212295
19/12/2017 | 10:32
9
לצפיה ב-'מה ההבדל בין גידול ממאיר לבין שאינו ממאיר?'
מה ההבדל בין גידול ממאיר לבין שאינו ממאיר?
10/12/2017 | 12:03
4
45
לצפיה ב-'מאפייני גידול ממאיר'
מאפייני גידול ממאיר
10/12/2017 | 12:13
3
77
תא המתחלק באופן לא מבוקר ואשר יש לו את היכולת להתפשט לקמות סמוכות ולשלוח גרורות.
בגידול שפיר/שאינו ממאיר הגדילה תהיה מקומית בלבד
לתאים ממאירים יש מספר תכונות נוספות מעבר ליכולת גרורתית: העדר תהליך מוות עצמי בכאשר התא פגום (אפופטוזיס) דבר המאפשר לתא להמשיך להתקיים למרות שהוא לא תקין.
הפעלת גנים המעודדים גיוס חומרי גדילה להמשך התפתחות רקמת הגידול ועוד
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
10/12/2017 | 12:32
2
22
האם הגידול "שולח גרורות" דרך מחזור הדם, כלומר התא הפגום עובר דרך מחזור הדם וגדל במקום אחר?
מה הקרנות אמורות לבצע?
האם קודם מסירים את הגידול ואז צריך הקרנות?
לצפיה ב-'אכן התפשטות המחלה מתרחשת עי נדידה של תאים מהגידול '
אכן התפשטות המחלה מתרחשת עי נדידה של תאים מהגידול
11/12/2017 | 16:33
1
31
דרך זרם הדם.
חלק מהתאים בעלי הפוטנציאל הגרורתי יכולים לייצר מוקד של מחלה באיבר מרוחק.
הקרנות ניתנות לצרכים שונים.
לעיתים כטיפול משלים למיגור המחלה ולעיתים כטיפול תומך.
בעיקרון הקרנות פוגעות בדנ"א של התא הסרטני כך שהוא לא יכול להתקיים יותר.
לצפיה ב-'אם הגידול לא נמצא בזרם הדם'
אם הגידול לא נמצא בזרם הדם
15/12/2017 | 22:27
28
האם בכל מראה אמור להגיע לזרם הדם? איך זה מתבצע?
איך ההקרנות פוגעות ב- DNA, ואם הן פוגעות למה יש מחלות סרטן שלא פתירות.
שוב, תודה על התשובות.
לצפיה ב-'גידול בעל חיים לאחר טיפולים כימותרפים'
גידול בעל חיים לאחר טיפולים כימותרפים
04/12/2017 | 12:11
1
61
היי,
שואלת בשביל השותף שלי- היה לו סרטן אשכים והוא סיים את הטיפולים לפני חודשיים והחלים לחלוטין.
האם זה בסדר שהוא יגור עם גור חתולים בבית?
בקרה הרופאים הדעות חלוקות.
לצפיה ב-'אם זה לא דחוף, ההיתי ממתין עד חלוף 6 חודשים מהכימו'
אם זה לא דחוף, ההיתי ממתין עד חלוף 6 חודשים מהכימו
05/01/2018 | 01:17
27
עד אז מערכת החיסון מתחזקת למצבה הנורמאלי ואין שום בעיה לגדל בעלי חיים. כמובן שאם מדובר בבעל חיים קיים, אז אין אם זה שום בעיה, כי מערכת החיסונית גם כך נחשפה אליו בעבר...
לצפיה ב-'צביעה מחודשת של ביופסיה'
צביעה מחודשת של ביופסיה
01/12/2017 | 10:16
1
56
אמא שלי עברה בתחילת השבוע ביופסיה מאחר וגילו לה גידול באזור הבטן והחשש הוא שיש לה לימפומה.
אתמול שוחחתי עם הרופא והוא אמר שעדיין אין תשובה סופית ושביקש שיצבעו שוב את הביופסיה.
למה צריך לצבוע שוב והאם זה אמור לקחת כל כך הרבה זמן עד שיש תשובה?
תודה מירי
לצפיה ב-'אבחון פתולוגי בסרטן'
אבחון פתולוגי בסרטן
05/12/2017 | 17:09
52
מירי שלום,
אפיון דגימת הביופסיה יכול לקחת כשבועיים.
תהליך האיפיון מבוסס על בדיקה של סמנים שונים שקיימים בגידול שונים כך שניתן להבדיל בין מקור הגידול ע"פ צביעות חיוביות/שליליות.
לעיתים כשמקור הגידול אינו ברור ניתן להיעזר בבדיקות פרטיות לאיפיון מקור הגידול על פי בחינה מולקולרית של הדגימה בשיטות חדשניות.
מקווה שבקרוב תקבלו תשובה.
רפואה שלמה
גליה
לצפיה ב-'האם בדיקת פאפ מגלה סרטן צוואר הרחם?'
האם בדיקת פאפ מגלה סרטן צוואר הרחם?
19/11/2017 | 12:36
3
55
ומה הן תופעות הלוואי שיכולות להעיד על המחלה?
לצפיה ב-'סרטן צוואר רחם'
סרטן צוואר רחם
19/11/2017 | 12:53
2
72
אכן בדיקת פאפ יכולה לגלות שינויים ברירית הרחם המעידים על ממאירות
ישנם כללים לגבי תדירות הבדיקה בגילאים שונים.

כדאי להבדק לפי המלצת הגניקולוג

לא כדאי לחכות לסימפטומים שיכולים להיות, אך לא בהכרח, דיממוים ממושכים.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה (המהירה מאוד)'
תודה רבה על התשובה (המהירה מאוד)
26/11/2017 | 11:06
1
16
לצפיה ב-'אגב, מה תדירות הבדיקה בגילאי 30 + ? '
אגב, מה תדירות הבדיקה בגילאי 30 + ?
26/11/2017 | 11:06
16
לצפיה ב-'כימו-בריין'
כימו-בריין
07/11/2017 | 10:31
1
87
שלום
האם יש בינכן כאלה שסובלות מתופעות כימו-בריין גם לאחר שנים מהטיפולים?
איך מסתדרות בעולם האקדמיה כשאין מודעות והבנה של התופעות?
ובענין אחר, האמנם "מתחילים מחדש" נסגר? 
הרבה בריאות
לצפיה ב-'כימו בריין'
כימו בריין
07/11/2017 | 11:48
75
יש המתלוננות על כך גם שנים לאחר הכימו...
אכן, לצערי, מתחילים מחדש נסגרו.
אולי כדאי שתפני לתכנית שחר המסייעת ותומכת במחלימים מסרטן
בהצלחה
לצפיה ב-'מיאלומה נפוצה'
מיאלומה נפוצה
07/11/2017 | 01:07
1
71
גילו לי לאחרונה כי חליתי במיאלומה נפוצה  אני בשלבי בדיקות  יש לי כאבים בירך  רציתי לדעת האם הקרנות בירך יעזרו לשיכוך הכאבים וכמה זמן זה יקח אם מישהוא עבר את זה ויודע?   תודה
לצפיה ב-'האם נקבע לך כבר תור להקרנות?'
האם נקבע לך כבר תור להקרנות?
07/11/2017 | 11:45
35
לצפיה ב-'מה ישראלים חושבים על מחקרים קליניים בסרטן'
מה ישראלים חושבים על מחקרים קליניים בסרטן
02/11/2017 | 15:48
61
כתבה מעניינת על סקר שעשו באגודה למלחמה בסרטן

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ